PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

naser2012
21-03-2013, 20:36
آقا منم یعنی استوار یکم نسبت به استوار دو و گروهبان های کادر ارشد ترم؟! توی ناجا!!؟

بله! طبق قانون ارشدی. این قانون مال کل نیروهای مسلحه

naser2012
21-03-2013, 21:43
راستی دوستان عزیز، یه سوال. من منتظرم که این تعطیلات عید( تا پنجم) تموم بشه و مدارکمو بدم به +10 برای اعزام مجدد. به نظرتون اردیبهشت میرسه بهم؟ یا میفتم تیر؟
میخوام هر طور شده اردیبهشت برم. میشه کاریش کرد؟
اعزام مجدد ناجا، مدرک فوق لیسانس

Sha7ab
21-03-2013, 22:51
راستی دوستان عزیز، یه سوال. من منتظرم که این تعطیلات عید( تا پنجم) تموم بشه و مدارکمو بدم به +10 برای اعزام مجدد. به نظرتون اردیبهشت میرسه بهم؟ یا میفتم تیر؟

شما تیر میفتی.

naser2012
21-03-2013, 22:54
شما تیر میفتی.

یعنی نمیشه کاری کرد بیفته اردیبهشت؟
آخه تا تیر ماه چیکار کنم؟ الان وضعیت بازار کار اصلا تعربفی نداره..... رشته عمران..... البته این قضیه انشاا... موقتیه و با بهبود وضعیت اقتصادی کشور و در نتیجه رونق گرفتن فعالیتهای عمرانی این قضیه درست می شه انشاا... در آینده. ولی فعلا خوب نیست و ضمنا کسی نمیاد برای 2 ماه آدمو استخدام کنه. در نتیجه 2 ماه باید علاف بشم تا تیر ماه برسه. در واقع 3 ماه از الان.
امیدوارم بشه انداخت اردیبهشت

black_roz18
22-03-2013, 10:30
یعنی نمیشه کاری کرد بیفته اردیبهشت؟
آخه تا تیر ماه چیکار کنم؟ الان وضعیت بازار کار اصلا تعربفی نداره..... رشته عمران..... البته این قضیه انشاا... موقتیه و با بهبود وضعیت اقتصادی کشور و در نتیجه رونق گرفتن فعالیتهای عمرانی این قضیه درست می شه انشاا... در آینده. ولی فعلا خوب نیست و ضمنا کسی نمیاد برای 2 ماه آدمو استخدام کنه. در نتیجه 2 ماه باید علاف بشم تا تیر ماه برسه. در واقع 3 ماه از الان.
امیدوارم بشه انداخت اردیبهشت

دوست عزیز حتی 1 روز هم عقب ننداز هر چی زودتر بری به نفعته.
دفترچه رو ارسال کردی 1 الی 3 روز بعد میتونی از پلیس+10 بپرسی کی شده تاریخ اعزامتو بعدش یه فرم پر میکنی واسه تعجیل زدن و یه دلیل هم میاری و چون اعزام مجدد هم هستی به احتمال 90% موافقت میشه من دیدم حتی 1 هفته مونده به اعزام تعجیل زدن و موافقت شده.

fakher_ata
22-03-2013, 11:45
سلام
کسی میدونه اگه گواهی کفایت از آموزش بسیج مفقود شد چیکار باید بکنیم؟چون الان توی دفترچه نظام وظیفه یه بند هست که می پرسه این دوره رو گذروندی یا نه یعنی همین اول باید گواهی کفایتو با مدارک ارسال کرد.

arash9426
22-03-2013, 12:59
سلام دوست عزیز من میخواستم اعزامم را عقب بندازم گفتن بدون دلیل موافقت نمیکنن یه سرگرد سپاه بهم گفت انقدر سرباز کم شده که هرکسی تا قبل از 1/2 دفترچه پست کنه تا بشه همون 1/2 اعزام میکنن. البته زودتر اقدام کن و دقیقا 24 ساعت بعد از پست دفترچه تاریخ اعزام خورده میشه برو پلیس+10 اگه اعزام تیر بودی همون موقع درخواست تعجیل بده.

arash9426
22-03-2013, 13:10
سلام
کسی میدونه اگه گواهی کفایت از آموزش بسیج مفقود شد چیکار باید بکنیم؟چون الان توی دفترچه نظام وظیفه یه بند هست که می پرسه این دوره رو گذروندی یا نه یعنی همین اول باید گواهی کفایتو با مدارک ارسال کرد.
سلام شما که مدارکتو ارسال نمیکنی میبری پلیس +10 اونجا وارد سیستم میکنه شما بزن دوره تکمیلی را گذروندی اونجا ازت چیزی نمیخوان بعد که برگه آماده به خدمت را گرفتی اونوقت کارتو میخوای که ببریش برای پذیرش سپاه/ حالا برای کارت هم برو از حوزه ی بسیجی که تکمیلی گذروندی پیگیری کن ببین باید چیکار کنی ولی در حقیقت خود کارت تکمیلی اعتباری برای سپاه نداره اصل اون برگه تاییده ای که بسیج بهت میده که مثلا اگه کسی تکمیلی رفته و بعدش بسیجو ول کرده نتونه از کارتش استفاده ای کنه / حالا برو پیگیر شو ببین شاید بشه المثنی بهت بدن/

fakher_ata
22-03-2013, 13:36
سلام شما که مدارکتو ارسال نمیکنی میبری پلیس +10 اونجا وارد سیستم میکنه شما بزن دوره تکمیلی را گذروندی اونجا ازت چیزی نمیخوان بعد که برگه آماده به خدمت را گرفتی اونوقت کارتو میخوای که ببریش برای پذیرش سپاه/ حالا برای کارت هم برو از حوزه ی بسیجی که تکمیلی گذروندی پیگیری کن ببین باید چیکار کنی ولی در حقیقت خود کارت تکمیلی اعتباری برای سپاه نداره اصل اون برگه تاییده ای که بسیج بهت میده که مثلا اگه کسی تکمیلی رفته و بعدش بسیجو ول کرده نتونه از کارتش استفاده ای کنه / حالا برو پیگیر شو ببین شاید بشه المثنی بهت بدن/
ممنون از پاسختون ولی توی دفترچه نوشته باید این گواهی رو به پلیس +10 ارائه کنی . میخواستم بدونم که اصلا المثنی برای گواهی کفایت میده بسیج یا فقط دستگاههای ذیربط میتونن استعلام کنن؟

arash9426
22-03-2013, 13:39
سلام دوستان

من بعداز تعطیلات میخوام دفترچه تکمیل شدمو ببرم پلیس +10 و برای خدمت اقدام کنم

من4 سال بسیج فعال و دروه تکمیلی بسیجو هم گذروندم و البته لیسانس هستم.

برای پذیرش سپاه تو استان یا شهر خودم باید چه مدارکی رو حاضر کنم و به نیرو انسانی سپاه استان خودم بدم که انشالله بیفتم سپاه که حداقل نخوام آموزشی برم( چون تو همین تاپیک یکی از بچه ها میگفت واسه اینکه تو سپاه خدمت کنی باید بری نیرو انسانی سپاه پرونده تشکیل بدی تا اونا اسنتو رد کنن و بیفتی تو سپاه)

با تشکر فراواان تمامی شما عزیزان
یا حق
سلام دوست عزیز
بهتره اول بری سپاه یا اگه اونجا آشنا داری ازش بپرسی که کی دفترچه پست کنی چون سپاه ظرفیت پذیرشش یکی دو ماه زودتر پر میشه مثلا الان اعزامی 1/2 دیگه ظرفیتی نداره مگر واسه اونایی که آشنا دارند/ بعد از پست دفترچه یک روز بعد برو پلیس+10 جواب تاریخ اعزامت میاد بعد با کپی تمام این مدارکی که میگم باید بری فرماندهی سپاه جایی که میخوای بیوفتی قسمت آموزش و پذیرش که از نگهبانی بپرسی بهت میگن / مدارک هم شامل کپی( برگه آماده به خدمت ، کارت تکمیلی ، کارت فعال با آخرین برچسب مهر92 ، شناسنامه ، کارت ملی ، گواهی فراغت ازتحصیل یا انصراف یا آخرین مدرک تحصیلی ، برگه ی واکسیناسیون و معاینع و برگه ی وضعیت مشمول که از دفترچه پر کردی) همه اینها {البته یادت باشه فقط بهش کپی بدی} را به مسئول اونجا تحویل میدی و ازش بپرس پذیرشت میکنن یا نه اگه آشنا هم داری حتما بگو تا سفارشتو بکنن بعد از همه ی این کارها تقریبا 10 روز قبل از اعزام برگه ای میاد دم خونتون که محل مراجعه خدمتتو زده که انشاا.. سپاه باشه. ( اگر نبود و آشنای کله گنده داشتی بازم میشه انداختش سپاه) موفق باشی

arash9426
22-03-2013, 13:51
ممنون از پاسختون ولی توی دفترچه نوشته باید این گواهی رو به پلیس +10 ارائه کنی . میخواستم بدونم که اصلا المثنی برای گواهی کفایت میده بسیج یا فقط دستگاههای ذیربط میتونن استعلام کنن؟

بنده خودم وقتی رفتم پلیس+10 دفترچه پست کردم اصلا کارت تکمیلی را نخواست ازش پرسیدم گفت اینو باید برای جایی که پذیرش شدی ببری
برای المثنی هم که زیر کارت تکمیلی زده به هیچ وجه المثنی صادر نمی شود اما اگر صادر بشه حوزه بسیج باید از فرمانده گردان آموزشی بخواد تا برات صادر کنن / کل کارتهای تکمیلی از تهران ارسال میشن یعنی تمام مشخصاتت توی سیستم هست پس اگر بخوان فقط باید پرینت بگیرن و مهر و امضا کنن حالا شما برو حوزه بسیج بپرس ببین چی میگن.

hami2007
22-03-2013, 14:33
سلام دوست عزیز من میخواستم اعزامم را عقب بندازم گفتن بدون دلیل موافقت نمیکنن یه سرگرد سپاه بهم گفت انقدر سرباز کم شده که هرکسی تا قبل از 1/2 دفترچه پست کنه تا بشه همون 1/2 اعزام میکنن. البته زودتر اقدام کن و دقیقا 24 ساعت بعد از پست دفترچه تاریخ اعزام خورده میشه برو پلیس+10 اگه اعزام تیر بودی همون موقع درخواست تعجیل بده.
دوست من با لیسانس 24 اسفند تکمیل کرد و تحویل +10 داد تیر 92 افتاد اردیبهشت خیلی وقته پر شده فکر کنم تقسیم ها هم الان انجام شده چون تا تحویل پست بدند و بدست مشمول ها تا 15 فردین میرسه...
خیلی بعیده کسی بعد از تعطیلات پست کنه و بازهم اول اردیبهشت بیفته

arash9426
22-03-2013, 14:55
دوست من با لیسانس 24 اسفند تکمیل کرد و تحویل +10 داد تیر 92 افتاد اردیبهشت خیلی وقته پر شده فکر کنم تقسیم ها هم الان انجام شده چون تا تحویل پست بدند و بدست مشمول ها تا 15 فردین میرسه...
حرف شما کاملا درسته چون من این جریانو از از 10اسفند میدونستم البته اگه تعجیل بزنن احتمال زیاد قبول کنن

amir_ata_21
23-03-2013, 11:34
یعنی می تونیم از 5 فروردین به بعد با مراجعه به پلیس 10+ کدها رو ببینیم؟

hami2007
23-03-2013, 14:09
یعنی می تونیم از 5 فروردین به بعد با مراجعه به پلیس 10+ کدها رو ببینیم؟
احتمال خیلی زیاد بله تا 10 فروردین که حتما سیستم باز میشه براشون

farzad02
23-03-2013, 15:17
دوستان یه سوال!
گذاشتن کلاه به مدت طولانی باعث ریزش مو میشه؟

SNOW PATROL
23-03-2013, 16:00
دوستان یه سوال!
گذاشتن کلاه به مدت طولانی باعث ریزش مو میشه؟

والا داداش میگن اینجوری هست ولی من علمی تا حالا نشنیدم
اما سعی کنید کلاه تون نازک باشه
حتما از نمونه های که چند تا سوراخ داره باشه
و هر یک ساعت کلاهتون رو برای یکی دو دقیقه در بیارید

tapatalk

kases
23-03-2013, 21:38
سلام

دوستان به نظرتون رفتارمون باید با سربازهاو ارشدهادر طول دوران خدمت چجوری باشه تا مشکلی واسمون پیش نیاد؟ :)

The Stig
23-03-2013, 21:57
سلام

دوستان به نظرتون رفتارمون باید با سربازهاو ارشدهادر طول دوران خدمت چجوری باشه تا مشکلی واسمون پیش نیاد؟ :)

تجربه ای که من توایم 10 ماه بدست آوردم:
1. کاری رو که بهت میدن درست انجام بده، اما انتظار نداشته باش قدرش رو بدونن
2.باج نده مخصوصا به سربازا
3.به هیچ وحه تحت تاثیر جو سربازی و حرفای مزخرفی مثل مت بالا و پایین وموتور و این چیزا قرار نگیر

Alireza_SA
23-03-2013, 22:04
........................

SNOW PATROL
23-03-2013, 22:08
سلام

احترام پایه بالا رو داشته باشید
بلاخره شما هم پایه بالا میشید
سعی نکنید خلاف جریان اب شنا کنید مثل بقیه باشید
عقاید سی ا سی و مذهبی خودتون رو همون روز اول نریزد بیرون
اگر پایه بالا باهاتون شوخی کرد گارد نگیرید (جنبه داشته باشید حداقل ١٠ روز تحمل کنید )
یگان با اموزشی هزار درجه فرق میکنه
اموزشی همه با هم برابرند اما یگان شرایط ها فرق میکنه
حرف و حدیث تو اسیشگاه به وجود اومد بیرون نیاریدش
پاتون رو از اسایشگاه گذاشتی بیرون اصلا در مورد اتفاقات تو اسایشگاه با کسی صحبت نکنید
اگر جشن پتو برای کسی گرفتند و اون شخص پایه خدمتیش حتی یک ماه هم از شما بالاتر بود شما حق ندارید شرکت کنید ( مگر با اعلام پایه بالاترین شخص اسایشگاه )
ارشد معمولا بدترین پست ها رو برای تازه وارد ها میزاره اعتراض نکنید درست میشه
معمولا وقتی وارد یگان میشید چند نفر هم پایه با هم هستید
هوایه هم پایه تون رو داشته باشید
بلاخره قراره نزدیک به دوسال با هم زندگی کنید .
زیراب زنی به هر شکل و شمایل ممنوع

و در اخر مطمئن باشید اگر مشکل از خودتون نباشه بهترین رفیق های زندگیتون که تا ابد با هم رابطه دارید رفیق خدمته شک نکنید

tapatalk

farzad02
23-03-2013, 22:49
سلام

سلام
تجربه 3-4 ماهم نشون داده که خیلی باید مراقب باشی که ازت سوء استفاده نشه. آدما رو بشناس و بعد اگر خواستی کاری برای کسی بکنی، روی رفاقت باشه نه چیز دیگه
رفیق واقعی کسیه که فردا حال نداشتی بره جای تو وظیفت رو انجام بده

یه چیز دیگه هم اینکه هیچوقت فکر نکن وضع تو بده و از تو بدتر نیست. این خیالات سر سبز می دهد به باد
می شینی با یکی درد و دل میکنی که آره فلان فرمانده اینطوری کرد .......... کلی پشتش حرف میزنی......
یا نمی دونم از سوتی های خودت میگی!!!

یهو می بینی همشو رفتن بالا گفتن :n28: واقعا که....
همش برای گرفتن مرخصی تشویقی

حرفهای پایه بالا ها هم مثل آقای dg1 تایید میشه ولی کاش همه جا بهش عمل بشه :n02:

Mohammad King
24-03-2013, 18:05
سلام سال نو همه دوستان مبارک

بالخره ما هم بعد از ۲ماه مرخصی ۴روزه گرفتیم...

افتادم سازمان فروشگاه های اتکا شهریار تهران..حفاظت پیرامونی یعنی بدبختی...

mf.designing
24-03-2013, 18:13
سلام به دوستان
چنتا سوال در زمینه خدمت داشتم ، ممنون میشم کمکم کنید

- من یه آشنا دارم که میگه میتونه برام امریه جور کنه ! میخواستم بدونم شرایط امریه چیه کلا ؟! دوره آموزشی داره ؟! حقوقش فرقی میکنه ؟!!
- پدر زن جانباز که خودش پسر نداره میتونه از امتیازش برای دامادش استفاده که ؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
- شرایط جدید معافیت (غیر پزشکی) رو از کجا میتونم پیدا کنم ؟!
- من کی برا خدمتم اقدام کنم ؟! منظورم اینه که قطعا باید کلا کارای دانشگاهیم (که ترم آخرم) تموم بشه بعد ؟! به خاطر شرایطم نمیخوام تاخیر کنم ، چقدر طول میکشه از اقدام تا اعزام ؟! بعد دانشگاه چه کنم کلا ؟!

ami2new
24-03-2013, 22:04
دوستان اگه کسی متوجه شد کد های اعزام اردیبهشت مشخص شده ممنون میشم در تاپیک اطلاع بده آخه توی یکی از تالار گفتمان های پست های مربوط یه سال گذشتشو نگاه میکردم دیدم دوستان پارسال حدودا 7 فروردین از +10 برگه سفیدشونو گرفته بودن

vahidreza2007
24-03-2013, 22:26
یادش بخیر انگار همین دیروز بود 1 دی رفتیم 01 برای اموزشی . :n02: الان رفتم تو 4 ماه خدمت :n08: ایشالا این یک سال باقی مونده هم به همین سرعت بگذره و تموم بشه :n19:

The Stig
24-03-2013, 23:34
احترام پایه بالا رو داشته باشید
بلاخره شما هم پایه بالا میشید
سعی نکنید خلاف جریان اب شنا کنید مثل بقیه باشید
عقاید سی ا سی و مذهبی خودتون رو همون روز اول نریزد بیرون
اگر پایه بالا باهاتون شوخی کرد گارد نگیرید (جنبه داشته باشید حداقل ١٠ روز تحمل کنید )
یگان با اموزشی هزار درجه فرق میکنه
اموزشی همه با هم برابرند اما یگان شرایط ها فرق میکنه
حرف و حدیث تو اسیشگاه به وجود اومد بیرون نیاریدش
پاتون رو از اسایشگاه گذاشتی بیرون اصلا در مورد اتفاقات تو اسایشگاه با کسی صحبت نکنید
اگر جشن پتو برای کسی گرفتند و اون شخص پایه خدمتیش حتی یک ماه هم از شما بالاتر بود شما حق ندارید شرکت کنید ( مگر با اعلام پایه بالاترین شخص اسایشگاه )
ارشد معمولا بدترین پست ها رو برای تازه وارد ها میزاره اعتراض نکنید درست میشه
معمولا وقتی وارد یگان میشید چند نفر هم پایه با هم هستید
هوایه هم پایه تون رو داشته باشید
بلاخره قراره نزدیک به دوسال با هم زندگی کنید .
زیراب زنی به هر شکل و شمایل ممنوع

و در اخر مطمئن باشید اگر مشکل از خودتون نباشه بهترین رفیق های زندگیتون که تا ابد با هم رابطه دارید رفیق خدمته شک نکنید

tapatalk
من تا حد زیادی با این نظر مخالفم. به نظر من به همه احترام بذار چه بالاتر چه پایین تر ولی زیاد به پایه بالاها رو نده سوارت میشن. در ضمن مخصوصا خلاف جریان شنا کن به نفعته

SNOW PATROL
24-03-2013, 23:54
من تا حد زیادی با این نظر مخالفم. به نظر من به همه احترام بذار چه بالاتر چه پایین تر ولی زیاد به پایه بالاها رو نده سوارت میشن. در ضمن مخصوصا خلاف جریان شنا کن به نفعته

ببین دوست من
بنده نگفتم این روش درسته یا اشتباهه
ایشون پرسیدند چی کار کنیم برامون مشکلی به وجود نیاد !
خدمت هم مثل یه بخش از جامعه هست خیلی چیز ها ممکنه تو جامعه انجامش کار درستی باشه اما ممکنه با انجامش براتون مشکل به وجود بیاد !!
فکر کنم مشکل شما بیشتر همون مورد پایه بالا و این حرف ها هست
ببین داداش پایه بالا اگر به اندازه سر سوزنی فهم و درک داشته باشه مواظب رفتار و گفتارش هست
و خدایی نکرده منظورم این نبود مثلا به شما توهین بکنه شما هیچی نگید
گفتم احترامش رو نگه دارید
در مورد شنا در خلاف جهت اب تو خدمت خیلی چیز ها ممکنه به نفعتون باشه اما به نظرتون باید انجام بدید ؟
بحث خدمت بی دردسر و بی مشکل با
سود و نفع در خدمت ١٨٠ درجه فرق میکنه
بله داداش من تو یگان ما هم طرف هر روز خونه بود اما به چه قیمتی ؟
خودش میگفت زرنگی کردم اما ...

در اخر اضافه کنم این تجربه من در ١٨ ماه خدمتم در یک یگان پراسترس و تحت فشار بود
موفق باشید ../

tapatalk

Mr KING
25-03-2013, 01:42
شب خوش
دوستانی که خدمت رفتید
پول با خودمون ببریم یا نه یا ماهانه شون کافیه
شرمنده یکم سوال ضایعست...

sasanm28
25-03-2013, 10:01
شب خوش
دوستانی که خدمت رفتید
پول با خودمون ببریم یا نه یا ماهانه شون کافیه
شرمنده یکم سوال ضایعست...
پول و عابر بانک حتما ببر
حداقل تا 3، 4 ماه از حقوق خبری نیس!

mf.designing
25-03-2013, 11:37
دوستان ممنون میشم جواب سوالای منم بدید.
مرسی

arash9426
25-03-2013, 12:10
سلام دوستان عیدتون مبارک
یه مشکلی ذهنمو درگیر کرده اگه کسی میتونه لطفا منو راهنمایی کنید
من دوره تکمیلی بسیج را گذراندم 4سال هم سابقه فعالی دارم دفترچه که پست کردم اعزام 1/2/92 شدم رفتم سپاه شهرمون اطلاعیه زدن دم در که 1/2 ظرفیت کاملا پر شده البته اینا مال قبل عیده . اینکه باید زودتر اقدام میکردم را که زودتر نمیشد چون من تا دفترچه پست کردم گفتن 1/2 پر شده وقتی هم خواستم اعزامم را بندازم عقب گفتن بدون دلیل اصلا قبول نمیکنن پلیس+10 بهم گفت تاحالا چند نفر درخواست دادن قبول نشده.
به نظر شما من هیچ راهی ندارم بیوفتم سپاه ؟ آخه زوره برم آموزشی بخدا تو همین دوره تکمیلی هم پوستمونو کندن . جدا از اینا سپاه نزدیک خونمون خدمت میکنم . من دیگه ناامید شده بودم ام امروز یکی از دوستامو که تو سپاهه دیدم گفت اگه بری نظام وظیفه تهران مدارک بسجیتو نشون بدی میندازنت سپاه البته اون خودش هم افتاده بود ارتش 5 روز قبل از اعزام یه آشنا براش درستش کرد.
خلاصه با این همه حرف به نظر شما من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

hamidchi
25-03-2013, 13:05
سلام دوستان عیدتون مبارک
یه مشکلی ذهنمو درگیر کرده اگه کسی میتونه لطفا منو راهنمایی کنید
من دوره تکمیلی بسیج را گذراندم 4سال هم سابقه فعالی دارم دفترچه که پست کردم اعزام 1/2/92 شدم رفتم سپاه شهرمون اطلاعیه زدن دم در که 1/2 ظرفیت کاملا پر شده البته اینا مال قبل عیده . اینکه باید زودتر اقدام میکردم را که زودتر نمیشد چون من تا دفترچه پست کردم گفتن 1/2 پر شده وقتی هم خواستم اعزامم را بندازم عقب گفتن بدون دلیل اصلا قبول نمیکنن پلیس+10 بهم گفت تاحالا چند نفر درخواست دادن قبول نشده.
به نظر شما من هیچ راهی ندارم بیوفتم سپاه ؟ آخه زوره برم آموزشی بخدا تو همین دوره تکمیلی هم پوستمونو کندن . جدا از اینا سپاه نزدیک خونمون خدمت میکنم . من دیگه ناامید شده بودم ام امروز یکی از دوستامو که تو سپاهه دیدم گفت اگه بری نظام وظیفه تهران مدارک بسجیتو نشون بدی میندازنت سپاه البته اون خودش هم افتاده بود ارتش 5 روز قبل از اعزام یه آشنا براش درستش کرد.
خلاصه با این همه حرف به نظر شما من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

شما مدرک تحصیلی تون چی هست ؟ منظورم چه مقطعیه ؟؟
اگه که میدونی این کار با آشناهای خودتون و دوستتون شدنیه برید دنبالش که بیفتین سپاه . الان برگ سفید که محل خدمت رو مشخص کرده اومده دم خونتون ؟ کجا افتادین ؟
اگه هنوز نیومده چون 1/2 اعزامی خورده ، میتونید برید نظام وظیفه بپرسید (یا +10 هم فکر کنم بگن بهتون)
اگه هنوز جایی مشخص نشده باشه راحت تر میتونید سپاه بیفتید ، البته چون میگید آشنا دارید اگه هم مشخص باشه محل خدمتتون شاید باز هم بتونه واستون کاری کنه ، بستگی به برش اون شخص داره
ولی به صورت عادی و بدون واسطه و پارتی احتمالش ضعیفه ، مثلا واسه عقب انداختن زمان اعزام باید یه مشکل واقعا حاد داشته باشید تا عقب بندازن
چند نفری رو میشناسم که علیرغم داشتن کارت تکمیلی چون اعزامشون زود افتاده بود نتونستن کاری کنن که بیفتن سپاه (البته آشنایی چیزی نداشتن !)

