PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

actros 1843
04-03-2011, 16:35
دوستان قضیه این 24 ماه شدن سربازی صحت داره ؟؟؟؟

Meek
04-03-2011, 17:07
شدنش که میشه. باید چند ماه قبل از اعزام به دانشگاههایی که می خواد بره نامه بفرسته یا اینکه از کارگزینیشون بپرسه که امریه برای رشته اون ور میدارن یا نه. اگه نیاز داشته باشن میگن چه مدارکی لازمه و چیکار کنه.
دانشگاهش زیاد مهم نیس اما بعضی جاها اولش مصاحبه میکنن بعد. ضمنا اگه قرار باشه به این کار اقدام کنن بهتره از آخرای بهار یا تابستون به پرس و جو اقدام کنن چون ممکنه وقتش بگذره.

تشکر از شما :11:

ببینید درست متوجه شدم؟

یعنی مثلا از اواخر تابستان بره به به 7-8 تا دانشگاه تقاضا امریه بده بالاخره یکی از دانشگاه ها قبول میکنند؟درسته؟
الان تهران پر دانشگاه دولتیو آزاده و اکثرا اون رشته برادر ما را دارند.یعنی یکی از این ها پیدا نمیشه امریه بده؟

این که گفتم درسته؟؟یعنی بره همین طوری به چند تا دانشگاه تهران و شهرهای اطراف تهران تقاضا بده شاید فرجی شد :31:
:11:

Ezel
04-03-2011, 17:19
دوستان قضیه این 24 ماه شدن سربازی صحت داره ؟؟؟؟

قرار بوده که از ابتدای سال 90 برای دارندگان مدرک تحصیلی زیر دیپلم 24 ما ه ، دیپلم 22 ماه ، کاردانی 20 ماه ، کارشناسی 18 ماه ، ارشد 16 و دکترا 14 ماه منظور بشه ، اما اینکه این مصوبه به اجرا در بیاد یا اینکه مسکوت بمونه ، باید منتظر موند. :11:

ar2007
04-03-2011, 17:41
تشکر از شما :11:

ببینید درست متوجه شدم؟

یعنی مثلا از اواخر تابستان بره به به 7-8 تا دانشگاه تقاضا امریه بده بالاخره یکی از دانشگاه ها قبول میکنند؟درسته؟
الان تهران پر دانشگاه دولتیو آزاده و اکثرا اون رشته برادر ما را دارند.یعنی یکی از این ها پیدا نمیشه امریه بده؟

این که گفتم درسته؟؟یعنی بره همین طوری به چند تا دانشگاه تهران و شهرهای اطراف تهران تقاضا بده شاید فرجی شد :31:
خواهش میکنم.
البته احتمال اینکه دانشگاههای تهران نیاز داشته باشن کمه ولی خوب امتحانش مجانیه. دانشگاههای تیپ 2 و 3 احتمالش بیشتره که قبول کنن. بله درسته

actros 1843
04-03-2011, 17:53
قرار بوده که از ابتدای سال 90 برای دارندگان مدرک تحصیلی زیر دیپلم 24 ما ه ، دیپلم 22 ماه ، کاردانی 20 ماه ، کارشناسی 18 ماه ، ارشد 16 و دکترا 14 ماه منظور بشه ، اما اینکه این مصوبه به اجرا در بیاد یا اینکه مسکوت بمونه ، باید منتظر موند.

سابقه جبهه پدر چی پدر من 24 ماه سابقه جبهه داره؟؟

در مورد اون اطلاعاتی ندارین؟؟؟

bi metal
04-03-2011, 19:42
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم
ممنون میشم راهنماییم کنید
1- من تاریخ اعزامم اول اردیبهشت 90 (کارشناسی ارشد مهندسی موادم)، به نظرتون تو این فرصت کم جایی میتونم امریه بگیرم؟
برگه سبزم دیروز اومد، اداره صنایع، استاندارد، شرکت شهرکها، جهاد دانشگاهی هر جا رفتم یا گفتن پر شده و یا سهمیه نداریم. به نظرتون جای دیگه ای هست که بتونم امریه شم؟؟؟
2- تو برگه سبزم محل آموزشی رو ننوشته، اینو کی اعلام میکنن؟؟؟؟
3- من مادرم دیابت داره و تنهاست (پدرم فوت شده و قبلا برادرم از معافیت کفالت استفاده کرده) به نظرتون میتونم به هر نحوی شده کاری کنم که محل خدمتم شهر خودم بیفته؟؟؟
کلا چقدر احتمال داره محل خدمتم یه شهر خودم باشه؟
اگه یه شهر دیگه بیفته میتونم جابجا کنم بیام شهر خودم؟
4- راستی محل خدمتم کجا بیفته بهتره (سپاه و ارتش و ...)؟
تو رو خدا اگه اطلاعاتی دارین کمکم کنین
ممنون

ar2007
04-03-2011, 20:34
ویرایش گردید

Ezel
04-03-2011, 21:18
سابقه جبهه پدر چی پدر من 24 ماه سابقه جبهه داره؟؟

در مورد اون اطلاعاتی ندارین؟؟؟

با ثابت گرفتن مدت 18 ماه برای خدمت ، به ازای هر 30 ماه سابقه ی جبهه ، یک فرزند معاف خواهد شد ، سابقه ی جبهه کمتر از 30 ماه به این صورت محاسبه میشه که به ازای هر یک ماه سابقه ی جبهه ی پدر ، 18 روز از مدت خدمت فرزند کاسته خواهد شد .

به عبارتی در مورد شما = > 18.24= 432 روز = 14.5 ماه تقریبا از مدت خدمت شما کاسته می شه .

البته اگر پدرتون سرباز بوده باشه فکر نمیکنم 3 ماه آموزشی رو جزو سنوات خدمت حساب کنند و 21 ماه رو منظور می کنند .

pouya_99999
04-03-2011, 21:46
با ثابت گرفتن مدت 18 ماه برای خدمت ، به ازای هر 30 ماه سابقه ی جبهه ، یک فرزند معاف خواهد شد ، سابقه ی جبهه کمتر از 30 ماه به این صورت محاسبه میشه که به ازای هر یک ماه سابقه ی جبهه ی پدر ، 18 روز از مدت خدمت فرزند کاسته خواهد شد .

به عبارتی در مورد شما = > 18.24= 432 روز = 14.5 ماه تقریبا از مدت خدمت شما کاسته می شه .

البته اگر پدرتون سرباز بوده باشه فکر نمیکنم 3 ماه آموزشی رو جزو سنوات خدمت حساب کنند و 21 ماه رو منظور می کنند .
برادر من از کسر خدمت پدرم استفاده کرده بود آموزشی هم جز کسر خدمت بود

hamed999
04-03-2011, 23:21
من از چند جا شنیدم این قانون کسری خدمت به خاطر جبهه بابا تا سال 90 بیشتر اعتبار نداره ؟؟؟؟ کسی اطلاع داره تا کی این قانون هست چون تازه من درسم ساله 91 تمام میشه

actros 1843
04-03-2011, 23:29

اینارو میدونم ولی یه چیزایی میگن که قرار سال 90 برداشته بشه واقعیت داره؟؟؟

ghazalparchin
05-03-2011, 01:54
کسایی که میرن سربازی می تونن زنگ بزنن تو دوره اموزشی؟

S E V E N
05-03-2011, 10:52
سلام

ممنون دوست عزیز

چون مدرکم کارشناسی هست نمیتونم 1 ماه جلو بندازم

شما از مرکز نظام وظیفه شیراز اقدام کردین؟

برای اینکه 1 ماه تعجیل کنید بهتون گیر ندادن که باید برای این کارت دلیل داشته باشی چون شنیدم توی بعضی جاها به ادم گیر میدن ؟

امیدوارم آموزشی بهتون خوش بگزره

موفق باشید

شما سايت نظام وظيفه برو شرايط تعجيل رو نوشته :

شرايط تعجيل:

مشمولاني كه هر يك از شرايط زير را داشته باشند مي‌توانند موعد اعزام خود را به جلو بيندازند:

1. مشمولاني كه داراي كسرخدمت بيش از يكسال باشند.

2. مشمولان غايبي كه در دوره‌هاي اعزام بعدي قرار گرفته‌اند.

3. با توجه به ظرفيت مراكز آموزش نيروهاي مسلح، امكان اعزام مشمول در موعد مورد تقاضا وجود داشته باشد.

ضوابط تمديد و تعجيل:

1. مشمولان واجد شرايط جهت ارايه درخواست تمديد و تعجيل صرفاً به مراكز وظيفه عمومي شهرستان يا استان محل سكونت خود مراجعه نمايند.

2. مشمولاني كه داراي يكي از شرايط تمديد باشند به درخواست آنها حتي در روز اعزام نيز توسط مراكز وظيفه عمومي استان محل سكونت رسيدگي خواهد شد.

3. مشمولاني كه تقاضاي تعجيل در موعد اعزام را دارند مي‌بايست در سال اعزام قرار داشته باشند.
(بند 3 رو نمي دونم يعني چي )
4. خدمات به مشمولان در زمينه تمديد يا تعجيل صرفاً براي يكبار قابل ارائه خواهد بود.

5. رسيدگي به درخواست تمديد و يا تعجيل صرفاً با حضور شخص مشمول امكان پذير مي‌باشد.

ولي من دانشجو هستم يعني آخرين مدرك صادره ام پيش دانشگاهيه، مرخصي گرفتم. اعزامم افتاد 18 فروردين يك ماه انداختم عقب شد 18 اسفند.

من تهرانم و به همين خاطر از تهران اقدام كردم. رفتم مركز گفتن براي تعجيل برو اداره اعزام اونجا هم سريع و راحت

كارم رو راه انداخت. گير هم ندادن خدا رو شكر.

2- تو برگه سبزم محل آموزشی رو ننوشته، اینو کی اعلام میکنن؟؟؟؟

فقط اينو دقيق مي تونم بگم كه حدوداً 15 روز قبل از اعزام يه برگه مياد كه توش محل مراجعه رو نوشته. البته واسه من 15 روز قبلش اومد. ممكنه يه مقدار بيشتر يا كمتر طول بكشه اومدن برگه اعلام محل مراجعه مشمول.

موفق باشيد

امير موسر
05-03-2011, 11:04
سلام !
من اعزامم اول اردیبهشت 90ه ! میخوام تمدید کنم برای 1تیر میشه ؟! مدرکم هم کاردانیه ! چیکار باید بکنم !؟

S E V E N
05-03-2011, 12:54
سلام

يه سوال : انشالله اگه خدمت رو تموم كزديم چقدر طول ميكشه تا كارت پايان خدمت بياد و اينكه اگه تا اون موقعي كه كارت بياد، بخوايم واسه كاري مثل گواهينامه يا ثبت نام در دانشگاه و يا كار ديگه اقدام كنيم بايد چكار كنيم ؟ مثلا فرض كنيد 15 روز بعد از ترخيص كارت رو لازم داشته باشيم.

ممنون

HITB0Y
05-03-2011, 13:42
سلام دوستان
میشه برگه سفید رو از خود نظام وظیفه گرفت؟!
من نمیتونم صبر کنم تا بیاد اداره پست و بعدش تازه برای من ارسال کنن...

Max.Pain
05-03-2011, 14:30
سلام

من 4 ام همین ماه (10 روز پیش) دفترچه رو فرستادم.

همونطور که دوستان گفته بودن بعد از 72 ساعت از همون دفتر پلیس+10 پیگیری کردم که تاریخ اعزام رو بگه و گفت که هنوز برگه سبزت صادر نشده!

امروز هم مجدداً مراجعه کردم (امروز 10 روز از زمان ارسال اطلاعات میگذره) باز گفت برگه سبزت صادر نشده و تاریخ اعزام مشخص نیست!!!

کم کم دارم میترسم چون تو آخرین روزای فرصت 6 ماهه بعد از فراغت از تحصیل دفترچه رو فرستادم!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راهی برای پیگیری نیست؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو همین هفته احتمالا بیام تهران میشه اونجا برم میدون سپاه آمارشو بگیرم؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون

HITB0Y
05-03-2011, 14:39
سلام

همونطور که دوستان گفته بودن بعد از 72 ساعت از همون دفتر پلیس+10 پیگیری کردم که تاریخ اعزام رو بگه و گفت که هنوز برگه سبزت صادر نشده!

امروز هم مجدداً مراجعه کردم (امروز 10 روز از زمان ارسال اطلاعات میگذره) باز گفت برگه سبزت صادر نشده و تاریخ اعزام مشخص نیست!!!

کم کم دارم میترسم چون تو آخرین روزای فرصت 6 ماهه بعد از فراغت از تحصیل دفترچه رو فرستادم!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راهی برای پیگیری نیست؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو همین هفته احتمالا بیام تهران میشه اونجا برم میدون سپاه آمارشو بگیرم؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون
برای من 21 روز طول کشید تا بیاد...پس زیاد روی 10 روز حساب نکن!
در ضمن اگه شما تو یه شهر دیگه دفترچه فرستادی اونجا بهتر میتونی کارتو پیگیری کنی تا اینجا!

ghasem2020
05-03-2011, 15:32
سلام

يه سوال : انشالله اگه خدمت رو تموم كزديم چقدر طول ميكشه تا كارت پايان خدمت بياد و اينكه اگه تا اون موقعي كه كارت بياد، بخوايم واسه كاري مثل گواهينامه يا ثبت نام در دانشگاه و يا كار ديگه اقدام كنيم بايد چكار كنيم ؟ مثلا فرض كنيد 15 روز بعد از ترخيص كارت رو لازم داشته باشيم.

ممنون

اصولاً چند ماه قبل از تسويه حساب با يگانت يه پرونده براي صدور كارت برات تشكيل ميدن. اگه اونو انجام بدي مراحلشو روزي كه تسويه حسابت هستش كارتت رو بهت ميدن چون از قبل صادر شده و رسيده به محل خدمتت. اگه هم اين مراحل رو انجام نداده باشي كارتت طول ميكشه تا بياد و تا اون موقع ميتوني يه گواهي ازشون بگيري كه خدمتت تموم شده.

سلام دوستان
میشه برگه سفید رو از خود نظام وظیفه گرفت؟!
من نمیتونم صبر کنم تا بیاد اداره پست و بعدش تازه برای من ارسال کنن...

نه. برگ سفيد اصلاً نميره نظام وظيفه كه. ميره دست ِ پست و اونم ميفرسته در ِ خونه.
شما اگه عجله داريد ميتونيد بريد پست و از اونجا بگيريد چون معمولاً پست چن روز با تأخير ميفرسته در ِ خونه.

سلام

ممنون

برگ سبز حدود 15 تا 25 روز بعد از فرستادن دفترچه مياد و اگه نيومد حتماض بايد بري پست شهرتون.
البته قبلش يه شماره رهگيري از پليس + 10 ميگيري و ميري پست و اگه اومده باشه بهت ميدن.

ar2007
05-03-2011, 16:59
سلام

ممنون

منم همین مشکلو دارم 27 بهمن فرستادم. امروز رفتم پلیس+10 گفتن هنوز اعزام نزدن برات. فرستاد نظام وظیفه. اونجام گفتن تو رو به توزیع نیرو هنوز معرفی نکردن برو همون پلیس +10 اونا باید اقدام کنن:wac:
برگشتم پلیس+10 گفتن نه از اینجا مراحل درست انجام شده!
خلاصه گفت از تهران استعلام میکنیم تا ببینیم جواب میدن یا نه:19:

khaled123
05-03-2011, 17:29
سلام

ممنون

آقا عجله نکن!! من هم مشکل شما را داشتم.
من 19 بهمن درخواستم رو تویه پلیس+10 ثبت کردم اما دقیقا 3 هفته بعدش تاریخ اعزامم رو تونستم از دفتر پلیس+10
به همراه کدرهگیری(بارکد) بگیرم!! رفتم پست مرکزی شهرمون گفت هنوز مرسوله پستی نرسیده!!!! هنوز هم منتظرشم که بیاد:41:

ELSIN
05-03-2011, 17:34
من از چند جا شنیدم این قانون کسری خدمت به خاطر جبهه بابا تا سال 90 بیشتر اعتبار نداره ؟؟؟؟ کسی اطلاع داره تا کی این قانون هست چون تازه من درسم ساله 91 تمام میشه

اینارو میدونم ولی یه چیزایی میگن که قرار سال 90 برداشته بشه واقعیت داره؟؟؟

هنوز چیزی اعلام نکردن اما ممکنه تا اخر سال قانون رو عوض کنند

Max.Pain
05-03-2011, 18:23
ممنون از همه دوستان

برای من 21 روز طول کشید تا بیاد...پس زیاد روی 10 روز حساب نکن!
در ضمن اگه شما تو یه شهر دیگه دفترچه فرستادی اونجا بهتر میتونی کارتو پیگیری کنی تا اینجا!

آخه خیلی ها بعد از 72 ساعت از دفتر پلیس+10 پیگیری کردن و تاریخ اعزامشون رو بهشون گفتن!

برگ سبز حدود 15 تا 25 روز بعد از فرستادن دفترچه مياد و اگه نيومد حتماض بايد بري پست شهرتون.
البته قبلش يه شماره رهگيري از پليس + 10 ميگيري و ميري پست و اگه اومده باشه بهت ميدن.

من منظورم برگه سبز نبود فقط اعلام تاریخ اعزام!

منم همین مشکلو دارم 27 بهمن فرستادم. امروز رفتم پلیس+10 گفتن هنوز اعزام نزدن برات. فرستاد نظام وظیفه. اونجام گفتن تو رو به توزیع نیرو هنوز معرفی نکردن برو همون پلیس +10 اونا باید اقدام کنن:wac:
برگشتم پلیس+10 گفتن نه از اینجا مراحل درست انجام شده!
خلاصه گفت از تهران استعلام میکنیم تا ببینیم جواب میدن یا نه

منم از همین میترسم. نکنه کارم تو مراحل اداری گیر کنه!

نکنه یه وقت برام غیبت بزنن؟! چون روزای آخر مهلت 6 ماهه دفترچه رو فرستادم.

befermatooo
05-03-2011, 18:41
چه خبر از خدمت ؟

آخرش این سایت رو به خاطر آموزش روشهای نوین معافیت می بندند . نمونش همون جزوه ای که شرایط معافیت رو توضیح می داد و تمام عواملش رو گرفتن !
:دی

این معافیتی که بخاطر " طلاق پدرو مادر " ، هنوز هم کاربرد داره یا کلاً برداشتنش ؟

Gam3r
05-03-2011, 21:34
شرایط کلی معافی از سربازی چیا هست ؟

Ezel
05-03-2011, 22:19
شرایط کلی معافی از سربازی چیا هست ؟ سوالتون خیلی کلی هست ، معافیت انواع مختلفی داره از جمله پزشکی ، کفالت ، تحصیلی ، موارد خاص که هرکدومشون به چند ده بند و ماده و تبصره تقسیم میشن .

برای اطلاعات کامل در باره ی هر مورد میتونید به بخش نظام وظیفه پورتال پلیس به نشانی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا به طور تخصصی تر به :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مراجعه کنید .

FOURTH RETURN
05-03-2011, 22:58
به امید روزی که خدمت اجباری توی ایران مثل اکثر کشورها لغو بشه من که رفتم اما اصلا دوست ندارم به یادم بیارمش واقعا یه مشت آدم بیسواد و عقده ای و دهاتی بهت امر و نهی میکنن و فحشهای آنچنانی میدن بارها خواستم بزنم چندتاییشون رو حتی به قصد کشتن بزنم ام جلوی خودم رو میگرفتم

farhadnamir_2003
06-03-2011, 09:08
سلام

1 - بعد از اینکه اخرین نمره شما توسط استاد به دانشگاه ارائه شد 6 ماه شما شروع میشه .

2 - بله امریه تقریبا 5 یا 6 تا بند داره که یکی از اونها متاهل بودن هست . 100 درصد دنبال امریه باش . واسه متاهل ها امریه تعلق می گیره .

