PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

behnmah66
13-11-2012, 20:53
بله تا چند وقت پیش که قانونش تغییر نکرده بود
البته هر اختراعی که مورد قبول نیست باید توسط بنیاد ملی نخبگان و وزارت دفاع تاییده بگیره

یعنی اختراع باید نظامی باشه یا جنبه های دیگه هم قبوله ؟

SNOW PATROL
13-11-2012, 21:12
یعنی اختراع باید نظامی باشه یا جنبه های دیگه هم قبوله ؟

والا داداش متاسفانه در این گونه موارد به هیچ وجه اطلاع رسانی درستی نشده اما تا جایی که اطلاع دارم باید در ارتباط با انرژی اتمی یا نظامی باشه

باید ارشد به بالا هم داشته باشی و عضو بنیاد ملی نخبگان هم باشی فکر کنم باید قرار گاه خاتم الانبیا سپاه تایید کنه موضوع اختراع و پژوهشت رو و حداکثر 12 ماه کسری بدن مگه این که خیلی شاخ باشه

mehran_pqqp
13-11-2012, 22:49
بعد از معاینه مدرکی به شما ندادن؟

به هر حال اگر شما برای ضعیف بودن چشمت اقدام کردی چیز خاصی لازم نداری و دوباره اونجا قطره میریزن و معاینه میکنند
برای سایر مشکلات چشمی یک گواهی ساده از چشم پزشک (یا حداکثر عکس) کفایت میکنه تا دست خالی نباشی (ولی اگر مدارک درمان یا بستری داری حتما ببر)
البته تمام اینها الکی هست و در نهایت باید پزشکان شورا معاینه کنند و نظر بدن پس هزینه بی مورد نکن چون فایده نداره

نمیدونی این جوابت چقد با ارزش هست واقعا ممنونم

بیمارستانی که معرفی شدم و رفتم معاینه کردن چیزی به خودم ندادن فقط یه سری برگه اینا بود که گزارش اپتومتری و .... توش بود + دکتره هم یه سری مطالب توش نوشت ولی به خودم نداد گفت می فرستیم نظام وظیفه

مشکل قوزقرنیه (کراتوکونوس) تو یکی از چشم هام هست ، من سال 88 رفتم بیمارستان نور تهران اونجا پرونده تشکیل دادن و عکس و توپوگرافی و ... انجام دادن ولی دیگه نرفتم! امروز تو این بارون رفتم اونجا نامه نظام وظیفه رو نشون دادم گفتم داستان اینطوریه ، گفت دکترهای متخصص برای قوزقرنیه تا 16 آذر پر هستن ، هر چی خواهش کردم قبول نکرد ، گفتم نمیشه آزاد توپوگرافی کنید ؟ گفت نه ، باید دکتر بنویسه تا انجام بدیم!! خلاصه هر کاری میشد کردم قبول نکرد آخر سر گفتم پس بی زحمت مدارکی که برای سال 88 هست رو بدین
گزارش توپوگرافی و اپتومتری و ... رو پرینت کرد و داد بهم
ولی خب از اون موقع 3 سال گذشته اینا رو ببرم قبول می کنن؟
منم همین حرف شما رو میزنم میگم مگه خودشون اونجا پزشک ندارن؟ و معاینه نمی کنن؟ خب چه آزاری دارن که مدارک از پزشک بیرون وقتی قبولش ندارن ببریم؟

Pami
13-11-2012, 23:05
والا داداش متاسفانه در این گونه موارد به هیچ وجه اطلاع رسانی درستی نشده اما تا جایی که اطلاع دارم باید در ارتباط با انرژی اتمی یا نظامی باشه

باید ارشد به بالا هم داشته باشی و عضو بنیاد ملی نخبگان هم باشی فکر کنم باید قرار گاه خاتم الانبیا سپاه تایید کنه موضوع اختراع و پژوهشت رو و حداکثر 12 ماه کسری بدن مگه این که خیلی شاخ باشه

ما تو اداره یکی رو داشتیم فوق لیسانس علوم آزمایشگاهی بود ، پایان نامه ای که به دانشگاه داده بود رو آورد داد به اینا 6 ماه کسری گرفت :دی
ظاهرا راه درو زیاد داره !

ZeroNetizen
13-11-2012, 23:23
نمیدونی این جوابت چقد با ارزش هست واقعا ممنونم

بیمارستانی که معرفی شدم و رفتم معاینه کردن چیزی به خودم ندادن فقط یه سری برگه اینا بود که گزارش اپتومتری و .... توش بود + دکتره هم یه سری مطالب توش نوشت ولی به خودم نداد گفت می فرستیم نظام وظیفه

مشکل قوزقرنیه (کراتوکونوس) تو یکی از چشم هام هست ، من سال 88 رفتم بیمارستان نور تهران اونجا پرونده تشکیل دادن و عکس و توپوگرافی و ... انجام دادن ولی دیگه نرفتم! امروز تو این بارون رفتم اونجا نامه نظام وظیفه رو نشون دادم گفتم داستان اینطوریه ، گفت دکترهای متخصص برای قوزقرنیه تا 16 آذر پر هستن ، هر چی خواهش کردم قبول نکرد ، گفتم نمیشه آزاد توپوگرافی کنید ؟ گفت نه ، باید دکتر بنویسه تا انجام بدیم!! خلاصه هر کاری میشد کردم قبول نکرد آخر سر گفتم پس بی زحمت مدارکی که برای سال 88 هست رو بدین
گزارش توپوگرافی و اپتومتری و ... رو پرینت کرد و داد بهم
ولی خب از اون موقع 3 سال گذشته اینا رو ببرم قبول می کنن؟
منم همین حرف شما رو میزنم میگم مگه خودشون اونجا پزشک ندارن؟ و معاینه نمی کنن؟ خب چه آزاری دارن که مدارک از پزشک بیرون وقتی قبولش ندارن ببریم؟

به نظر من که مدارکت کافی هست و امیدوارم بدون دردسر معاف بشی :46:
در مورد اینکه چرا میگن مدارک بیار و ... دقیقا آزار دارن!
من همین چند روز پیش شورا داشتم و کلی مدرک با خودم بردم اما هیچ توجهی نکردن و تازه مسول پذیرش مسخره کرد که مگه اومدی ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری که اینقدر مدرک آوردی :18:
برای قوزقرنیه باید شما رو معاف دائم کنند به نظرم

MoJtaBa.R
13-11-2012, 23:33
مگه سپاه پلو میدن که ارتش نمیدن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همه میخوان بیفتن سپاه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه عموجان الان شرایط فرق داره : سپاه بیشتر نیروهاش رو طی پارسال تا الان مستقر کرده روی مرزا و حتی از دسر و غذاهای متنوعش کم کرده واسه تکمیل پتانسیل نیروهاش برا مقابله با حملات چرکی لب مرز

کلا نیروی زمینی و بیشتر وزارت رفاه که خیلی پارتی سرا شده در شرایط کنونی ایده آله

بهتره اگر هنوز وقت داری و دوست داری توی آموزشی یه حال اساسی بکنی یه موقع بفرست که اسفند اعزام شی دوره طلایی بخوره به پستت... 13 روز عید رو خونه باشی البته ما که از 27 اسفند اومدیم و تا 5 عید خونه بودیم بعد رفتیم مشگین شهر ( البته واسه نیروی انتظامی از این مسخره بازیاست دیگه )

خدمت تو نیرو انتظامی حتی اگه رو پشت بوم خونتون هم باشه زهر ماره دقیقا . بعد آموزشی افتادم ستاد شهر خودم تا چند ماه به جز پست دادن باقی روزا که از 5 آزاد بودیم می رفتم کارگاه و به کارام می رسیدم ولی بعدش که سردار عوض شد همه چی ...یده شد . هر دو هفته یه بار می شد رفت مرخصی ! حالا فاصله ما تا خونمون یه ربع بود !!!!! کلا توی شهر خدوش آدم نباشه و توی خدمت کار واسش مهم نباشه زود میگذره

کلا روزا رو نشمرید

hamed malekpour
14-11-2012, 10:40
فردا موقع کمسیون پزشکی برای چشمم است کسی تجربه ای چیزی داره به من بگه خیلی استرس دارم در ضمن یه بار رفتم وبرای فردا وقت داده اند

siroos_300
14-11-2012, 13:22
من امروز رفتم برگه ی المثنی رو گرفتم تاریخ اعزامم خورده 1.10 میخوام تمدید کنم واسه برج12 امیدی هست موافقت بشه هم به کنکور ارشد میرسم اینجوری هم واسه برج 12 قول پذیرش سپـاه توی شهر خودم رو یه نفر بهم داده خیلی حالم گرفتست هم سه ماه بیکار میشم تو خونه از این طرفم استرس اینو دارم که با تمدید موافقت نشه !!! نیازی هست از مرکز استان برم پیگیر بشم یا اقدام از پلیس + 10 کفایت میکنه ؟؟؟ :sq_3:

SNOW PATROL
14-11-2012, 13:29
من امروز رفتم برگه ی المثنی رو گرفتم تاریخ اعزامم خورده 1.10 میخوام تمدید کنم واسه برج12 امیدی هست موافقت بشه هم به کنکور ارشد میرسم اینجوری هم واسه برج 12 قول پذیرش سپـاه توی شهر خودم رو یه نفر بهم داده خیلی حالم گرفتست هم سه ماه بیکار میشم تو خونه از این طرفم استرس اینو دارم که با تمدید موافقت نشه !!! نیازی هست از مرکز استان برم پیگیر بشم یا اقدام از پلیس + 10 کفایت میکنه ؟؟؟ :sq_3:

والا داداش چی بگم خیلی بعید هست که موافقت کنند اون هم اسفند !!
حالا شما برو پ+10 ببین چی میگه

siroos_300
14-11-2012, 13:41
والا داداش چی بگم خیلی بعید هست که موافقت کنند اون هم اسفند !!
حالا شما برو پ+10 ببین چی میگه

والا امروز که برگه رو گرفتم خانومه میگفت واسه تمدید هر چی به تاریخ 10.1 نزدیک باشی اقدام کنی احتمالش کمتر میشه میگفت همین امروز اقدام کن که من گذاشتم واسه فردا که مشورت بگیرم .. بدبخت شدم رفت ظاهرا...

mehran_pqqp
14-11-2012, 16:18
فردا موقع کمسیون پزشکی برای چشمم است کسی تجربه ای چیزی داره به من بگه خیلی استرس دارم در ضمن یه بار رفتم وبرای فردا وقت داده اند
سلام
کمیسیون منظورتون تو نظام وظیفه هست؟ یا تازه میخواین برید بیمارستان؟

اگر بیمارستان اولی که شما رو معرفی کردن میخواید برید من 10 آبان ماه رفتم مواردی رو که انجام دادن میگم :

1-حتما صبح خیلی زود برو (تو نامه نوشته 8 صبح ولی من 7 بیمارستان بودم نوبتم شد 35!!) همه زود میرن
2-پذیرش که شدی ، تا ساعت 9 که دکترها تشریف بیارن باید منتظر بمونید ، بعد 4 تا 4 تا یا 5 تا 5 می فرستن برید پیش دکتر مورد نظر ، اول اپتومتری می کن همه رو در حالت عادی و دکتر هم نگاه می کنه چشمارو، بعد می فرستن بیرون تو یه اتاق و تو چشم همه چه سالم چه ضعیف (مثلا برای من یکی سالم بود یکی مشکل داشت) 1 قطره می ریزن تو چشماتون که یه کم چشما می سوزه ، بعد دوباره 10 دقیقه منتظر می مونید دوباره میاد یه قطره دیگه می ریزه بازم یه مقدار می سوزه ولی زیاد نیست اونجا بعضی ها فیلم بازی می کردن که زیاد می سوزه و .... می خواست با دستمال کاغذی چشمش رو پاک کنه که خانم پرستاره بهش گفت اگه پاک کنی دوباره می ریزم ! ، دوباره 10 دقیقه می شینی میاد و سومین قطره رو می ریزه تو چشم همه ، بعدش می فرستن بیرون حدود 10 -15 دقیقه می شینید
نمی دونم چی تو این قطره ها هست وقتی میری بیرون و می شینی دچار سر گیجه میشی و یه حالتی داره آدم ، یعنی پاشی راه بری تو اون شرایط اصلا تعادل نداری ، پس حتما تو اون چند دقیقه راحت بشین و کاری به کسی نداشته باش ، البته هم صحبتی با بچه هایی که اومدن هم خودش عالمی داره
بعد دوباره صدا میزنن و میرید ، دوباره دکتر چشمها رو معاینه می کنه و این بار تو برگه برای هر نفر یه چیزایی می نویسه ولی نمیذاره ببینی چی می نویسه و .... و اصلا به دکتره نگو معافم یا نه چون اعصاب ندارن! ممکنه تو چیزی که می خواد بنویسه هم تاثیر بذاره حرفت ، خلاصه این که اونجا رفتی کاملا خونسرد باش و هر چی گفتن بگو چشم ، بابا این همه تو زندگی غرور داشتیم فقط از ساعت 8 تا 12 یک روز آدم خیلی مثبت باشه سخته؟
بعدش دوباره میفرستن بیرون می شینی و 10 دقیقه بعد میری پیش یه دکتر دیگه (فرمالیته) چون دکتر اول اصل کاری هست ، این دومی یه چیز تو مایه های هویج خودمون هست
بعدش هم تموم میشه

مهم:
*اگه می تونی یه همراه با خودت ببر ، نبردی هم مهم نیست ، چون برگشتنی چشمت به نور به شدتتتتت حساس هست و اصلا نمیشه تو نور درست و حسابی دید! من که به سختی تا خونه رفتم ، همش باید دستت رو چشمات باشه نور نخوره ، بعدش هم تا 2 روز همین حالت هست و بهتره از خونه بیرون نری چون چشما اذیت میشن
** کارت ملی و شناسنامه + چند تا عکس جدید همراهت باشه چون یکی که جلوی من بود دکتره گفت عکس کارت ملیت خیلی قدیمی هست یه عکس جدید از خودت بده و چون نداشت فرستادن بره از بیرون عکس بگیره و بیاره!

majid5.
14-11-2012, 16:50
سلام به دوستان
1.دوستم برا کفالت میخواد اقدام کنه پدرش مریضه ولی زیر نظر بهزیستی نیستن . این مشکل ایجاد نمیکنه ؟
2. اینکه واسه پدر بیمه رد شه یا بیمه رد نشه . مشکل داره ؟
SNOW PATROL
14-11-2012, 17:03
سلام به دوستان
1.دوستم برا کفالت میخواد اقدام کنه پدرش مریضه ولی زیر نظر بهزیستی نیستن . این مشکل ایجاد نمیکنه ؟
داداش , دوربین مخفی هست! ؟؟
شما هذفت چیه هر روز میای سوال های تکراری میپرسی؟؟

send from my open source device

alivw71
14-11-2012, 17:15
سلام دوستان من هر طور که شده میخام از سربازی در بیام از معافیت پزشکی معمولی تا اعصاب و روان :2: ولی این عکس رو از رو یه فایل PDF مربوط به شرایط ..... بود گرفتم. نظرمو جلب کرد. واسه این کار باید کجا برم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

noproblem
14-11-2012, 17:27
سلام به دوستان
اقا
جناب
مهندس

این دوست شما از اون روزی که داری پست هایی از قبیل کمردرد پدر دوستم
کفالت پدر دوستم
مریضی حاد پدر دوستم!!
برای من سوالی ایجاد کرده! ایا شما مسئول دوستتون هستین؟؟
هرچی دوستان زحمت میکشن جواب میدن بازم همینو میپرسی!!
این دوستت اگر از زمانیکه شما براش دایه عزیز تر از مادر شدی رفته بود نظام وظیفه الان تکلیفش که خوبه!! یا الان یه ماه بود معاف شده بود!! یا 19 همین ماه که گذشت اعزام شده بود!!!!!!!!

noproblem
14-11-2012, 17:33
سلام دوستان من هر طور که شده میخام از سربازی در بیام از معافیت پزشکی معمولی تا اعصاب و روان :2: ولی این عکس رو از رو یه فایل PDF مربوط به شرایط ..... بود گرفتم. نظرمو جلب کرد. واسه این کار باید کجا برم؟
سلام...
یعنی شما فکر میکنی به همین راحتی در صورتی که حین خدمت هستین میتونین معاف بشین؟؟
اگر نه خیلیا در خدمت حاضرن یه کارت قرمز بدن بهشون بگن طرف زنجیری هست!! ولی نمیشه!
اگر برای اعصاب و روان اقدام کنید مرحله اول نوار مغز هست... که مغز یه شخص سالم هم مشکلی نداره

MILIN3M
14-11-2012, 18:18
بچه ها خواهشن كسي ميدونه راهنماييم كنه. من يكم برج شيش امسال اموزشي رفتم و دو ماه رفتم بعد براي امريه اقدام كردم و درس شد امريه من ولي قرار بود بزنن تهران برام اكا احمق زده شهركرد. چجوري ميتونم امريه كنسل كنم وكلا نرم بيوفتم همين تهران

majid5.
14-11-2012, 19:29
داداش , دوربین مخفی هست! ؟؟
شما هذفت چیه هر روز میای سوال های تکراری میپرسی؟؟

داداش من معذرت میخوام .
ولی اینو اولین باره میپرسما.
اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم.

behnamcp
14-11-2012, 19:56
سلام...
یعنی شما فکر میکنی به همین راحتی در صورتی که حین خدمت هستین میتونین معاف بشین؟؟
اگر نه خیلیا در خدمت حاضرن یه کارت قرمز بدن بهشون بگن طرف زنجیری هست!! ولی نمیشه!
اگر برای اعصاب و روان اقدام کنید مرحله اول نوار مغز هست... که مغز یه شخص سالم هم مشکلی نداره

دوست عزيز
اگر كسي نوارمغزش ايراد داشته باشه كه ميشه بيمار مغز واعصاب. به عبارت ديگر در اختلالات رواني مانند افسردگي اساسي اختلال دوقطبي اسكيزوفرني واختلالات شخصيت جسم فرد سالمه اما فرد دچار ناخوشي است يكي از دلايلي كه در روانپزشكي از كلمه اختلال استفاده ميشه همينه.اما بايد در اين زمينه به اين نكته توجه روانپزشكاني كه افراد رامعاف مي كنند يه سري افراد بي سواد نيستن كه هركسي رو معاف كنند

ice_man_sh
14-11-2012, 20:00
مرد مومن!!! رشته چه معنی میده؟؟؟؟؟؟؟ به نظر شما پادگان های ما اینقدر تخصصی عمل میکنن که ملاک پذیرش رشته فرد باشه؟
خیر ... اگر خدمت بودین که میدونستین اگر هم که نه... پس بعد متوجه میشین
عزیز من منم عقلم قد میده که آشخوری با رشته ربطی نداره ولی عقل کسایی که باید قد بده نمیده!

من خودم تو سپاه عاشورا دیدم، وصل میشن به پورتال ناجا، کد ملی طرف رو وارد میکنه و مشخصات کامل طرف میاد، بر اساس ظرفیت برای هر رشته که از قبل باز شده میزنه مجاز یا غیر مجاز که اگه مجاز باشه انتخاب میکنن.

SNOW PATROL
14-11-2012, 20:00
داداش من معذرت میخوام .
ولی اینو اولین باره میپرسما.
اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم.

داداش من ما که با هم مشکلی نداریم من صفحات قبل جواب شما رو دادم برای مثال :

noproblem
14-11-2012, 20:11
دوست عزيز
اگر كسي نوارمغزش ايراد داشته باشه كه ميشه بيمار مغز واعصاب. به عبارت ديگر در اختلالات رواني مانند افسردگي اساسي اختلال دوقطبي اسكيزوفرني واختلالات شخصيت جسم فرد سالمه اما فرد دچار ناخوشي است يكي از دلايلي كه در روانپزشكي از كلمه اختلال استفاده ميشه همينه.اما بايد در اين زمينه به اين نكته توجه روانپزشكاني كه افراد رامعاف مي كنند يه سري افراد بي سواد نيستن كه هركسي رو معاف كنند

سلام
منم که همینو گفتم .... میگم یعنی الکی که کسی رو معاف نمیکنن ... ایا شما برداشت دیگه ای داشتین؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

noproblem
14-11-2012, 20:18
عزیز من منم عقلم قد میده که آشخوری با رشته ربطی نداره ولی عقل کسایی که باید قد بده نمیده!

من خودم تو سپاه عاشورا دیدم، وصل میشن به پورتال ناجا، کد ملی طرف رو وارد میکنه و مشخصات کامل طرف میاد، بر اساس ظرفیت برای هر رشته که از قبل باز شده میزنه مجاز یا غیر مجاز که اگه مجاز باشه انتخاب میکنن.

کلا سپاه که با اینترنت مخالفن :دی
بازم میگم من خودم توی بخش هایی از پادگان خدمت کردم تا الان؛ یه چیزی میدونم که میگم.. یه سری اشخاص که دارای مدارک بسیار بالا و معتبر هستند رو در جا های به خصوص کارگیری میکنن .
دقیقا یادمه حتی توی پادگان هم وقتی طرف با مدرک مثلا لیسانس میومد ازش میپرسیدن که از کدوم دانشگاه مدرک گرفتی!! چه برسه به نظام وظیفه! (خیلی زرنگ تر از این حرفاست که بخواد شخصی رو که مثلا دارای دکترای پزشکی از دانشگاه بهشتی هست رو از دست بده چون از این قبیل افراد کم به پست سربازی میخورن کلا...!!!)

majid5.
14-11-2012, 21:08
داداش من ما که با هم مشکلی نداریم من صفحات قبل جواب شما رو دادم برای مثال :

داداش خیلی ممنون . خدا خیرت بده . بازم معذرت میخوام که ناراحتت کردم . تشکر.

mhei
14-11-2012, 22:27
سلام ....
اين مناطق محروم و بد آب وهوا كجاها هستند؟

SNOW PATROL
14-11-2012, 22:33
سلام ....
اين مناطق محروم و بد آب وهوا كجاها هستند؟

خیلی از مناطق رو شامل میشه اما اکثرا نواحی جنوب کشور و مرزهای شرقی

ehsan0_l
15-11-2012, 15:11
اميدوارم همه جاهاي خوب خدمت كنيم

ehsan0_l
15-11-2012, 15:14

احتمال اينكه با تعويق موافقت كنن زياده ولي احتمال پذيرش سپاه كمه
من با آشنا هم نتونستم پذيرش بشم-بپرس اگه صد درصده اقدام كن-رشتتم بهش بگو
از من ميشنوي زودتر برو راحت بشي

ehsan0_l
15-11-2012, 15:19
بازم میگم من خودم توی بخش هایی از پادگان خدمت کردم تا الان؛ یه چیزی میدونم که میگم.. یه سری اشخاص که دارای مدارک بسیار بالا و معتبر هستند رو در جا های به خصوص کارگیری میکنن .
دقیقا یادمه حتی توی پادگان هم وقتی طرف با مدرک مثلا لیسانس میومد ازش میپرسیدن که از کدوم دانشگاه مدرک گرفتی!! چه برسه به نظام وظیفه! (خیلی زرنگ تر از این حرفاست که بخواد شخصی رو که مثلا دارای دکترای پزشکی از دانشگاه بهشتی هست رو از دست بده چون از این قبیل افراد کم به پست سربازی میخورن کلا...!!!)

