PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

ali_884
05-12-2012, 11:00
سلام منم 1 دی 06 هستم :)

مثل اینکه بدترین جا افتادیم جوادالایمه پاسداران 06

اول اینکه روی کوهه

دوم اینکه مخصوص اموزش کادریها هم هست

سوم اینکه خیلی بزرگه یه بار بدویم ترکیدیم

خوبیش شاید این باشه که تمیزه چون واسه کادریاس غذاشم ردیفه و میگن تقسیماش خیلی خوبه

اماده کن خودتو واسه کنده شدن پوست

راست و دروغش پای اعزامیای قبلی

خدایا شکرت

bagion
05-12-2012, 11:32
کلا 06 سخت گیری هاش خیلی زیاده... نسبت به 01 و 02 که هتل هستند.. من خودم 02 بودم ولی دوستام که 06 بودن پوستشون کنده شد.. صبحگاه مشترک برگزار می شد..بازدیداشم که الی ماشاءالله

Pami
05-12-2012, 11:33

اول اینکه روی کوهه

خوبیش شاید این باشه که تمیزه چون واسه کادریاس غذاشم ردیفه و میگن تقسیماش خیلی خوبه

خدایا شکرت

بدترین جا ؟! ایول بابا شما آموزشی خاش یا عجبشیر میفتادی پس چی میگفتی !
روی کوه ؟!!! اینو دیگه کی گفته ؟

مرکز آموزش 06 واقع در خیابون پاسداران هست ، اصلا روی کوه نیست ، اصلا هم بدترین جا نیست ، تو یکی از بهترین نقاط تهرانه از پادگان بیاین بیرون کلی جنس مخالف میبینید شاد میشین !
تازه ما تیرماه اعزام شده بودیم طبقه دوم بودیم پشت بوم های خیابون روبرو معلوم بود ، ملت آفتاب میگرفتن سر ظهر کلی حال می کردیم :دی
06 یه 2-3 سالی هست که وظیفه پذیرش میکنه ، قبل از این گروهبانهای کادر اونجا آموزش میدیدن
از نظر امکانات عالی هست ، هم بوفه مرکزی داره هم هر گردان بوفه خودش رو داره
غذاش خوب هست ( پارسال تیرماه که اینطوری بود )
اما مرکز خیلی بزرگی هست ، میدون صبحگاهش خیلی بزرگه ، راحت 2 تا هنگ توش جا میشن !
شایعات رو باور نکنید ( روی کوه ! )

vahidreza2007
05-12-2012, 13:46
برای خرید لباس سربازی باید برید میدون رازی ( بهش میدون گمرک هم می گن )

اونجا کلی مغازه هست که همه جور لباس و کلاه و پوتین و ... رو می تونید تو مغازه هاش پیدا کنید .

ممنون دوست عزیز . این میدون گمرک همون میدون گمرک نزدیک راه اهن هستش ؟

ممنون میشم ادرس دقیقش رو بدی تا بتونم راحت پیدا کنم اون مغازه ها رو

vahidreza2007
05-12-2012, 13:49
دوست عزیز من هم شرایط شما رو داشتم با این تفاوت که پدر من اون زمان یازنشست نشده بود شما وقتی میری اموزشی معمولا بعد از دو هفته مدارک رو میخوان
اون سه مورد رو هم زمان ما فقط مورد دومی لازم بود و به موارد یک و سه اصلا لازم نیست
معمولا مرخصی میدن تا براشون مدارک رو بیارید

sent from my open source device

ممنون دوست عزیز

میشه بفرمایید فرایند اون نامه چطوری بود ؟ یعنی شما رفتید دستی گرفتید اوردید ؟

یا رفتاین اموزشی و از اونجا نامه دادند و اومدین جواب نامه رو براشون بردین ؟

یا اصلا نامه دادن که بدی به یگان خدمتی پدر و خودشون با یگان نامه نگاری کردند ؟

vahidreza2007
05-12-2012, 13:51
نبود 15 روز به اتمام اموزشی واقعا تو هتل 02 کسی افتاد اموزشی تموم شدخ ببینه بیوفنه دنبالش در ضمن مثل من هم بد شانس بودید که جای بد افتادید که هیج

کلا 06 سخت گیری هاش خیلی زیاده... نسبت به 01 و 02 که هتل هستند.. من خودم 02 بودم ولی دوستام که 06 بودن پوستشون کنده شد.. صبحگاه مشترک برگزار می شد..بازدیداشم که الی ماشاءالله

حالا بین این 01 و 02 کدوم بهتر ه ؟ کدوم هتل تره و ستاره هاش بیشتره : دی ؟

amir_ata_21
05-12-2012, 14:04
دوستان من مدارکمو به سازمان مسکن دادم ، اونا گفتن از نظر ما درسته ولی باید وزارتخونه هم تایید کنه، به نظر شما من تا چه اندازه امیدوار باشم؟؟؟؟؟؟

mohsentaghadosi
05-12-2012, 14:23
همین که نیرو انتظامی نیستیم خیلی امیدوار کنندس :sq_25::)

SNOW PATROL
05-12-2012, 14:23
ممنون دوست عزیز

میشه بفرمایید فرایند اون نامه چطوری بود ؟ یعنی شما رفتید دستی گرفتید اوردید ؟

یا رفتاین اموزشی و از اونجا نامه دادند و اومدین جواب نامه رو براشون بردین ؟

یا اصلا نامه دادن که بدی به یگان خدمتی پدر و خودشون با یگان نامه نگاری کردند ؟

والا فرایند خاصی نداشت من خودم رفتم ار بگان پدرم نامه رو گرقتم و بردم براشون
گفتم که شما بری اموزشی راهنمایی تون میکنند

در ضمن مرکز اموزشی صقر 1 به هیح وحه قابل مقایسه با دیگر مراکز اموزشی نیست وخیلی سر تر هست

mohsentaghadosi
05-12-2012, 14:26

اول اینکه روی کوهه

خدایا شکرت

غصه نخور، به چیزای مثبت فکرکن، مثل:
1- اینکه نیرو انتظامی نیفتادیم
2- شهرستان نیفتادیم(حداقل اموزشی)
و...
از نظر دویدن هم من مشکلی ندارم :)
) ورزش هروقت باشه من پایم :)

کلا از خیلی جاها بهتره
من 3 سال پیش داداشم ناجا مالک اشتر اراک افتاد با اینکه متاهل بود تا آخرین روز خدمتش حتی بعد از اموزشیش جیگرشو در اوردن. نمیزاشتن بیاد خونه. همش کلانتری بود. هم لیسانس بود هم متاهل. هم چند دوره قهرمان کیک بوکس کشور

ali_884
05-12-2012, 15:01
ممنون از همه دوستان 06

از بابت روحیه

انشالله بریم خوش بگذره با دوستان

خدایا هزار مرتبه شکرت

vahidreza2007
05-12-2012, 15:42
یه سوال دارم در مورد دربافت سر دوشی و درجه : اینکه دقیقا از کی اعطا میشه این درجه ها ؟

و اینکه به چه چیز هایی بستگی داره ؟ اینکه من فوق لیسانسم چه درجه ای رو به من میدن ؟

این امتحاناتی که میگیرن تستی هستش یا تشریحی ؟ تو دادن درجه ها چه مواردی دخیل هستش ؟

SNOW PATROL
05-12-2012, 15:53
یه سوال دارم در مورد دربافت سر دوشی و درجه : اینکه دقیقا از کی اعطا میشه این درجه ها ؟

و اینکه به چه چیز هایی بستگی داره ؟ اینکه من فوق لیسانسم چه درجه ای رو به من میدن ؟

این امتحاناتی که میگیرن تستی هستش یا تشریحی ؟ تو دادن درجه ها چه مواردی دخیل هستش ؟

در پنج روز اخر اموزشی درجه ها اعلام میشه البته ممکنه بنا به دلایلی بهتون نگن و فقط در نامه معرفی به یگان خدمتی قید بشه ستوان سوم یا ستوان دوم فلانی >>>
به غیر از مدرک تحصیلی و معاف از رزمی تقریبا به چیز دیگری ارتباط ندارد
فوق لیسانس ستوان دومی یا ستوان سومی

vahidreza2007
05-12-2012, 16:03
ممنون دوست من بابت پاسخ گویی خوبتون ! و اخرین سوال اینکه این استرس و کمی ترس قبل از اعزام طبیعی هستش دیگه : دی

اونایی که دی ماه اعزام میشن وضع اموزشی شون با بقیه ماه ها به خاطر سردی هوا فرق م یکنه یا نه ؟

SNOW PATROL
05-12-2012, 16:15
ممنون دوست من بابت پاسخ گویی خوبتون ! و اخرین سوال اینکه این استرس و کمی ترس قبل از اعزام طبیعی هستش دیگه : دی

اونایی که دی ماه اعزام میشن وضع اموزشی شون با بقیه ماه ها به خاطر سردی هوا فرق م یکنه یا نه ؟

خوب بله البته طبیعی هست
در مورد اعزام در زمستان هم من خودم پایه خدمتی اذر هستم و سرمایه زیادی رو تحمل کردم
اکثر دوستان میگن اعزام زمستون خیلی بده ولی من چندان موافق نیستم به نظر من بدرترین زمان تابستان هست چون سرما رو میشه تحمل کرد مثلا دودور بدو رو میبرنتون گرم میشید یا چهار تا بشین پاشو میدن حالتون جا میاد اما گرما رو میخواید چیکار کنید ؟
دویدن و حرکات ورزشی در گرما بسیار سخت و عذاب اور هست . از محاسن اعزام در زمستان میشه گفت نداشتن اردو در اکثر موارد . زود تاریک شدن هوا و زود تر گذشتن زمان . بارش برف و باران که باعث لغو اموزش های عملی خصوصا رژه میشه و ....
البته این موارد ذکر شده در شرایطی هست که ادم سرمایی نباشی !!!

fcreza
05-12-2012, 17:16
سلام دوستان شرمنده اینجا سوال می کنم خیلی کلافه هستم , لطفا کسی از دوستان هست جواب سوال من رو بده؟
1-آیا بعد از اتمام آموزشی,فوق دیپلم ها هم کد میخورن ؟
2-اگر کد بخورن میتونن دوره ی کدشون رو توشهر خودشون سپری کنن؟
3-این که میگن 3-4 تا رشته کد نمیخورن مثلا کامپیوتر - عمران و ... به زیر شاخه رشته ها توجه میشه؟ مثلا برق چندتا زیر شاخه داره : الکترونیک-بیوالتریک-الکتروتکنیک...؟
4-مدت دوره کد چقدره و از اتمام اون چی میشه؟
خیلی ممنون.

vahidreza2007
05-12-2012, 17:23
بچه ها منم سوالی در مورد دوره کد دارم . من که با فوق لیسانس اقتصاد دارم میرم اموزشی و به احتمال زیاد 01 تهران خواهم بود ایا منم دوره کد خواهم خورد یا خیر ؟ اصلا این دوره کد چیه ؟

bagion
05-12-2012, 17:33
بچه ها منم سوالی در مورد دوره کد دارم . من که با فوق لیسانس اقتصاد دارم میرم اموزشی و به احتمال زیاد 01 تهران خواهم بود ایا منم دوره کد خواهم خورد یا خیر ؟ اصلا این دوره کد چیه ؟

دوره کد یک دوره آموزش تخصصی تر هست پس از دوره آموزشی مثلا دوره کد مرا مخ (مرکز آموزش مخابرات) یا مراپش یا... معمولا یه سری از رشته ها مثل کامپیوتر و عمران و یه چند تا رشته دیگه دوره کد نمی خورن... البته دقیقا تاثیر مدرک فوق لیسانس تو دوره کد رو نمی دونم!!

bagion
05-12-2012, 17:40
سلام دوستان شرمنده اینجا سوال می کنم خیلی کلافه هستم , لطفا کسی از دوستان هست جواب سوال من رو بده؟
1-آیا بعد از اتمام آموزشی,فوق دیپلم ها هم کد میخورن ؟
2-اگر کد بخورن میتونن دوره ی کدشون رو توشهر خودشون سپری کنن؟
3-این که میگن 3-4 تا رشته کد نمیخورن مثلا کامپیوتر - عمران و ... به زیر شاخه رشته ها توجه میشه؟ مثلا برق چندتا زیر شاخه داره : الکترونیک-بیوالتریک-الکتروتکنیک...؟
4-مدت دوره کد چقدره و از اتمام اون چی میشه؟
خیلی ممنون.

فوق دیپلما که معمولا همشون دوره کد می بینن و ربطی به رشتشون نداره مگر اینکه یه عده با پارتی بیفتن ستاد فرماندهی و اینجور جاها
دوره کدم هم به هیچ عنوان معلوم نیست تو شهر خودت باشی یا نه حتی اگه شرایط دار هم باش (شرایط داری بعد دوره کد اعمال می شه)
زیرشاخه رشته ها مهم نیست البته برای کارشناسی به بالاتر
دوره کد نزدیک 2 ماهه معمولا با مرخصی بیشتر نسبت به آموزشی و بعد دوره هم تقسیم می شید.

pedromi
05-12-2012, 18:15
با سلام
درصد گرفتن سرباز برای ناجاارتش و سپاه چند درصده؟

ali_884
05-12-2012, 18:15
دوره کد یک دوره آموزش تخصصی تر هست پس از دوره آموزشی مثلا دوره کد مرا مخ (مرکز آموزش مخابرات) یا مراپش یا... معمولا یه سری از رشته ها مثل کامپیوتر و عمران و یه چند تا رشته دیگه دوره کد نمی خورن... البته دقیقا تاثیر مدرک فوق لیسانس تو دوره کد رو نمی دونم!!

من رشتم عمرانه کد نمی خورم خویه یا بده کد؟

لیسانس ستوان دوم میشم 06 ؟

SNOW PATROL
05-12-2012, 18:19
با سلام

نمیشه دقیق گفت اما برای لیسانس در شرایط عادی
50 درصد ناحا
30 درصد ارتش
15 درصد سپاه
5درصد وزارت دفاع

pedromi
05-12-2012, 18:28
نمیشه دقیق گفت اما برای لیسانس در شرایط عادی
50 درصد ناحا
30 درصد ارتش
15 درصد سپاه
5درصد وزارت دفاع
ولی چیزی که از این فروم و سایتهای دیگه و حتی معابر و خیابان ها معلومه همه چیز برعکسه.اول ارتش بعد سپاه و بعد ناجا

bagion
05-12-2012, 18:34

ستواندو چیه دیگه.. الآن که همه جا استواری می دن به لیسانس :) .. شما ستوان سوم می شید

اینکه کد خوردن خوبه یا بده بحثی هست واسه خودش.. به یه سری شرایط بستگی داره مثلا دوره کد کجا باشی.. اگه مثلا یه پادگان توی پسفه باشی خوب اصلا خوب نیست... اما دوره تو تهران شرایط فرق داره... با فرض بودن تو یه جای خوب 2 ماه از خدمتت بدن مسئولیت چندانی به صورت بی خیالی طی می شه که خودش مزیتی هست.. اما پس از تقسیم شرایط فرق می کنه.. اون موقع شما سردوشی می گیرید... کاملا توجیه هستید.. مسئولیت دارید و هزار تا مسائل دیگه.. از یه منظر دیگه پس از تقسیم شدن دیگه محدودیت های خاص دوره آموزشی رو ندارید.. همونطور که گفتم نمی شه به طور مطلق گفت خوبه یا بده!!!

SNOW PATROL
05-12-2012, 18:44
ولی چیزی که از این فروم و سایتهای دیگه و حتی معابر و خیابان ها معلومه همه چیز برعکسه.اول ارتش بعد سپاه و بعد ناجا

البته قبلا در این مورد بحث شده که چرا در این سایت تعداد بچه های ناجا کمتره
اما در مورد معابر و خیابان ها
شما سر هر خیابونی که بری سرباز های ناجا وایسادند این افسر های راهور همه سرباز هستند به خط سفید کنار شلوارشون توجه کنید
در هر بانکی دادگاهی فرودگاه ترمینال قبرستان بیمارستان راه اهن صدا و سیما ورزشگاه و هرجا که بری سرباز های ناجا وایساده اند نمیدونم برداشت شما از معابر و خیابان ها چی هست

Amin_0913
05-12-2012, 19:02
سلام
من دوستم دیپلمه....یعنی دانشجوی انصرافیه
به نظرتون کجا میوفته؟سربازی واسش سختره؟
من بهش دلداری میدم ولی خوب خیلی ناراحته
یه شرایطی هم داره که تک پسره و پدرشم بیماری قلبی داره ایا این میتونه توی محل خدمتش تاثیر داشته باشه یا نه؟معاف از رزم هم میتونه بگیره که من گفتم دنبالش نر

SNOW PATROL
05-12-2012, 19:19
سلام
یه شرایطی هم داره که تک پسره و پدرشم بیماری قلبی داره ایا این میتونه توی محل خدمتش تاثیر داشته باشه یا نه؟معاف از رزم هم میتونه بگیره که من گفتم دنبالش نر

چرا ناراحته؟؟ کسی که با دیپلم رفت خدمت باید پی همه چیز رو به تنش بماله. از توهین و بیگاری هم ناراحت نشه البته کسی که با دیپلم بره خدمت شانس اینکه بیوفته سپاه از فرد لیسانسه بیشتره کلا بد ترین حالت اینه که بیوفته ارتش در ناجا هم در اکثر موارد تفاوت چندانی بین لیسانس و دیپلم نیست

hatef70
05-12-2012, 19:29
من یک روز مونده رو هم دیدم، کسی میتونه عوض کنه که تو نظام وظیفه آدم داشته باشه چون دیگه فکر نکنم کاری از ارگانهای دیگه بر بیاد. (و یا اونها مستقیما با نظام وظیفه در ارتباط باشن و حرفشون هم برو باشه و نظام وظیفه عوض کنه)
من كه در اين حدها اشنا ندارم ، امروز رفتم المثني برك سفيدم رو كرفتم تا ديدم نوشته نيروي انتظامي شهيد دستغيب جهرم انكار يه بارج اب يخ ريختن سرم :(
يه جيزايي در موردش ميدونم،٧٠درصد كسايي كه از شيراز ميكيره اينطور كه متوجه شدم ميندازن سيستان بلوجستان مرزداري :(
در اين حد كه ميكن جهنم سبزه ميدونم ، لطفا اكه كسي اين اواخر اونجا بوده نصيحتي ، حرفي داره دريغ نكنه....
راستي من در حد دو سه تا جمله الماني بلدم:دي اكه جنتا جيز سره هم كنم ميتونم يه جاي خوب بيفتم؟يا ميفهمن در اون حدها نيستم؟:(
به كامبيوتر و زبان هم اشنايي دارم رشته ام هم الكترونيكه، ميشه اين بخت بركشته ما رو كاريش كرد؟:(
الان واقعا افسردم خداايش اين كه يه نفر همش تو ذهنش فك كنه خدمتش تو سباه اونم تو شهر خودش ميفته و ميتونه از اين دوسال به نحو احسنت استفاده كنه و بعد بره ببينه افتاده ناجا اونم جايي كه اكثرا ميفتن لب مرز واقعا ضدحاله:(
اكه انتظار سباه رو نداشتم الان عين خيالم هم نبود.
لطفا اكر كسي مطلبي به ذهنش ميرسه بكه و كمك كنه.
.اعزام ١دي - ناجا شهيد دستغيب.

amir_torabi
05-12-2012, 20:27
سلام
سلام،
من خودم شرایط دوست شمارو داشتم. اونقدرها هم ترس نداره.البته مقدار خیلی زیادی به شانس آدم ربط داره چون هرجایی فرق می کنه با جاهای دیگه.
اینم بگم که با توجه به شرایطش (تک پسری) توی آموزشی توجیهشون میکنن که با ارائه یه سری مدارک چطور بیوفته توی شهر خودش. پس از این لحاظ زیاد نگران نباشه.
واسه تقسیمات هم خیلی بستگی داره به جایی که از اونجا دفترچه پر میکنه و اینکه دوره ای که اعزام میشه چه پادگان هایی سرباز بگیرن. من خودم 18 دی پارسال افتادم 04 که بعضی ها خیلی ازش بد میگفتن. من که راضی ام. هم اونقدرها سخت نبود هم اینکه همیشه 120 نفر دیگه هم مثل من داشتن همون سختی هارو تحمل میکردن! فقط سرماخوردناش یکم ضد حال بود!
معافیت از رزم هم خیلی بستگی به این داره که کجا بیوفته. تو همین تاپیک خیلی بحث شد اما به نظر من ارزششو نداره مگه اینکه واقعا نتونه از پس کارهای سرباز بربیاد!
تنها چیزی که واسه من به عنوان یه دیپلمه سخت بوده سرو کله زدن با یه سری بچه هست. البته همه جا آدم باحال پیدا میشه و اینم بش بگو که هرکی حتما چندتا دوست واسه خودش پیدا میکنه و کم کم با عادت کردن به محیط، همه چی واسش راحت تر میشه.
البته من تو یگان خیلی شانس آوردم. تا همین الان که 11 ماه خدمت هستم شاید 2 ماه تو مرخصی بودم! کلا جایی که من هستم زیاد رو استحقاق سختگیر نیستن. ضمن اینکه خیلی از مرخصی های خودمو اصلا تو پرونده ام نمیزارم!
فقط امیدوارم دوستت سنوات نخورده باشه که این یکی اعضاب آدمو خرد میکنه. خدا رو شکر مال ما که بخشیده شد.
با آرزوی موفقیت و خدمت راحت واسه همه.