3 - کار خاصی نیاز نیست بکنید . کافیه بعد از این که دفترچه اعزام را پر کردید و فرستادید و برگه سبز شما اومد و مشخص شد که کی اعزام هستید به سازمانها و ارگانهایی که سرباز امریه می گیرن برید و بگید که توی رشته IT فارغ التحصیل شدم و میخوام امریه بگیریم . اون سازمان اگه توی تاریخی که شما اعزام هستید نیاز به سرباز امریه داشته باشه یک کپی از برگه سبز شما را می گیره و تقریبا 10 روز مونده به اعزام شما یک برگه سفید که حاوی کد امریه شما هست به شما میاد . و مشخص میشه که مرکز اموزشی شما کجاست و بعد از اموزشی شما توی سازمانی که امریه گرفتید مشغول به خدمت می شید .

تذکر مهم : فقط اگه دنبال امریه رفتی و یک سازمانی گفت باشه یک کپی از برگه سبزت را بده این به منزله ی اون نیست که حتما اونا با امریه شما موافقت کردن . باید به شما زنگ بزنند و بگن که حتما با امریه شما موافقت شده .

باید چند بار سر بزنی و مطمئن بشی که امریه شما را قبول کردن .

چون ممکنه کپی برگه سبز شما را بگیرن و بگن بهتون زنگ می زنیم و ممکنه هیچ وقت بهتون زنگ نزنن .

پس باید حتما مطمئن باشی که با امریه شما موفقت شده .

حتما هم یک کپی از برگه سبزت همراه خودت داشته باش .

4 - خیلی جاها هستند که سرباز امریه می گیرن . مثل : اتش نشانی ، سازمان زندان ها ، جهاد کشاورزی ، استانداری ، سازمان تبلیغات و . . .

5 - توی دفترچه اعزام به خدمت همه چیز را نوشته .

خیلی خیلی ممنونم ازتون
میشه جاهایی که امریه میگیرن بگین؟
آیا دفترچه خدمت جایی هست رو pc بخونم؟

ha789di
06-03-2011, 13:57
دوستان کلا چنتا برگ سبز از زمان دفترچه خریدن تا زمان اعزام بهمون میدن؟
آخه هرجا میری میگه برگ سبز باید بیاری مثلا دانشگاه یه نامه بهم داده گفته ببر حوزه نظام وظیفه ویه برگ سبز هست اونو برای ما بیار حالا به نظرتون منظورش کدوم برگ سبز هست؟
البته من هنوز دفترچه نگرفتم؟

S E V E N
06-03-2011, 14:09
سلام

دوستان کلا چنتا برگ سبز از زمان دفترچه خریدن تا زمان اعزام بهمون میدن؟
آخه هرجا میری میگه برگ سبز باید بیاری مثلا دانشگاه یه نامه بهم داده گفته ببر حوزه نظام وظیفه ویه برگ سبز هست اونو برای ما بیار حالا به نظرتون منظورش کدوم برگ سبز هست؟
البته من هنوز دفترچه نگرفتم؟

شما اطلاعاتت رو كه توسط پليس 10+ ثبت كردن، تا3 يا 4 هفته بعد يه برگه مياد دم در به نام برگه سبز. درحالت معمولي هم همون يه دونه هست فكر كنم. ولي اگه بري مثلاً تغييراتي تو زمان اعزامت بدي براي مثال تعجيل بزني، دوباره همون جا يه برگه سبز بهت مي دن و بعدش بازم يه برگه سبز اصلي تصحيح شده با اطلاعات صحيح مياد. ولي كلا در حالت عادي يكي هست.

موفق باشيد

x935
06-03-2011, 21:52
من يه سوا داشتم؟سربازي تو كشور چين اجباريه يا اختياري؟

Ezel
06-03-2011, 22:09
من يه سوا داشتم؟سربازي تو كشور چين اجباريه يا اختياري؟

طبق اطلاعات ویکی پدیا ، در چین خدمت وظیفه ی عمومی وجود داره اما در زمره ی کشورهایی با خدمت انتخابی قرار گرفته . ( البته در بخش انگلیسی ویکی پدیا ، چین هم در زمره ی کشورهای با خدمت انتخابی اومده و هم در در زمره ی کشورهایی با ترکیب اجباری و اختیاری )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما برای اینکه از موضع اصلی تاپیک دور نشیم :

مدت سربازی در سال 90 تغییر نمی کند

مشاور معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از تغییر نکردن مدت زمان خدمت سربازی در سال 90 خبر داد.

سردار موسی کمالی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مدت خدمت سربازی در سال آینده گفت: بنا بود مدت زمان خدمت سربازی در سال آینده تغییر کند اما به دلایلی این مدت سربازی تغییر نکرده و همان 18 ماه باقی ماند.

وی ادامه داد: این مدت زمان بر اساس وضعیت خدمت مشمولان متغیر است.

مشاور معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: خدمت در مناطق امنیتی و عملیاتی موجب کسر دو ماه از خدمت شده و همچنین خدمت در مناطق محروم یکماه از مدت زمان سربازی کسر می کند.

وی با اشاره به کاهش مدت زمان سربازی بر اساس میزان تحصیلات اظهار کرد: مشمولان لیسانی یک ماه، مشمولان فوق لیسانس دو ماه و مشمولان دکترا سه ماه کسر خدمت دریافت می کنند.

8751122018
07-03-2011, 00:25
سلام
خواهش میکنم جواب بدید
مگه توی این مهلت شش ماهه فقط نباید دفترچه پست کرد
یا باید اون برگه سبز هم توی این شش ماه بیاد
خواهشا یکی جواب بده
من تا آخر اسفند فرصت شش ماهم تموم میشه کی دفترچه پست کنم؟
خواهشا

pedram_sad
07-03-2011, 01:26
سلام
خواهش میکنم جواب بدید
مگه توی این مهلت شش ماهه فقط نباید دفترچه پست کرد
یا باید اون برگه سبز هم توی این شش ماه بیاد
خواهشا یکی جواب بده
من تا آخر اسفند فرصت شش ماهم تموم میشه کی دفترچه پست کنم؟
خواهشا

نه عزيز
بايد مدارك رو پست كني
شما تا اخر اسفند يعني 27 يا 28 هم ميتوني ولي از الان يا اخر اين هفته اقدام كني بهتره
منم تا اخر اسفند وقت دارم ديروز صبح رفتم دفترچه و چيز هايي كه لازمه رو گرفتم دارم كم كم انجام ميدم براي 3 يا 4 شنبه بفرستم

8751122018
07-03-2011, 12:51
سلام
بابت جواب سریعت واقعا ممنونpedram_sad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])عزیز

منم رفتم دفترچه را گرفتم کاراش را بکنم

شما امید داری تارخ اعزامت کی بخوره؟

برای من اگه شهریور بخوره برام کافیه

چند درصد احتمال داره شهریور بخوره

pedram_sad
07-03-2011, 13:17
سلام
بابت جواب سریعت واقعا ممنونpedram_sad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])عزیز

منم رفتم دفترچه را گرفتم کاراش را بکنم

شما امید داری تارخ اعزامت کی بخوره؟

برای من اگه شهریور بخوره برام کافیه

چند درصد احتمال داره شهریور بخوره
نميدونم والا
من فقط نميخوام بخوره ارديبهشت
ولي اين طور كه معلومه ميخوره ارديبهشت
2 تا از بچه ها اول اسفند دادن 4 روز قبل اومد برگشون خوردن ارديبهشت
اكثرا بهشون ميگفتن ميخورن تير يا شهريور

من خودم ميخوام تير ماه بخوره

============

دوستان براي واكسن زدن پول ميگيرن ؟
براي واكسن هم بايد به فرم واكسن عكس بچسبونيم ؟

Pami
07-03-2011, 14:01
من امروز دفترچه ام رو تحویل +10 دادم !! :41: ( دوران مقدس شروع شد ! ) : دی

دوستان ، یک نکته ای رو خبرش رسیده که مشمولان لیسانس به بالا که تا آخر امسال دفترچه میفرستن 1 تیرماه اعزام میشن ، 1 اردیبهشت ظاهرا ظرفیت ها پر شده ! برید 3 ماه عشق و حال کنین !

m.s.f
07-03-2011, 14:26
من 10 روز پیش پست کردم، لیسانس هم دارم، خودم میخوام زود برم یعنی اردیبهشت ... به نظرتون امکانش هست اردیبهشت بیفتم؟
ضمنا برای واکسن از 6 تومن گرفتن (ریختم به حساب) و عکس هم رووی اون صفحه که دکتر پر میکنه یه دونه میخواد.

Lady parisa
07-03-2011, 14:27
نمی دونم اینجا ورود خانومها قدغن هست یا نه!!!!
ولی یادم می یاد یه روزایی بود منم این تب وتاب خدمت رو داشتم!!!!!!!!البته برای خودم نه!!!!:31:........
اما مطمنئم خدمت روی آقایون شاید تاثیرات خوبی داشته باشه!!!!
ولی به خاطر شرایط سختی که داره،قطعا آقایون رو بداخلاق و عصبی می کنه!!!!
و پیشنهاده دوستانم به آقایون اینه که اگه قصد رفتن به خدمت دارید یا با کسی دوست نشید،یا دوستیتون رو به هم بزنیدو از هم بدتر قبل از ازدواج تصمیم به رفتن یا نرفتن خدمت بگیرند.
چون تجربه خوبی نخواهد بود!!!!!
امیدوارم آقایون ناراحت نشن!!!

S E V E N
07-03-2011, 17:38
برای واکسن از 6 تومن گرفتن (ریختم به حساب) و عکس هم رووی اون صفحه که دکتر پر میکنه یه دونه میخواد.

6 هزار تومن ؟ ما كه چيزي نداديم. خودشون زدن و دفترچه رو هم هر دو قسمت مخصوص واكسنش رو پر كردن تحويلمون دادن!

===========

2 روز تا اعزام:31:

AliROCK
07-03-2011, 17:51
از کی تا حالا برا واکسن پول میگیرن O.o

yuseph
07-03-2011, 18:33
اهواز 17شهریور از ما4500تومان گرفتن.
همین 18هم هم اعزام داداشمه!

Pami
07-03-2011, 19:08
من 10 روز پیش پست کردم، لیسانس هم دارم، خودم میخوام زود برم یعنی اردیبهشت ... به نظرتون امکانش هست اردیبهشت بیفتم؟

منم میخوام اردیبهشت اعزام شم زودتر تموم شه ولی ظاهرا 1 تیرماه هستیم .

و پیشنهاده دوستانم به آقایون اینه که اگه قصد رفتن به خدمت دارید یا با کسی دوست نشید،یا دوستیتون رو به هم بزنیدو از هم بدتر قبل از ازدواج تصمیم به رفتن یا نرفتن خدمت بگیرند.

عشق های واقعی اینجا مشخص میشه !!! : دی

امير موسر
07-03-2011, 19:22
تیری فک کنم ! دوست منم کارشناسی داشت 30 بهمن فرستاد افتاده تیر ! من کاردانی ام 27 بهمن فرستادم افتادم اردیبهشت !

pedram_sad
07-03-2011, 19:25
حتما تا چند وقته دیگه سربازا باید به کادر پول بدن:27::31:
اره ديگه
من 5 تومان براي عكس دادم دادم طرف ريشم رو برداشت دوباره چاپ كرد البته خودم خيلي راحت ميتونستم انجام بدم اما حوصلش نبود

1100 هم براي دفترچه
5000 هم واكسن
13000 هم حساب بانك سپه
دكتر هم 5000 ميگيره

همين الان قبل اعزامش 29 تومان خرج بر داشته

انوقت يارو تو بانك كه داشت حساب باز ميكرد ميگفت 2500000 ميره تو اين حساب به سلامتي چون ليسانس هستي
گفتم چطور ؟ گفت حقوقتون از اول 90 ميشه ماهي 150 تو دلم گفتم زهي خيال باطل
همين الان 42 تومانش رو هم نميدادن

m.s.f
07-03-2011, 20:12
6 هزار تومن ؟ ما كه چيزي نداديم. خودشون زدن و دفترچه رو هم هر دو قسمت مخصوص واكسنش رو پر كردن تحويلمون دادن!

آره واللا، اسنادشم موجوده، بگــــم
من که 6 تومن ریختم برای دکتر ... البته برای واکسن نبود برای معاینه ی دکتره بود

دوست منم کارشناسی داشت 30 بهمن فرستاد افتاده تیر !

من هشت اسفند دفترچه دادم، تا قبل عید برگ سبزم میاد ؟

امير موسر
07-03-2011, 20:32
من هشت اسفند دفترچه دادم، تا قبل عید برگ سبزم میاد ؟

اصولا 1هفته ای جوابش میاد ! ولی پست کی بیاره دم خونه معلوم نیست ! برای منم هنوز نیومده ! رفتم پلیس +10 کد ملیم رو دادم تاریخ اعزامم رو گفت !

farhadnamir_2003
07-03-2011, 23:13
دوستان
1.آموزشی دقیقا برای لیسانس چند روزه؟
2.متاهل ها آموزشی شهر خودشون میفتن؟
3.تو آموزشی مرخصی هست برای بیرونه پادگان؟یعنی بری بیای

actros 1843
08-03-2011, 00:02
بچه ها گیلان غرب جزئ مناطق محروم به حساب میاد؟؟؟

rozbeh85
08-03-2011, 08:51
دوستان
1.آموزشی دقیقا برای لیسانس چند روزه؟
2.متاهل ها آموزشی شهر خودشون میفتن؟
3.تو آموزشی مرخصی هست برای بیرونه پادگان؟یعنی بری بیای

1- دو ماه
2- نه لزوما
3- بستگی به پادگان داره ولی زیاد روش حساب نکن، بری بیای نه، مثلا ممکنه تو هفته 2 روز مرخصی تو شهری بگیری

farhadnamir_2003
08-03-2011, 09:34
1- دو ماه
2- نه لزوما
3- بستگی به پادگان داره ولی زیاد روش حساب نکن، بری بیای نه، مثلا ممکنه تو هفته 2 روز مرخصی تو شهری بگیری

2 ماه بدون مرخصی؟یعنی 2 ماه باید خدمت کنی یا میتونی توی این 2 ماه مرخصی هم بگیری؟
چند روز می تونی مرخصی بگیری قانونی؟
مثلا من تهرانم،کجاها میفتم برای آموزشی؟با تاهل

8751122018
08-03-2011, 10:28
سلام
خواهشا با جواب ندادن به من این تایپیک را برای من بی ارزش نکنید
یک نفر به من جواب بده
یه نفر فکر کنم بفهمه من دارم چی میکشم
دوران سختی ست

کسی خبر داره کاردانی هایی که الآن دفترچه پست میکنن اعزامشون کی میخوره
خواهشا بی جواب نذارین

ببخشید یه چیز دیگه

دوره آموزشی اونقدر وحشتناک است که آدم هنوز دفترچه پست نکرده استرس وترس تمام وجودش را بگیره

دو ماه دوری از خونه فکر کنم سخترین بخشش باشه

تا چند روز توی آموزشی به آدم فشار میاد و دقیقه ها به کندی عبور میکنن
از روز چندم همه چی عادی میشه براش و دقیقه ها مثل باد عبور میکنن

S E V E N
08-03-2011, 11:18
سلام

سلام
کسی خبر داره کاردانی هایی که الآن دفترچه پست میکنن اعزامشون کی میخوره
خواهشا بی جواب نذارین

باور كن من نمي دونم فقط بگم اول دفترچه يه جدول زده بود و تاريخ اعزام رو دسته بندي كرده بود. شايد بر طبق اون باشه.

آره واللا، اسنادشم موجوده، بگــــم
من که 6 تومن ریختم برای دکتر ... البته برای واکسن نبود برای معاینه ی دکتره بود

آهان ! خب بگو براي دكتر بوده. وگرنه واكسن رو كه اگه بري اون مراكزي كه خودشون معرفي كردن نبايد پول بگيرن.

===================================

دوستان پندي اندرزي نبود ؟ فردا اعزامم!:31:

موفق باشيد

m.s.f
08-03-2011, 11:40
دوستان پندي اندرزي نبود ؟ فردا اعزامم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایشالله خوش بگذره ...
خدا کنه منم زود اعزام بشم

pedram_sad
08-03-2011, 13:28
خوب منم هم 2 ساعت قبل واكسن زدم
2 تا بود ميگفت چون مدركتون ليسانس هست 2 تاست
پول هم نگرفت

بعد هم رفتم دكتر 6 تومان گرفت
مسخره ترين معاينه اي بود كه ديده بودم
ميپرسيد مجردي يا متاهل !!

عكسم هم اماده شده

فردا ميرم همه رو تحويل پليس 10+ بدم

دوستان فردا خوبه يا بگذارم شنبه بدم ؟

30vil
08-03-2011, 13:38
خوب منم هم 2 ساعت قبل واكسن زدم

بعد هم رفتم دكتر 6 تومان گرفت
مسخره ترين معاينه اي بود كه ديده بودم
ميپرسيد مجردي يا متاهل !!

دوستان فردا خوبه يا بگذارم شنبه بدم ؟

آقا انشاالله به سلامتی

راستی این معاینه دکتر چجوریه؟

راسته که میگن معاینه بدنی داره یا شایعه؟

pedram_sad
08-03-2011, 13:46
آقا انشاالله به سلامتی

راستی این معاینه دکتر چجوریه؟

راسته که میگن معاینه بدنی داره یا شایعه؟
به شدت خنده داره
رفتنم به داخل و بيرون اومدنم كلا 120 ثانيه هم نشد
گفت برو رو وزنه گفت چنده بعد چند كيلوش هم براي لباس كم كرد
قد هم گفتم بعد پرسيد سابقه جراحي مراحي نداشتي گفتم نه
گفت بيماري خاص گفتم نه
كف دستت عرق ميكنه ؟ صافي پا داري گفتم نه
اخرش پرسيد مجردي يا متاهل گفتم مجرد
خندم هم ميگرفت
بعد همش رو پر كرد امضا زد مهر زد گفت به سلامت

فقط دختره منشي مثل گرگ 6 تومان رو ميخواست !:31:

m.s.f
08-03-2011, 14:04
2 تا بود ميگفت چون مدركتون ليسانس هست 2 تاست

مگه به مدرکه !!!!!! ؟
منم لیسانسم ولی یه واکسن زدم

HITB0Y
08-03-2011, 15:16
مگه به مدرکه !!!!!! ؟

من دیپلمم...ولی 2 تا زدم!!!:18:

rozbeh85
08-03-2011, 15:25
2 ماه بدون مرخصی؟یعنی 2 ماه باید خدمت کنی یا میتونی توی این 2 ماه مرخصی هم بگیری؟
چند روز می تونی مرخصی بگیری قانونی؟
مثلا من تهرانم،کجاها میفتم برای آموزشی؟با تاهل

ببین دو ماه دوره هست و بستگی به ارگانت حدود 7 روز هم میان دوره، حالا ممکنه این 7 روز کمتر و بیشتر باشه و تو یه زمانی که خودشان مشخص میکنند واسه همه پادگان هست.
اینطوری نیست که تو دو ماه شما بتونی درخواست مرخصی بدی، وقتی رفتی یگانت قانونی ماهی 2.5 روز مرخصی داری و اون دو ماه مرخصی آموزشی هم اینجا میتونی استفاده کنی.
بستگی داره کدوم ارگان بیوفتی، ارتش بیوفتی لیسانس به بالا تهرانی
سپاه چند جا داره، یزد، کرمانشاه، نیشابور
نیرو انتظامی اراک و مرزن آباد
بعد از آموزشی چون متاهل هستی تهران میوفتی

pedram_sad
08-03-2011, 15:55
مگه به مدرکه !!!!!! ؟

من دیپلمم...ولی 2 تا زدم!!!:18:
هم به مدركه هم به تاريخ تولد و سن
من 66 بودم
نفرات قبليم با فوق ديپلم اومدن 68 بودن يكي زدن

===========

دوستان نگفتن فردا بدم يا شنبه يا اصلا بگذارم 28 اسفند بدم ؟ :31:

امير موسر
08-03-2011, 16:01
نفرات قبليم با فوق ديپلم اومدن 68 بودن يكي زدن
من 68م با فوق دیپلم 2تا زدم !