بعضي پادگانها از جمله همين عاشورا سپاه بر اساس رشته و تخصص سرباز ميگيرن.من خودم رفتم پرسيدم ازشون و ديدم كه اينطوره

noproblem
15-11-2012, 16:49
اميدوارم همه جاهاي خوب خدمت كنيم

خدمت اگر سر کوچمون هم باشه ضلالته ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sha7ab
15-11-2012, 16:51
من برگه ی سبزم اومده ولی توش زده 90 روز اضافه خدمت. من تابستان فارق التحصیل شدم. چیکار کنم؟

noproblem
15-11-2012, 16:51
بعضي پادگانها از جمله همين عاشورا سپاه بر اساس رشته و تخصص سرباز ميگيرن.من خودم رفتم پرسيدم ازشون و ديدم كه اينطوره

به هر صورت میدونی چه کسانی سود میبرن توی خدمت؟
کسانی که در دانشکده های تربیت معلم تحصیل میکنن چون امریه صد درصد و شغل صددرصدی و... دارن

noproblem
15-11-2012, 16:53
من برگه ی سبزم اومده ولی توش زده 90 روز اضافه خدمت. من تابستان فارق التحصیل شدم. چیکار کنم؟
برو حوزه نظام وظیفه اصل مدرک تحصیلیت رو هم ببر که مشخصه چه تاریخی فارغ التحصیل شدی تا برات درستش کنن.

The Stig
15-11-2012, 17:07
خدمت اگر سر کوچمون هم باشه ضلالته ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1-این ضلالت که شما نوشتی به معنی گمراهیه.فکر کنم منظورت ذلالت بود.
2- من هر روز 120 کیلومتر تا محل خدمتم میرم و میام ولی احساس ذلالت نمی کنم. خلاصه سعی کن باهاش کنار بیای و عادت کنی

noproblem
15-11-2012, 17:19
1-این ضلالت که شما نوشتی به معنی گمراهیه.فکر کنم منظورت ذلالت بود.
2- من هر روز 120 کیلومتر تا محل خدمتم میرم و میام ولی احساس ذلالت نمی کنم. خلاصه سعی کن باهاش کنار بیای و عادت کنی
کسی که هدف داشته باشه ... به هر صورت کنار میاد باهاش
البته خودم هم بخشی خدمت نمیکنم که بخوام کاری دور از شخصیت انسانی انجام بدم ولی در کل میگم خدمت... همش گمراهیه :دی

ehsanajal
15-11-2012, 17:29
سلام
مجدد اومدم
آقایون با هزار بدبختی پی گیر امریه شدم.
حالا سوالم اینه که می خوام از قانون تعجیل استفاده کنم واسه اسفند ماه امسال.آخه میتونم تا تاریخ93.2.1 نرم سربازی.
اگه یادتون باشه اعزامی 8.1امسال بلودم خلاصه واسه همین میخوام تعجیل رو استفاده کنم شما ها میدونین چی کا کنم ممنون

SNOW PATROL
15-11-2012, 17:54
سلام
مجدد اومدم
آقایون با هزار بدبختی پی گیر امریه شدم.
حالا سوالم اینه که می خوام از قانون تعجیل استفاده کنم واسه اسفند ماه امسال.آخه میتونم تا تاریخ93.2.1 نرم سربازی.
اگه یادتون باشه اعزامی 8.1امسال بلودم خلاصه واسه همین میخوام تعجیل رو استفاده کنم شما ها میدونین چی کا کنم ممنون

داداش من پست ها قبلی شما رو خوندم اصلا نگرفتم چی شد ؟!
شما گویا دفترچه رو پست کردی افتادی صفر یک برج 8 تا اینجا درست بعدش مگه الان برج هشت نیست اینجا چیکار میکنی :sq_6:
بعدش گفتین تا تاریخ 1.2.93 میتونید نرید سربازی ؟!؟؟ بر چه اساسی ؟
الان شما که دفترچه ارسال کردی تاریخ اعزامت افتاده چندم ؟؟

ice_man_sh
15-11-2012, 18:17
همونطور که دوستمون هم گفت من خودم این رو دیدم، بحث دانشگاه و اینا هم نیست من خودم آشنا داشتم، خودشون به من نشون دادن که قبل تو 2 تا برق رو دادیم به شهرستان (خبر نداشتن ما قراره بریم) و الان برق رو سیستم قبول نمیکنه. (نوشته بود غیر مجاز)

ولی گفت از 3 ظرفیت کامپیوتر هیچ کدوم پر نشده و اولین کسی که بیاد رو میزنم به سیستم. کلا هم 10-15 نفر برای دی ماه پذیرش لیسانس داشتن.

جریان هم مربوط به اواخر مهر هست.

البته بگذریم که من الان کلا بیخیال سپاه شدم و روی ارتش کار میکنم.

arash rashno
15-11-2012, 18:55
این قانون کاهش مرخصی ها هر جا داره یه جور اجرا میشه
برادر من در راهور تهران خدمت میکنه
میگه اینجا فقط واسه کسایی که از نیمه دوم امسال اعزام شدند مرخصی یکروزه !

SNOW PATROL
15-11-2012, 19:05
این قانون کاهش مرخصی ها هر جا داره یه جور اجرا میشه
برادر من در راهور تهران خدمت میکنه
میگه اینجا فقط واسه کسایی که از نیمه دوم امسال اعزام شدند مرخصی یکروزه !

lمن با دوستان که تماس گرفتم گویا برای همه شده یک و نیم روز البته برای افراد بومی

Ali matin
15-11-2012, 19:05
سلام به همه
من اعزام مجدد بودم 120 روز خدمت تو زاهدان {کارشناسی} رفتیم 01 تا 16 مرخصی بعدش 16 امریمونو دادن شکر خدا افتادم استان خودم {اداری} {ارتش}
ولی حقوقاش کمه خدایی . ستوان سه 53 تومن میده احتمالا
بازم خدارو شکر استان خودمم

Sha7ab
15-11-2012, 19:20
برو حوزه نظام وظیفه اصل مدرک تحصیلیت رو هم ببر که مشخصه چه تاریخی فارغ التحصیل شدی تا برات درستش کنن.

حتما درستش میکنن؟ اصلا چرا همچین اشتباهی کردن؟ من موقع ارسال مدارک مدرک کارشناسی دانشگاهم دادم.

noproblem
15-11-2012, 20:06
حتما درستش میکنن؟ اصلا چرا همچین اشتباهی کردن؟ من موقع ارسال مدارک مدرک کارشناسی دانشگاهم دادم.
بلی
حتما باید درستش کنن اگر واقعا مشکلی نداشته باشید از لحاظ زمان اخذ مدرک

hero26
15-11-2012, 20:38
این تاپیک رو خوندم یاد آموزشی افتادم
رفتم خدمت آموزشیم تو عجب شیر بود گفتم 2 ماهه بعدش راحت میشم 2ماه بعد دوره کد خوردم گفتم 2ماهه بعدش راحت میشم بعد 2 ماه فهمیدم اشتباهی منو فراری رد کردن اشتباهشون رو قبول کردن ولی مجبور شدم 2 ماه دیگه همونجا بمونم 6 ماه آموزشی گذروندیم الکی!!!

farzad02
16-11-2012, 00:06
سلام
دوستان درجه سرباز چطوری تعیین میشه؟
فقط بر اساسه مدرک تحصیلیه؟
یا آموزشی هم موثره؟

حداقل و حداکثر درجه چطوری تعیین میشه؟

SNOW PATROL
16-11-2012, 00:15
سلام
دوستان درجه سرباز چطوری تعیین میشه؟
فقط بر اساسه مدرک تحصیلیه؟
یا آموزشی هم موثره؟

حداقل و حداکثر درجه چطوری تعیین میشه؟

قانونا باید با توجه به نمرات اموزشی تایین بشه که نمیشه و دیمی هست
اگه دیپلم هستی از سرباز معمولی تا گروهبان سوم
فوق دیپلم از گروهبان دو تا گروهبان یک
لیسانس استوار دوم تا ستوان سوم
فوق لیسانس از ستوان سوم تا ستوان دوم
دکترا ستوان دوم تا یکم
بالا تر از ستوان یکی هم به هیچ احدی نمیدن

siroos_300
16-11-2012, 00:23
احتمال اينكه با تعويق موافقت كنن زياده ولي احتمال پذيرش سپاه كمه
من با آشنا هم نتونستم پذيرش بشم-بپرس اگه صد درصده اقدام كن-رشتتم بهش بگو
از من ميشنوي زودتر برو راحت بشي

مرسی از توجهت دوست من
متاسفانه دیر سر زدم به اینجا دیگه امروز درخواست دادم
متصدی police+10 میگفت چون کد نخوردی هنوز امکان موافقت زیاد هست خدا کنه که بشه
خودمم شنیدم با پارتی نمیشه ولی این طرف گفت واسه برج 12 قطعیه دیگه منم اعتماد کردم اگه نشه که خیلی بد میشه :(
شما کی اقدام کردی واسه پذیرش سپاه؟ برگ سبزو چقدر قبل از اعزام واسه پذیرش بردی؟

mansour2023
16-11-2012, 03:12
دوستان بنده تو خانوادم تنها فرزند هستم برادر و خواهرم هم ازدواج کردن رفتن پی زندگیشون و پدرم که سنش بالای 60 ساله و مادرم
شامل قانون کفالت میشم ؟
البته پدر بیماری قلبی هم دارن میشه از اون طریق هم اقدام کرد برای معافی ؟
ممنون میشم کمکم کنید ، من این ترم آخرمه بعدشم یه سر باید با خدمت دست و پنجه نرم کنم

noproblem
16-11-2012, 07:32
دوستان بنده تو خانوادم تنها فرزند هستم برادر و خواهرم هم ازدواج کردن رفتن پی زندگیشون و پدرم که سنش بالای 60 ساله و مادرم
شامل قانون کفالت میشم ؟
البته پدر بیماری قلبی هم دارن میشه از اون طریق هم اقدام کرد برای معافی ؟
ممنون میشم کمکم کنید ، من این ترم آخرمه بعدشم یه سر باید با خدمت دست و پنجه نرم کنم

با سلام دوست عزیز اگر صفحات قبل رو خونده بودیدمتوجه میشدید که اگر برادر بزرگتر از خودتون داشته باشید حتی اگر در خارج هم زندگی کنه نمیتونید معافیت کفالت بگیرید الانه خیلی سخت معاف میکنن افراد رو از خدمت ؛ به عنوان مثال :یادمه قبلا قانون اخذ کفالت مادر بزرگ به این صورت بود که مادر بزرگ فرزند پسر نداشته باشه و طرفی هم که میخواست کفالت بگیره تنها نوه ذکور بالای 18 سال باشه اما الان اومدن تغییرش دادن و گفتن کلا مادر بزرگ نباید فرزند داشته باشه!!!!! همون قانون قبلیش شاید 1 در 1000 کسی میتونست این کفالتو بگیره الان که دیگه 1به 10000 هم فکر نکنم ...

30vil
16-11-2012, 08:40
اساتید عزیز من آبان 90 اعزام بودم و نیرو انتظامی پادگان مالک اشتر اراک افتاده بودم

کارشناسی ارشد قبول شدم و دوباره معافیت تحصیلی دادند

حالا اگر بخوام برای کارهای اعزام اقدام کنم آیا باز هم همون پادگان و ارگان میفتم یا نه؟ برای فرستادن دفترچه بازم باید واکسن بزنم؟

پدرم 6 ماه رزمندگلی داره آیا قابل استفاده هست یا نه؟

30vil
16-11-2012, 08:46
اساتید عزیز من آبان 90 اعزام بودم و نیرو انتظامی پادگان مالک اشتر اراک افتاده بودم

حالا اگر بخوام برای کارهای اعزام اقدام کنم آیا باز هم همون پادگان و ارگان میفتم یا نه؟ برای فرستادن دفترچه بازم باید واکسن بزنم؟

پدرم 6 ماه رزمندگی داره آیا قابل استفاده هست یا نه؟

SNOW PATROL
16-11-2012, 08:53

پدرم 6 ماه رزمندگلی داره آیا قابل استفاده هست یا نه؟

شما دوباره همون ارگان میوفتی اما پادگان شاید نه
و دوباره هم باید واکسن بزنی
رزمندگی پدرتون هم امتیازی برای شما نداره مگه اینکه همون موقع ثبتش کرده باشی

ehsan0_l
16-11-2012, 15:39
مرسی از توجهت دوست من
متاسفانه دیر سر زدم به اینجا دیگه امروز درخواست دادم
متصدی police+10 میگفت چون کد نخوردی هنوز امکان موافقت زیاد هست خدا کنه که بشه
خودمم شنیدم با پارتی نمیشه ولی این طرف گفت واسه برج 12 قطعیه دیگه منم اعتماد کردم اگه نشه که خیلی بد میشه :(
شما کی اقدام کردی واسه پذیرش سپاه؟ برگ سبزو چقدر قبل از اعزام واسه پذیرش بردی؟

خوب اگه دادي كه انشاالله قبول ميكنن و دوازده پذيرشي.
من و يكي رفيقام بيشتر از دوماه (حدود 70 روز)قبل از اعزام(1-10) رفتيم سراغش واسه برج 10 و 12 كه هردوش نشد.آشنام هم كلفت بود و بسيج و تكميلي هم داشتيم.ولي نشد.يعني گفت پنجا پجاست واس 12 كه بيخيالش شديم.سپاه خيلي سخت پذيرش ميكنه.اكثرنم حرفاشون حرف نيست !
ولي نا اميد نباش.اگه خدا بخاد از شما جور ميشه.

Pami
16-11-2012, 16:06
دوستان اینهمه تلاش میکنید برای پذیرش سپاه به نظرم منطقی نیست ، این روزا سپاه و ارتش فرق چندانی ندارن ، خیلی ها از جمله خودم ارتش بودیم و عشق و حالایی که کردیم رو بچه های سپاه خوابشو میبینن !

SNOW PATROL
16-11-2012, 16:14
دوستان اینهمه تلاش میکنید برای پذیرش سپاه به نظرم منطقی نیست ، این روزا سپاه و ارتش فرق چندانی ندارن ، خیلی ها از جمله خودم ارتش بودیم و عشق و حالایی که کردیم رو بچه های سپاه خوابشو میبینن !

دقیقا من همیشه به دوستان گفتم فقط کاری کنید ناجا نیوفتید وگرنه تفاوت چندانی وجود نداره البته برای لیسانس به بالا

Sha7ab
16-11-2012, 16:48
دقیقا من همیشه به دوستان گفتم فقط کاری کنید ناجا نیوفتید وگرنه تفاوت چندانی وجود نداره البته برای لیسانس به بالا

مشکل اینجاس همه دارن میفتن ناجا! شما راهی بلدی من بیفتم ارتش؟ پذیرش داره مثل سپاه؟

SNOW PATROL
16-11-2012, 17:26
مشکل اینجاس همه دارن میفتن ناجا! شما راهی بلدی من بیفتم ارتش؟ پذیرش داره مثل سپاه؟

داداش اگه راهش رو من بلد بودم که خودم 18 ماه مثل لودر تو ناجا پست نمیدادم
ارتش هم پذیرش داره اما نمیکنه

Re zA
16-11-2012, 17:32
من اعزامی 91 هستم بابام حدود 8 ماه سابقه رزمندگی داره میتونم کسری بگیرم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟

SNOW PATROL
16-11-2012, 17:39
من اعزامی 91 هستم بابام حدود 8 ماه سابقه رزمندگی داره میتونم کسری بگیرم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟
نه متاسفانه نمیشه
کسری رزمندگی لغو شد

Re zA
16-11-2012, 17:45
نه متاسفانه نمیشه
کسری رزمندگی لغو شد

ای تو روحشون

خوب بسیج فعال هم دارم اون چی اونم نمیشه ؟؟؟

SNOW PATROL
16-11-2012, 17:53
ای تو روحشون

خوب بسیج فعال هم دارم اون چی اونم نمیشه ؟؟؟

نهایتا 6 ماه کسری بسیج
برای هر سال فعالیت 45 روز کسری

noproblem
16-11-2012, 18:33

عزیز پدر بنده دوسال و خروده ای رزمندگی داره! ولی 30 ماه نمیشه
یعنی اگر سال 89 اعزام بودم وسط آموزشی خدمتم تموم بود اگر سال 90 اعزام بودم 8 ماه خدمت داشتم ولی الان بیخیال این قضیه .... 21 ماه باید خدمت کنم! اگر شخصی پدرش 30 ماه رزمندگی داره کلا معافه در غیر این صورن 29 ماه هم هیچ تاثیری در کسر خدمت نداره!

noproblem
16-11-2012, 18:43
دوستان این خبر رو از خبر آنلاین کپی کردم
لطفا توجه مضاعفی به بخشی که قرمز کردم داشته باشید جریان چیه؟

بازگشت معافیت و کسر خدمت برای فرزندان ایثارگران از سربازی/مقررات مشمولان خارج از کشور[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پلیس - رئیس سازمان وظیفه عمومی ناحا از معافیت فرزندان شهدا و ایثارگران خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین؛ به گفته سردار صدرالسادات، مطابق قانون جدید خدمت وظیفه عمومی، تمامی فرزندان ذکور شهدا و جاویدالاثران از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند: "ظبق قانون جدید خدمت وظیفه عمومی به ازای هر 24 ماه آزادگی، 25 درصد جانبازی و 30 ماه ســابقه حضور درجبهه هر یک از والدین نیز یکی از فرزندان ذکور آنان معاف می‌شوند و در مورد معافیت کسانی که مدت حضور در جبهه یا مدت آزادگی و اسارت آنان به تنهایی در حد معافیت یک فرزند ذکور آنها نیست، درصد جانبازی و مدت حضور در جبهه و مدت اسارت آنان تجمیع و محاسبه می‌شود."پیش از این سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرده بود: "با توجه به اینکه برخی مصوبات مربوط به ایثارگران از قبیل کسرخدمت به سبب سابقه جبهه و جانبازی والدین و همچنین کسرخدمت مربوط به مدارک تحصیلی دانشگاهی مشمولان، در قانون جدید وظیفه عمومی ذکر نشده است لذا در سال جاری، این نوع کسرخدمت‌ها اجرایی نخواهند شد و صرفاً افرادی می‌توانند از امتیازات مذکور بهره‌مند شوند که در شمول مصوبه سال 1390 قرار داشته باشند."اما با توجه به سخنان تازه سردار صدرالسادات، کسر خدمت های ایثارگران دوباره بازگشته است. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
او همچنین گفت: "در این قانون به ازای هر شهید یا جاویدالاثر یک برادر می تواند از خدمت دوره ضرورت معاف شود و همچنین آزادگان با حداقل 24 ماه اسارت یا جانبازان با حداقل 25 درصد جانباری که فاقد فرزند پسر هستند نیز می‌توانند یک برادر خود را از انجام خدمت دوره ضرورت معاف کنند. فرزند خوانده قانونی ذکور جانبازانی که برابر گواهی بنیاد شهید و امور ایثارگران صاحب فرزند نمی‌شوند از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند."
شرایط مشمولان خارح از کشور مانند گذشتهدر عین حال سازمان وظیفه عمومی در اطلاعیه ای برای مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور اعلام کرد: "برابر اعلام ستادکل نیروهای مسلح مقررات مربوط به مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور اعم از تردد و معافیت ریالی تا اطلاع ثانوی برابر مقررات سال 1390 ادامه دارد."پیش از این اعلام شده بود مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور درصورت داشتن شرایطی و با پرداخت مبلغ 10 میلیون تومان می‌توانند از معافیت خدمت وظیفه عمومی استفاده کنند.شرایط اولیه اینها بود؛ 1- قبل از تاریخ 29/12/1382 از کشور خارج شده باشند.2- حداقل دوسال در خارج از کشور اقامت و سکونت داشته باشند.3- در هر مرحله حداقل 9ماه در خارج از کشور سکونت داشته باشند.

برای دیدن شرایط معافیت مشمولان خارج از کشور، اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را کلیک کنید

mansour2023
16-11-2012, 19:05
یکی از دوستام برای معافی گرفتن رفت پرونده بیماری پدر و مادرش رو برد و با توجه به اینکه دیگه به جز خودش کسی تو خونه نداشت معاف شد
الانم بهم میگه تو هم همینکارو بکن ، والا من موندم چه جوری اینکارو بکنم
یعنی راهی برای معافی نیست ؟
راستی تو کارت معافی یکی دیدم نوشته بود نوع معافی موارد خاص ، این یعنی چی ؟

farhad_persona
16-11-2012, 19:06
تاریخ خبر رو نگاه میکردی بد نبود . الان با توجه به کمبود نیرو همچنین چیزی خیلی بعیده . کسری خدمت ایثارگری برای سربازان اعزامی 91 تعریف نشده .

ice_man_sh
16-11-2012, 19:08

بازگشت معافیت و کسر خدمت برای فرزندان ایثارگران از سربازی/مقررات مشمولان خارج از کشور[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پلیس - رئیس سازمان وظیفه عمومی ناحا از معافیت فرزندان شهدا و ایثارگران خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین؛ به گفته سردار صدرالسادات، مطابق قانون جدید خدمت وظیفه عمومی، تمامی فرزندان ذکور شهدا و جاویدالاثران از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند: "ظبق قانون جدید خدمت وظیفه عمومی به ازای هر 24 ماه آزادگی، 25 درصد جانبازی و 30 ماه ســابقه حضور درجبهه هر یک از والدین نیز یکی از فرزندان ذکور آنان معاف می‌شوند و در مورد معافیت کسانی که مدت حضور در جبهه یا مدت آزادگی و اسارت آنان به تنهایی در حد معافیت یک فرزند ذکور آنها نیست، درصد جانبازی و مدت حضور در جبهه و مدت اسارت آنان تجمیع و محاسبه می‌شود."پیش از این سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرده بود: "با توجه به اینکه برخی مصوبات مربوط به ایثارگران از قبیل کسرخدمت به سبب سابقه جبهه و جانبازی والدین و همچنین کسرخدمت مربوط به مدارک تحصیلی دانشگاهی مشمولان، در قانون جدید وظیفه عمومی ذکر نشده است لذا در سال جاری، این نوع کسرخدمت‌ها اجرایی نخواهند شد و صرفاً افرادی می‌توانند از امتیازات مذکور بهره‌مند شوند که در شمول مصوبه سال 1390 قرار داشته باشند."اما با توجه به سخنان تازه سردار صدرالسادات، کسر خدمت های ایثارگران دوباره بازگشته است. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
او همچنین گفت: "در این قانون به ازای هر شهید یا جاویدالاثر یک برادر می تواند از خدمت دوره ضرورت معاف شود و همچنین آزادگان با حداقل 24 ماه اسارت یا جانبازان با حداقل 25 درصد جانباری که فاقد فرزند پسر هستند نیز می‌توانند یک برادر خود را از انجام خدمت دوره ضرورت معاف کنند. فرزند خوانده قانونی ذکور جانبازانی که برابر گواهی بنیاد شهید و امور ایثارگران صاحب فرزند نمی‌شوند از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند."
شرایط مشمولان خارح از کشور مانند گذشتهدر عین حال سازمان وظیفه عمومی در اطلاعیه ای برای مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور اعلام کرد: "برابر اعلام ستادکل نیروهای مسلح مقررات مربوط به مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور اعم از تردد و معافیت ریالی تا اطلاع ثانوی برابر مقررات سال 1390 ادامه دارد."پیش از این اعلام شده بود مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور درصورت داشتن شرایطی و با پرداخت مبلغ 10 میلیون تومان می‌توانند از معافیت خدمت وظیفه عمومی استفاده کنند.شرایط اولیه اینها بود؛ 1- قبل از تاریخ 29/12/1382 از کشور خارج شده باشند.2- حداقل دوسال در خارج از کشور اقامت و سکونت داشته باشند.3- در هر مرحله حداقل 9ماه در خارج از کشور سکونت داشته باشند.

برای دیدن شرایط معافیت مشمولان خارج از کشور، اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را کلیک کنید

زیاد واضح توضیح نداده، البته خبرگزاری ها زیاد از این کارها میکنن.

