PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

SNOW PATROL
31-05-2013, 10:59
دوستان عزیز توجه کنید قبلا برای دریافت کسری جبهه روال به این صورت بود که می بایست به ارگان خدمتی پدرتون مراجعه میکردید
این پست یکی از دوستان هست که قبلال برای دریافت کسری ایثارگری اقدام کرده بود

پدرم 2 هفته پیش رفت هوابرد شیراز مدارکی که خواستن این ها بود

فتوکپی شناسنامه و کارت ملی پدر و تمام فرزندان پسر(تمام صفحات)
- کارت ملی و پایان خدمت و کارت دوره احتیاط و کارت ایثار پدر + کپی
- مدرک تحصیلی(همون نامه آماده به خدمت که تحصیلات تکمیلی دانشگاه صادر میکنه)
- گواهی خدمت
- 1000 تومن به حساب هوابرد+ کپی فیش پرداختی
- 3000 تومن به حساب عواید... + کپی فیش
- 3 قطعه عکس پسر + 1 قطعه عکس پدر(شما حداقل 6تا از پدر و 12تا از خودت ببر.هر چی بیشتر بهتر.مثلا کسری من رو اشتباه تایپ کرده بودن و 3 تا عکس دیگه ازم خواستن)
- تعهد محضری(همون اطراف یه دفترخونه پیدا میشه که پدر تعهد میده برای کدوم فرزندش میخواد از کسری استفاده کنه)
- 4 عدد پاکت نامه
- 5 برگ کاغذ A4 و یک پوشه + گیره
- تکمیل فرم مشخصات که همونجا بهتون میدن

پدر باید کارت ایثار رو داشته باشه یا اگه نداره همون موقع میتونه اقدام کنه واسه گرفتنش که همین مدارک رو میخواد + عکس اسکن شده پدر روی فلاپی. وقتی مدارک کارت ایثار کامل شد یه فرم میدن که با همون کارتون راه میوفته و کارت ایثارم بعدا میاد در خونه.

البته از من یه تعهد محضری دیگه هم گرفتن مبنی بر اینکه اگر نظام وظیفه نامه کسری رو قبول نکرد(چون هنوز دفترچه رو پست نکرده بودم) دیگه از نامه کسری خبری نیست. این تعهد یکم الکیه، نگرانش نباشین. در ضمن هزینش حدود 7000 تومن بود و تعهد اصلی که پدر میده حدود 8000 تومن.
در ضمن یه وکالت نامه از پدرم گرفتم که اینطوری دیگه احتیاجی نبود همراهم بیاد تا شیراز. اینم متن وکالت نامه:

موکل: پدر(اسم کامل)

وکیل: پسر(اسم کامل)

مورد وکالت: مراجعه به تمامی ادارات نهاد ها، سازمان ها، ارگان ها و وزارت خانه ها و ارگان های نظامی و انتظامی دولتی و غیر دولتی و یا وابسته به سازمان نیرو های مسلح و ستاد کل ارتش و تیپ 55 هوابرد شیراز و هر اداره و نهاد و سازمانی که لازم باشد به منظور درخواست و اخذ سابقه حضور در جبهه و ایثارگری موکل و پیگیری تمام امور اداری لازم اعم از تنظیم و امضای هر گونه درخواست و فرم و مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و نیز سپردن هر گونه تعهد و گواهی امضا و اقرار نامه و رسید و امضا ذیل اوراق و اسناد و مراجعه به سازمانهای مربوطه جهت اخذ پاسخ استعلامات و مراجعه به واحد منابع انسانی و بایگانی جهت پیگیری پرونده و به طور کلی انجام هر امری که لازم باشد به منظور کسر خدمت فرزند موکل به نام پسر و استفاده از مزایای ایثارگری و حضور در جبهه موکل.

اگر تمام مدارک کامل باشه و مشکل خاصی پیش نیاد کارتون یک روزه انجام میشه. نهایتش دو روز

jafari_123456789
31-05-2013, 11:51
دوستان عزیز توجه کنید قبلا برای دریافت کسری جبهه روال به این صورت بود که می بایست به ارگان خدمتی پدرتون مراجعه میکردید
این پست یکی از دوستان هست که قبلال برای دریافت کسری ایثارگری اقدام کرده بود

ممنون دوست عزیز
من برگه ای که توش سابقه جبهه رو زده و با همه امضاهای روشو را دارم آخه قبلا یکی از برادرانم معاف شده بود(سال83).

آیا مجدد باید برم این برگه را را با تاریخ امسال بگیرم یا همین قبلی کفاف میده؟

آیا با همین برگ میشه رفت پلیس+10 و درخواست کسری داد یا پروسه ی دیگه ای رو باید طی کرد(مثلا مراجعه به نظام وظیفه)؟

سپاس

SNOW PATROL
31-05-2013, 11:56
ممنون دوست عزیز
من برگه ای که توش سابقه جبهه رو زده و با همه امضاهای روشو را دارم آخه قبلا یکی از برادرانم معاف شده بود(سال83).

آیا مجدد باید برم این برگه را را با تاریخ امسال بگیرم یا همین قبلی کفاف میده؟

آیا با همین برگ میشه رفت پلیس+10 و درخواست کسری داد یا پروسه ی دیگه ای رو باید طی کرد(مثلا مراجعه به نظام وظیفه)؟

سپاس

سلام والا اگر بر طبق روال قبلی باشه تاجایی که اطلاع دارم همون برگ سابقه جبهه برای بعلاوه 10 کافی هست فعلا صبر کنید تا جزئیات مشخص بشه

vahidreza2007
31-05-2013, 12:07
سلام والا اگر بر طبق روال قبلی باشه تاجایی که اطلاع دارم همون برگ سابقه جبهه برای بعلاوه 10 کافی هست فعلا صبر کنید تا جزئیات مشخص بشه

دیجی جان بابت خبر خوبت واقعا ممنون :n11:

چند تا سوال در همین مورد داشتم اگر این قانون اجرایی بشه من بر اساس 4 ماه حضور در جبهه پدر بر مبنای ماهی 18 روز 72 روز کسر به من تعلق میگیره

1- پدر من 4 ماه رو در مناطق جنوب بوده ( اهواز و خرمشهر ) حالا باید برای گرفتن این کسر برم اونجا ؟
2- از کی باید اقدام کنم برای گرفتنش ؟
3- مدارک رو هم همون مدارکی که 3 پست بالاتر گفتی رو اماده کنم ؟
- در عرض چند روز میشه گرفت کسری رو ؟ ( چون الان تو حین خدمت هستم باید مرخصی بگیرم و برم دنبالش واسه همین هر چه کمتر باشه بهتره ) مخصوصا اینکه از این سر کشور باید برم اون سر کشور :n14:

ازم راهنمایی خاصی اگر هستش ممنون میشم بفرمایید

SNOW PATROL
31-05-2013, 12:27
دیجی جان بابت خبر خوبت واقعا ممنون :n11:

چند تا سوال در همین مورد داشتم اگر این قانون اجرایی بشه من بر اساس 4 ماه حضور در جبهه پدر بر مبنای ماهی 18 روز 72 روز کسر به من تعلق میگیره

1- پدر من 4 ماه رو در مناطق جنوب بوده ( اهواز و خرمشهر ) حالا باید برای گرفتن این کسر برم اونجا ؟
2- از کی باید اقدام کنم برای گرفتنش ؟
3- مدارک رو هم همون مدارکی که 3 پست بالاتر گفتی رو اماده کنم ؟
- در عرض چند روز میشه گرفت کسری رو ؟ ( چون الان تو حین خدمت هستم باید مرخصی بگیرم و برم دنبالش واسه همین هر چه کمتر باشه بهتره ) مخصوصا اینکه از این سر کشور باید برم اون سر کشور :n14:

ازم راهنمایی خاصی اگر هستش ممنون میشم بفرمایید

سلام تا اطلاع رسمی توسط سایت نظام وظیفه هیچ چیز مشخص نیست اما اگر مثل سابق باشه
1. بله باید تشریف ببرید ارگان خدمتی پدرتون
2. گفته شده از تیر اجرایی میشه
3. بله
4. اصولا یکی دو روز نباید بیشتر کار داشته باشه

majid5.
31-05-2013, 12:37
سلام دوستان
یکی لطف کنه جوابمو بده .
اگه پدر سربازیشو جبهه یوده . این حضور در جبهه شامل کسری میشه؟؟

cescjoon
31-05-2013, 12:44
سلام دوستان
یکی لطف کنه جوابمو بده .
قبلا که فرقی نمی کرد. مطمئنا الان هم همینطوره

microsof
31-05-2013, 12:45
سلام دوستان
یکی لطف کنه جوابمو بده .

بله دوست گرامی ....
توی زمان جنگ هم بسیاری از سربازان پارتی دار در پادگان های پشتیبانی خدمت میکردن ! ...
و برخی پادگان ها هم نیرو میفرستادن خط مقدم . . .
حالا اگر که پدر شما کارت ایثار گری داره این کسری شامل حال شما هم میشه . در غیر این صورت خیر. ( هر کس زمان جنگ سرباز بوده که در مناطق عملیاتی و جنگی خدمت نمیکرده! و در نتیجه ایثار گر یا رزمنده نبوده. بلکه سرباز معمولی بوده . )

vahidreza2007
31-05-2013, 12:49
سلام تا اطلاع رسمی توسط سایت نظام وظیفه هیچ چیز مشخص نیست اما اگر مثل سابق باشه
1. بله باید تشریف ببرید ارگان خدمتی پدرتون
2. گفته شده از تیر اجرایی میشه
3. بله
4. اصولا یکی دو روز نباید بیشتر کار داشته باشه

ممنونم بابت راهنمایی :n11:

فقط یه موردی که هستش این هستش که پدر نظامی هستش و زمان جنگ به مدت 3-4 ماه به صورت ماموریت در جبهه بوده و الان که این خبر رو بهشون گفتم به من گفت که چون ما اعزامی از طریق نیروی انتظامی بودیم از همین جا می تونیم نامه ای حضور در جبهه رو با درج مدت حضور در اونجا رو به صورت رسمی بگیریم و نیازی به جنوب رفتن نیست :n19: ( چون ایشون از سازمان خودشون به صورت مامور رفته بودن :n06:)

حالا نظر شما چی هستش در این مورد ؟ و اینکه برای 3 ماه با حساب هر ماه 18 روز 54 روز من رو شامل که واقعا خیلی خوب هستش و 1 روز خدمت (‌حتی 1 ساعت خدمت هم برای خودش خیلی هستش :n21: :n21:)

یه مورد که پرسیدم ازشون این هستش ایشون این مدت رو تو مناطق عملیاتی بودن با این حساب ایا بازم همین مقدار کسری شامل میشه یا برای مناطق عملیاتی بیشتر خواهد بود ؟

SNOW PATROL
31-05-2013, 12:58
ممنونم بابت راهنمایی :n11:

فقط یه موردی که هستش این هستش که پدر نظامی هستش و زمان جنگ به مدت 3-4 ماه به صورت ماموریت در جبهه بوده و الان که این خبر رو بهشون گفتم به من گفت که چون ما اعزامی از طریق نیروی انتظامی بودیم از همین جا می تونیم نامه ای حضور در جبهه رو با درج مدت حضور در اونجا رو به صورت رسمی بگیریم و نیازی به جنوب رفتن نیست :n19: ( چون ایشون از سازمان خودشون به صورت مامور رفته بودن :n06:)

حالا نظر شما چی هستش در این مورد ؟ و اینکه برای 3 ماه با حساب هر ماه 18 روز 54 روز من رو شامل که واقعا خیلی خوب هستش و 1 روز خدمت (‌حتی 1 ساعت خدمت هم برای خودش خیلی هستش :n21: :n21:)

یه مورد که پرسیدم ازشون این هستش ایشون این مدت رو تو مناطق عملیاتی بودن با این حساب ایا بازم همین مقدار کسری شامل میشه یا برای مناطق عملیاتی بیشتر خواهد بود ؟

همونطور که دوستمون در پست بالا فرمودند نیاز به کارت ایثارگری و برگ سابقه جبهه هست حالا نمیدونم مورد شما رو قبول میکنند یا نه

TAPATALK

pedromi
31-05-2013, 14:15
دوستان متأسفانه برداشت اشتباهی از این خبر شده.منظور این خبر این بوده که کسانی که قبل از سال 91 کسری خدمت خود را در پلیس +10 ثبت کردند حق استفاده از کسری خدمت را دارند. نه این که الان هم میتونن برن دنبال نامه مربوط به کسری جبهه. باید از قبل ثبت می شد.

microsof
31-05-2013, 14:18
/پاسخ به سوالات مخاطبان ایسنا درباره کسرخدمت‌ها/
شرایط بهره‌مندی مشمولان و سربازان از برخی کسرخدمت‌ها

» سرویس: اجتماعي - حوادث، انتظامي
کد خبر: 92031005943
جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۸

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی ناجا جزئیات مربوط به شرایط بهره‌مندی مشمولان و سربازان متولد سال 72 و قبل از آن را از کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری والدین‌شان تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار «انتظامی» ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به دنبال انتشار خبری مبنی بر تمدید مهلت بهره‌مندی مشمولان و سربازان متولد سال 72 و قبل از آن، از کسر خدمت‌های مربوط به ایثارگری، تعدادی از مخاطبان ایسنا با برقراری تماس تلفنی با این خبرگزاری یا درج مسائل خوددر قسمت نظرات، سوالاتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در این باره مطرح کرده و خواستار پیگیری خبری آن شدند.

همچنین تعدادی دیگر از مخاطبان نیز در بخش نظرات مدعی شدند که پس از انتشار این خبر، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کرده، اما با این پاسخ روبرو شده‌اند که باید کسرخدمت خود را تا پیش از پایان سال 90 ثبت می‌کردند. در همین راستا ایسنا بنا بر مسئولیت خبری، مسائل مطرح شده از سوی مخاطبانش را به سرهنگ حجت‌الله واعظی‌نژاد، معاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی ناجا منتقل کرد که وی در این باره گفت: شرط بهره‌مندی از این کسرخدمت‌ها در درجه اول شامل مشمولان یا سربازان متولد سال 72 و قبل از آن که وارد غیبت نشده و وضعیت خود را مشخص کردند، می‌شود.

واعظی‌نژاد ادامه‌داد: بر اساس این مصوبه، آن دسته از مشمولان متولد سال 72 و قبل از آن که تا پایان سال 90 وضعیت خدمتی خود را مشخص کرده یا هر نوع درخواستی اعم از درخواست اعزام، انواع معافیت و ... را در دفاتر پلیس + 10 ثبت کرده و اعزام آنان به دلایل قانونی و با مجوز سازمان وظیفه‌عمومی ناجا به سال 91 و پس از آن موکول شده باشند، می‌توانند از این شرایط بهره‌مند شوند.

معاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه ملاک بهره‌مندی از کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری، ثبت مدارک این کسرخدمت در دفاتر پلیس+ 10 نیست، تصریح‌کرد: به هر حال هر یک از متولدان سال 72 و قبل از آن قطعا تا پیش از پایان سال 90 درخواستی پیرامون "وضعیت سربازی" خود را در دفاتر پلیس + 10 به ثبت رسانده‌اند و در این میان تنها افرادی نمی‌توانند از این قانون بهره‌مند شوند که پس از فراغت از تحصیل یا رسیدن به سن مشمولیت، هیچ‌گونه درخواستی اعم از اعزام، دریافت معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی، معافیت کفالت و ... را تا پایان سال 90 ثبت نکرده باشند.

وی با بیان اینکه این قانون برای متولدان سال 73 و پس از آن اجرایی نیست، به ایسنا گفت: بنابراین مشمولان و سربازان متولد سال 72 و قبل از آن که وضعیت خدمتی خود را مشخص کرده باشند، چه در حال حاضر دارای معافیت تحصیلی بوده و چه مشغول خدمت باشند، می‌توانند با ارائه مدارک خود، نسبت به بهره‌مندی از کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری والدین خود اقدام کنند.

واعظی‌نژاد اضافه‌کرد: به عنوان مثال اگر فردی متولد سال 72 و قبل از آن بوده و در حال حاضر دارای معافیت تحصیلی باشد، درخواست معافیت تحصیلی وی پس از فراغت از تحصیل یا به وسیله خودش یا از سوی آموزش و پرورش و دانشگاه تا پایان سال 90 در سامانه وظیفه عمومی ثبت شده، بنابراین این فرد می‌تواند در صورت دارا بودن کسرخدمت، از آن استفاده کند.

همچنین روز چهارشنبه سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح از تمدید مهلت بهره‌مندی از کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری برای مشمولان متولد سال 72 و قبل از آن خبر داده و به ایسنا گفته بود که بر اساس تصمیم ستادکل نیروهای مسلح و با توجه به این که امکان بهره‌مندی از کسرخدمت‌ها تا پایان سال 90 وجود داشت، در بررسی‌هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که عده‌ای از افرادی که کسرخدمت خود را دریافت کرده بودند، به علت اشتغال به تحصیل، امکان استفاده از آن را نداشتند که در همین راستا تصمیم بر این شد تا کسر خدمت‌های مربوط به فرزندان جانبازان، رزمندگان و آزادگان که متولد سال 72 و قبل از آن هستند، تمدید شود.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه این طرح برای آن دسته از سربازان متولد 72 و قبل از آن که در حال حاضر مشغول خدمت در یگان‌های نظامی هستند نیز قابل اجراست، افزود: این دسته از سربازان می‌توانند مدارک خود را به یگان محل خدمت خود برده و از کسر خدمت‌های مربوطه استفاده کنند.

کمالی درباره آن دسته از مشمولان متولد سال 72 و قبل از آن که کسرخدمت‌های ایثارگری شامل حال آنان می‌شده اما در حال حاضر به علت اشتغال به تحصیل، آن را دریافت نکرده‌اند نیز به ایسنا گفت: والدین این افراد می‌توانند با مراجعه به رده‌های خدمتی خود و دستگاه‌های مربوطه، نسبت به دریافت مدارک کسرخدمت فرزندانشان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه زمانی برای مراجعه این افراد برای دریافت کسرخدمت در نظر گرفته نشده است، خاطر نشان کرد: واجدان شرایط که به سربازی اعزام نشده‌اند، می‌توانند هر زمانی که قصد اعزام به سربازی را داشتند، درخواست و مدارک خود را در دفاتر پلیس +10 ثبت کنند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه حداکثر این کسر خدمت‌ها تا 9 ماه است، به ایسنا گفت: مشمولان متولد پس از سال 72 امکان استفاده از این کسر خدمت را ندارند.
انتهای پیام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

microsof
31-05-2013, 14:19
شامل کسانی که سال 91 درخواستشون رو مطرح کردن نمیشه ...
خدا کنه ... یه کاریش کنن .

MrDevil
31-05-2013, 15:04
سلام.

این کسری‌های ایثارگری والدین فقط برای یک فرزند هست؟ و اینکه اگه کسری ثبت بشه بعدا برای گرفتن امریه مشکلی پیش میاد؟

mahde1818
31-05-2013, 15:26
بله مثل اینکه اشتباه برداشت شده بود :n27:

mahde1818
31-05-2013, 15:35
معاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه ملاک بهره‌مندی از کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری، ثبت مدارک این کسرخدمت در دفاتر پلیس+ 10 نیست، تصریح‌کرد: به هر حال هر یک از متولدان سال 72 و قبل از آن قطعا تا پیش از پایان سال 90 درخواستی پیرامون "وضعیت سربازی" خود را در دفاتر پلیس + 10 به ثبت رسانده‌اند و در این میان تنها افرادی نمی‌توانند از این قانون بهره‌مند شوند که پس از فراغت از تحصیل یا رسیدن به سن مشمولیت، هیچ‌گونه درخواستی اعم از اعزام، دریافت معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی، معافیت کفالت و ... را تا پایان سال 90 ثبت نکرده باشند.
یعنی چی اخه؟؟؟ من تا قبل از پایان سال 90 وضعیت خدمتیم مشخضه یعنی من با استفاده از معافیت تحصلی وضعیتم رو مشخص کردم پس می تونم ازش استفاده کنم؟یا نه

MrDevil
31-05-2013, 15:43
یعنی چی اخه؟؟؟ من تا قبل از پایان سال 90 وضعیت خدمتیم مشخضه یعنی من با استفاده از معافیت تحصلی وضعیتم رو مشخص کردم پس می تونم ازش استفاده کنم؟یا نه
بر اساس نوشته بله می‌تونید.

mohammadrezams
31-05-2013, 15:46
حذف شود...

mahde1818
31-05-2013, 15:59
بر اساس نوشته بله می‌تونید.
من از معافیت تحصیلی سال 87 استفاده کردم ولی نرفتم پلیس +10 چیزی ثبت کنم! دانشگاه اطلاعات رو براشون فرستاده ؟؟ من واقعا گیج شدم

vahidreza2007
31-05-2013, 16:16
اقا من از سال 88 تا مهر ماه 91 مشغول به تحصیل در مقطع ارشد بودم یعنی در این مدت داشتم از معافیت تحصیلی استفاده می کردم و بالافاصله بعد از فراغ التحصیلی بدون استفاده حتی 2 هفته ای از فراغت تحصیل دفترچه رو فرستادم و جوابش هم اومده و سال 91 هم اعزام شدم .

الا ن با این تفاسیر این معافی شامل حال من میشه ؟ حساب کنیم روش و بریم دنبالش یا نه ؟ ( نتیجه ای که خودم از صحبت این معاون سازمان نظام وظیفه گرفتم اینکه می تونم اقدام کنم :n13: )‌ حالا نظر شما چی هستش ؟

MrDevil
31-05-2013, 16:50
من از معافیت تحصیلی سال 87 استفاده کردم ولی نرفتم پلیس +10 چیزی ثبت کنم! دانشگاه اطلاعات رو براشون فرستاده ؟؟ من واقعا گیج شدم
دانشگاه موظف هست که بفرسته. می‌تونید از طریق دانشگاه پیگیری کنید.

mahde1818
31-05-2013, 16:53
اقا من از سال 88 تا مهر ماه 91 مشغول به تحصیل در مقطع ارشد بودم یعنی در این مدت داشتم از معافیت تحصیلی استفاده می کردم و بالافاصله بعد از فراغ التحصیلی بدون استفاده حتی 2 هفته ای از فراغت تحصیل دفترچه رو فرستادم و جوابش هم اومده و سال 91 هم اعزام شدم .