arash9426
25-03-2013, 13:32
شما مدرک تحصیلی تون چی هست ؟ منظورم چه مقطعیه ؟؟
اگه که میدونی این کار با آشناهای خودتون و دوستتون شدنیه برید دنبالش که بیفتین سپاه . الان برگ سفید که محل خدمت رو مشخص کرده اومده دم خونتون ؟ کجا افتادین ؟
اگه هنوز نیومده چون 1/2 اعزامی خورده ، میتونید برید نظام وظیفه بپرسید (یا +10 هم فکر کنم بگن بهتون)
اگه هنوز جایی مشخص نشده باشه راحت تر میتونید سپاه بیفتید ، البته چون میگید آشنا دارید اگه هم مشخص باشه محل خدمتتون شاید باز هم بتونه واستون کاری کنه ، بستگی به برش اون شخص داره
ولی به صورت عادی و بدون واسطه و پارتی احتمالش ضعیفه ، مثلا واسه عقب انداختن زمان اعزام باید یه مشکل واقعا حاد داشته باشید تا عقب بندازن
چند نفری رو میشناسم که علیرغم داشتن کارت تکمیلی چون اعزامشون زود افتاده بود نتونستن کاری کنن که بیفتن سپاه (البته آشنایی چیزی نداشتن !)
مدرکم لیسانس/امروز رفتم+10 گفت هنوز محل مراجعه غیرفعاله یعنی هنوز کد نخوردم / من آشنا به اون صورت که مطمئن باشم ازش ندارم یعنی اصلا روش حساب نکردم / من شهرستانم باید برم نظام وظیفه تهران یا از نظام وظیفه شهرمون اقدام کنم چون این دوستم گفت باید از تهران اقدام کنم/ به نظر شما اگه خودم بدون پارتی بخوام کاری کنم میشه؟؟؟

hamidchi
25-03-2013, 14:17
مدرکم لیسانس/امروز رفتم+10 گفت هنوز محل مراجعه غیرفعاله یعنی هنوز کد نخوردم / من آشنا به اون صورت که مطمئن باشم ازش ندارم یعنی اصلا روش حساب نکردم / من شهرستانم باید برم نظام وظیفه تهران یا از نظام وظیفه شهرمون اقدام کنم چون این دوستم گفت باید از تهران اقدام کنم/ به نظر شما اگه خودم بدون پارتی بخوام کاری کنم میشه؟؟؟

من احتمالش رو کم میدونم که بدون آشنا بشه کاری کرد
چون همون طور که گفتم افرادی رو میشناسم که موردی مثل شما رو داشتن و خب افتادن ارتش البته نمیدونم چقدر پیگیری کردن و سمج شدن تو این قضیه
در مورد این که تهران باید بری یا از شهر خودتون اطلاع دقیقی ندارم ، ولی فکر میکنم از شهر خودتون بهتر جواب بگیری چون یه موقع میری تهران به شما میگن واسه چی اومدی اینجا ؟ مگه شهر خودتون نظام وظیفه نداره ؟ و از این جور حرفا . در این مورد اگه کسی هست که شهرستان باشه و با تهران رفتن مشکل خوشو حل کرده باشه بهتر میتونه راهنماییت کنه
به هر حال نسبت به پارتی که شما داری یه درصدی احتمال داره کارت درست بشه ، اگه زیاد با اون شخص رو در واسی نداری اول از طریق اون اقدام کن ، اگه نه که خودت یکی دو روزی وقت بذار برو دنبالش تو یگان سپاه و اگه میتونی یه جوری متقاعدشون کن که واسه اون کار شخص مناسبی هستی
اگه هم نشد توکل بر خدا کن ، اگه ارتش افتادی هم مشکلی نیس ، من یه دوستی دارم الاان ارتش خدمت میکنه ، زمان مرخصی میان دوره ش که اومده بود میگفت از آموزشی راضی هست و اصلا اون چیزی نبوده که فکرشو میکرده

arash9426
25-03-2013, 14:28
من احتمالش رو کم میدونم که بدون آشنا بشه کاری کرد
چون همون طور که گفتم افرادی رو میشناسم که موردی مثل شما رو داشتن و خب افتادن ارتش البته نمیدونم چقدر پیگیری کردن و سمج شدن تو این قضیه
در مورد این که تهران باید بری یا از شهر خودتون اطلاع دقیقی ندارم ، ولی فکر میکنم از شهر خودتون بهتر جواب بگیری چون یه موقع میری تهران به شما میگن واسه چی اومدی اینجا ؟ مگه شهر خودتون نظام وظیفه نداره ؟ و از این جور حرفا . در این مورد اگه کسی هست که شهرستان باشه و با تهران رفتن مشکل خوشو حل کرده باشه بهتر میتونه راهنماییت کنه
به هر حال نسبت به پارتی که شما داری یه درصدی احتمال داره کارت درست بشه ، اگه زیاد با اون شخص رو در واسی نداری اول از طریق اون اقدام کن ، اگه نه که خودت یکی دو روزی وقت بذار برو دنبالش تو یگان سپاه و اگه میتونی یه جوری متقاعدشون کن که واسه اون کار شخص مناسبی هستی
اگه هم نشد توکل بر خدا کن ، اگه ارتش افتادی هم مشکلی نیس ، من یه دوستی دارم الاان ارتش خدمت میکنه ، زمان مرخصی میان دوره ش که اومده بود میگفت از آموزشی راضی هست و اصلا اون چیزی نبوده که فکرشو میکرده
دوست عزیز از راهنماییت خیلی متشکرم حالا من تفردا میرم نظام وظیفه میپرسم ببینم اصلا میشه کاری کرد یا نه. تمام تلاشمو میکنم تا بشه بندازمش سپاه اگرم نشد که امیدوارم ارتش باشه .

ziba12
25-03-2013, 14:35
سلام

دوستان عزیزم تو رو خدا جواب منو هم بدین

من دکترامو تابستون امسال میگیرم .

1- نسبت به بقیه چه تفاوت هایی بین افراد با تحصیلات دکتری با دیگران قائل میشوند ؟ (اگه امکانش هست یکم توضیح کامل بدین ممنون :n12:)

2- چه درجه ای میگیرم ؟

3- ایا کسری خدمت میخورم ؟ یعنی چند ماه کسری میدن ؟

hamidchi
25-03-2013, 14:53
سلام

1- نسبت به بقیه چه تفاوت هایی بین افراد با تحصیلات دکتری با دیگران قائل میشوند ؟ (اگه امکانش هست یکم توضیح کامل بدین ممنون :n12:)

2- چه درجه ای میگیرم ؟

توی دوره اموزشی من شنیدم که فوق لیسانس داشتن فرقی به حال کسی نداره چون با لیسانسه ها هست ولی دکترا جدا هستند
در مورد کسر خدمت هم میدونم که برداشته شده از اول سال 91 و دیگه به مدرک کسری نمیدن
در مورد سوال های دسگه شما اطلاعی ندارم ولی مسلما با افراد لیسانس و فوق فرق دارین ، احتمالا واسه کار های ساده تر و ساعت کاری کمتر

Mohammad King
25-03-2013, 15:25
سلام

2- چه درجه ای میگیرم ؟

الان اینجایی که من دارم خدمت میکنم (سازمان اتکا تهران) رییس پاسدار ما مدرکش دکتراس درجش هم ستوان 2 هست...

ما 24 ساعت پست 24 ساعت مرخصی هستیم ایشون هم 24 ساعت رییس پاسدار 48 ساعت مرخصی ما ماهی 1 روز مرخصی داریم ایشون هم ماهی 1 روز فرق زیادی نداره به نظر من

mhei
25-03-2013, 15:37
سلام

2- چه درجه ای میگیرم ؟

1-نگفتي دكتراي تخصصي داري يا دكتراي پزشكي ، من تا حالا دكتراي تخصصي نديدم بياد سربازي ولي تو آموزشي چندتا دكتراي پزشكي داشتيم كه به همشون يه ستوان يكي دادن راهي بيمارستان هاي ناجا كردن. هر چي هست بهتر از تمام سربازاي ديگر است مگه اين كه يه جايي بيفتي كه سرباز خيلي كم باشه ...
2-ستوان يك يا ستوان دو
3- كسري هيچي!!!

mhei
25-03-2013, 15:51
سلام

اصلا به سربازاي ديگه رو نديد به خصوص سرباز صفرا، تو سربازي رفاقت رو بذاريد كنار و كارتون رو انجام بديد ، زير آب زياد ميزنن تو سربازي، پشت سر هيچ كس حرف نزنيد به خصوص پشت سر كادر سريع ميرن ميگن، اگه اوايل تيكه انداختن مثلا (حذف شد) و موتور يقلوي ... يه جواب آب دار براشون جور كنيد و يه بار تو جمع بهشون بگيد مطمئن باشيد ديگه نمي گه!
البته احترام سربازاي ديگه كه ماه ها زودتر از شما به اونجا اومدن پست دادن گرما و سرما خوردن و سختي هاي اونجا رو كشيدن رو بايد نگه داريد و بهشون كمك كنيد،
در ضمن اينم بگه من به اين نتيجه رسيدم كه تو سربازي درجه فعلا بدردم نخورده و با يه سرباز صفر هيچ فرقي نداشتم البته من اينجوري فكر مي كنم

و بعضي پرسنل كادر هم كه فرق يه آدم بي سواد و يه آدم كه دنبال درس و سواد رفته رو نمي دونن و با همه، درجه دار و بي درجه يه جور رفتار مي كنن

ziba12
25-03-2013, 16:22
اینو بگم باید رفتارتون با همه سنگین باشه ... به هیچ عنوان پیش ارشد ها چاپلوسی نکنید چون بدتر میشن بااتون ..:n24:

ziba12
25-03-2013, 16:25
1-نگفتي دكتراي تخصصي داري يا دكتراي پزشكي ، من تا حالا دكتراي تخصصي نديدم بياد سربازي ولي تو آموزشي چندتا دكتراي پزشكي داشتيم كه به همشون يه ستوان يكي دادن راهي بيمارستان هاي ناجا كردن. هر چي هست بهتر از تمام سربازاي ديگر است مگه اين كه يه جايي بيفتي كه سرباز خيلي كم باشه ...
2-ستوان يك يا ستوان دو
3- كسري هيچي!!!

دکترای پزشکی .....

خدایا چی میشد این سربازی اصلا نبود ......:n24:

sahand8
25-03-2013, 20:22
سلام دوستان، می خواستم بدونم هرنی اینگوئینال راست باعث معافیت میشه یا نه ؟؟؟؟؟؟؟
خواهشن اگه کسی این مشکلو داشته و پیگیره معافی شده منو راهنماییم کنه

myreza_12345
26-03-2013, 11:18
سلام

به نظر دوستان اگه من فردا برم پلیس+10 و در خواست اعزام بدم چند درصد احتمالش هست که تاریخ اعزامم برای اول برج4 باشه(آخه میترسم یه وقت تاریخ اعزامم اردیبهشت بشه)
ممنونم
یا حق

arash9426
26-03-2013, 11:48
سلام

به نظر دوستان اگه من فردا برم پلیس+10 و در خواست اعزام بدم چند درصد احتمالش هست که تاریخ اعزامم برای اول برج4 باشه(آخه میترسم یه وقت تاریخ اعزامم اردیبهشت بشه)
ممنونم
یا حق
سلام / اینجور که بچه ها تو صفحات قبل گفتن 24 اسفند هم که دفترچه پست کردن افتادن برج 4 / احتمال اینکه بیوفتی اردیبهشت یک هزارم درصده آخه کدهای اعزامی های 1/2 خورده تو همین چند روز هم دیگه وارد سیستم میشه و اصلا احتمال نمیدم شما اعزامی اردیبهشت شوید.

Mohammad King
26-03-2013, 14:29
دوستان پاسدار ماهی چند روز مرخصی داره؟؟؟

به ما میگن ماهی 1 روز دارید درسته؟؟؟

SNOW PATROL
26-03-2013, 15:29
دوستان پاسدار ماهی چند روز مرخصی داره؟؟؟

به ما میگن ماهی 1 روز دارید درسته؟؟؟

بله دوست عزیز
در شهر خودتون مشغول خدمت هستید درسته ؟

Mohammad King
26-03-2013, 16:22
بله دوست عزیز
در شهر خودتون مشغول خدمت هستید درسته ؟

سلام

نه عزیز من بچه اراکم دارم تهران خدمت میکنم...

دنبال اینم که با پارتی انتقالی بگیرم بیام فروشگاه اتکا اراک

SNOW PATROL
26-03-2013, 16:30
سلام

نه عزیز من بچه اراکم دارم تهران خدمت میکنم...

دنبال اینم که با پارتی انتقالی بگیرم بیام فروشگاه اتکا اراک

نه عزیزم مرخصی شما بیشتره باید
حساب بشه به کارگزینی مراجعه کنید
احتمالا ماهی٣ روز

tapatalk

Mohammad King
26-03-2013, 16:38
احتمالا ماهی٣ روز

tapatalk
این کارگزینی کجا هست؟
پس یعنی کلن قانون اینه که ماهی ۳ روز بدن...

بستگی به جایی که خدمت میکنه نداره؟؟

SNOW PATROL
26-03-2013, 17:14
این کارگزینی کجا هست؟
پس یعنی کلن قانون اینه که ماهی ۳ روز بدن...

بستگی به جایی که خدمت میکنه نداره؟؟

والا داداش هر یگانی کارگزینی داره
حالا ممکنه اسمش فرق کنه
تو یگانتون یه جایی هست که مسئول نیرو و پذیرش هست
یعنی همون جایی که پرونده ها رو نگه میدارن ٠مرخصی و ...غیره رو ثبت میکنند
نه تو قانون جدید مرخصی بستگی به شرایط مختلف مثل
اب و هوا منطقه عملیاتی . وضعیت تاهل و... داره

urcu
26-03-2013, 18:25
احتمالا ماهی٣ روز

tapatalk

با سلام خدمت شما دوست عزیز...
من یه بار درباره مرخصی استحقاقی به طور کامل توضیح دادم...
طبق بخشنامه ای که توی صبحگاه برای ما قرائت کردن مرخصی استحقاقی کلیه سربازان ماهی یک روز هست و به ازای هر صد کیلومتر دوری از محل سکونت 1 روز به این مرخصی در سال و نه در ماه اضافه میشه! ... + تو راهی ها. و همچنین یه سری امتیاز برای متاهل ها (10 روز مرخصی بیشتر در سال). در نظر گرفته شده.

VAHID
26-03-2013, 22:34
ما که تو 17 ماه 45 روز مرخصی داشتیم میگفتیم کمه حالا ماهی یه روز که میشه 21 روز, دیگه بایدم سرباز کم بشه ......

SNOW PATROL
26-03-2013, 22:49
ما که تو 17 ماه 45 روز مرخصی داشتیم میگفتیم کمه حالا ماهی یه روز که میشه 21 روز, دیگه بایدم سرباز کم بشه ......

البته میشه ١٩ روز :دی
چون اموزشی استحقاق نداره
اقا سخته خداییش

tapatalk

Pami
27-03-2013, 02:26
با سلام خدمت شما دوست عزیز...
من یه بار درباره مرخصی استحقاقی به طور کامل توضیح دادم...
طبق بخشنامه ای که توی صبحگاه برای ما قرائت کردن مرخصی استحقاقی کلیه سربازان ماهی یک روز هست و به ازای هر صد کیلومتر دوری از محل سکونت 1 روز به این مرخصی در سال و نه در ماه اضافه میشه! ... + تو راهی ها. و همچنین یه سری امتیاز برای متاهل ها (10 روز مرخصی بیشتر در سال). در نظر گرفته شده.

اصولا تو ایران یه چیز فرمالیته ای داریم به اسم قانون
این قانون تو ایران فقط نوشته میشه روی کاغذ و اجرای اون کاملا با چیزی که نوشته شده فرق داره !
مرخصی های سربازی هم همینطوره ، شما اصلا بگو ماهی 10 روز ، تا زمانی که مدت مرخصی دست فرمانده هست و میتونه به هر کسی هر طوری خواست بده چرا الکی بحث کنیم سر این موضوع ؟!

دوستان مرخصی کاملا دست فرمانده هست ، مثل نمره که تو دانشگاه دست استاد هست خواست 0 میده خواست 20 میده کسی هم نمیتونه حرفی بزنه !

urcu
27-03-2013, 08:22
اصولا تو ایران یه چیز فرمالیته ای داریم به اسم قانون
این قانون تو ایران فقط نوشته میشه روی کاغذ و اجرای اون کاملا با چیزی که نوشته شده فرق داره !
مرخصی های سربازی هم همینطوره ، شما اصلا بگو ماهی 10 روز ، تا زمانی که مدت مرخصی دست فرمانده هست و میتونه به هر کسی هر طوری خواست بده چرا الکی بحث کنیم سر این موضوع ؟!

دوستان مرخصی کاملا دست فرمانده هست ، مثل نمره که تو دانشگاه دست استاد هست خواست 0 میده خواست 20 میده کسی هم نمیتونه حرفی بزنه !

با سلام.
خوشا به سعادت شما که مرخصیتون مستقیما دست فرمانده بوده!
ما باید فرم استحقاقی رو پر کنیم بدیم فرماندمون امضا کنه! بعدش میرسیم سر تشویقی ها... فرمانده خیلی هم گل باشه 3 روز هم تشویقی بده!... بعد باید بریم قضایی تا تشویقی رو تایید کنه
بعد میریم کار گزینی ! اونوقت اون برادر گرامی و عزیزی که باید تایید کنه این مرخصی رو تایید نمیکنه!....
بدبختی هم دقیقا اینجا هست که مرخصی دست مسئول مستقیم خودمون نیست!...
باید توی کارگزینی ؛ قضایی ؛ قرارگاه و دفتر مسئول ثبت بشه!...

Mohammad King
27-03-2013, 16:15
سلام

دوستان من از آموزشی ترخیص شدم توی کامپیوتر درجه ی من اشتباهی خورده استوار دوم...باید چیکار کنم الان دوستان؟؟؟

میخوام کسی نفهمه اشتباه شده...میخوام همین درجه رو داشته باشم ...چیکار کنم حالا

farhad07
27-03-2013, 16:18
نبود 10 روز !!!!تا ترخیص شدن.

arash9426
27-03-2013, 16:31
سلام به همگی.:n01:
دوستان کسی از اعزامی های 1/2/92 نرفت پلیس+10 ببینه کد خورده یا نه ؟؟ اگر کسی رفت دید کد خورده لطفا بیاد بگه تا ما هم بریم ببینیم کجا افتادیم شاید هم خدمتی شدیم!!:10: تو همین تاپیک خوندم سال قبل این موقع ها دیگه خورده بودن و همه میدونستن کجا افتادن حالا اگه خبری شد به ما هم بگید تشکر:n12:

ami2new
27-03-2013, 16:35
سلام به همگی.:n01:
دوستان کسی از اعزامی های 1/2/92 نرفت پلیس+10 ببینه کد خورده یا نه ؟؟ اگر کسی رفت دید کد خورده لطفا بیاد بگه تا ما هم بریم ببینیم کجا افتادیم شاید هم خدمتی شدیم!!:10: تو همین تاپیک خوندم سال قبل این موقع ها دیگه خورده بودن و همه میدونستن کجا افتادن حالا اگه خبری شد به ما هم بگید تشکر:n12:
آرش خان من امروز رفتم +10 هنوز کدها مشخص نشده بود, منم پست های مربوط به پارسال رو نگاه میکردم این موقع ها همه کداشون مشخص شده بود احتمال میدم دیگه شنبه مشخص بشه

Mohammad King
27-03-2013, 17:23
سلام

دوستان من از آموزشی ترخیص شدم توی کامپیوتر درجه ی من اشتباهی خورده استوار دوم...باید چیکار کنم الان دوستان؟؟؟

دوستان جواب منم بدن

Mohammad King
27-03-2013, 17:37
چند تا توصیه به دوستانی که تازه دارن میرن خدمت...

اوایلش ذوق داری برات تازگی داره فکر میکنی داری میری صفا کیفو حال!!!

اما بهتون بگم خبری از حرفای بالا نیست...

منم خودم میخواستم برم کلب خوشحال بودم تا حدی که وقتی اعزام شدم آموزشی لباس بهمون دادن 5 روز مرخصی دادن گفتن برید اندازه کنید برگریدن در حدی شاد بودم که روز چند بار لباسامو مپوشیدم افتخار میکردم به خودم///

اما روزی که رفتم پادگان دیدم نه بابا خبری از خونه ی خاله نیست دیدم حتا اجازه ی رفتن به سرویس بهداشتی هم نداری دیگه خودم حساب همه چیش دستم اومد فهمیدم که چه خبره!!!

خلاصه آدم تا حد افسردگی هم پیش میره...

تا اینکه آموزشیم تموم شد ابلاغیه ام رو گرفتم که دقیقن همون روز که از آموزشی ترخیص شدم باید مستقیم میرفتم خودمو به یگان معرفی میکردم وقتی اینو دیدم داغون تر شدم برا منی که 60 روز نرفته بود خونه خیلی خیلی سخت بود خلاصه رفتم یگان دلم شاد بود که الان اسممونو مینویسن میگن 1 هفته برید مرخصی دیدم نه بابا خبری نیست نزاشتن بیایم...تا اینکه 8 روز موندیم کلاسای توجیهی تموم شد (بماند که چه عذابایی رو تو این8 روز کشیدیم) بهمون 4 روز مرخصی دادن بیایم لباس بخریم برگردیم...

الانم امشب میخوام برگردم روحیم زیر صفره خیلی خیلی خیلی خیلی داغونم اصلن برام قابل حضم نیست نمیتونم درکش کنم به هیچ صورت!!!

دوستان اگر نمیتونید سختی بکشید از امکانات رفاهی زندگیتون از اختیاراتتون از خانوادتون از نعمتایی که دارین و... دل بکنید نیاید سربازی جدی میگم نیاید چون بد جور ضربه میخورید ...
من الان خیلی داغونم...چون میدونم رفت 4 ماه دیگه بیام مرخصی!

الاننم دارم سازمان اتکا یگان حفاظت پیرامونی شهید حدادی تهران خدمت میکنم...به هرکس میگم میگه جات عالیه ولی نظر من مهمه که این نیست!

Pami
27-03-2013, 17:41
سلام

هیچی صداشو در نیار کسی هم نمیفهمه !
اگه تو یگان هم ازت پرسیدن چرا درجه ات اینه و دیر اومدی بگو مشکل پزشکی داشتی امریه ات رو دیر دادن

Pami
27-03-2013, 17:50
با سلام.
خوشا به سعادت شما که مرخصیتون مستقیما دست فرمانده بوده!
ما باید فرم استحقاقی رو پر کنیم بدیم فرماندمون امضا کنه! بعدش میرسیم سر تشویقی ها... فرمانده خیلی هم گل باشه 3 روز هم تشویقی بده!... بعد باید بریم قضایی تا تشویقی رو تایید کنه
بعد میریم کار گزینی ! اونوقت اون برادر گرامی و عزیزی که باید تایید کنه این مرخصی رو تایید نمیکنه!....
بدبختی هم دقیقا اینجا هست که مرخصی دست مسئول مستقیم خودمون نیست!...
باید توی کارگزینی ؛ قضایی ؛ قرارگاه و دفتر مسئول ثبت بشه!...

اینا همش بازیه جلوتون در میارن ، فرمانده مستقیم اراده کنه مرخصی میده حال نکنه نمیده
حالا هنوز سر شما نیومده امیدوارم هم نیاد ، فکر میکنی حقته مرخصی ولی چنان ساده با یه لیوان آب مرخصی استحقاق شما رو بالا میکشن که نگو ، هیچ کاری هم نمیتونی بکنی
ثبت شدن های تو پرونده هم همش کشکه ، کاغذ بازی بیخودی

Mohammad King
27-03-2013, 17:59
هیچی صداشو در نیار کسی هم نمیفهمه !
اگه تو یگان هم ازت پرسیدن چرا درجه ات اینه و دیر اومدی بگو مشکل پزشکی داشتی امریه ات رو دیر دادن

الان درجه ها رو بزنم؟؟

چون تو برگه مرخصیمم نشوته استوار دوم وظیفه

arash9426
27-03-2013, 18:32
آرش خان من امروز رفتم +10 هنوز کدها مشخص نشده بود, منم پست های مربوط به پارسال رو نگاه میکردم این موقع ها همه کداشون مشخص شده بود احتمال میدم دیگه شنبه مشخص بشه
مرسی . امیدوارم دیگه تا شنبه مشخص بشه. نمیدونیم باید شمال خدمت کنیم یا جنوب؟!! باید بریم نیرو انتظامی یا ارتش یا سپاه؟!!
زیاد هم فرقی ندارد اما حداقل بدونیم بین بد و بدتر ، دورتر و نزدیکتر چی قسمت ما میشه. البته هفته دیگه 100% مشخص میشه چون هفته بعدش پست میاره تحویل میده.

boy iran
27-03-2013, 19:01
الان درجه ها رو بزنم؟؟

بله الان ميخواهيد بريد يگان بايد درجه هاتون رو بزنيد

naser2012
27-03-2013, 19:07
الان درجه ها رو بزنم؟؟

آره بزن. صداشم در نیار. ظاهرا مدرکت لیسانس نیست؟ درسته؟ اگه لیسانس نیست، هر کی ازت پرسید مدرکت چیه بگو لیسانس. آخه تو ناجا به لیسانس وظیفه ها ستوان سوم، استوار یکم و استوار دوم میدن، نیروهای دیگه رو نمی دونم

یگانت زیر مجموعه ی ناجاست؟ چند چند پست میدی؟

farzad02
28-03-2013, 11:01
دوستان کسی در مورد معافیت موقت پزشکی شنیده؟
از دوستم شنیدم که یکی 6 ماه معافیت موقت گرفته... ظاهرا مشکلش هم قلبی و فشار خون بوده

این 6 ماه چه معنی داره؟ یعنی میتونه بعدش دائمی بگیره؟

vahidreza2007
28-03-2013, 11:44
بچه ها امروز تو پادگان شایعاتی در مورد 18 ماه شدن خدمت سربازی برای اعزامی های سال 91 بودش و اینطور که میگفتند امیر پور دستان تو سخنرانی که جدیدا داشته به این نکته اشاره کرده :n13: همچنین میگنند که خدمت برای اعزامی های 92 21 ماه هستش که اموزشی شون شده 3 ماه ! اگر کسی از دوستان خبری در این مورد داره ممنون میشم اعلام کنید .

