PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

SNOW PATROL
06-03-2013, 23:19
مرسی آقا، ممنون
اما من منظورم دقیا همون ادارات دولتی هستش، آخه نمیدونی با هزار بدبختی رفتیم دانشگاه تهران درس خوندیم الان نمیخوام بی گدار به آب بزنم

ببین داداش شما بگو رشته ات چیه ؟ شاید تو رشته های فنی بعضی جاها گیر بدن
اما به نظر من معافیت بگیر خداییش ٢١ ماه ظلمه

tapatalk

arash9426
07-03-2013, 00:30
سلام من برگ آماده به خدمتم 1/2/92 تاریخ خورده میخوام بندازمش عقب . می تونم؟ باید چیکار کنم؟؟

Pami
07-03-2013, 01:48
دوستان من کارت سربازیم هوشمند نیست ، حتما باید عوض ش کنم ؟ دو سال پیش خدمتم تموم شد

خیلی وقته فراخوان دادن برای تعویض ، حتما باید تعویض کنید
مزایای خاصی هم نداره و دلیلش هم فقط پیدا کردن کارت های جعلی هست !

مرسی آقا، ممنون
اما من منظورم دقیا همون ادارات دولتی هستش، آخه نمیدونی با هزار بدبختی رفتیم دانشگاه تهران درس خوندیم الان نمیخوام بی گدار به آب بزنم

ضرب المثل هست که آدم نقد رو ول نمیکنه نسیه رو بچسبه !
شما معافی رو بگیر همین میتونه 21 ماه شما رو جلو بندازه

sahand8
07-03-2013, 12:10
ببین داداش شما بگو رشته ات چیه ؟ شاید تو رشته های فنی بعضی جاها گیر بدن
اما به نظر من معافیت بگیر خداییش ٢١ ماه ظلمه

tapatalk
مرسی داداش، من تو دانشگاه تهران رشته مدیریت مالی خوندم، به احتمال زیاد کارمم توی بورس یا بانکه

SNOW PATROL
07-03-2013, 12:54
مرسی داداش، من تو دانشگاه تهران رشته مدیریت مالی خوندم، به احتمال زیاد کارمم توی بورس یا بانکه

داداش مشکلی نیست برو با خیال راحت معافیت بگیر

arash rashno
07-03-2013, 13:50
کسی از دوستان دیده یا شنیده که فوق لیسانس شهر خودش نیوفته؟
با تشکر

بله
مثلا پدافند ارتش تمام فوق لیسانسها رو حالا از هر شهری انداخت تهران مرکز مظالعات پدافند
ولی اگر متاهل ، پدر نظامی و ... باشی حتما شهر خودت میفتی

Mr.Mazmamfi
07-03-2013, 14:52
سلام

آقا ما تو 01 ، 18 فروردین تا 3 روز بعدش تلو داریم ، بعد از اینکه از تلو برگشتیم چیکارا میکنن ؟ مگه نباید تلو روز های آخر باشه تا آموزشی تموم شه ؟

ممنونم.

lotin
07-03-2013, 14:55
آقا با 3 ماه حضور در جبهه پدرم و 20 درصد جانبازی آیا از خدمتم چیزی کسر میشه؟این درسته که یکی از فرزندان نظامیان میتونه معاف بشه؟

SNOW PATROL
07-03-2013, 15:04
آقا با 3 ماه حضور در جبهه پدرم و 20 درصد جانبازی آیا از خدمتم چیزی کسر میشه؟این درسته که یکی از فرزندان نظامیان میتونه معاف بشه؟
سلام
1. خیر تا جایی که اطلاع دارم باید 10 ماه جبهه بعلاوه 20 درصد باشه یعنی مجموع امتیاز 30 بشه
2.خیر چنین چیزی وجود ندارد فقط امکان اینکه در شهر خودتون خدمت کنید بیشتر میشود

mohsentaghadosi
07-03-2013, 16:49
سلام

آقا ما تو 01 ، 18 فروردین تا 3 روز بعدش تلو داریم ، بعد از اینکه از تلو برگشتیم چیکارا میکنن ؟ مگه نباید تلو روز های آخر باشه تا آموزشی تموم شه ؟

ممنونم.

سلام بعد تلو تمرین رژه دارید واسه تحلیف
از شانستون واسه شمام خورده به 29 فروردین که روز ارتشه :n02:

mrouzbehi
07-03-2013, 18:19
تعطیلات نوروزی ارتش امسال از 29 اسفند تا 15 فروردینه:n02:

Mr.Mazmamfi
07-03-2013, 18:30
سلام بعد تلو تمرین رژه دارید واسه تحلیف
از شانستون واسه شمام خورده به 29 فروردین که روز ارتشه :n02:

سلام محسن جان .

29 فروردین ما رژه نمیریم ، چون 01 چند تا دوره کد داره ، مثل اینکه بچه های دوره کد باید رژه برن .

31 فروردین هم انگار روز تحلیفمون هست .

تعطیلات نوروزی ارتش امسال از 29 اسفند تا 15 فروردینه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کدوم پادگانی ؟
15 فروردین که پنج شنبه هست ، 5 شنبه ها هم که ارتش تعطیله ، دیگه میره برای هفدهم که شنبه باشه .

sheeablo
07-03-2013, 19:15
سلام دوستان، خواهشن اگه کس راجب موضوع من اطلاعی داره منو راهنمایی کنه، ممنون میشم
من میخواستم برم سربازی اما دکترم گفتش کهفتق(پایین نیومدن بیضه) داری و میتونی معافیت بگیری میخواستم بدونم اگه من با فتق معاف پزشکی شم بعداّ تو استخداما واسم مشکلی پیش نیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعا موقع استخدام بین کسی که فتق داره معاف شده با کسی که مریضی قلبی داره و معاف شده فرق میزارن یا خشک و تر باهم میسوزونن؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه راهنمایی کنین ممنووووووووووووووون میشم
برم سربازی یا برم دنباله معافیت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسییییییییی

تا اونجایی که من میدونم مشکل شما چیزی نیست که نتونی ادارت دولتی هم بری مگر اینکه اون اداره خودش مشکل داشته باشه، چون دوره ی کارت قرمزی تموم شده، الان روی کارت نوع معافی رو مشخص میکنن و اگر بیماری مثلا "اعصاب و روان" نباشه مشکلی نخواهید داشت، که با این حساب اگر دنبال معافیت نرید ناخود آگاه یعنی مشکل روانی دارید :دی ( شوخی) دوسته خوده من به خاطره چشمش معاف شده و الان داره تو اداره ی نیمه دولتی کار میکنه.

دوستان من کارت سربازیم هوشمند نیست ، حتما باید عوض ش کنم ؟ دو سال پیش خدمتم تموم شد
با اینکه الان با کارت پایان خدمت پشمک هم به آدم نمیدن، ولی اگه وقتشو داری برو عوض کن دیگه، ضرر که نداره

mansour2023
07-03-2013, 20:15
سلام دوستان عزیز
راهنمایی میخواستم :
من چند ماه دیگه دانشگاه ـم تموم میشه خواستم بپرسم استخدامی جایی هستش که جای خدمت برم ، رایگانم میرم براشون :دی
سرباز معلمی چه طور ؟
معافیت کفالت نمیدونم شرایطشو دارم یا نه ، پدرم بالای 60 سالشه و بیماری قلبی داره ، برادر دارم منتها ازدواج کردن ، کفالت به من تعلق میگیره ؟

من 22 سالمه ولی اونقدر ضعیفم که نمیتونم برم یعنی واقعا نمیتونم همینجوری نمیگم ، 40 کیلو ـم ، یک متر و 20 سانتم. :|
به معنی واقعی کلمه دیگه جون ندارم که برم

با این تفاصیل راهی هست ؟
ممنون میشم کمکم کنید.

arash9426
07-03-2013, 20:31
سلام دوستان عزیز
راهنمایی میخواستم :
من چند ماه دیگه دانشگاه ـم تموم میشه خواستم بپرسم استخدامی جایی هستش که جای خدمت برم ، رایگانم میرم براشون :دی
سرباز معلمی چه طور ؟
معافیت کفالت نمیدونم شرایطشو دارم یا نه ، پدرم بالای 60 سالشه و بیماری قلبی داره ، برادر دارم منتها ازدواج کردن ، کفالت به من تعلق میگیره ؟

من 22 سالمه ولی اونقدر ضعیفم که نمیتونم برم یعنی واقعا نمیتونم همینجوری نمیگم ، 40 کیلو ـم ، یک متر و 20 سانتم. :|

با این تفاسیر راهی هست ؟
ممنون میشم کمکم کنید.

سلام برای ااستخدامی یا سرباز معلمی(امریه) باید خودت جایی را پیدا کنی که سرباز میگیرن تو شهرتون به فنی حرفه ای ، آموزش پرورش و جاهای دولتی (البته بستگی به رشته ات داره) برو سر بزن سوال بپرس اگه سرباز بگیرن شرایطشو بهت میگن
برای معافیت کفالت پدرت یا پزشکی خودت هم برو نظام وظیفه منطقه خودتون سوال کن اگه دیدن شاید معاف بشی یا خودت یا پدرت (در صورت کفالت نیاز به مراقبت ) را به چند پزشک معرفی میکنن تاچند روز بعدش معلوم میشه معافی یا نه .
اما به نظر من با این تفاسیر که گفتی معاف نشی ولی بازم اقدام کن ضرر نداره حتی قبل از اینکه دانشگاهت تموم بشه میتونی برای معافیت اقدام کنی.

urcu
07-03-2013, 20:48
سلام دوستان عزیز
راهنمایی میخواستم :
سرباز معلمی چه طور ؟

با این تفاصیل راهی هست ؟
ممنون میشم کمکم کنید.

با سلام.

معافی چاقی و لاغری کلا تعطیل شد. اگر نه منم میتونستم معافی لاغری بگیرم.
معافی کفالت به هیچ عنوان به شخصی که برادر بالای 18 سال داشته باشه تعلق نمیگیره! در صورتی هم که برادر بالای 18 سال شما معافیت پزشکی گرفته باشه و قادر به اداره امور خودش هم نباشه مجددا کمیسیون براش تشکیل میدن ===> در صورتی که شما بخوای کفالت بگیری.<===
همچنین کلیه مشمولانی که قد اونها زیر 150 سانتی متر هست از خدمت معاف هستن.

urcu
07-03-2013, 20:53
تا اونجایی که من میدونم مشکل شما چیزی نیست که نتونی ادارت دولتی هم بری مگر اینکه اون اداره خودش مشکل داشته باشه، چون دوره ی کارت قرمزی تموم شده، الان روی کارت نوع معافی رو مشخص میکنن و اگر بیماری مثلا "اعصاب و روان" نباشه مشکلی نخواهید داشت، که با این حساب اگر دنبال معافیت نرید ناخود آگاه یعنی مشکل روانی دارید :دی ( شوخی) دوسته خوده من به خاطره چشمش معاف شده و الان داره تو اداره ی نیمه دولتی کار میکنه.

با اینکه الان با کارت پایان خدمت پشمک هم به آدم نمیدن، ولی اگه وقتشو داری برو عوض کن دیگه، ضرر که نداره

با سلام.
دوست عزیز و گرامی کلا شخصی که بتونه معافی پزشکی بگیره از بقیه افراد دو سال جلو میفته !
حالا اینقدر معافی اعصاب و روان رو بد میدونید !! اصلا میدونید چیه؟؟ بهترین نوع معافیته دوست عزیز بهترینش ! و تنها کسانی که سیاست دارن میرن دنبالش و میگیرنش ! بقیه هم طرز تفکرشون مثل شما هست!
تاییدیه سلامت اعصاب و روان توسط بیمارستان های اعصاب و روان خیلی راحت صادر میشه جناب!! و اینکه برای بار چندم ===> کارت پایان خدمت گواهی سلامت پزشکی نیست!!<=== کاشکی یه خدا دیده ای میومد و به من یه کارت معافی اعصاب و روان به رنگ قرمز سیر میداد! به قرآن دستشو میبوسیدم!

farda00
07-03-2013, 21:13
باسلام من میخوام طبق ماده((كاهش شنوايي هر دو گوش بطوري كه معدل كاهش شنوايي در فركانس هاي چهارگانه در يك گوش بالاي 25 دسي بل و در گوش ديگر بالاي 50 دسي بل باشد معاف دائم.))معاف شوم نمره یک گوشم 40وگوش دیگر50است وباتوجه به اینکه 50روی مرزهست آیامعاف میشوم؟

pedromi
07-03-2013, 21:25

معمولاً 50% 7 روز اول و 50% 7 روز دوم میرن تعطیلات . بعید میدونم!!!!

pedromi
07-03-2013, 21:28
سلام دوستان عزیز
راهنمایی میخواستم :
سرباز معلمی چه طور ؟

با این تفاصیل راهی هست ؟
ممنون میشم کمکم کنید.

یک متر و 20 سانتی!!!!!!!!!!!!!!!
پس با این قدت 100%%% معافی!!!!!
( قد زیر 1.50 متر معافه دائمه)

arash9426
07-03-2013, 22:19
مردم با بدبختی و بد شانسی حاضرن صدتا بلا سرشون بیاد نرن خدمت اونا هم که میرن دنبال اینن که یه جوری خدمتشون را بندازن نزدیک خونشون که تو این دو سال که از دنیا عقب میوفتن یجوری به زندگیشون برسن یکی مثه منم میوفته یه شهر که دوماه یه مرتبه بیاد خونشون را ببینه که از دلتنگی در بیاد اونوقت من نمی دونم شما دارید به چی فکر می کنید که میایید می گید معاف پزشکی میشم اما میخوام برم خدمت که بعدا برم یه جای دولتی!!!!!!!!!! مگه تو چندبار زندگی میکنی ؟؟ که می خوای دو سال از جوونیتو خراب کنی که شاید بری تو یه کار دولتی یه حقوق بخور نمیر بهت بدن!؟!؟!؟!؟! در ضمن برادر عزیز معافیت پزشکی را فقط اداراتی قبول نمیکنن که ازت کار وتحرک زیاد میخوان اصلا به نفعته که نری.
امیدوارم همگیتون موفق باشید.

shatami
07-03-2013, 22:31
والا پارسال که دو نیمه کردن هر نیمه هم 9 روز. هنوزم نامه تعطیلی نیومده بیخود شلوغش نکن...

sheeablo
07-03-2013, 23:08
با سلام.
دوست عزیز و گرامی کلا شخصی که بتونه معافی پزشکی بگیره از بقیه افراد دو سال جلو میفته !
حالا اینقدر معافی اعصاب و روان رو بد میدونید !! اصلا میدونید چیه؟؟ بهترین نوع معافیته دوست عزیز بهترینش ! و تنها کسانی که سیاست دارن میرن دنبالش و میگیرنش ! بقیه هم طرز تفکرشون مثل شما هست!
تاییدیه سلامت اعصاب و روان توسط بیمارستان های اعصاب و روان خیلی راحت صادر میشه جناب!! و اینکه برای بار چندم ===> کارت پایان خدمت گواهی سلامت پزشکی نیست!!<=== کاشکی یه خدا دیده ای میومد و به من یه کارت معافی اعصاب و روان به رنگ قرمز سیر میداد! به قرآن دستشو میبوسیدم!
عجب دله پری داری داداش :)) اینارو واسه چی به من میگی؟ سوال پرسیدن جوابشون رو دادم، چرا منو میزنی؟

من با دوسته پایینی موافقم، تمام حرفاش درست و به جاست

مردم با بدبختی و بد شانسی حاضرن صدتا بلا سرشون بیاد نرن خدمت اونا هم که میرن دنبال اینن که یه جوری خدمتشون را بندازن نزدیک خونشون که تو این دو سال که از دنیا عقب میوفتن یجوری به زندگیشون برسن یکی مثه منم میوفته یه شهر که دوماه یه مرتبه بیاد خونشون را ببینه که از دلتنگی در بیاد اونوقت من نمی دونم شما دارید به چی فکر می کنید که میایید می گید معاف پزشکی میشم اما میخوام برم خدمت که بعدا برم یه جای دولتی!!!!!!!!!! مگه تو چندبار زندگی میکنی ؟؟ که می خوای دو سال از جوونیتو خراب کنی که شاید بری تو یه کار دولتی یه حقوق بخور نمیر بهت بدن!؟!؟!؟!؟! در ضمن برادر عزیز معافیت پزشکی را فقط اداراتی قبول نمیکنن که ازت کار وتحرک زیاد میخوان اصلا به نفعته که نری.
امیدوارم همگیتون موفق باشید.

موفق باشید، یا حق

sahand8
08-03-2013, 00:04
عجب دله پری داری داداش :)) اینارو واسه چی به من میگی؟ سوال پرسیدن جوابشون رو دادم، چرا منو میزنی؟

من با دوسته پایینی موافقم، تمام حرفاش درست و به جاست

موفق باشید، یا حق
مرسی دوست عزیز

sahand8
08-03-2013, 01:06

مرسی دوست عزیز، جواب شما از همه قانع کننده تر بودش و مستند مرسی

mrouzbehi
08-03-2013, 08:07
سلام محسن جان .

29 فروردین ما رژه نمیریم ، چون 01 چند تا دوره کد داره ، مثل اینکه بچه های دوره کد باید رژه برن .

31 فروردین هم انگار روز تحلیفمون هست .

کدوم پادگانی ؟
15 فروردین که پنج شنبه هست ، 5 شنبه ها هم که ارتش تعطیله ، دیگه میره برای هفدهم که شنبه باشه .
تعاونی مسکن نزاجا دو نیمه تعطیله تازه با لباس شخصیم هست نگهبانیم نداره.:n05:

arash9426
08-03-2013, 13:44
سلام دوستان میخواستم باهاتون یه مشورتی بکنم
من اول این هفته دفترچه پست کردم تاریخ اعزام پیشنهادی خودم 1/4/92 بود اما جواب که اومد تاریخ اعزامم را زده 1/2/92
محل خدمتم هم یک هفته قبل از اعزام بهم میگن
من با سابقه بسیج و دوره تکمیلی که رفتم میخواستم برم سپاه استان خودمون اما ظرفیت 1/2 سپاه استان کاملا پر شده
شاید بتونم اعزامم را دو ماه عقب بندازم که اگه بشه 1/4 پذیرش سپاه بشم البته شاید 1/4 هم باز پر بشه!!
حالا به نظر شما بی خیال سپاه بشم و 1/2 هرجا خدمتم افتاد برم؟ چون دو ماه هم جلو میوفتم یا برم بندازمش عقب که برم سپاه که تو استان خودمون باشم؟
(در ضمن تک پسرم هستم یعنی شاید بشه نزدیک خونمون خدمت کنم اما استانمون ارتش نداره)
خوشحال میشم با نظراتون راجع به وضعیت من کمکم کنید
ami2new
08-03-2013, 14:26
سلام دوستان میخواستم باهاتون یه مشورتی بکنم
من اول این هفته دفترچه پست کردم تاریخ اعزام پیشنهادی خودم 1/4/92 بود اما جواب که اومد تاریخ اعزامم را زده 1/2/92
محل خدمتم هم یک هفته قبل از اعزام بهم میگن
من با سابقه بسیج و دوره تکمیلی که رفتم میخواستم برم سپاه استان خودمون اما ظرفیت 1/2 سپاه استان کاملا پر شده
شاید بتونم اعزامم را دو ماه عقب بندازم که اگه بشه 1/4 پذیرش سپاه بشم البته شاید 1/4 هم باز پر بشه!!
حالا به نظر شما بی خیال سپاه بشم و 1/2 هرجا خدمتم افتاد برم؟ چون دو ماه هم جلو میوفتم یا برم بندازمش عقب که برم سپاه که تو استان خودمون باشم؟
(در ضمن تک پسرم هستم یعنی شاید بشه نزدیک خونمون خدمت کنم اما استانمون ارتش نداره)
خوشحال میشم با نظراتون راجع به وضعیت من کمکم کنید
دوست عزیز منم شرایطم مشابه شما بود تک فرزند البته من سابقه بسیج و تکمیلی ندارم اعزامم اسفند بودم برا سپاه میخواستم اقدام کنم نشد اعزامم رو تعویق زدم برا 1/2 اقدام کردم باز برا سپاه هنوز هم حتمی نیست شاید نشه شایدم حتی خدمتم بشه 24 ماه و من بیشتر متضرر بشم ولی خب چون مدت طولانی هست دوران خدمت و اگه جایی بدی آدم بیوفته بسیار اذیت میشه تصمیم گرفتمو اعزامم رو عقب انداختم و تصمیم گرفتم از این فرصت آخر استفاده کنم تا بعدا اگه خدمتم توی شرایط بدی افتاد هی به خودم نگم کاش تعویق مینداختم و ...و شما هم قشنگ بررسی گن و فکرتو کن و اگه میخوای هم تعویق بندازی و برای پذیرش اقدام کنی زود اقدام کنی که ظرفیتش پر نشه

arash9426
08-03-2013, 14:31
دوست عزیز منم شرایطم مشابه شما بود تک فرزند البته من سابقه بسیج و تکمیلی ندارم اعزامم اسفند بودم برا سپاه میخواستم اقدام کنم نشد اعزامم رو تعویق زدم برا 1/2 اقدام کردم باز برا سپاه هنوز هم حتمی نیست شاید نشه شایدم حتی خدمتم بشه 24 ماه و من بیشتر متضرر بشم ولی خب چون مدت طولانی هست دوران خدمت و اگه جایی بدی آدم بیوفته بسیار اذیت میشه تصمیم گرفتمو اعزامم رو عقب انداختم و تصمیم گرفتم از این فرصت آخر استفاده کنم تا بعدا اگه خدمتم توی شرایط بدی افتاد هی به خودم نگم کاش تعویق مینداختم و ...و شما هم قشنگ بررسی گن و فکرتو کن و اگه میخوای هم تعویق بندازی و برای پذیرش اقدام کنی زود اقدام کنی که ظرفیتش پر نشه
ببخشید دوست عزیز شما برای عقب انداختن خدمتت چیکار کردی؟ میگن شرایطش سخته قبول نمیکنن؟ میشه بگید کجا باید بریم و چیکار باید بکنیم؟

ami2new
08-03-2013, 14:45
ببخشید دوست عزیز شما برای عقب انداختن خدمتت چیکار کردی؟ میگن شرایطش سخته قبول نمیکنن؟ میشه بگید کجا باید بریم و چیکار باید بکنیم؟
دوست عزیز میرید پلیس +10 1000 تومن میگیره و درخواست تمدید تاریخ اعزام به خدمت براتون ثبت میکنه اگه دلیلی برای تاخیر دارید ( دلایلی که تو دفترچه نوشته) اون رو هم علامت میزنه تو درخواستتون اگه هم که نه که بدون دلیل میزنه که البته چون تا تاریخ اعزامتون 40 روز مونده به احتمال بسیار زیاد موافقت میشه و مشکلی نیست جوابشم 48 ساعت بعد از ثبت درخواست میاد

arash9426
08-03-2013, 15:06
دوست عزیز میرید پلیس +10 1000 تومن میگیره و درخواست تمدید تاریخ اعزام به خدمت براتون ثبت میکنه اگه دلیلی برای تاخیر دارید ( دلایلی که تو دفترچه نوشته) اون رو هم علامت میزنه تو درخواستتون اگه هم که نه که بدون دلیل میزنه که البته چون تا تاریخ اعزامتون 40 روز مونده به احتمال بسیار زیاد موافقت میشه و مشکلی نیست جوابشم 48 ساعت بعد از ثبت درخواست میاد

از کمک و راهنماییت متشکرم .:n01: فکرامو که کردم دیدم ارزششو داره دو ماه عقب بیوفتم ولی شانسمو امتحان کنم/ حداقلش اینه که به قول شما بعدا نگم کاش عقب انداخته بودمش/ حالا من تلاش خودمو میکنم تا ببینم چی میشه امیدوارم شما هم مشکلت حل بشه و دوسال خدمت مثه چشم برهم زدنی بگذره

H A M A S
08-03-2013, 15:17
من نامه رسمی معافیت رو دارم ولی هنوز ترتیب اثر ندادم
رفتم پلبس + 10 گفتن باید ۲ ماه آموزشی حتما رو بری.ولی چون الان درس میخونی میتونی تعهد بدی که بعد از درس(تابستون ) بری اموزشی بعد از اتمام دوره آموزشی کارت معافیت شما میاد
میخواستم ببینم ارزش ریسک داره پرونده ام رو نگه دارم تو سال 92 و بعد از اتمام درسم برم این دوره های تکمیلی بسیج بجای آموزشی؟ چون امکانش هست قانون ها توی سال جدید عوض بشن
یا میتونم قبل سال جدید برم کاراشو بکنم که اگر سال بعد قانون معافیت رو برداشتن من خیالم راحت باشه ولی بعدش حتما باید برم آموزشی.حتی اگر دوره بسیج رو هم برم!

ami2new
08-03-2013, 15:19
از کمک و راهنماییت متشکرم .:n01: فکرامو که کردم دیدم ارزششو داره دو ماه عقب بیوفتم ولی شانسمو امتحان کنم/ حداقلش اینه که به قول شما بعدا نگم کاش عقب انداخته بودمش/ حالا من تلاش خودمو میکنم تا ببینم چی میشه امیدوارم شما هم مشکلت حل بشه و دوسال خدمت مثه چشم برهم زدنی بگذره
خواهش میکنم عزیز,مرسی دوست عزیزم ایشالا کارای شما همینطور که دلت میخواد انجام بشه و خدمت خوبی داشته باشی

yaasser
08-03-2013, 16:05
آقا فردا اعزاممه به عجب شیر. کسی هست اونجا افتاده باشه؟:n02:

lotin
08-03-2013, 16:33
آقا فردا 04 بیرجند کسی هست اونجا افتاده باشه؟

SADEGH 7
08-03-2013, 17:40
سلام
دوستان من ماه مرداد 91 کاردانیم تموم شد.و الآن ترم 2 کارشناسی هستم.اگه الآن واسه انصراف اقدام کنم، حدودا کی اعزام می شم؟
چند درصد امکان داره خدمتم تهران بیفته؟ (بدون هیچ گونه پارتی و سهمیه و غیره.)
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

دوستان من سه روز پیش این پست رو ارسال کردم.
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

SNOW PATROL
08-03-2013, 17:58
سلام
دوستان من ماه مرداد 91 کاردانیم تموم شد.و الآن ترم 2 کارشناسی هستم.اگه الآن واسه انصراف اقدام کنم، حدودا کی اعزام می شم؟
چند درصد امکان داره خدمتم تهران بیفته؟ (بدون هیچ گونه پارتی و سهمیه و غیره.)
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید..

