PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Pami
07-01-2013, 01:00
به به پیام خان افتخار دادن پست ما رو جواب دادن :دی

آخه پیام میترسم مشکلی خورده باشه ...

دوستان انکانش هست مشکل خورده باشه؟اصلن میشه چنین چیزی؟

موشکل ؟ دوشواری ؟!
شما یه سر پاشو برو +10 آمار کامل بگیر خیالت راحت شه
شدن که میشه تو این مملکت آب سر بالا میره دیدم که میگما !
تو اراک برو نظامی فروشی ها یه پوتین " یورد صنعت " یه سایز بزرگتر از پات بخر + 2 جفت بند کشی + 3 جفت کفی طبی نرم
وقتی بهت پوتین قایق موتوری دادن دعام میکنی !

marderoozegar
07-01-2013, 04:14
سلام دوستان می خواستم بپرسم ببینم من که از تهران هستم دیپلم . آموزشی رو 185 کرمانشاه افتادم چقدر احتماش هست که دوران خدمت هم همونجا بهم بدن ؟ اصلا چنین چیزی میشه یا اینکه غیر ممکن ! بر چه اساسی تقسیم بندی انجام میشه ؟ مرسی

SNOW PATROL
07-01-2013, 08:47
سلام دوستان می خواستم بپرسم ببینم من که از تهران هستم دیپلم . آموزشی رو 185 کرمانشاه افتادم چقدر احتماش هست که دوران خدمت هم همونجا بهم بدن ؟ اصلا چنین چیزی میشه یا اینکه غیر ممکن ! بر چه اساسی تقسیم بندی انجام میشه ؟ مرسی

غیر ممکن ؟!!!!
داداش تو این مملکت غیر ممکن وجود ندارد
احتمال هر چیزی هست

sent from my open source device

natanzi
07-01-2013, 11:06
بچه ها کمک
من انتقالی گرفتم به تهران چند روز وقت دارم خودمو معرفی کنم
احتمالا هم باید برم هوافضای سپاه اما نمیدونم چجورجاییه؟
کسی امار داره کلا تهران سپاه خدمت کجاها خوبه که پست نداشته یا لباس شخصی باشی.

Iranian boy10
07-01-2013, 13:08
سلام
نه عزیز قانونی مبنی بر اینکه شما بعد از آموزشی حتما توی شهر خودت بیفتی وجود نداره. در صورتی که شرایط خاص داشته باشید بعد از اموزشی در شهر خودتون خدمت میکنید!(( در صفحات قبل توضیح داده شده))

.

این شرایط خاص قانون یگانه فرزند ذکور که بیفته بعد آموزش شهر خودش هنوز پابرجاست یا حذف شده ؟!

Mohammad King
07-01-2013, 14:07
سلام

دوستان رفتم برگ سفیدمو از پلیس +10 گرفتم

تاریخ اعزامم 19/11/91 هست کسی خبر نداره توی این تاریخ کجا سرباز میگیره؟

SNOW PATROL
07-01-2013, 14:40
سلام

سلام
دوست عزیز ارتباط چندانی بین تاریخ اعزام
و ارگان خدمتی نیست تا ۲۰روز دیگه محل خدمت شما مشخص میشود

noproblem
07-01-2013, 14:53
noproblem عزیز. از صحبت های dg1 ناراحت نشو. شاید اگر تو هم تو ناجا خدمت می کردی به ما سربازهای نیروی انتظامی حق میدادی.
gd1 عزیز راست می گه سپاه در برابر ناجا بیش از اوچیزی که فکر می کنی هتله. بچه های ناجا تو فکر 1 روز مرخصی تو ماهن. 24 ساعته خدمت می کنن ولی بچه های ارتش و سپاه اگه ساعت 2 بشه 2.10 دقیقه بخاطر 10 دقیقه آسمون ریسمون می بافن. پس بورو خدا رو شکر کن.
وسلام

عزیز توی پست های قبلیم هم اشاره کردم که خدمت توی نیروی انتظامی واقعا سخت تره .
اما نا حق هم نگفتم !! ایشون طوری حرف میزنه انگار سپاه هتل 7 ستاره هست نه 5 ستاره خداوکیلی امروز که زیز بارون همه توی چال خودشون بودن من توی هوای آزاد داشتم کار میکردم!!حدود 2 میلیون تا فحش به خودم دادم!! .تو سرما. ولی میدونم واقعا خدمت توی نیروی انتظامی سخته .اما هنوز سربازی هم که از جزیره انتقالی گرفته و اومده شهر رو ندیدی !! باورت میشه میخواد در رو دیوار پادگان رو بغل کنه؟

marderoozegar
07-01-2013, 15:56
ممنون از شما،
یک سئوال دیگه
روی کارت پایان خدمت دوستم دو تا کد نوشته یکی با نام "محل خدمت" و یکی هم با نام "کد" محل خدمت رو زده 176/998000 خوب اون 176 که مشخص هست ولی بعد از ممیز اون 998000 چی رو مشخص می کنه ؟
و اینگه اون کد دیگر نوشته کد و یک عدد 14 رقمی هست، اون برای چی هست ؟

آیا سامانه آنلاینی هست که بشه اینها رو چک کرد ؟

ممنون از شما

noproblem
07-01-2013, 16:14
سلام

من خبر دارم توی این تاریخ دقیقا کجا کجا سرباز میگیره!
پادگان های آموزش رزم مقدماتی کل کشور .!! حالا شما کدومش بیفتی رو نمیدونم :دی
پادگان احمد بن موسی که هر ماه سرباز دیپلمه میگیره و ماه های زوج افسر. تقریبا بقیه پادگان ها هم همینطوره روال کارشون

SNOW PATROL
07-01-2013, 18:04
ممنون از شما،
یک سئوال دیگه
روی کارت پایان خدمت دوستم دو تا کد نوشته یکی با نام "محل خدمت" و یکی هم با نام "کد" محل خدمت رو زده 176/998000 خوب اون 176 که مشخص هست ولی بعد از ممیز اون 998000 چی رو مشخص می کنه ؟

ممنون از شما

دوست عزیز رویه کارت های جدید چنین چیزی وجود ندارد

natanzi
07-01-2013, 18:12
یه نفر بمن امار بده من کجا برم بهتره؟
خونمون تهران پارسه.... سپاه خدمت میکنم دو روز دیگه باید خودمو معرفی کنم(انتقالی گرفتم از شهرستان به تهران)
یکی از دوستان بن میگه بیا سئول..لباس شخصیو بدون پست... به نظرتون رفت امدش سخت نیست؟ می ارزه؟

SNOW PATROL
07-01-2013, 18:53
یه نفر بمن امار بده من کجا برم بهتره؟
خونمون تهران پارسه.... سپاه خدمت میکنم دو روز دیگه باید خودمو معرفی کنم(انتقالی گرفتم از شهرستان به تهران)
یکی از دوستان بن میگه بیا سئول..لباس شخصیو بدون پست... به نظرتون رفت امدش سخت نیست؟ می ارزه؟

داداش هر کدوم راحت تری ...
یکی مشکلش تو خدمت اینه که نیم ساعت زودتر بره خونه یا لباس شخصی باشه
یکی هم ......
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باید تاسف خورد برای این مملکت >>>>

جهت اطلاع هر هشت نفر سر بریده شده اند و فیلم سر بریدنشوت برای خانواده هاشون هم ارسال شد
پاداششون هم ارتقائ درجه از سرباز صفری به سرباز دومی بود

pedromi
07-01-2013, 19:06
یکی هم ......

جهت اطلاع هر هشت نفر سر بریده شده اند و فیلم سر بریدنشوت برای خانواده هاشون هم ارسال شد
dg1 عزیز بهترین پست این تاپیک بود. واقعا دستت درد نکنه. باهات موافقم. یکی به خاطر نیم ساعت زودتر رفتن به خونه اسمون ریسمون میبافه یکی هم مثل این بنده خداها تو عکس. روحشون شاد. انشا الله اون دنیا حقشونو از یه عده ظالم میگیرن.

Pami
07-01-2013, 20:37
یکی هم ......

عدالت همیشه برقرار نیست اون هم تو این مملکت !
یکی مثل آقای X یهو به درجه سرلشگری میرسه بدون هیچ سابقه نظامی قبلی ، یکی هم مثل این بیچاره ها که لب مرز جون میدن

Mohammad King
07-01-2013, 23:06
یکی هم ......

این اتفاق برای چه زمانی بوده کی بوده؟

SNOW PATROL
07-01-2013, 23:11
این اتفاق برای چه زمانی بوده کی بوده؟

داداش محمد نترس :دی
این تصویر برای سه سال پیش هست تفریبا در منطقه تاسوکی
البته همین الان هم ما کم کشته نمیدیم در مرز جنوب شرقی

Mr.Mazmamfi
07-01-2013, 23:23
داداش محمد نترس :دی
این تصویر برای سه سال پیش هست تفریبا در منطقه تاسوکی
البته همین الان هم ما کم کشته نمیدیم در مرز جنوب شرقی

هممونو زدی ترسوندی ، بعد میگی ، نترس ؟ :n30:

اصلا نمیتونم خودمو جای اون سرباز ها تصور کنم . :n28:

ولی خدایش گاهی اوقات خوبه آدم این جور چیز هارو یادآوری کنه ، که قدر همین نعمت امنیت و .... که داریم رو بدونیم .

خدایا شکرت . ( من متحول شدم :n02:)

Mohammad King
07-01-2013, 23:31
dg1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز مو رو به تنمون سیخ کردی!!!

SNOW PATROL
07-01-2013, 23:44
هممونو زدی ترسوندی ، بعد میگی ، نترس ؟ :n30:

اصلا نمیتونم خودمو جای اون سرباز ها تصور کنم . :n28:

ولی خدایش گاهی اوقات خوبه آدم این جور چیز هارو یادآوری کنه ، که قدر همین نعمت امنیت و .... که داریم رو بدونیم .

خدایا شکرت . ( من متحول شدم :n02:)

خب البته من متنفرم از اینکه کسی رو بترسونم
خداییش هدفم هم ترسوندن دوستان نبود
چون عکس های دارم که اگه بخوام بزارم رسما دیکه هیچکس خدمت نمیره :دی
هدفم این بود که یکم فکرکنیم فرق من با اون کسی که تو مرز الان یک هفته هست که تو یه
خندق یک متری در دمای زیر صفر کمین زده چیه ؟
پس واقعا باید خدا رو شکر کرد
به خاطر دو چیز یا پارتی مون یا شانس خوبمون که قطعا از این دو تا خارج نیست
و ایرادهای بی مورد مثل فاصله تهران پارس تا خیابون
سئول نگرفت !!!!

r00t
08-01-2013, 00:40
منم تا دو ساعت دیگه باید برم راه آهن که از اونجا برم پرندک رباط کریم برای دوره آموزشی .
از تمام دوستان برای کمک هایی که کردن ممنونم .
سعی کنید با روحیه برین خدمت اینجوری خیلی بیشتر بهتون خوش می گذره .
خودم که این چند روز اخیر اونقدر گفتم و خندیدم با دوستان که یه عده شک کردن دارم میرم خدمت .
21 ماه آش کش خالست . سهم ما هم خوردن این آش شد .
هر وقت برای مرخصی اومدم براتون از اونجا می نویسم .

salamichobaran
08-01-2013, 01:05
هیچی مدارکشو پاشه بیاره یعنی کپی براگه اعزام به خدمتشو بعد اینجا پذیرش میشه اتفاقا الان نیرو کم دارن تا عید بیشتر بچه های اون جا میرن

ادرس تهران 3 راه تختی میدان شهید باکری مجتمع فرهنگی ورزشی فتح المبین

مگه میشه قبل از اینکه آموزشی بری محل خدمتت مشخص بشه ؟؟؟ اگه اینجوریه خوب تا برگه سبزم اومد میرم یه پادگان خوب برای پذیرش ؟ میشه اینجوری ؟؟؟:n19:

SA.JJ.AD
08-01-2013, 02:49
دوستان امروز کارت پایان خدمت ما هم بعد 26 روز اومد !( در کمال تعجب خیلی زود اومد به نسبت دوست و اشناها )! ... واقعا باورم نمیشه !! انگار همین دیروز بود داشتم تو این تایپیک از دوستان راهنمایی میگرفتم در حین خدمت همش با خودم پیش میومد میگفتم میشه یه روز این کارت لعنتی بیاد به دستمون و خلاص شیم !! الان که میبینم اون روز رسید :n02:خیلی خوشحالم !! دوران مزخرف و سخت و در عین حال خاطره انگیزی بود !! (منجیل و نوشهر بودم)
:n09::n30:
ایشالا دوستانی که الان در حال خدمت هستن و باقی دوستانی که تازه قصد رفتن دارن ! به خودشون سخت نگیرن و همش با بیخیالی پیش برن که تو یه چشم به هم زدن تموم میشه !! ( فقط تا حد امکان سعی کنید اون چیزی نشید که سیستم میخواد)

خلاصه که همگی موفق باشید :n01:

steps
08-01-2013, 02:50
منم ساعت ۵ باید برم لشکرک افتادم نیروی زمینی ارتش فقط من قرار نبود برم خدمت ولی احتمال ۹۰٪ اش خور شدم.
من از دانشگاه انصراف دادم برای معافیت بزشکی اقدام کردم ولی معاف از رزم شدم بعد امسال دانشگاه قبول دم و طبق قانون هم میتونستم ثبت نام کنم ولی نظام وظیفه شهریار (دانشگاه شهر قدس قبول شدم)گفت چون دفترچه رو برای معافیت بزشکی فرستادی نمیتونی بری دانشگاه !!!؟
حالا فردا میرم لباس اینا رو میگیرم میام فرداش برم میدون سباه ببینم چی میشه/
ایا همچین قانونی هست چون من تا حالا جایی نخونده بودم

mbm110
08-01-2013, 07:26
این شرایط خاص قانون یگانه فرزند ذکور که بیفته بعد آموزش شهر خودش هنوز پابرجاست یا حذف شده ؟!

بله پا بر جاست ولی ! : یگانه فرزند ذکور طبق قانون باید بیفته" استان " خودش، دقت کن "استان" نه "شهر" خودش.....یعنی از شانسش هم ممکنه بیفته مرکز شهر و هم ممکنه بیفته خارج شهر اصلی و یگوشه از استانش.....
مثلا : کسی که شرط "یگانه فرزند ذکور" و یا کسی که شرط "برادر در حال خدمت" را داره هر دو نفر این ها اگه ساکن تهران باشن میفتن استان تهران که استان تهران شامل خود شهر تهران و پرندک و لشکرک و شهریار میشه که بستگی به شانس داره کدومش بیفتی....
ولی کسی که متاهل هست قانونه که حتما میفته خود شهرش

mbm110
08-01-2013, 07:38
من امروز دوره کدم تموم شد !
یگان افتادم گروه 33 توپخانه پرندک !
چجور جاییه برای ستوانسوم ها؟
رستم : آماد

gooride
08-01-2013, 11:11
دوستان یه سوال : مگه اول ماه های زوج اعزام به خدمت نیست؟ پس چرا بعضی ها دارند خارج از این زمان میرند؟ یکی میگه فردا آموزشیش هست و ...

amir_ata_21
08-01-2013, 11:17
دوستان یه سوال : مگه اول ماه های زوج اعزام به خدمت نیست؟ پس چرا بعضی ها دارند خارج از این زمان میرند؟ یکی میگه فردا آموزشیش هست و ...
یرای دیپلم و زیر دیپلم 19 هر ماه
برای فوق دیپلم به بالا اول ماه های زوج

Mohammad King
08-01-2013, 11:40
دوستان یه سوال

الان این برگه اعزامی که از پلیس +10 گرفتم رو میتونم بدم آشنامون ببره بیفتم سپاه؟یا اینکه باید بزارم برگه اعزام اصلی بیاد در خونمون؟ اصل کی میاد در خونمون؟!!؟

یه سوال دیگه پارتی میتونه کاری کنه یگان بیفتم شهر خودم؟

ممنون

Mohammad King
08-01-2013, 11:44
منم ساعت ۵ باید برم لشکرک افتادم نیروی زمینی ارتش فقط من قرار نبود برم خدمت ولی احتمال ۹۰٪ اش خور شدم.
من از دانشگاه انصراف دادم برای معافیت بزشکی اقدام کردم ولی معاف از رزم شدم بعد امسال دانشگاه قبول دم و طبق قانون هم میتونستم ثبت نام کنم ولی نظام وظیفه شهریار (دانشگاه شهر قدس قبول شدم)گفت چون دفترچه رو برای معافیت بزشکی فرستادی نمیتونی بری دانشگاه !!!؟
حالا فردا میرم لباس اینا رو میگیرم میام فرداش برم میدون سباه ببینم چی میشه/
ایا همچین قانونی هست چون من تا حالا جایی نخونده بودم

الان توی برگه اعزام من این طوری نوشته:

دارند گان برگ آماده به خدمت فاقد غیبت در صورت قبولی در دانشگاه (چنان چه دانشجوی انصرافی یا اخراجی نباشند) میتوانند با ارایه این برگ به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی و ارایه گواهی ثبت نام نصبت به ابطال اعزام خود اقدام نمایند.

شما انصراف دادی نمیتونی دیگه بری دانشگاه اگر مدارک اعزام به خدمتو پست کردی

SNOW PATROL
08-01-2013, 11:45
دوستان یه سوال

الان این برگه اعزامی که از پلیس +10 گرفتم رو میتونم بدم آشنامون ببره بیفتم سپاه؟یا اینکه باید بزارم برگه اعزام اصلی بیاد در خونمون؟ اصل کی میاد در خونمون؟!!؟

یه سوال دیگه پارتی میتونه کاری کنه یگان بیفتم شهر خودم؟

ممنون

بله با همین برگ المثنی هم میتونید اقدام کنید
پارتی میتونه کاری کنه شما اصلا خدمت نرید چه برسه به اینکه بیوفتی شهر خودت

Mohammad King
08-01-2013, 11:49
بله با همین برگ المثنی هم میتونید اقدام کنید
پارتی میتونه کاری کنه شما اصلا خدمت نرید چه برسه به اینکه بیوفتی شهر خودت

به نظر شما سرباز زندان خوب هست یا نه؟؟؟

SNOW PATROL
08-01-2013, 11:55

والا داداش بستگی به زندانش داره حداقلش اینه که شهر خودت خئمت میکنی
اموزشیش هم که کرج هست یا احتمال خیلی کم دستغیب جهرم هر دوتا مرکز تقریبا خوبه و امکاناتش بد نیست

kases
08-01-2013, 15:08
سلام بر سربازان این مرز و بوم:n01:

دوستان مزیتهای داشتن لیسانس در دوران خدمت نسبت به کسانی که دیپلم دارن چیه؟
من به همین زودیها بایدبرم خدمت خیلی داغونم:n29:

dalaylamus2
08-01-2013, 15:13
سلام بجه ها
من واسه ی معافیت پزشکی اقدام کردم که کمسیون پزشکی اول نظرشون معاف از رزم بود روی نظرشون اعتراض زدم کمیون دوم رفتم دکترای اونجا بعد از معاینه رای منفی روی اعتراض من زدن ممکنه که معاف از رزم من لغو بشه؟؟؟
معاف از رزم چیز خوبی هست اصلآ؟؟؟
چند تا برگه دست من دادن بعد از کمیسیون که ببرم یه اتاق دیگه تحویل بدم پاین اونا بصورت دستی نوشته بود تاریخ اعزام 19/11/91 نوزده برج یازده نود و یک دیروز کمیسیون پزشکیم بود به نظرتون چقدر طول میکشه تا برگ سفید و برگه سبز اعزام بیاد در خونمون؟؟؟
اگه کد محل اموزشی ارتش یا نیروی انتظامی باشه اشنا داشته باشیم تو سپاه میشه به سپاه تغیرش داد یا نه؟؟؟

arming900
08-01-2013, 15:20

چه عجب بالاخره دیدیم یکی از سازمان زندانها بیاد حرف بزنه ! نگاه میکنی همش سپاه و ارتشه دی:

اعزامیه چندی؟ من خودم اونجا بودم(هتل کچویی)

سوالی چیزی بود بپرس

SNOW PATROL
08-01-2013, 15:22
سلام بجه ها
من واسه ی معافیت پزشکی اقدام کردم که کمسیون پزشکی اول نظرشون معاف از رزم بود روی نظرشون اعتراض زدم کمیون دوم رفتم دکترای اونجا بعد از معاینه رای منفی روی اعتراض من زدن ممکنه که معاف از رزم من لغو بشه؟؟؟
معاف از رزم چیز خوبی هست اصلآ؟؟؟
چند تا برگه دست من دادن بعد از کمیسیون که ببرم یه اتاق دیگه تحویل بدم پاین اونا بصورت دستی نوشته بود تاریخ اعزام 19/11/91 نوزده برج یازده نود و یک دیروز کمیسیون پزشکیم بود به نظرتون چقدر طول میکشه تا برگ سفید و برگه سبز اعزام بیاد در خونمون؟؟؟
اگه کد محل اموزشی ارتش یا نیروی انتظامی باشه اشنا داشته باشیم تو سپاه میشه به سپاه تغیرش داد یا نه؟؟؟

نه معاف از رزم گه فکر نکنم لغو بشه
معاف از رزم هم بد نیست بستگی داره کجا باشی
شما مدارک رو که تحویل دادی چند روز بعدش برگ سبز میاد در خونه
ده روز مونده به اعزام هم برگ سفید میاد که توش ارگان خدمتی و محل اموزشی هست
وقتی برگ سبزت اومد یا رفتی المثنی ش رو گرفتی باید برای پذیرش تو سپاه اقدام کنی
وقتی برگ سفیدت اومد و کد خوردی دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد.
مکر با پارتی سنگین در حد سردار

noproblem
08-01-2013, 16:38
سلام بر سربازان این مرز و بوم:n01: دوستان مزیتهای داشتن لیسانس در دوران خدمت نسبت به کسانی که دیپلم دارن چیه؟ من به همین زودیها بایدبرم خدمت خیلی داغونم:n29: سلام کلا سربازی مزیتی نداره چه با لیسانس و چه با دیپلم به همه داره ظلم میشه. هم به دیپلمه و هم به لیسانس. اما حداقل به لیسانس ها توی سپاه کارای اداری سبک رو محول میکنن . در کل هدف از سربازی دقیقا بر عکس اون چیزی هست که میگن! (خودشون هم بهتر میدونن و هدفشون هم دقیقا همینه ) حدود 2 یا 3 سال آدم رو از زندگی عقب میندازه (( کاش فقط ادمو از زندگی عقب بندازه و اسیب روحی و روانی به ادم وارد نکنه که دو سال سربازی باعث یه عمر بدبختی بشه) خدا زده دیپلم جماعت هست که توی این دوره و زمونه باید بره و خودش رو به آفتابه معرفی کنه((خدا رو شکر که ما ندیدیم از این چیزا!)) اونوقت میخوای جوونا دل خوشی از اینا داشته باشن؟

kases
08-01-2013, 16:51
سلام کلا سربازی مزیتی نداره چه با لیسانس و چه با دیپلم به همه داره ظلم میشه. هم به دیپلمه و هم به لیسانس. اما حداقل به لیسانس ها توی سپاه کارای اداری سبک رو محول میکنن . در کل هدف از سربازی دقیقا بر عکس اون چیزی هست که میگن! (خودشون هم بهتر میدونن و هدفشون هم دقیقا همینه ) حدود 2 یا 3 سال آدم رو از زندگی عقب میندازه (( کاش فقط ادمو از زندگی عقب بندازه و اسیب روحی و روانی به ادم وارد نکنه که دو سال سربازی باعث یه عمر بدبختی بشه) خدا زده دیپلم جماعت هست که توی این دوره و زمونه باید بره و خودش رو به آفتابه معرفی کنه((خدا رو شکر که ما ندیدیم از این چیزا!)) اونوقت میخوای جوونا دل خوشی از اینا داشته باشن؟

داداش بدجور خرابم کردی:n29:

منظورت از اسیب روحی روانی چیه؟ مگه چه بلایی سر ادم میارن؟

روزی چند ساعت نگهبانی داره؟کلا یک روز از خدمت چجوری میگذره از چه ساعتی باید از خواب پا شی تا کی باید بیدار بمونی در طول روز چه بلاهایی سر ادم در میارن ؟؟

ممنون از شما:n16:

noproblem
08-01-2013, 17:12
داداش بدجور خرابم کردی:n29:

منظورت از اسیب روحی روانی چیه؟ مگه چه بلایی سر ادم میارن؟

روزی چند ساعت نگهبانی داره؟کلا یک روز از خدمت چجوری میگذره از چه ساعتی باید از خواب پا شی تا کی باید بیدار بمونی در طول روز چه بلاهایی سر ادم در میارن ؟؟

ممنون از شما:n16:
سلام
کاربر فعال بخش آنتی ویروس که نباید اینقدر نا امید باشه :دی (( چه دورانی داشت با ایدی قبلی :دی :دی))
والا منظورم از اسیب روحی وروانی این بود که ادمو خل میکنه در بعضی از مواقع و در بعضی از مواقع هم روانی (( جدیه جدی)
یه کاری میگم امتحانش مجانی هست بعد شما خودت میتونی بفهمی که چه اسیب روحی میزنه و در چه حد میتونه وخیم باشه.
شما حدود دو ساعت برو توی خیابون شلوغ (نمیگم بر رو بیابون پادگان) و تنهایی برای خودت یه گوشه ای بشین ! بعد که دو ساعت تموم شد برو یه جای دیگه بازم دو ساعت بشین! این میشه یه پست و یه آماده! دوساعت استراحت کن (هر کاری میخوای انجام بده) بعد باز دوباره روال قبل رو تکرار کن!! به نظر خودت توی مدت زمان طولانی و خدای نکرده اگر در شهر غریب بیفتی این روال چه بلایی سرت میاره؟؟ اونم توی پادگان و بر و بیابون!!
توی پادگان ما کسی هست داره 12 ماه پست میده!! .
در بسیاری از مواقع سربازای پستی آرزو دارن توی نیروی انتظامی خدمت کنن! ( همون سربازای سپاه رو میگم که برادران نیروی انتظامی فکر میکنن هتله! )
البته من هنوز 12 ماه دیگه خدمت دارم ( خدا نابود کنه کسی که خدمت رو کرد 21 ماه) ولی از الان میدونم که فعلا فقط آرزوی کارت پایان خدمت دارم ولی بعد که گرفتمش!! میمونم و هزار راه نرفته!! . اگر شما لیسانس هستی و میخوای بیای خدمت حداقل گامی ازسربازای دیپلم جلو تری. ( چون مشخص نیست که شخص بعد از خدمت همون روحیه و تن و بدن قبل از خدمت رو داشته باشه و بتونه به هدفی که قبل از خدمت داشت برسه )

steps
08-01-2013, 18:34
الان توی برگه اعزام من این طوری نوشته:

دارند گان برگ آماده به خدمت فاقد غیبت در صورت قبولی در دانشگاه (چنان چه دانشجوی انصرافی یا اخراجی نباشند) میتوانند با ارایه این برگ به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی و ارایه گواهی ثبت نام نصبت به ابطال اعزام خود اقدام نمایند.

