PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Pami
21-02-2013, 00:51
آره عزیز احتمال عوض شدنش هست
یه نکته ای هست در مورد سربازی ، هیچ وقت عقب نندازین
همین 2-3 ماهی که داری عقب میندازی از اونور اگه 24 ماه بشه جبران میشه !! چه کاریه ، زودتر بفرست برو شرش کنده شه بره

ice_man_sh
21-02-2013, 01:12
برای اینکه دوستان قانع بشن که روی هیچ چیز نباید حساب کنن، شماره این پست رو هم نگه دارین تا بعدا هم به دوستای جدید بدین:n02:

خبر 26 دی 90

رد شایعات درباره افزایش مدت خدمت سربازی

پلیس > نظام وظیفه- همشهری آنلاین:
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح شایعات درباره افزایش دوره خدمت نظام وظیفه را بی اساس خواند و تاکید کرد: مدت خدمت سربازی تا پایان سال 1391 هیچ تغییری نکرده است.

سردار 'موسی کمالی' افزود: در شرایط فعلی خدمت دوران سربازی 18 ماه است و این مدت در سال 1391 هم به قوت خودش باقی می ماند.

به گزارش ایرنا ، وی خاطرنشان کرد: اگر تصمیمی در خصوص مدت خدمت دوران سربازی گرفته شود برای مدت 24 ماه از ابتدای سال 1392 خواهد بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Aless
21-02-2013, 02:00
دوستان وقتی دفترچه را میفرستیم اول برگ سبز میاد و بعد برگ سفید؟

من تازه دفترچه فرستادم یعنی برج 2 میخوم؟

میتونم الان ئنبال امریه باشم یا قبل از فرستادن دفترچه باید یه کاری میکردم؟

farzad02
21-02-2013, 02:30
دوستان وقتی دفترچه را میفرستیم اول برگ سبز میاد و بعد برگ سفید؟

من تازه دفترچه فرستادم یعنی برج 2 میخوم؟

برید پلیس +10 برگه المثنی سبز بگیرید

برگه سبز اصطلاحا به برگه آماده به خدمت میگن که درش تاریخ اعزام مشخص شده
برگه سفید هم به برگه آماده به اعزام میگن که توش محل آموزشی و خدمت مشخص شده

احتمال زیاد برج 2!

الان بدون فوت وقت برید دنبال امریه.......

برای اینکه دوستان قانع بشن که روی هیچ چیز نباید حساب کنن، شماره این پست رو هم نگه دارین تا بعدا هم به دوستای جدید بدین:n02:

واقعا ما که دیگه به این تصمیمات $^$#^^&& عادت کردیم
اگر هنوز کسی نگرفته باشه تو چه دورانی زندگی میکنه، کلاش پس معرکس

دوستی چند ماه پیش میخواست پراید بخره! گفتم یالا بخر دیگه
گفت فعلا عجله ای نیست
بله دیگه الان نمی خواد بخره :n08:

Mr.Mazmamfi
21-02-2013, 10:56

سلام

امریه رو زودتر باید اقدام میگردی ، مگر الان یه پارتی پیدا کنی ، کارهات رو سریعتر انجام بده ، وگرنه نمیتونی برای اول اردیبهشت امریه بگیری .

چند تا سایت هست برات میفرستم سریع مطالعشون کن و اقدام کن .

موفق باشید.

mostafa_maca
21-02-2013, 12:25
سلام
میخواستم بدونم راهی هست که بشه در نزدیکی شهر خودم(استان مازندران هستم و میخوام شهرهای اطراف ساری خدمت کنم) بیفتم؟
البته اینا شرایطم هست :
مشکل جسمی یا روحی خاصی ندارم
امکان ازدواج ندارم
مهندسی صنایع خوندم و با معدل 13 تقریبا! فارغ التحصیل شدم
مهم نیست کدوم ارگان بیفتم فقط میخوام نزدیک یا دقیقا شهر خودم باشم!
حاضزم مجانی واسشون کار کنم یا هر خدمتی که معمولا انجام میدن...
از نظر دانش کامپیوتر چه نرم افزار چه سخت افزار هم خوبم و زبان انگلیسی هم بلدم
همسایمون در سپاه هستش و میتونه یه کارای واسم انجام بده(خودشم مسئول آموزش یکی از پادگان ها هستش)

در پایان اگه راهی وجود نداره می خواستم بدونم معمولا امثال ماها(لیسانس ) رو کجاها میفرستن؟

pedromi
21-02-2013, 12:28
سلام
میخواستم بدونم راهی هست که بشه در نزدیکی شهر خودم(استان مازندران هستم و میخوام شهرهای اطراف ساری خدمت کنم) بیفتم؟
البته اینا شرایطم هست :
مشکل جسمی یا روحی خاصی ندارم
امکان ازدواج ندارم
مهندسی صنایع خوندم و با معدل 13 تقریبا! فارغ التحصیل شدم
مهم نیست کدوم ارگان بیفتم فقط میخوام نزدیک یا دقیقا شهر خودم باشم!
حاضزم مجانی واسشون کار کنم یا هر خدمتی که معمولا انجام میدن...
از نظر دانش کامپیوتر چه نرم افزار چه سخت افزار هم خوبم و زبان انگلیسی هم بلدم
همسایمون در سپاه هستش و میتونه یه کارای واسم انجام بده(خودشم مسئول آموزش یکی از پادگان ها هستش)

در پایان اگه راهی وجود نداره می خواستم بدونم معمولا امثال ماها(لیسانس ) رو کجاها میفرستن؟
همشهری عزیزم. از اونجایی که مازندران ارتش نداره. شما یا سپاه میوفتی یا ناجا. سپاه خیلی خوبه ولی ناجا در استان مازندران به جز راهورش بقیه جاهاش راحته و اکثراً میندازن ستاد فرماندهی ساری و 7 تا 15 ساعت کاریشه. و تقریباً مثل سپاهه. و تقریباً بی در و پیکره و مرخصی زیاد میدن در مجموع گفتم به جز راهور خدمت در مازنداران راحته. البته یه مشکل هست و اونم اینه که اکثر مازنی ها رو میندازن مرزبانی مرزن آباد و تقسیماتش 80% لبه مرزه. پس سعی کن از طریق همسایتون برای سپاه اقدام کنی.

mostafa_maca
21-02-2013, 12:36
همشهری عزیزم. از اونجایی که مازندران ارتش نداره. شما یا سپاه میوفتی یا ناجا. سپاه خیلی خوبه ولی ناجا در استان مازندران به جز راهورش بقیه جاهاش راحته و اکثراً میندازن ستاد فرماندهی ساری و 7 تا 15 ساعت کاریشه. و تقریباً مثل سپاهه. و تقریباً بی در و پیکره و مرخصی زیاد میدن در مجموع گفتم به جز راهور خدمت در مازنداران راحته. البته یه مشکل هست و اونم اینه که اکثر مازنی ها رو میندازن مرزبانی مرزن آباد و تقسیماتش 80% لبه مرزه. پس سعی کن از طریق همسایتون برای سپاه اقدام کنی.

سلام مرسی از لطفت و پاسخت
پس راهور ساری از همه سخت تره؟ بیچاره یکی از بچه ها افتاده اونجا،تازه آموزشی رو هم در شهر خوش آب و هوای مشکین شهر گذروند! :n03:
این که بیفتم سپاه خیلی پارتی کلفتی میخواد یا نه با یه سفارش کوچیک میشه کارا رو اوکی کرد؟ بعد الانم میشه مثل سابق کسری گرفت؟ یعنی مثلا بسیج فعالی چیزی؟چون یکی از دوستانم چند وقت پیش(شاید 1 سال بیشتر) حدود 6 ماه کسری گرفت و آموزشی هم 1 هفته بیشتر نرفت!
من اصلا برام مهم نیست چند ماه خدمت کنم یا با چه شرایط سختی خدمت کنم فقط واسم خیلی مهمه توی شهر خودم یا نزدکی هاش بیفتم به علت کاری که دارم...

pedromi
21-02-2013, 12:43
سلام مرسی از لطفت و پاسخت
پس راهور ساری از همه سخت تره؟ بیچاره یکی از بچه ها افتاده اونجا،تازه آموزشی رو هم در شهر خوش آب و هوای مشکین شهر گذروند! :n03:
این که بیفتم سپاه خیلی پارتی کلفتی میخواد یا نه با یه سفارش کوچیک میشه کارا رو اوکی کرد؟ بعد الانم میشه مثل سابق کسری گرفت؟ یعنی مثلا بسیج فعالی چیزی؟چون یکی از دوستانم چند وقت پیش(شاید 1 سال بیشتر) حدود 6 ماه کسری گرفت و آموزشی هم 1 هفته بیشتر نرفت!
من اصلا برام مهم نیست چند ماه خدمت کنم یا با چه شرایط سختی خدمت کنم فقط واسم خیلی مهمه توی شهر خودم یا نزدکی هاش بیفتم به علت کاری که دارم...
گفتم پادگانها و سازمان وظیفه عمومی ساری بی در و پیکره همسایتون میتونه برات حلش کنه که بیفتی سپاه.

amir_ata_21
21-02-2013, 12:59
ایسنا: سردار موسی کمالی با اشاره به اظهاراتی که چندی پیش پیرامون حذف امریه از ستاد کل نیروهای مسلح مطرح شده بود، گفت: در حال حاضر با توجه به نیازی که سازمان‌های دولتی دارند، تعدادی از سربازان با موافقت ستاد کل در اختیار آنها قرار گرفته می‌شود و آنان پس از گذراندن دوران آموزشی باقی مدت خدمت سربازی خود را در این سازمان‌ها طی می‌کنند.

وی یکی از این نوع سربازان امریه را طرح سرباز معلم اعلام کرد و گفت: این طرح، طرحی موقت است و به منظور جبران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اجرا شده و در صورتی که آموزش و پرورش دیگر نیازی به سرباز معلم نداشته باشد، قطعا این طرح متوقف خواهد شد.

به گفته کمالی، همچنین سرباز معلم توانایی و تجربه این که مانند یک معلم با تجربه فعالیت کند را ندارد و بهتر است که از معلمان برای این امر استفاده شود.

کمالی با اشاره به کاهش موالید ذکور از سال 70 به بعد، اظهارکرد: با توجه به این موضوع بدیهی است که عدم واگذاری یا کاهش سهمیه سربازان امریه مورد استقبال ما نیز باشد.

وی افزود: در حال حاضر مشغول بررسی سهمیه دستگاه‌هایی هستیم که اقدام به جذب سرباز امریه می‌کنند و بر این اساس آن دسته از دستگاه‌هایی که اعطای سهمیه سرباز به آنان ضروری نیست را تعدیل یا حذف خواهیم کرد.

به گفته کمالی ستاد کل به دنبال این است که در سال 92 حدود 60 تا 70 درصد سهمیه سربازان امریه را کاهش بدهد.

shabnam1986
21-02-2013, 14:15
ی سوال
افراد هرمافرودیت ک خدمت رو انجام دادن بعد از تغییر هویت خدمت تو سابقه بیمه از بین میره؟

saeeduniverse
21-02-2013, 15:18
سلام اقا من دوره کد با فوق دیپلم افتادم تکاوری لشگرک تهران-خواهش میکنم در مورد این پادگان توضیح بدین-با تشکر.

TATU_TATY
21-02-2013, 16:02
ایسنا: سردار موسی کمالی با اشاره به اظهاراتی که چندی پیش پیرامون حذف امریه از ستاد کل نیروهای مسلح مطرح شده بود، گفت: در حال حاضر با توجه به نیازی که سازمان‌های دولتی دارند، تعدادی از سربازان با موافقت ستاد کل در اختیار آنها قرار گرفته می‌شود و آنان پس از گذراندن دوران آموزشی باقی مدت خدمت سربازی خود را در این سازمان‌ها طی می‌کنند.

وی یکی از این نوع سربازان امریه را طرح سرباز معلم اعلام کرد و گفت: این طرح، طرحی موقت است و به منظور جبران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اجرا شده و در صورتی که آموزش و پرورش دیگر نیازی به سرباز معلم نداشته باشد، قطعا این طرح متوقف خواهد شد.

به گفته کمالی، همچنین سرباز معلم توانایی و تجربه این که مانند یک معلم با تجربه فعالیت کند را ندارد و بهتر است که از معلمان برای این امر استفاده شود.

کمالی با اشاره به کاهش موالید ذکور از سال 70 به بعد، اظهارکرد: با توجه به این موضوع بدیهی است که عدم واگذاری یا کاهش سهمیه سربازان امریه مورد استقبال ما نیز باشد.

وی افزود: در حال حاضر مشغول بررسی سهمیه دستگاه‌هایی هستیم که اقدام به جذب سرباز امریه می‌کنند و بر این اساس آن دسته از دستگاه‌هایی که اعطای سهمیه سرباز به آنان ضروری نیست را تعدیل یا حذف خواهیم کرد.

به گفته کمالی ستاد کل به دنبال این است که در سال 92 حدود 60 تا 70 درصد سهمیه سربازان امریه را کاهش بدهد.

عجب حالیه تو رو قرآن ...

خدایا اینا دیگه کین ... یا ما رو بکش یا اینارو ...

چی میخواید از جون ما بدبخت بیچاره ها ..ولمون کنید بابا...ااااااااااه .. لابد شنیدید ما قصد خدمت کردیم [حذف شد]

urcu
21-02-2013, 17:02

میگم از کی تا حالا این برادر کمالی این قدر به فکر دانش آموزان و فراهم کردن معلم مجرب برای اونا افتاده ؟
اها... به خاطر همین هست که دیگه اگر کسی در مقطع کاردانی قبول بشه نمیذارن ادامه تحصیل بده درسته؟؟...
یا شاید میگن عزیز گرامی مقطع کاردانی در شأن تویِ سرباز نیست!... بلکه پادگان برای امور حمالی و خدماتی و... به تو نیاز داره!
یا به طرف میگن مهندس نیازی نیست که شما امریه بشی و بری به سازمان جنگلها و محیط زیست یا... خدمت کنی
( حداقل کار مفیدی انجام بدی برای مملکتت) بلکه پادگان های نظامی به شما برای انجام امور بسیار بسیار حیاتی مثل آوردن چای برای سرهنگ و ثبت ترک پست سرباز دیپلم در سیستم به شما نیاز اساسی داره!!
به قول جلال آل احمد که میگفت (( هر چه بر او تنگ گرفتند ، کمربندِ خود را تنگ تر بست)) هر چی بخوان به مشمولان بیشتر فشار بیارن ! کمتر سرباز گیرشون میاد! در ضمن مساله نیما هم برای مشمولان پیش نمیاد!

hadi.jalily
21-02-2013, 18:28
سلام هادی جان.....
به لباس اونجا گیر نمیدن .....همین که ماله ارتش باشه کافیه...اگر هم مثلا چیزی گفتن ..بهشون قضیه رو بگو ولی مشکلی نیست از بابت لباس...
بچه های ما هم بعضی ها دو جیب داشتن بعضی ها چهار جیب...پس مشکلی نداره...

اونهایی که دو جیب هستن که نوار رو کامل میدوزی و اگه چهار جیب هستش هم میتونی کامل بدوزی( یعنی از وسط جیب بدوزی و از جیبت استفاده نکنی) و هم میتونی اون قسمت جیب رو ندوزی...خوده منم قسمت جیب رو ندوختم...
در کل به این چیزا توجه نمیشه و گیر نمیدن...حتی بعضی بچه ها اورشون روشن تر از بقیه بود ولی گیر نمیدادن چون هر چی که باشه ماله ارتشه....
خیالت راحت باشه برو درستش کن...

دمت گرم داش میلاد گلم آقا خیلی کارت درسته .... انقدر حال دادی که نگوو.. من هرچی بگم کم گفتم .. میلاد جان هفته اول چجوریه ؟ چیکارا باید بکنیم ؟ مرخصی ساعتی 4 به بعد برا ما از هفته اول هست ؟؟داش میلاد بیا پیام خصوصی تا با هم قرار بزاریم ببینمت داداش گلم .

farzad02
21-02-2013, 21:48

دوستانی که میگفتن 24 ماه نمیشه فعلا همین خبرو تحویل بگیرن!!!!!!

milad444
21-02-2013, 21:56
دمت گرم داش میلاد گلم آقا خیلی کارت درسته .... انقدر حال دادی که نگوو.. من هرچی بگم کم گفتم .. میلاد جان هفته اول چجوریه ؟ چیکارا باید بکنیم ؟ مرخصی ساعتی 4 به بعد برا ما از هفته اول هست ؟؟داش میلاد بیا پیام خصوصی تا با هم قرار بزاریم ببینمت داداش گلم .

فدات هادی جان...
چیزایی رو که دیدم و میدونستم رو گفتم...از این به بعد اگه سوالی داشتی تو خصوصی بپرس تا پیش دیگران شرمنده نباشیم....

هفته اول مخصوصا سه روز اول و باز مخصوصا روز اول یه کم سخته...البته نه سخت بلکه بیشتر چون عادت ندارین به شرایط سخت میگذره...
شمارو سازماندهی میکنن..یه مسئولیتی بهتون میدن..استحقاقیاتونو بهتون میدن و بیشتر توجیحتون میکنن....
مرخصی هم میدن ولی فکر نکنم سه چهار روز اول بهتون تعلق بگیر ولی بعدش بهتون هر روز مرخصی میدن...
بقیه در خصوصی..
از دوستان هم عذرخواهی میکنیم که زیاد جواب و سوال شد...فقط واسه اینکه شاید به درد دیگران هم بخوره تو همینجا جواب سوالهارو دادم...

keihanmirzaei
21-02-2013, 22:11
سلام مجدد دوستان
همونطور که بعضی از دوستان اطلاع دارن من سرباز آموزشی پادگان آموزشی مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه هستم
امروز اولین مرخصی بود
تا اینجا که برخورد پرسنل کادر باهامون خوب بوده
البته لیسانس هستم

Sha7ab
21-02-2013, 22:34
سلام مجدد دوستان
همونطور که بعضی از دوستان اطلاع دارن من سرباز آموزشی پادگان آموزشی مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه هستم
امروز اولین مرخصی بود
تا اینجا که برخورد پرسنل کادر باهامون خوب بوده
البته لیسانس هستم
کدام گروهان رفتی؟

hadi.jalily
21-02-2013, 23:34
با سلام...
جناب جلیلی ماشالا شما چقدر سوال میپرسید!! .. مگر میخواید به سفر قند هار اونم با چهار پا برید ؟؟؟
اقا شما که فوق لیسانسی ؛ خدمت خوبی رو تجربه میکنید با افراد تحصیل کرده و...
اما متاسفانه این همه سوالات شما در این تاپیک کلا نظم و انسجام این تاپیک رو به هم میریزه یه روز میخواید با یکی قرار بزارید و اونو ببینید ؛ یه روز میخواید ببینید آمل میفتین یا نه ؛ یه روز خانمتون تنها هست و فقط شما رو داره ؛ دوست گرامی همه عرایض شما متینه اما حقیقت اینه که این تاپیک برای راهنمایی دوستان هست و نه محل گذاشتن قرار ملاقات و...
میتونید برای این سری امور به هر عزیزی که میدونید از قضیه مورد نظر شما اطلاع داره پیغام خصوصی بدید.

خیلی عذر میخوام قصد نداشتم پام رو از گلیمم دراز تر کنم اما حقیقت رو گفتم :n06:

آره دوست من ،من سوال زیاد میپرسم .. دلیلش رو برات توضیح میدم میدونی داداش من ، اول بهتر بود شما این انتقاد رو تو پیام به من میدادی (همونجوری که خودت گفتی ) دوما من هیچ جا سوال نا مربوط نپرسیدم .. فردا یه نفر بیاد اینجا و افتاده باشه 02 همه اینا واسه اونم کمک عزیزم .. ممکنه ادمین پست من رو پاک کنه اما داداش این رو بهت بگم اگه جای من بودی بیشتر میپرسیدی عزیزم .. همه مثل شما پشتشون پر نیست و کس و کار ندارن ما بی پدر و بی مادریم ما هیچ کس رو نداشتیم یه چیزی بهمون یاد بده یه کاری کنه هیچ کسم تو زندگیم ندیدم از نزدیک که بره خدمت که چیزی بدونم راجع بهش میدونی چرا ؟ چون کسی رو نداشتم ... خانمم هم مثل من دیگه لازم نیست بگم چه سختی هایی کشیدم از 15 سالگی چقدر کار کردم که تونستم درس بخونم و به اینجا برسم ... میتونی بفهمی زنت دانشجو باشه غریب و بی کس تو کل ایران تو هم تنها نون آور خونه باشی بدون هیچ پشتیبانی ... حالاا مجبوری بیکار بشی از جیبت هم کلی هزینه کنی با هزار بد بختی بری خدمت که بتونی فردا آدم باشی تو این مملکت ؟؟؟ اونوقت نگرانی های من رو راجع به زنم زندگیم جایی که میفتم و کارایی که میکنم شاید کمی بفهمی به هر حال مهم نیست شما آدمهایی رو که خیلی از خودتون گرفتار تر هستن رو درک نمیکنی من و خانومم عادت داریم .. ببخشید که انجمنتون به خاطر کمک به آدم بد بختی مثل من کمی بی نظم شد من از همه معذرت میخوام ... من دیگه اینجا هیچ پستی نمیدم .. خوش باشین ...

VAHID
21-02-2013, 23:48
دوستان تاپیک مشاوره هست کسی نمیتونه بگه چرا سوال زیاد میپرسی یا نمیپرسی شاید طرف مشکل داشته باشه

اول ببینید به جواب هایی که میخواین ,تو مطالب دوستان پیدا میکنید اگه نه بعد پست بدین

کسی هم بلده جواب بده اگه نه که هیچ .........

قرار ملاقاتو این جور چیزا هم بزارین برای پروفتون

تاپیک رو هم به حاشیه نبرید

SNOW PATROL
21-02-2013, 23:56
آره دوست من ،من سوال زیاد میپرسم .. دلیلش رو برات توضیح میدم میدونی داداش من ، اول بهتر بود شما این انتقاد رو تو پیام به من میدادی (همونجوری که خودت گفتی ) دوما من هیچ جا سوال نا مربوط نپرسیدم .. فردا یه نفر بیاد اینجا و افتاده باشه 02 همه اینا واسه اونم کمک عزیزم .. ممکنه ادمین پست من رو پاک کنه اما داداش این رو بهت بگم اگه جای من بودی بیشتر میپرسیدی عزیزم .. همه مثل شما پشتشون پر نیست و کس و کار ندارن ما بی پدر و بی مادریم ما هیچ کس رو نداشتیم یه چیزی بهمون یاد بده یه کاری کنه هیچ کسم تو زندگیم ندیدم از نزدیک که بره خدمت که چیزی بدونم راجع بهش میدونی چرا ؟ چون کسی رو نداشتم ... خانمم هم مثل من دیگه لازم نیست بگم چه سختی هایی کشیدم از 15 سالگی چقدر کار کردم که تونستم درس بخونم و به اینجا برسم ... میتونی بفهمی زنت دانشجو باشه غریب و بی کس تو کل ایران تو هم تنها نون آور خونه باشی بدون هیچ پشتیبانی ... حالاا مجبوری بیکار بشی از جیبت هم کلی هزینه کنی با هزار بد بختی بری خدمت که بتونی فردا آدم باشی تو این مملکت ؟؟؟ اونوقت نگرانی های من رو راجع به زنم زندگیم جایی که میفتم و کارایی که میکنم شاید کمی بفهمی به هر حال مهم نیست شما آدمهایی رو که خیلی از خودتون گرفتار تر هستن رو درک نمیکنی من و خانومم عادت داریم .. ببخشید که انجمنتون به خاطر کمک به آدم بد بختی مثل من کمی بی نظم شد من از همه معذرت میخوام ... من دیگه اینجا هیچ پستی نمیدم .. خوش باشین ...

داداش گلم بزار یه نصیحتی بهت بکنم هرچند که اصلا اهل نصیحت نیستم
ببین داداش بخدا اگر بخوای به خاطر چنین مسائلی ناراحت بشی و اعصابت بریزه بهم
شک نکن که خدمت برات خیلی سخت میشه و نمیتونی تحمل کنی
اولین اصل خدمت اینه که باید گرگ باشی !!
یعنی کم نیاری ،یعنی نترسی ،یعنی ساده و سربه زیر نباشی
حالا شما اگه بخوای برای یه تذکر ساده ناذاحت بشی که هیچ...اون دوستمون هم چیزه خاصی نگفت سخت نگیر داداش من
حالا میری خدمت مشکلات بقیه رو میبینی و میفهمی که مشکلات شما
دربرابر بعضی افراد هیچه..
tapatalk

Pami
22-02-2013, 01:21

والا تو این سختی ها الان هر کدوممون باید مدال بگیریم با این وضع و گرونی میتونیم نفس بکشیم
شاید تا الان زیاد خوش شانسی نداشتی ، ولی خدا رو چه دیدی ، شاید تو خدمت شانس خوبی در انتظارت باشه و موقعیت خوبی بدست بیاری
در ادامه حرف dg1 عزیز تو خدمت باید گرگ باشی + مقداری شانس
چندین بار مثال دوست خودم رو زدم ، بدون پارتی اومد اداره ما ، در آخر هم 2-3 میلیون ضرر گذاشت رو دستشون ، سرجمع 3 ماه هم از 17 ماه خدمت نکرد !

amir_ata_21
22-02-2013, 02:30
دوستان به نظرتون امریه ی اعزامی های اردیبهشت رو هم لغو می کنن؟

arash rashno
22-02-2013, 10:10
بالاخره دیروز دوره آموزشی من در سمنان تموم شد

Mr.Mazmamfi
22-02-2013, 10:18
دوستان به نظرتون امریه ی اعزامی های اردیبهشت رو هم لغو می کنن؟

سلام ، بعید به نظر میرسه ، فعلا در حال بررسی هستن ، شما مصاحبه ها و گزینش هات رو تو ارگانی که میخوایی امریه بگیری رو انجام بده ، اگه بخواد لغو بشه ، زودتر باید بخشنامش رو بدن .

امسال ( 91- 92 ) خیلی ها برای همین سرباز معلمی اقدام کردن ، پس اگر بخواد قطعی لغو بشه ، باید از سال 93 باشه .

pedromi
22-02-2013, 11:47
با سلام.
من فقط یک حدیث از امام صادق (ع) گذاشتم که متأسفاه حذفش کردید.( ناسلامتی مسلمون و شیعه ایم)
و مورد دوم این که حقیقت ها را گفتم و نیازی به حذف نبود. از کی تا به حال حقیقت شده حاشیه.
به قول dg1 با حذف یک پست حقیقت را نمی شود کتمان کرد.
( قابل توجه مدیریت محترم انجمن)

Ezel
22-02-2013, 12:53
دوستان گرامی

احتمالا همه با فضای موجود در جامعه و محدودیتها و بویژه محدودیتهایی که در محیط مجازی وجود داره آشنا هستیم ، بنابراین ما نمیتونیم هر نوع بحثی رو با هر موضوعی ولو اینکه حقانیت اون بحث پیش ما ثابت شده باشه در اینجا مطرح کنیم .

طرح برخی موارد در انجمن میتونه مشکل ساز بشه برای انجمن ، موضوع این نیست که موضوعاتی که دوستان مطرح میکنن درست نیست بلکه موضوع محدودیتهایی هست که وجود داره /

اگر باز هم صحبتی یا شبهه ای در این باره هست لطفا در انجمن انتقادات / پیشنهادات مطرح کنید .

ممنون از توجه و همکاری دوستان گرامی :n16:

AhmadReza.
22-02-2013, 15:16
سلام
آقا من رفتم معافیت کفالت گرفتم همه کارهاشو هم کردم بعد گفت کارت پست میشه درخونه بعد از دو سه هفته دیدم نیومد رفتم پرسیدم گفت هنوز صادر نشده بعد یه یک ماهی گذشت دیدم واریکوسل درجه 3 شدید دارم بعد دکتر گفت میتونی معاف بشی منم گفتم من کفالت معاف شدم فقط مونده کارتش بیاد ...واریکوسله رو عمل کردم بعد از گذشت دو سه هفته رفتم گفتش بازم صادر نشده باید دو ماه آموزشی رو بگذرونی حالا من چکار کنم؟؟؟؟باید بهشون بگم من واریکوسل داشتم یا نگم؟؟؟اگه برم پرونده ام رو از بیمارستان بیارم نشونشون بدم فایده ای داره؟؟؟؟

SNOW PATROL
22-02-2013, 15:23
سلام
آقا من رفتم معافیت کفالت گرفتم همه کارهاشو هم کردم بعد گفت کارت پست میشه درخونه بعد از دو سه هفته دیدم نیومد رفتم پرسیدم گفت هنوز صادر نشده بعد یه یک ماهی گذشت دیدم واریکوسل درجه 3 شدید دارم بعد دکتر گفت میتونی معاف بشی منم گفتم من کفالت معاف شدم فقط مونده کارتش بیاد ...واریکوسله رو عمل کردم بعد از گذشت دو سه هفته رفتم گفتش بازم صادر نشده باید دو ماه آموزشی رو بگذرونی حالا من چکار کنم؟؟؟؟باید بهشون بگم من واریکوسل داشتم یا نگم؟؟؟اگه برم پرونده ام رو از بیمارستان بیارم نشونشون بدم فایده ای داره؟؟؟؟

نه چون عمل کردی دیگه فایده نداره و کارش نمیشه کرد
حالا دوماه اموزشی که چیزی نیست داداش من

saeeduniverse
22-02-2013, 15:25
سلام اقا پادگان لشگرک تکاوری تهران چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

pedromi
22-02-2013, 15:25
سلام
بله. اگر شما (حتی حین آموزشی در روز سوم یا چهارم که یک پزشک برای معاینه میارن) مدارکتو ببری و تشخیص معاف از رزم بدن ( چون عمل کردی دیگه معاف نمیشی) اونوقت اموزشی راحتی داری. حتماً باید در کمیسیون پزشکی شرکت کنی.

masoud05
22-02-2013, 16:14
بالاخره دیروز دوره آموزشی من در سمنان تموم شد
نمیدونم قضیه این پادگان چیه،همیشه سربازاشو 2 یا 3 روز دیرتر ترخیص میکنه:n03:

milad444
22-02-2013, 17:24
سلام...

دوستان کسی میدونه از تهران پارس چجوری باید رفت به لویزان؟؟؟
بچه شهرستانم و ترمینال شرق همیشه پیاده میشم....ایا از تهران پارس ماشین مستقیم داره یا باید جای دیگه برم..؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

gooride
22-02-2013, 19:30
بچه ها اونایی که 1/12 رفتند پادگان و لباساشونو دریافت کردند باید بعد از مرخصی که بهمون دادند با لباس سربازی بریم پادگان؟ یا با لباس شخصی هم میشه؟ آخه هنوز درست و حسابی گرت (:n02:) کردن و ... رو یادمون ندادن

PLAΨMID
22-02-2013, 21:47
بچه ها اونایی که 1/12 رفتند پادگان و لباساشونو دریافت کردند باید بعد از مرخصی که بهمون دادند با لباس سربازی بریم پادگان؟ یا با لباس شخصی هم میشه؟ آخه هنوز درست و حسابی گرت (02) کردن و ... رو یادمون ندادن

بستگی به پادگانتون داره . تا اونجا که من میدونم رفت و آمد به پادگان توی ارتش با لباس نظامی در غیر ساعات اداری ممنوعه .
لباس شخصی که حتما باید داشته باشید . در این موضوع شک نکنید .
در مورد " گتر " عرض کنم که اول کش رو میندازین دور پا و میزنیش که بره زیر لباس و تا وسطای ساق پا میاریش بالا . بعد پاچه شلوار رو دو بار تا میکنید به سمت بیرون . بعد تا میکنید اینبار به سمت داخل و از پایین میندازینش زیر کش .
نگران این چیزا نباش . اینقدر این چیز ها رو توی آموزشی بهتون میگن که خودتون خسته بشین !!!!:n02:

Pami
22-02-2013, 21:58
سلام...

دوستان کسی میدونه از تهران پارس چجوری باید رفت به لویزان؟؟؟
بچه شهرستانم و ترمینال شرق همیشه پیاده میشم....ایا از تهران پارس ماشین مستقیم داره یا باید جای دیگه برم..؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

ماشین مینی سیتی رو سوار میشی ، از خود راننده ها بپرس میخوای بری لویزان اتوبان ارتش ، بهت میگن

farzad02
22-02-2013, 23:25
من اعزامی 1.10 بودم. فردا 5.12 میرم سر یگان

چرا هنوز چیزی به این حساب سپه واریز نشده؟؟؟!!!
چندرغاز میخوان بدن هم زورشون میاد؟؟

SNOW PATROL
23-02-2013, 00:01

داداش هنوز زوده معمولا چند ماه طول میکشه تا حقوق بدن

tapatalk

pedromi
23-02-2013, 08:34

حالا بذار یه مدتی بگذره اونوقت کلاً از فکر حقوق میای بیرون. دغدغه اصلی سرباز بیچاره مرخصیه نه حقوق.

chekho
23-02-2013, 13:16
لباس دو جیب تو یگان دیگه نمیپوشن؟ فقط مال آموزشیه؟

amir_ata_21
23-02-2013, 13:54
دوستان به نظرتون چه قدر احتمال داره که امریه ها رو لغو کنن؟ ممکنه مثلا تو آموزشی امریه ای لغو بشه؟
مرسی

farzad02
23-02-2013, 14:14
دوستان به نظرتون چه قدر احتمال داره که امریه ها رو لغو کنن؟ ممکنه مثلا تو آموزشی امریه ای لغو بشه؟
مرسی
اغلب قوانین در کشور عطف به ماسبق نمیشه. یعنی اگر شما امریه گرفتی، دیگه گرفتی...... خیلی بعیده که لغو بشه

ولی از روزی که اعلام کنن امریه ها لغو!!!!
دیگه از اون روز سازمانها و اداره ها امریه نخواهند داد(اگر هم بدن نظام وظیفه رد میکنه)

TATU_TATY
23-02-2013, 18:02
از دست این سردار کمالی به کجا فرار کنیم ما ..

