PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Mohammad King
23-01-2013, 18:54
دوست عزیز اعزامی چه روزی هستی؟
مازاد 3تا کد داره کدومش به شما خورده؟

نمیدونم کدومش بهم خورده!!!

جایی کد ننوشته

Behrang_sh
23-01-2013, 19:08
نمیدونم کدومش بهم خورده!!!

جایی کد ننوشته

اینشالا جای بدی نمی افتی
نگران نباش
من یکی از دوستام کد مازاد خورد روز اعزام رفت افتاد وزارت دفاع!!!!!!!
راستی نگفتی اعزامی چه روزی هستی؟ 1 اسفندی یا 19؟

Mohammad King
23-01-2013, 19:14
اینشالا جای بدی نمی افتی
نگران نباش
من یکی از دوستام کد مازاد خورد روز اعزام رفت افتاد وزارت دفاع!!!!!!!
راستی نگفتی اعزامی چه روزی هستی؟ 1 اسفندی یا 19؟
19

آشنا توی اداره ی زندان توی شهر خودمون دارم گفت همون روز منم اونجام پذیرشت میکنم برای اداره ی زندان

Behrang_sh
23-01-2013, 19:26
19

آشنا توی اداره ی زندان توی شهر خودمون دارم گفت همون روز منم اونجام پذیرشت میکنم برای اداره ی زندان

خب گل پسر شما که اونجا آشنا داری چرا امریه اونجا رو نگرفتی؟؟!!!

hatef70
23-01-2013, 19:28
19

دوست عزيز شما ١٩ بهمن اعزاميد يا اسفند؟

farhad_persona
23-01-2013, 20:24
دقيقا ٧ روز پيش ، من سال ٩٠ كسري رو ثبت كردم ، برگ اعزامم هم ارديبهشت اومد ، اول تير هم اعزام بودم و مثل شما ٨ ما كسري دارم . يكي از دوسنان من هم كه قبلاز ارديبهت امسال كسري رو ثبت كرده بود ، اونم حذف كردن...
يعني براي منم حذف ميشه ! !!!! بخدا خيلي ظلمه ! يعني تخت بايد ٢١ ماه خدمت كنيم ! لعنت به اين مملكت !!

شما دفترچه رو کی پست کردی ؟ من ابلاغیه رو دیدم. گفته اونایی که دفترچه اعزام به خدمت رو سال 91 ارسال کردن حتی اگر کسری ثبت شده باشه حساب نمیشه و خود به خود از سیستم پاک میشه.

Mohammad King
23-01-2013, 22:07
خب گل پسر شما که اونجا آشنا داری چرا امریه اونجا رو نگرفتی؟؟!!!
مگه میشه عزیز؟

دوست عزيز شما ١٩ بهمن اعزاميد يا اسفند؟

بهمن عزیز

SNOW PATROL
23-01-2013, 22:41
مگه میشه عزیز؟

ببین داداش شما وقتی کد مازاد میخوری خیلی راحت هر جا اشنا داری میتونی پذیرش بشی

کسی نیست جواب منو بده

ببین داداش شما وقتی وارد 19 سال میشی باید وضعیتت مشخص شده باشه
یعنی یا باید دفترچه ارسال کرده باشی یا از معافیت های تحصیلی .موقت .یا دائم استفاده کنی

Mohammad King
23-01-2013, 22:54
دوستان این درسته که سپاه معاف از رزم نمیگیره؟

SNOW PATROL
23-01-2013, 23:00
دوستان این درسته که سپاه معاف از رزم نمیگیره؟

نه داداشم کی گفته؟؟
نه خیلی کار عملیاتی و تکاوری میکنه!! معاف از رزم بدردش نمیخوره :دی

sent from my open source device

AMIR MOHAMMAD . M
23-01-2013, 23:14
دوستان این درسته که سپاه معاف از رزم نمیگیره؟سلام خدمت دوستان عزیز بعد از یکسال دارم تو این قسمت پست میزارم.کی گفته، تو پادگان ما حدود 70% معاف از رزمن و هر سری هم که سرباز میاد اکثرا معاف از رزمن . ضمن اینکه تو پادگان ما همه پذیرشن و تعدادی هم کد مازاد.سرباز... ستاد مشترک سپاه هستم.شروع خدمت 11/90

shk021051
24-01-2013, 05:39
معاف از رزم خوبه ادم بگیره؟

Sha7ab
24-01-2013, 08:18
معاف از رزم خوبه ادم بگیره؟

بنظر من اگه توش قید بشه معاف از استفاده از سلاح خوبه ارزش داره. باقیش نه.

ALIREZA GOLDEN
24-01-2013, 10:35
1391/11/4 چهارشنبه

امكان ادامه تحصيل مشمولان خدمت وظيفه عمومي تا مقطع دكتري تخصصي
گروه ناجا- برابر قانون وظيفه عمومي مشمولان مي توانند تا مقطع دكتري تخصصي ادامه تحصيل دهند.
به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا ، "سرهنگ حجت اله واعظي نژاد" معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان بيان داشت : برابر قانون اصلاح موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي مصوب سال 1390 مجلس، مشمولان مي توانند قبل از انجام خدمت دوره ضرورت در صورت داشتن شرايط لازم تا مقطع دكتري تخصصي (PHD) و كسب تخصص در رشته هاي پزشكي و دام پزشكي ادامه تحصيل دهند.

وي ادامه داد: پيش از اين ادامه تحصيل مشمولان براي كسب تخصص داراي محدوديت بوده و صرفا مشمولاني كه عضو هيئت علمي دانشگاه بودند امكان ادامه تحصيل در اين مقطع را داشتند.

منبع : سایت نظام وظیفه

mr.net
24-01-2013, 12:23
شما دفترچه رو کی پست کردی ؟ من ابلاغیه رو دیدم. گفته اونایی که دفترچه اعزام به خدمت رو سال 91 ارسال کردن حتی اگر کسری ثبت شده باشه حساب نمیشه و خود به خود از سیستم پاک میشه.

شما که ابلاغیه رو دیدین، ملاک تاریخ ارسال دفترچه است یا ملاک تاریخ صدور برگ اعزام به خدمته ؟
من دفترچه رو 28 اسفند 90 فرستادم اما تاریخ صدور برگ آماده به خدمت (برگ سبز) خورده 5 فروردین 91، کدوم رو ملاک قرار می دن تا تایید نکنن ! ;)

ALIREZA GOLDEN
24-01-2013, 12:33
دوستان برگ سفیدو از پلیس+۱۰ کد مازاد خوردم حالا تکلیف من چیه خوبه یا بده؟

سلام
محمد جان چطوری گرفتی ؟
شک کردم ! امروزم باز رفتم پلیس + 10 گفتن تا یک هفته قبل از خدمت نمیشه

amir_ata_21
24-01-2013, 12:57
شما که ابلاغیه رو دیدین، ملاک تاریخ ارسال دفترچه است یا ملاک تاریخ صدور برگ اعزام به خدمته ؟
من دفترچه رو 28 اسفند 90 فرستادم اما تاریخ صدور برگ آماده به خدمت (برگ سبز) خورده 5 فروردین 91، کدوم رو ملاک قرار می دن تا تایید نکنن ! ;)
ملاک تاریخ ارسال دفترچه هست

Mohammad King
24-01-2013, 13:55
سلام
محمد جان چطوری گرفتی ؟

والا رفتم پلیس +10 گفتم میخوام ببینم برگه سفیدم اومده یا نه زد توی سیستم 250 تومن دادم پرینتشو بهم داد

من 15 روز دیگه اعزامم

Sha7ab
24-01-2013, 14:03
سلام
محمد جان چطوری گرفتی ؟

برا منم گفتن یه هفته قبل از اعزام میاد. من بهش گفتم اشکال نداره تو المثنی منو بده! وقتی داد کدم توش بود.

mr.net
24-01-2013, 15:32
ملاک تاریخ ارسال دفترچه هست

یعنی تو متن ابلاغیه اومده ؟

peyman65
24-01-2013, 19:37
سلام به همگی
من 8/1 اعزام شدم پادگان جواد نیا هر کس 12/1 اعزامه اونجا سوالی داره میل بزنه جواب میدم
peyman.mahboob@gmail.com

anti-military
24-01-2013, 21:18
دوستان یکی منو راهنمایی کنه

چند وقت پیش یه سری سوال کردم بعضی بچه ها کمکم کردن الان یه راهنمایی جدید لازم دارم

من نیاز پیدا کردم یه مدت برم خارج از کشور اما سرباز فراری هستم و نمیتونم و برای همین تصمیم گرفتم برم خدمت اما یه قانون معافی بهم میخوره!!! یعنی از یه نظر معافیت کاملا شامل حالم میشه!

حالا به نظر شما منی که سرباز فراری هستم چطوری میتونم معاف بشم ؟ من شنیدم سرباز اگه خودشو معرفی کنه میتونه از شرایط معافیت استفاده کنه

حالا به نظر شما من چیکار کنم ؟ من تو یگان فرار کردم و 3 ماه خدمت بودم و الان هم تصمیم دارم برگردم و یه مدت خدمت کنم و بعد از شرایط معافیتی که شامل حالم میشه استفاده کنم

کسی میتونه کمکم کنه سوتی ندم و راه درستو برم؟

SNOW PATROL
24-01-2013, 21:50
دوستان یکی منو راهنمایی کنه

چند وقت پیش یه سری سوال کردم بعضی بچه ها کمکم کردن الان یه راهنمایی جدید لازم دارم

من نیاز پیدا کردم یه مدت برم خارج از کشور اما سرباز فراری هستم و نمیتونم و برای همین تصمیم گرفتم برم خدمت اما یه قانون معافی بهم میخوره!!! یعنی از یه نظر معافیت کاملا شامل حالم میشه!

حالا به نظر شما منی که سرباز فراری هستم چطوری میتونم معاف بشم ؟ من شنیدم سرباز اگه خودشو معرفی کنه میتونه از شرایط معافیت استفاده کنه

حالا به نظر شما من چیکار کنم ؟ من تو یگان فرار کردم و 3 ماه خدمت بودم و الان هم تصمیم دارم برگردم و یه مدت خدمت کنم و بعد از شرایط معافیتی که شامل حالم میشه استفاده کنم

کسی میتونه کمکم کنه سوتی ندم و راه درستو برم؟

دوست عزیز اگر معافیت شما از نوع کفالت هست چون غیبت دارید معاف نمی شوید
اگر از نوع پزشکی هست مشکلی نیست و معاف می شوید

anti-military
24-01-2013, 22:32
دوست عزیز اگر معافیت شما از نوع کفالت هست چون غیبت دارید معاف نمی شوید
اگر از نوع پزشکی هست مشکلی نیست و معاف می شوید

سلام ممنون
معافیت من از نوع کفالت نیست
پزشکی هم نیست

اما میخواستم بدونم به نظر شما من چیکار کنم ؟ اول خودمو معرفی کنم و برم دادگاه و غیبتم رو موجه کنم ؟
اگه غیبت من موجه نشد چی ؟ یعنی اگه اضافه خدمت هم بخورم باز میتونم معاف بشم ؟
کاری خاصی نباید انجام بدم کارم راه بیوفته ؟

ممنون

SNOW PATROL
24-01-2013, 22:53
سلام ممنون
معافیت من از نوع کفالت نیست
پزشکی هم نیست

اما میخواستم بدونم به نظر شما من چیکار کنم ؟ اول خودمو معرفی کنم و برم دادگاه و غیبتم رو موجه کنم ؟
اگه غیبت من موجه نشد چی ؟ یعنی اگه اضافه خدمت هم بخورم باز میتونم معاف بشم ؟
کاری خاصی نباید انجام بدم کارم راه بیوفته ؟

ممنون

,والا داداش من که نمیدونم معافیت شما چیه اگر دوست ندارید بگید
در گوگل شرایط معافیت خودتون رو سرچ کنید نتیجه میگیرید
در هر صورت شما خودت رو که معرفی کنی باید دادگاه بری البته اسمش دادگاه هست در اصل یه پیرمردی پشت یه میز نشسته
میری داخل میگه برای چی فرار کردی اگر توستی ثابت کنی مشکل داشتی که فرار کردی مثلا بیماری یا مشکل خانوادگی و امثالهم میگه برو این جریمه رو پرداخت کن که معمولا هم همینه
اما اگر بخواد گیر بده که احتمالش خیلی خیلی بعیده (نزدیک به صفر) ممکنه یه مدتی بفرستت حبس
در مورد اضاف خدمت دوست عزیز بخشیده شدن اضاف خدمت به معنی بخشیده شدن غیبت یا فرار شما نیست و در پرونده شما ثبت میشه و اگر مثلا شامل معافیت کفالت بشید به دلیل غیبت و فرار نمی تونید از اون استفاده کنید

ssssqq
24-01-2013, 23:06
منم احتمالا 18 مرداد تا 15 شهریور که نتایج کنکور بیاد باید برم جهنم مو ها رو باید با چند بزنم؟10 -15 تو اون یه ماه اگه موها بلند بشه میگن باید بزنی؟:n14:
اگه معاف از رزم بگیرم ممکنه چون همه جا معاف از رزم نمی گیرن اعزامم یه ماه بیفته عقب ؟:n19:
هیچ راهی نداره یه ماه اعزامو به تعویق بندازم ؟با چه بهونه ای؟

hamid_diablo
24-01-2013, 23:06
سلام

یکی از آشناهای ما پدرش 21 ماه سابقه جبهه داره و جانباز 20 درصد هم هست...میتونه برای معافی اقدام کنه؟آخه شنیدم میشه با تجمیع سابقه جبه و جانباز یمعافی گرفت

SNOW PATROL
24-01-2013, 23:26
منم احتمالا 18 مرداد تا 15 شهریور که نتایج کنکور بیاد باید برم جهنم مو ها رو باید با چند بزنم؟10 -15 تو اون یه ماه اگه موها بلند بشه میگن باید بزنی؟:n14:
اگه معاف از رزم بگیرم ممکنه چون همه جا معاف از رزم نمی گیرن اعزامم یه ماه بیفته عقب ؟:n19:
هیچ راهی نداره یه ماه اعزامو به تعویق بندازم ؟با چه بهونه ای؟

موهاتون رو باید با 4 بزنی 15 چیه؟ مگه مدرسه هست؟
اگه من میدونستم کی گفته همه جا معاف از رزم نمیگیره؟!؟! داداش معاف از رزم هیچ
ارتباطی با تاریخ اعزام ندارد
شما میتونید درخواست تمدید کنی شاید موافقت کنند

سلام

یکی از آشناهای ما پدرش 21 ماه سابقه جبهه داره و جانباز 20 درصد هم هست...میتونه برای معافی اقدام کنه؟آخه شنیدم میشه با تجمیع سابقه جبه و جانباز یمعافی گرفت

با تجمیع میشه و در مورد شما هم احتمالا بشه
اما فرمولش رو نمیدونم

Y@var
24-01-2013, 23:26
سلام

سلام
منم خودم همین مشکل رو دارم و جوری که خوندم باید مجموع جانبازی و سابقه جبهه به 30 امتیاز برسه تا معاف بشین.ولی خودم یه سوالی داشتم و اینه که هر چند ماه سابقه جبهه و یا جانبازی یک امتیاز حسابه؟!
(دوستتون به احتمال زیاد معافه چون سابقه جبهه ی باباش هم بالاست)
منتظر جواب دوستان هستم:n16:

AhmadReza.
24-01-2013, 23:41
من معافیت کفالت گرفتم ولی هنوز فعلا کارتش نیومده در خونه:n24:..امروز رفتم دکتر گفت واریکوسل داری گفت برای اینم میتونی معاف بشی :n27:
راستی معافیت پزشکی بهتره یا کفالت؟

hamid_diablo
24-01-2013, 23:44
سلام
منم خودم همین مشکل رو دارم و جوری که خوندم باید مجموع جانبازی و سابقه جبهه به 30 امتیاز برسه تا معاف بشین.ولی خودم یه سوالی داشتم و اینه که هر چند ماه سابقه جبهه و یا جانبازی یک امتیاز حسابه؟!
(دوستتون به احتمال زیاد معافه چون سابقه جبهه ی باباش هم بالاست)
منتظر جواب دوستان هستم:n16:

مثل اینکه به ازای 1 درصد جانبازی 1 ماه به حساب میاد

مثلا 10 در صد جانبازی 10 ماه حساب میشه

gooride
25-01-2013, 01:42
دوستان اگر پدر 65 سالش نشده باشه ولی نیاز به مراقبت باشه و یک برادر ازدواج کرده هم باشه. آیا برادر باوجود اینکه ازدواج هم کرده مانع از رسیدگی به معافیت کفالت میشه؟ آیا ارزش وقت گذاشتن داره؟

SNOW PATROL
25-01-2013, 08:17
دوستان اگر پدر 65 سالش نشده باشه ولی نیاز به مراقبت باشه و یک برادر ازدواج کرده هم باشه. آیا برادر باوجود اینکه ازدواج هم کرده مانع از رسیدگی به معافیت کفالت میشه؟ آیا ارزش وقت گذاشتن داره؟

خیر برادر حتی اگر در خارج از کشور باشه
بازهم نمیتونید معاف بشید

aria98
25-01-2013, 20:27
سلام

آیا شستن ظرفهای صبحونه پرسنل ناجا به عهده سرباز هست؟:n04:

اکثر پسرنل نیروی انتظامی صبحونه رو از خونه برمیدارن و میارن تو محل کارشون میخورن و ظزفهاشم میدن سرباز بشوره.

سرباز میره سربازی به کشورش خدمت کنه یا به پرسنل ناجا؟؟

دوستانی که اطلاع دارن لطفا نحوه شکایت این موضوع به بازرسی یا غیره رو بیان کنند.

.

SNOW PATROL
25-01-2013, 20:37
سلام

آیا شستن ظرفهای صبحونه پرسنل ناجا به عهده سرباز هست؟:n04:

اکثر پسرنل نیروی انتظامی صبحونه رو از خونه برمیدارن و میارن تو محل کارشون میخورن و ظزفهاشم میدن سرباز بشوره.

سرباز میره سربازی به کشورش خدمت کنه یا به پرسنل ناجا؟؟

دوستانی که اطلاع دارن لطفا نحوه شکایت این موضوع به بازرسی یا غیره رو بیان کنند.

.

یعنی ظرفها رو از خونه میارن؟؟ یا ماله یگانه؟
197 بازرسی کل ناجا

aria98
25-01-2013, 21:31
ظرفها مال خودشونه که قبلا اوردن گذاشتن همونجا.

مثلا آش ، یا پنیر و ... میاردن میریزن تو اون ظرفها میخورن دور هم بعد هم به سرباز میگن صفره رو جمع کن ، ظرفا رو بشور.

نوبتی هم میارن.

به یکیشون گفتم من با فوق لیسانس اومدم اینخا به کشورم خدمت کنم ، نه به شما.

زورش گرفت گفت سرباز وظیفه اسمش روشه.

تازه این خوبه ، خیلی از قسمتای دیگه همه کارهای شخصیشون رو میدن سرباز انجام بده ، اگه هم چیزی بگن فوری میگن اضاف میزنیم یا انتقالت میدیم یا بازداشتگاه.

مسئولان بهتره بجای اینکه هرروز قانون رو برای خدمت سخت تر میکنن یه فکری به حال پرسنل خودشون بکنن که همش از زیر کار در میرن.

.

SNOW PATROL
25-01-2013, 23:18
ظرفها مال خودشونه که قبلا اوردن گذاشتن همونجا.

مثلا آش ، یا پنیر و ... میاردن میریزن تو اون ظرفها میخورن دور هم بعد هم به سرباز میگن صفره رو جمع کن ، ظرفا رو بشور.

نوبتی هم میارن.

به یکیشون گفتم من با فوق لیسانس اومدم اینخا به کشورم خدمت کنم ، نه به شما.

زورش گرفت گفت سرباز وظیفه اسمش روشه.

تازه این خوبه ، خیلی از قسمتای دیگه همه کارهای شخصیشون رو میدن سرباز انجام بده ، اگه هم چیزی بگن فوری میگن اضاف میزنیم یا انتقالت میدیم یا بازداشتگاه.

مسئولان بهتره بجای اینکه هرروز قانون رو برای خدمت سخت تر میکنن یه فکری به حال پرسنل خودشون بکنن که همش از زیر کار در میرن.

.

