PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

*IN*
06-07-2013, 12:31
پاسخ به تمام سوالات پیرامون مدت سربازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کد خبر: ۱۵۵۲۷۵
۱۵ تير ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۹

با تصویب و اجرای قانون جدید خدمت وظیفه‌عمومی، کسر خدمت‌ها و معافیت‌هایی که به مشمولان تعلق می‌گرفت، به طور کامل حذف یا دستخوش تغییرات عمده‌ای شد که همین موضوع با انتقادات برخی از مشمولان همراه بود و این افراد بر این باور بودند که نباید مدت خدمت افراد با تحصیلات مختلف یکسان باشد و مواردی نظیر آن.

سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ‌ به برخی از این انتقادات با بیان اینکه در هر قانونی نمی‌توان شرایط را طوری وضع کرد که همه ضوابط و آیین‌نامه‌های آن به گونه‌ای باشد که باعث ناراحتی افراد نشود، گفت: ما نیز این ادعا را نداریم که قانون جدید سربازی صد درصد عادلانه است، اما به مراتب از قانون پیشین بهتر است و برخلاف اظهاراتی که مطرح می‌شود، تسهیلات در نظر گرفته شده در آن برای مشمولان بیشتر است تا سخت‌گیری‌ها.

وی در پاسخ به اینکه چرا باید طول مدت خدمت افرادی با تحصیلات بالا با افرادی که تحصیلات کمی دارند، برابر باشد، گفت: اگرچه طول مدت خدمت سربازی برای تمامی افراد یکسان است، اما با این وجود تسهیلات مختلفی برای مشمولان دارای تحصیلات دانشگاهی پیش‌بینی کرده‌ایم که به عنوان مثال بر اساس این قانون، نخبگان و استعدادهای برتر که نفرات برتر المپیادها و کنکور سراسری هستند با انجام یک پروژه تحقیقاتی درباره مسایل مملکتی و طی دوره آموزش نظامی کارت پایان‌خدمت می‌گیرند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح همچنین افزود: از دیگر تسهیلات در نظر گرفته شده برای این افراد می‌توان به این موضوع اشاره کرد که مشمولان دارای تحصیلات دانشگاهی در صورت ارائه پروژه تحقیقاتی پیرامون مسائل امنیتی و دفاعی از 2 ماه تا 21 ماه کسری خدمت دریافت کنند.

کمالی اضافه کرد: با اجرای این طرح بسیاری از مشمولان به دنبال انجام پروژه‌های تحقیقاتی برای ستادکل نیروهای مسلح رفته‌اند که ما نیز پیشنهادمان به منتقدان این طرح، این است که به جای دریافت چند ماه کسرخدمت، به خاطر مدرک تحصیلی‌شان با ارائه پروژه‌های تحقیقاتی حتی به اندازه تمام طول مدت سربازی کسرخدمت دریافت کنند.

وی ادامه‌داد: موضوع دیگری نیز که برای این افراد در نظر گرفته شده این است که ما تلاش کردیم تا حد امکان از مشمولان دارای مدارک دانشگاهی در مسائل و موضوعات تخصصی استفاده کنیم.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: به عنوان مثال ما از نیروهای تحصیل کرده عموما برای کارهای فکری و تخصصی استفاده می‌کنیم، اما آن دسته از سربازانی که مدرک تحصیلی دانشگاهی ندارند، در اموری نظیر نگهبانی یا کار نظافتی به کار گرفته می‌شوند که از این حیث نیز میان آنان تفاوت وجود دارد.

به گفته کمالی، اجرای چنین طرح‌هایی نشانگر توجه ویژه ستاد کل به بحث تحصیلات افراد است.

وی همچنین در پاسخ به برخی انتقادات مطرح شده پیرامون انتقال متهمان به وسیله سرباز و ... با تاکید بر اینکه سرباز برای حفاظت فیزیکی است، گفت: هیچ نهادی حق ندارد از سرباز بخواهد که متهمی را به دادگاه یا کلانتری ببرد و در صورت مشاهده نیز ما با چنین موضوعی قاطعانه برخورد و در صورت لزوم، سهمیه آن نهاد را نیز قطع می‌کنیم.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح ادامه‌داد: سرباز نباید با متهمان ارتباط داشته باشد و حتی وارد سلول آنان نیز شود، چرا که ممکن است تحت تاثیر آنان قرار بگیرد.

کمالی افزود: سرباز در قبال حمل متهم و کارهایی به غیر از مسائل حفاظتی، مسئولیتی ندارد و اقداماتی نظیر حمل متهم حتما باید توسط پرسنل کادر انجام شود.

وی همچنین درباره معیاری که برای تعیین طول مدت خدمت‌سربازی محاسبه می‌شود، اظهارکرد: بر اساس قانون، طول مدت سربازی 24 ماه است که ستادکل می‌تواند این مدت را بر اساس تعداد موالید ذکور و نیروی مورد نیاز تغییر دهد. همان‌طور که در سال‌های گذشته که تعداد موالید ذکور بالا بود، مدت سربازی نیز کمتر از مدت فعلی بود.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح به ایسنا گفت: نحوه محاسبه معافیت‌ها و کسر خدمت‌ها نیز تابع همین شرایط است و در صورتی که شمار موالید ذکور بالا باشد، می‌توان مجددا چنین مواردی را اجرا کرد.

کمالی با اشاره به طرح‌های معافیت سه برادری، کسر خدمت‌ها و ... خاطرنشان کرد: مهلت اجرای این طرح تا پایان سال 90 بود و این که گفته می‌شود این طرح متوقف شده، حرف درستی نیست، چرا که زمان اجرای آن به پایان رسیده و فردی جلوی آن را نگرفته است.

وی درباره احتمال کاهش طول مدت سربازی نیز گفت: بنابر رویه فعلی که وجود دارد، به نظر می‌رسد که تا حداقل 10 سال آینده این روند ادامه داشته باشد و نمی‌توان تصمیمات و تغییرات اساسی را در حوزه سربازی اتخاذ و اعمال کرد.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح اضافه‌کرد: اگرچه ممکن است در این مدت در موارد جزئی معافیتی کم یا زیاد شود، اما در ابعاد کلان با توجه به سیر نزولی کاهش جمعیت ذکور، نمی‌توان تصمیم‌گیری خاصی اتخاذ کرد.

کمالی همچنین بحث اقتصادی را نیز از مباحث مهم در امر کاهش مدت سربازی برشمرد و گفت: در صورتی که دولت و مجلس اعتبارات برای استخدام نیروهای جدید در نیروهای مسلح را فراهم کند، قطعا می‌توان طول مدت سربازی را کاهش داد یا از معافیت‌ها و کسر خدمات‌های بیشتری استفاده کرد.

وی همچنین درباره کسرخدمت‌هایی که در حال حاضر به سربازان مناطق مختلف تعلق می‌گیرد، گفت: بر این اساس سربازی در مناطق جنگی و امنیتی سه ماه و سربازی در مناطق محروم بد آب و هوا دو ماه کسرخدمت خواهند داشت.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح ادامه‌داد: مدت سربازی برای افراد شاغل در دستگاه‌های دولتی به جز نیروهای حفاظت 24 ماه و مدت آن برای سربازان نیروهای حفاظتی 21 ماه است که اصطلاحا به این سربازان، "سربازان امریه" گفته می‌شود.

کمالی همچنین درباره اظهارات مطرح شده پیرامون سختی خدمت سربازی در برخی از نهادها نظیر پلیس راهور، مرزبانی و ... نیز گفت: اگرچه ممکن است خدمت در برخی از نهادها سخت باشد. اما هر جایی سختی خاص خود را دارد،‌ چرا که ممکن است برخی مدت زیادی را در خیابان‌ها طی کنند، اما برخی دیگر در پادگان‌ باشند؛ اما کیلومترها از خانواده خود دور بوده و بعضا تا چندین ماه آنان را نبینند.

وی با بیان اینکه نمی‌توان برای این موارد برنامه‌ریزی خاصی کرد، گفت: البته به طور کلی رایزنی‌هایی برای افزایش حقوق سربازان، تسهیل شرایط استخدام و ... انجام داده‌ایم که البته به نظر نمی‌رسد با روند فعلی، در سال 92 نیز شاهد آن باشیم.

hapal888
06-07-2013, 16:10
دوست عزیز

من روی پروژه ای تحقیقاتی امنیتی به مدت 7 ماه کار کردم که البته برای فارغ التحصیلیم بو د و استاد راهنمام که دکترای مخابرات داشت وقتی پروژه ام رو دید 3 فاز پروند حالا نمی دونم چه جوری می تونم دنبالش کنم که حداقل یه چند ماهی بتونم کسری خدمت بگیرم؟
کسی اطلاعی داره ؟

در ضمن معافیت دیسک کمر هم به همین سادگی نمی دن

microsof
06-07-2013, 17:13
دوست عزیز

من روی پروژه ای تحقیقاتی امنیتی به مدت 7 ماه کار کردم که البته برای فارغ التحصیلیم بو د و استاد راهنمام که دکترای مخابرات داشت وقتی پروژه ام رو دید 3 فاز پروند حالا نمی دونم چه جوری می تونم دنبالش کنم که حداقل یه چند ماهی بتونم کسری خدمت بگیرم؟
کسی اطلاعی داره ؟

در ضمن معافیت دیسک کمر هم به همین سادگی نمی دن
سلام...
دوست گرامی مهم اینه که پروژه تحقیقاتی شما مورد تایید ستاد قرار بگیره ...
شما ببنید وضعیت معافیت ها :: > پزشکی ؛ کفالت , موارد خاص و... چقدر سخت شده!.... به همون اندازه باید پروژه شما مفید باشه تا بتونید کسر خدمت چندین ماهه یا معافیت بگیرید.
برای تحویل دادن به ستاد هم به نظام وظیفه مراجعه کنید یا به ستاد کل مراجعه یا تماس بگیرید.

payamovie
06-07-2013, 21:12
به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح مراجعه کن.شروع کار از اونجاست

*momad*
06-07-2013, 21:31
سلام
یه سوال در مورد زمان اعزام داشتم
اگر کسی 23 تیر وقت کمیسیون پزشکی داشته باشه و معاف نشه
احتمالا کی اعزام میشه ؟
اول شهریور یا اول آبان ؟
مرسی

Vallio
06-07-2013, 23:09
من فردا صبح دارم میرم دفترچه بگیرم !

sn.912sajjad
07-07-2013, 09:01
آقا سلام
یه سوال
من شرایط خاتم رو داشتم ، تماس گرفتند باهام که مدارک رو بفرست
حالا از عزیزانی که اینجا تشریف دارن سوال دارم آیا اگه بگن مدارک رو بفرست و بفرستیم، پذیرش قطعی هست؟
آیا بوده کسی که باهاش تماس گرفته شه و مدارک رو بفرسته اما در نهایت پذیرش خاتم نشه؟

دوستان منتظر پاسختون هستم

microsof
07-07-2013, 13:31
من فردا صبح دارم میرم دفترچه بگیرم !

سلام...
دوست گرامی جسارت نباشه ... اما این تاپیک خودش حجمش بالا هست و بعضا مدیران پست های تکراری رو هم پاک میکنن!:n01:
حالااین یعنی چی که شما فردا میخوای بزی دفترچه بگیری؟ خیلی مهمه ؟ ( همه باید برن سربازی یا معاف شن ؛ مسئله خیلی پیچیده ای نیست !)

microsof
07-07-2013, 16:41
دوستان ببخشید ... تا امروز کسی تونسته از ارتش کسر خدمت بگیره؟؟؟ اگر تونسته لطفا بگه چند روز طول کشید تا گرفتش همین ...
ممنون.

aali361
07-07-2013, 17:51
دوستان من 19 باید برم اما هنوز برگه سفید بدستم نرسیده ولی در تاریخ 12 رفتم پلیس 10 المثنی داد بهم و میدونم کجا افتادم اما هنوز اصلش رو نیاوردند . حالا تکلیف چیه ؟

mehdig20
07-07-2013, 17:53
سلام
دوستان واسه گرفتن معافیت پزشکی از طریق کجا باید اقدام کنم؟ پلیس+10؟
درسم تازه تموم شده,اول باید برم دانشگاه نامه فارغ التحصیلی بگیرم یا اول برم پلیس+10؟
کلا اگه میشه راجع به مراحل گرفتن معافیت پزشکی ی توضیحی بدید.

tApAtAĺK

microsof
07-07-2013, 18:46
دوستان من 19 باید برم اما هنوز برگه سفید بدستم نرسیده ولی در تاریخ 12 رفتم پلیس 10 المثنی داد بهم و میدونم کجا افتادم اما هنوز اصلش رو نیاوردند . حالا تکلیف چیه ؟

هیچ مشکلی نداره ...
یادمه پارسال یکی از بچه ها موقع اعزام رفته بود و برگ المثنی رو اورده بود .... چرا؟ چون اضاف دفترچه داشت و توی برگ سبز اصلیش قید شده بود اضافش اما اضاف ها تا 3/3/91 بخشیده شدن و طرف هم خیلی عاقلی کرد و المثنی رو داد تحویل بدون اضاف.. . اخه نمیدونی اگر برگ سبزت اضاف داشته باشه حتی بخشیده شده باشه هم چه دردسری داره توی یگان تا بتونی درستش کنی ...
المثنی با اصلی هیچ فرقی نداره.

silenius
07-07-2013, 21:33
مثلا من بخوام پذيرش بگيرم كجا بايد برم ؟

محمد92
08-07-2013, 15:45
بچه ها كسي كه غيبت داشته مي‌تونه پذيرش سپاه بگيره ؟‌ بعد اگه مي‌تونه ، مثلا من بخوام تهران پذيرش بگيرم كجا بايد برم ؟

میشه گرفت کار نشد نداره
اما اون زمان که من دنبالش بودم هرکی رو که نمیخواستن با یه دلیلی رد می کردن
مدرکت نمی خوره
پر شده
غیبت داری و از این حرفا
یکی از جاهایی که میتونی اقدام کنی از اونجا حوزه بسیج هستش
تو محل خودتون اگر میشناسی برو حوزه بسیج -معاونت نیروی انسانی
جاهای دیگه هم هستش که باز میتونی از همون حوزه اطلاعات بگیری ازشون

محمد92
08-07-2013, 15:50
سلام
دوستان واسه گرفتن معافیت پزشکی از طریق کجا باید اقدام کنم؟ پلیس+10؟
درسم تازه تموم شده,اول باید برم دانشگاه نامه فارغ التحصیلی بگیرم یا اول برم پلیس+10؟
کلا اگه میشه راجع به مراحل گرفتن معافیت پزشکی ی توضیحی بدید.

tApAtAĺK

معافیت پزشکی دو تا کار میتونی کنی
یکی اینکه دفترچه گرفتی نوشته یه قسمت برای معافیت پزشکی چه مدارکی میخواد و موقع ارسال مدارک از طریق پلیس +10 برای معافیت پزشکی اقدام میکنی که یه برگه میاد برات که کمیسیون کی بری
راه دوم اینه که دفترچه گرفتی وقتی خواستی مدارک رو ارسال کنی از طریق پلیس+10 نگی معاف پزشکی میخوام معمولی بفرسته بری خدمت بعد در حین خدمت برای معافیت اقدام کنی

اگر بیماری ات جوری هست که مطمئن مطمئن هستی معافی من راه اول رو پیشنهاد میدم
اگر نه بیماری ات اون طوری ها نیست من میگم پست کن اعزام شو بعد اقدام کن برای پزشکی چون الاف میشی سره پزشکی فقط وقتت میسوزه
دوست خود من سر این پزشکی 7 ماه الاف شد اخرسر یک برگه بهش دادن معاف از رزم که با مدرک لیسانسی که داشت هیچ فرقی براش نکرد
دیگه خود دانی

محمد92
08-07-2013, 15:57
دوستان ببخشید ... تا امروز کسی تونسته از ارتش کسر خدمت بگیره؟؟؟ اگر تونسته لطفا بگه چند روز طول کشید تا گرفتش همین ...
ممنون.
بعله ارتش شروع کرده به دادن کسری
دو سه روز پیش یک نفر یه دونه اورد
امروز 5 6 نفر کسری از ارتش اوردند
من خودم هم پدر رو همین امشب دارم راهی میکنم سمته کرمانشاه

در مورد اینکه چقد طول میکشه دوستانی که اورده بودن یه سری هاشون میگفتن از مون گرفته مدارک رو گفته 20 روز دیگه میفرستیم دره خونه
یه سری ها هم همونجا بهشون داده نامه کسری رو
حالا فرقی نمیکنه شما اگر کسری داری از ارتش جبهه
اقدام کن برادر
اقدام

محمد92
08-07-2013, 16:14
دوستان مدارک لازم برای گرفتن کسر خدمت جبهه پدر چیا هست؟
در حال حاظر سربازم

من از ارتش تهران لویزان پرسیدم گفت اینا رو میخواد:
1-گواهی اشتغال به خدمت فرزند
2-اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه پدر
3- اصل و کپی کارت ملی پدر
4- اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه سرباز
5- اصل و کپی کارت ملی سرباز
6- سه عدد عکس نظامی سرباز
7 - برگه سبز المثنی از پلیس+10

البته بقیه مدارکی که داری رو هم بده ببره مخصوصا اگر میخوای بری شهرستان
مثل کارت پایان خدمت پدرت
کارت ایثار
اصل شناسنامه و کارت ملی برادرهات اگر داری (این مهمه)
اخرین مدرک تحصیلی خودت
...

urumchi
08-07-2013, 19:12
از دوستان کسی خبر داره چقدر طول میکشه کارت پایان خدمت بیاد ؟؟؟

من 4 خرداد حدود 45روز پیش از ناجا تسویه کردم اما هنوز کارتم نیومده

SNOW PATROL
08-07-2013, 19:14
از دوستان کسی خبر داره چقدر طول میکشه کارت پایان خدمت بیاد ؟؟؟

من 4 خرداد حدود 45روز پیش از ناجا تسویه کردم اما هنوز کارتم نیومده

مدارک پایان خدمت رو چه زمانی ازتون گرفتن ؟
یعنی همون کارت خون و ...

TAPATALK

*momad*
08-07-2013, 21:26
سلام
یه سوال در مورد زمان اعزام داشتم
اگر کسی 23 تیر وقت کمیسیون پزشکی داشته باشه و معاف نشه
احتمالا کی اعزام میشه ؟
اول شهریور یا اول آبان ؟
مرسی

کسی نظری نداشت ؟ :دی

ham33d
08-07-2013, 23:17
سلام دوستان من ساله 90 خدمتم تموم شد
تا کی وخت دارم برا تعویض کارتم به هوشمند:n13:

mehdig20
08-07-2013, 23:27
معافیت پزشکی دو تا کار میتونی کنی
یکی اینکه دفترچه گرفتی نوشته یه قسمت برای معافیت پزشکی چه مدارکی میخواد و موقع ارسال مدارک از طریق پلیس +10 برای معافیت پزشکی اقدام میکنی که یه برگه میاد برات که کمیسیون کی بری
راه دوم اینه که دفترچه گرفتی وقتی خواستی مدارک رو ارسال کنی از طریق پلیس+10 نگی معاف پزشکی میخوام معمولی بفرسته بری خدمت بعد در حین خدمت برای معافیت اقدام کنی

اگر بیماری ات جوری هست که مطمئن مطمئن هستی معافی من راه اول رو پیشنهاد میدم
اگر نه بیماری ات اون طوری ها نیست من میگم پست کن اعزام شو بعد اقدام کن برای پزشکی چون الاف میشی سره پزشکی فقط وقتت میسوزه
دوست خود من سر این پزشکی 7 ماه الاف شد اخرسر یک برگه بهش دادن معاف از رزم که با مدرک لیسانسی که داشت هیچ فرقی براش نکرد
دیگه خود دانی

مطمئن بودن که مطمئن هستم معاف میشم,کراتوکونوس یا قوز قرنیه دارم!
راستی اینم یادم رفت که بگم من قبل از رفتن به دانشگاه,سال 88 دفترچه پست کردم که برگ سبز و سفیدم هم اومد,ولی چون دانشگاه قبول شدم نرفتم خدمت,اون موقع این بیماری رو نداشتم یا اگر هم داشتم در جریانش نبودم!
حالا با توجه به این شرایط بازم همون راه اولی رو که گفتید باید انجام بدم؟

tApAtAĺK

alvar
08-07-2013, 23:55
سلام دوستان عزیز
سوالی داشتم .. من فرصت 3 سال کارشناسی ارشدم آخر شهریور تمام میشه ولی چون اساتید دفاع ایران نیستن تابستون فرصت دفاع ندارم و احتمالا به مهر میرسه دفاعم .. حالا آیا راهی هست که مثلا دو ماه به این فرصت 3 ساله اضافه کرد که غیبت نخورم .. ممنون میشم از پاسختون ...

aali361
08-07-2013, 23:56
دوستان واسه اموزشی دمپایی ببریم یا نه ؟
دژبانی ارتش / کهریزک تهران

Vallio
09-07-2013, 03:21
سلام...
دوست گرامی جسارت نباشه ... اما این تاپیک خودش حجمش بالا هست و بعضا مدیران پست های تکراری رو هم پاک میکنن!:n01:
حالااین یعنی چی که شما فردا میخوای بزی دفترچه بگیری؟ خیلی مهمه ؟ ( همه باید برن سربازی یا معاف شن ؛ مسئله خیلی پیچیده ای نیست !)
گل پسر دیگه فکر کنم بعد از 10 سال فعالیت توی انجمن خودم بفهمم چی کار میکنم ، میخواستم ببینم راهنمایی چیزی ، نکته ای چیزی نمیخاد !

Vallio
09-07-2013, 03:49
راستی دوستان من مرداد با مدرک فوق دیپلم دفترچه رو پست کنم ، کی اعزامم ؟!

salman631
09-07-2013, 06:03
جالب بود

حاوی نکاتی مفید

hamed m2m
09-07-2013, 11:54
سلام
2ماه آموزشی سربازمعلم ها با آموزشی سربازای دیگه فرق میکنه یا همونه؟

microsof
09-07-2013, 13:52
گل پسر دیگه فکر کنم بعد از 10 سال فعالیت توی انجمن خودم بفهمم چی کار میکنم ، میخواستم ببینم راهنمایی چیزی ، نکته ای چیزی نمیخاد !

برادر ... من توهین نکردم ...
و اینکه تاریخ عضویت بنده اگر 2011 هست دلیل نمیشه که تا حالا اخراج نشده باشم یا .. .
اما اگر شما راهنمایی میخواستی سوالتو میپرسیدی و نمیگفتی که فردا میخوام دفترچه بگیرم... مثل همه که سوالشون رو میپرسن ..
در ضمن عنوان تاپیک هم به این صورته
مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یعنی راهنمایی های لازم در پست اول هست . . . جناب سعید خان.

ham33d
09-07-2013, 15:51

تا کی وخت دارم برا تعویض کارتم به هوشمند

sn.912sajjad
09-07-2013, 18:03
آقا سلام
یه سوال
حالا از عزیزانی که اینجا تشریف دارن سوال دارم آیا اگه بگن مدارک رو بفرست و بفرستیم، پذیرش قطعی هست؟
آیا بوده کسی که باهاش تماس گرفته شه و مدارک رو بفرسته اما در نهایت پذیرش خاتم نشه؟
دوستان همچنان منتظر راهنماییتون هستم

silenius
09-07-2013, 18:03
بچه ها كدوم مراكز بهترين جاها براي گرفتن پذيرش هستند ؟

hamed m2m
09-07-2013, 18:58
خیلی ببخشیدا
ولی شماها که تاپیک میزنید,4تا آدم کاربلد توی همین زمینه هم باید گذاشته باشید که جواب بچه هارو بدن
بعد میگید تاپیک شلوغ و فلان,خوب واسه اینکه درست رسیدگی نمیشه به سوالات
مثلا من میام یه سوال میپرسم,12ساعت بعدش زیر سوال من,20سوال دیگه میاد,اونوقت سوال من میره واسه صفحات قبل که یا خونده نمیشه یا فرصت رسیدگی بهش نیست
پیشنهاد من اینه که تاپیک قفل شه,وقتی که فرصت جواب به سوالات اخیر مهیا شد,تاپیک بازشه مجدد
درغیر این صورت سوالات بیشتروبیشترمیشه,اونوقت این تاپیک میمونه و1000تاسوال و یکی دونفر که جواب سوالات رو میدونن ولی فرصت رسیدگی ندارن

Ezel
09-07-2013, 19:03
تا کی وخت دارم برا تعویض کارتم به هوشمند:n13:

تا کی وخت دارم برا تعویض کارتم به هوشمند

سلام /

از ابتدای تیرماه کارتهای پایان خدمت و معافیت قدیمی و غیرهوشمند فاقد اعتبار شناخته شدن و بنا به گفته ی سردار کمالی با دارنده ی این کارتها همانند افراد غائب و مشمول برخورد میشه ( یعنی هرلحظه احتمالش هست با این وضعیت کمبود نیرو ، بعضی ها رو دوباره بفرستن خدمت :دی )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و

SNOW PATROL
09-07-2013, 19:17
مطمئن بودن که مطمئن هستم معاف میشم,کراتوکونوس یا قوز قرنیه دارم!
راستی اینم یادم رفت که بگم من قبل از رفتن به دانشگاه,سال 88 دفترچه پست کردم که برگ سبز و سفیدم هم اومد,ولی چون دانشگاه قبول شدم نرفتم خدمت,اون موقع این بیماری رو نداشتم یا اگر هم داشتم در جریانش نبودم!
حالا با توجه به این شرایط بازم همون راه اولی رو که گفتید باید انجام بدم؟

tApAtAĺK

دوست عزیز مشکلی نداره و شما میتونید دفترچه رو برای معافیت پزشکی ارسال کنید
در مورد قوز قرنیه درجه های مختلفی داره و به همین راحتی معاف نمیشید

سلام دوستان عزیز
سوالی داشتم .. من فرصت 3 سال کارشناسی ارشدم آخر شهریور تمام میشه ولی چون اساتید دفاع ایران نیستن تابستون فرصت دفاع ندارم و احتمالا به مهر میرسه دفاعم .. حالا آیا راهی هست که مثلا دو ماه به این فرصت 3 ساله اضافه کرد که غیبت نخورم .. ممنون میشم از پاسختون ...

معمولا همکاری میکنند و مشکلی نیست به مسئول نظام وظیفه در دانشگاهتون مراجعه کنید

دوستان واسه اموزشی دمپایی ببریم یا نه ؟
دژبانی ارتش / کهریزک تهران

نه عزیز دمپایی خودشون میدن لازم نیست

راستی دوستان من مرداد با مدرک فوق دیپلم دفترچه رو پست کنم ، کی اعزامم ؟!