آقا ما دنبال امریه بودیم و قول مساعد هم گرفتیم اما با توجه ه شرایط پیش اومده و خبر های این ند روزه در مورد حذف امریه در سال 92 امرز با یکی از دوستان که صحبت میکردم بنده خدا گفت دامادشون تو سپاه هست و گفت بیا دفترچه هار و با هم بفرستیم تا تو هم سپاه بیفتی ..

خوب این از این ..

حالا من میخوام اگر بشه هم پیگر امریه باشم هم این سپاه رو برم ..امریه و سپاه با هم میشه ...

حالا که امریه رو از دست رفته میبینم حداقل یه تیری تو تاریکی بندازم شاید گرفت اقلا این سپاه رو از دست ندم ..

دوستان راهنمایی میکنید ..متشکرم

vahidreza2007
23-02-2013, 18:11
دوستان نظرتون در مورد پذیرش تو ارتش توسط ماده 33 و ماده 52 چی هستش ؟ اونم با مدرک فوق لیسانس ؟ ( در همین حد می دونم که با فوق لیسانس به محظ ورود ستوان یکم میگیره و 2 سال بعدش سروان تمامیش رو میگیره )

با توجه به وضع و اوضاع بازار کار و ... به ظنرتون میارزه بریم تو ارتش ؟

milad444
23-02-2013, 18:23
دوستان نظرتون در مورد پذیرش تو ارتش توسط ماده 33 و ماده 52 چی هستش ؟ اونم با مدرک فوق لیسانس ؟ ( در همین حد می دونم که با فوق لیسانس به محظ ورود ستوان یکم میگیره و 2 سال بعدش سروان تمامیش رو میگیره )

سلام وحید جان....چرا خصوصیت فعال نیست؟؟؟؟؟
منم خیلی دوست دارم برم تو ارتش ولی نمیدونم که چطوری باید اقدام کنم...البته برج 9 زمان ثبت نام بود ولی فقط برای دیپلمه ها بود و برای ما که لیسانس و فوق لیسانس هستیم نمیدونم چطور باید وارد بشیم..
منم دوست دارم از همین اول خدمتم وارد ارتش بشم تا حتی یک روزم مفت برای سربازی هدر ندم و حداقل بدونم که دارم کار میکنم...
راستی میدونی شرایطش چجوریه و چند ماه اموزشی داره و کجاست اموزشیش و ایا تو اموزشیش هم حقوق میدن یا نه؟؟؟؟
اگه اطلاعاتی داری حتما بگو که یه دنیا ممنونت میشم.

Behrang_sh
23-02-2013, 18:28

سلام وحید جان ببخشید که میخوام انقدر رک جواب بدم!
اگه مدرکت بازار کار نداره و هیچ تخصصی هم در حد نون درآوردن بلد نیستی و هزار تا مسئله دیگه حتما برو استخدام ارتش شو!!!!!!!!
با فوق لیسانس بری دانشگاه آزادِ نقاط محروم بصورت حق التدریس کار کنی بیشتر ارزش داره به اینکه بری استخدام ارتش بشی! (برادران ارتشی ناراحت نشن لطفا)
موفق باشی:n16:

urcu
23-02-2013, 18:44

آقا ما دنبال امریه بودیم و قول مساعد هم گرفتیم اما با توجه ه شرایط پیش اومده و خبر های این ند روزه در مورد حذف امریه در سال 92 امرز با یکی از دوستان که صحبت میکردم بنده خدا گفت دامادشون تو سپاه هست و گفت بیا دفترچه هار و با هم بفرستیم تا تو هم سپاه بیفتی ..

خوب این از این ..

حالا من میخوام اگر بشه هم پیگر امریه باشم هم این سپاه رو برم ..امریه و سپاه با هم میشه ...

حالا که امریه رو از دست رفته میبینم حداقل یه تیری تو تاریکی بندازم شاید گرفت اقلا این سپاه رو از دست ندم ..

با سلام.
جدیدا اگر سربازی که لباس سپاه برش هست رو دیدید... باید یاد سختی های امریه گرفتن بیفتید ! ( تقریبا به سختی امریه شده پذیرش در سپاه) !!... سپاه زده خط بسیج فقط بسیجی میگیره!... ولی یه چیز سپاه که خیلی خوبه شعارش با این مضمونه : برادری و برابری! خدایی میبینی سرهنگ تمام پادگان داره با یه سرباز صفر به صورت کاملا منطقی بحث و گفتگو میکنه که واقعا خیلی خوبه .
ارتش هم از جهاتی مثلا اینکه نون نداره بده به سرباز ؛؛ سربازای اداری رو خیلی زود تر از اون چیزی که فکرش رو بکنید تعطیل میکنه 12.30 تا 13 شاید باورتون نشه!!!. اما معمولا سپاه راس ساعت 14 مجوزه خروج سربازای اداری رو میده. ( اول کادری ها میرن و بعد سربازان)
اما با توجه به کمبود شدید سرباز در ارگان های نظامی مسلما گرفتن امریه سخت تر میشه .
الان به دلیل کمبود شدید سرباز که یکی از دلایلش به گفته برادر کمالی افزایش ظرفیت دانشگاه ها هست بسیاری از کارایی رو که سرباز میکرده کارمندان پیمانی انجام میدن .... البته مورد افزایش ظریت دانشگاه ها رو واقعا راست گفته.... : آزاد؛ پیام نور ؛ علمی کاربردی ؛ غیر انتفاعی و... دیگه جوونی رو باقی نمیذاره که بخواد بیاد خدمت!. و این امر به ضرر کسانی مثل ما که سربازیم یا افرادی که میخوان بیان خدمت میشه! مثلا خدمت میشه 21 ماه و خبر از 24 ماهه شدن اون هم جدیه.

TATU_TATY
23-02-2013, 18:52
آشنا دارم تو پایگاه مسجد ... چند مدته میشه فعالی بسیج رو گرفت ...؟؟؟

خوب حالا میگید من چیکار کنم ؟؟؟

تا کی فرصت دارم بسیج فعالی رو بگیرم ...یا تا کی محلت دارم تحویل بدم که برام حسابش کنن ...!!!

Behrang_sh
23-02-2013, 18:53
سلام به همه دوستان
بعد از اولین مرخصی میخواستم بیام پست بدم وقت نمیشد!
همونجور که میدونید من دوره آموزشیم تو پادگان رزم مقدماتی ولیعصر (عج) اردکان هستش (نیروی هوایی سپاه)
زیاد سرتون رو درد نمیارم چون خیلی از مسائل این پادگان رو چند صفحه قبل امین جان گفتند
صبح 1/12 رفتیم میدون سپاه یه برگه کوچیک بهمون دادن که ساعت 7 شب بریم ترمینال جنوب
2 تا اتوبوس شدیم و رفتیم و ساعت 3:30 نصفه شب رسیدیم! خداییش فکر نمیکردم شبای یزد انقدر سرد باشه! مغز استخونم درد گرفت!
در کل تعدادمون به 60 نفر هم نرسید!
یه سری از بچه ها کفایتی بودن (دوره تکمیلی بسیج) و یه سری دیگه با سابقه خدمت قبلی ، این دو گروه رو استحقاقیاشون رو دادن و ترخیصشون کردن
استحقاقی ما رو هم دادن و بردنمون آسایشگاه ، همونجور که امین جان گفتند 98% پادگان دیپلم و زیر دیپلم بودن و فقط گردان ما دانشگاهی بود! اصلا هم دید خوبی نسبت به ما نداشتن چون اکثرمون بچه تهران بودیم!
بخاطر 2 دقیقه دیر اومدن بعضی بچه ها از آسایشگاه تنبیهات شروع شد و صحنه های زیبایی خلق میشد:n02: بشین پاشو - پامرغی - غلتوندن تو خاک و سنگ - سینه خیز تو خاکِ باغچه!
انقدر تبیه کردن که وقت ناهار تموم شد! قیافه بچه ها خیلی دیدنی بود - گشنه تشنه صورتا داغون لباسای نظامیِ نو داغونتر:n08:
بگذریم!
فرمانده ما رو به خط کرد و شروع کرد تهدیدای چرت و پرت ، وسط تهدیداش یهو یه دژبانه اومد بهش یه نامه از فرماندهیِ کل پادگان داد ، بعدش در عرض 2-3 دقیقه فرمانده رفت و لباساشو عوض کرد گفت یه مشکلی پیش اومده بهتون مرخصی میدیم باید برید 12/19 بیاید!!!!!!!!!!!!!!! بعدش گفت از اونورم تا 92/2/19 نگهتون میداریم!!!!!!!!!!!!!! مگه میشه؟؟؟!!!!!!!! من فکر کنم خیلی حرف چِرتی زده
خلاصه ما رو وسط بیابون ول کردن و با هزار بدبختی اومدیم تهران
ما که فعلا چیزی از آموزشی خدمت نتونستیم ببینیم (خدا رو شکر) امیدوارم بقیه دوستانم تو آموزشی اذیت نشن یا کمتر اذیتشون کنن
موفق باشید:n16:

milad444
23-02-2013, 18:54
اگه مدرکت بازار کار نداره و هیچ تخصصی هم در حد نون درآوردن بلد نیستی و هزار تا مسئله دیگه حتما برو استخدام ارتش شو!!!!!!!!
با فوق لیسانس بری دانشگاه آزادِ نقاط محروم بصورت حق التدریس کار کنی بیشتر ارزش داره به اینکه بری استخدام ارتش بشی! (برادران ارتشی ناراحت نشن لطفا)

سلام رفیق...

با حرفت کاملا موافقم که استخدام شدن ارتش باید در اولویت اخر باشه ولی با این جامعه و بازار کاری که ما داریم.........................!

به نظر من واسه کسی که نه وضع مالی خانوادش خوبه و نه پشتوانه ای داره و نه پارتی برای گرفتن کار ...وارد نظام شدن بهترین کاره...

من اموزشیم تازه تمام شده..تو تمام این مدت فرماندمونو زیره نظر داشتم..تنها کاری که میکنن اینه که سره ساعت 7 میان پادگان و قبل از ساعت 5 از پادگان خارج میشن و بین این ساعات هم فقط تو دفترشون هستن و به سربازا دستور میدن.....
فکر نکنم کاره زیاد سختی باشه!!!! تمها عیبش به نظر من اینه که هر چی مافوقت گفت بگی چشم حتی اگه برخلاف حق باشه..
روزای تعطیل اونا هم تعطیل هستن.....
فرماندمون میگفت برای مرخصی گرفتن کلی منت میشنوی ولی خودش تو این دو ماهی 8 روز رو نیومده بود پادگان..حتی زمانی که تمیرین واسه روزه تحلیف داشتیم..بعد اظهرش رو پیچوند و رفت بازی تراکتور رو نگاه کرد چون فرماندمون تبریزی بود....
سره ماه حقوقتو میگیری...
خونه سازمانی..
بن.سنوات.وام کم بهره..
بعد 15 سال هم خونه میدن...
هر کاری سخته..یعنی در واقع هر کاری که مسولیتی قبول کنی سخته..حالا چه کارمندی بانک باشه چه ادره ثبت احوال باشه و چه یه نظامی گری باشه...
ولی به نظر من تنها بدیش همون محدودیت زمانیشه..
من تا حالا ندیدم یه نفر بخواد بره نظام ولی کسی بیاد بهش روحیه بده و بگه خوبه.نمیدوم چرااااااااااااااااااااااا ااااااااا؟؟؟؟
ولی تا حالا هر کی رو که دیدم رفت تو نظام زندگیش عوض شده و واسه خودش شخصی شده...
من و دوستم 4 سال پیش برای استخدامی نیروی انتظامی رفتیم ولی من رو بخاطر 4 کیلو وزن کم قبول نکردن...من رفتم دانشگاه و دوستم رفت نظام و کادر یگان ویژه شد...
من بعد 4 سال همون ادم و هستمو زندگیم همونه ولی دوستم زندگیش عوض شد...به نظرتون منی که 4 سال مثلاا ازاد بودمو خوش گذروندم الان خوشبخالمه یا دوستم که چهار ساله تو نظامه ها و جایگاهی برای خودش تو این جامعه داره؟؟؟؟

خواهشااا اینقدر نفوس بد برای دوستانی که به نظامی گری علاقه دارن نزنید..........مگر اینکه واقعاااااااااااا چند سالی رو به عنوان یک فرد نظامی کار کرده باشید وگرنه ادم با سربازی رفتن نمیتونه بگه نظام خوبه یا بد...تو سربازی فقط ازمون بیگاری میکشن ولی تو نظام فقط بیگاری میکشیمممممممممممممممم.
فرقش اینه.........
دوسته عزیزم از من ناراحت نشیااااااااااااا..من منظورم به همه ی عزیزان بود..
مخلص هم وطن

urcu
منم خیلی دوست دارم برم تو ارتش ولی نمیدونم که چطوری باید اقدام کنم...البته برج 9 زمان ثبت نام بود ولی فقط برای دیپلمه ها بود و برای ما که لیسانس و فوق لیسانس هستیم نمیدونم چطور باید وارد بشیم..
منم دوست دارم از همین اول خدمتم وارد ارتش بشم تا حتی یک روزم مفت برای سربازی هدر ندم و حداقل بدونم که دارم کار میکنم...
راستی میدونی شرایطش چجوریه و چند ماه اموزشی داره و کجاست اموزشیش و ایا تو اموزشیش هم حقوق میدن یا نه؟؟؟؟

دوستان عزیز که قصد دارید در ارگان های نظامی استخدام و مشغول کار بشید ...
شاید بتونید به راحتی استخدام بشید (گذراندن چند مرحله آزمون که عملا کار دشواری هم نیست) اما ...
باید همه جوانب کار رو در نظر بگیرید علاوه بر اینکه تا آخر عمر تحت نظر هستید باید در نظر داشته باشید که از شرایط استخدام در ارگان های نظامی خدمت در مناطق محروم از چند ماه تا چند سال هست!! شاید مجبور بشید برای ارتقاع درجه چند سال در شهر محرومی زندگی کنید ...
شاید به اردو های نظامی اعزام بشید که جان سالم به در بردن از اون کار خیلی آسونی نباشه! ... یادمه یکی تعریف میکرد که یکی از آشناهاشون که نظامی بوده حاضر شده بوده توی این اردو از فرط تشنگی .... چه کاری بکنه!
خیلی نباید روی مدرک تحصیلی حساب باز کنید .... قانون برای همه به صورت یکسان اعمال میشه...
در ضمن استعفا دادن از شغل نظامی هم کار آسونی نیست!! ... یعنی اگر نیمه های راه پشیمون شدین نمیتونید خیلی راحت استعفا نامه رو تحویل مافوق بدید!...
درسته که وضع اقتصاد و بازار کار زیاد خوب نیست اما عملا مسافر کشی کردن بهتر از فکری هست که در سر دارید حتی با فوق لیسانس.

Pami

اگر دیپلم هستین دو راه دارین برای ورود به عنوان نظامی : 1-ثبت نام سالیانه در کنکور دانشگاه افسری و 4 سال درس خوندن در شرایط بسیار بسیار سخت و طاقت فرسا در دانشگاه امام علی و تبدیل شدن به ستواندوم
2-ثبت نام در آموزشگاه نظامی درجه داری و یک سال آموزش نظامی سخت و تبدیل شدن به گروهباندوم

اگر لیسانس هستین طبق آیین نامه اجا و ماده 52 حدود 7-8 ماه دوره آمادگی جسمانی و آموزش نظامی خواهید دید و بعد از اون و طی آزمون های لازم به ستواندوم تبدیل میشین

اگر هم آشنای کت و کلفت دارین تو ارتش که بخواد شما رو به عنوان کارمند استخدام کنه که هیچی یه راست میرین تو !
معمولا بین ارتشی ها اونایی که با ماده 52 اومدن رو به چشم جالبی نگاه نمیکنن ، همیشه ادعای گرفتن حقشون رو از اینا دارن ! ( اونایی که دانشگاه افسری بودن )

farzad02
23-02-2013, 18:55

خوب این از این ..

من چنین چیزی نشنیدم که بشه

اما مثلا کسی بود که سپاه همه کارش درست شده بود و حتی تا در پادگان آموزشی رفته بود(طبق ادعای خودش) ..... یه سری مشکلات داشته و سریعا با فامیلشون تو ناجا هماهنگ میکنه و حتی آموزشی میاد ناجا
من خودم برگ سبز و سفیدش رو دیدم و طبق برگ سفید باید میرفت سپاه ولی با ما در ناجا آموزش دید

اینو برای این گفتم که اگر پارتی کلفت داشته باشی، دقیقه 90 هم جا به جایی امکان داره حتی بین نیروها

در عوض اگر پارتی درست و حسابی نباشه، ممکنه حتی تمسخرت بکنن
2-3 روز اول تو آموزشی یه پسره از گروهان ما میخواست منتقل بشه به یک گروهان دیگه.... فرمانده گروهان ما گفت قبول!!! ولی برو هم اسم و فامیل خودتو از گروهان دیگه بفرست جای خودت. یعنی کشک :n09:
چون طرف فامیلش (آژ) بود و تو کل پادگان چنین فامیلی وجود نداشت

قبل از هر چیز بستگی داره کجای ارتش باشی
ارتش نیروی بزرگیه و جاهای خوب و بد زیادی داره...... اما در هر صورت نیروی نظامی محسوب میشه و احتمالا دیگه الان میدونی اخلاق و رفتار خیلی از نظامی ها چطوریه

واقعیت اینه که باید با اون آزادی و بیخیالی قبل از ورود به ارتش خداحافظی کنی. نمی دونم متوجه منظورم هستی یا نه...
در کل خیلی مسائل رو باید رعایت کنی

Behrang_sh
23-02-2013, 19:22
خواهشااا اینقدر نفوس بد برای دوستانی که به نظامی گری علاقه دارن نزنید..........مگر اینکه واقعاااااااااااا چند سالی رو به عنوان یک فرد نظامی کار کرده باشید وگرنه ادم با سربازی رفتن نمیتونه بگه نظام خوبه یا بد...تو سربازی فقط ازمون بیگاری میکشن ولی تو نظام فقط بیگاری میکشیمممممممممممممممم.

سلام میلاد جان
دوست گلم من اصلا قصد تخریب روحیه و زدنِ نفوذ بد برای شما و دوستاتون رو نداشتم و ندارم!
راجع به اون قسمت حرفتون که بزرگش کردم بهت حق میدم ، بله ، بنده اصلا تو محیط نظامی نبودم و تجربه اش رو ندارم، اما تو اقوام درجه یک و آشناهام تا دلت بخواد آدم نظامی هست، این حرفی رو هم که گفتم یه جورایی حرف دل اونا بود وقتی که باهاشون صحبت میکردم ، منم خودم برای کار نه پارتی دارم نه پشتوانه نه سرمایه! مثل همه شماها هم امیدم به خداست و تو اولویت هام محیط نظامی رو میذارم آخــــــــــــــــر
شما هم معلوم نیست وقتی استخدام ارتش شدی بیوفتی مراکز آموزشی که بخوای از کسی بیگاری بکشی و ......
خیلی حرفا هست که میشه زد اما به قول مدیر محترم بخاطر محدودیت جاش اینجا نیست
اینشالا تو همه مراحل زندگیت موفق باشی دوست من:n16:

farzad02
23-02-2013, 19:27
بعد از خبر احتمال 24 ماه شدن سربازی و همینطور برداشتن امریه!!! اینم سورپرایز جدید (البته خیلی جدید نیست ولی من ندیده بودم)

سازمان وظيفه عمومي ناجا طي اطلاعيه اي اعلام كرد: مطابق قانون وظيفه عمومي كليه مشمولاني كه به واسطه معافيت هاي كفالت، ايثارگران، مددجويان و موارد خاص (غير از معافيت پزشكي) از خدمت دوره ضرورت معاف مي شوند صرفا در صورت گذراندن دوره آموزش نظامي مي توانند كارت معافيت دريافت نمايند.

درراستاي مصوبه فوق، براي مشمولاني كه از تاريخ 12/9/91 از خدمت معاف شده اند (غير ازمعافيت پزشكي) و پرونده آنان در مرحله معرفي براي صدوركارت قرار گرفته، در صورت گذراندن دوره آموزش نظامي و دريافت گواهي مربوط، كارت معافيت صادر مي شود.

مشمولاني كه حين تحصيل براي معافيت هاي مذكور اقدام نموده اند و از خدمت دوره ضرورت معاف شده اند بايد دوره آموزش نظامي را در فصل تابستان طي نمايند.

همچنين آن دسته از مشمولاني كه از خدمت دوره ضرورت معاف شده اند و قبلا آموزش نظامي را در يكي از نيروهاي مسلح گذرانده و يا داراي گواهي دوره آموزش تكميلي بسيج مي باشند نيازي به گذراندن مجدد دوره آموزشي نداشته و با ارائه اصل گواهي مذكوربه دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) مي توانند درخواست معافيت از خدمت نمايند.

سربازان وظيفه كه درحين خدمت، براي معافيت از خدمت سربازي(به جز معافيت تحصيلي و پزشكي) اقدام نموده اند تنها پس ازگذراندن دوره آموزش نظامي از خدمت ترخيص خواهند شد.

pedromi
23-02-2013, 20:30
چرا ارتش!!!!!!!!!!!!
اگر قصد داری برید جذب نیروهای مسلح بشید حتماً ناجا را انتخاب کنید. با لیسانس ستواندوم 850 هزار تومان حقوق ثابت و با اضافه کاری اگر جاهای خوب بندازنتون حتی به 1.400 هم میرسه. فقط بدیش آماده باش هاست و ساعت کاریش همین. تازه کادریاش اکثراً بیکارن چون 85% کارها رو سرباز انجام میده.

farzad02
23-02-2013, 20:48
چرا ارتش!!!!!!!!!!!!
اگر قصد داری برید جذب نیروهای مسلح بشید حتماً ناجا را انتخاب کنید. با لیسانس ستواندوم 850 هزار تومان حقوق ثابت و با اضافه کاری اگر جاهای خوب بندازنتون حتی به 1.400 هم میرسه. فقط بدیش آماده باش هاست و ساعت کاریش همین. تازه کادریاش اکثراً بیکارن چون 85% کارها رو سرباز انجام میده.
من که با اکثر این اساتید زمان آموزشی صحبت می کردم، میگفتن همه جای کشور رفتن خدمت کردن. با مدرک لیسانس حتی

قانون دقیق ناجا رو نپرسیدم ولی اکثرشون سیستان و بلوچستان و کردستان و کرمان و خوزستان و جاهای که از لحاظ امنیتی/آب و هوایی مشکل دارن، خدمت کرده بودن

بعید می دونم شما تو ناجا وارد بشی و راحت بزارن شهر خودت خدمت کنی. احتمالا یه ایرانگردی 15 ساله خواهی داشت

vahidreza2007
23-02-2013, 21:01

سلام رفیق...

با حرفت کاملا موافقم که استخدام شدن ارتش باید در اولویت اخر باشه ولی با این جامعه و بازار کاری که ما داریم.........................!

به نظر من واسه کسی که نه وضع مالی خانوادش خوبه و نه پشتوانه ای داره و نه پارتی برای گرفتن کار ...وارد نظام شدن بهترین کاره...

من اموزشیم تازه تمام شده..تو تمام این مدت فرماندمونو زیره نظر داشتم..تنها کاری که میکنن اینه که سره ساعت 7 میان پادگان و قبل از ساعت 5 از پادگان خارج میشن و بین این ساعات هم فقط تو دفترشون هستن و به سربازا دستور میدن.....
فکر نکنم کاره زیاد سختی باشه!!!! تمها عیبش به نظر من اینه که هر چی مافوقت گفت بگی چشم حتی اگه برخلاف حق باشه..
روزای تعطیل اونا هم تعطیل هستن.....
فرماندمون میگفت برای مرخصی گرفتن کلی منت میشنوی ولی خودش تو این دو ماهی 8 روز رو نیومده بود پادگان..حتی زمانی که تمیرین واسه روزه تحلیف داشتیم..بعد اظهرش رو پیچوند و رفت بازی تراکتور رو نگاه کرد چون فرماندمون تبریزی بود....
سره ماه حقوقتو میگیری...
خونه سازمانی..
بن.سنوات.وام کم بهره..
بعد 15 سال هم خونه میدن...
هر کاری سخته..یعنی در واقع هر کاری که مسولیتی قبول کنی سخته..حالا چه کارمندی بانک باشه چه ادره ثبت احوال باشه و چه یه نظامی گری باشه...
ولی به نظر من تنها بدیش همون محدودیت زمانیشه..
من تا حالا ندیدم یه نفر بخواد بره نظام ولی کسی بیاد بهش روحیه بده و بگه خوبه.نمیدوم چرااااااااااااااااااااااا ااااااااا؟؟؟؟
ولی تا حالا هر کی رو که دیدم رفت تو نظام زندگیش عوض شده و واسه خودش شخصی شده...
من و دوستم 4 سال پیش برای استخدامی نیروی انتظامی رفتیم ولی من رو بخاطر 4 کیلو وزن کم قبول نکردن...من رفتم دانشگاه و دوستم رفت نظام و کادر یگان ویژه شد...
من بعد 4 سال همون ادم و هستمو زندگیم همونه ولی دوستم زندگیش عوض شد...به نظرتون منی که 4 سال مثلاا ازاد بودمو خوش گذروندم الان خوشبخالمه یا دوستم که چهار ساله تو نظامه ها و جایگاهی برای خودش تو این جامعه داره؟؟؟؟

فرقش اینه.........
دوسته عزیزم از من ناراحت نشیااااااااااااا..من منظورم به همه ی عزیزان بود..
مخلص هم وطن

دوستان عزیز که قصد دارید در ارگان های نظامی استخدام و مشغول کار بشید ...
شاید بتونید به راحتی استخدام بشید (گذراندن چند مرحله آزمون که عملا کار دشواری هم نیست) اما ...
باید همه جوانب کار رو در نظر بگیرید علاوه بر اینکه تا آخر عمر تحت نظر هستید باید در نظر داشته باشید که از شرایط استخدام در ارگان های نظامی خدمت در مناطق محروم از چند ماه تا چند سال هست!! شاید مجبور بشید برای ارتقاع درجه چند سال در شهر محرومی زندگی کنید ...
شاید به اردو های نظامی اعزام بشید که جان سالم به در بردن از اون کار خیلی آسونی نباشه! ... یادمه یکی تعریف میکرد که یکی از آشناهاشون که نظامی بوده حاضر شده بوده توی این اردو از فرط تشنگی .... چه کاری بکنه!
خیلی نباید روی مدرک تحصیلی حساب باز کنید .... قانون برای همه به صورت یکسان اعمال میشه...
در ضمن استعفا دادن از شغل نظامی هم کار آسونی نیست!! ... یعنی اگر نیمه های راه پشیمون شدین نمیتونید خیلی راحت استعفا نامه رو تحویل مافوق بدید!...
درسته که وضع اقتصاد و بازار کار زیاد خوب نیست اما عملا مسافر کشی کردن بهتر از فکری هست که در سر دارید حتی با فوق لیسانس.

اگر دیپلم هستین دو راه دارین برای ورود به عنوان نظامی : 1-ثبت نام سالیانه در کنکور دانشگاه افسری و 4 سال درس خوندن در شرایط بسیار بسیار سخت و طاقت فرسا در دانشگاه امام علی و تبدیل شدن به ستواندوم
2-ثبت نام در آموزشگاه نظامی درجه داری و یک سال آموزش نظامی سخت و تبدیل شدن به گروهباندوم

اگر لیسانس هستین طبق آیین نامه اجا و ماده 52 حدود 7-8 ماه دوره آمادگی جسمانی و آموزش نظامی خواهید دید و بعد از اون و طی آزمون های لازم به ستواندوم تبدیل میشین

اگر هم آشنای کت و کلفت دارین تو ارتش که بخواد شما رو به عنوان کارمند استخدام کنه که هیچی یه راست میرین تو !
معمولا بین ارتشی ها اونایی که با ماده 52 اومدن رو به چشم جالبی نگاه نمیکنن ، همیشه ادعای گرفتن حقشون رو از اینا دارن ! ( اونایی که دانشگاه افسری بودن )

من چنین چیزی نشنیدم که بشه

اما مثلا کسی بود که سپاه همه کارش درست شده بود و حتی تا در پادگان آموزشی رفته بود(طبق ادعای خودش) ..... یه سری مشکلات داشته و سریعا با فامیلشون تو ناجا هماهنگ میکنه و حتی آموزشی میاد ناجا
من خودم برگ سبز و سفیدش رو دیدم و طبق برگ سفید باید میرفت سپاه ولی با ما در ناجا آموزش دید

اینو برای این گفتم که اگر پارتی کلفت داشته باشی، دقیقه 90 هم جا به جایی امکان داره حتی بین نیروها

در عوض اگر پارتی درست و حسابی نباشه، ممکنه حتی تمسخرت بکنن
2-3 روز اول تو آموزشی یه پسره از گروهان ما میخواست منتقل بشه به یک گروهان دیگه.... فرمانده گروهان ما گفت قبول!!! ولی برو هم اسم و فامیل خودتو از گروهان دیگه بفرست جای خودت. یعنی کشک :n09:
چون طرف فامیلش (آژ) بود و تو کل پادگان چنین فامیلی وجود نداشت

قبل از هر چیز بستگی داره کجای ارتش باشی
ارتش نیروی بزرگیه و جاهای خوب و بد زیادی داره...... اما در هر صورت نیروی نظامی محسوب میشه و احتمالا دیگه الان میدونی اخلاق و رفتار خیلی از نظامی ها چطوریه

واقعیت اینه که باید با اون آزادی و بیخیالی قبل از ورود به ارتش خداحافظی کنی. نمی دونم متوجه منظورم هستی یا نه...
در کل خیلی مسائل رو باید رعایت کنی

سلام میلاد جان
دوست گلم من اصلا قصد تخریب روحیه و زدنِ نفوذ بد برای شما و دوستاتون رو نداشتم و ندارم!
راجع به اون قسمت حرفتون که بزرگش کردم بهت حق میدم ، بله ، بنده اصلا تو محیط نظامی نبودم و تجربه اش رو ندارم، اما تو اقوام درجه یک و آشناهام تا دلت بخواد آدم نظامی هست، این حرفی رو هم که گفتم یه جورایی حرف دل اونا بود وقتی که باهاشون صحبت میکردم ، منم خودم برای کار نه پارتی دارم نه پشتوانه نه سرمایه! مثل همه شماها هم امیدم به خداست و تو اولویت هام محیط نظامی رو میذارم آخــــــــــــــــر
شما هم معلوم نیست وقتی استخدام ارتش شدی بیوفتی مراکز آموزشی که بخوای از کسی بیگاری بکشی و ......
خیلی حرفا هست که میشه زد اما به قول مدیر محترم بخاطر محدودیت جاش اینجا نیست
اینشالا تو همه مراحل زندگیت موفق باشی دوست من:n16:

چرا ارتش!!!!!!!!!!!!

جالب شد :n02: خوب یکی یکی جواب بدم بیام پایین

اول میلاد عزیز من خودم هم هنوز درست چند و چون مارجرا و نحوه پذیرش رو نمی دونم و باید پرس و جو کنم ایشالا وقتی 10 اسفند رفتم یگان کامل می پرسم و جریانش رو کامل تعریف می کنم .

اما در جواب بهرنگ عزیز باید بگم که رشته من اتفاقا بیشترین بازار کار رو داره و تنها یکی از زمینه های کاریش تو بانک ها هستش و خدا رو شکر وضع مالی مون هم بد نیست و خدا رو شکر تخصص و سرمایه راه انداختن شغل جانبی رو هم دارم اما تنها عاملی که من رو دلگرم می کنه به نظامی گری اول علاقه ای که دارم به این شغل و اینکه واقعا به استیل بدنی من می خوره :n02: و دوم اینکه واقعا زمینه برای پیشرفت با مدرک فوق لیسانس برام مهیاست چون در بدو ورود درجه ستوان 1 و بعد 2 سال درجه سروان میگیرم و بعد 4 سال دیگه سرگرد و 4 سال دیگه سرهنگ 2 و 4 سال دیگه سرهنگ تمامی یعنی طی 16 سال می تونم درجه سرهنگ تمامی بگیریم و 14 سال مفید می مونه برای طی دوره های دافوس و تخصصی برای ارتقا به درجات بالاتر که اصلا دور از دسترس نیست . :n05: اینم بگم طی دوره دافوس به منزله طی یه مقطع تخصیلی هستش و بعد طی این دوره در واقع من مدرک معادل دکترا میگیرم

اما در جواب جناب اوروجو باید بگم که دوست عزیز تنها به خاطر گذراندن 2 سال سربازی و احتمالا سختی هایی که در این دوره میبینید نمیشه گفت که نظامی گری شغل سختی هستش بلکه بستگی به جنم شخص داره . کلا کاری رو نداریم که اسون باشه و بگیم این راحته ! کارمند هم باشی مطمئن باشیه اقا بالا سری به اسم اقای رئیس خواهی داشت که باید جلوش دولا راست شد ! تمام این حرف هایی که در مورد دوره های تخصصی و اردوگاهی که میزنند همش کشکه ! اره قبلا شاید سخت میگرفتند ولی الان دیگه کاملا رویه اش فرق کرده و اصلا سخت نمیگیرن و به اسونی میشه این دوره ها رو رد کرد . هر چند که بازم بستگی به میزان تحمل شرایط سخت توسط فرد مورد نظر هم داره !
در اخر هم اصلا انصاف نمیکنی که شغل نظامی گری رو در حد مسافر کشی پایین میاری . همین ارتش هستش که در مواقع جنگ باید از مرز و بوم کشور دفاع کنه و جونش رو بگیره کف دستش و بره بجنگه !