amin khan
05-12-2012, 20:28
آقا صفحه 320 تایپیک ، یه بحثی بود در مورد اینکه کسایی که میافتن توی سپاه آموزشی ندارن ، یعنی اون دوره تکمیلی بسیجشون به عنوان آموزشیشون به حساب میاد
الان من تکمیلی بسیج ندارم ، چجوریه ، منظورم اینه که من دارم میرم اردکان خودم تنهام؟؟ یعنی احتمال این هست که توی اونجا بیافتیم وسط کادری ها و وظیفه نباشه؟؟:sq_3:
یا اینکه بیافتم با دیپلم ها و زیر دیپلم ها؟ چون اکثر کسایی که میافتن سپاه یا دیپلم بودن یا تکمیلی داشتن دیگه درسته ، امکانش هست لیسانس بدون بسیج یا پارتی سپاه بیافته؟

-------------------------------------------
پ.ن
چه جالب ، الان داشتم نگا میکردم ، اون موقع که دانشگاه بودم یه پست صفحه 864 زده بودم ، دقیقا نفر قبلی من نوشته "یک تیر نیروی هوایی سپاه اردکان یزد. نبوووووووووووود؟ " ، حالا منم بعد 6ماه افتادم همونجا

pedromi
05-12-2012, 20:32
با فوق لیسانس احتمال اینکه کدوم ارگان بیفتی بیشتره؟

amir_torabi
05-12-2012, 20:33
دوستان کسی خبر داره تعداد سربازا الان چجوریاس؟ فکر میکنید سرباز کمتر شده الان؟
خبرهایی شنیدم که گویا جیره سربازا کم شده (ارتش) و حتی تو پادگان ما دارن سربازارو ساعت 12-13 میفرستن مرخصی که نهار بشون ندن. ضمن اینکه کلا استحقاق ها هم کمتر شده و جیره کلی کمتر شده. دسرهای ارتش هم گویا یه سریش میخواد حذف شه.
موفق باشید.
_رومون هم نمیشه نبود 7 ماه بکشیم!_

vahidreza2007
05-12-2012, 20:33
بچه ها ادرس دقیق اون محلی که تو تهران بورس قروش لوازم سرابزی مثل لباس و پوتین و ... هستش رو اگه لطف کنید ممنون میشم .

mohsentaghadosi
05-12-2012, 21:54
دوستانی که 1 دی اعزام میشن یا بقیه دوستان از روز اعزام کسی اطلاع داره ؟ چون 1 دی جمعه میشه تو برگه هم زده روز 1 دی 6صبح پادگان، ممکنه روزش عوض بشه به خاطر جمعه بودن ؟!؟؟!؟!؟!؟! :)

SNOW PATROL
05-12-2012, 22:00
آقا صفحه 320 تایپیک ، یه بحثی بود در مورد اینکه کسایی که میافتن توی سپاه آموزشی ندارن ، یعنی اون دوره تکمیلی بسیجشون به عنوان آموزشیشون به حساب میاد
الان من تکمیلی بسیج ندارم ، چجوریه ، منظورم اینه که من دارم میرم اردکان خودم تنهام؟؟ یعنی احتمال این هست که توی اونجا بیافتیم وسط کادری ها و وظیفه نباشه؟؟:sq_3:
یا اینکه بیافتم با دیپلم ها و زیر دیپلم ها؟ چون اکثر کسایی که میافتن سپاه یا دیپلم بودن یا تکمیلی داشتن دیگه درسته ، امکانش هست لیسانس بدون بسیج یا پارتی سپاه بیافته؟

دوست عزیز مگه میشه شما تنها باشید با دیپلمه ها هم نمیوفتید
اکثر کسایی که میوفتن سپاه تکمیلی و بسیجی دارند اما خیلی ها هم هستند شانسی میوفتند

دوستانی که 1 دی اعزام میشن یا بقیه دوستان از روز اعزام کسی اطلاع داره ؟ چون 1 دی جمعه میشه تو برگه هم زده روز 1 دی 6صبح پادگان، ممکنه روزش عوض بشه به خاطر جمعه بودن ؟!؟؟!؟!؟!؟!

دوست عزیز زمان ما که زیر برگ سبز مینوشت در صورت تعطیلی .اعزام به اولین روز کاری تغییر میکنه الان هم حتما همین طور هست

omidox
05-12-2012, 22:15
اینجور که من پرس و جو کردم کلاً فوق لیسانس هر رشته ای که باشی دوره کد نمیخوری (من الان 01 آموزشی ام - فوق لیسانس کامپیوتر دارم)

خبرهایی شنیدم که گویا جیره سربازا کم شده (ارتش) و حتی تو پادگان ما دارن سربازارو ساعت 12-13 میفرستن مرخصی که نهار بشون ندن. ضمن اینکه کلا استحقاق ها هم کمتر شده و جیره کلی کمتر شده. دسرهای ارتش هم گویا یه سریش میخواد حذف شه.
موفق باشید.
جیره های غذا که کم شده، دیگه بزور روزبرگ (16 تا 6) میدن که شام ندن، ولی نهار به همه میدن. دسر و میوه هم که ما تا حالا ندیدیم (خود غذا رو هر روز یه چیزشو میپیچونن، چه برسه به دسر :دی )

بچه ها ادرس دقیق اون محلی که تو تهران بورس قروش لوازم سرابزی مثل لباس و پوتین و ... هستش رو اگه لطف کنید ممنون میشم .
دوست عزیز شما میتونی بری میدون امام حسین یا حسن آباد. (البته شاید جاهای دیگه هم باشه، من این دو جا رو میشناسم)

r00t
05-12-2012, 23:07
ممنون دوست عزیز . این میدون گمرک همون میدون گمرک نزدیک راه اهن هستش ؟

ممنون میشم ادرس دقیقش رو بدی تا بتونم راحت پیدا کنم اون مغازه ها رو
آره نزدیک میدون راه آهنه .
میدون راه آهن رو که به سمت شمال شهر بری (خیابان ولیعصر) می رسی به یه چهار راه که یه پمپ بنزین هم سمت چپش هست ( تقاطع ولیعصر و خیابان مولوی )
خیابون مولوی رو برید سمت چپ می رسی میدون رازی یا همون گمرک
راه زیادی نیست پیاده هم میشه خیلی راحت رفت
اینم محل دقیقش رو نقشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 09fee85e5903206g.jpg

arash rashno
05-12-2012, 23:16
اینجور که من پرس و جو کردم کلاً فوق لیسانس هر رشته ای که باشی دوره کد نمیخوری (من الان 01 آموزشی ام - فوق لیسانس کامپیوتر دارم)

جیره های غذا که کم شده، دیگه بزور روزبرگ (16 تا 6) میدن که شام ندن، ولی نهار به همه میدن. دسر و میوه هم که ما تا حالا ندیدیم (خود غذا رو هر روز یه چیزشو میپیچونن، چه برسه به دسر :دی )

یعنی توی آموزشی ساعت 4 شما میومدی خونه ؟

pedromi
05-12-2012, 23:19

SNOW PATROL
05-12-2012, 23:28
یعنی توی آموزشی ساعت 4 شما میومدی خونه ؟

بله دوست عزیز مرکز 01 روزبرگ مرخصی میدن

arash rashno
06-12-2012, 00:05
بله دوست عزیز مرکز 01 روزبرگ مرخصی میدن

واقعا کسایی که در 01 آموزشی هستند خیلی بهشون سخت میگذره :دی
این دیگه اسمش آموزشی نیست

vahidreza2007
06-12-2012, 00:47
آره نزدیک میدون راه آهنه .
میدون راه آهن رو که به سمت شمال شهر بری (خیابان ولیعصر) می رسی به یه چهار راه که یه پمپ بنزین هم سمت چپش هست ( تقاطع ولیعصر و خیابان مولوی )
خیابون مولوی رو برید سمت چپ می رسی میدون رازی یا همون گمرک
راه زیادی نیست پیاده هم میشه خیلی راحت رفت
اینم محل دقیقش رو نقشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 09fee85e5903206g.jpg

ممنون دوست من اره میدون گمرک رو می شناسم کجاست . این مغازه هایی که میگین دقیقا دور میدون هستش ؟ یا تو خیابون های اطراف میدون گمرک .

و اینکه اگر بخوایم بریم اونجا میشه با بی ارتی از راه هان سوار شیم و مولوی پیدا شیم و از اونجا پیدا بندازیم تا گمرک ؟

r00t
06-12-2012, 01:03
ممنون دوست من اره میدون گمرک رو می شناسم کجاست . این مغازه هایی که میگین دقیقا دور میدون هستش ؟ یا تو خیابون های اطراف میدون گمرک .

و اینکه اگر بخوایم بریم اونجا میشه با بی ارتی از راه هان سوار شیم و مولوی پیدا شیم و از اونجا پیدا بندازیم تا گمرک ؟
هم دور میدون مغازه هست و هم تو خیابون های منتهی به میدون
از راه آهن تا مولوی اگر اشتباه نکنم یه ایستگاه اتوبوس بیشتر راه نیست پیاده میشه رفت ولی آره با اتوبوس هم می تونید .
حسن اباد و میدان امام حسین هم همونطور که دوستمون omidox ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتن هم این جور وسایل رو میفروشن اما به اندازه گمرک مغازه نداره .

vahidreza2007
06-12-2012, 01:06
هم دور میدون مغازه هست و هم تو خیابون های منتهی به میدون
از راه آهن تا مولوی اگر اشتباه نکنم یه ایستگاه اتوبوس بیشتر راه نیست پیاده میشه رفت ولی آره با اتوبوس هم می تونید .
حسن اباد و میدان امام حسین هم همونطور که دوستمون omidox ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتن هم این جور وسایل رو میفروشن اما به اندازه گمرک مغازه نداره .

دمت گرم دوست من . ممنون بابت راهنمایی خوب و مفیدتون .

toti68
06-12-2012, 01:34
سپاه هاشمی نژاد نیشابور اول دی نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Pami
06-12-2012, 02:33

اول اینکه فوق لیسانس تا جایی که من میدونم دوره کد نداره
و اما فلسفه دوره کد !
اینکه ارتش دلش به حال کسی نسوخته و الکه بهش آموزش بیشتر نمیده رو در نظر داشته باشید ! پس قضیه این دوره کد چیه که بعضیا میخورن بعضیا نمیخورن !
دوره کد برای افرادی در نظر گرفته میشه که رشته تحصیلی شون کاربرد چندانی برای ارتش و تشکیلاتش نداشته باشه ، بنابراین 2 ماه اضافه تر شما رو آموزش تخصصی میده که تو رسته و تخصص مورد نظرش از شما استفاده کنه
یعنی تخصص قبلی تون رو تو خدمت در نظر نمیگیره ، به عنوان مثال یه سری رشته ها میفتن مرکز آموزش پشتیبانی ( مراپش ) و رسته اداری پرسنلی میخورن ، میرن تو اجودانی پوستشون از کار سنگین اداری کنده میشه
یا میفتن اصفهان مرکز آموزش توپخانه ( مراتو ) یا مرکز آموزش مخابرات ( مرامخ ) و ...
یه سری ها هم مثل ما که کامپیوتر بودن به هیچ وجه دوره کد نمیخورن عوض اش میخورن و میخوابن :دی
دیپلمه ها و بعضی از افرادی که انصرافی از دانشگاه بودن هم بسته به شانس دوره کد میخورن و گروهباندوم یا گروهبانسوم میشن و آجر نمیچسبونن !

با سلام

بیشترین نیرو رو ناجا میگیره
بعد ارتش
بعد سپاه و بقیه ارگانهای وابسته ش

معمولا یکی در میون کد میخورن ( بسته به نیازی که ارتش داره )
ستوانسوم میشید در ارتش ( لیسانس )

ارتش اینروزا خیلی فوق میگرفت

موفق باشید.

بله تقی به توقی میخوره و وضع خراب میشه از جیره و زمان خدمت سربازان کم میکنن تا بودجه برسه
اتفاقا بهتر ! کی بدش میاد ؟!

میدون گمرک بورس اینچیزا هست ، یه سری تجهیزات سربازای آمریکایی اونجا پیدا کردم خداوکیلی ارتش آمریکا بفهمه اینا اینجا پیدا میشه بیخیال تحریم میشه !

واقعا کسایی که در 01 آموزشی هستند خیلی بهشون سخت میگذره :دی
این دیگه اسمش آموزشی نیست

همه چیز منصفانه نیست دوست عزیز ، حتی تو خدمت هم باید تبعیض وجود داشته باشه ( دلیل داره )

r00t
06-12-2012, 02:47
میدون گمرک بورس اینچیزا هست ، یه سری تجهیزات سربازای آمریکایی اونجا پیدا کردم خداوکیلی ارتش آمریکا بفهمه اینا اینجا پیدا میشه بیخیال تحریم میشه !
من یدونه از این اورکت های سبز چند سال پیش از عموم گرفتم که می گفت آمریکاییه ولی برچسبی چیزی روش نیست . انصافا هم خیلی خوب گرم می کنه . کلایی که میره داخل خود کاپشن خیلی نازکه ولی وقتی میذارم سرم اندازه 2 تا کلاه کاموایی گرمم می کنه .
یه سوال از کجا میشه فهمید که جنسی که از گمرک می خریم آمریکایی یا قلابیه ؟ نشونه خاصی داره (اگر آره رو این کاپشن خودم هم باید چکش کنم ) .

Pami
06-12-2012, 02:53
از جنس و کیفیتش میشه فهمید ، یه پلیور ایرانی با آمریکایی خیلی دوخت و جنسش فرق میکنه احتیاجی به لیبل و الزاما made in usa نیست !

hatef70
06-12-2012, 03:21
اقا راسته كه هركي بيوفته سيستان تو خدمت ميتونه باره خودش رو ببنده؟!(البته اكه زنده بركرده!)
شهيد دستغيب جهرم نبود؟١ دي.

pmma07
06-12-2012, 04:35
سلام دادااااش تا حالا کجا بوودییییی :31: pmma07@yahoo.com
آمار پادگانو دارم همه جوره هماهنگ کنیم با هم بریم البته اگه موافق باشی
آهاا منم یک دی هاشمی نژاد نیشابورم :20:
:20:

ice_man_sh
06-12-2012, 04:41
من كه در اين حدها اشنا ندارم ، امروز رفتم المثني برك سفيدم رو كرفتم تا ديدم نوشته نيروي انتظامي شهيد دستغيب جهرم انكار يه بارج اب يخ ريختن سرم :(
يه جيزايي در موردش ميدونم،٧٠درصد كسايي كه از شيراز ميكيره اينطور كه متوجه شدم ميندازن سيستان بلوجستان مرزداري :(
در اين حد كه ميكن جهنم سبزه ميدونم ، لطفا اكه كسي اين اواخر اونجا بوده نصيحتي ، حرفي داره دريغ نكنه....
راستي من در حد دو سه تا جمله الماني بلدم:دي اكه جنتا جيز سره هم كنم ميتونم يه جاي خوب بيفتم؟يا ميفهمن در اون حدها نيستم؟:(
به كامبيوتر و زبان هم اشنايي دارم رشته ام هم الكترونيكه، ميشه اين بخت بركشته ما رو كاريش كرد؟:(
الان واقعا افسردم خداايش اين كه يه نفر همش تو ذهنش فك كنه خدمتش تو سباه اونم تو شهر خودش ميفته و ميتونه از اين دوسال به نحو احسنت استفاده كنه و بعد بره ببينه افتاده ناجا اونم جايي كه اكثرا ميفتن لب مرز واقعا ضدحاله:(
اكه انتظار سباه رو نداشتم الان عين خيالم هم نبود.
لطفا اكر كسي مطلبي به ذهنش ميرسه بكه و كمك كنه.
.اعزام ١دي - ناجا شهيد دستغيب.
دوست عزیز ناراحت نباشین، من خودم هم برنامه ریزی داشتم برای سپاه، تکمیلی و... هم داشتم، بند پ هم داشتم. از شرایطتش با خبر بودم و به وقتش هم اقدام کردم ولی قسمت نشد.

ارتش هم پارتی کت و کلفتی دارم که...

ولی افتادم ناجا (البته نرفته تو مرکز آموزشی هم کسی رو پیدا کردم چون شهر خودمم)، الان هم همون کسی که گفتم یک روزه عوض کرده میتونه کارم رو ردیف کنه ولی چون پارتی سپاهیم کمی بی عرضه هست خودم طرفش نمیرم چون میترسم بزنن توپخونه و مستقیم مرز :sq_19:

به هر حال قسمت اینه شما هم خودتون رو ناراحت نکنید انشالله که صلاحی توی کار هست.

SNOW PATROL
06-12-2012, 09:06
اقا راسته كه هركي بيوفته سيستان تو خدمت ميتونه باره خودش رو ببنده؟!(البته اكه زنده بركرده!)
شهيد دستغيب جهرم نبود؟١ دي.

نه دوست عزیز این خبر ها نیست
شما اگه بیوفتی ایست بازرسی میتونی بار خودت رو ببندی البته اگه اهلش باشی!!

saeed11406
06-12-2012, 10:44
با سلام
من در یک شرایط بحرانی قرار گرفتم که گفتم شاید شما بتونید کمکم کنید.
من از یکی از دانشگاههای آلمان پذیرش گرفتم...این پذیرش مشروط به گذروندن یک ترم دوره زبان در دانشگاه هست...شروع دوره زبان 11 فروردین 92 هست و شروع کلاس درس 1 مهر 92...فرجه یکسالم در تاریخ 1 اسفند 91 تموم میشه و مجبورم برم خدمت...وزارت علوم پذیرشم رو تایید کرد ولی دوره زبان رو محاسبه نکرد و توی نامه به نظام وظیفه نوشت شروع تحصیل 1 مهر 92...بنظرتون اگر در تاریخ 1 دی برم خدمت و بعد 1 هفته برگه اشتغال بخدمت رو بیارم،نظام وظیفه منو ترخیص میکنه یا میگه هنوز خیلی مونده تا 1 مهر و باید فعلا بری خدمت؟
قانون میگه اگر در حین سربازی پذیرش بگیرید،براتون معافیت تحصیلی صادر میشه و من میخوام اینو بدونم که چقدر زودتر از تاریخ شروع کلاس در خارج، نظام وظیفه منو ترخیص میکنه و معافیت تحصیلی صادر میکنه؟
خواهش میکنم کمکم کنید...توی شرایط بدی هستم.

SNOW PATROL
06-12-2012, 11:07
با سلام
من در یک شرایط بحرانی قرار گرفتم که گفتم شاید شما بتونید کمکم کنید.
من از یکی از دانشگاههای آلمان پذیرش گرفتم...این پذیرش مشروط به گذروندن یک ترم دوره زبان در دانشگاه هست...شروع دوره زبان 11 فروردین 92 هست و شروع کلاس درس 1 مهر 92...فرجه یکسالم در تاریخ 1 اسفند 91 تموم میشه و مجبورم برم خدمت.........