اون بخش کسر خدمت 30 ماه و یا جمع خدمت و جانبازی و... که قبلا اعلام شده بود.

اونهایی هم که کسرشون رو تا آخر 90 ثبت کردن تو برگه هاشون ثبت شده.

SNOW PATROL
16-11-2012, 19:11

بازگشت معافیت و کسر خدمت برای فرزندان ایثارگران از سربازی/مقررات مشمولان خارج از کشور[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پلیس - رئیس سازمان وظیفه عمومی ناحا از معافیت فرزندان شهدا و ایثارگران خبر داد.

درود
دوست عزیز این خبر برای هفت ماه پیش هست
منظور از مطالب بالا این هست که اگر کسی جانبازی. اسارت و ایثارگری داشته اما مدت هر کدوم انقدر کم باشه که نتونه از هیچ کدوم استفاده کنه برای معافیت
هر سه رو طبق یک فرمول جمع میکنند تا شاید باعث معافیت فرد شود
پاینده باشید

siroos_300
17-11-2012, 01:32
خوب اگه دادي كه انشاالله قبول ميكنن و دوازده پذيرشي.
من و يكي رفيقام بيشتر از دوماه (حدود 70 روز)قبل از اعزام(1-10) رفتيم سراغش واسه برج 10 و 12 كه هردوش نشد.آشنام هم كلفت بود و بسيج و تكميلي هم داشتيم.ولي نشد.يعني گفت پنجا پجاست واس 12 كه بيخيالش شديم.سپاه خيلي سخت پذيرش ميكنه.اكثرنم حرفاشون حرف نيست !
ولي نا اميد نباش.اگه خدا بخاد از شما جور ميشه.

والا طرف بهم گفت لیست رو رد کردیم دیگه نمیشه اضافش کرد باید اعزامت 1.12 باشه یه جورائی با قطعیت میگفت ولی اگه نشه 60 روز معطلی فاجعه ست ..

راستش من خودمم ارتش رو بنا به دلایلی واسه خدمت ترجیح میدم ولی چاره چیه بخوام شهر خودم باشم تنها راهش سپاهه نیرو انتظامیم که اصلا نمیشه بهش فکر کرد ..

دوستان اگه خدایی نکرده موافقت نشد با تمدیدم میتونم از طریق تغییر وضعیت برای معافیت پزشکی وقفه ایجاد کنم توی تاریخ اعزامم؟؟ موردشم دارم ولی اکثرا میگن معافی نمیگیرم باهاش ....

ice_man_sh
17-11-2012, 05:11
اگه کسی ارتش باشه و شهر خودش باشه 100 برابر با ارزش تر از جاهای دیگس...

ارتش تنها مشکلش جا هست، سپاه هم بعضی مشکلاتی داره که بگذریم، نیروانتظامی هم کلا داغونه.

یه آف تاپیک هم بزنم و بگم دم همه سربازا گرم...

ehsanajal
17-11-2012, 09:05
سلام
آخه برگه اشتغال به خدمت داداشم رو بردم:sq_25:
ممنون امروز میرم برگه تعجیل رو پر می کنم ولی یکی هم به درد ما نرسید
ehsanajal
17-11-2012, 09:05
شما گویا دفترچه رو پست کردی افتادی صفر یک برج 8 تا اینجا درست بعدش مگه الان برج هشت نیست اینجا چیکار میکنی :sq_6:

سلام
hamed malekpour
17-11-2012, 10:31
پنجشنبه رفتم کمسیون پزشکی استان وسه قطره انداختن رو چشمم که خیلی تار می دیدم ودوستان هم می گفتن مردمک چشمت گشاد شده بعد دکتر جلو چشمم بعد از معاینات پزشکی چیزی نوشت به نظرتون معاف می شم یانه ومن هم چیزی نپرسیدم

Punisher_2008
17-11-2012, 11:49
سلام..

من امروز رفتم نظام وظیفه ببینم کد خوردم یا نه دیدم بله خوردم.
محل خدمتم:
پادگان كچويي كرج (یا هامون سازمان زندان)

جالبه من تلاش کردم اینجا امریه بگیرم داخل شهر خودمون باشم ولی اخرش یکی گیر داد قدت کوتاه جثت کمه در صورتی که داخل زندان شهر ما همه هم قد قواره خودم بودند حتی بعضی ها هم کوچیکتر:دی
خلاصه مارو نگرفتن..
بگذریم.

بعدش گفت حتما داخل استان خودت می افتی استان هرمزگان 4 تا زندان داره
1:میناب (شهر خودمون)
2:بندرعباس
3:رودان
4:جاسک

من تاریخ اعضامم 18/9 بود ولی این طرف گفت دیبلمی 19 میفرستندتون 18 کنسل شده..

از دوستان کسی در مورد این پادگان و شرایطش چیزی میدونه نکات تجربیش رو بگه..

یک سوال دیگه داشتم قبل از سال 91 بود که دفترچه پست کردم. فکر کنم برج 8 سال 90 بود..
من باید 21 ماه خدمت کنم؟

masoud05
17-11-2012, 13:12
یک سوال دیگه داشتم قبل از سال 91 بود که دفترچه پست کردم. فکر کنم برج 8 سال 90 بود..
من باید 21 ماه خدمت کنم؟

سلام،تاریخ ارسال دفترچه مد نظر نیست،تمام سربازای اعزامی سال 91 ،بایستی 21 ماه خدمت کنن

noproblem
17-11-2012, 15:05
تاریخ خبر رو نگاه میکردی بد نبود . الان با توجه به کمبود نیرو همچنین چیزی خیلی بعیده . کسری خدمت ایثارگری برای سربازان اعزامی 91 تعریف نشده .

مهندس خب خدمت هم از برج 1 سال 91 شد 21 ماه... این خبر هم مربوط به همون تاریخه ما که رو 21 حساب باز کردیم ولی خداوکیلی زور داره این قانون رو به همین راحتی برداشتن

SNOW PATROL
17-11-2012, 20:05
سلام..

من امروز رفتم نظام وظیفه ببینم کد خوردم یا نه دیدم بله خوردم.
محل خدمتم:
پادگان كچويي كرج (یا هامون سازمان زندان)

جالبه من تلاش کردم اینجا امریه بگیرم داخل شهر خودمون باشم ولی اخرش یکی گیر داد قدت کوتاه جثت کمه در صورتی که داخل زندان شهر ما همه هم قد قواره خودم بودند حتی بعضی ها هم کوچیکتر:دی
خلاصه مارو نگرفتن..
بگذریم.

بعدش گفت حتما داخل استان خودت می افتی استان هرمزگان 4 تا زندان داره
1:میناب (شهر خودمون)
2:بندرعباس
3:رودان
4:جاسک

من تاریخ اعضامم 18/9 بود ولی این طرف گفت دیبلمی 19 میفرستندتون 18 کنسل شده..

از دوستان کسی در مورد این پادگان و شرایطش چیزی میدونه نکات تجربیش رو بگه..

من باید 21 ماه خدمت کنم؟

داداش خدمتت عرض کنم که سازمان زندان ها ارزش انقدر دوندگی رو هم نداره هرچند شهر خودت باشه بگذریم

سازمان زندان های کرج بد نیست اما خوب هم نیست شما که بچه جنوبی برج 9 اونجا خیـــــــــــــــــــــلی سرده لباس گرم حتما حتما با خودت ببر
احتمال زیاد شما از کرج دوباره دیپورت بشید به شهید دستغیب جهرم سعی کن همونجا بمونی چون تو دستغیب جهرم به خاطر اینکه از لیسانس به بالا میگیره و اصلا زیر
نظر سازمان زندان ها نیست برخوردشون با سرباز های اموزشی زندان خیلی بد هست (فاجعه) پس خودت رو بزن به درو دیوار که همونجا بمونی فکر نکن که جهرم به میناب نزدیکه دیگه همه چی ردیفه نه اصلا
اینطور نیست در ضمن هوای جهرم تو برج 9 فاجعه هست
در مورد زندان های بندر سعی کن زندان بندر (شهرک ) نیوفتی که خودت اوضاعش رو بهتر از من میدونی

siroos_300
18-11-2012, 01:17
پنجشنبه رفتم کمسیون پزشکی استان وسه قطره انداختن رو چشمم که خیلی تار می دیدم ودوستان هم می گفتن مردمک چشمت گشاد شده بعد دکتر جلو چشمم بعد از معاینات پزشکی چیزی نوشت به نظرتون معاف می شم یانه ومن هم چیزی نپرسیدم

اینکه قطره ریخته مردمک گشاد شده احتمالا می خواسته شبکیه ی چشمت رو معاینه کنه شما مشکل نازک شدگی یا پارگی شبکیه نداشتید؟؟ من اطلاع از معافی گرفتنش ندارم ولی به نظرم اگه خدایی نکرده این مشکل رو داشته باشید باید معافتون کنن چون خیلی حساس هستش ...

jacklondon110
18-11-2012, 11:27
مرخصی ها از مهرماه شده یک روز در ماه

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح از افزایش 10 روزه مرخصی سربازان مناطق بد آب و هوا و متاهلان خبرداد.

سردار موسی کمالی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش 10 روزه مرخصی سربازان متاهل گفت: مرخصی سربازان متاهل 10 روز در سال بیشتر از مرخصی سربازان مجرد است.

وی با بیان اینکه مدت مرخصی در مناطق بد آب و هوای درجه 2 شش روز، درجه 3 هشت روز و درجه 4 ده روز اضافه می‌شود گفت: 30 روز مرخصی نیز در اختیار فرماندهان و مسئولان است که به مقتضای ابراز لیاقت و شایستگی به سربازان داده می‌شود.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه ایام تعطیل جزو مرخصی سربازان محسوب نمی‌شود، خاطرنشان‌کرد: روزهای پنج‌شنبه دربرخی از یگان‌ها تعطیل است که بنابراین این روز نیز برای سربازان مشغول به خدمت مانند جمعه‌ها و سایر ایام تعطیل به عنوان تعطیلات حساب شده و جزو مرخصی آنان محسوب نمی‌شود.

کمالی با بیان اینکه این قوانین به عادلانه‌تر شدن مرخصی سربازان در مناطق مختلف کمک کرده و در بسیاری از موارد روزهای مرخصی را افزایش داده در خصوص قوانین جدید مدت مرخصی سربازان نیز گفت: برابر مقررات قبلی مدت مرخصی کارکنان وظیفه در مناطق عادی 30 روز در سال و در مناطق بد آب و هوا 45 روز در سال بود که در این مقررات تفاوتی میان مرخصی افرادی که در مناطق بد آب و هوای درجه یک تاچهار خدمت می‌کردند، وجود نداشت.

کمالی ادامه داد: در قانون قبلی در مرخصی کسانی که در محل سکونت خود اشتغال داشتند و گاهی بعد از ساعت اداری به منزل می‌رفتند با کسانی که 100ها کیلومتر دورتر از محل سکونت خود خدمت می‌کردند، تفاوتی وجود نداشت.

به گفته کمالی در همین راستا به منظور عادلانه‌تر شدن مرخصی تغییراتی در مقررات صورت گرفت که بر اساس آن مرخصی کارکنان وظیفه مستقر در مناطق جنگی، امنیتی و عملیاتی به ازای هر 45 روز 10 روز، مرخصی یگان‌های پدافندی و انتظامی مناطق مهم به ازای هر 30 روز 7 روز و مرخصی در مناطق عادی به ازای هر سال 12 روز است.

به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح مدت این مرخصی به ازای هر 100 کیلومتر دوری از محل زندگی نیز یک روز اضافه می‌شود و علاوه بر این برای مسافت‌های بین 300 تا 600 کیلومتر نیز یک روز و بیش از 600 کیلومتر دو روز و حداکثر سه بار در سال مرخصی اضافه می‌شود.

وی گفت: اگر محل سکونت سربازی 300 کیلومتر تا یگان خدمت‌ وی فاصله داشته باشد علاوه بر سه روز مرخصی که به خاطر مسافت دریافت می‌کند یک روز نیز به عنوان درراهی به وی تعلق می گیرد که این مرخصی حداکثر تا سه بار تا پایان خدمت قابل تکرار است.

کمالی با تاکید بر اینکه مقررات اعلام شده پیرامون شرایط مرخصی سربازان از مهرماه امسال اجرایی شده است به ایسنا گفت: مرخصی کارکنان وظیفه به ازای خدمتی که قبلا انجام داده‌اند برابر مقررات قبلی محاسبه می‌شود و اضافه خدمتی به آنان تعلق نخواهد گرفت.

Hamid_m
18-11-2012, 14:53
دوستان من موندم برای سرباز معلمی اقدام کنم یا همینطوری برم خودم رو الاف نکنم، مدرکم لیسانس کامپیوتر هست، اگر بخام برای سرباز معلمی اقدام کنم باید کلی صبر کنم و تاریخ آموزشیم میوفته اول تیر سال دیگه، چیزی که برام مهم هست اینه که توی دوران خدمت انقدر وقت آزاد داشته باشم که بتونم به کارهای خودم برسم که البته برای این کارها لپتاپ لازم دارم معنیش اینه که باید بتونم بعد از پایان ساعت اداری از پادگان یا هر جا خارج بشم و بتونم خونه ای چیزی بگیرم، به نظرتون سرباز معلمی ارزشش رو داره؟ با توجه به اینکه من زیاد آدم اجتماعی نیستم و عصبی هستم سر و کله زدن با بچه های کم سن و سال به نظر شما کار سختی نیست؟ و اینکه محیطهایی مثل سپاه زیاد با روحیات من سازگار نیست و برای همین سرباز معلمی هم اگر قرار بر امتحان عقیدتی از من گرفتن باشه هم فکر میکنم کارم ساخته هست از طرفی شنیدم برای سرباز معلم شدن بسیجی لازم هست و من ندارم ولی از آموزش پرورش شهرستان خودمون که پرسیدم گفتند بسیجی لازم نیست، اگر بدون امریه به سربازی برم به نظر شما ممکن هست روزانه وقت آزادی رو برای خودم داشته باشم؟

amin khan
18-11-2012, 15:20
به گفته کمالی در همین راستا به منظور عادلانه‌تر شدن مرخصی تغییراتی در مقررات صورت گرفت که بر اساس آن مرخصی کارکنان وظیفه مستقر در مناطق جنگی، امنیتی و عملیاتی به ازای هر 45 روز 10 روز، مرخصی یگان‌های پدافندی و انتظامی مناطق مهم به ازای هر 30 روز 7 روز و مرخصی در مناطق عادی به ازای هر سال 12 روز است.
یعنی یگانهای پدافند و انتظامی توی سال 84 روز ، بعد مناطق عادی توی سال 12 روز؟؟؟!!!:sq_6:
خب این کجاش عادلانه است اونوقت؟...
بعد یگانهای پدافند و انتظامی منظورش کجاست ، یکی دوجا رو مثال میزنید؟

Sha7ab
18-11-2012, 17:56
دوستان من موندم برای سرباز معلمی اقدام کنم یا همینطوری برم خودم رو الاف نکنم، مدرکم لیسانس کامپیوتر هست، اگر بخام برای سرباز معلمی اقدام کنم باید کلی صبر کنم و تاریخ آموزشیم میوفته اول تیر سال دیگه، چیزی که برام مهم هست اینه که توی دوران خدمت انقدر وقت آزاد داشته باشم که بتونم به کارهای خودم برسم که البته برای این کارها لپتاپ لازم دارم معنیش اینه که باید بتونم بعد از پایان ساعت اداری از پادگان یا هر جا خارج بشم و بتونم خونه ای چیزی بگیرم، به نظرتون سرباز معلمی ارزشش رو داره؟ با توجه به اینکه من زیاد آدم اجتماعی نیستم و عصبی هستم سر و کله زدن با بچه های کم سن و سال به نظر شما کار سختی نیست؟ و اینکه محیطهایی مثل سپاه زیاد با روحیات من سازگار نیست و برای همین سرباز معلمی هم اگر قرار بر امتحان عقیدتی از من گرفتن باشه هم فکر میکنم کارم ساخته هست از طرفی شنیدم برای سرباز معلم شدن بسیجی لازم هست و من ندارم ولی از آموزش پرورش شهرستان خودمون که پرسیدم گفتند بسیجی لازم نیست، اگر بدون امریه به سربازی برم به نظر شما ممکن هست روزانه وقت آزادی رو برای خودم داشته باشم؟

رفیق بیا برو خدمت خودتو خلاص کن!

M.R.2
18-11-2012, 18:34
سلام بر رفقا
اعزامم افتاده اول دی ماه خوبه یا نه؟

noproblem
18-11-2012, 18:55
سلام بر رفقا
اعزامم افتاده اول دی ماه خوبه یا نه؟

سلام
ســــرما بیداد میکنه ... آیه هم از آسمون نازل نشده که هر کی زود تر بره خدمت به نفعشه ... خودم اگر گردنم خورد میشد و دفترچه پست نمیکردم الان زندگیم همونطوری بود که میخواستم ولی الان دارم خدمت میکنم...
میل خودتونه ولی اگر بتونید به تعویق بندازید و برج 12 برید هم مرخصی عید بهتون میخوره هم هوا نسبتا خوبه...
به هر صورت میدونید که بیدار باش توی آموزشی بین ساعت 4.30 و 5 صبح هست این روزا که سرما به بدترین نحو ممکن وارد رگ و پوست آدم میشه ...
یه بنده خدایی تعریف میکرد(( افتاده بود اقید اموزشیشو اونم برج 10...)) قسم میخورد میگفت از ساعت 8 شب به بعد آب برای خوردن هم نبودچه برسه برای مصارف دیگه...

boy iran
18-11-2012, 20:08
هیچی بد تر از سرما نیست تو خدمت مخصوصا آموزشی

من آموزشی خودم خورد توی دی 86 سرمای بدی بود هنوز مریضی از اون دوران برام یادگاری مونده ، اگر براتون امکان داره بندازید توی فصلهای بهار و تابستان که بهتر هست

mali.sh
18-11-2012, 20:36

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح از افزایش 10 روزه مرخصی سربازان مناطق بد آب و هوا و متاهلان خبرداد.

سردار موسی کمالی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش 10 روزه مرخصی سربازان متاهل گفت: مرخصی سربازان متاهل 10 روز در سال بیشتر از مرخصی سربازان مجرد است.

وی با بیان اینکه مدت مرخصی در مناطق بد آب و هوای درجه 2 شش روز، درجه 3 هشت روز و درجه 4 ده روز اضافه می‌شود گفت: 30 روز مرخصی نیز در اختیار فرماندهان و مسئولان است که به مقتضای ابراز لیاقت و شایستگی به سربازان داده می‌شود.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه ایام تعطیل جزو مرخصی سربازان محسوب نمی‌شود، خاطرنشان‌کرد: روزهای پنج‌شنبه دربرخی از یگان‌ها تعطیل است که بنابراین این روز نیز برای سربازان مشغول به خدمت مانند جمعه‌ها و سایر ایام تعطیل به عنوان تعطیلات حساب شده و جزو مرخصی آنان محسوب نمی‌شود.

کمالی با بیان اینکه این قوانین به عادلانه‌تر شدن مرخصی سربازان در مناطق مختلف کمک کرده و در بسیاری از موارد روزهای مرخصی را افزایش داده در خصوص قوانین جدید مدت مرخصی سربازان نیز گفت: برابر مقررات قبلی مدت مرخصی کارکنان وظیفه در مناطق عادی 30 روز در سال و در مناطق بد آب و هوا 45 روز در سال بود که در این مقررات تفاوتی میان مرخصی افرادی که در مناطق بد آب و هوای درجه یک تاچهار خدمت می‌کردند، وجود نداشت.

کمالی ادامه داد: در قانون قبلی در مرخصی کسانی که در محل سکونت خود اشتغال داشتند و گاهی بعد از ساعت اداری به منزل می‌رفتند با کسانی که 100ها کیلومتر دورتر از محل سکونت خود خدمت می‌کردند، تفاوتی وجود نداشت.

به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح مدت این مرخصی به ازای هر 100 کیلومتر دوری از محل زندگی نیز یک روز اضافه می‌شود و علاوه بر این برای مسافت‌های بین 300 تا 600 کیلومتر نیز یک روز و بیش از 600 کیلومتر دو روز و حداکثر سه بار در سال مرخصی اضافه می‌شود.

وی گفت: اگر محل سکونت سربازی 300 کیلومتر تا یگان خدمت‌ وی فاصله داشته باشد علاوه بر سه روز مرخصی که به خاطر مسافت دریافت می‌کند یک روز نیز به عنوان درراهی به وی تعلق می گیرد که این مرخصی حداکثر تا سه بار تا پایان خدمت قابل تکرار است.

کمالی با تاکید بر اینکه مقررات اعلام شده پیرامون شرایط مرخصی سربازان از مهرماه امسال اجرایی شده است به ایسنا گفت: مرخصی کارکنان وظیفه به ازای خدمتی که قبلا انجام داده‌اند برابر مقررات قبلی محاسبه می‌شود و اضافه خدمتی به آنان تعلق نخواهد گرفت.

واویلا لیلی دوست ندارم سردار موسی کمالی
یعنی 56 روز مرخصی من میشه 40 روز ؟؟؟
خوبه من رفتم یه 23 روز ازمرخصیم رو از سیستم نیرو انسانی حذف کردم وگرنه الان مجبور بودم به سردار فحش بدم:sq_22:
سردار خوبه مرخصی خودتو بکنن 12 روز چون خونت تهرانه؟ببینم اگه 45 روز مرخصی سردار بشه 12 روز فحش نمیداد؟

Sir.AShkaN
18-11-2012, 21:34
یه آف تاپیک هم بزنم و بگم دم همه سربازا گرم...

ناجا=برده داری نوین

من این بیچاره رو درک میکنم
تف تو این خدمت 4 ماه مونده ولی انگار 4 سال باید بگذره
هر کاری میکنید بکنید فقط ناجا نیفتین مخصوصا راهور که واقعا لیسانس و فوق لیسانس باشین هیچ فرقی نمیکنه
مثل یه برده باید روزی 8 ساعت یه روز در میون 12 ساعت سر پا باشین همه تعطیلات باید برین سر پست ( هیچ روزی تعطیل نیستین) تازه تعطیلات کار سخت تر هم هست تعطیلات رسمی تا روزی 16 ساعت هم میرسه پستتون تقی به توقی میخوره آماده باش از ولنتاین گرفته تا .. که کلا لغو مرخصی و 16 ساعت پست رو در بر داره
واسه مرخصی باید ... خودتونو پاره کنید تا بدن
هر روز باید با کلی ملت در گیر شین چون از شانس ...ی تخیلیتون افتادین ناجا .

حتی اگه لازم بود زمان خدمتتونو تمدید کنید و 2 ماه عقب بندازین شاید جای دیگه بیفتین وگرنه 21 ماه هیچ زمانی برای خودتون و زندگیتون ندارین .

یه حرفی هم واسه اون بیچاره هایی که میافتن راهور تا میتونین سعی کنید با درجه استواری بیاین از اموزشی که اگه ستوان شین 19 ماه باقی به خودتون کلی فش میدین که چه حماقتی کردین و مسوولیت 10 برابر دارین پس تو اموزشی هرررررررررررررر کاری دلتون میخواد بکنید تا ستوان نشین آموزشی همش کشک و فقط میترسوننتون هیچ کاری هم نمیتونن باهاتون بکنن
( بعدا متوجه میشین چی میگم ..)