در جواب جناب پامی عزیز هم بله دوست عزیز تقریبا به همین منوال هستش رویه کار و علاوه بر اون ماده 52 ماده 33 هم هستش که بوسیله اون هم میشه جذب شد .

جناب پدرومی هم باید بگم که تنها ارگانی که حتی اگه درجه سرهنگی رو از اول کار هم بده نمیرم دنبالش همین ناجا هستش :n08: حتی اگه 2 تومن حقوق ماهیانه بده :n19:

در اخر اگه بخوام جمع بندی داشته باشم باید بگم که هر کاری تاکید می کنم هر کاری شختی های خودش رو داره و این خود شما هستی که باید خودت رو تو هر کاری که باشی نشون بدی تا بتونی درجات ترقی رو طی کنی وگرنه اگر قصد بدست اوردن یه شغل و گرفتن یک حقوق ماهیانه باشه که به راحتی میشه همچین موردی رو بدست اورد . در مورد شغل نظامی گری هم سختی ها و مشکلات خاص خودش رو داره اما در عوض پرستیژ و کلاس کاری خودش رو داراست کسی که بخواد وارد این شغل بشه نباید همین روز های اول کار رو ببینه بلکه باید سال های بعدی رو در نظر داشته باشه .

در هر صورت امیدوارم همه دوستان در هر زمینه شغلی که علاقه دارن موفق و سلامت باشن

SNOW PATROL
23-02-2013, 21:33
جالب شد :n02: خوب یکی یکی جواب بدم بیام پایین

اول میلاد عزیز من خودم هم هنوز درست چند و چون مارجرا و نحوه پذیرش رو نمی دونم و باید پرس و جو کنم ایشالا وقتی 10 اسفند رفتم یگان کامل می پرسم و جریانش رو کامل تعریف می کنم .

اما در جواب بهرنگ عزیز باید بگم که رشته من اتفاقا بیشترین بازار کار رو داره و تنها یکی از زمینه های کاریش تو بانک ها هستش و خدا رو شکر وضع مالی مون هم بد نیست و خدا رو شکر تخصص و سرمایه راه انداختن شغل جانبی رو هم دارم اما تنها عاملی که من رو دلگرم می کنه به نظامی گری اول علاقه ای که دارم به این شغل و اینکه واقعا به استیل بدنی من می خوره :n02: و دوم اینکه واقعا زمینه برای پیشرفت با مدرک فوق لیسانس برام مهیاست چون در بدو ورود درجه ستوان 1 و بعد 2 سال درجه سروان میگیرم و بعد 4 سال دیگه سرگرد و 4 سال دیگه سرهنگ 2 و 4 سال دیگه سرهنگ تمامی یعنی طی 16 سال می تونم درجه سرهنگ تمامی بگیریم و 14 سال مفید می مونه برای طی دوره های دافوس و تخصصی برای ارتقا به درجات بالاتر که اصلا دور از دسترس نیست . :n05: اینم بگم طی دوره دافوس به منزله طی یه مقطع تخصیلی هستش و بعد طی این دوره در واقع من مدرک معادل دکترا میگیرم

اما در جواب .........

دوست عزیز اگر به هر شغلی علاقه داری صد در صد برو دنبالش و به حرف این و اون توجه نکن برو انشالله یه جایه خوب هم میوفتی
شما اگه میخوای جذب بشی برو کارگزینی امارش رو بگیر اینجا اصلا به جواب نمیرسی و بحث هم منحرف میشه فقط بهت بگم اگه علاقه داری به حرف کسی توجه نکن
در مورد دوره دافوس تا جایی که اطلاع دارم باید به تایید فرماندهی کل قوا برسه و به فرض رسیدن به درجه سرهنگی نمیتونید این دوره رو طی کنید البته بازهم مطمئن نیستم

MILIN3M
23-02-2013, 21:36
بچه لطفا منو راهنمایی کنید..من اهل تهرانم لیسانس... برج شیش رفتم اموزشی امریه گرفتم برا شهرستان ..قرار بود کارامو درست کنن که حضورم بخوره اتفاقاتی افتاد که هر روز دارم میرم سر کار . و برام عذاب اوره و دارن بدجور اذیتم میکنن..........به خدا اشکمو دراوردن ..چه اشتباهی .........میخوام بدونم چجوری در برم.....دو تا سوال دارم.. یکی اینکه اگه برم کارشناسی بیوسته بدون کنکور دانشگاه ازاد شرکت کنم و یه چیزی قبول شم و بعد انصراف بدم و بعد دوباره بست کنم برای سربازی این میشه؟؟ میشه این کارو انجام داد؟؟؟ بعدشم انصرا ف بدم و دوباره بست کنم با همون مدرک لیسانسم که دارم میرم خدمت دیگه یا انصرافی؟؟؟؟ سوال بعدی تهران ممکنه بیوفتم باز یا شهرستان؟؟؟ تا اینجا که خدمت کردم اینا نگه داشته میشن که؟؟
شرمنده زیاد بود اما راهنماییم کنید دارم روزی هزار بار ارزو مرگ میکنم

ami2new
23-02-2013, 21:57
سلام دوستان عزیز من 1/2 اعزام هستم یه مشکلی که دارم اینه که آمادگی بدنیم خوب نیست یعنی به طور مثال امروز یکم فوتبال بازی کردم بعد از چند دقیقه با اینکه چندان هم ندویدم به نفس نفس زدن افتادم و بریدم
بعدش هم که اومدم خونه عضلات پام یکم گرفته بود . چه روش ها و ورزش هایی رو پیشنهاد میدید تا قبل اعزام انجام بدم که تو آموزشی به مشکل بر نخورم و اسقامتم و نفسم بیشتر بشه.
مثلا روزی یه ساعت بدوم , نرمش کنم ممنون میشم اگه تجربه و راهنمایی هایی دارید بفرمایید

arash rashno
23-02-2013, 22:02
سلام دوستان عزیز من 1/2 اعزام هستم یه مشکلی که دارم اینه که آمادگی بدنیم خوب نیست یعنی به طور مثال امروز یکم فوتبال بازی کردم بعد از چند دقیقه با اینکه چندان هم ندویدم به نفس نفس زدن افتادم و بریدم
بعدش هم که اومدم خونه عضلات پام یکم گرفته بود . چه روش ها و ورزش هایی رو پیشنهاد میدید تا قبل اعزام انجام بدم که تو آموزشی به مشکل بر نخورم و اسقامتم و نفسم بیشتر بشه.
مثلا روزی یه ساعت بدوم , نرمش کنم ممنون میشم اگه تجربه و راهنمایی هایی دارید بفرمایید

مال ما که بچه هایی که یکم سختشون بود خیلی راحت میگفتند نمیتونیم بریم و اونها هم اولین بار یکم غر غر میکردند ولی دیگه با اون نفر کاری نداشتند
زیاد سخت نگیر - منم کل آموزشی هر چی مانور میشیدیم شنا نمی تونستم برم زانوهامو میزاشتم زمین تا می اومد یکی میرفتم رد میشد باز میرفتم پایین

vahidreza2007
23-02-2013, 22:29

دوست عزیز بهتره زیاد سخت نگیری . اموزشی هم انچنان که میگن و شنیدی سخت نیست البته هر چند شاید بگند خودت 01 بودی و زیاد اذیت نشدی اما اینو بدون دوره ما از لحاظ سرما بدترین دوره و از لحاظ مانور هایی که رو ما دادن هم بدترین بود اما بازم مهم نیست و میگذره و خیلی زود عادت می کنی . فقط سعی کن تا رسیدن اموزشی هر روز مسافت طولانی رو به صورت استقامتی بدوی تا بدنت کمی اماده بشه و از لحاظ نفس بدنت رو بیاد هر چند که نکردی هم نکردی . فقط سعی کن اموزشی رو از اول بپیچونی تا اخرش :n02:

rozbeh85
23-02-2013, 23:06
و دوم اینکه واقعا زمینه برای پیشرفت با مدرک فوق لیسانس برام مهیاست چون در بدو ورود درجه ستوان 1 و بعد 2 سال درجه سروان میگیرم و بعد 4 سال دیگه سرگرد و 4 سال دیگه سرهنگ 2 و 4 سال دیگه سرهنگ تمامی یعنی طی 16 سال می تونم درجه سرهنگ تمامی بگیریم و 14 سال مفید می مونه برای طی دوره های دافوس و تخصصی برای ارتقا به درجات بالاتر که اصلا دور از دسترس نیست . :n05: اینم بگم طی دوره دافوس به منزله طی یه مقطع تخصیلی هستش و بعد طی این دوره در واقع من مدرک معادل دکترا میگیرم

دوست عزیز اینطوری که شما میگی نیست، من اطلاعاتم در مورد نیروهای دیگه نیست اما در مورد ارتش شما یه سری شرط های لازم و کافی داری، مثلا 4 سال لازم است ولی کافی نیست، شما الان فرض کن به خاطر سلسله مراتب فرمانده شما سروان است و شما ستوان یکم، چهار سالت هم پر شده، تا جای خالی نباشه شما را به سروانی ارتقاء نمیدن چون یک سروان که نمیتواند زیر سلسله ی یک سروان دیگه باشه، این ماجرا از سرهنگ 2 به بعد شدیدتر میشه، الان خیلی ها تو ارتش هستند که چندین ساله تو سرهنگ تمامی مانده اند، به هزار و یک دلیل، و خیلی کم هستند افرادی که می توانند بروند دافوس.
الان توی ارتش تنها یه سرلشگر داریم اونم صالحی است، این به این دلیل نیست که فقط ایشون توانستند این سال ها رو طی کنند، خیلی ها هستند که ممکنه چندین سال تو قسمت سرتیپ مانده اند ولی از نظر سلسله مراتب نمیتوانند ارتقاع بگیرند.

vahidreza2007
23-02-2013, 23:16
دوست عزیز اینطوری که شما میگی نیست، من اطلاعاتم در مورد نیروهای دیگه نیست اما در مورد ارتش شما یه سری شرط های لازم و کافی داری، مثلا 4 سال لازم است ولی کافی نیست، شما الان فرض کن به خاطر سلسله مراتب فرمانده شما سروان است و شما ستوان یکم، چهار سالت هم پر شده، تا جای خالی نباشه شما را به سروانی ارتقاء نمیدن چون یک سروان که نمیتواند زیر سلسله ی یک سروان دیگه باشه، این ماجرا از سرهنگ 2 به بعد شدیدتر میشه، الان خیلی ها تو ارتش هستند که چندین ساله تو سرهنگ تمامی مانده اند، به هزار و یک دلیل، و خیلی کم هستند افرادی که می توانند بروند دافوس.
الان توی ارتش تنها یه سرلشگر داریم اونم صالحی است، این به این دلیل نیست که فقط ایشون توانستند این سال ها رو طی کنند، خیلی ها هستند که ممکنه چندین سال تو قسمت سرتیپ مانده اند ولی از نظر سلسله مراتب نمیتوانند ارتقاع بگیرند.

نه دوست عزیز اصلا اینجور نیست یا بهتره بگم اصلا ربطی به این که تو سلسله مراتب یه سروان باشه و نشه تا اون هست شما هم سروان بشی !!!! ارتقا درجه تا سرهنگ تمامی بر اساس گذر سال هستش و اونم طبق اخرین قانون هر 4 سال یکبار ! در سرهنگ تمامی هم مطمئن باش بعد از 4 سال دعوت میشی به گذروندن دوره دافوس ! البته خیلی ها هستن نمیرن چون اولا رسیدن به اخر های دوره خدمتشون دوما چون فکر می کنند شاید نتونند بگذرون این دوره رو بی خیال میشن . در مورد سرلشکری هم اصلا اینطور نیست اگه اینطور بود این همه سرتیپ تو ارتش نباید داشته باشیم نمونش هم سرتیپ پوردستان که شاید با خیل زیادی از سرتیپ های ارتش هم رده باشه اما ایشون الان فرمانده نیروی زمینی هستش ! و به خوبی و خوشی کنار سرتیپ های دیگه دارن کار می کنند :n11:

Pami
23-02-2013, 23:48
تونم درجه سرهنگ تمامی بگیریم و 14 سال مفید می مونه برای طی دوره های دافوس و تخصصی برای ارتقا به درجات بالاتر که اصلا دور از دسترس نیست . :n05: اینم بگم طی دوره دافوس به منزله طی یه مقطع تخصیلی هستش و بعد طی این دوره در واقع من مدرک معادل دکترا میگیرم

دوره دافوس رشته های طراحی عملیات و فنون نظامی و مدیریت دفاعی رو تدریس میکنه در مقطع کارشناسی ارشد
طی کردن این دوره هم پیش نیاز رسیدن به درجه سرتیپ دومی هست اما کافی نیست !

منبع : سایت اجا

farzad02
24-02-2013, 00:13
الان تا اردیبهشت 55 روز وقت داری
هر روز حداقل نیم ساعت حرکات کششی و نرمش هم که بکنی، آموزشی خیلی بهت کمتر فشار میاد

البته حرف دوستان هم درسته که خیلی سخت نگیر. بعضی جاها واقعا زیاد سخت نمیگیرن
اما مثلا همین امروز بچه های شهید باهنر کرمان رو دیدم که کف پوتینهاشون ساییده شده بود. نشونه رژه و دوی زیاد

پس داشتن آمادگی از نداشتنش خیلی بهتره. ضرری هم نداره

فشار اصلی هم همیشه بعد از صبحانه و نماز صبح بود که باید می رفتیم صبحگاه. بدن خشک بود و هوا سرد
اگر بتونی نرمش و ورزش رو بزارید حدود ساعت 6 تا 8 صبح در هوای آزاد خیلی خوبه

pedromi
24-02-2013, 01:11
بچه لطفا منو راهنمایی کنید..من اهل تهرانم لیسانس... برج شیش رفتم اموزشی امریه گرفتم برا شهرستان ..قرار بود کارامو درست کنن که حضورم بخوره اتفاقاتی افتاد که هر روز دارم میرم سر کار . و برام عذاب اوره و دارن بدجور اذیتم میکنن..........به خدا اشکمو دراوردن ..چه اشتباهی .........میخوام بدونم چجوری در برم.....دو تا سوال دارم.. یکی اینکه اگه برم کارشناسی بیوسته بدون کنکور دانشگاه ازاد شرکت کنم و یه چیزی قبول شم و بعد انصراف بدم و بعد دوباره بست کنم برای سربازی این میشه؟؟ میشه این کارو انجام داد؟؟؟ بعدشم انصرا ف بدم و دوباره بست کنم با همون مدرک لیسانسم که دارم میرم خدمت دیگه یا انصرافی؟؟؟؟ سوال بعدی تهران ممکنه بیوفتم باز یا شهرستان؟؟؟ تا اینجا که خدمت کردم اینا نگه داشته میشن که؟؟
شرمنده زیاد بود اما راهنماییم کنید دارم روزی هزار بار ارزو مرگ میکنمامریه و سختی؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
الان من کسایی رو میشناسم که حاضرن 10 میلیون خرج کنند تا از کلانتری بیان ستاد خدمت کنن وبعد شما ناشکری میکنی که امریه سخته!!!!!!!
شاید الان بهم فحش بدی و بگی به تو چه ربطی داره. میدونم منم مثل تو یکی بهم همچین قولی داد ولی نشد و هر روز و حتی تعطیلات هم رفتم خدمت. اصلاً بهش فکر نکن وگرنه خیلی سخت بهت میگذره. همش به خودت بگو اوضاع من از فوق لیسانس سر چهار راه، لیسانس کلانتری و .... خیلی خیلی بهتره پس خدا رو شکر.
در ضمن چون اول خدمتته یه مقداری بهت سخت میگیرن 2-3 ماهی که بگذره باهات دوست میشن و خدمت برات راحت تر میشه.

steps
24-02-2013, 01:23
درباره استخدارم تو نظام به همین نکته اکتفا بکنم من قبل از اینکه برای معافی سربازی اقدام کنم برایNOPO اقدام کردم O حتی مشکل پزشکی هم داشتم که تونستم حلش کنم اما موضوع رو به کسی نگفته بوده بودم و وقتی که کل کارا رو درست کردم به خانواده گفتم همه تعجب کردن و ناراحت شدن و 2ماه روی مخم کار کردن که پشیمون بشم دقیقا یک هفته قبل از اینکه به مرکز اموزش یگان ویژه( تو مشهد) اعزام بشم پشیمون شدم و بیماریم رو بهونه کردم و تونستم بپیچونم العان هم خیلی خوشحالم که وارد نظام نشدم حتی NOPO که یکی از بهترین یگان های نظامی ناجا هست .
درکل با یه سری بحث منطقی با چندتابزرگتر و با تجربه جهت زندگیم عوض شدم و تو اون چند ساعتی که تو پادگان اموزشی ارتش(لشکرک تکاوری) بودم نظرم درباره نظامی بودن عوض شد .
کلا قبل از انجام تصمیم های بزرگ با چند نفر مشورت بکنید

rozbeh85
24-02-2013, 02:53
نه دوست عزیز اصلا اینجور نیست یا بهتره بگم اصلا ربطی به این که تو سلسله مراتب یه سروان باشه و نشه تا اون هست شما هم سروان بشی !!!! ارتقا درجه تا سرهنگ تمامی بر اساس گذر سال هستش و اونم طبق اخرین قانون هر 4 سال یکبار ! در سرهنگ تمامی هم مطمئن باش بعد از 4 سال دعوت میشی به گذروندن دوره دافوس ! البته خیلی ها هستن نمیرن چون اولا رسیدن به اخر های دوره خدمتشون دوما چون فکر می کنند شاید نتونند بگذرون این دوره رو بی خیال میشن . در مورد سرلشکری هم اصلا اینطور نیست اگه اینطور بود این همه سرتیپ تو ارتش نباید داشته باشیم نمونش هم سرتیپ پوردستان که شاید با خیل زیادی از سرتیپ های ارتش هم رده باشه اما ایشون الان فرمانده نیروی زمینی هستش ! و به خوبی و خوشی کنار سرتیپ های دیگه دارن کار می کنند :n11:

دوست گرامی، من متن قانون ارتش جمهوری اسلامی را میگذارم:

ماده 67 - فارغ‌التحصيلان دوره دوم دانشكده علوم نظامي به درجه ستوان‌دومي نائل و حداقل مدت توقف آنها در تمامي درجات تا درجه سرتيپ‌دومي چهار سال خواهد بود.

ماده 78 - ترفيع پرسنل با رعايت مقررات اين قانون منوط به تصويب مقامات زير خواهد بود:

‌الف - نظاميان تا درجه ستوان‌دومي و كليه كارمندان. در نيروها، فرمانده نيروي مربوط در وزارت دفاع و ستاد مشترك، وزير دفاع و رييس ستاد‌مشترك.
ب - از درجه ستوان‌يكمي به بالا، فرماندهي كل.
‌ماده 79 - وضعيت پرسنل در كليه مراحل خدمت از نظر مكتبي به وسيله سازمان عقيدتي سياسي، از نظر امنيتي به وسيله سازمان حفاظت‌اطلاعات و از نظر كارايي توسط كميسيون ارزيابي مورد بررسي قرار مي‌گيرد تا در ترفيعات و انتصابات ملاك عمل واقع شود.
‌تبصره - وزارت دفاع و ستاد مشترك در زمينه ارزيابي كارآيي، سازمان عقيدتي سياسي در زمينه صلاحيت مكتبي و سازمان حفاظت و اطلاعات در‌زمينه صلاحيت امنيتي، آيين‌نامه اجرايي مأموريت محوله در اين ماده را تهيه و به تصويب شوراي عالي دفاع مي‌رسانند.
‌ماده 80 - براي ترفيع، پرسنل علاوه بر حائز بودن كليه شرايط مقرر در اين قانون و ضوابط مربوط بايستي قبلاً يا همزمان با ترفيع در شغل سازماني‌بالاتر منصوب شده باشند.

SNOW PATROL
24-02-2013, 07:45

سلام تایید میشود قبل از ارتقا باید فرد دارای جایگاه و شغل همرتبه با درجه جدید شود
الان من کسی رو میشناسم ده سال هست استوار یک هست

tapatalk

saeedsh7j
24-02-2013, 08:59
سلام ، من خودم اعزامی نودم و هیجده ماه ولی دوستام که سال نود و یک اعزام به خدمت شدن هنوز نمیدونن بیست و یک ماه شده یا فعلا همون هیجده ماه! کسی نمیدونه؟

ha789di
24-02-2013, 09:55
سلام ، من خودم اعزامی نودم و هیجده ماه ولی دوستام که سال نود و یک اعزام به خدمت شدن هنوز نمیدونن بیست و یک ماه شده یا فعلا همون هیجده ماه! کسی نمیدونه؟
همون 21 ماه هستن

chekho
24-02-2013, 13:36
دوستان رسته اداری پرسنلی همینه؟
چون این یارو خیاطه از منم گیج تر بود

arianam
24-02-2013, 13:54
سلام
اقا تو یگان لباس جدید میدن؟؟
رسته درجه باید بخریم یا میدن؟ (نیرو زمینی ارتش رسته الکترونیک)
روز اول با همین لباسای اموزشی بریم یگان؟
مرسی

chekho
24-02-2013, 14:33
سلام
مرسی

به ما که گفتن هم رسته و هم درجه و نوار وظیفه بزنین خودتونو معرفی کنین

Pami
24-02-2013, 14:46

بله همین هست

سلام
مرسی

لباس میدن ولی ممکنه سایز شما نباشه و معمولا جنسش هم به خوبی لباسهای بیرون نیست
رسته و درجه باید خودتون بخرید
روز اول هم به نظر من رسته و درجه تون رو بزنید و با وضع مرتب برید معرفی کنید خودتون رو

vahidreza2007
24-02-2013, 15:03

دوستان من هم رسته اداری .پرسنلی خورده کد تخصصی هم امور اداری زده باید همین رسته رو بزنم ؟ هنوز رسته پیاده روی فرنچ و اورم هستش :n02: بکنم اینو بخرم بدوزم یا اول برم جام مشخص بشه بعد ؟

راستی جناب جکو ممنون میشم یه عکس خوب از هر دو یقه لباس از جلو بندازید تا ببینم این رسته رو چطوری دوختید ! ( نشه برعکس بدوزم ابرومون بره :n02: )

راستی لباس شما واسه ارتش هستش ؟ رنگش فرق داره با اونایی که خودشون دادن ؟ هرچند که منم لباس ها رو عوض کردم و لباس کادری با کیفیت خوب گرفتم )

pedromi
24-02-2013, 15:04
سلام تایید میشود قبل از ارتقا باید فرد دارای جایگاه و شغل همرتبه با درجه جدید شود
الان من کسی رو میشناسم ده سال هست استوار یک هست

tapatalk
این خوبه که. مسئول بازداشتگاه ما 13 سال خدمت داشت درجش گروهباندوم بود و یا سرگردی رو میشناسم که درجش سرهنگ تمام بوده ولی بعد از 11 سال هنوز بهش درجه نداده بون . علت اصلیه این وقایع داشتن پرونده در حفا و عقیدتیه.

vahidreza2007
24-02-2013, 15:10
این خوبه که. مسئول بازداشتگاه ما 13 سال خدمت داشت درجش گروهباندوم بود و یا سرگردی رو میشناسم که درجش سرهنگ تمام بوده ولی بعد از 11 سال هنوز بهش درجه نداده بون . علت اصلیه این وقایع داشتن پرونده در حفا و عقیدتیه.

خوب بله اونایی که مورد دارن و تو عقیدتی حاوابه پرونده دار میشن ارتقا شون از همه لحاظ مثل درجه و ... بد جور به گیر و گور میافته اما اونی که بخواد درست کار کنه ( نه تنها تو ارتش بلکه تو هر شغل دیگه ) نباید از این چیزا بترسه و اگه راه درست رو بره مطمئن باش راه پیشرفتش هم بازه . به قول فرمانده یگان ما که روز اخر برامون صحبت کرد : سعی کنید تو هر کاری مثل کف دست صاف و رو راست باشید جوری باشید و زندگی کنید که فردا روز نیازی نباشه چیزی که دیروز گفتید رو به یاد بیارید ( اگر راست بوده باشه نیازی به یاد اوری نیست ) :n14: یادش بخیر از همین جناب دوباره یه درود جناب به فرمانده همون میفرستم :n16:

chekho
24-02-2013, 15:32
دوستان من هم رسته اداری .پرسنلی خورده کد تخصصی هم امور اداری زده باید همین رسته رو بزنم ؟ هنوز رسته پیاده روی فرنچ و اورم هستش :n02: بکنم اینو بخرم بدوزم یا اول برم جام مشخص بشه بعد ؟

راستی جناب جکو ممنون میشم یه عکس خوب از هر دو یقه لباس از جلو بندازید تا ببینم این رسته رو چطوری دوختید ! ( نشه برعکس بدوزم ابرومون بره :n02: )

راستی لباس شما واسه ارتش هستش ؟ رنگش فرق داره با اونایی که خودشون دادن ؟ هرچند که منم لباس ها رو عوض کردم و لباس کادری با کیفیت خوب گرفتم )

والا کیفیت دوربینم همونطور که معلومه اصن خوب نیس.
رسته رو هم خود نظامی فروش ها میدوزن و بلدن چطوری بزنن نگران نیاش.
لباس هم همونیه که تو آموزشی بهمون دادن

PLAΨMID
24-02-2013, 20:25

رسته واسه ارتش همینه . درسته . خود رسته رو که میرید بخرید یادتون باشه که این رسته چپ و راستش با هم فرق داره .
یه توصیه : به هیچ وجه لباس کادری ( استتار کویر) نخرید چون بسیار بسیار پارچه ضخیمی داره و واسه خدمت عمری ساخته شده نه خدمت 20 ماهه . من خودم گرفتم مثل چی پشیمون شدم چون انقدر کلفت بود پارچه اش که توی تابستون نمیشد باهاش نفس کشید . . . البته بستگی داره سردسیر باشید یا گرمسیر . . .

arianam
24-02-2013, 20:30
لباس میدن ولی ممکنه سایز شما نباشه و معمولا جنسش هم به خوبی لباسهای بیرون نیست
رسته و درجه باید خودتون بخرید
روز اول هم به نظر من رسته و درجه تون رو بزنید و با وضع مرتب برید معرفی کنید خودتون رو[/QUOTE]
ممنون واسه راهنمایی فقط 1 سوال اینکه خوب به ما یکدست لباس دادن اونم نوار قرمز داره درجه بزنم رو همون لباس برم؟؟ من پادگانم شهرستانه (شاهرود)

Pami
24-02-2013, 21:34
ممنون واسه راهنمایی فقط 1 سوال اینکه خوب به ما یکدست لباس دادن اونم نوار قرمز داره درجه بزنم رو همون لباس برم؟؟ من پادگانم شهرستانه (شاهرود)

نوار قرمز رو باید جدا کنی نوار سبز بزنی بعضی جاها جای نوار سبز نوار خاکی میگن بزنین بعضی جاها هم سبز و خاکی فرقی نداره بعضی جاها هم اصلا نمیزنن هتله !
درجه شما هم اگه لیسانسی یه ستاره فوق دو ستاره
آرم و علائم رو هم میزنی شامل رسته ، آرم نیروی زمینی و آرم ارتش به اضافه اتیکت نام ، اون اتیکت گروهان آموزشی رو هم جدا کن نیازی بهش نیست

.:RED:.
24-02-2013, 23:41
سلام دوستان من خیلی اطلاع ندارم از سربازی و چیزهای مرتبط به اون و اصلا دوست ندارم دو سال از عمرم رو تلف کنم میخوام سریعتر کار پیدا کنم و ازدواج کنم
دوستم باباش تو سپاه سرداره میگفت میشه به جای دو سال سربازی رفتن با سپاه یه قرارداد 5 ساله ببندی که براشون 5 سال کار کنی به جای 2 سال سربازی بعد میگفت مثل یه کارمند میشی هم مثله اونا حقوق میگیری هم مزایا داره و ... بعد 5 سالم اگه بخوای میتونی بیای بیرون.همچین چیزی هستش؟ اگه باشه من که پارتی ندارم رو میگیرن؟ تو قسمت مرتبط با تحصیلاتت کار میکنی؟
من سال دیگه درسم تموم میشه رشته ام IT هستش خودمم مهندس شبکه هستم

pedromi
25-02-2013, 00:04
سلام دوستان من خیلی اطلاع ندارم از سربازی و چیزهای مرتبط به اون و اصلا دوست ندارم دو سال از عمرم رو تلف کنم میخوام سریعتر کار پیدا کنم و ازدواج کنم
دوستم باباش تو سپاه سرداره میگفت میشه به جای دو سال سربازی رفتن با سپاه یه قرارداد 5 ساله ببندی که براشون 5 سال کار کنی به جای 2 سال سربازی بعد میگفت مثل یه کارمند میشی هم مثله اونا حقوق میگیری هم مزایا داره و ... بعد 5 سالم اگه بخوای میتونی بیای بیرون.همچین چیزی هستش؟ اگه باشه من که پارتی ندارم رو میگیرن؟ تو قسمت مرتبط با تحصیلاتت کار میکنی؟
ترجیهاً این کار رو نکن. چون هم آموزشی داره و هم حساب کتاب نداره. کشور ما در حال حاضر در موقعیت خوبی بسر نمی بره و هر روز احتمال جنگ هست. شاید تو این 5 سال خدای نکرده جنگ بشه و بندازنت منطقه عملیاتی.
به نظر من از طریق همون آشناتون امریه سپاه رو بگیر که تو سپاه خدمت کنی. تعطیلی ها تعطیلی 7 تا 14 ساعت کاری و مرخصی هم خوب میدن.

vahidreza2007
25-02-2013, 00:06

داداش اگه اینجوری بود که دیگه کسی سربازی نمیرفت و 5 سال میومد حقوق می گرفت و میرفت که :n02: اینی که شما میگی پذیرش ماده 33 و 52 هستش که در حین خدمت می تونی استفاده کنی و مطمئن باش ارتش نیرویی رو که 5 سال تربیت و تعلیم داده رو به این راحتی نمیذاره بگه بای بای و مطمئن باش ولش نمیکنه ! ولی شما می تونی بیای و بمونی تا اخرش و حالش رو ببری :n18:

25-02-2013, 00:25
ممنون از پاسخگویی سریعتون
من گفتم سپاه نه ارتش! یعنی سپاه همچین چیزی نداره؟
دوستم میگفت یه سازمان وابسته به سپاه هست به اسم قرب یا یه چیزی تو همین مایه ها من اگه برم اونجا اگه جنگی چیزی بشه منی که کارمند یه واحد مهندسی هستم رو میفرستن واسه جنگ؟
اگه محیطش خوب باشه یعنی آدمای تحصیلکرده دور و بر آدم باشن و زیر آب زدن نباشه یهعنی یه جایی مثل همین قرب که وابسته به سپاه هستش چرا نمونم خوب میمونم

25-02-2013, 00:42
ببخشید اینقدر سوال میکنم
یه چیزی تو اینتذنت دیدم به اسم قانون دو برادری چی هست؟
ببینید من پدرم سال دیگه 65 سالش میشه مادرم هم 53 میشه . برادر بزرگم رفته بود سربازی ولی 5 سال پیش فوت کرده برادر دیگه ام هم معاف پزشکی شده و 28 سالشه میخواد تا 2 ماه دیگه ازدواج بکنه
راه داره من معاف بشم؟

Sha7ab
25-02-2013, 00:44
دوستم میگفت یه سازمان وابسته به سپاه هست به اسم قرب یا یه چیزی تو همین مایه ها من اگه برم اونجا اگه جنگی چیزی بشه منی که کارمند یه واحد مهندسی هستم رو میفرستن واسه جنگ؟
اگه محیطش خوب باشه یعنی آدمای تحصیلکرده دور و بر آدم باشن و زیر آب زدن نباشه یهعنی یه جایی مثل همین قرب که وابسته به سپاه هستش چرا نمونم خوب میمونم

دوست عزیز استخدام سپاه حتی بصورت پیمانی 5 ساله بهیچ وجه کار راحتی نیست.