والا داداش من خودم هم ناجا خدمت کردم اما یگان شما دیگه اخرشه
والا برای ما دیگه خیلی میخواستن اذیت کنن میگفتن
داری میری نون بگیری برای یگان برای ما هم 10 تا نون بگیر اون هم دور از چشم فرمانده
شما زنگ بزن 197 اطلاع بده اسمت هم اشتباه بگو
درمورد اضاف و انتقالی هم مگه داداشم الکی هست؟!
1روز بخوان برای شما اضاف بزنن باید 4 نفر امضاش کنه!!

jokereblis
26-01-2013, 00:13
سلام .
اينجايي كه من دارم خدمت ميكنم، پست هاي نگهاني كه براي ما گذاشتن خيلي زياده ، هفته اي دوشب. مدركم هم ليسانسه ، حالا واقعا پست هام زياده يا من زياد بزرگش كردم .

Vah!d
26-01-2013, 02:06
دوستان کارت چقدر طول میکشه بیاد؟

SNOW PATROL
26-01-2013, 11:36
سلام .
اينجايي كه من دارم خدمت ميكنم، پست هاي نگهاني كه براي ما گذاشتن خيلي زياده ، هفته اي دوشب. مدركم هم ليسانسه ، حالا واقعا پست هام زياده يا من زياد بزرگش كردم .

خیلی زیاده؟!؟!؟؟!
دوست گرامی تو یگان ما فوق لیسانس
4-8 پست میداد در بهترین حالت. اونهم سر پا
شما باید با بقیه سربازهای یگانتون مقایسه کنید

دوستان کارت چقدر طول میکشه بیاد؟

از تاریخ پایان خدمت بین 3 هفته تا 4 ماه

urumchi
26-01-2013, 11:42
من معافیت کفالت گرفتم ولی هنوز فعلا کارتش نیومده در خونه:n24:..امروز رفتم دکتر گفت واریکوسل داری گفت برای اینم میتونی معاف بشی :n27:
راستی معافیت پزشکی بهتره یا کفالت؟

قطعا معافيت كفالت بهتره

معافيت پزشكي بگيري نمي توني جايي استخدام بشي ضمن اينكه متاسفانه از نظر عرف جامعه ما كسي كه معافيت پزشكي داره يعني يه نقص عضوي چيزي داره

mr.net
26-01-2013, 13:28
دوستان عزیز، من خودم 8 ماه کسر خدمت بابت 24 ماه ایثارگری پدرم داشتم که در سیستم ثبت بود. امروز برای تایید که رفتم دیدم از سیستمشون حذف کردن.
کلا برای کسایی که سال 91 اعزام شدن (دست کم برای اونایی که تاریخ صدور اعزام به خدمتشون سال 91 هست) کسری هاشون از سیستم حذف شده. حتی من دفترچه ام رو 28/12/90 فرستاده بودم اما چون تاریخ صدور روز بعد از ارسال دفترچه می خوره و اولین روز کاری بعد از ارسال من 5/1/91 بوده، کسری من هم از سیستم ناجا حذف شده ! و نیرو انسانی یگانمون هم قبول نکرد.
(من اعزامی 1/4/91 هستم)

برای همه مشابه های خودم متاسفم
موفق باشید

طبق گفته دوستان که گفتن تو ابلاغیه نوشته ملاک زمان ارسال دفترچه است، نه صدور برگه اعزام به خدمت (برگه سبز) ، من امروز رفتم نظام وظیفه، تایید کرد که ملاک زمان ارسال دفترچه است و داشت کسری م رو اوکی می کرد که در آخرین لحظات فهمید که تاریخ صدور کسر خدمت توسط یگان پدرم، سال 91 بوده، یعنی گواهی رو چون سال 91 صادر کردن ، هرچند که اون رو تا 15 اردیبهشت تو سیستم نظام وظیفه تایید کرده بودمش ، حساب نمی شه و گفت 8 ماه کسر خدمتت پرید !

نزدیک بود اوکی شه که به این گیر خورد ! گفتم منتظرن که تاییدش نکنن! خلاصه ثبت درخواستی رو که تایید کرده بود رو باطل کرد رفت پی کارش!
حالا کاری می شه کرد ؟

dalaylamus2
26-01-2013, 14:10
کسی هست 19 همین ماه اعزام باشه از اصفهان بیاد با هم اشنا شیم

milad_takjoo
26-01-2013, 17:40
دوستان یه سوال خیلی مهم...خواهشا جواب بدین...
من مدرک کارشناسیم رو گرفتم میخوام برم سربازی ...اگه سال بعد ارشد قبول بشم میتونم سربازی رو ول کنم برم ارشد بعد بیام ادامش بدم؟
یکی میگفت چون به بار از معافیت تحصیلی واسه کارشناسی استفاده کردی دیگه نمیتونی....

Pami
26-01-2013, 17:46
من مدرک کارشناسیم رو گرفتم میخوام برم سربازی ...اگه سال بعد ارشد قبول بشم میتونم سربازی رو ول کنم برم ارشد بعد بیام ادامش بدم؟
یکی میگفت چون به بار از معافیت تحصیلی واسه کارشناسی استفاده کردی دیگه نمیتونی....

آره میتونی عزیز مشکلی نیست

Mohammad King
26-01-2013, 17:46

بله دوست عزیز میتونید ...

در صورتی که اگر یک بار از دانشگاه انصراف یا اخراج شده باشین نمیتونید

aria98
26-01-2013, 18:28
اگه ملاک زمان ارسال دفترچه هست ، پس باید برای کسانی هم که سال 90 دفترچه ارسال کردن و 91 اعزام شدن قوانین قبلی اجرا بشه. :n02:

طبق گفته دوستان که گفتن تو ابلاغیه نوشته ملاک زمان ارسال دفترچه است، نه صدور برگه اعزام به خدمت (برگه سبز) ، من امروز رفتم نظام وظیفه، تایید کرد که ملاک زمان ارسال دفترچه است و داشت کسری م رو اوکی می کرد که در آخرین لحظات فهمید که تاریخ صدور کسر خدمت توسط یگان پدرم، سال 91 بوده، یعنی گواهی رو چون سال 91 صادر کردن ، هرچند که اون رو تا 15 اردیبهشت تو سیستم نظام وظیفه تایید کرده بودمش ، حساب نمی شه و گفت 8 ماه کسر خدمتت پرید !

نزدیک بود اوکی شه که به این گیر خورد ! گفتم منتظرن که تاییدش نکنن! خلاصه ثبت درخواستی رو که تایید کرده بود رو باطل کرد رفت پی کارش!
حالا کاری می شه کرد ؟

pedromi
26-01-2013, 18:56
بله میتونید. مشروط به اینکه غیبت نداشته باشید.

ssssqq
26-01-2013, 19:49
موهاتون رو باید با 4 بزنی 15 چیه؟ مگه مدرسه هست؟
اگه من میدونستم کی گفته همه جا معاف از رزم نمیگیره؟!؟! داداش معاف از رزم هیچ
ارتباطی با تاریخ اعزام ندارد
شما میتونید درخواست تمدید کنی شاید موافقت کنند

در خواست تمدید باید یکی از این دلایل رو داشته باشه یا هیمن جوری و با دلایل چرت و پرت هم ممکنه قبول کنن؟

سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، شرایط و ضوابط تمدید و تعجیل در موعد اعزام مشمولان را اعلام کرد.
رییس اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت ، مشمولانی که هریک از شرایط زیر را داشته باشند می توانند موعد اعزام خود را تمدید کنند:
۱- مشمولان بیمار یا حادثه دیده ای که با تایید بهداری نیروی انتظامی استان قادر به اعزام نباشند، موعد اعزام آنها حداکثر به مدت دو ماه تمدید می شود.
۲- مشمولان واجد شرایط استخدام در نیروهای مسلح با اعلام کتبی مرکز گزینش و استخدام نیروی مربوطه مبنی بر اتمام مراحل گزینش که موعد اعزام این دسته از مشولان حداکثر به مدت دو ماه تمدید می شود.
۳- مشمولان غیرغائب واجد شرایط ماده ۱۲۷ قانون خدمت وظیفه عمومی (دو یا سه برادر همزمان در شرایط اعزام قرار داشته باشند) که در این صورت اعزام یکی از برادران تا خاتمه خدمت برادر دیگر به تاخیر خواهد افتاد.
۴- فوت بستگان درجه یک مشمول (پدر، مادر، برادر، خواهر، همسر و فرزند) که در این صورت اعزام مشمول حداکثر به مدت دو ماه از تاریخ فوت بستگان به تاخیر خواهد افتاد.
۵- پذیرفته شدگان قطعی دانشگاه و موسسات آموزش عالی با اعلام کتبی دانشگاه مربوطه و شرط داشتن ثبت نام و عدم غیبت که در این صورت، موعد اعزام آنها حداکثر به مدت دو ماه تمدید می شود.
۶- مشمولان متولد نیمه دوم سال که در سال اعزام قانونی خود قرار داشته باشند و مدرک تحصیلی دیپلم فنی و حرفه ای یا کار و دانش و یا پیش دانشگاهی را به صورت حضوری دریافت کرده باشند (به عنوان مثال مشمولان متولدنیمه دوم سال ۱۳۷۰ که سال اعزام قانونی آنها ۱۳۸۹ می باشد) موعد اعزام این دسته از مشمولان حداکثر به مدت یکسال به تاخیر خواهد افتاد تا امکان شرکت مجدد در آزمون دانشگاه ها برای آنها فراهم شود.
شرایط تعجیل:
براساس این گزارش، مشمولانی که هریک از شرایط زیر را داشته باشند می تو انند موعد اعزام خود را به جلو بیندازند:
۱- مشمولانی که دارای کسر خدمت بیش از یکسال باشند.
۲- مشمولان غایبی که در دوره های اعزام بعدی قرار گرفته اند.
۳- با توجه به ظرفیت مراکز آموزش نیروهای مسلح، امکان اعزام مشمول در موعد مورد تقاضا وجود داشته باشد.
ضوابط تمدید و تعجیل:
۱- مشولان واجد شرایط جهت ارایه درخواست تمدید و تعجیل صرفا به مراکز وظیفه عمومی شهرستان یا استان محل سکونت خود مراجعه نمایند.
۲- مشمولانی که دارای یکی از شرایط تمدید باشند به درخواست آنها حتی در روز اعزام نیز توسط مراکز وظیفه عمومی استان محل سکونت رسیدگی خواهد شد.
۳- مشمولانی که تقاضای تعجیل در موعد اعزام را دارند می بایست در سال اعزام قرار داشته باشند.
۴- خدمات به مشمولان در زمینه تمدید یا تعجیل صرفا برای یکبار قابل ارایه خواهد بود.
۵- رسیدگی به درخواست تمدید و یا تعجیل صرفا با حضور شخص مشمول امکان پذیر است.

اگه تو آموزشی مو های یکی به جای 4 10 باشه یعنی 10 میلیمتر ایراد میگیرن؟تو دوره یکماه ممکنه بگن که اونایی که موهاشون بلند شده باید برن دوباره با 4 بزنن؟(یعنی 10 بلن شده باشه در حد 20)

ami2new
26-01-2013, 20:10
در خواست تمدید باید یکی از این دلایل رو داشته باشه یا هیمن جوری و با دلایل چرت و پرت هم ممکنه قبول کنن؟

سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، شرایط و ضوابط تمدید و تعجیل در موعد اعزام مشمولان را اعلام کرد.
رییس اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت ، مشمولانی که هریک از شرایط زیر را داشته باشند می توانند موعد اعزام خود را تمدید کنند:
۱- مشمولان بیمار یا حادثه دیده ای که با تایید بهداری نیروی انتظامی استان قادر به اعزام نباشند، موعد اعزام آنها حداکثر به مدت دو ماه تمدید می شود.
۲- مشمولان واجد شرایط استخدام در نیروهای مسلح با اعلام کتبی مرکز گزینش و استخدام نیروی مربوطه مبنی بر اتمام مراحل گزینش که موعد اعزام این دسته از مشولان حداکثر به مدت دو ماه تمدید می شود.
۳- مشمولان غیرغائب واجد شرایط ماده ۱۲۷ قانون خدمت وظیفه عمومی (دو یا سه برادر همزمان در شرایط اعزام قرار داشته باشند) که در این صورت اعزام یکی از برادران تا خاتمه خدمت برادر دیگر به تاخیر خواهد افتاد.
۴- فوت بستگان درجه یک مشمول (پدر، مادر، برادر، خواهر، همسر و فرزند) که در این صورت اعزام مشمول حداکثر به مدت دو ماه از تاریخ فوت بستگان به تاخیر خواهد افتاد.
۵- پذیرفته شدگان قطعی دانشگاه و موسسات آموزش عالی با اعلام کتبی دانشگاه مربوطه و شرط داشتن ثبت نام و عدم غیبت که در این صورت، موعد اعزام آنها حداکثر به مدت دو ماه تمدید می شود.
۶- مشمولان متولد نیمه دوم سال که در سال اعزام قانونی خود قرار داشته باشند و مدرک تحصیلی دیپلم فنی و حرفه ای یا کار و دانش و یا پیش دانشگاهی را به صورت حضوری دریافت کرده باشند (به عنوان مثال مشمولان متولدنیمه دوم سال ۱۳۷۰ که سال اعزام قانونی آنها ۱۳۸۹ می باشد) موعد اعزام این دسته از مشمولان حداکثر به مدت یکسال به تاخیر خواهد افتاد تا امکان شرکت مجدد در آزمون دانشگاه ها برای آنها فراهم شود.
شرایط تعجیل:
براساس این گزارش، مشمولانی که هریک از شرایط زیر را داشته باشند می تو انند موعد اعزام خود را به جلو بیندازند:
۱- مشمولانی که دارای کسر خدمت بیش از یکسال باشند.
۲- مشمولان غایبی که در دوره های اعزام بعدی قرار گرفته اند.
۳- با توجه به ظرفیت مراکز آموزش نیروهای مسلح، امکان اعزام مشمول در موعد مورد تقاضا وجود داشته باشد.
ضوابط تمدید و تعجیل:
۱- مشولان واجد شرایط جهت ارایه درخواست تمدید و تعجیل صرفا به مراکز وظیفه عمومی شهرستان یا استان محل سکونت خود مراجعه نمایند.
۲- مشمولانی که دارای یکی از شرایط تمدید باشند به درخواست آنها حتی در روز اعزام نیز توسط مراکز وظیفه عمومی استان محل سکونت رسیدگی خواهد شد.
۳- مشمولانی که تقاضای تعجیل در موعد اعزام را دارند می بایست در سال اعزام قرار داشته باشند.
۴- خدمات به مشمولان در زمینه تمدید یا تعجیل صرفا برای یکبار قابل ارایه خواهد بود.
۵- رسیدگی به درخواست تمدید و یا تعجیل صرفا با حضور شخص مشمول امکان پذیر است.

اگه تو آموزشی مو های یکی به جای 4 10 باشه یعنی 10 میلیمتر ایراد میگیرن؟تو دوره یکماه ممکنه بگن که اونایی که موهاشون بلند شده باید برن دوباره با 4 بزنن؟(یعنی 10 بلن شده باشه در حد 20)
اگه تا تاریخ اعزامت بیش از 40 روز مونده باشه بدون دلیل هم معمولا موافقت میشه.

ami2new
26-01-2013, 20:18
دوست عزیز اگه منطورتون اینه امسال ( بهمن 91) کنکور ارشد رو بدید بعدش برید سربازی بله در صورت قبولی ترخیص میشید ولی اگه منظورتون اینه برید خدمت و سال بعد ( 92) کنکور ارشد بدید فکر نمیکنم ( توی سایت Police.ir قسمت مقررات کلی داوطلبان شركت در آزمون دانشگاه ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو یه مطالعه بفرمایید )

SNOW PATROL
26-01-2013, 20:52

دوست گرامی من گفتم 4 دیگه رویایی گفتم اکثرا میگن صفر یک یا دو شما هفته ای یکبار باید موهاتون رو بزنید البته اگر رشدش زیاده

kases
26-01-2013, 22:10
دوستان تو خدمت میشه مطالعه کرد ؟ یعنی با خودمون کتاب ببریم همچین چیزی امکان پذیره؟

SNOW PATROL
26-01-2013, 22:13
دوستان تو خدمت میشه مطالعه کرد ؟ یعنی با خودمون کتاب ببریم همچین چیزی امکان پذیره؟

اگه سر پست نباشید مطالعه کتاب مشکلی ندارد

rozbeh85
26-01-2013, 22:17
دوست گرامی من گفتم 4 دیگه رویایی گفتم اکثرا میگن صفر یک یا دو شما هفته ای یکبار باید موهاتون رو بزنید البته اگر رشدش زیاده

درست میگن، شما تو آموزشی هرچقدر کچل باشی، راحتر هستی.
توی آموزشی همواره عرق شما را در میارن، حالا شما در بهترین حالت میتوانی هفته ای یک یا حداکثر دوبار بری حمام، حالا اگه مو تو کلت نباشه، دستت رو خیس میکنی، میکشی به سرت و تمیز میشه.
من تو اون دوماه که اسفند و فروردین بودم، تا آخرین روز نمره صفر میزدم.

ehsanla
26-01-2013, 22:43
درست میگن، شما تو آموزشی هرچقدر کچل باشی، راحتر هستی.
توی آموزشی همواره عرق شما را در میارن، حالا شما در بهترین حالت میتوانی هفته ای یک یا حداکثر دوبار بری حمام، حالا اگه مو تو کلت نباشه، دستت رو خیس میکنی، میکشی به سرت و تمیز میشه.
من تو اون دوماه که اسفند و فروردین بودم، تا آخرین روز نمره صفر میزدم.
فرمودین اسفند و فروردین آموزشی بودین
من هم اسفند ماه اعزامم. همه میگن اعزامی های اسفند دوره طلایی هست. واقعاً این طوره؟
در کل از مرخصی ها و اینا هم بگین لطفاً.

ssssqq
26-01-2013, 22:52
اگه با تمدید تاریخ اعزام از طریق پلیس+10 موافقت نشه میشه دوباره از طریق ملاقات مردمی دوشنبه ها اقدام کرد؟
دلیل تمدید برای رسیدن جواب کنکور محکمه پسند هست؟

milad_takjoo
26-01-2013, 22:57
دوست عزیز اگه منطورتون اینه امسال ( بهمن 91) کنکور ارشد رو بدید بعدش برید سربازی بله در صورت قبولی ترخیص میشید ولی اگه منظورتون اینه برید خدمت و سال بعد ( 92) کنکور ارشد بدید فکر نمیکنم ( توی سایت Police.ir قسمت مقررات کلی داوطلبان شركت در آزمون دانشگاه ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو یه مطالعه بفرمایید )

من واسه سال بعد میگم...این رو پیدا کردم...

تبصره ـ افرادي كه تاريخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولي دانشگاه مي باشد،لازم است در تاريخ مقرر (مندرج در برگ اعزام) به خدمت اعزام شوند. بديهي است درصورت قبولي در دانشگاه و دارا بودن ساير شرايط و ضوابط، جهت ادامه تحصيل از خدمت ترخيص خواهند شد. درغيراين‌صورت غايب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصيل نخواهند بود.

مشکلی نداره نه؟

kases
26-01-2013, 23:16
دوستان یه سوال دیگه
در طول دوران اموزشی مرخصی هم میدن یا باید کلا 2 ماه رو یه تیکه بگذرونیم ؟

rozbeh85
27-01-2013, 00:25
فرمودین اسفند و فروردین آموزشی بودین
من هم اسفند ماه اعزامم. همه میگن اعزامی های اسفند دوره طلایی هست. واقعاً این طوره؟
در کل از مرخصی ها و اینا هم بگین لطفاً.

واسه ما چهار سال پیش 01 نزاجا بودیم، از 28 تا 4 تعطیل بودیم یعنی 6 روز، البته ما تهرانی ها یه 24 ساعت تو این 6 روز نگهبانی اسلحه خانه دادیم.
دوره طلایی، آره، هوا بد نبود، البته اون سال اسفند خیلی سرده، ولی خب همه تو اسفند مخصوصا آخرش ها پیچن دیگه، فقط یه بدی داره، اونم به خاطر سال نو ما همه جا رو تمیز کردیم، یعنی همه جا رو، از موتور خانه آسایشگاه بگیر تا توی کانال کولر و همه چیز، مثل خانه تکانی، که اونم کار یک هفته بود.

gooride
27-01-2013, 02:12
دوستان نگهداری برگ سبز مهم هست؟ منظورم اینه که اگر گمش کنم مشکلی پیش میاد؟ بعدا نیاز میشه؟

pedromi
27-01-2013, 11:03
دوستان یه سوال دیگه
در طول دوران اموزشی مرخصی هم میدن یا باید کلا 2 ماه رو یه تیکه بگذرونیم ؟مرخصی میدن ولی تعداد روزهاش مهم نیست. بعضی جاها میان دوره هم میدن.
بعضی ارگانها 4 روز مرخصی میدن و ممکنه به 20 روز مرخصی هم برسه!!!!!!