Sha7ab
18-11-2012, 21:43
سلام
ســــرما بیداد میکنه ... آیه هم از آسمون نازل نشده که هر کی زود تر بره خدمت به نفعشه ... خودم اگر گردنم خورد میشد و دفترچه پست نمیکردم الان زندگیم همونطوری بود که میخواستم ولی الان دارم خدمت میکنم...
میل خودتونه ولی اگر بتونید به تعویق بندازید و برج 12 برید هم مرخصی عید بهتون میخوره هم هوا نسبتا خوبه...
به هر صورت میدونید که بیدار باش توی آموزشی بین ساعت 4.30 و 5 صبح هست این روزا که سرما به بدترین نحو ممکن وارد رگ و پوست آدم میشه ...
یه بنده خدایی تعریف میکرد(( افتاده بود اقید اموزشیشو اونم برج 10...)) قسم میخورد میگفت از ساعت 8 شب به بعد آب برای خوردن هم نبودچه برسه برای مصارف دیگه...

هیچی بد تر از سرما نیست تو خدمت مخصوصا آموزشی

من آموزشی خودم خورد توی دی 86 سرمای بدی بود هنوز مریضی از اون دوران برام یادگاری مونده ، اگر براتون امکان داره بندازید توی فصلهای بهار و تابستان که بهتر هست

خب حالا که ما برج 10 افتادیم نصیحتی پیشنهادی چیزی برامون ندارین؟ تجربه ی مفیدی چیزی؟

behnmah66
18-11-2012, 21:57
یعنی چی مرخصی شد 1 روز در ماه ؟
دیگه ربات هم باشه اینو دووم نمیاره :41:

amir_torabi
18-11-2012, 22:46
خب حالا که ما برج 10 افتادیم نصیحتی پیشنهادی چیزی برامون ندارین؟ تجربه ی مفیدی چیزی؟
سلام، خوبی دوست عزیز.
اول اینکه به نظر من خدمتو عقب ننداز. هر چی زودتر بهتر. اینو چندبار تو پستای قبلیم گفتم.
دوما درسته هوا سرده اما هر وقت دیدی خیلی روت فشار اورده، اینو یادت بیاد که 120 نفر دیگه هم مثل تو دارن باهات خدمت می کنن. فکر نمیکنم ضعیفترینشونم طوریش بشه.
من دی 90 افتادم 04 بیرجند. درسته خیلیشو مریضی کشیدم اما الان نزدیک یه سال گذشته و همش خاطره شده! دوما آموزشی اونقدرها هم که میگن سخت نیست. از قدیم گفتن: چون میگذرد غمی نیست!
اما واسه توصیه ها: - لباس گرم یادت نره. مخصوصا جوراب ساق بلند، مشکی و کت و کلفت! شال گردن ترجیحا مشکی و ساده اما گرم. درسته استحقاقی بهتون میدن اما دیرو زود میشه واسه همین لباس بافت گرم، کلاه و دستکش ترجیحا مشکی سر پست نگهانب خوب به دادت میرسه. البته اینکه کجا بیوفتی آموزشی و مدرکت چی باشه هم مهمه. من خیلی کلی و بر اساس تجربه خودم از 04 میگم.
دارو هم یادت نره، صفحه اولو بخون ببین چیا مجازه! کرم مرطوب کننده واسه جاهایی با هوای سرد و خشک لازمه و الا پوستت میشه کروکودیل!
سعی کن لذت ببری از این دوره هر چند شده لحظه های کوتاه. البته من هیچ وقت نمیگم آموزشی بهترین دوره اس اما حداقل همه با یه پایه خدمت میرین اونجا.
شکلات کاکائویی هم خیلی میچسبه تو آموزشی. هم گرمه و هم انژیتو بالا نیگه میداره.
مواظب وسایلت توی آموزشی باش و قفل واسه خودت ببر. ازینکه چیزیو ازت کش برن خیلی حرص خواهی خورد.
امیدوارم بیوفتی ارتش چون نزاجا واقعا ت@#$یه! دوستم با لیسانس رفته اما یک دهم من که تو ارتشم و با دیپلم مرخصی نمیاد! من تعطیلیها خونه ام و هفته ای ماکزیمم دوبار نگهبان! تا الان بالی 60 روز هم مرخصی داشتم. الته خدا خیلی هوامو داشته.
راستی واسه اینکه حوصله ات سر نره، چیزی واسه خوندن ببر. ازجک گرفته تا داستان کوتاه و حتی متن ترانه(من کلی متن آهنگهای ابی رو برده بودم که کلی هم مشتری داشت و حتی بچه ها ازم قرض میگرفتن!!)
ذر کل به هیچ وجه نگران نباش و سعی کن بیشتر راههای منفک شدن و جیم زدنو تو آموزشی یاد بگیری!
موفق و پیروز باشی.

Sha7ab
18-11-2012, 22:59
سلام، خوبی دوست عزیز.
اول اینکه به نظر من خدمتو عقب ننداز. هر چی زودتر بهتر. اینو چندبار تو پستای قبلیم گفتم.
دوما درسته هوا سرده اما هر وقت دیدی خیلی روت فشار اورده، اینو یادت بیاد که 120 نفر دیگه هم مثل تو دارن باهات خدمت می کنن. فکر نمیکنم ضعیفترینشونم طوریش بشه.
من دی 90 افتادم 04 بیرجند. درسته خیلیشو مریضی کشیدم اما الان نزدیک یه سال گذشته و همش خاطره شده! دوما آموزشی اونقدرها هم که میگن سخت نیست. از قدیم گفتن: چون میگذرد غمی نیست!
اما واسه توصیه ها: - لباس گرم یادت نره. مخصوصا جوراب ساق بلند، مشکی و کت و کلفت! شال گردن ترجیحا مشکی و ساده اما گرم. درسته استحقاقی بهتون میدن اما دیرو زود میشه واسه همین لباس بافت گرم، کلاه و دستکش ترجیحا مشکی سر پست نگهانب خوب به دادت میرسه. البته اینکه کجا بیوفتی آموزشی و مدرکت چی باشه هم مهمه. من خیلی کلی و بر اساس تجربه خودم از 04 میگم.
دارو هم یادت نره، صفحه اولو بخون ببین چیا مجازه! کرم مرطوب کننده واسه جاهایی با هوای سرد و خشک لازمه و الا پوستت میشه کروکودیل!
سعی کن لذت ببری از این دوره هر چند شده لحظه های کوتاه. البته من هیچ وقت نمیگم آموزشی بهترین دوره اس اما حداقل همه با یه پایه خدمت میرین اونجا.
شکلات کاکائویی هم خیلی میچسبه تو آموزشی. هم گرمه و هم انژیتو بالا نیگه میداره.
مواظب وسایلت توی آموزشی باش و قفل واسه خودت ببر. ازینکه چیزیو ازت کش برن خیلی حرص خواهی خورد.
امیدوارم بیوفتی ارتش چون نزاجا واقعا ت@#$یه! دوستم با لیسانس رفته اما یک دهم من که تو ارتشم و با دیپلم مرخصی نمیاد! من تعطیلیها خونه ام و هفته ای ماکزیمم دوبار نگهبان! تا الان بالی 60 روز هم مرخصی داشتم. الته خدا خیلی هوامو داشته.
راستی واسه اینکه حوصله ات سر نره، چیزی واسه خوندن ببر. ازجک گرفته تا داستان کوتاه و حتی متن ترانه(من کلی متن آهنگهای ابی رو برده بودم که کلی هم مشتری داشت و حتی بچه ها ازم قرض میگرفتن!!)
ذر کل به هیچ وجه نگران نباش و سعی کن بیشتر راههای منفک شدن و جیم زدنو تو آموزشی یاد بگیری!
موفق و پیروز باشی.

دوست عزیز ممنون از نصیحتت. چند تا سوال. کتاب میزارن بخونم؟ یعنی اصلا وقت میشه؟ دستکش میزارن؟ مثلا موقع رژه یا کارای دیگه دستکش بپوشم.
بعد توی این یه ماه قبل خدمت چکار کنم که استرسم کمتر بشه؟

Pami
18-11-2012, 23:10
دوست عزیز ممنون از نصیحتت. چند تا سوال. کتاب میزارن بخونم؟ یعنی اصلا وقت میشه؟ دستکش میزارن؟ مثلا موقع رژه یا کارای دیگه دستکش بپوشم.
بعد توی این یه ماه قبل خدمت چکار کنم که استرسم کمتر بشه؟

اونقدر تو آموزشی سرتون رو با برنامه های مختلف و رژه و تمرین و ... پر میکنن که اگه ولت کنن و هوس کنی کتاب بخونی قیدش رو میزنی و میخوابی !
دستکش خودشون بهت میدن یه جفت ، جزو لباس فصل زمستون هست و میتونید بپوشید
تو این یک ماه سعی کن ساعت خوابت رو تنظیم کنی و کم کم بیاری روی 5 صبح این بهترین چیزیه که میتونی خودتو براش آماده کنی !

پ.ن : نبوووود 2 روز دیگه تا تسویه نهایی ؟!!

Sha7ab
18-11-2012, 23:14
یعنی یه روزی میاد منم همچین پستی بدم؟ :31:

Pami
18-11-2012, 23:50
یعنی یه روزی میاد منم همچین پستی بدم؟ :31:

دلم کباب شد !! هیییییییی !

آره میاد بابا بزن به بیخیالی دوران خدمت رو ، من روز اول که رفتم میدون سپاه جلو چشامه ! اصن یه وضعی بود !! الان میخندم به اون روز !

a6543210
19-11-2012, 00:44
سلام بروبچ عزیز
ایام شهادت رو تسلیت می گم
یه سوال؟
بنده اعزام مجدد خدمت سربازی هستم.سال 88 یه 4 ماهی خدمت کردم بعد دانشگاه قبول شدم و برگشتم ادامه تحصیل. امسال هم تاریخ 91/2/1 اعزام شدم خدمت و الان تو شهر خودمون دارم خدمت می کنم! راستش سوالم اینه که آیا باید منم هم همین 21 ماه رو خدمت کنم یا برام 18 ماه حساب می شه.راستش لیسانس هم هستم.ممنون می شم بگین که کسری یه ماهه لیسانس می خوره بهم یا نه؟راستش بچه ها می گفتن که باید 21 ماه خدمت کنی!
ممنونم

mahdicivil
19-11-2012, 01:14
سلام دوست من
شما باید همون 21 ماه خدمت کنیو کسری یک ماه هم شامل شما نمیشه
ارادتمند

barslona2006
19-11-2012, 05:32
خب ماهم معاف شدیم بعد از چند ماه این ور اونور دویدن معاف شدیم
نه پارتی داشتم نه چیزی
اخرش این فوتبال به دردمون خورد
در رفتگی مکرر کتف داشتم
امیدوارم همه معاف بشن و نرن خدمت و 2 سال از زندگی گران بهاشون هدر بدن
موفق باشید

mhei
19-11-2012, 07:52
چكار ميشه كرد كه تو شهر خودمون خدمت كنيم . قبل از آموزشي ، در حين اموزش هم ميشه كاري كرد ، يا درحين خدمت

masoud05
19-11-2012, 12:10
خب ماهم معاف شدیم بعد از چند ماه این ور اونور دویدن معاف شدیم
نه پارتی داشتم نه چیزی
اخرش این فوتبال به دردمون خورد
در رفتگی مکرر کتف داشتم
امیدوارم همه معاف بشن و نرن خدمت و 2 سال از زندگی گران بهاشون هدر بدن
موفق باشید

آقا تبریک.

منم مشکل در رفتگی مکرر کتف دارم،ولی دنبال معافیت نرفتم،یک دی اعزامم،

دوستان به نظرتون تو آموزشی این در رفتگی برام مشکل ایجاد میکنه؟

maxcons
19-11-2012, 12:44
سلام دوستان . من رفیقم میخواد بره برای معافیت پزشکی اقدام کنه ولی بهش گفتم نره چون نمیشه و یهش اعزام میزنن ولی خودش میگه دکتر نظام وظیفه گفته معاف اگه کسی میتونه کمک کنه جواب ازمایشا به این صورته
hbs ag possitive
hbs ab negative
hbe ag negative
البته فقط همینا رو از نتیجه ازمایشش میدونم . دمتون گرم بابت کمکتون این رفیقمون مثل برادر باسم نمیخوام الکی پاشه بره سزبازی

SNOW PATROL
19-11-2012, 13:48
سلام دوستان . من رفیقم میخواد بره برای معافیت پزشکی اقدام کنه ولی بهش گفتم نره چون نمیشه و یهش اعزام میزنن ولی خودش میگه دکتر نظام وظیفه گفته معاف اگه کسی میتونه کمک کنه جواب ازمایشا به این صورته
hbs ag possitive
hbs ab negative
hbe ag negative
البته فقط همینا رو از نتیجه ازمایشش میدونم . دمتون گرم بابت کمکتون این رفیقمون مثل برادر باسم نمیخوام الکی پاشه بره سزبازی

دوست عزیز نتیجه ازمایش گنگ هست در هر صورت :

بند 1ـ بيماران مبتلاء به هپاتيت مزمن (بيش از 6 ماه) معاف دائم.
--------------------------------------------------------------------------------
بند 2ـ ناقلين HBSAg چنانچه HBSAg وHBVDNA و ياHBEAg سرم آنها مثبت باشد معاف دائم.
--------------------------------------------------------------------------------
بند 3ـ كليه بيماران مبتلاء به هپاتيت حاد 6 ماه معاف موقت.

maxcons
19-11-2012, 14:02
دوست عزیز ممنون بابت جوابت
ولی فرق بین مزمن و ناقل چیه به کی میگن ناقل و کی مزمن؟

maxcons
19-11-2012, 14:09
دوست عزیز نتیجه ازمایش گنگ هست در هر صورت :

بند 1ـ بيماران مبتلاء به هپاتيت مزمن (بيش از 6 ماه) معاف دائم.
بند 2ـ ناقلين HBSAg چنانچه HBSAg وHBVDNA و ياHBEAg سرم آنها مثبت باشد معاف دائم.
بند 3ـ كليه بيماران مبتلاء به هپاتيت حاد 6 ماه معاف موقت.

Sha7ab
19-11-2012, 14:32
دوستان میشه یکم در مورد تجربه ی روز اول بگین؟ اینکه چه کارهایی مکنین و چطوره؟

hamed malekpour
19-11-2012, 15:01
آیا امکان این وجود داره که نتیجه ی کمسیون پزشکی زودتر از 25 روز به در خونمون ارسال بشه؟

امير موسر
19-11-2012, 15:23

اصولا بعد از پذیرش و دادن وسایل بهتون چند روز مرخص میدن ! ولی بازم بستگی داره کجا باشی من ارتش بودم بیرجند مرخصی رو بعد از 4 روز دادن !

------------

خدا رو شکر که کارت پایان خدمت ما هم اومد همین الان ! خیلی زود اومد 29 رو از ترخیصم میگذره !!

noproblem
19-11-2012, 15:27

با عرض سلام مجدد .
باز هم خدممتون عرض میکنم اگر بتونید خدمت رو به تعویق بندازید بهتره اگرم نندازید مرخصی میان دوره رو اینجا یه سری بزنید و بگید چطوره خدمت در ماه دی :((

به هر صورت من خودم خدمتم رو اینطور شروع کردم
روز اعزام....
ساعت 6 صبح از خواب بیدار شدم پدرم منو تا حوزه نظام وظیفه برد بعد اونجا شروع کردن به مرتب کردن بچه ها بر اساس پادگانی که افتاده بودن
وقتی نوبت ما شد گفتن خودتون برید پادگان :دی چون نزدیک بود از در حوزه نظام وظیفه اومدم بیرون هنوز پدرم ایستاده بود جریان رو بهش گفتم و اونم منو تا پادگان رسوند خداحاظی کردم و رفتم توی پادگان از اینجابه بعدش مربوط به داخل پادگانه ...
یه چند تا دژبان از همون بدو ورود شروع کردن به تنبیه کردن ما بشین برپا دادن بعد هم چند تا نکته گفتن و ازمون پرسیدن همه متوجه شدن؟؟ گفتیم بله!! یکی از دژبان ها در اومد گفت اینجا بله نداریم! باید بگین شهید خلاصه یه مشت مطلب دیگه توضیح داد و دست آخر از ما خواست که صلوات بفرستیم وقتی صلوات فرستادیم گفت اینجا که مسجد نیست! باید صلوات نظامی !! بفرستید!
خلاصه یه مشت توضیحاتی دادن و ما رو فرستادن بالا ... حدود یه ساعتی نشسته بودیم و هر کسی رد میشد(از بچه های دوره های قبل) میگفت اصفهان دو نفر :دی شهر کرد نبود :دی خلاصه هر کسی دنبال همشهری میگشت و بعضی ها هم که رد میشدن میگفتن بوی واکسن میاد :دی به هر حال یه چند تا از بچه های کارگزینی اومدن و ما رو بر اساس مدرک تحصیلی از هم جدا کردن و برامون پرونده ساختن خلاصه گفتن فعلا برید بالا فلان گردان همه رفتیم بالا بعد بهمون دو تا پتو دادن که انداختیم رو تخت خواب ها وقت نماز شده بود همه رو فرستادن نماز خونه ....
بعد که از نماز برگشتیم تقریبا وقت ناهار شده بود به همه یغلبی دادن و ناهار رو توی یغلبی خوردیم برای اولین بار :دی گفتن بعد از ناهار استراحت کنید تا بعد بیایم و مرتبتون کنیم
صبح روز بعدش ساعت 4.30 بیدارمون کردن گفتن برید وضو بگیرید اماده شین برای نماز ...
خلاصه تازه فهمیدیم که چه خبره ...
من که حتی باورم نمیشد باید شبا رو توی پادگان بخوابم :( ولی بیش از 50 شب ... توی پادگان خوابیدم:(
در کل من همیشه دپرس بودم توی آموزشی یادمه هفته اولی که تلفن گیرمون اومد و من زنگ زدم خونواده گفتن داریم میایم ملاقات گفتم اگر میشه یه روز دیگه بیاین که خیلی پام درد میکنه از بس که تنبیهمون کرده بودن نامردا:( از یه طرف هم خیلی دلتنگ بودم وقتی اسمم رو برای ملاقات صدا زد رفتم پایین پدرم رو دیدم ... بی اختیار اشک از گونه هام جاری شد بنده خدا پدرم هم گریه میکرد البته بعد از اون هم هر وقت میومد نمیتونست جلو خودش رو بگیره من به هیچ وجه بچه مامانی و لوسی نبودم ولی تازه قدر پدر و مادرم رو میفهمیدم ... (وقتی رفتین متوجه میشین ؛؛چرا؟؟ چون توی خونه اگر خدای نکرده غذای اون روز رو دوست نداشته باشیم آسمون رو به زمین میاریم البته بعضی هامون ولی توی پادگان اگر دنبال همون غذایی که به خمیر شباهت بیشتری داره ندویم ... گیرمون نمیاد و باید گرسنی بخوریم.. شاید بگید مگر بوفه نداره ... چرا داره ولی دسترسی به بوفه پادگان آموزشی از لمس کردن حرم معصومین هم سخت تره یعنی خیلی شلوغه :دی)
ادامه دارد... اگر بشه این پست رو اپدیت میکنم تا دوستان از دوره آموزشی اطلاع جامعی بدست بیارن.)

noproblem
19-11-2012, 15:33
اصولا بعد از پذیرش و دادن وسایل بهتون چند روز مرخص میدن ! ولی بازم بستگی داره کجا باشی من ارتش بودم بیرجند مرخصی رو بعد از 4 روز دادن !

------------

خدا رو شکر که کارت پایان خدمت ما هم اومد همین الان ! خیلی زود اومد 29 رو از ترخیصم میگذره !!
به مابعد از دوهفته مرخصی دادن :( ... اونم نه چند روز :( از ظهر پنج شنبه تا صبح شنبه

SNOW PATROL
19-11-2012, 15:34

داداش من که دکتر نیستم که
اما در هر صورت تا جایی که من اطلاع دارم اگر کسی هپاتیت داشته باشه اما کنترل شده باشه و به کبد اسیب نزده باشه میشه ناقل
اما اگر بیماری انقدر پیشرفت کرده باشه که کبد رو درگیر کرده باشه مزمن شناخته میشه

noproblem
19-11-2012, 15:35

با سلام
عزیز خدای نکرده اگر دوستتون واقعا این بیماری رو داشته باشن... که خیلی بد تر از خدمت هست ... دوستتون مبتلا به بیماری هپاتیت آ هستن که صد درصد هم معاف میشن اگر واقعا اینطور باشه

maxcons
19-11-2012, 15:42
برادرا اولا این بنده خدا هپاتیت ب دراه نه آ
در ضمن من هم بهش گفتم که ناقله نه مزمن و اون سه تا مورد شرط ناقلا رو هم فقط یکی رو داره ولی دکتر نظام وظیفه که مطب داره بهش گفته که معافی این بنده خدا هم حسابی الان خر کیفه و لی میدونم که باید بره چون برادرم که پزشک این رو گفته و فقط موندم که این دکتره نظام وظیفه چی گفته؟

rz21
19-11-2012, 16:25
اصلا معافیت پزشکی خوبه یا بده؟برای استخدام مگه گیر نمیدن؟

noproblem
19-11-2012, 16:26
برادرا اولا این بنده خدا هپاتیت ب دراه نه آ
در ضمن من هم بهش گفتم که ناقله نه مزمن و اون سه تا مورد شرط ناقلا رو هم فقط یکی رو داره ولی دکتر نظام وظیفه که مطب داره بهش گفته که معافی این بنده خدا هم حسابی الان خر کیفه و لی میدونم که باید بره چون برادرم که پزشک این رو گفته و فقط موندم که این دکتره نظام وظیفه چی گفته؟
با عرض سلام

در کل کسانی که چنین ببیماری هایی دارن براشون جایی در خدمت وجود نداره... مگر این که فقط بخوان 21 ماه از عمر بنده خدا رو به فنا بدن
اما باز هم به احتمال خیلی زیاد دکتر نظام وظیفه درست گفته و این دوستتون معاف میشه

ice_man_sh
19-11-2012, 16:27
دوستان جوری نوشتن که انگار میخوان برن و یا رفتن آلکاتراس، من خودم کوچکترین استرسی ندارم، فقط موندم این ساعت خوابم رو چه جور تنظیم کنم.

اونقدر تو آموزشی سرتون رو با برنامه های مختلف و رژه و تمرین و ... پر میکنن که اگه ولت کنن و هوس کنی کتاب بخونی قیدش رو میزنی و میخوابی !
دستکش خودشون بهت میدن یه جفت ، جزو لباس فصل زمستون هست و میتونید بپوشید
تو این یک ماه سعی کن ساعت خوابت رو تنظیم کنی و کم کم بیاری روی 5 صبح این بهترین چیزیه که میتونی خودتو براش آماده کنی !

کاملا موافقم، من خودم از فردای عاشورا برنامه خوابم رو عوض میکنم.

آقا تبریک.