پ.ن : والا من خودم که میگم این خبر شایعه یا دروغ 13 هستش :n19: چون امکان نداره همچین موردی این جور بی سر و صدا انجام بشه و از طرفی هیچ وقت امیر نمیاد در مورد 18 ماه یا 21 ماه شدن خدمت صحبت کنه . چون اصلا در حیطه کاری ایشون نیست :n18: در هر صورت امیدوارم که 18 ماه بشه هر چند غیر ممکن به نظر میاد

arash9426
28-03-2013, 11:51
دوستان کسی در مورد معافیت موقت پزشکی شنیده؟
از دوستم شنیدم که یکی 6 ماه معافیت موقت گرفته... ظاهرا مشکلش هم قلبی و فشار خون بوده

این 6 ماه چه معنی داره؟ یعنی میتونه بعدش دائمی بگیره؟
بله. افرادی که بیماریهایی دارند که احتمال خوب شدن یا بهبود یافتن وضعیت بیماری را دارند بهشون معافیت موقت میدن مثلا به کسی که 6 ماه معافیت میدن با مصرف دارو و گذشت زمان بعد از 6 ماه دوباره به کمیسیون پزشکی میره اگر تو این مدت دیدن هنوز شامل معافیت میشه معاف دائم میکنن اما اگه خوب شده باشه معافیت لغو میشه این مدت 6 ماه هم کاملا شبیه معافیت تحصیلیه و فقط برای اینه که شخص غیبت نخوره و فعلا مشمول حساب نشه.

farzad02
28-03-2013, 11:52
بچه ها امروز تو پادگان شایعاتی در مورد 18 ماه شدن خدمت سربازی برای اعزامی های سال 91 بودش و اینطور که میگفتند امیر پور دستان تو سخنرانی که جدیدا داشته به این نکته اشاره کرده :n13: همچنین میگنند که خدمت برای اعزامی های 92 21 ماه هستش که اموزشی شون شده 3 ماه ! اگر کسی از دوستان خبری در این مورد داره ممنون میشم اعلام کنید .

پ.ن : والا من خودم که میگم این خبر شایعه یا دروغ 13 هستش :n19: چون امکان نداره همچین موردی این جور بی سر و صدا انجام بشه و از طرفی هیچ وقت امیر نمیاد در مورد 18 ماه یا 21 ماه شدن خدمت صحبت کنه . چون اصلا در حیطه کاری ایشون نیست :n18: در هر صورت امیدوارم که 18 ماه بشه هر چند غیر ممکن به نظر میاد

تابلو شایعه است
چون اصلا بحث سربازی به امیر پوردستان ربطی نداره که....
فرمانده نیروی زمینی ارتش اصلا کی میاد راجع به مدت سربازی حرف بزنه؟ (سپاه هم همینطور)

این بحث به سازمان وظیفه عمومی ناجا و فرماندهی کل قوا و مجلس ربط داره
شنیدم یکی از کاندیداهای آینده ریاست جمهوری هم گفته میخوام خدمت سربازی رو حذف کنم. اونم جوکی بیش نیست :n09:

urcu
28-03-2013, 13:59
اینا همش بازیه جلوتون در میارن ، فرمانده مستقیم اراده کنه مرخصی میده حال نکنه نمیده
حالا هنوز سر شما نیومده امیدوارم هم نیاد ، فکر میکنی حقته مرخصی ولی چنان ساده با یه لیوان آب مرخصی استحقاق شما رو بالا میکشن که نگو ، هیچ کاری هم نمیتونی بکنی
ثبت شدن های تو پرونده هم همش کشکه ، کاغذ بازی بیخودی

با سلام.
دوست عزیز همه اینا رو میدونم....
اما نکته اینجاست که الان سرباز هستم و فعلا کارم با همین به اصطلاح کاغذ و کاغذ بازی ها ...
و اما مهمتر اینکه خود کارت پایان خدمت هم یه کاغذه ... اونم هیجی نیست! ... ولی تا نداشته باشی همون کاغذ رو خیلی جا ها کارِت گیر میفته!...

naser2012
28-03-2013, 14:38
تابلو شایعه است
چون اصلا بحث سربازی به امیر پوردستان ربطی نداره که....
فرمانده نیروی زمینی ارتش اصلا کی میاد راجع به مدت سربازی حرف بزنه؟ (سپاه هم همینطور)

این بحث به سازمان وظیفه عمومی ناجا و فرماندهی کل قوا و مجلس ربط داره
شنیدم یکی از کاندیداهای آینده ریاست جمهوری هم گفته میخوام خدمت سربازی رو حذف کنم. اونم جوکی بیش نیست :n09:

البته، از لحاظ ربط داشتن، که به نظر من ربط داره. چون قوانین و بخشنامه های مربوط به سربازی ( به عنوان مثال همین 21 ماه شدن که سال 91 اعمال شد) اول تو ستاد کل نیروهای مسلح تصویب میشه و بعدش برای اجرا به سازمان وظیفه عمومی ابلاغ میشه. در واقع سازمان وظیفه عمومی بیشتر مجریه و نه تصمیم گیرنده.

urcu
28-03-2013, 14:53

با سلام.
دوست عزیز چیزی نیست! اول خدمتته دست خودت نیست هنوز فکر میکنی خدمت 18 ماه هست! ...

vahidreza2007
28-03-2013, 16:28
با سلام.
دوست عزیز چیزی نیست! اول خدمتته دست خودت نیست هنوز فکر میکنی خدمت 18 ماه هست! ...

اصلا خودت فهمیدی چی گفتی جیگر ؟:n08: من که دارم میگم 21 ماه هستش این :n08:

myreza_12345
28-03-2013, 16:35
سلام
ایا کسی که دوره تکمیلی بسیج را گذرونده باشه و اموزشی به فرض بیفته خاتمی یزد که مال سپاهه.
اونوقت چند روز باید اونجا باشه؟(اگه کسی خودش این تجربه رو داره لطفا راهنمایی کنه)

آخه چندین صفحه قبل این فروم را داشتم میخواندم بچه ها نوشته بودن که روز اول بعد از دادن لباس و بقیه متعلقات 4روز بهشون مرخصی میدن که برن لباساشونو درست کنن و غیره
ایا این حرف درسته؟

سپاس فراوان
یا حق

Behrang_sh
28-03-2013, 16:52
سلام
ایا کسی که دوره تکمیلی بسیج را گذرونده باشه و اموزشی به فرض بیفته خاتمی یزد که مال سپاهه.
اونوقت چند روز باید اونجا باشه؟(اگه کسی خودش این تجربه رو داره لطفا راهنمایی کنه)

آخه چندین صفحه قبل این فروم را داشتم میخواندم بچه ها نوشته بودن که روز اول بعد از دادن لباس و بقیه متعلقات 4روز بهشون مرخصی میدن که برن لباساشونو درست کنن و غیره
ایا این حرف درسته؟

سپاس فراوان
یا حق
سلام دوست عزیز
هم پادگان ما (ولیعصر اردکان) هم پادگان خاتمی برای دوره تکمیلی ها یک سیاست واحد رو تو اسفند ماه اجرا کردن ، روز اول تمام استحقاقی هاشون رو دادن و بعد پر کردن چندتا فرم همشونو ترخیص کردن و معرفی به یگانی که پذیرش گرفته بودن
موفق باشی:n06:

myreza_12345
28-03-2013, 17:43
سلام دوست عزیز
هم پادگان ما (ولیعصر اردکان) هم پادگان خاتمی برای دوره تکمیلی ها یک سیاست واحد رو تو اسفند ماه اجرا کردن ، روز اول تمام استحقاقی هاشون رو دادن و بعد پر کردن چندتا فرم همشونو ترخیص کردن و معرفی به یگانی که پذیرش گرفته بودن

ممنون دوست عزیز از پاسخگویی عالیتون

ولی من از یکی از آشنایان شنیده بودم که فقط امریه ها فقط حدود 7 ساعت تو پادگان اموزشی هستن و بقیه چون باید احترامات نظامی و غیره را یاد بگیرن حدود 7 روز اونجا هستند و بقیه که دوره تکمیلی را نگذرانده اند باید همون 50 یا 60 روز توپادگان باشن
(البته نمیدنم چقد حرفای آشنامون درست باشه آخه اون امریه جهاد کشاورزی بود و میگفت 7ساعت بیشتر خاتمی یزد نبوده)
نوروز به کام

Behrang_sh
28-03-2013, 18:32

ولی من از یکی از آشنایان شنیده بودم که فقط امریه ها فقط حدود 7 ساعت تو پادگان اموزشی هستن و بقیه چون باید احترامات نظامی و غیره را یاد بگیرن حدود 7 روز اونجا هستند و بقیه که دوره تکمیلی را نگذرانده اند باید همون 50 یا 60 روز توپادگان باشن
(البته نمیدنم چقد حرفای آشنامون درست باشه آخه اون امریه جهاد کشاورزی بود و میگفت 7ساعت بیشتر خاتمی یزد نبوده)
نوروز به کام
خواهش میکنم
دوست عزیز توی پادگان ما که برای سپاه هستش تکمیلی ها رو همونجور که گفتم ترخیصشون کردن و هیچوقتم هیچکدومشون برنگشتن! اما امریه ها رو نگه داشتن و نمیدونم اصولش چجوریه که باید نگهشون دارن یا نه!
در ضمن آموزش احترامات نظامی فکر نمیکنم بیشتر از یک ساعت هم طول بکشه! اون 7 روز نگه داشتن هم برای بیگاری کشیدن مفته ، البته قضیه این دوره تکمیلی ها تو ارتش و ناجا فرق میکنه! اونجا آموزشی رو باید برن ولی موقعی که برمیگردن یگان، 2 ماه از خدمتشون رو کم میکنن

ALIREZA GOLDEN
29-03-2013, 00:19
سلام

ایا این حرف درسته؟

سپاس فراوان
یا حق

سلام
من سرباز پادگان خاتمی هستم در حال حاضر
کسی که دوره تکمیلی گذرونده باشه نهایت یک یا دو روز توی پادگان میمونه ،برگ سبزش و ضروری هاشو تحویلش میدن و به سلامت !
معمولا کسایی که تکمیلی داشته باشن پذیرش هستن ، که طی مدت چند روزه که داخل برگه سبز مشخص هست باید خودشونو به یگان معرفی کنند !

ALIREZA GOLDEN
29-03-2013, 00:27

نوروز به کام

تمامی امریه ها به غیر از کسایی که دوره تکمیلی بسیج را گذروندن ، باید طول دوره آموزش به مدت 60 روز را گذرانده و در آخر هم نمرات لازم را کسب کرده و برگ سبز آموزشیشون را تحویل ارگانی که امریه گرفتن بدن !
آشنای شما احتمالا هم امریه بوده هم دوره تکمیلی بسیج را هم گذرونده ، به همین خاطر طی مدت کوتاهی برگ سبزشو تحویلش دادن و راهی ارگان خدمتش کردن !
در ضمن توی پادگان خاتمی یزد لباس امریه ها به شکل خاکی (لباس قبلی نیرو زمینی سپاه) بوده ، که این کار باعث تمایز سربازان امریه از سربازان عادی شده .

در ضمن سوالی در مورد پادگان خاتمی هست در خدمتم ...

SIR MAMAD
29-03-2013, 08:21
سلام
شما تا به حال کسی رو دیدید که با اشنا بازی بیفته نیروی انتظامی؟یعنی عمدا بندازه خودشو نیروی انتظامی مثل اشنا بازی برای سپاه یا نیروی هوایی ارتش مثلا...با این توجه به این که می دونه اشنا قراره کجا بندازتش مثلا بیفته سازمان زندان ها که تو تهران قلهک هست و اینا مثل حالت امریه که اسم اعلام می کنن از قبل معلوم باشه می گیرنش؟ یا این که اساسا باید امریه این سازمان شد و شرایط امریه براش صدق می کنه؟
اصلا این نیروی انتظامی جای خوب داره تو همین تهران اشنا بازی 7 صبح تا 2 بعداز ظهر بری بیای به کارات برسی؟ باسه سپاه اشنا هست ولی بعدش که دارم میرم شانس ریجکتی ویزام می ره بالاباسه امریکا و کلیرنس عجیب غریب ممکنه بخوره و طولانی. از طرفی به همون وقت بعد از ساعت 2 هم خیلی نیاز دارم مقاله هامو کامل کنم. ولی این نیروی انتظامی این چیزا انگار حالیش نیست یک اشنای خوب تو سازمان زندان ها هست.

Behrang_sh
29-03-2013, 09:53
سلام
شما تا به حال کسی رو دیدید که با اشنا بازی بیفته نیروی انتظامی؟یعنی عمدا بندازه خودشو نیروی انتظامی مثل اشنا بازی برای سپاه یا نیروی هوایی ارتش مثلا...با این توجه به این که می دونه اشنا قراره کجا بندازتش مثلا بیفته سازمان زندان ها که تو تهران قلهک هست و اینا مثل حالت امریه که اسم اعلام می کنن از قبل معلوم باشه می گیرنش؟ یا این که اساسا باید امریه این سازمان شد و شرایط امریه براش صدق می کنه؟
اصلا این نیروی انتظامی جای خوب داره تو همین تهران اشنا بازی 7 صبح تا 2 بعداز ظهر بری بیای به کارات برسی؟ باسه سپاه اشنا هست ولی بعدش که دارم میرم شانس ریجکتی ویزام می ره بالاباسه امریکا و کلیرنس عجیب غریب ممکنه بخوره و طولانی. از طرفی به همون وقت بعد از ساعت 2 هم خیلی نیاز دارم مقاله هامو کامل کنم. ولی این نیروی انتظامی این چیزا انگار حالیش نیست یک اشنای خوب تو سازمان زندان ها هست.

دوست عزیز در مورد سازمان زندانها شما باید امریه اونجا رو بگیرید، البته اگه آشنای شما خیلی برش داشته باشه حتی نیازی به امریه نیست! ناجا هم جاهای خوب زیاد داره(مثل ستادهاش که دوستان تو صفحه های قبل گفتن)
در مورد سپاه هم یه کم تحقیق کنید بهتره! برای صادر شدن ویزا هم هیچ ربطی نداره شما کجا خدمت کردید ، چون اصلا براشون مهم نیست ، اونایی که میگی ویزاشون ریجکت میشه نیروهای پیمانی و استخدامی اون ارگانه که فقط مختص سپاه نیست ، کارمندهای ارتش و ناجا هم اون مسئله رو تا حدودی دارند
موفق باشی

myreza_12345
29-03-2013, 10:49
سلام
من سرباز پادگان خاتمی هستم در حال حاضر
کسی که دوره تکمیلی گذرونده باشه نهایت یک یا دو روز توی پادگان میمونه ،برگ سبزش و ضروری هاشو تحویلش میدن و به سلامت !
معمولا کسایی که تکمیلی داشته باشن پذیرش هستن ، که طی مدت چند روزه که داخل برگه سبز مشخص هست باید خودشونو به یگان معرفی کنند !

سلام
پس اینجور که شما میگید اگه یکی دو روز اول کار بچه هایی که دوره تکمیلی رفته اند را انجام میدهند دیگه احتیاجی نیس که با خودمون ساک وسایل شخصی ببریم آخه خودشون همه چیزو بهمون میدن(راستی جیره ای که به سربازا میدن با کسایی که دوره تکمیلی رو گذرونده اند یکیه؟)

تو اون برگ سفیدی که 15روز قبل اعزام میاد مگه توش جای آموزشی + جایی که بعد آموزشی باید خدمت کنی را ننوشته؟

راستی با توجه به اینکه من دوره تکمیلی را با نمره80(خیلی خوب) که توی گواهی پایان دوره ام ثبت شده را گذروندم و لیسانس هم هستم به نظر شما به من اگه سپاه بیفتم چه درجه ای میدهند

پیروز و سربلند باشید
یاحق

ami2new
29-03-2013, 11:55
سلام
پس اینجور که شما میگید اگه یکی دو روز اول کار بچه هایی که دوره تکمیلی رفته اند را انجام میدهند دیگه احتیاجی نیس که با خودمون ساک وسایل شخصی ببریم آخه خودشون همه چیزو بهمون میدن(راستی جیره ای که به سربازا میدن با کسایی که دوره تکمیلی رو گذرونده اند یکیه؟)

تو اون برگ سفیدی که 15روز قبل اعزام میاد مگه توش جای آموزشی + جایی که بعد آموزشی باید خدمت کنی را ننوشته؟

راستی با توجه به اینکه من دوره تکمیلی را با نمره80(خیلی خوب) که توی گواهی پایان دوره ام ثبت شده را گذروندم و لیسانس هم هستم به نظر شما به من اگه سپاه بیفتم چه درجه ای میدهند

پیروز و سربلند باشید
یاحق
دوست عزیزم توی برگ سفید فقط محل آموزشی رو زده و روز آخر آموزشی یه برگه میدن که توش یگان رو زده.
در مورد درجه من پسر داییم شهدای کرمانشاه بود اگه اشتباه نکنم میگفت ستوان سوم میدادن به لیسانس با تکمیلی
حالا علی رضا ی عزیز توضیخات جامع تری میده

Behrang_sh
29-03-2013, 12:01
سلام

پیروز و سربلند باشید
یاحق

شما هیچی با خودت نبر، جیره تکمیلی ها یه کم کمتر از سربازای عادیه (مثلا برای ما 30 قلم بود برای تکمیلی ها 18-19 قلم)
در مورد درجه هم توی سپاه لیسانس دوره تکمیلی رفته و بسیج فعال بالای 5 سال میشه ستوان سوم، لیسانس بسیج 1 سال فعال میشه استوار یکم و لیسانس بدون بسیج مثل من میشه استوار دوم
راستی اون برگه سبز دوره آموزشی که علیرضا جان میگه با اون برگ سبز و سفید اعزام فرق میکنه

amirhoseiyn
29-03-2013, 12:10
سلام.......
دوست عزیز 2 تا سوال داشتم...........
فوق لیسانس در حالت عادی در سپاه ستوان 3 میشه؟
فوق لیسانس با تکمیلی در سپاه چه درجه میگیره؟

Behrang_sh
29-03-2013, 12:18
سلام.......
دوست عزیز 2 تا سوال داشتم...........
فوق لیسانس در حالت عادی در سپاه ستوان 3 میشه؟
فوق لیسانس با تکمیلی در سپاه چه درجه میگیره؟

سلام دوست عزیز
بله تو سپاه فوق لیسانس تو حالت عادی میشه ستوان سوم
با تکمیلی میشه ستوان دوم (اینجوری که فرماندمون به ما گفت)

amirhoseiyn
29-03-2013, 12:30
ممنون......
راستی در حال حاضر حقوق سربازی برای ستوان 3 یا 2 در سپاه چقدره؟(چون الان هر کی یه چی میگه)

Behrang_sh
29-03-2013, 13:31
ممنون......
راستی در حال حاضر حقوق سربازی برای ستوان 3 یا 2 در سپاه چقدره؟(چون الان هر کی یه چی میگه)

خواهش میکنم
به ما گفتن بین 50 تا 70 هزار تومن!

naser2012
29-03-2013, 15:16
ممنون......

ظاهرا نیروهای مختلف حقوقشون هم متفاوته.
من سال 89 با درجه ستوان سومی توی ناجا حدود 70 تومن می گرفتم.(آخه اینم شد حقوق؟!). البته غیربومی بودم. به نظر من حداقل حقوقی که باید به سرباز بدن باید همون حداقل قانون کار باشه(البته حداقل حداقل باید اینطوری باشه)

naser2012
29-03-2013, 15:20
راستی یک نکته ی جالب در مورد خدمت توی ناجا اینه که به نظر من باید مقدار خدمت رو تو یه ضریبی نزدیک به 2 ضرب کنن!! مخصوصا برای افسر وظیفه ها!! چون افسر وظیفه های ارتش و سپاه بعد از ساعت اداری به منزل تشریف می برن(بومی ها) و توی ناجا اغلب این طور نیست و 24 ساعت در اختیار یگان هستن. توی نیروی انتظامی در واقع مرخصی فقط یه توهمه. چون همیشه ناجا در حال خدمته، شب، روز، نوروز و...

M.Amorous
29-03-2013, 16:41
سلام دوستان. سال نوتون مبارک.
ببخشید الان قوانین معافیت از سربازی چه چیزای هستن؟ اگذ میشه مختصر توضیح بدید ممنون میشم.
مرسی :n12:

ALIREZA GOLDEN
29-03-2013, 23:27
سلام

پیروز و سربلند باشید
یاحق

سلام مجدد
خیر وسیله خاصی احتیاج ندارید ، یه کیسه انفرادی یا کوله پشتی نظامی بهتون میدن ، خیر ضروری امریه ها با دوره تکمیلی رفته ها و سربازای عادی فرق میکنه ! همون اول یه لیست ساتر بهتون میدن که چیزایی که مخصوص همون نیروست را بهتون تحویل میدن !

نه برگ سبز پادگان با برگ سبز نظام وظیفه فرق میکنه ، به برگ سبز پادگان برگ امریه هم میگن گاهی !

در مورد درجه به به خاطر نمره بالاتون احتمالا ستوان سوم بهتون میدن ، اگر گواهی پنجساله فعالیت فعال بسیج هم داشته باشید حتما آخرین درجه مدرک لیسانس یعنی ستوان سوم بهتون میدن !

shazdeh23
29-03-2013, 23:57
بچه ها من الان توی 19 ماه خدمتم. دهنم سرویس شده. توی ناجا ستاد خدمت میکنم. کی میگه ستاد جای خوبیه واس خدمت؟ ما 6 صبح حضورمونه و 3:30 خروجمون. پست میدیم همه کاری هم میکنیم از جمله نظافتو....
درضمن گفته باشم لیسانسم و ستوان 3 هستم. توی ستاد با رئیس نظام وظیفه صحبت کردم گفت احتمال داره سال 92 هدمت 24 ماه بشه. البته هنوز نامه ای مبنی بر این قانون واسمون نیومده. در ضمن الان بیشتر سربازارو ناجا جذب میکنه واس انتخابات. اگه تونستید بعد انتخابات اعزام شید.
من خدمت قبلی داشتم و اردی 91 دوباره اعزام شدم و الان توی 19 ماه خدمتم و اینو میگم که مطمئن باشید خدمت 21 ماهه وگرنه تا الان من ترخیص شده بودم.
یا حق

naser2012
30-03-2013, 00:04
بچه ها من الان توی 19 ماه خدمتم. دهنم سرویس شده. توی ناجا ستاد خدمت میکنم. کی میگه ستاد جای خوبیه واس خدمت؟ ما 6 صبح حضورمونه و 3:30 خروجمون. پست میدیم همه کاری هم میکنیم از جمله نظافتو....
درضمن گفته باشم لیسانسم و ستوان 3 هستم.
یا حق

من کاملا درکت می کنم. ای کاش مسئولین به سربازهای ناجا یه کم توجه کنن. گاهی اوقات خدمتشون خیلی سخت تر و پر مسئولیت تر از نیروهای دیگه مثل ارتش و سپاهه.
حداقل باید می گفتن خدمت تو ناجا به خاطر سختی و مسئولیت بالاتر مثلا 6 ماه کمتره. والا به خدا

shadmehr51
30-03-2013, 01:15
سلام
1.میخواستم بپرسم که آیا قراره خدمت 24 ماه بشه؟اگه جواب مثبت زمانش از کی؟آیا با توجه به داشتن مدرک از خدمت کم میشه؟مثلا لیسانس 6 ماه کم شه.
2.آیا تو قانون 21 ماه با داشتن مدرک از خدمت کم میشه؟

Vallio
30-03-2013, 01:45
سلام ، من به خاطر مشکلات خانوادگی که برام پیش اومده ، بعد از گرفتن مدرک فوق دیپلم (خرداد ماه همین سال ) میخام برم سربازی که دیگه از خانوادم جدا شم و برم ،
چند سال پیش پدرم رفت واسه سابقه جبهش برای کسری خدمت ، حدود 13 ماه کسری خورد ، نامشو دارم ، مثل اینکه قانونشو برداشتن نه ؟! چی کار میشه کرد ؟!