دوست عزیز شما هر وقت دفترچه رو ارسال کردی بین 1 ماه تا سه ماه بعدش اعزام هستید حالا در شرایط خاص شاید تغییر کنه
در مورد اینکه کجا خدمت کنی هم 50-50 هست و نمیشه چیز خاصی گفت

vahidreza2007
08-03-2013, 20:39
دوستان الان برای هر سال بسیج فعال چقدر کسری میشه گرفت ؟ ( حداقلش ) ؟ با 4 سال فعال مستمر و 1 سال شورای پایگاه چقدر میشه کسری گرفت ؟ رویه کارش چجوریاست ؟ چقدر طول می کشه کسر رو بدن ؟ چطور تو پرونده ی خدمتیمون اعمال میشه ؟ ممنون میشم از دوستان آگاه تو این زمینه راهنمایی داشته باشند :n02:

hami2007
08-03-2013, 22:33
داداش من برای پزشکی اقدام کرد بهش گفتن معاف از رزم شدی برو پلیس +10
حالا چند روز بعد باید به پلیس+10 مراجعه کنه و مشخص میشه که کی و کجا باید خدمت کنه الان برگه سبز میده پلیس+10 یا سفید ؟
معاف از رزم بدردش میخوره با کاردانی؟

SNOW PATROL
08-03-2013, 22:43
دوستان الان برای هر سال بسیج فعال چقدر کسری میشه گرفت ؟ ( حداقلش ) ؟ با 4 سال فعال مستمر و 1 سال شورای پایگاه چقدر میشه کسری گرفت ؟ رویه کارش چجوریاست ؟ چقدر طول می کشه کسر رو بدن ؟ چطور تو پرونده ی خدمتیمون اعمال میشه ؟ ممنون میشم از دوستان آگاه تو این زمینه راهنمایی داشته باشند :n02:

5 سال بسیج فعال دارای پرونده 6 ماه کسری بسیج دیگه جزئیاتش رو نمیدونم

داداش من برای پزشکی اقدام کرد بهش گفتن معاف از رزم شدی برو پلیس +10
حالا چند روز بعد باید به پلیس+10 مراجعه کنه و مشخص میشه که کی و کجا باید خدمت کنه الان برگه سبز میده پلیس+10 یا سفید ؟
معاف از رزم بدردش میخوره با کاردانی؟
هر وقت رفت پلیس + 10 و مدارک رو فرستاد دو روز بعد میتونه المثنی برگ سبزش رو بگیره که توش تاریخ اعزام خورده
10 روز قبل از اعزام هم برگ سفید میاد که توش کد محل خدمت خورده
معاف از رزم هم بد نیست

hami2007
08-03-2013, 22:59
هر وقت رفت پلیس + 10 و مدارک رو فرستاد دو روز بعد میتونه المثنی برگ سبزش رو بگیره که توش تاریخ اعزام خورده
10 روز قبل از اعزام هم برگ سفید میاد که توش کد محل خدمت خورده
معاف از رزم هم بد نیست
مدارک روخیلی وقته داده پلیس +10 قبل از اینکه معاف از رزمبشه فرم ها واکسن و... تحویل پلیس+10 داده دیگه چی باید بده ؟

SNOW PATROL
08-03-2013, 23:06
مدارک روخیلی وقته داده پلیس +10 قبل از اینکه معاف از رزمبشه فرم ها واکسن و... تحویل پلیس+10 داده دیگه چی باید بده ؟

خوب نامه مگه بهش ندادن ؟ اصلا گفتند برو پلیس =10 چیکار کن ؟ یا نامه بهش دادن که ببره یا گفتن برو المثنی رو بگیر

hami2007
08-03-2013, 23:17
خوب نامه مگه بهش ندادن ؟ اصلا گفتند برو پلیس =10 چیکار کن ؟ یا نامه بهش دادن که ببره یا گفتن برو المثنی رو بگیر

من باهاش بودم فقط تو شورا پزشکی اجازه ندادند برم این مدارکی رو که گفتم قبلا که داد پلیس +10 بهش گفتند برو نظام وظیف اونجا یه نامه دادند رفت بیمارستان اصلا برگ سبز نمیاد که المثنی بیاد من فکر کنم معاف از رزم و کسی اول برای پزشکی اقدام میکنه با کسی که برای اعزام به خدمت اقدام میکنه متفاوت باشه و یهو برگه اعزام بدن نه سبز کسی اطلاع داره؟

SNOW PATROL
08-03-2013, 23:21
من باهاش بودم فقط تو شورا پزشکی اجازه ندادند برم این مدارکی رو که گفتم قبلا که داد پلیس +10 بهش گفتند برو نظام وظیف اونجا یه نامه دادند رفت بیمارستان اصلا برگ سبز نمیاد که المثنی بیاد من فکر کنم معاف از رزم و کسی اول برای پزشکی اقدام میکنه با کسی که برای اعزام به خدمت اقدام میکنه متفاوت باشه و یهو برگه اعزام بدن نه سبز کسی اطلاع داره؟

بگو فردا بره +١٠ بگه المثنی برگ سبزم رو میخوام ٢٠٠ تومن میگیرن بهش میدن

tapatalk

hami2007
08-03-2013, 23:23

tapatalk

من میتونم به جاش برم هر پلیس+10 میشه رفت یا همونی که مدرک داد ؟ فقط 200 تا تک تومنی!!!! یا زبونم المثنی 200 هزار تومنه؟

SNOW PATROL
08-03-2013, 23:25
من میتونم به جاش برم هر پلیس+10 میشه رفتی یا همونی که مدرک داد ؟ فقط 200 تا تک تومنی!!!! یا زبونم المثنی 200 هزار تومنه؟

مشکلی نداره مگه اینکه خیلی بخواد طرف گیر بده !!
٢٠٠ تا تک تومنی

tapatalk

SNOW PATROL
09-03-2013, 00:47
من نامه رسمی معافیت رو دارم ولی هنوز ترتیب اثر ندادم
رفتم پلبس + 10 گفتن باید ۲ ماه آموزشی حتما رو بری.ولی چون الان درس میخونی میتونی تعهد بدی که بعد از درس(تابستون ) بری اموزشی بعد از اتمام دوره آموزشی کارت معافیت شما میاد
میخواستم ببینم ارزش ریسک داره پرونده ام رو نگه دارم تو سال 92 و بعد از اتمام درسم برم این دوره های تکمیلی بسیج بجای آموزشی؟ چون امکانش هست قانون ها توی سال جدید عوض بشن
یا میتونم قبل سال جدید برم کاراشو بکنم که اگر سال بعد قانون معافیت رو برداشتن من خیالم راحت باشه ولی بعدش حتما باید برم آموزشی.حتی اگر دوره بسیج رو هم برم!

ببین داداش خدا وکیلی هیچی تو این مملکت مشخص نیست
برو راحت مدارکت رو ثبت کن ٢ ماه اموزشی مثل برق میگذره

tapatalk

arash9426
09-03-2013, 00:53
سلام کسی از مدت خدمت تو سال 92 خبر داره؟؟؟؟؟ میگن سردار کمالی گفته سال 92 میشه 24 ماه؟؟؟؟؟؟؟
و میگن کسری ها هم یا کم میشه یا برداشته میشه!!! کسی خبر داره؟؟ لطفا اگه شایعه است یا مطمئنید درسته بگید تشکر!

Aref_2008
09-03-2013, 10:27
من امروز کارت معافیم رو از پست تحویل گرفتم :n10:
از خوشحالی در پوست خود نمی گُنجم :n19:

برای من این تایپیک به خاطره ها پیوست! :n11:

آروزی رستگاری در سربازی رو برای تمامی دوستان دارم :n12:

خدافظ :n16:

Amin_0913
09-03-2013, 10:45
من امروز کارت معافیم رو از پست تحویل گرفتم :n10:
از خوشحالی در پوست خود نمی گُنجم :n19:

برای من این تایپیک به خاطره ها پیوست! :n11:

آروزی رستگاری در سربازی رو برای تمامی دوستان دارم :n12:

خدافظ :n16:

خوب به سلامتی
چقدر اسم کاربریت واسه من آشناست
احیانا علیرضا نیستی؟:n24:

Iranian boy10
09-03-2013, 11:19
سلام.
از همین جا خوندم پذیرش فوق دیپلم تو سپاه بیشتر از لیسانس و بالاتره، حالا اگه کسی فوق دیپلم باشه براحتی مییوفته سپاه؟ 2-واسه پذیرش گرفتن از سپاه باید در چه زمانهایی اقدام کرد؟
با تشکر

H A M A S
09-03-2013, 11:50
ببین داداش خدا وکیلی هیچی تو این مملکت مشخص نیست
برو راحت مدارکت رو ثبت کن ٢ ماه اموزشی مثل برق میگذره

tapatalk

ممنون از پاسخ تون
میخواستم بدونم این دوره آموزشی همه یکسان هستن؟مثلا همه فوق دیپلمه یا لیسانسه هستن یا نه قاطی پاتیه؟

global_id
09-03-2013, 12:18
سلام
من ارديبهشت اعزامم و ليسانس مكانيك دارم.
كسي ميدونه مراكز آموزشي پادگان هايي(ارتش - سپاه - ناجا ) كه ليسانس مي گيرند كدوم ها هستند؟ لطفا كدها و اسم مراكز رو بگين.
مثلا ممكنه ليسانس بيفته عجب شير يا كرمان؟؟؟؟:n03:

pedromi
09-03-2013, 12:39
ممنون از پاسخ تون
میخواستم بدونم این دوره آموزشی همه یکسان هستن؟مثلا همه فوق دیپلمه یا لیسانسه هستن یا نه قاطی پاتیه؟

معمولا دیپلم و زیر دیپلم جدا. فوق دیپلم ، لیسانس یکجا و فوق لیسانس و دکترا یکجا.
ولی در برخی از پادگانها مشاهده شده که فوق دیپلم لیسانس و فوق لیسانس در یکجا خدمت میکنند.( مخصوصا در ناجای خراب شده)

hami2007
09-03-2013, 15:56

tapatalk

آقا من رفتم براش گرفتم 250 تومن بود و تاریخ اعزام به خدمت هم اول اردیبهشت 92 فقط یه نکته ای میزان تحصیلات رو زده :فوق دیپلم غیرپزشکی رشته اش که کامپیوتر هست نزده میخوام بدونم طبیعی هست و رشته رو نمیزنند یا باید رشته هم تو برگه زده بشه چون شنیدم رشته کامپیوتر بهتر هست و خدمت راحت تری دارند

Aref_2008
09-03-2013, 16:06
خوب به سلامتی
چقدر اسم کاربریت واسه من آشناست
احیانا علیرضا نیستی؟:n24:

:n04::n02:

اسم کاربریم نوشته شده که! عارف هستم. :n11:

من معاف دائم پزشکی ماده 41 بند 36 شدم. :n05:

SNOW PATROL
09-03-2013, 16:49
آقا من رفتم براش گرفتم 250 تومن بود و تاریخ اعزام به خدمت هم اول اردیبهشت 92 فقط یه نکته ای میزان تحصیلات رو زده :فوق دیپلم غیرپزشکی رشته اش که کامپیوتر هست نزده میخوام بدونم طبیعی هست و رشته رو نمیزنند یا باید رشته هم تو برگه زده بشه چون شنیدم رشته کامپیوتر بهتر هست و خدمت راحت تری دارند

نه درسته مشکلی نیست برای استفاده از رشته هم خودشون باید تو یگان اعلام کنند که رشته شون کامپیوتر هست

سلام.
از همین جا خوندم پذیرش فوق دیپلم تو سپاه بیشتر از لیسانس و بالاتره، حالا اگه کسی فوق دیپلم باشه براحتی مییوفته سپاه؟ 2-واسه پذیرش گرفتن از سپاه باید در چه زمانهایی اقدام کرد؟
با تشکر

سلام خیر به راحتی نمیشه افتاد سپاه یا باید پارتی داشته باشی یا بسیجی یا شانس
در مورد پذیرش هم اول ببین کجا پذیرش میکنه بعد مدارکت رو بفرست المثنی برگ سبزت رو بگیر ببر همونجایی که میخوای پذیرش بشی

hami2007
09-03-2013, 18:32
نه درسته مشکلی نیست برای استفاده از رشته هم خودشون باید تو یگان اعلام کنند که رشته شون کامپیوتر هست

راهی هست زودتر از اول اردیبهشت اعزام بشه؟ این پذیرش سپاه چیه هست با پذیرش سپاه ممکنه زودتر اعزام بشه؟

SNOW PATROL
09-03-2013, 18:35
راهی هست زودتر از اول اردیبهشت اعزام بشه؟ این پذیرش سپاه چیه هست با پذیرش سپاه ممکنه زودتر اعزام بشه؟

نه دیگه ما زود تر از اردی پذیرش نداریم پذیرش سپاه هم یعنی بری برای سپاه پذیرش کنی و بیوفتی سپاه و اونجا خدمت کنی که در شرایط عادی کار اسانی نیست

majid322
09-03-2013, 19:07
دوستان مراحل اقدام برای خدمت رو به صورت کامل میخوام...اگه نکنه ای چیزی هم هست متذکر بشین :دی ممنون..

H A M A S
09-03-2013, 19:26
مدت مرخصی توی دوران آموزشی چقدره؟منظورم مرخضی قانونی که جزو حقوق سربازه؟ طبیعتا این مدت مرخصی هم جزو آموزشی حساب میشه دیگه؟

SNOW PATROL
09-03-2013, 19:44
دوستان مراحل اقدام برای خدمت رو به صورت کامل میخوام...اگه نکنه ای چیزی هم هست متذکر بشین :دی ممنون..

اول دفترچه رو از + 10 میگیری پرش میکنی دو تا واکسن هست میزنی مدارک داخل دفترچه رو تهیه میکنی میبری همه رو +10 اسکن میکنه بهت میده دو روز بعدش هم خواستی میتونی المثنی برگ سبزت رو
بگیری که توش تاریخ اعزام خورده و وضعیت غیبت و غیره زده نخواستی هم خودش بعد از چند روز میاد .. 10 روز مونده به اعزام هم برگ سفیدت میاد که توش کد محل خدمتی و محل مراجعه خورده

مدت مرخصی توی دوران آموزشی چقدره؟منظورم مرخضی قانونی که جزو حقوق سربازه؟ طبیعتا این مدت مرخصی هم جزو آموزشی حساب میشه دیگه؟

اموزشی به صورت قانونی مرخصی نداره و میتونند کل دوره به شما مرخصی ندهند اما...
معمولا اخر هفته بهتون مرخصی میدن 3- 4 روز هم میان دوره البته در بعضی مراکز ممکنه کمتر یا بیشتر باشه
مثلا در مرکز اموزشی 01 شما روز برگ هستی و هر روز ساعت 4 میتونی بیای خونه اما در مراکزی که اکثرا در جنوب کشور هستند حتی دیده شده کل دوماه را نگه داشته اند اما
تعداد اینگونه مراکز بسیار کم هستند (اکثرا مراکز اموزشی سپاه )

arash9426
09-03-2013, 22:04
سلام کسی قانون مدت خدمت و کسری بسج سال 92 را نمی دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n13::n15:
24 ماه شده ؟؟:n28::n14:

vahidreza2007
09-03-2013, 22:48

دوست عزیز فعلا هیچ چی معلوم نیست ! تا مصوب نکنند تغییرات رو و بخش نامه نکنند و نیاد این 24 ماه شدن هم رو هواست . مطمئن باش کم کمش تا خرداد هیچ خبری نمیشه ! کسری بسیچ هم به همین شکل ! فقط باید منتظر اخبار رسمی بود . اینجوری بهت بگم که هنوز که هنوزه روز و میزان تعطیلات عید که به صورت نیمه اول و دوم هستش بخش نامه اش نیومده :n04: پس فعلا منتظر نباش :n06:

Gamexland
09-03-2013, 23:14
درود
من برای پزشکی اقدام کردم و در کمیسیون که در مرکز نظام وظیفه بود شرکت کردم و یکی از 3 دکتر اسمم رو خوند بعد گفت بفرمایید بیرون بعد از سرهنگ پرسیدیم گفتند شما معاف موقت شدید برای 1 سال اگر بازم دارو مصرف کنید احتمالا سال دیگه معاف دائم بشید!!! ( مشکل روانپزشکی و مغز و اعصاب)
من تا حالا معاف موقت نشنیده بودم! میگن حالا یه برگه میدن که اگر خواستم بیمه رد کنم یا خارج بشم از کشور یا استخدام بشم هرچیز مشابه بتونم بگم که معافی دارم ولی خوب نمیشه آدم نمیدونه برنامش چیه ضمنا نمیشه بیمه رد کرد نمیشه بعد 1 سال اگه با معاف دائمت موافقت نکردن بیمه رو قطع کنی که ، ضمنا گفت با این برگه برو سر کار ولی خوب سال دیگه اگه معاف نشدم قضیه استخدامی ام چی میشه؟؟؟!!! میخوام استخدام بشم توی یه شرکت دولتی مثلا...... پرسیدم آشنا هم دارم ولی چجوری میشه قضیه ما؟؟؟!!! گیجم بخدا

arash9426
09-03-2013, 23:35
درود
من برای پزشکی اقدام کردم و در کمیسیون که در مرکز نظام وظیفه بود شرکت کردم و یکی از 3 دکتر اسمم رو خوند بعد گفت بفرمایید بیرون بعد از سرهنگ پرسیدیم گفتند شما معاف موقت شدید برای 1 سال اگر بازم دارو مصرف کنید احتمالا سال دیگه معاف دائم بشید!!! ( مشکل روانپزشکی و مغز و اعصاب)
من تا حالا معاف موقت نشنیده بودم! میگن حالا یه برگه میدن که اگر خواستم بیمه رد کنم یا خارج بشم از کشور یا استخدام بشم هرچیز مشابه بتونم بگم که معافی دارم ولی خوب نمیشه آدم نمیدونه برنامش چیه ضمنا نمیشه بیمه رد کرد نمیشه بعد 1 سال اگه با معاف دائمت موافقت نکردن بیمه رو قطع کنی که ، ضمنا گفت با این برگه برو سر کار ولی خوب سال دیگه اگه معاف نشدم قضیه استخدامی ام چی میشه؟؟؟!!! میخوام استخدام بشم توی یه شرکت دولتی مثلا...... پرسیدم آشنا هم دارم ولی چجوری میشه قضیه ما؟؟؟!!! گیجم بخدا

دوست عزیز معافیت شما مثل اینه که معاف تحصیلی شدین این معافیت های موقت در اصل فقط برای این هستن که شما غیبت نخورید حالا اگه آشنا دارید میشه استخدام بشید واسه بیمه هم اگه مطمئن هستید معاف میشید اقدام کنید البته شنییدم میشه به بیمه خدمت هم وصلش کرد.

Gamexland
09-03-2013, 23:37
دوست عزیز معافیت شما مثل اینه که معاف تحصیلی شدین این معافیت های موقت در اصل فقط برای این هستن که شما غیبت نخورید حالا اگه آشنا دارید میشه استخدام بشید واسه بیمه هم اگه مطمئن هستید معاف میشید اقدام کنید البته شنییدم میشه به بیمه خدمت هم وصلش کرد.

ممنون آرش عزیز
خوب اینجوری آدم به اصطلاح آویزونه که اینوره یا اونور.استخدام بشم بعد سال دیگه بگن اعزام چی میشه؟؟اخراج میشم؟
الان بیمه های خصوصی یا تامین اجتماعی میتونه بیمه من باشه؟؟

SR72
10-03-2013, 08:38
من سال 89 (بهمن ) کاردانی فارغ التحصیل شدم که پشت بندش همون سال رفتم کارشناسی که الانم تموم شد ... ولی گواهی موقت کاردانی رو برام زدن فارغالتحصیل 88 ( بهمن) ... حالا میخواستم بدونم کسی اطلاع داره که این وقفه یک ساله غیبت محسوب میشه یا نه ؟
یا که برم دنبال کاراش. ...

ami2new
10-03-2013, 12:18
دوست عزیز هنوز چیزی مشخص نیست ولی احتمال داره باشه
یه مصابحه هم اگه اشتباه نکنم امروز از کمالی منتشر شده که در این باره هم ازش سوال شده که برات میزارم

تغییر قانون سربازی در سال گذشته سبب شد که سوالات بیشماری برای مشمولان به وجود آید.

هر چند وقت یک بار هم اخبار جدیدی درباره فروش سربازی و یا معافیت های جدید شنیده می شود. اما سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح، در گفت وگو با خبرآنلاین تاکید می کند که مشمولان تنها به اخباری که از سوی ستاد و سازمان وظیفه عمومی اعلام می شود توجه کنند.

برای سال بعد معافیت جدیدی در نظر ندارید؟

قانون اصلاح شده سربازی مربوط به بیست و دوم آبان سال 90 است و بعد از آن هیچ تغییر جدیدی در آن ندادیم و برای همین تمام خبرهایی که در مورد افزایش مدت سربازی ، معافیتهای جدید یا فروش سربازی اعلام می شود شایعه هستند.

مشمولان برای اینکه آخرین اخبار مربوط به سربازی را بدانند باید به کدام مرجع مراجعه کنند؟

برخی خبرها که از منابع غیر مسئول شنیده می شود، پیشنهاد و نظر شخصی است. اخبار ما معمولا از سوی ستاد و سازمان وظیفه عمومی اعلام می شود.

پس امکان فروش سربازی وجود ندارد.چون برخی اعلام می کنند که چون کشور در شرایط صلح است فروش سربازی انجام می شود؟

من بارها به این موضع اشاره کردم که شاید سربازی تنها جایی باشد که درآن تفاوتی میان ثروتمند و فقیر وجود ندارد .زمانی که فروش سربازی اجرا می‌شد، برخی از افراد جامعه مجبور شدند برای تهیه پول، وسیله نقلیه یا منزل خود را بفروشند و مشکلات زیادی به همراه داشت. بنابراین پرونده فروش سربازی کلا بسته شد و این بحث کاملا منتفی است و هیچ‌کس منتظر فروش سربازی نباشد.

شایعه کم یا زیاد شدن مدت سربازی چی آن هم کذب است؟

اعلام شد که ممکن است طول مدت سربازی کاهش یابد، اما ما توضیح دادیم که کاهش پیدا نمی کند، چون با توجه به کاهش موالید ذکور در حال حاضر که به سن سربازی رسیدند امکان کاهش وجود ندارد، اما اگر با کمبود مشمول مواجه شویم طبق قانون احتمالا مدت سربازی همان 24 ماه می شود.

بنابراین امکان دارد کسانی که سال بعد اعزام می شوند،24 ماه خدمت کنند؟

ملاک مدت سربازی همان سالی است که اعزام می شوند.یعنی کسانیکه در سال 90 به خدمت اعزام شده‌اند، مدت سربازی‌شان مانند قوانین همان سال برابر 18 ماه است. کسانی هم که در سال 91 اعزام شده باشند، طول مدت خدمت سربازی‌شان برابر با مقررات همان سال اعزام است یعنی 21 ماه.برای همین ما تاکید داشتیم مشمولانی که امسال باید اعزام شوند این موضوع را به تعویق نیندازند.البته هنورز برنامه ای برای تغییر مدت سربازی نداریم اما قعطا کاهش پیدا نمی کند و احتمالا 24 ماه می شود.

موضوع دیگر طرح سرباز جانشین است.آیا این طرح اجرایی می شود؟

همانطور که گفتم درباره سربازی یک تفکر ارزشی وجود دارد که معتقد است تفاوتی بین افراد پولدار و غیرپولدار نیست و قوانین تدوین شده درباره نظام وظیفه نیز باید قوانین ارزشی باشد و فرقی بین طبقات مختلف جامعه قائل نشود.این طرح نه در دولت و نه در مجلس و ستاد مطرح نیست.اما این طرح درستی نیست که کسانی که پول دارند عده ای را اجیر کنند و پول بدهند تا برای آنها سربازی کنند.بنابراین از نظر ما منتفی است.