سلام
شما بهتره بری برای وزارت علوم شرایطت رو توضیح بدی تا از فروردین برات معافیت تحصیلی رد کنند
راه دیگه ای نداره

chekho
06-12-2012, 14:07
04 بیرجند خیلی داغونه؟

amir_ata_21
06-12-2012, 14:14
چند وقت بعد از ثبت مشخصات تو پلیس +10 برگه ی سبز در خونه میاد؟ 48 ساعت بعد از ثبت می شه المثنی گرفت؟

masoud05
06-12-2012, 14:16
چند وقت بعد از ثبت مشخصات تو پلیس +10 برگه ی سبز در خونه میاد؟ 48 ساعت بعد از ثبت می شه المثنی گرفت؟

معمولا 10 تا 15 روز بعد

المثنی رو هم میتونی دو روز بعد ارسال بگیری

SNOW PATROL
06-12-2012, 14:17

برگه سبز حدودا بعد از ده روز میاد
برای المثنی هم سه تا چهار روز بعد از ارسال
میتونید اقدام کنید

amir_ata_21
06-12-2012, 14:18
میتونید اقدام کنید
برای گرفتن امریه، برگه المثنی کفایت می کنه؟

SNOW PATROL
06-12-2012, 14:21
برای گرفتن امریه، برگه المثنی کفایت می کنه؟

بله دوست عزیز

vahidreza2007
06-12-2012, 14:22
میتونید اقدام کنید

جالبه برای من وقتی داشتم دفترچه رو میدادم گفت فردا بیا و المثنی رو بگیر !! فرداش رفتم برگه رو داد ! فکر کنم 24 ساعته میدن

SNOW PATROL
06-12-2012, 14:25
جالبه برای من وقتی داشتم دفترچه رو میدادم گفت فردا بیا و المثنی رو بگیر !! فرداش رفتم برگه رو داد ! فکر کنم 24 ساعته میدن

البته درسته 24 ساعت هم ممکنه بدن اما من سه چهار روز رو گفتم دیگه حداکثرش بود شاید طرف شیرازی باشه!!!

momech
06-12-2012, 15:17
بنده از شیراز اقدام کردم فردا صبحش رفتم المثنی رو گرفتم! شاید 24 ساعتم نشد! :دی

vahidreza2007
06-12-2012, 15:17
بچه ها در مورد امتحاناتی که در اموزشی میگیرنو در تعیین درجه موثر هستش ممنون میشم یه توضیحی بدید ؟

اینکه به چه صورت هستش ؟ تستی هستش دیگه ؟ شفاهی هم می پرسند ؟ ازمون عملی هم دارن ؟

و اینکه دیگه چه چیز هایی در درجه موثر هستش ؟

arash rashno
06-12-2012, 15:45
بنده از شیراز اقدام کردم فردا صبحش رفتم المثنی رو گرفتم! شاید 24 ساعتم نشد! :دی

به زودی نظام وظیفه کل کار رو به پلیس +10 واگذار میکنه و دیگه برگه ها رو پست نمیکند
مشخصات رو پلیس میزنه همونجا برگه سبز میده

SNOW PATROL
06-12-2012, 15:52
بچه ها در مورد امتحاناتی که در اموزشی میگیرنو در تعیین درجه موثر هستش ممنون میشم یه توضیحی بدید ؟

اینکه به چه صورت هستش ؟ تستی هستش دیگه ؟ شفاهی هم می پرسند ؟ ازمون عملی هم دارن ؟

دوست عزیز شما بری اموزشی خودشون میگن امتحانات خیلی تاثیر داره و هرکی نمرش کم باشه بهش درجه کم میدن یا تجدید دوره میشن
این ها همش الکی هست . هیچ تاثیری در درجه نداره
انتحانات کتبی اکثرا تستی هست که اکثر درمورد اسلحه و غیره هست
امتحانات شفاهی که مربوط به اصول دین هست
امتحانات عملی هم شامل صف جمع و رژه و تمرینات بدنی و شاید باز و بسته کردن اسلحه هست

momech
06-12-2012, 18:05
به زودی نظام وظیفه کل کار رو به پلیس +10 واگذار میکنه و دیگه برگه ها رو پست نمیکند
مشخصات رو پلیس میزنه همونجا برگه سبز میده
اره داره همینجور میشه! برای من که اصلا برگ سبز در خونه نیومد!!! با همون المثنی امریه گرفتم..حالا باید ببینم برگ سفید میاد یا اونم نمیاد!؟!

mali.sh
06-12-2012, 18:13

اصن تو فکرش نباش همش الکی:sq_25:

hatef70
06-12-2012, 18:48
دوست عزیز ناراحت نباشین، من خودم هم برنامه ریزی داشتم برای سپاه، تکمیلی و... هم داشتم، بند پ هم داشتم. از شرایطتش با خبر بودم و به وقتش هم اقدام کردم ولی قسمت نشد.

ارتش هم پارتی کت و کلفتی دارم که...

ولی افتادم ناجا (البته نرفته تو مرکز آموزشی هم کسی رو پیدا کردم چون شهر خودمم)، الان هم همون کسی که گفتم یک روزه عوض کرده میتونه کارم رو ردیف کنه ولی چون پارتی سپاهیم کمی بی عرضه هست خودم طرفش نمیرم چون میترسم بزنن توپخونه و مستقیم مرز :sq_19:

به هر حال قسمت اینه شما هم خودتون رو ناراحت نکنید انشالله که صلاحی توی کار هست.

خدا كنه همين طور كه شما ميفرماييد باشه.

hatef70
06-12-2012, 18:54
نه دوست عزیز این خبر ها نیست
شما اگه بیوفتی ایست بازرسی میتونی بار خودت رو ببندی البته اگه اهلش باشی!!

اقا اصولا در حين خدمت تو نيرو انتظامي جيزي هست كه ادم دلشو به اون خوش كنه؟!!

SNOW PATROL
06-12-2012, 19:02
بله البته به خاطر بر خورد روزانه با مردم رویه روابط عمومی بسیار تاثیر گذار هست
همچنین به دلیل مشغله زیاد زمان بسیار سریع میگذره و البته فکر های بی ارزش هم به ذهن انسان نمیرسه
کلا ناجا برای خودش عالمی داره

a6543210
06-12-2012, 19:05
دوستان کسایی مثل ما که اعزام مجدد تو سال نود به تاریخ 91/2/1 بودند به نظرتون باید همون 21 ماه خدمت کنند؟

راستش شنیدم که نخبه ها که پروژشون تا 3 خرداد 91 ادامه داشته و اونایی که تا این خدمت اعزم مجدد می شن 17 ماه هستپ! نمی دونم حالا قضیه چیه؟ رفتم نظام وظیفه گفت آره اونایی که نخبه هستن و زیر نظر نخبگان استان مدرک دارند می شه ولی همه اعزام مجددای 1/1/91 الی آخر باید 21 ماه خدمت کنند.آخه یه قانونی چیزی تبصره ای ؟خداییش دارم الان 18 ماه توش هستم خیلی ضد حاله... خدا بگم چیکارشون کنه اینارو...اگه خبری هست بی خبرمون نزارین...:41:

momech
06-12-2012, 19:15
ببین دوست عزیز سخت نگیر تا بهت سخت نگذره، خوبیش به اینه که حسابی ساخته میشی و کلی تجربه ای که کسه دیگه نداره بدست میاری، من یکی از دوستام توی ایرانشهر سیستان بلوچستان خدمت میکرد نیرو انتظامی هم بود خودش حالا که تموم شده خیلی راضیه از چیزایی که دیده و تجربه هایی که کسب کرده تازه اونزمان ریگی هم بود، الان که امنیت تقریبا خوبی داره (به فرض اینکه بیافتی اونجا!)....شاید بنظرت مسخره و احمقانه بیاد ولی به من میگه که من حاضرم بجات یکبار دیگه برم خدمت!! در کل حق داری منم اگه جای تو بودم همین احساس داشتم...

vahidreza2007
06-12-2012, 19:50
از دوستانی که تازه رفتند خدمت بیان کمی از خاطرات و درس هایی که :31: از این مدت گرفتند صحبت کنند ببنیم چی به چی هستش ؟

فکر کنم سختی که شب اول اموزشی به ادم وارد میشه برابر کل دوره باشه ؟

pmma07
06-12-2012, 20:02
سپاه هاشمی نژاد نیشابور اول دی نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منم اول دی نیشابورم......دوستان اگه کسی آشنایی داره کمکمون کنه ممنون میشم :41:

mhnn yd
06-12-2012, 20:35
سلام .
دوستان این پادگان شهید بیگلری مشکین شهر که خدا لطف کرده قسمتمون کرده و از همه قشنگتر که مربوط به ناجای عزیز میشه چجور جاییه؟

و در آخر اینکه آیا در ناجا اگر پلیس راهور بیوفتم چن ساعت باید بر روی پاهایم بیستم و مردم عزیز کشورم رو به رعایت قانون دعوت کنم؟؟؟؟:sq_24:

SNOW PATROL
06-12-2012, 21:11
از دوستانی که تازه رفتند خدمت بیان کمی از خاطرات و درس هایی که :31: از این مدت گرفتند صحبت کنند ببنیم چی به چی هستش ؟

فکر کنم سختی که شب اول اموزشی به ادم وارد میشه برابر کل دوره باشه ؟

اهل نصیحت نیستم اما بگم
مسئولیت. هیچ چیز رو قبول نکنید
سعی کنید تابلو نشید. حد الامکان تو اموزشی بپیچونید.
جوگیر نشید که مایه بدبختی هست . تو اموزشی معمولا مربی ها میان شما رو باد میکنند مثلا میگن باید رویه فلان گروهان رو تو رژه بخوابونید . مثلا میگن ثو رژه پاتون رو محکم بکوبید به زمین یا پا رو تا حد امکان بیارید بالا شما هم جوگیر میشی و پاتو محکم میکوبی به زمین اما نمیدونی چه اثر بدی رویه چشم داره.
با منشی گروهان رفیق بشید
بحث سی یا سی اصلا نکنید حتی با رفیقتون
اگه گذاشتن خودتون تخت تون رو انتخاب کنید نزدیک ترین تخت به در رو انتخاب کنید چون امنیتش بالا هست
هفته اول خیلی سخت هست هر جور شده تحمل کنید.
و یه چیز خیلی مهم وقتی تو اموزشی زنگ میزنید خونه گریه و زاری نکنید. نگید سخته و دیگه نمیتونم وایسم!!! چون اونها که نمیتونند براتون کاری کنند فقط الکی ناراحت شون میکنید!!!

Pami
06-12-2012, 21:27
و یه چیز خیلی مهم وقتی تو اموزشی زنگ میزنید خونه گریه و زاری نکنید. نگید سخته و دیگه نمیتونم وایسم!!! چون اونها که نمیتونند براتون کاری کنند فقط الکی ناراحت شون میکنید!!!

این از هر چیزی مهمتره ، هر بلایی سر شما بیاد مهمتر از نگران کردن خانواده نیست دوستان ! دیگه نمیکشنتون که

vahidreza2007
06-12-2012, 21:33
اهل نصیحت نیستم اما بگم
مسئولیت. هیچ چیز رو قبول نکنید
سعی کنید تابلو نشید. حد الامکان تو اموزشی بپیچونید.
جوگیر نشید که مایه بدبختی هست . تو اموزشی معمولا مربی ها میان شما رو باد میکنند مثلا میگن باید رویه فلان گروهان رو تو رژه بخوابونید . مثلا میگن ثو رژه پاتون رو محکم بکوبید به زمین یا پا رو تا حد امکان بیارید بالا شما هم جوگیر میشی و پاتو محکم میکوبی به زمین اما نمیدونی چه اثر بدی رویه چشم داره.
با منشی گروهان رفیق بشید
بحث سی یا سی اصلا نکنید حتی با رفیقتون
اگه گذاشتن خودتون تخت تون رو انتخاب کنید نزدیک ترین تخت به در رو انتخاب کنید چون امنیتش بالا هست
هفته اول خیلی سخت هست هر جور شده تحمل کنید.

دمت گرم داداش عالی بود .
هر چند که هنوز نرفتم اموزشی اما کلا اخلاقم دقیقا منطبق چیزی هستش که نوشتید .
کلا مسئولیت پذیر نیستم در حالت کلی چه برسه برم اونجا مسئولیت قبول کنم .
در مورد اموزشی هم سعی می کنم کل دوره رو اون اخر صف باشم همیشه بی سر و صدا ! والا هر چی از دید دورتر بهتر و بی دردسر تری
جو گیر شدن رو موافقم اصلا تا جایی که خودم بتونم از زیر رژه در میرم یا سر سری میرم اونم تو این سرما بخوای پاتو اونجوری بزنی زمین کل اتصالات بدنت به هم میریزه : دی
این رفیق شدن با منشی چجوریاست ؟ راه و روش خاصی داره ؟ میشه کمی سبیلش رو چرب کرد ؟ یا راه های دیگه ای داره ؟ ( البته هر چند که فکر نکنم به جز یکی دو بار کارم بهش بیافته )
مگه نمیذارن تخت رو خودمون انتخاب کنیم ؟ از چه لحاظی امنیتش بیشتره ؟ !!!
دقیقا موافقم با شما که مشکلترین بخش یکی همین اولین روز شروع اموزشی و در کل هفته اولش هستش .
و خدا رو شکر کلا اهل گریه و زاری نیستم . کل دوره فوق لیسانسم رو تنها تو یه شهر غریب گذروندم به مدت 2-3 سال :5:

vahidreza2007
06-12-2012, 21:35
و یه چیزی تو دوره اموزشی به جز این میان دوره که مرخصی میدن . ممکنه مثلا یک دو بار 2-3 روز مرخصی بدن ( البته میگم ممکنه ) امکانش هست که نریم و بمونیم همون جا ؟ چون کلا 2 روز مرخصی رو بخوام برم و بیام تو راه هدر میشه 2 روزم : دی

SNOW PATROL
06-12-2012, 21:43
این رفیق شدن با منشی چجوریاست ؟ راه و روش خاصی داره ؟ میشه کمی سبیلش رو چرب کرد ؟ یا راه های دیگه ای داره ؟ ( البته هر چند که فکر نکنم به جز یکی دو بار کارم بهش بیافته )
مگه نمیذارن تخت رو خودمون انتخاب کنیم ؟ از چه لحاظی امنیتش بیشتره ؟ !!!
خدا رو شکر کلا اهل گریه و زاری نیستم . کل دوره فوق لیسانسم رو تنها تو یه شهر غریب گذروندم به مدت 2-3 سال :5:

منشی گروهان رو از سرباز های گروهان خودتون انتخاب میکنند روز اول میگن کی دست خطش خوبه و کارهای دفتری میتونه انجام بده از بین چند نفری که دست بلند میکنند یکی رو انتخاب میکنند
ممکنه نزارن خودتون انتخاب کنید و بگن براساس شماره اماری باشه امنیتش از هر لحاظ بهتر هست
در مورد گریه وزاری هم بگم رفیق جو اموزشی به هیچ عنوان شبیه دوران دانشجویی نیست

و یه چیزی تو دوره اموزشی به جز این میان دوره که مرخصی میدن . ممکنه مثلا یک دو بار 2-3 روز مرخصی بدن ( البته میگم ممکنه ) امکانش هست که نریم و بمونیم همون جا ؟ چون کلا 2 روز مرخصی رو بخوام برم و بیام تو راه هدر میشه 2 روزم : دی

بله شما حتی میتونید اصلا حتی میان دوره رو هم نرید ولی معمولا کسایی که میمونند باید پست بدن :31:

ar.tmu
06-12-2012, 22:25
سلام.من سه شنبه درخواستمو ثبت کردم امروزم المثنی گرفتم.اعزام 1 اسفند

vahidreza2007
06-12-2012, 22:29
منشی گروهان رو از سرباز های گروهان خودتون انتخاب میکنند روز اول میگن کی دست خطش خوبه و کارهای دفتری میتونه انجام بده از بین چند نفری که دست بلند میکنند یکی رو انتخاب میکنند
ممکنه نزارن خودتون انتخاب کنید و بگن براساس شماره اماری باشه امنیتش از هر لحاظ بهتر هست
در مورد گریه وزاری هم بگم رفیق جو اموزشی به هیچ عنوان شبیه دوران دانشجویی نیست

بله شما حتی میتونید اصلا حتی میان دوره رو هم نرید ولی معمولا کسایی که میمونند باید پست بدن

خوب این منشی شدن چه مزیت هایی داره یه عده داوطلب میشن براش ؟ مگه به جز دردسر و کار اضافی چیز خاصی داره ؟ ( اگه داره بگید ما هم دست بلند کنیم :31: )

اوه پست دادن !! نه داداش ما همون مرخصی رو بریم راحتتریم : دی

و دوباره در مورد گریه و زاری بازم با این وجود فکر نکنم اهل گریه وزاری باشم چون دیگه از سن و سال ما گذشته : دی به قول یکی از دوستان الان وقت گریه کردن بچه های ما باید باشه نه ما : دی فقط فقط برای من تنها سختی که خواهد داشت اون دویدن ها و ورزش خواهد وگرنه نه از لحاظ صبح بلند زود بلند شدن که من روز طبیعیش رو هم ساعت خوابم مفید حداکثر 3 ساعت هستش . دوری از خونه رو هم تو دوره فوق یه بار با 3 ماه خونه نیومدن تجربه کردم اینکه 2 ماهه : دی و خرد کردن شخصیت از طرف فرماند هان هم فقط میرم که تا جایی که بتونند شخصیتم رو تو 2 ماه خرد کنند :31: ببینم بعد 2ماه می خوان چیکار کنند :5:

در کل ما سرد و گرم این دوره رو با بازی کال اف دیوتی چشیدیم :22:

vahidreza2007
06-12-2012, 22:30
راستی از دوستان کسی 1 دی اعزام نیست به 01 تهران ؟ حداقل اونایی که افتادن اونجا می تونند اینجا با هم قرار بزارند و اونجا همدیگه رو ببیند و 2 ماه رو هوای هم رو داشته باشند

SNOW PATROL
06-12-2012, 22:36
خوب این منشی شدن چه مزیت هایی داره یه عده داوطلب میشن براش ؟ مگه به جز دردسر و کار اضافی چیز خاصی داره ؟ ( اگه داره بگید ما هم دست بلند کنیم :31: )

اوه پست دادن !! نه داداش ما همون مرخصی رو بریم راحتتریم : دی

منشی خیلی مزیت داره .مرخصی بهتر خواب بهتر نداشتن رژه و ....
منشی معمولا لوحه پستی .امار.برنامه اموزشی و ...چیزهای دیگه رو تنظیم میکنه پس بهتره باهاش رفیق بشید
اما معمولا معاف ار زرم ها رو به عنوان منشی انتخاب میکنند

پ.ن : دوستان که در مرکز اموزش 01 اموزش میبینند باید اضافه کنم موارد یاد شده
در چند صفحه اخیر در ارتباط با دوره اموزشی هیچ کدام در مرکز اموزش 01 صادق نیست
موفق باشید

vahidreza2007
06-12-2012, 22:41
منشی معمولا لوحه پستی .امار.برنامه اموزشی و ...چیزهای دیگه رو تنظیم میکنه پس بهتره باهاش رفیق بشید

ایول اگه اینجوری باشه که عالیه که ! و از طرفی باعث میشه سرگرم بشی به کار و گذر زمان رو نفهمی !

پس حتما دست بلند می کنم : دی

mhei
06-12-2012, 23:05
منشي شدن هم مسوليته ديگه و مسوليت مياره !! ؟

hatef70
06-12-2012, 23:17
راستي ي سؤال يكي از دوستان يادمه خيلي وقت بيشا نوشته بود كه از دوران خدمتش ١٠٠تا عكس داره ، حالا جه طورياست،اونجا هر موقع بخواي ميتوني عكس بكيري؟
اصن اجازه ميدن دوربين عكاسي ببريم داخل؟
و ي نكته ديكه منشي شدن نهايتا به صرفه هست؟اكر كسي دستخطش خوب نباشه و دست بلند كنه جه بلايي سرش مياد؟
و سوال اخر اين كه من اكه بخوام يه جوري تو بهترين يكان ممكن بيوفتم (بدون اشنا داشتن) جي كار كنم ؟ موقع بذيرش به طرف جي بكم؟
يه سوال هم ميبرسم خدايي نخندين،ريش بلند داشتن تو خدمت( تو ناجا مخصوصا)تاثيري داره؟
تو شهيد دستغيب كدوم كردان از بقيه بهتره؟
معذرت ميخوام سوال هام زياد شد.

momech
06-12-2012, 23:20

پ.ن : دوستان که در مرکز اموزش 01 اموزش میبینند باید اضافه کنم موارد یاد شده
در چند صفحه اخیر در ارتباط با دوره اموزشی هیچ کدام در مرکز اموزش 01 صادق نیست
موفق باشید

من 01 افتادم، منظورتون چیه که صادق نیست؟ ممنون میشم اگه یکم توضیح بدید دوست عزیز.

vahidreza2007
06-12-2012, 23:25
راستي ي سؤال يكي از دوستان يادمه خيلي وقت بيشا نوشته بود كه از دوران خدمتش ١٠٠تا عكس داره ، حالا جه طورياست،اونجا هر موقع بخواي ميتوني عكس بكيري؟
و ي نكته ديكه منشي شدن نهايتا به صرفه هست؟اكر كسي دستخطش خوب نباشه و دست بلند كنه جه بلايي سرش مياد؟
و سوال اخر اين كه من اكه بخوام يه جوري تو بهترين يكان ممكن بيوفتم (بدون اشنا داشتن) جي كار كنم ؟ موقع بذيرش به طرف جي بكم؟
يه سوال هم ميبرسم خدايي نخندين،ريش بلند داشتن تو خدمت( تو ناجا مخصوصا)تاثيري داره؟

در مورد عکس گرفتن ، نه اصلا نمیذارن دوربین ببری و اگر ببری به عنوان ابزار جاسوسی حساب میشه . اونجا خودشون عکاس دارند و میری بهش میگی میاد هر چند تا بخوای عکس میگیره و برات چاپ می کنه و پوووووولش رو میگیره !
مورد دوم به صرفه بودن یا نبودنش رو نمی دونم فقط در مورد دست خط بگم که نه این حرفا هم نیست که حتما خطاط باشی سواد خوندن نوشتن داشته باشی حله !
تو اموزشی که بهتر بدتر نداریم کلا ! ولی تو دوران خدمت رو نمی دونم شاید بشه یه جورایی جور کرد .
اتفاقا الان ریش بلند بزاری بدتره :دی الان بیشتر نیرو های ناجا همشون فقط ته ریش دارن :دی

vahidreza2007
06-12-2012, 23:26
من 01 افتادم، منظورتون چیه که صادق نیست؟ ممنون میشم اگه یکم توضیح بدید دوست عزیز.

