PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

nhybgtvfr
23-07-2013, 10:12
درود
من هم مشکل قلب دارم (نه خیلی خفن،یه تپش قلب ) هم اینکه بیماری ibs یعنی باید قرص ارام بخش بخورم تا بتونم غذا بخورم.
دکترم گفت می تونی بری دکتر برای معاف از رزم شدن و اینا
حالا معاف از رزم شدن چه خوبی داره؟ آموزشی نداره ؟توی شهر خودت می افتی؟چجوریه؟

من یه جا خوندم که معاف از رزم اصلا هم دنبال کارهاش نری بهتره، چون تفریبا میشه گفت هیچ فرقی با بقیه سربازها نداری
شهر خودت هم نمی افتی
آموزشی هم باید مثل بقیه بری
فقط توی آموزشی رژه و نظام جمع و اینجور چیزا نداری :n25:که اونم طبق چیزی که من شنیدم کار زیاد و سختی نیست:41:
البته منم اینا رو شنیدم و توی اینترنت سرچ کردم، و خودمم هنوز سربازی نرفتم

nhybgtvfr
23-07-2013, 10:31
سلام Poooyaabi
چون تازه عضو شدم نمیتونم PM بدم
باشه خبر میدم
احتمالا فردا

Sha7ab
23-07-2013, 13:24
سپاه محمد گفت اصلا!برای 1/6 اصلا..
ولی یکی دوجا دیگه داشتن که بهونه میاوردن میگفتن 50-50ه.یکی میگفت دیره،یکی میگفت معدل 18!
حالا میترسم برم تمدید کنم واسه 2ماه، بازم نتونم کاری کنم بشه همون آش و همون کاسه..
یه سوال.از کجا میشه فهمید کد خوردم یا نه.چون تا اونجا که میدونم اگه کد خورده باشم و تمدید کنم، 2ماه دیگه ام همونجا مجبورم برم.و نمیشه پذیرش گرفت.

دوست عزیز اگه من جای تو بودم تمدید میکردم. من همین شرایط رو داشتم ولی تمدید نکردم چون با خودم فکر میکردم دو ماه عقب میفتم. اگه تمدید میکردم احتمال 90٪ سپاه بودم ولی اینکارو نکردم. الانم چوبشو دارم میخورم. افتادم مرزبانی و با مدرک لیسانس توی یه شهر مرزی با آب و هوای معادل جهنم دارم دیزل پست میدم. دو ماه یبار هم میتونم بیام مرخصی. من جای تو باشم حتما حتما حتما تمدید میکنم.

microsof
23-07-2013, 13:49
من یه جا خوندم که معاف از رزم اصلا هم دنبال کارهاش نری بهتره، چون تفریبا میشه گفت هیچ فرقی با بقیه سربازها نداری
شهر خودت هم نمی افتی
آموزشی هم باید مثل بقیه بری
فقط توی آموزشی رژه و نظام جمع و اینجور چیزا نداری :n25:که اونم طبق چیزی که من شنیدم کار زیاد و سختی نیست:41:
البته منم اینا رو شنیدم و توی اینترنت سرچ کردم، و خودمم هنوز سربازی نرفتم

سلام...
اینجانب معاف از مواردی که گفتی هستم ...
یعنی اول نبودم ... توی آموزشی رفتم و گرفتمشون.
ازا ونجایی که دیلپم دارم خدمت میکنم فقط یه فرقی دارم با برخی از دیپلمه های دیگه که سالم هستن... اونم بهتون میگم : تک تک دیپلم های سالم رو دارن میفرستن برجک پست بدن ... اما معاف از رزمی به داد آدم میرسه در این طور مواقع .
شما فقط فکر رژه و... هستین؟ اگر تن پست دادن دارید توی یگان ؛مشکلتون رو مطرح نکنید تا بربد و پست بدید .
بنده چند پست قبل عرض کردم سربازی که پست میده چه عذابی میکشه ... و نمیدونم که اجر و پاداش این سرباز رو چه کسی میده! آیا مشکلاتی که براش پیش میاد با دو روز مرخصی بیشتر رفتن حل میشه ؟ ...
برادر پشت در خونتون خدمت کنی ولی نیروی پستی باشی انگار داری میری جهنم و برمیگردی.

asroma08
23-07-2013, 16:34
سلام
من شهریور ماه فارغ التحصیل میشم از مقطع کارشناسی. از طرفی هم شانس خوبی برای قبولی در دانشگاه دلخواه در ارشد دارم و نمیتوتم بیخالش بشم و برم سراغ سربازی.
حالا هم که باز کسر خدمتها برگشته و من 9 ماه کسری میخورم . به عبارتی بجای 21 ماه باید 12 ماه برم و خیلی فرق داره ! حالا موندم به تحصیل در مقطع ارشد ادامه بدم یا برم سربازی ؟ میترسم تا ارشد رو تموم کنم ، 2 سال دیگه این قانون هم مثه همه ی قانون ها عوض بشه و سر من بیکلاه بمونه !
گویا حتما هم باید سرباز بود تا بشه رفت دنبال کسر خدمت و با گواهی اشتغال به تحصیل نمیشه قبل از سربازی ، اقدام کرد! آخه این چه قانون مسخره ای هست ؟ کسر خدمت رو همه ی افرادی که شرایطش رو دارند باید استفاده کنند ، حالا هر زمانی که میخواد باشه!
میخواستم راهنمایی کنید ؟ چیکار کنم ؟ اگه الان برم دنبال کارهای خدمت و سرباز بشم، میشه از دانشگاه در مقطع ارشد یک سال مرخصی گرفت ( دانشگاه آزاد عرض می کنم ) یا فقط یک ترم میشه ؟
میشه الان برم سرباز بشم ، آموزشی رو رد کنم و کسری رو ثبت کنم بعد که ثبت شد در بهمن ماه از نظام وظیفه معافیت بگیرم برم سراغ ارشد و وقتی تموم شد ، باقی مونده ی خدمت رو ادامه بدم ؟!
لطفا کمک کنید...

nhybgtvfr
23-07-2013, 17:00
سلام
من شهریور ماه فارغ التحصیل میشم از مقطع کارشناسی. از طرفی هم شانس خوبی برای قبولی در دانشگاه دلخواه در ارشد دارم و نمیتوتم بیخالش بشم و برم سراغ سربازی.
حالا هم که باز کسر خدمتها برگشته و من 9 ماه کسری میخورم . به عبارتی بجای 21 ماه باید 12 ماه برم و خیلی فرق داره ! حالا موندم به تحصیل در مقطع ارشد ادامه بدم یا برم سربازی ؟ میترسم تا ارشد رو تموم کنم ، 2 سال دیگه این قانون هم مثه همه ی قانون ها عوض بشه و سر من بیکلاه بمونه !
گویا حتما هم باید سرباز بود تا بشه رفت دنبال کسر خدمت و با گواهی اشتغال به تحصیل نمیشه قبل از سربازی ، اقدام کرد! آخه این چه قانون مسخره ای هست ؟ کسر خدمت رو همه ی افرادی که شرایطش رو دارند باید استفاده کنند ، حالا هر زمانی که میخواد باشه!
میخواستم راهنمایی کنید ؟ چیکار کنم ؟ اگه الان برم دنبال کارهای خدمت و سرباز بشم، میشه از دانشگاه در مقطع ارشد یک سال مرخصی گرفت ( دانشگاه آزاد عرض می کنم ) یا فقط یک ترم میشه ؟
میشه الان برم سرباز بشم ، آموزشی رو رد کنم و کسری رو ثبت کنم بعد که ثبت شد در بهمن ماه از نظام وظیفه معافیت بگیرم برم سراغ ارشد و وقتی تموم شد ، باقی مونده ی خدمت رو ادامه بدم ؟!
لطفا کمک کنید...
تا جایی که من میدونم دانشگاه آزاد یه ترم بیشتر مرخصی نمیده
به قول شما به قانون ها هم نمیشه اعتماد کرد،چون هررررررلحظه احتمال برداشتنش هست
واسه ارشد دانشگاه آزاد چون شهریه هاش خیلی زیاده داوطلب کمه پس احتمال قبولیت همیشه زیاده(من خودم فارغ التحصیل کارشناسی دانشگاه آزادم)
من اگه جات بودم سربازی رو دودستی میچسبیدم
مثل الان که بلافاصله بعد از فراغت از تحصیلم فرداش (یعنی دیروز) دفترچه رو فرستادم
برو خیال خودت رو راحت کن

Bensonw3x
23-07-2013, 19:22
شما پست دادن و میگید مشکل !؟ ( اونم از ساعت 12 نصفه شب به بعدکه خوده افسر خر, میگیره می خوابه توام سره پست میگیری میشینی راحت می خوابی )

بنده تو پادگان (پرندک 02 کنونی) تو خباز خونه مشغول هستم تو دمای 45 درجه جلوی یه تنور گازوئیلی که دودش خفت میکنه به مدت 7 ساعت پشته سره هم دارم کار می کنم اخ اگه بدونی چه لذتی میده دوستان :|

Alireza.M67
23-07-2013, 19:33
دوستان معاف از رزم دقیقا چیه ؟
و اینکه اگه معاف از رزم باشی کارت پایان خدمتت معمولیه یا توش می نوسن یا ... ؟

microsof
23-07-2013, 19:41
شما پست دادن و میگید مشکل !؟ ( اونم از ساعت 12 نصفه شب به بعدکه خوده افسر خر, میگیره می خوابه توام سره پست میگیری میشینی راحت می خوابی )

بنده تو پادگان (پرندک 02 کنونی) تو خباز خونه مشغول هستم تو دمای 45 درجه جلوی یه تنور گازوئیلی که دودش خفت میکنه به مدت 7 ساعت پشته سره هم دارم کار می کنم اخ اگه بدونی چه لذتی میده دوستان :|

باید دو تا پست بدی بفهمی :دی ...

Bensonw3x
23-07-2013, 19:52
باید دو تا پست بدی بفهمی :دی ...

دوسته عزیز شما1 بار خالی کردین تو این گرما,ما کله بارای پادگان رو به پادگان دیگه بردیم LOL پس خبر نداری اینکه 02 که داخل افسریه بود به بیابون پرندک منتقل شد تو همین 2 هفته که اومد ! خدا سر شاهده میگم 4 ماه داخل خرم آباد خدمت کردم 35 روز پشته سره هم پست دادم !!!! پاسدار خونه میری 1 شب بخوابی برادر حداقا یک شب در میون استراحت میکنی ! میگم سر پست می خوابی چون خودم همینجور بودم انقدر خسته میشدیم از سره اینکه پشته سره هم نگهبانی میدادن از دیزل هم بد تر بود اصلا D&G باید بهش میگفتی ! مجبور میشیدیم بخوابیم قشنگ یه شب یادمه تو زمستون ملافه بردم جلو در اسلحه خونه که بیرونه اسایشگاه بود باید پست میدادی خداوکیلی پیچیدم به خودم دراز کشیدم خوابیدم حتی خواب هم دیدم = ))) افسر سر هم نیومد ! والا یه جور میگی برجک انگار چیه ! یه طرف برجک همیشه سایست میری اونجا وایمیسی زمستونم میری داخل با پتو متو ROFL !!! حالا شما جاتون خوبه ! همین 3 روز پیش یکی از بچه داخل اسایشگاه داد زد : رتیلللللللللللللللللل ! بلند شدیم دیدیم یه رتیل اندازه کف دست داره راه میره ! میگم که کافیه یه بار جلو تنور بیای یا بری اشپز خونه خدمت کنی به خودت میگی کاش میرفتم پس میدادم دیگ نمیشتم ( 1 هفته داخل اشپزخونه هم بودم ) اهان راستی گفتی تاول !!! هاهاها دسته راستم انقدر داخل تنور رفته انگشت وسطیم پاینش گوشتش انگار آب شده ! انگشته بیلاخم هم تاول زده البته با دستکش !!LOL

پستتم که سره این پسته من ویرایش کردی LOL اهان راستی سربازه رکن هستی داری این حرفا رو میزنی ؟! O: یک بار، بار خالی کردی اوف شدی =))

asroma08
23-07-2013, 20:01
تا جایی که من میدونم دانشگاه آزاد یه ترم بیشتر مرخصی نمیده
به قول شما به قانون ها هم نمیشه اعتماد کرد،چون هررررررلحظه احتمال برداشتنش هست
واسه ارشد دانشگاه آزاد چون شهریه هاش خیلی زیاده داوطلب کمه پس احتمال قبولیت همیشه زیاده(من خودم فارغ التحصیل کارشناسی دانشگاه آزادم)
من اگه جات بودم سربازی رو دودستی میچسبیدم
مثل الان که بلافاصله بعد از فراغت از تحصیلم فرداش (یعنی دیروز) دفترچه رو فرستادم
برو خیال خودت رو راحت کن
من خودم هم همچین دیدگاهی نسبت به دانشگاه آزاد داشتم اما امسال واقعا وقت گذاشتم و احتمالا در دانشگاهی قبول میشم که شاید چندبار دیگه امتحان بدم ، اونجا قبول نشم! اگه دانشگاه معمولی بود مطمئنا حتی 1% هم درنگ نمی کردم اما این یکی واقعا حیفه!

حالا حتما باید فارغ التحصیل شد تا بشه دفترچه رو پست کرد ؟ قبل از تاریخ فارغ التحصیلی امکان نداره ؟ من اواخر شهریور میشه زمان فراغت از تحصیلم!

یک سوال دیگه : میشه همون یک ترم رو مرخصی گرفت و تا بهمن سرباز بود ، کسری رو ثبت کنم و بعد از بهمن برم سر کلاس و سربازی رو نیمه تموم بذارم تا ادامه اشو بعد از پایان تحصیل برم ؟

microsof
23-07-2013, 20:34
دوسته عزیز شما1 بار خالی کردین تو این گرما,ما کله بارای پادگان رو به پادگان دیگه بردیم LOL پس خبر نداری اینکه 02 که داخل افسریه بود به بیابون پرندک منتقل شد تو همین 2 هفته که اومد ! خدا سر شاهده میگم 4 ماه داخل خرم آباد خدمت کردم 35 روز پشته سره هم پست دادم !!!! پاسدار خونه میری 1 شب بخوابی برادر حداقا یک شب در میون استراحت میکنی ! میگم سر پست می خوابی چون خودم همینجور بودم انقدر خسته میشدیم از سره اینکه پشته سره هم نگهبانی میدادن از دیزل هم بد تر بود اصلا D&G باید بهش میگفتی ! مجبور میشیدیم بخوابیم قشنگ یه شب یادمه تو زمستون ملافه بردم جلو در اسلحه خونه که بیرونه اسایشگاه بود باید پست میدادی خداوکیلی پیچیدم به خودم دراز کشیدم خوابیدم حتی خواب هم دیدم = ))) افسر سر هم نیومد ! والا یه جور میگی برجک انگار چیه ! یه طرف برجک همیشه سایست میری اونجا وایمیسی زمستونم میری داخل با پتو متو ROFL !!! حالا شما جاتون خوبه ! همین 3 روز پیش یکی از بچه داخل اسایشگاه داد زد : رتیلللللللللللللللللل ! بلند شدیم دیدیم یه رتیل اندازه کف دست داره راه میره ! میگم که کافیه یه بار جلو تنور بیای یا بری اشپز خونه خدمت کنی به خودت میگی کاش میرفتم پس میدادم دیگ نمیشتم ( 1 هفته داخل اشپزخونه هم بودم ) اهان راستی گفتی تاول !!! هاهاها دسته راستم انقدر داخل تنور رفته انگشت وسطیم پاینش گوشتش انگار آب شده ! انگشته بیلاخم هم تاول زده البته با دستکش !!LOL

پستتم که سره این پسته من ویرایش کردی LOL اهان راستی سربازه رکن هستی داری این حرفا رو میزنی ؟! O: یک بار، بار خالی کردی اوف شدی =))

دوست گرامی ویراییش کردم ... چون صلاح دیدم اون پست به اون شیوه نباشه بهتره ...

لینک این پست رو بر میدارم به موقع یه نقل قول کامل برات مینویسم تا ببینی چطوری دارم خدمت میکنم ...فقط پست نمیدم.
این پست خودتون و هم یه نگاهی بندازید :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تن برام نمونده که بخوام یکی با دو بکنم با افرادی مثل شما.

SNOW PATROL
23-07-2013, 20:59
دوستان از بحث و کل کل های بی مورد پرهیز کنید ..
با تشکر از همکاری شما

nhybgtvfr
23-07-2013, 22:19
من خودم هم همچین دیدگاهی نسبت به دانشگاه آزاد داشتم اما امسال واقعا وقت گذاشتم و احتمالا در دانشگاهی قبول میشم که شاید چندبار دیگه امتحان بدم ، اونجا قبول نشم! اگه دانشگاه معمولی بود مطمئنا حتی 1% هم درنگ نمی کردم اما این یکی واقعا حیفه!

حالا حتما باید فارغ التحصیل شد تا بشه دفترچه رو پست کرد ؟ قبل از تاریخ فارغ التحصیلی امکان نداره ؟ من اواخر شهریور میشه زمان فراغت از تحصیلم!

یک سوال دیگه : میشه همون یک ترم رو مرخصی گرفت و تا بهمن سرباز بود ، کسری رو ثبت کنم و بعد از بهمن برم سر کلاس و سربازی رو نیمه تموم بذارم تا ادامه اشو بعد از پایان تحصیل برم ؟

برای ارسال دفترچه باید فارغ التحصیل شد،تا یک مدرکی به پلیس+10 ارائه بدی که داری با مدرک لیسانس اعزام میشی
باید تا آخر شهریور صبر کنی
سئوال بعدی: فکر نمیکنم بتونی هم از معافیت تحصیلی استفاده کنی و هم بری سربازی(اصلا با عقل جور در نمیاد!!!!):n13:

Royce
23-07-2013, 23:19
گروه خدمت سربازی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sha7ab
23-07-2013, 23:22

دوست عزیز رتیل؟ من شخصا توی همین برج 4 برام پیش اومده توی 2 ساعتی که توی برجک بودم 3 تا عقرب کشتم! رتیل که هیچ! خدا شاهده بعضی وقتا از بیکاری سر به سر عقرب ها میزارم تا وقت بگذره! برجک های ما سیمانیه.
از معایب پست دادن یکیش اینه کل سیستم بدنیتو به هم میریزه. دیگه رسما خواب نداری. به خصوص اگه 2-4 و هر روز پست بدی به شدت افسرده میشی و آرزوی یه خواب کامل روی دلت میمونه. من یه مدت 2-4 پست میدادم (الان 2-6 پست میدم)
وقتی پاسبخش میومد بیدارم کنه بهش میگفتم "من همین الان از پست اومد و حتما داری اشتباه میکنی!!" شبی 2 ساعتم نمیخوابیدم بعد با همون حال صبحش میبرنمون صبحگاه و ورزش و ... در حالی که سربازهای بخش های اداری مثل
خرس میخوابیدن و از صبحگاه و ... هم معاف بودن. نیروی پستی مظلوم ترین سرباز توی هر پادگانه
پ.ن: شرمنده این بحثو ادامه دادم ولی هدف فقط اینه دید کسایی که خدمت نرفتن نسبت به جاهای مختلف باز شه
پ.ن2: هر کی میتونه معاف از رزم بشه بهتره بشه!

urumchi
24-07-2013, 03:01
حالا شاید بعضی از دوستان فک کنن قضیه کل انداختن و این حرفاست و کنتورم که نمیندازه !!!

من خودم 2 ماه اول خدمتم در یگان رو مرز ایران عراق تو برجک مرزی گذروندم، جایی که بغیر از 6 نفر آدم هیشکی نبود

از انواع اقسام عقرب و رتیل بگیرید تا مارهای خطرناک همه چی اونجا کشتیم

عصر همین که آفتاب غروب می کرد اگه در برجکو باز میذاشتی حتما یه دونه عقرب میومد تو

همیشه قبل از پوشیدن پوتین باید خوب تکونش میدادی تا جک و جونور توش نباشه

فکرشو بکنید ، روی یه تپه ای که مشترک بین ایران و عراق بود فقط ما برجک داشتیم و بعدا که تو گوگل ارث نگاه کردم دیدم عملا من 2 ماه تو خاک عراق خدمت کردم

همه اینارو گفتم تا بدونید ، وقتی مرخصی اومدم واسه بار اول ، مثل اصحاب کهف شده بودم که بعد از 300 سال از خواب بیدار شده !!!

مثل چی به آدما و ماشینا نگاه می کردم و وقتی کسی با صدای متفاوتی از اون هم خدمتیام صدام میکرد شاخ درمیاوردم !!!