سوالی که خیلی پرسیده می شود لغو فروش سربازی برای کسانی است که در خارج از کشور زندگی می کنند. این موضوع به کجا رسید؟

این طرح در حال بررسی است اما فعلا کسانی که مقیم خارج از کشور هستند و تا پیش از پایان سال 82 از کشور خارج شده اند، می توانند خرید خدمت سربازی را انجام دهند و می توانند هر سال یک بار، حداکثر به مدت سه ماه به کشور سفر کنند اما دانشجویان و کسانی که از سال 83 خارج شدند، در صورت ورود به کشور، اجازه خروج مجدد ندارند و باید سربازی بروند.

arash9426
10-03-2013, 14:16
ممنون آرش عزیز
خوب اینجوری آدم به اصطلاح آویزونه که اینوره یا اونور.استخدام بشم بعد سال دیگه بگن اعزام چی میشه؟؟اخراج میشم؟
الان بیمه های خصوصی یا تامین اجتماعی میتونه بیمه من باشه؟؟

سلام اون برگه ای که بهت دادن یک سال اعتبار داره و تو این یک سال هر کاری با پایان خدمت بشه کرد میتونی انجام بدی فقط اگه شرکت براش مهم باشه که تو بیشتر از یک سال باید بمونی شاید قبول نکنه اولا که انشاالله معاف بشی مشکلی پیش نیاد دوما اگه معافیتت لغو بشه اونوقت باید دو سال همه کار و زندگیتو رها کنی بری خدمت . اون شرکت حتی اگه اخراجت هم نکنه تو نمیتونی بری اونجا سر کار چون باید بری خدمت به نظر من برو این یکسال را یه جایی کار کن اگرم معاف نشدی واست سابقه کار رد میکنن بعد خدمت میتونی بری همونجا یا از سابقش واسه استخدام استفاده کن
موفق باشی

hami2007
10-03-2013, 14:57
برای انصراف از معاف از رزم باید چیکار کرد؟

pedromi
10-03-2013, 15:12
چرا انصراف دوست من. معاف از رزم خیلی از جاها خوبه. در ضمن در کارت پایان خدمتت هم درج نمیشه. نگهبانی و کارهای سخت ندارن. کلانتری و راهور و... نمی اندازند و حتی سر مرز هم احتمالش خیلی خیلی کمه که بندازن.

urcu
10-03-2013, 15:22

با سلام.

در صورتی که دیپلمه هستین سعی کنید یه معاف از پست هم بهش اضافه کنید .
در صورتی که لیسانس هستید و میخواید توی سپاه یا ارتش خدمت کنید در صورتی که مشکلی که بابتش معاف از رزم شدید از شما سلب شده مجددا به کمیسیون معرفی میشید.( در صورت درخواست)
و در نهایت نفع با شخصی هست که تمامی معافیت ها و محدودیت های پزشکی رو دریافت کنه. طرف هست معاف از رزم هست دیپلم هم نداره و داره توی بهترین بخش های پادگان خدمت میکنه! اما لیسانس هم هست که آرزو داره توی بخشی که دیپلمه ی معاف از رزم خدمت میکنه خدمت کنه.

Gamexland
10-03-2013, 15:26
سلام اون برگه ای که بهت دادن یک سال اعتبار داره و تو این یک سال هر کاری با پایان خدمت بشه کرد میتونی انجام بدی فقط اگه شرکت براش مهم باشه که تو بیشتر از یک سال باید بمونی شاید قبول نکنه اولا که انشاالله معاف بشی مشکلی پیش نیاد دوما اگه معافیتت لغو بشه اونوقت باید دو سال همه کار و زندگیتو رها کنی بری خدمت . اون شرکت حتی اگه اخراجت هم نکنه تو نمیتونی بری اونجا سر کار چون باید بری خدمت به نظر من برو این یکسال را یه جایی کار کن اگرم معاف نشدی واست سابقه کار رد میکنن بعد خدمت میتونی بری همونجا یا از سابقش واسه استخدام استفاده کن
موفق باشی

سلام
به نظرت اعتراض نزنم بره شورای عالی پزشکی؟چون من 12 ساله دارو مصرف میکنم اصلا دلیلی نداره 1 سال ببینند قطع میشه یا نه!!! 12 ساله داروهای اعصاب و افسردگی و اضطراب مصرف میکنم تعجب میکنم چرا این دکتر معاف 1ساله داده چون واضحه که من نمی تونم خدمت کنم!!
به نظرت اگه اعتراض بزنم اگه بخوره به یه ادمی مثل همین دکتره ممکنه حتی معاف یکساله هم برداره و بگه برو خدمت؟؟؟!!! یا نه دیگه زیر معاف یک ساله کاری نمی کنن؟؟؟

urcu
10-03-2013, 15:54
سلام
به نظرت اعتراض نزنم بره شورای عالی پزشکی؟چون من 12 ساله دارو مصرف میکنم اصلا دلیلی نداره 1 سال ببینند قطع میشه یا نه!!! 12 ساله داروهای اعصاب و افسردگی و اضطراب مصرف میکنم تعجب میکنم چرا این دکتر معاف 1ساله داده چون واضحه که من نمی تونم خدمت کنم!!
به نظرت اگه اعتراض بزنم اگه بخوره به یه ادمی مثل همین دکتره ممکنه حتی معاف یکساله هم برداره و بگه برو خدمت؟؟؟!!! یا نه دیگه زیر معاف یک ساله کاری نمی کنن؟؟؟

با سلام.
دوست گرامی مشکل های اعصاب و روان هم بسته به نوع بیماری و شدت اون میتونه برای شما معاف از پستی رو در پی داشته باشه یا معاف دائم.
بستگی داره که شما چه بیماری روحی با توجه به اضطرابی که بیان نمودید دارید و چه دارویی مصرف مکینید.
از بین دکتر های کمیسیون هم بهترین هاش روانپزشکی ها و روانشناس ها هستن... ( ماشالا بعضی ار کتر های کمیسیون از سردار موسی کمالی هم آتیشیون برای سربازی رفتن جوونا تند تره! ... خوشبختانه اکثر روانشناس ها مستثنی هستن)
به عنوان مثال مصرف قرص هایی مثل الپروزولام و از این دست قرص ها که برای کاهش اظطراب شدید تجویز میشن میتونه باعث معافیت شما بشه.
به نظر بنده شما از این فرصت یک ساله استفاده کن و هر برنامه ای داری رو عملی کن ! مثلا اگر گواهینامه نداری ... اگر قصد ادامه تحصیل داری یا...
ولی احتمال معافیت شما بالاست...

urcu
10-03-2013, 16:04
چرا انصراف دوست من. معاف از رزم خیلی از جاها خوبه. در ضمن در کارت پایان خدمتت هم درج نمیشه. نگهبانی و کارهای سخت ندارن. کلانتری و راهور و... نمی اندازند و حتی سر مرز هم احتمالش خیلی خیلی کمه که بندازن.

سلام

میگم نه به باره نه به داره :دی ناجا رو چچسبوندی به بنده خدا :دی شاید افتاد سپاه(برادری و برابری ) !!:دی

Gamexland
10-03-2013, 16:58
با سلام.
دوست گرامی مشکل های اعصاب و روان هم بسته به نوع بیماری و شدت اون میتونه برای شما معاف از پستی رو در پی داشته باشه یا معاف دائم.
بستگی داره که شما چه بیماری روحی با توجه به اضطرابی که بیان نمودید دارید و چه دارویی مصرف مکینید.
از بین دکتر های کمیسیون هم بهترین هاش روانپزشکی ها و روانشناس ها هستن... ( ماشالا بعضی ار کتر های کمیسیون از سردار موسی کمالی هم آتیشیون برای سربازی رفتن جوونا تند تره! ... خوشبختانه اکثر روانشناس ها مستثنی هستن)
به عنوان مثال مصرف قرص هایی مثل الپروزولام و از این دست قرص ها که برای کاهش اظطراب شدید تجویز میشن میتونه باعث معافیت شما بشه.
به نظر بنده شما از این فرصت یک ساله استفاده کن و هر برنامه ای داری رو عملی کن ! مثلا اگر گواهینامه نداری ... اگر قصد ادامه تحصیل داری یا...
ولی احتمال معافیت شما بالاست...

سلام
من داروهای بسیار شدیدتر از آلپرازولام میخورم.
مثلا: سرترالین،ترازودون،بوپروپی ون،والپروات سدیم،
چیزایی که توی پروندم هم هست:سیتالوپرام،کلومیپرامی ،نورتریپتیلین،آمی تریپتیلین،کلردیازپوکساید، دیفن هدرامین،فلووکستین،هالوپری دول،پرفنازین و...
مثلا هالوپریدول و پرفنازین مال زمانی بود که علائم اسکیزوفرنی داشتم

من اینقدر دارو های سنگین مصرف کردم که آلپرازولام توشون اصلا هیچی نیست و مثل اسمارتیزه برام!!!!
من واقعا تعجب میکنم چطور منو معاف نکردن و این مسئله شده خودش یه بحران روحی و عصبی برام !!!!
12 سال کم نیست.این داروهایی که بولد کردم شدید هستن و مصداق بارز معافیته.
دکتر خودم که پیشش میرم چند ساله یه نامه نوشت که ایشان دچار اختلال افسردگی اساسی و همچنین افسردگی دوقطبی هستند و نمیتوانند خدمت کنند!!!!!!!!!!!!! دکترم بسیار معروفه و رییس یه بیمارستان هم هست!!! با اینکه نامه هم به پرونده منگنه کردن بازم معاف 1 ساله؟؟؟؟!!!! اصلا بدتر از من مگه میشه دیگه؟؟ اختلال اضطراب اساسی هم دارم.همه اینا توی لیست بیماری ها معاف دائم هست!!!
مدرک دارم،گواهینامه دارم،کارم دارم ولی مسئله اینه که این 1سال چیه و نزنه به سرشون سال دیگه بگن برو خدمت!!!! تعجب میکنم از دکتر روانپزشکی که اونجا بوده ندیده این همه دارو یعنی چی؟؟؟؟؟
همین الان 5 نوع دارو مصرف میکنم تا ساعت 2 ظهر خوابم!!! 11 ساعت خواب دارم!
:n27:

hami2007
10-03-2013, 17:11

با سلام.

در صورتی که لیسانس هستید و میخواید توی سپاه یا ارتش خدمت کنید در صورتی که مشکلی که بابتش معاف از رزم شدید از شما سلب شده مجددا به کمیسیون معرفی میشید.( در صورت درخواست)
و در نهایت نفع با شخصی هست که تمامی معافیت ها و محدودیت های پزشکی رو دریافت کنه. طرف هست معاف از رزم هست دیپلم هم نداره و داره توی بهترین بخش های پادگان خدمت میکنه! اما لیسانس هم هست که آرزو داره توی بخشی که دیپلمه ی معاف از رزم خدمت میکنه خدمت کنه.

والا من به دادشم گفتم برای عینک برو اقدام کن معاف میشی که نشد معاف از رزم شد الان تو همین سایت و جاهای دیگه خونده که معاف از رزم رو میفرستند آشپزخونهسیب زمینی پوست بکنه یا جاروکشی یا شستن wc بیچاره کرده مارو میگی تقصیر من هست حوصله دستشویی شستن نداره یه جایی هم خونده که برای استخدام و... به معاف از رزم گیر میدن و تو چیپ کارت هست و این حرفا میگه فوق دیپلم هست بدرد نمیخوره

pedromi
10-03-2013, 17:15
سلام
چیزایی که توی پروندم هم هست:سیتالوپرام،کلومیپرامی ،نورتریپتیلین،آمی تریپتیلین،کلردیازپوکساید، دیفن هدرامین،فلووکستین،هالوپری دول،پرفنازین و...

من اینقدر دارو های سنگین مصرف کردم که آلپرازولام توشون اصلا هیچی نیست و مثل اسمارتیزه برام!!!!
من واقعا تعجب میکنم چطور منو معاف نکردن و این مسئله شده خودش یه بحران روحی و عصبی برام !!!!
دکتر خودم که پیشش میرم چند ساله یه نامه نوشت که ایشان دچار اختلال افسردگی اساسی و همچنین افسردگی دوقطبی هستند و نمیتوانند خدمت کنند!!!!!!!!!!!!! دکترم بسیار معروفه و رییس یه بیمارستان هم هست!!! با اینکه نامه هم به پرونده منگنه کردن بازم معاف 1 ساله؟؟؟؟!!!! اصلا بدتر از من مگه میشه دیگه؟؟ اختلال اضطراب اساسی هم دارم.همه اینا توی لیست بیماری ها معاف دائم هست!!!
مدرک دارم،گواهینامه دارم،کارم دارم ولی مسئله اینه که این 1سال چیه و نزنه به سرشون سال دیگه بگن برو خدمت!!!! تعجب میکنم از دکتر روانپزشکی که اونجا بوده ندیده این همه دارو یعنی چی؟؟؟؟؟
شما درخواست اعزامتو از یک شهرستان درخواست کن. شهرستانها نسبت به تهران راحت تر معافی میدن.

pedromi
10-03-2013, 17:16
والا من به دادشم گفتم برای عینک برو اقدام کن معاف میشی که نشد معاف از رزم شد الان تو همین سایت و جاهای دیگه خونده که معاف از رزم رو میفرستند آشپزخونهسیب زمینی پوست بکنه یا جاروکشی یا شستن wc بیچاره کرده مارو میگی تقصیر من هست حوصله دستشویی شستن نداره یه جایی هم خونده که برای استخدام و... به معاف از رزم گیر میدن و تو چیپ کارت هست و این حرفا میگه فوق دیپلم هست بدرد نمیخوره
البته اگر بیفتی ناجا معاف از رزم خیلی به دردت میخوره. در ناجا ظرفشویی و توالت شویی از راحت ترین کارهاست.

hami2007
10-03-2013, 17:26
البته اگر بیفتی ناجا معاف از رزم خیلی به دردت میخوره. در ناجا ظرفشویی و توالت شویی از راحت ترین کارهاست.

یعنی فوق دیپلم اونم کامپیوتر رو میفرستن توالت و ظرف بشوره؟

hami2007
10-03-2013, 17:40
با سلام.

سلام

میگم نه به باره نه به داره :دی ناجا رو چچسبوندی به بنده خدا :دی شاید افتاد سپاه(برادری و برابری ) !!:دی
فوق دیپلم هست
الان باید اقدام کنه یا وقتی اعزام و تقسیم شد؟

pedromi
10-03-2013, 17:57
یعنی فوق دیپلم اونم کامپیوتر رو میفرستن توالت و ظرف بشوره؟
ای بابا من خودم با لیسانس مکانیک هم پایه کامپیوتر بودم ( روزی 6 صفحه گردشکار، جداول و دهها نامه) بعد اونوقت بعد از ناهار باید میرفتم تمام ظرفهای قسمتمم میشوستم. نظافت اتاق های قسمتمون هم با من بود.پذیرایی و چای ریختن هم با من بود. تازه با این اوصاف خدا رو هم شکر میکردیم که نیفتادیم راهور و کلانتری و مرز بعد اونوقت همه بچه های ارتش و سپاه ناشکری میکنن خدا نکنه ساعت 2 بشه 2.15 آسمون ریسمون می بافند. به نظر من باید به بچه های ناجا 5 برابر ارتش و سپاه مرخصی بدن چون واقعاً رنگ خونه رو نمیبینن. البته ناجا این شکلیه ولی ارتش به مدرک احترام میذارن.
تازه مسئول نظافت ساختمان ستاد ما هم مهندس مواد بود اونم هم ظرف میشوست، هم توالت و راه پله ها رو معاف از رزمم نبود ولی چون نمی تونست بره کلانتری مجبور بود.

urcu
10-03-2013, 18:12

با سلام
دوست گرامی!!! به این برادرتون بگید وقتی رفت خدمت آرزوی سیب زمینی پوست کندن میکنه تا رژه و کوه نوردی و اردو و ...
معمولا همه پادگان ها بخشی تحت عنوان خدمات دارن که این بخش وظیفه نظافت پادگان و امور اجرایی رو بر عهده داره! به عنوان مثال یکی رو مسئول آرایشگاه میکنه یکی خیاطی و... و همچنین شخصی هم مسئول نظافت دستشویی و حمام و... میشه که کارش به مرور از خیاط و آرایشگر هم راحت تره! معمولا هم این افراد از بین افراد بی سواد و دیپلم انتخاب میشن!.
آشپزخونه یکی از بدترین بخش های پادگان هست! چرا ؟؟ چون بیکاری و استراحت نداره! همیشه کار داره فراون.
داداش شما با توجه به اینکه فوق دیپلم داره در صورتی که توی ارتش بیفته یا سپاه امور اداری رو بهش محول میکنن و با توجه به اینکه معاف از رزم هم هست دیگه بهتر!.
و اینکه تا کسی نرفته خدمت اگر بهش گفتن برو معاف از رزمی بگیر و... اول که کارتشو بهونه میکنه دوم میگه باید سیب زمینی پوست بکنم و... خب مشکلی نداره معاف از رزمی و... نگیره!! بره دکل پست بده کسی مجبورش نمیکنه معاف از رزمی بگیره !

urcu
10-03-2013, 18:34
سلام

با سلام دوست گرامی بنده روان شناس نیستم اما یه سوالی برام پیش اومده ! ... شما حاضری سر یه کاری هم که رفتی مثل معافی برای خدمت این حقایق رو بگی و اونها رو کتمان نکنی؟؟ 100 درصد برو کمیسیون عالی پزشکی برات تصمیم نهایی رو بگیرن با این حساب احتمال معافی شما بالاست ! ... ( معافی برای افرادی که مشکل اعصاب دارن راحت تر از بقیه مشکل ها صادر میشه چون در بسیاری از مواقع اینچنین افرادی میتونن به بقیه هم صدمه وارد کنن !... نهایتا شما معاف هم نشدی هفته اول آموزشی خودشون معافت میکنن!)

farzad02
10-03-2013, 18:43
دوستان اینجا اعزامی 18 و 19 دی91 داریم؟
آموزشی تموم شد؟
پایان دوره چند روز دادن؟

خیلی برام مهمه. لطفا پاسخ بدید(مخصوصا ناجا)

Gamexland
10-03-2013, 18:53
با سلام دوست گرامی بنده روان شناس نیستم اما یه سوالی برام پیش اومده ! ... شما حاضری سر یه کاری هم که رفتی مثل معافی برای خدمت این حقایق رو بگی و اونها رو کتمان نکنی؟؟ 100 درصد برو کمیسیون عالی پزشکی برات تصمیم نهایی رو بگیرن با این حساب احتمال معافی شما بالاست ! ... ( معافی برای افرادی که مشکل اعصاب دارن راحت تر از بقیه مشکل ها صادر میشه چون در بسیاری از مواقع اینچنین افرادی میتونن به بقیه هم صدمه وارد کنن !... نهایتا شما معاف هم نشدی هفته اول آموزشی خودشون معافت میکنن!)

آره حقیقتو میگم.
آره با این شرایط اعتراض میزنم یکسال اصلا معنی نمیده!! برای کسیه که پاش شکسته باشه ، عملی کرده باشه بخواد بهبود پیدا کنه نه واسه من که N ساله دارو مصرف می کنم:n29:

arash9426
10-03-2013, 21:40
سلام دوستان در مورد مدت خدمت از سایت پلیس.ir پرسیدم جواب دادن:
1391/12/19شنبه
شرح درخواست: سلام يك ارديبهشت اعزامم هست 2 سوال مدت كامل خدمت و ميزان كسري هاي بسيج در سال 92 را بهم بگيد.
شرح پاسخ: باسلام در حالحاضر مدت خدمت 21 ماه ميباشد.حداكثر كسري بسيج شش ماه ميباشد./ق

arash9426
10-03-2013, 21:55
لینک دانلود دفترچه خدمت سربازی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash9426
10-03-2013, 22:21
روش مشاوره و استعلام در مورد خدمت سربازی از سایت پلیس+10
وارد سایت police.ir شوید از نوار سمت راست گزینه سازمان وظیفه عمومی را انتخاب کنید گزینه خدمات الکترونیکی از سمت راست انتخاب کنید در صورت مشاوره یا استعلام وضعیت گزینه را انتخاب کنید. بعد از تکمیل فرم کدی به شما داده میشود آن را نگه دارید.
نهایتا یک یا دو روز بعد جواب شما می آید برای استعلام به همین آدرس بروید و مشاهده پاسخ استعلام را بزنید
اما برای مشاوره از قسمتی که گزینه خدمات الکترونیکی را انتخاب کردید گزینه مشاوره خدمت وظیفه عمومی را انتخاب کنید و مشاهده پاسخ سوال را که بزنید با وارد کردن کد جوابتان مشاهده میشود. جوابهای این سایت طبق جدیدترین قوانین نظام وظیفه می باشد.
امیدوارم به کسانی که سوال تخصصی دارند جوابی قانع کننده بدهند
موفق باشید

sahand8
10-03-2013, 22:54
سلام دوستان؛ ممنون از راهنمایی دفعه پیشتون باز یه سوااااااااااااااال داشتم
من اول به فکر معافیت نبودم دفترچم رو فرستادم ، یک اردیبهشت اعزامم هستش، الان برای گرفتن معافیت(پزشکی) چه جوری باید اقدام کنم؟؟؟؟؟؟:n13: حتما باید دفترچه اعزامم بیاد بعد اقدام کنم؟؟؟؟؟:n11:ممنون میشم از راهنماییاتوووووووووووون:n16 :

pedromi
10-03-2013, 23:19
سلام دوستان؛ ممنون از راهنمایی دفعه پیشتون باز یه سوااااااااااااااال داشتم
من اول به فکر معافیت نبودم دفترچم رو فرستادم ، یک اردیبهشت اعزامم هستش، الان برای گرفتن معافیت(پزشکی) چه جوری باید اقدام کنم؟؟؟؟؟؟:n13: حتما باید دفترچه اعزامم بیاد بعد اقدام کنم؟؟؟؟؟:n11:ممنون میشم از راهنماییاتوووووووووووون:n16 :
راه دیگه ای نیست.
ولی در هفته اول آموزشی یه دکتر نظام وظیفه میاد برای معاینه و اگر شرایط معافیت داشته باشی تشکیل پرونده میدن و میفرستنت کمیسیون.

sahand8
10-03-2013, 23:43
راه دیگه ای نیست.
ولی در هفته اول آموزشی یه دکتر نظام وظیفه میاد برای معاینه و اگر شرایط معافیت داشته باشی تشکیل پرونده میدن و میفرستنت کمیسیون.

مطمن هستین؟؟؟؟؟؟ من رفتم نظام وظیفه گفتن بایستی دفترچه اعزامت بیادش بعد ما درخواست لغو اعزامت رو میدیم تو هم برو پیگیر معافیتت شو

global_id
11-03-2013, 01:49
سلام
كسي ميدونه چطوري ميشه پذيرش ارتش گرفت؟ اين عمل (پذيرش شدن در پادگاني از ارتش) بعد از گرفتن برگه ي سبز ميسره يا قبل از گرفتن؟؟؟
ميشه در شهري غير از استان خودم پذيرش بگيرم؟؟؟ اين پذيرش براي آموزشيه يا براي يگان؟؟؟؟
ممنون

SNOW PATROL
11-03-2013, 10:23
سلام
كسي ميدونه چطوري ميشه پذيرش ارتش گرفت؟ اين عمل (پذيرش شدن در پادگاني از ارتش) بعد از گرفتن برگه ي سبز ميسره يا قبل از گرفتن؟؟؟
ميشه در شهري غير از استان خودم پذيرش بگيرم؟؟؟ اين پذيرش براي آموزشيه يا براي يگان؟؟؟؟
ممنون

شما اول ببین کجا پذیرش میکنه
مدارکت رو بفرست فرداش برو المثنی برگ سبزت رو بگیر
ببر برای همون پادگان تا کارای پذیرشت رو انجام بدن

tapatalk

arash9426
11-03-2013, 12:54
مطمن هستین؟؟؟؟؟؟ من رفتم نظام وظیفه گفتن بایستی دفترچه اعزامت بیادش بعد ما درخواست لغو اعزامت رو میدیم تو هم برو پیگیر معافیتت شو
سلام
شما هر موقع و هرلحظه میتونی برای معافیتت اقدام کنی فقط برو پیگیر شو اگه قطعی معاف میشی برو نظام وظیفه اونا خودشون اعزامت را لغو میکنن ولی سعی کن قبل تاریخ اعزام کاراتو بکنی
اگر برگه آماده به خدمت پیشت باشه پایینش نوشته در صورت داشتن شرایط هرگونه معافیت به نظام وظیفه مراجعه کنید تا مراحل لغو اعزامتون پیگیری شود

farda00
11-03-2013, 16:37
باسلام من نامه معرفی به بیمارستان رو گرفتم ولی یه شرایطی برام پیش آمده که نمیتونم درمهلت یک ماهه به بیمارستان مراجعه کنم میخواستم ببینم اگه بعدازیکماه به بیمارستان مراجعه نکنم چه اتفاقی می افتد؟آیامی توانم دوباره نامه مراجعه به بیمارستان را دریافت کنم؟ (من از بهمن ماه امسال از دانشگاه انصراف دادم)

Iranian boy10
11-03-2013, 23:40
انصرافی های دانشگاه هم 1 سال مهلت دارند برای اعزام به خدمت؟ انصرافی های دانشگاه میتونن از کسری بسیج و ... استفاده کنن؟
باتشکر

SNOW PATROL
12-03-2013, 09:12
انصرافی های دانشگاه هم 1 سال مهلت دارند برای اعزام به خدمت؟ انصرافی های دانشگاه میتونن از کسری بسیج و ... استفاده کنن؟
باتشکر
جواب هر دو پرسش بله هست
موفق باشید

vahidreza2007
12-03-2013, 12:59
بچه ها هنوز دستور العمل مرخصی های دو نیمه عید نوروز ارتش نیومده به پادگان ها ؟؟؟؟

نیمه اول و دوم مشخص نشده از کی شروع میشه ؟

boy iran
12-03-2013, 19:54
بچه ها هنوز دستور العمل مرخصی های دو نیمه عید نوروز ارتش نیومده به پادگان ها ؟؟؟؟

نیمه اول و دوم مشخص نشده از کی شروع میشه ؟

هنوز خبري نيست

دوست من توي نيروي انساني ستاد مشترك هست ميگه هنوز خبري نيست ( البته منم بهش گفتم امسال دو نيمه بايد پست بدي :n09:)

mohsentaghadosi
12-03-2013, 19:58
هنوز خبري نيست

دوست من توي نيروي انساني ستاد مشترك هست ميگه هنوز خبري نيست ( البته منم بهش گفتم امسال دو نيمه بايد پست بدي :n09:)

ما که توی ستاد فرماندهی نزاجا هستیم نامش رو امروز دیدیم. زده 27 تا 6 و 7 تا 17 برای نیمه دوم. 6 فروردین حضور مشترکه ، یعنی همه حضور دارن. بعد نیمه دوما میرن

vahidreza2007
12-03-2013, 20:44
ما که توی ستاد فرماندهی نزاجا هستیم نامش رو امروز دیدیم. زده 27 تا 6 و 7 تا 17 برای نیمه دوم. 6 فروردین حضور مشترکه ، یعنی همه حضور دارن. بعد نیمه دوما میرن

محسن جان این نامش رو خودت دیدی ؟ تاریخ هایی که اعلام کردی قطعی هستش ؟ احتمال داره فردا فکسش بیاد به پادگان ها ؟ من میخوام شنبه رو هم مرخصی بگیرم و از شنبه بندازم برم مرخصی نیمه اول :n02:

Mr.Mazmamfi
12-03-2013, 21:20
سلام دوستان .