رحیموف
27-01-2013, 17:07
بچه ها شب کسی میتونه بره حموم . یعنی موقعی که بیدار باش میزنن وقتش میدند؟ شلوار اضافی به ما میدند؟ کلا چند دست لباس بهمون میدند ؟ سوال آخر اینکه آیا وقتی لباسامون رو میشوریم کجا بگذاریم تا خشک بشه ؟
:n03:

ویرایش شد

shatami
27-01-2013, 17:50
بله یکی از بهترین کارها هنگام خدمت من خودم تو این 15 ماه بیش از 100 تا رمان تموم کردم اما تو آموزشی واقعا نمیشه چون وقت ازاد نداری و وقتی داری ترجیح میدی بخوابی...

ALIREZA GOLDEN
27-01-2013, 18:03
سلام مجدد
آقا دوستانی که اول اسفند اعزامشونه و میگن یگانشون مشخص شده ! والا شهر خودمون که نتونستیم !!! از یه دفتر پلیس + 10 تو تهران که یکی از آشناهامون اونجا کار میکرد اقدام کردیم ولی بعد از ورود به سیستم گفتن هنوز کد نخوردی ! در ضمن سایت نظام وظیفه هم قسمت استعلام وضعیت این سوالو پرسیدم که جواب خاصی ندادن . به عکس پیوست توجه کنید !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Behrang_sh
27-01-2013, 19:06
منم دقیقا همین مراحل رو رفتم (پلیس +10 و این وب سایت) دقیقا همین جواب ها رو گرفتم
هرکی برگه سفیدش رو به هر روشی زودتر گرفت اینجا اعلام کنه تا ما هم اقدام کنیم یه ملت رو از نگرانی دربیاریم:n02:

T_L_O_T_D
27-01-2013, 19:57
دوستان من می خواستم برای روز 4شنبه مرخصی بگیرم ولی فرمانده یگان می گه باید 4 روز مرخصی بگیری و هر 4 روز هم از استحقاقیست کم می شه! می گه می شه؟ تعطیلات رسمی هم از مرخصی استحقاقی کم می شه؟ واسه بین تعطیلی ها نمی شه مرخصی گرفت؟

pedromi
27-01-2013, 20:07
دوستان من می خواستم برای روز 4شنبه مرخصی بگیرم ولی فرمانده یگان می گه باید 4 روز مرخصی بگیری و هر 4 روز هم از استحقاقیست کم می شه! می گه می شه؟ تعطیلات رسمی هم از مرخصی استحقاقی کم می شه؟ واسه بین تعطیلی ها نمی شه مرخصی گرفت؟
اصلاً حق همچین کاری نداره. تعطیلی ها جز استحقاقی محسوب نمیشن. در صورت لزوم به حفا مراجعه کن نه بازرسی.

T_L_O_T_D
27-01-2013, 20:35
من نمی دونم چرا یگان ما این جوریه! می گه که زرنگی که یک روز مرخصی بگیری 4 روز بری مرخصی :|. می گم اون روز ها تعطیلن که! می گه نه! این قانون فقط واسه کادری هاست! شما باید همیشه در حال خدمت باشید بنابراین بین التعطیلی بخواهیبری باید مرخصی 4 روزه بگیری :|

SNOW PATROL
27-01-2013, 21:02

بله دوست من فرمانده درست گفته برای سرباز تعطیلی رسمی و روز عادی تفاوتی نداره و شما باید استحقاقتون رو بگیرید
البته اگر رسته اداری هستید معمولا مشکلی نیست و تعطیلی رسمی میتونید بدون استحقاق مرخصی بگیرید

T_L_O_T_D
27-01-2013, 21:09
من تو قسمت اداری هستم یم همچین جمله ای رو هم توی اینترنت الان دیدم
" جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه ایام تعطیل جزو مرخصی سربازان محسوب نمی‌شود، خاطرنشان‌کرد: روزهای پنج‌شنبه دربرخی از یگان‌ها تعطیل است که بنابراین این روز نیز برای سربازان مشغول به خدمت مانند جمعه‌ها و سایر ایام تعطیل به عنوان تعطیلات حساب شده و جزو مرخصی آنان محسوب نمی‌شود."
این که گفته جز استحقاقی حساب نمی شه!

Pami
27-01-2013, 21:14
من نمی دونم چرا یگان ما این جوریه! می گه که زرنگی که یک روز مرخصی بگیری 4 روز بری مرخصی :|. می گم اون روز ها تعطیلن که! می گه نه! این قانون فقط واسه کادری هاست! شما باید همیشه در حال خدمت باشید بنابراین بین التعطیلی بخواهیبری باید مرخصی 4 روزه بگیری :|

تا جایی که یادمه اواسط خدمت من بخشنامه اومد قانون مرخصی ها برای بین التعطیلی ها مثل کادری ها حساب بشه
خود منم هیچ وقت تعطیلی ها رو پام حساب نکردن
البته ممکنه یگان به یگان فرق کنه

SNOW PATROL
27-01-2013, 21:20
" جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه ایام تعطیل جزو مرخصی سربازان محسوب نمی‌شود، خاطرنشان‌کرد: روزهای پنج‌شنبه دربرخی از یگان‌ها تعطیل است که بنابراین این روز نیز برای سربازان مشغول به خدمت مانند جمعه‌ها و سایر ایام تعطیل به عنوان تعطیلات حساب شده و جزو مرخصی آنان محسوب نمی‌شود."

والا داداش تو یگان ما که اینطور بود حالا نمی دونم جریان چیه اما چیزی که مشخص هست نیروی اداری روز های تعطیلی مرخصی هستند که جزء استحقاقشون حساب نمیشه
یعنی طبق این نوشته هرکی اول عید هفت روز مرخصی بگیره جزء مرخصیش حساب نمیشه ؟؟ یکم عجیب به نظر میرسه ؟!!!!! بعد سرباز روز تعطیل ول کنه بره پس مشکلی نداره ؟

T_L_O_T_D
27-01-2013, 21:28
والله بدبختی های ما اینه
1) با قانون آشنا نیستیم
2) قانون هم باشه اجرا نمی شه!
یک همچین وضعیتی اسف باره :(! مثلا یک روز واسه نماز نرفتن توی ارتش نزدیک بود 10 روز اضاف بزنن واسم! می گم ما اخر نفهمیدیم ! نماز رفتن اجباریه یا نیست! جوابی می شنوم اینه
قانونا اجباری نیست ولی در عمل بعضی وقت ها اجباریه! حالا یکی بیاد توضیح بده در عمل دقیقا یعنی کی ! یا هست یا نیست دیگه! یا مثلا نگهبانی ها! می گن قانونا کادری نمی تونه نگهبانیش رو با وظیفه جا به جا کنه ولی عرفا بخواد می تونه!

T_L_O_T_D
27-01-2013, 21:31
والا داداش تو یگان ما که اینطور بود حالا نمی دونم جریان چیه اما چیزی که مشخص هست نیروی اداری روز های تعطیلی مرخصی هستند که جزء استحقاقشون حساب نمیشه
یعنی طبق این نوشته هرکی اول عید هفت روز مرخصی بگیره جزء مرخصیش حساب نمیشه ؟؟ یکم عجیب به نظر میرسه ؟!!!!! بعد سرباز روز تعطیل ول کنه بره پس مشکلی نداره ؟
فکر کنم صورت درستش اینه کسانی که نگهبان هستن نمی تونند مرخصی برند! پس بنابراین پادگان که نمی شه خالی شه! به ما گفتن یک عده باید نیمه اول عید برن مرخصی یک عده هم نیمه دوم عید برن مرخصی!

pedromi
27-01-2013, 21:43
یه کپی از بخشنامه بگیرید مستقیم ببرید به حفا و عقیدتی تحویل بدید. این بحثا چیه. حفا و عقیدتی برای همچین روزاییه.
ولی اصلاً به بازرسی مراجعه نکنیدچون دستشون با بقیه قسمتها تو یه کاسست. ولی حفا و عقیدتی دو ارگان مستقله.
100% جواب میگیرید. من خودم در طول خدمت معجزات زیادی از حفا و عقیدتی دیدم.

Mohammad King
27-01-2013, 23:43
منم دقیقا همین مراحل رو رفتم (پلیس +10 و این وب سایت) دقیقا همین جواب ها رو گرفتم
هرکی برگه سفیدش رو به هر روشی زودتر گرفت اینجا اعلام کنه تا ما هم اقدام کنیم یه ملت رو از نگرانی دربیاریم:n02:

آقا من 19/11 اعزامم 4 روز پیش برگ سفیدمو از +10 گرفتم...امروزم اصلش اومد در خونه

sharpy
28-01-2013, 02:19
من به خاطر مرخصی تحصیلی نمیتونم کاردانیم رو توی سنوات ممجاز تموم کنم.
رفتم نظام وظیفه تمدید کردم
حالا وقتی مدرکم رو گرفتم میتونم کارشناسی امتحان بدم و برم دانشگاه واسه کارشناسی؟؟؟یا این که مجبورم برم خدمت؟؟؟؟

Sent from my NOVO7 Tornados using Tapatalk 2

Mo5tafa
28-01-2013, 10:50
سلام
واقا دیگه معافیت چاقی و لاغری رو حذف کردن؟
یادمه قبلا زیر 50 کیلو معاف بود نه؟

ehsanla
28-01-2013, 12:33
جواب این سوال = ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه گمش کردی برو پلیس 10+ ، 250 تومن بده یه المثنی بگیر خودت رو از این همه نگرانی خلاص کن.

Mohammad King
28-01-2013, 14:17
من به خاطر مرخصی تحصیلی نمیتونم کاردانیم رو توی سنوات ممجاز تموم کنم.
رفتم نظام وظیفه تمدید کردم
حالا وقتی مدرکم رو گرفتم میتونم کارشناسی امتحان بدم و برم دانشگاه واسه کارشناسی؟؟؟یا این که مجبورم برم خدمت؟؟؟؟

Sent from my NOVO7 Tornados using Tapatalk 2

منم سنواتم تموم شد دارم میرم خدمت...

میتونید واسه کارشناسی هم اقدام کنید

gooride
28-01-2013, 15:09
اگه گمش کردی برو پلیس 10+ ، 250 تومن بده یه المثنی بگیر خودت رو از این همه نگرانی خلاص کن.

مرسی که جواب دادی. ولی جوابتون مثل این میمونه که یکی شناسنامه شو گم کرده باشه و بهش بگیم از کپی شناسنامه ت استفاده کن. من بیشتر میخواستم از کسانی که سربازی رفتند این سوال رو بپرسم که آیا این برگ سبز رو بعدا باید به جایی تحویل بدیم یا خیر صرفا برای اطلاع رسانی بوده و ارزش دیگه ای نداره؟ ممنون.

Mohammad King
28-01-2013, 15:18
مرسی که جواب دادی. ولی جوابتون مثل این میمونه که یکی شناسنامه شو گم کرده باشه و بهش بگیم از کپی شناسنامه ت استفاده کن. من بیشتر میخواستم از کسانی که سربازی رفتند این سوال رو بپرسم که آیا این برگ سبز رو بعدا باید به جایی تحویل بدیم یا خیر صرفا برای اطلاع رسانی بوده و ارزش دیگه ای نداره؟ ممنون.

بله عزیز باید تحویل بدین روز اعزام

دومستمون هم جواب به سوال شما رو دادن که پرسیده بودین اگر گم بشه چی میشه؟؟؟که جوابشون هم درست بود

ldmep3
28-01-2013, 16:27
سلام دوستان
من سال 86 با لیسانس فارغ التحصیل شدم و دنبال خدمت نرفتم تا اینکه چند ماه پیش خودم رفتم دنبالش و مدارکمو ارسال کردم.
اعزامم برای اول دی بود برای مشکین شهر. 6 ماه هم اضافه خدمت خورده بودم.
منتها چون متاهل هستم و تو اون فرصت نمی تونستم برم الان یه برگه قرمز اومده که این بار حتما باید بری والا دستگیر میشی و ...
با توجه به اینکه متاهل هستم و خانمم هم مریضه من در طول خدمت نمی تونم چند روز پشت سر هم خونه نباشم. از طرفی میگن بستگی به یگانت داره و ممکنه تو یگانی بیفتی که چند روز اصلا نتونی خونه بری. میگن سعیتو بکن که بیفتی ارتش که همه فقط تا ظهرها هستند و بعد از ظهر آزادند.
بنظرتون این حرف درسته؟ اگه درسته چطور میتونه خدمتمو بندازم ارتش؟
بنظرتون با مشکلاتی که دارم من چکار می تونم بکنم؟

Sha7ab
28-01-2013, 16:46
سلام دوستان
من سال 86 با لیسانس فارغ التحصیل شدم و دنبال خدمت نرفتم تا اینکه چند ماه پیش خودم رفتم دنبالش و مدارکمو ارسال کردم.
منتها چون متاهل هستم و تو اون فرصت نمی تونستم برم الان یه برگه قرمز اومده که این بار حتما باید بری والا دستگیر میشی و ...
با توجه به اینکه متاهل هستم و خانمم هم مریضه من در طول خدمت نمی تونم چند روز پشت سر هم خونه نباشم. از طرفی میگن بستگی به یگانت داره و ممکنه تو یگانی بیفتی که چند روز اصلا نتونی خونه بری. میگن سعیتو بکن که بیفتی ارتش که همه فقط تا ظهرها هستند و بعد از ظهر آزادند.
یجوری معافیت پزشکی جور کن.

Bensonw3x
28-01-2013, 17:52
مرخصی میدن ولی تعداد روزهاش مهم نیست. بعضی جاها میان دوره هم میدن.
بعضی ارگانها 4 روز مرخصی میدن و ممکنه به 20 روز مرخصی هم برسه!!!!!!

راس میگه مثلا یه پادگان مثه ما , از الان تا شنبه :n02:

اها راستی یه چی یادم رفت ( نبوددد 4 تا خاموشی یا به عبارتی دیگه 4 عدد انکارده تخت ؟:n09:

T@rk@N
28-01-2013, 18:15
برادرا من جواب تمدیدم اومد...کدم همونی افتاد که قبلا مشخص شده بود.............الا ن شرایطی پیش اومده که فاز سرباز معلمی گرفتم..دوستان اطلاعاتی دارن لطفا بگن ممنون میشم...
راستی میگن اعزام سرباز معلمی که آموزش پرورشه واسه 1/4/92 حتما سپاهه راسته.......؟ یعنی منی که کد نیروی دریایی واسه 1/12/91 ارتش خوردم اگه سرباز معلمیم اوکی شه..1/4/92 میرم آموزشی سپاه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی دوباره کد میخورم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟برگ ه سبز دوباره.........؟
برسید به داد من با اینهمه علامت سوال پیش راهم............................:n28:

MCSE MAN
28-01-2013, 18:16
دوستان میگن اسلحه خیلی سنگینه و بعضی وقتا نمیشه وزنشو تحمل کرد
حالا میخواستم ببینم رژه همراه با اسلحه است دیگه؟ یه دستی باید گرفتش؟
کلا یه توضیحاتی در این باره بدید ممنون میشم:n02:

pedromi
28-01-2013, 18:22
ژ3 خیلی سنگینه. کلاش سبکتر. بله رژه دوش فنگ تک دسته خیلی خیلی فشار میاره ولی دستفنگ 2 دته و راحت تره

kases
28-01-2013, 19:04
دوستان رزه رفتن خیلی سخته ؟

ممکنه کسی در حین رزه رفتن حالش بد بشه!!!؟؟؟؟؟

pedromi
28-01-2013, 19:22

اگر جسه ضعیف و تمرینات سخت بدن احتمال بیهوشی هست.من خودم 2 مورد حین خدمت دیدم

ehsanla
28-01-2013, 19:26
برادرا من جواب تمدیدم اومد...کدم همونی افتاد که قبلا مشخص شده بود.............الا ن شرایطی پیش اومده که فاز سرباز معلمی گرفتم..دوستان اطلاعاتی دارن لطفا بگن ممنون میشم...
راستی میگن اعزام سرباز معلمی که آموزش پرورشه واسه 1/4/92 حتما سپاهه راسته.......؟ یعنی منی که کد نیروی دریایی واسه 1/12/91 ارتش خوردم اگه سرباز معلمیم اوکی شه..1/4/92 میرم آموزشی سپاه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی دوباره کد میخورم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟برگ ه سبز دوباره.........؟
برسید به داد من با اینهمه علامت سوال پیش راهم............................:n28:
بله دوست عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم سرباز معلم ها اول تیر به آموزشی اعزام میشن (البته برای اطمینان سوال کنید چون ممکنه تغییر کرده باشه) معلمی هم مسئولیت کمی نیست و فکر نکن راحته. ولی اگه واقعا علاقه داری و فکر میکنی که میتونی بخشنامه امسال رو از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دانلود کن

MCSE MAN
28-01-2013, 19:28
ژ3 خیلی سنگینه. کلاش سبکتر. بله رژه دوش فنگ تک دسته خیلی خیلی فشار میاره ولی دستفنگ 2 دته و راحت تره
این رژه دوش فنگ معمولا گقدر طول میکشه؟ اگه نتونیم وزن اسلحه رو تحمل کنیم باید چیکار کرد؟!

pedromi
28-01-2013, 19:32
این رژه دوش فنگ معمولا گقدر طول میکشه؟ اگه نتونیم وزن اسلحه رو تحمل کنیم باید چیکار کرد؟!
در میدان رژه جلوی فرمانده معمولاً 1 دقیقه ولی در تمرین های قبلش ممکننه ساعتها طول بکشه!!!!

Sha7ab
28-01-2013, 19:34
بدترین حالتش اینه که باید با اسلحه بدو رو برید. اینش فوق العاده سخته. از کت و کول و گردن میفتید.

من سراغ دارم کسی که موقع رژه لگنش در رفت! ولی از من به شما نصیحت. پا محکم نکوبید

ما گردانمون از میدان صبحگاه یه کیلومتری فاصله داره. توی این فاصله دوش فنگ میریم. توی میدان هم باید کلی دوش فنگ باشیم. در کل دوش فنگ سخت نیست و بدنت عادت میکنه. من شخصا اینقدر دست فنگ و بدو رو بهم فشار میاره که دوس دارم همیشه دوش فنگ باشم

ldmep3
28-01-2013, 19:35
سلام دوستان

با شرایطی که بالا عرض کردم و با توجه به اینکه اعزامم برای اول اسفند هست چطوری می تونم خدمتو بندازم ارتش؟! اصلا امکانپذیر هست؟!

Sha7ab
28-01-2013, 19:39
با شرایطی که بالا عرض کردم و با توجه به اینکه اعزامم برای اول اسفند هست چطوری می تونم خدمتو بندازم ارتش؟! اصلا امکانپذیر هست؟!

سلام دوستان
دوست عزیز شاید شما هنوز این واقعیت رو باور نکردی که میخوای بری خدمت سربازی! اینکه وقت نکردم برم خدمت و نتونستم برم و فرصت نکردم برم در مورد خدمت خیلی مسخره هست. شما یک روز هم غیبت کنی باید جریمه بشی. شما با این همه غیبت فکر نکنم راه انتخابی هم داشته باشی. ما که یه روز هم دیرکرد نداشتیم نتونستیم سپاه یا ارتش بیفتیم حالا با اوضاع شما ...

ldmep3
28-01-2013, 19:52
دوست عزیز شاید شما هنوز این واقعیت رو باور نکردی که میخوای بری خدمت سربازی! اینکه وقت نکردم برم خدمت و نتونستم برم و فرصت نکردم برم در مورد خدمت خیلی مسخره هست. شما یک روز هم غیبت کنی باید جریمه بشی. شما با این همه غیبت فکر نکنم راه انتخابی هم داشته باشی. ما که یه روز هم دیرکرد نداشتیم نتونستیم سپاه یا ارتش بیفتیم حالا با اوضاع شما ...

عزیز برادر جریمش همون شش ماه اضافه خدمته که می کشم. باور کردنشم باور کردم بدجوری هم باور کردم ولی قطعا فرقه بین کسی که زن مریضشو میذاره تو خونه میره با آدم مجردی که از هفتاد و دو دولت آزاده و میره. من هیچ جای صحبتم نگفتم :"وقت نکردم برم خدمت و نتونستم برم و فرصت نکردم برم". فقط می خوام بدونم بعد از آموزش شرایط خدمت برای افراد متاهل چطوریه و تا چه حد رعایتشون می کنند.

