PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

bloodsky
07-04-2013, 23:39
با سلام.
شاید شما اگر خودتون رو به در و دیوار هم بکوبید توی آموزشی بهتون مرخصی ندن! یا شاید دو هفته ای یکبار برای بومی ها! .
در مرخصی رفتن هم هیچ اجباری وجود نداره! .

سلام
ببین اغلب مرخصی ها رو سربازایی که راشون دوره خودشون نمیرن.چون یا 24 ساعته یا 48 ساعت(بعضی مواقع که چند تا تعطیلی پشت همه شاید بیشتر بدن)

اما میان دوره برای ما در کل 5 روز دادن و چون همه میخواستن برن، اصلا در تمام گروهان و گردان رو بستن و همه فرمانده ها هم رفتن مرخصی.... خوب اینطوری موندن یکی مثل شما سخت میشه
(آموزشی اراک بودم)

با تشکر از هر 2 دوستمون...
آیا اگه من مرخصی هام رو کلا نرم (چه آموزشی و چه ثابت) نصف این ها از خدمتم کسر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته فکر نکنین به این دلیل نمیخوام برم مرخصی هااااااا...(دلیل دیگه ای داره)، فقط یه سوال بود که پیش اومد...

Pami
08-04-2013, 00:06
با تشکر از هر 2 دوستمون...
آیا اگه من مرخصی هام رو کلا نرم (چه آموزشی و چه ثابت) نصف این ها از خدمتم کسر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته فکر نکنین به این دلیل نمیخوام برم مرخصی هااااااا...(دلیل دیگه ای داره)، فقط یه سوال بود که پیش اومد...

خیر شما باید طبق برنامه 21 ماه خدمت کنید چه با مرخصی چه بدون مرخصی
تو نظام نقد رو بچسبید ، نسیه شوخی بیش نیست !

bloodsky
08-04-2013, 10:17
خیر شما باید طبق برنامه 21 ماه خدمت کنید چه با مرخصی چه بدون مرخصی
تو نظام نقد رو بچسبید ، نسیه شوخی بیش نیست !

داداش این قسمتی رو که قرمز کردم رو که حتما راس میگی ، آره اینطوریه....
ولی یه قانون داریم که اگه کارمندان ، سربازان ،و....(کسایی که مرخصی دارند)اگه مرخصی هاشون رو نرن تشویقی باید بهشون داد مثلا برای کارمندان هنگام بازنشستگی نصف روزهای مرخصیشون تشویقی میدن و تا اونجا که من شنیدم واسه سربازها نصف مرخصیشون ، کسر از خدمت میدن!!!(حالا عمل کنن یا نکنن به من ربطی نداره ، فقط میخواستم ببینم کسی این کار رو کرده یا دیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟)

pedromi
08-04-2013, 10:48
داداش این قسمتی رو که قرمز کردم رو که حتما راس میگی ، آره اینطوریه....
ولی یه قانون داریم که اگه کارمندان ، سربازان ،و....(کسایی که مرخصی دارند)اگه مرخصی هاشون رو نرن تشویقی باید بهشون داد مثلا برای کارمندان هنگام بازنشستگی نصف روزهای مرخصیشون تشویقی میدن و تا اونجا که من شنیدم واسه سربازها نصف مرخصیشون ، کسر از خدمت میدن!!!(حالا عمل کنن یا نکنن به من ربطی نداره ، فقط میخواستم ببینم کسی این کار رو کرده یا دیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟)همش بستگکی به مسئوله مستقیمت داره. من خودم بارها دیدم که کسی طول خدمت 17 روز مرخصی رفته و پایان دوره هم 2 ماه. ای قوانین همش کشکه که سال 12 روز مرخصی.فرمانده مستقیمت اگر ادم باشه تا 3 ماه هم بهت مرخصی میده و اگر ادم نباشه همین 12 روز هم به زور میده.

6594
08-04-2013, 12:00
سلام دوستان
من (جمعه)1.2.92 اعزامم مرکز اموزشی 01 تهران .
1-باتوجه ب اینکه جمعس باید روزبعدش برم دیگه درسته؟
2-ایا میتونم شخصا برم یاحتما بایدازطریق شهر خودم(مشهد) اعزام بشم؟

bloodsky
08-04-2013, 12:15
سلام دوستان

دوست عزیز 2/1 که یکشنبه هستش!!!
محل اعزام رو هر کجا زدن تو برگ سفیدت باید راس ساعت اونجا حاضر باشی
مال من :تبریز هستش که باید ساعت 7 صبح 2-1 اونجا حاضر باشم تا بفرستنم به کرمانشاه...

bloodsky
08-04-2013, 12:16
همش بستگکی به مسئوله مستقیمت داره. من خودم بارها دیدم که کسی طول خدمت 17 روز مرخصی رفته و پایان دوره هم 2 ماه. ای قوانین همش کشکه که سال 12 روز مرخصی.فرمانده مستقیمت اگر ادم باشه تا 3 ماه هم بهت مرخصی میده و اگر ادم نباشه همین 12 روز هم به زور میده.

دستت درد نکنه...
متاسفانه این یه درد هستش که تو ایرانه...
منم که ناجا(مرزبانی)هستم هیچ وقت بهم نمیخوره...
مهم نیست...

bloodsky
08-04-2013, 12:17
آقا یه سوال داشتم تو خدمت با چی صورت رو اصلاح میکنن؟؟؟ تیغ یا ماشین؟

ha789di
08-04-2013, 12:17
سلام دوستان
1-آره میفته شنبه
2-نه موردی نداره میتونی خودتون هم برید(من خودم رفتم-دستغیب جهرم)

naser2012
08-04-2013, 13:32
دستت درد نکنه...
متاسفانه این یه درد هستش که تو ایرانه...
منم که ناجا(مرزبانی)هستم هیچ وقت بهم نمیخوره...
مهم نیست...

دوست عزیز من یک نکته رو در مورد شما بگم که بد نیست بدونی. شما چون مرزبانی هستی، اگه فرضا بیافتی یکی از پاسگاههای مرزی یا کلا یک پاسگاه عملیاتی، مرخصی هاتون نسبتا خیلی زیاده. شاید چیزی حدود 45-15 یا مثلا 60-15 (البته خیلی زیاد منظورم نسبیه) یعنی مثلا 50 روز 60 روز سر خدمتی بعدش که مثلا یکی از سربازا از مرخصی اومد(یعنی نوبتت شد) 15 روز میری مرخصی. جاهای عملیاتی اینجوریه. یعنی سال 89 که اینجوری بود، الانم فکر نمی کنم زیاد فرق کرده باشه

Iranian boy10
08-04-2013, 13:35
امکان داره با دیپلم کسی بیفته خدمت رو نیروی ارتش تهران؟!(بجز آموزشی)
الان برای دیپلم تو ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی چه درجه ای میدن؟ برای کاردانی چه درجه ای میدن؟
باتشکر :n16:
سلام یکی جواب میده به سوالام؟ هر چی گشتم پیدا نکردم جواب سوالم رو اگر میشه درجه بندی (همراه تصویر)براساس مدرک های تحصیلی رو تو سپاه ،ارتش،نیروی انتظامی رو توضیح بدید.
:n16:

naser2012
08-04-2013, 13:40
دوست عزیز من یک نکته رو در مورد شما بگم که بد نیست بدونی. شما چون مرزبانی هستی، اگه فرضا بیافتی یکی از پاسگاههای مرزی یا کلا یک پاسگاه عملیاتی، مرخصی هاتون نسبتا خیلی زیاده. شاید چیزی حدود 45-15 یا مثلا 60-15 (البته خیلی زیاد منظورم نسبیه) یعنی مثلا 50 روز 60 روز سر خدمتی بعدش که مثلا یکی از سربازا از مرخصی اومد(یعنی نوبتت شد) 15 روز میری مرخصی. جاهای عملیاتی اینجوریه. یعنی سال 89 که اینجوری بود، الانم فکر نمی کنم زیاد فرق کرده باشه

بله الان فهمیدم. طبق خبر زیر به نقل از سردار کمالی مناطق عملیاتی 45-10 شده مرخصیش. البته باید دقت کنید مقدار 45 یکم تقریبیه و برای اینکه کسی به مرخصی بره باید سرباز قبلی از مرخصی برگشته باشه. یعنی اون 45 روز میتونه از 40 تا 50 روزمتغیر باشه و اون 10 روز هم با تشویقی و تو راهی و... شاید تا 14 روز هم قابل افزایش باشه.

لینک خبر :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

naser2012
08-04-2013, 13:44
سلام یکی جواب میده به سوالام؟ هر چی گشتم پیدا نکردم جواب سوالم رو اگر میشه درجه بندی (همراه تصویر)براساس مدرک های تحصیلی رو تو سپاه ،ارتش،نیروی انتظامی رو توضیح بدید.
به نظر من امکان داره چرا نداشته باشه؟ البته مثل اینکه شما گفتی به جز آموزشی. یعنی چی این حرف؟؟ امکان نداره آموزشیت یه نیرو باشه یگانت یه نیروی دیگه
تو نیرو انتظامی دیپلم ها هم سرباز صفر می شن با اجازت! مگر اینکه یه دوره کد فرمالیته مخابرات بخوری میشی گروهبان 2 .... البته تو نیرو انتظامی فرق درجه ی سرباز کمه... البته من الان با فوق لیسانس دارم دوباره میرم امیدوارم امیدوارم امیدوارم یه فرقی به حالمون بزارن .

تو ارتش دقیقا نمی دونم ولی فکر می کنم سرجوخه میدن

naser2012
08-04-2013, 13:53
من یه سوالی برام مدتهاست بی پاسخ مونده:

نیروی انتظامی، ارگانی که متولی برقراری نظم تو جامعه ست، چرا باید یکی از بی نظم ترین سازمانهای این مملکت باشه. نمونه ش همین بی احترامی ها، عدم رعایت سلسله مراتب توسط پرسنل کادر و......

این سوال شاید جوابی نداشته باشه، من بیخود دنبال جوابشم

Iranian boy10
08-04-2013, 13:57
به نظر من امکان داره چرا نداشته باشه؟ البته مثل اینکه شما گفتی به جز آموزشی. یعنی چی این حرف؟؟ امکان نداره آموزشیت یه نیرو باشه یگانت یه نیروی دیگه
تو نیرو انتظامی دیپلم ها هم سرباز صفر می شن با اجازت! مگر اینکه یه دوره کد فرمالیته مخابرات بخوری میشی گروهبان 2 .... البته تو نیرو انتظامی فرق درجه ی سرباز کمه... البته من الان با فوق لیسانس دارم دوباره میرم امیدوارم امیدوارم امیدوارم یه فرقی به حالمون بزارن .

تو ارتش دقیقا نمی دونم ولی فکر می کنم سرجوخه میدن

یعنی چی کد فرمالیته مخابرات؟ واسه دیپلم کامپیوتر چنین چیزی میشه؟(آخه من فعلاً کاردانییم سوال کس دیگرو میپرسم.)

ami2new
08-04-2013, 14:03
دوست عزیز من مال سپاه رو داشتم که برات عکس گرفتم میذارم

naser2012
08-04-2013, 14:10
یعنی چی کد فرمالیته مخابرات؟ واسه دیپلم کامپیوتر چنین چیزی میشه؟(آخه من فعلاً کاردانییم سوال کس دیگرو میپرسم.)

کد فرمالیته مخابرات یعنی اینکه او عزیزانی که من دیدم و دیپلم بودن و دوره کد مخابرات خورده بودن و تو نیرو انتظامی خدمت می کردن، کاری که تو یگان انجام می دادن هیچ ربطی به مخابرات نداشت. اکثرا هم پست می دادن. فرمالیته یعنی الکی

bloodsky
08-04-2013, 14:30

دستت درد نکنه یه پاسخ حسابی گرفتم حتی اگه اجرا نشه!!!!!

M0hsen3D
08-04-2013, 14:32
دوستان امسال من میخوام واسه کاردانی بخونم مردکم دیپلم کامپیوتر هست. به نظرتون چون شنیدم تو سپاه با دیپلم راحت تر پذیرش میشی ,امسال برم دنبال بسیجی فعال و تکمیلی به جای ادامه تحصیل که شانس واسه پذیرش تو سپاه داشته باشم؟(همین که تو شهر خودتی + اموزشی نداری کافیه واسه پذیرش تو سپاه)

bloodsky
08-04-2013, 14:34
آقا یه سوال داشتم تو خدمت با چی صورت رو اصلاح میکنن؟؟؟ تیغ یا ماشین؟

آقا جواب اینم بدین ممنون میشم آخه من به ریش خیلی حساسم و نمیتونم نگه دارم حتی یه ذره!!!!!!!!!!

naser2012
08-04-2013, 14:48
آقا جواب اینم بدین ممنون میشم آخه من به ریش خیلی حساسم و نمیتونم نگه دارم حتی یه ذره!!!!!!!!!!

بستگی به فرماندهان و جایی که خدمت می کنی داره.

ولی معمولا با تیغ ممنوعه (البته خیلی به این موضوع توجه نمی کنن).

bloodsky
08-04-2013, 15:05
بستگی به فرماندهان و جایی که خدمت می کنی داره.

ولی معمولا با تیغ ممنوعه (البته خیلی به این موضوع توجه نمی کنن).

شاید توجه نکنن ولی تیغ که مطمئنم نمیذارن ببری تو؟>؟؟؟؟؟؟؟؟؟

naser2012
08-04-2013, 15:07

تیغ نه ولی از این ژیلت آماده ها (یک بار مصرف، 3 تیغ و...) موردی نداره.

Iranian boy10
08-04-2013, 15:08
کد فرمالیته مخابرات یعنی اینکه او عزیزانی که من دیدم و دیپلم بودن و دوره کد مخابرات خورده بودن و تو نیرو انتظامی خدمت می کردن، کاری که تو یگان انجام می دادن هیچ ربطی به مخابرات نداشت. اکثرا هم پست می دادن. فرمالیته یعنی الکی

معنیش رو فهمیدم. سوالم این بود دیپلم کامپیوتر میتونه کد بخوره ؟ اون شخص با پارتی کد خورده؟

naser2012
08-04-2013, 15:13
معنیش رو فهمیدم. سوالم این بود دیپلم کامپیوتر میتونه کد بخوره ؟ اون شخص با پارتی کد خورده؟

عزیزم نه پارتی نمی خواد. ولی عملا تو نیرو انتظامی هیچ فرق بین گروهبان و سرباز صفر نمی ذارن.

urcu
08-04-2013, 15:21

دوست گرامی تیغ رو میتونید به راحتی ببرید تو . چرا که باید مو های زائد بدنتون رو اصلاح کنید.
دوما در صورتی که توی پادگان باشید و نخواید هر روز به خونه برید و به پادگان برگردید میتونید 60 تیغه کنید؛ موهاتون هم بلند باشه.
اما در صورتی که میخواید هر روز به پادگان برید و برگردید در صورتی که افسر باشید میتونید موهاتون رو اصلاح کنید و با مدل ها متعارف وارد پادگان بشید اما اگر سرباز معمولی باشید باید مو هاتون رو بزنید.
دوست گرامی بهتره توی هر تاپیکی که وارد میشید پست اولش رو به دقت مورد مطالعه قرار بدید. در صورتی که جواب نگرفتید پست جداگونه بدید.
جواب بسیاری از دوستان توی پست اول این تاپیک موجوده و پست انحصاری تنها و تنها باعث افزایش حجم تاپیک میشه.:n01:

Iranian boy10
08-04-2013, 15:27
دوست عزیز من مال سپاه رو داشتم که برات عکس گرفتم میذارم

میشه بگی از کجا عکس گرفتی؟

M0hsen3D
08-04-2013, 15:39
دوستان امسال من میخوام واسه کاردانی بخونم مردکم دیپلم کامپیوتر هست. به نظرتون چون شنیدم تو سپاه با دیپلم راحت تر پذیرش میشی ,امسال برم دنبال بسیجی فعال و تکمیلی به جای ادامه تحصیل که شانس واسه پذیرش تو سپاه داشته باشم؟(همین که تو شهر خودتی + اموزشی نداری کافیه واسه پذیرش تو سپاه)
دوستان عزیز ,راهنمایی؟:n27:

ami2new
08-04-2013, 16:26
میشه بگی از کجا عکس گرفتی؟
از کتاب دانستنی های سرباز

bloodsky
08-04-2013, 16:49
تیغ نه ولی از این ژیلت آماده ها (یک بار مصرف، 3 تیغ و...) موردی نداره.
ممنون

دوست گرامی تیغ رو میتونید به راحتی ببرید تو . چرا که باید مو های زائد بدنتون رو اصلاح کنید.
دوما در صورتی که توی پادگان باشید و نخواید هر روز به خونه برید و به پادگان برگردید میتونید 60 تیغه کنید؛ موهاتون هم بلند باشه.
اما در صورتی که میخواید هر روز به پادگان برید و برگردید در صورتی که افسر باشید میتونید موهاتون رو اصلاح کنید و با مدل ها متعارف وارد پادگان بشید اما اگر سرباز معمولی باشید باید مو هاتون رو بزنید.
دوست گرامی بهتره توی هر تاپیکی که وارد میشید پست اولش رو به دقت مورد مطالعه قرار بدید. در صورتی که جواب نگرفتید پست جداگونه بدید.
جواب بسیاری از دوستان توی پست اول این تاپیک موجوده و پست انحصاری تنها و تنها باعث افزایش حجم تاپیک میشه.:n01:

دوست عزیز قسمت قرمز رنگ رو متوجه نشدم...
در ضمن باید بگم که پست اول سهله من کل تاپیک رو دارم میخونم از اول الانم صفحه 1361هستم...
بهتره شما یه نگاه به پست اول بندازید که نوشته تیغ رو بردن تو ممنوعه!!!!
در ضمن به نظر این تاپیک یه اشکال عمده داره اونم اینکه به غیر ناظمش که وظیفشه(دستش درد نکنه) بقیه حق اعتراض به نظر دیگری رو نباید داشته باشن ولی متاسفانه....
خوب هر کسی یه چیزی براش دغدغه میشه دیگه...
همونطور که گفتم من تقریبا همه ی تاپیک رو خوندم(حالا دیگه با استفاده از نظرات دوستان واسه خودم استادی شدم)اونقدر سوالات تکراری گذاشتن که نگو و نپرس ولی چه میشه کرد؟؟؟
در ضمن داداش گلم اگه تند حرف زدم ناراحت نشی ها ، همین که جوابمو داری میدی ازت ممنونم ....(این حرفایی رو که گفتم کلی بود)

pedromi
08-04-2013, 17:26
عزیزم نه پارتی نمی خواد. ولی عملا تو نیرو انتظامی هیچ فرق بین گروهبان و سرباز صفر نمی ذارن.در تکمیل پاسخ قشنگت باید بگم که در ناجا فرقی بین فوق لیسانس و زیر سیکل نمیذارن چه برسه به کاردانی و دیپلمه.

naser2012
08-04-2013, 17:48
در تکمیل پاسخ قشنگت باید بگم که در ناجا فرقی بین فوق لیسانس و زیر سیکل نمیذارن چه برسه به کاردانی و دیپلمه.

البته تا این حد موافق نیستم. بالاخره یه چیزایی به اسم قانون تو این مملکت وجود داره و تخطی از اونا قانون شکنیه و تخلف یا جرمه. تو ناجا هم آدم فهمیده پیدا میشه که فرق اینا رو بفهمه. من دیدم. جفتشو . هم فهمیده هم نفهم.

در ضمن اضافه می کنم که من در خدمت قبلیم که لیسانس بودم، گاها از سوی بعضی پرسنل کادر اموراتی خارج از سلسله مراتب به من محول می شد. مثلا یک گروهبان کادر یا استوار کادر (البته نه همشون همون عده ی معدودی که عرض کردم) به من دستور می دادن برو فلان کارو بکن یا فلان و از این حرفا. گاهی هم حتی توهین و بی احترامی. من اون موقع به دلیل آگاهی نداشتن از قوانین فکر می کردم کلاً کادر با هر درجه ای از من ارشد تره که این طور نیست. مثلا ستوان 2 وظیفه از ستوان 3 کادر ارشد تره. توی تمام نیروی مسلح. این قضیه به صراحت تو آیین نامه انضباطی اومده. من اون موقع از این موضوع بی اطلاع بودم و پی گیری نمی کردم.

اما از همینجا اعلام می کنم، اینبار که با فوق لیسانس دارم می رم، اگر بی احترامی یا توهینی از سوی هر کدام از پرسنل ببینم یا دستوراتی خارج از سلسله مراتب، قطعا از طریق بازرسی و حتی حفاظت اطلاعات پیگیری می کنم. حتی اگر به نتیجه نرسم حداقلش اینه که پیگیری کردم. حداقل برای 1 بار

urcu
08-04-2013, 18:46
ممنون

دوست عزیز قسمت قرمز رنگ رو متوجه نشدم...
در ضمن باید بگم که پست اول سهله من کل تاپیک رو دارم میخونم از اول الانم صفحه 1361هستم...
بهتره شما یه نگاه به پست اول بندازید که نوشته تیغ رو بردن تو ممنوعه!!!!
در ضمن به نظر این تاپیک یه اشکال عمده داره اونم اینکه به غیر ناظمش که وظیفشه(دستش درد نکنه) بقیه حق اعتراض به نظر دیگری رو نباید داشته باشن ولی متاسفانه....
خوب هر کسی یه چیزی براش دغدغه میشه دیگه...
همونطور که گفتم من تقریبا همه ی تاپیک رو خوندم(حالا دیگه با استفاده از نظرات دوستان واسه خودم استادی شدم)اونقدر سوالات تکراری گذاشتن که نگو و نپرس ولی چه میشه کرد؟؟؟
در ضمن داداش گلم اگه تند حرف زدم ناراحت نشی ها ، همین که جوابمو داری میدی ازت ممنونم ....(این حرفایی رو که گفتم کلی بود)

نقل از پست اول تاپیک :

تیغ ژیلت (1 عدد چون بعدا میتونید از بوفه تهیه کنید)
دوست گرامی ما هم این دوران رو داشتیم . ولی ریش چیزی نیست که بخواد دغدغه بشه برای کسی.... توی خدمت این قدر مسایل پیش میاد که ریش و سبیل توشون گم هست.
یعنی شما با بیدار باش ساعت 4.30
سرمای صبح
گرمای ظهر (آگر تابستون بریا آموزشی)
روزی دو وعده رژه سنگین رفتن . (صبحگاه و شامگاه)
کلاس های تکراری...
تنبیه های بی مورد ...
اردو رفتن ...
پیاده روی !! ( کوهنوردی با یه قمقمه آب تنها!)
دوری از خانواده...
غذا هایی که در مقابلشون قربون و صدقه بیسکوییت باید رفت!
استراحت ناچیز در روز....
و.....

شما همه این مسایل رو حل کردی و فقط مسئله ریش برات دغدغه شده؟؟( قصد جسارت و فضولی ندارم دوست گرامی )

اون بخشی رو هم که قرمز کرده بودم یعنی این که در صورتی که محل خدمت شما شهر دیگه ای باشه و نتونید هر روز از پادگان و محل خدمت خارج بشید میتونید با مو های بلند و صورت اصلاح شده در محوطه پادگان بگردید... چون کاری با درب دژبانی و ... ندارید به اون صورت.
موفق باشید.:n01:

reza_17173
08-04-2013, 20:32
سلام. دوستان من یه موقیعت خاص دارم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره کمکم کنه.
من متولد 65 هستم و در سال 84 یعنی در 19 سالگی(سال دومی بود که کنکور می دادم) در رشته مهندسی قبول شدم و متاسفانه درسم به دلایلی طول کشید و تا ترم 14 پیش رفتم و در طی ترم 14 رفتم نظام وظیفه و تا آخر شهریور 91 مجوز تحصیل گرفتم و در نهایت همون آخر شهریور 91 یعنی بعد از 7 سال مدرکم رو گرفتم و همون موقع هم ارشد قبول شدم ولی نرفتم. بعد به من گفتن که چون تا آخر شهریور 91 مجوز گرفتم و درسم هم آخر شهریور 91 تموم شده (با اینکه 7 سال طول کشید) بنده تا آخر شهریور 92 وقت دارم دفترچه رو واسه نظام وظیفه بفرستم. حالا من امسال تصمیم گرفتم همون ارشدی رو که پارسال قبول شدم برم و زنگ زدم به دانشگاهی که قبول شدم و بهشون گفتم که من مهر پارسال ارشد قبول شدم آیا می تونم مهر امسال بعد از یک سال تاخیر بیام ثبت نام, اونا هم گفتن بله می تونی!! فقط نصف پول شهریه ثابت این دو ترم رو میدی و میای!!
حالا من سوالم اینه که آیا این وسط اشتباهی رخ نداده؟!! چون منی که تا 7 سال یعنی تا سن 26 سالگی درسم طول کشیده آیا باز هم بعد از اتمام درسم تا 1 سال یعنی تا 27 سالگی بهم وقت می دن که دفترچه رو بفرستم؟! و اگه هم وقت بدن آیا واقعا الان بعد از 1 سال می تونم برم ارشدی رو که پارسال قبول شدم ثبت نام کنم و این دانشگاه به من درست گفته؟!!
کل حرفم اینه که اوضاع من یکم عجیب نیس؟ ار این جهت می گم که تا 26 سالگی لیسانسم طول کشید و بعدش هم یک سال فرجه یعنی الان در 27 سالگی آخر شهریور امسال دقیقا وقتی که می خوام دفترچه رو پست کنم می خوام برم ارشد ثبت نام کنم! یعنی همه چی اوکیه؟!
مرسی

M0hsen3D
08-04-2013, 22:11
یعنی هیچکس اینجا در مورد سپاه و پذیرشش و اینا اطلاعاتی نداره؟؟؟!!!

bloodsky
08-04-2013, 23:16
نقل از پست اول تاپیک :

دوست گرامی ما هم این دوران رو داشتیم . ولی ریش چیزی نیست که بخواد دغدغه بشه برای کسی.... توی خدمت این قدر مسایل پیش میاد که ریش و سبیل توشون گم هست.
یعنی شما با بیدار باش ساعت 4.30
سرمای صبح
گرمای ظهر (آگر تابستون بریا آموزشی)
روزی دو وعده رژه سنگین رفتن . (صبحگاه و شامگاه)
کلاس های تکراری...
تنبیه های بی مورد ...
اردو رفتن ...
پیاده روی !! ( کوهنوردی با یه قمقمه آب تنها!)
دوری از خانواده...
غذا هایی که در مقابلشون قربون و صدقه بیسکوییت باید رفت!
استراحت ناچیز در روز....
و.....

شما همه این مسایل رو حل کردی و فقط مسئله ریش برات دغدغه شده؟؟( قصد جسارت و فضولی ندارم دوست گرامی )

اون بخشی رو هم که قرمز کرده بودم یعنی این که در صورتی که محل خدمت شما شهر دیگه ای باشه و نتونید هر روز از پادگان و محل خدمت خارج بشید میتونید با مو های بلند و صورت اصلاح شده در محوطه پادگان بگردید... چون کاری با درب دژبانی و ... ندارید به اون صورت.
موفق باشید.:n01:

من هم تیغ زیلت رو نگفتم،منظورم تیغ معمولی بود ...
خوب چی کار کنم من حساسم اگه مجبور بشم نیم ساعت زود پا میشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ممنون از بابت توضیح قسمت قرمز، پس نتیجه میگیریم که فقط(حداکثر) دژبانی به بلندی مو گیر میده...
در هر صورت ممنون از توضیحاتتون

naser2012
08-04-2013, 23:48
ممنون از بابت توضیح قسمت قرمز، پس نتیجه میگیریم که فقط(حداکثر) دژبانی به بلندی مو گیر میده...

نه عزیزم، نتیجه گیریت اشتباهه. فقط دژبانی به موی بلند گیر نمی ده. فرمانده گروهان، گردان، بازرسی و....و بعدها هم فرمانده یگان و... هم اگه عشقشون بکشه خیلی راحت می تونن بهت گیر بدن یا تنبیهت کنن. بستگی داره عشقشون بکشه یا نه.
در مورد ریش هم اگه صاف کنی همیشه ممکنه فرمانده ی خودت یا یکی از پرسنل عقیدتی و... یه تذکری بهت بده. اگه بازم عشقشون بکشه تنبیه.... اینا رو وقتی خودت بری می فهمی و براتون می گن. زیاد مهم نیست

bloodsky
09-04-2013, 00:02
نه عزیزم، نتیجه گیریت اشتباهه. فقط دژبانی به موی بلند گیر نمی ده. فرمانده گروهان، گردان، بازرسی و....و بعدها هم فرمانده یگان و... هم اگه عشقشون بکشه خیلی راحت می تونن بهت گیر بدن یا تنبیهت کنن. بستگی داره عشقشون بکشه یا نه.
در مورد ریش هم اگه صاف کنی همیشه ممکنه فرمانده ی خودت یا یکی از پرسنل عقیدتی و... یه تذکری بهت بده. اگه بازم عشقشون بکشه تنبیه.... اینا رو وقتی خودت بری می فهمی و براتون می گن. زیاد مهم نیست

اوکی. بریم ببینیم چی میشه دیگه...
الان در حال مطالعه صفحه 1416 هستم وقتی همه ی تاپیک رو تموم کردم یه پست کامل در مورد پادگان شهید رجایی کرمانشاه میزنم
جالبه تو کل این تاپیک من +2نفر دیگه(تا صفحه 1416)افتادیم تو این پادگان...
امیدوارم که خیلی بد نباشه...

naser2012
09-04-2013, 00:51
سلام. دوستان من یه موقیعت خاص دارم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره کمکم کنه.
من متولد 65 هستم و در سال 84 یعنی در 19 سالگی(سال دومی بود که کنکور می دادم) در رشته مهندسی قبول شدم و متاسفانه درسم به دلایلی طول کشید و تا ترم 14 پیش رفتم و در طی ترم 14 رفتم نظام وظیفه و تا آخر شهریور 91 مجوز تحصیل گرفتم و در نهایت همون آخر شهریور 91 یعنی بعد از 7 سال مدرکم رو گرفتم و همون موقع هم ارشد قبول شدم ولی نرفتم. بعد به من گفتن که چون تا آخر شهریور 91 مجوز گرفتم و درسم هم آخر شهریور 91 تموم شده (با اینکه 7 سال طول کشید) بنده تا آخر شهریور 92 وقت دارم دفترچه رو واسه نظام وظیفه بفرستم. حالا من امسال تصمیم گرفتم همون ارشدی رو که پارسال قبول شدم برم و زنگ زدم به دانشگاهی که قبول شدم و بهشون گفتم که من مهر پارسال ارشد قبول شدم آیا می تونم مهر امسال بعد از یک سال تاخیر بیام ثبت نام, اونا هم گفتن بله می تونی!! فقط نصف پول شهریه ثابت این دو ترم رو میدی و میای!!
حالا من سوالم اینه که آیا این وسط اشتباهی رخ نداده؟!! چون منی که تا 7 سال یعنی تا سن 26 سالگی درسم طول کشیده آیا باز هم بعد از اتمام درسم تا 1 سال یعنی تا 27 سالگی بهم وقت می دن که دفترچه رو بفرستم؟! و اگه هم وقت بدن آیا واقعا الان بعد از 1 سال می تونم برم ارشدی رو که پارسال قبول شدم ثبت نام کنم و این دانشگاه به من درست گفته؟!!
کل حرفم اینه که اوضاع من یکم عجیب نیس؟ ار این جهت می گم که تا 26 سالگی لیسانسم طول کشید و بعدش هم یک سال فرجه یعنی الان در 27 سالگی آخر شهریور امسال دقیقا وقتی که می خوام دفترچه رو پست کنم می خوام برم ارشد ثبت نام کنم! یعنی همه چی اوکیه؟!
مرسی

اگر برای تمام مدت 14 ترمت نظام وظیفه مرخصی تحصیلی رد کرده باشی مشکلی نیست. این مورد رو می تونی با مراجعه به نظام وظیفه سوال کنی که داخل سیستم و نگاه کنن. اگر معافیت تحصیلی رد کردن، 1 سال بعد از فراغت وقت داری.

خب حالا اگر فرض کنیم برات غیبت و سنوات غیرمجاز رد نکرده باشن، ظاهراً دانشگاه ارشدت پولیه و به همین خاطر چون از لحاظ مالی به نفعشون هست تورو ثبت نام می کنن. به عنوان مثال ما که دانشگاه دولتی بودیم یکی از بچه هامون به علت مشروطی 2 ترم اخراج شد ولی چون دانشگاه آزاد سال قبلش قبول شده بود، با دانشگاه ما تسویه کرد و رفت همون آزاد و با وجود گذشتن 1 سال از قبولیش ثبت نامش کردن

rezaete
09-04-2013, 06:26
دوستان یه سوال دارم!
میخواستم ببینم توی ارتش، اگه غیر بومی باشم، آسایشگاه در اختیار سرباز لیسانسه (ستوان 3 یا 2) قرار میدن؟ یا همه باید برن خودشون خونه تهیه کنن؟

bloodsky
09-04-2013, 09:31
دوستان یه سوال دارم!
میخواستم ببینم توی ارتش، اگه غیر بومی باشم، آسایشگاه در اختیار سرباز لیسانسه (ستوان 3 یا 2) قرار میدن؟ یا همه باید برن خودشون خونه تهیه کنن؟

آغا این چه سوالیه؟؟؟:n24:
مگه میشه آسایشگاه ندن؟؟؟:n04:
مگه داری میری دانشگاه؟؟؟:n17:
مگه به این راحتی هستش که بخوای از پادگان بری بیرون چه برسه که خونه ی شخصی بگیری...:n28:

bloodsky
09-04-2013, 10:17
دوستان وقتی میرم اعزام نامه ای ببرم که 5سال فعال بسیج دارم یا خودشون استعلام میکنن(واسه دادن درجه)
کسری رو تقریبا میدونم باید چی کار کنم...

pedromi
09-04-2013, 10:37
البته تا این حد موافق نیستم. بالاخره یه چیزایی به اسم قانون تو این مملکت وجود داره و تخطی از اونا قانون شکنیه و تخلف یا جرمه. تو ناجا هم آدم فهمیده پیدا میشه که فرق اینا رو بفهمه. من دیدم. جفتشو . هم فهمیده هم نفهم.