احتمال 80 درصد ابان

سلام
2ماه آموزشی سربازمعلم ها با آموزشی سربازای دیگه فرق میکنه یا همونه؟

نه اموزشیش فرق خاصی نداره اما بعد از اموزشی یک دوره اموزشی مربوط به تریس هم دارید

بچه ها كدوم مراكز بهترين جاها براي گرفتن پذيرش هستند ؟ ميگن نيرو هوايي شهيد خبازي تهران خيلي خوبه اره ؟ اگه اين مراكز در تهران باشن من مي تونم از يك شهر ديگه بيام و پذيرش بگيرم ؟ من سابقه كاري زياد دارم در زمينه هاي مختلف مثل ترجمه و طراحي گرافيك و وب مستري و كار در سازمان ها ، چقدر شانس دارم براي گرفتن پذيرش به نظر شما ؟

بله نیروی هوایی جایه خوبی هست . مهم ترین عامل در پذیرش اینه که پارتی داشته باشی اگر معدلت خوبه میتونی پذیرش قرارگاه خاتم هم بشی

در مورد محل سکونت ارتباط خاصی نداره

خیلی ببخشیدا
ولی شماها که تاپیک میزنید,4تا آدم کاربلد توی همین زمینه هم باید گذاشته باشید که جواب بچه هارو بدن
مثلا من میام یه سوال میپرسم,12ساعت بعدش زیر سوال من,20سوال دیگه میاد,اونوقت سوال من میره واسه صفحات قبل که یا خونده نمیشه یا فرصت رسیدگی بهش نیست
پیشنهاد من اینه که تاپیک قفل شه,وقتی که فرصت جواب به سوالات اخیر مهیا شد,تاپیک بازشه مجدد
درغیر این صورت سوالات بیشتروبیشترمیشه,اونوقت این تاپیک میمونه و1000تاسوال و یکی دونفر که جواب سوالات رو میدونن ولی فرصت رسیدگی ندارن

گرامی مشکل اینه که دوستان سوال تکراری میپرسن و بشخصه بنده حقیر سوال تکراری جواب نمیدم
خدا رو شکر خدا هیچی به من نداده باشه حافظه قوی دارم کسی 10 سال پیش یه حرفی زده باشه یادم هست :دی مدارکش هم موجوده :دی

شما چند بار در مورد سرباز معلمی سوال کردید و بنده هم تا جایی که در توانم بوده به شما جواب دادم #16318 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حال اگر سایر دوستان اطلاعاتی داشته باشند راهنمایتون خواهند کرد
موفق باشید

microsof
09-07-2013, 19:20
خیلی ببخشیدا

سلام...
دوست گرامی مطمئن باشید همه پست ها خونده میشن از جانب کاربران و هر کسی هم که جواب سوالی رو بدونه دریغ نمیکنه که ...
اما مثلا طرف میاد میگه پدر من فلان بیماری ها رو داره آیا من معاف میشم ؟ ... خب به نظر شما چه جوابی باید به این فرد داده بشه ؟ ... مسلما اگر کسی توی کمیسیون پزشکی باشه میتونه جواب درستی بده اما بچه های اینجا که متخصص کمیسیون پزشکی نیستن!...
یا این دوستمون اقا حمید ... حدود 6 یا هفت بار پرسیدن کارت پاان خدمت رو چیکار کنم ؟ ... در این طور مواقع هم صرفا برداشت میشه که ایشون میخواد بگه بابا من خدمت کردم ... اگر نه بنده جواب ایشون رو داده بودم بار اولی که سوال پرسیده بودن .
یا مثلا طرف میاد میگه فردا میخوام دفترچه اعزام بگیرم! ... من بهش گفتم خب یعنی چی ... اول و آخر باید تکلیف همه روشن بشه از لحاظ نظام وظیفه ... اونوقت در میاد جواب میده بنده خودم بعد از 10 سال عضویت در انجمن میدونم کجا چی بگم!...
همچنین برخی از سوالات هم خاص هستن یعنی نمیشه براش جواب عام داد ... مثلا شخصی که میخواد پذیرش از یه پادگان بگیره ... بنده که نمیتونم سر خود بگم برو پذیرش بگیر ... بلکه باید یه فردی پیدا بشه که در اون پادگان خدمت میکرده یا اطلاع داره از وضعیت پادگان مورد نظر تا بهترین جواب ممکن رو ارائه بده.
همچنین دوستانی که بار اول هست به تاپیک سر میزنن ... بهتره که پست اول رو بخونن جواب بسیاری از سوالاتشون رو میگیرین... و دیگه نمیان بپرسن فلان مرکز آموزش همرامون دمپایی ببریم یا نه!؟ ... تیغ مجازه ؟ و ...

Bensonw3x
09-07-2013, 19:29
دهنمون تو پادگان سرویس شد (02) اساس کشی داشتیم تو پادگان بخاطر اینکه داره منتقل میشه جایه دیگه (پرندک) فک کن اساس های یه پادگان بره یه جا دیگه

:n21:

Pami
09-07-2013, 20:30
خیلی ببخشیدا

دوست عزیز ، اول اینکه در این انجمن هیچ اجباری بر ناظر و مدیر تاپیک نیست که جواب بده ، این دوستانی که پاسخ میدن نه حقوقی میگیرن نه امتیازی دارن که بهشون تکلیف بشه پاسخ بدن
همه دارن بر اساس دلسوزی و حس کمک به بقیه پست میدن ، وظیفه کسی نیست به شما پاسخ بده امیدوارم دلخور نشی
دوم هم اینکه این تاپیک اونقدر غنی هست که سوال شما حتما مشابهش موجوده و پاسخ داده شده ، سرچ کنید پیدا می کنید

mehdig20
09-07-2013, 20:38
از جوابتون ممنون دوست عزیز
قوز قرنیه فکر نمیکنم درجه بندی داشته باشه,چون تو موارد معافی صریحا ذکر شده داشتن کراتوکونوس!
و دیدم هرکی این بیماری رو داشته راحت معاف شده!

tApAtAĺK

LoveLIfe
09-07-2013, 21:40
کسی نظری نداشت ؟ :دی

دیپلم باشی 19 ماه دیگه
دیپلم به بالا باشی ! بد شانس باشی اول ماه و الی 2 ماه دیگه

urumchi
09-07-2013, 22:01
مدارک پایان خدمت رو چه زمانی ازتون گرفتن ؟
یعنی همون کارت خون و ...
TAPATALK

والا من از پادگان 3/3 تسویه کردم،2 تا برگه دادن بهم،اولی نامه بود که توش نوشته بود فلانی از اینجا تسویه کامل کرده

دومین برگه همون برگه امضاها بود،که 4 تاشو همون پادگان گرفتم،16 تا موند واسه هنگ و پشتیبانی

دفترچه درمانی رو باطل کردم،همه امضاها رو گرفتم،رفتم کارگزینی وظیفه هنگ،کارامو انجام دادن،اخر سر یه برگه بهم دادن که ظاهرا برگه موقت هستش،دوستم که تو ارتش خدمت میکنه میگفت بهش میگن برگه موقت 3 ماهه

SNOW PATROL
09-07-2013, 22:04
والا من از پادگان 3/3 تسویه کردم،2 تا برگه دادن بهم،اولی نامه بود که توش نوشته بود فلانی از اینجا تسویه کامل کرده

دومین برگه همون برگه امضاها بود،که 4 تاشو همون پادگان گرفتم،16 تا موند واسه هنگ و پشتیبانی

دفترچه درمانی رو باطل کردم،همه امضاها رو گرفتم،رفتم کارگزینی وظیفه هنگ،کارامو انجام دادن،اخر سر یه برگه بهم دادن که ظاهرا برگه موقت هستش،دوستم که تو ارتش خدمت میکنه میگفت بهش میگن برگه موقت 3 ماهه

خب ببین وقتی دو ماه فیکس شد اگه نیومد برو پلیس بعلاوه ده ببین وضعیت صدور کارتت در چه مرحله ای هست هنوز خیلی دیر نشده

TAPATALK

urumchi
10-07-2013, 03:45
خب ببین وقتی دو ماه فیکس شد اگه نیومد برو پلیس بعلاوه ده ببین وضعیت صدور کارتت در چه مرحله ای هست هنوز خیلی دیر نشده

TAPATALK

میدونی از چی ترسیدم یهویی؟ از اینکه نکنه اون برگه ای که بهم دادن رو باید میبردم پلیس+10 و درخواست کارت میکردم
ولی چون اونجا چیزی بهم نگفتن و حرف اون دوستم بعید میدونم همچین چیزی باشه
اصلا یه جورایی گیج شدم سر این قضیه،از صبح تا شب سر کارم وقت ندارم جایی برم و پرس و جو کنم !!!

SNOW PATROL
10-07-2013, 09:49
میدونی از چی ترسیدم یهویی؟ از اینکه نکنه اون برگه ای که بهم دادن رو باید میبردم پلیس+10 و درخواست کارت میکردم
ولی چون اونجا چیزی بهم نگفتن و حرف اون دوستم بعید میدونم همچین چیزی باشه
اصلا یه جورایی گیج شدم سر این قضیه،از صبح تا شب سر کارم وقت ندارم جایی برم و پرس و جو کنم !!!

نه اون برگه برای خودتون هست که برای گواهینامه و امثالهم استفاده یشه جایه هیچ نگرانی نیست عجله نکن

hamed m2m
10-07-2013, 11:13
شما چند بار در مورد سرباز معلمی سوال کردید و بنده هم تا جایی که در توانم بوده به شما جواب دادم #16318 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگه سوالی به قول شما تکراری پرسیده میشه دلیلش اینکه من یا سایر دوستان به جواب قطعی نرسیدند و اگر هم دوباره بعد از یه مدت اون سوال رو نپرسن,سوالشون بین صفحات گم میشه
من اگه نظری میدم میخوام کمک کرده باشم
شاید بهترباشه چندتا تاپیک در مورد سربازی داشته باشیم و مسائل سربازی و پیرامونش رو بین این ها تقسیم کنیم
مثلا یک تاپیک واسه اعزام فقط.یا...خلاصه چیزای دیگه

hamed m2m
10-07-2013, 11:17
سلام...
دوست گرامی مطمئن باشید همه پست ها خونده میشن از جانب کاربران و هر کسی هم که جواب سوالی رو بدونه دریغ نمیکنه که ...
اما مثلا طرف میاد میگه پدر من فلان بیماری ها رو داره آیا من معاف میشم ؟ ... خب به نظر شما چه جوابی باید به این فرد داده بشه ؟ ... مسلما اگر کسی توی کمیسیون پزشکی باشه میتونه جواب درستی بده اما بچه های اینجا که متخصص کمیسیون پزشکی نیستن!...
یا این دوستمون اقا حمید ... حدود 6 یا هفت بار پرسیدن کارت پاان خدمت رو چیکار کنم ؟ ... در این طور مواقع هم صرفا برداشت میشه که ایشون میخواد بگه بابا من خدمت کردم ... اگر نه بنده جواب ایشون رو داده بودم بار اولی که سوال پرسیده بودن .
یا مثلا طرف میاد میگه فردا میخوام دفترچه اعزام بگیرم! ... من بهش گفتم خب یعنی چی ... اول و آخر باید تکلیف همه روشن بشه از لحاظ نظام وظیفه ... اونوقت در میاد جواب میده بنده خودم بعد از 10 سال عضویت در انجمن میدونم کجا چی بگم!...
همچنین برخی از سوالات هم خاص هستن یعنی نمیشه براش جواب عام داد ... مثلا شخصی که میخواد پذیرش از یه پادگان بگیره ... بنده که نمیتونم سر خود بگم برو پذیرش بگیر ... بلکه باید یه فردی پیدا بشه که در اون پادگان خدمت میکرده یا اطلاع داره از وضعیت پادگان مورد نظر تا بهترین جواب ممکن رو ارائه بده.
همچنین دوستانی که بار اول هست به تاپیک سر میزنن ... بهتره که پست اول رو بخونن جواب بسیاری از سوالاتشون رو میگیرین... و دیگه نمیان بپرسن فلان مرکز آموزش همرامون دمپایی ببریم یا نه!؟ ... تیغ مجازه ؟ و ...

دقیقا
منم منظورم همینه
اگه به قول شما مسائلی در مورد معافی یا از این قبیل,توی تاپیک دیگه گفته بشه,که در نهایت تاپیک اصلی که این تاپیک هستش,شلوغ نشه و واسه سوال های مهم بمونه

hamed m2m
10-07-2013, 11:35
دوست عزیز ، اول اینکه در این انجمن هیچ اجباری بر ناظر و مدیر تاپیک نیست که جواب بده ، این دوستانی که پاسخ میدن نه حقوقی میگیرن نه امتیازی دارن که بهشون تکلیف بشه پاسخ بدن
همه دارن بر اساس دلسوزی و حس کمک به بقیه پست میدن ، وظیفه کسی نیست به شما پاسخ بده امیدوارم دلخور نشی
دوم هم اینکه این تاپیک اونقدر غنی هست که سوال شما حتما مشابهش موجوده و پاسخ داده شده ، سرچ کنید پیدا می کنید

من نگفتم کسی اینجا حقوق میگیره یا وظیفشه
البته این هم بگم وقتی کسی رو مدیر میکنین یا مسئول تاپیک میشه یا مثلا زیر یوزرش نوشته میشه مدیر انجمن بازی ها(فرضا),لابد یه فعالیتی داره تو این بخش و انجمنش رو باید سرسامون بده.درسته؟
مدیر که نشده فقط تاپیک قفل کنه یا پست پاک کنه,حتما وظایفی داره
حالا منم آخر حرفام اشاره کردم که به قول شما نمیشه کسی مامورکرد که جواب گو باشه یا کسی تکلیفی نداره جواب بده,یه مدت تاپیک رو قفل کنین تا دوستان از سر دلسوزی و حس کمکبرسن جواب دوستان رو بدن
یا تاپیک های دیگه پیرامون سربازی بزنین که خلوت تر شه این تاپیک یا حداقل سوالات تقسیم بندی شه مرتب تر شه رسیدگی راحت تر شه
دیگه خود دانید

SNOW PATROL
10-07-2013, 12:04
من نگفتم کسی اینجا حقوق میگیره یا وظیفشه
البته این هم بگم وقتی کسی رو مدیر میکنین یا مسئول تاپیک میشه یا مثلا زیر یوزرش نوشته میشه مدیر انجمن بازی ها(فرضا),لابد یه فعالیتی داره تو این بخش و انجمنش رو باید سرسامون بده.درسته؟
مدیر که نشده فقط تاپیک قفل کنه یا پست پاک کنه,حتما وظایفی داره
حالا منم آخر حرفام اشاره کردم که به قول شما نمیشه کسی مامورکرد که جواب گو باشه یا کسی تکلیفی نداره جواب بده,یه مدت تاپیک رو قفل کنین تا دوستان از سر دلسوزی و حس کمکبرسن جواب دوستان رو بدن
یا تاپیک های دیگه پیرامون سربازی بزنین که خلوت تر شه این تاپیک یا حداقل سوالات تقسیم بندی شه مرتب تر شه رسیدگی راحت تر شه
دیگه خود دانید

ببین گرامی اگر تو قسمت جواب ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نگاه کنید بنده تا حالا نزدیک به هزار تا پست تو این تاپیک دادم ( که 90 درصدش قبل از ناظر شدنم بوده) خدا شاهده پیش اومده برای یه بخشنامه که اصلا به من ربطی نداشته رفتم ستاد تا کار همین کاربر ها رو راه بندازم
از هیچ کسی هم هیچ توقعی نداشتم و ندارم تا حالا همین خود شما شده بیاید بگید فلانی دمت گرم میای جواب بچه ها رو میدی ؟
همین پست صفحه قبل که جواب شما و سایر دوستان رو دادم به غیر از یک نفر از سوال کننده ها هیچ کس ( از جمله خود شما )حتی یه تشکر خشک و خالی هم زیر پست نزده حالا با تشکر کسی به جایی نمرسه ها ولی باعث دلگرمی میشه
شما چند بار سوال پرسیدی من هم همش رو جواب دادم
شما میگی من سوال تکراری میپرسم چون به جواب نمیرسم ؟ به چه چوابی نمیرسی ؟ شما میفرمایید اموزشی فرق میکنه من میگم نه فرق نمیکنه .میفرمایید چه جوری هست .خودم که اطلاعی نداشتم رفتم این ور و اونور سرچ کردم جواب شما رو دادم
شما میفرمایید تاپیک رو قفل کنید چرا قفل کنیم تا حالا صد ها کاربر با همین تاپیک به جوابشون رسیدن و مشکلش رفع شده حالا چون جواب شما رو نمیدونیم باید تاپیک قفل بشه ؟؟
انصاف داشته باشید دوستان انصاف..

a.toraby
10-07-2013, 13:21
سلام. من اردیبهشت امسال کارشناسی ارشد رو تموم کردم و فارغ التحصیل شدم. دفترچه هم گرفتم نوشته فارغالتحصیلان دانشگاهی یک سال برای ارسال مدارک وقت دارند. از طرفی نوشته برای ارشد ۳ سال معافیت تحصیلی داده میشه. میخواستم بدونم من که بهمن ۸۸ وارد دانشگاه شدم و اردیبهشت ۹۲ دفاع کردم تا کی وقت دارم برای اراسل مدارکم؟؟ اگه اون سه سال رو در نظر بگیریم که الان غیبت خوردم که !! خواهشا به من بگید که آیا ۳ سال معافیت بعلاوه ۱ سال فرجه لحاظ میشه؟ یعنی چهار شال میشه؟ در ضمن من تو نامه فارغ التحصیلیم زده اردیبهشت ۹۲ فارغ التحصیل شدم. حالا اگر یک سال وقت داشته باشم این یک سال از بهمن ۹۱ محاسبه میشه یا اردیبهشت ۹۲؟؟ راستی اگر قبل از کنکور ارشد ۶ ماه استفاده کرده باشم از مرخصی ان شش ماه از این یک سال کم میشه؟؟؟

a.toraby
10-07-2013, 13:23
یه سوال دیگه اینکه آیا حقیقت داره که کلا امریه منتفی شده؟؟؟؟

sn.912sajjad
10-07-2013, 14:40
آقا سلام
یه سوال

آقا یکی جواب ما رو هم بده ... خدا خیرتون بده

SNOW PATROL
10-07-2013, 15:12
سلام. من اردیبهشت امسال کارشناسی ارشد رو تموم کردم و فارغ التحصیل شدم. دفترچه هم گرفتم نوشته فارغالتحصیلان دانشگاهی یک سال برای ارسال مدارک وقت دارند. از طرفی نوشته برای ارشد ۳ سال معافیت تحصیلی داده میشه. میخواستم بدونم من که بهمن ۸۸ وارد دانشگاه شدم و اردیبهشت ۹۲ دفاع کردم تا کی وقت دارم برای اراسل مدارکم؟؟ اگه اون سه سال رو در نظر بگیریم که الان غیبت خوردم که !! خواهشا به من بگید که آیا ۳ سال معافیت بعلاوه ۱ سال فرجه لحاظ میشه؟ یعنی چهار شال میشه؟ در ضمن من تو نامه فارغ التحصیلیم زده اردیبهشت ۹۲ فارغ التحصیل شدم. حالا اگر یک سال وقت داشته باشم این یک سال از بهمن ۹۱ محاسبه میشه یا اردیبهشت ۹۲؟؟ راستی اگر قبل از کنکور ارشد ۶ ماه استفاده کرده باشم از مرخصی ان شش ماه از این یک سال کم میشه؟؟؟

شما سه سال زمان قانونی دارید که دو ترم هم بهتون فرجه میدن میشه 4 سال
از زمانی که فارغ التحصیل میشید یک سال وقت دارید وضعیت خدمت خودتون رو مشخص کنید یعنی تا اردیبهشت 93

یه سوال دیگه اینکه آیا حقیقت داره که کلا امریه منتفی شده؟؟؟؟

نه فقط یکم سخت تر شده هنوز هم میشه امریه شد

آقا یکی جواب ما رو هم بده ... خدا خیرتون بده

نه فقط از شما مدارک رو خواستن و به هیچ عنوان به معنی موافقت با امریه نیست ...
خیلی ها بودن مدارک رو تحویل دادن اوکی رو هم گرفتن اما با امریشون موافقت نشده

Shr776
10-07-2013, 16:12
سلام.من امریه نفت قبول شدم.حتی کاریابی هم شدم.اما الان نزدیک 2ماه مه زنگ میزینم میگه جواب نامه کاریابیت نیومده.البته گزینش هم رفتم و یه سری فرم پر کردم.حالا میخوام بدونم مشکلی نیست که این قدر دیر شده جواب نامه کاریابی؟؟
تهران که رفتم مرکزی پنجم گفت باید برگه سبزتو قبل برج 6 برامون ای میل کنی.از کجا بدونم امریه ام درست شده؟
اگه کسی هست که امریه نفت گرفته در مورد مصاحبه هم چیزی میدونه لطفا کمک کنه

microsof
10-07-2013, 16:37
سلام.من امریه نفت قبول شدم.حتی کاریابی هم شدم.اما الان نزدیک 2ماه مه زنگ میزینم میگه جواب نامه کاریابیت نیومده.البته گزینش هم رفتم و یه سری فرم پر کردم.حالا میخوام بدونم مشکلی نیست که این قدر دیر شده جواب نامه کاریابی؟؟
تهران که رفتم مرکزی پنجم گفت باید برگه سبزتو قبل برج 6 برامون ای میل کنی.از کجا بدونم امریه ام درست شده؟
اگه کسی هست که امریه نفت گرفته در مورد مصاحبه هم چیزی میدونه لطفا کمک کنه

سلام دوست گرامی ...
ظاهرا از مدتی قبل در برگ سبز کسانی که امریه شدن و با امریشون موافقت شده نوشته میشه : امریه دار.
این نشون میده که قبولی در امتحان و مصاحبه و... فقط یه طرف قضیه هست ... اونم طرف نه چندان مهم. طرف مهم نظام وظیفه هست که باید موافقت کنه اگر هم موافقت کنه در برگ سبز شما درج میشه .
همچنین باید در نظر داشته باشید برخی رشته ها و دانشگاه ها هستن که واقعا بدرد شرکت نفت میخورن ... کار این افراد سریع انجام میشه اما برخی ها هم هستن که شرکت نفت صرفا درخواست میده و تاکیدی نمیکنه روی طرف... و این دیگه بر میگرده به نظام وظیفه و...
اولویت هم به صورت زیر هست :
1- اولويت بندي دانشگاه محل تحصيل :
اولویت ثبت نام درخصوص دانشگاههای محل تحصیل به شرح ذیل می‌باشد:

فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت و بورسیه‌های وزارت نفت.
فارغ التحصیلان دانشگاههای روزانه دولتی مندرج در جدول زیر.
فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاههای روزانه دولتی.
فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاههای شبانه دولتی.
فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی.
فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاهها (براساس مفاد دستورالعمل استخدام در صنعت نفت)

2- رشته های تحصیلی مورد پذیرش جهت طرح نظام :
رشته‌های مورد پذیرش جهت طرح نظام به شرح ذیل می‌باشد:

مهندسی نفت
مهنسی شیمی(کلیه گرایشها به استثناء صنایع غذایی و صنایع معدنی)
شیمی
مهندسی صنایع
مهندسی برق (کلیه گرایشها به استثنای گرایش قدرت)
مهندسی مكانیك
مهندسی مواد
مهندسی عمران
مهندسی كامپیوتر
زمین شناسی(فقط مقطع کارشناسی ارشد)
مهندسی ایمنی

3- شرط معدل:

نوع دانشگاه
مقطع تحصیلی

کارشناسی
کارشناسی ارشد و بالاتر

فارغ التحصیلان دانشگاه نفت یا بورسیه وزارت نفت
14
15

فارغ التحصیلان دانشکاههای تهران ، صنعتی شریف ، امیر کبیر ، شهید بهشتی ، صنعتی اصفهان ، شیراز، تربیت مدرس، خواجه نصیرالدین طوسی ، تبریز ، علم و صنعت ایران
14
15

فارغ التحصیلان دانشگاههای دولتی اعم از روزانه و شبانه
15
16

فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاههای غیرانتفاعی
17
17

* حداقل معدل جهت پذيرش امريه فرزند كاركنان صنعت نفت كه فارغ التحصيل دانشگاه آزاد اسلامي مي باشند 16 و براي فارغ التحصيلان دانشگاههاي دولتي در مقطع كارشناسي 14 و در مقطع كارشناسي ارشد و بالاتر 15 مي باشد .

4- شرایط جذب در پژوهشگاه صنعت نفت:

مقطع تحصیلی : کارشناسی ارشد و دکترا
متاهل یا معاف از رزم

نکات قابل توجه :

ثبت نام در اینترنت به منزله پذیرش متقاضی به منظور بهره‌مندی از طرح امریه نمی‌باشد.
متقاضی 15 روز پس از پایان دوره (ده روزه) ثبت‌نام، می تواند نتیجه را از طریق کد رهگیری در سایت معاونت منابع انسانی مشاهده نماید و در صورت پذیرفته شدن به نشانی تعیین شده مراجعه نماید.
پذیرش امریه فقط به منظور گذراندن طرح مقدس خدمت نظام محسوب می‌گردد و متضمن هیچگونه تعهدی جهت استخدام فرد نمی‌باشد.
چنانچه متقاضی در هر یك از سازمانهای دولتی آموزش نظامی دیده باشد و یا كسر خدمت داشته باشد، تقاضای وی مورد قبول نخواهد بود.
هرگونه اشتباه و یا كتمان حقیقت موجب ابطال تقاضا خواهد شد.
ميزان حقوق پرداختي به مشمولين طرح نظام در صنعت نفت هم تراز با ساير نظاميان هم رتبه خواهدبود.
اشتغال به کار صرفا در مناطق عملیاتی محروم و بد آب و هوای کشور خواهد بود.
در صورت ناقص بودن مدارك ( تاييديه گزينش، تعيين محل خدمت، مدرك تحصيلي، و تصاوير شناسنامه و كارت ملي و گواهی فراغت از تحصیل) متقاضي در ليست اعزام قرار نخواهد گرفت.
متقاضي كه ثبت نام مي نمايد مي بايستي فاقد غيبت از نظام بوده و همچنين دوره آموزش نظامي را نگذرانده باشد.
با توجه به اينكه در مرحله ثبت نام بايستي گواهي فراغت از تحصيل و يا گواهي لغو معافيت تحصيلي دانشگاه اسكن و ضميمه گردد،لذا توصيه مي شود قبل از شروع ثبت نام ،گواهي مذكور را در كامپيوترتان بصورت اسكن شده(با پسوند PDF و یا JPG)آماده داشته باشيد.