منم مشکل در رفتگی مکرر کتف دارم،ولی دنبال معافیت نرفتم،یک دی اعزامم،

دوستان به نظرتون تو آموزشی این در رفتگی برام مشکل ایجاد میکنه؟
دوست من برا این مشکلش معافیت گرفت. اونجور که من از خودش شنیدم انواع مختلفی داره، شما باید ببینید علی الخصوص در تیر اندازی و یا ورزش ها و... مشکل ساز میشه یا نه.

noproblem
19-11-2012, 16:30
اصلا معافیت پزشکی خوبه یا بده؟برای استخدام مگه گیر نمیدن؟

سلام
طبق قانونی که خودشون وضع کردن (البته اگر تبصره و مبصره و پارتی بازی توش نباشه!!!!) کسانی که از معافیت پزشکی استفاده میکنن نمیتونن در ادارات رسمی دولتی و یا دستگاه های نظامی به کار گیری شوند.
در کل برای استخدام اولویت برای کسانی هست که کارت پایان خدمت دارند و بعد معافیت کفالت

SNOW PATROL
19-11-2012, 16:32
دوستان جوری نوشتن که انگار میخوان برن و یا رفتن آلکاتراس، من خودم کوچکترین استرسی ندارم، فقط موندم این ساعت خوابم رو چه جور تنظیم کنم.
.
داداش ادم باید امادگی برخورد با هر شرایطی رو داشته باشه
پ.ن:والا اموزشی ما در حد گوانتانامو بود نه الکاتراس

farryad
19-11-2012, 16:33
با عرض سلام مجدد .
باز هم خدممتون عرض میکنم اگر بتونید خدمت رو به تعویق بندازید بهتره اگرم نندازید مرخصی میان دوره رو اینجا یه سری بزنید و بگید چطوره خدمت در ماه دی :((

به هر صورت من خودم خدمتم رو اینطور شروع کردم
روز اعزام....
ساعت 6 صبح از خواب بیدار شدم پدرم منو تا حوزه نظام وظیفه برد بعد اونجا شروع کردن به مرتب کردن بچه ها بر اساس پادگانی که افتاده بودن
وقتی نوبت ما شد گفتن خودتون برید پادگان :دی چون نزدیک بود از در حوزه نظام وظیفه اومدم بیرون هنوز پدرم ایستاده بود جریان رو بهش گفتم و اونم منو تا پادگان رسوند خداحاظی کردم و رفتم توی پادگان از اینجابه بعدش مربوط به داخل پادگانه ...
یه چند تا دژبان از همون بدو ورود شروع کردن به تنبیه کردن ما بشین برپا دادن بعد هم چند تا نکته گفتن و ازمون پرسیدن همه متوجه شدن؟؟ گفتیم بله!! یکی از دژبان ها در اومد گفت اینجا بله نداریم! باید بگین شهید خلاصه یه مشت مطلب دیگه توضیح داد و دست آخر از ما خواست که صلوات بفرستیم وقتی صلوات فرستادیم گفت اینجا که مسجد نیست! باید صلوات نظامی !! بفرستید!
خلاصه یه مشت توضیحاتی دادن و ما رو فرستادن بالا ... حدود یه ساعتی نشسته بودیم و هر کسی رد میشد(از بچه های دوره های قبل) میگفت اصفهان دو نفر :دی شهر کرد نبود :دی خلاصه هر کسی دنبال همشهری میگشت و بعضی ها هم که رد میشدن میگفتن بوی واکسن میاد :دی به هر حال یه چند تا از بچه های کارگزینی اومدن و ما رو بر اساس مدرک تحصیلی از هم جدا کردن و برامون پرونده ساختن خلاصه گفتن فعلا برید بالا فلان گردان همه رفتیم بالا بعد بهمون دو تا پتو دادن که انداختیم رو تخت خواب ها وقت نماز شده بود همه رو فرستادن نماز خونه ....
بعد که از نماز برگشتیم تقریبا وقت ناهار شده بود به همه یغلبی دادن و ناهار رو توی یغلبی خوردیم برای اولین بار :دی گفتن بعد از ناهار استراحت کنید تا بعد بیایم و مرتبتون کنیم
صبح روز بعدش ساعت 4.30 بیدارمون کردن گفتن برید وضو بگیرید اماده شین برای نماز ...
خلاصه تازه فهمیدیم که چه خبره ...
من که حتی باورم نمیشد باید شبا رو توی پادگان بخوابم :( ولی بیش از 50 شب ... توی پادگان خوابیدم:(
در کل من همیشه دپرس بودم توی آموزشی یادمه هفته اولی که تلفن گیرمون اومد و من زنگ زدم خونواده گفتن داریم میایم ملاقات گفتم اگر میشه یه روز دیگه بیاین که خیلی پام درد میکنه از بس که تنبیهمون کرده بودن نامردا:( از یه طرف هم خیلی دلتنگ بودم وقتی اسمم رو برای ملاقات صدا زد رفتم پایین پدرم رو دیدم ... بی اختیار اشک از گونه هام جاری شد بنده خدا پدرم هم گریه میکرد البته بعد از اون هم هر وقت میومد نمیتونست جلو خودش رو بگیره من به هیچ وجه بچه مامانی و لوسی نبودم ولی تازه قدر پدر و مادرم رو میفهمیدم ... (وقتی رفتین متوجه میشین ؛؛چرا؟؟ چون توی خونه اگر خدای نکرده غذای اون روز رو دوست نداشته باشیم آسمون رو به زمین میاریم البته بعضی هامون ولی توی پادگان اگر دنبال همون غذایی که به خمیر شباهت بیشتری داره ندویم ... گیرمون نمیاد و باید گرسنی بخوریم.. شاید بگید مگر بوفه نداره ... چرا داره ولی دسترسی به بوفه پادگان آموزشی از لمس کردن حرم معصومین هم سخت تره یعنی خیلی شلوغه :دی)
ادامه دارد... اگر بشه این پست رو اپدیت میکنم تا دوستان از دوره آموزشی اطلاع جامعی بدست بیارن.)

خب لباس و این چیزا رو کی دادن؟ ینی رفتی نظام وظیفه از همونجا باید بری پادگان؟:(

noproblem
19-11-2012, 16:34

شما رفتی؟؟؟؟
اگر نرفتی لطفا در مورد مسئله ای که اطلاع نداری اظهار نظر نکن... به امید خدا رفتی آموزشی به خصوص اگر دیپلم و زیر دیپلم باشی میبینی چند نفز همون موقع قصد فرار به سرشون میزنه
زمانی که ساعت 2 نصف شب بیدارتون کردن و الکی تنبیهتون کردن دوست دارید از شدت زوری که بهتون وارد شده بزنید طرف رو نابود کنید ولی حتی یه اشاره هم نمیتونید بهش کنید...

noproblem
19-11-2012, 16:38
خب لباس و این چیزا رو کی دادن؟ ینی رفتی نظام وظیفه از همونجا باید بری پادگان؟:(

لباس رو فکر کنم روز سوم بود که به ما دادن... از همون موقع هم بدبختی های غلت خوردن و سینه خیز و ... شروع شد:( (قبلش فقط بشین پاشو بود :دی)
خب آره باید بعد از اینکه رفتی نظام وظیفه بری پادگان ... البته اگر اعزامت نوزدهم باشه میتونی راحت 22 اون ماه بری که معطل نشی :دی

farryad
19-11-2012, 16:43
نه من 1/10 اعزامم. تف:(

arash rashno
19-11-2012, 17:07
من اعزامم یک دی هست
یک دی جمعه هست پس میفته واسه شنبه درسته ؟
الان برم پلیس +10 مشخصه کجا افتادم ؟

matr!x_2008
19-11-2012, 18:43
تسهیلات ویژه برای سربازان متاهل
خبرگزاری مهر: جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح آخرین تغییرات مرخصی سربازان را تشریح کرد.سردار موسی کمالی با اشاره به تغییرات مرخصی سربازان اظهار داشت: مرخصی سربازان متاهل 10 روز در سال بیشتر از مرخصی سربازان مجرد است. مدت مرخصی در مناطق بد آب و هوای درجه 2 شش روز، درجه 3 هشت روز و درجه 4 ده روز اضافه میشود . ضمن اینکه 30 روز مرخصی نیز در اختیار فرماندهان و مسئولان است که به مقتضای ابراز لیاقت و شایستگی به جز ایام تعطیلات به سربازان داده میشود.

وی در خصوص قوانین جدید مدت مرخصی سربازان گفت: برابر مقررات قبلی مدت مرخصی کارکنان وظیفه در مناطق عادی 30 روز در سال و در مناطق بد آب و هوا 45 روز در سال بود که در این مقررات تفاوتی میان مرخصی افرادی که در مناطق بد آب و هوای درجه یک تاچهار خدمت میکردند، وجود نداشت.

به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح کسانی که در محل سکونت خود اشتغال داشتند و بعد از ساعات اداری به منزل می رفتند با کسانی که صدها کیلومتر دور از محل سکونت خود خدمت می کردند وجود نداشت بنابراین به منظور عادلانه تر شدن مرخصی تغییراتی در مقررات صورت گرفت.

براین اساس مرخصی کارکنان وظیفه مستقر در مناطق جنگی،امنیتی و عملیاتی هر 45 روز 10 روز،مرخصی یگان های پدافندی و انتظامی مناطق مهم هر 30 روز هفت روز مرخصی در مناطق عادی هر سال 12 روز که به ازای هر 100 کیلومتر یک روز اضافه می شود.

کمالی اضافه کرد: برای مسافت 300 تا 600 کیلومتر یک روز و بیش از 600 کیلومتر دو روز و حداکثر سه بار در سال مرخصی اضافه می شود. مقررات اعلام شده برای مرخصی سربازان از مهرماه امسال قابل اجرا است و مرخصی کارکنان وظیفه به ازای خدمتی که قبلا انجام داده اند برابر مقررات قبلی محاسبه می شود

majids
19-11-2012, 19:04
....مرخصی در مناطق عادی به ازای هر سال ۱۲ روز است.

ماهی یک روز؟؟؟

عدالت؟؟؟

imanpod
19-11-2012, 19:17
حدود 1 سال هست که همه ی مسائل سربازی به ترتیب داره سخت تر میشه ، خیلی جالبه منت هم سر ما میذارن .
اول مدت سربازی رو زیاد کردن ، بعد کسری های تحصیلی رو حذف کردن ، بعد یه سری کسری های دیگه و معافیت ها رو محدود کردن ، الانم که مرخصی رو کم کردن .
توی تمام اخباری هم که اعلام میشه میگن ما میخوایم عدالت برقرار بشه و سربازی روز به روز داره آسون میشه .
من فکر میکنم تا چند سال دیگه سربازی از زمان رضا خان هم سخت تر بشه .

S126
19-11-2012, 20:04
سلام
طبق قانونی که خودشون وضع کردن (البته اگر تبصره و مبصره و پارتی بازی توش نباشه!!!!) کسانی که از معافیت پزشکی استفاده میکنن نمیتونن در ادارات رسمی دولتی و یا دستگاه های نظامی به کار گیری شوند.
در کل برای استخدام اولویت برای کسانی هست که کارت پایان خدمت دارند و بعد معافیت کفالت
متاسفانه یا خوشبختانه هیچ فرقی بین معافیت کفالت و کارت پایان خدمت برای استخدام نیست. کسی که عمرش رو در خدمت صرف کرده و کلی بی خوابی کشیده و سرما و گرما چشیده و حرف شنیده و تحقیر شده و اضاف خورده و پاچه خاری کرده و دوری از خونه رو کشیده و از جیب و عمرش هزینه کرده با کسی که همین الان رفته معافیت کفالت و کلا غیر پزشکی گرفته و از همه نظر به نفعش شده ، تفاوتی نداره.....

M.R.2
19-11-2012, 20:48
متاسفانه یا خوشبختانه هیچ فرقی بین معافیت کفالت و کارت پایان خدمت برای استخدام نیست. کسی که عمرش رو در خدمت صرف کرده و کلی بی خوابی کشیده و سرما و گرما چشیده و حرف شنیده و تحقیر شده و اضاف خورده و پاچه خاری کرده و دوری از خونه رو کشیده و از جیب و عمرش هزینه کرده با کسی که همین الان رفته معافیت کفالت و کلا غیر پزشکی گرفته و از همه نظر به نفعش شده ، تفاوتی نداره.....اینو راست میگی اصلا فرقی ندارن. 1 دی اونم تو اردبیل (با سرما)چه کنیم!!!

SNOW PATROL
19-11-2012, 20:58
اینو راست میگی اصلا فرقی ندارن. 1 دی اونم تو اردبیل (با سرما)چه کنیم!!!

همین دوستمون که پستش رو نقل قول کردی اعزامی دی 89 هست اون هم عجب شیر!!
میبینی که سالمه :دی
پس سخت نگیر

amir_torabi
19-11-2012, 21:22
اینو راست میگی اصلا فرقی ندارن. 1 دی اونم تو اردبیل (با سرما)چه کنیم!!!
همه گفتن، ما هم گفتیم و میگیم، شما هم بگو: "چون می گذرد غمی نیست!" اینم یادت باشه که تنها تو یه نفر نیستی که اونجایی، 120 نفر دیگه هم مثل تو اونجا خدمت میکنن. اینم بدون که کسانی که دیپلم یا زیر دیپلم هستن تو اون سرما و برف باید دو ساعت یه لنگه پا نگهبانی مثلا یه توپ یا تیربارو بدن! البته بگذره که خیلیاشون پتو میبرنو یه چرتی میزنن!
اما از همه سربازا هر جا که هستن یه درخواست دارم. به هیچ وجه الکی به سربازی زور نگید و کسیو اذیت نکنین. کادری جماعت که مطمئن باشین فقط به فکر خودشه (البته آدم دلسوز هم پیدا میشه) و بی نهایت قدر نشناسن! سربازه که باید هوای سربازو داشته باشه. همین دیروز یه دژبان کلی الکی بمن گیر داد آخر هم بهش گفتم داداش تو سربازی منم سربازم، چرا الکی گیر میدی. خدمتو سرباز برای سرباز سخت میکنه. حالا موندم که واسه یارو 5 روز غیر قابل بخشش تو سیستم ثبت کنم یا نه! آخه طرف بدجور عقده ای بود. بماند که 7-8 ماه هم مورد داشت!
موفق باشید.

masoud05
19-11-2012, 21:51
بچه ها انقدر از یک دی بد نگین

قبول دارم سخت خواهد گذشت،ولی ما که تنها نیستیم،همونطور که دوستان میگن 120 نفر دیگه هم ما رو همراهی میکنن

بیست و خرده ای سال زنده موندیم,این 2 ماه هم زنده میمونیم

S126
19-11-2012, 21:57
همین دوستمون که پستش رو نقل قول کردی اعزامی دی 89 هست اون هم عجب شیر!!
میبینی که سالمه :دی
پس سخت نگیر

آخ آخ ، هنوز سرماش تو تنمه! ولی بدجور بدنمون رو نسبت به سرما مقاوم کرد....

درسته که سرمای هوای اون منطقه مخصوصا توی زمستون وحشتناک سرد میشه و من میتونم تا صبح از سختی هایی که اونجا کشیدم براتون روضه بخونم ولی خوبی های خیلی زیادی هم داره این سرما که به نظر من که البته آدم گرمایی ای هستم خیلی خیلی بهتر از اعزام شدن به آموزشی در فصل گرماست.

اول اینکه شما توی آموزشی شاید هقته ای یه بار بتونی بری حموم ، خوب اگه هوا گرم باشه از بوی بد خودت و بقیه سرباز ها و عرق سوز شدن های پی در پی ، راحت هستی.
دوم اینکه ، توی ورزش و سایر فعالیت های بدنی ات ، مدام تشنه ات نمیشه و مخصوصا توی آموزشی که شاید 3ساعت به ساعت اجازه رفتن به دستشویی و آبخوری رو ندن.
سوم اینکه ، از شر پشه توی اسایشگاه و شستن مدام جوراب و لباس زیر هم راحت میشی.
چهارم اینکه ، از آفتاب سوزان تابستون هم در امانی. مخصوصا اینکه مجبور هستی کل روز رو بیرون و در فضای باز تمرین رژه و ... کنی.
پنجم اینکه ، زمانیکه دارین میرین اردوگاه یا میدون تیر که معمولا چند باری هم باید مسافت های چند ده کیلومتری با کلی بار و بندیل رو پیاده طی کنید و مشکلات بالا رو هم مضاعف شد، ولی زمان پیاده روی چنان گرمای دلچسبی بهت دست میده که بعد مسافت رو اصلا احساس نمیکنید.
ششم اینکه اردوگاه که بدترین شرایط زندگی ات هست و در ماههای دیگه حتی همین پاییز باید یه هفته برید و توی بیابون زندگی کنید رو فقط یه صبح تا شب میرید و برمیگردید و دیگه شب اونجا اتراق نمیکنید.(به خاطر سرما)
هفتم اینکه گاهی هم میدون تیرهاتون یا مراسم صبحگاه و رژه و.... به خاطر برف و بارون لغو میشه که خععععععلی دلچسبه!!!

این رو فراموش نکن که سرما رو میشه با پوشیدن چند تا لباس گرم بیشتر دفع کرد ولی گرما رو با هیچ چیزی نمیشه تحمل کرد.نه اینکه فکر کنی چون الان از اون سرما نجات پیدا کردم دارم این حرف رو میزنم. خدا شاهده سر پست اسلحه خونه توی سرمای زیر 27 درجه زیر صفر داشتم به نگهبان بغل دستی ام میگفتم این سرما خیلی بهتر از گرمای تابستون هست.

Sha7ab
19-11-2012, 22:01
خوشحالم که فقط خودم یک دی نیستم بازم هستن بچه ها :دی آقا بعد اموزشی میایم همینجا در مورد سرماش مینویسیم اگه زنده موندیم :دی :sq_21:

mhei
19-11-2012, 22:26
اگه تاخير بندازيم ميشه براي امريه اقدام كرد؟

SNOW PATROL
19-11-2012, 23:07
اگه تاخير بندازيم ميشه براي امريه اقدام كرد؟

بله مشکلی نیست

Gilopa
19-11-2012, 23:14
سربازی منم بالاخره تموم شد ..
سال قبل همین موقع تو یکی از آخرین نقطه های ایران در نقشه یعنی کنارک بودم ..
انصافا هیچی نداشتیم اما واقعا میگند انسان با همه چی کنار میاد راست گفتند .. کمبود آب .. نبود استحمام .. نبود شهریت .. فرهنگ کاملا بیگانه بلوچ ها نسبت به ما همه و همه رو گذروندم ..
رزمایش 13 روزه ولایت 90 تو منطقه سه دریایی هیچ وقت از خاطرم یادم نمیره.
بهرحال بچه ها وقتی میرید خدمت یاد بگیرید که صبور باشید و یاد بگیرید که باید برای نظام خدمت کنید چه بخواید و چه نخواید همینه که هست . پس اگر کارت رو درست انجام بدی و حرف نخوری بهتر از اینه که زرنگ بازی در بیاری و خدمتتو برات زهرمار کنند

یه خاطره بگم براتون بخندید :
زمان رزمایش ولایت 90 هر روز تو منطقه آژیر قرمز میزدند باید ماسک میزدی میرفتی بیرون تو پناهگاه .روز پنجم رزمایش بود یکی از استوارا اعصابش خورد بود گفت خفه شدم هر نیم ساعت اینا آژیر میزنند ما هم ماسک به صورت تو این گرما آواره میشیم بیاین دیگه ماسک نزنیم .. آقا ما هم خر این یارو شدیم.. آژِیر زرد رو زدند و بعدش قرمز و ما پریدیم بیرون بدون ماسک :sq_2: سه تا هلیکوپتر با یه فانتوم به عنوان دشمن وارد منطقه شدند و از بالای سرما رفت و امد کردند .. یکی از این هلیکوپترها انگار فهمیده بود ما ماسک نزدیم 5 بار با ارتفاع خیلی پایین از روی محوطه ای که ما بودیم رد شد .. ما هم خودمونو زدیم به کوچه علی چپ .. آقا چشتون روز بد نبینه بار شیشم اومد بالا سرمون یهو دیدیم یه ماده آبی رنگی داره با سرعت به سمت پایین میاد .. یهو این استوارمون داد زد بدبخت شدیم گاز اشک اور زد .. :31: تا اومدیم فرار کنیم دیگه دیر شده بود و اشک اور بیچارمون کرد .. :sq_2:
از اون روز به بعد این استوارمون هر روز ماسکشو پیش خودش نگه میداشتو زودتر از همه میزد به صورت ..:31:

ehsanajal
19-11-2012, 23:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط dg1 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام

سلام کسی نیس این قانون تعجیل ته و توش رو دراورده باشه ممنون

ehsanajal
19-11-2012, 23:35
[[/QUOTE]

من اعزامم یک دی هست
یک دی جمعه هست پس میفته واسه شنبه درسته ؟
الان برم پلیس +10 مشخصه کجا افتادم ؟

سلام
من اعزامی 8.1بودم7.12رفتم پلیس+10 دیدم کدم اومده بود الان ک فک نکنم زوده

Pami
20-11-2012, 00:12
این رو فراموش نکن که سرما رو میشه با پوشیدن چند تا لباس گرم بیشتر دفع کرد ولی گرما رو با هیچ چیزی نمیشه تحمل کرد.نه اینکه فکر کنی چون الان از اون سرما نجات پیدا کردم دارم این حرف رو میزنم. خدا شاهده سر پست اسلحه خونه توی سرمای زیر 27 درجه زیر صفر داشتم به نگهبان بغل دستی ام میگفتم این سرما خیلی بهتر از گرمای تابستون هست.

کاملا تایید میشه !
من اعزامی 1 تیر بودم تو اوج گرمای تابستون ! اولین مرخصی که اومدم خونه از بس صورتم سوخته بود بابام نگاه اول نشناخت منو !

masoud05
20-11-2012, 04:34
دوستان من یک دی اعزام میشم

قبلا دیسک کمر و مشکل در رفتگی مکرر کتف(هر دو کتف) داشتم ولی شکر خدا موقع ارسال دفترچه مشکلی نداشتم و اینکه نمیخواستم برم دنبال معافی پزشکی،ولی الان 2 3 روزه که باز اوضای کمر و کتفهام خیلی خراب شده.