AliROCK
08-03-2011, 16:28
من عموم پرندک بود خیلی بد ازش میگفت
تکاورم یه پا رنجر ازت میسازن

S126
08-03-2011, 19:25
من یکی از رفیق هام که اهل گرگان بود توی آموزشی همین 17 روز پیش با 2 تا بچه و 32 سال سن افتاد پرندک تکاوری:41:

AliROCK
08-03-2011, 20:27
چرا؟
مگه مدارک تاهل رو تو اموزشی نداده بود که تو شهره خودش بیوفته؟

m.s.f
08-03-2011, 20:48
آقا من شنیدم از سال نود میخوان کسری که واسه خدمت پدر توو جبهه است رو بردارن !!!!!!
راسته یا اینم توهمه ؟!

Ezel
08-03-2011, 21:12
آقا من شنیدم از سال نود میخوان کسری که واسه خدمت پدر توو جبهه است رو بردارن !!!!!!
راسته یا اینم توهمه ؟!

فعلا در حد شایعه هست ، و نظام وظیفه هم تاییدی نکرده این موضوع رو ، و جهت اطلاع هم عرض بکنم که در آخرین خبری که مربوط به شرایط استفاده از کسر خدمت هست این بند همچنان به قوت خود باقی هست .

روه ناجا - سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي، شرايط و ضوابط بهره مندي از تسهيلات كسر خدمت را اعلام نمود. به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، مشمولان وظيفه عمومي و سربازان در حال خدمت، در صورت داشتن شرايط زير مي توانند از تسهيلات كسر خدمت بهره مند شوند.

1- مدت خدمت دوره ضرورت يكي از فرزندان جانبازاني كه ميزان جانبازي آنان كمتر از 25 درصد مي باشد به تناسب ميزان درصد جانبازي كسر مي شود. مدت كسر خدمت به ميزان 72 درصد ميزان جانبازي خواهد بود.
2- مدت خدمت دوره ضرورت يكي از فرزندان رزمندگاني كه مدت سابقه حضور آنان در جبهه كمتر از 30 ماه مي باشد به تناسب مدت سابقه جبهه كسر مي شود. مدت كسر خدمت به ميزان 60 درصد مدت حضور در جبهه مي باشد.
3- مدت خدمت دوره ضرورت يكي از فرزندان آزادگاني كه سابقه اسارت آنان كمتر از 3 سال مي باشد به تناسب مدت اسارت كسر مي شود. مدت كسر خدمت به ازاي هرسال اسارت شش ماه مي باشد.
4- يكي از فرزندان شهدا كه سابقه حضور شهيد در جبهه كمتر از 30 ماه مي باشد مي تواند همانند رديف دوم از تسهيلات كسر خدمت استفاده نمايند.
5- مشمولان يا سربازاني كه داراي سابقه فعاليت بسيج مي باشند، برابر ضوابط مربوط حداكثر از 9 ماه كسر خدمت بهره مند مي شوند. همچنين افراديكه دوره آموزش تكميلي و آموزش تخصصي بسيج را نيز گذرانده اند به ترتيب از دو ماه و يك ماه كسر خدمت برخوردار خواهند شد.
6- مدت خدمت دوره ضرورت كاركنان وظيفه فوق ليسانس و بالاتر محقق و مخترج برابر ضوابط مربوط، دو ماه تا يكسال كسر مي شود.
7- مدت خدمت دوره ضرورت مشمولان ليسانس يك ماه، فوق ليسانس دوماه، دكتري سه ماه و فوق دكتري چهارماه كسر مي شود.
نحوه اعمال كسر خدمت:
1- چنانچه مجموع كسر خدمت هاي مشمول منجر به اتمام دوره ضرورت خدمت وظيفه عمومي (بدون اعزام به خدمت) گردد براي مشمول كارت معافيت دائم صادر مي شود.
2- چنانچه مجموع كسر خدمت هاي مشمول كمتر از مدت خدمت مقرر قانوني باشد، اگر مدت خدمت باقيمانده صرفا با طي دوره آموزش رزم مقدماتي به اتمام برسد، پس از اتمام دوره آموزشي، براي مشمول كارت معافيت دائم صادر مي شود و در صورت انجام مابقي خدمت در يگان، به هرميزان كه باشد، كارت پايان خدمت براي وي صادر مي شود.
3- سربازاني كه در حال انجام خدمت هستند گواهي هاي مربوط به كسر خدمت را به يگان خدمتي مربوطه ارايه تا نسبت به كسر خدمت آنها اقدام شود و مشمولاني كه هنوز به خدمت اعزام نشده اند، گواهي هاي مربوط به كسر خدمت را به دفاتر پليس +10 ارايه تا در برگه اعزام آنها درج شود.
گفتني است، برابر مقررات، مدت خدمت دوره ضرورت درمناطق عادي 18 ماه، مناطق محروم و بد آب و هوا 17 ماه و مناطق عملياتي 16 ماه مي باشد.

منبع : پورتال پلیس - بخش نظام وظیفه

S E V E N
08-03-2011, 21:28
سلام

راسته یا اینم توهمه ؟!

شايعه ها زيادن

واكسن من دو تا زدم.

خداحافظ:11:

Pami
08-03-2011, 22:23
دوستان من برادرم در منطقه محروم خدمت کرده باشه به من کسری خدمت نمیخوره ؟

actros 1843
08-03-2011, 22:31

نه نمیدن

ولی واسه منطقه محروم از یک ماه به بالا کسری میدن بستگی به منطقه هم داره؟؟

حالا کسی نمیدونه گیلان غرب 20 کیلومتریه قصر شیرین جزءمنطقه محروم به حساب میاد یا نه؟؟؟

rozbeh85
08-03-2011, 22:51

شما برادرت تو منطقه محروم بوده، کسری به خودش تعلق میگیره نه شما

AliROCK
08-03-2011, 23:30
والله من منبع رسمی ندارم چرا حرف الکی بزنم ولی تو نت نوشته جزو مناطق محروم هست حالا موردی نداره شما این چیزا رو باید بعد از اینکه رفتی تو یگان اقدام کنی یعنی بعد از اموزشی کسری بسیج و جبهه هم بعد از اموزشی فقط کسایی که برگه سبز دارن تو خوده اموزشی باید اقدام کنن که اموزشیشون کنسل بشه

Pami
08-03-2011, 23:35
آقا هیچ کسری به ما نمیخوره پس ؟! خیلی نامردیه که ! :31:
فیکس 17 ماه خدمت با آموزشی ؟

AliROCK
08-03-2011, 23:48
سختی داداشت میکشه تو چرا کسری بگیری:31:

8751122018
09-03-2011, 00:42
ببین دو ماه دوره هست و بستگی به ارگانت حدود 7 روز هم میان دوره، حالا ممکنه این 7 روز کمتر و بیشتر باشه و تو یه زمانی که خودشان مشخص میکنند واسه همه پادگان هست.
اینطوری نیست که تو دو ماه شما بتونی درخواست مرخصی بدی، وقتی رفتی یگانت قانونی ماهی 2.5 روز مرخصی داری و اون دو ماه مرخصی آموزشی هم اینجا میتونی استفاده کنی.
بستگی داره کدوم ارگان بیوفتی، ارتش بیوفتی لیسانس به بالا تهرانی
سپاه چند جا داره، یزد، کرمانشاه، نیشابور
نیرو انتظامی اراک و مرزن آباد
بعد از آموزشی چون متاهل هستی تهران میوفتی

سلام ببخشدrozbeh85عزیز
من کاردانی هستم بهداشت
دفترچه را تا حالا پست نکردم که شاید بتونم کنکور بدم مرداد امسال کارشناسی ناپیوسته
حالا میخوام دفترچه را پست کنم تا آخر هفته
با این شرایط فکر کنم اعزامم بخوره تیر ماه اونوقت میذارن توی مرداد بیایم کنکور بدیم؟
مرخصی میان دوره بهمون میدن؟
واقعا استرس وحشتناکی دارم
دو ماه آموزشی با کاردانی خیلی بده و بد میگذره؟

ممنون میشم جواب بدین

pedram_sad
09-03-2011, 00:59
دوستان پليس +10 روز هاي پنج شنبه هم كار ميكنه ؟

actros 1843
09-03-2011, 01:18
دوستان پليس +10 روز هاي پنج شنبه هم كار ميكنه ؟

بله ولی فکر کنم تا 12 کار میکنن

rozbeh85
09-03-2011, 07:33
سلام ببخشدrozbeh85عزیز
من کاردانی هستم بهداشت
دفترچه را تا حالا پست نکردم که شاید بتونم کنکور بدم مرداد امسال کارشناسی ناپیوسته
حالا میخوام دفترچه را پست کنم تا آخر هفته
با این شرایط فکر کنم اعزامم بخوره تیر ماه اونوقت میذارن توی مرداد بیایم کنکور بدیم؟
مرخصی میان دوره بهمون میدن؟
واقعا استرس وحشتناکی دارم
دو ماه آموزشی با کاردانی خیلی بده و بد میگذره؟

ممنون میشم جواب بدین

سلام
واسه ما تو آموزشی کنکور ارشد افتاد، 28 بهمن بود فکر کنم، بعد به بچه ها از 5 شنبه ساعت 1.5 مرخصی دادن تا شنبه ساعت 5.5 صبح
البته اونهایی که میخواستند کنکور بدن
نگران نباش، بهت یه روز مرخصی رو میدن
مرخصی میان دوره هم معمولا در کار هست، باز بستگی به محل آموزشیت داره
استرس نداشته باش، عجب شیر هم بیوفتی دو ماه هست، قرار نیست که یه عمر باشه، خیلی ها آمدن و رفتن، تموم میشه و به قول برو بکس چون میگذرد غمی نیست
آموزشی فقط روز اولش سخته، بعدش دیگه عادت میشه و آخراش همش خنده است، اون اوایلش یه کم اذیت میکنند که بشه جمع تان کرد ولی بعدش همش پیچه
تموم میشه.

Hossein1992
09-03-2011, 09:20
دوره آموزشی چند ماهست؟
اونم مدتش بستگی به مدرک داره یا برای همه یکیه؟

8751122018
09-03-2011, 10:08
سلام
واسه ما تو آموزشی کنکور ارشد افتاد، 28 بهمن بود فکر کنم، بعد به بچه ها از 5 شنبه ساعت 1.5 مرخصی دادن تا شنبه ساعت 5.5 صبح
استرس نداشته باش، عجب شیر هم بیوفتی دو ماه هست، قرار نیست که یه عمر باشه، خیلی ها آمدن و رفتن، تموم میشه و به قول برو بکس چون میگذرد غمی نیست
آموزشی فقط روز اولش سخته، بعدش دیگه عادت میشه و آخراش همش خنده است، اون اوایلش یه کم اذیت میکنند که بشه جمع تان کرد ولی بعدش همش پیچه
تموم میشه.

سلام مرسی
همکلاسی هام که رفتن افتادن شیراز چجوریه؟

ما کنکورمون روز پنج شنبه است
من ممکن نیست بیفتم عجب شیر میفتم؟
راستی اعزام اگه بخوره تیر مردادش توی ماه رمضان است اذیت میکنن؟
توی آموزشی از صبح تا شب اذیت میکنن یا میشه اونجا درس خوند؟
راستی برگه پذیرش سپاه را کی باید بگیرم حالا یا وقتی برگ سبزم اومد؟
پسر تکی هستم برای این که بیفتم شهر خودمون کی باید اقدام کنم؟
ببخشید

m.s.f
09-03-2011, 10:50
دوره آموزشی چند ماهست؟
اونم مدتش بستگی به مدرک داره یا برای همه یکیه؟

برای همه دو ماه هست...به مدرک بستگی نداره

8751122018
09-03-2011, 12:33
سلام
تموم میشه.

سلام مرسی
کنکور ما پنج شنبه برگزار میشه برای پنجشنبه مرخصی میدن
راستی کارت ورود به جلسه که دو روز قبل از آزمون باید از اینترنت بگیریم چجوری باید بگیریم؟
محل آموزشی همکلاسی ها رفتن شیراز ،شیراز چجوریه؟
من که بعیده عجب شیر بیافتم نه؟
این اذیت میگی چیه چجور اذیتی؟

من پسر تکی هستم برای اینکه بیافتم شهر خودم کی باید اقدام کنم؟

8751122018
09-03-2011, 12:41
سلام روزبه جان
مرسی
کنکور ما روز پنج شنبه است میذارن بریم؟
کارت ورود به جلسه که سه روز قبل باید از اینترنت بگیریم چجوری اونجا باید بگیریم؟
همکلاسی ها که رفتن افتادن شیراز ، شیراز چجوریه کسی میدونه؟
من که عجب شیر نمیافتم میافتم؟
این اذیت اوایلش که گفتی چجوریه خیلی اذیت میکنن چیکار میکنن برخورد فیزیکی؟

راستی ما تیر میریم مردادش توی ماه رمضان است ماه رمضان خیلی اذیت میکنن؟میتونیم روزه بشیم؟

rozbeh85
09-03-2011, 14:02
سلام روزبه جان
مرسی
کنکور ما روز پنج شنبه است میذارن بریم؟
کارت ورود به جلسه که سه روز قبل باید از اینترنت بگیریم چجوری اونجا باید بگیریم؟
همکلاسی ها که رفتن افتادن شیراز ، شیراز چجوریه کسی میدونه؟
من که عجب شیر نمیافتم میافتم؟
این اذیت اوایلش که گفتی چجوریه خیلی اذیت میکنن چیکار میکنن برخورد فیزیکی؟

راستی ما تیر میریم مردادش توی ماه رمضان است ماه رمضان خیلی اذیت میکنن؟میتونیم روزه بشیم؟

آره آقا میزارن، نگران نباش
کارت رو بگو خانواده ای، رفیقی بگیره
از شیراز خبر ندارم، عجب شیر هم ممکنه بیوفتی، کلی جا هستش که ممکنه بیوفتی ولی فرقی نداره هرجا افتادی برو خوش باش
برخورد فیزیکی اصلا وجود نداره، بازرسی و عقیدتی اونجا هستند، مانور و بشین پاشو و بدو فلان جا و اینها اوایلش زیاده
اتفاقا ماه رمضان هتل ترین موقع هست، چون روزه هستید مانور و اینها خبری نیست همش کلاس تئوری دارید و فیض باید ببرید.

S E V E N
09-03-2011, 16:51
سلام خدمت دوستان گل

رفتيم ميدون سپاه برگه سفيد رو گرفتن يه برگه آدرس محل آموزشي رو دادن گفتن شنبه 9 صبح بريد. واقعاً حال كردم.

حالا يكي نيست بگه مجبوريد صبح اون همه آدم رو بكشونيد اونجا!؟

يه سوال تو پادگان دستگاه خودپرداز و تلفن عمومي هست ؟

موفق باشيد

AliROCK
09-03-2011, 17:10
بستگی به پادگانش داره ما که تلفن داشتیم ولی atm نداشتیم تو اموزشی

mehryazdan
09-03-2011, 17:30
سلام دوستان برادر من تو 03 عجب شیر اموزشش رو تموم کرده حالا دوره کد خورده لشکر 23 تکاور-فرهنگی-تهران-پرندک.کسی اطلاع داره چطوره پرندک سخت میگیرن یا نه؟
کلا جه چور جای هست؟
ممنون میشیم جواب بدین

AliROCK
09-03-2011, 18:21
پرندک+05 کرمان+اکثر پادگانهای شیراز+عجب شیر+اهواز
کلا اینا که اسم بردم سخت گیرن

rozbeh85
09-03-2011, 18:24
سلام دوستان برادر من تو 03 عجب شیر اموزشش رو تموم کرده حالا دوره کد خورده لشکر 23 تکاور-فرهنگی-تهران-پرندک.کسی اطلاع داره چطوره پرندک سخت میگیرن یا نه؟
کلا جه چور جای هست؟
ممنون میشیم جواب بدین

لشگر 23 پرندک، من رو یه روز ماموریت بردن اونجا، یعنی لشگر هستـــــــا، اون سرش ناپیدا
تو خود لشگرش مانور برگزار میکنند
کلا لشگر از همه جا سختره

mehryazdan
09-03-2011, 19:00
تشکر که حواب دادین.
ولی این دوره کدهو دوره کد رو هم اذیت میکنن.

S126
09-03-2011, 20:39
کلا جه چور جای هست؟
ممنون میشیم جواب بدین

داداشت مدرکش چیه؟ الان توی دوره هست؟ احتمالا با من توی آموزشی بوده ولی من شانس آوردم دوره کد نخوردم.
اون دوستی که پرسیده بود که چرا اون آقای متاهل شهر خودش نیفتاده باید بگم که دوره کد ازاین قضیه مستثنی هست و می تونی هر کجا بیفتی.البته دوره کد تکاوری دیگه بدترین جا برای خدمت توی ارتش هست . الان من که کد نخوردم و توی شهرمون دارم خدمت می کنم و هر روز میام خونه هنوز بچه هایی که دوره کد خوردن یکبار هم نیومدن خونه و باز هم یه دوره دو ماهه آموزشی دارن که بعد از 60 روز سخت دیگه خیلی حال گیری و مزخرفه :13:

برای بچه هایی که دارن میرن خدمت بذارین بگم که آموزشی چطور بود که کاملا دستشون بیاد.چون من خودم با فوق دیپلم برج دی همین امسال رفتم عجبشیر و دقیقا اول برج 12 (یعنی بعد از 61 روز ) ترخیص شدیم و بعد از 10 روز مرخصی روز 10 اسفند خودم رو به یگان جدید معرفی کردم.

اول اینکه آموزشی سخت ترین و مزخرفترین دوره زندگی هست . (که خوشبختانه در زندگی 70-80 ساله یه آدم 2 ماه اصلا چیزی نیست و خیلی زود می گذره و فراموش می کنه )یعنی شما دیگه سخت تر از این دوره در هیچ یک از مراحل زندگیت نخواهی دید . همه چیز و همه جا صف هست. برای دستشویی رفتن . برای غذا خوردن . برای تلفن زدن . برای راه رفتن (به خط شدن و از این حرفها ) کلا دوره ای هست که آدم کمترین ارزش رو برای گروهبان ها داره. اونا خودشون می گن که برای بار آوردن یه سرباز کاملا گوش به فرمان این چیز ها واجبه.......

روزهای اول بهتون سخت می گذره . اینجا هیچ کس باهاتون خوب برخورد نمی کنه . هیچ کس نازتون رو نمی کشه . مدام باید برید منطقه نظافت و نظافت کنید . مدام باید به خط بشید برای حضور و غیاب و تمرین رژه و رفتن به سر کلاسها و ..... از همه مهمتر نگهبانی دادن ها و شب بیداری هاست . شما شب ها باید سر ساعت 9 بخوابید و 5 صبح بیدار باشید.کسی هم کاری نداره که شما دیشبش نگهبان بودید یا نه . باید سر 5 صبح بیدار بشید و بعد از خوردن صبحانه و نظافت محل نظافت به خط بشید برای آموزش ها..... نمی خوام بترسونمتون .فقط این رو یادتون باشه که این دو ماه که تموم بشه دیگه تقریبا 90 درصد سختی ها تموم میشه و شما توی یگان که بیفتید هم احترام بهتون میذارن و هم آدم حسابتون می کنن و کلا خیلی بهتر از آموزشی هست. مگر اینکه دوره کد بخورید که البته اون هم راحتتر از دور هآموزش های رزم مقدماتی (همون 2 ماهه آموزشی هست)

به این قضیه ایمان داشته باشیدکه انسان فراموشکاره و این نعمت خیلی بزرگی هست .می تونم به جرات بهتون بگم ما رو توی آموزشی سرویس کردن ولی الان خاطرات خیلی زیادی توی ذهنم باقی نمونده واین خیلی خوبه .مطمئن باشین همه چیز تموم میشه و دوباره بر می گردید به سر خونه و زندگیتون.