میشه تعیین کرد که یه جای دور افتاد ؟! به خاطر همون مشکل ...

arash9426
30-03-2013, 08:30
سلام
1.میخواستم بپرسم که آیا قراره خدمت 24 ماه بشه؟اگه جواب مثبت زمانش از کی؟آیا با توجه به داشتن مدرک از خدمت کم میشه؟مثلا لیسانس 6 ماه کم شه.
سلام
هنوز خدمت همون 21 ماه هست و فعلا هیج تغییری نکرده. داشتن هرگونه مدرک تحصیلی هیچی از خدمت کم نمیکنه مثلا لیسانس قبلا یک ماه کم میشد که سال 91 این قانون لغو شد.

farzad02
30-03-2013, 08:35
سلام

سلام
همونطوری که دوستمون گفت جواب هر دو خیر است ولی هیچ تضمینی نیست که اینا شب بخوابن و صبح پاشن نگن شد 24 ماه
اگر کسی بهتون تونست تضمین بده، به حرفش گوش بدید وگرنه اگر فرصت خدمت دارید و معاف نمیشید، هر چه زودتر اقدام کنید

arash9426
30-03-2013, 08:43
سلام ، من به خاطر مشکلات خانوادگی که برام پیش اومده ، بعد از گرفتن مدرک فوق دیپلم (خرداد ماه همین سال ) میخام برم سربازی که دیگه از خانوادم جدا شم و برم ،
چند سال پیش پدرم رفت واسه سابقه جبهش برای کسری خدمت ، حدود 13 ماه کسری خورد ، نامشو دارم ، مثل اینکه قانونشو برداشتن نه ؟! چی کار میشه کرد ؟!
میشه تعیین کرد که یه جای دور افتاد ؟! به خاطر همون مشکل ...
سلام قانون کسری خدمت جبهه بداشته شده یعنی اینجوری بهت بگم تمام کسری ها لغو شدن به جز دو مورد یکی سابقه بسیج و یکی هم انجام پروژه های صنایع دفاع. اگر پدرتون 30ماه سابقه جبهه داشت معاف میشدی اما اگه یه روزهم کمتر باشه کسری هم نمیدن. جای خدمت هم بستگی داره تو سپاه ، ارتش یا نیرو انتظامی باشی مثلا سپاه خودش پذیرش میکنه میتونی بری یه شهر دور خودتو پذیرش کنی(البته اگه سابقه بسیج یا آشنا داری اقدام کن) تو نیرو انتظامی و ارتش هم واسه تقسیم کردن میتونی بپرسی که میشه درخواست داد که را دور باشه یا نه.

puya2010
30-03-2013, 09:45
آقا، حین خدمت میتونی گوشی موبایل با خودت ببری؟

Sent from my ST15i using Tapatalk 2

arash9426
30-03-2013, 10:45
سلام کد اعزامی های 1/2/92 خورده من رفتم +10 گرفتم وقتی هم اومدم خونه پست اورده بود دم خونه افتادم نیروی انتظامی مالک اشتر اراک!!
کسی اونجا بوده؟ چجور جاییه؟ شنیدم جای افتضاحیه؟؟؟؟؟؟؟

ami2new
30-03-2013, 10:49
سلام کد اعزامی های 1/2/92 خورده من رفتم +10 گرفتم وقتی هم اومدم خونه پست اورده بود دم خونه افتادم نیروی انتظامی مالک اشتر اراک!!
سلام آرش جان , کدا اومدش پس .استرس گرفتم
اینجور که من تو تاپیک ها خوندم بهترین پادگان نیرو انتظامیه

myreza_12345
30-03-2013, 11:30

ممنون از اطلاع رسانی تون
پس اگه من فردا برم پلیس +10 برای اعزام به خدمت درخواست بدم دیگه به هیچ عنوان برای برج 2 که نمی افته ؟
آخه بعضیا میگن باید بعد15ام بری درخواست بدی وگرنه تاریخ اعزامت اردیبهشت میخوره

arash9426
30-03-2013, 11:41
ممنون از اطلاع رسانی تون
پس اگه من فردا برم پلیس +10 برای اعزام به خدمت درخواست بدم دیگه به هیچ عنوان برای برج 2 که نمی افته ؟
آخه بعضیا میگن باید بعد15ام بری درخواست بدی وگرنه تاریخ اعزامت اردیبهشت میخوره
سلام آخه این نظام وظیفه که قانون درست و حسابی نداره میبینی یکی میوفته چهار ماه بعد یکی باید هفته دیگه اعزام بشه/ ولی تا اون حدی که من میدونم شما غیرممکنه بیوفتید اعزامی برج2/ چون هرکی امسال پست کرده افتاده برج 4 شما اگه شانس بیارید شایدم افتادید برج 6!!

Sub007
30-03-2013, 11:56
آقا، حین خدمت میتونی گوشی موبایل با خودت ببری؟

Sent from my ST15i using Tapatalk 2

بردن موبایل- فلش- دوربین- MP3 و اینجور وسایل ممنوعه و اگه گیر بیفتین اذیتت میکنن به خصوص برای فلش اما اگه اوضاع پادگانی که هستی زیاد بد نیست و خیلی سخت گیری نمیکنن میتونی با احتیاط گوشی هم با خودت ببری:n01:

ami2new
30-03-2013, 12:05
دوستان منم رفتم برگه سفیدم رو +10 گرفتم
مرکز آموزش رو زده: سپاه - آموزشگاه شهید مدرس کرج
کسی اونجا بوده؟ یا اطلاعی داره کسی از اونجا؟

30vil
30-03-2013, 12:17

آقا احتمالا لیسانس عمران که نیستی؟

arash9426
30-03-2013, 12:23
آقا احتمالا لیسانس عمران که نیستی؟نه مکانیک ساخت تولید خوندم

arash9426
30-03-2013, 12:25
ببخشید میگم آموزشی تو نیرو انتظامی چند روزه یعنی من که 1/2 میرم کی تموم میشه که تقسیم کنن اونوقت مرخصی هم میدن؟! چند روز ؟ وسطای آموزشی مرخصی میدن؟؟

30vil
30-03-2013, 12:26
نه مکانیک ساخت تولید خوندم

به سلامتی

منم افتاده بودم اونجا اما ارشد قبول شدم نرفتم

چندتا از دوستان رفتن میگن نسبت به جاهای دیگه ناجا بهتره اما بازم ناجاست دیگه

arash9426
30-03-2013, 12:28
دوستان منم رفتم برگه سفیدم رو +10 گرفتم
مرکز آموزش رو زده: سپاه - آموزشگاه شهید مدرس کرج
کسی اونجا بوده؟ یا اطلاعی داره کسی از اونجا؟
خوبه جای خوبی افتادی دیگه استرسم نداری هر چی هست سپاه خوبه / امیدوارم خدمت خوبی داشته باشی و موفق باشی

arash9426
30-03-2013, 12:33
به سلامتی
منم افتاده بودم اونجا اما ارشد قبول شدم نرفتم
چندتا از دوستان رفتن میگن نسبت به جاهای دیگه ناجا بهتره اما بازم ناجاست دیگه
مرسی ممنون/ منم کنکور ارشد خوب دادم احتمالا قبول شم اما اگرم قبول بشم 5 ماه از خدمتمو رفتم/ دیگه قسمتم بوده بیوفتم نیرو افتضاحی وگرنه تکمیلی و چهار سال سابقه بسیج داشتم سرهنگ سپاه هم نتونست بندازم سپاه شهرمون گفت 1/2 پره بندازش 2ماه عقب درخواست دادم قبول نکردن/ دیگه مطمئنم قسمتم بوده

ami2new
30-03-2013, 12:37
خوبه جای خوبی افتادی دیگه استرسم نداری هر چی هست سپاه خوبه / امیدوارم خدمت خوبی داشته باشی و موفق باشی
مرسی آرش جان همچنین شما ایشالا هممون این دوران رو به خوبی سپری کنیم

IranArmy
30-03-2013, 12:40
من با فوق دیپلم افتادم عجب شیر فکر میکردم این پادگان مخصوص دیپلمه ها هست الان سرچ کردم دیدم لیسانس و کاردانی هم میگیره

چطور جایی هست کسی اینجا کسی تجربه داره؟

تقسیم های این عجب شیر بعد از آموزشی کجاها هست؟

اصلا برم یا بیخالش بشم؟

SNOW PATROL
30-03-2013, 13:16
ببخشید میگم آموزشی تو نیرو انتظامی چند روزه یعنی من که 1/2 میرم کی تموم میشه که تقسیم کنن اونوقت مرخصی هم میدن؟! چند روز ؟ وسطای آموزشی مرخصی میدن؟؟
سلام اموزشی فرقی نداره کجا باشی همه جا 60 روزه
مرخصی هم به غیر از میان دوره ممکنه اخر هفته ها هم بهتون مرخصی بدن

ALIREZA GOLDEN
30-03-2013, 13:22

مدت زمان آموزشی بین تمام نیروهای مسلح آموزش دهنده یکیه ! ناجا ، ارتش ، سپاه ، وزارت دفاع همگی فعلا دوره 60 روزه آموزش دارند و طبق قانون باید 60 روز آموزش ببینید ، ولی بستگی به پادگان ابتدا ی دوره یک مرخصی 2 یا 3 روزه برای اندازه کردن لباس ( به ما که این مرخصیو ندادن ) و یک مرخصی 3 تا 7 روزه به عنوان میان دوره و 3 تا 5 روز هم مرخصی پایان دوره که خودتونو برای معرفی به یگان آماده کنید !
با این حال در بعضی پادگان ها و گاها خیلی کم پیش اومده که نیروی آموزشی را 60 روز نگه دارن !

IranArmy
30-03-2013, 13:34
یه سوال تو عجب شیر موبایل میشه برد؟
کمد قفل دار هم میدن؟

naser2012
30-03-2013, 13:37

من اونجا بودم. بدک نیست. هر چی بود از یگان خیلی بهتر بود

hts1369
30-03-2013, 13:44
یه سوال تو عجب شیر موبایل میشه برد؟
کمد قفل دار هم میدن؟
تو دوره ی اموزشی بیخیال موبایل بشید.
نشنیدم جایی کمدی بدن که نشه قفلش کرد .قفل میبری و قفلش میکنی

IranArmy
30-03-2013, 13:55
تو دوره ی اموزشی بیخیال موبایل بشید.
نشنیدم جایی کمدی بدن که نشه قفلش کرد .قفل میبری و قفلش میکنی
ممنون

ساعت مچی میشه تو آموزشی (عجب شیر) بست؟
کلا چه چیزهایی میتونیم و باید حتما ببریم که به کارمون بیاد؟

arash9426
30-03-2013, 14:18
ممنون

به صفحه اول همین تاپیک یه سری بزن تمام چیزایی که میشه برد و باید برد را نوشته.

ALIREZA GOLDEN
30-03-2013, 14:20
ممنون

آره چرا نشه ، فقط ساعت گرون قیمت نبر ، چون احتمال ضربه دیدنش زیاده به خاطر کارهایی که انجام میدید .
خیلی بارتو سنگین نکن ، لباس اضافه با خودت نبر ، حوله نبر ، بیشتر سعی کن خوراکی های انرژی زا همرات باشه !
لیست وسایل مورد نیاز توی صفحه های قبل سرچ کنید ، پیدا خواهید کرد ...

Aless
30-03-2013, 14:28
دوستان منم افتادم اموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا 01 .
اینجا همون 01 معروفه؟توی تهران؟
چجور جاییه؟خوبه؟

لیسانس عمران دوره کد داره؟
من تک پسر هستم بعد خدمت میوفتم شهر خودم؟

ممنون

IranArmy
30-03-2013, 14:59
چجور جاییه؟خوبه؟

ممنون
از بهترین پادگان های آموزشی ایران هست برادر من اونجا بود ولی هرچی باشه 21 ماه خدمت هست و 21 ماه عمر همین که ناجا نیستی خدارو شکر کن که بعد از آموزشی بعدازظهر در اختیار خودتی تقریبا
دوره کد هم فکرکنم شانسی هست
تک فرزند شهر خودت میفتی ولی باید اقدام کنی شناسنامه خود و پدر مادر و یه سری مدارک از ثبت احوال ببری

hamid-pardazan
30-03-2013, 15:34
بچه هایی که سال 92 میان خدمت یه خبر بد براشون دارم امروز تو پادگان بودم چنتا برگه مرخصی برده بودم فرمانده گردانمون
امضا کنه می گفت قانون جدید براشون اومده از سال 92 خدمت 24 ماه است.

من خودم اردبیل خدمت میکنم اعزامی 1/8/91 هستم و 21 ماه باید خدمت کنم - 2 ماه کسری به خاطر بدی آب و هوا جمعا 19 ماه

*momad*
30-03-2013, 17:58
بچه هایی که سال 92 میان خدمت یه خبر بد براشون دارم امروز تو پادگان بودم چنتا برگه مرخصی برده بودم فرمانده گردانمون

من خودم اردبیل خدمت میکنم اعزامی 1/8/91 هستم و 21 ماه باید خدمت کنم - 2 ماه کسری به خاطر بدی آب و هوا جمعا 19 ماه
تا وقتی رسما اعلام نکنن هیچی معلوم نیست :دی
هنوز هم توی یگان ما میگن از رادیو و تلویزیون اعلام کردن که 91 هم 18 ماهه هست ولی خب از این خبرا نیست :دی
در کل تا وقتی که اعلام نکردن به حرف فرمانده گردان و یگان و ... نمیشه اطمینان کرد
امیدوارم بیشتر از این نشه دیگه

mani6606
30-03-2013, 18:48
چجور جاییه؟خوبه؟

ممنون

واقعا باید خدا رو شکر کنید که اولا در ناجا نیستید که خیلی ستمه و دوم اینکه در بهترین پادگان نیرو زمینی ارتش آموزشی رو طی می کنید همین که در تهران هستید خودش نعمتیه:n02: در ۰۱ چون لیسانس به بالا پذیرش می کنند به شما به یک دید دیگه نگاه می کنند و به اصطلاح به شما در انجا میگن " اقای دانشجو" همین که وارد محطی پادگان میشین تابلوهایی رو میبینید که نوشته دانشجو عزیز یه مرکز شهدای وظیفه نزاجا ۰۱ خوش امدید. محیط پادگان خیلی سرسبزه و یک خیابان طویل داره که درب حنوب رو به شمال متصل میکنه و بهش جاده جنگل میگن البته اگر شانس بیارین و مسول تمیز کردن ان نشین. محیط پادگان خیلی گرم و صمیمی و سریع با بچه ها دوست میشین . مرخصی ها اخر هفته هم بعد هفته اول به همه داده میشه .
دوره کد شانسیه اما در دوره ما بچه های عمران اکثرا کد خورده بودن توپخانه شاهین شهر.
باز اگر سوالی درباره ۰۱ داشتی بپرس.

Mr.Mazmamfi
30-03-2013, 19:07
واقعا باید خدا رو شکر کنید که اولا در ناجا نیستید که خیلی ستمه و دوم اینکه در بهترین پادگان نیرو زمینی ارتش آموزشی رو طی می کنید همین که در تهران هستید خودش نعمتیه:n02: در ۰۱ چون لیسانس به بالا پذیرش می کنند به شما به یک دید دیگه نگاه می کنند و به اصطلاح به شما در انجا میگن " اقای دانشجو" همین که وارد محطی پادگان میشین تابلوهایی رو میبینید که نوشته دانشجو عزیز یه مرکز شهدای وظیفه نزاجا ۰۱ خوش امدید. محیط پادگان خیلی سرسبزه و یک خیابان طویل داره که درب حنوب رو به شمال متصل میکنه و بهش جاده جنگل میگن البته اگر شانس بیارین و مسول تمیز کردن ان نشین. محیط پادگان خیلی گرم و صمیمی و سریع با بچه ها دوست میشین . مرخصی ها اخر هفته هم بعد هفته اول به همه داده میشه .
دوره کد شانسیه اما در دوره ما بچه های عمران اکثرا کد خورده بودن توپخانه شاهین شهر.
باز اگر سوالی درباره ۰۱ داشتی بپرس.

سلام

آقا من الان 01 هستم ، قراره بعد از عید مارو ببرن تلو .

چند تا سوال دارم از خدمتتون .

1 ) بعد از 13 که رفتیم 01 ، باید موهامون رو دوباره با 4 بزنیم ؟ نمیشه دورش رو تر تمیز کنیم ، روش بلند تر باشه ، دژبان گیر میر میده ؟

2 ) نکاتی که در مورد تلو به دردمون میخوره رو لطفا بگید .

3 ) نمرات تیر اندازی و امتحان هایی که میگیرن تاثیر گذاره ( بچه های جاهای دیگه مثل 06 و خضرایی و ... میگن چرته محضه ) ؟ و اینکه اگه واقعا پوکه گم بشه نگهمون میدارن تا پیداش کنیم ؟ نمیشه بپیچونیم ؟ :n02: ( اگه جواب این سوال محرمانس تو پ . خ بگو )

دمت گرم .

naser2012
30-03-2013, 19:23

تا وقتی که بخشنامه از ستاد کل نیاد هیچ چیز اجرائی نیست. حتی این موضوع در اختیار نظام وظیفه هم نیست. ولی هیچ بعید نیست که بخشنامشو بدن....دعا کنید حداقل امثال این اتفاق نیفته
در ضمن وقتی ستاد کل بخشنامه بده که دیگه فک کنم حداقل اخبار بگه. همینطور یواشکی که زیاد نمی کنن

*momad*
30-03-2013, 19:23
سلام

1 ) بعد از 13 که رفتیم 01 ، باید موهامون رو دوباره با 4 بزنیم ؟ نمیشه دورش رو تر تمیز کنیم ، روش بلند تر باشه ، دژبان گیر میر میده ؟

3 ) نمرات تیر اندازی و امتحان هایی که میگیرن تاثیر گذاره ( بچه های جاهای دیگه مثل 06 و خضرایی و ... میگن چرته محضه ) ؟ و اینکه اگه واقعا پوکه گم بشه نگهمون میدارن تا پیداش کنیم ؟ نمیشه بپیچونیم ؟ :n02: ( اگه جواب این سوال محرمانس تو پ . خ بگو )

دمت گرم .

در مورد مو به ما ( 06 بودم ) تا 2-3 روز آخر گیر میدادن
لباس گرم + ظرف 1 بار مصرف + تغذیه به میزان کافی :دی
البته الان شاید هوا بهتر شده باشه
نمره ها هم تاثیری نداره ، مخصوصا تیراندازی که ما فقط به صف اول رفت جلوی سیبل و از نزدیک نمره داد ، بقیه رو اصلا یا نمره نداد یا الکی نوشت . پوکه هم گم بشه همتون با هم دست هم رو میگیرین و دنبال پوکه میگردین :دی
سعی کنین گم نشه که زود برین سمت چادرها
ولی یکی از افسر آموزش های ما میگفت که نمره امتحان ممکنه برای درجه اثر داشته باشه
حالا یه نگاه بنداز که خیالت راحت باشه دیگه :دی

mohsentaghadosi
30-03-2013, 19:26
سلام

دمت گرم .

1) کلا اموزشی همه چیش کشکه، موهاتم اگه شجاع باشی میتونی نزنی. دژبان اینام همش الکیه گیراشون. من که موهامو 24 روز مونده بود اموزشی تموم بشه با 8 زدم دیگه نزدم. آخرا با این که بلند بود و میگفتن کوتاه کن من اهمیت نمیدادم. کاری هم نکردن اصن :)) من 06 بودم اموزشی:n09:

2) تلو مواد غذایی حتما با خودت ببر چون وعده غذایی ها که یه ذره بیشتر نیست اونم معلوم نیست بهت برسه درست حسابی ، هردفه یچی کم میاد. لباس گرم، چراغ قوه حتما ببر، دستشویی هم با اینکه اونجا داره اما اکثرا آبش قطعه، واسه ما که رفتیم اب قطع بود کلا:n10:

3) نمرات همش همش همش کشکه. تیرها رو میدن میزنید بعد خودشون درهم نمره میدن چون تاثیری نداره تو تقسیم شدنتون نمرات. تیر یا پوکه گم بشه نگهتون میدارن تا حتما پیدا کنید. چون امار همه تیرارو دارن ما رو دو ساعت بیشتر نگه داشتن تو میدون تیر به خاطر دو تا پوکه هی میگفتن بگردید تا پیدا نشه نمیرید:n24:

naser2012
30-03-2013, 19:29
سلام

دمت گرم .

سوال 1 و 2 رو زیاد اطلاع ندارم.
ولی سوال 3، در مورد پوکه خیلی سخت گیری میشه. دلیلشم اینه که وقتی یک پوکه گم بشه، میتونه معنیش این باشه که یک تیر شلیک نشده و یک نفر یک فشنگ شلیک نشده رو قایم کرده. و خودتون می دونید همین یه فشنگ می تونه چقدر خطرناک باشه چون اسلحه در دسترسه. بنا براین در مورد پوکه خیلی خیلی سخت گیری میشه. من یادم نمیاد کسی پوکش گم شده باشه!! یعنی شده بود زمین و زمان و زیر و رو می کرد باید پوکشو پیدا می کرد

mani6606
30-03-2013, 20:55
سلام

دمت گرم .

۱-چون شما فعلا در اموزشی هستید تابع قوانین پادگانید یعنی باید وضع ظاهری مرتب باشه به ما میگفتن که اول هر ماه باید موها رو با ۴ بزنید که البته من جون موهام نسبت به بقیه کم پشت بود فقط خط دور گردن گرفتم و فرمانده گروهان هم گیری نداد اما میدیدم که دژبان ها به بچه هایی که موهای بلند دارن گیر میدادن به خصوص هنگامی که از مرخصی بر میگشتن دفترچه مرخصی ها رو می گرفت و تا موی کوتاه نیامدن دفترچه رو نمیدادن.

۲- خوب بریم سراغ تلو که به قول خودشون زندگی در شرایط سخته:n02:
اولین نکته برپا کردن چادره که حتما باید با طناب محکم اون رو ببندید که باد زیاد اونجا میزنه بخصوص شبها پس هر چی طناب بیشتر به همراه داشته باشین به نفع خودتونه . موقعی که چادرها رو بهتون میدن برخی پلاستیک دارن بعضی ها هم ندارن پس حتما یکی از بچه ها رو مامور کنید که یک پلاستیک به اندازه چادر گیر بیاره(به عبارتی بک جوری زرنگ باشه وقتی دید پلاستیکی بی صاحب افتاده حتما سریع برداره) جون اکثر چاردها سوراخ یا بهتر بگم پارگی داره و شبی یک بارون بگیره کارتون زاره:n28: و از طرفی پلاستیک مانع نفوذ سرما کمتری به داخل چادر میشه:n06:.
قبل از رفتن به تلو حتما دو سطل بگیرین یکی برای برنج و دیگری برای خورشت .اونجا یلقوی هست واقعا اوضاعش خرابه پر جرم و کثافت:n21: ما قبل از رفتن به تعداد روزها و افراد و وعده های غذایی ظروف ، قاشق و لیوان یکبار مصرف گرفتیم و از این کار کلی سود کردیم:n02:
بهتون میگن که قبل از رفتن باید ملحفه ها و پتوهاتون رو به همراه بیارین برای انکارد داخل چادر . معمولا یک پتو رو کف چادر میندازین پس بهتره یک رول از سفرهایی که به صورت مشما هست بخرین تا موقع غذا حوردن پتو کثیف نشه. هر روز صبح از انکارد داخل چاردها رو چک میکنن.
به هوای تلو اطمینان نکنین شاید صبح که برسین به تلو کلی از گرمی هوا حال کنید و لذت ببرین اما شب که میشه اوضاع عوض میشه پس لباس گرم به همراه داشته باشین.
داخل چادرها شب خیلی تاریکه به عبارتی چشم چشم رو نمیبنه :n05: البته محیط بیرون روشن هست اما روشنایی به اندازه ای نیست که داخل رو روشن کنه یک جراغ قوه پر نور با چند باطری به همراه داشته باشین پیشنهاد من از این چراغ قوه های اویزی led هست که مصدف کمتری داره و همجا رو روشن میکنه.سرویس بهداشتی کم و تعداد افراد هم که زیاده :n15: پس بهتره صبح زودتر پاشی و از دستشویی استفاده کنی و گرنه باید برای یک سرویس رفتن ۲۰ دقیقه تو صف باشی.:n24:
نگهبانی به همه یکبار میخوره ما که مهر اونجا بودیم شب ها دما افت شدیدی داشت :n30: پس کلاه و دستکش به همراه داشته باشین تا سرما نحورین که بهداری اونجا بیشتر شبیه جوکه.اهان یادم رفت تخمه یکی از ارکان تلوه شبها با بجه ها جمع میشین داخل چادر و تخمه صفایی داره از تقلات گرم هم غاقل نشین.یک موضوع مهم شناختن دوستی ها در این مدت هست یعیی این جا مشخص میشه که توی این مدت اموزشی دوستی ها چقدر حقیقیه چون محیط عوض میشه شما یک گروه شاید ۱۰ نفری هستید(ما که ۱۰ نفر بودیم) باید در یک چادر کوچک بخوابین یا به یکی که میگین اشغال ها رو ببره بهش بر نخوره و موارد دیگه پس بهتره با هم مهروبون باشین:n16:

۳- بحث امتحان و تیراندازی همش کشکه.
اقا من تیراندازیم بد بود یک دلیلش استرس روز اول بود به خصوص از صدای ژ۳ های اطرافم و روز دوم خراب بودن اسلحه . شاید میانگین نمره تیراندازی من به زور ۴۰ میشد اما فرمانده گروهان به دلیل بالا نشان دادن نمره تیراندازی یگانش همراه رو بالا رد کرد به من ۸۰ داد:n19:همین جا بگم که بحث پوکه خیلی مهمه دوستان گفتن گروهان ما در روز دوم ۶ تا پوکه گم کرده بود که ابتدا یک خط دشت بان تشکیل دادیم پیدا نشد بعد به صورت پا مرغی رفتیم پیدا نشد بعد سینه خیز رفتیم توی اون خارها پیدا نشد شاید حدود یک ساعت ما علاف این موضوع بودیم که این بین یکی از بچه ها غش کرد و فرمانده ما هم دید شاید تلفات بیشتر بشه خودش با افسران اموزش دست به کار شدند و بالاخره یافتن بچه ها میکفتن بیشتر برای اذیت کردن بوده :n24:. پوکه هیچ ارزشی نداره پس بهتره خودتون و دیگران رو به ردرسر نندازین.
امتحان ها همش کشکه روز بعد از تلو از ما امتحان عقیدتی-سیاسی گرفتن یک سری تست با جواب دادن و از همون امتحان گرفتن جالبه که جای گزینه ها رو هم عوض نکرده بودن . شب امتحان دانش نظامی من نگهبان اماده بودم و با کلاه فیبری و پوتین خوابیدم و اصلا هیچی نخونده بودم و صبح با اطلاعات کمی سر امتحان رفتم اما نسبت به بقیه بچه های گروهان جای بهتری(عالی) تقسیم شدم.این امتحان فقط برای نشان دادن میزان آموزش فرمانده یگان هست و مشخص که بچه ها رو میترسونن به خاطر اینکه به خونن و نمره فرماندهی خودشون بالا بره.

hamidchi
30-03-2013, 21:02
اگه واقعا پوکه گم بشه نگهمون میدارن تا پیداش کنیم ؟ نمیشه بپیچونیم ؟ :n02: ( اگه جواب این سوال محرمانس تو پ . خ بگو )

دمت گرم .