پست هم که دیزل پست بودیم !!! 4 تا سرباز بودیم ، روزا یه نفر پست میداد شبا 2 نفر می شدیم ، یعنی روزا 2ساعت 6 ساعت پست میدادیم اونم تو گرمای بسیاروحشتناکی که تا 45 درجه هم می رسید شبا هم که از ترس پژاک و قاچاقچی های مسلح مشروب آدم خواب به چشمش نمیومد و تمام مدت روزهایی که اونجا بودم این روند ادامه داشت

کاش منم کل خدمتمو تو شهر بودم،تو برجک پست میدادم ، لااقل میدونستم جای امنی پست میدم و 10 کیلومتری پادگان یه ترقه هم در نمی کنن ، ضمن اینکه تو برجک خیلی راحت میشه خوابید اما جایی که من بودم رو خاکریز بدون سنگر سرپا باید فقط راه میرفتی 2 ساعتو

myreza_12345
24-07-2013, 08:14
سلام به تمامی دوستان

کسی نرفته پلیس +10 ببینه که کد برج 6 رو زدن یا نه یا؟(آخه مردیم از استرس )

(اصلا مشخص هست که دقیقا چه تاریخی ما کد میخوریم یا نه؟)
سپاس فراوان

nhybgtvfr
24-07-2013, 09:01
سلام به همگی
من 31/4/ درخواست اعزام فرستادم
امروز رفتم پلیس+10 تاریخ اعزامم 1/8/ خورده بود
حالم گرفته شد،حوصله 2ماه علافی رو ندارم،درخواست تعجیل دادم که 1/6 اعزام بشم
دعا کنید که موافقت بشه
بعد از چند روز برم واسه جوابش ؟(استرس دارم)
شما میگین به احتمال چند درصد موافقت میشه؟

nhybgtvfr
24-07-2013, 09:03
سلام به تمامی دوستان

سپاس فراوان

میگن از پنجم تا پانزدهم هر ماه مشخص میشه کجا افتادیم(درکت میکنم)

majidkorg
24-07-2013, 11:37
سلام به تمامی دوستان

سپاس فراوان
سلام..زنگ زدم پلیس +10 و گفتش که10 روز دیگه میاد انشالله. انشالله بعداز شبهای قدر و 23 جواب اومده به احتمال زیاد..منم مردم از استرس..استرس که نه ولی خب هرکی دوس داره تکلیف خودشو بدونه دیگه

Shr776
24-07-2013, 16:18
کسی میدونه این مصاحبه گزینش نفت چیه؟از همون جزوه ها می پرسن

DJ POLESTAR
25-07-2013, 12:16
بروبچ من بخاطر اینکه کار واجبی داشتم از پادگان یه روز زودتر مرخصی اومد (بدون برق مرخصی "جیم" زدم) در حالی که برگه مرخصیم برای امروز بود... حالا سوالم اینجاست چه شرایطی روز شنبه انتظارم رو میکشه؟ :n02:
قراره دوشنبه هفته آینده بهمون میان دوره بدن نکنه منو برای تنبه نگه دارن؟ در ضمن نهست خوردن تو آموزشی اضاف داره یا آخرش حذف میشه؟

mani6606
25-07-2013, 12:44
شما نهست کردی و این نهست تا شنبه ۲ روز میشه به ازای هر روز نهست ۳ روز اصافه خدمت داریم که برای شما ۶ روز میشه. شاید فرمانده بخششه اما توجه داشته باش که افراد میگن آموزشی اضاف نداره که سخت در اشتباه هستند اضاف در دوران اموزشی در پرونده ثبت میشه و پس از تقسیم با انتقال به یگان پرونده شما نیز ارسال میشه.

hoseynn
25-07-2013, 12:54
سلام دوستان. من نیروی زمینی ارتش هستم. کسایی که تو ساری یا دو آب مازندران که زیر شاخه نیروی زمینی ارتش هست خدمت کردن می خوام بپرسم چه جور جایی هستن؟ من آموزشی 02 هستم.

hkali1
25-07-2013, 13:57
سلام

اگر امکان داره

وظایف پاس بخش توضیح بدین

global_id
25-07-2013, 14:48
سلام

اگر امکان داره

وظایف پاس بخش توضیح بدین

1- تعویض به موقغ پست ها
2- سرکشی به پست ها در طول مدت نگهبانی
3- نظارت بر خشاب گذاری و خشاب برداری
4- اجرای دستورات سلسه مراتب نگهبانی
5-داشتن صورت اسامی پاس ها و شناخت محل هر پست
6- برقراری نظم و آماده نگه داشتن نگهبان یا پاسدار
در کل یعنی اگر نگهبان دسشویی داشت جاش می ایستی تا بره بیاد. اگه مشکلی براش پیش اومد مثل مریضی، میری جاش می ایستی. چند بار بهش سر می زنی و تشنگی و گشنگی و ... رو برطرف می کنی... شب بیدارش می کنی بره سر پستش.

lotin
25-07-2013, 14:52
سلام

اگر امکان داره

وظایف پاس بخش توضیح بدین

پاسبخش بهترین نوع نگهبانی هستش.باید سر ساعت پستت مثلا پاس 2 بیدار شی تمامی نگهبانهای مربوط به پاس 2رو ببری سر پستاشون بزاری و بهشون تو مدت 2 ساعت پستت سر بزنی که ترک پست نکرده باشن یا نخوابیده باشن.من که پاسبخش میشم فقط بیدار میکنمشون و بعدش میخوابم.البته پاسبخشی تو دوران آموزشی با دورانی که وارد یگان میشی خیلی فرق میکنه ولی کلیتش یکی هستش

global_id
25-07-2013, 15:10
پاسبخش بهترین نوع نگهبانی هستش.باید سر ساعت پستت مثلا پاس 2 بیدار شی تمامی نگهبانهای مربوط به پاس 2رو ببری سر پستاشون بزاری و بهشون تو مدت 2 ساعت پستت سر بزنی که ترک پست نکرده باشن یا نخوابیده باشن.من که پاسبخش میشم فقط بیدار میکنمشون و بعدش میخوابم.البته پاسبخشی تو دوران آموزشی با دورانی که وارد یگان میشی خیلی فرق میکنه ولی کلیتش یکی هستش
تو آموزشی پاسبخشی بهترین نوع نگهبانیه. درست... ولی بسته به یگانی که توش خدمت می کنی پاسبخشی میتونه خوب یا افتضاح باشه.
1- وقتی پاسبخش چند تا سرباز یک آجری و دو آجری بشی و بگیری بخوابی و بهشون سر نزنی و بعد یکیشون به افسر جانشین یا افسر سر بگه پاسبخشم نیومده و 10 روز اضاف خوردی ، اونموقع می فهمی پاسبخشی بدترین نوع نگهبانیه و آرزو می کنی نگهبان باشی تا پاسبخش. بستگی زیادی به نگهبان هات داره.
2- وقتی فاصله ی بین پست هات اونقدر زیاد باشه که فاصله ی اولین پست تا آخرین پست 30 دقیقه اونهم وسط بیابون باشه اونموقع می فهمی پاسبخشی بدترین نوع نگهبانیه.
در غیر اینصورت پاسبخشی خوبه.
البته من تو یگان ماهی سه بار پاسبخشم ولی در بقیه ی موارد افسر گردانم که این نوع نگهبانی از همه ی نگهبانی ها بدتره و بدترین نوع نگهبانیه. دعا کن افسر گردان نشی...البته افسر گردان شدن هم بستگی به جایی که هستی داره. ممکنه یه جا خوب باشه و یه جا بد...

hkali1
25-07-2013, 15:23
تو آموزشی پاسبخشی بهترین نوع نگهبانیه. درست... ولی بسته به یگانی که توش خدمت می کنی پاسبخشی میتونه خوب یا افتضاح باشه.
1- وقتی پاسبخش چند تا سرباز یک آجری و دو آجری بشی و بگیری بخوابی و بهشون سر نزنی و بعد یکیشون به افسر جانشین یا افسر سر بگه پاسبخشم نیومده و 10 روز اضاف خوردی ، اونموقع می فهمی پاسبخشی بدترین نوع نگهبانیه و آرزو می کنی نگهبان باشی تا پاسبخش. بستگی زیادی به نگهبان هات داره.
2- وقتی فاصله ی بین پست هات اونقدر زیاد باشه که فاصله ی اولین پست تا آخرین پست 30 دقیقه اونهم وسط بیابون باشه اونموقع می فهمی پاسبخشی بدترین نوع نگهبانیه.
در غیر اینصورت پاسبخشی خوبه.
البته من تو یگان ماهی سه بار پاسبخشم ولی در بقیه ی موارد افسر گردانم که این نوع نگهبانی از همه ی نگهبانی ها بدتره و بدترین نوع نگهبانیه. دعا کن افسر گردان نشی...البته افسر گردان شدن هم بستگی به جایی که هستی داره. ممکنه یه جا خوب باشه و یه جا بد...

به تعداد سرباز و پست نگهبانی هم بستگی داره؟

Raـــــ Hـــــ Za
25-07-2013, 15:58
حقوق سربازان متاهل افزایش می یابد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مـــهر: جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح گفت: برابر ابلاغيه ستاد كل نيروهاي مسلح، حق عائله مندي و اولاد سربازان متاهل با حق عائله مندي و اولاد كاركنان

رسمي نيروهاي مسلح يكسان شد. بنابراین از اول تيرماه سال ۹۲سربازان متاهل كه تا به حال حق عائله مندي آنها ۲۸هزار تومان بوده تغيير و حدود ۸۵ هزارتومان دريافت خواهند كرد.

سردار كمالي گفت: حق اولاد سربازان متاهل قبلا در حدود ۵۶۰۰ تومان بود كه به حدود ۲۱هزار تومان افزايش پيدا كرده است و از تاريخ مذكور به نيروهاي مسلح ابلاغ و قابل پرداخت است.

اين مقام مسئول در ادامه گفت: اخيراً شايعاتي مبني بركاهش خدمت سربازي به ۱۸ماه و بعضاً افزايش آن به ۲۴ماه وجود دارد.

سردار كمالي در خصوص خدمت سربازي خاطر نشان كرد: مدت خدمت سربازي فعلاً تغييري پيدا نمي كند و همچنان خدمت سربازي ۲۱ماه مي باشد، بدين صورت كه در مناطق عملياتي

۱۸ماه و مناطق محروم و بد آب وهوا ۱۹ماه و براي دستگاه هاي دولتي و يكان هاي حفاظت فيزيكي ۲۱ماه و ساير كاركنان مأمور به دستگاه هاي دولتي ۲۴ماه مي باشد.

جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح در ادامه، شايعات بوجود آمده در ارتباط باخدمت سربازي را تكذيب كرد.

وي در ادامه به خانواده ها تأكيد كرد: تنها مرجع اعلام رسمي قوانين و مقررات و اخبار خدمت وظيفه عمومي، ستادكل نيروهاي مسلح و سازمان وظيفه عمومي ناجا مي باشد. لذا

خانواده ها به شايعات موجود توجه نداشته باشند.

سردار كمالي در خصوص بخشودگي سربازان فراري اظهار داشت: كليه سربازان فراري كه تا پايان سال ۸۶ فراري محسوب مي شوند مورد عفو قرار گرفتند.

وي در تشريح اين بخشودگي عنوان كرد: اين عفو و بخشودگي مشروط است به اين كه اين افراد تا پايان شهريور ماه سال ۱۳۹۲ خود را به سازماني كه درآن مشغول به خدمت بوده اند

معرفي نمايند. بدون اين كه به مراجع قضايي معرفي و به جرم آنها رسيدگي شود به يكان خدمتي خود مراجعه و مابقي خدمت سربازي را سپري مي كنند.

سردار كمالي همچنين عنوان كرد كه مدت خدمت سربازان فراري بخشوده شده بر اساس مدت زمان خدمت سربازي در موقع فرار آنهاست يعني اگر در زمان فرار، مدت خدمتشان ۱۸ماه

بوده، همان مدت خدمت را سپري مي كنند.

سردار كمالي در ادامه تأكيد كرد: كساني كه سرباز فراري سال ۸۶ به ماقبل هستند اگر از مهر ماه خود را معرفي نمايند شامل اين عفو و بخشودگي نمي شوند و مطابق قانون با آنها به

عنوان سربازان فراري رفتار مي شود و براي رسيدگي به جرم آنها ابتدا بايستي به مراجع قضايي معرفي مي شوند و بعد از رسيدگي به جرم آنها به يكان خدمتي معرفي و مابقي خدمت

سربازي خود را سپري می کنند.

مهرنیوز

hoseynn
25-07-2013, 16:13
دوستان سرباز حفاظت اطلاعات بودن چه طوره؟

Pami
25-07-2013, 16:23

تا جایی که یادمه کار از صبح الی 7-8 شب رو شامل میشه ، محیط کاملا مقرراتی و خشکی رو داره ولی باز بسیار بهتر از خدمت تو دل کویر یا لب مرز هست

mahde1818
25-07-2013, 16:55
بروبچ من بخاطر اینکه کار واجبی داشتم از پادگان یه روز زودتر مرخصی اومد (بدون برق مرخصی "جیم" زدم) در حالی که برگه مرخصیم برای امروز بود... حالا سوالم اینجاست چه شرایطی روز شنبه انتظارم رو میکشه؟ :n02:
قراره دوشنبه هفته آینده بهمون میان دوره بدن نکنه منو برای تنبه نگه دارن؟ در ضمن نهست خوردن تو آموزشی اضاف داره یا آخرش حذف میشه؟
به ما هم قرار دوشنبه میان دوره بدن ولی میگن بیشتر از 30 ساعت نیست توی هاشمی نژاد شایعه شده به خاتمی یزد 8 روز مرخصی دادن! توی هاشمی نژاد که اعصاب همه خورده کلی ملت به خودشون وعده میان دوره دادن از اخر هم معلوم شد هیچ خبری نیست

VAHID
25-07-2013, 16:57

تا جایی که یادمه کار از صبح الی 7-8 شب رو شامل میشه ، محیط کاملا مقرراتی و خشکی رو داره ولی باز بسیار بهتر از خدمت تو دل کویر یا لب مرز هست

خیلی خوبه اگر بتونید,ولی بقیه سربازها شما رو به چشم دیگه ای نگاه میکنن...:n02:

Bensonw3x
25-07-2013, 16:58
شما نهست کردی و این نهست تا شنبه ۲ روز میشه به ازای هر روز نهست ۳ روز اصافه خدمت داریم که برای شما ۶ روز میشه. شاید فرمانده بخششه اما توجه داشته باش که افراد میگن آموزشی اضاف نداره که سخت در اشتباه هستند اضاف در دوران اموزشی در پرونده ثبت میشه و پس از تقسیم با انتقال به یگان پرونده شما نیز ارسال میشه.

تو اموزشی دنیبال بهونه هستند نگهبان واسه روزای تعطیل نگه دارن پادگان ...

+ f.a.r.i
25-07-2013, 18:46
دوستان این ستوان یکمی که به ادم میدن ! وظیفش چیه اکثرا چه کاری رو محول میکنند به ستوان یکم ؟!

Bensonw3x
25-07-2013, 19:10
دوستان این ستوان یکمی که به ادم میدن ! وظیفش چیه اکثرا چه کاری رو محول میکنند به ستوان یکم ؟!

با مدرکه دکترا میدن واسه ما که طرف تو بهداریه دکتره دیگه نشسته یه جا با بقیه سربازا خیلی خوب فرق داره D:

farhad_persona
25-07-2013, 20:00
دوستان کسی که در سیر مراحل رسیدگی به معافیت پزشکی باشه میتونه در دانشگاه ثبت نام کنه؟
یکی از دوستان ما پیش دانشگاهی رو تموم کرده و بعد کنکور داده. الان میخواد برای معافیت چشم پزشکی اقدام کنه. نظام وظیفه هم رفته ولی جواب درستی بهش ندادن.

LoveLIfe
25-07-2013, 20:40
به ما هم قرار دوشنبه میان دوره بدن ولی میگن بیشتر از 30 ساعت نیست توی هاشمی نژاد شایعه شده به خاتمی یزد 8 روز مرخصی دادن! توی هاشمی نژاد که اعصاب همه خورده کلی ملت به خودشون وعده میان دوره دادن از اخر هم معلوم شد هیچ خبری نیست

یکی از اقوام نزدیک اومده
6 روز میاندور دادن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

global_id
25-07-2013, 21:12
به تعداد سرباز و پست نگهبانی هم بستگی داره؟ جایی که میخوام پذیرش بگیرم اگر قبول بشم!!!! حدود 150 سرباز داره به نکته ی خوبی اشاره کردی. تعداد سرباز و تعداد پست خیلی مهمه. ولی مهم تر اینه که سعی کن مقررات رو رعایت کنی و خیلی به نگهبان سخت نگیر. یعنی مجبور نکن که حتما سر پستش ایستاده باشه و ... تو فقط با لحن آرام و همراه با تبسم و مهربانی تذکر بده. :n01:گوش کرد که کرد. نکرد تقصیر خودشه. گیر بهشون نده. مخصوصا به سرباز صفرها تا سرجوخه ها. البته ممکنه اوایل ورودت به یگان اذیت بشی. چون سربازهایی که پایه شون بالاتر از تو هستند اذیتت می کنن. (در اصطلاح آشخوری می کشن). تحمل کن و به خدا توکل کن. درست میشه. پایه ت بره بالا همه باهات رفیق میشن..

hoseynn
26-07-2013, 08:37
دوستان رکن 1 تا 4 توضیح میدین؟

global_id
26-07-2013, 09:22
دوستان رکن 1 تا 4 توضیح میدین؟
رکن1 --- اداری (تشویقی و تنبیهی و کارهای اداری)
رکن2--- تامینی(نگهبانی ها و امنیت و ...)
رکن3 -- آموزشی و آزمون گیری (به تیراندازی کادری ها و افسران آموزش نمره میدن و آزمون میگیرن و کلا مسایل آموزشی رو شامل میشه)
رکن4--- تدارکات و لجستیک (بررسی انبار آذوغه و پوشاک و استحقاقی سربازان و نیازمندی ها ...)

erfan.j
26-07-2013, 12:56
سلام یه سوال دارم
متولد 72 هستم .امسال کنکور سراسری دادم(برای دومین بار).دفترچه هم فرستادم کارت سبز برام اومد به تاریخ 19 مرداد برای اعزام در صورتی که انتخاب رشته تازه 17 مرداد شروع میشه .رفتم پلیس +10 درخواست تمدید دادم.
حالا سوالم اینه ممکن هست با درخواست تمدیدم موافقت نشه؟در چه مواردی تمدید رو قبول نمی کنند؟
من 3 ماه اضافه خدمتم خوردم به خاطر غیبت ولی رفتم میدون سپاه این غیبت و برام بخشیدم.یعنی الان اصلا غیبت ندارم.یک سال از فارغ تحصیلیم هم گذشته.

از دوستان ممنون میشم به سوالم جواب بدن

microsof
26-07-2013, 13:24
سلام یه سوال دارم
متولد 72 هستم .امسال کنکور سراسری دادم(برای دومین بار).دفترچه هم فرستادم کارت سبز برام اومد به تاریخ 19 مرداد برای اعزام در صورتی که انتخاب رشته تازه 17 مرداد شروع میشه .رفتم پلیس +10 درخواست تمدید دادم.
حالا سوالم اینه ممکن هست با درخواست تمدیدم موافقت نشه؟در چه مواردی تمدید رو قبول نمی کنند؟
من 3 ماه اضافه خدمتم خوردم به خاطر غیبت ولی رفتم میدون سپاه این غیبت و برام بخشیدم.یعنی الان اصلا غیبت ندارم.یک سال از فارغ تحصیلیم هم گذشته.

از دوستان ممنون میشم به سوالم جواب بدن

اگر غیبت نداشته باشید ...
با توجه به اینکه اعزام برج 5 هستید امکان تمدید مهلت اعزام تا برج 7 وجود داره ...
اعزام کلیه افرادی که برج 5 یا 6 قراره اعزام بشن به علت اعلام نتایج کنکور قابل تمدیده.

nhybgtvfr
26-07-2013, 13:58
سلام
من چند روز پیش درخواست تعجیل دادم از 1/8 به 1/6
1-مگه واسه تعجیل باید دلیل قانع کننده بیاری؟؟چون من توی فرمی که پر کردم جایی واسه علت تعجیل ندیدم
2-من درخواست 2 ماه تعجیل دادم آیا موافقت میشه؟،شما کسی رو دیدین که باهاش موافقت نکنن
3-بعضیا میگن باید یکی رو پیدا کنی و که اعزامش 1/6 باشه بعد بتونی با تاریخ 1/8 جابجا کنی!!!!این قضیه اش چیه؟؟

erfan.j
26-07-2013, 14:07
اگر غیبت نداشته باشید ...
با توجه به اینکه اعزام برج 5 هستید امکان تمدید مهلت اعزام تا برج 7 وجود داره ...
اعزام کلیه افرادی که برج 5 یا 6 قراره اعزام بشن به علت اعلام نتایج کنکور قابل .
ممنون از پاسختون
یه سوال دیگه دارم مربوط به کسری خدمت .......پدرم 23 ماه منطقه عملیاتی بوده 7 ما کسر خوردم.
برگه کسری خدمت من تاریخ 90/5/4 صادر شده بالای برگه هم نوشته : " از ل 21 حمزه به سردار فرماندهی محترم ناجا موضوع : گواهی کسر خدمت جبهه "
الان این برگه رو باید چی کار کنم باید جای خاصی ثبت بشه؟ چند سال دیگه رفتم سربازی نگن این برگه دیگه اعتبار نداره؟
ممنون اگر راهنماییم کنید.

microsof
26-07-2013, 14:17
ممنون از پاسختون
یه سوال دیگه دارم مربوط به کسری خدمت .......پدرم 23 ماه منطقه عملیاتی بوده 7 ما کسر خوردم.
برگه کسری خدمت من تاریخ 90/5/4 صادر شده بالای برگه هم نوشته : " از ل 21 حمزه به سردار فرماندهی محترم ناجا موضوع : گواهی کسر خدمت جبهه "
الان این برگه رو باید چی کار کنم باید جای خاصی ثبت بشه؟ چند سال دیگه رفتم سربازی نگن این برگه دیگه اعتبار نداره؟
ممنون اگر راهنماییم کنید.

سلام..
شانس شما خوبه ... چون برگ کسری شما در سال 90 صادر شده و مبنای محاسبه کسر خدمت جبهه هم قانون سال 90 قرار گرفته .
نیاز نیست کاریش کنید کافیه وقتی اعزام شدید برگ کسری رو تحویل پادگان آموزشی بدید اما برای ثبت در سیستم ناجا حتما باید درخواست اعزام رو داده باشید تا براتون ثبتش کنند .
امیدوارم در دانشگاه و رشته مورد نظرت قبول بشی دوست گرامی .

microsof
26-07-2013, 14:20
سلام
من چند روز پیش درخواست تعجیل دادم از 1/8 به 1/6
1-مگه واسه تعجیل باید دلیل قانع کننده بیاری؟؟چون من توی فرمی که پر کردم جایی واسه علت تعجیل ندیدم
2-من درخواست 2 ماه تعجیل دادم آیا موافقت میشه؟،شما کسی رو دیدین که باهاش موافقت نکنن
3-بعضیا میگن باید یکی رو پیدا کنی و که اعزامش 1/6 باشه بعد بتونی با تاریخ 1/8 جابجا کنی!!!!این قضیه اش چیه؟؟
چیزی که توی پادگان های آموزشی به خصوص بخش افسر های وظیفه زیاده تخت خواب و جای خالی هست ...
به عنوان مثال اگر ظرفیت گردان 320 نفر باشه برای لیسانس ها همیشه 100 تاش خالیه ...
احتمالا با درخواست شما موافقت بشه .

RIZA.R
26-07-2013, 14:59
سلام دوستان

نحوه نوشتن گزارش به فرمانده گروهان چجوریه؟

مثلا میشه دیمی نوشت یا اینکه باید عنوان و.... داشته باشه؟!!

hamed999
26-07-2013, 15:31
دوستان
میخواستم بدونم مراکز پدافند هوایی خاتم تو تهران چنتا هست ؟؟؟؟ و از بینشون کدومش راحتره ؟؟؟ یا به عبارتی بیشتر اداری وار هست تا نظامی وار ؟؟؟؟
ممنون میشم یکم اطلاعات در مورد مراکز پدافند بدین

erfan.j
26-07-2013, 17:18
سلام..
شانس شما خوبه ... چون برگ کسری شما در سال 90 صادر شده و مبنای محاسبه کسر خدمت جبهه هم قانون سال 90 قرار گرفته .
نیاز نیست کاریش کنید کافیه وقتی اعزام شدید برگ کسری رو تحویل پادگان آموزشی بدید اما برای ثبت در سیستم ناجا حتما باید درخواست اعزام رو داده باشید تا براتون ثبتش کنند .
امیدوارم در دانشگاه و رشته مورد نظرت قبول بشی دوست گرامی .
خیلی ممنون
پس من کاری لازم نیست بکنم ...چوی توی برگه سبزم سوابق کسری خدمت نزده بود گفتم شاید به مشکل بر بخورم.

arming900
26-07-2013, 20:51
دوباره شایعه (یا واقعیت) میگن عیدِ فطر میخوان خدمت رو 18 کنن :n28:

LoveLIfe
26-07-2013, 20:55

شایعه !
توجه نکنید که اعصاب رو خراب می کنه بعدش

microsof
26-07-2013, 21:19

دوست عزیز ...

آخرین صحبت سردار کمالی در تاریخ 31/4/92

سردار كمالي در خصوص خدمت سربازي خاطر نشان كرد:مدت خدمت سربازي فعلا تغييري پيدا نمي كند و همچنان خدمت سربازي 21ماه مي باشدوبدين صورت كه در مناطق عملياتي 18ماه و مناطق محروم و بد آب وهوا 19ماه و براي دستگاه هاي دولتي و يگانهاي حفاظت فيزيكي 21ماه و ساير كاركنان مامور به دستگاه هاي دولتي 24ماه مي باشد.

