PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

matin724
21-06-2013, 11:00
سلام
دو تا سوال داشتم
اول اینکه ، درجه ی لیسانس معارف از رزم کمتر از بقیه س؟
دوم اینکه ، ی سرباز از معاف از رزم تو ارتش دقیقا از انجام چه کارایی معاف هستن؟

لطفا ی نفر جواب منو بده

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

mani_2004_2006
21-06-2013, 11:23
مبارک باشه لیسانس :دی
کسری جبهه برگشته ...اگر کارت ایثار داره که مشخصه چقدر جبهه بوده و ماهی 9 روز کم میشه. اگر کارت پایان خدمت داره : 3 ماه آموزشی ازش کم کن + سابقه حضور در منطقه رو یگان محل خدمتش صادر میکنه شاید از 22 ماه همش رو قبول کنن شاید هم کمتر

کارت ایثار داره و توش مدت حضور در جبهه رو زده : دو سال
دوره تکمیلی هم میخوام برم که دیگه آموزشی نخوره بهم

با این حساب چند ماه باید خدمت کنم ؟

SNOW PATROL
21-06-2013, 11:51
سلام
دو تا سوال داشتم

بله کمترین درجه ممکن که میشه استوار 2
2. قانونا باید معاف از پست و معاف از اسلحه باشه

Re zA
21-06-2013, 13:06
سلام
دو تا سوال داشتم

معاف از رزم کلا چیز بیخودیه فقط واسه دوران جنگه که شما رو خط مقدم و جنگ نمیبرن و کارای دیگه مثل اداری و تدارکات انجام میدین

اگه دنبال معافیت بهتری هستی باید بری دنبال معافیت هایی مثل معاف از نگهبانی ، معاف از صبحگاه، معاف از رژه, معاف از ورزش، معاف از اسلحه ....

microsof
21-06-2013, 13:23

سلام.
سرباز معاف از رزم معاف از حمل سلاح و اسلحه نیست.
سرباز معاف از پست که مشکل اعصاب داره معاف از حمل سلاح سرد و گرم ؛ معاف از نگهبانی و خدمتش هم در شیفت اداری هست .

SNOW PATROL
21-06-2013, 13:29
سلام.
سرباز معاف از پست که مشکل اعصاب داره معاف از حمل سلاح سرد و گرم ؛ معاف از نگهبانی و خدمتش هم در شیفت اداری هست .

گرامی کد 39 رو در قوانین نظام وظیفه چک کنید

معاف از رزم دقیقا معاف از حمل سلاح و پست با سلاح و یا پست بدون سلاح در شب هست
متاسفانه دیده شده در برخی از مراکز اموزشی به دلیل عدم اگاهی
پرسنل وظیفه از کد 39 به اونها میگند که معاف از رزم فقط برای جنگ هست!!!

TAPATALK

vahidreza2007
21-06-2013, 13:37

دیجی جان از شما بعیده این اشتباه !!!!

برای سرباز درجه استواری وجود نداره و اگر طرف نتونه ستوانسوم بشه بهش درجه گروهبانیکمی میدن . (‌ درجه استواری کلا برای کادری های موزمار هستش :n19:)

microsof
21-06-2013, 13:46
دیجی جان از شما بعیده این اشتباه !!!!

برای سرباز درجه استواری وجود نداره و اگر طرف نتونه ستوانسوم بشه بهش درجه گروهبانیکمی میدن . (‌ درجه استواری کلا برای کادری های موزمار هستش :n19:)

سلام.
اتفاقا ما خیلی سرباز استوار داریم توی پادگانمون ...

vahidreza2007
21-06-2013, 13:46
ماه ششم خدمت هم تموم شد و رفت به سلامتی .
رفتیم تو ماه هفتم .
خدا رو شکر وقتی دارم از اولین روز خدمت تا به امروز مرور می کنم واقعا راضی بودم تا به امروز
آموزشی رو که تو مرکز 01 شهدای وظیفه و هنگ یکم گذروندیم که واقعا دوره ی خوبی بود و یگان بسیار عالی داشتیم . :n16:
ادامه خدمت رو هم به واسه پدر نظامی بودن افتادیم شهر خودمون :n16: همون روز اول بواسطه مدرک فوق لیسانسی و یه اشنایی کوچولو اافتادم رکن یکم :n26: که بسیار راضی هستم از اینجا
همون روز اول رفتم اجازه استفاده از سرویس رفت و امد کادری ها رو گرفتم تا با اون برم و بیام :n19:
ساعت کاری ما از 7 شروع میشه که تا ساعت 9 صرف صبحانه و ... هستش :n02: از 9 تا 1 ظهر کار و از 1 تا 2 اماده شدن برای رفتن به خونه :n02:
از طرفی رفتم یه برگه پزشکی گرفتم از دکتر و بواسطه اون نگهبانی رو زدیم زمین :n09:

در اخر امیدوارم بتونم 4-5 ماه کسری بگیرم و به امید خدا فروردین سال بعد تمومش کنیم بره پی کارش
اقا کسی چشم نزنه ها :n02::n16::n16::n16:
در اخر امیدوارم همه دوستان بهترین شکل ممکن خدمت رو انجام بدن و هر جا که دوست دارن بیافتن و شر خدمت رو بکنن . :n12::n11:

vahidreza2007
21-06-2013, 13:48
سلام.
اتفاقا ما خیلی سرباز استوار داریم توی پادگانمون ...

داخل ارتش سربازی به درجه استواری وجود ندارد :n02: یا گروهبان یا ستوان (‌البته یه سرهنگ هم داریم که بهش سرهنگ 2 وظیفه میگن ) :n02:

RIZA.R
21-06-2013, 13:52
صبح فردا اعزامیم
.
..... و دیگر هیچ:n27:

mahde1818
21-06-2013, 14:01
صبح فردا اعزامیم
.
..... و دیگر هیچ:n27:
کجا افتادی؟ من نیشابور افتادم:44:

RIZA.R
21-06-2013, 14:04
کجا افتادی؟ من نیشابور افتادم:44:
من بچه تبریزم
خودِ تبریز افتادم نیروی انتظامی

تو هم حتما نیشابوری هستی

IranArmy
21-06-2013, 16:08
آجا - آج خودش هزار تا جا داره شما رو تقسیم میکنه
ولی بدک نی خوبه جاهاش اکثرا
اکثر جاهایی که دوستان میپرسن چه جوریه نمیشه به طور کلی جواب داد
من خودم اموزشی بیرجند بودم یه گردان از نظر سخت گیری با یه گردان دیگه خیلی فرق داشت
حتی یه گروهان با یه گروهان دیگه
بعدشم اگر جایی بد باشه داغون باشه من بیام قبلش به تو بگم افتضاحه میخوای چی کار کنی مثلا
نه میخوای چی کارکنی
سربازییییییییییییییییی اجباریییییییییییییییییییی ی
چرا هم نداره به گفته خودشون
شما خودت آجا آج هستی ؟ آجا آج همون ستاد مشترک هست؟
تقسیم من هم آجا - آج افتاده با مدرک مخابرات افتادم رسته رایانه امور کامپیوتر
در برگه امریه آدرس نزده کجا باید خودم رو معرفی کنم؟
علائم نیرو زمینی رو باید از لباس جدا کنم ؟ رسته پیاده هم رو هم با رسته کامپیوتر عوض کنم؟

hamed999
21-06-2013, 16:19
دوستان من هفته پیش درخواست تغییر تاریخ اعزام دادم
چهارشنبه جوابش نیومده بود پنج شنبه هم مشکل واسم پیش اومد نتونستم برم +10
از خود سایت نظام وظیفه نمیشه پیگیری کرد که ایا با تغییر تاریخ موافقت شده یا نه ؟؟؟؟
===========================================
بعدش نوشته 7 صبح خودتون رو سمنان میدان استاندارد معرفی کنید البته تا اونجایی فهمیدم پدافند سمنان 40 کیلومتر از سمنان دورتره و اصولا خودشون میبرنمون
حالا اگه من 8 برم (اخه قبلش برم +10 شاید عوض شده بود تاریخ اعزامم) مشکلی نداره که ؟؟؟؟ سریع که اعزام نمیکنن ؟؟؟کلا کسایی که تجربه دارن و رفتن چه قدر الافی داره اونجا ؟؟؟؟

alinikaein
21-06-2013, 18:09
سلام؛
قابل توجه دوستي كه براي من پيام فرسته بود كه جهرم افتاده و ساير دوستان:
ان‌شاءالله به سلامتي بريد.

دم در پادگان كه مي‌رسي بايد كچل كرده باشي، وگرنه مي‌فرستن داخل شهر مي‌گن برو كچل كن و بيا. ما كه رفتيم چند تا از بچه‌ها اينجوري بودند.
موزر هم بچه‌ها آورده بودند ولي نه همون اول. بعد از مرخصي‌ها فكر كنم.
در مورد اين كه چيا ببري، بستگي داره به خودت، من خيلي چيزها بردم، هيچي هم به دردم نخورد. فقط خوراكي‌ها به دردم خورد. البته وسائل شخصي هم ببري بد نيست، ولي معمولاً چيزهاي واجب را مي‌دن. حوله، مسواك و خمير دندان، شامپو، شورت و زيرپوش، لباس، جوراب، كش گتر، واكس همه‌ش را مي‌دن. ولي اگه مي‌توني وسائل نظافت شخصي مثل ژيلت، صابون خميري و اين‌ها هم ببر با خودت.
هفته اول مرخصي نميدن، ولي هفته‌هاي بعد را ديگه مرخصي مي‌دن. مشكل اصلي اونجا اينه كه هوا خيلي گرمه. ولي معمولاً فرمانده‌ها خوب هستند. هفته اول و دوم سخت‌گيري زياد مي‌كنند، هفته‌هاي بعدي خوب مي‌شه. ماه رمضون هم احتمالاً براتون هتل مي‌شه. اگه معاف از رزم باشي هم كه خيلي بهت حال ميده، رژه و اين‌ها نبايد بري.
راستي، اونجا كمد نداره، هر چي داري بايد بچپوني تو ساك انفرادي كه بهت مي‌دن. وسائل نوك تيز هم نبايد هيچي همراهت باشه.
از هفته دوم به بعد هم همه‌چيز مياد دستت.

خبر خوب هم اين كه اونجا براي هر گردان يه بوفه داره كه معمولاً خوراكي‌هاي مختلفي توش پيدا مي‌شه.
يه ساندويچي هم داره نزديك دفتر برنامه‌ريزي كه همبرگر داره و كوكتل.

يا علي... موفق باشي...

icao
21-06-2013, 19:03
سلام.

سرباز معاف از رزم دقیقا معاف از رژه ، حمل اسلحه و خیلی چیز های دیگست
ولی اونچیزی که من دیدم ، در نیروی انتظامی (حداقل مرکز آموزش مالک اشتر اینطوره) یه گردان جداگانه برای همه معاف از رزم ها هست که بهشون سخت نمیگیرن و کاری به کارشون ندارن ،
ولی تو ارتش اصلا انگار نه انگار ، عین سربازای دیگه هستن ، خیلی سیریش بشی که آقا من معاف از رزمم شاید از رژه صبحگاه هفتگی معاف بشی (تازه اونم برای این که نظم رژه رو بهم ندی)
یه بنده خدایی رو دیدم که رگ عصبی چشم ضعیف بود نمره چشمش 9 بود و معاف از رزم شده بود ، اینقدر رژه رفت و پا کوبید نمره چشمش شد 10.5 و معاف دائم شد:n19:

arash9426
21-06-2013, 19:10
دوستان من هفته پیش درخواست تغییر تاریخ اعزام دادم
چهارشنبه جوابش نیومده بود پنج شنبه هم مشکل واسم پیش اومد نتونستم برم +10
از خود سایت نظام وظیفه نمیشه پیگیری کرد که ایا با تغییر تاریخ موافقت شده یا نه ؟؟؟؟
===========================================
بعدش نوشته 7 صبح خودتون رو سمنان میدان استاندارد معرفی کنید البته تا اونجایی فهمیدم پدافند سمنان 40 کیلومتر از سمنان دورتره و اصولا خودشون میبرنمون
حالا اگه من 8 برم (اخه قبلش برم +10 شاید عوض شده بود تاریخ اعزامم) مشکلی نداره که ؟؟؟؟ سریع که اعزام نمیکنن ؟؟؟کلا کسایی که تجربه دارن و رفتن چه قدر الافی داره اونجا ؟؟؟؟
دوست عزیز به نظر من بهترین کار واسه شما اینه که خودت بری دم نظام وظیفه و یه نفرو بفرستی بره +10 واست بپرسه جوابشو بیاد بهت بگه یا با شماره 09680 تماس بگیره به اپراتور نظام وظیفه وصل کنه و بپرسه تاریخ اعزامتون چه تاریخیه. ولی فکر نمیکنم ساعت 8 هم برید مشکلی پیش بیاد/ شما اگه با درخواستتون موافقت شده باشه همون مسئول نظام وظیفه متوجه میشه که شما اعزامی 1/4 نیستید میتونید ازشون بپرسید/ موفق باشید

ami2new
21-06-2013, 19:22
لطفا ی نفر جواب منو بده

Sent from my MT11i using Tapatalk 2
توی سپاه بله کمترین درجه رو میدن
تو پادگان آموزشی ما (سپاه) معاف از رزم از این موارد معاف بود ( ورزش و تربیت بدنی, اردو, رژه, پیاده روی,میدون تیر,پرش از خودرو,رزم شبانه,صبحگاه در صورت وجود رژه و از ماه دوم هم اسلحه رو ازشون به کل گرفتن)

rezaete
21-06-2013, 19:33
آقایون مرکز پیاده شیراز چطوره؟ دوره کد خوردم اونجا...

Alinho
21-06-2013, 19:39
سلام، سربازی دوباره 18ماه شده؟؟!:»

icao
21-06-2013, 19:55
سلام، سربازی دوباره 18ماه شده؟؟!:»

نه
تا اونجا که خبر دارم قرار بود 24 ماه بشه !!!1

mahde1818
21-06-2013, 21:06
بچه ها تعطیل های رسمی پادگان تعطیله؟

icao
21-06-2013, 21:58
بچه ها تعطیل های رسمی پادگان تعطیله؟

تو تقویم نگاه کن ببین اواسط دوره آموزشیتون تعطیلی هست یا نه
اگه بود احتمال خیلی زیاد یکی دو روز بینش تعطیلی میچسبونن بهتون میان دوره میدن
و تو این موقع پادگان نیمه تعطیله
وقتای دیگه تعطیل هست ولی نگهبانی ها و آماده و گشتی سر جای خودش برقراره

saeed5885
22-06-2013, 09:23
سلام دوستان ، چند روز پیش از یه بنده خدایی که میگفت داداشش تو ستاد کل ارتش خدمت کرده و هفته پیش خدمتش تموم شده شنیدم که میگفت کسایی که قبلا خدمت کردن و به دلیل ادامه تحصیل معافیت تحصلی گرفتن ، ادامه خدمتشون همون 18 ماهه !!! میگفت نامش چند روزه اومده ولی تا ابلاغ شه ممکنه 2 ماه طول بکشه ! دوستان کسی چیزی شنیده؟؟؟

microsof
22-06-2013, 15:23
سلام.
ابلاغیه کسر خدمت جبهه دست ارتش نرسید ؟
سپاه که شروع کرده ...
ممنون.

matin724
22-06-2013, 15:36
سلام
این که اول میپرسن کی خطش خوبه، را برای منشی بودن میخان؟
منشی بودن خوبه؟

takjok-20
22-06-2013, 16:29
بهترین جا برای خدمت در ناجا چه قسمت یا بخشی هست؟ ممنونم.

microsof
22-06-2013, 16:47
سلام
منشی بودن خوبه؟

کلا بهتره توی نظام برای هیچ کاری داوطلب نشید! ...
یادمه اوایل آموزشی میگفتن کی میخواد مسئول پاس شب بشه ؟ هیچ کی نمیخواست .
میگفتن کی میخواد ارشد بشه ؟ بازم زیاد داوطلب نداشت .
اما همین که گفتن کی میخواد مسئول تلفن بشه !!! همه دست ها رفت بالا... یکی رو انتخاب کردن روز دوم یا سوم به غلط کردن افتاد تلفن رو داد تحویل. چون باید حواسش بود کسی زیاد تر حرف نزنه ؛ یهو شب ساعت 11 طرف میومد میگفت تلفن رو بیار و ...
اما مسئول پاس خیلی کارش راحت بود! فقط و فقط هر شب 9 نفر رو به عنوان نگهبان آسایشگاه انتخاب مبکرد ؛ خودش هم هیچ وقت نگهبان نمیشد ؛ ارشد شدن هم بد نیست اما باید صبح زود تر از همه بیدار شی و ...
یادمه یه بار پرسیدن کی میتونه با کامپیوتر تایپ کنه ؟ یکی داوطلب شد یه کتاب دادن تحویلش گفتن حالا تایپ کن :دی .
درکل خیلی عادی مثل بقیه افراد دوره آموزشی رو طی کنید بهتره . ( سعی کنید معاف از رزم هم بشید ... )

global_id
22-06-2013, 17:29
سلام
منشی بودن خوبه؟ سلام دوست عزیز . منشی بشی پشیمون میشی. از من گفتن بود. چون نه میتونی کلاس بری و نه راحتی. وقتی هم بچه ها میرن کلاس تو نگهبانی... از همه بیشتر دردسر داری. رژه و ورزش و ... برو راحت تر از منشی و ارشد و ... بودنه. من هم میخواستم منشی بشم. چون میگفتن کارش خیلی راحته . نه رژه و نه ورزش. ولی وقتی کار منشی رو دیدم شوکه شدم. نه من بلکه همه ی بچه ها . چون یک اشتباه بکنی یک هفته ، یک روز در میان نگهبانی.موفق باشی

global_id
22-06-2013, 17:36
کلا بهتره توی نظام برای هیچ کاری داوطلب نشید! ...
یادمه اوایل آموزشی میگفتن کی میخواد مسئول پاس شب بشه ؟ هیچ کی نمیخواست .
میگفتن کی میخواد ارشد بشه ؟ بازم زیاد داوطلب نداشت .
اما همین که گفتن کی میخواد مسئول تلفن بشه !!! همه دست ها رفت بالا... یکی رو انتخاب کردن روز دوم یا سوم به غلط کردن افتاد تلفن رو داد تحویل. چون باید حواسش بود کسی زیاد تر حرف نزنه ؛ یهو شب ساعت 11 طرف میومد میگفت تلفن رو بیار و ...
اما مسئول پاس خیلی کارش راحت بود! فقط و فقط هر شب 9 نفر رو به عنوان نگهبان آسایشگاه انتخاب مبکرد ؛ خودش هم هیچ وقت نگهبان نمیشد ؛ ارشد شدن هم بد نیست اما باید صبح زود تر از همه بیدار شی و ...
یادمه یه بار پرسیدن کی میتونه با کامپیوتر تایپ کنه ؟ یکی داوطلب شد یه کتاب دادن تحویلش گفتن حالا تایپ کن :دی .
درکل خیلی عادی مثل بقیه افراد دوره آموزشی رو طی کنید بهتره . ( سعی کنید معاف از رزم هم بشید ... )
معاف از رزم بودن مزخرف ترین چیزه. چون همه ورزش و رژه و ... میرن شما گل و گیاه آب میدین.90 درصد بچه ها هم به شما دید بدی دارند. فرمانده و افسران آموزش هم همینطور. اگر واقعا توانایی ندارید با تشخیص دکتر معاف از رزم شید وگرنه بدترین چیزی که دوره ی آموزشی می بینید معاف از رزم هاست. موفق باشید.

microsof
22-06-2013, 18:04
معاف از رزم بودن مزخرف ترین چیزه. چون همه ورزش و رژه و ... میرن شما بیل میزنی رو زمین.90 درصد بچه ها هم به شما دید بدی دارند. فرمانده و افسران آموزش هم همینطور. اگر واقعا توانایی ندارید با تشخیص دکتر معاف از رزم شید وگرنه بدترین چیزی که دوره ی آموزشی می بینید معاف از رزم هاست. موفق باشید.