در ضمن اضافه می کنم که من در خدمت قبلیم که لیسانس بودم، گاها از سوی بعضی پرسنل کادر اموراتی خارج از سلسله مراتب به من محول می شد. مثلا یک گروهبان کادر یا استوار کادر (البته نه همشون همون عده ی معدودی که عرض کردم) به من دستور می دادن برو فلان کارو بکن یا فلان و از این حرفا. گاهی هم حتی توهین و بی احترامی. من اون موقع به دلیل آگاهی نداشتن از قوانین فکر می کردم کلاً کادر با هر درجه ای از من ارشد تره که این طور نیست. مثلا ستوان 2 وظیفه از ستوان 3 کادر ارشد تره. توی تمام نیروی مسلح. این قضیه به صراحت تو آیین نامه انضباطی اومده. من اون موقع از این موضوع بی اطلاع بودم و پی گیری نمی کردم.

اما از همینجا اعلام می کنم، اینبار که با فوق لیسانس دارم می رم، اگر بی احترامی یا توهینی از سوی هر کدام از پرسنل ببینم یا دستوراتی خارج از سلسله مراتب، قطعا از طریق بازرسی و حتی حفاظت اطلاعات پیگیری می کنم. حتی اگر به نتیجه نرسم حداقلش اینه که پیگیری کردم. حداقل برای 1 بار

naser2012 عزیز. شکر خدا در چندین قسمت ناجا خدمت کردم و فقط تجربه کسب کردم. جالبه که بدونی حتی در پادگان ما ستواندوم وظیفه دژبان هم بود!!!!! و 16 ساعت پست میداد و 8 ساعت استراحت میکرد. و جالب تر که بدونی مسئول تدارکات فرمانده یگان که آدم معروفیم هست یک ستواندو وظیفه بود و به بهانه سرباز فرمانده بودن ازش کار خدماتی هم میکشیدن. در ناجا قانون تعطیله!!! حالا ان شاء الله میری و خودت میبینی. و اما در مورد شکایت به بازرسی. اگر مستقیماً بری بازرسی برای شکایت 1 روز اضاف براات میزنن و باید با نامه از فرمانده مستقیمت بری بازرسی ( خیلی مسخرست یعنی برای اینکه بخوای از مسئول مستقیمت شکایت کنی باید از خودش اجازه بگیری) من خودم 7 ماه در بازرسی خدمت کردم. کشکه کشکه. ولی حفا فرق میکنه و اگر اطلاعات و آمار بهشون بدی یه جوری باهات راه میان که خودتم باورت نمیشه. ولی با این حال 80% فوق لیسانس ها در ناجا بهشون کار اداری میدن و اکثراً 2 تعطیلن.

reza_17173
09-04-2013, 10:59
اگر برای تمام مدت 14 ترمت نظام وظیفه مرخصی تحصیلی رد کرده باشی مشکلی نیست. این مورد رو می تونی با مراجعه به نظام وظیفه سوال کنی که داخل سیستم و نگاه کنن. اگر معافیت تحصیلی رد کردن، 1 سال بعد از فراغت وقت داری.

خب حالا اگر فرض کنیم برات غیبت و سنوات غیرمجاز رد نکرده باشن، ظاهراً دانشگاه ارشدت پولیه و به همین خاطر چون از لحاظ مالی به نفعشون هست تورو ثبت نام می کنن. به عنوان مثال ما که دانشگاه دولتی بودیم یکی از بچه هامون به علت مشروطی 2 ترم اخراج شد ولی چون دانشگاه آزاد سال قبلش قبول شده بود، با دانشگاه ما تسویه کرد و رفت همون آزاد و با وجود گذشتن 1 سال از قبولیش ثبت نامش کردن
ممنون از پاسختون. والا چند ماه پیش از نظام وظیفه پرسیدم اونا هم سیستم رو چک کردن گفتن تا آخر شهریور 92 وقت داری.
واسه دانشگاه هم حتما حق با شماس. پس کلا وضعیتم مشکلی نداره.
من از این دانشگاه ارشد پرسیدم که این 2 ترمی رو که نبودم آیا جزو سال های تحصیلیم حساب میشن؟ یعنی مثلا اگه قراره فوق لیسانس رو توی 6 ترم حداکثر تموم کنم حالا با توجه به این یک سالی که نبودم دیگه مجبورم توی 4 ترم تمومش کنم؟! طرف هم گفت که نه! یعنی با اینکه بعد از یک سال تاخیر می خوای ثبت نام کنی, ولی این یک سال جزو سنواتت حساب نمیشن و باز هم 6 ترم وقت خواهی داشت فوق رو تموم کنی. حالا می خواستم ببینم ایشون درست گفتن و واقعا همینطوره؟!
یه سوال دیگه هم دارم اینکه من وقتی که فوق لیسانس رو تموم کنم باز هم بعد از تموم شدنش یک سال دیگه بهم فراغت از تحصیل میدن که دفترچمو پست کنم؟ یا دیگه چون واسه پایان لیسانس یک سال وقت داده بودن و منم از اون یک سال استفاده کردم, دیگه بعد از تموم شدن فوق لیسانس وقتی بهم نمیدن و سریع باید دفترچمو پست کنم؟
ممنون

myreza_12345
09-04-2013, 11:17
سلام دوستان
منم برج 4 اعزامم الانم دارم دنبال کارای پذیرش سپاه هستم.
والله اصلا فک نمیکرم بخاطر یه خدمت اونم با مدرک لیسانس اینقدر دوندگی لارم باشه که بخوای سپاه بیفتی.
یه سوال : افرادی که تو سپاه کار میکنن بیشتر از چه نهادی حساب میبرن؟(منظورم اینکه از کدوم قسمت بیشتر میترسن)

کدوم قسمت پادگان بیفتی دیگه نمی خواد پست بدی و مثل کادر بعد از ساعت اداری میرید خونه(اصلا همچین جایی هست)

تشکر فراوان اندر فراوان

gigi_alex
09-04-2013, 11:22
دورود بر دوستان
یه سوال دارم
به نظرتون معافیت پزشکی خوبه ؟
اصلا راحت میدن ؟
مثلا تا چه درجه ای باید مشکل پزشکی داشته باشی که معاف بشی ؟ ( چون یکی از دوستان با مشکل قلبی هم معاف نشد )
ارزش داره اینجور معافیت ؟

bloodsky
09-04-2013, 11:41
دورود بر دوستان
یه سوال دارم
به نظرتون معافیت پزشکی خوبه ؟
اصلا راحت میدن ؟
مثلا تا چه درجه ای باید مشکل پزشکی داشته باشی که معاف بشی ؟ ( چون یکی از دوستان با مشکل قلبی هم معاف نشد )
ارزش داره اینجور معافیت ؟

سلام دوست عزیز
با توجه به مطالعه نظرات دوستان آره ارزش داره چون دیگه کسی به این جور چیزا توجه نمیکنه!!!
مونده مشکل شما چی باشه و کدوم کمیسیون بیوفتی ولی کلا سخته...
داشتیم تو همین تاپیک که یه نفر اونقدر وضعش بد بود که من پیش خودم گفتم خدایی نکرده تا حالا مرده ولی بهش معاف نداده بودن و داشتیم کسی رو که واسه یه مساله کوچیک(البته به نظر من ، چون سلامتی خیلی مهمه) معاف شده بود.
دوستان منتظر باشین بزودی یه پست خیلی خیلی کامل و جامع در مورد این 1500صفحه میزنم!!!!:n19:

naser2012
09-04-2013, 12:19
ممنون از پاسختون. والا چند ماه پیش از نظام وظیفه پرسیدم اونا هم سیستم رو چک کردن گفتن تا آخر شهریور 92 وقت داری.
واسه دانشگاه هم حتما حق با شماس. پس کلا وضعیتم مشکلی نداره.
من از این دانشگاه ارشد پرسیدم که این 2 ترمی رو که نبودم آیا جزو سال های تحصیلیم حساب میشن؟ یعنی مثلا اگه قراره فوق لیسانس رو توی 6 ترم حداکثر تموم کنم حالا با توجه به این یک سالی که نبودم دیگه مجبورم توی 4 ترم تمومش کنم؟! طرف هم گفت که نه! یعنی با اینکه بعد از یک سال تاخیر می خوای ثبت نام کنی, ولی این یک سال جزو سنواتت حساب نمیشن و باز هم 6 ترم وقت خواهی داشت فوق رو تموم کنی. حالا می خواستم ببینم ایشون درست گفتن و واقعا همینطوره؟!
یه سوال دیگه هم دارم اینکه من وقتی که فوق لیسانس رو تموم کنم باز هم بعد از تموم شدنش یک سال دیگه بهم فراغت از تحصیل میدن که دفترچمو پست کنم؟ یا دیگه چون واسه پایان لیسانس یک سال وقت داده بودن و منم از اون یک سال استفاده کردم, دیگه بعد از تموم شدن فوق لیسانس وقتی بهم نمیدن و سریع باید دفترچمو پست کنم؟
ممنون

- آره درست گفته. اونا پول میخوان. بقیش زیاد مهم نیست :)
-بعد از فوق لیسانس هم 1 سال وقت خواهی داشت

naser2012
09-04-2013, 12:22
naser2012 عزیز. شکر خدا در چندین قسمت ناجا خدمت کردم و فقط تجربه کسب کردم. جالبه که بدونی حتی در پادگان ما ستواندوم وظیفه دژبان هم بود!!!!! و 16 ساعت پست میداد و 8 ساعت استراحت میکرد. و جالب تر که بدونی مسئول تدارکات فرمانده یگان که آدم معروفیم هست یک ستواندو وظیفه بود و به بهانه سرباز فرمانده بودن ازش کار خدماتی هم میکشیدن. در ناجا قانون تعطیله!!! حالا ان شاء الله میری و خودت میبینی. و اما در مورد شکایت به بازرسی. اگر مستقیماً بری بازرسی برای شکایت 1 روز اضاف براات میزنن و باید با نامه از فرمانده مستقیمت بری بازرسی ( خیلی مسخرست یعنی برای اینکه بخوای از مسئول مستقیمت شکایت کنی باید از خودش اجازه بگیری) من خودم 7 ماه در بازرسی خدمت کردم. کشکه کشکه. ولی حفا فرق میکنه و اگر اطلاعات و آمار بهشون بدی یه جوری باهات راه میان که خودتم باورت نمیشه. ولی با این حال 80% فوق لیسانس ها در ناجا بهشون کار اداری میدن و اکثراً 2 تعطیلن.

دوست عزیز ممنونم از راهنماییت.
می خواستم ببینم به نظر تو چقدر ممکنه شهر خودم بیافتم. با توجه به اینکه خدمت قبلیم هم تو استان خودم بودم( ولی نه شهر خودم)
همچنین گفتی که 80 درصد از فوق ها معمولا تا ساعت 2 هستن و کار اداری. خواستم ببینم اگه اینطوری هم نصیب ما شد به امید خدا، بعد از ساعت اداری می ذارن بیام خونه به نظرت؟

bloodsky
09-04-2013, 13:32
می خواستم ببینم به نظر تو چقدر ممکنه شهر خودم بیافتم. با توجه به اینکه خدمت قبلیم هم تو استان خودم بودم( ولی نه شهر خودم)
همچنین گفتی که 80 درصد از فوق ها معمولا تا ساعت 2 هستن و کار اداری. خواستم ببینم اگه اینطوری هم نصیب ما شد به امید خدا، بعد از ساعت اداری می ذارن بیام خونه به نظرت؟

احتمال داره بیوفتی ولی نه حتما...
اگه شهر خودت باشی بستگی به پادگانت آره اجازه میدن بری...

bloodsky
09-04-2013, 13:34
خوب بالاخره بعد 5روز مطالعه مستمر خوندن تاپیک رو تموم کردم واسه خاطر همین تصمیم گرفتم:
یه پست جامع و تقریبا کامل از نتایجی که از این 1500 صفحه گرفتم براتون بزارم تا هم جواب زحمت دوستان رو داده باشم و هم مورد استفاده بقیه قرار بگیره(امیدوارم مفید باشه)
اول از همه در مورد پادگانی که من اونجا افتادم یعنی:
پادگان مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه(ناجا)
این نظراتی که در پایین میبینید نظرات 4،3 تا از دوستانمون هست که یا تو این پادگان بودند و یا تو مرز هستن
فک کنم اگه این ها رو بخونید یه نتیجه گیری کلی از وضعیت خدمت در این پادگان از شروع تا زمانی که تقسیم میشین و یکم بعد تقسیم شدن بدست میارین...
خیلی جالب بود برام که تو این تاپیک فقط ما 3نفر هستیم که تو این پادگان افتادیم و بقیه اکثرا 01 یا 02 یا 06 ویا مالک اشتر اراک بودن(البته از همه جا بود ولی اینا زیاد بودن)

شما تیر میفتی.

منم اولین مرخصیم رو اومدم. مرکز آموزش مرزبانی شهید رجایی
روز اول به معنای واقعی پدر مارو در آوردن! نهار ندادن شام هم یه دونه تخم مرغ! روز دوم و سوم اینقدر ما رو دواندن که کلا دلم از زندگی سیاه شد! از روز چهارم خوب بود چون بارون اومد و دویدن و .. تعطیل شد و مستقیم رفتیم سر کلاس. سر صف جم خیلی اذیتمون کردن.
غذاشون افتضاحه
برخورد فرمانده ها بد نیست زیادم خوب نیست
مرخصی خوبه
امکانات خوب نیست
سختی نسبتا زیاد

در کل سه روز اولش بسیار سخت بود ولی بعدش خوب شد. روز آخر هفته هم قبل مرخصی حسابی ما رو ورزش دادن!

من سومین مرخصی خودمو اومدم. همونطور که قبلا گفته بودم مرزبانی شهید رجایی هستم.
هفته ی سوم خوب شروع شد. شنبه زیاد بهمون سخت نگرفتن. یکشنه بعد از صبحگاه ورزش داشتیم. با اسلحه ی ژ3 نیم ساعت دویدیم. بعدش تمرین هایی بهمون دادن که فیل هم نمیتونست انجامش بده! روزهای بعدش آسان گذشت تا 5 شنبه که امروز باشه!!! واقعا پوستمون رو کندن! فکر کنم حس کردن شل شدیم. همین الان پاهام بی حس شده و موقع برگشتن نمیتونستم راه برم! با بدبختی راه میرفتم. موقعی که میومدیم هم دژبان ها کلی اذیت کردن. نیم ساعت گیرمون دادن و اذیت میکردن.
در کل به نظر من هرکی میگه آموزشی دوره ی خوبیه سخت در اشتباهه.

دوستان یه سوال. تقسیم ناجا (مرزبانی) از تهران صورت میگیره یا توی پادگان هم میشه تغییرش داد؟

میگن هرکی گواهی آمادگی دفاعی مدرسه‌شو ببره دو ماه کسری میگیره. توی پادگان ما هم شایعه شده.

کاش میشد آدم اصن فکر نکنه ولی مگه میشه. شب و روز سختی بکشی و فشار و زور رو تحمل کنی ولی فکر نکنی. هرکی میگه من فکر نمیکنم دروغ میگه

درسته اگه بیفتم تو شهر اینطوره ولی شنیدم توی مرز زمان اصن نمیگذره .

چرا دوست عزیز
حق داری انتظار داشته باشی ولی حق انتقاد نداری
عزیزم اینجا ایرانه پشتیبانی و راهنمایی و اینا نداریم

بالاخره یک ماه از آموزشی ما توی مرکز آموزش مرزبانی شهید رجایی ناجا گذشت. این چهارمین مرخصی منه. توی هفته گذشته ما میدان تیر رفتیم. خود میدان تیر خوب بود و یه جور زنگ تفریح بود ولی مسیر طولانیش همه‌مون رو خسته کرد. روزای دیگه هم همش عادی بود. صبحگاه + صف جم تقریبا راحت (چون همه چیزو یاد گرفتیم) و کلاس های درس. سه شنبه هم توی صبحگاه عمومی از فرمانده پادگان خیلی خوب گرفتیم و قرار شد اگه هفته بعد هم خیلی خوب بگیریم یه روز بهمون تشویقی بدن :n02::n02::n02: خلاصه یکی دو بار بدو بایست داشتیم. کلی بشین پاشو داشتیم و ... ولی دیگه همش برامون عادی شده.
یه توصیه هم دارم برای کسایی که میخوان بعد از این برن آموزشی. روزای اول و دو هفته اول بهیچ وجه پا رو محکم زمین نکوبید چون فقط خودتون ضرر میکنید. زانوتون داغون میشه. خود من الان یه هفتس زانو درد بدی گرفتم.

والا جواد جون به خاطر جو نبود اینا میگفتن پا نکوبید فلان میکنیم و بهمان میکنیم ما هم ساده لوح بودیم و میترسیدیم. :n02: الانم داریم چوبشو میخوریم.
کاش قبل اینکه برم میگفتی بهم :n30: الان وقتی میدوم زانوم میخاد بشکنه :n28:

بنظر من اگه توش قید بشه معاف از استفاده از سلاح خوبه ارزش داره. باقیش نه.

برا منم گفتن یه هفته قبل از اعزام میاد. من بهش گفتم اشکال نداره تو المثنی منو بده! وقتی داد کدم توش بود.

بدترین حالتش اینه که باید با اسلحه بدو رو برید. اینش فوق العاده سخته. از کت و کول و گردن میفتید.

من سراغ دارم کسی که موقع رژه لگنش در رفت! ولی از من به شما نصیحت. پا محکم نکوبید

ما گردانمون از میدان صبحگاه یه کیلومتری فاصله داره. توی این فاصله دوش فنگ میریم. توی میدان هم باید کلی دوش فنگ باشیم. در کل دوش فنگ سخت نیست و بدنت عادت میکنه. من شخصا اینقدر دست فنگ و بدو رو بهم فشار میاره که دوس دارم همیشه دوش فنگ باشم

دوست عزیز شاید شما هنوز این واقعیت رو باور نکردی که میخوای بری خدمت سربازی! اینکه وقت نکردم برم خدمت و نتونستم برم و فرصت نکردم برم در مورد خدمت خیلی مسخره هست. شما یک روز هم غیبت کنی باید جریمه بشی. شما با این همه غیبت فکر نکنم راه انتخابی هم داشته باشی. ما که یه روز هم دیرکرد نداشتیم نتونستیم سپاه یا ارتش بیفتیم حالا با اوضاع شما ...

توی همین گروهانی که من دارم خدمت میکنم دور قبل یکی مادرش سکته کرده بود بهش مرخصی نداده بودن بره مادرشو ببینه. روی برجک موقع پاسداری با کلاشینکف خودشو کشته بود. نظام اهمیتی نمیده کسی زنش مریض باشه یا ....
الان هم حتما میدونید که نیروی انتظامی از همه جا بیشتر میگیره. ارتش نیرو میگیره اما کمتر. من دعا میکنم شما ارتش بیفتی. و اگه هم اوضاع جسمی خانمتون خیلی بده شاید بتونی معافی بگیری.

دوستان من مرزبانی هستم و دو هفته تا تقسیمم مونده. بنده اگه مثلا مرزبانی آذربایجان غربی بیفتم (خدا نکنه) بعدش باید آشنا کجا گیر بیارم که منو بیاره استان خودم یا لااقل یه جای امن؟

افتادم نیروی انتظامی شهید رجایی کرمانشاه
بچه ها اگه کسی اطلاعاتی ازین پادگان داره دریغ نکنه
آدرس تایپیک توی امضام هم فعاله:n02:

ای بابا ترکوندی که مارو :n02::n27:
یعنی چی به فکرش باشم؟مگه کاری میتونم بکنم ؟!:n13:

من خودمم محل سکونتم کرمانشاست,مرزبانی بهتره یا پاسگاه و کلانتری و اینا ؟
کلا بد و خوبش واسه یگان چیه ؟!

داداش من رفیقم 2 ماه پیش اونجا خدمت کرد تو همون پادگان الان افتاده داخل شهر ولی میگه آموزشیی خیلی سخت بوده امکانات رفاهی و ایناش سخته واسه وسیله بردن و اینا یه خورده بیشتر دقت کن بعدشم اینکه میگفت 5 شنبه جمعه ها مرخصی بودن ...

یگان 5شنبه جمعه ها مرخصی بودن دیگه ؟! آموزش که نمیشه :n13:

مرسی دوست عزیز

من الان توی شهید رجایی هستم. توی پست های قبلیم کامل در مورد این پادگان توضیح دادم. هر هفته پنجشنبه جمه مرخصی میدن. روزای تعطیل هم مرخصی میدن. خود من تا حالا بیشتر از 20 روز مرخصی بودم!
به نظر من انتظامی از مرزبانی بهتره. لااقل چشمت توی چشم انسان میفته. توی مرز خطر مرگ زیاده! خطر روانی شدن هم زیاده. اما کلانتری اقلا میدونی زنده میمونی!
هر سوالی داری من در خدمتم.

توی مرز (به خصوص شمال غرب) به صورت هفتگی کشته میدن! تا سختی های مرز رو با چشم خودت نبینی قبول نمیکنی و نمیفهمی. به شخصه (هم مرز رو دیدم هم کلانتری) کلانتری رو واقعا ترجیح میدم

داداش رفتم همه پستهاتو خوندم,با اینکه اکثرشو خونده بودم
چندتا سوال
1-اول دی اعزام شدی چندم آموزشی تمومه ؟
2-واسه روز اعزام رفتی پادگان ؟ توی برگ سفید آدرس پادگان رو زده
3-بچه کجایی ؟ :n11::n02:
4-تو پادگان با کی رفیق بشم ازین کادری و اینا ,اگه کسی رو میشناسی ؟:n06:
5-شهید رجایی رو تو یه جمله توصیف کن
6-واسه تقسیم یگان چیکار کردی؟
7-کلی خوشم اومد ازت,دمت گرم:n16:

1. والا یا 26 یا 29 تمامه. هنوز مشخص نیست
2. آره برو پادگان. ساعت 10 اینا برو. زود نرو چون اونجا علاف میشی. وسیله زیاد با خودت نبر چون 1 اسفند سه شنبه هست احتمال زیاد میفرستنتان خانه تا شنبه. ما شنبه تاریخ اعزاممون بود تا پنج شنبه گیرمون دادن ولی شما رو میفرستن
3. کرمانشاه
4. اینو توی پیام خصوصی بهت میگم
5. برای تحصیل کرده ها بد نیست. ولی برای خود من تجربه ی بدی بوده تا حالا
6. هیچی. آشنا از تهران گیر بیار یا آشنای نزدیک توی پادگان.
7. مخلصیم

من خودم مرزبانی خدمت میکنم به نظر من بر خلاف تمام تصورات منفی از مرز،خدمت تو مرز از همه جا بهتره.
به 3 دلیل
1-کسری خدمت از 1 ماه تا 3 ماه
2-مرخصی هر 45 روز 10 روز(تازه این قانونیشه ولی تو پاسگاه ها بسته به فرمانده پاسگاه به ازای هر 45 روز بین 11 تا 14 روز مرخصی میدن یعنی تقریبا 3 ماه خدمت کن یک ماه برو مرخصی)که به این ترتیب اگر 3 ماه به خاطر منطقه عملیاتی کسری داشته باشی حدود 4 ماه هم میتونی مرخصی بگیری یعنی 7 ماه از خدمت پر.
3-خدمت تو مرز اینقدر سریع میگذره که فکرشم نمیتونی بکنی
در ضمن به نظر من اگه رفتی مرز سعی کن تو خود هنگ نمونی چون هم خدمتش بیشتر هم مرخصی کمتر.بعد اگه رفتی گروهان سعی کن تو خود گروهان نمونی برو پاسگاه چون از دردسر تشریفات و بازدید و... و کلا گیر دادن نظامی و نظامی گری راحتی.داشتیم افرادی که تو پاسگاه با شلوار کردی و دمپایی و یک نخ سیگار پست میدادن تازه با موبایلشونم به دوست دخترشون زنگ میزدن.البته این قسمتش به فرمانده پاسگا ربط داره.تازه اگه رفتی پاسگاه اگه تونستی برو تو پایگاه چون اونجا دیگه فرمانده پاسگاهم نیست خودتی و 4 نفر دیگه عشق و حال.کلا هر کار دوست داری میتونی انجام بدی

من خودم سیستان نبودم ولی دوستانی که سیتان خدمت کردن تعریف کردن اونجا خیلی خیلی بی در و پیکره .ما درسته لب مرز موبایل داشتیم(در صورتی که اونجا خود کادری ها هم نباید داشته باشن) ولی هر وقت حفاظت میامد موبایلارو میذاشتیم تو پلاستیک زیر خاک میکردیم .ولی سیستان یکی از دوستام میگفت با خود حفاظت میرفتن گشت با گوشی لنز دار آهنگ میذاشتن.کلا چون سیستان درگیری عملیاتی زیاد داره اونجا کسی وقت نمیکنه بره دنبال گیر دادن به سرباز و بازدید و آموزش و آی چرا تو کلاه نداری و تو چرا نمیدونی طول فشنگ گرینف چقدره و ....سیستان از تمام مرز ها بــــــــــــــــــوق خونه تره.اما فقط میمونه یک مسئله اونم درگیری.مرز سیستان درگیر ترین مرز کشوره.اما یک چیزی رو همیشه بدونید.در99٪موارد افغانی قاچاقچی به شما کاری نداره.چرا؟چون هدف اون کشتن سرباز ایرانی نیست.هدفش رد کردن مواده.بنابر این تا وقتی مجبور نشه و شما به سمتش تیر اندازی نکنید کاری با شما نداره چون میخواد با کمترین هزینه جنسش رو رد کنه.من نمیگم تو مرز و تو درگیری شهید نمیدیم ولی چون خودم از نزدیک شرایط درگیری رو دیدم(با اینکه واقعا ترسناکه)ولی احتمال کشته شدن تو درگیری 1٪ چون قبل از درگیر شدن شما تو بهترین مکان ممکن و با آمادگی کامل کمین زدید و عملا اون قاچاقچی هست که یا باید کشته بشه یا فرار کنه و اکثر کسایی که تو درگیری ها کشته میشن تقصیر خودشونه مثلا میان رشادت به خرج میدن ایستاده تیراندازی میکنن خوب معلومه میمیره دیگه.در کل اولین بار خیلی وحشتناکه ولی وقتی طبیعی شد خیلی هم حال میده.تازه کسایی که تک پسرن و یا معاف از رزم و کسایی که کمتر از 2 ماه خدمت در یگان دارن و کسایی که 2 ماه مونده به پایان خدمتشون نباید برن کمین.در کل شما به هزاران بهانه میتونید کمین نرید تا تو درگیری هم نباشید.

ه شخصه حاضرم 18 ماه تو مرز خدمت کنم ولی 21 ماه تو شهر و کار دفتری نباشم چون اواخر خدمت میفهمی 1 روز هم 1 روزه چه برسه 3 ماه.
در کل به هیچ وجه از مرز نترسید و از مزایای بسیار زیادش استفاده کنید.باور کنید تو پاسگاه های مرزی که معمولا بین 15 تا 25 سرباز دارن اینقدر جو صمیمی و باحاله که وقتی یکی از بچه هارو میخواستن بفرستن یه پاسگاه دیگه گریه میکرد چون واقعا همه مثل یک خانواده هستن.کلا خیلی خوش میگذره .به نظر من که مرز بهتره

در ضمن یه چیز دیگه بگم واقعا الان مرزها خیلی امکانات داره.چند تا از امکاناتشو میگم که پاسگاه تو شهر نداره
1-تلوزیون led برای آسایشگاه سربازها(فلش هم میخوره تا دلتون بخواد فیلم و شو و آهنگ میذاشتیم البته این موردش بستگی به فرمانده پاسگاه داره و نبود دوستان بــــــــــــــوق مال)
2-کولر گازی از نوع سرمایش/گرمایش اسپلیت برای آسایشگاه سرباز ها
3-کمد مجزا برای هر سرباز(توجه داشته باشید تو خود هنگ بعضا سربازا کمد ندارن)
4-آبگرمکن برقی و حمام مناسب
5-ماشین لباسشویی با خشک کن
6-اتو بخار (عملا کسی استفاده نمیکرد مگر موقع بازدید سالی یک بار)
7-تنور نانوایی برای پخت نان
8-آب آشامیدنی لوله کشی
9-وسایل بدن سازی(البته خیلی محدود ولی بازم دمشون گرم)
10-زمین والیبال و فوتبال(هرچند خاکی و در فضای باز ولی واقعا خیلی حال میداد)
و...

منم روز اولی که میخواستم برم مرز و بدتر از اون بار اولی که با اشرار مواجه شدم و درگیری و ... واقعا وحشت کردم ولی بعدا دیدم شهید شدنم به این آسونی نیست.درسته خطر هست نمیگم نیست.سختی هست همه اینا قبول.ولی به مظر من به مرخصی و کسر خدمتش میارزه.بعدشم منطقه خود ما منطقه درگیر عملیاتب هست ولی حدود 2 سال هست که شهید نداشتیم فقط کشتیم و تازه اون 1 دونه شهیدم کادری بوده

منم شرق خدمت میکنم منم درگیری دیدم.ما هم هفته ای 15 تا کشته داریم البته افغانی.

آقا راه نداره من جای شما معاف پزشکی شم و شما جای من برید یکی از مرز های آذربایجان - کردستان و کرمانشاه؟به خدا جدی میگم :n02:

خوش خبر باشید! ممنون

یه سوال. من الان مرزبانی هستم و اگه خدمتم ایست بخوره بعدا دوباره دفترچه بفرستم و از شهر دیگه ای مثل تهران بفرستم ممکنه بازم همین مرزبانی کرمانشاه بیفتم؟ یا ممکنه مالک اشتر اراک بیفتم؟

آقا دارین میرین خدمت میخاین چهار تا تنبیه هم نشین؟! خداوکیلی این 01 و 02 و ... سربازا رو تنبل و پررو کرده (شوخی:n02:) بیاین پادگان ما تا دلتون از دنیا سیا شه :n02:

دیگه چیزی نمونده به یک اسفند
یه سوال:
میگن با ماشین 4 بزنید منظورشون شانه 4 هست یا آخرین درجه خود ماشین موزر؟
واسه لیسانس و پایینتر فرق داره ؟!

به سلامتی
منم میرم یواش,موهارو چطوری زدی ؟! شماره 4 با شانه ؟! یا بدون شانه ؟!
خرما خشک یادت نره :n02:
فقط گفتن شلوار نبرید پس اونجا چی میپوشیم ؟! فوری بهمون شلوار گرم میدن ؟!:n13:

و در آخر موفق باشی
همه اونایی هم که این مدت کمک کردن اطلاعاتشونو در اختیارم گذاشتن دستشون درد نکنه
برگشتم یه خلاصه وضعیت میدم واسه بچه های اعزامی بعد

ما هم بالاخره بعد از 61 روز - یکم اسفند- ترخیص آموزشی شدیم. دو سه روزه آخر بدترین جنگ روانی رو داشتیم با پرسنل کادر. ما قرار بود شنبه ترخیص بشیم اما چون میگفتن تقسیمات نیومده (دروغ محض! فقط میخواستن تقسیمات رو دستکاری کنن و پارتی بازی کنن چون خود من پنجشنبه فهمیدم کجا افتادم!) روز بعد از روز ما رو الاف میکردن. دو روز آخر برای اینکه ساکتمون کنن گفتن پادگان پاسدار میخاد و هرکی کوچیکترین شلوغی هم بکنه اسمش بعنوان پاسدار رد میشه تا توی پایان دوره پاسداری بده. دو روز آخر بشدت بچه ها افسرده شدن و همه عصبی شدن و حتی به پرسنل کادر میپریدن.
ما لیسانس بودیم. توی گردان به نزدیک 30 نفر ستوانسوم دادن. کسانی که نمیتونن حتی دو قدم رژه درست برن! واقعا بر چه اساسی درجه دادن خدا داند! من خودم استواریکم شدم. توی تقسیمات افتادم مرزبانی استان کرمانشاه (استان خودم). بقیه ایلام و خوزستان و کردستان و کیش و قشم و بوشهر افتادن. یه نفر هم گیلان و 4 نفر (عند بدشانسی) آذربایجان غربی افتادن! در کل تقسیمات خوب بود چون برخلاف همیشه تعداد کمی برای آذربایجان برداشته بودن.
خلاصه اینکه بهمون 5 روز پایاندوره دادن و من باید دوشنبه صبح خودمو به ستاد مرزبانی کرمانشاه معرفی کنم تا مشخص بشه برای 17 ماه آینده کدوم مرز خدمت کنم. شنیدم توی مرز همه از جمله سرباز صفر و درجه دار باید مثل هم پست بدن :( خلاصه اینم سرنوشت ماست دیگه.

منم که مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه بودم امروز رفتیم پادگان
با کلی معطلی پذیرش شدیم و تا صبح روز بعدش مرخصی دادن
بازم مرخصی بیام اطلاعات بیشتری میزارم

برعکس تقسیمات ما عالی بود. (مرزبانی شهید رجایی)
کرمانشاه و ایلام (مرزهای امن) حدود 70 درصد بچه ها رو برداشته بودن. بقیه کردستان و خوزستان افتادن. درصد کمی هم بوشهر و کیش افتادن و متاسفانه 4 نفر آذربایجان غربی افتادن. 1 نفر هم استان گیلان! در کل تقسیمات خوبی بود.

سعی کن پوتین بهمن بگیری. یه مدت واکسش بزنی نرم نرم میشه.

سلام مجدد دوستان
همونطور که بعضی از دوستان اطلاع دارن من سرباز آموزشی پادگان آموزشی مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه هستم
امروز اولین مرخصی بود
تا اینجا که برخورد پرسنل کادر باهامون خوب بوده
البته لیسانس هستم

کدام گروهان رفتی؟

دوست عزیز استخدام سپاه حتی بصورت پیمانی 5 ساله بهیچ وجه کار راحتی نیست.