سپاه رو منم شنیدم بالای دیپلم قبول نمی کنه ولی ارتش رو اگه کسی که یه روز غیبتم نداره نمی تونه بره، منم نمی تونم برم پس ببخشید اینهمه سربازی که تو ارتش دارن خدمت می کنن کین؟!!

Sha7ab
28-01-2013, 19:59
عزیز برادر جریمش همون شش ماه اضافه خدمته که می کشم. باور کردنشم باور کردم بدجوری هم باور کردم ولی قطعا فرقه بین کسی که زن مریضشو میذاره تو خونه میره با آدم مجردی که از هفتاد و دو دولت آزاده و میره. من هیچ جای صحبتم نگفتم :"وقت نکردم برم خدمت و نتونستم برم و فرصت نکردم برم". فقط می خوام بدونم بعد از آموزش تا شرایط خدمت برای افراد متاهل چطوریه و تا چه حد رعایتشون می کنند.

سپاه رو منم شنیدم بالای دیپلم قبول نمی کنه ولی ارتش رو اگه کسی که یه روز غیبتم نداره نمی تونه بره، منم نمی تونم برم پس ببخشید اینهمه سربازی که تو ارتش دارن خدمت می کنن کین؟!!

توی همین گروهانی که من دارم خدمت میکنم دور قبل یکی مادرش سکته کرده بود بهش مرخصی نداده بودن بره مادرشو ببینه. روی برجک موقع پاسداری با کلاشینکف خودشو کشته بود. نظام اهمیتی نمیده کسی زنش مریض باشه یا ....
الان هم حتما میدونید که نیروی انتظامی از همه جا بیشتر میگیره. ارتش نیرو میگیره اما کمتر. من دعا میکنم شما ارتش بیفتی. و اگه هم اوضاع جسمی خانمتون خیلی بده شاید بتونی معافی بگیری.

farzad02
28-01-2013, 21:42
سلام
40 روز گذشت از آموزشی من.... اومدیم میان دوره!! (مالک اشتر اراک)

فقط دوست داشتم یک توصیه به دانشجوهایی که الان دارن درس میخونن بکنم. این روزهای آموزشی نه که سخت باشه ولی خیلی دلم برای محیط دانشگاه تنگ میشه
مخصوصا کسایی که به رشته تحصیلیشون علاقه داشتن اینو حتما درک خواهند کرد......

چقدر اون موقع ناراحت میشدم که استاد گیر میده چرا درس نخوندی و .... :n02: الان واقعا حس میکنم که می تونستم از لحظاتم خیلی بهتر استفاده کنم :n26:
حتی از لحظات حضور در بوفه و محوطه و ..... :n06:

در کل سربازی بیش از اونی که سختی جسمی و روحی داشته باشه، سختی بیکاری و الافی داره...... همش حس میکنی وقتت داره تلف میشه :n29:
کاش لا اقل یه 20-30 باری میبردنمون میدون تیر که درست تیر اندازی یاد بگیریم :n09:

این خطهای بالا رو خواستید درد و دل حساب کنید ولی اگر دانشجو هستید، واقعیت پیش روی خودتون بدونید

Mohammad King
28-01-2013, 23:54
سلام
40 روز گذشت از آموزشی من.... اومدیم میان دوره!! (مالک اشتر اراک)

فقط دوست داشتم یک توصیه به دانشجوهایی که الان دارن درس میخونن بکنم. این روزهای آموزشی نه که سخت باشه ولی خیلی دلم برای محیط دانشگاه تنگ میشه
مخصوصا کسایی که به رشته تحصیلیشون علاقه داشتن اینو حتما درک خواهند کرد......

چقدر اون موقع ناراحت میشدم که استاد گیر میده چرا درس نخوندی و .... :n02: الان واقعا حس میکنم که می تونستم از لحظاتم خیلی بهتر استفاده کنم :n26:
حتی از لحظات حضور در بوفه و محوطه و ..... :n06:

در کل سربازی بیش از اونی که سختی جسمی و روحی داشته باشه، سختی بیکاری و الافی داره...... همش حس میکنی وقتت داره تلف میشه :n29:
کاش لا اقل یه 20-30 باری میبردنمون میدون تیر که درست تیر اندازی یاد بگیریم :n09:

این خطهای بالا رو خواستید درد و دل حساب کنید ولی اگر دانشجو هستید، واقعیت پیش روی خودتون بدونید

سلام خسته نباشی داداش...

معلوم شد یگانتو کجا افتادی داداش؟

SNOW PATROL
29-01-2013, 00:00
سلام خسته نباشی داداش...

معلوم شد یگانتو کجا افتادی داداش؟

داداش 2 روز اخر مشخص میشه

ldmep3
29-01-2013, 01:48
چند تا سئوال

1- من چشمام نمرش تا معافیت دو نمره کم داره، بنظرتون راهی هست بشه معافیت گرفت؟
2- من برای مشکل غدد می تونستم معاف از رزم بگیرم ولی بعضیا گفتند زیاد فرقی نداره منم نرفتم دنبالش. اعزامم اول اسفنده. اگه نیروی انتظامی بیفتم بعد از آموزشی تو دوره خدمت معاف از رزم بودن به دردم می خوره؟ (با توجه به اینکه لیسانس هستم و کامپیوترم هم فوله)
3- برای معاف از رزم بودن بعد از اموزشی یا تو آموزشی هم میشه اقدام کرد؟

SNOW PATROL
29-01-2013, 11:22
چند تا سئوال

1- من چشمام نمرش تا معافیت دو نمره کم داره، بنظرتون راهی هست بشه معافیت گرفت؟
2- من برای مشکل غدد می تونستم معاف از رزم بگیرم ولی بعضیا گفتند زیاد فرقی نداره منم نرفتم دنبالش. اعزامم اول اسفنده. اگه نیروی انتظامی بیفتم بعد از آموزشی تو دوره خدمت معاف از رزم بودن به دردم می خوره؟ (با توجه به اینکه لیسانس هستم و کامپیوترم هم فوله)
3- برای معاف از رزم بودن بعد از اموزشی یا تو آموزشی هم میشه اقدام کرد؟
1.خیر دوست عزیز
2.بستگی به یگان خدمتی داره
3.بله امکانش هست

vahidreza2007
29-01-2013, 12:16
سلام به همگی دوستان عزیز

40 روز از مدت خدمت سرابزی ما در دوران اموزشی گذشت ... این 40 روز رو با یه دید کلی میشه گفت خیلی سریع گذشت ! کلا انگار همین دیروز بود که برای پذیرش به سمت اون سالن بزرگ رفتیم !

شنبه داریم میریم تلو ! اهان تا یادم نرفته تو این 40 روز تنها سختی که بوده سرمای هوا بوده که اذیت میکنه و اکثر بچه ها تا این اینجا چند بار سرما خوردن و انفلانزا گرفتن که خودم الان دارم دومیش رو پشت سر میذارم :n02: خدا تلو رو به خیر بگذرونه میگن خیلی سرده ولی خیلی هم حال میده :n19:تو الین 40 روز فقط یه بار مرخصی دادن اونم 3 روزه ! امیدوار م بعد تلو یه مرخصی 4-5 روزه بدن تا بریم خونه و برگردیم !

راستی مراسم تحلیف دقیقا روز 30 برگزار میشه ؟

امریه ها رو چه روزی میدن ؟ قبل تحلیف یا بعدش ؟

دیگه روز 30 میریم خونه یا احتمال داره 1-2 روز نگه دارن بازم ؟

ولی انصافا سختی خاصی نداشت این 40 روز و تقریبا راضی کننده بوده

راستی شایعاتی به گوش میرسه در مورد 18 ماهه شدن خدمت تو 22 بهمن که میخوتن اعلام کنند ؟ حقیقت داره ایا ؟ کلا تو این 40 روز از همه جا بی خبرم :n02: اگه خبر خاصی هم هست بگید تا در جریان باشیم

aria98
29-01-2013, 12:22
منم شنیدم که تو 22 بهمن احتمالش هست مدت سربازی رو کم کنن.

که مثل همون عفو رهبری میشه و این چیزا.

کاش حد اقل برای لیسانس به بالا یه کسری میدادن.

Pami
29-01-2013, 12:27
بیخودی دلتون رو صابون نزنین ! :دی
دوران آموزشی سراسر شایعه هست !! فقط از در و دیوار شایعه می باره ! اصلا توجه نکنین

SNOW PATROL
29-01-2013, 13:26
منم شنیدم که تو 22 بهمن احتمالش هست مدت سربازی رو کم کنن.

که مثل همون عفو رهبری میشه و این چیزا.

کاش حد اقل برای لیسانس به بالا یه کسری میدادن.

یعنی لیسانس به پایین دیگه ادم نیستن ؟؟
دوست عزیز شما لیسانس هستی فوق لیسانس هستی دکترا هستی برای خودت هستی گلی به سر کسی نزدی
جایه تاسف داره که همیشه باید تو این کشور تبعیض و تفاوت بین افراد باشه

pedromi
29-01-2013, 13:34
دوست عزیز شما لیسانس هستی فوق لیسانس هستی دکترا هستی برای خودت هستی گلی به سر کسی نزدی
حق با شماست.همه ادمیم. نباید فرق بذارن. ولی ای کاش از لیسانس و به بالا در زمینه ای که تخصص دارند استفاده بشه. وقتی میبینم ب مدرک فوق لیسانس برق،مکانیک و ... سر چهاراه و آبار چی میشن خجالت میکشم ولی در مورد مدت خدمت یکسان با شما موافقم.

Saeed Dz
29-01-2013, 14:16
به نظر من کاملن عادلانست. کسی که عمرش رو به بطالت توو کوچه و خیابون گذرونده نمیتونه برابر باشه با یه آدمی که وقتشو برا علم گذاشته و جامعه در آینده ازش سود خواهد برد. این یک امتیاز نیست بلکه یک ارتباط دو طرفه هستش، جامعه از فرد سود میبره و به موازاتش جامعه به اون سود میرسونه. البته افرادی که تا پیش دانشگاهی خوندن رو به نظرم اشتباه هستش با دیپلم و زیر دیپلم یکی میگیرن.
در نهایت اینکه این امتیاز ها نا عادلانه نیست بلکه اجباری بودن خدمت سربازی نا عادلانه هستش.

farzad02
29-01-2013, 14:28
ببینید دوست من بحث تبعیض باشه همه مخالفن
اما شرایط ما هم باید در نظر گرفته بشه

مثلا خود من یا خیلی از دوستام زمان دبیرستان وقت زیادی برای ورزش میزاشتیم و واقعا بدن آماده ای داشتیم...
اما از وقتی که به دانشگاه رفتیم، اصلا شرایط زندگی تغییر کرد و هر طوری هم وقت میزاشتیم، مثل قبل وقت و شرایط ورزش نداشتیم(سنگینی درسها و شغل جانبی و ...)
سنمون هم رفته بالا و به 24 تا حتی 28 سال هم رسیدیم

الان تو پادگان کاملا مشخصه که دیپلم ها آمادگی بدنی بهتری دارن و خیلی از مشغله های ذهنی مارو ندارن!!!

از طرفی ما این چند سالی که تو دانشگاه بودیم، بالاخره عمرمون رو گذاشتیم که یک قسمت علم رو یاد بگیریم تا ازش برای بهتر شدن زندگی خودمون و دیگران استفاده کنیم
حالا باید بیایم 2 سال کاملا منفک از هر چی که خوندیم بشیم!!!
الان این یعنی هر چی خوندیم پرررررررر

اگر این 2 سال ازمون تخصص خودمون رو بخوان، و واقعا هم سخت بگیرن، هیچ آدم عاقلی دنبال 1-2 ماه کسری نیست

SNOW PATROL
29-01-2013, 14:31
به نظر من کاملن عادلانست. کسی که عمرش رو به بطالت توو کوچه و خیابون گذرونده نمیتونه برابر باشه با یه آدمی که وقتشو برا علم گذاشته و جامعه در آینده ازش سود خواهد برد. این یک امتیاز نیست بلکه یک ارتباط دو طرفه هستش، جامعه از فرد سود میبره و به موازاتش جامعه به اون سود میرسونه. البته افرادی که تا پیش دانشگاهی خوندن رو به نظرم اشتباه هستش با دیپلم و زیر دیپلم یکی میگیرن.
در نهایت اینکه این امتیاز ها نا عادلانه نیست بلکه اجباری بودن خدمت سربازی نا عادلانه هستش.
ببین داداش .... من وشما درحدی نیستیم که بگیم کی عمرش رو به بطالت هدر داده بهتر یه سری به محیط دانشگاه ها بزنی تا از فضای تولید علم ودانش اگاه بشی
من خودم 19 سالگی رفتم خدمت یعنی بعد از دیپلم گرفتن سریع رفتم و الان هم دارم درسم رو میخونم و دانشگاه هستم
شاید یکی یخواد بعد از خدمت بره دانشگاه به هیچ احدی ربط نداره
حالا مگه اون دانشجو چه خدمتی به این مملکت کرده در راه علم و دانش ؟؟ جامعه کی میخواد سود ببره ؟؟ شما درس خوندی برای خودت خوندی
اره نه این که مدرک خیلی به سواد ربط داره !! به هرکس باید به اندازه شعور و سوادش احترام گذاشت نه مدرکش چون مدرک چیزی نیست که سواد بیاره
حالا به لطف خدا که خدمت برابر شده و هیچ تفاوتی نیست بین کسی که دیپلم هست با لیسانس

SNOW PATROL
29-01-2013, 14:41
ببینید دوست من بحث تبعیض باشه همه مخالفن
اما شرایط ما هم باید در نظر گرفته بشه

مثلا خود من یا خیلی از دوستام زمان دبیرستان وقت زیادی برای ورزش میزاشتیم و واقعا بدن آماده ای داشتیم...
اما از وقتی که به دانشگاه رفتیم، اصلا شرایط زندگی تغییر کرد و هر طوری هم وقت میزاشتیم، مثل قبل وقت و شرایط ورزش نداشتیم(سنگینی درسها و شغل جانبی و ...)
سنمون هم رفته بالا و به 24 تا حتی 28 سال هم رسیدیم

الان تو پادگان کاملا مشخصه که دیپلم ها آمادگی بدنی بهتری دارن و خیلی از مشغله های ذهنی مارو ندارن!!!

از طرفی ما این چند سالی که تو دانشگاه بودیم، بالاخره عمرمون رو گذاشتیم که یک قسمت علم رو یاد بگیریم تا ازش برای بهتر شدن زندگی خودمون و دیگران استفاده کنیم
حالا باید بیایم 2 سال کاملا منفک از هر چی که خوندیم بشیم!!!
الان این یعنی هر چی خوندیم پرررررررر

اگر این 2 سال ازمون تخصص خودمون رو بخوان، و واقعا هم سخت بگیرن، هیچ آدم عاقلی دنبال 1-2 ماه کسری نیست

ببین داداش فرزاد بحث این نیست که بین لیسانس و دیپلم فرق باشه یا نباشه این که صد در صد هست و حتما باید تفاوت باشه شما به یک دیپلمه بگی برو جارو بزن اصلا براش مهم نیست
چون یه بچه 19 ساله خیلی براش تفوت نداره که چیکار کنه اما کسی که دیگه 25 -6 سالش هست خیلی خرد میشه وقتی یه گروهبان که شاید چند سال از خودش کوچیکتره بیاد بهش دستور بده
تو یگان ما هیچ تفاوتی نبود اما من خودم همیشه احترامشون رو نگه میداشتم حالا جدا از مدرک تحصیلی بلاخره از من بزرگتر بودند
اما این کی بیایم فقط ارزو کنیم که برای لیسانس ها خدمت کمتر بشه زیاد جالب نیست
انگار که مثلا خودمون رو بالا تر بدونیم
حالا ما که داریم ارزو و دعا میکنیم چه اشکالی داره بگیم خدمت برای همه کمتر بشه به جایه این که بگیم برای لیسانس به بالا ؟؟

Mohammad King
29-01-2013, 14:44

ببین داداشی من شما نمیتونیم بگیم کی وقتشو به بطالت گذرونده...دانشگاهی که الان بدون کنکور داره دانشجو میگیره دانشگاه نیست که نمره هم شما برو ۱ جلسه استادو کلاس خصوصی بگیر نمرت ردیف میشه ...اون وقت اونی که سر کار بوده پول درس خوندن نداشته شرایطشو نداشته وقتشو نداشته نباید سرش بی کلاهبمونه که....آره افرادی هستن که نخبه هستن که اونا وضیعیتشون فرق داره....

این فرق گذاشتن میشه مثل همون حذف کنکور که میخواست بشه شرط معدل که خودشون رفتن حساب کتاب کردن دیدن خیلی ناعادلانس

Mohammad King
29-01-2013, 14:47
مشکل ما اینه که الان به اشخاص نسبت به تخصصشون نسبت به رشته آدم اهمیتی نمیدن...اگر نه الان یه خلبان نباید توی بیابون پست بده یه برنامه نویس دارای مدرک سیسکو مایکرو سافت نباید وایسه سر چارراه

Pami
29-01-2013, 14:51
ببین داداش ....... من وشما درحدی نیستیم که بگیم کی عمرش رو به بطالت هدر داده بهتر یه سری به محیط دانشگاه ها بزنی تا از فضای تولید علم ودانش اگاه بشی
من خودم 19 سالگی رفتم خدمت یعنی بعد از دیپلم گرفتن سریع رفتم و الان هم دارم درسم رو میخونم و دانشگاه هستم
شاید یکی یخواد بعد از خدمت بره دانشگاه به هیچ احدی ربط نداره
حالا مگه اون دانشجو چه خدمتی به این مملکت کرده در راه علم و دانش ؟؟ جامعه کی میخواد سود ببره ؟؟ شما درس خوندی برای خودت خوندی
اره نه این که مدرک خیلی به سواد ربط داره !! به هرکس باید به اندازه شعور و سوادش احترام گذاشت نه مدرکش چون مدرک چیزی نیست که سواد بیاره
حالا به لطف خدا که خدمت برابر شده و هیچ تفاوتی نیست بین کسی که دیپلم هست با لیسانس

تو نظام هم بخوایم ببینیم دوره آموزشی تفاوتی بین یه بی سواد یا دکتر نیست ! همه یک کار یکسان رو انجام میدن !
اما تو قانون تنها چیزی که میتونه تفاوت بزاره بین افراد سطح سواد هست ، واقعا هم معیار دیگه ای رو نمیشه محور قرار داد
بالاخره یکی باید کار اداری انجام بده یکی هم کار خدماتی
بحث خدمت به جامعه درست نیست ، خیلی تحصیل کرده داریم که نه تنها سودی به جامعه نمیرسونن ضرر هم میزنن اونم چه ضرری ! نمونه اش آقای دکتر خودمون :دی
اما بالاخره نظام و نظامی جماعت نمیشه یکدست و یک سطح باشن ، باید فرقی بینشون باشه ، باید یکی رتبه و جایگاهش بالاتر از یکی دیگه باشه تا سلسله مراتب حفظ بشه ! بازار که نیست بگیم بر اساس سابقه و شناس بودن فرق قائل بشیم ، تو نظام این مورد ختم میشه به سطح سواد فرد ، حالا میخواد مدرکش جعلی باشه یا اصل از برترین دانشگاه دنیا !
درستش هم همینه

اما مخالفم با اینکه کسی بخواد تو سربازی با مدرک و درجه اش تو سر یکی که پایینتر از خودشه بزنه
اون درجه ای که بر اساس مدرک بهتون تو نظام میدن برای احترام به شخص شماس نه بی احترامی به یه سرباز که فرصت تحصیل رو مثل شما نداشته

اتفاقا منم با یکسان شدن مدت خدمت برای همه موافقم ، درست بود ، حالا بحث زیاد و کم شدنش نه یکسان شدنش
فرق باید تو نحوه کار و انجام خدمت باشه نه مدت خدمت
هر کسی باید تو تخصص اش کار کنه

aria98
29-01-2013, 20:21
اون درجه ای که بر اساس مدرک بهتون تو نظام میدن برای احترام به شخص شماس نه بی احترامی به یه سرباز که فرصت تحصیل رو مثل شما نداشته

بنده خدا تو نیرو انتظامی کی به درجه اهمیت میده؟؟

الان افسرا رو دارن میفرستن سر چهاراه ، گروهبان به پایین رو میذارن کارای داری . ساعت 2 هم میرن.

اون سربازی که درس نخونده ، حد اقل فرصت بیشتری برای پیدا کردن کار داره.

من با فوق لیسانس اومدم سربازی ، دو سال دیگه که سربازیم تموم بشه29- 30 سالمه ، با این سن تو کدوم خراب شده ای کار میدن بهم؟؟

کدوم خونواده ای میاد به یه آدم کچل زن بده.