بنده که یاد ندارم توی آموزشی این کار ها رو کرده باشم!
همین الانم اگر بشه زود تر از کارای کسر خدمت معافی پزشکی گرفت حاضرم.
در ضمن وقتی توی نامه کمیسیون شما مینویسه معاف از انجام فعالیت های سنگین کسی حق نداره به شما کار های سنگین بده ... حالا اگر میدن مشکل از جانب شماست !

matin724
22-06-2013, 18:10
معاف از رزم بودن مزخرف ترین چیزه. چون همه ورزش و رژه و ... میرن شما بیل میزنی رو زمین.90 درصد بچه ها هم به شما دید بدی دارند. فرمانده و افسران آموزش هم همینطور. اگر واقعا توانایی ندارید با تشخیص دکتر معاف از رزم شید وگرنه بدترین چیزی که دوره ی آموزشی می بینید معاف از رزم هاست. موفق باشید.

در ضمن وقتی توی نامه کمیسیون شما مینویسه معاف از انجام فعالیت های سنگین کسی حق نداره به شما کار های سنگین بده ... حالا اگر میدن مشکل از جانب شماست !
اتفاقا معاف از رزم هستم (مشکل کمر دارم)

sn.912sajjad
22-06-2013, 18:32
خداااااااااااااا هنوز فکر میکنم خوابم !!! :n19:
منو این همه خوشبختی محاله ...
راستی سلام!
فکر کنم دوستان در جریانند که من میخواستم دوباره تمدید کنم ...
آخه میدونید شرایطم طوری بود که واقعا برام سخت بود نیرو انتظامی اونم جهنم سبز خدمت کنم ...
چون واقعا شرایط خاتم رو داشتم - رشته ی مهندسی برق دانشگاه دولتی شیراز معدل 18/16 و فعالی بسیج و تکمیلی و جبهه پدر و ....
تنها مشکلم این بود که تو سایتش دیر اقدام کرده بودم، این بود که اگه تمدید میتونستم کنم میشد که شانسمو برای خاتم تست کنم

در نهایت بهم گفتن تمدید مجدد نمیشه کرد ... ما درخواست رو فرستادیم اما کاملا نا امید و بهم گفتن 99% شدنی نیست.
خلاصه ما دیشب کچل کردیم و امروز صبح با حالی خراب راهی جهنم سبز (آموزشی دستغیب جهرم) شدیم ...
واقعا اونجا خوف بود، به خدا گفتم خدایا خودت کمکم کن ... اونجا واقعا حس یه زندانی داشتم ...
خلاصه بعد از اینکه برامون صحبت کردن و برگ آبیا رو گرفتن و تفتیش ساک و بدنی کردند و کلی الافی کشیدیم، شروع کردن به خوندن اسما و به صف کردن ...
تک تک اسما رو میخوندن .... اما خبری از اسم من نبود! من و دو سه نفر دیگه موندیم! گفتن شما اعزام نخوردین ... یه مشکلی تو اعزامتون هست ...
بقیه رو فرستادن واسه تقسیم و فقط ما موندیم ... گفتن همینجا زیر سایه درختا باشین تا خبرتون کنیم ...
بعد از کلی انتظار گفتن با تمدید مجددم موافقت شده ... شدم 1/6
حالا اینا به کنار ........
بعد از اون جریان وقتی زنگ زدم به خانواده خبر دادم که با تمدیدم موافقت شده گفتن قرارگاه خاتم هم الآن زنگ زده و گفته مدارک رو بفرست :n19:
وااااااااااای ...
واقعا به این بیت زیبا ایمان آوردم که میگه: "در نومیدی بسی امید است/پایان شب سیه سپید است"
منی که تسلیم شده بودم و با اون حال رفتم واسه خدمت توی جهنم سبز حالا کلا برگ برگشت واسم ...
خدایا شکرت

حالا با این کله ی کچل جایی هم نمیشه رفت :n02:

majidkorg
22-06-2013, 18:53
من بچه تبریزم
خودِ تبریز افتادم نیروی انتظامی

تو هم حتما نیشابوری هستی

سلام..داداشی یعنی هیچ راهی وجود نداره من تبریز بیفتم نیرو انتظامی؟ مشهدی هستم

D3vil_A
22-06-2013, 19:14
سلام.
دوستان کفالت پدر به علت بیماری گرفتن شامل چه بیماری هایی میشه؟ (در صورت تک فرزند بودن)

afshin13
22-06-2013, 22:07
سلام اگه کسی در مورد آجا -آج چیزی میدونه بگگه لطفا. اگه هم لازمه با پیام خصوصی لطف کنه ممنوووووووووون میشششم

icao
22-06-2013, 22:20

شما انگار تو نظام نبودی ، اونجا فرماندهت .... نباشه ، دیگه کلا رو هوایی دستت هم زیاد به جایی بند نیست ، مگر عقیدتی سیاسی و حفاظت که همه فرماندهان مثل چیییییی از این دو تا میترسن

icao
22-06-2013, 22:22
خداااااااااااااا هنوز فکر میکنم خوابم !!! :n19:
منو این همه خوشبختی محاله ...
راستی سلام!
فکر کنم دوستان در جریانند که من میخواستم دوباره تمدید کنم ...
آخه میدونید شرایطم طوری بود که واقعا برام سخت بود نیرو انتظامی اونم جهنم سبز خدمت کنم ...
چون واقعا شرایط خاتم رو داشتم - رشته ی مهندسی برق دانشگاه دولتی شیراز معدل 18/16 و فعالی بسیج و تکمیلی و جبهه پدر و ....
تنها مشکلم این بود که تو سایتش دیر اقدام کرده بودم، این بود که اگه تمدید میتونستم کنم میشد که شانسمو برای خاتم تست کنم

در نهایت بهم گفتن تمدید مجدد نمیشه کرد ... ما درخواست رو فرستادیم اما کاملا نا امید و بهم گفتن 99% شدنی نیست.
خلاصه ما دیشب کچل کردیم و امروز صبح با حالی خراب راهی جهنم سبز (آموزشی دستغیب جهرم شدیم) ...
واقعا اونجا خوف بود، به خدا گفتم خدایا خودت کمکم کن ... اونجا واقعا حس یه زندانی داشتم ...
خلاصه بعد از اینکه برامون صحبت کردن و برگ آبیا رو گرفتن و تفتیش ساک و بدنی کردند و کلی الافی کشیدیم، شروع کردن به خوندن اسما و به صف کردن ...
تک تک اسما رو میخوندن .... اما خبری از اسم من نبود! من و دو سه نفر دیگه موندیم! گفتن شما اعزام نخوردین ... یه مشکلی تو اعزامتون هست ...
بقیه رو فرستادن واسه تقسیم و فقط ما موندیم ... گفتن همینجا زیر سایه درختا باشین تا خبرتون کنیم ...
که گفتن با تمدید مجددم موافقت شده ... شدم 1/6
حالا اینا به کنار ........
بعد از اون جریان وقتی زنگ زدم به خانواده خبر دادم که با تمدیدم موافقت شده گفتن قرارگاه خاتم هم الآن زنگ زده و گفته مدارک رو بفرست :n19:
وااااااااااای ...
واقعا به این بیت زیبا ایمان آوردم که میگه: "در نومیدی بسی امید است/پایان شب سیه سپید است"
منی که تسلیم شده بودم و با اون حال رفتم واسه خدمت توی جهنم سبز حالا کلا برگ برگشت واسم ...
خدایا شکرت

حالا با این کله ی کچل جایی هم نمیشه رفت :n02:

من اصلا شما رو نمیشناسم ، ولی نمیدونم چرا واقعا از این اتفاقایی که برات افتاد خوشحال شدم ، شاید به خاطر این باشه که الان منم کلا رو هوام و خیلی نا امید
به هر حال بهت تبریک میگم انشالله شروع موفقیت های روز افزونت باشه
چون میتونی از دوره سربازی استفاده کنی و تجربه و سابقه کار مرتبط هم پیدا کنی
:n16::n16::n16:

saeed5885
22-06-2013, 23:36
سلام دوستان ، چند روز پیش از یه بنده خدایی که میگفت داداشش تو ستاد کل ارتش خدمت کرده و هفته پیش خدمتش تموم شده شنیدم که میگفت کسایی که قبلا خدمت کردن و به دلیل ادامه تحصیل معافیت تحصلی گرفتن ، ادامه خدمتشون همون 18 ماهه !!! میگفت نامش چند روزه اومده ولی تا ابلاغ شه ممکنه 2 ماه طول بکشه ! دوستان کسی چیزی شنیده؟؟؟

iLive
23-06-2013, 00:17
سلام دوستان. قانون کسر خدمت جبهه کی اعلام میشه به ارتش؟ من پدرم سرهنگ بازنشسته نیرو هوایی هست (قسمت عکس برداری و ...) و عمده دوران خدمتش تو تهران بوده (خیابون پیروزی) یه قانون گذاشته بودن که تا آخر سال 90 یا 91 برقرار بوده که دو سوم دوران خدمتشون به عنوان منطقه عملیاتی حساب میشده و من هم اینجوری معاف میشدم! که ما خبر نداشتیم و سر این بحث دوباره راه افتادن کسری خدمت ها رفتیم و اونجا و در مورد این قانون به ما گفتن. الان من خیلی دلم داره میسوزه الکی معافیت داشتیم پریده! کسی دیگه ای نیست همچن شرایطی داشته باشه؟ می خواهیم یه اعتراض بنویسم شاید با دوباره ابلاغ شدن قانون کسری اینم بشه برگردوند. کسی اطلاعاتی نداره؟ در ضمن من پدرم نزدیک 65 سالش هست و من هم در حال تحصیلم ولی یه برادر بزرگتر دارم که با اینکه خارج کشور هست مثل اینکه به من اجازه استفاده از قانون کفالت رو نمیده، درسته؟ آخه این چه وضع قانون گذاریه و قانون برداشتنه!:n14:

hamed m2m
23-06-2013, 10:08
سلام
دوستان کسانی که سرباز معلم شدن یا اطلاع دارن بگن لطفا
شرایطش چطوره و چه مدرکی لازم هست(مدرک تحصیلی)
ممنون

hamed999
23-06-2013, 10:47
سلام به دوستان ---ما که یک هفته مرخصی همین اوله کاری بمون دادن
اما جدا این سمنان خیلی بد آب و هوا هست ---افتاباش خیلی سوزانه
ولی چون میگزره غمی نیست

RIZA.R
23-06-2013, 12:28
اوه اوه

مارو فرستادن مرخصی

یک روز و نیم اونجا بودیم یکسال و نیم گذشت

فک کنم یه 4 کیلویی لاغر کرده باشم

سه شنبه کی میخواد برگرده:n28:

microsof
23-06-2013, 13:47
مدارک لازم جهت اخذ کسر خدمت جبهه پدر

کپی صفحه اول و دوم شناسنامه پدر و تمامی فرزندان پسر
کپی کارت ملی پدر و تمامی فرزندان پسر
6 قطعه عکس 3*4 زمینه سفید ( عکس فردی که کسر خدمت برایش صادر میگردد)
کپی آخرین مدرک تحصیلی فردی که برایش کسر خدمت صادر میگردد
کپی کارت پایان خدمت تمامی فرزندان خدمت کرده
گواهی اشتغال به خدمت فردی که کسر خدمت برایش صادر میگردد

آقایونی که ارتش هستن ... آیا بخش نامه دست ارتش نرسیده ؟؟؟؟
ممنون.

Mohammad King
23-06-2013, 14:28
مدارک لازم جهت اخذ کسر خدمت جبهه پدر

کپی صفحه اول و دوم شناسنامه پدر و تمامی فرزندان پسر
کپی کارت ملی پدر و تمامی فرزندان پسر
6 قطعه عکس 3*4 زمینه سفید ( عکس فردی که کسر خدمت برایش صادر میگردد)
کپی آخرین مدرک تحصیلی فردی که برایش کسر خدمت صادر میگردد
کپی کارت پایان خدمت تمامی فرزندان خدمت کرده
گواهی اشتغال به خدمت فردی که کسر خدمت برایش صادر میگردد

آقایونی که ارتش هستن ... آیا بخش نامه دست ارتش نرسیده ؟؟؟؟
ممنون.

من الان 6 ماه دارم تو وزارت دفاع خدمت میکنم فعلن که خبری نشده!!!

Mohammad King
23-06-2013, 14:29
سلام به دوستان ---ما که یک هفته مرخصی همین اوله کاری بمون دادن
اما جدا این سمنان خیلی بد آب و هوا هست ---افتاباش خیلی سوزانه
ولی چون میگزره غمی نیست

داداش میگی میگذره ولی باور کن سخت میگذره :دی

من 6 ماه خدمت کردم الان پوستم کنده شده تا حالا

microsof
23-06-2013, 14:50
من الان 6 ماه دارم تو وزارت دفاع خدمت میکنم فعلن که خبری نشده!!! سپاه هم داره کسری صادر میکنه و هم کسری تحویل میگیره!.... وزارت دفاع ارگان جدا گونه ای هست یا زیر نظر سپاه یاارتش هست ؟ الان بعضی ها کسری گرفتن ....

campuzlit
23-06-2013, 14:57
دوستا ما هم دیروز رفتیم آموزشی ولی همون اول یه سری فرم و اینا پر کردیم و لباس دادن و گفتن برین سه شنبه بیاین. من 01 رفتم چیزی که جالب بود این که همه جا نوشته بودن دانشجو و نه سرباز.

خدا کنه رفتارشون هم با ما مثل دانشجو باشه.:n02: زهی خیال باطل.

یه چیز جالبتر این بود که بچه هایی که امریه داشتن و کارت سبز سپاه داشتن رو کلا معرفی کردن به سازمان مربوطه بدون اینکه حتی یه روز اونجا بمونن. فکر کنم خود سپاه هم اینا رو چند روزی نگه می داشت. اونوقت ارتش اینا رو ول کردن. ما رو می گی:n28: اونا رو می گی:n19: و اینجور که افسرای وظیفه گفتن دوره قبلی اونایی که کارت سبز سپاه داشتن رو بعد دو هفته به یگان معرفی کردن. راست و دروغش با خودشون.

Mohammad King
23-06-2013, 14:58
سپاه هم داره کسری صادر میکنه و هم کسری تحویل میگیره!.... وزارت دفاع ارگان جدا گونه ای هست یا زیر نظر سپاه یاارتش هست ؟ الان بعضی ها کسری گرفتن ....

وزارت دفاع ستاد مشترک هست

microsof
23-06-2013, 15:04
دوستا ما هم دیروز رفتیم آموزشی ولی همون اول یه سری فرم و اینا پر کردیم و لباس دادن و گفتن برین سه شنبه بیاین. من 01 رفتم چیزی که جالب بود این که همه جا نوشته بودن دانشجو و نه سرباز.

خدا کنه رفتارشون هم با ما مثل دانشجو باشه.:n02: زهی خیال باطل.

یه چیز جالبتر این بود که بچه هایی که امریه داشتن و کارت سبز سپاه داشتن رو کلا معرفی کردن به سازمان مربوطه بدون اینکه حتی یه روز اونجا بمونن. فکر کنم خود سپاه هم اینا رو چند روزی نگه می داشت. اونوقت ارتش اینا رو ول کردن. ما رو می گی:n28: اونا رو می گی:n19: و اینجور که افسرای وظیفه گفتن دوره قبلی اونایی که کارت سبز سپاه داشتن رو بعد دو هفته به یگان معرفی کردن. راست و دروغش با خودشون.

چقدر خوب ... :دی ماشالا همه اومدن مرخصی :دی
به ما دقیقا بعد از 10 روز مرخصی دادن ... پارسال تیر ماه بود من شده بودم مثل ذغال.!
الان که یاد آموزشی میفتم میگم آخی چه دوران مذخرفی بود ( تنها عاملی که باعث میشد فرار نکنم این بود که حتی تصور تحمل یه روز مثل روزای آموزشی برام جهنم بود) :دی خوب که دوماه بیشتر نبود .

urumchi
23-06-2013, 15:32
من الان 6 ماه دارم تو وزارت دفاع خدمت میکنم فعلن که خبری نشده!!!

داداش خدمت تو وزارت دفاع چطوریه ؟

کار شما چیه اونجا؟ با تسلیحات نظامی سروکار دارید؟ کلا اداریه؟

لباس نظامی تون لباس ارتش ِ ؟؟؟

hamed m2m
23-06-2013, 15:37
سلام
دوستان کسانی که سرباز معلم شدن یا اطلاع دارن بگن لطفا
شرایطش چطوره و چه مدرکی لازم هست(مدرک تحصیلی)
ممنون
دوستان شرمنده ولی من یکم عجله دارم,یعنی کسی از سربازمعلم چیزی نمیدونه؟

majidkorg
23-06-2013, 16:10
دوستان شرمنده ولی من یکم عجله دارم,یعنی کسی از سربازمعلم چیزی نمیدونه؟

من رفتم آموزش پرورش مشهد گفتن که باید اعزامی برج 12 و 2 سال دیگه باشی تا بتونیم امریه بهت بدیم

Bensonw3x
23-06-2013, 17:55
1 هفته پادگان 1 هفته مرخصی ، بگردین ببینید همچین پادگانی هست تا اخر خدمت اینجوری باشه :n02: الان با عطا الله صالحی تقریبا تو یه سطح هستیم البته اون هر روز میره پادگان دهنش سرویس میشه هی برو هی بیا ما میریم مثه بچه آدم 1 هفته میمونیم یه هفته میریم مرخصی :D

aaaammmm87
23-06-2013, 18:15
سلام .
مدت حضور در جبهه پدرم در ارتش 14 ماه (سرباز بوده).
مدت حضور در جبهه به عنوان بسيجي در سپاه 4 ماه .
الان براي كسري به سپاه مراجعه مي كنم ميگن كه بهت كسري تعلق نميگيره.آيا امكان تلفيق اين دو وجود داره (يعني 14 ماه + 4 ماه )؟ براي پيگيري اين قضيه بايد به كجا مراجعه كنم؟

hamed m2m
23-06-2013, 18:38
من رفتم آموزش پرورش مشهد گفتن که باید اعزامی برج 12 و 2 سال دیگه باشی تا بتونیم امریه بهت بدیم
متوجه نشدم.یعنی چی؟!
راستی من آشنا دارم که میتونه منو سربازمعلم کنه.فقط میخواستم بیشتر با سربازمعلم آشناشم.مرسی

afshin13
23-06-2013, 20:38
ستاد مشترک ارتش محلش کجاست ؟؟؟ ستاد مشترک همون آجا آج میشه ؟ ما افتادیم آجا-آج یکی نیس بدونه کجاس ؟

icao
23-06-2013, 21:25
ستاد مشترک ارتش محلش کجاست ؟؟؟ ستاد مشترک همون آجا آج میشه ؟ ما افتادیم آجا-آج یکی نیس بدونه کجاس ؟

فکر کنم لویزان

Bensonw3x
23-06-2013, 22:10
فکر کنم لویزان

تهران -چهار قصر

afshin13
23-06-2013, 22:24
تهران -چهار قصر
اطلاع بیشتری دارین ؟ پادگانه یا یه جای اداریه ؟ لباس نظامیه میپوشن یا شخصی ؟ لباس فصل هم داره !!

aaaammmm87
23-06-2013, 22:35
سلام .
الان براي كسري به سپاه مراجعه مي كنم ميگن كه بهت كسري تعلق نميگيره.آيا امكان تلفيق اين دو وجود داره (يعني 14 ماه + 4 ماه )؟ براي پيگيري اين قضيه بايد به كجا مراجعه كنم؟

hamed m2m
23-06-2013, 23:03
دوستان کسی از سربازمعلم چیزی میدونه؟

SNOW PATROL
23-06-2013, 23:13
دوستان کسی از سربازمعلم چیزی میدونه؟

عزیز جان چرا سوالتون رو چند بار تکرار میکنید؟
تاپیک به اندازه کافی شلوغ هست لطفا رعایت کنید
چی میخواید بدونید ؟ اموزشیش جدا هست
فقط برج 12 و 2 اعزام داره
دوسال هم باید خدمت کنید
به جایه خدمت باید بری سر کلاس درس بدی
یه مقدار هم حقوق میدن
TAPATALK

gooride
23-06-2013, 23:28
اطلاع بیشتری دارین ؟ پادگانه یا یه جای اداریه ؟ لباس نظامیه میپوشن یا شخصی ؟ لباس فصل هم داره !!