تو 01 ، هی دارن مخ مارو میخونن ، میگن اگه نمره هاتون پایین بشه ، امریه ها و ... حذف میشه ، درسته ؟ میتونن چنین کاری کنن ؟ و اینکه میگن اگه نمره هاتون خراب بشه جای بدی میفتید ، تیر اندازی و امتحان های عقیدتی چه قدر تاثیر داره ؟

ممنونم.

دلربا
12-03-2013, 21:59
سلام
برادرم آموزشی ارتش 06 تهران بود کد خورد لویزان تهران
اهواز زندگی میکنه
یگان افتاده نیروزی زمینی سلماس ارومیه که 1060 کیلومتر دوره
لبسانس برقه
هیچ راهی نیست بیفته اهواز؟طرح آمایش سربازان کسی میدونه چیه؟

S126
12-03-2013, 22:22
من اعزامی دی 89 دو تا نوروز سال 90 و 91 رو سرباز بودم و خدا میدونه چه حسی داره نگهبانی وایستادن توی این ایام و گذران لحظه لحظه اش توی این روزها چه حالت و ساعات عجیبی هست ....اسایشگاههای نیمه خالی از سرباز و دلگیر و جو نیمه اول ، نیمه دوم که از اول اسفند بین سربازها و کادر می افته و میشه بزرگترین دغدغه یه سرباز....

امسال خدا شکر قدر آزادی رو خیلی خیلی بیشتر میدونم و عید اولم بعد از آزادیم محسوب میشه و خدا میدونه بعد از 8 ماه از پایان خدمت هنوز هم وقتی به کارت پایان خدمتم نگاه میکنم باز هم برام شیرینه و تکراری نشدنیه. ایشالله همه سربازهایی که امسال عید پیش خونواده شون نیستن این ایام بهشون خوش بگذره و به سلامتی خدمت رو تموم کنن و برگردن پیش خانواده....

دلربا
12-03-2013, 22:52
خواهشا اگه کسی میدونه بگه چه جور میشه تو ارتش از سلماس ارومیه واسه اهواز انتقالی گرفت؟

SNOW PATROL
12-03-2013, 23:00
خواهشا اگه کسی میدونه بگه چه جور میشه تو ارتش از سلماس ارومیه واسه اهواز انتقالی گرفت؟

ببین داداش بهترین راه اینه که باید یه سرباز ارتشی هم رسته برادرتون
پیدا کنید و با هم جابه جا کنند.
برید خودتون پادگان های مختلف رو بگردید ببینید بچه ارومیه پیدا نمیکنید
tapatalk

hami2007
13-03-2013, 12:53
این درسته که محل آموزشی اعزامی های اول اردیبهشت92 تا 28 اسفند معلوم میشه و از +10 میشه فهمید یا بعد از عید هست؟

fakoor.coach
13-03-2013, 13:36
سلام خدمت تمامی دوستان من دوره ی اموزشی در بهترین نقطه ی ایران بودم یعنی
خاش :n30::n21:
خدایی یک گروهبان های بووووووووووقی داشتیم که نگو:n24:
اما بالاخره تموم شد دیگه :n02:
و من هم خوشبختانه زنده موندم:n05:
حالا دوره کد خوردم رسته استحکامات و عمران (ایجاد و رفع موانع)
در مرکز اموزش شهدای مهندسی نزاجا -فرهنگی - بروجرد
در ضمن دیپلم دارم البته پیش دانشگاهی که خب زیاد فرقی نمیکنه دیگه
از دوستانی که در این رشته و یا این پادگان اطلاعی دارند ممنون میشم اطلاعتشون رو در اختیار من بزارن
با تشکر فراوان از کسانی که پاسخ بدهند

amir_ata_21
13-03-2013, 13:53
این درسته که محل آموزشی اعزامی های اول اردیبهشت92 تا 28 اسفند معلوم میشه و از +10 میشه فهمید یا بعد از عید هست؟
این سوال منم هست؟
مرسی دوستان

ami2new
13-03-2013, 14:23
دوستان هر موقع مطلع شدین برگ سفیدا اومده اطلاع رسانی کنید ممنون میشم

SNOW PATROL
13-03-2013, 14:25

من خیلی بعید میدونم اینجوری بشه
انشالله بعد از عید

Aless
13-03-2013, 15:23

همیشه حدود 10 روز قبل اعزام مشخص میشه
صبر میکنیم...

black_roz18
13-03-2013, 16:50
سلام دوستان
اعزام مجدد هستم و 12/1 اعزام شدیم به 01 و همون روز اول 13 روز مرخصی دادن تا امریه جدید بیاد و من چون من قبلا تو آموزشی ترخیص شده بودم امریه اومد برای آموزشی برم 02.
15 اسفند رفتم 02 و 16 اسفند بردن تلو ( اردوگاه) و حسابی سخت گدشت این سه شب و سه روز تو تلو.
امروز که چهارشنبه 23 اسفند هست اومدیم مرخصی تا 16 فروردین 92.
تعجب کردی آره؟
این دوره ارتش 23 روز مرخصی واسه عید داد و برعکس دوره های قبل که دو نیمه میکرد این دوره همه رو کلا 23 روز مرخصی داده واقعا این دوره شده خوشه طلایی. تازه اولش قرار بود بچه های هر شهر یه روز بیان واسه نگهبانی اما نگهبانی ها هم برای آموزشیها کلا لغو شده و باید افسران وظبفه نگهبانی بدن آخ که چقدر عصبانی بودن.
اونایی که نیومدن این دوره سرشون حسابی کلاه رفت.

fakoor.coach
13-03-2013, 18:11
سلام خدمت تمامی دوستان من دوره ی اموزشی در بهترین نقطه ی ایران بودم یعنی
خاش :n30::n21:
خدایی یک گروهبان های بووووووووووقی داشتیم که نگو:n24:
اما بالاخره تموم شد دیگه :n02:
و من هم خوشبختانه زنده موندم:n05:
حالا دوره کد خوردم رسته استحکامات و عمران (ایجاد و رفع موانع)
در مرکز اموزش شهدای مهندسی نزاجا -فرهنگی - بروجرد
در ضمن دیپلم دارم البته پیش دانشگاهی که خب زیاد فرقی نمیکنه دیگه
از دوستانی که در این رشته و یا این پادگان اطلاعی دارند ممنون میشم اطلاعتشون رو در اختیار من بزارن
با تشکر فراوان از کسانی که پاسخ بدهند
دوستان اگه سریعتر جواب بدن بسیار ممنون میشم چون باید شنبه اونجا باشم

mani6606
13-03-2013, 18:30

از ابتدا برج ۱۱ به ازای هر سال ۱۰ تا ۱۱ روز کسری میدن

mohsentaghadosi
13-03-2013, 18:39
سلام دوستان .

تو 01 ، هی دارن مخ مارو میخونن ، میگن اگه نمره هاتون پایین بشه ، امریه ها و ... حذف میشه ، درسته ؟ میتونن چنین کاری کنن ؟ و اینکه میگن اگه نمره هاتون خراب بشه جای بدی میفتید ، تیر اندازی و امتحان های عقیدتی چه قدر تاثیر داره ؟

ممنونم.
سلام. فقط میتونم با اطمینان بهت بگم همش کشک. فقط میترسونن . چون میدونن سرباز اطلاع نداره.
نمره، تیر اندازی، نمره فرماندهی همش الکیه. اخر اموزشی خودت میفهمی

ببین ما 900 نفر بودیم اعزامیامون تو پادگان، فقط 1 نفر تجدید دوره شد، اونم چی ، معتاد بود شیشه اورد پادگان، از دیوار پادگان میومد تو، شیشه بازداشتگاه رو شیکونده بود، بازم بگم ؟؟؟؟؟؟؟
فقط این یارو رو تجدید دوره کردن همین. کاری نمیتونن کنن چون امریه اینا دست اینا نیست. یارو باید خیلی گندای خفنی بزنه تا این بلا سرش بیاد

در ضمن ما تو ستاد فرماندهی نزاجاییم همه چی از اینجا صادر میشه از جمله امریه، که اونم به نمره ها کاری ندارن. و با کامپیوتر امریه ها تقسیم و صادر میشه:n02:

mohsentaghadosi
13-03-2013, 18:58
محسن جان این نامش رو خودت دیدی ؟ تاریخ هایی که اعلام کردی قطعی هستش ؟ احتمال داره فردا فکسش بیاد به پادگان ها ؟ من میخوام شنبه رو هم مرخصی بگیرم و از شنبه بندازم برم مرخصی نیمه اول :n02:

اقا ارتش قاطیه

امروز تو ستاد فرماندهی ، ما که تو قسمت نیروی انسانی هستیم گفتن از 26 تعطیل تا 6 حضور
اما واسه قسمت عملیات رو گفتن 27 تا 6. همش یه ساختمون فاصله داریم :)))))

mohmamemar
13-03-2013, 21:23
سلام به دوستان
من اعزامي 1/12 بودم البته كفايتي ام و خدارا شكر الان دارم تو شهرستان كنارمون (15 كيلومتر با شهر ما فاصله داره) دارم تو نيروي مقاومت تو يه يه بخش اداري دارم خدمت مي كنم و تا ساعت دو اونجا هستم بعدش ميام خونه البته هر 5 شب افسر نگهبان هستم . اميدوارم اين دوعيد توي خدمت واسه هممون زود بگذره.

دوستاني كه كسري بسيج دارين زود برين دنبال بگيرين سال 92 شابد حذف بشه.

Pami
13-03-2013, 22:13
دوستان اگه سریعتر جواب بدن بسیار ممنون میشم چون باید شنبه اونجا باشم

من تو دوران خدمت یه دوست داشتم دوره کد اونجا بود
جای سردی هست ، از حرفایی که میزد اگه یادم باشه میگفت دینامیت منفجر میکردن روی کوه : دی
دوره نسبتا سختی هست ولی سخت تر از خاش نباید باشه
بعد از دوره کد هم گروهباندوم میشی

black_roz18
14-03-2013, 07:36
سلام. فقط میتونم با اطمینان بهت بگم همش کشک. فقط میترسونن . چون میدونن سرباز اطلاع نداره.
نمره، تیر اندازی، نمره فرماندهی همش الکیه. اخر اموزشی خودت میفهمی

ببین ما 900 نفر بودیم اعزامیامون تو پادگان، فقط 1 نفر تجدید دوره شد، اونم چی ، معتاد بود شیشه اورد پادگان، از دیوار پادگان میومد تو، شیشه بازداشتگاه رو شیکونده بود، بازم بگم ؟؟؟؟؟؟؟
فقط این یارو رو تجدید دوره کردن همین. کاری نمیتونن کنن چون امریه اینا دست اینا نیست. یارو باید خیلی گندای خفنی بزنه تا این بلا سرش بیاد

در ضمن ما تو ستاد فرماندهی نزاجاییم همه چی از اینجا صادر میشه از جمله امریه، که اونم به نمره ها کاری ندارن. و با کامپیوتر امریه ها تقسیم و صادر میشه:n02:

محسن اگه کد پرسنلی کسی رو داشته باشی الان که تو ستاد نیرو خدمت میکنی میتونی اطلاعی از پرونده و وضعیتش بگیری؟

hami2007
14-03-2013, 13:21
به فوق دیپلم معاف از رزم در ارتش سپاه ناجا و وزارت دفاع چه درجه ای میدن؟

SNOW PATROL
14-03-2013, 13:27

گروهبان دوم در ناجا
کلا به معاف از رزم ها کمترین درجه مربوط به مدرک تحصیلی خودشون ذو میدن

tapatalk

fakoor.coach
14-03-2013, 15:06

در ارتش که به فوق دیپلمه ها اگه کد نخورن گروهبان یکی میدن
و اگه کد بخورن استوار دو

ami2new
14-03-2013, 15:36
دوستان ظاهرا دیگه 1/2 پر شده دیگه کسانی که اقدام میکنن 1/4 میوفتن

mohsentaghadosi
14-03-2013, 17:22
محسن اگه کد پرسنلی کسی رو داشته باشی الان که تو ستاد نیرو خدمت میکنی میتونی اطلاعی از پرونده و وضعیتش بگیری؟

واسه وطیفه ها تو بخش ما نیست.
ما قسمت ارزشیابی کادری های نزاجاییم. وظیفه ها یه ظبقه دیگمونه :)

دلربا
14-03-2013, 20:54
کسی نمیدونه طرح آمایش چیه؟جواب میده یا نه؟

AhmadReza.
14-03-2013, 20:56
سلام
من معاف کفالت شدم ولی آموزشی باید برم چند روز پیش رفتم پیگیر شدم که باید برا آموزشی چکار کنم و کی برم یه کاغذی داد پرش کردم بعد یه قسمتی بود باید تاریخ اعزاممو میزدم خودش گفت یا 19/1 یا 19/2 یا 19 برج 3 بزن ...منم زدم نوزدهم برج 1
حالا چکار کنم باید 19 برج 1 کجا برم چکار کنم قبلش چیزی میاد نمیاد کجا میفتم ارتش یا سپاه یا نیروی انتضامی
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کامل کنه..

SNOW PATROL
14-03-2013, 21:00
سلام
من معاف کفالت شدم ولی آموزشی باید برم چند روز پیش رفتم پیگیر شدم که باید برا آموزشی چکار کنم و کی برم یه کاغذی داد پرش کردم بعد یه قسمتی بود باید تاریخ اعزاممو میزدم خودش گفت یا 19/1 یا 19/2 یا 19 برج 3 بزن ...منم زدم نوزدهم برج 1
حالا چکار کنم باید 19 برج 1 کجا برم چکار کنم قبلش چیزی میاد نمیاد کجا میفتم ارتش یا سپاه یا نیروی انتضامی
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کامل کنه..

والا این طرح تازه اجرا شده و هنوز جزئیاتش مشخص نبست
اما حتما تا یک هفته قبل اعزام برگ محل مراجعه و خدمت میاد

tapatalk

arash9426
14-03-2013, 21:57
سلام دوستان
من اعزامی 1/2/92 هستم. هرجا میرم هر کی را می بینم میگه خدمت شده 24 ماه و کسری بسیج هم کاملا برداشتن. کل اینترنت و اخبار ها را چک کردم چیز جدیدی نبو آقا لطفا اگه کسی خبر داره بگه یا اگه بعدا خبری به دستتون رسید حتما اینجا بگید من هر روز میام چک میکنم.
با تشکر از همه ی اعضای باحال و بامرام

Aless
14-03-2013, 22:13
سلام دوستان
من اعزامی 1/2/92 هستم. هرجا میرم هر کی را می بینم میگه خدمت شده 24 ماه و کسری بسیج هم کاملا برداشتن. کل اینترنت و اخبار ها را چک کردم چیز جدیدی نبو آقا لطفا اگه کسی خبر داره بگه یا اگه بعدا خبری به دستتون رسید حتما اینجا بگید من هر روز میام چک میکنم.

ما هم برج 2 هستیم
حرف و حدیث زیاده
فاجعه کارهم اینجاست که اینا اگه 12.92 هم قانون را 24 ماه کنند من و شما که برج 2 اعزام شدیم شامل قانون 24 ماه میشیم!
من که خودم را واسه 24 ماه اماده کردم...:n27:

urcu
14-03-2013, 22:30
سلام دوستان

با سلام.

کسری بسیج فعلا برقراره.

درباره 24 ماه شدن خدمت هم به نظر من از برج 6 یا هفت 92 بشه 24 ماه چرا که تمامی افرادی که قراره 18 ماه خدمت کنن خدمتشون تموم شه و برن
همین الان خیلی به ما که اعزامی 91 هستیم فشار وارد میشه که میبینیم شخصی 18 ماه خدمت داره! و ما 21 ماه
اگر بخوان از اوایل 92 خدمت رو 24 ماه کنن توی پادگان ها هم شخصی پیدا میشه که 18 ماه خدمت داره هم 21 ماه و هم 24 ماه!
که این فشار روحی شدیدی رو به سرباز وارد میکنه. شاید این نکته رو در نظر بگیرن...
شاید هم خیلی راحت بیان و بگن خدمت شد 24 ماه! شخصی هم که به پایان خدمت نیاز داره ... نمیتونه کاری کنه...
اقا گذشت دوره ای که سربازی بهترین دوران زندگی یه جوون حساب میشد!! ولی مسئولین نمیخوان بفهمن! یعنی میدونن ولی به روی خودشون نمیارن!

mohmamemar
14-03-2013, 22:38
دوستاني كه تو ارتش در حال خدمتن ميشه يه آماري دربيارين اين تبعيدگاه ارتش كه مي گن تو نيشابور هست نزديك نيشابور چه جور جاييه و چند تا سرباز مي گيره

ami2new
14-03-2013, 22:50
سلام دوستان
دوست عزیز این حرفا فعلا در حد شایعست شاید بعدا به واقعیت بپیونده موسی کمال هم که تو مصاحبش گفت اگه احساس نساز بیشتر به سرباز داشته باشیم احتمال داره بشه 24 ماه( گرچه این همون آدمیه که پارسال میگفت مدت سربازی تغییری نمیکنه ولی از 18 کردنش 21 ماه)
البته به نظرم یه سری کارا رو قبل 24 ماه شدن باید انجام بدن مثلا به طور کامل امریه رو حذف کنن وگرنه دیگه فرقی بین کسی که تو یگانه با کسی که امریه داره نیست ( چون همین سه ماه فرقش بعضی ها رو از گرفتن امریه منصرف میکرد ولی با 24 ماه شدن,امریه خواهان بیشتری پیدا میکنه یعنی همه میحوان دیگه!)
شما بنا رو بذار رو 24 ماه ولی توکل به خدا ایشالا که مدتش زیاد نمیشه

SNOW PATROL
14-03-2013, 22:55
دوست عزیز این حرفا فعلا در حد شایعست شاید بعدا به واقعیت بپیونده موسی کمال هم که تو مصاحبش گفت اگه احساس نساز بیشتر به سرباز داشته باشیم احتمال داره بشه 24 ماه( گرچه این همون آدمیه که پارسال میگفت مدت سربازی تغییری نمیکنه ولی از 18 کردنش 21 ماه)
البته به نظرم یه سری کارا رو قبل 24 ماه شدن باید انجام بدن مثلا به طور کامل امریه رو حذف کنن وگرنه دیگه فرقی بین کسی که تو یگانه با کسی که امریه داره نیست ( چون همین سه ماه فرقش بعضی ها رو از گرفتن امریه منصرف میکرد ولی با 24 ماه شدن,امریه خواهان بیشتری پیدا میکنه یعنی همه میحوان دیگه!)

در مورد امریه ایشون گفتند قراره به تدریج کلا حذف بشه
در هر صورت من بعید میدونم تا اوایل ٩٢ تغییری تو قوانین صورت بگیره
و اگه بخواد اتفاقی بیوفته از برج ٦ به بعد هست

tapatalk

ami2new
14-03-2013, 23:10
در مورد امریه ایشون گفتند قراره به تدریج کلا حذف بشه
در هر صورت من بعید میدونم تا اوایل ٩٢ تغییری تو قوانین صورت بگیره
و اگه بخواد اتفاقی بیوفته از برج ٦ به بعد هست

tapatalk
ایشالا که افزایش مدت رو شاهد نباشیم فقطم میشه نظاره گر بود ببینیم چی پیش میاد یه جمله جالب تو همین تاپیک دیدم که فکر کنم خود شما گذاشته بودید " قوانین خدمت شب تصویب و صبح روز بعد اجرا میگردند":n02:
فقط یه سوال دوست عزیز اگه به طور مثال از نیمه دوم 92 خدمت بشه 24 ماه به کسانی که تو نیمه اول اعزام شدن هم لحاظ میشه یا خیر ؟( فکر کنم میگن عطف به ماسبق)

SNOW PATROL
14-03-2013, 23:28
ایشالا که افزایش مدت رو شاهد نباشیم فقطم میشه نظاره گر بود ببینیم چی پیش میاد یه جمله جالب تو همین تاپیک دیدم که فکر کنم خود شما گذاشته بودید " قوانین خدمت شب تصویب و صبح روز بعد اجرا میگردند":n02:
فقط یه سوال دوست عزیز اگه به طور مثال از نیمه دوم 92 خدمت بشه 24 ماه به کسانی که تو نیمه اول اعزام شدن هم لحاظ میشه یا خیر ؟( فکر کنم میگن عطف به ماسبق)

ببینید در مورد اتفاقی که افتاد وخدمت شد ٢١ ماه دوستان اشتباهی که میکنند
فکر میکنند قانون جدیدی تصویب شده اما اینگونه نیست
فقط بخشنامه ای که فرماندهی کل قوا چندین سال پیش مبنی بر
کاهش مدت خدمت سربازی به ١٨
ماه داده بود و تا اخر سال ٩٠ اعتبار داشت
مجدد تمدید نشد و اصطلاحا باطل شد
و تایین مدت خدمت سربازی افتاد دست نظام وظیفه و ستاد نیرو
اما در مورد اینکه اگر شما اول سال ٩٢
اعزام بشید بعد مثلا قانون برج ٦ عوض بشه
بر رویه شما هم تاثیر داره یا نه جواب خیر هست
چون ملاک مشمولیت قوانین فقط و فقط روز اعزام هست
و نه سال اعزام یا تاریخ ارسال دفترچه اما اگر به امید خدا و گوش شیطون کر گفتند
خدمت شده ١٨ ماه و کم شده همه رو شامل میشه و فرقی نمیکنه کی اعزام شدید
پس نتیجه میگیریم اگر مثلا شما اعزام برج ٢ هستید و خدمت برج ٦ زیاد شد شما مشمول نمیشید
اما اگر کم شد همه رو شامل میشه

tapatalk

farzad02
15-03-2013, 10:40
زمانی که خدمت 18 ماه بود، امریه 21 ماه بود
الان که خدمت 21 ماهه، امریه 24 ماهه
اگر خدمت بشه 24 ماه، طبیعتا امریه میشه 27 ماه

در هر صورت سعی میکنن امریه رو خیلی هم راحت جلوه ندن که همه دنبالش باشن.... 27 ماه حروم شدن عمر واقعا چیزی نیست که هر کسی دنبالش باشه

hamidchi
15-03-2013, 11:36
بله افزایش خدمت سربازی شامل این افراد نمیشه و همان طور که دوستمون گفتند ملاک روز اعزام هست
یکی از دوستای من سال پیش قبل از عید دفترچه رو پست کرد ، اون زمان هم کسری مدرک تحصیلی بود هم خدمت 18 ماه بود و هم دوستم 5 ماه کسری از سابقه جبهه پدرش داشت که کلا خدمتش میشد 9 ماه ، ولی اعزامش خورد واسه اردیبهشت امسال که خدمت شده بود 21 ماه و کسری مدرک و جبهه هم حذف شد ، ولی شانس آورد که کسری جبهه ش تو سیستم نظام وظیفه ثبت شده بود و واسش اعمال کردند ولی خب یه جورایی 4 ماه ضرر کرد سر این تغییر قوانین

hamidchi
15-03-2013, 11:42
رو حساب این که جمعیت جوان کشور و کلا نرخ رشد جمعیت رو به کاهشه پیش بییی میکنم 10 - 15 سال دیگه از بس نیرو کمه اون موقع خدمت بشه مثلا 5 سال و مرخصی هاش هم مثلا 3-4 روز در سال :n30::n30:

arash9426
15-03-2013, 14:19
از همه دوستان تشکر می کنم
نمیدونم چی بگم آخه این مسئولین که دم از عدالت و مساوات میزنن اگه به این وضع خدمت ما جوونا یه نگاهی بندازن خودشون متوجه میشوند که بی قانون ترین و بی عدالت ترین جا تو این کشور نظام وظیفه است!! چرا؟!
به دلیل اینکه:
اصلا یک قانون ثابت نداره که یه نفر بتونه برای زندگیش برنامه بریزه هر وقت خدمتش شروع شد باید زندگی را کاملا تعطیل کنه تا هر وقت تموم شد دوباره از صفر شروع کنه .
با قوانین امروز معاف میشیم با قوانین فردا باید 24 ماه تو بیابون خدمت کنیم !!!!!!!!!!
(دوست خودم به محض تمام شدن خدمتش شامل قانون سه برادری میشد و یکی دیگشون باباش 61 سالش بود وقتی اقدام کرد گفتن از الان شد 65 سال برو دفترچه پست کن)
رفیقهای خودم با شرایط بدتر از من 10 ماه خدمت کردن اما حالا من هنر کنم شاید 21 ماه خدمت کنم!
اونایی که سال 90 رفتن خدمت با سابقه بسج و لیسانس حتی 8 ماه هم خدمت کردن
اونایی که سال 91 رفتن خدمت با سابقه بسج و لیسانس(البته دیگه مدرکها از این سال به بعد بی ارزش شدن) به زور 15 ماه خدمت کردن
اونایی که سال 92 میرن خدمت هرچی هم میخوان سابقه و مدرک داشته باشن شاید 21 ماه خدمت کنن شایدم 24!
آخه به ما چه که سرباز کم شده همینجوریش از هم سن هامون چند سال عقب افتادیم حالا هم اونا 9ماه خدمت کردن ما را خدا میدونه.
به قول دوستمون وقتی هم سرباز کمتر شد خدمتو بکنید 5سال و بگید اونا که هنوز زنده هستن دوباره باید خدمت کنن.
خدا عاقبت هممون را به خیر کنه

urcu
15-03-2013, 15:55
رو حساب این که جمعیت جوان کشور و کلا نرخ رشد جمعیت رو به کاهشه پیش بییی میکنم 10 - 15 سال دیگه از بس نیرو کمه اون موقع خدمت بشه مثلا 5 سال و مرخصی هاش هم مثلا 3-4 روز در سال :n30::n30:

با سلام

با توجه به قانون نظام وظیفه خدمت وظیفه عمومی برای افراد ذکور ایرانی 24 ماه هست و در صورت مازاد بودن نیرو میتونن تا 18 ماه خدمت رو کاهش بدن.
به هیچ عنوان نمیتونن کسی رو مجبور به 5 سال خدمت کنن! به عنوان وظیفه عمومی !!
بلکه شاید تجدید نظر اساسی در رابطه با خدمت صورت بگیره! کاهش جمعیت فقط مربوط به کشور ما نیست ! بسیاری از کشور های اروپایی به خانواده هایی که بچه دار میشن امکانات بسیاری میدن! خدمت هم ندارن!!! ...
میدونی دوست گرامی باور بعضی مسایل برای برخی افراد اوایلش سخته ... نمیتونن باور کنن به خاطر مازاد بودن نیرو چه قدر معافیت دادن! و الان این شده وضع سرباز و خدمت! ولی به مرور عادت میکنن و شاید فکری اساسی در این زمینه صورت بگیره!

hamidchi
15-03-2013, 16:12
نمیدونم چی بگم آخه این مسئولین که دم از عدالت و مساوات میزنن اگه به این وضع خدمت ما جوونا یه نگاهی بندازن خودشون متوجه میشوند که بی قانون ترین و بی عدالت ترین جا تو این کشور نظام وظیفه است!! چرا؟!
به دلیل اینکه:
اصلا یک قانون ثابت نداره که یه نفر بتونه برای زندگیش برنامه بریزه هر وقت خدمتش شروع شد باید زندگی را کاملا تعطیل کنه تا هر وقت تموم شد دوباره از صفر شروع کنه .
با قوانین امروز معاف میشیم با قوانین فردا باید 24 ماه تو بیابون خدمت کنیم !!!!!!!!!!
(دوست خودم به محض تمام شدن خدمتش شامل قانون سه برادری میشد و یکی دیگشون باباش 61 سالش بود وقتی اقدام کرد گفتن از الان شد 65 سال برو دفترچه پست کن)
رفیقهای خودم با شرایط بدتر از من 10 ماه خدمت کردن اما حالا من هنر کنم شاید 21 ماه خدمت کنم!
اونایی که سال 91 رفتن خدمت با سابقه بسج و لیسانس(البته دیگه مدرکها از این سال به بعد بی ارزش شدن) به زور 15 ماه خدمت کردن
اونایی که سال 92 میرن خدمت هرچی هم میخوان سابقه و مدرک داشته باشن شاید 21 ماه خدمت کنن شایدم 24!
آخه به ما چه که سرباز کم شده همینجوریش از هم سن هامون چند سال عقب افتادیم حالا هم اونا 9ماه خدمت کردن ما را خدا میدونه.
به قول دوستمون وقتی هم سرباز کمتر شد خدمتو بکنید 5سال و بگید اونا که هنوز زنده هستن دوباره باید خدمت کنن.