همچنین از این بخش هم میتونید پیگیری کنید که آیا با امریه شما موافقت شده یا خیر :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sn.912sajjad
10-07-2013, 18:10
نه فقط از شما مدارک رو خواستن و به هیچ عنوان به معنی موافقت با امریه نیست ...
خیلی ها بودن مدارک رو تحویل دادن اوکی رو هم گرفتن اما با امریشون موافقت نشده

ضمن تشکر بابت پاسخگویی
آخه به خودشون که گیر دادم گفتن چون مشکل معدل نداری تقریبا کارت قطیه و 99% حله
گفتن از نظر ما پذیرشی مکر تو نظام وظیفه مشکلی پیش بیاد
حالا با این اوصاف نظرتون چیه؟

SNOW PATROL
10-07-2013, 18:17
ضمن تشکر بابت پاسخگویی
آخه به خودشون که گیر دادم گفتن چون مشکل معدل نداری تقریبا کارت قطیه و 99% حله
گفتن از نظر ما پذیرشی مکر تو نظام وظیفه مشکلی پیش بیاد
حالا با این اوصاف نظرتون چیه؟

خوب خودشون گفتن 99 درصد دیگه
همیشه احتمال هرچیزی هست ...

sn.912sajjad
10-07-2013, 18:25
خوب خودشون گفتن 99 درصد دیگه
همیشه احتمال هرچیزی هست ...

دقیقا منم نگران همینم
آخه من یه بارم نه دو بار تمدید کردم
و سریای قبل از اونجایی که به یه نا مردی اعتماد کردم، واسه خاتم ثبت نام نکردم
حالا اگه باز بخوام بیوفتم همونجای اول برام خیلی سنگینه
خیلی نگرانم
نمیدونم چه کار کنم؟

chubin009
10-07-2013, 18:48
سلام
من آموزشیم رو تو 02 هستم . شنبه پادگان رو انتقال دادن به پرندک . حالا به ما مرخصی دادن نمیدونم چه جوری میشه رفت اونجا ؟ میشه بگین اگه ترمینال آزادی پیاده بشم چه جوری باید برم اونجا ؟ ماشینهای کجا را باید سوار شم تا راحتتر و سریعتر بشه رسید اونجا ؟ ممنون

a.toraby
10-07-2013, 18:53
کسی میدونه برای امریه چه اقداماتنی باید انجام بدم؟
از کجا بفهمم چه ارگان هایی امریه میدن؟؟

hoseynn
11-07-2013, 02:46
سلام
من آموزشیم رو تو 02 هستم . شنبه پادگان رو انتقال دادن به پرندک . حالا به ما مرخصی دادن نمیدونم چه جوری میشه رفت اونجا ؟ میشه بگین اگه ترمینال آزادی پیاده بشم چه جوری باید برم اونجا ؟ ماشینهای کجا را باید سوار شم تا راحتتر و سریعتر بشه رسید اونجا ؟ ممنون
سلام دوست عزیز . من هم 02 هستم. الان تو مرخصی هستم. باید بریم رباط کریم یا شهریار ماشین پدافند پهپاد بگیریم تا ببره ما رو دم در پادگان.

hoseynn
11-07-2013, 02:54
دوستان. من میتونم از معافیت بسیج استفاده کنم. الان تو آمزشی ارتش هستم.
تا کی میتونم اقدام کنم؟ کی اقدام کنم؟
تو محل زندگیم نیرو زمینی ارتش نداره. مازندران میشینم. چالوس. چون متاهل هستم کجا میافتم؟
میتونم ستاد مشترک بگیرم؟ راهنماییم کنین ممنون میشم

amin khan
11-07-2013, 12:44
دوستان. من میتونم از معافیت بسیج استفاده کنم. الان تو آمزشی ارتش هستم.
آره چرا نتونی ؟ ، چقدر سابقه داری؟ آخه یادمه قبلا (تو این پست) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یه چیز دیگه گفته بودی

تا کی میتونم اقدام کنم؟
تقریبا تا آخرای خدمتت

کی اقدام کنم؟
رفتی تو یگان پیگیرش شو

تو محل زندگیم نیرو زمینی ارتش نداره. مازندران میشینم. چالوس. چون متاهل هستم کجا میافتم؟
احتمالا نزدیک ترین جا به محل زندگیت میافتی ، من دوستم متاهله ، محل سکونتشون فقط پدافند ارتش داره ، حالا میخواد از نیرو زمینی انتقالی بگیره به پدافند ( البته هنوز جوابش نیومده ) ، تو هم یه تست بزن

RIZA.R
11-07-2013, 13:22
اوف اوووف

20 روز گذشت اومدیم مرخصی

یعنی خدمت که میگن واقعا وحشتناکه:n02:

زندگی شخصی یه چیز دیگه ای بودد

فقط میتونم بگم قدر زندگیتونو بدونین:n16:

Shr776
11-07-2013, 14:40
سلام دوست گرامی ...
ظاهرا از مدتی قبل در برگ سبز کسانی که امریه شدن و با امریشون موافقت شده نوشته میشه : امریه دار.
این نشون میده که قبولی در امتحان و مصاحبه و... فقط یه طرف قضیه هست ... اونم طرف نه چندان مهم. طرف مهم نظام وظیفه هست که باید موافقت کنه اگر هم موافقت کنه در برگ سبز شما درج میشه .
همچنین باید در نظر داشته باشید برخی رشته ها و دانشگاه ها هستن که واقعا بدرد شرکت نفت میخورن ... کار این افراد سریع انجام میشه اما برخی ها هم هستن که شرکت نفت صرفا درخواست میده و تاکیدی نمیکنه روی طرف... و این دیگه بر میگرده به نظام وظیفه و...
اولویت هم به صورت زیر هست :
1- اولويت بندي دانشگاه محل تحصيل :
اولویت ثبت نام درخصوص دانشگاههای محل تحصیل به شرح ذیل می‌باشد:

فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت و بورسیه‌های وزارت نفت.
فارغ التحصیلان دانشگاههای روزانه دولتی مندرج در جدول زیر.
فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاههای روزانه دولتی.
فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاههای شبانه دولتی.
فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی.
فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاهها (براساس مفاد دستورالعمل استخدام در صنعت نفت)

2- رشته های تحصیلی مورد پذیرش جهت طرح نظام :
رشته‌های مورد پذیرش جهت طرح نظام به شرح ذیل می‌باشد:

مهندسی نفت
مهنسی شیمی(کلیه گرایشها به استثناء صنایع غذایی و صنایع معدنی)
شیمی
مهندسی صنایع
مهندسی برق (کلیه گرایشها به استثنای گرایش قدرت)
مهندسی مكانیك
مهندسی مواد
مهندسی عمران
مهندسی كامپیوتر
زمین شناسی(فقط مقطع کارشناسی ارشد)
مهندسی ایمنی

3- شرط معدل:

نوع دانشگاه
مقطع تحصیلی

کارشناسی
کارشناسی ارشد و بالاتر

فارغ التحصیلان دانشگاه نفت یا بورسیه وزارت نفت
14
15

فارغ التحصیلان دانشکاههای تهران ، صنعتی شریف ، امیر کبیر ، شهید بهشتی ، صنعتی اصفهان ، شیراز، تربیت مدرس، خواجه نصیرالدین طوسی ، تبریز ، علم و صنعت ایران
14
15

فارغ التحصیلان دانشگاههای دولتی اعم از روزانه و شبانه
15
16

فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاههای غیرانتفاعی
17
17

* حداقل معدل جهت پذيرش امريه فرزند كاركنان صنعت نفت كه فارغ التحصيل دانشگاه آزاد اسلامي مي باشند 16 و براي فارغ التحصيلان دانشگاههاي دولتي در مقطع كارشناسي 14 و در مقطع كارشناسي ارشد و بالاتر 15 مي باشد .

4- شرایط جذب در پژوهشگاه صنعت نفت:

مقطع تحصیلی : کارشناسی ارشد و دکترا
متاهل یا معاف از رزم

نکات قابل توجه :

ثبت نام در اینترنت به منزله پذیرش متقاضی به منظور بهره‌مندی از طرح امریه نمی‌باشد.
متقاضی 15 روز پس از پایان دوره (ده روزه) ثبت‌نام، می تواند نتیجه را از طریق کد رهگیری در سایت معاونت منابع انسانی مشاهده نماید و در صورت پذیرفته شدن به نشانی تعیین شده مراجعه نماید.
پذیرش امریه فقط به منظور گذراندن طرح مقدس خدمت نظام محسوب می‌گردد و متضمن هیچگونه تعهدی جهت استخدام فرد نمی‌باشد.
چنانچه متقاضی در هر یك از سازمانهای دولتی آموزش نظامی دیده باشد و یا كسر خدمت داشته باشد، تقاضای وی مورد قبول نخواهد بود.
هرگونه اشتباه و یا كتمان حقیقت موجب ابطال تقاضا خواهد شد.
ميزان حقوق پرداختي به مشمولين طرح نظام در صنعت نفت هم تراز با ساير نظاميان هم رتبه خواهدبود.
اشتغال به کار صرفا در مناطق عملیاتی محروم و بد آب و هوای کشور خواهد بود.
در صورت ناقص بودن مدارك ( تاييديه گزينش، تعيين محل خدمت، مدرك تحصيلي، و تصاوير شناسنامه و كارت ملي و گواهی فراغت از تحصیل) متقاضي در ليست اعزام قرار نخواهد گرفت.
متقاضي كه ثبت نام مي نمايد مي بايستي فاقد غيبت از نظام بوده و همچنين دوره آموزش نظامي را نگذرانده باشد.
با توجه به اينكه در مرحله ثبت نام بايستي گواهي فراغت از تحصيل و يا گواهي لغو معافيت تحصيلي دانشگاه اسكن و ضميمه گردد،لذا توصيه مي شود قبل از شروع ثبت نام ،گواهي مذكور را در كامپيوترتان بصورت اسكن شده(با پسوند PDF و یا JPG)آماده داشته باشيد.

همچنین از این بخش هم میتونید پیگیری کنید که آیا با امریه شما موافقت شده یا خیر :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون.این سایتیو که گذاشتی که ماله اولشو که ثبت نام میکنی که ببینی تو سایت قبول شدی یا نه.من این مراحلو طی کردم.از این به بعد منظورم بود

hamed999
11-07-2013, 15:59
سلام دوستان
من پدافند سمنان افتادم
میخواستم بدونم پادگان های خوب پدافند کجا هست ؟؟؟؟
و اینکه ما بریم تو یگان --هر یگانی باشه میتونیم خودمون رو روز بر کنیم (2تا8)
و اینکه مثلا الان من که پدافند افتادم میتونم یگانم رو منتقل بشم به نیروی زمینی ارتش تا بتونم با بند پ شهر خودم بیوفتم یا نه ؟ مجردم

gprsm
11-07-2013, 18:06
کسی در مورد کسر خدمت از طریق سنوات جبهه پدر چیزی می دونه؟
یک هفته پیش گویا قانون جدید اومده
به ازائ هر ماه چقدر کسر خدمت میگیرم

T_L_O_T_D
11-07-2013, 19:47
دوستان من دندون عقلم رو جراحی کردم ولی چون شهری خدمت می کنم ارتش جراح فک و صورت ندارم مجبور شدم بیرون این کارو انجام بدم، آیا چیزی از بیمه می تونم بگیرم؟

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

محمد92
11-07-2013, 21:05
کسی در مورد کسر خدمت از طریق سنوات جبهه پدر چیزی می دونه؟
یک هفته پیش گویا قانون جدید اومده
به ازائ هر ماه چقدر کسر خدمت میگیرم

دوست عزیز همین چند صفحه ی اخر رو مطالعه میکردی دستگیرت میشد جواب سوالت
یک هفته!!! پنج خرداد ابلاغ شده نامه اش
9 روز -10 روز

arash rashno
11-07-2013, 23:20
سلام دوستان
من پدافند سمنان افتادم
میخواستم بدونم پادگان های خوب پدافند کجا هست ؟؟؟؟
و اینکه ما بریم تو یگان --هر یگانی باشه میتونیم خودمون رو روز بر کنیم (2تا8)
و اینکه مثلا الان من که پدافند افتادم میتونم یگانم رو منتقل بشم به نیروی زمینی ارتش تا بتونم با بند پ شهر خودم بیوفتم یا نه ؟ مجردم
پادگانهای تهران به نسبت خیلی بهترن فکر کنم تهران 4 تا پادگان داره
اگر آشنا داشته باشی همه چیز امکان پذیره

ولی پدافند سمنان از لحاظ امکانات صفره
بعد از آموزشی اگر مدارک گرفتاری نداشته باشی ممکنه هر جای ایران بیفتی - اگر فوق لیسانس باشی باز خوبه چون 70-80 درصدشون تهران میفتند
خیلیها بعد از آموزشی جنوب میفتند
بدی پدافند اینه که اصلا کاری نداره محل سکونتت کجاست هر جا دلشون بخواد میفرستند همه جای ایران پایگاه داره
من دی پارسال اونجا بودم طرف لیسانس بچه تهران افتاد چابهار
دکتر بچه مشهد افتاد اهواز یا بندر طاهری

campuzlit
12-07-2013, 08:04
دوستان فوق لیسانس تو نیروی زمینی ارتش کد می خوره؟

black_roz18
12-07-2013, 09:46
دوستان فوق لیسانس تو نیروی زمینی ارتش کد می خوره؟

نه دوست عزیز کد نمیخوره

Shr776
12-07-2013, 13:54
کسی از دوستان هست که امریه از نفت گرفته باشه یه توضیح بده راجع به مراحلش

linaldo
12-07-2013, 14:12
سلام. من میخوام برم خارج اقدام کنم مشمولم میخوام بدونم اگه با وثیقه خارج شم و برم اونور شهروند اون کشور بشم یعنی کلا شناسنامه ایرانم باطل بشه برگردم ایران برای دیدار وبازدید باز هم منو میبرم زندان و سربازی ؟؟

microsof
12-07-2013, 14:22
سلام. من میخوام برم خارج اقدام کنم مشمولم میخوام بدونم اگه با وثیقه خارج شم و برم اونور شهروند اون کشور بشم یعنی کلا شناسنامه ایرانم باطل بشه برگردم ایران برای دیدار وبازدید باز هم منو میبرم زندان و سربازی ؟؟

برادر وضع خرابه ... خارجی به عنوان توریست میاد نبرنش خدمت بگن هزینه گردشت در ایران خدمته شانس اورده :دی (شوخی میکنم )
جواب سوال شما رو سردار کمالی دادن :

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را درباره مشمولان دو تابعیتی ارائه کرد.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با نحوه خدمت سربازی مشمولان دو تابعیتی، گفت: این افراد اگر در گذشته در کشور دیگر به سربازی رفته یا معاف شده‌اند، همان قبول است و نیازی به سربازی رفتن در ایران وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر این افراد در آن کشور به سربازی نرفته یا آن کشور دارای سرباز حرفه‌ای بوده و این افراد به سربازی اعزام نشده‌اند، باید زمانی که تابعیت ایران را می‌گیرد، در این کشور به سربازی بروند.

به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح، غیبت از خدمت برای این افراد محاسبه نخواهد شد و در صورتی که آنان دارای شرایط معافیت باشند نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

mahde1818
12-07-2013, 15:15
اوف اوووف

20 روز گذشت اومدیم مرخصی

یعنی خدمت که میگن واقعا وحشتناکه:n02:

زندگی شخصی یه چیز دیگه ای بودد

فقط میتونم بگم قدر زندگیتونو بدونین:n16:
واقعا خیلی سخته ثانیه به ثانیش دیر می گذره من هم همزمان با شما دارم توی نیشابور خدمت می کنم البته باید اینم بگم که توی ماه رمضون خیلی خوش اخلاق شدن و اصلا اذیتمون نمی کنن ولی بازم الافیش خیلی بده برنامه کلاس های ما از 8 تا 12 کلاس تئوری داریم دقیقا مثل دانشگاه بعدشم خواب ! تنها بدیش اینه که مرخصی بهمون نمی دن توی ماه رمضون من هم الان خودمو به مریضی زدم با هزار بد بختی اومدم بیرون :n02:

linaldo
12-07-2013, 16:37
برادر وضع خرابه ... خارجی به عنوان توریست میاد نبرنش خدمت بگن هزینه گردشت در ایران خدمته شانس اورده :دی (شوخی میکنم )
جواب سوال شما رو سردار کمالی دادن :

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را درباره مشمولان دو تابعیتی ارائه کرد.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با نحوه خدمت سربازی مشمولان دو تابعیتی، گفت: این افراد اگر در گذشته در کشور دیگر به سربازی رفته یا معاف شده‌اند، همان قبول است و نیازی به سربازی رفتن در ایران وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر این افراد در آن کشور به سربازی نرفته یا آن کشور دارای سرباز حرفه‌ای بوده و این افراد به سربازی اعزام نشده‌اند، باید زمانی که تابعیت ایران را می‌گیرد، در این کشور به سربازی بروند.

به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح، غیبت از خدمت برای این افراد محاسبه نخواهد شد و در صورتی که آنان دارای شرایط معافیت باشند نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

اینجا نوشته اگر دوباره تابعیت ایران بگیرن ؟ درسته ؟ یعنی اگه ما تابعیت همون جا بمونیم تابعیت ایران نگیریم ما رو دستگیر نمیکنن ببرن سربازی ا میایم اینجا یک سر میزنیم خدافظ !

microsof
12-07-2013, 17:09
سلام.
طبق قانون تابعیت ایران ( اصل خون) اگر شما در آمریکا هم متولد بشید ولی پدر شما ایرانی باشه شما دو تابعیتی هستید ... یعنی هر کاری کنید خدمت رو باید در ایران تموم کنید . یا معاف بشید.

RIZA.R
12-07-2013, 18:43
واقعا خیلی سخته ثانیه به ثانیش دیر می گذره من هم همزمان با شما دارم توی نیشابور خدمت می کنم البته باید اینم بگم که توی ماه رمضون خیلی خوش اخلاق شدن و اصلا اذیتمون نمی کنن ولی بازم الافیش خیلی بده برنامه کلاس های ما از 8 تا 12 کلاس تئوری داریم دقیقا مثل دانشگاه بعدشم خواب ! تنها بدیش اینه که مرخصی بهمون نمی دن توی ماه رمضون من هم الان خودمو به مریضی زدم با هزار بد بختی اومدم بیرون :n02:

شرایط شما بهتره
ما صبح صف جمع هم داریم+کلاس ها تا 4 بعد از ظهر هم ادامه داره و از 4.30 تا 7.30 میشه خوابید

سخت ترین قسمت بیدارباش ساعت 3.15 که نمیشه بیدار شد واقعا ستمه:n23:

microsof
12-07-2013, 19:15
شرایط شما بهتره
ما صبح صف جمع هم داریم+کلاس ها تا 4 بعد از ظهر هم ادامه داره و از 4.30 تا 7.30 میشه خوابید

سخت ترین قسمت بیدارباش ساعت 3.15 که نمیشه بیدار شد واقعا ستمه:n23:

دوست گرامی سلام...
من خودم پارسال ماه رمضون آموزشی بودم ... اعزامی برج 4 پارسال هستم.
نمیدونم اطلاع دارید یا نه .... اما 31 شهریور به علت هفته دفاع مقدس و... از اکثر پادگان های آموزشی برای رژه نیرو اعزام میکنن تهران ...
ما فکر میکردیم نیرو های اعزامی برج 5 روز میبرن تهران اما... گفتن شما آماده تر هستین و ما مخصوصا به خاطر رژه تهران برج 4 نیرو گرفتیم و از این حرفا ...
ما توی ماه رمضون هم رژه میرفتیم ! اونم بعد از افطار تا ساعت 12 شب و بیدار باش هم ساعت 3.30 بود! ... حساب کن کوفته میشدیم ؛ تا میخوابیدیم هم بیدار باش و ... خدا شاهده پیش میومد که روز بود ؛ 4 ساعت خواب نداشتیم! ظهر هم که نمیشد خوابید به علت سر و صدا و هزار مشکل دیگه مثلا میومدن و دور تخت ها منچ بازی میکردن! شطرنج بازی میکردن و... ( اصلا فرصتی برای خواب ظهر پیش نمیومد )
خلاصه نابودمون کردن ... من گفتم این نمیشه که بشه رفتم دنبال کارای معاف از رزمی و معاف از پستی ... به حرف هیچکس هم اهمیت ندادم ... پیش میاد که میگن توی کارتتون میزنن معاف از رزم و... من که همین الان حاضرم بهم معافی پزشکی از هر نوعی که دلشون میخواد بدن... ( نمیدونم بعضی ها چه فکر هایی میکنن پیش خودشون مثلا فکر میکنن شرکت نفت فرش قرمز پهن کرده که بیا سرکار اونوقت طرف نمیخواد معاف از رزم یا معاف بشه)

به هر صورت پیشنهاد من به همه عزیزان و دوستان گرامی این هست که حتما ؛ حتما برید و معاف از رزمی رو بگیرید یه جا بکارتون میاد ... ( در ضمن اگر حین خدمت معافی پزشکی بگیرید براتون پایان خدمت صادر میشه و نه کارت معافیت پزشکی ... (قابل توجه عزیزانی که نمیخوان توی کارتشون قید بشه معاف از رزم! ... حتی معافی کامل پزشکی حین خدمت براش کارت پایان خدمت صادر میشه نه معافی )

vahidreza2007
12-07-2013, 21:51
دوست گرامی سلام...
نمیدونم اطلاع دارید یا نه .... اما 31 شهریور به علت هفته دفاع مقدس و... از اکثر پادگان های آموزشی برای رژه نیرو اعزام میکنن تهران ...
ما فکر میکردیم نیرو های اعزامی برج 5 روز میبرن تهران اما... گفتن شما آماده تر هستین و ما مخصوصا به خاطر رژه تهران برج 4 نیرو گرفتیم و از این حرفا ...
ما توی ماه رمضون هم رژه میرفتیم ! اونم بعد از افطار تا ساعت 12 شب و بیدار باش هم ساعت 3.30 بود! ... حساب کن کوفته میشدیم ؛ تا میخوابیدیم هم بیدار باش و ... خدا شاهده پیش میومد که روز بود ؛ 4 ساعت خواب نداشتیم! ظهر هم که نمیشد خوابید به علت سر و صدا و هزار مشکل دیگه مثلا میومدن و دور تخت ها منچ بازی میکردن! شطرنج بازی میکردن و... ( اصلا فرصتی برای خواب ظهر پیش نمیومد )
خلاصه نابودمون کردن ... من گفتم این نمیشه که بشه رفتم دنبال کارای معاف از رزمی و معاف از پستی ... به حرف هیچکس هم اهمیت ندادم ... پیش میاد که میگن توی کارتتون میزنن معاف از رزم و... من که همین الان حاضرم بهم معافی پزشکی از هر نوعی که دلشون میخواد بدن... ( نمیدونم بعضی ها چه فکر هایی میکنن پیش خودشون مثلا فکر میکنن شرکت نفت فرش قرمز پهن کرده که بیا سرکار اونوقت طرف نمیخواد معاف از رزم یا معاف بشه)

به هر صورت پیشنهاد من به همه عزیزان و دوستان گرامی این هست که حتما ؛ حتما برید و معاف از رزمی رو بگیرید یه جا بکارتون میاد ... ( در ضمن اگر حین خدمت معافی پزشکی بگیرید براتون پایان خدمت صادر میشه و نه کارت معافیت پزشکی ... (قابل توجه عزیزانی که نمیخوان توی کارتشون قید بشه معاف از رزم! ... حتی معافی کامل پزشکی حین خدمت براش کارت پایان خدمت صادر میشه نه معافی )

بد ندیدم تجربه خودم رو در این رابطه بگم . تا دوستانی که بعد از ما میرن خدمت بتونند از این تجارب استفاده کنند .
اقا من یگان رو با فوق لیسانس و ستواندوم در شهر خودم و در بهترین نقطه ستاد و بدون کمترین فشاری افتادم و دارم خدمت می کنم . تنها موردی که از همون ابتدا اذیتم می کرد این بود که هر هفته یه بار برای صبحگاه عمومی و ورزش صبحگاهی باید اسلحه و تجهیزات میگرفتیم که از این اصلا خوشم نمیومد :n02: گفتم اقا چیکار کنم که این مورد هم رو بپیچونیم تا کلا کارمندی برم و بیام :n20: رفتم نامه از یه پزشک متخصص قلب یه نامه گرفتم که اقا این قلبش ناراحته و نباید کار سخت انجام بده و همچنین نگهبان هم نباید باشه :n08: که اقا ما اوردیم و ارایه کردیم و بعد ارایه در بهداری زد و گرفت از شانس ما :n20: و از همه موارد بالا معاف شدیم ( در واقع نوعی معاف از رزم ) اماتنها موردی که ناراحتم می کرد این بود که نکنه به واسطه یه نامه اونم از پزشک بیرون و نه پزشک نظامی و کمسیون :n10: باعث بشه تو کارتمون عبارت معاف از رزمی یا چیزی ثبت بشه و گند بزنه تو کارت :n13: اما از هر کی میپرسیدم می گفت نه خیالت راحت ولی بازم ته دلم راضی نمیشد و برای همین رفتم اجودانی و از مسئول ثبت اطلاعات برای صدور کارت پرسیدم که اقا همچین چیزی هست ایا ثبت میشه یا نه ؟ که گفت اقا بیا خودت ببین چیا ثبتت می کنیم که اثری از گزینه به نام موارد پزشکی کلا تو گزینه ها نبود :n20: و خیالم راحت شد . ( البته برای اطمینان خاطر کامل 2-3 ماه مونده به پایان خدمتم اون نامه پزشکی رو هم از پروندم به طریقی می کشم بیرون :n08:

در هر صورت بچه ها تا جایی که می تونید بپیچونید تا پیچونده نشید . :n16:

vahidreza2007
12-07-2013, 21:57
دوست گرامی سلام...

شما برای معاف از رزم اقدام کردی ؟ چطوری ؟ از یگان اقدام کردی ؟ کمسیون رفتی ؟ نامه که برای معافیت رزمت دادند رو گذاشتی تو پروندت ؟

RIZA.R
12-07-2013, 23:19
دوست گرامی سلام...

یعنی ما رو میفرستن تهران برای رژه؟!! نیروی انتظامی هستیم هاااا!!