آجا آج همون ستاد مشترکه تو چهارراه قصر. آجا آج یعنی آجودانی ارتش جمهوری اسلامی. پادگان نیست. ستاد هست کارای اداری انجام میشه توش چندین اداره توش داره که تقسیمتون میکنند توی یکی از ادارات. البته احتمالش هست کلا بیرون از ستاد برید. مثلا تقسیم بشید بتاجا (بنیاد تعاون ا ج ا) که فکر کنم بتاجا لباس شخصی باشه. توی خود ستاد لباس شخصی نداریم. درمورد لباس بعدا بهتون توضیح میدند ما که لباس فصل داریم.
اینقدر استرس نداشته باشید البته طبیعیه خود من هم همینجوری بودم الان چون میدونم چقدر الکی استرس داشتم دارم این توصیه رو بهتون میکنم هیییییییییییییییییچ خبری نیست روز اول با همون لباس آموزشی برید نه درجه و نه رسته لازم نیست که بزنید روز اول که رفتید میبرنتون مسجد به اندازه ی کافی توجیهتون میکنند.

Mohammad King
23-06-2013, 23:53
داداش خدمت تو وزارت دفاع چطوریه ؟

کار شما چیه اونجا؟ با تسلیحات نظامی سروکار دارید؟ کلا اداریه؟

لباس نظامی تون لباس ارتش ِ ؟؟؟
سلام

زیاد جالب نیست خدمت توش سخته

بله سلاح سازمانیش هم ژ3 هست

بستگی به جاش داره هم اداری داره هم نظامی

لباس ما الان سبز پلنگی هست

من توی سازمان اتکا خدمت میکنم کارمون هم پاسداری هست پست میدیم

hamed m2m
24-06-2013, 19:30
عزیز جان چرا سوالتون رو چند بار تکرار میکنید؟
تاپیک به اندازه کافی شلوغ هست لطفا رعایت کنید
چی میخواید بدونید ؟ اموزشیش جدا هست
فقط برج 12 و 2 اعزام داره
دوسال هم باید خدمت کنید
به جایه خدمت باید بری سر کلاس درس بدی
یه مقدار هم حقوق میدن
TAPATALK
ممنون
من دارم سعی میکنم برگ سبز بسیج بگیرم که آموزشی نرم
ولی اگه هم نشد,منظورتون از اینکه آموزشیش جدا هست چیه؟
من شنیدم برج 2 آموزشی و از برج7 خدمت هستش
کمی توضیح بدید سپاس:n26:

SNOW PATROL
24-06-2013, 20:27
ممنون
من دارم سعی میکنم برگ سبز بسیج بگیرم که آموزشی نرم
ولی اگه هم نشد,منظورتون از اینکه آموزشیش جدا هست چیه؟
من شنیدم برج 2 آموزشی و از برج7 خدمت هستش
کمی توضیح بدید سپاس:n26:

شما اگر برگ سبز رو داشته باشید دو ماه اموزشی رو لازم نیست برید فقط یک هفته برای تقسیم و کارهای اداری اموزشی دارید

به نقل از وبلاگ سرباز معلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش و پرورش برای تامین نیروی خودش در مناطق محروم و روستایی, هر ساله اقدام به جذب سرباز معلم میکنه. تعداد این نیروها در سالهای گذشته به حدود 6000 نفر میرسید(پارسال 5322 نفر), ولی امکان داره در هر سال تعداد نیروی مورد نیاز متفاوت باشه.بخشنامه جذب سرباز معلم هر ساله حدود دی ماه میاد(پارسال 20 دی اومد), ولی امکان داره چند روزی اینور و اونور بشه. بخشنامه تو سایت آموزش و پرورش قابل رهگیریه, یعنی اگه میخوایین بدونین که بخشنامه اومده یا نه, کافیه به بخش بخشنامه ها تو سایت اداره کل امور اداری و تشکیلات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سر بزنین.شرایط جذب تو بخشنامه پارسال (دانلود بخشنامه جذب سرباز معلم سال 90 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) میتونین بخونین. دقت داشته باشین که تعداد نیروی مورد نیاز و همچنین رشته های مورد نیاز هر استان با استان دیگه متفاوته, یعنی امکان داره رشته شما, مورد نیاز استانتون نباشه.همونطور که توبخشنامه دیدین, هنگام ثبت نام , برگه اعزام باید بدون غیبت باشه. همچنین شما نباید هیچگونه کسری(بسیج و جبهه و ...) داشته باشین و زمان اعزامتون اول دی تا اول تیر باشه.(اعزامی های دی ماه فقط تو سال 90 بود که میتونستن ثبت نام کنن, سالهای قبلتر اعزامی های اول اسفند تا اول تیر مورد قبول بودن). پس شما باید طوری دفترچه پست کنین که زمان ثبت نام, برگه اعزامتون با ذکر تاریخش دستتون باشه و یکی از ماهای اسفند و اردیبهشت و تیر باشه.این دفترچه فرستادن خودش معضلیه! چون شرایط هر سال با سالهای دیگه متفاوته(اروپا نیست که همه چی حساب کتاب داشته باشه!!!) یه سال میبینی دفترچه رو که میفرستی, نزدیک یه سال طول میکشه تا اعزام بشی, یه سال دیگه تا میری تو پلیس+10 همونجا خفتت میکنن و کچل و .... خدمت.پس برای اینکه حساب شده عمل کنین, با خانمهای محترمی که تو پلیس +10 با مهربانی به سوالات ارباب رجوع ها پاسخ میدن, مشورت کنید و دفترچه رو طوری بفرستید که به مشکل نخورین.البته لازم به ذکره که اگه پارتی چیزی داشته باشین, میتونین تاریخ اعزام رو تمدید کنین و هیچکدوم از کارای بالا رو هم نکنین!اون قدیما که بادوم زمینی مزمز 300 تومن بود و خدمت 18 ماه, آموزش و پرورش از شما تعهد میگرفت که بعد از پایان زمان قانونی خدمت, شما به عنوان حق التدریسی تا پایان سال دوم تحصیلی تو آموزش و پرورش بمونین و ادامه کار بدین. اما بعد از تغییر قانون نظام وظیفه, بادوم زمینی شده 1000 تومن و سربازا باید 21 ماه و امریه دارا باید 24 ماه خدمت کنن و دیگه نیازی به تعهد و اینا نیست, چون با 24 ماه, خود به خود تا آخر خرداد سال دوم تحصیلی سرباز تشریف دارین.بعد از کلی بدو بدو و ثبت نام, تازه میرسیم به روزهای انتظار, روزهایی که هیچ چیز معلوم نیست, یعنی یه نفر به شما جواب نمیده که گزینش کی خواهد بود و آیا پذیرش خواهید شد و ...حدود آخرای اردیبهشت با شما تماس میگیرن و دعوتتون میکنن برای گزینش. گزینش زیاد سخت نخواهد بود, مثل همه گزینش ها, سوالاتی در مورد ولایت, نماز, واجبات و ... (پانشین با تیشرت و شلوار جین برین گزینش, تیپ سنگین کفایت میکنه.)خداییش من یکی که پارتی و اینا نداشتم, یعنی اصلا پارتی نیاز نیست. پارتی شاید تو تعیین محل خدمت به درد بخوره و بتونه یه کاری کنه که جای دور نیفتین.بعد از تایید گزینش, شما منتظر برگه اعزام جدید به تاریخ اول تیر خواهید شد (یعنی تا اول تیر هیچ کس نمیره آموزشی, شاید برگه غیبت برا اول اسفدیا و اول اردیبهشتیا بیاد, ولی اگه گزینش بشین یا نشین, همه غیبت هارو آموزش و پرورش خودش درست میکنه) و اگه برگه سبز بسیج نداشته باشین, اول تیر تا اول شهریور میرین آموزشی. دوستان کفایتی(برگه سبزیا) تا تاریخ اول شهریور همچنان میتونن از دستپخت مادرشون لذت ببرن!!!پادگان ها بسته به استان محل زندگیتون, شهدای کرمانشاه, شهید خاتمی یزد و یا نیشابور خواهد بود.بعد از پایان آموزشی, با در دست داشتن برگه پایان دوره آموزش نظامی میرید به اداره کل استان و خودتون رو معرفی میکنین. بعد شما باید دوره ضمن خدمت رو ببینین, تا یاد بگیرین سر کلاس چیکار کنین.دوره ضمن خدمت به صورت استانی برگزار میشه و ساعات و زمان برگزاری هر استان متفاوته( ما تو البرز تا آخرای مهر داشتیم دوره میدیدیم)آخرای شهریور ماه شمارو تو استان تقسیم خواهند کرد, این امکان وجود داره که شما تو شهرستان خودتون نیفتین و کیلومتر ها از خونه دور بشین.بعد از همه این حرفا دو سال تحصیلی رو با جونورهایی همراه خواهید بود که طی سال تحصیلی بارها و بارها پست دادن تو برجک در دمای زیر صفر رو به سرباز معلمی ترجیح خواهید داد.از شوخی گذشته سرباز معلمی به درد کسایی میخوره که برای دو سال خدمتشون برنامه دارن(مثل من که سر کار میرم یا مثل دوستانی که دارن برا ارشد تلاش میکنن). حالا باید خودتون دو دوتا کنین و ببینین چند چنده. اگه کسری تپلی دارین و برنامه ای هم برای کار یا درس ندارین, مثل یه مرد برید خدمت و تیکه های دوستان رو در مورد 24 ماه خدمت بودنتون تحمل نکنین!!!

Unexempled Orion
24-06-2013, 20:49
دوستان کارت بسیج فعال توی ارتش هم قبول میکنن برای کسری خدمت ؟

کسی که کارت فعال بسیج داره حتما میفته سپاه ؟

ami2new
24-06-2013, 21:12
دوستان کارت بسیج فعال توی ارتش هم قبول میکنن برای کسری خدمت ؟

کسی که کارت فعال بسیج داره حتما میفته سپاه ؟
1. بله
2. خیر

sn.912sajjad
24-06-2013, 21:46
سلام
دوستان یه سوال فوری
خاتم الانبیا شنبه با خونه تماس گرفته و گفته مدارک رو براشون فکس کنم
اما چون خودم نبودم ، خانواده دقیق نپرسیده چه مدارکی میخواد
لطف کنید بفرمایید چی بفرستم؟
مدرک؟ تکمیلی بسیج؟ کارت رزمندگی پدر؟ برگ اعزام؟ فعالی بسیج؟ .......

mr.net
25-06-2013, 08:40
سلام .

این سوال منم هست... اگه کسی می دونه راهنمایی کنه

aaaammmm87
25-06-2013, 11:20
سلام
دوستان آدرس دقیق ستاد کل نیروهای مسلح رو کی داره بزاره ؟

farhadpaye
25-06-2013, 11:47
خوب زنگ بزن اونجا مطمئن باش اولین نفری نیستی که این سئوال رو داری روابط عمومیش راهنماییت میکنه با کجا صحبت کنی

XENON24
25-06-2013, 14:34
مشمول متقاضي کفالت خواهر، باید تنها برادر تني بالاي 18 سال و سالم خواهر و فاقد غيبت باشد.

به گزارش مهر، سازمان وظیفه عمومی طی اطلاعیه ای اعلام کرد: در معافيت کفالت خواهر، نداشتن پدر، همسر و فرزند سالم از شرايط اصلي اين نوع معافيت بوده و همچنين خواهر مشمول بايد مجرد يا در صورت ازدواج ، همسرش فوت کرده يا از وي طلاق گرفته باشد و سن خواهر نيز تاثيري در اين نوع معافيت ندارد.

مشمول متقاضي کفالت خواهر، باید فاقد غيبت و تنها برادرتني بالاي 18 سال و سالم خواهر باشد.

منظور از برادر تني برادري است که از پدر و مادر با خواهر يکي باشد لذا بر همين اساس برادر ناتني نمي تواند ازاين نوع معافيت بهره مند شود.

همچنين در مواردي که خواهر داراي فرزند پسر بالاي 18 سالي بوده که به تشخيص شوراي پزشکي وظيفه عمومي و به دليل بيماري و يا نقص عضو قادر به نگهداري از مادر خود نیست تنها برادر بالاي 18 سال و سالم وي مي تواند از اين معافيت استفاده کند.

محمد92
25-06-2013, 18:49
سلام .

من پدرم 12 ماه ارتش داره 10 ماه بسیجی سپاه
امروز سپاه بودم گفت از هر جا هر مدت جبهه داشته باید همش جمع بشه یه جا
یه جا نامه بده بهت
گفتم کجا باید جمع بشه گفت جایی که جبهت بیشتره باید جمع شه اونجا
حالا گفت هفته بعد بیا تا بهت بگم چی کار کنی که ما یه نامه بهت بدیم برای ارتش ببری اونجا تا این 10 ماه رو هم اونا اضافه کنن
طبق گفته این بنده خدا شما هم احتمالا راهش همین باشه دیگه که سپاه یه نامه مبنی بر 4 ماه خدمت پدر بهتون بده ببرید محل خدمت در ارتش
حالا من هفته بعد رفتم باز اخبار جدیدی دستم اومد بهتون میگم
نکته جالب اینه که همه گیج میزنن در زمینه کسری ها
هر کسی اونجا من ازش میپرسیدم باید چی کار کنم یه چیزی میگفت!!!!!!!!!!!!

محمد92
25-06-2013, 18:52
سلام
دوستان آدرس دقیق ستاد کل نیروهای مسلح رو کی داره بزاره ؟

داداش ادرس ستاد کل میخوای چی کار
اونا ابلاغ کننده نامه هستن
اجرا کننده نیستن که شما بخوای بیای اونجا بپرسی من چه جوری کسریم رو باید بگیرم!!!!!؟

milad_takjoo
25-06-2013, 19:42
دوستان من میخواستم کسری خدمت ایثارگری پدرم رو بگیرم که تازه قانونش دوباره اومده....
به من میگن باید بری آموزشی بعد اقدام کنی واسه کسر خدمت...درسته چنین چیزی؟
قبل آموزشی نمیشه چون اینا هر روز قانونا رو عوض میکنن

aaaammmm87
25-06-2013, 19:44
داداش ادرس ستاد کل میخوای چی کار
اونا ابلاغ کننده نامه هستن
اجرا کننده نیستن که شما بخوای بیای اونجا بپرسی من چه جوری کسریم رو باید بگیرم!!!!!؟

سلام
ستاد کل خودش بصورت مستقیم میتونه نامه کسری رو صادره کنه .

sn.912sajjad
25-06-2013, 20:27
سلام
دوستان یه سوال
حکم مسئولیت بسیج کسری داره؟ چقدر؟
شرایط خاصی داره؟
ممنون میشم اگه توضیح بدید

m_digitall
25-06-2013, 20:47
با سلام

آیا کسی از دوستان در باره 18 ماه شدن خدمت آمار موثقی در اختیار دارد؟؟؟؟؟؟

با تشکر

salamichobaran
26-06-2013, 08:59
سلام :n16: اینکه بخشنامه کسری ابلاغ شده یا نشده رو باید از کجا بپرسم ؟ از آجودانی ؟ دوم اینکه من افتادم فرماندهی مهندسی ساختمان ارتش واقع در خیابان فاطمی، کسی دربارش چیزی می دونه؟ ساعت کاریش تا کیه ؟ لباس نظامی یا شخصیه؟ فرماندهش چه جوریه؟ بخش اداریش چه جوریه؟
یه سوال دیگه برادر من امسال میره خدمت. من چون فوق لیسانسم و به نظر جای خوبی افتادم دوست دارم اون از کسری خدمت پدرم استفاده کنه ولی از یه طرف می ترسم قانونشو دوباره بردارن نه من استفاده کنم نه اون. نظر شما چیه ؟

پیشاپیش ممنونم از پاسختون:n12:

rezaete
26-06-2013, 10:22
آقایون مرکز پیاده شیراز چطوره؟ دوره کد خوردم اونجا...
به غیر بومی ها مرخصی روزبرگ میدن؟

sn.912sajjad
26-06-2013, 12:04
سلام
دوستان یه سوال
شرایط خاصی داره؟

منتظر راهنمایتون هستم دوستان عزیز

microsof
26-06-2013, 13:48
سلام
ستاد کل خودش بصورت مستقیم میتونه نامه کسری رو صادره کنه .