به نظر منم عوض کردن یه سری قانونا اصلا منطقی نیست
بله درسته کشور نسبت به گذشته نیاز بیشتری به نیرو داره ولی آخه جوونای مملکت چه گناهی کردن !!
مثلا دو نفر که هر دو پدرشون تو سال های جنگ تو جبهه ها بودند حالا یکیشون واسه این که یک سال دیرتر میخاد بره سربازی دیگه کسری که نداره هیچ باید 3 ماه هم بیشتر خدمت کنه
یا کسری بسیج یا موارد بسیار زیاد دیگر :n27:
البته میشه این طور هم گفت که یه زمانی خوش شانسی یه سری افراد بوده که مسئولین فلان تصمیم رو گرفتند و یه زمانی هم بد شانسی یه سری دیگه بوده که مسئولین بهمان تصمیم رو گرفتند که خب به نظر میاد افراد بدشانس همیشه اکثریت هستند و خوش شانس ها هم اقلیت :n02:

pedromi
15-03-2013, 16:27
با سلام

به هیچ عنوان نمیتونن کسی رو مجبور به 5 سال خدمت کنن! به عنوان وظیفه عمومی !!

این چه حرفیه. حتی حق دارن مارو هم بکشن چه برسه به اینکه خدمت را 5 ساله کنن. اگر بخوان 30 ساله هم میتونن بکنن.

urcu
15-03-2013, 16:52
این چه حرفیه. حتی حق دارن مارو هم بکشن چه برسه به اینکه خدمت را 5 ساله کنن. اگر بخوان 30 ساله هم میتونن بکنن.

با سلام.

دوست گرامی در شرایط خاص یا بسیج همگانی که عملا میتونن چنین کاری کنن ولی خودشون نیز پایبند یه سری تعهدات میشن و به افرادی که خدمت کردن نمیتونن مثل سرباز عادی حقوق بدن و... قانون وظیفه عمومی که برای افراد واجبه 24 ماه هست؛؛ چرا میخوان امریه رو حذف کنن؟؟؟ یکی از دلالیش میتونه این باشه که معمولا مدت امریه 24 ماه هست و در صورت 24 ماه شدن خدمت نمیتونن امریه رو 27 ماه کنن! البته درسته ازشون همه کاری بر می یاد ولی جوونا هم باید قبول کنن....

SNOW PATROL
15-03-2013, 17:05
دوستان لطفا از بحث اصلی خارج نشید
این که قانون چی بوده و چی باید باشه فایده مثبتی نداره
بهتره درباره قوانین حال حاضر صحبت کنیم
arash9426
15-03-2013, 17:30
ما جوونای بدبخت کجا حق حرف زدن داریم؟؟ که بخواییم چیزی را قبول کنیم یا رد کنیم؟؟ آخه کجا دیدید بیان بگن آیا شما جوونا این قانون را قبول میکنید؟!!!!!!!!!!!!!!! همه میدونن خدمت 5 سال نمیشه اما مشکل اینجاست که انقدر بی برنامه ، بی ثبات و بی قانون دارن پیش میرن که وقتی سرباز کمتر شد اونوقت شاید مجبور بشن که این قانون های مزخرف عهد بوقشون را عوض کنن و به جای کارهای بیهوده کشیدن از سرباز و به جای اذیت کردن و پا مرغی بردن و تا صبح پست دادن و... میتونن از سربازها با توجه به رشته و تخصصشون استفاده کنن اونوقت به جای اینکه یه لیسانسه بشه چای ریزه یه کادری میتونه تو دو سال خدمتش واسه مملکتش یه کار مفید بکنه باعث رشد بشه چه نظامی چه صنعتی چه فرهنگی و و و ... پس اونوقت سربازی هم نمیشه جایی که یه سری موجود بی سروپا بیان عقده هاشون را تو سر جوونا خالی کنن.

yaasser
15-03-2013, 17:31
خب 20 روز به ارتشیا مرخصی دارن . ما هم که تازه 1 هفته پیش رفته بودیم امروز اومدیم و 15 میریم باز. ولی خداییش عجب شیر خیلی خوبه نمیدونم چرا ازش بد میگن. روزای اول خیلی سخت بود ولی بعدا عادت کردیم و خوش میگذشت.

pedromi
15-03-2013, 17:49
با سلام.

دوست گرامی در شرایط خاص یا بسیج همگانی که عملا میتونن چنین کاری کنن ولی خودشون نیز پایبند یه سری تعهدات میشن و به افرادی که خدمت کردن نمیتونن مثل سرباز عادی حقوق بدن و... قانون وظیفه عمومی که برای افراد واجبه 24 ماه هست؛؛ چرا میخوان امریه رو حذف کنن؟؟؟ یکی از دلالیش میتونه این باشه که معمولا مدت امریه 24 ماه هست و در صورت 24 ماه شدن خدمت نمیتونن امریه رو 27 ماه کنن! البته درسته ازشون همه کاری بر می یاد ولی جوونا هم باید قبول کنن....
کاری نداره که. پس مجلس شورای اسلامی برای چیه. قانون وضع میکنن که به خاطر شرایط مملکت امریه از 24 ماه به 27 ماه برسه.

wooooow
15-03-2013, 18:19
سلام خدمت دوستان عزیز

من نه سربازم نه فعلا میخام برم سربازی -- ولی داشتم این تاپیک رو میخوندم یه سوال واسم پیش اومد

امریه چیه ؟؟ فرق خدمت عادی با امریه چیه :n13:؟؟ یه توضیح کوچیک بدین ممنون میشم :n16:

farzad02
15-03-2013, 18:25
به دلیل اینکه:

نتیجه اینکه تا دیر نشده برید خدمت که قطعا حسرت همین امروز رو هم خواهید خورد (مگر اینکه شرایط زندگی در خارج رو دارید)

سلام خدمت دوستان عزیز

من نه سربازم نه فعلا میخام برم سربازی -- ولی داشتم این تاپیک رو میخوندم یه سوال واسم پیش اومد

امریه چیه ؟؟ فرق خدمت عادی با امریه چیه :n13:؟؟ یه توضیح کوچیک بدین ممنون میشم :n16:

سلام

خدمت در نیروهای مسلح 21 ماه و در سازمانهای دولتی 24 ماه است
وقتی یک سازمان دولتی یک سرباز رو از ستاد کل درخواست میکنه، اون سرباز امریه اون سازمان دولتی میشه و دیگه نظامی محسوب نمیشه

تفاوتها خیلی متغیره و به یگان بستگی داره
اغلب امریه ها بدون لباس نظامی هستند و با یک ظاهر عادی مثل یک کارمند و معلم و ... به سر کار و کلاس میرن
اما افرادی که امریه ندارن، در اغلب یگانها با لباس نظامی حاضر میشن و کلا تابع قوانین نظامی و اون یگان هستن (البته این نظامی ها هم جاهایی رو دارن که بدون لباس و شرایط نظامی میشه خدمت کرد)

شاید یک تفاوت مهم دیگش بحث آماده باش باشه که سرباز امریه اصلا به عمرش آماده باش نمی بینه ولی نیروهای مسلح و مخصوصا ناجا، در هر مناسبت مهمی آماده باش هستن

wooooow
15-03-2013, 18:38
خدمت در نیروهای مسلح 21 ماه و در سازمانهای دولتی 24 ماه است
وقتی یک سازمان دولتی یک سرباز رو از ستاد کل درخواست میکنه، اون سرباز امریه اون سازمان دولتی میشه و دیگه نظامی محسوب نمیشه

تفاوتها خیلی متغیره و به یگان بستگی داره
اغلب امریه ها بدون لباس نظامی هستند و با یک ظاهر عادی مثل یک کارمند و معلم و ... به سر کار و کلاس میرن
اما افرادی که امریه ندارن، در اغلب یگانها با لباس نظامی حاضر میشن و کلا تابع قوانین نظامی و اون یگان هستن (البته این نظامی ها هم جاهایی رو دارن که بدون لباس و شرایط نظامی میشه خدمت کرد)

شاید یک تفاوت مهم دیگش بحث آماده باش باشه که سرباز امریه اصلا به عمرش آماده باش نمی بینه ولی نیروهای مسلح و مخصوصا ناجا، در هر مناسبت مهمی آماده باش هستن

این امریه همون استاد سرباز نیست ؟؟ :n13:

arash9426
15-03-2013, 18:41
سلام خدمت دوستان عزیز

سلام .
خدمتتون عرض کنم که کسایی که میخوان برن خدمت با توجه به رشتشون به یکی از سازمان های دولتی که سرباز امریه میگیرن مراجعه میکنن و اگه پارتی داشته باشه یا اون سازمان قبول کنه آموزشی را میره بعد میره تو اون اداره یا سازمان مثه کارمند اونجا میشه با لباس شخصی هم میره دیگه بستگی به جاش داره که تا چه ساعتی باید کار کنه ولی باید 24 ماه خدمت کنه. حالا جاهایی که امریه میگیرن مثه فنی حرفه ای، آموزش پرورش ، زندان، دادگستری و جاهای دولتی که به رشته درسیت ربط داشته باشه . آموزشیت هم میری ارتش
امریه ی قرارگاه خاتم الانبیا هم مربوط به سپاه میشه که بیشتر رشته های فنی بیشتر میگیره
البته خیلی ها میخوان برن امریه اگه پارتی داری اقدام کن وگرنه دیگه معلوم نیست قبولت کنن یا نه.

The Stig
15-03-2013, 20:15
منم شنیدم قراره 24 ماه بشه

arash9426
16-03-2013, 13:21
سلام. من قضیه ی زیاد شدن مدت خدمت را از سایت police.ir پیگیری کردم جواب دادن فعلا تغییری نداریم.
1391/12/24 پنجشنبه
شرح درخواست: سلام آيا مدت خدمت سربازي براي سال 92 و كسري بسيج تغيير كرده است؟اگر تغيير كند كي اجرا ميشود؟
شرح پاسخ: باسلام در حال حاضر هيچ تغييري نداريم./ق

pedromi
16-03-2013, 13:26
سلام. من قضیه ی زیاد شدن مدت خدمت را از سایت police.ir پیگیری کردم جواب دادن فعلا تغییری نداریم.
1391/12/24 پنجشنبه
شرح درخواست: سلام آيا مدت خدمت سربازي براي سال 92 و كسري بسيج تغيير كرده است؟اگر تغيير كند كي اجرا ميشود؟
معمولا شب قانون رو وضع میکنن و صبحش اجرا میکنن. چیزی نمیشه گفت. ولی معمولاً اول اردیبهشت و یا اول آبان.

arash9426
16-03-2013, 13:35
معمولا شب قانون رو وضع میکنن و صبحش اجرا میکنن. چیزی نمیشه گفت. ولی معمولاً اول اردیبهشت و یا اول آبان.
بله دوست عزیز میدونم . حتی قضیه ی 21 ماه شدن را طبق سایت نظام وظیفه روز 21/1/91 اعلام کردن یعنی من که اعزام 1/2 هستم احتمال داره شب اعزام اعلام کنن. آخه مشکل اینجاست هرکی را میبینم میگن 24 ماه شد رفت، دیگه تصویبش کردن! شایعه پراکنی خیلی زیاد شده. منتظریم ببینیم قسمتمون چی میشه.
من که وقتی خدمتم شروع شد دیگه برام مهم نیست چند ماهه انقدر میرم تا تموم بشه.

ami2new
16-03-2013, 13:42
بله دوست عزیز میدونم . حتی قضیه ی 21 ماه شدن را طبق سایت نظام وظیفه روز 21/1/91 اعلام کردن یعنی من که اعزام 1/2 هستم احتمال داره شب اعزام اعلام کنن. آخه مشکل اینجاست هرکی را میبینم میگن 24 ماه شد رفت، دیگه تصویبش کردن! شایعه پراکنی خیلی زیاد شده. منتظریم ببینیم قسمتمون چی میشه.
من که وقتی خدمتم شروع شد دیگه برام مهم نیست چند ماهه انقدر میرم تا تموم بشه.
منم از این آدمای شایعه پراکن دور برم زیاده نمیدونمم از کجاشون بعضیاشون در میارن اینقدرم با قاطعیت میگن آدم به دانسته های خودش شک میکنه یکی از دوستام که میگفت همین الان 24 ماهه خدمت! آموزشی هم سه ماهه!:n02::n02:

hamidchi
16-03-2013, 13:45
1391/12/24 پنجشنبه

به هر حال مثل همیشه یه سری خبر ، حالا به هر صورتی، بین مردم پخش میشه و اکثرا هم بعد از مدتی اجرایی میشه ، این جوابی که به شما دادن حال حاضر منظورشونه که شاید همین چند روز باشه !!!!

این که مثلا خدمت میشه 24 ماه و کسری بسیج هم حداکثر 3 ماه و ... مدتی هست که شایع شده ، حالا امیدواریم این بار عملی نشه

hamidchi
16-03-2013, 13:50
به جای کارهای بیهوده کشیدن از سرباز و به جای اذیت کردن و پا مرغی بردن و تا صبح پست دادن و... میتونن از سربازها با توجه به رشته و تخصصشون استفاده کنن اونوقت به جای اینکه یه لیسانسه بشه چای ریزه یه کادری میتونه تو دو سال خدمتش واسه مملکتش یه کار مفید بکنه باعث رشد بشه چه نظامی چه صنعتی چه فرهنگی و و و ... .

یه طرحی هم بود که اگه کسی متناسب با نیاز ارگان های نظامی پروژه ای انجام میداد یا وسیله ای میساخت یا ... متناسب با کاری که کرده بهش کسری میدادن
این جور طرح ها خیلی خوبه ، طرف با توجه به تخصصی که داره میتونه به کشور خدمت کنه ، خیلی هم به نفع هر دو طرف هست
هنوز هم هست این طرح ؟ یا حذف شد ؟

arash9426
16-03-2013, 13:53
منم از این آدمای شایعه پراکن دور برم زیاده نمیدونمم از کجاشون بعضیاشون در میارن اینقدرم با قاطعیت میگن آدم به دانسته های خودش شک میکنه یکی از دوستام که میگفت همین الان 24 ماهه خدمت! آموزشی هم سه ماهه!:n02::n02:
چنان به من گفتن 24 ماه شده که گفتم حتما سایت نظام وظیفه آپدیت نیست!!!!!!!!!!!!! اما امیدوارم این سایت محل شایعه پراکنی نشه. دلمون خوشه اینجا دیگه حرف راست میزنن ... منتظریم تا ببینیم چی میشه این خدمت:14:

arash9426
16-03-2013, 13:58
یه طرحی هم بود که اگه کسی متناسب با نیاز ارگان های نظامی پروژه ای انجام میداد یا وسیله ای میساخت یا ... متناسب با کاری که کرده بهش کسری میدادن
این جور طرح ها خیلی خوبه ، طرف با توجه به تخصصی که داره میتونه به کشور خدمت کنه ، خیلی هم به نفع هر دو طرف هست
هنوز هم هست این طرح ؟ یا حذف شد ؟
سلام بله هنوز این طرح هست کارهاش هم با وزارت دفاع هست اطلاعات دقیقی ندارم اما تو دانشگاه یکی از استادام همین کارو کرده بود اصلا راضی نبود. ما هم دیگه پیگیرش نشدیم

S126
16-03-2013, 14:11
اینکه خدمت زیاد بشه یا نه دست نظام وظیفه یا سردار کمالی و احمدی مقدم و سرگروهبان آموزشی و پلیس +10 سر کوچه و اینا نیست . یا به فرمان فرمانده کل قوا هست یا رئیس ستاد کل که هم معمولا تا از قبل دستور شدن و اعلام شدن فقط حدس و گمانه. یعنی مثلا سردار کارگر که مسئول قسمت نیروی انسانی ستاد کل هست با جمع بندی گذشته و اینده و آمارهای کل نیروهای مسلح پیشنهاد میده به مراتب بالاتر از خودش و منتظر جواب پیشنهاد میمونه تا ببینه موافقت میشه یانه. در اینکه نیروی وظیفه کم شده شکی نیست و متاسفانه 100 نوع نیروی بکار گیرنده وظیفه داریم که هیچ وقت اشباع نمیشن! یعنی همون موقع هم که ازیاد سرباز بود باز هم میگرفتن . الان که خیلی کمتر شده. به هرحال قانون مخصوصا توی نظامی گری لحظه آخریه و همه اش هم مربوطه به بالاترین شخص اون ارگان که برای کل نظام میشه فرمانده کل قوا. پس به شایعات توجه نکنید و دعا کنید .

pedromi
16-03-2013, 18:45
دوستان کسی اطلاع داره که در ارتش ممکنه لیسانس و فوق لیسانس تا ساعت 4 خدمت کنن؟
با تشکر

urcu
16-03-2013, 18:55
با تشکر

با سلام.
خروج قانونی نیروی اداری در ارتش و سپاه ساعت 2 بعد از ظهر هست.
امکان داره که یه روز مسئول کار براش پیش بیاد و سربازش رو هم نگه داره ! شاید یک روز در هفته شاید یک روز در ماه و شایدم زیاد! بر میگرده به مسئول مستقیم.
اگر نه به طور معمول خروج سرباز اداری در ارتش از ساعت 12.45 هست تا 13.45

mohsentaghadosi
16-03-2013, 20:28
با تشکر

سلام
من تو ستاد فرماندهی نزاجا هستم
ساعت کاری بخش ما 7 تا 4 بعد ازظهره

اما بخش های دیگه تا 2 بعد از ظهره
بستگی به شانست داره، کارهای ستادی و دفتری 80 درصدش تا 2 هست اما واسه ما و دو سه قسمت دیگه تا 4 هست. اونم 3 4 ماه اینطوریه باز ما هم ساعت 2 میشیم

mali.sh
16-03-2013, 20:40
فرمایشات دوستان درباره افزایش خدمت سربازی شایعه ای بیش نیست.... نگران نباشید.:n02: امسال تازه از 18 ماه شده 21 زوده که بشه 24 ماه.... ولی یک روز هم عمر تلف کردن زیاده
من حدود 26 روزمیشه خدمتم تموم شده(14 ماه خدمت کردم) و زمان خدمت مادام به مسئولین یگان نسبت به نوع استفاده از سربازا انتقاداتی میکردم ولی فقط یه جواب ازشون در میومد که "شما سربازید" میگفتم خلاف کار که نیستیم از اسمش معلومه که گفتن خدمت سربازی این که خدمت نیست باز میگفتن سربازید.....
به هر حال از من و شما میگذره ولی اصل و بنیان تفکر بعضی از نظامی ها داغونه .....
آدم دلش میسوزه که آدم دلسوز و مدیر تو این بخش ها کمه .....
امیدوارم یه روز خدمت سربازی صرفا یه خدمت باشه نه ابزاری برای حرف مفت زدن...
اگه آقایون احساس تکلیف میکردن که اینطوری نیروی جوونی و فرصتهای جوون و مملکتش ازدست میره امروز اینجوری نبود.....
دیگه ادامه نمیدم که خدای نکرده موضوع منحرف نشه:n06:

vahidreza2007
16-03-2013, 21:45
دوستانی که در مورد این طرح تحقیقاتی فوق لیسانس و دکترا که میشه از طریقش کسر خدمت گرفت ، رو آشنایی دارن ممنون میشم راهنمایی کنند باید چیکار کرد و به کجا تو محل خدمتی مون مراجعه کنیم ؟

یه جا ( البته دقیق یادم نیست کجا :n02: ) بخش نامه اش رو دیدم که حتی بندی داشت که اونایی که پایان نامه ی فوق و یا دکتری شون حتی اگه منطبق نباشه با چیزی که اونا می خوان بازم امکانش هست که با ارائه اون کسر خدمت گرفت !!

حالا بازم اگه بشه بواسطه پایان نامه مون یکی دو ماه کسری بگیریم خیلی عالی میشه

vahidreza2007
16-03-2013, 21:48
راستی در مورد ساعت خدمتی هم بگم که ما ساعت 7 میریم و 2 بر میگردیم . واینطوری هستش که 2 روز صبحگاه داریم . 2 روز وروزش . که از ساعت 7 تا 9 صبح هستش . ما معمولا کارمون از ساعت 9 صبح و بعد از خوردن صبحانه شروع میشه تا 1.30 که آماده میشیم برای رفتن :n02:

ehsan0_l
16-03-2013, 23:34
با سلام.
خروج قانونی نیروی اداری در ارتش و سپاه ساعت 2 بعد از ظهر هست.
امکان داره که یه روز مسئول کار براش پیش بیاد و سربازش رو هم نگه داره ! شاید یک روز در هفته شاید یک روز در ماه و شایدم زیاد! بر میگرده به مسئول مستقیم.
اگر نه به طور معمول خروج سرباز اداری در ارتش از ساعت 12.45 هست تا 13.45

افسر آموزشا هم تا 4 واميسن

pedromi
16-03-2013, 23:46
افسر آموزشا هم تا 4 واميسنیعنی منظورتون اینه که فوق لیسانس و لیسانس هم تا 4 میمونن؟

TATU_TATY
17-03-2013, 02:00
با سلام ..

آقا میشه مثلا من یه شهر دیگه هستم برم مثلا مشهد دفترچم رو پست کنم و بومی اونجا محسوب بشم ..همچین چیزی ممکنه که کسی بتونه خدمت خودشو بندازه شهر دیگه ؟؟؟؟

اگر قانوی نمیشه غیر قانونیش چطوری میشه ؟؟

اگر فرستادم و بومی اونجا محسوب شدم اگر فهمیدن چیکار میکنن/؟؟؟

lotin
17-03-2013, 08:52
با سلام خدمت همه ی آش خوران گرامی....دیشب از بیرجند اومدم.باورتون میشه 18 روز مرخصی دادن بهمون تو آموزشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n19:
یه سوال دارم که دوره ی کد رو هم میشه اونایی که پدرشون نظامیه تو شهر خودشون بگذرونن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n18:

SNOW PATROL
17-03-2013, 10:59
با سلام ..

آقا میشه مثلا من یه شهر دیگه هستم برم مثلا مشهد دفترچم رو پست کنم و بومی اونجا محسوب بشم ..همچین چیزی ممکنه که کسی بتونه خدمت خودشو بندازه شهر دیگه ؟؟؟؟

سلام بله یک مورد از هم خدمتی های خودم
از تهران اومده بود شیراز دفترچه پست کرده بود خدمتش هم افتاد شیراز

با سلام خدمت همه ی آش خوران گرامی....دیشب از بیرجند اومدم.باورتون میشه 18 روز مرخصی دادن بهمون تو آموزشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n19:
یه سوال دارم که دوره ی کد رو هم میشه اونایی که پدرشون نظامیه تو شهر خودشون بگذرونن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n18:

نه دوره کد داشتن شرایط روش تاثیری نداره و مثل اموزشی هست

tapatalk

ami2new
17-03-2013, 13:27
با سلام ..