الا ن با این تفاسیر این معافی شامل حال من میشه ؟ حساب کنیم روش و بریم دنبالش یا نه ؟ ( نتیجه ای که خودم از صحبت این معاون سازمان نظام وظیفه گرفتم اینکه می تونم اقدام کنم :n13: )‌ حالا نظر شما چی هستش ؟
منم مثل شما وضعیتم ما اخر نفهمیدیم شامل ما هست یا نه اخه گفته باید وضعیتت رو تعیین می کردی خوب ما وقتی دانشگاه قبول شدیم این یه بروکراسیه اداری هست که اونا نامه ای رو به نظام وظیفه می دند و می گند که این بابا دانشجویه و از خدمت فرار نکرده پس حتما لازم نیست که خودمون رفته باشیم و توی پلیس +10 چیزی رو ثبت کرده باشیم خود دانشگاه این کار رو انجام داده / این نظر منه خدا کنه که شامل حالمون بشه !:n27:

hamed_666
31-05-2013, 16:53
من سال 88 یک بار دفترچه فرستادم و برگ سبزم هم اومد حتی کد هم خوردم ولی رفتم دانشگاه واسه لیسانس و الان که درس رو تموم کردم دوباره دفترچه فرستادم برگ سبزم هم اومده 4/1

آیا اعزام خوردن من تو سال 88 باعث میشه که از کسری استفاده کنم آیا!؟ گیج شدیم والله !:n13:

mahde1818
31-05-2013, 16:54
دانشگاه موظف هست که بفرسته. می‌تونید از طریق دانشگاه پیگیری کنید.
اره رفتم توی سایت دانشگاه همون دیدم فرستادند شماره نامه هم توش نوشته شده بود اخ اگه بشه چی میشه!:n02:

mahde1818
31-05-2013, 16:55
من سال 88 یک بار دفترچه فرستادم و برگ سبزم هم اومد حتی کد هم خوردم ولی رفتم دانشگاه واسه لیسانس و الان که درس رو تموم کردم دوباره دفترچه فرستادم برگ سبزم هم اومده 4/1

آیا اعزام خوردن من تو سال 88 باعث میشه که از کسری استفاده کنم آیا!؟ گیج شدیم والله !:n13:
مشکل همه الان همینه !!!! منم گیج شدم ولی به احتمال زیاد شامل حالمون بشه:n06:

vahidreza2007
31-05-2013, 17:10
منم مثل شما وضعیتم ما اخر نفهمیدیم شامل ما هست یا نه اخه گفته باید وضعیتت رو تعیین می کردی خوب ما وقتی دانشگاه قبول شدیم این یه بروکراسیه اداری هست که اونا نامه ای رو به نظام وظیفه می دند و می گند که این بابا دانشجویه و از خدمت فرار نکرده پس حتما لازم نیست که خودمون رفته باشیم و توی پلیس +10 چیزی رو ثبت کرده باشیم خود دانشگاه این کار رو انجام داده / این نظر منه خدا کنه که شامل حالمون بشه !:n27:
اقا شما خیالت راحت معافیت تحصیلی رو به هنگام قبولی تو دانشگاه توسط خود دانشگاه و قسمت نظام وظیفه اش به سازمان نظام وظیفه می فرسته و بعد اینکه فراغ التحصیل شدی هم باز خودشون نامه می فرستن به نظام وظیفه که این بابا فارغ شده :n08: پس نیازی به ثبت هیچ چیزی برای معافیت تحصیلی نیست و اگر تا سال 91 از معافیت استفاده می کردید می تونید از این کسر استفاده کنید :n06: اینم قسمت مربوط به این سوال که خیالت راحت بشه :

کمالی درباره آن دسته از مشمولان متولد سال 72 و قبل از آن که کسرخدمت‌های ایثارگری شامل حال آنان می‌شده اما در حال حاضر به علت اشتغال به تحصیل، آن را دریافت نکرده‌اند نیز به ایسنا گفت: والدین این افراد می‌توانند با مراجعه به رده‌های خدمتی خود و دستگاه‌های مربوطه، نسبت به دریافت مدارک کسرخدمت فرزندانشان اقدام کنند.

عنی اینکه مایی که مثلا تا مهر ماه 91 از این دانشچو بودیم و دنبالش نرفتیم و سال 91 رفتیم خدمت می تونیم الان بریم دنبالش . :n06: پس از الان به فکر جمع کردن مدارک باش :n26:

alivw71
31-05-2013, 17:29
دوستان من الان که در حال خدمتم حدود 12 ماه از خدمتم میگزره میتونم اقدام کنم؟بابام 15 ماه حضور در جبهه داره که هر ماه 9 روز کسر خدمت میشه و جمعا حدود 4 ماه کسری میگیرم اگه بشه.+ 2 ماه از قبل کسر خدمت داشتم میشه 6 ماه کلا که با این حساب حدود 3ماه دیگه تموم میکنم.

microsof
31-05-2013, 17:39
دوستان من الان که در حال خدمتم حدود 12 ماه از خدمتم میگزره میتونم اقدام کنم؟بابام 15 ماه حضور در جبهه داره که هر ماه 9 روز کسر خدمت میشه و جمعا حدود 4 ماه کسری میگیرم اگه بشه.+ 2 ماه از قبل کسر خدمت داشتم میشه 6 ماه کلا که با این حساب حدود 3ماه دیگه تموم میکنم.

با توجه به ارائه جزییات ...
تنها کسانی میتوانند از این کسر خدمت ها استفاده کنند که تا سال 90 به نحوی وضعیت خدمتی خودشون رو مشخص کرده باشند و لا غیر.
مثلا اگر شما درخواست اعزامت رو برج 12 سال 90 داده باشی میتونی استفاده کنی ... یا اگر قبل از سال 90 دانشجو بودی میتونی استفاده کنی ... حتی دانشجویانی که از سال 90 و قبل تر مشغول به تحصیل میباشند این کسری شامل حالشون میشه حتی اگر سال 96 تحصیلشون تموم شه !
اما اگر دیپلم باشی و درخواست اعزامت رو بعد از سال 90 داده باشی نمیتونی از کسر خدمت استفاده کنی.
شفاف سازی به این میگن :دی

alivw71
31-05-2013, 17:43
با توجه به ارائه جزییات ...
تنها کسانی میتوانند از این کسر خدمت ها استفاده کنند که تا سال 90 به نحوی وضعیت خدمتی خودشون رو مشخص کرده باشند و لا غیر.
مثلا اگر شما درخواست اعزامت رو برج 12 سال 90 داده باشی میتونی استفاده کنی ... یا اگر قبل از سال 90 دانشجو بودی میتونی استفاده کنی ... حتی دانشجویانی که از سال 90 و قبل تر مشغول به تحصیل میباشند این کسری شامل حالشون میشه حتی اگر سال 96 تحصیلشون تموم شه !
اما اگر دیپلم باشی و درخواست اعزامت رو بعد از سال 90 داده باشی نمیتونی از کسر خدمت استفاده کنی.
شفاف سازی به این میگن :دی

من برج 9 سال 90 دفترچه پست کردم که تاریخ اعزامم برج 3 سال 91 افتادم که برای کسر خدمت گفته بودن باید از یگان نامه بیاری تا کسر خدمت بگیری ولی وقتی سال 91 شد همه چی عوض شد کسری ها برداشته شد...
فکر کنم بشه استفاده کرد.

microsof
31-05-2013, 17:56
من برج 9 سال 90 دفترچه پست کردم که تاریخ اعزامم برج 3 سال 91 افتادم که برای کسر خدمت گفته بودن باید از یگان نامه بیاری تا کسر خدمت بگیری ولی وقتی سال 91 شد همه چی عوض شد کسری ها برداشته شد...
فکر کنم بشه استفاده کرد.

کسی که دقیقا یادش نیست کی دفترچه رو پست کرده باید چیکار کنه ؟؟ تا بفهمه؟ توی برگ سبز که چیزی ننوشته.!

majid5.
31-05-2013, 18:11
دوستان من گیییییییییییییییییییججججج شدم.
من سال 87 رفتم دانشگاه و تا الان که ترم اخرم چیزی پلیس +10 نبردم. الان میتونم کسری استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هیچی نبردم نظام وظیفه. یعنی چی وضیعت خدمتی مشخص بشه؟
یکی لطف کنه خواب بده

alivw71
31-05-2013, 18:18
کسی که دقیقا یادش نیست کی دفترچه رو پست کرده باید چیکار کنه ؟؟ تا بفهمه؟ توی برگ سبز که چیزی ننوشته.!

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه این طرح برای آن دسته از سربازان متولد 72 و قبل از آن که در حال حاضر مشغول خدمت در یگان‌های نظامی هستند نیز قابل اجراست، اضافه کرد: این دسته از سربازان می‌توانند مدارک خود را به یگان محل خدمت خود برده و از کسر خدمت‌های مربوطه استفاده کنند.
100 % دیگه متمآ هستم که کسر خدمت میتونم بگیرم.
خدایا شکرت...
باید به فکر پایان دوره باشم.

hamed_666
31-05-2013, 18:36
یه خبر درست و حسابی نمیان بدن ملت رو خلاص کنن یه بار بیان بگن هرکی پدرش جبهه داره به ازای هر ماه 18 روز کسری میخوره ! یه روز میگن کسری رو برداشتیم :n10: یه روز میگن هر کی قبلا کسری ثبت کرده میتونه استفاده کنه :n09: الانم که خودشونم نمیدونن چی میگن :n03: جای اینکه بیان دقیق اطلاع رسانی کنن و خبر رو بزنن رو سایتشون ، قبل از اینا خبرگذاری ها میان یه چیزی از زبون اینا میگن آدم هاج و واج معطل میمونه چی کار کنه ، فقط بلدن جوونا رو دق بدن :n27: ای خدااااااا کی میشیم دوتااااااا :n02:

30vil
31-05-2013, 19:13
دوستان من سال 90 دفترچه فرستادم و آبان 90 اعزام بودم اما مهر 90 ارشد قبول شدم و دوباره معافیت تحصیلی گرفتم

الام میتونم از کسری رزمندگی پدرم استفاده کنم؟

cescjoon
31-05-2013, 19:19
دوستان چرا خودتون مسئله رو بزرگ می کنید.
کسانی که قبلا کسری خدمتشون رو ثبت کرده بودن که تا قبل از این خبر هم می تونستن استفاده کنن و مشکلی برای اون ها نبود.
الان این خبر برای کسایی هست که سال 90 و بعد از اون در دانشگاه ها مشغول تحصیل بودن و چون فکر می کردن این قانون همیشگی هست دنبال کسر خدمت نرفتن.
در مورد وضعیت خدمت سربازی هم بگم که به محض ورود به دانشگاه مدارک شما به پلیس +10 ارسال میشه و پس از فارغ تحصیلی دوباره وضعیت شما به اطلاع پلیس +10 میرسه.

پس اگه قبل از 90 مشمول خدمت بودید و به دانشگاه رفتید حالا می تونید از این قانون استفاده کنید.

jafari_123456789
31-05-2013, 19:21
کسی نمیدونه برای ثبت درخواست باید به همراه چه مدارکی به پلیس +10 مراجعه کنیم؟

mahde1818
31-05-2013, 19:26
دوستان من گیییییییییییییییییییججججج شدم.
من سال 87 رفتم دانشگاه و تا الان که ترم اخرم چیزی پلیس +10 نبردم. الان میتونم کسری استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هیچی نبردم نظام وظیفه. یعنی چی وضیعت خدمتی مشخص بشه؟
یکی لطف کنه خواب بده
دانشگاه برات برده خودت خبر نداری!!:n26: قطعا شامل حالت میشه دوست عزیز :n06:

majid5.
31-05-2013, 19:41
با تشکر از شما دوست عزیز (cescjoon)
من از سال 87 تا الان نامه ای اشتغال به تحصیل برای پلیس +10 و یا نظام وظیفه نبردم.
یعنی دانشگاه خودش نامه به نظام وظیقه میده ؟ میتونم از کسری ایتفاده کنم؟
ممنون میشم جواب بدید

jafari_123456789
31-05-2013, 19:59
با تشکر از شما دوست عزیز (cescjoon)
من از سال 87 تا الان نامه ای اشتغال به تحصیل برای پلیس +10 و یا نظام وظیفه نبردم.
یعنی دانشگاه خودش نامه به نظام وظیقه میده ؟ میتونم از کسری ایتفاده کنم؟
ممنون میشم جواب بدید

عزیزم دانشگاه خودش نامه را به نظام وظیفه ارسال میکرد وگرنه شما نمی تونستین تو دانشگاه ثبت نام کنید نشون به اون نشون که زمانی که شما وارد غیبت بشین یه نامه برای شما صادر میشه که شما وارد غیبت شدین و باید سریع خودتونو به نظام وظیفه معرفی و گرنه شما را به مراجع ذیربط (پلیس) معرفی میکنیم. حتی الان نامه معافیتی که برای شما صادرشده در پرونده دانشجوییتون وجود داره و بعد فارغ التحصیلی کپیشو بهتون میدن

خیالتون راحت

mahde1818
31-05-2013, 20:02
عزیزم دانشگاه خودش نامه را به نظام وظیفه ارسال میکرد وگرنه شما نمی تونستین تو دانشگاه ثبت نام کنید نشون به اون نشون که زمانی که شما وارد غیبت بشین یه نامه برای شما صادر میشه که شما وارد غیبت شدین و باید سریع خودتونو به نظام وظیفه معرفی و گرنه شما را به مراجع ذیربط (پلیس) معرفی میکنیم. حتی الان نامه معافیتی که برای شما صادرشده در پرونده دانشجوییتون وجود داره و بعد فارغ التحصیلی کپیشو بهتون میدن

خیالتون راحت
راست میگه توی خدمات دانشجویی شماره نامه نظام وظیفه رو زده پس خیالت تخت باشه

ham33d
31-05-2013, 20:33
تعویض کارت های پایان خدمت قدیمی

سلام دوستان من سال 90 خدمتم تمام شده تا کی وقت دارم برای تعویض کارت خدمت:n13:

alivw71
31-05-2013, 22:01
پس چرا توسایت نظام وظیفه چیزی از این خبر نیست؟
[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mahde1818
31-05-2013, 22:09
پس چرا توسایت نظام وظیفه چیزی از این خبر نیست؟
[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اعلام می کنه این خبر رو صدا وسیما و چندتا خبرگذاری 100% مطمئن مثل فارس و ایرنا و مهر...........تایید کردن احتمالا امروز فردا توی سایتشون وارد می کنند

urumchi
31-05-2013, 22:54
راست میگه توی خدمات دانشجویی شماره نامه نظام وظیفه رو زده پس خیالت تخت باشه

بله زمان ثبت نام در دانشگاه،اموردانشجویی یه نامه مینویسه به نظام وظیفه،نظام وظیفه کدملی شمارو تو سیستم ثبت میکنه و براتون معافیت تحصیلی رد میکنه و اینطوری میشه که غیبت نمی خورید و موضوع رو طی نامه ای به دانشگاه اعلام میکنه

روزی هم که از دانشگاه تسویه می کنید،دانشگاه یه نامه میزنه در پاسخ به همون نامه ای که نظام وظیفه داده و به نظام وظیفه اعلام میکنه که شما در این تاریخ فارغ التحصیل شدید،نظام وظیفه کدملی شمارو از ردیف معافیت تحصیلی حذف و در ردیف مشمولان قرار میده،اینطوری فرجه شما برای اعزام به خدمت شروع میشه که اگه اون فرجه رو رد کنید و به خدمت اعزام نشید غیبت میخورید

در کل واسه اینجور کارها،گیردادن،فرستادن به خدمت و اضاف زدن و ... خیلی دقیق و سیستماتیک عمل میکنن ولی واسه بقیه کاراشون ... !!!

amirdashti
01-06-2013, 00:06
شما از کجا میدونی به ازای هر ماه جبهه 18 روز کم میشه یا 9 روز؟؟؟؟؟؟؟

amirdashti
01-06-2013, 00:10
دوستان پیگیر باشیم ببینیم به ازای هر ماه جبهه چند روز کسر میشه(18یا9روز)؟؟؟ منه بدبخت فوق لیسانس اگه 18 روز بود باید 8 ماه خدمت می کردم(2 ماه واسه فوق 8 ماه جبهه) خدا کنه حداقل الان 18 روز باشه

microsof
01-06-2013, 05:48
دوستان پیگیر باشیم ببینیم به ازای هر ماه جبهه چند روز کسر میشه(18یا9روز)؟؟؟ منه بدبخت فوق لیسانس اگه 18 روز بود باید 8 ماه خدمت می کردم(2 ماه واسه فوق 8 ماه جبهه) خدا کنه حداقل الان 18 روز باشه

فعلا مشخص نیست به ازای هر ماه چند روز کم میکنن...
به نظرم این طوری حساب کنن:
کسانی که سال 89 و قبل مشمول بودن و درخواستشون رو مطرح کردن طبق قانون 89 باید به ازای هر ماه بتونن 18 روز کسری بگیرن.
کسانی که سال 90 درخواستشون رو مطرح کردن به ازای هر ماه باید بتونن 9 روز کسری بگیرن...
البته بازم بر میگرده به یگان صادر کننده کسری که چقدر برای شما کسری بنویسه که اگر از 9 ماه بیشتر شد دیگه توسط ناجا تایید نمیشه ...

hamid-pardazan
01-06-2013, 07:06
طبق دفترچه سربازی 90

6 تا 8 ماه ---> 2 ماه کسری
9 تا 11 ماه ---> 3 ماه کسری
12 تا 14 ماه ---> 4 ماه کسری
15 تا 17 ماه ---> 5 ماه کسری
18 تا 20 ماه ---> 6 ماه کسری
21 تا 23 ماه ---> 7 ماه کسری
24 تا 26 ماه ---> 8 ماه کسری
27 تا 29 ماه ---> 9 ماه کسری
30 ماه به بالا معاف

hamed_666
01-06-2013, 11:03
والله قبلا تعداد ماهها رو ضربدر 60 درصد میکردند یعنی همون ماهی 18 روز امروز تو دفترچه قدیمیم دیدم مال سال 88 بود!

microsof
01-06-2013, 12:34
امروز رفتم نظام وظیفه ...
گفتم جریان این کسری ها چی هست باید چیکار کنم ؟ گفت هنوز ابلاغیه اجراییش برای ما نیومده ؛ گفتم خب من الان چیکار کنم برم کسری رو بگیرم یا نرم .؟ گفت باید صبر کنی وقتی ابلاغیه اومد ببینی اصلا شرایط استفادش رو داری یا نه اونوقت بنده خدا رو بفرست بره پادگان کسری بگیره! .
حالا سوال من اینجاست با توجه به اینکه سردار کمالی گفته بودن که برید و مدارک کسری رو بگیرید و تحویل پادگان بدید ... آیا این کسری باید در ناجا هم ثبت بشه که این طرف به ما گفت بزار ابلاغیه اجرایی بیاد اونوقت پدرت رو بفرست بره کسری بگیره ؟ آخه میخوام هر چی زود تر برم و بگیرمش :دی ... چون به من 9 ماه میخوره و خدمتم تموم میشه الانم مرخصی هستم. :n01:

hamed_666
01-06-2013, 13:08
ایشالله که همه بتونن استفاده کنن ! منم منتظرم که شرایطش اعلام بشه بعد برم دنبالش !

راستی امروز رفتم پلیس + 10 گفتن که کد خوردم :44: بارکد پستی رو هم بهم داد ولی هرچقدر اصرار کردم که کدم رو بگه گفت که سیستماشون نشون نمیده! :23: یعنی کدوم جهنمی افتادم !؟

B L A S T E R
01-06-2013, 13:31
دوستان در حین تحصیل میشه معافیت گرفت ؟ من دانشجوام

omid_ahmadi87
01-06-2013, 13:57
ایشالله که همه بتونن استفاده کنن ! منم منتظرم که شرایطش اعلام بشه بعد برم دنبالش !

راستی امروز رفتم پلیس + 10 گفتن که کد خوردم :44: بارکد پستی رو هم بهم داد ولی هرچقدر اصرار کردم که کدم رو بگه گفت که سیستماشون نشون نمیده! :23: یعنی کدوم جهنمی افتادم !؟

بارکد پستی ????

hamid-pardazan
01-06-2013, 14:06
امروز رفتم نظام وظیفه ...
گفتم جریان این کسری ها چی هست باید چیکار کنم ؟ گفت هنوز ابلاغیه اجراییش برای ما نیومده ؛ گفتم خب من الان چیکار کنم برم کسری رو بگیرم یا نرم .؟ گفت باید صبر کنی وقتی ابلاغیه اومد ببینی اصلا شرایط استفادش رو داری یا نه اونوقت بنده خدا رو بفرست بره پادگان کسری بگیره! .
حالا سوال من اینجاست با توجه به اینکه سردار کمالی گفته بودن که برید و مدارک کسری رو بگیرید و تحویل پادگان بدید ... آیا این کسری باید در ناجا هم ثبت بشه که این طرف به ما گفت بزار ابلاغیه اجرایی بیاد اونوقت پدرت رو بفرست بره کسری بگیره ؟ آخه میخوام هر چی زود تر برم و بگیرمش :دی ... چون به من 9 ماه میخوره و خدمتم تموم میشه الانم مرخصی هستم. :n01:

منم امروز رفتم نظام وظیفه شهرمون گفتن هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده و فعلا همون قانون قبلی هست از یه آشنا ها تو نظام وظیفه پرسیدم گقت ابلاغیه بعد انتخابات میاد
منم شرایطم مثل شماست 12 ماه دیگه خدمت دارم اگه بتونم 8 ماه کسری بگیرم 4 ماه میمونه

فعلا برو دنبال گواهی اشتغال به خدمت چون گواهی اشتغال به خدمت خودش 1 ماه طول میکشه تا بیاد تا اون موقع تکلیفش مشخص میشه

hamed_666
01-06-2013, 14:19
بارکد پستی ????