سلام دوستان عزیز
دیروز چهارشنبه واسه دومین بار بهمون مرخصی دادن
پایه خدمتی اسفند-شهید رجایی-مرزبانی
پیچیده تو پادگان که از 25 تا اخر عید مرخصی و ماموریته
کسی میدونه چطوریاست ؟ ماموریتش چیه ؟!

احتمالا تو کرمانشاه هم همون ماموریت واسه راهور باشه !

منظورم این بود که هفت روزش مرخصیه باقیش ماموریت !

یک ماه از یگان ما هم گذشت. توی این مدت خیلی تجربه به دست آوردم. 15 روز اول توی پاسگاه مرزی خدمت کردم. فقط پست میدادم و شاید بشه گفت حتی از سردوشی ها هم ارزشم کمتر بود اونجا! بعدش اومدم توی قرارگاه هنگ مرزی. اینجا هم پست میدم ولی روحیم خیلی بهتره. شلوغتره و گاهی میشه توشهری مرخصی گرفت و روحیه ای عوض کرد. در کل خدمت توی نیروانتظامی بخصوص مرزبانی عین برده داریه و ظلم بزرگیه.

آقا منم یعنی استوار یکم نسبت به استوار دو و گروهبان های کادر ارشد ترم؟! توی ناجا!!؟

با تشکر از دوستان عزیز: آقا شهاب، آقا کیهان ، آقا حسام و آقا هادی
همونطور که دیدن آقا شهاب 1دی 91 اعزام شد و 1 اسفند آموزشی رو تموم کرد و به یگان رفت و آخرین پستش هم مربوط به 92/1/1هستش که 92/1/31خدمتش 5 ماه تموم میشه و امیدوارم که موفق باشه
آقا کیهان هم که 1 اسفند رفت به این پادگان و 1 اردیبهشت که من میرم به این پادگان ایشون میرن یگان که امیدوارم ایشون هم موفق باشن
آقا حسام هم که تو مرزهای شرقی تشریف دارن و دارن یکی یکی کلک افغانها رو میکنن:n25:ایشون هم موفق باشن!!!!

میرسیم به توضیحات کلی:
اول از همه باید از کاربران زیر تشکر کنم که با حوصله جواب تمام دوستان رو دادن و راهنماییشون کردن:
dg1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
pedromi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
urcu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
noproblem ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
boy iran ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و چند تای دیگه که یادم نموندن!!!(شرمنده)

نتیجه گیری ها:
وسایلی که باید ببرین:
همون وسایلی که در پست اول این تاپیک اومده مورد تاکید همه ی دوستان بود و فقط تعداد اندکی با توجه به شرایط پادگانشون گفته بودن خیلی هاشون اضافه هستن و یا چند موردشون رو نمیذارن ببری تو و چند نفر هم 2 الی 3 قلم اضافه کرده بودن به اونها مانند چسب کاغذی و قرص جوشان و دستمال کاغذی و پنبه و چراغ قوه و ....
مقایسه یگان های بکار گیرنده:
1-ناجا: ناجا با اکثریت آرا رتبه ی اول رو بدست آورد(و به مرحله ی بعدی صعود کرد) به قول یکی از دوستان {برده داری نوین هستش}که البته انواع مختلف داره مانند راهور ، کلانتری ، یا مثل ما مرزبانی که از همه سخت تر و خرناک تره ولی خوب دیگه شاید بیشترین مرخصی رو تو کل یگان ها داره(اونطور که گفتن بستگی به جایی که میوفتی واسه 30 الی 45 روز 11 الی 15 روز مرخصی میدن و کسر خدمت هم داره!!!
2-ارتش:بله این ارتش بود که بعد ناجا تونست مقام دوم رو کسب کنه(و به مرحله پلی آف صعود کنه)که البته این هم انواع مختلفی داشت که بعضی هاشون سخت و بعضی هاشون آسون بودن ولی در کل آسون تر از ناجا بود و بهترین پادگانشون هم 01 و 02 تهران شد.
3-سپاه: متاسفانه سپاه نتونست امتیازات لازم رو کسب کنه و با مقام سومی از دور مسابقات کنار رفت. بله سپاه بهترین ارگانی انتخاب شد که میتونید خدمت کنید و البته فعلا تقریبا دست نیافتنی برای لیسانس به بالا ها. بهترین پادگانشم شهید مدرس(تهران یا کرج)بود.
معافیت ها:
با توجه به خونده های من تمامی معافیت ها برداشته شدن و یا خیلی سخت شدن، معافیت هایی که میتونین بگیرین و اکثر کاربران رو درگیر کرده بود اینا بودن:
1-جبهه و جانبازی: نتیجه این شد که مجموع امتیاز ها حتما باید 30 رو کامل پر کنه یعنی اینکه 29 ماه و 29 روز جبهه بدون جانبازی هیچی تعلق نمیگیره و باید حتما 30 ماه تموم باشه و یا اینکه مجموع امتیاز ها به30 برسه مگر اینکه قبل از قانون جدید در سیستم ثبت کرده باشین و پاک نشده باشه!!!...
2-معافیت معمولی:به این صورت شد که اگه شما تک فرزند و پسر باشین:n02:شاید بهتون کفالت بدن وگرنه میوفتین شهر خودتون و ....
3- معافیت پزشکی: باید وضعت خیلی خراب باشه تا بدن و در اکثر موارد معاف از رزم میخوری که خودش انواع مختلفی داره و بسته به پادگانتون بیشتر بدرد نمیخوره!!!!ولی از هیچی بهتره...
4- معافیت چاقی و لاغری کلا حذف شده و اگه قددت زیر 150سانت باشه معاف دائمی و البته معاف 2برادری و 3 برادری هم کلا حذفه مگر اینکه قبل از قانون جدید در سیستم ثبت کرده باشین...
5-کفالت : تنها فرزند ذکور بالای 18 سال اگه پدرت 65 رو تموم کرده باشه بهت تعلق میگیره یعنی اگه از خودت بزرگتر داشته باشی و حتی ایشون خارج از کشور باشن نمیتونی بگیری....
6-کفالت پزشکی: یعنی پدرت زیر 65 یاشه ولی بطور کامل(به طور کامل)از کار افتاده بشه و شما سرپرست خانوار باشی میتونی بگیری ولی همه ی اینها رو باید تو کمیسیون ها ثابت کنی!!!
7-و....
تاریخ اعزام ها:
برای فوق دیپلم به پایین 19 هر ماه و برای لیسانس به بالا 1 ماهای زوج هستش.
اگه امروز درخواست رو ثبت کنین 24 ساعت بعد از پلیش+10 میتونین المثنی کارت سبز رو بگیرین و تاریخش رو بدونین ولی برای برگ سفید باید صبر کنین تا بیاد....
اگه خواستین زود برین باید تعجیل بزنین و اگه خواستین تمدید کنین باید دلیل داشته باشین وگرنه سخته موافقت کردنشون...
کسر خدمت و مدت خدمت:
فعلا تا امروز تمام اخبار مبنی بر افزایش به 24 ماه شایعه هستش(مطمئن باشین کاهش نداریم!!!!)
تا امروز:

الف : خدمت كاركنان وظيفه مأمور به دستگاه‌هاي غير نظامي (امريه): 24 ماه.
ب : خدمت كاركنان وظيفه در نيروهاي مسلح و يگان‌هاي حفاظت در مناطق عادي: 21 ماه.
پ : خدمت كاركنان وظيفه غيربومي در مناطق امنيتي غيردرگير، مناطق عملياتي مناطق محروم و بد‌آب‌وهوا: 19 ماه
ت : خدمت كاركنان وظيفه در مناطق جنگي و امنيتي درگير: 18 ماه

همه میگن با توجه به کاهش موالید ذکور خدمت از سال 92 ، 24 ماه میشه که مطمئن باشین فعلا چنین تصمیمی نگرفتن و به احتمال زیاد امسال نمیگیرن(به دلیل و جود انتخابات و اینکه تازه 21 ماه شده) شایدم گرفتن و لی احتمالش خیلی کمه بابا یکم تفکر سیاسی داشته باشین!!!!...
کسر خدمت بسیج هم فعلا همون حداکثر 6 ماه هستش و مطمئن باشین به طور کل حذف نمیشه(بابا یکم تفکر سیاسی داشته باشین آخه اگه حذف بشه کی میره بسیج؟هان؟؟؟)فقط من شنیدم قبلا که واسه هر سال فعال 45 روز بود سال 91 کرده بودن 30 روز و 92 قراره بشه 20روز که این امکانش زیاده برای اینکه مجبور بشن خیلی زود به پایگاه برن...
نحوه رفتارها:
در طول خدمت بنابه توصیه دوستان:
1-یکم مرموز باشین.(اونطور که گفتن باید طوری باشی که هیچ کس از کارات و به شخصیتت پی نبره!!!(در عین حالی که نسبت به یه چیزی در یه موقعیتی ناراحت نشون میدی به همون چیز در یه موقعیت دیگه هیچ عکس العملی نشون نده تا به شخصیتت پی نبرن و نقطه ضعفت رو ندونن!!!)
2-به رده های بالای خود احترام بگذارید
3-با رده های پایین خود بد رفتار نکنین و البته پر روشون نکنین
4-مواظب کادری ها باشین حتی اگه ردشون از شما پایینه و در صورت اذیت های خیلی بی جا به بازرسی خبر بدین
5-هر کاری رو میگن بدون چون و چرا انجام بدین و انتظار تشکر نداشته باشین
6-سعی کنین مرتب باشین
7-زیر آب کسی رو نزنین
8-خبرای آسایشگاه رو بیرون نبرین
9-و....
اگه یادم اومد باز اضافه میکنم.

خوب از این به بعد هر کس هر سوالی داشته باشه اول این پست رو بخونه و بعد مطرح کنه ...
من هر بار که جواب میدم این پست رو هم آپدیت خواهم کرد...
دوستان اگه اشکالی داشت حتماٌ بهم بگین...
ممنون...

M0hsen3D
09-04-2013, 14:53
عاغا یه نفر بگه پست من دیده میشه یا نه!!!!!!!!!:n04:

pedromi
09-04-2013, 15:17
نها خوبی ناجا اینه که خیلی خیلی گستردست. شما احتمال 95% به بالا شهر خودت هستی و به احتمال خیلی بالا ساعت اداری تعطیل میشی( یا 2 یا 4) و آماده باش و .... هم داری مگر اینکه سرباز عقیدتی بشی. بله بعد از ساعت اداری اجازه میدن بری خونه. شیفت هم احتمالا نداری یا اگر هم داشته باشی ماهی 3 نوبت.

p3yman_xl
09-04-2013, 15:49
1-یکم مرموز باشین.
میشه توضیح بدی ؟

bloodsky
09-04-2013, 15:59
میشه توضیح بدی ؟

اونطور که گفتن باید طوری باشی که هیچ کس از کارات و به شخصیتت پی نبره!!!(در عین حالی که نسبت به یه چیزی در یه موقعیتی ناراحت نشون میدی به همون چیز در یه موقعیت دیگه هیچ عکس العملی نشون نده تا به شخصیتت پی نبرن و نقطه ضعفت رو ندونن!!!

bloodsky
09-04-2013, 16:03
سلام آقا شهاب مثل اینکه پستم حکمتش جوری شد که همزمان با اومدن 2باره شما به مرخصی هستش(آخه دارم میبینم که آنلاین هستین)
اگه هستین یه چند تا سوال ازتون دارم ممنون میشم جواب بدین.
1-اینکه تمام وسایلی رو که تو پست اول گفتن اجازه دارم ببرم؟؟؟
2-وضعیت امکانات و غذاهای اون پادگان چطوریه؟
3-من 1 اردیبهشت از تبریز اعزام میشم یعنی باید شب به اونجا برسم، مشکلی که نیست؟؟؟
4- از پادگان شهید رجایی تا خود ترمینال کرمانشاه ماشین هستش؟؟؟
5-شبا خاموشی رو کی میزنن و صبح ها کی بیدار میشین؟؟
6- آقا به دادم برس اگه امکانش هست یه شماره بهم پیام خصوصی کن تا اگه موردی بود ازت کمک بخوام، ممنون میشم:n12:

Sha7ab ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):n28:

urcu
09-04-2013, 17:32
عاغا یه نفر بگه پست من دیده میشه یا نه!!!!!!!!!:n04:

دوست عزیز کسی که میخواد بیاد خدمت فرق اقا با عاغا (اغا) رو میدونه! اگر هم روی شما با عاغا ها هست نمیتونن در زمینه خدمت راهنماییت کنن! چون از دم معاف هستن دوست گرامی.
در ضمن فکر نمیکنم بتونید طی یک سال هم فعالی بسیج بگیرید هم کفایت از آموزش و هم پذیرش سپاه!. ...
در صورتی که پارتی دارید اقدام کنید بدون بسیج هم امکان داره بیفتید سپاه.
همچنین در صورتی که به رشتتون علاقه دارید بهتره تا به محیط خدمت وارد نشدید ادامه تحصیل بدید .

mmuud
09-04-2013, 18:55
سلام بچه ها
یه سوال؟من اول اردیبهشت اعزامم،قراره نتایج ارشد 15 اردیبهشت بیاد،میخواستم بدونم اجازه میدن موقغ اعلام(2هفته بعد از شروغ اموزشی) نتایج چند روز مرخصی بدن تا با خیال راحت بیام خونه انتخاب رشته کنم؟
سوال دیگه،من افتادم نیروی انتظامی،یه اشنا دارم توی نیروی انتظامی، میخواستم بدونم میتونه محل اموزشی من رو تغییر بده وبیاردم محل سکونتم تهران؟بهش رو بندازم؟

M0hsen3D
09-04-2013, 19:12
دوست عزیز کسی که میخواد بیاد خدمت فرق اقا با عاغا (اغا) رو میدونه! اگر هم روی شما با عاغا ها هست نمیتونن در زمینه خدمت راهنماییت کنن! چون از دم معاف هستن دوست گرامی.
در ضمن فکر نمیکنم بتونید طی یک سال هم فعالی بسیج بگیرید هم کفایت از آموزش و هم پذیرش سپاه!. ...
در صورتی که پارتی دارید اقدام کنید بدون بسیج هم امکان داره بیفتید سپاه.
همچنین در صورتی که به رشتتون علاقه دارید بهتره تا به محیط خدمت وارد نشدید ادامه تحصیل بدید .
عاغا شوخی بود دیگه!:n01:
تو بسیج اشنا دارم اما سپاه نه!تو رشتم اکسپرت هستم ,علاقه ای هم دیگه به محیط کسل کننده دانشگاه هم ندارم چون تجربش رو داشتمو انصراف دادم.
پس فکر میکنم فقط دو راه میمونه یا تن به این کابوس بدمو با همین مدرک برم بیگاری و ... خلاصه جهنم! یا بیخیال سربازی و تخصصم رو به خدمت جامعه بگیرم درسته؟!

bloodsky
09-04-2013, 19:30
سلام بچه ها
یه سوال؟من اول اردیبهشت اعزامم،قراره نتایج ارشد 15 اردیبهشت بیاد،میخواستم بدونم اجازه میدن موقغ اعلام(2هفته بعد از شروغ اموزشی) نتایج چند روز مرخصی بدن تا با خیال راحت بیام خونه انتخاب رشته کنم؟
سوال دیگه،من افتادم نیروی انتظامی،یه اشنا دارم توی نیروی انتظامی، میخواستم بدونم میتونه محل اموزشی من رو تغییر بده وبیاردم محل سکونتم تهران؟بهش رو بندازم؟

بستگی به پادگانتون داره ولی طبق گفته دوستان معمولا بله میزارن....
شما اول مطمئن شو که قبول شدی بعد بنداز به یه روز مثلا 4شنبه رو مرخصی بگیر که با 5شنبه و جمعه بشه 3روز اونوقت بیا راحت انتخاب کن...

farzad02
09-04-2013, 19:38
سلام بچه ها
سلام
در جواب سوال اولت احتمالا یک یا نهایتا 2 روز مرخصی بدن. ولی باید از یک هفته قبلش هر روز پیگیری کنی.... 2 روز مونده بری بگی ممکنه نزارن بری

در مورد سوال دومت. مگه ناجا توی تهران پادگان آموزشی داره؟؟؟
الان کدوم پادگان افتادی؟

عاغا شوخی بود دیگه!:n01:
تو بسیج اشنا دارم اما سپاه نه!تو رشتم اکسپرت هستم ,علاقه ای هم دیگه به محیط کسل کننده دانشگاه هم ندارم چون تجربش رو داشتمو انصراف دادم.
پس فکر میکنم فقط دو راه میمونه یا تن به این کابوس بدمو با همین مدرک برم بیگاری و ... خلاصه جهنم! یا بیخیال سربازی و تخصصم رو به خدمت جامعه بگیرم درسته؟!
ببین دوست من
متاسفانه این مدرک یه جاهایی کاربردهایی داره که اصلا بی ربطه
همین درجه ای که میخوره روی بازو یا شونه ی شما به خاطر مدرک تحصیلی....... نه که فکر کنی خیلی مهمه. ولی اگر بخوای بری خدمت، ممکنه در بعضی یگانها به کارت بیاد

من الان دارم خدمت میکنم
اگر مختار باشم که به گذشته برگردم و از بین درس خوندن و خدمت کردن یکی رو اول انتخاب کنم، حتما درس خوندن و لیسانس گرفتن رو انتخاب میکنم

sabloger
09-04-2013, 19:49
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
من 1 اردیبشت اعذام دارم و افتادم 05 کرمان!:n24:
میخواستم بدونم الان وضعیت اونجا چجوریه؟ کسی هست که تازگی اونجا خدمت کرده باشه؟

مرخصیاش چطوریه؟
من فوق دیپلم هستم، درجم چه؟
کامپیوتر خوندم، فوق دیپلم، معاف از رزم دارم!
چه وسایلی ببرم؟ همه اونایی رو که تو پست اول نوشته رو الان لارمه ببرم؟
چند روزه دقیق؟

آخرش هم اگه توصیه ای چیزی دارین ممنون میشم

راستی دوستان من معتاد روبیک هستم! میذارن ببرم؟(یه بازی فکریه، برا وقتایی که مخم داغونه!):n28:

بازم خییلی ممنون:n16:

mmuud
09-04-2013, 20:45
سلام
در جواب سوال اولت احتمالا یک یا نهایتا 2 روز مرخصی بدن. ولی باید از یک هفته قبلش هر روز پیگیری کنی.... 2 روز مونده بری بگی ممکنه نزارن بری

در مورد سوال دومت. مگه ناجا توی تهران پادگان آموزشی داره؟؟؟
الان کدوم پادگان افتادی؟

ببین دوست من
متاسفانه این مدرک یه جاهایی کاربردهایی داره که اصلا بی ربطه
همین درجه ای که میخوره روی بازو یا شونه ی شما به خاطر مدرک تحصیلی....... نه که فکر کنی خیلی مهمه. ولی اگر بخوای بری خدمت، ممکنه در بعضی یگانها به کارت بیاد

من الان دارم خدمت میکنم
اگر مختار باشم که به گذشته برگردم و از بین درس خوندن و خدمت کردن یکی رو اول انتخاب کنم، حتما درس خوندن و لیسانس گرفتن رو انتخاب میکنم

افتادم مرزابادکد12
به نظرت با پارتی بازی میشه محل اموزشیم رو عوض کنم و بیفتم تهران؟

farzad02
09-04-2013, 20:56
افتادم مرزابادکد12
دوست عزیز تا جاییکه من می دونم ناجا تهران پادگان آموزشی نداره. شما کجا میخوای بری آخه؟

mmuud
09-04-2013, 20:59
دوست عزیز تا جاییکه من می دونم ناجا تهران پادگان آموزشی نداره. شما کجا میخوای بری آخه؟

تف تو شانسم ، پس کاری نمیتونه بکنه؟ فکرمیکردم تهران داره:n14::n14:

farzad02
09-04-2013, 21:05
تف تو شانسم ، پس کاری نمیتونه بکنه؟ فکرمیکردم تهران داره:n14::n14:
من جای شما باشم نگرانیم رو میزارم روی 19 ماه باقی مونده
این 2 ماه آموزشی خوب یا بد خیلی سریع تموم میشه. اما شما باید 19 ماه خدمت کنید. احتمالا اغلبش هم کارهای تکراری و سخت

اگر ناجا آشنا داری، حتما رو بنداز
1- سعی کن خدمتت رو بندازه شهر خودت
2- جای اداری تر و کم دردسرتر، بهتر (راهور و کلانتری و پاسگاه همشون دردسر هستن)

Sha7ab
09-04-2013, 21:07
سلام آقا شهاب مثل اینکه پستم حکمتش جوری شد که همزمان با اومدن 2باره شما به مرخصی هستش(آخه دارم میبینم که آنلاین هستین)
3-من 1 اردیبهشت از تبریز اعزام میشم یعنی باید شب به اونجا برسم، مشکلی که نیست؟؟؟
6- آقا به دادم برس اگه امکانش هست یه شماره بهم پیام خصوصی کن تا اگه موردی بود ازت کمک بخوام، ممنون میشم:n12:

Sha7ab ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):n28:

سلام علیکم

1- غیر از گوشی و سیگار و چاقو و قیچی و تیزی جات همه چیز میتونی ببری. ولی چیز اضافه نبر. وسایل ضروری ببر فقط
2- غذاش خیلی جالب نیست. امکاناتش بد نیست. اگه فوق دیپلم به بالا باشی میزی گردان امام علی که خیلی تر تمیز و شیکه
3- شما دو روز دیر تر هم برسی مشکلی پیش نمیاد
4- از ترمینال برو میدان ایثار. از میدان ایثار هم بگو سراب نیلوفر. شاید تونستی توی ترمینال چند تا سرباز مثل خودت پیدا کنی با هم یه تاکسی بگیرین
5- ما زمستان بودیم 8 و نیم خاموشی بود و 4 و نیم بیدار باش. (آخرا من تا 6 میخوابیدم :دی‌)

توصیه من به همه ی دوستانی که دارن میرن خدمت اینه به هیچ وجه نگران آموزشی نباشین. توی جهنم هم باشین میگذره و دو ماه واقعا هیچی نیست. مهم یگانه. من خودم دو هفته پاسگاه مرزی بودم صد برابر آموزشی بهم فشار آمد و توی همین دو هفته اندازه کل آموزشی وزن کم کردم! خدا رو شکر بعدش انتقالم دادن هنگ مرزی. جالب نیست ولی از مرز خیلی بهتره. به نظر من سختی خدمت از یگان شروع میشه اگه جای بدی بیفتین. البته بعضی ها هم جاهای خوب میفتن و واقعا زندگی میکنن.

Sha7ab
09-04-2013, 21:11
افتادم مرزابادکد12

اگه منظورت مرزن آباد چالوسه اونجا مرکز آموزش مرزبانیه. شما میفتی مرز به احتمال 98٪

bloodsky
09-04-2013, 22:14
سلام علیکم

1- غیر از گوشی و سیگار و چاقو و قیچی و تیزی جات همه چیز میتونی ببری. ولی چیز اضافه نبر. وسایل ضروری ببر فقط
2- غذاش خیلی جالب نیست. امکاناتش بد نیست. اگه فوق دیپلم به بالا باشی میزی گردان امام علی که خیلی تر تمیز و شیکه
3- شما دو روز دیر تر هم برسی مشکلی پیش نمیاد
4- از ترمینال برو میدان ایثار. از میدان ایثار هم بگو سراب نیلوفر. شاید تونستی توی ترمینال چند تا سرباز مثل خودت پیدا کنی با هم یه تاکسی بگیرین
5- ما زمستان بودیم 8 و نیم خاموشی بود و 4 و نیم بیدار باش. (آخرا من تا 6 میخوابیدم :دی‌)

توصیه من به همه ی دوستانی که دارن میرن خدمت اینه به هیچ وجه نگران آموزشی نباشین. توی جهنم هم باشین میگذره و دو ماه واقعا هیچی نیست. مهم یگانه. من خودم دو هفته پاسگاه مرزی بودم صد برابر آموزشی بهم فشار آمد و توی همین دو هفته اندازه کل آموزشی وزن کم کردم! خدا رو شکر بعدش انتقالم دادن هنگ مرزی. جالب نیست ولی از مرز خیلی بهتره. به نظر من سختی خدمت از یگان شروع میشه اگه جای بدی بیفتین. البته بعضی ها هم جاهای خوب میفتن و واقعا زندگی میکنن.

عاشقتم پسر...
ممنون از راهنماییت...
تو خودت بچه کرمانشاه هستی که اینطوری زود زود میای مرخصی؟؟؟(البته 1ماه نبودی!!!)
رفتار فرمانده ها چطوره؟؟؟
من لیسانش کامپیوتر هستم، اونجا به دردم میخوره؟؟؟
اکثر گردان بچه های کجا هستن؟؟؟
روز اول که برسیم اونجا بر نمیگردونن، بگن برین 3 روز دیگه بیاین؟

rouin
09-04-2013, 22:34
سلام
من آموزشی 01 تهران افتادم برای اول اردیبهشت
امریه نفت گرفتم
سوالم اینه مه آبا امن امریه صنعت نفت هستم اکان داره کد بخورم؟؟؟؟؟؟؟؟

bloodsky
09-04-2013, 22:40
سلام
امریه نفت گرفتم

تا اونجا که من میدونم امریه ها فقط 2 ماه آموزشی میگذرونن
وسلام...

farzad02
09-04-2013, 23:05
سلام
امریه نفت گرفتم
سلام
کد بخوری که چی بشه؟
وقتی شما بعد از آموزشی نیروی ارتش نیستی، دیگه چرا هزینه اضافی برات صرف کنن؟

sabloger
09-04-2013, 23:38
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

مرخصیاش چطوریه؟
چند روزه دقیق؟

راستی دوستان من معتاد روبیک هستم! میذارن ببرم؟(یه بازی فکریه، برا وقتایی که مخم داغونه!):n28:

کسی جواب منو نمیده؟:n03:

Sha7ab
10-04-2013, 05:56
عاشقتم پسر...
ممنون از راهنماییت...
تو خودت بچه کرمانشاه هستی که اینطوری زود زود میای مرخصی؟؟؟(البته 1ماه نبودی!!!)
رفتار فرمانده ها چطوره؟؟؟
من لیسانش کامپیوتر هستم، اونجا به دردم میخوره؟؟؟
اکثر گردان بچه های کجا هستن؟؟؟
روز اول که برسیم اونجا بر نمیگردونن، بگن برین 3 روز دیگه بیاین؟

آموزشی که هر هفته مرخصی میدادن. به هر کی دلش میخاست میدادن هر کی هم نمیخواست همون جا میموند. من الان هنگ مرزی قصرشیرینه خدمتم. قانونی باید یکی دو ماه وایسی تا بهت 3-4 روز مرخصی بدن. منم که میبینی بعد یه ماه اومدم با بند پ بوده! تا فقط 48 ساعت بهم دادن.
توی آموزشی خوبه
یه نصیحت برادرانه: اصلا فکر کن مدرک نداری! توی ناجا و به خصوص مرزبانی مدرک و درجه هیچ معنی نداره!!!
اکثرا کرمانشاهی هستن
نه چون فکر کنم شما یکشنبه اونجایید گیرتون میدن. آخر هفته میگن برید. شما اگه راهت دوره نرو. همونجا بمون.

bloodsky
10-04-2013, 08:53
آموزشی که هر هفته مرخصی میدادن. به هر کی دلش میخاست میدادن هر کی هم نمیخواست همون جا میموند. من الان هنگ مرزی قصرشیرینه خدمتم. قانونی باید یکی دو ماه وایسی تا بهت 3-4 روز مرخصی بدن. منم که میبینی بعد یه ماه اومدم با بند پ بوده! تا فقط 48 ساعت بهم دادن.
توی آموزشی خوبه
یه نصیحت برادرانه: اصلا فکر کن مدرک نداری! توی ناجا و به خصوص مرزبانی مدرک و درجه هیچ معنی نداره!!!
اکثرا کرمانشاهی هستن
نه چون فکر کنم شما یکشنبه اونجایید گیرتون میدن. آخر هفته میگن برید. شما اگه راهت دوره نرو. همونجا بمون.

وای پسر این حرف هات نمیدونی چه حالی داره بهم میده...
آخه خیلی خوبه قبل از اینکه بری یه جایی از اوضاع و احوالش خبر داشته باشی...
آره راهم دوره و اصلا صرف نمیکنه که برگردم، نگران این بودم که زوری بگن باید برگردین که خوب اینطوری بهتر شد...
کتاب به نظرت ببرم؟؟؟ اصلا وقت میشه؟؟؟
هوای کرمانشاه تو تابستون خیلی گرم میشه یا چون کوهستانی هستش همیشه تقریبا سرده؟؟؟
کمد و این چیزا که دارن وسایل رو بزاریم هان؟؟
شرمنده اینقدر سوال میکنم آخه تو نت هیچ اطلاعاتی در مورد این پادگان نیست!!!
گفتی تیزی نبر، سوزن هم نبرم؟؟؟ آخه چون چاقم لباس زود پاره میکنم!!!
چراغ قوه لازم میشه؟

alinikaein
10-04-2013, 12:02
آره راهم دوره و اصلا صرف نمیکنه که برگردم، نگران این بودم که زوری بگن باید برگردین که خوب اینطوری بهتر شد...
هوای کرمانشاه تو تابستون خیلی گرم میشه یا چون کوهستانی هستش همیشه تقریبا سرده؟؟؟
چراغ قوه لازم میشه؟

پسر خيلي باحالي.

حدس زدم رشته‌ت كامپيوتره كه اينقدر خفن نشستي تمام اين فوروم را زير و رو كردي. بعد كه گفتي مطمئن شدم.

منم اول ارديبهشت پادگان شهيد دستغيب جهرم (نيروي انتظامي) افتادم. (ليسانس كامپيوتر، فوق‌ليسانس مهندسي پزشكي، متأهل، معاف از رزم)
كاش در مورد اين پادگان هم دوستايي بودن كه توضيح بدن.

طبق چيزايي كه منم توي وبلاگا و فوروم‌ها خوندم، قيچي تاشو و سوزن و نخ مشكلي نداره. من ديشب رفتم يك سري از اين خنزل پنزل‌هايي كه بايد ببريم را خريدم.

من يه زنجير 40 سانتي هم گرفتم با قفل، چون يه جايي خوندم كمدها يه سوراخ رو درش داره يه سوراخ هم كنارشه كه مي‌شه زنجير را ازش رد كرد و قفل808 به كار نمياد.
دو تا قفل ساك هم گرفتم، البته يه قفل 808 هم گرفتم. يه جايي هم گفته بود پيچ و پيچ‌گوشتي يادتون نره ببرين.

آقا اين كه ميگن شورت و زيرپوش سفيد و ساده، يعني چي؟ :n02:

mmuud
10-04-2013, 12:34
[QUOTE=Sha7ab;7575445]اگه منظورت مرزن آباد چالوسه اونجا مرکز آموزش مرزبانیه. شما میفتی مرز به احتمال 98٪[

نههههههههههههه !!!!! جدی میگی؟؟؟؟؟از کجا میدونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه اینجوریه برم خودکشی کنم
:n14::n14::n03::n03::n03::n03::n03:
واییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییی:n03 ::n03::n03::n03:

hamidchi
10-04-2013, 12:36
پسر خيلي باحالي.

حدس زدم رشته‌ت كامپيوتره كه اينقدر خفن نشستي تمام اين فوروم را زير و رو كردي. بعد كه گفتي مطمئن شدم.

منم اول ارديبهشت پادگان شهيد دستغيب جهرم (نيروي انتظامي) افتادم. (ليسانس كامپيوتر، فوق‌ليسانس مهندسي پزشكي، متأهل، معاف از رزم)
كاش در مورد اين پادگان هم دوستايي بودن كه توضيح بدن.

طبق چيزايي كه منم توي وبلاگا و فوروم‌ها خوندم، قيچي تاشو و سوزن و نخ مشكلي نداره. من ديشب رفتم يك سري از اين خنزل پنزل‌هايي كه بايد ببريم را خريدم.

من يه زنجير 40 سانتي هم گرفتم با قفل، چون يه جايي خوندم كمدها يه سوراخ رو درش داره يه سوراخ هم كنارشه كه مي‌شه زنجير را ازش رد كرد و قفل808 به كار نمياد.
دو تا قفل ساك هم گرفتم، البته يه قفل 808 هم گرفتم. يه جايي هم گفته بود پيچ و پيچ‌گوشتي يادتون نره ببرين.