مشکل نداره فقط فکر کنم آدرس سکونتو همون مشهد باید بزنی

milad444
17-03-2013, 13:51
سلام دوستان...
من هم 02 ارتش هستم و فعلا در تعطیلات خوبی که بهمون دادن به سر میبرم...
یه مشورت ازتون میخواستم..خیلی ضروریه ..چون به ایندم مربوط میشه..پس خواهشااا هرکسی میتونه و تجربه ای داره راهنمایی کامل کنه..
راستش با توجه به شرایط مالی و خانوادگی ام و نداشتن پشتوانه مالی...فکر نکنم بعد خدمتم بتونم کار درست و حسابی پیدا بشه برام..واسه همین تصمیم دارم که اگه خدا بخواد برم تو نظام...
دوره سپاه رو که باید خط کشید..چون جای ما اونجا نیست و کسانی میرن تو سپاه که خودتون میدونی کیا هستن و نیازی به گفتن نیست...ما که شرایطشو نداریم......(خانواده ایثارگر ..خانواده شهید..جانباز و غیره)
میمونه ارتش و نیروی انتظامی....من تو هر دوتاش اشنا دارم ولی نمیدونم که کدوم برای من خوبه....
من لیسانس علوم تربیتی دارم و اگه برم تو ارتش..درجه ستوان دومی میگیرم ولی نیروی انتظامی رو نمیدونم چه درجه ای میدن!!!!!
نظر شما چیه؟کدومش بهتره؟؟؟؟؟حقوق و مزایای کدومش خوبه؟؟؟؟؟
میدونم اگه برم تو نظام..از نظر زمان محدود میشم..ولی بنظرتون کدومش از نظر داشتن زمان و رسیدن به کارهای شخصی مناسب تره؟؟؟
نیروی انتظامی اردیبهشت ماه نیرو میگیره..ارتش هم بهمن ماه واسه دیپبمه ها نیرو میگرفت و اردیبهشت امتحانشه..
اگه مثلا برم تو ارتش..چطور باید اقدام کنم؟؟؟ایا اموزشی هم داره؟؟؟تو اموزشی هم حقوق میدن؟؟
خیلی خیلی واسه اینده نگرانم....جون عزیزتون هر کسی راهنمایی بلده..منو راهنمایی کنه....این تعطیلات واسم زهره مار شده تا بتونم یه تصمیم خوب بگیرم..
هر کسی پیشنهادی داره بگه لطفاااا
دست بوس همه ی شمااااااااااا

pedromi
17-03-2013, 13:59
سلام دوستان...
من هم 02 ارتش هستم و فعلا در تعطیلات خوبی که بهمون دادن به سر میبرم...
یه مشورت ازتون میخواستم..خیلی ضروریه ..چون به ایندم مربوط میشه..پس خواهشااا هرکسی میتونه و تجربه ای داره راهنمایی کامل کنه..
راستش با توجه به شرایط مالی و خانوادگی ام و نداشتن پشتوانه مالی...فکر نکنم بعد خدمتم بتونم کار درست و حسابی پیدا بشه برام..واسه همین تصمیم دارم که اگه خدا بخواد برم تو نظام...
دوره سپاه رو که باید خط کشید..چون جای ما اونجا نیست و کسانی میرن تو سپاه که خودتون میدونی کیا هستن و نیازی به گفتن نیست...ما که شرایطشو نداریم......(خانواده ایثارگر ..خانواده شهید..جانباز و غیره)
میمونه ارتش و نیروی انتظامی....من تو هر دوتاش اشنا دارم ولی نمیدونم که کدوم برای من خوبه....
من لیسانس علوم تربیتی دارم و اگه برم تو ارتش..درجه ستوان دومی میگیرم ولی نیروی انتظامی رو نمیدونم چه درجه ای میدن!!!!!
نظر شما چیه؟کدومش بهتره؟؟؟؟؟حقوق و مزایای کدومش خوبه؟؟؟؟؟
میدونم اگه برم تو نظام..از نظر زمان محدود میشم..ولی بنظرتون کدومش از نظر داشتن زمان و رسیدن به کارهای شخصی مناسب تره؟؟؟
نیروی انتظامی اردیبهشت ماه نیرو میگیره..ارتش هم بهمن ماه واسه دیپبمه ها نیرو میگرفت و اردیبهشت امتحانشه..
اگه مثلا برم تو ارتش..چطور باید اقدام کنم؟؟؟ایا اموزشی هم داره؟؟؟تو اموزشی هم حقوق میدن؟؟
خیلی خیلی واسه اینده نگرانم....جون عزیزتون هر کسی راهنمایی بلده..منو راهنمایی کنه....این تعطیلات واسم زهره مار شده تا بتونم یه تصمیم خوب بگیرم..
هر کسی پیشنهادی داره بگه لطفاااا
دست بوس همه ی شمااااااااااا
هر کدوم مزایای خودشو داره ولی از نظر حقوق نیروی انتظامی 100% بهتره. اگر یه ستوان دو ارتش ماهی 700 توومان بگیره ستوان دوم ناجا با اضافه کاری 1 میلیون میگیره ولی ناجا کارش خیلی خیلی سختره آماده باشهای طاقت فرسا و ... ولی به نظر من ناجا بری بهتره درجتم ستوان دومیه.

milad444
17-03-2013, 14:04
هر کدوم مزایای خودشو داره ولی از نظر حقوق نیروی انتظامی 100% بهتره. اگر یه ستوان دو ارتش ماهی 700 توومان بگیره ستوان دوم ناجا با اضافه کاری 1 میلیون میگیره ولی ناجا کارش خیلی خیلی سختره آماده باشهای طاقت فرسا و ... ولی به نظر من ناجا بری بهتره درجتم ستوان دومیه.

دمت گرممم رفیق..
اگه برم ناجا..با درجه ستوان دومی احتمال داره تو چه بخشی بیوفتم؟؟؟؟راهنمایی رانندگی؟؟؟انتظامی؟؟؟؟یگان ویژه؟؟؟
از نظر حقوق مطمئنید؟؟؟؟؟اخه مسئول اسلحه خانه ما داسشت برامون صحبت میکرد..استوار دوم هستش...بین صحبتاش میگفت روزی 30 تومن میگیره ....
همیشهع هم ساعت 4 بعداظهر میره خونه!!!!!
بازم گیجم بخدااا

TATU_TATY
17-03-2013, 14:08
با سلام ..

ممنونم بابت راهنمایی

آقا من اگه اینجا بسیجی فعالم رو بگیرم و از مشهد دفترچه رو بفرستم میشه امیدوارم بود که بشه بدون آشنا سپاه مشهد افتاد ..آخه بعد از ظهرام رو شدیدا لازم دارم میخوام برم اونجا با توجه به رشتم که حسابداری هست و بدون تجربه هستم باید برم یه شرکتی گیر بیارم دو سال فقط مجانی براش کار کنم تا بهم یه چیزی یاد بدن و منم چیزی یاد بگیرم تا بتونم وارد بازار کار بشم ..

میشه امیدواری داشت که بتونم مسیر زندگی رو تغییر بدم .. خیلی سختم میشه اینجوری ولی برای پیشرفت باید به جون خرید

pedromi
17-03-2013, 14:11
دمت گرممم رفیق..
اگه برم ناجا..با درجه ستوان دومی احتمال داره تو چه بخشی بیوفتم؟؟؟؟راهنمایی رانندگی؟؟؟انتظامی؟؟؟؟یگان ویژه؟؟؟
از نظر حقوق مطمئنید؟؟؟؟؟اخه مسئول اسلحه خانه ما داسشت برامون صحبت میکرد..استوار دوم هستش...بین صحبتاش میگفت روزی 30 تومن میگیره ....
همیشهع هم ساعت 4 بعداظهر میره خونه!!!!!
بازم گیجم بخدااا
گفتم که ناجا درسته حقوقش بهتره ولی کارش 4 برابر ارتش سخت تره. بازم ساعت 4 خوبه بعضی از روزها که اصلاً نمیتونی بری خونه . هر جاییم ممکنه بیفتی کلانتری راهور مرز که همه جاش سخته ولی اگر مسلط به کامپیوتر باشی در ستاد فرماندهی ها ازت استفاده میشه. احتمال شهید شدن در ناجا هم ده ها برابر ارتش و سپاهه. ولی خوب حقوقش از ارتش خیلی خیلی بهتره و تشویقی و حق مأموریت هم زیاد داره.

urcu
17-03-2013, 14:16
افسر آموزشا هم تا 4 واميسن

با سلام
منظورم یگان حفاظت هست
نه پادگان آموزشی.
توی سپاه وضعیت افسر آموزش و دیپلم آموزش از سرباز آموزشی هم بد تر هست. ( آموزشی سپاه واقعا جنگ روانی به حساب میاد! از لحاظ روحی داغون میکنن آدم رو.)

SNOW PATROL
17-03-2013, 14:18
ممنونم بابت راهنمایی

آقا من اگه اینجا بسیجی فعالم رو بگیرم و از مشهد دفترچه رو بفرستم میشه امیدوارم بود که بشه بدون آشنا سپاه مشهد افتاد ..آخه بعد از ظهرام رو شدیدا لازم دارم میخوام برم اونجا با توجه به رشتم که حسابداری هست و بدون تجربه هستم باید برم یه شرکتی گیر بیارم دو سال فقط مجانی براش کار کنم تا بهم یه چیزی یاد بدن و منم چیزی یاد بگیرم تا بتونم وارد بازار کار بشم ..

میشه امیدواری داشت که بتونم مسیر زندگی رو تغییر بدم .. خیلی سختم میشه اینجوری ولی برای پیشرفت باید به جون خرید

داداش اول بگم که شما فکر کنم لیسانس هستید
احتمال اینکه با لیسانس بیوفتی سپاه زیر ده درصد هست !! بعدش شما بیوفتی سپاه مشهد بدون پارتی باید خیلی شانست زیاد باشه
حالا ارتش هم شما بیوفتی 90 درصد جاها عصر مرخصی بهتون میدن و میتونید کارتون رو انجام بدید فقط باید دعا کنید ناجا نیوفتی

TATU_TATY
17-03-2013, 14:23
داداش اول بگم که شما فکر کنم لیسانس هستید
احتمال اینکه با لیسانس بیوفتی سپاه زیر ده درصد هست !! بعدش شما بیوفتی سپاه مشهد بدون پارتی باید خیلی شانست زیاد باشه
حالا ارتش هم شما بیوفتی 90 درصد جاها عصر مرخصی بهتون میدن و میتونید کارتون رو انجام بدید فقط باید دعا کنید ناجا نیوفتی

من فوق دیپلمم ..پس با این حساب همون 10 درصد هم برای ما کشک میشه ...خدایا به دادم برس ..
اگر ارتش بیفتم بعد از ظهرا میزارن بریم خونه ..ساعت چند ؟؟

اگر ناجا بیفتم دیگه باید غزل خداحافظی رو بخونم ..؟؟؟!!1

اینجا کسی از مشهد نیست اطلاعات بهم بده ..؟؟؟عایااااا

SNOW PATROL
17-03-2013, 14:50
من فوق دیپلمم ..پس با این حساب همون 10 درصد هم برای ما کشک میشه ...خدایا به دادم برس ..

نه شما با فوق دیپلم احتمالت به 12/5 در صد افزایش پیدا میکنه :دی کلا هرچی مدرکت کمتر باشه احتمالش بیشتره
در مورد ارتش هم همین چند صفحه قبل بحثش بودمعمولا بین ساعت 2 تا 4 مرخصتون میکنند
در مورد ناجا هم چی بگم داداش :دی

Behrang_sh
17-03-2013, 15:09
با سلام
منظورم یگان حفاظت هست
نه پادگان آموزشی.
توی سپاه وضعیت افسر آموزش و دیپلم آموزش از سرباز آموزشی هم بد تر هست. ( آموزشی سپاه واقعا جنگ روانی به حساب میاد! از لحاظ روحی داغون میکنن آدم رو.)

یعنی من باید اون دهن مبارکت رو طلا بگیرم به خدا
اینجا (پادگان ولیعصر اردکان) جنگ روانی بچه ها رو بیشتر داغون میکنه تا فعالیت های سخت و طاقت فرسا:n15:

urcu
17-03-2013, 15:21

با سلام.
دوست گرامی در صورتی که بسیجی فعال باشی (بیشتر از یک سال)
اگر که پادگان مورد نظر پذیرش داشته باشه میتونی بیای و پذیرش کنی تو سپاه. ..
اتفاقا سپاه هم سرباز لیسانس لازم داره هم دیپلم ... اما بسیجی بودن یکی از شرایطش هست در صورتی که بسیجی نیستی باید پارتی داشته باشی.
درباره بعد از ظهر ها هم خدمتتون عرض کنم از نظر قانونی خروج کلیه سربازان اداری چه سپاه و چه ارتش 14 بعد از ظهر هست. اما... باز هم بستگی داره به مسئول مستقیم و بخشی که میفتی برای خدمت .
اما شما نمیتونی همیشه روی ساعت 14 حساب باز کنی شاید توی کل خدمتت یه بار هم بیشتر از 14 اسیر پادگان نشدی شاید هم بخشی بیفتی که برخی اوقات شما رو بیشتر از 14 نگه دارن.
درباره ناجا هم بخش تا بخش داره ... اکثرا مذخرف هستن اما اگر هم جای خوبش بیفتی هتل تر از خودش هم وجود نداره فقط بستگی به کجا افتادن داره...

TATU_TATY
17-03-2013, 16:19
با سلام.
دوست گرامی در صورتی که بسیجی فعال باشی (بیشتر از یک سال)
اگر که پادگان مورد نظر پذیرش داشته باشه میتونی بیای و پذیرش کنی تو سپاه. ..
اتفاقا سپاه هم سرباز لیسانس لازم داره هم دیپلم ... اما بسیجی بودن یکی از شرایطش هست در صورتی که بسیجی نیستی باید پارتی داشته باشی.
درباره بعد از ظهر ها هم خدمتتون عرض کنم از نظر قانونی خروج کلیه سربازان اداری چه سپاه و چه ارتش 14 بعد از ظهر هست. اما... باز هم بستگی داره به مسئول مستقیم و بخشی که میفتی برای خدمت .
اما شما نمیتونی همیشه روی ساعت 14 حساب باز کنی شاید توی کل خدمتت یه بار هم بیشتر از 14 اسیر پادگان نشدی شاید هم بخشی بیفتی که برخی اوقات شما رو بیشتر از 14 نگه دارن.
درباره ناجا هم بخش تا بخش داره ... اکثرا مذخرف هستن اما اگر هم جای خوبش بیفتی هتل تر از خودش هم وجود نداره فقط بستگی به کجا افتادن داره...

متاسفانه بسیجی من کمتر از یک سال هست یعنی تازه مدارکم رو بردم دادم پایگاه یکی از بنده خدا بچه ها هست آشنا هست با هام میگه بیا چلسات رو شرکت کن برات یه کاری میکنم ... ولی یک سال ندارم بسیجی فعال

urcu
17-03-2013, 17:44
متاسفانه بسیجی من کمتر از یک سال هست یعنی تازه مدارکم رو بردم دادم پایگاه یکی از بنده خدا بچه ها هست آشنا هست با هام میگه بیا چلسات رو شرکت کن برات یه کاری میکنم ... ولی یک سال ندارم بسیجی فعال

با سلام...
دوست عزیز کی اعزام میشید؟؟
فکر پارتی باشید برای سپاه اما روی ارتش هم کار کنید در مواردی 100 درصد بهتر از سپاه هست.

TATU_TATY
17-03-2013, 17:57
با سلام...
دوست عزیز کی اعزام میشید؟؟
فکر پارتی باشید برای سپاه اما روی ارتش هم کار کنید در مواردی 100 درصد بهتر از سپاه هست.

هنوز دفترچه رو نیگه داشتم .... میخوام بهترین استفاده رو از این 2 سال داشته باشم ... بهر حال سخت میگذره به همه بزار به ما سخت تر بگذره ..البته خدا رو شکر میکنم که منو سر مرز نندازن که تمام آرزو ها و برنامه هام باد هوا میشه ..

خون من از هیچ کس رنگین تر نیست منم مثه بقیه .... فقط امیدم به خداست

myreza_12345
17-03-2013, 18:56
سلام به همگی
چندتا سوال ؟
1) آیا درسته اگه کسی در شهر خود خدمت نکنه یکماه از خدمتش کسر میشه یااگه در استان خودش خددمت نکنه یکماه ازش کم میکنن؟
2) ایا جزیره خارگ جزوه شهرهای عملیاتیی غیر درگیر محسوب میشه یا نه؟

من تو یکی از شهرهای استان بوشهر زندگی میکنم و یکی از دوستام میگفت اگه تو خارگ خدمت کنی پایه خدمتیتو رو 19ماه میبنددن . چون خارگ مناطق عملیاتی غیر درگیر محسوب میشه و هم بخاطر اینکه بومی اون جزیره نیستی کل خدمتت میشه 19 ماه(البته جزیره خارک از شهرستانهای استان بوشهر محسوب میشه)

آیا حرفش درسته یا نه و کسی میدونه چه شهرهایی مناطق عملیاتی درگیر و غیردرگیر محسوب میشه؟

قضیه چیه که خیلی ها میگن سپاه لیسانس خییلی خیللی کمتر نسبت به دپیلم پذیرش میکنن البته تازگیا

سپاس فراوان

ehsan0_l
17-03-2013, 19:42
یعنی منظورتون اینه که فوق لیسانس و لیسانس هم تا 4 میمونن؟

بله فرقي نداره تا 4 واميسند

pedromi
17-03-2013, 19:51
بله فرقي نداره تا 4 واميسند
آموزشی یا در یگان؟ تو ارتش یا سپاه؟

5ajad
17-03-2013, 20:21
سلام
دوستان من این دفترچه رهنمای خدمت وظیفه عمومی رو گرفتم و پیش پزشک هم رفتم و واکسن هم زدم! یعنی برگه های معاینه ی اولیه و همچنین واکسیناسیون الان پر شده! برگه ی وضعیت رو خودم پر کنم مشکلی نداره؟
سوال بعدیم اینه که توی راهنمای اول دفترچه گفته که همه ی کسایی که میخوان معاف شن باید برگه ی "تعهد نامه ی طی دوره ی آموزش" رو پر کنن!!!!!!!!
خب من که میخوام معافیت پزشکی بگیرم بعدا نیان بگن باید بری دوره آموزشی؟:n27:

SNOW PATROL
17-03-2013, 22:24
سلام
دوستان من این دفترچه رهنمای خدمت وظیفه عمومی رو گرفتم و پیش پزشک هم رفتم و واکسن هم زدم! یعنی برگه های معاینه ی اولیه و همچنین واکسیناسیون الان پر شده! برگه ی وضعیت رو خودم پر کنم مشکلی نداره؟
سوال بعدیم اینه که توی راهنمای اول دفترچه گفته که همه ی کسایی که میخوان معاف شن باید برگه ی "تعهد نامه ی طی دوره ی آموزش" رو پر کنن!!!!!!!!

طبق راهنما پیش برید
برگه های مربوط به اطلاعات فردی رو خودتون پرکنید
معافیت پزشکی هم اموزشی ندارد و اون گزینه به صورت کلی هست

ehsan0_l
17-03-2013, 23:33
آموزشی یا در یگان؟ تو ارتش یا سپاه؟

سوالشون در مورد افسر آموزشا بود
افسران آموزش در يگان هم تا زمان حضور سربازان كه همون چهاره بايد حضور داشته باشن/

mohmamemar
18-03-2013, 05:38
دوست عزيز من نيشابوريم و الان دارم تو سپاه شهر خودم خدمت مي كنم .شما براي گزينش سپاه اگه تكميلي داري حضوري برو به نيروس انساني سپاه امام رضا و برگ سبز رو بده اونجا .سپاه امام رضا كنار باغ وكيل آباد است (كوهستان پارك شادي) سوالي بود خصوصي برام بزار جوابت رو بدم ولي كلا مشهد پذيرش زياد داره

mani6606
18-03-2013, 05:49
سلام به همگی
چندتا سوال ؟
1) آیا درسته اگه کسی در شهر خود خدمت نکنه یکماه از خدمتش کسر میشه یااگه در استان خودش خددمت نکنه یکماه ازش کم میکنن؟
2) ایا جزیره خارگ جزوه شهرهای عملیاتیی غیر درگیر محسوب میشه یا نه؟

من تو یکی از شهرهای استان بوشهر زندگی میکنم و یکی از دوستام میگفت اگه تو خارگ خدمت کنی پایه خدمتیتو رو 19ماه میبنددن . چون خارگ مناطق عملیاتی غیر درگیر محسوب میشه و هم بخاطر اینکه بومی اون جزیره نیستی کل خدمتت میشه 19 ماه(البته جزیره خارک از شهرستانهای استان بوشهر محسوب میشه)

آیا حرفش درسته یا نه و کسی میدونه چه شهرهایی مناطق عملیاتی درگیر و غیردرگیر محسوب میشه؟

قضیه چیه که خیلی ها میگن سپاه لیسانس خییلی خیللی کمتر نسبت به دپیلم پذیرش میکنن البته تازگیا

سپاس فراوان

چیزی به عنوان مناطق عملیاتی غیر درگیر نشنیدم اما مناطق محروم و بد آب و هوا خدمت ۱۹ ماه حساب میشه.

urcu
18-03-2013, 07:33
سلام

با سلام.
در مرحله اول شما کاملا مطمئنی که معاف میشی از خدمت؟؟
به نظر من تا دفترچه رو پستش نکردی برو بیمارستان های نظامی شهرتون و بپرس که صد درصد معاف میشی یا خیر.
تنها مشکلی که براحتی و طبق ایین نامه معافیت پزشکی شخصی رو معاف میکنن عمل در ستون فقرات هست.

myreza_12345
18-03-2013, 10:55
سلام
شرایط غیربومی بودن که یکماه کسر خدمت بهش تعلق میگیره چجوریاس؟

منظور استانه یا شهر واشه غیر بومی بودن؟(مثلا کسی که تو استان خودش و یه شهری توش زندگی نمیکنه خدمت کنه بهش کسری خدمت تعلق میگیره

hamidchi
18-03-2013, 11:00
سلام
شرایط غیربومی بودن که یکماه کسر خدمت بهش تعلق میگیره چجوریاس؟

منظور استانه یا شهر واشه غیر بومی بودن؟(مثلا کسی که تو استان خودش و یه شهری توش زندگی نمیکنه خدمت کنه بهش کسری خدمت تعلق میگیره

چنین قانونی فکر نکنم وجود داشته باشه !!!!
فقط واسه یه سری مناطق مرزی و بد آب و هوا حدود یکی دو ماه کم میشه

mali.sh
18-03-2013, 11:26
من محل خدمتم ازخونمون فقط 500 متر فاصله داشت(28 روزه خدمتم تموم شده) ولی 30 روز غیر بومی گرفتن......:n05::n05:
این قانون همچنان پا برجاست.......
قدیما فاصله از 40 کیلومتر بود الان شده 100 کیلومتر
حداکثر 30 روز غیر بومی میشه گرفت.
راه دور زدن قانون هم بسیار ساده هست دوس داشتین پخخخخخخخ میکنم :n02:

SNOW PATROL
18-03-2013, 11:31

درود بله چنین قانونی وجود ندارد
فقط مقدار مرخصی فرق میکنه موفق باشید

tapatalk

myreza_12345
18-03-2013, 11:40
من محل خدمتم ازخونمون فقط 500 متر فاصله داشت(28 روزه خدمتم تموم شده) ولی 30 روز غیر بومی گرفتن......:n05::n05:

ممنون دوست عزیز
لطفا این دور زدن قانون رو بیشتر توضیح دهید

aghamajid1369
18-03-2013, 13:48
سلام دوستان.
من اقدام کرده بودم واسه معافیت پزشکی (کم کاری تیروءید)
16 سال پرونده داشتم از دکتر معتبر ولی الان جواب آزمایش هام نرمال میاد خوب شدم !!!
رفتم کمیسیون فرم شماره 10 به من دادن و گفتن معاف
پول رو ریختم به خساب و پرونده کامل شد فرداش زنگ زدن به خونه که با یه عکس و شناسنامه پاشو بیا نظام وظیفه
به من یه فرم دادن اسمش مشورتی یا همچین چیزی بود گفتن باید بری پیش فلان متخصص اون معاینه کنه تو رو!
کسی همچین چیزی براش پیش اومده تا حالا؟
یعنی حرف این دکتر از کمیسیون مهم تره؟ بگه من معاف نمیشم دیگه تمومه؟
ممنون

urcu
18-03-2013, 14:28

با سلام.