یکیم اینکه گرفتن معافی و ... انقدر زحمت داره که خدمت نداره...همینجوری میگذرونیم

Shr776
12-07-2013, 23:27
کسی از دوستان هست که امریه از نفت گرفته باشه یه توضیح بده راجع به مراحلش

ham33d
13-07-2013, 08:54
این دولت ماخوب بلده از مردم پول بکشه
چند سالی 1بار باید مدارکو عوض کنیم:n09::n10:
2سال حمالی کردم توی خدمت حالا برا تعویض کارت خدمت باید 12+14=26هزار تومان بدی واقعا ستمه:n28::n04::n27:

microsof
13-07-2013, 13:38
شما برای معاف از رزم اقدام کردی ؟ چطوری ؟ از یگان اقدام کردی ؟ کمسیون رفتی ؟ نامه که برای معافیت رزمت دادند رو گذاشتی تو پروندت ؟

از پادگان آموزشی رفتم .

نامه هم توی پروندمه .
هیچ گونه اهمیتی هم نداره برام که توی کارت قید کنن یا نکنن ... همین الان بگن کی میخواد بره کمیسیون نفر اول میرم. و میگم مخصوصا برام معافیت ماده 33 بند 3 بخش الف رو صادر کنید . البته اگر بکنن ...

microsof
13-07-2013, 13:44
یعنی ما رو میفرستن تهران برای رژه؟!! نیروی انتظامی هستیم هاااا!!

یکیم اینکه گرفتن معافی و ... انقدر زحمت داره که خدمت نداره...همینجوری میگذرونیم
از همه ارگان ها میفرستن ... پارسال نشسته بودم خونه روز 31 شهریور داشتم رژه بچه ها رو نگاه میکردم! بخاطر 3 دقیقه رژه ای که زدن جلو دوربین میدونی چقدر زجر کشیدن ؟ من یه هفته قبل از اینکه اعزام کنن تهران کارام رو ردیف کردم .
الانم هنوز کسری جبهه من نیومده! ... نمیدونم چرا!!!! اقای وحید رضا شما که ارتش هستین آیا کسری ارتش رو باید معاونت احتیاط تهران تایید کنه ؟؟ چقدر طول میکشه تا بیاد ! ؟

vahidreza2007
13-07-2013, 13:54
از همه ارگان ها میفرستن ... پارسال نشسته بودم خونه روز 31 شهریور داشتم رژه بچه ها رو نگاه میکردم! بخاطر 3 دقیقه رژه ای که زدن جلو دوربین میدونی چقدر زجر کشیدن ؟ من یه هفته قبل از اینکه اعزام کنن تهران کارام رو ردیف کردم .
الانم هنوز کسری جبهه من نیومده! ... نمیدونم چرا!!!! اقای وحید رضا شما که ارتش هستین آیا کسری ارتش رو باید معاونت احتیاط تهران تایید کنه ؟؟ چقدر طول میکشه تا بیاد ! ؟

فکر نکنم نیازی به تایید تهارن باشه !!!!! الان دوستان من از همون جایی که پدرشون خدمت کرده مساقیم اوردن اینجا و تو پرونده گذاشتن . مهر و امضای معتبر همون مرکز صادر کننده کسری کافی هستش و نیازی به تایید تهران نیست . طول مدتش رو نمی دونم والا . اگر یکی از دوستان رو که اورده دیدم دقیق می پرسم میگم .

--------------------------------------------------
ما هم تو ارتشی ؟ در مورد همون مورد نامه پزشکی پرسیدی ببینی چیزی تو کارت ثبت میشه یا نه ؟:n13: البته با حتمال 99. 9 درصد ثبت نمیشه چون ازط ریق کمسیون و ... نیست :n18:

*IN*
13-07-2013, 14:03
برای معافیت کفالت واسن و معاینه اولیه رو حتما باید انجام بدم؟

microsof
13-07-2013, 14:07
فکر نکنم نیازی به تایید تهارن باشه !!!!! الان دوستان من از همون جایی که پدرشون خدمت کرده مساقیم اوردن اینجا و تو پرونده گذاشتن . مهر و امضای معتبر همون مرکز صادر کننده کسری کافی هستش و نیازی به تایید تهران نیست . طول مدتش رو نمی دونم والا . اگر یکی از دوستان رو که اورده دیدم دقیق می پرسم میگم .

--------------------------------------------------
ما هم تو ارتشی ؟ در مورد همون مورد نامه پزشکی پرسیدی ببینی چیزی تو کارت ثبت میشه یا نه ؟:n13: البته با حتمال 99. 9 درصد ثبت نمیشه چون ازط ریق کمسیون و ... نیست :n18:

من سپاه آماد هستم
نامه شما که کمیسیون نیست احتمالا ثبت نمیشه اما اگر بخوان چیزی بنویسن برای من مینویسن . و از اونجایی که برام اهمیتی نداره حتی سوال هم نمیکنم حقیقتا ... یه روز یکی از مسئول ها اومد گفت شما که پست نمیدین و ..
باید تشویقیتون کمتر از بقیه باشه منم گفتم حقشونه ... بهشون تشویقی بیشتر بدین .. گفت نمیدونم شما باید اینکارو بکنید و... گفتم درسته ... حالا اگر میشه واحد ما رو عوض کن بیام ور دست خودت خدمت کنم ! :دی... ا
توی خدمت از چیزی نترسید اگر هم نامه کمیسیون دارید ازش استفاده کنید ... بخصوص برادران گروه ب :دی ...
........................
پس این ارتش داره به من اذیت میکنه ... ! کسری من رو بهم نداده گفته میاد در خونه!

peysun
13-07-2013, 14:38
درود
دوستان معافیت پزشکی گرفتم
حالا بعد از 5ماه رفتم گواهینامه بگیرم گفتن باید نامه بیاری از دکتر که می تونی رانندگی کنی
رفتم یه نامه از دکتری که منو معاف کرد گرفتم که من می تونم رانندگی کنم باز گفتن این نامه دکتر باید ببری کمیسیون پزشکی که اونم مشهد هست
رفتم مشهد به ادرسی که دادند حالا اونجا پاسکاری می کنند یه بار این دکتر یه بار اون..... سر اخر همه دکترها تایید کردند مونده یکی دیگه همه چی تکمیل مونده یه امضا می گه برو 6 ماه دیگه بیا یه سال باید بگذره:n03:

می خوام گواهینامه چیکار اصل کار همینه که معاف شدم :n09:

SNOW PATROL
13-07-2013, 15:53
برای معافیت کفالت واسن و معاینه اولیه رو حتما باید انجام بدم؟

بله قبلا که باید این کار ها رو انجام میدادی
اگه العان فرق نکرده باشه ...

TAPATALK

ALIREZA GOLDEN
13-07-2013, 20:22
سلام
خسته نباشید همگی دوستان و سربازان عزیز !
من روی کارتهای جدید جایی واسه نوشتن معاف از رزم یا گروه ب ندیدم ! آیا معاف از رزم روی کارتهای هوشمند ثبت میشه ؟

SNOW PATROL
13-07-2013, 20:33
سلام
من روی کارتهای جدید جایی واسه نوشتن معاف از رزم یا گروه ب ندیدم ! آیا معاف از رزم روی کارتهای هوشمند ثبت میشه ؟

نه به هیچ عنوان ....

TAPATALK

majid5.
13-07-2013, 20:41
سلام به همه
1.دوستان قانون کسری پدر جبهه چه شد؟
2.کسی کسری گرفته ؟
3.برا هر ما چقدر کسری میدهند؟
4.من دفترچه پست کنم چند روز بعد جوابش میاد؟
5.وقتی دفترچه پست کردم و جوابش اومد تقریبا چند روز بعد اعرام میشم؟
6.ایا میتونم تاریخ اعزام را جلو بندازم؟

vahidreza2007
13-07-2013, 20:53
سلام

نه به هیچ عنوان ....

TAPATALK

روش هم چیزی نوشته نشده باشه فکر کنم داخل چیپستی که داره تو اطلاعات داخلش ثبت شده باشه . :n13:

AMIR MOHAMMAD . M
14-07-2013, 10:11
سلام به همه
1.دوستان قانون کسری پدر جبهه چه شد؟
2.کسی کسری گرفته ؟
3.برا هر ما چقدر کسری میدهند؟
4.من دفترچه پست کنم چند روز بعد جوابش میاد؟
5.وقتی دفترچه پست کردم و جوابش اومد تقریبا چند روز بعد اعرام میشم؟
6.ایا میتونم تاریخ اعزام را جلو بندازم؟

1و2.اون که خیلی وقته اجرایی شده و دوستان من خیلی هاشون گرفتن ( البته پدر من زمان انقلاب خدمت کرده شامل من نمیشه :n28: .هرچند چه فایده نبود 22 روز دیگه تا 18 ماه خدمتم تموم شه)
3.بستگی به جایی داره که خدمت کرده. پشتیبانی، خط مقدم و .... فکر کنم بین 18 تا 9 روز متغیره.
4. الان که سرباز کم شده در اولین فرصت میاد ( یک هفته،10 روز)
5.طبق بند با بالا با اولین اعزام اکثرا
6.بله بامراجعه به پلیس + 10

s-james
14-07-2013, 12:07
سلام به همگي
بنده تيرماه 90 رفتم خدمت، اما حدودا اواسط مهرماه همون سال به علت ...يت محض و همچنين قبولي در كارشناسي ارشد رفتم دانشگاه، مي خواستم بدونم
1- الان دقيقا چند ماه بايد خدمت كنم
2- آموزشيم هم وليعصر تبريز بود، الان من ميوفتم همون وليعصر يا جاي ديگه؟
3- چند هفته بايد برم آموزشي؟ ( البته اون زمان خدمت كرده ها سه هفته و نيم ميومدن آموزشي، مي خواستم بدونم شرايط فرق كرده يا نه )
4- الان چند درصد كارشناسي ارشدها بعد از تقسيم ميوفتن استان خودشون؟ (اون زمان بالاي 90 درصد بود)
من 60-70 صفحه قبل رو مطالعه كردم ولي جواب سوالم رو پيدا نكردم
ممنون ميشم جواب بدين

samadsam
14-07-2013, 13:28
دوستی راهی هست بشه کسری خدمت به دست آورد به روشی خواهش میکنم کمکم کنید اگه میشه :n03:
پایه خدمتی فروردین 92 نیرو اتظامی هستم .

microsof
14-07-2013, 13:52
دوستی راهی هست بشه کسری خدمت به دست آورد به روشی خواهش میکنم کمکم کنید اگه میشه :n03:
پایه خدمتی فروردین 92 نیرو اتظامی هستم .

کسری بسیج تا 6 ماه
کسری جبهه تا 9 ماه
کسری محققین تا کل خدمت .

اما اگر منظورتون چیز دیگه ای باشه اینجا جاش نیست و خیلی هم سخت شده با توجه به کامپیوتری شدن سیستم بسیج و...

B U L U T
14-07-2013, 14:04
ميشه كسري محققين رو كمي توضيح بدي

microsof
14-07-2013, 14:39
ميشه كسري محققين رو كمي توضيح بدي

سلام . متاسفانه اطلاع زیادی از این نوع کسری ندارم ..
فقط فکر میکنم باید مدرک شخصی که میخواد ازش استفاده کنه فوق لیسانس به بالا باشه و یه مقاله علمی یا اختراع یا ...کلا چیزی که به کار ستاد نیرو های مسلح بیاد بده تحویل و از کسری بهره مند بشه ... مثلا پروژه طرف رو ازش 200 میلیون میخرن بده تحویل معاف شه یه اینطور پروژه هایی به نظرم .:n02:

Royce
14-07-2013, 16:00

constant_boy23
14-07-2013, 16:18
دوستان چند ماه جبهه ي پدر باعث معافيت از خدمت سربازي ميشه ؟

microsof
14-07-2013, 16:35
دوستان چند ماه جبهه ي پدر باعث معافيت از خدمت سربازي ميشه ؟

30 ماه تمام جبهه یه 25 درصد جانبازی یا 24ماه آزادگی .
در صورتی که قصد تلفیق موارد بالا رو دارید باید جمعشون بشه 30 یا بیشتر.

constant_boy23
14-07-2013, 16:44
30 ماه تمام جبهه یه 25 درصد جانبازی یا 24ماه آزادگی .
در صورتی که قصد تلفیق موارد بالا رو دارید باید جمعشون بشه 30 یا بیشتر.

ببخشيد ملتفت نشدم :n02:

يعني 30 ماه جبهه تنهايي باعث معافيت ميشه يا خير ؟‌

SNOW PATROL
14-07-2013, 16:48
ببخشيد ملتفت نشدم :n02:

يعني 30 ماه جبهه تنهايي باعث معافيت ميشه يا خير ؟‌

بله دوست عزیز 30 ماه جبهه = معاف دائم

majid322
14-07-2013, 16:59
اقا بالاخره یکی ما رو شیر فهم کنه معاف از رزم بگیریم یا نه ؟؟؟ یکی میگه بگیر یکی میگه نگیر..من برا چشمام صد در صد معاف از رزف میشم..حالا برم دنبالش یا نه؟؟

LoveLIfe
14-07-2013, 17:33
اقا بالاخره یکی ما رو شیر فهم کنه معاف از رزم بگیریم یا نه ؟؟؟ یکی میگه بگیر یکی میگه نگیر..من برا چشمام صد در صد معاف از رزف میشم..حالا برم دنبالش یا نه؟؟
بستگی به محل خدمتت داره

Ghasem.M
14-07-2013, 17:43
سلام
در مورد کسری جبهه الان که من گواهی خدمت پدرم رو گرفتم این گواهی رو باید بدم پادگان محل خدمتم؟ ارتش هستم.

AMIR MOHAMMAD . M
14-07-2013, 17:46
کسری بسیج تا 6 ماه
کسری جبهه تا 9 ماه
کسری محققین تا کل خدمت .

اما اگر منظورتون چیز دیگه ای باشه اینجا جاش نیست و خیلی هم سخت شده با توجه به کامپیوتری شدن سیستم بسیج و...

ببخشید یه مورد رو تصحیح کنم البته قانون جدید هست کسری بسیج تا 9 ماه

vahidreza2007
14-07-2013, 18:39
دوستان کسری بسیج ما هم رسید که 3 ماه زدن برامون :n22:

اقا حالا این کاغذ رو چیکار کنم ؟ ببرم بدم بذارن تو پرونده ؟ یا منتظر بمونم تا تو سامانه نیروی انتظامی ثبت بشه بعد با برگ سبز ی که این کسری توش ثبت شده بدم بذارن تو پرونده ؟:n13:

کلا نیاز به کار اداری خاصی که نداره تا ثبت کنند تو پرونده ؟

vahidreza2007
14-07-2013, 18:39
ببخشید یه مورد رو تصحیح کنم البته قانون جدید هست کسری بسیج تا 9 ماهنخیر دوست عزیز نهایت کسر بسیج 6 ماه هستش . :n25:

vahidreza2007
14-07-2013, 18:42

والا اگر می خواین به صورت کمسیون نظامی اقدام کنی و معاف از رزم بگیری بهتره بری از اجودانیتون اگر اشنا داری بپرسی ببینی که ایا چیزی ثبت می کنند تو کارت یا نه ؟

ولی اگر می خوای بری بیرون و با پول از یه دکتر متخصص کاغذ جور کنی نه خیالت راحت که چیزی ثبت نمیشه :n19:

microsof
14-07-2013, 20:36
والا اگر می خواین به صورت کمسیون نظامی اقدام کنی و معاف از رزم بگیری بهتره بری از اجودانیتون اگر اشنا داری بپرسی ببینی که ایا چیزی ثبت می کنند تو کارت یا نه ؟

ولی اگر می خوای بری بیرون و با پول از یه دکتر متخصص کاغذ جور کنی نه خیالت راحت که چیزی ثبت نمیشه :n19:

سلام.
برادر خیالت راحت چیزی ثبت نمیشه .
دوما : حین خدمت اگر معافیت پزشکی هم بگیرید بهتون پایان خدمت میدن و توی کارت قید میکنن مدت خدمت انجام شده 3 ماه فرضا ... یعنی خدمت شما تموم شد یا پایان یافت ! .. حالا چه معافی گرفتی چه مدت قانونی رو سپری کردی یا ... از نظر نظام وظیفه خدمت شما پروندش بسته شد و پایان خدمت میده به شما .
همچنین برادر اگر بخوان چیزی ثبت کنن برای بنده باید یه آمار نامه پزشکی بدن نه پایان خدمت چون توی پرونده کمیسیون من تک تک معافیت ها رو هم ذکر کرده .
فکر نمیکنم حتی یه روز سختی خدمت رو چشیده باشی که اینقدر برات مهمه که توی کارت چی بنویسن برات! ....تنبیه نصف شب ؛ کلاغ پر رفتن از در گردان تا میدون صبحگاه ...کار ما به جایی رسیده بود که که تنبیه برامون عادت شده بود! و از همه مهمتر دوست گرامی لطفا خواهش میکنم ازت اینقدر نگو توی کارت چیزی مینویسن یا نه ... چون خیلی ها میان اینجا و فکر میکنن فردا پایان خدمتشون براشون درد سر ساز میشه چون معاف از رزم بودن!!! و نمیرن دنبال کمیسیون و مشکلشون رو مطرح نمیکنن صرفا به این خاطر که نمیخوان توی کارتشون چیزی قید بشه و فردا که رفتن پست اول رو دادن قید خدمت رو میزنن! طبق دفترچه راهنمای وظیفه عمومی هم هرکس مشکلش رو کتمان کرد عواقبش بر عهده خود شخص هست و لا غیر ... یعنی پادگان دلش بخواد میتونه نامه کمیسیون طرف رو امضا کنه نخواد هم نمیکنه! هیچ اجباری نیست.
..........
دوستان هر مشکلی که دارید رو ذکر کنید ... بخصوص دیپلمه ها ... فردا که هم دوره ای هاتون رفتن پست و شما معاف از رزم بودین نرفتین همین که بگین خدا فلانی رو خیر بده برای من کافیه همین طوری که من دارم روزی چند بار دعای اون طرفی میکنم که بهم گفت چیکار کن و چیکار نکن.( به حرف کسی هم اهمیت ندین ... )

LoveLIfe
14-07-2013, 21:08
ببخشید یه مورد رو تصحیح کنم البته قانون جدید هست کسری بسیج تا 9 ماه

کدام قانون ؟

mani6606
14-07-2013, 21:08
دوستان کسری بسیج ما هم رسید که 3 ماه زدن برامون :n22:

اقا حالا این کاغذ رو چیکار کنم ؟ ببرم بدم بذارن تو پرونده ؟ یا منتظر بمونم تا تو سامانه نیروی انتظامی ثبت بشه بعد با برگ سبز ی که این کسری توش ثبت شده بدم بذارن تو پرونده ؟:n13:

وحید خان فکر کنم شما کسری ایثارگری رو داشتید چون من شنیدم تنها از یک نوع کسری میشه استفاده کرد ایثارگری یا بسیج. چون یکی از بجه ها که الان با من خدمت میکنه هر دو رو داره اما فقط ایثارگری رو براش ثبت کردن.

vahidreza2007
14-07-2013, 21:21
سلام.
دوما : حین خدمت اگر معافیت پزشکی هم بگیرید بهتون پایان خدمت میدن و توی کارت قید میکنن مدت خدمت انجام شده 3 ماه فرضا ... یعنی خدمت شما تموم شد یا پایان یافت ! .. حالا چه معافی گرفتی چه مدت قانونی رو سپری کردی یا ... از نظر نظام وظیفه خدمت شما پروندش بسته شد و پایان خدمت میده به شما .
همچنین برادر اگر بخوان چیزی ثبت کنن برای بنده باید یه آمار نامه پزشکی بدن نه پایان خدمت چون توی پرونده کمیسیون من تک تک معافیت ها رو هم ذکر کرده .
فکر نمیکنم حتی یه روز سختی خدمت رو چشیده باشی که اینقدر برات مهمه که توی کارت چی بنویسن برات! ....تنبیه نصف شب ؛ کلاغ پر رفتن از در گردان تا میدون صبحگاه ...کار ما به جایی رسیده بود که که تنبیه برامون عادت شده بود! و از همه مهمتر دوست گرامی لطفا خواهش میکنم ازت اینقدر نگو توی کارت چیزی مینویسن یا نه ... چون خیلی ها میان اینجا و فکر میکنن فردا پایان خدمتشون براشون درد سر ساز میشه چون معاف از رزم بودن!!! و نمیرن دنبال کمیسیون و مشکلشون رو مطرح نمیکنن صرفا به این خاطر که نمیخوان توی کارتشون چیزی قید بشه و فردا که رفتن پست اول رو دادن قید خدمت رو میزنن! طبق دفترچه راهنمای وظیفه عمومی هم هرکس مشکلش رو کتمان کرد عواقبش بر عهده خود شخص هست و لا غیر ... یعنی پادگان دلش بخواد میتونه نامه کمیسیون طرف رو امضا کنه نخواد هم نمیکنه! هیچ اجباری نیست.
..........
دوستان هر مشکلی که دارید رو ذکر کنید ... بخصوص دیپلمه ها ... فردا که هم دوره ای هاتون رفتن پست و شما معاف از رزم بودین نرفتین همین که بگین خدا فلانی رو خیر بده برای من کافیه همین طوری که من دارم روزی چند بار دعای اون طرفی میکنم که بهم گفت چیکار کن و چیکار نکن.( به حرف کسی هم اهمیت ندین ... )

داداش باز جوش اوردی که !:n07: ش
شاید ثبت شدن یا نشدن معاف از رزم برای دیپلم و یا زیر دیپلم ( با کمال احترام به این دوستان ) مهم نباشه . اما برای یه لیسانسه یا فوق لیسانس و دکتری مطمئنا خیلی مهم هستش چون ممکنه بعد این همه درس خوندن که به امید داشتن یه شغل این همه سال سختی و مشکل رو تحمل کردن حالا بیاد با یه نامه پزشکی یا کمسیون و ... گند بزنه به کارتش ( هر چند که برای سالم هاش همکار نیست چه برسه به بقیه ) باعث میشه که بترسه که ثبت بشه تو کارتش اون عبارت کذایی یا نه :n21: ولی منم میگم تا می تونید خدمت رو بپیچونید . اما سوال پرسیدی که تو خدمت سختی دیدی یانه ؟ باید بگم نه ! چون من سختی هها رو موقع درس خوندن و پاس کردن های کتاب های 700 صحفه ای کشیدم تا تو خدمت حداقل سختی نکشم و نزارم یه استوار یا گروهبان چلقوز سوار مون بشه !:n24:

vahidreza2007
14-07-2013, 21:23
وحید خان فکر کنم شما کسری ایثارگری رو داشتید چون من شنیدم تنها از یک نوع کسری میشه استفاده کرد ایثارگری یا بسیج. چون یکی از بجه ها که الان با من خدمت میکنه هر دو رو داره اما فقط ایثارگری رو براش ثبت کردن.

والا دوست عزیز این 3 ماه رو از بسیج جور کردیم . از ایثارگری هم ممکنه بشه 1 ماه جور کنم . در مورد استفاده از این دو کسر هم بگم که بدون کوچکترین مشکلی میشه از هر دو کسری استفاده کرد . از دوستان بوده که از هر دو استفاده کرده :n06:

farzad02
14-07-2013, 21:56
خوبی معافیت پزشکی اینه که شما هر وقت اراده کنی میتونی بگیری. حالا چه از رزم و چه دائم
البته قبل از اعزام با آرامش و راحتی بیشتری میگیری و موقع خدمت ممکنه خیلی اذیت بشی

به نظر من اگر پارتی نداری برای خدمت، بهتره که بری بگیری. بعد هم موقع آموزشی و خدمت پشتش رو جدی بگیری و زیر بار کارای سخت نری (برخی جاها بیخیالت میشن ولی برخی جاها بازم اذیت میکنن)

از اونی که میگه نگیر، دلیلش رو بپرس!؟
بالاخره الکی که نباید حرف زد. معاف از رزم چه بدی داره؟
اگر مدرک دانشگاهی داری نهایتا حداقل درجه مدرکت رو میگیری. که اصلا بالاترین درجه رو هم داشته باشی، از معاف از رزم بهتر نیست

اگر هم بحث استخدام در جاهای خاص دولتی هست که شما خیلی راحت می تونی بعد خدمت بری چشمت رو لیزر کنی و رسما علت معافیت شما از بین میره.... معاف از رزم هم نباشی، اونها خودشون اگر با چشم شما مشکلی داشته باشن، استخدامت نمیکنن

amin khan
14-07-2013, 23:08

والا دوست عزیز این 3 ماه رو از بسیج جور کردیم . از ایثارگری هم ممکنه بشه 1 ماه جور کنم . در مورد استفاده از این دو کسر هم بگم که بدون کوچکترین مشکلی میشه از هر دو کسری استفاده کرد . از دوستان بوده که از هر دو استفاده کرده :n06:
مراحل اداری خاصی نداره ، فقط حتما باید توی سامانه نیرو انتظامی ثبت بشه ، بعد بری از پلیس11+:n02: برگ سبز المثنی بگیری که توش میزان کسری شما رو نوشته
در مورد اینکه میشه از ایثارگری و بسیج همزمان استفاده کرد هم ، بله میشه ، منتها یه نکته مهم اینه که باید هردو کسریت رو با هم ببری نظام وظیفه ثبت کنن ، ما تو پادگانمون داشتیم که کسری بسیجش رو برده بعد کسری ایثارگریش رو پاک کردن و اینو زدن جاش ، بعد مسئولمون گفت باید هردوتا رو باهم میبردی ثبت کنن ، چون اگه هردوتا رو باهم نبری آخرای خدمت واسه تشکیل پرونده و صدور کارت هم به مشکل بر میخوری ، یعنی خلاصه هر نوع کسری داری باید وقتی از پلیس +10 المثنی میگری هردوتاش توی یه برگ سبز نشون داده شده باشه

سلام.
دوما : حین خدمت اگر معافیت پزشکی هم بگیرید بهتون پایان خدمت میدن و توی کارت قید میکنن مدت خدمت انجام شده 3 ماه فرضا

این یه مورد رو اصلا مطمئن نیستم
در اینکه معاف از رزم روی کارت قید میشه یا نه اطلاعی ندارم ( گرچه به احتمال زیاد فکر کنم ثبت نمیشه)
ولی من پسر خالم بعد از 6 ماه خدمت واسه کمیسیون اقدام کرد و معافیت دائم گرفت ، به گفته خودش میگه کارت معافیت رسیده در خونشون ، و حتی عکسی هم که روش بوده با لباس شخصی بوده ( یعنی همونی که قبل از اعزام رو برگ سبز میزنی ) بعد که پیگیر شده ، بهش گفتن توی اطلاعات داخل چیپ کارت ، ثبت شده که چند ماه خدمت کردی ولی کارتت از نوع معافیت صادر میشه نه پایان خدمت

اگر هم بحث استخدام در جاهای خاص دولتی هست که شما خیلی راحت می تونی بعد خدمت بری چشمت رو لیزر کنی و رسما علت معافیت شما از بین میره.... معاف از رزم هم نباشی، اونها خودشون اگر با چشم شما مشکلی داشته باشن، استخدامت نمیکنن
یه خرده بیشتر توضیح میدی؟ یعنی چی بعد خدمت چشمت رو لیزر کنی؟ چرا باید اینکار رو بکنی؟ چه ربطی به استخدام و خدمت داره ؟ متوجه نشدم:n13:

Soroush-S
14-07-2013, 23:28
الان سابقه جبهه زیر 6 ماه هم کسری میدن یا نه؟؟

Iranian boy10
15-07-2013, 00:17
باسلام،
سوال مهم:
کسری جبهه رو میشه با داشتن معافیت تحصیلی (دوران دانشجویی) ثبت کرد؟
گواهی کسری رو میشه وقتی که خودم دانشجو هستم از محل خدمت پدر گرفت ؟ یا باید سرباز باشم؟

باتشکر

lotin
15-07-2013, 09:51
سلام دوستان.یه سوال داشتم از محضر استادان گرامی.من سرباز ارتش هستم نیروی زمینی و پدرم هم نظامی هستن و بازنشسته.پدرم حدود 600 روز جبهه دارن و من هم به دلیل غیبت 3 ماه اضاف سنواتی دارم.آیا راهی هست که بشه من هم از کسری خدمت استفاده کنم؟اعزامی 12/91 هستم.حاضرم هرکاری انجام بدم مثلا با پول...فقط راهشو نمیدونم لطفا هرکی هرچی به ذهنش میرسه که واقعا میتونه کمکم کنه دریغ نکنه...ممنون از لطف همتون

Mehran
15-07-2013, 13:08
سلام دوستان، سه تا سوال داشتم...