بعضی وقتا میخان اذیت کنن خودشون الکی پوکه رو برمیدارن ، بعد که یکم مشغول گشتن شدن همه، پوکه رو میندازن اون وسط مسطا بعدش هم یکی پیداش میکنه و کلی ذوق میکنه که ایول پیداش کردم دیگه راحت شدیم از گشتن !!!
بعضی وقتا هم واقعا گم میشه ! که دوباره همه اینقدر میگردن تا پیدا بشه ، دست آخر اگه پیدا نشد ، سربازا رو تک تک بازرسی بدنی و حتی لخت میکنن که پیدا شه . پس حتما باید بشه وگرنه بیچاره میکنن:n29:

IranArmy
30-03-2013, 22:13
دوستان رنگ و طرح لباس و کلاه نیروی زمینی ارتش چطوری هست در آموزشی و پس از آموزش؟
دوره کد هم لباس خاصی داره در نیروی زمینی ارتش؟
(فوق دیپلم آموزشی عجب شیر)

DJ POLESTAR
30-03-2013, 22:31
درود بر سربازان گرانقدر و سربازی دیده های بزرگوار :n02:
برادران جریان اینکه یکی میگن کد خورد و کد نخورد چیه؟
تحصیل کرده ها کد میخورن؟ اصلا کد خوردن چیه؟ مزایا داره؟ معایب داره؟
خلاصه اینکه من قراره بعد 17 دفترچمو پر کنم با مدرک فوق دیپلم رشته کامپیوتر... بنظرتون چه کارایی مکینم؟ پارتی دارم گفته سپاه حله. ولی یکی از دوستام میگفت ارتش الان از همشون راحتره... یعنی به درجه که گروهبان باشم ارزش میدن ولی سپاه و ناجا ارزش نمیدن!

IranArmy
30-03-2013, 22:54
درود بر سربازان گرانقدر و سربازی دیده های بزرگوار :n02:
برادران جریان اینکه یکی میگن کد خورد و کد نخورد چیه؟
تحصیل کرده ها کد میخورن؟ اصلا کد خوردن چیه؟ مزایا داره؟ معایب داره؟
خلاصه اینکه من قراره بعد 17 دفترچمو پر کنم با مدرک فوق دیپلم رشته کامپیوتر... بنظرتون چه کارایی مکینم؟ پارتی دارم گفته سپاه حله. ولی یکی از دوستام میگفت ارتش الان از همشون راحتره... یعنی به درجه که گروهبان باشم ارزش میدن ولی سپاه و ناجا ارزش نمیدن!
دوره کد یه جور آموزش تخصصی هست بعد از دوره آموزش اولیه که اونهم 2 ماه هست مزایا و معایب خاصی نداره یه درجه بالاتر ممکنه بهتون بدند و دوماه هم بیشتر آموزشی 24 ساعته هستیددوره های تخصصی هم به شرح زیر در شهرهای مختلف هست:

مرکز آموزش بهداشت مرابهی
مرکز آموزش توپخانه مراتو
مرکز آموزش پشتیبانی مراپش
مرکز آموزش مهندسی رزمی مرامهن
مرکز آموزش مخابرات مرامخ

شما به نظر من اگر پارتی داری سعی کن نیرو انتظامی نیفتی که که ارشد هم داشته باشی ممکنه مثل ... ازت کار بکشن و بدتر اینکه کل 21 ماه 24 ساعته هست افتادن تو ستاد ناجا هم هرچی باشه درصد خیلی کمی هست بیشتر رو مرزبانی راهور و کلانتری ها و... میبلعند

در مورد ارتش بله ارتش بهتر رعایت میشه و سپاه کلا معلوم نیست نیروی انتظامی که افتضاح هست از این نظر تقریبا درجه مهم نیست بستگی کجا باشی و کادری های بالا سرت چطور باشند

رشته کامپیوتر معمولا خدمت راحتی داره شما هم احتمالا 1 تیر اعزام میشی

ALIREZA GOLDEN
30-03-2013, 23:49
دوره کد یه جور آموزش تخصصی هست بعد از دوره آموزش اولیه که اونهم 2 ماه هست مزایا و معایب خاصی نداره یه درجه بالاتر ممکنه بهتون بدند و دوماه هم بیشتر آموزشی 24 ساعته هستیددوره های تخصصی هم به شرح زیر در شهرهای مختلف هست:

درجه بالاتر خیر !
آخرین درجه که نسبت به مدرکتون میدن را اگر دوره کد بخورید 100 درصد بهتون میدن !
مثلا فوق دیپلم احتمال داره به صورت عادی گروهبان دوم یا با توجه به شرایط گروهبان یکم بشه ولی اگر دوره کد خوردید حتما گروهبان یکم میشید .

S126
31-03-2013, 10:48
درجه بالاتر خیر !
آخرین درجه که نسبت به مدرکتون میدن را اگر دوره کد بخورید 100 درصد بهتون میدن !
مثلا فوق دیپلم احتمال داره به صورت عادی گروهبان دوم یا با توجه به شرایط گروهبان یکم بشه ولی اگر دوره کد خوردید حتما گروهبان یکم میشید .
دوست من اتفاقا برعکس هست. ما کسانی که توی گروهانمون مستقیم از آموزشی رفتن یگان، همه شدن گروهبان یک. ولی داشتیم نفراتی که توی دوره کد نمراتشون خوب نشد و شدن گروهبان دو. ستواندوم هم همین طور بود. اون موقع که به لیسانسه هایی که از آموزشی مستقیم درجه میگرفتن و میرفتن یگان ستواندومی میدادن ولی اونهایی که میرفتن دوره کد بعضا به خاطر نمرات و مسائل دیگه ستوانسوم هم میشدن.(که یکیش رو خودم میشناختم با اینکه توی امریه اش نوشته بود ستوانسوم ولی درجه ستواندومی میزد تا توی یگان تابلو نشه! کسی هم اون موقع گیر نمیداد!)

myreza_12345
31-03-2013, 11:14
سلام
اندر احوال ما
امروز رفتم پلیس+10 درخواست اعزام دادم بعد بهش گفتم کی بیام برگه المثنی تاریخ اعزامم رو بگیرم بهم گفت چون تا 13ام همه جا تعطیله و شاید کسی نباشه که درخواستتو توی نظام وظیفه ثبت کنه برو 15ام بیا برای المثنی.
تازه ازش پرسیدم برج 4 اعزامم دیگه میشه بهم گفت مشخص نیس شایدم برج 2 شدی

حالا نمیدونم اون زیادی خنگ تشریف داشته اینارو سر هم کرده یا شایدم بنده خدا درست میگه

IranArmy
31-03-2013, 11:29
سلام
اندر احوال ما
امروز رفتم پلیس+10 درخواست اعزام دادم بعد بهش گفتم کی بیام برگه المثنی تاریخ اعزامم رو بگیرم بهم گفت چون تا 13ام همه جا تعطیله و شاید کسی نباشه که درخواستتو توی نظام وظیفه ثبت کنه برو 15ام بیا برای المثنی.
تازه ازش پرسیدم برج 4 اعزامم دیگه میشه بهم گفت مشخص نیس شایدم برج 2 شدی

حالا نمیدونم اون زیادی خنگ تشریف داشته اینارو سر هم کرده یا شایدم بنده خدا درست میگه
به نظر من از سر وا کرده یا خودش ثبت نکرده
چون الان خود +10 ثبت میکنه تو سیستم و همون موقع هم رسید میده 24 تا 48 ساعت دیگه المثنی برگ سبز رو میشه گرفت نظام وظیفه از 5 ام به بعد باز هست مدرسه که نیست
اگر دیپلم به بالا باشی برج 2 خیلی بعیده ممکنه برج 6 بشی ولی 2 دیگه تقریبا محال هست چون الان برگ سفید پست شده و به دست سربازها هم رسیده

mani6606
31-03-2013, 12:29
یک نکته مهم برای همه چه اونایی که تازه اعزام میشن و چه افرادی که بعد تعطیلات میرن ارودگاه: به هیچ وجه با اسلحه بازی نکنید . بچه ها عادت دارن در پادگان که بهشون اسلحه میدن از شوق زیاد با گلنگدن بازی می کنند و این عادت رو تا میدان تیر حفط می کنند و بار ها اتفاق افتاده به علت قدیمی بودن اسلحه ها فشنگ در داخل اسلحه گیر می کنه و طرف با بی احتیاطی اسلحه رو به طدف دوستاش میگیره و با کشیدن گلنگدن و فشردن چکاننده اتش خودش و دیگران رو بد بخت میکنه

arash9426
31-03-2013, 12:58
سلام دوستان من افتادم نیروانتظامی مالک اشتر اراک میخواستم از کسایی که اونجا بودن بپرسم آیا بخاطر اینکه من تک پسرم میتونم درخواست بدم که بعد آموزشی بیوفتم شهرخودمون یا حداقل نزدیک خونمون؟ اصلا هنوز چنین قانونی هست؟ لطفا اگر اطلاعی دارید بگید من باید چیکار کنم مدارکی باید ببرم اگه باید ببرم تو آموزشی ببرم؟؟ با تشکر

hamidchi
31-03-2013, 14:04
سلام دوستان من افتادم نیروانتظامی مالک اشتر اراک میخواستم از کسایی که اونجا بودن بپرسم آیا بخاطر اینکه من تک پسرم میتونم درخواست بدم که بعد آموزشی بیوفتم شهرخودمون یا حداقل نزدیک خونمون؟ اصلا هنوز چنین قانونی هست؟ لطفا اگر اطلاعی دارید بگید من باید چیکار کنم مدارکی باید ببرم اگه باید ببرم تو آموزشی ببرم؟؟ با تشکر

معمولا تو دوره آموزشی به مرور میان پرونده های سربازای آموزشی رو تکمیل میکنن ، که یکی از اون موارد هم گرفتن مدارک تک فرزند ها و تک پسر ها است ، که این افراد رو تو لیست قرار میدن و موقع تقسیم واسه یگان لحاظش میکنن ، البته تو مواردی که شخص مورد انظباطی داشته باشه دیگه نباید به این قضیه امیدی داشته باشه

sadeghi1111111
31-03-2013, 14:44
سلام به همه من در حال حاضر ترم 2 ارشد مکانیک هستم،و قصد گرفتن امریه تو سپاه رو دارم می دونم که ظرفیت محدوده و پارتی حرف اول رو میزنه.پارتی که ندارم میخواستم ببینم چیزی به اسم پیش ثبت نام یا رزرو وجود داره که مثلا از الان رزرو کنم؟؟؟

mojtabamny
31-03-2013, 15:00
شما که میگی افتادی پادگان مدرس کرج برای آموزشی میشه بگی ازکجا اقدام کردی برای سربازی؟پارتی داشتی؟

mojtabamny
31-03-2013, 15:06
آقای ami2new چجوری افتادی مدرس کرج؟با چه مدرکی و از کجا اقدام کردی برای سربازی که افتادی اونجا؟از بنیاد نخبگان اقدام کردی؟

IranArmy
31-03-2013, 15:16
کسی میدونه جابجایی یا انتقال از نیروی زمینی به نیرو هوایی یا دریایی تو ارتش امکان پذیر هست و چه مراحلی داره؟

myreza_12345
31-03-2013, 15:17
سلام دوستان

آیا درسته که میگن قبل سربازی اگه زیر پوشش بیمه ای پدرتون هستین باید برید بیمه تونو لغو کنید تا یگان بکارگیرنده برای شما بیمه نیروهای مسلح رد کنن؟

ami2new
31-03-2013, 15:39
آقای ami2new چجوری افتادی مدرس کرج؟با چه مدرکی و از کجا اقدام کردی برای سربازی که افتادی اونجا؟از بنیاد نخبگان اقدام کردی؟
والا من برگ سبزم اومد برا پذیرش سپاه اقدام کردم , البته گفتن 50-50 هستش و گفتن آموزشی دست ما نیست هر جا ممکنه بیوفتی ( گفتن بین یزد-نیشابور-کرمانشاه به احتمال زیاد میوفتی) ولی من کرج افتادم, مدرکم هم لیسانس هستش

ami2new
31-03-2013, 15:46
سلام دوستان

آیا درسته که میگن قبل سربازی اگه زیر پوشش بیمه ای پدرتون هستین باید برید بیمه تونو لغو کنید تا یگان بکارگیرنده برای شما بیمه نیروهای مسلح رد کنن؟
تا اونجا که من اطلاع دارم برای اینکه دفترجه بیمه نیروهای مسلخ صادر بشه قبلش باید اگه جایی بیمه هستید اونو باطلش کنید

mojtabamny
31-03-2013, 16:21
والا من برگ سبزم اومد برا پذیرش سپاه اقدام کردم , البته گفتن 50-50 هستش و گفتن آموزشی دست ما نیست هر جا ممکنه بیوفتی ( گفتن بین یزد-نیشابور-کرمانشاه به احتمال زیاد میوفتی) ولی من کرج افتادم, مدرکم هم لیسانس هستش

پذیرش سپاه کجا؟میشه دقیقا بگی کدوم قسمت سپاه؟پادگان؟یا قرارگاه خاتم الانبیا؟لیسانس چی؟ می بخشیا دوست من پارسال سرباز معلم بود اونجا بود میگفت فقط نخبگان و پذیرش آموزش پرورش وجهاد کشاورزی فقطم فوق و دکتری اونجا هستن!راسی شما ساکن تهران هستی؟بعد آموزشی کجا میوفتی؟

vandu
01-04-2013, 10:09
سلام دوستان

بله. باید بیمه های قبلی رو لغو کنید.

myreza_12345
01-04-2013, 11:46
سلام
من یکی از دوستام که البته دانشجو هست مسئول دفتر بسیج دانشجویی چند شهر نسبتا کوچک هست(البته دفترش تو شهرمونه)

من قبلا باهاش صحبت کردم گفت اگه سپاه شهر خودمون بیفتی من میتونم یه درخواست نیرو به ناحیه سپاه شهر بدم که اگه موافقت کنن اون وقت میشی سرباز ما.

البته من باید برای گرفتن پذیرش سپاه به مرکز استان برم آخه میگن سپاه شهرمون فقط اونایی که پارتی درس درمون دارن پذیرش میکنه . که اگه شهر خودم نیافتادم حداقل سپاه که بیفتم چون میگن سپاه استانمون پذیرشش خیلی زیاده.

حالا که میخوام برای پذیرش اقدام کنم آیا به نظر شما اون نامه ای که دوستم قولشو داده هم با بقیه مدارک پذیرش برم مرکز استان یا باید اول مشخص بشه که چه شهر خدمت میکنم و بعد نامه رو ببرم

با تشکر فراوان

milad444
01-04-2013, 12:21
سلام..

کسی میدونه نیروی انتظامی کی نیرو میگیره واسه استخدامی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تشکرر

Mr.Mazmamfi
01-04-2013, 13:14
بله. باید بیمه های قبلی رو لغو کنید.

من به صورت آزاد برای خودم بیمه رد میکردم ، باید اون رو هم برم لغو کنم ؟ همین که پولشو نمیدم و تمدیدش نکردم به منزله ی لغو بیمه محسوب نمیشه ؟

ممنونم .

bloodsky
01-04-2013, 13:48
سلام دوستان
من افتادم پادگان مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه(ناجا)
یعنی هم از مکان و هم از نیرو شانس آوردم!!!!!!!!!!!!!!!!
1اردیبهشت اعزامم.
اگه شهید شدیم حلالمون کنید....
کسی در مورد این پادگان اطلاعاتی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

IranArmy
01-04-2013, 14:31
کسی میدونه جابجایی یا انتقال از نیروی زمینی به نیرو هوایی یا دریایی تو ارتش امکان پذیر هست و چه مراحلی داره؟
کسی اطلاع نداره در این زمینه؟

naser2012
01-04-2013, 14:55
سلام دوستان
من افتادم پادگان مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه(ناجا)
یعنی هم از مکان و هم از نیرو شانس آوردم!!!!!!!!!!!!!!!!
1اردیبهشت اعزامم.
اگه شهید شدیم حلالمون کنید....
کسی در مورد این پادگان اطلاعاتی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز.
ناجا، اونم مرزبانی. خداییش بدشانسی. اما یه نکته ای بگم اونایی که رسته ی مرزبانی( ارتش رسته داره مام دلمون خوشه رسته داریم!) هست لزوما بعد از آموزشی مرز نمیافتن(هر چند فکر می کنم اکثرا مرز میافتن) و همچنین کسانی که رستشون مرزبانی نیست هم ممکنه مرز بیافتن.
مرزبانی یه جای واقعا حساسیه. نمی خوام بترسونمت ولی باید با واقعیت روبرو بشی. اگه افتادی مرز، بعضی مرزهای کشور قاچاق هست، چه غربی و چه شرقی و باید هشیار باشی. البته این به این معنی نیست که همیشه اونجاها درگیریه ولی معنیش اینه که ممکنه گاهی اوقات. البته ممکنه بیافتی هنگ مرزی که فکر می کنم یه جایی مثل ستاد باشه و در کل راحتت تره احتمالا. در ضمن خیلی از مرزهای کشور هم کاملا آرام هستن و هیچ مشکلی نیست. پس مرزبانی همش بد نیست.
خلاصه اینکه ناجاست و سختی های خودش رو داره. برات آرزوی موفقیت می کنم. امیدوارم بهترین جای ممکن بیافتی و مرزهای کشورمون همیشه آرام آرام باشن( که البته در اکثر مواقع آرام هستن)

boy iran
01-04-2013, 16:22
سلام..

کسی میدونه نیروی انتظامی کی نیرو میگیره واسه استخدامی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پليس پيشگيري ميدان راه آهن كه براي مترو و راه آهن استخدام ميكنه نيرو ميگيره الام شماره هم براي تماس داره 55123060 سوال كن ازشون

xx1051xx
01-04-2013, 16:48
طلاعات بیشتر : سلام خدمت عزیز های گل ...
اقا من یکه دو اعزامم (حدود 15 روز دیگه ).افتادم نیروی انتظامی مشکین شهر اردبیل ...
حالا سوالم اینه که اگه تاریخ اعزامو تاخیر بندازمو یکه چهار برم میتونم سپاه برم ؟
سپاه این تاریخ نیرو میگیره ؟
اصلا این کار و این عقب انداختن به نفع من هست ؟
نمیدونم خیلی گیجم و دو دل ...
از طرفی یکی از اشناها گفت اگه عقب بندازی میتونم به احتمال 90 درصد سپاه کارتو درست کنم ...میترسم فقط یه حرف باشه و نتونه یا نشه .اون وقت باید تو گرما برم اموزشی و با دو ماه عقب افتادن از زندگی ...
خلاصه بدجور سر دو راهیم ...اگه مطمین باشم عقب بندازم سپاه میوفتم این کارو میکنم ...
(عضو فعال هستم و تکمیلی هم دارم و تازگیا عضو گردان هم شدم و کارشناسی دارم و همین طور متاهل هم هستم )
خواهشا کمکم کنید ! سر درد گرفتم ...
ممنونم از همتون

*momad*
01-04-2013, 17:04
اقا من یکه دو اعزامم (حدود 15 روز دیگه ).افتادم نیروی انتظامی مشکین شهر اردبیل ...
حالا سوالم اینه که اگه تاریخ اعزامو تاخیر بندازمو یکه چهار برم میتونم سپاه برم ؟
از طرفی یکی از اشناها گفت اگه عقب بندازی میتونم به احتمال 90 درصد سپاه کارتو درست کنم ...میترسم فقط یه حرف باشه و نتونه یا نشه .اون وقت باید تو گرما برم اموزشی و با دو ماه عقب افتادن از زندگی ...
خلاصه بدجور سر دو راهیم ...اگه مطمین باشم عقب بندازم سپاه میوفتم این کارو میکنم ...
(عضو فعال هستم و تکمیلی هم دارم و تازگیا عضو گردان هم شدم و کارشناسی دارم و همین طور متاهل هم هستم )
ممنونم از همتون

سلام
من دقیقا همین موقعیت رو داشتم
البته وقتی به آشنا گفتم که کد ارتش رو خورده بود ( نمیدونستم کد ارتش رو خوردم )
اولش میخواستم پذیرش بگیرم که گفتن دیر شده و نمیشه ، برای عقب انداختن هم حتی به نظام وظیفه زنگ زد که از طریق آشنایی که اونجا داشت عقب بندازه و گفتن راهی نداره که عقب بندازم
حالا نمیدونم از بدشانسی من بود یا کلا دیر شده بود
و روزی که بهم گفت نمیشه کاری کرد همون روز برگه سفیدم هم اومد

xx1051xx
01-04-2013, 17:09
من میتونم با یکی از دوستام جابجا کنم ...گیجه گیجم ؟ کمکم کنید ممنونتونم ....

bloodsky
01-04-2013, 17:44
سلام دوست عزیز.
ناجا، اونم مرزبانی. خداییش بدشانسی. اما یه نکته ای بگم اونایی که رسته ی مرزبانی( ارتش رسته داره مام دلمون خوشه رسته داریم!) هست لزوما بعد از آموزشی مرز نمیافتن(هر چند فکر می کنم اکثرا مرز میافتن) و همچنین کسانی که رستشون مرزبانی نیست هم ممکنه مرز بیافتن.
مرزبانی یه جای واقعا حساسیه. نمی خوام بترسونمت ولی باید با واقعیت روبرو بشی. اگه افتادی مرز، بعضی مرزهای کشور قاچاق هست، چه غربی و چه شرقی و باید هشیار باشی. البته این به این معنی نیست که همیشه اونجاها درگیریه ولی معنیش اینه که ممکنه گاهی اوقات. البته ممکنه بیافتی هنگ مرزی که فکر می کنم یه جایی مثل ستاد باشه و در کل راحتت تره احتمالا. در ضمن خیلی از مرزهای کشور هم کاملا آرام هستن و هیچ مشکلی نیست. پس مرزبانی همش بد نیست.
خلاصه اینکه ناجاست و سختی های خودش رو داره. برات آرزوی موفقیت می کنم. امیدوارم بهترین جای ممکن بیافتی و مرزهای کشورمون همیشه آرام آرام باشن( که البته در اکثر مواقع آرام هستن)

خیلی ممنون داداش گلم.
آره دیگه این آخره بدشانسی بود ولی واسه من مهم نیست!!!
آخه اونقدر تا حالا تو زندگی زجر کشیدم که اگه برم و بمیرم هم برام مهم نیست فقط امیدوارم اگه مردم ، عنوان شهید روم نذارن...!!!
ولی طبق تحقیقاتی که کردم کسایی رو که میفرستن تو این آموزشگاه معمولا روشون برنامه دارن و قراره واحد ثابتشون مرز باشه.
این واحدی که گفتم چندین سال رتبه اول آموزش سرباز رو تو کل ایران آورده. یه سری آموزش های ویزه میدن که مهمترینشون تیراندازی خیلی خیلی دقیق هستش.
زندگی در شرایط خیلی سخت هستش...
فقط یه جایی خوندم که فرماندهاش فوق العاده با معرفت هستن و به غیر چند تاشون بقیه به هیچ وجه توهین نمیکنن.
در هر صورت اگه کسی در مورد این پادگان اطلاعات زیادی داره بهم بگه،ممنون میشم.
و اینکه تو سربازی چه کارهایی رو بکنم خوبه؟؟؟
(من خودم بچه مراغه هستم{دارای بزرگترین پادگان ارتش در شمالغرب ایران} ولی خوب دیگه قسمت بود در خدمت کرمانشاهی های عزیز باشیم)

urcu
01-04-2013, 18:27
خیلی ممنون داداش گلم.
آره دیگه این آخره بدشانسی بود ولی واسه من مهم نیست!!!
آخه اونقدر تا حالا تو زندگی زجر کشیدم که اگه برم و بمیرم هم برام مهم نیست فقط امیدوارم اگه مردم ، عنوان شهید روم نذارن...!!!
ولی طبق تحقیقاتی که کردم کسایی رو که میفرستن تو این آموزشگاه معمولا روشون برنامه دارن و قراره واحد ثابتشون مرز باشه.
این واحدی که گفتم چندین سال رتبه اول آموزش سرباز رو تو کل ایران آورده. یه سری آموزش های ویزه میدن که مهمترینشون تیراندازی خیلی خیلی دقیق هستش.
زندگی در شرایط خیلی سخت هستش...
فقط یه جایی خوندم که فرماندهاش فوق العاده با معرفت هستن و به غیر چند تاشون بقیه به هیچ وجه توهین نمیکنن.
در هر صورت اگه کسی در مورد این پادگان اطلاعات زیادی داره بهم بگه،ممنون میشم.
و اینکه تو سربازی چه کارهایی رو بکنم خوبه؟؟؟
(من خودم بچه مراغه هستم{دارای بزرگترین پادگان ارتش در شمالغرب ایران} ولی خوب دیگه قسمت بود در خدمت کرمانشاهی های عزیز باشیم)

باسلام...
دوست گرامی این بخش از متن شما رو که قرمز کردم...
هیچکسی وجود نداره که تا الان توی زندگی رنج نکشیده باشه!...
یکی از بچه ها میگفت من یه مشکلی با خونوادم پیدا کردم و دفترچه پست کردم!! که برم خدمت اونم یه شهر دیگه که مثلا از دست خونه و خونواده راحت باشم! ... اما همین طرف گفت هفته اول آموزشی که بودم دلم میخواست دستای پدرم رو بوسه بارون کنم!...
من فقط و فقط خواهشی که از دوستان دارم اینه که در مورد مسایلی که اطلاعی ندارن اظهار نظر نکنن!! ... شما هم مطمئنا وقتی وارد پادگان و محیطش شدید نظرتون تغییر میکنه.( اینو صراحتا میگم و دو ماه پس از اعزامتون میتونید اینجا درباره تفکر جدیدتون پست بزارید)
و همچنین چرا دوست ندارید خدای نکرده اگر اونجا براتون سانحه ای پیش اومد عنوان شهید روی شما گذاشته بشه؟؟ ....
این گونه مواقع بحث هویت ؛ وطن و مملکتی که گرچه با سختی داری توش زندگی میکنی در میونه و نه نحوه حکومت و حاکمان مملکت!. هیچ کدوم از شهدای جنگ برای ما بی احترام نیستن دوست گرامی.