میخواستم بدونم الان که یه ماه مونده به اعزام میتونم برم دنبال معافی؟یا باید بعد اموزشی اقدام کنم؟

siroos_300
20-11-2012, 08:59
الان از پلیس+10 میام با تمدیدم موافقت نشد خیلی عصبیم ...
راهی هست اعتراض کنم ؟؟
نظام وظیفه ی استان برم نمیشه کاری کرد ؟
میخواستم برج 12 شهر خودم پذیرش بگیرم به نظرتون اقدام کنم واسه تغییر وضعیت واسه معافی پزشکی ( فرو رفتگی قفسه سینه ) اگه معاف نشدم زمان دارم برگه سبز رو بگیرم واسه پذیرش سپاه ؟؟

SNOW PATROL
20-11-2012, 09:14
الان از پلیس+10 میام با تمدیدم موافقت نشد خیلی عصبیم ...
راهی هست اعتراض کنم ؟؟
نظام وظیفه ی استان برم نمیشه کاری کرد ؟
میخواستم برج 12 شهر خودم پذیرش بگیرم به نظرتون اقدام کنم واسه تغییر وضعیت واسه معافی پزشکی ( فرو رفتگی قفسه سینه ) اگه معاف نشدم زمان دارم برگه سبز رو بگیرم واسه پذیرش سپاه ؟؟

برو نظام وظیفه شهرتون بگو اقا جان من مشکل شخصی دارم نگی میخوام برای پذیرش سپاه!! چند تا هم خودت بزار روش
برای معافیت اگه اقدام کنی تاریخ اعزامت ممکنه تغییر کنه اما اگه معاف ار رزم هم نشدی سه ماه اضاف میخوری

siroos_300
20-11-2012, 09:26
برو نظام وظیفه شهرتون بگو اقا جان من مشکل شخصی دارم نگی میخوام برای پذیرش سپاه!! چند تا هم خودت بزار روش
برای معافیت اگه اقدام کنی تاریخ اعزامت ممکنه تغییر کنه اما اگه معاف ار رزم هم نشدی سه ماه اضاف میخوری

موردم معاف از رزم رو داره طبق چیزی که توی لیست معافیت ها خوندم ولی نمیدونم اونجا هیچی حساب کتاب نداره ..
با این اوصاف فکر کنم راهی برام نمیمونه ..
الان با وجود اقدامی که کردم واسه تمدید برم چی بگم ؟؟ آخه علت تمدید رو شرکت توی ازمون سراسری ارشد نوشته بودم

SNOW PATROL
20-11-2012, 09:38
موردم معاف از رزم رو داره طبق چیزی که توی لیست معافیت ها خوندم ولی نمیدونم اونجا هیچی حساب کتاب نداره ..
با این اوصاف فکر کنم راهی برام نمیمونه ..
الان با وجود اقدامی که کردم واسه تمدید برم چی بگم ؟؟ آخه علت تمدید رو شرکت توی ازمون سراسری ارشد نوشته بودم

خوب داداش من معلومه که برای شرکت در کنکور تمدید نمیکنند شما باید بگی مشکل خانوادگی دارم تو این مملکت با راستگویی به هیچ جا نمیرسی

siroos_300
20-11-2012, 10:06
خوب داداش من معلومه که برای شرکت در کنکور تمدید نمیکنند شما باید بگی مشکل خانوادگی دارم تو این مملکت با راستگویی به هیچ جا نمیرسی

به این نتیجه رسیدم برم تغییر وضعیت بدم برای معافیت پزشکی
میدونم سوال تکراریه ولی الان من جوابشو نمیدونم اگه معاف از رزم بشم توی کارتم قید میشه ؟؟
اگه اقدام کنم واسه معافیت کمترین چیزی که عایدم میشه اینه که توی زمستون دهنم صاف نمیشه .

shatami
20-11-2012, 13:23
سلام
بچه ها این راسته که قراره ارتش 5شنبه ها تعطیل شه؟
در ضمن مرخصی ها بخش نامه ش رسید از اول برج 7 ماهی یک روز قبلش ماهی 2.5 روز

reza.va
20-11-2012, 14:56
سلام به دوستان
میخواستم بدونم شاغل بودنِ پدر در گرفتن کفالت تاثیر داره ؟ شغلِ ازاد.
ممنون

Pami
20-11-2012, 15:26
سلام
بچه ها این راسته که قراره ارتش 5شنبه ها تعطیل شه؟
در ضمن مرخصی ها بخش نامه ش رسید از اول برج 7 ماهی یک روز قبلش ماهی 2.5 روز

بله به دلیل کمبود بودجه قراره 5 شنبه ها تعطیل بشه ، برید حالشو ببرید !

khanghodrat
20-11-2012, 16:00
ماشالله یک دی:31:
منم هستم ها

noproblem
20-11-2012, 17:01
میدونم سوال تکراریه ولی الان من جوابشو نمیدونم اگه معاف از رزم بشم توی کارتم قید میشه ؟؟
اگه اقدام کنم واسه معافیت کمترین چیزی که عایدم میشه اینه که توی زمستون دهنم صاف نمیشه .

بلی قید میشه به عنوان مثال براتون مینویسن معافیت ماده 33 بند ج
بخصوص الان هم که کارتا الکترونیکی شده همه چیز رو قید میکنن
با این حال من حاضرم همین الان کارت معافیت پزشکی بهم بدن برای بعدش هم هیچ مشکلی ندارم راحت درستش میکنم.
میگن خدمت شبانه روزی هستا ... امروز نرسیده به در دژبانی بودم که بیام خونه مسئولمون اومد گفت بیا بالا که کار داریم شدید :(
اون موقع اگر به مسلسل میبستنم ازم خون در نمی اومد!! خیـــلـی زور داشت ...
خیلی ها میگن چون میگذزد نیست غمی .... تا بگذرد نیست کمی
درسته خوب و بد میگذره ولی خداوکیلی به چه قیمتی؟؟؟....

SNOW PATROL
20-11-2012, 17:39

خیر دوست عزیز دز کارت معاف از رزمی قید نمیشه و هیچ فرقی با کارت عادی نداره

siroos_300
20-11-2012, 19:27
بلی قید میشه به عنوان مثال براتون مینویسن معافیت ماده 33 بند ج
بخصوص الان هم که کارتا الکترونیکی شده همه چیز رو قید میکنن
با این حال من حاضرم همین الان کارت معافیت پزشکی بهم بدن برای بعدش هم هیچ مشکلی ندارم راحت درستش میکنم.
میگن خدمت شبانه روزی هستا ... امروز نرسیده به در دژبانی بودم که بیام خونه مسئولمون اومد گفت بیا بالا که کار داریم شدید :(
اون موقع اگر به مسلسل میبستنم ازم خون در نمی اومد!! خیـــلـی زور داشت ...
خیلی ها میگن چون میگذزد نیست غمی .... تا بگذرد نیست کمی
درسته خوب و بد میگذره ولی خداوکیلی به چه قیمتی؟؟؟....

خیر دوست عزیز دز کارت معاف از رزمی قید نمیشه و هیچ فرقی با کارت عادی نداره

کدومش شد ؟؟؟ دو تا پیشکسوت اختلاف نظر دارن :-D
ای کاش تمدید میشد این همه بدبختی نمیکشیدم ..

farhad_persona
20-11-2012, 19:29
الان تو کارت نمیزنه معاف از رزم منتها تو اطلاعات شما هست و اگر شرکتی چیزی از ناجا استعلام بگیره در اون استعلام قید میشه که شما معاف از رزم بودید.

siroos_300
20-11-2012, 20:10
الان تو کارت نمیزنه معاف از رزم منتها تو اطلاعات شما هست و اگر شرکتی چیزی از ناجا استعلام بگیره در اون استعلام قید میشه که شما معاف از رزم بودید.

باز این طوری بهتره واسه استخدام شدن فکر نمیکنم استعلام از تک تک نفرات بگیرن

SNOW PATROL
20-11-2012, 20:13
باز این طوری بهتره واسه استخدام شدن فکر نمیکنم استعلام از تک تک نفرات بگیرن

مشکلی نیست دوست عزیز استعلام گرفتن فقط برای تاییده کارت پایان خدمت هست و شامل چنین اطلاعاتی نیست مگر در موارد خاص

amir_torabi
20-11-2012, 20:24
سلام، آقا در ادامه مزایای آموزشی توی برج 10 چندتا دیگه هم اضافه می کنم.
یکی اینکه آموزشی چون کلا شما تمام وقت در اختیار اونایین و وقت آزاد ندارین، اگه این مدت توی تابستون باشه باید تا ساعتهای طولانی اونارو تحمل کنید. ولی زمستونا با توجه به تاریک شدن هوا دیگه نمیتونن حداقل شمارو بیرون نیگه دارن. البته به غیر از رزم های شبانه و اینجور چیزا که همیشه هست. اینم بگم که وقتی روزا کوتاهتره، زمان زودتر میگذره، چون خودش معلومه دیگه، روزا کوتاه تره!
یکی دیگه اینکه حداقل توی ارتش، خاموشی توی 6 ماه دوم سال 9 زده میشه که نیم ساعت بیشتر، پس یه نیم ساعت بیشتر میتونید بخوابید.(شاید تعجب کنید، اما وقتی خسته باشین، حتی 10 دقیقه هم واستون غنیمته!)
یکی دیگه از مزایا که شاید یه ذره سلیقه ای باشه و بیشتر برا 18 ماه خدمتیا صدق کنه اینه که شما ترخیصتون توی فصل خوبی میشه. 18 ماه خدمت میشه اول تابستون و 21 ماه میشه اول پاییز. یعنی بعد از آزادی میتونید از یک یا دو فصل مفید استفاده کنید. واسه من که خیلی خوبه مخصوصا که فصل پرکاریه تابستونا و درست بعد از کنکور، تاریخ رهاییمه و میتونم همون سال دانشگاهو ادامه بدم.
یه خاطره یادم اومد از اینکه چقدر وقتی خسته ای خواب می چسبه حتی شده 10 دقیقه.
یادمه از یه مرخصی 3 روزه برگشته بودم و چهارشنبه بود. بماند که تو این 3 روز فقط خودمو دوا درمون کردم که سرمای بدی خورده بودم. خلاصه همون روز مارو بردن تمرین در صحرا و کلی اینور و اونور میدویدیم. یه سری که از بالای تپه سینه خیز رفتیم تا خط القعر(!) اون پایین، مربی ما گفت حالا وقت دارین یه5 دقیقه نفس تازه کنید. تو همون 5 دقیقه من چنان خوابم برد که هنوز باورم نیشه آدم بتونه اینقدر سریع به خواب عمیق بره! یهو با شنیدن صدای سوت بیدار شدم و دیدم بچه ها دارن تپه رو سینه خیز میرن بالا و منم سریع خودمو بهشون رسوندم!
راستی یه نکته خیلی مهم تو آموزشیو بهتون بگم که خیلی بدرد می خوره و یه نفر خیلی وقت پیش بهم گفته بود. توی آموزشی به هیچ وجه سعی نکنید تابلو بشین. همیشه سعی کنید در وسط باشین. نه خیلی خوب نه خیلی بد. و الا هرچی بخوان بگن و هر چی کاره زور باشه میوفته به شما! تا اینجاش خوبه، چون دست خودتونه، اما اونایی که از لحاظ ظاهری تابلوترن همیشه این بد شانسیو دارن! مثلا عینکی ها یا قد بلند ها و کلا اونایی که تو چشم هستن، اونجا یوخده اذیت میشن.

amir_torabi
20-11-2012, 20:33
از تاثیرات منفی خدمت هم که جدیدن فهمیدم این بود که کلی بی ادب تر شدم! آخه هفته پیش، با یکی از دوستان بودم که زیاد روم باز نیست پیشش، یهو وسط حرفام ازم سوتی گرفت و گفت قبلا از این حرفا نمیزدیو خدمت داره روت تاثیر میزاره!ً!
حالا اینو میشه کاری کرد، اما متاسفانه هر چی راههای عجیب غریب و انواع مواد مخدر سبک و سنگینه تو پادگانا بیداد میکنه. امیدوارم هیچ کس طرفشون نره که جز پشیمونی نداره.
امروز هم با یکی از سرباز جدیدا که تازه به گروهان ما اومده حرف میزم که اعزامی برج 6 بود!! بمیرم واسش، میگفت 5 روزه تو یگان داره خدمت میکنه!!!! میگفت آخر هته میشم یه هفته خدمت!!
میدونم این روزارو ما هم گذروندیم و خوشبختانه زمان توی یگان خیلی زودتر میگذره اما حسابشو که میکنم میبینم قراره خرداد 93 ترخیص شه!! خدا بهش صبر بده!!
امروزم که یه بازدید از خود لشکر داشتیم که از خوش شانسی یا بد شانسی من، سراغ منم اومدو چندتا سوال کرد که بلد بودم. جالب اینجاس که فرمانده گروهانمون بلد نبود و سرهنگه برگشت به من گفت به ایشون توضیح بده یاد بگیره (یعنی به فرماندمون!!) حالا من کلا از وقتی تو یگانم 6 جلسه هم تو کلاسا نبودم!(گفتم که توی ستاد فرماندهی گردانمون خدمت میکنم و صبحا کلا اونجام، بعد از ظهرها هم کلاس عصرو یا جیم میشم یا مرخصی). خلاصه امروزم به خیر گذشت.
در آخر، مارو هم دعا کنید و امیدوارم واسه همه به سلامتی طی بشه.

masoud05
20-11-2012, 21:28
دوستان من یک دی اعزام میشم

قبلا دیسک کمر و مشکل در رفتگی مکرر کتف(هر دو کتف) داشتم ولی شکر خدا موقع ارسال دفترچه مشکلی نداشتم و اینکه نمیخواستم برم دنبال معافی پزشکی،ولی الان 2 3 روزه که باز اوضای کمر و کتفهام خیلی خراب شده.

میخواستم بدونم الان که یه ماه مونده به اعزام میتونم برم دنبال معافی؟یا باید بعد اموزشی اقدام کنم؟

دوستان کسی در مورد این سوالم اطلاعاتی نداره؟

امین جان ممنون که تجربیات خودتو در اختیار ما قرار میدی

SNOW PATROL
20-11-2012, 21:46
دوستان کسی در مورد این سوالم اطلاعاتی نداره؟

امین جان ممنون که تجربیات خودتو در اختیار ما قرار میدی

شما برو پلیس +10 بپرس

siroos_300
21-11-2012, 11:03
من پرس و جو کردم دیدم اگر تغییر وضعیت بدم به پزشکی باز نمیتونم واسه سپاه پذیرش بگیرم چون طرف میگفت ماکزیمم تا 20 روز دیگه زمان هست که لیست پذیرش اعزامی های برج 12 رو رد کنن تو سپاه
نظام وظیفه هم سوال کردم دیگه هیچ راهی نیست واسه تمدید فقط همون یک بار میشه اقدام کرد ..
الان سوالم اینه بزارم کد بخورم ببینم اگه جای بدی افتادم تغییر وضعیت بدم یا نه ؟؟
چون از متصدی پلیس + 10 پرسیدم گفت که اگه کد بخوری بعد تغییر وضعیت بدی واسه ی پزشکی بعد اونجا بعد از معاینه دوباره اعزام بخوری الزاما دوباره همون ارگان نمی افتی حالا نمیدونم به حرفش اعتماد کنم یا نه چون یکمی شوت میزد طرف !!

pedramb66
21-11-2012, 12:07
سلام. اگه کسی معافیت پزشکی بگیره ولی بعدا بیماری که به خاطرش معاف شده بهبود پیدا کنه بازم معافیتش اعتبار داره یا نه؟ ممنون.

zoee
21-11-2012, 12:08
مخلص تمامی رزمندگان بالقوه و بالفعل :sq_2:
عزیزان من میتونم معافیت پزشکی بگیرم به نظرتون خوب یا نه بعدا پشیمون نمیشم

دمتون گرم

myreza_12345
21-11-2012, 12:14
با عرض سلام
کسایی که امریه خاتم گرفتن لطفا راهنمایی کنن:

برای تشکیل پرونده آیا باید گواهی بسیجی فعال رو بهشون همون موقع بدین و آیا گواهی همونه که از پایگاه واست مینویسن که فلانی اینقد با عضوییت عادی و اینقد با عضویت فعال پیش ما بوده , یا باید بری از سپاه واسشون گواهی بسیج فعال بیاری؟
ممنونم
یا حق

masoud05
21-11-2012, 13:39
شما برو پلیس +10 بپرس

داد امروز رفتم پلیس +10 یه نامه دادن واسه درمانگاه نظام وظیفه،رفتم درمانگاه یه نامه نوشت به دکتر متخصص و گفت نتیجه رو برام بیار تا اگه شد برات کمیسیون تشکیل بدیم.

کمیسیون هفته بعد تشکیل میشه؟

چندبار بایستی به کمیسیون رفت؟

SNOW PATROL
21-11-2012, 14:40
داد امروز رفتم پلیس +10 یه نامه دادن واسه درمانگاه نظام وظیفه،رفتم درمانگاه یه نامه نوشت به دکتر متخصص و گفت نتیجه رو برام بیار تا اگه شد برات کمیسیون تشکیل بدیم.

کمیسیون هفته بعد تشکیل میشه؟

چندبار بایستی به کمیسیون رفت؟

زمان کمیسیون رو خودشون تایین میکنند
کمیسیون پزشکی هم یک بار تشکیل میشه اما اگه اعتراض داشتی یک بار دیگه هم تشکیل میشه

SNOW PATROL
21-11-2012, 14:41
سلام. اگه کسی معافیت پزشکی بگیره ولی بعدا بیماری که به خاطرش معاف شده بهبود پیدا کنه بازم معافیتش اعتبار داره یا نه؟ ممنون.

نه مشکلی نیست

مخلص تمامی رزمندگان بالقوه و بالفعل :sq_2:
عزیزان من میتونم معافیت پزشکی بگیرم به نظرتون خوب یا نه بعدا پشیمون نمیشم

دمتون گرم

بستگی بخودت داره که کارت چی هست
ولی خداییش 21 ماه خیلی زیاده اون هم با مرخصی ماهی یک روز

noproblem
21-11-2012, 16:00

معمولا پشت کارت های قدیمی که هنوز الکترونیکی نشده بودن در پایین کارت بخش توضیحات مینوشتن .ولی پشت کارن های جدید الکترونیکی فقط مینویسن این کارت تا زمان صلح اعتبار دارد در صورت بروز هر گونه جنگ و بسیج همه گانی کارت باطل است.
ولی کلیه اطلاعات شما در کارت های جدید الکترونیکی ثبت میشه و کافیه که اون رو در دستگاه کارت خدمت خوان :دی قرار بدن

pedram_sad
21-11-2012, 18:22
عجب دورانی بود
1.4.90 رفتیم
فکر نمیکردم بهترین دوران زندگیم بشه
با وجود همه سختی هاش
امروز کارتم رو گرفتم و ترخیص شدم
خداحافظی با کادر و وظیف ها با قسمت و اسایشگاه خیلی سخت بود

تمام..

noproblem
21-11-2012, 18:43
عجب دورانی بود
1.4.90 رفتیم
با وجود همه سختی هاش

تمام..

:20: خدا رو شکر
انشا الله توی همه مراحل زندگی بعد از خدمت هم موفق باشی
چقدر سرباز جلو من تسویه بگیرن تا من تموم شم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Pami
21-11-2012, 18:58
عجب دورانی بود
1.4.90 رفتیم
با وجود همه سختی هاش

تمام..

خسته نباشی داداش خدمتی !
منم امروز آخرین امضاهام رو گرفتم ، فقط مونده برگه رهایی ام که فردا باید برم بگیرم ، خوردیم به نماز و نهار و ... که همه کادری ها از یه سوراخی داشتن در میرفتن !
امیدوارم کارت ما هم زود بیاد برامون :(

myreza_12345
21-11-2012, 20:37
با عرض سلام

برای تشکیل پرونده آیا باید گواهی بسیجی فعال رو بهشون همون موقع بدین و آیا گواهی همونه که از پایگاه واست مینویسن که فلانی اینقد با عضوییت عادی و اینقد با عضویت فعال پیش ما بوده , یا باید بری از سپاه واسشون گواهی بسیج فعال بیاری؟
ممنونم
یا حق

اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه

farzad02
22-11-2012, 11:31
سلام
یک سوال از با تجربه های سربازی

این کمدی که به ما موقع آموزشی میدن چه اندازه ای داره؟
چون مقدار وسائلی که لازمه ببریم زیاده و من میترسم زیاد وسائل ببرم و همش جا نشه

خود شما وسائل رو توی چی بردید؟ ساک؟ کوله پشتی؟ چمدان؟
چه اندازه ای؟

اگر بتونید از کمد یا ساکتون عکس هم بزارید که خیلی خوب میشه

omidox
22-11-2012, 12:50
سلام
چه اندازه ای؟

والا ما که الان تو 01 هستیم باید تو کمد یه سری وسایل مشخص بذاریم (یعنی کمد هم باید آنکادر باشه و هر 3 4 روز یه بازدیدی میکنن و ... بعضی وقتا هم نگهبان پنجشنبه جمعه رو از اونایی که آنکادراشون بده میذارن !!!)
وسایلشم شامل ایناست:
حوله صورت و حوله حمامی که دادن بهمون
مسواک و خمیر دندون و قرآن و جانماز
لیوان و قاشق چنگال
خودت میتونی چودر لباسشویی بریزی تو ظرف نوشابه کوچیک ببری بزاری تو کمد
ظرف غدایی که میدن بهمون (سینی سلف)
کتاب و دفتر
و لباس های شخصی خودمون رو میتونیم مرتب تا کنیم و بذاریم تو کمد

بقیه وسایلت رو + لباسها و اور کت و پلیور و ... رو باید بذاری تو همون کیسه انفرادی که بهت میدن و بذاری زیر تخت
چیزی هم نباید بیرون از کیسه انفرادی بمونه، به جز جعبه واکس و دمپایی

پس کلاً وسیله زیادی با خودت نبر، به ما که هرچی لازم بود تقریباً دادن
من خودم هفته اول کلی وسایل بردم، آخر هفته که اومدم خونه بیشترشو برگردوندم و یه کوله پشتی نیمه خالی بردم !!!

عکس که ندارم، ولی ابعادش تقریباً اینجوریه:
ارتفاع 1 متر - طول و عرضش هم کمتر از نیم متر
یه طبقه کوچیک هم داره توش

البته تو همین 01 هم یگان به یگان یه تفاوتهایی هست، دیگه پادگانهای دیگه رو نمیدونم !
موفق باشی

SNOW PATROL
22-11-2012, 12:55
سلام

چه اندازه ای؟

کمد یک متر در سی سانت هست

noproblem
22-11-2012, 13:25
بقیه وسایلت رو + لباسها و اور کت و پلیور و ... رو باید بذاری تو همون کیسه انفرادی که بهت میدن و بذاری زیر تخت
سلام
مرد خدا ما شب پوتینمون رو هم میزاشتیم تو کمد ...
توی روز روشن وسایل ها رو هاپولی میکردن :دی اونوقت شماچطوری کیسه انفرادی رو میزاری زیر تخت؟؟؟:دی

SNOW PATROL
22-11-2012, 13:52
سلام
توی روز روشن وسایل ها رو هاپولی میکردن :دی اونوقت شماچطوری کیسه انفرادی رو میزاری زیر تخت؟؟؟:دی

والا تو پادگان ما همه کیسه شون رو اویزون میکردن به تخت یه قفل معمولی هم میزدیم بهش کسی هم جرات اینکار ها نداشت

omidox
22-11-2012, 13:54
سلام

ما که باید پوتین ها رو واکس زده با اتیکت بذاریم بیرون آسایشگاه که بشمرن، افسر گردان هم میآد بازدید !
کیسه رو هم باید همه بذارن زیر تخت، ما که برای اطمینان یه قفل هم به درش و تخت زدیم ! (یگان بقلی ما باید همه آویزون کنن به پشت تخت)
والا هم دوره های ما که خیلی خوبن (حداقل لیسانس) دزدی و اینا نداریم !

حالا یگان/پادگان شما اینجوری بوده، مال ما اونجوری (فرمانده به فرمانده فرق داره)
آخر حرفام هم گفتم که بقیه یگان/پادگان ها رو نمیدونم !!!

noproblem
22-11-2012, 14:27
ما که باید پوتین ها رو واکس زده با اتیکت بذاریم بیرون آسایشگاه که بشمرن، افسر گردان هم میآد بازدید !
کیسه رو هم باید همه بذارن زیر تخت، ما که برای اطمینان یه قفل هم به درش و تخت زدیم ! (یگان بقلی ما باید همه آویزون کنن به پشت تخت)
والا هم دوره های ما که خیلی خوبن (حداقل لیسانس) دزدی و اینا نداریم !

حالا یگان/پادگان شما اینجوری بوده، مال ما اونجوری (فرمانده به فرمانده فرق داره)
آخر حرفام هم گفتم که بقیه یگان/پادگان ها رو نمیدونم !!!
والا یکی از دلایلی هم که ما پوتین رو شب میزاشتیم توی کمد اینبود که حوصلمون نمیشد شب واکس بزنیم پوتین هامون رو ... :دی

farzad02
22-11-2012, 14:40
والا ما که الان تو 01 هستیم باید تو کمد یه سری وسایل مشخص بذاریم (یعنی کمد هم باید آنکادر باشه و هر 3 4 روز یه بازدیدی میکنن و ... بعضی وقتا هم نگهبان پنجشنبه جمعه رو از اونایی که آنکادراشون بده میذارن !!!)
وسایلشم شامل ایناست:
حوله صورت و حوله حمامی که دادن بهمون
مسواک و خمیر دندون و قرآن و جانماز
لیوان و قاشق چنگال
خودت میتونی چودر لباسشویی بریزی تو ظرف نوشابه کوچیک ببری بزاری تو کمد
ظرف غدایی که میدن بهمون (سینی سلف)
کتاب و دفتر
و لباس های شخصی خودمون رو میتونیم مرتب تا کنیم و بذاریم تو کمد

چیزی هم نباید بیرون از کیسه انفرادی بمونه، به جز جعبه واکس و دمپایی

پس کلاً وسیله زیادی با خودت نبر، به ما که هرچی لازم بود تقریباً دادن
من خودم هفته اول کلی وسایل بردم، آخر هفته که اومدم خونه بیشترشو برگردوندم و یه کوله پشتی نیمه خالی بردم !!!