25-02-2013, 00:49
دوست عزیز استخدام سپاه حتی بصورت پیمانی 5 ساله بهیچ وجه کار راحتی نیست.
اگه میشه بیشتر توضیح بدین برای چی راحت نیست؟
من آیندم به این چیزا مرتبطه

Soroush-S
25-02-2013, 00:58
سپاه سرباز 3 ساله پیمانی میگیره که ورود به اون سخته.
پدر من در یکی از شرکتهای زیرمجموعه قرب کار میکنه - کار واسه کارمندها بد نیست فقط الان یمقدار اوضاع بهم ریخته

masoud05
25-02-2013, 08:07
سلام دوست عزیز
منظورش قرارگاه خاتم سپاه بود که میتونی با پذیرش،دو سال خدمتتو اونجا باشی،تو همین تاپیک کلمات "قرارگاه خاتم" رو سرچ کنی یه توضیحاتی داده شده،تو گوگل هم سرچ کنی یه چیزایی پپیدا میشه که کمکت کنه

Pami
25-02-2013, 10:47
داداش اگه اینجوری بود که دیگه کسی سربازی نمیرفت و 5 سال میومد حقوق می گرفت و میرفت که :n02: اینی که شما میگی پذیرش ماده 33 و 52 هستش که در حین خدمت می تونی استفاده کنی و مطمئن باش ارتش نیرویی رو که 5 سال تربیت و تعلیم داده رو به این راحتی نمیذاره بگه بای بای و مطمئن باش ولش نمیکنه ! ولی شما می تونی بیای و بمونی تا اخرش و حالش رو ببری :n18:

آقا تقاضا برای کار تو کشور بالاس ، خیلی هم بالاس
کلی کادری پیمانی میومدن شعبه ما التماس میکردن که رسمی بشن ولی همشون رو شوت کردن بیرون :دی
خیلی نامردیه طرف 5 سال از جوونی اش رو میزاره برای خدمت تو ارتش

*momad*
25-02-2013, 13:08
سلام چند تا سوال درباره قرارگاه فرماندهی نزاجا - دایره عملیات - آج ( توی لویزان ) داشتم
من 5 شنبه باید برم
با لباس نظامی باید برم ؟ نوار قرمز شلوار ، رسته پیاده ( توی برگه امریه رسته رایانه خورده برای من ) ، اسم پادگان آموزشی رو باید چیکارشون کنم ؟
اونجا باید با همین لباس پلنگی برم یا لباس فصل میدن ؟ ( منظورم بعد از شروع شدن رسمی دوره هست )
شنیدم 5شنبه که برم مرخصی چند روزه میدن ، درسته یا از همون 5شنبه شروع میشه ؟
ساعت کاریش از چند تا چند هست ؟
ممنون میشم جواب بدین:n11:

farzad02
25-02-2013, 19:22
در جهت شادی و خنده .... یگان خدمتی بنده اشتباه اعلام شد و از بهترین یگان خدمتی که قطعی شده بود، به بدترین جای ممکن راه یافتم!!!(پس از تقسیم اولیه)

حالا عزیزان دارن رایزنی میکنن بلکه این یگان تخیلی منو بیخیال شه!

شانسو می بینید :n13:

The Stig
25-02-2013, 21:24
من اگه برم اونجا اگه جنگی چیزی بشه منی که کارمند یه واحد مهندسی هستم رو میفرستن واسه جنگ؟

جنگ کجا بود داداش گلم ... خیالت راحت جنگی در کار نیست

Pami
26-02-2013, 01:22
سلام چند تا سوال درباره قرارگاه فرماندهی نزاجا - دایره عملیات - آج ( توی لویزان ) داشتم
من 5 شنبه باید برم
با لباس نظامی باید برم ؟ نوار قرمز شلوار ، رسته پیاده ( توی برگه امریه رسته رایانه خورده برای من ) ، اسم پادگان آموزشی رو باید چیکارشون کنم ؟
اونجا باید با همین لباس پلنگی برم یا لباس فصل میدن ؟ ( منظورم بعد از شروع شدن رسمی دوره هست )
شنیدم 5شنبه که برم مرخصی چند روزه میدن ، درسته یا از همون 5شنبه شروع میشه ؟
ساعت کاریش از چند تا چند هست ؟
ممنون میشم جواب بدین:n11:

بله با لباس و علائم کامل برید
نوار قرمز کنده بشه ، رسته پیاده کنده بشه ، اتیکت آموزشی کنده بشه
نوار سبز یا خاکی باید بزنید که به نظر من صبر کنید خودشون بگن کدوم رنگ
رسته رایانه باید بزنی
لباس فصل باید خودت بخری
احتمالا 2 روز مرخصی میدن که مدارکی که میخوان رو بیارید
ساعت کاری 6 صبح تا 2 عصر

saeeduniverse
26-02-2013, 09:12
سلام اقا خواهش میکنم جواب بدین...دوره کد تکاوری لشگرک تو لواسان چطوره؟ تشکر.

ehsan0_l
26-02-2013, 10:38
براي دوره كد 5شنبه شده بايد بريم يا شنبه؟
تاريخ مراجعه رو زده 5 شنبه ولي شايد بريمو تعطيل باشه
پادگان سرلشگر اماني لويزان دوره كد
به نظر شما چكار كنيم؟

TATU_TATY
26-02-2013, 18:57
آقا یکی از دوستان دیروز رفته بود برام امریه سوال کنه میگه به مسولئش که گفتن برداشته گفته که تو روزنامه زده امریه ها لغو شده ...

حالا چه خاکی به سرم بریزم ..؟؟؟

Pami
26-02-2013, 19:28
براي دوره كد 5شنبه شده بايد بريم يا شنبه؟
تاريخ مراجعه رو زده 5 شنبه ولي شايد بريمو تعطيل باشه
پادگان سرلشگر اماني لويزان دوره كد
به نظر شما چكار كنيم؟

تعطیل نیست ، الکی برای خودت دردسر درست نکن
میری فوقش بهت میگن برگرد خونه
اسم مخفف اون پادگان هم مراپش هست ، تلفظ : Maraposh :دی

matin_vv
26-02-2013, 19:41
دوستان سلام.
یک سوال.
از زمانی که اطلاعات پایان خدمت از یگان به نظام وظیفه ارسال میشه و در سیستم نظام وظیفه ثبت میشه، من چطور میتونم فرآیند صدور کارتم رو تسریع کنم؟ اگر برم نظام وظیفه پیگیری کنم جواب میده یا نه؟

ehsan0_l
26-02-2013, 20:17
تعطیل نیست ، الکی برای خودت دردسر درست نکن
میری فوقش بهت میگن برگرد خونه
اسم مخفف اون پادگان هم مراپش هست ، تلفظ : Maraposh :دی

بچه اصفهانم بابا چطو برگردم؟

ehsan0_l
26-02-2013, 20:31
دوستان كسي مراپش نبوده؟
نگهباني و ساعت كاريش چجورياس واسه دوره كد؟
رسته عقيدتي

PLAΨMID
26-02-2013, 20:40

بر نمی گردونن ولی باید یکی دو روز رو بیکار توی آسایشگاه ول بچرخی تا شنبه . البته به نظر من هم اگه پنجشنبه حضور بزنی بهتره . . . . اگه شنبه بری دژبان اذیتت می کنه .

دوستان كسي مراپش نبوده؟
نگهباني و ساعت كاريش چجورياس واسه دوره كد؟
رسته عقيدتي

این رسته ای که گفتی یعنی هتل . عشق و حال . بچه هایی که توی پادگان ما بودن سخت ترین کارشون این بود که سه شنبه ها قرآن بذارن جلوی ملت و 1 ساعت بعد جمعشون کنن !!!
نگران نگهبانی هم نباش . آش کشک خاله است . توی پاچه همه میره . اگه بهش عادت کنی اصلا سخت نیست . اگه اونجایی که میری یگان پاسدار داشنه باشه راحت ترین . چون ما دوره کد یگان پاسدار نداشتیم و مجبور بودیم پاسداری هم بدیم .

دوستان سلام.
یک سوال.
از زمانی که اطلاعات پایان خدمت از یگان به نظام وظیفه ارسال میشه و در سیستم نظام وظیفه ثبت میشه، من چطور میتونم فرآیند صدور کارتم رو تسریع کنم؟ اگر برم نظام وظیفه پیگیری کنم جواب میده یا نه؟

اگه پارتی داشته باشی میشه . اگه نداشته باشی غیر ممکنه .

pedromi
26-02-2013, 21:14
دوستان سلام.
یک سوال.
نه فایده ای نداره. 20 روز قبل از خدمت یه فرمی به نام فرم 111 پر میکنند که اونو اسکن میکنند برای سازمان وظیفه عمومی ناجا. اگر به جای 20 روز 40 روز قبل تر این کار رو انجام بدی قطعاً کارتتم زود تر صادر میشه ولی از ئوقتی که فرم رو اسکن کنند دیگه نمیشه کاری کرد.

یه نکته خیلی مهم:
دوستان اگر میتونید هر چه زودتر این فرم رو پر کنید. یه مشکلی برای خیلی از سربازها پیش اومده منجمله برای من. و اونم اینه که درخواست اعزام برای خیلی از سربازها در سامانه صدور کارت ثبت نمیشه و باید 3 هفته بیفتی دنبالش و بری از همون شهرستانی که اعزام شده بودی برات ثبت کنند. من 2 هفته سر این موضوع الاف شدم خیلی ها هم اومده بودن اعتراض کردن. خیلیاز بدبختها بخاطر این کار تا سیستان و بلوچستان، کرمان و جاهای دور رفتن تا ثبت بشه.
(این دیگه نوبرشه اونا اشتباه میکنن ما باید سختی هاشو بکشیم) تا اونجا که جا داره 40 روز قبل از خدمت برای پر کردن این فرم اقدام کنید تا اگر همچین اتفاقاتی افتاد فرصت کافی برای اصلاحش داشته باشید.

mrouzbehi
26-02-2013, 21:20
بله با لباس و علائم کامل برید
نوار قرمز کنده بشه ، رسته پیاده کنده بشه ، اتیکت آموزشی کنده بشه
نوار سبز یا خاکی باید بزنید که به نظر من صبر کنید خودشون بگن کدوم رنگ
رسته رایانه باید بزنی
لباس فصل باید خودت بخری
احتمالا 2 روز مرخصی میدن که مدارکی که میخوان رو بیارید
ساعت کاری 6 صبح تا 2 عصر
البه اونجا خدمت ا ز 7 تا 2 است
باره اتیکتم همون یگان آموزشیتو بکن اسمت باشه کافیه
نوار قرمز رنگتم بکن به جاش یه نوار سبز یا خاکی بزن
درجه و رسته هم که از واجباته:n02:

The Stig
26-02-2013, 21:43
بچه هایی که تو نیرو زمینی ارتش خدمت می کنند،کسی در مورد نامه جدید نیرو در مورد تعطیلی پنج شنبه ها خبر نداره؟

sdahcrit
26-02-2013, 21:45
با سلام به همه ی دوستان عزیز ، تو رو خدا اگر کسی جواب سوالمو میدونه جواب بده من می خوام بدونم اگر سه تا معافیت از خدمات رزمی داشته باشم می تونم معافیت دایم بگیرم؟؟؟

Igla
26-02-2013, 21:47
با سلام به همه ی دوستان عزیز ، تو رو خدا اگر کسی جواب سوالمو میدونه جواب بده من می خوام بدونم اگر سه تا معافیت از خدمات رزمی داشته باشم می تونم معافیت دایم بگیرم؟؟؟

هرگز! صد تا معاف از رزم هم داشته باشی دائم نمیشه!

mrouzbehi
26-02-2013, 22:32
بچه هایی که تو نیرو زمینی ارتش خدمت می کنند،کسی در مورد نامه جدید نیرو در مورد تعطیلی پنج شنبه ها خبر نداره؟
فعلا فقط کادریها اونم به صورت دو سوم یک سوم

matin_vv
27-02-2013, 09:33
نه فایده ای نداره. 20 روز قبل از خدمت یه فرمی به نام فرم 111 پر میکنند که اونو اسکن میکنند برای سازمان وظیفه عمومی ناجا. اگر به جای 20 روز 40 روز قبل تر این کار رو انجام بدی قطعاً کارتتم زود تر صادر میشه ولی از ئوقتی که فرم رو اسکن کنند دیگه نمیشه کاری کرد.

یه نکته خیلی مهم:
دوستان اگر میتونید هر چه زودتر این فرم رو پر کنید. یه مشکلی برای خیلی از سربازها پیش اومده منجمله برای من. و اونم اینه که درخواست اعزام برای خیلی از سربازها در سامانه صدور کارت ثبت نمیشه و باید 3 هفته بیفتی دنبالش و بری از همون شهرستانی که اعزام شده بودی برات ثبت کنند. من 2 هفته سر این موضوع الاف شدم خیلی ها هم اومده بودن اعتراض کردن. خیلیاز بدبختها بخاطر این کار تا سیستان و بلوچستان، کرمان و جاهای دور رفتن تا ثبت بشه.
(این دیگه نوبرشه اونا اشتباه میکنن ما باید سختی هاشو بکشیم) تا اونجا که جا داره 40 روز قبل از خدمت برای پر کردن این فرم اقدام کنید تا اگر همچین اتفاقاتی افتاد فرصت کافی برای اصلاحش داشته باشید.

ممنون.
ببینین من یه مشکلی برام پیش اومده و واقعاً گیر کردم!
من دی ماه خدمتم تموم شده تو نیرو هوایی ارتش، حالا بعد از کلی اینور و اونور، بعد از دو ماه تازه 6 اسفند اطلاعات پایان خدمت من از یگان رفته نظام وظیفه. یگان به من گفته حدود 7-8 روز طول میکشه تا اطلاعات من تو سیستم نظام وظیفه ثبت بشه.
حالا من الان پذیرش از خارج از کشور برای ادامه تحصیل گرفتم و باید نهایتاً تا اواسط اردیبهشت، گذرنامه ام دستم باشه، ولی با این بساطی که میبینم زیاد امیدوارم نیستم همچین اتفاقی بیفته.
رفتم اداره گذرنامه، پرسیدم گفتن هر وقت اطلاعاتت تو سیستم نظام وظیفه ثبت بشه، میتونی بری نامه بگیری ازشون که ایشون خدمتش تموم شده و این داستانها، ببری پلیس+10 یا بیاری همین اداره گذرنامه، باهاش درخواست گذرنامه کنی.
میخواستم ببینم این حرف صحت داره؟ والا انقدر این دو ماهه من رو سر دووندن که دیگه به هیچ حرفشون اعتماد ندارم!
ممنونم.

pedromi
27-02-2013, 09:56
بله.اگر در سامانه سازمان وظیفه عمومی ثبت بشه مشکلی نیست.یه نامه موقت بهت میدن تا مشکلت حل بشه.

Pami
27-02-2013, 12:39
البه اونجا خدمت ا ز 7 تا 2 است
باره اتیکتم همون یگان آموزشیتو بکن اسمت باشه کافیه
نوار قرمز رنگتم بکن به جاش یه نوار سبز یا خاکی بزن
درجه و رسته هم که از واجباته:n02:

ساعت مفید کار که بخوایم بگیم 8 الی 1:30 هست ولی ساعت حضور در پادگان برای شروع صبحگاه ها و آمار و ... 6 صبح هست

روال به این صورته که معمولا میزارن در اختیار خودتون ، اونی که تهرانه میره خونه اونی که شهرستانیه میمونه آسایشگاه یا میره بیرون

vahidreza2007
27-02-2013, 17:41
دوستان مرخصی 10 روزه ما هم به پایان رسید . فردا باید برم خودم رو معرفی کنم به یگان . همونطور که گفتم رسته ما هم شد اداری پرسنلی : امور اداری - امروز رفتم رسته پیاده رو کندم و رسته اداری پرسنلی رو زدم و اماده برای فردا :n02:
خوشبختانه من شهر خودمون افتادم . با ماشین 10 دقیقه راه هستش پیاده هم 30 -40 دقیقه !

خوب چند تا سوال داشتم در مورد فردا

1- فردا چه ساعتی خودم رو معرفی کنم ؟
2- علاوه بر اون برگه امریه چیزی نیازه با خودم ببرم ؟
3- فردا ورودمون با این امریه خواهد بود بعد اینکه کارمون تموم شد چجوری باید از پادگان بیام بیرون ؟ یعنی کارت تردد میدن همون فردا ؟ یا برگه مرخصی روزانه فعلا باید پر کنم ؟
4- فردا اگر فرض محل طرف برگده بگه بین چند قسمت اداری یکیشو خودت انتخاب کن :n02: کدوم قسمت اداری ارتش معمولا از همه بهتر و کارش سبکتر و راحتتر هستش ؟

5- فردا روز دارم با درجه ستوان دوم میرم نیازی نیست که به درجه های پایین تر از خودم ( حتی کادری ) احترام با دست بزارم ؟ همون سلام و دست دادن معمولی کافیه باهاشون ؟

6- ساعت کاری پادگان 7 تا 2 ظهر هستش و معمولا از ساعت 12 ظهر میرن برای نماز و اماده شدن برای نهار که معمولا تا 13.30 طول میکشه ! امکان داره منی که بومی هستم نهار و نماز رو بپیچونم و همون 12.30 برم خونه ؟

اگه بازم توصیه و مورد کنکوری خاصی برای زهر چشم گرفتن :n02: تو روز اول هستش ممنون میشم بگید :n16:

vahidreza2007
27-02-2013, 19:15
یه موردی رو هم اضافه کنم طبق خبری که همین الان از یکی دوستانم گرفتم مثل اینکه نامه زدن به پادگان ها که از این به بعد پنچ شنبه ها تعطیل هستش برای ارتش و به اینا گفتن فردا نیان ! حالا نمی دونم تکلیف ما که 10 ام باید خودمون رو معرفی کنیم چی میشه ! البته واسه من مشکلی نیست 10 دقیقه راه دارم تا پادگان فوقش بر میگردم اما برای اونایی که از شهری به شهر دیگه می خوان برن ممکنه تعطیل بودن باعث بشه الاف بشن :n15:

ولی اگر واقعا تعطیلی پنچ شنبه ها حالت بخش نامه و رسمی به خودش گرفته باشه عجب حالی میده شنبه تا چهارشنبه میریم و پنچ شنبه و جمعه رو میزنیم تو خط استراحت :n02:

از دوستانی که در این زمینه خبر موثقی دارن ممنون میشم امارش رو بدن

a6543210
27-02-2013, 21:22
یه موردی رو هم اضافه کنم طبق خبری که همین الان از یکی دوستانم گرفتم مثل اینکه نامه زدن به پادگان ها که از این به بعد پنچ شنبه ها تعطیل هستش برای ارتش و به اینا گفتن فردا نیان ! حالا نمی دونم تکلیف ما که 10 ام باید خودمون رو معرفی کنیم چی میشه ! البته واسه من مشکلی نیست 10 دقیقه راه دارم تا پادگان فوقش بر میگردم اما برای اونایی که از شهری به شهر دیگه می خوان برن ممکنه تعطیل بودن باعث بشه الاف بشن :n15:

ولی اگر واقعا تعطیلی پنچ شنبه ها حالت بخش نامه و رسمی به خودش گرفته باشه عجب حالی میده شنبه تا چهارشنبه میریم و پنچ شنبه و جمعه رو میزنیم تو خط استراحت :n02:

از دوستانی که در این زمینه خبر موثقی دارن ممنون میشم امارش رو بدن
دوست عزیز من رکن یکم (تو ارتش )هستم و کارمونم تقسیم سرباز جدیدالورود هستش و اون نامه ای هم گفتی امروز تو دستم بود!!!:n02:
فک کنم شما فوق لیسانس هستی نه مهندسسسسسسسسس؟(ماشاا... سوالم که زیاد پرسیدی:n02:)
1- نزدیکای ساعت 10 برو بهتره.البته زودم بری می ری تشکلی پرونده تو یگان و از این کارا کلا این روزت دو در می شه!
2-آره بهتره فقط با همین برگ امریه و لباس فصل بری پادگان
3-چون مهندسی هستی هیچی نمی خواد و می ری و راحتم از پادگان مثل کادر سر ساعت 2 می یای بیرون.(بعدا شاید برات یه کارت تردد هم بزنن که زیاد کاربرد نداره)
4- بستگی دره کجا بیوفتی! اگه یگان قرارگاه بیفتی که احتمالش زیاده معمولا تو ستاد نامه می تایپی و از این کار! معمولا ستوان 2 راحته کارش ! آمارگیری و از این کاراست.
5-نه! به هیچ وجه به درجه پایین تر احترام نزاری که تا پایان خدمتت می شی سوژه ها! فقط به سروان به بالا احترام اونم اولین بار بزار و به فرمانده یگانتون همیشه بزار!همون سلام و دست دادن معمولی کافیه برا پایین ترا
6-تا پایان ساعت 2 باید تو پادگان باشی و مگه اینکه مرخصی ساعتی فرماندت بده زود بری

در مورد نامه هم این قضیه تا عید به صورت آزمایشی هست و نتیجه بده شاید یه مدت تمدید شه.پس بهتره فردا بری چون ممکنه غیبت بخوری و ضد حاله چون جمعه هم غیبت رد می کنند !
موفق باشی رفیق:n06:

TATU_TATY
27-02-2013, 21:48
آقا کسی از شرایط جدید امریه ها خبری نداره ؟؟؟ واقعا حذفه . کم شده !!! چه جوریاست

اقدام کنم اقدام نکنم ؟؟؟

یا برای سپاه اقدام کنم ..چون مثه اینکه از سپاه امریه گرفتن برای ارگان دولتی گاو نر میخوهد و مرد کهن

ممنون میشم راهنمایی کنید

vahidreza2007
27-02-2013, 22:20
دوست عزیز من رکن یکم (تو ارتش )هستم و کارمونم تقسیم سرباز جدیدالورود هستش و اون نامه ای هم گفتی امروز تو دستم بود!!!:n02:
فک کنم شما فوق لیسانس هستی نه مهندسسسسسسسسس؟(ماشاا... سوالم که زیاد پرسیدی:n02:)
1- نزدیکای ساعت 10 برو بهتره.البته زودم بری می ری تشکلی پرونده تو یگان و از این کارا کلا این روزت دو در می شه!
3-چون مهندسی هستی هیچی نمی خواد و می ری و راحتم از پادگان مثل کادر سر ساعت 2 می یای بیرون.(بعدا شاید برات یه کارت تردد هم بزنن که زیاد کاربرد نداره)
4- بستگی دره کجا بیوفتی! اگه یگان قرارگاه بیفتی که احتمالش زیاده معمولا تو ستاد نامه می تایپی و از این کار! معمولا ستوان 2 راحته کارش ! آمارگیری و از این کاراست.
5-نه! به هیچ وجه به درجه پایین تر احترام نزاری که تا پایان خدمتت می شی سوژه ها! فقط به سروان به بالا احترام اونم اولین بار بزار و به فرمانده یگانتون همیشه بزار!همون سلام و دست دادن معمولی کافیه برا پایین ترا
6-تا پایان ساعت 2 باید تو پادگان باشی و مگه اینکه مرخصی ساعتی فرماندت بده زود بری

در مورد نامه هم این قضیه تا عید به صورت آزمایشی هست و نتیجه بده شاید یه مدت تمدید شه.پس بهتره فردا بری چون ممکنه غیبت بخوری و ضد حاله چون جمعه هم غیبت رد می کنند !

اقا اول بذار بگم دمت گرم به این میگن جواب تمام و کمال :n06:

بله دوست خوبم فوق لیسانس هستم :n06: ( دیگه چه کنیم اول کاره و سوالامون زیاد بود )
1- اوکی من ساعت 9 میرم تا زودتر ردیفش کنم و برگردم که کلی کار دارم :n02:
2- اوکی ممنون
3- برگ تردد رو که باید بدن چون هر روز بخوام برم و بیام باید برگه مرخصی پر کنم و اینجوری حال نمیده و بهتره کارت تردد بدن تا رسمی تر و راحتتر باشه :n02: همین اولین روز میشه این کارت رو گرفت ؟ راستی فردا که برم تو واسه برگشت و خارج شدن از پادگان باید برگ مرخصی بگیرم یا خودشون نامه میدن تا بتونم خارج بشم بدون اینکه دژبان گیر بده ؟ ( بالاخره باید دستم کاغذی کارتی چیزی باشه تا بتونم بزنم بیرون و شنبه هم برم تو ! ) :n02:
4- آخ آخ عاشق تایپیدن و کار با پی سی هستم گه گاهی هم کمی بازی ای خود ویندوز :n08: ( البته زیاد نباشه که ناراحت میشم ها :n02:) .

راستی یه سوال ستوان دوم معمولا هر چند روز به چند روز نگهبان میشه و اگر بشه معمولا در چه رده ای از سلسله مراتب نگهبانی قرار میگیره و کارش چجوریاست روز نگهبانی ؟ اتاق میدن بهش برای خواب شب و استراحت و تلویزیون دیدن :n02:

5- نه عمرا که به درجات پایین تر احترام نظامی نمیذارم فقط سلام و دست دادن ولی دیگه از ستوان یک به بالا رو باید احترام گذاشت وگرنه ...:n08:
6- ای بخشکی شانس اگه میشد 12 زد بیرون چه میشد از این طرف شانس ما بزنه پنچ شنبه ها هم برای همیشه تعطیل بشه چه حالی کنیم دیگه

راستی اقا تبریک میگم مثل اینکه رسیدی اخرای خدمت ایشالا به سلامتی تموم کنی و حالش رو ببری . :n16:

بازم اگر نصیحت و مورد و راهنماییی که به درد بخوره مونده بفرما

mohsentaghadosi
27-02-2013, 22:23

منم تو ستاد فرماندهی نزاجا افتادم، رسته کامپیوتر (لیسانیس). به ما واسه رفت و آمد سرویس میدن ؟؟؟؟ :n27:

Pami
27-02-2013, 23:01
اقا اول بذار بگم دمت گرم به این میگن جواب تمام و کمال :n06:

بله دوست خوبم فوق لیسانس هستم :n06: ( دیگه چه کنیم اول کاره و سوالامون زیاد بود )
1- اوکی من ساعت 9 میرم تا زودتر ردیفش کنم و برگردم که کلی کار دارم :n02:
2- اوکی ممنون
3- برگ تردد رو که باید بدن چون هر روز بخوام برم و بیام باید برگه مرخصی پر کنم و اینجوری حال نمیده و بهتره کارت تردد بدن تا رسمی تر و راحتتر باشه :n02: همین اولین روز میشه این کارت رو گرفت ؟ راستی فردا که برم تو واسه برگشت و خارج شدن از پادگان باید برگ مرخصی بگیرم یا خودشون نامه میدن تا بتونم خارج بشم بدون اینکه دژبان گیر بده ؟ ( بالاخره باید دستم کاغذی کارتی چیزی باشه تا بتونم بزنم بیرون و شنبه هم برم تو ! ) :n02:
4- آخ آخ عاشق تایپیدن و کار با پی سی هستم گه گاهی هم کمی بازی ای خود ویندوز :n08: ( البته زیاد نباشه که ناراحت میشم ها :n02:) .

راستی یه سوال ستوان دوم معمولا هر چند روز به چند روز نگهبان میشه و اگر بشه معمولا در چه رده ای از سلسله مراتب نگهبانی قرار میگیره و کارش چجوریاست روز نگهبانی ؟ اتاق میدن بهش برای خواب شب و استراحت و تلویزیون دیدن :n02:

5- نه عمرا که به درجات پایین تر احترام نظامی نمیذارم فقط سلام و دست دادن ولی دیگه از ستوان یک به بالا رو باید احترام گذاشت وگرنه ...:n08:
6- ای بخشکی شانس اگه میشد 12 زد بیرون چه میشد از این طرف شانس ما بزنه پنچ شنبه ها هم برای همیشه تعطیل بشه چه حالی کنیم دیگه

راستی اقا تبریک میگم مثل اینکه رسیدی اخرای خدمت ایشالا به سلامتی تموم کنی و حالش رو ببری . :n16:

بازم اگر نصیحت و مورد و راهنماییی که به درد بخوره مونده بفرما

صدور کارت تردد برای شما 2-3 هفته طول میکشه ، برای رفع مشکل روزهای اول برگه مرخصی بهتون میدن
خروج از پادگان بعد ساعت کاری فقط به کارت احتیاج داره ، قبل ساعت کاری باید برگه مرخصی داشته باشید
شما معمولا برای شروع ماهی 2-3 نگهبانی دارید ( شاید هم 4 تا ) ، افسر نگهبان میشید و بعد ساعت کاری در پادگان رو میبندن میسپرن به شما ! البته یه افسر نگهبان کادر + افسر جانشین هم هستن ولی عملا کاری نمیکنن هر اتفاقی تو اون شب بیفته خر شما رو میگیرن !
تو قانون اومده هر کسی که بهتون احترام گذاشت باید پاسخ بدید ( هر درجه ای ) ، درجات بالاتر از خودتون هم باید احترام بزارید که بسته به جاش فرق میکنه
پنجشنبه ها ساعت کاری 12 هست

vahidreza2007
27-02-2013, 23:45
صدور کارت تردد برای شما 2-3 هفته طول میکشه ، برای رفع مشکل روزهای اول برگه مرخصی بهتون میدن
خروج از پادگان بعد ساعت کاری فقط به کارت احتیاج داره ، قبل ساعت کاری باید برگه مرخصی داشته باشید
شما معمولا برای شروع ماهی 2-3 نگهبانی دارید ( شاید هم 4 تا ) ، افسر نگهبان میشید و بعد ساعت کاری در پادگان رو میبندن میسپرن به شما ! البته یه افسر نگهبان کادر + افسر جانشین هم هستن ولی عملا کاری نمیکنن هر اتفاقی تو اون شب بیفته خر شما رو میگیرن !
تو قانون اومده هر کسی که بهتون احترام گذاشت باید پاسخ بدید ( هر درجه ای ) ، درجات بالاتر از خودتون هم باید احترام بزارید که بسته به جاش فرق میکنه
پنجشنبه ها ساعت کاری 12 هست

ممنون پامی جان

خوب تا این کارت تردد صادر بشه ! از شنبه که من می خوام رسما شروع کنم کارم رو تو یگان ساعت 2 که کارم تموم شد چطوری باید برم خونه ؟ یعنی بدون کارت تردد 2 هفته اول رو نمی تونم ساعت اداری که تموم شد بیام خونه و باید تا ساعت 4 ظهر منتظر بمونم و با برگه خروج بیام بیرون ؟

4 تا نگهبانی برای ماه اول !! یعنی هر هفته 1 نگهبانی ؟ زیاد نیست ؟ ( البته افسر نگهبانی زیاد مشکل نیست و میشه زیر دستی ها رو توجیه کرد که :n24: درست درمون نگهبانی بدن وگرنه :n24::n25: روزی که من نگهبانم جای خواب میدن برای اون شب دیگه ؟ فکر کنم اتاق مخصوصی برای افسر بگهبان داشته باشن ؟ که هم بتونه شب رو اونجا استراحت کنه هم به تلفن داخلی مجهز باشه برای چک کردن نگهبانی و مشکلات احتمالی ؟

اینکه بله هر کی احترام نظامی بذاره باید جوابش رو با احترام نظامی بدی ! درجات بالاتر هم که حسابشون جداست :n06:

فقط الان تنها موردی که فکر من رو به خودش مشغول کرده همین نحوه خروج از پادگان بعد ساعت کاری هستش ؟ ( یعنی برم از بوفه شون یه دفترچه مرخصی بگیرم تا کارت ترددم صادر بشه ازش استفاده کنم برای خروج ؟ ) ؟؟؟؟ !!!!!!

takjok-20
27-02-2013, 23:59
قانون‌های جدید معمولا کِی تصویب و اجرا میشند؟ مثلا اگر قرار باشه آموزشی بشه سه ماه و کل خدمت 24 ماه از چه زمانی مشمولین شامل این قانون میشند؟ (منظورم اینه که زودتر بدونیم قبلش اقدام کنیم.)

SNOW PATROL
28-02-2013, 00:02
قانون‌های جدید معمولا کِی تصویب و اجرا میشند؟ مثلا اگر قرار باشه آموزشی بشه سه ماه و کل خدمت 24 ماه از چه زمانی مشمولین شامل این قانون میشند؟ (منظورم اینه که زودتر بدونیم قبلش اقدام کنیم.)

شب تصویب میشند صبح اجرا میشند !!
معمولا قوانین سربازی رو یکباره تغیر میدن و از قبل اعلام نمیکنند

tapatalk

pedromi
28-02-2013, 00:07

در 90 در صد موارد اوایل ابان یا اوایل اردیبهشت.

Pami
28-02-2013, 01:20
ممنون پامی جان

خوب تا این کارت تردد صادر بشه ! از شنبه که من می خوام رسما شروع کنم کارم رو تو یگان ساعت 2 که کارم تموم شد چطوری باید برم خونه ؟ یعنی بدون کارت تردد 2 هفته اول رو نمی تونم ساعت اداری که تموم شد بیام خونه و باید تا ساعت 4 ظهر منتظر بمونم و با برگه خروج بیام بیرون ؟

4 تا نگهبانی برای ماه اول !! یعنی هر هفته 1 نگهبانی ؟ زیاد نیست ؟ ( البته افسر نگهبانی زیاد مشکل نیست و میشه زیر دستی ها رو توجیه کرد که :n24: درست درمون نگهبانی بدن وگرنه :n24::n25: روزی که من نگهبانم جای خواب میدن برای اون شب دیگه ؟ فکر کنم اتاق مخصوصی برای افسر بگهبان داشته باشن ؟ که هم بتونه شب رو اونجا استراحت کنه هم به تلفن داخلی مجهز باشه برای چک کردن نگهبانی و مشکلات احتمالی ؟

اینکه بله هر کی احترام نظامی بذاره باید جوابش رو با احترام نظامی بدی ! درجات بالاتر هم که حسابشون جداست :n06:

فقط الان تنها موردی که فکر من رو به خودش مشغول کرده همین نحوه خروج از پادگان بعد ساعت کاری هستش ؟ ( یعنی برم از بوفه شون یه دفترچه مرخصی بگیرم تا کارت ترددم صادر بشه ازش استفاده کنم برای خروج ؟ ) ؟؟؟؟ !!!!!!

معمولا 2 هفته اول که کارت ندارید فرمانده قرارگاه براتون برگه مرخصی صادر میکنه که 2 برید ، مطمئن باش نگهتون نمیدارن اضافه چون ناهار برا خودشون ندارن بخورن چه برسه بخوان به شما هم نهار بدن !
ما اداره بهداشت بودیم ماههای آخر برای افسرهای جدید ماهی 5-6 تا میچیدیم ، البته من که تابستون سال 90 وارد یگان شدم ماهی 2 تا بهم خورد ، الان سرباز و گروهبان کم شده جاش افسر زیاد میاد و به هر حال پست های نگهبانی هم باید یه جوری پر بشه خالی نباید بمونه کی هم از افسر جدیدا بهتر ؟! ;)
جایی که من بودم اتاق مخصوص افسر نگهبان وظیفه نداشت و تو آسایشگاه میموندیم ، تلفن برای چک کردن نگهبانا ؟!! شوخی میکنی ؟!!
برادر باید بری بچرخی تو پادگان همه رو چک کنی ، مسئولیت با شماس نمیزارنتون اونجا که استراحت کنی : دی

kases
28-02-2013, 06:49
سلام

دوستان زخم معده معافیت داره یا نه؟:n03:

Mr.Mazmamfi
28-02-2013, 09:13
سلام دوستان .