سابقه ی جبهه ی پدر چقدر باید باشه تا کسری بدن؟ کسی که پدرش 6 ماه جبهه داره، میتونه کسری بگیره؟ چقدر؟
درصد جانبازی پدر چقدر باید باشه؟ به هر درصد جانبازی کسری تعلق میگیره؟ حتی 5%
و یه توضیحاتی میخواستم راجع به سرباز معلم، شرایطش، مدتش و...

با تشکر مهران...

SNOW PATROL
15-07-2013, 13:33
سلام دوستان، سه تا سوال داشتم...

سابقه ی جبهه ی پدر چقدر باید باشه تا کسری بدن؟ کسی که پدرش 6 ماه جبهه داره، میتونه کسری بگیره؟ چقدر؟
درصد جانبازی پدر چقدر باید باشه؟ به هر درصد جانبازی کسری تعلق میگیره؟ حتی 5%
و یه توضیحاتی میخواستم راجع به سرباز معلم، شرایطش، مدتش و...

با تشکر مهران...

به به داش مهران ارادت داریم

والا این قانون ها تازه برگشته حالا از کم و زیادش اطلاعی ندارم
ولی جدولی که اعلام شده اینه

در مورد سرباز معلمی که خدمتش 24 ماه هست تو این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یه سری توضیحات داده شده

Iranian boy10
15-07-2013, 14:12
باسلام،
سوال مهم:
کسری جبهه رو میشه با داشتن معافیت تحصیلی (دوران دانشجویی) ثبت کرد؟
گواهی کسری رو میشه وقتی که خودم دانشجو هستم از محل خدمت پدر گرفت ؟ یا باید سرباز باشم؟

باتشکر

یکی هم به سوال من جواب بده.
باتشکر:n11:

microsof
15-07-2013, 14:22
یکی هم به سوال من جواب بده.
باتشکر:n11:

سلام...
دوست گرامی به نظرم باید شما کسری رو بگیری ولی تا زمانی که سرباز نشدی فاقد هر گونه ارزشی هست .
برای گرفتن گواهی هم مشکلی نیست فقط مدارک رو دقیقا همراتون ببرید ( پدرتون هم باید شخصا حضور داشته باشه که تایید کنه میخوام برای فلان فرزندم از کسری استفاده کنم )
امروز کسری من هم اومد :دی ... دقیقا بر اساس کارت ایثار گری و جدولی که پست بالایی آقا جواد قرار دادن کسری تعلق میگیره .
مثلا به من 8 ماه کسری دادن :n12:

AMIR MOHAMMAD . M
15-07-2013, 14:51
نخیر دوست عزیز نهایت کسر بسیج 6 ماه هستش . :n25:

1. من سرباز ستاد مشترک هستم و جایی خدمت میکنم که با همه ارگانها (ارتش ،سپاه، نیروی انتظامی و هر موسسه ای که یجورایی نظامی باشه در هر استانی) در ارتباطه و کارم هم تقریبا دبیر خانه ای هست و از اونجا ها شنیدم.
2. مستقیما از اخبار شنیدم.

کدام قانون ؟
"""""""""

Iranian boy10
15-07-2013, 14:59
سلام...
دوست گرامی به نظرم باید شما کسری رو بگیری ولی تا زمانی که سرباز نشدی فاقد هر گونه ارزشی هست .
برای گرفتن گواهی هم مشکلی نیست فقط مدارک رو دقیقا همراتون ببرید ( پدرتون هم باید شخصا حضور داشته باشه که تایید کنه میخوام برای فلان فرزندم از کسری استفاده کنم )
امروز کسری من هم اومد :دی ... دقیقا بر اساس کارت ایثار گری و جدولی که پست بالایی آقا جواد قرار دادن کسری تعلق میگیره .

مبارک باشه!
مدارک چی میخوان برای گرفتن گواهی کسری جبهه؟
یه کاغذ پاره ای دارم نوشته 7 ماه و 20 در جبهه بوده خود پدر بیشتر بوده حالا کم زدن ! بنظرتون همین 7 ماه و 20 روزو میتونن دستکاری کنن و کمتر بزنن؟:n03:
باتشکر

microsof
15-07-2013, 15:25
مبارک باشه!
مدارک چی میخوان برای گرفتن گواهی کسری جبهه؟
یه کاغذ پاره ای دارم نوشته 7 ماه و 20 در جبهه بوده خود پدر بیشتر بوده حالا کم زدن ! بنظرتون همین 7 ماه و 20 روزو میتونن دستکاری کنن و کمتر بزنن؟:n03:
باتشکر

سلام.
دوست گرامی برای گرفتن کسری از ارتش : اصل شناسنامه خودتون و پدرتون و برادراتون . کارت پایان خدمت پدرتون کارت ایثار پدرتون . مدارک رو توی صفحات قبل به طور کامل نوشته بودم اما اصلش اینا هستن +گواهی اشتغال به خدمت شما یا آخرین مدرک تحصیلتون ...
نگاه کن دوست عزیز

اگر کاغذ پاره شما کارت ایثار گری باشه ملاک محاسبه قرار میگیره ... برخی مناطق در زمان جنگ عملیاتی بودن و برخی مناطق هم نبودن شاید پدر شما بخشی از خدمتش رو در مناطق غیر عملیاتی یا بعد از اتمام جنگ سپری کرده باشه ... همچنین بعد از جنگ هم فقط تعدادی از مناطق هنوز عملیاتی به حساب میومدن اونم تا 4 ماه پس از جنگ ... مناطقی که منافقین و... میخواستن به ایران حمله کنن!
به هرصورت در کارت ایثار گری حتی 1 روز خدمت پدر شما در منطقه هم درج شده و ملاک عمل قرار میگیره .
در ضمن دوست گرامی حق کسی رو نمیخورن ... ایشالا بتونی چند ماه کسری بگیری:n16:

Ghasem.M
15-07-2013, 15:59
سلام...

داداش شما گواهی حضور در جبهه پدر رو بردین پلیس +10 ثبت کردین؟ چند روز طول کشید تا اومد؟

microsof
15-07-2013, 16:27
داداش شما گواهی حضور در جبهه پدر رو بردین پلیس +10 ثبت کردین؟ چند روز طول کشید تا اومد؟

سلام..
والامن امروز اومدم گفتن کسری اومده ...
نمیدونم ثبت شده یا نه ...
یه برگ هست از ارتش ... مشخصات کامل خودم و خونوادم رو نوشته + میزان کسر خدمت .

Mehran
15-07-2013, 17:30
سلام...

سلام

تبریک میگم :n16:

منظور شما رو متوجه نشدم؟ من که الان دانشجو هستم و میخوام برای کسر اقدام کنم
معلوم نیست شش ماه، یه سال دیگه، زمان سربازی کسر خدمت به دردم میخوره یا نه؟!

ببخشید دیگه، من صفر کیلومتر صفر کیلومترم :biggrin:

با تشکر مهران...

microsof
15-07-2013, 18:02
سلام

تبریک میگم :n16:

منظور شما رو متوجه نشدم؟ من که الان دانشجو هستم و میخوام برای کسر اقدام کنم
معلوم نیست شش ماه، یه سال دیگه، زمان سربازی کسر خدمت به دردم میخوره یا نه؟!

ببخشید دیگه، من صفر کیلومتر صفر کیلومترم :biggrin:

با تشکر مهران...

سلام . . .
خیلی ممنون آقا مهران.

افرادي كه با داشتن معافيت تحصيلي در حال تحصيل بوده و درحال حاضر در شرايط اعزام به خدمت قرار ندارند نيازي به دريافت گواهي كسرخدمت و ثبت آن ندارند ليكن هر زماني كه موعد اعزام آنان فرا رسيد مي توانند به هنگام ثبت در خواست اعزام، مدارك كسرخدمت را نيز به دفاتر پليس +10 ارائه نمايند.

به نظر من شما برو کسر خدمت رو بگیرش دست خودت باشه بهتره تا اینکه بخوای بعد از اعزام بری دنبال کارای کسر خدمت .

همچنین آخرین شرایط کسر خدمت ایثار گران رو هم میتونید اینجا مطالعه کنید :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(( ما فکر میکردیم شما خدمتت تموم شده ها :دی... ایشالا در مرحله اول معاف ؛ اگر نشدی هم بیشترین حد امکان کسر خدمت بیاری.))

vahidreza2007
15-07-2013, 18:06
1. من سرباز ستاد مشترک هستم و جایی خدمت میکنم که با همه ارگانها (ارتش ،سپاه، نیروی انتظامی و هر موسسه ای که یجورایی نظامی باشه در هر استانی) در ارتباطه و کارم هم تقریبا دبیر خانه ای هست و از اونجا ها شنیدم.
2. مستقیما از اخبار شنیدم.

"""""""""

عاقا چه ربطی دراه :n02: نهایت کسر بسیج 6 ماه هستش . و برین اخرین مصاحبه سردار نظام وظیفه رو ببینی میبینی اونجا هم نوشته که نهایتا 6 ماه !

vahidreza2007
15-07-2013, 18:13
جناب بیل گیتس ( مایکروسافت ) تبریک میگم 8 ماه کسری . ایشالا به خوب یو خوشی تموم کنی خدمتت رو .

اقا چقدر طول کشید از اقدام تا اومدن کسری ؟

من کسر خدمت بسیجم اومده ! حالا به نظرت اینم اقدام کنم تا اینم بیاد با هم ببرم بذارم تو پرونده یا اینو ببرم اونم بیاد اونم میبرم :n02: ( البته واسه من نهایتش 1-2 ماه اگر بگیره میگیره :n02: )

microsof
15-07-2013, 19:50
جناب بیل گیتس ( مایکروسافت ) تبریک میگم 8 ماه کسری . ایشالا به خوب یو خوشی تموم کنی خدمتت رو .

اقا چقدر طول کشید از اقدام تا اومدن کسری ؟

من کسر خدمت بسیجم اومده ! حالا به نظرت اینم اقدام کنم تا اینم بیاد با هم ببرم بذارم تو پرونده یا اینو ببرم اونم بیاد اونم میبرم :n02: ( البته واسه من نهایتش 1-2 ماه اگر بگیره میگیره :n02: )

سلام اقا بگو بیل بدست :دی بیل زن ؛ بار بزن ... نظافتچی ... بیل گیتس که شمایی که حداقل پشت میزی هستی ... :دی
خدایی دلم نمیخواد از دستم ناراحت باشی اما همین که میگی سختی نکشیدم منم دلم میخواد همه راحت باشن حداقل با معاف از رزمی ... چرا که همه با مدرک بالا نمیان خدمت ... من خودم انگار فقط یه پست نمیدم سر دکل؛ اگر نه خدا میدونه انواع و اقسام کار های خدماتی رو انجام دادم ... از بار زدن و خالی کردن و بیل زدن گرفته تا جارو زدن ؛ درخت هرس کردن و...
اما درباره کسری : دقیقا بعد از 13 روز برای من کسری اومده در خونه ... حالا نمیدونم ثبت نظام وظیفه هم هست یا نه ؟ باید از طریق پلیس +10پیگیری کنم .
به نظر من این کسری رو هم بگیر و بزار روی پروندت تا ایشالا هر چی سریعتر تموم شه خدمتت .

Shr776
15-07-2013, 22:11
سلام .ارتش, تکمیلی رو قبول میکنه؟کسی که امریه نفت بگیره میتونه تکمیلی رو ازش استفاده کنه

LoveLIfe
15-07-2013, 22:19
سربازی نمایندگی ولی فقیه
سربازی در نمایندگی ولی فقیه
خدمت در نمایندگی ولی فقیه

کسی اینجا افتاد ، اونم تهران نیاد که جهنم به تمام معناست
بهترین جاش خدمت می کنم ولی دهنمون رو سرویس کردن

LoveLIfe
15-07-2013, 22:28
سلام .ارتش, تکمیلی رو قبول میکنه؟کسی که امریه نفت بگیره میتونه تکمیلی رو ازش استفاده کنه

قبول نمی کنه ، فقط اگه زمانش فعال بودید کسری می خوره

sadeghi1111111
16-07-2013, 00:03
دوستان برام مهمه.این قضیه صد در صد درسته؟یعنی اگه همزمان هم پدرت کارت ایثارگری(جبهه)داشته باشه و هم بسیج فعال باشی فقط یکیش ثبت میشه؟

Sha7ab
16-07-2013, 01:37
دوستان برام مهمه.این قضیه صد در صد درسته؟یعنی اگه همزمان هم پدرت کارت ایثارگری(جبهه)داشته باشه و هم بسیج فعال باشی فقط یکیش ثبت میشه؟

نمیدونم بعضیا چرا اینقدر شایعه و حرف الکی درست میکنن!
نخیر - هر دو رو میشه استفاده کرد. رفیقای خود من با هر دو کسری تسویه کردن رفتن پی کارشون!

myreza_12345
16-07-2013, 07:56
سربازی نمایندگی ولی فقیه

آقا مگه چکارتون میکنن که ایقد شاکی هستی؟
لطفا یه مقدار توضیح بدین که اگه یه وقت گفتن بیا سرباز ما شو ما هم یه جوری بپیچونیم
دمت گرم

AMIR MOHAMMAD . M
16-07-2013, 10:53
سربازی نمایندگی ولی فقیه

نمایندگی ولی فقیه که بهترین جابرای خدمته .:n29:
ما تو پادگانمون به ساختمان نمایندگی میگیم معبد عامون:n02::n04:

musa
16-07-2013, 10:55
با سلام
بهمن ماه 91 فارق التحصیل شدم (مقطع کارشناسی) و برگه نظام وظیفه رو هم از دانشگاه گرفتم.

اگر دفترچه زودتر از 12 ماه بعد از فراقت از تحصیل پست بشه چطور میشه استفاده از معافیت تحصیلی رو مشخص کرد؟

با تشکر

majidkorg
16-07-2013, 12:36
سلام. من اول خرداد مدارک فرستادم برا اعزام و 3 روز بعدش برگ سبزم اومد اعزام شهریور هستم لیسانس...برگه سفید الان باید اومده باشه یا نه ؟ که برم از پلیس 10 بگیرم

gorsara
16-07-2013, 13:33
سلام ...ببخشید من اگر اوایل شهریور دفترچه را پست کنم کی اعزام می شوم...من دانشجوی کارشناسی دانشگاه علم و صنعت هستم با معدل 14.65 ...می خواستم برای امریه خاتم اقدام کنم ...به سایتش رفتم و همه شرایتش را داشتم ....در ضمن 15 ماه بسیج فعال هستم ....بسیج تکمیلی هم از 9مرداد شروع میشه دورش... می خواستم ببینم می تونم خاتم پذیرش بگیرم ؟ ...اشنا حتما باید تو خاتم داشته باشیم یا اشنا تو سپاه استانمون کافیه؟...ممنون میشم اگه جواب بدین..

LoveLIfe
16-07-2013, 15:03
آقا مگه چکارتون میکنن که ایقد شاکی هستی؟
لطفا یه مقدار توضیح بدین که اگه یه وقت گفتن بیا سرباز ما شو ما هم یه جوری بپیچونیم
دمت گرم
پست زیاد هست ، وقتش معلوم نیست ! یه سری بدبخت ها رو می فرست لشگر زرهی قم و ... ( از کرمان بدتر ، 260 تا حدودا برجک داره ، ببین چه جهنمیه اونم تو قم )

نمایندگی ولی فقیه که بهترین جابرای خدمته .:n29:
ما تو پادگانمون به ساختمان نمایندگی میگیم معبد عامون:n02::n04:

داداش بهترین جا هست ، ولی نمایندگی ها ، نه ستاد اصلی که آخر پیروزی تو خیابان حبیبی هست
تو پادگان ها بهترین جاها عقیدتی و نمایندگی ولی فقیه هست ولی نه تو خود ستاد اصلی !

nhybgtvfr
16-07-2013, 15:17
سلام
من 30/4/92 فارغ التحصیل میشم و میخوام بلافاصله دفترچه رو پست کنم،به نظر شما تاریخ اعزامم کی میشه؟
اگه 1/8/92 بخوره،میشه با درخواست تعجیل به 1/6/92 موکول بشه؟

microsof
16-07-2013, 16:55
سلام
من 30/4/92 فارغ التحصیل میشم و میخوام بلافاصله دفترچه رو پست کنم،به نظر شما تاریخ اعزامم کی میشه؟
اگه 1/8/92 بخوره،میشه با درخواست تعجیل به 1/6/92 موکول بشه؟

بله دوست گرامی...
با توجه به کمبود سرباز شاید بدون درخواست تعجیل اعزامتون برج 6 بشه ...

amirdashti
16-07-2013, 18:55
دوستان قضیه این بخش نامه جدید ابلاغی به دانشگاه ها چیست؟

microsof
16-07-2013, 19:04
دوستان قضیه این بخش نامه جدید ابلاغی به دانشگاه ها چیست؟

فکر نمیکنم با خوندن بخش نامه ابهامی وجود داشته باشه ... ( کسانی که میخوان از کسر خدمت محققین استفاده کنن بخوننش )
ممنون بابت اطلاع رسونیتون.

amirdashti
16-07-2013, 19:09
فکر نمیکنم با خوندن بخش نامه ابهامی وجود داشته باشه ... ( کسانی که میخوان از کسر خدمت محققین استفاده کنن بخوننش )
ممنون بابت اطلاع رسونیتون.
منظور از مبادی زیربط چیه؟

hossein019940
16-07-2013, 19:38
دوستان یه سوال من پدرم مهرش صافیده شده طبق گفته پزشک و کار زیاد هم نباید بکنه تک پسر هم هستم پدرم 50 سال هست چون تو خود سایت نظام وظیفه زده بود که زیر 59 سال هم معاف میشن اگر مریض باشن من میتونم معافیت بگیرم؟

microsof
16-07-2013, 19:43
منظور از مبادی زیربط چیه؟

برادر اینو باید انجمن ادبیات مطرح کنی ///.
اما در اینجا منظورش دانشگاه ها و مراکزی هست که ابلاغیه رو منتشر کردن .
ذیربط = مربوطه
مبادی =آشکار کردن . و ..

microsof
16-07-2013, 19:54
دوستان یه سوال من پدرم مهرش صافیده شده طبق گفته پزشک و کار زیاد هم نباید بکنه تک پسر هم هستم پدرم 50 سال هست چون تو خود سایت نظام وظیفه زده بود که زیر 59 سال هم معاف میشن اگر مریض باشن من میتونم معافیت بگیرم؟

بار ها گفته شده ملاک تشخیص دهنده نیازمند بودن پدر به مراقب کمیسیون ناجا هست و لا غیر ...
در صورتی میتونید معافیت دائم بگیرید که کمیسیون توی نامه شما قید کنه : نامبرده بنا به تشخیص شورای پزشکی ناجا قادر به اداره امور خود نمی باشد + 3 تا مهر و امضا .
دقت کنید : قادر به اداره امور خود ...
امیدورام پدر شما توی این سن وضعیتش طوری نباشه که نتونه به اموراتش رسیدگی کنه .
همچنین شما هم بتونید از طریق دیگه ای معاف شید یا کسر خدمت دریافت کنید .

hossein019940
16-07-2013, 20:27
کسر خدمت رو چون بسیج هستم هر سال 30 روز بهمون میده راحت میتونم 4 ماه رو بگیرم یا بیشتر من میخوام معاف بشم
آخه یکی از دوستام سینوزیت داشت معافیت گرفت

Alireza.M67
16-07-2013, 21:00
سلام...
دوستان میشه لطف کنید بگید این واکسن های مننژیت و دوگانه رو باید کجا برم بزنم ؟
خونمون ابتدای پاسدارانه، اگه مرکزی این نزدیکی هست ممنون میشم معرفی کنید اگه نمیشناسید، یه جایی که میشناسید رو بگید.
ممنون

Re zA
16-07-2013, 21:57
سلام...
دوستان میشه لطف کنید بگید این واکسن های مننژیت و دوگانه رو باید کجا برم بزنم ؟
خونمون ابتدای پاسدارانه، اگه مرکزی این نزدیکی هست ممنون میشم معرفی کنید اگه نمیشناسید، یه جایی که میشناسید رو بگید.
ممنون

من خودم شریعتی نرسیده به تجریش مرکز بهداشت رفتم بد نبود سریع زد
البته یادم نیست روزهای زوج بود یا روزهای فرد

amir_ata_21
17-07-2013, 00:22
فقط ارتش برای کسانی که هم امریه دارن+ تکمیلی دوره ی آموزشی را حذف می کنه:n05:

kont-atus
17-07-2013, 05:28
سلام دوستان
خواهش میکنم به این سوال من جواب بدید چون واقعا برام مهم و حیاتیه..
من حدود ۶ سال پیش بنا به دلایلی مجبور شدم بعد از یک سال خدمت در نیروی انتظامی از خدمت فرار کنم. مشکلاتی که توی این سالها داشتم اونقدر زیاد بود و هست که امکان برگشتن و ادامه ی خدمت رو نداشتم ولی این مشکلات با همه ی بزرگیشون در قوانین این مملکت باعث معافی نمیشن!!!!!!!
در حال حاضر ۳۰ سال سن دارم و واقعا شرایط بدی رو پشت سر میگذارم.. نداشتن کارت پایان خدمت توی این مدت زندگیم رو از قبل هم بدتر کرد و کاملا اون رو فلج کرد..
اخیرا متوجه شدم قانونی هست که با اهدای عضوی مثل کلیه میتونید معافیت بگیرید.. شاید به نظر شما احمقانه بیاد اما شما از زندگی من خبر ندارید و نمیدونید چه مشکلاتی دارم که حاضرم یک کلیه اهدا کنم اما کارت معافیت بگیرم. شک نکنید اگر شرایطش رو داشتم حتما برمیگشتم و به این خدمت لعنتی پایان میدادم.. اما به هیچ وجه برام امکان پذیر نیست.
سوالی که دارم اینه: این قانون آیا شامل حال فراری ها هم میشه؟ یعنی من میتونم برم یه کلیه اهدا کنم و بعد به محل ترک خدمت برگردم و کارهای معافیت رو انجام بدم؟ اگر امکانش برای فراری ها هم هست لطفا لطفا لطفا بهم کمک کنید تا بدونم چه کارهایی باید انجام بدم.. ممنون از راهنمایی شما

momech
17-07-2013, 08:53
سلام دوستان
من حدود ۶ سال پیش بنا به دلایلی مجبور شدم بعد از یک سال خدمت در نیروی انتظامی از خدمت فرار کنم. مشکلاتی که توی این سالها داشتم اونقدر زیاد بود و هست که امکان برگشتن و ادامه ی خدمت رو نداشتم ولی این مشکلات با همه ی بزرگیشون در قوانین این مملکت باعث معافی نمیشن!!!!!!!
در حال حاضر ۳۰ سال سن دارم و واقعا شرایط بدی رو پشت سر میگذارم.. نداشتن کارت پایان خدمت توی این مدت زندگیم رو از قبل هم بدتر کرد و کاملا اون رو فلج کرد..
اخیرا متوجه شدم قانونی هست که با اهدای عضوی مثل کلیه میتونید معافیت بگیرید.. شاید به نظر شما احمقانه بیاد اما شما از زندگی من خبر ندارید و نمیدونید چه مشکلاتی دارم که حاضرم یک کلیه اهدا کنم اما کارت معافیت بگیرم. شک نکنید اگر شرایطش رو داشتم حتما برمیگشتم و به این خدمت لعنتی پایان میدادم.. اما به هیچ وجه برام امکان پذیر نیست.
سوالی که دارم اینه: این قانون آیا شامل حال فراری ها هم میشه؟ یعنی من میتونم برم یه کلیه اهدا کنم و بعد به محل ترک خدمت برگردم و کارهای معافیت رو انجام بدم؟ اگر امکانش برای فراری ها هم هست لطفا لطفا لطفا بهم کمک کنید تا بدونم چه کارهایی باید انجام بدم.. ممنون از راهنمایی شما

با سلام
اخیرا اعلام شد که سربازان فراری که خودشون رو تا پایان شهریور معرفی کنن بخشیده میشن و فقط باید مدت باقیمانده خدمتشون که مبتاش همون مدت زمان فرار هست رو طی کنن که چون زمان شما احتمالا خدمت 18 ماه بوده شما فقط کافیه 6ماه دیگه خدمت کنیین!! این بهترین راه برای شماست، بنظر من 6 ماه خدمت به جای یک کلیه واقعا ارزشش رو داره! حالا مشکل ادم هرچی هم میخواد باشه!