آقا اين كه ميگن شورت و زيرپوش سفيد و ساده، يعني چي؟ :n02:

جدی پیچ و پیچ گوشتی هم نوشته بودن ؟:n13:
بعضی وقتا به همو قیچی و سوزن هم گیر میدن ، کلا چیزهای تیز و برنده رو گیر میدن ، حتی لیوان های شیشه ای
شورت و زیرپوش سفید رو من هم از یه نفر شنیده بودم که میگفت غیر از اون نباید باشه و همه باید یه شکل باشن حتی تو لباس زیر (میگفت چک میکنن !!)، که البته جیره استحقاقی هم واسه همین این لباس هاش سفید رنگه
ولی از ما این طور نبود فقط لباس نظامی باید یه شکل میبود و لباس های زیر رو کاری نداشتن

Sha7ab
10-04-2013, 13:02
چراغ قوه لازم میشه؟
کتاب برای آموزشی نبر ولی دفترچه خاطرات ببر
هوای کرمانشاه خوبه. برج 2 زیاد گرم نیست
کمد داره
سوزن ببر.
چراق قوه نه نبر

پ.ن: تا وقتی که مرخصی هستم هر سوالی داشتی بپرس من جواب میدم :)

نههههههههههههه !!!!! جدی میگی؟؟؟؟؟از کجا میدونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه اینجوریه برم خودکشی کنم

مرزن آباد مرکز آموزش مرزبانیه دوست عزیز

m_digitall
10-04-2013, 13:37
افرادی که دوره های پیش مازاد بودن، لطفا بگن کجا ها افتادن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه سوال دیگه. اصولا میدون سپاه چه جوری تقسیم نیرو می کنه برای مازد ها. هر کی تجربه شو بگه بی زحمت.
با تشکر

RoBeroTam
10-04-2013, 13:40
سلام دوستان من خوزستاني هستم، همه دوستام و البته خودم شهيد رجايي كرمانشاه افتاديم!!!
آقاي :n12::n12:Sha7ab اطلاعاتتون واقعا بدردمون خورد. فقط منم مثل ساير دوستان چند تا سوال دارم:
1- اونجا تقسيمات به چه صورته يعني همه لب مرز ميفتيمو بايد با اشرار دستو پنجه نرم كنيم؟!!!
2- من كه خوزستانيم امكانش هست خوزستان بيفتم يا اصلا مشخص نيست؟
3-آقا اونجا دارو هاي خاص مثل اسپري آسم رو اجازه ميدن ببرم؟!!! من اصلا دنبال معاف از رزم نرفتم
4-چه مسئوليتي رو اونجا قبول كنم بهتره و اين كه از چه مسئوليتي بايد دوري كنم؟!!!
5-من آموزشيم از اول ارديبهشت شروع ميشه، ميشه بگيت وضعيت مرخصي دادنش به چه صورته يعني اين كه مثلا روز 29 ارديبهشت ميتونم 5 روز مرخصي بگيرم؟‌ممنون ميشم كمكمون كنيد

Sha7ab
10-04-2013, 13:56
سلام دوستان من خوزستاني هستم، همه دوستام و البته خودم شهيد رجايي كرمانشاه افتاديم!!!
آقاي :n12::n12:Sha7ab اطلاعاتتون واقعا بدردمون خورد. فقط منم مثل ساير دوستان چند تا سوال دارم:
1- اونجا تقسيمات به چه صورته يعني همه لب مرز ميفتيمو بايد با اشرار دستو پنجه نرم كنيم؟!!!
3-آقا اونجا دارو هاي خاص مثل اسپري آسم رو اجازه ميدن ببرم؟!!! من اصلا دنبال معاف از رزم نرفتم
5-من آموزشيم از اول ارديبهشت شروع ميشه، ميشه بگيت وضعيت مرخصي دادنش به چه صورته يعني اين كه مثلا روز 29 ارديبهشت ميتونم 5 روز مرخصي بگيرم؟‌ممنون ميشم كمكمون كنيد

سلام
1. 90٪ مرز میفتن. اما مرزهای غربی همشون امن هستن. مرزهای کرمانشاه ایلام خوزستان و رو به پایین همه امن هستن. فقط مرز های آذربایجان غربیه که درگیری زیاد داره. شما اگه شرایط خاص باشی ممکنه استان خودت بیفتی چون خوزستان مرز داره.
3. اجازه که میدن ولی بنظرم مشکلت رو بهشون بگو همون اول. ممکنه برات دردسر درست بشه توی دویدن ها و رژه ها
4. فقط مسئول غذا نشو! بقیش خوبه
5. شما چون راهت دوره مگه به تعطیلات خوبی بخوری که بتونی بری. آخر هفته ها که نمیتونی بری.

bloodsky
10-04-2013, 14:23
کتاب برای آموزشی نبر ولی دفترچه خاطرات ببر
هوای کرمانشاه خوبه. برج 2 زیاد گرم نیست
کمد داره
سوزن ببر.
چراق قوه نه نبر

پ.ن: تا وقتی که مرخصی هستم هر سوالی داشتی بپرس من جواب میدم :)

قربونت داداش خيلي كمك كردي...
وقتي آواتارت رو ميبينم دلم يه حال ديگه اي ميشه...
كي مرخصيت تموم ميشه؟؟؟
امروز؟؟

bloodsky
10-04-2013, 14:24

خوش به حال شما كه با دوستات مياي..
من تنها دارم ميام:n28:
مدركت چيه؟
اسمت چيه؟
بگو اگه يه جا افتاديم اگه افتخار بدي باهم باشيم.

bloodsky
10-04-2013, 14:32
سلام
1. 90٪ مرز میفتن. اما مرزهای غربی همشون امن هستن. مرزهای کرمانشاه ایلام خوزستان و رو به پایین همه امن هستن. فقط مرز های آذربایجان غربیه که درگیری زیاد داره. شما اگه شرایط خاص باشی ممکنه استان خودت بیفتی چون خوزستان مرز داره.
3. اجازه که میدن ولی بنظرم مشکلت رو بهشون بگو همون اول. ممکنه برات دردسر درست بشه توی دویدن ها و رژه ها
4. فقط مسئول غذا نشو! بقیش خوبه
5. شما چون راهت دوره مگه به تعطیلات خوبی بخوری که بتونی بری. آخر هفته ها که نمیتونی بری.

پس داداش دارو ها رو بدون نسخه هم ميزارن ببري تو ديگه؟
در ضمن ژيلت ببرم يا نه؟
اردو روكجاها برگزار ميكنن؟
به تيراندازي زياد گير ميدن؟(با توجه به اينكه چندين سال اول بودن)
پسر وضعيت چاي چطوره؟ من معتاد چاي هستم:n02:

SNOW PATROL
10-04-2013, 14:47
پس داداش دارو ها رو بدون نسخه هم ميزارن ببري تو ديگه؟
در ضمن ژيلت ببرم يا نه؟
اردو روكجاها برگزار ميكنن؟
به تيراندازي زياد گير ميدن؟(با توجه به اينكه چندين سال اول بودن)
پسر وضعيت چاي چطوره؟ من معتاد چاي هستم:n02:

دوست عزیز لطفا رعایت کنید

مجموع سوالاتتون رو در یک پست بنویسید لازم نیست برای هر سوالی یک پست ارسال کنید تاپیک به اندازه کافی شلوغ هست چند صفحه اخیر
پرشده از ارسال های شما

لازم نیست برای هر نقل قول یک پست ارسال کنید میتوانید از امکان نقل قول چند گانه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در زیر هر پست استفاده کنید

bloodsky
10-04-2013, 15:16

دوست عزیز لطفا رعایت کنید

مجموع سوالاتتون رو در یک پست بنویسید لازم نیست برای هر سوالی یک پست ارسال کنید تاپیک به اندازه کافی شلوغ هست چند صفحه اخیر
پرشده از ارسال های شما

لازم نیست برای هر نقل قول یک پست ارسال کنید میتوانید از امکان نقل قول چند گانه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در زیر هر پست استفاده کنید

به خدا از قصد نيست..
بعضي هاش رو كه اول نميبينم بعدا ميبينم جواب ميدم...
ولي يه چيزي بگم!!!
تا نمياي اين فروم ها ، هي هي زرت و زرت بهت ايميل ميدن كه اي واي ، اي هوار، كجا موندين ، يه سر به فروم بزنين...
وقتي هم كه مياي فعاليت ميكني اين طوري ميكنن...
به زودي ميرم و از دستم راحت ميشين...
نميدونم چرا اينجوريم يا وارد يه فروم نميشم يا وارد شدم مثل آفت ميمونم...
شوخي كردم ،چشم دقت ميكنم:n12:

alinikaein
10-04-2013, 15:45
دوستان چند تا سؤال؟

1. فوق‌ليسانس توي نيروي انتظامي، درجه‌ش چي مي‌شه؟
2. حقوق فوق‌ليسانس‌ها چقدره؟
3. در صورتي كه متأهل باشند حقوق چقدره؟
4. بيمه مي‌كنند و دفترچه بيمه داريم يا نه؟ آيا همسر و بچه را هم بيمه مي‌كنند؟

ممنون از جواب‌هاتون.

mmuud
10-04-2013, 15:49
ناظر انجمن اخه مارو درک کن دیگه ...........استرس داریم والا:n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03::n 03::n03::n03::n03:هیچی تفریح نداریم تو این مملکت،دلمون خوشه بیاییم اینجا یه چی بگیم صبحمون رو شب کنیم:n19::n19::n19: اخه کجا درد دل کنیم هان؟:n03: الان 25 سالمه، تازه میخوام برم سربازی(ایشالا که ارشد قبول شم)، بهترین دوران عمرم رو یا درس خوندم یا باید سربازی باشم،حالا سربازیم تموم شه تازه رسیدیم اول خط،پیدا کردن کار!!!!:n14::n14: خیلییییی زور داره سربازی رفتن به خدا

bloodsky
10-04-2013, 15:59
دوستان چند تا سؤال؟

ممنون از جواب‌هاتون.
بستگي داره بسيجي فعال داشته باشي يانه ولي معمولا ستوان 2 يا 3
حدوداي 50تومن
فك كنم واسه حقوق فرقي نداره فوقش 10 تومن بيشتر
فقط خودت 24 ماه بيمه هستي كه يه جا خوندم بعد تموم شدن بايد حق بيمه بدي (شايدم اشتباه بود)

ناظر انجمن اخه مارو درک کن دیگه ...........استرس داریم والا:n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03::n 03::n03::n03::n03:هیچی تفریح نداریم تو این مملکت،دلمون خوشه بیاییم اینجا یه چی بگیم صبحمون رو شب کنیم:n19::n19::n19: اخه کجا درد دل کنیم هان؟:n03: الان 25 سالمه، تازه میخوام برم سربازی(ایشالا که ارشد قبول شم)، بهترین دوران عمرم رو یا درس خوندم یا باید سربازی باشم،حالا سربازیم تموم شه تازه رسیدیم اول خط،پیدا کردن کار!!!!:n14::n14: خیلییییی زور داره سربازی رفتن به خدا

خودت رو ناراحت نكن، تموم ميشه ميره
بيچاره ناظم هم راس ميگه وقتي اسپم زياد باشه كسي كه ميخواد دنبال يه مطلب بگرده دير پيدا ميكنه...

naser2012
10-04-2013, 16:07
بستگي داره بسيجي فعال داشته باشي يانه ولي معمولا ستوان 2 يا 3

عزیزم چرا اطلاعات غلط میدی؟ ربطی به بسیجی فعال نداره.
براساس نمرات و آزمونها درجه ستوان دو یا ستوان 3 میشه. البته اکثرا معتقدن که آزمونها و نمرات فرمالیته ست و درجات دل بخواهی داده می شه.
در مورد حقوق من نمی دونم دقیقا. من خدمت قبلیم لیسانس بودم و ستوان 3 و غیر بومی. حدود 70 تومن بود سال 89. ناجا

bloodsky
10-04-2013, 16:24
براساس نمرات و آزمونها درجه ستوان دو یا ستوان 3 میشه. البته اکثرا معتقدن که آزمونها و نمرات فرمالیته ست و درجات دل بخواهی داده می شه.
در مورد حقوق من نمی دونم دقیقا. من خدمت قبلیم لیسانس بودم و ستوان 3 و غیر بومی. حدود 70 تومن بود سال 89. ناجا

آقا دقت كرده باشي همشون رو گفتم مطمئن نيستم
من طبف جمع بندي كه از گفته هاي دوستان توفروم داشتم اينا رو گفتم، خودم كه هنوز نرفتم.
:n03:

Iranian boy10
10-04-2013, 16:25

منظور دوستمون شاید آموزش تکمیلی بسیج باشه. اگه کسی داشته باشه اونوقت بازم با نمره و آزمونی که بسیج گرفته درجه میدن؟!
آخه یعنی چی دلبخواهی درجه میدن؟! از آشناهامون سال 89 سرباز بود لیسانس ستوان 2 بود راهنمایی رانندگی .

SNOW PATROL
10-04-2013, 16:39
دوستان چند تا سؤال؟

ممنون از جواب‌هاتون.

1. در خوشبینانه ترین حالت ستوان دو
2. در حالت عادی بین 50 تا 60 در صورت متاهل بودن مقداری تفاوت دارد
4بله شما و فرزندانتون به مدت 21 ماه دارای بیمه نیرو های مسلح هستید

موفق باشید

منظور دوستمون شاید آموزش تکمیلی بسیج باشه. اگه کسی داشته باشه اونوقت بازم با نمره و آزمونی که بسیج گرفته درجه میدن؟!
آخه یعنی چی دلبخواهی درجه میدن؟! از آشناهامون سال 89 سرباز بود لیسانس ستوان 2 بود راهنمایی رانندگی .

نیرویه انتظامی و ارتش به هیچ عنوان دوره تکمیلی بسیج را قبول ندارند و فقط 2 ماه کسری تعلق میگیرد
درجه هم برای لیسانس بین استوار دوم تا ستوان سوم متفاوت هست که در 80 درصد موارد استوار یکمی داده میشود
از سال 89 به بعد هم قوانین خیلی فرق کرده

H A M A S
10-04-2013, 16:48
مدت آموزشی الان 2 ماه است یا 3 ماه؟
برنامه ای برای افزایش مدتش دارن یا نه؟

naser2012
10-04-2013, 16:49

پایه خدمتی های بعد از آبان 88 (اگه دقیق خاطرم باشه) مشمول قانون کاهش درجه شدن. اولین جایی هم که این قانون رو اجرا کرد همین ناجا بود. ارتش بعد از چند ماه این کارو کرد. اون آشنای شما پایه خدمتیش قبل از ابان 88 بوده و طبیعتا مقداری از خدمتش هم تو سال 89 انجام شده.
بسیج تاثیری تو درجه ی ناجا نداره. تو سپاه چرا
دلبخواهی هم یعنی اینکه به گفته ی بعضی دوستان آزمونها همش فرمالیته ست و درجه ها رو بر اساس نیاز خودشون می دن و شانسیه. البته خودم مطمئن نیستم که آزمونها کاملا کشک باشه

آقا دقت كرده باشي همشون رو گفتم مطمئن نيستم
من طبف جمع بندي كه از گفته هاي دوستان توفروم داشتم اينا رو گفتم، خودم كه هنوز نرفتم.
:n03:

عزیزم عیب نداره. ولی از قدیم گفتن شنیدن کی بود مانند دیدن! چند روز دیگه میری همه چیو از نزدیک می بینی!

m_digitall
10-04-2013, 17:22
سلام
امروز 1/21 برگ سبزم اومد ( تعجیل زده بودم) . گفتن ساعت 3 بعدظهر برم میدون سپاه. به هر کی می گم شاخ در میاره. آیا کسی هست که 3 بعدازظهر باید بره میدون سپاه؟؟؟؟؟؟؟؟

bloodsky
10-04-2013, 17:27
سلام
امروز 1/21 برگ سبزم اومد ( تعجیل زده بودم) . گفتن ساعت 3 بعدظهر برم میدون سپاه. به هر کی می گم شاخ در میاره. آیا کسی هست که 3 بعدازظهر باید بره میدون سپاه؟؟؟؟؟؟؟؟

آره عزيز تو همين فروم داشتيم كسي رو كه ساعت 3 افتاده بود
دليلش اينكه تعجيل زدي و افتادي تو مازاد ها كه احتمال داره بهترين جاي ممكن يا بدترين جاي ممكن بيوفتي
از دوستان اگه بازم اشتباه گفتم اصلاح كنن!!!

SNOW PATROL
10-04-2013, 17:28

مدت زمان اموزشی در حال حاضر 2 ماه هست و هیچ چیز درباره افزایش ان اعلام نشده

bloodsky
10-04-2013, 17:29
دليلش اينكه تعجيل زدي و افتادي تو مازاد ها كه احتمال داره بهترين جاي ممكن يا بدترين جاي ممكن بيوفتي

فعلا 2 ماه
چند تا از دوستان گفته بودن اگه خدمت بشه 24 ماه آموزش هم ميشه 3ماه ولي هنوز هيچي معلوم نيست

alinikaein
10-04-2013, 17:31
بله شما و فرزندانتون به مدت 21 ماه دارای بیمه نیرو های مسلح هستید

آقا بيمه را مطمئن هستيد ديگه؟ خودتون كه بهتر مي‌دونيد هزينه‌هاي پزشكي چقدر زياده مخصوصاً براي متأهلين، با اين حقوق كمي هم كه مي‌دن، آدم بايد بره بميره.
بعد بايد بيمه‌ي قبلي را لغو كنيم ديگه؟ نامه‌اي چيزي هم مي‌خواد؟ يا توي ليست بيمه تأمين اجتماعي، ترك كار كه بزنند، حله ديگه؟

bloodsky
10-04-2013, 17:41
آقا بيمه را مطمئن هستيد ديگه؟ خودتون كه بهتر مي‌دونيد هزينه‌هاي پزشكي چقدر زياده مخصوصاً براي متأهلين، با اين حقوق كمي هم كه مي‌دن، آدم بايد بره بميره.
بعد بايد بيمه‌ي قبلي را لغو كنيم ديگه؟ نامه‌اي چيزي هم مي‌خواد؟ يا توي ليست بيمه تأمين اجتماعي، ترك كار كه بزنند، حله ديگه؟

داداش من در مورد فرزندانتون دقيق مطمئن نيستم شايد دوستمون مطمئن باشن
تا اونجا كه يكي از دوستان تو پست هاي قبلي توضيح داده بود بايد بيمه ي قبلي حذف بشه.
در ضمن ايشون گفته بود چون جزئ بيمه ي نيروهاي مسلح هست خيلي قويه و گفته بود كه من يه عمل كردم با اين بيمه كه در حالت عادي هزينش 1تومن بود ولي رايگان در اومد واسم!!!!!!!!!!

m_digitall
10-04-2013, 17:45
من با فوق لیسانس دارم می رم. آیا داشتن مدرک فوق در کجا افتادن آموزش تاثیر گذار است؟؟؟

bloodsky
10-04-2013, 17:52
من با فوق لیسانس دارم می رم. آیا داشتن مدرک فوق در کجا افتادن آموزش تاثیر گذار است؟؟؟

فك نكنم چون تو آموزش اصلا دكتري با صفر سرباز فرقي ندارن و همشون يه جا هستن ولي در تاريخ اعزام فرق ميكنه...
ولي تا اونجا كه من شنيدم فعلا سپاه فوق ديپلم به پايين ميگيره ، البته هر اتفاقي ممكنه بيوفته مگر اينكه قبلا از پادگان دلخواهتون پذيرش گرفته باشين...:n27:

alinikaein
10-04-2013, 17:56
تا اونجا كه يكي از دوستان تو پست هاي قبلي توضيح داده بود بايد بيمه ي قبلي حذف بشه.
در ضمن ايشون گفته بود چون جزئ بيمه ي نيروهاي مسلح هست خيلي قويه و گفته بود كه من يه عمل كردم با اين بيمه كه در حالت عادي هزينش 1تومن بود ولي رايگان در اومد واسم!!!!!!!!!!

كاش همين‌جور باشه كه مي‌گي. يعني براي زايمان هم بيمه نيروهاي مسلح، كمك هزينه عمل را مي‌ده؟

راستش من خيلي نمي‌دونم، ولي فكر نكنم.

ضمناً به نظر مي‌رسه چند دوره‌ست كه فقط نيروي انتظامي پذيرش داره، كه اون هم قاعدتاً به خاطر بحث انتخابات هست.
و با توجه به همين قضيه، قاعدتاً دوستاني كه نگران مرز بودند، نبايد خيلي نگران باشند، چون احتمالاً داخل شهر و براي حفظ امنيت هستند!!!

urcu
10-04-2013, 18:08

با عرض سلام.

دوست گرامی بنده قصد بی احترامی به شما رو ندارم... :n01:
اما یه نکته ای رو باید مد نظر داشته باشید
اینکه شخصی با خوندن 10 کتاب در زمینه های مختلف هیچ وقت نمیتونه مدرک لیسانس بگیره(مگر اینکه بره دانشگاه و مراحلش رو طی کنه... )

. دقیقا حکایت ، حکایت شماست که هنوز اعزام نشدید و متاسفانه با قاطعیت تمام دارید جواب دوستانی که جواب گرفتن براشون واقعا مهم هست رو میدید.... و این باعث میشه دوستانی که در این زمینه اطلاعات کافی دارند از دادن جواب صرفا به این خاطر که شما جواب فرد مورد نظر رو دادید صرف نظر کنند.
بهتر هست زمانی که واقعا محیط خدمت رو لمس کردید بیاید و جواب دوستان رو بدید چرا که به قول معروف : چو از دل بر آید نشیند به دلامروز با یکی از دوستان بحثمون سر مسئله محیط پادگان و دانشگاه بود...
دوستان توجه کنند کسانی هستند که دانشگاه شهر دیگه ای تحصیل میکنن اما تعطیلی ها رو نمیان منزل!!... چون بهشون خوش میگذره!.
اما پادگان اصلا این طور نیست! ... بنابراین محیط پادگان به هیچ وجه من الوجود با محیط دانشگاه قابل مقایسه نیست! بنده خدا تعریف میکرد میگفت 4 سال دانشگاهم برابر با دو روز خدمت کردن توی منطقه گذشت...!
در ضمن قابل توجه کلیه افرادی که میخوان پذیرش سپاه بگیرن : سپاه کلیه فراد دیپلم و زیر دیپلم رو میفرسته پست برجک بدن! مگر اینکه معاف از رزم و... باشند. پس اگر میخواید بیاید و پذیرش سپاه بگیرید و دیپلم دارید با ارتش و نیروی انتظامی زیاد تفاوتی نداره مگر اینکه معاف از رزم و.. باشید که باز هم پست آسایشگاه و... رو دارید احتمال زیاد.

bloodsky
10-04-2013, 18:22
با عرض سلام.

دوست گرامی بنده قصد بی احترامی به شما رو ندارم... :n01:
اما یه نکته ای رو باید مد نظر داشته باشید
اینکه شخصی با خوندن 10 کتاب در زمینه های مختلف هیچ وقت نمیتونه مدرک لیسانس بگیره(مگر اینکه بره دانشگاه و مراحلش رو طی کنه... )

. دقیقا حکایت ، حکایت شماست که هنوز اعزام نشدید و متاسفانه با قاطعیت تمام دارید جواب دوستانی که جواب گرفتن براشون واقعا مهم هست رو میدید.... و این باعث میشه دوستانی که در این زمینه اطلاعات کافی دارند از دادن جواب صرفا به این خاطر که شما جواب فرد مورد نظر رو دادید صرف نظر کنند.
بهتر هست زمانی که واقعا محیط خدمت رو لمس کردید بیاید و جواب دوستان رو بدید چرا که به قول معروف : چو از دل بر آید نشیند به دلامروز با یکی از دوستان بحثمون سر مسئله محیط پادگان و دانشگاه بود...
دوستان توجه کنند کسانی هستند که دانشگاه شهر دیگه ای تحصیل میکنن اما تعطیلی ها رو نمیان منزل!!... چون بهشون خوش میگذره!.
اما پادگان اصلا این طور نیست! ... بنابراین محیط پادگان به هیچ وجه من الوجود با محیط دانشگاه قابل مقایسه نیست! بنده خدا تعریف میکرد میگفت 4 سال دانشگاهم برابر با دو روز خدمت کردن توی منطقه گذشت...!
در ضمن قابل توجه کلیه افرادی که میخوان پذیرش سپاه بگیرن : سپاه کلیه فراد دیپلم و زیر دیپلم رو میفرسته پست برجک بدن! مگر اینکه معاف از رزم و... باشند. پس اگر میخواید بیاید و پذیرش سپاه بگیرید و دیپلم دارید با ارتش و نیروی انتظامی زیاد تفاوتی نداره مگر اینکه معاف از رزم و.. باشید که باز هم پست آسایشگاه و... رو دارید احتمال زیاد.

منم قصد بي احترامي به شما رو ندارم ولي توجه كنين اين كتابي رو كه من ازش نقل ميكنم خود شما و چند تن از دوستان ديگه نوشتين ومن هم خوندم
همش رو ميتونم نقل قول براتون پيدا كنم
من نميدونم قاطعيت تمام تو كدوم پستم موج ميزنه؟؟؟ميشه بگيد؟؟؟
بعضي از موارد رو هم كه مطمئن نيستم ذكر ميكنم كه مطمئن نيستم
شما اگه جواب درست رو ميدونين خوب بگين ديگه چه ربطي به من داره:n12:

naser2012
10-04-2013, 18:23

فك نكنم چون تو آموزش اصلا دكتري با صفر سرباز فرقي ندارن و همشون يه جا هستن ولي در تاريخ اعزام فرق ميكنه...
ولي تا اونجا كه من شنيدم فعلا سپاه فوق ديپلم به پايين ميگيره ، البته هر اتفاقي ممكنه بيوفته مگر اينكه قبلا از پادگان دلخواهتون پذيرش گرفته باشين...:n27:

مهندس جان، بازم اطلاعات غلط دادی.

بعضی پادگانهای آموزشی فقط دیپلم و زیر دیپلم می گیرن. و بعضی مثلا فوق دیپلم به بالا یا لیسانس به بالا. البته این امر میتونه با توجه به تعداد سربازان با مدارک تحصیلی مختلف، در دوره های زمانی مختلف تغییر کنه.
توی پادگان آموزشی هم معمولا ( باز هم میگم معمولا چون با توجه به تعداد مدارک مختلف می تونه تغییر کنه این قضیه) فوق دیپلم ها یک گروهان، لیسانسها یک گروهان و فوق و دکترا ها یک گروهان دیگه. گاهی هم ممکنه لیسانس، فوق لیسانس و دکترا توی یک گروهان باشن. یعنی پس تو آموزشی هم تفکیک می کنن (حتی ناجا). و معمولا گروهانهای مربوط به ارشد و دکتراها سخت گیریهای کمتر داره و تر تمیز تره و ممکنه مثلا یک امکانات رفاهی بیشتری مثلا ال سی دی!! داشته باشه.

erfan_manutd
10-04-2013, 18:30
سلام دوستان
کسی هست که سال 91 دفترچه رو پست کرده باشه و تونسته باشه از کسر خدمت ایثارگران استفاده کنه؟
ما که به هر دری می زنیم نمی شه. من تو ناجا هستم. یه بار برگ کسر خدمتم رو به نیروی انسانی خودمون دادم برد نیروی انسانی ناجا گفتن نمی شه. یه بار پدرم رفت نیروی انسانی ناجا گفتن نمی شه. خودم هم دیروز از طریق یه آشنایی به یکی از سرهنگ های ناجا معرفی شدم. اونم منو به یه سرهنگی تو نیروی انسانی ناجا معرفی کرد که رئیس عملیات نیروی انسانی ناجا است. اونم زنگ زد به اون سرگردی که مسئول کسرخدمت های ناجا است و رفتم پیشش که بازم گفت نمی شه.
یعنی حتی بند پ هم جواب نمی ده؟!
از طریق نظام وظیفه کاری نمی شه کرد؟ یعنی فقط مربوط به نیروی انسانی ارگانیه که خدمت می کنیم (ناجا - ارتش - سپاه) یا از طریق یه آشنایی تو نظام وظیفه هم ممکنه بشه کاری کرد؟

SNOW PATROL
10-04-2013, 19:59
سپاه کلیه فراد دیپلم و زیر دیپلم رو میفرسته پست برجک بدن! مگر اینکه معاف از رزم و... باشند. پس اگر میخواید بیاید و پذیرش سپاه بگیرید و دیپلم دارید با ارتش و نیروی انتظامی زیاد تفاوتی نداره مگر اینکه معاف از رزم و.. باشید که باز هم پست آسایشگاه و... رو دارید احتمال زیاد.
دوست عزیز این که بگید کلا اینجوری هست درست نیست شاید بهتر باشه بگید 50 درصد مواقع اینجوری هست در ضمن بحث پست نیست بحث مرخصی هست
من جایی که خدمت کردم هر سه ارگان ارتش سپاه و ناجا کنار هم بودیم . بله سرباز سپاه پست میداد اما به ازای 48 ساعت پست 48 ساعت هم اف بودند !!!! این بدترین حالتش بود . اون های هم که شهرستانی بوداند 5 روز حضور میزدن 5 روز خونه بودند
لیسانسه ها هم اکثرا 24 -48 بودند و البته همون 24 ساعت حضور هم جلویه در یگانشون بساط فوتبال و قلیون راه مینداختند موقع غذا هم با ماشین از رستوران براشون غذا میاوردند . کار خیلی خیلی سختشون هم این بود که وقتی پرواز میشنست میرفتند 5 دقیقه زیر هواپیما میموندند
تا مسافر ها پیاده بشند .از دوماه مانده به پایان خدمت هم پایان دوره میرفتند . شاید میخواستی حساب کنی سرباز سپاه از 18 ماه خدمتش کمتر از 4 ماه در یگان حصور داشت ( من ساعت 8 صبح ترخیص بودم ساعت 6 همون روز از سرپست اومدم !!! اینم پایان دوره ) من تو 18 ماه خدمتم ندیدم سرباز سپاه کلاه سرش باشه !! یا زیپ اورش بسته باشه !!! در صورتی که ما باید تو گرما میرفتیم به عنوان راهور یا نیرو پستی با مردم سرکله میزدیم خیس عرق هم میشدیم حق هم نداشتیم کلاهمون رو برای یک لحظه برداریم تا حالا فرمانده محترم عشقش بکشه بگه هوا گرم شده اورتون رو دیگه دربیارید مرخصیمون هم هفته ای 10 ساعت با هزار خواهش و التماس . دلمون هم خوش بود داریم شهر خودمون خدمت میکنیم حالا شانس میاوردیم لغو مرخصی یا اماده باش نبدویم . ت.جه داشته باشه ما تقریبا بهترین یگان ناجا بعد از ستاد و فرماندهی بودیم . دیگه کلانتری و پاسگاه که بماند..
این از این جهت گفتم که شما فرمودید برای دیپلمه سپاه یا ناجا فرقی نداره !! چرا داداش خیلی فرق داره خیلی .....
اگر هم بر صحت گفته های من شک دارید دوست عزیز بنده ha789di ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با هم یکجا خدمت کردیم میتونند نظرشون رو بگن

sabloger
10-04-2013, 21:52
سلام دوستان

مرخصیاش چطوریه؟
چند روزه دقیق؟

arash9426
10-04-2013, 22:21
سلام دوستان
کسی هست که سال 91 دفترچه رو پست کرده باشه و تونسته باشه از کسر خدمت ایثارگران استفاده کنه؟
ما که به هر دری می زنیم نمی شه. من تو ناجا هستم. یه بار برگ کسر خدمتم رو به نیروی انسانی خودمون دادم برد نیروی انسانی ناجا گفتن نمی شه. یه بار پدرم رفت نیروی انسانی ناجا گفتن نمی شه. خودم هم دیروز از طریق یه آشنایی به یکی از سرهنگ های ناجا معرفی شدم. اونم منو به یه سرهنگی تو نیروی انسانی ناجا معرفی کرد که رئیس عملیات نیروی انسانی ناجا است. اونم زنگ زد به اون سرگردی که مسئول کسرخدمت های ناجا است و رفتم پیشش که بازم گفت نمی شه.
از طریق نظام وظیفه کاری نمی شه کرد؟ یعنی فقط مربوط به نیروی انسانی ارگانیه که خدمت می کنیم (ناجا - ارتش - سپاه) یا از طریق یه آشنایی تو نظام وظیفه هم ممکنه بشه کاری کرد؟
سلام دوست عزیز
باتوجه به اینکه فروردین سال 91 بعضی تغییرات در مدت خدمت و قوانین صورت گرفت ، تمامی کسری های خدمت لغو شدند به جز دو مورد یکی کسری بسیج حداکثر 6 ماه و دیگری انجام پروژه های صنایع دفاع که میتونه تمام خدمتو کسر کنه / و بنابراین شما هر ارگانی که باشی و هرجا خدمت کنی به شما کسر خدمت ایثارگراان نمی دهند چون دیگر چنین کسری وجود ندارد و لغو شده است.

fard1986
11-04-2013, 00:56
سلام دوستان من واریکوسل درجه 1 دارم میخوام بدونم راهی هست که بشه افزایش داد کاری بشه کرد که شدت پیدا کنه؟ یه چیز دیگه کسی تا به حال از شب ادراری معاف شده اونا چطور میفهمن که شب ادراری دارم یا نه؟ تو رو خدا کمکم کنید زنو بچه دارم 09100215216- fard1986@yahoo.com

ha789di
11-04-2013, 08:17
دوست عزیز این که بگید کلا اینجوری هست درست نیست شاید بهتر باشه بگید 50 درصد مواقع اینجوری هست در ضمن بحث پست نیست بحث مرخصی هست
من جایی که خدمت کردم هر سه ارگان ارتش سپاه و ناجا کنار هم بودیم . بله سرباز سپاه پست میداد اما به ازای 48 ساعت پست 48 ساعت هم اف بودند !!!! این بدترین حالتش بود . اون های هم که شهرستانی بوداند 5 روز حضور میزدن 5 روز خونه بودند
لیسانسه ها هم اکثرا 24 -48 بودند و البته همون 24 ساعت حضور هم جلویه در یگانشون بساط فوتبال و قلیون راه مینداختند موقع غذا هم با ماشین از رستوران براشون غذا میاوردند . کار خیلی خیلی سختشون هم این بود که وقتی پرواز میشنست میرفتند 5 دقیقه زیر هواپیما میموندند
تا مسافر ها پیاده بشند .از دوماه مانده به پایان خدمت هم پایان دوره میرفتند . شاید میخواستی حساب کنی سرباز سپاه از 18 ماه خدمتش کمتر از 4 ماه در یگان حصور داشت ( من ساعت 8 صبح ترخیص بودم ساعت 6 همون روز از سرپست اومدم !!! اینم پایان دوره ) من تو 18 ماه خدمتم ندیدم سرباز سپاه کلاه سرش باشه !! یا زیپ اورش بسته باشه !!! در صورتی که ما باید تو گرما میرفتیم به عنوان راهور یا نیرو پستی با مردم سرکله میزدیم خیس عرق هم میشدیم حق هم نداشتیم کلاهمون رو برای یک لحظه برداریم تا حالا فرمانده محترم عشقش بکشه بگه هوا گرم شده اورتون رو دیگه دربیارید مرخصیمون هم هفته ای 10 ساعت با هزار خواهش و التماس . دلمون هم خوش بود داریم شهر خودمون خدمت میکنیم حالا شانس میاوردیم لغو مرخصی یا اماده باش نبدویم . ت.جه داشته باشه ما تقریبا بهترین یگان ناجا بعد از ستاد و فرماندهی بودیم . دیگه کلانتری و پاسگاه که بماند..
این از این جهت گفتم که شما فرمودید برای دیپلمه سپاه یا ناجا فرقی نداره !! چرا داداش خیلی فرق داره خیلی .....
اگر هم بر صحت گفته های من شک دارید دوست عزیز بنده ha789di ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با هم یکجا خدمت کردیم میتونند نظرشون رو بگن
من همه صحبتهای دوست عزیزم رو تایید میکنم
من خودم با اینکه لیسانس بودم ولی بعضی مواقع برجک پست میدادم حتی درب جبهه هم یکی دوبار پست دادم:n30:
در هر صورت یابد سعی کنید یا سپاه بیفتید یا ارتش هرجای ناجا(به غیر یکی دو جا که اونم بند پ قوی میخواد)که خدمت کنید سخته تازه ما یکی از بهترین جاهاش بودیم واوضاع اینطوری بود

bloodsky
11-04-2013, 09:27
سلام دوستان من واریکوسل درجه 1 دارم میخوام بدونم راهی هست که بشه افزایش داد کاری بشه کرد که شدت پیدا کنه؟ یه چیز دیگه کسی تا به حال از شب ادراری معاف شده اونا چطور میفهمن که شب ادراری دارم یا نه؟ تو رو خدا کمکم کنید زنو بچه دارم 09100215216- fard1986@yahoo.com

بعد از اینکه دوستان بهم لطف کردن دیگه تصمیم داشتم حرف نزنم ولی...
کلا به کمیسیون پزشکیتون بستگی داره ، بعضی ها رو با شدید ترین مریضی ها معاف نمیکنن ولی بعضی ها رو...
در ضمن مطمئن باشین پزشک هایی که میزارن ار بهترین نوع پزشک ها هستن و در اکثر موارد نمیشه دورشون زد!!!
چند تا از بچه ها بودن که پیشنهاد داده بودن شب ها تو اسایشگاه همین کار رو بکنی جواب میده ولی فک کنم اگه برین کمیسیون و از مجاری ادرارتون آزمایش بگیرن میفهمن!!!!!!!!
در هر صورت منتظر باشین تا دوستان درست راهنماییتون کنن!!!!!!:n28:

alinikaein
11-04-2013, 09:49
يه سؤال؟

من دنبال كارهاي معافي كه بودم، معاف از رزم شدم.
موقعي كه مي‌خواستم اعتراض كنم، گفتند وقتي ميري آموزشي، همون موقع اعتراض كن.