اولین مرخصی مارو دیشب دادن ( 01 ) ، به قدری حالم بد بود و تب و لرز شدیدی داشتم که سریع رفتم دکتر ، یه سرم داد و چند تا آمپول عضلانی . ( دیگه خودتون فکرشو بکنید چه قدر حالم بد بوده )

من از یکشنبه حالم بد شد ، بهداری هم که چند تا آموکسی سیلین داد و استراحتم که نداد ، به خاطر همین تو این چند روز فوق العاده ضعیف شده بودم .

اول یه خبر خوب برای بچه هایی که تو دوره ی طلایی دارن میرن 01 ، تعطیلات امسال از 23 اسفند شروع میشه تا 17 فروردین :n04: ( خیلی زیاده ، نه ؟ :n02:)

ولی نگهبانی هاشو بچه های تهران باید بدن :n14:

پنج شنبه و جمعه های هر هفته رو هم به بچه های تهران مرخصی میدن ( البته بچه های دیگه هم میتونن مرخصی بگیرن و تو سطح شهر دور بزنن )

در ضمن فقط این دوره این جوری شد ، وبچه هایی که سال های بعد در اسفند ماه میخوان اعزام بشن ، دلشون رو به تعطیلات زیاد خوش نکنن ، نهایت 10 الی 13 روز بهشون مرخصی میدن .

موفق باشید.

black_roz18
28-02-2013, 11:18
سلام داداش خوبی؟
منم 01 هستم
ولی اعزام مجددی هستم و تا 13 اسفند بهم مرخصی دادن ولی چون تو آموزشی ترخیص شده بودم قبلا الان باید اموزشی رو بمونم و فعلا باید 13 اسفند برم ببینم تکلیف چیه.
این مرخصی 23 اسفند تا 17 فروردین رو مطمئنی که همینطوره؟
اگه امکانش هست شماره تماست رو بدی ممنون میشم یه تماسی باهات اشته باشم.

Mr.Mazmamfi
28-02-2013, 11:52
سلام داداش خوبی؟
منم 01 هستم
ولی اعزام مجددی هستم و تا 13 اسفند بهم مرخصی دادن ولی چون تو آموزشی ترخیص شده بودم قبلا الان باید اموزشی رو بمونم و فعلا باید 13 اسفند برم ببینم تکلیف چیه.
این مرخصی 23 اسفند تا 17 فروردین رو مطمئنی که همینطوره؟
اگه امکانش هست شماره تماست رو بدی ممنون میشم یه تماسی باهات اشته باشم.

سلام

الحمدلله .

دیروز به ما گفتن بچه های شهرستان برای بعد از ظهر 23 اسفند بلیط بگیرت ، دیگه خودت حسابشو بکن که برنامه دقیق هست و دیگه تغییر نمیکنه .

حالا برای اطمینان میشه تا هفته ی بعد وایسیم ببینیم چی میشه .

شما خودتم بیایی میتونی آمارشو دقیق تر بگیری .

موفق باشید .

keihanmirzaei
28-02-2013, 12:37
سلام دوستان عزیز
دیروز چهارشنبه واسه دومین بار بهمون مرخصی دادن
پایه خدمتی اسفند-شهید رجایی-مرزبانی
پیچیده تو پادگان که از 25 تا اخر عید مرخصی و ماموریته
کسی میدونه چطوریاست ؟ ماموریتش چیه ؟!

pedromi
28-02-2013, 14:27
سلام دوستان عزیز
دیروز چهارشنبه واسه دومین بار بهمون مرخصی دادن
پایه خدمتی اسفند-شهید رجایی-مرزبانی
کسی میدونه چطوریاست ؟ ماموریتش چیه ؟!
راستش تو مرزبانی مرزن آباد فقط 7 روز مرخصی برای عید میدن و مابقیشو معمولا سربازهارو میبرن تو جاده چالوس کمک راهوریها. ناجاست دیگه قابل قیاس با ما بقی ارگانها نیست.

PLAΨMID
28-02-2013, 14:30

مرخصی و ماموریت ؟؟؟؟
این دو تا دقیقا ضد همدیگه هستن !!!

keihanmirzaei
28-02-2013, 16:45
راستش تو مرزبانی مرزن آباد فقط 7 روز مرخصی برای عید میدن و مابقیشو معمولا سربازهارو میبرن تو جاده چالوس کمک راهوریها. ناجاست دیگه قابل قیاس با ما بقی ارگانها نیست.

احتمالا تو کرمانشاه هم همون ماموریت واسه راهور باشه !

مرخصی و ماموریت ؟؟؟؟
این دو تا دقیقا ضد همدیگه هستن !!!
منظورم این بود که هفت روزش مرخصیه باقیش ماموریت !

*momad*
28-02-2013, 18:18
سلام
من بازم با سوال اومدم :n27:
من توی قرارگاه افتادم توی اداره ع س ( اداره عقیدتی سیاسی )
ظاهرا با عقیدتی سیاسی فرق داره چون چیزی که من دیدم 2 تا ساختمان جدا بودن
میخواستم بدونم کسی اطلاعی داره که چجوریه ؟
گفتن برای 1شنبه احکام بخونم که میان میپرسن انگار :n02:

mrouzbehi
28-02-2013, 18:54
سلام دوستان .

اولین مرخصی مارو دیشب دادن ( 01 ) ، به قدری حالم بد بود و تب و لرز شدیدی داشتم که سریع رفتم دکتر ، یه سرم داد و چند تا آمپول عضلانی . ( دیگه خودتون فکرشو بکنید چه قدر حالم بد بوده )

من از یکشنبه حالم بد شد ، بهداری هم که چند تا آموکسی سیلین داد و استراحتم که نداد ، به خاطر همین تو این چند روز فوق العاده ضعیف شده بودم .

اول یه خبر خوب برای بچه هایی که تو دوره ی طلایی دارن میرن 01 ، تعطیلات امسال از 23 اسفند شروع میشه تا 17 فروردین :n04: ( خیلی زیاده ، نه ؟ :n02:)

پنج شنبه و جمعه های هر هفته رو هم به بچه های تهران مرخصی میدن ( البته بچه های دیگه هم میتونن مرخصی بگیرن و تو سطح شهر دور بزنن )

در ضمن فقط این دوره این جوری شد ، وبچه هایی که سال های بعد در اسفند ماه میخوان اعزام بشن ، دلشون رو به تعطیلات زیاد خوش نکنن ، نهایت 10 الی 13 روز بهشون مرخصی میدن .

موفق باشید.
نه داداش دو نیمه میکنن تو ارتش از این خبرا نیست

vahidreza2007
28-02-2013, 19:12
سلام دوستان .

موفق باشید.

اقا گفتی 01 دلم واسش تنگید . یادش بخیر همین دوره قبل همونجا بودیم و داشتیم مثل شما اموزش میدیدیم :n02:

فقط تو 01 خودت رو از سرما خوردگی و امراض دیگه حفظ کنی دیگه بقیه مواردش حرف نداره . الان که الانه اثار سرما خوردگی تلو هنوز در من خوب نشده :n08:

در مورد مرخصی 23 اسفند تا 17 فروردین !!!! هم الکی دلتون رو خوش نکنید چون امکان داره و دارن روتون کار میکنند تا اعصابتون کمی اروم بشه :n02: 01 جز مراکزی است که شایعه درش خیلی زیاده ! احتمال میدم برای مرخصی بهتون از 27 اسفند مرخصی بدن تا 7 فروردین نهایتا !!!! عمرا از 10 روز بیشتر مرخصی نمیدن شایدم کمتر از این باشه ! هر چند که امیدوارم شنیده شما درست باشه و برید حالش رو ببرید . راستی عوض ما هم از فضای بینظیر 01 استفاده کنید :n02:

vahidreza2007
28-02-2013, 19:18
سلام

الحمدلله .

دیروز به ما گفتن بچه های شهرستان برای بعد از ظهر 23 اسفند بلیط بگیرت ، دیگه خودت حسابشو بکن که برنامه دقیق هست و دیگه تغییر نمیکنه .

حالا برای اطمینان میشه تا هفته ی بعد وایسیم ببینیم چی میشه .

شما خودتم بیایی میتونی آمارشو دقیق تر بگیری .

موفق باشید .

حیفم اومد این مورد رو نگم بلیط گرفتن برای مرخصی که چیزی نیست . اخر دوره بود به همه گفتن 29 بعد تحلیف امریه ها رو میدیم و حتما 29 بلیط بگیرین تا بتونید راحت برید بعد تحلیف که رسید گفتن وسایل رو جمع کنید و به خط بشید بیرون تا امریه ها رو بدیم برید تا همه کل وسایلشون رو جمع کردن و اومدن بیرون و به خط شدن ( همه با لباس شخصی و ساک و کیسه اماده و البته بلیط های گرفته شده ) گفتند اقا امروز نمیدیم و دوباره برین تو و تخت ها رو انکارد کنید و وسایلتون رو دربیارید و وضعیت کامل کنید :n08: یعنی رسما(حذف شد) شد به اعصاب همه و همه مثل جنازه شدن :n19: بلیط همه بچه ها پرید و فرداش ظهر ساعت 2 امریه ها رو دادن و گفتن بفرمایید بیرون :n08:

همون روز هم گفتن به این میگن جنگ اعصاب :n19: پس اصلا از الان روش حساب نکنید تا اخر سر خدا ی نکرده اگه ندادن کنف نشین . :n02:

Mr.Mazmamfi
28-02-2013, 19:31
نه داداش دو نیمه میکنن تو ارتش از این خبرا نیست

منم شنیدم تو دوران عید ، نیمه ی اول یه عده میرن مرخصی ، نیمه ی دوم یه عده ی دیگه ، ولی این دفعه حرفی در این رابطه نزدن ، حالا رفتم پادگان میپرسم .
دمت گرم .

vahidreza2007
28-02-2013, 19:33
خوب امروز علیرغم اینکه می دونستم پادگان تعطیله رفتم به پادگان برای معرفی خودم و مثلا تشکیل پرونده اما با چیزی که مواجه شد م در های بسته پادگان و سوت و کوری اون بود . رفتم دژبانی و انصافا هم به خاطر درجه ها کلی تحویل گرفتن و گفتن مهندس :n02: امروز تو پادگان کسی نیست که اومدی :n13: گفت برو شنبه بیا :n20::n08: بعد گفتم نه نمیرم ربطی به من نداره باید پذیرش کنید :n08: کمی باهاشون گفتیم خندیدیم داشتم برمی گشتم افسر کادری دزبانی گفت مهندس یه پیشنهاد دارم برات با توجه به اینکه بچه همین شهری و بومی هستی .

گفت تو امریه ات زده اداری پرسنلی : امور اداری و با توجه به این 99 درصد میافتی ستاد تو رکن 2 و کار اداری و نامه نگاری و کار با کامپیوتر و در کل عشق و حال :n20: اما تو بیا اگه می خوای و دوست داری بیا افسر دژبانی شو و همین جا با ما باش این 7 تا سرابز هم زیر دستت و فقط بشین و نظارت داشته باش رو کارا و البته یه مزیت بزرگ هم که داره اینکه 24 ساعت میای سر خدمتت تو دژبانی و روز بعدش بعد ساعت 2 میری خونه و 48 ساعت بعد میای سر خدمت و دوباره همین چرخه تکرار میشه برات و این جوری 1 روز می مونی پادگان و دو و نیم روز میری خونه و حالش رو می بری . گفت برو فکرات رو بکن و تصمیم گرفتی بیا بگو ببینم چی شد .

حالا بعدش من اومدم خونه با پدرم ( که نظامی هستش ) و برادرم و دوستم ( که تو همون پادگان داره خدمت می کنه ) و یکی دو تا از دوستان مشورت کردم ببینم چی بهترهستش و به صلاحه !

پدر گفت که شما برو طبق روالی که داره خودت رو معرفی کن و ببین خودشون کجا پذیرش می کنند و برو اونجا بعدا اگه خواستی با توجه به درجه بالا می تونی اگه دژبانی رو هم خواستی جات رو تغییر بدی به اونجا !

برادرم که کاملا مخالفت کرد و گفت نمی خواد و همون امور دفتری بهتره و اصلا و ابدا نرو دژبانی !

اون دوستم که تو ستاد تو رکن 2 هستش گفت 50 - 50 با خودت هر دو تاش خوبه . گفت بیای اینجا من هستم و سایر دوستان بخوای بری دژبانی هم اونجا هم همه اشنان و از طرفی خودت میشی افسر سر و ...

بقیه دوستان هم 60 -40 به امور اداری ترغیب کردن و گفتند دژبانی مسئولیت داره و علاوه بر اون باید یه 24 ساعت اونجا بمونی و ...

حالا گفتم بذار از دوستان با تجربه هم بپرسم ببینم صلاح کار چی هستش و کوم بهتره ؟

شرایط هم به طور خلاصه اینجوری هستش

خودم بومی هستم و پادگان از خونه 5 دقیقه فاصله داره و می تونم هر روز 7 صبح برم و 2 برگردم خونه بدون دردسر

به واسطه اون دوستم اشنا ماشنا هم داریم در قسمت های مختلف

از طرفی دژبانی 24 ساعت کامل باید بمونی تو پادگان و در عوض 2.5 روز می مونی خونه و در واقع در هفته 2 یا نهایتا 3 روز میری پادگان .

Mr.Mazmamfi
28-02-2013, 19:34
حیفم اومد این مورد رو نگم بلیط گرفتن برای مرخصی که چیزی نیست . اخر دوره بود به همه گفتن 29 بعد تحلیف امریه ها رو میدیم و حتما 29 بلیط بگیرین تا بتونید راحت برید بعد تحلیف که رسید گفتن وسایل رو جمع کنید و به خط بشید بیرون تا امریه ها رو بدیم برید تا همه کل وسایلشون رو جمع کردن و اومدن بیرون و به خط شدن ( همه با لباس شخصی و ساک و کیسه اماده و البته بلیط های گرفته شده ) گفتند اقا امروز نمیدیم و دوباره برین تو و تخت ها رو انکارد کنید و وسایلتون رو دربیارید و وضعیت کامل کنید :n08: یعنی رسما ---- شد به اعصاب همه و همه مثل جنازه شدن :n19: بلیط همه بچه ها پرید و فرداش ظهر ساعت 2 امریه ها رو دادن و گفتن بفرمایید بیرون :n08:

همون روز هم گفتن به این میگن جنگ اعصاب :n19: پس اصلا از الان روش حساب نکنید تا اخر سر خدا ی نکرده اگه ندادن کنف نشین . :n02:

اوه ، عجب حرکتی ، چه قدر بی رحم هستن ، وضعیت این دفعه فرق میکنه ها ، دیگه دم عیده ، اگه بچه ها بلیط بگیرن و مرخصی ندن بهشون ، دیگه عمرا بتونن بلیط گیر بیارن .

راستی میشه 1) پروتئین ، مثل کراتین 2) از این قرص ها ی امگا 3 و ... 3 ) قرص های ویتامین ث و یا جوشان و ... بُرد ؟

ممنونم .

vahidreza2007
28-02-2013, 19:42
اوه ، عجب حرکتی ، چه قدر بی رحم هستن ، وضعیت این دفعه فرق میکنه ها ، دیگه دم عیده ، اگه بچه ها بلیط بگیرن و مرخصی ندن بهشون ، دیگه عمرا بتونن بلیط گیر بیارن .

راستی میشه 1) پروتئین ، مثل کراتین 2) از این قرص ها ی امگا 3 و ... 3 ) قرص های ویتامین ث و یا جوشان و ... بُرد ؟

ممنونم .

با توجه به تجربایتی که تو 01 داشتم فقط می تونم بگم امیدوارم !!!

پروتیئین و و قرص امگا رو می تونی ببری به شرطی که پلمبش رو همونجا پیش دژبان باز کنی ! واینکه هر چیز کوچیکی از جمله موبایل و پلیر و .. رو اگه توان بردن به داخل رو داری حتما ببر به درد می خوره :n02: تو یگان ما فقط یه لب تاپ و یه خط وایرلس مونده بود که نتوسته بودیم ببریم وگرنه همه چی بچه ها اورده بودن همه چی :n10::n08: یادش بخیر روزای اخر رسما همین مونده بود که با موبایل بریمتو اتاق فرماندهی :n19: یادش بخیر دوران خوبی بود و کلی دوستای با حال پیدا کردیم .

به نصیحت فقط سعی کن از کسی نترسی و تا جای ممکن بپیچونی همه چی رو و اگر امریه و شرایط خاص داری پس اصلا به فکر نمره و امتحان نباش چون همشون کشکه :n08:

milad444
28-02-2013, 20:30
سلام...
منم امروز رفتم 02 برای دوره کد پذیرش بشم....خیلی خیلی بد گذشت..گروهان یکم افتادم که فرمانده و افسراش همه عقده ای هستن...اسایشگاه صد نفری هستش و اصلا حال نمیده....خیلی دلم گرفت امروز و با اینکه بچه شهرستانم..نتونستم تحمل کنم و واسه یک شب امدم خونه تا فردا شب دوباره برم....خیلی حالم گرفته..کار عقیدتیمم درست نشد....از شنبه هم هر روز فقط رژه داریم..تا اونجایی که شنیدم..این دوره تا ساعت 2 نگهمون نمیدارن و باید تا ساعت 4 بمونیم و رژه کار کنیم بخاطر روز ارتش...
خیلی حالم خرابه....خدمت چی بود خدااااااااااا.
فقط یه نصیحت.....قدر خودتونو بدونید و تا جایی که میتونید پارتی و اشنا پیدا کنید که تو شهر خودتون بیوفتید و حداقل شبها خونه باید..وگرنه داغون میشد داغون...
با اینکه دوماه اموزشیم گذشت..ولی امروز انگار اولین روزی بود که میرفتم سربازی...حتی از اولین روزه اموزشی هم بد گذشت بخاطر محیط و برخوردهااااا و .....
دوستان تا میتونید تو شهر خودتون بیوفتید.............
وحید رضا جان ناراحت نشیااااااا ولی بهت حسرت میخورم بخاطر شرایطی که داری....باور کن داری حال میکنی..
ما اینجا داره دهنمون...................................
خوشبحال اونایی که با خوشحالی خدمتشون میگذره......من اصلا روحیاتم با این دوره و سربازی سازگار نیست..نمیدونم چیکار کنم..
کسی نصیحت و راهنمایی نداره تا یکم از غمهام کم بشه؟؟؟؟

Mr.Mazmamfi
28-02-2013, 21:40
با توجه به تجربایتی که تو 01 داشتم فقط می تونم بگم امیدوارم !!!

پروتیئین و و قرص امگا رو می تونی ببری به شرطی که پلمبش رو همونجا پیش دژبان باز کنی ! واینکه هر چیز کوچیکی از جمله موبایل و پلیر و .. رو اگه توان بردن به داخل رو داری حتما ببر به درد می خوره :n02: تو یگان ما فقط یه لب تاپ و یه خط وایرلس مونده بود که نتوسته بودیم ببریم وگرنه همه چی بچه ها اورده بودن همه چی :n10::n08: یادش بخیر روزای اخر رسما همین مونده بود که با موبایل بریمتو اتاق فرماندهی :n19: یادش بخیر دوران خوبی بود و کلی دوستای با حال پیدا کردیم .

به نصیحت فقط سعی کن از کسی نترسی و تا جای ممکن بپیچونی همه چی رو و اگر امریه و شرایط خاص داری پس اصلا به فکر نمره و امتحان نباش چون همشون کشکه :n08:

تو این هفته که فقط داشتن تو مخ ما میخوندن ، گوشی نیارید و ....

در مورد نمره هم گفتن ، باید بالای 75 بشید ، حتی اگه امریه هم داشته باشید ، زیر این نمره بشید ، تجدید دوره میشید و امریتون لغو میشه ، ما میگفتیم خالی میبندید ، میگفتن امتحانش مجانیه .

راستی من شنیده بودم که تو آموزشی اضاف نداریم ، ولی اینجا افسر میگفت اضافه داریم و من هم روز های اول فکر میکردم نداریم ، ولی الان خودم تو اضافه خدمت آموزشی هستم .

yaasser
28-02-2013, 22:02
من 19 اسفند اعزامم ! اونم نیروی زمینی ارتش عجب شیر !! آقا وضع اونجا الان چطور هست؟ باز سخت میگیرن؟ بدبخت شدیم یعنی؟ :n28:

بعدشم چرا به این ماه میگن دوره طلایی؟ :n13:

vahidreza2007
28-02-2013, 23:28
سلام...
منم امروز رفتم 02 برای دوره کد پذیرش بشم....خیلی خیلی بد گذشت..گروهان یکم افتادم که فرمانده و افسراش همه عقده ای هستن...اسایشگاه صد نفری هستش و اصلا حال نمیده....خیلی دلم گرفت امروز و با اینکه بچه شهرستانم..نتونستم تحمل کنم و واسه یک شب امدم خونه تا فردا شب دوباره برم....خیلی حالم گرفته..کار عقیدتیمم درست نشد....از شنبه هم هر روز فقط رژه داریم..تا اونجایی که شنیدم..این دوره تا ساعت 2 نگهمون نمیدارن و باید تا ساعت 4 بمونیم و رژه کار کنیم بخاطر روز ارتش...
خیلی حالم خرابه....خدمت چی بود خدااااااااااا.
فقط یه نصیحت.....قدر خودتونو بدونید و تا جایی که میتونید پارتی و اشنا پیدا کنید که تو شهر خودتون بیوفتید و حداقل شبها خونه باید..وگرنه داغون میشد داغون...
با اینکه دوماه اموزشیم گذشت..ولی امروز انگار اولین روزی بود که میرفتم سربازی...حتی از اولین روزه اموزشی هم بد گذشت بخاطر محیط و برخوردهااااا و .....
دوستان تا میتونید تو شهر خودتون بیوفتید.............
وحید رضا جان ناراحت نشیااااااا ولی بهت حسرت میخورم بخاطر شرایطی که داری....باور کن داری حال میکنی..
ما اینجا داره دهنمون...................................
خوشبحال اونایی که با خوشحالی خدمتشون میگذره......من اصلا روحیاتم با این دوره و سربازی سازگار نیست..نمیدونم چیکار کنم..
کسی نصیحت و راهنمایی نداره تا یکم از غمهام کم بشه؟؟؟؟

میلاد عزیز ابتدا سلام

دوم داداش دورادور در جریان اون قسمت عقیدتی که می خواستی جور کنی و امروز فهمیدم نشده هستم و واقعا ناراحت شدم :n27: ولی دوست خوبم اصلا خودت رو ناراحت نکن . باور کن این دو ماه هم به سرعت برق و باد و حتی سریع تر از اموزشی میگذره و تموم میشه و اینبار با 5 ماه خدمت وارد یگان میشی و ایشالا صدر در صد به امید خدا شهر خودت میافتی اصلا شک نکن .

اسایشگاه 100 نفره !! خیلی زیاد هستش ! تو 01 اسایشگاه ما 45یا 55 نفری بود دقیق یادم نیست . یه توصیه ای که دارم برات این هستش که سعی همون اول کار چند نفر از بچه های درست و خوب رو نشون کنی و باهاشون رفاقت کنی کسانی که با روحیات و خلقیاتت نزدیک باشن و بتونی اوقاتت رو با اونا بگذرونی ! اینجوری اصلا متوجه گذر زمان نمیشی !

در مورد اینکه شهر خودمون افتادم اول اینکه لطف خدا و دوم به خاطر شرایط پدر نظامی بود البته اینم بگم من بچه شهرستانم و شهر ما رو در مواقع عادی به کسی پیشنهاد بدی قبول نمیکنه بیاد خدمت کنه :n02: ولی بالاخره چون شهر خودمون بود و ... همین جا رو زدم .

فقط سعی کن فکر های منفی و اذیت کننده رو از خودت دور کنی و به موارد مثبتش فکر کنی ( هر چند که هیچ نکته مثبتی نداره متاسفانه )

و اینکه یه توصیه دیگه هم اینکه اصلا خدمت رو به صورت روز شمار برای خودت در نیار حتی ماه شمار و سال شمار هم همین طور ! نگو او کو تا 18 ماه یا 17 ماه و .. ( من خودم دوره فوق لیسانسم 2-3 سال طول کشید اونم تو شهر غریب و تک و تنها ولی اصلا متوجه گذر زمان نشدم کی اومد و رفت ) پس سعی کن اصلا بهش فکر نکنی

پ.ن : بچه ها کسی توصیه و راهنمایی در مورد اون درخواست همفکری پست 14392 بنده که دو تا پست بالاتر هستش نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بالاخره کدوم رو انتخاب کنم شنبه رفتنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

vahidreza2007
28-02-2013, 23:31
من 19 اسفند اعزامم ! اونم نیروی زمینی ارتش عجب شیر !! آقا وضع اونجا الان چطور هست؟ باز سخت میگیرن؟ بدبخت شدیم یعنی؟ :n28:

اول شما بفرما ببینم اعزام مجددی هستی ؟

مدرکتون اگر بالای لیسانس باشه تو عجب شیر زیاد سخت نمیگذره بهتون ولی لیسانس و یا پایین تر باشید کمی سخت میگذره متاسفانه و هنوز کمی اون حالت سختی رو داره ولی خیلی خیلی کمتر شده نسبت به سال های پیش ! علت دوره طلایی بودن به خاطر اینکه بیشتر می خوره به دوره تعطیلات و عید و ... اصلا نمی دونی کی میگذره اموزشی :n19:

black_roz18
28-02-2013, 23:31

یاسر من سال 87 با فوق دیپلم تو عجب شیر بودم فقط تو یک کلام بهت بگم جهنمه واقعا افتضاح واقعا افتضاح الان افتادم 01 دوباره باید برم آموزشی اما 01 برام روز اول که رفتیم مثل روز اول ثبت نام تو دانشگاه بود حالا بری عجب شیر متوجه میشی.
فقط تنها چیزی که میگم بهت اینه که صبر و حوصلت رو به شدت ببر بالا چون روزای سختی در انتطارته.
امکانات رو اصلا حرفش رو نزن.
مدرک هم که نداری بگم مراعات مدرک داشتنت رو بکنن گرچه اگم هم داشتی توفیقی نمیکرد ولی فقط اینکه تحملت رو ببر بالا.

black_roz18
28-02-2013, 23:37
میلاد عزیز ابتدا سلام

دوم داداش دورادور در جریان اون قسمت عقیدتی که می خواستی جور کنی و امروز فهمیدم نشده هستم و واقعا ناراحت شدم :n27: ولی دوست خوبم اصلا خودت رو ناراحت نکن . باور کن این دو ماه هم به سرعت برق و باد و حتی سریع تر از اموزشی میگذره و تموم میشه و اینبار با 5 ماه خدمت وارد یگان میشی و ایشالا صدر در صد به امید خدا شهر خودت میافتی اصلا شک نکن .

اسایشگاه 100 نفره !! خیلی زیاد هستش ! تو 01 اسایشگاه ما 45یا 55 نفری بود دقیق یادم نیست . یه توصیه ای که دارم برات این هستش که سعی همون اول کار چند نفر از بچه های درست و خوب رو نشون کنی و باهاشون رفاقت کنی کسانی که با روحیات و خلقیاتت نزدیک باشن و بتونی اوقاتت رو با اونا بگذرونی ! اینجوری اصلا متوجه گذر زمان نمیشی !

در مورد اینکه شهر خودمون افتادم اول اینکه لطف خدا و دوم به خاطر شرایط پدر نظامی بود البته اینم بگم من بچه شهرستانم و شهر ما رو در مواقع عادی به کسی پیشنهاد بدی قبول نمیکنه بیاد خدمت کنه :n02: ولی بالاخره چون شهر خودمون بود و ... همین جا رو زدم .

فقط سعی کن فکر های منفی و اذیت کننده رو از خودت دور کنی و به موارد مثبتش فکر کنی ( هر چند که هیچ نکته مثبتی نداره متاسفانه )

و اینکه یه توصیه دیگه هم اینکه اصلا خدمت رو به صورت روز شمار برای خودت در نیار حتی ماه شمار و سال شمار هم همین طور ! نگو او کو تا 18 ماه یا 17 ماه و .. ( من خودم دوره فوق لیسانسم 2-3 سال طول کشید اونم تو شهر غریب و تک و تنها ولی اصلا متوجه گذر زمان نشدم کی اومد و رفت ) پس سعی کن اصلا بهش فکر نکنی

پ.ن : بچه ها کسی توصیه و راهنمایی در مورد اون درخواست همفکری پست 14392 بنده که دو تا پست بالاتر هستش نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بالاخره کدوم رو انتخاب کنم شنبه رفتنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وحید من اعزام مجددی هستم خودم و 13 اسفند باید برم 01 و تا آخر آموزشی باید بمونم 01.
منم شرایطم پدر نظامی هست ولی با توجه به رشتم(عمران) احتمال زیاد کد بخورم.
در اینکه بیوفتم شهر خودم احتمالش چقدر هست؟

yaasser
28-02-2013, 23:46
اول شما بفرما ببینم اعزام مجددی هستی ؟

مدرکتون اگر بالای لیسانس باشه تو عجب شیر زیاد سخت نمیگذره بهتون ولی لیسانس و یا پایین تر باشید کمی سخت میگذره متاسفانه و هنوز کمی اون حالت سختی رو داره ولی خیلی خیلی کمتر شده نسبت به سال های پیش ! علت دوره طلایی بودن به خاطر اینکه بیشتر می خوره به دوره تعطیلات و عید و ... اصلا نمی دونی کی میگذره اموزشی :n19:

یاسر من سال 87 با فوق دیپلم تو عجب شیر بودم فقط تو یک کلام بهت بگم جهنمه واقعا افتضاح واقعا افتضاح الان افتادم 01 دوباره باید برم آموزشی اما 01 برام روز اول که رفتیم مثل روز اول ثبت نام تو دانشگاه بود حالا بری عجب شیر متوجه میشی.
فقط تنها چیزی که میگم بهت اینه که صبر و حوصلت رو به شدت ببر بالا چون روزای سختی در انتطارته.
امکانات رو اصلا حرفش رو نزن.
مدرک هم که نداری بگم مراعات مدرک داشتنت رو بکنن گرچه اگم هم داشتی توفیقی نمیکرد ولی فقط اینکه تحملت رو ببر بالا.

نه من دیپلمم.ولی خوب تنها مزیتم اینه که ترکم. شاید آشنا و فرمانده ترک زیاد باشه اونجا. به هرحال آموزشیه دیگه. 2 ماه باید بسازیم و بسوزیم.
بعدشم تو خدمت بین دیپلم و زیر دیپلم فرقی هست ؟ یا کلا همه باید پست بدن؟ :n28:

black_roz18
28-02-2013, 23:48
نه من دیپلمم.ولی خوب تنها مزیتم اینه که ترکم. شاید آشنا و فرمانده ترک زیاد باشه اونجا. به هرحال آموزشیه دیگه. 2 ماه باید بسازیم و بسوزیم.
بعدشم تو خدمت بین دیپلم و زیر دیپلم فرقی هست ؟ یا کلا همه باید پست بدن؟ :n28:

متاسفانه فرقی نیست شاید آسایشگاهها به تفکیک دیپلم و زیر دیپلم جدا بشه اما تو نحوه برخورد فرقی نیست.

yaasser
01-03-2013, 00:09
و سوال دیگه اینکه من الان (2سال هست) سرپرست خانواده هستم. ولی به خاطر غیبتم نتونستم معافیتمو بگیرم.
موقع اتمام آموزشی چجوری میشه کاری کرد تا به شهر خودت بیفتی؟ استشهاد نامه لازمه یا مدارک خاص خودشو داره؟ و باید به کی بدیم این مدارکو ؟

vahidreza2007
01-03-2013, 00:10
وحید من اعزام مجددی هستم خودم و 13 اسفند باید برم 01 و تا آخر آموزشی باید بمونم 01.
منم شرایطم پدر نظامی هست ولی با توجه به رشتم(عمران) احتمال زیاد کد بخورم.
در اینکه بیوفتم شهر خودم احتمالش چقدر هست؟

ایشالا اگر کد نخوری و شهر خودتون ارتش داشته باشه ایشالا بالای 99 درصد افتادی شهر خودت :n11::n11:

Pami
01-03-2013, 00:13

دوره دانشگاه به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست با سربازی ، نه سختی هاش نه خوشی هاش ، جنس غربت تو سربازی فرق داره با دانشجویی
باز این دوستمون دوره کده و افتاده تهران ، برعکس این قضیه تحملش خیلی سخته :n01:

milad444
01-03-2013, 00:33
میلاد عزیز ابتدا سلام

سلام وحید رضا جان....ممنون بابت همدردیت...
اره 100 نفر...البته تو اموزشی دوتا 50 تایی بودیم ولی دوره کد همه 100 نفر یک جا هستیم که اصلا جاش خوب نیست...
راستش نمیشه به چیزای منفیش فکر نکرد..چون واقعاااااعصاب خوردکنیه خدمت.....باید بسازم دیگه..چاره ای ندارم...

من زیاد تو مشورت دادن تبحر ندارم ولی بنظرم اگه بری دژبانی..اگه مثلا فرداروزی تعطیلات رسمی بود و تو اون روز افسر دژبانا باشی...مجبوری که بری...ولی اگه تو بخش اداری باشی تو تعطیلات هم تعطیلی......به نظر من همون اداری بهتره..چون میدونی قانونش چیه و میدونی 2 به بعد خونه ای..ولی دژبانی معلوم نیست که چطور باشه هاااااا..حواست باشه...