nhybgtvfr
17-07-2013, 10:29
ممنونم از اینکه جواب دادید
خدا کنه 1/6 اعزام بشم،دوست دارم زودتر برم خیالم راحت بشه،از بس در مورد آموزشی و خدمت (خوب و بد)شنیدم دیگه میخوام برم و از نزدیک خودم تجربه کنم
البته یه خوبی که هست اینه که بعد از آموزشی میفتم شهر خودم،چون شرایط دارم،واسه همین یه خرده استرسم کمتر میشه
راستی یه سئوال دیگه:
1-من ساکن مشهدم،واسه اعزام آموزشی چه جاهایی (چه شهرهایی)ممکنه بیفتم(آیا هر شهری احتمال داره ؟یا نه،مثلا واسه مشهدی ها ،شهرهای خاصی باید برن؟!!)
2-به چه ارگان هایی (ارتش،نیروانتظامی،راهنمای رانندگی...)احتمال اینکه بیفتم بیشتره؟
در ضمن من با لیسانس کامپیوتر اعزام میشم
متشکرم:»

Sha7ab
17-07-2013, 11:11
سلام دوستان

معافیت پزشکی رو با هر شرایطی میشه گرفت. حتی اگه فراری باشی

microsof
17-07-2013, 14:02
لازم‌الاجرا بودن مصوبه جدید کسرخدمت‌ها

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح گفت: مصوبه کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری والدین برای متولدان تا پایان سال 72 و قبل از آن لازم‌الاجراست و در صورت عدم اجرای آن، با متخلفان برخورد می‌شود.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: برابر مصوبه‌ای که به تمام دستگاه‌های مرتبط با نیروهای مسلح ابلاغ شد، متولدان سال 72 و قبل از آن که وارد غیبت نشده و والدینشان نیز دارای سابقه جانبازی، رزمندگی و ایثارگری باشند، می‌توانند از کسری خدمت‌های مربوط به آن استفاده کنند.
وی درباره برخی اظهارات مطرح شده از سوی متقاضیان بهره‌مندی از این کسر خدمت‌ها مبنی بر اجرانشدن این مصوبه گفت: این مصوبه برای متولدان تا پایان سال 72 و قبل از آن لازم‌الاجراست و در صورتی که از اجرا نکردن آن از سوی دستگاه‌های مختلف باخبر شویم، برخورد می‌کنیم.
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه ممکن بود تا 15 روز پیش این مصوبه در برخی از یگان‌ها و رده‌ها اجرا نشود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در نظارت‌های میدانی که انجام داده‌ایم، تقریبا می‌توان گفت که دیگر موردی نیست که از این مصوبه بی‌اطلاع باشد یا آن را اجرا نکند.
کمالی با تاکید بر اینکه با این وجود با یگان‌های متخلف که نسبت به اجرای این مصوبه سرپیچی کنند، برخورد می‌کنیم گفت: مشمولان در صورت روبروشدن با چنین مسئله‌ای، می‌توانند آن را به سازمان وظیفه‌عمومی یا ستادهای ارتش، وزارت دفاع، سپاه پاسداران و ناجا اطلاع دهند.
وی همچنین افزود: با ستادکل نیروهای مسلح نیز می‌توان به شکل مکاتبه‌ای این موضوع را مطرح کرد،‌ اما باید توجه داشت که متقاضیان حتما باید علاوه بر ذکر محل خدمت، آدرس و تلفن دقیقی نیز از خود ثبت کنند تا بتوانیم آن را پیگیری کنیم.
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح پیش از این در گفت‌وگو با ایسنا درباره شرایط بهره‌مندی از این کسر خدمت گفته بود: واجدان شرایط خود در سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند، گروه اول افرادی هستند که هم‌اکنون مشغول خدمت انجام سربازی هستند که این افراد باید به یگان خدمتی والدینشان یا دیگر نهادها و سازمان‌های مربوطه مراجعه و پس از اخذ مدارک مربوط به سوابق ایثارگری آنان، این مدارک را به یگان خدمتی خود داده و از کسر خدمت‌ها بهره‌مند شوند.
وی، گروه دوم را آن دسته از افرادی برشمرد که دفترچه اعزام خود را دریافت کرده و باید برای انجام خدمت سربازی اعزام شوند که این افراد باید با مراجعه به یگان محل خدمتی والدین یا دیگر سازمان‌ها و نهادهای مربوطه، مدارک مربوط به سوابق ایثارگری را گرفته و هنگام اعزام به خدمت، به یگان محل خدمتشان تحویل دهند.
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به دسته سوم واجدان شرایط بهره‌مندی از کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری نیز به ایسنا گفت: این دسته از افراد نیازی نیست فعلا دست به اقدامی بزنند و باید صبر کنند تا هر زمانی که موقع اعزامشان فرا رسید، به یگان محل خدمت والدین یا دیگر نهادها و سازمان‌های مربوطه مراجعه و پس از اخذ مدارک، به هنگام دریافت دفترچه اعزام خدمت، آن را به دفاتر پلیس +10 تحویل دهند.

کمالی از این دسته از افراد خواست از هم‌اکنون به دفاتر پلیس +10 مراجعه نکنند و در زمان مقرر که قصد اعزام به سربازی را داشتند، این مدارک را به دفاتر پلیس +10 تحویل دهند.

به گفته وی، آن دسته از افرادی که مدارک مربوط به سوابق رزمندگی، جانبازی و آزادگی والدینشان را اخذ کرده‌اند، می‌توانند در زمان لازم و با توجه به وضعیتی که در آن قرار دارند، از آن استفاده کنند.
کمالی افزود: با اجرای این مصوبه، دیگر شرط ثبت کسرخدمت تا پایان سال 90 برای متولدان سال‌های 72 و قبل از آن لحاظ نخواهد شد و شرط مهم این است که آنان وارد غیبت نشده‌ باشند.

ایـــــسنا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پلیس+10 که ثبت نمیکنه!
پادگان هم که برگ کسری رو بدون برگ سبز کسری دار قبول نمیکنه!
نظام وظیفه هم که میگه باید تهران تایید کنه!.

همچنین میزان کسر خدمت ها به این صورت هست :
نحوه محاسبه كسرخدمت هاي ايثارگري سال 90 و قبل آن محاسبه كسرخدمت هاي ايثارگري مربوط به سال 90 كه از سوي ستاد كل نيروهاي مسلح در سال جاري تمديد گرديد ، برابر مقررات ابلاغي سال 90 مي باشد ، بر همين اساس والدين مشمولان واجد شرايط كسرخدمت با توجه به نوع سابقه ايثارگري (جبهه ، جانبازي ، اسارت) ، براي اخذ گواهي مربوط مي بايست به يگان خدمتي خود در نيروهاي مسلح و يا بنياد شهيد و امور ايثارگران مراجعه نمايند.
لازم به ذكر است : حداكثر ميزان كسرخدمت بواسط جانبازي والدين 8 ماه بوده كه به نحو ذيل محاسبه مي شود:
5 تا 10 درصد 2 ماه كسرخدمت
11تا15 درصد 4 ماه كسرخدمت
16 تا20 درصد 5 ماه كسرخدمت
21 تا 24 درصد 8 ماه كسرخدمت
اين اطلاعيه در خصوص كسرخدمت فرزندان رزمندگان مي افزايد: حداكثر ميزان كسرخدمت مربوط به سابقه حضور در جبهه 9ماه بوده كه محايپسبه آن شرح ذيل مي باشد:
6 تا 8 ماه سابقه جبهه 2 ماه كسرخدمت
9تا 11 ماه سابقه جبهه 3 ماه كسرخدمت
12تا14ماه سابقه جبهه 4 ماه كسرخدمت
15تا 17ماه 5 ماه كسرخدمت
18تا20 ماه 6ماه ماه كسرخدمت
21تا 23 ماه 7 ماه كسرخدمت
24تا26ماه 8 ماه كسرخدمت
27تا29 ماه 9 ماه كسرخدمت
گفتني است ، آزادگاني كه مدت اسارت آنان كمتر از 24 ماه باشد به ازاي يكسال ، 6 ماه كسرخدمت به فرزند آنان تعلق مي گيرد و درصورتيكه مدت اسارت كمتر از يكسال باشد ، شامل مقررات كسرخدمت نخواهد بود.

نظام وظیفه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Soroush-S
17-07-2013, 14:30
اين اطلاعيه در خصوص كسرخدمت فرزندان رزمندگان مي افزايد: حداكثر ميزان كسرخدمت مربوط به سابقه حضور در جبهه 9ماه بوده كه محايپسبه آن شرح ذيل مي باشد:
6 تا 8 ماه سابقه جبهه 2 ماه كسرخدمت
9تا 11 ماه سابقه جبهه 3 ماه كسرخدمت
12تا14ماه سابقه جبهه 4 ماه كسرخدمت
15تا 17ماه 5 ماه كسرخدمت
18تا20 ماه 6ماه ماه كسرخدمت
21تا 23 ماه 7 ماه كسرخدمت
24تا26ماه 8 ماه كسرخدمت
27تا29 ماه 9 ماه كسرخدمت
عجب!!!!!
یعنی امثال پدر من که کمتر از 6 ماه سابقه جبهه دارن به حساب نمیان!!!!!!!
والا این کارت ایثار که هیچ استفاده ای برای ما نداشته - 500 هزارتومن وام هم نتونستیم با اون بگیریم . گفتم حداقل از سربازی ما کم میکنن که اونم منتفی شده:n27:

lotin
17-07-2013, 15:28
سلام دوستان.کسی جوابمو نداد مجبور شدم پستو دوباره بزارم میدونم تخلف کردم ولی خیلی جوابش حیاتیه.یه سوال داشتم از محضر استادان گرامی.من سرباز ارتش هستم نیروی زمینی و پدرم هم نظامی هستن و بازنشسته.پدرم حدود 600 روز جبهه دارن و من هم به دلیل غیبت 3 ماه اضاف سنواتی دارم.آیا راهی هست که بشه من هم از کسری خدمت استفاده کنم؟اعزامی 12/91 هستم.حاضرم هرکاری انجام بدم مثلا با پول...فقط راهشو نمیدونم لطفا هرکی هرچی به ذهنش میرسه که واقعا میتونه کمکم کنه دریغ نکنه...ممنون از لطف همتون

microsof
17-07-2013, 15:42
سلام دوستان.کسی جوابمو نداد مجبور شدم پستو دوباره بزارم میدونم تخلف کردم ولی خیلی جوابش حیاتیه.یه سوال داشتم از محضر استادان گرامی.من سرباز ارتش هستم نیروی زمینی و پدرم هم نظامی هستن و بازنشسته.پدرم حدود 600 روز جبهه دارن و من هم به دلیل غیبت 3 ماه اضاف سنواتی دارم.آیا راهی هست که بشه من هم از کسری خدمت استفاده کنم؟اعزامی 12/91 هستم.حاضرم هرکاری انجام بدم مثلا با پول...فقط راهشو نمیدونم لطفا هرکی هرچی به ذهنش میرسه که واقعا میتونه کمکم کنه دریغ نکنه...ممنون از لطف همتون

سلام...
دوست گرامی خبری رو که بالا قرار دادم مربوط به همین امروزه ... سردار کمالی از همون روزی که این قانون دوباره برگشته گفته فقط کسانی میتونن از این کسری استفاده کنند که اضاف سنواتی یا همون دفترچه ای نداشته باشن ... شما اگر تا تاریخ 3/3 /91 دفترچه رو پست کرده بودید اضاف نداشتید ...
من خودم کسری رو گرفتم پادگان میگه باید برگ سبزی بیاری که کسری درش ثبت شده باشه ... اونوقت شما چطوری میخوای توی سیستم نظام وظیفه کسری ثبت کنی با توجه به غیبتی که داری؟
فکر نمیکنم راهی باشه فعلا...

Ata Assassin
17-07-2013, 15:56
سلام.امکانش هست یکی اموزشیش تو ارتش باشه بعد تموم شدنش یگانشو بندازه سپاه؟تا جاییکه من میدونستم غیر ممکن بود ولی تو همین پست دیدم یکی پرسیده بود و گفته شده بود که میشه.اگه امکان این کار وجود داره لطفا شرایطش رو هم توضیح بدید.

SNOW PATROL
17-07-2013, 16:13
سلام.امکانش هست یکی اموزشیش تو ارتش باشه بعد تموم شدنش یگانشو بندازه سپاه؟تا جاییکه من میدونستم غیر ممکن بود ولی تو همین پست دیدم یکی پرسیده بود و گفته شده بود که میشه.اگه امکان این کار وجود داره لطفا شرایطش رو هم توضیح بدید.

فقط با دستور مستقیم فرماندهی کل قوا ( رهبــری ) یا فرماندهی ستاد مشترک نیروهای مسلح ( سرلشکر فیروز ابادی ) و لاغیر...

Sha7ab
17-07-2013, 16:55
فقط با دستور مستقیم فرماندهی کل قوا ( رهبــری ) یا فرماندهی ستاد مشترک نیروهای مسلح ( سرلشکر فیروز ابادی ) و لاغیر...

در چه صورت ممکنه همچین دستوری بدن؟ آیا بریم بیت رهبری و صحبت کنیم ممکنه همچین دستوری بدن؟

SNOW PATROL
17-07-2013, 17:03
در چه صورت ممکنه همچین دستوری بدن؟ آیا بریم بیت رهبری و صحبت کنیم ممکنه همچین دستوری بدن؟

نه عزیز من فقط با بند پ در حد ...

در شرایط عادی این موضوع غیر ممکن است

لطفا موضوع رو ادامه ندهید...

silenius
17-07-2013, 18:19
دوستان ميگن كساني كه غيبت داشتن اگه تا آخر شهريور دفترچه پست كنند غيبتشون بخشيده ميشه.

microsof
17-07-2013, 19:09
دوستان ميگن كساني كه غيبت داشتن اگه تا آخر شهريور دفترچه پست كنند غيبتشون بخشيده ميشه آره ؟ من به خاطر بيماري اقدام به معافي پزشكي كردم اما معاف نشدم . حالا هم غيبت خوردم . چكار كنم به نظر شما ؟ روشي هست كه من بتونم غيبتم رو از بين ببرم ؟ مي خوام امريه يا پذيرش بگيرم به خاطر غيبت نمي تونم حتي از دوره تكميلي هم نمي تونم به خاطر غيبت استفاده كنم . لطفا كمك كنيد عزيزان .

سلام.
قضیه بخشیده شدن غیبت مربوط به کسانی هست که تا سال 86 از خدمت فرار کردن ... حتی شامل افرادی که سال 87 هم از خدمت فرار کردن نمیشه.
در حقیقت میخوان آدرس و محل سکونت و مشخصات این افراد رو بدست بیارن :دی راحت تر پیگیر بشن اگر کار به جای باریک بکشه . . .
اضافه خدمت سنواتی هم که بعد از 3/3/91 تا امروز بخشیده نشده ...
به امید خدا اگر بخشیده شد در اولین فرصت ممکن دفترچه رو پست کنید یا همین الان پست کنید اگر اضاف سنواتی در آینده بخشیده شد شامل حال شما هم میشه

silenius
17-07-2013, 19:28
سلام.
قضیه بخشیده شدن غیبت مربوط به کسانی هست که تا سال 86 از خدمت فرار کردن ... حتی شامل افرادی که سال 87 هم از خدمت فرار کردن نمیشه.
در حقیقت میخوان آدرس و محل سکونت و مشخصات این افراد رو بدست بیارن :دی راحت تر پیگیر بشن اگر کار به جای باریک بکشه . . .
اضافه خدمت سنواتی هم که بعد از 3/3/91 تا امروز بخشیده نشده ...
به امید خدا اگر بخشیده شد در اولین فرصت ممکن دفترچه رو پست کنید یا همین الان پست کنید اگر اضاف سنواتی در آینده بخشیده شد شامل حال شما هم میشه

يعني آخرين باري كه اضافه خدمت ها بخشيده شد ماه 3 سال 91 بوده ؟

Pami
17-07-2013, 20:17
يعني آخرين باري كه اضافه خدمت ها بخشيده شد ماه 3 سال 91 بوده ؟ آقا يعني احتمال داره بخشيده بشه اضاف خدمت من در طول سال جاري ؟ من نمي‌تونم پرونده پزشكي ببرم بگم مريض بودم براي من غيبت نزنيد ؟ چون سه سال پرونده دارم تحت درمان بودم

دو تا مناسبت داریم که ممکنه از طرف رهبری بخشش اضافه خدمت صادر بشه ، عید فطر و 22 بهمن
بهتره صبر کنید

s-james
17-07-2013, 21:01
سلام به همگي
بنده تيرماه 90 رفتم خدمت، اما حدودا اواسط مهرماه همون سال به علت ...يت محض و همچنين قبولي در كارشناسي ارشد رفتم دانشگاه، مي خواستم بدونم
1- الان دقيقا چند ماه بايد خدمت كنم
2- آموزشيم هم وليعصر تبريز بود، الان من ميوفتم همون وليعصر يا جاي ديگه؟
3- چند هفته بايد برم آموزشي؟ ( البته اون زمان خدمت كرده ها سه هفته و نيم ميومدن آموزشي، مي خواستم بدونم شرايط فرق كرده يا نه )
4- الان چند درصد كارشناسي ارشدها بعد از تقسيم ميوفتن استان خودشون؟ (اون زمان بالاي 90 درصد بود)
من 60-70 صفحه قبل رو مطالعه كردم ولي جواب سوالم رو پيدا نكردم
ممنون ميشم جواب بدين
آقا پس چرا كسي جواب نميده!!!!!

LoveLIfe
17-07-2013, 21:49
سلام دوستان

سلام
شما الان باید 6 ماه خدمت کنی ، ولی نیاز به اهدا نیست ! می تونی کلیه خودتو بفروشی و معاف بشی

Shr776
17-07-2013, 22:42
فقط ارتش برای کسانی که هم امریه دارن+ تکمیلی دوره ی آموزشی را حذف می کنه:n05:
یعنی اگه من امریه نفت قبول شم میتونم آموزشی نرم اگه تکمیلی داشته باشه؟بعضیا میگن نمیشه

kont-atus
18-07-2013, 07:09
ممنون از جواب.. روند کار به چه صورته؟ یعنی اگه یکی از کلیه هام رو اهدا کنم یا بفروشم بعدش باید کجا برم؟ آیا مطمئن هستید به اینصورت معاف میشم حتی با وجود اینکه فراری هستم؟ دیگه دادگاه نظامی و این حرفا تشکیل نمیشه؟ کارت رو بهم میدن؟

+ f.a.r.i
18-07-2013, 08:32
ممنون از جواب.. روند کار به چه صورته؟ یعنی اگه یکی از کلیه هام رو اهدا کنم یا بفروشم بعدش باید کجا برم؟ آیا مطمئن هستید به اینصورت معاف میشم حتی با وجود اینکه فراری هستم؟ دیگه دادگاه نظامی و این حرفا تشکیل نمیشه؟ کارت رو بهم میدن؟

داداش نکن این کارو .....:n04:

اینا به خدا کلکشونه ..... میگن اگه کلیت رو دادن اما بهتون ضرر نرسیده بود محاله معاف بشین .

nhybgtvfr
18-07-2013, 10:32
این چه حرفی بود؟!!!:n04:
یعنی حاضری به خاطر 2 سال خدمت کلیه ات رو بفروشی؟؟؟
یه کم فکرتو بکار بنداز(خدمت که چیز خیلی سختی نیست)،اومدو فردا خدای نکرده اون یکی کلیه ات از کار افتاد بعد دربه در بگرد دنبال کلیه...

nhybgtvfr
18-07-2013, 10:34
داداش نکن این کارو .....:n04:

اینا به خدا کلکشونه ..... میگن اگه کلیت رو دادن اما بهتون ضرر نرسیده بود محاله معاف بشین .

این چه حرفی بود؟!!!:n04:
یعنی حاضری به خاطر 2 سال خدمت کلیه ات رو بفروشی؟؟؟
یه کم فکرتو بکار بنداز(خدمت که چیز خیلی سختی نیست)،اومدو فردا خدای نکرده اون یکی کلیه ات از کار افتاد بعد دربه در بگرد دنبال کلیه...

aghamajid1369
18-07-2013, 10:40
سلام دوستان.
من 1 شهریور اعزامم.لیسانس هم دارم
داشتم تلاش میکردم که برم ارتش آخه فرمانده یکی از پادگان های ارتش آشنامون هست
حالا شنیدم که میگن آموزشی ارتش شده 4 ماه! ولی سپاه هنوز 2 ماه
میخواستم ببینم این درسته؟
سپاه من نه آشنا دارم نه بسیج نه هیچی
به نظرتون کدوم بهتره برای من ارتش یا سپاه؟
ممنون

mehdig20
18-07-2013, 10:52
سلام
من امروز رفتم پلیس+10 راجعبه مدارک لازم برای گرفتن معافیت پرسیدم گفتن دوباره باید دفترچه پست کنم و واکسن بزنم و معاینه بشم,میخواستم ببینم واقعا منی که نمیخوام برم خدمت هم باید واکسن بزنم و دکتر برم؟!!!

tApAtAĺK

vahidreza2007
18-07-2013, 11:09
اقا این کسری 3 ماهه ما تو سیستم ناجا هم ثبت شد و امروز که گرفتم برگه رو زده بود 90 روز کسر خدمت ( این میشه 3 ماه دیگه ؟ :n02: نکنه ماه رو 31 روزه حساب کنند :n08:)

الا ن من اینو ببرم بدم اجودانی تا تو سابقه ام ثبت کنه ؟

یه کپی هم بدم تو پرونده بزارن ؟

Sha7ab
18-07-2013, 11:09
سلام
من امروز رفتم پلیس+10 راجعبه مدارک لازم برای گرفتن معافیت پرسیدم گفتن دوباره باید دفترچه پست کنم و واکسن بزنم و معاینه بشم,میخواستم ببینم واقعا منی که نمیخوام برم خدمت هم باید واکسن بزنم و دکتر برم؟!!!

tApAtAĺK

بله باید این کارو بکنید.

سلام دوستان.
من 1 شهریور اعزامم.لیسانس هم دارم
داشتم تلاش میکردم که برم ارتش آخه فرمانده یکی از پادگان های ارتش آشنامون هست
حالا شنیدم که میگن آموزشی ارتش شده 4 ماه! ولی سپاه هنوز 2 ماه
میخواستم ببینم این درسته؟
سپاه من نه آشنا دارم نه بسیج نه هیچی
به نظرتون کدوم بهتره برای من ارتش یا سپاه؟
ممنون
برای لیسانس هم ارتش خوبه هم سپاه. احتمال زیاد خدمتتون اداری میشه. شما سعی خودت رو بکن نیرو انتظامی نیفتی.
ارتش آموزشیش دو ماهه مگه اینکه دوره کد بخوری.

aghamajid1369
18-07-2013, 11:15
برای لیسانس هم ارتش خوبه هم سپاه. احتمال زیاد خدمتتون اداری میشه. شما سعی خودت رو بکن نیرو انتظامی نیفتی.
ارتش آموزشیش دو ماهه مگه اینکه دوره کد بخوری.
ممنون.
چجوری میشه که کسی کد میخوره؟
به چیزه خاصی ربط داره؟

Mohammad King
18-07-2013, 11:50
سلام

tApAtAĺK

احتماله اینو میدن که اگر معاف نشدی برای اعزام به خدمت دیگه مشکلی نباشه

mani6606
18-07-2013, 12:09
ممنون.
چجوری میشه که کسی کد میخوره؟
به چیزه خاصی ربط داره؟

بعضی از رشته ها که ارتش به انها نیازی نداره رو کد میزنه مثلا معماری ، حسابداری و... و این که کی کد میخوره یا نه در آخر دو ماه اموزشی که امربه ها رو میدن مشخص میشه.

naser2012
18-07-2013, 12:10

معاف شدن که معاف میشی. ولی به خاطر سرباز فراری بودن احتمالا دادسرا بری ولی رای قاضی رو نمی دونم.
اتفاقا منم الان در حال خدمتم، یه مدت به سرم زد که فرار کنم. نمی تونم واقعا. گفتم حداقل می رم یه کلیمو می دم معاف می شم. رفتم پرس و جو کردم، روال قانونیش اینه که از طریق انجمن حمایت از بیماران کلیوی اقدام کنی. دولت هم 8 میلیون بهت میده. اما کسی بخواد بفروشه نمی دونم. بعدشم گفتن پروسش از آزمایش تا عمل شاید 2 ماه یا بیشتر طول بکشه. منم گفتم اگه 2 ماه غیبت کنم فراری حساب می شم و درسته با دادن کلیه معاف می شم ولی بعدش دادسرا هست. مشکل منم الان همینه می خوام بدونم کسی که فراری باشه، کلیشو اهدا کنه، اگه بره دادسرا به خاطر فرار از خدمت قاضی چه حکمی بهش میده؟ جریمه نقدی یا زندان؟ اصلا میشه زندانو خرید؟

kont-atus
18-07-2013, 12:41
معاف شدن که معاف میشی. ولی به خاطر سرباز فراری بودن احتمالا دادسرا بری ولی رای قاضی رو نمی دونم.
اتفاقا منم الان در حال خدمتم، یه مدت به سرم زد که فرار کنم. نمی تونم واقعا. گفتم حداقل می رم یه کلیمو می دم معاف می شم. رفتم پرس و جو کردم، روال قانونیش اینه که از طریق انجمن حمایت از بیماران کلیوی اقدام کنی. دولت هم 8 میلیون بهت میده. اما کسی بخواد بفروشه نمی دونم. بعدشم گفتن پروسش از آزمایش تا عمل شاید 2 ماه یا بیشتر طول بکشه. منم گفتم اگه 2 ماه غیبت کنم فراری حساب می شم و درسته با دادن کلیه معاف می شم ولی بعدش دادسرا هست. مشکل منم الان همینه می خوام بدونم کسی که فراری باشه، کلیشو اهدا کنه، اگه بره دادسرا به خاطر فرار از خدمت قاضی چه حکمی بهش میده؟ جریمه نقدی یا زندان؟ اصلا میشه زندانو خرید؟

یعنی حتما باید از طریق انجمن حمایت از بیماران کلیوی اقدام کنم؟ شنیدم خیلی طولش میدن و پول کمی هم بهت میدن ولی از طریق بازار سیاه و بیمارستان های خصوصی هم یک هفته ای عملت میکنن هم از 25 تا 50 میلیون پول میدن. حالا پولش مهم نیست میخوام بدونم اگه من کلیه م رو از طریق انجمن اهدا نکنم معاف نمیشم یعنی؟!!

naser2012
18-07-2013, 13:11
یعنی حتما باید از طریق انجمن حمایت از بیماران کلیوی اقدام کنم؟ شنیدم خیلی طولش میدن و پول کمی هم بهت میدن ولی از طریق بازار سیاه و بیمارستان های خصوصی هم یک هفته ای عملت میکنن هم از 25 تا 50 میلیون پول میدن. حالا پولش مهم نیست میخوام بدونم اگه من کلیه م رو از طریق انجمن اهدا نکنم معاف نمیشم یعنی؟!!