برادر ستاد کل خودش میتونه یه نامه بهت بده که معافی جه برسه به کسری...
اما به نظر شما این کار رو میکنه ؟؟
مسلما خیر.
همچنین پرونده جبهه پدر شما در ارگانی هست که خدمت میکرده نه ستاد کل نیرو های مسلح.
به هر صورت این آدرس ستاد فرماندهی کل قوا هست (نیرو های مسلح)
ایران - تهران -منطقه 07 - شریعتی - چهارراه قدوسی (قصر)

microsof
26-06-2013, 13:50
با سلام

آیا کسی از دوستان در باره 18 ماه شدن خدمت آمار موثقی در اختیار دارد؟؟؟؟؟؟

با تشکر

برادر خیر هیچ خبری از کاهش مدت خدمت نیست ... الان همه افرادی که خدمت قبلی بودن دقیقا 21 ماه خدمت کردن و تسویه ...
قانون 21 ماه شدن خدمت هنوز یک ساله نشده :دی اونوقت به نظر شما میان و باطلش میکنن ؟ فکر این باشید که نشه 24 ماه .

sdfssdfs
26-06-2013, 14:01
سلام
لطفا سريع جواب بدين كارم فوريه
براي دريافت گواهي موقت فارغ التحصيلي دانشگاه گفته بايد دفترچه اماده به خدمت داشته باشي اين همون برگ سفيده يا برگ سبزه يا اصلا وقتي ميري +10 اين دفترچه رو ميدن يا نه و بعد از در خواست چقدر طول مي كشه تحويل بشه
ممنون

sn.912sajjad
26-06-2013, 16:23
سلام
دوستان ضمن سوال قبلی که همچنان منتظر جوابشم
یه سوال دیگه هم داشتم که ممنون میشم اگه راهنمای بفرمایید
دوستان من برای خاتم پذیرش شدم اما از یه طرف یکی از آشناها امریه توی مرکز تحقیقات خودکفایی سپاه (تهران) رو پیشنهاد کرده...
من هرچی تحقیق میکنم راجه به اینجا و تو اینترنت سرچ میکنم هیچ چیزی راجع بهش پیدا نمیکنم
این آشنامون هم نمیدونم چرا ولی هرچی میپرسم یه کم بیشتر توضیح بده که چطور جاییه نمیگه ....
تمام چیزی که میگه اینه که یه جای تحقیقاتی هست و دنبال مهندسای دانشگاهای خوب کشوره برای امریه و کارتون هم تحقیقاتیه، فکر کنم گفت پست هم داره! ....
میگم مثلا جایی هست که همه براش سر و دست میشکونن و اینا بازم میگه میدونم اما اجازه ندارم بگم ...
خلاصه عجیب گیر افتادیم !!!
اینجا کسی هست بدونه این مرکز تحقیقات خودکفایی سپاه (تهران) چه جور جاییه؟
نسبت به امریه ی خاتم شما کدام رو ترجیح میدین؟
خواهشا هرکی اطلاعاتی داره بگه، واقعا برام یه علامت سوال بزرگ شده ....

majidkorg
26-06-2013, 18:28
سلام..آموزشی ولیعصر تبریز بیشتر اعزامی کدوم ماه رو میگیره ؟ من اعزام شهریور هستم

SNOW PATROL
26-06-2013, 19:00
سلام
لطفا سريع جواب بدين كارم فوريه
براي دريافت گواهي موقت فارغ التحصيلي دانشگاه گفته بايد دفترچه اماده به خدمت داشته باشي اين همون برگ سفيده يا برگ سبزه يا اصلا وقتي ميري +10 اين دفترچه رو ميدن يا نه و بعد از در خواست چقدر طول مي كشه تحويل بشه
ممنون

باید برگ سبز رو داشته باشی متوجه ادامه سوالتون نشدم اما شما 48 ساعت بعد از ارسال دفترچه میتونید المثنی برگ سبزتون رو از +10 بگیرید

سلام..آموزشی ولیعصر تبریز بیشتر اعزامی کدوم ماه رو میگیره ؟ من اعزام شهریور هستم

عزیز مراکز اموزشی همیشه به اندازه ظرفیتشون نیرو میگیرند مگر در موارد خاص مثل تعمیرات و.... پس ارتباطی بین ماه و محل اموزشی نیست ..

alivw71
27-06-2013, 08:44
سپاه هم داره کسری صادر میکنه و هم کسری تحویل میگیره!.... وزارت دفاع ارگان جدا گونه ای هست یا زیر نظر سپاه یاارتش هست ؟ الان بعضی ها کسری گرفتن ....

وزارت دفاع ستاد مشترک هست
اکثر درجه داران ارتشی هستن . بعضی ها هم سپاهی ( زیاد اون جذبه و پست رو ندارن)
ولی ما به سپاهیا احترام نمیزاریم. به همون دلیل بالا.

sn.912sajjad
27-06-2013, 09:48
سلام
دوستان اگه همزمان دوجا پذیرش بگیریم چی میشه؟
مثلا هم خاتم تماس بگیره که مدارک رو بفرست و ما هم ارسال کنیم و هم توی سپاه استان پذیرش بگیریم؟
شنیدم در این صورت هر دو پذیرش لغو میشه...
کسی اگه اطلاعاتی داره ممنون میشم بگید

hamed999
27-06-2013, 10:31
سلام
مثلا هم خاتم تماس بگیره که مدارک رو بفرست و ما هم ارسال کنیم و هم توی سپاه استان پذیرش بگیریم؟
چرا خو اینکارو کنی دوست عزیز
خیلی ها مثل ما یدونه اش رو هم نتونستن بگیرن بعد شما دو تا پذیرش داری و نمیدونی کدوم رو بری
تحقیق کن ببین کدومش بهتره یکی رو انتخاب کن که به بعدش دیگه راحت باشی

aria98
27-06-2013, 11:16
سلام دوستان

برخی از منابع میگن که کسری تحصیلی بک ماه برای لیسانس برگشته.

یکی از بچه ها هم میگفت دوستاش از تهران گفتن که این شایعه درسته و کسری لیسانس اومده رو پرونده ها.

کسی اطلاعاتی داره؟؟؟

hoseynn
27-06-2013, 11:48
سلام. دوستان چرا حقوق سربازی انقدر کمه؟ چرا کسی رسیدگی نمیکنه؟ به کجا میشه گفت؟ کی میتونه به داد ما برسه؟
با لیسانس و متاهلی ماهی 60 تومن. به چه درد میخوره؟ میریم 21 ماه بعد میایم واسه شروع. چی کار میتونیم بکنیم؟
حد اقل پایه حقوق بدن به سربازا تا به یه دردی بزنن با این اوضایه اقتصادی

sn.912sajjad
27-06-2013, 12:01
چرا خو اینکارو کنی دوست عزیز
خیلی ها مثل ما یدونه اش رو هم نتونستن بگیرن بعد شما دو تا پذیرش داری و نمیدونی کدوم رو بری
تحقیق کن ببین کدومش بهتره یکی رو انتخاب کن که به بعدش دیگه راحت باشی

آخه دوست گرامی مشکل اینجاس که هیچ کدوم از این دوجا قطعی نیست!
من میخوام با پذیرش در هر دوجا احتمال پذیرشم رو بالا ببرم
اما از یه طرف شنیدم اگه دوجا پذیرش کنی در این صورت هر دو پذیرش لغو میشه...
ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنند که آیا اگه دوجا پذیرش کنی در این صورت هر دو پذیرش لغو میشه؟

M.R.2
27-06-2013, 18:19
سلام. دوستان چرا حقوق سربازی انقدر کمه؟ چرا کسی رسیدگی نمیکنه؟ به کجا میشه گفت؟ کی میتونه به داد ما برسه؟
با لیسانس و متاهلی ماهی 60 تومن. به چه درد میخوره؟ میریم 21 ماه بعد میایم واسه شروع. چی کار میتونیم بکنیم؟
حد اقل پایه حقوق بدن به سربازا تا به یه دردی بزنن با این اوضایه اقتصادی
داداش تو فکر حقوقشی ما فکر غذاشیم
دیشب یه شامی دادن به ما .....!
واسه صبحونه کره نمیدن فقط عسل!!!

mani6606
27-06-2013, 19:14
سلام دوستان

برخی از منابع میگن که کسری تحصیلی بک ماه برای لیسانس برگشته.

یکی از بچه ها هم میگفت دوستاش از تهران گفتن که این شایعه درسته و کسری لیسانس اومده رو پرونده ها.

کسی اطلاعاتی داره؟؟؟

در این یک سال ما در خدمت از حسن و حسین و نقی و تقی زیاد شایعه شنیدیم نمیجه اخلاقی این که تا چیزی به چشم خودت ندیدی باور نکن اگر سربازی گوش به این شایعه ها نده که با اعصابت بد جوری بازی میکنه.پادگان محیطی داره که سریع شایعه پخش میشه.

mani6606
27-06-2013, 19:43
سلام
بله شما اگر از دو جا پذیرش بگیرید هر دو لغو حواهند شد. بیبن دوست خوبم شما که تاب محیط پادگان رو ندارید پس از هر جا که بتونی امریه بگیری عالیه.اما دو سازمان شما اقدام کردی هر دو نظامی هستند یعنی به شما در ان جا به دید یک وظیفه نگاه میشه گرچه همین دید هم در سازمان ها و اداره های دیگر هم به امریه دار ها دارند. با دید درست انتخاب کنید اون دوستی که به شما خودکفایی سپاه رو معرفی کرده و میگه کار تحقیقاتیه و بیشتر اطلاع نمیده(یعنی اجازه نداره) پس بدونید برای سازمان از اهمیت بالایی برخوردار است و فشار بیشتری از نظر حفاظتی و امنیتی بر روی کادر خود وارد می کند برای همین است که هیچ گونه اطلاعاتی از ان در وب نیست اما خاتم بیشتر شناخته شده است و فعالیت های ان مشخصه.
تنها کسی می تونه تصمیم بگیره خودت هستی و کسی در این جا نمی تونه برات انتخاب کنه.

microsof
27-06-2013, 19:50
سلام ...
دوستان ظاهرا ابلاغیه کسر خدمت دست ارتش هم رسیده!...
میخواستم ببینم کسی توی ارتش هست که به چشم دیده باشه؟

vahidreza2007
27-06-2013, 21:02
امروز ابلاغیه کسر خدمت دست ارتش رسید و اگر وقت کنم در اولین فرصت اسکن میگیرم و همینجا میذارم .

microsof
27-06-2013, 21:21
امروز ابلاغیه کسر خدمت دست ارتش رسید و اگر وقت کنم در اولین فرصت اسکن میگیرم و همینجا میذارم .

و من الله توفیق علیه التکلان.
مرسی برادر .
:n16:

همت
27-06-2013, 22:13
سلام. من توی نیروی انتظامی سایت معاونت نیروی انسانیشو مرتب رصد میکنم تا حالا ابلاغیه ای مبنی بر کاهش خدمت نیومده. اگه چیزی تصویب بشه فورا اونجا اعلام میشه. فقط یه خبر خوش برای متاهلا اینکه چند روز دیگه سبد کالای ماه رمضان توزیع میشه و سربازای متاهل مثل کادری ها سبد رایگان دریافت میکنن.

Ghasem.M
27-06-2013, 23:32

5 شنبه های ارتش تعطیل هست که ، چطور ابلاغیه اومده؟ کدوم پادگان هستی عزیز؟ ممنون از اطلاع رسانیت.

Mohammad King
28-06-2013, 00:10
اکثر درجه داران ارتشی هستن . بعضی ها هم سپاهی ( زیاد اون جذبه و پست رو ندارن)
ولی ما به سپاهیا احترام نمیزاریم. به همون دلیل بالا.

منظور پست شما رو درست نمیفهمم عزیز

Sub007
28-06-2013, 11:59
5 شنبه های ارتش تعطیل هست که ، چطور ابلاغیه اومده؟ کدوم پادگان هستی عزیز؟ ممنون از اطلاع رسانیت.

دوباره ۵ شنبه‌ها تعطیل شد؟
دوره ما قبل از عید تقریبا ۲ ماهی ۵ شنبه ها تعطیل بود این اواخر هم شنیده بودم که نامش رو فرستادن برای امضای فرمانده نیرو(اردیبهشت ماه)
اما خودم که روز ۳۰ خرداد و بعد از تسویه هم پنجشنبه رو توی پادگاه گشت میزدم:n02:
توی نیروی انسانی که بودیم باید میدیدین که کادریها چطوری حتی میومدن پاچه خواری ما وظیفه ها که در این موارد بهشون اطلاعات بدیم.:n02:

microsof
28-06-2013, 16:46
سلام.
دوستان یه سوالی میکنم زیاد ربطی نداره به خدمت ... ولی خب برام سوال شده
این عکس رو ببینید :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](6%20of%209)-4.jpg/4

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](6%20of%209)-4.jpg/4

میخواستم ببینم رسته برادر کمالی چی هست ؟:دی

SNOW PATROL
28-06-2013, 17:04
سلام.
دوستان یه سوالی میکنم زیاد ربطی نداره به خدمت ... ولی خب برام سوال شده
این عکس رو ببینید :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](6%20of%209)-4.jpg/4

میخواستم ببینم رسته برادر کمالی چی هست ؟:دی

رسته ایشون فرماندهی و ستاد است

alivw71
28-06-2013, 18:21
منظور پست شما رو درست نمیفهمم عزیز

خودمم نفهمیدم :دی میخاستم بگم زیر نظر ارتش هست.البته عقیدتی سیاسی و بسیج زیر نظر سپاه تا حدودی.
.................................
................................
الان 14 ماهه خدمت میکنیم . هیچ سودی از خدمت نبردم . البته فقط مجبور شدم یه موتور قدیمی دوزمانه بگیرم تا کرایه ماشین ندم. حدود 4 تومن میشه روزی اگه با سواری یا تاکسی ببرم. ولی با موتور 1000 تومن پول بنزین بشه.

Soroush-S
28-06-2013, 21:04
دوستان اگه من مردادماه دفترچه بگیرم کی اعزام میشم ؟ ضمنا مدرک تحصیلی و تک فرزند پسر بودن تاثیری در محل خدمت داره ؟الان دوره آموزشی چند ماهه؟

mehr070mehr
28-06-2013, 21:05
سلام دوستان من یگانم افتاده آجا آج رسته بهداشت و درمان
کسی می دونه کجاست آجا آج ؟

بعد رسته بهداشت و درمان زده کجای ستاد می شه یعنی بیمارستانش یا درمانگاهش کجاست ؟

روزی که باید خودمون رو معرفی کنیم باید کدام قسمت بریم چه ساعتی باید بریم ؟

arming900
28-06-2013, 21:59

آقا همه منتظریم :n15:

VAHID
28-06-2013, 22:56
زیادم بی ارتباط نیست...

دوستان میخواستم بگم به این گروه حتما بیاین

خدمت سربازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و خاطراتی هم دارین میتونید بیان کنید.

sdfssdfs
29-06-2013, 10:08
سلام يه سوال داشتم
ايا ميشه تو مهلت يك ساله بعد از فراغت تحصيل براي معافيت پزشكي درخواست داد
اگر ميشه ايا بايد دفترچه را پست كنم و برگه سبز داشته باشم
و اگر درخواست معافيت پزشكي دادم و مهر دانشگاه پذيرفته شدم مشكلي پيش نمياد ؟

sn.912sajjad
29-06-2013, 10:26
سلام يه سوال داشتم
ايا ميشه تو مهلت يك ساله بعد از فراغت تحصيل براي معافيت پزشكي درخواست داد
اگر ميشه ايا بايد دفترچه را پست كنم و برگه سبز داشته باشم
و اگر درخواست معافيت پزشكي دادم و مهر دانشگاه پذيرفته شدم مشكلي پيش نمياد ؟

سلام دوست عزیز
بله - اتفاقا درخواست معافیت پزشکی فقط بعد از اتمام تحصیل قابل انجام هست و در حین تحصیل مجاز به درخواست آن نیستید
خیر نیازی به برگه سبز نیست و شما میرید مدارک رو به پلیس 10+ میبرید و فرم های مربوطه رو پر میکنید و اونا هم درخواستتون رو ثبت میکنید و فکر کنم از طریق پست بعد از درخواست براتون نامه ای میاد که تاریخ مراجعه به مراکز پزشکی و شوراها و کمسیون پزشکی در اون ذکر شده.
خیر مشکلی پیش نمیاد چون درخواست پزشکی رو قبل از قبولی دادید بررسی میشه و اگر شرایط معافیت رو داشته باشید که معاف شده و اگر نه بعد از اتمام تحصیل باید به خدمت برید
یا علی

rz21
29-06-2013, 11:10
دوستم 19 همین ماه احتمال زیاد اعزام ولی هنوز معلوم نیست کجا بیفته و پدرش هم ارتشی..خواستم ببینم آیا راهی داره 2 ماه این رو به تعویق بندازه یا نه؟

SNOW PATROL
29-06-2013, 11:26
دوستم 19 همین ماه احتمال زیاد اعزام ولی هنوز معلوم نیست کجا بیفته و پدرش هم ارتشی..خواستم ببینم آیا راهی داره 2 ماه این رو به تعویق بندازه یا نه؟

باید زود تر اقدام میکرد اما حالا به پلیس + 10 مراجعه کنید بگید مشکل خانوادگی و شخصی دارم شاید با تمدید موافقت کردند ..

salamichobaran
29-06-2013, 11:32
بچه ها تاریخ معرفیم رو زدن دهم ولی ساعتشو نزدن کی باید برم برای معرفی ؟؟ 6/5، 7 یا مهم نیستش ؟ ( فرماندهی مهندسی ساختمان رسته اداری پرسنلی ):n16:

afshin13
29-06-2013, 12:30
سلام دوستان من یگانم افتاده آجا آج رسته بهداشت و درمان
کسی می دونه کجاست آجا آج ؟

بعد رسته بهداشت و درمان زده کجای ستاد می شه یعنی بیمارستانش یا درمانگاهش کجاست ؟

روزی که باید خودمون رو معرفی کنیم باید کدام قسمت بریم چه ساعتی باید بریم ؟

منم اونجا افتادم. تا اونجایی که من پرسیدم خیابان شریعتی-چها راه قصر میشه .

urumchi
29-06-2013, 14:19
بچه ها تاریخ معرفیم رو زدن دهم ولی ساعتشو نزدن کی باید برم برای معرفی ؟؟ 6/5، 7 یا مهم نیستش ؟ ( فرماندهی مهندسی ساختمان رسته اداری پرسنلی ):n16:

سعی کن اول وقت اداری اونجا باشی تا اگه یه موقع فرستادنت جایی یا لازم بود کاری انجام بدی، بتونی به موقع قبل از پایان وقت اداری انجام بدی

Ata Assassin
29-06-2013, 14:33

من خودم برا تمدید اقدام کردم ولی قبول نکردن.19 همین ماه هم اعزامم.چون به احتمال 99 درصد کد خورده،تنها راهش مدرک پزشکی هست.(البته اگه مثل بنده دانشجو انصرافی باشه میتونه دوباره به دانشگاه برگرده تا ثبت نام کنه و معافیت تحصیلی بگیره)

Ata Assassin
29-06-2013, 14:41
اعزام من افتاده ارتش اگه بتونم تمدید کنم،بعد تموم شدن تمدید باید تو همون جاییکه قبلا کد خورده بودم برم اموزشی یا میشه با ارسال مدرک به یه اشنا بیفتم سپاه؟

microsof
29-06-2013, 16:00
اعزام من افتاده ارتش اگه بتونم تمدید کنم،بعد تموم شدن تمدید باید تو همون جاییکه قبلا کد خورده بودم برم اموزشی یا میشه با ارسال مدرک به یه اشنا بیفتم سپاه؟

یه نصیحت میکنم ...
تمدید نکن ... ( نا سلامتی مثل ما دیپلمه میخوای بری اموزشی ها... )
روز نوزدهم که روز اعرامت هست دقیقا اول ماه رمضونه و رژه و فعالیت های سنگین به کل تعطیل... مگر اینکه بعد از افطار بخوان یه حالی بهتون بدن :دی که اونم زیاد اذیت نمیکنن.
یه ماه از آموزشیتون این طور میره و انگار یه ماه آموزشی سخت دارید. نه دو ماه