کدوم دختری میاد زن کسی بشه که موهاش تو سربازی سفید شده و اعصابی نمونده براش؟

اون دانشجو اگه خدمتی نکرده ، حداقل ده میلیون تومن هزینه کرده تو شکم این دولت و دانشگاها به هزارتا امید که بعد سربازی همش به فنا میره.

اگه منم میدونستم وضعیت اینجوره قبل از دانشگاه میرفتم سربازی.

اگه خودت بعد از سربازی رفته بودی دانشگاه این چیزا رو بیشتر میفهمیدی.

خیلی فرق میکنه بین سربازی که سالها درس خونده و میندازنش تو شهرهای مرزی ، با سرباز صفری که می افته تو سپاه و ارتش راحت ترین جا خدمت میکنه.

بدترش اینه که به خاطر همین درجه ای که به خاطر مدرک بهت دادن ، اون پرسنل بیسواد همدرجه خودت یا پایین ترش زورشون بگیره که درجش کمه و ....

چطوره که همه بند های قوانین جدید رو دارن اجرا میکنن ، بغیر از اون بندی که مربوط به افزایش حقوق سربازا بر اساس درجه هست؟؟

SNOW PATROL
29-01-2013, 20:31

الان افسرا رو دارن میفرستن سر چهاراه ، گروهبان به پایین رو میذارن کارای داری . ساعت 2 هم میرن.

من با فوق لیسانس اومدم سربازی ، دو سال دیگه که سربازیم تموم بشه29- 30 سالمه ، با این سن تو کدوم خراب شده ای کار میدن بهم؟؟

اون دانشجو اگه خدمتی نکرده ، حداقل ده میلیون تومن هزینه کرده تو شکم این دولت و دانشگاها به هزارتا امید که بعد سربازی همش به فنا میره.

خیلی فرق میکنه بین سربازی که سالها درس خونده و میندازنش تو شهرهای مرزی ، با سرباز صفری که می افته تو سپاه و ارتش راحت ترین جا خدمت میکنه.

بدترش اینه که به خاطر همین درجه ای که به خاطر مدرک بهت دادن ، اون پرسنل بیسواد همدرجه خودت یا پایین ترش زورشون بگیره که درجش کمه و ....

چطوره که همه بند های قوانین جدید رو دارن اجرا میکنن ، بغیر از اون بندی که مربوط به افزایش حقوق سربازا بر اساس درجه هست؟؟

دوست گرامی شما خونسرد باش :n16:
به هر حال مشکلات واقعا زیاده من خودم هم ناجا بودم دیدم فوق لیساسش از بس که 4-4 پست داد کمرش کج شد
اخر هم با 10 ماه خدمت براش زدن معاف دائم یعنی چی ؟ یعنی اینکه 10 ماه خدمت الکی
تو این که تو ناجا به مدرک دارها ظلم میشه هیچ شکی نیست من حداقل 100 بار تو همین تاپیک گفتم
بحث ما سر اینه که بیایم بگیم خدمت فقط برای لیسانس به بالا کم بشه جالب نیست و یه جوری تبعیض هست
اگه سرباز ها هوایه هم رو نداشته باشند و بخوان بین خودشون تفاوت بزارن دیگه از کادری چه انتظاری میره ؟

Pami
29-01-2013, 22:12

چیزی که از دید شما مشاهده میشه درسته
اما برداشت شما در کل غلط هست !
فرض کنیم سربازها رو بیارن بزارن سر چهار راه ها تا جریمه بنویسن ! اصلا شدنی نیست !! همه چی بهم میریزه ، هر کسی باید سر جای خودش خدمت کنه ، بالاخره یکی باید سر چهار راه وایسته کار هدایت ترافیک رو انجام بده یا نه ؟
من تو آجودانی یگانم خدمت کردم ، تمام دستور فرار ها و مراجعت از فرارها میومد زیر دست من ، 98% سرباز بودن ، 2% گروهبان ، 0% هم افسرها !! دیدم که میگم
هر پستی رو که میدن بر اساس ظرفیت طرف بهش میدن ، اینکه سربازها رو بیارن بین مردم برای انجام وظیفه نمیشه داداش من نمیشه !

اما قسمت دوم پست شما کاملا صحیح هست اما ربطی به سربازی و ... نداره
زمان خدابیامرز ( ... ) سربازی 24 ماه فیکس بود ، نمونه اش پدر من ، پدر تو
اما همه چیش به راه بود ، پدر من با حقوق سربازی اش کلی پس انداز کرده بود ، هر ماه میومده مرخصی برای مادرش هدیه خوبی می خریده
وضع کلا الان اینطوریه چون سیب زمینی شدیم و منتظر دلسوزی کسی دیگه هستیم ، اگه میخوای ساکت بشینی پس غر نزن !!

farzad02
29-01-2013, 22:36

نباید ناشکری کرد. ما به حکمت خدا ایمان داریم :n11:

اما منم یه وقتها همین فکر به ذهنم خطور میکنه که شاید اول میرفتم سربازی بعد میرفتم سراغ دانشگاه بهتر بود
اون زمان که ما برای کنکور و دانشگاه می خوندیم جمعیت شرکت کننده ها یادته؟!
چقدر ظرفیت دانشگاهها پایین بود....

الان بعضی رشته ها که بدون کنکوره
انقدر هم ظرفیت دانشگاهها زیاد شده که افراد در دانشگاههای آزاد و غیر انتفاعی و پیام نور اغلب دارن در شهر خودشون قبول میشن
حتی دولتی هم اون رقابت سابق دیگه درش نیست

فقط همینقدر بگم که طرف منفی میزنه و رشته های تاپ قبول میشه!!!! اگر خودم ندیده بودم باور نمی کردم (بدون سهمیه)

=======
از من و شما که دیگه گذشت....... باید سعی کنیم از این دوران باقی مونده جوونیمون نهایت استفاده رو بکنیم...... لعنت خدا بر همه عاملان پیدا و پنهان تلف شدن عمر ما :n24:

pedromi
29-01-2013, 22:40
چیزی که از دید شما مشاهده میشه درسته
اما برداشت شما در کل غلط هست !
فرض کنیم سربازها رو بیارن بزارن سر چهار راه ها تا جریمه بنویسن ! اصلا شدنی نیست !! همه چی بهم میریزه ، هر کسی باید سر جای خودش خدمت کنه ، بالاخره یکی باید سر چهار راه وایسته کار هدایت ترافیک رو انجام بده یا نه ؟
من تو آجودانی یگانم خدمت کردم ، تمام دستور فرار ها و مراجعت از فرارها میومد زیر دست من ، 98% سرباز بودن ، 2% گروهبان ، 0% هم افسرها !! دیدم که میگم
هر پستی رو که میدن بر اساس ظرفیت طرف بهش میدن ، اینکه سربازها رو بیارن بین مردم برای انجام وظیفه نمیشه داداش من نمیشه !

اما قسمت دوم پست شما کاملا صحیح هست اما ربطی به سربازی و ... نداره
زمان خدابیامرز ( ... ) سربازی 24 ماه فیکس بود ، نمونه اش پدر من ، پدر تو
اما همه چیش به راه بود ، پدر من با حقوق سربازی اش کلی پس انداز کرده بود ، هر ماه میومده مرخصی برای مادرش هدیه خوبی می خریده
وضع کلا الان اینطوریه چون سیب زمینی شدیم و منتظر دلسوزی کسی دیگه هستیم ، اگه میخوای ساکت بشینی پس غر نزن !!
pami عزیز.شما تو ناجا خدمت کردی؟!

Hamid_m
29-01-2013, 22:44
دوستان من دفترچمو پست کردم بیست روز دیگه اعزامم، ولی در این بین متوجه شدم مشکلی دارم که ممکنه معافی داشته باشه، آیا الان هم میتونم اقدامی بکنم برای معافی؟ اگر میشه چطوری؟

pedromi
29-01-2013, 22:45
دوستان من دفترچمو پست کردم بیست روز دیگه اعزامم، ولی در این بین متوجه شدم مشکلی دارم که ممکنه معافی داشته باشه، آیا الان هم میتونم اقدامی بکنم برای معافی؟ اگر میشه چطوری؟
از هفته اول آموزشی به بعد میتونی اینکارو بکنی

M3HRD@D
29-01-2013, 22:47
دوستان یه چیزی راجب این بحث بگم
چون من هم سال 87 خدمت رفت 1 ماه با مدرک دیپلم
و هم الان که دارم خدمت می کنم با مدرک دانشگاهی و درجه گروهبانی
تو سن پایین خدمت زود تر و راحت تر میگذره و درسته که تو سن 18 سالگی ام آدم غرور خاص خودش رو داره
ولی وقتی به سن بالاتری مثل 23 به به بالا میری سخته برات اجرای دستورات یه گروهبان کادری متولد 72 یا 73
ولی من باز هم پشیمون نیستم که چرا خدمتم رو سال 87 تموم نکردم و رفتم دانشگاه
چون به قول یه بابایی دانشگاه هیچی هم بهتون یاد نده دید تازه ای به زندگیتون میبخشه
و شاید من اگر اون سال به خاطر دانشگاه خدمت رو رها نمیکردم الان زندگیم و افکارم جور دیگری بود شاید.....
کلا خدمت خدمت به کشورت نیست فقط داری کار یه عده کادری رو راحت تر میکنی!
و امان از دست این جماعت کادری با اون طرز فکرشون
که به قول دوست هم خدمتیم که الان ترخیص شده که تیکه مینداخت و می گفت:
سرباز مگه میخنده.....سرباز مگه گریه میکنه.....سرباز مگه میخوابه....سرباز مگه راه میره.....سرباز مگه حرف میزنه ...سرباز فقط دستور رو اجرا میکنه....:n27:

ehsanla
29-01-2013, 23:11
همین الان هم میتونی بری نظام وظیفه شهرتون و درخواست بدی( تو برگ سبز نوشته)

Pami
30-01-2013, 02:20
pami عزیز.شما تو ناجا خدمت کردی؟!

خیر بنده ارتش خدمت کردم
اما قوانین نیروهای نظامی ایران رو کامل خوندم

Mohammad King
30-01-2013, 14:03
دوستان من آخرش نفهمیدم ریشامونو چی جوری اونجا بزنیم؟ کف ریش ژیلت میزارن ببری؟؟؟

MehranVB
30-01-2013, 14:50
چند تا سئوال داشتم امیدوارم دوستان بتونن کمک کنن.

1- کسی که لیسانس داره یا کسی که فوق (یا حتی دکترا) داره، معمولاً چه جور پستی میگیره؟ دقیقاً چقدر باید کار انجام بده؟ مثلاً از ساعت چند تا چند؟
2- شخصی که تهرانه، چقدر احتمال داره که تهران نیافته؟
3- کسی که امریه میگیره، آیا باید آموزشی رو بره یا نیازی نیست؟
4- قوانین خارج از کشور رفتن برای یه مشمول چیه؟ شخصی که دیگه دانشگاه نمیره و گواهی اشتغال نداره و پاسپورت هم نگرفته، آیا مشکلی برای خارج رفتن داره یا با وقیقه همه چی حله؟
5- این درسته که میگن اگه یه مشمول یک بار از ایران خارج بشه و برگرده، دفعه بعد دیگه حق نداره خارج بشه؟

ممنون

urcu
30-01-2013, 15:34
با سلام.

دوستان این چند صفحه آخر رو خوندم واقعا درد بعضی ازدوستان دردمن هم هست
اینکه هیچکس توی نظام به نسبت تخصصی که داره در یه بخش خاص به کار گیری نمیشه شکی نیست!...
من یادمه آموزشی که بودم یه سرباز بود که در زمینه ورزش و گرایش دویدن مقام کشوری داشت پادگان آموزشی دقیقا بعد از آموزشی در تربیت بدنی اون رو به کارگیری کرد ولی الان میبینم تا سرباز دیپلم میاد میگن علی یارت حفاظت فیزیکی .... اگر معاف از رزم و معاف از پست باشه اداری میشه در زمینه های خدماتی ....
من خودم الان هر کاری میکنم که تصویه ام رو از مسئولمون بگیرم نمیده ؛ با هام لج کرده و به همه هم گفته این سرباز اینطوری هست و...
حالا سوالی برام پیش اومده که تقاضا میکنم اگر کسی میدونه جوابم بده
الان من چیکار کنم که بتونم تصویه ام رو بگیرم و برم یه بخش دیگه؟؟:n03:
پیشاپیش ممنون.

pershianix
30-01-2013, 15:48
برگ آماده به خدمت من اومده و توی بخش مدت اضافه خدمت، زده 90. یعنی چی؟ یعنی من 90 روز اضافه خدمت خوردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من تیرماه مدرک کارشناسیمو گرفتمو دی ماه هم مدارک سربازیمو فرستادم. پس اضافه خدمت واسه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Behrang_sh
30-01-2013, 16:21
برگ آماده به خدمت من اومده و توی بخش مدت اضافه خدمت، زده 90. یعنی چی؟ یعنی من 90 روز اضافه خدمت خوردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من تیرماه مدرک کارشناسیمو گرفتمو دی ماه هم مدارک سربازیمو فرستادم. پس اضافه خدمت واسه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
شما برو نظام وظیفه آمارشو بگیر ، ممکنه دانشگاه زودتر از فارغ التحصیلی شما لغو معافیت رو برای اینا فرستاده ، نگران نباش قابل حله ، راستی به پلیس +10 هم میتونی اطلاع بدی و شاید اونا برات درستش کردن
موفق باشی:n16:

fakoor.coach
30-01-2013, 16:27
سلام خدمت تمام دوستان عزیز
من اعزام 10.19 بودم 08 خاش
خداییش خیلی دهنم سرویس شده :n21:الان هم به سلامتی 4 روز بهم مرخصی دادن
مثلا من معاف از رزم بودم به دلیل ساییدگی مفصل اما مگه بیشعور ها حرف حالیشون میشه
:4:این رو هم بگم که همون بیگاری ای که ما کشیدیم همون چیزی که ما خوردیم همون بدبختی ای که ما کشیدیم سرباز بیسوادی که هنوز چپ و راستش رو بلد نیست و فاتحه ی به چپ چپ و به راست راست گروهان رو میخونه :34:هم با ما یکی بود
(من تا پیش دانشگاهی خوندم)
و اینکه تو گروهان 130 نفره ما 15 تا معاف رزم هستیم و تا الان فقط من و 2 نفر دیگه در مقابل تحویل گرفتن اسلحه مقاومت کردن
نکته دیگه اینکه دوستان از محل خدمتشون ننالن جهت اطلاع اینجا بعضی وقتا تا سه چهار روز اب خوردن نداریم بعضی افراد بیسواد هم که رفتن اب شور خوردن الان اسهال خونی گرفتن
پس هرجایی هستید بدونین از اونجایی که هستین بدتر هم وجود داره
فقط دعا کنین زنده بمونم:n30::n30:

dalaylamus2
30-01-2013, 16:40
سلام بالاخره برگ سفید منم اومد پادگان شهید با هنر کرمان کسی تا حالا اموزشیش رو اونجا بوده اگه میشه یه کم راهنمایی کنیید میگین خیلی جای ناجووریه؟؟؟:n01::n01::n01::n01:

ami2new
30-01-2013, 17:20
فارس: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از ممنوعیت جذب «سربازمعلم» در شهر تهران خبر داد.

سیدعلی یزدیخواه، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اظهار داشت: سرباز معلم ویژه مناطق محروم است و در شهر تهران جذب «سرباز معلم» نداریم.

وی در خصوص انتقال فرهنگیان از سایر استان‌ها به شهر تهران نیز گفت: انتقال از شهرهای دیگر به تهران تابع ضوابط خاصی است زیرا تهران کلانشهر است و بحث انتقال فرهنگیان در حوزه وزیر و دولت است.

آموزش و پرورش اعلام کرده است مشمولین واجد شرایط دارای برگه آماده به خدمت بدون مُهر غیبت که تاریخ اعزام آنها از اسفندماه 91 تا تیرماه 92 است، می‌توانند برای تدریس در آموزش و پرورش به عنوان «معلم وظیفه» ثبت‌نام کنند.

VAHID
30-01-2013, 17:49
سلام بالاخره برگ سفید منم اومد پادگان شهید با هنر کرمان کسی تا حالا اموزشیش رو اونجا بوده اگه میشه یه کم راهنمایی کنیید میگین خیلی جای ناجووریه؟؟؟:n01::n01::n01::n01:

لطفا با فونت کوچیک بنویسید.....

من اموزشیم اونجا بود ما دوره سوم بودیم سال 88 جای بدی نیست اون موقع تازه از قرارگاه عملیاتی شده بود پادگان اموزشی

ولی الان خیلی خوب ساختنش و امکانات خوبی داره و تو تمام مقطع فکر کنم نیرو میگیره فاصلشم تا کرمان حدود 20 دقیقه هست.....

SNOW PATROL
30-01-2013, 18:24
.[/E]
سلام.
یکی از رفقای بنده سربازه، و تو کارگزینی یکی از ستادهای فرماندهی ناجا خدمت میکنه.. طرف میگه چون به پرونده های سربازا دسترسی داره، میتونه از روی برگه های کسری بسیجی که تو پرونده سربازا موجوده و با یه پرینتر جوهرافشان و ادیت کردن برگه تو فتوشاپ یه برگه برای خودش جعل کنه و بذاره تو پرونده!
تا جایی که میدونم قبل از ارائه برگه به کارگزینی یگان محل خدمتی، برگه باید توسط عملیات نیروی انسانی ناجا تو ستاد ناجای ونک ثبت بشه و بعد مهر بخوره.. اونا از کجا میفهمن که طرف اصلا تو بسیج عضوه یا نه و یا کسری بسیج داره یا نه؟ از سپاه یا مقاومت بسیج شهر طرف استعلام میکنن یا همونجا برگه رو میگیرن و ثبتش میکنن و بعد مهر میزنن؟ گیریم که برگه تقلبی رو تو سیستم سربازا ثبت کردن و مهر زدن.. آیا موقع صدور کارت پایان خدمت سربازی گند قضیه در نمیاد؟ اگه موضوع رو بشه چه جرمی برای طرف داره؟

ببین داداش کسری رو باید ناحیه بسیج مربوطه تایید کنه که جوابش رو میده به سازمان نظام وظیفه عمومی و ستاد فرمادهی مربوطه
و هر نامه ای که میاد توش شماره پرسنلی و شماره پرونده طرف هست یک کلام بهت بگم این کار نشدنی هست

معمولا میزارن ببرید و مشکلی نیست

چند تا سئوال داشتم امیدوارم دوستان بتونن کمک کنن.

1- کسی که لیسانس داره یا کسی که فوق (یا حتی دکترا) داره، معمولاً چه جور پستی میگیره؟ دقیقاً چقدر باید کار انجام بده؟ مثلاً از ساعت چند تا چند؟
2- شخصی که تهرانه، چقدر احتمال داره که تهران نیافته؟
3- کسی که امریه میگیره، آیا باید آموزشی رو بره یا نیازی نیست؟
4- قوانین خارج از کشور رفتن برای یه مشمول چیه؟ شخصی که دیگه دانشگاه نمیره و گواهی اشتغال نداره و پاسپورت هم نگرفته، آیا مشکلی برای خارج رفتن داره یا با وقیقه همه چی حله؟
5- این درسته که میگن اگه یه مشمول یک بار از ایران خارج بشه و برگرده، دفعه بعد دیگه حق نداره خارج بشه؟

ممنون
1. بستگی به یگان داره ممکنه نیرو پستی بشی ممکنه هم اداری اما معمولا ارتش به مدرک اهمیت میده و اداری میشی اما ناجا خیر
2.احتمالش هست بیوفته و احتمالش هم هست نیوفته اما معمولا بومی میگیرند
3.بله امریه باید اموزشی بره
4.تو گوگل سرچ کنید به نتیجه میرسید

با سلام.

دوستان این چند صفحه آخر رو خوندم واقعا درد بعضی ازدوستان دردمن هم هست
اینکه هیچکس توی نظام به نسبت تخصصی که داره در یه بخش خاص به کار گیری نمیشه شکی نیست!...
من یادمه آموزشی که بودم یه سرباز بود که در زمینه ورزش و گرایش دویدن مقام کشوری داشت پادگان آموزشی دقیقا بعد از آموزشی در تربیت بدنی اون رو به کارگیری کرد ولی الان میبینم تا سرباز دیپلم میاد میگن علی یارت حفاظت فیزیکی .... اگر معاف از رزم و معاف از پست باشه اداری میشه در زمینه های خدماتی ....
من خودم الان هر کاری میکنم که تصویه ام رو از مسئولمون بگیرم نمیده ؛ با هام لج کرده و به همه هم گفته این سرباز اینطوری هست و...
حالا سوالی برام پیش اومده که تقاضا میکنم اگر کسی میدونه جوابم بده
الان من چیکار کنم که بتونم تصویه ام رو بگیرم و برم یه بخش دیگه؟؟
پیشاپیش ممنون.