مي‌شه در اين مورد راهنمايي‌م كنيد؟

urcu
11-04-2013, 10:55
بعد از اینکه دوستان بهم لطف کردن دیگه تصمیم داشتم حرف نزنم ولی...
کلا به کمیسیون پزشکیتون بستگی داره ، بعضی ها رو با شدید ترین مریضی ها معاف نمیکنن ولی بعضی ها رو...
در ضمن مطمئن باشین پزشک هایی که میزارن ار بهترین نوع پزشک ها هستن و در اکثر موارد نمیشه دورشون زد!!!
چند تا از بچه ها بودن که پیشنهاد داده بودن شب ها تو اسایشگاه همین کار رو بکنی جواب میده ولی فک کنم اگه برین کمیسیون و از مجاری ادرارتون آزمایش بگیرن میفهمن!!!!!!!!
در هر صورت منتظر باشین تا دوستان درست راهنماییتون کنن!!!!!!:n28:

با عرض سلام.

دوست عزیز مسئله شب ادراری به مجاری ادرار مربوط نمیشه.
بلکه بستگی به عوامل عصبی داره... و معافیتش جزو معافیت های اعصاب هست و نه مجاری ادراری.
و در مرحله بعد کسی که واریکوسل در حد 3 داشته باشه راه رفتنش هم به زور هست یعنی امکان داره وسط خیابون درد بیضه شروع بشه و شخص از درد به خودش بپیچه .
به خاطر خدمت و نهایتا 21 ماه عقب افتادن از زندگی نباید کاری کرد که یه عمر پشیمون موند.

در جواب دوستمون اقا جواد هم بگم اون پادگانی که مد نظر شما هست رو کاملا میشناسم . چنین سربازی توش وجود خارجی نداره! 5 روز مرخصی و 5 روز حضور!! . نیروی شهرستانی 10 روز حضور میزنه و 3 روز میره مرخصی اونم نیروی پستی نه اداری. توی همون پادگان و بخش بالاش سرباز لیسانس هم میفرستن برجک. (هفته ای یکبار رو دارن اکثر مواقع.)

urcu
11-04-2013, 11:01
عرض تبریک و تهنیت به متولدین سال 1374!!!!!!!!! (عجله دارند!!! اینا!!! خداوکیلی متولد سال 74 هنوز خیلی بچه هست)

فراخوان مشمولان متولد 1374 براي تعيين تكليف وضعيت خدمتي گروه ناجا – كليه متولدين ذكور 1374 كه در سال 1392 به سن مشموليت مي رسند مي بايست نسبت به تعيين تكليف وضعيت مشموليت خويش اقدام نمايند.
به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا ، اين سازمان طي اطلاعيه اي اعلام كرد: برابر ماده (2) قانون خدمت وظيفه عمومي ، هرفرد ذكورايراني از اول ماهي كه طي آن به سن 18 سال تمام مي رسد مشمول مقررات خدمت وظيفه عمومي بوده و مي بايست به منظور تعيين تكليف وضعيت خدمتي خويش ، از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) اقدام نمايد.

براساس اين اطلاعيه، لازم است كه مشمولان درهمين رابطه نسبت به موارد زير آگاهي داشته و مطابق ضوابط مطرح شده عمل كنند:

الف) افرادي كه قبل از ورود به سن مشموليت ترك تحصيل نموده ،انصراف داده ، اخراج شده و يا فارغ التحصيل شده اند ، پس از رسيدن به 18 سال تمام (سن مشموليت) ظرف مدت شش ماه مهلت داشته تا خود را معرفي نمايند.

ب) دانش آموزان ، دانشجويان و طلاب علوم ديني كه پس از رسيدن به 18 سال تمام (سن مشموليت) ، همچنان از معافيت تحصيلي بهره مند بوده ، درصورت ترك تحصيل ، انصراف ، اخراج و يا فراغت ازتحصيل حداكثر به مدت يكسال مهلت داشته تا وضعيت خدمتي خويش را مشخص نمايند .
.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SNOW PATROL
11-04-2013, 11:07
در جواب دوستمون اقا جواد هم بگم اون پادگانی که مد نظر شما هست رو کاملا میشناسم . چنین سربازی توش وجود خارجی نداره! 5 روز مرخصی و 5 روز حضور!! . نیروی شهرستانی 10 روز حضور میزنه و 3 روز میره مرخصی اونم نیروی پستی نه اداری. توی همون پادگان و بخش بالاش سرباز لیسانس هم میفرستن برجک. (هفته ای یکبار رو دارن اکثر مواقع.)
داداش مطمئنی ؟ من سپاه حفاظت هواپیمایی شیراز رو میگم ها ؟ اونجا اصلا سپاه برجک نداره ! یحتمل اشتباه گرفتی

urcu
11-04-2013, 11:19
داداش مطمئنی ؟ من سپاه حفاظت هواپیمایی شیراز رو میگم ها ؟ اونجا اصلا سپاه برجک نداره ! یحتمل اشتباه گرفتی

دوست عزیز مگر پادگان هوادریا رو نمیگید؟ ...
تنها پادگانی که نزدیک فرودگاه شیراز هست و سپاه هست مرکز پشتیبانی تخصصی آماد ندسا هست دیگه...
اگر اون منظورتون نیست من اشتباه کردم. . در اصل مالکیت اصلی این پادگان یه زمانی بر عهده ارتش بوده!...

SNOW PATROL
11-04-2013, 11:25
دوست عزیز مگر پادگان هوادریا رو نمیگید؟ ...
تنها پادگانی که نزدیک فرودگاه شیراز هست و سپاه هست مرکز پشتیبانی تخصصی آماد ندسا هست دیگه...
اگر اون منظورتون نیست من اشتباه کردم. . در اصل مالکیت اصلی این پادگان یه زمانی بر عهده ارتش بوده!...

خیر اونجایی که من میگم نزدیک فرودگاه نیست !! در حقیقت تو خود فرودگاه هست
البته همه جا خوب و بد داره دیگه این بحث ادامه داده نشه بهتره تشکر ..

mr.net
11-04-2013, 12:01
سلام دوستان

دوست عزیز، اینا یه بخشنامه دارن که توش سه تا شرط گذاشته که شما هیچ کدوم رو نداری، لاقل اگه 2 تاشو داشتی شاید بند پ یه کاری می کرد.
شرط 1: پست دفتر چه در سال 90
شرط2: تاریخ صدور برگه سبز در سال 90
شرط 3: تاریخ صدور برگه کسر خدمت در سال 90
تازه همه اینا به شرطیه که تا 15 اردیبهشت 91 کسر خدمتتو ثبت کرده باشی

خود من شرط 3 رو نداشتم و از سیستم نظام وظیفه حذف کردن و کاری برام انجام نمی دن، یگانمم می گه نمی شه

اما امیدوارم واسه شما بشه

farzad02
11-04-2013, 12:23
یک توصیه به دوستانی که در شرف رفتن به خدمت هستن
اگر معاف میشید که حتما دنبالش برید و دیگه حرفی نیست

ولی اگر معاف نمیشید، حتما از الان برید تو فامیل و دوست و آشنا دنبال پارتی توی نیروهای نظامی و ... بگردید
من 4 ماه از خدمتم گذشته و تجربه این مدت واقعا فقط ثابت کرده که هر کی پارتی داره(حتی پارتی رده پایین)، خدمتش خیلی با بقیه فرق داره

اولین خاطرم از پارتی خیلی جالب بود
روز اول آموزشی بود و هنوز لباس نداشتیم و نمی دونستیم چی به چیه که یک نفر رو دیدم داره با فرمانده گروهان در مورد برخی اسامی و ... حرف میزنه
ازش رفتم پرسیدم شما کارت چیه؟ گفت من منشی گردانم
تازه بعد از چند روز بود که فهمیدم که ایشون هم همون روز با ما وارد پادگان شده بود و هم پایه ما بود و حتی توی آسایشگاه ما می خوابید

ولی در کل آموزشی تقریبا اصلا در هیچ برنامه ای حضور نداشت. نه در تمرین رژه حضور داشت و نه در کلاسهای اغلب خسته کننده

کل 2 ماه کارش اداری بود و اصلا سختی هایی که ما کشیدیم رو هم نکشید :n03: همش پای تلویزیون بود!!

vahidreza2007
11-04-2013, 12:41
از دوستانی که تو ستاد نیرو ارتش هستند کسی خبری از بخش نامه ی جدیدی برای تعطیلی دوباره پنچ شنبه ها نداره ؟؟؟؟

هنوز مثل قبل عید نامه ای چیزی برای تعطیلی پنچ شنبه نیومده ؟

و اینکه بالاخره خدمت برای اعزامی های 91 همون 21 ماه شد دیگه ؟

و اینکه قانون کسری بسیج که تغییر نکرده برای سال جدید ؟؟ نامه ای چیزی نیومده براش ؟

Mr.Mazmamfi
11-04-2013, 15:51
سلام دوستان .

من ورودی اسفند 91 هستم ، 01 تهران .

ما قبل عید ، 5 شنبه هارو تعطیل بودیم . ولی الان دیگه نیمه تعطیل شده و گفته بودن این طرح آزمایشی بوده .

بچه های 02 هم این جوری هستن ؟

erfan_manutd
11-04-2013, 16:00
دوست عزیز، اینا یه بخشنامه دارن که توش سه تا شرط گذاشته که شما هیچ کدوم رو نداری، لاقل اگه 2 تاشو داشتی شاید بند پ یه کاری می کرد.
شرط 1: پست دفتر چه در سال 90
شرط2: تاریخ صدور برگه سبز در سال 90
شرط 3: تاریخ صدور برگه کسر خدمت در سال 90
تازه همه اینا به شرطیه که تا 15 اردیبهشت 91 کسر خدمتتو ثبت کرده باشی

خود من شرط 3 رو نداشتم و از سیستم نظام وظیفه حذف کردن و کاری برام انجام نمی دن، یگانمم می گه نمی شه

اما امیدوارم واسه شما بشه

البته شرط 3 رو دارم. برگه کسر خدمتم اسفند 90 صادر شده و کسر خدمتم تو سیستم نظام وظیفه ثبت شده.

mohsentaghadosi
11-04-2013, 16:22
از دوستانی که تو ستاد نیرو ارتش هستند کسی خبری از بخش نامه ی جدیدی برای تعطیلی دوباره پنچ شنبه ها نداره ؟؟؟؟

هنوز مثل قبل عید نامه ای چیزی برای تعطیلی پنچ شنبه نیومده ؟

و اینکه بالاخره خدمت برای اعزامی های 91 همون 21 ماه شد دیگه ؟

و اینکه قانون کسری بسیج که تغییر نکرده برای سال جدید ؟؟ نامه ای چیزی نیومده براش ؟

من تو ستاد فرماندهی نیرو زمینی هستم

این تعطیلی ها اصن قرار نبود اجرا بشه، به قول خودشون سوتیه فرماندهان بالا بود که باعث شد چند وقت اجرا بشه

اما کلا تعطیلی پنجشنبه ها کنسل شده

urcu
11-04-2013, 16:30
با عرض سلام.

دوستان کسی هست که توی بخش کارگزینی وظیفه در سپاه خدمت کنه؟؟
اگر هست لطفا بگه کار خیلی مهمی دارم .....
ممنون.

black_roz18
11-04-2013, 19:53
سلام دوستان .

من ورودی اسفند 91 هستم ، 01 تهران .

ما قبل عید ، 5 شنبه هارو تعطیل بودیم . ولی الان دیگه نیمه تعطیل شده و گفته بودن این طرح آزمایشی بوده .

بچه های 02 هم این جوری هستن ؟

آره تو 02 هم نیمه تعطیله تا ظهر هستیم بعدش مرخصی میریم.
در ضمن 28 فروردین یعنی 4شنبه مراسم تحلیفمون هست برای اعزامی های اسفند 91

farzad02
11-04-2013, 19:57
دوستان شما وقتی که توی شهر تردد دارید یا مسافرت میرید، دفترچه مرخصی همراهتونه؟
به نظرتون لازمه همراه باشه؟

a6543210
11-04-2013, 20:26
دوستتان خدمت سربازی دیگه شکر خدا داره تموم می شه! و شنبه تصویه هستم:n16:
سوال دارم خدمتتون!
1- کارت پایان خدمت ارتش چند ماه بعد تصویه می یاد؟
2- چون اعرام مجدد بودم حقوقم 18 ماه حساب شده و قطع شده! در صورتی که 21 ماخ خدمت کردم:n14: حالا رفتم بازرسی و گزارش دادم که قظیه چیه و حقوقم قطع شده! تا زه شعبه وظیفه هم رفتم گزارش دادم و نامه دادن.حالا سوالم اینه که بعد تصویه به نظرتون واسم حقوق می ریزن یا نه؟!:n15:
ممنونم

bloodsky
11-04-2013, 21:13
سوال دارم خدمتتون!
2- چون اعرام مجدد بودم حقوقم 18 ماه حساب شده و قطع شده! در صورتی که 21 ماخ خدمت کردم:n14: حالا رفتم بازرسی و گزارش دادم که قظیه چیه و حقوقم قطع شده! تا زه شعبه وظیفه هم رفتم گزارش دادم و نامه دادن.حالا سوالم اینه که بعد تصویه به نظرتون واسم حقوق می ریزن یا نه؟!:n15:
ممنونم

1-بعد 3 الی 4 ماه (ناجا بودی حداکثر 1 ماه)
2-فک نکنم بدن (اینا پول حقوق کارمنداشون رو ندارن بدن!!!! )
--------------
دوستان وقتی تعطیل میشی(جمعه ها) کلا آزاد هستی؟؟؟ میتونی تا هر وقت بخوای بخوابی؟؟؟

SNOW PATROL
11-04-2013, 21:15
دوستان شما وقتی که توی شهر تردد دارید یا مسافرت میرید، دفترچه مرخصی همراهتونه؟
به نظرتون لازمه همراه باشه؟

اگر با لباس نظامی هستید بله لازمه

pedromi
11-04-2013, 21:37
سوال دارم خدمتتون!
ممنونم

1- معمولا 1 تا سه ماه بعد
2- 100% میریزن مورد منم مثل شما بود و ریختن. باید نامه رو ببری قسمت امور مالی ستاد کل ارتش اونجا در سیستم اعمال میشه و آخر همون برج به کارتت میریزن.

hamidchi
11-04-2013, 22:06
سوال دارم خدمتتون!
ممنونم

1- دو ماه بعد میاد دم خونه
2- اگه معوقه باشه میدن ، از من هم بعد از تصویه تا یکی دو ماه بعد یه مقدار های جزئی که باقی مونده بود رو میریختن

bloodsky
11-04-2013, 22:15
دوستان وقتی تعطیل میشی(جمعه ها) کلا آزاد هستی؟؟؟ میتونی تا هر وقت بخوای بخوابی؟؟؟

Pami
11-04-2013, 22:28
سوال دارم خدمتتون!
ممنونم

کارت شما بستگی به زمانی داره که شعبه صدور کارت اطلاعات رو به ستاد نیرو برده باشه
معمولا اگه سر وقت ببرن 40-45 روزه میاد

حقوقتون رو هم میدن معمولا ، فقط پیگیر باشید ببین نمیخواین خب نمیدن !

vahidreza2007
11-04-2013, 22:30
یه سوال از دوستان متخصص و خدمت کرده :

من رفتم پیش یه پزشک متخصص و ازش یه گواهی پزشکی گرفتم که اقا این مشکل درد از ناحیه کمر داره و از فعالیت های سنگین و رزه و ... دوری کنه ( برای پیچوندن :n02: ) و انجام نده این کار ها رو ! حتی نامه رو به تایید پزشک پادگان هم رسوندم :n02:
حالا دیگه با وجود اون نامه از گرفتن اسلحه و رزه و ... معاف هستیم :n02::n08: فقط یه موردی که هستش اینکه فردا روز این نامه موقع ترخیص و گرفتن کارت باعث نشه تو کارت بنویسن این معاف از رزم بوده و پا طلایی و ... :n02::n24:

فقط نگرانیم بابت اینکه تو کارت یه وقت به واسطه یه گواهی ساده بیان و بنویسن و گند بزنند به کل خدمت :n08: ممنون میشم دوستان مطلع راهنمایی کنند .

اگه واقعا ممکنه مشکلی پیش بیاره بگید برم تا دیر نشده از پرونده کشش برم :n20:

bloodsky
11-04-2013, 22:38
یه سوال از دوستان متخصص و خدمت کرده :

من رفتم پیش یه پزشک متخصص و ازش یه گواهی پزشکی گرفتم که اقا این مشکل درد از ناحیه کمر داره و از فعالیت های سنگین و رزه و ... دوری کنه ( برای پیچوندن :n02: ) و انجام نده این کار ها رو ! حتی نامه رو به تایید پزشک پادگان هم رسوندم :n02:
حالا دیگه با وجود اون نامه از گرفتن اسلحه و رزه و ... معاف هستیم :n02::n08: فقط یه موردی که هستش اینکه فردا روز این نامه موقع ترخیص و گرفتن کارت باعث نشه تو کارت بنویسن این معاف از رزم بوده و پا طلایی و ... :n02::n24:

فقط نگرانیم بابت اینکه تو کارت یه وقت به واسطه یه گواهی ساده بیان و بنویسن و گند بزنند به کل خدمت :n08: ممنون میشم دوستان مطلع راهنمایی کنند .

مطمئن باشین چیزی در مورد معافیت از رزم روی کارت نوشته نمیشه..

vahidreza2007
11-04-2013, 22:45
مطمئن باشین چیزی در مورد معافیت از رزم روی کارت نوشته نمیشه..

دوست عزیز بابت راهنمایی ممنونم ولی اول پست گفتم از دوستان خدمت رفته و متخصص بخش ( برای اطمینان بیشتر )‌ . البته از شما هم ممنونم .

خودم هم طبق پرس و جویی که داشتم فهمیدم هیچ چی نمیشه و این باید بره کمیسیون و ... یه روندی رو طی کنی تا معافیت ها شمامل بشه و به واسطه یه گواهی پزشکی (‌پولی :n02:) هیچ چی رو کارت نوشته نمیشه .

sabloger
11-04-2013, 23:03
سلام دوستان
توی ارتش حقوق هم میدن؟من فوق دیپلم کامپیوترم
چقد میدن؟
10 تومن؟ 20 تومن؟ :n02: یه ملیون؟:n02:

bloodsky
12-04-2013, 01:15
دوست عزیز بابت راهنمایی ممنونم ولی اول پست گفتم از دوستان خدمت رفته و متخصص بخش ( برای اطمینان بیشتر )‌ . البته از شما هم ممنونم .

خودم هم طبق پرس و جویی که داشتم فهمیدم هیچ چی نمیشه و این باید بره کمیسیون و ... یه روندی رو طی کنی تا معافیت ها شمامل بشه و به واسطه یه گواهی پزشکی (‌پولی :n02:) هیچ چی رو کارت نوشته نمیشه .

متاسفم واسه دوستانی که اونقدر بی خود بهم اشکال گرفتن که اعتماد همه ی کاربران رو ازم سلب کردن در حالی که من فقط داشتم حرف هایی رو که اونا چندین صد صفحه قبل گفته بودن رو برا دوستان بازگو میکردم، همین جوابی رو هم که به شما دادم از جواب همین دوستان تو صفحات قبله...
اگه همین دوستان عرضه داشته باشن حاضرم 2باره کل فروم رو بگردم و همون پست هایی رو که برام اشکال گرفتن ازشون نقل قول کنم تا خیلی چیزها مشخص بشه...
آدم وقتی یه حرفی رو میزنه پاش وای میسته حتی تو دنیای مجازی..
اگه راس میگین پاک نکنین ، من هم دیگه پام رو اینجا نمیزارم:n30:

SNOW PATROL
12-04-2013, 08:36

سلام خیر در مورد شما و در موارد معاف از رزم هم اصلا بر رویه کارت درج نمیشه

سلام دوستان
توی ارتش حقوق هم میدن؟من فوق دیپلم کامپیوترم
چقد میدن؟
10 تومن؟ 20 تومن؟ :n02: یه ملیون؟:n02:

شما رو ٤٠ تومن حساب کن

tapatalk

ramaz
12-04-2013, 09:45
سلام بر جمیع دوستان
ما هم برای دوره آموزشی افتادیم زمینی ارتش 01 تهران. پادگان شهدای وظیفه. حالا اول اردیبهشت اعزامم
دوستانی که با اونجا اشنایی دارن میگید چطور جاییه؟ میفته کجای تهران (شرق غرب شمال؟). آدرسش چیه و نزدیک کدوم ترمینال میفته؟
چقدر احتمال داره برای یگان بندازنمون مشهد (مشهدیم). لیسانس برقم
ممنون بابت راهنماییتون

campuzlit
12-04-2013, 09:58
سلام به همه دوستان.

من هم مثل خیلی ها وقت خدمتم شده. با مدرک فوق لیسانس به نظرتون خدمت راحت می شه یا نه؟ فعلا معلوم نیست که کجا می افتم ناجا یا ارتش.

البته چیزی که همه به من گفتن اینه که ناجا مدرک زیاد براش فرقی نمی کنه و کلا خرکاریه حتی بهترین جاهاش و می گن ارتش خیلی بهتر از ناجاست. راست می گن؟ و ناجا برخلاف ارتش به فوق لیسانس ها درجه ستوان 3 می دن. آیا درسته؟

من پدرم هم نظامی بوده و بازنشسته شده. چقدر امکان داره بیفتم شهر خودم؟

Mr.Mazmamfi
12-04-2013, 10:04
آره تو 02 هم نیمه تعطیله تا ظهر هستیم بعدش مرخصی میریم.
در ضمن 28 فروردین یعنی 4شنبه مراسم تحلیفمون هست برای اعزامی های اسفند 91

اوه چه خوب ، برای ما گفتن ، 31 فروردین جشن تحلیفتون هست .

farzad02
12-04-2013, 10:23
سلام بر جمیع دوستان
ما هم برای دوره آموزشی افتادیم زمینی ارتش 01 تهران. پادگان شهدای وظیفه. حالا اول اردیبهشت اعزامم
دوستانی که با اونجا اشنایی دارن میگید چطور جاییه؟ میفته کجای تهران (شرق غرب شمال؟). آدرسش چیه و نزدیک کدوم ترمینال میفته؟
چقدر احتمال داره برای یگان بندازنمون مشهد (مشهدیم). لیسانس برقم
ممنون بابت راهنماییتون
سلام
دوستان صفحات قبل توضیح دادن. یکی از بهترین پادگانهاست
شرق تهران-افسریه
نزدیک ترمینال شرقه
یگان رو دیگه الله اعلم
(همینو هم تو پیتی کپی کردی :n02: )

سلام به همه دوستان.

من هم مثل خیلی ها وقت خدمتم شده. با مدرک فوق لیسانس به نظرتون خدمت راحت می شه یا نه؟ فعلا معلوم نیست که کجا می افتم ناجا یا ارتش.

البته چیزی که همه به من گفتن اینه که ناجا مدرک زیاد براش فرقی نمی کنه و کلا خرکاریه حتی بهترین جاهاش و می گن ارتش خیلی بهتر از ناجاست. راست می گن؟ و ناجا برخلاف ارتش به فوق لیسانس ها درجه ستوان 3 می دن. آیا درسته؟

سلام
فردا نگی نگفتید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

JING3LKHAN
12-04-2013, 11:13
سلام دوستان یه رفیقی داریم ما که یه برادر داره...دو برادر هم یه پدر دارن که ناراحتی قلبی داره و بنده خدا سکته کرده و کما رفته و .... خلاصه یکی از برادر ها کفالت پدر رو 8 سال پیش میگیره و معاف میشه حالا برادر دومیه میخواد بدونه میتونه با توجه به اینکه پدرشون اوضاعش وخیم تر شده و برادرشم که قبلا کفالت پدرشونو به عهده گرفته و الان متاهل شده یه جورایی خودش کفالت بگیره و معاف شه؟:n10:

Pami
12-04-2013, 11:22
سلام به همه دوستان.

ارتش بر خلاف ناجا به تمام لیسانس ها ستوان 3 میده ، تمام فوق ستوان 2 و اینکه فوق هم دوره کد نمیره
با مدرک فوق تو ارتش خدمت راحتی دارید
پدر نظامی بوده احتمال خیلی بالاست که بیفتید شهر خودتون

vahidreza2007
12-04-2013, 11:24
سلام خیر در مورد شما و در موارد معاف از رزم هم اصلا بر رویه کارت درج نمیشه

شما رو ٤٠ تومن حساب کن

tapatalk

ممنون دیجی جان :n11:

پس خیالم راحت باشه دیگه از این دو مورد زیر :

1- چیزی از معافیت از رزم نوشته نمیشه

2- رنگ کارت هم مثل کارت های عادی خواهد بود و به رنگ قرمز ( رنگ معاف از رزم ها نخواهد بود )‌

3- کلا مشکلی نخواهد بود :n02:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راستی نحوه اقدام برای گرفتن معافیت از رزم چطوری هستش ؟ یکی از دوستان مشکل قلبی داره و می خواد بره اقدام کنه برای معافیت ( چون سر باز وظیفه صفر هستش ) ازش بدجور بیگاری می کشن و می خواد برای معافیت از رزم و کار های سنگین اقدام کنه . ممنون میشم روش اقدام برای معافیت کامل و از رزم رو توضیح بدی :n16:

SNOW PATROL
12-04-2013, 11:33
سلام دوستان یه رفیقی داریم ما که یه برادر داره...دو برادر هم یه پدر دارن که ناراحتی قلبی داره و بنده خدا سکته کرده و کما رفته و .... خلاصه یکی از برادر ها کفالت پدر رو 8 سال پیش میگیره و معاف میشه حالا برادر دومیه میخواد بدونه میتونه با توجه به اینکه پدرشون اوضاعش وخیم تر شده و برادرشم که قبلا کفالت پدرشونو به عهده گرفته و الان متاهل شده یه جورایی خودش کفالت بگیره و معاف شه؟:n10:

سلام خیر در صورت داشتن برادر بزرگتر از 18 سال تحت هیچ شرایطی کفالت داده نمیشود حتی در صورتی که برادر خارج از کشور یا متاهل باشد
مگر این که برادر بزرگتر از 8 سال خودش هم نیاز به مراقبت داشته باشه

ممنون دیجی جان :n11:

پس خیالم راحت باشه دیگه از این دو مورد زیر :

1- چیزی از معافیت از رزم نوشته نمیشه

2- رنگ کارت هم مثل کارت های عادی خواهد بود و به رنگ قرمز ( رنگ معاف از رزم ها نخواهد بود )‌

3- کلا مشکلی نخواهد بود :n02:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راستی نحوه اقدام برای گرفتن معافیت از رزم چطوری هستش ؟ یکی از دوستان مشکل قلبی داره و می خواد بره اقدام کنه برای معافیت ( چون سر باز وظیفه صفر هستش ) ازش بدجور بیگاری می کشن و می خواد برای معافیت از رزم و کار های سنگین اقدام کنه . ممنون میشم روش اقدام برای معافیت کامل و از رزم رو توضیح بدی :n16:

کلا خیالت راحت باشه هیچ مشکلی نیست

شما وقتی برای ارسال دفترچه به پزشک عمومی مراجعه میکنید مشکلتون رو بگید راهنمای تون میکنه تو دفترچه روندش رو نوشته العان خاطرم نیست

salamichobaran
12-04-2013, 11:42
سلام بچه ها من افتادم 06 نیروی زمینی ارتش خیابون پاسداران (اعزام اردیبهشت). کسی هست بدونه چه جوریه اونجا ؟ کسی هست اونجا افتاده باشه؟ به نظرتون بهترین جای ارتش برای اینکه بعد از آموزشی برم خدمت کجاست؟ یه جایی که بعد از ظهرش آزاد باشم بتونم کار کنم یا برای دکترا بخونم ؟ ارتش جای مهندسی داره مثلا مثل خاتم سپاه که ادم کارای مهندسی کنه و یه سابقه کاری براش بشه ؟ از همون روز اعزام آدمو نگه می دارن یا بعد از اینکه لباس و کفش رو دادن میگن برو مثلا اتیکت بدوز و اینا و هفته بعد بیا ؟ یعنی روز اعزام با وسایلم برم؟ کسی خبر نداره وزارت علوم کی جوابش میاد برای استاد سربازی ؟ پیشاپیش ممنون از پاسختون

mmuud
12-04-2013, 11:52
بچه ها من ریشمو اونجا چطوری میتونم بزنم؟

m_digitall
12-04-2013, 11:52
سلام بچه ها من افتادم 06 نیروی زمینی ارتش خیابون پاسداران (اعزام اردیبهشت). کسی هست بدونه چه جوریه اونجا ؟ کسی هست اونجا افتاده باشه؟ به نظرتون بهترین جای ارتش برای اینکه بعد از آموزشی برم خدمت کجاست؟ یه جایی که بعد از ظهرش آزاد باشم بتونم کار کنم یا برای دکترا بخونم ؟ ارتش جای مهندسی داره مثلا مثل خاتم سپاه که ادم کارای مهندسی کنه و یه سابقه کاری براش بشه ؟ از همون روز اعزام آدمو نگه می دارن یا بعد از اینکه لباس و کفش رو دادن میگن برو مثلا اتیکت بدوز و اینا و هفته بعد بیا ؟ یعنی روز اعزام با وسایلم برم؟ کسی خبر نداره وزارت علوم کی جوابش میاد برای استاد سربازی ؟ پیشاپیش ممنون از پاسختون
من دوستام سال پیش (90) برج اسفند رفتن. جای نسبتا خوبی بود. ولی مراقب باش بعد آموزشی بیفتی تهران چون دوستای من که اونجا بودن بعدش افتادن شهرستان.

vahidreza2007
12-04-2013, 12:16
سلام خیر در صورت داشتن برادر بزرگتر از 18 سال تحت هیچ شرایطی کفالت داده نمیشود حتی در صورتی که برادر خارج از کشور یا متاهل باشد
مگر این که برادر بزرگتر از 8 سال خودش هم نیاز به مراقبت داشته باشه

کلا خیالت راحت باشه هیچ مشکلی نیست

شما وقتی برای ارسال دفترچه به پزشک عمومی مراجعه میکنید مشکلتون رو بگید راهنمای تون میکنه تو دفترچه روندش رو نوشته العان خاطرم نیست

ممنونم دی جی جان خیالم رو راحت کردی :n16: اقا خبری از تغییر و تحولی برای کاهش و افزایش خدمت برای اعزامی های 91 و 92 نیست ؟

SNOW PATROL
12-04-2013, 12:30
ممنونم دی جی جان خیالم رو راحت کردی :n16: اقا خبری از تغییر و تحولی برای کاهش و افزایش خدمت برای اعزامی های 91 و 92 نیست ؟

نه والا هیچ خبری نیست

amirhoseiyn
12-04-2013, 12:41
سلام......
دوستان یک سوال داشتم........
وقتی تو ناحیه با مدرک فوق لیسانس خدمت میکنیم در تعطیلات رسمی ما هم تعطیل هستیم؟........جمعه ها چه طور؟
ممنون

DJ POLESTAR
12-04-2013, 13:57
من فردا میخوام برام برای واکسن و دکتر و بعدش دفترچه رو پست کنم.
من تک فرزند پسر هستم چقدر ممکنه که بیفتم شهر خودم؟
شنیدم میگن برای گزینش در سپاه باید پارتی گردن کلفت داشت یا بسیج فعال بود؟
الان سپاه خدمت راحته یا ارتش یا زندان؟
اگه من امروز دفترچمو پست کنم کسی میدونه ممکنه تاریخ اعزامم کی بشه (خرداد، تیر؟)

تنکس.

misam7777
12-04-2013, 14:06
سلام بچه ها......
آقا من این یکی دوروزه می خوام دفترچه پست کنم بعد شهر ما یه جوری که احتمال 99% میفتی نیرو انتظامی(مالک اشتر) می خوام از دوستان بپرسم من اگه از یه شهر دیگه دفترچه رو بفرستم احتمال داره بیفتم مثلا ارتش؟
اصلا شهری هست که اعزامی هاش همه برای ارتش باشند،مثل اراک که تقریبا همه نیرو انتظامی هستن(مالک اشتر).
سپاس

keihanmirzaei
12-04-2013, 14:58

سلام
آفرین به پستت :n06:

من به جای شهاب جوابتو میدم
1-همشونو میتونی ببری ولی دژبانا جلوی قیچی,آینه؛چافو,نوشابه رو میگیرن
2-اینجا بیشتر سیب زمینی میدن,به طرق مختلف :n02: (قیمه بدون گوشت,استامبولی,سیب زمینی کوبیده,مرغ(زیاد میدن با برنج)صبحونه هم تخم مرغ و لوبیا و عدسی و پنیر و حلواشکری
3-این رو دقیقا نمیدونم,ولی اگه شب برسی فک کنم جای خواب و اینا نباشه,ما خودمون که رفتیم داشتیم کسایی رو که چند ساعتم دیرتر اومدن,به نظرم زنگ بزنی بپرسی بهتر تره
4-آره هست
5-خاموشی 9:30
بیدارباش 4:30

farzad02
12-04-2013, 15:12
سلام......
دوستان یک سوال داشتم........
وقتی تو ناحیه با مدرک فوق لیسانس خدمت میکنیم در تعطیلات رسمی ما هم تعطیل هستیم؟........جمعه ها چه طور؟
ممنون
سلام
بدون پارتی هیچ تضمینی نیست
بستگی داره کدوم نیرو بیفتی و کدوم یگان و ....