Ata Assassin
29-06-2013, 16:09
یه نصیحت میکنم ...
تمدید نکن ... ( نا سلامتی مثل ما دیپلمه میخوای بری اموزشی ها... )
روز نوزدهم که روز اعرامت هست دقیقا اول ماه رمضونه و رژه و فعالیت های سنگین به کل تعطیل... مگر اینکه بعد از افطار بخوان یه حالی بهتون بدن :دی که اونم زیاد اذیت نمیکنن.
یه ماه از آموزشیتون این طور میره و انگار یه ماه آموزشی سخت دارید. نه دو ماه

عزیز جان برادر افتادم عجب شیر اموزشی رو!!میدونی که سر درش چی نوشتن!!:n02::n02: ... بیا ادم برو

Pami
29-06-2013, 16:38
عزیز جان برادر افتادم عجب شیر اموزشی رو!!میدونی که سر درش چی نوشتن!!:n02::n02: ... بیا ادم برو

افتادی عجب شیر نیفتادی که قطب جنوب ، به نظر من نه 2 ماه حتی 1 روز هم ارزش نداره عقب بیفته ، این حرف رو الان نمیفهمی آخر خدمت که نگاه میکنی میگی کاش زودتر رفته بودم تموم شده بود میفهمی

microsof
29-06-2013, 16:56

عزیز من کاری ندارم ... ولی اگر بخوای رو این حرفا که میگن سر در 05 خروس کشیدن که داره تخم میزاره و سر در عجب شیر اینو نوشتن و 01 پلی استیشن 3 داره برای بازی...
حساب باز کنی نمیتونی آموزشی رو درست طی کنی ها ...
به مضمون این بیت توجه کن : آدمی پیر چو شد حرص جوان میگردد .... خواب در وقت سحر گاه گران میگردد .
خدا میدونه یه گروهان زیر دیپلم روبروی گروهان ما بود هر روز به بهونه های مختلف تنبیه میشدن علی الخصوص نصفه شب و خواب ناز ... در ضمن فردا صبحش هم ساعت 4.30 بیدار باش بود ... گاها پیش میومد که شب حتی خود ما نتونیم بیشتر از 4 ساعت بخوابیم اما کمتر چرا...
به هر صورت 2 ماه هست و آدم باید تحمل کنه .... یه مدت هم که تنبیهتون کردن دیگه عادت میکنید به تنبیه :دی براتون عادی میشه :دی

naeim_mahmoodi
29-06-2013, 17:40
توی تقسیم افتادم ستاد مشترک ( آجا آج) . دهم صبح خودمو باید برسونم اونجا. اولا گوشی میتونم ببرم با خودم ؟ دوما آسایشگاه امکاناتی داره و پتو اینا ببریم یا باز مثل آموزشی میدن ؟ برای کارشناسی ارشد (ستوان دوم رسته اداری )چه وظایفی محول میشه بیگاری داره ؟ هر روز از چه ساعتی اجازه خروج داریم؟ ورود و خروج با لباس شخصی مجازه ؟ از دوستان عزیز با تجربه هر کی میدونه راهنمایی کنه .
سوال بعدیم اینه که اگه بخوام به شهر خودم انتقالی بگیرم کار سختیه ؟ از کی میشه اقدام کرد ؟ و روند کار چطوریه و چه قد زمان میخواد؟
تشکر فراوان:n01::n01::n13:

Pami
29-06-2013, 17:50
توی تقسیم افتادم ستاد مشترک ( آجا آج) . دهم صبح خودمو باید برسونم اونجا. اولا گوشی میتونم ببرم با خودم ؟ دوما آسایشگاه امکاناتی داره و پتو اینا ببریم یا باز مثل آموزشی میدن ؟ برای کارشناسی ارشد (ستوان دوم رسته اداری )چه وظایفی محول میشه بیگاری داره ؟ هر روز از چه ساعتی اجازه خروج داریم؟ ورود و خروج با لباس شخصی مجازه ؟ از دوستان عزیز با تجربه هر کی میدونه راهنمایی کنه .
سوال بعدیم اینه که اگه بخوام به شهر خودم انتقالی بگیرم کار سختیه ؟ از کی میشه اقدام کرد ؟ و روند کار چطوریه و چه قد زمان میخواد؟
تشکر فراوان:n01::n01::n13:

یکی از بهترین جاها افتادی البته امکان تقسیم توی یگان های دیگه رو هم داره و ممکنه اونجا نمونید
گوشی نمیتونید ببرید ، دنبال دردسر نباشید
آسایشگاه معمولا اکثر یگان های ارتش دارن ، یکسری لوازم هم دوباره بهتون میدن خودشون
شما رسته ات اداری پرسنلی خورده همون کار اداری بهتون میدن ، ساعت 2 هم تایم اداری تموم بشه میتونید برید
با لباس شخصی از ساعت 4 به بعد مجازه و معمولا اونایی که تو آسایشگاه هستن این اختیار رو دارن ، شما رو 2 ول کنن قید لباس شخصی رو میزنی زودتر بری بیرون
انتقالی گرفتن هم باید یه مدت ازش بگذره یا اینکه باید آشنای خیلی قدری داشته باشی معمولا سرتیپ 2 به بالا پایین تر جواب نمیده
یا اینکه میتونی یه جایگزین پیدا کنی که هم پایه خودت باشه و شرایطش یکسان باشه با هم جاتون رو عوض کنین

payamovie
29-06-2013, 21:02
سلام
امروز لشکر 92 زرهی ارتش اهواز کسری صادر می کرد

aria98
29-06-2013, 21:12
سلام
امروز لشکر 92 زرهی ارتش اهواز کسری صادر می کرد

کسری چی؟؟

کسری تحصیلی رو کسی ازش خبر نداره؟؟

mehr070mehr
29-06-2013, 21:34
یکی از بهترین جاها افتادی البته امکان تقسیم توی یگان های دیگه رو هم داره و ممکنه اونجا نمونید
گوشی نمیتونید ببرید ، دنبال دردسر نباشید
آسایشگاه معمولا اکثر یگان های ارتش دارن ، یکسری لوازم هم دوباره بهتون میدن خودشون
شما رسته ات اداری پرسنلی خورده همون کار اداری بهتون میدن ، ساعت 2 هم تایم اداری تموم بشه میتونید برید
با لباس شخصی از ساعت 4 به بعد مجازه و معمولا اونایی که تو آسایشگاه هستن این اختیار رو دارن ، شما رو 2 ول کنن قید لباس شخصی رو میزنی زودتر بری بیرون
انتقالی گرفتن هم باید یه مدت ازش بگذره یا اینکه باید آشنای خیلی قدری داشته باشی معمولا سرتیپ 2 به بالا پایین تر جواب نمیده
یا اینکه میتونی یه جایگزین پیدا کنی که هم پایه خودت باشه و شرایطش یکسان باشه با هم جاتون رو عوض کنین

آقا دمت گرم بگو ببینیم باید ساعت چند ان جا باشیم و کدوم قسمت باید بریم . با مترو بخوام بیام باید برم مصلی ؟
راستی موی سر تو یگان چند می تونه باشه ؟

یه سوال دیگه این نوار قرمز رو از شلوارمون بکنیم یا نه ؟

mehr070mehr
29-06-2013, 21:35
منم اونجا افتادم. تا اونجایی که من پرسیدم خیابان شریعتی-چها راه قصر میشه .

آقا ساعت چند آنجا یاید باشیم ؟ بعدش کدام قسمت باید بریم ؟ آنجا که 100 تا در داره .

Pami
29-06-2013, 22:00
آقا دمت گرم بگو ببینیم باید ساعت چند ان جا باشیم و کدوم قسمت باید بریم . با مترو بخوام بیام باید برم مصلی ؟
راستی موی سر تو یگان چند می تونه باشه ؟

یه سوال دیگه این نوار قرمز رو از شلوارمون بکنیم یا نه ؟

شما باید صبح اونجا باشید ، دیرتر از ساعت 7 نرید
خودتون رو به دژبانی معرفی کنید اونها راهنمایی تون میکنن ، مترو رو دقیق نمیدونم کدوم ایستگاه میشه ولی مطمئن هستم با مترو میشه رفت
موی سر افسرها معمولا 16-20 باید باشه
نوار قرمز رو هم باید جدا کنید ، خودشون میگن نوار سبز یا خاکی رنگ بزنید

global_id
30-06-2013, 09:51
سلام. یک سوال فوری داشتم. لطفا دوستان راهنمایی کنند.
من تو برگه تقسیم برام نوشته : به گروه 402 جنگال شهید سرتیپ رضا ولیخانی نزاجا-آج آدرس : تهران لویزان
1)کسی میدونه دقیقا کجا باید برم؟ آدرس دقیق و سر راست
2) اگه فردا لباس چهارجیب با درجه ستوانی تنم کنم ایرادی نداره؟ (چون لباس آموزشیم بخاطر خیزهای کوتاه و بلند به فنا رفته...پاره پوره شده وحشتناک...)
پیشاپیش ممنون.

esi6717
30-06-2013, 10:37
با سلام
می خواستم ببینم تازگیا توی این یکی دو هفته قبل کسی دفترچه پست کرده؟ اگه پست کرده اعزامش چه تاریخی بوده؟
می خوام دفترچه پست کنم می خوام ببینم شهریور میفتم یا آبان

siroos_300
30-06-2013, 12:05
دوستان کسی در مورد نحوه جذب و استخدام در ارتش خبر داره ؟ جریان این ماده 33 و ماده 55 که برای استخدام میگند به چه صورت هستش ؟

والا من یه جورایی به نظامی گری علاقه مندم :n02: و با مدرک فوق لیسانس که معادل ستوان دوم میشه می خوام وارد ارتش بشم و و با احتساب 2 سال خدمت سربازی و 2 سال گذشت زمان با درجه ستوان 1 به خدمت تو ارتش ادامه بدم
طبق محاسباتی که داشتم :n02: سر 18 سال می تونم درجه سرهنگ تمامی رو بگیرم و می تونم بعد از اون تو دوره دافوس که برای گرفتن درجات بالاتر مثل سرتیپی هستش اقدام کنم :n05: ( البته دوره دافوس معادل یه مقطع تحصیلی هم هستش و ایجوری من معادل مدرک دکترا رو دریافت می کنم بعد از گذروندن این دوره ) :n18:

حالا می خواستم ببینم از دوستان کسی شرایط و ضوابط و مراحل جذب رو اگه میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه . من می خوام بعد اینکه رفتم تو یگان برای ادامه خدمت سربازی برای ماده 33 اقدام کنم ایا راهش اینه یا نه ؟

این پستت رو خوندم مخم داغ کرد نمیدونم تا الان محیط ارتش دیدی یا نه من تا قبل از خدمت عاشق ارتش بودم ولی الان که واردش شدم فقط واسه تموم شدنش دارم ثانیه هارو میشمارم میدونم باید به صلیقه ها احترام گذاشت ولی نمیدونم واقعا چی بگم .. ایشالله به سپهبدی برسی ..

SNOW PATROL
30-06-2013, 12:29
با سلام
می خواستم ببینم تازگیا توی این یکی دو هفته قبل کسی دفترچه پست کرده؟ اگه پست کرده اعزامش چه تاریخی بوده؟
می خوام دفترچه پست کنم می خوام ببینم شهریور میفتم یا آبان

عزیزشما گه دفترچه رو بفرستی 99 درصد شهریور هستی اگه میخوای بیوفتی ابان از 15مرداد به بعد اقدام کن
اگر مدرکت دیپلم و زیر دیپلم هست العان بفرستی 18 مرداد اعزامی

hapal888
30-06-2013, 12:51
دوستان کسی در مورد سپاه انصار اطلاعاتی داره؟
می خوام پذیرش بگیرم جای خوبی هست (جماران .میدان حر وحرم امام)

و شرایط اموزشی برای متاهل لیسانسه فرق داره یا نه؟

ممنون

Kesta
30-06-2013, 12:59
سلام دوستان
حقیقتش من این فروم رو کاملا تصادفی پیدا کردم.
من دو ماه آموزشم تموم شدش. فردا 92.4.10 باید خودم رو به " قرارگاه فرماندهی نزاجا- دایره عملیات- آج ، رسته: اداری پرسنلی با کد اداری " معرفی کنم.
هیچ نظری در مورد اینجا ندارم. اینکه کجاست. چه جوری مشه رفت چه باید کرد. لباس په جوریه. آیا موبایل میشه همراه داشت. ممنون میشم دوستان من رو راهنمایی کنند. و خیلی سوالای دیگه

Kesta
30-06-2013, 13:13
سلام دوستان
من دو ماه آموزشم تموم شدش. فردا 92.4.10 باید خودم رو به " قرارگاه فرماندهی نزاجا- دایره عملیات- آج ، رسته: اداری پرسنلی با کد اداری " معرفی کنم.
هیچ نظری در مورد اینجا ندارم. اینکه کجاست. چه جوری مشه رفت چه باید کرد. لباس په جوریه. آیا موبایل میشه همراه داشت. ممنون میشم دوستان من رو راهنمایی کنند.

Pami
30-06-2013, 13:34
سلام دوستان
هیچ نظری در مورد اینجا ندارم. اینکه کجاست. چه جوری مشه رفت چه باید کرد. لباس په جوریه. آیا موبایل میشه همراه داشت. ممنون میشم دوستان من رو راهنمایی کنند. و خیلی سوالای دیگه

دقیقاً دو سال پیش من ، منم 10 تیر 90 باید خودم رو معرفی می کردم !
شما افتادی ستاد نیرو ، محل پادگان هم توی اتوبان ارتش - بلوار نیروی زمینی هست
رسته پرسنلی خوردی یعنی کار اداری انجام میدی
جای خیلی خوبی هست ، حساب و کتاب درستی داره ، پوردستان میاد و میره اونجا
همون لباس پلنگی کویری که دارین رو میپوشین ، رسته و آرم و علائم و درجه رو هم بهتره قبل از رفتن نصب کنین

Ata Assassin
30-06-2013, 14:04
عزیزشما گه دفترچه رو بفرستی 99 درصد شهریور هستی اگه میخوای بیوفتی ابان از 15مرداد به بعد اقدام کن
اگر مدرکت دیپلم و زیر دیپلم هست العان بفرستی 18 مرداد اعزامی

زیردیپلم ها اعزامشون 18 هر ماه و دیپلم (کسانیکه دارای مدارک پیش دانشگاهی هستندو یا دانشجوی اخراجی یا انصرافی میباشند)19 ماههای زوچ

Soroush-S
30-06-2013, 14:18
آقا من لیسانس دارم . میخوام بدونم اعزام چطوریه ؟ اوایل مرداد دفترچه بگیرم خوبه ؟؟

G U L D A N
30-06-2013, 14:32
از من به شما نصیحت با لیسانس سربازی نیاید . من اومدم مثل سگ پشیمونم

microsof
30-06-2013, 14:33
آقا من لیسانس دارم . میخوام بدونم اعزام چطوریه ؟ اوایل مرداد دفترچه بگیرم خوبه ؟؟

با توجه به کمبود نیرو ...
اولین فرصت اعزام شما اعزام میشید.
لیسانس ها اول برج های زوج اعزام میشن.
یعنی شما اواخر مرداد دفترچه پست کنی احتمالا آبان اعزام بشی. اوایل مرداد پست کنی احتمالا شهریور اعزام شی.

Ata Assassin
30-06-2013, 14:34

اگه میخوای شهریور اعزام شی فرقی نمیکنه اما اگه میخوای اعزامت بیفته آبان صر کن اواخر مرداد ماه بفرست.موفق باشی

global_id
30-06-2013, 14:35
سلام. یک سوال فوری داشتم. لطفا دوستان راهنمایی کنند.
من تو برگه تقسیم برام نوشته : به گروه 402 جنگال شهید سرتیپ رضا ولیخانی نزاجا-آج آدرس : تهران لویزان
1)کسی میدونه دقیقا کجا باید برم؟ آدرس دقیق و سر راست .با مترو میشه رفت؟ این پادگان کجای لویزانه؟
2) اگه فردا لباس چهارجیب با درجه ستوانی تنم کنم ایرادی نداره؟ (چون لباس آموزشیم بخاطر خیزهای کوتاه و بلند به فنا رفته...پاره پوره شده وحشتناک...)
دوستان اگه میدونید جواب بدید چون دارم از شهرستان حرکت می کنم به سمت تهران.
پیشاپیش ممنون

Ata Assassin
30-06-2013, 14:36
از من به شما نصیحت با لیسانس سربازی نیاید . من اومدم مثل سگ پشیمونم
اخه برادر من چه کاری که ملتو میترسونی!!!
اگه طرف دیپلم بود چی میگفتی بهش!!

G U L D A N
30-06-2013, 15:01
اخه برادر من چه کاری که ملتو میترسونی!!!
اگه طرف دیپلم بود چی میگفتی بهش!!
اگر تو هم با مدرک لیسانس IT و کلی مدرک CISCO و .... میوفتادی پلیس آگاهی هفتم و دهنت سرویس می شد اونوقت میفهمی با لیسانس رفتن یا نرفتن چقدر فرق داره . طرف با مدرک دکتری و ارشد داره کیف و حال می کنه تو سربازی

SNOW PATROL
30-06-2013, 15:38
زیردیپلم ها اعزامشون 18 هر ماه و دیپلم (کسانیکه دارای مدارک پیش دانشگاهی هستندو یا دانشجوی اخراجی یا انصرافی میباشند)19 ماههای زوچ

تکذیب میشه اطلاعات غلط نده عزیز ....
من خودم با دیپلم ماه فرد اعزام شدم و هیچ ربطی نداره

esi6717
30-06-2013, 15:39
مدرکم کارشناسیه
آخه یکی از رفیقام واسه تیر می خواست اعزام بشه به موقع دفترچه رو پست کرد اعزامش شد شهریور
ممنون از راهنماییتون

m_digitall
30-06-2013, 16:30

حاجی پس کو این ابلاغیهت ؟؟!!!!!!!!!!!!! تو رو خدا از توهمات صحبت نکنید و آدم رو دل خوش نکنید . !!!!!!!!!!!!

Bensonw3x
30-06-2013, 16:43
بخش نامه کسر خدمت جبهه اومده !

Kesta
30-06-2013, 17:57
سلام . ممنونم از جوابتون. یه چند تا سوال دیگه. ساعتش چه جوریه؟ اینکه امکان پیچش در اونجا هست؟
مو باید در چه حدی باشه؟
امکان بردن موبایل هست؟

بینهایت از لطفت سپاسگزارم.

دقیقاً دو سال پیش من ، منم 10 تیر 90 باید خودم رو معرفی می کردم !
شما افتادی ستاد نیرو ، محل پادگان هم توی اتوبان ارتش - بلوار نیروی زمینی هست
رسته پرسنلی خوردی یعنی کار اداری انجام میدی
جای خیلی خوبی هست ، حساب و کتاب درستی داره ، پوردستان میاد و میره اونجا
همون لباس پلنگی کویری که دارین رو میپوشین ، رسته و آرم و علائم و درجه رو هم بهتره قبل از رفتن نصب کنین

microsof
30-06-2013, 18:19
بخش نامه کسر خدمت جبهه اومده !

نصرو من الله :دی
سپاه 3 هفته هست اومده!
ارتش دیر اومده یکمی ...

microsof
30-06-2013, 18:25
حاجی پس کو این ابلاغیهت ؟؟!!!!!!!!!!!!! تو رو خدا از توهمات صحبت نکنید و آدم رو دل خوش نکنید . !!!!!!!!!!!!