شما باید در اینگونه موارد به بازرسی مراجعه کنید اگر فایده نداشت که نداره به حفاظت یا عقیدتی سیاسی

رحیموف
30-01-2013, 19:16
یه سوال ؟:n13:
برگه ی سفید مربوط به محل خدمت یا همون برگه ای که توش کد محل خدمت درج شده اومده ؟
البته منظورم برای اعزامیای اول اسفند هستش . راستی المثنی رو میدن ؟

ehsanla
30-01-2013, 21:38
شاید زمانی که دانشگاه قبول شدین یا دوباره کنکور دادین وارد سن اعزام شدین و پیگیری نکردین

keihanmirzaei
30-01-2013, 21:42
برگه ی سفید مربوط به محل خدمت یا همون برگه ای که توش کد محل خدمت درج شده اومده ؟

خیر هنوز نیومده
المثنی هم یه سری میگن میدن یه سری میگن نمیدن
یه پلیس +10 برو خودتو راحت کن
در آخر برگ سفیدت اومد بیا تو گروه توی امضام شاید هم خدمتی شدیم :7:

mali.sh
30-01-2013, 21:54
اخیش 10باره اومدم مرخصی...........:n02::n07:
به مدت 20 روز مرخصی پایان دوره
:n20::n05:
مجموع کل مرخصی که رفتم به استناد دفتردژبان البته از مهر ماه سال جاری 73 روز :n09: قبلش هم حدود 20-30 روز رفتم .اگه مسئول نیروی انسانی بفهمه :n23:
دژبانمون میگفت رکورددار مرخصی هستم. نکته قابل توجه اینه که تمام مرخصی هام استحقاقی و تشویقی بوده. یکی از بچه ها میگفت چرا ازاستعلاجیت استفاده نکردی.......
خدایا شکر که بلاخره این اجباری داره تموم میشه.:n19::n19:
فقط امروز یه مقام بلند پایه(حفا) گفت :بهت تسویه نمیدم. چون 1 ساله بنده خدا یه کار 10 دقیقه ای میگه انجام بده من پیچوندمش.:n02:

به خودم قول دادم روز تسویه که رفتم یگان کارشو انجام بدم.:n26:

ازخدمت سربازی متنفر بودم هر کارکردم معاف نشدم ولی انچنان خدمتی کردم که نگو نپرس........

PLAΨMID
30-01-2013, 22:41

توی ارتش ما رو مجبور میکردن ریش رو بزنیم و کف ریش و ژیلت آزاده ولی باید مواظب باشی ندزدن ازت . . . .

OMiD.1080p
30-01-2013, 22:47
دوستان کسی ارتش لشگر 88 زرهی - تیپ 3 ایرانشهر خدمت کرده ؟ ( البته من 2 سال پیش تموم کردم :n05: )
میخواستم بگم واقعا جای معرکه ایه.( جدای از گرما )

OMiD.1080p
30-01-2013, 22:55
یادش بخیر. موقع امضا جمع کردن چه منت هایی که نکشیدم.چه بدبختی هایی بود . وای.
فرمانده گروهانمون برگه ام رو امضا نمیکرد. بهم میگفت باید دو ماه دیگه اضافه خدمت بکشم. :n04: ( درصورتی که تا قبلش دوماه اضافه خدمت کشیده بودم به خاطر مسائل انظباطی:n02: )
منم رفتم بازرسی . بازرسی هم سه سوته کارم رو راه انداخت.

رحیموف
31-01-2013, 08:13
دوستان کسی رفته پلیس +10 ببینه که المثنی برگ سفید اومده یا نه؟ منظورم کد محل خدمت است البته برای اعزامیای اول اسفند هستش ؟:n01:

keihanmirzaei
31-01-2013, 08:40
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط رحیموف [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خیر هنوز نیومده
المثنی هم یه سری میگن میدن یه سری میگن نمیدن
یه پلیس +10 برو خودتو راحت کن
در آخر برگ سفیدت اومد بیا تو گروه توی امضام شاید هم خدمتی شدیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جوابتونو دادم که ,,,

farzad02
31-01-2013, 09:52
یک سوال از دوستانی که با امریه رفتن به سایر سازمانها..... وضعیت بیمه شما چطوریه؟

مثل یک استخدامی اون سازمان از بیمه می تونید استفاده بکنید یا بیمه اون سازمان ارزشی نداره؟!
اصلا قانونش چیه؟

pedram_sad
31-01-2013, 10:15
دوستان کسی رفته پلیس +10 ببینه که المثنی برگ سفید اومده یا نه؟ منظورم کد محل خدمت است البته برای اعزامیای اول اسفند هستش ؟:n01:

من برای داداشم رفته بودم 2 شنبه
که گفتن هفته دیگه میاد
البته برای کارت اصلی خودمم رفته بودم که اون رو هم گفت هفته دیگه میاد اما پست دیشب ساعت 6 اورد دم خونه

Bensonw3x
31-01-2013, 11:03
راستی یه سوال داشتم اینکه بعد اموزشی اونجور که اشنای من که تو سپاه سرهنگ هستش میخوام برم پیشش ولی من الان تو ارتش دارم خدمت میکنم واقعا میشه برم از ارتش تو سپاه ؟

SNOW PATROL
31-01-2013, 11:43
راستی یه سوال داشتم اینکه بعد اموزشی اونجور که اشنای من که تو سپاه سرهنگ هستش میخوام برم پیشش ولی من الان تو ارتش دارم خدمت میکنم واقعا میشه برم از ارتش تو سپاه ؟

نه داداش من نمیشه
اون اشناتون باید سفارشتون رو به یه کسی تو ارتش بکنه

ارسال شده از Xperia U با استفاده از تپاتالک 2

Mohammad King
31-01-2013, 11:43

فکر نمیکنم بشه دوست عزیز

pedromi
31-01-2013, 12:14
فکر نمیکنم بشه دوست عزیز

100% نمیشه .مگر آشنایی در حد سردار نیروهای مسلح نه سپاه و ارتش.

Bensonw3x
31-01-2013, 14:51
قضیه دوره کد چیه ؟ اونایی که دیپلم به بالا باشن میخورن ؟

بعدش تکلیف اینایی که بچه تهران هستند چیه ؟ میندازنشون شهرستان یگان رو یا اکثریت تو شهره خودشون میافتن ؟

Pami
31-01-2013, 18:30

بعدش تکلیف اینایی که بچه تهران هستند چیه ؟ میندازنشون شهرستان یگان رو یا اکثریت تو شهره خودشون میافتن ؟

دوره کد کامل صفحات قبل توضیح داده شده ، یه سرچ بزنید

محل خدمت هم به عوامل مختلفی بستگی داره : 1-شانس 2-پارتی 3-تخصص 4-نیاز و درخواست یگان ها

PLAΨMID
31-01-2013, 18:52

اینجا اولی در مورد ارتشه دومی در مورد ناجا :

توي ارتش بيشتر بچه هاي عمران و حسابداري و تعدادي هم حقوق كد نميخورند . . .
بقيه رو از دم كد ميزنن . چون سازمان ارتش به وسعت و امكانات ناجا و سپاه نيست . به همين خاطر افراد بيشتري رو كد ميزنن ( اكثر مهندسي ها) . كد هم كه بخوري صد در صد ميفتي يگان رزمي . تعدادي از دوستان ما رو كد تكاور زدن بهشون . حدود نيمي از هنگ اول 01 رو فرستادن دوره كد پياده (شيراز) بقيه هنگ 1 و هنگ دوم رو فرستادن مركز توپخانه اصفهان . البته اگه رشته شما الهيات يا رشته هاي مرتبطه باشه نونتون توي روغنه . چون دوره كد ميفتين تهران و عقيدتي سياسي . بعدش هم صد درصد ميفتين عقيدتي سياسي يگان و اونم كه عشق و حاله !!!!
بدي دوره كد اينه كه سرباز بي درجه آموزشي نيستي (بهت سردوشي ميدن) به همين علت زياد بهت سخت ميگيرن و از طرفي درجه خودت كه ستوان سوم هست رو بهت ندادن پس يه سرباز يك خطي درجه اش از تو بالاتره .
بعد از دوره كد درجه ها داده ميشه . . .

خوب درباره دیپلم اکثرا کد دژبان یا راهور میخورند
بعد از اموزشی معمولا یه عده ای باید دوماه اموزش تخصصی ببینند
که به دوره کد معروفه
معمولا رشته های که خیلی به درد نظام نمیخوره
مثل رشته ادبیات ٫هنر یا رشته های علوم انسانی
برای دوره کد اولویت هستند
اما رشته های فنی مهندسی خیلی خیلی کم کد میخورند
تو ناجا اکثرا دوره کد راهور و دژبانی میبینند

pedromi
31-01-2013, 19:02
تنها خوبیه ناجا نسبت به سپاه و ارتش اینه که احتمالش بیشتره بیفتی شهر خودت و چون که ناجا بسیار بسیار وسیع تر از ارتش و سپاه هست انتقالی گرفتن خیلی راحت تره.

Sha7ab
31-01-2013, 19:18
دوستان من مرزبانی هستم و دو هفته تا تقسیمم مونده. بنده اگه مثلا مرزبانی آذربایجان غربی بیفتم (خدا نکنه) بعدش باید آشنا کجا گیر بیارم که منو بیاره استان خودم یا لااقل یه جای امن؟

Bensonw3x
31-01-2013, 19:22
منظور شما از این حرف : بقيه رو از دم كد ميزنن

حتی زیر دیپلم ؟:n13:

pedromi
31-01-2013, 19:58
دوستان من مرزبانی هستم و دو هفته تا تقسیمم مونده. بنده اگه مثلا مرزبانی آذربایجان غربی بیفتم (خدا نکنه) بعدش باید آشنا کجا گیر بیارم که منو بیاره استان خودم یا لااقل یه جای امن؟
معمولاً عقیدتی و حفا برش بیشتری دارند. ولی نیروی انسانی هم اگر کسی رو داشته باشی خیلی کارها میتونه بکنه

alil1369
31-01-2013, 21:28
الان به هیچ عنوان نمیشه خدمت رو خرید ؟؟ کاری نمیشه کرد ؟

pedromi
31-01-2013, 21:40
الان به هیچ عنوان نمیشه خدمت رو خرید ؟؟ کاری نمیشه کرد ؟
طی چند سال اخیر تقریباً غیر ممکن شده.
من خیلی ها رو دیدم که اقدام به خرید و ... کردن ولی فقط سرشون کلاه رفته و الکی میلیونها پول بی زبونو دور ریختن.

Sha7ab
31-01-2013, 21:45
طی چند سال اخیر تقریباً غیر ممکن شده.
من خیلی ها رو دیدم که اقدام به خرید و ... کردن ولی فقط سرشون کلاه رفته و الکی میلیونها پول بی زبونو دور ریختن.

البته منم خیلی ها رو دیدم که به طرق دیگه خدمت رو خریدن :n10:

ami2new
31-01-2013, 23:01
تسنیم: جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اخبار و شایعات مربوط به تغییر قوانین خدمت سربازی یا فروش سربازی صحت ندارد و هیچ برنامه‌ای برای تغییر قانون یا معافیت و بخشودگی نداریم.

سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره شایعات مطرح شده در زمینه احتمال تغییر قوانین خدمت سربازی اظهار داشت: اخیرا مباحثی در برخی نشریات که عمده آنها را به نام نشریات زرد می‌شناسیم، مطرح شده مبنی بر اینکه قرار است گروهی از مشمولان از خدمت سربازی معاف شوند یا تغییراتی در قانون ایجاد شود.

هیچ برنامه‌ای برای بخشش یا معافیت نداریم

وی ادامه داد: برای اینکه خیال همه را راحت کنیم، اعلام می‌کنم که هیچ برنامه‌ای برای بخشش یا معافیت خدمت سربازی کسانی که خدمت سربازی نرفته‌اند وجود ندارد و آخرین گروهی که معاف شدند، متولدین تا سال 55 بودند و متولدین سال 55 به بعد باید خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی کنند.

کمالی افزود: همچنین خبرهایی که به تازگی به صورت شایعه مطرح شده مبنی بر اینکه موضوع فروش خدمت سربازی مجددا از سر گرفته می‌شود، تکذیب می‌شود و هیچ برنامه‌ای برای فروش سربازی وجود ندارد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه هیچ برنامه‌ای هم برای معافیت‌ گروه‌های مشمول حتی غایبین نداریم، گفت: خبرهایی که بعضا از سوی افراد غیرمسئول یا به صورت شایعه مبنی بر تغییر قوانین خدمت سربازی مطرح شده نیز تکذیب می‌شود.

قوانین معرفی شده از سوی نظام‌وظیفه جدید نیست؛ رسانه‌ها اشتباه کردند

کمالی با بیان اینکه تأکید و توصیه ما به جوانان این است که برای انجام خدمت سربازی خود را معرفی کنند، ادامه داد: همچنین به تازگی اخباری در برخی رسانه‌ها با تیتر قوانین جدید خدمت سربازی منتشر می‌ شود که باید بگویم این موارد اصلا قوانین جدید نیست بلکه سازمان وظیفه عمومی که مجری قانون در این زمینه است، در راستای اجرای قانون، گاهی اوقات اطلاع‌رسانی کرده و قانون را به اطلاع‌ مردم می‌رساند و نباید از آن به عنوان قوانین جدید خدمت سربازی نام برد.

منتظر تغییر قانون نباشید/ براساس قانون فعلی تصمیم‌گیری کنید

وی گفت: تأکید ما این است که افراد منتظر مقررات جدید درباره خدمت سربازی نباشند و براساس قانون فعلی، درباره خدمت سربازی خود تصمیم بگیرند.

hatef70
01-02-2013, 01:08
عاقا ؛ من ميگم رفيق خود من ٢٥ مليون تومان داد ، معافيت پزشكي خريد.
و اگر كسي ميگفت و خودم نميديدم محال بود باور كنم.
در واقع با اين پول ايشون يك آدم رو خريدند...

alil1369
01-02-2013, 05:52
البته منم خیلی ها رو دیدم که به طرق دیگه خدمت رو خریدن :n10:

چطوری ؟؟؟؟؟؟؟

urcu
01-02-2013, 09:21
چطوری ؟؟؟؟؟؟؟

با سلام

بنده میخوام فقط توی یه بخش دیگه از پادگان خدمت کنم کسی بهم تسویه نمیده.... اون وقت شما میخای سربازی رو بخری؟؟
فکر کردین چرا دوره آموزشی رو برای تمامی معافیت های کفالت و ایثار گران اجباری کردن؟؟
برای اینکه شما توی پادگان پرونده داشته باشید . وکسی نتونه براحتی برای شما کارت صادر کنه!
چون با اومدن کارت های هوشمند هم نتونستن خیلی جلوی جعل پایان خدمت و معافیت رو بگیرن! الان شما پروندتون رو به پادگان میدین و با یه استعلام ساده مشخص میشه که آیا شما واقعا معاف بودین یا خیر!
معافیت پزشکی هم به نسبت قبل سخت تر شده ... و نمیشه براحتی اون رو خرید.

afsos
01-02-2013, 12:07
سلام دوستان عزیز
من اول اسفند اعزامم و کدم خورده مالک اشتر اراک ناجا ، چطور پادگانیه؟ برا تقسیم چون لیسانسم میافتم راهنمایی رانندگی یا معلوم نیست؟

amir_ata_21
01-02-2013, 12:11
سلام دوستان عزیز
من اول اسفند اعزامم و کدم خورده مالک اشتر اراک ناجا ، چطور پادگانیه؟ برا تقسیم چون لیسانسم میافتم راهنمایی رانندگی یا معلوم نیست؟
دوست من شما برگه ی سفیدتون رو کی گرفتید؟

ehsanla
01-02-2013, 12:24
سلام دوستان عزیز
از +10 گرفتی؟
اینجا هم یه سر بزن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Sha7ab
01-02-2013, 12:42
با سلام

بنده میخوام فقط توی یه بخش دیگه از پادگان خدمت کنم کسی بهم تسویه نمیده.... اون وقت شما میخای سربازی رو بخری؟؟
فکر کردین چرا دوره آموزشی رو برای تمامی معافیت های کفالت و ایثار گران اجباری کردن؟؟
برای اینکه شما توی پادگان پرونده داشته باشید . وکسی نتونه براحتی برای شما کارت صادر کنه!
چون با اومدن کارت های هوشمند هم نتونستن خیلی جلوی جعل پایان خدمت و معافیت رو بگیرن! الان شما پروندتون رو به پادگان میدین و با یه استعلام ساده مشخص میشه که آیا شما واقعا معاف بودین یا خیر!
معافیت پزشکی هم به نسبت قبل سخت تر شده ... و نمیشه براحتی اون رو خرید.

مثلا: آشنای نزدیک خودم با 10 میلیون معافیت پزشکی گرفت. :n06:

Mohammad King
01-02-2013, 13:02
سلام دوستان عزیز

من خودم بچه ی اراکم

پادگان خوبیه توی شهر نیست نزدیک به شهرک دانشگاهی دانشگاه آزاد هست ...

تقسماش فوق اعاده داغونه فقط شانس داشته باشین لبه مرز نیفتین چون اکثر تقسیماش لبه مرزه

urcu
01-02-2013, 13:29
مثلا: آشنای نزدیک خودم با 10 میلیون معافیت پزشکی گرفت. :n06:

بنده هم روزی که میخواستم اعزام بشم حاضر بودم 5 _6 میلیون بدم منو معاف کنن!... ولی نشد.
شما میگی با ده میلیون کارت معافیت پزشکی ! تا مدتی پیش میشد با این پول پایان خدمت الکترونیکی گرفت!! ... اما الان تقریبا غیر ممکن شده. میدونید چرا؟؟ چون با استعلام پایان خدمت متوجه میشن که شما دقیقا کجا خدمت کردی و...
به هر حال الان قصد دارم برم کمیسیون پزشکی شاید فرجی شد! و معاف شدم . راستی اگر الان برم کمیسیون پزشکی حدود چند روز طول میکشه تا بهم جواب نهایی رو بدن؟

SNOW PATROL
01-02-2013, 13:35
بنده هم روزی که میخواستم اعزام بشم حاضر بودم 5 _6 میلیون بدم منو معاف کنن!... ولی نشد.
شما میگی با ده میلیون کارت معافیت پزشکی ! تا مدتی پیش میشد با این پول پایان خدمت الکترونیکی گرفت!! ... اما الان تقریبا غیر ممکن شده. میدونید چرا؟؟ چون با استعلام پایان خدمت متوجه میشن که شما دقیقا کجا خدمت کردی و...
به هر حال الان قصد دارم برم کمیسیون پزشکی شاید فرجی شد! و معاف شدم . راستی اگر الان برم کمیسیون پزشکی حدود چند روز طول میکشه تا بهم جواب نهایی رو بدن؟

پروسه معافیت پزشکی حدودا یک ماه تا 45 روز طول میکشه

urcu
01-02-2013, 13:40
پروسه معافیت پزشکی حدودا یک ماه تا 45 روز طول میکشه

مرسی بابت جواب
و یه سوال دیگه
اگر من الان برم دنبال کارای معافیت پزشکی و معاف نشدم ! ممکنه بعد از بازگشت دوباره به پادگان در یه قسمت دیگه مشغول به خدمت بشم؟؟

T_L_O_T_D
01-02-2013, 13:53
دوستان اگر یک نفر که هم درجه و تاریخ اعزام نزدیک به خودم هست رو پیدا کنم می شه جا به جا کرد یا نه گیر میدن؟ اون بیاد شهر خودش منم برم شهر خودم؟

afsos
01-02-2013, 13:53
جواب رو از نظام وظیفه گرفتم

pedromi
01-02-2013, 14:24
دوستان اگر یک نفر که هم درجه و تاریخ اعزام نزدیک به خودم هست رو پیدا کنم می شه جا به جا کرد یا نه گیر میدن؟ اون بیاد شهر خودش منم برم شهر خودم؟
بله.میشه. بهش میگن آمایش

SNOW PATROL
01-02-2013, 14:28
مرسی بابت جواب
و یه سوال دیگه
اگر من الان برم دنبال کارای معافیت پزشکی و معاف نشدم ! ممکنه بعد از بازگشت دوباره به پادگان در یه قسمت دیگه مشغول به خدمت بشم؟؟

دوست عزیز ارتباطی وجود نداره
در طول پروسه معافیت شما سر خدمت هستید و اصولا جایی نمیرید که برگردید

نه مشکلی نیست البته تو ناجا ممکنه به رسته خدمتی هم گیر بدن که باید یکی باشه
اما معمولا همکاری میکنند

رحیموف
01-02-2013, 15:43
دوستان یکی گفته کدش اومده که ؟ :n13:
من آخرش نفهمیدم کد پادگان ها اومده یا نه ؟
هر کی خبر داره به ما هم بگه . به خدا خیلی نگرانم . میخوام ببینم کجا باید آموزشی رو بگذرونم

Saeed Dz
01-02-2013, 15:52
هر کی خبر داره به ما هم بگه . به خدا خیلی نگرانم . میخوام ببینم کجا باید آموزشی رو بگذرونم
اگر در برگه ای که براتون میاد ذکر شده باشه همون جا می افتی دوست من و اگر نشده باشه وقتی به محلی که برای اعزام درج شده میری تقسیم میکنن.