نه ربطی نداره که از کجا اقدام کنی. در هر صورت معاف میشی. من خودم از طریق بیمارستان بلد نیستم چطوری میشه کار کرد. البته من ساکن تهران نیستم. اگه میدونی ما رو هم راهنمایی کن.
من فقط از دادسراش نگرانم. اگه قاضی زندان بده اونوقت چی.....؟
بعدشم، آیا با 1 کلیه میشه کاملا نرمال زندگی کرد.......؟

mehdig20
18-07-2013, 13:47
بله باید این کارو بکنید.
.

ممنون از اینکه جواب دادید!
دوتا سوال دیگه داشتم,یکیش این که قبلا برای واکسن زدن و دکتر رفتن ی قسمت از دفترچه رو اونجا پر میکردن,ولی الان به من هیچ برگه ای نداد,میخواستم بدونم خود دکتر و مسئول واکسن زدن اون برگه ها رو دارن؟

و اینکه حتما باید برم پیش یکی از پزشکایی که معتمد سازمان هست؟ دیگه مثل قبل نیست که پیش هر دکتری که میخواستیم میتونستیم بریم؟
اگر اینجوریه یکی که لیست پزشکای معتمد سازمان تو کرج رو میتونه لطفا بهم بده یا اگه تو سایتی درج شده لینکشو بهم بده,تو دفتر پلیس+10 بود,من حواسم نبود یادداشت کنم!
tApAtAĺK

Mehran
18-07-2013, 14:02
(( ما فکر میکردیم شما خدمتت تموم شده ها :دی... ایشالا در مرحله اول معاف ؛ اگر نشدی هم بیشترین حد امکان کسر خدمت بیاری.))

ممنون، ممنون :n12: ایشالا برای همه... ایشالا همگیمون کارت پایان خدمتمون رو بگیریم و دیگه کاری به این تاپیک نداشته باشیم، تاپیک خاک بخوره بره پایین :biggrin:

ین دسته از افراد نیازی نیست فعلا دست به اقدامی بزنند و باید صبر کنند تا هر زمانی که موقع اعزامشان فرا رسید، به یگان محل خدمت والدین یا دیگر نهادها و سازمان‌های مربوطه مراجعه و پس از اخذ مدارک، به هنگام دریافت دفترچه اعزام خدمت، آن را به دفاتر پلیس +10 تحویل دهند.

کمالی از این دسته از افراد خواست از هم‌اکنون به دفاتر پلیس +10 مراجعه نکنند و در زمان مقرر که قصد اعزام به سربازی را داشتند، این مدارک را به دفاتر پلیس +10 تحویل دهند.

ای بابا !

چند روز پیش رفتم پلیس+10 گفت این موضوع به ما ارتباطی نداره، باید مراجعه کنی نظام وظیفه، نظام وظیفه گفت باید زمان اعزام باشه الان که فایده نداره !

قانون کسری خدمت از کی غیرفعال شده و بعد موقتا فعال شد، به نظرتون بعد از این مدت دوباره ممکنه فعالش کنن؟! حداقل سابقه ی جبهه ی پدر یه جا به درد بخوره !

با تشکر مهران...

microsof
18-07-2013, 14:18
ممنون، ممنون :n12: ایشالا برای همه... ایشالا همگیمون کارت پایان خدمتمون رو بگیریم و دیگه کاری به این تاپیک نداشته باشیم، تاپیک خاک بخوره بره پایین :biggrin:

ای بابا !

چند روز پیش رفتم پلیس+10 گفت این موضوع به ما ارتباطی نداره، باید مراجعه کنی نظام وظیفه، نظام وظیفه گفت باید زمان اعزام باشه الان که فایده نداره !

قانون کسری خدمت از کی غیرفعال شده و بعد موقتا فعال شد، به نظرتون بعد از این مدت دوباره ممکنه فعالش کنن؟! حداقل سابقه ی جبهه ی پدر یه جا به درد بخوره !

با تشکر مهران...

سلام مجدد آقا مهران.

این قانون دقیقا الان داره به درستی اجرا میشه ! چرا که شمایی که رفتی درس خوندی یا منی که سال 91 اعزام شدم و غیبت هم نداشتیم! در حقیقت از لحاظ نظام وظیفه در معافیت تحصیلی قرار داشتیم چه فرقی داشتیم با کسی که سال 90 اعزام شده؟ ... از لحاظ سنی هم برابر ...
سردار کمالی واقعا اینجا کار درستی کردن و قانون رو برای متولدین سال 72 و قبل برگردوندند ... و این دیگه لغو نمیشه .
من امروز رفتم پلیس+10 میگم این کسری ما رو ثبت کن میگه مربوط به ما نیست ... باید یگانی که کسر خدمت رو صادر کرده بفرسته تهران ثبت شه و من برگ سبز بدم به شما ...
خلاصه خدمت یه مشکلی برا ما پیش اورده ... که به این راحتی هم حل شدنی نیست :( . . . نمیدونم چرا با آدم همه جوره بازی میشه توی خدمت ...
به امید روزی که جوانان مملکت ما هم بتونن با خیال راحت درس بخونن ؛ کار کنن ؛ مسافرت برن و..
.....................
امروز دقیقا یه کارت هوشمند پایان خدمت رو زیر و رو کردم ببینم چیزی توش قید شده مثلا معاف از رزمی یا ... دیدم هیچی توش نوشته نشده ... پشتش هم نوشته : استقلال ؛ آزادی؛ جمهوری اسلامی

RIZA.R
18-07-2013, 14:40
بازهم اومدیم مرخصی اخــــــــــــــر هفته

تقریبا یک ماه اموزشی تموم شــــــــــــــــد ،،،،،،خعلی یخت گذشت ولی گذشت

مونده یک ماهِ دیگه + دو سه روز از این ور

ماه رمضون کلا رژه مژه نداریم اما در حد المپیک کمبود خواب داریم

شنیده بودم با بی خوابی طرف رو شکنجه میدن الان همین حسو دارم

24 ساعت عملا 3 ساعت میخوابیم تو کلاس ها شکنجه میشیم چشم دست ادم نسیت یهو میبینی جناب سروان بیدارت میکنه میگه تا اخر کلاس سرپا وایسا
ای خدا

کجای دنیا واسه سحری تن ماهی میدن؟؟؟؟؟:n28:

microsof
18-07-2013, 14:52

24 ساعت عملا 3 ساعت میخوابیم تو کلاس ها شکنجه میشیم چشم دست ادم نسیت یهو میبینی جناب سروان بیدارت میکنه میگه تا اخر کلاس سرپا وایسا
ای خدا

احیانا سپاه نیستی شما ؟
من توی ماه رمضون سپاه بودم از خدا مرگم رو طلب میکردم...
کلا توی آموزشی حاضر بودم یکی بیاد منو بکشه داداشم معاف شه حداقل . . .
اما آموزشی گذشت و فقط الان فکرش رو که میکنم افسردگی میگیرم :( ...
ولی دلم هوای یکی از فرماندهامون توی آموزشی کرده ... دلم میخواد الکی به یه دلیلی برم پادگان ببینمش ....
برادر معاف از پستی فراموش نشه توی آموزشی ... هر کی هم گفت کارت قرمزی با پشت دست بزن توی دهنش ... بگو فردا جای من تو میای پست بدی ؟ ... در ضمن مثل ما خلاء خدمتی هم نمیخوری برای کمیسیون
اما از اونجایی که گرفتن معاف از پستی توی آموزشی تبدیل به یه سیاست شده دیگه به همه کس نمیدن ... (مهارت خاص میطلبه :دی)

mahde1818
18-07-2013, 15:21

ای خدا

شهید هاشمی نژاد که واقعا هتل شده تنها مشکل اینه که دو هفته یه بار مرخصی می دن .برنامه سین ما این طوریه ساعت 2.20 از خواب پا می شیم میریم سحری می خوریم تا ساعت 4 نیم نماز رو می خونیم و می ریم می خوابیم از 4.30 تا 7.30 می خوابیم بعدش 7.30 تا 8 نظافت عمومی که من نظافت عمومی ندارم خوشبختانه :n02: بعد از 8.30 تا 1.30 کلاس داریم که همش تئوری هست حتی کلاس های تاکتیک عملی هم توی کلاس زیر کولر انجام میشه :n10: بعد از ساعت 2 می خوابیم تا ساعت 8 :n02: بعد هم می ریم برا افطار این شده برنامه تنبل خونه هاشمی نژاد :n26: خاموشی هم ساعت 10.30 هست ضمنا غذای پادگان توی ماه رمضون یه تحول اساسی پیدا کرده و انصافا غذاش خوبه تنها مشکل اینه که هر دو هفته یه بار مرخصی میدن تازه اونم با کلی منت می دن ضمنا استاد های ما واقعا شرایط رو درک می کنن و با کسایی که سر کلاس خوابند بد برخورد نمی کنن با شوخی و خنده طرف رو از خواب بیدارش می کنن بدون هیچ مجازاتی بعضی از استاد ها هم که کاری به کار کسایی که خوابن ندارن فقط یکی از استاد ها ی تاکتیک بود که یکی از بچه ها رو برده بود توی محوطه سینه خیز بره که با شکایت بچه ها به فرماندهی پدرش رو در اوردن :n23:

RIZA.R
18-07-2013, 20:41
شهید هاشمی نژاد که واقعا هتل شده تنها مشکل اینه که دو هفته یه بار مرخصی می دن .برنامه سین ما این طوریه ساعت 2.20 از خواب پا می شیم میریم سحری می خوریم تا ساعت 4 نیم نماز رو می خونیم و می ریم می خوابیم از 4.30 تا 7.30 می خوابیم بعدش 7.30 تا 8 نظافت عمومی که من نظافت عمومی ندارم خوشبختانه :n02: بعد از 8.30 تا 1.30 کلاس داریم که همش تئوری هست حتی کلاس های تاکتیک عملی هم توی کلاس زیر کولر انجام میشه :n10: بعد از ساعت 2 می خوابیم تا ساعت 8 :n02: بعد هم می ریم برا افطار این شده برنامه تنبل خونه هاشمی نژاد :n26: خاموشی هم ساعت 10.30 هست ضمنا غذای پادگان توی ماه رمضون یه تحول اساسی پیدا کرده و انصافا غذاش خوبه تنها مشکل اینه که هر دو هفته یه بار مرخصی میدن تازه اونم با کلی منت می دن ضمنا استاد های ما واقعا شرایط رو درک می کنن و با کسایی که سر کلاس خوابند بد برخورد نمی کنن با شوخی و خنده طرف رو از خواب بیدارش می کنن بدون هیچ مجازاتی بعضی از استاد ها هم که کاری به کار کسایی که خوابن ندارن فقط یکی از استاد ها ی تاکتیک بود که یکی از بچه ها رو برده بود توی محوطه سینه خیز بره که با شکایت بچه ها به فرماندهی پدرش رو در اوردن :n23:بابا ایول

واقعا در حالِ حالید:n02:

احیانا سپاه نیستی شما ؟
من توی ماه رمضون سپاه بودم از خدا مرگم رو طلب میکردم...
کلا توی آموزشی حاضر بودم یکی بیاد منو بکشه داداشم معاف شه حداقل . . .
اما آموزشی گذشت و فقط الان فکرش رو که میکنم افسردگی میگیرم :( ...
ولی دلم هوای یکی از فرماندهامون توی آموزشی کرده ... دلم میخواد الکی به یه دلیلی برم پادگان ببینمش ....
برادر معاف از پستی فراموش نشه توی آموزشی ... هر کی هم گفت کارت قرمزی با پشت دست بزن توی دهنش ... بگو فردا جای من تو میای پست بدی ؟ ... در ضمن مثل ما خلاء خدمتی هم نمیخوری برای کمیسیون
اما از اونجایی که گرفتن معاف از پستی توی آموزشی تبدیل به یه سیاست شده دیگه به همه کس نمیدن ... (مهارت خاص میطلبه :دی)
نه من نیروی انتظامیم

واقعا سخته،،راجه به پست هم که خوشبختانه یا بدبختانه من ارشد گروهانم و پست نمیدم کلا:n09:

ولی مسولیتش زیاده مثلا گزارش بشه روزه خواری تو اسایشگاه میشه مستقیم میرم عقیدتی :n25:

الان دارم فک میکنم بچه هایی که بهشون مرخصی ندادن تو چه حالین اونجا

خواااب،،،قدر خوابو بدونین چیز خیلی خوبیه:n27:

microsof
18-07-2013, 20:49
بابا ایول

واقعا در حالِ حالید:n02:

نه من نیروی انتظامیم

واقعا سخته،،راجه به پست هم که خوشبختانه یا بدبختانه من ارشد گروهانم و پست نمیدم کلا:n09:

ولی مسولیتش زیاده مثلا گزارش بشه روزه خواری تو اسایشگاه میشه مستقیم میرم عقیدتی :n25:

الان دارم فک میکنم بچه هایی که بهشون مرخصی ندادن تو چه حالین اونجا

خواااب،،،قدر خوابو بدونین چیز خیلی خوبیه:n27:

برادر ... منظورم از پست ؛دیزل پست یگان هست نه پست آموزشی..
به هر نحو من توضیحات رو دادم که چطوری یگان پست ندید ... خلاء هم نخورید مثل ما...
موفق باشید.

hossein019940
18-07-2013, 20:53
آقا درجه های سربازی چطوره مثلا فوق دیپلم با لیسانس؟
به نظرتون کدوم ماه بریم که بیفتیم تو سپاه یا کلا تو ارتش نریم؟

microsof
18-07-2013, 21:07

فوق دیپلم معمولا گروهبان یک یا گروهبان دو میشه...
لیسانس از استوار دو تا ستوان 3 متغیر هست . ( اینا دقیقا بستگی مستقیم و ویژه داره به نمرات تیر اندازی و لا غیر)
از اونجایی که سپاه معمولا مشمولان بسیجی رو جذب میکنه احتمال اینکه شما به صورت اتفاقی بیفتی سپاه کمه... تازه برای همون بسیجی ها هم پذیرش سپاه صد درصدی نیست.
ارتش به درجه دار خیلی بیششتر از سپاه اهمیت میده...
اصلا معلوم نیست که شما چه برجی برید میفتید نیرو انتظامی یا سپاه یا ارتش ....
یه موقع میبینی نیروی دریایی ارتش یا ... نیرو کم آورده به ستاد درخواست نیرو میده ...

hossein019940
18-07-2013, 21:11
من که خودم بسیج هستم
ولی خوب میگن سپاه بهمن و اسفند نیرو میگره این حرف درسته؟
سپاه راحت تره تا ارتش

microsof
18-07-2013, 21:24
من که خودم بسیج هستم
ولی خوب میگن سپاه بهمن و اسفند نیرو میگره این حرف درسته؟
سپاه راحت تره تا ارتش

13 ماه هست دارم توی سپاه خدمت میکنم .
اصلا کاری به نیروی انتظامی ندارم ... اما گاها پیش میاد که آواز دهل شنیدن (منظورم سپاه هست) از دور خوش است.
سپاه خوبه ... اما ارتش برای درجه دار جماعت خیلی بهتر از سپاه هست .
سپاه برای نیروی مریض و معاف از رزم و .. بد نیست اما برای نیروی سالم و به خصوص دیپلم به پایین خوب نیست.
عزیز من گرفتن نیرو که شیرو خط کردن سکه نیست ... که بگن اسفند نیرو بگیریم یا آبان ! ... یکمی معقولانه فکر کنید .

hossein019940
18-07-2013, 21:27
نگفتن یکی از دوستام تو سپاه بود بهم گفت
من نگفتم
ولی خوب یه شرایطی دارم شاید معافیت بگیرم

Re zA
18-07-2013, 22:03
سلام دوستان

عزیز دل تو میخوایی یه جاشو درست کنی میزنی کورشم میکنی !!!!!
میدونم شاید شرایط زندگیتو شرایط خدمتت اینقدر بد باشه که خیلی ها نمیتونن حتی تصورشو هم بکنن ولی این کار و نکن هرچقدر هم زندگی فوق العاده بد باشه بعد حدود یک سال خدمتت تموم میشه اگه حتی خدای نکرده کل زندگیتو هم ازدست دادی باز از صفر شروع میکنی حداقل تن سالمی داری
ولی کاری نکن تا آخر زندگیت حسرت کاری که کردی و بخوری و نتونی جبرانش کنی

Pami
18-07-2013, 23:19

خیلی از همین دوستانی که اینجا میان آرزوشونه که میفتادن ارتش تا حداقل احترام سنشون یا زحمتی که برای تحصیل کشیدن رو حفظ کنن
یه سری چیزا این وسط قاطی شده و گنگه ، نمونه اش همین هتل بودن سپاهه که به اشتباه برای یکسری دوستان جا افتاده !
الان من نمونه هاش رو میبینم که دوستانم زور زدن با کلی پارتی بازی و دوره تکمیلی رفتن و بسیج جور کردن رفتن سپاه ولی پشیمون هستن
ارتش اسمش برای بعضی ها سخته و فکر میکنن قراره اون تو دارشون بزنن ولی خیلی از کسانی که میبینین از سربازی شون خاطره تعریف میکنن ارتش بودن ، کاری نداره کافیه این دفعه کسی داره تعریف میکنه بپرسین کجا بوده
سربازی یعنی خدمت توی ارتش

LoveLIfe
19-07-2013, 00:04
خیلی از همین دوستانی که اینجا میان آرزوشونه که میفتادن ارتش تا حداقل احترام سنشون یا زحمتی که برای تحصیل کشیدن رو حفظ کنن
یه سری چیزا این وسط قاطی شده و گنگه ، نمونه اش همین هتل بودن سپاهه که به اشتباه برای یکسری دوستان جا افتاده !
الان من نمونه هاش رو میبینم که دوستانم زور زدن با کلی پارتی بازی و دوره تکمیلی رفتن و بسیج جور کردن رفتن سپاه ولی پشیمون هستن
ارتش اسمش برای بعضی ها سخته و فکر میکنن قراره اون تو دارشون بزنن ولی خیلی از کسانی که میبینین از سربازی شون خاطره تعریف میکنن ارتش بودن ، کاری نداره کافیه این دفعه کسی داره تعریف میکنه بپرسین کجا بوده
سربازی یعنی خدمت توی ارتش
تایید می شه ، الان سپاه هستم ! ولی اسمش سپاه هست ، از نیروی انتظامی بدتره

microsof
19-07-2013, 07:03
تایید می شه ، الان سپاه هستم ! ولی اسمش سپاه هست ، از نیروی انتظامی بدتره

سلام ...
منم سپاه هستم ؛ اما وضعیت پادگان ما نه اونطوری هست که شما میگی و نه طوری هست که توی ذهن جماعت جا افتاده .
نیروی انتظامی که اصلا به درجه دار و تحصیلات و ... اهمیت نمیده و این برای همه روشن هست ؛ نمونش افسران سر چهار راه و....
سپاه که برادری و برابری هست یه جا میبینی سرباز با سرهنگ شوخی های سنگینی میکنه ! یه وقت هم میبینی یه گروهبان طوری اذیتت میکنه که از زندگی سیر میشی... بعضی ها هم فکر میکنن سپاه فقط توی نماز و مراسم مذهبی شرکت کردن و سلام برادر گفتنه ... در کل سپاه برای فردی خیلی خیلی خوبه که مدرک تحصیلی فوق دیپلم به بالا داشته باشه همچنین معاف از رزم و پست هم باشه ... این طرف دیگه جایی بهتر از سپاه نمیتونه پیدا کنه خدمتش اداری هست به معنای واقعی .
اما خیلی از دوستان رو میبینم که میگن ای کاش دیپلم گرفته بودیم و رفته بودیم ارتش الان گروهبان 3 بودیم برامون هتل بود! ...

alinikaein
19-07-2013, 09:36
سلام دوستان؛

مي‌خواستم ببينم بهترين جاي نيروي انتظامي كجا هست؟ (از همه نظر)

LoveLIfe
19-07-2013, 11:06
سلام دوستان؛

پلیس 110 جای خوبی هست

imanpod
19-07-2013, 11:44
سلام دوستان؛

کار اداری داخل ستاد فرماندهی های هر شهر بعهترین جا برای خدمت در نیرو انتظامیه . اپراتور 110 از لحاظ ساعت پستی (34-14) خوبه ولی اعصاب خوردکنه و تعداد کمی هم سرباز احتیاج داره .
بقیه ی جاها هر طوری حساب کنی سخت هستن .
پلیس + 10 هم اصلا سرباز نمیگیره . چون یگان یا ارگان رسمی نیست .

saman1330
20-07-2013, 12:07
درود
من هم مشکل قلب دارم (نه خیلی خفن،یه تپش قلب ) هم اینکه بیماری ibs یعنی باید قرص ارام بخش بخورم تا بتونم غذا بخورم.
دکترم گفت می تونی بری دکتر برای معاف از رزم شدن و اینا
حالا معاف از رزم شدن چه خوبی داره؟ توی شهر خودت می افتی؟

h-blade
20-07-2013, 13:43
سلام
آیا برای خدمت در قرارگاه خاتم حتما باید از طریق خود قرارگاه پذیرش بگیریم یا ممکنه خود نظام وظیفه کسی رو بندازه خاتم بر حسب مدرکش؟؟؟؟

microsof
20-07-2013, 14:08
سلام
آیا برای خدمت در قرارگاه خاتم حتما باید از طریق خود قرارگاه پذیرش بگیریم یا ممکنه خود نظام وظیفه کسی رو بندازه خاتم بر حسب مدرکش؟؟؟؟

حتما باید از طریق قرارگاه اقدام کنید .
اما بر حسب مدرک و دانشگاه محل تحصیل شما رو در یه سری اولویت ها برای پذیرش قرار میدن ... مثلا افرادی که در دانشگاه های دولتی مثل: تهران ؛ مشهد ؛ شیراز ؛ اصفهان و... درس خوندن اولویت های ویژه ای دارن ....
در اصل مهم تر از مدرک دانشگاه محل تحصیل هست ...

microsof
20-07-2013, 15:06
سازمان وظیفه عمومی ناجا نحوه بهره‌مندی از کسرخدمت‌های جبهه و جانبازی والدین را که مربوط به سال‌های 88 و 89 است، اعلام کرد.

به گزارش سرویس «انتظامی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برابر ابلاغ جدید ستاد کل نیروهای مسلح، مشمولان دارای گواهی کسرخدمت به تاریخ 88 و 89 (کسرخدمت اخذ شده برابر مقررات سال 88) چنانچه کسرخدمت خود را تا 24 آبان ماه 90 از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+10 ثبت کرده یا تاییدیه کسرخدمت آنان تا این تاریخ در سامانه وظیفه عمومی به ثبت رسیده باشد، تنها در صورتیکه تا پایان سال 90 به خدمت وظیفه عمومی اعزام شده باشند، می‌توانند از گواهی کسرخدمت مربوط به سال‌های مذکور استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، این مصوبه شامل حال افرادیست که گواهی کسر خدمت خود را برابر مقررات سال 89 اخذ کرده‌اند و سایر مشمولان متولد سال 72 و قبل از آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که فاقد غیبت هستند همچنان می‌توانند گواهی کسرخدمت مربوط به ایثارگری والدین خود را تا زمانی که وارد غیب نشده‌اند دریافت کنند.

Behrang_sh
20-07-2013, 17:40
سلام ...
منم سپاه هستم ؛ اما وضعیت پادگان ما نه اونطوری هست که شما میگی و نه طوری هست که توی ذهن جماعت جا افتاده .
نیروی انتظامی که اصلا به درجه دار و تحصیلات و ... اهمیت نمیده و این برای همه روشن هست ؛ نمونش افسران سر چهار راه و....
سپاه که برادری و برابری هست یه جا میبینی سرباز با سرهنگ شوخی های سنگینی میکنه ! یه وقت هم میبینی یه گروهبان طوری اذیتت میکنه که از زندگی سیر میشی... بعضی ها هم فکر میکنن سپاه فقط توی نماز و مراسم مذهبی شرکت کردن و سلام برادر گفتنه ... در کل سپاه برای فردی خیلی خیلی خوبه که مدرک تحصیلی فوق دیپلم به بالا داشته باشه همچنین معاف از رزم و پست هم باشه ... این طرف دیگه جایی بهتر از سپاه نمیتونه پیدا کنه خدمتش اداری هست به معنای واقعی .
اما خیلی از دوستان رو میبینم که میگن ای کاش دیپلم گرفته بودیم و رفته بودیم ارتش الان گروهبان 3 بودیم برامون هتل بود! ...