آره دیگه بارکد پستی برگه سفیدی که کد و محل آموزشی رو توش نوشتن و 1 هفته مونده به تاریخ اعزامت پستچی میاره دم خونتون!

pouyan_rz
01-06-2013, 14:22
دوستان کسری خدمت شامل کسانی که در تاریخ 88 تا 91 معافیت تحصیلی داشتن و الان واسه 04/92 اعزام میشن ...من هیچ اقدامی واسه کسری نکردم شامل میشه؟
من امروز رفتم ارتش چون برگه خدمت 12 ماه پدرمو در جنگ داشتم واسه کارت ایثارگری تونستم اقدام کنم ولی کسری خدمتی شامل حال من نشد .. اینجور که میگفتن 20 روز پیش بهشون ابلاغ کردن کسری 90 به قبل که ثبت شده اجرایی میشه ولی برگه ای که دست من هست تاریخش 3/89 به صورت دستی هست با این برگه میتونم کاری رو پیش ببرم؟؟؟ ظاهرا با همین برگه باید اقدام میکردم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید..

takjok-20
01-06-2013, 16:54
دوستان کسری خدمت شامل کسانی که در تاریخ 88 تا 91 معافیت تحصیلی داشتن و الان واسه 04/92 اعزام میشن ...من هیچ اقدامی واسه کسری نکردم شامل میشه؟
من امروز رفتم ارتش چون برگه خدمت 12 ماه پدرمو در جنگ داشتم واسه کارت ایثارگری تونستم اقدام کنم ولی کسری خدمتی شامل حال من نشد .. اینجور که میگفتن 20 روز پیش بهشون ابلاغ کردن کسری 90 به قبل که ثبت شده اجرایی میشه ولی برگه ای که دست من هست تاریخش 3/89 به صورت دستی هست با این برگه میتونم کاری رو پیش ببرم؟؟؟ ظاهرا با همین برگه باید اقدام میکردم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید..

طبق چیزی که تو این خبرگزاریا هست حتما باید تا قبل از 91 اقدام به ثبت کرده باشین تا این قانون -که هنوز نظام وظیفه اجراش نمیکنه- شامل حالتون بشه.

ice_man_sh
01-06-2013, 18:12
برای جزییات کار باید منتظر بخشنامه باشین...

ولی یه نکته رو یادآور بشم که من از آخرین کسایی هستم که سال 90 کسرم رو گرفته بودم، آخرین دستورالعمل 9 روز هم نبود، بازه تعین کرده بودن، ماهها دقیق نیست ولی حدودا تا 5 ماه 1 ماه، تا 9 ماه 2 ماه و... حداکثر هم که 29 ماه 9 ماه بود.

من برای 12 ماه 3 ماه یعن 90 روز کسر دارم در حالی که با ماهی 9 روز میشه 108 روز

jokereblis
01-06-2013, 20:50
دقیقا معلوم نیست روی چه حسابی هست . من با 24 ماه 8 ماه گرفتم . رفیقم 7 ماه

Mr.Mazmamfi
01-06-2013, 22:39
دوستان ، سلام .

کسی لیستی از بیمارستان های نیرو های مسلح داره ؟ چجوری میتونم گیر بیارمش ؟

تو گوگل چیز مناسبی گیر نیاوردم .

ممنون .

heivan
02-06-2013, 00:29
سلام داش.ناموسا کمک کنین.من متولد 72 هستم.درس نمیخوندم.یعنی دیپلمم ندارم.دفترچه پست کردم افتادم 04 بیرجند.19.3.92 اعزامم.چطور جاییه؟؟؟راستی چرا 6 ماه اضاف زدن؟؟؟ میبخشن؟؟؟؟؟ناموسا جواب بدین...

mahde1818
02-06-2013, 08:07
سلام داش.ناموسا کمک کنین.من متولد 72 هستم.درس نمیخوندم.یعنی دیپلمم ندارم.دفترچه پست کردم افتادم 04 بیرجند.19.3.92 اعزامم.چطور جاییه؟؟؟راستی چرا 6 ماه اضاف زدن؟؟؟ میبخشن؟؟؟؟؟ناموسا جواب بدین...
من دوستم و همین طور بابام اونجا افتادن میگن جهنمه ولی برای هر کسی متفاوت بستگی به خودت داره شاید برای تو بهشت باشه

mahde1818
02-06-2013, 08:10
دوستان ، سلام .

کسی لیستی از بیمارستان های نیرو های مسلح داره ؟ چجوری میتونم گیر بیارمش ؟

تو گوگل چیز مناسبی گیر نیاوردم .

ممنون .
خیابان کارگر جنوبی البته بازم بپرس

hamed29
02-06-2013, 08:32
سلام؛ من الان دانشجو هستم ( معافیت تحصیلی ) متولد قبل از 72؛
درخواست کسر خدمت رو هم تا حالا در پلیس+10 ثبت نکردم.

پدرم 27 ماه جبهه داره ( 13 ماه خط مقدم )
میشه توضیح بدید الان باید چه کار کنم؟! :n13:

sn.912sajjad
02-06-2013, 09:14
دوستان کد اعزامیای 1/4 رو کسی نرفته ببینه زدن یا نه؟
امروز پلس +10 ب من میگفت 3 روز قبل اعزام میاد رو سایت!!!

hamed_666
02-06-2013, 09:23
دوستان کد اعزامیای 1/4 رو کسی نرفته ببینه زدن یا نه؟
امروز پلس +10 ب من میگفت 3 روز قبل اعزام میاد رو سایت!!!

زدن داداش ولی پلیس +10 نمیگه فکر کنم هنگ بگه کجا افتادی

sn.912sajjad
02-06-2013, 09:27
زدن داداش ولی پلیس +10 نمیگه فکر کنم هنگ بگه کجا افتادی

آقا من قسمت دوم جمله تون رو متوجه نشدم،
بالاخره از کجا بفهمیم کجا افتادیم؟، مردیم از استرس :|

arash9426
02-06-2013, 09:33
سلام / منم دیروز رفتم +10 بهم گفت هنوز نیومده / الان تو همین تاپیک نگاه کنید سال گذشته اعزامی های 1/4 کداشون 6 خرداد خورده/ منم که اول اعزام 1/2 بودم 10فروردین کدم خورده بود / حالا نمیدونم واسه چی اینسری این همه طولش میدن!!!

sn.912sajjad
02-06-2013, 09:40
:n14:
میخوان دستی دستی مارو به کشتن بدن!

hamed_666
02-06-2013, 11:07
تاریخ 92/3/7 کد زدن برای اعزامی های تاریخ 4/1 میتونید با مراجعه به پلیس +10 بارکد پستی برگ سفیدتون رو که این کد (کد محل آموزش) درش ذکر شده رو بگیرین و با مراجعه به اداره پست بفهمین نامه تون الان کجاست ( فعلا نامه ها تو تهرانه و هنوز به اداره پست شهرتون ارسال نشده ) 2 سه روز دیگه برین پست بهمراه کارت ملی و بار کد پستی برگ سفیدتون رو تحویل بگیرین یا اینکه منتظر بمونید پستچی میاره براتون.
خلاصه این که 4/1 ها کد خوردن ، خدا رحمتمون کنه!

ice_man_sh
02-06-2013, 11:09
سلام؛ من الان دانشجو هستم ( معافیت تحصیلی ) متولد قبل از 72؛
درخواست کسر خدمت رو هم تا حالا در پلیس+10 ثبت نکردم.

پدرم 27 ماه جبهه داره ( 13 ماه خط مقدم )
میشه توضیح بدید الان باید چه کار کنم؟! :n13:
دوست عزیز فعلا باید منتظر اومدن دستورالعمل باشین، چون خبر تا حدی گنگ هست، ممکنه چیزی که بعضی از دوستان انتظار دارن درنیاد.

ham33d
02-06-2013, 12:07

سلام دوستان من سال 90 خدمتم تمام شده تا کی وقت دارم برای تعویض کارت خدمت

microsof
02-06-2013, 13:36

دوست گرامی...
یکی مدتی پیش اومده بود پادگان ما ... گفتم چرا اومدی گفت 3 ساله خدمتم تموم شده اومدم کارتم رو بگیرم!... یعنی بعد از سه سال کارت لازمش شده بود!...
حالا هم دارن کارت های پایان خدمت 70 به بعد رو تعویض میکنن مهلت تعویض کارت های 85 به بعد هم تموم شده.
اگر هم که کارت شما الکترونیکی هست نیازی به تعویض ندارید.

kkkaktoos
02-06-2013, 15:21
ابلاغ مصوبه جدید کسر خدمت‌های سربازی
مصوبه جدید تمدید مهلت بهره‌مندی از کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری برای متولدان سال 72 و قبل از آن به یگان‌های نظامی و سازمان وظیفه عمومی ناجا ابلاغ شد.

سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بر اساس مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح، متولدان سال 72 و قبل از آن که وارد غیبت نشده و والدینشان نیز دارای سابقه جانبازی، رزمندگی و ایثارگری هستند، می‌توانند از کسر خدمت‌ها استفاده کنند.

وی در پاسخ به ابهامات و بعضا ناهماهنگی‌هایی که پیرامون اجرای این مصوبه ایجاد شده بود نیز گفت: این مصوبه برای اجرا به تمامی یگان‌های نظامی و سازمان وظیفه عمومی ناجا ابلاغ شده است.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح درباره افرادی که امکان بهره‌مندی از این کسر خدمت‌ها را دارند، گفت: شرط کلی بهره‌مندی از این کسر خدمت‌ها این است که افراد متولد سال 72 و قبل از آن بوده و همچنین وارد غیبت نشده باشند.

کمالی با بیان اینکه این افراد خود در سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند، به ایسنا گفت: گروه اول افرادی هستند که هم‌اکنون مشغول خدمت انجام سربازی هستند که این افراد باید به یگان خدمتی والدینشان یا دیگر نهادها و سازمان‌های مربوطه مراجعه و پس از اخذ مدارک مربوط به سوابق ایثارگری آنان، این مدارک را به یگان خدمتی خود داده و از کسر خدمت‌ها بهره‌مند شوند.

وی، گروه دوم را آن دسته از افرادی برشمرد که دفترچه اعزام خود را دریافت کرده و باید برای انجام خدمت سربازی اعزام شوند که این افراد باید با مراجعه به یگان محل خدمتی والدین یا دیگر سازمان‌ها و نهادهای مربوطه، مدارک مربوط به سوابق ایثارگری را گرفته و هنگام اعزام به خدمت، به یگان محل خدمتشان تحویل دهند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به دسته سوم واجدین شرایط بهره‌مندی از کسر خدمت‌های مربوط به ایثارگری نیز به ایسنا گفت: این دسته از افراد نیازی نیست فعلا دست به اقدامی بزنند و باید صبر کنند تا هر زمانی که موقع اعزامشان فرا رسید، به یگان محل خدمت والدین یا دیگر نهادها و سازمان‌های مربوطه مراجعه و پس از اخذ مدارک، به هنگام دریافت دفترچه اعزام خدمت، آن را به دفاتر پلیس +10 تحویل دهند.

کمالی از این دسته از افراد خواست از هم‌اکنون به دفاتر پلیس +10 مراجعه نکنند و در زمان مقرر که قصد اعزام به سربازی را داشتند، این مدارک را به دفاتر پلیس +10 تحویل دهند.

به گفته وی، همچنین آن دسته از افرادی که مدارک مربوط به سوابق رزمندگی، جانبازی و آزادگی والدینشان را اخذ کرده‌اند، می‌توانند در زمان لازم و با توجه به وضعیتی که در آن قرار دارند، از آن استفاده کنند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره برخی از مسائل مطرح شده از سوی مخاطبان ایسنا پیرامون عدم پاسخگویی برخی دفاتر پلیس +10 و ... نیز گفت: ممکن است با توجه به اینکه این مصوبه به تازگی ابلاغ شده برخی از دفاتر پلیس + 10 در جریان آن نباشند.

کمالی افزود: با اجرای این مصوبه، دیگر شرط ثبت کسرخدمت تا پایان سال 90 برای متولدان سال‌های 72 و قبل از آن لحاظ نخواهد شد و شرط مهم این است که آنان وارد غیبت نشده‌ باشند.

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)

aluminum
02-06-2013, 15:27
دوستان یکی از آشناهام الان در حال خدمته و متولد قبل از 72 هست و درخواست ایثارگریم پدرش رو اوایل سال 91 اقدام کرده .حالا این اقدام کردن به معنی ثبت کردنه و یا اینکه باید همون موقع جایی(نمیدونم کجا؟؟؟) ثبت میکرده؟
اصلا این معافیت جدید شامل حالش میشه

microsof
02-06-2013, 16:04
سلام.

دوستان این بار آقای کمالی خودشون طوری توضیح دادن که جای هیچ گونه شک و شبهه ای رو برای کسی باقی نگذاشته اند.:n06:

کافیه که فردی که میخواد از این امتیاز استفاده کنه
1) متولد 72 و قبل باشه ... ( کاری به ثبت در خواست و ... نداره)
2) غیبت نداشته باشه ...
3) برگه معافیت تحصیلی برای کلیه دانشجو ها از طرف دانشگاه به نظام وظیفه ارسال میشه ... دانشجویان عزیز جای هیچ گونه نگرانی نیست.:n01:
به نظرم بهتره الان که مصوبه در حال اجرا هست بریم و کارامون رو انجام بدیم.:n01:

همچنین از مدیران محترم درخواست دارم که در صورت صلاح دید پست های اخیر که بعضا شبهاتی پیرامون این قانون ( کسر خدمت ایثار گران) بوده رو پاک کنن .. .
و آخرین خبر مربوط به سردار کمالی رو در رابطه با کسر خدمت اینجا قرار بدهند.
با تشکر.
لینک آخرین خبر منتشره از طرف سردار کمالی :
1) خبر آنلاین :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2) ایسنا )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3) عصر ایران )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C

alivw71
02-06-2013, 17:26
باید صبر کنیم تو سایت نظام وظیفه هم خبرش تایید بشه به نظرم. بعد بریم دنبال کاراش.
تو یگان ما هم انگار بخش نامه اومده بود امروز چون دوستان که تو رکن بودند می گفتند.

microsof
02-06-2013, 17:36
باید صبر کنیم تو سایت نظام وظیفه هم خبرش تایید بشه به نظرم. بعد بریم دنبال کاراش.
تو یگان ما هم انگار بخش نامه اومده بود امروز چون دوستان که تو رکن بودند می گفتند.

این طور که سردار گفته ...
البته اگر برادر واعظی نیاد و دوباره توش تبصره و تک ماده و الحاقیه و ... دربیاره
فکر نمیکنم اصلا کاری به ناجا داشته باشه .:n01:
فقط کافیه که کسر خدمت از یگان محل خدمت پدر به یگان محل خدمت پسر تحویل داده بشه.

بر اساس مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح، متولدان سال 72 و قبل از آن که وارد غیبت نشده و والدینشان نیز دارای سابقه جانبازی، رزمندگی و ایثارگری هستند، می‌توانند از کسر خدمت‌ها استفاده کنند.
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح درباره افرادی که امکان بهره‌مندی از این کسر خدمت‌ها را دارند، گفت: شرط کلی بهره‌مندی از این کسر خدمت‌ها این است که افراد متولد سال 72 و قبل از آن بوده و همچنین وارد غیبت نشده باشند.
کمالی با بیان اینکه این افراد خود در سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند، به ایسنا گفت: گروه اول افرادی هستند که هم‌اکنون مشغول خدمت انجام سربازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هستند که این افراد باید به یگان خدمتی والدینشان یا دیگر نهادها و سازمان‌های مربوطه مراجعه و پس از اخذ مدارک مربوط به سوابق ایثارگری آنان، این مدارک را به یگان خدمتی خود داده و از کسر خدمت‌ها بهره‌مند شوند.

این وسط اسمی از ناجا نیومده ...
در نتیجه نیازی هم نیست که خبر در سایت نظام وظیفه قرار بگیره .:n01:

Mohammad King
02-06-2013, 17:38
سلام

الان بابای من 20 ماه جبه داره چه قدر کسری میگیرم من؟

اضاف هم ندارم الانم در حال خدمت هستم

چی کار باید بکنم؟

kkkaktoos
02-06-2013, 17:48
دوستان یه سوالی برام پیش اومده.
من که دفترچه فرستادم و برگ سبزم اومده. و اموزشیم شهریوره جزو گروه دو محسوب میشم دیگه؟ یعنی صبر کنم همون شهریور کسری خدمتم رو ببرم محل خدمتم؟ تا اون موقع یهو برش ندارن سرمون بی کلاه بمونه؟

lotin
02-06-2013, 17:59
دوستان من دوره کد هستم کی باید مدارکو تحویل رکن بدم؟باید دوره تموم بشه یا نه؟پدر من نظامیه و یه 600 روز حضور در جبهه بصورت اداری داره و یه 208 روز بصورت بسیجی و خود معرف.چقد میتونم کسری بگیرم؟

microsof
02-06-2013, 18:10
سلام

الان بابای من 20 ماه جبه داره چه قدر کسری میگیرم من؟

اضاف هم ندارم الانم در حال خدمت هستم

چی کار باید بکنم؟

مراجعه به محل خدمت پدر و دریافت کسر خدمت.

دوستان یه سوالی برام پیش اومده.
من که دفترچه فرستادم و برگ سبزم اومده. و اموزشیم شهریوره جزو گروه دو محسوب میشم دیگه؟ یعنی صبر کنم همون شهریور کسری خدمتم رو ببرم محل خدمتم؟ تا اون موقع یهو برش ندارن سرمون بی کلاه بمونه؟
شما در صورت امکان پدرتون رو به یگان محل خدمت بفرستید تا کسر خدمت شما رو بگیره. وقتی اعزام شدین تحویل پادگان آموزشی بدید. توی سیستم براتون منظور میکنن.

دوستان من دوره کد هستم کی باید مدارکو تحویل رکن بدم؟باید دوره تموم بشه یا نه؟پدر من نظامیه و یه 600 روز حضور در جبهه بصورت اداری داره و یه 208 روز بصورت بسیجی و خود معرف.چقد میتونم کسری بگیرم؟
با مراجعه به محل خدمت با توجه به اینکه پدر شما در چه رسته ؛ تیپ و چه بخشی خدمت میکرده از ماهی 9 تا 18 روز کسر خدمت میدن.
خط مقدم به نظرم بین 14 تا 18 روز توی ماه ...
البته باز هم بستگی داره که بیان و برای همه ماهی 9 یا 18 روز حساب کنن و یا با توجه به موارد بالا کسر خدمت رو برای شما منظور کنن.

lotin
02-06-2013, 18:14
من دوستم و همین طور بابام اونجا افتادن میگن جهنمه ولی برای هر کسی متفاوت بستگی به خودت داره شاید برای تو بهشت باشه

دوست عزیز چرا الکی جو میدی.اگه پادگان داخل شهر بیوفتی یه گردان بیشتر نداره عشقو حال سنگینه....اگه پادگان خوسف بیوفتی که 30 کیلومتر با شهر فاصله داره و بیشتر زیر دیپلمارو اونجا میندازن از نظر امکانات بهتر از داخل شهره ولی بی آبو علفه.این اضافا بخشیده میشه ولی آقا بیشتر اون 3ماه رو میبخشه

amirdashti
02-06-2013, 18:16
متاسفانه بعد از مصاحبه جدید سردار کمالی هم معلوم نشد به ازای هر ماه جبهه چند روز(18 یا9) روز کم میشه؟؟؟

mahde1818
02-06-2013, 19:26
من ابتدا توی سپاه افتاده بودم و تاریخ اعزامم رو زده بود 1 اسفند اما بعد این امریه آموزش و پرورش رو گرفتم گفتن حق ندارم اسفند برم باید تا تیر صبر کنم بعد برم آموزشی منم صبر کردم تا الان اما تو اردیبهشت یه نامه از ناجا اومده که شما غیبت کردی و نرفتی من به آموزش و پرورش زنگ زدم گفت اون اهمیتی نداره چون شما زیر نظر ما هستی ضمنا من ارشد هم قبول می شم و مهر باید برم دانشگاه پس از امریه آموزش و پرورش میرم بیرون با این اوصاف اون غیبت که نظام وظیفه برام رد کرده برام برای گرفتن کسری مشکل ساز نخواهد شد؟:n29:

microsof
02-06-2013, 19:36
من ابتدا توی سپاه افتاده بودم و تاریخ اعزامم رو زده بود 1 اسفند اما بعد این امریه آموزش و پرورش رو گرفتم گفتن حق ندارم اسفند برم باید تا تیر صبر کنم بعد برم آموزشی منم صبر کردم تا الان اما تو اردیبهشت یه نامه از ناجا اومده که شما غیبت کردی و نرفتی من به آموزش و پرورش زنگ زدم گفت اون اهمیتی نداره چون شما زیر نظر ما هستی ضمنا من ارشد هم قبول می شم و مهر باید برم دانشگاه پس از امریه آموزش و پرورش میرم بیرون با این اوصاف اون غیبت که نظام وظیفه برام رد کرده برام برای گرفتن کسری مشکل ساز نخواهد شد؟:n29:

علاوه بر گرفتن کسری .... برای ورود به دانشگاه هم مشکل ساز میشه.
همچنین کسی که امریه داره نمیتونه از کسر خدمت حتی 1 روز استفاده کنه.
هر چی سریعتر برای رفع مشکل غیبت اقدام کنید.

ehsan0_l
02-06-2013, 20:13
با سلام
پدر من زمان جنگ دوره خدمت سربازي رو در تهران طي ميكرده و منطقه نرفته
آيا كسري به من تعلق ميگيره؟

haamedd
02-06-2013, 21:42
اول از همه تبریک بابت خبر!
دوم اینکه آواتار جدید جناب microsof تو حلقم :n02: آدم احساس میکنه جناب کمالی در فروم تشریف دارن!