و اینه توی سربازی چه کاری هایی بکنید خوبه و چه کار هایی بد...
اون دیگه اصلا دست شما نیست!... هر کاری گفتن شما انجام میدین! حالا یا خوب یا بد.
از کار دفتری گرفته تا پست برجک!. حالا کدوم خوب و کدوم بد رو براتون تشخیص میدن خودشون.
یکی از اقوام بسیار نزدیک بنده 10 سال پیش توی نیروی انتظامی خدمت میکرد! ... باورم نمیشد از خدمتش 10 سال گذشته باشه . دژبان شهر محل سکونتش بود! . و راس ساعت 2 بعد از ظهر توی خونه نشسته بود ! نه اینکه ساعت 2 تعطیل بشه. شما هم به خدا توکل کن ایشالا برات مشکلی پیش نمیاد.

IranArmy
01-04-2013, 21:05
کسی آمار شهدا و کشته ها تو خدمت و آموزشی رو داره؟ آمارش بالاست یا پایین؟

کسی به این مورد برخورده در حین آموزشی یا خدمت کسی کشته بشه حالا به علت درگیری مرزی یا سهل انگاری یگان در ارتش، ناجا یا سپاه؟

naser2012
01-04-2013, 21:18

کسی به این مورد برخورده در حین آموزشی یا خدمت کسی کشته بشه حالا به علت درگیری مرزی یا سهل انگاری یگان در ارتش، ناجا یا سپاه؟

عزیزم آمارش در حال حاضر پائینه. شایدم بشه گفت بسیار پائین. ولی صفر نیست.

rezaete
01-04-2013, 22:08
دوستان من اول اردیبهشت اعزام میشم... واسه پذیرش سپاه اقدام کردم اما پذیرش نشدم و آموزشی افتادم پادگان 01 تهران.
اما حالا یه آشنا پیدا کردم که میگه میتونه پذیرشم رو درست کنه. آیا امکانش هست بعد از این که برگ سفید اومده، این کار رو انجام بده؟

SNOW PATROL
01-04-2013, 22:15
دوستان من اول اردیبهشت اعزام میشم... واسه پذیرش سپاه اقدام کردم اما پذیرش نشدم و آموزشی افتادم پادگان 01 تهران.
اما حالا یه آشنا پیدا کردم که میگه میتونه پذیرشم رو درست کنه. آیا امکانش هست بعد از این که برگ سفید اومده، این کار رو انجام بده؟

داداش من افتادی صفر یک ها !!!!
با این شرایط ارتش بهتر از سپاه هست براتون
در هر صورت تغییر محل خدمت در این مرحله نیاز به پارتی در حد امیر داره

tapatalk

arash rashno
01-04-2013, 22:19
عزیزم آمارش در حال حاضر پائینه. شایدم بشه گفت بسیار پائین. ولی صفر نیست.

از کجا شما میدونی؟
اصلا آماری بیرون درز نمیکنه که بشه گفت
جای که من آموزشی بودم تازگیها یکی از سربازهای بالابرجک خودکشی کرده بود
هر بار هم فرماندهها یک خاطره در مورد حوادث میدون تیر تعریف میکردند

rezaete
01-04-2013, 22:20
داداش من افتادی صفر یک ها !!!!
با این شرایط ارتش بهتر از سپاه هست براتون
در هر صورت تغییر محل خدمت در این مرحله نیاز به پارتی در حد امیر داره

tapatalk
پس خداروشکر ظاهرا نمیشه تغییرش داد :n02:
اگه سپاه باشم شهر خودم میوفتم اما ارتش معلوم نیست کدوم شهر بیوفتم...

farzad02
01-04-2013, 22:27

آخه تو آموزشی خبری نیست که بخواد تلفات هم داشته باشیم

محیط آموزشی شامل کلاسهای عادی میشه(مثل مدرسه و دانشگاه)
تمرین رژه و .......
چند روز زندگی در شرایط سخت(سخت هست ولی اغلب خطرناک نیست)
4-5 بار رفتن به میدون تیر
چند باری هم پاسداری

در کل بخوای حساب کنی، کسی اگر بخواد خودشو بکشتن بده هم خیلی کاره سختی در پیش داره
نه نیروی متخاصم و مسلحی روبروی شماست
نه مثلا رزمایشه که از سلاحهای سنگین استفاده بشه که درصدی تلفات همیشه داره
نه جایی پاسداری میدید که احتمال حمله بهش وجود داشته باشه

اغلب تلفات پادگانهای آموزشی ناشی از مشکلات روانی است که سرباز داشته. مثل بحثهای عشق و عاشقی خیلی شدید و .... :n02:
یه درصد کمی رو هم باید گذاشت سهل انگاری بیشتر خود سربازا در میدون تیر(خواستید نمونه هم میگم)

SNOW PATROL
01-04-2013, 22:58
دوستان عزیر و گرامی لطفا از موضوع اصلی تاپیک خارج نشید
قبلا به اندازه کافی در این مورد بحث شده
هیچ وقت چنین اماری ارائه نشده و نخواهد شد
لطفا دیگه این موضوع رو ادامه ندید تاپیک به اندازه کافی شلوغ هست !!!
tapatalk

Pami
01-04-2013, 23:08

آمار شهدای نیروی زمینی 49000 نفر شامل 46000 پرسنل وظیفه و 3000 پرسنل کادر ( در طول 8 سال جنگ )
در طول عملیات های فرضی و مانورها مشخص نیست و خیلی پایین هست

xx1051xx
01-04-2013, 23:38
ممنونم از همتون

کسی نبود ؟

T_L_O_T_D
01-04-2013, 23:42
دوستان کسری بسیج رو کلا برداشتند دیگه؟

ALIREZA GOLDEN
01-04-2013, 23:58
دوستان کسری بسیج رو کلا برداشتند دیگه؟

خیر
حد اکثر 6 ماه

ZooZeKesh
02-04-2013, 04:27
سلام دوستان..
تا چند ماه دیگه وقت دارم پست کنم دفترچه رو، در حد صفرم.راهنماییم کنید لطفا..
کاردانی دارم.کی دفترچه رو پست کنم ؟میتونه رو چیزی تاثیر بزاره ؟
سابقه بسیج دارم ولی آموزش تکمیلی ندارم.پذیرش میتونم بگیرم ؟چه جوری میتونم اقدام کنم ؟

farzad02
02-04-2013, 09:19
سلام دوستان..
تا چند ماه دیگه وقت دارم پست کنم دفترچه رو، در حد صفرم.راهنماییم کنید لطفا..
کاردانی دارم.کی دفترچه رو پست کنم ؟میتونه رو چیزی تاثیر بزاره ؟
سابقه بسیج دارم ولی آموزش تکمیلی ندارم.پذیرش میتونم بگیرم ؟چه جوری میتونم اقدام کنم ؟
سلام
تا یکسال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی. تاریخ دقیقش رو حتما از آموزش دانشکده بپرس

اگر معاف نمیشی و پارتی خاصی هم برای پذیرش در جایی نداری........ خوب دیگه چرا تعلل کنی؟! بفرست بره دیگه

در مورد بسیج هم چیزی نمی دونم

mani6606
02-04-2013, 09:42
این جند صفحه آخر چیه همش پر از پست هایی که پر از افسردگی و بوی مرگ میده! خدمت همجون جای راحتی نیست که برای فرار از شرایط سخت زندگی یا فرار از خانواده بهش پناه میبرین . با این شرایط و روحیه رفتن به خدمت برای خودتون شر درست میکنید افرادی که تحمل حرف پدر یا مادر رو ندارن چطوری میخوان جنگ اعصاب یک کادری رو تحمل کنند؟ بیشتر اقدامات منجر به مرگ یک سرباز بیش از اینکه مربوط به شرایط میحطی باشه مربوط به شرایط روحی و روانی . سعی کنید در مقابل بی احترامی ها و توهین ها صبور باشین و هیچگاه مشاجره لفظی با هیچ کادری نکنید حتی اگر درجه شما بالاتر از اون باشه چون نظام طرف اون رو میگیره بهترین راه پناه بردن به خدا و واگذار کردن ان به خدا می باشد.قبل خدمت وارد مسایل عشقی نشین یا برین خواستگاری طرف یا بکل قراموشش کنین که اگر در طول خدمت شنیدید طرف با یکی ازدواج کرده دیگه انگار به نقطه صفر رسیده باشین در یگان خودم پارسال سرباز برجک چون دختر با یکی دیگه ازرواج کرده بوده در برجک میزنه و خودشو یا ژ۳ میکشه.برای جون خودتون برای اینده و برای کسایی که چشم انتظار شما هستند ارزش قایل بشین.
هیچ کس هم در آموزشی کشته نمی شیه البته ممکنه برخی حوادث ناخواسته ای پیش بیاد مثلا طرف از تخت پرت بشه پایین یا پای طرف در رژه پیش بخوره اما مرگ و میر کم خیلی به ندرت پیش میاد.

bloodsky
02-04-2013, 12:25
این جند صفحه آخر چیه همش پر از پست هایی که پر از افسردگی و بوی مرگ میده! خدمت همجون جای راحتی نیست که برای فرار از شرایط سخت زندگی یا فرار از خانواده بهش پناه میبرین . با این شرایط و روحیه رفتن به خدمت برای خودتون شر درست میکنید افرادی که تحمل حرف پدر یا مادر رو ندارن چطوری میخوان جنگ اعصاب یک کادری رو تحمل کنند؟ بیشتر اقدامات منجر به مرگ یک سرباز بیش از اینکه مربوط به شرایط میحطی باشه مربوط به شرایط روحی و روانی . سعی کنید در مقابل بی احترامی ها و توهین ها صبور باشین و هیچگاه مشاجره لفظی با هیچ کادری نکنید حتی اگر درجه شما بالاتر از اون باشه چون نظام طرف اون رو میگیره بهترین راه پناه بردن به خدا و واگذار کردن ان به خدا می باشد.قبل خدمت وارد مسایل عشقی نشین یا برین خواستگاری طرف یا بکل قراموشش کنین که اگر در طول خدمت شنیدید طرف با یکی ازدواج کرده دیگه انگار به نقطه صفر رسیده باشین در یگان خودم پارسال سرباز برجک چون دختر با یکی دیگه ازرواج کرده بوده در برجک میزنه و خودشو یا ژ۳ میکشه.برای جون خودتون برای اینده و برای کسایی که چشم انتظار شما هستند ارزش قایل بشین.

هیچ کس هم در آموزشی کشته نمی شیه البته ممکنه برخی حوادث ناخواسته ای پیش بیاد مثلا طرف از تخت پرت بشه پایین یا پای طرف در رژه پیش بخوره اما مرگ و میر کم خیلی به ندرت پیش میاد.

سلام
بابا خطا شد من یه سوالی پرسیدم ، نمیدونم بچه ها چرا بحث رو اینقدر پیچیده کردن!!!
آقای مدیر هم دستش درد نکنه 2 تا پست منو حذف کرد....
من گفتم منو یکم راهنمایی کنید که مثلا بهتره چی ببرم و یا مثلا از تخصص هام اونجا حرف بزنم یا نه ولی بحث به یه جای دیگه کشیده شد!!!
اگه کسی میتونه بیشتر راهنمایی کنه ممنون میشم...

ZooZeKesh
02-04-2013, 12:40
سلام
تا یکسال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی. تاریخ دقیقش رو حتما از آموزش دانشکده بپرس

اگر معاف نمیشی و پارتی خاصی هم برای پذیرش در جایی نداری........ خوب دیگه چرا تعلل کنی؟! بفرست بره دیگه

در مورد بسیج هم چیزی نمی دونم
مرسی..مرسی..
پذیرش حتما باید آشنا داشته باشم تا اونجا که فهمیدم دیگه ؟
آخه من شنیده بودم اونایی که سنوات ندارن اگه برن سپاه پذیرش بگیرن میفتن سپاه..ولی انگار به این سادگیا نمیشه گرفت ؟
سپاه یا ارتش هر کدوم بیفتم، تو شهر خودم میفتم دیگه ؟)تهران)بعد آموزشی رو منظورمه.

Aless
02-04-2013, 16:32
درسته که میگن تقسیم های 01 بیشتر خوزستان هست؟

mani6606
02-04-2013, 16:43
مرسی..مرسی..
پذیرش حتما باید آشنا داشته باشم تا اونجا که فهمیدم دیگه ؟
آخه من شنیده بودم اونایی که سنوات ندارن اگه برن سپاه پذیرش بگیرن میفتن سپاه..ولی انگار به این سادگیا نمیشه گرفت ؟
سپاه یا ارتش هر کدوم بیفتم، تو شهر خودم میفتم دیگه ؟)تهران)بعد آموزشی رو منظورمه.
چون تعداد پزیرش سپاه در هر دوره محدوده پس اگر اشنایی یا پارتی داشته باشین کارتون مطمن تر انجام میشه.
شما اگر دارای شرایط خاص مثل متاهلی ، پدر نظامی یا تک اولاد ذکور باشین در شهر خودتون پس از اموزشی خدمت خواهید کرد (که البته دو مورد اول از سومی قویتره) در غیر این صورت تضمینی وجود نداره که در شهر خودتون باشید.

mani6606
02-04-2013, 16:52
درسته که میگن تقسیم های 01 بیشتر خوزستان هست؟

نمیدونم شما در حال سپری کردن اموزشی هستید یا تازه می خواهید اعزام بشید بهرحال بدونید که اصلا تقسیمات در دست ۰۱ و هیچ یگان اموزشی نیست اینها نتها مدراک سربازها رو تکمیل و به ستاد نیرو می فرستند و ستاد با توجه به نیاز یگان های نیروی زمینی تقسیم می کنه که شاید یک دوره جنوب نیاز بیشتری به سرباز داشته باشه یک دوره شرق کشور نیازش بیشتر باشه . در ۰۱ شایعه خیلی زیاده حتی برخی از افسران اموزشی هم به شایعه ها دامن می زنند که خودم چند موردش رو دیدم اصلا تا روز اخر گوش به این حرفها ندین.

yaasser
03-04-2013, 02:14
این 20 روز مرخصی ما هم تموم شد و فردا باید دوباره بریم هتل عجب شیر :n02: خداییش دلمون تنگیده واسه اونجا :n28:

myreza_12345
03-04-2013, 09:15
سلام
امروز رفتم سپاه شهرمون برای پذیرش
مسئولش بهم گفت هنوز تعداد سهمیه برج 4 مشخص نیس و الان هم 7نفر برای برج4 اسم نوشتن اگه سهمیه مشخص بشه اونوقت باتوجه به خوشتیپی افراد اونا رو پذیرش میکنیم:n20:

منم بهش گفتم که من میخوام برم مرکز استان پذیرش بگیرم فقط اون فرم تاییدیه رو بهم بده برم بسلامت

اوونم گفت فک میکنی خیلی زرنگی( اوون وقت اگه بهت فرم بدم یعنی پذیرش ما هستی و تا قبل ارسال پرونده ها من بهت برگه نمیدم که ببری مرکز استان چون کسایی که ما مد نظرمونه رو نمیتونیم پذیرش کنیم)
منم دست از پا درازتر برگشتم خونه تا ببینم یه آشنای خوشتیپ پیدا نمیکنم که سفارش ما رو بکنه(پدر ناخوشتیپی بسوزه که ما بهش گرفتاریم)
به نظر دوستان حرف این آقا درسته یا نه؟(آخه من هر شهری تو استانم بیفتم زیاد موردی نداره)
سپاس فراوان

arash9426
03-04-2013, 11:06
سلام
امروز رفتم سپاه شهرمون برای پذیرش
مسئولش بهم گفت هنوز تعداد سهمیه برج 4 مشخص نیس و الان هم 7نفر برای برج4 اسم نوشتن اگه سهمیه مشخص بشه اونوقت باتوجه به خوشتیپی افراد اونا رو پذیرش میکنیم:n20:

منم بهش گفتم که من میخوام برم مرکز استان پذیرش بگیرم فقط اون فرم تاییدیه رو بهم بده برم بسلامت

اوونم گفت فک میکنی خیلی زرنگی( اوون وقت اگه بهت فرم بدم یعنی پذیرش ما هستی و تا قبل ارسال پرونده ها من بهت برگه نمیدم که ببری مرکز استان چون کسایی که ما مد نظرمونه رو نمیتونیم پذیرش کنیم)
منم دست از پا درازتر برگشتم خونه تا ببینم یه آشنای خوشتیپ پیدا نمیکنم که سفارش ما رو بکنه(پدر ناخوشتیپی بسوزه که ما بهش گرفتاریم)
به نظر دوستان حرف این آقا درسته یا نه؟(آخه من هر شهری تو استانم بیفتم زیاد موردی نداره)
سپاس فراوان
من با 4 سال سابقه فعال بسیج و حکم شورا و دوره تکمیلی با نمره 89 برای 1/2 منو پذیرش نکردن و بهونه های الکی که ظرفیت پر شده و ما نمیتونیم شما را پذیرش کنیم انقدر منو اینور اونور کشوندن تا آخرش اسم هرچی دوست و آشنا داشتن را وارد سیستم کردن اونوقت دیگه واقعا ظرفیت پر شد همین سه هفته پیش به طور اتفاقی یکی از فامیلهامونو دیدم پسرعموش سرهنگ سپاه بود مدارکمو برد بعد چند روز جواب داد که دیگه فایده نداره ظرفیت کامل پر شده الانم افتادم مالک اشتر اراک نیروی انتظامی باید خدمت کنم اونوقت یکی از بچه ها افتاده بود ارتش سه روز قبل از اعزام انداختنش سپاه/ ببین اکه آشنا نداری یا داری برو سریع پیداش کن به امید اینکه دو ماه و نیم دیگه اعزامی نشین یهو میبینی چند روزه دیگه میگن ظرفیت پره پره اگه آشنا داری همین الان دست به کار شو الان که زوده با یه آشنای معمولی میشه درستش کرد اما اگه دیر شد سرهنگم نمیتونه درستش کنه مگر اینکه کسی باشه که خیلی برش داشته باشه در حد سردار.

myreza_12345
03-04-2013, 11:55
من با 4 سال سابقه فعال بسیج و حکم شورا و دوره تکمیلی با نمره 89 برای 1/2 منو پذیرش نکردن و بهونه های الکی که ظرفیت پر شده و ما نمیتونیم شما را پذیرش کنیم انقدر منو اینور اونور کشوندن تا آخرش اسم هرچی دوست و آشنا داشتن را وارد سیستم کردن اونوقت دیگه واقعا ظرفیت پر شد همین سه هفته پیش به طور اتفاقی یکی از فامیلهامونو دیدم پسرعموش سرهنگ سپاه بود مدارکمو برد بعد چند روز جواب داد که دیگه فایده نداره ظرفیت کامل پر شده الانم افتادم مالک اشتر اراک نیروی انتظامی باید خدمت کنم اونوقت یکی از بچه ها افتاده بود ارتش سه روز قبل از اعزام انداختنش سپاه/ ببین اکه آشنا نداری یا داری برو سریع پیداش کن به امید اینکه دو ماه و نیم دیگه اعزامی نشین یهو میبینی چند روزه دیگه میگن ظرفیت پره پره اگه آشنا داری همین الان دست به کار شو الان که زوده با یه آشنای معمولی میشه درستش کرد اما اگه دیر شد سرهنگم نمیتونه درستش کنه مگر اینکه کسی باشه که خیلی برش داشته باشه در حد سردار.

ممنون دوست عزیز

مگه چندم هر برج باید ظرفیتا رو تو سیستمشون ثبت میکنن؟ یا اصلا کی ظرفیت هر سپاه برای برج 4 مشخص میشه؟

آخه دوستم 12 اسفند رفت دنبال کارای پذیرشش سپاه مرکز استان و الانم کد سپاه خورده و برج 2 اعزامش همون مرکز استان هست(سپاه شهرمون بهش گفته بود ما اسامی رو رد کردیم)

آخه اگه اون نامه تاییدیه رو بهم ندن نمیتونم برم مرکز استان پذیرش کنم
عجب گرفتاری شدیم از دست اینا

ایام به کام

XENON24
03-04-2013, 12:35
سازمان وظیفه عمومی ناجا کلیه مشمولان دیپلم و زیر دیپلم دارای برگ آماده به خدمت در فروردین ماه امسال را برای اعزام به خدمت فراخواند.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، سازمان وظیفه عمومی ناجا با فراخوان کلیه مشمولان غایب و غیرغایب متولد 1355 تا پایان فروردین ماه 1374 برای انجام خدمت دوره ضرورت اعلام‌کرد: کلیه مشمولان دیپلم و زیر دیپلم این سال‌ها که برگ آماده به خدمت به تاریخ 19فروردین ماه سال 1392 دریافت کرده‌اند، باید در ساعت و محلی که توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا در برگ معرفی‌نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعلام شده، حضور یابند.

مشمولان ساکن تهران‌بزرگ:

کلیه مشمولان دیپلم و زیردیپلم غایب و غیرغایب مذکور دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ فروردین ماه سال 1392، باید راس ساعت 6 صبح روز دوشنبه 19 فروردین به محل و مراکزی که توسط سازمان وظیفه‌عمومی ناجا در برگ معرفی‌نامه مشمولان به مراکزآموزش نیروهای مسلح اعلام شده، حاضر شوند تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

مشمولان ساکن سایراستان‌های کشور:

کلیه مشمولان دیپلم و زیردیپلم غایب و غیر غایب مذکور دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ فروردین ماه سال 1392، باید رأس ساعت 7 صبح دوشنبه 19 فروردین به معاونت وظیفه عمومی استان محل سکونت مراجعه تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

عدم حضور به موقع در زمان و محل‌های تعیین شده غیبت محسوب می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است که آن دسته از مشمولانی که به هر دلیل تاکنون موفق به دریافت برگ معرفی‌نامه مشمولان به مراکز آموزش، نشده‌اند، می‌توانند به نزدیکترین دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) مراجعه و نسبت به دریافت این برگه اقدام و بر اساس اطلاعات درج شده در آن اقدام کنند.