SNOW PATROL
01-02-2013, 15:55

هنوز پایه اسفند فکر نکنم برگ سفید کسی اومده باشه
فقط برای اقا محمد اومده که ایشون ١٩ همین ماه اعزامه
عجله نکن دوست عزیز میاد

gooride
01-02-2013, 16:23
هنوز پایه اسفند فکر نکنم برگ سفید کسی اومده باشه
فقط برای اقا محمد اومده که ایشون ١٩ همین ماه اعزامه
عجله نکن دوست عزیز میاد

جناب afsos که تو صفحه قبل گفتند اعزام 1-12 هستند و جواب رو گرفتند البته از نظام وظیفه!! ای کاش ما هم میتونستیم:n02:

Mohammad King
01-02-2013, 16:34
جناب afsos که تو صفحه قبل گفتند اعزام 1-12 هستند و جواب رو گرفتند البته از نظام وظیفه!! ای کاش ما هم میتونستیم:n02:

من 10 روز مونده به اعزامم برگ سفید اصلیم توسط پست اومد...

اما 14 روز مونده به اعزامم برگ سفید المتنی رو از پلیس +10 گرفتم

من 19 همین ماه اعزامم

Pami
01-02-2013, 19:36
من 10 روز مونده به اعزامم برگ سفید اصلیم توسط پست اومد...

اما 14 روز مونده به اعزامم برگ سفید المتنی رو از پلیس +10 گرفتم

من 19 همین ماه اعزامم

معلوم نشد کجا افتادی ؟

Mohammad King
01-02-2013, 19:40
معلوم نشد کجا افتادی ؟

نه پیام صبر کردم تا روز اعزام کد مازاد خوردم...

آشنا پیدا کردم بندازم ادارع زندان شهر خودمون سپاه هم یه آشنا پیدا کردم که اونم گفت روز اعزام اونجام ببینم چی میشه حالا!!!

Mohammad King
01-02-2013, 19:46
فقط یه تذکر به کل دوستان...

کسانی که میخوان جای خاصی پذیرش بگیرن جایی رو در نطر دارن خودشونو معاف از رزم نکنن چون مثل من بازی سرتون در میارن!!! من با کلی پرونده تصادفو کلی دوندگی کلی آشنا بازی برای دیسک کمر معاف از رزم گرفتم بیا الان آخرشم کد مازاد خوردم رو هوام! پیش کلی از آشنایان دوستانو پارتی ها بردم همه تا میبینن توی برگ سبز زده معاف از رزم زبونش دراز میشه که معاف از رزم نمیگیریمو از این حرفا خلاصه حالا ببینیم که چی میشه روز اعزام!خدا خودش کمکم کنه...

اگرم میخواین معاف از رزم بگیرین بزارین وقتی مدارکتونو پست کردین رفتین دوره ی آموزشی اون موقع اقدام کنید...

pedromi
01-02-2013, 20:39
اواسط آموزشی میان میگن کیا کامپیوترشون خوبه(ورد و اکسل) حتماً داوطلب بشین.مشخصاتتونو میگیرن و احتمال 90% میوفتین شهر خودتون و کار اداری.البته بستگی به مرکز اموزشتون هم داره.

ice_man_sh
02-02-2013, 00:37
با سلام مجدد خدمت دوستان از پادگان (دیگه واقعا میتونم بگم هتل) ولیعصر تبریز.

16 روز به پایان آموزش موند و انشالله بعد از تموم شدن آموزش یه پست مفصل در مورد این مرکز آموزش میدم تا دوستان بعدی هم استفاده کنند. از کلی ترین مسایل تا جزیی ترین مسایل.

فعلا همین که دیروز و امروز هشتمین باری بود که در طول آموزش فرستادن مرخصی.

Mohammad King
02-02-2013, 12:57
سلام

دوستان من 19 اعزامم میشه 5شنبه آیا 5 شنبه ما رو اعزام میکنن؟

mr.net
02-02-2013, 17:38
سلام

دوستان من 19 اعزامم میشه 5شنبه آیا 5 شنبه ما رو اعزام میکنن؟

بله
زمان ما هم 5شنبه بود که رفتیم نظام وظیفه بهمون بیلیط دادن گفتن جمعه صبح برین ترمینال جنوب به مقصد سمنان !
فقط اگه روز اعزام جمعه و ایام تعطیل باشه نمی فرستن !

عاقا من امروز موقع برگشتن از پادگان یه سرباز صفر رو دیدم که بعد از صحبت راجع به چیزای مختلف از جمله 21 ماهه بودن و اینا گفت شما ها هم 18 ماهه شدین ! دیشب خود کمالی تو اخبار گفت ! انقدم جدی می گفت که آدم واقعاً باورش می شد ! می گفت بابا پرتی ها ! اعلام کردن و کلی خزعبلات دیگه !
که ماهم اومدیم تو اینترنت گشتیم و سایت پلیس رو دیدیم و دیدیم سرکار رفتیم ! البته من که جلوی اون خوشحالی ای از خودمم در نکردم اما خلاصه شایعه چقد بالاست تو خدمت ! اصلاً یه وضعی !

TATU_TATY
02-02-2013, 18:49
عاقا من امروز موقع برگشتن از پادگان یه سرباز صفر رو دیدم که بعد از صحبت راجع به چیزای مختلف از جمله 21 ماهه بودن و اینا گفت شما ها هم 18 ماهه شدین ! دیشب خود کمالی تو اخبار گفت ! انقدم جدی می گفت که آدم واقعاً باورش می شد ! می گفت بابا پرتی ها ! اعلام کردن و کلی خزعبلات دیگه !
که ماهم اومدیم تو اینترنت گشتیم و سایت پلیس رو دیدیم و دیدیم سرکار رفتیم ! البته من که جلوی اون خوشحالی ای از خودمم در نکردم اما خلاصه شایعه چقد بالاست تو خدمت ! اصلاً یه وضعی !

دوست من اینی که الان گفتین دیگه شایعه هست نه ؟؟درست ..همین 18 ماهه بودن همه!!

Mo5tafa
02-02-2013, 19:16
سلام
واقا دیگه معافیت چاقی و لاغری رو حذف کردن؟
یادمه قبلا زیر 50 کیلو معاف بود نه؟
کسی جواب نمیده؟

Pami
02-02-2013, 19:18
معافی چاقی و لاغری کلا برداشته شده عزیز

pedromi
02-02-2013, 21:48
نمیخوام شایعه درست کنم. امروز دنبال کارهای کارت پایان خدمتم رفته بودم از سازمان وظیفه تلفنی به مع معاونت نیروی انسانی ....... شد
که احتمالاً قانون کسری های جبهه رو از فروردین ماه برگردونن. میگم قصد شایعه پراکنی ندارم و این منبعی هم که پشت تلفن اعلام کرد از پرسنل سازمان وظیفه عمومی ناجا بود. شاید یکی از علتهاش اعتراض ما جوانها بوده باشه و میخوان یه مقداری جو بخوابه.
ان شاء ا.. که راست باشه.

PLAΨMID
02-02-2013, 22:18
نمیخوام شایعه درست کنم. امروز دنبال کارهای کارت پایان خدمتم رفته بودم از سازمان وظیفه تلفنی به مع معاونت نیروی انسانی ....... شد
که احتمالاً قانون کسری های جبهه رو از فروردین ماه برگردونن. میگم قصد شایعه پراکنی ندارم و این منبعی هم که پشت تلفن اعلام کرد از پرسنل سازمان وظیفه عمومی ناجا بود. شاید یکی از علتهاش اعتراض ما جوانها بوده باشه و میخوان یه مقداری جو بخوابه.
ان شاء ا.. که راست باشه.

قانون کسری جبهه واسه خود سرباز خوبه ولی معمولا بچه هایی که کسری دارن توی جو خوبی قرار نمیگیرن . چون به هر حال خدمت سربازی سخته و اگه رفیقت زودتر از تو ترخیص بشه دلخوری ایجاد میشه . از طرفی توی پادگان معمولا کسری دار ها رو بیشتر اذیت میکنن . این یه قانون نا نوشته است . پس اگه کسری قضیه اش حل شد و دوباره برقرار شد ، توصیه ام اینه که اصلا رو نکنید تا لحظات آخر . . . .
موفق باشین .

gj1366
02-02-2013, 23:20
ان شاء ا.. که راست باشه.
خدايا يعني ميشه اينجوري بشه
يكي از دوستاي منم چند وقت پيش ميگفت رفته نظام وظيفه ميگفت گفتن قانونش ميخواد بركرده بعد از عيد ولي الان تو مرحله تصميم گيري و ايناس ولي اگه تصميم يگيرن كه باشه قانونش از بعد عيد اجرايي ميشه

alivw71
02-02-2013, 23:51
دوستان یه سوال دشتم اونایی که الان در حال خدمت هستن (مثل خودم) و تموم کردن . از این شپس یا شبسی ها خوردن؟:دی :دی
و تو کدوم ارگان بودن؟ و ایا کلفت بودن :دی یا موتور :دی؟

hatef70
03-02-2013, 00:16
کسی جواب نمیده؟
سلام،اون طور كه من شنيدم در موارد خيلي خاص و وخيم معافيت موقت ميدن.بازم سوال كنيد.

Pami
03-02-2013, 02:09
امیدوارم کسری ها هرگز برنگرده ، غیر منصفانه ترین قانون سربازی همین کسری ها هست مخصوصا جبهه پدر
کاری هم به خود جبهه رفتن و رشادتی که طرف نشون داده ندارم ، ربطی به پسر طرف نداره آخه ! واقعا غیر منطقیه
اونی که باباش نرفته جبهه یا فرصتش رو نداشته یا هر مشکل دیگه ای آدم نیست ؟
به جای جبهه و امتیازی که بقیه غیر مستقیم محرومن ازش میتونن جور دیگه ای از کسی که جبهه بوده قدردانی کنن
کسری خدمت تبعیض ناعادلانه هست

Abdolreza2012
03-02-2013, 02:55
امیدوارم کسری ها هرگز برنگرده ، غیر منصفانه ترین قانون سربازی همین کسری ها هست مخصوصا جبهه پدر
کاری هم به خود جبهه رفتن و رشادتی که طرف نشون داده ندارم ، ربطی به پسر طرف نداره آخه ! واقعا غیر منطقیه
به جای جبهه و امتیازی که بقیه غیر مستقیم محرومن ازش میتونن جور دیگه ای از کسی که جبهه بوده قدردانی کنن

حرف شما در جهاتی کاملا درسته
وکسانی هستن که از این موضوع سوء استفاده میکنن چه در سربازی چه در کنکور
ولی آدم هایی هم هستن که موقع جنگ رفتن خارج عشق و صفاشونو کردن بعد برگشتن
بعد پسر این با پسر کسی که جونشو گذاشته و حتی جانباز شده به نظره من نباید یکی باشه

clau
03-02-2013, 08:21
حرف شما در جهاتی کاملا درسته
وکسانی هستن که از این موضوع سوء استفاده میکنن چه در سربازی چه در کنکور
ولی آدم هایی هم هستن که موقع جنگ رفتن خارج عشق و صفاشونو کردن بعد برگشتن
بعد پسر این با پسر کسی که جونشو گذاشته و حتی جانباز شده به نظره من نباید یکی باشه

خوب یکی که نیست هم کنکور با درصد بالای سهمیه بهترین دانشگاهای کشور قبول میشن اکثرشون در صورتی که اگه همین سهمیه ازشون بگیری برای قبولی دانشگاه ازاد باید دخیل ببندن- سربازی کسری انچنانی میارن- به واسطه همین حضور در جنگ پدرشون به راحتی هر چه تمامتر میرن سر کار

Mo5tafa
03-02-2013, 08:58
عجب شانسی دارم من!
قبلا لیسانس ها 17 ماه خدمت داشتند تازه کلی هم راه برای معافی بود، حالا به ما که رسید شده 21 ماه برای همه، از اون طرف هم میگن قراره بشه 24 ماه! انصاف نیست ها :n28:
بچه ها من شنیدم برای سرباز معلمی باید از همین اسفند ماه پیگیری کنم، اگر من برم دنبال کارهاش احتمالا بعد عید برم آموزشی و توی تابستون هم آموزش های تدریس رو ببینم که مهر ماه بخوان اعزامم کن مدرسه، توی این وسط ارشد هم قبول شم (جواب اولیه ارشد اردیبهشت و جواب نهایی اواخر شهریور میاد) می تونم بیام بیرون؟ مشکلی بوجود نمیاد؟ پون بهرحال توی آموزش و پرورش برای اون یه معلم برای یه مدرسه حساب باز کردند دیگه نه؟

matin_vv
03-02-2013, 11:35
دوستان سلام.
ممنون میشم اگر بتونید من رو راهنمایی کنید.
من خدمتم اول دی ماه تموم شده و 6 دی ماه با یگانم تسویه حساب کردم. منتها یگان محترم هنوز اطلاعات مربوط به اتمام خدمتم رو به نظام وظیفه نداده که قابل استعلام باشه. میگن کامپیوترمون خرابه و طول میکشه و این خالی بندیا! یگان به من گفته میتونم برم اداره گذرنامه و خطاب به یگان (نه نظام وظیفه) نامه استعلام مبنی بر اتمام خدمتم بگیرم و یگان هم روی اون نامه جواب بده که خدمت من به اتمام رسیده و گذرنامه با این جواب استعلام ، روال صدور گذرنامه من رو انجام میده.
میخواستم ببینم تا چه حد این حرف درسته؟ چون من شنیدم گذرنامه فقط با نظام وظیفه کار داره و به یگان بعید میدونم که نامه بزنه!
ممنونم

majid322
03-02-2013, 11:47
دوستان من اگه 10 روز مونده به عید برا خدمت اقدام کنم..احتمالا بعد عید چه وقتی اعزام میشم ؟

ar.tmu
03-02-2013, 11:48
سلام.دوستان کدهای اعزام 1 اسفند اومده.من 01 ارتش.امریه دار.دوستان دیگه اگه هستند بگند ببینیم کجا افتادن

Behrang_sh
03-02-2013, 12:00
سلام دوستان
من الان برگه سفیدمو از پلیس +10 گرفتم ، افتادم نیروی هوایی سپاه اردکان ( کد 88 )
کسی اونجا افتاده بگه تا با هم بریم
موفق باشید:n16:

Mohammad King
03-02-2013, 12:47
دوستان من اگه 10 روز مونده به عید برا خدمت اقدام کنم..احتمالا بعد عید چه وقتی اعزام میشم ؟

شما مدرکت چیه؟

Mohammad King
03-02-2013, 12:48
سلام دوستان
من الان برگه سفیدمو از پلیس +10 گرفتم ، افتادم نیروی هوایی سپاه اردکان ( کد 88 )
کسی اونجا افتاده بگه تا با هم بریم
موفق باشید:n16:
آقا جای خوبی افتادی ...

نیروی هوایی ارتش که هتله شما که دیگه سپاه هم هستی دیگه حرفی برا گفتن نمیمونه...

majid322
03-02-2013, 12:54
شما مدرکت چیه؟

دیپلم.........

Behrang_sh
03-02-2013, 12:59
آقا جای خوبی افتادی ...

نیروی هوایی ارتش که هتله شما که دیگه سپاه هم هستی دیگه حرفی برا گفتن نمیمونه...

محمد جان آواز دهل از دور شنیدن خوش است
درسته پذیرشی که برای یگانم گرفتم خوب بوده اما آمار این پادگان ولیعصر(اردکان) رو خوب دارم
از خیلی جاها آموزشیش سخت تره (دوستام و آشناهام زیاد اونجا بودن)
اما 2 ماهه دیگه بعدش میام تو یگان راحت میشم

ALIREZA GOLDEN
03-02-2013, 13:54
سلام
بالاخره ما هم تلفنی متوجه شدیم کجا کد خوردیم !
پادگان آیت الله خاتمی یزد ، نیروی زمینی سپاه

دوستان کسی اونجا بوده ؟

Behrang_sh
03-02-2013, 14:18
سلام
بالاخره ما هم تلفنی متوجه شدیم کجا کد خوردیم !
پادگان آیت الله خاتمی یزد ، نیروی زمینی سپاه

دوستان کسی اونجا بوده ؟
سلام علیرضا جان
بهت تبریک میگم
اونجا به هتل خاتمی معروفه:n02:
من 3 تا از دوستام اونجا بودن از شرایطش راضی بودن
شما پذیرش گرفته بودی؟

Mohammad King
03-02-2013, 14:30
دیپلم.........