بعضی ها می گن که نمرات تیراندازی و اینا اهمیت نداره و کشکه . ولی برای خودم ثابت شد و بعضی از دوستهام رو دیدم که به خاطر نمره بالاشون یه سری اولویت ها برای تعیین شهر بهشون خورد (این قضیه هم سردراز داره و همه شامل این نمیشن .) امریه ها از ستاد نیرو میاد و بر اساس رشته ای که در دانشگاه درس خوندید داره مگر اینکه پارتی بازی کنید توی ستاد نیرو یا توی بعضی از گزینش ها مثل عقیدتی انتخاب بشید.

مرخصی به همه میدن منتهی هر ماه دو روز . میان دوره هم 4-5 روز حتما میدن. این رو شک نداشته باشید.توی خدمت شایعه بسیار زیاد و زود می پیچه به این خاطر که همه اونجا استرس دارن و به شدن منتظر شنیدن خبر های خاص و خوشحال کننده هستن ولی شما همین چیز هایی که من می گم رو باور کن چون خودم اونجا بودم. خودمون همه اش شایعه می شنیدیم که 55 روزه و اینا ترخیص میشیم ولی تا روز آخر نگهمون داشتن.

بعد از خدمت خیلی مهمه که کجا بیفتین . اگه توی شهر خودتون باشید و گروهبان و ستوان بشید (بالای دیپلم ) بعد از ظهر ها به غیر از روز هایی که نگهبان هستید می تونید برید خونه . ولی دیپلم ها به پایین اکثرا بیشتر نگهبانی میدن و خیلی بیشتر توی پادگان شب ها می مونن.
بهترین جا برای خدمت، اداره های ارتش مثل اطلاعات و عقیدتی و بازرسی هست .بدترین جاها هم پادگان های آموزشی ولشگر و تیپ هست.

اگه سوالی بود بپرسید فردا که از پادگان برگشتم جواب میدم.

Ali_BlueBoy
09-03-2011, 21:02
اولا این بالائیه پسر خدمتیه خودمه.........: دی

دوما الان من هم گروهبانم .......ولی جائی که خدمت میکنم....از بس گروه بان زیاده که زیاد توفیری با سرباز نداره...........در نتیجه اگه می خواید از مدرک استفاده کنید با لیسناس یا بالاتر بیاید خدمت.....
و در کل توی اموزشی من یکی از بهترین دوران زندگیمو گذروندم.....البته سخت بودا ......ولی اگه باهاش حال کنی..........هر ساعتش یه داستانیه و یه خاطره اس..........

پس سخت نگیرید ....تا خدمت سخت نگذره.........: دی
توصیه های یه مت بالا............!:دی

Hossein1992
09-03-2011, 21:17
بعضی وقتها به این فکر میکنم که قید درس خوندن برای کنکور و دانشگاه رفتن را بزنم و برم سربازی اما چون بارها شنیدم کسانی که مدرک کارشناسی ارشد به بالا دارند سربازی راحت تری دارند از این کار منصرف شدم

حالا خواستم از کاربران این تاپیک بپرسم راست و حسینی خدایی سربازی کسی که با دیپلم میره با سربازی یه فوق لیسانس یا دکترا خیلی تفاوت داره؟
واقعا سربازی یک فوق لیسانس یا دکترا راحت تره؟

میشه یکی تفاوت های سربازی یک دیپلمه با یک فوق لیسانس را بگه؟غیر از مدت سربازی
منظورم از نظر راحتی و اینکه چه تفاوت هایی از نظر کارهایشان در دوران خدمت داره؟

مدرک اون فوق لیسانس هم طور باشه که بهش جایی امریه تعلق نگیره

متشکرم دوستان

ghasem2020
09-03-2011, 21:36
بعضی وقتها به این فکر میکنم که قید درس خوندن برای کنکور و دانشگاه رفتن را بزنم و برم سربازی اما چون بارها شنیدم کسانی که مدرک کارشناسی ارشد به بالا دارند سربازی راحت تری دارند از این کار منصرف شدم

حالا خواستم از کاربران این تاپیک بپرسم راست و حسینی خدایی سربازی کسی که با دیپلم میره با سربازی یه فوق لیسانس یا دکترا خیلی تفاوت داره؟
واقعا سربازی یک فوق لیسانس یا دکترا راحت تره؟

میشه یکی تفاوت های سربازی یک دیپلمه با یک فوق لیسانس را بگه؟غیر از مدت سربازی
منظورم از نظر راحتی و اینکه چه تفاوت هایی از نظر کارهایشان در دوران خدمت داره؟

مدرک اون فوق لیسانس هم طور باشه که بهش جایی امریه تعلق نگیره

متشکرم دوستان

صد در صد تفاوت داره.
ليسانس به بالا سرباز اداري ميشي و اگه تو شهر خودت باشي كه بعد از ظهرا بعد از ساعت 2 خونه اي.
نگهباني هم كه اصلاً نميدي. حقوقتم بالاتره. :27:
ولي خوب بعضي از سربازاي ديپلمه هم شانس دارن و جاي خوب ميفتن و همين شرايط رو دارن.
ولي خوب اگه با مدرك تحصيلي بالا بري خدمت خيلي خيلي بهتر هستش.

Hossein1992
09-03-2011, 21:52
صد در صد تفاوت داره.
ليسانس به بالا سرباز اداري ميشي و اگه تو شهر خودت باشي كه بعد از ظهرا بعد از ساعت 2 خونه اي.
نگهباني هم كه اصلاً نميدي. حقوقتم بالاتره. :27:
ولي خوب بعضي از سربازاي ديپلمه هم شانس دارن و جاي خوب ميفتن و همين شرايط رو دارن.
ولي خوب اگه با مدرك تحصيلي بالا بري خدمت خيلي خيلي بهتر هستش.

متشکرم از شما
سربازی اداری یعنی چی؟:31:کارش در پادگانه؟
بعد اگه مثلا شهر خودش نیفته چی؟باز هم ساعت 2 مرخصه؟:31:

HITB0Y
10-03-2011, 00:02
بعضی ها می گن که نمرات تیراندازی و اینا اهمیت نداره و کشکه . ولی برای خودم ثابت شد و بعضی از دوستهام رو دیدم که به خاطر نمره بالاشون یه سری اولویت ها برای تعیین شهر بهشون خورد (این قضیه هم سردراز داره و همه شامل این نمیشن .) امریه ها از ستاد نیرو میاد و بر اساس رشته ای که در دانشگاه درس خوندید داره مگر اینکه پارتی بازی کنید توی ستاد نیرو یا توی بعضی از گزینش ها مثل عقیدتی انتخاب بشید.
یکم بیشتر توضیح میدی؟
نمره تیراندازی بالا باشه بهتره یا پایین باشه؟!
اونایی که تک پسرن تو شهر خودشون میافتن دیگه؟
چرا بعضیا میگن دوره کد خوبه ؟!!!
مرسی

8751122018
10-03-2011, 00:12
سلام
ببخشید اگر یک نفر برود پذیرش سپاه بگیره بعد از آموزشی میفته همون جایی که پذیرش گرفته؟
چند درصد احتمال داره اونجا نیفته؟
میندازنش همون شهری که توش پذیرش گرفته؟
اصلا صرف میکنه برم دنبال پذیرش سپاه با مدرک فوق دیپلم؟
میتونیم با مدرک فوق دیپلم با پذیرش سپاه سرباز اداری بشیم؟

ghasem2020
10-03-2011, 11:36
متشکرم از شما
سربازی اداری یعنی چی؟:31:کارش در پادگانه؟
بعد اگه مثلا شهر خودش نیفته چی؟باز هم ساعت 2 مرخصه؟:31:

يعني تايم اداري. هر جا كه باشي تا آخر وقت اداري همونجا خدمت داري.
شهر خودش نيفته هم كار ِ دفتري ميكنه و از نگهباني معاف هستش و كارش تو همون تايم اداري هستش و بعدش بيكار. ولي خوب چه فايده كه تو شهر خودت نباشي و مجبور باشي بري آْسايشگاه.

Hossein1992
10-03-2011, 11:50
يعني تايم اداري. هر جا كه باشي تا آخر وقت اداري همونجا خدمت داري.
شهر خودش نيفته هم كار ِ دفتري ميكنه و از نگهباني معاف هستش و كارش تو همون تايم اداري هستش و بعدش بيكار. ولي خوب چه فايده كه تو شهر خودت نباشي و مجبور باشي بري آْسايشگاه.

متشکرم :11:
یعنی از صبح تا ساعت 2 این حدودا بیشتر سرباز به حساب نمیاد درسته؟
بقیش در اختیار خودشه که هرجا خواست بره درسته؟
میتونه آسایشگاه نره و بره بیرون شب بیاد؟

یه چیز دیگه برنامه صبحگاه و اینها چی؟شاملش میشه؟

ساعت بیدار شدنش باید مثل بقیه باشه دیگه درسته؟
این سوال آخرمه::31:
8 صبح میره سر کار دیگه درسته؟

mshow
10-03-2011, 12:27
سلام دوستان ببخشید یه سوال داشتم
می خواستم بدونم برای گرفتن کسری خدمت باید چه کار کنم؟

پدرم چند ما جبهه داشته.هنوز مدارکم رو ارسال نکردم.

اول مدارکم رو ارسال کنم بعد برم دنبال کسری خدمت یا...؟

البته من امسال می خوام کنکور بدم و قصد سربازی رفتن هم ندارم برای این که غیبت نخورم دارم اقدام می کنم.

farid0485
10-03-2011, 12:45

پدرم7،8 ما جبهه داشته.هنوز مدارکم رو ارسال نکردم.

البته من امسال می خوام کنکور بدم و قصد سربازی رفتن هم ندارم برای این که غیبت نخورم دارم اقدام می کنم.
سلام

به ازاي هر ماه چقدر كسري مي گيري؟؟؟؟

mshow
10-03-2011, 12:50
نمی دونم والا از یکی پرسیدم گفت حدود چند ماه در کل کسر میشه.

actros 1843
10-03-2011, 12:52
به ازاي هر ماه چقدر كسري مي گيري؟؟؟؟

به ازای هر ماه جبهه پدر 18 روز کسری مییدن:46:

cyrus_ln
10-03-2011, 13:21

پدرم7،8 ما جبهه داشته.هنوز مدارکم رو ارسال نکردم.

شما باید بری خدمت و از پادگان گواهی اشتغال به خدمت بگیری ببری محل خدمت پدرت و کسریت رو بگیری
میگن قبل خدمت رفتنم میشه کسری رو گرفت ولی من که نتونستم یعنی ندادن
بعد اینکه قرار بود سال 90 قانون کسری برداشته شه حالا نمی دونم میشه یا نه

S E V E N
10-03-2011, 13:43
سلام

شما باید بری خدمت و از پادگان گواهی اشتغال به خدمت بگیری ببری محل خدمت پدرت و کسریت رو بگیری
میگن قبل خدمت رفتنم میشه کسری رو گرفت ولی من که نتونستم یعنی ندادن
بعد اینکه قرار بود سال 90 قانون کسری برداشته شه حالا نمی دونم میشه یا نه

نه، اگه تا الان اعزام نشديد قبلش بايد برگه تاييديه اين كه پدرتون در جبهه بوده رو از يگان محل خدمتتون بگيريد. البته ما از مركزي كه تو ميني سيتي تهران بود گرفتيم. اين نامه رو كه يه مهر برجسته هم روي عكسش مي زنن رو
پليس 10+ اسكن ميكنه و همراه مداركتون ثبت ميشه. اينطوري تو برگه سبزتون مقدار كسريتون هم درج ميشه. شايد شما هم از ميني سيتي اقدام كني نتيجه بگيري!

به ازای هر ماه جبهه پدر 18 روز کسری مییدن:46:

درسته به ازاي هر ما جبهه پدر 18 روز. البته اگه جانباز هم باشن يه مقدار هم از اون طريق كسر ميشه.

موفق باشيد.

pedram_sad
10-03-2011, 13:45
خوب من صبح رفتم پلیس +10 و کل مدارک رو تحویل دادم

کلا بچاپ بچاپه
اینجا هم 5500 گرفت یارو

این همه فرم پر کردن و برگه واکسن و غیره رو هم فقط کپی هاشون رو خواست و اصل همه رو تحویل خودم داد

نامه دانشگاه رو هم فقط محتوی داخلش رو ثبت کرد و به خودم داد

ازش پرسیدم جدودا اعزامم کی میشه خیلی سرع و قبل از تمام شدن سوالم گفت میخوره 1/4 به بعد

S126
10-03-2011, 14:24
اولا راجب به فرق داشتن سربازی با مدرک دیپلم و پایینتر با فوق دیپلم به بالا بهتون بگم که صد در صد فرق می کنه. توی کل ارتش که سیستم سرباز گیری اش تقریبا مشابه هم هست (یعنی همه پادگان ها کما بیش از یک دستور العمل مثل ساعت ورود و خروج و نحوه بر خورد با سربازان مختلف پیروی می کنه و فقط محل سربازه که متفاوته ) سربازهای دیپلم یا زیر دیپلم همه یا راننده میشن یا نظافت چی و آبدارچی میشن که توی ادارات و اینا هست. سربازان دیپلم یا زیر دیپلمی که توی لشگر ها و تیپ ها تقسیم میشن یا نگهبان سر برجک و دژبان میشن یا میرن توی گروه تفنگ دار و مسئولیت های توپخانه و تعمیرگاه و اینجور چیزها رو به عهده میگیرن. بعضی ها می گن کار دیپلم به پایین راحتتر از دیپلم به بالاست .ولی من این نظر رو ندارم . چون اینجایی که هستم کارهای اداری و نامه نگاری و اینا که سبکتر هست برای فوق دیپلم به بالاست و ما منطقه نظافت و اینا نداریم. وتعداد نگهبانی مون هم کمتره و راحتتره . چون ما گروهبان نگهبان هستیم . اونها خود نگهبان میشن با اسلحه یا بدون اسلحه. ما اعم از فوق دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس کار هامون و تعداد نگهبانیمون و محل نگهبانی و ساعت ورود و خروج و امتیازات مشابه خلاصه همه چیزمون صد در صد شبیه به همه . یعنی اونی که فوق لیسانس داره با من کاملا مسئولیتش مشابه فقط اون 2 ماه کسر خدمت داره من ندارم.آها حقوقشون هم یه 10 هزار تومنی بیشتره:18:

ضمنا یکی گفته بود بالای لیسانس نگهبانی نمیده درست نیست . توی سربازی همه نگهبانی دارن . بعضی ها با توجه به شرایط و محل خدمت و تعداد سربازان اون یگان ممکنه 10 بار در ماه باشه . بعضی ها مثل ما 3-4 بار. چند جایی هم شنیدم که هست ماهی یه بار.
اون تک پسر و اینها هم امتیاز داره برای این که توی شهر بیفتی البته اگه دوره کد نخوری. چون اگه دوره کد بخوری باید دو ماه هم خارج از شهرت خدمت کنی و بعد از اون اولویت بهت می خوره .اگر شهری که در اون زندگی می کنی پادگان و یگان داشته باشه.

تا اینجا بیشتر دوستان من دوره کد خوردن و با اینکه شرایط دار بودن (متاهل ، تک فرزند، سرپرست خانوار ) ولی دوره کد رو در شهر دیگه ای گذروندن.
ضمنا اگه دوره کد نخوری خیلی بهتره (که البته دست شما نیست ، بیشتر افرادی که رشته حسابداری و کامپیوتر خونده باشن دوره کد نمی خوردن. که البته این هم قطعی نیست چون همین دوره ما بچه های برق هم دوره کد نخوردن و مستقیم وارد یگان شدن)

نمره هم سعی کنید بالاترین نمره رو بیارید. هم نمره فرماندهی که به عملکردتون در دوره بستگی داره و هم نمره کتبی و نمره تیراندازی که در نهایت معدلشون میشه نمره شما . این رو زمانی که وارد دوره کد شدید می فهمید . کسانی که نمرات بالاتری دارن اولویت دارن در انتخاب محل شهر خدمتی. دوست های خود من 20 نفر بچه تهران بودن که فقط 3 نفرشون که نمرات بالاتری گرفته بود اولویت تهران رو انتخاب کردن و بقیه همه افتادن شهرستان.

توی سپاه هم می تونید پذیرش بگیرید به شرط اینکه بسیجی فعال باشید و یه پارتی هم داشته باشید و غیبت هم نداشته باشید و زود اقدام کنید.

ساعت خدمتی توی ارتش هم از 6.30 صبح هست تا 2 بعد از ظهر بدون صبحانه و ناهار (مگر روزهایی که نگهبان باشید ) یا بچه اون شهر نباشید. پنج شنبه ها هم تا ساعت 12 . جمعه و روزهای تعطیل هم تعطیل مگر روزهای نگهبانی .

سوالی بود در خدمتم.

Pami
10-03-2011, 14:46
ازش پرسیدم جدودا اعزامم کی میشه خیلی سرع و قبل از تمام شدن سوالم گفت میخوره 1/4 به بعد

من که گفتم 1 اردیبهشت پر شده ، ماها که قبل سال فرستادیم میفتیم 1 تیر ماه ، خیلی بده تو اوج گرما باید بریم آموزشی !

ghasem2020
10-03-2011, 16:43
متشکرم :11:
یعنی از صبح تا ساعت 2 این حدودا بیشتر سرباز به حساب نمیاد درسته؟
بقیش در اختیار خودشه که هرجا خواست بره درسته؟
میتونه آسایشگاه نره و بره بیرون شب بیاد؟

یه چیز دیگه برنامه صبحگاه و اینها چی؟شاملش میشه؟

ساعت بیدار شدنش باید مثل بقیه باشه دیگه درسته؟
این سوال آخرمه::31:
8 صبح میره سر کار دیگه درسته؟

تايم اداري معمولاً 7 شروع ميشه و قبل از 7 بايد محل خدمت باشي. ميگم كه بستگي به جايي داره كه هستي.
اون جايي كه من هستم و سربازاي غير بومي و تايم اداري داره اونجا بعد از ساعت ِ 2 ميتونن هر جا كه دلشون خواست برن و زياد كسي كاريشون نداره. البته چون آمارشون رو رد كردن براي قرارگاه صد در صد بايد براي خروج از محل خدمت مرخصي ساعتي بگيرن و موقع ِ شامگاه حتماً حضور داشته باشن. (اونجايي كه من خدمت ميكنم اينجوريه)
ساعت بيدار شدنشم هر طوري باشه فقط بايد قبل از 7 محل خدمت باشه.
---------------
اين دوست بالاييمون كه ميگه ليسانس و اينا هم نگهباني دارن بايد ازش پرسيد آيا ماهي 1 بار هم شد نگهباني؟؟ :31:
منظور من اين بود كه چيزي به اسم نگهباني كه جزء وظايف ثابتشون باشه ندارن. تازه خيلي جاها همون ماهي يه بار رو هم نداره.

farshidshd
10-03-2011, 18:15
خوب من صبح رفتم پلیس +10 و کل مدارک رو تحویل دادم

کلا بچاپ بچاپه
اینجا هم 5500 گرفت یارو

این همه فرم پر کردن و برگه واکسن و غیره رو هم فقط کپی هاشون رو خواست و اصل همه رو تحویل خودم داد

نامه دانشگاه رو هم فقط محتوی داخلش رو ثبت کرد و به خودم داد

تو رو 14 فروردین میبرن ، میرم نامه میگیرم برات استثنا" تورو وسط فروردین ببرن پوستتو بکنن!!