دوست گرامی ... نیازی به اسکن نیست کافیه شما زنگ بزنید به پادگان محل خدمت پدرتون و بپرسید .
یا پادگان محل خدمت خودتون برید کارگزینی و بگید میخوام بخش نامه رو بخونم ...
مهم این نکات هست :
متولد 72 و قبل باشید .
اضاف خدمت دفترچه ای نداشته باشید .
حالا حتی اگر دانشجو هم باشید مشکلی نداره و میتونید برید کسری رو بگیرید.

m_digitall
30-06-2013, 18:42
دوست گرامی ... نیازی به اسکن نیست کافیه شما زنگ بزنید به پادگان محل خدمت پدرتون و بپرسید .
مهم این نکات هست :
متولد 72 و قبل باشید .

با تشکر. منظور از کسری، کسری تحصیلی می باشد؟؟؟؟؟ احتمال اینکه دوباره کسری های تحصیلی رو بدن چقدر می باشد؟؟؟ آیا امکان دارد خدمت رو کم کنند؟؟؟

با تشکر

Ata Assassin
30-06-2013, 23:12
تکذیب میشه اطلاعات غلط نده عزیز ....
من خودم با دیپلم ماه فرد اعزام شدم و هیچ ربطی نداره
برا من که هفته ی بعد اعزام میشم(19تیر) شزایطش این بود.در ضمن من چون برا تمدید هم اقدام کرده بودم بهم گفتن فقط ماههای زوج اعزام نیرو هست.موفق باشید

Bensonw3x
01-07-2013, 08:00
نصرو من الله :دی
سپاه 3 هفته هست اومده!
ارتش دیر اومده یکمی ...

بله : / 2 روز پیش تو 02 اومد

vahidreza2007
01-07-2013, 13:23
اقایون سلام
بخشید چند روزی نبودم و ماموریت بودم امروز رسیدم . ایشالا شب ساعت 10 خودم اینجا یا تایپش می کنم بخش نامه ارتش رو برای کسری ایثارگری یا اسکنش می کنم و عکسش رو میذارم .:n11:

microsof
01-07-2013, 13:53
میگم جایی هست که بیشتر از ماهی 9 روز کسری صادر کنن ؟ یا کرده باشن ؟
ممنون.

hamid-pardazan
01-07-2013, 16:50
اقایون سلام
بخشید چند روزی نبودم و ماموریت بودم امروز رسیدم . ایشالا شب ساعت 10 خودم اینجا یا تایپش می کنم بخش نامه ارتش رو برای کسری ایثارگری یا اسکنش می کنم و عکسش رو میذارم .:n11:

ممنون میشم اگه بزارید

دو تا سوال داشتم
1 - ما دوتا برادر هستیم در حال خدمت امکانش هست که کسر خدمت بین ما تقسیم بشه , 6 ماه کسر خدمت یکی 3 ماه بگیریم
2 - دوتا برادر در حال خدمت مگه نباید یکیشون بیفته شهر خودش من مدارک رو واسه برادرم که توی آموزشی بود فرستادم (گواهی اشتغال به خدمت و .. ) ولی افتاد یه شهر دیگه (سمنان)
حالا چطور میشه اقدام کرد و انتقالش داد به شهر خودمون اصفهان اخه این درسته دوتا برادر هرچفتشون راه دور باشن من خودم اردبیلم ارتش برادرمم افتاده سمنان

ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره جواب بده

vahidreza2007
01-07-2013, 18:01
دوستان یه سوال

الان برای کسری بسیج ، برای هر سال فعال چقدر کسری میدن ؟
یعنی الان برای یه نفر با 60 ماه سابقه فعال ( که یکسالش هم به صورت شورای پایگاه هستش ) چقدر کسری حداقلش تعلق میگیره ؟
و این موارد همراه با این هستش که من دوره تکمیلی رو ندارم !

با حساب کتا ب خودم باید برای 60 ماه فعالی که میشه معادل 5 سال باید حداقل 5 ماه کسری بدن ! ( بدون احتساب کسری اضافه بر سازمان شورای پایگاه بودن که فکر کنم 45 روز به ازای هر سال هستش )

حالا دوستان با این توضیحات چقدر کسری تعلق میگیره به من ؟:n06:

Soroush-S
01-07-2013, 18:31
الان من متوجه نشدم . کسری خدمت جبهه از دوباره داره اجرا میشه ؟؟؟ یعنی الان پدر من 6 ماه سابقه جبهه داره چقدر از خدمتم کم میکنن ؟

SNOW PATROL
01-07-2013, 18:38
دوستان یه سوال

الان برای کسری بسیج ، برای هر سال فعال چقدر کسری میدن ؟
یعنی الان برای یه نفر با 60 ماه سابقه فعال ( که یکسالش هم به صورت شورای پایگاه هستش ) چقدر کسری حداقلش تعلق میگیره ؟
و این موارد همراه با این هستش که من دوره تکمیلی رو ندارم !

با حساب کتا ب خودم باید برای 60 ماه فعالی که میشه معادل 5 سال باید حداقل 5 ماه کسری بدن ! ( بدون احتساب کسری اضافه بر سازمان شورای پایگاه بودن که فکر کنم 45 روز به ازای هر سال هستش )

حالا دوستان با این توضیحات چقدر کسری تعلق میگیره به من ؟:n06:

برای پنج سال بسیج 6 ماه کسری میدن

TAPATALK

vahidreza2007
01-07-2013, 19:05
برای پنج سال بسیج 6 ماه کسری میدن

TAPATALK

ممنون دیجی جان

ولی الان که من تکمیلی ندارم بازم بالاتر از 4 ماه کسر بسیج شامل حالم میشه ؟ ؟؟؟

آخه شنیدم اونایی که دوره تکمیلیبسیج رو نداشته باشند تا سقف 4 ماه بهشون کسری تعلق میگیره ( حتی اگر 10 سال فعال باشی که میشه معادل 10 ماه کسر خدمت ( هر چند که سقفش 6 ماه هستش )‌! بازم اگر تکمیلی نداشته باشی بهت نهایتا 4 ماه تعلق میگیره ! )

الا با این وجود من امید داشته باشم که نهایتا 4-5-6 ماه بهم با این شریط تعلق بگیره ؟:n14:

vahidreza2007
01-07-2013, 19:07
و یه سوال دیگه بچه ها حداقل میزانی که میشه برای کسری جبهه اقدام کرد چقدر هستش ؟ مثلا ایا کسی که پدرش 2-3-4 ماه نهایتا جبهه داره ( در مورد خودم 3 ماه ) می تونه اقدام کنه و برای هر ماه 9 روز (‌که برای من میشه 27 روز ) بگیره ؟؟؟؟؟ یا باید حتما از یه مقداری بالاتر باشه :n22:

microsof
01-07-2013, 19:17
و یه سوال دیگه بچه ها حداقل میزانی که میشه برای کسری جبهه اقدام کرد چقدر هستش ؟ مثلا ایا کسی که پدرش 2-3-4 ماه نهایتا جبهه داره ( در مورد خودم 3 ماه ) می تونه اقدام کنه و برای هر ماه 9 روز (‌که برای من میشه 27 روز ) بگیره ؟؟؟؟؟ یا باید حتما از یه مقداری بالاتر باشه :n22:

عجب!!!...
شما همونی نیستی که قراره تا ساعت 10 امشب بخشنامه رو اسکن کنی و بزاری اینجا!!
برادر توی بخش نامه همه این موارد نوشته شده قائدتا...
در ضمن ماهی 9 روز کسری میدن یعنی 1 ماه هم جبهه داشته باشه 9 روز کسر خدمت ...:n01:
با این حساب جسارت نباشه بنده فکر نمیکنم شما حتی بخش نامه رو دیده باشی چه برسه به اینکه اسکن کنی و بزاری اینجا ...:n02:. من خودم بخش نامه سپاه رو خوندم اما از اونجایی که برام مقدور نبود کپیش کنم وبزارم اینجا حداقل قولش رو هم به کسی ندادم.:n15:

Soroush-S
01-07-2013, 19:26
عجب!!!...
در ضمن ماهی 9 روز کسری میدن یعنی 1 ماه هم جبهه داشته باشه 9 روز کسر خدمت ...:n01:
با این حساب جسارت نباشه بنده فکر نمیکنم شما حتی بخش نامه رو دیده باشی چه برسه به اینکه اسکن کنی و بزاری اینجا ...:n02:. من خودم بخش نامه سپاه رو خوندم اما از اونجایی که برام مقدور نبود کپیش کنم وبزارم اینجا حداقل قولش رو هم به کسی ندادم.:n15:

آقا یعنی الان به ازای هر 1 ماه سابقه جبهه 9 روز کسری خدمت میدن ؟

SNOW PATROL
01-07-2013, 20:20
ممنون دیجی جان

ولی الان که من تکمیلی ندارم بازم بالاتر از 4 ماه کسر بسیج شامل حالم میشه ؟ ؟؟؟

آخه شنیدم اونایی که دوره تکمیلیبسیج رو نداشته باشند تا سقف 4 ماه بهشون کسری تعلق میگیره ( حتی اگر 10 سال فعال باشی که میشه معادل 10 ماه کسر خدمت ( هر چند که سقفش 6 ماه هستش )‌! بازم اگر تکمیلی نداشته باشی بهت نهایتا 4 ماه تعلق میگیره ! )

الا با این وجود من امید داشته باشم که نهایتا 4-5-6 ماه بهم با این شریط تعلق بگیره ؟:n14:

والا مگه این که قانون جدید اومده باشه و گرنه ربطی به دوره تکمیلی نداشت قبلا
5 سال بسیج فعال 6 ماه کسری

vahidreza2007
01-07-2013, 23:05
عجب!!!...

عزیزم شما چند سالته اینقدر با هوشی ؟ :n02:
شما بخشنامه رو پیدا کن بیار که توش میزان و جزئیات رو نوشته باشه من دیگه به این قسمت و حتی سایت دیگه سر نمی زنم :n24: این روزا اینقدر گرفتاری زیاده که همین الان وقت کردم بیام خونه و یه تیکه شام بخورم . بخش نامه رو هم اگر شد فردا اگر نشد خودت برو از اجودانی پادگانت بگیر مطالعه اش کن . :n26:

alivw71
01-07-2013, 23:07
من کسری خودمو تو سیستم ثبت کردم ماهی 9 روز کسری میدن.

vahidreza2007
01-07-2013, 23:11

شما چند ماه داشتی و چقدر شامل حالت شد و رویه ای که طی کردی از اول کار چطوری بود ؟ ممنون میشم یه توضیح مفید و کامل بدی در این زمینه :n16:

sn.912sajjad
02-07-2013, 00:10
سلام
دوستان یه سوال پرسیدم چند روز پیش هنوز کسی جواب نداده
خواهشا اگه کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه
سوال این بود:
شرایط خاصی داره؟

hessam_sz
02-07-2013, 00:35
دوست من تو امور وظیفه ناجا خدمت میکنه میگه کسری جبهه به اونایی که کمتر از 6 ماه جبهه دارن تعلق نمیگیره!!درسته؟

Iranian boy10
02-07-2013, 10:24
مهم این نکات هست :
متولد 72 و قبل باشید .

سلام ! یعنی میشه کسی که معافیت تحصیلی داره کسری جبهه رو ثبت کنه؟! اطلاعیه که نظام وظیفه زده نوشته که فقط وقت اعزام مدارک رو به پلیس +10 بدید و یا اینکه اگر سربازید به پادگانها تحویل بدید تا کسری بگیرید!

HOJ-JAT
02-07-2013, 11:01
سلام من بابام 16 ماه خدمت داره الان چقدر معافم ؟؟؟؟ ترم اخر کارشناسی هم هستم..
اگه ارشد قبول شم چی میشه؟ ایا کم میکنن
و ایا ارشد اموزشی هم داره؟؟

mr.net
02-07-2013, 12:00
چند ماه داشتی؟

Hamed 360
02-07-2013, 12:31
کسی میدونه صنایع دفاع المهدی تهران کجاست ؟

amirdashti
02-07-2013, 14:36
سلام دوستان من تک پسرم و یک خواهر دارم و فوق لیسانسم به نظرتون منو امکان داره شهر خودم یعنی تهران بندازن؟

icao
02-07-2013, 14:44
سلام دوستان من تک پسرم و یک خواهر دارم و فوق لیسانسم به نظرتون منو امکان داره شهر خودم یعنی تهران بندازن؟

شما شرایط خاص هستی مدارکی که میگن رو تو پادگان آموزشیت ارائه بده ، احتمال این که تو شهر خودت بیوفتی زیاد میشه

amirdashti
02-07-2013, 14:58
شما شرایط خاص هستی مدارکی که میگن رو تو پادگان آموزشیت ارائه بده ، احتمال این که تو شهر خودت بیوفتی زیاد میشه

دوست عزیز این مدارک چی هست؟

amirdashti
02-07-2013, 14:59
آیا فوق لیسانس ها رو افسر راهنمایی رانندگی سر چهارراهها می کنند؟ ساعت کاریش از چند تا چنده؟

gooride
02-07-2013, 15:28

چه قدر عجله داری شما هنوز که نرفتی:n02: اونجا بهتون میگند ولی حالا که خیلی عجله داری : کپی شناسنامه خودت و پدر و مادرت (کپی ها باید برابر اصل باشه - حالا شاید هم نیاز نباشه). اگر پدر و مادر متولد یک شهر هستند اونجا یک فرم بهتون میدند اگر متولد دو شهر جدا هستند دو فرم میدند هر کدوم از این فرمها رو پر میکنید بعد با کپی های شناسنامه میدید به ستاد آموزشیتون. اونا یه برگه (یا دوبرگه) بهتون میدند میبرید ثبت احوال شهر های پدر و مادرتون اونجا تایید میشه دوباره میارید پادگان تحویل میدید. شاید یه مقدار شرایط کار فرق هم داشته باشه و دقیقا این چیزی نباشه که من گفتم من تو آموزشی منشی بودم خودمون مدارک رو میگرفتیم تقریبا مراحل کار به این شکل بود - تا اونجا که یادمه مدارک خاصی نیاز نداره که از حالا بخواید به فکر باشید. البته فکر کنم فوق لیسانس ها شهر خودشون میوفتند

icao
02-07-2013, 17:35

مدارک همینایی بود که رفیقمون گفت
ولی من متوجه نشدم شما فوق لیسانسی
معمولا فوق لیسانس ها شهر خودشون میوفتن

icao
02-07-2013, 17:38
آیا فوق لیسانس ها رو افسر راهنمایی رانندگی سر چهارراهها می کنند؟ ساعت کاریش از چند تا چنده؟

نمیدونم افسر چهار راه میشه یا نه
ولی با یکیشون که صحبت میکردم میگفت یه روز در میون ، یک روز 8 ساعت و یه روز 12 ساعت و روز بعدش دوباره 8 ساعت همینجور چرخشی شیفت میدن تاااااااااااااااااااااااا اااا خدمتشون تموم بشه:n08:
البته میگفت بعضی روزا ممکنه بهشون آماده باش و اینچیزا بخوره که بیشتر میشه ساعت شیفتا:n28:

aaaammmm87
02-07-2013, 17:50
سلام

هفته ای یه روز استراحت داری بقییه روزا از صبح 6.30 تا 1 وبعد از ظهرا 3.5 یا 4 تا 8.30 .
البته روزای اماده باش که بطبع بیشتر میشه و تا پایان اماده باش (مثلا همین انتخابات تا 3 نصفه شب تو خیابان بودیم ).
واس چهار راه هم بستگی به رئیس بخشت داره احتمال داره سرباز صفر بزاره احتمالم داره افسر بزاره همه چیز دسته رئیس بخشته .
البته افسر 4 راه 24 - 24 خدمت میکنن ولی بعد از ظهر استراحتشون رو 3 ساعت میرن مداومت .

aaaammmm87
02-07-2013, 17:58
زیر 6 ماه حضور در جبهه کسری شامل حال مشمول نمیشه .
6تاپایان8ماه 2 ماه کسری
9تاپایان11ماه 3
12تاپایان14ماه 4
15تا پایان17ماه 5
18تاپایان20ماه 6
21تاپایان23ماه 7
24تاپایان26ماه 8
27تاپایان29ماه 9

vahidreza2007
02-07-2013, 18:08
خوب طبق قولی که به سایر دوستان به جز یک نفر داده بودم بخش نامه رو میذارم تا دوستان استفاده کنند :

سلام علیکم
با استناد به شماره .............. ستاد کل نیرو های مسلح که طی نامه شماره ......................... معاونت نیروی انسانی آجا به این معاونت واصل گردیده در خصوص کسر خدمت فرزندان ایثارگران بشرح زیر جهت اجرا اعلام می گردد :
1- کلیه مشمولین سال 90 ( 72 و قبل ) که به سن مشمولیت رسیده و در سال 90 غایب نبوده و بر اساس قانون خدمت وظیفه تاکنون به خدمت اعزام نشده اند مانند ادامه تحصیل و یا در حین خدمت می باشند در شمول مقررات کسر خدمت ابلاغی می باشند .
2- کارکنان وظیفه ای که که در شمول ابلاغیه بخشش غیبت سنواتی قرار گرفته اند به عنوان مشمولین غیر غایب بند 1 خواهند بود .
3- کلیه کارکنان وظیفه حین خدمت حایز شرایط ابلاغی می بایست کسر خدمت خود را از یگان سازمانی والدین خود دریافت و به یگان خدمتی ارایه و در صورت تایید سازمانوظیفه عمومی ناجا از کسر خدمت بهره مند گردند .
4- کلیه مشمولین غیر غایب سال 90 که دفترچه اعزام بخدمت خود را اخذ نموده و آماده اعزام در ماه های بعدی می باشند . نیاز به تغییر برگه اعزام خود نداشته و می توانند کسر خدمت خود را اخذ و پس از اعزام به یگان خدمتی تحویل نمایند و در صورت تایید سازمان وظیفه عمومی ناجا از کسر خدمت بهرمند شوند .
5- مشمولینی که در سال 90 واجد شرایط بودهو به دلایل قانونی به خدمت اعزام نشده و در سال های بعد به خدمت اعزام میگردند در حال حاضر نیاز به اقدام خاصی در خصوص دریافت کسر خدمت ندارند بلکه به هنگام اعزام قانونی و اخذ دفترچه آماده به خدمت بایستی کسر خدمت خود را به دفاتر پلیس + 10 تحویل نمایند تا توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا بررسی و در صورت تایید آن سازمان از کسر خدمت بهره مند خواهند شد .
6- تشخیص غیبت مشمولین متولد سال 72 و قبل بر عهده سازمان وظیفه عمومی ناجا و نیرو های مسلح مسوولیتی در این خصوص ندارد و سازمان وظیفه عمومی نیز این وظیفه را با توجه به ثبت کسر خدمت در سامانه برای مشمولین در حال حاضر و دارای دفترچه آماده به خدمت و همچنین ثبت از طریق پلیس + 10 برای مشمولینی که در آنده اعزام خواهند شد انجام خواهدشد .
7- آخرین مقررات کسر خدمت ابلاغی سال 90 ملاک محاسبه کسری خدمت افراد واجد شرایط خواهد بود و مشمولینی که قبلا بر اساس مقررات های سال های 88 و 89 کسری خدمت را اخذ نموده اند می بایست برای استفاده به یگان های صادر کننده کسر خدمت مراجعه و یگان مذکور باید گواهی صادره را بر اساس مقررات سال 90 اصلاح نماید .
علیهذا خواهشمن است دستور فرمایید نسبت به صدور و ثبت کسر خدمت ایثارگری مشمولان با شرایط فوق بر طبق مقررات اقدامات لازم مبذول فرمایند .

vahidreza2007
02-07-2013, 18:10

دوست عزیز احتمال افتادنت به تهران 50 -50 هستش ولی احتمال اینکه استان تهران بیافتی بالای 90 درصد هستش ( یعنی یکی از شهر های اطراف خود تهران ) :n16:

vahidreza2007
02-07-2013, 18:12

بله دوست عزیز تو راهنمایی فوق لیسانس ها هم تو چهار راه ها پست میدن متاسفانه :n24: یکیشون دوست خود من که تقریبا نصف بیشتر هفته رو پست میده از صبح ساعت 9 تا 2 و از 4 تا 8 :n28:

amirdashti
02-07-2013, 18:19
بله دوست عزیز تو راهنمایی فوق لیسانس ها هم تو چهار راه ها پست میدن متاسفانه :n24: یکیشون دوست خود من که تقریبا نصف بیشتر هفته رو پست میده از صبح ساعت 9 تا 2 و از 4 تا 8 :n28:
شما که می فرمایید نصف بیشتر هفته رو پست میده منظورتون اینه که یک روز کار یک روز استراحت؟

vahidreza2007
02-07-2013, 18:33
شما که می فرمایید نصف بیشتر هفته رو پست میده منظورتون اینه که یک روز کار یک روز استراحت؟

بله تقریبا یه همچین چیزی :n06: البته توضیح کامل تر رو این دوستمون دادند .