شما اگر قبل از عید اقدام کنید احتمالن برج 1 اعزام میشید در روزهای 18 یا 19 ......بعد از عید اقدام کنید برج 3 فکر کنم بیفته

hatef70
03-02-2013, 14:32
الان يعني همه افرادي كه ١ اسفند اعزام هستند،كد خوردند؟

mr.net
03-02-2013, 14:39

من خودم کسری داشتم و به واسطه قانون جدید حذفش کردن ! "حذف کردن کسری" واسه من همون قدر ناراحت کننده بود که "زودتر ترخیص شدنم" برای هم خدمتیام ! می دونم !
اما به عنوان نماینده پدر جبهه ای ها اجازه بدین نظرم رو می دم:
به هر حال پدر من بهترین سال های عمرش که باید بالا سر من (که 1 سالم بود) می بود رو رفت جبهه، ممکن بود تو این دو سالی که وقت پدرم تو جبهه گذشت، می تونست روگسترش کارش فعالیت داشته باشه تا زندگی ما به این وضع خراب الان نباشه ! کسی که وضع مالی خودش یا پدرش خوبه خیلی واسش فرقی نمی کنه که 2 سال بره خدمت و توی کار و کاسبی نباشه ! چون پولش هست ! اما منی که مشکلات مالی زیادی دارم، نیاز دارم زودتر این خدمت اجباری رو تموم کنم تا بتونم برگردم سر کار و یه لقمه نون در بیارم.
البته که کسای زیادی هم بودن که دوست داشتن برن جبهه ولی به واسطه مشکلاتی نتونستن . اما به هر حال نرفتن ! حالا یه سری ها هم که در رفتن خارج که حرفی واسه گفتن نمی مونه.
در کل هر جا که اومدن یه امتیازی به ایثارگرا بدن هر کسی یه جور اعتراض کرده ! چه کسری جبهه چه قبولی تو دانشگاه چه ... (که من تا حالا از هیچ کدوم این امتیازا استفاده ای نکردم)
ولی من می خوام بدونم آیا پیش خودتون فک می کنین که اگه ایثارگرا و مخصوصاً شهدا نبودن ، آیا ممکن نبود همین شمای نوعی وجود نداشته باشی که بخوای به کسری و فلان و بهمان اعتراض کنی ؟

Behrang_sh
03-02-2013, 14:39
الان يعني همه افرادي كه ١ اسفند اعزام هستند،كد خوردند؟

هاتف جان تقریبا همینطوره، چون امروز از مسئول پلیس +10 که پرسیدم گفتن از دیروز تمام کدها به ما اعلام شده

ehsanla
03-02-2013, 15:03
من هم افتادم ناجا مالک اشتر اراک
توصیه ها و تجارب شما را با جان و دل خریداریم:n02:

Pami
03-02-2013, 15:18
من خودم کسری داشتم و به واسطه قانون جدید حذفش کردن ! "حذف کردن کسری" واسه من همون قدر ناراحت کننده بود که "زودتر ترخیص شدنم" برای هم خدمتیام ! می دونم !
اما به عنوان نماینده پدر جبهه ای ها اجازه بدین نظرم رو می دم:
به هر حال پدر من بهترین سال های عمرش که باید بالا سر من (که 1 سالم بود) می بود رو رفت جبهه، ممکن بود تو این دو سالی که وقت پدرم تو جبهه گذشت، می تونست روگسترش کارش فعالیت داشته باشه تا زندگی ما به این وضع خراب الان نباشه ! کسی که وضع مالی خودش یا پدرش خوبه خیلی واسش فرقی نمی کنه که 2 سال بره خدمت و توی کار و کاسبی نباشه ! چون پولش هست ! اما منی که مشکلات مالی زیادی دارم، نیاز دارم زودتر این خدمت اجباری رو تموم کنم تا بتونم برگردم سر کار و یه لقمه نون در بیارم.
البته که کسای زیادی هم بودن که دوست داشتن برن جبهه ولی به واسطه مشکلاتی نتونستن . اما به هر حال نرفتن ! حالا یه سری ها هم که در رفتن خارج که حرفی واسه گفتن نمی مونه.
در کل هر جا که اومدن یه امتیازی به ایثارگرا بدن هر کسی یه جور اعتراض کرده ! چه کسری جبهه چه قبولی تو دانشگاه چه ... (که من تا حالا از هیچ کدوم این امتیازا استفاده ای نکردم)
ولی من می خوام بدونم آیا پیش خودتون فک می کنین که اگه ایثارگرا و مخصوصاً شهدا نبودن ، آیا ممکن نبود همین شمای نوعی وجود نداشته باشی که بخوای به کسری و فلان و بهمان اعتراض کنی ؟

بنده حتی شده در حد خودم دست پدر شما رو می بوسم ، کسی که رفته جبهه مرد واقعی بوده ، جرات میخواد
هرچند مملکت داغونه ولی همین داغونی هم اگه امثال پدر شما نمیرفتن جبهه الان نبود
حرف من این نیست که از امثال پدر شما قدردانی نشه ، منظور من این هست دادن کسری به پسر اون فرد کاملا ناعادلانه هست
شما تو اون زمان هیچ نقشی نداشتی ، نباید از شما قدردانی بشه باید از پدرتون قدردانی بشه
این کسری خدمت هم یه جورایی کلاه گذاشتن سر اون افراد هست ، به جای اینکه بیان وضع زندگیشون رو ارتقا بدن و ساپورت مالی بشن با چند ماه کسری ماست مالی میکنن میره
میشه به روش دیگه ای 10 برابر بهتر از 4-5 ماه کسری خدمت به شما این لطف رو جبران کرد
بنده خودم بدون 1 روز کسری خدمت تموم کردم ، شما حرف بنده رو متوجه نمیشید تا زمانی که برید تو یگان و یکی از همخدمتی هاتون رو ببینید با آوردن کسری داره ترخیص میشه !
خیلی حس سنگین و بدیه

sasanm28
03-02-2013, 15:18
سلام.دوستان کدهای اعزام 1 اسفند اومده.من 01 ارتش.امریه دار.دوستان دیگه اگه هستند بگند ببینیم کجا افتادن

01 ارتش افتادم جاش خوبه؟

amirhoseiyn
03-02-2013, 15:23
دوستان یک سوال............
اگه ما برای امریه اقدام کنیم ، تکلیف یگان اموزشی ما چی میشه؟.منظورم اینه که برای این که اموزشی هم بیفتم سپاه به طور مجزا برای اون هم باید پذیرش بگبریم؟
(به خاطر برگه تکمیلی چون اگه بیفتیم ارتش هیچی)
نمیدنم سوال رو کامل پرسیدم؟
ممنون

Behrang_sh
03-02-2013, 15:39
01 ارتش افتادم جاش خوبه؟

سلام دوست عزیز
جای خیلی خوبیه

hadi.jalily
03-02-2013, 16:21
سلام به همه دوستان من آمل زندگی میکنم از مازندران فوق لیسانس دارم و متاهل هم هستم الان هم امروز برگ سفیدم رو گرفتم افتادم 02 تهران واسه آموزشی 1.12 !!! کسی هست اونجا تو این تاریخ با هم رفیق باشیم ؟

راستی عزیزان 02 چجور جاییه ؟ واسه اموزشی چقدر سخت میگیرن ؟؟ مرخصی میدن برم زنم رو ببینم ؟؟ بعد از آ»وزشی چی میشه تکلیفم تو همچین جایی ؟

Abdolreza2012
03-02-2013, 16:28
سلام به همه دوستان من آمل زندگی میکنم از مازندران فوق لیسانس دارم و متاهل هم هستم الان هم امروز برگ سفیدم رو گرفتم افتادم 02 تهران واسه آموزشی 1.12 !!! کسی هست اونجا تو این تاریخ با هم رفیق باشیم ؟

راستی عزیزان 02 چجور جاییه ؟ واسه اموزشی چقدر سخت میگیرن ؟؟ مرخصی میدن برم زنم رو ببینم ؟؟ بعد از آ»وزشی چی میشه تکلیفم تو همچین جایی ؟

مگه کسی که ازدواج کرده باشه نمیفرستن شهری که همسرش باشه؟

ALIREZA GOLDEN
03-02-2013, 16:32
سلام علیرضا جان
بهت تبریک میگم
اونجا به هتل خاتمی معروفه:n02:
من 3 تا از دوستام اونجا بودن از شرایطش راضی بودن
شما پذیرش گرفته بودی؟

سلام مجید جان
سپاس ، به شما هم تبریک میگم .
پذیرش ؟! آره یه جورایی :46:

راستی خیلی از هم دور نیستیم ، جفتمون استان یزدیم !

hadi.jalily
03-02-2013, 16:37
فعلا که داداش برا آموزشی ما همچین کاری نکردن !چه خاکی به سرم کنم آخه ؟ 6 ساله ازدواج کردم زنم تنهاس تو آمل غریبه .. این نا مردا هیچی حالیشون نیست ...

mr.net
03-02-2013, 16:43
بنده حتی شده در حد خودم دست پدر شما رو می بوسم ، کسی که رفته جبهه مرد واقعی بوده ، جرات میخواد
هرچند مملکت داغونه ولی همین داغونی هم اگه امثال پدر شما نمیرفتن جبهه الان نبود
حرف من این نیست که از امثال پدر شما قدردانی نشه ، منظور من این هست دادن کسری به پسر اون فرد کاملا ناعادلانه هست
شما تو اون زمان هیچ نقشی نداشتی ، نباید از شما قدردانی بشه باید از پدرتون قدردانی بشه
این کسری خدمت هم یه جورایی کلاه گذاشتن سر اون افراد هست ، به جای اینکه بیان وضع زندگیشون رو ارتقا بدن و ساپورت مالی بشن با چند ماه کسری ماست مالی میکنن میره
میشه به روش دیگه ای 10 برابر بهتر از 4-5 ماه کسری خدمت به شما این لطف رو جبران کرد
بنده خودم بدون 1 روز کسری خدمت تموم کردم ، شما حرف بنده رو متوجه نمیشید تا زمانی که برید تو یگان و یکی از همخدمتی هاتون رو ببینید با آوردن کسری داره ترخیص میشه !
خیلی حس سنگین و بدیه

من این محل رو برای جواب دادن مناسب نمی دونم چون بچه ها بیشتر می خوان اطلاعاتشون رو ببرن بالا تا دعوای ماها رو ببینن ;)
اما به هر حال
درسته که پدرم تنها رفته و من کاری نکردم، اما رفتن پدرم کل خانواده رو تحت تاثیر قرار داده، نه خودش رو فقط.
خدا پدر شما رو هم براتون حفظ کنه، و باید بگم که من نخواستم منتی سر کسی بذارم، که شاید نوشته ام همچین برداشتی رو القا کرده.
ولی در مورد خط آخر مطلبتون باید عرض کنم که من الان 8 ماه خدمتم و همین 5 شنبه هفته پیش هم قسمتی م 3 ماه کسری آورد و رفت و من و با کارها تک و تنها گذاشت
اما خدا می دونه من خوشحال شدم، چون موندن اون تو خدمت چه به درد من می خوره (البته اگه می بود چون هم قسمتیمه، کار من کمتر می شد) اما رفتنش خیلی به نفعشه، هم روحی هم مادی

Abdolreza2012
03-02-2013, 16:44
فعلا که داداش برا آموزشی ما همچین کاری نکردن !چه خاکی به سرم کنم آخه ؟ 6 ساله ازدواج کردم زنم تنهاس تو آمل غریبه .. این نا مردا هیچی حالیشون نیست ...

نمیدونم شاید قانونش تغییر کرده باشه یا شاید فقط آموزشیو راه دور بندازن

pedromi
03-02-2013, 17:09
من هم افتادم ناجا مالک اشتر اراک
توصیه ها و تجارب شما را با جان و دل خریداریم:n02:
بالاخره افتادی ناجا
بدون بدترین جای خدمت ناجاست. به اموزشی خیلی فکر نکن
به خدمت بعد از اموزشی فکر کن که بینهایت سخته مخصوصاً راهور کلانتری و حتی پست دادن. بعد از تقسیم شدن بگو کامپیوترت فوله فول( این چند روز ورد و اکل تمرین کن) تا بندازنت اداری از صبح ساعت 7 تا ساعت 4. البته آماده باش ها باعث خراب شدن خیلی از تعطیلات میشه.
وسلام

clau
03-02-2013, 17:09
اون قانون برای بعد از اتمام دوره آموزشی هست که اگه متاهل باشی یا فرزند نظامی باشی یا سرپرست خانواده باشی بقیش یادم نیست چند مورد دیگه هم بود موقع تقسیم محل سکونت خودت میفتی

hatef70
03-02-2013, 17:17
سلام مجید جان
سپاس ، به شما هم تبریک میگم .
پذیرش ؟! آره یه جورایی :46:

راستی خیلی از هم دور نیستیم ، جفتمون استان یزدیم !

سلام دوست عزيز،ببخشيد شما كارت سبز بسيج داشتيد؟
تو تهران هم آشنا داشتيد واسه پذيرش؟

ar.tmu
03-02-2013, 17:21
دوستایی که افتادن 01 آمار بدن همدیگرو بشناسیم.

ALIREZA GOLDEN
03-02-2013, 17:25
سلام دوست عزيز،ببخشيد شما كارت سبز بسيج داشتيد؟
تو تهران هم آشنا داشتيد واسه پذيرش؟

خیر کارت سبز نداشتم :n06: بله بود !

ehsanla
03-02-2013, 17:28
بالاخره افتادی ناجا
بدون بدترین جای خدمت ناجاست. به اموزشی خیلی فکر نکن
به خدمت بعد از اموزشی فکر کن که بینهایت سخته مخصوصاً راهور کلانتری و حتی پست دادن. بعد از تقسیم شدن بگو کامپیوترت فوله فول( این چند روز ورد و اکل تمرین کن) تا بندازنت اداری از صبح ساعت 7 تا ساعت 4. البته آماده باش ها باعث خراب شدن خیلی از تعطیلات میشه.
وسلام
دوست عزیزم ممنونم ازت که با غلتک از روی روحیم رد شدی:n08:
راستش اگه خدا قبول کنه لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم. معاف از رزم هم دارم (پا پرانتزی). با این شرایط به نظرت اوضاع چه جوری میشه؟

Behrang_sh
03-02-2013, 17:59
راستش اگه خدا قبول کنه لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم. معاف از رزم هم دارم (پا پرانتزی). با این شرایط به نظرت اوضاع چه جوری میشه؟

احسان جان حالا زیاد تخریب نشو:n08:
ایشون چون خودشون تو ناجا خدمت کردن قصد داشت تجربیات و واقعیت های دورانی که گذرونده رو بهت بگه
حالا میومد میگفت ناجا گل و بلبله خوب میشد:n02:
به اون حرف دوستمون خوب فکر کن (در مورد کامپیوتر-word & excel)
اینشالا به شما کمتر سخت بگذره و سریع تموم شه
موفق باشی

gooride
03-02-2013, 18:41
آقا تو برگ سفیدتون اشاره ای به امریه شده؟

pedromi
03-02-2013, 20:03
در تکمیل صحبتهای زیبای دوست عزیز behrang_sh باید بگم که من جز حقیقت چیز دیگه ای نگفتم.
تنها ارگانی که ارزشی برای لیسانس قائل نیست همین ناجاس. با لیسانس آبدارچی نظافت چی و ... هم تو ناجا میشن. لیسانس که سهله با فوق لیسانس تو راهور 4-4 پست میدن و تعطیلی هم ندارن .پس اصلاً به مدرک فکر نکن سعی کن سرعت تایپتو ببری بالا تا کار اداری ( کار اداریشم خیلی سخته به نسبت ارتش و سپاه) بهت بدن. قصد تخریب روحیتو هم ندارم. میخواستم با واقعیات ناجا آشنا بشی تا یه وقتی رفتی یگانت جا نخوری.

armin_punisher6
03-02-2013, 20:46
الان سربازی چند ماهست؟کسی که لیسانس داره چند ماه کم میشه؟آموزشی چند روزه؟

SNOW PATROL
03-02-2013, 22:03
الان سربازی چند ماهست؟کسی که لیسانس داره چند ماه کم میشه؟آموزشی چند روزه؟

سربازی ٢١ ماه هست و فرقی نمیکنه
مدرک شما چی باشه همه ٢١ ماه باید خدمت کنند
اموزشی هم ٢ ماه هست

SNOW PATROL
03-02-2013, 22:51

داداش ناراحت نباش حتما شما رو بعد اموزشی
میندازن نزدیکترین یگان به محل سکونت
در ضمن تو اموزشی هم هوایه متاهل ها رو دارن و بیشتر بهشون مرخصی میدن

hadi.jalily
03-02-2013, 22:58
چرا همه افتادن 01 پس 02 چی شد ؟ هیچکس 02 نیست ؟ آقا 02 چه جو جاییه ؟

Behrang_sh
03-02-2013, 23:15
چرا همه افتادن 01 پس 02 چی شد ؟ هیچکس 02 نیست ؟ آقا 02 چه جو جاییه ؟

هادی جان ناراحت نباش
02 هم مثله 01 تو ارتش جای خوبیه ، سختگیریهاش خیلی کمتر از جاهای دیگس ، اصلا نگران نباش ، دیگه هرچی باشه 08 که نیست!
راستی اون دوستمونم راست میگه ، منم خیلی شنیدم که مخصوصا تو ارتش هوای متاهل ها رو دارن

ar.tmu
03-02-2013, 23:28
آقا تو برگ سفیدتون اشاره ای به امریه شده؟

بله واسه من نوشته مرکز آموزش:شهدای وظیفه نزاجا (امریه دار)

gooride
04-02-2013, 02:38
دوستان من درخواست امریه داده بودم ولی توی برگ سفیدم "امریه دار" ذکر نشده. با اینکه دو ماه قبل کاراش رو تو سازمان مربوطه کرده بودم 2 بهمن فرستادند. ممکنه به خاطر دیر فرستادنشون باشه یا اینکه نظام وظیفه امریه م رو قبول نکرده؟ یکی میگفت چون دیر ارسال کردند اواسط آموزشی معلوم میشه. آیا تنها راهی که دارم اینه که دلمو به همین جمله خوش کنم یا میشه از طریقی فهمید؟

MCSE MAN
04-02-2013, 10:24
منم کپی برگه سفیدم رو امروز گرفتم
مرکز آموزش: آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا (01)

من حدود 2 هفته پیش برای امریه اقدام کردم و تو مصاحبه بهم گفتن قبول شدی ولی تو این برگه ننوشته امریه دار !

دوستان حالا که من آموزشی رو شهر خودمون افتادم بازم مرخضی هام مثل بقیه است دیگه؟ یعنی فقط میان دوره میذارن بیام خونه دیگه؟

pedromi
04-02-2013, 10:27

من حدود 2 هفته پیش برای امریه اقدام کردم و تو مصاحبه بهم گفتن قبول شدی ولی تو این برگه ننوشته امریه دار !

دوستان حالا که من آموزشی رو شهر خودمون افتادم بازم مرخضی هام مثل بقیه است دیگه؟ یعنی فقط میان دوره میذارن بیام خونه دیگه؟

01 یک هتل 8 ستارست. روز برگی و هر روز میای خونه به جز روزهایی که پست داری. نونت تو روغنه.

ar.tmu
04-02-2013, 11:40
01 یک هتل 8 ستارست. روز برگی و هر روز میای خونه به جز روزهایی که پست داری. نونت تو روغنه.
سلام.من اهل تهران نستم ولی تو تهران فامیل داریم.شما که می گین روز برگه میتونم برم خونه فامیلمون یا نه؟

Amin_0913
04-02-2013, 12:30
سلام
دوستم با دیپلم افتاده 01
مگه میشه؟

Pami
04-02-2013, 12:41
من این محل رو برای جواب دادن مناسب نمی دونم چون بچه ها بیشتر می خوان اطلاعاتشون رو ببرن بالا تا دعوای ماها رو ببینن ;)
اما به هر حال
درسته که پدرم تنها رفته و من کاری نکردم، اما رفتن پدرم کل خانواده رو تحت تاثیر قرار داده، نه خودش رو فقط.
خدا پدر شما رو هم براتون حفظ کنه، و باید بگم که من نخواستم منتی سر کسی بذارم، که شاید نوشته ام همچین برداشتی رو القا کرده.
ولی در مورد خط آخر مطلبتون باید عرض کنم که من الان 8 ماه خدمتم و همین 5 شنبه هفته پیش هم قسمتی م 3 ماه کسری آورد و رفت و من و با کارها تک و تنها گذاشت
اما خدا می دونه من خوشحال شدم، چون موندن اون تو خدمت چه به درد من می خوره (البته اگه می بود چون هم قسمتیمه، کار من کمتر می شد) اما رفتنش خیلی به نفعشه، هم روحی هم مادی

دعوا چیه عزیز داریم بحث میکنیم ، منم دارم حرف دلم رو میزنم
منم هیچ وقت آرزو نداشتم کسی که کسری آورده کارش به مشکل بخوره و نتونه ازش استفاده بلکه ، بلکه این حق رو برای خودم میدونم که چرا من هم نباید کسری داشته باشم ؟ چرا نباید عادلانه باشه ؟
یکی از کارهای خوبی که بالاخره انجام دادن یکسان کردن مدت خدمت برای همه وظیفه ها بود چه دکتر چه بی سواد
میدونم سخته کسی که کسری داشته و الان لغو شده ، اما آدم باید منصف باشه
امیدوارم روزی برسه که همه شرایط یکسان باشه ، نه کسری ، نه امتیاز ، نه نابرابری ، همه یکسان از لحاظ شرایط

Pami
04-02-2013, 12:44
سلام.من اهل تهران نستم ولی تو تهران فامیل داریم.شما که می گین روز برگه میتونم برم خونه فامیلمون یا نه؟

بله میتونید ، اصلا بزن بیرون تو شهر چرخ بزن شب قبل خاموشی برگرد کسی کاری نداره

سلام
دوستم با دیپلم افتاده 01
مگه میشه؟

یحتمل خالی بسته ، 01 لیسانس به بالا میگیره

عزیز 01 افتادی شکر کن ! اگه شانست خوبه یگان هم جای خوبی میفتی بیخیال امریه شو ، یه سرچی بزن شرایط اونجا میاد دستت

آدم حس میکنم تو دوران امپراطوری روم زندگی میکنه که آدم رو به زور میبرن خدمت

شتریه که رو همه پسرا خوابیده !! کاریش نمیشه کرد شما هم اگه میخوای یه روز پاتو از این امپراطوری بزاری بیرون باید بری خدمت !

Behrang_sh
04-02-2013, 13:26
یحتمل خالی بسته ، 01 لیسانس به بالا میگیره

دوست گلم همچینم بیراه نگفته
من دوستم 2-3 ماه پیش با فوق دیپلم افتاد 01

MCSE MAN
04-02-2013, 13:32
عزیز 01 افتادی شکر کن ! اگه شانست خوبه یگان هم جای خوبی میفتی بیخیال امریه شو ، یه سرچی بزن شرایط اونجا میاد دستت
آره داداش. من همون موقع که دیدم تهران افتادم خدا رو شکر کردم. کلا اونجوری نیستم که توقعم بالا باشه وحتی شهرستان هم میوفتادم راضی بودم. فقط این مدت دعا میکردم نیرو انتظامی و شهرهای مرزی نیوفتم که شانس آوردم و نیوفتادم.
برام سپاه و ارتش فرقی نمیکرد فقط بابت یه چیز ارتش نگران هستم و اونم سنگینیه اسلحشه. چون از لحاظ بدنی یه مقدار ضعیفم و میترسم تو تمرین رژه کم بیارم