من فردا میخوام برام برای واکسن و دکتر و بعدش دفترچه رو پست کنم.
من تک فرزند پسر هستم چقدر ممکنه که بیفتم شهر خودم؟
شنیدم میگن برای گزینش در سپاه باید پارتی گردن کلفت داشت یا بسیج فعال بود؟
الان سپاه خدمت راحته یا ارتش یا زندان؟
اگه من امروز دفترچمو پست کنم کسی میدونه ممکنه تاریخ اعزامم کی بشه (خرداد، تیر؟)

تنکس.
ظاهرا میگن دیگه تک پسر تاثیری نداره

نگفتی مدرک دانشگاهی داری یا نه؟!
اگر مدرک نداری که تا قبل از 15 اردیبهشت مدارکت رو بفرستی احتمال اینکه 19 خرداد اعزام بشی زیاده. احتمال کمی هم 19 تیر
اگر مدرک داری و تا قبل از خرداد بفرستی، احتمال اینکه 1 تیر اعزام بشی زیاده و ممکنه هم 1 شهریور هم اعزام بشی
(اینا همش احتمالیه و قطعی نیست)

در مورد پارتی کلفت هم دروغه. هر جایی پارتی داری برو با خودش صحبت کن و ببین خودش چی میگه
من خودم دیدم یک استوار کادر ناجا که هیچکاره بود، کلی کارا برای خواهرزادش کرد که سرباز بود

تا قبل از ارسال دفترچه حتما بگرد تو فامیل و آشنا ببین کسی کاری میتونه برات بکنه

black_roz18
12-04-2013, 15:33
اوه چه خوب ، برای ما گفتن ، 31 فروردین جشن تحلیفتون هست .

آخه ما قبل از عید رفتیم تلو و شما از 17 فروردین شرو شده رفتنتون به تلو و تا گردان به گردان بخواین برین و 3 روز هم اونجا باشین طول میکشه و فکر کنم واسه همینه که 31 شده تحلیفتون از طرفی هم میخوان مارو هر چه زودتر بفرستن بریم که برای خودشونم بهتره ما هم که از خدامونه.
خلاصه این دوره طلایی شد برای ما که اعزام مجدد بودیم سوپر طلایی شد نمیدونم چی بزارم دیگه اسمشو.
فقط اگه کد نخورم دیگه محشر میشه.

mr.net
12-04-2013, 15:39
دوستان مطلع من یه سوالی دارم
موقع ترخیص و تسویه و صدور کارت پایان خدمت، پرونده آدم کجا ها می ره ؟
من الان تو پدافند هوایی ارتش خدمت می کنم، تهران،
موقع ترخیص برای صدور کارت، پرونده من که شامل کسری ایثارگری هم هست، به کجا ها می ره ؟ ناجا؟ ستاد نیرو؟ ارتش؟ هیچ جا ؟
کسری رو اونا هم باید تایید کنن آیا؟
خیلی مهمه برام

SNOW PATROL
12-04-2013, 15:50
دوستان مطلع من یه سوالی دارم
موقع ترخیص و تسویه و صدور کارت پایان خدمت، پرونده آدم کجا ها می ره ؟
من الان تو پدافند هوایی ارتش خدمت می کنم، تهران،
موقع ترخیص برای صدور کارت، پرونده من که شامل کسری ایثارگری هم هست، به کجا ها می ره ؟ ناجا؟ ستاد نیرو؟ ارتش؟ هیچ جا ؟
کسری رو اونا هم باید تایید کنن آیا؟
خیلی مهمه برام

سازمان وظیفه عمومی ناجا
بله برای تایید نهایی کسری هم ناجا باید تایید کنه

tapatalk

ramaz
12-04-2013, 18:22
سلام
دوستان صفحات قبل توضیح دادن. یکی از بهترین پادگانهاست
شرق تهران-افسریه
نزدیک ترمینال شرقه
یگان رو دیگه الله اعلم
(همینو هم تو پیتی کپی کردی :n02: )

دست گلت درد نکنه داداش بسیار حال دادی
بریم یه سر به تور پی تی هم بزنیم ببینیم چیز دیگه ای هم گیرمون اومده یا نه:n02: شما هم بسلامتی کلکشو بکنی

DJ POLESTAR
12-04-2013, 21:51
ظاهرا میگن دیگه تک پسر تاثیری نداره

نگفتی مدرک دانشگاهی داری یا نه؟!
اگر مدرک نداری که تا قبل از 15 اردیبهشت مدارکت رو بفرستی احتمال اینکه 19 خرداد اعزام بشی زیاده. احتمال کمی هم 19 تیر
اگر مدرک داری و تا قبل از خرداد بفرستی، احتمال اینکه 1 تیر اعزام بشی زیاده و ممکنه هم 1 شهریور هم اعزام بشی
(اینا همش احتمالیه و قطعی نیست)

در مورد پارتی کلفت هم دروغه. هر جایی پارتی داری برو با خودش صحبت کن و ببین خودش چی میگه
من خودم دیدم یک استوار کادر ناجا که هیچکاره بود، کلی کارا برای خواهرزادش کرد که سرباز بود

تا قبل از ارسال دفترچه حتما بگرد تو فامیل و آشنا ببین کسی کاری میتونه برات بکنه

ممنون از راهنماییت رفیق
من فوق دیپلم کامپیوتر دارم... حالا چرا دارای مدرک و غیر مدرک ها با هم تو تاریخ اعزام وقفه 1 ماهه دارن؟
راستی اینقد که من از اقوام و آشناها و دوستان و تو همین تاپیک هم شنیدم میگن کسی سپاه بیفته (البته درون شهری) خدمتش ساده هست دقیقا بر چه اساس و اصولی راحته؟ تو سپاه مگه قراره چی بشه که مثلا تو ارتش و ناجا نمیشه؟

آشنا ها هم که خنگ میزنن! پدرم یه پارتی پیدا کرده که بهش گفتن من دفترچمو باید پنج اردیبهشت به بعد باید اعزام کنم (سپاه گزینشش شروع میشه) خودمم یه دوست دانشگاهی دارم کادر سپاه هستش (حالا دقیقا محل و درجش یادم نیست) گفت اصلا سپاه اردیبهشت ماه گزینش نداره و باید صبر کنی تا خرداد!
یه دوست بدبختم دارم که مثلا آشنا پیدا کرده بود بهش گفته بودن اسفند دفترچشو بفرسته سپاه گزینش میکنه بیچاره رفت گفتن وقت گزینش سپاه تموم شده الانم افتاده سازمان زندانها تو کرج :n02:

farzad02
12-04-2013, 22:22
ممنون از راهنماییت رفیق
من فوق دیپلم کامپیوتر دارم... حالا چرا دارای مدرک و غیر مدرک ها با هم تو تاریخ اعزام وقفه 1 ماهه دارن؟
راستی اینقد که من از اقوام و آشناها و دوستان و تو همین تاپیک هم شنیدم میگن کسی سپاه بیفته (البته درون شهری) خدمتش ساده هست دقیقا بر چه اساس و اصولی راحته؟ تو سپاه مگه قراره چی بشه که مثلا تو ارتش و ناجا نمیشه؟

آشنا ها هم که خنگ میزنن! پدرم یه پارتی پیدا کرده که بهش گفتن من دفترچمو باید پنج اردیبهشت به بعد باید اعزام کنم (سپاه گزینشش شروع میشه) خودمم یه دوست دانشگاهی دارم کادر سپاه هستش (حالا دقیقا محل و درجش یادم نیست) گفت اصلا سپاه اردیبهشت ماه گزینش نداره و باید صبر کنی تا خرداد!
یه دوست بدبختم دارم که مثلا آشنا پیدا کرده بود بهش گفته بودن اسفند دفترچشو بفرسته سپاه گزینش میکنه بیچاره رفت گفتن وقت گزینش سپاه تموم شده الانم افتاده سازمان زندانها تو کرج :n02:
خواهش میکنم

وقفه نیست. اصلا تاریخ اعزام متفاوته
بدون مدرک دانشگاهی 19 هر ماه اعزامه
با مدرک دانشگاهی اول هر ماه زوج
حالا دلایل زیادی میشه براش آورد که فکر نمی کنم الان جای بحثش باشه :n02:

ببین اصولا سپاه و ارتش نیروی نظامی دفاع از کشور هستن. یعنی با دشمن خارجی یا نهایتا دشمن مقتدر داخلی می جنگن. وقتی جنگی نیست، اینها هم در اغلب جاها وظفیه سنگینی ندارن
اما وظیفه ناجا مبارزه با دزدی و قتل و بی قانونی و .... است و مخاطب اصلیش هم کلیه مردم هستن. پس شما به اغلب قسمتهای ناجا که بری، فشار زیادی روی شما هست. از کلانتری ها گرفته تا راهور

در مورد اینکه سپاه راحتتر است، خوب البته همه جا اینطوری نیست ولی به دلیلی که بالا گفتم طبیعتا کم دردسرتره... ارتش هم خیلی ها همین الان صبح میرن و ظهر بر میگردن خونه و خوشحال و شادن :n20:

در مورد اون 5 اردیبهشت من جای شما باشم، حتما یک صحبت با اون عزیز میکنم. بگو بر فرض کاره من رو درست کنید، توی شهر خودم میفتم؟ کدوم پادگان یا ناحیه میفتم؟؟؟
به نظرم وارد ریزش بشی، خیلی چیزها مشخص بشه و بعدش میشه تصمیم گرفت

در مورد سازمان زندانها هم که من شنیدم جای بدی نیست. خیلی ها اصلا امریه اونجا میشن. یعنی با پارتی و ....
اصولا سازمان زندانها هر کسی افتاد، قرار نیست با دزد و قاتل درگیر باشه :n10: جاهای اداری و بی دردسر هم داره

bloodsky
12-04-2013, 22:47
سلام
آفرین به پستت :n06:

من به جای شهاب جوابتو میدم
1-همشونو میتونی ببری ولی دژبانا جلوی قیچی,آینه؛چافو,نوشابه رو میگیرن
2-اینجا بیشتر سیب زمینی میدن,به طرق مختلف :n02: (قیمه بدون گوشت,استامبولی,سیب زمینی کوبیده,مرغ(زیاد میدن با برنج)صبحونه هم تخم مرغ و لوبیا و عدسی و پنیر و حلواشکری
3-این رو دقیقا نمیدونم,ولی اگه شب برسی فک کنم جای خواب و اینا نباشه,ما خودمون که رفتیم داشتیم کسایی رو که چند ساعتم دیرتر اومدن,به نظرم زنگ بزنی بپرسی بهتر تره
4-آره هست
5-خاموشی 9:30
بیدارباش 4:30

ممنون داداش گلم...
وضعیت مرخصی ها چه جوریه؟
جمعه ها و ایام تعطیل هرچقدر خواستی میتونی بخوابی؟؟؟

amin khan
12-04-2013, 23:16
عرض ادب
همیشه این تایپیک رو دوست داشتم و هر وقت هم آنلاین میشم یه سر اینجا میزنم
از dg1 عزیز هم نیازی نیست تعریف و تمجید بشه ، هرکی دوسه بار اومده باشه تو این تایپیک میدونه که با اینکه خدمتش خیلی وقته تموم شده و نیازی به این تایپیک نداره ولی بازم میاد و کار بچه ها رو راه میندازه(داداش این هندونه ها رو بذار یه گوشه ، از دستت نیافته:n02::n12:)
صحبت های که میکنم نقض هیچ کدوم از حرفای قبلیم نیست
همچنان معتقدم که سربازی توی نیرو انتظامی از سازمان زندان ها تا راهور و مرزبانی و کلانتری و .... واقعا سخته
به هیچ وجه هم وکیل مدافع سپاه نیستم و نیومدم با یه پست نظر همه رو در مورد سربازی سپاه عوض کنم
اما یکی دو تا نکته توی مدت این چند ماهی که میام این تایپیک به ذهنم رسید که گفتنش خالی از لطف نیست
1 - هیچکس تا حالا دوبار نرفته سربازی ، که مثلا یه بار بره توی ارتش و یه بار بیاد توی سپاه خدمت کنه ، بعد این دوتا رو با هم مقایسه کنه ، واسه همین هرچی مقایسه در این زمینه میشه بر مبنای تحلیل های شخصی و شنیده هاست ، من خودم سرباز سپاهم ، بابام هم سی سال توی نیرو انتظامی بود ، چند سال توی یه شهرک نظامی بودیم که کلی سرباز نیرو انتظامی اونجا بود ، توی فک و فامیل و رفیق هم تا دلتون بخواد ارتش و نظامی و ... داریم ، الان هم خونمون افسریه است که از هر چهار نفر ، پنج نفر آشخورن و معدن پادگانه ، ولی با این حال معتقدم تا شخصا وارد یه ارگان نشید و از نزدیک با کم و زیاد کار آشنا نشید نمیتونید قضاوت کنید
نکته جالبی که من میبینم ، هیچکس به اندازه سربازای خود سپاه در مورد ارتش داستانهای باور نکردنی مطرح نمیکنن ، من هنوز خیلیا رو میبینم که همچنان بر این باورند که توی ارتش باید 6تیغ کنی ، صبح به صبح دم دژبانی یه کاغذ روی صورت میکشن ، اگه صدا داد تنبیه میشی:n04:

2 - نکته و اشکال دوم اینه که خیلی خیلی کلی در مورد یه ارگان صحبت میشه ببینید ، ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی یه ساختمون چهار طبقه یا یه شرکت کوچیک نیستن که بگیم نیرو انتظامی سخته ، ارتش خوبه ، سپاه هتله ، محل سکونت و مدرک و محل پادگان و روحیات فرد و شرایط شخصی و هزار تا نکته دیگه تاثیر داره توی اینکه سربازی طرف راحت باشه یا سخت ، من لیسانسم ، توی هوافضای سپاه خدمت میکنم ، توی شهر خودم خدمت میکنم ، به صورت اداری میرم و میام ، کارم هم کاملا دفتری هست ( نیرو انسانی ) ، به هرکی اینا رو بگی ، فکر میکنه توی بهشت دارم خدمت میکنم ، ولی واقعا اینجوری نیست و به نسبت رفیقام که توی آموزشی باهم بودیم و الان اونا یه پادگان دیگه هستن ، و یا رفیقام که توی جاهایی غیر از سپاه خدمت کردن و از سربازیشون تعریف میکنن ، شرایطم یه مقدار تو مخی هستش
مثلا توی ایام عید با یکی دوتا از سربازای نیرو هوایی ارتش صحبت میکردم ، میگفت توی عید هم اداری میره و میاد و حتی ساعت 12:30تا نهایت 1 کارشون تمومه و میاد خونه ، و یا بچه های آموزشی توی 16 روز عید کلا دو روز شیفت داشتن توی پادگان و بقیه اش تعطیل بودن ، ولی ما6 روز توی پادگان بودیم که 5 روز هم خودشون واسمون استحقاقی رد کردن(کردن تو پاچمون) و کلا 5 روز استراحت شیفت داشتیم
یا اینکه بچه های آموزشی توی ماه یه روز به عنوان پاسبخش شیفت دارن ، ولی ما هفته ای یه روز( اولاش هفته ای دوروز بود) باید پاسبخش بشیم
یا اینکه من رفیقم که با دیپلم رفته بود ارتش میگفت من یه بار هم بالای برجک نرفتم ، ولی اینجا همه دیپلمه ها به جز معاف از رزم ها پست میدن
یا اینکه سربازای خیلی از پادگانها دیگه نماز که میشه جمع و جور میکنن میرن خونشون ، ولی من به خاطر فرمانده نه چندان محترمم ، بعضی روزا تا ساعت 5 هم باید وایسم
یا اینکه ما پنجشنبه ها تا 12 هستیم ولی ظاهرا پنجشنبه ها ارتش تعطیله
حتی توی پادگان ما کسایی هستن که خیلی راحت و بدون دلیل فرستادنشون شهرای دیگه مث گرمسار که خدمت کنن ، حالا یکی نیست بگه فایده پذیرش گرفتن چیه ؟
خواهشا سریع جبهه نگیرید و بگید که اینا که چیزی نیست ، کاملا قبول دارم که اینا هیچ کدومش پیش اون کسی که صدها کیلومتر اونور خونش داره خدمت میکنه سختی محسوب نمیشه ، ولی بحث من اینه که شهر به شهر ، ارگان به ارگان ، پادگان به پادگان فرق میکنه و اصلا نمیشه کلی در مورد هر کدوم صحبت کرد
جو عمومی تایپیک روی نیرو انتظامی میچرخه ، و باعث شده که در جواب خیلی از سوالات یه نسخه از پیش آماده پیچیده بشه : اونم اینه که نیروانتظامی> ارتش> سپاه

اگر هم بر صحت گفته های من شک دارید دوست عزیز بنده ha789di با هم یکجا خدمت کردیم میتونند نظرشون رو بگن
تا اونجایی که من اطلاع دارم توی پادگان ما و خیلی از پادگانهای سپاه چیزی به نام 24-48 به تاریخ پیوست ، توی پادگان ما لیسانسه ها 24-24 هستن و دیپلمه ها در بدو ورود 48-24 و پایه اشون که 15-10ماه شد24-24 خدمت میکن ، دیپلمه ها همشون به جز معاف از پستها باید پست بدن
غذای رستوران و قلیون رو نمیدونم ولی توی پادگان ما تبعیدی هم داریم که به خاطر تخلفاتش 6 ماه فرستادنش اهواز ، الان برگشته
بچه هایی هم که تو این مدت دیدم واسه تسویه میان پایان دوره اشون همون استحقاقی و تشویقی هایی هست که استفاده نکردن ، 10-20 روز دیدم ولی دو ماه تا حالا ندیدم
یه سری موارد هم مثل کوتاه و بلند بودن موی سر و بند کشی پوتین و درجه( توی سپاه به لیسانس استوار دو میدن توی ارتش و نیرو انتظامی ستوان ، ولی با این حال درجه مال آبگرمکنه:n01:) و کلاه و اینا به نظرم جزو اولویت های یه سرباز ( اولویت مث مرخصی) به حساب نمیاد ، من خودم با اینکه خیلی کاری به لیسانسه ها ندارن همیشه کچل میکنم

----------------------------------------------------
به هر حال حرف آخرم اینه که دوستان صرفا گول اسم سپاه رو نخورید ، اگه میخواین پذیرش سپاه بگیرین ، قبلش آمار اون پادگانی که قراره پذیرش بشین رو بگیرین چون ممکنه همچین آش دهن سوزی نباشه ، سربازی سپاه راحته ولی نه مطلق ، پذیرش سپاه یکی از اصلی ترین مزیتاش اینه که توی شهر خودت خدمت میکنی ( که البته کسی که توی ارتش و نیروانتظامی هم هست الزاما خارج از شهر خودش نمیافته و درصد بالایی هم توی شهر خودشون میافتن)

دوم اینکه( روی صحبتم بیشتر با سربازای نیرو انتظامی هست) ، آقا یه مقدار با سربازای سپاه مهربون باشید:n28: ، طرف سرباز راهور بود ، توی چشای من زل زده میگه ما سرباز سپاه ببینیم جریمه میکنیم:n02::n24: خب عزیز من آخه این چه منطقیه! قتل که نکردیم سرباز سپاه شدیم ، خیلی از دوستانی که توی ارتش و نیرو انتظامی هستن ، قبلش یه سری تلاشهای ناموفق:n02: داشتن که بیافتن سپاه ولی خب به هر حال قسمت نبوده ، بعدش هم من یه اعتقاد دارم اونم اینه که : سربازی زوره و از نظر عقلی ، شرعی ، عرفی ، انسانی و ... ، آدم زیر بار حرف زور نباید بره ، بنابراین هرکس به هر طریقی از جمله انواع معافیت ها ، جبهه باباش ، بسیج ، خرید خدمت ، جعل کارت ، قطع شدگی سر از بدن ، امریه و کلیه ترفندهای نوین بتونه از سربازی فرار کنه و یا کسری بگیره ایشالله نوش جونش باشه ، اینم بگم که ناموسا خودم یک روز هم کسری ندارم و باید 21 ماه مث مرد خدمت کنم ، اما حساب سربازی از دانشگاه جداست ، منظورم اینه که اون کسی که با سهمیه میاد دانشگاه شاید حقش نباشه روی اون صندلی بشینه ، ولی کسی که با همون سهمیه کسری میگیره حقشه
بازم اگه دوستان از حرفام ناراحت شدن معذرت میخوام
خیلی فک زدم ، قبول دارم
تا زود بدرود:n16::n12:

mr.net
13-04-2013, 08:44
سازمان وظیفه عمومی ناجا
بله برای تایید نهایی کسری هم ناجا باید تایید کنه

tapatalk

مرسی ا جوابت
من از دوستان یه همفکری می خوام، خواهش می کنم بخونین و نظر بدین ...

در واقع من نظر دوستان رو می خوام راجع به کاری که می خوام بکنم

من دفترچه ام رو آخر اسفند 90 فرستادم ولی تاریخ صدور برگه سبزم خورد اول 91. اعزامم هم خورد سال 91
کسر خدمت ایثار گریم هم تاریخ صدورش خورده 19/1/91 ، ولی تا مهلتی که پارسال داده بودن یعنی 15 اردیبهشت، رفتم لویزان و تاییدش کردن و تو سیستم نظام وظیفه اومد و تو برگه سفیدم هم نوشته شده بود.
اولای پاییز 91 بود که متوجه شدم نظام وظیفه کسریم رو از سیستم حذف کرده، رفتم نظام وظیفه میدون سپاه تهران گفتم بابا واسه منو چرا دیگه حذف کردین؟ من که سال 90 دفترچه فرستادم که ! گفتن حتماً به خاطر این بوده که تاریخ صدور برگه سبزت سال 91 خورده، بعد زنگ زد از این و اون پرسید که آیا اگه کسی 90 درخواست اعزام داده باشه ولی تاریخ صدورش خورده باشه 91 کسریش باید حذف شه؟ گفتن نه ! عب نداره ! همون تاریخ ارسال دفترچه اش که سال 90 هست کافیه. منو می گی کلی خوشال شدم. اما بعد از این که تایید کرد دوباره و تو سیستم اومد، متوجه شد که تاریخ صدور برگه کسر خدمت 91 بوده ! بعد دوباره زد کسری رو از سیستم حذف کرد گفت برو بیرون نمی شه !
من گذاشتم چن وقت بعد، دوباره رفتم، مسئولش یکی دیگه بود و این دفعه به تاریخ صدور کسری توجه نکرد و کسریم رو تایید کرد. منم بلافاصله رفتم برگه ام رو تو یگان خودم مد وظیفه ها و تاییدش کرد و بردم شعبه افراد گذاشتم لای پرونده ام. اما واسه محکم کاری از رئیس شعبه افراد پرسیدم که این کسری تاییده ؟ چک کرد گفت نه ! چون باید تاریخ صدور برگه کسری ت سال 90 باشه اما واسه تو 91 اه !

حالا ! اگه من بتونم یه جورایی شعبه افراد رو بپیچونم، و ترخیص بشم ، آیا جای دیگه ممکنه برگه کسری من رو ببینن و گیر بدن به تاریخ صدورش و دوباره بهم زنگ بزنن که آی بیا برگرد سر خدمت ؟! چون می گفتن اینایی که کسری هاشون مشکل داشته و بعدا فهمیدن (اغلب اونایی که تاریخ ارسال دفترچه شون 91 بوده و با کسری ترخیص شدن) بهشون زنگ زدن گفتن برگردین !
اگه این طوری بشه خیلی ضد حاله ! آدم همش تو استرسه !
بنظرتون ریسک بکنم و روی کسری ام ترخیصی بگیرم یا نه ؟

Pami
13-04-2013, 09:22
حالا ! اگه من بتونم یه جورایی شعبه افراد رو بپیچونم، و ترخیص بشم ، آیا جای دیگه ممکنه برگه کسری من رو ببینن و گیر بدن به تاریخ صدورش و دوباره بهم زنگ بزنن که آی بیا برگرد سر خدمت ؟! چون می گفتن اینایی که کسری هاشون مشکل داشته و بعدا فهمیدن (اغلب اونایی که تاریخ ارسال دفترچه شون 91 بوده و با کسری ترخیص شدن) بهشون زنگ زدن گفتن برگردین !

شما ترخیص بشی دیگه شدی و اگه برات کارت پایان خدمت صادر بشه دیگه نمیشه کاریش بکنن
دوستی دارم توی نیروی دریایی سپاه خدمت کرده بود ، بر اساس اشتباه تاریخ ترخیص ایشون 1 ماه زودتر خورده بود و کارت هم براش صادر شد و تمام !

mr.net
13-04-2013, 10:19
شما ترخیص بشی دیگه شدی و اگه برات کارت پایان خدمت صادر بشه دیگه نمیشه کاریش بکنن
دوستی دارم توی نیروی دریایی سپاه خدمت کرده بود ، بر اساس اشتباه تاریخ ترخیص ایشون 1 ماه زودتر خورده بود و کارت هم براش صادر شد و تمام !

بله، اما قبل از این که کارت صادر بشه چی ؟ تو ارتش چند ماهی طول می کشه که پرونده فرستاده بشه اول ستاد نیرو و فک کنم بعدش نظام وظیفه برای صدور کارت (البته من فرآییندشو نمی دونم) تو این بازه زمانی قبل صدور کارت اگه کسی گیر بده ....

amir_ata_21
13-04-2013, 11:05
دوستان می گن که اگه تو آموزشی نمره کمتر از 80 بگیرین امریه هاتون باطل می شه، مگه آموزشی چند نمره داره؟:n04: اصلا این صحبت صحت داره؟

alinikaein
13-04-2013, 12:10
از بچه‌ها كسي براي اول ارديبهشت نيروي انتظامي جهرم نيست؟
از حالا بيشتر با هم آشنا بشيم؟

Pami
13-04-2013, 12:35
بله، اما قبل از این که کارت صادر بشه چی ؟ تو ارتش چند ماهی طول می کشه که پرونده فرستاده بشه اول ستاد نیرو و فک کنم بعدش نظام وظیفه برای صدور کارت (البته من فرآییندشو نمی دونم) تو این بازه زمانی قبل صدور کارت اگه کسی گیر بده ....

معمولا یگان ها فایل ترخیصی ها رو 1-2 هفته بعد از ترخیص شدن طرف میبرن ستاد نیرو تحویل میدن
شما به نظرم اگه میتونی شعبه وظیفه رو راضی کن یه جوری که کسریتو گیر ندن ، بقیه اش رو کسی اصلا توجه نمیکنه

urcu
13-04-2013, 14:28
عرض ادب
همیشه این تایپیک رو دوست داشتم و هر وقت هم آنلاین میشم یه سر اینجا میزنم
از dg1 عزیز هم نیازی نیست تعریف و تمجید بشه ، هرکی دوسه بار اومده باشه تو این تایپیک میدونه که با اینکه خدمتش خیلی وقته تموم شده و نیازی به این تایپیک نداره ولی بازم میاد و کار بچه ها رو راه میندازه(داداش این هندونه ها رو بذار یه گوشه ، از دستت نیافته:n02::n12:)
صحبت های که میکنم نقض هیچ کدوم از حرفای قبلیم نیست
همچنان معتقدم که سربازی توی نیرو انتظامی از سازمان زندان ها تا راهور و مرزبانی و کلانتری و .... واقعا سخته
به هیچ وجه هم وکیل مدافع سپاه نیستم و نیومدم با یه پست نظر همه رو در مورد سربازی سپاه عوض کنم
اما یکی دو تا نکته توی مدت این چند ماهی که میام این تایپیک به ذهنم رسید که گفتنش خالی از لطف نیست
1 - هیچکس تا حالا دوبار نرفته سربازی ، که مثلا یه بار بره توی ارتش و یه بار بیاد توی سپاه خدمت کنه ، بعد این دوتا رو با هم مقایسه کنه ، واسه همین هرچی مقایسه در این زمینه میشه بر مبنای تحلیل های شخصی و شنیده هاست ، من خودم سرباز سپاهم ، بابام هم سی سال توی نیرو انتظامی بود ، چند سال توی یه شهرک نظامی بودیم که کلی سرباز نیرو انتظامی اونجا بود ، توی فک و فامیل و رفیق هم تا دلتون بخواد ارتش و نظامی و ... داریم ، الان هم خونمون افسریه است که از هر چهار نفر ، پنج نفر آشخورن و معدن پادگانه ، ولی با این حال معتقدم تا شخصا وارد یه ارگان نشید و از نزدیک با کم و زیاد کار آشنا نشید نمیتونید قضاوت کنید
نکته جالبی که من میبینم ، هیچکس به اندازه سربازای خود سپاه در مورد ارتش داستانهای باور نکردنی مطرح نمیکنن ، من هنوز خیلیا رو میبینم که همچنان بر این باورند که توی ارتش باید 6تیغ کنی ، صبح به صبح دم دژبانی یه کاغذ روی صورت میکشن ، اگه صدا داد تنبیه میشی:n04:

2 - نکته و اشکال دوم اینه که خیلی خیلی کلی در مورد یه ارگان صحبت میشه ببینید ، ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی یه ساختمون چهار طبقه یا یه شرکت کوچیک نیستن که بگیم نیرو انتظامی سخته ، ارتش خوبه ، سپاه هتله ، محل سکونت و مدرک و محل پادگان و روحیات فرد و شرایط شخصی و هزار تا نکته دیگه تاثیر داره توی اینکه سربازی طرف راحت باشه یا سخت ، من لیسانسم ، توی هوافضای سپاه خدمت میکنم ، توی شهر خودم خدمت میکنم ، به صورت اداری میرم و میام ، کارم هم کاملا دفتری هست ( نیرو انسانی ) ، به هرکی اینا رو بگی ، فکر میکنه توی بهشت دارم خدمت میکنم ، ولی واقعا اینجوری نیست و به نسبت رفیقام که توی آموزشی باهم بودیم و الان اونا یه پادگان دیگه هستن ، و یا رفیقام که توی جاهایی غیر از سپاه خدمت کردن و از سربازیشون تعریف میکنن ، شرایطم یه مقدار تو مخی هستش
مثلا توی ایام عید با یکی دوتا از سربازای نیرو هوایی ارتش صحبت میکردم ، میگفت توی عید هم اداری میره و میاد و حتی ساعت 12:30تا نهایت 1 کارشون تمومه و میاد خونه ، و یا بچه های آموزشی توی 16 روز عید کلا دو روز شیفت داشتن توی پادگان و بقیه اش تعطیل بودن ، ولی ما6 روز توی پادگان بودیم که 5 روز هم خودشون واسمون استحقاقی رد کردن(کردن تو پاچمون) و کلا 5 روز استراحت شیفت داشتیم
یا اینکه بچه های آموزشی توی ماه یه روز به عنوان پاسبخش شیفت دارن ، ولی ما هفته ای یه روز( اولاش هفته ای دوروز بود) باید پاسبخش بشیم
یا اینکه من رفیقم که با دیپلم رفته بود ارتش میگفت من یه بار هم بالای برجک نرفتم ، ولی اینجا همه دیپلمه ها به جز معاف از رزم ها پست میدن
یا اینکه سربازای خیلی از پادگانها دیگه نماز که میشه جمع و جور میکنن میرن خونشون ، ولی من به خاطر فرمانده نه چندان محترمم ، بعضی روزا تا ساعت 5 هم باید وایسم
یا اینکه ما پنجشنبه ها تا 12 هستیم ولی ظاهرا پنجشنبه ها ارتش تعطیله
حتی توی پادگان ما کسایی هستن که خیلی راحت و بدون دلیل فرستادنشون شهرای دیگه مث گرمسار که خدمت کنن ، حالا یکی نیست بگه فایده پذیرش گرفتن چیه ؟
خواهشا سریع جبهه نگیرید و بگید که اینا که چیزی نیست ، کاملا قبول دارم که اینا هیچ کدومش پیش اون کسی که صدها کیلومتر اونور خونش داره خدمت میکنه سختی محسوب نمیشه ، ولی بحث من اینه که شهر به شهر ، ارگان به ارگان ، پادگان به پادگان فرق میکنه و اصلا نمیشه کلی در مورد هر کدوم صحبت کرد
جو عمومی تایپیک روی نیرو انتظامی میچرخه ، و باعث شده که در جواب خیلی از سوالات یه نسخه از پیش آماده پیچیده بشه : اونم اینه که نیروانتظامی> ارتش> سپاه