اره این جالب شد این سوال منم هستش ! ممنون میشد چی دقیقا فرق می کنه ؟

SNOW PATROL
06-12-2012, 23:50

سلام
در مورد عکس که فکر کنم منظورتون من بودم دقیقش 365 تا عکس گرفتم.استفاده از تجهیزات عکس برداری کلا در نظام ممنوع هست اما خوب دیکه پایه خدمتی بالا باشه حله من هیچ عکسی از اموزشی ندارم و همون بهتر که ندارم.
منشی هم خویه بد نیست دست خط هم معمولی باشه کفایت میکنه فوقش میگن خطت خوب نیست بگیر بشین!!
یگان هم دست شما نیست که کجا بیوفتی
ریش هم تاثیری نداره داداش
قبلا ها گروهان 1.1 سروان کشاورز خیلی خوب بود

SNOW PATROL
06-12-2012, 23:52

خوب مرکز اموزش صفر یک که دیگه سختی نداره!! شما صبح تا ظهر باشی سختی دوری هم به نظرت داره؟

Pami
07-12-2012, 00:02

سرچ نمیکنید همین میشه دیگه
هیچی یعنی بی قانون بی قانونه ، جدی میگما
قانون میگه تو پادگان نباید وسیله الکترونیکی تایید نشده باشه ولی اونجا پلی استیشن داره ! فک کن چقدر بی قانونه :دی

hatef70
07-12-2012, 00:09
vahidreza2007 و dg1 واقعا ممنونم.
من الان دارم با يك ديد باز و كافي به خدمت ميرم و اين واقعا عاليه و خداييش اين رو مديون اين مكان و همه كسايي كه با جواباشون دلكرم و روشنم ميكنن هستم.
ولي خدايي به مجردِ اين كه از اموزشي بركشتم همه ي اطلاعتم رو در اختيار دوستان ميكذارم تا دينم رو ادا كنم. :دي

vahidreza2007
07-12-2012, 00:16
vahidreza2007 و dg1 واقعا ممنونم.من الان دارم با يك ديد باز و كافي به خدمت ميرم و اين واقعا عاليه و خداييش اين رو مديون اين مكان و همه كسايي كه با جواباشون دلكرم و روشنم ميكنن هستم.ولي خدايي به مجردِ اين كه از اموزشي بركشتم همه ي اطلاعتم رو در اختيار دوستان ميكذارم تا دينم رو ادا كنم. :ديخواهش می کنم دوست عزیز . منم تجاربی که چند وقته از سرچ کردن و دریافت دوستان خوبم در این سایت و ... اطلاعتی بدست اوردم که در اختیار دوستان تا حد امکان قرار میدم ایشالا بعد از اموزشی منم اطلاعات مفیدی که به دوستان می تونه کمک کنه رو در اختیار دوستان خواهم گذاشت .

offlineman
07-12-2012, 00:30
سلام به دوستان عزیز. من امروز با این تاپیک برخورد کردم و از همه بچه ها بابت اطلاعاتشون ممنونم. یه سوال داشتم. اگه کسی امریه بگیره ( که گیر ما نمیاد...) بعد حین خدمت به صورت امریه ، دانشگاه برای ارشد قبول بشه از خدمت راحت ترخیص میشه میره و بعد از اتمام تحصیل برمیگرده به همون ارگان ادامه خدمتشو میده؟ یا نمیشه اصلا؟؟؟؟؟

pintorikio
07-12-2012, 00:30
پادگان جوادالائمه 06 تاریخ 1/10 کسی هست ؟؟؟!!؟ :)

اقا ما هم 06 افتادیم : دی
شما نفهمیدی باید شنبه بریم یا جمعه؟
بعد یه سوال دیگه...مستقیم باید بریم پادگان دیگه؟ نظام وظیفه که نباید بریم؟

toti68
07-12-2012, 02:00
سلام داداش

من از گرگان:31:

دوم دی عازم هاشمی نژاد
tati.star@yahoo.com

:20:
مخلص شما محمدم:46:

toti68
07-12-2012, 02:09
با اونایی که میگن برای گرفتن امریه پارتی حتما لازمه موافق نیستم

خودم خیلی راحت بدون پارتی تونستم امریه رو اوکی کنم :31:

farzad02
07-12-2012, 02:25

ببینید اونطوری که من فهمیدم، هر سازمانی یک تعدادی سهمیه سرباز داره. جز برخی سازمانهای خاص، بقیه دستگاههای سهمیه زیادی ندارن

پس طبیعیه که سازمانها اجازه خدمت رو به فرزندان شاغلان در اون دستگاه و سایر آشناها بدن. از همه نظر براشون بهتره

اما شما فرض کن جایی سرباز کم داره و شما همینطوری بدون معرفی میری و می پرسی سرباز نمی خواید؟ از خداشونه یکی بیاد رایگان براشون کار کنه. مخصوصا کار تخصصی :31:

در هر صورت اگر دوستی هنوز امریه نگرفته و قصد داره بره سربازی، حتما سازمانها و ادارات دولتی شهرشون رو یه سری بزنه. قطعا ضرر نداره

ice_man_sh
07-12-2012, 04:48
من نمیدونم چرا اینهمه برای خودتون استرس و هیجان کاذب ایجاد میکنین؟! :sq_24:

خوب از شرایط حتما با خبر بشین، بعضی جزییات هستن که حتما باید بدونین ولی دیگه خودتون رو الکی نترسونید.

اگه اینجور شروع کنید 60 روز اعصابتون خرابه، یکی میاد میگه پنجشنبه مرخصی دارین، یکی میگه حرف اضافی بزنی مرخصیت لغوه، یکی میگه تجدید دوره میکنمت و...

منم 1 دی اعزامم ولی دوستام بیشتر از من پیگیر این هستن که چند روز مونده...

سعی کنید شرایط رو بدونین، کنار بیاین و از لحظه لحظه اش تحت هر شرایطی لذت ببرین...

من شخصا منتظر میدون تیر مجدد هستم... :sq_18:

mohsentaghadosi
07-12-2012, 10:19
اقا ما هم 06 افتادیم : دی
شما نفهمیدی باید شنبه بریم یا جمعه؟
بعد یه سوال دیگه...مستقیم باید بریم پادگان دیگه؟ نظام وظیفه که نباید بریم؟
سلام خوشبختم :)
نمیدونم والا جمعه یا شنبه باید بریم. تو برگه که زده جمعه یک دی ساعت 6 صبح خوده پادگان
کسی هم اطلاعات دقیق نداره :(

mhnn yd
07-12-2012, 11:42
دوستان تو برگ سفید من نوشته روز اعزام دوم دی یعنی شنیه باید محل اعزام شهرم باشم.
احتمالا بقیم همینجورین

றД ĵ ĭ Đ
07-12-2012, 11:49
پسر بد ترین دوران زندگیه این سریازی

mhnn yd
07-12-2012, 11:53
یکی از تلخ ترین لحظات این روزهام این بود که توبرگه نوشته بودسازمان به کار گیرنده:نیروی انتظامی:41:

amir_ata_21
07-12-2012, 12:06

دوست من شما امریه کجا شدین؟

dbb426
07-12-2012, 12:34

سلام
کجا امریه گرفتی؟
چطوری گرفتی؟
من تقریبا تو همه ادارات بند پ دارم . ایا وقتی سازمان یا ارگان بگه امریت اوکی هست ، صد در صدیه یا نه ممکنه نظام وظیفه بگه نمیشه و امریه قبول نشه

من رشتم IT هست . کجا امریه بگیرم که کارت تکمیلی بسیج دارم نخواد اموزشی برم

amir_ata_21
07-12-2012, 12:47
سلام
کجا امریه گرفتی؟
چطوری گرفتی؟
من تقریبا تو همه ادارات بند پ دارم . ایا وقتی سازمان یا ارگان بگه امریت اوکی هست ، صد در صدیه یا نه ممکنه نظام وظیفه بگه نمیشه و امریه قبول نشه

هیچ چیزی قطعی وجود نداره، ولی به احتمال زیاد موافقت می شه
شهرداری، استانداری، فرمانداری،آموزش و پروش و فنی و حرفه ای تا جایی که من می دونم با سپاه هستن

arash rashno
07-12-2012, 13:25
من که امریه گرفتم نه کارت بسیج نه آشنا
رفتم مدارکمو دادم اعزامم یک آبان بود
گفتند یک آبان پر هست یک دی بگیر
یک دی گرفتم امریه هم موافقت شد

mhei
07-12-2012, 13:42
يه سوال : اگه درحين خدمت بدون اجازه يگان دو سه روز غيبت كنيم ، بعد كه برگشتيم چي ميشه ؟

SNOW PATROL
07-12-2012, 13:54
يه سوال : اگه درحين خدمت بدون اجازه يگان دو سه روز غيبت كنيم ، بعد كه برگشتيم چي ميشه ؟

تا 15 روز فقط غیبت میخوری یعنی برای هر یک روز سه روز اضافه خدمت اما بیشتر از15 روز فراری حساب میشی و باید بری دادگاه

chekho
07-12-2012, 14:29
دوستان تو برگ سفید من نوشته روز اعزام دوم دی یعنی شنیه باید محل اعزام شهرم باشم.
احتمالا بقیم همینجورین

تو برک من نوشته اعزام 10/1
باید به نظام وظیفه شهرم مراجع کنم راستی برگ سفید اصلش کی میاد اینی کهخ من دارم از پلیس+10 گرفتم

pintorikio
07-12-2012, 15:08
یکی از تلخ ترین لحظات این روزهام این بود که توبرگه نوشته بودسازمان به کار گیرنده:نیروی انتظامی:41:

دوست عزیز ایشالا باسه تقسیمت یه جای خوب نیرو انتظامی بیفتی...
الان پادگان اموزشیت کجاست؟مشخص شده؟

fabio montari
07-12-2012, 15:47
دوستان من معاف شدم 1 ماه گذشته کارتم نیومده چی کار کنم ؟ خیلی استرس دارم

Agame.Arash
07-12-2012, 16:09
ببخشید اگه مدرک دکترای عمومی پزشکی داشته باشی هم باید بری سربازی؟با چه شرایطی؟

Sent from my Xperia S using Tapatalk 2

farzad02
07-12-2012, 16:52
سلام
کجا امریه گرفتی؟
چطوری گرفتی؟

سلام
کارت بسیج فقط برای مراکز و نهادهای مرتبط با سپاه و بسیج نیازه و سایر سازمانها خیلی براشون اهمیتی نداره

شما نگفتی چه شهری زندگی می کنی ولی من اگر جای شما بودم میرفتم اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان (اگر تهران هستی خود وزارتخونه)
یا هر نهادی که ازت کار تخصصی خودتو بخوان

اگر کار اداری بگیری، احتمالا میتونی با مو و لباس عادی در اون سازمان حاضر بشی (البته بازم بستگی به جایی که میری داره)

هر جای غیر نظامی که بری، قطعا خوبه

offlineman
07-12-2012, 16:59
اگه کسی امریه بگیره بعد حین خدمت به صورت امریه ، دانشگاه برای ارشد قبول بشه از خدمت راحت ترخیص میشه میره و بعد از اتمام تحصیل برمیگرده به همون ارگان ادامه خدمتشو میده؟ یا نمیشه اصلا؟؟؟؟؟

SNOW PATROL
07-12-2012, 17:21
اگه کسی امریه بگیره بعد حین خدمت به صورت امریه ، دانشگاه برای ارشد قبول بشه از خدمت راحت ترخیص میشه میره و بعد از اتمام تحصیل برمیگرده به همون ارگان ادامه خدمتشو میده؟ یا نمیشه اصلا؟؟؟؟؟

خیر امریه به صورت قرارداد هست و باید 2 سال کامل تحت اختیار یگان به خدمت گرفته باشید

ببخشید اگه مدرک دکترای عمومی پزشکی داشته باشی هم باید بری سربازی؟با چه شرایطی؟

بله اما اکثرا به صورت امریه برای بیمارستان ارتش جذب میشوند و خدمت سربازی به اون معنی ندارند فقط اموزشی

دوستان من معاف شدم 1 ماه گذشته کارتم نیومده چی کار کنم ؟ خیلی استرس دارم

والا ما این جا طرف داشتیم 18 ماه خدمت کرده بعد از 6 ماه کارتش اومده !!!

jomong666
07-12-2012, 17:23
امریه برای رشته صنایع -کجا ها میدن ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین .

farzad02
07-12-2012, 17:48
دوستان کسی برگ سفیدش در خونه اومده؟
فردا 18 آذر هست و دیگه خیلی دیر شده. به نظرتون برم المثنی بگیرم؟

arash rashno
07-12-2012, 17:49
امریه برای رشته صنایع -کجا ها میدن ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین .

موسسه استاندارد یکیشه

arash rashno
07-12-2012, 17:52

مال آبان من 15 مهر اومد
ولی واسه دیماه هنوز نیومده
البته دلیلش به خاطر تعطیلی تهران هست
ولی الان برگه پلیس+10 رو با برگه آبان که با پست اومد رو مقایسه میکنم عینا یکی هستند و فقط اونی که پست آورد دورش آبیه
اینی که از پلیس+10 گرفتم تاییدیه یگان خدمتی هم داره که از پایین جدا میشه

fabio montari
07-12-2012, 19:01
خیر امریه به صورت قرارداد هست و باید 2 سال کامل تحت اختیار یگان به خدمت گرفته باشید

بله اما اکثرا به صورت امریه برای بیمارستان ارتش جذب میشوند و خدمت سربازی به اون معنی ندارند فقط اموزشی

والا ما این جا طرف داشتیم 18 ماه خدمت کرده بعد از 6 ماه کارتش اومده !!!
اخه به من گفت یه ماه دیگه میاد

masoud05
07-12-2012, 19:01

برای ما هم نیومده،حالا چه عجله ایه،هر چی باشه دوم دی مثل یک مـــــــــرد اعزام میشیم

momech
07-12-2012, 19:07
بله دوست عزیز بنده تقریبا مطمئن هستم که میتونید ترخیص بشید و دوستانی داشتم که با داشتن امریه هم ترخیص شدن شاید یکم پروسه اداریش طولانی تر باشه فقط.. ولی بعد برای ادامه دیگه نمیتونید امریه بگیرید! و باید بقیه سربازی رو در همون ارگان(سپاه یا ارتش یا..) که بودید سپری کنید. برای اطمینان بیشتر از سایت Police.ir قسمت مشاوره سوال کنید و با کد رهگیری که بهتون میده جواب رو بعد چند روز ببینید

SNOW PATROL
07-12-2012, 19:10
بله دوست عزیز بنده تقریبا مطمئن هستم که میتونید ترخیص بشید و دوستانی داشتم که با داشتن امریه هم ترخیص شدن شاید یکم پروسه اداریش طولانی تر باشه فقط.. ولی بعد برای ادامه دیگه نمیتونید امریه بگیرید! و باید بقیه سربازی رو در همون ارگان(سپاه یا ارتش یا..) که بودید سپری کنید. برای اطمینان بیشتر از سایت Police.ir قسمت مشاوره سوال کنید و با کد رهگیری که بهتون میده جواب رو بعد چند روز ببینید

قبلا ها که نمیشد؟ ! حتما قانونش عوض شده

momech
07-12-2012, 19:13
دوستان کسی میدونه اونایی که امریه میگیرن بیمه چه جور حساب میشه براشون؟؟ همون شرکتی که امریه دارن بیمشون میکنه یا بیمه نیروهای مسلح هستن؟؟ مثلا اونایی که امریه وزارت نفت هستن ، بیمه ی ارتش رو دارن یا همون زیر مجموعه نفت که در اون مامور به کار شدن ؟؟

momech
07-12-2012, 19:15
قبلا ها که نمیشد؟ ! حتما قانونش عوض شده

اره حق با شماست منم شنیده بودم که نمیشه، ولی قوانین خیلی تغییر می کنه، اینجور سوالات رو بهتره از قسمت مشاوره نظام وظیفه پرسید (police.ir)

hamed malekpour
07-12-2012, 19:24
من 25روز پیش برای معافیت اقدام کرده ام وگفته اند 25 روز دیگه نتیجه در خونتون میاد ولی هنوز نیامده چی کار کنم اگه معاف نشدم کی اعزام می شوم

mhnn yd
07-12-2012, 20:16
مرسی pintorikio عزیز

پادگان آموزشیم افتادم شهید بیگلری مشکین شهر.که جای خیلی سردیم هست:41:

mhnn yd
07-12-2012, 20:22
دوست عزیز ایشالا باسه تقسیمت یه جای خوب نیرو انتظامی بیفتی...
الان پادگان اموزشیت کجاست؟مشخص شده؟

مرسی pintorikio عزیز

Agame.Arash
07-12-2012, 20:28
ببخشید من یه سوال مبتدیانه بپرسم ؟ این آموزشی که میگن یعنی چی ؟ بعدش اون قانون تک فرزند پسر معاف میشه هنوز سرجاشه ؟

mhnn yd
07-12-2012, 20:33
ببخشید من یه سوال مبتدیانه بپرسم ؟ این آموزشی که میگن یعنی چی ؟ بعدش اون قانون تک فرزند پسر معاف میشه هنوز سرجاشه ؟

آموزشی یعنی اینکه قوانین سربازی و سرگردانی ها و دور شدن از هدفهاوالبته خوبی هایی نظیر مرد شدن و پخته شدن و به صورت مقدماتی یاد بگیرن سربازها.

بله یگانه فرزند ذکور پدر بالای 65 سال معافیتش سر جاشه

SNOW PATROL
07-12-2012, 20:35

شما وقتی میری خدمت جدا از محل اصلی خدمت باید دو ماه ابتدای کار اموزش های نظامی ببینید
خیر دوست عزیز چنین قانونی وجود نداد البته اگر شامل قانون کفالت نشید

Sha7ab
07-12-2012, 20:43
دوستان من مرز بیفتم چند ماه کسری داره؟

mhnn yd
07-12-2012, 20:43
سوالات مربوط به معافیت کفالت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
f745-40c1-83c2-578db36d1e55

SNOW PATROL
07-12-2012, 20:48
دوستان من مرز بیفتم چند ماه کسری داره؟

سلام
برای کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق امنیتی غیردرگیر و مناطق عملیاتی و مناطق محروم و بد آب و هوا ۱۹ ماه است.

Sha7ab
07-12-2012, 20:54
سلام
برای کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق امنیتی غیردرگیر و مناطق عملیاتی و مناطق محروم و بد آب و هوا ۱۹ ماه است.