طوری که تو آیینه خودتو ببینی نشناسی .

pedram_sad
10-03-2011, 18:20
من که گفتم 1 اردیبهشت پر شده ، ماها که قبل سال فرستادیم میفتیم 1 تیر ماه ، خیلی بده تو اوج گرما باید بریم آموزشی !
ولی من زیاد به حرف طرف توجه نکردم چون هنوز هم احتمال میدم که اعزام ممکنه اردیبهشت بشه
ولی یک جورایی خوشحالم شدم چون خودم میخوام تیر برم
یعنی اردیبهشت برام زود و شهریور دیر هست
یک سری کار های شخصی دارم که اکثرا تو خرداد ماه هست

از اون سمت هم حد اقل اینجاها ( جایی که اکثرا اموزشی میرن اونجا ) بین اردیبهشت تا شهریور از نظر دما اونقدر فرق نیست
باز خوبیش اینه اقلا 1 ماهش رو میخوره مرداد و ماه رمضان که کسانی که ماه رمضان رفتن اموزشی میگن خیلی بهتره و سبکتر میشه

به نظر من کلا سختی سربازی اموزشی هست
و اموزشی هم چند روز اول اونم به خاطر این که یک هو بعد از 20 و خوردی زندگی تو یک سیستم یک شبه کمپلت تغییر سیستم باید بدی تو زندگی و این جا افتادنه سخته
بقیش حالا میخواد 17 ماه باشه حالا 19 حالا 24 دیگه تکرار مکررات و عادی میشه

تو رو 14 فروردین میبرن ، میرم نامه میگیرم برات استثنا" تورو وسط فروردین ببرن پوستتو بکنن!!

طوری که تو آیینه خودتو ببینی نشناسی .

همی بسی مفیوض گردیدیم :31:

S126
10-03-2011, 20:32
اين دوست بالاييمون كه ميگه ليسانس و اينا هم نگهباني دارن بايد ازش پرسيد آيا ماهي 1 بار هم شد نگهباني؟؟
منظور من اين بود كه چيزي به اسم نگهباني كه جزء وظايف ثابتشون باشه ندارن. تازه خيلي جاها همون ماهي يه بار رو هم نداره
والا ما که فوق دیپلم و لیسانس به بالاییم ماهی 3-4 بار نگهبانی داریم. میشه بگی کدوم پادگان ها نگهبانی ندارن؟ چون من اصلا از نگهبانی خوشم نمیاد و حاضرم هر روز تا 5-6 باشم ولی نگهبانی ندم! توی سپاه و نیروی انتظامی هم نگهبانی هست البته بعضی جاهای نیروی انتظامی 24-24 هست . یعنی 24 ساعت توی یگان هستی و 24 ساعت مرخصی . اینا نگهبانیشون با ساعت خدمتی یکی شده.

rozbeh85
10-03-2011, 21:56
والا ما که فوق دیپلم و لیسانس به بالاییم ماهی 3-4 بار نگهبانی داریم. میشه بگی کدوم پادگان ها نگهبانی ندارن؟ چون من اصلا از نگهبانی خوشم نمیاد و حاضرم هر روز تا 5-6 باشم ولی نگهبانی ندم! توی سپاه و نیروی انتظامی هم نگهبانی هست البته بعضی جاهای نیروی انتظامی 24-24 هست . یعنی 24 ساعت توی یگان هستی و 24 ساعت مرخصی . اینا نگهبانیشون با ساعت خدمتی یکی شده.

ما هم که افسر هستیم ماهی 4 بار نگهبانی داریم
بستگی به جات داره که ماهی چند بار بخوری، ما کلا 8 تا افسر وظیفه هستیم که باید ماهی 4 تا بدیم (البته ما که تمام شد واسه بقیه باز بیشتر شد)

HITB0Y
10-03-2011, 22:59
سلام به همگی
از همه دوستانی که خدمتشون تموم شده یا در حال خدمت هستن خواهش میکنم به پست اول این تاپیک مراجعه کنن و بعد از مطالعه دقیق اون, هرگونه ویرایش یا نکته ای که باید اضافه یا کم بشه رو ذکر کنن تا boy iran عزیز اونو ادیت کنه.
ممنون از همگی:40:

8751122018
11-03-2011, 00:07
سلام
ببخشید اگر یک نفر برود پذیرش سپاه بگیره بعد از آموزشی میفته همون جایی که پذیرش گرفته؟
چند درصد احتمال داره اونجا نیفته؟
میندازنش همون شهری که توش پذیرش گرفته؟
اصلا صرف میکنه برم دنبال پذیرش سپاه با مدرک فوق دیپلم؟
میتونیم با مدرک فوق دیپلم با پذیرش سپاه سرباز اداری بشیم؟
راستی توی آموزشی کلا چند بار باید پست بدیم؟

سلام
سوالات بالا جواب نداره ؟
یا ما را حساب نمیکنید جواب نمیدید؟
خواهشا جواب بدید؟

S126
11-03-2011, 07:26
ببین دوست من ، راجب به سوالت بذار من توضیح بدم.
اولا اینکه من خودم پذیرش سپاه رو گرفتم منتهی دیر شده بود و به همین خاطر ملغی شد. اینکه دیر شد به خاطر کم کاری ها و نقصان کار اون قسمت سپاه بود. کلا خیلی آدم های بی حوصله و بی نظمی توی سپاه زیادن به همین خاطر من 10 نفر رو می شناسم که به خاطر اهمال کاری های مسئولان پذیرش در روزهای آخر پذریششون لغو شده . یعنی اصلا پیگیر نیستن و خیلی اهمال کاری دارن. بهتره که سفت و سخت بچسبی بهش و هر روز پیگیری کنی. البته نمی دونم این سپاه چیه که همه دنبالشن؟ من خودم بعضی رو که الان سپاه خدمت می کنن میشناسم .اونها هم مثل ما کار اداری می کنن ولی ساعت اداریشون تا ساعت 4 هست یعنی بیشتر از ما ! نگهبانیشون هم شبیه ما هست.(البته من هم شانس آوردم که اداری شدم و گرنه الان باید توی یکی از لشگر ها توی مرزها می بودم )نمی دونم چه فرقی داره که اینقدر خاطر خواه داره؟ به نظر من که آش همچین دهن سوزی نیست. البته بعضی ها برای اینکه از نیروی انتظامی و یگان ویژه و مرزبانی و سازمان زندانها و تیپ و لشگر ارتش و تکاوری و امثالهم فرار کنن میرن پذیرش سپاه میگیرن که البته معقول هم هست. چون ریسک هست که شما بعد از تقسیم کجا بیفتید و مدام استرس دارید.

اگه پذیرش تون قطعی بشه می افتید همونجا که پذیرش گرفتید. مگر اینکه همین طور که گفتم کارتون به یه نقصی بخوره.
تویآموزشی من 12 بار پست دادم (3 تاش توی سرمای -18 درجه توی فضای باز !!)

boy iran
11-03-2011, 09:54
سلام به همگی
از همه دوستانی که خدمتشون تموم شده یا در حال خدمت هستن خواهش میکنم به پست اول این تاپیک مراجعه کنن و بعد از مطالعه دقیق اون, هرگونه ویرایش یا نکته ای که باید اضافه یا کم بشه رو ذکر کنن تا boy iran عزیز اونو ادیت کنه.
ممنون از همگی:40:

سلام

نکته خاصی بود ذکر کنید تا در پست اول قرار داده بشه

ممنون

ghasem2020
11-03-2011, 09:55

من نيروي انتظامي هستم. توي ستاد فرماندهي خدمت ميكنم. يكي از معاونت هاش.
راستش يه پستي بود كه هفته اي يه بار يعني ماهي دو بار براي سربازاي معاونت ها ميزاشتن.
بعد ِ عيد هم به دليل مشكل حفاظتي اين پست نگهباني رو ميخوان بدن به چند تا سرباز ِ ثابت و ديگه از معاونت ها نميزارن. يعني اگه خدا بخواد من بعد ِ عيد ديگه پست نگهباني ندارم و فقط صبح ساعت 7 ميرم و 12 يا 2 بعد از ظهر بر ميگردم. من ديپلمه هم هستم.
همون طوري كه گفتم هر جايي بسته به شرايطش فرق داره. مثلاً تهران كلي سرباز ليسانسه سر ِ چهار راهها صبح تا شب وايميسن و بعضي جاها هم سربازاي ديپلمه تايم اداري هستن و پست نميدن اصلاً.
اونايي كه توي نيروي انتظامي هستن و 24 - 24 وايميسن معمولاً تو كلانتري يا پاسگاه خدمت ميكنن و افسر نگهبان ميشن.
---------------
كسي كه پذيرش سپاه بگيره از شهرشون صد در صد بعد ِ آموزشي ميفته همون جايي كه پذيرش گرفته و بقيه ي خدمتش رو اونجا ميگذرونه. سپاه هم خيلي راحت تر از نيروي انتظامي و ارتش هستش. سپاه ِ شهر ما كه بيشتر وقتا دوستام ساعت 7 ميرن 9 بر ميگردن خونشون. كلاً نظارت روشون خيلي كمه و سربازاش خيلي راحت تر از بقيه ارگانها هستن.

cyrus_ln
11-03-2011, 10:20
و اموزشی هم چند روز اول اونم به خاطر این که یک هو بعد از 20 و خوردی زندگی تو یک سیستم یک شبه کمپلت تغییر سیستم باید بدی تو زندگی و این جا افتادنه سخته
آموزشی هفته اولش سخته و مخصوصا روز اول
بعد راحت میشه و یکی از بهترین دورانهای زندگی آدمه
ولی آدم وقتی میره یگان تازه اول بدبختیشه
من آموزشی عجب شیر بودم(دیگه تعریفشو همه شنیدن:دی) یگان افتادم تیپ 35 تکاور کرمانشاه
عجب شیر در برابرش هتل بود
من 27 شب به خواب نشدم یعنی اینکه 27 شب پشت سر هم نگهبان بودم با اینکه فوق دیپلمم بودم
اونجا فوق دیپلم هیچ فرقی(غیر از یکی دو مورد) با دیپلم و زیر دیپلم نداشت
بیشتر ارشدامون سرباز صفر بودن
خلاصه اینکه بستگی به جایی داره که میوفتین
جای خوب بیوفتین خدمت راحته جای بد بیوفتین میشه جهنم :دی

S E V E N
11-03-2011, 11:06
سلام

نکته خاصی بود ذکر کنید تا در پست اول قرار داده بشه

ممنون

کد 233: نیروی زمینی تکاور ارتش لشگرک تهران مثل اينكه تبديل شده به يگان ويژه موسي بن جعفر (خاوران تهران)

موفق باشيد

akharwarbaz
11-03-2011, 13:43

اقا اينم از اون حرفا بودا !
اموزشي كه فقط عشق و حاله!اصل ماجرا بعد اموزشي و يگانته..

pedram_sad
11-03-2011, 14:05
اقا اينم از اون حرفا بودا !
اموزشي كه فقط عشق و حاله!اصل ماجرا بعد اموزشي و يگانته..
شما رفتی ؟
نمیدونم والا من که هر کی رو میبینم با من هم عقیقه هست اونا که رفتن

چون تو یگان نه دیگه این فشار روحی و بدنی هست
نه این تنبیهات
نه این تو صف ایستادن ها برای هر کاری
نه اون ساعت بیدار شدن و کچل کردن و ....

به جاش کار های دیگه هست ولی دیگه اونطوری دهن صاف کن نیست
مخصوصا که جای خوب بیفتی پستت ساده باشه

AliROCK
11-03-2011, 15:42
یگان از اموزشی بهتره

actros 1843
11-03-2011, 15:47
یگان از اموزشی بهتره

خب معلومه تو آموزشی پوستی میکنن که نگو:13:

Ali_BlueBoy
11-03-2011, 17:51
کلا یگان از اموزشی که راحت تره.....ولی مشکلش اینه که یه 16 ماهی طول میکشه>>>!!!

ولی اموزشی لامصب کلا دو ماه که اگه چیز ...(بیب....: دی)چیزت هم بکنن......: دی.... بازم خیلی زود می گذره...ولی توی یگان اعصاب خرد میشه...

حالا این به شانس هم بستگی داره ها.....یکی مثل من جایی می افته که ...منی که 15 سال درس خونده با یه چفتی که نوشتن بلد نیست کلا زیاد فرق نداره....و تازه بعضی از مواقع اون میاد بهت گیر هم میده...(چون قدیمی تره)

MoH_@_MaD
11-03-2011, 18:31
دوستان با دو ماه دوره ي آموزشي بايد 18 ماه خدمت كرد ؟؟
يا غير از آموزشي 18 ماه كه رو هم بشه 20 ماه؟؟

arash66_2m
11-03-2011, 18:43
دوستان با دو ماه دوره ي آموزشي بايد 18 ماه خدمت كرد ؟؟
يا غير از آموزشي 18 ماه كه رو هم بشه 20 ماه؟؟

با آموزشی 18 ماه ! :20:

AliROCK
11-03-2011, 19:18
خب معلومه تو آموزشی پوستی میکنن که نگو:13:

البته من تو اموزشی هم مشکلی نداشتم:27:
چون معاف از رزم بودم نمیتونستن باهام کاری کنن:31:

8751122018
11-03-2011, 19:25
ببین دوست من ، راجب به سوالت بذار من توضیح بدم.
اولا اینکه من خودم پذیرش سپاه رو گرفتم منتهی دیر شده بود و به همین خاطر ملغی شد. اینکه دیر شد به خاطر کم کاری ها و نقصان کار اون قسمت سپاه بود. کلا خیلی آدم های بی حوصله و بی نظمی توی سپاه زیادن به همین خاطر من 10 نفر رو می شناسم که به خاطر اهمال کاری های مسئولان پذیرش در روزهای آخر پذریششون لغو شده . یعنی اصلا پیگیر نیستن و خیلی اهمال کاری دارن. بهتره که سفت و سخت بچسبی بهش و هر روز پیگیری کنی. البته نمی دونم این سپاه چیه که همه دنبالشن؟ من خودم بعضی رو که الان سپاه خدمت می کنن میشناسم .اونها هم مثل ما کار اداری می کنن ولی ساعت اداریشون تا ساعت 4 هست یعنی بیشتر از ما ! نگهبانیشون هم شبیه ما هست.(البته من هم شانس آوردم که اداری شدم و گرنه الان باید توی یکی از لشگر ها توی مرزها می بودم )نمی دونم چه فرقی داره که اینقدر خاطر خواه داره؟ به نظر من که آش همچین دهن سوزی نیست. البته بعضی ها برای اینکه از نیروی انتظامی و یگان ویژه و مرزبانی و سازمان زندانها و تیپ و لشگر ارتش و تکاوری و امثالهم فرار کنن میرن پذیرش سپاه میگیرن که البته معقول هم هست. چون ریسک هست که شما بعد از تقسیم کجا بیفتید و مدام استرس دارید.

اگه پذیرش تون قطعی بشه می افتید همونجا که پذیرش گرفتید. مگر اینکه همین طور که گفتم کارتون به یه نقصی بخوره.
تویآموزشی من 12 بار پست دادم (3 تاش توی سرمای -18 درجه توی فضای باز !!)

توی دوماه 12 روز همه که اونجا بودن 12روز براشون بود چجوریه؟
بعد از آموزشی چون تک پسرم میافتم شهر خودمون بسیج فعال هم دارم فوق دیپلم بهداشت هم هستم کد میخورم؟
با این شرایط چقدر سربازی سخت میشه برام؟
چند درصد امکان داره شهر خودمون نیفتیم؟

actros 1843
11-03-2011, 19:32
البته من تو اموزشی هم مشکلی نداشتم
چون معاف از رزم بودم نمیتونستن باهام کاری کنن

چطوری بگید ما هم معاف شیم.:31:

ولی همه دوستام که سربازیشون تموم میشه هر چی خاطره میکن از آموزشیه همش میگن یادش بخیر:40:

مگه آموزشی خوش میگذره؟؟؟؟:31:

S E V E N
11-03-2011, 20:16
سلام

من يكي كه اميدوارم خوش بگذره تو آموزشي، فردا اعزاممه:20:

راستي به نظرتون مي ذارن عيد بيايم خونه يعني 10 - 9 روز ديگه ؟ آموزشيم شهر خودمه.

خداحافظ

ELSIN
11-03-2011, 20:39
تداوم اجرای طرح معافیت سه برادری

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سردار موسی کمالی در گفتگو با مهر با اشاره به اجرا شدن تمامی معافیت ها در سال ۹۰ گفت: تمام مقرراتی که در سال جاری در خصوص خدمت سربازی وجود دارد در سال آینده نیز اجرایی می شود.
وی اضافه کرد: طرح معافیت سه برادری نیز در سال آینده اجرا می شود و مشمولان می توانند بر اساس مقررات و معافیت های موجود برای آینده خود تصمیم بگیرند.
مشاور معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در زمان گذشته زنان نیز به خدمت سربازی اعزام می شدند برهمین اساس اگر مشمولی علاوه بر برادران خواهری داشته که به سربازی اعزام شده می تواند از معافیت سه برادری استفاده کند.
سردار کمالی افزود:در سال آینده معافیت های نخبگان و استعدادهای برتر به ازای انجام پروژه‌های تحقیقاتی نیز اجرا می شود.

AliROCK
11-03-2011, 21:08
چطوری بگید ما هم معاف شیم.:31:

ولی همه دوستام که سربازیشون تموم میشه هر چی خاطره میکن از آموزشیه همش میگن یادش بخیر:40:

مگه آموزشی خوش میگذره؟؟؟؟:31:

مشکل من با خودم از اول بود:10:
تالاسمی مینور

S E V E N
11-03-2011, 21:08
سلام

فراخوان اعزام به خدمت مشمولان متولد 1371 و احضار مشمولان متولد 1372 گروه ناجا، سازمان وظيفه عمومي ناجا در اطلاعيه اي سال اعزام به خدمت مشمولان متولد 1371 و احضار مشمولان متولد 1372 را اعلام كرد

به گزارش اداره اجتماعي، سازمان وظيفه عمومي ناجا در اين اطلاعيه اعلام كرد: مشمولان متولد سال 1371 و ماقبل آن كه در سال 1389 به وضعيت آنان رسيدگي شده و واجد شرايط اعزام به خدمت وظيفه عمومي شناخته شده‌اند، در طي سال 1390 به خدمت دوره ضرورت اعزام مي‌گردند.

سازمان وظيفه عمومي همچنين اعلام كردكليه اتباع ذكور متولد سال 1372 موظفند در طول سال 1390 جهت رسيدگي به وضعيت مشموليت خود با مراجعه به دفاتر پليس+10 در سراسر كشور، دفترچه راهنماي خدمت وظيفه عمومي را دريافت و ضمن مطالعه دقيق آن متناسب با وضعيت خود برگه‌هاي مربوطه را تكميل نموده و مدارك لازم را به دفاتر مذكور جهت ثبت اطلاعات تحويل دهند.

همچنين در اطلاعيه سازمان وظيفه عمومي آمده است: چنانچه نيروهاي مسلح در سال 1390 و قبل آن، اقدام به جذب و استخدام مشمولان متولد 1372 به عنوان كادر رسمي نموده اند مي بايست مراتب را به سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام نمايند.

سازمان وظيفه عمومي در اين اطلاعيه افزود: مشمولان متولد سال 1372 مقيم خارج از كشور مي‌بايست براي تعيين وضعيت مشموليت خود به نمايندگي‌هاي كنسولي يا سياسي دولت جمهوري اسلامي ايران در كشور محل اقامت و درصورت نبودن آن به نزديكترين نمايندگي كنسولي يا سياسي دولت جمهوري اسلامي ايران به محل اقامت خود در خارج از كشور مراجعه نمايند.

سازمان وظيفه عمومي همچنين از كليه مراكز آموزش عالي و دانشگاه‌ها خواست تا براي مشمولان متولد سال 1372 شاغل به تحصيل در موسسات آموزشي مربوطه، درخواست صدور معافيت تحصيلي به صورت كلي و در قالب لوح فشرده بنمايند.