تا اونجایی که من اطلاع دارم توی پادگان ما و خیلی از پادگانهای سپاه چیزی به نام 24-48 به تاریخ پیوست ، توی پادگان ما لیسانسه ها 24-24 هستن و دیپلمه ها در بدو ورود 48-24 و پایه اشون که 15-10ماه شد24-24 خدمت میکن ، دیپلمه ها همشون به جز معاف از پستها باید پست بدن
غذای رستوران و قلیون رو نمیدونم ولی توی پادگان ما تبعیدی هم داریم که به خاطر تخلفاتش 6 ماه فرستادنش اهواز ، الان برگشته
بچه هایی هم که تو این مدت دیدم واسه تسویه میان پایان دوره اشون همون استحقاقی و تشویقی هایی هست که استفاده نکردن ، 10-20 روز دیدم ولی دو ماه تا حالا ندیدم
یه سری موارد هم مثل کوتاه و بلند بودن موی سر و بند کشی پوتین و درجه( توی سپاه به لیسانس استوار دو میدن توی ارتش و نیرو انتظامی ستوان ، ولی با این حال درجه مال آبگرمکنه:n01:) و کلاه و اینا به نظرم جزو اولویت های یه سرباز ( اولویت مث مرخصی) به حساب نمیاد ، من خودم با اینکه خیلی کاری به لیسانسه ها ندارن همیشه کچل میکنم

----------------------------------------------------
به هر حال حرف آخرم اینه که دوستان صرفا گول اسم سپاه رو نخورید ، اگه میخواین پذیرش سپاه بگیرین ، قبلش آمار اون پادگانی که قراره پذیرش بشین رو بگیرین چون ممکنه همچین آش دهن سوزی نباشه ، سربازی سپاه راحته ولی نه مطلق ، پذیرش سپاه یکی از اصلی ترین مزیتاش اینه که توی شهر خودت خدمت میکنی ( که البته کسی که توی ارتش و نیروانتظامی هم هست الزاما خارج از شهر خودش نمیافته و درصد بالایی هم توی شهر خودشون میافتن)

دوم اینکه( روی صحبتم بیشتر با سربازای نیرو انتظامی هست) ، آقا یه مقدار با سربازای سپاه مهربون باشید:n28: ، طرف سرباز راهور بود ، توی چشای من زل زده میگه ما سرباز سپاه ببینیم جریمه میکنیم:n02::n24: خب عزیز من آخه این چه منطقیه! قتل که نکردیم سرباز سپاه شدیم ، خیلی از دوستانی که توی ارتش و نیرو انتظامی هستن ، قبلش یه سری تلاشهای ناموفق:n02: داشتن که بیافتن سپاه ولی خب به هر حال قسمت نبوده ، بعدش هم من یه اعتقاد دارم اونم اینه که : سربازی زوره و از نظر عقلی ، شرعی ، عرفی ، انسانی و ... ، آدم زیر بار حرف زور نباید بره ، بنابراین هرکس به هر طریقی از جمله انواع معافیت ها ، جبهه باباش ، بسیج ، خرید خدمت ، جعل کارت ، قطع شدگی سر از بدن ، امریه و کلیه ترفندهای نوین بتونه از سربازی فرار کنه و یا کسری بگیره ایشالله نوش جونش باشه ، اینم بگم که ناموسا خودم یک روز هم کسری ندارم و باید 21 ماه مث مرد خدمت کنم ، اما حساب سربازی از دانشگاه جداست ، منظورم اینه که اون کسی که با سهمیه میاد دانشگاه شاید حقش نباشه روی اون صندلی بشینه ، ولی کسی که با همون سهمیه کسری میگیره حقشه
بازم اگه دوستان از حرفام ناراحت شدن معذرت میخوام
خیلی فک زدم ، قبول دارم
تا زود بدرود:n16::n12:

دوست عزیز واقعا یه تشکر تنها کم بود که زیر پست شما بزنم ...
ممنون
من خودم سرباز سپاه هستم مدرک قبولی دانشگاهم رو هم نشون بعضی ها دادم ...
من فقط و فقط و فقط برای بعد از ظهر ها میخواستم برم کمیسیون که نرفتم!...
بعضی ها فکر میکنن که سربازی که رفت سپاه رفته هتل 5 ستاره...
اما خبر ندارن که سرباز لیسانس توی همین سپاه داره توی آتش نشانی پست برجک میده! اونم نه یکی و دو تا ...
شاید خبر ندارن که بدلیل کمبود سرباز سرباز لیسانسه رو میفرستن دکل پست بده توی همین سپاه! .
شاید نمیدونن که سرباز لیسانسه و حتی فوق لیسانس چون مسئولش اضافه کاری وایمیسته باید پا به پای مسئول حضور داشته باشن توی پادگان.
شاید نمیدونن که توی همین سپاه یه سرباز که راننده مسئول شب هست میتونه ترک پست بنده خدایی رو که ساعت 3 نصف شب در حال پست دادنه به راحتی تحویل مافوق بده!...
تمامی پاس بخش های سپاه 24 ,, 24 هستن.
در مواردی فرمانده پاسگاه و راننده تعویض پست 24؛؛ 48 میشن ! اونم بعد از 12یا 13 ماه پست دادن به صورت 24 ,,24!
فقط اینو میبینن که اگر ساعت 2 سپاه شد ساعت 2.15 سرباز میخواد زمین و آسمون رو به هم ببافه! ... قابل توجهتون که دقیقا همینطوره نه توی سپاه بلکه توی ارتش و حتی توی نیروی انتظامی!.. مسیری که بنده از منزل تا پادگان طی میکنم هم سرباز نیروی انتظامی میبینم و هم ارتش... ارتش که خدا بده برکتش از ساعت 12.45 تعطیله!... یه بار نشده توی مسیر که ساعت 14 از پادگان بیام بیرون 4 تا سرباز ارتشی رو ببیم که دارن از پادگان خارج میشن!.
در مواردی سپاه از هتل هم هتل تر میشه : وقتی که سرباز رو تحویل پایگاه های بسیج بدن . در غیر اینصورت با ارتش برابری میکنه.

alinikaein
13-04-2013, 14:29
دوستان يه سؤال؟

وضعيت بردن خوراكي داخل پادگان (دوره‌ي آموزشي) چطوريه؟

هم از نظر مقدار خوراكي، هم از نظر نوع خوراكي؟

mr.net
13-04-2013, 14:38
معمولا یگان ها فایل ترخیصی ها رو 1-2 هفته بعد از ترخیص شدن طرف میبرن ستاد نیرو تحویل میدن
شما به نظرم اگه میتونی شعبه وظیفه رو راضی کن یه جوری که کسریتو گیر ندن ، بقیه اش رو کسی اصلا توجه نمیکنه

یعنی به نظر شما به ریسکش می ارزه ؟ استرس اینکه یهو گیر بدن و بعد از 2 ماه خوش گذرونی بگن دوباره برگرد ! و 2 ماه از اونور مجبور شم بیشتر بمونم ....

erfan_manutd
13-04-2013, 16:49
سردار صدرالسادات رئیس نظام وظیفه هم نتونست واسه کسر خدمت ما کاری بکنه.
به ما که می رسه حتی بند پ هم جواب نمی ده...

salamichobaran
13-04-2013, 18:38

بچه ها جواب سوالای منو نمی دونین ؟:n16:

Pami
13-04-2013, 18:51
یعنی به نظر شما به ریسکش می ارزه ؟ استرس اینکه یهو گیر بدن و بعد از 2 ماه خوش گذرونی بگن دوباره برگرد ! و 2 ماه از اونور مجبور شم بیشتر بمونم ....

آره برادر به ریسکش می ارزه
یه سنگیه میندازی یا میگیره یا فوق فوقش نمیگیره و همون اندازه خدمت میکنی نه بیشتر
که من فکر میکنم احتمال لو رفتنش خیلی کمه ، اینقدر بی در و پیکر هست که نگو !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط salamichobaran [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزشگاه نظامی نزاجا - 06
من سال 90 اعزامی 1 تیر بودم
پادگان خیلی بزرگی هست ، واقعا حیف اون زمین که تو پاسداران شده پادگان :دی میلیاردها پول اونجاس !
تو همین صفحه اطلاعات زیادی هست در موردش سرچ کنید
خلاصه وار بگم ، از 01 و 02 سخت تر هست اونجا
از ماه دوم هم روز برگ میشین
غذای خوبی داره ، فرمانده های خوبی داره
امکاناتش هم خوبه ولی به 01 نمیرسه
تقسیماتش هم بد نیست بستگی به شانستون داره
روز اول لباس میدن 2-3 روز مهلت میدن اتیکت بزنید
بعدش دیگه 10-12 روز داخل پادگان نگه میدارن تا به اولین 5 شنبه برسید و اگه نگهبان نباشید مرخصی میدن

جاهای خوب تو ارتش تقریبا میشه گفت تمام یگان های تو تهران خوب هستن
تمام یگان ها هم داخلش یگان مهندسی دارن

salamichobaran
13-04-2013, 19:01
Pami ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): خیلی ممنون. فقط یه سوال تو یگان مهندسی پروژه انجام میشه یا اینکه وظیفش به رفع امور پادگان مربوط میشه؟ منظورم اینه که آدم میتونه توش رو چیزی که دوست داره کار کنه تا چیزایی رو که تا حالا یاد گرفته از یا نبره من خیلی از این مسئله نگرانم ؟

SNOW PATROL
13-04-2013, 19:19
مرسی ا جوابت
من از دوستان یه همفکری می خوام، خواهش می کنم بخونین و نظر بدین ...

در واقع من نظر دوستان رو می خوام راجع به کاری که می خوام بکنم

من دفترچه ام رو آخر اسفند 90 فرستادم ولی تاریخ صدور برگه سبزم خورد اول 91. اعزامم هم خورد سال 91
کسر خدمت ایثار گریم هم تاریخ صدورش خورده 19/1/91 ، ولی تا مهلتی که پارسال داده بودن یعنی 15 اردیبهشت، رفتم لویزان و تاییدش کردن و تو سیستم نظام وظیفه اومد و تو برگه سفیدم هم نوشته شده بود.
اولای پاییز 91 بود که متوجه شدم نظام وظیفه کسریم رو از سیستم حذف کرده، رفتم نظام وظیفه میدون سپاه تهران گفتم بابا واسه منو چرا دیگه حذف کردین؟ من که سال 90 دفترچه فرستادم که ! گفتن حتماً به خاطر این بوده که تاریخ صدور برگه سبزت سال 91 خورده، بعد زنگ زد از این و اون پرسید که آیا اگه کسی 90 درخواست اعزام داده باشه ولی تاریخ صدورش خورده باشه 91 کسریش باید حذف شه؟ گفتن نه ! عب نداره ! همون تاریخ ارسال دفترچه اش که سال 90 هست کافیه. منو می گی کلی خوشال شدم. اما بعد از این که تایید کرد دوباره و تو سیستم اومد، متوجه شد که تاریخ صدور برگه کسر خدمت 91 بوده ! بعد دوباره زد کسری رو از سیستم حذف کرد گفت برو بیرون نمی شه !
من گذاشتم چن وقت بعد، دوباره رفتم، مسئولش یکی دیگه بود و این دفعه به تاریخ صدور کسری توجه نکرد و کسریم رو تایید کرد. منم بلافاصله رفتم برگه ام رو تو یگان خودم مد وظیفه ها و تاییدش کرد و بردم شعبه افراد گذاشتم لای پرونده ام. اما واسه محکم کاری از رئیس شعبه افراد پرسیدم که این کسری تاییده ؟ چک کرد گفت نه ! چون باید تاریخ صدور برگه کسری ت سال 90 باشه اما واسه تو 91 اه !

سلام دوست عزیز خدمتت عرض کنم دقیقا یک ماه قبل از تاریخ ترخیص شما یک نامه از طرف نظام وظیفه میاد که دستور ترخیص شما رو در فلان روز میده که اصطلاحا میگن تاریخ ترخیص
فلان کس اومده ( یعنی پایش بالاست ) یعنی تاریخ ترخیصت از نظام وظیفه میاد ودیگه دست یگان شما نیست ( قبلا میشد اما با جامع شدن سیستم نظام وظیفه و صادر شدن یک کارت یکسان با مهر ناجا این امکان از بین رفته ) باری شما سعی کن به پیچونی سنگ مفت گنجش هم مفت

urcu
13-04-2013, 19:35
سلام دوست عزیز خدمتت عرض کنم دقیقا یک ماه قبل از تاریخ ترخیص شما یک نامه از طرف نظام وظیفه میاد که دستور ترخیص شما رو در فلان روز میده که اصطلاحا میگن تاریخ ترخیص
فلان کس اومده ( یعنی پایش بالاست ) یعنی تاریخ ترخیصت از نظام وظیفه میاد ودیگه دست یگان شما نیست ( قبلا میشد اما با جامع شدن سیستم نظام وظیفه و صادر شدن یک کارت یکسان با مهر ناجا این امکان از بین رفته ) باری شما سعی کن به پیچونی سنگ مفت گنجش هم مفت

با سلام.

میگم یعنی در صورتی که کسی غیبتی چیزی نداشته باشه یک ماه قبل از ترخیصش نامه از نظام وظیفه میاد پادگان که فلانی رو فلان روز ترخیص کنید؟

بعد میگم نمیشه این برنامه که توی پادگان ها توی کارگزینی نصبه رو از جایی گیر آورد و نصب کرد روی سیستم؟
ممنون.

Pami
13-04-2013, 20:04
Pami ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): خیلی ممنون. فقط یه سوال تو یگان مهندسی پروژه انجام میشه یا اینکه وظیفش به رفع امور پادگان مربوط میشه؟ منظورم اینه که آدم میتونه توش رو چیزی که دوست داره کار کنه تا چیزایی رو که تا حالا یاد گرفته از یا نبره من خیلی از این مسئله نگرانم ؟

مربوط به امور داخلی میشه
اما تو ارتش معمولا لیسانس به بالا رو کار مرتبط با خودشون میدن ، باز تا تو یگان نری نمیشه دقیق گفت
ولی شما که فوق هستی میتونی پروژه مربوط به خودت رو انجام بدی و حتی اگه به درد صنایع و وزارت رفاع بخوره کسری بگیری براش

hamidchi
13-04-2013, 20:10
مطمئنی شما که تاریخ ترخیص از طرف نظام وظیفه تعیین میشه ؟

خب یهو تو اون ماه آخر طرف کاری خلافی کنه که اضافه بهش بخوره

از ما که این طور بود که خودت تاریخ ترخیص رو محاسبه میکردی بعد تقریبا 2-3 هفته قبلش باید با یه نامه از طرف یگان که موضوعش همین تعیین تاریخ ترخیص بود و توش اضافه خدمت ها هم ذکر شده بود میرفتی نیرو انسانی کل ، اونجا محاسبه میکنن و بهت میگن کی ترخیص میشی

یعنی اونجوری که فکر نکنم کسی زودتر از موعد بتونه ترخیص بشه

SNOW PATROL
13-04-2013, 20:14
با سلام.

میگم یعنی در صورتی که کسی غیبتی چیزی نداشته باشه یک ماه قبل از ترخیصش نامه از نظام وظیفه میاد پادگان که فلانی رو فلان روز ترخیص کنید؟

بعد میگم نمیشه این برنامه که توی پادگان ها توی کارگزینی نصبه رو از جایی گیر آورد و نصب کرد روی سیستم؟
ممنون.

سلام ببینید کسری و اضاف خدمت شما بعلاوه خدمت قانونی تون تو سیستم نظام وظیفه ثبت شده
فرقی نداره که شما کسری داشته باشید یا اضاف ` یک ماه قبل مونده به پایان خدمتتون
تاریخ ترخیصتون به وسیله فکس به کارگزینی محل خدمت ارسال میشه

در مورد نصب سیستم هم خیر داداش اینها یه سیستمی دارند به اسم شاپرک یا یه همچین چیزی ( اسم یه حشره بود :دی )
و یوزر پس میخواد داداش

مطمئنی شما که تاریخ ترخیص از طرف نظام وظیفه تعیین میشه ؟

خب یهو تو اون ماه آخر طرف کاری خلافی کنه که اضافه بهش بخوره

از ما که این طور بود که خودت تاریخ ترخیص رو محاسبه میکردی بعد تقریبا 2-3 هفته قبلش باید با یه نامه از طرف یگان که موضوعش همین تعیین تاریخ ترخیص بود و توش اضافه خدمت ها هم ذکر شده بود میرفتی نیرو انسانی کل ، اونجا محاسبه میکنن و بهت میگن کی ترخیص میشی

یعنی اونجوری که فکر نکنم کسی زودتر از موعد بتونه ترخیص بشه

]دقیقا میخواستم همین رو بگم دقیقا اخر فکس نوشته شده مخاسبه تاریخ ترخیص تا تاریخ فلان هست اما در صورت بوجود امدن مورد اضاف خدمت بعد از این تاریخ نیاز به صدور تاریخ ترخیص مجدد نیست و یگان خدمتی خودش میتونه تاریخ جدید را محاسبه و به اطلاع ستاد کل برساند حالا متنش دقیقا یادم نیست ولی موضوعش همینه

tapatalk

Sha7ab
13-04-2013, 22:33
دوست عزیز واقعا یه تشکر تنها کم بود که زیر پست شما بزنم ...
ممنون
من خودم سرباز سپاه هستم مدرک قبولی دانشگاهم رو هم نشون بعضی ها دادم ...
من فقط و فقط و فقط برای بعد از ظهر ها میخواستم برم کمیسیون که نرفتم!...
بعضی ها فکر میکنن که سربازی که رفت سپاه رفته هتل 5 ستاره...
اما خبر ندارن که سرباز لیسانس توی همین سپاه داره توی آتش نشانی پست برجک میده! اونم نه یکی و دو تا ...
شاید خبر ندارن که بدلیل کمبود سرباز سرباز لیسانسه رو میفرستن دکل پست بده توی همین سپاه! .
شاید نمیدونن که سرباز لیسانسه و حتی فوق لیسانس چون مسئولش اضافه کاری وایمیسته باید پا به پای مسئول حضور داشته باشن توی پادگان.
شاید نمیدونن که توی همین سپاه یه سرباز که راننده مسئول شب هست میتونه ترک پست بنده خدایی رو که ساعت 3 نصف شب در حال پست دادنه به راحتی تحویل مافوق بده!...
تمامی پاس بخش های سپاه 24 ,, 24 هستن.
در مواردی فرمانده پاسگاه و راننده تعویض پست 24؛؛ 48 میشن ! اونم بعد از 12یا 13 ماه پست دادن به صورت 24 ,,24!
فقط اینو میبینن که اگر ساعت 2 سپاه شد ساعت 2.15 سرباز میخواد زمین و آسمون رو به هم ببافه! ... قابل توجهتون که دقیقا همینطوره نه توی سپاه بلکه توی ارتش و حتی توی نیروی انتظامی!.. مسیری که بنده از منزل تا پادگان طی میکنم هم سرباز نیروی انتظامی میبینم و هم ارتش... ارتش که خدا بده برکتش از ساعت 12.45 تعطیله!... یه بار نشده توی مسیر که ساعت 14 از پادگان بیام بیرون 4 تا سرباز ارتشی رو ببیم که دارن از پادگان خارج میشن!.
در مواردی سپاه از هتل هم هتل تر میشه : وقتی که سرباز رو تحویل پایگاه های بسیج بدن . در غیر اینصورت با ارتش برابری میکنه.

آقا اینا که گفتی بدی های سپاهه یا خوبی هاش؟!
ما که لیسانسیم توی ناجا داریم 2-4 و بصورت دیزل پست میدیم! حتی فوق لیسانس ها هم کارشون پست دادنه!

bloodsky
13-04-2013, 23:00
آقا اینا که گفتی بدی های سپاهه یا خوبی هاش؟!
ما که لیسانسیم توی ناجا داریم 2-4 و بصورت دیزل پست میدیم! حتی فوق لیسانس ها هم کارشون پست دادنه!

به داداش گلم..
بازم اومدی مرخصی یا هنوز برنگشتی؟؟؟
چرا جواب سوال های قبلیم رو ندادی؟؟
اگه میشه جواب بده
ممنون
1هفته موند شرم رو کم کنم!!!

Sha7ab
13-04-2013, 23:14
به داداش گلم..
بازم اومدی مرخصی یا هنوز برنگشتی؟؟؟
چرا جواب سوال های قبلیم رو ندادی؟؟
اگه میشه جواب بده
ممنون
1هفته موند شرم رو کم کنم!!!

هستم. استعلاجی گرفتم هستم فعلا :دی

آقا سوال هات رو اگه میشه دوباره بپرس. شرمنده من ندیدم

RoBeroTam
13-04-2013, 23:26
سلام به جناب :n12:Sha7ab:n12: عزيز خيلي خوشحال شدم كه ديدم بازم مرخصي هستيد.
آقا من از بچه هاي اعزامي يكم ارديبهشت ماهم واسه شهيد رجايي كرمانشاه.
بازم يه سري سوال داشتم راجع به محيط پادگان و...:
1-شنيدم كه ليسانسه ها ميفتن گردان امام علي (ع)، ميخواستم بدونم محيطش چطوره اونجا؟
2-پنجشنبه جمعه هاش براي افراد غير بومي چطوه يعني كلاس نداريم ؟ آزارمون نميدن؟ واسه خودمون راحتيم و ميتونيم مرخصي تو شهري بگيريم؟ خلاصه چه طوريه؟
3-شما كه اونجا بودي نوع برخورد كادريا و كسايي كه آموزشمون ميدن چطوره؟
4-اونجا كتاب خاصي ميدن كه ازش امتحان بگيرن؟ اصلا از سربازا سوالات احكامي و يا نظامي ميپرسن كه امتياز بندي كنن؟
5-اگه ميدون تير خوب نزنيم اونجا رفتارشون چطوره؟
6- اين زندگي در شرايط سختي كه ميگن اونجا چطوره؟
7-آخرين توصيه هات براي ما كه نزديك اعزاميم رو بگو خواهش ميكنم مفصل :n16::n16::n16::n16::n16:

bloodsky
13-04-2013, 23:30
هستم. استعلاجی گرفتم هستم فعلا :دی

آقا سوال هات رو اگه میشه دوباره بپرس. شرمنده من ندیدم

شاید زیاد مهم نباشه اما دوست دارم بدونم..
در ضمن وضعیت رژه و صبحگاه چه جوریه؟؟؟
وضعیت اردو چه جوریه؟؟؟ اردویه سختیه؟؟
تو آموزش با نارنجک و آر پی جی هم تمرین میکنن؟

bloodsky
13-04-2013, 23:33
1-شنيدم كه ليسانسه ها ميفتن گردان امام علي (ع)، ميخواستم بدونم محيطش چطوره اونجا؟
2-پنجشنبه جمعه هاش براي افراد غير بومي چطوه يعني كلاس نداريم ؟ آزارمون نميدن؟ واسه خودمون راحتيم و ميتونيم مرخصي تو شهري بگيريم؟ خلاصه چه طوريه؟
4-اونجا كتاب خاصي ميدن كه ازش امتحان بگيرن؟ اصلا از سربازا سوالات احكامي و يا نظامي ميپرسن كه امتياز بندي كنن؟
7-آخرين توصيه هات براي ما كه نزديك اعزاميم رو بگو خواهش ميكنم مفصل :n16::n16::n16::n16::n16:

داداش خوب تو پیغام خصوصی بگو تا باهم آشنا بشیم دیگه!!!
ناسلامتی قراره 2 ماه با هم باشیم!!!
اسمت چیه و یه سری مشخصات دیگه تو پیغام خصوصی بیا با هم باشیم
یه ایمیل هم بهت میده اگه خواستی بیا به چتیم!!!

mbm110
14-04-2013, 07:46
آقا کسی میدونه تو میدان حر تهران برای نیرو زمینی چه چیزی هست؟ منظورم اینکه پادگان یا دانشکده افسری؟؟؟
یکی بهم گفته تو میدان حر در رابطه با آماد و پشتیبانی نیروی زمینی یه جایی هست که سرباز هم میگیره،حالا من میخوام بدونم پادگان یا دانشکده افسریه یا ... ؟؟؟
کلا میخوام بدونم اگه بتونم انتقالی بگیرم به اونجا خوبه یا نه ؟ جای خوبیه از نظر نگهبانی و .... کلا سربازی؟

Sha7ab
14-04-2013, 09:39
سلام.
1. محیطش خوبه. کلا از بقیه جاها جداس. جای تمیز و خوبیه
2. پنجشنبه ها تا ظهر کلاسها هست. بقیش بیکارید. جمعه ها کلا بیکارید. ساعت 7 ولی باید بیدار شید و بعد از نظافت و صبحانه بقیش بیکارین. مرخصی هم میتونید بگیرید. ولی پنجشنبه بگیر مرخصی رو
3. برخوردشون خوبه انصافا.
4. آره امتحان و کلاس و اینا زیاده. کتاب هم دانستنی های سرباز. ولی این امتحانا همش کشکه!
5. میدون تیر؟‌:دی اونجا بعضی سیبل هاش اصلا کاغذ نداره :n08: شما حال کردی همه تیراتو بزن تو هوا. کسی کاریت نداره! تاثیری هم نداره
6. باید خود شما بری با چشمای خودت ببینی.
7. سعی کن خودتو بزنی ....خلی! بیخیال باش. تهدیدهاشون رو جدی نگیر. خوش باش. با بچه ها بگو و بخند! اگه سیگاری هستی بکش!!! در کل باید تا میتونی بیخیال باشی تا بهت سخت نگذره!

شاید زیاد مهم نباشه اما دوست دارم بدونم..
در ضمن وضعیت رژه و صبحگاه چه جوریه؟؟؟
وضعیت اردو چه جوریه؟؟؟ اردویه سختیه؟؟
تو آموزش با نارنجک و آر پی جی هم تمرین میکنن؟
2. پنجشنبه ها تا ظهر کلاسها هست. بقیش بیکارید. جمعه ها کلا بیکارید. ساعت 7 ولی باید بیدار شید و بعد از نظافت و صبحانه بقیش بیکارین. مرخصی هم میتونید بگیرید. ولی پنجشنبه بگیر مرخصی رو

روزی 2-3 ساعت تمرین صف جم دارین که توش آموزش رژه و بقیه مسائل رو میدن. صبح گاه هم هر روز هست. شنبه و سه شنبه صبح گاه عمومیه.
اردوش الکیه :دی

bloodsky
14-04-2013, 10:40
سلام.
1. محیطش خوبه. کلا از بقیه جاها جداس. جای تمیز و خوبیه
3. برخوردشون خوبه انصافا.
4. آره امتحان و کلاس و اینا زیاده. کتاب هم دانستنی های سرباز. ولی این امتحانا همش کشکه!
5. میدون تیر؟‌:دی اونجا بعضی سیبل هاش اصلا کاغذ نداره :n08: شما حال کردی همه تیراتو بزن تو هوا. کسی کاریت نداره! تاثیری هم نداره
6. باید خود شما بری با چشمای خودت ببینی.
7. سعی کن خودتو بزنی ....خلی! بیخیال باش. تهدیدهاشون رو جدی نگیر. خوش باش. با بچه ها بگو و بخند! اگه سیگاری هستی بکش!!! در کل باید تا میتونی بیخیال باشی تا بهت سخت نگذره!

روزی 2-3 ساعت تمرین صف جم دارین که توش آموزش رژه و بقیه مسائل رو میدن. صبح گاه هم هر روز هست. شنبه و سه شنبه صبح گاه عمومیه.
اردوش الکیه :دی

کلا احساس کردم که جای خوبیه ، البته نسبت به جاهای دیگه...
فقط میمونه یگان (واحد ثابتمون) که امیدوارم اونهم خوب باشه...
داداش مثلا اگه بیدار باش 4:30 باشه، میشه قبل اون بیدار شد و مثلا رفت حموم یا کلا همه جا خاموش هستش؟؟؟
در ضمن داداش این مرخصی استعلاجی چه جوریاست؟؟؟:n02:

Re zA
14-04-2013, 12:23
آقا کسی میدونه تو میدان حر تهران برای نیرو زمینی چه چیزی هست؟ منظورم اینکه پادگان یا دانشکده افسری؟؟؟
یکی بهم گفته تو میدان حر در رابطه با آماد و پشتیبانی نیروی زمینی یه جایی هست که سرباز هم میگیره،حالا من میخوام بدونم پادگان یا دانشکده افسریه یا ... ؟؟؟
کلا میخوام بدونم اگه بتونم انتقالی بگیرم به اونجا خوبه یا نه ؟ جای خوبیه از نظر نگهبانی و .... کلا سربازی؟

من میدونم آمادگاه 501 اونجاست یه مرکز تحقیقاتم داره داروخانه 29 فروردین هم اونجاست که زیر نظر آمادگاهه
ولی از لحاظ هتل بودن یا نبودن اطلاعی ندارم

farzad02
14-04-2013, 14:22
آقا این حقوق ناچیز پس کی به حساب ما ریخته میشه؟

من اعزامی 1.10 هستم و الان دقیقا 115 روزه که سربازم. یعنی واقعا طی این 4 ماه سربازا هیچ خرجی ندارن؟؟؟

کسی هم پایه ی من حقوق گرفته؟!

urcu
14-04-2013, 15:50

من اعزامی 1.10 هستم و الان دقیقا 115 روزه که سربازم. یعنی واقعا طی این 4 ماه سربازا هیچ خرجی ندارن؟؟؟

یادته هنوز اعزام نشده بودی چقدر سوال میپرسیدی ؟! 115 روز گذشت درسته ؟
حقوق شما باید ریخته شده باشه پیگری کنید دوست گرامی.
دقیقا بعد از آموزشی به ما یه برگ دادن که شماره کارت و.. توش بود و رفتیم بانک و کارت رو گرفتیم همون موقع حقوق رو ریخته بودن.

arash rashno
14-04-2013, 16:39

واسه منم نریختن
پایه خدمت دی 91 هستم
100 جا مختلف هم این شماره حساب رو گرفتن

JING3LKHAN
14-04-2013, 16:40

شما تماس بگیر امور مالی شهرستان ..اگه مازندرانی هستی بگو خودم برات پیگیری کنم:n02:

آرش-19
14-04-2013, 16:57
دوستان سوالات مربوط به معافیتم میشه اینجا پرسید؟
من چند هفته قبل تو زمین فوتبال یک حرکتی زدم, بعدا مشخص شد فتق شدم :n03:
حالا میخوام بدونم قانون معافیت پزشکی در این مورد تغییر کرده یا نه؟ چند سال پیش یادم میاد معاف بود.
موندم عمل کنم یا نه !

PC-0611
14-04-2013, 17:10
واسه منم نریختن
پایه خدمت دی 91 هستم
آخییی! ولی ما سرباز داشتیم که پخ آبان91 بوده ولی واسه عید هم حقوق به حسابشون نریختن چه برسه به دی91 !!!!!.. در هر صورت پایه بوق بودنه دیگه ممکنه تا 5 ماه هم طول بکشه

The Stig
14-04-2013, 17:42
آخییی! ولی ما سرباز داشتیم که پخ آبان91 بوده ولی واسه عید هم حقوق به حسابشون نریختن چه برسه به دی91 !!!!!.. در هر صورت پایه بوق بودنه دیگه ممکنه تا 5 ماه هم طول بکشه

من اعزام4/1 هستم یک ریال هم نگرفتم. نفر داشتیم 18 ماه خدمت کرده یک ماه حقوق گرفته

Pami
14-04-2013, 17:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط mbm110 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آمادگاه 501 اونجا هست که تقسیماتش رو اداره بهداشت انجام میده
یکی از هتل ترین محل های خدمت تو ایران !
شما بخوای انتقالی بگیری اونجا اول باید بیای اداره بهداشت بعد از اونجا انتقالت بدن آمادگاه
البته یه مشکلی وجود داره ، آجودانی اداره بهداشت سر انتقال دادن کمی سخت گیره ( خودم اونجا بودم میدونم سیستمش رو )
اگه آشنا خیلی بالایی داری که زورش به سرهنگ آجودانی برسه میتونی بری !

alinikaein
14-04-2013, 17:50
بعد از تقسيم، نيروي انتظامي كدوم قسمت‌ش بهتره؟ (به قول دوستان هتل‌تره؟ چه كلي و چه در اصفهان؟)

Sha7ab
14-04-2013, 17:55
کلا احساس کردم که جای خوبیه ، البته نسبت به جاهای دیگه...
فقط میمونه یگان (واحد ثابتمون) که امیدوارم اونهم خوب باشه...
داداش مثلا اگه بیدار باش 4:30 باشه، میشه قبل اون بیدار شد و مثلا رفت حموم یا کلا همه جا خاموش هستش؟؟؟
در ضمن داداش این مرخصی استعلاجی چه جوریاست؟؟؟:n02:
قبل بیدار باش خودت پا نمیشی :دی حموم هم هفته ای یبار بعد از ظهرهاست!
وقتی ناراحتی جسمی داشته باشی با تشخیص پزشک معتمد ناجا بهت مرخصی استعلاجی میدن

برای من حقوق دو ماه ریخته شده. 120 تومن

PC-0611
14-04-2013, 18:11
بعد از تقسيم، نيروي انتظامي كدوم قسمت‌ش بهتره؟ (به قول دوستان هتل‌تره؟ چه كلي و چه در اصفهان؟)
عس-دفتر فرماندهی-حفا و اگه میخوای جونت در عذاب باشه قرارگاه و اگه میخوای روزا رو زود پر کنی و مشغول باشی کارگزینی

PC-0611
14-04-2013, 18:17
من اعزام4/1 هستم یک ریال هم نگرفتم. نفر داشتیم 18 ماه خدمت کرده یک ماه حقوق گرفته
بله بوده تا روز آخر هم به حسابش حقوق نریخته بودند با اینکه اعلام حضورش رو هم در سامانه ثبت شده بود و شخصا به ناجای تهران رفت و با مدرک لیسانس فقط 300 تومن به کارتش واریز کردن! ولی توجه داشته باشید همچین مواردی استثنا هستند و مقصر کارگزینی شهرستان و اگه اونا اعلام کرده باشن کارگزینی استان و خود شخص سربازه که اطلاع نمیده. اما توی یگان خدمتی معمولا بین 3 تا 5 ماه خدمت که بشه اولین حقوق رو به حساب بریزن

Armin.Computer
14-04-2013, 19:23
واسه منم نریختن
پایه خدمت دی 91 هستم
به احتمال زیاد تا یکم می ریزن
حالا کجا خدمت می کنی؟:n02:

farzad02
14-04-2013, 20:04
شما تماس بگیر امور مالی شهرستان ..اگه مازندرانی هستی بگو خودم برات پیگیری کنم:n02:
ممنون
تهران هستم
هم پایه های خودم هم تو یگان نشنیدم هیچکدوم گرفته باشن. هر از گاهی از هم می پرسیم

آخه اگر قراره برای این 4 ماه الافی 120 تومن بدن، انقدر دیگه تعلل چه معنی داره؟؟؟؟ ......... کارگر الان روزی 20 تومن در میاره :n13:
کلا سرباز یعنی سربار

واسه منم نریختن
پایه خدمت دی 91 هستم
آره آدم از همین لجش میگیره
من کسی هستم که 2 ماه قبل از اعزام رفتم حساب باز کردم و شماره حساب درست در برگه سبز و سفیدم هست. در تمام مدارکم هست
هر جا رسیدیم و شماره خواستن ما هم نوشتیم
چون کلی تهدید کردن که اگر شماره حساب اشتباه بدید، تا آخر خدمت هم ممکنه 1 قرون نگیرید....