به نظرت ارزش داره من مرز بیفتم یا اینکه راهنمایی رانندگی و سر چهارراه بیفتم؟ بعد درسته مرز مرخصیش 45/15 هست؟

SNOW PATROL
07-12-2012, 21:02
به نظرت ارزش داره من مرز بیفتم یا اینکه راهنمایی رانندگی و سر چهارراه بیفتم؟ بعد درسته مرز مرخصیش 45/15 هست؟

نه اررش نداره من خودم ناجا بودم اگه ارتش بودی ارزش داشت چون مرز های شمال غرب دست ارتش هست
اما مرزهای جنوب شرقی دست دست ناجا هست :41:

مرخصیش هم 45/10 هست

Pami
07-12-2012, 21:23

آقا آدم خوش شانسی هستی یا نه ؟
من خوش شانس بودم یه علی گفتیم و خدمت آغاز شد !
دقیقا میخواستم بیفتم نیرو زمینی
رفتم برگه گرفتم دیدم زده نیروی بکار گیرنده نیروی زمینی ارتش !!
البته برام عجیب نبود !
دلو بزن به دریا بفرست بدون هیچ چیزی ، اگه افتادی ارتش که حله
اگه افتادی ناجا هم بیخیال ، سختی بیشتر می کشی فقط

Sha7ab
07-12-2012, 21:35
آقا آدم خوش شانسی هستی یا نه ؟
من خوش شانس بودم یه علی گفتیم و خدمت آغاز شد !
دقیقا میخواستم بیفتم نیرو زمینی
رفتم برگه گرفتم دیدم زده نیروی بکار گیرنده نیروی زمینی ارتش !!
البته برام عجیب نبود !
دلو بزن به دریا بفرست بدون هیچ چیزی ، اگه افتادی ارتش که حله
اگه افتادی ناجا هم بیخیال ، سختی بیشتر می کشی فقط

من 1 دی اعزامم و از شانس خوبم ناجا افتادم
پادگان شهید رجایی هم همه رو میفرسته برای مرز. یا مرز شمال غربی مثل ارومیه اینا یا کرمانشاه و کردستان. مثل خسروی و قصرشیرین و سومار و نفت شهر و اینا. مرز روی شاخمه مگر اینکه بخام آشنایی پیدا کنم و منو بندازه توی شهر. توی شهر هم از کلانتری خیلی میترسم و از سرچهارراه افتادن بیشتر میترسم.

momech
07-12-2012, 21:44
دوستان کسی میدونه اونایی که امریه میگیرن بیمه چه جور حساب میشه براشون؟؟ همون شرکتی که امریه دارن بیمشون میکنه یا بیمه نیروهای مسلح هستن؟؟ مثلا اونایی که امریه وزارت نفت هستن ، بیمه ی ارتش رو دارن یا همون زیر مجموعه نفت که در اون مامور به کار شدن ؟؟

vahidreza2007
07-12-2012, 22:13
دوستان برای اینکه کامل توجیح بشم اینو می پرسم

در کل منشی شدن تو دوره اموزشی چه مزیت هایی داره ؟
چه معایبی داره ؟

ایا ارزش داره ادم برای منشی شدن کاندید بشه ؟ در این صورت کلا چه مواردی از این طریق دو در میشه ؟

و اینکه برای اعزام که 10/1 هستش میشه شخصا رفت به 01 یا باید بریم مرکز استان و از اونجا بریم ؟

از دوستان کسی 10/1 اعزامش 01 نیستش با هم اشنا بشیم تا اونجا با هم باشیم ؟

Bensonw3x
07-12-2012, 22:13
افتادم

کد 235: مرکز اموزش تکاور نزاجا لشگرک تهران تو جاده لواسانات

چطوره ؟ --'

SNOW PATROL
07-12-2012, 23:24
دوستان برای اینکه کامل توجیح بشم اینو می پرسم

در کل منشی شدن تو دوره اموزشی چه مزیت هایی داره ؟
چه معایبی داره ؟

ایا ارزش داره ادم برای منشی شدن کاندید بشه ؟ در این صورت کلا چه مواردی از این طریق دو در میشه ؟

و اینکه برای اعزام که 10/1 هستش میشه شخصا رفت به 01 یا باید بریم مرکز استان و از اونجا بریم ؟

ببین رفیق شما اگه صفر یک افتادی اصلا نیاز به اینکار ها نیست اما در هر صورت
معمولا منشی بهترین موقعیت رو داره
نه نظافت داره، نه رژه داره. همیشه هم از واحد منفک هست و راحت است کلا خیلی خوبه اصلا شک نکن

nokiax6
07-12-2012, 23:40
با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
من 91/10/1 اعزامم.پادگان شهدای کرمانشاه
از دوستان هرکسی هر اطلاعاتی که داشته باشه واسم بطور کامل بگه
1-اوضاع و احوال پادگان
2-بهداشت
3-غذا
4-تلفن کارتی(واسم واجبه) از همون روز اول میتونم استفاده بکنم؟ چند دیقه در روز یا محدودیتی نداره؟ چه مواقعی میتونم استفاده کنم؟
گزینه 4 رو خواهشا کامل توضیح بدین
اگه سوالامو جواب بدین جدا خوشحالم میکنین
پیشاپیش ممنون :sq_25:

offlineman
07-12-2012, 23:46

با تشکر از شما دوست عزیز و dg1 عزیز.:sq_1:

farzad02
08-12-2012, 00:00
سوال جالب و خوبیه
اما ظاهرا کسی امریه گرفته و خدمت کرده آنلاین نیست که پاسخ بده

منطقیش اینه که همون دستگاه بیمه کنه. ولی خوب چون خیلی دیگه به نفع سرباز میشه، بعید می دونم

momech
08-12-2012, 00:11
سوال جالب و خوبیه
اما ظاهرا کسی امریه گرفته و خدمت کرده آنلاین نیست که پاسخ بده

منطقیش اینه که همون دستگاه بیمه کنه. ولی خوب چون خیلی دیگه به نفع سرباز میشه، بعید می دونم
مگه این سرباز بیچاره چقد حقوق میگیره که این "خیلی" به نفعش بشه، در واقع داره 24 ماه مجانی خدمت میکنه! بنظرم اگه اینو هم ازش دریغ کنن دیگه خیییییلی در حقش ظلمه :( که بعد از دو سال خدمت مجانی چیزی دستش نباشه که بتونه نشون بده برای فلان شرکت کار میکرده و سابقه کار داره!

Mohammad-Hashemi
08-12-2012, 00:17
سلام دوستان . نیروهوایی سپاه اردکان یزد چجور جاییه؟

انقدر که برا دوستان میام اینجا سوال میپرسم برا سربازی خودم نپرسیدم:D

G U L D A N
08-12-2012, 00:20
وای وای 1 دی افتادم کد 13 : نیروی انتظامی مشکین شهر

بچه ها جای من بچسبید به بخاری و شوفاژ که من دارم بخ می کنم تو مشکین شهر . . . .

r00t
08-12-2012, 01:30
ـآقا قضیه این برگه المثنی چیه ؟
من برگ سبزم اومده و تاریخ اعزام رو نوشته 19 دی .
می تونم برم پلیس +10 و بگم برگ المثنی می خوام ؟
محل خدمت رو این تو می نویسن ؟
و آیا امکان داره که محل خدمتی که تو برگ المثنی نوشته شده با برگه ای که پست قراره بیاره فرق کنه ؟
پیشاپیش ممنون .

vahidreza2007
08-12-2012, 01:43
ـآقا قضیه این برگه المثنی چیه ؟
من برگ سبزم اومده و تاریخ اعزام رو نوشته 19 دی .
می تونم برم پلیس +10 و بگم برگ المثنی می خوام ؟
محل خدمت رو این تو می نویسن ؟
و آیا امکان داره که محل خدمتی که تو برگ المثنی نوشته شده با برگه ای که پست قراره بیاره فرق کنه ؟
پیشاپیش ممنون .

دوست عزیز برگ المثنی همون برگه ای هستش که الان رسیده به دست شما ! و در واقع اون رو برای این گذاشتن که کسانی که می خواهند زودتر از محل خدمتی شون مطلع بشن برن و بگیرن و مطلع بشن .
متاسفانه تاریخ اعزامتون همونی هستش که نوشته و محل خدمتتون 10 روز مونده به اعزام از طریق برگه سفیدی که پست میاره مشخص میشه

vahidreza2007
08-12-2012, 01:44

بله دوست عزیز اونایی که امریه میشن بوسیله اون ارگانی که امریه میگیرن بیمه میشن و دیگه در زیر مجموعه نیرو های مسلح نیستن و خیالتون راحت چون 100 % بیمه میشین توسط ارگان مربوطه

ice_man_sh
08-12-2012, 02:11
من 1 دی اعزامم و از شانس خوبم ناجا افتادم
پادگان شهید رجایی هم همه رو میفرسته برای مرز. یا مرز شمال غربی مثل ارومیه اینا یا کرمانشاه و کردستان. مثل خسروی و قصرشیرین و سومار و نفت شهر و اینا. مرز روی شاخمه مگر اینکه بخام آشنایی پیدا کنم و منو بندازه توی شهر. توی شهر هم از کلانتری خیلی میترسم و از سرچهارراه افتادن بیشتر میترسم.
ببینید مرز با مرز، جا با جا فرق میکنه.

شما احتمال داره شمال غرب جایی بیفتید که 4-5 ماه راه دسترسیش بسته اس و با هزار مصیبت باید برگردین خونه.

الان زمان صلح تو شمالغرب هست ولی معلوم نمیشه 1 سال بعد کجا باشین.

در حال حاضر مرزهای شمالغرب خوبن ولی در کل من شهر رو به مرز ترجیح میدم، مطمئن باش اون کسر 2 ماه رو الکی نمیدن، به خاطر سختی که تحمل میکنی میدن.

دوست عزیز کار شما انشالله ردیف شد برای 01؟ برگ سفیدتون رو گرفتین؟ (به قول dg1 برش داشت :sq_2:)

دوستانی که مشکین شهر افتادن اگه تونستن روزهای آخر به تاپیک یه سر بزنن.

در حال حاضر چند نفر از دوستای من دارن آموزش میبینن، انشالله اگه برگردن سعی میکنم اطلاعاتی بگیرم و اینجا بنویسم. (البته اگه تونستم ببینمشون، چون خودم 1 دی اعزامم و کمی سرم شلوغه)

vahidreza2007
08-12-2012, 02:20
اره دوست من چاقوش برنده بود :sq_2: خدا رو شکر .

راستی دوستان فقط می تونم بگم اصلا به خودتون استرس وارد نکنین و فکرتون رو مشغول نکنید . ایشالا به سلامتی همگی خدمت رو شروع و به پایان می بریم ! باور کنید به سرعت برق و باد میگذره و مهم اینکه طاقت و صبرتون رو افزایش بدین .

و به قول یکی از دوستان با اینکه اهل نصیحت نیستم ولی خواهشا وقتی تشریف میبرید اموزشی لطفا وقتی با خانواده تلفنی صحبت می کنید اصلا از سختی شکایت نکنید و خدای نکرده گریه نکنید که 100 برابر شما اونا ناراحت میشن و چون کاری از دستشون بر نمیاد باعث میشه بیشتر ناراحت بشن ( این رو به خودم هم میگم ) . خودم بعهد بستم وقتی تلفنی صحبت می کنم با خونه فقط و فقط از همه چی تعریف کنم حتی اگه عذاب اور باشه او دوران که مطمئنا نخواهد بود !

Sha7ab
08-12-2012, 03:06
اره دوست من چاقوش برنده بود :sq_2: خدا رو شکر .

راستی دوستان فقط می تونم بگم اصلا به خودتون استرس وارد نکنین و فکرتون رو مشغول نکنید . ایشالا به سلامتی همگی خدمت رو شروع و به پایان می بریم ! باور کنید به سرعت برق و باد میگذره و مهم اینکه طاقت و صبرتون رو افزایش بدین .

و به قول یکی از دوستان با اینکه اهل نصیحت نیستم ولی خواهشا وقتی تشریف میبرید اموزشی لطفا وقتی با خانواده تلفنی صحبت می کنید اصلا از سختی شکایت نکنید و خدای نکرده گریه نکنید که 100 برابر شما اونا ناراحت میشن و چون کاری از دستشون بر نمیاد باعث میشه بیشتر ناراحت بشن ( این رو به خودم هم میگم ) . خودم بعهد بستم وقتی تلفنی صحبت می کنم با خونه فقط و فقط از همه چی تعریف کنم حتی اگه عذاب اور باشه او دوران که مطمئنا نخواهد بود !
منم اگه 01 بودم همین اندازه روحیه داشتم. شما که قرار نیست 21 ماه با دزد و قاچاقچی و تنهایی و مرز و ....... سر و کله بزنی.

ice_man_sh
08-12-2012, 04:08
با اجازه دوستان برای اینکه فضا هم عوض بشه هر از چندی یه عکسی بزاریم....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hatef70
08-12-2012, 04:11
منم اگه 01 بودم همین اندازه روحیه داشتم. شما که قرار نیست 21 ماه با دزد و قاچاقچی و تنهایی و مرز و ....... سر و کله بزنی.
با تمام احترامي كه به دوست خوب و عزيزمون دارم ، تأييد ميشه.

Nocturne
08-12-2012, 04:54
ببخشید کسی میتونه پاسخ روشنی به سوالم بده
میخواستم بدونم واریکوسل درجه 3 که طبق قانون معافیت دائم داره در عمل چند درصد ممکنه جواب بده و بتونم معافیت دائم رو بگیرم؟

مرسی

momech
08-12-2012, 08:11
بله دوست عزیز اونایی که امریه میشن بوسیله اون ارگانی که امریه میگیرن بیمه میشن و دیگه در زیر مجموعه نیرو های مسلح نیستن و خیالتون راحت چون 100 % بیمه میشین توسط ارگان مربوطه
ولی تو فروم های دیگه دوستان عکس این مطلب رو میگن، البته اونا امریه نبودن و طبق شنیده ها میگفتن. شما خودت امریه گرفتی؟

SNOW PATROL
08-12-2012, 08:42
ببخشید کسی میتونه پاسخ روشنی به سوالم بده
میخواستم بدونم واریکوسل درجه 3 که طبق قانون معافیت دائم داره در عمل چند درصد ممکنه جواب بده و بتونم معافیت دائم رو بگیرم؟

مرسی

اگه درجه سه باشه صد در صد

aminjigar
08-12-2012, 09:09
ولی تو فروم های دیگه دوستان عکس این مطلب رو میگن، البته اونا امریه نبودن و طبق شنیده ها میگفتن. شما خودت امریه گرفتی؟
دوستمون درست گفته... کسایی که امریه سازمانهای غیر نیروهای مسلح رو می گیرن از طرف همون سازمان بیمه می شن و به اون نفرات دفترچه بیمه تو آموزشی نمی دن... باید بعد از آموزشی از طریق سازمان مربوطه خودشون پیگیری کنن

Hamid_m
08-12-2012, 10:23
دوستان به نظرتون با لیسانس کامپیوتر اگر الان دفترچمو پست کنم کی تاریخ اعزام میخورم؟ خودم میخام برج 12 بخورم البته برگ سبزمو برای برج 10 لازم دارم، و این تاریخی توی دفترچه برای اعزام گفته پیشنهاد بدید تاثیری روی تصمیمشون داره؟

SNOW PATROL
08-12-2012, 10:56
دوستان به نظرتون با لیسانس کامپیوتر اگر الان دفترچمو پست کنم کی تاریخ اعزام میخورم؟ خودم میخام برج 12 بخورم البته برگ سبزمو برای برج 10 لازم دارم، و این تاریخی توی دفترچه برای اعزام گفته پیشنهاد بدید تاثیری روی تصمیمشون داره؟

10 روز دیگه دفترچه رو بفرست برج 12 اعزام میخوری

2 روز بعد از ارسال دفترچه هم میتونی المثنی برگ سبزت رو بگیری و برای پذیرش یا امریه اقدام کنی

Hamid_m
08-12-2012, 11:03
10 روز دیگه دفترچه رو بفرست برج 12 اعزام میخوری

2 روز بعد از ارسال دفترچه هم میتونی المثنی برگ سبزت رو بگیری و برای پذیرش یا امریه اقدام کنی
برگ سبر رو برای امریه آموزش پرورش لازم دارم، اونها هم اعزامی های برج 12 و 2 و 4 رو قبول میکنند یعنی باید تاریخ اعزامم رو بدونم، توی این المثنی تاریخ اعزام مشخص شده؟ اگر الان دفترچه رو بفرستم به نظرتون ممکنه برج 10 اعزامم کنند؟

SNOW PATROL
08-12-2012, 11:06
برگ سبر رو برای امریه آموزش پرورش لازم دارم، اونها هم اعزامی های برج 12 و 2 و 4 رو قبول میکنند یعنی باید تاریخ اعزامم رو بدونم، توی این المثنی تاریخ اعزام مشخص شده؟ اگر الان دفترچه رو بفرستم به نظرتون ممکنه برج 10 اعزامم کنند؟

بله با همون المثنی برگ سبز میتونید امریه بگیرید تاریخ اعزام رو هم توش زده
به نظرم الان دفترچه رو نفرست حداقل یک هفته دیگه صبر کن الان با کمبود نیرو مواجه شدن یه دفعه دیدی برج 10 اعزام خوردی

hgh118
08-12-2012, 12:38
مرسی pintorikio عزیز

سلام وای عجب اتفاقی!!!!!!

دوست ما افتاده بود "شهید بیگلری مشکین شهر" و کلی هم مشکل داشت با اونجا البته نه برای سرما و دوری اش از خانه، بلکه به خاطر "مادرش" که مریض بود و دوستمون هم تک پسر بود و هیچ گونه پارتی ای هم نتونست پیدا کنه که جاشو عوض کنه!! :sq_11:

اما همین یه ساعت پیش زنگ زد و گفت برگه سفیدم اومده در خونه افتادم "06 ارتش تهران"!!!!!!!! بدون هیچ گونه پارتی! واقعاً کفم بریده! :sq_2::sq_14::sq_2::sq_14::sq_2::sq_14:

اما مژده،:sq_25: شنیده بودم پادگان مشکین شهر یه کم دچار اشکالاتی هست و چند ماهی هستش که سرباز نگرفته! احتمالاً سربازای این پادگانو برای 1/10 هم دوباره تقسیم کردن و پادگان مشکین شهر بازم سرباز نگرفته!!

بنابراین دوستانی که توی المثنای برگه سفید مشکین شهر افتادن ناراحت نباشن، احتمالا خبرای خوبی تو راهه!!:sq_8::sq_8:

حالا نمیدونم و البته فکر هم نمی کنم که اون دوستانی که گفتن افتادن مشکین شهر برگه سفیدشون اومده باشه؟! احتمالاً همه ی این دوستان هم دوباره تقسیم بشن!

-------------------------------------------------------------------------------------------
امروز دوباره برام اثبات شد که در نا امیدی بسی امید است! و تا "خدا" هست هیچ نیازی به "پارتی" نیست، کافیه تلاشتو بکنی (در جهت درست!) و بقیه شو توکل کنی به خودش.
"و توکل علی الله و کفی بالله وکیلا"

ghdc
08-12-2012, 13:10
با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
من 91/10/1 اعزامم.پادگان شهدای کرمانشاه
از دوستان هرکسی هر اطلاعاتی که داشته باشه واسم بطور کامل بگه
1-اوضاع و احوال پادگان
2-بهداشت
3-غذا
4-تلفن کارتی(واسم واجبه) از همون روز اول میتونم استفاده بکنم؟ چند دیقه در روز یا محدودیتی نداره؟ چه مواقعی میتونم استفاده کنم؟
گزینه 4 رو خواهشا کامل توضیح بدین
اگه سوالامو جواب بدین جدا خوشحالم میکنین
پیشاپیش ممنون :sq_25:

سلام

منم مثل شما 1/10 اونجام از كجا ميايي (شهر)

نميدونم چرا كسي در مورد اين پادگان جواب درست نميده

ولي از سانش 2 نفر رو گير اوردم كه اونجا بودن
كلي ازشون پرسيدم كار داشتي درخدمتيم

1.وضعش خوبه معروفه به هتل شهدا ولي نه اونقدر مثل 01
2. منظورت از بهداشت چيه اگه اشايسگاه و اين رو ميگي خوبه و امكاناتش تكميله
3. غذا هم بد نيست ولي زياد خوب هم نيست(اگه مثل من بد غذا نباشي خوبه---يكي شون ميگف زمان ما شيشليك دادن 1 بار)

4.توي اسايش گاه داره(فكر كنم يك طرفه ) و بيرونم كارتي داره زياد م داره
محدوديت .توي اشايش گاه رو نميدونم ولي بيرون نداره--فقط مثل اين كه كارت تلفن كم گير ميادد بهتره با خودت بياري
رفيقم ميگفت بالا ي 15 تا گير ميدن---

ولي فقط يه مدل كارت اونجا كار ميكنه كه اونم امشب ميگه چي بود

موقع خاصي نداره هر وقت بيكار بودي

براي گوشي هم اگه بياري جا توي پادگان گفت داره كه تحويل بدي

سوالي بود در خدمتيم

amin khan
08-12-2012, 13:33

انقدر که برا دوستان میام اینجا سوال میپرسم برا سربازی خودم نپرسیدم:D
منم اونجا افتادم ، رفیقت مدرکش چیه؟ خودت کجا افتادی؟
توی پرشین تولز یه تایپیک مشابه هست که شروع کننده تایپیک آقای ROOZBEH33 عزیز خودش پادگان اردکان بوده ، در مورد اونجا اطلاعات خوبی داده
من نقل قول میکنم :