سلام

هفته ای یه روز استراحت داری بقییه روزا از صبح 6.30 تا 1 وبعد از ظهرا 3.5 یا 4 تا 8.30 .
البته روزای اماده باش که بطبع بیشتر میشه و تا پایان اماده باش (مثلا همین انتخابات تا 3 نصفه شب تو خیابان بودیم ).
واس چهار راه هم بستگی به رئیس بخشت داره احتمال داره سرباز صفر بزاره احتمالم داره افسر بزاره همه چیز دسته رئیس بخشته .
البته افسر 4 راه 24 - 24 خدمت میکنن ولی بعد از ظهر استراحتشون رو 3 ساعت میرن مداومت .

amirdashti
02-07-2013, 18:40
بله تقریبا یه همچین چیزی :n06: البته توضیح کامل تر رو این دوستمون دادند .

سلام

منظور از بعد از ظهر استراحتشون رو 3 ساعت میرن مداومت چیه؟

sn.912sajjad
02-07-2013, 19:06
زیر 6 ماه حضور در جبهه کسری شامل حال مشمول نمیشه .
6تاپایان8ماه 2 ماه کسری
9تاپایان11ماه 3
12تاپایان14ماه 4
15تا پایان17ماه 5
18تاپایان20ماه 6
21تاپایان23ماه 7
24تاپایان26ماه 8
27تاپایان29ماه 9

ای بابا چرا زیر 6 ماه کسری نمیدن
مثلا طرف 6 ماه داره 2 ماه میدن اما منی که پدرم 4 ماه داره هیچ
این عین بی عدالتیه
اگه قراره 6 ماه معادل 2 ماه کسری باشه 3 ماه باید 1 ماه داشته باشه که دیگه ....
چه برسه به 4 ماه :n28:

vahidreza2007
02-07-2013, 19:12
منظور از بعد از ظهر استراحتشون رو 3 ساعت میرن مداومت چیه؟

یعنی ظره ساعت 1 یا 1.30 میره برای استراحت و ناهار و 4 بر میگرده سر پست و منظور از مداومت هم همون ادامه دادن پست هستش دیگه :n02: میره تا ساعت 8 تا 8.30 و بعدش بعد اون میره برای استراحت و آماده شدن برای راند بعدی :n02:

ami2new
02-07-2013, 19:19
سلام دوستان میخواست بدونم کسی از دوستان داره اطلاع داره بهترین قسمت(ها) داخل یک پادگان سپاه ( برای یگان ) چه جایی یا جاهایی هستش؟
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

amirdashti
02-07-2013, 19:43
سلام دوستان میخواست بدونم کسی از دوستان داره اطلاع داره بهترین قسمت(ها) داخل یک پادگان سپاه ( برای یگان ) چه جایی یا جاهایی هستش؟
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید
فکر کنم تلفنچی بودنه

Soroush-S
02-07-2013, 23:52
ای بابا چرا زیر 6 ماه کسری نمیدن
مثلا طرف 6 ماه داره 2 ماه میدن اما منی که پدرم 4 ماه داره هیچ
این عین بی عدالتیه
اگه قراره 6 ماه معادل 2 ماه کسری باشه 3 ماه باید 1 ماه داشته باشه که دیگه ....
چه برسه به 4 ماه :n28:

این کسری خدمت تنها استفاده امثال ما از سابقه جبهه پدرامون بود که باطلش کردن!!!!
الان باید 21 ماه تمام خدمت کنیم!:n15:

sn.912sajjad
03-07-2013, 09:26
سلام
سوال این بود:
شرایط خاصی داره؟

منتظر راهنماییتون هستم دوستان

*IN*
03-07-2013, 10:59
برای اقدام برای کفالت معاینه اول و واکسیناسیون لازمه؟؟؟
باید برم پیشه دکتر خودشون یا هر دکتری مشکل نداره...

kkkaktoos
03-07-2013, 12:10
یه لیسانسه بره سپاه درجه اش چی میشه؟ و به طور معمول کجا مورد استفاده قرار میگیره؟

aali361
03-07-2013, 14:40
اقا ما افتادیم اموزشگاه کهریزک سماجا دژبان مرکز . میگن بدترین جای تهران ( ابش مزه مرده میده و .... ) . ولی یه جا خوندم بعد اموزشی به احتمال زیاد میفتی تهران . 19 / 4 اعزامم هست . دوستان کسی در این مورد نظری نداره ؟

microsof
03-07-2013, 14:48
یه لیسانسه بره سپاه درجه اش چی میشه؟ و به طور معمول کجا مورد استفاده قرار میگیره؟

سلام به طور معمول : استوار یک _ استوار دو_ اگر نمرات تیر اندازی و .. خیلی خوب باشه ستوان 3.
هر جا نیاز باشه مورد استفاده قرار میگیره ... پست _ دژبانی _مخابرات_ بخش های اداری.
یعنی صرفاچون شخصی لیسانس داره اداری نمیشه . اما یه فرد معاف از پست یا رزم قانونا اداری هست خدمتش چه لیسانس چه دیپلم . گاها معاف از رزم ها هم به صورت 24 _24 مورد استفاده قرار میگیرن اما شخصی که به دلیل مشکل روحی معاف از پست هست خدمتش در شیفت اداری هست ( بدون استثنا)

microsof
03-07-2013, 15:01
سلام...
دوستان برای کسر خدمت از ارتش مدارک من رو تحویل گرفتن و گفتن بین 2 هفته تا 20 روز دیگه با پست میاد در خونتون!...
میخواستم ببینم جریانش چی هست ؟ چرا همونجا اعلام نکردن چند روز کسری میدن؟
مگر یه کسری چه مراحلی رو باید طی کنه ؟
ممنون.

saeedzakhar
03-07-2013, 15:13
سلام من پدرم 6 ماه جبهه داره 10 درصد هم جانبازه سال 88 برادر بزرگم از کسریش استفاده کرد حدود 4 ماهی ازش کم شد حالا که من سربازم میتونم از کسری استفاده کنم یا نه

saman1330
03-07-2013, 15:48
درود
آقا کجا امریه می دن؟
اینجانب در اراک می باشم:n02:
مهندس مکانیک

**--**
03-07-2013, 16:27
سلام
ما از برج 12 /91 سرباز شدیم 2 ماه پیش واسه کمیسیون پزشکی درخواست دادم کمیسیون رو رفتم (چشم پزشکی) الان توی جواب کمیسیون نوشته ماده 41 هـ
آیا من معاف میشوم؟
باید شنبه جواب کمیسیون رو ببرم تهران خودم کرمانشاه هستم.چقدر طول میکشه که تهران جواب رو بدن؟کسی خبر داره؟
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه
مرسی

aali361
03-07-2013, 16:47
سلام من پدرم 6 ماه جبهه داره 10 درصد هم جانبازه سال 88 برادر بزرگم از کسریش استفاده کرد حدود 4 ماهی ازش کم شد حالا که من سربازم میتونم از کسری استفاده کنم یا نه

حیر..........

aaaammmm87
03-07-2013, 17:14
سلام واسه 10 درصد جانبازی که میتونی اقدام کنی .بهتره بری از پادگانی که پدرتون بوده واسه تلفیق 10 درصد جانبازی با 4 ماه جبهه سوال کنی ،احتمالاً تلفیق بشه .

alivw71
03-07-2013, 17:25
شما چند ماه داشتی و چقدر شامل حالت شد و رویه ای که طی کردی از اول کار چطوری بود ؟ ممنون میشم یه توضیح مفید و کامل بدی در این زمینه :n16:

پدر بنده 14 ماه سابقه جبهه داشت. که به ازای هر ماه 9 روز کشری داند که در کل شد 6 ماه و 6 روز.
برای گرفتن کسری باید به محل خدمت پدر یا جایی که پرونده رزمندگی خودش انجا باشه. بعد مدارک لازم خودت و پدر را باید اماده کنی و ...

microsof
03-07-2013, 18:05
پدر بنده 14 ماه سابقه جبهه داشت. که به ازای هر ماه 9 روز کشری داند که در کل شد 6 ماه و 6 روز.
برای گرفتن کسری باید به محل خدمت پدر یا جایی که پرونده رزمندگی خودش انجا باشه. بعد مدارک لازم خودت و پدر را باید اماده کنی و ...

سلام :دی ...
میگم الان کسر خدمت شما توی سیتم ناجا ثبت شده ؟ یعنی الان برگ سبز رو که از پلیس +10 میگیری نوشته چند روز کسری داری؟:n01:
ما که نفهمیدیم اینا چیکار میکنن ....
فقط میدونم 3 ماه آموزشی رو که صد درصد از خدمت کم میکنن...

microsof
03-07-2013, 18:08
سلام واسه 10 درصد جانبازی که میتونی اقدام کنی .بهتره بری از پادگانی که پدرتون بوده واسه تلفیق 10 درصد جانبازی با 4 ماه جبهه سوال کنی ،احتمالاً تلفیق بشه .

کسری جانبازی رو بنیاد شهید و امور ایثار گران صادر میکنه نه پادگان محل خدمت پدر.
یعنی اگر کسی بخواد از معافیت تلفیق جبهه و جانبازی استفاده کنه باید 1 کارت ایثار ( مدت حضور در جبهه) + کارت جانبازی ( در صد جانبازی ) داشته باشه.
برای کسری هم به همین صورت اقدام میشه .

aali361
03-07-2013, 20:29
کسی واسه 19 / 4 نیست ؟

**--**
03-07-2013, 20:58
سلام
ما از برج 12 /91 سرباز شدیم 2 ماه پیش واسه کمیسیون پزشکی درخواست دادم کمیسیون رو رفتم (چشم پزشکی) الان توی جواب کمیسیون نوشته ماده 41 هـ
آیا من معاف میشوم؟
باید شنبه جواب کمیسیون رو ببرم تهران خودم کرمانشاه هستم.چقدر طول میکشه که تهران جواب رو بدن؟کسی خبر داره؟
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه
مرسی
بیا یالا ......

aali361
04-07-2013, 00:22
دوستان من که الان اموزشیم مشخص شده ( دژبان مرکز کهریزک ) دیگه تموم هست ؟ چون من ساوه هستم باید اول برام اراک . اینطور نیست که بریم اراک بعد از اونجا دوباره واسه خودشون تقسیم کنند ؟

SaMsUnG
04-07-2013, 10:46
دوستان شرایط کامل معافیتها یعنی انواع معافیتها و به روز ترین مطلب در این مورد را از کدوم سایت و کجا پیدا کنم؟

ami2new
04-07-2013, 12:38
سلام دوستان من یه مشورتی میخواستم بکنم باهاتون من تازه 2 هفتست وارد یگان شدم پادگان سپاه هستم
تقسیم که شدم منو انداختن قسمت قرارگاه پادگان- دفتر گردان حفاظت فیزیکی ( لوحه پست حضور و غیاب و مرخص سربازا و...) تو این دوهفته هم اصلا نتونستم با اینجا کنار بیام جایی پرمشغله,شلوغ پر از رفت و آمد سرباز صفر و... و حساس و پر دردسره
حالا یه جا هست توی همین قرارگاه درواقع دفتر قرارگاه هستش قسمت دبیرخانه اش افسر میخواد کارش اینجور که فهمیدم ثبت نامه هایی که هرروزه میاد
میخواستم از دوستان راهنمایی بگیرم به نظرتون چیکار کنم؟ کسایی هم که از این قسمت های پادگان ها اطلاع دران ممنون میشم منو راهنمایی کنن

alivw71
04-07-2013, 13:36
سلام :دی ...
میگم الان کسر خدمت شما توی سیتم ناجا ثبت شده ؟ یعنی الان برگ سبز رو که از پلیس +10 میگیری نوشته چند روز کسری داری؟:n01:
ما که نفهمیدیم اینا چیکار میکنن ....
فقط میدونم 3 ماه آموزشی رو که صد درصد از خدمت کم میکنن...

بله ثبت شده
3 ماه اموزشی کم نکردن .
ماهی 9 روز دادن که شد 4 ماه و 6 روز.

microsof
04-07-2013, 13:43
بله ثبت شده
3 ماه اموزشی کم نکردن .
ماهی 9 روز دادن که شد 4 ماه و 6 روز.
مرسی....
پس جریان این مسئله که از پدر من مدارک رو تحویل گرفتن گفتن میاد در خونه چی هست! .... ؟؟

Pami
04-07-2013, 14:39
سلام دوستان من یه مشورتی میخواستم بکنم باهاتون من تازه 2 هفتست وارد یگان شدم پادگان سپاه هستم
تقسیم که شدم منو انداختن قسمت قرارگاه پادگان- دفتر گردان حفاظت فیزیکی ( لوحه پست حضور و غیاب و مرخص سربازا و...) تو این دوهفته هم اصلا نتونستم با اینجا کنار بیام جایی پرمشغله,شلوغ پر از رفت و آمد سرباز صفر و... و حساس و پر دردسره
حالا یه جا هست توی همین قرارگاه درواقع دفتر قرارگاه هستش قسمت دبیرخانه اش افسر میخواد کارش اینجور که فهمیدم ثبت نامه هایی که هرروزه میاد
میخواستم از دوستان راهنمایی بگیرم به نظرتون چیکار کنم؟ کسایی هم که از این قسمت های پادگان ها اطلاع دران ممنون میشم منو راهنمایی کنن

ناشکری تا چه حد آخه خدا ؟
برادر اگه جای اون دکتری بودی که تو کلانتری داره زمین جارو میکنه چی و دو هفته یه بار مرخصی ساعتی میگیره ؟
یا جای اون سربازی که وسط بیابون داره پست میده و آب برای خوردن نداره ؟
یا اونی که توی تیپ و لشگر هست و هر 2 روز یکبار دارن تمرین رژه می کنن ؟
یا حتی بدتر ، اونی که لب مرزه و هر از گاهی خبر شهید شدن یکی شون میاد ؟

بیخیال خدمتت رو بکن ، خیلی ها الان هستن تو همین فروم آرزوشون هست جای شما سپاه بودن و کار اداری میکردن
اتفاقا دفتر قرارگاه یه خوبی که داره اینه که سر لوحه چیدن و رفت و آمد سربازها برش زیادی داری ، بعدا میفهمی وقتی پایه خدمتت رفت بالا

aaaammmm87
04-07-2013, 15:01
برادر اگه جای اون دکتری بودی که تو کلانتری داره زمین جارو میکنه چی و دو هفته یه بار مرخصی ساعتی میگیره ؟

بیخیال خدمتت رو بکن ، خیلی ها الان هستن تو همین فروم آرزوشون هست جای شما سپاه بودن و کار اداری میکردن
اتفاقا دفتر قرارگاه یه خوبی که داره اینه که سر لوحه چیدن و رفت و آمد سربازها برش زیادی داری ، بعدا میفهمی وقتی پایه خدمتت رفت بالا
سلام
داغ دلمو تازه کردی ،خدمتم تو راهنمایی .تا ماه قبلی که اداری نشده بودم با اینکه افسر بودم روزی 12 الی 14 ساعت توپل هر روز سرپا بودم بدوناینکه چند دقیقه استراحت داشته باشم .حالا درگیری و کلنجار رفتنت و قبض نوشتنت به کنار .

ami2new
04-07-2013, 15:19

دوست عزیز من توی حرفام اثری از ناشکری نمی بینم و تنها سوال پرسیدم و درخواست کردم از دوستان منو راهنمایی کنن.
بنده همیشه خدا شکر کردم و به خاطر اینکه در شهر خودم خدمت میکنم 1000 باز خدا رو شکر کردم.
در مورد مواردی که عنوان کردین بنده این جور مناطق نبودم ولی تصور اینکه دوستانی هستن که داخل همچنین مناطقی خدمت میکنن و چه عذابی میکشن واقعا دردناکه
براشون آرزو میکنم انشاا... خدا کمکشون که بر این سختی های خدمتشون فایق بیان و بتونن از همچین جاهایی سختی به جای بهتری انتقال پیدا کنن
من به نوبه ی خودم همیشه سعی میکنم با سربازای که از شهر دیگه میبینمشون دوستانه تر برخورد کنم
توی آموزشی اگه یک روز مرخصی آخر هفته میدادن سعی میکردم 2-3 تا از بچه های شهرستانی که بهم نزدیک تر بودن و به خاطر مسافت نمیتونستن برن شهرشون لااقل پیش خودم بیارم تا توی پادگان آخر هفته رو تنهایی سپری نکنن یا اگه مشکلی داشتن کمکشون کنم
شما هم مشخصه شرایط سخت رو تجربه کردید . اگه اینطور بوده خوشحالم که اون شرایط سختتون تموم شده
باز هم از دوستانی که میتونن راهنمایی کنن ممنون میشم کمکم کنن.( پوزش از وراجی )

microsof
04-07-2013, 16:45
دوست عزیز من توی حرفام اثری از ناشکری نمی بینم و تنها سوال پرسیدم و درخواست کردم از دوستان منو راهنمایی کنن.
بنده همیشه خدا شکر کردم و به خاطر اینکه در شهر خودم خدمت میکنم 1000 باز خدا رو شکر کردم.
در مورد مواردی که عنوان کردین بنده این جور مناطق نبودم ولی تصور اینکه دوستانی هستن که داخل همچنین مناطقی خدمت میکنن و چه عذابی میکشن واقعا دردناکه
براشون آرزو میکنم انشاا... خدا کمکشون که بر این سختی های خدمتشون فایق بیان و بتونن از همچین جاهایی سختی به جای بهتری انتقال پیدا کنن
من به نوبه ی خودم همیشه سعی میکنم با سربازای که از شهر دیگه میبینمشون دوستانه تر برخورد کنم
توی آموزشی اگه یک روز مرخصی آخر هفته میدادن سعی میکردم 2-3 تا از بچه های شهرستانی که بهم نزدیک تر بودن و به خاطر مسافت نمیتونستن برن شهرشون لااقل پیش خودم بیارم تا توی پادگان آخر هفته رو تنهایی سپری نکنن یا اگه مشکلی داشتن کمکشون کنم
شما هم مشخصه شرایط سخت رو تجربه کردید . اگه اینطور بوده خوشحالم که اون شرایط سختتون تموم شده
باز هم از دوستانی که میتونن راهنمایی کنن ممنون میشم کمکم کنن.( پوزش از وراجی )