منبع سایت نظام وظیفه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بنده امیدوارم خدمت بشه 1 سال ... اما دوست گرامی اگر خدمت شد 18 ماه مطمئن باشید تا دوستان منبع معتبری پیدا کردن همینجا قرارمیدن.
موفق باشید.

aaaammmm87
27-07-2013, 15:40
سلام
بعد از پر کردن فرم های سابقه فعالیت بسیج و تحویل دادن به پایگاه واسه کمیسیونی که در سپاه می گیرن و جواب رو بهت می دن تا زمانی که کسریت صادر بشه چقدر زمان می بره ؟

nhybgtvfr
27-07-2013, 17:11
سلام
من 2/5/92 درخواست تعجیل دادم
معمولا بعد از چند روز جوابش میاد؟
چون من امروز (5/5/92)،رفتم پلیس+10جوابش نیومده بود،البته وسطش به جمعه هم خورده بود
کارمند پلیس+10 میگفت اگه جوابش نیاد ،همش باید تا موقع اعزامت همش باید سر بزنی ببینی موافقت شده یا نه:n29:
یعنی چی....اینجوری که همش استرس دارم

microsof
27-07-2013, 17:37
سلام
چون من امروز (5/5/92)،رفتم پلیس+10جوابش نیومده بود،البته وسطش به جمعه هم خورده بود
کارمند پلیس+10 میگفت اگه جوابش نیاد ،همش باید تا موقع اعزامت همش باید سر بزنی ببینی موافقت شده یا نه:n29:

من خودم یه بار درخواست تمدید دادم دقیقا 24 ساعت یا 48 ساعت بعدش رفتم موافقت شده بود ...
ماه رمضون هست و برادران نظامی درگیر عبادات هستن ... احتمالا تا دو سه روز دیگه تکلیف شما هم مشخص بشه.

erfan.j
27-07-2013, 18:57
سلام
سلام
جواب درخواست تمدید تاریخ اعزام من بعد از 6 روز امروز برام اس ام اس شد.

vahidreza2007
27-07-2013, 19:10
سلام
بعد از پر کردن فرم های سابقه فعالیت بسیج و تحویل دادن به پایگاه واسه کمیسیونی که در سپاه می گیرن و جواب رو بهت می دن تا زمانی که کسریت صادر بشه چقدر زمان می بره ؟

کم کمش 2-3 ماه طول میکشه . برای من دقیقا نزدیک 3 ماه طول کشید :n27:

Pami
27-07-2013, 21:16
دوستان
میخواستم بدونم مراکز پدافند هوایی خاتم تو تهران چنتا هست ؟؟؟؟ و از بینشون کدومش راحتره ؟؟؟ یا به عبارتی بیشتر اداری وار هست تا نظامی وار ؟؟؟؟
ممنون میشم یکم اطلاعات در مورد مراکز پدافند بدین

این پدافند خاتم با اون قرارگاه خاتم فرق داره ها ، یکسری دچار اشتباه میشن دیدم لازمه بگیم
پدافند هوایی خاتم نیروی چهارم ارتش هست و خدمت توش سخت تر از نیروهای دیگه هست ، قرارگاه سازندگی خاتم هم یه ارگان صنعتی اقتصادی از بدنه سپاه هست و خدمت تو این دوتا ارگان خیلی فرق داره
آموزشی اش هم فکر کنم تو سمنان و دل کویر باشه

amir_ata_21
27-07-2013, 22:14
سلام
حداقل 3-2 روز و حداکثر یک هفته
با درخواست تمدید اعزام من دقیقا بعد از یک هفته موافقت شد

majidkorg
28-07-2013, 02:31
سلام...این برگه ی سفید اعزام شهریوری ها نیومده ؟ کسی هنوز خبر نداره ؟

urumchi
28-07-2013, 06:29
دوستان 62 روز از تسویه میگذره و هنوز کارت پایان خدمتم نیومده !!!

رفتم پلیس +10 گفتن بخاطر طرح تعویض کارتهای قدیمی با کارتهای جدید ، یه مقدار طول خواهد کشید

امیدوارم فقط یه وقت نگن پاشید بیایید از اول خدمت کنید !!! یعنی یه همچین فکرای چرتی داره میاد به ذهنم :n27:

لامصب این خدمت لعنتی !!! تمومشم می کنی بازم بهت استرس وارد میکنه ، یاد خاطراتت میفتی اعصابت خرد میشه:n21:

خدا به همه اونایی که درحال حاضر سربازن صــبــر عنایت کنه

nhybgtvfr
28-07-2013, 09:04
سلام...این برگه ی سفید اعزام شهریوری ها نیومده ؟ کسی هنوز خبر نداره ؟
نه نيومده
هنوز دير نشده
تا جايي که من ميدونم 10 تا 15 ماههاي فرد مياد

svb93
28-07-2013, 13:26
سلام دوستان
من می خوام معافیت پزشکی بگیرم ولی دانشجو بودم نمی تونستم برای معافیت اقدام کنم الان که کاردانیم تموم شده اگر برای معافیت اقدام کنم به نظرتون معاف نشم یا معاف از رزم بشم باید برم سربازی ؟؟؟ نمی تونم کارشناسی ادامه تحصیل بدم ؟ کلا چقدر طول می کشه بدونم معافم یا نه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

microsof
28-07-2013, 13:36
دوستان 62 روز از تسویه میگذره و هنوز کارت پایان خدمتم نیومده !!!

رفتم پلیس +10 گفتن بخاطر طرح تعویض کارتهای قدیمی با کارتهای جدید ، یه مقدار طول خواهد کشید

امیدوارم فقط یه وقت نگن پاشید بیایید از اول خدمت کنید !!! یعنی یه همچین فکرای چرتی داره میاد به ذهنم :n27:

لامصب این خدمت لعنتی !!! تمومشم می کنی بازم بهت استرس وارد میکنه ، یاد خاطراتت میفتی اعصابت خرد میشه:n21:

خدا به همه اونایی که درحال حاضر سربازن صــبــر عنایت کنه

برادر من کسری رو گرفتم از ارتش ...
فکر کردم مشکل اصلیش ثبت در سیستم ناجا هست ... (هنوز هم بعد از 20 روز ثبت ناجا نشده زنگ زدم میگن دهم ثبت میشه)
اما برادران میگن ظاهرا سپاه استان هم باید تایید که ...
گفتم خوب خوبه من خدمتم تمومه و هنوز هیچ کاری نکردم مرخصی و پایان دوره که بخوره تو فرق سرم ...

<<DaRk kNiGhT>>
28-07-2013, 13:39
سلام
دوستان من یه سوال داشتم خواهش میکنم زود جواب بدید که وقت داره از دستم میره.
من امسال کنکور دادم و دیپلمم هم گرفتم.مجموع شماره چشم هام هم بیشتر از هشته(۱۰٫۵).حالا میخواستم بدونم اگه دانشگاه قبول بشم و پرونده م در جریان باشه میتونم دانشگاه ثبت نام کنم؟
پلیس +۱۰ گفت نمیتونی دانشگاه ثبت نام کنی ولی تو دفترچه نوشته میشه.
لطفا راهنماییم کنید ممنون.

microsof
28-07-2013, 13:40
سلام دوستان
من می خوام معافیت پزشکی بگیرم ولی دانشجو بودم نمی تونستم برای معافیت اقدام کنم الان که کاردانیم تموم شده اگر برای معافیت اقدام کنم به نظرتون معاف نشم یا معاف از رزم بشم باید برم سربازی ؟؟؟ نمی تونم کارشناسی ادامه تحصیل بدم ؟ کلا چقدر طول می کشه بدونم معافم یا نه؟

!!!
دوست گرامی ... شما حتی نگفتین مشکلتون چی هست که حتی اگر هم میگفتین باز هم معلوم نبود که معاف هستید یا معاف از رزم ...
به هر نحو برخی بیماری ها هستن که کافیه مشخص شه که فرد این بیماری رو داره و معاف شه ... اما اکثر بیماری های عادی معاف از رزم و ... میشن .

microsof
28-07-2013, 13:44
سلام
من امسال کنکور دادم و دیپلمم هم گرفتم.مجموع شماره چشم هام هم بیشتر از هشته(۱۰٫۵).حالا میخواستم بدونم اگه دانشگاه قبول بشم و پرونده م در جریان باشه میتونم دانشگاه ثبت نام کنم؟
سلام...
هر کی ندونه میگه امروز فلانی سر کیف هست داره پشت سر هم پست میده :دی ...
برادر شما تا زمانی که در دانشگاه ثبت نام نکنی دانشجو حساب نمیشی پس هر چی سریعتر برو دنبال کارای معافی ...
به قول فیلم گشت ارشاد :دی خراب بشه دانشگاه که هر چی میکشیم از دانشگاه هست :دی برادر حرف دو سال مفت کار کردن هست اگر نه دانشگاه همیشه سر جای خودش باقی میمونه ... مهم طرز تفکر آدم هست که ممکنه توی خدمت عوض بشه .
اما ظاهرا برادر کمالی گفتن برای معافیت چشم هم باید شماره یکی از چشم ها از 5 بیشتر باشه و مجموع شماره چشم هم 8 باشه .

<<DaRk kNiGhT>>
28-07-2013, 15:24
سلام...
هر کی ندونه میگه امروز فلانی سر کیف هست داره پشت سر هم پست میده :دی ...
برادر شما تا زمانی که در دانشگاه ثبت نام نکنی دانشجو حساب نمیشی پس هر چی سریعتر برو دنبال کارای معافی ...
به قول فیلم گشت ارشاد :دی خراب بشه دانشگاه که هر چی میکشیم از دانشگاه هست :دی برادر حرف دو سال مفت کار کردن هست اگر نه دانشگاه همیشه سر جای خودش باقی میمونه ... مهم طرز تفکر آدم هست که ممکنه توی خدمت عوض بشه .
اما ظاهرا برادر کمالی گفتن برای معافیت چشم هم باید شماره یکی از چشم ها از 5 بیشتر باشه و مجموع شماره چشم هم 8 باشه .

اگه به سوالم دقت کنید من نگفتم که میتونم اقدام کنم یا نه.پرسیدم که اگه مراحلش طول کشید(که میکشه) میتونم دانشگاه ثبت نام کنم؟یا باید برم درخواست معافیت رو باطل کنم؟
اصلا موقع ثبت نام دانشگاه ا کجا میفهمن که من درخواست دادم؟استعلام میکنن از نظام وظیفه؟
من تمام کاراشو انجام دادم فقط مونده تحویل مدارک به پلیس+10 و ارسالش توسط اونا.

ittools
28-07-2013, 16:51
سلام دوستان

امروز پسر عموـــم رفت و کارهای واکسن و معاینه پزشک عمومی رو انجام داد و تو پلیس +10 هم ثبت کرد که اونجا بهش گفتن بعد از 10 روز برو حوزه نظام وظیفه
بعد از 10 روز تو حوزه چه مرحله ای رو باید انجام بده ؟ میخوام ببینم وقت کمیسیون پزشکی همین بعد از 10 روزه ؟ یا نه فقط حالت کارهای اداری داره
راستی حالا چرا 10 روز ؟ نمیشه همین فردا بره کارها رو انجام بده ؟

:n16:

svb93
28-07-2013, 17:35
سلام دوستان

!!!
دوست گرامی ... شما حتی نگفتین مشکلتون چی هست که حتی اگر هم میگفتین باز هم معلوم نبود که معاف هستید یا معاف از رزم ...
به هر نحو برخی بیماری ها هستن که کافیه مشخص شه که فرد این بیماری رو داره و معاف شه ... اما اکثر بیماری های عادی معاف از رزم و ... میشن .

من دو سال پیش چسبندگی روده داشتم و عمل کردم و 3 بار هم قبل از این عمل روده و اپاندیس داشتم
مشکلم اینجاست که من الان اگر برای معافیت اقدام کنم و مثلا معاف از رزم بشم نمی تونم کارشناسی ادامه تحصیل بدم و باید برم سربازی ؟ کلا چقدر طول می کشه بدونم معافم یا نه ؟ (تا 93-4 هم وقت دارم)

microsof
28-07-2013, 18:23
اگه به سوالم دقت کنید من نگفتم که میتونم اقدام کنم یا نه.پرسیدم که اگه مراحلش طول کشید(که میکشه) میتونم دانشگاه ثبت نام کنم؟یا باید برم درخواست معافیت رو باطل کنم؟
اصلا موقع ثبت نام دانشگاه ا کجا میفهمن که من درخواست دادم؟استعلام میکنن از نظام وظیفه؟

برادر جدیدا پروسه معافیت پزشکی نهایتا 1 ماه طول میکشه نهایتا .
چون به غیر از معاف از رزمی موارد دیگه از قبیل : معاف از انجام فعالیت های سنگین! معاف از نگهبانی ؛ معاف از رژه , دو ؛ و... هم اضاف شده که اینا دست به دست هم میدن و ملاک خدمت رفتن میشه فقط اینکه طرف زنده هست یا نه ؛ نمونش رو هم زیاد داریم.
همچنین دانشگاه یه بخش داره به نام امور نظام وظیفه قبل از اینکه شما در دانشگاه ثبت نام کنی سر و کارت با اونجا هست و باید نامه معافیت تحصیلی شما از اونجا بره نظام وظیفه و نظام وظیفه تایید کنه قبل از اینکه مراحل ثبت نام شما قطعی بشه.
همچنین اگر طی روند معافیت بودید و دانشگاه قبول شدید میتونید برید دانشگاه ...

microsof
28-07-2013, 18:34
سلام دوستان

امروز پسر عموـــم رفت و کارهای واکسن و معاینه پزشک عمومی رو انجام داد و تو پلیس +10 هم ثبت کرد که اونجا بهش گفتن بعد از 10 روز برو حوزه نظام وظیفه
بعد از 10 روز تو حوزه چه مرحله ای رو باید انجام بده ؟ میخوام ببینم وقت کمیسیون پزشکی همین بعد از 10 روزه ؟ یا نه فقط حالت کارهای اداری داره
راستی حالا چرا 10 روز ؟ نمیشه همین فردا بره کارها رو انجام بده ؟

:n16:
سلام /
دوست گرامی یه کمیسیون توی خود نظام وظیفه هست معمولابرای کسانی که میخوان معافیت کفالت بگیرن و از کار افتادگی افراد تحت تکفلشون رو تایید کنن .
طبق روال باید برای پسر عموی شما یه دعوت نامه بیاد که مثلا نوشته به فلان جا مراجعه کن ...
ممکنه لازم بشه بره نظام وظیفه و کمیسیون اونجا ارجاعش بده به بیمارستان های ناجا ... یا شاید هم مستقیما بگه برو و خودتو به فلان بیمارستان معرفی کن .
کمیسیون ناجا هم خیلی سخت گیر هست . افرادی رو معاف نکرده که شخصا اگر جای برادر کمالی بودم و این افراد رو میدیدم بدون معاینه میگفتم شخص خودم براتون کارت صادر میکنم .

M0hsen3D
28-07-2013, 18:54
دوستان من پسرعموم باد فتخ(یا فتق) داره و عمل نکرده هنوز میتونه برای معافیت پزشکی دائم اقدام کنه؟

microsof
28-07-2013, 19:29
دوستان من پسرعموم باد فتخ(یا فتق) داره و عمل نکرده هنوز میتونه برای معافیت پزشکی دائم اقدام کنه؟

دوستان امروز همه فکر پسر عمو هسن :دی ... حسودی میکنید که معاف بشن یا خوشحال میشید :دی ؟؟
شوخی میکنم .
خیر دوست گرامی واریکوسل زیر گرید 3 معاف نمیشه .. گرید 3 هم یعنی طرف داره تو خیابون راه میره یهو درد بهش بگیره که وسط خیابون بیفته ...
اونوقت پسر عموی شما چطور میخواد معاف شه ؟ فتخ عمل بسیار ساده ای هست ... حتی بخوای بدونی 20 روز هم بیشتر به این عمل حین خدمت استعلاجی نمیدن . معافی که هیچی ...
در صورتی که کسی فتخش رو عمل کرده باشه و توی خدمت مجددا فتخ عود کنه امکان معافی هست .

42- مشمولي مبتلا به بيماري فتق بوده كه عمل جراحي شده آيا در شمول معافيت قرار دارد؟
جواب: چناچه فتق عمل شده باشد در شمول معافيت نيست ليكن اگر بعد از عمل فتق عود كند در شمول معافيت قرار مي‌گيرد

دوستان برای معافیت پزشکی کمیسیون باید نظر بده ...
اما در سایت نظام وظیفه اشاره ای شده به برخی بیماری ها و نوع معافیتی که بهشون تعلق میگیره ...

1- اقدام اوليه مشمولاني كه تقاضاي معافيت پزشكي را مي‌نمايند چيست؟
جواب: مراجعه به دفاتر پليس +10 و اخذ دفترچه راهنما و تكميل اوراق مربوط به معافيت پزشكي و تحويل مدارك تكميل شده به دفاتر پليس+10 مربوط.

2- مشمولي توسط پزشك اوليه معاينه و سالم تشخيص داده شده آيا مي‌تواند به نظر پزشك اوليه اعتراض كند؟
جواب: در صورت داشتن بيماري مي‌تواند اعتراض نمايد.

3- مشمول تقاضاي معافيت پزشكي را مي‌نمايد. ايا مي‌تواند در خلال رسيدگي انصراف دهد؟
جواب: تا طرح پرونده در شوراي پزشكي مشمول حق انصراف ندارد.

4- مشمولي به علت بيماري چشم در شوراي پزشكي سرباز شناخته مي‌شود و از طرفي داراي بيماري ارتوپدي نيز مي‌باشد ايا مي‌تواند براي بيماري دوم اقدام نمايد؟
جواب: چنانچه پرونده مشمول بر اساس بيماري ارتوپدي مورد رسيدگي قرار نگرفته باشد مي‌تواند اقدام نمايد.

5- ميزان ضعف بينايي چشم براي مشمولان عادي و ديپلم چند ديوپتر مي‌باشد؟
جواب:مجموع ديوپتر هر دو چشم بايد بيش از هشت ديوپتري باشد.

6- آيا مشمولين در حين تحصيل مي‌توانند تقاضاي معافيت پزشكي نمايند؟
جواب: مشمولين تا زماني كه اشتغال به تحصيل دارند نمي‌توانند از معافيت پزشكي برخوردار گردند.

7- آيا مشمولي كه تقاضاي معافيت پزشكي را دارد لازم است برگ واكسيناسيون را نيز تكميل كند؟
جواب: مشمولي كه تقاضاي معافيت پزشكي را دارد نيز بايد برگ واكسيناسيون را تكميل كند.

8- مولي در شوراي پزشكي معاف شناخته نمي‌شود. آيا مي‌تواند به راي شورا اعتراض كند؟
جواب: بله، مشمول مي‌تواند به راي شوراي پزشكي اعتراض نمايد كه در اين صورت پرونده حسب مورد در شوراي پزشكي يا شوراي عالي پزشكي رسيدگي خواهد شد.

9- مشمولي در حين خدمت تقاضاي معافيت پزشكي مي‌نمايد آيا مي‌تواند از طريق معاونت وظيفه عمومي اقدام كند؟
جواب: خير- فقط از طريق يگان خدمتي بايد به وضعيت جسمي و رواني وي رسيدگي شود.

10-اظهارنظر در مورد معافيت پزشكي مشمول توسط چه مرجعي صورت مي‌گيرد؟
جواب: اظهارنظر در مورد معافيت پزشكي مشمول توسط شوراي پزشكي صورت مي‌پذيرد.

11- چنانچه مشمولي به صورت باليني در شوراي پزشكي معاينه شده باشد مي‌تواند به نظر شورا اعتراض كند؟
جواب: بله. در اين صورت با اخذ نظر متخصص پرونده مجددا در همان شورا مطرح خواهد شد.

12- در صورت اعتراض مشمول به راي شوراي پزشكي چه اقداماتي صورت مي‌گيرد؟
جواب: چنانچه مشمول به صورت باليني در شورا معاينه و سرباز شناخته شود در صورت اعتراض به راي شورا مشمول حسب معاينه تخصصي به بيمارستان معرفي و سپس پرونده وي مجددا در همان شورا مطرح مي‌گردد.

13- چنانچه پس از معرفي مشمول به بيمارستان و طرح پرونده در شورا او سرباز شناخته شود آيا مي‌تواند باز هم به راي شورا اعتراض كند؟
جواب: بله- در اين صورت پرونده به شوراي عالي پزشكي فرستاده مي‌شود.

14- آيا مشمول مي‌تواند به راي شوراي عالي پزشكي اعتراض كند؟
جواب: خير- زيرا راي شوراي عالي پزشكي قطعي و لازم‌الاجراست.

15- چنانچه مشمولي قبل از اعزام به خدمت در شوراي عالي سرباز شناخته شود آيا در صورت تشديد بيماري مي‌تواند درخواست معافيت پزشكي نمايد؟
جواب: خير- مي‌بايست به خدمت اعزام شود و در صورت تشديد بيماري از طريق يگان خدمتي در خصوص معافيت اقدام نمايد.

16- مشمولين گروه پزشكي (دكتري) در چه صورتي معاف دائم شناخته مي‌شوند؟
جواب: در صورتي كه به علت بيماري قادر به انجام حرفه طبابت نباشند مي‌توانند از معافيت دائم برخوردار گردند.

17- سربازي در حين خدمت دچار شكستگي پا مي‌گردد و براي وي 2 ماه استراحت پزشكي تجويز مي‌گردد. آيا اين مدت 2 ماه جزء خدمت وي محسوب مي‌گردد؟
جواب: خير- فقط مدت يك ماه استراحت پزشكي جزء خدمت دوره ضرورت محسوب مي‌شود.

18-اظهار نظر در خصوص تشخيص نيازمند به مراقب و نگهداري بستگان توسط چه مرجعي صورت مي‌گيرد؟
جواب: شوراي پزشكي وظيفه عمومي.

19- آيا سربازي كه به موجب خدمت به علت بيماري يا نقص عضو معاف مي‌شود در شمول بيمه نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران قرار مي‌گيرد؟
جواب: بله در شمول بيمه نيروهاي مسلح قرار مي‌گيرد و براي درمان به سازمان و موسسات درماني دولتي اعزام خواهد شد.

20- قد مشمولي كمتر از 150 سانتي‌متر است آيا در شمول معاف دائم قرار دارد ؟
جواب: بله- چنانچه قد مشمول كمتر از 150 سانتي‌متر باشد در شمول معافيت دائم قرار دارد.

21- مشمولي داراي بيماري واريكوسل گريد 3 مي باشد آيا در حد معافيت دائم است؟
جواب: بله- چنانچه در معاينه باليني توسط شوراي پزشكي گريد 3 واريكوسل اثبات گردد در شمول معافيت دائم مي‌باشد.

22- مشمولي مبتلا به بيماري ژنووارم مي‌باشد. در چه صورتي در شمول معافيت دائم قرار مي‌گيرد؟
جواب: چنانچه فاصله بين زانوها بيش از 10 سانتي‌متر باشد به تشخيص شوراي پزشكي معاف دائم شناخته مي شود.

23- چنانچه بيماري ژنووارم كمتر از 10 سانتي‌متر باشد چه رايي توسط شوراي پزشكي صادر مي‌گردد؟
جواب: چنانچه فاصله زانوها كمتر از 10 سانتي‌متر باشد با تشخيص شوراي پزشكي راي معاف از خدمات رزمي صادر مي‌گردد.

24- مشمول مبتلا به پارگي يك رباط و پارگي مينسك مي‌باشد وضعيت وي چگونه خواهد بود؟
جواب: پس از اخذ نظريه تخصصي پرونده در شورا مطرح و چنانچه تشخيص داده شود كه يك رباط و مينسك پاره شده باشند در شمول معاف از خدمات رزم قرار مي‌گيرد.

25- چنانچه مشمولي دو رباط و مينسك وي دچار پارگي شده باشد چه وضعيتي پيدا مي‌كند؟
جواب: اگر اين موضوع در معاينه تخصصي اثبات گردد به تشخيص شوراي پزشكي در شمول معافيت دائم قرار مي‌گيرد.

26- مشمولي مبتلا به صافي كف پا مي‌باشد در چه صورتي در شمول معافيت دائم قرار مي‌گيرد؟
جواب: در صورتي كه صافي كف پا در حد ( Rigid ) (سخت) باشد به تشخيص شوراي پزشكي در حد معافيت دائم قرار مي‌گيرد.

27- مشمولي دچار قطع شست در يك پا مي‌باشد، چه وضعيتي از نظر خدمتي پيدا مي‌كند؟
جواب: قطع شست در يك پا به تشخيص شوراي پزشكي شامل خدمات غيررزمي مي‌باشد.

28- مشمولي 3 انگشت كامل از يك پايش قطع شده است چه وضعيتي از نظر خدمتي پيدا مي‌كند؟
جواب: قطع سه انگشت كامل از يك پا به تشخيص شوراي پزشكي در شمول معافيت دائم مي باشد.

29- بند اول چهار انگشت مشمولي قطع شده، چه وضعيتي از نظر خدمتي پيدا مي‌كند؟
جواب: در اين حالت از آنجايي كه بيش از يك انگشت محسوب مي‌شود به تشخيص شوراي پزشكي در شمول معاف دائم قرار مي‌گيرد.

30- وضعيت خدمتي مشمولي كه داراي يك بيضه مي باشد چگونه است؟
جواب: فقدان يك بيضه به تشخيص شوراي پزشكي در شمول معاف از خدمات رزمي مي‌باشد.

31- مشمولي داراي مدرك تحصيلي ديپلم مي باشد. ضعف بينايي مجموع دو چشم بيش از هشت ديوپتري است. وضعيت خدمتي وي چگونه است؟
جواب: در اين صورت پس از تاييد شوراي پزشكي در حد معافيت دائم مي‌باشد.

32- مشمول داراي مدرك تحصيلي ليسانس مي‌باشد با چه شماره چشمي در حد معافيت دائم قرار مي‌گيرد؟
جواب: چنانچه مجموع ضعف بينايي هر دو چشم بيش از ده ديوپتر باشد به تشخيص شوراي پزشكي در حد معافيت دائم مي‌باشد.

33- مشمولي در خارج از كشور سكونت دارد آيا مي‌تواند در كشور محل سكونت تقاضاي معافيت پزشكي نمايد؟
جواب: بله. با مراجعه به نمايندگي دولت جمهوري اسلامي ايران در كشور محل اقامت مي‌تواند خواسته خود را پيگيري كند.

34- روند رسيدگي به معافيت پزشكي مشمولين خارج از كشور چگونه است؟
جواب: الف) مراجعه مشمول به نمايندگي جمهوري اسلامي در محل اقامت و تكميل برگه رسيدگي به وضعيت پزشكي.
ب) ارائه مدارك مستند در خصوص بيماري كه به تاييد مراكز درماني معتبر رسيده باشد.
پ) تاييد مدارك توسط مسئول نمايندگي و ارسال آن به نمايندگي مجري معاينات پزشكي ( فعلا در شهر مونيح كشور آلمان مي‌باشد)
ت) ارجاع مدارك به پزشك معاين معتمد توسط نمايندگي مجري معاينات.
ث) دعوت مشمول به نمايندگي مجري معاينات پزشكي.
ج) انجام معاينه توسط پزشك معاين معتمد و اعلام نظر نهايي.
چ) بررسي نظريه و تاييد مدارك پزشكي توسط مسئول نمايندگي مجري معاينات پزشكي.
ح) ارسال مدارك به وزارت امور خارجه.
خ) ارسال مدارك توسط وزارت امور خارجه به سازمان وظيفه عمومي.
د) بررسي مدارك در شوراي پزشكي و صدور راي.
ذ) اعلام راي به وزارت امور خارجه.

35- مشمولي داراي كارت معافيت پزشكي مي‌باشد در چه صورتي مي‌تواند تقاضاي ابطال كارت نمايد؟
جواب: در صورتي مي‌تواند تقاضاي ابطال كارت معافيت پزشكي را نمايد كه صحت و سلامت كامل خود را به تاييد شوراي ويژه ابطال كارت رسانده باشد.

36- مشمولي كه تقاضاي ابطال كارت معافيت پزشكي را نموده در شوراي ويژه ابطال كارت معاف از رزم تشخيص داده مي‌شود. آيا مي‌تواند به خدمت اعزام شود؟
جواب: خير- زيرا مشمولي كه معاف از رزم تشخيص داده مي شود از سلامتي كامل برخوردار نيست.

37- مشمولي داراي كارت معافيت دائم پزشكي مي باشد آيا در زمان جنگ يا بسيج همگاني به خدمت احضار مي‌گردد؟
جواب: بله. در صورت اعتراض حسب مورد پرونده در همان شورا يا شوراي عالي پزشكي رسيدگي خواهد شد.

39- مشمولي دچار كوتاهي پا مي‌باشد در چه صورتي در شمول معافيت دائم قرار مي‌گيرد؟
جواب:در صورتي كه به استناد اسكنوگرام كوتاهي بيش از 5/3 سانتي‌متر باشد با تاييد شوراي پزشكي معاف دائم شناخته ميشود.

40- مشمولي دچار اضافه وزن مي‌باشد در چه صورتي در شمول معافيت دائم قرار مي‌گيرد؟
جواب: چنانچه اضافه وزن وي در اثر بيماري غدد باشد در صورت تاييد شوراي پزشكي و نظريه تخصصي در شمول معافيت دائم قرار مي‌گيرد.

41- مشمولي كارت معافيت پزشكي اخذ كرده چنانچه حائز شرايط معافيت كفالت نيز باشد آيا مي‌تواند كارت معافيت پزشكي خود را باطل نمايد؟
جواب: خير- مشمولي كه كارت معافيت پزشكي اخذ نموده نمي‌تواند به علت حائز شرايط كفالت بودن تقاضاي ابطال كارت خود را نمايد.

42- مشمولي مبتلا به بيماري فتق بوده كه عمل جراحي شده آيا در شمول معافيت قرار دارد؟
جواب: چناچه فتق عمل شده باشد در شمول معافيت نيست ليكن اگر بعد از عمل فتق عود كند در شمول معافيت قرار مي‌گيرد.

43- آيا وجود غيبت مانع از رسيدگي به تقاضاي پزشكي مي‌شود؟
جواب: خير- غيبت مانع از رسيدگي به تقاضاي پزشكي نمي‌شود.

44- مشمولي با غيبت تقاضاي معافيت پزشكي را مي‌نمايد و در شورا سرباز تشخيص داده مي شود. وضعيت اعزام به خدمت وي چگونه خواهد بود؟
جواب: چون با غيبت تقاضاي معافيت پزشكي نموده و در شورا معاف نگرديده با غيبت و اضافه خدمت به خدمت اعزام مي‌گردد.

45- مشمولي تقاضاي معافيت كفالت را مي‌نمايد. درمعاينه پزشك اوليه بيمار تشخيص داده مي‌شود. وضعيت وي چگونه خواهد بود؟
جواب: تقاضاي كفالت وي بررسي و در صورت عدم صدور راي معافيت كفالت وضعيت وي از نظر پزشكي مورد معاينه قرار مي‌گيرد.

منبع :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SNOW PATROL
28-07-2013, 19:57

بله دوست من در صورت تشخیص پزشک صد در صد معاف دائم هستند

بند 20- فتق هاي جدار شكم ( داخلي و خارجي) و ديافراگماتيك.

الف) عمل نشده معاف دائم.

ب) عمل شده عود كرده معاف دائم.

ج) عمل شده بدون عارضه منع خدمتي ندارد.

موفق باشید

M0hsen3D
28-07-2013, 20:09
دوستان امروز همه فکر پسر عمو هسن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
... حسودی میکنید که معاف بشن یا خوشحال میشید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
؟؟

هم حسودی هم خوشحالی!:دی کیه که خودشو به هزار در نزنه تا معافی بگیره؟؟ :دی

پس هرکس به این بیماری مبتلاست قبل از عمل اقدام کنه حتما معافیت دائم میگیره درسته؟ایا امکانش هست تو کمیسیون فتق عمل نکرده رو بهش مهلت واسه عمل بدن و بعد از عمل اعزامش کنن؟

SNOW PATROL
28-07-2013, 20:12
پس هرکس به این بیماری مبتلاست قبل از عمل اقدام کنه حتما معافیت دائم میگیره درسته؟ایا امکانش هست تو کمیسیون فتق عمل نکرده رو بهش مهلت واسه عمل بدن و بعد از عمل اعزامش کنن؟

خیر دوست من کمسیون پزشکی حق نداره کسی رو محبور به مداوا کنه ...
نظام وظیفه هم زیر بار خرج سنگین عمل نمیره ...
اگر فتق دارید معاف هستید

iiiiiiiiii
28-07-2013, 20:31
سلام

شایعه شده که خدمت 18 ماه میشه البته نباید به شایعه ها توجه کرد:n01:

اگر مثلا روز عید فطر اعلام کنند 18 ماه شده این قانون برای کدام اعزامی ها اجرا میشه ؟

ممنون

microsof
28-07-2013, 21:38
سلام

شایعه شده که خدمت 18 ماه میشه البته نباید به شایعه ها توجه کرد:n01:

اگر مثلا روز عید فطر اعلام کنند 18 ماه شده این قانون برای کدام اعزامی ها اجرا میشه ؟

ممنون

سلام...
متاسفانه شما نمیدونید این خبر به گوش برادر کمالی رسیده و در جواب گفتن :

اخيرا شايعاتي مبني بركاهش خدمت سربازي به 18ماه و بعضا افزايش آن به 24ماه وجود دارد.

سردار كمالي در خصوص خدمت سربازي خاطر نشان كرد:مدت خدمت سربازي فعلا تغييري پيدا نمي كند و همچنان خدمت سربازي 21ماه مي باشدوبدين صورت كه در مناطق عملياتي 18ماه و مناطق محروم و بد آب وهوا 19ماه و براي دستگاه هاي دولتي و يگانهاي حفاظت فيزيكي 21ماه و ساير كاركنان مامور به دستگاه هاي دولتي 24ماه مي باشد.

وي در ادامه به خانواده ها تاكيد كرد:تنها مرجع اعلام رسمي قوانين و مقررات و اخبار خدمت وظيفه عمومي،ستادكل نيروهاي مسلح و سازمان وظيفه عمومي ناجا مي باشد. لذا خانواده هابه شايعات موجود توجه نداشته باشند.
فکر نکنم شایعات در این تاپیک جایی داشته باشن ...
اگر به امید حق خدمت بعد از عید فطر 18 ماه شد ... توی همین تاپیک خبر هاش رو دنبال کنید .

آخرین اخبار نظام وظیفه رو هم از سایت نظام وظیفه به نشانی : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا خبر گزاری ایسنا به نشانی : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پیگیری نمایید.
موفق باشید .

Re zA
28-07-2013, 22:02
سلام

بستگی به رشته تحصیلی تون هم داره عزیز جان

مثلا اگر شما رشته های پزشکی قبول بشین نمره چشمتون 500000 هم بود که هیچ اگه خدای نکرده بد ترین بیماری های روی کره زمین هم داشته باشین باز نظام مقدس شما رو معاف نمیکرد !!!!

بنازم به این قانون !!!!

LoveLIfe
28-07-2013, 22:31
سربازی 24 ماه نمی شه چون جو روانیش خیلی ها رو نمی زاره خدمت برن !
18 ماه هم نمی شه چون نیرو کم دارن برای خر حمالی هاشون

Aless
29-07-2013, 01:03
سربازی 24 ماه نمی شه چون جو روانیش خیلی ها رو نمی زاره خدمت برن !
18 ماه هم نمی شه چون نیرو کم دارن برای خر حمالی هاشون

کجا سرباز کمه.والا توی پادگان ما انقدر سرباز زیاده که میخوابیم اکثرا چون بالا خره یکی هست کارا را انجام بده.از هرکسی هم میپرسیم پادگان ها پر از سرباز و لیسانسه است...

future.doctor
29-07-2013, 08:05

بله تا زمانی که عمل نکرده مشمول معافیت هست

future.doctor
29-07-2013, 08:11
سلام دوستان

دوست من شما تا زمانی که معافیت تحصیلی دارین (یعنی شمایی که کاردانی گرفتی تا یک سال معافیت تحصیلی داری و میتونی کارشناسی امتحان بدی و باز بری دانشگاه) اگر هم معاف از رزم شناخته بشی باز کسی شما رو نمیفرسته سربازی ، تا مادامی که معافیت تحصیلیتون تموم نشده باشه.

future.doctor
29-07-2013, 08:15
من دو سال پیش چسبندگی روده داشتم و عمل کردم و 3 بار هم قبل از این عمل روده و اپاندیس داشتم
مشکلم اینجاست که من الان اگر برای معافیت اقدام کنم و مثلا معاف از رزم بشم نمی تونم کارشناسی ادامه تحصیل بدم و باید برم سربازی ؟ کلا چقدر طول می کشه بدونم معافم یا نه ؟ (تا 93-4 هم وقت دارم)

خیر دوست عزیز شما چه معاف بشی و چه معاف نشی ، تا زمانی که یک سال از گرفتن آخرین مدرک تحصیلیتون نگذشته باشه کسی شما رو نمیفرسته سربازی. و تو این یک سال اگه شما باز دانشگاه قبول بشی باز معافیت تحصیلیت تمدید میشه و میری دانشگاه.
از زمانی که شما اقدام میکنید برای معافت معمولا حدود یک ماه طول میکشه تا کمیسیون براتون تشکیل بشه.

future.doctor
29-07-2013, 08:18

شما اگه قبل از ثبت نام دانشگاه برای معافیت پزشکی اقدام کرده باشی هیچ مشکلی پیش نمیاد. ولی زمانی که اسم شما تو دانشگاه به عنوان دانشجو ثبت شد دیگه نمیتونی برای معافیت پزشکی اقدام کنی. بنابراین شما هیچ مشکلی براتوون پیش نمیاد. خیالت راحت باشه.

Shr776
29-07-2013, 10:05
برگه المثنی سبز رو چند روز میشه گرفتش؟شنیدم که 2 3 روزه جوابش میاد!!
درسته؟؟؟!!!

sn.912sajjad
29-07-2013, 10:23
سلام

خدارو شکر کار ما انجام شد، افتادیم قرارگاه خاتم :n19:
آخه میدونین پارتیم خیلی کلفت بود، فرمانده کل کهکشان ها ! :n12:
شمام به خودش توکل کنین ایشالا همونی میشه که خودتون میخواین

اما .....
دوستایی که منتظرن که برگه سفیدشون بیاد و نمیدونن کد خوردن یا نه و همش دارن پلیس +10 رو میگیرن که ببینن کجا کد خوردن ....
کدها خورده شده و حالا حالاها رو سایت پلیس +10 و ... نمیاد
اما میخوام یه راه معرفی کنم که الآن مطلع شید کجا کد خوردید - شمام تو این ماه مارو دعا کنید
زنگ میزنین به مرکز مشاوره نظام وظیفه تلفن گویا 09680
مرحله بعد کد 2 رو میزنید
بعدش 0
تا به اوپراتور وصل شه
اونجا میگین میخوام بدونم کجا کد خوردم، کد ملیتونو میپرسه جواب میده

ارادتمند همگی :n12:

nhybgtvfr
29-07-2013, 10:47
برگه المثنی سبز رو چند روز میشه گرفتش؟شنیدم که 2 3 روزه جوابش میاد!!
درسته؟؟؟!!!

درسته
من دو روز بعد جوابشو گرفتم
شما اگه این روزا فرستادی 1/8 میفتی

majidkorg
29-07-2013, 11:49
سلام

اما .....
دوستایی که منتظرن که برگه سفیدشون بیاد و نمیدونن کد خوردن یا نه و همش دارن پلیس +10 رو میگیرن که ببینن کجا کد خوردن ....
اما میخوام یه راه معرفی کنم که الآن مطلع شید کجا کد خوردید - شمام تو این ماه مارو دعا کنید
مرحله بعد کد 2 رو میزنید
بعدش 0
تا به اوپراتور وصل شه

سلام ممنون.زنگ زدم و جواب داد.گفت پدافند سمنان افتادی.....کسی میدونه پدافند سمنان نیرو هوایی هست یا نیرو زمینی ؟ و یکم توضیح اگه میشه درباره جاش بدین

nhybgtvfr
29-07-2013, 13:32
سلام

اما .....
مرحله بعد کد 2 رو میزنید
بعدش 0
تا به اوپراتور وصل شه

خدا خیرت بده که این شماره تلفنو گفتی، من امروز هم با درخواست تعجیلم مشخص شد که 1/6 میرم، هم مشخص شد 04 بیرجند افتادم
خیلی خوشحال شدم

nhybgtvfr
29-07-2013, 13:35
بچه ها من 04 بیرجند افتادم
چجوریه؟
خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه؟

majidkorg
29-07-2013, 14:00
بچه ها من 04 بیرجند افتادم
چجوریه؟
خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه؟
منم اعزارم 1 شهریورم پدافند هوایی سمنان...دوتا داداشام 04 بیرجند بودن من که دوبار ملاقاتیشون رفتم پادگانشو دیدم و معروفه به ههتل 04 ..پادگانش تمیز و یه عالمه درخت کاج دوروبرش کلا جای باحالیه..شهر بیرجندم شهر خوبیه....04 داخل شهره خوبه

آقایون کسی در مورد پدافند هوایی سمنان میشه راهنمایی کنه ؟ چجور جایی هست

amin khan
29-07-2013, 14:23
سلام ممنون.زنگ زدم و جواب داد.گفت پدافند سمنان افتادی.....کسی میدونه پدافند سمنان نیرو هوایی هست یا نیرو زمینی ؟ و یکم توضیح اگه میشه درباره جاش بدین
پدافند نیروی چهارم ارتش هست و تحت یه فرماندهی جداهستش ( قبلا زیر مجموعه نیرو هوایی بوده ولی الان جدا شده): نیروی زمینی-نیروی هوایی-نیروی دریایی-پدافند هوایی
لباساتون هم پلنگی سبز هست:

منم اعزارم 1 شهریورم پدافند هوایی سمنان...دوتا داداشام 04 بیرجند بودن من که دوبار ملاقاتیشون رفتم پادگانشو دیدم و معروفه به ههتل 04 ..پادگانش تمیز و یه عالمه درخت کاج دوروبرش کلا جای باحالیه..شهر بیرجندم شهر خوبیه....04 داخل شهره خوبه

آقایون کسی در مورد پدافند هوایی سمنان میشه راهنمایی کنه ؟ چجور جایی هست
این وبلاگ مطالب خیلی خوبی در مورد این پادگان نوشته یه سر بزن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nhybgtvfr
29-07-2013, 14:53
شنیدم 04 بیرجند بیرون از شهره، درسته؟
میگن شهر خوسف!!!!!
کسی اگه رفته یا چیزی شنیده کمکم کنه، وبگه چجوریه؟
درضمن من با لیسانس اعزام میشم
ممنونم

hkali1
29-07-2013, 16:59
سلام

سایت نظام وظیفه که میشه فهمید کجا کد خوردی چیه دیر متوجه شدم فردا هم تعطیل

azm129
29-07-2013, 18:05
سلام . با توجه به اینکه الان کدهای شهریور ماه خورده شده ، اگر من چهارشنبه برای ثبت نام به پلیس +10 بروم برای 8/1 اعزام می خوره؟

hkali1
29-07-2013, 18:30
دوستانی که پذیرش شدن یا امریه و کد مشخص شده چه تاریخی برای پذیرش اقدام کرده بودن؟

من 2 هفته قبل برای پذیرش و ارسال مدارک اقدم کردم امکان داره کد ها 2 هفته قبل مشخص شده باشه؟

nhybgtvfr
29-07-2013, 19:53
سلام . با توجه به اینکه الان کدهای شهریور ماه خورده شده ، اگر من چهارشنبه برای ثبت نام به پلیس +10 بروم برای 8/1 اعزام می خوره؟

بله،اعزامتون 1/8 ميخوره
من 31 تير ثبت کردم اعزامم 1/8 خورد
مگر اينکه بعد از اعلام تاريخ ،درخواست تعجيل يا تمديد بدي!

nhybgtvfr
29-07-2013, 20:08
سلام
1/6/92 جمعه ست!
آيا همون جمعه بايد بريم واسه اعزام يا شنبه؟؟؟

rezsna
29-07-2013, 20:16
سربازي تو نيرو انتظامي يعني بدبختي:n03: لعنت به همشون حالم داره ازشون بهم ميخوره :n21:

يه مشت ....
به اميد رهايي..................................

azm129
29-07-2013, 20:17
بله،اعزامتون 1/8 ميخوره
من 31 تير ثبت کردم اعزامم 1/8 خورد
مگر اينکه بعد از اعلام تاريخ ،درخواست تعجيل يا تمديد بدي!

ممنون از راهنماییت

majidkorg
29-07-2013, 20:37
سلام
1/6/92 جمعه ست!
احتمالا تو برگه نوشته شده دیگه.برگه سفید که هنوز نیومده. ماهم که تلفنی اطلاع پیدا کردیم. خداروشکر مرز و نیرو انتظامی و اینا نیوفتادیم.

Ata Assassin
29-07-2013, 21:50
بالاخره از امروز یه مرخصی درست و حسابی ارتش بهمون داد تا جمعه بریم حال کنیم واسه خودمون :n02:اما یه توصیه واسه اوناییکه هنوز دفترچه پست نکردن و نگران اینن که کجا بیوفتن.اگه مدرکتون فوق دیپلم و یا بالاتر باشه ارتش به نظرم بهترین جا هستش برا خدمت.چون واسه درجه دار ارزش قائل هستن.من خودم الان تو عجب شیر دارم اموزشیم رو میبینم(20روز) و به چشم دیدم اون افسرای وظیفه که بالا سر ما با مدرک لیسانسند چقدر راحت هستند و از همه مهم تر احترامشون حفظ میشه.در ضمن اگه نه کسری دارید و نه شرایط حتما سعی کنید که بیفتید عقیدتی سیاسی،چون بهترین جا برا گذروندن خدمته.دوره کدشم لویزان تهرانه.ایشالله همه به سلامتی خدمتشونو تموم کنن:n12:

azm129
29-07-2013, 22:31
در صفحه 5 دفترچه مدارک لازم رو برای ثبت نام وشته. می خواستم بدونم وقتی که مثلا گفته برگ وضعیت مشمولان رو لازم داره (برگه شماره 1)، آیا باید این برگه رو توی خود دفترچه پر کنم یا اینکه برم از روش یه کپی بگیرم و اون کپی رو پر کنم؟ در اصل می خواستم بدونم که باید دفترچه رو پر کنم ؟ ممنون

nhybgtvfr
29-07-2013, 22:48
در صفحه 5 دفترچه مدارک لازم رو برای ثبت نام وشته. می خواستم بدونم وقتی که مثلا گفته برگ وضعیت مشمولان رو لازم داره (برگه شماره 1)، آیا باید این برگه رو توی خود دفترچه پر کنم یا اینکه برم از روش یه کپی بگیرم و اون کپی رو پر کنم؟ در اصل می خواستم بدونم که باید دفترچه رو پر کنم ؟ ممنون

بله دوست عزيز
بايد هرچه اطلاعات خواسته توي خود دفترچه پر کنين
بعد با همه مدارکت ميبري پليس+10،از بعضياش ميگن بايد کپي بگيري،که همونجا کپي ميگيري.

hamid1067
30-07-2013, 01:32
سلام.اعزام 06/01 هستم . امروز زنگ زدم 09680 گفت افتادی نزاجا 01 تهران. من برگ سبز بسیج داشتم و برای پذیرش سپاه هم اقدام کرده بودم اما نمی دونم چرا افتادم ارتش. . واقعا عصابم خورد شده 80 روز رفتم سپاه واسه اینکه برگ سبز بگیرم بیوفتم شهر خودم(قزوین) امورشی هم نرم اما افتادم ارتش .کسی می دونه چرا اینطوری شده خواهشن کمکم کنید . مرسی

hkali1
30-07-2013, 02:06
سلام.اعزام 06/01 هستم . امروز زنگ زدم 09680 گفت افتادی نزاجا 01 تهران. من برگ سبز بسیج داشتم و برای پذیرش سپاه هم اقدام کرده بودم اما نمی دونم چرا افتادم ارتش. . واقعا عصابم خورد شده 80 روز رفتم سپاه واسه اینکه برگ سبز بگیرم بیوفتم شهر خودم(قزوین) امورشی هم نرم اما افتادم ارتش .کسی می دونه چرا اینطوری شده خواهشن کمکم کنید . مرسی

سلام
برادر من هم سال قبل به سرنوشت شما دچار شد افتاد 01 ارتش امسال من هم برای پذیرش سپاه اقدام کردم احتمالا 01 ارتش افتادم!

آموزشی که هیچ مشکلی نداری جای خوبیه نگران نباش.

global_id
30-07-2013, 05:55
سلام
1/6/92 جمعه ست!
توی برگه ی مراجعه ی اعزام (برگ سفید) می نویسه کجا و کی باید مراجعه کنید.معمولا می نویسه مکان مراجعه نظام وظیفه ی شهر خودت. و وقتی رفتی اونجا بهت میگن کی و کجا بری... موفق باشی.

microsof
30-07-2013, 07:06

سلام دوست گرامی..
توی پست های قبلیم هم گفتم سپاه صرفا به عنوان درخواست و نه اجبار اعلام نیاز برای پذیرش نیرو میکنه...
یعنی ممکنه با درخواستش موافت بشه و ممکن هم هست که نشه
و این رو بار ها و بار ها بخش منابع سرباز پادگان ما به کسانی که برای پذیرش میان و برگ تکمیلی بسیج و کارت فعالی بسیج دارن اعلام میکنه ...یعنی میگه ما درخواست دادیم اما ممکنه موافقت بشه و ممکن هم هست که نشه .
اما ...
افرادی رو میشناسم که برای عوض شدن کد دوره آموزششون حتی تا تهران هم رفتن و کسی رو پیدا کردن که این کار رو براشون انجام بده ... و این مساله تا قبل از اعزام امکان پذیره گر چه خیلی سخته اما بعد از اعزام
دیگه تقریبا میشه گفت هیچ راهی نداره.

mahde1818
30-07-2013, 07:27
سلام دوست گرامی..
توی پست های قبلیم هم گفتم سپاه صرفا به عنوان درخواست و نه اجبار اعلام نیاز برای پذیرش نیرو میکنه...
یعنی ممکنه با درخواستش موافت بشه و ممکن هم هست که نشه
و این رو بار ها و بار ها بخش منابع سرباز پادگان ما به کسانی که برای پذیرش میان و برگ تکمیلی بسیج و کارت فعالی بسیج دارن اعلام میکنه ...یعنی میگه ما درخواست دادیم اما ممکنه موافقت بشه و ممکن هم هست که نشه .
اما ...
افرادی رو میشناسم که برای عوض شدن کد دوره آموزششون حتی تا تهران هم رفتن و کسی رو پیدا کردن که این کار رو براشون انجام بده ... و این مساله تا قبل از اعزام امکان پذیره گر چه خیلی سخته اما بعد از اعزام
دیگه تقریبا میشه گفت هیچ راهی نداره.
هیچ راهی نداره حتی فرمانده تیپ هم نمی تونه درستش کنه

mahde1818
30-07-2013, 07:41
آموزشی خیلی دوران مزخرفیه زود این دو هفته هم تموم بشه بریم پی کارمون اگه بهم بگن تجدید دوره شدی کلا قید سربازی رفتن رو می زنم

DaRiOuShJh
30-07-2013, 07:57
تجدید دوره نمیکنن به این راحتی ها
حالا خودش اگه شهرستان بیافتی به مراتب مزخرف تر میشه
منم خدمتم 2 هفته پیش تموم شد
کلا دوران مرخرف و چرتی بود

DaRiOuShJh
30-07-2013, 07:58
در مورد تغییر یگان و اینا هم من خودم به شخصه چند نفری رو دیدم که با پارتی ها کت و کلفت این کارو کردن
وسطه خدمت
با پارتی هر چیزی امکانش هست ( که ما بوقم نداشتیم :دی)

ahmad.hafezi
30-07-2013, 09:10
شانس بد ما امروز تعطیله و نمیتونیم زنگ بزنیم ببینیم کجا افتادیم(اعزام 92/6/1) راه دیگه ای نیست؟فردا که تعطیل نیست دیگه؟:n13::n30:

nhybgtvfr
30-07-2013, 09:33
آموزشی خیلی دوران مزخرفیه زود این دو هفته هم تموم بشه بریم پی کارمون اگه بهم بگن تجدید دوره شدی کلا قید سربازی رفتن رو می زنم

:n01: شما اگه آموزشی رو بگی دوران مزخرفیه،پس بعد از دوران آموزشی چی خواهی گفت...

Behrang_sh
30-07-2013, 09:56
کجا سرباز کمه.والا توی پادگان ما انقدر سرباز زیاده که میخوابیم اکثرا چون بالا خره یکی هست کارا را انجام بده.از هرکسی هم میپرسیم پادگان ها پر از سرباز و لیسانسه است...

من نمیدونم شما تو کجا و کدوم ارگان خدمت میکنید! اما تو پادگان های نیرو هوایی(هوافضا) سپاه سرباز خیلـــــــــــــــــی کمه
الان پادگان ما انقدر سرباز کم آورده که خودمون و پایگاههای زیر نظرش و موضع های عملیاتی پادگانمون داره خالی میشه! بخاطر همین مجبور شدن سرباز از اصفهان و اهواز و لرستان و .... بگیرن!

mahde1818
30-07-2013, 10:16
:n01: شما اگه آموزشی رو بگی دوران مزخرفیه،پس بعد از دوران آموزشی چی خواهی گفت...
بعد آموزشی توی شهر خودم هستم مدرکم هم فوق لیسانس هست از 7 تا 2 بعد از ظهر بخش اداری تیپ 21 امام رضا فکر کنم خیلی راحت تر از دوران آموزشی باشه که سرباز صفر هم واست قیافه میگیره

h-blade
30-07-2013, 11:07

دوست عزیز مشکل شما این بوه که بدون داشتن بند پ برای پذیرش سپاه اقدام کردین.....و شانستون برای افتادن در سپاه بدون بند پ از 5 درصد هم کمتره.......

hamid1067
30-07-2013, 11:10
دوست عزیز مشکل شما این بوه که بدون داشتن بند پ برای پذیرش سپاه اقدام کردین.....و شانستون برای افتادن در سپاه بدون بند پ از 5 درصد هم کمتره.......

اتفاقا پارتی داشتم در حد تیم ملی. سرهنگ سپاه بود ولی شانس ما هفته پیش بازنشست شد.

pooyaabi
30-07-2013, 11:57
این لیست شهرهای بد آب و هوا که دو ماه از خدمت کم می کنه رو کجا میشه پیدا کرد ؟؟؟

nhybgtvfr
30-07-2013, 11:59
اتفاقا پارتی داشتم در حد تیم ملی. سرهنگ سپاه بود ولی شانس ما هفته پیش بازنشست شد.

دوست عزيز
اون پارتيت نميخواسته برات کاري بکنه،وگرنه اون با اين همه سابقه کاريش،حتي يک آشنا توي سپاه نداشته که کمکت کنه؟!؟!! :41:
بنظر من ميتونسته اما نميخواسته...

microsof
30-07-2013, 11:59

دوست گرامی این بحث ها نتیجه ای نداره ...
اما اگر بگم روز اعزام ... دقیقا روز اعزام توی نظام وظیفه کد عوض میکردن کسی باورش نمیشه چرا که در بسیاری از مواقع حتی لیست سرباز ها هم توسط یکی از هم خدمتی های خودتون بدست پادگان آموزشی میرسه دقیقا روز اعزام .
در جواب دوست عزیزمون هم که میگن فرمانده تیپ هم نتونست کاری کنه ... فرمانده تیپ مسولیتش چیز دیگه ای هست اما یه موقع میبینی یه گروهبان میتونه برای شما کاری کنه که از دست سرهنگ ساخته نیست.
کلا قبل از اعزام همه چیز امکان پذیره ... اما این بحث ادامه نداشته باشه بهتره.

hamid1067
30-07-2013, 12:09
دوست عزيز
اون پارتيت نميخواسته برات کاري بکنه،وگرنه اون با اين همه سابقه کاريش،حتي يک آشنا توي سپاه نداشته که کمکت کنه؟!؟!! :41:
بنظر من ميتونسته اما نميخواسته...

بنده خدا واسم نامه زد به قسمت جذب سرباز بعدش گفت اگه پذیرش نشدی من تو هنگ مرکزی آشنا دارم واست کدتو عوض می کنم. اما این آشنا پسر دایی مامان رفیقم بود الان که بازنشسته شده من دسترسی ندارم بهش فقط رفیقم میتونه زنگ بزنه بهش. به رفیقم میگم فلانی زنگ بزن فلانی بگو کدمو درست کنه اما رفیقم بعد 10 سال رفاقت زنگ نمیزنه بهش.

رفاقت قصه تلخیست برادر

DaRiOuShJh
30-07-2013, 12:16
این لیست شهرهای بد آب و هوا که دو ماه از خدمت کم می کنه رو کجا میشه پیدا کرد ؟؟؟

ما که نیرو هوایی بودیم آبادان و درفول و بوشهر و بندرعباس و اینجاها بودن
کلا سمته جنوب و جاهای مرزی میشه شاملشون و جای کویری
من خودم 8 ماه درفول بودم پیر شدم

DaRiOuShJh
30-07-2013, 12:20
بعد آموزشی توی شهر خودم هستم مدرکم هم فوق لیسانس هست از 7 تا 2 بعد از ظهر بخش اداری تیپ 21 امام رضا فکر کنم خیلی راحت تر از دوران آموزشی باشه که سرباز صفر هم واست قیافه میگیره

پارتی ای چیزی داری که مطمئنی تو شهر خودتی؟
سرباز صفرا تو کله خدمت رو مخن مخصوصا اگه آجدان و ... باشن :دی
یکیش همین راننده سرهنگ خودمون

pooyaabi
30-07-2013, 12:53
ما که نیرو هوایی بودیم آبادان و درفول و بوشهر و بندرعباس و اینجاها بودن
کلا سمته جنوب و جاهای مرزی میشه شاملشون و جای کویری
من خودم 8 ماه درفول بودم پیر شدم

آخه شنیدم مبارکه (اصفهان) هم به خاطر منطقه صنعتی بودن جز بد اب و هوا حساب میشه میخواستم ببینم واقعا این طور هست یا نه ؟

DaRiOuShJh
30-07-2013, 13:20
هممم
خبر ندارم
امکانش هست ولی همه بد آب و هواها 2 ماه کسریس ندارن بعضی هاشون 1 ماه کسری دارن
معلوم نیست چی به چیه
البته ما 17 ماهه بودیم

LoveLIfe
30-07-2013, 14:02

برو تاخیر تو اعزام بزن ، برای ماه بعدش !
یکی رو آشنا گیر بیار و بعد اقدام کن
من خودم روز قبل اعزام اقدام کردم ( دژبان نیرو انتظامی کهریزک افتادم ، بدتر از 05 کرمان )

mahde1818
30-07-2013, 14:44
پارتی ای چیزی داری که مطمئنی تو شهر خودتی؟
سرباز صفرا تو کله خدمت رو مخن مخصوصا اگه آجدان و ... باشن :دی
یکیش همین راننده سرهنگ خودمون
اره پارتیم فرمانده تیپ 21 هست :n02: .برای آموزشی هم هر کس پست کرده بود نیرو انتظامی اراک افتاده بود واسه من شهید هاشمی نژاد سپاه شد :n02:

ahmad.hafezi
30-07-2013, 14:50
دوست عزیز ارتش هم بد نیست.بعضی جاهاش از سپاه هم بهتره.درضمن اگر 01 تهران افتادی از آموزشیت لذت می بری.جای شما بودم میرفتم و تمدید نمیکردم.:n06:

dalton77
30-07-2013, 14:57
سلام به همگی دوستان
اگر آدم به خاطر غیبت 6 ماه اضاف بخوره بعد از رفتن به خدمت میتونه از کسری بسیج استفاده کنه؟

hossein 1994
30-07-2013, 15:08
فکر کنم غیبت ها که اضاف میخوره تو یه مراسماتی بخشیده میشه یعنی 3 ماه اگه تو یه مناسبت بخوره شاید کمتر از یکماه بشه
بستگی داره که بسیج چقدر بهت کسر بده

hamid1067
30-07-2013, 16:21
دوست عزیز ارتش هم بد نیست.بعضی جاهاش از سپاه هم بهتره.درضمن اگر 01 تهران افتادی از آموزشیت لذت می بری.جای شما بودم میرفتم و تمدید نمیکردم.:n06:

اخه من سرکار میرم اگه بیوفتم تهران باید حقوق ماهی 1,500 رو قیدشو بزنم. این دردناکه

chubin009
30-07-2013, 16:32
سلام
این که میگین برین معاف از رزمی بگیرین تو اموزشی بدردتون میخوره فکر نکنم درست باشه .(جناب میکروساف ) من الان معاف از رزمم ولی دارم مثل بقیه خدمت میکنم . هم رژه دارم هم اسلحه بهم دادن هم ورزش هم نگهبانی . الان 37 روز از آموزشیم گذشته توی 02 هستم . من به افسر آموزشم گفتم معاف از رزمم ولی گفت معاف از رزم مال زمان جنگه الان کاربرد نداره . به نظرتون چیکار میتونم بکنم که رژه و ورزش رو حداقل بپیچونم ؟

LoveLIfe
30-07-2013, 17:18
سلام
این که میگین برین معاف از رزمی بگیرین تو اموزشی بدردتون میخوره فکر نکنم درست باشه .(جناب میکروساف ) من الان معاف از رزمم ولی دارم مثل بقیه خدمت میکنم . هم رژه دارم هم اسلحه بهم دادن هم ورزش هم نگهبانی . الان 37 روز از آموزشیم گذشته توی 02 هستم . من به افسر آموزشم گفتم معاف از رزمم ولی گفت معاف از رزم مال زمان جنگه الان کاربرد نداره . به نظرتون چیکار میتونم بکنم که رژه و ورزش رو حداقل بپیچونم ؟
سلام
بستگی به زرنگی خودت داره ، یه بار تو رژه و ورزش خودت رو به مردن بزنی ، دیگه کسی جرات نمی کنه بهت این حرف رو بزنه !

mahde1818
30-07-2013, 17:34
سلام
بستگی به زرنگی خودت داره ، یه بار تو رژه و ورزش خودت رو به مردن بزنی ، دیگه کسی جرات نمی کنه بهت این حرف رو بزنه !
دقیقا همین طوره یکی از بچه خودشو به پا درد زد تقریبا هیچ کاری انجام نمی داد همین چند روز قبل بدو بدو به سمت خروجی دژبانی داشت می دوید همه بچه ها شوکه شده بودن که این ادم چقدر نقش بازی کرده!

gooride
30-07-2013, 17:51
سلام

نمیدونم چرا بعضی از این افسر آموزشا رو اینقدر جو میگیره می خوان مثل کادریها رفتار کنند. همینطور که بچه ها گفتند فقط باید سیاست به خرج بدی. توی آموزشی زورت به هیچ کس نمیرسه. موقع رژه بیا بیرون بگو نمیتونم. البته امیدوارم بعدش مجبورت نکنن کارای دیگه انجام بدی به جای رژه. ما تو آموزشی یکی از بچه هامون دکتر بود که معاف از رزم داشت این آقا (که بی سیاست هم بود) همش رفته بود رو مخ فرمانده که من پست نمیدم رژه نمیام و ... فرماندمون هم چون نمیتونست اینو مجبور کنه یه جور دیگه تلافی میکرد دفترچه شو گرفته بود نمیذاشت بره مرخصی.

microsof
30-07-2013, 18:13
سلام

سلام...
اعزام شدی آخر ؟ نباید یه خبری میدادی /؟:دی
مرد مومن من خودم اوایل آموزشی معاف از رزم نبودم اما دیدم بحث رژه تهران و... پیش اومد همچنین فکر پست دادن توی یگان و...
خلاصه آخرای آموزشی بچه ها میرفتن اسلحه تحویل میگرفتن و میرفتن تمرین رژه برو بچه های معاف از رزم هم دور هم بودیم و توی محیط گردان راه میرفتیم برای خودمون ...
طرف بود آموزشیش رو اداری کرده بود ... چند بار فرمانده گردان و.. گفتن باید تجدید دورش کنیم ولی دست آخر هم هیچ کاریش نکردن.
اون که به شما اسلحه میدن و رژه میبرنتون خیلی عذر میخوام مشکل از خودتونه و لا غیر ...
معاف از رزم طبق قوانین و آیین نامه پزشکی باید از حمل سلاح ؛ انجام فعالیت های سنگین و ... معاف باشه
شما به افسر آموزش چیکار داری؟ زیر فرمانده گروهان و گردان با کسی حرف هم نزن ...
نهایتا برو بهداری مرکز و بگو من مشکلم اینه و اینا زیر بار نمیرن ... دیدی داره بهت فشار میاد از اهرم سیاست و... استفاده کن .
توی خدمت برادرت هم اول فکر خودشه تا شما . و این بار ها و بار ها اثبات شده حداقل به من.

azm129
30-07-2013, 19:37
سلام. می خواستم بدونم توی قسمت تکمیل برگ وضعیت مشمولان ، آیا نوشتن حساب عابر بانک سپه ضروری هست؟ یکی از دوستام میگفت ننویسی هم مشکلی پیش نمیاد. م یخواستم بدونم اگر ضروری هست برم یه حساب باز کنم.

Pami
30-07-2013, 19:47
معاف از رزم طبق قوانین و آیین نامه پزشکی باید از حمل سلاح ؛ انجام فعالیت های سنگین و ... معاف باشه
شما به افسر آموزش چیکار داری؟ زیر فرمانده گروهان و گردان با کسی حرف هم نزن ...
نهایتا برو بهداری مرکز و بگو من مشکلم اینه و اینا زیر بار نمیرن ... دیدی داره بهت فشار میاد از اهرم سیاست و... استفاده کن .
توی خدمت برادرت هم اول فکر خودشه تا شما . و این بار ها و بار ها اثبات شده حداقل به من.

با عرض پوزش کاملا مخالفم :دی
معاف از رزم خودش به چندین زیرشاخه تقسیم میشه که شامل : معاف از نگهبانی ، معاف از پوشیدن پوتین ، معاف از رژه ، معاف از صبحگاه ، معاف از کار سخت و ... به همراه همون معاف از رزم خالی میشه
کسی که معاف از رزم میگیره توی نامه دستورش برای موارد نگهبانی و رژه و صبحگاه به طور اکید اینها قید بشه
معاف از رزم بطور خالی هم اسمش روشه ، اگه کشور در حالت رزم و جنگ قرار بگیره طرف برای درگیری مستقیم استفاده نمیشه همین
این دوستمون هم که اگه مشکل حاد داره و نیاز به معاف از نگهبانی شدن باید پزشک معتمد ارتش براشون تایید کنه که معافیتشون شامل نگهبانی و رژه هم میشه
در نهایت اگه فرمانده مستقیم گروهانش دستور پزشک رو اجرا نمیکنه باید به بازرسی مراجعه کنن

SNOW PATROL
30-07-2013, 21:20
معاف از رزم خودش به چندین زیرشاخه تقسیم میشه که شامل : معاف از نگهبانی ، معاف از پوشیدن پوتین ، معاف از رژه ، معاف از صبحگاه ، معاف از کار سخت و ... به همراه همون معاف از رزم خالی میشه
کسی که معاف از رزم میگیره توی نامه دستورش برای موارد نگهبانی و رژه و صبحگاه به طور اکید اینها قید بشه
معاف از رزم بطور خالی هم اسمش روشه ، اگه کشور در حالت رزم و جنگ قرار بگیره طرف برای درگیری مستقیم استفاده نمیشه همین
این دوستمون هم که اگه مشکل حاد داره و نیاز به معاف از نگهبانی شدن باید پزشک معتمد ارتش براشون تایید کنه که معافیتشون شامل نگهبانی و رژه هم میشه
در نهایت اگه فرمانده مستقیم گروهانش دستور پزشک رو اجرا نمیکنه باید به بازرسی مراجعه کنن

پیام داداش اینجوری نیست معاف از رزم یعنی شما از انجام فعالیت های سنگین و همچنین حمل اسلحه معاف هستید
اون های که نامه بهشون میدن وقتی در زمان خدمت برای یک مشکل پزشکی اقدام میکنند اون نامه رو میدن و معاف از رزم نمیشوند ...
اما کسی که تو برگ سبزش قید شده معاف از خدمات رزمی به هیچ عنوان در فعالیت های سنگین نباید شرکت کنه و اگر شرکت کنه خلاف قانون هست این دوستمون هم باید به بازرسی مرکز اموزش و اگر جواب نداد به عقیدتی سیاسی !!! مراجعه کنه
و این که میگن معاف از رزم فقط برای جنگه اصلا اینجوری نیست و متاسفانه مراکز اموزش از عدم اطلاع سرباز ها سوءاستفاده میکنند.
رزم یعین چی ؟ شما شاید سرپست یه موقعیتی پیش بیاد لازم باشه از اسلحه استفاده کنید یا دنبال یکی بدوید یا شاید با یکی درگیر بشی.. بچه های که ناجا بودن خصوصا میدونن سرپست چه خطراتی ادم رو تهدید میکنه ..
تو اموزشی هم همینطور موقعی که به کسی بدو به ایست میدن قلبش مشکل داشته باشه یا کمرش مشکل داشته باشه اگر حمله قلبی براش پیش اومد یا کمرش اسیب دید کی پاسخ گو هست؟

chubin009 گرامی به هیچ عنوان زیر باز نرو

nhybgtvfr
30-07-2013, 22:26
سلام. می خواستم بدونم توی قسمت تکمیل برگ وضعیت مشمولان ، آیا نوشتن حساب عابر بانک سپه ضروری هست؟ یکی از دوستام میگفت ننویسی هم مشکلی پیش نمیاد. م یخواستم بدونم اگر ضروری هست برم یه حساب باز کنم.
برو حساب باز کن داداش
لازمه
چون اگه بخوان حقوقی(که البته کم هم هست اما غنیمته) برات بریزن به همون حساب واریز میکنن

nhybgtvfr
30-07-2013, 22:34
دوستان کسی نمیدونه 04 بیرجند(پادگان جدیدش) چطوریه؟ اگه کسی چیزی در موردش میدونه راهنماییم کنه
ممنون

Pami
30-07-2013, 22:35
آخه من خودم تو یگان که بودم نامه های معافیت برای ثبت میومد پیش ما ، این مورد معاف از رزم هم شماره ی خاص خودش رو داشت ، معاف از رزم ها چندین گروه بودن
کسی که قرار بود از نگهبانی معاف بشه باید بطور شفاف توی نامه دستورش ذکر میشد معاف از نگهبانی نه صرفا معاف از رزم
برای مواری که گفتی دکتر تعیین میکنه که نفر بطور دقیق از چه چیزهایی معاف میشه ، بخوایم واقع بینانه هم بگیم نمیشه هر کسی که مشکل پزشکی داشته باشه رو معاف از رزم نامید و از همه ی فعالیت ها منع کرد ، باید مرزی وجود داشته باشه
مثلا کسی که مشکل شدید قلبی داره و اونی که مشکل شنوایی داره هر دوتا معاف از رزم میشن ، ولی برای اینکه کی نره میدون صبحگاه یا کی رژه نره انصاف با اونیه که مشکل قلبی داره ، اینجور موارد هستن که بطور دقیق باید توی نامه دستور نفر ذکر بشن
اما در هر صورت تا جایی که راه داره نظام رو بپیچونید :دی

Mehdi x13
30-07-2013, 23:49
:n28:سلام دوستان

من 3-4 ماه مونده که 18 سالم بشه و اگه نرم دانشگاه ( از این کشکی ها:n02:(چون روزانه قبول نمیشم:n28:)) باید برم خدمت

البته یه سری مشکلات پزشکی داشتم خواستم از شما عزیران با تجربه بپرسم که شامل معافیت میشم یا نه؟

1-من تو سن 2 سالگی یه عمل جراحی روی سرم داشتم (تومور جمجمه)
2- از 4-5 سالگی تا الان تپش قلب نا منظم دارم که به خاطرش پروپرانولول مصرف میکنم

خواستم بدونم با داشتن اینا آیا معافیت پزشکی شامل حالم میشه یا نه؟

ممنون

SNOW PATROL
30-07-2013, 23:52
:n28:سلام دوستان

من 3-4 ماه مونده که 18 سالم بشه و اگه نرم دانشگاه ( از این کشکی ها:n02:(چون روزانه قبول نمیشم:n28:)) باید برم خدمت

البته یه سری مشکلات پزشکی داشتم خواستم از شما عزیران با تجربه بپرسم که شمال معافیت میشم یا نه؟

1-من تو سن 2 سالگی یه عمل جراحی روی سرم داشتم (تومور جمجمه)
2- از 4-5 سالگی تا الان تپش قلب نا منظم دارم که به خاطرش پروپرانولول مصرف میکنم

خواستم بدونم با داشتن اینا آیا معافیت پزشکی شامل حالم میشه یا نه؟

ممنون

دوست من شما باید به پرشک مراجعه کنید
در مورد تپش قلب بله اگر شدید باشه معافیت داره
عمل جراحی هم باید بررسی بشه و همینجوری نمیشه گفت ..

TAPATALK

azm129
31-07-2013, 00:30
برو حساب باز کن داداش
لازمه
چون اگه بخوان حقوقی(که البته کم هم هست اما غنیمته) برات بریزن به همون حساب واریز میکنن
به قول معروف از خرس مو کندن هم غنیمته :n01:. ممنون از راهنماییت

myreza_12345
31-07-2013, 09:42
سلام دوستان

من امروز زنگ زدم گفتن پدافند هوایی سمنان افتادم اگه کسی اطلاعی چیزی داره لطفا راهنمایی کنه

سپاس فراوان

kkkaktoos
31-07-2013, 10:07
امروز زنگ زدم نظام وظیفه.
05 کرمان افتادم

sn.912sajjad
31-07-2013, 10:17
سلام

اما .....
مرحله بعد کد 2 رو میزنید
بعدش 0
تا به اوپراتور وصل شه

سلام مجدد
دوستان اینجا اگه کسی میتونه مارو راهنمایی کنه ...
1- من که خاتم افتادم و دوره تکمیلی هم دارم، ظاهرا میگن حدود 10 روزی باز هم باید بریم پادگان، ظاهرا بچه های خاتم همه هم این 10 روز رو باید برن تهران، یه توضیحی بدید این 10 روز حتما تهرانه(من بچه ااستان فارسم)؟ بعد توی این 10 روز برنامه چیه؟ ما که تکمیلی داریم که دیگه نباید آموزشی داشته باشیم...
2- کلا در ورد خاتم توضیح بدین، کاراش چیه؟ ساعتای کاری؟ حقوق؟ شرایط خوابگاهی؟ غذا؟ و ... ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه ...

ahmad.hafezi
31-07-2013, 10:28
منم امروز نظام وظیفه بودم گفت افتادی 01 تهران.احمد از اهواز.اگه کسی از اهواز هست خودشو معرفی کنه آشنا بشیم

hkali1
31-07-2013, 10:47
نظام وظیفه زنگ زدم

آموزشی هوا و فضا اردکان یزد

nhybgtvfr
31-07-2013, 10:53
جالبه هر کسی یه جایی افتاده!!!
04 بیرجند نبووووووووووود؟؟؟؟؟؟؟؟؟

m_sardaari
31-07-2013, 11:11
سلام دوستان
من اعزامی 6/1 افتادم نیروی دریای ارتش سیرجان
من مشکل پزشکی دارم و میخوام تمدید کنم یه دوره
آیا دوباره همین جا میوفتم یا کدم عوض میشه؟

myreza_12345
31-07-2013, 11:13
دوستان یه سوال فنی

من ناحبه دانشجویی پذیرش گرفته بودم و البته مسولش هم حتی حدود 2هفته پیش بهم زنگ زد که من پروندتو بردم نیروی سرباز سپاه استان و اسمت به عنوان سرباز ما وارد سیستم شده. حالا که زنگ زدم نظام وظیفه تهران , میگه افتادی پدافند هوایی سمنان.

یعنی ممکنه که همچین اتفاقی افتاده باشه یا نه؟(موندم بخدا از اون طرف میخواستم سپاه بیفتم که در خونم باشم و از اون ور خدا رو شکر میکنم که نیرو انتظامی نیفتادم)

سپاس

sn.912sajjad
31-07-2013, 11:32
آقا ما به این سایت مدیونیم... که بالاخره با وجود این که نیروی انتظامی کد خورده بودم بالاخره جذب خاتم شدم
مخصوصا به دوست عزیزم آقای آرش که الآن داره خدمت میکنه ...
واسه همین تصمیم گرفتم همونطور که دوستان اینجا به من لطف داشتن منم متقابلا اگه کمکی ازم ساختس در خدمت دوستان باشم.
آقا کسی اگه در مورد تمدید، تغییر کد، خاتم و اینا سوالی داره اگه از دستم ساخته باشه در خدمتم

sn.912sajjad
31-07-2013, 11:33
سلام دوستان
من اعزامی 6/1 افتادم نیروی دریای ارتش سیرجان
من مشکل پزشکی دارم و میخوام تمدید کنم یه دوره
آیا دوباره همین جا میوفتم یا کدم عوض میشه؟

دوست عزیز میگن کد تغییر نمیکنه اما الکی میگن ...
من خودم نیروی انتظامی بودم اما خدا رو شکر الآن افتادم خاتم ...
البته باید بابت پذیرشت مطمئن باشی ...
من خودم سری اول خاتم ثبت نام نکرده بودم در حالی که شرایطشو داشتم و مطمئن بدم پذیرش میشم، چون میخواستم سپاه شهر خودمون باشم که بتونم کنار خدمت درس بخونم اما نشد ... سری دوم تمدید کردم و خدا رو شکر خاتم درست شد ....
خاتم یه خورده حساب و کتاب داره و کمتر مثل سپاه پارتی بازی و اینا داره .... به معدل و دانشگاه و دوره تکمیلی و اینا بستگی داره ....
اما سپاه متاسفانه پارتی!!!
در هرصورت اگه از ایی خیالت راحته برو دنبال تمدید و گرنه پیشنهاد من اینه که بی خیال شو چون فقط اعصاب خودتو خانوادت رو خورد میکنه ...
یا علی

majidkorg
31-07-2013, 11:45
سلام دوستان

من امروز زنگ زدم گفتن پدافند هوایی سمنان افتادم اگه کسی اطلاعی چیزی داره لطفا راهنمایی کنه

سپاس فراوان
سلام خوبی؟ منم پدافند سمنان افتادم...میشه اشنا شم باهات داداش؟ پیام خصوصی بده...تو پیام خصوصیت ایدی و شماره تلفنتو بده داداش اشنا شیم...من پست هام کمتراز 20 هستش نمیشه پیام خصوصی بدم. اما شما میتونی

sn.912sajjad
31-07-2013, 11:48
دوستان یه سوال فنی

من ناحبه دانشجویی پذیرش گرفته بودم و البته مسولش هم حتی حدود 2هفته پیش بهم زنگ زد که من پروندتو بردم نیروی سرباز سپاه استان و اسمت به عنوان سرباز ما وارد سیستم شده. حالا که زنگ زدم نظام وظیفه تهران , میگه افتادی پدافند هوایی سمنان.

یعنی ممکنه که همچین اتفاقی افتاده باشه یا نه؟(موندم بخدا از اون طرف میخواستم سپاه بیفتم که در خونم باشم و از اون ور خدا رو شکر میکنم که نیرو انتظامی نیفتادم)

سپاس

بله دوست عزیز متاسفانه از قولا به منم زیاد داده بودن!!!
پذیرش سپاه همینه
ختی دروغ هم میگن که پیگیری نکنی، البته شاید کار شما از نظر ناحیه درست بوده و تو رده های بالایی مشکلی پیش اومده، اما در هر صورت نشده دیگه ...
من خودم خیلی سر این قولو قراراشون اذیت شدم
اگه همیخوای بری که ایشالا به سلامتی جای خوبی هم هستی بنظرم کار خوبی هم میکنی اگه بری چون با تمدید بازم احتمال نشدن هست و فقط چند ماه استرس رو واسه خودت و خانوادت به جون میخری
اگه میخوای تمدید کنی اول مطمئن شو که میتونی سپاه بیافتی ...

baxe_shz
31-07-2013, 11:50
دوستان من زنگ زدم 09680 گفتم اموزشی کجا افتادم گفت قرارگاه سازندگی خاتم..حالا توی کد ها که ما نداریم این اسمو ..به اپراتور گفتم کد رو بگو گفت همینه ...اینجا کجاست؟

myreza_12345
31-07-2013, 12:03
دوستان من زنگ زدم 09680 گفتم اموزشی کجا افتادم گفت قرارگاه سازندگی خاتم..حالا توی کد ها که ما نداریم این اسمو ..به اپراتور گفتم کد رو بگو گفت همینه ...اینجا کجاست؟

دوست من امریه صندوق مهر رضا(وابسته به سپاه) رو گرفته و وقتی زنگ زده گفته آموزشی قرارگاه سازندگی خاتم النبیا که همون خاتمی یزده هست

یا حق

sn.912sajjad
31-07-2013, 12:04

دوست عزیز اگه تکمیلی داری ظاهرا یه ده روزی پادگان سپاه کرجیم یه سری کلاسای تئوری و توجیهی هست و رژه مژه و کارای نظامی در کار نیست ...
اگه تکمیلی نداری هم که آموزشی سپاه هستی دیگه ...
بعدشم معرفی نامه میدن بری سر پروژه هرجا نیاز دارن

sa.khani86
31-07-2013, 12:12
سلام دوستان من برای امریه خاتم اقدام کردم وپذیرش شدم الن که کد هم زده شده قرارگاه خاتم

من 3سال پیش دوره تکمیلی45 روزه بسج راگذراندم.وگواهی ان را دارم .ولی من قبلا بسیجی فعال بودم ولی الان به علت مراجعه نکردن به بسیج پرونده فعالی منرا بایگانی کردن واسم منرا ازفعالی حذف کردن علتش هم قبولی در دانشگاه بوده .ولی در دانشگاه عضو بسیج نبودم این مدت .الان مشکل من این است .ایا برا گرفتن برگه کفایت برای ان پادگانی که خاتم النبیامعرفی میکند .نیاز به داشتن گواهی فعال بودن بسج است .یاهمان برگه سبز کفایت میکند. منقبلا2سال عضو فعال بودم

sa.khani86
31-07-2013, 12:14

پادگانی اموزشی که باید مراجعه کنید توچند روز اینده قرارگاه مشخص میکند. وباهاتون تماس میگرند

sa.khani86
31-07-2013, 12:18
دوست عزیز اگه تکمیلی داری ظاهرا یه ده روزی پادگان سپاه کرجیم یه سری کلاسای تئوری و توجیهی هست و رژه مژه و کارای نظامی در کار نیست ...
اگه تکمیلی نداری هم که آموزشی سپاه هستی دیگه ...
بعدشم معرفی نامه میدن بری سر پروژه هرجا نیاز دارن
من تکمیلی دارم ایا باید برگه کفایت را برای پادگان اموزشی بگیرم یا مستقیم ان را ببرم . اخه من قبلا 2سال سابقه بسیجی فعال رادارم .ولی امروز که رفتم برای گرفتن گواهی فعالی به من گفتن شما پرونده فعالیتون بایگانی شده به علت قبولی در دانشگاه ونداشتن فعالیت .من در دانشگاه بسیج نبودم .حالا سوال من این است ایا بدون گواهی فعالی برگه کفایت را به من میدهند

m_sardaari
31-07-2013, 12:19
من خودم سری اول خاتم ثبت نام نکرده بودم در حالی که شرایطشو داشتم و مطمئن بدم پذیرش میشم، چون میخواستم سپاه شهر خودمون باشم که بتونم کنار خدمت درس بخونم اما نشد ... سری دوم تمدید کردم و خدا رو شکر خاتم درست شد ....
خاتم یه خورده حساب و کتاب داره و کمتر مثل سپاه پارتی بازی و اینا داره .... به معدل و دانشگاه و دوره تکمیلی و اینا بستگی داره ....
در هرصورت اگه از ایی خیالت راحته برو دنبال تمدید و گرنه پیشنهاد من اینه که بی خیال شو چون فقط اعصاب خودتو خانوادت رو خورد میکنه ...
یا علی
ممنون دوست عزیز
من ارشد امتحان دادم و قبول میشم و دو سال دیگه باید برم سربازی.درخواست تمدید عادی دادم قبول نکردن و 15 همین ماه میخوام با گواهی پزشک متخصص با یکماه استراحت پزشکی درخواست تمدید بدم
سوالاتی دارم ممنون میشم پاسخ بدین یا از دوستان اگه کسی میدونه راهنماییم کنه.
1-آیا با درخواست تمدیدم با شرایطی که گفتم موافقت میشه؟
2-خاتم یعنی چی و ثبتنامش چجوریه؟ من از شهرستان هستم آیا با خاتم تو شهر خودم میوفتم؟
3-بعد از اتمام ارشد باید دوباره دفترچه بفرستم ؟و کدم عوض میشه؟

با تشکر

sn.912sajjad
31-07-2013, 12:51
ممنون دوست عزیز
من ارشد امتحان دادم و قبول میشم و دو سال دیگه باید برم سربازی.درخواست تمدید عادی دادم قبول نکردن و 15 همین ماه میخوام با گواهی پزشک متخصص با یکماه استراحت پزشکی درخواست تمدید بدم
سوالاتی دارم ممنون میشم پاسخ بدین یا از دوستان اگه کسی میدونه راهنماییم کنه.
1-آیا با درخواست تمدیدم با شرایطی که گفتم موافقت میشه؟
2-خاتم یعنی چی و ثبتنامش چجوریه؟ من از شهرستان هستم آیا با خاتم تو شهر خودم میوفتم؟
3-بعد از اتمام ارشد باید دوباره دفترچه بفرستم ؟و کدم عوض میشه؟

با تشکر

سلام
1- داداش شما چرا اینطوری واسه تمدید اقدام کردی؟ طبق قانون کسایی که اعزام برج 5 و6 هستن و منتظر نتایج کنکورها و آزمون های سازمان سنجش هستن میتونن تمدید کنن به راحتی، باید تو کادر دلیل اینو مینوشتی
ایشالا که بتونی تمدید کنی چون اگه یه جا حتی 1 ماه هم خدمت کنی بعد ارشد هم قطعا همونجا میافتی البته معمولا تمدید پزشکی با احتمال بالا حله ....
2- خاتم ارگانی هست که پروژه هایی مختلفی تو کشور داره و زیر نظر سپاه و معمولا افراد خیلی راحت اونم تو تخصص خودشون خدمت رو میگذرونن - خلاصه جایی هست که کلی مزیت داره، راحتی، خوابگاه و غذای خوب، سابقه کار، حتی حقوقم میده بعضی شرکتاش .... دیگه چی بگم؟ :n01:
نحوه پذیرش، خیلی راحت، باید یه سری شرایط مثل بسیجی بودن، کارت فعالی، دانشگاه و معدل خوب و ... داره که تو سایتش کامل نوشته اگه شرایطو داری تو سایتش ثبت نام میکنی، اگه شما رو بخوان زنگ میزنن مدارکو میفرستی و ... دیگه تقریبا قطعیه اگه تماس بگیرن
اینم سایتش:
3- جواب اینو دقیق نمیدونم اما کد رو میدونم اگه خدمت نکرده باشی تغییر میکنه اما اگه حتی 1 ماه خدمت کرده باشی باز هم همونجا میوفتم

sn.912sajjad
31-07-2013, 12:53
من تکمیلی دارم ایا باید برگه کفایت را برای پادگان اموزشی بگیرم یا مستقیم ان را ببرم . اخه من قبلا 2سال سابقه بسیجی فعال رادارم .ولی امروز که رفتم برای گرفتن گواهی فعالی به من گفتن شما پرونده فعالیتون بایگانی شده به علت قبولی در دانشگاه ونداشتن فعالیت .من در دانشگاه بسیج نبودم .حالا سوال من این است ایا بدون گواهی فعالی برگه کفایت را به من میدهند

باید کفایت رو از سپاه استانتون بگیری تکمیلی تنها رو قبول نمیکنن
در مورد فعالی بسج هم از خودشون بپرس راهنماییت میکنن

baxe_shz
31-07-2013, 13:44
سلام دوستان من برای امریه خاتم اقدام کردم وپذیرش شدم الن که کد هم زده شده قرارگاه خاتم

من 3سال پیش دوره تکمیلی45 روزه بسج راگذراندم.وگواهی ان را دارم .ولی من قبلا بسیجی فعال بودم ولی الان به علت مراجعه نکردن به بسیج پرونده فعالی منرا بایگانی کردن واسم منرا ازفعالی حذف کردن علتش هم قبولی در دانشگاه بوده .ولی در دانشگاه عضو بسیج نبودم این مدت .الان مشکل من این است .ایا برا گرفتن برگه کفایت برای ان پادگانی که خاتم النبیامعرفی میکند .نیاز به داشتن گواهی فعال بودن بسج است .یاهمان برگه سبز کفایت میکند. منقبلا2سال عضو فعال بودم
اره نیاز هست من چند روز پیش که رفتم گفت نامه از ناحیه بسیجتون بیار

m_sardaari
31-07-2013, 14:22
سلام
1- داداش شما چرا اینطوری واسه تمدید اقدام کردی؟ طبق قانون کسایی که اعزام برج 5 و6 هستن و منتظر نتایج کنکورها و آزمون های سازمان سنجش هستن میتونن تمدید کنن به راحتی، باید تو کادر دلیل اینو مینوشتی
ایشالا که بتونی تمدید کنی چون اگه یه جا حتی 1 ماه هم خدمت کنی بعد ارشد هم قطعا همونجا میافتی البته معمولا تمدید پزشکی با احتمال بالا حله ....
2- خاتم ارگانی هست که پروژه هایی مختلفی تو کشور داره و زیر نظر سپاه و معمولا افراد خیلی راحت اونم تو تخصص خودشون خدمت رو میگذرونن - خلاصه جایی هست که کلی مزیت داره، راحتی، خوابگاه و غذای خوب، سابقه کار، حتی حقوقم میده بعضی شرکتاش .... دیگه چی بگم؟ :n01:
نحوه پذیرش، خیلی راحت، باید یه سری شرایط مثل بسیجی بودن، کارت فعالی، دانشگاه و معدل خوب و ... داره که تو سایتش کامل نوشته اگه شرایطو داری تو سایتش ثبت نام میکنی، اگه شما رو بخوان زنگ میزنن مدارکو میفرستی و ... دیگه تقریبا قطعیه اگه تماس بگیرن
اینم سایتش:
3- جواب اینو دقیق نمیدونم اما کد رو میدونم اگه خدمت نکرده باشی تغییر میکنه اما اگه حتی 1 ماه خدمت کرده باشی باز هم همونجا میوفتم
درسته دوست عزیز اون قانون که برای تمدید گفتین تو دفترچه و سایت نظام وظیفه وجود داره ولی در اصل وجود خارجی نداره چون زمان ثبت تمدید اصلا گزینه با اون عنوان در سامانه ثبت درخواست تمدید پلیس +10 وجود نداشت.بعد از چند وقت که نظام وظیفه رفتم و با رییس نظام وظیفه صحبت کردم تمدید نکردن برام.
خاتم هم شرایطشو نگاه کردم به من نمیخورد من معدلم 14.56 از دانشگاه پیام نور .نمیدونم چی فکر کردن که حداقل معدل رو گذاشتن 17 اصلا پیام نور معدل 17 وجود داره؟ من جز نفرات برتر بودم

انشالله که با تمدیدم موافقت کنن وگرنه کار برام سخت میشه بعد از ارشد چون باید دوباره دوره اموزشی رو بگذرونم اونم نیرو دریایی سیرجان که مشهوره

microsof
31-07-2013, 14:50

با سلام دوست گرامی ...
به بنده خدایی به من میگفت تو به غیر ازبرگ کمیسیون چی روی پروندت هست ؟:دی
من خودم ازاین اوضاع کمیسیون و ... کلا با خبرم و تا مطئن نباشم چیزی رو نمیگم.
دوست گرامی به طور معمول کمیسیون ناجا قبل از خدمت یا معاف میکنه یا معاف از رزم یا میگه فلانی سالم برو ...
اما کمیسیون سپاه : شما درخواست کمیسیون میدی و میری کمیسیون ازت میپرسه چقدر خدمت کردی ؟ میگی بابا من آموزشی هستم یا مثلا میگی 5 ماه یا ... خلاصه مشکلت رو میپرسه اگر مشکل شما به گونه ای تخصصی باشه شما رو میفرستن پیش متخصص که اون نظر بده و نظر اون رو ملاک قرار میدن .
اما شما باورت میشه کمیسیون سپاه ازت میپرسه چه معافیت هایی شامل حالت کنم به غیر از معافیت دائم ؟ بله دوست گرامی کمیسیون سپاه این طوری هست یعنی شما میگی حالا که معاف نشدم برام توی برگ کمیسیون قید کن : معاف از رژه , معاف از نگهبانی ؛ معاف از انجام فعالیت های سنگین و...
اما کمیسیون ناجا صرفا قید میکنه معاف از رزم ... یعنی این موارد رو شامل میشه . به غیر از یک مورد که اونم مطمئنم دوست عزیز : معافیت حمل سلاح ... اون مربوط به افرادی میشه که گروه ب هستن یعنی مشکل های روانی و عصبی دارن مثل اختلالات خلقی ؛ اختلال شخصیت و... اینا هم با مصاحبه بالینی پزشک تشخیص میده یعنی شما میری کمیسیون میگه چه مشکلی داری شما شروع میکنی به گفتن مشکلت به صورت بالینی بعد ازت یه مشت سوال میکنه و... شما جواب میدی خلاصه بنا به تشخیص یا شما رو معاف موقت میکنه یا معاف دائم ( که خیلی سخته و باید از قبل پرونده داشته باشی و توسط بیمارستان های دولتی شهر مشکل شما تایید شده باشه ) یا براتون قید میکنن : معاف از حمل سلاح و تجهیزات نظامی ؛ معاف از نگهبانی ؛ همچنین قید میکنن خدمت نامبرده در شیفت اداری انجام پذیرد. و...

مثلا طرف پاش پرانتزی هست و واقعا توی راه رفتن هم مشکل داره ! این طرف ایا به نظر شما فقط توی جنگ نمیتونه شرکت کنه ؟ اونم جنگ الکترونیک این دوره!
برعکس دوست گرامی این طرف نمیتونه فعالیت سنگین انجام بده ... و..

ahmad.hafezi
31-07-2013, 15:24
سلام
اینم سایتش:

من هینطوری تمدید کردم.تجربمو میدم و باید دقیقا انجام بدید تا تمدید بشه.3روز قبل از اعزام یک مرخصی پزشکی یک هفته ای میگیری با بیماری (اسهال و استفراغ و تب شدید) البته گلاب به روتون.چون ناجا بیشتر از یک هفته موافقت نمیکنه.اونم به سختی موافقت میشه.میری پ+10 میگی تمدید با عذر پزشکی میخوام بکنم یه فرم بهت میده.همراه با مرخصی فرم رو میبری بهداری ناجا تایید کنه واست:n20:.تاییدیه ناجا رو میدی پ+10 اسکن میکنه میفرسته تهران حتما موافقت میشه با تمدیدتون.

ahmad.hafezi
31-07-2013, 15:26
یا علی

در صورت تمدید کد تغییر خواهد کرد.خودم همین کارو کردم

h-blade
31-07-2013, 16:49
دوستان چند تا سوال داشتم:

1: مثلا دو نفر با هم 15 تیر دفترچه میفرستن ممکنه یکی بیوفته 1/6 و یکی بیوفته 1/8 یا هر دوشون میوفتن 1/6 ؟؟؟ کلا بر چه اساسی نیرو ها تقسیم میشن؟
2: بعد از آموزشی تقسیم نیرو ها در یگان با چه کسی و چه سازمانیه؟؟؟؟؟
3: به جز سپاه از نیرو های دیگه نمیشه پذیرش گرفت؟؟؟؟

m_sardaari
31-07-2013, 17:17
من هینطوری تمدید کردم.تجربمو میدم و باید دقیقا انجام بدید تا تمدید بشه.3روز قبل از اعزام یک مرخصی پزشکی یک هفته ای میگیری با بیماری (اسهال و استفراغ و تب شدید) البته گلاب به روتون.چون ناجا بیشتر از یک هفته موافقت نمیکنه.اونم به سختی موافقت میشه.میری پ+10 میگی تمدید با عذر پزشکی میخوام بکنم یه فرم بهت میده.همراه با مرخصی فرم رو میبری بهداری ناجا تایید کنه واست:n20:.تاییدیه ناجا رو میدی پ+10 اسکن میکنه میفرسته تهران حتما موافقت میشه با تمدیدتون.

ممنون دوست عزیز من تو یه سایت دیگه هم سوال کردم شما اونجا هم لطف کردی پاسخ دادی:n02:

یعنی اگر من 15 همین ماه گواهی با درد کمر شدید بمدت یکماه استراحت پزشکی بگیرم و بهداری هم حتما تایید میکنه ولی نظام وظیفه موافقت نمیکنه؟ چون تا 15 روز بعد از تاریخ اعزامم استراحت پزشکی شاملم میشه.

قبلا گفته بودین گواهی یکماهه رو موافقت نکردن منظورتون بهداری بود که موافقت نکرد؟

hkali1
31-07-2013, 19:14
سایت پلیس +10 محل کد ها رو مشخص کرده؟ اگر آدرس سایت رو بگین ممنون میشم

m_sardaari
31-07-2013, 19:25
سایت پلیس +10 محل کد ها رو مشخص کرده؟ اگر آدرس سایت رو بگین ممنون میشم

فردا با 09680 تماس بگیرید بعد داخلی 2 و بعد 0 به اپزاتور وصل میشین شماره ملی بدین میگن کجا افتادین

M S F
31-07-2013, 19:41
سلام عزیزان،

برادر بنده سال سوم دانشگاه اخراج شد، و رسما از مهر پارسال دیگه دانشجو نیست. چند جا خونده بودیم که اگر یک برادر سربازی بره، اون برادر دیگه موقتا نمی تونه سربازی بره. برادر من به همین هوا کنکور شرکت کرد، و برادر دیگر بنده هم شهریور پیش رو اعزام میشه. حالا آیا برادر دیگه ی بنده که اخراج شده و کنکور شرکت کرده، اگر قبول شد می تونه دانشگاه ثبت نام کنه یا خیر؟

sn.912sajjad
31-07-2013, 20:43
فردا با 09680 تماس بگیرید بعد داخلی 2 و بعد 0 به اپزاتور وصل میشین شماره ملی بدین میگن کجا افتادین

دوست عزیز این شماره از شنبه تا چهار شنبه وقتای اداری پاسخ گو هست ... ایشلا شنبه ...

sn.912sajjad
31-07-2013, 20:47
سلام مجدد
دوستان اینجا اگه کسی میتونه مارو راهنمایی کنه ...
1- من که خاتم افتادم و دوره تکمیلی هم دارم، ظاهرا میگن حدود 10 روزی باز هم باید بریم پادگان، ظاهرا بچه های خاتم همه هم این 10 روز رو باید برن تهران، یه توضیحی بدید این 10 روز حتما تهرانه(من بچه ااستان فارسم)؟ بعد توی این 10 روز برنامه چیه؟ ما که تکمیلی داریم که دیگه نباید آموزشی داشته باشیم...
2- کلا در ورد خاتم توضیح بدین، کاراش چیه؟ ساعتای کاری؟ حقوق؟ شرایط خوابگاهی؟ غذا؟ و ... ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه ...

آقا قربون دستتون یکی هم مارو راهنمایی کنه

hossein 1994
31-07-2013, 20:52
دوستان من به 09680 زنگ میزنم اصلا اپراتوری نیست که جواب بده قضیه چطوره؟
در مورد معفی کفالت هم سوال کنم واقعا جواب درست میدن؟

majid322
31-07-2013, 21:51
دوستان من میخوام برم برا اعزام اقدام کنم...مرحله به مرحله بنویسید به ترتیب چه کارهایی باید انجام بدم :n12: مثلا یهو نرم پلیس +10 بفهمم یه چیزی نبردم یا از این موارد .

microsof
31-07-2013, 22:16
دوستان من میخوام برم برا اعزام اقدام کنم...مرحله به مرحله بنویسید به ترتیب چه کارهایی باید انجام بدم :n12: مثلا یهو نرم پلیس +10 بفهمم یه چیزی نبردم یا از این موارد .

دوست عزیز ... نیازی نیست کسی مرحله به مرحله بنویسه شما چیکار کنید ... برادر من هم که 15 سالشه میدونه که اولین مرحله اقدام برای اعزام؛معافیت و.. خریدن دفترچه هست .
شما دفترچه خدمت رو بخرید همه موارد مورد نیاز درونش درج شده ....

microsof
31-07-2013, 22:31

در مورد آموزشی توضیح میدم :
نگاه کن دوست گرامی به طور کلی کسانی که برگ تکمیلی بسیج دارن باید به پادگان های آموزشی سپاه مراجعه کنن و برگ تکمیلی رو تحویل پادگان بدن ... ممکنه پادگان یه سری استعلاماتی بخواد بگیره از وضعیت شما و محلی که پذیرش کردید تا شما رو اونجا عودت بده .
این روند ممکنه بین یک روز تا یک هفته طول بکشه ... اما معمولا کاری با کسانی که برگ تکمیلی دارن ندارن و حتی گاها اونا رو جدا از سربازای دیگه اسکان میدن ...
از لحاظ حقوقی هم حقوق هم درجه خودت رو میگیری دوست گرامی فرقی نداره ...
قرار گاه خاتم هم قرار گاه سازندگی ( فنی مهندسی )هست ... بیشتر توی کار احداث پل؛ سد ؛ تونل ؛ راه و... فعالیت داره ممکنه از شما کار بکشن حسابی ... ممکن هم هست دفتری بشید ... اونش رو تخصصتون مشخص میکنه .
در کل به نظر من خدمت یه فرد تحصیل کرده توی پادگان از لحاظ آسونی خیلی بهتر از امریه شدن باشه .

sn.912sajjad
31-07-2013, 22:57
در مورد آموزشی توضیح میدم :
نگاه کن دوست گرامی به طور کلی کسانی که برگ تکمیلی بسیج دارن باید به پادگان های آموزشی سپاه مراجعه کنن و برگ تکمیلی رو تحویل پادگان بدن ... ممکنه پادگان یه سری استعلاماتی بخواد بگیره از وضعیت شما و محلی که پذیرش کردید تا شما رو اونجا عودت بده .
این روند ممکنه بین یک روز تا یک هفته طول بکشه ... اما معمولا کاری با کسانی که برگ تکمیلی دارن ندارن و حتی گاها اونا رو جدا از سربازای دیگه اسکان میدن ...
از لحاظ حقوقی هم حقوق هم درجه خودت رو میگیری دوست گرامی فرقی نداره ...
قرار گاه خاتم هم قرار گاه سازندگی ( فنی مهندسی )هست ... بیشتر توی کار احداث پل؛ سد ؛ تونل ؛ راه و... فعالیت داره ممکنه از شما کار بکشن حسابی ... ممکن هم هست دفتری بشید ... اونش رو تخصصتون مشخص میکنه .
در کل به نظر من خدمت یه فرد تحصیل کرده توی پادگان از لحاظ آسونی خیلی بهتر از امریه شدن باشه .

نظر شما کاملا محترمه عزیز ولی یکی از دوستای خودم خاتمه تو پروژه ی عسلویه میگفت روز اول گفتن میخواین کار کنین یا نه؟ اگه نمیخواستیم یه کار راحت اداری یا سرکشی به کارگرا اینا میدادن ...
خودم کلی تو وقتای اداری زنگ میزدم و باهاش حرف میزدم در حالی که سر کارم بود ...
اینا به کنار، یکی دیگه از دوستان میگفت ما ساعت 7 صبح قانونا باید سر کار باشیم ولی من خودم 9 هم میرم کاریم هم ندارن! میگفت اکثرا 8-9 میرم و تا عصر ساعت 2 وای میستادم و عصرا هم نمی رفتم و مینشستم واسه ارشد درس میخوندم!!!
حالا شما که اینطوری میگی عجیب بود برام
آخه تو پادگان علاوه بر اینکه سختگیری بیشتره چند شبی یبار پست داری، بعدشم نظامی محسوب میشی لباس نظامی باید بپوشی و .....

sn.912sajjad
31-07-2013, 22:59
دوستان من به 09680 زنگ میزنم اصلا اپراتوری نیست که جواب بده قضیه چطوره؟
در مورد معفی کفالت هم سوال کنم واقعا جواب درست میدن؟

عزیز اولا این شماره از شنبه تا چهارشنبه اونم وقتای اداری پاسخ گو هست
ثانیا شما باید داخلی 2 و بعدش 0 رو بزنی

LoveLIfe
31-07-2013, 23:08

دوره تکمیلی همان روز بر می گردی خانه ، موهاتو هم نزن
خودشون نامه ها رو می فرستن پادگان مربوطه ، یه نامه می دن که شما رو ارجاع داده به مرکزی که امریه یا پذیرش گرفتید

ahmad.hafezi
31-07-2013, 23:14
بله بهداری موافقت نمیکنه با یک ماه.نظام وظیفه کاری نداره.به تاریخ اعزام نگاه میکنن و تاییدیه بهداری.ولی یک هفته ای بهتره.من خودم 5 روز از مرخصی یک هفته ایم رو تایید کردن بازهم تمدید شد.درضمن وظیفم هست که جواب بدم آخه دردش رو کشیدم.موفق باشی

m_sardaari
31-07-2013, 23:37
بله بهداری موافقت نمیکنه با یک ماه.نظام وظیفه کاری نداره.به تاریخ اعزام نگاه میکنن و تاییدیه بهداری.ولی یک هفته ای بهتره.من خودم 5 روز از مرخصی یک هفته ایم رو تایید کردن بازهم تمدید شد.درضمن وظیفم هست که جواب بدم آخه دردش رو کشیدم.موفق باشی
ممنون دوست عزیز شما لطف میکنی جواب میدی نه وظیفه
راستش چند هفته پیش رفتم بهداری با یکماه موافقت کرد. ولی چون قبل از تاریخ اعزامم مهلت استراحت پزشکی یکماهه که بهداری تایید کرده بود تمام میشد به دکتر بهداری گفتم به تاریخ اعزامم نمیرسه این مدتی که تایید کردین. گفت که زود اومدی برو 20 یا 15 روز مونده به اعزامت یک گواهی بگیر بیا برات اصلاح میکنیم و منم دیگه اون گواهی رو که بهداری تایید کرده بود رو نبردم پلیس +10 .
در ضمن اون گواهی اولی که برده بودم پزشک متخصص 2ماه برام استراحت پزشکی زده بود که دکتر بهداری یکماه رو بیشتر تایید نکرد.

ترسم از این بود که نظام وظیفه موافقت نکنه وگرنه بهداری برام تایید میکنه.
سوالی دارم شما کد جدیدتون اومده؟ تغییر کرده؟ هر وقت امد وتغییر کرد یه لطف کنین به منم خبر بدین که تغییر کرده

با تشکر

ahmad.hafezi
01-08-2013, 03:51
اون دکتر هم زرنگه.کارشه دیگه.نگاه به تاریخ اعزامت کرده دیده قبلش 1 ماه تموم میشه یک ماه رو تایید کرده.نزدیک اعزام برو که اگه گفت یک هفته تایید میکنم به مشکل برنخوری.کد من هم تغییر کرد.سپاه شهدای کرمانشاه بودم البته امریه آموزش و پرورش سرباز معلم بودم.قانون کسری ها اومد.امریه کسری نمیدن.تمدید کردم الانم 6 ماه کسری جبهه پدرم رو گرفتم بعدا هم 3 ماه کسری بسیج میگیرم.کد جدید هم اومد.ارتش 01 تهران جای توپیه.خدمت هم 21 ماهه 3 ماه از امریه کمتره.با این حساب 1 سال به نفعم شد.1 سال از عمرم کمتر تلف میشه.امیدوارم شماهم به خواستت برسی و هرجا بخوای بیوفتی

ahmad.hafezi
01-08-2013, 03:57
به نظر من اگر ارتش و 01 افتادی برو و تمدید نکن.سپاه هم دیگه مثل قدیم نیست و الکی 2 ماه وقت تلف نکن و استرس به خودت وارد نکن.ولی هرکس شزایط خودش رو بهتر میدونه.موفق باشی

hossein 1994
01-08-2013, 07:41
عزیز اولا این شماره از شنبه تا چهارشنبه اونم وقتای اداری پاسخ گو هست
ثانیا شما باید داخلی 2 و بعدش 0 رو بزنی
من هم شنبه تماس میگیرم
در مورد معافی بگم این شرایط رو دارم برا گرفتن معافی
جواب درست میگن؟

h-blade
01-08-2013, 09:45
دوستان چند تا سوال داشتم:

1: مثلا دو نفر با هم 15 تیر دفترچه میفرستن ممکنه یکی بیوفته 1/6 و یکی بیوفته 1/8 یا هر دوشون میوفتن 1/6 ؟؟؟ کلا بر چه اساسی نیرو ها تقسیم میشن؟
2: بعد از آموزشی تقسیم نیرو ها در یگان با چه کسی و چه سازمانیه؟؟؟؟؟
3: به جز سپاه از نیرو های دیگه نمیشه پذیرش گرفت؟؟؟؟

دوستان منو هم دریابید!!!!!!!!!!!!!!!!

microsof
01-08-2013, 10:03
دوستان منو هم دریابید!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام...
دوست گرامی از سال 91 به بعد که با کمبود شدید نیرو روبرو هستن معمولا همه افراد در اولین فرصت اعزام میشن .
اگر کسی 15 تیر دفترچه رو پست کنه احتمالش خیلی زیاده برج 6 اعزام بشه اگر مدرک کاردانی یا بالاتر داشته باشه (اگر هم دیپلمه باشه که مرداد اعزامه)
معمولا بیشترین تعداد سرباز ها رو هم نیروی انتظامی میگیره در مرحله بعد ارتش و بعد هم سپاه ... سپاه خودش نیرو هاش رو انتخاب میکنه معمولا.
بعد از آموزشی تقسیم بر عهده پادگان آموزشی هست بر اساس در خواست یگان های هم رده مثلا نیروی زمینی ... دریایی و...
افراد شرایط دار معمولا در نزدیک ترین ارگان محل سکونت به کارگیری میشن.
به غیر از سپاه هم میشه برای امریه شدن درخوست داد ... فکر نکنم نیرو های دیگه پذیرش داشته باشن.
.................................................. ...............................

فکر این که دو تا دوست با هم برن یه جا دفترچه بفرستن و یه جا بیفتن رو به کل از سرتون بیرون کنید ... نمونش زیاد بوده که یکیش افتاده نیروی انتظامی ؛ یکیش سپاه و یکیش هم ارتش !.

global_id
01-08-2013, 10:45
1- گرفتن حداقل 3 قطعه عکس (مرتب و با لباس شخصی)
2- خرید دفترچه ی نظام وظیفه از پست (1000 الی 2000 تومنه)
3- کپی از کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه
4- خرید یک پوشه ی مقوایی
5-افتتاح حساب عابر بانک از بانک سپه و گرفتن کارت و شماره حساب
6- گرفتن گواهی معرفی به نظام وظیفه از دانشگاه و بردن این برگه به پلیس+10 یا نظام وظیفه و عوض کردن وضعیت معافیت تحصیلی به وضعیت مشمول
7- رفتن به پلیس+10
8 - پر کردن برگه ی شماره ی 1 (برگ وضعیت)
9- پر کردن برگ شماره ی 2 (معاینه)
10-پر کردن برگ شماره ی 5
11- مراجعه به پلیس+10 در 48 ساعت بعد و گرفتن برگه تاریخ اعزام (که توی این برگه می نویسه که تاریخ اعزامت مثلا 1/2/92 است و چیزی دیگه مثل پادگان آموزشی و یگان خدمتی (ارتش-سپاه-ناجا و ...) رو نداره)
12- دو هفته قبل از تاریخ اعزام مراجعه به پلیس+10 و گرفتن برگ محل مراجعه (توش پادگان آموزشی و یگان خدمتی و محلی که باید مراجعه کنی داره. مثلا می نویسه یگان خدمتی : نیروی زمینی ارتش پادگان آموزشی : مرکز آموزش 01 شهدای وظیفه نزاجا محل مراجعه : ساعت 7 صبح جمعه 1/2/92 معاونت نظام وظیفه - میدان سپاه تهران)

موفق باشی

sn.912sajjad
01-08-2013, 13:37
من هم شنبه تماس میگیرم
در مورد معافی بگم این شرایط رو دارم برا گرفتن معافی
جواب درست میگن؟

بله
شک نکن
این تلفن مرگز مشاوره نظام وظیفه مرکزی (تهران) هست که وقتی کد خورده میشه اول رو سیستم اینا قرار میگیره

sn.912sajjad
01-08-2013, 16:03
سلام
دوستان اینجا اگه کسی تو خاتم خدمت کرده یا در حال خدمته ممنون میشم بیاد اینجا کمی شرایط کاری (بعد از آموزش) رو توضیح بده ...
مثلا حقوق و مزایا، خوابگاه و غذا، نوع کار، میزان احترام به سرباز، ساعت کاری، راحتی کار ؟؟؟؟؟؟؟

nima.mahdavi
01-08-2013, 16:43
سلام
دوستان اینجا اگه کسی تو خاتم خدمت کرده یا در حال خدمته ممنون میشم بیاد اینجا کمی شرایط کاری (بعد از آموزش) رو توضیح بده ...
مثلا حقوق و مزایا، خوابگاه و غذا، نوع کار، میزان احترام به سرباز، ساعت کاری، راحتی کار ؟؟؟؟؟؟؟
از بچه های دوران آموزشی ما که کم و بیش ازشون خبر دارم یه نفر امریه قرارگاه خاتم بود تقسیمشم ظاهرا سمت قلهک ( تهران ) افتاده ولی از جاش راضی نیست مثل اینکه از 7 صبح تا 6 عصر اونجاس
یکی دیگه هم بود که امریه خاتم بود سمت تجریش تقسیم شده ولی نمیدونم جای اون چطوره.

اگه نیاز داری قشنگ آمارشو در بیاری بگو من شمارشونو پیدا کنم اطلاعات بکشم بیرون ازشون:n02:

sn.912sajjad
01-08-2013, 17:40
از بچه های دوران آموزشی ما که کم و بیش ازشون خبر دارم یه نفر امریه قرارگاه خاتم بود تقسیمشم ظاهرا سمت قلهک ( تهران ) افتاده ولی از جاش راضی نیست مثل اینکه از 7 صبح تا 6 عصر اونجاس
یکی دیگه هم بود که امریه خاتم بود سمت تجریش تقسیم شده ولی نمیدونم جای اون چطوره.

اگه نیاز داری قشنگ آمارشو در بیاری بگو من شمارشونو پیدا کنم اطلاعات بکشم بیرون ازشون:n02:

ممنون داداش
عجیبه قبل از اینکه بریم سراغ خاتم همه خوبش و میگفتن و میگفتن راحته هتله ....
حالا که پذیرش خاتم شدیم همه بدشو میکن! :|
چاکرم داداش، اگه بتونی راهنمایی کنیم که ممنونت میشم

bloodsky
01-08-2013, 19:51
سلام به همه ي عزيزان...
الان دقيقا 103 روز از روزي كه ازتون خداحافظي كردم و رفتم واسه اعزام ميگذره....
بالاخره اولين مرخصي رو اومدم....
واي كه قبل خدمت به چه چيز هايي فكر ميكردم و حالا كه 3 ماه خورده اي از خدمت ميره به چيا فكر ميكنم....
قبل رفتن من هم عين اين دوستامون هي سوال پيچ ميكردم و فكر نميكردم كه چه روز هايي در انتظارم هست:n28:
فقظ يه چيز بگم...اي كاش كل خدمت همش آموزشي بود با همه ي سختي هاش:n12:
آقا يه سوال اساسي برام پيش اومده و هيچ يك از مراجع نتونستن جواب بدن...خيلي برام مهم هستش:
من در حين خدمتم و فارغ التحصيل كارشناسي كامپيوتر و متولد1369 بدون وقفه درس خوندم و وارد خدمت شدم... حالا من ميخوام
ببينم ميتونم 2باره كارشناسي يه رشته ديگه رو بخونم(بدون آزمون دانشگاه آزاد) يعني نظام وظيفه واسم توقف خدمت ميزنه يا حتما بايد خدمت رو تموم كنم...
آقايون من ديونه نشدم ها ... يه مساله اي دارم كه مجبورم 2باره كارشناسي حسابداري بخونم
الان اين مساله منو 40 روزه ديونه كرده ممنون ميشم راهنماي كنيد.

iiiiiiiiii
01-08-2013, 19:59
سلام به همه ي عزيزان...
واي كه قبل خدمت به چه چيز هايي فكر ميكردم و حالا كه 3 ماه خورده اي از خدمت ميره به چيا فكر ميكنم....
قبل رفتن من هم عين اين دوستامون هي سوال پيچ ميكردم و فكر نميكردم كه چه روز هايي در انتظارم هست:n28:
آقا يه سوال اساسي برام پيش اومده و هيچ يك از مراجع نتونستن جواب بدن...خيلي برام مهم هستش:
من در حين خدمتم و فارغ التحصيل كارشناسي كامپيوتر و متولد1369 بدون وقفه درس خوندم و وارد خدمت شدم... حالا من ميخوام
ببينم ميتونم 2باره كارشناسي يه رشته ديگه رو بخونم(بدون آزمون دانشگاه آزاد) يعني نظام وظيفه واسم توقف خدمت ميزنه يا حتما بايد خدمت رو تموم كنم...
آقايون من ديونه نشدم ها ... يه مساله اي دارم كه مجبورم 2باره كارشناسي حسابداري بخونم

سلام
برای هر مقطع فقط یکبار اشتغال به تحصیل صادر میشه

aali361
01-08-2013, 20:13
3 هفته از خدمت ما هم گذشت . :n08: (حذف شد)

nhybgtvfr
01-08-2013, 21:53
بچه ها کسی از 04 بیرجند (پادگان جدیدش)اطلاعی نداره که چجوریه؟
چرا کسی جوابمو نمیده
یعنی اینجا من تنها قراره برم تجربه کنم؟:n28:

Re zA
01-08-2013, 21:54
سلام به همه ي عزيزان...