منبع :

موفق باشيد

AliROCK
11-03-2011, 21:12
فقط از یه چیزه خودم تو خدمت خوشم اومد فرماندمون میدونست من 3 ماه سنوات دارم کلی ذوق میکرد منم ماهه 16 خدمتم 3 و 12 روز کسر خدمت زدم تو صورتش:27:
کلا 17 ماه و 18 روز خدمت کردم
نمیخواستم ازش استفاده کنم ولی بد فرمانده ای داشتیم:2:

m.s.f
11-03-2011, 22:40
تداوم اجرای طرح معافیت سه برادری

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سردار موسی کمالی در گفتگو با مهر با اشاره به اجرا شدن تمامی معافیت ها در سال ۹۰ گفت: تمام مقرراتی که در سال جاری در خصوص خدمت سربازی وجود دارد در سال آینده نیز اجرایی می شود.
وی اضافه کرد: طرح معافیت سه برادری نیز در سال آینده اجرا می شود و مشمولان می توانند بر اساس مقررات و معافیت های موجود برای آینده خود تصمیم بگیرند.
مشاور معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در زمان گذشته زنان نیز به خدمت سربازی اعزام می شدند برهمین اساس اگر مشمولی علاوه بر برادران خواهری داشته که به سربازی اعزام شده می تواند از معافیت سه برادری استفاده کند.
سردار کمالی افزود:در سال آینده معافیت های نخبگان و استعدادهای برتر به ازای انجام پروژه‌های تحقیقاتی نیز اجرا می شود.

یعنی کسری رزمندگی پدر توو جبهه هم پا بر جاست ؟؟

actros 1843
11-03-2011, 23:42

اگه برپا باشه که عالیه پدر من24ماه سابقه جبهه داره
:31:
حالا تا کی هست؟؟؟

m.s.f
12-03-2011, 09:52
حالا تا کی هست؟؟؟

دقیقا مثل من ... یه ماه هم برای لیسانس کم میشه ... میمونه فقط آموزشی تقریبا
خدا کنه حذفش نکنن

ELSIN
12-03-2011, 15:21

اگر خبر درست باشه ، بله

حالا تا کی هست؟؟؟

تا آخر 90

ELSIN
12-03-2011, 15:59
جزییات ثبت‌نام دوره پودمانی ویژه سربازان

ثبت‌نام دوره پودمانی ویژه سربازان از امروز ۲۱ اسفندماه آغاز می‌شود و تا چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ادامه دارد.

ادامه :

actros 1843
12-03-2011, 16:17
تا آخر 90

یعنی امکان داره تا آخر 90 بر ندارن و هنوز هم بمونه ولی کمترش کنن؟؟

آخه من تازه 4سال دیگه دانشگاه دارم:41:

shahinfarasystem
12-03-2011, 16:43
سلام

مي دونيد متوسط حقوق كسايي كه امريه ميگيرند چقدر هستش؟؟؟؟

ممنون

S126
12-03-2011, 19:03
وی دوماه 12 روز همه که اونجا بودن 12روز براشون بود چجوریه؟
بعد از آموزشی چون تک پسرم میافتم شهر خودمون بسیج فعال هم دارم فوق دیپلم بهداشت هم هستم کد میخورم؟
با این شرایط چقدر سربازی سخت میشه برام؟
چند درصد امکان داره شهر خودمون نیفتیم؟

12 روز نگهبانی رو می گی؟
اگه نگهبانی ها 24 ساعته باشه (مثل نگهبانی اسلحه خونه و انبار و اینا که باید 8 ساعت در کل 24 ساعت رو نگهبانی بدی .یعنی هر 4 ساعت نوبتت میشه و باید بری سر پست . بعضی پست ها مثل اسایشگاه هم از ساعت 9 شب شروع میشد و تا 5 صبح تموم میشد. این هم بستگی به پاس از 2 تا 4 ساعت می بایستی پاس می دادی. بعضی از تنبیهاتمون توی آموزشی همین نگهبان تنبیهی بود. یعنی یه کار خلافی که میکردن می انداختنشون نگهبان تنبیهی برای یه 24 ساعت مثلا اسلحه خونه که توی فضای باز بود !!

بسیج فعال که امتیاز حساب نمیشه برای تقسیم توی شهرت ولی تک پسری میشه. منتهی بستگی داره که شهرتون کجا باشه و چند تا پادگان داشته باشه. اگه تهران باشی که 80-90 درصد می افتی همینجا ولی مثلا بچه های شمال و بعضی از استانها اکثرا حتی شرایط دارهاشون هم می افتن تهران و بقیه جاها.
فوق دیپلم بهداشت هم احتمال زیاد کد می خوره ولی با فوق دیپلم هر جا بیفتی خیلی از دیپلم و زیر دیپلم راحتتر خدمت می کنی.

بستگی داره کجا امریه بگیری چون من یکی رو میشناسم با اینکه امریه هست توی وزارتخونه همون ماهی 60-70 تومن فوق لیسانس رو بهش میدن.

sourena
12-03-2011, 20:20
امروز عصر کارت معافی من اومد :دی

این شکلیه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6ia.jpg

omidsarab
12-03-2011, 20:32
سلام دوستان
آخر اين كسري خدمت چي شد سال 90 حذف ميشه يا نه
ددم 24 ماه رفته جبهه ايثارگري كرده چيكار كرده نميدونم چند ماه بايد برام
البته چشمم ضعيفه دوتاش ميشه 7 فك كنم
تك پسم هستم
متولد 72 هم هستم كي ميتونم اين سربازيو برم و خلاص بشم
خيلي كار دارم بعدش!

actros 1843
12-03-2011, 20:58
امروز عصر کارت معافی من اومد

این شکلیه:
[I

به به مبارک باشه ای کاش ما هم معاف میشدیم:31:

ELSIN
12-03-2011, 20:58
یعنی امکان داره تا آخر 90 بر ندارن و هنوز هم بمونه ولی کمترش کنن؟؟

آخه من تازه 4سال دیگه دانشگاه دارم:41:

احتمال برداشتنش زیاده چون قرار بود تا پایان این سال برداشته بشه حالا یه سال افتاد عقب
فکر نکنم به شما برسه

actros 1843
12-03-2011, 21:01
احتمال برداشتنش زیاده چون قرار بود تا پایان این سال برداشته بشه حالا یه سال افتاد عقب
فکر نکنم به شما برسه

عجبا ولی اگه برندارن من از 4ماه بیشتر خدمت ندارم

خدا کنه حداقل کم کنن ولی بر ندارن:41:

ELSIN
12-03-2011, 21:34
عجبا ولی اگه برندارن من از 4ماه بیشتر خدمت ندارم

خدا کنه حداقل کم کنن ولی بر ندارن:41:

شما میتونید یکی دو ترم رو مرخصی بگیرید و سربازی تون رو برید و بعد از سربازی ادامه تحصیل
من این جوری زیاد دیدم تو همین محل خدمت خودم

farhad_persona
12-03-2011, 23:10
فکر نکنم به شما برسه

خب چرا احتمال برداشتنش زیاده؟ مگه الان دو سال دیگه تمدید نشده؟
من خودم پاسدار های زیادی رو میشناسم که از این طریق پسرهاشون رو معاف کردن. اصلا امکان نداره که این امتیاز خوب رو براشون بردارن.
مثلا یکی از همین پاسدارها میگفت پسر من 16 سالش هست . الان خیلی از همکارهای من پسرهاشون رو از این طرق معاف کردن. یعنی ممکنه به پسر من که رسید برداشته بشه؟ اصلا همچین چیزی نیست!

AliROCK
13-03-2011, 04:16
به به مبارک باشه ای کاش ما هم معاف میشدیم:31:

دوست من زیاد هم خوب نیست:46:

sourena
13-03-2011, 10:40
دوست من زیاد هم خوب نیست:46:

قمارباز نگه به **** چی بگه ؟ :دی

مثلا چی؟ چون جای دولتی استخدام نمیکنن؟ :دی

8751122018
13-03-2011, 11:01
12 روز نگهبانی رو می گی؟
اگه نگهبانی ها 24 ساعته باشه (مثل نگهبانی اسلحه خونه و انبار و اینا که باید 8 ساعت در کل 24 ساعت رو نگهبانی بدی .یعنی هر 4 ساعت نوبتت میشه و باید بری سر پست . بعضی پست ها مثل اسایشگاه هم از ساعت 9 شب شروع میشد و تا 5 صبح تموم میشد. این هم بستگی به پاس از 2 تا 4 ساعت می بایستی پاس می دادی. بعضی از تنبیهاتمون توی آموزشی همین نگهبان تنبیهی بود. یعنی یه کار خلافی که میکردن می انداختنشون نگهبان تنبیهی برای یه 24 ساعت مثلا اسلحه خونه که توی فضای باز بود !!

بسیج فعال که امتیاز حساب نمیشه برای تقسیم توی شهرت ولی تک پسری میشه. منتهی بستگی داره که شهرتون کجا باشه و چند تا پادگان داشته باشه. اگه تهران باشی که 80-90 درصد می افتی همینجا ولی مثلا بچه های شمال و بعضی از استانها اکثرا حتی شرایط دارهاشون هم می افتن تهران و بقیه جاها.
فوق دیپلم بهداشت هم احتمال زیاد کد می خوره ولی با فوق دیپلم هر جا بیفتی خیلی از دیپلم و زیر دیپلم راحتتر خدمت می کنی.

نگهبانی خیلی سخته؟
بسیج فعال برای پذیرش سپاه که خوبه؟
من اهل یزدم؟شهرم میشه یزد
کد خوردن خیلی بدتر از آموزشی هست؟

masoud glx
13-03-2011, 11:17
کد خوردن خیلی بدتر از آموزشی هست؟

بستگی داره ... بعضی ها کد میخورن و بیچاره میشن و بعضی ها کد میخورن و صفا میکنن !! کلا هم به یگانی که کد میخورید و هم به بازه زمانی سال بستگی داره .

shahinfarasystem
13-03-2011, 12:37
سلام

من ديروز رفتم يه جايي كه كاراي عمراني ارتش رو انجام ميدن....

طرف بهم گفت من سربازم اما لباس شخصي از 8.5 تا 4.5 هم بايد بمونم اما با حقوق حدود 42 تومن

ميشه همچين چيزي؟؟

ممنون

AliROCK
13-03-2011, 16:20
اگه میخواین امریه بگیرین مدرکتون هم درست حسابیه لیسانس به بالا امریه های دانشگاه ها رو بگیرید هم اونجا میتونید ادامه تحصیل بدید هم خدمت هم میتونید بعدش راحت استخدام بشین
اداری قسمت ما از ساعت 8 تا 3 بود البته برا اونا که پارتی نداشتن(ما که تو پاسدار خونه بودیم xD)
بند پ هامون از ساعت 10 تا 1 ظهر

قمارباز نگه به **** چی بگه ؟

مثلا چی؟ چون جای دولتی استخدام نمیکنن؟

ترجیح میدم جواب شما رو کسه دیگه ای بده:31:
نوشتتون بوی دردسر میده:31: من چیزی نگفتما همه شاهدین:27:

masoud glx
13-03-2011, 18:02
دوستان من خودم امریه هستم ... یه پست داشتم توی همین تاپیک که در مورد امریه و شرایط و حقوقش صحبت کرده بودم . حقوق ها خیلی متفاوت هستن واسه امریه های ارگان های مختلف .

** الان گشتم پست هام رو پیدا کردم . بخونید ضرر نداره واسه امریه .

موفق باشید .

cescjoon
13-03-2011, 18:56
دوستان پدر من 14 ماه جبهه داره و تک پسر هم هستم ولی پدرم سنش کمتر 59 سال هست میخواستم بدونم چقدر از خدمتم کم میشه آخه میخوام بعد از این ترم مرخصی بگیرم برم سربازی چون میترسم این قانون کسر خدمت و اینا رو بردارن و دوباره سرباز بشه همون 24 ماه

omidsarab
13-03-2011, 19:38
سلام دوستان
آخر اين كسري خدمت چي شد سال 90 حذف ميشه يا نه
ددم 24 ماه رفته جبهه ايثارگري كرده چيكار كرده نميدونم چند ماه بايد برام
البته چشمم ضعيفه دوتاش ميشه 7 فك كنم
تك پسم هستم
متولد 72 هم هستم كي ميتونم اين سربازيو برم و خلاص بشم
خيلي كار دارم بعدش!
كسي اينجا نيست جواب ما رو بده؟

actros 1843
13-03-2011, 20:36
دوستان پدر من 14 ماه جبهه داره و تک پسر هم هستم ولی پدرم سنش کمتر 59 سال هست میخواستم بدونم چقدر از خدمتم کم میشه آخه میخوام بعد از این ترم مرخصی بگیرم برم سربازی چون میترسم این قانون کسر خدمت و اینا رو بردارن و دوباره سرباز بشه همون 24 ماه

واسه هر ماه جبهه 18 روز کسری میدن اگه مدرک لیسانس هم داشته باشد خدمتتون 18 ماه حساب میشه:31:

ELSIN
13-03-2011, 21:01
خب چرا احتمال برداشتنش زیاده؟ مگه الان دو سال دیگه تمدید نشده؟
من خودم پاسدار های زیادی رو میشناسم که از این طریق پسرهاشون رو معاف کردن. اصلا امکان نداره که این امتیاز خوب رو براشون بردارن.
مثلا یکی از همین پاسدارها میگفت پسر من 16 سالش هست . الان خیلی از همکارهای من پسرهاشون رو از این طرق معاف کردن. یعنی ممکنه به پسر من که رسید برداشته بشه؟ اصلا همچین چیزی نیست!

????????????؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ghasem2020
13-03-2011, 21:36

شما نميتوني درست رو تا زماني طول بدي كه پدرت سنش از 59 سال بگذره؟؟ اينجوري خيلي راحت معاف ميشي كه.

cescjoon
13-03-2011, 21:43
^نه بدبختانه نمیشه چون یه 12 سالی باید بخونم :دی
حالا آخرش یکی یه جواب درست و حسابی نداد آخه من شنیدم تک پسر حالا باباش هر سنی هم باشه یه 2 ماهی کم میشه درسته؟

vahid_civil
13-03-2011, 21:46
^نه بدبختانه نمیشه چون یه 12 سالی باید بخونم :دی
حالا آخرش یکی یه جواب درست و حسابی نداد آخه من شنیدم تک پسر حالا باباش هر سنی هم باشه یه 2 ماهی کم میشه درسته؟

خیر کاملا اشتباه شنیدین ! منم تک پسرم و در حال خدمت !:46:

farhad_persona
13-03-2011, 23:13
????????????؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الان حرف عجیبی زدم من؟ نکته مبهم چی هست؟

shahinfarasystem
14-03-2011, 08:43
AliRock عزيز

اگه میخواین امریه بگیرین مدرکتون هم درست حسابیه لیسانس به بالا امریه های دانشگاه ها رو بگیرید هم اونجا میتونید ادامه تحصیل بدید هم خدمت هم میتونید بعدش راحت استخدام بشین

1) براي سربازهايي كه تو دانشگاه خاصي امريه هستند مگه تسهيلاتي براي ادامه تحصيل هست؟؟؟

2) ميشه بگي سرباز امريه دانشگاه كاري كه بهش ميدن تو چه مايه هايي هستش؟؟ (مثلا من نوعي كه ليسانس نرم افزارم)

Masoud glx عزيز

من ديروز رفتم يه جايي كه كاراي عمراني ارتش رو انجام ميدن....

طرف بهم گفت من سربازم اما لباس شخصي از 8.5 تا 4.5 هم بايد بمونم اما با حقوق حدود 42 تومن

ميشه همچين چيزي؟؟

ميشه بگي همچين چيزي شدني ؟؟؟ طرف اين همه وايسه آخر سر 40 تومن بهش بدن؟ يا اشتباهي شده

samaram
14-03-2011, 10:45
به نظر شما برای تک پسری که باباش سابقه ی دیسک کمر داره ولی سنش هنوز به 59 سال نرسیده میشه معافیت کفالت گرفت؟

ELSIN
14-03-2011, 11:00
الان حرف عجیبی زدم من؟ نکته مبهم چی هست؟

این که کلا فکر کنم شما نقل قول رو اشتباه گرفتید :31:

keyvanb1
14-03-2011, 22:45
سربازي چيز خاصي نميخواد.من كه فقط يه سكا و يه خورده خرت و پرت بردم تموم

HITB0Y
14-03-2011, 23:19
سلام دوستان
چه مدارکی لازمه ببریم؟:
کارت ملی؟
شناسنامه؟
گواهینامه ماشین و موتور؟
کپی برابر اصل کارت و شناسنامه؟
...؟
هیچکدوم؟
-----------------------------------------
پول نقد یا کارت اعتباری؟
60 تومان کافیه دیگه؟
----------------------------------------
فعلا همینا:31:

pedram_sad
14-03-2011, 23:52
دوستان من 5 شنبه مدارکم رو بردم پلیس +10 تحویل دادم
این برگه واکسن که 2 قسمت داشت رو قسمت دومش رو تحویل خودم داد و گفت برای اموزشی باید تحویل اونجا بدم
قسمت اولش رو گرفت و اطلاعات رو وارد کرد و پس داد به خودم

این رو من باید جدا بفرستم برای نظام وظیفه ؟
بالاش نوشته باید با سایر مدارک پست کنم برای نظام وظیفه و عدم ارسالش باعث میشه اقدامی صورت نگیره برای مشمول
طرف که دادش به خودم چیزی نگفت

AliROCK
15-03-2011, 01:16
AliRock عزيز

1) براي سربازهايي كه تو دانشگاه خاصي امريه هستند مگه تسهيلاتي براي ادامه تحصيل هست؟؟؟

2) ميشه بگي سرباز امريه دانشگاه كاري كه بهش ميدن تو چه مايه هايي هستش؟؟ (مثلا من نوعي كه ليسانس نرم افزارم)

Masoud glx عزيز

مدرکت که خوبه
ببین شما وقتی امریه دانشگاه رو بگیری اصلا سرباز نیستی:21: اکثر دانشگاه هایی هم که امریه میدن میخوان طرف ادامه تحصیل بده بمونه براشون کار کنه:31: حقوقم هی بدک نیست:7:
البته امریه دانشگاه بند پ خفن میخواد گرفتی تا ته زندگیت تخته گاز برو:10:

8751122018
15-03-2011, 01:48
بستگی داره ... بعضی ها کد میخورن و بیچاره میشن و بعضی ها کد میخورن و صفا میکنن !! کلا هم به یگانی که کد میخورید و هم به بازه زمانی سال بستگی داره .