Pami
01-03-2013, 00:39
خوب امروز علیرغم اینکه می دونستم پادگان تعطیله رفتم به پادگان برای معرفی خودم و مثلا تشکیل پرونده اما با چیزی که مواجه شد م در های بسته پادگان و سوت و کوری اون بود . رفتم دژبانی و انصافا هم به خاطر درجه ها کلی تحویل گرفتن و گفتن مهندس :n02: امروز تو پادگان کسی نیست که اومدی :n13: گفت برو شنبه بیا :n20::n08: بعد گفتم نه نمیرم ربطی به من نداره باید پذیرش کنید :n08: کمی باهاشون گفتیم خندیدیم داشتم برمی گشتم افسر کادری دزبانی گفت مهندس یه پیشنهاد دارم برات با توجه به اینکه بچه همین شهری و بومی هستی .

گفت تو امریه ات زده اداری پرسنلی : امور اداری و با توجه به این 99 درصد میافتی ستاد تو رکن 2 و کار اداری و نامه نگاری و کار با کامپیوتر و در کل عشق و حال :n20: اما تو بیا اگه می خوای و دوست داری بیا افسر دژبانی شو و همین جا با ما باش این 7 تا سرابز هم زیر دستت و فقط بشین و نظارت داشته باش رو کارا و البته یه مزیت بزرگ هم که داره اینکه 24 ساعت میای سر خدمتت تو دژبانی و روز بعدش بعد ساعت 2 میری خونه و 48 ساعت بعد میای سر خدمت و دوباره همین چرخه تکرار میشه برات و این جوری 1 روز می مونی پادگان و دو و نیم روز میری خونه و حالش رو می بری . گفت برو فکرات رو بکن و تصمیم گرفتی بیا بگو ببینم چی شد .

حالا بعدش من اومدم خونه با پدرم ( که نظامی هستش ) و برادرم و دوستم ( که تو همون پادگان داره خدمت می کنه ) و یکی دو تا از دوستان مشورت کردم ببینم چی بهترهستش و به صلاحه !

پدر گفت که شما برو طبق روالی که داره خودت رو معرفی کن و ببین خودشون کجا پذیرش می کنند و برو اونجا بعدا اگه خواستی با توجه به درجه بالا می تونی اگه دژبانی رو هم خواستی جات رو تغییر بدی به اونجا !

برادرم که کاملا مخالفت کرد و گفت نمی خواد و همون امور دفتری بهتره و اصلا و ابدا نرو دژبانی !

اون دوستم که تو ستاد تو رکن 2 هستش گفت 50 - 50 با خودت هر دو تاش خوبه . گفت بیای اینجا من هستم و سایر دوستان بخوای بری دژبانی هم اونجا هم همه اشنان و از طرفی خودت میشی افسر سر و ...

بقیه دوستان هم 60 -40 به امور اداری ترغیب کردن و گفتند دژبانی مسئولیت داره و علاوه بر اون باید یه 24 ساعت اونجا بمونی و ...

حالا گفتم بذار از دوستان با تجربه هم بپرسم ببینم صلاح کار چی هستش و کوم بهتره ؟

شرایط هم به طور خلاصه اینجوری هستش

خودم بومی هستم و پادگان از خونه 5 دقیقه فاصله داره و می تونم هر روز 7 صبح برم و 2 برگردم خونه بدون دردسر

به واسطه اون دوستم اشنا ماشنا هم داریم در قسمت های مختلف

از طرفی دژبانی 24 ساعت کامل باید بمونی تو پادگان و در عوض 2.5 روز می مونی خونه و در واقع در هفته 2 یا نهایتا 3 روز میری پادگان .

به نظر من دژبانی برای سربازها خوب نیست ، بیچاره ها رو بدجور اذیت میکنن ، ولی برای شما که افسر هستی همینطوره که بهت گفته
میشینی داخل اطاق ساعت کاری کار اداری مربوط به دژبانی و تردد ها رو انجام میدی ، اون روزی هم که میمونی دژبانی میخوابی !
به نظر من به ریسکش می ارزه بری ، کار اداری تو ستاد اگه بیفتی آجودانی اونجا اشکت در میاد !!
و صد البته دژبان بودن مزیت های خیلی خوبی هم داره : دی

milad444
01-03-2013, 00:40
دوره دانشگاه به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست با سربازی ، نه سختی هاش نه خوشی هاش ، جنس غربت تو سربازی فرق داره با دانشجویی
باز این دوستمون دوره کده و افتاده تهران ، برعکس این قضیه تحملش خیلی سخته :n01:

سلام پامی عزیز...
صد در صد با شما موافقم....
دوران دانشجویی به هیچ وجه قابل قیاس با سربازی نیست....
تو دوران دانشجویی خودت اقای خودتی و هر کار دوست داری انجام میدی و همینکه تلفن دستت و به عشقت یه اس ام اس میدی و تو دانشگاه میبینیش..کلی روحیه میده به ادمممممم....ولی تو سربازی هیچی نداری و فقط داری توسری میخوریو منت میشنوی..حتی اگه کارت درست باشه.....
به نظرم اگر بعضی ها عقده ای نبودن..خدمت راحت میگذشت.........امیدوارم منظورمو گرفته باشید..

milad444
01-03-2013, 00:43
به نظر من دژبانی برای سربازها خوب نیست ، بیچاره ها رو بدجور اذیت میکنن ، ولی برای شما که افسر هستی همینطوره که بهت گفته
میشینی داخل اطاق ساعت کاری کار اداری مربوط به دژبانی و تردد ها رو انجام میدی ، اون روزی هم که میمونی دژبانی میخوابی !
به نظر من به ریسکش می ارزه بری ، کار اداری تو ستاد اگه بیفتی آجودانی اونجا اشکت در میاد !!

اگه اینجوریه و همون ساعت اداریه پس خوبه...به حرف پامی جان گوش بده..

p3yman_xl
01-03-2013, 09:13
بچه ها من برم دنبال برگ سبز المثنی یا وایسم خودش بیاد درِ خونه ؟ الان یه هفته از ثبت درخواست میگذره .

Mr.Mazmamfi
01-03-2013, 09:51
بچه ها من برم دنبال برگ سبز المثنی یا وایسم خودش بیاد درِ خونه ؟ الان یه هفته از ثبت درخواست میگذره .

اگر میخوایی امریه بگیری ، و یا جایی پذیرش بشی ، 100% زودتر برو بگیر تا کارهای اداریش رو انجام بدی .

ممکنه برگه سبزت ، 10 روز دیگه بیاد ، به نظره من برو پلیس +10 بگیر ، 250 تومن میدی ، پرینتشو بهت میدن .

موفق باشید.

vahidreza2007
01-03-2013, 12:49

ممنون پامی جان . والا هنوز دو به شک هستم . با این اوصافی هم که شما گفتی بیشتر هم شد :n02: از طرفی دژبانی از جهتی کارش می تونه راحت باشه برام و برام 2 روز مرخصی در پی داشته باشه ! ولی از طرفی مسئولیت داره و اگه اتفاقی پیش بیاد ممکنه یقیه دژبان رو بگیرن :n13:

از اون طرف امور اداری هر روز مثل کارمندا صبح 7 میری و ظهر 2 بر میگردی خونه ! این شهرستان ما فکر نکنم کار اداری زیادی داشته باشه پس احتمال داره همینجور الکی فقط وقت گذرانی داشته باشیم و با بچه ها بگیم و بخندیم . و ممکنه که بخش نامه بیاد و برای همیشه 5 شنبه ها رو تعطیل کنند و اینجوری 5 روز کلش میریم پادگان و از طرفی کار اداری گیر بازار نداره و میری تو اتاق و ...

*momad*
01-03-2013, 13:42
سلام
من بازم با سوال اومدم :n27:
من توی قرارگاه افتادم توی اداره ع س ( اداره عقیدتی سیاسی ) - م ن ا - اداری
ظاهرا با عقیدتی سیاسی فرق داره چون چیزی که من دیدم 2 تا ساختمان جدا بودن
میخواستم بدونم کسی اطلاعی داره که چجوریه ؟

سلام
کسی اطلاعاتی نداشت از اینجا ؟

a6543210
01-03-2013, 17:13
ممنون پامی جان . والا هنوز دو به شک هستم . با این اوصافی هم که شما گفتی بیشتر هم شد :n02: از طرفی دژبانی از جهتی کارش می تونه راحت باشه برام و برام 2 روز مرخصی در پی داشته باشه ! ولی از طرفی مسئولیت داره و اگه اتفاقی پیش بیاد ممکنه یقیه دژبان رو بگیرن :n13:

از اون طرف امور اداری هر روز مثل کارمندا صبح 7 میری و ظهر 2 بر میگردی خونه ! این شهرستان ما فکر نکنم کار اداری زیادی داشته باشه پس احتمال داره همینجور الکی فقط وقت گذرانی داشته باشیم و با بچه ها بگیم و بخندیم . و ممکنه که بخش نامه بیاد و برای همیشه 5 شنبه ها رو تعطیل کنند و اینجوری 5 روز کلش میریم پادگان و از طرفی کار اداری گیر بازار نداره و میری تو اتاق و ...
سلام مهندس جان!:n16:
یه نکته بگم که اولا تو تقسیمی که معمولا جانشین پادگان انجام می ده دست شما نیست که کجا بیفتی! مگه اینکه پارتی و ... چیزی باشه که با جانشین بحرفه و بندازنت اونجا که تو می خوای...
دوما یه آماری از طریق دوستات می گرفتی که فرمانده یگان قرارگاه(که بچه هاش معمولا برا ستاد کار می کنند) و دژبانی رو چطور آدمیه؟
تو ارتش هیچی مشخص نیست.ببین ت. رکن ها معمولا تا ساعت چند پادگانن کادراشون؟ معمولا رکن 2 که اصوصل حفاظتیه کارش تا 3 هست تو پادگان! رکن 3 که خدا نکنه بیفتی وگرنه تا 4 همیشه حد اقل هستی؟رکن 1 هم زیر نطر فرماندست زیاد واسه همینه ممکنه تا 3 باشن.... رکن 4 یکم خوبه!(البته این قضایا ممکنه براتون تو پادگان شما فرق کنه!)
دژبان هم نمی شه حرف یه نفر کادر رو زد تو حساب ... از کجا معلوم که همونا فردا نیان و تورو به جاشون بزارن رزو تا کشیک بدی... وظیفه هم هستی و ف دژبان برات مثل اونا سبزی خورد نمی کنه مطمعنا
در کل یه برآورد کن ببین کدومش به نفعته!:n06:

یه نصیحت می کنم .ببین اگه می تونی (پادگان یه پارتی توپ داری که ف قرارگاهو می شناسه ) مامور از طرف قرارگاه بیفتی تو خدمات بیرون پادگان (مثل اداره بیمه خدمات در مانی یا ایثارگران یا ... جاهایی که کلا تو پادگان نیست) بدون خیلی به نفعته و اصلا دیگه آمار نداری و جیمی بیرون پادگان البته اگه رئیست خوب باشه... :n02:

ایشالله جا خوبی بیفتی عزیز:n12:

urumchi
01-03-2013, 17:27

دوست عزيز سلام

من با درجه ستوانسومي در مرزباني ناجا ، دژبان ارشد يكي از گروهان هاي مرزي هستم

در كل خيلي خوبه ، راحت و تقريبا بي دردسر ، دردسري هم باشه اول متوجه افسر نگهبان هست بعد دژبان. معمولا فرمانده ها فقط
افسر نگهبان رو مي شناسن و كاري با دژبان ندارن چون ميگن افسرنگهبان كادريه و دژبان سرباز !!!

فقط كافيه يه خورده اهل داد و هوار و قاطعانه رفتار كردن باشي :n02: و صد البته كاملا حواس جمع كه يه موقع چيزي از دستت در نره

من از بين مخابرات ، كارگزيني و دژباني ، بخاطر يه سري مزيتها و راحتي كار ، دژباني رو انتخاب كردم

vahidreza2007
01-03-2013, 17:59
سلام مهندس جان!:n16:
یه نکته بگم که اولا تو تقسیمی که معمولا جانشین پادگان انجام می ده دست شما نیست که کجا بیفتی! مگه اینکه پارتی و ... چیزی باشه که با جانشین بحرفه و بندازنت اونجا که تو می خوای...
دوما یه آماری از طریق دوستات می گرفتی که فرمانده یگان قرارگاه(که بچه هاش معمولا برا ستاد کار می کنند) و دژبانی رو چطور آدمیه؟
تو ارتش هیچی مشخص نیست.ببین ت. رکن ها معمولا تا ساعت چند پادگانن کادراشون؟ معمولا رکن 2 که اصوصل حفاظتیه کارش تا 3 هست تو پادگان! رکن 3 که خدا نکنه بیفتی وگرنه تا 4 همیشه حد اقل هستی؟رکن 1 هم زیر نطر فرماندست زیاد واسه همینه ممکنه تا 3 باشن.... رکن 4 یکم خوبه!(البته این قضایا ممکنه براتون تو پادگان شما فرق کنه!)
دژبان هم نمی شه حرف یه نفر کادر رو زد تو حساب ... از کجا معلوم که همونا فردا نیان و تورو به جاشون بزارن رزو تا کشیک بدی... وظیفه هم هستی و ف دژبان برات مثل اونا سبزی خورد نمی کنه مطمعنا
در کل یه برآورد کن ببین کدومش به نفعته!:n06:

یه نصیحت می کنم .ببین اگه می تونی (پادگان یه پارتی توپ داری که ف قرارگاهو می شناسه ) مامور از طرف قرارگاه بیفتی تو خدمات بیرون پادگان (مثل اداره بیمه خدمات در مانی یا ایثارگران یا ... جاهایی که کلا تو پادگان نیست) بدون خیلی به نفعته و اصلا دیگه آمار نداری و جیمی بیرون پادگان البته اگه رئیست خوب باشه... :n02:

ایشالله جا خوبی بیفتی عزیز:n12:

سلام دوست عزیزم :n16:

اقا تا امروز کجا بودی :n02: مرید نحوه پاسخ گویی شما شدم به خدا :n16: کامل و بی کم و کاست . والا خودم بعد مدتی که فکر کردم نظرم از دژبانی برگشته :n13: و می خوام همون امور اداری رو بچسبم چون هم اینکه خونه تا پادگان 5 دقیقه راه هستش برام و اینکه اینجوری واسه من بهتره ساعت 7 با سرویس پادگان میرم و 2 برمی گردم خونه !:n17: و دیگه دردسر سوال جواب از دژبانی رو در صورت وقوع مشکل رو ندارم و فکر کنم با درجه ستوان دومی تو قسمت اداری هم ارشد 2-3 تا ستوان سوم باشم و همونجا با هم دور هم حالش رو ببریم :n11:

یه چند تا سوال :

1- ممنون میشم رکن ها رو به ترتیب با اسم و وظیفه هر کدوم یه معرفی مختصر داشته باشی برامون

2- به جز رکن ها هم اگر بازم جایی با این اسامی مختصر اگر هست تو پادگان ممنون میشم یه کوچولو معرفیشون کنی با وظیفه شون

3- من در طول خدمت با کدوم قسمت ها بیشتر در ارتباط خواهم بود ؟

4- الان شما تو قسمت اداری و بین رکن ها کدوم رو توصیه می کنی اگه شد بپریم توش ؟:n02: ( کمترین کار - کمترین گیر و واگیر - بیشتر کار های اداری مثل کار با کامپیوتر و تایپ و ... باشه ) : ؟ ( بر حسب اولویت چند تا قسمت رو بگین تا

من فردا ببینم هر کدوم بود بچسبونم بره :n06:

بازم اگه راهنمایی خاصی بود ممنون میشم بگید :n16:

aminjigar
01-03-2013, 18:36
سلام دوست عزیزم :n16:

اقا تا امروز کجا بودی :n02: مرید نحوه پاسخ گویی شما شدم به خدا :n16: کامل و بی کم و کاست . والا خودم بعد مدتی که فکر کردم نظرم از دژبانی برگشته :n13: و می خوام همون امور اداری رو بچسبم چون هم اینکه خونه تا پادگان 5 دقیقه راه هستش برام و اینکه اینجوری واسه من بهتره ساعت 7 با سرویس پادگان میرم و 2 برمی گردم خونه !:n17: و دیگه دردسر سوال جواب از دژبانی رو در صورت وقوع مشکل رو ندارم و فکر کنم با درجه ستوان دومی تو قسمت اداری هم ارشد 2-3 تا ستوان سوم باشم و همونجا با هم دور هم حالش رو ببریم :n11:

یه چند تا سوال :

1- ممنون میشم رکن ها رو به ترتیب با اسم و وظیفه هر کدوم یه معرفی مختصر داشته باشی برامون

2- به جز رکن ها هم اگر بازم جایی با این اسامی مختصر اگر هست تو پادگان ممنون میشم یه کوچولو معرفیشون کنی با وظیفه شون

3- من در طول خدمت با کدوم قسمت ها بیشتر در ارتباط خواهم بود ؟

4- الان شما تو قسمت اداری و بین رکن ها کدوم رو توصیه می کنی اگه شد بپریم توش ؟:n02: ( کمترین کار - کمترین گیر و واگیر - بیشتر کار های اداری مثل کار با کامپیوتر و تایپ و ... باشه ) : ؟ ( بر حسب اولویت چند تا قسمت رو بگین تا

من فردا ببینم هر کدوم بود بچسبونم بره :n06:

بازم اگه راهنمایی خاصی بود ممنون میشم بگید :n16:

به نظر من بستگی به جاش داره که کجا افتاده باشی و شاید هر بخش یا گردانی شرایط خاص خودشو داشته باشه... به نظر من رکن 4 از

بقیه بهتره... رکن 4 تامین هست و با اقلام و اجناسی که به گردان یا گروهانتون می رسه سر و کله می زنه... مثلا استحقاق سربازها و ...

رکن سوم آموزش هست و کار نسبتا زیادی داره... معمولا تو تیپ یا لشگرها هم کلاس آموزش بعد از ظهر واسه سربازها وجود داره که

ممکنه شما رو هم واسه این که یه آماری از کلاس بعد از ظهرها بگیری بعضی مواقع نگه دارن... رکن دوم مربوط به حفاظت و اطلاعات

گردانتون هست... مثلا لوحه های نگهبانی هر روز و مسائل اطلاعاتی به اون برمیگرده که جای ما اصلا کاری نداره و ضمنا به شکل سازمانی

افسر وظیفه نمی گیره و کاراش با یکی دوتا سرباز راه می یفته... رکن یکم وحشتناک کار زیاد داره و کلا باید با مرخصی وظیفه و کادر و انواع و

اقسام نامه نگاری ها سر و دست بشکونی... جوریه که اصلا نمی فهمی زمان چه جوری می گذره... شما هر جا بیفتی و هر قسمتی کار

اداری انجام می دی... یعنی افسر وظیفه ای که تو تیپ ما بخش دژبانی افتاده بازم کار اداری انجام می ده و روزای تعطیل، تعطیل هست و

خوبی دیگه ش هم اینه که اصلا نگهبانی نمی ده (افسر نگهبان نمی شه، البته مراکز آموزشی کمی فرق دارن) شما اگه داخل تیپ افتادی

در کل زیاد فرقی واست نداره چون افسر وظیفه ای اما از من می شنوی دور یگان های رزمی رو خط بکشی بهتره مثلا یگان های تکاوری،

توپخانه، پیاده، پدافند و ... . یگان های پشتیبانی و قرارگاه و بهداری و امثالهم حالت رزمی بودن کم تری دارن... و پیشنهاد من اینه که بری تو

ستاد تیپ یه جایی واسه خودت دست و پا کنی... مثلا تو ارکان تیپ... این جا معمولا کسی رو لازم داره که تایپیست خوبی باشه و از اون

جایی که فرمانده هات هم از کت و کلفت های تیپ هستن (سرهنگی چیزی...) وقتی که کارت جایی گیر کنه واقعا به دادت می رسن...

ضمنا بهترین جاها هم بخش های عقیدتی سیاسی، بازرسی و حفاظت هستن که البته این آخری احتمالا افسر وطیفه نگیره ولی هم

تو این قسمتا همه چی رو از قبیل ورزش و رژه و نگهبانی و ... رو پیچوندی و هم قسمتایی هم هستن که کاملا مستقل عمل می کنن

و در مجموع خوبن... حالا چند ماهی بری متوجه منظورم می شی...

vahidreza2007
01-03-2013, 19:01
به نظر من بستگی به جاش داره که کجا افتاده باشی و شاید هر بخش یا گردانی شرایط خاص خودشو داشته باشه... به نظر من رکن 4 از

بقیه بهتره... رکن 4 تامین هست و با اقلام و اجناسی که به گردان یا گروهانتون می رسه سر و کله می زنه... مثلا استحقاق سربازها و ...

رکن سوم آموزش هست و کار نسبتا زیادی داره... معمولا تو تیپ یا لشگرها هم کلاس آموزش بعد از ظهر واسه سربازها وجود داره که

ممکنه شما رو هم واسه این که یه آماری از کلاس بعد از ظهرها بگیری بعضی مواقع نگه دارن... رکن دوم مربوط به حفاظت و اطلاعات

گردانتون هست... مثلا لوحه های نگهبانی هر روز و مسائل اطلاعاتی به اون برمیگرده که جای ما اصلا کاری نداره و ضمنا به شکل سازمانی

افسر وظیفه نمی گیره و کاراش با یکی دوتا سرباز راه می یفته... رکن یکم وحشتناک کار زیاد داره و کلا باید با مرخصی وظیفه و کادر و انواع و

اقسام نامه نگاری ها سر و دست بشکونی... جوریه که اصلا نمی فهمی زمان چه جوری می گذره... شما هر جا بیفتی و هر قسمتی کار

اداری انجام می دی... یعنی افسر وظیفه ای که تو تیپ ما بخش دژبانی افتاده بازم کار اداری انجام می ده و روزای تعطیل، تعطیل هست و

خوبی دیگه ش هم اینه که اصلا نگهبانی نمی ده (افسر نگهبان نمی شه، البته مراکز آموزشی کمی فرق دارن) شما اگه داخل تیپ افتادی

در کل زیاد فرقی واست نداره چون افسر وظیفه ای اما از من می شنوی دور یگان های رزمی رو خط بکشی بهتره مثلا یگان های تکاوری،

توپخانه، پیاده، پدافند و ... . یگان های پشتیبانی و قرارگاه و بهداری و امثالهم حالت رزمی بودن کم تری دارن... و پیشنهاد من اینه که بری تو

ستاد تیپ یه جایی واسه خودت دست و پا کنی... مثلا تو ارکان تیپ... این جا معمولا کسی رو لازم داره که تایپیست خوبی باشه و از اون

جایی که فرمانده هات هم از کت و کلفت های تیپ هستن (سرهنگی چیزی...) وقتی که کارت جایی گیر کنه واقعا به دادت می رسن...

ضمنا بهترین جاها هم بخش های عقیدتی سیاسی، بازرسی و حفاظت هستن که البته این آخری احتمالا افسر وطیفه نگیره ولی هم

تو این قسمتا همه چی رو از قبیل ورزش و رژه و نگهبانی و ... رو پیچوندی و هم قسمتایی هم هستن که کاملا مستقل عمل می کنن

و در مجموع خوبن... حالا چند ماهی بری متوجه منظورم می شی...

دوست عزیز ممنون بابت راهنمایی خوبت

والا اینجایی که من هستم یه تیپ پیاده مکانیزه داره و شهرستان هستش . طبق چیزی که یکی از دوستام که خودش الان همون جا داره خدمت می کنه گفته احتمال میافتم ستاد تیپ !

در مورد دژبانی هم بله همین طوره ولی همونطور که گفتم باید از ساعت 7 صبح مثلا شنبه که رفتی پادگان تا ساعت 2 ظهر یکشنبه پادگان باشی و از ساعت 2 یک شنبه که از پادگان خارج شدی میری مرخصی تا ساعت 7 صبح چهار شنبه و به همین روال ادامه پیدا می کنه ! و در واقع در هفته 2 بار نگهبان میشی ! ( واسه همینه نگهبانی ندارن ) :n02:

حالا با این توضیحات شما کجا رو میگی من فردا اگر تونستم اقدام کنم براش ؟ ( به ترتیب اولویت تیتر وار ممنون میشم بگی ) ( با در نظر گرفتن پیدا شدن یه پارتی برای تعیین جا )

aminjigar
01-03-2013, 19:11
دوست عزیز ممنون بابت راهنمایی خوبت

والا اینجایی که من هستم یه تیپ پیاده مکانیزه داره و شهرستان هستش . طبق چیزی که یکی از دوستام که خودش الان همون جا داره خدمت می کنه گفته احتمال میافتم ستاد تیپ !

در مورد دژبانی هم بله همین طوره ولی همونطور که گفتم باید از ساعت 7 صبح مثلا شنبه که رفتی پادگان تا ساعت 2 ظهر یکشنبه پادگان باشی و از ساعت 2 یک شنبه که از پادگان خارج شدی میری مرخصی تا ساعت 7 صبح چهار شنبه و به همین روال ادامه پیدا می کنه ! و در واقع در هفته 2 بار نگهبان میشی ! ( واسه همینه نگهبانی ندارن ) :n02:

حالا با این توضیحات شما کجا رو میگی من فردا اگر تونستم اقدام کنم براش ؟ ( به ترتیب اولویت تیتر وار ممنون میشم بگی ) ( با در نظر گرفتن پیدا شدن یه پارتی برای تعیین جا )
خب آره دیگه گفتم هر جایی فرق داره، دژبانی اینجا تا ساعت یک و نیم کار اداری داره و نگهبانی هم نداره! البته تیپ هم مرزیه :))

والا در حالت کلی دست خودت نیست کجا بیفتی ولی روز اولی که ما رفتیم از همون ستاد تیپ می یومدن می گفتن هر کی تایپ و کامپیوتر می دونه بیاد که هیچ کدوم نرفتیم چون نمی دونستیم چه جور جاییه... اگه پارتی هم داشته باشی که چه بهتر... تو ستاد زیاد فرقی نمی کنه کجا باشی دیگه باید فرماندهی که خوش اخلاق تره رو پیدا کنی ) ولی باز بر فرضی که همش مساوی باشه من اینجوری انتخاب می کنم:
بازرسی - عقیدتی (که البته دوره کد داره و هر کسی نمی تونه بره اونجا اما اگه نیرو نداشته باشن دوستانی که محاسن دارن و موجه ترن از نظر چهره رو می یان انخاب می کنن) - ارکان تیپ که دیگه زیاد فرق نداره کجا بیوفتی ، البته آجودانی هم کار اداری داره که پیشنهاد نمی کنم بری

vahidreza2007
01-03-2013, 19:34
خب آره دیگه گفتم هر جایی فرق داره، دژبانی اینجا تا ساعت یک و نیم کار اداری داره و نگهبانی هم نداره! البته تیپ هم مرزیه :))

والا در حالت کلی دست خودت نیست کجا بیفتی ولی روز اولی که ما رفتیم از همون ستاد تیپ می یومدن می گفتن هر کی تایپ و کامپیوتر می دونه بیاد که هیچ کدوم نرفتیم چون نمی دونستیم چه جور جاییه... اگه پارتی هم داشته باشی که چه بهتر... تو ستاد زیاد فرقی نمی کنه کجا باشی دیگه باید فرماندهی که خوش اخلاق تره رو پیدا کنی ) ولی باز بر فرضی که همش مساوی باشه من اینجوری انتخاب می کنم:
بازرسی - عقیدتی (که البته دوره کد داره و هر کسی نمی تونه بره اونجا اما اگه نیرو نداشته باشن دوستانی که محاسن دارن و موجه ترن از نظر چهره رو می یان انخاب می کنن) - ارکان تیپ که دیگه زیاد فرق نداره کجا بیوفتی ، البته آجودانی هم کار اداری داره که پیشنهاد نمی کنم بری

ممنون امیر جان . ایشالا اگر بشه فردا سعی میکنم بیافتم تو ستاد حالا هر قسمتش شد چون کلا اداری هستش ! :n02: بعد برای ارکان مخصوصا رکن 2 و 4 اقدام می کنم ( البته اگه شه اون اشنامون اقدام می کنه :n02: نه من ) و در نهایت اگر نشد دژبانی :n08:

ولی حالا موندم چه ساعتی برم فردا ؟ همون ساعت اداری برم یعنی 7 صبح پادگان باشم یا دیر تر برم ؟ اخه رو امریه زده بود تاریخ معرفی به یگان 10/12/91 که پنچ شنبه بود و من رفتم و پادگان تعطیل بود و دژبان گفت برو شنبه بیا ( حالا فردا بر نگرده بگه اقا چرا نموندی 5 شنبه رو نموندی :n02: ) اگه بگه میگم برو بگو دژبان پنچ شنبه صبحتون بیاد تا بگم بهت :n08:

aminjigar
01-03-2013, 20:30
ممنون امیر جان . ایشالا اگر بشه فردا سعی میکنم بیافتم تو ستاد حالا هر قسمتش شد چون کلا اداری هستش ! :n02: بعد برای ارکان مخصوصا رکن 2 و 4 اقدام می کنم ( البته اگه شه اون اشنامون اقدام می کنه :n02: نه من ) و در نهایت اگر نشد دژبانی :n08:

ولی حالا موندم چه ساعتی برم فردا ؟ همون ساعت اداری برم یعنی 7 صبح پادگان باشم یا دیر تر برم ؟ اخه رو امریه زده بود تاریخ معرفی به یگان 10/12/91 که پنچ شنبه بود و من رفتم و پادگان تعطیل بود و دژبان گفت برو شنبه بیا ( حالا فردا بر نگرده بگه اقا چرا نموندی 5 شنبه رو نموندی :n02: ) اگه بگه میگم برو بگو دژبان پنچ شنبه صبحتون بیاد تا بگم بهت :n08:

مخلصیم...
واسه پذیرش اولیه شما اول می رین شعبه وظیفه که اونام فقط ساعات اداری روزای کاری هستن... 5 شنبه که تعطیل بوده خب اونا هم نبودن که کار پذیرشتون رو انجام بدن... موردی نیست... والا روز اول فرقی نداره ساعت چند برین ولی همون صبح ساعتای 7-8 اینا اون جا باشین بهتره

S126
01-03-2013, 21:30
دوست عزیز اقای حمید رضا و سایر افسران وظیفه
فکر میکنم شما یه کمی زیادی روی اون ستاره های روی دوشت حساب باز کردی و ستواندومی ممکنه توقعتون رو بالا برده باشه. البته تازه آموزشی رو تموم کردی و شاید تجربه یگان نداری.از بجث احترام گذاشتن ها و تصورتون از نگهبانی ها و افسر نگهبانی ها متوجه شدم.درسته که شما ستواندوم هستی و فوق لیسانس ولی به محض اینکه وارد یگان بشی خودت دستگیرت میشه که نیروی وظیفه یعنی نیروی کار زیاد و دور از جون حمالی و... حالا یکی سربازه و یکی سرجوخه و گروهبان و ستوان.... خود به خود به این نتیجه میرسی که درجه برای وظیفه اصلا ارزش نداره . سرتیپ وظیفه هم که باشی از یه گروهبان کادر که میشه سرگروهبانت باید حرف بشنوی و دستورات رو اجرا کنی و آخرش یه وظیفه در دید یه کادری آشخور هستی. همین گروهبان میتونه در چارچوب قانون هر دستوری بهت بده. بازداشتت کنه و اجازه خروج نده (خدمت 24 ساعته هست و مرخصی فقط 1.5 روز در ماه ) زمانی که ما خدمت بودیم تا اواسطش لیسانس ها ستواندوم بودن و فوق ها ستوانیکم. من گروهبانیکم عقیدتی بودم که توی قسمتون هیچ فرقی بین گروهبان ها ستوان ها نبود از همه نظر . ساعت ورود و خروج و نگهبانی و...

همه وظیفه ها موقع ورود به پادگان به خط میشدن و کلی بازرسی بدنی (شما بگو تحقیر ) میشدن .در جداگونه هم دارن برای ورود وظیفه ها و کادریها. از همه نظر یه گروهبان دوم کادر به یه ستوانیکم وظیفه ارجحیت داره و حرف و جایگاهش خیلی بالاتر هست. . حالا درست یا غلطش رو نمی گم ....لحظه خروج هم بدون اجازه یه سرباز دژبان نمی تونستن خارج بشن (از مزایای دژبان ) حداکثر جایگاهی که به یه وظیفه میدن اپراتوری کامپیوتر هست بدون هیچ اختیاری جایگاه یه وظیفه حداکثر استوار دومی هست و یه گروهبان کادر میتونه تا ستواندومی جایگاه بگیره که اصلا قابل قیاس نیست .اینها رو عرض کردم که روزهای اول تو ذوقتون نخوره.
امیدوارم برای همه سربازی دوره راحت و بی دردسری باشه.

vahidreza2007
01-03-2013, 22:00
دوست عزیز اقای حمید رضا و سایر افسران وظیفه
فکر میکنم شما یه کمی زیادی روی اون ستاره های روی دوشت حساب باز کردی و ستواندومی ممکنه توقعتون رو بالا برده باشه. البته تازه آموزشی رو تموم کردی و شاید تجربه یگان نداری.از بجث احترام گذاشتن ها و تصورتون از نگهبانی ها و افسر نگهبانی ها متوجه شدم.درسته که شما ستواندوم هستی و فوق لیسانس ولی به محض اینکه وارد یگان بشی خودت دستگیرت میشه که نیروی وظیفه یعنی نیروی کار زیاد و دور از جون حمالی و... حالا یکی سربازه و یکی سرجوخه و گروهبان و ستوان.... خود به خود به این نتیجه میرسی که درجه برای وظیفه اصلا ارزش نداره . سرتیپ وظیفه هم که باشی از یه گروهبان کادر که میشه سرگروهبانت باید حرف بشنوی و دستورات رو اجرا کنی و آخرش یه وظیفه در دید یه کادری آشخور هستی. همین گروهبان میتونه در چارچوب قانون هر دستوری بهت بده. بازداشتت کنه و اجازه خروج نده (خدمت 24 ساعته هست و مرخصی فقط 1.5 روز در ماه ) زمانی که ما خدمت بودیم تا اواسطش لیسانس ها ستواندوم بودن و فوق ها ستوانیکم. من گروهبانیکم عقیدتی بودم که توی قسمتون هیچ فرقی بین گروهبان ها ستوان ها نبود از همه نظر . ساعت ورود و خروج و نگهبانی و...