خدمت شما عرض کنم در صورتی که شما متولد بندر عباس باشید و در مشهد هم خدمت کنید چیزی به نام 1 ماه کسری غیر بومی وجود خارجی نداره!
تنها در صورتی کسری 2 ماه یا 3 ماه شامل شما میشه که در مناطق بد آب و هوا یا مناطق عملیاتی و درگیر خدمت کنید.
قانون مرخصی های استحقاقی هم توی صبحگاه که برای ما شرح دادن خیلی بد تر از اون چیزی هست که توی نت پخش شده!
شما به ازای هر صد کیلومتر دوری راه تنها میتونی 1 یک روز به مرخصی استحقاقیت در سال نه در ماه اضاف کنی! + نهایتا 2 روز تو راهی.
همچنین اگر شخصی متاهل باشه به مرخصیش سالی 10 روز اضافه میشه!
یعنی در صورتی که شخصی بومی بندر عباس باشه همچنین متاهل هم باشه و در تبریز خدمت کنه سالانه
12+10+15 روز مرخصی استحقاقی داره! + هر نوبت دو روز هم تو راهی عدد 12 مربوط به استحقاقی سالیانه هست و عدد 10 مربوط به تاهل همچنین 15 هم به معنای هر 100 کیلومتر فاصله راه.(به عنوان مثال فاصله تبریز تا بندر عباس 1500 کیلومتر در نظر گرفتم)
در صورتی که قبلا هر 3 ماه همه سربازان چه بومی و چه غیر بومی هر سه ماه 8 روز استحقاقی داشتن یعنی سالی 32 روز استحقاقی!
در ضمن آدرس دقیق محل تولد + محل سکونت هم توی پرونده شما کاملا ثبت شده هست یعنی در صورتی که شما متولد تهران باشی و در حال خدمت در مشهد هستی و توی مشهد هم خونه و زندگی داری و میری مرخصی(به صورت روزانه) دیگه به شما مرخصی فاصله مشهدتا تهران تعلق نمیگیره!...
گذشت دوره ای که سرباز مرخصی نمیرفت و 3 ماه آخر خدمتش خونه بود!! بعد میومد تسویه میکرد و میرفت!!...

TATU_TATY
18-03-2013, 17:23
پیرو سوالات قبلی که احتمالش داره قوت میگیره ....

چند درصد احتمال داره که من دفترچه رو از مشهد بفرستم و بیفتم خود مشهد حتی نه شهر های کوچک اطراف مشهد ..خدای نکرده اگر افتادم شهر دیگه چه راهی برای افتادن به خود مشهد هست ؟؟

حتما سعی دارم بیفتم تو خود مشهد حالا هر نیرویی که بود ..میشه کسی اگر اطلاعات دقیقی داره راه و روشش رو بگه ..

5ajad
18-03-2013, 19:15
با سلام.
در مرحله اول شما کاملا مطمئنی که معاف میشی از خدمت؟؟
به نظر من تا دفترچه رو پستش نکردی برو بیمارستان های نظامی شهرتون و بپرس که صد درصد معاف میشی یا خیر.
تنها مشکلی که براحتی و طبق ایین نامه معافیت پزشکی شخصی رو معاف میکنن عمل در ستون فقرات هست.
بله من عمل قلب باز کردم...از اون پزشکی که رفتم پیشش هم پرسیدم اونم تایید کرد:)

میترسم توی سال جدید یهو یه قانون جدید بزارن و دیگه معافی بهم نخوره:دی

naser2012
18-03-2013, 21:23
دوستان من یه سوال جالب دارم.
اگر کسی مثلا 7 ماه خدمت قبلی داشته باشه و الان با مدرک ارشد دوباره بخواد اعزام بشه و تو فرمی که تو پلیس +10 پر میکنه نگه که خدمت قبلی داره، به هوای اینکه بیفته یه یگان جدید مثل ارتش یا سپاه یا حتی بتونه امریه بگیره، آیا این کار شدنیه اصلا؟
من قبلا تو نیروی انتظامی خدمت کردم، ولی به دلیل سختی هایی که این نیرو برای تحصیل کرده ها داره، ترجیح می دم از اون مقدار خدمت قبلی صرف نظر بشه و برم تو ارتش خدمت کنم

SNOW PATROL
18-03-2013, 21:28
اگر کسی مثلا 7 ماه خدمت قبلی داشته باشه و الان با مدرک ارشد دوباره بخواد اعزام بشه و تو فرمی که تو پلیس +10 پر میکنه نگه که خدمت قبلی داره، به هوای اینکه بیفته یه یگان جدید مثل ارتش یا سپاه یا حتی بتونه امریه بگیره، آیا این کار شدنیه اصلا؟
من قبلا تو نیروی انتظامی خدمت کردم، ولی به دلیل سختی هایی که این نیرو برای تحصیل کرده ها داره، ترجیح می دم از اون مقدار خدمت قبلی صرف نظر بشه و برم تو ارتش خدمت کنم

نه اسم شما تو سیستم نظام وظیفه ذخیره شده
اصلا گیریم که بشه اگه دوباره افتادی ناجا چی ؟

tapatalk

naser2012
18-03-2013, 21:38
نه اسم شما تو سیستم نظام وظیفه ذخیره شده
اصلا گیریم که بشه اگه دوباره افتادی ناجا چی ؟

tapatalk

اگه دوباره افتادم ناجا، میگم، آقا من خدمت قبلی دارم! میگم کارمند پلیس+10 حواسش نبوده ننوشته.

آقا خداییش همچین چیزی ممکنه؟؟ خیلی دوس دارم بیافتم ارتش

pedromi
18-03-2013, 22:03
دوست عزیز خیلی سخت نگیر.هر چه زودتر بری بهتره. الان با فوق لیسانس جای خوب میوفتی و احتمال خیلی زیاد ستاد میوفتی یا جاهای بهتر که اکثراً 2 تعطیل میشه.

hamidchi
18-03-2013, 22:08

واقعا داری جدی میگی ؟؟؟:n13:
اگه بری همون یگان 7 ماه کمتر خدمت میکنی خوووو
یعنی اینقدر سخت گذشته که حاضری قید اون 7 ماهو بزنی ؟؟؟:n13::n29:

من که حاضر نبودم چنین کاری کنم

VAHID
18-03-2013, 23:00

سلام

والا دوست عزیز حیف بخواهی قید 7 ماه رو بزنی شاید به قول خودت ناجا سخت باشه بابا ما که دیپلم رفتیم

سختیش رو تحمل کردم حالا شما با ارشد میگی سخته ........ کسایی خدمت کرده باشن

میدونن تو نظام 1 ساعت هم 1 ساعته.........چه برسه به 7 ماه

naser2012
18-03-2013, 23:23
ممنون از دوستان عزیز.
منظور من از اینکه خدمت برای تحصیل کرده ها توی ناجا یه مقدار سخته، بیشتر دلایل روانی داره تا جسمی!
وقتی آدم با دیپلم بره، یا مثلا زیر دیپلم، معمولا سنش کمه، مدرکش پایین تره(قصد توهین ندارم، همه ی مدارک تحصیلی محترمن در جایگاه خودشون)، و بنابراین وقتی یه گروهبان (چلقوز!) کادر یا یه استوار بیاد بهت دستور بده، شاید خیلی از لحاظ روحی و روانی عذاب آور نباشه، چون معمولا سنش از آدم بیشتره، مدرکشم حالا بیشتر نباشه کمتر نیست.

ولی شما تصور کن یکی با مدرک فوق لیسانس، با مثلا 27 سال سن. یک گروهبان کادر آشخور با 20-21 سال سن بیاد بهش دستور بده! واقعا از لحاظ روحی عذاب آوره......... یا حتی استوار

در ضمن من یه سوالی از دوستان دارم، از کجا بدونیم حقوق قضایی سربازان چیه؟ قوانین محیط نظامی و وظایف متقابل سرباز و کادر رو از کجا بدونیم دقیق چیه؟ آیا همچین کتابی هست؟(البته باید 100% باشه، حالا شاید دسترسی بهش ساده نباشه). مثلا یه چیزی که همیشه برام سوال بود این بود که آیا منی که اون موقع ستوان 3 بودم، آیا یه گروهبان کادر می تونست بهم دستور بده؟ چطور باید حقم رو می گرفتم؟ چطور باید از حقوقم دفاع می کردم؟ اصلا اگه یه گروهبانم به آدم بتونه دستور بده پس اون درجه واقعا چه اهمیت و ارزشی داره؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

farzad02
19-03-2013, 00:25

همونطوری که آقای dg1 گفتن اسم شما توی سیستم هست و انقدر دیگه تعطیل نیستن که سربازای قبلیشون رو نشناسن

من که میگم حتی ارزش امتحان کردن رو هم نداره

در کل ستوان 3 به بالا توی هر نیرویی کارشون راحته(غیر راهور)

راستی ارشد چی خوندی؟

naser2012
19-03-2013, 00:32
همونطوری که آقای dg1 گفتن اسم شما توی سیستم هست و انقدر دیگه تعطیل نیستن که سربازای قبلیشون رو نشناسن

من که میگم حتی ارزش امتحان کردن رو هم نداره

در کل ستوان 3 به بالا توی هر نیرویی کارشون راحته(غیر راهور)

راستی ارشد چی خوندی؟

اره منم تصمیم گرفتم همون ناجای خودمو برم و ریشه ی جرم و جنایت و بسوزونم... با بر هم زنندگان نظم در چهارشنبه ی آخر سال هم شخصا برخورد خواهم کرد.

ارشد عمران خوندم

SNOW PATROL
19-03-2013, 02:05
پیرو سوالات قبلی که احتمالش داره قوت میگیره ....

چند درصد احتمال داره که من دفترچه رو از مشهد بفرستم و بیفتم خود مشهد حتی نه شهر های کوچک اطراف مشهد ..خدای نکرده اگر افتادم شهر دیگه چه راهی برای افتادن به خود مشهد هست ؟؟

حتما سعی دارم بیفتم تو خود مشهد حالا هر نیرویی که بود ..میشه کسی اگر اطلاعات دقیقی داره راه و روشش رو بگه ..

شما اولین کاری میکنی تو قسمت مشخصات ادرس مشهد بده بعد
دفترچه رو هم از مشهد ارسال کن
درصدی نمیشه گفت حالا شما این کار ها رو انجام بده احتمالش زیاده بیوفتی مشهد
اگر هم افتادی شهر دیگه و شرایط خاص نداری باید تو کمیته امداد اشنا پیدا کنی یه نامه جور کنی درجا میوفتی شهری که میخوای یا بایذ با یکی جا به جا کنی
tapatalk

urcu
19-03-2013, 08:12
ممنون از دوستان عزیز.
منظور من از اینکه خدمت برای تحصیل کرده ها توی ناجا یه مقدار سخته، بیشتر دلایل روانی داره تا جسمی!
وقتی آدم با دیپلم بره، یا مثلا زیر دیپلم، معمولا سنش کمه، مدرکش پایین تره(قصد توهین ندارم، همه ی مدارک تحصیلی محترمن در جایگاه خودشون)، و بنابراین وقتی یه گروهبان (چلقوز!) کادر یا یه استوار بیاد بهت دستور بده، شاید خیلی از لحاظ روحی و روانی عذاب آور نباشه، چون معمولا سنش از آدم بیشتره، مدرکشم حالا بیشتر نباشه کمتر نیست.

ولی شما تصور کن یکی با مدرک فوق لیسانس، با مثلا 27 سال سن. یک گروهبان کادر آشخور با 20-21 سال سن بیاد بهش دستور بده! واقعا از لحاظ روحی عذاب آوره......... یا حتی استوار

در ضمن من یه سوالی از دوستان دارم، از کجا بدونیم حقوق قضایی سربازان چیه؟ قوانین محیط نظامی و وظایف متقابل سرباز و کادر رو از کجا بدونیم دقیق چیه؟ آیا همچین کتابی هست؟(البته باید 100% باشه، حالا شاید دسترسی بهش ساده نباشه). مثلا یه چیزی که همیشه برام سوال بود این بود که آیا منی که اون موقع ستوان 3 بودم، آیا یه گروهبان کادر می تونست بهم دستور بده؟ چطور باید حقم رو می گرفتم؟ چطور باید از حقوقم دفاع می کردم؟ اصلا اگه یه گروهبانم به آدم بتونه دستور بده پس اون درجه واقعا چه اهمیت و ارزشی داره؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

با سلام.
دوست گرامی در این که توی پادگان های نظامی از هیچ یک از افراد استفاده تخصصی نمیشه شکی نیست!! در مرحله دوم تعجبی هم نداره! چرا که بسیاری از اداره های دولتی ما در این باب بد تر از پادگان ها هم هستن! ...
همچنین درسته که شما فوق لیسانس داری اما قرار نیست که چون سوادت از بقیه بیشتره مستقیما فرمانده پادگان بیاد و با شما سلام و احوال پرسی کنه و اموری رو به شما محول کنه!
سرباز مستقیما زیر نظر قرار گاه پادگان مورد نظر هست شخصی به عنوان مسئول سربازان انتخاب میشه و امور صبحگاهی مثل حضور و غیاب ورزش صبحگاهی و برگزاری کلاس ها رو به عهده میگیره که مستقیما از طرف فرمانده قرار گاه انتخاب میشه !
این چه معنی میده؟؟ یعنی حرف اون فرد حرف فرمانده قرار گاه هست ... چون فرمانده قرارگاه یه پادگان یا مرکز عموما کار های مهم تری داره تا اینکه بیاد و به امورات سرباز فوق لیسانس رسیدگی کنه!...معمولا سرباز هایی که دارای مدرک دکتری رشته های پزشکی هستن یا به طور عام دکتر هست (دکتر عمومی ) به قرار گاه و ... کلا به جایی کاری ندارن و مستقیما وارد بهداری یا بخش مربوطه میشن و با کله گنده های پادگان هم سر و کله میزنن!!
اما اینکه شما میگی سرباز فوق لیسانس بهش فشار وارد میشه واقعا کمی زور اوره! ... چرا که توی پادگان ما ؛؛ همون گروهبانی رو که شما میگی از سرباز دیپلم و زیر دیپلم بشین و برپا و بدو رو میده و میرسه به لیسانس و فوق لیسانس! ... در ضمن همه ما هم خیلی دوستش داریم!!... و میدونیم در صورتی که یه روز ما رو دور میدون صبحگاه هم کلاغ پر و... بده دستور فرمانده قرارگاه رو اجرا میکنه! ...
همچنین یه موقع هم میبینی برش همون گروهبانه از یه سرهنگ تمام هم بیشتره! و نکته آخر اینکه به نظر شما چند درصد از سرهنگ های نظامی سواد علمی دارن ؟؟ تقریبا میشه گفت زیر ده درصد!...

naser2012
19-03-2013, 09:42
با سلام.
دوست گرامی در این که توی پادگان های نظامی از هیچ یک از افراد استفاده تخصصی نمیشه شکی نیست!! در مرحله دوم تعجبی هم نداره! چرا که بسیاری از اداره های دولتی ما در این باب بد تر از پادگان ها هم هستن! ...
همچنین درسته که شما فوق لیسانس داری اما قرار نیست که چون سوادت از بقیه بیشتره مستقیما فرمانده پادگان بیاد و با شما سلام و احوال پرسی کنه و اموری رو به شما محول کنه!
سرباز مستقیما زیر نظر قرار گاه پادگان مورد نظر هست شخصی به عنوان مسئول سربازان انتخاب میشه و امور صبحگاهی مثل حضور و غیاب ورزش صبحگاهی و برگزاری کلاس ها رو به عهده میگیره که مستقیما از طرف فرمانده قرار گاه انتخاب میشه !
این چه معنی میده؟؟ یعنی حرف اون فرد حرف فرمانده قرار گاه هست ... چون فرمانده قرارگاه یه پادگان یا مرکز عموما کار های مهم تری داره تا اینکه بیاد و به امورات سرباز فوق لیسانس رسیدگی کنه!...معمولا سرباز هایی که دارای مدرک دکتری رشته های پزشکی هستن یا به طور عام دکتر هست (دکتر عمومی ) به قرار گاه و ... کلا به جایی کاری ندارن و مستقیما وارد بهداری یا بخش مربوطه میشن و با کله گنده های پادگان هم سر و کله میزنن!!
اما اینکه شما میگی سرباز فوق لیسانس بهش فشار وارد میشه واقعا کمی زور اوره! ... چرا که توی پادگان ما ؛؛ همون گروهبانی رو که شما میگی از سرباز دیپلم و زیر دیپلم بشین و برپا و بدو رو میده و میرسه به لیسانس و فوق لیسانس! ... در ضمن همه ما هم خیلی دوستش داریم!!... و میدونیم در صورتی که یه روز ما رو دور میدون صبحگاه هم کلاغ پر و... بده دستور فرمانده قرارگاه رو اجرا میکنه! ...
همچنین یه موقع هم میبینی برش همون گروهبانه از یه سرهنگ تمام هم بیشتره! و نکته آخر اینکه به نظر شما چند درصد از سرهنگ های نظامی سواد علمی دارن ؟؟ تقریبا میشه گفت زیر ده درصد!...

دوست عزیز ممنون از اظهار نظرت. چند تا نکته رو باید عرض کنم:
اینکه انقد از لفظ پادگان استفاده کردی مشخصه که تو ارتش بودی
جسارت نباشه، ولی من به واسطه ی همون حدود 7 ماه خدمت قبلی، اطلاعاتم در مورد خدمت در ناجا ممکنه از بعضیهاتون بیشتر باشه
تو ناجا سیستم فرق می کنه کاملا..... فرض کنید یکی افتاده کلانتری.....اینجا دیگه فرمانده پادگان و این حرفا نداریم......یه رئیس کلانتری هست نهایتا سروان یا سرگرد + یک نفر هم جانشینش..... و یه سری پرسنل، یکی افسر نگهبان، رئیس پاسدار، اطلاعات، مواد مخدر،تجسس، پیشگیری و... هر کدوم از این قسمتها ممکنه 1 یا چند پرسنل داشته باشه با درجات مختلف..... مسلما اینا همشون نماینده ی فرمانده نیستن و اصلا تو سلسله مراتب فرماندهیت جایی ندارن..... اما خیلی وقتا من دیدم که حتی امورات و خریدهای شخصیشونو به سربازا محول کردن.
این از محیط ناجا
مورد بعدی فوق لیسانس داشتن بندست. اینکه بنده ارشد دارم، دلیل نمیشه بقیه مردم لزوما به من احترام بذارن، این درست. یه مثال خیلی ساده می زنم. هیچ کجای دنیا نمیان جای کارگر و مهندس و عوض کنن. هر دوشون کاملا محترمن ولی کارشون، تخصصشون فرق می کنه. تو کشورهای اروپایی و آمریکایی کارگرها بهترین حقوق ها رو می گیرن و مهندسا هم همینطور.
بعدشم، اگه حالا فرض رو بر این بگیریم که سربازی اینطوریه و از این خبرا نیست، پس دیگه به همه با هر مدرکی سرباز صفر بدن که خیال همه راحت بشه.
من خدای نکرده آدم فخر فروشی نیستم یا اینکه بگم حالا بقیه از من کمترن. ولی تو یه اداره یه نفر که ارشد داشته باشه، هیچوقت نمیشه دربان یا آبدارچی. من خودم با چشای خودم فوق لیسانس سر چهار راه دیدم.

ناجا یه سیستم خاص خودشو داره که کسی که نرفته باشه نمی دونه دقیق چیه. البته من شخصا بعضی قسمتهای ناجا رو خیلی دوس دارم.
من نمی گم کل پرسنل اینطوری بودن، اتفاقا خیلی از پرسنل خوب و محترم بودن، با خیلیاشون دوست شدیم، حتی شماره موبایلهای همو گرفتیم. ولی پیدا میشد همون گروهبانهای عقده ای که مثلا یه بار یادمه گفت فلانی برو یه نوشابه خانواده برام بگیر.... بدو ببینم..... اگر می گفتم نه! شب افسر نگهبان بود و البته ما شبانه روز پست بودیم و حتما اذیتم می کرد

SNOW PATROL
19-03-2013, 10:03
جسارت نباشه، ولی من به واسطه ی همون حدود 7 ماه خدمت قبلی، اطلاعاتم در مورد خدمت در ناجا ممکنه از بعضیهاتون بیشتر باشه
تو ناجا سیستم فرق می کنه کاملا..... فرض کنید یکی افتاده کلانتری.....اینجا دیگه فرمانده پادگان و این حرفا نداریم......یه رئیس کلانتری هست نهایتا سروان یا سرگرد + یک نفر هم جانشینش..... و یه سری پرسنل، یکی افسر نگهبان، رئیس پاسدار، اطلاعات، مواد مخدر،تجسس، پیشگیری و... هر کدوم از این قسمتها ممکنه 1 یا چند پرسنل داشته باشه با درجات مختلف..... مسلما اینا همشون نماینده ی فرمانده نیستن و اصلا تو سلسله مراتب فرماندهیت جایی ندارن..... اما خیلی وقتا من دیدم که حتی امورات و خریدهای شخصیشونو به سربازا محول کردن.
این از محیط ناجا
مورد بعدی فوق لیسانس داشتن بندست. اینکه بنده ارشد دارم، دلیل نمیشه بقیه مردم لزوما به من احترام بذارن، این درست. یه مثال خیلی ساده می زنم. هیچ کجای دنیا نمیان جای کارگر و مهندس و عوض کنن. هر دوشون کاملا محترمن ولی کارشون، تخصصشون فرق می کنه. تو کشورهای اروپایی و آمریکایی کارگرها بهترین حقوق ها رو می گیرن و مهندسا هم همینطور.
بعدشم، اگه حالا فرض رو بر این بگیریم که سربازی اینطوریه و از این خبرا نیست، پس دیگه به همه با هر مدرکی سرباز صفر بدن که خیال همه راحت بشه.
من خدای نکرده آدم فخر فروشی نیستم یا اینکه بگم حالا بقیه از من کمترن. ولی تو یه اداره یه نفر که ارشد داشته باشه، هیچوقت نمیشه دربان یا آبدارچی. من خودم با چشای خودم فوق لیسانس سر چهار راه دیدم.

ناجا یه سیستم خاص خودشو داره که کسی که نرفته باشه نمی دونه دقیق چیه. البته من شخصا بعضی قسمتهای ناجا رو خیلی دوس دارم.
من نمی گم کل پرسنل اینطوری بودن، اتفاقا خیلی از پرسنل خوب و محترم بودن، با خیلیاشون دوست شدیم، حتی شماره موبایلهای همو گرفتیم. ولی پیدا میشد همون گروهبانهای عقده ای که مثلا یه بار یادمه گفت فلانی برو یه نوشابه خانواده برام بگیر.... بدو ببینم..... اگر می گفتم نه! شب افسر نگهبان بود و البته ما شبانه روز پست بودیم و حتما اذیتم می کرد

داداش ببین من خودم 18 ماه تو همین ناجا خدمت کردم وصد در صد با حرف های شما موافقم صد در صد اما داداش
متاسفانه ناجا همینه و همیشه هم همینطوری بوده شما هفت ماه از قبل خدمت داری برو راحت 14 ماه خدمتت رو هم بکن کلک رو بکن
شما گفتی میخوام برم قانون سربازی رو بخونم برای دفاع از خودم تو سربازی . ببین داداش تو ناجا چیزی به نام قانون وجود نداره ما مرخصی استحقاقمون رو
هم به همون نمیدادن بعد شما دم از قانون میزنی !!!

در مورد گروهبان کادر واقعا یکی از مشکلات ناجا همینه . چیزی که من بشخصه دیدم اینه که تو ناجا هرچی درجه کمتر باشه افراد برخوردشون بد تر میشه
مثلا اگر یه خطایی از شما سربزنه اگر یک سروان کادر متوجه بشه احتمالش خیلی بیشتره ببخشه تا یک گروهبان !!!
این گروهبان ها چون مدام مورد تحقیر بالادست های خودشون هستند میان مشکلاتشون رو سر سرباز خالی میکنند اما ....
چون پیمانی هستند از یه چیزی خیلی میترسند اونم چیزی نیست جز گزارش !!! درصورتی که کوچکترین بی احترامی به شما کردن بگید میرم گزارش مینویسم ببینید چه طور میترسند
چون برای رسمی شدنشون کل پرونده شون رو بررسی میکنند و اگه موردی باشه ممکنه رسمی نشند و اخراج بشند به خاطر همین از گزارش خیلی میترسند
در مورد احترامات به هیچ وجه گروهبان حق نداره به درجه بالاتر خودش حتی اگه وظیفه هم باشه دستور بده و حتی باید احترام هم بزاره اما خوب رسم نیست کادر برای وظیفه پا بچسبونه
اما حق دستور دادن هم نداره و شما میتونید به بازرسی اطلاع بدید

naser2012
19-03-2013, 10:35
داداش ببین من خودم 18 ماه تو همین ناجا خدمت کردم وصد در صد با حرف های شما موافقم صد در صد اما داداش
متاسفانه ناجا همینه و همیشه هم همینطوری بوده شما هفت ماه از قبل خدمت داری برو راحت 14 ماه خدمتت رو هم بکن کلک رو بکن
شما گفتی میخوام برم قانون سربازی رو بخونم برای دفاع از خودم تو سربازی . ببین داداش تو ناجا چیزی به نام قانون وجود نداره ما مرخصی استحقاقمون رو
هم به همون نمیدادن بعد شما دم از قانون میزنی !!!