IranArmy
03-04-2013, 14:36
این 20 روز مرخصی ما هم تموم شد و فردا باید دوباره بریم هتل عجب شیر :n02: خداییش دلمون تنگیده واسه اونجا :n28:

داداش شما که تازه رفتی اونجا یکم مارو راهنمایی میکنی؟ مخصوصا چی ببرم چون میگن نسبت به سایر جاها امکانات خیلی ضعیف تری داره

اینکه هتل گفتی کنایه بود دیگه؟! :n02:

arash9426
03-04-2013, 15:06
ممنون دوست عزیز
مگه چندم هر برج باید ظرفیتا رو تو سیستمشون ثبت میکنن؟ یا اصلا کی ظرفیت هر سپاه برای برج 4 مشخص میشه؟
آخه دوستم 12 اسفند رفت دنبال کارای پذیرشش سپاه مرکز استان و الانم کد سپاه خورده و برج 2 اعزامش همون مرکز استان هست(سپاه شهرمون بهش گفته بود ما اسامی رو رد کردیم)
آخه اگه اون نامه تاییدیه رو بهم ندن نمیتونم برم مرکز استان پذیرش کنم
عجب گرفتاری شدیم از دست اینا
ایام به کام
خواهش میکنم/ منم 12 اسفند واسه پذیرش رفتم ولی بهم میگفتن که فعلا به ما گفتن مدارک کسی را نگیریم تابلو بود دارن میپیچونن اینا به محض اینکه از ستاد بهشون ظرفیت بدن اسم تمام دوست و آشناها را وارد سیستم میکنن اینطور که من شنیدم آخر همین ماه ظرفیتها مشخص میشه البته مرکز استان ظرفیتش زیاده همه آشناها هم که بیارن بازم جا هست/ اما شما به محض اینکه برگه تاییده را گرفتید برید دنبال پذیرش اینا را گفتم که بدونید اگه شل بجنبید مثه من واستون کد خورده نیرو انتظامی / اگه آشنا دارید حتما از طریق اون اقدام کنید / موفق باشید

ha789di
03-04-2013, 15:52
دوستان کارت من امروز به دستم رسید بعد از حدود 2 ماه نمیدونم چرا واسه من اینقدر طول کشید...:n13:
دوستان از خدمت نترسید فقط اوایلش سخته بعدش عادت میکنید بیشتر از بعد از خدمت بترسید:n02:
ایشالله پایان خدمت همه دوستان:n01:

xx1051xx
04-04-2013, 11:25
ممنونم از همتون
امروز از 2تا پلیس +10 پرسیدم هر دوشون گفتن که تاریخو عقب بندازی کدتم عوض میشه ...گفته زیاد پیش اومده مثلا طرف یکه 12 سپاه بوده تمدید کرده یکه دو دوباره کد نیروی انتظامی براش خورده ...
نظر شما ؟ اینو گفتم بخاطر اینکه بعضی از دوستان میگفتن قانونی هست که میگه نمیشه ...البته هنوزم مطمئن نیستم ...
ha789di
04-04-2013, 11:47
امروز از 2تا پلیس +10 پرسیدم هر دوشون گفتن که تاریخو عقب بندازی کدتم عوض میشه ...گفته زیاد پیش اومده مثلا طرف یکه 12 سپاه بوده تمدید کرده یکه دو دوباره کد نیروی انتظامی براش خورده ...
نظر شما ؟ اینو گفتم بخاطر اینکه بعضی از دوستان میگفتن قانونی هست که میگه نمیشه ...البته هنوزم مطمئن نیستم ...
منم زمان خدمت یکبار تمدید کردم ولی کدم عوض نشد
کلا شانسیه وهیچ حساب وکتابی نداره

ha789di
04-04-2013, 11:56
تغییر و تحولات سربازی در گفت‌وگوی ایسنا با سردار کمالی

از حذف شرط کنکور تا احتمال افزایش خدمت سربازی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نحوه بهره‌مندی نخبگان و استعدادهای برتر از تسهیلات سربازی، تسهیل شرایط خروج ازکشور دانشجویان، احتمال لغو فروش خدمت سربازی مشمولان خارج از کشور، لغو شرط کنکور برای استفاده از معافیت، امکان ادامه تحصیل دانشجویان تا دکتری تخصصی، افزایش مرخصی سربازان متاهل، احتمال تعدیل یا حذف سربازان امریه و همچنین احتمال افزایش طول مدت خدمت سربازی به 24 ماه از جمله مباحث مختلفی‌ است که در گفت‌وگوهای ایسنا با سردار کمالی، به آن‌ها پرداخته شده است.
به گزارش خبرنگار«انتظامی» ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، معاونت نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح، نام ساختمانی است در این ستاد که برای اغلب جوانان به ویژه آنان که سربازی نرفته‌اند یا در حال خدمت هستند، اخبار مربوط به آخرین تصمیمات اتخاذ شده در آن را که این روزها از سوی سردار موسی کمالی اعلام می‌شود، در روزنامه‌ها و سایت‌ها دنبال می‌کنند، کمالی سال گذشته در مصاحبه‌های مختلفی با خبرگزاری ایسنا آخرین قوانین و تغییرات مربوط به سربازی را تشریح کرد که در ادامه مهم‌ترین آنها را می‌خوانید.
نحوه بهره‌مندی نخبگان و استعدادهای برتر از تسهیلات سربازی

سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح در گفت‌وگویی که در شهریور ماه سال‌ گذشته با ایسنا داشت تسهیلات در نظر گرفته شده برای انجام خدمت سربازی رتبه‌های برتر کنکور سراسری (استعدادهای برتر) و نخبگان را تشریح کرد و با اشاره به قوانینی که شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون خدمت سربازی نخبگان و استعدادهای برتر تصویب شده است، گفت: بر این اساس نفرات برتر کنکور رشته‌های مختلف، نفرات اول تا سوم المپیادهای جهانی دانش‌آموزی و دانشجویی و کلیه راه‌یافتگان المپیادهای معتبر دانش‌آموزی به عنوان نخبه و استعداد برتر شناخته می‌شوند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])سردار کمالی

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره نفرات برتر کنکور سراسری و شرط شناخته‌شدن آنان به عنوان استعداد برتر نیز گفته بود که 100 تن برتر کنکور در رشته ریاضی فیزیک، 50 تن اول رشته‌تجربی، 50 تن رشته انسانی و 20 تن اول رشته هنر به عنوان استعداد برتر شناخته می‌شوند.
به گفته کمالی در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، شرایطی برای پذیرش نفرات برتر کنکور زبان‌های خارجی به عنوان استعداد برتر نیامده است.
کمالی با تاکید بر اینکه "فقط قرارگرفتن در زمره استعدادهای برتر (نفرات برتر کنکور) و نخبه ( مخترعان، نفرات اول تا سوم المپیادهای جهانی دانش‌آموزی و دانشجویی و راه‌یافتگان به مرحله نهایی المپیادهای معتبر دانش‌آموزی) سبب تسهیل خدمت سربازی نمی‌شود" افزود: این افراد در صورت ارائه پروژه تحقیقاتی پیرامون مسائل مختلف کشوری و لشگری به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح و تایید آن از سوی این بنیاد می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
وی ادامه داد: در صورتی که پروژه تحقیقاتی این افراد تائید شود، آنان پس از طی دوره آموزش نظامی می‌توانند نسبت به دریافت کارت پایان خدمت خود اقدام کنند.
لغو شرط کنکور برای استفاده از معافیت

تسهیل شرایط خروج از کشور دانشجویان

کمالی همچنین در گفت‌وگویی دیگر با ایسنا تسهیلات پیش‌بینی شده برای ادامه تحصیل دانشجویان مقاطع مختلف و انصرافی که تاکنون به خدمت سربازی اعزام نشده‌اند را تشریح کرد و با اشاره به برداشته‌شدن شرط پذیرش از طریق کنکور برای بهره‌مندی دانشجویان از معافیت تحصیلی گفت:‌ در قانون جدید سربازی، شرط عبور از کنکور برای بهره‌مندی از معافیت تحصیلی برداشته شده و در حال حاضر نیز هر یک از مشمولان در صورتی که وارد غیبت نشده باشند، می‌توانند با ثبت‌نام در دانشگاه‌ها، نسبت به اخذ معافیت تحصیلی اقدام کنند.
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: در قانون قدیم به دانشجویانی که از طرقی به جز کنکور وارد دانشگاه می‌شوند، معافیت تحصیلی تعلق نمی‌گرفت و همین امر باعث می‌شد که برخی دانشگاه‌ها، مانند دانشگاه آزاد اسلامی با هزینه‌هایی بالا، اقدام به برگزاری کنکور کنند که تصویب این قانون به نفع آنها نیز شد.
به گفته کمالی در این قانون همچنین مشکل آن دسته از دانشجویانی که در پردیس‌های بین‌المللی دانشگاه‌های مختلف دولتی در مناطقی نظیر کیش، چابهار، قشم و ... پذیرفته شده و به دلیل عدم‌اطلاع کافی از قوانین، وارد غیبت از سربازی می‌شدند، نیز حل شد.
امکان ادامه تحصیل دانشجویان تا دکتری تخصصی

وی همچنین با اشاره به اینکه در قانون جدید امکان ادامه تحصیل و صدور معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکتری تا سطح تخصص فراهم شده است به ایسنا گفت: در گذشته تنها دانشجویان می‌توانستند تا دکتری عمومی از معافیت تحصیلی بهره بگیرند و برای ادامه تحصیل باید ابتدا به سربازی اعزام می‌شدند که در قانون جدید، این مسئله نیز حل شد.
به گفته کمالی از دیگر تسهیلاتی که در این قانون برای دانشجویان مصوب شده، امکان انصراف از تحصیل برای یکبار و تحصیل در رشته دلخواه است.
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح اضافه‌کرد: دانشجویان انصرافی در صورتی که بخواهند در مقطع جدید ادامه تحصیل بدهند، مدت بهره‌مندی از معافیت تحصیلی برای آنان از نو محاسبه می‌شود و سال‌های قبل در مدت بهره‌مندی‌اش از معافیت تحصیلی تاثیری نخواهد داشت.
تسهیل شرایط خروج از کشور دانشجویان

کمالی با بیان اینکه در گذشته قوانین سختی برای خروج از کشور دانشجویانی که به سربازی نرفته‌اند، وجود داشت به ایسنا گفت: در حال حاضر مشمولان لیسانس به بالا با تایید وزارت علوم و سپردن وثیقه‌ای که مقدار آن از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا تعیین می‌شود، می‌توانند به راحتی از کشور خارج شوند.
وی افزود:‌ در حال حاضر مقدار این وثیقه حدود، 150 میلیون ریال است.
فرصت یکساله به مشمولان دیپلم به بالا

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح، با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای امکان ادامه تحصیل مشمولان نیز، اظهارکرد: در حال حاضر هر فرد ذکور دارای مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر از آن یکسال فرصت دارد تا برای قبول‌شدن در مقطع بالاتر درس بخواند یا به خدمت سربازی اعزام شود.
کمالی ادامه‌داد: با این قانون دیگر فردی بهانه‌ای نخواهد داشت که فرصت کافی برای مطالعه دروس نداشته است.
آخرین تغییرات مرخصی

افزایش مرخصی سربازان متاهل

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح همچنین در تشریح آخرین تغییرات مربوط به مرخصی سربازان از افزایش 10 روزه مرخصی سربازان مناطق بد آب و هوا و متاهلان خبرداد و گفت: مرخصی سربازان متاهل 10 روز در سال بیشتر از مرخصی سربازان مجرد است.
وی با بیان اینکه مدت مرخصی در مناطق بد آب و هوای درجه 2 شش روز، درجه 3 هشت روز و درجه4، 10 روز اضافه می‌شود گفت: 30 روز مرخصی نیز در اختیار فرماندهان و مسئولان است که به مقتضای ابراز لیاقت و شایستگی به سربازان داده می‌شود.
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه ایام تعطیل جزو مرخصی سربازان محسوب نمی‌شود، خاطرنشان‌کرد: روزهای پنجشنبه دربرخی از یگان‌ها تعطیل است که این روز نیز برای سربازان مشغول به خدمت مانند جمعه‌ها و سایر ایام تعطیل به عنوان تعطیلات حساب شده و جزو مرخصی آنان محسوب نمی‌شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])سرباز

کمالی با بیان اینکه این قوانین به عادلانه‌ترشدن مرخصی سربازان در مناطق مختلف کمک کرده و در بسیاری از موارد روزهای مرخصی را افزایش داده در خصوص قوانین جدید مدت مرخصی سربازان نیز گفت: برابر مقررات قبلی مدت مرخصی کارکنان وظیفه در مناطق عادی 30 روز در سال و در مناطق بدآب و هوا 45 روز در سال بود که در این مقررات تفاوتی میان مرخصی افرادی که در مناطق بد آب و هوای درجه یک تا چهار خدمت می‌کردند، وجود نداشت.
کمالی ادامه داد: در قانون قبلی در مرخصی کسانی که در محل سکونت خود اشتغال داشتند و گاهی بعد از ساعت اداری به منزل می‌رفتند با کسانی که صدها کیلومتر دورتر از محل سکونت خود خدمت می‌کردند، تفاوتی وجود نداشت.
به گفته کمالی در همین راستا به منظور عادلانه‌تر شدن مرخصی تغییراتی در مقررات صورت گرفت که بر اساس آن مرخصی کارکنان وظیفه مستقر در مناطق جنگی، امنیتی و عملیاتی به ازای هر 45 روز 10 روز، مرخصی یگان‌های پدافندی و انتظامی مناطق مهم به ازای هر 30 روز هفت روز و مرخصی در مناطق عادی به ازای هر سال 12 روز است.
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: مدت این مرخصی به ازای هر 100 کیلومتر دوری از محل زندگی نیز یک روز اضافه می‌شود و علاوه بر این برای مسافت‌های بین 300 تا 600 کیلومتر نیز یک روز و بیش از 600 کیلومتر دو روز و حداکثر سه بار در سال مرخصی اضافه می‌شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](5).jpg/1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](5).jpg/6)سربازی

وی گفت: اگر محل سکونت سربازی 300 کیلومتر تا یگان خدمت‌ وی فاصله داشته باشد علاوه بر سه روز مرخصی که به خاطر مسافت دریافت می‌کند یک روز نیز به عنوان درراهی به وی تعلق می گیرد که این مرخصی حداکثر تا سه بار تا پایان خدمت قابل تکرار است.
کمالی با تاکید بر اینکه مقررات اعلام شده پیرامون شرایط مرخصی سربازان از مهرماه امسال اجرایی شده است به ایسنا گفت: مرخصی کارکنان وظیفه به ازای خدمتی که قبلا انجام داده‌اند برابر مقررات قبلی محاسبه می‌شود و اضافه خدمتی به آنان تعلق نخواهد گرفت.
احتمال لغو فروش خدمت سربازی مشمولان خارج از کشور

کمالی همچنین در گفت‌وگوی بهمن ماه خود با خبرگزاری ایسنا از احتمال لغو فروش خدمت سربازی مشمولان خارج از کشور خبرداد و گفت: در حال حاضر آن دسته از افراد ذکور ایرانی مقیم خارج از کشور که تا پیش از پایان سال 82 از کشور خارج شده‌اند، می‌توانند نسبت به خرید خدمت سربازی خود اقدام کنند.
به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح، آن دسته از دانشجویانی که تا پایان شهریور 85 اقدام به خروج از کشور کرده‌اند، تنها می‌توانند به کشور تردد کنند، اما نمی‌توانند نسبت به خرید خدمت سربازی خود اقدام کنند.
وی ادامه‌داد: در حال حاضر این افراد می‌توانند سالانه یکبار، حداکثر به مدت سه ماه به کشور تردد کنند و نگرانی نیز از بابت دستگیری نداشته باشند.
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح همچنین درباره آن دسته از افراد عادی که از سال 83 از کشور خارج شد و نیز دانشجویانی که پس از سال 85 از کشور خارج شده‌اند، نیز گفت: در حال حاضر اگر این افراد وارد کشور شوند، اجازه خروج مجدد به آنان داده نخواهد شد و باید به خدمت سربازی بروند.
کمالی با بیان اینکه مهلت اجرای مقررات ذکر شده تا پایان سال 90 بود به ایسنا گفت: در حال حاضر شرایط همانند سال گذشته است، اما مشغول بررسی طرحی هستیم که به موجب آن امکان خرید و فروش خدمت مشمولان خارج از کشور همچون داخل کشور متوقف شود.
وی با اشاره به احتمال متوقف‌شدن بحث فروش سربازی برای مشمولان خارج از کشور نیز به ایسنا گفت: با توجه به این که در حال حاضر شرایط مانند سال گذشته است، توصیه می‌شود مشمولان مقیم خارج از کشور دارای شرایط بهره‌مندی از خرید خدمت سربازی هرچه سریع‌تر به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در کشور محل اقامتشان مراجعه کنند.
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح همچنین درباره وضعیت مشمولان مقیم خارج از کشور در صورت توقف طرح فروش خدمت سربازی نیز اظهارکرد: در حال حاضر طرحی در حال بررسی است که در صورت تصویب این افراد بتوانند تا ظرف سه بار در طول سال با مهر ورود و خروج در گذرنامه‌شان به کشور تردد کنند.
احتمال افزایش طول خدمت سربازی به 24 ماه

وی با بیان اینکه طول مدت سربازی مشمولان اعزامی سال 91 بر همین اساس محاسبه می‌شود به ایسنا گفت: شایعات مربوط به کاهش طول خدمت سربازی صحت ندارد.
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه بر اساس قانون، خدمت سربازی می‌تواند تا 24 ماه نیز افزایش پیدا کند، خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال کاهش موالید ذکور، ممکن است طول مدت خدمت سربازی در آینده به 24 ماه برسد.
کمالی با اشاره به احتمال افزایش طول مدت خدمت سربازی به 24 ماه، گفت: درباره کسانی که در سال 91 اعزام شده باشند، طول مدت خدمت سربازی‌شان برابر با مقررات همان سال اعزام است.
به گفته وی، معیار محاسبه طول مدت خدمت سربازی، "سال اعزام" است و به عنوان مثال آن دسته از افرادی که در سال 90 به خدمت اعزام شده‌اند، مدت سربازی‌شان نیز مانند قوانین همان سال برابر 18 ماه است.
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح از کلیه مشمولان خواست، پیش از آن‌ که وارد غیبت شود وضعیت سربازی خود را مشخص کنند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])سرباز

احتمال تعدیل یا حذف سربازان امریه

احتمال تعدیل یا حذف امریه سربازان نیز دیگر موضوعی بود که کمالی آن را به ایسنا خبر داد و گفت: در حال حاضر با توجه به نیازی که سازمان‌های دولتی دارند، تعدادی از سربازان با موافقت ستاد کل در اختیار آنها قرار گرفته و آنان پس از گذراندن دوران آموزشی باقی مدت خدمت سربازی خود را در این سازمان‌ها طی می‌کنند.
وی یکی از این نوع سربازان امریه را طرح سرباز معلم اعلام کرد و گفت: این طرح، طرحی موقت است و به منظور جبران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اجرا شده و در صورتی که آموزش و پرورش دیگر نیازی به سرباز معلم نداشته باشد، قطعا این طرح متوقف خواهد شد.
به گفته کمالی، همچنین سرباز معلم توانایی و تجربه این که مانند یک معلم با تجربه فعالیت کند را ندارد و بهتر است که از معلمان برای این امر استفاده شود.
کمالی با اشاره به کاهش موالید ذکور از سال 70 به بعد، اظهارکرد: با توجه به این موضوع بدیهی است که عدم واگذاری یا کاهش سهمیه سربازان امریه مورد استقبال ما نیز باشد.
وی افزود: در حال حاضر مشغول بررسی سهمیه دستگاه‌هایی هستیم که اقدام به جذب سرباز امریه می‌کنند و بر این اساس آن دسته از دستگاه‌هایی که اعطای سهمیه سرباز به آنان ضروری نیست را تعدیل یا حذف خواهیم کرد.
به گفته کمالی ستاد کل به دنبال این است که در سال 92 حدود 60 تا 70 درصد سهمیه سربازان امریه را کاهش بدهد.
شرایط اعطای معافیت به مشمولان دارای فرزند صغیر

کمالی همچنین در گفت‌وگویی دیگر گمانه‌زنی‌های مربوط به طرح سرباز جانشین را از اساس تکذیب کرد و در این باره گفت: این طرح به نوعی استثمار فرد است و بر اساس آن افرادی که توانایی مالی دارند، می‌توانند به سربازی نرفته و به جای آنان افرادی که از وضع مالی خوبی برخوردار نیستند، برای چندین بار به سربازی اعزام شوند.
وی با اشاره به طرح این موضوع در مجلس ششم، اظهارکرد: خوشبختانه این طرح در آن زمان نیز تصویب نشد و در حال حاضر نیز چنین موضوعی صحت ندارد و ستادکل نیز با آنان مخالف است.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح همچنین در مورد معافیت آن دسته از مشمولانی که دارای فرزند صغیر بوده و همسرشان فوت شده نیز گفت: این افراد تا زمانی که ازدواج نکرده‌اند، از خدمت سربازی معاف خواهند بود.
وی در مورد آن دسته از مشمولانی که با فرزند صغیر از همسر خود جدا شده‌اند نیز گفت: این افراد باید به سربازی بروند و معافیتی به آنان تعلق نمی‌گیرد.

منبع:ایسنا

arash9426
04-04-2013, 12:35
منم افتادم نیرو انتظامی اراک شاید همین کارو بکنم البته اگه آشنا و پارتی داری تو سپاه حتما پیگیرش شو

xx1051xx
04-04-2013, 12:49
منم افتادم نیرو انتظامی اراک شاید همین کارو بکنم البته اگه آشنا و پارتی داری تو سپاه حتما پیگیرش شو
یعنی شدنیه ؟ اگه دوباره نیروی انتظامی بیوفتی چی ؟

arash9426
04-04-2013, 13:05
یعنی شدنیه ؟ اگه دوباره نیروی انتظامی بیوفتی چی ؟
ببین اول اینکه شما که درخواست عقب انداختن میدی باید قبول کنن اگر قبول کردن اونوقت مدارکتو میبری سپاه پذیرشت کنن اگر سپاه پذیرشت کرد دیگه کدت اونجا میخوره اگه آشنا داری میتونه کارتو راه بندازه من از این میترسم بندازم عقب بعدسپاه پذیرشم نکنه اونوقت دو ماه که عقب انداختم هیچی باید تو اوج گرما برم آموزشی

xx1051xx
04-04-2013, 13:22
ببین اول اینکه شما که درخواست عقب انداختن میدی باید قبول کنن اگر قبول کردن اونوقت مدارکتو میبری سپاه پذیرشت کنن اگر سپاه پذیرشت کرد دیگه کدت اونجا میخوره اگه آشنا داری میتونه کارتو راه بندازه من از این میترسم بندازم عقب بعدسپاه پذیرشم نکنه اونوقت دو ماه که عقب انداختم هیچی باید تو اوج گرما برم آموزشی

ای گل گفتی ارش جان ...دقیقا منم از همین میترسم ...سر درد گرفتم بس که فکر کردم ...
یکی قولشو بهم داده گفته 90 درصد سپاهی ولی تکلیف اون ده درصد چی میشه !!!:n15:
نمیدونم والا!؟

arash9426
04-04-2013, 13:59
ببخشید این سوالو فقط از دوستانی که تو نیرو انتظامی خدمت میکنن میپرسم من آموزشی افتادم مالک اشتر اراک
من نه آدم سوسولیم نه نازک نارنجی ام که با چند ماه دوری ازخونه فکر فرار و دیوونگی و افسردگی بزنه به سرم / من تک پسر هستم یعنی شاید بیوفتم شهر خودم/ نیروی انتظامی من باید 24ساعته خدمت کنم ؟ یعنی مرخصی ها و روزهایی که رسما تعطیله ما تعطیل نیستیم
اصلا به نظر شما خدمت تو نیرو انتظامی انقدر سخته که ارزششو داره من دو ماه بندازم عقب برم سراغ پذیرش سپاه؟
شما اگه جای من بودید چیکار میکردید؟؟ الان فکر میکنید خیلی بدشانسید و دارید جای خیلی بدی خدمت میکنید
من لیسانس دارم / 4سال فعالیت بسیج و تکمیلی هم رفتم یعنی با این اوضاع حداقل 4 یا 5ماه کسری میگیرم/

farzad02
04-04-2013, 15:31
ببخشید این سوالو فقط از دوستانی که تو نیرو انتظامی خدمت میکنن میپرسم من آموزشی افتادم مالک اشتر اراک
من نه آدم سوسولیم نه نازک نارنجی ام که با چند ماه دوری ازخونه فکر فرار و دیوونگی و افسردگی بزنه به سرم / من تک پسر هستم یعنی شاید بیوفتم شهر خودم/ نیروی انتظامی من باید 24ساعته خدمت کنم ؟ یعنی مرخصی ها و روزهایی که رسما تعطیله ما تعطیل نیستیم
اصلا به نظر شما خدمت تو نیرو انتظامی انقدر سخته که ارزششو داره من دو ماه بندازم عقب برم سراغ پذیرش سپاه؟
شما اگه جای من بودید چیکار میکردید؟؟ الان فکر میکنید خیلی بدشانسید و دارید جای خیلی بدی خدمت میکنید
من لیسانس دارم / 4سال فعالیت بسیج و تکمیلی هم رفتم یعنی با این اوضاع حداقل 4 یا 5ماه کسری میگیرم/
در کل نظر من اینه که اگر جایی آشنا دارید، اونجا برید
هر چقدر هم بد باشه بازم هوای شمارو دارن... حتی توی یک پادگان وسط بیابان

اگر هیچ جا آشنا ندارید اگر بتونید جای مشخصی پذیرش بگیرید که خدمت درش راحت باشه، حتما ارزش داره
اینکه کدوم نیرو باشه اونقدر اهمیت نداره
این مهمه که اولا شهر خودتون باشه و ثانیا حداقل دردسر و مسئولیت رو داشته باشه

hts1369
04-04-2013, 16:18
بله ارزش داره
موقعی که همه تعطیل هستن شما اماده باش هستی
مردم میرن سیزده بدر شما اماده باش هستی
مردم میرن خرید اخر سال شما باید بری تو بازارچه ها مواظب باشی کسی کیف قاپی نکنه
مردم میرن عید مسافرت شما باید هفت روز گشت بزنی-یا پیاده یا موتور یا ...
کلا نیرو انتظامی خدمتش سخت نیست ولی بدیش اینه که موقع استراحت مردم شما باید چند برابر کار بکنی
واقعا مزخرفه
تونیسنین عوضش کنید

xx1051xx
04-04-2013, 16:54
امروز از 2تا پلیس +10 پرسیدم هر دوشون گفتن که تاریخو عقب بندازی کدتم عوض میشه ...گفته زیاد پیش اومده مثلا طرف یکه 12 سپاه بوده تمدید کرده یکه دو دوباره کد نیروی انتظامی براش خورده یا همین طور بلعکس...
دوستان کارشناس نظرشون در مورده این مطلب چیه ؟
ممنون

urumchi
05-04-2013, 12:32

داداش من اموزشي مالك اشتر بودم ، رسما هتله اونجا

اما بدبختي بعد از آموزش شروع ميشه ، تقسيمات افتضاح ، خيلي جاها عملا هيچ فرقي بين يه سرباز فوق ليسانس با سربازصفر قائل نيستن
خيلي جاها بشدت بي قانون ِ و هر كس هر معاونتي كه هست واسه خودش قانون تصويب مي كنه و بر اساس اون كار ميكنه