خب دوره آموزشي ما هم تموم شد و من از اردكان برگشتم . اولا بگم كه شهر خيلي مزخرف و گرميه اگه مي خواهيد بريد نيرو هوايي سپاه يه جوري تنظيم كنيد كه فصل پائيز يا بهار بريد . تو اين چند روزه اخير ما به اردو رفتيم . يا شايد بايد بگم به گا رفتيم . دو شب و سه روز در اردو بوديم . قضيه اش اينجوريه كه بايد كوله انفرادي رو توش وسايل لازمتون مثل يقلوي ، قاشق ، يه زيرپوش و چند تا آت و آشغال ديگه تون رو بريزيد توش چيزي كه مايه عذاب پتو هاي لامصبه كه دهن آدم رو سرويس ميكنه . ميگن بايد 2 تا پتو توش بذاريد كه من يكي گذاشتم ( اگه ديپلمه به پائين هستيد حتما همون دوتا رو تو كوله بذاريد چون من يه مادر مرده اي رو تو بيابون خدا ديدم كه توي كوله اش هفت تا اجر گذاشته بودن و مي گفتن انتهاي راه ازش تحويل ميگيرن ، ولي چه راهي ... زنهار از اين بيابان وين راه بي نهايت ، ولي به ما ليسانسه ها زياد كار نداشتن هركي نياورد خوش به حالش شد من كه بايد همون يه دونه اش رو هم نمي ياوردم . راستي يه كاري مي تونيد بكنيد توي چفيه تون پر از خار و خاشاك بيابون كنيد و يه جوري تو كوله بذاريد كه انگار پتو توش چپونديد . اين روش رو خودم ابداع كردم . باور كنيد اگه اين كار رو بكنيد براي هر قدمي هزار تا صلوات واسه من مي فرستيد كه چقدر كارتون راحت شده) . خلاصه اين كوله با دوتا پتوي توش رو روي خر بذاريد مي خوابه . من با يه دونه پتو راه افتادم و رفتم . يه راه مزخرف سنگلاخ رو زير افتاب به سمت بيابون خدا به مدت يه ساعت فحش گويان و لعنت كنان رفتم تا به اردوگاه برسم. هر 15 نفر توي يه چادر تقسيم شديم و مستقر شديم . توي اين چادر ها هم اگه پاتو دراز كني شست پات ميره تو دماغ يه نفر ديگه با چه بدبختي بايد اونتو همه كاراتون رو بكنيد . به محض اينكه رسيديم برنامه ها شروع شد . برنامه ها هم صبح و ظهر و شب هست و توي مدتي كه اونجا هستيد رو هم 5 يا 6 ساعت درست و حسابي مي خوابيد همچين كه چشاتون رو هم مياد بوووووم بشكه گازوئيل رو منفجر مي كنن كه كوه مي لرزه . و شليك گلوله گازي و بدو بدو و به صف شدن در عرض سه سوت . خلاصه همش بايد راه بريد . اينقدر كه تا دو هفته بعد از اردو هنوز پاهاتون درد مي كنه . شبا كه بيرون ميايد چراغ كه نيست همه پوتين ها و جوراب هاي همديگه رو مي پوشن و يك بلبشويي ميشه كه نگو . چادر ها هم براي اينكه عقرب توش نره همه گازوئيلي هست و يه زير انداز كثيف روغني هم بهتون ميدن كه پتو هاتون رو توش پهن مي كنيد .
سخت ترين برنامه اردو آفند و پدافنده كه صبح كله سحر كوله هاي مزخرف رو رو كولتون مي گذاريد و اينقدر راه ميريد كه عرق از تمام نقاط بدنتون جاري ميشه و قشنگ حركت يك قطره عرق را از سرتون تا رسيدنش به پاتون احساس مي كنيد . راستي تمام راه رفتنا هم با كلاه آهني هست كه 1 كيلو وزنش هست و يه حال حسابي به گردنتون ميده . آآآآخ گردنم درد گرفت . در ضمن اسلحه تخمي رو هم دستتون ميدن كه نميدونيد كجا فروش كنيد .خلاصه اينقدر ميريد تا به يه كوه ميرسيد . اونجا يه لحظه متوقف ميشيد كه بووووم يه ور كوه تي ان تي منفجر مي كنن . كوه درست زاويه 45 درجه داره و مسيري رو كه در حال عادي در عرض دو ساعت ميتونيد تا وسطش بريد و احتمالا وسطش هم بيخيال ميشويد و برمي گرديد پائين شما در عرض 10 دقيقه با كوله و قمقمه سوراخ و تفنگ و كلاه آهني مثل بز كوهي بالا مي رويد . مخصوصا كه فرت و فورت بغلتون RPG هم بزنن و عجب صدايي داره اين لامصب . خلاصه به بالاي كوه كه ميرسيد فكر مي كنيد خب ديگه از اينجا به بعد ديگه سرپائينيه و راحته در حالي كه سرپاييني دوبرابر سربالايي دهن آدم رو سرويس مي كنه . جهنم از اينجا شروع ميشه . ساعت تقريبا 10 شده كه شما بالاي كوه هستيد و مي خواهيد پائين بياييد . فكر كنم ساعت 1 بعد از ظهر ديگه به اردوگاه برسيد . اين مسير تمومي نداره هرچقدر مي رويد بازم هست . وسط راه در حال له له زدنيد كه از دور يه ماشين مياد كه داره بطري هاي آب بين بچه ها پرت مي كنه اينقدر خوشحال ميشيد كه انگار دنيا رو بهتون دادن . وقتي به شما مي رسه يه بطري ميدن دستتون خوب كه نگاه مي كنيد مي بينيد آب اون جوري يخ زده كه تا فردا هم يخش آب نميشه . اين از بزرگترين ضدحالهايي بود كه من خوردم . خلاصه به اردوگاه مي رسيد و بقيه اش ديگه زياد سخت نيست .
فرداش به سمت پادگان راه ميفتيد و برگه هاي تقسيم رو ميدن دستتون و شرتون كم . البته براي ما پايان دوره مشترك بود مجبور شديم دوروز الاف شيم و رژه هم بريم براشون . خلاصه جنازه تون به خونه ميرسه . اما همين كه ميدونيد ديگه به اون خراب شده برنمي گرديد خودش كلي باعث خوشحاليه .
فردا مراحل ترخيص از خدمت رو هم براتون مي نويسم . هرگونه سوالي داشتيد بپرسيد اگر توانستم پاسخ ميدهم
زنده باد آزادي
پيروز باد يار دبستاني من

پینوشت : آقا این رو یادم رفته بود بنویسم : حتما حداقل 3 تا تن ماهی همراهتون باشه از اینا که دربازکن نمی خواد اونجا خیلی به دردتون می خوره .

Amin_0913
08-12-2012, 13:38
سلام
دوستان من لیسانس صنایع غذایی دارم کارخانه دولتی برای رشته من وجود داره برم واسه امریه؟
یا مثلا میتونم توی یه رشته دیگه برم دنبال امریه؟مثلا مخابرات(چون مدارک مربوط به سیستمهای شبکه رو دارمCCNA)؟

واسه دوستم میپرسم
میتونه با دیپلم بره امریه بگیره؟

vahidreza2007
08-12-2012, 13:40

دوستان عزیز فکر کنم اونقدر گفتند هتل هتل ! شما هم واقعا باور کردید که واقعا هتل هستش ! درسته نسبت به جاهای دیگه بهتره ولی دیگه تفاوت زمین تا اسمون نیست که بخوام روحیه کاذب بگیرم از این امر !
از طرفی اتفاقا 01 افتادن برای من از طرفی بد هم شد چون مرخصی کمتر از 4 روز بدن نمی تونم برم خونه به علت دوری راه چون همش رو باید تو راه باشم ! شاید نهایتش بتونم برم تو شهر یه دوری بزنم و برگردم
از طرف دیگه داداش من مدرکم فوق لیسانس هستش و 01 اصالتا لیسانس به بالا میگیره و فکر نکنم کسی با مدرک وفق لیسانس رو هر جور هم حساب کنی برای اموزشی بفرستند به مرز و ...!!!!
مطمئنا اونی 2 سال با سختی و بد بختی درس خونده باید با کسی مه داره با دیپلم فرق داشته باشه ! ( هر چند که الان دوستان خودم که دیپلم دارند بعضی هاشون بهترین جا دارن اموزش و خدمت می کنند شاید بهتر از 01 باشه !!!

در اخر اینکه من صحبتم اینکه چه بخوایم چه نخوایم این 2 ماه رو باید بگذرونیم ! چه در به اصطلاح هتل یا در یه جای دیگه که امکاناتش کمتر از هتل هستش !!!!!! حالا بقول یکی از بچه ها این 2 ماه که خوب و بد می گذره در هر صورت . باید فکر اون 19 ماه باقی مانده بود !!!

farzad02
08-12-2012, 13:41
دوستان این بحث مشکلات و خطرات سربازی پیش اومد یه سوالی به ذهنم رسید. افرادی که سوء سابقه دارن و محکوم و زندانی شدن با افراد بدون سوء سابقه در یک پادگان آموزشی می بینن؟

vahidreza2007
08-12-2012, 13:49
و اینم الان یادم اومد تا بگم وقتی روز های اول فوق لیسانس بود که رفته بودم دانشگاه یعنی به قول معروف هنوز اش خور بودیم :دی چند نفر ور دیدم که دارن با هم حرف میزنند و مثل اینکه اون روز دفاع پایان نامه شون بود و داشتند اماده میشدن برای دفاع و اتمام این دوره ! در حالی من تازه نقطه اغاز رو گذاشته بودم یه اهی از درون کشیدم ! گفتم کاش من الان به جای اونا بودم و درسم تموم شده بود به جای شروع شدن !! و از این حرفا که کی می خواد این همه درس رو پایان نامه رو پاس کنه !!! اما زمان گذشت و گذشت تا اینکه درست بعد دفاع چند نفر اومدن پیشم و گفتند خوش به حالت تموم کردی ولی ما که تازه می خوایم شروع کنیم !!! همون جا بود که دیدم ای دل غافل این چرخه همین جوری ادامه داره!

پس این دوره اموزشی و در کل سربازی هم با سختی و خوی و ناخوشی هاش به اخر میرسه ! و اینکه یه نفر بخواد خودش رو به خاطر اینکه چجوری خدمت میکنه یا کجا اذیت کنه تنها ضررش به خودش میرسه و بس ! در مورد اموزشی 01 هم بگم شاید به شخصه سخت ترین اموزشی رو اینجا داشته باشم شاید هر جای دیگه بودم برام بهتر می بود حالا چرا ؟ علتش بماند برای خودم : دی

vahidreza2007
08-12-2012, 13:51

دوست عزیز خیالت از بابت بیمه توسط ارگان مروبطه که امریه ات کرده راحت راحت باشه ! مطمئن باش بنده بدون اطلاع کامل حرفی رو نمیزنم که دوستان گمراه بشند ! موفق باشید و از دوره امریه تون لذت ببرید

farzad02
08-12-2012, 14:03
دوستمون درست گفته... کسایی که امریه سازمانهای غیر نیروهای مسلح رو می گیرن از طرف همون سازمان بیمه می شن و به اون نفرات دفترچه بیمه تو آموزشی نمی دن... باید بعد از آموزشی از طریق سازمان مربوطه خودشون پیگیری کنن
مطمئنی؟
اگر اینطور باشه که برای برخی دستگاهها خیلی خوبه. واقعا بیمه ها و خدمات کاملی دارن!!!

nokiax6
08-12-2012, 14:05
سلام
دوستان من لیسانس صنایع غذایی دارم کارخانه دولتی برای رشته من وجود داره برم واسه امریه؟
یا مثلا میتونم توی یه رشته دیگه برم دنبال امریه؟مثلا مخابرات(چون مدارک مربوط به سیستمهای شبکه رو دارمCCNA)؟

واسه دوستم میپرسم

منم لیسانس صنایع غذایی هستم از تبریز
2دی اعزامم شهدای کرمانشاه
از جهادکشاورزی امریه گرفتم
کارخونه ها فکر نکنم قبول کنن

Mohammad-Hashemi
08-12-2012, 14:07
منم اونجا افتادم ، رفیقت مدرکش چیه؟ خودت کجا افتادی؟
توی پرشین تولز یه تایپیک مشابه هست که شروع کننده تایپیک آقای ROOZBEH33 عزیز خودش پادگان اردکان بوده ، در مورد اونجا اطلاعات خوبی داده
من نقل قول میکنم :

سلام . دیپلمه هست . ممنون بابت تاپیک.

amin khan
08-12-2012, 14:12

رفتم تو گوگل این پادگان ولیعصر رو پیدا کردم میبینم ماشالله هزار ماشالله تو دل بیابون ساختنش
اینجوری که گوگل میگه ، 20 کیلومتر با شهر فاصله داره ، 10 کیلومترش چیزی به جز سگ و سرباز و سوپور نیست
پادگان ولیعصر ، هوافضا سپاه اردکان

اون مسیر آبی از شهر تا پادگان

این سه تا عکس هم زوم کردم

nokiax6
08-12-2012, 14:20
سلام

منم مثل شما 1/10 اونجام از كجا ميايي (شهر)

نميدونم چرا كسي در مورد اين پادگان جواب درست نميده

ولي از سانش 2 نفر رو گير اوردم كه اونجا بودن
كلي ازشون پرسيدم كار داشتي درخدمتيم

1.وضعش خوبه معروفه به هتل شهدا ولي نه اونقدر مثل 01
2. منظورت از بهداشت چيه اگه اشايسگاه و اين رو ميگي خوبه و امكاناتش تكميله
3. غذا هم بد نيست ولي زياد خوب هم نيست(اگه مثل من بد غذا نباشي خوبه---يكي شون ميگف زمان ما شيشليك دادن 1 بار)

4.توي اسايش گاه داره(فكر كنم يك طرفه ) و بيرونم كارتي داره زياد م داره
محدوديت .توي اشايش گاه رو نميدونم ولي بيرون نداره--فقط مثل اين كه كارت تلفن كم گير ميادد بهتره با خودت بياري
رفيقم ميگفت بالا ي 15 تا گير ميدن---

موقع خاصي نداره هر وقت بيكار بودي

براي گوشي هم اگه بياري جا توي پادگان گفت داره كه تحويل بدي

سوالي بود در خدمتيم

خیلی ممنون از جواب کاملتون
آره نمیدونم چرا اطلاعات از پادگانش کمه تو فضای مجازی!
باز اگه اطلاعات مفید و مهمی داری بگو
من از تبریز-امریه جهادکشاورزی هستم
شما از کجا؟ امریه گرفتی؟
منظورم از بهداشت آسایشگاه-سلف-سرویس هاش از لحاظ تمیزی و کیفیت چطوریه؟
متاسفانه منم بد غذا هستم.میدونم که از لحاظ غذا بهم بد میگذره.طوریکه من تو 4سال لب به غذای دانشگاه نزدم!
گوشی هم میترسم بیارم دردسر بشه یا اون وسط گم و گور بشه.ولش همون کارت بهتره.10تا میارم.فکر کنم کافی باشه
اینو خواهشا پیگیرش باش.منتظر جوابت هستم
ممنون رفیق:20:

ehsan0_l
08-12-2012, 14:24

والا ما كه فقط آموزشي صفر يكيم بعدش خدا ميدونه كجا تقسيم بشيم و همه اين مشكلاتو خواهيم داشت

M.R.2
08-12-2012, 14:25

دوست ما افتاده بود "شهید بیگلری مشکین شهر" و کلی هم مشکل داشت با اونجا البته نه برای سرما و دوری اش از خانه، بلکه به خاطر "مادرش" که مریض بود و دوستمون هم تک پسر بود و هیچ گونه پارتی ای هم نتونست پیدا کنه که جاشو عوض کنه!! :sq_11:

اما همین یه ساعت پیش زنگ زد و گفت برگه سفیدم اومده در خونه افتادم "06 ارتش تهران"!!!!!!!! بدون هیچ گونه پارتی! واقعاً کفم بریده! :sq_2::sq_14::sq_2::sq_14::sq_2::sq_14:

اما مژده،:sq_25: شنیده بودم پادگان مشکین شهر یه کم دچار اشکالاتی هست و چند ماهی هستش که سرباز نگرفته! احتمالاً سربازای این پادگانو برای 1/10 هم دوباره تقسیم کردن و پادگان مشکین شهر بازم سرباز نگرفته!!

بنابراین دوستانی که توی المثنای برگه سفید مشکین شهر افتادن ناراحت نباشن، احتمالا خبرای خوبی تو راهه!!:sq_8::sq_8:

حالا نمیدونم و البته فکر هم نمی کنم که اون دوستانی که گفتن افتادن مشکین شهر برگه سفیدشون اومده باشه؟! احتمالاً همه ی این دوستان هم دوباره تقسیم بشن!

-------------------------------------------------------------------------------------------
امروز دوباره برام اثبات شد که در نا امیدی بسی امید است! و تا "خدا" هست هیچ نیازی به "پارتی" نیست، کافیه تلاشتو بکنی (در جهت درست!) و بقیه شو توکل کنی به خودش.
"و توکل علی الله و کفی بالله وکیلا

با سلام
مشگین شهر آبان ماه هم سرباز گرفت الان دوستم داره اونجا آموزش میبینه.
در ضمن دوستان امسال هواش خیلی خوبه.تا امروز برف نباریده که واقعا عجیبه!!

vahidreza2007
08-12-2012, 14:57
با سلام
مشگین شهر آبان ماه هم سرباز گرفت الان دوستم داره اونجا آموزش میبینه.
در ضمن دوستان امسال هواش خیلی خوبه.تا امروز برف نباریده که واقعا عجیبه!!

از نظر برف خیالت راحت که برف خواهید داشت : دی یعنی هر سال یه برف و کولاک حسابی مشکین شهر رو در بر میگیره و بیشتر تو ماه های دی و بهمن هستش ! و البته نگران نباشید اینجوری بهتره برای سربازها چون دیگه از کار های بیرون و دویدن خبری نیست !

mhei
08-12-2012, 14:59
مرخصي گرفتن تو خدمت چجوريه؟ اگه يه كار خيلي ضروري پيش بياد ممكنه كه مرخصي ندن؟ من بايد آخر هر ماه در روز هاي به خصوصي مرخصي بگيرم ، واقعا نمي دونم چكار كنم؟.

vahidreza2007
08-12-2012, 15:00
راستی دوستان ، یکی از دوستان من که تازه از سربازی برگشته وبلاگ قشنگی درست کرده و برای اینکه تبلیغ نشه بنده خاطرات و تجربیاتی که داشته رو براتون حتما در طی چند پست قرار میدم مطمئنم مفید خواهد بود . ادم با خوندن این موارد حس می کنه خودش تو یگان بوده و بعضی چیزا دستش میاد قبل رفتن !

pershianix
08-12-2012, 15:03
سلام. میخواستم بدونم حقوق ماهانه سربازی الان واسه یکی که مدرک کارشناسی داره چقدره اگه که 1: مجرد باشه. 2: زن داشته باشه.
ممنون

Mahdi.p30
08-12-2012, 15:05
با سلام خدمت دوستان
من 3 ماه سربازی رفتم و ارشد قبول شدم اومدم دانشگاه
حالا فارغ التحصیل بشم و بخوام برگردم خدمت ، ماههای باقیمونده به قانون سال 90 حساب میشه یا به قانون جدید؟

chekho
08-12-2012, 15:09
منم برگ سفید اصلی اومد تارخشو درست کردن 10/2

ghdc
08-12-2012, 15:12
خیلی ممنون از جواب کاملتون
آره نمیدونم چرا اطلاعات از پادگانش کمه تو فضای مجازی!
باز اگه اطلاعات مفید و مهمی داری بگو
من از تبریز-امریه جهادکشاورزی هستم
شما از کجا؟ امریه گرفتی؟
منظورم از بهداشت آسایشگاه-سلف-سرویس هاش از لحاظ تمیزی و کیفیت چطوریه؟
متاسفانه منم بد غذا هستم.میدونم که از لحاظ غذا بهم بد میگذره.طوریکه من تو 4سال لب به غذای دانشگاه نزدم!
گوشی هم میترسم بیارم دردسر بشه یا اون وسط گم و گور بشه.ولش همون کارت بهتره.10تا میارم.فکر کنم کافی باشه
اینو خواهشا پیگیرش باش.منتظر جوابت هستم
ممنون رفیق:20:

خواهش ميكنم عزيز

من از تهران امريه ندارم

من فقط اسايشگاه رو پرسيدم و حمام رو كه ميگفت توي حمام وقت محدود نيست خيلي تميز و خوبه
كل اسايشگاه هاشونم ميگفت شوفاژ داشت و يكي موق گرما اونجا بود ميگفت اونجا با اينكه تابستون هم هوا سرده و كولر نميخواد كلا كولر داشت
بقيه رو نپرسيدم راستش رو بخواي

خودمم نميخوام گوشي بيارم نميارزه

اطاعات مفيد اونجا
ميگفتن به هيچ دارويي گير نميدن (به جز نرامادول و بويامادول و ...)حتي ميگفت ژلوفون ببر با خودت

بدون شك سرما ميخوري به مدت طولاني و اصلا نميشه روي بهداري حساب كرد(البته همه پادگان ها همينه ها)

ميگفت بوفه همه چيز دارره ولي گرونتر حتا فقل و ليوان و .... (كارت تلفن كم گير مياد)

بد غذايي بد شريه

ميگفت كارت اضافه بيارين چون همه اونجا كار نميكنه بفروش خيلي حال ميده

چشم مدلشم امشب بهت ميگم
فعلا .

vahidreza2007
08-12-2012, 15:13

یعنی المثنی که گرفته بودین زده بود جمعه 10/1 و حالا تو برگ اصلی زده شنبه 10/2 دیگه ؟

البته بایدم اینجوری باشه چون تو روزای تعطیل رسمی اعزام نداریم و روز کاری بعد اون اعزام میکنند معمولا !

mhnn yd
08-12-2012, 15:16

تو برگه سفید اصلیم که اومده در خونه نوشته مشکین شهر.

یعنی واقعا امکان داره بیفتیم یه جای دگ یا یه سازمان دگ؟؟؟

momech
08-12-2012, 15:57
با سلام خدمت دوستان
من 3 ماه سربازی رفتم و ارشد قبول شدم اومدم دانشگاه
حالا فارغ التحصیل بشم و بخوام برگردم خدمت ، ماههای باقیمونده به قانون سال 90 حساب میشه یا به قانون جدید؟
سلام، با قانون جدید

momech
08-12-2012, 15:58
شما کدوم شهریت؟ ماله ما که نیومده، مرکز اموزشی که عوض نشده؟

momech
08-12-2012, 16:01

حتما این دوستتون بعد از معلوم شدن محل اموزشی، با مدارکی که داشته رفته پیگیری کرده، درسته؟؟ دوستتون ساکن تهران بوده ؟؟

M.R.2
08-12-2012, 16:10

من که تا حالا ندیدم!!
فکر نکنم چنین اتفاقی بیفته.
داداشی مگه مشگین چشه؟ بیا منتظریم.:sq_25:

G U L D A N
08-12-2012, 16:15
با این همه علم .مدرک باید بریم بشین پاشو ! بهدا زوره زور ! آخه من و چه به مشکین شهر . . . اونم تو این سرما

hatef70
08-12-2012, 16:19
بازم سلام به همه ي دوستان ، نظرتون واسم واقعا مهمه:
بعد كلي اين طرف و اون طرف رفتن موفق شدم يه پارتي درست حسابي تو سپاه پيدا كنم.
حالا موضوع از اين قراره كه اين طرف كفته به خاطر اين كه كد نيروي انتظامي خوردي نميتونم واست كاري كنم مكر اين كه تاريخ اعزامت رو يك دوره عقب بندازي و اسفند يعني برج ١٢ اعزام شي كه خودش هم ي دكتر بهم معرفي كرد كه برم و واسم ي نسخه جور كنه كه فعلا من مشكل دارم.تا اعزامم يك دوره عقب بيفته و در اين صورت بعد از برج ١٢ و رفتن به آموزشي در شهر خودم خدمت ميكنم.
به نظر شما ارزش داره من ٢ ماه از وقتم تلف بشه ولي بيفتم شهر خودم و در سپاه؟
در ضمن من پادكان شهيد دستغيب جهرم افتادم.

ar.tmu
08-12-2012, 16:21
دوست عزیر من 13 آذر فرستادم 15 هم المثنی گرفتم با تاریخ اعزام اسفند.فکر نکنم دیگه بعد از این دی ماه بزنند.

mhnn yd
08-12-2012, 16:34
من که تا حالا ندیدم!!