من 2 یا 3 اردیبهشت میرم جدی پیگیری میکنم. فردا می بینی 1 سال گذشته و 1 قرون هم کف دستت نزاشتن و بعدا هم می پیچونن

bloodsky
14-04-2013, 21:14
قبل بیدار باش خودت پا نمیشی :دی حموم هم هفته ای یبار بعد از ظهرهاست!
وقتی ناراحتی جسمی داشته باشی با تشخیص پزشک معتمد ناجا بهت مرخصی استعلاجی میدن

برای من حقوق دو ماه ریخته شده. 120 تومن

ممنون داداش
ببینم قبل بیدار باش اجازه نمیدن پاشی یا منظورت اینه که آدم اونقدر خسته میشه که نمیتونه پاشه؟
هفته ای 1 بار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اوووووووووووو چه خبره؟؟؟ من عرق سوزی شدید دارم اگه هر روز نرم حموم دچار خون ریزی میشم و اصلا نمیتونم 2 روز حرکت کنم:n28::n30::n30::n28:

Sha7ab
14-04-2013, 22:05
ممنون داداش
ببینم قبل بیدار باش اجازه نمیدن پاشی یا منظورت اینه که آدم اونقدر خسته میشه که نمیتونه پاشه؟
هفته ای 1 بار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اوووووووووووو چه خبره؟؟؟ من عرق سوزی شدید دارم اگه هر روز نرم حموم دچار خون ریزی میشم و اصلا نمیتونم 2 روز حرکت کنم:n28::n30::n30::n28:

والا زمستان که هفته ای یبار بود شاید تابستون فرق کنه.

قبل بیدار باش اجازه میدن پاشی بری دستشویی... اونم 5 دقیقه!

alinikaein
15-04-2013, 09:49
عس-دفتر فرماندهی-حفا و اگه میخوای جونت در عذاب باشه قرارگاه و اگه میخوای روزا رو زود پر کنی و مشغول باشی کارگزینی

آقا اين «عس» و «حفا» چيه؟
معمولاً ساعات كاري اين جاها چطوريه؟

alinikaein
15-04-2013, 09:51
والا زمستان که هفته ای یبار بود شاید تابستون فرق کنه.

قبل بیدار باش اجازه میدن پاشی بری دستشویی... اونم 5 دقیقه!

يعني چي دستشويي فقط 5 دقيقه؟
اينجوري كه نمي‌شه كه...
من حداقل 15 دقيقه نياز دارم به تالار انديشه!!! :n28:

alinikaein
15-04-2013, 09:58
كسي هست بتونه يه جواب كامل به من بده؟

من اين سؤال را از قسمت مشاوره سازمان نظام وظيفه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پرسيدم، ببينيد چي جواب دادند.
كسي مي‌تونه جواب بهتري به من بده؟

شرح درخواست: من در حال حاضر بيمه‌شده‌ي سازمان تأمين اجتماعي مي‌باشم و اول ارديبهشت اعزام خواهم شد.
جهت بيمه‌شدن در نيروهاي مسلح (در هنگام سربازي)، چه كارهايي بايستي انجام دهم؟
شرح پاسخ: با سلام ، سوال شما مربوط به نيروي خدمتي تان مي باشد. /ح

Pami
15-04-2013, 10:18
كسي هست بتونه يه جواب كامل به من بده؟

من اين سؤال را از قسمت مشاوره سازمان نظام وظيفه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پرسيدم، ببينيد چي جواب دادند.
كسي مي‌تونه جواب بهتري به من بده؟

شرح درخواست: من در حال حاضر بيمه‌شده‌ي سازمان تأمين اجتماعي مي‌باشم و اول ارديبهشت اعزام خواهم شد.
جهت بيمه‌شدن در نيروهاي مسلح (در هنگام سربازي)، چه كارهايي بايستي انجام دهم؟
شرح پاسخ: با سلام ، سوال شما مربوط به نيروي خدمتي تان مي باشد. /ح

شما لازم نیست کاری انجام بدید ، در ماه اول آموزشی دفترچه جدید رو بهتون تحویل میدن

آقا اين «عس» و «حفا» چيه؟
معمولاً ساعات كاري اين جاها چطوريه؟

عقیدتی سیاسی - حفاظت اطلاعات
ساعت کاری عقیدتی سیاسی معمولا همون 2 هست و اگر مداومت کاری نخورید
حفاظت هم معمولا ستوان نمیگیره و ساعت کاریشون متغیر هست و سربازا تا عصر میمونن

Pami
15-04-2013, 10:51
اينجوري كه نمي‌شه كه...

برادر هتل که نمیری
فلسفه آموزشی در این هست که شما رو برای اینجور شرایط آماده کنه
اینکه قدر وقتتون رو بدونید
اینکه بتونید به خودتون نظم بدید
تحمل دوری از خانواده رو تقویت کنید
زندگی در شرایط سخت رو تجربه کنید
فرصت خوبیه که عادت های بد رو کنار بزارید و بتونید خودتون رو با هر شرایطی وفق بدید

dirt road
15-04-2013, 14:01
اينجوري كه نمي‌شه كه...

عجب جایی خدمت میکنی!واقعا شما 5 دقیقه برای دستشویی رفتن فرصت دارین.خیلی خوبه.
ما برای حمام رفتن اینقدر فرصت داشتیم. تازه فقط 1 تا 2 دقیقه آب گرم بود بعدش آب سرد میشد اونهم تو زمستون.باز هم خدا رو شکر میکردیم چون پادگانی بود نزدیک پادگان ما (حدود 50 کیلومتری) که حمام نداشتند و برای استحمام می آمدند پادگان ما.

urcu
15-04-2013, 16:56

هم پایه :دی ...
کاشکی میشد دو برابر این حقوقی رو که میدن گذاشت روش و دادشون ولی نرفت پادگان.

T.Eftekhari
15-04-2013, 18:45
پرانتزی بودن پا باعث معافیت میشه ؟

SNOW PATROL
15-04-2013, 18:48
پرانتزی بودن پا باعث معافیت میشه ؟

بله دوست من اما تا جایی که یادم هست باید ده سانت باشه !!

tapatalk

T.Eftekhari
15-04-2013, 18:53
بله دوست من اما تا جایی که یادم هست باید ده سانت باشه !!

tapatalk

دوستام بهم گفتن من نمی دونستم همچین قانونی هم هست

یه 10-12 سانتی هم هست

jacklondon110
15-04-2013, 19:10
دوستان لطفا اینقدر جو ندین
برای استحمام توی پادگان هاشمی نژاد هفته ای دوبار فقط برای گردان شماست و میتونین برین، جمعه ها هم عمومیه،یک ساعت قبل از نماز صبح هم میتونین برین(این قسمتش همه جا یکسانه) به خاطر جدول زدن و اینها،دستشویی هم هرچقدر دوست داشتی برو،البته توی وقت آزادت،اصلا کسی کاری نداره چرا زیاد میری یا کم میری...برای بیدار شدن هم کسی کار نداره چرا زود بیدار شدی،من خودم یک ربع زود بیدار میشدم و کارهام رو میکردم تا زمان بیدار باش برسه.
توی گردان هم یک آبگرمکن نفتی داشتیم با دوتا حمام(البته فقط گروهان ما داشت) و هرزمان که دوست داشتیم میرفتیم حموم و هیشکی کاری نداشت

بعد از اردو هم حمام عمومی بود اما ما رو بردن بهترین استخر نیشابور و کلی هم حال کردیم و فوق العاده بود

bloodsky
15-04-2013, 21:34
دوستان لطفا اینقدر جو ندین
برای استحمام توی پادگان هاشمی نژاد هفته ای دوبار فقط برای گردان شماست و میتونین برین، جمعه ها هم عمومیه،یک ساعت قبل از نماز صبح هم میتونین برین(این قسمتش همه جا یکسانه) به خاطر جدول زدن و اینها،دستشویی هم هرچقدر دوست داشتی برو،البته توی وقت آزادت،اصلا کسی کاری نداره چرا زیاد میری یا کم میری...برای بیدار شدن هم کسی کار نداره چرا زود بیدار شدی،من خودم یک ربع زود بیدار میشدم و کارهام رو میکردم تا زمان بیدار باش برسه.
توی گردان هم یک آبگرمکن نفتی داشتیم با دوتا حمام(البته فقط گروهان ما داشت) و هرزمان که دوست داشتیم میرفتیم حموم و هیشکی کاری نداشت

بعد از اردو هم حمام عمومی بود اما ما رو بردن بهترین استخر نیشابور و کلی هم حال کردیم و فوق العاده بود

خوب داداش پادگان شما شاید اونطوری بوده...
این دوستمون شهاب تازه 1 ماه هستش که از پادگان شهید رجایی اومده بیرون، دروغ که نمیگه...
ولی با مورد حمومت نسبتا موافقم چون بابا ملت مساله شرعی دارن(البته اگه کافور بذاره)نمیشه که حموم نرفت:n02:

amirhoseiyn
15-04-2013, 23:40
سلام.
دوستان یک سوال داشتم.......
تو برگه سفید مرکز اموزش رو زده سپاه محمد رسول الله(ص) (همین میدون سپاه)....حالا سوال اینه که اونجا مرکز اموزش نیست.این قضیش چی میشه؟.........مکنه برای تکمیلیها همونجا وسایل رو بدن؟............کسی این مورد رو تا حالا دیده؟

urcu
16-04-2013, 15:05
با سلام.

کسی که خدمت نرفته( معاف هم نیست) میتونه بیمه تامین اجتماعی یا.... بشه؟
با تشکر.

alinikaein
16-04-2013, 15:17
با سلام.

کسی که خدمت نرفته( معاف هم نیست) میتونه بیمه تامین اجتماعی یا.... بشه؟
با تشکر.

سلام؛ تا زماني كه معافيت تحصيلي يا معافيت موقت داشته باشه، و يا در صورتي كه دفترچه پست كرده باشه، تا زمان اعتبار برگ سبزش مي‌تونه بيمه باشه.
من خودم الآن بيمه تأمين اجتماعي هستم و اول ارديبهشت اعزام كه قاعدتاً از اول ارديبهشت بيمه‌ي تأمين اجتماعي‌م قطع مي‌شه.

يا علي... موفق باشيد...

urcu
16-04-2013, 15:22
سلام؛ تا زماني كه معافيت تحصيلي يا معافيت موقت داشته باشه، و يا در صورتي كه دفترچه پست كرده باشه، تا زمان اعتبار برگ سبزش مي‌تونه بيمه باشه.
من خودم الآن بيمه تأمين اجتماعي هستم و اول ارديبهشت اعزام كه قاعدتاً از اول ارديبهشت بيمه‌ي تأمين اجتماعي‌م قطع مي‌شه.

يا علي... موفق باشيد...
ممنون دوست گرامی هم اکنون خودم هم بیمه نیروی های مسلح هستم.
اما امروز به یه موردی برخورد کردم! .... به همین خاطر برام سوال پیش اومد که آیا میشه کسی که معاف نیست ( چه پزشکی چه تحصیلی و....) بیمه بشه؟
به عبارتی آیا سربازان غایب ؛ فراری ؛ و... میتونن بیمه بشن؟( اقا جواد این سوال دست شما رو میبوسه :دی)
ممنون.

XENON24
16-04-2013, 16:22
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی طی اطلاعیه‌ای متولدین ۷۴ را برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی فراخواند.

فارس: حسین‌علی مسن‌آبادی گفت: تمامی متولدین ذکور ۷۴ که در سال ۹۲ به سن مشمولیت می‌رسند باید نسبت به تعیین تکلیف وضعیت مشمولیت خود اقدام کنند.

وی افزود: برابر ماده دو قانون خدمت وظیفه عمومی، هر فرد ذکور ایرانی از اول ماهی که طی آن به سن ۱۸ سال تمام می‌رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی بوده و باید به منظور تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام کند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: بر اساس این اطلاعیه لازم است که مشمولان در همین رابطه نسبت به موارد زیر آگاهی داشته و مطابق ضوابط مطرح شده عمل کنند.

مسن‌آبادی ادامه داد: افرادی که قبل از ورود به سن مشمولیت ترک تحصیل کرده، انصراف داده، اخراج شده و یا فارغ‌التحصیل شده‌اند، پس از رسیدن به ۱۸ سال تمام (سن مشمولیت) ظرف مدت شش ماه مهلت داشته تا خود را معرفی کنند، دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی که پس از رسیدن به ۱۸ سال تمام (سن مشمولیت)، همچنان از معافیت تحصیلی بهره‌مند بوده، در صورت ترک تحصیل، انصراف، اخراج و یا فراغت از تحصیل حداکثر به مدت یک سال مهلت داشته تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

به گفته وی مشمولان در صورتی که در موعدهای تعیین شده وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند، وارد غیبت شده و با محرومیت‌هایی نظیر ممنوعیت خروج از کشور، عدم امکان ادامه تحصیل، عدم أخذ گواهینامه راهنمایی و رانندگی و ... مواجه خواهند شد.

saeid.kh
16-04-2013, 16:42
با سلام. پدر من هفته پیش وارد 60 سال شده. ایشون از 2 گوش با درصد بالای 85 ناشنوا و از 1 چشم نابینا هستند.تابستان برای معافیت کفالت اقدام کردیم(در تهران) که پس از 3 ماه برو و بیا در مهر 91 گفتن دکتر تشخیص داده پدر شما نیاز به کفالت نداره. حتی دفتر مقام معظم رهبری هم رفتم و گفتن هیچ کاری از دست ما بر نمیاد. خوشبختابه فوق قبول شدم و الان ارشد مکانیک میخونم.آیا 2 سال دیگه که تحصیلم تمام بشه دوباره می تونم برای کفالت اقدام کنم؟ آیا از تهران اقدام کنم یا برم از شهر دیگه ای اقدام کنم؟ آیا امیدی به معافیت هست؟البته پدر من عضو بهزیستس نیستند.

naser2012
16-04-2013, 16:52
دوستان عزیز و با تجربه، می خوام یک سوال اساسی بپرسم:
با توجه به تجربه ی قبلیم، من از پست دادن خیلی بیزارم! هر چند در خدمت قبلیم، مدتی رو به عنوان نیروی پستی خدمت کردم و گاهی هر روز 2-4 یا 2-6 پست می دادیم. اما اون دو ساعت پست خیلی برای من دیر می گذشت! سوال اساسیم اینه که اگر احیاناً مجبور به پست شدیم( منظورم نگهبانیه، با اسلحه و سینه خشاب) چیکار کنیم که زمان زود بگذره برامون. کتاب که نمیشه خوند. اصلا کاری نمیشه کرد. ولی وقتی دیدم بعضیا مثلا 17، 18، ماه کلاً پست دادن، خیلی برام جالبه بدونم چطور تونستن تحمل کنن؟ آخه یه روز و دو روز که نبوده، 18 ماه، 24 ساعت، 2-4، 2-6، 3-6 و... لطفا دوستان با تجربه نظر بدن، که برای پست دادن(ایشالا که مجبور نشم پست بدم) آمادگی داشته باشیم. مطمئنا برای خیلیا مفید خواهد بود جواب این سوال

alinikaein
16-04-2013, 17:55
ممنون دوست گرامی هم اکنون خودم هم بیمه نیروی های مسلح هستم.
اما امروز به یه موردی برخورد کردم! .... به همین خاطر برام سوال پیش اومد که آیا میشه کسی که معاف نیست ( چه پزشکی چه تحصیلی و....) بیمه بشه؟
به عبارتی آیا سربازان غایب ؛ فراری ؛ و... میتونن بیمه بشن؟( اقا جواد این سوال دست شما رو میبوسه :دی)
ممنون.

سلام؛
شدن كه فكر كنم مي‌شه، ولي كارفرما زير بار نمي‌ره، چون جريمه مي‌شه اگه بفهمند.
تو سايت نظام وظيفه يه چيزايي در اين مورد نوشته.

mbm110
16-04-2013, 18:12

حقوق!!!!
من اعزامی 1-6 هستم،7 ماه که از خدمتم گذشت فقط حقوق 1 ماهم تا الان ریختن!!!!
نمیدونم حقوق 6 ماه دیگه رو به تدریج میریزن یا نه ... (نیروی زمینی ارتش)

farzad02
16-04-2013, 18:17
حقوق!!!!
من اعزامی 1-6 هستم،7 ماه که از خدمتم گذشت فقط حقوق 1 ماهم تا الان ریختن!!!!
نمیدونم حقوق 6 ماه دیگه رو به تدریج میریزن یا نه ... (نیروی زمینی ارتش)
پیگیری کردی؟

میگم شاید پیگیری نکنیم، اونها هم فکر کنن نیاز نداریم

mbm110
16-04-2013, 18:20
آمادگاه 501 اونجا هست که تقسیماتش رو اداره بهداشت انجام میده
یکی از هتل ترین محل های خدمت تو ایران !
شما بخوای انتقالی بگیری اونجا اول باید بیای اداره بهداشت بعد از اونجا انتقالت بدن آمادگاه
البته یه مشکلی وجود داره ، آجودانی اداره بهداشت سر انتقال دادن کمی سخت گیره ( خودم اونجا بودم میدونم سیستمش رو )
اگه آشنا خیلی بالایی داری که زورش به سرهنگ آجودانی برسه میتونی بری !

دمت گرم
اداره بهداشت که گفتی کجا هست؟
(از پرندک میخوام بیام اینجا)

mbm110
16-04-2013, 18:25
پیگیری کردی؟

میگم شاید پیگیری نکنیم، اونها هم فکر کنن نیاز نداریم

من راستش بخوای پیگیری نکردم ولی اگه پول 6 ماهی که نریختن این ماه یا ماه بعد نریزن پیگیری میکنم

VAHID
16-04-2013, 18:30
دوستان عزیز و با تجربه، می خوام یک سوال اساسی بپرسم:
با توجه به تجربه ی قبلیم، من از پست دادن خیلی بیزارم! هر چند در خدمت قبلیم، مدتی رو به عنوان نیروی پستی خدمت کردم و گاهی هر روز 2-4 یا 2-6 پست می دادیم. اما اون دو ساعت پست خیلی برای من دیر می گذشت! سوال اساسیم اینه که اگر احیاناً مجبور به پست شدیم( منظورم نگهبانیه، با اسلحه و سینه خشاب) چیکار کنیم که زمان زود بگذره برامون. کتاب که نمیشه خوند. اصلا کاری نمیشه کرد. ولی وقتی دیدم بعضیا مثلا 17، 18، ماه کلاً پست دادن، خیلی برام جالبه بدونم چطور تونستن تحمل کنن؟ آخه یه روز و دو روز که نبوده، 18 ماه، 24 ساعت، 2-4، 2-6، 3-6 و... لطفا دوستان با تجربه نظر بدن، که برای پست دادن(ایشالا که مجبور نشم پست بدم) آمادگی داشته باشیم. مطمئنا برای خیلیا مفید خواهد بود جواب این سوال

پست دادن که اینقدر نگرانی نداره اگه جای ما بودی چیکار میکردی:n02:
دوست عزیز اولش سخته چون باید ادم 2 ساعت پست بده اگه جای خلوت باشی اره دور میگذره مثلا من خودم هم جور پستی دادم 4-2, 8-2, 3-3 , 6-3

ما جایی بودیم که شلوغ بود و 3 ساعت هم پست میدادی اهمیتی برات نداشت فقط شبا سخت بود البته اولش

میدونی تو پست دادن باید بیخیال باشی منظور اینه که فکر کردن بهش باعث میشه زمان نگذره و برات سخت باشه

البته ما بعضی موقع ها روزنامه میخوندیم و شاید 2 ساعت به اندازه 10 دقیقه میگذشت

در کل مثل خدمت میمونه اولش سخته ولی یه مدت بگذره برات خیلی راحت میشه ...فکر شو نکن (منم اولش مثل تو بودم)

Pami
16-04-2013, 19:22
دمت گرم
اداره بهداشت که گفتی کجا هست؟
(از پرندک میخوام بیام اینجا)

اتوبان ارتش-انتهای بلوار نیروی زمینی

naser2012
16-04-2013, 19:45
پست دادن که اینقدر نگرانی نداره اگه جای ما بودی چیکار میکردی:n02:
دوست عزیز اولش سخته چون باید ادم 2 ساعت پست بده اگه جای خلوت باشی اره دور میگذره مثلا من خودم هم جور پستی دادم 4-2, 8-2, 3-3 , 6-3

ما جایی بودیم که شلوغ بود و 3 ساعت هم پست میدادی اهمیتی برات نداشت فقط شبا سخت بود البته اولش

میدونی تو پست دادن باید بیخیال باشی منظور اینه که فکر کردن بهش باعث میشه زمان نگذره و برات سخت باشه

البته ما بعضی موقع ها روزنامه میخوندیم و شاید 2 ساعت به اندازه 10 دقیقه میگذشت

در کل مثل خدمت میمونه اولش سخته ولی یه مدت بگذره برات خیلی راحت میشه ...فکر شو نکن (منم اولش مثل تو بودم)

من خودم یه مدت تو پاسگاه خدمت کردم. یه پاسگاه نیمه عملیاتی تو یکی از استانهای مرزی. واقعا مسخره بود. البته مزیتهایی برای بعضی سربازا داشت، مثلا به سیگار، واکس و... کسی خیلی گیر نمی داد، یه جورایی بی در و پیکر بود. ولی همین بی درو پیکر بودنش باعث می شد بعضی وقتا بعضی کادریا اذیتت کنن. پدافند خیلی می زدن. غذا کم بود(سر نیمرو دعوا بود). من تازه اون موقع لیسانس بودم. لیسانس یه رشته ی مهندسی. اما تو پاسگاه کاری به غیر از پست نبود. گاهی هم گشت یا دادگاه(البته تو مواقع استراحتت بود اینا، یعنی علاوه بر پست این چیزا هم بود)

ami2new
17-04-2013, 10:39
سلام دوستان
میخواستم بدونم از صادقیه بخوای بری 01 چجوری باید رفت و بهترین و سریع ترین مسیرش چجوریه؟ ( بدون ماشین شخصی )
ممنون میشم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

The Stig
17-04-2013, 14:36
سلام دوستان
میخواستم بدونم از صادقیه بخوای بری 01 چجوری باید رفت و بهترین و سریع ترین مسیرش چجوریه؟ ( بدون ماشین شخصی )
ممنون میشم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

شما همون متروی صادقیه رو سوار شو بیا ایستگاه نیرو هوایی پیاده شو از اونجا هم پیاده میتونی بری هم با ماشین خیلی نزدیکه:n02:

myreza_12345
17-04-2013, 18:52
سلام
کسی در مورد بسیجی ویژه چیزی نمیدنه؟
(آخه میگن هم حقوقش بالاست(حدود 700) و هم جزو خدمت سربازی محسوب میشه و بعد سه سال اگه بخوان استخدام رسمی سپاه میشی)
البته اطللاعات دقیقیتری ازش ندارم و اینها طبق شنیده های خودمه
سپاس

urcu
17-04-2013, 19:14
سلام
(آخه میگن هم حقوقش بالاست(حدود 700) و هم جزو خدمت سربازی محسوب میشه و بعد سه سال اگه بخوان استخدام رسمی سپاه میشی)
سپاس

با عرض سلام.

دوست گرامی فعلا راه خلاص شدن از خدمت مقدس!! گذرندون اون هست . از طریق حوزه نظام وظیفه و ناجا!.
تنها راه دیگه ای که میتونید خدمت رو بگذرونید( با حقوق خوب) طبق اعلام نظام وظیفه و دفترچه راهنمای خدمت : طرح استخدام پیمانی به مدت 5 سال هست . که اون هم قاعدتا از طریق نظام وظیفه صورت میگیره!... شما فقط باید یه ارگانی که چنین موردی نیاز داشته باشه رو پیدا کنید و پیمانی اون ارگان بشید.
طرح سرباز صنعت و سرباز بسیجی و .... اینا همش حرف هست دوست عزیز.

عملا کارت پایان خدمت فقط به ادامه تحصیل و خروج از کشور احاطه داره فعلا! ...

arash9426
17-04-2013, 22:39
سلام
سپاس
سلام دوست عزیز من حدود 4 - 5 سالی هست که سابقه بسیج دارم و اول بگم که این سوال شما به خدمت ربطی نداره ولی خب بهر حال بخاطر اینکه گمراه نشید یا هرکسی یه نظری در این مورد بهتون بده جوابتونو میدم. بسیجی ویژه هیچ ربطی به خدمت نداره شما پس از اینکه چند سال در بسیج عضو فعال باشید با نظر فرمانده حوزه بسیج شما را به چند دوره آموزشی میفرستند پس از گذراندن این دوره شما به صورت قراردادی داخل حوزه بسیج استخدام میشوید و یا به صورت دفتری یا فرمانده پایگاه یا مسئول فرهنگی ، عقیدتی و... میشوید و اگر شما بخواهید تا همین حد هم پیش بروید به این آسونیها نیست اول اینکه شما باید انقدر در بسیج فعال باشید و مورد اعتماد فرمانده حوزه شوید هر کسی را که استخدام سپاه نمیکنن اینجوری نیست که برید بگید من میخوام بسیجی ویژه بشم . و خلاصه اگر به هر روشی استخدام شدید و این استخدام قبل از خدمتتون بود فقط میتونه تو پذیرش سپاه شدن و اون 6ماه کسری کمکتون کنه وگرنه خدمتت حساب نمیشه و اینکه دیگه راحت نمیشه بگی من دیگه نمیخوام اینجا باشم و خداحافظ شما/ خلاصه اینجا جای این سوال و این جواب نیست ولی اگر قصدت خدمته که با بسیجی فعال هم میتونی این کارها بکنی اگر هم قصدت شغله که باید از پایگاه و حوزه بسیج برای استخدام اقدام کنی/

arash9426
17-04-2013, 22:52
با سلام. پدر من هفته پیش وارد 60 سال شده. ایشون از 2 گوش با درصد بالای 85 ناشنوا و از 1 چشم نابینا هستند.تابستان برای معافیت کفالت اقدام کردیم(در تهران) که پس از 3 ماه برو و بیا در مهر 91 گفتن دکتر تشخیص داده پدر شما نیاز به کفالت نداره. حتی دفتر مقام معظم رهبری هم رفتم و گفتن هیچ کاری از دست ما بر نمیاد. خوشبختابه فوق قبول شدم و الان ارشد مکانیک میخونم.آیا 2 سال دیگه که تحصیلم تمام بشه دوباره می تونم برای کفالت اقدام کنم؟ آیا از تهران اقدام کنم یا برم از شهر دیگه ای اقدام کنم؟ آیا امیدی به معافیت هست؟البته پدر من عضو بهزیستس نیستند.
سلام / دوست من هم تقریبا چنین شرایطی را داشت و معاف نشد والان داره میره خدمت/ لازم نیست پدرتون عضو بهزیستی باشن اگر تک پسر باشید و پزشک تایید کنه که پدر شما از کار افتاده هستن و نیاز به مراقبت دارند به شما کفالت می دهند /شما وقتی تحصیلتون تموم شد باز هم میتونید درخواست معافیت کفالت بدید و البته شاید تا اون موقع شرایط شما و قوانین خدمت شما را معاف کنه شما فعلا برید سراغ دانشگاه تا دو سال بعد معلوم نیست قوانین معافیت چه تغییراتی بکنه./

Artam01
18-04-2013, 02:05
سلام دوستان.
یکی که از خدمت در رفته میتونه بره گواهینامه بگیره؟

urcu
18-04-2013, 04:38
سلام دوستان.
یکی که از خدمت در رفته میتونه بره گواهینامه بگیره؟

با عرض سلام
باید به محل خدمت قبلی برگرده و چند روزی حضور بزنه ؛ گواهی اشتغال به خدمت دریافت کنه و همزمان با اینکه داره ادامه خدمت میده گواهینامه رو دریافت کنه و بعد اگر نخواست ادامه خدمت بده مجددا فرار کنه.
اگر گواهی اشتغال گرفت و و فرار کرد براش گواهینامه صادر نمیشه چرا که مدت فراری بودن به نظام وظیفه و ناجا ارسال میشه.

jacklondon110
18-04-2013, 09:12
سلام دوست عزیز من حدود 4 - 5 سالی هست که سابقه بسیج دارم و اول بگم که این سوال شما به خدمت ربطی نداره ولی خب بهر حال بخاطر اینکه گمراه نشید یا هرکسی یه نظری در این مورد بهتون بده جوابتونو میدم. بسیجی ویژه هیچ ربطی به خدمت نداره شما پس از اینکه چند سال در بسیج عضو فعال باشید با نظر فرمانده حوزه بسیج شما را به چند دوره آموزشی میفرستند پس از گذراندن این دوره شما به صورت قراردادی داخل حوزه بسیج استخدام میشوید و یا به صورت دفتری یا فرمانده پایگاه یا مسئول فرهنگی ، عقیدتی و... میشوید و اگر شما بخواهید تا همین حد هم پیش بروید به این آسونیها نیست اول اینکه شما باید انقدر در بسیج فعال باشید و مورد اعتماد فرمانده حوزه شوید هر کسی را که استخدام سپاه نمیکنن اینجوری نیست که برید بگید من میخوام بسیجی ویژه بشم . و خلاصه اگر به هر روشی استخدام شدید و این استخدام قبل از خدمتتون بود فقط میتونه تو پذیرش سپاه شدن و اون 6ماه کسری کمکتون کنه وگرنه خدمتت حساب نمیشه و اینکه دیگه راحت نمیشه بگی من دیگه نمیخوام اینجا باشم و خداحافظ شما/ خلاصه اینجا جای این سوال و این جواب نیست ولی اگر قصدت خدمته که با بسیجی فعال هم میتونی این کارها بکنی اگر هم قصدت شغله که باید از پایگاه و حوزه بسیج برای استخدام اقدام کنی/

دوست عزیز استخدام بسیج ویژه تحت اختیار مرکز گزینش سپاه تو چهاراه آبسردار بود و به این صورت بود که شما از طریق حوزه معرفی میشی به ناحیه،از طریق ناحیه کمیسیون تشکیل میدن و بررسی میکنن و در صورت تایید معرفی میکنن به نیروی انسانی سپاه محمد و از طریق اون معرفی میشین به مرکز گزینش سپاه تو آبسردار و پس از کلی امتحان و تست ورزش و تحقیقات شما میشدین بسیج ویژه و قرارداد 5ساله امضا میکردن...میگم میکردن چون الان دیگه استخدام بسیج ویزه ممنوع شده و فقط افرادی که از قبل معرفی شدن استخدام دارن و افرادی که بسیج ویژه هستند هم یا پس از اتمام قرارداد میگن به سلامت و یا رسمی میکنن که بیشتر میگن به سلامت چون رسمی خودشون دارن استخدام میکنن...در اصطلاح هم به بسیج ویژه میگن پاسدار چینی

من سرباز ارشد دفترفرمانده یکی از نواحی بودم و کامل در جریان این موارد و نامه ها هستم

global_id
18-04-2013, 23:27
سلام دوستان
من براي آموزشي افتادم آموزشگاه شهداي وظيفه ي 01 نزاجا.
حالا روز يكشنبه از ايلام اعزامم.
1) آيا روز يكشنبه بايد همونجا بمونيم يا ميگن بريد خونه ؟ با توجه به اينكه ايلام تا تهران راهش دوره آيا امكان داره بگن همينجا بمونين خياط خوشون بيارن؟
2) از اين ور كه دارم ميرم شلوار راحتي ببرم؟ اگر شلوار راحتي نميذارن ببرم داخل يعني توي پادگان روزهاي اول بايد با شلوار لي بخوابم؟
3) توي وسايل استحقاقي شلوار راحتي ميدن يا شبها بايد با شورت بخوابيم؟
4) اگر يكشنبه بگن بريد خودم بايد تا ايلام اتوبوس بگيرم؟ اگه بگن برين چند شنبه بايد برگردم؟(ميدونم بستگي به نظر فرمانده ي پادگان داره ولي ميخوام بدونم معمولا چند روز مرخصي ابتداي دوره ميدن؟)
5) براي كمد چه جور قفلي ببرم؟
6) راستي يكشنبه شب ميرسم.شام ميدن يا خودم بايد ببرم؟