نمیشه کاری کرد کد نخورد؟
این کد چه صیغه ای است؟
نمیشه همون یگانی که بقیه ی خدمت قراره بریم اونجا کد هم بخوریم اونجا؟
من شاید بتونم بعد از دو ماه آموزشی بیفتم شهر خودم بقیه خدمت را حالا این کد خوردن باعث میشه دیرتر بیام شهر خودم؟

rozbeh85
15-03-2011, 08:13
دوستان من 5 شنبه مدارکم رو بردم پلیس +10 تحویل دادم
این برگه واکسن که 2 قسمت داشت رو قسمت دومش رو تحویل خودم داد و گفت برای اموزشی باید تحویل اونجا بدم
قسمت اولش رو گرفت و اطلاعات رو وارد کرد و پس داد به خودم

این رو من باید جدا بفرستم برای نظام وظیفه ؟
بالاش نوشته باید با سایر مدارک پست کنم برای نظام وظیفه و عدم ارسالش باعث میشه اقدامی صورت نگیره برای مشمول
طرف که دادش به خودم چیزی نگفت

شما دیگه لازم نیست پست کنی، الان بیش از یک سال هست که همه کارها از طریق پلیس +10 انجام میشه
الان شما دیگه منتظر برگه سبزت باش
اون قسمت دوم واکسن رو حتما برای آموزشی ببر

---------- Post added at 05:43 AM ---------- Previous post was at 05:40 AM ----------

نمیشه کاری کرد کد نخورد؟
این کد چه صیغه ای است؟
نمیشه همون یگانی که بقیه ی خدمت قراره بریم اونجا کد هم بخوریم اونجا؟
من شاید بتونم بعد از دو ماه آموزشی بیفتم شهر خودم بقیه خدمت را حالا این کد خوردن باعث میشه دیرتر بیام شهر خودم؟

کد خوردن فقط تو نیرو زمینی ارتش وجود داره و فلسفه اش هم این است که میگن ما به مهندس مکانیک توی ارتش نیازی نداریم، اینها برن یه دوره دوماهه توپخانه، یا پیاده، یا تکاوری یا ... ببینند بعد تقسیم شن برن یگانشان
بستگی داره کجا کد بخوری، مثلا کد توپخانه اصفهان هست، کد تکاوری لشگرک هست، کد مخابرات تهران هست، کد پیاده شیراز هست
شما اگه کد بخوری 2 ماه هم باید بری دوره کد، بعدش میری سر یگانت

*Batman*
15-03-2011, 12:13
سلام.
آدرس مراکز معاینه پزشکی مجاز در تهران؟

30vil
15-03-2011, 12:19
کد خوردن فقط تو نیرو زمینی ارتش وجود داره و فلسفه اش هم این است که میگن ما به مهندس مکانیک توی ارتش نیازی نداریم، اینها برن یه دوره دوماهه توپخانه، یا پیاده، یا تکاوری یا ... ببینند بعد تقسیم شن برن یگانشان
بستگی داره کجا کد بخوری، مثلا کد توپخانه اصفهان هست، کد تکاوری لشگرک هست، کد مخابرات تهران هست، کد پیاده شیراز هست
شما اگه کد بخوری 2 ماه هم باید بری دوره کد، بعدش میری سر یگانت

روزبه جان مهندس عمران هم کد میخوره؟

alliniran
15-03-2011, 12:34
سلام
من دیروز در کمیسیون پزشکی معاف از رزم شناخته شدم!
میتونم به نتیجه کمیسیون پزشکی اعتراض کنم؟
چون معاف میشدم ولی یک سری دکتر عقده ای بودند و الکی معافم نکردند(5 تا دکتر بودند که خوب با یکیشون تصفیه کردم و سوناتا ناز نازیش را یه طرح خشکل تتو کردم رو کاپوتش! و بقیه هم بزودی باهاشون تصفیه میکنم)

boy_teh
15-03-2011, 13:39
سلام
من اعزام مجدد هستم . سال 84 5 ماه خدمت کردم . آموزشی کهریزک + دوره کد و یگان دژبان مرکز ستاد مشترک ارتش (پادگان امام خمینی-تهران) . اون موقع دیپلم کامپیوتر بودم . بعلت تحصیل ترخیص شدم و الان با فوق دیپلم دوباره رفتم .
خلاصه اینبار برام زدن (قرارگاه فرماندهی نزاجا-آج-تهران-لویزان) رسته : رایانه . کد : 33130 (امور کامپیوتر)

از اونجا که هیچکس هیچ چیز به من نگفته بود امروز پاشدم رفتم خودمو معرفی کنم . دژبان دم در اصلا اجازه نداد برم تو . گفت برو لباس نظام بپوش بیا . منم اومدم لباسامو از انباری در اوردم دیدم هم آرم و علائمم باید عوض شه . قبلا ستاد مشترک بودم الان انداختنم نیروی زمینی . درجه ام که از گروهبان 3 به گروهبان 1 تغییر کرده . رسته و ...
حالا از اونجا که نمیدونم چیکاره حسنم میخوام با همین لباسای ستاد مشترکم فردا برم . ایرادی داره ؟ خودم برم ارم و عالئم بزنم ؟
گفتم فردا برم شاید فرمانده لباس خاصی بگه بپوشم یا کلا خودش بهم بگه چه کار کنم .
نظرتون چیه ؟
راستی کسی اینجایی که افتادم خدمت کرده بگه ببینم چطوره جاش ؟

HITB0Y
15-03-2011, 14:28
جالب اینجاست خود پلیس+10 هم برگه سفید رو میده و لازم نیست بریم پست!:31:
امروز گرفتمش...مازاد!:41:
خیلی بده آدم تا روز اعزام ندونه قراره کجا بره!

S126
15-03-2011, 14:50
سلام
من اعزام مجدد هستم . سال 84 5 ماه خدمت کردم . آموزشی کهریزک + دوره کد و یگان دژبان مرکز ستاد مشترک ارتش (پادگان امام خمینی-تهران) . اون موقع دیپلم کامپیوتر بودم . بعلت تحصیل ترخیص شدم و الان با فوق دیپلم دوباره رفتم .
خلاصه اینبار برام زدن (قرارگاه فرماندهی نزاجا-آج-تهران-لویزان) رسته : رایانه . کد : 33130 (امور کامپیوتر)

از اونجا که هیچکس هیچ چیز به من نگفته بود امروز پاشدم رفتم خودمو معرفی کنم . دژبان دم در اصلا اجازه نداد برم تو . گفت برو لباس نظام بپوش بیا . منم اومدم لباسامو از انباری در اوردم دیدم هم آرم و علائمم باید عوض شه . قبلا ستاد مشترک بودم الان انداختنم نیروی زمینی . درجه ام که از گروهبان 3 به گروهبان 1 تغییر کرده . رسته و ...
حالا از اونجا که نمیدونم چیکاره حسنم میخوام با همین لباسای ستاد مشترکم فردا برم . ایرادی داره ؟ خودم برم ارم و عالئم بزنم ؟
گفتم فردا برم شاید فرمانده لباس خاصی بگه بپوشم یا کلا خودش بهم بگه چه کار کنم .
نظرتون چیه ؟
راستی کسی اینجایی که افتادم خدمت کرده بگه ببینم چطوره جاش ؟
شما لباس ارتش رو بپوش برو که نهست نخوری بعد در اولین فرصت بده درستش کنن. مگه چقدر طول میکشه؟ 1 ساعته توی حسن آباد یا امام حسین آماده اش می کنن
جاش هم خوبه.خود ستاد نیرو افتادی

rozbeh85
15-03-2011, 15:45
روزبه جان مهندس عمران هم کد میخوره؟

نه، مهندسی عمران . کامپیوتر کد نمی خورند.

امير موسر
15-03-2011, 15:47
جالب اینجاست خود پلیس+10 هم برگه سفید رو میده و لازم نیست بریم پست!:31:
امروز گرفتمش...مازاد!:41:
خیلی بده آدم تا روز اعزام ندونه قراره کجا بره!

اعزامت کی هست شما !؟ کی پست کرده بودی !؟

elfy
15-03-2011, 15:58
سلام دوستان من کاردانی برق هستم میخوام برم دانشگاه آزاد این ترم اگه خدا بخواد تموم میشم میخوام برم دانشگاه آزاد اما دانشگاه آزاد امتحانش تو آذر هست و دی باید برم دانشگاه به نظرتون برم سربازی بهتر نیست کی دفترچه بفرستم تا شهریور اعظام بشم من قبلا بسیج میرفتم به نظرتون دوباره برم کسری بگیرم من شدیم برگ سبزتو میتونی ببری پادگان هابب که میخوای اگر نیرو خواستن بری اونجا من کجا برم بهتره چی کار کنم به نظرتون ؟

alliniran
15-03-2011, 16:52
سلام
من دیروز در کمیسیون پزشکی معاف از رزم شناخته شدم!
میتونم به نتیجه کمیسیون پزشکی اعتراض کنم؟
چون معاف میشدم ولی یک سری دکتر عقده ای بودند و الکی معافم نکردند(5 تا دکتر بودند که خوب با یکیشون تصفیه کردم و سوناتا ناز نازیش را یه طرح خشکل تتو کردم رو کاپوتش! و بقیه هم بزودی باهاشون تصفیه میکنم)
لطفا کمک
میشه به نتیجه کمیسیون اعتراض کرد؟
کسی اینجا از تیرویید معاف شده اگه شده بگه که وقتی به بیمارستان معرفی شد از تیرویید اسکن یا سونوگرافی گرفتند یا فقط ازمایش خون داد؟
خیلی واجبه خواهشا کمک

matin_vv
15-03-2011, 18:17
میتونی اعتراض کنی نا جایی که من میدونم.
باز معرفی میشی به یه بیمارستان دیگه و معاینه ات میکنند، نظر میدن.
ولی باز نظر آخر، نظر خود شورای پزشکیه.

MONST3R
15-03-2011, 18:37
دوستان من از لحاظ کفالت پدر معاف میشم فقط میخواستم بدونم چقدر دوندگی داره؟؟؟

HITB0Y
15-03-2011, 19:52
اعزامت کی هست شما !؟ کی پست کرده بودی !؟
18 فروردین 90 اعزام میشم
من آبان امسال پست کرده بودم....انداختنم آبان 90!!!بعد جلو انداختمش برای 18 فروردین.:46:

AliROCK
15-03-2011, 20:23
بهترین تاریخ برا اموزشی همون فروردین هست:3: منم 18 فروردین بودم یادش بخیر:27:

HITB0Y
15-03-2011, 20:31
بهترین تاریخ برا اموزشی همون فروردین هست:3: منم 18 فروردین بودم یادش بخیر:27:
دقیقا!آب و هوا تو فروردین خیلی باحاله:8:

shahinfarasystem
15-03-2011, 22:57
سلام برگه سبز من اومد به امید خدا اول تیر ماه

آقا کی معلوم میشه کجا افتادم؟؟

pedram_sad
15-03-2011, 23:03
سلام برگه سبز من اومد به امید خدا اول تیر ماه

آقا کی معلوم میشه کجا افتادم؟؟
فکر کنم 20 خرداد برات برگه سفید بیاد

کی دفترچه فرستادی ؟
مدرکت چیه ؟

elfy
16-03-2011, 00:37
سلام دوستان من کاردانی برق هستم میخوام برم دانشگاه آزاد این ترم اگه خدا بخواد تموم میشم میخوام برم دانشگاه آزاد اما دانشگاه آزاد امتحانش تو آذر هست و دی باید برم دانشگاه به نظرتون برم سربازی بهتر نیست کی دفترچه بفرستم تا شهریور اعظام بشم من قبلا بسیج میرفتم به نظرتون دوباره برم کسری بگیرم من شدیم برگ سبزتو میتونی ببری پادگان هابب که میخوای اگر نیرو خواستن بری اونجا من کجا برم بهتره چی کار کنم به نظرتون ؟
کسی جواب مارو نمیده

---------- Post added at 12:37 AM ---------- Previous post was at 12:36 AM ----------

کسی جواب مارو نمیده؟؟؟ !!

H.Operator
16-03-2011, 03:30
سلام
دوستان یه سوال داشتم:20:
من بهمن ماه درسم تموم میشه و دفترچه هم قبل از اینکه برم دانشگاه پر کرده بودم و فرستاده بودم الان بعد از تموم شدن درسم باید چه کار کنم لطفآ راهنمایی کنید.
با تشکر پیشاپیش:11:

harrypotter
16-03-2011, 06:27
وقتی دفترچه رو بفرستید نهایت تا 3 هفته براتون برگ سبز میاد.
اگر نیومده به احتمال به این خاطر بوده که سیستم نظام وظیفه شما رو به عنوان معافیت تحصیلی شناخته.
به دانشگاه برید یه برگه از طرف داشنگاه برای شما سهت که سه روشنت داره که یکیش هم به نظام وظیفه هست که میگه این شخص درسش تموم و مشمول هست.
اون نامه رو پیگیری کنید

danielo
16-03-2011, 13:01
کسی امورزشی شهید بهشتی شیروان بوده؟؟؟
چطوری هست؟؟؟؟؟؟؟
شرایطش را کلا برایم توضیح بدید.بعد از عید اونجا اعزام هستم
فکر کنم سپاه باشه درسته؟؟

arash6381
16-03-2011, 14:08
اعزامی های 2/1 برگه سفیدشون صادر شده
برن پلیس +10 بگیرن

piishii
16-03-2011, 18:16
کسی امورزشی شهید بهشتی شیروان بوده؟؟؟
چطوری هست؟؟؟؟؟؟؟
شرایطش را کلا برایم توضیح بدید.بعد از عید اونجا اعزام هستم
فکر کنم سپاه باشه درسته؟؟
سلام
تا جایی که میدونم فکر کنم مال سپاه هست
از کمک مربی های سلاحی که اونجا هستند دوستان من هم به چشم میخوره
شرایط و ... رو نمیدونم

piishii
16-03-2011, 18:18
نه، مهندسی عمران . کامپیوتر کد نمی خورند.
سلام
همدوره ای هایی که با من کد خورده بودند چنتایی بینشون نزدیک 5 6 نفر مهندس عمران بودند کارشناسی .
کامپیوتر ولی خیر .
نترسین از این کد خوردن :46:

shahinfarasystem
16-03-2011, 20:10
فکر کنم 20 خرداد برات برگه سفید بیاد

کی دفترچه فرستادی ؟
مدرکت چیه ؟

حوالی 10 اسفند فرستادم
لیسانس نرم افزار

HITB0Y
17-03-2011, 01:24
یک مورد جالب دیگه:
امروز بعد از چند ماه وقتی مدارکم رو بررسی میکردم متوجه شدم برگه واکسیناسیون دست نخورده!!!یعنی تو پلیس +10 نصفشو جدا نکرده بودن:31:
یه مورد دیگه هم اینکه گروه خونی من رو اشتباه زدن!!
به نظرتون خیلی مهمه که این گروه خونی رو درست بزنه ؟!نمیشه بعدا تو یگان اصلاحش کرد؟

AliROCK
17-03-2011, 03:13
تو یگان میتونی درست کنی
حالا O- O+ a b چه فرقی میکنه مهم اینه کارت رو بگیری اصلا تو یگان مدارک +10 مد نظر نمیگیرن تو فرم الف بنویس گروه خونتو

m.s.f
17-03-2011, 09:06
امروز بعد از چند ماه وقتی مدارکم رو بررسی میکردم متوجه شدم برگه واکسیناسیون دست نخورده!!!یعنی تو پلیس +10 نصفشو جدا نکرده بودن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای منم همینطوره ... فقط کپیشو میخواستن انگار

pedram_sad
17-03-2011, 12:26
صبح رفتم پلیس +10
گفتم من هفته قبل 5 شنبه 19 ام مدارک رو دادم میخواستم بدونم تاریخ اعزامم معلوم شده یا نه
گفت نیموده داشتم میرفتم گفت حالا تا اینجا اومدی کارت ملی رو بده چک کنم چک کرد گفت نیومده گفتم کی میاد گفت برو بعد 15 ام بیا الان اخر ساله تعطیلاته و ...
گفتم احتمال داره اردیبهش باشم
خندید گفت شهریور نشی میشی تیر اردیبهشت که خیلی وقته تمام شد

m.s.f
17-03-2011, 12:37
منم امروز برگ سبزم اومد بعد از دو هفته و نیم ... 1 تیر افتادم
میشه برم بندازمش 1 اردیبهشت ؟

ar2007
17-03-2011, 13:23
دوستان اعزاممو زدن تیر. می خواستم تعجیل بگیرم و برای سپاه پذیرش بگیرم که اردیبهشت برم گفتن تکمیل ظرفیت شده به نظرتون می ارزه تا تیر بخاطر پذیرش بمونم یا برم تعجیل برای اردیبهشتو امتحان کنم؟

mohammad.ef
17-03-2011, 14:14
سلام .

اگه کد کسی برای ارتش خورده باشه ( تاریخ اعزام 1 اردیبهشت / مدرک تحصیلی کارشناسی) میتونه به سپاه تبدیلش کنه ؟
میتونه تمدید کنه و برای سپاه پذیرش بگیره ؟

مرکز آموزشی 01 نیروی زمینی ارتش کجا میشه ؟
جاش خوبه ؟

MCSE MAN
17-03-2011, 14:40
من پدرم بالاي 60 سالشه و يه برادر دارم كه چندين سال پيش سربازي رفته و الآنم ازدواج كرده. من معافم يا نه؟
خودم كه فكر نميكنم معاف باشم:31:

HITB0Y
17-03-2011, 14:45
نامه کسری خدمت رو تو آموزشی باید تحویل داد یا یگان؟!

AliROCK
17-03-2011, 14:50
موقعی که من رفتم تو یگان ولی الان شاید تو اموزشی هم بگیرن

omidsarab
17-03-2011, 15:00
سلام ميشه كسي كه سن سربازيش نرسيده معافيت پزشكي بگيره؟
چشمش ضعيف باشه

arash66_2m
17-03-2011, 16:25
سلام برو بچه ها

من همین الان برگه ی سبزم اومد خوردم به یک تیر ما 1390 :دی
تاریخ اقدام : 1389/12/7
و الان هم که برگه ی سبز اومد یعنی : 1389/12/26
یعنی 25 روزه میاد پسسسسسسسسس :دی :46:

فقط فامیلی منو غلط نوشتن که باید شنبه برم نظام وظیف بگم درست کنن فقط یه چیزی همون جا برگه سبز با مشخصات درست رو به من میدن یا اونو هم پست می کنن چطوریه این ؟:18::31:

---------- Post added at 05:25 PM ---------- Previous post was at 05:22 PM ----------

من پدرم بالاي 60 سالشه و يه برادر دارم كه چندين سال پيش سربازي رفته و الآنم ازدواج كرده. من معافم يا نه؟
خودم كه فكر نميكنم معاف باشم:31:

نه معاف نمی شی منم مثل تو هستم ولی مغاف اگه میشدمممممم که نشد که نشد !!!دی پاشو برو سربازیت :ی

m.s.f
17-03-2011, 17:21
دوستان من برگه سبزم اومد ، زده اول تیر
میتونم برم بندازمش اول اردیبهشت ؟
من قم هستم . باید بیام تهران یا از همینجا اقدام کنم ؟

امير موسر
17-03-2011, 18:02
برگه سفید من الان اومد !!! یک ماه بیشتر مونده تا اعزامم ! 04 بیرجند ! نیرو زمینی ارتش !

arash66_2m
17-03-2011, 18:03
دوستان من برگه سبزم اومد ، زده اول تیر
میتونم برم بندازمش اول اردیبهشت ؟
من قم هستم . باید بیام تهران یا از همینجا اقدام کنم ؟

می تونید برید نظام وظیفه شهر خودتون درخواست تعجیل کنید /.
فقط یه بار این کار رو می تونید بکنید که زود تر یا دیرتر برین خدمت همین

boy_teh
17-03-2011, 18:33
سلام .

اگه کد کسی برای ارتش خورده باشه ( تاریخ اعزام 1 اردیبهشت / مدرک تحصیلی کارشناسی) میتونه به سپاه تبدیلش کنه ؟

جاش خوبه ؟

فکر نمیکنم بشه .
تهران- افسریه- سه راه تختی- بلوار هجرت - مرکز آموزش 01
ای بابا نگرانیت چیه با لیسانس ؟
جای بدی نیست . بالاخره اموزشی آموزشیه دیگه . با ز01 از خیلی جاها بهتره ;-)

rozbeh85
17-03-2011, 22:21
سلام .

جاش خوبه ؟

بابا ارتش به این خوبی؟ چرا همه ازش فرار میکنند؟
من خودم 01 بودم، عالیه، 2 ماه حسابی بدن رو ردیف میکنند بعدش خلاص
نه نماز اجباری، نه کلاس عقیدتی، هر شب فیلم سینمایی، هر گردان یه زمین فوتبال، والیبال و بسکتبال، سیستم بهداشتیش خوبه، گرم هست
صف نداره، غذاشم بدک نیست، آموزشیه دیگه
برو حالش رو ببر

---------- Post added at 07:51 PM ---------- Previous post was at 07:50 PM ----------

سلام ميشه كسي كه سن سربازيش نرسيده معافيت پزشكي بگيره؟
چشمش ضعيف باشه

خیر، باید مشمول شده باشد.