فکر کنم تنها راه حل اینه که بری فوق بگیری :n05:

یا اینکه بری دانشگاه ثبت نام کنی بدون اینکه سربازیت بفهمه تو داری درس میخونی و دانشگاهتم نفهمه تو سربازی

البته ریسک داره فکر کنم بفهمن مدرکتو ازت میگیرن :n02:

bloodsky
01-08-2013, 23:35
سلام
برای هر مقطع فقط یکبار اشتغال به تحصیل صادر میشه

آره داداش راس ميگي من هم همينو فهميدم ولي اين لينك منو به شك انداخت:

يكي كد 10 رو بخون و يكي هم تو تذكرات مهم قسمت 5 رو بخون و راهنماييم كن/ممنون

microsof
02-08-2013, 07:20
آره داداش راس ميگي من هم همينو فهميدم ولي اين لينك منو به شك انداخت:

يكي كد 10 رو بخون و يكي هم تو تذكرات مهم قسمت 5 رو بخون و راهنماييم كن/ممنون

سلام دوست گرامی ...
امیدوارم خدمت برات اونطوری نباشه که فقط بخوای برای یه فاصله موقت انداختن بینش این کار رو بکنی ...
لینکی رو که دادی مهم نیست چی گفته ...
چرا که :::>دريافت اطلاعات از شرايط پذيرش دانشگاه ها تنها در سايت وظيفه عمومي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این بخش رو هم بخونید شاید بتونه کمک کنه :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همچنین در صورتی که نتونستید جواب بگیرید با مراجعه به این بخش از سایت سازمان نظام وظیفه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سوال خودتون رو مطرح کنید ؛ جواب میدن اما بهتر این هست که با شماره : 09680 تماس بگیرید.. یه تلفن هوشمنده شروع میکنه به حرف زدن ... فکر کنم آخراش میگه تماس با مشاوران همون عدد تماس با مشاوران رو شماره گیری کنید ... و ازش سوالتون رو بپرسید .
موفق باشید.

myreza_12345
02-08-2013, 11:38
سلام
من اعزامی 1/6/92 به شهر آرزوها سمنان ( پدافند هوایی )هستم از یکی از شهرستانهای بوشهر.

الان که فاصله ی شهر خودم با سمنان رو چک کردم دیدیم یه 1600کیلومتر ناقابله.(چقد خوش بگذره) که فک کنم برای رفتن به اونجا حداقل یک روز تو راهم.

حالا سوالم اینه که بعد از ورود به پادگان (البته اول شهریور جمعه اس که فک کنم من باید شنبه صبح نظام وظیفه استانم باشم) بااین اوصاف , حداقل غروب یکشنبه(سوم شهریور) میرسم پادگان. آیا بهم مرخصی 4 روزه میدن که برم یا نگه ام میدارن( آیا اصلا می ارزه که اگه مرخصی 4 روزه واسه اندازه کردن لباس دادن برگردم یا نه)؟

آیا اگه لباس بهم دادن میتونم تو سمنان مغازه پیدا کنم که هم لباسامو عوض کنم و هم خیاطی برای دوخت آرم و مخلفاتش یا باید برگردم شهر خودم
سپاس فراوان
یا حق

hamid1067
02-08-2013, 11:49
سلام. بنده اعزامی 01/06 هستم دوره تکمیلی بسیج داشتم و برای پذیرش سپاه اقدام کردم که پذیرش نشدم افتادم آموزشی ارتش 01 تهران.
اما حبردارشدم که جدیدا بخشنامه اومده که ارتش هم مثل سپاه دوره تکمیلی بسیج رو بحای آموزشی قبول داره. کسی اطلاع از این بخشنامه داره ؟؟ مرسی

DJ POLESTAR
02-08-2013, 11:55
سلام
من اعزامی 1/6/92 به شهر آرزوها سمنان ( پدافند هوایی )هستم از یکی از شهرستانهای بوشهر.

الان که فاصله ی شهر خودم با سمنان رو چک کردم دیدیم یه 1600کیلومتر ناقابله.(چقد خوش بگذره) که فک کنم برای رفتن به اونجا حداقل یک روز تو راهم.

حالا سوالم اینه که بعد از ورود به پادگان (البته اول شهریور جمعه اس که فک کنم من باید شنبه صبح نظام وظیفه استانم باشم) بااین اوصاف , حداقل غروب یکشنبه(سوم شهریور) میرسم پادگان. آیا بهم مرخصی 4 روزه میدن که برم یا نگه ام میدارن( آیا اصلا می ارزه که اگه مرخصی 4 روزه واسه اندازه کردن لباس دادن برگردم یا نه)؟

آیا اگه لباس بهم دادن میتونم تو سمنان مغازه پیدا کنم که هم لباسامو عوض کنم و هم خیاطی برای دوخت آرم و مخلفاتش یا باید برگردم شهر خودم
سپاس فراوان
یا حق

من فقط تجربه خودم از آموزشی رو میگم.
بنا به اینکه مسافتت زیاده و تو دوره آموزشی مرخصی هم اگه بدن لطف کردن چون آموزشی مرخصی نداره! اصلا رو مرخصی حساب باز نکن... یه ساک بزرگ از لوازم حیاطی و مهم رو ببر و از زیادی و سنگینی وسایل نگران نباش... تا به مشکل بر نخوری شوخی نیس که 2 ماه آموزشی و راه دور هم که هستی!
من خودم 4/1 اعزام شدم 03 عجب شیر و هر هفته مرخصی میام و مشکلی ندارم ولی دیدم اکثر بچه های مازندران و همدان و تهران و قزوین و... که نمیتونستن مرخصی برن (یعنی بهشون نمی صرفید) در کل پیشنهادم براتون اینه که تا میتونی مجهز برو که به مشکل بر نخوری.
در مورد اتیکت و لباس هم نگران نباش اگه مرخصی چند روزه ندن مرخصی آخر هفته اول رو شاید بهتون بدن میتونی بری سمنان. مطمئنا میتونی خیاطی پیدا کنی...

myreza_12345
02-08-2013, 12:12
سلام. بنده اعزامی 01/06 هستم دوره تکمیلی بسیج داشتم و برای پذیرش سپاه اقدام کردم که پذیرش نشدم افتادم آموزشی ارتش 01 تهران.
اما حبردارشدم که جدیدا بخشنامه اومده که ارتش هم مثل سپاه دوره تکمیلی بسیج رو بحای آموزشی قبول داره. کسی اطلاع از این بخشنامه داره ؟؟ مرسی

سلام اونجوری که من خبر دارم فقط کسانی که امریه گرفتن و دوره تکمیلی رفتن اگه آموزشی ارتش بیفتن دیگه دوماه الاف نمیشن ( مثلا اگه شما امریه فرمانداری گرفته باشین و همچنین دوره تکمیلی رو گذرونده باشین فقط حدود 6 ساعت شما رو توپادگان آموزشی ارتش نگه میدارن و سپس ترخیص میشن و یاید تو تاریخ مربوطه به اون ارگانی که امریه گرفتین مراجعه کنید)

یا حق

myreza_12345
02-08-2013, 18:03
سلام
کسی عکس از لباس سربازان وظیفه پدافند هوایی نداره ببینیم چه رنگیه چه شکلیه؟( ترجیحا کسی که سربازی رو تو پدافند هوایی سمنان گذرونده باشه یه عکس از خودش با لباسش لطفا بزاره)
سپاس فراوان

m_sardaari
02-08-2013, 18:08
سلام به همه ي عزيزان...
دوست عزیز امکان اینکه همزمان دانشجو باشی و سرباز هم باشی وجود نداره چون برای ثبتنام دانشگاه باید یا کارت معاافیت داشته باشی یا معافیت تحصیلی از نظام وظیفه بگیری.اینجوری نیست که پنهانی کاری کنی هردو ارگان باهم هماهنگن.
به احتمال زیاد شما باید در مقطع بالاتر یعنی ارشد پذیرش بشی.چون معقول به نظر نمیرسه که در مقطع قبلی یعنی لیسانس رو قبول کنن چون یه نفر میتونه هی اینکارو تکرار کنه و سالها خدمتشو به تعویق بندازه .
اون لینک هم ابهام داره یعنی کلا قوانین نظام وظیفه کلی و پر از ابهامن.از آموزش یه دانشگاه سوال کن شاید جوابتو دادن.نمیشه که نظام وظیفه اطلاع نداشته باشه قسمت معافیت تحصیلی نظام وظیفه سوال کنی حتما بهت میگن اگر موردی مث شما بوده و بهش معافیت تحصیلی دادن.
ضمنا شما دیوانه نیستین خیلی ها هستن که اینکارو میکنن.

mp3
03-08-2013, 02:59
سلام
دویتان پدر من 6ماه جبهه داره+20% جانبازی
من متولد 68 و دانشجو هستم
4 ماه دیگه درسم تمومه
جند ماه کسری میدن؟
سپاس

Zharfa
03-08-2013, 09:31
عجب شانسی دارم! این تلفن گویا 09680 دیگه نمیگن کجا باید خدمت کنی. دوبار زنگ زدم، میگن از پلیس +10 بپرس. پلیس +10 هم میگه پانزدهم شانزدهم میاد تو سیستممون!

nhybgtvfr
03-08-2013, 10:40
سلام
4 ماه دیگه درسم تمومه
جند ماه کسری میدن؟
سپاس
سلام
برای هر ماه جبهه 9 روز
قبلا 18 روز بود، اما کمش کردن
البته اگه تا اون موقعی که شما بخوای بری،قانونها عوض نشه
درمورد جانبازی هم نمیدونم چطوریه

microsof
03-08-2013, 14:05
سلام
4 ماه دیگه درسم تمومه
جند ماه کسری میدن؟
سپاس
سلام.
بابت 6 ماه جبهه دوماه کسری و بابت 20 درصد جانبازی هم 5 ماه کسری. که در مجموع 7 ماه کسر خدمت به شما تعلق میگره.
که برای دریافت کسری جانبازی باید به بنیاد شهید و امورایثارگران مراجعه کنید و برای جبهه هم به پادگان محل خدمت پدرتون .

sn.912sajjad
03-08-2013, 14:52
عجب شانسی دارم! این تلفن گویا 09680 دیگه نمیگن کجا باید خدمت کنی. دوبار زنگ زدم، میگن از پلیس +10 بپرس. پلیس +10 هم میگه پانزدهم شانزدهم میاد تو سیستممون!

جدی؟ این شماره که من معرفی کردم فکر کنم مرامی کد رو میگفتن بهمون، احتمالا از بس زنگ زدن بچه های این تاپیک قات زدن! :n02:
ببین دوست عزیز یه نفر نیستن اینا، چندتا اوپراتور هست ... شما یه زمان دیگه ای دوباره زنگ بزن شاید یه اوپراتور مهربونی گوشی رو برداشت! :n06:
حتی من یه باز زنگ زدم یه خانومی جواب داد!

pooyaabi
03-08-2013, 15:17
سلام
من الان 8 ماه کسری جبهه دارم
شنیدم میگن ماکزیمم کسری که میدن 9 ماهه
یعنی نمیشه از کسری بسیجی فعال استفاده کنم ؟ اونجا هم فک کنم با پارتی بازی بتونم یه 3-4 ماهی کسری جورکنم
آخه اینجور میشه حدود 12 ماه کسری که از اون 9 ماه بیشتره!!!

و عکسی که باید تو برگه 1 و 2 دفترچه بزنیم هم باید سیاه سفید باشه یا رنگی ؟
فقط ی عکس سیا سفید جداگونه میخوان؟

myreza_12345
03-08-2013, 15:59
سلام
یعنی نمیشه از کسری بسیجی فعال استفاده کنم ؟ اونجا هم فک کنم با پارتی بازی بتونم یه 3-4 ماهی کسری جورکنم

سلام
گفتن حداکثر 9,ماه ميشه براي جبهه کسري گرفت و همچنين 6ماه حداکثر کسري بسيج گرفت يعني کسي که شرايط هر دو رو داشته باشه ميتونه راحت 15ماه کسري بگيره و هر کدوم جداست

h-blade
03-08-2013, 17:28
آقا اگه الان دفترچه پست کنیم احتمال داره بیوفتیم 1/6 ؟؟؟؟؟

iiiiiiiiii
03-08-2013, 18:05
آقا اگه الان دفترچه پست کنیم احتمال داره بیوفتیم 1/6 ؟؟؟؟؟

سلام خیر 1/8

microsof
03-08-2013, 19:47
سلام

بنده یه عکسی دادم تحویل که برای کارت ملی تایید نشد! برای خدمت در جا تایید شد ... اونی که تایید نمیشه برای معافی هست نه برای اعزام ... شما هر عکسی بدی تحویل اکی هست.
کسری جبهه نهایتا 9 ماه و کسری بسیج هم نهایتا 6 ماه و کسری محققین هم از چند ماه تا کل خدمت ... ببین میتونی همش رو بزنی سر هم معاف شی ؟
کسری بسیج هم به راحتی قبل نمیشه جفت و جور کرد ... همش شده کامپیوتری و ... مگر اینکه واقعا بسیجی بوده باشید.

majid322
03-08-2013, 20:26
سلام خیر 1/8

اینی که میگید از کجا مطمئنید ؟؟ دوستان دیگه نظرشون چیه ؟؟

SNOW PATROL
03-08-2013, 20:30

عزیز ایشون درست میگن به احتمال 99 درصد 1/8

شما مدرک تحصیلی با تاریخ ارسالتون رو بفرماید تاریخ اعزام با خطای زیر 2 درصد تحویل بگیرید:n02:

iiiiiiiiii
03-08-2013, 20:36

شنبه هفته قبل دفترچه را ارسال کردم دوشنبه برگه سبزم را گرفتم، اعزامم 1/8 شد.

majid322
03-08-2013, 23:14
عزیز ایشون درست میگن به احتمال 99 درصد 1/8

شما مدرک تحصیلی با تاریخ ارسالتون رو بفرماید تاریخ اعزام با خطای زیر 2 درصد تحویل بگیرید:n02:

مدرک دیپلم.

SNOW PATROL
03-08-2013, 23:19
مدرک دیپلم.

خوب شما اگر همین فردا دفترچه رو ارسال کنید به احتمال 40 درصد 18/6 و به احتمال 59 درصد 18/7
اعزامید
یک درصد هم 18/8

TAPATALK

V!Ci
03-08-2013, 23:40
سلام.امروز رفتم 2ماه تمدید کردم تاریخ اعزاممو که برم دنبال پذیرش بلکه بتونم بگیرم ایندفه..:n27:
دوستان تو تهران کجا به نظرتون بهتره برا پذیرش ؟تجربه ای دارید ؟

pooyaabi
04-08-2013, 00:29
بنده یه عکسی دادم تحویل که برای کارت ملی تایید نشد! برای خدمت در جا تایید شد ... اونی که تایید نمیشه برای معافی هست نه برای اعزام ... شما هر عکسی بدی تحویل اکی هست.
کسری جبهه نهایتا 9 ماه و کسری بسیج هم نهایتا 6 ماه و کسری محققین هم از چند ماه تا کل خدمت ... ببین میتونی همش رو بزنی سر هم معاف شی ؟
کسری بسیج هم به راحتی قبل نمیشه جفت و جور کرد ... همش شده کامپیوتری و ... مگر اینکه واقعا بسیجی بوده باشید.

اون شرایط محقق بودن چیه دیگه ؟ نشنیده بودم تا حالا

من سوم و پیش دانشگاهی بچه ها آشنا بودن واسم دو سال بسیج فعال رد کردن و بهم کارت دادن
این 4 سال دانشگاه که کلا بی خیالش بودم و اصن پام نرفت تو بسیج دانشگا

الان دوباره یادش افتادم
پس با این حساب این کسری مالیده
(اگه بازم یه آشنایی چیزی پیدا کنم تو بسیج نمیتونه این 4 سالم فعال رد کنه ؟)

myreza_12345
04-08-2013, 07:47
سلام
آیا برای کسری جبهه میشه قبل اعزام به خدمت اقدام کرد یا نه؟(من اعزام اول شهریور هستم)

iiiiiiiiii
04-08-2013, 11:16
سلام
امروز برای پذیرش سپاه صاحب الزمان اصفهان رفتم مسئولش گفت هنوز معلوم نیست چه تعداد سهمیه برای برج 8 داشته باشیم که پذیرش کنیم

یکی دیگه(سرباز) میگفت سایت برای 1/8 هنوز باز نشده
یکی دیگه(سرباز) میگفت اصلا دیگه سپاه افسر نمیگیره

کی سهمیه های سپاه تعیین میشه ؟ از کی پذیرش شروع میشه ؟

دوستان اگه کسی اطلاع یا تجربه ای داره ممنون میشم بگه

hossein 1994
04-08-2013, 18:31
سلام دوستان یه سوال
من 28/12/1391 معافیت تحصیلی رو گرفتم 4 سال و الان میخوام برای تعداد واحد های که پاس نشده برم آموزش از راه دور ثبتنام کنم
میخواستم بدونم که این معافیت که نوشته 4 سال احتمال باطلی داره؟
یعنی من الان برم ثبتنام کنم مدرسه این معافیت اعتبار داره؟

microsof
04-08-2013, 20:09
سلام دوستان یه سوال
من 28/12/1391 معافیت تحصیلی رو گرفتم 4 سال و الان میخوام برای تعداد واحد های که پاس نشده برم آموزش از راه دور ثبتنام کنم
میخواستم بدونم که این معافیت که نوشته 4 سال احتمال باطلی داره؟
یعنی من الان برم ثبتنام کنم مدرسه این معافیت اعتبار داره؟

یا سلام...
یه سری سوالاتی رو مستقیما و برای کسب اطلاع دقیق در اون زمینه باید از خود سازمان نظام وظیفه بپرسید . یا به صورت حضوری یا تلفنی .
با تلفن گویای : 09680 تماس بگیرید ((در تایم اداری)) بخش مشاوره سوالتون رو مطرح کنید.

hossein 1994
04-08-2013, 20:50
یا سلام...
یه سری سوالاتی رو مستقیما و برای کسب اطلاع دقیق در اون زمینه باید از خود سازمان نظام وظیفه بپرسید . یا به صورت حضوری یا تلفنی .
با تلفن گویای : 09680 تماس بگیرید ((در تایم اداری)) بخش مشاوره سوالتون رو مطرح کنید.
دوست عزیز دقیقا میتونی بگی موقع تماس چه عددی رو بزنم چون من هر وقت زنگ میزنم اصلا اپراتوری نیست

hamid1067
04-08-2013, 22:24
دوست عزیز دقیقا میتونی بگی موقع تماس چه عددی رو بزنم چون من هر وقت زنگ میزنم اصلا اپراتوری نیست
اول 2 بعدا 0

syler
05-08-2013, 00:09
سلام دوستان میخوام بدونم تاریخ اعزامو چقدر میشه تمدید کرد،من واسه اینکه میخوام کارای اپلای رو انجام بدم میخوام بیافته عقب،هنوز پست نکردم دفترچه رو ولی فارغ التحصیلی ارشدم یه ماه دیگه میشه 1 سال
میخوام ببینم راه داره من تاریخ اعزامم بیافته واسه بعد از عید؟

sn.912sajjad
05-08-2013, 02:54
سلام دوستان میخوام بدونم تاریخ اعزامو چقدر میشه تمدید کرد،من واسه اینکه میخوام کارای اپلای رو انجام بدم میخوام بیافته عقب،هنوز پست نکردم دفترچه رو ولی فارغ التحصیلی ارشدم یه ماه دیگه میشه 1 سال

سلام
نه دوست گرامی شما اگه زمان یک سالتون تموم شه باید دفترچه رو پست کنید و از اونطرف فقط یکبار مجاز به تمدیدین (دو ماه)
تنها کاری که میتونین کنین اینه که زمانی دفترچه پست کنید که بیفتین سری اعزام بعدی (البته به شرطی که خارج از مهلت یه ساله نشین چون غیبت میخورین)
مثلا اگه آخر برج 7 مهلت یه سالتون تموم میشه بزارین همون اواخر برج 7 ارسال کنین تا اعزامتون 8/1 نیوفته و بیوفته 10/1
که البته شما اگه 1 ماه دیگه مهلت 1 سالتون تموم میشه اینکارم نمیتونین کنین و اگه حتی اگه بزارین آخرین روزای مهلت یه سالتون میوفتین 8/1
البته یه سری شرایط خاص هست:
برادرتون همزمان سرباز باشه
سفر حج داشته باشین
خدای ناکرده فوت اقوام درجه اول
پزشکی (که البته کلی کمیسیون و دردسر داره .... اما با پارتی ........)

اگه بتونی از اینا استفاده کنی ...
یا علی

myreza_12345
05-08-2013, 07:31

سلام
یه کار ساده میشه انجام داد که شما یه آشنا تو گزینش نیرو انتظامی , سپاه یا ارتش پیدا کنی که بعد از این که شما 2ماه تاریخ اعزامتوون رو تمدید کردین یه برگه از گزینش ببرین که توش قید شده باشه شما در حال طی کردن مراحل استخدامی هستین و نظام وظیفه راحت رو این برگه 4 الی 6ماه تاریخ اعزامتونو عقب میندازه

hossein 1994
05-08-2013, 07:41
یه سوال
من از معافیت تحصیلیم 4 ماه گذشته و میگن که این باطل شده
یکی از آموزشگاه ها بهم گفت که برو پیش دکتر متخصص و برات بنویسه که مدت1 ماه یا بیشتر مریض بودی و تحت درمان
دکتر نامه رو بنویسه قبول میکنن؟

AMIR MOHAMMAD . M
05-08-2013, 07:52
سلام
من یه دوستی دارم متولد 73/2 هست و دیپلمش هم 91/6 گرفته.
حالا میخواستم بدونم که از کی وارد غیبت میشه یعنی تا کی وقت داره.

من خدمتم تموم شد ولی هنوز نحوه محاسبه زمان مشمولیت رو نفهمیدم .:n02::n04:

SNOW PATROL
05-08-2013, 07:56
سلام

ایشون تا 6/92 باید وضعیتش رو مشخص کنه یا بره دانشگاه یا دفترچه پست کنه و بره خدمت ....

microsof
05-08-2013, 07:58
سلام

سلام.
شهریور ماه امسال مهلت یکساله پس از فراغت از تحصیل ایشون تموم میشه و اگر دفترچه پست نکنن وارد غیبت میشن.
نحوه محاسبه سن مشمولیت هم برای افرادی که درس نمیخونن ورود به سن 18 سالگی+6 ماه فرجه ارسال دفترچه
برای کسانی هم که درس میخونن و حداقل مدرکشون دیپلم هست یکسال پس از اخذ آخرین مدرک تحصیلی.

iiiiiiiiii
05-08-2013, 08:46
سلام
امروز برای پذیرش سپاه صاحب الزمان اصفهان رفتم مسئولش گفت هنوز معلوم نیست چه تعداد سهمیه برای برج 8 داشته باشیم که پذیرش کنیم

یکی دیگه(سرباز) میگفت سایت برای 1/8 هنوز باز نشده
یکی دیگه(سرباز) میگفت اصلا دیگه سپاه افسر نمیگیره

کی سهمیه های سپاه تعیین میشه ؟ از کی پذیرش شروع میشه ؟

دوستان اگه کسی اطلاع یا تجربه ای داره ممنون میشم بگه

. . . . . . . . up

hossein 1994
05-08-2013, 09:03
یه سوال
من از معافیت تحصیلیم 4 ماه گذشته و میگن که این باطل شده
یکی از آموزشگاه ها بهم گفت که برو پیش دکتر متخصص و برات بنویسه که مدت1 ماه یا بیشتر مریض بودی و تحت درمان
دکتر نامه رو بنویسه قبول میکنن؟
کسی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

benyamin_m
05-08-2013, 12:13
امروز زنگ زدم نظام وظیفه.
05 کرمان افتادم

سلام دوست عزیز منم افتادم 05 کرمان

baxe_shz
05-08-2013, 15:26
برگه سفید اخر هنوز پلیس +10 نیومده؟(اعزامی 1/6)