شما انصراف دادی نمیتونی دیگه بری دانشگاه اگر مدارک اعزام به خدمتو پست کردی

اخه تو خود قانون نظام وظیفه نوشته میتونی بری دانشگاه حتی اگه انصراف داده باشه برای مقاطع بالاتر از کاردانی از خدمت ترخیص میشی

noproblem
08-01-2013, 18:47
اخه تو خود قانون نظام وظیفه نوشته میتونی بری دانشگاه حتی اگه انصراف داده باشه برای مقاطع بالاتر از کاردانی از خدمت ترخیص میشی

قانون نظام وظیفه هر روز و هر دقیقه و هر ثانیه عوض میشه! و مطمئن هم باشید که هر روز بد تر از دیروز میشه (همه قانون های معافی از معافی کفالت تا معافی تحصیلی رو برداشتن بعد میگن الان قانون معافیت ها خیلی بهتر از قبل شده! البته راست میگن برای اونا که سرباز میخوان خیلی بهتر شده چون نه کسی معاف میشه و نه کسی میتونه معافی تحصیلی بگیره و.. . فقط سرباز میشه!! پس واقعا برای اونا بهتر شده)! پس در صورتی که درس میخوندین و اکنون نمیتونید ادامه تحصیل بدین تا خدمت رو نکردن 24 ماه و حتی نبردنش توی دوره احتیاط و ذخیره حداقل برید خدمت رو تموم کنید.

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................

دوستانی که میخوان از معافیت استفاده کنن از تحصیلی تا پزشکی! در صورتی که شرایط زیر رو داشته باشن برای معافیت مورد نظر میتونن اقدام کنن در غیر اینصورت تلاشون بیهوده هست.

معافیت تحصیلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

معافیت پزشکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

معافیت کفالت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

معافیت موراد خاص ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kases
08-01-2013, 18:47
سلام
کاربر فعال بخش آنتی ویروس که نباید اینقدر نا امید باشه :دی (( چه دورانی داشت با ایدی قبلی :دی :دی))
والا منظورم از اسیب روحی وروانی این بود که ادمو خل میکنه در بعضی از مواقع و در بعضی از مواقع هم روانی (( جدیه جدی)
یه کاری میگم امتحانش مجانی هست بعد شما خودت میتونی بفهمی که چه اسیب روحی میزنه و در چه حد میتونه وخیم باشه.
شما حدود دو ساعت برو توی خیابون شلوغ (نمیگم بر رو بیابون پادگان) و تنهایی برای خودت یه گوشه ای بشین ! بعد که دو ساعت تموم شد برو یه جای دیگه بازم دو ساعت بشین! این میشه یه پست و یه آماده! دوساعت استراحت کن (هر کاری میخوای انجام بده) بعد باز دوباره روال قبل رو تکرار کن!! به نظر خودت توی مدت زمان طولانی و خدای نکرده اگر در شهر غریب بیفتی این روال چه بلایی سرت میاره؟؟ اونم توی پادگان و بر و بیابون!!
در بسیاری از مواقع سربازای پستی آرزو دارن توی نیروی انتظامی خدمت کنن! ( همون سربازای سپاه رو میگم که برادران نیروی انتظامی فکر میکنن هتله! )
البته من هنوز 12 ماه دیگه خدمت دارم ( خدا نابود کنه کسی که خدمت رو کرد 21 ماه) ولی از الان میدونم که فعلا فقط آرزوی کارت پایان خدمت دارم ولی بعد که گرفتمش!! میمونم و هزار راه نرفته!! . اگر شما لیسانس هستی و میخوای بیای خدمت حداقل گامی ازسربازای دیپلم جلو تری. ( چون مشخص نیست که شخص بعد از خدمت همون روحیه و تن و بدن قبل از خدمت رو داشته باشه و بتونه به هدفی که قبل از خدمت داشت برسه )
عجب

با این تفاسیر و مشکلات روزانه ای که الان دارم خدمت هم که برم فکر کنم دیونه بشم:n02:

ایدی قبلی شما چی بوده من بیشتر بچه های اونجا رو میشناسم؟:n02:

من تک فرزند پسر خانواده هستم به نظرت تو شهر خودم میفتم یا نه؟ تاثیری داره؟
ممنون از شما که با حوصله جواب میدین:n16:

noproblem
08-01-2013, 18:55
عجب

با این تفاسیر و مشکلات روزانه ای که الان دارم خدمت هم که برم فکر کنم دیونه بشم:n02:

ایدی قبلی شما چی بوده من بیشتر بچه های اونجا رو میشناسم؟:n02:

من تک فرزند پسر خانواده هستم به نظرت تو شهر خودم میفتم یا نه؟ تاثیری داره؟
ممنون از شما که با حوصله جواب میدین:n16:
با سلام مجدد
الان مدرک تحصیلی شما چی هست؟؟
wordship :دی
بله امکانش زیاده که توی شهر خودتون بیفتین.
خواهش میکنم مهندس :دی
البته توضیحات بالا یه سری توضیحات کلی بود(دیپلمه هم هست از لیسانس راحت تر ) :دی یه خورده قلق خدمت بیاد دستت .... حل میشه همه مشکلات :دی

Mohammad King
08-01-2013, 19:02
kases ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز نمیخواد این قدر یترسی تو لیسانس هم باشی بازم اسم سرباز روته نظام هم مثل سرباز باهات رفتار میکنه...

kases
08-01-2013, 19:14
با سلام مجدد
الان مدرک تحصیلی شما چی هست؟؟
wordship :دی
بله امکانش زیاده که توی شهر خودتون بیفتین.
خواهش میکنم مهندس :دی
البته توضیحات بالا یه سری توضیحات کلی بود(دیپلمه هم هست از لیسانس راحت تر ) :دی یه خورده قلق خدمت بیاد دستت .... حل میشه همه مشکلات :دی

به به اقا مهدی کاربر سابق بخش انتی ها گفتم اشنا میزنی :n09:

اقا ما یه مدرک لیسانس دربو داغون داریم قبول میکنن:n02:

مهدی جان در مورد اموزشی میشه بیشتر توضیح بدید میگن خیلی سخته ینی چقدر کشندست ؟ :n02:

ممنون

aria98
08-01-2013, 19:20
سلام

کسی که به دلیل اعصب و روان معاف از نگهبانی و حمل سلاح هست رو میفرستن تو راهور سر چهاراه ؟؟

SNOW PATROL
08-01-2013, 19:29
در بسیاری از مواقع سربازای
پستی آرزو دارن توی نیروی انتظامی خدمت کنن! ( همون سربازای سپاه رو میگم که برادران نیروی انتظامی فکر میکنن هتله! )
داداش من 18 ماه فیکس پست دادم :n02: من که خوبه فوق لیسانس و کمک خلبان دارای مدرک ppl و cpl بقل دست خودم 4-4 تا اخر خدمتش پست داد

سلام

کسی که به دلیل اعصب و روان معاف از نگهبانی و حمل سلاح هست رو میفرستن تو راهور سر چهاراه ؟؟

هر چیزی ممکنه داداش اون هم ناجا :n02:

pedromi
08-01-2013, 19:31
سلام

احتمالش زیاده. درجتون چیه؟

noproblem
08-01-2013, 19:32
به به اقا مهدی کاربر سابق بخش انتی ها گفتم اشنا میزنی :n09:

اقا ما یه مدرک لیسانس دربو داغون داریم قبول میکنن:n02:

مهدی جان در مورد اموزشی میشه بیشتر توضیح بدید میگن خیلی سخته ینی چقدر کشندست ؟ :n02:

ممنون

مخلصم مشتی :دی
بستگی داره آموزشی کجا بیفتی ... من که خاطره خوبی از آموزشی ندارم تمام عوض هاش رو سر این یگان جدید دارم در میارم :دی (اونجا دست و بالم بسته بود هنوزم چیزی بلد نبودم از تجدید دوره میترسیدم :دی)
صفحات قبل دوستانی که یک دی اعزام بودن درباره آموزشی توضیح دادن
ولی روال کلی تقریبا به این صورته
ساعت 4.30 صبح بیدار باش به منظور برگزاری نماز صبح و نظافت! اسایشگاه
ساعت 6 : صرف صبحانه (البته حدود ساعت 6 کم و زیاد میشه :دی)
ساعت 6.30 الی 7 ورود به میدان صبح گاه و شروع رژه تا ساعت 9
ساعت 9 تا قبل از نماز ظهر هم کلاس های تئوری
بعد از نماز ظهر صرف ناهار
بعد از ناهار مجددا یه کلاس تئوری دیگه
بعد از اون کلاس هم میدان شامگاه ( همون صبح گاه هست که چون داره غروب میشه اسمش تغییر میکنه میشه شامگاه :دی) و مجددا حدود 45 دقیقه ای رژه
بعد هم نماز مغرب و عشا
بعد صرف شام
و در آخر اگر فرصتی موند هم لالا :دی
در طول روز حدود 2 یا3 ساعتی وقت اضافه میارید .
(( ده پونزده روز اول هم خبر خاصی نیست فقط مقدمات رژه ... )
این رژه تا روز آخری هم که بخوای از پادگان آموزشی تقسیم بشی دست از سرت بر نمیداره.
معاف از رزمی بگیر از همه این درد سر ها خلاص شی :دی

noproblem
08-01-2013, 19:36
حذف شود...

noproblem
08-01-2013, 19:43
داداش من 18 ماه فیکس پست دادم :n02: من که خوبه فوق لیسانس و کمک خلبان دارای مدرک ppl و cpl بقل دست خودم 4-4 تا اخر خدمتش پست داد

ا

پست برجکی بودی ؟؟ (( من تا الان یه بار پست دادم اونم نرفتم دکل !)) یادمه یکی از دوستان که نیروی انتظامی خدمت میکرد پست امادش با موتور بود باید گشت میزد توی خیابونا ..
قبول کن پست توی نیروی انتظامی بهتر از سپاه و ارتش هست .

SNOW PATROL
08-01-2013, 19:49
پست برجکی بودی ؟؟ (( من تا الان یه بار پست دادم اونم نرفتم دکل !)) یادمه یکی از دوستان که نیروی انتظامی خدمت میکرد پست امادش با موتور بود باید گشت میزد توی خیابونا ..
قبول کن پست توی نیروی انتظامی بهتر از سپاه و ارتش هست .

شش ماه برجک بودم شش ماه اخر خدمت به درخواست خودم رفتم برجک
و کاشکی از همون اول رفته بودم بهترین پست بود البته بستگی به خود طرف هم داره یکی با برجک حال میکنه یکی با گشت !

marderoozegar
08-01-2013, 19:50
ممنون از شما،
یک سئوال دیگه

دوست عزیز رویه کارت های جدید چنین چیزی وجود ندارد

ممنون ولی یعنی هیچ شخصی اینجا نیست که کارتش این اطلاعات رو داشته باشه ؟
آیا گسی محل خدمتش چنین شماره ای هست ؟
راهی نیست بشه این اطلاعات رو در آورد ؟؟

noproblem
08-01-2013, 20:01
شش ماه برجک بودم شش ماه اخر خدمت به درخواست خودم رفتم برجک
و کاشکی از همون اول رفته بودم بهترین پست بود البته بستگی به خود طرف هم داره یکی با برجک حال میکنه یکی با گشت !

توی این سرما که بچه ها پست میدن و راحت هم ترک پست میخورن!... خیلی ناراحت میشم.
چون پادگان ما دقیقا بر و بیابونه ... دو ساعت پست داخل برجک داره و دو ساعت آماده معمولا زیر برجک و... از سرما منجمد میشن نیرو های پستی . کسی هم به دادشون نمیرسه . ولی اون برجکی که توی فرودگاه هست ( همون که اخرای فرودگاه هست) اگر اونجا پست دادی ... واقعا برجک مجهز و بزرگ و خوبی هست . مرتب مرتب.
اگر هم برجک معمولی بودی که مطمئن هستم الانه میگی برجک خوبه چون روزانه حداقل با 10 یا 20 تا پست برجکی روبرو میشم که خیلی ناراحتن! .....

rozbeh85
08-01-2013, 20:02
یه سوال بعد خدمتی.
این جریان تعویض کارت های پایان خدمت بعد از 85 چیه؟
باید خودمان هم باشیم؟
اگه ایران نباشیم باید بدیم سفارت؟
حالا ایران سفارت نداشت چه کنیم؟
ممنون

noproblem
08-01-2013, 20:03
ممنون از شما،
یک سئوال دیگه

ممنون ولی یعنی هیچ شخصی اینجا نیست که کارتش این اطلاعات رو داشته باشه ؟
آیا گسی محل خدمتش چنین شماره ای هست ؟
راهی نیست بشه این اطلاعات رو در آورد ؟؟
دوست عزیز خیلی عذر میخوام شما گفتین این اطلاعات روی کارت پایان خدمت دوستتون نوشته شده درسته؟؟؟ یعنی الان دوست شما یادش رفته کجا خدمت کرده؟؟ .!!

marderoozegar
08-01-2013, 20:06
ها ها ببخشید که اینطوری نوشتم بد به نظر می رسه
چرا ولی داستان اینه که می خواهیم بدونیم چطور میتونیم این اعداد رو معنیشون رو بدست بیاریم

tiyorg
08-01-2013, 20:09
سلام ، اگه کسی پدرش فوت شده باشه خدمت رو میفته شهر خودش ؟

aria98
08-01-2013, 20:13
احتمالش زیاده. درجتون چیه؟

س3

من که اعصاب مصاب ندارم رفتم همه رو جریمه میکنم :n05:

.

noproblem
08-01-2013, 20:36
س3

.

نه ناجا هر جای دیگه همونطوری که شما بلد بودی معاف از پستی گرفتی اونا هم بلدن چطوری باهات رفتار کنن!! نندازنت بغل دست یه کادری که وضععش از تو بد تر باشه شانس اوردی.!!

Goldfinger
08-01-2013, 20:52
سلام به همه بچه ها
17 ماه خدمت سربازی اونم ناجا.
2 ماه آموزشی مرکز آموزش محمدرسول الله بیرجند (معروف به جهنم سبز) بودم.
بقیه خدمت سیستان و بلوچستان بودم.15 ماه کمین و عملیات و درگیری روزانه و شبانه تیپ یکم تکاوری مقداد زاهدان :n24:
خلاصه هر کی هرجا هست خدا پشت و پناهش.الان 5 سال گذشته و هنوز خاطراتش تو مغزم میچرخه :n13:
کی میخواد بره.....وقتی مردم!:34:

pedromi
08-01-2013, 21:51
س3

.
محل خدمتت تهرانه؟اگر تهرانه با توجه به اعلام نیاز فاتب احتمالش 90 % بیفتی راهور.

ehsanla
08-01-2013, 22:09
راستی معاف از رزم ها درجه شون با بقیه تفاوت میکنه؟

SNOW PATROL
08-01-2013, 22:23
راستی معاف از رزم ها درجه شون با بقیه تفاوت میکنه؟

بله دوست عزیز کمترین درجه ممکن برای هر مدرک تحصیلی که برای لیسانس میشه استوار دوم

779
08-01-2013, 22:25
دوستان من فوق لیسانسم، وضعیتم چطوریه؟ تو شهر خودم 100٪ میفتم؟ مثل اینکه از مفدار خدمتمم کم نمیشه :|
بعد پسر خالم دیپلم هست داره میره، اون چجوری میشه وضعیتش؟

PLAΨMID
08-01-2013, 22:52
ديپلم كه خيلي ناجوره . . . .نميشه گفت . واقعا از يه خط دو خط رده !!!
من كه با ليسانس با درجه ستوان 3 توالت شستم ، بيل كلنگ زدم ، پست دادم ، افسر نگهبان شدم ، پاسبخش شدم و خدا ميدونه حتي گلوله توپ از بنز ده تن خالي كردم كه هر كدومش 43 كيلو بود و بعدشم با يه مشت بدبخت ديگه همون ده تن رو هل داديم كه روشن بشه .
بستگي به جاتون داره . من كه توي جهنم بودم به خدا يه روز در ميون پاهام عرق سوز بود . ولي ديپلمه هم بود كه افتاده بود بيمارستان 578 اهواز ، يه روز كه اونجا به علت گرمازدگي بستري بودم بهم سرم وصل مي كرد و سخت ترين كارش اين بود كه با دمپايي درمانگاه رو تي بكشه .
كلا خدمت بستگي به شانستون داره . . . . .
ولي اصلا نترسيد ! كارت كه بياد تمام خستگي و ناراحتي ها ازتون دور ميشه !!!:n02:

pedromi
08-01-2013, 23:15
ديپلم كه خيلي ناجوره . . . .نميشه گفت . واقعا از يه خط دو خط رده !!!
من كه با ليسانس با درجه ستوان 3 توالت شستم ، بيل كلنگ زدم ، پست دادم ، افسر نگهبان شدم ، پاسبخش شدم و خدا ميدونه حتي گلوله توپ از بنز ده تن خالي كردم كه هر كدومش 43 كيلو بود و بعدشم با يه مشت بدبخت ديگه همون ده تن رو هل داديم كه روشن بشه .
بستگي به جاتون داره . من كه توي جهنم بودم به خدا يه روز در ميون پاهام عرق سوز بود . ولي ديپلمه هم بود كه افتاده بود بيمارستان 578 اهواز ، يه روز كه اونجا به علت گرمازدگي بستري بودم بهم سرم وصل مي كرد و سخت ترين كارش اين بود كه با دمپايي درمانگاه رو تي بكشه .
كلا خدمت بستگي به شانستون داره . . . . .
ولي اصلا نترسيد ! كارت كه بياد تمام خستگي و ناراحتي ها ازتون دور ميشه !!!:n02:

data 1580 عزیز. ارتش خدمت کردی یا ناجا؟

dalaylamus2
08-01-2013, 23:20
داش ممنون بابت راهنماییت...
توی کارت پایان خدمت ذکر میشه که معاف از رزم بودم یا نه؟

SNOW PATROL
08-01-2013, 23:43
خیر معاف از رزم تو کارت نوشته نمیشه

Pami
09-01-2013, 00:04

ارتش بوده عزیز
بیما 578 مال نیرو زمینی هست ، گلوله توپ هم ناجا میخواد چیکار کنه ؟ :دی
ایشون هم یحتمل لشکر 92 بودن

gj1366
09-01-2013, 00:29
سلام كسي كه معاف از پست باشه چي؟ تو كارتش چيزي مينويسن ؟ الان كه كارت جديد صادر ميشه چطور ؟كسي اطلاع دقيق داره؟

SNOW PATROL
09-01-2013, 00:38
سلام كسي كه معاف از پست باشه چي؟ تو كارتش چيزي مينويسن ؟ الان كه كارت جديد صادر ميشه چطور ؟كسي اطلاع دقيق داره؟

نه داداش من

PLAΨMID
09-01-2013, 01:08
ارتش بوده عزیز
بیما 578 مال نیرو زمینی هست ، گلوله توپ هم ناجا میخواد چیکار کنه ؟ :دی
ایشون هم یحتمل لشکر 92 بودن

آره عزيز لشگر 92 زرهي بودم ولي نه خود اهواز بلكه تيپ 3 اين لشگر كه جديدا مستقل شده و به اسم تيپ 392 زرهي شناخته ميشه . اين تيپ از داغون ترين جاهاي ارتش هست . نه به خاطر اينكه ارتشه يا اينكه نيروي زميني هست بلكه بخاطر اينه كه توي بيايون لم يزرع خدا واقع شده ( 20 كيلومتري اهواز و 8 كيلومتري محلي عرب نشين به نام حميديه ) و اصلا صاحاب درست و حسابي نداره و گروهبان كادر ميتونه به راحتي حال ستوان وظيفه رو بگيره !! ( كه اينكارو ميكنه . خداييش كادر هاي ما توي اين زمينه از هيچي كم نذاشتن !) .
خيلي از افرادي كه بعد از من افتادن اونجا سريعا با هر نوع پارتي و روشي كه ميتونستن انتقالي گرفتن و اكثرا رفتن اهواز .
كلا يگان رزمي چيز مزخرفيه . من ديدبان توپخانه صحرايي بودم و تا دلتون بخواد با توپ و تانك سر و كار داشتم . ( از شستن و برق انداختن توپ ها گرفته تا ديدباني و هدايت آتش و گلوله گذاري و سمبه زدن !!)
اينم بگم واسه خنده بد نيست :
اونجايي كه من بودم رسم بر اين بود كه وقت ترخيص ، سرباز ها موقع خروج از پادگان بر ميگشتن و براي آخرين بار به پادگان نگاه خداحافظي مي كردند . يادمه روز ترخيص واسه كار هاي اداري و كاغذ بازي و دوندگي هاي بيخودي يه بلايي سرم آوردن كه وقتي از پادگان رفتم بيرون و از شر دژبان هاي زبون نفهم راحت شدم فقط يه ماشين دربست كردم و رفتم اهواز . اونجا هم رفتم ترمينال و اولين اتوبوس به اصفهان رو گرفتم . بعدش يادم افتاد كه اون نگاه معروف رو نكردم و باور كنيد اصلا پشيمون نشدم !!!!

kases
09-01-2013, 03:09
مخلصم مشتی :دی
بستگی داره آموزشی کجا بیفتی ... من که خاطره خوبی از آموزشی ندارم تمام عوض هاش رو سر این یگان جدید دارم در میارم :دی (اونجا دست و بالم بسته بود هنوزم چیزی بلد نبودم از تجدید دوره میترسیدم :دی)
صفحات قبل دوستانی که یک دی اعزام بودن درباره آموزشی توضیح دادن
ولی روال کلی تقریبا به این صورته
ساعت 4.30 صبح بیدار باش به منظور برگزاری نماز صبح و نظافت! اسایشگاه
ساعت 6 : صرف صبحانه (البته حدود ساعت 6 کم و زیاد میشه :دی)
ساعت 6.30 الی 7 ورود به میدان صبح گاه و شروع رژه تا ساعت 9
ساعت 9 تا قبل از نماز ظهر هم کلاس های تئوری
بعد از نماز ظهر صرف ناهار
بعد از ناهار مجددا یه کلاس تئوری دیگه
بعد از اون کلاس هم میدان شامگاه ( همون صبح گاه هست که چون داره غروب میشه اسمش تغییر میکنه میشه شامگاه :دی) و مجددا حدود 45 دقیقه ای رژه
بعد هم نماز مغرب و عشا
بعد صرف شام
و در آخر اگر فرصتی موند هم لالا :دی
در طول روز حدود 2 یا3 ساعتی وقت اضافه میارید .
(( ده پونزده روز اول هم خبر خاصی نیست فقط مقدمات رژه ... )
این رژه تا روز آخری هم که بخوای از پادگان آموزشی تقسیم بشی دست از سرت بر نمیداره.
معاف از رزمی بگیر از همه این درد سر ها خلاص شی :دی

ممنون داداش
این همه رزه که ادم داغون میشه :n04:
از ساعت 4 صبح تا نصف شب چه خبره
مشکل خاصی هم ندارم معاف از رزم بشم:n15:

TATU_TATY
09-01-2013, 10:41
با سلام خدمت اساتید در خواست راهنمایی دارم ...