عکس که ندارم، ولی ابعادش تقریباً اینجوریه:
ارتفاع 1 متر - طول و عرضش هم کمتر از نیم متر
یه طبقه کوچیک هم داره توش

البته تو همین 01 هم یگان به یگان یه تفاوتهایی هست، دیگه پادگانهای دیگه رو نمیدونم !
موفق باشی
ممنون از شما و بقیه دوستان

خوب الان شما میشه لیست چیزهایی رو که همراه خودت بردی و کاربرد داشت رو بنویسی
لباس؟
لوازم شخصی و بهداشتی؟
دارو؟
خوراکی؟

Amir-Rainman
22-11-2012, 14:46
دوستان اندر احوالات کسایی که لیسانس یا فوق دارن، تو سربازی چطوری میگذره؟؟
اصن اجازه میدن فوق بگیریم بعد بریم سربازی؟:sq_11:
نمیدونم چرا هر بار میام این تایپیک رو میخونم تا چندین ساعت دپرسم! :sq_3::sq_11::31:
----
[ حذف شد]

SNOW PATROL
22-11-2012, 14:58
نمیدونم چرا هر بار میام این تایپیک رو میخونم تا چندین ساعت دپرسم! :sq_3::sq_11::31:
----
یه سوال دیگه (داشت یادم میرفت)
بی ادبی نشه خدمت دوستان، ولی راسته که میگن بری سربازی، یا ... در میای یا معتاد؟!!:mellow:

چرا نزارن با فوق بری شما با دکترا برو هیچ مشکلی نیست :دی
با لیسانس و فوق اگه بیوفتی ارتش و سپاه خیلی خوبه اما ناجا ...
درمورد سوال دومتون هم تو خدمت همه برنامه ای هست پس باید مواظب خودت باشی

omidox
22-11-2012, 15:14

لباس؟
لوازم شخصی و بهداشتی؟
دارو؟
خوراکی؟

قرص های سرما خوردگی و مسکن و مولتی ویتامین و ... ببر (البته اگه زیاد ببری شاید دژبان گیر بده بهت)
یه پماد ویتامین آ-د یا یه وازلین هم ببر که اوایلش که پوتین میپوشی شبا به پاهات بزنی که اگه تاولی چیزی زد زودتر خوب شه ! (پوتین هم که گرفتی اگه خوب نبود برو عوض کن یا کلی واکس بزن و بزارش تو آفتاب یا جای گرم که نرم بشه)
چسب زخم و دستمال کاغذی و نخ دندون و صابون خمیری و لیف و قیچی و ناخنگیر و مام و اسپری و نخ و سوزن و لباس زیر و سنجاق قفلی و آجیل و خشکبار و دفتر و خودکار و ماژیک و چسب نواری و قفل 808 و قفل معمولی و کیسه فریزر
فکر کنم بیشتر پادگانها بوفه داشته باشند. بوفه پادگان ما که همه جور خوراکی و لوازم مورد نیازمون هست توش.
فقط میمونه میوه !!!

----
یه سوال دیگه (داشت یادم میرفت)
بی ادبی نشه خدمت دوستان، ولی راسته که میگن بری سربازی، یا ... در میای یا معتاد؟!!:mellow:

1. دوست عزیز من خودم با فوق رفتم. الان وسط آموزشی ام. (اتفاقاً الان که فاصله بین فارغ التحصیلی تا ارسال دفترچه شده 1 سال، بیشتر وقت داری برای ادامه تحصیل)
سربازی کلاً آدمو دپرس میکنه دیگه، من الان باید دنبال ساختن زندگیم باشم، نه اینکه 21 ماه ازم بیگاری بکشن و ...
2. نه آقا، این حرفا چیه ! :)

noproblem
22-11-2012, 15:31

لباس؟
لوازم شخصی و بهداشتی؟
دارو؟
خوراکی؟ سلام در کل لازم نیست زیاد چیزی همرات ببری حقیقتا نمیخوای بری مسافرت!! مثلا میخوای بری یه کمی شرایط سخت زندگی رو تجربه کنی اینطور که دوستان نوشتن جسارت نشه... ولی فکر کنم تا آجیل و خشکبار شما تموم شد صبر و حوصلتون هم همراش تموم میشه... زیاد همرات لباس شخصی نبر در اصل لازمت نمیشه چون هم پیراهن و هم شلوار راحتی بهت میدن اگر بخوای شب راحت باشی ولی فکر نکنم بعد از روزی پر کار و پر مشغله ... حتی حوصلت بشه پیراهن و شلوار خدمت رو در بیاری من که فقط شبا دکمه شلوار و پیراهنم رو باز میکردم و میخوابیدم ...
با توجه به این که در دی اعزام میشی حتما همرات قرص استامینوفن و کلد استاپ و... ببر که حتی تابستون هم آدم توی خدمت سرما میخوره چه برسه به زمستون
یه سری لوازم شخصی مثل ناخن گیر ؛ قاشق و... همرات ببر (مسواک و خمیر دندون بهتون میدن) اگر تونستی بگو برات رنگینک درست کنن ببری (خرمایی که توش مغز گردو و.... باشه) چون خیلی به کار میاد شاید یه روز حوصلت نشد بری صبحونه بگیری و یا خیلی خوابت میومد میتونی زمان صبحونه رو استراحت کنی و بعد دو سه تا رنگینک بخوری تا ظهر جواب میده و سیر نگهت میداره.... اگر آموزشی افتادی محلی نزدیک به محل سکونتتون بهتره که چیز خاصی همرات نبری و وسایل مورد نیازت رو به خونواده بگی تا برات بیارن بهتره اگر میخوای بیسکوییت همرات ببری دیجستیو ببری که حداقل بتونه برای مدتی سیر نگهت داره همچنین یه متر کش (برای گتر کردن) و یه لیوان هم همرات ببر ....

SNOW PATROL
22-11-2012, 15:56
1. دوست عزیز من خودم با فوق رفتم. الان وسط آموزشی ام. (اتفاقاً الان که فاصله بین فارغ التحصیلی تا ارسال دفترچه شده 1 سال، بیشتر وقت داری برای ادامه تحصیل)
سربازی کلاً آدمو دپرس میکنه دیگه، من الان باید دنبال ساختن زندگیم باشم، نه اینکه 21 ماه ازم بیگاری بکشن و ...
2. نه آقا، این حرفا چیه ! :)

یه موضوعی رو روشن کنم تمام بحث های که از صفحه یک این تاپیک تا حالا شده هیچ کدوم در مرکز اموزشی صفر یک صادق نیست چون این مرکز هیچ شباهت به هیچ کدوم از مراکز اموزشی دیگه نداره !!!
درضمن داداش من شما چه جور بعد از یک ماه خدمت اینجوری با قاطعیت نظر میدی ؟؟ مطمئن باش من بعد از 18 ماه خدمت خیلی چیز ها دیدم !!!!!

farzad02
22-11-2012, 16:36
قرص های سرما خوردگی و مسکن و مولتی ویتامین و ... ببر (البته اگه زیاد ببری شاید دژبان گیر بده بهت)
یه پماد ویتامین آ-د یا یه وازلین هم ببر که اوایلش که پوتین میپوشی شبا به پاهات بزنی که اگه تاولی چیزی زد زودتر خوب شه ! (پوتین هم که گرفتی اگه خوب نبود برو عوض کن یا کلی واکس بزن و بزارش تو آفتاب یا جای گرم که نرم بشه)
چسب زخم و دستمال کاغذی و نخ دندون و صابون خمیری و لیف و قیچی و ناخنگیر و مام و اسپری و نخ و سوزن و لباس زیر و سنجاق قفلی و آجیل و خشکبار و دفتر و خودکار و ماژیک و چسب نواری و قفل 808 و قفل معمولی و کیسه فریزر
فکر کنم بیشتر پادگانها بوفه داشته باشند. بوفه پادگان ما که همه جور خوراکی و لوازم مورد نیازمون هست توش.
فقط میمونه میوه !!!

الان پس شما تقریبا لباسی با خودت نبردی. نهایت از هر چیز 1 دست؟

سلام در کل لازم نیست زیاد چیزی همرات ببری حقیقتا نمیخوای بری مسافرت!! مثلا میخوای بری یه کمی شرایط سخت زندگی رو تجربه کنی اینطور که دوستان نوشتن جسارت نشه... ولی فکر کنم تا آجیل و خشکبار شما تموم شد صبر و حوصلتون هم همراش تموم میشه... زیاد همرات لباس شخصی نبر در اصل لازمت نمیشه چون هم پیراهن و هم شلوار راحتی بهت میدن اگر بخوای شب راحت باشی ولی فکر نکنم بعد از روزی پر کار و پر مشغله ... حتی حوصلت بشه پیراهن و شلوار خدمت رو در بیاری من که فقط شبا دکمه شلوار و پیراهنم رو باز میکردم و میخوابیدم ...
با توجه به این که در دی اعزام میشی حتما همرات قرص استامینوفن و کلد استاپ و... ببر که حتی تابستون هم آدم توی خدمت سرما میخوره چه برسه به زمستون
یه سری لوازم شخصی مثل ناخن گیر ؛ قاشق و... همرات ببر (مسواک و خمیر دندون بهتون میدن) اگر تونستی بگو برات رنگینک درست کنن ببری (خرمایی که توش مغز گردو و.... باشه) چون خیلی به کار میاد شاید یه روز حوصلت نشد بری صبحونه بگیری و یا خیلی خوابت میومد میتونی زمان صبحونه رو استراحت کنی و بعد دو سه تا رنگینک بخوری تا ظهر جواب میده و سیر نگهت میداره.... اگر آموزشی افتادی محلی نزدیک به محل سکونتتون بهتره که چیز خاصی همرات نبری و وسایل مورد نیازت رو به خونواده بگی تا برات بیارن بهتره اگر میخوای بیسکوییت همرات ببری دیجستیو ببری که حداقل بتونه برای مدتی سیر نگهت داره همچنین یه متر کش (برای گتر کردن) و یه لیوان هم همرات ببر ....
سلام
به آواتارم نگاه نکن. من سوسول نیستم :31: مسافرت یک هفته ای هم که میرم، یک ساک کوچک بیشتر نمی برم

ولی هر کسی میگه حتما فلان چیز رو ببر....... می بینم چه لیست بلند بالایی میشه. در حالیکه اکثر اینها رو در یک مسافرت معمولی هم نمی برم

مثلا یکی میگه ظرف یه بار مصرف ببر
یکی میگه کیسه فریزر یکبار مصرف ببر بکش روی ظرف ....... قاشق ببر.لیوان ببر و ....

بالاخره من تا الان حداقل 20 بار مسافرت رفتم ولی تا حالا سربازی نرفتم :20:

Pami
22-11-2012, 18:27
سربازی ما هم امروز با برگه ترخیص موقت بعد از فیکس 17 ماه تموم شد
باورم نمیشه چقدر زود گذشت
برای همه دوستان آرزوی موفقیت میکنم ، کم کم کار ما هم با این تاپیک تموم میشه
سعی کنید تو خدمت حد وسط رو رعایت کنید ، نه خیلی تو چشم باشید نه خودتون رو بی کفایت نشون بدید

Ezel
22-11-2012, 20:07
سربازی ما هم امروز با برگه ترخیص موقت بعد از فیکس 17 ماه تموم شد
باورم نمیشه چقدر زود گذشت
برای همه دوستان آرزوی موفقیت میکنم ، کم کم کار ما هم با این تاپیک تموم میشه
سعی کنید تو خدمت حد وسط رو رعایت کنید ، نه خیلی تو چشم باشید نه خودتون رو بی کفایت نشون بدید

پیام جان ما 17 ماه به پای شما نشستیم که از تجربیاتت استفاده کنن دوستان ، نه اینکه به محض ترخیص تاپیکو فراموش کنی :دی

Pami
22-11-2012, 20:15
سروش جان ما در خدمت دوستان همیشه هستیم .
از نظر زمانی هرچیزی از این به بعد بگیم مربوط به گذشته میشه و دیگه اطلاعات ما بروز نیست :دی منظور این بود بیشتر ;)

SNOW PATROL
22-11-2012, 20:18
الان پس شما تقریبا لباسی با خودت نبردی. نهایت از هر چیز 1 دست؟

سلام
به آواتارم نگاه نکن. من سوسول نیستم :31: مسافرت یک هفته ای هم که میرم، یک ساک کوچک بیشتر نمی برم

ولی هر کسی میگه حتما فلان چیز رو ببر....... می بینم چه لیست بلند بالایی میشه. در حالیکه اکثر اینها رو در یک مسافرت معمولی هم نمی برم

مثلا یکی میگه ظرف یه بار مصرف ببر
یکی میگه کیسه فریزر یکبار مصرف ببر بکش روی ظرف ....... قاشق ببر.لیوان ببر و ....

بالاخره من تا الان حداقل 20 بار مسافرت رفتم ولی تا حالا سربازی نرفتم :20:

صفحه اول توضیح داده شده

reza_khan2006
23-11-2012, 08:16
یک ماه اموزشی ما هم تو 01 گذشت هفته اولش وقت فکر کردنم نداشتیم ولی بعدا کم کم اوکی شد
خوش گذشتن اموزشی تو این مرکز هشتاد درصد به فرمانده ها و خود بچه ها بر می گرده اگر کارت خوب انجام بدی فرمانده ها هم با هات خوبند افسران روی رژه رفتن و نظم بچه ها خیلی حساس اند چون با هم رقابت دارند

فقط مرتب بچه ها را از امتحان و کم شدن نمره تیر اندازی می ترسانند می گن هر کی کم بشه تجدید دوره می شه

تنها چیز ترسناک در ماه بعدی اردوی تلو در یک منطقه خیلی سرده که باید حسابی لباس گرم ببریم

Sha7ab
23-11-2012, 09:45
الان ناجا از بقیه جاها بیشتر میگیره درسته؟ ولی من هرچه توی این تاپیک و فرومک های دیگه میبینم اکثرا ارتش و بخصوص 01 افتادن

noproblem
23-11-2012, 11:02
فقط مرتب بچه ها را از امتحان و کم شدن نمره تیر اندازی می ترسانند می گن هر کی کم بشه تجدید دوره می شه

کاملا دروغه ....
به ما هم میگفتن هر کی نمره تیر اندازیش خوب بشه توی شهر خودش میفته ...
ولی همش دروغ بود...
فقط در صورت داشتن غیبت بیش از حد شخص رو تجدید دوره میکنن
من خودمم تیر اندازیم خوب نبود.

SNOW PATROL
23-11-2012, 11:11
الان ناجا از بقیه جاها بیشتر میگیره درسته؟ ولی من هرچه توی این تاپیک و فرومک های دیگه میبینم اکثرا ارتش و بخصوص 01 افتادن

علتش میدونی چی هست؟؟
چون اصلا‌ به بچه های ناجا مرخصی نمیدن که بیان بگن!!! الان اینجا طرف آموزشی 01 هست هر روز تو فروم هست

pedromi
23-11-2012, 16:29
با سلام
کسی میدونه پنجشنبه ها از چه تاریخی تعطیل میشه؟
متشکرم

fedaghi
23-11-2012, 18:56
سلام دوستان من سربازم و یه سوال داشتم اگه من الان بتونم به خاطر کمر درد و پا درد خودم رو از پست و کارهای سنگین معاف کنم توی کارت پایان خدمتم ثبت میشه که معاف فلان مشکل رو داشتم و برای استخدام در ادارات مشکلی پیش نمیاد؟

SNOW PATROL
23-11-2012, 19:03
سلام دوستان من سربازم و یه سوال داشتم اگه من الان بتونم به خاطر کمر درد و پا درد خودم رو از پست و کارهای سنگین معاف کنم توی کارت پایان خدمتم ثبت میشه که معاف فلان مشکل رو داشتم و برای استخدام در ادارات مشکلی پیش نمیاد؟

نه هیچ مشکلی نیست

AliROCK
23-11-2012, 23:35

یک اینکه شما اگه کاره دولتی پیدا کردی به ما هم نشون بده
دو اینکه خیر هیچ مشکلی نخواهی داشت خیالت راحت فقط برای بعضی مشاغل خاص(نه کار اداری)
من معاف از رزم(پست بودم) تو کارتم هم نخورده حالا جدیدا رو نمیدونم شاید تو کارت میزنن

masoud05
24-11-2012, 14:17
سلام

سرهنگ "محمد رضا اكبر حلوايي" معاون مشمولان وامور معافيت ،در دسته بندي مشمولان از نظر سلامت اظهار داشت : برخي اشخاص داراي بيماري شديد يا نقص عضو مي باشند كه در صورت اعزام بخدمت مشكلاتي براي آنان يا يگانهاي خدمتي بوجود مي آيد بنابراين از خدمت دوره ضرورت معاف مي گردند ، عده اي ديگر داراي بيماري مي باشند ليكن با لحاظ دوره هاي درماني كه حداكثر 2 سال مي باشدو بدست آوردن بهبودي ، مي توانند بخدمت اعزام شوند كه به اين اشخاص معافيت موقت براي ادامه درمان داده مي شود.

واسه در رفتگی مکرر کتف یا دیسک کمر معافیت موقت میدن یا دائم؟

farzad02
24-11-2012, 14:52
یک سوال دیگه
تو آموزشی موقع خواب چه لباسی میزارن بپوشیم؟
باید چی ببرم؟

pedromi
24-11-2012, 15:29
گرمکنی که بهت دادن رو باید بپوشی

SNOW PATROL
24-11-2012, 15:30
یک سوال دیگه
تو آموزشی موقع خواب چه لباسی میزارن بپوشیم؟
باید چی ببرم؟

چیزی لازم نیست ببری خودشون لباس راحتی میدن بعضی پادگان ها باید با همون لباسی که خودشون میدن بخوابی بعضی ها هم کاری ندارن و هرچی که راحتی

SNOW PATROL
24-11-2012, 15:39
سلام

واسه در رفتگی مکرر کتف یا دیسک کمر معافیت موقت میدن یا دائم؟

دیسک کمر رو مطمئن هستم
دائم میدن. در رفتگی کتف هم یکی از دوستان معافیت کامل گرفته بود

amir_torabi
24-11-2012, 16:38
سلام،
خسته نباشید میگم خدمت همه دوستان سرباز. ایشالا که خدمت راحتی داشته باشینو زودتر از شرش خلاص شید!
یه سوال داشتم، ممنون میشم کمکم کنید. راجع به کارت پایان خدمت.
کسی میدونه کارت نیروی زمینی ارتش چقدر طول میکشه بیاد؟ واسه پادگان ما که میگن 4-6 ماه. حتی ممکنه 8 ماه هم بشه. شعبه حقوقی ما وقتی تسویه میکنن، میگه حدود دو ماه دیگه که حقوقتو قطع کردن بیا واسه تسویه مالی. از اون تاریخ 2-3 ماه طول میکشه کارت بیاد. اینم بگم که سربازای ما 3-4 ماه مونده به تاریخ کارتشون، مدارک فایل میدن. من موندم چرا اینقدر زمان میبره؟
از مسئول شعبه وظیفه که پرسیدم گفت میشه یکارایی کرد که زودتر بشه. کسی اطلاعی نداره چجوریاس؟ احتمال داره کارتمو واسه 3-4 ماه بعد ترخیصم لازمم بشه. راهی هست زودتر کارت به دستم برسه؟ آخه شنیدم که کارت همون آخر هدمت صادر هم شده فقط مثل اینکه طول میکشه به دستمون برسه.
با تشکر و آرزوی شادی و سلامتی

Pami
24-11-2012, 16:43
ببین تو هر یگانی یه شعبه صدور کارت هست یه شعبه وظیفه
شعبه وظیفه هر ماه آمار ترخیصی های ماه بعد رو در میاره ، لیست اولیه رو میده به شعبه صدور کارت
شعبه صدور کارت تا آخر اون ماه صبر میکنه ( ماه ترخیص ) اگه اضافه خدمتی به نفرات اون لیست اعمال نشد لیست رو میبره ستاد نیرو جهت بستن فایل ترخیص
بعد از این مرحله مدت زمانی که پروسه صدور کارت و ... انجام میشه 2-3 هفته هست و بعد از اون بلافاصله کارت رو ناجا میفرسته در منزل
برای تسریع در زمان انجام این مراحل شعبه وظیفه باید اسم اون کسی که میخواد زودتر کارت براش بیاد رو ریسک کنه و یک ماه زودتر بده بیرون

Pami
24-11-2012, 16:44
تو یگان ما نهایت 3 هفته تا یک ماه طول میکشه رسیدن کارت ها

masoud05
24-11-2012, 17:03
کارت پایان خدمت یکی از پسر عموهام و یکی از رفیقام 1 سال و نیم بعد امد.

پسرخالم برا کارتش چندین بار رفت پادگان خودش،آخرسر هم دیگه بی خیالش شده بود که بعد 1 سال ونیم امد

SNOW PATROL
24-11-2012, 18:35
کارت پایان خدمت یکی از پسر عموهام و یکی از رفیقام 1 سال و نیم بعد امد.