من با مشکین شهر مشکل ندارم .از خدمت در ناجا میترسم

momech
08-12-2012, 16:35
حالا موضوع از اين قراره كه اين طرف كفته به خاطر اين كه كد نيروي انتظامي خوردي نميتونم واست كاري كنم مكر اين كه تاريخ اعزامت رو يك دوره عقب بندازي و اسفند يعني برج ١٢ اعزام شي كه خودش هم ي دكتر بهم معرفي كرد كه برم و واسم ي نسخه جور كنه كه فعلا من مشكل دارم.تا اعزامم يك دوره عقب بيفته و در اين صورت بعد از برج ١٢ و رفتن به آموزشي در شهر خودم خدمت ميكنم.

اره به نظر من که ارزشش داره، اعزام اسفند بهترین اعزام هست! وسطش به عید میخوره و کلی تعطیله، 2ماه چیز زیادی نیس! ادم کلی وقت تلف میکنه ای گمه توش، در ضمن سپاه تو شهر خودت بهتر از نیرو انتظامی هست و شاااید لب مرز! بنظرم اگه حتما از این پارتی مطمئن هستی که میتونه، اینکارو بکن

Mohammad-Hashemi
08-12-2012, 16:42
رفتم تو گوگل این پادگان ولیعصر رو پیدا کردم میبینم ماشالله هزار ماشالله تو دل بیابون ساختنش
اینجوری که گوگل میگه ، 20 کیلومتر با شهر فاصله داره ، 10 کیلومترش چیزی به جز سگ و سرباز و سوپور نیست
پادگان ولیعصر ، هوافضا سپاه اردکان

اون مسیر آبی از شهر تا پادگان

این سه تا عکس هم زوم کردم

پس انگار جای مزخرفیه:d

سخت هم میگیرن اونجا؟

hatef70
08-12-2012, 17:04
اره به نظر من که ارزشش داره، اعزام اسفند بهترین اعزام هست! وسطش به عید میخوره و کلی تعطیله، 2ماه چیز زیادی نیس! ادم کلی وقت تلف میکنه ای گمه توش، در ضمن سپاه تو شهر خودت بهتر از نیرو انتظامی هست و شاااید لب مرز! بنظرم اگه حتما از این پارتی مطمئن هستی که میتونه، اینکارو بکن
مرسي از جوابت.ميكه اكه كد نخورده بودي ميشد همين ماه بندازمت سپاه :(

mouzi4us
08-12-2012, 17:10
از بچه ها کسی آموزشی نیفتاده پادگان شهید جوادنیا قزوین ؟؟؟؟؟
یه سوال دیگه هم دارم ، من الان ارگانمو زده وزارت دفاع ، بعد دو ماه میام تهران یا همون قزوینه دوره خدمتم ؟؟؟؟

ممنون میشم پاسخ بدید دوستان

amin khan
08-12-2012, 17:27
پس انگار جای مزخرفیه:d

سخت هم میگیرن اونجا؟
نمیدونم والله ، ایشالله بعد آموزشی میام مفصل در موردش مینویسم
اونجوری که ما شنیدیم ، میگن سپاه آموزشیش سخته ، ولی درعوض بعدش تو یگان راحتی

ice_man_sh
08-12-2012, 17:45
دوستان اول اینو بگم که امروز برگ سفید اومد و تاریخش 10/02 بود پس نیازی به پرسیدن مجدد نیست.

برای ما هم که شهر خودمونیم دیگه نیازی نیست بریم هنگ زده هفت صبح جلو مرکز آموزشی ولیعصر

دوست عزیز ای کاش به دوستان الکی امید ندید.

هم برج 6 و هم برج 8 نیرو گرفته مشکین شهر...

دوستان عزیز فکر کنم اونقدر گفتند هتل هتل ! شما هم واقعا باور کردید که واقعا هتل هستش ! درسته نسبت به جاهای دیگه بهتره ولی دیگه تفاوت زمین تا اسمون نیست که بخوام روحیه کاذب بگیرم از این امر !
از طرفی اتفاقا 01 افتادن برای من از طرفی بد هم شد چون مرخصی کمتر از 4 روز بدن نمی تونم برم خونه به علت دوری راه چون همش رو باید تو راه باشم ! شاید نهایتش بتونم برم تو شهر یه دوری بزنم و برگردم
از طرف دیگه داداش من مدرکم فوق لیسانس هستش و 01 اصالتا لیسانس به بالا میگیره و فکر نکنم کسی با مدرک وفق لیسانس رو هر جور هم حساب کنی برای اموزشی بفرستند به مرز و ...!!!!
مطمئنا اونی 2 سال با سختی و بد بختی درس خونده باید با کسی مه داره با دیپلم فرق داشته باشه ! ( هر چند که الان دوستان خودم که دیپلم دارند بعضی هاشون بهترین جا دارن اموزش و خدمت می کنند شاید بهتر از 01 باشه !!!

در اخر اینکه من صحبتم اینکه چه بخوایم چه نخوایم این 2 ماه رو باید بگذرونیم ! چه در به اصطلاح هتل یا در یه جای دیگه که امکاناتش کمتر از هتل هستش !!!!!! حالا بقول یکی از بچه ها این 2 ماه که خوب و بد می گذره در هر صورت . باید فکر اون 19 ماه باقی مانده بود !!!
اول باید این رو بگم که تفاوت بین 01 و بعضی از مراکز واقعا از زمین تا آسمون هست.

چون تو همشون دوستام آموزش دیدن ...

از طرف دیگه الان هم فوق لیسانس مدرک نابی نیست، الحمدالله پذیرش فوق لیسانس دانشگاههای آزاد بیشتر از لیسانسشون شده...

و در همه مراکز همراه با لیسانس فوق لیسانس هم آموزش میبینه، این نیست که کسی رو به خاطر مدرکش بندازن جایی.

و در نیروانتظامی و سپاه (علی الخصوص سپاه) دکتری داریم که 3-4 روز یه بار میره بالا برجک پست میده چه برسه به دیگران.

اول باید مطمئن بشین ببینین واقعا طرف انجام میده یا نه، علی الخصوص با این محدودیت های جدید، بعد اقدام کنید.

چون تفاوت بین حرف تا عمل خیلیه....

hamed malekpour
08-12-2012, 17:50
همین الان به خونمون زنگ زدن وگفتن فردا 10هزار تومان پول بیار وساعت 8.30جلوی نضام وضیفه بیا یعنی فردا می رم خدمت سربازی یا معف هستم ومن 25 روز پیش برای چشمم به کمسیون رفته بودن چی کار کنم خیلی استرس دارم؟

Pami
08-12-2012, 18:03
با این همه علم .مدرک باید بریم بشین پاشو ! بهدا زوره زور ! آخه من و چه به مشکین شهر . . . اونم تو این سرما

کل زندگی رو حساب یه مدرک نمیچرخه دوست عزیز
کلی دکتر و مهندس دیدم که اومدن خدمت و اتفاقا زرنگ بودن و زرنگتر شدن رفتن
خیلی نکته ها رو میتونید تو خدمت یاد بگیرید که بعدا ازش استفاده کنید

ما تو اوج گرما رفتیم خدمت شما تو سرما برید خدمت ، این چیزا اگه قرار باشه آدم رو دو دل کنه یا بترسونه همون بهتر که زوری برید خدمت ! بعدا قدر میدونید

خدمت با همه بدی ها و سختی هاش آدم رو برای شرایط سخت میسازه ، این چیزی نیست که کسی بتونه منکرش بشه

hamed malekpour
08-12-2012, 18:04
همین الان به خونمون زنگ زدن وگفتن فردا 10هزار تومان پول بیار وساعت 8.30جلوی نضام وضیفه بیا یعنی فردا می رم خدمت سربازی یا معف هستم ومن 25 روز پیش برای چشمم به کمسیون رفته بودن چی کار کنم خیلی استرس دارم؟

ali_884
08-12-2012, 18:08
دوستان گرامی من یه نتیجه گرفتم نظر شما رو هم میخوام بدونم

نتیجه= ارتش بهترین مکان برای خدمت مردهای دارای مدرکه

علل گرفتن این نتیجه

1.سپاه

الف-آموزشی واقعا سختی داره
ب-از نظر خروج از کشور ممکن محدودیت هایی داشته باشی
ج-برای مدرک ارزش قایل نیستند

2.نیروی انتظامی

که مشخصه

3- وزارت دفاع

که مثل اینکه تو هر شهری پادگان نداره و محدوده

Pami
08-12-2012, 18:17

علل گرفتن این نتیجه

1.سپاه

2.نیروی انتظامی

که مشخصه

3- وزارت دفاع

نتیجه گیری شما کاملا صحیح هست دوست عزیز !
تنها جایی که واقعا برای مدرک شما ارزش قائل میشه ارتش هست ، اونم به خاطر ساختار منظم و تشکیلات سازماندهی شده دقیقش هست
ارتش تنها ارگانی هست که الان به همه لیسانسه ها فارغ از رشته و ... ستوانسومی میده
همه جاها تا حد استوار دومی آوردن پایین فقط ارتش ستوانی میده

ice_man_sh
08-12-2012, 18:21

علل گرفتن این نتیجه

1.سپاه

2.نیروی انتظامی

که مشخصه

3- وزارت دفاع

سپاه آسونترین آموزش رو داره... (البته در حالت کلی و میانگین کل آموزشگاههاش)

کسایی که تو ارتش خدمت میکنن کمتر تو شهر خودشون تقسیم میشن و بخشی از نیروها هم د قالب دوره کد آموزش تخصصی هم میبینن.

در حالت کلی با رده بندیتون موافقم ولی استدلال هایی که برای این رده بندی آوردین بعضی هاش اشتباهه. البته وزارت دفاع هم غیر مشکل شهر خودتون بودن خیلی خوبه.

vahidreza2007
08-12-2012, 18:30
اول باید این رو بگم که تفاوت بین 01 و بعضی از مراکز واقعا از زمین تا آسمون هست.

چون تو همشون دوستام آموزش دیدن ...

از طرف دیگه الان هم فوق لیسانس مدرک نابی نیست، الحمدالله پذیرش فوق لیسانس دانشگاههای آزاد بیشتر از لیسانسشون شده...

و در همه مراکز همراه با لیسانس فوق لیسانس هم آموزش میبینه، این نیست که کسی رو به خاطر مدرکش بندازن جایی.

و در نیروانتظامی و سپاه (علی الخصوص سپاه) دکتری داریم که 3-4 روز یه بار میره بالا برجک پست میده چه برسه به دیگران.

...

جناب اینکه دوستان شما تو همه جا خدمت می کنند دلیل نمیشه که اگه به اونا بد یا خوب گذشته باشه اون مراکز بشن بدترین وبهترین مراکز !!!!! اصلا شاید گیریم دوستان شما یا خیلی پخته باشن که سختی اذیتشون نکنه یا سوسول باشن که با یه نسیم سردیشون بگیره و اون مرکز رو به همین دلیل بگن بده !!! اما در هر صورت تو اینکه مرکز 01 تهران خوبی های بیشتری نسبت به مراکز دیگه داره اصلا شکلی توش نیست ! ولی تفاوت به قول شما زمین تا اسمونی رو اصلا قبول ندارم البته بازم میشه موردی رو مثال زد تو زاهدان یا اون مناطق مرزی که بله اموزش تو اون مناطق واقعا سخته چون طرف واقعا تو حالت جنگی اموزش میبینه !!ولی تفاوت مراکز در تهران و تبریز و اصفهان در اون حد چشم گیر نیست ! حتی یکی از دوستان با مدرک لیسانس اموزشی رو عجب شیر افتاده بود که وقتی داشت میرفت گریه اش گرفته بود ولی وقتی اومد از خوش گذرونی و راحتی اونجا تعریف می کرد ! دیگه یگان های اموزشی اون یگان های 4-5 سال نیستن و الان بیشترشون هوای سرابز هاشونرو دارن یه جورایی !!

و اما در مورد مدرک فوق لیسانس که فرمودین ناب نیست !!! که البته هم درسته هم غلط در هر صورت اونی که تا فوق لیسانس خونده شک نکن که ادامه خواهد داد و به اینجا بسنده نمیکنه !!! در مورد پذیرش هم به دانشگاه ازاد کاری ندارم من اما الان ظرفیت پذیرش ارشد تو دانشگاه کلا 10 درصد شرکت کننده هاست و فکر کنم با این وجود باز کار هر کسی نباشه بین اون 10 درصد باشه ! و اینکه من منظور لیسانس نبود !! منظورم دیپلم به پایین هستش ! خوب معلومه که لیسانس به بالا ها با هم اموزش میبین !! مثل مرکز 01 که فقط و فقط لیسانس به بالا میگیره و حتی فوق دیپلم هم قبول نمیکنه !

اما در مورد این مطلب سپله و نیروی انتظامی هم خوب از دیر باز این دو ارگان نظامی اصلا به مدرک توجه ای نمیکنند !!! و معمولا در اعطای درجات نظامی هم ممکنه به کسی با مدرک دکترا درجه ستوان 3 بدن ! ولی این مورد در مورد اون افرادی که با مدرک پایین تر تو اون ارگان ها خدمت می کنند به مراتب بدتر هستش . فکر کنم اینو شنیدین که میگن پشت هر بدی یه بدتر هم وجود داره پس وقتی انتخابی وجود نداره بهتره بد رو انتخاب کنی تا بدتر رو !

و در اخر اینکه فکر کنم این بحث روادامه ندیم بهتر باشه و بهتر به مبحث اصلی تاپیک پرداخته بشه .

با تشکر

vahidreza2007
08-12-2012, 18:35

علل گرفتن این نتیجه

1.سپاه

2.نیروی انتظامی

که مشخصه

3- وزارت دفاع

نتیجه گیری اولتون کاملا درسته !

در مورد این دسته بندی که انجام دادین هم بگم در مورد سپاه مورد الف و ب و رو اشتباه میکنید وو همچین چیزی وجود نداره و یکی از راحت ترین اموزشی ها رو سپاه داره

نیروی انتظامی هم که تکلیفش مشخصه !
وزارت دفاع یکی از بهترین جاها برای خدمت کردنه و همش بخور و بخواب : دی

و در بین اینا ارتش متعادل ترین ارگانه که هم سختی ای خاص خودش رو داره که از اسمش مشخصه دیگه ارتش !!! و همین اینکه از طرفی به مدرکت و خودت ارزش قائل میشه

amin khan
08-12-2012, 18:37

علل گرفتن این نتیجه

1.سپاه

2.نیروی انتظامی

که مشخصه

3- وزارت دفاع

قبول دارم
مشکل ارتش اینه که پذیرش نداره
من اگه مطمئن بودم که ارتش میافتم ، هیچوقت دنبال سپاه نمیرفتم
چون به احتمال زیاد میافتادم 01 که ده دقیقه تا خونمون فاصله اش بعدش هم چون بابام بازنشسته نظامیه ، میافتادم تهران
من از ترس نیرو انتظامی رفتم دنبال سپاه...

aminjigar
08-12-2012, 18:40
نمی شه به طوری کلی گفت که سپاه آسون تره یا ارتش یا وزارت دفاع... واقعا هستن کسایی که تو سپاه داره دهنشون سرویس میشه (اینو دیدم که می گم) ارتش هم نیرو زمینی، هوایی و دریایی داره که در ساختارشون تفاوت های جزئی هست... اما چیزی که تا الان دیدم واقعا ارتش واسه افراد تحصیل کرده مناسبه... دوستانی که پذیرش سپاه نمی تونن بگیرن، بدونن اگه ارتش باشن و حداقل لیسانس داشته باشن با سختی زیاد رو به رو نمی شن... در مورد تقسیم اگه شروط در اولویت الف رو داشته باشین به احتمال خیلی قوی تو شهره خودتون می یفتین... 8 ماه ارتش، نیروی زمینی، گردان رزمی اونم مرز هستم و بازم می گم خوبه و بهتون سخت نمی گذره...
--------------

vahidreza2007
08-12-2012, 18:40

دوست من به قول یکی با هر مدرکی هم باشیم بالاخره مجبوریم این دوره رو بریم و به قول معروف اش کشک خاله است ... ولی از طرفی وقتی فکر می کنم میبینم که در کل این 2 ماه اموزشی برای همه لازمه یه جورایی !! اما اون 19 ماه بقیه اش اضافه است دیگه : دی در کل سعی کن به خودت سخت نگیری که در این صورت سخت میگذره برات . مطمئن باشه تو سرما کارتون راحت تر خواهد و بسیاری از کار هایی که بچه ها اونجا تو گرما می کنند رو شما تو سرما انجام نخواهید داد .

ice_man_sh
08-12-2012, 19:08

شما به احتمال قوی معاف از رزم هستین.

جناب اینکه دوستان شما تو همه جا خدمت می کنند دلیل نمیشه که اگه به اونا بد یا خوب گذشته باشه اون مراکز بشن بدترین وبهترین مراکز !!!!! اصلا شاید گیریم دوستان شما یا خیلی پخته باشن که سختی اذیتشون نکنه یا سوسول باشن که با یه نسیم سردیشون بگیره و اون مرکز رو به همین دلیل بگن بده !!! اما در هر صورت تو اینکه مرکز 01 تهران خوبی های بیشتری نسبت به مراکز دیگه داره اصلا شکلی توش نیست ! ولی تفاوت به قول شما زمین تا اسمونی رو اصلا قبول ندارم البته بازم میشه موردی رو مثال زد تو زاهدان یا اون مناطق مرزی که بله اموزش تو اون مناطق واقعا سخته چون طرف واقعا تو حالت جنگی اموزش میبینه !!ولی تفاوت مراکز در تهران و تبریز و اصفهان در اون حد چشم گیر نیست ! حتی یکی از دوستان با مدرک لیسانس اموزشی رو عجب شیر افتاده بود که وقتی داشت میرفت گریه اش گرفته بود ولی وقتی اومد از خوش گذرونی و راحتی اونجا تعریف می کرد ! دیگه یگان های اموزشی اون یگان های 4-5 سال نیستن و الان بیشترشون هوای سرابز هاشونرو دارن یه جورایی !!

و اما در مورد مدرک فوق لیسانس که فرمودین ناب نیست !!! که البته هم درسته هم غلط در هر صورت اونی که تا فوق لیسانس خونده شک نکن که ادامه خواهد داد و به اینجا بسنده نمیکنه !!! در مورد پذیرش هم به دانشگاه ازاد کاری ندارم من اما الان ظرفیت پذیرش ارشد تو دانشگاه کلا 10 درصد شرکت کننده هاست و فکر کنم با این وجود باز کار هر کسی نباشه بین اون 10 درصد باشه ! و اینکه من منظور لیسانس نبود !! منظورم دیپلم به پایین هستش ! خوب معلومه که لیسانس به بالا ها با هم اموزش میبین !! مثل مرکز 01 که فقط و فقط لیسانس به بالا میگیره و حتی فوق دیپلم هم قبول نمیکنه !

اما در مورد این مطلب سپله و نیروی انتظامی هم خوب از دیر باز این دو ارگان نظامی اصلا به مدرک توجه ای نمیکنند !!! و معمولا در اعطای درجات نظامی هم ممکنه به کسی با مدرک دکترا درجه ستوان 3 بدن ! ولی این مورد در مورد اون افرادی که با مدرک پایین تر تو اون ارگان ها خدمت می کنند به مراتب بدتر هستش . فکر کنم اینو شنیدین که میگن پشت هر بدی یه بدتر هم وجود داره پس وقتی انتخابی وجود نداره بهتره بد رو انتخاب کنی تا بدتر رو !

و در اخر اینکه فکر کنم این بحث روادامه ندیم بهتر باشه و بهتر به مبحث اصلی تاپیک پرداخته بشه .

با تشکر
البته من اکثرا نظراتم رو یکبار مینویسم که فکر کنم گویا هم بود، پیشکسوتان تاپیک هم نظراتشون رو نوشته بودن که فکر کنم به نظر من نزدیک تره...

نمی شه به طوری کلی گفت که سپاه آسون تره یا ارتش یا وزارت دفاع... واقعا هستن کسایی که تو سپاه داره دهنشون سرویس میشه (اینو دیدم که می گم) ارتش هم نیرو زمینی، هوایی و دریایی داره که در ساختارشون تفاوت های جزئی هست... اما چیزی که تا الان دیدم واقعا ارتش واسه افراد تحصیل کرده مناسبه... دوستانی که پذیرش سپاه نمی تونن بگیرن، بدونن اگه ارتش باشن و حداقل لیسانس داشته باشن با سختی زیاد رو به رو نمی شن... در مورد تقسیم اگه شروط در اولویت الف رو داشته باشین به احتمال خیلی قوی تو شهره خودتون می یفتین... 8 ماه ارتش، نیروی زمینی، گردان رزمی اونم مرز هستم و بازم می گم خوبه و بهتون سخت نمی گذره...
--------------
من شخصا نوشته بودم میانگین...