همه وظیفه ها موقع ورود به پادگان به خط میشدن و کلی بازرسی بدنی (شما بگو تحقیر ) میشدن .در جداگونه هم دارن برای ورود وظیفه ها و کادریها. از همه نظر یه گروهبان دوم کادر به یه ستوانیکم وظیفه ارجحیت داره و حرف و جایگاهش خیلی بالاتر هست. . حالا درست یا غلطش رو نمی گم ....لحظه خروج هم بدون اجازه یه سرباز دژبان نمی تونستن خارج بشن (از مزایای دژبان ) حداکثر جایگاهی که به یه وظیفه میدن اپراتوری کامپیوتر هست بدون هیچ اختیاری جایگاه یه وظیفه حداکثر استوار دومی هست و یه گروهبان کادر میتونه تا ستواندومی جایگاه بگیره که اصلا قابل قیاس نیست .اینها رو عرض کردم که روزهای اول تو ذوقتون نخوره.
امیدوارم برای همه سربازی دوره راحت و بی دردسری باشه.

دوست عزیز حرفات در قالب تئوری قبول دارم اما در عمل همه چی بر می گرده به خودت و عرضه ای که داری . من می شناسم ستوان سومی رو که سرهنگ برگشته بوده باهاش درگیر شده بوده و گفته بود اینکارت می کنم اونکارت می کنم اینم برگشته بوده درجش رو کنده بوده و انداخته بود زیر پاش گفته بود حالا یه ادم عادیم حالا جرات داری چیزی بگو تا بزنم ..... با هم پیوند بدم ! :n05: هر چند اینکار یک ماه براش اضافه در بر داشت اما کاملا طرفش رو قهوه ای کرده بود

منم دقیقا تو این روحیه و مرام هستم یعنی چه کادریش و چه وظیفه اش با درجه پایین تر ... خوری اضافه کنه حالش رو جوری میگیرم که حالش رو ببره راهشم خوب بلدم ( هر چند که من همیشه تو 26 سالی که از خدا عمر گرفتم همیشه با همه با احترام رفتار می کنم اینجا هم رویه بر این هستش و مطمئنا درست و با احترام و بر مبنای اصول با درجات پایین تر حتی کادری برخورد کنی مطمئن باش اونم به خودش اجازه نمیده باهات درگیری داشته باشه و همیشه احترامت رو نگه خواهد داشت .
اما اینو قبول دارم سرهنگ وظیفه هم باشی بی عرضه و تو سری خور باشی مطمئن باش جوری تو کاست میذارن که ندونی از کجا خوردی حتی سرباز صفر هم سوارت میشه . شما هم احتمال داره با توجه درجه تون ممکنه سختی هایی رو تحمل کرده باشید ولی مطمئن باش و شک نکن اگر با درجات بالاتر بودی دیدگاه امروزت خیلی فرق داشت در مورد در ورودی هم بگم اینجا فقط یدونه در داره فرمانده پادگان تا سرباز صفرش از همون میان میرن :n02:
در مورد بازرسی بدنی اینجا یه سرابز با چهار تا اجر :n02: نه اجازش رو داره نه به خودش اجازه میده که یه افسر وظیفه رو بگرده و اگر نیازی به گشتن باشه اون درجه داری که اونجاست این کار رو می کنه :n18:

در هر صورت این مدارک تحصیلی و درجاتی که در پی داره کاملا کارسازه تو خدمت سربازی حتی طوری که الان ارزو داشتم کاش با دکترا میرفتم سربازی تا ستوان یکم باشم و دهن همه رو مورد عنایت قرار بدم . :n08:

در نهایت اینکه بالاخره در یک محیط نظامی باید طبق سلسله مراتب و اون وظیفه ای که داری کارت رو به بهترین نحو انجام بدی تا مورد بازخواست هر کسی و ناکسی قرار نگیری ولی از طرفی هم باید نترس باشی حتی اگه این نترسی بمنجر به یک ماه اضافه خدمت بشه :n08:

S126
01-03-2013, 22:32
امیدوارم همینطوری که میگید باشه چون چیزی که ما توی 18 ماه تجربه کردیم فضای کاملا متفاوت هست با اینی که شما می فرمائید. به قول معروف آدم رو خود به خود سر به زیر میکنه . شما الان تصوراتی دارید که تا تجربه نکنید و در محیط قرار نگیری حس نمیکنید.روزهایی میشه که برای یه روز مرخصی شاید همه کاری سرباز انجام بده.

کسانیکه قانون سربازی رو به وجود آوردن و مخصوصا سیستم ارتش رو به وجود آوردن میدونن چطوری برخوردکنند که بالاترین و مغرورترین آدم ها رو چجوری خورد و کوچیک کنن که طرف خودش به دنبال جبران باشه.میلیون ها سرباز اومدن و رفتن و قانون ها اصلاج شدن و میشن برای همین دیگه نه؟ اون سرهنگی که شما می بینی 25 ساله داره با هزارها سرباز مختلف از هر قشری سروکله میزنه و میدونه چطوری به قول معروف حال یه سرباز تازه وارد رو بگیره....
اون داستان چک زدن توی گوش سرهنگ و کندن درجه رو تقریبا از خیلی از کسانیکه با پلیس های توی خیابون و یا کسانیکه سربازی رفتن شنیدیم ، ولی قطع به یقین بدون اکثرا بلوفه و یک هزارم درصد واقعیت نداره و اغراق شده هست. شما کوچکترین بی احترامی به ماموق بکنی یادم نیست که از چند ماه تا چند ماه فقط حبس داره ، دیگه اضافه خدمت و دادگاه و انگ تضعیف روحیه نیروهای خودی و حکم های سنگین و توهین به لباس مقدس و فرمانده قوا و... بماند.مشابهش رو توی خود یگان ما داشتیم که pami هم شاید یادش باشه سربازی بود فکر کنم 4 یا 5 سال اضافه خدمت داشت علاوه بر محاکمات و فقط به خاطر هل دادن سرهنگ مافوق از روی پله ها......

امیدوارم تا آخر خدمت همین طور با انرژی و سرزنده باشی.

vahidreza2007
01-03-2013, 22:54
قربانت اس 126 .

البته یه چیزی رو بگم کاملا از اساس موافقم با این حرف های شما ولی به جز اینکه امیدوار بود و سعی کرد محیط رو برای خودت درست کنی تا سخت نگذره نمیشه کاری کرد . اون موارد بالا رو تا به امروز نشده بخوام با کسی برای موردی جنگ و جدلی داشته باشم و همیشه کارا رو با احترام متقابل جلو بردم و خدا رو شکر مشکلی پیش نیومده ! امیدوارم ایشالا این دوره اجباری !!! رو هم به همین صورت بگذرونیم بره پی کارش ! از اینکه تجربیات مفید و خوبتون رو در اختیارم قرار دادین ممنونم . :n16:ایشالا همه به بهترین نحوه ممکن خدمت رو تموم کنند بدون یک روز اضاف :n06:

T_L_O_T_D
01-03-2013, 22:59
پست های دوستان رو می خومدم تعجب کردم چرا دژبانی رو پیشنهاد می دن! دژبانی که من دیدم از همه دیر تر می ره + وقتی هم رزم شبانه باشه دژبان ها رو هم می بردند! رکن 2 و 3 واقعا جای مزخرفیه. رکن 1 هم دوستان درست می گند کارش زیادیه! بهترین جا به نظرم رکن 4. ولی یک حقیقت کلی در مورد ارکان رو بهت بگم! عملا همشون دارند مگس می پرونند! این ها مفید 15 دقیقه هم کار نمی کنند! اصولا بهترین جا جاییه که فرماندت تو مخت نره!

Pami
01-03-2013, 23:05
پست های دوستان رو می خومدم تعجب کردم چرا دژبانی رو پیشنهاد می دن! دژبانی که من دیدم از همه دیر تر می ره + وقتی هم رزم شبانه باشه دژبان ها رو هم می بردند! رکن 2 و 3 واقعا جای مزخرفیه. رکن 1 هم دوستان درست می گند کارش زیادیه! بهترین جا به نظرم رکن 4. ولی یک حقیقت کلی در مورد ارکان رو بهت بگم! عملا همشون دارند مگس می پرونند! این ها مفید 15 دقیقه هم کار نمی کنند! اصولا بهترین جا جاییه که فرماندت تو مخت نره!

سرباز دژبان با افسر دژبان فرق داره ، جایی که ما بودیم یه ستوان 2 دژبان داشتیم کلا 4-5 بار بیشتر ندیدمش
خود سربازهای دژبانی میگفتن از این جیم تر تو اداره نیست !
البته البته جا با جا فرق میکنه
ولی معمولا افسر دژبان خدمت راحتی داره

vahidreza2007
01-03-2013, 23:07

خوب پس شما هم رکن 4 رو پیشنهاد میدی؟ بعدش کجا رو در نظر داری که همون قانون تو مخ رفتن فرمانده نباشه توش :n02: ؟

a6543210
01-03-2013, 23:26
vahidreza2007 جان تا فردا نوبت تقسیمت بشه فک کنم تا صبح خوابت نبره :n02:
دوستان حرفای درست و خوبی زدن.مخصوصا اس 126 .
یادت باشه سیستم ارتش یه چیز دیگست با ارگانای نظامی دیگه.(تو امضام می تونی بفهمی قضیش چیه). ایشالله وسطای خدمت که برسی می گی ای کاش امریه گرفته بودم و تو ادارت بودم و پامو تو این پادگان نمی زاشتم.... حرفی که گفتم نگرانت نکنه فقط گفتم آمادگی همه چی رو داشته باشی...
می ری اونجا یه چیزایی می گم بعنوان نصیحت نیست جای داش کوچیکتیم ما...
برخودت خیلی مهمه...خیلی.... معمولا قشر ارتشی قشر کم فرهنگ و ضعیفی هستند از این لحاظ(البته به همشون جشارت نباشه .من ارتشی سرهنگ تهرانی دیدم فوق العاده با فرهنگ و با ادبم بود).بگذریم .منظورم اینه خیلی تو برخوردات سنگین و مودبانه و کم حرف باش... دقیقا عین یه استاد دانشگاه باهاشون برخورد کن... تا طرفتو خوب نشناختی با هیچ کادری شوخ طبعی نکن...(خیلی کادرا مارموزو زیرکن.در ظاهر باهات می حرفن و می خندن ولی در باطن دارن کلیات خصوصیات اخلاقی تو رو به دست می یارن ) پس مراقب باش...
تونستی به ترتیب این رکنا بهتره انتخاب کن(البته اگه انتخاب با تو باشه): 1- رکن 4 2 - رکن 2 3- رکن 1 4- رکن 3
اصلا بیا رکن 1 خودم بندازمت یه جای توپ! :n02:

راستی این یادم رفت بگم مراقب باش منشی تو خود قرارگاه نیفتی که بعد تا ساعتای 6 باید تو پادگان بمونی ها... (یعنی تا فرمانده قرارگاه نره باید باهاش باشی تو پادگان):n15:

vahidreza2007
02-03-2013, 00:06
vahidreza2007 جان تا فردا نوبت تقسیمت بشه فک کنم تا صبح خوابت نبره :n02:
دوستان حرفای درست و خوبی زدن.مخصوصا اس 126 .
یادت باشه سیستم ارتش یه چیز دیگست با ارگانای نظامی دیگه.(تو امضام می تونی بفهمی قضیش چیه). ایشالله وسطای خدمت که برسی می گی ای کاش امریه گرفته بودم و تو ادارت بودم و پامو تو این پادگان نمی زاشتم.... حرفی که گفتم نگرانت نکنه فقط گفتم آمادگی همه چی رو داشته باشی...
می ری اونجا یه چیزایی می گم بعنوان نصیحت نیست جای داش کوچیکتیم ما...
برخودت خیلی مهمه...خیلی.... معمولا قشر ارتشی قشر کم فرهنگ و ضعیفی هستند از این لحاظ(البته به همشون جشارت نباشه .من ارتشی سرهنگ تهرانی دیدم فوق العاده با فرهنگ و با ادبم بود).بگذریم .منظورم اینه خیلی تو برخوردات سنگین و مودبانه و کم حرف باش... دقیقا عین یه استاد دانشگاه باهاشون برخورد کن... تا طرفتو خوب نشناختی با هیچ کادری شوخ طبعی نکن...(خیلی کادرا مارموزو زیرکن.در ظاهر باهات می حرفن و می خندن ولی در باطن دارن کلیات خصوصیات اخلاقی تو رو به دست می یارن ) پس مراقب باش...
تونستی به ترتیب این رکنا بهتره انتخاب کن(البته اگه انتخاب با تو باشه): 1- رکن 4 2 - رکن 2 3- رکن 1 4- رکن 3
اصلا بیا رکن 1 خودم بندازمت یه جای توپ! :n02:

راستی این یادم رفت بگم مراقب باش منشی تو خود قرارگاه نیفتی که بعد تا ساعتای 6 باید تو پادگان بمونی ها... (یعنی تا فرمانده قرارگاه نره باید باهاش باشی تو پادگان):n15:

قربانت برم دوست خوبم اسم گلت رو هم نمی دونم اما خیلی حال دادی !

والا دروغ چرا اگه بگم شاید 1 درصد اونم فقط اینکه جای خوب بیافتم و راحت برم و بیام فکر بهش مشغوله وگرنه باور کن اصلا مهم نیست برام . اینکه می بینید زیاد سوال می پرسم من برای همه ی کارام همیجوریم سعی می کنم همه جوانب و نکات مثبت و منفی کاری که می خوام شروع کنم رو قبل شروع بدونم تا دست پر برم و غافل گیر نشم .

داداش شما سرور مایی دوست خوبم . در مورد برخورد بله من نه اینجا که همیشه دقیقا همینجوری هستم اینجا که حسابش جداست تو این دوره به ملت رو بدی میان سوار میشن مخصوصا اگر نظامی باشن :n02:

چشم رکن ها رو اگه تونستم 1324 انتخاب می کنم به ترتیب از راست به چپ :n02: منشی قرار گاه هم نمیشم اونم اطاعت جناب سروان :n06:

ایشالا فردا بعد اومدن میام خبرش رو میدم . از بقیه دوستانی هم که از اول اموزشی تا به الان از نظریات و راهنمایی های سازنده و مفیدشون استفاده کردم کمال تشکر و قدر دانی رو دارم .

ایشالا همگی موفق و سربلند و رو به جلو باشید همیشه :n16:

Saeed Dz
02-03-2013, 13:56
لطفن یکی از دوستان مراحل انتقالی گرفتن رو توضیح بده.

با تشکر.

vahidreza2007
02-03-2013, 15:21
خوب دوستان ما هم امروز ساعت 7 صبح رفتیم و خودمون رو معرفی کردیم و بعد کلی تحویل گرفتن ( انصافا برخورد ها عالی بود :n16: ) انجام کار های اجودانی و ... به رکن برای تقسیم معرفی شدیم . یکی از همشهری هایی که اونجا بود رو دیدم و پرسیدم کجا ها خوبه و میشه افتاد ؟ گفت اقا بازرسی و عقیدتی و ستاد هر 3 عالی هستند و هر کدوم بیافتی کارت راحته ! بعد اقا من رفتم پیش سرهنگ رکن 1 و انصافا بعد کلی تحویل گرفتن و حال دادن ( واقعا انسان والایی هستش و کارش واقعا درست بود ) گفت که مهندس شما رو خودمون همین جا نگه میدارم و نمیدم به جاهای دیگه همین جا راحت کار کن و لذتش رو ببر :n02: بعد اقا نامه ما رو زد به قسمت ایثارگری و احتیاط رکن 1 و گفت از فردا اینجا خودت رو معرفی کن . جالب بود 3 تا از دوستام دقیقا تو اتاق های کناری من هستند و حسابی هوای من رو داشتند همین روز اولی :n16:

جالبه درجه من از مسئول همین بخش که افتادم بالاتر بود و گفت اقا بیا فردا فرماندهی بخش رو بدم بهت برو نخواستیم :n02: ( انصافا خیلی باحال بود و کار درست و دلسوز )

از طرفی خدا رو شکر کار رفت و امدم هم با سرویس ردیف شد و باهاش میام و میرم !:n19:

و در اخر این بود نقطه انتهایی سربازی ما ( البته از اولش :n02:)

اهان تا یادم نرفته از اونجایی که لباس کادری پوشیده بودم و باهاش واقعا تریپ کادری گرفته بودم هر درجه داری که میومد میرفت هی احترام نظامی میذاشت و حالش رو می بردیم و از نو می دادم :n08:

دوستان گلم که در این مدت راهنمایی ما بودند ازشون بسیار تشکر می کنم . :n16::n12::n16:

pedromi
02-03-2013, 15:21
لطفن یکی از دوستان مراحل انتقالی گرفتن رو توضیح بده.

با تشکر.ابتدا باید 16 هفته کاری در محل مربوطه خدمت کنی. بعد از اون یه طرحی هست بهش میگن طرح آمایش. یه فرم پر میکنی اگر فرماندهی استان(نیروی انسانی) اجازه بده جواز انتقالیتو میدن.البته اگر پارتی گردن کلفت داشته باشی نیازی به این کارها نیست.

lotin
02-03-2013, 16:52
با سلام.من 19/12 یعنی 7روز دگ میرم 04 بیرجند.لطفا میشه راهنماییم کنین که اولا اونجا چجور جاییه و اینکه پدرم نظامی و بازنشسته هستن آیا میشه بعد آموزشی بیوفتم شهر خودم مشهد؟:n13:

a6543210
02-03-2013, 17:11
خوب دوستان ما هم امروز ساعت 7 صبح رفتیم و خودمون رو معرفی کردیم و بعد کلی تحویل گرفتن ( انصافا برخورد ها عالی بود :n16: ) ...

.
.دوستان گلم که در این مدت راهنمایی ما بودند ازشون بسیار تشکر می کنم . :n16::n12::n16:
پس آخر افتادی رکن یکم ؟!:n02: جای خوبیه منم خودم همونجام.البته کاراشم به نظرم خوبه .البته اینجا که ما تا 2 یا 2.5 همستیم پادگان.

البته ارزششو داره و خیلی از کادرا ایشالله می فهمی چطور پات می افتن و فک می کنی شدی رئیس جمهور!:n02: تازه اینم بگم رکن یک هر تشویقی کادر و وظیفه باشه می زنه! یعنی برا خودت هم می تونی بزنی ....(من خودم کلی برا خودم زدو تا حالا...حساباش از دستم رقته...!)
ایثارگران و احتیاط هم بیفتی که دیگه فوا... یه سره مگس باید بپرونید و خونه شهدا و جانبازا با کیک و ساندیس برین بازدید و سرکشی!!!:n02:
در کل جای خوبی افتادی داش بهزاد...
راستی رشته تحصیلیت چیه آقا بهزاد؟گفتم شاید بتونیم تو این زمینه از تجربیات استفاده کنیم.من خودم کامپیوترم(لیکسانس!)

saeedzakhar
02-03-2013, 17:12
سلام من 19 اسفند اعزام میشم افتادم هوافضای سپاه ولیعصر اردکان میخواستم دوستان بگن چه جور جاییه بعدش هم پذیرش کردم تو شهر خودم شیراز

Behrang_sh
02-03-2013, 17:55
سلام من 19 اسفند اعزام میشم افتادم هوافضای سپاه ولیعصر اردکان میخواستم دوستان بگن چه جور جاییه بعدش هم پذیرش کردم تو شهر خودم شیراز

سلام سعید جان
منم اعزامی 12/1 اینجا بودم که به ما مرخصی دادن و 12/19 ساعت 6 صبح باید خودمونو اونجا معرفی کنیم و گفتن دورمون با شما تموم میشه:n02:
جاش که خوبه ، از لحاظ امکانات هم حرف نداره
فرمانده های خوش اخلاقی داره ولی سختگیرن!
برنامه هاشم که ما آمار گرفتیم مو به مو اجرا میشه(کلاسها و خشم شب و اردو و .....)
برای پذیرشت هم نگران نباش بعد آموزشی اگه مشکلی برات پیش نیاد(انضباطی) میفرستنت همونجا که پذیرش گرفتی
امیدوارم بهت خوش بگذره، میبینمت:n06:

vahidreza2007
02-03-2013, 19:39
پس آخر افتادی رکن یکم ؟!:n02: جای خوبیه منم خودم همونجام.البته کاراشم به نظرم خوبه .البته اینجا که ما تا 2 یا 2.5 همستیم پادگان.

البته ارزششو داره و خیلی از کادرا ایشالله می فهمی چطور پات می افتن و فک می کنی شدی رئیس جمهور!:n02: تازه اینم بگم رکن یک هر تشویقی کادر و وظیفه باشه می زنه! یعنی برا خودت هم می تونی بزنی ....(من خودم کلی برا خودم زدو تا حالا...حساباش از دستم رقته...!)
ایثارگران و احتیاط هم بیفتی که دیگه فوا... یه سره مگس باید بپرونید و خونه شهدا و جانبازا با کیک و ساندیس برین بازدید و سرکشی!!!:n02:
در کل جای خوبی افتادی داش بهزاد...
راستی رشته تحصیلیت چیه آقا بهزاد؟گفتم شاید بتونیم تو این زمینه از تجربیات استفاده کنیم.من خودم کامپیوترم(لیکسانس!)

قربانت اره خدا رو شکر افتادم رکن 1 :n02: اره جای خوبی به نظر میومد مخصوصا فرمانده رکن یکم که یک کلام بگم واقعا گللللللللللل بود ( جالبه سربازش امروز مرخصی می خواست روش نمیشد بگیره فرمانده خودش اومد برگش رو گرفت 1 روزم اضافه داد بهش گفت هر وقت خواستی بگو خحالت نداره که ) :n16::n16:

سرباز خودش هم که این تشویقی ها و مرخصی ها و ... رو می نویسه و رد می کنه هم دوست خودمه :n02: که انصافا امروز کلی حال داد و کمک حال بود :n16: و اساسی هوامون رو داره پس بهش می گم تو تشویقی ها هوای ما رو داشته باشه :n02: ساعت کاری اینجا تا 1 هستش بعدش ناهار و نماز و دیگه تموم :n06:
بله دیگه ایثارگران و احتیاط افتادم . خوبه به نظرت ؟ دقیقا کارش چیه ؟ اون مسئولش که گفت فقط نامه ها رو با کامپیوتر ردیف میکنی و همین . کارش هم از چیزی که دیدم معلوم بود واقعا کمه ! ممنون میشم شما هم یه شمای کلی از این قسمت بدی به ما !
من رشته ام فوق MBA هستش و در خدمت هستم .

راستی ممنون میشم کمی در مورد این رکن 1 و مسئولیتاش و قسمت های مختلفش و کاراش و کلا هر چی در مورد این رکن و وظایفش هستش یه راهنمایی کلی داشتی باشی :n16:

a6543210
02-03-2013, 20:16
قربانت اره خدا رو شکر افتادم رکن 1 :n02: اره جای خوبی به نظر میومد مخصوصا فرمانده رکن یکم که یک کلام بگم واقعا گللللللللللل بود ( جالبه سربازش امروز مرخصی می خواست روش نمیشد بگیره فرمانده خودش اومد برگش رو گرفت 1 روزم اضافه داد بهش گفت هر وقت خواستی بگو خحالت نداره که ) :n16::n16:

سرباز خودش هم که این تشویقی ها و مرخصی ها و ... رو می نویسه و رد می کنه هم دوست خودمه :n02: که انصافا امروز کلی حال داد و کمک حال بود :n16: و اساسی هوامون رو داره پس بهش می گم تو تشویقی ها هوای ما رو داشته باشه :n02: ساعت کاری اینجا تا 1 هستش بعدش ناهار و نماز و دیگه تموم :n06:
بله دیگه ایثارگران و احتیاط افتادم . خوبه به نظرت ؟ دقیقا کارش چیه ؟ اون مسئولش که گفت فقط نامه ها رو با کامپیوتر ردیف میکنی و همین . کارش هم از چیزی که دیدم معلوم بود واقعا کمه ! ممنون میشم شما هم یه شمای کلی از این قسمت بدی به ما !
من رشته ام فوق MBA هستش و در خدمت هستم .

راستی ممنون میشم کمی در مورد این رکن 1 و مسئولیتاش و قسمت های مختلفش و کاراش و کلا هر چی در مورد این رکن و وظایفش هستش یه راهنمایی کلی داشتی باشی :n16:

خوشحالم جای خوبی افتادی رفیق.
رکن یک کاراش می شه گفت: آمار کارکنان ستاد رو داره... بازدید از یگان ها از هر لحاظ مثلا امکانات و ظاهرشون و کمو کاستی ها و... رو به فرماندهی می رسونه که مثلا بازدید کردیم ازشون...
یا اجرای مراسمات صبجگاه تیپ که شنبه هاست هماهنگی رو انجام می ده... تو کارای وام و مزایای و به قول خودشون روحیه رفاه(امکانات و رفاهات واسه کارکنان ) رو هم بر عهده داره...
همچنین رکن یک تو کار تقسیم سرباز جدیدالورد هستش که این یه امتیازه که خیلی ها آویزونتن که آقا این سرباز جدیدو کجا بندازو ...:n11:
تو کار تشویقات کادر و وظیفه و ارتقای درجه کارکنان و بازنشسته هام کاراشونو تا حدودی انجام می ده.مثل کارت ایثار واسشون می زنه...
بیتشرین کار رکن یکم بازدید از یگان های تیپ هستش. اینم بگم می تونه به راحتی کسی رو آمارشو فرماندهی بده و بازداشت کنندش!(البته این در مورد کادر هستش)
ایثارگران که جای خوبیه واقعا... گفتم که یاد می گیری چطور مگس بپرونی:n02: معمولا اگه امیری بیاد به تیپتون مثلا می رن خونه شهدا و ایثاگران و ... یا هر از چند گاهی فرمانده تو روزایی مثلا هفته دفاع مقدس نمادین می رن خونه شهدا و جانبازان و تو هم یا جعبه کیک و گل و شمعدون :n02:می ری باهاشون یا عکس می گیری:n09: در کل ایثارگران کار خاصی نداره هر از جند کاهی هم نامه می تایپی اونجا...
قسمت احتیاط هم تقریبا زیاد نیست کاراش.سربازایی که تازه ترخیص می شن یه نسخه برگه احتیاط می دن به شما و شما اونارو بایگانی و طبقه بندی می کنید و هر ماه معمولا می فرستین به مثلا قرارگاه شمالشرق و ... هر از چند گاهی کلاسای آگاه سازی احتیاط هماهنگ می کنید واسه یگان ها می زارین و از این حرفا...
راستی داداشت قراره این چند روز مونده رو بره ایثارگران... و دیگه خدمت تمام!!! :n05:

vahid5530
02-03-2013, 20:20
با سلام خدمت دوستان
فردا قراره ساعت 8 تا 10 برم واسه واکسن مننخیط و کژاژ و کوفتری
12/12/91

lotin
02-03-2013, 21:51
با سلام.من 19/12 یعنی 7روز دگ میرم 04 بیرجند.لطفا میشه راهنماییم کنین که اولا اونجا چجور جاییه و اینکه پدرم نظامی و بازنشسته هستن آیا میشه بعد آموزشی بیوفتم شهر خودم مشهد؟

vahidreza2007
02-03-2013, 22:05
خوشحالم جای خوبی افتادی رفیق.
رکن یک کاراش می شه گفت: آمار کارکنان ستاد رو داره... بازدید از یگان ها از هر لحاظ مثلا امکانات و ظاهرشون و کمو کاستی ها و... رو به فرماندهی می رسونه که مثلا بازدید کردیم ازشون...
یا اجرای مراسمات صبجگاه تیپ که شنبه هاست هماهنگی رو انجام می ده... تو کارای وام و مزایای و به قول خودشون روحیه رفاه(امکانات و رفاهات واسه کارکنان ) رو هم بر عهده داره...
همچنین رکن یک تو کار تقسیم سرباز جدیدالورد هستش که این یه امتیازه که خیلی ها آویزونتن که آقا این سرباز جدیدو کجا بندازو ...:n11:
تو کار تشویقات کادر و وظیفه و ارتقای درجه کارکنان و بازنشسته هام کاراشونو تا حدودی انجام می ده.مثل کارت ایثار واسشون می زنه...
بیتشرین کار رکن یکم بازدید از یگان های تیپ هستش. اینم بگم می تونه به راحتی کسی رو آمارشو فرماندهی بده و بازداشت کنندش!(البته این در مورد کادر هستش)
ایثارگران که جای خوبیه واقعا... گفتم که یاد می گیری چطور مگس بپرونی:n02: معمولا اگه امیری بیاد به تیپتون مثلا می رن خونه شهدا و ایثاگران و ... یا هر از چند گاهی فرمانده تو روزایی مثلا هفته دفاع مقدس نمادین می رن خونه شهدا و جانبازان و تو هم یا جعبه کیک و گل و شمعدون :n02:می ری باهاشون یا عکس می گیری:n09: در کل ایثارگران کار خاصی نداره هر از جند کاهی هم نامه می تایپی اونجا...
قسمت احتیاط هم تقریبا زیاد نیست کاراش.سربازایی که تازه ترخیص می شن یه نسخه برگه احتیاط می دن به شما و شما اونارو بایگانی و طبقه بندی می کنید و هر ماه معمولا می فرستین به مثلا قرارگاه شمالشرق و ... هر از چند گاهی کلاسای آگاه سازی احتیاط هماهنگ می کنید واسه یگان ها می زارین و از این حرفا...
راستی داداشت قراره این چند روز مونده رو بره ایثارگران... و دیگه خدمت تمام!!! :n05:

بازم مرسی داش گلم :n12:

ایول کامل با وظایف رکن 1 اشنا شدم . :n11:
خوب به سلامتی همکار شدیم :n02: راستی اقا توصیه و نکته کنکوری و ترفند و راه میان بر و ... برای کار تو رکن 1 که منجر به تشویقی بشه برامون و توصیه کلی دیگه ای اگر هست ممنون میشم بفرمایید :n16:

vahidreza2007
02-03-2013, 22:09
با سلام.من 19/12 یعنی 7روز دگ میرم 04 بیرجند.لطفا میشه راهنماییم کنین که اولا اونجا چجور جاییه و اینکه پدرم نظامی و بازنشسته هستن آیا میشه بعد آموزشی بیوفتم شهر خودم مشهد؟

ایشالا به سلامتی ! بله یه خبر خوب اینکه یکی از دوستان بنده که پدرش نظامی بود و مشهدی بود مدارک پدر نظامی رو داد و موقع تقسیم افتاد مشهد :n06:برو از الان مدارک رو جور کن و اماده کن تا بعد از یک ماه که اموزشی گذشت میان مدارک رو میگیرن ازتون ( انگران کمیت و میفیت مدارک هم نباش رفتی یگان قشنگ میگن چی ها نیازه و مرخصی هم میدن تا برین بیارینش ) :n06:

SR72
03-03-2013, 09:20
ایشالا به سلامتی ! بله یه خبر خوب اینکه یکی از دوستان بنده که پدرش نظامی بود و مشهدی بود مدارک پدر نظامی رو داد و موقع تقسیم افتاد مشهد :n06:برو از الان مدارک رو جور کن و اماده کن تا بعد از یک ماه که اموزشی گذشت میان مدارک رو میگیرن ازتون ( انگران کمیت و میفیت مدارک هم نباش رفتی یگان قشنگ میگن چی ها نیازه و مرخصی هم میدن تا برین بیارینش ) :n06:

مگه هنوز قوانین مربوط به تسهیل خدمت سربازان فرزند نیرو های مسلح پا برجاست ؟ ... خیلی خوبه که ...
بیشتر توضیح میدین لطفا ...

SR72
03-03-2013, 09:25
راستی ..کسی در مورد این قانون جدید ( خدمت 24 ماه) اطلاعی داره ؟ از سال 92 اجراش میکنن ؟

Behrang_sh
03-03-2013, 10:36
مگه هنوز قوانین مربوط به تسهیل خدمت سربازان فرزند نیرو های مسلح پا برجاست ؟ ... خیلی خوبه که ...
بیشتر توضیح میدین لطفا ...

راستی ..کسی در مورد این قانون جدید ( خدمت 24 ماه) اطلاعی داره ؟ از سال 92 اجراش میکنن ؟

در مورد قوانین مربوط به تسهیل خدمت سربازان فرزند نیرو های مسلح بله هنوز پا برجاست
یه سری مدارک میخواد که تو صفحه های قبل بچه ها توضیح دادن (یه سرچ کوچولو بزنی پیدا میکنی)
امـــــــــا در مورد سال 92 هنوز هیچ چیزی معلوم نیست
به قول دوستان قوانین سربازی بین حدفاصل شب تا صبح یه روز وضع میشه:n02:

arash9426
03-03-2013, 15:23
سلام من امروز در دفتر پلیس+10 دفترچه پست کردم طرف آدرس شهرستانم را اشتباه زد به جای شهرکرد نوشته اردل برای اصلاحش باید چیکار کنم؟؟

Behrang_sh
03-03-2013, 17:31
سلام من امروز در دفتر پلیس+10 دفترچه پست کردم طرف آدرس شهرستانم را اشتباه زد به جای شهرکرد نوشته اردل برای اصلاحش باید چیکار کنم؟؟
فردا سریع برو همونجا 1000 تومن میدی اصلاحش میکنه
موفق باشی

urcu
03-03-2013, 17:50
با سلام

دوستان من یه نکته ای رو عرض کنم برای کسانی که قصد ارسال دفترچه رو دارند.