سلام دوست عزیز.
صرفا به عنوان راهنمایی خدمتتون عرض میکنم و لا غیر...
الان پستی رو که شما دارید یکی از بهترین پست های پادگان های سپاه محسوب میشه. . .
اگر با نظامی جماعت لج کردید و گفتید اینجا سختمه و نمیتونم با چند تا سرباز سر و کله بزنم شما رو میدن یه بخشی که روزی 1000 باز از بخش قبلی به نیکی یاد کنید .
شما توجه کنید همین که دارید با سربازا سرو کله مینزنید و .. . زمان براتون چقدر زود تر از فردی میگذره که توی یه بخش باید آشغال جمع کنه !! جارو بزنه ! بیل بزنه و ...
به هر حال در صورتی که واقعا براتون مشکل هست که این بخش خدمت کنید با مسئلتون صحبت کنید و تسویه بگیرید اگر بتونید توی بخش ترابری خدمت کنید به عنوان راننده خیلی خوبه ... همش توی شهر ... تایم اداری و ... اما اگر میتونید 24 _24 پادگان باشید خیلی گزینه های متعددی پیش روتون هست . فکر نمیکنم کسی هم که شهر خودشه دلش بخواد شب رو توی پادگان بمونه حتی 24_48

amirdashti
04-07-2013, 17:11
یه لیسانس یا فوق لیسانس که میندازن سر 4 راه باید 21 ماه 12 ساعت تو روز سرپا وایسه؟

microsof
04-07-2013, 17:22
یه لیسانس یا فوق لیسانس که میندازن سر 4 راه باید 21 ماه 12 ساعت تو روز سرپا وایسه؟

دوست عزیز ... تا حالاکسی آب پاکی رو رو دستت ریخته؟؟ یک کلام جواب سوالتون بــله هست .
توی نظام! ... کسی کاری نداره شما چقدر درس خوندی چه تخصصی داری ... و ... بعضا هم میدونن طرف فوق لیسانس داره و هیچ کاری هم بلد نیست!( توهین نشه به افراد تحصیل کرده ....) و به قول یه بنده خدایی نیرو رو تحویل پادگان دادن و پادگان هم میخواد بهترین استفاده رو ازش ببره ... شاید منظور از بهترین استفاده توی یه پادگان پست دادن سر برجک باشه یه جا بیگاری کشیدن و یه جا هم پشت میزی شدن ... حالا کاری هم ندارن طرف فوق لیسانسه یا لیسانس یا ...
اگر اینا میخواستن به درس و خدمت به مملکت اهمیت بدن افراد صلاحیت دار رو به راحتی امریه میکردن که حداقل بازده مفیدی برای جامعه داشته باشن!...
حالا اگر میخوای این کار ها رو نکنی راه حل معافیت پزشکی هست ! یعنی چی ؟ یعنی بری کمیسیون و توی جسم خودت ایراد پیدا کنی تا کمیسیون هم معاف از پست _ معاف از انجام فعالیت های سنگین _ معاف از دویدن _معاف از رژه و... رو شامل حال شما کنه ... اونوقت برگ برنده دست شماست . ( بعضی مواقع اگر فرد مشکل روانی داشته باشه براش قید میکنن خدمت نامبرده صرفا در شیفت اداری و مشاغل کم استرس صورت گیرد)

alivw71
04-07-2013, 17:36
مرسی....
پس جریان این مسئله که از پدر من مدارک رو تحویل گرفتن گفتن میاد در خونه چی هست! .... ؟؟

من دو هفته منتظر شدم تا رفتم پایگاه مدارک رو خودم گرفتم.
...........................
یکی از دوستان بنده پدرش در ارتش خدمت میکرده (جبهه) که به اون هم گفتن مدارک کامل شد پست میکنیم دم در خونه برات. البته هزینه پست هم ازش گرفتن.:n02:
یه چیزی فکر کنم اگه پدر کسانی که دوره جنگ سرباز ارتش بودن 3 ماه اموزشی کم کن.
ولی اگه از طریق بسیج رفته باشن اموزشی کم نمیکنن. چون اموزش 10 روزه تو منطقه داشتن فقط.

microsof
04-07-2013, 17:41
من دو هفته منتظر شدم تا رفتم پایگاه مدارک رو خودم گرفتم.
یکی از دوستان بنده پدرش در ارتش خدمت میکرده (جبهه) که به اون هم گفتن مدارک کامل شد پست میکنیم دم در خونه برات. البته هزینه پست هم ازش گرفتن.:n02:
یه چیزی فکر کنم اگه پدر کسانی که دوره جنگ سرباز ارتش بودن 3 ماه اموزشی کم کن.
ولی اگه از طریق بسیج رفته باشن اموزشی کم نمیکنن. چون اموزش 10 روزه تو منطقه داشتن فقط.

کم میکنن ...
توی کارت پایان خدمت پدر من زده مدت خدمت 28 ماه ...
توی کارت ایثار زده مدت حضور درجبهه دو سال و یک ماه.

alivw71
04-07-2013, 18:03
کم میکنن ...
توی کارت پایان خدمت پدر من زده مدت خدمت 28 ماه ...
توی کارت ایثار زده مدت حضور درجبهه دو سال و یک ماه.

پدر من کارت ایثار نداره همون 14 ماه محاسبه شد براش.
چون اموزشی نداشت اونم 3 ماه. اگه بسیجی رفته باشه 10 روز منطقه اموزش دشتند.

mahde1818
04-07-2013, 19:21
دو هفته از مدت آموزشیم در پادگان شهید هاشمی نژاد نیشابور گذشته.واقعا سخته !!! نه به خاطر تمرین هاش رو سختگیری های نظامیش بلکه به خاطر تحقیر و توهین های فرماند هاش . فقط همین رو بگم که من و سه نفر دیگه رو برای تفکیک زباله انتخاب کردن من که کارشناسی مکانیک دارم سه نفر دیگه یکی ارشد شیمی داره یکی دکترا ژنتیک داره و یکی هم ارشد ریاضی داره. حالا من که هیچ اون بد بختی که 30 سالش و دکترا داره چرا باید اینکارا رو بکنه!

naeim_mahmoodi
04-07-2013, 21:18
سلام
من تو ستاد مشترک خدمت میکنم . گویا جای خوبیه اما برا من که تهران نیستم یکم دوره. از بیمارستان ارتش شهرمون پرسیدم که آیا می تونم بیام اونجا خدمت کنم گفتن چرا که نه ( رشتم ریاضیه و ربطی به بیمارستان نداره اما تو قسمت اداری - رایانه - تلفن و پذیرش میتونم برم) بهم گفتن باید اول از ستاد مشترک به اداره بهداشت و درمان لویزان منتقل شم و بعدش از اونجا به بیمارستان شهرمون.
حالا میخوام ببینم چه پروسه ای باید طی بشه و من چیکار کنم و کجاها برم ؟ درخواستمو کجا بدم و آیا پارتی میخواد یا نه یه کار معمولیه !

Re zA
05-07-2013, 12:47
سلام
من تو ستاد مشترک خدمت میکنم . گویا جای خوبیه اما برا من که تهران نیستم یکم دوره. از بیمارستان ارتش شهرمون پرسیدم که آیا می تونم بیام اونجا خدمت کنم گفتن چرا که نه ( رشتم ریاضیه و ربطی به بیمارستان نداره اما تو قسمت اداری - رایانه - تلفن و پذیرش میتونم برم) بهم گفتن باید اول از ستاد مشترک به اداره بهداشت و درمان لویزان منتقل شم و بعدش از اونجا به بیمارستان شهرمون.
حالا میخوام ببینم چه پروسه ای باید طی بشه و من چیکار کنم و کجاها برم ؟ درخواستمو کجا بدم و آیا پارتی میخواد یا نه یه کار معمولیه !

اداره بهداشت و درمان خودش آجودانیه خیلی خفنی داره که بیا و ببین:n21:
حالا اینکه تو رو حتما به بیمارستان شهرتون بندازه به خیلی خیلی عوامل بستگی داره
حالا بچه کجا هستی ؟

naeim_mahmoodi
05-07-2013, 12:53
بیمارستان ارتش زنجان گفت که نامه میده اعلام نیاز میکنه که بتونم بیام زنجان.
به چه عواملی بستگی داره ؟ ینی ممکنه هر شهری که دلشون میخواد بندازن ؟!!!

sn.912sajjad
05-07-2013, 13:16
سلام
سوال این بود:
شرایط خاصی داره؟

Re zA
05-07-2013, 14:13
بیمارستان ارتش زنجان گفت که نامه میده اعلام نیاز میکنه که بتونم بیام زنجان.
به چه عواملی بستگی داره ؟ ینی ممکنه هر شهری که دلشون میخواد بندازن ؟!!!

بله فکر کردی ارتش کم الکیه !!!!
تو حساب کن حدود 30 تا بیمارستان بزرگ و حدود 170 مرکز درمانی تو کل کشور زیر نظر اداره بهداشت و درمان نزاجا هستش و تو حساب کن چه منبع درآمد واسه ارتش داره و چه برش و قدرتی !!!

البته یادت باشه تو این نظام هیچ کاری نشد نداره خیالتون صد در صد راحت
و از اون طرف قضیه همیشه ممکنه اتفاقایی پیش بیاد که به دلخواهتون نباشه

کاری که میخوای بکنی شدنش میشه ولی بستگی به قدرت و پارتی تو در اون بیمارستان داره که چقدر واقعا بخواد تو به اونجا بری

البته اداره بهداشت و درمان تو تقسیمات جدیدش بعلت شرایط به قول خودشون اقتصاد مقاومتی وظیفه ها رو سعی میکنن به شهر خودشون یا شهر نزدیکشون تقسیم میکنن تو هم اگه حتی هیچ پارتی نداشته باشی به احتمال زیاد شهر خودت میوفتی ولی خوب به شانس هم ربط داره :n02::n02:

vahidreza2007
05-07-2013, 14:25
سلام
سوال این بود:
شرایط خاصی داره؟

شرایط خاصی نداره ! فقط به ازای هر سال فعال که 30 روز کسری میدن ! از این ور به ازازی هر سال شورای پایگاه 45 روز کسری میدن ! وسلام :n06:

اینکه تا اونجا که شنیدم ( نمی دونم درست هستش یا نه ! هر چند که امیدوارم درست نباشه : بدون داشتن دوره تکمیلی نهایت کسری بسیجی که میشه گرفت 4 ماه هستش و اگر دوره تکمیلی داشته باشی 2 ماه هم برای اون هستش که میشه 6 ماه )‌ یعنی اگر 10 سال هم بسیج فعال باشی و دوره تکمیلی نداشته باشی بهت 4 ماه کسر میدن ! ( بازم میگم مطمئن نیستم کاملا در این مورد ! )‌

Soroush-S
05-07-2013, 15:08
شرایط خاصی نداره ! فقط به ازای هر سال فعال که 30 روز کسری میدن ! از این ور به ازازی هر سال شورای پایگاه 45 روز کسری میدن ! وسلام :n06:

اینکه تا اونجا که شنیدم ( نمی دونم درست هستش یا نه ! هر چند که امیدوارم درست نباشه : بدون داشتن دوره تکمیلی نهایت کسری بسیجی که میشه گرفت 4 ماه هستش و اگر دوره تکمیلی داشته باشی 2 ماه هم برای اون هستش که میشه 6 ماه )‌ یعنی اگر 10 سال هم بسیج فعال باشی و دوره تکمیلی نداشته باشی بهت 4 ماه کسر میدن ! ( بازم میگم مطمئن نیستم کاملا در این مورد ! )‌

دوست من 4 شنبه قبل بدون دوره تکمیلی 6 ماه کسری کامل گرفت.

vahidreza2007
05-07-2013, 15:29
دوست من 4 شنبه قبل بدون دوره تکمیلی 6 ماه کسری کامل گرفت.

سروش جان مطمئنی دوست شما تکمیلی نداشت ؟

دوست شما چه مدت فعالی داشت ؟‌ تو برگش 6 ماه رو به میزان فعالی اختصاص دادن ؟

دوست شما به احتمال خیلی زیاد تو سپاه خدمت می کنه ؟

و در غیر اینصورت به احتمال خیلی زیاد دوست شما در گردان های عاشورا و .. عوض بوده که 6 ماه کامل دادن .

منون میشم از دوستت بپرسی این موارد رو بگی چطوریا بوده جریان :n16:

sn.912sajjad
05-07-2013, 15:31

خود داشتن حکم مسئولیت چقد کسری داره؟
من شنیدم صرفا داشتن حکم خودش جداگانه 2 ماه کسری داره. درسته؟

silenius
05-07-2013, 15:38
هيچ روشي براي حذف اين غيبت پيش از رفتن به سربازي وجود نداره ؟

Soroush-S
05-07-2013, 16:03
سروش جان مطمئنی دوست شما تکمیلی نداشت ؟

دوست شما چه مدت فعالی داشت ؟‌ تو برگش 6 ماه رو به میزان فعالی اختصاص دادن ؟

دوست شما به احتمال خیلی زیاد تو سپاه خدمت می کنه ؟

و در غیر اینصورت به احتمال خیلی زیاد دوست شما در گردان های عاشورا و .. عوض بوده که 6 ماه کامل دادن .

منون میشم از دوستت بپرسی این موارد رو بگی چطوریا بوده جریان :n16:

خودش گفت که تکمیلی ندارم.ولی سابقه فعال بسیج زیاد داشت.الانم توی سپاه داره خدمت میکنه.البته لیسانس هم داره

ارسال شده از GLX Luster با استفاده از تپاتالک 2

IranArmy
05-07-2013, 16:38
دوستان كسي كه دو سال دنبال معافي پزشكي بوده و حالا نمي‌خواد از معافي پزشكي استفاده كنه و مي‌خواد دوباره پرونده عادي پر كنه و بره سربازي، غيبت مي‌خوره ؟ چطوري ميشه گفت كه مريض بوده ؟ يعني حتي با عذر موجه هم فرد 6 ماه غيبت مي‌خوره ؟ هيچ روشي براي حذف اين غيبت پيش از رفتن به سربازي وجود نداره ؟ :n03:
شما بیا تو این 21 ماه یکبار عفو میزنند به مناسبت 22 بهمن عیدفطر و...
ولی راهی نداره مگر اینکه معافیت موقت میگرفتی حداقل

silenius
05-07-2013, 16:42
شما بیا تو این 21 ماه یکبار عفو میزنند به مناسبت 22 بهمن عیدفطر و...
ولی راهی نداره مگر اینکه معافیت موقت میگرفتی حداقل

واقعا هيچ راهي نداره ؟؟؟؟؟؟ :n28::n28::n28:

cescjoon
05-07-2013, 16:50
دوستان مدارک لازم برای گرفتن کسر خدمت جبهه پدر چیا هست؟
در حال حاظر سربازم

hapal888
05-07-2013, 17:06
سلام
دوستانی که دفترچه پست کردن حتما فرم خود اظهاری در مورد بیماری رو پر کردن توی یه قسمت گزینه ای داشت به نام درد کمر وانتشار به پا ها که من این مشکل رو داشتم و وقتی که برای معاینه عمومی رفتم دکتر توی دفترچه نوشت ((بیمار مشکوک به دیسکو پاتی لوی می باشد )) که فکر کنم همون دیسک کمر ه می خواستم بدونم جزو معافیت پزشکی هست که برم دنبالش ولیسانس مخابرات دارم برا م فرقی نمی کنه که معاف از رزم بشم یا نه ولی اگه بدونم جزو معافیت پزشکی باشه میرم دنبالش:n01:

mani6606
05-07-2013, 18:10
ببین دوست خوبم الان معافیت ها سخت شده علتش هم واضحه چون سربازه کمه . بله اگر چند سال قبل بود به علت فزونی سرباز شما حتما معاق میشدی اما الان احتمالش کمه من خودم پارسال شاهد بودم که طرف انحراف ستون فقرات داشت و به خوبی هم مشخص بود اما فقط معاف از رزم شد معاف از رزم در اموزشی فایده ای نداره . حالا شما اقدام کن اگر نشد(چون دیسک کمر به شرط عمل کردن معاف می کنند) وارد اموزشی یا یگان شدید انجا اقدام کن بودن افرادی که از یگان اقرام کردن و معاف شدن.

vahidreza2007
05-07-2013, 18:13
خود داشتن حکم مسئولیت چقد کسری داره؟
من شنیدم صرفا داشتن حکم خودش جداگانه 2 ماه کسری داره. درسته؟

خیر دوست عزیز . تنها و تنها به ازای هر سال حکم شورا به جای 30 روز 45 روز بهتون کسری تعلق میگیره همین و بس :n06:

vahidreza2007
05-07-2013, 18:15
خودش گفت که تکمیلی ندارم.ولی سابقه فعال بسیج زیاد داشت.الانم توی سپاه داره خدمت میکنه.البته لیسانس هم داره

ارسال شده از GLX Luster با استفاده از تپاتالک 2

سروش جان امکانش هست از دوستت بپرسی دقیقا چند سال فعالی براش تو برگه ثبت کردند که 6 ماه بهش تعلق گرفته ؟ (‌در واقع تو اون برگه که بهش دادن میزان فعالیتش رو به ماه زدن براش ) ممنون میشم هم اینو و هم اینکه ایا این فعال بودنش تنها تو پایگاه بوده یا تو گردان هم عضو بوده :n02: چون با این تفاسیر که تونسته تو شپاه بیافته معلومه که از اون اخوی های کار درست هستش :n02:

Soroush-S
05-07-2013, 18:32
سروش جان امکانش هست از دوستت بپرسی دقیقا چند سال فعالی براش تو برگه ثبت کردند که 6 ماه بهش تعلق گرفته ؟ (‌در واقع تو اون برگه که بهش دادن میزان فعالیتش رو به ماه زدن براش ) ممنون میشم هم اینو و هم اینکه ایا این فعال بودنش تنها تو پایگاه بوده یا تو گردان هم عضو بوده :n02: چون با این تفاسیر که تونسته تو شپاه بیافته معلومه که از اون اخوی های کار درست هستش :n02:

راستش زیاد باهاش رابطه ندارم . از برادران پایگاهی بود:n02:
توی گردان هم عضو نبوده - عضو شورا هم نبوده . البته با داشتن دوست یا آشنا توی سپاه میتونست این کار و انجام بده!!! که احتمالا از همین طریق انجام داده!!!

sn.912sajjad
06-07-2013, 10:21
آقا سلام
یه سوال
من شرایط خاتم رو داشتم ، تماس گرفتند باهام که مدارک رو بفرست
حالا از عزیزانی که اینجا تشریف دارن سوال دارم آیا اگه بگن مدارک رو بفرست و بفرستیم، پذیرش قطعی هست؟
آیا بوده کسی که باهاش تماس گرفته شه و مدارک رو بفرسته اما در نهایت پذیرش خاتم نشه؟