والا برای مثال گیلان غرب اصلا قابل مقایسه با شهدای کرمانشاه نیست.

majids
08-12-2012, 19:16
رفته بودم سربازی، روز اول نشوندنمون رو زمین، جناب سروان داد زد:

کی اینجا لیسانس ریاضی داره؟ منم با ذوق و شوق دستمو بردم بالا

گفتم: من جناب. گفت: پاشو اینا رو بشمار!

farhad_persona
08-12-2012, 19:17

100% ارزشش رو داره . من هم کد خورده بودم ارتش که دو ماه انداختم عقب سپاه پذیرش گرفتم. اگر این کار رو نکرده بودم معلوم نبود الان تو کدوم نا کجا آبادی داشتم پست میدادم ولی الان نشستم پشت کامپیوتر و راحت پست پی سی ورد میدم !!! ببین فرق بین سپاه و نیروی انتظامی زمین تا آسمون هست . گذشته از اون شما میری سپاه پیش آشنات و میتونه جای خوب تقسیمت کنه و فردا کاری چیزی داشتی میتونه کمکت کنه . مثلاً خواستی تشویقی بگیری ، پستی چیزی جابجا کنی و ...
البته بگم که عقب انداختن از طریق پزشکی تو تهران خیلی سخت هست و من نتونستم انجام بدم . حالا شهر شما رو نمیدونم. برا من وقتی جور نشد آشنامون که سپاهی بود خودش رفت ناجا و پیگیری کرد و اعزامم رو انداخت عقب.
در هر صورت شما میخوای 19 ماه تو یگان خدمت کنی که زمان کمی نیست و اگر نیروی انتظامی رو انتخاب کنی ریسک بزرگی کردی. از همون راهنمایی رانندگیش بگیر تا کلانتریش چیزی نیست که یک نفر رفته باشه بگه خوبه .

hamedkarimi12
08-12-2012, 19:26
سلام دوستان. چند تا سوال دارم.
من سابقه 5 ماه خدمت با لیسانس دارم. الان با فوق دوباره دفترچه پست کردم و اعزامم افتاده 1 دی توی پادگان مالک اشتر ناجا اراک. ابا الان دوباره باید دوره اموزشی را طی کنم. چند روز تو پادگانم. در ضمن من 7 ما کسر داشتم که توی دوران خدمت قبلی به ثبت رسوندم ولی توی برگ سبزم چیزی ننوشته ولی میرم نظام وظیفه تو سایت هست. ایا میتونم روش حساب کنم.
با تشکر

G U L D A N
08-12-2012, 20:08
من که تا حالا ندیدم!!

من با مشکین شهر مشکل ندارم .از خدمت در ناجا میترسم

دوستان یکی از دوستان من اسفند ماه رفته بود مشکین شهر می گفت خیلی سرده ! من یچه زنجانم ! زنجانم جزو شهر های سرد سیر هستش اما این سرما کجا اون سرما کجا . از دوستانی ای که دارن می رن مشکین شهر به چند تا چیز توجه کنن :

1) حتما ! حتما ! با خودتون قرص چرک خشکن بیارین ( تجربه دوستانم تو مشکین شهر )
2) به دلیل خشک بودن غذا حتما با خودتون انجیر یا برگ زرد آلو خشک بیارید تا دچار بیوست نشید .
3) جوراب و شلوار زیر دستکش و کلاه پشمی .

pedromi
08-12-2012, 20:20
من سابقه 5 ماه خدمت با لیسانس دارم. الان با فوق دوباره دفترچه پست کردم و اعزامم افتاده 1 دی توی پادگان مالک اشتر ناجا اراک. ابا الان دوباره باید دوره اموزشی را طی کنم. چند روز تو پادگانم. در ضمن من 7 ما کسر داشتم که توی دوران خدمت قبلی به ثبت رسوندم ولی توی برگ سبزم چیزی ننوشته ولی میرم نظام وظیفه تو سایت هست. ایا میتونم روش حساب کنم.
با تشکر
نیازی به گذراندن آموزشی نیست
اگر کسری خدمت قبل از سال 91 ثبت شده باشه حساب میشه

hgh118
08-12-2012, 20:38
حتما این دوستتون بعد از معلوم شدن محل اموزشی، با مدارکی که داشته رفته پیگیری کرده، درسته؟؟ دوستتون ساکن تهران بوده ؟؟

نه دوست عزیز این دوستمون هنوز نرفته نظام وظیفه البته قصد داشت فردا بره که امروز این خبر بهش رسید. ضمناً ساکن تهران هم نیست!!:n04:

نمیدونم ولی فکر نمی کنم بعد از اینکه برگه سفید بیاد جای آموزشی عوض بشه!! زیاد بهش فکر نکن انشاالله زود تموم میشه!!

دوستان اول اینو بگم که امروز برگ سفید اومد و تاریخش 10/02 بود پس نیازی به پرسیدن مجدد نیست.

برای ما هم که شهر خودمونیم دیگه نیازی نیست بریم هنگ زده هفت صبح جلو مرکز آموزشی ولیعصر

دوست عزیز ای کاش به دوستان الکی امید ندید.

هم برج 6 و هم برج 8 نیرو گرفته مشکین شهر...

نه جناب منم قصدم روحیه دادن بیخود نبود گفتم در مژده دادن پیش قدم باشم همین! در ضمن آموزشی در مشکین شهر یا هر جای بدتر از اون فقط 2ماه طول میکشه بعد از اون به نظرم اگه خیلی بدشانس نباشیم! بقیه سربازی برای اکثر جاها تقریباً یکسانه هرکدوم از جنبه هایی بهترند و از جنبه هایی بدتر فقط اگه بتونیم خودمونو با اون شرایط وفق بدیم زیاد سخت نمیگذره!

درکل یعنی کسی مشکین شهر نبوده که جاش عوض شده باشه؟؟؟!!!

hamed malekpour
08-12-2012, 20:51
می شه بگید معاف از رزم چییه وچه جورییه؟

mohsentaghadosi
08-12-2012, 21:03
دوستان بالاخرا ما کی بریم 1دی جمعه یا 2 دی شنبه ؟؟!؟!؟
من و دوستم جفتمون 06 افتادیم و دو سه نفرم اینجا 06 بودن. همگی تو برگه سفیدامون زده 1 دی اعزام ساعت 6، اما بعضی دوستان که جاهای دیگه افتادن گفتن 2 دی نوشته واسشون
اما از دوستانی که اینجات هستن کمک خواستن گفتن شماهام 2 دی برید، پس اینی که تو برگه زده چیه. دوستان چی میگن پ :)
یکی راهنمایی دقیق کنه لطفا

SNOW PATROL
08-12-2012, 21:12
دوستان بالاخرا ما کی بریم 1دی جمعه یا 2 دی شنبه ؟؟!؟!؟
من و دوستم جفتمون 06 افتادیم و دو سه نفرم اینجا 06 بودن. همگی تو برگه سفیدامون زده 1 دی اعزام ساعت 6، اما بعضی دوستان که جاهای دیگه افتادن گفتن 2 دی نوشته واسشون
اما از دوستانی که اینجات هستن کمک خواستن گفتن شماهام 2 دی برید، پس اینی که تو برگه زده چیه. دوستان چی میگن پ :)
یکی راهنمایی دقیق کنه لطفا

دوست عزیز لطفا اسپم نکنید بار ها جواب شما داده شد شما جمعه میتونی بری پشت در پادگان بشینید مشکلی نیست

با تشکر

دوست

شما دوباره باید اموزشی برید بستگی به مرام فرمانده داره شاید تقسیمت کنه شاید بگه باید بمونی
بله کسری شما ثبت شده مشکلی نیست

با تشکر

دوست عزیز تفاوت 01 با سایر مراکز اموزشی زمین تا اسمون نیست زمین تا نپتون هست
تا حالا با دستبند از ساعت 9 شب تا 6 صبح به میله پرچم در سرمای زیر ده درجه بسته شدی ؟؟
تا حالا لختت کردن دور محوطه تو بارون بدوننت؟ تا حالا تو برف مجبورت کردن غلت بخوری ؟؟
تاحالا مجبور شدی 10 بار یک گونی سنگ رو ببری بالای کوه و با همون بیای پایین
بله دوست عزیز این تنبیه ها تو اموزشی ما خیلی عادی بود >>>
لطفا با هم رده کردن مراکز اموزشی مختلف با هم به من و دوستانی که بدترین دوران زندگیم رو تو اموزشی گذروندیم توهین نکنید
من نمیخواستم این حرف ها رو بزنم که خدایی ناکرده باعث ترس دوستان بشه اما واقعا دیگه نتونستم جلو خودم رو بگیرم ببخشید
این یکی دو صفحه رو هم بخون شاید برات جالب باشه

درضمن مدرک دکتری زیر ستوان دو نمیدن و خلاف قوانین هست
در مورد تفاوت مدرک در ناجا بگم که بشخصه هیچ تفاوتی بین بیسواد با دکترا در یگان خودم ندیدم

Pami
08-12-2012, 21:18
می شه بگید معاف از رزم چییه وچه جورییه؟

والا بلا اینقدر جواب این سوالا رو صفحات قبل دادیم خسته شدیم ! یه سرچی بکنید دوستان بد نیست
صفحات قبل عزیز dg1 کامل توضیح اش رو داده بخونید

jojo_90
08-12-2012, 21:25
نبووووووووووووووووووووووو د 12 ماه دیگه:24:
9 ماه گذشت:42:
سخت یا اسون گذشتن خدمت فقط بستگی به فرمانده مستقیم و هم خدمتی داره...

chekho
08-12-2012, 21:38
یعنی المثنی که گرفته بودین زده بود جمعه 10/1 و حالا تو برگ اصلی زده شنبه 10/2 دیگه ؟

البته بایدم اینجوری باشه چون تو روزای تعطیل رسمی اعزام نداریم و روز کاری بعد اون اعزام میکنند معمولا !
بله

شما کدوم شهریت؟ ماله ما که نیومده، مرکز اموزشی که عوض نشده؟
نه عوض نشده

farzad02
08-12-2012, 21:43
امروز هم گذشت و برگ سفید من نیومد
فردا ظهر میرم پلیس +10 المثنی میگیرم

vahidreza2007
08-12-2012, 21:52
در اخر می تونم برای دوستان ارزوی موفقیت داشته باشم و ایشالا همگی این دوره رو به سلامتی و خوشی سپری کنید و ایشالا در تمامی مراحل زندگی موفق و پیروز باشید . ایشالا اگه عمری بود بعد آموزشی به اینجا سر میزنم و تجربیات و چیز هایی که به درد دوستان بخوره رو در اختیارشون قرار می دهم . یا علی

nokiax6
08-12-2012, 21:55
ماله من امروز ظهر اومد
سپاه-شهدای کرمانشاه-2 دی
هرچند من 2 هفته پیش از پلیس + 10 گرفته بودم
شما هم برو بگیر و تکلیفت رو زودتر مشخص کن:n01:

ehsan0_l
08-12-2012, 22:02

نظر شخصي من اينه كه استفاده نكني از پارتيت:n01:

hgh118
08-12-2012, 22:03

سلام یعنی شما هنوز نمیدونی کجا افتادی؟! :n04::n04: من چهارشنبه دوهفته پیش رفتم المثنای برگه سفیدمو گرفتم و امروز ساعت 2.5 بعدازظهر هم اصل برگه سفیدم اومد (البته سفید نبود آبی بود!:n01:)

momech
08-12-2012, 22:10
سلام یعنی شما هنوز نمیدونی کجا افتادی؟! :n04::n04: من چهارشنبه دوهفته پیش رفتم المثنای برگه سفیدمو گرفتم و امروز ساعت 2.5 بعدازظهر هم اصل برگه سفیدم اومد (البته سفید نبود آبی بود!:n01:)

ببخشید، با پست سفارشی اومد یا انداخته بودن زیر در؟؟ از حیث مطلب با المثنی فرق داشت؟ (چیز جدیدی بهش اضافه نشده بود؟)

hgh118
08-12-2012, 22:14
دوستان یه سوال:

توی برگه سفید المثنای من، آدرس محل مراجعه رو،
اصفهان - دروازه شیراز - بزرگراه شهید وحید دستجردی - جنب پل راه آهن - شهرک آزمایش نوشته بود،
اما توی اصل برگه سفید که امروز برام اومد آدرس محل مراجعه رو،
استان یزد - شهرستان یزد - میدان صنعت - 18 کیلومتری جاده خضر آباد - آموزشگاه خاتمی یزد نوشته بود!

حالا به نظرتون فرقی هم میکنه من کجا برم؟!

hgh118
08-12-2012, 22:20
ببخشید، با پست سفارشی اومد یا انداخته بودن زیر در؟؟ از حیث مطلب با المثنی فرق داشت؟ (چیز جدیدی بهش اضافه نشده بود؟)

خوب یه تفاوتشو که پست قبل گفتم اما تفاوت دیگه اش تاریخ اعزام بود که این دفعه 2/10 خورده. تفاوت دیگه ای نداره.
ضمناً پستش هم که مثه همون برگه سبز بود دیگه پستچی در زد رفتیم ازش گرفتیم!:n13:

farzad02
08-12-2012, 22:22
راستش رو بگم خیلی اهمیتی نداره برام. هر جایی که باشه بایدم برم دیگه. کاره دیگه هم می تونم بکنم؟

بعد هم دوستان گفتن 15 روز مونده به تاریخ اعزام میاد در خونه. الان که نیومد کمی نگران شدم :n02:

حدس خودم اینه که چون ساکن تهران هستم و لیسانس، پس یا 01 میفتم یا اراک مالک اشتر :n13:

Amin_0913
08-12-2012, 22:26
سلام

واسه دوستم میپرسم

منم لیسانس صنایع غذایی هستم از تبریز
2دی اعزامم شهدای کرمانشاه
از جهادکشاورزی امریه گرفتم
کارخونه ها فکر نکنم قبول کنن

جهاد رفتم
متاسفانه ندارند

جواب سوال دومم رو کسی نمیدونست؟

momech
08-12-2012, 22:38
خوب یه تفاوتشو که پست قبل گفتم اما تفاوت دیگه اش تاریخ اعزام بود که این دفعه 2/10 خورده. تفاوت دیگه ای نداره.
ضمناً پستش هم که مثه همون برگه سبز بود دیگه پستچی در زد رفتیم ازش گرفتیم!:n13:

عجب. اخه همون برگ سبز هم برا من نیومد!! با المثنی امریه گرفتم

momech
08-12-2012, 22:40
دوستان یه سوال:

اصفهان - دروازه شیراز - بزرگراه شهید وحید دستجردی - جنب پل راه آهن - شهرک آزمایش نوشته بود،
استان یزد - شهرستان یزد - میدان صنعت - 18 کیلومتری جاده خضر آباد - آموزشگاه خاتمی یزد نوشته بود!

محل آموزشیتون تفاوتی نکرده؟؟ سازمان بکارگیرنده چی؟؟ بنظرم همون اصلیه ملاکه، ولی شما یه المثنی دیگه بگیر ببین توی اونم عوض شده یا نه؟؟ لطفا به ما هم بگو

masoud05
08-12-2012, 22:52
راستش رو بگم خیلی اهمیتی نداره برام. هر جایی که باشه بایدم برم دیگه. کاره دیگه هم می تونم بکنم؟

بعد هم دوستان گفتن 15 روز مونده به تاریخ اعزام میاد در خونه. الان که نیومد کمی نگران شدم :n02:

حدس خودم اینه که چون ساکن تهران هستم و لیسانس، پس یا 01 میفتم یا اراک مالک اشتر :n13:

دادا به پلیس +10 زنگ هم بزنی بهت میگن کجا افتادی،

اگه ندادن بزن به این شماره 01112206396 ،شماره پلیس +10 شهرمون،بهت میگن که کجا افتادی

hgh118
08-12-2012, 23:10
محل آموزشیتون تفاوتی نکرده؟؟ سازمان بکارگیرنده چی؟؟ بنظرم همون اصلیه ملاکه، ولی شما یه المثنی دیگه بگیر ببین توی اونم عوض شده یا نه؟؟ لطفا به ما هم بگو

نه دادا هیچکدوم تغییری نکرده، جالب اینجاست که دوستم که (بنا به دلایل نامعلوم!) کد محل آموزشش هم تغییر کرده همون آدرس اصفهان توی محل مراجعه ی برگه اصلی اش نوشته شده!! اما برای من تغییر کرده:n13:

فکر کنم چون من ساکن استان اصفهانم در برگه ی اولیه آدرس محلی رو زدن که همه ی سربازای استان اصفهان برن اونجا و بعد تقسیم بشن، اما در این حالت باید دوباره همون آدرس باشه که نمیدونم چرا عوض شده! البته مبنا همین اصلیه ، ولی میخواستم ببینم از دوستان کسی هست که توی برگه ی سفیدش آدرس محل مراجعه رو آدرس پادگان آموزشی زده باشن؟ یا اینکه آدرس محل تجمع سربازای استان خودشون رو میزنن؟!

Pami
09-12-2012, 00:17
دوستان یه سوال:

شما ساکن اصفهان هستید یا یزد ؟ ساکن هر کجا هستید به نظرم به اونجا اول مراجعه کنید
خودشون با اتوبوس اعزام میکنن

ice_man_sh
09-12-2012, 00:34
محل و سازمان و... فرق نمیکنه، اون یه مورد هم مورد خاص بوده.

نه دادا هیچکدوم تغییری نکرده، جالب اینجاست که دوستم که (بنا به دلایل نامعلوم!) کد محل آموزشش هم تغییر کرده همون آدرس اصفهان توی محل مراجعه ی برگه اصلی اش نوشته شده!! اما برای من تغییر کرده:n13:

فکر کنم چون من ساکن استان اصفهانم در برگه ی اولیه آدرس محلی رو زدن که همه ی سربازای استان اصفهان برن اونجا و بعد تقسیم بشن، اما در این حالت باید دوباره همون آدرس باشه که نمیدونم چرا عوض شده! البته مبنا همین اصلیه ، ولی میخواستم ببینم از دوستان کسی هست که توی برگه ی سفیدش آدرس محل مراجعه رو آدرس پادگان آموزشی زده باشن؟ یا اینکه آدرس محل تجمع سربازای استان خودشون رو میزنن؟!

برای من فرق کرده ولی تفاوت من اینه که تو شهر خودمم، زده جلو مرکز که خیلی بهتره برای من دیگه چند ساعت صف و اسیر شدن تو هنگ رو نداریم.

ولی اصولا برای شما باید میزدن هنگ اصفهان تا با ماشین ببرنتون.

milad444
09-12-2012, 00:42
سلام دوستان.....
من افتادم 02 شهید انشایی تهران...چند تا سوال داشتم..ممنون میشم راهنمایی کنید..
1- چه رشته هایی کد میخورن؟؟من لیسانس علوم تربیتی هستم..چند درصد احتمال داره کد بخودم؟؟یا اصلا رشته من کد میخوره یا نه؟؟
2-دوستانی که 02 خدمت کردن..روز اول چه چیزایی با خودشون بردن تا منم ببرم؟؟ روز اول پادگان 02 مرخی 3 روزه میدن یا نه؟؟
3-- (خیلی مهمه) من و رفیق صمیمیم با هم افتادیم 02 تهران...چیکار کنیم تا تو یک گروهان بیوفتیم؟؟؟؟(خواهشا راهنمایی کنید این مورد رو)
پیشاپیش تشکرررررررررر

Pami
09-12-2012, 02:07
سلام دوستان.....
من افتادم 02 شهید انشایی تهران...چند تا سوال داشتم..ممنون میشم راهنمایی کنید..
1- چه رشته هایی کد میخورن؟؟من لیسانس علوم تربیتی هستم..چند درصد احتمال داره کد بخودم؟؟یا اصلا رشته من کد میخوره یا نه؟؟
2-دوستانی که 02 خدمت کردن..روز اول چه چیزایی با خودشون بردن تا منم ببرم؟؟ روز اول پادگان 02 مرخی 3 روزه میدن یا نه؟؟
3-- (خیلی مهمه) من و رفیق صمیمیم با هم افتادیم 02 تهران...چیکار کنیم تا تو یک گروهان بیوفتیم؟؟؟؟(خواهشا راهنمایی کنید این مورد رو)
پیشاپیش تشکرررررررررر

فکر نمیکنم شما کد بخوری ، رشته شما تو هر یگانی کاربرد داره ، هر یگان قسمت آموزش و ورزش داره که اگه بهشون بگید میتونن تقسیم تون کنن اونجاها

hamed malekpour
09-12-2012, 11:17
امروز رفتم نظام وظیفه ومعاف شدم از طریق چشمم وخیلی هم خوشحالم.

arash rashno
09-12-2012, 11:35
امروز برگه محل آموزش من اومد
تاریخ درست شده بود نوشته 2/10