سوم اینکه مدارک مورد نیاز واسه کسری چیه که باید به یگان محل خدمت پدر مراجعه کنیم!؟ مگه همون کارت ایثارگری کفایت نمیکنه که توش مدت خدمت رو نوشته !؟

pedram_sad
02-06-2013, 21:43
دوستان کسی اینجا تو فرماندهی مرزبانی ارومیه خدمت کرده ؟
شهر سرو یا پاسگاه میدان ؟
کسی میدونه کجاست

داداشم الان 1 ماهه فرستادنش اونجا نه برق داره نه بخاری تو اون سرما تلفن هم نداره هفته ای یک بار از خط فرمانده تک میزنه ما تل میکنیم
میگه 33 روزه حموم نکردن
لیسانس نرم افزاره

ham33d
02-06-2013, 22:43
دوست گرامی...
یکی مدتی پیش اومده بود پادگان ما ... گفتم چرا اومدی گفت 3 ساله خدمتم تموم شده اومدم کارتم رو بگیرم!... یعنی بعد از سه سال کارت لازمش شده بود!...
حالا هم دارن کارت های پایان خدمت 70 به بعد رو تعویض میکنن مهلت تعویض کارت های 85 به بعد هم تموم شده.
اگر هم که کارت شما الکترونیکی هست نیازی به تعویض ندارید.
عرض کردم قدیمی است حالا باید چیکار کرد؟؟؟؟؟؟:n13:

ice_man_sh
03-06-2013, 00:16
این طور که سردار گفته ...
البته اگر برادر واعظی نیاد و دوباره توش تبصره و تک ماده و الحاقیه و ... دربیاره
فکر نمیکنم اصلا کاری به ناجا داشته باشه .:n01:
فقط کافیه که کسر خدمت از یگان محل خدمت پدر به یگان محل خدمت پسر تحویل داده بشه.

بر اساس مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح، متولدان سال 72 و قبل از آن که وارد غیبت نشده و والدینشان نیز دارای سابقه جانبازی، رزمندگی و ایثارگری هستند، می‌توانند از کسر خدمت‌ها استفاده کنند.
کمالی با بیان اینکه این افراد خود در سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند، به ایسنا گفت: گروه اول افرادی هستند که هم‌اکنون مشغول خدمت انجام سربازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هستند که این افراد باید به یگان خدمتی والدینشان یا دیگر نهادها و سازمان‌های مربوطه مراجعه و پس از اخذ مدارک مربوط به سوابق ایثارگری آنان، این مدارک را به یگان خدمتی خود داده و از کسر خدمت‌ها بهره‌مند شوند.

این وسط اسمی از ناجا نیومده ...
در نتیجه نیازی هم نیست که خبر در سایت نظام وظیفه قرار بگیره .:n01:
دوست عزیز یعنی چی به ناجا ربطی نداره، مجری خدمت سربازی نظام وظیفه ناجا هست، کسرها آخر سر تو سیستم ناجا ثبت میشه.

با سلام
پدر من زمان جنگ دوره خدمت سربازي رو در تهران طي ميكرده و منطقه نرفته
آيا كسري به من تعلق ميگيره؟
خیر

متاسفانه بعد از مصاحبه جدید سردار کمالی هم معلوم نشد به ازای هر ماه جبهه چند روز(18 یا9) روز کم میشه؟؟؟
کمتر از 9 روزه، آخرین دستورالعمل بازه ای بود، اگه دوباره کاهش ندن همون روالی هست که گفتم.

microsof
03-06-2013, 06:13
اول از همه تبریک بابت خبر!
دوم اینکه آواتار جدید جناب microsof تو حلقم :n02: آدم احساس میکنه جناب کمالی در فروم تشریف دارن!

سوم اینکه مدارک مورد نیاز واسه کسری چیه که باید به یگان محل خدمت پدر مراجعه کنیم!؟ مگه همون کارت ایثارگری کفایت نمیکنه که توش مدت خدمت رو نوشته !؟

شما که نمیدونی :دی این برادر کمالی تا دیروز اعصابش خورد بود میگفت خدمت رو میکنیم 24 ماه! ... بعد میگفت با کسانی که کارت پایان خدمتشون رو عوض نکردن مثل فراری ها رفتار میکنیم :دی ... حالا اومده و این خبر خوب رو داده و ما هم به سبب قدردانی مدتی اندک این آواتار رو استفاده میکنیم :دی

دوست عزیز یعنی چی به ناجا ربطی نداره، مجری خدمت سربازی نظام وظیفه ناجا هست، کسرها آخر سر تو سیستم ناجا ثبت میشه.

خیر

کمتر از 9 روزه، آخرین دستورالعمل بازه ای بود، اگه دوباره کاهش ندن همون روالی هست که گفتم.

سلام.

والا من طبق گفته سردار کمالی گفتم...
آخه گفتن کسانی که هم اکنون سربازن برن مدارک روبگیرن و تحویل محل خدمتشون بدن .... اسمی از ثبت در سامانه و... نیوردن.
به هر صورت من امروز مجددا میرم نظام وظیفه . تا کاملا در جریان پروسه این کار قرار بگیرم :n01:

ham33d
03-06-2013, 06:48

mahde1818
03-06-2013, 09:59
علاوه بر گرفتن کسری .... برای ورود به دانشگاه هم مشکل ساز میشه.
همچنین کسی که امریه داره نمیتونه از کسر خدمت حتی 1 روز استفاده کنه.
هر چی سریعتر برای رفع مشکل غیبت اقدام کنید.
اگه من دانشگاه قبول بشم دیگه امریه نیستم بعد ضمن تحصیل میشه از کسری استفاده کرد یا حتما باید دفترچه رو پست کرد؟

MaFia_King
03-06-2013, 11:23
سلام.

والا من طبق گفته سردار کمالی گفتم...
آخه گفتن کسانی که هم اکنون سربازن برن مدارک روبگیرن و تحویل محل خدمتشون بدن .... اسمی از ثبت در سامانه و... نیوردن.
به هر صورت من امروز مجددا میرم نظام وظیفه . تا کاملا در جریان پروسه این کار قرار بگیرم :n01:

سلام

شما وقتی کسری رو از یگان خدمتی پدرتون گرفتین ، اونها خودشون یه نسخه از کسری رو به ناجا می فرستن و خودشون روال ثبت در سیستم رو انجام می دن

MaFia_King
03-06-2013, 11:27

سلام

طبق گفته ی خودشون تا اول تیر ماه مهلت دارین
ولی بهتره یه سر به پلیس +10 بزنید اونجا راهنماییتون می کنند

گفتني است ، روندتعويض كارت‌هاي قديمي پايان خدمت با كارت هوشمند از مهرماه سال91 آغاز گرديده كه براين اساس، كساني كه خدمت آنان از سال 85 به بعد به اتمام رسيده بود بايد براي تعويض كارت پايان خدمت خود تا پايان سال 91 اقدام مي‌كردند ، همچنين دارندگان كارت هاي مذكور تا اول تير ماه سال جاري نيز فرصت دارند تا نسبت به تعويض اقدام كنند كه در صورت عدم اقدام ، كارت آنان از اعتبار ساقط شده و براي انجام كارهاي اداري فاقد اعتبار خواهد بود.

XENON24
03-06-2013, 11:27
تمامی مشمولان دیپلم و زیر دیپلم دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ 19خرداد سال جاری برای اعزام به خدمت سربازی فراخوانده شدند.

به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، این سازمان ضمن فراخوان تمامی مشمولان غایب و غیرغایب متولد 1355 تا پایان خرداد ماه 1374 برای انجام خدمت دوره ضرورت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: تمامی مشمولان دیپلم و زیر دیپلم سال های مذکور که برگ آماده به خدمت به تاریخ نوزدهم خرداد ماه سال1392 دریافت کرده‌اند، می‌بایست در ساعت و محلی که توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعلام شده، حضور پیدا کنند.

تمامی مشمولان دیپلم و زیردیپلم غایب و غیرغایب ساکن تهران که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ خرداد ماه سال 1392هستند، باید رأس ساعت 6 صبح روز یکشنبه 19 خرداد به محل و مراکزی که توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعلام شده، حاضر شوند تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

همچنین تمامی مشمولان دیپلم و زیردیپلم غایب و غیر غایب ساکن سایر استان‌های کشور که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ خرداد ماه سال 1392هستند، باید رأس ساعت 7 صبح یکشنبه 19 خرداد به معاونت وظیفه عمومی استان محل سکونت مراجعه تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

عدم حضور به موقع در زمان و محلهای تعیین شده غیبت محسوب می شود و آن دسته از مشمولانی که به هر دلیل تاکنون موفق به دریافت برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نشده‌اند، می‌توانند به نزدیکترین دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) مراجعه و نسبت به دریافت برگ مذکور اقدام و بر اساس اطلاعات درج شده در آن اقدام کنند.

vanish
03-06-2013, 12:21
سلام
یه سوال داشتم
من متولد 66 هستم! سال آینده درسم تموم میشه! پدرم 21 ماه جبهه و 5% جانبازی داره.حالا می خواستم ببینم الان میشه اقدام کنم؟ نکنه باز این قانونو بردارن!

hoseynn
03-06-2013, 12:25
دوستان. هنوز معلوم نیست اعزامی های 1/4 کجا افتادن؟؟
مثل اینکه میشه از نظام وظیفه پرسید و مشخص میکنه. من که زنگ زدم نظام وظیفه شهرمون( تنکابن) میگن یه هفته مونده میاد دم در خونتون:n04:
اینم از جواب اونا.
میشه از نظام وظیفه جای دیگه پرسید و جواب گرفت. برای مثال تهران؟؟؟

MaFia_King
03-06-2013, 12:46
مثل اینکه میشه از نظام وظیفه پرسید و مشخص میکنه. من که زنگ زدم نظام وظیفه شهرمون( تنکابن) میگن یه هفته مونده میاد دم در خونتون:n04:
اینم از جواب اونا.

شما هر کجا آشنا داری می تونی بپرسی!!
در غیر این صورت فکر نکنم جواب بدن همون جواب بالایی رو می دن

ami2new
03-06-2013, 12:46
اینم از جواب اونا.
دوست عزیزم فکر نمیکنم نظام وظیفه بهتون بگه کجا افتادین تنها کاری که میتونین بکنن صبر کنین بعد تعطیلات برید از +10 بگیرید برگ سفیدتونو

microsof
03-06-2013, 13:44
سلام دوستان.
من امروز بازم رفتم نظام وظیفه ...
میگن هنوز به ما ابلاغ نشده ! گفتم پس این چیه که میگن گفت فعلا توی روزنامه ها و نشریات چاپ کردن ولی ابلاغیه اش دست ما نرسیده!.
رفتم مرکز پیاده .. . سربازه بهش زنگ زد گوشی رو داد ما ...
طرف گفت که خودم هم توی روزنامه خوندم و هم اینترنت اما ابلاغیه اجرایی دست ما نرسیده و لازم هست اگر میخواید از این امتیاز استفاده کنید برید محل خدمت پدرتون! .
فقط امیدوارم هرچی زود تر ابلاغیه اش دست ارگان های نظامی برسه ...
...........
راستی کسی خبر جدیدی نداره ؟
الان دوستانی که پادگان هستن خبری شده توی پادگان ها ؟ ابلاغ شده یا نه ؟ ( من مرخصی ام)
ممنون/.

haamedd
03-06-2013, 15:30
آخرش یکی جواب ما رو نداد

واسه گرفتن کسری کارت ایثارگری کفایت میکنه یا باید بازم برم یگان محل خدمت پدرم چیز دیگه ای هم بگیرم !؟

microsof
03-06-2013, 16:40
آخرش یکی جواب ما رو نداد

واسه گرفتن کسری کارت ایثارگری کفایت میکنه یا باید بازم برم یگان محل خدمت پدرم چیز دیگه ای هم بگیرم !؟

عزیز برای گرفتن کسری که جای هیچ گونه شک و ابهامی وجود نداره که باید به یگان محل خدمت پدر مراجعه بشه.
مگر اینکه به نحوی پدرتون مدارکش رو به شهر خودتون انتقال داده باشه.

microsof
03-06-2013, 17:42
خبر کسر خدمت توسط سازمان نظام وظیفه عمومی
تایید شد!

خرين شرايط کسرخدمت فرزندان ايثارگران گروه ناجــــــا- کليه مشمولان غير غايب متولد سال 72 و ماقبل که تا پايان سال 90 به سن مشموليت رسيده باشند مي تواننداز کسرخدمت ايثارگري استفاده نمايند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد" معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان اظهارداشت: برابر آخرين مصوبه اي که روز جاري از طريق ستاد کل نيروهاي مسلح رسيده است، کليه مشمولان متولد 72 و ماقبل که تا پايان سال 90 به سن مشموليت رسيده و فاقد غيبت باشند چنانچه درسال 91 به خدمت اعزام شده و يا به دلايل قانوني تا کنون به خدمت اعزام نشده اند در شمول کسرخدمت ايثارگري قرار دارند.
وي مواردي از دلايل قانوني اعزام نشدن به خدمت در سال 90 را اينگونه برشمرد : افراديکه هنوز مهلت معرفي آنان براي تعيين تکليف وضعيت خدمتي سپري نشده يا اعزامشان با مجوز وظيفه عمومي به تعويق افتاده و يا اينکه با اخذ معافيت تحصيلي و يا با داشتن شرايط قانوني مشغول به تحصيل شده باشند و يا درخواست ديگر آنان مانند معافيت کفالت و پزشکي در دست رسيدگي باشد.

واعظي نژاد افزود: مشمولان غايبي که در مهلت اعتبار مقررات بخشش غيبت يعني تا تاريخ 3/3/91 خود را معرفي و به خدمت اعزام شده اند در حکم مشمول غير غايب بوده و از تسهيلات کسرخدمت ايثارگري بهره مند خواهند شد.

وي تصريح کرد: با اجراي اين مصوبه،ديگر ، شرط ثبت کسرخدمت تا پايان سال 90 ملاک نبوده و شرط اصلي اين است که افراد تا پايان سال 90 در سن مشموليت قرار داشته و وارد غيبت نشده و درشمول بهره مندي از کسرخدمت قرار گرفته باشند.

معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان تاکيد نمود: با توجه به اينکه ،تنها افرادي در شمول تسهيلات کسرخدمت قرار مي گيرند که تا پايان سال 90 به سن مشموليت رسيده باشند بنابراين فقط مشمولان متولد 72 و ماقبل مي توانند از اين امتياز استفاده نمايند و شامل مشمولان متولد 73 و به بعد نخواهد شد.

وي در خصوص مشمولان داراي گواهي کسرخدمت به تاريخ 88و89 گفت :اين دسته از افراد، چنانچه کسرخدمت خود را تا تاريخ 24/8/90 از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+10) ثبت نموده و يا اينکه تاييديه کسرخدمت آنان در سامانه وظيفه عمومي به ثبت رسيده باشد و به دلايل قانوني مانند معافيت تحصيلي اعزام آنان به تاخير افتاده باشد ، چنانچه در پايان تحصيل ، بدون غيبت به خدمت اعزام شوند ، از مقررات سال 89 براي کسرخدمت برخوردار خواهند شد.

وي در ادامه افزود: اين دسته از افراد چنانچه کسرخدمت خود را تا تاريخ مذکور به ثبت نرسانده باشند، همانند ساير مشمولان از مقررات کسرخدمت سال 90 برخوردار شده که در اين صورت بايد نسبت به اصلاح گواهي کسرخدمت ، برابر آخرين مقررات اقدام نمايند.

واعظي نژاد اظهار داشت : سربازان حين خدمت چنانچه تاکنون گواهي کسرخدمت خود را برابر مقررات سال 90دريافت نکرده اند مي توانند گواهي مربوطه را به يگان خدمتي ارائه نمايند و از کسرخدمت بهره مند شوند ، همچنين مشمولان داراي برگ آماده به خدمت نيز مي بايست پس از اعزام به خدمت گواهي کسرخدمت را به يگان خدمتي ارائه نمايند .

اين مقام مسئول در ادامه بيان داشت : افرادي که با داشتن معافيت تحصيلي در حال تحصيل بوده و درحال حاضر در شرايط اعزام به خدمت قرار ندارند نيازي به دريافت گواهي کسرخدمت و ثبت آن ندارند ليکن هر زماني که موعد اعزام آنان فرا رسيد مي توانند به هنگام ثبت در خواست اعزام، مدارک کسرخدمت را نيز به دفاتر پليس +10 ارائه نمايند.

myreza_12345
03-06-2013, 18:22
یه سوال از استاتید داشتم
قبلا پدر بنده برادربزرگترم را از خدمت سربازی معاف کردن بخاطر حضور در جبهه

الان اون برگهایی که توش مدت سابقه جبهه توش قید شده رو ندارم(گم شده و فقط یه کپی ازش دارم) و بدلیلی هم نمیتونم مجدد برم یگان خدمتی پدرم و اونو هم الان بگیرم.

البته بردارم چند وقت قبل ,کارت پایان خدمتشو به الکترونیکی تغییر داد بدون هیچ مشکلی

حالا سوالم اینه که ایا جایی مثلا توی سیستم نظام وظیفه یا پلیس+10 هست که سابقه پدر بنده را ثبت کرده باشن یا نه( که من نخوام مجدد یه یگان خدمتی پدرم برای گرفتن برگ کسری خدمت مراجعه کنم)؟

سپاس فراوان

ami2new
03-06-2013, 18:48
دوستان عزیزم مدت یک ماه و 13 روز ار خدمت ما در دوره آموزشی در آموزشگاه نظامی شهید مدرس کرج سپاه سپری شد هفته اینده هم اردو و بعدش مراسم تحلیف هستش
دوره آموزشی مثل برق و باد میگذره به جز 2 روز اولش! و مطمئنا پر از خاطره های تلخ و شیرین براتون خواهد بود
اینطور که متوجه شدم کد اعزامی های 1/4 هنوز نیومده ایشالا همه جاهای خوبی بیوفیتد فقط یه نکته بگم هر جا افتادید سخت نگیرید تا بهتون سخت نگذره!
کسی از دوستان هم در مورد این آموزشگاه سوال داشت در خدمت هستم گرچه فکر نمیکنم دوره 1/4 کسی اینجا بیوفته مگر هیئت علمی باشه چون دوره بعدی این پادگان دوره اساتید و هیئت علمی دانشگاه هستش
خلاصه در خدمتیم

microsof
03-06-2013, 19:00
دوستان عزیزم مدت یک ماه و 13 روز ار خدمت ما در دوره آموزشی در آموزشگاه نظامی شهید مدرس کرج سپاه سپری شد هفته اینده هم اردو و بعدش مراسم تحلیف هستش
دوره آموزشی مثل برق و باد میگذره به جز 2 روز اولش! و مطمئنا پر از خاطره های تلخ و شیرین براتون خواهد بود
اینطور که متوجه شدم کد اعزامی های 1/4 هنوز نیومده ایشالا همه جاهای خوبی بیوفیتد فقط یه نکته بگم هر جا افتادید سخت نگیرید تا بهتون سخت نگذره!
کسی از دوستان هم در مورد این آموزشگاه سوال داشت در خدمت هستم گرچه فکر نمیکنم دوره 1/4 کسی اینجا بیوفته مگر هیئت علمی باشه چون دوره بعدی این پادگان دوره اساتید و هیئت علمی دانشگاه هستش
خلاصه در خدمتیم

امیدوارم بقیه خدمتتون هم زود تموم شه...

سربازی قصه ی تلخیست که از آغازش بس که آزرده شدم رو به پایان دارم.

IranArmy
03-06-2013, 21:40
آموزشی ما هم تو این عجب شیر رو به اتمام هست به احتمال زیاد اردوگاه به علت انتخابات و محدودیت های قانونی در دوره ما لغو میشه و بعدش هم مراسم تحلیف امیدوارم امریه من جای خوبی باشه

در کل امکانات عجبشیر نسبت به سایر پادگان های آموزشی ضعیف تر هست و سختگیری هم بیشتر در این دوره اولین دوره ای بود که عجب شیر 5 6 تا سرباز با مدرک دکترا گرفت و چند ده تایی هم کارشناسی ارشد بقیه گرادن دوم (گردان تحصیلات کاردانی و بالاتر) مثل همیشه فوق دیپلم و لیسانس بودند

arash9426
03-06-2013, 22:00
خلاصه در خدمتیم

آموزشی ما هم تو این عجب شیر رو به اتمام هست به احتمال زیاد اردوگاه به علت انتخابات و محدودیت های قانونی در دوره ما لغو میشه و بعدش هم مراسم تحلیف امیدوارم امریه من جای خوبی باشه

در کل امکانات عجبشیر نسبت به سایر پادگان های آموزشی ضعیف تر هست و سختگیری هم بیشتر در این دوره اولین دوره ای بود که عجب شیر 5 6 تا سرباز با مدرک دکترا گرفت و چند ده تایی هم کارشناسی ارشد بقیه گرادن دوم (گردان تحصیلات کاردانی و بالاتر) مثل همیشه فوق دیپلم و لیسانس بودند
سلام / به سلامنی آموزشیتون هم تموم میشه منم 1/2 مالک اشتر اراک بودم ولی انداختمش 1/4 وگرنه حالا باید منم آموزشیم روبه اتمام بود یه جورایی پشیمونم که نرفتم خدمت ولی خب تو این مدت بیکار هم نبودم و چون سرم شلوغ بود زود گذشت با این حال هر روز میگم اگه رفته بودم حالا آموزشیم تموم بود حالا هم واسه 1/4 هنوز دقیقا نمیدونم باید کجا خدمت کنم/ براتون آرزوی موفقیت دارم انشاالله که آموزشی وتمام خدمتتون مثه برق وباد بگذره و فقط خاطره های خوشش واستون بمونه.:n12:
سلامتی تمام سربازا که با چشم اشک از خونه دل میکنن و میرن خدمت :n14:
و وقتی تموم میشه با چشم اشک از خاطره ها و رفیقاشون تو پادگان دل میکنن :n16:
انشاالله خدمت همه پر از خاطرات خوش باشه که تا عمر داریم لذتش تو یادمون بمونه و حسرت تکرار نشدنش.