متولد 66 هستم الان ترم 6 کارشناسی ناپیوسته هستم 50 واحد پاس کردم..از اونجای که علاقه ای به رشته تحصیلیم نداریم میخوام انطراف بدم و با مدرک فوق دیپلم برم خدمت ...

حالا دوستان میگن با فوق دیپام بری خدمت باباتون میارن جلوچشات ...از اونجایی که من لای پنبه بزرگ شدم ..شدیدا دنبال امریه میکردم آیا تو این دوره زمونه با فوق دیپلم امریه میدن ؟؟؟ کجاها باید دنبال امریه بگردم ... میگن امریه 24 ماهه شده و خود خدمت 21 ماه ؟ درسته ؟؟

تو این شرایطی که من دارم امریه بهتره یا خدمت معمولی برم ..

ممنون میشم راهنمایی کنید //تشکر

kalantarahura
09-01-2013, 12:09
با سلام خدمت اساتید در خواست راهنمایی دارم ...

متولد 66 هستم الان ترم 6 کارشناسی ناپیوسته هستم 50 واحد پاس کردم..از اونجای که علاقه ای به رشته تحصیلیم نداریم میخوام انطراف بدم و با مدرک فوق دیپلم برم خدمت ...

حالا دوستان میگن با فوق دیپام بری خدمت باباتون میارن جلوچشات ...از اونجایی که من لای پنبه بزرگ شدم ..شدیدا دنبال امریه میکردم آیا تو این دوره زمونه با فوق دیپلم امریه میدن ؟؟؟ کجاها باید دنبال امریه بگردم ... میگن امریه 24 ماهه شده و خود خدمت 21 ماه ؟ درسته ؟؟

تو این شرایطی که من دارم امریه بهتره یا خدمت معمولی برم ..

ممنون میشم راهنمایی کنید //تشکر

سلام.دوست من در هر شرایطی امریه بهتره مگه این که کسری خدمت داشته باشی چون در امریه کسری حساب نمیشه.واسه امریه پارتی حرف اول و در مراحل بعد سواد و مهارت کارایی داره.با این حال مدرک فوق دیپلم در کنار لیسانس و فوق و دکترا با هم خدمت میکنند و از دیپلم به پایین ها جدا هستند.شرکتهای وابسته به سپاه و ارتش از قبیل خاتم الاوصیا و شرکتهای نیمه خصوصی که در واقع زیر نظر نیروهای مسلح هستند میتونن درخواست امریه بدند.

Aref_2008
09-01-2013, 12:53
امروز من معاف شدم! :n19:

بخاطر قوز قرنیه. :n10:

کی کارت معافیم میاد دم خونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :n23:

afshin13
09-01-2013, 13:01
تو دوران آموزشی یا خود زمان خدمت مرخصی چه طور میدن؟ یعنی ممکنه یه حالت پیش بیاد ندن؟ اگه یکی کنکور برا مصاحبه قبول بشه مرخصی میدن بره مصاحبه کنه برگرده؟ آخه این رفته رو اعصابم که اگه 1% نذارن برم چیکار کنم !!!!!

gooride
09-01-2013, 13:06

بفرما... اگه اینقدر که کمرم قوز پیدا کرده قرنیه م قوز میگرفت الان معاف بودم. هــــــــــــــــــــــــ ـــی.

kalantarahura
09-01-2013, 13:58
تو دوران آموزشی یا خود زمان خدمت مرخصی چه طور میدن؟ یعنی ممکنه یه حالت پیش بیاد ندن؟ اگه یکی کنکور برا مصاحبه قبول بشه مرخصی میدن بره مصاحبه کنه برگرده؟ آخه این رفته رو اعصابم که اگه 1% نذارن برم چیکار کنم !!!!!

بستگی به ارگان داره.من وزارت دفاع بودم.اموزشی هر هفته مرخصی میدادند.به متاهلین دوشنبه عصر تا سه شنبه صبح مرخصی اضافه میدادند.
واسه مصاحبه کنکور حتما مرخصی میدند.من ندیدم که جایی اینقدر سختگیری کنند.نگران نباش:n11::n11:

MCSE MAN
09-01-2013, 14:04
دوستان من چندتا سوال داشتم
1. من دفترچم رو 2 هفته پیش پست کردم و المثنی برگ سبزم رو گرفتم ولی اصلش هنوز نیومده. پس کی میاد؟ برم به پلیس+10 بگم یا نه؟
2. من یه مقدار بیشتر از حد معمول دستام عرق میکنن ولی همیشگی نیست و کاهی وقتا بروز میکنه برای همین واسه معافیت یا معافیت از رزم اقدام نکردم. حالا میخواستم ببینم مشکلی پیش میاد برام تو آموزشی؟ مخصوصا تو رژه و پست دادن
3. من لیسانس کامپیوتر دارم، چقدر احتمال داره جایی که میوفتم بیشتر ازم کارهای کامپیوتری بخوان تا رژه و پست دادن و اینجور چیزا؟

Mr.Mazmamfi
09-01-2013, 14:30
دوستان من چندتا سوال داشتم
1. من دفترچم رو 2 هفته پیش پست کردم و المثنی برگ سبزم رو گرفتم ولی اصلش هنوز نیومده. پس کی میاد؟ برم به پلیس+10 بگم یا نه؟

سلام
من هم مثل شما بودم . 28 آذر پست کردم ، 2 روز بعدش المثنی رو از پلیس +10 گرفتم ، ولی اصلش از طریق پست ، دیروز ( 19 دی ) اومد .

نگران نباش ، میاد همین روزا .

موفق باشید.

SNOW PATROL
09-01-2013, 15:21
2. من یه مقدار بیشتر از حد معمول دستام عرق میکنن ولی همیشگی نیست و کاهی وقتا بروز میکنه برای همین واسه معافیت یا معافیت از رزم اقدام نکردم. حالا میخواستم ببینم مشکلی پیش میاد برام تو آموزشی؟ مخصوصا تو رژه و پست دادن
3. من لیسانس کامپیوتر دارم، چقدر احتمال داره جایی که میوفتم بیشتر ازم کارهای کامپیوتری بخوان تا رژه و پست دادن و اینجور چیزا؟

2. مشکلی نیست دوست عزیز
3. کاملا بستگی داره به ارگان خدمتی اگه بیوفتی ارتش احتمالش زیاده

noproblem
09-01-2013, 15:37

بابت معافی خوش به حالت. ایشالا نصیب همه بشه معافیت از خدمت کارتت هم حدود 1ماه تا دو ماه دیگه میاد
ولی یه سوال الان چشم شما مثل این عکسه هست یعنی؟؟

و اینکه این بیماری قابل درمان هم هست ؟

Aref_2008
09-01-2013, 16:44
بابت معافی خوش به حالت. ایشالا نصیب همه بشه معافیت از خدمت کارتت هم حدود 1ماه تا دو ماه دیگه میاد
ولی یه سوال الان چشم شما مثل این عکسه هست یعنی؟؟

و اینکه این بیماری قابل درمان هم هست ؟

بله قابل درمان است

این عکسی هم که شما گذاشتید فرد مبتلا به قوز قرنیه است ولی من هنوز اینقدر بیماری ام پیشرفت نکرده و مثل چشم عادی می مونه

می خوام چند روز دیگه برم شیراز ببینم دکتر چی می گن و چطوری می خوان عمل کنند!

حالا من زمانی که عمل کردم و خوب شدم و می خوام برم گواهینامه رانندگی بگیرم نمی گن شما چشمتان خوب شده و شما باید برید سربازی؟؟؟

راستی من آدرس خونه مان رو درست ننوشتم! اگه کارت اومد نتونستند خونه مان رو پیدا کنند کارت کجا میره؟ میره پست؟ راستی برای کارت امروز از من 100 هزار تومان گرفتند!

:.:
09-01-2013, 17:07
بله قابل درمان است

این عکسی هم که شما گذاشتید فرد مبتلا به قوز قرنیه است ولی من هنوز اینقدر بیماری ام پیشرفت نکرده و مثل چشم عادی می مونه

می خوام چند روز دیگه برم شیراز ببینم دکتر چی می گن و چطوری می خوان عمل کنند!

حالا من زمانی که عمل کردم و خوب شدم و می خوام برم گواهینامه رانندگی بگیرم نمی گن شما چشمتان خوب شده و شما باید برید سربازی؟؟؟

راستی من آدرس خونه مان رو درست ننوشتم! اگه کارت اومد نتونستند خونه مان رو پیدا کنند کارت کجا میره؟ میره پست؟ راستی برای کارت امروز از من 100 هزار تومان گرفتند!

سلام دوستان بنده هم خوشبختانه خدمتم ماه پيش تموم شد :n01:

در مورد شما به نظر من اينكار رو نكني بهتره ! چون تا 5 سال نظام وظيفه [قدرت] اين كار رو داره كه با معاينه مجدد كارت معافيت شما رو باطل كنه .

و شما به نظرم بعد 5 سال اقدام به عمل چشمت كن . البته شايد به حرف كمي راحت و در عمل سخت باشه ولي دوستانه يا برادرانه بهتون ميگم اگه ميخواي 24 ماه خدمت نكني ، از اين عمل تا 5 سال صرفه نظر كن !

و اينكه براي جلوگيري از اوت كردن بيماري هم ميتوني زير نظر پزشك باشي . و در آخر هم كارت پايان خدمت هميشه 3 ماه بعد از تاريخ تسويه حساب صادر ميشه.

سوالي بود در خدمتم :n01:

noproblem
09-01-2013, 17:17

در مورد شما به نظر من اينكار رو نكني بهتره ! چون تا 5 سال نظام وظيفه [قدرت] اين كار رو داره كه با معاينه مجدد كارت معافيت شما رو باطل كنه .

و شما به نظرم بعد 5 سال اقدام به عمل چشمت كن . البته شايد به حرف كمي راحت و در عمل سخت باشه ولي دوستانه يا برادرانه بهتون ميگم اگه ميخواي 24 ماه خدمت نكني ، از اين عمل تا 5 سال صرفه نظر كن !

و اينكه براي جلوگيري از اوت كردن بيماري هم ميتوني زير نظر پزشك باشي . و در آخر هم كارت پايان خدمت هميشه 3 ماه بعد از تاريخ تسويه حساب صادر ميشه.

کارت پایان خدمت همیشه قبل از اینکه خدمت تموم بشه صادر شده!! (بعد از تشکیل پرونده در اولین فرصتی که پرونده شما به حوزه صدور کارت رسیدو بررسی شد کارت شما صادر میشه خیلی ها بودن داشتن خدمت میکردن کارتشون هم اومده! و در اختیار پادگان محل خدمت قرار گرفته و یا حتی درب منزل تحویل داده شده!! همچنین بسیاری از افراد هم تاریخ صدور کارتشون قبل از پایان خدمت قانونیشون بوده! )
وقتی هم که شخصی رو معاف دائم کردن و کارتش اومد حق ندارند مجددا طرف رو جهت معاینه احضار کنن!! خیلی از افرادی که قبلا معافیت پزشکی گرفته بودن به خاطر وجود یه پلاتین در اندام بدنشون بوده! اما الان شما ده تا پلاتین هم توی بدنت باشه معاف از رزم و کارای سنگین میشی نه معاف کامل. پس با این حساب تمامی افرادی که چند سال پیش معاف کامل شدن هم اکنون باید به خدمت اعزام بشن چون الانه کسی رو معاف پزشکی نمیکنن!! مگر اینکه وضعیتش خیلی حاد باشه.!

Aref_2008
09-01-2013, 17:23

تبریک می گم!

دکتر گفته باید زود عمل کنم و گرنه بیماری ات پیشروی می کنه و در این صورت باید قرنیه ات رو از جا در بیاریم!!!:n28:

یعنی اینقدر سختگیری می کنند؟ :n30: من برم واسه گواهینامه ماشین حتما می گن برو سربازی؟! یا فقط بعضی مواقع می گن؟

3 ماه تا اومدن کارت پایان خدمت؟ :n29: کارت معافی هوشمند چیه دیگه؟:n23:

Aref_2008
09-01-2013, 17:32
کارت پایان خدمت همیشه قبل از اینکه خدمت تموم بشه صادر شده!! (بعد از تشکیل پرونده در اولین فرصتی که پرونده شما به حوزه صدور کارت رسیدو بررسی شد کارت شما صادر میشه خیلی ها بودن داشتن خدمت میکردن کارتشون هم اومده! و در اختیار پادگان محل خدمت قرار گرفته و یا حتی درب منزل تحویل داده شده!! همچنین بسیاری از افراد هم تاریخ صدور کارتشون قبل از پایان خدمت قانونیشون بوده! )
وقتی هم که شخصی رو معاف دائم کردن و کارتش اومد حق ندارند مجددا طرف رو جهت معاینه احضار کنن!! خیلی از افرادی که قبلا معافیت پزشکی گرفته بودن به خاطر وجود یه پلاتین در اندام بدنشون بوده! اما الان شما ده تا پلاتین هم توی بدنت باشه معاف از رزم و کارای سنگین میشی نه معاف کامل. پس با این حساب تمامی افرادی که چند سال پیش معاف کامل شدن هم اکنون باید به خدمت اعزام بشن چون الانه کسی رو معاف پزشکی نمیکنن!! مگر اینکه وضعیتش خیلی حاد باشه.!

یعنی کمتر از 1 ماه کارت میاد؟؟؟

امروز خودمو کشتم تا 110 هزار تومن جور کردم! آخه فقط 24 ساعت وقت داشتم تا پول رو برای کارت معافی واریز کنم!!! بدبخت اونایی که ندارند باید چی کار کنند!:n29:

دنیا رو ببین تو رو خدا

تا امروز دعا می کردم چشمام قوز قرنینه داشته باشه و معافی سربازیم رو بگیرم الان دوست دارم چشمام خوب بشه تا بتونم گواهینامه رانندگی بگیرم! :n16:

ولی هیچی سلامتی نمیشه!:n12: واقعا بعضی ها میان اینجا میگن کاش بجای قوز کمر قوز قرنیه داشتم اصلا نمی دونند که چشم چقدر حساسه و من در روز 4 مرتبه می خوابم! چون چشمم درد می کنه و زیاد نمی تونم ازش استفاده کنم.:n27:

noproblem
09-01-2013, 17:33
تبریک می گم!

دکتر گفته باید زود عمل کنم و گرنه بیماری ات پیشروی می کنه و در این صورت باید قرنیه ات رو از جا در بیاریم!!!:n28:

یعنی اینقدر سختگیری می کنند؟ :n30: من برم واسه گواهینامه ماشین حتما می گن برو سربازی؟! یا فقط بعضی مواقع می گن؟

3 ماه تا اومدن کارت پایان خدمت؟ :n29: کارت معافی هوشمند چیه دیگه؟:n23:
عزیز در صورتی که شخصی طی 15 ؛؛؛16 ماه خدمت مشکل اضافه خدمت ؛ غیبت و ... نداشته باشه بعد از تشکیل پرونده در اولین فرصت ارسال پرونده به حوزه صدور کارت پروندش فرستاده میشه (( چون 2؛؛؛3 ماه قبل از پایان خدمت باید تشکیل پرونده داد)) اما شخصی که اضافه خدمت داره و در کل سرباز بی نظمی هست تا روزی که تسویه حساب کامل نکنه پروندش به حوزه فرستاده نمیشه! دلیلش هم کاملا روشن هست چون شاید مجددا مشکلی پیش بیاره که اضاف خدمت بخوره و... اما شخصی که 16 ماه آروم خدمت کرده و سرش توی کار خودش بوده توی 2 ماه آخر خدمت هم بی نظمی به بار نمیاره ... امکان داره کارتش بیاد در خونه و نخواد تسویه حساب هم بکنه :دی :دی (( البته بعضی ها میگن کارت هایی که قبل ازتسویه حساب به دست افراد میرسه غیر فعال هست! ولی بنده اطلاعی ندارم که آیا راست میگن یا نه! ))

Aref_2008
09-01-2013, 17:40
عزیز در صورتی که شخصی طی 15 ؛؛؛16 ماه خدمت مشکل اضافه خدمت ؛ غیبت و ... نداشته باشه بعد از تشکیل پرونده در اولین فرصت ارسال پرونده به حوزه صدور کارت پروندش فرستاده میشه (( چون 2؛؛؛3 ماه قبل از پایان خدمت باید تشکیل پرونده داد)) اما شخصی که اضافه خدمت داره و در کل سرباز بی نظمی هست تا روزی که تسویه حساب کامل نکنه پروندش به حوزه فرستاده نمیشه! دلیلش هم کاملا روشن هست چون شاید مجددا مشکلی پیش بیاره که اضاف خدمت بخوره و... اما شخصی که 16 ماه آروم خدمت کرده و سرش توی کار خودش بوده توی 2 ماه آخر خدمت هم بی نظمی به بار نمیاره ... امکان داره کارتش بیاد در خونه و نخواد تسویه حساب هم بکنه :دی :دی (( البته بعضی ها میگن کارت هایی که قبل ازتسویه حساب به دست افراد میرسه غیر فعال هست! ولی بنده اطلاعی ندارم که آیا راست میگن یا نه! ))

آقا من چیکار اونا دارم!:n02: من اصلا سربازی نرفتم! امروز پول ریختم! بنظرت کی میرسه دستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فرستادن دم خونه دوباره باید پول بدم؟ فعال هست یا نه؟

پیر شدیم بخدا :n03: الان چند ماه که دنبال کار های پزشکی و سربازیم :n14:

SNOW PATROL
09-01-2013, 17:46
یک چند مورد رو من اضافه کنم همونجوری که دوستاتن گفتنند کسی بعد از معاف شدن دوباره چک اپ نمیشه اون جریان پنج سال و کارت معافیت موقت برای معافیت چاقی و لاغری بود که اصلا این معافیت حذف شد
در مورد تاریخ صدور کارت هم درسته برای من تاریخ صدور کارت رو 50 روز قبل از تاریخ ترخیص زده بود اما تا خدمتت تموم نشه ارسال نمیشه و باید یگان اجازه رو بده کارت معافیت شما هم تا 40 -50 روز دیگه میاد

noproblem
09-01-2013, 17:49
آقا من چیکار اونا دارم!:n02: من اصلا سربازی نرفتم! امروز پول ریختم! بنظرت کی میرسه دستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فرستادن دم خونه دوباره باید پول بدم؟ فعال هست یا نه؟

پیر شدیم بخدا :n03: الان چند ماه که دنبال کار های پزشکی و سربازیم :n14:

به امید خدا زود میرسه دستت
حقیقتا منم معاف نشدم نمیدونم دقیقا کی کارت میرسه(( الان تازه معاف شدی کارت کال هست باید رسیده بشه :دی))

:.:
09-01-2013, 18:06
یک چند مورد رو من اضافه کنم همونجوری که دوستاتن گفتنند کسی بعد از معاف شدن دوباره چک اپ نمیشه اون جریان پنج سال و کارت معافیت موقت برای معافیت چاقی و لاغری بود که اصلا این معافیت حذف شد
در مورد تاریخ صدور کارت هم درسته برای من تاریخ صدور کارت رو 50 روز قبل از تاریخ ترخیص زده بود اما تا خدمتت تموم نشه ارسال نمیشه و باید یگان اجازه رو بده کارت معافیت شما هم تا 40 -50 روز دیگه میاد
البته اين موضوع معافيت موقت رو بصورت پرينت روي تابلوي اعلانات محل خدمتمون نصب كرده بودن . كه اگر اشتباه نكنم سردار زاده كمند گفته بود ! و معافيت پزشكي در چه مقطعي رو متذكر نشده بود !
چيزي كه ذكر شده بود : دارندگان كارت معافيت پزشكي .

در مورد كارت هم بايد بگم كه در يگان محل خدمت بنده (اداره كل زندانهاي استان تهران) اينطور است . باتوجه به اينكه بنده نه اضافه خدمت انضباطي و نه غيبتي داشتم ! و درمورد تمامي سرباز ها هم كه تسويه كردند اينطور بوده .

در كل بابت راهنماييهاتون ازتون ممنونم .

Aref_2008
09-01-2013, 18:31
دوستان {معرفی به صدور} چیه دیگه؟

aria98
09-01-2013, 18:59
سلام
دوستان راهور 24*24 هست؟؟؟

تهران با شهرای دیگه فرق میکنه ساعت پستش؟؟

steps
09-01-2013, 20:16
قانون نظام وظیفه هر روز و هر دقیقه و هر ثانیه عوض میشه! و مطمئن هم باشید که هر روز بد تر از دیروز میشه (همه قانون های معافی از معافی کفالت تا معافی تحصیلی رو برداشتن بعد میگن الان قانون معافیت ها خیلی بهتر از قبل شده! البته راست میگن برای اونا که سرباز میخوان خیلی بهتر شده چون نه کسی معاف میشه و نه کسی میتونه معافی تحصیلی بگیره و.. . فقط سرباز میشه!! پس واقعا برای اونا بهتر شده)! پس در صورتی که درس میخوندین و اکنون نمیتونید ادامه تحصیل بدین تا خدمت رو نکردن 24 ماه و حتی نبردنش توی دوره احتیاط و ذخیره حداقل برید خدمت رو تموم کنید.

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................

دوستانی که میخوان از معافیت استفاده کنن از تحصیلی تا پزشکی! در صورتی که شرایط زیر رو داشته باشن برای معافیت مورد نظر میتونن اقدام کنن در غیر اینصورت تلاشون بیهوده هست.

معافیت تحصیلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

معافیت پزشکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

معافیت کفالت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

معافیت موراد خاص ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

صبح رفتم نظام وظیفه تهران و سوال کردم گفت مشکلی از نظر قانونی نداره و تا یک بار حق انصراف داری به شرطی که ار تاریخ انصراف یک سال نگذشته باشه گفتم دفترچه برای معافی فرستادم بازم گفت مشکلی نداره و گفتش نظام وظیفه شهریار چرت گفته و چون دفترچه رو کرج فرستادم و ساکن کرجم گفت فردا برو نظام وظیفه کرج و کارت حل میشه .

gooride
09-01-2013, 21:17
یعنی کمتر از 1 ماه کارت میاد؟؟؟

امروز خودمو کشتم تا 110 هزار تومن جور کردم! آخه فقط 24 ساعت وقت داشتم تا پول رو برای کارت معافی واریز کنم!!! بدبخت اونایی که ندارند باید چی کار کنند!:n29:

دنیا رو ببین تو رو خدا

تا امروز دعا می کردم چشمام قوز قرنینه داشته باشه و معافی سربازیم رو بگیرم الان دوست دارم چشمام خوب بشه تا بتونم گواهینامه رانندگی بگیرم! :n16:

ولی هیچی سلامتی نمیشه!:n12: واقعا بعضی ها میان اینجا میگن کاش بجای قوز کمر قوز قرنیه داشتم اصلا نمی دونند که چشم چقدر حساسه و من در روز 4 مرتبه می خوابم! چون چشمم درد می کنه و زیاد نمی تونم ازش استفاده کنم.:n27:

برادر من اونو که من شوخی کردم جو عوض شه. هر بیماری به نوبه ی خودش سخته. و واقعا درمورد چشم باهات موافقم خودم چشمم ضعیفه و شماره چشمم بالاست ولی متاسفانه (:n02:) نه اونقدر که باعث معافی بشه. عینکمو که بذارم جایی یادم بره باید انقدر سینه خیز بگردم تا پیدا بشه. قوز کمر هم جای خود داره قضیه رو ساده نبین:biggrin:
حالا من گفتم: "متاسفانه شماره م برا معافی کمه" باز نیای بگی قدر نمیدونید و ... هااا:n06:
امیدوارم هم گواهی نامه ت رو بگیری هم چشمت مشکلش رفع بشه هم کارت سربازیت هرچه زودتر بیاد و هم موفق و شاد و سلامت باشی همیشه

Aref_2008
09-01-2013, 21:28
برادر من اونو که من شوخی کردم جو عوض شه. هر بیماری به نوبه ی خودش سخته. و واقعا درمورد چشم باهات موافقم خودم چشمم ضعیفه و شماره چشمم بالاست ولی متاسفانه (:n02:) نه اونقدر که باعث معافی بشه. عینکمو که بذارم جایی یادم بره باید انقدر سینه خیز بگردم تا پیدا بشه. قوز کمر هم جای خود داره قضیه رو ساده نبین:biggrin:
حالا من گفتم: "متاسفانه شماره م برا معافی کمه" باز نیای بگی قدر نمیدونید و ... هااا:n06:
امیدوارم هم گواهی نامه ت رو بگیری هم چشمت مشکلش رفع بشه هم کارت سربازیت هرچه زودتر بیاد و هم موفق و شاد و سلامت باشی همیشه

واسه همین 4 ماه دنبالش بودم و حدود 400 هزار تومنی خرج کردم :n27:

به یکی از سرباز های حوزه گفتم معاف شدم اول یه لبخندی زد بعد یه آهی کشید!:n28: گفت من صبح تا شب تو حوزه دارم جون می کنم! می گفت سرباز شدم که چای درست کنم بدم دست فرماندار!

ای خدا ببین جوان های مملکت رو چطوری دارند نابود می کنند!:n30:

Aref_2008
09-01-2013, 21:38
دوستان یه سوال مهم!

من تا کارت معافیم بیاد شاید بیش از 1 ماه طول بکشه!!!

قبل از اینکه کارت معافی بیاد می تونم برم گواهینامه رانندگی ام رو بگیرم؟؟؟
یعنی فردا می تونم برای گواهینامه و امتحان راهنمایی و رانندگی ثبت نام کنم؟

SNOW PATROL
09-01-2013, 22:04
دوستان یه سوال مهم!

من تا کارت معافیم بیاد شاید بیش از 1 ماه طول بکشه!!!

قبل از اینکه کارت معافی بیاد می تونم برم گواهینامه رانندگی ام رو بگیرم؟؟؟
یعنی فردا می تونم برای گواهینامه و امتحان راهنمایی و رانندگی ثبت نام کنم؟

خیر دوست عزیز

Aref_2008
09-01-2013, 22:08
خیر دوست عزیز

برادر من 18 سالگی گواهینامه رانندگی اش رو گرفت.

سربازی هم نرفت و تا الان هم نرفته! :n02:

من به این خاطر الان می خوام بگیرم چون بعد که می خوام کارت گیرم بیاد باید سریع عمل کنم و بعدش هم معلوم نیست چقدر از این ماس ماسک ها رو چشم می گذارند و کی خوب بشه!!!

sharpy
09-01-2013, 22:15
سلام دوستان یه سوال داشتم با توجه به این که قانون ها زود عوض(عوضی) میشه

بابام ۲۴ ماه جبهه بوده تو دوره سربازیش و منتقه جنگی
میخواستم بدونم تکلیف من چیه کسری میگیرم؟ ؟؟؟

Sent from my NOVO7 Tornados using Tapatalk 2

SNOW PATROL
09-01-2013, 22:24
سلام دوستان یه سوال داشتم با توجه به این که قانون ها زود عوض(عوضی) میشه

بابام ۲۴ ماه جبهه بوده تو دوره سربازیش و منتقه جنگی
میخواستم بدونم تکلیف من چیه کسری میگیرم؟ ؟؟؟

دوست عزیز به شما کسری تعلق نمیگیرد

imanpod
09-01-2013, 22:39
سلام
دوستان راهور 24*24 هست؟؟؟

تهران با شهرای دیگه فرق میکنه ساعت پستش؟؟
سلام . کی همچین حرفی زده ؟ 24*24 چیه ؟
راهور در تهران روزی 8 ساعت پست (یه سره سرپا) هست + 3 روز در هفته پست فوق العاده (هر فوق العاده 4 ساعت) . پست صبح از راس ساعت 6 صبح شروع میشه .
جمعه ها هم تعطیل نیست + اینکه توی اکثر تعطیلی ها و مراسم های خاص آماده باش هست (یعنی باید دو شیفت خدمت کنی .)
توی اکثر قسمتهای راهور همون 1 روز مرخصی استحقاقی رو هم نمیدن و یه سره کار میکشن .
شهرستانها پستش متفاوته ولی تقریبا همینه .

sharpy
09-01-2013, 23:14
دوست عزیز به شما کسری تعلق نمیگیرد

طبق قانون جدید تعلق نمیگیره؟ ؟؟چون قبلا کسری میخورد بهم
میخواستم برم دوره پرونده ایثارگری پدرم یعنی شما میگی دیگه به کارم نمیاد؟ ؟؟
میشه یه کم توضیه بدید

SNOW PATROL
09-01-2013, 23:17
طبق قانون جدید تعلق نمیگیره؟ ؟؟چون قبلا کسری میخورد بهم
میخواستم برم دوره پرونده ایثارگری پدرم یعنی شما میگی دیگه به کارم نمیاد؟ ؟؟
میشه یه کم توضیه بدید

بله دوست عزیز بر اساس قانون جدید کسری جبهه لغو شد
و فقط معاف دائم داده میشه که برای ان باید سی ماه تکمیل جبهه داشت

sharpy
09-01-2013, 23:26
بله دوست عزیز بر اساس قانون جدید کسری جبهه لغو شد
و فقط معاف دائم داده میشه که برای ان باید سی ماه تکمیل جبهه داشت

ممنون دوست عزیز
یه سوال دیگه هم داشتم
این ۲۴ ماه میتونه با درصدی از جانبازی جمع بشه تا به ۳۰ برسه؟ ؟؟
قانون قبلی میشد الان چی؟ ؟
باید چند درصد باشه؟

SNOW PATROL
09-01-2013, 23:29
ممنون دوست عزیز
یه سوال دیگه هم داشتم
باید چند درصد باشه؟

بله دوست عزیز میشه و این قانون اجرا میشه
یه سری محاسبات هست که خودشون بلدن !!!
من فرمولش رو نمیدونم بهتره به نظام وظیفه مراجعه کنید

hamid_diablo
09-01-2013, 23:32
ممنون دوست عزیز
یه سوال دیگه هم داشتم
باید چند درصد باشه؟

بله دوست عزیز میشه...تجمیع هر دو با هم باید به 30 ماه کامل برسه تا بتونید معافیت کامل بگیرید

در ضمن یه سئوال ..من دیروز یکی از ماهنامه هایی رو ک قوانین جدید خدمت وظیفه رو مینویسه رو تهیه کردم...توش به ازای مثلا 20 ماه سابقه جبهه 6 ماه کسری زده بود...

یعنی قانون دوباره عوض شده؟

SNOW PATROL
09-01-2013, 23:39
بله دوست عزیز میشه...تجمیع هر دو با هم باید به 30 ماه کامل برسه تا بتونید معافیت کامل بگیرید

در ضمن یه سئوال ..من دیروز یکی از ماهنامه هایی رو ک قوانین جدید خدمت وظیفه رو مینویسه رو تهیه کردم...توش به ازای مثلا 20 ماه سابقه جبهه 6 ماه کسری زده بود...

والا داداش چیزی اعلام نشده
اگه عوض شده بود اعلام میکردند
ماهنامه به روز هست ؟

hamid_diablo
09-01-2013, 23:43
والا داداش چیزی اعلام نشده اگه عوض شده بود اعلام میکردند ماهنامه به روز هست ؟ sent from my open source deviceبله برای دی 91 هست...درمورد قانونهای جدید کفالت هم چیزهایی نوشته....

ssssqq
10-01-2013, 03:46
ببخشید من دو سوال دارم:اینکه من متولد نیمه دوم 72 هستم اگه خرداد 92 دفترچه بفرستم تاریخ اعزامم مرداد میفته یا شهریور؟(احتمال)بیشتر برای شما چقدر طول کشیده؟
دوم اینکه اگه الان دانشگاه آزاد بدون کنکور شرکت کنم می تونم کنکور 92 شرکت کنم یا باید قبلش از آزاد انصراف برم؟کی باید انصراف بدم قبل کنکور یا بعدش؟

noproblem
10-01-2013, 07:21
بله برای دی 91 هست...درمورد قانونهای جدید کفالت هم چیزهایی نوشته....

اقا اگر راه دستت هست از اون صفحه یه عکسی بگیر بزار ببینیم چی هست. من الان مرخصی هستم ببینم اگر میشه برم دنبال کارش
مرسی.
:n01:

noproblem
10-01-2013, 07:25
ببخشید من دو سوال دارم:اینکه من متولد نیمه دوم 72 هستم اگه خرداد 92 دفترچه بفرستم تاریخ اعزامم مرداد میفته یا شهریور؟(احتمال)بیشتر برای شما چقدر طول کشیده؟
دوم اینکه اگه الان دانشگاه آزاد بدون کنکور شرکت کنم می تونم کنکور 92 شرکت کنم یا باید قبلش از آزاد انصراف برم؟کی باید انصراف بدم قبل کنکور یا بعدش؟

شما امسال کنکور بده اگر سراسری قبول شدی برو و تطبیق واحد بده و تحصیلت رو در دانشگاه سراسری ادامه بده... نمیخواد دفترچه پست کنی (( مهم* انصراف نده چون ریسکش زیاده))

Aref_2008
10-01-2013, 11:27
یکی تو یه فروم دیگه گفته من اینطوری کارت معافیمو گرفتم

ارسال دفترچه از پلیس+10: 1391/06/26
نامه معرفی به بیمارستان: 1391/07/02
پزشک متخصص: 1391/07/10
کمیسیون پزشکی اول: 1391/07/28 (نامه معرفی جهت رای 2 پزشک متخصص دیگر بیمارستان نیروی انتظامی)
معرفی به بیمارستان: 1391/07/30
معاینه 2 پزشک متخصص: 1391/08/02
کمیسیون پزشکی دوم: 1391/08/21
واریز فیش و تکمیل مدارک: 1391/08/22
معرفی به صدور: 1391/08/25
صدور کارت: 1391/09/14
تحویل به پست: 1391/09/17
تحویل از پستچی: 1391/09/22

×××

منم همین کار ها رو تا واریز فیش انجام دادم و بعدش بهم گفت کارتت میاد دم خونه شما
ولی معرفی به صدور و صدور کارت و پست چیه دیگه؟؟؟

nimahandsomboy
10-01-2013, 11:44
معمولا بعد از چه مدت از پایان خدمت

کارت پایان خدمت میاد در خونه؟؟

من 1/9/91 خدمتم تموم شده هنوز کارتم نیومده

noproblem
10-01-2013, 11:48
یکی تو یه فروم دیگه گفته من اینطوری کارت معافیمو گرفتم

ارسال دفترچه از پلیس+10: 1391/06/26
نامه معرفی به بیمارستان: 1391/07/02
پزشک متخصص: 1391/07/10
کمیسیون پزشکی اول: 1391/07/28 (نامه معرفی جهت رای 2 پزشک متخصص دیگر بیمارستان نیروی انتظامی)
معرفی به بیمارستان: 1391/07/30
معاینه 2 پزشک متخصص: 1391/08/02
کمیسیون پزشکی دوم: 1391/08/21
واریز فیش و تکمیل مدارک: 1391/08/22
معرفی به صدور: 1391/08/25
صدور کارت: 1391/09/14
تحویل به پست: 1391/09/17
تحویل از پستچی: 1391/09/22

×××

منم همین کار ها رو تا واریز فیش انجام دادم و بعدش بهم گفت کارتت میاد دم خونه شما
ولی معرفی به صدور و صدور کارت و پست چیه دیگه؟؟؟
عزیز شما یه کارت معافی میخوای که به امید خدا هر چی زود تر گیرت میاد.
هرچی هم اینجا بیای و بگی که کارتم کی میاد و فلانی کارتش بعد از دو هفته اومد و... هیچ تغییری توی زمان تحویل کارت شما بوجود نمیاد.
شما خیالت راحت باشه که معاف شدی و هزینش رو هم دادی . دیگه کسی به شما نمیگه بیا خدمت .!! (( راستی درباره برادرتون هم بگم احتمالش وجود داره که بخواد گواهینامش رو تمدید کنه؟؟؟ پس کسی به راحتی نمیتونه با نرفتن به خدمت خودش رو قانع کنه که من گواهینامه میخواستم که گرفتم!! ... و یا... الان سرباز توی پادگان ما هست حدود 30سالشه!! ... ولی اومده خدمت!! و همین که خدمت ذهن ادم رو درگیر میکنه!! (حتی یه ادم30 ساله)!! ... اومدنش هر چی زود تر بهتر از نیومدنش هست.

noproblem
10-01-2013, 11:51
معمولا بعد از چه مدت از پایان خدمت

کارت پایان خدمت میاد در خونه؟؟

من 1/9/91 خدمتم تموم شده هنوز کارتم نیومده

بستگی داره کدوم ارگان خدمت کرده باشی
یه موقع کارت یکی زود تر از پایان خدمتش گیرش میاد یه موقع حدود 3 یا 4 ماه طول میکشه! ... (ولی شما میتونی کارت پایان خدمت موقتت رو ببری حوزه نظام وظیفه و پیگیری کنی)

pedromi
10-01-2013, 13:42
بله برای دی 91 هست...درمورد قانونهای جدید کفالت هم چیزهایی نوشته....
تو سایت نظام وظیه که چیزی اعلام نشده.
تاریخش دقیقاً کیه؟

sharpy
10-01-2013, 14:18

من هم تو خبر انلاین یه همچین چیزی دیدم
با این تیتر بازگشت کسری ایثارگران

Sha7ab
10-01-2013, 14:31
من سومین مرخصی خودمو اومدم. همونطور که قبلا گفته بودم مرزبانی شهید رجایی هستم.
هفته ی سوم خوب شروع شد. شنبه زیاد بهمون سخت نگرفتن. یکشنه بعد از صبحگاه ورزش داشتیم. با اسلحه ی ژ3 نیم ساعت دویدیم. بعدش تمرین هایی بهمون دادن که فیل هم نمیتونست انجامش بده! روزهای بعدش آسان گذشت تا 5 شنبه که امروز باشه!!! واقعا پوستمون رو کندن! فکر کنم حس کردن شل شدیم. همین الان پاهام بی حس شده و موقع برگشتن نمیتونستم راه برم! با بدبختی راه میرفتم. موقعی که میومدیم هم دژبان ها کلی اذیت کردن. نیم ساعت گیرمون دادن و اذیت میکردن.
در کل به نظر من هرکی میگه آموزشی دوره ی خوبیه سخت در اشتباهه.

pedromi
10-01-2013, 15:19
[QUOTE=sharpy;7421124]من هم تو خبر انلاین یه همچین چیزی دیدم
با این تیتر بازگشت کسری ایثارگران

Sent from my NOVO7 Tornados using Tapatalk 2[/QUOT
اینجا زده بازگشت کسر خدمت ایثارگران رد شد.

sharpy
10-01-2013, 17:35
این که خیلی ستمه یعنی یه نفر پدرش اگه ۲۹ ماه جبهه بوده باشه هیچ فرقی با اونی که اصلا جنگ نبوده نداره

این ضلمه سردار جان ظلم
نمیگذرم ازت

noproblem
10-01-2013, 17:45
این که خیلی ستمه یعنی یه نفر پدرش اگه ۲۹ ماه جبهه بوده باشه هیچ فرقی با اونی که اصلا جنگ نبوده نداره

این ضلمه سردار جان ظلم
نمیگذرم ازت

حالا چه بگذری چه نگذری ... 21 ماه خدمت داره لحظه شماری میکنه برات :دی (( اگر آَشنایی چیزی داری برو حداقل 6 ماه کسری بسیج بگیر خیلی ها با آشنا تونستن 6 ماه بسیج جور کنن! ما که نتونستیم:n03:))

VAHID
10-01-2013, 17:49
من سومین مرخصی خودمو اومدم. همونطور که قبلا گفته بودم مرزبانی شهید رجایی هستم.
هفته ی سوم خوب شروع شد. شنبه زیاد بهمون سخت نگرفتن. یکشنه بعد از صبحگاه ورزش داشتیم. با اسلحه ی ژ3 نیم ساعت دویدیم. بعدش تمرین هایی بهمون دادن که فیل هم نمیتونست انجامش بده! روزهای بعدش آسان گذشت تا 5 شنبه که امروز باشه!!! واقعا پوستمون رو کندن! فکر کنم حس کردن شل شدیم. همین الان پاهام بی حس شده و موقع برگشتن نمیتونستم راه برم! با بدبختی راه میرفتم. موقعی که میومدیم هم دژبان ها کلی اذیت کردن. نیم ساعت گیرمون دادن و اذیت میکردن.
در کل به نظر من هرکی میگه آموزشی دوره ی خوبیه سخت در اشتباهه.

اولش میگی بعد نظرت عوض میشه:n02: کلا 1 ماه اول اموزشی سخته چون عادت نداری به صبح زود بلند شدن یا دویدن و کارای غیره

ما خودمون اخرای اموزشی اینقدر اذیت میکردن بچه ها تا کلاغ پر یا سینه خیز برن....:n09:

noproblem
10-01-2013, 18:03
اولش میگی بعد نظرت عوض میشه:n02: کلا 1 ماه اول اموزشی سخته چون عادت نداری به صبح زود بلند شدن یا دویدن و کارای غیره

ما خودمون اخرای اموزشی اینقدر اذیت میکردن بچه ها تا کلاغ پر یا سینه خیز برن....:n09:
من که الان دارم توی یگان خدمت میکنم ولی هنوز نظرم درباره آموزشی عوض نشده!... بدترین دوران زندگیم آموزشی بود.

farzad02
10-01-2013, 18:41
سلام دوستان :n02:

خوب ما دومین مرخصی آموزشی رو هم اومدیم.... الحمدلله این هفته همش صبحها عزاداری وسخنرانی بود و از صبحگاه خبری نبود
البته چند باری دست فنگ و دوش فنگ و .... توی روزها کار کردیم

کلاسها هم برخی واقعا آموزندس، مثل قانون به کارگیری سلاح......... برخی هم خیلی بیخوده!!!

این هفته برای اولین بار در عمرم با سلاح گرم شلیک کردم :n09:
چون افراد موقع شلیک خیلی به هم نزدیک بودیم، همون 3 تیر قلق رو که شلیک کردیم، گوشهای من یکی که کلا از رده خارج شد :n27: و کلا سوت کشید

در هر صورت کار خدا بود که شلیک از 50 متر کلاش، من نمرم شد85
جزو 10 نفر اول گروهان 180 نفره شدم

دوستانی که در ناجا آموزش دیدن، از مبنای، دادن درجه ها مطلع هستن؟؟؟
برخی میگن اصلا مبنایی نداره و به صورت رندوم از تهران انتخاب میشه
برخی میگن فقط بر اساس نمره کتبی درجه داده میشه
فرمانده گروهان ما اصرار داره که درجه بر اساس مجموع همه نمرات داده میشه(کتبی+فرماندهی+تیراندا ی و ....)
برخی میگن بر اساس معدل کل مدرک تحصیلی درجه میدن
:n29:

SNOW PATROL
10-01-2013, 18:45

خوب ما دومین مرخصی آموزشی رو هم اومدیم.... الحمدلله این هفته همش صبحها عزاداری وسخنرانی بود و از صبحگاه خبری نبود

کلاسها هم برخی واقعا آموزندس، مثل قانون به کارگیری سلاح......... برخی هم خیلی بیخوده!!!

چون افراد موقع شلیک خیلی به هم نزدیک بودیم، همون 3 تیر قلق رو که شلیک کردیم، گوشهای من یکی که کلا از رده خارج شد :n27: و کلا سوت کشید

فرمانده گروهان ما اصرار داره که درجه بر اساس مجموع همه نمرات داده میشه(کتبی+فرماندهی+تیراندا ی و ....)

تو ناجا کاملا رندوم هستو این امتحانا همش الکی هست البته مانند همیشه نقش پارتی رو نمیشه نادیده گرفت

pedromi
10-01-2013, 18:49

این ضلمه سردار جان ظلم
نمیگذرم ازت

دوست من فکر نکنم که ظلم باشه. چون پدرای ما برای امنیت مملکت رفتن جبهه و دستشون هم درد نکنه. چرا سودش به ماها باید برسه. یعنی او کسایی که پدراشون بنا به دلایلی مثل بیماری فوت و... خدمت نرفتن باید کامل خدمت کنن!!!!!!!!!
بنظر من اگر شرایط برای همه (بجز کسری تحصیلی چون طرف خودش زحمت کشیده در خونده پس باید یه فرقی با آدمهایی با مدرک پایین تر از خودش داشته باشه) یکسان باشه در حق هیچکسی ظلم نمیشه. من خودم 17 ماه کامل خدمت کردم و کسیو که سرباز صفر بود و تازه 2 ماه خدمت کرده بودو دیدم که با کسری جبهه خدمتش تموم شد نمیدونی چقدر روحیه بچه های پادگان ضعیف شده بود. این کسر خدمتهای جبهه و بسیج ظلمه. اره یه عده حال میکنن ولی اونایی که کامل خدمت کی کنن آدم نیستن!!!!!!!!!
شرایط باید یکسان باشه.

noproblem
10-01-2013, 19:07
دوست من فکر نکنم که ظلم باشه. چون پدرای ما برای امنیت مملکت رفتن جبهه و دستشون هم درد نکنه. چرا سودش به ماها باید برسه. یعنی او کسایی که پدراشون بنا به دلایلی مثل بیماری فوت و... خدمت نرفتن باید کامل خدمت کنن!!!!!!!!!
بنظر من اگر شرایط برای همه (بجز کسری تحصیلی چون طرف خودش زحمت کشیده در خونده پس باید یه فرقی با آدمهایی با مدرک پایین تر از خودش داشته باشه) یکسان باشه در حق هیچکسی ظلم نمیشه. من خودم 17 ماه کامل خدمت کردم و کسیو که سرباز صفر بود و تازه 2 ماه خدمت کرده بودو دیدم که با کسری جبهه خدمتش تموم شد نمیدونی چقدر روحیه بچه های پادگان ضعیف شده بود. این کسر خدمتهای جبهه و بسیج ظلمه. اره یه عده حال میکنن ولی اونایی که کامل خدمت کی کنن آدم نیستن!!!!!!!!!
شرایط باید یکسان باشه.

اینو هم باید در نظر داشت که خیلی ها با همین کسری جبهه سر جمع خدمتشون 6 ماه نشد!! ولی الان ما باید 21 ماه خدمت کنیم!! الان ظلم نیست در حق ما؟؟ چون ما هم دقیقا شرایط اونا رو داشتیم که 7؛؛8 ماه خدمت کردن!! و الان باید 21 ماه خدمت کنیم!
اگر از اول چنین قانونی وجود نداشت و شخصی ازش استفاده نمیکرد حرف شما متین بود ... ولی الان که این کسری ها رو برداشتن یه خیلی از سربازا ظلم شده! .
مگه پدر اون سربازایی که کسری جبهه گرفتن رفته بودن برای کسری خدمت فرزندش از میهن دفاع کرده بودن؟؟؟؟
یا حداقل نباید بین فرزند شخصی که پدرش نزدیک 30 ماه جبهه داشته و کسی که به خاطر ترس از جبهه و جنگ خودش رو به انواع بیماری ها و سیاست ها زده تا معاف بشه فرقی گذاشت؟ من فقط زمینه نظام وظیفه رو میگم کاری به جای دیگه ندارم! اگرم کسی تونسته کسر خدمت گرفته و خدمتش تموم شد نوش جونش باشه ..حالا شما روحیتون خورد شده تقصیر اون بوده ؟؟

Hamid_m
10-01-2013, 19:08
دوستان کسی رو میشناسید که تونسته باشه به خاطر فتق دیافراگم (hiatal hernia) معافیت گرفته باشه؟ شنیدم برای مدرک لیسانس به این راحتی ها معافی نمیدن، به نظرتون اگر هم امکانش باشه بهتر نیست حین خدمت براش اقدام کنم؟ یک دوازده اعزامم موندم برای سرباز معلمی اقدام کنم یا برم دنبال معافیت، یا هر دو؟ اگر بشه.

noproblem
10-01-2013, 19:11

توی سپاه از هفته ای هفت روز فکر کنم 8 روز عقیدتی داشتیم ما!.. .
کلاس اخلاق ما واقعا خوب بود به خصوص مربیش ولی بقیه کلاس ها همشون الکی بود.

noproblem
10-01-2013, 19:14
دوستان کسی رو میشناسید که تونسته باشه به خاطر فتق دیافراگم (hiatal hernia) معافیت گرفته باشه؟ شنیدم برای مدرک لیسانس به این راحتی ها معافی نمیدن، به نظرتون اگر هم امکانش باشه بهتر نیست حین خدمت براش اقدام کنم؟ یک دوازده اعزامم موندم برای سرباز معلمی اقدام کنم یا برم دنبال معافیت، یا هر دو؟ اگر بشه.

عزیز حین خدمت اگر واقعا هم معاف باشی از ترس اینکه حتی یه درصد هم معاف نشی و بخوای خلاء خدمتی بخوری نمیری کمیسیون.
پس بهتره تا خدمت نرفتی هر مشکی داری رو به پزشک بگی.

pedromi
10-01-2013, 19:14
اینو هم باید در نظر داشت که خیلی ها با همین کسری جبهه سر جمع خدمتشون 6 ماه نشد!! ولی الان ما باید 21 ماه خدمت کنیم!! الان ظلم نیست در حق ما؟؟ چون ما هم دقیقا شرایط اونا رو داشتیم که 7؛؛8 ماه خدمت کردن!! و الان باید 21 ماه خدمت کنیم!
اگر از اول چنین قانونی وجود نداشت و شخصی ازش استفاده نمیکرد حرف شما متین بود ... ولی الان که این کسری ها رو برداشتن یه خیلی از سربازا ظلم شده! .
مگه پدر اون سربازایی که کسری جبهه گرفتن رفته بودن برای کسری خدمت فرزندش از میهن دفاع کرده بودن؟؟؟؟
یا حداقل نباید بین فرزند شخصی که پدرش نزدیک 30 ماه جبهه داشته و کسی که به خاطر ترس از جبهه و جنگ خودش رو به انواع بیماری ها و سیاست ها زده تا معاف بشه فرقی گذاشت؟ من فقط زمینه نظام وظیفه رو میگم کاری به جای دیگه ندارم! اگرم کسی تونسته کسر خدمت گرفته و خدمتش تموم شد نوش جونش باشه ..حالا شما روحیتون خورد شده تقصیر اون بوده ؟؟

باهاتون موافقم. این قانون و کلاً نباید می گذاشتن . در ضمن خیلی ها نه بخاطر ترس بلکه بیماری و فوت پدر و هزار و یک دلیل موجه نتونستن برن جبهه. کسایی که هم رفتن به بچه هاشون چه ربطب داره.
سخته وقتی ببینی یه سرباز با مدرک سیکل 3 ماه خدمت کنه و تویی که فوق لیسانس داری 21 ماه کامل خدمت کنی.

noproblem
10-01-2013, 19:22
باهاتون موافقم. این قانون و کلاً نباید می گذاشتن . در ضمن خیلی ها نه بخاطر ترس بلکه بیماری و فوت پدر و هزار و یک دلیل موجه نتونستن برن جبهه. کسایی که هم رفتن به بچه هاشون چه ربطب داره.
سخته وقتی ببینی یه سرباز با مدرک سیکل 3 ماه خدمت کنه و تویی که فوق لیسانس داری 21 ماه کامل خدمت کنی.

خب عزیز خودت هم داری میگی اونایی که رفتن که برای کسر خدمت پسرشون نرفتن جبهه!!! ولی وقتی هم که شخصی با استفاده از این قانون به قول شما 3 ماه خدمت کرده به من هم فشار میاد که باید 21 ماه کامل خدمت کنم!! و دقیقا شرایطم مثل همون طرفی بوده که 3 ماه خدمت کرده!.. پس دو حالت پیش میاد یا چنین قانونی رو کلا نباید اجرا میکردن ... یا الان هم که اجرا کردن یاید برای همه افراد به طور یکسان انجام بشه نه مثل الان که سرباز کم دارن دهن سرباز رو سرویس کنن!! .
البته به امید خدا تا چند سال دیگه اینا هر چی هم زور بزنن و محدودیت قائل بشن برای کسانی که خدمت نرفتن بازم کسی خدمت نمیره ما دیگه تقریبا آخری هاش هستیم. نهایتا بتونن 10 سال دیگه هم سرباز بگیرن ...

راستی این نکته رو هم در نظر داشته باش که اون فردی که سیکل بود و سه ماه خدمت کرد از شخصی که فوق لیسانسه و میخواد 21 ماه خدمت کنه هر طوری که حساب کنیم عقب تره ... فقط خدمتش کمتر شده.!

pedromi
10-01-2013, 19:26
خب عزیز خودت هم داری میگی اونایی که رفتن که برای کسر خدمت پسرشون نرفتن جبهه!!! ولی وقتی هم که شخصی با استفاده از این قانون به قول شما 3 ماه خدمت کرده به من هم فشار میاد که باید 21 ماه کامل خدمت کنم!! و دقیقا شرایطم مثل همون طرفی بوده که 3 ماه خدمت کرده!.. پس دو حالت پیش میاد یا چنین قانونی رو کلا نباید اجرا میکردن ... یا الان هم که اجرا کردن یاید برای همه افراد به طور یکسان انجام بشه نه مثل الان که سرباز کم دارن دهن سرباز رو سرویس کنن!! .
البته به امید خدا تا چند سال دیگه اینا هر چی هم زور بزنن و محدودیت قائل بشن برای کسانی که خدمت نرفتن بازم کسی خدمت نمیره ما دیگه تقریبا آخری هاش هستیم. نهایتا بتونن 10 سال دیگه هم سرباز بگیرن ...

راستی این نکته رو هم در نظر داشته باش که اون فردی که سیکل بود و سه ماه خدمت کرد از شخصی که فوق لیسانسه و میخواد 21 ماه خدمت کنه هر طوری که حساب کنیم عقب تره ... فقط خدمتش کمتر شده.!
اون کسی که سیکل داره میخواست درس بخونه تا عقب نیفته. الان درس و تو خونت هم میتونی بخونی چون هزینه ای نداره و اگر دانشگاه دولتی هم قبول بشی نمیخواد پول بدی. پس میخواست درس بخونه تا عقب نیفته به اون بدبختی که 6 سال حداقل درس خونده تا فوق بگیره چه ربطی داره که اون طرف تا سیکل خونده. حالا که اون تا سیکل خونده باید بی دلیل کمتر خدمت کنه.

noproblem
10-01-2013, 19:33
اون کسی که سیکل داره میخواست درس بخونه تا عقب نیفته. الان درس و تو خونت هم میتونی بخونی چون هزینه ای نداره و اگر دانشگاه دولتی هم قبول بشی نمیخواد پول بدی. پس میخواست درس بخونه تا عقب نیفته به اون بدبختی که 6 سال حداقل درس خونده تا فوق بگیره چه ربطی داره که اون طرف تا سیکل خونده. حالا که اون تا سیکل خونده باید بی دلیل کمتر خدمت کنه.
شما هم چسبیدی به همون سیکل و فوق لیسانس؟
ول کن بابا ... میدونی فاصله سیکل تا فوق لیسانس چقدره؟ ؟ ؟
و الانم میبینی که این اتفاق ها زیاد میفته!! کسی نمیبینه مدیر یه شرکت معتبر دولتی دیپلم داره ولیسانس و فوق لیسانسش دارن بیکار میگردن! شماچسبیدی به 2 سال خدمت!! .
راستی اینو هم میدونی که یه فوق لیسانس توی خدمت چه کاری انجام میده و یه سیکل چه کاری؟؟ فکر نکنم اینو ببینی و فقط یکیشو دیدی که معاف شده!! ... .

pedromi
10-01-2013, 19:44
شما هم چسبیدی به همون سیکل و فوق لیسانس؟
ول کن بابا ... میدونی فاصله سیکل تا فوق لیسانس چقدره؟ ؟ ؟
و الانم میبینی که این اتفاق ها زیاد میفته!! کسی نمیبینه مدیر یه شرکت معتبر دولتی دیپلم داره ولیسانس و فوق لیسانسش دارن بیکار میگردن! شماچسبیدی به 2 سال خدمت!! .
راستی اینو هم میدونی که یه فوق لیسانس توی خدمت چه کاری انجام میده و یه سیکل چه کاری؟؟ فکر نکنم اینو ببینی و فقط یکیشو دیدی که معاف شده!! ... .
دوست من. شما یا خدمت نرفتی یا تو ناجا خدمت نکردی.
تو ناجا من سربازهایی رو دیدم مخصوصاً تو راهور و پلیس دیپلماتیک که با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد به مراتب سخت تر از سرباز سیکل که تو قسمت اداری کار میکنه صبح میاد 3 میره خدمت می کنه.
تو ناجا فرقی بین سیکل دیپپلم کارشناسی و کارشناسی ارشد نیست. الا تو راهور با مدرک فوق 4-4 پست میدن. پست ویژه هم دارن.
پس خواهشا نگو سرباز صفر خیلی سخت تر از فوق لیسانس خدمت میکنه.
البیه بهتون حق میدم. چون یا خدمت نرفتی یا تو ناجا خدمت نکردی.

noproblem
10-01-2013, 20:10
دوست من. شما یا خدمت نرفتی یا تو ناجا خدمت نکردی.
تو ناجا من سربازهایی رو دیدم مخصوصاً تو راهور و پلیس دیپلماتیک که با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد به مراتب سخت تر از سرباز سیکل که تو قسمت اداری کار میکنه صبح میاد 3 میره خدمت می کنه.
تو ناجا فرقی بین سیکل دیپپلم کارشناسی و کارشناسی ارشد نیست. الا تو راهور با مدرک فوق 4-4 پست میدن. پست ویژه هم دارن.
پس خواهشا نگو سرباز صفر خیلی سخت تر از فوق لیسانس خدمت میکنه.
البیه بهتون حق میدم. چون یا خدمت نرفتی یا تو ناجا خدمت نکردی.

عزیز چرا جوش میزنی ؟؟ دلیل نمیشه که خدمت توی همه ارگان های نظامی مثل هم باشه!! اگر این طور بود که یه ارگان نظامی میزدن به نام سرباز فقط سرباز رو 21 ماه توش الاف میکردن!!
خب چه حساب و کتابی داره که سرباز سیکل داره توی بخش اداری خدمت میکنه و شمای فوق لیسانس داری پست میدی ؟؟(( جسارت نباشه اگر اینطوری باشه که شما میگی بر میگرده به عرضه خودتون!!))
عزیز چیزی که من دارم با چشمای خودم میبینم اینه که سرباز صفر توی سپاه خیلی سختی میکشه!! ... ولی فوق لیسانس نه!! . کاری هم به ناجا ندارم.
جواب جمله آخرتون رو هم اول دادم! دلیل نمیشه که همه مثل هم خدمت کنن!! یا همه سربازا رو توی یه ارگان نظامی دور هم جمع کنن!! ولی من به نظرم میرسه که شما که چند صفحه پیش میگفتی نبود 33 روز دیگه!!... هنوز به اندازه یه سرباز که 4 ماه هست داره خدمت میکنه!! ... قلق خدمت دستت نیومده! که بر میگرده به خودت!! ... اگر بازم ناجا رو بهونه نمیکنی!

SNOW PATROL
10-01-2013, 20:15
دوستان لطفا این بحث ها رو بیخیال بشید
اینکه قانون باید چی باشه و چی بوده دست ما نیست
کسی کی میره خدمت باید پی همه چی رو بتنش بماله
قانون خدمت مشخص هست شما دفترچه رو
که فرستادی یعنی قبولش کردی دیگه بجث نداره
تو خدمت اگه بهتون دستور دادن بمیر باید بگی قبرم کجاست !

noproblem
10-01-2013, 20:22

حرف شما کاملا متینه
ولی من با جمله آخرتون زیاد موافق نیستم! چون بدبختی های سرباز دقیقا از همین مسئله هست ... و همیشه سربازانی که از این قائده پیروی کردن به نحوی ضرر کردن .؛؛ من توی آموزشی با خودم گفتم اینجا از تجدید دوره و هزار کوفت و زهر مارش میترسم ولی توی یگان عوض همش رو در میارم والانم دقیقا همین طور شده.:n01:

pedromi
10-01-2013, 20:28

dg1 عزیز آخه این دوستمون تو سپاه داره خدمت می کنه و نمیدونه که تو ناجا به آدم چی میگذره. اگر تو کلانتری خدمت می کرد 90 روز کامل باید پست میداد 10 روز میرفت مرخصی. دیگه اینجوری بحث راه نمی انداخت.
در ضمن noproblem عزیز راست گفتم الان تو پایان دوره ام و 1/11 خدمتم تمومه. 1 ماه هم اضافه خدمت داشتم. با فوق لیسانس پشت کامپیوتر بودم صبح تا ساعت 16 . ماهی 5 روز هم شیفت داشتم. خدا رو شکر خیلی هم سخت خدمت نکردم. خودمو نگفتم بچه های کلانتری و راهوررو گفتم که خیلی سختر از سرباز صفر خدمت میکنن. ادعایی ندارم ولی بی عرضه هم نیستم.
آره دلیل نمیشه که همه ارگانها مثل هم باشه ولی دلیل هم نمیشه که یه عده مثل شما با پارتی بیفتادن سپاه .
گفتم که حدسم درست بود تو ناجا خدمت نکردی. dg 1 عزیز بخدا بین سپاه و ناجا خیلی فرق هست. قبول دارم خدمت در کل تو هر ارگانی سخته ولی سپاه خیلی راحت تر از جاهای دیگست.
noproblem عزیز حداقل سپاه اینه که به لیسانس و فوق لیسانس احترام میذارن. تو ناجا با لیسانس بهت توالت شویی هم میدن.
پس نتیجه میگیریم بین ناجا و سپاه برای تحصیل کرده چقدر فرق میذارن. همین الان بورو تو خیابونا ببین چقدر ستوان3 ظیفه دارن پست میدن. روز شب نصفشب تعطیلی و ... ندارن. پس نگو دلیل نمیشه همه ارگانها مثل هم باشن. پس او کسی که مدرکه ارشد داره حداقل باید از تو راحت تر خدمت کنه.
وسلام

SNOW PATROL
10-01-2013, 20:37
حرف شما کاملا متینه
ولی من با جمله آخرتون زیاد موافق نیستم! چون بدبختی های سرباز دقیقا از همین مسئله هست ... و همیشه سربازانی که از این قائده پیروی کردن به نحوی ضرر کردن .؛؛ من توی آموزشی با خودم گفتم اینجا از تجدید دوره و هزار کوفت و زهر مارش میترسم ولی توی یگان عوض همش رو در میارم والانم دقیقا همین طور شده.:n01:

داداش من منظورم قوانین هست شما که در برابر قوانین که نمیتونی مقاومت کنی
بله اگر بهتون زور گفتن باید اعتراض کنید
اما قانون رو نمیشه تغییر داد لاافل تو ناجا!!

dg1 عزیز آخه این دوستمون تو سپاه داره خدمت می کنه و نمیدونه که تو ناجا به آدم چی میگذره. اگر تو کلانتری خدمت می کرد 90 روز کامل باید پست میداد 10 روز میرفت مرخصی. دیگه اینجوری بحث راه نمی انداخت.
در ضمن noproblem عزیز راست گفتم الان تو پایان دوره ام و 1/11 خدمتم تمومه. 1 ماه هم اضافه خدمت داشتم. با فوق لیسانس پشت کامپیوتر بودم صبح تا ساعت 16 . ماهی 5 روز هم شیفت داشتم. خدا رو شکر خیلی هم سخت خدمت نکردم. خودمو نگفتم بچه های کلانتری و راهوررو گفتم که خیلی سختر از سرباز صفر خدمت میکنن. ادعایی ندارم ولی بی عرضه هم نیستم.
آره دلیل نمیشه که همه ارگانها مثل هم باشه ولی دلیل هم نمیشه که یه عده مثل شما با پارتی بیفتادن سپاه .
گفتم که حدسم درست بود تو ناجا خدمت نکردی. dg 1 عزیز بخدا بین سپاه و ناجا خیلی فرق هست. قبول دارم خدمت در کل تو هر ارگانی سخته ولی سپاه خیلی راحت تر از جاهای دیگست.
noproblem عزیز حداقل سپاه اینه که به لیسانس و فوق لیسانس احترام میذارن. تو ناجا با لیسانس بهت توالت شویی هم میدن.
پس نتیجه میگیریم بین ناجا و سپاه برای تحصیل کرده چقدر فرق میذارن. همین الان بورو تو خیابونا ببین چقدر ستوان3 ظیفه دارن پست میدن. روز شب نصفشب تعطیلی و ... ندارن. پس نگو دلیل نمیشه همه ارگانها مثل هم باشن. پس او کسی که مدرکه ارشد داره حداقل باید از تو راحت تر خدمت کنه.
وسلام

بله داداش من موافقم مشکل ناجا اینه که کارمند خیلی داره
و جا برای سرباز برای پست اداری خیلی کم داره
تو یگان خودمون ستوان دو وظیفه شده بود ابدارچی فرمانده
خدا شاهده من خجالت میکشیدم

Sha7ab
10-01-2013, 20:47
دوستان یه سوال. تقسیم ناجا (مرزبانی) از تهران صورت میگیره یا توی پادگان هم میشه تغییرش داد؟

pedromi
10-01-2013, 20:50
دوستان یه سوال. تقسیم ناجا (مرزبانی) از تهران صورت میگیره یا توی پادگان هم میشه تغییرش داد؟

از ستاد ناجا واقع در میدان ونک صورت میگیره. اگر تو پادگان پارتی داشته باشی که به ستاد ناجا وصلت کنه میشه تغییر داد.

Ezel
10-01-2013, 21:12
اون دسته از دوستانی که نمیتونن یا نمیخوان احترام متقابل رو در بحث ها و گفتگوها رعایت کنن :

ما جایی برای بی احترامی به کاربران صرف مخالف بودن نظرشون نداریم ( حداقل در انجمن متفرقه این رفتارها قابل قبول نیست اصلا ) ؛

پس لطفا و حتما احترام متقابل رو حفظ کنید و در صورتی که نظرات یک نفر باب میلتون نیست از لیست سیاه پروفایلتون استفاده کنید .

masoud05
10-01-2013, 22:32
از ستاد ناجا واقع در میدان ونک صورت میگیره. اگر تو پادگان پارتی داشته باشی که به ستاد ناجا وصلت کنه میشه تغییر داد.

اره منم از موقعی که فهمیدم مرزبانی افتادم رفتم دنبال اینکه از بند پ استفاده کنم،فهمیدم یا بایستی با مقامات بالای پادگان آموزشی آشنا باشی یا یه پارتی کت و کلفت تو تهران داشته باشی تا از شر مرز راحت شی و بپیوندی به شر کلانتری ها:n06:

vahidreza2007
11-01-2013, 03:19
سلام دوباره به دوستان عزیز

انگار همین دیروز بود از دوستان داشتیم راهنمایی می گرفتیم برای اعزام و ...

22 روز از دوره اموزشی ما تو 01 گذشت ! طبق چیزی که دوستان می گفتند هتل و ... من جمع بندی که رسیدم بهش این بود که 01 برای تهرانی واقعا هتل هستش اما برای شهرستانی ها و اونایی که از شهر های دور هستند مسافر

خونههم نیست ! :n15:تا به اینجای کار سخت ترین موردی که اذیت کرده ما رو سردی هوا بوده ( هر چند تمرینات رژه و ورزش و ... بعضی ها رو اذیت کرده یه جورایی ) اما برای من بزرگترین مشکل سردی بوده تا به الان !:n22:

خدا عاقبت ما رو تو تلو بخیر کنه تو این سرما ! :n15:

راستی میگن این امتحانات که میگیرن در تقسیم سرباز بعد اموزش خیلی تاثیر داره و اگه نمرت کمتر از 60 بشه تجدید دوره میشی و یا امریه ات باطل میشه !

SNOW PATROL
11-01-2013, 10:21
سلام دوباره به دوستان عزیز

انگار همین دیروز بود از دوستان داشتیم راهنمایی می گرفتیم برای اعزام و ...

22 روز از دوره اموزشی ما تو 01 گذشت ! طبق چیزی که دوستان می گفتند هتل و ... من جمع بندی که رسیدم بهش این بود که 01 برای تهرانی واقعا هتل هستش اما برای شهرستانی ها و اونایی که از شهر های دور هستند مسافر

خونههم نیست ! :n15:تا به اینجای کار سخت ترین موردی که اذیت کرده ما رو سردی هوا بوده ( هر چند تمرینات رژه و ورزش و ... بعضی ها رو اذیت کرده یه جورایی ) اما برای من بزرگترین مشکل سردی بوده تا به الان !:n22:

خدا عاقبت ما رو تو تلو بخیر کنه تو این سرما ! :n15:

راستی میگن این امتحانات که میگیرن در تقسیم سرباز بعد اموزش خیلی تاثیر داره و اگه نمرت کمتر از 60 بشه تجدید دوره میشی و یا امریه ات باطل میشه !
به به داش وحید چه خبر ؟ نبودی یه مدتی :n02:

در مورد امتحان ها هم نه داداش همش الکی هست واصولا هیچ ارتباطی بین تقسیم سرباز و نمره امتحانش نیست
فرمانده ها از امتحان ها به عنوان یه عامل برای ترسوندن سرباز ها استفاده میکنند
راستی منشی شدی یا شدی سرباز حاج اقا :n02:

vahidreza2007
11-01-2013, 10:38
به به داش وحید چه خبر ؟ نبودی یه مدتی :n02:

در مورد امتحان ها هم نه داداش همش الکی هست واصولا هیچ ارتباطی بین تقسیم سرباز و نمره امتحانش نیست
فرمانده ها از امتحان ها به عنوان یه عامل برای ترسوندن سرباز ها استفاده میکنند
راستی منشی شدی یا شدی سرباز حاج اقا :n02:

سلام دی جی جان خوبی ؟ اره نبودیم رفته بودیم صفا سیتی :n02:

اره در مورد امتحانات هم شنیدم که فقط نقش ارزشیابی برای یگان ها رو داره و عملا نقش انچنانی برای تقسیم نداره مخصوصا برای اونایی که شرایط خاص و امریه دارن !
نه والا ما دیر رسیدیم و همه این موارد تموم شده بود :n02: ولی راضی هستم در کل خوب میگذره خدا رو شکر :n10:

راستی یه شایعه ای بین بچه ها بود که قراره 22 بهمن خدمت دوباره 18 ماهه بشه ؟!! البته من که اصلا امیدوار نیستم :n02: یه مورد جالب دیگه خوندن خاطرات و مواردی هستش که زیر تخت های بچه های دوره های قبلی نوشتن :n16:
ایشالا بعد دوره بتونم دوستانت رو راهنمایی می کنم :n16:

Aref_2008
11-01-2013, 10:57
سلام

من بخوام برم گواهینامه رانندگی ام رو بگیرم. اگه ببینند داخل کارت معافیم نوشته مشکل چشم داشته گیر میدن؟

یا پیش پزشک معمولی میبرن برای معاینه و خیلی گیر نمیدن؟

فقط بگم کارت معافی دارم همچی درسته؟ یا خودشون وارد جزئیات میشن و می بینند که چطوری معاف شدم؟

milad444
11-01-2013, 10:58
سلام دوستان...
واسه من هم 22 روز با همه سختی ها و بدیهاش گذشت...من تو 02 هستم..به یکی از گردانها میان دوره دادن و از پنج شنبه تا دوشنبه صبح تعطیل هستن ..البته بعضی از بچه های گردان ما هم بهشون نگهبانب نخورد و تا دوشنبه تعطیل هستن ولی من و بقیه یکشنبه اماده باش خوردیم و بعضیها هم نگهبان عادی شدن...میخوام بدونم که به ما دیگه میان دوره نمیدن بعد از تلوووووو؟؟؟؟چرا یکشنبه رو پادگان تعطیل کرده؟؟؟
با حرف اون دوستمون که گفت واسه تهرانیا هتل هستش موافقم..هر شب میتونن برن خونه ولی ما که جایی رو نداریم باید بمونیم تو اون خراب شده...غذاهاش که خیلی خیلی خیلی مزخرفه....

noproblem
11-01-2013, 11:16
سلام

من بخوام برم گواهینامه رانندگی ام رو بگیرم. اگه ببینند داخل کارت معافیم نوشته مشکل چشم داشته گیر میدن؟

یا پیش پزشک معمولی میبرن برای معاینه و خیلی گیر نمیدن؟

فقط بگم کارت معافی دارم همچی درسته؟ یا خودشون وارد جزئیات میشن و می بینند که چطوری معاف شدم؟

سلام
هیچ جای کارت معافیت شما قید نمیشه که چه مشکلی داشتی اینطور مینویسن
معافیت ماده 33 بند الف (( تقریبا اینطور چیزی مینویسن))
که شما میتونی بگی من به خاطر مشکل پای پرانتزی معاف شدم مثلا .! کسی پیگیر نمیشه .
و برای گواهینامه هم باید بری دکتر معمولی ازت تست چشم میگیره و برگ معاینه ات رو مهر میکنه.

Aless
11-01-2013, 11:40
این قضیه 18 ماه شدن دوباره خدمت چیه؟
چند روزه دوباره داغ شده
یکی از دوستام از خدمت امده و میگه فرماندشون قسم خورده گفته 18 ماه میشه!

کسی میدونه این شایعات از کجا امده؟!

noproblem
11-01-2013, 11:55
چند روزه دوباره داغ شده

کسی رو نمیدونم
ولی من نه بسیجی دارم نه جبهه
بالای 18 ماه هم خدمت نمیکنم!! .... حالا قانون هر چی میخواد باشه!! ... ما در جهت مخالف آب شنا میکنیم :دی

Sha7ab
11-01-2013, 15:22
چند روزه دوباره داغ شده

میگن هرکی گواهی آمادگی دفاعی مدرسه‌شو ببره دو ماه کسری میگیره. توی پادگان ما هم شایعه شده.

Sha7ab
11-01-2013, 15:24
سلام دوستان...
واسه من هم 22 روز با همه سختی ها و بدیهاش گذشت...من تو 02 هستم..به یکی از گردانها میان دوره دادن و از پنج شنبه تا دوشنبه صبح تعطیل هستن ..البته بعضی از بچه های گردان ما هم بهشون نگهبانب نخورد و تا دوشنبه تعطیل هستن ولی من و بقیه یکشنبه اماده باش خوردیم و بعضیها هم نگهبان عادی شدن...میخوام بدونم که به ما دیگه میان دوره نمیدن بعد از تلوووووو؟؟؟؟چرا یکشنبه رو پادگان تعطیل کرده؟؟؟
با حرف اون دوستمون که گفت واسه تهرانیا هتل هستش موافقم..هر شب میتونن برن خونه ولی ما که جایی رو نداریم باید بمونیم تو اون خراب شده...غذاهاش که خیلی خیلی خیلی مزخرفه....
دوست من همینکه ارتش هستی و خیالت راحته بعد آموزشی جای خوبی میفتی خدا رو شکر کن. ما که بعد آموزشی نقطه ی صفر مرزی میفتیم باید ناراحت باشیم. تازه همین آموزشیش هم مثل جهنمه برامون.

urcu
11-01-2013, 15:24
میگن هرکی گواهی آمادگی دفاعی مدرسه‌شو ببره دو ماه کسری میگیره. توی پادگان ما هم شایعه شده.

هنوز اجرایی نشده
به امید خدا تا به خواد اجرایی بشه خدمت منو شما مدت هاست که تموم شده.

vahidreza2007
11-01-2013, 15:37
از دوستان کسی از 01 نیست اینجا ؟ این مرخصی که دادن میان دوره هستش یا نه ؟ یه تعطیلی هم 10 بهمن داریم که فکر کنم قبل یا بعدش رو تعطیل کنند ! ( امیدوارم این رو به عنوان میان دوره تعطیل کنند ) :n12:

alekhine
11-01-2013, 17:11
سلام به دوستان عزیز.
من تو پادگان شهید مدرس کرج دارم آموزش میبینم. :n20: قبل از اومدن به آموزشی خیلی نگران بودم و تو همین صفحه هم از بعضی از دوستان راهنمایی گرفتم.
ولی الان خیلی داره بهم خوش میگدره اونجا...:n10: اصلا نمی تونید تصورشو بکنید که آموزش 45 روزه تو مدرس یعنی چی... :n09:
لامصب هتل 8 ستاره اس. نمیخام کامل توضیح بدم.
شب ها ساعت 10:30 می خوابیم و صبح ها ساعت 6:30 بیدار میشیم و میریم نمازمونو تو همون آسایشگاه می خونیمو میریم صبونه میخوریمو میریم سر صف و بعدش کلاس.
نه رژه داریم نه ورزش... :thumbsup: نه اینکه نداریما اما اونقدر مهربون هستن مربی ها که نمیشد قبل از رفتن تصورشو کرد.
البته ما اعزام نخبگان هستیم:n26: و برای همین شرایطمون اینجوریه. امیدوارم برای بقیه ی دوستانی که الان آموزش هستند شرایط روبه راه باشه.
در هر صورت پادگان فقط شهید مدرس کرج...:5:

khanghodrat
11-01-2013, 17:56
سلام

تا اینجا که 22 روز گذشته بدترین پادگان ممکن شهید بیگلری مشگین شهره
بیداری طبق برنامه سین 4.30 ما 4 بیدار میشیم ... فشار روانی زیاد
رژه تو سرما - دویدن فراوان - بدو به ایست انقدر هست که 80 درصد گروهان ما سرما خوردن
نمیدونم شاید ماه های قبل خوب بوده ولی ایندوره اصلا خوب نیست

Mohammad King
11-01-2013, 18:00
دوستان من 19/11 اعزامم میخوام 1 ماه بندازم عقب یعنی 19/12 اعزام شم ... باید چی کار کنم؟

noproblem
11-01-2013, 18:44
دوستان من 19/11 اعزامم میخوام 1 ماه بندازم عقب یعنی 19/12 اعزام شم ... باید چی کار کنم؟

از طریق پلیس+10 پیگیری کنید.
هر چی هم زود تر بری بهتره اینطوری امکان داره بخوری به سال 92 ممکنه قانون ها از این هم که هست بدتر بشه!

farhad_persona
11-01-2013, 18:55
سلام به دوستان عزیز.
من تو پادگان شهید مدرس کرج دارم آموزش میبینم. :n20: قبل از اومدن به آموزشی خیلی نگران بودم و تو همین صفحه هم از بعضی از دوستان راهنمایی گرفتم.
ولی الان خیلی داره بهم خوش میگدره اونجا...:n10: اصلا نمی تونید تصورشو بکنید که آموزش 45 روزه تو مدرس یعنی چی... :n09:
لامصب هتل 8 ستاره اس. نمیخام کامل توضیح بدم.
شب ها ساعت 10:30 می خوابیم و صبح ها ساعت 6:30 بیدار میشیم و میریم نمازمونو تو همون آسایشگاه می خونیمو میریم صبونه میخوریمو میریم سر صف و بعدش کلاس.
نه رژه داریم نه ورزش... :thumbsup: نه اینکه نداریما اما اونقدر مهربون هستن مربی ها که نمیشد قبل از رفتن تصورشو کرد.
البته ما اعزام نخبگان هستیم:n26: و برای همین شرایطمون اینجوریه. امیدوارم برای بقیه ی دوستانی که الان آموزش هستند شرایط روبه راه باشه.
در هر صورت پادگان فقط شهید مدرس کرج...:5:

میتونم بپرسم هدف شما از دادن این پست چی بود؟

noproblem
11-01-2013, 19:01

با سلام

درسته که آموزشی برای همه سخت نیست.

ولی هدف اصلی ایشون این خط بود :
همین...

civil1
11-01-2013, 19:04
با سلام
دوستان به دلیل اینکه ممکنه بخشی از سربازی من بیافته ماه رمضون و از اونجا که من یکم ناراحتی معده دارم ( رفلاکس و غیره ) آیا گرفتن روزه تو دوره اجباریه ، در ضمن آیا همچنان فعالیت های سخت بدنی مثل دویدن ها و نرمش ها و رژه ها و سایر فعالیت ها سرجاشون هستند یا تغییراتی در این ماه میکنند ( زیر نور آفتاب، چله تابستون، تلفات انسانی:n02:) ؟ لطفا خصوصا دوستانی که تجربه دارند راهنمایی کنند.
:n16:

noproblem
11-01-2013, 19:19
با سلام
دوستان به دلیل اینکه ممکنه بخشی از سربازی من بیافته ماه رمضون و از اونجا که من یکم ناراحتی معده دارم ( رفلاکس و غیره ) آیا گرفتن روزه تو دوره اجباریه ، در ضمن آیا همچنان فعالیت های سخت بدنی مثل دویدن ها و نرمش ها و رژه ها و سایر فعالیت ها سرجاشون هستند یا تغییراتی در این ماه میکنند ( زیر نور آفتاب، چله تابستون، تلفات انسانی:n02:) ؟ لطفا خصوصا دوستانی که تجربه دارند راهنمایی کنند.

سلام
ماه رمضون بهترین ماه برای آموزشی هست!!
رژه کلا تعطیل میشه !! و به جای رژه کلاس تئوری میرید (( بیشتر عقیدتی))
فعالیت های سخت بدنی کلا تعطیل میشه و...
البته قبل و بعد از ماه رمضون عوض هاش رو در میارن!
بهترین موقع برای اعزام نوزدهم ماه قبل از ماه رمضان هست شما حدود 12 روز کلاس های عملی رو طی میکنید بعدش میخورید به ماه رمضون 30 روز ماه رمضون هم راحت سپری میشه میمونه حدود 12 روز دیگش که بازم کلاس های عملی شروع میشه.:n01:

SNOW PATROL
11-01-2013, 19:21
سلام رجوع شود به اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kar1591
11-01-2013, 19:32
امیدوارم هیچوقت برنگردم عقب
سربازی من یکی از بدترین دوران زندگیم بود
کلا اگه کسی خواست سربازی بره ,سرباز صفر بره و بیاد بعد ادامه تحصیل بده:n15:

ehsan0_l
11-01-2013, 19:45
از دوستان کسی از 01 نیست اینجا ؟ این مرخصی که دادن میان دوره هستش یا نه ؟ یه تعطیلی هم 10 بهمن داریم که فکر کنم قبل یا بعدش رو تعطیل کنند ! ( امیدوارم این رو به عنوان میان دوره تعطیل کنند ) :n12:

من 714 هستم
من كه يكشنبه گشت خوردم و بايد 8 صبح اونجا باشم.يعني 2 روز خونه هستم .اينكه ميان دوره نميشه!! اگه چهارشنبه ولمون ميكردن ي چيز.

vahidreza2007
11-01-2013, 20:43
من 714 هستم
من كه يكشنبه گشت خوردم و بايد 8 صبح اونجا باشم.يعني 2 روز خونه هستم .اينكه ميان دوره نميشه!! اگه چهارشنبه ولمون ميكردن ي چيز.

وای گشتی !! به احتمال زیاد به ما هم چند هفته دیگه می خوره !! من از هنگ 1 هستم . امیدوارم که اینو میاندوره حساب نکنند و این تعطیلی پیش رو که 10 بهمن که میشه سه شنبه رو از 5 شنبه تعطیل کنند بریم خونه !!!

هیچ چیزش سخت نیست حتی رژه و ... فقط سرمای هوای من رو اذیت می کنه چون سرمایی هستم و زود سرما می خورم وگرنه با سختی های دیگه اش کنار اومدم :n27:

راستی برای شما هنوز مدارک اونایی که شرایط دار هستند رو جمع نکردن ؟

در مورد امتحانات و اثرش چیزی به شما نگفتند ؟ امیدوارم همگی بچه ها جایی که دوست دارن بیافتند :n16:

vahidreza2007
11-01-2013, 20:48
راستی دوستان کسی در مورد این استخدام 5 ساله ارتش که میگن خودشون میان پیشنهاد میدن خبری نداره ؟

این پیشنهاد 5 ساله رو کی میدن ؟

کسانی که با مدارک فوق لیسانس و دکترا می خوان پذیرش بشن در چه قسمتی به کار مشغول میشن ؟

ایا این دو سال خدمت جز سوابقشون محسوب میشه ؟

ایا بعد از اتمام 5 سال تبدیل به رسمی میشن ؟

با محاسباتی که من کردم یه نفر اگه با فوق لیسانس جذب بشه و درجه ستوان دومی بگیره بعد 18 سال می تونه درجه سرهنگیش رو بگیره و احتمالش زیاده که بعد اون درجه سرتیپیشم بگیره !

در کل از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن ممنون میشم دقیق راهنمایی کنند

S126
11-01-2013, 22:19
راستی دوستان کسی در مورد این استخدام 5 ساله ارتش که میگن خودشون میان پیشنهاد میدن خبری نداره ؟

این پیشنهاد 5 ساله رو کی میدن ؟

کسانی که با مدارک فوق لیسانس و دکترا می خوان پذیرش بشن در چه قسمتی به کار مشغول میشن ؟

ایا این دو سال خدمت جز سوابقشون محسوب میشه ؟

ایا بعد از اتمام 5 سال تبدیل به رسمی میشن ؟

با محاسباتی که من کردم یه نفر اگه با فوق لیسانس جذب بشه و درجه ستوان دومی بگیره بعد 18 سال می تونه درجه سرهنگیش رو بگیره و احتمالش زیاده که بعد اون درجه سرتیپیشم بگیره !

در کل از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن ممنون میشم دقیق راهنمایی کنند

اگر دوست داری 30 سال مثل یه سرباز اسیر دست دستگاه نظامی باشی، اگر میخواهی از مدرک و علم و سوادت به بدترین نحو استفاده بشه، اگه میخواهی تلف بشی، اگه دوست داری برای نیم ساعت مرخصی منت فرمانده و رئیس رو بکشی و 30 سال زیر چوب نهست و فرار و ... روزگار سر کنی، اگر سادیسم داری که تا آخر عمر حسرت یه خارج رفتن به دلت بمونه، اگه برای رفتن به شهر خودتون و یه مسافرت معمولی حتی تو روزهای تعطیل باید اجازه نامه داشته باشی، اگر دوست داری حتی اگه لیاقت و توانایی داشته باشی ولی به خاطر درجه پایین بهت شغل خوب ندن و 27 سال منتظر بمونی تا سرهنگ بشی و تازه بعد از اون یه قسمت کوچیک رو بهت بدن واسه شندرغاز حقوق وقتت رو تلف کنی و به زیر دستات زور بگی،واگه دوست داری یه شغلی انتخاب کنی که استفعا کردن و پشیمونی از اون شغل اینقدر سخت و دشواره که قیدش رو میزنی.اگه میخواهی محل خدمتت به اجبار هر چند سال یه بار بهت تحمیل بشه و راهی هم نداری و باید همه مناطق محروم رو خدمت کرده باشی و اگه مایل هستی که هر دفعه به خودت لعنت بفرستی چرا نرفتم 2 سال سربازی و شرش رو از سرم نکندم.....
برو استخدام نظام شو.

ehsan0_l
11-01-2013, 22:29
وای گشتی !! به احتمال زیاد به ما هم چند هفته دیگه می خوره !! من از هنگ 1 هستم . امیدوارم که اینو میاندوره حساب نکنند و این تعطیلی پیش رو که 10 بهمن که میشه سه شنبه رو از 5 شنبه تعطیل کنند بریم خونه !!!

هیچ چیزش سخت نیست حتی رژه و ... فقط سرمای هوای من رو اذیت می کنه چون سرمایی هستم و زود سرما می خورم وگرنه با سختی های دیگه اش کنار اومدم :n27:

راستی برای شما هنوز مدارک اونایی که شرایط دار هستند رو جمع نکردن ؟

در مورد امتحانات و اثرش چیزی به شما نگفتند ؟ امیدوارم همگی بچه ها جایی که دوست دارن بیافتند :n16:

من بار دومه كه گشتي ميخورم!
من هم اميدوارم اينو مياندوره حساب نكنن
چرا روز آخر حرفشو زدن و گفتن دوشنبه مداركتونو بياريد ولي من چون شرايط دار نيستم دقت نكردم زياد.

vahidreza2007
11-01-2013, 22:43
اگر دوست داری 30 سال مثل یه سرباز اسیر دست دستگاه نظامی باشی، اگر میخواهی از مدرک و علم و سوادت به بدترین نحو استفاده بشه، اگه میخواهی تلف بشی، اگه دوست داری برای نیم ساعت مرخصی منت فرمانده و رئیس رو بکشی و 30 سال زیر چوب نهست و فرار و ... روزگار سر کنی، اگر سادیسم داری که تا آخر عمر حسرت یه خارج رفتن به دلت بمونه، اگه برای رفتن به شهر خودتون و یه مسافرت معمولی حتی تو روزهای تعطیل باید اجازه نامه داشته باشی، اگر دوست داری حتی اگه لیاقت و توانایی داشته باشی ولی به خاطر درجه پایین بهت شغل خوب ندن و 27 سال منتظر بمونی تا سرهنگ بشی و تازه بعد از اون یه قسمت کوچیک رو بهت بدن واسه شندرغاز حقوق وقتت رو تلف کنی و به زیر دستات زور بگی،واگه دوست داری یه شغلی انتخاب کنی که استفعا کردن و پشیمونی از اون شغل اینقدر سخت و دشواره که قیدش رو میزنی.اگه میخواهی محل خدمتت به اجبار هر چند سال یه بار بهت تحمیل بشه و راهی هم نداری و باید همه مناطق محروم رو خدمت کرده باشی و اگه مایل هستی که هر دفعه به خودت لعنت بفرستی چرا نرفتم 2 سال سربازی و شرش رو از سرم نکندم.....
برو استخدام نظام شو.

ای بابا حالا ما تنها سوالش رو پرسیدیم ببنیم چجوریاست جریان :n02: ما که داریم خدمتمون رو انجام میدیم و خدا رو شکر به امید خدا بعد خدمت هم موقعیت شغلی خوب مهیاست تقریبا برای رشته ما :n16: تنها جهت افزایش معلومات در این زمینه از دوستان خواستار راهنمایی شدیم ! هر چند که من خودم از نظامی گری به شخصه خوشم میاد مخصوصا از نوع نیروی هواییش و خلبان جنگنده :n02: یاد شهید بابایی بخیر که کارش خیلی درست بود :n12::n12::n12:

ehsanla
11-01-2013, 23:15
برو استخدام نظام شو.
اول کلام یادآور بشم که اصلا قصد شعار دادن ندارم
S126 جان مثل این که یادت رفته اگه امنیتی هست، اگه ارگانی هست که شکایات ما رو پیگیری میکنه، و خیلی از این اگه ها که نمیخام سرتون رو درد بیارم. همه رو مدیون همین افرادی هستیم که خیلی هاشون با عشق و آگاهی کامل این شغل رو انتخاب کردند و دارند خدمت میکنند.
قبول کن کم لطفی کردی. و اگه بخوای این طوری به قضیه نگاه کنی واسه همه شغل ها میشه چندتا عیب پیدا کرده (البته از نظر من و شما)

SNOW PATROL
11-01-2013, 23:23
دوستان لطفا از موضوع اصلی تاپیک خارج نشید
باتشکر

ice_man_sh
12-01-2013, 03:12
این هفته هم طبق روال سابق اومدیم خونه، هفته قبل و این هفته دو روز اومدیم خونه.

وسط هفته امتحانی از دانستنی های سرباز گرفتن و فرمانده گردان به وعده اش عمل کرد و نمرات پایین رو نگه داشت.

از طرفی جدول مرخصی های تشویقی رو زدن دفتر گردان، طبق اون باید 48 ساعت مرخصی تشویقی برای مرحله اول تیراندازی بگیرم که خدا میدونه میدن یا نه.

البته هست برنامه ها و کارهای مسخره مثل اینکه اگه یخ هم بزنی نمیتونی یقه اور رو بدی بالا و یا باید با اور بری نماز و کلاس و وقتی دراومدی بلرزی و مریض بشی.

متاسفانه به خاطر همین مسخره بازیها دو هفته هست که مریض برمیگردم خونه.

به هر حال ناجا هست و نمیشه کاری کرد.

(پادگان آموزشی ولیعصر تبریز)

ha789di
12-01-2013, 10:28
سلام دوستان
من فقط 25 روزه دیگه از خدمتم مونده ولی یه توصیه دارم واسه همگی که برید خدمتتون رو بگذرونید اولاش سخته ولی به مرور عادت میکنید:n29:

PLAΨMID
12-01-2013, 10:53
وای گشتی !! به احتمال زیاد به ما هم چند هفته دیگه می خوره !! من از هنگ 1 هستم . امیدوارم که اینو میاندوره حساب نکنند

سلام
ايشالا جاي خوبي بيفتي .
من پارسال ارديبهشت 01 بودم . گروهان 733 . 15 تا نگهباني ، 3 تا گشتي ، 2 بار آماده:n02:
در مورد مياندوره بگم كه حتما بهتون ميدن . ميگن نميديم ولي حداقل سه چهار روز ميدن .
در مورد امتحانات بگم كه همش كشكه . خيالتون راحت !!! فقط زياد بهداري نريد و از لحاظ انضباطي مشكلي نداشته باشيد . تقسيم هم در درجه اول بستگي به اين داره كه كد بخوريد يا نه . در درجه دوم هم بهتره شرايط دار باشيد تا توي استان خودتون بيفتيد وگرنه هيچ تضميني نيست كه جاي خوبي مثل تهران يا اصفهان بندازنتون . ما كد توپخونه خورديم 2 ماه هم توي اصفهان بوديم . اونجا امتحانات سفت و سخت تري هست ولي همونم كشكه و هيچ ربطي به تقسيم نداره . يه بنده خدايي دوره بعد از ما بود و توي مراتو ( مركز آموزش توپخانه ) رتبه 1 شده بود و تقديرنامه داشت . انداختنش همونجايي كه ما بوديم . حميديه استان خوزستان .

saeid127
12-01-2013, 11:30
سلام.

دوستان کسی از شرایط معافی کف پا اطلاع داره؟

تستش به چه صورته؟

Bensonw3x
12-01-2013, 11:52
از 20 تا 25ام به کیا مرخصی دادن :n10: میان دوره

kavosi
12-01-2013, 12:42
سلام
ايشالا جاي خوبي بيفتي .
من پارسال ارديبهشت 01 بودم . گروهان 733 . 15 تا نگهباني ، 3 تا گشتي ، 2 بار آماده:n02:
در مورد مياندوره بگم كه حتما بهتون ميدن . ميگن نميديم ولي حداقل سه چهار روز ميدن .
در مورد امتحانات بگم كه همش كشكه . خيالتون راحت !!! فقط زياد بهداري نريد و از لحاظ انضباطي مشكلي نداشته باشيد . تقسيم هم در درجه اول بستگي به اين داره كه كد بخوريد يا نه . در درجه دوم هم بهتره شرايط دار باشيد تا توي استان خودتون بيفتيد وگرنه هيچ تضميني نيست كه جاي خوبي مثل تهران يا اصفهان بندازنتون . ما كد توپخونه خورديم 2 ماه هم توي اصفهان بوديم . اونجا امتحانات سفت و سخت تري هست ولي همونم كشكه و هيچ ربطي به تقسيم نداره . يه بنده خدايي دوره بعد از ما بود و توي مراتو ( مركز آموزش توپخانه ) رتبه 1 شده بود و تقديرنامه داشت . انداختنش همونجايي كه ما بوديم . حميديه استان خوزستان .

سلام اون موقع هم فرمانده فهیم بود؟

SNOW PATROL
12-01-2013, 13:03
سلام.

دوستان کسی از شرایط معافی کف پا اطلاع داره؟

تستش به چه صورته؟

چیزی که من شنیدم اینه و اصلا نمیدونم چه جوری هست
با سلام. کف پای صاف یا flatfoot انواع مختلفی داره.
1- نوعی که قابلیت ارتجاع یا قابلیت اصلاح داره که به اون flexible flatfoot گفته می شه. حدود 99% موارد کف پای صاف از این نوعه. اغلب این افراد درد یا مشکل خاصی ندارن و حداکثر نیازمند یک کفی داخل کفش هستند. ( این همون نوعی است که باعث معافیت از خدمت سربازی نمی شه).
2- نوعی دیگه سفت و غیر قابل ارتجاعه. این نوع کمیابه و 1% موارد کف پای صاف رو تشکیل می ده. اغلب این افراد در سن نوجوانی و جوانی دچار درد پا میشن. ( این همون نوعی است که باعث معافیت از خدمت سربازی میشه).
یک روش ساده برای تشخیص ساده برای تشخیص کف پای صاف قابل ارتجاع از نوع سفت اینه که فرد روی پنجه دو پا بایسته. اگر قوس کف پا در این حالت برگشت کرد٬ از نوع قابل ارتجاعه و گر نه نوع دومه.

vahidreza2007
12-01-2013, 14:16
خوب فردا شب دوباره باید راه بیافتیم سمت پادگان و دوباره روز از نو و روزی از نو و به امید یه مرخصی دیگه باشیم !:n02:

از دوستانی که 01 خدمت کردند و می کنند این امتحانات دقیقا چه تاریخی برگزار میشه ؟

تلو رو هم طبق چیزی که شنیدم 14 بهمن برگزار میشه و 3 شب مهمون تلو هستیم :n27:

این امریه ها رو دقیقا چه روزی به بچه ها داده میشه ؟ ( یعنی اینکه مشخص میشه کجا افتادن ) ایا بعد از مراسم تحلیف هستش یا قبلش ؟

urumchi
12-01-2013, 14:53
خداييش برا كسايي مثل من كه بعد از دانشگاه اومدن خدمت ، خدمت سخت مي گذره مخصوصا اگه سرباز مرزباني باشي و نقطه صفر مرزي خدمت كني

چند وقتيه حسرت ميخورم كه ايكاش سال 86 اومده بودم خدمت و الان با 26 سال سن راحت يا سر كار بودم يا ميرفتم دانشگاه سركلاس مي نشستم

خلاصه اينكه تا مي تونيد زودتر بياييد خدمت تا سنتون بالا نرفته چون از همون اولش نميكشه !!!

Mohammad King
12-01-2013, 15:41
دوستان یه خورده از محیط آسایشگاه بگن چه طوریه برخورد بچه ها چه طوری؟ راست میگن دزدی زیاده توش؟

SNOW PATROL
12-01-2013, 15:45
دوستان یه خورده از محیط آسایشگاه بگن چه طوریه برخورد بچه ها چه طوری؟ راست میگن دزدی زیاده توش؟

والا داداش همه چی هست خصوصا تو اموزشی
اما اگه حواست رو جمع کنی هیچ اتففاقی نمیوفته
تو یگان چون همه همدیگر رو
میشناسند مشکلی نیست

pedromi
12-01-2013, 15:53
خداييش برا كسايي مثل من كه بعد از دانشگاه اومدن خدمت ، خدمت سخت مي گذره مخصوصا اگه سرباز مرزباني باشي و نقطه صفر مرزي خدمت كني

چند وقتيه حسرت ميخورم كه ايكاش سال 86 اومده بودم خدمت و الان با 26 سال سن راحت يا سر كار بودم يا ميرفتم دانشگاه سركلاس مي نشستم

خلاصه اينكه تا مي تونيد زودتر بياييد خدمت تا سنتون بالا نرفته چون از همون اولش نميكشه !!!
بله. موافقم هر چی زودتر بیای خدمت بهتره. انشا الله چشم روی هم بزاری خدمت شما هم تموم میشه. خیلی بهش فکر نکن خودتو بزن به بیخیالی.

Sha7ab
12-01-2013, 16:24
بله. موافقم هر چی زودتر بیای خدمت بهتره. انشا الله چشم روی هم بزاری خدمت شما هم تموم میشه. خیلی بهش فکر نکن خودتو بزن به بیخیالی.

کاش میشد آدم اصن فکر نکنه ولی مگه میشه. شب و روز سختی بکشی و فشار و زور رو تحمل کنی ولی فکر نکنی. هرکی میگه من فکر نمیکنم دروغ میگه

SNOW PATROL
12-01-2013, 16:27
کاش میشد آدم اصن فکر نکنه ولی مگه میشه. شب و روز سختی بکشی و فشار و زور رو تحمل کنی ولی فکر نکنی. هرکی میگه من فکر نمیکنم دروغ میگه

داداش شهاب ناجا خوبیش اینه که تو یگان انقدر
سرت شلوغه که نمیفهمی زمان کی میگذره
و فکر های اضافی هم تو سرت نمیاد!!

noproblem
12-01-2013, 16:43

بدترین محیط زندگی که توی عمرتون میبینید در یک کلام آسایشگاه دوره آموزشی هست!
یعنی اگر چادر بزنید و شب توی چادر بخوابید شرف داره به آسایشگاه!!
خدا نکنه یه نفر یه مریضی بگیره .... کل آسایشگاه و گروهان مریض میشن!! ( حساب کن فاصله نیم متر به نیم تر تخت های دو طبقه چیدن!!))
حتی نمیشه توی محیط آسایشگاه درست و حسابی خوابید!! ... ( یکی میخواد تلویزیون نگاه کنه )) یکی بساط شطرنج رو براه کرده ... 4 نفر اونور تر جمع شدن دارن خاطره تعریف میکنن .. .شب میخوای بخوابی 4 تا ادم چراغ های آسایشگاه رو خاموش و روشن میکنن!! و...
یه موقع هم میبینی شب ساعت 1 نصف شب میریزن تو آسایشگاه و خشم شب راه میندازن
یه شب همه رو از خواب بیدار میکنن و تنبیه میکنن!! ....
و اینکه ما که کلا از آموزشی خیری ندیدیم! ... ایشالا بقیه دوستان راحت باشن :n01:

Sha7ab
12-01-2013, 16:48

درسته اگه بیفتم تو شهر اینطوره ولی شنیدم توی مرز زمان اصن نمیگذره .

noproblem
12-01-2013, 17:21
راستی دوستانی که آموزشی هستن یه نکته رو بهتون بگم.
اگر در آموزشی تونستید تشویقی بگیرید بگید همین الان میخوام برم.! .. بعضی موقع ها یه سری تشویقی هایی در نظر میگیرن و میگن میزاریم روی پروندتون توی یگان که رفتین استفاده کنید!! ... یگان به هیچ عنوان تشویقی آموزشی رو براتون ثبت نمیکنه!! میگه میخواستین همونجا ازش استفاده کنید.. .

اینم عکس یه سرباز سر پست.

به یاد تمام سرباز های که به دور از خونه و خانواده توی شهر غریب پست میدن.

mali.sh
12-01-2013, 19:05
سلام 3-4 روزه متوجه شدم 91/12/1 خدمتم تمومه.:n02: حتما میگین طرف حسابی جواد میزنه که نمیدونسته کی خدمتش تمومه.
نه داستان اینجوریا هم نیست یه کلک زدم و ناغافل خودش به لطف خدا درست شده بود ومن نمیفهمیدم. نکته دوم اینکه مدت خدمتم بدون احتساب روزهای تعطیل ازمدت مرخصیم کمتره و 4 روز از مرخصیم سوخت میشه. ای لجم گرفته...... الیته قبلا 20-25 روز مرخصی ثبت نکردم که با این حساب حلالشون میکنم.
آی پادگان آی مسئول قرارگاه:n21: آی آدمای زورگو کله گنده خدمت منم داره تموم میشه ولی یادتون نره من یکی این ظلم بزرگ(سربازی) رو حلال نمیکنم.
دلم نمیخواست به کسی خدمت کنم شما زوری آوردینم.....

PLAΨMID
12-01-2013, 19:27
سلام اون موقع هم فرمانده فهیم بود؟

نه داداش . يه ستوان يكمي بود به نام توسلي .

yashm1365
12-01-2013, 19:50
17 ماه تجربه ! توصیه های من :
دوران آموزشی بهترین دورانه ، سخته ولی اولا تبعیض خیلی کمه و پارتی باز تابلو میشه دوما تجربه ی جالبیه سوما خیلی کم پیش می یاد بعد از دوره با هم رفیق بشین چون هرکی می ره سی خودش
دوران آموزشی رو تا جایی که می تونین فقط غذا بخورید تا مریض نشید هرچی گذاشتن جلوتون بخورید تازه سر ریز هم بگیرید ، نگران چاق شدن نباشید چون خیلی انرژی توی آموزشی می سوزه ، یاتون باشه حتما با خودتون یکی دو قوطی قرص جواشن سی یا مولتی ویتامین ببرید
اگر توی نیرویی بودید که مثلا به لیسانس درجه استواری هم می دادن تمام سعیتون رو بکنید که ستوان بشید ، یعنی میدون تیرو کارهای داوطلبانه فقط آدم فروشی نکنید چون بعدش یه جایی تقسیم میشید که درجه بدرتون نخوره کلا هر کاری به غیر از مردم آزاری برای گرفتن درجه مجازه چون بعدن به جایه اینکه بری رو برجک می شی افسرنگهبان
به هیچ عنوان نگید که گواهی نامه رانندگی دارید ، به هیچ عنوان حتی با تهدید و ... نهایت اگر تابلو شد که گواهی نامه دارید وقتی ماشین تحویل گرفتید اسکول بازی در بیارید که ماشینو ازتون بگیرن. رانندگی در دوران سربازی معمولا خیلی بده
جوری رفتار کنید که احترامتنون رو داشته باشن یعنی سعی کنید متفاوت باشین ! :n02:
نزارید کادری سوارتون بشه و کار شخصیش رو بهتون محول کنید 2 راه دارید یا گزارش به بازرسی یا اسکول بازی !! که اسکول بازی خیلی خیلی جواب می ده ولی احترامتون رو می یاره پایین
به هیچ کس اعتماد نکنید آدم فروشی خیلی مرسومه توی دوران سربازی . در ضمن سرباز رو هم به کادری نفروشید ، آمار کادری رو هم خواستید بدید به صورت گمنام کار کنید !! چون بعدا تابلو می شید
باز هم سوالی بود در خدمتم

imanpod
12-01-2013, 19:54
با سلام
با سلام . دوست عزیز روزه گرفتن توی محیط پادگان اجباری هست ولی از اونجایی که مریضی زیاده و همه دارن دارو مصرف میکنن ، زیاد سخت نمیگیرن .
من حدود 40 روز از آموزشیم رو توی ماه رمضان چله تابستون گذروندم و از اونجایی که روزها خیلی بلند و هوا گرم بود واقعا سختی زیادی کشیدیم + اینکه 3:30 باید برای سحری بیدار میشدیم که یعنی 1 ساعت خوابمون کمتر شده بود . (مالک اشتر اراک ناجا بودم) .
در مجموع اگه ماه رمضون توی زمستون و پاییز باشه آموزشی راحتتره ولی توی تابستون افتضاحه . ضمن اینکه روال کاری توی آموزشی تو ماه رمضون زیاد فرقی نمیکنه .

آره . مخصوصا روزهای تعطیلی که همه جا (اعم از سرباز صفرهای سپاه و ارتش و ...) تعطیلن و سرباز ناجا (با هر درجه ای) داره وسط چهار راه یا کانکس کلانتری یا بالای برجک تو نقطه ی صفر مرزی (توی اوج سرما) پست میده ! (اصلا کنایه نداشتا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .)

SNOW PATROL
12-01-2013, 20:36
آره . مخصوصا روزهای تعطیلی که همه جا (اعم از سرباز صفرهای سپاه و ارتش و ...) تعطیلن و سرباز ناجا (با هر درجه ای) داره وسط چهار راه یا کانکس کلانتری یا بالای برجک تو نقطه ی صفر مرزی (توی اوج سرما) پست میده ! (اصلا کنایه نداشتا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .)

داداش داری برای من میگی :دی
من خودم ۱۸ ماه تو ناجا خدمت کردم هر ۱۸ ماه هم فیکس پست دادم
تو پست دادن فکر نکنم کسی به من برسه
من ساعت ۸ صبح ترخیص بودم ساعت ۶صبح از پست اومدم
دو تا عید بهم خورد هر دوتاش هم سر پست بودم

noproblem
12-01-2013, 20:57
با سلام . دوست عزیز روزه گرفتن توی محیط پادگان اجباری هست ولی از اونجایی که مریضی زیاده و همه دارن دارو مصرف میکنن ، زیاد سخت نمیگیرن .
من حدود 40 روز از آموزشیم رو توی ماه رمضان چله تابستون گذروندم و از اونجایی که روزها خیلی بلند و هوا گرم بود واقعا سختی زیادی کشیدیم + اینکه 3:30 باید برای سحری بیدار میشدیم که یعنی 1 ساعت خوابمون کمتر شده بود . (مالک اشتر اراک ناجا بودم) .
در مجموع اگه ماه رمضون توی زمستون و پاییز باشه آموزشی راحتتره ولی توی تابستون افتضاحه . ضمن اینکه روال کاری توی آموزشی تو ماه رمضون زیاد فرقی نمیکنه .

آره . مخصوصا روزهای تعطیلی که همه جا (اعم از سرباز صفرهای سپاه و ارتش و ...) تعطیلن و سرباز ناجا (با هر درجه ای) داره وسط چهار راه یا کانکس کلانتری یا بالای برجک تو نقطه ی صفر مرزی (توی اوج سرما) پست میده ! (اصلا کنایه نداشتا :n02: .)

والا ما هم که سپاه هستیم تا حالا پنج شنبه به غیر از زیارت عاشورا و کار... چیزی ندیدیم!! ...
و اینکه کلا سرباز سپاه روز پنج شنبه در اختیار قرار گاه هست
به عبارتی روز 5 شنبه روز کار هست توی سپاه
با این مقدمه هایی که چیدم فکر کنم نتیجه بگیرید که سپاه هم 5 شنبه تعطیل نیست!! ...

noproblem
12-01-2013, 21:05
17 ماه تجربه ! توصیه های من :
دوران آموزشی بهترین دورانه ، سخته ولی اولا تبعیض خیلی کمه و پارتی باز تابلو میشه دوما تجربه ی جالبیه سوما خیلی کم پیش می یاد بعد از دوره با هم رفیق بشین چون هرکی می ره سی خودش
دوران آموزشی رو تا جایی که می تونین فقط غذا بخورید تا مریض نشید هرچی گذاشتن جلوتون بخورید تازه سر ریز هم بگیرید ، نگران چاق شدن نباشید چون خیلی انرژی توی آموزشی می سوزه ، یاتون باشه حتما با خودتون یکی دو قوطی قرص جواشن سی یا مولتی ویتامین ببرید
اگر توی نیرویی بودید که مثلا به لیسانس درجه استواری هم می دادن تمام سعیتون رو بکنید که ستوان بشید ، یعنی میدون تیرو کارهای داوطلبانه فقط آدم فروشی نکنید چون بعدش یه جایی تقسیم میشید که درجه بدرتون نخوره کلا هر کاری به غیر از مردم آزاری برای گرفتن درجه مجازه چون بعدن به جایه اینکه بری رو برجک می شی افسرنگهبان
به هیچ عنوان نگید که گواهی نامه رانندگی دارید ، به هیچ عنوان حتی با تهدید و ... نهایت اگر تابلو شد که گواهی نامه دارید وقتی ماشین تحویل گرفتید اسکول بازی در بیارید که ماشینو ازتون بگیرن. رانندگی در دوران سربازی معمولا خیلی بده
جوری رفتار کنید که احترامتنون رو داشته باشن یعنی سعی کنید متفاوت باشین ! :n02:
نزارید کادری سوارتون بشه و کار شخصیش رو بهتون محول کنید 2 راه دارید یا گزارش به بازرسی یا اسکول بازی !! که اسکول بازی خیلی خیلی جواب می ده ولی احترامتون رو می یاره پایین
به هیچ کس اعتماد نکنید آدم فروشی خیلی مرسومه توی دوران سربازی . در ضمن سرباز رو هم به کادری نفروشید ، آمار کادری رو هم خواستید بدید به صورت گمنام کار کنید !! چون بعدا تابلو می شید
باز هم سوالی بود در خدمتم

مهم اینه که توی خود آموزشی که بودین چی میگفتین!!
من الان هم که یادش میفتم ...ناراحت میشم که چرا معاف از رزمی نگرفتم !!...
و اینکه خدمت آدم خدمت کن میخواد عزیز ... درجه ها هیچی نیستن!.

imanpod
12-01-2013, 22:33
والا ما هم که سپاه هستیم تا حالا پنج شنبه به غیر از زیارت عاشورا و کار... چیزی ندیدیم!! ...
و اینکه کلا سرباز سپاه روز پنج شنبه در اختیار قرار گاه هست
به عبارتی روز 5 شنبه روز کار هست توی سپاه
با این مقدمه هایی که چیدم فکر کنم نتیجه بگیرید که سپاه هم 5 شنبه تعطیل نیست!! ...
دوست عزیز من کاری به 5 شنبه ندارم . من الان تو ناجا 5 ماهه بهم مرخصی ندادن ، ضمن اینکه جمعه ها هم یه سره پست دادم . 5 شنبه که ما به هیچ وجه تعطیل نیستیم . روزایی مثل تاسوعا ، عاشورا ، اربعین ، 28 صفر هم آماده باش بودیم و دوشیفت پست دادیم . یه پست از 6 صبح تا 10 ، یه پست هم از 13:30 تا 21:30 .
در ضمن شما زیارت عاشورا رو توی این سرما با پست وسط چهار راه یکی میدونی .
من قصدم از زدن این حرفها اینه که شاید به گوش یه مسئولی برسه ، یه فکری به حال سربازای ناجا بکنه .
حالا من حداقل امتیازی که دارم اینه که به خاطر سابقه ی قبلی خدمت دارم توی شهر خودم خدمت میکنم ، ببین بچه های شهرستان چه زجری میکشن .

Mohammad King
12-01-2013, 22:50
دوستان فردا میخوام برم اعزاممو 1 ماه بندازم عقب...

باید برم چی بگم؟ چی جوری بگم که قبول کنن؟

برم نظام وظیفه یا پلیس +10؟

چند درصد احتمال داره قبول کنن؟

Mohammad King
12-01-2013, 22:58
یه سوال دیگه میگن کسانی که معاف از رزم هستن میرن سرویس میشورن :دی
چی جوریه حقیقت داره؟

aria98
12-01-2013, 23:02
ناجا مذخره

منم روز جمعه ساعت 8 رفتم ساعت 12 میخواست مرخصی بده قرارگاه که ریس اون قسمت اومد گفت وایسا کار داریم. منم تا ساعت 9 شب وایسادم . دهنم سرویس شد.:n27:

خسته شدم.

SNOW PATROL
12-01-2013, 23:09
یه سوال دیگه میگن کسانی که معاف از رزم هستن میرن سرویس میشورن :دی
چی جوریه حقیقت داره؟

داداش امکانش هست

دوستان فردا میخوام برم اعزاممو 1 ماه بندازم عقب...

باید برم چی بگم؟ چی جوری بگم که قبول کنن؟

برم نظام وظیفه یا پلیس +10؟

چند درصد احتمال داره قبول کنن؟

برو پلیس بعلاوه ده بگو میخوام درخواست تمدید تاریخ اعزام بدم
بگو مشکل خانوادگی و شخصی دارم

pedromi
13-01-2013, 00:11
دوست عزیز من کاری به 5 شنبه ندارم . من الان تو ناجا 5 ماهه بهم مرخصی ندادن ، ضمن اینکه جمعه ها هم یه سره پست دادم . 5 شنبه که ما به هیچ وجه تعطیل نیستیم . روزایی مثل تاسوعا ، عاشورا ، اربعین ، 28 صفر هم آماده باش بودیم و دوشیفت پست دادیم . یه پست از 6 صبح تا 10 ، یه پست هم از 13:30 تا 21:30 .
من قصدم از زدن این حرفها اینه که شاید به گوش یه مسئولی برسه ، یه فکری به حال سربازای ناجا بکنه .
حالا من حداقل امتیازی که دارم اینه که به خاطر سابقه ی قبلی خدمت دارم توی شهر خودم خدمت میکنم ، ببین بچه های شهرستان چه زجری میکشن .
کاملاً بهت حق میدم. سپاه و نباید با ناجا قیاس کرد.

mf.designing
13-01-2013, 00:34
آقا ما پستارو خوندیم خوف برمون داشت ! :دی
من الان ترم آخره دانشگامه. ازدواج هم کردم !! یه طوری بود که فک میکردم معاف بشم اما با قانون جدید نشدم متاسفانه ! و الان چنتا سوال دارم

1- اینکه وقتی من کاملا با دانشگاه تموم کردم دقیقا باید چیکار کنم ؟!! (اگه میشه دقیق راهنمائیم کنید!)
2- بین انجام مراحل تا اعزام حداقل و حداکثر چقدر طول میکشه که اعزام بشیم ؟! (میشه کاری کرد که سریع و بی وقفه اعزام شد ؟!)
3- اینکه میگن متاهل ها حتما تو شهر خودشون خدمت میکنن درسته ؟!
4- همه میگن خدمت نیروی انتظامی و ارتش سخته ! چطوری میشه سپاه رفت ؟!
5- میشه امریه گرفت ؟! از چه طریقی ؟!
6- من چن ماه اصلا باید خدمت باشم ؟! 21 ماه ؟
7- آموزش چند ماهه و تو این دوره چیکارا میکنن و چیا یاد میدن ؟!
و هر توضیح و توصیه دیگه ای که واسه آدم صفر کیلومتر تو این بحث لازمه !

dalaylamus2
13-01-2013, 01:59
سلام دوستان
من برگه سبزم هنوز نیومده ...ولی توی پرونده ی کمیسیون پزشکی که سرهنگ امزاش کرد دیدم که تاریخ اعزامم 19/11/91 خورده نمیدنم به نظرتون تاریخ خوبیه؟یا تعطیلات عید رو هم ما توی پادگان هستیم؟
من معاف از رزم هستم پست هم میدم یا نه؟
معاف از رزم بودن توی کارت پایان خدمت ذکر میشه؟
من تک پسر هستم شنیدم کسایی که تک پسرن میتونن توی شهر خودشون خدمت کنن راسته؟توی اموزشی ازمون مدارک خاصی واسه ی این مورد میخوان؟چه چیزایی هست؟

noproblem
13-01-2013, 07:19

معاف از رزم ها توی سپاه سه شبی یه شب پست میدن ممکنه پستشون بیفته 5 شنبه یا جمعه... بستگی به شانسشون داره
افسر هاهم7شبی یه شب پست میدن.
درباره زیارت عاشورا هم بگم زیارت عاشورا که 6 ساعت نیست!! حدود 1 ساعت هست . بقیش هم کار توی محیط پادگان!!! یکی رو میفرستن آشپز خونه یکی رو میفرستن درخت هرس کنه و....
البته بسیاری از پادگان های سپاه هستن که هتل در مقابلشون بایدلنگ بندازه ولی از شانس ما... پادگان ما زده رو دست ارتش !!
در مورد ناجا هم بگم یکی باید فکر کادری هاش بکنه!! وقتی سرگرد و سروان توی ناجا باید کارای سنگین تر از سرباز رو انجام میده... شما میگی یکی یه فکری به حال سرباز ناجا بکنه! ...

noproblem
13-01-2013, 07:31
سلام دوستان
من برگه سبزم هنوز نیومده ...ولی توی پرونده ی کمیسیون پزشکی که سرهنگ امزاش کرد دیدم که تاریخ اعزامم 19/11/91 خورده نمیدنم به نظرتون تاریخ خوبیه؟یا تعطیلات عید رو هم ما توی پادگان هستیم؟
من معاف از رزم هستم پست هم میدم یا نه؟
معاف از رزم بودن توی کارت پایان خدمت ذکر میشه؟
من تک پسر هستم شنیدم کسایی که تک پسرن میتونن توی شهر خودشون خدمت کنن راسته؟توی اموزشی ازمون مدارک خاصی واسه ی این مورد میخوان؟چه چیزایی هست؟

عزیز شما اگر صفحات قبل رو مطالعه میکردی جواب تمامی سوالاتت رو میگرفتی!!
آخه یعنی چی که تاریخ 11/19 برای اعزام تاریخ خوبیه یا نه!! ....( با این حالت جواب همین سوال هم صفحات قبل داده شده )
در مورد معاف از رزم ها هم توضیح داده شده صفحات قبل! پست برجک نمیدن اما پست اسایشگاه و .. چرا.
چندین بار دوست عزیز dg1 توضیح دادن که معاف از رزم بودن و... توی کارت پایان خدمت درج نمیشه!!
در مورد سوال آخرتون هم توضیحات ارایه شده در صفحات قبل... احتمالش زیاده که در استان محل سکونتتون خدمتون رو انجام بدین.

یه سوال دیگه میگن کسانی که معاف از رزم هستن میرن سرویس میشورن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چی جوریه حقیقت داره؟

نوبت همه میشه!... اینقدر از سربازای سالم حمالی بکشن که آرزو کنن بیان و 10 دقیقه اب بگیرن توی سرویس و برن استراحت کنن!.(معاف از رزما توی آموزشی اونم سپاه کارشون استراحت هست)

fakoor.coach
13-01-2013, 13:11
سلام خدمت تمام دوستان
کسی میدونه تو ارتش درجه دیپلمه ها چی میشه
و ایا مدرک پیش دانشگاهی تاثیری در درجه داره یا نه
و اینکه کسی هست که تو ارتش 08 خاش:n28: خدمت کرده باشه
ممنون میشم زودتر جواب بدین
:n27:

Mohammad King
13-01-2013, 15:08
سلام امروز رفتم سپاه برای پذیرش از محیطش بدم اومد...

جلو در دژبانی ۴تا سرباز گفتن گوشی و...داری بده بعد برو داخل گوشیمو دادم گذاشتن تو کمد درو قفل کردن کلیدشو دادن خودم...لباسامم گشتن یه رَم پیدا کردنازم گرفتن باهاشون دعوام شد گفتم شاید شخصی باشه حق نداری بگردی ...خلاصه فرستادنم حفاظت که مثلن منو بترسونن منم ااصلن کم نیاوردم هیچ معذرت خواهی هم نکردم ...خلاصه اذیتم کردن...

اصلن بدم اومد از محیط سپاه پذیرشم نگرفتم دوس ندارم ۱روزم برا سپاه خدمت کنم همون ارتش یا ناجا هم بیفتم خوبه دیگه بیخیالش شدم

Mohammad King
13-01-2013, 15:11
سلام خدمت تمام دوستان

سرباز صفر...

خیر پیش دانشگاهی هم هیچ مزیتی نداره...

خیلی نگران نباش نظام واس مدرک ارزش قائل نیست بستگی داره کجا بیفتی...
لیسانس سراغ دارم عین ۱۸ ماهشو پست داده

vahidgame
13-01-2013, 15:15
سلام خدمت تمام دوستان
و اینکه کسی هست که تو ارتش 08 خاش خدمت کرده باشه

درجه تون سرجوخه میشه
مگر اینکه دوره کد بخورید که در اونصورت بعد از گذروندن اون ممکنه درجه تون گروهبان 2 بشه...

در مورد 08 هم که والا من اون جا خدمت نکردم ولی اوایل خدمتم یه جای خیلی بد بودم به نام تیپ 25 پسوه که شاید از نظر بد بودن حتی از این 08 خاش هم بدتر بود!
این جایی که شما افتادین متاسفانه اصلا جای خوبی نیست ولی امیدوارم که بتونید صبر کنید تا این دوره هم بگذره...

جلو در دژبانی ۴تا سرباز گفتن گوشی و...داری بده بعد برو داخل گوشیمو دادم گذاشتن تو کمد درو قفل کردن کلیدشو دادن خودم...لباسامم گشتن یه رَم پیدا کردنازم گرفتن باهاشون دعوام شد گفتم شاید شخصی باشه حق نداری بگردی ...خلاصه فرستادنم حفاظت که مثلن منو بترسونن منم ااصلن کم نیاوردم هیچ معذرت خواهی هم نکردم ...خلاصه اذیتم کردن...

اصلن بدم اومد از محیط سپاه پذیرشم نگرفتم دوس ندارم ۱روزم برا سپاه خدمت کنم همون ارتش یا ناجا هم بیفتم خوبه دیگه بیخیالش شدم

توی سپاه این مسائل بیشتر هست
ولی خب ارتش و نیروی انتظامی هم بدی های دیگه ای رو دارن
این مسائلی که شما گفتین رو من توی ارتش هم دیدم ولی خب بستگی به جایی که خدمت می کنین و اون آدمای مورد نظر داره...

PLAΨMID
13-01-2013, 15:18

پسر هيچ وقت اين اشتباهو مرتكب نشو كه بعدش پشيمون ميشي در حد بنز !!!!
توي ارتش ما ستوان بوديم و سرباز دژبان همه جاي مارو ميگشت واسه اينكه اذيتمون كنه . وقتي ميگم همه جا رو منظورم همه جاست !!!
فكر كردي توي ارتش يا ناجا بهت احترام ميذارن ؟ همه جا دژباني همينجوريه .

Pami
13-01-2013, 15:32

با این روحیه بخوای بری خدمت متاسفانه پاره پوره میشی !
دژبان تو پادگان قدرت داره ، باید باهاش کنار بیای یا رفیق بشی یا یه جوری یه حالی بهش بدی که کاریت نداشته باشن
ما تو آجودانی بودیم ، دژبانای بدبخت همیشه لنگ تاریخ ترخیص بودن ( ت ت ) چون هر 15-20 روز یکبار یه 10 روز اضافه میخوردن از فرمانده ها ! تاریخ ترخیص میدادیم کاریمون نداشتن

سلام خدمت تمام دوستان

اگه از خودتون شایستگی نشون بدید و سرباز خوبی باشید ممکنه دوره کد بخورید و گروهباندوم بشید
در غیر این صورت سرجوخه میشید ( 4 تا خط روی بازو )

سرباز صفر...

خیر پیش دانشگاهی هم هیچ مزیتی نداره...

خیلی نگران نباش نظام واس مدرک ارزش قائل نیست بستگی داره کجا بیفتی...
لیسانس سراغ دارم عین ۱۸ ماهشو پست داده

جا داریم تا جا
ارتش معمولا بیشترین تفاوت رو قائل میشه
جایی که ما بودیم کار اداری فقط ستوان و تعدادی گروهبانها انجام میدادن
تمام کارهای خدماتی به عهده سربازها بود

pedromi
13-01-2013, 15:36
سپاه رو نباید با ناجا قیاس کرد.

ناجا=برده داری نوین

SNOW PATROL
13-01-2013, 16:02
به نازم ناجا که اصلا توش چیزی به نام دژبان وجود نداره یا خیلی خیلی کم
سرباز سپاه اصلا حق گشتن لباس شخصی رو نداره به هیچ وجه کار بسیار بجایی کردی باج ندادی
واقعا زور داره یه سرباز بیاد یه سرباز دیگه رو بگرده

noproblem
13-01-2013, 16:10

اصلن بدم اومد از محیط سپاه پذیرشم نگرفتم دوس ندارم ۱روزم برا سپاه خدمت کنم همون ارتش یا ناجا هم بیفتم خوبه دیگه بیخیالش شدم\
حقیقتا منم تا زمانی که نرفته بودم خدمت از اینا نمیترسیدم!! ولی تو ی خدمت باید اهدافت رو از طریق دیگه ای پیش ببری نه با قد بازی و قد علم کردن جلو اینا چون بد حالتو میگیرن.
حفاظت اطلاعات یکی از مهم ترین بخش های سپاه رو تشکیل میده بعضا قدرتی داره که فرمانده کل پادگان هم نداره! .

حالا شما برو خدمت میبینی به به ؛؛ چه برادرانی بهت آموزش میدن!! خودشون سربازن !!!! شاید 2 تا دوره قبل از شما اومده باشن خدمت ولی میتونن شب بریزن توی آسایشگاه و بیدارتون کنن ؛ تنبیه کنن و...
حداقل به شما حفاظت اطلاعت گیر داده!! ... شما خودتون هم باید در نظر داشتین که دارید وارد محیط نظامی میشید و نباید این چیزا رو ببرید (( خوش شانس بودین که کمی اذیتتون کردن ... میتونستن پرونده هم براتون تشکیل بدن به خاطر همون رم نا قابلی که همراهتون بود!!))

و در آخر ایشالا جای مناسبی میفتی که با روحیت هم سازگار باشه!! اگر نه یا اونا روحیت رو سازگار میکنن و یا شما ...

noproblem
13-01-2013, 16:14
سرباز سپاه اصلا حق گشتن لباس شخصی رو نداره به هیچ وجه کار بسیار بجایی کردی باج ندادی

دژبان سپاه حق گشتن خودروی سرهنگ تمام پادگان رو هم داره... بخوای بدونی جزو وظایفش هم هست! (( لباس شخصی هم که وارد پادگان میشه علاوه بر اینکه تفتیش میشه ممکنه یکی از برادران دژبان هم اونو تا محلی که کار داره همراهی کنه!! ... پادگان سپاه هست کسی که میخواد واردش بشه باید این مسایل رو در نظر بگیره))

pedromi
13-01-2013, 16:36

dg1 عزیز. ناجا دژبان نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!
شاید تو شیراز اینجوری باشه. تو تهران سربازای بدبختو تو 10 متری درب پادگان میگیرن میبرن بازداشتگاه مرکزی. تو هر منطقه ای حدود 10 تا ماشین دژبان کل وجود داره. به ازای هر 5 سرباز یه دژبان وجود داره. این در صورتیکه دژبان ارتش بیشتر برای تشریفاته و دژبان سپاه هم که اصلاً حرفشو نزن مثل مجسمه ان و خیلی احترام میذارن. تعجب میکنم میگی بنازم به ناجا که دژبان نداره!!!!!!

SNOW PATROL
13-01-2013, 16:44
dg1 عزیز. ناجا دژبان نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!
شاید تو شیراز اینجوری باشه. تو تهران سربازای بدبختو تو 10 متری درب پادگان میگیرن میبرن بازداشتگاه مرکزی. تو هر منطقه ای حدود 10 تا ماشین دژبان کل وجود داره. به ازای هر 5 سرباز یه دژبان وجود داره. این در صورتیکه دژبان ارتش بیشتر برای تشریفاته و دژبان سپاه هم که اصلاً حرفشو نزن مثل مجسمه ان و خیلی احترام میذارن. تعجب میکنم میگی بنازم به ناجا که دژبان نداره!!!!!!

الا داداش من هنوز تو استان فارس به غیر از مراکز اموزشی پادگان مربوط به ناجا ندیدم
تنها دژبانی که دیدم برای ستاد و فرماندهی بود که اون ها هم بیشتر کارشون تشریفات و ادای احترامات نظامی بود
والا من که فکرش رو میکنم اصلا نمیتونم قبول کنم که سرباز به من دستور بده
احنمالا تهران اینجوری هست ولی استان ما اصلا از این خبر ها نیست

T_L_O_T_D
13-01-2013, 16:46
دوستان یک سوال. یگانی من هستم می گن اافسر ها مای 2 بار نهایتش نگهبان می شند و در کنار اون ها کادری ها هم گروهبان نگهبانی دارند. ولی کادری های ما می خواند نگهبانی های خودشون رو به زور به وظیفه ها بدن و بگن شما جای ما نگهبان باش. همچین چیزی اصلا قانونی هست یا یک قانون من در آوردیه؟ می شه اعتراضی کرد؟

pedromi
13-01-2013, 16:50
دوستان یک سوال. یگانی من هستم می گن اافسر ها مای 2 بار نهایتش نگهبان می شند و در کنار اون ها کادری ها هم گروهبان نگهبانی دارند. ولی کادری های ما می خواند نگهبانی های خودشون رو به زور به وظیفه ها بدن و بگن شما جای ما نگهبان باش. همچین چیزی اصلا قانونی هست یا یک قانون من در آوردیه؟ می شه اعتراضی کرد؟

بله. به حفاظت اطلاعات مراجعه کنید. چون یه ارگاه مستقله و به هیچکسی رحم نمی کنن.

noproblem
13-01-2013, 16:56

کادری ها تقریبا هر 20 یا 30 شبی یه باز مسئول شب میشن که به هیچ عنوان نمیتونن به سرباز این وظیفشون رو موکول کنن!! . (( افسر های وظیفه معمولا جانشین مسئول شب میشن))

یه چند روزیه مرخصی هستیم کلا حس پادگان رفتن ازمون ساقط شده :دی یه شخص دست به خیری نیست بره جای ماه حدود 11 ماهی خدمت کنه و برگرده ؟ :دی

T_L_O_T_D
13-01-2013, 17:06
مرسی از حواب دوستان! چون امروز کادری ها تا تونستند برام شاخه و شونه کشیدند! منم فقط سکوت کردم! آدم وقتی به قوانین آشنا نباشه همه می خوان سواری بگیرن! این جوری ما رو توجیه کردند عذر می خوام این لفظ رو به کار می برم می گند وظیفه عملا خر کادری حساب می شه:n04:!

ALIREZA GOLDEN
13-01-2013, 17:09
سلام همگی
دوستان 12/1 اعزاممه !
دقیقا چند روز قبل از اعزام میتونم برم پلیس +10 و المثنی برگ محل خدمتو بگیرم ؟

SNOW PATROL
13-01-2013, 17:36
سلام همگی
دوستان 12/1 اعزاممه !
دقیقا چند روز قبل از اعزام میتونم برم پلیس +10 و المثنی برگ محل خدمتو بگیرم ؟

والا برگ خدمت که من نشنیدم المثنی داشته باشه !
خودش ده روز قبل اموزشی میاد در خونه

PLAΨMID
13-01-2013, 17:57

واقعا زور داره كه يه سرباز يه خطي بياد ستوان رو بگرده !!! ولي اين چيزا اتفاق ميفته و توي خدمت فقط بايد با سياست كار رو پيش برد وگرنه تنها چيزي و تاكيد ميكنم تنها چيزي كه جواب نميده گردن كلفت بازيه . باور كن ديدم چجوري شاخ آدم رو ميشكونن :n02: .

بستگي داره به اينكه فرمانده ات آدم خوبي باشه يا نه . . . . يا اينكه جايي كه هستي قانون داشته باشه يا نه . . . .
توي تهران كه بوديم فرمانده هنگ اومد به فرمانده ما بد و بيراه گفت ، چون بدون صبحانه ما رو برده بودند رژه . . . . توي يگان : ( باور كن دوست ندارم در موردش حرف بزنم :n28:) هفته اولي كه بودم دقيقا يه كادري افسر نگهبان بود و كنسل كرده بود . ديگه چه دروغي سر هم كرده بود بماند . . . فرمانده گردان و فرمانده آتشبار هم فورا من رو جاش گذاشتن و موقعي كه اعتراض كردم جانشين گروهان كه استوار بود بهم گفت : مهندس ( توي يگان واسه اينكه زورشون ميومد بهمون بگن جناب سروان ، بهمون ميگفتن مهندس حتي اگه ليسانس ادبيات داشتيم !!:n15:) بخواي باهام كل كل كني نميذارم يه هفته از پادگان بري بيرون . . .:n24:
پس جواب سوالت اينه : بله قانونا حق ندارن كار خودشون رو گردن وظيفه ها بندازن ولي دقيقا اين كار رو ميكنن و اگه بخواي زياد سخت بگيري از طريق كاملا قانوني بلايي به سرت ميارن كه پشيمون بشي . :n25:
حفاظت و بازرسي و اينجور چيزها هم واسه جاهايي خوبه كه صاحاب داشته باشه . :n09:يه سرباز بدبختي به بازرسي شكايت كرده بود كه واسم الكي 5 روز اضاف زدن . بازرسي هم بهش گفت چرا از طريق سلسله مراتب اقدام نكردي و 5 روز هم اونا واسش اضاف زدن . بعدش ديدم كه فرمانده گردان بهش گفت فقط خودتو ضايع كردي . ديدي گفتم هيچ كاري نميتوني بكني . . . .:n19:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
عجب وضعي داشتيم !!!!!!:n02::n02::n02::n02:

noproblem
13-01-2013, 18:05
قابل توجه دانشجویان انصرافی که قصد ادامه تحصیل دارن .
ضوابط ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی در سایت نظام وظیفه قرار گرفت.
ضوابط ادامه تحصيل دانشجويان انصرافي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با این خدمت زدن تو کاسه و کوزه همه! اعم از داشنجو و دانش آموز و متقاضی گواهینامه و وام و... .
میشه یه روز ایران هم خدمت اجباری رو برداره؟؟؟ ( از ما که گذشت ولی اگر برداره خداوکیلی برای کسانی که واقعا هدف مفیدی رو توی زندگیشون دنبال میکنن خیلی عالی میشه!! البته بعضی مواقع توی خیابون با برخی تیپ و شخصیت هایی روبرو میشم که میگم این لباس بر من برازنده اینا هست!!! از 100 تا یکیش هم خودشو معرفی نمیکنه!)

noproblem
13-01-2013, 18:13
.

موقعي كه اعتراض كردم جانشين گروهان كه استوار بود بهم گفت : مهندس ( توي يگان واسه اينكه زورشون ميومد بهمون بگن جناب سروان ، بهمون ميگفتن مهندس حتي اگه ليسانس ادبيات داشتيم !!:n15:) بخواي باهام كل كل كني نميذارم يه هفته از پادگان بري بيرون . . .:n24:
. :n25:

عجب وضعي داشتيم!!!! :n02::n02::n02::n02:
توی یگان ما همه دیپلمه ها هم مهندس هستن :دی همه بهشون میگن مهندس :دی
راستی مگر لیسانس ادبیات داشتن از مهندسی چی کم داره؟؟:n01:

pedromi
13-01-2013, 19:05
واقعا زور داره كه يه سرباز يه خطي بياد ستوان رو بگرده !!! ولي اين چيزا اتفاق ميفته و توي خدمت فقط بايد با سياست كار رو پيش برد وگرنه تنها چيزي و تاكيد ميكنم تنها چيزي كه جواب نميده گردن كلفت بازيه . باور كن ديدم چجوري شاخ آدم رو ميشكونن :n02: .

بستگي داره به اينكه فرمانده ات آدم خوبي باشه يا نه . . . . يا اينكه جايي كه هستي قانون داشته باشه يا نه . . . .
توي تهران كه بوديم فرمانده هنگ اومد به فرمانده ما بد و بيراه گفت ، چون بدون صبحانه ما رو برده بودند رژه . . . . توي يگان : ( باور كن دوست ندارم در موردش حرف بزنم :n28:) هفته اولي كه بودم دقيقا يه كادري افسر نگهبان بود و كنسل كرده بود . ديگه چه دروغي سر هم كرده بود بماند . . . فرمانده گردان و فرمانده آتشبار هم فورا من رو جاش گذاشتن و موقعي كه اعتراض كردم جانشين گروهان كه استوار بود بهم گفت : مهندس ( توي يگان واسه اينكه زورشون ميومد بهمون بگن جناب سروان ، بهمون ميگفتن مهندس حتي اگه ليسانس ادبيات داشتيم !!:n15:) بخواي باهام كل كل كني نميذارم يه هفته از پادگان بري بيرون . . .:n24:
پس جواب سوالت اينه : بله قانونا حق ندارن كار خودشون رو گردن وظيفه ها بندازن ولي دقيقا اين كار رو ميكنن و اگه بخواي زياد سخت بگيري از طريق كاملا قانوني بلايي به سرت ميارن كه پشيمون بشي . :n25:
حفاظت و بازرسي و اينجور چيزها هم واسه جاهايي خوبه كه صاحاب داشته باشه . :n09:يه سرباز بدبختي به بازرسي شكايت كرده بود كه واسم الكي 5 روز اضاف زدن . بازرسي هم بهش گفت چرا از طريق سلسله مراتب اقدام نكردي و 5 روز هم اونا واسش اضاف زدن . بعدش ديدم كه فرمانده گردان بهش گفت فقط خودتو ضايع كردي . ديدي گفتم هيچ كاري نميتوني بكني . . . .:n19:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
عجب وضعي داشتيم !!!!!!:n02::n02::n02::n02:
من خودم سرباز بازرسی هم بوده. بازرسی زیر نظر فرماندهیه و قدرتش در حد و اندازه حفا نیست.
بولی حفا نهاد مستقلیه و حتی میتونن فرمانده رو برکنار کنن. به خاطر همین تو پست قبلیم گفتم همیشه حفا رو برای خودتون نگه دارید.(فقط زیراب سربازارو نزنید)

SNOW PATROL
13-01-2013, 19:20
درسته بازرسی زیر نظر فرمانده هست اما بازرسی کل یا همون 197 تو ناجا خیلی قدرت داره
باری تنها راه نگه داشتن حفا زیر اب زدن هست در ضمن اصلا بهشون اعتماد نکنید

MCSE MAN
13-01-2013, 19:50
اگه آموزشی رو یه شهری نزدیک شهر محل سکونت بیوفتیم، میذارن بیشتر بیایم خونه یا نه؟ مثلا هر 1-2 هفته 1 بار

SNOW PATROL
13-01-2013, 19:51
اگه آموزشی رو یه شهری نزدیک شهر محل سکونت بیوفتیم، میذارن بیشتر بیایم خونه یا نه؟ مثلا هر 1-2 هفته 1 بار

بله معمولا میذان

Pami
13-01-2013, 20:14
درسته بازرسی زیر نظر فرمانده هست اما بازرسی کل یا همون 197 تو ناجا خیلی قدرت داره

کلا بازرسی و حفاظت و عقیدتی سه تا ارگانی هستن که کار موازی انجام میدن
در عمل هم بخوایم حساب کنیم بازرسی زورش به این دوتا نمیرسه چون سلسله مراتب بازرسی به فرمانده یگان برمیگرده ، اما حفاظت و عقیدتی سلسله مراتب فرماندهی جدا دارن ، در واقع فرمانده پادگان نمیتونه دستور مستقیم به اینا بده
آدمهایی که تو حفاظت اطلاعات یگان هستن کلا آدمای مرموزی ان ، من تا روز آخر خدمتم یکبار هم نتونستم پامو تو حفاظت بزارم ، اصلا نمیدیدیم اینا کی میرن تو کی میان بیرون ، اصلا اون تو دارن چیکار میکنن
بی سر و صدا کل یگان رو زیر نظر دارن
هر کدومشون هم سعی میکنن زیر آب اون یکی رو بزنن اصلا میونه خوشی ندارن با هم !

PLAΨMID
13-01-2013, 20:15

البته . . . .
من هم گفتم جايي كه صاحاب داشته باشه . . . معمولا توي شهر هاي بزرگ اينجوريه . . . . توي در و تپه و بيابون كه هيشكي به هيشكي نيست ، معمولا پرسنل كادر نميان به خاطر وظيفه ها خودشون رو به خطر بندازن .
در ضمن همونطور كه عرض كردم راه هاي بسيار بسيار قانوني براي گرفتن حال سرباز وجود داره كه معمولا كادري ها خيلي خوب اين رو بلد هستند .
در مورد زيرآب زدن حق با شماست و يك امر خيلي عادي توي خدمت تلقي ميشه . . . . اول و آخرش آدم مجبوره زيرآب بزنه !!!

37598
13-01-2013, 20:52
سلام
من 19/11/91 اعزام میشم
خیلی می ترسم...شبا گریه میکنم...البته حقمه درس نخوندم با تاوانشو پس بدم

SNOW PATROL
13-01-2013, 21:03
سلام
من 19/11/91 اعزام میشم
خیلی می ترسم...شبا گریه میکنم...البته حقمه درس نخوندم با تاوانشو پس بدم

داداش حالا دکترات رو هم میگرفتی باید میرفتی خدمت ما همه رفتیم همه هم اومدیم ناراحتی نداره که داداشم
اینم یه مرحله از زندگی هست

37598
13-01-2013, 21:09
داداش حالا دکترات رو هم میگرفتی باید میرفتی خدمت ما همه رفتیم همه هم اومدیم ناراحتی نداره که داداشم
اینم یه مرحله از زندگی هست

بله ولی سربازی با ذکترا کجا با دیپلم کجا
همش میام این تاپیک رو میخونم و غصم میشه چون همه دارند با مدرک میرند و میان با کلی خوشحالی میاند میگند کجا افتادن و سوال می پرسند ولی کسی تا حالا با دیپلم نیومده اینجا بگه منم دارم با دیپلم اعزام میشم

راستی فکر کنم من شرایط معاف از رزم دارم (پاهای پرانتزی تقریبا 7 سانت) بگیرم یا نه؟
شرایط دیگه ایی که دارم اینه که تک پسرم و پدرم سه تا رگش گرفته و مشکل قلبی داره امیدی هست به معافیت کفالت؟

PLAΨMID
13-01-2013, 21:12
سنش چقدره ؟؟؟؟

همش میام این تاپیک رو میخونم و غصم میشه چون همه دارند با مدرک میرند و میان با کلی خوشحالی میاند میگند کجا افتادن و سوال می پرسند ولی کسی تا حالا با دیپلم نیومده اینجا بگه منم دارم با دیپلم اعزام میشم

من نديدم كسي با خوشحالي خدمت بره !!!!!
هيشكي خوشحال نيست خيالت تخت !!!!
در ضمن واسه هر جور معافي كه بتوني تلاش كن . ارزشش رو داره .

rozbeh85
13-01-2013, 21:17
کلا بازرسی و حفاظت و عقیدتی سه تا ارگانی هستن که کار موازی انجام میدن
در عمل هم بخوایم حساب کنیم بازرسی زورش به این دوتا نمیرسه چون سلسله مراتب بازرسی به فرمانده یگان برمیگرده ، اما حفاظت و عقیدتی سلسله مراتب فرماندهی جدا دارن ، در واقع فرمانده پادگان نمیتونه دستور مستقیم به اینا بده
آدمهایی که تو حفاظت اطلاعات یگان هستن کلا آدمای مرموزی ان ، من تا روز آخر خدمتم یکبار هم نتونستم پامو تو حفاظت بزارم ، اصلا نمیدیدیم اینا کی میرن تو کی میان بیرون ، اصلا اون تو دارن چیکار میکنن
بی سر و صدا کل یگان رو زیر نظر دارن
هر کدومشون هم سعی میکنن زیر آب اون یکی رو بزنن اصلا میونه خوشی ندارن با هم !

آقا ما نزاجا بودیم، توی یکی از یگانهای مستقیم ستاد، بعد تو اتاق کامپیوتر و سرور ها و امنیت سرور ها و تمام اینها رو من نظارت میکردم، تو سرور ها هم کلی اطلاعات پرسنل نظامی، واسه همین باید هر ماه میرفتم حفاظت ستاد کل، تو بلوار ارتش، میگفتم حاضر
آقا هیچ خبری تو حفاظت ستاد که نیست، مثل بقیه جاها، پیچ تو پیچ، همه روزنامه به دست و دنبال سهمیه و مرغ این ماه و کلا وضی.
یکی از بچه ها میگفت حفاظت لشگر های دم مرزها خیلی خیلی تو کارن و واقعا کار حفاظتی میکنند، بقیه جاها فقط به اینکه کسی حرف سیاسی نزنه و شورش نکنه، خب ملت هم ببو گلابی نیستند که بیان تو یگان حرف سیاسی بزنند.

SNOW PATROL
13-01-2013, 21:18

راستی فکر کنم من شرایط معاف از رزم دارم (پاهای پرانتزی تقریبا 7 سانت) بگیرم یا نه؟
شرایط دیگه ایی که دارم اینه که تک پسرم و پدرم سه تا رگش گرفته و مشکل قلبی داره امیدی هست به معافیت کفالت؟

داداش گلم خیلی ها با دیپلم رفتن من خودم هم با دیپلم رفتم الان هم میبینی که زندم !!!
اگه میتونی معاف از رزم بگیر
برای کفالت هم باید اقدام کنی اینجوری نمیشه گفت

37598
13-01-2013, 21:42
داداش گلم خیلی ها با دیپلم رفتن من خودم هم با دیپلم رفتم الان هم میبینی که زندم !!!
اگه میتونی معاف از رزم بگیر
برای کفالت هم باید اقدام کنی اینجوری نمیشه گفت

معمولا کدو پادگان ها دیپلم میگیرند؟
شما که با دیپلم رفتی اذییت نکردند؟توی آموزشی؟بعد از آموزشی؟

SNOW PATROL
13-01-2013, 21:48
معمولا کدو پادگان ها دیپلم میگیرند؟
شما که با دیپلم رفتی اذییت نکردند؟توی آموزشی؟بعد از آموزشی؟

خیلی از پادگان ها
ببین اموزشی رو کلا بیخیال دوماه که بیشتر نیست همون لیسانسش هم خیلی تو اموزشی سخت نمیگیرند
میمونه یگان که میشه ناجا ارتش و سپاه
ناجا که کمترین تفاوتی بین بیسواد با فوق لیسانش نیست
و همه رو به راه راست هدایت میکنه
سپاه هم که اکثر جاهاش عالی هست و مشکلی نیست
ارتش فقط ممکنه یه مقدار بهت سخت بگذره

jacklondon110
13-01-2013, 21:49
ما هم بالاخره رفتیم پایان دوره...البته پایان دوره خدمت...17 ماه خدمت کردیم...از اول شهریور پارسال تا الان...16 روز دیگه میرم برای تسویه حساب...قبل از رفتن به آموزشی اومدم اینجا و کلی مطلب خوندم و وسایلم رو تکمیل کردم و با یه ساک پر از وسایل به دردبخور رفتم آموزشی و بعدش هم سپاه و تهران و تا الان...سرباز ارشد دفترفرماندهی رده بودم...27 روز تشویقی گرفتم...فقط یه حرف میزنم به عنوان وصیت...سرتون بندازین پایین، سرتون به کار خودتون باشه و گردنتون رو پیش هیچ کسی خم نکنین...این حرف رو مربی تاکتیک ما توی نیشابور بهم زده بود که تا الان عمل کردم و همیشه موفق بودم...هیچ وقت بی ادبی نکردم ولی همیشه حرفم رو جلو بردم...
همتون موفق باشین...

نبود 16 روز دیگه؟؟؟

ehsanla
13-01-2013, 21:55

من هم پاهام 8 سانت فاصله داشت معاف از رزم گرفتم. کلا به زیر 10 سانت معاف از رزم میدن.
در مورد این هم که میگی ناراحتی اینو حتما" خودت هم تا حالا تجربه کردی که خیلی وقتا آدم فکر مینه یه چیزی به زررشه و لی به نفعش میشه و خیلی وقتا هم آدم فکر مینه یه چیزی به نفعشه ولی کاملا به زررش میشه