من خودم الان دارم تو سپاه خدمت میکنم
تا حدودی این صحبت ها تایید میشه
با درجه لیسانس به صورت 24-24 دارم شیفت میزنم (خیلی بده که خونت با پادگان نیم ساعت فاصله داره و بعد شب باید تو پادگان بخوابی و پست بدی)
تو اینجا کوچکترین احترامی به درجه دار نمیذارن!
یه جاش یه سرباز صفر زیر باد کولر تو دفتره و پست نمیده! یه جاشم یه استوار(لیسانس) تو بخش خدمات زباله ها رو جمع میکنه!
من خودم به شخصه با این اوضاعی که برام درست شده ترجیح میدادم تو ارتش باشم نه تو این جهنم دره
در ضمن آواز دهل شنیدن از دور خوش است
موفق و پیروز باشید

Hossein_128
20-07-2013, 18:20
سلام دوستان. ببخشید اگر سوالاتم تکراریه

میخواستم بپرسم برای درخواست سرباز معلمی باید کی و به کجا مراجعه کرد؟؟

مثلا اگر من لیسانسم رو گرفتم میتونم درخواست بدم؟؟

مدرک، لیسانس باید باشه یا بالاتر؟؟

بعد رشته هم براشون مهمه؟؟

حتما توی شهرستان باید خدمت کنی دیگه درسته؟

ممنون میشم کمک کنید

microsof
21-07-2013, 15:52
سلام دوستان. ببخشید اگر سوالاتم تکراریه

میخواستم بپرسم برای درخواست سرباز معلمی باید کی و به کجا مراجعه کرد؟؟

مثلا اگر من لیسانسم رو گرفتم میتونم درخواست بدم؟؟

مدرک، لیسانس باید باشه یا بالاتر؟؟

بعد رشته هم براشون مهمه؟؟

حتما توی شهرستان باید خدمت کنی دیگه درسته؟

ممنون میشم کمک کنید

این پست رو مطالعه کنید :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

معمولا شهر های بزرگ یا سرباز معلم نمیگیرن یا خیلی کم ...
محل خدمت رو آموزش و پرورش مشخص میکنه .

pooyaabi
21-07-2013, 18:20
سلام
چندتا سوال لطفا جواب بدید
از کسایی که تازه دفترچه پست کردن یا خبر دارن کسی میتونه بگه در حال حاضر چه مدت بعد پست دفترچه اعزام میشم ؟
من میخوام حتما اول آبان اعزام بشم
مشکلاتی که هست اینه که
الان مدرکم دستم نیست باید برم دانشگاه بگیرم
و از جبهه بابام بهم کسری میخوره که باید بریم ارومیه اونم نامشو بگیریم

واسه ثبت کسری همین جبهه قبل از پست دفترچه هم میشه اقدام کرد ؟ شنیدم باید بری آموزشی بعد از اونجا نامه بگیری واسه پادگان محل خدمت پدر؟

تا کی اگه مدارک رو بدم به +10 اول آبان اعزام میشم ؟

sadeghi1111111
21-07-2013, 19:12
با سلام خدمت همه ی دوستان.کسی میدونه برای گرفتن معافیت از رزم چشم ضعیف،مجموع نمرات دو چشم باید چند باشه؟(مدرک فوق لیسانس)(چشام نزدیک بینه و کمی هم آستیگمات دارم) و این که نمره استیگمات اضافه میشه به نمره نزدیک بینی؟؟؟پیشاپیش ممنونم از جواب دهنده

Sha7ab
21-07-2013, 19:13
سلام
چندتا سوال لطفا جواب بدید
از کسایی که تازه دفترچه پست کردن یا خبر دارن کسی میتونه بگه در حال حاضر چه مدت بعد پست دفترچه اعزام میشم ؟
من میخوام حتما اول آبان اعزام بشم
مشکلاتی که هست اینه که
الان مدرکم دستم نیست باید برم دانشگاه بگیرم
و از جبهه بابام بهم کسری میخوره که باید بریم ارومیه اونم نامشو بگیریم

واسه ثبت کسری همین جبهه قبل از پست دفترچه هم میشه اقدام کرد ؟ شنیدم باید بری آموزشی بعد از اونجا نامه بگیری واسه پادگان محل خدمت پدر؟

تا کی اگه مدارک رو بدم به +10 اول آبان اعزام میشم ؟

شما اگه میخوای برج 8 اعزام بشی اواخر برج 5 دفترچه پست کن.
در مورد کسری هم وقتی رفتی توی یگان بهت نامه میدن و میری کسریتو میاری. اصلا نگران نباش این کسری رو شما داری و از بین نمیره.

microsof
21-07-2013, 19:34
با سلام خدمت همه ی دوستان.کسی میدونه برای گرفتن معافیت از رزم چشم ضعیف،مجموع نمرات دو چشم باید چند باشه؟(مدرک فوق لیسانس)(چشام نزدیک بینه و کمی هم آستیگمات دارم) و این که نمره استیگمات اضافه میشه به نمره نزدیک بینی؟؟؟پیشاپیش ممنونم از جواب دهنده

شما برو کمسیون معاف از رزم میشی... حتی اگر شماره دو تا چشمت با هم بشه حدود 3...
مسئله این هست که کمیسیون کسی رو معاف دائم نمیکنه اگر نه معاف از رزم شدن سخت نیست .
علاوه بر معاف از رزمی بگو برات قید کنن: معاف از نگهبانی.

mj5995
21-07-2013, 21:06
سازمان وظیفه عمومی ناجا نحوه بهره‌مندی از کسرخدمت‌های جبهه و جانبازی والدین را که مربوط به سال‌های 88 و 89 است، اعلام کرد.

به گزارش سرویس «انتظامی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برابر ابلاغ جدید ستاد کل نیروهای مسلح، مشمولان دارای گواهی کسرخدمت به تاریخ 88 و 89 (کسرخدمت اخذ شده برابر مقررات سال 88) چنانچه کسرخدمت خود را تا 24 آبان ماه 90 از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+10 ثبت کرده یا تاییدیه کسرخدمت آنان تا این تاریخ در سامانه وظیفه عمومی به ثبت رسیده باشد، تنها در صورتیکه تا پایان سال 90 به خدمت وظیفه عمومی اعزام شده باشند، می‌توانند از گواهی کسرخدمت مربوط به سال‌های مذکور استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، این مصوبه شامل حال افرادیست که گواهی کسر خدمت خود را برابر مقررات سال 89 اخذ کرده‌اند و سایر مشمولان متولد سال 72 و قبل از آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که فاقد غیبت هستند همچنان می‌توانند گواهی کسرخدمت مربوط به ایثارگری والدین خود را تا زمانی که وارد غیب نشده‌اند دریافت کنند.

به نظر شما وقتی گفته شده آنهایی که تا پایان سال 90 اعزام شده اتد شامل من که 4/90 اعزام شدم و بعد دانشگاه قبول شدم هم میشه
ممنون میشم اگه جواب بدهید

B U L U T
21-07-2013, 21:38
مسئله این هست که کمیسیون کسی رو معاف دائم نمیکنه اگر نه معاف از رزم شدن سخت نیست .
يعني چي؟؟؟ يعني كسي كه بيماري داره كه بهش معاف دائم زدن معاف نميكنه؟؟؟

SNOW PATROL
21-07-2013, 21:48

سلام شما اگه دارای شرایط معافیت پزشکی هستید هیچ مشکلی نیست و میتونید معاف بشید

T_L_O_T_D
21-07-2013, 22:28
دوستان گرفتن کسری بسیج چه تبعاتی رو داره؟ منظورم اینه مثلا در زمانی اگر جنگ شه اول تو اولویت هم فرقی می کنه یا عملا یک چیز الکیه؟

mehdig20
22-07-2013, 04:10
مسئله این هست که کمیسیون کسی رو معاف دائم نمیکنه

کی همچین حرفی رو زده!!!
این همه آدم معاف دایم مبشن!
من خودمم دیروز دفترچه رو واسه گرفتن معافیت فرستادم,ایشالله معافیتو گرفتم اینجا خبر میدم!

tApAtAĺK

ariax77
22-07-2013, 05:10
آقا یکی لطف کنه دفترچه خدمت وظیفه ی عمومی 92 رو بذاره واسه دانلود. هرچی گشتم پیدا نشد تو نت. تو شهر ما فقط چند تا برگه (فرم های مربوط به اعزام به خدمت) رو میدن به عنوان دفترچه و خبری از راهنما و اینا نیست!

microsof
22-07-2013, 05:21

سلام..
دوست گرامی بنده منظورم این بود که کمیسیون خیلی سخت معاف میکنه افراد رو...
بله یه سری بیماری هایی هستن که کافیه ثابت بشه فرد این بیماری رو داره تا معاف شه.
طرف هست دو سال دنبال معافی پزشکی بوده نتونسته معاف شه ...

sn.912sajjad
22-07-2013, 10:20
با سلام
دوستان اینجا کسی پیدا میشه که سپاه پذیرش گرفته باشه واسه اول شهریور؟
چون به من گفتن سپاه توی این ماه پذیرش نداره ظاهرا
خاتم چطور؟ کسی هست؟

V!Ci
22-07-2013, 11:07
با سلام
دوستان اینجا کسی پیدا میشه که سپاه پذیرش گرفته باشه واسه اول شهریور؟
چون به من گفتن سپاه توی این ماه پذیرش نداره ظاهرا
خاتم چطور؟ کسی هست؟
بعضی جاها که من رفتم گفتن 50-50،بعضی جاها هم اصلا نمیگرفتن.ولی هرکاری کردم نشد:n29:
دیروزم رفتم پلیس+10 گفتم میشه 2ماه بندازم اونور؟1/8/92 ؟اونم گفت 50-50ه !
حالا دوستان، میشه 2ماه انداخت اونورتر ؟کسی تجربشو داره ؟

baxe_shz
22-07-2013, 12:07
سلام من مدرس کرج بودم آرش خان یه هفته نگه نمیدارن همون روز اونایی که تکمیلی دارن رو میفرستن برن البته اونایی که راهشون دوره در صوت تمایل میتونن شب پادگان باشن و فردا صبحش برگردن. مو هم نیاز نیست بزنی.

salm sharmande chnta soal dashtam man amriye gharar gahe khatm gereftam amozeshim modarese karaje takmili basij ham daram..mikhastam bedonam hamin ke copy barge takmili ro bebram kafiye ya aslesho mikhat?
chize digeii ham mikhat?

یه سوال دیگه:لازم هست کارت تکمیلی خودم رو به سپاه استان ( قسمت آموزش ) ببرم تا از روی کارت تکمیلی برگه کفایت از آموزش صادر بشه ببرم پادگان کرج یا نه؟

sn.912sajjad
22-07-2013, 13:09
بعضی جاها که من رفتم گفتن 50-50،بعضی جاها هم اصلا نمیگرفتن.ولی هرکاری کردم نشد:n29:

عقب که میشه انداخت، فقط حداقل باید 10-15 روز قبل از تاریخ اعزام اقدام کنی و همچنین اگه علت تمدیدت پزشکی باشه احتمالش زیاده که تمدید شه
ببین دوست عزیز به شما گفتن سهمیه داریم یا نه؟

microsof
22-07-2013, 13:42
سلام....

چند تا خبر جدید که امروز منتشر شدن :

جزییات معافیت‌های پزشکی در گفت‌وگو با سردار کمالی

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح نحوه و شرایط بهره‌مندی از برخی معافیت‌های پزشکی را تشریح کرد.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: معافیت‌های پزشکی امر تخصصی است که باید موارد آن به طور تک‌تک در کمیسیون‌های تخصصی بررسی شود، با این وجود اگر چنانچه فردی مبتلا به عرق کف دست باشد و این بیماری وی ناشی از مشکلات غدد باشد، می‌تواند از معافیت سربازی استفاده کند.

وی با اشاره به بحث‌ سایر بیماری‌ها، ادامه داد: یکی دیگر از این معافیت‌ها، معافیت مربوط به دندان بود که اگر فردی در مجموع کمتر از 14 دندان داشت، از خدمت معاف می‌شد که بعضی با سوء استفاده از قانون، دندان خود را می‌کشیدند، اما در حال حاضر چنانچه این کشیدن دندان به علت بیماری‌های غددی باشد، فرد معاف می‌شود.

کمالی به طنز خطاب به این گونه افراد گفت: البته فردی که حاضر باشد به خاطر نرفتن به سربازی تا آخر عمر بدون دندان باشد، دارای مشکلات عقلی است که می‌تواند از این طریق برای معافیت اقدام کند.

وی، چاقی و لاغری ناشی از بیماری غدد را از دیگر موارد بهره‌مندی از معافیت برشمرد و اظهار کرد: چاقی و لاغری که به سبب بیماری غدد ایجاد شده باشد، می‌تواند سبب معافیت فرد شود.

به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح، بیماری غدد آثار دیگری نیز دارد که در هنگام خدمت سربازی مشخص می‌شود؛ بنابراین بخشی از معافیت‌ها به این موضوع تعلق گرفته است.

کوتوله‌ها معاف می‌شوند
کمالی همچنین درباره شرایط بهره‌مندی از معافیت قد نیز به ایسنا گفت: در حال حاضر چنانچه طول قد مشمولان کمتر از 150 سانتی‌متر باشد، از انجام خدمت سربازی معاف می‌شوند که البته در حال کم کردن این قد در آیین‌نامه جدید هستیم، چرا که به نظر ما لزومی ندارد فردی که ممکن است دارای تخصص هم باشد، تنها به دلیل کوتاهی قد از سربازی معاف شود.

شرایط بهره‌مندی از معافیت چشم
وی با اشاره به معافیت افرادی که دارای چشم ضعیف هستند نیز اظهار کرد: بر اساس قانون چنانچه مشمولین دیپلم و زیر دیپلم دارای یک چشم با نمره 5 و مجموع نمره دو چشم 8 و بالاتر باشد، می‌توانند از سربازی معاف شوند و مشمولین بالاتر از دیپلم نیز با یک چشم نمره 6 و دو چشم بیش از 10 نیز از خدمت معاف خواهند شد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح همچنین از تصویب آیین‌نامه جدید معافیت خبر داد و گفت: بر اساس این آیین‌نامه که به زودی تصویب می‌شود، تغییراتی در شیوه معافیت‌ها، به ویژه معافیت پزشکی ایجاد می‌شود.

کمالی در مورد استمرار معافیت‌ها یا اینکه آیا امکان لغو آن وجود دارد یا خیر نیز به ایسنا گفت: جز چند مورد از معافیت‌ها، مابقی معافیت‌هایی که به مشمولان تعلق می‌گیرد، در زمان صلح دائمی است.

به گفته وی، ممکن است فردی مشمول معافیت کفالت پدر بالای 65 سال شده باشد و بلافاصله پس از اخذ معافیت، پدرش را از دست بدهد؛ اما با این وجود وی دیگر از سربازی معاف شده است.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: در حال حاضر معافیت ازدواج با معلولان اناث، معافیت ازدواج با بانوان جانباز و معافیت فرزندان ذکور مادران فاقد شوهر مشروط است که بر اساس آن برای دو مورد اول تا پنج سال و برای مورد آخر نیز تا 30 ماه به افراد معافیت موقت اعطا شده و پس از آن معافیت دائمی تعلق می‌گیرد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.................................................. ............

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1392/4/31 دوشنبه سردار صدرالسادات اعلام كرد: گذشت 30 ماه از زمان ثبت طلاق شرط اصلي براي معافيت دائم كفالت گروه ناجا - رئيس سازمان وظيفه عمومي اعلام كرد: تنها فرزند ذكور بالاي 18 سال كه والدين آنان از هم جدا شده اند، براي دريافت معافيت كفالت دائم بايد 30 ماه از زمان ثبت واقعه طلاق والدين، گذشته باشد.

به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، سردار صدرالسادات در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما در تشريح اين خبر گفت: تنها فرزند ذكور بالاي 18 سال سالم در صورت جدايي مادر از همسر مي توانند از معافيت كفالت استفاده كنند.
وي با اشاره به اين كه اين نوع معافيت در هيئت رسيدگي به كفالت مطرح مي شود، افزود: پس از ثبت واقعه طلاق ابتدا براي مشمول معافيت موقت صادر مي شود و پس از گذشت 30 ماه از زمان طلاق، معافيت دائم صادر خواهد شد اين درحالي است كه شرايط معافيت، بعد از اين مدت (از جمله تنها فرزند ذكور بالاي 18 سال) استمرار داشته باشد.
رئيس سازمان وظيفه عمومي ثبت واقعه طلاق در محضر و عدم غيبت را شرايط اصلي براي برخورداري از اين معافيت دانست و تصريح كرد: از آنجا كه برخي اقدام به طلاق صوري مي كردند بنابراين براساس قانون جديد مصوب سال 1390، مقرر شد تا شرط اصلي براي معافيت دائم، گذشت 30 ماه از زمان ثبت طلاق باشد اين درحالي است كه در گذشته از زمان ثبت، معافيت قابل اجرا بود.
سردار صدرالسادات همچنين يادآور شد: مادران فاقد همسر تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي (فوت يا طلاق) اگر داراي چند فرزند ذكور باشند، يكي از فرزندان آنها مي تواند از خدمت معاف شود به شرط آنكه برادر ديگرش از معافيت كفالت استفاده نكرده باشد.
به گفته اين مقام انتظامي، اگر برادران ديگر از معافيت هايي مانند معافيت پزشكي و ... استفاده كرده باشند، اشكالي نداشته و مشمول مي تواند از معافيت كفالت استفاده كند.
وي در پايان تاكيد كرد: در اين معافيت، غيبت شرط نيست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

..................................

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1392/4/31 دوشنبه افزايش حقوق سربازان متاهل و بخشودگي سربازان فراري گروه ناجا-سردار كمالي از افزايش حقوق سربازان متاهل از اول تيرماه 1392خبر داد. به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا به نقل از پايگاه فرهنگي سرباز،سردار كمالي جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح در مورد افزايش حقوق سربازان متاهل گفت:برابر ابلاغيه ستاد كل نيروهاي مسلح حق عائله مندي و اولاد سربازان متاهل با حق عائلمندي و اولاد كاركنان رسمي نيروهاي مسلح يكسان شد.لذا از اول تيرماه سال 92سربازان متاهل كه تا به حال حق عائلمندي انها 28هزار تومان بوده تغيير و حدود هشتاد و پنج هزارتومان دريافت خواهند كرد.
سردار كمالي در ادامه گفت:حق اولاد سربازان متاهل قبلا در حدود 5600تومان بود كه به حدود 21هزار تومان افزايش پيدا كرده است و از تاريخ مذكور به نيروهاي مسلح ابلاغ و قابل پرداخت مي باشد.

اين مقام مسئول در ادامه گفت: اخيرا شايعاتي مبني بركاهش خدمت سربازي به 18ماه و بعضا افزايش آن به 24ماه وجود دارد.

سردار كمالي در خصوص خدمت سربازي خاطر نشان كرد:مدت خدمت سربازي فعلا تغييري پيدا نمي كند و همچنان خدمت سربازي 21ماه مي باشدوبدين صورت كه در مناطق عملياتي 18ماه و مناطق محروم و بد آب وهوا 19ماه و براي دستگاه هاي دولتي و يگانهاي حفاظت فيزيكي 21ماه و ساير كاركنان مامور به دستگاه هاي دولتي 24ماه مي باشد.

جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح در ادامه شايعات بوجود آمده در ارتباط باخدمت سربازي را تكذيب كرد.

وي در ادامه به خانواده ها تاكيد كرد:تنها مرجع اعلام رسمي قوانين و مقررات و اخبار خدمت وظيفه عمومي،ستادكل نيروهاي مسلح و سازمان وظيفه عمومي ناجا مي باشد. لذا خانواده هابه شايعات موجود توجه نداشته باشند.
سردار كمالي در خصوص بخشودگي سربازان فراري اظهار داشت:كليه سربازان فراري كه تا پايان سال 86 فراري محسوب مي شوند مورد عفو قرار گرفتند.
وي در تشريح اين بخشودگي عنوان كرد:اين عفو وبخشودگي مشروط است به اينكه اين افراد تا پايان شهريور ماه سال 1392 خود را به سازماني كه درآن مشغول به خدمت بوده اند معرفي نمايند.بدون اينكه به مراجع قضايي معرفي و به جرم آنها رسيدگي شود به يگان خدمتي خود مراجعه و مابقي خدمت سربازي را سپري مي كنند.
سردار كمالي همچنين عنوان كرد كه مدت خدمت سربازان فراري بخشوده شده بر اساس مدت زمان خدمت سربازي در موقع فرار آنها مي باشد يعني اگر در آن زمان فرار آنها مدت خدمت آناه 18ماه بوده،همان مدت خدمت را سپري مي كنند.

سردار كمالي در ادامه تاكيد كرد: كساني كه سرباز فراري سال 86 به ماقبل هستند اگر از مهر ماه خود را معرفي نمايند شامل اين عفو و بخشودگي نمي شوند و مطابق قانون با آنها به عنوان سربازان فراري رفتار مي شود و براي رسيدگي به جرم آنها ابتدا بايستي مراجع قضايي معرفي مي شوندو بعد از رسيدگي به جرم آنها به يگان خدمتي معرفي و مابقي خدمت سربازي خود را سپري مي نمايند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nhybgtvfr
22-07-2013, 14:42

منم میگم 50 50
به نظر من شانسیه که اتفاقی بیفتی سپاه

nhybgtvfr
22-07-2013, 15:41
سلام
لطف کنید اگه اطلاعاتی دارین راهنمایی کنید:
من امروز یعنی 31/4/92 درفترچه را ارسال کردم
و تاریخ اعزام پیشنهادی رو 1/6/92 انتخاب کردم و عجله دارم ،
1- به نظر شما تاریخ پیشنهادی اهمیت داره؟
2- اگه 1/8/92 تاریخ اعزام من بخوره آیا با درخواست تعجیل موافقت میکنند؟
3- برای دریافت برگه سبز(برگه ای که تاریخ اعزام در آن درج شده)بعد از چند روز برم پلیس+10 ؟

ham33d
22-07-2013, 18:22
سلام این کد ماله کجاست 113 اموزشی

SNOW PATROL
22-07-2013, 18:31
سلام
3- برای دریافت برگه سبز(برگه ای که تاریخ اعزام در آن درج شده)بعد از چند روز برم پلیس+10 ؟

1.اهمیت چندانی نداره اما شما یک مقدار برای اغزام دیر اقدام کردی العان وضعیتت 50 50 هست
2. به احتمال زیاد موافقت میکنند
3. فردا یا نهایتا پس فردا جهت دریافت برگ سبز میتونید به پلیس + 10 مراجعه کنید

mani6606
22-07-2013, 18:32
سلام

۱- به تاریخ پیشنهادی اهمیتی نمیدن همش به ظرفیت سازمان ها(ارتش،سپاه و نیروی انتظامی) بستگی داره.شما به احتمال ۹۰ درصد برج ۶ اعزام خواهیذ شد،
۲-در یشتر مواقع با تعجیل به علت کمبود سرباز موافقت میشه.
۳- دو روز بعد از ثبت مدارک با مراجعه به پلیس +۱۰ میتونید المثنی برگ سبز رو بگیرید.

majidkorg
22-07-2013, 19:53
سلام....افزایش حقوق سربازی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

microsof
22-07-2013, 20:10
سلام....افزایش حقوق سربازی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برادر...
این چه سایتی بود.... چقدر که پاپ آپ داره ...
سعی کنید خبرای مربوط به نظام وظیفه رو از سایت های اختصاصی خبری که خبرنگاری انتظامی دارن قرار بدید مثل خبر انلاین و ایسنا.
لینک خبر مربوطه در ایسنا :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کاری رو که برخی از سربازا در قبال ماهی 60 تومن انجام میدن شخص بی سواد و بیکار حاضر نیست ماهی 1 میلیون بگیره انجام بده . نمونش پست برجک هست ... سرو کله زدن با پاسبخش و ترک پست و افسر شب و ایست کشیدن و....در قبال چی ؟ فقط به ازای اینکه دفترچه مرخصیت امضا شه بری خونه یه روز ! اونم چه روز خوبی! ساهت 8 از در پادگان بیای بیرون فقط تا ساعت 2 باید بخوابی ... از عصر ساعت 5 هم دوباره فکر پست فردات باشی ...
به این میگن سختی سربازی...

V!Ci
22-07-2013, 21:01
عقب که میشه انداخت، فقط حداقل باید 10-15 روز قبل از تاریخ اعزام اقدام کنی و همچنین اگه علت تمدیدت پزشکی باشه احتمالش زیاده که تمدید شه
ببین دوست عزیز به شما گفتن سهمیه داریم یا نه؟
سپاه محمد گفت اصلا!برای 1/6 اصلا..
ولی یکی دوجا دیگه داشتن که بهونه میاوردن میگفتن 50-50ه.یکی میگفت دیره،یکی میگفت معدل 18!
حالا میترسم برم تمدید کنم واسه 2ماه، بازم نتونم کاری کنم بشه همون آش و همون کاسه..
یه سوال.از کجا میشه فهمید کد خوردم یا نه.چون تا اونجا که میدونم اگه کد خورده باشم و تمدید کنم، 2ماه دیگه ام همونجا مجبورم برم.و نمیشه پذیرش گرفت.

Re zA
22-07-2013, 21:33

دوست عزیز مسئله معافیت پزشکی اینجوریه که یک سری از بیماری ها تو دفترچه معافیت وجود داره که اگه هرکسی داشته باشه خیلی خیلی راحت معافش میکنن بی بروبرگشت مثلا طرف میبینی خیلی شاد و خوشحاله هیچ مشکی نداره فقط کف دستش یخورده عرق میکنه سریع معاف میشه

حالا برعکسش یه سری بیماری ها هست که تو دفترچه نیست ولی طرف میبینی واقعا مشکل داره ولی چون بیماریش تو دفترچه نیست خودشو جر بده معافش نمیکنن مثلا من یکی رو من دیده بودم چند دفعه بیضه شو عمل کرده بود و خونریزی شدید تو ادرارش داشت هرچه قدر بنده خدا رفت کمیسیون معافش نکردن چون بیماریش جز معافیت پزشکی های دفترچه نبود که نبود

پس بستگی به بیماریت داره

mbm110
23-07-2013, 06:31
آقا من بسیج فعال دانشگاه دارم....میشه با بسیج دانشگاه هم کسری گرفت؟ (بسیج محل ندارم)

myreza_12345
23-07-2013, 08:15
آقا من بسیج فعال دانشگاه دارم....میشه با بسیج دانشگاه هم کسری گرفت؟ (بسیج محل ندارم)

خیر , بصورت مستقیم نمیشه.
شما باید بعد از فارغ التحصیلی ,پرونده بسیج دانشجویی تونو سریع انتقال بدین به پایگاه محلات( حوزه بسیج) و بعد هرموقع که سرباز شدین میتونید از کسری استفاده کنید
یا حق

nhybgtvfr
23-07-2013, 09:59
سپاه محمد گفت اصلا!برای 1/6 اصلا..
ولی یکی دوجا دیگه داشتن که بهونه میاوردن میگفتن 50-50ه.یکی میگفت دیره،یکی میگفت معدل 18!
حالا میترسم برم تمدید کنم واسه 2ماه، بازم نتونم کاری کنم بشه همون آش و همون کاسه..
یه سوال.از کجا میشه فهمید کد خوردم یا نه.چون تا اونجا که میدونم اگه کد خورده باشم و تمدید کنم، 2ماه دیگه ام همونجا مجبورم برم.و نمیشه پذیرش گرفت.

طبق اطلاعاتی که من دارم، کد خوردن بستگی به رشته تون داره،و اینکه بعضی از امریه دارها بعد از آموزشی ،بخاطر جای امریه شون باید دو ماه دیگه یه جای دیگه باید آموزش ببینن
در ضمن رشته های کامپیوتر کد نمیخورند

saman1330
23-07-2013, 09:59
درود
من هم مشکل قلب دارم (نه خیلی خفن،یه تپش قلب ) هم اینکه بیماری ibs یعنی باید قرص ارام بخش بخورم تا بتونم غذا بخورم.
دکترم گفت می تونی بری دکتر برای معاف از رزم شدن و اینا
حالا معاف از رزم شدن چه خوبی داره؟ آموزشی نداره ؟توی شهر خودت می افتی؟چجوریه؟

nhybgtvfr
23-07-2013, 10:03
من چند سال سابقه بسیج دانشگاه دارم و تقریبا 2سال و نیمه که دیگه عضو بسیج نیستم و کارهاشو پیگیری نکردم
آیا باید تا الان که میخوام برم سربازی،باید عضو می بودم تا بتونم کسری بیارم؟
یا نه! الان هم میتونم کارهاشو انجام بدم؟