SIR MAMAD
03-06-2013, 22:43
سلام بچه ها چطورین؟ این قانون جدید چیه قضیش؟
من متولد خرداد 68 ام الان معافیت تحصیلی دارم .غیبت اینا هم ندارم.پدرم 6 ماه و 5 روز سابقه جبهه داره.رو کارتش زده کارت سابقه جبهه رزمندگان داوطلب .از همین کارت های طلایی سابقه جبهه نیروی مقاومت بسیج.
موقع جنگ 3 ماه کردستان بوده کامیاران ( همون کوموله این صحبت ها ) 3 ماه هم در فتح المبین. ارزش داره پیگیری کنم اصلا شامل قانون می شه؟داوطلبی رفته بوده شامل قانون هست؟

یک سوال دیگه دوره تکمیلی بسیج رفتن ارزش داره؟ من می تونم درخواست فعال شدن بدم الان 2 سال بسیج عادی دارم. می خوام در خواست فعالی بدم حالا تابستون این دوره رو برم.قصدم برای سربازی فعلا فقط قرارگاه خاتم هست. می خوام کار مهندسی کنم برم به جای سر چهار راه توی یک پلنت نفت و گازی کار کنم مثلا یکی از فاز های عسلویه. من فقط به خاطر این سربازی ایران موندم همه رفقا دوروبریام اپلای می کنن دارن می رن یا این که این یکی دوساله رفتن. می خوام این سربازی تموم شه. می شد وثیقه بزارم ولی می خوام خیالم راحت شه هر موقع شد بتونم بیام به خونوادم سربزنم نه این که پل پشت سرمم خراب کنم چون که بعد از درسم بین کار کردن در استرالیا یا امریکا و برگشتن به ایران و مشخص کردن تکلیف نظام وظیفه باید یکی رو انتخاب کرد. اگر نیام وثیقه میره اگر یک در صد اتفاقی افتاد برگشتم ناچاری می شم ممنوع الخروج و اضاف خورده.شرش کنده شه حساب کردم از هر لحاظ اوکیه.
راهنمایی کنین دیگه.

Bensonw3x
03-06-2013, 22:49
انتقالی گرفتم از خرم آباد به مرکز آموزشی 02 تهران جاش چطوره ؟ کسی اونجا بوده ؟

kases
03-06-2013, 23:41
سلام

دوستان تو خدمت میشه با خودمون قرصهای ضد افسردگی با تجویز پزشک ببریم:n13:؟

pouyan_rz
04-06-2013, 01:03
دوستان عزیز من این لینک رو دیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] واقعا نا امید شدم من هیچ اقدامی نکردم واسه گرفتن کسری آیا میشه الان اقدامی کنم...
متولد 67 هستم لیسانسم دارم اعزام 04/1 هستم.. این همه ابلاغیه رو توی سایت خوندم گیج شدم... متوجه نشدم شامل حال من میشه؟؟ فقط برگه ای دستم هست 12 ماه خدمت پدر در جنگ رو دارم که همین چند روز پیش اقدام کردم واسه دریافت کارت ایثارگری ممنون میشم کسی راهنمایی کنه شرایط من چه جوریه

parham511
04-06-2013, 06:18
سلام به همه دوستای گلم

دوستان من 5 سال بسیج فعال دارم و آموزشی 1/2 نیرو انتظامی بودم، 1/4 هم یگانمون مشخص میشه،

مشکلی که دارم اینه که توی بسیج پروندم راکد شده و میگن به راکدین کسر خدمت تعلق نمیگیره،

از عزیزان کسی اطلاعی داره که مثلا من اگه 2 ماه دیگه از راکدی در بیام بازم میشه توی یگان کسری گرفت یا نه؟:n16:

ممنون....

microsof
04-06-2013, 06:54
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان گرامی.

ظاهرا هنوز برای دوستان روشن نیست که میتونند از قانون کسر خدمت اسفاده کنند یا خیر...

خب من اینجا یه بار دیگه شرایطش رو میگم تا کامل متوجه بشید که آیا این کسری شامل حالتون خواهد شد یا خیر.

1) اگر متولد سال 72 و قبلش باشید و غیبت نداشته باشید حتی اگر دفترچه رو تا برج 6 هم فرستاده باشید(91) و غیبت نخورده باشید این قانون شامل خالتون خواهد شد ...
میمونه افرادی که غیبت داشته اند ... حتی اگر غیبت داشته باشید و دفترچه رو تا 3 خرداد 91 پست گرده باشید اضاف شما بخشیده شده به مناسبت آزادی خرمشهر و این قانون شامل حالتون میشه.
2)کسانی که کسریشون رو نگرفتن یا گرفتن و ثبت نکردن جای هیچ گونه نگرانی نیست! هم اکنون به یگان محل خدمت پدر مراجعه کرده و کسری بگیرید. ( ظاهران با توجه به قانون سال 90 کسر خدمت میدن میشه ماهی 9 روز) اما کسانی که کسر خدمت خودشون رو قبل از سال 90 گرفتن و همچنین در سامانه ناجا تا تاریخ 90/8/24 ثبت کردن میتونن از قانون همون سال بهره مند بشن یعنی ماهی 18 روز.
3) دانشجویان متولد سال های 72 و قبل در شمول این قانون قرار میگیرند چرا که اگر کسی غیبت داشته باشه اصلا نمیتونه بره دانشگاه!
4) متولدین سال های 73 و بعد نمیتونند از این قانون استفاده کنند مگر اینکه مجددا تبصره ای چیزی بیاد.

در ضمن کارت ایثار گری ملاکی برای ثبت کسر خدمت نیست و تنها ملاک ثبت کسر خدمت گرفتن مدت کسر خدمت از یگان محل خدمت پدر هست و لاغیر. ( کارت ایثار تنها نشان دهنده این هست که میتونید ازکسر خدمت بهره مند بشید و همچنین مدت حضور جبهه پدر رو درونش نوشته که میتونید محاسبه کنید چقدر کسری بهتون تعلق خواهد گرفت)

موفق باشید.

myreza_12345
04-06-2013, 08:40
یه سوال از استاتید داشتم
قبلا پدر بنده برادربزرگترم را از خدمت سربازی معاف کردن بخاطر حضور در جبهه

الان اون برگهایی که توش مدت سابقه جبهه توش قید شده رو ندارم(گم شده و فقط یه کپی ازش دارم) و بدلیلی هم نمیتونم مجدد برم یگان خدمتی پدرم و اونو هم الان بگیرم.

البته بردارم چند وقت قبل ,کارت پایان خدمتشو به الکترونیکی تغییر داد بدون هیچ مشکلی

حالا سوالم اینه که ایا جایی مثلا توی سیستم نظام وظیفه یا پلیس+10 هست که سابقه پدر بنده را ثبت کرده باشن یا نه( که من نخوام مجدد یه یگان خدمتی پدرم برای گرفتن برگ کسری خدمت مراجعه کنم)؟

سپاس فراوان

جناب
microsof ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اگه میشه منو راهنمایی کنید

SNOW PATROL
04-06-2013, 08:42
سلام بچه ها چطورین؟ این قانون جدید چیه قضیش؟
من متولد خرداد 68 ام الان معافیت تحصیلی دارم .غیبت اینا هم ندارم.پدرم 6 ماه و 5 روز سابقه جبهه داره.رو کارتش زده کارت سابقه جبهه رزمندگان داوطلب .از همین کارت های طلایی سابقه جبهه نیروی مقاومت بسیج.
موقع جنگ 3 ماه کردستان بوده کامیاران ( همون کوموله این صحبت ها ) 3 ماه هم در فتح المبین. ارزش داره پیگیری کنم اصلا شامل قانون می شه؟داوطلبی رفته بوده شامل قانون هست؟

یک سوال دیگه دوره تکمیلی بسیج رفتن ارزش داره؟ من می تونم درخواست فعال شدن بدم الان 2 سال بسیج عادی دارم. می خوام در خواست فعالی بدم حالا تابستون این دوره رو برم.قصدم برای سربازی فعلا فقط قرارگاه خاتم هست. می خوام کار مهندسی کنم برم به جای سر چهار راه توی یک پلنت نفت و گازی کار کنم مثلا یکی از فاز های عسلویه. من فقط به خاطر این سربازی ایران موندم همه رفقا دوروبریام اپلای می کنن دارن می رن یا این که این یکی دوساله رفتن. می خوام این سربازی تموم شه. می شد وثیقه بزارم ولی می خوام خیالم راحت شه هر موقع شد بتونم بیام به خونوادم سربزنم نه این که پل پشت سرمم خراب کنم چون که بعد از درسم بین کار کردن در استرالیا یا امریکا و برگشتن به ایران و مشخص کردن تکلیف نظام وظیفه باید یکی رو انتخاب کرد. اگر نیام وثیقه میره اگر یک در صد اتفاقی افتاد برگشتم ناچاری می شم ممنوع الخروج و اضاف خورده.شرش کنده شه حساب کردم از هر لحاظ اوکیه.
راهنمایی کنین دیگه.

1.اگر پدرتون سابقه جبهه داره و داوطلبی رفته باشه میتونید استفاده کنید

2. اگر بیوفتی سپاه و دوره تکمیلی رفته باشی اموزش لازم نیست بری اما ناجا ارتش و وزارت دفاع این دوره رو قبول نمیکنند و فقط دو ماه کسریتون رو میدن
دوست عزیز این که بیوفتید قرارگاه یا سر چهار راه دست شما نیست و ممکنه شما هرجایی بیوفتید جتی اگر افتادید خاتم هم تضمینی نیست که حتما در عسلویه باشید

سلام

دوستان تو خدمت میشه با خودمون قرصهای ضد افسردگی با تجویز پزشک ببریم:n13:؟

بله مشکلی نیست ...

microsof
04-06-2013, 08:51
جناب
microsof ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اگه میشه منو راهنمایی کنید

سلام دوست گرامی
با کسب اجازه از اساتید.
به نظرم مشکلی نداشته باشه و بتونید استفاده کنید ...
کافیه شرایطی رو که ناجا اعلام کرده باشه داشته باشید.

microsof
04-06-2013, 08:54
1.اگر پدرتون سابقه جبهه داره و داوطلبی رفته باشه میتونید استفاده کنید

2. اگر بیوفتی سپاه و دوره تکمیلی رفته باشی اموزش لازم نیست بری اما ناجا ارتش و وزارت دفاع این دوره رو قبول نمیکنند و فقط دو ماه کسریتون رو میدن
دوست عزیز این که بیوفتید قرارگاه یا سر چهار راه دست شما نیست و ممکنه شما هرجایی بیوفتید جتی اگر افتادید خاتم هم تضمینی نیست که حتما در عسلویه باشید

بله مشکلی نیست ...

یه سوال برای من پیش اومد ..
اگر کسی تکمیلی داشته باشه بیفته سپاه علاوه بر دو ماه آموزشی که نداره دو ماه هم از خدمتش کم میشه؟ یا فقط آموزشی نمیره و جای 21 ماه 19 ماه خدمت میکنه؟

SNOW PATROL
04-06-2013, 09:14
اگر کسی تکمیلی داشته باشه بیفته سپاه علاوه بر دو ماه آموزشی که نداره دو ماه هم از خدمتش کم میشه؟ یا فقط آموزشی نمیره و جای 21 ماه 19 ماه خدمت میکنه؟

نه فقط دوماه اموزشی نمیره و فقط همون دوماه اموزشی کم میشه یعنی 19 ماه باید خدمت کنه

myreza_12345
04-06-2013, 09:25
سلام دوست گرامی
با کسب اجازه از اساتید.
به نظرم مشکلی نداشته باشه و بتونید استفاده کنید ...
کافیه شرایطی رو که ناجا اعلام کرده باشه داشته باشید.

منظورم اینه که آیا سابقه جبهه پدر بنده در نظام وظیفه یا پلیس +10 و یا جای دیگه وجود داره که پیگیری کنم و یا باید برای گرفتن کسری به یگان پدرم مراجعه کنم؟

سپاس

Iranian boy10
04-06-2013, 09:42
سلام به همه دوستای گلم

دوستان من 5 سال بسیج فعال دارم و آموزشی 1/2 نیرو انتظامی بودم، 1/4 هم یگانمون مشخص میشه،

مشکلی که دارم اینه که توی بسیج پروندم راکد شده و میگن به راکدین کسر خدمت تعلق نمیگیره،

از عزیزان کسی اطلاعی داره که مثلا من اگه 2 ماه دیگه از راکدی در بیام بازم میشه توی یگان کسری گرفت یا نه؟:n16:

ممنون....
سلام. اگر راکت نباشه پروندت میتونی کسری بگیری. تا اونجایی که شنیدم کسایی که راکد میشه پروندشون باید 3 ماه فعالیت کنن و دوباره باید مصاحبه شرکت کنن.

Iranian boy10
04-06-2013, 09:47
آخرین شرایط کسر خدمت فرزندان ایثارگران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

30vil
04-06-2013, 10:18
دوستان سابقه جبهه پدر اگر در زمان سربازی باشه هم حساب میشه یا باید جبهه داوطلبی باشه؟

mani6606
04-06-2013, 10:22
افرادی که میخوان دفترچه پست کنن زودتر این کار رو انجام بدن نشنید تا این کسری ایثارگران به طور رسمی ابلاغ بشه تا بعد دفترچه پست کنید . اینا از اول ۹۱ همه کسری ها به جز بسیج رو لغو کردن به علت کاهش تعداد سرباز عملا چیزی که ما در پادگان می بینیم حالا کاری نمی کنند که به ضرر خودشون باشه . دو حالت داره ، ممکنه یک حرفی زده باشه به علت نزدیکی انتخابات ، حالا بگین که مصاحبه شده و سند قانونی هست دیگه از مصاحبه تلوزیونی سردار کمال در شبکه ۲ در اسفند ۹۰ بالاتر که نیست که گفت تا پایان سال ۹۲ خدمت مثل قدیم همان ۱۸ ماه است اما با گذشت یک ماه و با تفییر سال قانون عوض شد حالت دوم که بیان خدمت رو به ۲۴ ماه یا بیشتر افزایش بدن بعد کسری ایثارگران رو به همه جا ابلاغ کنند .
پس به هرحال زودتر اقدام کنید تا به ضررتون تمام نشه.

SNOW PATROL
04-06-2013, 10:27
منظورم اینه که آیا سابقه جبهه پدر بنده در نظام وظیفه یا پلیس +10 و یا جای دیگه وجود داره که پیگیری کنم و یا باید برای گرفتن کسری به یگان پدرم مراجعه کنم؟

سپاس

سلام تاجایی که اطلاع دارم باید برگ سابقه جبهه رو داشته باشید و بدون اون نمیشه
حالا بازهم از نظام وظیفه سوال کنید ...

دوستان سابقه جبهه پدر اگر در زمان سربازی باشه هم حساب میشه یا باید جبهه داوطلبی باشه؟

فکر نکنم چنین محدودیتی باشه دوست من ... و فرقی نداره

haamedd
04-06-2013, 10:59
آخه یکی نیست به اینا بگه جای اینکه با خبرگذاری ها مصاحبه کنید یکبار خبر رو با شرایط کاملش بذارید رو سایت مردم بفهمن باید چی کار کنن ، اصلا نمیشه با حرف اینا واسه درس و زندگی برنامه ریزی کرد حیف که سیاست های سایت پی سی دست و بال مارو بسته نمیشه حرف دلمون رو قشنگ مطرح کنیم :n05:

Aless
04-06-2013, 12:38
دوستا توجه کنید این دوره 01 به ما میان دوره نداد.همین چند روز که تعطیلی رسمی بود مرخصی دادن.
تلو و اردوگاه هم هفته اول خرداد رفتیم و تمام شد.
خوش به حال 1.12 ها...

IranArmy
04-06-2013, 13:06
دوستا توجه کنید این دوره 01 به ما میان دوره نداد.همین چند روز که تعطیلی رسمی بود مرخصی دادن.
خوش به حال 1.12 ها...

کلا ارتش میاندوره نداد به ما هم نداد فقط ما اردوگاه نرفتیم چون تو عجب شیر دیپلم ها هم هستن و هفته اول خرداد اونها رفتند و ما هم به به خاطر انتخابات و منع قانونی اردوگاه نمیریم امریه ها هم گفتن 28 پرینت میشه و 29 خرداد تحویل ما میدن و تمام البته روی آوردن شناسنامه و کارت ملی تاکید شدید داشتند یعنی انتخابات هم نگه میدارن تو پادگان

محمـدمهدی
04-06-2013, 14:44
دوستان با توجه به اینکه برای گرفتن کسری باید پدر به یگان محل خدمتش مراجعه کنه ... و همچنین بردن شناسنامه برای دریافت کسر خدمت اجباری هست ...
اگر پدر ما شناسناممون رو برداشت برد پادگان محل خدمتش و از طرفی اینا به ما گفتن شناسنامه رو بیارید برای انتخابات تکلیف چی هست؟

Bensonw3x
04-06-2013, 14:46
اقا میگن می خواد پرندک با مرکز آموزش 02 تهران عوض بشه !!

چطور میشه یعنی الان ؟ اخه میگن پرندک خیلی سخت میگیرن وقتی جابه جا بشن کادریهاش هم جابه جا میشن !؟

عجب بدبختی داریما :| تازه انتقالی گرفته بودم واسه 02 : /

microsof
04-06-2013, 15:16
دوستان خبر کسر خدمت در سایت رسمی نظام وظیفه (صفحه مخصوص نظام وظیفه) هم قرار گرفت/.
قانونا دیگه باید از شنبه بشه رفت دنبال کارای کسر خدمت .
سایت نظام وظیفه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahde1818
04-06-2013, 20:46
سلام من امریه هستم و ارشد هم قبول میشم اگر بعد از ارشد قانون سربازی بشه مثلا 24 ماه من باید طبق قانون جدید 24 ماه برم یا مثل قانون الان همون 21 ماه رو؟؟؟؟؟من تیر ماه میرم آموزشی

black_roz18
04-06-2013, 20:48

چطور میشه یعنی الان ؟ اخه میگن پرندک خیلی سخت میگیرن وقتی جابه جا بشن کادریهاش هم جابه جا میشن !؟

عجب بدبختی داریما :| تازه انتقالی گرفته بودم واسه 02 : /\

حاجی من الان تو 02 دوره کد میگذرونم.
قرار نیست تعویض بشه جای فعلی 02 واگذار میشه به پدافند هوایی و خود 02 میره پرندک.
الان که پادگان قسمتهاییش تخلیه شده و منتقل شده و آسایشگاه ها هم به مرور داره تخلیه میشه ، حرف و حدیث زیاده یکی میگه تا 4/1 باید تحویل بدن یکی میگه تا 4/18 اما پادگان در حال تخلیه و انتقاله و از این به بعد 02 در پرندک خواهد بود.
تا یه دوره هم ظاهرا سرباز نمیگیره.
02 بیایی کارت زاره اونم الان که تازه منتقل شده فقط نگهبانی باید بدی و بیگاری.

black_roz18
04-06-2013, 20:50
خوش به حال 1.12 ها...

پادگان 02 هم همینطور بود.

Bensonw3x
04-06-2013, 21:20
\

حاجی من الان تو 02 دوره کد میگذرونم.
قرار نیست تعویض بشه جای فعلی 02 واگذار میشه به پدافند هوایی و خود 02 میره پرندک.
الان که پادگان قسمتهاییش تخلیه شده و منتقل شده و آسایشگاه ها هم به مرور داره تخلیه میشه ، حرف و حدیث زیاده یکی میگه تا 4/1 باید تحویل بدن یکی میگه تا 4/18 اما پادگان در حال تخلیه و انتقاله و از این به بعد 02 در پرندک خواهد بود.
تا یه دوره هم ظاهرا سرباز نمیگیره.
02 بیایی کارت زاره اونم الان که تازه منتقل شده فقط نگهبانی باید بدی و بیگاری.

والا در مورده نگهبانی اینکه من تو خرم آباد 30 روز پشته سره هم نگهبان بودم یه شب بخواب نمیکردن !

من بچه تهران هستم الانم بازم منظوره شما رو نفهمیدم الان یعنی من باید برم پادگانی که تو پرندک هست یا اینکه همون افسریه باید خدمت کنم ؟ روزبرگ نمیشم ؟

اصلا دلیل این جابه جایی ها چیه ؟

خوده پادگان ما تو خرم آباد یه جابه جایی داشت این بود که یکی از گردان های خاش اومده بود تو پادگان ما ! شایدم الان یه بخشی از پادگان 02 رو پدافند هوایی میخواد اشغال کنه اخه با عقل جور در نمیاد کله پادگان بره یه جا دیگه !

Sub007
04-06-2013, 22:04
سلام من امریه هستم و ارشد هم قبول میشم اگر بعد از ارشد قانون سربازی بشه مثلا 24 ماه من باید طبق قانون جدید 24 ماه برم یا مثل قانون الان همون 21 ماه رو؟؟؟؟؟من تیر ماه میرم آموزشی

شما طبق قانون زمانی که خدمت رو شروع میکنی باید خدمت کنی:n01:

haamedd
04-06-2013, 23:40
16 - 17 روز مونده به اعزام یعنی اندکی چشماتو رو هم بذاری اعزام نزدیک است و هنوز ما اندر خم کسری ، پی نظام وظیفه و پلیس + 10 علافیم!

دوستان لطفا اگه برگ سفیدشون رسید خبر بدن اینجا بفهمیم در کدامین میدان نبرد با هم همسنگر میشیم :n02:

یعنی 5 شنبه بریم از پلیس + 10 بپرسیم میگن آیا!؟

black_roz18
04-06-2013, 23:43
والا در مورده نگهبانی اینکه من تو خرم آباد 30 روز پشته سره هم نگهبان بودم یه شب بخواب نمیکردن !