HITB0Y
17-03-2011, 23:06
عجججب!!!
برگه سفیدی که من از پلیس+10 گرفتم تاریخ اعزام رو زده 90/1/18 و برگه سفیدی که امروز پست آوارد تاریخ اعزام رو زده 90/1/20 !!!
تاریخ پست هم تو جفتشون متفاوته!!!lol
مملکته داریم؟!؟

Pami
17-03-2011, 23:33
دوستان حدودا چقدر طول میکشه برگه سبز بیاد ؟ من 16 ام همین ماه مدارک رو فرستادم ، میفته بعد از عید ؟

m.s.f
17-03-2011, 23:40
دوستان حدودا چقدر طول میکشه برگه سبز بیاد ؟ من 16 ام همین ماه مدارک رو فرستادم ، میفته بعد از عید ؟

برای من 2 هفته و نیم طول کشید ... آره احتمالا میفته بعد از عید

HITB0Y
18-03-2011, 00:05
برای اینکه خیالت راحت بشه برو پلیس+10 و بپرس تاریخ اعزامت کی خورده؟!(البته اگه برات مهمه):31:

ghasem2020
18-03-2011, 09:46
عجججب!!!
برگه سفیدی که من از پلیس+10 گرفتم تاریخ اعزام رو زده 90/1/18 و برگه سفیدی که امروز پست آوارد تاریخ اعزام رو زده 90/1/20 !!!
تاریخ پست هم تو جفتشون متفاوته!!!lol
مملکته داریم؟!؟

به خاطر اينه كه 18 فروردين پنج شنبه هستش و شما بايد 20 فروردين (شنبه) خودتونو اونجا معرفي كنيد.
دو روز از آموزشي همينجوري الكي ميگذره واست. :31:

mohammad.ef
18-03-2011, 13:21
سلام .

جاش خوبه ؟

فکر نمیکنم بشه .
تهران- افسریه- سه راه تختی- بلوار هجرت - مرکز آموزش 01
ای بابا نگرانیت چیه با لیسانس ؟
جای بدی نیست . بالاخره اموزشی آموزشیه دیگه . با ز01 از خیلی جاها بهتره ;-)

بابا ارتش به این خوبی؟ چرا همه ازش فرار میکنند؟
من خودم 01 بودم، عالیه، 2 ماه حسابی بدن رو ردیف میکنند بعدش خلاص
نه نماز اجباری، نه کلاس عقیدتی، هر شب فیلم سینمایی، هر گردان یه زمین فوتبال، والیبال و بسکتبال، سیستم بهداشتیش خوبه، گرم هست
صف نداره، غذاشم بدک نیست، آموزشیه دیگه
برو حالش رو ببر

اتفاقا از چند نفر دیگه هم پرسیدم گفتن 01 نیرو زمینی جای خوبیه .

موقع اعزام خودمون باید بریم پادگان یا از طریق نظام وظیفه شهرمون اعزام میشیم ؟

آدرس سازمان نظام وظیفه تهران چیه ؟

ورزشگاه تختی و حوالی اون ایستگاه مترو داره ؟

MZN84
18-03-2011, 14:40
من الان برای میان دوره از 01 اومدم.کلی بگم جای خوبیه.امکانات و غذاش خوبه.فقط هفته اول سخت میگذره ولی بعدش راحت میشه.هنگ 1 از 2 خیلی راحتتره.

m.s.f
18-03-2011, 16:32

میدون سپاه ... ایستگاه BRT ---> پل چوبی

aras2000
18-03-2011, 17:54
سلام دوستان
من امروز تازه برای مرخصی عید اومدم...آموزشی هستم
واقعا دوران آموزشی سختی بود اما باور کنیدسخت ت از این حرفایی که میزنیم پیش خودمون نیست
ما یه غول عجیب ازش ساختیم
باور کن خیلی خیلی از اون چیزی که من خودمو براش آماده کرده بودم راحت تره
اصلا ترس به دلتون راه ندین...راحت بگیرین...دوران فوق العاده خوشیه
به چشم بر هم زدنی تموم میشه
یا علی

arash6381
18-03-2011, 20:14
سلام دوستان
من امروز تازه برای مرخصی عید اومدم...آموزشی هستم
واقعا دوران آموزشی سختی بود اما باور کنیدسخت ت از این حرفایی که میزنیم پیش خودمون نیست
ما یه غول عجیب ازش ساختیم
باور کن خیلی خیلی از اون چیزی که من خودمو براش آماده کرده بودم راحت تره
اصلا ترس به دلتون راه ندین...راحت بگیرین...دوران فوق العاده خوشیه
به چشم بر هم زدنی تموم میشه
یا علی

آموزشی کجا هستی؟

arash6381
18-03-2011, 20:19
اتفاقا از چند نفر دیگه هم پرسیدم گفتن 01 نیرو زمینی جای خوبیه .

موقع اعزام خودمون باید بریم پادگان یا از طریق نظام وظیفه شهرمون اعزام میشیم ؟

ورزشگاه تختی و حوالی اون ایستگاه مترو داره ؟

1- از نظام وظیفه شهرتون
2- تهران میدان سپاه
3- ایستگاه کلاهدوز ( خط 4 مترو ) تقریبا نزدیکه پادگانه

arash66_2m
18-03-2011, 23:15
سلام دوستان
تو برگه سبز فامیلی من رو یه نمه اشتباه نوشتن ! من فردا می خوام ببرم نظام وظیفه آیا همون جا درست می کنن و برگه سبز جدیدی رو به من میدن همون جا یا اینکه برام پست می کنن برام ؟ یه توضیحاتی در ایم کورد می خواستم ! ممنون /.

AliROCK
19-03-2011, 01:38
دوستان انقدر نگران اینجور اشتباهات نباشید تو فرم الف هم رو میتونید درست کنید

m.s.f
19-03-2011, 09:20
من افتادم اول تیر
امروز صبح رفتم برای تعجیل گرفتن که بندازم اول اردیبهشت
گفت : اردیبهشت تثبیت شده و نمیشه ... کسی در این مورد خبری داره ؟
یعنی نمیشه کاری کرد دیگه .... من شدید عجله دارم

pedram_sad
19-03-2011, 09:47
من افتادم اول تیر
امروز صبح رفتم برای تعجیل گرفتن که بندازم اول اردیبهشت
گفت : اردیبهشت تثبیت شده و نمیشه ... کسی در این مورد خبری داره ؟
یعنی نمیشه کاری کرد دیگه .... من شدید عجله دارم
منم 5 شنبه رفتم پلیس +10 ببینم تاریخ اعزامم که 19 ام فرستادم کی خورده گفت نیومده گفتم احتمال داره بشم اردیبهشت؟
همین رو گفت گفت تثبیت شده شما شهریور نخوری میخوری تیر اخرش

ELSIN
19-03-2011, 11:31
اضافه خدمت سربازان با نظر فرماندهان بخشیده می‌شود

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام این‌که بخشودگی اضافه خدمت سربازان تغییری نکرده است، گفت: اضافه خدمت سربازان در ۶ ماه آخر خدمت با اعلام نظر فرماندهان و در صورت حسن انجام خدمت، بخشیده می‌شود.

سردار موسی کمالی گفت: غیبت خدمت سربازی باعث می‌شود تا به قانون و سربازانی که در موعد مقرر به خدمت اعزام شده‌اند، بی‌احترامی شود و قرار نیست اضافه خدمت سربازان بخشیده شود.

وی اظهار داشت: غیبت باعث می‌شود تا مشمولان از برخی تسهیلات قانونی محروم شوند، لذا به مشمولان توصیه می‌کنیم تا در موعد مقرر و قانونی نسبت به انجام خدمت سربازی اقدام کنند.

سردار کمالی افزود: بخشودگی خدمت سربازی مطابق بندهای ۱۷گانه انجام می‌شود، اما اخیراً به فرماندهان و مسئولان رده سرتیپی به بالا اجازه داده شده است تا اضافه خدمت را مورد بخشودگی قرار دهند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: بر این اساس سربازانی که حسن انجام خدمت سربازی داشته و یگان خدمتی از آنان رضایت دارند، یک تا ۳ ماه از اضافه خدمت‌شان بخشیده می‌شود.

این مقام ستاد کل نیروهای مسلح افزود: این بخشودگی در ۶ ماه آخر خدمت سربازی اعمال می‌شود و بنا نیست که اضافه خدمت همه سربازان بخشیده شود.

سردار کمالی افزود: بنایی نداریم مشمولانی که غیبت می‌کنند را ببخشیم و مشمولان لازم است حتماً در موعد مقرر نسبت به انجام خدمت سربازی اقدام کنند.

aras2000
19-03-2011, 20:05
آموزشی کجا هستی؟

پادگان آموزشی ولیعصر(عج) آباده شیراز

5ive
20-03-2011, 03:23
سلام به همه
من 20روز که دیگه صبح ساعت 4 بیدار نمیشم خیلی حال میده
خوب سرباز بودم دیگه ارتش نیرو هوایی....((چکش))تو خیابون پیروزی
تو سربازی 3 تا چیز یاد گرفتم
1.دروغ گوی خوبی باشم
2.بپیچون وبی باشم
3.به بهترین دوست هم اعتماد نکونم

5ive
20-03-2011, 03:29
سلام دوستان
تو برگه سبز فامیلی من رو یه نمه اشتباه نوشتن ! من فردا می خوام ببرم نظام وظیفه آیا همون جا درست می کنن و برگه سبز جدیدی رو به من میدن همون جا یا اینکه برام پست می کنن برام ؟ یه توضیحاتی در ایم کورد می خواستم ! ممنون /.

دوست عزیز
خیلی سرع باید درست کونی
این خیلی خیلی برات مشکل ساز میشه
یعنی همه پروندهای شما با اون نام درست میشه
زمانی هم که میری برای تسویه که اخر سربازی خیلی برات بد میشه
تازه با اون نام فامیلی کارت صادر میشه بعد که میری پاس بگیری به اون نام پاس میدن
بعد شما که از مرز خارج بشی میگن شما چی میگی؟
ما این نامو میشناسیم....
جدی بگیر

jahanamesabz
20-03-2011, 10:11
نمی خوام توی دلتو خالی کنم اما از اونجا بدتر قبرستان هستش.:41:
فکر کنم تنها پادگانی هست که سیم خاردار و فنس نداره چون 60 کیلومتر توی کویره و اگه بخوای فرار کنی باید پیاده گز کنی و به شب می خوری و گرگ ها
تقریبا هر 3-2 ماه یه خودکشی داره
به ماشین تعویض پاس پاسدارا می گن ارابه مرگ:18:
به غروب آفتابش میگن غروب مرگبار
چند تا از برجک هاش رو به علت دلهره وار بودن تعطیل کردن:18:
تا دلت بخواد جن و این چیزا داره
بعضی از پاس هاش از بس خوف داره 2 تایی می ایستن
هرگز با شتر بان هایی که رد میشن نزدیک نشو چون در یه آن با تیغ میزندت و اسلحه اتو میبره:2:
تمام این پادگان بخاطر محافظت از سکوی پرتاب فضا پیمایی است که اطراف پادگانه که میگن تا 50 کیلومتریش توی روز ایست و تیراندازی داره:41:
..............................................
احتمالا بیفتی بابلسر یا جهنم سبز پیش خودمون :10:

jahanamesabz
20-03-2011, 10:17
از قدیم گفتن آهن باشی خمت می کنم :18:
شیشه باشی جمع ت میکنم:18:
شیر باشی با آچار سفتت می کنم:18:
..... ویرایش شد توسط بابک

اینجا نظام خونه عمه آبجی که نیست

یادش بخیر روز اول آموزشی اینا رو ارشدمون می گفت ولی خداییش ما که هیچ کدوم از اینا رو ندیدیم:31:

S E V E N
20-03-2011, 10:50
سلام دوستان

من مرخصي گرفتم و اومدم. در حالي كه نمي دونستيم آيا 26 ساعت مرخصي رو بهمون ميدن يا نه، خدا كمكمون كرد و فرمانده كل تيپ اومد ديدنمون و سر يك سري مسايل گفت بريد يه هفته مرخصي:40:

براي اونايي كه تا چند وقت ديگه اعزامشون ميرسه بايد بگم كه از خدا كمك بخواهيد و دعا كنيد شهر خودتون بيفتيد كه

خودش از لحاظ روحي كمك محسوب ميشه اگر هم شهر خودتون نبوديد نگران نباشيد. خدا هرجا كه بريد ناظره و هميشه

پيشتونه. براي ما روز اول اصلي اعزام يك هفته طول كشيد و خيلي غمناك بود. توي حسينيه كه نشسته بوديم

قيافه هاي خيلي از بچه ها گوياي مطالب بودش. شب قبل از خواب مسئول ما اومد و با ما صحبت كرد و گفت الان قدر

خونتون رو مي دونيد و گفت امشب يه عده زير پتو گريه مي كنن. فقط اينو بدونيد اگه اولين روز يواشكي يه جايي

بغضتون تركيد فقط شما نيستيد. كلا براي سربازي شرايط روحي بسيار مهمه همچنين شرايط جسماني. من قبل

اعزام تمرين كردم و بدنم رو تقريباً آماده نگه داشتم. سعي كنيد شما هم همينطور باشيد و در مورد آمادگي روحي

هم بگم كه من و خيلي هاي ديگه به خانواده دلبستگي داشتيم و همين قضيه بود كه باعث دلتنگي شد. سعي كنيد

از همه چيز دلبستگي تون رو قطع كنيد و فقط به خدا دل ببنديد. اين يكي رو جدي ميگم. قاسم جان گفته بود كه سعي كنيد كاري كنيد كه مسئولتون اسمتون رو هم ندونه يعني اصلا شما رو نشناسه و تو جمعيت گم باشيد، بايد بگم كه درست گفته بود. خوشبختانه بچه هاي ما فرهنگ نسبتاً بالايي دارند و اگه يه موقع هم يكي يه كاري

ميكنه وقتي ميگن كي بود خودش اعلام ميكنه و ديگه كار به لو دادن و اين حرفا نميكشه و اين خودش باعث اتحّاد بچه هاست. همون اوايل صبح روز اوّل به ما گفتن كه اينجا پدرت رفيق بغل دستيته و مادرت رفيقته و اونه كه دستتو ميگيره و شرايط طوري بود كه انگار بچه ها همدم هم شدن. به هم كمك ميكردن و وسايلي رو هم كه نداشتن

با هم تقسيم ميكردن. به هيچ عنوان در زماني كه غرق هست بيرون آسايشگاه نباشيد. سعي كنيد هميشه حداقل 2 دقيقه از بقيه جلو باشيد تا تنبيه نشيد من تو اين چند روز فقط يك بار تنبيه شدم و زير چند تا تختو سينه خيز رفتم. موهاتون رو كوتاه كنيد به نفعتونه چون شايد زياد مجاله حموم رفتن نداشته باشيد و اينطوري سرتون

نمي خاره. صابون هميشه تو جيب اورتون باشه كه اگه دستشوييهاتون صابون نداشت بهداشت رعايت بشه. تو آسايشگاه واكس نزنيد و نذاريد بقيه هم اينكارو كنن. ميتونيد به مسئولتون بگيد تا اون اعلام عمومي كنه.

جو ما به مرور طوري خنده دار شد كه الان هم كه ياد بعضي اتفاقات كه ميفتم كلّي خندم ميگيره. و از روز دوم تقريباً همه چيز عادي ميشه راه و چاه رو پيدا مي كنيد. چنگال به اون صورت نياز نيست ولي قاشق هميشه همراهتون باشه و قبل از مصرف سعي كنيد يه آبي بكشيد. قرص كلداكس هم همراهتون باشه. صبح ها هم حتما كلاه سرتون باشه. آنكادر رو هم خوب ياد بگيريد. ليوان هم همراه داشته باشيد. اگه نداشتيد و يا نبود ميتونيد سانديس رو از قسمت بالا يا پايين برش بديد و يه ليوان كم حجم درست كنيد. قرص مولتي ويتامين و قرص جوشان هم فراموش نشه ( اگه از پرتقاليش بدتون مياد مي تونيد باطعم ليموش رو از داروخانه بگيريد. )

دعوا هم ممنوع

سوالي بود در خدمتيم.

موفق باشيد.

m.s.f
20-03-2011, 11:09
دوست عزیز
خیلی سرع باید درست کونی
این خیلی خیلی برات مشکل ساز میشه
یعنی همه پروندهای شما با اون نام درست میشه
زمانی هم که میری برای تسویه که اخر سربازی خیلی برات بد میشه
تازه با اون نام فامیلی کارت صادر میشه بعد که میری پاس بگیری به اون نام پاس میدن
بعد شما که از مرز خارج بشی میگن شما چی میگی؟
ما این نامو میشناسیم....
جدی بگیر

آقا زود برو تا اینترپل نیومده دستگیرت کنه :دی

5ive
20-03-2011, 21:53
سربازی یا ته بازی مهم بازی
من اموزشی کد20 بودم دانشکده افسری تو اذری
ولی از اونجایی که جا نداشتن
مارو فرستادن اصفهان بعد اباده
بعد شیراز پادگان شهید دوران
بعدش هم که خرمن کوه فسا

---------- Post added at 09:53 PM ---------- Previous post was at 09:50 PM ----------

راستی بچها کسی تو نیرو هوایی خدمت میکونه
مرحله من 423 بود یادم اون اولا
میگوفتن چ....س مرحله....[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 09:53 PM ---------- Previous post was at 09:53 PM ----------

S E V E N
21-03-2011, 11:05
سلام

عيد همتون مبارك باشه و اميدوارم سال خوبي رو در پناه خداي يكتا در پيش داشته باشيد

دوستان هر اشكالي كه در برگه سبزتون هست اعم از نام و نام خانوادگي و ... بريد مركز نظام وظيفه شهر خودتون درستش كنيد. در صورت سهل انگاري ممكنه بعد ها به خاطرش كلي بدوييد!

موفق باشيد

j0l6
21-03-2011, 11:17
سلام
اقا من خرداد 83 از كشور خارج شدم و دیگه ایران نیومدم ايا امکان خرید خدمت سربازی برا من وجود داره ؟

ممنون میشم جواب بدین

rozbeh85
21-03-2011, 11:41
سلام
اقا من خرداد 83 از كشور خارج شدم و دیگه ایران نیومدم ايا امکان خرید خدمت سربازی برا من وجود داره ؟

ممنون میشم جواب بدین

در لینک زیر کامل به جوابتان میرسید.

x935
21-03-2011, 22:57
يكي از دوستام حدوده 3 ساله كه از خدمت فرار كرده حالا مي خواد بره خودشو معرفي كني به نظر شما چي بگه تو مجازاتش تخفيف قايل بشن؟

HITB0Y
21-03-2011, 23:04
يكي از دوستام حدوده 3 ساله كه از خدمت فرار كرده حالا مي خواد بره خودشو معرفي كني به نظر شما چي بگه تو مجازاتش تخفيف قايل بشن؟
غلط کردم!:31:

rozbeh85
21-03-2011, 23:24

میبرنش دادگاه و چیزی گفتن معمولا تاثیری نداره، به قول دوستمون بگه بچگی کردم و غلط کردم که زندان براش نبرن و فقط اضاف بخوره

pooria_googooli
22-03-2011, 23:24
آقا یه سوال دارم . فقط بهم نخندینا :31: دایی من 21 ماه سابقه جبهه داره . و هیچ پسری نداره من میتونم از سابقه اون برای سربازیم استفاده کنم و کسر خدمت بگیرم ؟

amir_ata_21
23-03-2011, 08:34
دوستان یه سوال و اونم اینکه شرایط ماندن در شهر خودمان بعد از دوره ی آموزشی چیست؟
مرسی دوستان:11:

rozbeh85
23-03-2011, 08:46
آقا یه سوال دارم . فقط بهم نخندینا :31: دایی من 21 ماه سابقه جبهه داره . و هیچ پسری نداره من میتونم از سابقه اون برای سربازیم استفاده کنم و کسر خدمت بگیرم ؟

خیر، خدایی واسه نرفتن و کسر خدمت چه فکرایی میکنیدا

---------- Post added at 06:16 AM ---------- Previous post was at 06:15 AM ----------

دوستان یه سوال و اونم اینکه شرایط ماندن در شهر خودمان بعد از دوره ی آموزشی چیست؟
مرسی دوستان:11:

متاهل
پدر نظامی
تک فرزند پسر
خانواده تحت حمایت بهزیستی، کمیته امداد

pooria_googooli
23-03-2011, 09:28
خیر، خدایی واسه نرفتن و کسر خدمت چه فکرایی میکنیدا

آخه شنیدم واسه داماد و نوه میشه . گفتم شاید برای خواهر زاده هم بشه :31: