PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

masoud05
20-12-2012, 13:42
دوستان یک ابان لطفا منت بذارن سر ما و بگن کجا افتادن لطفا با استایل زیر

دوره آموزشی:

یگان مشخص شده:

دارای سهمیه مواد خاص(ذکر مورد):

یکی از کارمندای پادگان نیروانتظامی شهید ادیبی مرزن اباد گفت سربازای اعزامی یک آبان این مرکز،99 درصد فرستادن مرز،جزیره خارک و یه جای دیگه که نفهمیدیم چیه،جزریک یا همچین چیزی بود:n06:

ما هم شنبه میریم دو ماه دیگه معلوم میشه کجا میفتیم،سر مرز رو شاخشه:n02:

farzad02
20-12-2012, 14:13
کسی اینجا آبان ماه، مالک اشتر اراک آموزشی نبوده؟
اگر کسی هست بیاد از آخرین تغییرات و وضعیت، خبر بده... ممنون :n16:

SNOW PATROL
20-12-2012, 14:28
سلام دوستان ...واکسن زدم پزشکم رفتم اما جریان دیسک کمرو بهش گفتم گفت برو کمیسیون پزشکی...خلاصه تو دفترچه قسمت ستون فقرات واسه ما زد کمر درد مزمن...حالا باید چی کار کنم؟؟ این کمیسیون پزشکی چقد طول میکشه ؟
سلام
براتون جوابیه میاد و توش تاریخ زدن برای تشکیل کمسیون پزشکی که باید مراجعه کنید این پروسه در بهترین حالت یک ماه طول میکشه

vahidreza2007
20-12-2012, 14:56
یک خبر مهم
امروز از دوستانی که اعزام قبل از دیماه بودن و امریه داشتند پرسیدم و فهمیدم که این کلمه "امریه دار" از اعزام دیماه هست که توی برگ سفید نوشته میشه و قبلا نوشته نمیشده!! بنا براین جهت اطلاع دوستانی که امریه دارند بگم که احتمالا جیره ای که به بقیه میدن به ما ها نمیدن پس وسائل ضروری رو به همراه داشته باشید و روی وسایل استحقاقی زیاد حساب نکنید! دوم: احتمالا کسانی که امریه دارند رو از بقیه جدا کنن و شاید بهشون سخت تر بگیرن و یا شایدم ساده تر!
درضمن توی 01 روز اول کسی رو نمیگردن و میگن هرکس موبایل داره خاموشش کنه و از بعد از مرخصی نیاره دیگه! روبروی پادگان هم یک دکه هست که با هفته ای 1000تومن از موبایلها نگهداری و شارژ شون میکنه! (اینو یکی از ترخیصی های 2 ماه قبل میگفت)
دوستان عزیز اگه نظری دارند بگن که توی این یک روز باقیمانده استفاده کنیم!

اقا خبر خوبی بود دستت درد نکنه .

راستی یعنی تو 01 روز اول چیزی نبریم با خودمون دیگه ؟ این دوستتون رو روز اول بهش مرخصی داده بودند ؟ چند روز ؟ ( اگه می تونی این رو ازش بپرس ببین چند روز بهش اول کار مرخصی دادن )

من نم یخوام روز اول مو هام رو بزنم میخوام برم و برای مرخصی که بر می گردم روز اخرش مو ها رو بزنم :n02: در مورد دکه والا به نظر من نمیشه اطمینان کرد ممکنه این فردا روز دکه رو جمع کنه بره و دستت به جایی بند نباشه ! مگر اینکه یه گوشی مثل 1100 و یه سیم اعتباری روش بندازی و به جز شمار ه های ضروری اونم با اسم مبدل :n02: شماره دیگه ای نداشته باشی توش و ببری بدی نگه داره ! :n13:

momech
20-12-2012, 15:19
اقا خبر خوبی بود دستت درد نکنه .

راستی یعنی تو 01 روز اول چیزی نبریم با خودمون دیگه ؟ این دوستتون رو روز اول بهش مرخصی داده بودند ؟ چند روز ؟ ( اگه می تونی این رو ازش بپرس ببین چند روز بهش اول کار مرخصی دادن )

من نم یخوام روز اول مو هام رو بزنم میخوام برم و برای مرخصی که بر می گردم روز اخرش مو ها رو بزنم :n02: در مورد دکه والا به نظر من نمیشه اطمینان کرد ممکنه این فردا روز دکه رو جمع کنه بره و دستت به جایی بند نباشه ! مگر اینکه یه گوشی مثل 1100 و یه سیم اعتباری روش بندازی و به جز شمار ه های ضروری اونم با اسم مبدل :n02: شماره دیگه ای نداشته باشی توش و ببری بدی نگه داره ! :n13:
اره گفت 4 روز مرخصی دادن بهشون، میگفت این دکه فقط کارش همینه! اونجا غیر از 01و 02 و یک پادگان دیگه هم هست! به قول گفتنی اقلا 500 تا گوشی هم که بهش بدن میشه هفته ای 500 هزارتومن درامد خالص نیازی به دزدی نداره!، اینجور که میگفت خیلی گوشی های مدل بالا هم بود اونجا، ولی در کل من خودم گمون نمیکنم ببرم، فوقش بعد میاندوره که اشناتر شدیم میبرم، در ضمن میگفت که همه چیزای لازم رو بهشون داده بود،فقط لیوان فلزی ببرید و قاشق، که البته قاشقم گفت توئ بوفه میفروشن! در ضمن ساک شخصیتونم اجازه نمیدن بگذارید تو کمد! باید زیر تخت باشه، کلا سبک بیاین ولی نمیدونم حالا با امریه دار ها میخوان چه کار کنن!

mehdia1968
20-12-2012, 15:22
بله دوست عزیزآ اونها "پذیرش "هست که به اشتباه امریه میگنش، و چیزی در برگ سفید مسلما نوشته نمیشه! برای من و تمام دوستانی که امریه هاشون تحت ارتش هست (مثل وزارت نفت و...) لفظ امریه اورده شده! و بقیه خدمت رو در لباس شخصی میگذرونیم! ولی وزارت دفاع پذیرشش 21 ماه خدمت هست! نه مثل امریه ها 24 ماه! من که دوستام پذیرش یا به قول شما "امریه" وزارت دفاع رو گرفتن و الان بعد از اموزشی در جوادنیا ی قزوین در دانشگاه مالک اشتر دارن دورشون میگذرونن همگی با لباس نظامی هستند!
به شما تمام وسایل رو میدن نگران نباش!

مرسی.
این پذیرش فرقش با امریه چیه؟؟فقط لباس و 21ماه و 24ماه بودنشون یا فرقای دیگه ای هم داره؟؟

farzad02
20-12-2012, 15:34
دوستان کارد میوه خوری مجازه؟ گیر نمیدن؟

T_L_O_T_D
20-12-2012, 16:12
دوستان من از یکی از بیمارستان های ارتش پذیرش گرفته بودم واسه خدمت گفتن نامت رو فکس کردیم حله. امروز که تقسیم ها رو مشخص کردن دیدم زده لشکر 23 تکاور رسته بهداشت و درمان! دارم دیوونه می شم! یعنی من 19 ماه بقیه خدمتم رو اونجام؟ اوت پذیرش که می گفتن کشک؟ یعنی ما هم باید آموزش های تکاوری ببینیم؟ تو رو خدا اگر کسی چیزی می دونه بگه من دارم سکته می کنم!

milad444
20-12-2012, 16:37
سلام..
دوستان تو یگان خدمتی میشه موبایل برد؟؟؟؟ رفیق من افتاد پادگان بیرجند مرز ایران و افقانستان تو نیروی انتظامی ولی نذاشتن گوشی با خودش داشته باشه و داد به یه نفر تا براش برگردونه....من ارتش افتادم..ارتش هم همینجوریه و گوشی موبایل تو یگان نمیذارن؟؟؟؟اخه مگه میشه بدون گوشی دوام اورد!!!!! چه نظام مذخرفی داریم ماااا که فقط دارن به جوونای مردم سخت میگیرن تا مثلاااا ادم بشن ولی خیلی از همین جوونا تو خدمت یا معتاد میشن یا .......! واقعااا که.

milad444
20-12-2012, 16:40
دوستان پادگان 02 هم روز اول مرخصی میده؟؟؟

ice_man_sh
20-12-2012, 16:47
یک خبر مهم
امروز از دوستانی که اعزام قبل از دیماه بودن و امریه داشتند پرسیدم و فهمیدم که این کلمه "امریه دار" از اعزام دیماه هست که توی برگ سفید نوشته میشه و قبلا نوشته نمیشده!! بنا براین جهت اطلاع دوستانی که امریه دارند بگم که احتمالا جیره ای که به بقیه میدن به ما ها نمیدن پس وسائل ضروری رو به همراه داشته باشید و روی وسایل استحقاقی زیاد حساب نکنید! دوم: احتمالا کسانی که امریه دارند رو از بقیه جدا کنن و شاید بهشون سخت تر بگیرن و یا شایدم ساده تر!
درضمن توی 01 روز اول کسی رو نمیگردن و میگن هرکس موبایل داره خاموشش کنه و از بعد از مرخصی نیاره دیگه! روبروی پادگان هم یک دکه هست که با هفته ای 1000تومن از موبایلها نگهداری و شارژ شون میکنه! (اینو یکی از ترخیصی های 2 ماه قبل میگفت)
دوستان عزیز اگه نظری دارند بگن که توی این یک روز باقیمانده استفاده کنیم!
آموزش فکر نکنم فرقی کنه.

با اینکه شما 24 ماه خدمت میکنین ولی آموزش های نظامی رو باید به صورت کامل ببینین چون خدمت سربازی در ایران طبق قانون 30 ساله.

سلام..
دوستان تو یگان خدمتی میشه موبایل برد؟؟؟؟ رفیق من افتاد پادگان بیرجند مرز ایران و افقانستان تو نیروی انتظامی ولی نذاشتن گوشی با خودش داشته باشه و داد به یه نفر تا براش برگردونه....من ارتش افتادم..ارتش هم همینجوریه و گوشی موبایل تو یگان نمیذارن؟؟؟؟اخه مگه میشه بدون گوشی دوام اورد!!!!! چه نظام مذخرفی داریم ماااا که فقط دارن به جوونای مردم سخت میگیرن تا مثلاااا ادم بشن ولی خیلی از همین جوونا تو خدمت یا معتاد میشن یا .......! واقعااا که.
دوست عزیز قانونا نمیشه، اگه بردین و نفهمیدن هیچ.

اگه بردین و فهمیدن غیر از قضایی و بازداشت و اضافه و.... احتمالا مهمان دوستان عقیدتی و... هم بشین.

arash rashno
20-12-2012, 16:56
البته امریه در یگان حفاظت سازمان ها 21 ماهه
من الان امریه یگان حفاظت سازمان جنگلها و مراتع رو گرفتم 21 ماه خدمته
استحقاقی شامل چیا هست که با خودم ببرم ؟

SNOW PATROL
20-12-2012, 17:01
مرسی.
این پذیرش فرقش با امریه چیه؟؟فقط لباس و 21ماه و 24ماه بودنشون یا فرقای دیگه ای هم داره؟؟

دوست عزیز پذیرش با امریه فرق میکنه و هیچ ارتباطی به هم نداره
پذیرش یعنی شما میری تو یک یگانی میگی من میخوام تو یگان شما خدمت کنم کثلا فلان ناجیه سپاه یا ناجا اما امریه شما باید از طرف نیرویه به کار گیرنده برای یک سازمان کار کنید

دوستان کارد میوه خوری مجازه؟ گیر نمیدن؟

بستگی به دژبان داره بهتره نبرید

سلام..

موبایل و هرگونه وسایل مولتی مدیا برای سرباز (به غیر از راهنمایی ورانندگی) ممنوع هست اولین اصل سربازی همین هست حتی کادری ها هم تا رتبه 13 حق استفاده از گوشی دوربین دار ندارند

دوستان من از یکی از بیمارستان های ارتش پذیرش گرفته بودم واسه خدمت گفتن نامت رو فکس کردیم حله. امروز که تقسیم ها رو مشخص کردن دیدم زده لشکر 23 تکاور رسته بهداشت و درمان! دارم دیوونه می شم! یعنی من 19 ماه بقیه خدمتم رو اونجام؟ اوت پذیرش که می گفتن کشک؟ یعنی ما هم باید آموزش های تکاوری ببینیم؟ تو رو خدا اگر کسی چیزی می دونه بگه من دارم سکته می کنم!

دوست عزیز احتمالا شما دوباره تقسیم میشی و اونجا یگانت نیست

faramarz_k_m
20-12-2012, 17:04

اگه بردین و فهمیدن غیر از قضایی و بازداشت و اضافه و.... احتمالا مهمان دوستان عقیدتی و... هم بشین.

درود :n16:

mani6606
20-12-2012, 17:05
دوستان کسی از بی موبایلی بخصوص در خدمت کاریش نشده پس بیخودی برای خودتون شر درست نکنید چون خدای نکرده عواقب سنگینی دارمیتونن براتون اتهام جاسوسی بزنن.

faramarz_k_m
20-12-2012, 17:11
موبایل و هرگونه وسایل مولتی مدیا برای سرباز (به غیر از راهنمایی ورانندگی) ممنوع هست اولین اصل سربازی همین هست حتی کادری ها هم تا رتبه 13 حق استفاده از گوشی دوربین دار ندارند

یعنی لوازم صوتی مثل mp3player یواشکی برده بشه داخل بگیرنن طرفو ....
:n16:

SNOW PATROL
20-12-2012, 17:14
البته دوست عزیز به mp3 پلیر به اندازه موبایل خصوصا دوربین دار حساس نیستند ام پی تری رو نهایتش 48 ساعت بازداشت هست اما گوشی رو اگه فرمانده گیر باشه میتونه راحت دادگاهی ت کنه

mani6606
20-12-2012, 17:19

بله. شما بگو یک رادیو ساده

ice_man_sh
20-12-2012, 17:44
البته امریه در یگان حفاظت سازمان ها 21 ماهه
من الان امریه یگان حفاظت سازمان جنگلها و مراتع رو گرفتم 21 ماه خدمته
استحقاقی شامل چیا هست که با خودم ببرم ؟
بله به جز یگان حفاظت 24 ماه هست.

VAHID
20-12-2012, 18:08
دوستان کسی از بی موبایلی بخصوص در خدمت کاریش نشده پس بیخودی برای خودتون شر درست نکنید چون خدای نکرده عواقب سنگینی دارمیتونن براتون اتهام جاسوسی بزنن.

یکی از دوستان بنده اخرای خدمتش بود و به خاطر اینکه 2 بار گوشی ازش گرفته بودن 2 ماه اضافه خدمت خورده بود

تو خدمت 1 ساعت هم زودتر تموم کنی 1 ساعته حالا 2 ماه کجا.......

Sub007
20-12-2012, 18:10
دوستان پادگان 02 هم روز اول مرخصی میده؟؟؟

به ما که مرخصی دادند.
معمولا رسم اینه که چند روزی رو برای انداره کردن لباس و دوخت اتیکت و اینطور چیزا به سربازا وقت میدن.:n01:

paiom
20-12-2012, 18:18
سلام دوستان
من امروز امریه م رو گرفتم . زده ستوان سوم .... محلش هم : آجا- آج
رسته عمران و استحکامات

محلش مثل اینکه میگن چهار راه قصره ، درسته ؟
و یکی هم اینکه دوباره از اونجا تقسیم میشیم به یگانهای دیگه ش تو تهران یا همونجا تو چهارراه قصر میمونم ؟

ممنون میشم جواب بدین.

ice_man_sh
20-12-2012, 18:22
سلام دوست عزیز
نگاه کنید تو فضای مجازی راحت تر میشه بعضی مسایل رو گفت.

من 5-6 سال بسیجی دارم، کارت تکمیلی دارم، خانواده شهید هم هستم، خیلی از هم رزمهای عموی من الان تو درجات بالای سپاه و ناجا هستن، اصلا برنامه ریزی من روی ساه بود و احتمال خیلی کمی میدادم جای دیگه باشم.

تو سپاه آشنا هم داشتیم که حالا نیازی نیست بگیم رده اش چی بود.

متاسفانه یکبار گفتم الان وضع اینطور شده که اومدن یه سیستمی درست کردن، کد ملی شما رو وارد میکنه و بر اساس ظرفیتی که ناجا برای اون استان تعیین کرده 10-15 نفر لیسانس و بالاتر پذیرش میکنن.
از این 10-15 نفر هم حتی رشته هم مشخصه، یعنی مثلا 2 تا برق ، 1 عمران و....

الان شما بیاین از این ظرفیت محدود بدشانسی بیار و یکی 20 دقیقه قبل شما پذیرش رو از آذرشهر گرفته باشه، وقتی کد ملی من رو میزد و مشخصاتم میومد مینوشت غیر مجاز!
یعنی هر کاری هم کنن نمی تونن پذیرش بگیرن.

حتی آشنای ما دنبال این بود که طرفی که پذیرش گرفته رو لغو کنه و اسم من رو رد کنن که سیستم هم اجازه نداد.حتی به پادگانهای مختلف و حتی تیپ شبستر هم زنگ زدن تا اگه بشه پذیرش بگیرن و بعد بیارن تبریز که نشد.

در نتیجه الان شرایط خیلی سخت و محدود شده و زیاد امیدی به سپاه نداشته باشین، البته سعی خودتون رو بکنین شاید از شانس شما یه لحظه زودتر از کس دیگه ای پذیرش گرفتین... (تا 4 ماه قبل من چند نفر از دوستام رو پذیرش سپاه گرفتم ولی خودم...)

البته یه نکته ای هم بگم، پذیرش گرفتن از تبریز به منرله خدمت در تبریز نیست، من الان دوستی دارم که پذیرش گرفته و تو نقطه صفر مرزی ایران و عراق خدمت میکنه.

خلاصه کلام الان هم از شنبه آموزشگاه ولیعصر تبریز هستیم...
یه موردی یادم رفت که فکر میکنم مهمه، من بعدا میتونستم از طریق فرمانده گردانمون (چون عضو گردان هم هستم) بندازم سپاه ولی به خاطر اون ریسکی که میدیدم اقدام نکردم.

چون حالت کلی تری میشد و از جای خاصی پذیرش نمیشدم، در نتیجه مثل چند تا از دوستام احتمال داشت بیوفتم آذربایجان غربی و یا حتی مرز!

یعنی سپاه هم صد در صد حل نیست که دل کسی خوش باشه که دیگه شهر خودمم.

mani6606
20-12-2012, 18:28
سلام دوستان
من امروز امریه م رو گرفتم . زده ستوان سوم .... محلش هم : آجا- آج
رسته عمران و استحکامات

محلش مثل اینکه میگن چهار راه قصره ، درسته ؟
و یکی هم اینکه دوباره از اونجا تقسیم میشیم به یگانهای دیگه ش تو تهران یا همونجا تو چهارراه قصر میمونم ؟

ممنون میشم جواب بدین.

از محلش که خبرندارم اما آجا به معنی ارتش جمهوری اسلامی ایران آج به معنی آجودانی یا شعبه وظیفه است شما خودتون رو که آن روز معرفی کنید سه تا چهار روز طول خواهد کشید تا محل خدمت شما مشخص بشه ممکنه همان جا بمانید یا به یگان های دیگه فرستاده بشن که برخی از یگان ها ممکنه خارج تهران باشن.

pedromi
20-12-2012, 18:48
گوشی اصلاً به هیچ وجه نبرید. چون علاوه بر پادگان ممکنه که دژبان خارج از پادگان ازتون بگیره و حداقل 15 روز اضافه خدمت داره و اگه دوربین دار باشه دادسرای نظام.

Pami
20-12-2012, 19:13
گوشی اصلاً به هیچ وجه نبرید. چون علاوه بر پادگان ممکنه که دژبان خارج از پادگان ازتون بگیره و حداقل 15 روز اضافه خدمت داره و اگه دوربین دار باشه دادسرای نظام.

عزیزم کار به اینجاها نمیکشه ، درسته تو قانون اومده ولی کسی اجرا نمیکنه چون دردسر برای هر دو طرف داره

pedromi
20-12-2012, 19:31
عزیزم کار به اینجاها نمیکشه ، درسته تو قانون اومده ولی کسی اجرا نمیکنه چون دردسر برای هر دو طرف داره
این چه حرفیه عزیز من. من خودم تو بازرسی نیروی انتظامی خدمت کردم. هفته ای 4- 5 تا ازین این مورد ها داشتیم که همشون اضافه هاشونو کامل کشیدن. تازه 2 نفرشون گوشی دوربین دار داشتن که دادسرا نظامی رفتن و 45 روز اضاف خوردن.
احتیاط شرط عقله

S126
20-12-2012, 19:34
تشریف ببرین خدمت میفهمین که همراه نداشتن گوشی موبایل ، بی اهمیت ترین معضل سربازی هست...

Pami
20-12-2012, 19:44
این چه حرفیه عزیز من. من خودم تو بازرسی نیروی انتظامی خدمت کردم. هفته ای 4- 5 تا ازین این مورد ها داشتیم که همشون اضافه هاشونو کامل کشیدن. تازه 2 نفرشون گوشی دوربین دار داشتن که دادسرا نظامی رفتن و 45 روز اضاف خوردن.
احتیاط شرط عقله

عزیز منظور من همون بخش آخر حرف شما هست ، دادسرا ، این چیزا تو قانون اومده ولی اجرا نمیشه
این چیزی بود که ما تو 17 ماه خدمتمون دیدیم ، از خود من هم 2 بار اوایل خدمتم گوشی گرفتن ولی به راحتی با صحبت حل شد
اگه کسی بخواد پرو بازی در بیاره دژبان دستش تو این کارا باز هست ولی تو خدمت شما از این کارا نمیکنید !

SNOW PATROL
20-12-2012, 19:54
عزیز منظور من همون بخش آخر حرف شما هست ، دادسرا ، این چیزا تو قانون اومده ولی اجرا نمیشه
این چیزی بود که ما تو 17 ماه خدمتمون دیدیم ، از خود من هم 2 بار اوایل خدمتم گوشی گرفتن ولی به راحتی با صحبت حل شد
اگه کسی بخواد پرو بازی در بیاره دژبان دستش تو این کارا باز هست ولی تو خدمت شما از این کارا نمیکنید !

البته داداش پیام تو ناجا خراب شده به گوشی خیلی حساس هستند و با حرف چیزی حل نمیشه
البته من خودم با اینکه تو ناجا خدمت کردم گوشیم تو تمام 18 ماه همراه داشتم و البته 9 بار هم توسط برادران جان بر کف حفاظت گوشیم ضبط شد که به دلیل بند پ بیخیال شدند

sent from my open source device

katlots
20-12-2012, 20:10
آقا ما افتادیم نیشابور هاشمی نژاد چجور جایی هست؟شنبه اعزامم

T_L_O_T_D
20-12-2012, 20:20
دوستان تو امریه من که واسه لشکر ۲۳ تکاور زده آج. یعنی باز تقسیم می شیم؟

Sent from my Xperia Pro using Tapatalk

Pami
20-12-2012, 20:37
دوستان تو امریه من که واسه لشکر ۲۳ تکاور زده آج. یعنی باز تقسیم می شیم؟

اوه ! عجب جایی ! لشکر 23 تکاور پرندک ! مسئولیت این یگان حفظ و حراست از شهر تهران هست در زمان جنگ !
دیگه تقسیم نمیشی مگر داخل خود لشکر و قسمت های وابسته بهش

T_L_O_T_D
20-12-2012, 21:03
جای خوبیه یا بده؟
البته رسته درمان هستم

boy iran
20-12-2012, 21:18
جای خوبیه یا بده؟
البته رسته درمان هستم

جای جالبی نیست

خوب معروف هست لشکر 23 ولی انشاالله جای خوبی همونجا بیفتی نسبت به رسته

tophigh
20-12-2012, 21:30
سلام داداش افتادم فرماندهي پشتيباني اماد پش شيراز كسي هست بگه كجا هستش رسته بهداشت درمان

tophigh
20-12-2012, 21:48
چه جور جاييه خوب هست يا سخته

Mr.Mazmamfi
20-12-2012, 22:29
سلام دوستان
رفیقه من آموزشیش رو تو پادگان امام جوادالائمه علیه السلام بوده ( ارتش ) ، و امروز آخرین روزه آموزشیش بوده و میگه افتاده کرمانشاه ، نمیشه عوضش کرد همین تهران بمونه ؟ راهنمایی کنید لطفا ، خیلی مهمه .

ممنون .

Sub007
20-12-2012, 22:44

خارج از پادگان که مشکلی نداره گوشی داشته باشی.داره؟:n01:

SNOW PATROL
20-12-2012, 22:54
خارج از پادگان که مشکلی نداره گوشی داشته باشی.داره؟:n01:

اگه مرخصی باشید مشکلی نداره
اما به صرف خارج محیط نظامی بودن مجاز نیست و اگه دژبان مرکز ببینه و برگ مرخصی هم دستتون نباشه کارتون تمومه

omidox
20-12-2012, 23:03
سلام دوستان
بلاخره آموزشی من هم تموم شد. (01 بودم)
تو امریه ام زده "مرکز آموزش تکاور شهید ابوالفضل شبان - تهران-لشگرک" - رسته کامپیوتر (ستوان 2)
از ظهر اعصابم خورده ! :(
چجور جاییه؟ کسی خبری نداره؟

15 روز پیش از جنگال (لویزان) اومدن و از گردان ما فقط منو پذیرش کردن (کلی هم فرم براشون پر کردم - ارشد کامپیوتر دارم) و گفتن قطعاً میگیریمت. حالا میخوام شنبه صبح برم ستاد نزاجا (بنا به گفته فرمانده مون، که مونده بود که چرا من افتادم اونجا !!! )
کسی تا حالا شده امریه شو عوض کرده باشن براش؟
مراحلش چطوره؟ (از الان میشه تغییر داد، یا باید اول برم لشگرک بعد اقدام کنم؟؟؟)

ممنون میشم راهنمایی کنید

vahidreza2007
20-12-2012, 23:20
سلام دوستان
تو امریه ام زده "مرکز آموزش تکاور شهید ابوالفضل شبان - تهران-لشگرک" - رسته کامپیوتر (ستوان 2)

15 روز پیش از جنگال (لویزان) اومدن و از گردان ما فقط منو پذیرش کردن (کلی هم فرم براشون پر کردم - ارشد کامپیوتر دارم) و گفتن قطعاً میگیریمت. حالا میخوام شنبه صبح برم ستاد نزاجا (بنا به گفته فرمانده مون، که مونده بود که چرا من افتادم اونجا !!! )

ممنون میشم راهنمایی کنید

تبریک میگم دوست عزیز البته بابت اتمام اموزشی :) ولی حالا نگران نباش بازم از اینکه تهران افتادید بازم جای خوشحالی داره ایشالا که بتونی به جایی که می خوای ردیف کنی :n16:

راستی اگه تونستی یه چند خط از ابتدای اموزشی تا انتهاش برامون بنویس :n02:

اردو رفتید ؟ تیر اندازی چطور ؟ کلا یه شمایی کلی اگه از اخر دوره بدید ممنون میشم :n16:

milad444
20-12-2012, 23:23
آموزش فکر نکنم فرقی کنه.

با اینکه شما 24 ماه خدمت میکنین ولی آموزش های نظامی رو باید به صورت کامل ببینین چون خدمت سربازی در ایران طبق قانون 30 ساله.

سلام..
منظور من زمانی که تقسیم شدیم بوداااااااا...بازم نمیشه گوشی موبایل برد؟؟؟؟

Pami
20-12-2012, 23:27
سلام دوستان
رفیقه من آموزشیش رو تو پادگان امام جوادالائمه علیه السلام بوده ( ارتش ) ، و امروز آخرین روزه آموزشیش بوده و میگه افتاده کرمانشاه ، نمیشه عوضش کرد همین تهران بمونه ؟ راهنمایی کنید لطفا ، خیلی مهمه .

ممنون .

خونه خاله که نیست به همین راحتی بشه عوض کرد ، آشنا نداره ؟ اگه نداره از طرف ما براش آرزوی موفقیت کن !

Pami
20-12-2012, 23:29
سلام دوستان

ممنون میشم راهنمایی کنید

عزیز دل شما قرار نیست اونجا تکاور بشید ! شما کار اداری تو قسمت انجام میدید صبح تا ظهر
رسته کامپیوتر رو روی هوا میزنن ! مطمئن باش اونجا خدمت خوبی داری از چیزی نترس

omidox
20-12-2012, 23:30
تبریک میگم دوست عزیز البته بابت اتمام اموزشی :) ولی حالا نگران نباش بازم از اینکه تهران افتادید بازم جای خوشحالی داره ایشالا که بتونی به جایی که می خوای ردیف کنی :n16:

راستی اگه تونستی یه چند خط از ابتدای اموزشی تا انتهاش برامون بنویس :n02:

اردو رفتید ؟ تیر اندازی چطور ؟ کلا یه شمایی کلی اگه از اخر دوره بدید ممنون میشم :n16:

آخه من از کرج میآم. اونجا هم دقیقاً بقل لواسانه (40 دقیقه باید برم شمال شرق تهران)

آموزشی که خیلی خوش گذشت. کلاً خوش بگذرونید
هفته اول خیلی اذیت میشید تا کم کم عادت کنید به روال کار.
بعدش فقط رژه اذیت میکنه. بقیه اش که به ما بد نگذشت. البته گویا تو 01 ابنطوریاست. جاهای دیگه رو نمیدونم.
اردو هم رفتیم. یخ زدیم. شما اگه اعزام دی باشی که خیلی سخت تره براتون بخاطر سرما. تیراندازی هم کردیم.

vahidreza2007
20-12-2012, 23:37
آخه من از کرجم. اونجا هم دقیقاً بقل لواسانه (40 دقیقه باید برم شرق تهران)

آموزشی که خیلی خوش گذشت. کلاً خوش بگذرونید
هفته اول خیلی اذیت میشید تا کم کم عادت کنید به روال کار.
بعدش فقط رژه اذیت میکنه. بقیه اش که به ما بد نگذشت. البته گویا تو 01 ابنطوریاست. جاهای دیگه رو نمیدونم.
اردو هم رفتیم. یخ زدیم. شما اگه اعزام دی باشی که خیلی سخت تره براتون بخاطر سرما. تیراندازی هم کردیم.

حتما برو دنبالش ایشالا که درست میشه دوست عزیزم

راستی امتحانات چطور بود ؟ به صورت تستی بود ؟ سخت بود یا اسون ؟

اره اعزام دی هستم یعنی تو برف هم اردو میبرن ؟ :n21: دوست دارن ملت سرما بخورن :n19: از دوستاتون کسی بود تو تقسیم شرایط دار پدر نظامی باشه و بر اون اساس شهر خودش افتاده باشه ؟

اول کار که میریم مرخصی دادن برای درست کردن لباس ها

omidox
20-12-2012, 23:41
حتما برو دنبالش ایشالا که درست میشه دوست عزیزم

راستی امتحانات چطور بود ؟ به صورت تستی بود ؟ سخت بود یا اسون ؟

اره اعزام دی هستم یعنی تو برف هم اردو میبرن ؟ :n21: دوست دارن ملت سرما بخورن :n19: از دوستاتون کسی بود تو تقسیم شرایط دار پدر نظامی باشه و بر اون اساس شهر خودش افتاده باشه ؟

اول کار که میریم مرخصی دادن برای درست کردن لباس ها

امتحانا تستی هستن. خیلی هم آسونن. فکر هم نکنم تاپیری داشته باشن !!! ولی سر کلاس هواست باشه نمره خوب میگیری

خودشون میگن میبرن. من خودم شب اول 2 ساعت میلرزیدم از سرما (نصفه شب). چنان سرمایی خوردم که ... (مادر بگرید) :)
آره بود.. کلاً به جز کسایی که دوره کد خوردن 90% شهر خودشون بودن.

آره مرخصی میدن روزای اول برای لباس و ...

ice_man_sh
21-12-2012, 04:07
سلام دوستان

ممنون .
خیلی سخت، پارتی بزرگ تو ارتش میخواد، اگه هم نداره که هیچ...

سلام..
منظور من زمانی که تقسیم شدیم بوداااااااا...بازم نمیشه گوشی موبایل برد؟؟؟؟
آموزشی رو که کلا بزارین کنار، من برای همون دوره گفتم.

تا وقتی تو یه مکان نظامی هستین حق استفاده از گوشی رو ندارین مگر در شرایطی که نوشتم و نوشتند.

عینک آفتابی من رو تو لشگر عاشورا گرفتن، شما میگین گوشی...

mani6606
21-12-2012, 07:01
سلام داداش افتادم فرماندهي پشتيباني اماد پش شيراز كسي هست بگه كجا هستش رسته بهداشت درمان

شما پشتیبانی افتادید بسیاد جای خوبیه به عبارتی بخور و بخوابه و کار زیاد و سختی ندارید.

mani6606
21-12-2012, 07:05
سلام دوستان

ممنون .

الان که نمشیه کاری کرد ، تنها راهش اینه که دوست شما چند ماه آن جا خدمت و از همین ابتدا هم دنبال کارهای انتقالیش باشه انشالله که با انتقالش موافقت بشه.

reza_khan2006
21-12-2012, 08:51
سلام به دوستان
اموزشی ما هم تمام شد و ستوان سوم شدیم. خیلی سخت نیست مخصوصا اگر کمی ورزشکار هم باشید ولی سختی اصلیش روحیه باید قوی باشین و بی خیال -بهترین عکس العمل شما در مقابل هر فحش و عملی چه از مافوق و چه از سرباز عادی سکوت می باشد.
من افتادم اصفهان-مرکز اموزش توپخانه و راکتها شهید سپهبد صیاد شیرازی - اج رسته رایانه
کسی تو این پادگان بوده
دقیقا ادرسش کجاست
تجربه ای داره به ما کمک کنه

behzadb78
21-12-2012, 09:55
سلام به دوستان.
آقا من اعزامی 2/10هستم به 02 ارتش.مدرکم فوق لیسانس برنامه ریزی سیستم های اقتصادی.اصفهانیم(بچه شاهین شهر).
1.میخواستم بدونم چه جور جایی؟(توضیح بدید لطفاً)
2.روز اول مرخصی میدن؟چند روز؟
3.آموزشی کجا احتمال داره بیفتم؟
4.من یه برادر در حال خدمت دارم به نظر شما میشه با این شرایط تو شهر خودم بیفتم؟(برادرم هم تو نیروی زمینی ارتش خدمت میکنه تو شهر خودمون)
اگر از اعزامی های دوره قبل کسی لطف کنه راهنماییم کنه ممنون میشم.
مردیم از استرس.
یکی لطف کنه جوابمون بده

mgh1899
21-12-2012, 09:57
سلام به همه دوستان
یادش بخیر سال قبل چنین روزی من رفتم میدون سپاه و اعزام شدم یزد
مثل برق یکسال گذشت و فقط چهار ماه و سی روز باقی مونده
خداروشکر از زمان خدمتم بهترین استفاده رو کردم و در مقطع ارشد درسم رو هم دارم ادامه میدم
امیدوارم همه دوستان هم خدمتشون تموم بشه و راحت بشن

behzadb78
21-12-2012, 10:04
راستی رضا خان من داداشم شاهین شهره از این پادگانه شهید صیاد شیرازی پخش شد اومد شاهین شهر. این پادگان صیاد شیرازی اصفهان بالاتر از چهارراه پلیس تو اصفهان.تو اصفهان معروف این پادگان به مراتو.بهترین پادگانه. اگه از 01 سر نباشه امکاناتش حداقل راسته اون هست.استخرو .... ردیفه.تو بهترین جا اصفهانم هست.حالشو ببر.

farzad02
21-12-2012, 10:09
دوستان بردن عابربانک سپه الزامیه؟؟؟

(من الان رفته بودم رمز رو عوض کنم، عابربانک کارت رو خورد :n02:)

behzadb78
21-12-2012, 10:10
MGH1899
شما میتونید جواب سوال منا بدید؟

Sub007
21-12-2012, 10:56
دوستان بردن عابربانک سپه الزامیه؟؟؟

(من الان رفته بودم رمز رو عوض کنم، عابربانک کارت رو خورد :n02:)

من نمیدونم شما دارین برای آموزشی میرید یا آموزشی رو تمومش کردین.اگه آموزشی هستین والا برای ما که اصلا توی آموزشی نیازی به عابر بانک سپه نبود فقط شماره حساب اینا رو داشته باشین.
اگه هم آموزشی رو تموم کردین کارت رو داشته باشین بد نیست.چون اگه حقوقتون رو بخوان بریزن به همین کارت ریخته میشه.البته اگه مثل خودم و تعدادی از هم دوره‌ای هام نباشه که تا 6 ماه حقوق نداشتیم.:n01:

Sub007
21-12-2012, 11:00
سلام به دوستان.
آقا من اعزامی 2/10هستم به 02 ارتش.مدرکم فوق لیسانس برنامه ریزی سیستم های اقتصادی.اصفهانیم(بچه شاهین شهر).
1.میخواستم بدونم چه جور جایی؟(توضیح بدید لطفاً)
2.روز اول مرخصی میدن؟چند روز؟
3.آموزشی کجا احتمال داره بیفتم؟
4.من یه برادر در حال خدمت دارم به نظر شما میشه با این شرایط تو شهر خودم بیفتم؟(برادرم هم تو نیروی زمینی ارتش خدمت میکنه تو شهر خودمون)
اگر از اعزامی های دوره قبل کسی لطف کنه راهنماییم کنه ممنون میشم.
مردیم از استرس.
یکی لطف کنه جوابمون بده

راستش دوره ما اصلا توی 02 فوق لیسانس نداشتیم و همه فوق لیسانس‌ها رو برده بودن 01.
معمولا 3-4 روزی رو مرخصی میدن برای اندازه کردن لباس و ...
3-آموزشی رو که براتون زده 02 اما اگه مثل پارسال بشه شاید بفرستنتون 01
4- راستش روز اول توی 02 از همه می‌پرسیدن که شرایطی مثل شما دارند یا نه اما متاسفانه از بچه‌ها کسی با شرایط شما هم گردانی من نشد که ببینم چی میشه اما فکر کنم احتمال افتادن توی شهر خودتون باشه.:n01:

Sub007
21-12-2012, 11:06
سه تا نصیحت هم به دوستان عزیزی که تازه میخوان آموزشی برن یا آموزشی رو تموم کردن میکنم هر چند دوستان دیگه که از منم با تجربه تر بودن هم اینا رو جسته و گریخته گفتن
1- توی آموزشی اصلا به فکر بردن گوشی اینا نباشین.هر چند کسایی بودن که توی دوره ما آوردن ولی اتفاقی هم نیفتاد.
2- بعد از اینکه آموزشی تموم شد و تقسیم شدین هم تا اونجایی که میتونین گوشی نبرین.چون دائم استرس گیر افتادن رو دارین.خود من تا 4 ماه توی یگان گوشی نداشتم بعد هم به صرف اینکه میدونستم اگه خدای ناکرده گوشیم گیر بیفته به سرعت بهم برمیگرده گوشی بردم هر چند کامل هم موارد احتیاطی رو رعایت میکنم.
3- به کادر جماعت زیاد اعتماد نکنین هر چند آدمای خوبی هم بینشون پیدا میشه اما اکثراً وقتی باهات کار دارند رفیقت هستند و بعدش اصلا نمیشناسنت:n01:

M3HRD@D
21-12-2012, 11:51
آخه چه قانون های دارن وضع میکنن
من تو یگان ویِزه در حال خدمتم
چون بیشتر تو کار ستادیم
قبلا که نامه اومد استحقاق سرباز شده سالی 12 روز:n04:
و دیروز هم نامه اومده بود به سربازان مرخصی ساعتی تعلق نمیگیرد جز موارد خاص:n04:
یعنی بعد ساعت اداری هم نباید مرخصی بدن
میخواستم ببینم فقط تو ناجا از این نامه ها میاد یا برا کل نیروهای مسلح این وضع حاکم
یعنی این جوری از زندان بدتر میشه....

ehsan0_l
21-12-2012, 12:07
سلام به همه دوستان
یادش بخیر سال قبل چنین روزی من رفتم میدون سپاه و اعزام شدم یزد
مثل برق یکسال گذشت و فقط چهار ماه و سی روز باقی مونده
خداروشکر از زمان خدمتم بهترین استفاده رو کردم و در مقطع ارشد درسم رو هم دارم ادامه میدم
امیدوارم همه دوستان هم خدمتشون تموم بشه و راحت بشن

سلام
شما در حين خدمت درستون رو ادامه دادين؟
ي سوال ديگه اينكه بعد از آموزشي فرصت و موقعيت براي درس خوندن هست يا نه؟
ليسانس/ارتش

chekho
21-12-2012, 12:21
قفل هرچی بزرکتر بهتره ؟:n02:

syrus the great
21-12-2012, 12:51
دوستان کسی از شما در پادگان پرندک(33 توپخانه) خدمت کرده و یا کلا با اون پادگان یا اون منطقه اشنایی یا اطلاعاتی داره؟؟ من با درجه ی ستوان سومی و در رسته ی الکترونیک(تجهیزات مخابراتی) افتادم و از کرج باید رفت امد کنم.

pedromi
21-12-2012, 12:53
چون بیشتر تو کار ستادیم
میخواستم ببینم فقط تو ناجا از این نامه ها میاد یا برا کل نیروهای مسلح این وضع حاکم
12 روز برای ارتش و سپاه و ناجا صادقه اما مرخصی ساعتی رو نمی دونم. منم تو ناجا هستم و همچین نامه ای برای ما هم اومده

pedromi
21-12-2012, 12:56
اگه مرخصی باشید مشکلی نداره
اما به صرف خارج محیط نظامی بودن مجاز نیست و اگه دژبان مرکز ببینه و برگ مرخصی هم دستتون نباشه کارتون تمومه

اگر مرخصی هم داشته باشید به جای 15 روز اضاف 3 روز اضاف میزنن.

pedromi
21-12-2012, 13:03
با سلام
دوستان آیا راهی هست که اضافه خدمت ناشی از غیبت یگانی هم بخشیده بشه. من شنیدنم فرم رضایت خدمتی باید پر بشه. میشه بیشتر توضیح بدید؟
متشکرم.

milad444
21-12-2012, 13:30
سلام...
ما هم 02 ارتش افتادیم... روزه اول که(امروز) تو خونه کنار بخاری و همراه با تخمه و بازی استقلال تمام شد...:n20:نبود 59 روزه دیگه...................!!!!:n14:
......

اقا اشتباه شد...بازی استقلال به فردا موکول شد....خاک تو سر این مسئولین....

vahidreza2007
21-12-2012, 13:55
سلام به دوستان
اموزشی ما هم تمام شد و ستوان سوم شدیم. خیلی سخت نیست مخصوصا اگر کمی ورزشکار هم باشید ولی سختی اصلیش روحیه باید قوی باشین و بی خیال -بهترین عکس العمل شما در مقابل هر فحش و عملی چه از مافوق و چه از سرباز عادی سکوت می باشد.
من افتادم اصفهان-مرکز اموزش توپخانه و راکتها شهید سپهبد صیاد شیرازی - اج رسته رایانه
کسی تو این پادگان بوده
دقیقا ادرسش کجاست
تجربه ای داره به ما کمک کنه

مبارکه دوست عزیز . شما لیسانس بودین ؟ ارتش خدمت کردین ؟

پ.ن : در مورد این جمله تون موافقم کاملا : سختی اصلیش روحیه باید قوی باشین و بی خیال -بهترین عکس العمل شما در مقابل هر فحش و عملی چه از مافوق و چه از سرباز عادی سکوت می باشد.:n16:

mgh1899
21-12-2012, 13:57
سلام
شما در حين خدمت درستون رو ادامه دادين؟
ي سوال ديگه اينكه بعد از آموزشي فرصت و موقعيت براي درس خوندن هست يا نه؟
ليسانس/ارتش

سلام دوست عزیز
بله در حین خدمت درس میخونم ارشد پیام نور هم غیرقانونی هست هم نیست اما تاجایی که من فکر کردم مشکلی پیش نمیاد چون دانشگاه که اطلاع داره و فقط شهریه رو بریز امتحانو بده قبول بشو
یگان هم خب من سپاه هستم تو یه شرکت وابسته ، برای امتحان مرخصی میگیرم و هر روز هم در اختیارشون هستم پس اونها هم مشکلی ندارند .
درس خوندن حین خدمت فوق العاده سخته ، و واقعا اگه اراده درس خوندن رو دارید و حاضرید هیچ تفریحی نداشته باشید و صبح تاعصر خدمت کنید و عصر تاشب درس بخونید خوبه فوق العاده میشه.
در ضمن من شش ماه بعد خدمتم ارشدم رو میگیرم و خیالم راحته که مدت خدمت عمرم حروم نشد و بهترین استفاده رو ازش کردم هرکسی میفهمه من اینکارو کردم تعجب میکنه و میگه که کاری کردی بهتر از اون نمیشد انجام داد
به امید خدا بتونم در مقطع دکترا هم ادامه میدم .

mr-h
21-12-2012, 14:32
سلام...
ما هم 02 ارتش افتادیم... روزه اول که(امروز) تو خونه کنار بخاری و همراه با تخمه و بازی استقلال تمام شد...:n20:نبود 59 روزه دیگه...................!!!!:n14:
......

اقا اشتباه شد...بازی استقلال به فردا موکول شد....خاک تو سر این مسئولین....

آقا منم افتادم 02 . کلا چند نفر از بچه ها اینجا فردا 02 هستن؟ اینم اضافه کنم که احتمالا تا 1 هفته بفرستنمون بریم

ice_man_sh
21-12-2012, 16:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Pami
21-12-2012, 16:41
خدمت مثل عکس بالا همچینم بد نیستا ! خودتی و خودت

reza_khan2006
21-12-2012, 16:43
مبارکه دوست عزیز . شما لیسانس بودین ؟ ارتش خدمت کردین ؟

پ.ن : در مورد این جمله تون موافقم کاملا : سختی اصلیش روحیه باید قوی باشین و بی خیال -بهترین عکس العمل شما در مقابل هر فحش و عملی چه از مافوق و چه از سرباز عادی سکوت می باشد.:n16:

مرسی
بله هم ارتش بودم هم لیسانس داشتم
در حالت عادی اگر مورد تنبیهی نداشته باشید لیسانس ستوانسوم - فوق ستوان دوم - دکترا هم ستوان یکم

tik.tak32
21-12-2012, 16:49
سلام.
من شنبه درخواست تمدید دادم ولی تا 5 شنبه که هنوز تاریخ اعزامم تغییری نکرده بود.
امکانش هست فردا اسم من تو لیستشون نباشه و تاریخ اعزامم افتاده باشه 12/1 ؟
چون تو برگه تمدید نوشته بعد از یک هفته جوابش میاد.

imanpod
21-12-2012, 17:41
چون بیشتر تو کار ستادیم
توی تمام ارگانهای نیروهای مسلح این وضع حاکمه ولی قضیه اینه که توی ارتش و سپاه و وزارت دفاع مرخصی تشویقی و ... معمولا وجود داره ولی توی ناجا اگه قانون بذارن که مرخصی نداریم ، میخوان شبانه روزی از سرباز کار بکشن .
من قبلا یگان امداد بودم ، الانم راهنمایی رانندگی هستم ، اینجا نه تعطیلی داریم نه جمعه نه مرخصی نه عید نه عزا .
اصلا من نمیفهمم چرا پلیس مملکت نیروهاش رو از سربازها تامین میکنه . کجای دنیا سرباز پلیس میشه ؟

Mr.Mazmamfi
21-12-2012, 18:32
خونه خاله که نیست به همین راحتی بشه عوض کرد ، آشنا نداره ؟ اگه نداره از طرف ما براش آرزوی موفقیت کن !

خیلی سخت، پارتی بزرگ تو ارتش میخواد، اگه هم نداره که هیچ...

آخه چرا بچه های هر شهر رو تو شهر خودشون نمیندازن ؟ این جوری علنا و عملا 19 ماه از عمرشون به فنا میره !!! :n15:
شنیدم این 06 گندترین جا هست و بچه هارو یرخی پخش میکنه .

الان که نمشیه کاری کرد ، تنها راهش اینه که دوست شما چند ماه آن جا خدمت و از همین ابتدا هم دنبال کارهای انتقالیش باشه انشالله که با انتقالش موافقت بشه.

فکر کنم تنها راهش این باشه .
حالا انتقالی رو راحت تر میدن ، یا اونم بدبختی باید بکشه ؟

pedromi
21-12-2012, 19:29
با سلام
دوستان آیا راهی هست که اضافه خدمت ناشی از غیبت یگانی هم بخشیده بشه. من شنیدنم فرم رضایت خدمتی باید پر بشه. میشه بیشتر توضیح بدید؟
متشکرم.

mani6606
21-12-2012, 19:49
آخه چرا بچه های هر شهر رو تو شهر خودشون نمیندازن ؟ این جوری علنا و عملا 19 ماه از عمرشون به فنا میره !!! :n15:

فکر کنم تنها راهش این باشه .
حالا انتقالی رو راحت تر میدن ، یا اونم بدبختی باید بکشه ؟

البته تقسیم سربازان آموزشی به عهده مراکز آموزشی مثل ۰۱،۰۲ یا ۰۶ نیست اینا اطلاعات رو میفرستین ستاد نیرو و ستاد تقسیمات رو انجام میده.
دوست شما باید پیگر باشه باید درخواست از تهران به یگان مورد نظر ارسال بشه البته اگر پارتی داشته باشه سریعتر انجام میشه.

Pami
21-12-2012, 19:50
با سلام
متشکرم.

اضافه خدمتها به طرق مختلف بخشیده میشه !

1- دستور مستقیم رهبر ( مثل چیزی که برای خراسان شمالی چند ماه پیش انجام شد )
2- دستور فرمانده یگان
3- مناسبتها مثل 22 بهمن و عید فطر و ...
4- رضایت دادن کسی که اضاف رد کرده

اما بعضی اضاف خدمتها که بر اثر نهست مخصوصا سر نگهبانی خورده باشن معمولا بخشیده نمیشن و خیلی سخت برخورد میکنن

اگه قرار بود هر کسی تو شهر خودش خدمت کنه که عملا باید نیروی انتظامی و یکسری ارگان ها رو تخته میکردن !
فلسفه در این هست که تو هر یگانی معمولا یه عده بیشتر از بقیه خدمت میکنن ( ساعت کاری ) و اونها از غیر بومی ها انتخاب میشن ، مثلا آجودان فرمانده ها معمولا غیر بومی هستن که زرتی ساعت 2 نرن خونه و مجبور به موندن باشن

Mr.Mazmamfi
21-12-2012, 20:13
البته تقسیم سربازان آموزشی به عهده مراکز آموزشی مثل ۰۱،۰۲ یا ۰۶ نیست اینا اطلاعات رو میفرستین ستاد نیرو و ستاد تقسیمات رو انجام میده.
دوست شما باید پیگر باشه باید درخواست از تهران به یگان مورد نظر ارسال بشه البته اگر پارتی داشته باشه سریعتر انجام میشه.

اگه قرار بود هر کسی تو شهر خودش خدمت کنه که عملا باید نیروی انتظامی و یکسری ارگان ها رو تخته میکردن !
فلسفه در این هست که تو هر یگانی معمولا یه عده بیشتر از بقیه خدمت میکنن ( ساعت کاری ) و اونها از غیر بومی ها انتخاب میشن ، مثلا آجودان فرمانده ها معمولا غیر بومی هستن که زرتی ساعت 2 نرن خونه و مجبور به موندن باشن

اوکی بهش میگم ، ببینم چیکار میکنه .
توکل به خدا انشاالله ردیف میشه .

آقا یه سوال دیگه :

من 28/9 دفترچه رو فرستادم ، میخواستم بدونم .

1 ) برگه سبزم کی میاد ؟

2 ) برگه سفیدم کی میاد ؟

3 ) چه موقعی باید برای تغییر اعزامم اقدام کنم ، و عقب بندازمش ؟

اگه حدودی هم شده باشه ، روز هاشو بگید ممنون میشم .

ممنون .

Pami
21-12-2012, 20:19

آقا یه سوال دیگه :

1 ) برگه سبزم کی میاد ؟

2 ) برگه سفیدم کی میاد ؟

ممنون .

شما یحتمل اواسط دی ماه برگ سبزت میاد که توش تاریخ اعزامت رو زده ، 1/12
برگه سفیدت هم اواسط ماه بهمن میاد که توش محل آموزش ات رو زده
برگه سفید من 25 روز مونده به اعزام تو +10 خورده بود خودم رفتم المثنی گرفتم هفته بعدش هم اصلش اومد در خونه
شما وارد بهمن ماه شدی پیگیر برگه اعزامت باش که اگه خواستی حرکتی بزنی دیر نباشه

ali_884
21-12-2012, 21:27
دوستان یه سوال مهم

من صبح حتما باید یه ساک خالی ببرم وسایلمو بریزم بیارم یا ساک میدن یا باید بخرم

ممنون

SNOW PATROL
21-12-2012, 21:47
دوستان یه سوال مهم

من صبح حتما باید یه ساک خالی ببرم وسایلمو بریزم بیارم یا ساک میدن یا باید بخرم

ممنون

بله داداش خودشون یه گونی میدن :n02:

پ.ن ای کسانی که میخواید برید سربازی ورفته اید یه سر به این جا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بزنید تا با حقایق خدمت اشنا شوید :n02:

hatef70
21-12-2012, 22:33
آقا ما رفتيم يه شب تو بيمارستان بستري شديم.
خلاصه ي سري كار هم بايد انجام ميدادم كه جواب آزمايش درست در بياد ( هر كي ندونه فك ميكنه ميخوام معاف شم ) در نهايت يك هفته تحت نظارت واسم رد كردن ولي از اون جايي كه ميترسم اگه اين نامه رو ببرم بهداري بگن بايد بعد يه هفته بره!ي سري كار ديگه هم انجام دادم تا واسه اون مشكلم يك ماهي تحت نظارت پزشك بزنن و در نهايت اگه هيچكدوم از اينا نشد فوقِ فوقش غيبت ميكنم كه در اين صورت كدم برداشته ميشه و پذيرش رو ميگيرم.
و در نتيجه من به جاي فردا صبح اعزامم به ١ اسفند خواهد افتاد و عمراً دو سال برم زاهدان.اونم نيرو انتظامي .

ehsan0_l
21-12-2012, 22:36
بلاخره روز موعود رسيد و فردا بايد اعزام بشيم.
ما كه نه معاف شديم نه امريه شديم نه پذيرش نه شرايط دار بوديم و نه بسيجي و نه سهميه و نه كسري و نه پارتي.
فقط يه اميد داريم اونم به خـــدا
هرچي خودش بخاد همون ميشه اگه بخاد لطفش شامل ما هم ميتونه بشه.
اميدوارم هممون تو كل زندگي موفق باشيم.
ياعلي

hatef70
21-12-2012, 23:07
بلاخره روز موعود رسيد و فردا بايد اعزام بشيم.
ما كه نه معاف شديم نه امريه شديم نه پذيرش نه شرايط دار بوديم و نه بسيجي و نه سهميه و نه كسري و نه پارتي.
فقط يه اميد داريم اونم به خـــدا
هرچي خودش بخاد همون ميشه اگه بخاد لطفش شامل ما هم ميتونه بشه.
اميدوارم هممون تو كل زندگي موفق باشيم.
ياعلي
اقا ايشالا كه بهترين جاي ممكن بيوفتي و با كوله باري از خاطرات خوش برگردي:n16:

T@rk@N
21-12-2012, 23:17
برادراا یه سوال خیلی مهم و حیاتی....
منی که کد نیروی دریایی 234 برای 1/10 خورده بودم..تمدید کردم.برای 1/12 چه جوریاست کد جدیدم همونه...
چن % اتفاق میافته کد عوض شه؟
چن % اتفاق میافته کد عوض نشه و همون جا دوباره بخوره؟
سیستم نظام وظیفه واسه تمدید با کد مشخص شده چیه..........نظام وظیقه یه سروانی بما گفت دوباره کد میخوری50-50..پلیس+10 منشی گفت معمولا همونجا میافتی ...
دوستان تجربشونو بگن خواهشا..........

SNOW PATROL
21-12-2012, 23:53
برادراا یه سوال خیلی مهم و حیاتی....
منی که کد نیروی دریایی 234 برای 1/10 خورده بودم..تمدید کردم.برای 1/12 چه جوریاست کد جدیدم همونه...
چن % اتفاق میافته کد عوض شه؟
چن % اتفاق میافته کد عوض نشه و همون جا دوباره بخوره؟
سیستم نظام وظیفه واسه تمدید با کد مشخص شده چیه..........نظام وظیقه یه سروانی بما گفت دوباره کد میخوری50-50..پلیس+10 منشی گفت معمولا همونجا میافتی ...
دوستان تجربشونو بگن خواهشا..........

والا داداش تا جایه که من اطلاع دارم
شما دوباره کد میخوری اما مطمئن نیستم

amir_ata_21
21-12-2012, 23:59

آقا یه سوال دیگه :

1 ) برگه سبزم کی میاد ؟

2 ) برگه سفیدم کی میاد ؟

ممنون .
من هم مثل شما درخواست اعزامم رو 28 آذر ثبت کردم و فرداش برگه ی سبز المثنی رو از پلیس 10+ گرفتم:n16:

pedromi
21-12-2012, 23:59
احتمالش هست که فوق لیسانس تو شهر خودش نیفته؟
و ایا مدرک در این مورد تأثیر داره؟
متشکرم

amin khan
22-12-2012, 00:12
میبینم که به سلامتی بچه ها بار و بندیلو بستن و کوله بار سفر رو آماده کردن و از این صحبتا....
ما هم امروز رفتیم کچل کردیم ، خیلی هم خوشتیپ شدیم بنا به قولی که به چند از رفقا داده بودم ، این دوسال رو کلا میخوام کچل باشم:n19:

آقا الان ساکم آماده است ، فردا صبح با خودم نبرم میدون سپاه دیگه؟؟؟؟ بابام میگه اتوبوس میاد از همون جا سوارتون میکنن میبرن ( البته میگه سال 40-42 اینجوری بوده:n02:)

Pami
22-12-2012, 00:30
احتمالش هست که فوق لیسانس تو شهر خودش نیفته؟
و ایا مدرک در این مورد تأثیر داره؟
متشکرم

بارها گفته شده این قضیه مدرک بستگی به یگان داره
جایی که برای درجه ارزش قائل باشن خب مسلمه که مدرک تاثیر داره

Mr.Mazmamfi
22-12-2012, 00:52
من هم مثل شما درخواست اعزامم رو 28 آذر ثبت کردم و فرداش برگه ی سبز المثنی رو از پلیس 10+ گرفتم:n16:

سلام رفیق

من 30 آذر رفتم ، پلیس +10 ، گفتن نیومده !!! تعجبه ، چجوری برای شما یه روزه صادر شده !!!!
حالا فردا ( شنبه ) میرم دوباره میپرسم .

دمت گرم .

محمد92
22-12-2012, 07:37
آموزشی ما هم تموم شد
فوق دیپلم بودم 04 ارتش اموزشگاه امام رضا بیرجند
امریه هم خورده: ستاد کل نیروهای مسلح رسته : رایانه

mouzi4us
22-12-2012, 07:39
میبینم که به سلامتی بچه ها بار و بندیلو بستن و کوله بار سفر رو آماده کردن و از این صحبتا....
ما هم امروز رفتیم کچل کردیم ، خیلی هم خوشتیپ شدیم بنا به قولی که به چند از رفقا داده بودم ، این دوسال رو کلا میخوام کچل باشم:n19:

آقا الان ساکم آماده است ، فردا صبح با خودم نبرم میدون سپاه دیگه؟؟؟؟ بابام میگه اتوبوس میاد از همون جا سوارتون میکنن میبرن ( البته میگه سال 40-42 اینجوری بوده:n02:)

چه سرکار گذاشتنمونا !! رفت تا فردا صب ترمینال واسه ما

farzad02
22-12-2012, 08:01
چه سرکار گذاشتنمونا !! رفت تا فردا صب ترمینال واسه ما

عجب ضد حالی!!!
چرا هیچکس به ما نگفت روز اول اعزام نیست؟؟؟
پا شدیم تا میدون سپاه رفتیم!! تا طرف بگه بیاید ترمینال؟!؟!

البته من دیدم یک عده هیچی با خودشون نیاوردن :n04: همش میگفتم اینا چقدر خوشن!!!
نگو ما :n02:

Sha7ab
22-12-2012, 08:04
منم دارم دیگه راه میفتم. هیییییییی :n03: کمی استرس دارم که فکر کنم طبیعی باشه :n28: انشالا وقتی برگشتم مینویسم که بهم چه گذشته. توی این مدت هم از دوستایی که راهنمایی کردن و کمکشون رو هیچوقت دریغ نکردن تشکر میکنم.

mali.sh
22-12-2012, 09:14
به به دوستان خوب سرباز
دیروز تولدم بود تولد یک سالگی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته یک سال خدمت .
دیشب برخلاف روزهای دیگه رفتم یگان و پیش بچه ها موندم امروز هم یکی از هم پایه خدمتیام تسویه کرد....:n03:
دیدم حال نمیده اومدم خونه.:n03:
مسئول قرارگاه قبل صبحگاه منو دیده میگه کجا میری ؟!!!میگم: خونه میگه آمارتو دارم 5 هفته که صبحگاه مشترک نمیای. من::n06:مسئول قرارگاه::n24:
اومدم خونه

arash rashno
22-12-2012, 09:41
7 صبح رفتیم بلیط دادن واسه ساعت 11 صبح به سمت پدافند سمنان
ببینم لباس دادن میزارن برگردیم یا میمونیم

mxonline
22-12-2012, 11:24
سلام. کدوم محمد هستی؟ گروهان 2 یا 4؟

من مصطفی رضایی هستم گروهان 4.
منم افتادم سا ع س آجا. رسته اداری پرسنلی

تقسماتش برای تهرانیها عالی بود. :-)

mxonline
22-12-2012, 11:25

آموزشی ما هم تموم شد

rezsna
22-12-2012, 12:45
با عرض سلام وآرزوي كاميابي براي سربازان ديروز امرو و فردا.:n02: چندي سوال داشتم كه از محضرتون جويايم.
1- سربازي افرادي كه پدرشان ارتشي نيروي دريايي بوده ميتواند بر حسب درخواست در آن نيرو باشد؟ اگه آره چطور بايد درخواست كرد؟
2- اگه الان 10/3 دفترچه سربازيو پست كنم اول اسفند اعزام ميشم (ليسانسم)؟ و يا چيكار كنم اعزام شم(مطلوب)؟ (ساكن گيلانم)
3- در انواع امريه يا سرباز معلم چقد حقوق ميدن وفرقي با خدمت عادي از نظر حقوق داره؟ وتوجيه اقتصادي داره يا كه نه؟
با تشكر بسي فراوان:n16:

amir_ata_21
22-12-2012, 13:00
با عرض سلام وآرزوي كاميابي براي سربازان ديروز امرو و فردا.:n02: چندي سوال داشتم كه از محضرتون جويايم.
1- سربازي افرادي كه پدرشان ارتشي نيروي دريايي بوده ميتواند بر حسب درخواست در آن نيرو باشد؟ اگه آره چطور بايد درخواست كرد؟
2- اگه الان 10/3 دفترچه سربازيو پست كنم اول اسفند اعزام ميشم (ليسانسم)؟ و يا چيكار كنم اعزام شم(مطلوب)؟ (ساكن گيلانم)
3- در انواع امريه يا سرباز معلم چقد حقوق ميدن وفرقي با خدمت عادي از نظر حقوق داره؟ وتوجيه اقتصادي داره يا كه نه؟
با تشكر بسي فراوان:n16:
در پاسخ به سوال دوم اگر چانچه تا اوایل بهمن ماه دفترچه رو بفرستی 12.1 اعزام می شی:n16:

ami2new
22-12-2012, 13:22
دوستان ما هم بالاخره پس از کش و قوس های فراوان تونستیم برگ سبزمون رو بگیریم . اعزام 1/12 . ظاهرا اون خانم عزیزی که در پلیس +10 کار میکرد اطلاعات منو ارسال نکرده بود. آهان راستی توی سایت Police.ir قسمت استعلام داره اگه سوالی یا مشکلی دارید می نویسید بعد یکی دو روز جواب بهتون میده.

محمد92
22-12-2012, 14:23

محمد نصرتی
گروهان 2
تهرانی ها خوب بود تقسیماتشون فقط بچه های ما دو نفرشون از تهرانی ها بد بود یکی افتاد شاهرود تکاوری یکی هم شهر رضا اصفهان
شهرستانی ها هم 80 درصدشون دوره کد خوردن مخابرات تهران

vahidreza2007
22-12-2012, 16:22
خوب ما هم امروز رفتیم برای اعزام ! وچون هنوز کدم مشخص نشده بود بعد چند ساعت معطلی با توجه به اینکه جز داوطلب های اعزام تعجیلی بودیم جز کد مازاد ها بودیم که از شانس ما گفتند که کد مازاد فقط به

نیرویانتظامی می خورن ! ما هم گفتیم دیگه کار تمومه و افتادیم اونجا ! اما تا به من و 5 نفر دیگه برسه ظرفیت نیروی انتظامی تکمیل شد و گفتند کار شما رفت با خدا !! بعد 2ساعت مطلعی بالاخره برای هر 5 تای ما

کههمگی فوق و دکترا بودیم از 01 تهران ظرفیت گرفتند و برگ سفید ما رو صادر کردند برای این مرکز ! :n02::n02: بعد گفتند شب بیاید و با اتوبوس اعزام بشید که من گفتم می تونم خودم با قطار برم یا نه ؟ که گفتند اره

می تونی اما اگه بیای اینجا با هزینه نظام وظیفه میری و مفت میافته اما اینجوری باید خودت هزینه ات رو بدی که منم گفتم اشکال نداره ! :n02:

حالا چند تا سوال فردا که من باید ساعت 7 صبح خودم رو معرفی کنم به مرکز 01 شهدای وظیفه تهران اگه گفتند چرا یک روز با تاخیر اومدی چی بگم ؟ ممکنه گیر بدن ؟

فردا که دارم میرم وسایلم رو هم با خودم ببرم ؟ موی سرم رو کوتاه کنم یا نه ؟

فردا چند درصد امکان داره مرخصی چند روزه بدن برای درست کردن لباس ها و ... ؟

کار پذیرش که از صبح خواهد بود نهایتا کی تموم میشه و ولمون می کنند بریم ( در صورت دادان مرخصی )

وقتی از مرخصی بر می گردیم به پادگان برای شروع اموزشی باید با لباس نظامی بریم یا لباس شخصی ؟

راستی اول کار که رسیدیم جلو در نظام وظیفه و سیل جمعیت رو دیدم یهو ته دلم خالی شد یعنی عجیب ترس برورداشته بود خیلی لحظات بدی بود :n28:

Pami
22-12-2012, 16:53
حالا چند تا سوال فردا که من باید ساعت 7 صبح خودم رو معرفی کنم به مرکز 01 شهدای وظیفه تهران اگه گفتند چرا یک روز با تاخیر اومدی چی بگم ؟ ممکنه گیر بدن ؟

کار پذیرش که از صبح خواهد بود نهایتا کی تموم میشه و ولمون می کنند بریم ( در صورت دادان مرخصی )

وقتی از مرخصی بر می گردیم به پادگان برای شروع اموزشی باید با لباس نظامی بریم یا لباس شخصی ؟

راستی اول کار که رسیدیم جلو در نظام وظیفه و سیل جمعیت رو دیدم یهو ته دلم خالی شد یعنی عجیب ترس برورداشته بود خیلی لحظات بدی بود :n28:

هیچی نمیگن با خیال راحت برو
موی سر هم از الان کوتاه کن ، بالاخره که باید با 4 بزنی الان بزن
مرخصی به همه میدن به شما هم میدن
معمولا روز اول فقط به پذیرش اختصاص داره
قوانین اومدن از مرخصی رو خودشون میگن بهتون ولی با لباس نظامی یحتمل باید برید

این حس روز اول رو همه داشتیم ، چیز عجیبی نیست و فقط شما اینطور نیستین
خدمتت تموم میشه و این روزا برات یادگاری میمونه

omidox
22-12-2012, 16:58
خوب ما هم امروز رفتیم برای اعزام ! وچون هنوز کدم مشخص نشده بود بعد چند ساعت معطلی با توجه به اینکه جز داوطلب های اعزام تعجیلی بودیم جز کد مازاد ها بودیم که از شانس ما گفتند که کد مازاد فقط به

نیرویانتظامی می خورن ! ما هم گفتیم دیگه کار تمومه و افتادیم اونجا ! اما تا به من و 5 نفر دیگه برسه ظرفیت نیروی انتظامی تکمیل شد و گفتند کار شما رفت با خدا !! بعد 2ساعت مطلعی بالاخره برای هر 5 تای ما

کههمگی فوق و دکترا بودیم از 01 تهران ظرفیت گرفتند و برگ سفید ما رو صادر کردند برای این مرکز ! :n02::n02: بعد گفتند شب بیاید و با اتوبوس اعزام بشید که من گفتم می تونم خودم با قطار برم یا نه ؟ که گفتند اره

می تونی اما اگه بیای اینجا با هزینه نظام وظیفه میری و مفت میافته اما اینجوری باید خودت هزینه ات رو بدی که منم گفتم اشکال نداره ! :n02:

به سلامتی
نمیدونم والا. شاید اذیتت کنن برای دیر رسیدن !!!
مو که نمیخواد کوتاه کنی برای پذیرش. وسایلم نمیخواد ببری (به جز یه سری جیزای خیلی ضروری). البته اگه روز اول نگهبان نشی مثل من :) احتمالاً تا شنبه مرخصی میدن بهتون
کار پذیرش 3 4 ساعتی طول میکشه معمولاً (تا توجیحتون کنن و لباس بدن و فرم پر کنید و ...)
روز اول به ما گفتن باید با نظامی بیایم

موفق باشی

omidox
22-12-2012, 17:07
دوستان من امروز رفتم ستاد نزاجا (لویزان) برای انتقالیم.
افتادم مرکز آموزش تکاور لشگرک - رسته کامپیوتر (ارشد کامپیوتر دارم)
امروز تونستم یه نامه انتقالی بگیرم که سربازیمو بیام تو ستاد نزاجا. (خودشون گفتن نامه درخواست بنویس، ما یه نفر میخوایم، میگیریمت)
گفتن 10 15 روز دیگه نامه رو میزنیم برای یگانت و انتقالیت درست میشه.

حالا سوالاتی که دارم:
1. حتماً با انتقالی موافقت میشه؟ یا ممکنه یگانم موافقت نکنه و منتقل نشم؟؟؟
2. اگه موافقت کنن، چند روز بعد از موافقت میتونم برم یگان جدید؟ یا باید 2 ماه صبر کنم که سری جدید سربازا بیان جای من؟؟؟ !!!
3. *** به صورت اتفاقی یه نفر آشنا هم پیدا کردم برای انتقال به یه جای بهتر و نزدیکتر، اگه فردا، پسفردا اونم اقدام کنم، مشکلی پیش نمیآد؟؟؟ قاطی نشه یهو بیفتم خاش :| !!! یا باید صبر کنم انتقال اولم درست بشه، بعد اونو اقدام کنم؟
4. کلاً چند بار میشه انتقالی گرفت؟؟؟ اگه 2 بار بشه میزارن منتقل بشم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

vahidreza2007
22-12-2012, 17:08
به سلامتی
نمیدونم والا. شاید اذیتت کنن برای دیر رسیدن !!!
مو که نمیخواد کوتاه کنی برای پذیرش. وسایلم نمیخواد ببری (به جز یه سری جیزای خیلی ضروری). البته اگه روز اول نگهبان نشی مثل من :) احتمالاً تا شنبه مرخصی میدن بهتون
کار پذیرش 3 4 ساعتی طول میکشه معمولاً (تا توجیحتون کنن و لباس بدن و فرم پر کنید و ...)
روز اول به ما گفتن باید با نظامی بیایم

موفق باشی

والا در مورد دیر رسیدن تقصیر من نیست !!! چون کد ما رو دیر دادن !! ساعت 2 ظهر امروز کد رو به من دادن ! و گفتند بیاید شب بفرستیموتون برید و فردا ساعت 7 اونجا باشید برای پذیرش :n13: بر همین اساس گفتم خودم می تونم اونجا باشم 7 صبح که گفت اره !

در مورد مو :n02: فکر کنم خودم تو خونه بزنم با ماشین بالاخره دیر یا زود باید زد :n02:

ایول پس نهایتا امکان داره تا ساعت 1یا 2 ظهر تموم بشه و بذارن بریم ؟ ( چون شهرستانی هستم فکر کنم مرخصی بدن تا برگردیم )

بازم اگر موردی در مورد این مرکز هست که باید بدونم ممنون میشم راهنمایی کنید

omidox
22-12-2012, 17:32
والا در مورد دیر رسیدن تقصیر من نیست !!! چون کد ما رو دیر دادن !! ساعت 2 ظهر امروز کد رو به من دادن ! و گفتند بیاید شب بفرستیموتون برید و فردا ساعت 7 اونجا باشید برای پذیرش :n13: بر همین اساس گفتم خودم می تونم اونجا باشم 7 صبح که گفت اره !

در مورد مو :n02: فکر کنم خودم تو خونه بزنم با ماشین بالاخره دیر یا زود باید زد :n02:

ایول پس نهایتا امکان داره تا ساعت 1یا 2 ظهر تموم بشه و بذارن بریم ؟ ( چون شهرستانی هستم فکر کنم مرخصی بدن تا برگردیم )

بازم اگر موردی در مورد این مرکز هست که باید بدونم ممنون میشم راهنمایی کنید
اگه اینجوریه که پس گیر نمیدن
آره تا 1 2 تمومه
نگهبان هم فقط از تهرانی ها میذارن
در کل بگم که جای خیلی خوبی افتادی. با دوستای جدیدت خوش بگذرون که شاید 19 ماه بقیه شو مثل من جای بدی بیفتی !!!
کلاً سعی کن ارشد هیچ بخشی نشی. تابلو نشو که افسرا اسمتو یاد بگیرن. سرت به کار خودت باشه کسی کاریت نداره.

matin_vv
22-12-2012, 17:38
سلام.
دوستان یک سوال تخصصی!
واسه تسویه حساب چند تا عکس پرسنلی لازم دارن؟

Mr.Mazmamfi
22-12-2012, 18:13
سلام رفیق

من 30 آذر رفتم ، پلیس +10 ، گفتن نیومده !!! تعجبه ، چجوری برای شما یه روزه صادر شده !!!!
حالا فردا ( شنبه ) میرم دوباره میپرسم .

دمت گرم .

امروز رفتم المثنی رو گرفتم ، افتادم 1 اسفند . :n14:

آموزشی ما هم تموم شد

من کاردانیم رو بیرجند خوندم ، 04 رو از شهر بردن بیرون ؟ قبلا حرفش خیلی بود ، نصفه بیرجند پادگان بود . :n04:

شما یحتمل اواسط دی ماه برگ سبزت میاد که توش تاریخ اعزامت رو زده ، 1/12
برگه سفیدت هم اواسط ماه بهمن میاد که توش محل آموزش ات رو زده
برگه سفید من 25 روز مونده به اعزام تو +10 خورده بود خودم رفتم المثنی گرفتم هفته بعدش هم اصلش اومد در خونه
شما وارد بهمن ماه شدی پیگیر برگه اعزامت باش که اگه خواستی حرکتی بزنی دیر نباشه

آخه میگن ، وقتی محل آموزشیت مشخص بشه دیگه نمیشه تغییرش داد و تاریخشو بندازی عقب !!!
اگه 25 روز قبل از 1 اسفند محل آموزشیه من مشخص شده باشه که دیگه نمیشه کاری کنم !!!!

vahidreza2007
22-12-2012, 18:27
اگه اینجوریه که پس گیر نمیدن
آره تا 1 2 تمومه
نگهبان هم فقط از تهرانی ها میذارن
در کل بگم که جای خیلی خوبی افتادی. با دوستای جدیدت خوش بگذرون که شاید 19 ماه بقیه شو مثل من جای بدی بیفتی !!!
کلاً سعی کن ارشد هیچ بخشی نشی. تابلو نشو که افسرا اسمتو یاد بگیرن. سرت به کار خودت باشه کسی کاریت نداره.

ممنونم دوست خوبم

اقا فقط برای تعویض لباس و پوتین از بین سه مرکز میدان امام حسین و میدان گمرک و حسین اباد کجا برم که یه باره بتونم کارا رو انجام بدم و بتونم لباس و پوتین سایز بزرگ به راحتی پیدا کنم و عوض کنم ؟

ممنونم بابت راهنمایی های خوبت

فقط برای منشی شدن هم اقدام نکنم ؟ به نظرم اگه باعث بشه از رژه و ورزش و پست دادن تو زمستون راحت بشم خوب میاد یه جورایی :n02: البته اگه دیروز انتخاب نکرده باشند :n19:

omidox
22-12-2012, 18:31
ممنونم دوست خوبم

اقا فقط برای تعویض لباس و پوتین از بین سه مرکز میدان امام حسین و میدان گمرک و حسین اباد کجا برم که یه باره بتونم کارا رو انجام بدم و بتونم لباس و پوتین سایز بزرگ به راحتی پیدا کنم و عوض کنم ؟

ممنونم بابت راهنمایی های خوبت

فقط برای منشی شدن هم اقدام نکنم ؟ به نظرم اگه باعث بشه از رژه و ورزش و پست دادن تو زمستون راحت بشم خوب میاد یه جورایی :n02: البته اگه دیروز انتخاب نکرده باشند :n19:

خواهش میکنم ،
اینجور که دوستان گفتن، گمرک بهتره. والا دروغ چرا، تا قبر آ آ آ آ :) ، من خودم نرفتم، مطمئن هم نیستم که همه چی داشته باشه، امام حسین میدونم همه چی داره، ولی میدونم همون پوتین رو تو گمرک از امام حسین و ... ارزون تر میدن.

خوب شد گفتی، منشی رو یادم نبود. اگه خطت خوبه سعی کن منشی بشی که کلی مزایا داره.
منشی رو هم روزی که همه از مرخصی برمیگردن انتخاب میکنن (شنبه هفته بعد)

pedromi
22-12-2012, 18:43
سلام.
دوستان یک سوال تخصصی!
واسه تسویه حساب چند تا عکس پرسنلی لازم دارن؟
3 عکس-- 2 در 3

hatef70
22-12-2012, 19:33
آقا بريد خدا رو شكر كنين اينجا نيفتادين : دي
تيپ ٦٥ نيرو هوايي

hatef70
22-12-2012, 19:44
فقط برای منشی شدن هم اقدام نکنم ؟ به نظرم اگه باعث بشه از رژه و ورزش و پست دادن تو زمستون راحت بشم خوب میاد یه جورایی :n02: البته اگه دیروز انتخاب نکرده باشن

يكي از دوستاي من تازه از خدمت اومده ، در رابطه با مسوليت و اينا ازش سوال كردم حرف خوبي زد:
گفت همه اكثرا تو خدمت مخصوصا بعد آموزشي علاف هستن يعني از صبح علاف.
حالا شما اگه درگير كار باشي اين علافيو كمتر ميفهمي يا بيكار بگردي؟!
و ميگفت معمولا اون افرادي كه به اصطلاح خودشون ميخوان جيم بزنن بدتر ميره تو پاچشون.
ولي در نهايت ميگفت ارشد بودن و كاراي ديگه به نسبت خوب نيست چون داري كار ميكني ولي مستقيما فرمانده كارت رو نميبينه ولي منشي بودن عاليه چون دقيقا جلو چشم فرمانده واسش كار ميكني و اگه درخواستي داشته باشي روش نميشه بگه نه!

Sub007
22-12-2012, 19:52
يكي از دوستاي من تازه از خدمت اومده ، در رابطه با مسوليت و اينا ازش سوال كردم حرف خوبي زد:
گفت همه اكثرا تو خدمت مخصوصا بعد آموزشي علاف هستن يعني از صبح علاف.
حالا شما اگه درگير كار باشي اين علافيو كمتر ميفهمي يا بيكار بگردي؟!
و ميگفت معمولا اون افرادي كه به اصطلاح خودشون ميخوان جيم بزنن بدتر ميره تو پاچشون.
ولي در نهايت ميگفت ارشد بودن و كاراي ديگه به نسبت خوب نيست چون داري كار ميكني ولي مستقيما فرمانده كارت رو نميبينه ولي منشي بودن عاليه چون دقيقا جلو چشم فرمانده واسش كار ميكني و اگه درخواستي داشته باشي روش نميشه بگه نه!

دقیقا توی خدمت و علی الخصوص بعد از آموزشی باید سر گرم باشی تا روزات بگذره(توی آموزشی معمولا همه مشغولن و سرگرم)
خود من الان توی یگان که هستم توی قسمتی کار میکنم که میتونم بگم از بقیه جاهای پادگان بیشتر کار داره اما جدای از خستگیش باعث میشه روزات فوق العاده سریع بگذره.
یکی از بچه ها کارش طوریه که ساعت ۱۰ هم میتونه بره آسایشگاه خودش داره دیوونه میشه.برای مرخصی به ماه نکشیده میره مرخصی میگیره از بس روزاش نمیگذره دائم توی نکشه:n02:

hatef70
22-12-2012, 19:57
آخه میگن ، وقتی محل آموزشیت مشخص بشه دیگه نمیشه تغییرش داد و تاریخشو بندازی عقب !!!
اگه 25 روز قبل از 1 اسفند محل آموزشیه من مشخص شده باشه که دیگه نمیشه کاری کنم !!!!

ببين دوست عزيز شما اگه كد بخوري خيلي سخت ميشه اين كد رو تو همون اعزام تغيير داد مگر اين كه آشناي بسيار قوي در نظام وظيفه خود تهران داشته باشي.حتي رئيس نظام وظيفه شهرستان هم نميتونه اين كد رو توي همون اعزام تغيير بده.
و تنها راهي كه إمكان داره اينه كه شما به عنوان يك مسله ي پزشكي مثلا يك ماه از ي دكتر معتبر مرخصي بگيري.(در حالت عادي درخواست تمديد شانس خيلي پاييني داره) و اون رو به همراه فرم تمديد و نامه ي بيمارستان (دكتر) ببري بهداري نظام وظيفه شهرتون،وقتي تأييد كرد ، ميبري +١٠.
(يا اين كه اشناي در حد متوسط تو نظام وظيفه تهران داشته باشي كه اعزامت رو عقب بندازه و تا كد نخوردي پذيرش كني)
در ضمن شما هنوز فكر نميكنم كد خورده باشي!

pedromi
22-12-2012, 20:05
آقا بريد خدا رو شكر كنين اينجا نيفتادين : دي
تيپ ٦٥ نيرو هوايي
خیلی خیلی ناشکری دوست من.
اگه ناجا میفتادی چی میخواستی بگی. سربازی رو همش تو آموزشی می بینی.
ناجا 21 ماه آموزشیه

hatef70
22-12-2012, 20:16
خیلی خیلی ناشکری دوست من.
اگه ناجا میفتادی چی میخواستی بگی. سربازی رو همش تو آموزشی می بینی.
ناجا 21 ماه آموزشیه

داداش قصد جسارت نداشتم ، بله آقا حرفي كه واسه ناجا گفتي ١٠٠ درصد قبول دارم.
من منظورم به بر وبچ ٠١ و ٠٢ و ٠٣ و پذيرشيا بود.
اگه ناجا خوب بود كه من ازش در نميرفتم :دي
وگرنه ١٣ ساعت پست دادن به خدا كار حضرت فيله!

SNOW PATROL
22-12-2012, 20:54
داداش قصد جسارت نداشتم ، بله آقا حرفي كه واسه ناجا گفتي ١٠٠ درصد قبول دارم.
من منظورم به بر وبچ ٠١ و ٠٢ و ٠٣ و پذيرشيا بود.
اگه ناجا خوب بود كه من ازش در نميرفتم :دي
وگرنه ١٣ ساعت پست دادن به خدا كار حضرت فيله!

البته من درمورد خدمت نیروانتظامی همیشه گفتم که واقعا فاجعه هست اما یه خوبی داره که نه ارتش داره و نه سپاه
اونم اینه که داری برای مردم کار انجام میدی . داری یه کار مفید و فایده دار انجام میدی . نمیخوام شعار بدم اما خدا وکیلی لذتی که در کمک به مردم هست
تو هیچ چیز دیگه نیست من خودم جایی خدمت کردم که 24 ساعت با مردم سرو کله میزدم خدا وکیلی بعضی وقت ها شده بود 48 ساعت حتی پوتین رو هم از پام
در نیوردم چه برسه به استراحت .اما لذت میبردم از این که دارم برای مردم کار انجام میدم و کار مردم رو راه مینداختم نه برای این نظام بلکه فقط و فقط برای مردم
و به همین خاطر که تقریبا زمان استراحت نداشتم و همیشه سرم شلوغ بود 18 ماه خدمتم خیلی سریع گذشت .

Amin_0913
22-12-2012, 21:00
البته من درمورد خدمت نیروانتظامی همیشه گفتم که واقعا فاجعه هست اما یه خوبی داره که نه ارتش داره و نه سپاه
اونم اینه که داری برای مردم کار انجام میدی . داری یه کار مفید و فایده دار انجام میدی . نمیخوام شعار بدم اما خدا وکیلی لذتی که در کمک به مردم هست
تو هیچ چیز دیگه نیست من خودم جایی خدمت کردم که 24 ساعت با مردم سرو کله میزدم خدا وکیلی بعضی وقت ها شده بود 48 ساعت حتی پوتین رو هم از پام
در نیوردم چه برسه به استراحت .اما لذت میبردم از این که دارم برای مردم کار انجام میدم و کار مردم رو راه مینداختم نه برای این نظام بلکه فقط و فقط برای مردم
و به همین خاطر که تقریبا زمان استراحت نداشتم و همیشه سرم شلوغ بود 18 ماه خدمتم خیلی سریع گذشت .

dg1 شما مدرکت چی بود؟

پ.ن: منم امروز ارسال کردم این دفترچه کذایی رو:n03:

SNOW PATROL
22-12-2012, 21:06
dg1 شما مدرکت چی بود؟

پ.ن: منم امروز ارسال کردم این دفترچه کذایی رو:n03:

من با دیپلم رفتم خدمت ولی تو ناجا هیچ فرقی بین من با دوستم که فوق لیسانس داشت نبود و با هم پستمون یکی بود
ولی خداییش من همیشه احترامش رو نگه میداشتم و خیلی بهش حال دادم چون 10 سال از من بزرگتر بود در ضمن استاد دانشگاه هم بود

Amin_0913
22-12-2012, 21:20
من با دیپلم رفتم خدمت ولی تو ناجا هیچ فرقی بین من با دوستم که فوق لیسانس داشت نبود و با هم پستمون یکی بود
ولی خداییش من همیشه احترامش رو نگه میداشتم و خیلی بهش حال دادم چون 10 سال از من بزرگتر بود در ضمن استاد دانشگاه هم بود

اوه پس بیچاره شدی؟
من میحوام با لیسانس برم عزا گرفتم
تک پسرم هم هستم و پدرم هم ناراحتی قلبی داره (یعنی 3-4 تا رگش گرفته) و فعلا دکتر گفته نرو بازش کن
حتی دکترش واسم نامه نوشته برای نظام وظیفه

hatef70
22-12-2012, 21:28
اوه پس بیچاره شدی؟

داداش تو ناجا هيچ فرقي بين ليسانس و ديپلم وجود نداره.
در واقع تنها جايي كه واسه مدرك شما ارزش قائل هست ارتشه.

SNOW PATROL
22-12-2012, 21:32
اوه پس بیچاره شدی؟
تک پسرم هم هستم و پدرم هم ناراحتی قلبی داره (یعنی 3-4 تا رگش گرفته) و فعلا دکتر گفته نرو بازش کن
حتی دکترش واسم نامه نوشته برای نظام وظیفه

کی بیچاره شده داداش ؟؟
من 6 ماه پیش خدمتم تموم شد رفت
و اگه دوباره بخوام برم خدمت بازهم با دیپلم میرم

M.R.2
22-12-2012, 21:38
با سلام
ما هم امروز رفتیم تا ساعت 5 پادگان بودیم بعدش گفتن برین فردا ساعت 6 بعداز ظهر بیاین.(واسه روز اول بد نبود.اما از شانس بد حتی یه آشنا هم نبود)
از رفقا کسی هست مشگین شهر باشه؟

amir_ata_21
22-12-2012, 21:47
دوستان کسی می دونه که امریه هایی که آموزشی آن ها تو ارتش هست کدوم پادگان های ارتش میافتن؟ مرسی:n16:

khanghodrat
22-12-2012, 22:26
با سلام
ما هم امروز رفتیم تا ساعت 5 پادگان بودیم بعدش گفتن برین فردا ساعت 6 بعداز ظهر بیاین.(واسه روز اول بد نبود.اما از شانس بد حتی یه آشنا هم نبود)
از رفقا کسی هست مشگین شهر باشه؟

منم اونجا بودم داداش :n02:
من تو گردان عاشورا هستم

M.R.2
22-12-2012, 22:28
منم اونجا بودم داداش :n02:
من تو گردان عاشورا هستم

منم گردان عاشورا هستم.
اگه دوست داشتی یه pm خصوصی بده تابیشتر آشنا شیم.

Mr.Mazmamfi
22-12-2012, 23:20
سلام

یکی از بچه ها تو همین تاپیک گفته بود ، اگه امریه بگیریم ، تو برگه ی اعزام به خدمتمون میزنه ، " امریه دار"

میخواستم بدونم تو برگه سفید المثنی که از پلیس + 10 میگیرم هم اون رو میزنه یا فقط تو برگه ی اصلی میزنه ؟

ممنون

tophigh
23-12-2012, 09:44
٠١ 02 03 04 05 06 07 08 نيرو زميني. نيرو هوايي خضرايي شكاري دزفول و..... دريايي سيرجان

rezsna
23-12-2012, 09:46
در پاسخ به سوال دوم اگر چانچه تا اوایل بهمن ماه دفترچه رو بفرستی 12.1 اعزام می شی:n16:

ممنون دوست:n16: من پس يعني از الان تا اوايل بهمن بفرستم اسفند اعزامم ديگه ؟
دوستان 2 تا سوال
1-تو سربازي يا وقتي كه ميخواي اولين روز بري سربازي بايد مدرك شناسايي (شناسنامه يا كارت ملي) يا چيزي برد؟
2-حقوق امريه يا سرباز معلم چقد فرق داره؟
مرسي:n16:

amir_ata_21
23-12-2012, 10:46
٠١ 02 03 04 05 06 07 08 نيرو زميني. نيرو هوايي خضرايي شكاري دزفول و..... دريايي سيرجان
منظورم امریه های ارتش بود نه کل پادگان های ارتش:n13:

arash rashno
23-12-2012, 12:35
دیشب
7شب رسیدم پدافند سمنان
پذیریش کردن لباسها رو دادن گفتند چهارشنبه 6 صبح اونجا باشیم
ساعت 3 صبح رسیدم خونه
ولی هواش خیلی سرد و خشک بود
خود ارشدهای اونجا میگفتند غذا واسه یکی دو هفته کنسرو بیارید که غذا اینجا تعریفی نداره
کیسه انفرادی و اورکت هم ندادن
دو ماه سختی در پیش داریم

arash rashno
23-12-2012, 12:43
یه چیز دیگه کسایی که میگفتند به امریه دارها ممکنه جیره ندند به همه یکسان دادن
البته از کل 80 نفر سرباز کرج فقط من و یک نفر دیگه امریه داشتیم

M.R.2
23-12-2012, 13:01
ممنون دوست:n16: من پس يعني از الان تا اوايل بهمن بفرستم اسفند اعزامم ديگه ؟
دوستان 2 تا سوال
1-تو سربازي يا وقتي كه ميخواي اولين روز بري سربازي بايد مدرك شناسايي (شناسنامه يا كارت ملي) يا چيزي برد؟
2-حقوق امريه يا سرباز معلم چقد فرق داره؟
مرسي:n16:

بله داداش اگه بفرستی 12.1 اعزامی
1.فقط کپی مدارکت رو ببر.( اگه متاهل یا تک فرزند و موارد دیگه که دوستان چند صفحه قبل لیستش رو گذاشتن باشی باید کپی رو برابر اصل کنی)
2. فکر نکنم حقوقت با بقیه فرق داشته باشه.

ehsan0_l
23-12-2012, 13:22
سلام دوستان
كسايي كه تازگيا 01 بودن ميشه بگن تفاوت اين هنگ 1 و 2 چيه؟
ما افتاديم 714
اوضاعش چجوره؟

T_L_O_T_D
23-12-2012, 15:14
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mr.Mazmamfi
23-12-2012, 15:19
یه چیز دیگه کسایی که میگفتند به امریه دارها ممکنه جیره ندند به همه یکسان دادن
البته از کل 80 نفر سرباز کرج فقط من و یک نفر دیگه امریه داشتیم

درسته ، رفیقه منم دیروز رفته بود خضرایی ، گفت وسایل رو به همه یکسان دادن .

arash rashno
23-12-2012, 15:46
سلام

یکی از بچه ها تو همین تاپیک گفته بود ، اگه امریه بگیریم ، تو برگه ی اعزام به خدمتمون میزنه ، " امریه دار"

میخواستم بدونم تو برگه سفید المثنی که از پلیس + 10 میگیرم هم اون رو میزنه یا فقط تو برگه ی اصلی میزنه ؟

ممنون
روی المثنی هم میزنه
من که گرفتم زده بود

Mr.Mazmamfi
23-12-2012, 16:15
سلام

بچه ها دفترچه ی بیمه ی سربازی رو کی بهمون میدن ؟

بعد میخواستم بدونم ، ارتودنسی هم برای سرباز رایگانه ؟ تو دوران سربازی همه ی درمانها رایگانه ؟ اگه نه ، لیستشو هر کی داره بیزحمت بده .

دمتون گرم .

pedromi
23-12-2012, 17:03
ولی ناجا یه خوبی داره که ارتش و سپاه نداره.
خدمتت مثل برق و باد میگذره.

amin khan
23-12-2012, 17:36
آقا ما هم 1.5 دیگه باید ترمینال جنوب باشیم به مقصد اردکان ، پادگان ولیعصر سپاه...
عرضی نیست ، ایشالله بعد از آموزشی میام مفصل مینگارم:n19:
دست همتون درد نکنه توی این مدت زحمت دادیم
فقط یه نبود بکشم برم
نبـــــــــــــــــــــــ ــــــووووووووووود 21 ماه دیگه:n02:

Amin_0913
23-12-2012, 17:57
سلام
دوستان یه سوال مبتدیانه
من الان اصفهان زندگی میکنم ولی متولد و شناسنامه تهران دارم....محل سکونتم هم تهران میزنم
میخواستم ببینم اگه تهران دفترچم رو میفرستادم احتماله اینکه اموزشی بیفتم اصفهان چه قدر میشد؟

دوم اینکه میشه در حین سربازی توی دانشگاه تحصیل کرد؟مثل دانشگاه پیام نور؟

arash rashno
23-12-2012, 19:01
سلام
دوستان یه سوال مبتدیانه
من الان اصفهان زندگی میکنم ولی متولد و شناسنامه تهران دارم
میخواستم ببینم اگه تهران دفترچم رو میفرستادم احتماله اینکه اموزشی بیفتم اصفهان چه قدر میشد؟

به محل سکونت ربط داره نه محل تولد

vahidreza2007
23-12-2012, 19:33
سلام دوستان
كسايي كه تازگيا 01 بودن ميشه بگن تفاوت اين هنگ 1 و 2 چيه؟
ما افتاديم 714
اوضاعش چجوره؟

اقا منم امروز صبح ساعت 5.30 رفتم 01 و رفتیم تو اون سالن بزرگه و بعد کلی وقت تلف کردن و ... یه سری فرم دادن پر کردیم و بعدش اومدن فرم ها رو گرفتن و به هر کسی کد یگان دادن که یگان ما شد : 733 فکر کنم گردان 3 گروهان 4 :n02: ولی یه ضد حالی که زدن یکیش این بود که موبایل همه رو جمع کردن تو اون سالن و قبض دادن و گفتن 5 شنبه رفتنی می تونید ببرید ! ولی رم و سیم کارت و باتری رو دادن به خودمون ! بعد ضد حال دیگه این بود که من فکر می کردم حداقل تا شنبه بعد مرخصی بدن واسه همین وسایلم رو نبردم ولی مرخصی 2 روزه دادن و سه شنبه ساعت 5.30 صبح باید برای شروع نظامی گری به پادگان بریم :n19:

منم مجبور شدم بر گردم و الان رسیدم خونه و فردا شب هم باید دوباره راه بیافتم :n14:

راستی استحقاقی هایی که دادن خیلی خیلی کوچیک بود و می گفتند دیروز کل سایز بزرگ ها تموم شد و فقط سایز کوچیک مونده ! در هر صورت منم همشون رو برداشتم و رفتم میدون گمرک و دادم برام با جنس خوب و سایز اندازه عوض کردن که یه چیزی حدود 90 تومن ناقابل برام اب خورد :n19:

راستی در مورد اتیکت ها روی لباس ها هم گفتند اما خوب یادم نمونده بود چجوریه و همین جوری گفتم زد اینجوری زدم : روی لباس سمت مخالف قلب ( سمت راست بدن ) اون اتیکت اسم رو دادم چاپی نوشتن که شامل اون ل . و هم بود بعد دادم بالای اتیکت اسم شماره 733 رو دوختند

بعد رو یقه ها اون شمشیر ها رو زد - برای شلوار هم دورش باند قرمز دوختم ( این برای شلوار و پیراهن بود ( ایا درست بوده کارا ؟ همه چی اوکیه ؟ )

برای اورکت هم فقط اسم اتیکت چاپی بدون ل .و و روی یقه هاش شمشیر ها رو زدم ( ایا درسته ؟ )

راستی تا فردا صبح چند بار پوتین رو واکس بزنم و بذارم کنار بخاری تا نرم تر بشه ؟

راستی وقتی داشتم از پادگان خارج میشدم از دژبان پرسیدم موقع اومدن باید با لباس نظامی بیایم یا نه ؟ که اول گفت اره باید نظامی بیای ولی بعد گفت می تونی با شخصی بیای ولی زود عوض کنی اینجا لباس هات رو ؟

بعد سه شنبه که رفتم کجا باید برم ؟ باید برم جلوی 733 ؟ یا همون جا خودشون میگند کجا بریم ؟

vahidreza2007
23-12-2012, 19:52
دوستان من آموزشی 01 که بودم تجاربی که توی این مکان پیدا کردم این ها بود
گوشی:
1) دوستان وقت ورود برای پذیرش موبایل رو نگرفتن ولی اگر بچه شهرستان هستید کسی رو هم تهران ندارید بذارید توی دکه طرف در جنوب. اگر بچه تهران هستید که گوشی نیارید همراهتون توی خدمت دردسر واسه خودتون درست نکنید. هستند کسایی که گوشی میارن ولی به دردسرش نمی ارزه!

2) هفته های اول مخصوصا بعضی دژبان ها سو استفاده می کنند از بی اطلاعی شما! مثلا دوست خودم گوشی همراهش بوده حواسش نبوده خودش رفته به دژبان گفته آقا من حواسم نبوده گوشی آوردم خدمت شما! اون ها هم کلی تشکر که بعد رفتی بیرون بیا تحویل بگیر. بعد فرداش نامه اش اومد برای فرمانده یگان! رفیق ما اضاف خورد! دژبان گوشی رو کشف شده گزارش کرده بود چون هر گوشی رو که دژبان کشف کنه 48 ساعت مرخصی می گیره! پس حواستون باشه اگر دژبان گفت گوشیت رو اگر داری تحویل بده اینه به هر که حویل می دی بده به دژبان نده که بعدش دردسر ساز می شه! اصلا گوشی نیارید یا تحویل همون دکه بدید

مدارک:

1) اطلاعات خودتون رو داشته باشید مثل کد پستی و کد ملی و شماره حساب سپه( نه شماره عابر بانک!) این شماره حساب رو بعد باز یکسری فرم می دن و برگ سبز و آبیتون رو هم تحویل گرفتن بعد خیلی ها شماره حسابشون رو نداشتن

دژبان ها:

1) وقتی بهتون مرخصی دادن ممکنه بگن با دژبانی هماهنگ شده که هر موقع رسیدید اجازه بدن بیاید داخل! آقا باور نکنید! ورود تا قبل ساعت 9 شبه! 9 شب به بعد اومدی دژبانی برگه مرخصیت رو می گیره می گه برو. هفته اول دقبقا یک عده کثیری این جوری شدن! برگه هاشون رو گرفتن اون ها هم که خبر نداشتن رفتن! بعد نامه هاتون میاد فرماندهی یگان که آقا ایشون در ساعت خاموشی تردد داشته واست تاخییر می زننو فرمانده هم تنبیه می کنه مثل بازداشت در یگان! پس حواستون باشه دژبانی برگتون رو نگیره!

لباس:

1) لباسی که می گیرید همون جا قبل اینکه برید بیرون اگر کوچیک بزرگه با بچه های یگان تعویض کنید. رفتید بیرون میدون امام حسینم که دیگه همه جوره تیغتون می زنند! یادتون باشه لباس گشاد رو می شه تنگ کرد یا کوچیک کرد لباس کوچیک دردسر داره! به نظرم پوتین ارزش عوض کردن داره ولی لباس نه! قیمت اتیکت نویسی چاپی 1000 و نستعلیق 1500 البته نستعلیق 1000 هم پیدا می شه! رسته هم نهایت هر جفت 500 تومنه! سرتون کلاه نذارند

رفت و آمد:

1)مسیر رفت و آمد هم وقتی روز برگ هستید اگر قیل 9 میایید راحت ترین راهش مترو هوا نیرو هست! این ایستگاه پیاده شید پیاد برید به سمت بزرگراه. خیلی طولانی نیست 10 دقیقه شاید پیاده روی داره تا در شمال. اگر از در جنوب میاید که با BRT راحت ترین راهه.

بچه های تهران:

1) بچه های تهران در بدو ورود نگهبان می شدند! نگهشون هم می داشتند! آقا اگر بچه تهرانی ساعت 6 صبح پا نشی بری اون جا! ظهر برو ساعت های 11 12.

استحقاقی:

1) کیسه استحقاق بهتون می دن چک کنید همه چیز داشته باشه! افسر آموزش یا فرمانده بالا سرت گفت بریز بیرون بعد سریع جمع کن خیلی هول نشو! حتما چک کن ببین کامل باشه! کسری داشتی حتما بگو! نگی فردا سرت منت می ذارن می گن خالی بستی اگر داشتی همون موقع می گفتی!

وسال مورد نیاز:

1) وسایل مورد نیازتون این هاست : نخ سوزن.
قیچی کوچیک.
قرص سرما خوردگی مسکن و ویتامین.
قاشق چنگال و لیوان ( این قاشق چنگال و لیوان رو حتما داشته باشید).
لیف.
2 دست لباس زیر اضافه اگر حموم زیاد می رین.
یک پتو سبک ( علتش رو نکته بعدی می گم)
یک چند تا روزنامه یا یک مقوا ( اگر حال مسجد رفتن ندارید برای نماز به عنوان زیر انداز استفاده کنید).
یک کیسه پلاستیکی دسته دار با سایز متوسط ( آقا وضعیت ناقص که می گن بکنید برید مسجد باید دمپایی پات کنی بعد وارد مسجد می شی اگر دمپاییت رو تحویل کفشدار ها دادی وقت برگشتن پدرت در میاد تا تحویل بگیری! این کیسه بذار همیشه تو جیبت باشه گفتن مسجد دمپایی هات رو بذار داخلش همرات بیار داخل مسجد به کفشدار نده دیگه).
ناخن گیر.
یک دست لباس راحتی.
اگر اهل فوتبال هستید کتونی و لباس ورزشی.
یک اسپری خوشبو کننده.
ژل ضدعفونی کننده دست ( جیبی).
ژیلت برای اصلاح.
قفل 808 برای در کمد ( البته بوفه داره خوش شانس باشید بچه های سری قبل هم روی کمد هاشون قفل گذاشتند با کلید برای شما).
دستمال.
خودکار دفترچه یاداشت.
صابون مایع ( بوفه هم داره مایع بهتره! چون این جامد دردسر داره! کثیف تر هم هست نسبت به مایع!).
ساعت مچی چراغ دار! ( مثل کاسیو های معمولی)
کارت تلفن به میزان کافی
مسواک خمیر دندان و شماپو می دن اگر یک مدل خاص استفاده می کنی که همراتون باشه نخواستی هم که هیچی هست!
واکس فوری ( برای تنبل ها)
بوفه:
1) چیز هایی که از بوفه باید بگیرید: یک اتیکت برای پوتین. لوازم واکس. کتاب رزم مقدماتی و جا صابونی برای صابون جامد که حمام میرید استفاده کنید اگر صابون میاع ندشاتید از این جا می توید بگیرید! ( هفته اول میان سری کامل می فروشند الکی پول می گیرند! یک چیزهایی که به دردتون نمی خوره. این هارو تکی بیگیرید)

بار همراه:

1) چمدون نیارید! چیزی بیارید که بشه جمعش کرد بکنید تو کیسه انفرادی مثل کوله پشتی چون کیفتون باید ره توی کیسه انفرادی . وسیله اضافی نیارید! جا دادنش دردسره

آنکارد:

1) اگر حس انکارد ندارید هر روز! ساده ترین راهش همون پتو نازک که گفتم! تخت رو یک بار انکارد کن شب همون جوری بخواب پتویی که آوردی بنداز روی خودت دیگه هر روز مجبور نیستی انکارد کنی. کلی هم وقت اضافه میارد

2) حس واکس پوتین نداشتید یک دونه واکس فوری همراهتون باشه

داوطلب:
1) نکته بعدی اصلا سعی نکنید توی چشم باشید! اصلا هر چی گم نام تر باشی راحت ترید! اصولا داوطلب شدن اشتباه محضه! روز اول سعی کنید مخ فرمانده رو بزنید که منشی شید! هیچ کس اندازه منشی حال نمی کنه! بقیه جا ها دردسره! ارشد جا دیگه نشید

معاف از رزم
1) اگر معاف از رزم دارید همیشه سعی کنید نامه معاف از رژه رو هم بگیرید از دکترتون!

افسر آموزش:

1) افسر آموزش خیلی شاخ شد واستون زنگ بزنید بازرسی! یادتون باشه حق ندارند سینه خیز ببرند! کلاغ پر حق ندارند بدند! پا مرغی حق ندارند بدن! توهین حق ندارند بکنند! بشین پاشو نهایتش 10 تا! کار دست جمعی هم نکنید مثلا با هم نامه ننویسید واسه بازرسی یا حفاظت اطلاعات! تک تک کار کنید!

اگر امریه نداری:

1) امریه نگرفتی سعی کن هر جور شده خودتو جا بدی توی عقیدتی سیاسی! کویته اونجا! راهشم دیگه باید یک کم استعداد ذاتی داشته باشی!
نظافت:
1) گندترین جا های نظافت اول دستشویی بعد هم نظافت عمومی!
تلو:
1) برای تلو اگر کیسه خواب خوب دارید ببرید اگر نه بهتون کیسه خواب می دن ولی سرده لباس گرم داشته باشید
صف:
توی صف نه سر صف باشید نه ته صف! و همیشه سعی کنید وسط صف باشید! توی رژه راحت ترید. در ضمن اگر با دوستون می خواهید در یک گروه قرار بگیرید و در اردوگاه توی یک چادر باشید. اصطلاحا می گند سازمان رژه یا رزم. کنار هم وای ناستید بگید پشت یا جلوی شما تو سازمان رژه باشه چون گروه ها بر اساس ستونه نه صف!

---------------------------------------------------------------

زود می گذره ولی باید بگذرونید

اقا اول باید تشکر کنم از نوشته های بسیار مفیدت :n16:

بعد چند تا سوال ؟

1-اقا واسه ما موقع پذیرش تو همون سالن گوشی های بچه ها رو جمع کردن و رسید دادن تا 5 شنبه تحویل بدن و ببریم خونه ! اینکه مشکلی پیش نمیاره و بدون دردسر می تونیم گوشی رو تحویل و از پادگان خارجش کنیم ؟

2- این موردی که در مورد دژبانی و ورود خروج و برگه فرمودی شامل الان ما که نمیشه که اومدیم خونه و سیه شنبه باید برای شروع دوره بریم ؟ برگه هم دست خودمونه !

3- در مورد لباس ها هم برای تعویض لباس و شلوار و اورکت و پوتین و کمر بند و کلاه و چاپ اسم و دوخت و دوز و ... البته همگی با جنس اعلا و خوب 90 تومن برام اب خورد حالا رفته تو پاچه مون یا نه همین حدود ها باید در میومد ؟

4- اما در مورد رفت و امد : من از میدون راهن اهن با اتوبوس اومدم به چهار اره ولیعصر از اونجا سوار بی ار تی شدم به ایستگاه ایت ! از اونجا با بی ارتی دیگه از ایت رفتم سمت افسریه و کمی بعد از پل تختی پیدا شدم و از اونجا هم پیاده از اون سمت خیابون که حالا پارک مانند داره اومدم تا رسیدم به یه دکه که از اون پرسیدم که این درش کجاست گفت اون چراغ پور نوره که روشنه همونجا درشه !!:n02: حالا برای برگشت باید چیکار کنیم تا راحت باشیم و مقصد هم میدون راه اهن هستش

5- در مورد استحقاقی به ما این موارد داده شد : لباس یک دست - اور کت - پوتین - کلاه - جوراب - کمربند - پلیور - و همون گونی که اینا رو بریزیم توش !!:n02: دیگه همینا رو تحویل گرفتم و چون دیدم سر و صدای پست وایستادن میاد زودی زدم از 01 بیرون :n02:

6- از بوفه فقط اتیکت و کتاب رو میگیرم بقیه رو خودم میبرم . راستی دفترچه مرخصی رو هم باید از اونجا بگیریم ؟

7- اقا من یه ساک اضافه بر این کیسه می برم با خودم باید بزارمش تو کیسه ؟ بعد میشه درش قفل زد و گذاشت زیر تخت ؟ کسی نیاد بدزده ؟ :n02:

8- راستی من خطم بد نیست ( عینا کتابی می نویسم و هر کی میبینه میگه این خط چاپی کتابی هستش یا دست نویس ؟ :n02: سواد در حد فوقش لیسانس هم داریم :n02: ممنون میشم مفصل بگی چطور دمفرمانده رو ببینم تا بتونم منشی بشم ( مورادی مثل اینکه کجا بشینم تا تو دیدش باشم ؟ وقتی پرسید چی بگم و... رو مفصل در این مورد توضییح بده )

9- تو زمستون هم تلو میبرن ؟ اگه اره این کیسه هایی که میدن مطمئنا کوچیک خواهد وبد چیکار کنیم ؟

ashabilord
23-12-2012, 21:29
من 02 آموزش دیدم...بخور و بخواب و البته در این بین بعضی وقتا یه کلاسی هم میرفتیم

چند هفته قبل یکی از سربازای ستاد مشترک رو دیدم...میگفت من نامه های زیادی رو دیدم از داخل پرونده بچه ها که خدمتشون 18 ماهه...با اینکه 91 رفتند خدمت...راسته یا دروغ؟؟؟یکی بیاد بگه بالاخره چقدر باید خدمت کنیم؟؟آخه من دفترچه بیمه سربازی رو هم که نگاه کردم،18 ماه اعتبار داشت

37598
23-12-2012, 21:56
سلام
دوستان منم دلم رو زدم به دریا رفتم فرستادم این دفترچه رو
من با دیپلم دارم میرم
میدونم که پدرم در میاد و به بدبختی میافتم، البته حقمه باید درس میخوندم که نخوندم
بعد از 5 سال انصراف دادم و اینقدر خریت کردم که واسه فوق دیپلم هم خودمو نرسوندم

به نظرتون کی اعزام میشم؟
فقط امیدوارم که لب مرز نیوفتم...راستی تک پسرم فرقی به حالم میکنه؟پاهام هم پرانتزیه و میتونم معاف از رزم بگیرم

لطفا دوستانی که تجربه دارند کمک کنند...(گرچند میدونم که اینجا به بچه با سوادا بیشتر جواب میدند تا ما بی سوادا)

Mr.Mazmamfi
23-12-2012, 22:37
سلام

دوستان من شنیدم 01 و 02 روز برگ هستن ، درسته ؟

اگه درسته ، میشه با موتور بریم بیاییم ؟ جای موتور سیکلت داره که پارک کنیم ؟ :n02:

Pami
23-12-2012, 22:40
از ما به شما موتورها نصیحت دوستان :دی
تو آموزشی هر حرف یا حرکتی بر خلاف قوانین به شما زده شد و انجام داده شد بیخودی خودتون رو درگیر نکنید
یکسرات برید اول بازرسی یگان آموزشی دوم عقیدتی
هر یگان یه سازمان عقیدتی داخلی داره ، اون عقیدتی یه رییس ملا داره که برشش از فرمانده پادگان بیشتر هست ! جدی میگما
آموزشی ما 06 خورد به ماه رمضون ، یکی از روزا سحری تن ماهی دادن ، یکی از بچه ها رفت پیش عقیدتی اعتراض کرد که ما تشنمون میشه حالا هیشکی روزه نبودا ! کلا تن ماهی از برنامه غذایی حذف شد جاش چلو مرغ دادن :دی
در مورد گوشی موبایل ، شما تو نظام هر کاری میخواین انجام بدین یادتون باشه در قبالش رسید بگیرین ، مثال میزنم
اسلحه خونه رو میخوان تحویل نفر بعدی بدین باید صحیح و سالم تحویل بدین رسید بگیرین که مشکلی پای شما نباشه
وقتی هم که گوشی به دژبان میدین رسید بگیرین ، اگه دژبان خواست تیز بازی در بیاره آمار شما رو بده حفاظت که مثلا گوشی آوردین داخل اون رسید حکم آزادی شماس ! قانون اینو میگه
با تحویل رسید ثابت میکنین گوشی رو مخفیانه داخل نیاوردین که دژبان بگیره خودتون تحویل دادین

سلام

اگه درسته ، میشه با موتور بریم بیاییم ؟ جای موتور سیکلت داره که پارک کنیم ؟ :n02:

شما خودت موتوری عزیزم موتور میخوای بیاری ؟! :دی ( معنی این حرف رو رفتی یگان میفهمی ! )
آره 01 روز برگ هست

milad444
23-12-2012, 23:54
سلام..
من افتادم 02 و الان سه روزه که گذشت:n13:
وقتی لباسامو گرفتم و داشتم خارج میشدم..یه سرباز صفر رو دیدم تو همون پادگان که داشت نگهبانی میداد..
میگفت بعد از ساعت 2 دیگه باهاتون کاری ندارن....این حقیقت داره؟؟؟؟؟
راستی..من افتادم گردان نصر گروهان سوم...اگه کسی هست پیغام خصوصی بده تا سه شنبه صبح که امدیم پادگان همو ببینیم...

tophigh
24-12-2012, 00:40
سلام راستي تونستم از شيراز يه جورايي خودمو بكشم نامه گرفتم واسه جابه جايي كه منو اداره بهداشت نياز داره به نظرتون قبول ميكنه جاي قبلي اماد پش

MaFia_King
24-12-2012, 00:52
من 02 آموزش دیدم...بخور و بخواب و البته در این بین بعضی وقتا یه کلاسی هم میرفتیم

چند هفته قبل یکی از سربازای ستاد مشترک رو دیدم...میگفت من نامه های زیادی رو دیدم از داخل پرونده بچه ها که خدمتشون 18 ماهه...با اینکه 91 رفتند خدمت...راسته یا دروغ؟؟؟یکی بیاد بگه بالاخره چقدر باید خدمت کنیم؟؟آخه من دفترچه بیمه سربازی رو هم که نگاه کردم،18 ماه اعتبار داشت

بله دوست عزیز یکی از دوستان من هم در مورد نامه ای برای 18 ماه اومده بود صحبت می کرد یعنی خودش نامه ها رو دیده بود ولی از هر جا می پرسیم هیچ کسی خبر نداره کلا بلا تکلیفیم :n03:

vahidgame
24-12-2012, 01:15
سلام

اگه درسته ، میشه با موتور بریم بیاییم ؟ جای موتور سیکلت داره که پارک کنیم ؟

بله
02 که حتی آموزشی ها هم روز برگ بودن چه برسه به بقیه
برای موتور هم پارکینگ داره

سلام..
من افتادم 02 و الان سه روزه که گذشت
وقتی لباسامو گرفتم و داشتم خارج میشدم..یه سرباز صفر رو دیدم تو همون پادگان که داشت نگهبانی میداد..
راستی..من افتادم گردان نصر گروهان سوم...اگه کسی هست پیغام خصوصی بده تا سه شنبه صبح که امدیم پادگان همو ببینیم...

ساعت 2 اکثر سربازای تهرانی می تونن برن خونه ولی خب باز بستگی به فرمانده هر فرد داره
شما هم که فعلا آموزشی هستین فکر نکنم ساعت 2 بتونید برین و روزایی که نگهبان نیستین حدود ساعت 4 می تونید برید البته به جز پنج شنبه ها که حتی من می دیدم ساعت 11 هم بعضی ها می رفتن!

والا 02 من با اون مسئول مستقیم اینجور قضیه ها خیلی رفیق بودم و کلا آمار اینو همیشه ازش می گرفتم و اونم می گفت فعلا همین 21 ماهه و هنوز هیچ بخش نامه ای نیومده که 18 ماه شده
یه چیزی هم مهمه اینه که توی کامپیوتر برای شما چی ثبت شده و موقع تسویه حساب ملاک اونه و ممکنه توی شعبه رایانه پادگان شما 21 ماه ثبت شده باشه یا 18 ماه و اونا می تونن بعضی وقتا زیرآبی برن و دستکاری کنن :دی ...

سلام
دوستان منم دلم رو زدم به دریا رفتم فرستادم این دفترچه رو
من با دیپلم دارم میرم
میدونم که پدرم در میاد و به بدبختی میافتم، البته حقمه باید درس میخوندم که نخوندم
بعد از 5 سال انصراف دادم و اینقدر خریت کردم که واسه فوق دیپلم هم خودمو نرسوندم

به نظرتون کی اعزام میشم؟
فقط امیدوارم که لب مرز نیوفتم...راستی تک پسرم فرقی به حالم میکنه؟پاهام هم پرانتزیه و میتونم معاف از رزم بگیرم

لطفا دوستانی که تجربه دارند کمک کنند...(گرچند میدونم که اینجا به بچه با سوادا بیشتر جواب میدند تا ما بی سوادا)

زیاد نگران نباشید و توکل کنید به خدا
منم که فوق دیپلم داشتم حداقل توی نیروی زمینی ارتش که خیلی فرق نداشت و فقط آموزشی ما نسبت به سربازای دیگه یکمی راحتر بود وگرنه من در طول دوران خدمتم حتی فوق لیسانسی رو دیدم که بهش خیلی زیاد ظلم شد!
راستش بیشتر به شانس شما بستگی داره و ممکنه بالاترین مدرک رو داشته باشید و بدترین جاها بیافتید
تا اون جایی که من می دونم اگه شرایط دار باشید یعنی مثلا یکیش همین تک پسریه حداقل بعد آموزشی رو توی شهر خودتون می افتین که البته باید مدارک شرایط دار بودن خودتون رو ارائه کرده باشین

T_L_O_T_D
24-12-2012, 01:21
اقا اول باید تشکر کنم از نوشته های بسیار مفیدت :n16:

بعد چند تا سوال ؟

1-اقا واسه ما موقع پذیرش تو همون سالن گوشی های بچه ها رو جمع کردن و رسید دادن تا 5 شنبه تحویل بدن و ببریم خونه ! اینکه مشکلی پیش نمیاره و بدون دردسر می تونیم گوشی رو تحویل و از پادگان خارجش کنیم ؟

2- این موردی که در مورد دژبانی و ورود خروج و برگه فرمودی شامل الان ما که نمیشه که اومدیم خونه و سیه شنبه باید برای شروع دوره بریم ؟ برگه هم دست خودمونه !

3- در مورد لباس ها هم برای تعویض لباس و شلوار و اورکت و پوتین و کمر بند و کلاه و چاپ اسم و دوخت و دوز و ... البته همگی با جنس اعلا و خوب 90 تومن برام اب خورد حالا رفته تو پاچه مون یا نه همین حدود ها باید در میومد ؟

4- اما در مورد رفت و امد : من از میدون راهن اهن با اتوبوس اومدم به چهار اره ولیعصر از اونجا سوار بی ار تی شدم به ایستگاه ایت ! از اونجا با بی ارتی دیگه از ایت رفتم سمت افسریه و کمی بعد از پل تختی پیدا شدم و از اونجا هم پیاده از اون سمت خیابون که حالا پارک مانند داره اومدم تا رسیدم به یه دکه که از اون پرسیدم که این درش کجاست گفت اون چراغ پور نوره که روشنه همونجا درشه !!:n02: حالا برای برگشت باید چیکار کنیم تا راحت باشیم و مقصد هم میدون راه اهن هستش

5- در مورد استحقاقی به ما این موارد داده شد : لباس یک دست - اور کت - پوتین - کلاه - جوراب - کمربند - پلیور - و همون گونی که اینا رو بریزیم توش !!:n02: دیگه همینا رو تحویل گرفتم و چون دیدم سر و صدای پست وایستادن میاد زودی زدم از 01 بیرون :n02:

6- از بوفه فقط اتیکت و کتاب رو میگیرم بقیه رو خودم میبرم . راستی دفترچه مرخصی رو هم باید از اونجا بگیریم ؟

7- اقا من یه ساک اضافه بر این کیسه می برم با خودم باید بزارمش تو کیسه ؟ بعد میشه درش قفل زد و گذاشت زیر تخت ؟ کسی نیاد بدزده ؟ :n02:

8- راستی من خطم بد نیست ( عینا کتابی می نویسم و هر کی میبینه میگه این خط چاپی کتابی هستش یا دست نویس ؟ :n02: سواد در حد فوقش لیسانس هم داریم :n02: ممنون میشم مفصل بگی چطور دمفرمانده رو ببینم تا بتونم منشی بشم ( مورادی مثل اینکه کجا بشینم تا تو دیدش باشم ؟ وقتی پرسید چی بگم و... رو مفصل در این مورد توضییح بده )

9- تو زمستون هم تلو میبرن ؟ اگه اره این کیسه هایی که میدن مطمئنا کوچیک خواهد وبد چیکار کنیم ؟

1)واسه ما که این کا رو نکردن ولی نه مشکلی پیش نمیاد! در ضمن تحویل هم نمی دادی بازم جیزی نمی شد! چون برش می گردوندی!

2)چرا اتفاقا! دقیقا هم منظورم همین موقعست! بعد از 9 شب نرو داخل!

3) پوتین 10 تومن. لباس 10 تومن. اتیکت 1000 تومن. هر دوخت هم 1500. که می شه 2 تا اتیکت با 2 تا عدد که در کل می شه 6 تومن. اور هم نمی دونم چند می گیرن عوض می کنن .... فکر کنم کردن تو پاچت! طوری نیست عادت می کنی! تهران همینه

4) مسیر ها رو آشنایی کامل ندارم نمی دونم!

5) به ما استحقاق این ها رو دادن
1 دست لباس- اور کت- 1 جفت پوتین- دست کش-کلاه کشی- 3 جفت جوراب- 2 تا تاید-3 عدد واکس- 2 عدد شامپو- 2 عدد صابون جامد- 2 عدد پتو- 2 عدد ملحفه- 2 عدد رو بالشی- لباس گرم سفید ( کفنی)-یک دست لباس زیر- با کیسه

6) آره یادم رفته بود بنویسم اون رو هم از اون جا باید بگیری . در ضمن کش هم برای شلوارت همراهت باشه

7) آره باید بره تو کیسه! می تونی بزنی ولی بچه های ما دزد نبودن! ماشالله تحصیل کرده اید سرباز 0 که نیستین- دزدی هست ولی اون قدر نیست ولی در کل مالت رو سفت بچسب همسایت رو دزد نکن

8) همون اول بهش بگو. التبه فرمانده ما هر چی ارشد و دکتر بود جمع کرد بین اون ها تقسیم کرد به لیسانس ها چیز زیادی نرسید. ولی یک گروهان دیگه فرماندشون پرسیده بود که می خواد منشی شه داوطلب می شدن بچه ها! با فرماندت صحبت کن احتمالا قبول کنه بگو من اگر می شه منشی شم.

9)100% هنگ 2 ما رو خیلی اذیت کردن! ولی ما مثلا خوردیم توی آلودگی هوا صبح روز سوم برگشتیم ولی هنگ 2 رو 3 شب و 4 روز نگه داشتند

r00t
24-12-2012, 04:56
اما در مورد رفت و امد : من از میدون راهن اهن با اتوبوس اومدم به چهار اره ولیعصر از اونجا سوار بی ار تی شدم به ایستگاه ایت ! از اونجا با بی ارتی دیگه از ایت رفتم سمت افسریه و کمی بعد از پل تختی پیدا شدم و از اونجا هم پیاده از اون سمت خیابون که حالا پارک مانند داره اومدم تا رسیدم به یه دکه که از اون پرسیدم که این درش کجاست گفت اون چراغ پور نوره که روشنه همونجا درشه !!:n02: حالا برای برگشت باید چیکار کنیم تا راحت باشیم و مقصد هم میدون راه اهن هستش
اگر از ایستگاه آیت با بی آر تی های خاوران رفتین سمت افسریه ( خط خاوران - پایانه علوم و صنعت ) دو باره همون بی آر تی ها رو سوار شین و برین پایانه خاوران . پایانه خاوران بی آر تی های آزادی رو سوار شین و ایستگاه چهار راه ولیعصر ( تقاطع مولوی و ولیعصر ) پیاده بشید . از اونجا یه ایستگاه اتوبوس که به سمت جنوب شهر بیاین میشه میدون راه آهن که خیلی راه نیست و پیاده هم میشه رفت. فکر کنم اینجوری مسیرتون خیلی کوتاه تر بشه . باز از دوستان اگر کسی راه دیگه ای بلده بگه

r00t
24-12-2012, 04:59
یه مورد دیگه رو هم یادم رفت بگم . اونم اینکه اگر ایستگاه مترو اطرافتون هست می تونید با مترو برید ایستگاه میدون شوش و از اونجا با یه اتوبوس برید راه آهن ( اتوبوسهای برقی که از میدون خراسون میرن سمت راه اهن )

reza_khan2006
24-12-2012, 06:48
سلام
اموزشی ما تو ارتش تموم شد و ما باید روز دهم خودمون به یگان معرفی کنیم. فقط چند تا سوال
1 من درست سلام نظامی تمرین نکردم اونجا دوباره یادمون می دهند یا باید همان روز اول هر کی می بینیم درجش بیشتر از ماست بهش سلام کنیم. 2. به غیر از برگه امریه چه مدارک و وسایلی ببرم؟
3 .من افتادم رسته رایانه و از مکان پادگانم خیلی راضیم ولی یکی می گفت ممکنه بعد از یک هفته بگن برین یه پادگان دیگه این قضیه راسته؟

vahidreza2007
24-12-2012, 12:51
بچه ها سه شنبه صبح که پادگان میریم برای شروع کار ، باید چیکار کنیم ؟ اول کار میریم خوابگاه یا نه همون حیاط منتظر باید باشیم ؟

منشی رو هم همین روز انتخاب می کنند ؟

در مورد پوتین باید بند همه سوراخ ها بسته بشه ؟ میشه دو ردیف بالا رو نبدیم ؟

این موبایل ما رو که گرفتیم میشه بگیریم بذاریم کمد وقتی می خوایم خونه بریم ببریم با خودمون؟ یا نه بمونه هر وقت خواستیم بریم بگیریم ازشون ؟ رسید هم دارم براش

راستی ما افتادیک یگان 733 ؟ چجور جایی هستش ؟ خوبه یا بده نسبت به جاهای دیگه ؟

رول و برنامه عادی از همون سه شنبه شروع میشه ؟

vahidreza2007
24-12-2012, 13:00
بازم اگه توصیه و راهنمایی و گوشزد خاصی دارین مخصوصا در مورد مرکز 01 ممنو ن میشم بفرمایید و استفاده کنیم تا این دوره راحتتر بگذره برامون :n16:

vahidreza2007
24-12-2012, 13:34
راستی در مورد اتیکت ها روی لباس ها هم گفتند چطور نصب کنیم اما خوب یادم نمونده بود چجوریه و همین جوری گفتم زد اینجوری زدم :

روی لباس سمت مخالف قلب ( سمت راست بدن ) اون اتیکت اسم رو دادم چاپی نوشتن که شامل اون ل . و هم بود بعد دادم بالای اتیکت اسم شماره 733 رو دوختند

بعد رو یقه ها اون شمشیر ها رو زد

برای شلوار هم دورش باند قرمز دوختم ( ایا درست بوده کارا ؟ همه چی اوکیه ؟ ) روی لباس که نیازی به اون ارم بزرگ ارتش که یکی رو سینه یکی رو بازو هستش نیستش ؟

برای اورکت هم فقط اسم اتیکت چاپی بدون ل .و و روی یقه هاش شمشیر ها رو زدم ( ایا درسته ؟ )

ashabilord
24-12-2012, 14:38
سلام..
من افتادم 02 و الان سه روزه که گذشت:n13:

02 واقعا خیلی خوبه...به خصوص گردان وحدت...نصر مثل زجر میمونه...تفاوتش با وحدت اینه که وحدت روزانه تعداد سربازی که میرن مرخصی،نامحدوده اما برای نصر محدودیت داره....این 2 ماهی که من بودم که این طوری بود و رفیقام شاکی بودند

سربازای آموزشی تا 4 کلاس دارند و از اون به بعد در اختیار خودشونند اما سربازای دوره کد تا 2 کلاس دارند...به جز روزائی که بخوان فوق برنامه واسشون بذارن

نسبت به پادگانای دیگه خیلی کوچیکه و رفت و آمد خیلی راحت تره....منطقه افسریه پادگان زیاد هست اما طبق آماری که از بقیه سربازا میگرفتم،بهترینشون همیین 02 بود

احترام سرباز رو واقعا حفظ میکنند....واسم جالب بود که همون غذائی که من سربازی آموزشی برای ناهار میخوردم،امیر پادگان هم از همون میخورد

به هر مناسبت خاصی هم که باشه،سریع 5-6 روز مرخصی میدن

ashabilord
24-12-2012, 14:41
کسی نمیدونه برای رفتن به مرکز آموزش ستاد مشترک از کدوم مسیر راحت تره رفت و اومد؟

vahidreza2007
24-12-2012, 14:44
اقا روی لباس فرنچ در قسمت سینه و بازو باید ارم ارتش رو نصب کنیم یا نمی خواد ؟ من نزدم فردا نریم بگن چرا نزدی ؟

HamidKh
24-12-2012, 14:58
اقا روی لباس فرنچ در قسمت سینه و بازو باید ارم ارتش رو نصب کنیم یا نمی خواد ؟ من نزدم فردا نریم بگن چرا نزدی ؟

بله آرم سینه و آرم بازو و اتیکت و رسته پیاده روی یقه حتما باید بزنید. ارتش به شکل ظاهری خیلی اهمیت میده خصوصا در 01 که من اینطوری تشخیص دادم.

tophigh
24-12-2012, 15:09
اقا كسي نميدونه اماد پشتيباني كارش چيه به ما خبر بده

vahidreza2007
24-12-2012, 15:41
بله آرم سینه و آرم بازو و اتیکت و رسته پیاده روی یقه حتما باید بزنید. ارتش به شکل ظاهری خیلی اهمیت میده خصوصا در 01 که من اینطوری تشخیص دادم.

ممنونم دوست عزیز . همین الان میرم برای خرید ارم بازو وسینه و نصبش !

خوب دوره اموزشی ما هم به طور رسمی از فردا صبح شروع میشه :n25: امیدوارم هم به خوبی و خوشی و هم به سرعت بگذره :n19:راستی اموزشی ما از همو 1 دی حساب میشه یا از فردا حساب می کنند ؟ یعنی الان 4 رو زار اموزشی ما گذشت ؟:n02:

lizard.tiny
24-12-2012, 15:46
تامین غذا - سوخت - لوازم تحریر و ....

noproblem
24-12-2012, 16:59

سلام عزیز
شما دقیقا چه تاریخی باید خودتون رو به پادگان معرفی کنید؟
مدرکتون چی هست؟

چند صفحه ای هست میبینم دوستان خیلی دم از رسته میزنن!!! توی پادگان رسته هیچ اهمیتی نداره و فقط رشته هایی مثل پزشکی رو به درمانگاه پادگان میفرستن ... و اگر نه فقط نگاه میکنن ببینن کدوم قسمت نیرو لازم داره و به اون قسمت نیرو میدن!! ولی در کل هوای سربازان مدرک دار رو دارن و نمیزارن بهشون بد بگذره به قول یه بنده خدایی میگفت روشون نشده لیسانس ها رو معاف کنن ....

و اینکه پادگان ولیعصر یا مرکز پشتیبانی تخصصی اماد ندسا بزرگترین انبار نیروی دریایی کل سپاه پاسدارانه . همچنین پادگان خیلی بزرگی هم هست!! ....

tophigh
24-12-2012, 17:24
دوست عزیز من ارتش فرماندهی پشتیبانی منطقه 2 فرماندهی اماد پش شیرازم که مدرکم لیسانس علوم ازمایشگاهی هستش که 10 باید معرفی کنم خودمو رسته بهداری خوردم

MCSE MAN
24-12-2012, 18:03
من دارم دفترچم رو تکمیل میکنم به بفرستم. چندتا سوال مقدماتی داشتم:
1.عکس ها حتما باید سیاه و سفید باشه؟ من عکس رنگی که کاملا از رو به رو باشه رو دارم و شنیدم که میگن اگه پشتش ساده باشه، رنگی هم باشه اشکال نداره
2. دفترچه رو کلی باید تحویل بدیم یا فقط فرم های مورد نیاز رو باید جدا کنیم و تحویل بدیم؟؟
3. منظور از گواهی آخرین مدرک تحصیلی چیه؟ گواهی موقف لیسانس رو دانشگاه گفته باید نامه اشتغال به خدمت داشته باشید تا بدیم. فقط به ما یه نامه دادن که توش مدرکمون و معدلمون رو نوشتن. حالا منظورشون همین نامه هست یا اون مدرک لیسانس موقت؟

ami2new
24-12-2012, 18:17
من دارم دفترچم رو تکمیل میکنم به بفرستم. چندتا سوال مقدماتی داشتم:
1.عکس ها حتما باید سیاه و سفید باشه؟ من عکس رنگی که کاملا از رو به رو باشه رو دارم و شنیدم که میگن اگه پشتش ساده باشه، رنگی هم باشه اشکال نداره
2. دفترچه رو کلی باید تحویل بدیم یا فقط فرم های مورد نیاز رو باید جدا کنیم و تحویل بدیم؟؟
3. منظور از گواهی آخرین مدرک تحصیلی چیه؟ گواهی موقف لیسانس رو دانشگاه گفته باید نامه اشتغال به خدمت داشته باشید تا بدیم. فقط به ما یه نامه دادن که توش مدرکمون و معدلمون رو نوشتن. حالا منظورشون همین نامه هست یا اون مدرک لیسانس موقت؟
1. والا مال من کاملا سیاه و سفید نبود ولی مشکلی نبود. فکرم نمیکنم مشکلی باشه چون اون دوتا عکس دفترچه که هیچی پیش خودته اون عکسی هم که میدی +10 اسکن میکنه میده بهت احتمالا سیاه سفید اسکن میکنه
2.دفترچه رو میدی بهش با مدارکت اطلاعاتت رو وارد میکنه دفترچه رو هم میده بهت با اصل مدارکت.
3. من تازه فارغ التحصیل شدم دانشگاه هم یه نامه داد که که از دانشگاه خطاب به معاونت نظام وظیفه عمومی هستش که تاریخ فراغت از تحصیل و معدل و ... زده که منم همینو دادم کپیشو

noproblem
24-12-2012, 18:38
بازم اگه توصیه و راهنمایی و گوشزد خاصی دارین مخصوصا در مورد مرکز 01 ممنو ن میشم بفرمایید و استفاده کنیم تا این دوره راحتتر بگذره برامون :n16:

اگر افتادی صفر یک که خدارو شکر کن مهندس !! ...
وقتی که ما رو نصف شب بیدار میکردن از خواب > ما هم تونستیم بیایم اینجا بگیم یکی بیاد راهنمایی کنه؟؟؟
حالا بده ساعت 4 بعد از ظهر به گفته دوستان برگ مرخصی میدن بهتون میگن خداحافظ تا فردا!! فقط میتونم بگم دعا کن یگانی هم که میخوای ادامه خدمتت رو اونجا بگذرونی مثل این اموزشی باشه!
یادمه هفته اول که میخواستن بیان ملاقاتم اینقدر پام درد میکرد که گفتم نیاین تا بهتر بشم!! ... اونوقت شما هنوز دو روز از خدمتت نمیگذره! اومدی انجمن وراهنمایی مخیوای که آموزشیت رو از اینی هم که هست!! راحت تر بگذرونی!!
فقط میتونم بگم پادگان نظامی دانشگاه آزاد نیست مهندس!!

mohsentaghadosi
24-12-2012, 18:38
ممنونم دوست عزیز . همین الان میرم برای خرید ارم بازو وسینه و نصبش !

خوب دوره اموزشی ما هم به طور رسمی از فردا صبح شروع میشه :n25: امیدوارم هم به خوبی و خوشی و هم به سرعت بگذره :n19:راستی اموزشی ما از همو 1 دی حساب میشه یا از فردا حساب می کنند ؟ یعنی الان 4 رو زار اموزشی ما گذشت ؟:n02:

از یک دی حساب میشه. ما 06 بودیم. برگه هایی که واسه پذیرش دادن پر کنیم گفتن تاریخ اعزام و پذیرش رو بزنید 1 دی :n02:
به ما که یک هفته مرخصی دادن :n02::n02: از 9 دی میریم تازه :n02:

hessam_sz
24-12-2012, 19:34

تعمیر ماشینای خراب-تهیه و توزیع خوار و بار-تهیه و توزیع وسایل و لوازم مورد نیاز-تعمیر لوازم خراب البته به غیر از مواردی که به مهندسی رزمی و مخابرات مربوط میشه و...

pintorikio
24-12-2012, 19:42
از یک دی حساب میشه. ما 06 بودیم. برگه هایی که واسه پذیرش دادن پر کنیم گفتن تاریخ اعزام و پذیرش رو بزنید 1 دی :n02:
به ما که یک هفته مرخصی دادن :n02::n02: از 9 دی میریم تازه :n02:

با سلام
اقا شما کدوم گردان افتادی؟ من یاسین افتادم گروهان 1

SNOW PATROL
24-12-2012, 19:49
با سلام
اقا شما کدوم گردان افتادی؟ من یاسین افتادم گروهان 1

دوستان عزیز لطفا برای جلوگیری از شلوغ شدن تاپیک اینگونه موارد رو در پیام خصوصی دنبال کنید
متاسفانه این چند صفحه اخیر بار فنی و مشاوره ای تاپیک به شدت اومده پایین لطفا رعایت کنید

mohsenike
24-12-2012, 20:00
آقــــــــــا، 06 کلاس تئوریا رو تو زمستونم تو محوطه اصلی برگزار میکنه بازم ؟ :(

Pami
24-12-2012, 20:02
سلام عزیز
شما دقیقا چه تاریخی باید خودتون رو به پادگان معرفی کنید؟
مدرکتون چی هست؟

چند صفحه ای هست میبینم دوستان خیلی دم از رسته میزنن!!! توی پادگان رسته هیچ اهمیتی نداره و فقط رشته هایی مثل پزشکی رو به درمانگاه پادگان میفرستن ... و اگر نه فقط نگاه میکنن ببینن کدوم قسمت نیرو لازم داره و به اون قسمت نیرو میدن!! ولی در کل هوای سربازان مدرک دار رو دارن و نمیزارن بهشون بد بگذره به قول یه بنده خدایی میگفت روشون نشده لیسانس ها رو معاف کنن ....

و اینکه پادگان ولیعصر یا مرکز پشتیبانی تخصصی اماد ندسا بزرگترین انبار نیروی دریایی کل سپاه پاسدارانه . همچنین پادگان خیلی بزرگی هم هست!! ....

اتفاقا رسته مهمه اما رسته ای که به دردشون بخوره
رسته های مهم و کاربردی اینان :

1- رایانه 2- اداری پرسنلی 3-بهداشت و درمان ( بهداری ) 4-عمران و استحکامات 5-مخابرات 6-الکترونیک

الان اونقدر تو ارتش ستوانسوم ( لیسانسه ) زیاد شده تو برخی جاها از لیسانسه ها جای گروهبان و سرباز استفاده میکنن ولی به رسته های بالا معمولا بد نمیگذره و کار مربوط به خودشون رو میدن

pedromi
24-12-2012, 21:07
ایا همه قسمتهای ارتش ساعت 7 تا 2 هست. یا دیر تر هم تعطیل میشن؟

Pami
24-12-2012, 21:09
ایا همه قسمتهای ارتش ساعت 7 تا 2 هست. یا دیر تر هم تعطیل میشن؟

اخیرا به دلیل کمبود بودجه و نبود جیره غذایی کافی بومی ها رو 2 میفرستن خونه مگر اینکه نگهبان باشن باید شب بمونن
غیر بومی ها هم اگه آسایشگاه داشته باشن که میرن آسایشگاه یا اگه قسمتی نیاز به کار بیشتر داشته باشه نگهشون میداره

Amin_0913
24-12-2012, 22:01
dg1 خاطره ایی در مورد سربازی یا کارایی که کردی توی این تاپیک نذاشتی ؟؟؟
نمیدونم چرا پستای شما که میخونم آرامشه عجیبی بهم دست میده:n24:

SNOW PATROL
24-12-2012, 23:19
dg1 خاطره ایی در مورد سربازی یا کارایی که کردی توی این تاپیک نذاشتی ؟؟؟
نمیدونم چرا پستای شما که میخونم آرامشه عجیبی بهم دست میده:n24:

والا داداش خاطره که زیاد هست اما گفتنش جاش نیست .:دی

از تصادف با هواپیما بگیر!!
تا فروخته شدن توسط دوستان نزدیک!!
بدترین خاطراتم مربوط میشه به صحنه های که میدیدم دختران ایرانی برای تن فروشی به دبی میرفتند یه بار با یکیشون صحبت کردم.و داستان زندگیش رو گفت خیلی ناراحت شدم جوری که تا چند روز دپرس بودم جالبه که فقط 21 سال داشت !!
یا جوان های که به فجیع ترین وضع ممکن اقدام به حمل مواد مخدر میکردند وقتی دستگیر میشدن.و به خانواده هاشون میگفتن که دختر یا پسرتون چیکار کرده خیلی ناراحت کننده بود.
خاطرات خوبم هم مربوط میشه به درب سالن گمرک!! یعنی دقیقا محل برخورد مسافرین و مستقبلینی که چندین سال بود هم دیگه رو ندیده بودند جدا از سخت بودن کنترل کردن مردم احساساتی!! صحنه های جالب و زیبایی دیده میشد.

Amin_0913
25-12-2012, 00:26
والا داداش خاطره که زیاد هست اما گفتنش جاش نیست .:دی

از تصادف با هواپیما بگیر!!
تا فروخته شدن توسط دوستان نزدیک!!
بدترین خاطراتم مربوط میشه به صحنه های که میدیدم دختران ایرانی برای تن فروشی به دبی میرفتند یه بار با یکیشون صحبت کردم.و داستان زندگیش رو گفت خیلی ناراحت شدم جوری که تا چند روز دپرس بودم جالبه که فقط 21 سال داشت !! یا جوان های که به فجیع ترین وضع ممکن اقدام به حمل مواد مخدر میکردند وقتی دستگیر میشدن.و به خانواده هاشون میگفتن که دختر یا پسرتون چیکار کرده خیلی ناراحت کننده بود.
خاطرات خوبم هم مربوط میشه به درب سالن گمرک!! یعنی دقیقا محل برخورد مسافرین و مستقبلینی که چندین سال بود هم دیگه رو ندیده بودند جدا از سخت بودن کنترل کردن مردم احساساتی!! صحنه های جالب و زیبایی دیده میشد.

وای افتاده بودی لب مرز:n04:....شرایط نداشتی بیافتی شهر خودت؟
البته میدونم بهت خوش گذشته چون صفحات قبل هم گفته بود اگه بازم قرار بود بری بازم با همون مدرک میرفتی

منظورم توصیه برای کسایی که تازه میخواند برند سربازی
من خیلی استرس دارم
من خودم دانشجوی شهرستان بودم (منظور با دوری از خانواده مشکلی ندارم) ولی نمیدونم چرا ب هرچی فک میکنم این سربازی کوفتی میاد تو ذهنم

SNOW PATROL
25-12-2012, 08:35
وای افتاده بودی لب مرز:n04:....شرایط نداشتی بیافتی شهر خودت؟
البته میدونم بهت خوش گذشته چون صفحات قبل هم گفته بود اگه بازم قرار بود بری بازم با همون مدرک میرفتی

منظورم توصیه برای کسایی که تازه میخواند برند سربازی
من خیلی استرس دارم
من خودم دانشجوی شهرستان بودم (منظور با دوری از خانواده مشکلی ندارم) ولی نمیدونم چرا ب هرچی فک میکنم این سربازی کوفتی میاد تو ذهنم

اره مرز بین المللی هوایی شیراز :n02:
تو فرودگاه یه خطی هست که مرز بین المللی هست وقتی ازش رد میشدیم احساس خارج بودن بهمون دست میداد :39:
داداش من تو شهر خودم خدمت کردم اما فقط هر چهار روز شش ساعت میومدم خونه
البته بهم هم چندان خوش نگذشت چون بی خوابی خیلی کشیدم و مرخصی هم که نمیدادند اما باز هم خوبه حداقل محیطش خوب بود !!

در موردتوصیه هم قبلا ها نصیحت هام رو کردم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):n16:

چیزی زیادی ندارم بگم فقط به بهیچ وجه محیط دانشگاه رو با سربازی یکی ندونید چون چندان شبیه هم نیستند
استرس قبل از خدمت کاملا عادی هست وهمه دارند و هرکی بگه نداره دروغ گفته .

rezsna
25-12-2012, 11:55
مام رفتيم امروز دفترچرو گرفتيم فعلا 1500 تومن گرفتن آخه آدم ميخاد بره سربازيم بايد پول بده حالا يه 8 تومنم مونده آره؟ :n15:يكي پول نداشته باشته سربازي نبايد بره!!!:n17:
راستي بايد دكتر رفت؟ واكسنو از الان ميشه زد؟ بايد رسيدشو قبل فرستادن دفترچه داد؟
ممنون دستان واسه كمكاتون:n16:

omidox
25-12-2012, 11:56
دوستان من جند روز پیش رفتم ستاد نزاجا (لویزان) برای انتقالیم. (تازه امریه مونو دادن - اعزام 1/8 بودم)
تونستم یه نامه انتقالی بگیرم که سربازیمو بیام تو ستاد نزاجا. (خودشون گفتن نامه درخواست بنویس، ما یه نفر میخوایم، میگیریمت)
گفتن 10 الی 20 روز دیگه نامه رو میزنیم برای یگانت و انتقالیت درست میشه.

حالا سوالاتی که دارم:
1. حتماً با انتقالی موافقت میشه؟ یا ممکنه یگانم موافقت نکنه و منتقل نشم؟؟؟ (با توجه به اینکه نامه انتقلیم مهر اجرا شود جانشین مدیر منابع انسانی نزاجا داره !)
2. اگه موافقت کنن، چند روز بعد از موافقت میتونم برم یگان جدید؟ یا باید 2 ماه صبر کنم که سری جدید سربازا بیان جای من؟؟؟ !!!
3. *** به صورت اتفاقی یه نفر آشنا هم پیدا کردم برای انتقال به یه جای بهتر و نزدیکتر، اگه فردا، پسفردا اونم اقدام کنم، مشکلی پیش نمیآد؟؟؟ قاطی نشه یهو بیفتم خاش :| !!! یا باید صبر کنم انتقال اولم درست بشه، بعد اونو اقدام کنم؟
4. کلاً چند بار میشه انتقالی گرفت؟؟؟ میتونم انتقالی بگیرم اونجا، بعد 2 ماه بعد انتقالی بگیرم برای جای دیگه؟

ممنون میشم اگه اطلاعاتی در مورد انتقالی دارید راهنمایی کنید

ami2new
25-12-2012, 12:37
مام رفتيم امروز دفترچرو گرفتيم فعلا 1500 تومن گرفتن آخه آدم ميخاد بره سربازيم بايد پول بده حالا يه 8 تومنم مونده آره؟ :n15:يكي پول نداشته باشته سربازي نبايد بره!!!:n17:
راستي بايد دكتر رفت؟ واكسنو از الان ميشه زد؟ بايد رسيدشو قبل فرستادن دفترچه داد؟
ممنون دستان واسه كمكاتون:n16:
من که 9 تومن دادم
دکتر میری برا معاینه, واکسنم بله میتونی بری بزنی این دیگه رایگانه :n02:

AMIR_TRUCK
25-12-2012, 13:13
سلام دوستان من افتادم پادگان اموزشی امام رضا (ع) همون 04 بیرجند نزاجا چه جور جاییه؟

Pami
25-12-2012, 13:45
دوستان من جند روز پیش رفتم ستاد نزاجا (لویزان) برای انتقالیم. (تازه امریه مونو دادن - اعزام 1/8 بودم)
تونستم یه نامه انتقالی بگیرم که سربازیمو بیام تو ستاد نزاجا. (خودشون گفتن نامه درخواست بنویس، ما یه نفر میخوایم، میگیریمت)
گفتن 10 الی 20 روز دیگه نامه رو میزنیم برای یگانت و انتقالیت درست میشه.

حالا سوالاتی که دارم:
1. حتماً با انتقالی موافقت میشه؟ یا ممکنه یگانم موافقت نکنه و منتقل نشم؟؟؟ (با توجه به اینکه نامه انتقلیم مهر اجرا شود جانشین مدیر منابع انسانی نزاجا داره !)
4. کلاً چند بار میشه انتقالی گرفت؟؟؟ میتونم انتقالی بگیرم اونجا، بعد 2 ماه بعد انتقالی بگیرم برای جای دیگه؟

ممنون میشم اگه اطلاعاتی در مورد انتقالی دارید راهنمایی کنید

ما یه رفیق ستواندو رسته رایانه داشتیم همین اخیر ، آموزشی 06 بود یگان هم افتاد همونجا
بعد کلی دویید دنبالش امریه انتقالی گرفت اومد ستاد نزاجا
بعدش هم دوباره دویید انتقالی گرفت اومد اداره بهداشت نزاجا بعد تقسیم شد یکی از بیمارستانهای داخل تهران
خلاصه الان داره کیف میکنه !!

ربطی به سری جدید افسرا نداره انتقالی هر موقع نامه ات رو بزنن و فرمانده فعلی لشگرک امضا کنه بهت مهلت میدن برای معرفی به یگان جدید
به نظر من اول شما برای انتقال به ستاد صبر کن بعدش برای محل جدید اقدام کن

MCSE MAN
25-12-2012, 15:15
دوستان تو فرم شماره 2 که مربوط به واکسیناسیون و معاینه اولیه هست، وقتی به درمانگاه مراجعه میکنیم علاوه بر واکسن ، قسمت معاینه اولیه رو هم تکمیل میکنن یا باید به پزشک دیگه ای مراجعه کنیم؟
همه این معاینات رو انجام میدن؟! اینجوری که به نظر چند روز طول میکشه!!
کلا اگه یه توضیحی راجع به روند این معاینه و واکسن بدید ممنون میشم

AMIR_TRUCK
25-12-2012, 15:23
دوستان تو فرم شماره 2 که مربوط به واکسیناسیون و معاینه اولیه هست، وقتی به درمانگاه مراجعه میکنیم علاوه بر واکسن ، قسمت معاینه اولیه رو هم تکمیل میکنن یا باید به پزشک دیگه ای مراجعه کنیم؟
همه این معاینات رو انجام میدن؟! اینجوری که به نظر چند روز طول میکشه!!
کلا اگه یه توضیحی راجع به روند این معاینه و واکسن بدید ممنون میشم

بله هر درمانگاهی که واکسن واسه مشمولین میزنه معاینه هم داره من دفترچه رو صبح خریدم ظهر رفتم درمانگاه بعد درمانگاه رفتم پلیس +10 پست کردم
هیچ معاینه ای هم نمیکنه فقط بهت میگم سالمی میگی اره همش رو تیک سالمی میزنه بعد قد وزن گروه خونی رو میپرسه که گروه خونی رو ندونی میفرستت یه جایی توی همون درمانگاه یه 2 یا 3 تومن میدی ازت ازمایش گروه خونی میگیره بعد جواب رو میبری پیش همون دکتر مهر میزنه برو به سلامت کلا زدن واکسن با معاینه 20 دقیقه نمیشه

monaj
25-12-2012, 15:44
سلام. از دوستانی که کارت پایان خدمتشون مال سال 85 به بعده و برای تعویضش با کارت هوشمند اقدام کردند، کسی هست که کارت هوشمندش به دستش رسیده باشه؟
من الان نزدیک 2 ماه و اندی میشه که اقدام کردم، ولی هیچ خبری از کارتم نیست.
دوستایی داشتم که کارت معافیت داشتند و کارت هوشمندشون خیلی سریع به دستشون رسیده. ولی از کسایی که مثل خودم کارت پایان خدمت داشتند خبری ندارم.
پلیس بعلاوه10 که رفتم، گفت کارتت چاپ نشده.
کسی خبری نداره چقدر طول میکشه؟

arianam
25-12-2012, 17:49
بچه ها تو اموزشی تطیلات رسمیو مرخصی میدن؟؟؟
من 06 ارتش هستم:n11:

abdha
25-12-2012, 20:23
سلام دوستان.کسی در مورد مامور شدن وظیفه ها توی ارتش چیزی میدونه یا شنیده؟میشه مامور شد؟ اگه اطلاعات بدین ممنون میشم

abdha
25-12-2012, 20:28
بچه ها تو اموزشی تطیلات رسمیو مرخصی میدن؟؟؟
من 06 ارتش هستم:n11:

اگه تو شهر خودت باشی میدن وگرنه که آموزشی در اصل مرخصی نداره شاید 1 بار کلن بدن

Amin_0913
25-12-2012, 20:52
سلام دوستان من افتادم پادگان اموزشی امام رضا (ع) همون 04 بیرجند نزاجا چه جور جاییه؟

کی ایشالله؟

AMIR_TRUCK
25-12-2012, 20:55
کی ایشالله؟

10/19 15 روز دیگه اعزامم

rezsna
25-12-2012, 22:05
دوستان يه سوال
عكس بايد 3*4 باشه؟ لباس هر رنگي بود مهم نيست فقط بايد مردونه باشه؟:n17: تو دفترچه كه اينطور نوشته ولي دوستم ميگه براي ما 2*3 بود لباسم بايد مشكي بود وگرنه عكسو پس ميفرستن پارسال اعزام شده. حالا 3*4 لباس هر رنگي بفرستم؟

rezsna
25-12-2012, 22:10
10/19 15 روز دیگه اعزامم

موفق باشي داداش:n18: همين زوديا مام ميايم تو ميدون:n25:

ami2new
25-12-2012, 22:52
دوستان يه سوال
عكس بايد 3*4 باشه؟ لباس هر رنگي بود مهم نيست فقط بايد مردونه باشه؟:n17: تو دفترچه كه اينطور نوشته ولي دوستم ميگه براي ما 2*3 بود لباسم بايد مشكي بود وگرنه عكسو پس ميفرستن پارسال اعزام شده. حالا 3*4 لباس هر رنگي بفرستم؟

تو دفترچه که زده 3*4 ولی 2*3 هم فکر نمیکنم مشکلی باشه لباسم رنگش فرق نداره . اصلا عکسی رو نمیگیرن که بخوان پس بفرستن +10 اسکن میکنه عکسو بعد میده به خودت دفترچتم که پیش خودت میمونه.

Soroush-S
25-12-2012, 23:35
دوستان اگه سال دیگه سربازی 2 ساله بود ارزش داره برم استخدام 5 ساله نیروی انتظامی؟

SNOW PATROL
25-12-2012, 23:56
دوستان اگه سال دیگه سربازی 2 ساله بود ارزش داره برم استخدام 5 ساله نیروی انتظامی؟

والا داداش بستگی به شرایط خودت داره
اما به نظرم اگه بتونی استخدام 5ساله ارتش یا سپاه بشی بهتره مثلا اگه پارتی داری میتونی هم بری صنایع دفاع یا قرارگاه خاتم سپاه

AMIR_TRUCK
26-12-2012, 00:35
دوستان يه سوال

من همین 9/16 دفترچه پست کردم عکس هام 3*2 بود رنگی هم بود اشکالی نداره چون خود پلیس +10 سیاه سفید اسکن میکنه مشکلی نداره پلیس +10 هم 9 تومن میگیره فردای روزی که پست کردی برو پلیس +10 بگو المثنی برگ سبزم رو میخوام کد ملی رو میگی بهت میده بعد پایین صفحه زده چه تاریخی اعزامی

( عکس من با تیشرت یقه 7 بود :D)

Soroush-S
26-12-2012, 07:50
والا داداش بستگی به شرایط خودت داره
اما به نظرم اگه بتونی استخدام 5ساله ارتش یا سپاه بشی بهتره مثلا اگه پارتی داری میتونی هم بری صنایع دفاع یا قرارگاه خاتم سپاه

ارتش که فکر نکنم پیمانی نیرو بگیره ولی سپاه 3ساله نیرو میگیره که رفتن توی هردو سخته چون آشنایی ندارم ولی توی نیروی انتظامی الی ماشاالله آشنا موجوده- در مورد قرارگاه فعلا اوضاع درست و حسابی نداره چون پدر منم اونجا کار میکنه

global_id
26-12-2012, 09:25
سلام دوستان. من می خواهم 1/12/91 به خدمت اعزام شوم و لیسانس مهندسی مکانیک دارم. چند سوال داشتم که لطفا دوستان هر کی می تونه کمک کنه...
1- برای رفتن به ارتش یا ناجا خودم باید انتخاب کنم؟ یا خودشون؟
2- ارتش بهتره برای من یا ناجا؟ لطفا دلیل رو هم عرض کنید...
3-حقوق برای لیسانس چقدره؟ و چه درجه ای بهم میدن ؟
4-با توجه به رشته ای که دارم دوره ی کد می خورم؟ و اگه میخورم دوره ی کد چیه؟ خوبه یا بده؟
5- گرفتن همون نامه ی معرفی به نظام وظیفه از دانشگاه کفایت میکنه؟ یا باید مدرک موقت رو هم بگیرم؟6
6- اگر اوایل بهمن دفترچه بفرستم آیا 1/12/91 اعزام می شوم ؟ و اگر نمیشوم چکار کنم تا 1/12/91 اعزام بشم؟
7-آموزشی چند ماهه؟
با تشکر و سپاس فراوان از دوستانی که کمک می کنند...

SNOW PATROL
26-12-2012, 11:31
سلام دوستان. من می خواهم 1/12/91 به خدمت اعزام شوم و لیسانس مهندسی مکانیک دارم. چند سوال داشتم که لطفا دوستان هر کی می تونه کمک کنه...
1- برای رفتن به ارتش یا ناجا خودم باید انتخاب کنم؟ یا خودشون؟
2- ارتش بهتره برای من یا ناجا؟ لطفا دلیل رو هم عرض کنید...
3-حقوق برای لیسانس چقدره؟ و چه درجه ای بهم میدن ؟
4-با توجه به رشته ای که دارم دوره ی کد می خورم؟ و اگه میخورم دوره ی کد چیه؟ خوبه یا بده؟
5- گرفتن همون نامه ی معرفی به نظام وظیفه از دانشگاه کفایت میکنه؟ یا باید مدرک موقت رو هم بگیرم؟6
6- اگر اوایل بهمن دفترچه بفرستم آیا 1/12/91 اعزام می شوم ؟ و اگر نمیشوم چکار کنم تا 1/12/91 اعزام بشم؟
7-آموزشی چند ماهه؟
با تشکر و سپاس فراوان از دوستانی که کمک می کنند...

1.خیر شما حق انتخاب ندارید
2.سپاه بعدش هم ارتش دلیلش هم نیاز به عرض کردن نداره :دی مشخص هست
3.حقوق در شرایط عادی حدودا 55 تومن
درجه هم بین استوار دوم تا ستوان سوم
4.احتمالش هست کد بخورید نمیشه با قاطعیت گفت
5.باید مدرک موقت هم تحویل بدید
6.شما اگه میخوای برج 12 اعزام بشی باید هرچه زودتر دفترچه رو یفرستی یعنی تا اخر این ماه
7.دو ماه

pedromi
26-12-2012, 11:35
سلام
با 28 ماه سابقه خدمت جبهه پدر از خدمت معاف یا کسرس تعلق میگیره؟
متشکرم

SNOW PATROL
26-12-2012, 11:36
سلام
با 28 ماه سابقه خدمت جبهه پدر از خدمت معاف یا کسرس تعلق میگیره؟
متشکرم

خیر حتی یک روز
باید 30 ماه تکمیل باشه برای معافی

pedromi
26-12-2012, 11:41
خیر حتی یک روز
باید 30 ماه تکمیل باشه برای معافی
کسری خدمت هم تعلق نمیگیره؟

SNOW PATROL
26-12-2012, 11:44
کسری خدمت هم تعلق نمیگیره؟

دوست عزیز کسری خدمت جبهه لغو شد فقط معافی هست که برای دریافتش باید 30 ماه تکمیل جبهه داشته باشید

mohsentaghadosi
26-12-2012, 12:22
1.خیر شما حق انتخاب ندارید
2.سپاه بعدش هم ارتش دلیلش هم نیاز به عرض کردن نداره :دی مشخص هست
3.حقوق در شرایط عادی حدودا 55 تومن
درجه هم بین استوار دوم تا ستوان سوم
4.احتمالش هست کد بخورید نمیشه با قاطعیت گفت
5.باید مدرک موقت هم تحویل بدید
6.شما اگه میخوای برج 12 اعزام بشی باید هرچه زودتر دفترچه رو یفرستی یعنی تا اخر این ماه
7.دو ماه

5- مدرک موقت نمیخواد داداش، با همون نامه کارش راه میفته. مدرک موقت رو برگه سبزش بیاد میتونه بگیره
با همون نامه نظام وظیفه انجام میدن کارشو

SNOW PATROL
26-12-2012, 12:36
5- مدرک موقت نمیخواد داداش، با همون نامه کارش راه میفته. مدرک موقت رو برگه سبزش بیاد میتونه بگیره
با همون نامه نظام وظیفه انجام میدن کارشو

والا برای ما که مدرک موقت هم تحویل میدادیم برای کارت پایان خدمت و ازمون گرفتند

ami2new
26-12-2012, 12:38
دوستان یه سوال داشتم از خدمتتون

من 1.12 اعزام هستم و خانوادگی سفر حج مون در اومده الان من برای اینکه برم باید چه کنم ؟ باید برم تو یگان تا بتونم کاری کنم؟ اصلا اجازه و مرخصی میدن؟

Soroush-S
26-12-2012, 12:56
دوست عزیز کسری خدمت جبهه لغو شد فقط معافی هست که برای دریافتش باید 30 ماه تکمیل جبهه داشته باشید

ای بابا آخه کی اینو لغو کردن؟ جایی هست قانون جدید سربازی بخونم

omidox
26-12-2012, 13:02
ماشالا هر روز یه خبر خوب میآد !!! :(

گذراندن دوره آموزش نظامي براي مشمولان معاف از خدمت الزامي شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amir_ata_21
26-12-2012, 13:27
تاریخ اعزام من 12.1 در اومده درخواست تعویق دادم به 2.1
به نظر شما اوکی می شه؟ درام دیوونه می شم، واسه امریه می خوام

ami2new
26-12-2012, 14:01
تاریخ اعزام من 12.1 در اومده درخواست تعویق دادم به 2.1
به نظر شما اوکی می شه؟ درام دیوونه می شم، واسه امریه می خوام

بله نگران نباش چون زود اقدام کردی برای تعویق حتما میوفته برای 1.2

amir_ata_21
26-12-2012, 14:05
بله نگران نباش چون زود اقدام کردی برای تعویق حتما میوفته برای 1.2
آخه تو برگه دو قسمت داشت تعویق با دلیل و تعویق بدون دلیل، من واسه امریه می خوام تو هیچ کدوم از دلیلاش نبود، مجبور شدم که بزنم بدون دلیل:n28:

ami2new
26-12-2012, 14:12
آخه تو برگه دو قسمت داشت تعویق با دلیل و تعویق بدون دلیل، من واسه امریه می خوام تو هیچ کدوم از دلیلاش نبود، مجبور شدم که بزنم بدون دلیل:n28:

والا دلیل و بدون دلیل رو نمیدونم ولی یکی از دوستانم توی آبان فرستاده بود افتاده بود دی ماه چند روز بعدشم درخواست تعویق داد بدون مشکلی افتاد اسفند. نگرانی نداشته باش فقط پیگیر باش .حداکثر میری پل چوبی اونجا درست میکنی.

T_L_O_T_D
26-12-2012, 14:13
دوستان بهداری های ارتش وضعیتش چه جوریه؟ کارشون راحته؟ صبح گاه هم دارن؟ ساعت کارشون چی؟

dirt road
26-12-2012, 14:53
دوستان بهداری های ارتش وضعیتش چه جوریه؟ کارشون راحته؟ صبح گاه هم دارن؟ ساعت کارشون چی؟

دوستان بعضا با اينكه موقعيت هاي خوبي براي خدمت گيرشان مياد هنوز هم دلهره و استرس دارند.
يه مقداري به كساني كه (بدون هيچ رابطه اي) تو بدترين شرايط آب و هوايي و مرزها و مناطق عملياتي خدمت مي كنند فكر كنيد.
اونا هم از همين سرزمين هستند و بهترين دوران زندگيشان را براي همين كشور در بدترين شرايط ممكن صرف مي كنند.

amir_ata_21
26-12-2012, 15:01
در تمدید تاریخ اعزام چه فاکتورهایی را مد نظر قرار می دن؟ تاریخ فارغ التحصیلی یا تاریخ اعزام یا دلیل به تعویق انداختن

amir_ata_21
26-12-2012, 15:28
من 54 روز با تاریخ اعزام فاصله دارم، و حتی اگه با تعویق اعزامم موافقت کنن هنوز تو فرجه ی یک ساله ی فارغ التحصیلی می مونم
تاریخ فارغ التحصیلی: 91.4.14
به نظرتون موافقت می کنند، دارم دیووونه می شم:n28:

dbb426
26-12-2012, 17:13
سلام
من همه کارای تسویه حساب با دانشگاه رو انجام دادم
باید چند روز دیگه برم نامه نظام وظیفه رو از دانشگاه بگیرم
کسی اطلاع داره غیر از نامه نظام وظیفه دیگه چه مدارک دیگه ای از دانشگاه بگیرم؟
راهم تا شهری که درس میخوندم دوره .نمی تونم دوباره برم
هرکی هرچی میدونه بگه
مدرک موقت رو هم باید بگیرم؟؟همینجوری مدرک موقت رو میدن بهم یا نه؟
ممنون

ami2new
26-12-2012, 17:27
سلام
هرکی هرچی میدونه بگه
ممنون
فقط همون نامه به نظام وظیفه لازمه

Mr.Mazmamfi
26-12-2012, 17:31
سلام
هرکی هرچی میدونه بگه
ممنون

سلام

فقط نامه ی نظام وظیفه رو بهتون میدن و برای ارسال دفترچه ی سربازی هم فقط همین رو میخواد .

مدرک موقت رو هم بهت نمیدن ، مثل اینکه بخشنامه اومده که باید بریم سربازی بعدش بدن .

حالا یکی از دوستان میگفت با برگه ی سبز بهمون "مدرک موقت " رو میدن .

بهر حال برای ارسال دفترچه فقط نامه ی نظام وظیفه رو باید از دانشگاه بگیری .

موفق باشید.

Pami
26-12-2012, 17:47
سلام
هرکی هرچی میدونه بگه
ممنون

مدرک موقت بلافاصله بعد از ترخیصی از دانشگاه بهت داده نمیشه ، من خودم با همون برگه نظام وظیفه ای که دانشگاه بهم داد دفترچه پست کردم
مدرک موقت رو بهتون میدن ، حتی اصل مدرک رو هم زمانی که خدمت میکنید بهتون میدن با گواهی اشتغال به خدمت من همینطوری گرفتم

aghamajid1369
26-12-2012, 18:14
سلام به همگی
بچه ها من لیسانس دارم 15 روز دیگه میخوام دفترچه رو بفرستم
دنبال کار های معافی بودم که جور نشد و باید برم حالا
میخواستم ببینم من چند ماه باید خدمت کنم ؟
اگر بعد از عید اعزام بشم بیشتر میشه ؟
همه دارن میگن بعد از عید 24 ماه میشه ولی توی فارس نیوز نوشته یه خبر قدیمی پیدا کردم که گفته از آخر سال 92 میشه 24 ماه
اگه اینو برام روشن کنین ممنون میشم

pedromi
26-12-2012, 18:27
سلام به همگی
بچه ها من لیسانس دارم 15 روز دیگه میخوام دفترچه رو بفرستم
دنبال کار های معافی بودم که جور نشد و باید برم حالا
میخواستم ببینم من چند ماه باید خدمت کنم ؟
اگر بعد از عید اعزام بشم بیشتر میشه ؟
همه دارن میگن بعد از عید 24 ماه میشه ولی توی فارس نیوز نوشته یه خبر قدیمی پیدا کردم که گفته از آخر سال 92 میشه 24 ماه
اگه اینو برام روشن کنین ممنون میشم
روی اینکه 21 ماه باشه حساب باز نکن.
بی قانونی بیداد میکنه. هر چی زودتر بری بهتره. شاید از اول فروردین بشه 24 ماه

aghamajid1369
26-12-2012, 18:58
روی اینکه 21 ماه باشه حساب باز نکن.
بی قانونی بیداد میکنه. هر چی زودتر بری بهتره. شاید از اول فروردین بشه 24 ماه

خیلی ممنون.
اگه هفته بعد دفترچه رو بفرستم ممکنه بعد از عید اعزام بشم یا حتما اسفند اعزام میکنن؟

cescjoon
26-12-2012, 19:26
یکی از آشناهای ما مدرک کاردانیش رو مهر ماه امسال گرفته.
حالا می خواد بدونه برای ارسال دفترچه و اعظام به خدمت تا کی فرصت داره؟!
خیلی ممنون

Mr.Mazmamfi
26-12-2012, 19:35
خیلی ممنون.
اگه هفته بعد دفترچه رو بفرستم ممکنه بعد از عید اعزام بشم یا حتما اسفند اعزام میکنن؟

به احتمال قوی یکم اسفند اعزام بشید .

pedromi
26-12-2012, 20:03
خیلی ممنون.

90% اسفند اعزامی.
اسفند دوره طلایی هست. کلی مرخصی میدن بخاطر عید.چون سرد هم هست اکثر صبحگاه ها و رژه ها تعطیل میشه.

hatef70
26-12-2012, 20:30
یکی از آشناهای ما مدرک کاردانیش رو مهر ماه امسال گرفته.
حالا می خواد بدونه برای ارسال دفترچه و اعظام به خدمت تا کی فرصت داره؟!
خیلی ممنون

مهر سال ديگه!

tophigh
26-12-2012, 21:11
خدمت کاملا شانسیه البته با بندپ ما که پارتی نداشتیم افتادیم جایی که مرخصی افتضاح کم و سخت میدن و راحت اضاف میزنن و نگهبانی خیلی زیاد داره اماد پشتیبانی شیراز فقط بیگاری مطلقه اونم با کمترین استراحت خدا رحمم کنه
اونایی که با پارتی یا شانس جای خوبی افتادین خوشی زیر دلتون نزنه درست برید خدمت که برید سراغ باقی زندگیتون من بارشته ام علوم ازمایشگاهی باید اداره درمان بهداشت می افتادم که نشد چون اینقدر پارتی زیاد شده که جام بیگار کده ارتش اماد پشتیبانی هستش (دوستم اونجا خدمت میکنه ) پر ادم عقده ای خدای ما هم بزرگه این اخرین پستم بود تا مرخصی بعد اما دوستان اذیت نکنید دوستای گل و قدیمی مانند dg1 pami no problem............. که این عزیزان به نوبه من رو روشن میکردند خدا همشونو حفظ کنه

ومن االه توفیق

abdha
26-12-2012, 21:22
سلام دوستان.کسی در مورد مامور شدن وظیفه ها توی ارتش چیزی میدونه یا شنیده؟میشه مامور شد؟ اگه اطلاعات بدین ممنون میشم

'''''
27-12-2012, 02:06
سلام
مدرک دیپلم و سیکل برای خدمت فرقی با هم دارن؟
واسه سپاه

SNOW PATROL
27-12-2012, 09:47
سلام
مدرک دیپلم و سیکل برای خدمت فرقی با هم دارن؟
واسه سپاه

تا حدودی در سپاه تفاوت هست

matin_vv
27-12-2012, 10:00
سلام دوستان.
من دیروز بعد از 16 ماه خدمت بی منت، بالاخره تسویه حساب کردم و یک برگه دریافت کردم که نوشته ایشون خدمتش تموم شده و فقط برای دریافت کارت پایان خدمت اعتبار داره. اون افسری که کارم رو راه انداخت گفت حدوداً دو ماه طول میکشه تا کارت بیاد و دم خونه مون و با این برگه که دستمه نمیتونم اقدام به دریافت گذرنامه کنم. حالا میخواستم ببینم این موضوع صحت داره یا میتونم برم پلیس +10 درخواست گذرنامه کنم؟

ممنون.

SNOW PATROL
27-12-2012, 11:00
سلام دوستان.
من دیروز بعد از 16 ماه خدمت بی منت، بالاخره تسویه حساب کردم و یک برگه دریافت کردم که نوشته ایشون خدمتش تموم شده و فقط برای دریافت کارت پایان خدمت اعتبار داره. اون افسری که کارم رو راه انداخت گفت حدوداً دو ماه طول میکشه تا کارت بیاد و دم خونه مون و با این برگه که دستمه نمیتونم اقدام به دریافت گذرنامه کنم. حالا میخواستم ببینم این موضوع صحت داره یا میتونم برم پلیس +10 درخواست گذرنامه کنم؟

ممنون.

البته دو ماه معمولا نمیشه
اما درسته شما باید اصل کارت رو برای گذرنامه داشته باشی و با گواهی موقت نمیشه

noproblem
27-12-2012, 12:17

توی سپاه بی سواد و دیپلم هیچ فرقی ندارن .. البته توی پادگان ما<
اما خدا نکنه طرف معاف از رزم و کارای سنگین و ... باشه حتی اگر بی سواد هم باشه ممکنه بیفته یه بخش بسیار عالی...
معمولا مدرک های فوق دیپلم به بالا توی سپاه کارای سبک و اداری رو انجام میدن.
همچنین رسته هم هیچ تفاوتی نداره!! بازم میگم هیچ تفاوتی .... مثلا طرف هست دکترا داره توی یه بخشی هست که اصلا باور کردنش هم مشکله! ..

amir_ata_21
27-12-2012, 12:27
دوستان کسی در مورد تمدید اعزام به خدمت چیزی می دونه؟؟؟

noproblem
27-12-2012, 12:39
دوستان کسی در مورد تمدید اعزام به خدمت چیزی می دونه؟؟؟

با سلام
دوست عزیز در کل کسی که دفترچنه آماده به خدمت رو میخره و مدارکش رو در سامانه الکترونیکی نظام وظیفه ثبت میکنه به نحوی اعلام آمادگی میکنه برای رفتن به خدمت سربازی؛ و نیروس های مسلح هم روی اون حساب باز میکنن ! حتی همون یک نفر
اما میشه تا یه بار در خواست تعویق در تاریخ اعزام داد که ممکنه موافقت بشه یا خیر!!
معمولا کلیه کسانی که در تاریخ های مرداد و شهریور و دی اعزام هستن به راحتی میتونن تا دو یا سه ماه اعزامشون رو به تعویق بندازن چون منتظر اعلام نتایج کنکور هستن.
همچنین در صورتی که یکی از اقوام درجه یک مشمولی فوت کنه میتونه تا دو یا سه ماه تاریخ خدمتش رو تمدید کنه!
در صورتی هم که کسی دلیلی برای تمدید تاریخ اعزامش نداشته باشه بستگی به شانسش ممکنه باهاش موافقت بشه یا خیر.

'''''
27-12-2012, 13:40

توی سپاه بی سواد و دیپلم هیچ فرقی ندارن .. البته توی پادگان ما<
اما خدا نکنه طرف معاف از رزم و کارای سنگین و ... باشه حتی اگر بی سواد هم باشه ممکنه بیفته یه بخش بسیار عالی...
معمولا مدرک های فوق دیپلم به بالا توی سپاه کارای سبک و اداری رو انجام میدن.
همچنین رسته هم هیچ تفاوتی نداره!! بازم میگم هیچ تفاوتی .... مثلا طرف هست دکترا داره توی یه بخشی هست که اصلا باور کردنش هم مشکله! ..

ممنونم از اطلاعاتتون :n12:
میخوام برم خدمت 4 کتاب از دیپلمم مانده واسه همین خواستم بدونم 18 برج 12 اعزام هستم
پارتی گرفتیم افتادیم سپاه