اکثر عزیزان قبل از اینکه به محیط پادگان های نظامی وارد بشن تصور بسیار اشتباهی از محدودیت ها و معافیت های پزشکی دارند! ... به عنوان مثال طرف چشماش ضعیف هست ولی پیش خودش میگه آخه مگه قراره توی پادگان چیکارم کنن که برم و معاف از رزمی یا محدودیت پزشکی بگیرم ... و کارتم رو خراب کنم .!! ( آخه بسیاری از افراد فکر میکنن کارت پایان خدمت گواهی سلامت جسمانی و روانی فرد هست !)
اما اولین بشین و برپا رو که توی پادگان آموزشی رفت تازه یادش میفته که دیسک کمر داره! یا تازه میفهمه از لحاظ جسمانی قدرت نداره کوله 15 تا 20 کیلویی رو کول کنه و بره اردو توی کوه!!...
پس من به عنوان برادر کوچیکتر بهتون توصیه میکنم که اگر کوچکترین مشکل پزشکی دارید که میتونید معاف از رزم بشید یا محدودیت های پزشکی بگیرید ازش نگذرید.
توی پادگان آموزشی بودیم دوره جدید اومده بود و منتظر مشخص شدن گردان و گروهان و ... بودن که فرمانده گروهان اومد و گفت که برنامه ما به این صورته که .... ( توضیح درباره مراسم صبحگاه و رژه و... ) کسانی که قادر به انجام این امور نیستند بیان بگن تا ما براشون نامه معرفی به کمیسیون صادر گنیم و برن معاینه بشن بعد پرسید حالا کسی هست که مشکلی داشته باشه!... خدا شاهده که از حدود 150 یا 160 نفر بالای 100 نفرش دستشو برد بالا که من این مشکلو دارم و...
پس همه جوانب خدمت رو در نظر بگیرید و اونوقت اقدام به پست دفترچه کنید.

Behrang_sh
03-03-2013, 17:59
اولین بشین و برپا رو که توی پادگان آموزشی رفت تازه یادش میفته که دیسک کمر داره! یا تازه میفهمه از لحاظ جسمانی قدرت نداره کوله 15 تا 20 کیلویی رو کول کنه و بره اردو توی کوه!!...
خداییش گل گفتی!
ما همون روز اول که استحقاقی هامون رو دادن وضعیت خراب بعضیا موقع حمل اون کوله سنگین تابلو شد! پسره کنار من بود وقتی کوله رو انداخت رو دوشش با پشتش خورد زمین!!!

arash9426
03-03-2013, 18:11
فردا سریع برو همونجا 1000 تومن میدی اصلاحش میکنه
موفق باشی

یه دنیا ممنون

Pami
03-03-2013, 18:21
دوستانی که دارن میرن آموزشی ، دیدن فیلم Full Metal Jacket ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو شدیدا توصیه میکنم ، از دست ندید
این فیلم رو ببینید از آموزشی لذت ببرید !

yaasser
03-03-2013, 22:28
و سوال دیگه اینکه من الان (2سال هست) سرپرست خانواده هستم. ولی به خاطر غیبتم نتونستم معافیتمو بگیرم.
موقع اتمام آموزشی چجوری میشه کاری کرد تا به شهر خودت بیفتی؟ استشهاد نامه لازمه یا مدارک خاص خودشو داره؟ و باید به کی بدیم این مدارکو ؟

آقا کسی نیست جواب مارو بده؟من آموزشیم عجب شیره :n03:

ami2new
03-03-2013, 22:51
آقا کسی نیست جواب مارو بده؟من آموزشیم عجب شیره :n03:
دوست عزیر این عکسو گذاشتم مورد شما رو هم توش ذکر کرده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نوشته کپی برابر اصل شناسنامه و حکم از دادگاه

yaasser
03-03-2013, 23:06
دوست عزیر این عکسو گذاشتم مورد شما رو هم توش ذکر کرده

نوشته کپی برابر اصل شناسنامه و حکم از دادگاه

من عکسی نمیبینم متاسفانه. حکم از دادگاه دیگه چه صیغه ایه؟

Behrang_sh
03-03-2013, 23:25

با اجازتون من یه بار دیگه این عکس رو براتون آپلود کردم
حکم از دادگاه هم فکر کنم اینه که شما باید یه نامه از خود دادگاه خانواده بگیری که توش سرپرستی خانوار به وسیله شما احراز شده باشه

ami2new
03-03-2013, 23:25

با تشکر از بهرنگ عزیز عکس رو گذاشتن, والا اون مورد رو اطلاع ندارم و ظاهرا وقتی وارد آموزشی شدید به شرایط داران نامه میدن که با اون نامه میتونن برای این موارد مثل کپی برابر اصل دادگستری مراجعه کنن, حالا دوستانی که وارد تر هستند بیشتر توضیح میدن

SA.JJ.AD
03-03-2013, 23:55
دوستانی که دارن میرن آموزشی ، دیدن فیلم Full Metal Jacket ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو شدیدا توصیه میکنم ، از دست ندید
این فیلم رو ببینید از آموزشی لذت ببرید !

اخ اخ گفتی !! واقعا گل گفتی !:n01:! یادمه خودم به پیشنهاد یکی از دوستان 1 سالو چند ماه پیش :n02:تو همین تاپیک !! رفتم دیده بودمش 1 هفته قبل خدمت تو اوج اون استرس های مزخرف :n21::n02:کلی چسبیده بود !! یعنی کلا جو فیلم (مخصوصا نیمه ی اولش) عالیه برا سرباز های تازه دفترچه پست کرده :n01:ایشالا که همه ی دوستان که میرن خوش و خرم تموم کنن و شررر این خدمتو از سرشون هرچه زودتر بکنن :n01:رفتی دیگه رفتی ...:n02:تو ترلیون بار چشم به هم زدن تمومه:n30::n02:(مخصوصا برا مایی که با دیپلم رفته بودیمو ارتش و اموزشی وسط زمستون ... :n28:)ولی خوب میبینید که زنده ام و موهام هم الان شده 20 cm:n02:پس مشکلی نیست و میگذره:n29::n02::n01:

sepideh.kh
04-03-2013, 00:09
خیلی دلم میسوزه واسه سربازاا... معمولا پسرا تو این دوران زیاد اذیت میشن ....ام خیلیهاشونم یه مرد واقعی میشششن ..... ولی بهشون سخت میگذره دیگهه.... گشنگی و شرایط خاص .... دوری از گوشی و خانواده از همه سخت ترههه....خدا به همه صبر بده تو این دوران .
10روزی میشه عزیزه دلم تو کده 4 ههه ... هر دومون داریم اذیت میشیم ....:n28:خدا به هردومون صبر بده

Amateِur
04-03-2013, 12:49
درود
پسر خاله بنده متولد 25 مرداد 73 هست. ايشون ايا مشمول شدن؟ و اينكه قصد ادامه تحصيل در دانشگاه رو دارند ،تا كي فرصت دارند براي دانشگاه رفتن اقدام كنند؟
تشكر

SNOW PATROL
04-03-2013, 16:48
درود
پسر خاله بنده متولد 25 مرداد 73 هست. ايشون ايا مشمول شدن؟ و اينكه قصد ادامه تحصيل در دانشگاه رو دارند ،تا كي فرصت دارند براي دانشگاه رفتن اقدام كنند؟
تشكر

درود
ایشون کی اخرین مدرک تحصیلیشون رو گرفتند ؟
پ.ن : من هم متولد ٢٥ مرداد ٧٠ هستم
اذر ٨٩ رفتم خدمت
در هرصورت به نظر نمیرسه ایشون برای شرکت در کنکور امسال مشکلی داشته باشند
tapatalk

matin_vv
04-03-2013, 16:57
دوستان من مدتیه که پیگیر وضعیت پایان خدمتم هستم که دی ماه امسال تموم شد.
قبلاً که از پلیس + 10 استعلام میگرفتم، بهم میگفتن فقط اعزام به خدمتم رو زده، ولی امروز که چک کردم گفتن مدارک پایان خدمتت تو سیستم نظام وظیفه ثبت شده ولی هنوز بارکد نخورده.
میخواستم ببینم این پروسه بارکد خوردن چقدر طول میکشه؟ چون من باید هر چه سریعتر یه نامه از نظام وظیفه بگیرم که برم گذرنامه درخواست کنم. به نظرتون این نامه رو میتونم این ور سال بگیرم یا بیشتر از این حرفها کار داره؟

SNOW PATROL
04-03-2013, 17:04
قبلاً که از پلیس + 10 استعلام میگرفتم، بهم میگفتن فقط اعزام به خدمتم رو زده، ولی امروز که چک کردم گفتن مدارک پایان خدمتت تو سیستم نظام وظیفه ثبت شده ولی هنوز بارکد نخورده.
میخواستم ببینم این پروسه بارکد خوردن چقدر طول میکشه؟ چون من باید هر چه سریعتر یه نامه از نظام وظیفه بگیرم که برم گذرنامه درخواست کنم. به نظرتون این نامه رو میتونم این ور سال بگیرم یا بیشتر از این حرفها کار داره؟

از نظر تجربی بهتون بگم از زمان ثبت در سیستم
تا صدور کارت حدود ٥ ماه طول میکشه حالا من نمیدونم جریان بارکد چیه
در هر صورت شما تا کارتت دستت نیاد اجازه خروج نداری
برای نامه از نظام وظیفه هم خیلی خیلی بعید هست چنین نامه ای به شما بدهند لااقل تا زمان صادرشدن کارت !!
باری اگر شما مشمول بند پ هستید میتونید تمام موارد بالا را با یک تلفن نقض کنید
موفق باشید

tapatalk

black_roz18
04-03-2013, 17:45

هر زمانی که کارت پایان خدمت شما به اداره پست تحویل بشه بارکد خورده میشه و پلیس +10 طبق اون میفهمه که کارتت ارسال شده و طبق اون هم میتونی رهگیری رو از سایت اداره پست انجام بدی.

matin_vv
04-03-2013, 17:50
از نظر تجربی بهتون بگم از زمان ثبت در سیستم
تا صدور کارت حدود ٥ ماه طول میکشه حالا من نمیدونم جریان بارکد چیه
در هر صورت شما تا کارتت دستت نیاد اجازه خروج نداری
برای نامه از نظام وظیفه هم خیلی خیلی بعید هست چنین نامه ای به شما بدهند لااقل تا زمان صادرشدن کارت !!
باری اگر شما مشمول بند پ هستید میتونید تمام موارد بالا را با یک تلفن نقض کنید
موفق باشید

ممنون.
لطفاً این دو پست 14364 و 14365 رو مطالعه بفرمایید. جواب این دوستمون هم تا حدودی متفاوت هست با شما.

دوست من تو ناجا 20 روزه کارتش رو گرفته. خیلی از دوستان دیگر من هم به محض اتمام خدمت رفتن گذرنامه گرفتن....
بنده هم مشمول هیچ بندی نیستم. این مورد رو هم از اداره گذرنامه و پلیس + 10 سوال کردم و فرمایش همین دوستمون در این پست رو تائید کردن. حالا نمیدونم آیا اطلاعات شما موثقتره، یا فرمایش این دوستمون.

matin_vv
04-03-2013, 17:52
هر زمانی که کارت پایان خدمت شما به اداره پست تحویل بشه بارکد خورده میشه و پلیس +10 طبق اون میفهمه که کارتت ارسال شده و طبق اون هم میتونی رهگیری رو از سایت اداره پست انجام بدی.

خب حالا من اگر بخوام نامه ای از نظام وظیفه بگیرم، باید صبر کنم تا کارتم رو بده به پست؟

h-blade
04-03-2013, 18:01
دوستان محترم اگه يه بنده خدايي امريه بشه تو يه اداره بعدش قبول بشه كارشناسي ارشد بره معافيت تحصيلي بگيره درسشو بخونه..بعد از دوسال درس خوندن آيا دوباره بايد بره تو همون اداره امريه بشه يا مراحل دوباره شروع ميشه و معلوم نيست كجا بيوفته؟؟؟؟؟؟؟؟

pedromi
04-03-2013, 18:02
ممنون.
لطفاً این دو پست 14364 و 14365 رو مطالعه بفرمایید. جواب این دوستمون هم تا حدودی متفاوت هست با شما.

دوست من تو ناجا 20 روزه کارتش رو گرفته. خیلی از دوستان دیگر من هم به محض اتمام خدمت رفتن گذرنامه گرفتن....
بنده هم مشمول هیچ بندی نیستم. این مورد رو هم از اداره گذرنامه و پلیس + 10 سوال کردم و فرمایش همین دوستمون در این پست رو تائید کردن. حالا نمیدونم آیا اطلاعات شما موثقتره، یا فرمایش این دوستمون.
ن یادمه 3 هفته پیش گفتم. ناجا فرق میکنه چون سازمان وظیفه عمومی زیر نظر ناجاست کارهای اداریش بسیار سریع تر انجام میشه.
در ناجا معمولا بین 2 هفته تا 5 هفته کارتت میاد در خونه.

jomong666
04-03-2013, 18:03
سلام . یه سوال از اساتید .

رفیق ما ارشد ازاد تکمیل ظرفیت قبول شده . الان میخواد بره نامه معافیت تحصیلی از +10 بگیره .

این بنده خدا احتمال زیاد تو سراسری درصداش رو خوب زده و ارشد سراسری قبول میشه .

حالا سوال اینجاست ثبت نام کرده ازاد . میخواد ببینه اگه سراسری قبول شه . نامه معافیت

تحصیلی برای دانشگاه دولتی را دوباره میدن یا نه ؟

ما رو راهنمایی کنید .

+10 رفتم پرسیدم دختره جواب با شک و تردید جواب داد . نمی دونست . !!!

مرسی . :n16:

matin_vv
04-03-2013, 18:04
ن یادمه 3 هفته پیش گفتم. ناجا فرق میکنه چون سازمان وظیفه عمومی زیر نظر ناجاست کارهای اداریش بسیار سریع تر انجام میشه.
در ناجا معمولا بین 2 هفته تا 5 هفته کارتت میاد در خونه.

درسته.
ولی این دوستمون فرمودند که اون نامه رو بعیده که بهت بدن! ولی این حرفیه که اداره گذرنامه به من گفت که میتونی بری نظام وظیفه نامه بگیری و با اون درخواست گذرنامه کنی. پلیس + 10 هم تائید کرد.
الان من مشکل اصلیم اینه که الان که ثبت شده اطلاعات تو نظام وظیفه، تا زمانی که بخواد بارکد بخوره یعنی 5 ماه طول میکشه؟!!؟ یعنی من تا 5 ماه دیگه نمیتونم این نامه رو بگیرم؟!

OnlyRealMadrid
04-03-2013, 18:27
یادش نخیر! یه زمانی قبل از اعزامم اینجا پست میذاشتم با هزاران مدل استرس! وای که چه روزهای افتضاحی بود. الآنشم افتضاحه. الآن 14 ماه خدمتم داره پر میشه و 19 اسفند میرم تو 15 ماه. وای که حالم از این خدمت بهم میخوره. در حال حاضر در فرماندهی کل سپاه ( بالاتر از سه راه تختی ) خدمت میکنم. خدایا زودتر تمومش کن که دیگه جدا رو اعصابه و عمرم داره واقعا تلف میشه و مغزمم دیگه داره تحلیل میره

h-blade
04-03-2013, 19:48
دوستان محترم اگه يه بنده خدايي امريه بشه تو يه اداره بعدش قبول بشه كارشناسي ارشد بره معافيت تحصيلي بگيره درسشو بخونه..بعد از دوسال درس خوندن آيا دوباره بايد بره تو همون اداره امريه بشه يا مراحل دوباره شروع ميشه و معلوم نيست كجا بيوفته؟؟؟؟؟؟؟؟

منو در يابيد دوستان.....:n29:

SNOW PATROL
04-03-2013, 19:54
درسته.
ولی این دوستمون فرمودند که اون نامه رو بعیده که بهت بدن! ولی این حرفیه که اداره گذرنامه به من گفت که میتونی بری نظام وظیفه نامه بگیری و با اون درخواست گذرنامه کنی. پلیس + 10 هم تائید کرد.
الان من مشکل اصلیم اینه که الان که ثبت شده اطلاعات تو نظام وظیفه، تا زمانی که بخواد بارکد بخوره یعنی 5 ماه طول میکشه؟!!؟ یعنی من تا 5 ماه دیگه نمیتونم این نامه رو بگیرم؟!

ممنون.

درود دوست عزیز من خودم یک هفته بعد از ترخیص کارتم اومد در خونه اما خوب 6 ماه مونده با پایان خدمت مدارکم روثبت کردند
حالا احتمالا شما زمانی که ترخیص شدی تازه مدارک رو ثبت کرده و من هم گفتم 5 ماه بعد از ثبت مدارک یعنی شما که ترخیص برج 10 هستی باید تا اخر فروردین بیاد
درمورد گذرنامه هم درسته اما احتمالا اون ثبتی که گذرنامه گفته با ثبتی که یگان انجام داده فرق میکنه
در هرصورت وقتی تو پروسه ارسال قرار میگیره یعنی تایید شده و شاید به شما نامه بدن هرچند که برای خروج بنده گفتند باید اصل کارت پایان خدمت ارائه بشه شاید العان قوانین فرق کرده

mrouzbehi
04-03-2013, 22:21
مدت خدمت سرباز های مرزبانی چقدر؟؟؟؟ نحوه محاسبه مرخصی چطور؟؟؟؟ من شنیدم هر ۴۵ روز ۱۵ روز

من خودم سرباز مرزبانی هستم …
بستگی داره کجا خدمت میکنی ….
الان من تو کوه های پیرانشهر تو نقطه صفر مرزی خدمت میکنم و آخرین پایگاه های ایران هستیم .
از اول برج ۴ تا آخر برج ۸ … ۳۰-۳۵ روز میمونیم ۱۲-۱۳ روز میدن ..
از اول برج ۹ تا آخر برج ۳ اکیپ ها شروع میشه …. با هلی کوپتر میریم میایم و برای هر ۲۰ روز ۲۰ روز مرخصی میدن و حتی بیشتر … الان من مرخصی هستم و برای ۲۲ روز ۲۸ روز اومدم مرخصی ……… البته شرایط اونجا طاقت فرسا هست و هر کسی نمیتونه اونجا خدمت کنه توی برف ۱۰ متری ………

black_roz18
04-03-2013, 23:47
منو در يابيد دوستان.....:n29:

نه دوست عزیز بعد از تموم شدن درسش دفترچه پست میکنه و تو یگان تقسیم میشه و امریه قبلیش کنسل میشه دیگه از طرفی اگه امریه بشه واسه قبولی تو دانشگاه یکم سخت میشه ترخیص شدنش فکر میکنم زمانی که امریه میشی تعهد میدی که اگه خواستی کنسلش کنی و ترخیص بشی باید جبران خسارت اون سازمانی که امریه شده رو بکنه.
ولی در کل به نظرم کار اشتباهیه که از خدمت ترخیص شه بره ارشد بخونه.

black_roz18
04-03-2013, 23:49
درسته.

دوست من تو سایت نظام وظیفه که بری قسمت خدمات الکترونیک که لینکش رو میزارم

میتونی مشکلت رو مطرح کنی و جواب بگیری.

SADEGH 7
05-03-2013, 00:17
سلام
دوستان من ماه مرداد 91 کاردانیم تموم شد.و الآن ترم 2 کارشناسی هستم.اگه الآن واسه انصراف اقدام کنم، حدودا کی اعزام می شم؟
چند درصد امکان داره خدمتم تهران بیفته؟ (بدون هیچ گونه پارتی و سهمیه و غیره.)
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

arash9426
05-03-2013, 11:06
سلام دوستان
من دفترچه پست کردم برگه آماده به خدمت هم گرفتم برام کد خورده 14188 کسی میدونه کد کجاست ؟
از چند نفر پرسیدم میگن فقط نظام وظیفه میدونه یا کسی که قبلا با همین کد به خدمت رفته باشه.

majid322
05-03-2013, 17:52
دوستان اگه من سه چهار روز اینده برم دنبال کارهای خدمت...زمان اعزامم حدودا کی میشه ؟
.
اگه بعد عید برم دنبالش چطور ؟ مدرکم هم دیپلم هست.

urcu
05-03-2013, 18:45
دوستان اگه من سه چهار روز اینده برم دنبال کارهای خدمت...زمان اعزامم حدودا کی میشه ؟
.
اگه بعد عید برم دنبالش چطور ؟ مدرکم هم دیپلم هست.

با سلام
بسیار زود تر از اونچه که فکرش رو بکنید!
از اونجایی که دیپلمه ها هر ماه اعزام میشن اگر شما در خواستون رو تا پنجم یا ششم ماه ثبت کنید امکان داره همون ماهِ ثبت درخواست هم اعزام بشید.

H A M A S
05-03-2013, 19:04
کسی که دندان های ارتودنسی شده داره یعنی دندوناش سیمکشی شده- توی آموزشی سختش نیست؟
امکانش هست کمی با ادم مدارا کنن؟

Y@var
05-03-2013, 19:30
سلام
ببخشید دوستان کسی خبر نداره هنوز معافی تلفیق جانبازی و سابقه جبهه هست یا نه؟
من بابام 20 درصد جانبازه... قدیما مثل اینکه با 10 ماه سابقه جبهه و گرفتن سی امتیاز میتونست یکی از بچه ها رو معاف کنه....آیا هنوز چنین چیزی هست و اجرا میشه؟

ممنون:n16:

H A M A S
05-03-2013, 19:34
سلام
ببخشید دوستان کسی خبر نداره هنوز معافی تلفیق جانبازی و سابقه جبهه هست یا نه؟
من بابام 20 درصد جانبازه... قدیما مثل اینکه با 10 ماه سابقه جبهه و گرفتن سی امتیاز میتونست یکی از بچه ها رو معاف کنه....آیا هنوز چنین چیزی هست و اجرا میشه؟

ممنون:n16:

بله هست به شرطی که اون 10 ماه جبهه قبل قطعنامه باشه
همین فردا برو کاراشو بکن که این قانونها روزی یه مرتبه عوض میشن

pedram_sad
05-03-2013, 19:44
کسی که دندان های ارتودنسی شده داره یعنی دندوناش سیمکشی شده- توی آموزشی سختش نیست؟
امکانش هست کمی با ادم مدارا کنن؟
یکی از دوستان من از اولین روز اموزشی تا پایان یگان با هم بودیم
دندان هاش ارتودنسی بود
مشکلی نداشت
چون اصلا به دندان کاری ندارن تو سربازی
خیلی راحت به کارهای دندانش هم میرسید

H A M A S
05-03-2013, 19:50
یکی از دوستان من از اولین روز اموزشی تا پایان یگان با هم بودیم
دندان هاش ارتودنسی بود
مشکلی نداشت
چون اصلا به دندان کاری ندارن تو سربازی
خیلی راحت به کارهای دندانش هم میرسید
آخه پسر دایی توی آموزش نظام جمع رو اشتباه رفته بود اون مربی با مشت(که انگشتر هم داشته) خوابونده بود تو چشمش
حالا شاید هم جایی دیگه کتک خورده بود الکی گفته بود مربیها زدن:n09:
ولی به هرحال اگر یکی از اون مشت ها بخوره تو دهن ما که هیچی دیگه! فاتحه خونده میشه

XENON24
05-03-2013, 21:58
این سازمان ضمن فراخوان کلیه مشمولان غایب و غیرغایب متولد 1355 تا پایان اسفند ماه 1373 برای انجام خدمت دوره ضرورت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه مشمولان دیپلم و زیر دیپلم سال های مذکور که برگ آماده به خدمت به تاریخ 19 اسفند ماه سال 1391 دریافت کرده اند، باید در ساعت و محلی که توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعلام شده، حضور یابند.

قابل توجه مشمولان ساکن تهران بزرگ

کلیه مشمولان دیپلم و زیردیپلم غایب و غیرغایب مذکور که دارای برگ آماده بخدمت به تاریخ اسفند ماه سال 1391هستند، باید رأس ساعت 6 صبح روز شنبه مورخ 19/12/1391 به محل و مراکزی که توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکزآموزش نیروهای مسلح اعلام شده، حاضر شوند تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

قابل توجه مشمولان ساکن سایر استان های کشور

کلیه مشمولان دیپلم و زیردیپلم غایب و غیر غایب مذکور که دارای برگ آماده بخدمت به تاریخ اسفند ماه سال 1391 هستند نیز باید رأس ساعت 7 صبح شنبه مورخ نوزدهم اسفند ماه 91 به معاونت وظیفه عمومی استان محل سکونت مراجعه کنند تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

لازم به ذکر است عدم حضور به موقع در زمان و محل های تعیین شده غیبت محسوب می شود.

براساس گزارش سازمان وظیفه عمومی ناجا، آن دسته از مشمولانی که به هر دلیل تاکنون موفق به دریافت برگ معرفی نامه به مراکز آموزش نشده اند، می توانند به نزدیکترین دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس+10) مراجعه و با دریافت برگ مذکور، بر اساس اطلاعات درج شده در آن اقدام نمایند.

arash9426
05-03-2013, 23:35
سلام
من تک فرزند پسرم آیا قانونی هست که من خدمتم نزدیک محل زندگیم باشه؟

pedromi
06-03-2013, 00:08
سلام
من تک فرزند پسرم آیا قانونی هست که من خدمتم نزدیک محل زندگیم باشه؟
بله. در حین آموزشی فرم تک فرزند ذکور را پر می کنید و یه سری کارهای اداری داره مثل رفتن به ثبت احوال و ... آنوقت به احنمال 99% شهر خودت میوفتی.

pedromi
06-03-2013, 10:50
کسی از دوستان دیده یا شنیده که فوق لیسانس شهر خودش نیوفته؟
با تشکر

arash9426
06-03-2013, 12:57
متشکرم . اما چند سوال دیگه: من لیسانس مکانیکم، تک فرزند پسرم ،دفترچه را دو روز پیش پست کردم تو برگه آماده به خدمت تاریخ اعزامم خورده 1/2/92
حالا من دوره تکمیلی بسیج را گذراندم و چهار سال سابقه بسیج فعال دارم و استان ما چهارمحال وبختیاری فقط سپاه داره اگه ارتش بیوفتم چی میشه؟
اونوقت سپاه استان هم میگه لیسانس نمی گیره(البته واسه اونا که بند پ :n03:دارن همه چی میگیره) /
به نظر شما تا زمان اومدن برگه ی اعزام به خدمت من چیکار کنم؟ :worried:

SNOW PATROL
06-03-2013, 13:06
کسی از دوستان دیده یا شنیده که فوق لیسانس شهر خودش نیوفته؟
با تشکر

والا ما تو یگان خودمون یه فوق داشتیم حدودا
٥٠ کیلومتر با شهر خودش فاصله داشت
در هرصورت بله من دیدم از بچه های فوق
افتادن سیستان
tapatalk

sahand8
06-03-2013, 15:44
سلام دوستان، خواهشن اگه کس راجب موضوع من اطلاعی داره منو راهنمایی کنه، ممنون میشم
من میخواستم برم سربازی اما دکترم گفتش کهفتق(پایین نیومدن بیضه) داری و میتونی معافیت بگیری میخواستم بدونم اگه من با فتق معاف پزشکی شم بعداّ تو استخداما واسم مشکلی پیش نیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعا موقع استخدام بین کسی که فتق داره معاف شده با کسی که مریضی قلبی داره و معاف شده فرق میزارن یا خشک و تر باهم میسوزونن؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه راهنمایی کنین ممنووووووووووووووون میشم
برم سربازی یا برم دنباله معافیت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسییییییییی

amin khan
06-03-2013, 16:38
حالا من دوره تکمیلی بسیج را گذراندم و چهار سال سابقه بسیج فعال دارم و استان ما چهارمحال وبختیاری فقط سپاه داره اگه ارتش بیوفتم چی میشه؟
تا اونجایی که من اطلاع دارم اینجوریه :
اگه سپاه بیافتی علاوه بر کسری به خاطر اون چهار سال ، به خاطر دوره تکمیلی دیگه آموزشی هم نمیری
اگه ارتش بیافتی علاوه بر کسری به خاطر اون چهار سال ، به خاطر دوره تکمیلی دو ماه کسری میگیری ولی باید آموزشی رو بری
در هر دو حالت حدود 6 ماه کسری بهت میدن ، فقط تو سپاه آموزشی نمیری ولی تو ارتش آموزشی میری و به جاش دو ماه کسری بهت میدن
حداکثر از 6 ماه هم کسری نمیدن

urcu
06-03-2013, 17:00
سلام دوستان، خواهشن اگه کس راجب موضوع من اطلاعی داره منو راهنمایی کنه، ممنون میشم
من میخواستم برم سربازی اما دکترم گفتش کهفتق(پایین نیومدن بیضه) داری و میتونی معافیت بگیری میخواستم بدونم اگه من با فتق معاف پزشکی شم بعداّ تو استخداما واسم مشکلی پیش نیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعا موقع استخدام بین کسی که فتق داره معاف شده با کسی که مریضی قلبی داره و معاف شده فرق میزارن یا خشک و تر باهم میسوزونن؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه راهنمایی کنین ممنووووووووووووووون میشم
برم سربازی یا برم دنباله معافیت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسییییییییی
با سلام.

دوست عزیز و گرامی افرادی هستند که هیچ مشکلی ندارند و خودشون رو به دیوانگی میزنند تا معاف بشند!! دیگه بد تر از این داریم؟؟
به قول یه بنده خدایی کو کار دولتی!!! ... اداره های خصوصی هم که کاری به پایان خدمت و ... ندارن. فقط یه مدرک بیار که تو از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداری نهایتا مشکلی هم داشته باشی با بند پ راحت حل میشه.
به قرآن زشته توی این دوره کسی بگه معافی پزشکی بده!!... یه زمانی بود که خدمت به مملکت افتخار محسوب میشد اما الان همه دنبال معافی و در رفتن از خدمت هستن.
طرف سالمِ سالمِ سالم میاد خدمت ... حاضر میشه انواع و اقسام معافیت های پزشکی هایی رو که شامل حالش میشه بگیره! اونوقت دکتر به شما گفته معاف میشی شما دو دل هستی؟؟ عیبی نداره اگر بیای خدمت روز دوم آموزشی میری دنبال معافی. ..

Ali Delkhosh
06-03-2013, 17:16
آقا توی این برگ آماده به خدمت ما اصلاً کدی که توی صفحه اول تاپیک هست، نیست .
فقط یه کد سخا دارم که اونم 5 رقمیه و تاریخ اعزام
چه جوری باید متوجه بشم که کجا میوفتم برای آموزشی ؟

arash9426
06-03-2013, 19:05
آقا توی این برگ آماده به خدمت ما اصلاً کدی که توی صفحه اول تاپیک هست، نیست .
فقط یه کد سخا دارم که اونم 5 رقمیه و تاریخ اعزام
چه جوری باید متوجه بشم که کجا میوفتم برای آموزشی ؟

سلام ، جواب اینکه کجا میوفتید تا یک هفته قبل از اعزام با پست براتون ارساال میشه . اگرم نیومد میتونید برید دفاتر پلیس+10 پیگیری کنید و برگه ی اعلام محل مراجعه را بگیرید.
البته میتونید از طریق سایت police.ir قسمت سازمان وظيفه عمومي - خدمات الكترونيك گزينه استعلام آخرين وضعيت را انتخاب نمايید و يا با تلفن گويای 09680 تماس حاصل فرماييد.

sahand8
06-03-2013, 22:19
مرسی آقا، ممنون
اما من منظورم دقیا همون ادارات دولتی هستش، آخه نمیدونی با هزار بدبختی رفتیم دانشگاه تهران درس خوندیم الان نمیخوام بی گدار به آب بزنم

sahand8
06-03-2013, 22:22
با سلام.

دوست عزیز و گرامی افرادی هستند که هیچ مشکلی ندارند و خودشون رو به دیوانگی میزنند تا معاف بشند!! دیگه بد تر از این داریم؟؟
به قول یه بنده خدایی کو کار دولتی!!! ... اداره های خصوصی هم که کاری به پایان خدمت و ... ندارن. فقط یه مدرک بیار که تو از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداری نهایتا مشکلی هم داشته باشی با بند پ راحت حل میشه.
به قرآن زشته توی این دوره کسی بگه معافی پزشکی بده!!... یه زمانی بود که خدمت به مملکت افتخار محسوب میشد اما الان همه دنبال معافی و در رفتن از خدمت هستن.
طرف سالمِ سالمِ سالم میاد خدمت ... حاضر میشه انواع و اقسام معافیت های پزشکی هایی رو که شامل حالش میشه بگیره! اونوقت دکتر به شما گفته معاف میشی شما دو دل هستی؟؟ عیبی نداره اگر بیای خدمت روز دوم آموزشی میری دنبال معافی. ..
مرسی آقا، ممنون
اما من منظورم دقیا همون ادارات دولتی هستش، آخه نمیدونی با هزار بدبختی رفتیم دانشگاه تهران درس خوندیم الان نمیخوام بی گدار به آب بزنم

abdolahe
06-03-2013, 22:26
دوستان من کارت سربازیم هوشمند نیست ، حتما باید عوض ش کنم ؟ دو سال پیش خدمتم تموم شد