من بچه تهران هستم الانم بازم منظوره شما رو نفهمیدم الان یعنی من باید برم پادگانی که تو پرندک هست یا اینکه همون افسریه باید خدمت کنم ؟ روزبرگ نمیشم ؟

اصلا دلیل این جابه جایی ها چیه ؟

خوده پادگان ما تو خرم آباد یه جابه جایی داشت این بود که یکی از گردان های خاش اومده بود تو پادگان ما ! شایدم الان یه بخشی از پادگان 02 رو پدافند هوایی میخواد اشغال کنه اخه با عقل جور در نمیاد کله پادگان بره یه جا دیگه !

بحث انتقال 02 خیلی سال هست مطرحه اما امسال بالاخره اجرایی شد حتی 06 هم داره منتقل میشه پرندک ظاهرا.
افسر آموزشهای مارو بعضیهاشون از همین الان میرن پرندک برای نگهبانی.
گفتم که بخشی از پادگان منتقل شده اونجا و خب نگهبان هم میخواد شما بیایی نهایت تا 18 تیر جای فعلیش باشی بعدش کلا میرین پرندک.
پدافند کلا پادگان رو حالا خریده یا چی نمیدونم اما کل پادگان واگذار میشه به پدافند.
الان که میایی افسریه فعلا همینجاست ولی همین الانشم ممکنه بفرستنت نگهبانی پرندک تا زمانی که کلا پادگان کامل منتقل بشه.
بحث خارج کردن پادگانهای ارتش از شهرها خیلی وقته که هست و شرو شده.
افسریه که روزبرگین اما پرندک رو نمیدونم.

arash9426
04-06-2013, 23:47
ببین دوست عزیز برات مثال میزنم افرادی بودن که سال 88 با قانون 18 ماه خدمت رفته بودن و دانشگاه قبول شدن و رفتن دانشگاه / و حالا وقتی میخواستن برن خدمت با قانون سال جدید باهاشون رفتار شد و باید 21 ماه خدمت کنن(برای یکی از دوستانم اتفاق افتاد و این حرف مسئول نظام وظیفه بود)/ حالا شما وقتی چند ماه بری امریه و بعد بری دانشگاه، امریه ی شما لغو میشه و دیگه نمیتونین امریه بگیرین پس شما هر موقع درستون تموم شد و دو باره دفترچه پست کردید با قانون همون سال میرید خدمت و اگه همین 21 ماه باشه واسه شما میزنن 21 ماه خدمت و خدمت قبلیت ازش کم میشه واگه 24 ماه شده باشه باید 24 ماه خدمت کنید/ برای اینکه مطمئن بشی به مشاوره نظام وظیفه شهرتون مراجعه کن / موفق باشید

ali_ranger22
04-06-2013, 23:55
دوستان این قانون کسری خدمت چطوریه الان؟
بابت هر ماه جبهه چند روز کم میشه؟

arash9426
05-06-2013, 00:01
16 - 17 روز مونده به اعزام یعنی اندکی چشماتو رو هم بذاری اعزام نزدیک است و هنوز ما اندر خم کسری ، پی نظام وظیفه و پلیس + 10 علافیم!
دوستان لطفا اگه برگ سفیدشون رسید خبر بدن اینجا بفهمیم در کدامین میدان نبرد با هم همسنگر میشیم :n02:
یعنی 5 شنبه بریم از پلیس + 10 بپرسیم میگن آیا!؟
دوست عزیز منم اعزام 1/4 هستم شما کسریتو میتونی هر موقع خواستی ثبت کنی و ربطی به جای خدمتت نداره/ و اینکه شما پنج شنبه برید +10 اگه بازم گفت نیومده شنبه صبح با شماره 09680 تماس بگیرید و عدد 2(نظام وظیفه) را بزنید بعد که تلفن گویا شروع به گفتن گزینه ها شد شما عدد صفر(مشاوره نظام وظیفه) را بزنید وقتی وصل شد به مشاوره کد ملیتونو بگید تو سیستم نگاه میکنن میگن کجا افتادید! / به من گفتن افتادی 01 ارتش نزاجا البته شاید امریه ام جور بشه کدم عوض بشه/
و اینکه احتمال قوی شنبه صبح پست هم برگه سفیدو بیاره/ شما که این همه صبر کردید این سه چهار روز هم روش/ موفق باشید

amirdashti
05-06-2013, 00:36
بالاخره معلون نشد برای هر ماه سابقه جبهه چند روز کسر می شود؟؟؟؟؟؟؟/

microsof
05-06-2013, 06:50
بالاخره معلون نشد برای هر ماه سابقه جبهه چند روز کسر می شود؟؟؟؟؟؟؟/

عزیزان حداقل محبت بفرمایید و متن رو بخونید دیگه ...

وي در خصوص مشمولان داراي گواهي كسرخدمت به تاريخ 88و89 گفت :اين دسته از افراد، چنانچه كسرخدمت خود را تا تاريخ 24/8/90 از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) ثبت نموده و يا اينكه تاييديه كسرخدمت آنان در سامانه وظيفه عمومي به ثبت رسيده باشد و به دلايل قانوني مانند معافيت تحصيلي اعزام آنان به تاخير افتاده باشد ، چنانچه در پايان تحصيل ، بدون غيبت به خدمت اعزام شوند ، از مقررات سال 89 براي كسرخدمت برخوردار خواهند شد.
وي در ادامه افزود: اين دسته از افراد چنانچه كسرخدمت خود را تا تاريخ مذكور به ثبت نرسانده باشند، همانند ساير مشمولان از مقررات كسرخدمت سال 90 برخوردار شده كه در اين صورت بايد نسبت به اصلاح گواهي كسرخدمت ، برابر آخرين مقررات اقدام نمايند.
واعظي نژاد اظهار داشت : سربازان حين خدمت چنانچه تاكنون گواهي كسرخدمت خود را برابر مقررات سال 90دريافت نكرده اند مي توانند گواهي مربوطه را به يگان خدمتي ارائه نمايند و از كسرخدمت بهره مند شوند ، همچنين مشمولان داراي برگ آماده به خدمت نيز مي بايست پس از اعزام به خدمت گواهي كسرخدمت را به يگان خدمتي ارائه نمايند .

رزمندگان
جانبازان

سابقه جبهه به ماه
میزان کسر خدمت
میزان جانبازی به درصد
میزان کسر خدمت به ماه

6تاپایان8ماه
2
5%تا10|%
2

9تاپایان11ماه
3
11%تا15%
4

12تاپایان14ماه
4
16%تا20%
5

15تا پایان17ماه
5
21%تا24%
8

18تاپایان20ماه
6

21تاپایان23ماه
7

24تاپایان26ماه
8

27تاپایان29ماه
9

mr.net
05-06-2013, 09:13
سلام دوستان

پدر من 24 ماه سابقه جبهه تو ارتش داره و بابت اون گواهی 8 ماه کسر خدمت رو گرفتم
به علاوه 3 ماه هم سابقه جبهه بسیجی در سپاه محمد رسول الله داره.
اما واسه اون 3 ماه که پدرم رفته سپاه، /فتن بهش که چون 3 ماه تو لیست بازه ها نیست، ما نمی تونیم کسر خدمت صادر کنیم
در حالی که پدر من در مجموع 27 ماه رفته جبهه که بایستی 9 ماه کسر خدمت بگیرم.
کسی می دونه چی کار می شه کرد که اون 1 ماه رو هم زنده کنم ؟

خیلی ممنون از دوستان

ehsanyacoza0021
05-06-2013, 12:07
سلام
من متولد 73 ۱۰ماه هستم
آقا این برای قبل سال ۹۰ هست
شنیدم بعد از ۹۰ جبهه کمتر از ۳۰ ماه قبول نیست اگه کمتر باشه حتی کسری خدمتم نمیدم درسته؟

یعنی الان پدرم ۲۴ ماه جبهه داره ۸ ماه ازم کم میشه یا اصلا کم نمیشه؟

haamedd
05-06-2013, 12:18
سلام
من متولد 73 ۱۰ماه هستم
آقا این برای قبل سال ۹۰ هست
شنیدم بعد از ۹۰ جبهه کمتر از ۳۰ ماه قبول نیست اگه کمتر باشه حتی کسری خدمتم نمیدم درسته؟

یعنی الان پدرم ۲۴ ماه جبهه داره ۸ ماه ازم کم میشه یا اصلا کم نمیشه؟

متاسفانه گفتن متولدین 72 و قبل از 72 میتونن استفاده بکنن ولی شما برو درست رو ادامه بده ببینیم بعد انتخابات چی میشه شاید رئیس جمهور عوض بشه بعضی از قوانین هم تغییر بکنه البته اینا قانون نیستند و بسته به شرایط کشور میتونن تغییر کنن مثلا اگه به گفته آغامون جمعیتمون رو به افزایش یاشه شاید دوباره همه کسری ها و معافی ها برگردند البته اگه ملت الان دست بکار بشن :n02: 18 سال دیگه میشه رو کسری و معافی حساب کرد!

haamedd
05-06-2013, 12:23
سلام دوستان

پدر من 24 ماه سابقه جبهه تو ارتش داره و بابت اون گواهی 8 ماه کسر خدمت رو گرفتم
به علاوه 3 ماه هم سابقه جبهه بسیجی در سپاه محمد رسول الله داره.
اما واسه اون 3 ماه که پدرم رفته سپاه، /فتن بهش که چون 3 ماه تو لیست بازه ها نیست، ما نمی تونیم کسر خدمت صادر کنیم
در حالی که پدر من در مجموع 27 ماه رفته جبهه که بایستی 9 ماه کسر خدمت بگیرم.
کسی می دونه چی کار می شه کرد که اون 1 ماه رو هم زنده کنم ؟

خیلی ممنون از دوستان

دوست من شما خوبه گواهی کسر خدمتت رو گرفتی خوشا به حالت ! راستی کی گرفتی و چطوری !؟

منم دقیقا پدرم مثل پدر شما بعد از 24 ماه جبهه 3 ماه سابقه جبهه هم تو سپاه داره ولی نمیدونم اینم منظور میکنن یا نه ولی واسه ما همون 24 ماه جبهه رو حساب کنن خیلی حال میده!

IranArmy
05-06-2013, 12:26
ما که دوسال کاری به کشور نداریم و اسیر هستیم مجبوریم رای هم بدیم از دنیا هم که تو پادگان خبر نداریم کسی ار کاندیداها وعده ای راجع به سربازی کم شدن یا حذفش نداده که بهش رای بدیم؟

arash9426
05-06-2013, 13:12
واکنش ستادکل نیروهای مسلح به مدل تبديل سربازي اجباري به حرفه‌اي
کاندیداها درباره سربازی حرف نزنند؛ در حیطه ریاست جمهوری نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پلیس > نظام وظیفه- همشهری‌آنلاین:
یک مقام مسئول در ستادکل نیروهای مسلح در واکنش به سخنان برخی کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری درباره سربازی گفت: از کاندیداهای ریاست جمهوری می‌خواهیم در مورد مدل سربازی که از حیطه ریاست جمهوری خارج است، اظهارنظر نکنند.
محسن رضایی در سخنرانی‌های انتخاباتی خود به مدل جدیدی از سربازی اشاره کرده و تاکید کرده بود که اگر رئیس جمهور شود تغییراتی در سربازی ایجاد می‌کند.
او گفته بود: اگر رییس جمهور شوم سربازی حرفه‌ای را جایگزین سربازی اجباری خواهم کرد.
چند روز پس از این اظهارات اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستادکل نیروهای مسلح به نقل از یک مقام مسئول اعلام کرد: محل بررسی مدل‌های مختلف سربازی، ستادکل نیروهای مسلح است و این مساله همواره در این ستاد مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.
این مقام ارشد نیروهای مسلح خطاب به مردم و بویژه جوانان و مشمولان تاکید کرد که به تبلیغاتی از این قبیل توجه نکنند.

SNOW PATROL
05-06-2013, 15:50
دوستان عزیز لطفا از بحث در مورد انتخابات
و نامزد ها جدا خودداری کنید
تا مجبور به حذف نظرات نشویم

پست دوستمون در بالا کاملا در این مورد شفاف سازی کرده و نیازی به ادامه این بحث نیست ...

با تشکر از همکاری شما عزیزان...

TAPATALK

Ghasem.M
05-06-2013, 17:23
سلام دوستان
طبق این بخش نامه جدید کلا افراد مشمول که ۹۱ اعزام شدن و متولد قبل ۷۲ هستن می تونند کسری بگیرند؟ کی این بخش نامه ابلاغ میشه؟
اگه کسی اقدام کرده به کسری لطفا مراحل کسری جبهه پدر رو اینجا بگه ممنون میشم :n12:

microsof
05-06-2013, 17:50
سلام دوستان
طبق این بخش نامه جدید کلا افراد مشمول که ۹۱ اعزام شدن و متولد قبل ۷۲ هستن می تونند کسری بگیرند؟ کی این بخش نامه ابلاغ میشه؟
اگه کسی اقدام کرده به کسری لطفا مراحل کسری جبهه پدر رو اینجا بگه ممنون میشم :n12:

دوست گرامی با وجود اینکه در پست های قبلیم هم گفتم متاسفانه!! ... حتی بعضی ها حاضر به خوندن این بخشنامه هم نمیشن!( شاید من 10 بار خونده باشمش خودم )
و فقط میان و اینجا سوالشون رو مطرح میکنن.:n15:
ظبق بخش نامه در صورتی که شما متولد 72 و قبل باشی و غیبت نداشته باشی اعم از اینکه در پروسه معافیت کفالت ؛ پزشکی ؛ یا معافیت تحصیلی باشی
و همین امروز هم دفترچه خدمت رو پست کنی این کسر خدمت شامل حالت میشه . :n01:
حتی اگر غیبت داشته باشی و تا 91/3/3 هم خودت رو معرفی کرده باشی باز هم میتونی از این کسر خدمت استفاده کنی.:n01:

معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان تاكيد نمود: با توجه به اينكه ،تنها افرادي در شمول تسهيلات كسرخدمت قرار مي گيرند كه تا پايان سال 90 به سن مشموليت رسيده باشند بنابراين فقط مشمولان متولد 72 و ماقبل مي توانند از اين امتياز استفاده نمايند و شامل مشمولان متولد 73 و به بعد نخواهد شد.

وي مواردي از دلايل قانوني اعزام نشدن به خدمت در سال 90 را اينگونه برشمرد : افراديكه هنوز مهلت معرفي آنان براي تعيين تكليف وضعيت خدمتي سپري نشده يا اعزامشان با مجوز وظيفه عمومي به تعويق افتاده و يا اينكه با اخذ معافيت تحصيلي و يا با داشتن شرايط قانوني مشغول به تحصيل شده باشند و يا درخواست ديگر آنان مانند معافيت كفالت و پزشكي در دست رسيدگي باشد.

واعظي نژاد افزود: مشمولان غايبي كه در مهلت اعتبار مقررات بخشش غيبت يعني تا تاريخ 3/3/91 خود را معرفي و به خدمت اعزام شده اند در حكم مشمول غير غايب بوده و از تسهيلات كسرخدمت ايثارگري بهره مند خواهند شد.
با خوندن این 3 بند جوابتون رو به طور کامل میگرفتین :n01:

در ضمن در قانون جدید ورود به سن 18 سالگی سن مشمولیت هست . نه ورود به فروردین ماهی که فرد وارد 18 سالگی میشه.

درباره گرفتن کسر خدمت هم تنها و تنها راه این هست که به محل خدمت پدر مراجعه کنید و کسر خدمت رو دریافت کنید . و به پادگان محل خدمت تحویل بدید.

Ghasem.M
05-06-2013, 18:38
دوست گرامی با وجود اینکه در پست های قبلیم هم گفتم متاسفانه!! ... حتی بعضی ها حاضر به خوندن این بخشنامه هم نمیشن!( شاید من 10 بار خونده باشمش خودم )
و فقط میان و اینجا سوالشون رو مطرح میکنن.:n15:
ظبق بخش نامه در صورتی که شما متولد 72 و قبل باشی و غیبت نداشته باشی اعم از اینکه در پروسه معافیت کفالت ؛ پزشکی ؛ یا معافیت تحصیلی باشی
و همین امروز هم دفترچه خدمت رو پست کنی این کسر خدمت شامل حالت میشه . :n01:
حتی اگر غیبت داشته باشی و تا 91/3/3 هم خودت رو معرفی کرده باشی باز هم میتونی از این کسر خدمت استفاده کنی.:n01:

با خوندن این 3 بند جوابتون رو به طور کامل میگرفتین :n01:

در ضمن در قانون جدید ورود به سن 18 سالگی سن مشمولیت هست . نه ورود به فروردین ماهی که فرد وارد 18 سالگی میشه.

درباره گرفتن کسر خدمت هم تنها و تنها راه این هست که به محل خدمت پدر مراجعه کنید و کسر خدمت رو دریافت کنید . و به پادگان محل خدمت تحویل بدید.

ممنون از جوابت سوال کردم چون در مورد این بخشنامه توی ۲ سایت ۲ چیز متفاوت نقل قول کرده بودن. من خودم ۱۲ ماه خدمت هستم و امریه
متشکر انشالله زودتر ابلاغ شه به یگان ها!

microsof
05-06-2013, 19:04
ممنون از جوابت سوال کردم چون در مورد این بخشنامه توی ۲ سایت ۲ چیز متفاوت نقل قول کرده بودن. من خودم ۱۲ ماه خدمت هستم و امریه
متشکر انشالله زودتر ابلاغ شه به یگان ها!

ملاک عمل سایت نظام وظیفه هست .
به امریه ها کسر خدمت تعلق نمیگیره ... ( این طورکه خودشون اعلام کردن ... شما پیگیری کنید .)

Ghasem.M
05-06-2013, 19:06
ملاک عمل سایت نظام وظیفه هست .
به امریه ها کسر خدمت تعلق نمیگیره ... ( این طورکه خودشون اعلام کردن ... شما پیگیری کنید .)
امریه بیرون سازمانی نیستم! :n02:

Dante May Cry M
05-06-2013, 19:19
سلام

دوستان میشه یکی بهم بگه من که بابام 5% جانبازی و 10 ماه سابقه جبهه داره چقدر کسری با این جدید بهم تعلق می گیره ؟؟

خیلی برام مهمه، اگه کسی می دوبنه لطفا بهم جواب بده :n27:

microsof
05-06-2013, 19:30
سلام

دوستان میشه یکی بهم بگه من که بابام 5% جانبازی و 10 ماه سابقه جبهه داره چقدر کسری با این جدید بهم تعلق می گیره ؟؟

خیلی برام مهمه، اگه کسی می دوبنه لطفا بهم جواب بده :n27:
سلام.
توی این پست گزاشتم :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جمعا به شما 5 ماه کسر خدمت تعلق میگیره. ( جمع جبهه +جانبازی طبق قانون 90) کمتر یا بیشترش با یگان صادر کننده .

Dante May Cry M
05-06-2013, 19:34
مارو باش فکر کردیم 10 ماه کسری میدن ! :n30::n15:

sn.912sajjad
05-06-2013, 20:08

وي در خصوص مشمولان داراي گواهي كسرخدمت به تاريخ 88و89 گفت :اين دسته از افراد، چنانچه كسرخدمت خود را تا تاريخ 24/8/90 از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) ثبت نموده و يا اينكه تاييديه كسرخدمت آنان در سامانه وظيفه عمومي به ثبت رسيده باشد و به دلايل قانوني مانند معافيت تحصيلي اعزام آنان به تاخير افتاده باشد ، چنانچه در پايان تحصيل ، بدون غيبت به خدمت اعزام شوند ، از مقررات سال 89 براي كسرخدمت برخوردار خواهند شد.
وي در ادامه افزود: اين دسته از افراد چنانچه كسرخدمت خود را تا تاريخ مذكور به ثبت نرسانده باشند، همانند ساير مشمولان از مقررات كسرخدمت سال 90 برخوردار شده كه در اين صورت بايد نسبت به اصلاح گواهي كسرخدمت ، برابر آخرين مقررات اقدام نمايند.
واعظي نژاد اظهار داشت : سربازان حين خدمت چنانچه تاكنون گواهي كسرخدمت خود را برابر مقررات سال 90دريافت نكرده اند مي توانند گواهي مربوطه را به يگان خدمتي ارائه نمايند و از كسرخدمت بهره مند شوند ، همچنين مشمولان داراي برگ آماده به خدمت نيز مي بايست پس از اعزام به خدمت گواهي كسرخدمت را به يگان خدمتي ارائه نمايند .