در مورد گروهبان کادر واقعا یکی از مشکلات ناجا همینه . چیزی که من بشخصه دیدم اینه که تو ناجا هرچی درجه کمتر باشه افراد برخوردشون بد تر میشه
مثلا اگر یه خطایی از شما سربزنه اگر یک سروان کادر متوجه بشه احتمالش خیلی بیشتره ببخشه تا یک گروهبان !!!
این گروهبان ها چون مدام مورد تحقیر بالادست های خودشون هستند میان مشکلاتشون رو سر سرباز خالی میکنند اما ....
چون پیمانی هستند از یه چیزی خیلی میترسند اونم چیزی نیست جز گزارش !!! درصورتی که کوچکترین بی احترامی به شما کردن بگید میرم گزارش مینویسم ببینید چه طور میترسند
چون برای رسمی شدنشون کل پرونده شون رو بررسی میکنند و اگه موردی باشه ممکنه رسمی نشند و اخراج بشند به خاطر همین از گزارش خیلی میترسند
در مورد احترامات به هیچ وجه گروهبان حق نداره به درجه بالاتر خودش حتی اگه وظیفه هم باشه دستور بده و حتی باید احترام هم بزاره اما خوب رسم نیست کادر برای وظیفه پا بچسبونه
اما حق دستور دادن هم نداره و شما میتونید به بازرسی اطلاع بدید

خیلی ممنون از راهنماییت دوست عزیز.... مخصوصا قسمت آخر پستت در مورد درجه مفید بود برام و دلگرم کننده.

urcu
19-03-2013, 10:47
این از محیط ناجا

دوست گرامی شاید شما ندیده باشید که با لیسانس و فوق لیسانس دربان باشن! که البته هستن! ولی احتمالا بدونید مدیریت خیلی از اداره های دولتی دست افراد دیپلمه! هست!! ...
و مسئله این هست که دقیقا اگر دست اینا بود به همه همین سرباز صفری رو میدادن! اما فعلا ملاک درجه دادن رو گذاشتن مدرک تحصیلی ! به عنوان مثال حق فردی که با هزار دوز و کلک بازی و معرفی به استاد و تلفن و زدن و هدیه تونسته توی دانشگاه یه نمره ای بگیره اینه که بره برجک و پست بده! نه فردی که دیپلم داره اما شان و شخصیتش و حتی حرفه ای که بلده از هزار تا لیسانس مثل شخص قبلی بهتره! (قصدم توهین و جسارت نیست ) اما افسر های وظیفه ای هستن در پادگان ما که شعور غذا خوردن با قاشق رو هم ندارن!! ... اما در عوض برخی هاشون هم هستن که تا ساعت 4 بعد از ظهر !! کار سرباز دیپلم رو انجام میدن!
در کل نابرابری رو توی این دوسال چه توی ناجا چه ارتش و سپاه باید تحمل کرد... شما مطمئن باشید اگر میخواستن از این همه نیروی مجانی که در اختیارشون قرار میگیره استفاده تخصصی بکنن وضعیت خیلی بهتر از این بود... اینا دلشون نمیخواد سرباز امریه بشه و در راستای حرفه ای که بلد هست کار کنه! ترجیح میدن بره سر چهار راه!...

naser2012
19-03-2013, 11:31
دوست گرامی شاید شما ندیده باشید که با لیسانس و فوق لیسانس دربان باشن! که البته هستن! ولی احتمالا بدونید مدیریت خیلی از اداره های دولتی دست افراد دیپلمه! هست!! ...
و مسئله این هست که دقیقا اگر دست اینا بود به همه همین سرباز صفری رو میدادن! اما فعلا ملاک درجه دادن رو گذاشتن مدرک تحصیلی ! به عنوان مثال حق فردی که با هزار دوز و کلک بازی و معرفی به استاد و تلفن و زدن و هدیه تونسته توی دانشگاه یه نمره ای بگیره اینه که بره برجک و پست بده! نه فردی که دیپلم داره اما شان و شخصیتش و حتی حرفه ای که بلده از هزار تا لیسانس مثل شخص قبلی بهتره! (قصدم توهین و جسارت نیست ) اما افسر های وظیفه ای هستن در پادگان ما که شعور غذا خوردن با قاشق رو هم ندارن!! ... اما در عوض برخی هاشون هم هستن که تا ساعت 4 بعد از ظهر !! کار سرباز دیپلم رو انجام میدن!
در کل نابرابری رو توی این دوسال چه توی ناجا چه ارتش و سپاه باید تحمل کرد... شما مطمئن باشید اگر میخواستن از این همه نیروی مجانی که در اختیارشون قرار میگیره استفاده تخصصی بکنن وضعیت خیلی بهتر از این بود... اینا دلشون نمیخواد سرباز امریه بشه و در راستای حرفه ای که بلد هست کار کنه! ترجیح میدن بره سر چهار راه!...

دوست عزیز من نمی خواستم به صورت دقیق این بحث رو بشکافم، ولی الان لازم می دونم که بشکافم و توضیح بدم. ببین ما یک فامیلمون تو ارتش سرهنگه، اون قشنگ تفاوت بنیادی افسر و درجه دار رو برام تشریح کرد. ببین بحث تخصص نیست، کاری نداریم اون فرد دیپلم یا زیر دیپلم مثلا جوشکاری، گچ کاری، مکانیکی، نجاری و... بلده و هزار تا تخصص داره، بحث یه مقدار بنیادی تره... فرق افسر با درجه دار اینه که افسر باید(این باید رو همون سرهنگ فامیلمون گفت) تو پستهای مدیریتی، فرماندهی و به طور کلی پستهایی که از فکرش استفاده بشه مشغول بشه و درجه دار یعنی کسی که باید تو پستهایی مشغول بشه که از جسمش استفاده بشه. این دقیقا تفاوت بنیادی افسر و درجه داره. حالا این قضیه به دلیل کمبود نیرو و... به طور دقیق اجرا نمیشه یه بحث دیگس ولی مبنا و فلسفش همینه که عرض کردم. بنابراین تفاوت یک آدم لیسانس یا فوق لیسانس با یه آدم بیسواد تنها تفاوت تو تخصصشون نیست، بلکه تفاوت تو نوعشه، که یکی فکریه و یکی جسمی.
حالا اینکه یکی با تلفن و آشنا بازی و این حرفا لیسانس گرفته کاری ندارم، اون یه بحث دیگست. اتفاقا اینا همونهایی هستن که موقع خدمت هم با همین تلفن و آشنا بازی یا امریه میگیرن یا میفتن بهترین جاها و کارشون اصلا به این حرفا نمیکشه....

hamidchi
19-03-2013, 12:18
این از محیط ناجا

ببین تو ارتش هم ممکنه یه جایی بیفتی که در مقایسه با ناجا خیلی هم سخت تر باشه ،
در مورد اون بحث مافوق های کادری که گفتی هم تو ارتش هم همین طوره مثلا یادمه یه سری ستوان 3 تو یه قسمت خدمت میکردن و اعضا کادر به جز رئیس اون بخش که سروان تمام بود 3 نفر با درجه استواری بودند که خب مسلما کارهایی رو به وظیفه ها محول میکردن ، پس این قضیه همه جا هست
ولی من بازم میگم حتی اگه امکانش باشه و سیستم نظام وظیفه خدمت قبلی رو نادیده بگیره شما که 7 ماه خدمت داری اصلا به صرفه نیست که از نو خدمت کنی

pedromi
19-03-2013, 12:23
فقط یه چیز این وسط خیلی خیلی زور داره اونم اینه که وقتی یه لیسانس کلانتری که 24 ساعته خدمت میکنه 90 روز خدمت داره و 5 روز مرخصی وقتی لیسانس ارتش و سپاه رو میبینه که 1.30 تعطیل میشن آتیش میگیره.
حداقل شرایط باید برای همه هم مدرکها یکسان باشه.

urcu
19-03-2013, 12:34
فقط یه چیز این وسط خیلی خیلی زور داره اونم اینه که وقتی یه لیسانس کلانتری که 24 ساعته خدمت میکنه 90 روز خدمت داره و 5 روز مرخصی وقتی لیسانس ارتش و سپاه رو میبینه که 1.30 تعطیل میشن آتیش میگیره.
حداقل شرایط باید برای همه هم مدرکها یکسان باشه.

دوست عزیز خدا رو شکر که خدمت شما تموم شد /.
سربازی هم که توی شهر های دیگه داره توی ارتش یا سپاه خدمت میکنه باید 3 ماه پر کنه ...
ولی متاسفانه تا الان شما چند بار این موضوع رو مطرح کردید اما در نظر نمیگیریدپست دادن توی شهر غریب و توی بیابون خیلی بد تر از کلانتری هست! ... عملا آدم مشکل روانی پیدا میکنه . اما ناجا تنها مزیتی که داره همینه که شما معمولا جاهای شلوغ خدمت میکنی ..
و زمان برات زود تر میگذره!.
به نظر بنده شمایه پست کامل درباره بد بودن ناجا این جا بزار و خلاص! تا همه استفاده کنن!
90 درصد پست های شما اینجا درباره بد بودن ناجا هست! که به خدا باعث خورد شدن روحیه میشه! ول کن عزیز یه پست کامل بزن و خلاص! لابه لای سوالات بچه ها میای و از سختی های ناجا میگی ... امثال شما هستن که باعث میشن افرادی مثل این دوستمون حاضر بشن قید 7 ماه خدمت رو هم بزنن و در یه نهاد دیگه خدمت کنن!.

pedromi
19-03-2013, 12:41
دوست عزیز خدا رو شکر که خدمت شما تموم شد /.
سربازی هم که توی شهر های دیگه داره توی ارتش یا سپاه خدمت میکنه باید 3 ماه پر کنه ...
ولی متاسفانه تا الان شما چند بار این موضوع رو مطرح کردید اما در نظر نمیگیریدپست دادن توی شهر غریب و توی بیابون خیلی بد تر از کلانتری هست! ... عملا آدم مشکل روانی پیدا میکنه . اما ناجا تنها مزیتی که داره همینه که شما معمولا جاهای شلوغ خدمت میکنی ..
و زمان برات زود تر میگذره!.
به نظر بنده شمایه پست کامل درباره بد بودن ناجا این جا بزار و خلاص! تا همه استفاده کنن!
90 درصد پست های شما اینجا درباره بد بودن ناجا هست! که به خدا باعث خورد شدن روحیه میشه! ول کن عزیز یه پست کامل بزن و خلاص! لابه لای سوالات بچه ها میای و از سختی های ناجا میگی ... امثال شما هستن که باعث میشن افرادی مثل این دوستمون حاضر بشن قید 7 ماه خدمت رو هم بزنن و در یه نهاد دیگه خدمت کنن!.
آقا راست میگی. ناجا خیلی خیلی خوبه.
ارتش و سپاه خیلی خیلی سخت میگیرن. باید صبح ساعت 7 حضور بزنی و تا ساعت 11 کار کنی(رو صندلی بشینی) بعد نهار و نماز و فلنگو ببندی.واییییی خیلی سخت شد که.
ولی ناجا با فوق لیسانس 8 ساعت سر چهارراه وایسی و پست بدی هفته ای هم 3 بار پست ویژه کلانتری 90 روز خر کاری سرو کله زدن با معتاد و دزد و قاچاق چی و آخرشم فحش و بازداشتگاه و اضافه خدمت (لیسانس) و مرزبانی ماهیی دهها شهید که این واقعاً راحته.
پس نتیجه میگیریم خدمت در ناجا بینهایت راحت و در ارتش بینهایت دشوار و طاقت فرسا!!!!!!!!!!!
آقا بنا به توصیه urcu همه برید ناجا خدمت کنید. من هم قصدم تخریب روحیه بود نه اطلاع رسانی و واقع گرایی و پیشگیری از نیافتادن در ناجا !!!!!
در ضمن لیسانس در ارتش در بیابان پست میده؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
باز هم همون جمله تکراریمو میگم. شما احتمالا در ناجا خدمت نمیکنی یا اگر هم میکنی بی دردسر داری خدمت میکنی.
مدرک هم برای کسی شخصیت نمیاره ولی احتمالا با دیپلم هم داری خدمت میکنی. من هم بحثم فقط فرق خدمت در ارتش و ناجا برای لیسان به بالاست(قبول دارم برای دیپلمه فرق انچنانی بین ارتش و ناجا نیست)
این دوستمون هم که 7 ماه با لیسانس خدمت قبلی داشته تو ناجا حتماً یه چیزهایی تجربه کرده که شما تجربه نکردید و میخواد قید 7 ماه خدمت رو بزنه.امثال آدمهایی مثل این دوستمون که با لیسانس در ناجا خدمت کردن میفهمن که من چی میگم!

SNOW PATROL
19-03-2013, 13:23

دوستان از بحث و جدل بی مورد پرهیز کنید
بار ها و بار ها گفتم کسی که دفترچه رو پست کرده یعنی پایه همه چیز خدمت وایساده و جایه گله و شکایت باقی نمیزاره
به هر حال چارت سازمانی ارتش سپاه و ناجا شبیه هم نیست و خدمت هم در هر ارگانی فرق میکنه
لطفا از ادامه این بحث که کجا خدمت سخت تره و کجا راحت تره خودداری کنید

pedromi
19-03-2013, 13:35

دوستان از بحث و جدل بی مورد پرهیز کنید
بار ها و بار ها گفتم کسی که دفترچه رو پست کرده یعنی پایه همه چیز خدمت وایساده و جایه گله و شکایت باقی نمیزاره
به هر حال چارت سازمانی ارتش سپاه و ناجا شبیه هم نیست و خدمت هم در هر ارگانی فرق میکنه
لطفا از ادامه این بحث که کجا خدمت سخت تره و کجا راحت تره خودداری کنید

dg1 عزیز منم قصدم تخریب روحیه و گفتن اینکه کجا سخت تر و کجا آسونتره نیست. قصد من بازگو کردن واقعیت و پیشگیری از افتادن در جاهای سخت ناجاست. ولی متأسفانه یه عده از دوستان بحث رو به آسونتر و یا سخت تر بودن میکشونن.

sasanm28
19-03-2013, 15:16
سلام
دوستان ما 18ام میریم تلو، لطفا اگه کسی تجربه ای داره که چیا برداریم، اونجا چه جوریه راهنمایی کنید.
مرسی

black_roz18
19-03-2013, 16:19
سلام
دوستان ما 18ام میریم تلو، لطفا اگه کسی تجربه ای داره که چیا برداریم، اونجا چه جوریه راهنمایی کنید.
مرسی

من 02 بودم و 16 اسفند رفتیم و 17 اسفند برف اومد و ما تو چادر بودیم و میلرزیدیم.
شبها خیلی خیلی سرد بود و تا صبح استخون درد داشتیم و کم مونده بود منجمد بشیم ولی قبل خواب زمانایی که تو چادر بودیم یه چراخ نفتی یا همون والور میدادن و خوب بود گرم میشد چادر اما شانس شما احتمالا دیگه هوا مثل اون موقع سرد نباشه و برفی هم نیاد همین برفی که اخیرا تو تهران اومد دقیقا زمانی بود که تلو بودیم.
لباس گرم و جوراب بافتنی که شبا وقت خواب پاهاتو گرم نگه داره گلاه پشمی و دستکش هم ببر و از زیر هم لباس و شلوار گرم بپوش.
چراغ قوه و وسایل روشنایی هر چی میتونی ببر.
وسایل گرمایی هم همینطور.
به نظر من ظرف یه بار مصرف هم ببر غذا که میگیری تو همون بگیری و بعدش بندازی بیرون و زحمت شستن طرف و یقلوی نداشته باشی.
خلاصه هر چی فکر میکنی تو یه مکان کوهستانی به دردت میخوره ببر.

Sha7ab
19-03-2013, 23:34
یک ماه از یگان ما هم گذشت. توی این مدت خیلی تجربه به دست آوردم. 15 روز اول توی پاسگاه مرزی خدمت کردم. فقط پست میدادم و شاید بشه گفت حتی از سردوشی ها هم ارزشم کمتر بود اونجا! بعدش اومدم توی قرارگاه هنگ مرزی. اینجا هم پست میدم ولی روحیم خیلی بهتره. شلوغتره و گاهی میشه توشهری مرخصی گرفت و روحیه ای عوض کرد. در کل خدمت توی نیروانتظامی بخصوص مرزبانی عین برده داریه و ظلم بزرگیه.

TATU_TATY
20-03-2013, 12:49
یه خسته نباشید و نوروز مبارک به تمامی سربازایی که الان سر پست یا تو پادگانن یا اینکه تو خونه کنار عزیزانشونن ..

با یکی از بچه هایی که با فوق دیپلم افتاده بود خاش و الان تو پادگان بود میخواست بره سره پست داشتم صحبت میکردم دلم کلی گرفت ..

دمه همه انایی گرم که الان تا اخر سال تحویل تو برجکن

kases
21-03-2013, 05:26
کسی در مورد میزان خودکشی افراد در طول دوران خدمت چیزی میدونه؟ زیاد خودکشی میکنن؟

SNOW PATROL
21-03-2013, 07:37
کسی در مورد میزان خودکشی افراد در طول دوران خدمت چیزی میدونه؟ زیاد خودکشی میکنن؟

دوست عزیز هیچ وقت چنین اماری اعلام نمیشه
بیشتر موارد خودکشی مربوط به پادگان ها هست

tapatalk

myreza_12345
21-03-2013, 11:40
سلام دوستان

من بعداز تعطیلات میخوام دفترچه تکمیل شدمو ببرم پلیس +10 و برای خدمت اقدام کنم

من4 سال بسیج فعال و دروه تکمیلی بسیجو هم گذروندم و البته لیسانس هستم.

برای پذیرش سپاه تو استان یا شهر خودم باید چه مدارکی رو حاضر کنم و به نیرو انسانی سپاه استان خودم بدم که انشالله بیفتم سپاه که حداقل نخوام آموزشی برم( چون تو همین تاپیک یکی از بچه ها میگفت واسه اینکه تو سپاه خدمت کنی باید بری نیرو انسانی سپاه پرونده تشکیل بدی تا اونا اسنتو رد کنن و بیفتی تو سپاه)

با تشکر فراواان تمامی شما عزیزان
یا حق

sasanm28
21-03-2013, 13:12
من 02 بودم و 16 اسفند رفتیم و 17 اسفند برف اومد و ما تو چادر بودیم و میلرزیدیم.
شبها خیلی خیلی سرد بود و تا صبح استخون درد داشتیم و کم مونده بود منجمد بشیم ولی قبل خواب زمانایی که تو چادر بودیم یه چراخ نفتی یا همون والور میدادن و خوب بود گرم میشد چادر اما شانس شما احتمالا دیگه هوا مثل اون موقع سرد نباشه و برفی هم نیاد همین برفی که اخیرا تو تهران اومد دقیقا زمانی بود که تلو بودیم.
لباس گرم و جوراب بافتنی که شبا وقت خواب پاهاتو گرم نگه داره گلاه پشمی و دستکش هم ببر و از زیر هم لباس و شلوار گرم بپوش.
چراغ قوه و وسایل روشنایی هر چی میتونی ببر.
وسایل گرمایی هم همینطور.
به نظر من ظرف یه بار مصرف هم ببر غذا که میگیری تو همون بگیری و بعدش بندازی بیرون و زحمت شستن طرف و یقلوی نداشته باشی.
خلاصه هر چی فکر میکنی تو یه مکان کوهستانی به دردت میخوره ببر.

ممنون تو تلو اوضاع نگهبانی چطوره؟ شبی چند نفر می خواد؟

lolo1
21-03-2013, 16:46
اقا لطفا یکم بهم کمک کنید
من اموزشی افتادم پدافند هوایی اجا تبریز(قرارگاه خاتم الانبیا)
میشه بگید سخت میشه،اسونه،کلا بده ،خوبه، چه جوریاست:n04:

hamidchi
21-03-2013, 16:55
سلام دوستان

من بعداز تعطیلات میخوام دفترچه تکمیل شدمو ببرم پلیس +10 و برای خدمت اقدام کنم

من4 سال بسیج فعال و دروه تکمیلی بسیجو هم گذروندم و البته لیسانس هستم.

برای پذیرش سپاه تو استان یا شهر خودم باید چه مدارکی رو حاضر کنم و به نیرو انسانی سپاه استان خودم بدم که انشالله بیفتم سپاه که حداقل نخوام آموزشی برم( چون تو همین تاپیک یکی از بچه ها میگفت واسه اینکه تو سپاه خدمت کنی باید بری نیرو انسانی سپاه پرونده تشکیل بدی تا اونا اسنتو رد کنن و بیفتی تو سپاه)

با تشکر فراواان تمامی شما عزیزان
یا حق

با سلام
مدارکی مثل فتوکپی شناسنامه و ... رو دقیق نمدونم ولی یه چیز مهمی که هست که جز مدارک لازم هست برگ سبزی هست بعد از ارسال دفترچه ( ثبت نام تو پلیس +10 ) میاد دم خونتون
این برگ سبز رو باید همرا داشته باشید و این که تاریخ اعزامتون زیاد زود نباشه ، چون من یه سریا رو دیدم که تکمیلی بسیج داشتن و میخاستن مثه شما بیفتن سپاه ولی چون تاریخ اعزامشون زود بوده نتونستن چرا که یه مقدار زمان میبره که کارای شما رو واسه پذیرش تو سپاه انجام بدن

hamidchi
21-03-2013, 17:00
اقا لطفا یکم بهم کمک کنید
من اموزشی افتادم پدافند هوایی اجا تبریز(قرارگاه خاتم الانبیا)
میشه بگید سخت میشه،اسونه،کلا بده ،خوبه، چه جوریاست:n04:

در مورد اونجا خبر ندارم ، ولی خب حالا که افتادی اونجا با دید مثبت برو ، زیاد دنبال این نباش که سخت میگیرن یا آسون ، هرجایی یه مزایایی داره یه معایبی ، اگه با افرادی که فقط از بدی هاش بگن صحبت کنی کلا دلسرد میشی ، بازم میگم من هیچ اطلاعی از اونجا ندارم پس اگه کسی گفت اونجا سخته نمیشه گفت 100% درست میگه چون به هر حال آدما روحیات متفاوتی دارن

hamidchi
21-03-2013, 17:04

بله به گفته دوستمون چنین آماری اعلام نمیشه ، و در همون حدی هست که افرادی که داخل اون مکان نظامی هستند خبر دارند

حالا وساه چی این سوالو پرسیدین ؟ احتمالا هنوز خدمت نرفتین درسته ؟

naser2012
21-03-2013, 17:29
دوستان عزیز بنده "قانون مجازات جرائم نیروهای مسلح" رو پیدا کردم. فکر می کنم آشنایی با این قانون برای دوستان سرباز خالی از لطف نباشه و حتی گاهی ممکنه بسیار مفید باشه. لینک این قانون :
نسخه قابل دانلود در لینک زیر :
به نظر من حداقل آشنایی با قسمتهایی از این قانون برای دوستان سرباز مفیده.

naser2012
21-03-2013, 17:47
این هم آیین نامه اجرایی قانون خدمت وظیفه عمومی، تاریخ ابلاغ 21 بهمن 91 (یعنی داغه داغه):

naser2012
21-03-2013, 18:14
اینم قوانین و مقررات نیروهای مسلح به تفکیک. شامل :
1) جزا و دادرسی

2)مقررات وزارت دفاع

3)مقررات ارتش

4)مقررات نیروی انتظامی

5)مقررات سپاه

6)مقررات بسیج

7)مقررات نظام وظیفه

8)مقررات عمومی
در لینک زیر :

naser2012
21-03-2013, 18:23
آيين نامه انضباطي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران:

black_roz18
21-03-2013, 18:30
ممنون تو تلو اوضاع نگهبانی چطوره؟ شبی چند نفر می خواد؟

نگهبانی ها هم مشخص میکنن واسه هر روز دقیق نمیدونم چند نفر میشد اما به همه یه نگهبانی میخوره نگهبانی ها هم بسته به شرایط یا 12 ساعتس یا 24 ساعته یعنی مثلا اگه 8 صبح تا 10 صبح پست باشی شب هم همین ساعت باز پست داری این میشه 12 ساعتش.
طناب یادت باشه چندتایی همرات باشه.
نمیدونم چادرتون و گروهتون مشخص شده یا نه اما دو تا سطل پلاستیکی و آفتابه و جارو و خاک انداز ، دمپایی، چراغ LED برای روشنایی چادر لازمه که همه اینا رو از تو بوفه پادگان میتونی تهیه کنید و هزینش بین گروه تقسیم میشه.
مقدار و وضعیت غذا مناسب نیست موقع غذا سرگروه یه سطل میبره و به تعداد اعضا غذا میریزن تو سطل و خودتون باید تقسیم کنید.
خلاصه باید این مدت تلو رو چشماتو ببندی و تحمل کنی.

naser2012
21-03-2013, 18:56
دوستان گرامی طبق "آيين نامه انضباطي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران" که در لینک زیر وجود داره:
طبق ماده 33، مثلا اگه سرباز وظیفه ای درجش ستوان 3 باشه، از استوار و گروهبان کادر ارشد تره ولی ستوان 3 کادر نسبت به وظیفه ارشده. این چیزیه که من وقتی دوره ی قبل با درجه ی ستوان سومی تو ناجا مشغول به خدمت بودم، عملا تو خیلی موارد رعایت نمی شد و من و امثال من به دلیل نا آگاهی از قوانین و مقررات، نمی تونستیم از حقوق قانونی خودمون دفاع کنیم. طبق ماده 78 از همین آیین نامه، کلیه ی پرسنل (شامل کادر و وظیفه) موظف هستن نسبت به ارشد احترام نظامی بگذارن؛ چیزی که عملا من تو ناجا ندیدم کادر به وظیفه احترام بزاره. یعنی مثلا یک استوار کادر موظفه به یک ستوان 3 یا ستوان 2 وظیفه احترام بگذاره و به هیچ وجه حق نداره به اون سرباز دستور بده . دوستانی که در ناجا خدمت می کنن و از این قبیل موارد قانون شکنی ها می بینن، خواهشن از حقوق قانونی خودشون کوتاه نیان. حالا احترام نظامی پیشکش ولی وقتی یک نفر که درجش از شما کمتره بهتون دستور داد، به هیچ وجه گوش نکنید و کوتاه نیاید و در صورت اصرار به بازرسی یگان مربوطه مراجعه کنید. مطمئن باشید وقتی تو قانون به صراحت اومده، حق رو به شما می دن. انشاا... این قضیه که من بارها تو ناجا دیدم، کم کم بهبود پیدا کنه

Sha7ab
21-03-2013, 20:26
آقا منم یعنی استوار یکم نسبت به استوار دو و گروهبان های کادر ارشد ترم؟! توی ناجا!!؟

naser2012
21-03-2013, 20:34
آقا منم یعنی استوار یکم نسبت به استوار دو و گروهبان های کادر ارشد ترم؟! توی ناجا!!؟

بله! طبق قانون ارشد تری. این قانون مال کل نیروهای مسلحه