خدمت در ناجا واقعا سخته ، بنظر من 100% ارزششو داره 2 ماه بندازي عقب و بري سپاه يا حتي ارتش

arash9426
05-04-2013, 15:31
در کل نظر من اینه که اگر جایی آشنا دارید، اونجا برید
هر چقدر هم بد باشه بازم هوای شمارو دارن... حتی توی یک پادگان وسط بیابان
اگر هیچ جا آشنا ندارید اگر بتونید جای مشخصی پذیرش بگیرید که خدمت درش راحت باشه، حتما ارزش داره
اینکه کدوم نیرو باشه اونقدر اهمیت نداره
این مهمه که اولا شهر خودتون باشه و ثانیا حداقل دردسر و مسئولیت رو داشته باشه

بله ارزش داره
موقعی که همه تعطیل هستن شما اماده باش هستی
مردم میرن سیزده بدر شما اماده باش هستی
مردم میرن خرید اخر سال شما باید بری تو بازارچه ها مواظب باشی کسی کیف قاپی نکنه
مردم میرن عید مسافرت شما باید هفت روز گشت بزنی-یا پیاده یا موتور یا ...
کلا نیرو انتظامی خدمتش سخت نیست ولی بدیش اینه که موقع استراحت مردم شما باید چند برابر کار بکنی
واقعا مزخرفه
تونیسنین عوضش کنید
داداش من اموزشي مالك اشتر بودم ، رسما هتله اونجا
اما بدبختي بعد از آموزش شروع ميشه ، تقسيمات افتضاح ، خيلي جاها عملا هيچ فرقي بين يه سرباز فوق ليسانس با سربازصفر قائل نيستن
خيلي جاها بشدت بي قانون ِ و هر كس هر معاونتي كه هست واسه خودش قانون تصويب مي كنه و بر اساس اون كار ميكنه
خدمت در ناجا واقعا سخته ، بنظر من 100% ارزششو داره 2 ماه بندازي عقب و بري سپاه يا حتي ارتش
ازتون بابت جوابها تشکر میکنم راهنماییتون بهم خیلی کمک کرد من با دو نفر از آشناهامون که یکیشون کادری سپاه و یکیشون هم سربازه صحبت کردم قراره فردا خبرشو بهم بدن که اگه سپاه منو پذیرش میکنه و میتونه کدم را عوض کنه برم درخواست بدم بندازمش برج 4 / فقط ترسم از اینه برم درخواست بدم قبول نکنن آخه دلایلی که تو دفترچه است را من واسه عقب انداختن ندارم حالا فردا اگه بهم جواب مثبت دادن میرم +10 درخواست میدم/ بازم از همتون تشکر می کنم

rouin
06-04-2013, 01:07
سلام
آقا من افتادم (آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا).کسی میدونه چجور جاییه؟؟؟

Aless
06-04-2013, 04:52
من برگ سبزم را گم کردم! روز اول که میرم پادگان میخوانش؟

mojtabamny
06-04-2013, 09:11
برگ سفید من اومده زده 1/2/92 افتادم شهر خودمون پادگان آموزشی خاتمی یزد ولی تو برگ سفید زده محل مراجعه میدان سپاه تهران!باید چکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید.

naser2012
06-04-2013, 12:17
سلام.
من خدمت قبلی دارم. برگه سفیدم اومده ولی محل آموزش و نیروی بکارگیرنده خالیه؟ معنیش چی میتونه باشه؟
زده اول اردیبهشت ساعت 7 فلان جا باشید.

IranArmy
06-04-2013, 12:40
سلام
آقا من افتادم (آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا).کسی میدونه چجور جاییه؟؟؟
01 تهران بهترین پادگان نیروزمینی ارتش و یکی بهترین پادگان های آموزشی خدمت سربازی

من برگ سبزم را گم کردم! روز اول که میرم پادگان میخوانش؟
بله
با 250 تومن از +10 المثتنی بگیرید و همراه ببرید

برگ سفید من اومده زده 1/2/92 افتادم شهر خودمون پادگان آموزشی خاتمی یزد ولی تو برگ سفید زده محل مراجعه میدان سپاه تهران!باید چکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید.
شما حتما آدرس محل سکونت رو تهران دادی وگرنه محل اعزام نظام وظیفه استان محل سکونت هست
اگر هم یزدی باشید صبح نظام وظیفه برید میگن خودت برو پادگان فکر نکنم مشکلی باشه شما خودت برو پادگان و مهر حضور رو براتون بزنند حتما اول اردیبهشت باز شک داری میتونی از نظام وظیفه و همون پادگان بپرسی (من بودم میرفتم و نمیپرسیدم)

سلام.
من خدمت قبلی دارم. برگه سفیدم اومده ولی محل آموزش و نیروی بکارگیرنده خالیه؟ معنیش چی میتونه باشه؟
احتمالا شما قبلا آموزشی رو طی کردید
7 همون جایی که گفته باشید یگان خدمتی اگر مشخص نشده 100درصد به اون مسئول بستگی داره اگر پارتی دارید همین حالا حتما اقدام کنید که جای مناسب بیفتید

naser2012
06-04-2013, 12:47
احتمالا شما قبلا آموزشی رو طی کردید
7 همون جایی که گفته باشید یگان خدمتی اگر مشخص نشده 100درصد به اون مسئول بستگی داره اگر پارتی دارید همین حالا حتما اقدام کنید که جای مناسب بیفتید

آخه من خدمت قبلیم تو نیرو انتظامی بوده. حدود 7 ماه خدمت قبلی. آخه شنیدم نیروی انتظامی دوباره آموزشی باید رفت. آقا خدا از دهنت بشنوه یعنی امکان داره تو این وضعیت یه دفعه بیافتم ارتش مثلا؟ الان مدرکم فوق لیسانسه، میگم شاید به خاطر مدرک یه امتیازی برامون قائل بشن

IranArmy
06-04-2013, 12:52
آخه من خدمت قبلیم تو نیرو انتظامی بوده. حدود 7 ماه خدمت قبلی. آخه شنیدم نیروی انتظامی دوباره آموزشی باید رفت. آقا خدا از دهنت بشنوه یعنی امکان داره تو این وضعیت یه دفعه بیافتم ارتش مثلا؟

نه خیلی بعید هست به جز ناجا بیفتید آموزشی قانونا داره یه مدت کمتر ولی معمولا یکسره میفرستند یگان خدمتی تو ناجا
اینکه شما متاسفانه ناجا هستی حتما الان پارتی بنداز بیفتی ستاد استان یا فرماندهی های شهرستان ها یا همین اداره های وظیفه و گذرنامه یا جای مشابه.... که 24 ساعته نباشه و قانون بهتری داشته باشه
چون شما کدت دستی وارد سیستم میشه دست اون یارو هست

naser2012
06-04-2013, 13:45
نه خیلی بعید هست به جز ناجا بیفتید آموزشی قانونا داره یه مدت کمتر ولی معمولا یکسره میفرستند یگان خدمتی تو ناجا
اینکه شما متاسفانه ناجا هستی حتما الان پارتی بنداز بیفتی ستاد استان یا فرماندهی های شهرستان ها یا همین اداره های وظیفه و گذرنامه یا جای مشابه.... که 24 ساعته نباشه و قانون بهتری داشته باشه
چون شما کدت دستی وارد سیستم میشه دست اون یارو هست

من بعید می دونم دوباره آموزشی نفرستن ها! شما همچین موردی دیدی خودت؟
به نظر من گفته 2/1 ساعت 7 صبح بیایید. همونجا سوار اتوبوس می کنن، می فرستن آموزشی. اینطور فکر می کنم.

majidbahaeloo
06-04-2013, 13:55
سلام یک اردیبهشت مالک اشتر اراک کسی هست؟

naser2012
06-04-2013, 13:56
سلام یک اردیبهشت مالک اشتر اراک کسی هست؟

من هستم احتمالا..... ولی فعلا معلوم نیست!

arash9426
06-04-2013, 15:30
سلام كسي ميدونه آموزشي نيروي هوايي ارتش تهران آدرسش كجاست؟؟؟؟؟

Pami
06-04-2013, 15:50
فکر میکنم پادگان شهید خضرایی باشه ، خیابان دماوند

naser2012
06-04-2013, 18:56
لطفا راهنمایی کنید

سلام.

من بعید می دونم دوباره آموزشی نفرستن ها! شما همچین موردی دیدی خودت؟
به نظر من گفته 2/1 ساعت 7 صبح بیایید. همونجا سوار اتوبوس می کنن، می فرستن آموزشی. اینطور فکر می کنم.

اطلاعات دیگه : 7 ماه خدمت قبلی ناجا
مدرک فعلی : فوق لیسانس مهندسی

The Stig
06-04-2013, 19:11
لطفا راهنمایی کنید

اطلاعات دیگه : 7 ماه خدمت قبلی ناجا
مدرک فعلی : فوق لیسانس مهندسی

سلام
مطمئنا دیگه شما رو آموزشی نمی فرستند. احتمال زیاد همون جای قبلی خدمت می کنید.

The Stig
06-04-2013, 19:14
ای گل گفتی ارش جان ...دقیقا منم از همین میترسم ...سر درد گرفتم بس که فکر کردم ...
یکی قولشو بهم داده گفته 90 درصد سپاهی ولی تکلیف اون ده درصد چی میشه !!!:n15:
نمیدونم والا!؟
داداش نمی خوام بترسونمت ولی منم قبل از خدمت از این قول ها زیاد بهم داده بودند ولی هیچ کدوم نشد.

naser2012
06-04-2013, 19:25
سلام
مطمئنا دیگه شما رو آموزشی نمی فرستند. احتمال زیاد همون جای قبلی خدمت می کنید.

آخه مگه توی ناجا خدمت قبلی ها دوباره آموزشی نمی رن؟
شما مطمئنی؟
من شنیدم برخلاف ارتش و سپاه، توی ناجا خدمت قبلی ها باید حدود 20 روز آموزشی برن

SNOW PATROL
06-04-2013, 19:31
شما مطمئنی؟

بله دوست من مواردی مشاهده شده که 20 روز نگه داشتند و مواردی هم بوده که در حد دو سه روز نگه داشتن این مورد کاملا به فرمانده بستگی داره
موفق باشید

vahidreza2007
06-04-2013, 19:47
دوستان من الان کم کم دارم میرم تو ماه پنجم خدمت و فوق لیسانس هستم و تو ارتش و رکن یکم خدمت می کنم و اینکه ما تو قسمت شمال غرب کشور هستیم . چند مدت پیش مطلبی رو دیدم در مورد اینکه می تونیم به واسطه پایان نامه مون کسر خدمت بگیریم البته به شرط اینکه به کارشون بیاد یه جورایی و خودم فکر می کنم موضوع پایان نامه ی من می تونه کاملا کارا باشه در زمینه امور مالی ارتش !

حالا می خواستم ببینم باید دقیقا چیکار کنم ؟ کجا برم تو پادگان ؟ مراحلی که باید طی کنم چه چیز هایی هستند ؟

ممنون میشم در این زمینه راهنمایی کنید

naser2012
06-04-2013, 20:47
دوستان من الان کم کم دارم میرم تو ماه پنجم خدمت و فوق لیسانس هستم و تو ارتش و رکن یکم خدمت می کنم و اینکه ما تو قسمت شمال غرب کشور هستیم . چند مدت پیش مطلبی رو دیدم در مورد اینکه می تونیم به واسطه پایان نامه مون کسر خدمت بگیریم البته به شرط اینکه به کارشون بیاد یه جورایی و خودم فکر می کنم موضوع پایان نامه ی من می تونه کاملا کارا باشه در زمینه امور مالی ارتش !

حالا می خواستم ببینم باید دقیقا چیکار کنم ؟ کجا برم تو پادگان ؟ مراحلی که باید طی کنم چه چیز هایی هستند ؟

ممنون میشم در این زمینه راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز.
موضوع کسری به پایان نامه ها یک مدت وجود داشت و بر اساس اینکه چقدر به دردشون می خورد از حدود 3 تا 6 ماه کسری می دادن. اما متاسفانه از اواسط پارسال ستاد کل بخشنامه داده که دیگه پایان نامه برای کسری قبول نمی کنن و فقط پروژه هایی که توسط سازمان های مربوط به وزارت دفاع و سپاه و امثالهم (مثل دانشگاه مالک اشتر یا امام حسین) تعریف شده باشه شامل کسری می شه. و طبق اخبار رسیده باز هم به دلیل کثرت متقاضی کسری این پروژه ها هم کم تصویب میشه مثلا یک کار قوی انجام می دی 6 ماه وقت می ذاری در نهایت 4 ماه بهت کسری می دن. به نظر من یه زمانی این طرح خوب بود، اون اوایل که اومده بود یعنی سال 90 ولی الان به دلیل کثرت متقاضی به نظر من ارزش دوندگی و کاغذ بازی و علافی نداره.
ضمن اینکه گفتم کسری پایان نامه قانونا برداشته شده، مگر اینکه با پارتی یا راههای دیگه بشه کاریش کرد. اینم لینک خبر حذف کسری پایان نامه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

naser2012
06-04-2013, 20:48
بله دوست من مواردی مشاهده شده که 20 روز نگه داشتند و مواردی هم بوده که در حد دو سه روز نگه داشتن این مورد کاملا به فرمانده بستگی داره
موفق باشید

ببخشید منظورتون فرمانده پادگان آموزشیه دیگه؟ یا فرمانده گروهان و ...

SNOW PATROL
06-04-2013, 20:54
ببخشید منظورتون فرمانده پادگان آموزشیه دیگه؟ یا فرمانده گروهان و ...

فرمانده پاذگان

tapatalk

shazdeh23
06-04-2013, 22:08
شما مطمئنی؟

توی ناجا همه خدمت کرده ها میبایست دوباره آموزشی رو بگذرونن. اما مدت آموزشی از 20 تا 30 روز متغیره
من خودم خدمت کرده ناجا بودم حدود 22 روز دوباره آموزشی رفتم
بستگی ب نظر فرمانده هم نداره. این قانونیه که باید اجرا بشه و فرمانده نمیتونه بطور مثال حدود 500 تا سربازه خدمت کرده در یک دوره رو از روی سلیقه بگه آموزش لازم ندارن!!!

SNOW PATROL
06-04-2013, 22:27
توی ناجا همه خدمت کرده ها میبایست دوباره آموزشی رو بگذرونن. اما مدت آموزشی از 20 تا 30 روز متغیره
من خودم خدمت کرده ناجا بودم حدود 22 روز دوباره آموزشی رفتم
بستگی ب نظر فرمانده هم نداره. این قانونیه که باید اجرا بشه و فرمانده نمیتونه بطور مثال حدود 500 تا سربازه خدمت کرده در یک دوره رو از روی سلیقه بگه آموزش لازم ندارن!!!

سلام پسر عمویه بنده همچین شرایطی داشتند اما فقط دو روز در اموزشی بودند
و از طرفی میشناسم فردی رو که کاملا 60 روز رو دوباره طی کرده
در ناجا قانونی وجود ندارد
موفق باشید

bloodsky
06-04-2013, 23:13
سلام دوستان
دقیقا 2 هفته بعد باید فردا 7 صبح برم...
کسی از دوستان هستش که آموزش مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه افتاده باشه؟

یه سوال هم داشتم:
آیا میشه از فرمانده درخواست کرد که من رو به مرخصی نفرسته؟؟؟؟(شاید بگید دیونه هست ولی برای خودم دلیل دارم!!!)

naser2012
06-04-2013, 23:31
سلام دوستان

یه سوال هم داشتم:
آیا میشه از فرمانده درخواست کرد که من رو به مرخصی نفرسته؟؟؟؟(شاید بگید دیونه هست ولی برای خودم دلیل دارم!!!)

آره عزیز میشه. ولی من 90 درصد احتمال می دم وقتی که رفتی، حتما از مرخصی هات استفاده می کنی.

bloodsky
06-04-2013, 23:47
خیلی ممنون از جوابت...
من از همین الان میگم که دوست دارم بیام مرخصی ولی یه سری مسائلی هست که مجبورم بمونم!!!
در هر صورت اگه کسی از این پادگان اطلاعاتی داره بگه....
دارم کل تاپیک رو از اول میخونم!!!!!!!!!!!!!!!!:n19:

arash9426
06-04-2013, 23:54
سلام من اعزام 1/2 هستم میخوام فردا برم درخواست بدم بندازمش عقب// شنیدم فقط یکبار میشه درخواست داد!؟!
هیچکدوم از شرایطو ندارم ولی خیلیی برام مهمه که بندازم عقب ،به نظر شما قبول میکنن یا حتما باید شرایط داشته باشم؟؟

bloodsky
07-04-2013, 00:05
سلام من اعزام 1/2 هستم میخوام فردا برم درخواست بدم بندازمش عقب// شنیدم فقط یکبار میشه درخواست داد!؟!
هیچکدوم از شرایطو ندارم ولی خیلیی برام مهمه که بندازم عقب ،به نظر شما قبول میکنن یا حتما باید شرایط داشته باشم؟؟

من تقریبا 50% تا÷یک رو خوندم!!!
به فرموده ی دوستان بدون دلیل ممکنه با احتمال 50% عقب بندازن...

nima.mahdavi
07-04-2013, 00:08
بدون دلیل 50-50 هستش ولی هر چی تا اعزام بیشتر مونده باشه احتمال موافقت بیشتره اگه 40-45 روز یا بیشتر مونده باشه که حتما موافق میشه . ایشالا تمدید میشه

fard1986
07-04-2013, 02:51
salam dostan man varikosel gereyde 1 daram mikham bedonam kasi vaqan midone ke chetor mishe daraje varikosel ro afzayesh dad che karhaii bayad anjam dad ta sheddat peyda kone va beshe 3 in moafit vasam kheili hayatie aslan avarezesh mohem nist vasam ya email bezanid ya zang bezanid ya haminja begid faqat daqiq bashe bekhoda ye omr doaton mikonam 09100215216-fard1986@yahoo.com

xx1051xx
07-04-2013, 08:49
یکی از دوستام تعجیل زد دیروز جوابش رو رفت گرفت افتاد یکه دو اعزامش ...
موفق باشین

urcu
07-04-2013, 16:27
سلام دوستان

یه سوال هم داشتم:
با سلام.
شاید شما اگر خودتون رو به در و دیوار هم بکوبید توی آموزشی بهتون مرخصی ندن! یا شاید دو هفته ای یکبار برای بومی ها! .
در مرخصی رفتن هم هیچ اجباری وجود نداره! .

VAHID
07-04-2013, 16:53
salam dostan man varikosel gereyde 1 daram mikham bedonam kasi vaqan midone ke chetor mishe daraje varikosel ro afzayesh dad che karhaii bayad anjam dad ta sheddat peyda kone va beshe 3 in moafit vasam kheili hayatie aslan avarezesh mohem nist vasam ya email bezanid ya zang bezanid ya haminja begid faqat daqiq bashe bekhoda ye omr doaton mikonam 09100215216-fard1986@yahoo.com

سلام

لطفا فارسی تایپ کنید...(فینگلیش خلاف قوانینه)

m_digitall
07-04-2013, 17:07
من اعزامم 4/1 بود تو عید رفتم تعجیل زدم، افتادم 1/2 . تو برگه اعزامم در مورد اینکه کجا افتادم چیزی نزده. فقط نوشته ساعت 1 بعدازظهر بیام میدون سپاه. به هر کی می گم 1 بعداز ظهر باید برم میدون سپاه بهم می خنده و میگه تا به حال چیزی نشنیده که کسی خودشو 1 بعد از ظهر معرفی کنه میدون سپاه. کسی در این رابطه خبر داره ؟ آیا کسی 1 بعدازظهر برای اعزام رفته میدون سپاه؟؟؟؟

vahidreza2007
07-04-2013, 19:07
دوستان فرمانده یگان ما ازمون خواسته هر از گاهیی براش مقالاتی بیاریم در باب مسائل پیرامون ارتش و جنگ و عملیات روانی و... در ازای اون 3 روز مرخصی تشویقی برای هر مقاله میده :n02: می خواستم از شما در باب زمینه هایی که می تونم در موردش از اینترنت مقاله دربیارم که همش در رابطه با ارتش و این جور چیزا باشه :n02: و هم اینکه خوشش بیاد با خوندنش :n10: کمک بگیرم .

ممنون میشم کلید وازه هایی را که می تونم در موردشون سرچ کنم و مقالاتی بدست بیارم که هم کاربردی باشه و هم جذاب رو به من معرفی کنید .

حودم تا الان در زمینه های اقتصاد مقاومتی ، جنگ نرم ، عملیات روانی مقالاتی رو پیدا کردم . ممنون میشم بازم زمینه های جدید معرفی کنید در این رابطه :n16:

vahidreza2007
07-04-2013, 19:09
من اعزامم 4/1 بود تو عید رفتم تعجیل زدم، افتادم 1/2 . تو برگه اعزامم در مورد اینکه کجا افتادم چیزی نزده. فقط نوشته ساعت 1 بعدازظهر بیام میدون سپاه. به هر کی می گم 1 بعداز ظهر باید برم میدون سپاه بهم می خنده و میگه تا به حال چیزی نشنیده که کسی خودشو 1 بعد از ظهر معرفی کنه میدون سپاه. کسی در این رابطه خبر داره ؟ آیا کسی 1 بعدازظهر برای اعزام رفته میدون سپاه؟؟؟؟

اصلا خنده دار نیست علت اینکه شما اون ساعت میری اینکه داخل کد مازاد تقسیم میشی و معمولا کد مازاد ها رو اخر سر تقسیم می کنند . یک بدی که این کد مازاد داره اینکه همه چی بسته به شانس هستش ممکنه بدترین جای ممکن بیافتی یااز شانست یه جای خوب :n19:

farzad02
07-04-2013, 19:27
سلام دوستان

یه سوال هم داشتم:
سلام
ببین اغلب مرخصی ها رو سربازایی که راشون دوره خودشون نمیرن.چون یا 24 ساعته یا 48 ساعت(بعضی مواقع که چند تا تعطیلی پشت همه شاید بیشتر بدن)

اما میان دوره برای ما در کل 5 روز دادن و چون همه میخواستن برن، اصلا در تمام گروهان و گردان رو بستن و همه فرمانده ها هم رفتن مرخصی.... خوب اینطوری موندن یکی مثل شما سخت میشه
(آموزشی اراک بودم)

Iranian boy10
07-04-2013, 19:43
سلام دوستان کسی به تازگی دفترچه پست کرده(کی پست کردید)؟ سوالم اینه کسی که بسیجی و گواهی کفایت از آموزشی رو داره حداکثر چقدر کسر میشه از بیگاریش؟ بجز سپاه جای دیگه کسر میشه یا حذف شده ؟ اصلا کسری بسیج پا برجاس تا الان؟! بعضییا میگن حذف شده !؟
امکان داره با دیپلم کسی بیفته خدمت رو نیروی ارتش تهران؟!(بجز آموزشی)
الان برای دیپلم تو ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی چه درجه ای میدن؟ برای کاردانی چه درجه ای میدن؟
باتشکر :n16:

ami2new
07-04-2013, 20:06
سلام دوستان کسی به تازگی دفترچه پست کرده(کی پست کردید)؟ سوالم اینه کسی که بسیجی و گواهی کفایت از آموزشی رو داره حداکثر چقدر کسر میشه از بیگاریش؟ بجز سپاه جای دیگه کسر میشه یا حذف شده ؟ اصلا کسری بسیج پا برجاس تا الان؟! بعضییا میگن حذف شده !؟
امکان داره با دیپلم کسی بیفته خدمت رو نیروی ارتش تهران؟!(بجز آموزشی)
الان برای دیپلم تو ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی چه درجه ای میدن؟ برای کاردانی چه درجه ای میدن؟
باتشکر :n16:

من خودم کسری ندارم ولی تا اونجا که میدونم حداکثر 6 ماه کم میشه از خدمت فرقی هم نداره کجا بیوفتی .
اگه دوره تکمیلی رو رفته باشی و سپاه بیوفتی آموزشی نمیری ( 2 ماه از کسریت میشه برا آموزشیت 4 ماه هم برا یگانت (4+2=6) ) اگه جای دیگه بیوفتی هم 6 ماه از یگانت کم میشه
قانونشم هنوز هست

m_digitall
07-04-2013, 22:45
اصلا خنده دار نیست علت اینکه شما اون ساعت میری اینکه داخل کد مازاد تقسیم میشی و معمولا کد مازاد ها رو اخر سر تقسیم می کنند . یک بدی که این کد مازاد داره اینکه همه چی بسته به شانس هستش ممکنه بدترین جای ممکن بیافتی یااز شانست یه جای خوب :n19:

با سلام
مرسی از راهنمایی هاتون
1. اصولا مازادها چه جوری تقسیم می شن؟؟؟ آیا امکان داره مازادها رو یه جای خوب بندازن ( مثلا سپاه کرج :ِ ) ؟؟؟
2. آیا داشتن مدرک فوق لیسانس مهندسی در تقسیم بندی و در آموزشی موثر می باشد ؟؟؟
با تشکر