رزمندگان

جانبازان

سابقه جبهه به ماه

میزان کسر خدمت

میزان جانبازی به درصد

میزان کسر خدمت به ماه

6تاپایان8ماه

2

5%تا10|%

2

9تاپایان11ماه

3

11%تا15%

4

12تاپایان14ماه

4

16%تا20%

5

15تا پایان17ماه

5

21%تا24%

8

18تاپایان20ماه

6

21تاپایان23ماه

7

24تاپایان26ماه

8

27تاپایان29ماه

9

الآن این ینی 4 ماه جبهه هیچی کسر نداره؟ :n03:

ali_ranger22
05-06-2013, 20:32
دوستان یه سوالی
الان کسایی که شامل کسری میشن، پدرشون می تونه بره دنبال کاراش تا در واقع برگه ای چیزی بگیره که این توی پرونده ثبت بشه؟
یا این که حتما باید موقعی که دفترچه رو ارسال می کنیم بریم دنبالش؟
من یکی دو ماه دیگه مشمول میشم ولی می خوام زودتر کاراشو بکنم تا دوباره قانون عوض نشده!

haamedd
05-06-2013, 21:10

microsof جان شما مطمئنی که واسه کسری باید برم محل یگان پدرم!؟ یعنی این کارت ایثارگری که به پدر بنده دادن به هیچ دردی نمیخوره !؟

microsof
06-06-2013, 05:18
microsof جان شما مطمئنی که واسه کسری باید برم محل یگان پدرم!؟ یعنی این کارت ایثارگری که به پدر بنده دادن به هیچ دردی نمیخوره !؟
بنده خودم دو سه روز پیش مرکز پیاده شهرمون بودم. . .
کارت ایثار گری رو هم برده بودم.
گفت برای گرفتن کسر خدمت که هنوز هم ابلاغیه اجراییش نیومده باید به یگان محل خدمت پدر مراجعه بشه.:n01:

Sub007
06-06-2013, 10:53
سلام به دوستان عزیز.
یکی از دوستان هم خدمتی من مشکل سنگ کلیه داره.رفته دکتر بهش گفته که میتونه معاف هم بشه.
این دوستم از شهر خودش هم میتونه برای معافی اقدام کنه؟
کلا باید برای معاف شدن چه کارایی انجام بده؟

ممنون.:n01:

microsof
06-06-2013, 11:10
سلام به دوستان عزیز.
یکی از دوستان هم خدمتی من مشکل سنگ کلیه داره.رفته دکتر بهش گفته که میتونه معاف هم بشه.
این دوستم از شهر خودش هم میتونه برای معافی اقدام کنه؟
کلا باید برای معاف شدن چه کارایی انجام بده؟

ممنون.:n01:

ملاک دکتر های کمیسیون رده خدمتی هستن .
خیر نمیتونه از شهر خودش اقدام کنه و پادگان بهش میگه کجا بره کمیسیون .
معمولا دکتر های کمیسیون هم میگن برو فلان جا عکس بگیر یا آزمایش بده ... طرف رو میفرستن یه دکتر متخصص خصوصی و در اصل رای اون متخصص میتونه شما رو معاف دائم کنه یا معاف از رزم . ( در صورتی که از طریق پادگان اقدام کنه به این صورت عمل میشه اگر قبل از خدمت اقدام کنه امکان داره دکتر های کمیسیون خودشون متخصص باشن. و رای نهایی رو صادر کنن.)

vanish
06-06-2013, 12:24
دوستان یه سوالی
الان کسایی که شامل کسری میشن، پدرشون می تونه بره دنبال کاراش تا در واقع برگه ای چیزی بگیره که این توی پرونده ثبت بشه؟
یا این که حتما باید موقعی که دفترچه رو ارسال می کنیم بریم دنبالش؟
من یکی دو ماه دیگه مشمول میشم ولی می خوام زودتر کاراشو بکنم تا دوباره قانون عوض نشده!
این سوال منم هست

microsof
06-06-2013, 12:46
این سوال منم هست

ظاهرا به برخی مناطق ابلاغ شده که کسری بدن ... اما اطلاع دقیقی در دسترس نیست.:n01:

microsof
06-06-2013, 14:57
سلام مجدد خدمت دوستان.

شاید شما هم بخواید بدونید که این ابلاغیه در حال حاضر به یگان محل خدمت پدرتون رسیده یا نه ...

بهترین راه این هست که وارد این قسمت از سایت مخابرات بشید :

استان و شهر محل خدمت پدرتون رو انتخاب کنید .

شماره پادگان محل خدمت پدرتون رو یاد داشت کنید و با اون تماس بگیرید . بگید به نیروی انسانی (اگر سپاه خدمت میکرده پدرتون) یا به آجودانی

(اگر در ارتش خدمت میکرده پدرتون) وصل کنن ... میتونید از مسول مربوطه اطلاعات لازم رو بگیرید.

موفق باشید.

cescjoon
06-06-2013, 15:40
دوستان برای گرفتن کسر خدمت لازمه که خود فرد هم بره محل خدمت پدرش؟

Gregar
06-06-2013, 20:12
اقا راست میگن معافیت پزشکی (بیماری) اگه بگیری ممکنه واسه بعضی جاها استخدامی مشکل داشته باشی ؟ یه تاپیک دیگه پرسیدم گفت مثل اینکه بعضی جاها نه . خیلی جاها مشکل داره . اره ؟

خوب من الان مثلا هیپوتیروئید دارم که احتمالا معاف پزشکی میشم . بیماری خاصی هم نیست ولی شامل معافی میشه . بعد با مدرک فوق لیسانس کامپیوتر نرم افزار واسه استخدام جایی به مشکل میخورم ؟

payamovie
07-06-2013, 01:07
هشدار به کسانی که اول تیر راهی مالک اشتر اراک میشن
فکر پایان دوره رو از سرتون بیرون کنید که بعد از آموزشی مستقیم میبرنتون 1 ماه ماموریت برای راهور یا پلیس راه تا بعد از سفرهای تابستانی
بعدشم 90 درصد تقسیم میشین برای راهور یا پلیس راه
خلاصه فکر 3 ماه دوری از شهرتون باشید
ماه رمضون هم بیدارباش ساعت 03:30 بامداد است!!!

hamid-pardazan
07-06-2013, 09:31

عجب بدبختی داریما :| تازه انتقالی گرفته بودم واسه 02 : /
من آموزشیمو تو 02 و دوره کد هم تو پرندک بودم (فوق دیپلم).
تو دوره کد کادریهاش میگفتن 02 سپاه خریده و 02 میاد پرندک

پرندکم بگم که جای بسیار بزرگی هست و چون دورتادورش کوهه زمستوناش بسیار سرده
اونهایی که بومی تهران هستن میتونن روزبرگبرن
تا رباطکریمم 10 دقیقه فاصله داره تا آزادی با تاکسی 15 - 20 دقیقه

یادمه روز اول که رفتیم مارو از توی یه قفس سیم خاردار رد کردن که همونجا 3 - 4 نفر از ترسشون برگشتن ولی کلا جای بدی نیست

matin724
07-06-2013, 10:24
سلام
برگه سفیدم اومد . زده جوادالائمه (پاسداران) .
چطور جاییه؟ تهران دیگه؟

sn.912sajjad
07-06-2013, 11:36
سلام
برگه سفیدم اومد . زده جوادالائمه (پاسداران) .
چطور جاییه؟ تهران دیگه؟

سلام
داداش برگت کی اومد؟
3-4 روزه که تعطیله که ...

SaMsUnG
07-06-2013, 12:06
آقا خواهشا یکی جواب منو بده :
مگه بعد از فراغت از تحصیل دانشگاهی یکسال وقت نداربم تکلیف خودمونا روشن کنیم یا بریم دنبال ادامه درس یا سربازی
حالا من واحدهایم را (بنا به دلایلی) جوری پاس کردم که مجبورم علاوه بر زمانیکه میشه درس خوند(سنوات) دو ترم دیگه هم اضافه بگیرم که بایستی با موافقت نظام وظیفه باشه، حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که اگه نظام وظیفه موافقت کنه و من دو ترم به سنواتم اضافه بشه آیا زمانیکه درسم تموم شد باز هم اون یکسال فراغت از تحصیل را دارم یا بخاطر اضافه کردن به سنوات از بین میره و باید همون موقع برم سربازی؟

matin724
07-06-2013, 12:10
سلام
داداش برگت کی اومد؟
3-4 روزه که تعطیله که ...
همین امروز پستچی اورد!
جالبه ، دیروز رفتم پلیس +10 گفت هنوز نیومده

sn.912sajjad
07-06-2013, 12:35
همین امروز پستچی اورد!
جالبه ، دیروز رفتم پلیس +10 گفت هنوز نیومده

خیلی عجیبه :n04:
پس ما هم احتمالا فردا برگه سفیدمون میاد
خدا رحم کنه
دوستان دیگه کی برگه اش اومده؟

ice_man_sh
07-06-2013, 13:56
سلام به همه دوستای گلم

ممنون....
اگه بتونید با آشناها از راکدی دربارین میتونید استفاده کنید، معافیت بسیج تا تاریخ اعزام حساب میشه.

همونطور که دوستمون جواب دادن خیر.

راهنمایی کنین دیگه.
دوست عزیز ما هم قبل خدمت مثل شما فکر میکردیم ولی الان...

کسر بسیجتون، اگه عضویت فعالتون کمتر از 1 سال باشه هیچی تعلق نمیگیره و اگه دوره تکمیلی رو بگذرونید فقط 2 ماه برای اون شامل کسر میشه.

هچ فرقی نداره، منطقه عملیاتی و جبهه بودن مهمه.

همونطور که دوستمون گفت 24 ماه.

رزمندگان
جانبازان

سابقه جبهه به ماه
میزان کسر خدمت
میزان جانبازی به درصد
میزان کسر خدمت به ماه

6تاپایان8ماه
2
5%تا10|%
2

9تاپایان11ماه
3
11%تا15%
4

12تاپایان14ماه
4
16%تا20%
5

15تا پایان17ماه
5
21%تا24%
8

18تاپایان20ماه
6

21تاپایان23ماه
7

24تاپایان26ماه
8

27تاپایان29ماه
9

جالبه به من برای 12 ماه 3 ماه داده بودن،باید یه رسیدگی بکنم.:n02:

ali_ranger22
07-06-2013, 14:41
دوستان یکی جواب مارو هم بده
بابت کسری میشه قبل از اعزام اقدام کرد یا حتما باید همزمان باشه؟

misam7777
07-06-2013, 14:46
هشدار به کسانی که اول تیر راهی مالک اشتر اراک میشن
فکر پایان دوره رو از سرتون بیرون کنید که بعد از آموزشی مستقیم میبرنتون 1 ماه ماموریت برای راهور یا پلیس راه تا بعد از سفرهای تابستانی
بعدشم 90 درصد تقسیم میشین برای راهور یا پلیس راه
خلاصه فکر 3 ماه دوری از شهرتون باشید
ماه رمضون هم بیدارباش ساعت 03:30 بامداد است!!!
سلام دوست عزیز این خبرها که میگی موثقه؟شما همونجا خدمت میکنی؟ اگه اینجوری باشه که رسما به فنا میریم:n08::n08::n08:

رامینم
07-06-2013, 14:56
دوستان یکی جواب مارو هم بده
بابت کسری میشه قبل از اعزام اقدام کرد یا حتما باید همزمان باشه؟

فکر کنم باید همزمان باشه چون موقعی که من میخواستم برم پادگان میگفتن همزمانه حالا دیگه نمیدونم.

Gregar
07-06-2013, 18:03
اقا راست میگن معافیت پزشکی (بیماری) اگه بگیری ممکنه واسه بعضی جاها استخدامی مشکل داشته باشی ؟ یه تاپیک دیگه پرسیدم گفت مثل اینکه بعضی جاها نه . خیلی جاها مشکل داره . اره ؟

خوب من الان مثلا هیپوتیروئید دارم که احتمالا معاف پزشکی میشم . بیماری خاصی هم نیست ولی شامل معافی میشه . بعد با مدرک فوق لیسانس کامپیوتر نرم افزار واسه استخدام جایی به مشکل میخورم ؟

کسی جواب منو نداشت ؟ خداییش موندم برم دنبال معافی پزشکی یا نه ؟ چون واسه ارشد هم میخوام بخونم .

chubin009
07-06-2013, 18:18
سلام
من متولد 1367 هستم . 1 تیر اعزامم . (دفترچه ام رو اسفند 91 پست کردم ) بدون غیبت . پدرم کارت ایثارگری دارد . ولی این سابقه جبهه رو قبلا تو سیستم نظام وظیفه ثبت نکردیم . یعنی گواهی کسر خدمت رو از محل خدمت پدرم نگرفتیم هنوز . حالا این قانون جدید شامل حال من هم میشه ؟ پدرم بره دنبالش ؟ (محل خدمتش دزفول بوده بهمون دوره میخواستم ببینم اگه شامل من میشه بره دزفول ) ممنون

SNOW PATROL
07-06-2013, 18:23
کسی جواب منو نداشت ؟ خداییش موندم برم دنبال معافی پزشکی یا نه ؟ چون واسه ارشد هم میخوام بخونم .

کسی بهتر از خودتون نمی تونه بهتون کمک کنه باید خودتون شرایط رو بررسی کنید بله بعضی جاها ممکنه مشکل ساز بشه و از اون طرف اگه برید خدمت دو سه سال از
زندگی عقب میوفتید . رشته شما هم رشته ای نیست که معافین پزشکی براش مشکل ساز بشه . اگر من بودم معافیت رو برمیداشتم.

parham511
07-06-2013, 19:32
سلام به همه دوستای گلم

ممنون....

اگه بتونید با آشناها از راکدی دربارین میتونید استفاده کنید، معافیت بسیج تا تاریخ اعزام حساب میشه.

ممنون جناب ICE MAN ، یعنی تاریخ اعزامم مهمه و من که 1 اردیبهش بودم اون موقع باید فعال میبودم؟
آخه الان آموزشیم داره تموم میشه و تا اول تیر میرم یگان، تا اون موقع اگه فعال شم بهم کسری میدن؟

بازم ممنونم از لطفتون دوست عزیز....:n16:

black_roz18
07-06-2013, 21:13
ممنون جناب ICE MAN ، یعنی تاریخ اعزامم مهمه و من که 1 اردیبهش بودم اون موقع باید فعال میبودم؟
آخه الان آموزشیم داره تموم میشه و تا اول تیر میرم یگان، تا اون موقع اگه فعال شم بهم کسری میدن؟

نه داداش منظورش اینه که سابقه بسیج شما تا روز اعزام حساب میشه یعنی تا 1 اردیبهشت هر چقدر بسیج فعال داشتی حساب میشه.

payamovie
07-06-2013, 23:05
سلام دوست عزیز این خبرها که میگی موثقه؟شما همونجا خدمت میکنی؟ اگه اینجوری باشه که رسما به فنا میریم:n08::n08::n08:
من خودم پارسال تجربه کردم و بعدش با کسایی هم که سالهای قبل تجربه کردند آشنا شدم
تا آخرین ساعت بهتون نمیگن که پایان دوره خبری نیست و به یگان خدمتی خودتون اعزام نمیشید

microsof
08-06-2013, 08:23
سلام.

دوستان اینجا کسی نیست ساکن تهران باشه رفته باشه نظام وظیفه درباره این کسری ها پرسیده باشه ؟ به صورت حضوری ؟ یا همه فقط اینترنتی کار میکنن؟
من خودم دو بار رفتم نظام وظیفه ... میگن چیزی به ما ابلاغ نشده! نکته جالب اینجاست که با تلفن گویای ناجا (09680) تماس گرفتم ... تا اینکه تونستم با یه مشاور صحبت کنم! همین که گفتم کسر خدمت ایثار گران داشتم حرف میزدم گفت ابلاغ نشده! ... منم خداحافظی کردم!. محل خدمت پدرم هم تماس گرفته پدرم که گفتن فقط از طریق رسانه ها پخش شده چیزی دست ما نرسیده..
حالا من تعجبم خبر 21 ماه شدن خدمت که خیلی زود بدست همه رسیده بود و همه هم اطلاع داشتن و خودسرانه دم از 24 ماه شدنش هم میزدن! اما یه خبر خوب بعد از مدت ها اومده ... که مشاورین سازمان نظام وظیفه تهران هم ازش بی خبرن ؟؟؟ :n03:
کسی از تهران اگر حضوری رفته نظام وظیفه لطفا نتیجه اش رو اینجا بنویسه.:n16:

30vil
08-06-2013, 08:34
سلام.

دوستان اینجا کسی نیست ساکن تهران باشه رفته باشه نظام وظیفه درباره این کسری ها پرسیده باشه ؟ به صورت حضوری ؟ یا همه فقط اینترنتی کار میکنن؟

دوست عزیز تو این مملکت کارهای اداری و ابلاغیه ها خیلی طول میکشه چون کاغذ بازی و اختلاف آرا سرسام آور درونش موج میزنه پس زیاد نگران نباشید دیر یا زود دستورالعملهای جدید ابلاغ میشه

DJ POLESTAR
08-06-2013, 09:59
برادرا کد 03 کدوم شهره؟!
کسی آموزشگاه شهید سرلشکر شعبان برخورداری نزاجا بوده چطور جایی هست؟

Sent from my Galaxy S II using Tapatalk 2

arash9426
08-06-2013, 10:22
سلام خبری از این کدای 1/4 نشد دیگه اعصابم حسابی خورد شده:n24:
بخدا اینا یه چیزیشون میشه ! من اعزام 1/2 که بودم دهم فروردین برگه سفیدم اومد الان امروز 18/3 شده وهنوز خبری از این برگه سفیداشون نشده جایی که قراره امریه بگیرم گفته تا 10 روز قبل از اعزام اگه کدت قرارگاه نخورد بهمون زنگ بزن تا درستش کنیم/ حالا اینجور که معلومه ما شب اعزام بفهمیم کجا افتادیم اونوقت دیگه وقت نمیشه کاری کرد:n23:

takjok-20
08-06-2013, 10:33
کارت سفید(حاشیه‌اش ولی آبیه) من اومده. اعزام 1/4 ام. باهنر کرمان افتادم. کسی خبر داره چه‌جور جاییه؟ کسی اینجا افتاده؟

microsof
08-06-2013, 11:14
دوست عزیز تو این مملکت کارهای اداری و ابلاغیه ها خیلی طول میکشه چون کاغذ بازی و اختلاف آرا سرسام آور درونش موج میزنه پس زیاد نگران نباشید دیر یا زود دستورالعملهای جدید ابلاغ میشه

ممنون.
اما باید در نظر داشته باشید که آقای کمالی گفتن ابلاغ شد! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وی در پاسخ به ابهامات و بعضا ناهماهنگی‌هایی که پیرامون اجرای این مصوبه ایجاد شده بود نیز گفت: این مصوبه برای اجرا به تمامی یگان‌های نظامی و سازمان وظیفه عمومی ناجا ابلاغ شده است.
همچنین سازمان نظام وظیفه هم تایید کرد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما اینکه مشاوران سازمان نظام وظیفه تهران هم بگن هنوز به ما ابلاغ نشده جای تعجب داره!
تنها سوال من این هست که آیا این خبر صحت داره ؟یا الکی یه چیزی گفتن؟ همین

aaarrraaassshhh
08-06-2013, 11:24
سلام من افتادم 05 کرمان !! فردا 6 صبحم دارم میرم میدان سپاه،واقعا شانس ندارم تک پسرا مگه تهران نباید باشن؟بعد 1 سوال از همون جا میریم کرمان یا یکی دو روز بعد؟وسایل شخصی ببرم یا نه خودشون میدن؟

microsof
08-06-2013, 11:32
سلام من افتادم 05 کرمان !! فردا 6 صبحم دارم میرم میدان سپاه،واقعا شانس ندارم تک پسرا مگه تهران نباید باشن؟بعد 1 سوال از همون جا میریم کرمان یا یکی دو روز بعد؟وسایل شخصی ببرم یا نه خودشون میدن؟

بعد از آموزشی افراد شرایط دار در استان محل سکونت و نزدیک ترین یگان خدمتی به کار گیری میشن .
وسایل شخصی یا جیره استحقاقی رو میدن بهتون! بستگی داره که منظور شما از وسایل شخصی دقیقا چه چیزایی باشه.
حوله
شامپو
صابون
مسواک
واکس
و...
این ها رو میدن.

pouyan_rz
08-06-2013, 11:35
سلام دوستان امروز رفتم یگان خدمت پدرم (ارتش) واسه کسری خدمت هنوز واسه اجرا بهشون ابلاغ نکردن ولی ظاهرا تا 2 هفته دیگه درست میشه...پلیس +10 پرسیدم واسه اعزام 04 هنوز کد بهشون اعلام نکردن ولی رفتم نظام وظیفه کد ملی رو پرسید گفت: (جواد الائمه )...مدرک لیسانس از اهواز... جواد الائمه همون 06 ؟؟کسی از دوستان این کد نخورده..

30vil
08-06-2013, 11:45

دوست عزیز مدرکتون چیه ؟

aaarrraaassshhh
08-06-2013, 11:48
بعد از آموزشی افراد شرایط دار در استان محل سکونت و نزدیک ترین یگان خدمتی به کار گیری میشن . وسایل شخصی یا جیره استحقاقی رو میدن بهتون! بستگی داره که منظور شما از وسایل شخصی دقیقا چه چیزایی باشه.حولهشامپوصابونمسواکو کس و...این ها رو میدن.خوب خوبه پس ،این. سوال خیلی همه اگه میشه جواب بدین،فردا از همون میدان سپاه راه میفتیم به سمت کرمان یا 2 3 روز بعد ؟

aaarrraaassshhh
08-06-2013, 11:50
دوست عزیز مدرکتون چیه ؟من 19 سالمه با. مدرک دیپلم

microsof
08-06-2013, 11:53
خوب خوبه پس ،این. سوال خیلی همه اگه میشه جواب بدین،فردا از همون میدان سپاه راه میفتیم به سمت کرمان یا 2 3 روز بعد ؟

عزیز حالا یا فردا یا دو 3 روز بعد ... زیاد فرقی نداره .
اما فردا نظام وظیفه خودش به شما بلیط میده (احتمالا) و میگه ساعت فلان ترمینال باشید برای اعزام .( همون روز نه روز بعد)
برخی ها ساعت 8 صبح ... برخی ها ظهر و ...
کلا تا دو سه روز اول هم توی آموزشی صرف انجام اموراتی مثل نوشتن اسم و تحویل گرفتن جیره استحقاقی و .. میشه .
اما اینکه بگن برید و چند روز دیگه بیاید ... فکر نمیکنم این طور بشه .

SNOW PATROL
08-06-2013, 11:57
خوب خوبه پس ،این. سوال خیلی همه اگه میشه جواب بدین،فردا از همون میدان سپاه راه میفتیم به سمت کرمان یا 2 3 روز بعد ؟

بله دوست عزیز فردا اعزام میشید ممکنه کرمان بهتون مرخصی بدن شاید هم ندن
کرم زد افتاب به هیچ عنوان فراموش نشود !به هیچ عنوان!!

TAPATALK

aaarrraaassshhh
08-06-2013, 11:58
عزیز حالا یا فردا یا دو 3 روز بعد ... زیاد فرقی نداره .
اما فردا نظام وظیفه خودش به شما بلیط میده (احتمالا) و میگه ساعت فلان ترمینال باشید برای اعزام .( همون روز نه روز بعد)
برخی ها ساعت 8 صبح ... برخی ها ظهر و ...
کلا تا دو سه روز اول هم توی آموزشی صرف انجام اموراتی مثل نوشتن اسم و تحویل گرفتن جیره استحقاقی و .. میشه .
اما اینکه بگن برید و چند روز دیگه بیاید ... فکر نمیکنم این طور بشه .
ممنون از راهنماییتون لطف کردین

matin724
08-06-2013, 12:04
سلام دوستان امروز رفتم یگان خدمت پدرم (ارتش) واسه کسری خدمت هنوز واسه اجرا بهشون ابلاغ نکردن ولی ظاهرا تا 2 هفته دیگه درست میشه...پلیس +10 پرسیدم واسه اعزام 04 هنوز کد بهشون اعلام نکردن ولی رفتم نظام وظیفه کد ملی رو پرسید گفت: (جواد الائمه )...مدرک لیسانس از اهواز... جواد الائمه همون 06 ؟؟کسی از دوستان این کد نخورده..
سلام
منم افتادم جواد الائمه یا 06(تهران)

aaarrraaassshhh
08-06-2013, 12:05
بله دوست عزیز فردا اعزام میشید ممکنه کرمان بهتون مرخصی بدن شاید هم ندن
کرم زد افتاب به هیچ عنوان فراموش نشود !به هیچ عنوان!!

TAPATALK

بله حتما میبرم ،حالا 05 چه جور جایی هست ؟ شما اطلاعاتی داری راجع به پادگان یا نحوه برخوردشون؟دوره آموزشی اونجا چجوریه؟

SNOW PATROL
08-06-2013, 12:35
بله حتما میبرم ،حالا 05 چه جور جایی هست ؟ شما اطلاعاتی داری راجع به پادگان یا نحوه برخوردشون؟دوره آموزشی اونجا چجوریه؟

عزیز این مرکز رو بهمراه عجب شیر شاید بتوان معروفترین مرکز اموزشی کشور دونست !!! تو گوگل سرچ کنید انواع وبلاگ وبسایت پبج فیــسبوک و .... برای این مرکز اموزشی موجود است

haamedd
08-06-2013, 14:17
امروز برگ سفيد منم اومد
تاريخ اعزام ٤/١
محل آموزش : كد١ مركز آموزش وليعصر تبريز
كسي نبود!؟

VAHID
08-06-2013, 17:05
کارت سفید(حاشیه‌اش ولی آبیه) من اومده. اعزام 1/4 ام. باهنر کرمان افتادم. کسی خبر داره چه‌جور جاییه؟ کسی اینجا افتاده؟

سلام

والا منم اموزشیم همون جا بود البته سال 88 اون موقع تازه راه افتاده بود و ما دوره ی سوم بودیم چون عملیاتی بود قبلا, دیگه داشتن

میساختنش الان جای خیلی خوبی هست و از همه نظر میشه گفت خوبه فاصلشم تا کرمان 20 دقیقه هست

تو همه ی مقاطع نیرو میگیره.

RIZA.R
08-06-2013, 19:40
سلاام بکس

یکه چهار اعزامیم:n04:

لیسانس از تبریز دوستان میگن احتمال زیاد 02 تهرانیم:n22:چجور جایی هست؟؟خوبه؟

ضمنا کسی تو ماه رمضون اموزشی رفته؟ نزنن بکشنمون تو گرمای 60 درجه رژه بریم هلاک میشیم اونم دهنِ روزه:n28:

Sub007
08-06-2013, 21:19
سلاام بکس

یکه چهار اعزامیم:n04:

لیسانس از تبریز دوستان میگن احتمال زیاد 02 تهرانیم:n22:چجور جایی هست؟؟خوبه؟

ضمنا کسی تو ماه رمضون اموزشی رفته؟ نزنن بکشنمون تو گرمای 60 درجه رژه بریم هلاک میشیم اونم دهنِ روزه:n28:

من آموزشی ۰۲ بودم.جای بدی نیست بعد از ۰۱ میشه گفت بهترین مرکز آموزشیه.
سه تا گردان داشت موقع ما. فجر(زجر) وحدت(وحشت) و نصر(قصر)
بچه هایی که ماه رمضون آموزشی بودن میگفتن که بیشتر کلاس براشون میزاشتن و رعایت حال بچه ها رو میکردن.:n01:

Dante May Cry M
08-06-2013, 21:53
ممنون.
اما باید در نظر داشته باشید که آقای کمالی گفتن ابلاغ شد! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همچنین سازمان نظام وظیفه هم تایید کرد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما اینکه مشاوران سازمان نظام وظیفه تهران هم بگن هنوز به ما ابلاغ نشده جای تعجب داره!
تنها سوال من این هست که آیا این خبر صحت داره ؟یا الکی یه چیزی گفتن؟ همین

ابلاغش رو در سایت Police.ir که معتبرترین سایت مربوط به این موضوعه هم اومده که نشون میده شایعه و الکی نیست!
من امروز به چند تا از دوستایه تو سربازی گفتم، نمی دونید چقدر خوشحال شدن :n02: بعضی هاشون گفتن به محض گرفتن این کسری خدمتشون هم تموم میشه :n09:

campuzlit
08-06-2013, 22:37
بچه هایی که برگ سفید گرفتن پست نامه آورده یا از پلیس +10 گرفتن؟

من امروز رفتم پلیس +10 گفت هنوز کدها توی سیستم نیومده.

matin724
08-06-2013, 22:55
بچه هایی که برگ سفید گرفتن پست نامه آورده یا از پلیس +10 گرفتن؟

من امروز رفتم پلیس +10 گفت هنوز کدها توی سیستم نیومده.

من پنجشنبه رفتم پلیس +10 , گفت کد نزدن , ولی فردا صبحش پستچی آورد!

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

RIZA.R
08-06-2013, 23:34
امروز برگ سفيد منم اومد
تاريخ اعزام ٤/١
كسي نبود!؟
دادا خودت تبریز میشینی؟

پس چرا برا من نمیادددددددددددددددددد:n03:

منم تبریزیم
من آموزشی ۰۲ بودم.جای بدی نیست بعد از ۰۱ میشه گفت بهترین مرکز آموزشیه.
سه تا گردان داشت موقع ما. فجر(زجر) وحدت(وحشت) و نصر(قصر)
بچه هایی که ماه رمضون آموزشی بودن میگفتن که بیشتر کلاس براشون میزاشتن و رعایت حال بچه ها رو میکردن.:n01:دمت گرم

خداییش دهن روزه نمیشه فعالیت بدنی کرد اونم تو اون گرما

ice_man_sh
09-06-2013, 01:39

سوابق فعالیت شما تا روز اعزام مهمه و حساب میشه، یعنی زمانی که خدمت هستین از بسیج حساب نمیشه.

اونظور هم که میگین، سوابق شما قبل راکد بودن (احتمال قوی) حساب میشه.

امروز برگ سفيد منم اومد
تاريخ اعزام ٤/١
كسي نبود!؟
عزیز برو حاش رو ببر که تو ناجا جایی بهتر از ولیعصر نیست، ما هم وقتی آموزش بودیم نمیفهمیدیم چی میگن ولی بعد قدرش رو فهمیدیم.

کلا پادگان نیست، مرکز آموزش هست، در حد و اندازه یه مدرسه بزرگ دولتی، در ضمن بعضی دوره ها هم کادرهای درجه دار رو آموزش میدن.

kami32
09-06-2013, 07:37
سلام داداشا...آقا من افتادم نیروی دریایی سیرجان:n01:...اول از همه میخوام ببینم کس دیگه ایم افتاده اونجا شماره بدم آشنا شیم تنها نباشیم:n13:...دومم اینکه این سیرجان چه جور جایی:n27::n30:...من که از همین الان امید به زندگیمو زیر صفر شده:n03:...یکم روحیه به شدت نیازمندم:n14:...

Star.H.CH
09-06-2013, 12:29
سلام امروز برا منم اومد
من هستم :))

Star.H.CH
09-06-2013, 12:33
امروز برگ سفيد منم اومد
تاريخ اعزام ٤/١
كسي نبود!؟

سلام برگه سفید منم امروز دستم رسید.کد 01 شهدای وظیفه نزاجا
من هستم :n05::n02:

pouyan_rz
09-06-2013, 12:44
سلام
منم افتادم جواد الائمه یا 06(تهران)
ایول دوست عزیز از کجا هستی؟؟ من از نظام وظیفه پرسیدم اینو گفت :جواد الائمه...هنوز برگه دستم نیومده

pouyan_rz
09-06-2013, 12:49
برگه واسه منم هنوز نیومده پلیس +10 گفت تو سیستم نیومده... رفتم نظام وظیفه گفت :جواد الائمه (ارتش) امیدوارم برگه زودتر بیاد...دوستان آیا بعد از آموزشی میشه با برگه تک پسری و ... کاری کرد تو شهر خودمون بیوفتیم؟؟ درسته یکم زوده واسه این حرفا ولی از الان بدونیم بهتره...کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه

DJ POLESTAR
09-06-2013, 14:54
برگ سبز ما هم اومد؛ 03 عجب شیر (ایالت کانزاس سیتی)

پیشاپیش خدا بیامرزتمون:n02:

RIZA.R
09-06-2013, 15:01
آغا برگه سفید ماهم بالاخره اومد:n02:

ولیعصر تبریز

دو خیابون از خونمون بالاتره:n10: ضمنا همه دوستام و پسرای فامیلمون اونجا بودن ،،نرفته اسم همه کادر و... میدونم:n19:

microsof
09-06-2013, 16:21
ماشاالله ... به این همه شور و شوق و حرارت برای اعزام به خدمت...
تنها آرزویی که برای اعزامی های این دوره دارم این هست که خداوند این شور و شوق رو براشون نگه داره ... نه اینکه شب دوم با جملاتی مثل : نونت کم بود اومدی خدمت ! و از این دست مواجهشون کنه .
هم چنین توصیه دوست گرامیمون رو جدی بگیرید و حتما کرم ضد آفتاب همراتون ببرید.( خودم نبرده بودم خیلی سیاه شدم )
از اونجایی که تابستون هست و هوا بسیار گرم و تشنگی هم بیداد میکنه ... سعی کنید همراتون شربت آبلیمو ... بهلیمو یا... ببرید خیلی جواب میده :دی .
تیغ هم ببرید ... چون هوا گرمه و آدم خیلی عرق میکنه لازم میشه که موهای زائد بدنتون رو بزنید + مام زیربغل هم ببرید .:n16:

ice_man_sh
09-06-2013, 16:24
سلام برگه سفید منم امروز دستم رسید.کد 01 شهدای وظیفه نزاجا
من هستم :n05::n02:
دوست عزیز یه وقت اشتباه نکنید شما ولیعضی نیستید، شما 01 نیروی زمینی ارتش هستین...

آغا برگه سفید ماهم بالاخره اومد:n02:

ولیعصر تبریز

دو خیابون از خونمون بالاتره:n10: ضمنا همه دوستام و پسرای فامیلمون اونجا بودن ،،نرفته اسم همه کادر و... میدونم:n19:
از نظر مرکز آموزش خوش به حالتون، الان من با خیلی از کادرها و دژبان هاو.... هنوز در ارتباطم، ولیعصر یه طرف فرمانده گردان سرگرد رو... یه طرف (مرد واقعا)

ولی از نظر نیروی به کارگیرندتون وای به حالتون که آشغال تر از ناجا نداریم...

برگ سبز ما هم اومد؛ 03 عجب شیر (ایالت کانزاس سیتی)

پیشاپیش خدا بیامرزتمون:n02:
من ترجیح میدادم عجبشیر آموزش ببینم ولی در عوضش سرباز ارتش باشم.

omid_ahmadi87
09-06-2013, 17:34
برگه سفید دور آبی ماهم اومد

محل آموزش: شهدای وظیفه نزاجا 01

مدرک : لیسانس نرم افزار

از مازندران نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

RIZA.R
09-06-2013, 18:43
از نظر مرکز آموزش خوش به حالتون، الان من با خیلی از کادرها و دژبان هاو.... هنوز در ارتباطم، ولیعصر یه طرف فرمانده گردان سرگرد رو... یه طرف (مرد واقعا)

ولی از نظر نیروی به کارگیرندتون وای به حالتون که آشغال تر از ناجا نداریم...

.

با رواسی هم در ارتباطی؟؟:n02:

haamedd
09-06-2013, 19:06
دوست عزیز یه وقت اشتباه نکنید شما ولیعضی نیستید، شما 01 نیروی زمینی ارتش هستین...

ولی از نظر نیروی به کارگیرندتون وای به حالتون که آشغال تر از ناجا نداريم

خوب حالا بعد از آموزشي احتمال داره كجا بيفتيم ندنمون راهنمايي رانندگي!؟

RIZA.R
09-06-2013, 19:30
احتمال خیلی زیاد یگان رو میدن تهران ،راهنمایی یا کلانتری و... شانسیه

البته اگه پارت داشته باشی تو همین تبریزی:n06:

Sub007
09-06-2013, 20:21
احتمال خیلی زیاد یگان رو میدن تهران ،راهنمایی یا کلانتری و... شانسیه

البته اگه پارت داشته باشی تو همین تبریزی:n06:

دوست عزیز ایشون چون نزاجا هستند بعد از تقسیم هم توی یگانهای نزاجا میفتن.:n01:

Sub007
09-06-2013, 20:25
برگه واسه منم هنوز نیومده پلیس +10 گفت تو سیستم نیومده... رفتم نظام وظیفه گفت :جواد الائمه (ارتش) امیدوارم برگه زودتر بیاد...دوستان آیا بعد از آموزشی میشه با برگه تک پسری و ... کاری کرد تو شهر خودمون بیوفتیم؟؟ درسته یکم زوده واسه این حرفا ولی از الان بدونیم بهتره...کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه

اگه اشتباه نکنم همون روزای اول آموزشی میگن که اگه کسی مدارکی مثل تک پسری و اینا رو داره بیاره ارائه کنه تا براش اقدام بشه.

sasaneso
09-06-2013, 20:27
سلام دوستان. من امریه سپاه گرفته بودم الان کد آموزشی اومده نوشته ارتش. زنگ زدم جایی که امریه گرفتم میگه اشتباه شده داریم پیگیری می کنیم.
اصلا همچین چیزی میشه؟ امیدی به درست شدنش هست؟ چه خاکی به سرم بریزم؟؟:n13:

mahde1818
09-06-2013, 20:38
من افتادم نیشابور چه جور جایی ؟ کسی خبر داره

lizard.tiny
09-06-2013, 20:41
سلام دوستان. من امریه سپاه گرفته بودم الان کد آموزشی اومده نوشته ارتش. زنگ زدم جایی که امریه گرفتم میگه اشتباه شده داریم پیگیری می کنیم.
اصلا همچین چیزی میشه؟ امیدی به درست شدنش هست؟ چه خاکی به سرم بریزم؟؟:n13:
سلام
اون پادگانی که شما رو پذیرش کرده میتونه این مشکل رو حل کنه ( پنجاه پنجاه هست )

ali_ranger22
09-06-2013, 20:50
دوستان اونایی که تک پسرن سهمیه دارن که بیفتن تو شهر خودشون؟

sasaneso
09-06-2013, 20:53
سلام
اون پادگانی که شما رو پذیرش کرده میتونه این مشکل رو حل کنه ( پنجاه پنجاه هست )

سلام.ممنون که جواب دادید. اگه درست شه 4/1 اعزام میشم یا 6/1 ؟

mahde1818
09-06-2013, 20:53
ما که افتادیم شهر خودمون واقعا حال کردم تا نامه رو دیدم شهید هاشمی نژاد نیشابور :n19:

hamed999
09-06-2013, 22:17
ما که افتادیم شهر خودمون واقعا حال کردم تا نامه رو دیدم شهید هاشمی نژاد نیشابور :n19:
داداش تبریک میگم
شما دفترچه رو خوابونده بودین تو همین مرکز یا شانسی اینجا افتادی ؟؟؟ دوره تکمیلی هم دارین؟

pouyan_rz
09-06-2013, 23:05
اگه اشتباه نکنم همون روزای اول آموزشی میگن که اگه کسی مدارکی مثل تک پسری و اینا رو داره بیاره ارائه کنه تا براش اقدام بشه.
مرسی دوست عزیز...تو همین چند روز تا اعزام بیوفتیم دنبال برگه بلکه فرجی بشه:n02:

RIZA.R
09-06-2013, 23:20
دوست عزیز ایشون چون نزاجا هستند بعد از تقسیم هم توی یگانهای نزاجا میفتن.:n01:

کی گفته؟

ولیعصر تبریز انتظامیه با ایشونم اطلاعات رد و بدل کردیم که اونجا باهم باشیم:n05:

sn.912sajjad
09-06-2013, 23:37
دوستان واسه مدرک تک پسری باید همو کپی شناسنامه ببریم یا چیز دیگیه ای هم میخواد؟

haamedd
09-06-2013, 23:55
برگ سفيد خيلي ها اومده ديگه كسري ايثارگري رو فراموش كردند دوستان!

آخرش اين بخشنامه ابلاغ شد به ارگانها يا بايد حين خدمت بريم دنبالش!؟

ice_man_sh
10-06-2013, 00:21
با رواسی هم در ارتباطی؟؟:n02:
اتفاقا یه مدت پیش رفته بودم پیشش...

احتمال داره راهنمایی هم باشین، به هر حال جزوی از ناجا هست. شما بترسین از پلیس راه (چون یه زمانی بودم میگم)

استانها که بر اساس نیاز هست، نمیشه از الان چیزی گفت، دوره ما از تهران و کرج و مازندران بود تا سیستان.
اگه خود آ.ش افتادین هم 10روز دوره یگان ویژه میبینید و بعد تقسیم میشین، خیلی هم سخت میشه تبریزی خود تبریز بیوفته، اصلا دستور فرماندهی استان هست که هیچکس تو استان شهر خودش نباشه.

دوستان اونایی که تک پسرن سهمیه دارن که بیفتن تو شهر خودشون؟
تک فرزند جزو مستثنیات هست، یعنی میوفتن استان خودشون، موارد خاص میوفتن شهر خودشون که تک فرزندی جزو اونها نیست.

RIZA.R
10-06-2013, 00:37
اتفاقا یه مدت پیش رفته بودم پیشش...

.جناب سرگرد رواسی ارشد روانشناسی،میگن مرد خیلی خوبیه و باید باهاش کنار بیایی

کجا میشینه؟منظورم خیابونشون:n16:

ice_man_sh
10-06-2013, 01:55
جناب سرگرد رواسی ارشد روانشناسی،میگن مرد خیلی خوبیه و باید باهاش کنار بیایی

کجا میشینه؟منظورم خیابونشون:n16:
خیر ارشدشون روانشناسی نیست، اصلا ولیعصر بدون ایشون معنایی نداره.

به نظرم نیازی نیست این مسایل در اینترنت مطرح بشه.

دوستان اگه اطلاعاتی در مورد ولیعصر خواستن در خدمتم، 1-2 ماه پیش میخواستم مطلبی بنویسم ولی فرصت نشد.

mahde1818
10-06-2013, 08:10
داداش تبریک میگم
شما دفترچه رو خوابونده بودین تو همین مرکز یا شانسی اینجا افتادی ؟؟؟ دوره تکمیلی هم دارین؟
من اول یزد افتادم نرفتم بعد مالک اراک افتادم نرفتم الان افتادم نیشابور بسیج و اینا هم ندارم ضمنا من برام اضافه خدمت رد نشده چون امریه آموزش و پرورشم البته ارشد قبول می شم و امریه هم هیچ میشه

30vil
10-06-2013, 08:57
من اول یزد افتادم نرفتم بعد مالک اراک افتادم نرفتم الان افتادم نیشابور بسیج و اینا هم ندارم ضمنا من برام اضافه خدمت رد نشده چون امریه آموزش و پرورشم البته ارشد قبول می شم و امریه هم هیچ میشه

lمگه میشه بی دلیل نرفت:n02:

mahde1818
10-06-2013, 11:00
lمگه میشه بی دلیل نرفت:n02:
بعله با پارتی

microsof
10-06-2013, 14:20
دوستان واسه مدرک تک پسری باید همو کپی شناسنامه ببریم یا چیز دیگیه ای هم میخواد؟

حالا خود شناسنامه هم نه ... کپیش؟
خیر دوست عزیز.
باید مدرک تک پسریتون رو از ثبت احوال بگیرید و تحویل پادگان آموزشی بدید.
در ضمن تمامی مدارک مورد نیاز در پادگان باید برابر با اصل بشن.

sn.912sajjad
10-06-2013, 14:30
آقای mahde1818 و یا سایر دوستانی که اطلاع دارند، لطفا یه راهنمایی کنید. من یه بار تمدید کردم اما متاسفانه الآن هم باز نیاز مبرمی به تمدید دارم چکار کنم؟
یه راه حلی بگید
اگه 4.1 نرم چی میشه؟
واقعا به تمدید مجدد احتیاج دارم

Pami
10-06-2013, 15:10
آقای mahde1818 و یا سایر دوستانی که اطلاع دارند، لطفا یه راهنمایی کنید. من یه بار تمدید کردم اما متاسفانه الآن هم باز نیاز مبرمی به تمدید دارم چکار کنم؟
یه راه حلی بگید
اگه 4.1 نرم چی میشه؟
واقعا به تمدید مجدد احتیاج دارم

فکر نکنم برای بار دوم تمدید کنن ، اگر سر موقع خودتون رو معرفی نکنید غیبت خورده و فراری محسوب می شین و برای حل مسئله باید دادگاه نظامی رای بده ( تا جایی که من میدونم ) و صد البته برای اولین بار فقط اضافه خدمت مدتی که غیبت داشتید رو به عنوان حکم در نظر می گیرن و برای بار دوم به بعد هست که زندان و بازداشت و جریمه در نظر میگیرن
به نظر من هر مشکلی دارید یه جوری تو همین فرصت حل کنید و 1.4 اعزام بشید