پسرخالم برا کارتش چندین بار رفت پادگان خودش،آخرسر هم دیگه بی خیالش شده بود که بعد 1 سال ونیم امد

بله درسته مواردی هست که اینجوری طول میکشه اما از اون طرف هم ممکنه خیلی زود بیاد مثل خودم که سه روز بعذ از اتمام خدمت اومد در خونه

Iranian boy10
24-11-2012, 19:42
نقل قول از سایت اپلای بورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کسر خدمت هایی که ثبت سیستم شده
مثل جبهه پدر که هر کی توی سال 89 ثبت کرده ،هر ماه جبهه پدر 18 روز از خدمت کم کردند و اگر در سال 90 ثبت شده 9 روز برای هر ماه جبهه(البته به احتمال زیاد از سیستم کم کم بخوان حذف کنن برای کسایی که هنوز اعزامشون مشخص نیست)من اعزامی1/4 هستم و چون در سال 89 ثبت کردم کسری ثبت نظام وظیفست-یگان استعلام کرد و مثبت دادن
و کسر خدمت های بسیجی که در سال 89 ثبت کردند که اینها بالای 12 ماه هست(تعجب نکنید.در مهر سال 89 برای ناحیه های سپاه نامه ای اومد که کسری بسیج رو میشه قبل خدمت ثبت کرد که دقیقا بهمن همون سال متوقف شد و کسانی که ثبت کردند -میشه گفت کسی خبرم هم نشد)(من خودم 3 روز بعد لغو درخواست دادم که کارم نشد)
و حالا از حرف های مطمئن بگیم :
کلاً بسیج در سال 90 به بعد به ازای هر سال فعال بودن 1 ماه کسری میده-تا سقف 6 ماه-یعنی اگه 20 سال هم فعال بوده باشه باز 6 ماه کسری و اگه 6 سال فعال باشی باز 6 ماه کسری(تا پایان سال 89 سقف کسری 11 ماه بود که هر کی گرفته نوش جونش-تازه خدمتش 18 ماهه هم بوده)
دوره تکمیلی یک دوره شبه نظامی 45 روزست که معمولا فشرده میشه. و از آموزشی کسی کم میشه که بیفته توی سپاه-به عبارت دیگه کسی که برگ سبز(دوره تکمیلی) داشته باشه و بیفته سپاه 2 ماه آموزشیش کم میشه و اگه بیفته نیروی دیگه دو ماه از خدمت کم میکنه نه از آموزش-اگه افتادی سپاه این دو ماه کسر شدن از 6 ماه کل کسری حساب میشه و جدا از اون 6 ماه نیست و نهایتش به طرف 4 ماه دیگه به خاطر فعال بودن بدن.در کل پذیرش کردن سپاه روی افرادی که واسشون هزینه کرده و دوره تکمیلی رفتن و هست(و هزینه چند برابری آموزش رو نمیخوان بدن)
حکم شورا داشتن هم 1 ماه از خدمت کم میکنه(علاوه بر داشتن کسر 1 ماه به ازای 1 سال فعالیت همان سال شورا)
یک مثال بزنم:
کسی 2 سال فعالیت داشته و بعدش رفته خدمت-توی سال دوم بسیجیش هم عضو شورا پایگاه بوده هم توی این سال دوره تکمیلی دیده / کسری رو به دو فرض محاسبه می کنیم:
الف)محل خدمت سپاه :
2 ماه کسر خدمت به دلیل 2 سال فعالیت بسیجی
1 ماه کسر خدمت به دلیل داشتن 1 حکم شورا(حکم شورا مدتش یک سالست)
2 ماه کسر آموزش به دلیل گذراندن دوره تکمیلی
که نهایت کسری 5 ماه به جهت شرایط بالا

ب)محل خدمت غیر از سپاه می باشد:
2 ماه کسر خدمت( از خود خدمت نه صرفا آموزش) به جهت داشتن برگ سبز
2 ماه کسر خدمت به جهت دو سال فعال بودن
1 ماه کسر خدمت به جهت داشتن حکم شورا
جمعا 5 ماه
فقط میتونم بگم با این وضع همگی بدبخت میشیم !!!
واقعا چند سال بعد چی میشه ؟!!!!!

saeidraeisvand
24-11-2012, 20:11
سلام..بچه ها کسی جواب مطمئنی واسه این داره یا نه..هرکی یه چیز میگه.نظام وظیفه یه چی..نیروی انسانی جایی که خدمت میکنم یه چی

من سال 85 خدمت رفتم..بعد به خاطر قبولی در دانشگاه بعد 6ماه خدمت رفتم دانشگاه..از دوباره تاریخ 1/2/91 امدم خدمت..الان من چند ماه باید خدمت کنم؟؟؟17 ماه یا 21 ماه؟؟؟

ما هم جز اون قانون سربازان فراری تا تاریخ 1/3/91 میشم یه فقط اون مختص فرار از خدمت هست؟

pedromi
24-11-2012, 20:15
تو ناجا خدمت می کنم و تاسوعا و عاشورا که همه سبازا تعطیلن ما باید بریم
واقعاً این ناجا چه بلایی داره سر سربازا میاره.
پس اونایی که تو ارتش و سپاه هستین برید خدا رو شکر کنید.

SNOW PATROL
24-11-2012, 20:24
سلام..بچه ها کسی جواب مطمئنی واسه این داره یا نه..هرکی یه چیز میگه.نظام وظیفه یه چی..نیروی انسانی جایی که خدمت میکنم یه چی

من سال 85 خدمت رفتم..بعد به خاطر قبولی در دانشگاه بعد 6ماه خدمت رفتم دانشگاه..از دوباره تاریخ 1/2/91 امدم خدمت..الان من چند ماه باید خدمت کنم؟؟؟17 ماه یا 21 ماه؟؟؟

ما هم جز اون قانون سربازان فراری تا تاریخ 1/3/91 میشم یه فقط اون مختص فرار از خدمت هست؟

داداش شما باید 21 ماه خدمت کنید که شش ماه ازش کم میشه میمونه 15 ماه

Iranian boy10
24-11-2012, 21:20
نقل قول از سایت اپلای بورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فقط میتونم بگم با این وضع همگی بدبخت میشیم !!!
واقعا چند سال بعد چی میشه ؟!!!!!

سلام کسی درمورد نقل قول پست قبلیم چیزی شنیده ؟! قبلا برای هر سال فعالی 45 روز کسر میکردن حالا هر سال 1 ماه !؟ یعنی باید 4 سال+تکمیلی2 ماه حضور فعال داشته باشیم تا 6 ماه کسری رو بگیریم؟! کار حضرت فیل ؟!

SNOW PATROL
24-11-2012, 21:28
سلام کسی درمورد نقل قول پست قبلیم چیزی شنیده ؟! قبلا برای هر سال فعالی 45 روز کسر میکردن حالا هر سال 1 ماه !؟ یعنی باید 4 سال+تکمیلی2 ماه حضور فعال داشته باشیم تا 6 ماه کسری رو بگیریم؟! کار حضرت فیل ؟!

والا من که چیزی ازش نفهمیدم
باری امیدوارم کلا کسری بسیج لغو بشه تا تساوی بین همه برقرار بشه

M.R.2
24-11-2012, 23:48
نشد داداش!!! ما یکم بسیجی داریم حالامیگی حذفش کنن. اون معافیت سه برادری رو نمیدادن باز یه چیزی.
یه سوال؟
مرخصی متاهل ها چند روز در ماهه؟

Gilopa
25-11-2012, 00:19

دوست من مطمئنی ؟
من الان یک هفتست از نیروی دریایی ارتش ترخیص شدم و شاید تو همین یک هفته این مساله شایعه شده که خبرد ندارم .. اما تو پادگان بخش اداری نیروی انسانی کارم فقط مربوط به نامه ها بود و کلا هر چی نامه در این موارد بیاد اولین نفری هم که میفهمیدم .. من که هیچ چیزی در این مورد نشنیدم فقط یادمه بحثی بود که صبحانه پنج شنبه های ارتش بعد زیارت عاشورا برداشته بشه.همین

در ضمن اگر هم اینطور باشه مطمئنید باشید هیچ وقت مناطق حساس نظامی ؟(مثلا تو نیروی دریایی مناطق 1 و 2 . 3 دریایی ) به دلیل اهمیت نمیتونند این کارو بکنند ! مگه شوخیه ارتش یک کشور به مدت یک روز تمام تعطیل بشه !

ice_man_sh
25-11-2012, 05:17
البته در اینکه ناجا پدر آدم رو درمیاره شکی نیست، من خودم دلم به حال این سربازایی که تو سرما نصف شب به خاطر دسته ها اسیر شدن میسوزه و امیدوارم خودم یکی از اونها نشم.

ولی هر نیرویی بستگی به جاش داره، الان برای 2 تا از دوستان من در جاهای مختلف سپاه آماده باش دادن و اینا رفتن پست.

بله همینطور هست.

من خودم از حوزه پرسیدم.

کمتر از 1 سال که کلا کسر تعلق نمیگیره (حتی اگه فعال مثلا 11 ماه و 20 روز هم باشه) و برای بقیه هم به ازای هر 1 ماه 30 روز.

درخواست رو میدین تاریخ و سوابق یره کمسیون و بعد برگه کسری میاد.

farzad02
25-11-2012, 11:12
این مربوط به آموزشیه یا یگان؟
مثلا شما اگر راهنمای رانندگی بیفتی هم پنجشنبه تعطیلی؟

farhad_persona
25-11-2012, 13:21

کجای ناجا هستی؟

pedromi
25-11-2012, 14:07
پلیس پیشگیری- حفاظت فیزیکی

pedromi
25-11-2012, 14:16
پلیس پیشگیری- حفاظت فیزیکی

Iranian boy10
25-11-2012, 16:41
البته در اینکه ناجا پدر آدم رو درمیاره شکی نیست، من خودم دلم به حال این سربازایی که تو سرما نصف شب به خاطر دسته ها اسیر شدن میسوزه و امیدوارم خودم یکی از اونها نشم.

ولی هر نیرویی بستگی به جاش داره، الان برای 2 تا از دوستان من در جاهای مختلف سپاه آماده باش دادن و اینا رفتن پست.

بله همینطور هست.

من خودم از حوزه پرسیدم.

کمتر از 1 سال که کلا کسر تعلق نمیگیره (حتی اگه فعال مثلا 11 ماه و 20 روز هم باشه) و برای بقیه هم به ازای هر 1 ماه 30 روز.

درخواست رو میدین تاریخ و سوابق یره کمسیون و بعد برگه کسری میاد.

سلام همشهری. یاشاسین آذربایجان، یاشاسین تراختور :sq_25:
بعد 1 سال فعالی به ازای هر ماه 30 روز کسر میدن؟ . یعنی به اون 1 سال فعالی کسری نمیدن ؟!
درخواست رو به پایگاه باید بدیم یا حوزه ؟
شنیدم کسری بسیج رو از 24 ماه کم میکنن راسته یا شایعس ؟
با تشکر:46:

saeidraeisvand
25-11-2012, 17:48
داداش شما باید 21 ماه خدمت کنید که شش ماه ازش کم میشه میمونه 15 ماه

داداش تو مطمئنی؟؟؟حتما جز 21 ماه حساب میشه؟؟یعنی اون قانون 1/3/91 فقط برای سربازای فراری هست؟؟

Pami
25-11-2012, 17:59
دوست من مطمئنی ؟
من الان یک هفتست از نیروی دریایی ارتش ترخیص شدم و شاید تو همین یک هفته این مساله شایعه شده که خبرد ندارم .. اما تو پادگان بخش اداری نیروی انسانی کارم فقط مربوط به نامه ها بود و کلا هر چی نامه در این موارد بیاد اولین نفری هم که میفهمیدم .. من که هیچ چیزی در این مورد نشنیدم فقط یادمه بحثی بود که صبحانه پنج شنبه های ارتش بعد زیارت عاشورا برداشته بشه.همین

در ضمن اگر هم اینطور باشه مطمئنید باشید هیچ وقت مناطق حساس نظامی ؟(مثلا تو نیروی دریایی مناطق 1 و 2 . 3 دریایی ) به دلیل اهمیت نمیتونند این کارو بکنند ! مگه شوخیه ارتش یک کشور به مدت یک روز تمام تعطیل بشه !

این مربوط به آموزشیه یا یگان؟
مثلا شما اگر راهنمای رانندگی بیفتی هم پنجشنبه تعطیلی؟

این چیزی که گفتم تو روزهای آخر خدمتم پروسه اش در حال انجام بود ، به این صورت که اول پرسنل کادر که راههای دور بودن مثل کرجی ها و شهریاری ها و ... تعطیل شدن ، وقتی هم پرسنل کادر نباشه وظیفه نمیتونه تنهایی تو بخش اداری فعالیت کنه
کل ارتش و یگانهای نظامی قرار نیست تعطیل بشه ، بخش اداری مثل جمعه ها تعطیل میشه به دلیل کمبود بودجه که خرج صبحانه و نهار و سرویس رفت و آمد و بقیه موارد رو کم کنن
مثل سابق نگهبانها و افرادی که آماده باش میخورن تعطیل نیستن
در مورد پلیس راهنمایی و ... نمیدونم من ارتش رو شنیدم

M.R.2
25-11-2012, 18:15
دوستان لطفا به این سوال من پاسخ بدید.

یه سوال؟
مرخصی متاهل ها چند روز در ماهه؟

Pami
25-11-2012, 18:28
دوستان لطفا به این سوال من پاسخ بدید.

مرخصی ها از مهرماه امسال بر اساس تعداد ماهی که در اون یگان خدمت میکنید هر ماه یکروز شده
متاهل ها هم 10 روز بیشتر مرخصی دارن
صفحات قبل متن کامل این بخشنامه رو یکی از دوستان گذاشته بگردید پیدا میکنید

farzad02
25-11-2012, 18:39

الان به نفع سربازا شده یا به ضرر؟؟؟

SNOW PATROL
25-11-2012, 18:48
الان به نفع سربازا شده یا به ضرر؟؟؟

در شرایط عادی هزاردرصد به ضرر سرباز ها شده
من وقتی فکر میکنم و میبینم باید 21 ماه با 19روز مرخصی سر کنم قطعا روانی میشم فقط توصیه ام اینکه هرچی زودتر برید خدمت کلکش رو بکنید تا بدتر نشده

Pami
25-11-2012, 19:05
در حالت کلی بخواهیم بگیم به ضرر سربازها شده ، ولی از اونجایی که یکسری سربازان غیر بومی بر علیه بومی ها که تو شهر خودشون خدمت میکنن و مرخصی های اونها با اینها برابر هست و زیر آب زنی و چاپلوسی پیش فرمانده زیاد میکنن خوبه !
منصفانه هم بگیم با قانون قبلی مقداری در حق بچه های غیر بومی کم لطفی میشد ، البته تو اداره ما برای بچه های غیر بومی سر مرخصی تشویقی تپل در نظر میگرفتن که اینجوری جبران کنن و معمولا بچه تهران ها مرخصی تشویقی کمتری داشتن

ice_man_sh
25-11-2012, 19:21
سلام همشهری. یاشاسین آذربایجان، یاشاسین تراختور :sq_25:
بعد 1 سال فعالی به ازای هر ماه 30 روز کسر میدن؟ . یعنی به اون 1 سال فعالی کسری نمیدن ؟!
درخواست رو به پایگاه باید بدیم یا حوزه ؟
شنیدم کسری بسیج رو از 24 ماه کم میکنن راسته یا شایعس ؟
با تشکر:46:
یاشا

نه منظور من این نیست که 1 سال اول حساب نمیشه، اگه تازه فعال شده باشین قبل اینکه 1 سال بشه به خدمت برین برای اون 1 سالتون هم کسر تعلق نمیگیره، حتی اگه این مدت 11 ماه باشه، از طرفی ربطی هم به زمان اقدام در حین خدمت نداره چون تا روزی که شما اعزام شدین تارین فعالیتتون زده میشه.

به ازای هر سال 30 روز میدن.

از یگان نامه میگیرین میبرین حوزه، همچنین از پایگاهتون هم گواهی میگیرین. یه تعداد مدارک از حوزه میخوان اونها رو کامل میکنین میره کمسیون. حدود 1-2 ماه هم طول میکشه تا کمسیون جواب بده و یه برگه نهایی بازگشت به یگان شما میدن که روزهای کسر سربازی رو مینویسه.

ehsan0_l
25-11-2012, 19:44

منم اميدوارم يك روز اين اتفاق بيفته و همه كسري ها و مزيتهاي بسيج لغو بشه

SNOW PATROL
25-11-2012, 19:57
داداش تو مطمئنی؟؟؟حتما جز 21 ماه حساب میشه؟؟یعنی اون قانون 1/3/91 فقط برای سربازای فراری هست؟؟
والا داداش چی بگم هر روز قانون داره تغییر میکنه و البته داره بد تر میشه اما بله اون قانون مربوط به سرباز فراری ها بود

SNOW PATROL
25-11-2012, 21:56
در حالت کلی بخواهیم بگیم به ضرر سربازها شده ، ولی از اونجایی که یکسری سربازان غیر بومی بر علیه بومی ها که تو شهر خودشون خدمت میکنن و مرخصی های اونها با اینها برابر هست و زیر آب زنی و چاپلوسی پیش فرمانده زیاد میکنن خوبه !
منصفانه هم بگیم با قانون قبلی مقداری در حق بچه های غیر بومی کم لطفی میشد ، البته تو اداره ما برای بچه های غیر بومی سر مرخصی تشویقی تپل در نظر میگرفتن که اینجوری جبران کنن و معمولا بچه تهران ها مرخصی تشویقی کمتری داشتن

داداش پیام شما درست میگی
اما در یگان های ناجا مثل یگان ما که به صورت دیزل پست هست و اصلا خدمت اداری تعریف نشده و همه به صورت 2_6 باید پست بدن چه فرق بین من بومی و فرد غیر بومی هست؟ اگر خدمت بومی ها همه جا اداری بود یه چیزی اما وقتی همه در یک یگان پستشون مثل هم هست این قانون واقعا ظلمه

sent from my open source device

mohamad.hejazi
25-11-2012, 23:41
سلام.
دوستان من متولد 68 هستم و نزدیک 4-5 ساله که غیبت دارم و حالا میخوام برم دفتر چه ام رو پست کنم.
لطفآ یه نفر بگه چه شرایط و حتی چه مجازات هایی برای من در نظر گرفته میشه؟؟؟!!!!

Pami
25-11-2012, 23:44
بله برای بچه های ناجا چه بومی چه غیر بومی ظلم هست چون همه شرایط یکسان دارن
یکی تعریف میکرد خونشون تا کلانتری محلشون 2-3 دیقه راه بیشتر نبود ولی هر 2 هفته یکبار یه جمعه اونم عصر هاش میومد خونه ! برای همچین کسی واقعا ظلمه ، تازه همون استحقاقی اش رو به زور میدن !
ولی جایی مثل ارتش که قسمت های اداری مشخصی داره و بالاخره یه نظمی توش هست به نظرم باید همچین چیزی تعریف میشد
از طرفی هم قانون گذار مدت بیشتر مرخصی رو کلا منتفی نکرده به عهده فرمانده مستقیم یگان گذاشته که تشویقی بده
امیدوارم مرخصی دادن ها واقعا بر اساس لیاقت و تلاشی که طرف میکنه باشه
تو اداره بهداشت که یکی از بچه ها بود یه روز در میون نمیومد اداره ، روزهایی هم که بود واقعا یادم نمیاد تا 2 مونده باشه تو اداره ، 10-11 میپیچید میرفت ! غیر از اینا هم 1 ماه استعلاجی گرفت + پایان دوره 25 روز + مرخصی های ساعتی که قانونی میگرفت + تشویقی و کلی داستان دیگه ! حساب کردیم براش مفید 3 ماه خدمت کرده بود !!

SNOW PATROL
26-11-2012, 07:30
سلام.
دوستان من متولد 68 هستم و نزدیک 4-5 ساله که غیبت دارم و حالا میخوام برم دفتر چه ام رو پست کنم.
لطفآ یه نفر بگه چه شرایط و حتی چه مجازات هایی برای من در نظر گرفته میشه؟؟؟!!!!

والا داداش شما دفترچه رو بفرست احتمالا یه مقدار کم جریمه بایذ بدی با 6 ماه اضاف خدمت

farzad02
26-11-2012, 10:39
بله برای بچه های ناجا چه بومی چه غیر بومی ظلم هست چون همه شرایط یکسان دارن
یکی تعریف میکرد خونشون تا کلانتری محلشون 2-3 دیقه راه بیشتر نبود ولی هر 2 هفته یکبار یه جمعه اونم عصر هاش میومد خونه ! برای همچین کسی واقعا ظلمه ، تازه همون استحقاقی اش رو به زور میدن !
ولی جایی مثل ارتش که قسمت های اداری مشخصی داره و بالاخره یه نظمی توش هست به نظرم باید همچین چیزی تعریف میشد
از طرفی هم قانون گذار مدت بیشتر مرخصی رو کلا منتفی نکرده به عهده فرمانده مستقیم یگان گذاشته که تشویقی بده
امیدوارم مرخصی دادن ها واقعا بر اساس لیاقت و تلاشی که طرف میکنه باشه
تو اداره بهداشت که یکی از بچه ها بود یه روز در میون نمیومد اداره ، روزهایی هم که بود واقعا یادم نمیاد تا 2 مونده باشه تو اداره ، 10-11 میپیچید میرفت ! غیر از اینا هم 1 ماه استعلاجی گرفت + پایان دوره 25 روز + مرخصی های ساعتی که قانونی میگرفت + تشویقی و کلی داستان دیگه ! حساب کردیم براش مفید 3 ماه خدمت کرده بود !!

این اداره بهداشت و داروخانه از جاهایی هستن که من دیدم برخی که پارتی دارن میرن اونجا !!!!
خود طرف تعریف می کرد که افتاده بود بخش داروخانه نمی دونم کدوم بیمارستان نظامی....... ما که ندیدیم ایشون خدمت کنه. همیشه و همه جا حضور داشت و از یک آدم شاغل بیشتر وقت آزاد داشت
(از دید ما که دانشجو بودیم ایشون الاف بود)

tophigh
26-11-2012, 12:43
از من به شما نصیحت برید دنبال پارتی گرفتن امریه خدمت در سپاه وزارت دفاع اینو میگم چون خودم دارم تو اموزشی ارتش روانی میشم نمیخوتم بترسونم اما جایی بدتر از ارتش نیست دلایل بیشتر جلسات بعد توضیح میدم

SNOW PATROL
26-11-2012, 12:46
از من به شما نصیحت برید دنبال پارتی گرفتن امریه خدمت در سپاه وزارت دفاع اینو میگم چون خودم دارم تو اموزشی ارتش روانی میشم نمیخوتم بترسونم اما جایی بدتر از ارتش نیست دلایل بیشتر جلسات بعد توضیح میدم

به به رفیقمون هم که اومد داداش زنده ای؟ :دی
چه خبر از صفر دو؟؟ داداش اموزشی دیگه همینه سخت نگیر!!!

Pami
26-11-2012, 13:28

شما به آموزشی 02 میگی سخت ؟! پس اونایی که عجب شیر و بیرجند میرن آموزشی چی بگن ! یا خود من که 06 بودم یاد تنبیه ها و سختی هاش میفتم چی !
01 و 02 بهترین جاها برای آموزشی هست
در ضمن مطمئن باش روزهایی میاد برات که دلت برای دوران آموزشی ات تنگ میشه ، مخصوصا وقتی که رفتی تو یگان
ارتش این روزا بهترین شرایط رو برای خدمت کردن داره ، البته نه هرجایی و یگانی
یه آشنا بازی کوچیک بکنی یگان خوبی میفتی

tophigh
26-11-2012, 13:31
٠١ ٠٢ هاه خدايي حال ميكنند يعني كسي فهميد افتاد٠٢ بدونه بهترين ايام دارهبا اين كه تمام تعطيلي ها نگهبان بودم اما بازم خوش گذشت رفتاار فرمانده رفتار افسر اموزشيا مرخصي هاي روزبرگش برخورد خوب كمترين تنبيه ها مخصوصا كه هواي باروني بيشترين لذت اموزشي به ما داد

شوخي كردم دوستان رفيقمون درست ميگه ٠٢ هتله جاي خوبيه اگه اموزشي افتاديد ٠٢ بدونيد وارد هتل شديد دلم براdg1 تنگ شده بود چون ايشون واقعا منو از لحاظ روحي كمك كردند و متشكرم ازش كه نثل برادر كمك كردند
ولي برا تقسيم هنوز تعجب ميكنم عاوم ازمايشگاهي ها اكثرا بيمارستان ميوفتن اما من چطور افتادم هنگ مرزي هنوز واسم سواله يا خيلي اشباعه بيمارستان يا مرز خاليه ؟؟؟ يا من بدشانسم چون اين اشنامون تو ستاد بودش گفت اقاpami مگه تقسيم ها كي هستش

در ضمن دي ماه از٠٢ مقصل ميگم با رعايت اصول حفاظتي كه بدونيد چه بكنيد و چه نكنيد

tophigh
26-11-2012, 13:53
خدايي يه درخواستي دارم اينقدر سوال تكرار نكنيد دوستان مطلع باشند و اطلاع داشته باشند حتما جواب ميدند

tophigh
26-11-2012, 14:09
اما بازم ميگم بيابون سپاه از جاي اداري ارتش بهتره اينو جدي ميگم سپاه هرجور حساب كني از ارتش راحت تره خدمتش حداقل يگاني حساب كني باز بهتره

Pami
26-11-2012, 14:10
شوخي كردم دوستان رفيقمون درست ميگه ٠٢ هتله جاي خوبيه اگه اموزشي افتاديد ٠٢ بدونيد وارد هتل شديد دلم براdg1 تنگ شده بود چون ايشون واقعا منو از لحاظ روحي كمك كردند و متشكرم ازش كه نثل برادر كمك كردند
ولي برا تقسيم هنوز تعجب ميكنم عاوم ازمايشگاهي ها اكثرا بيمارستان ميوفتن اما من چطور افتادم هنگ مرزي هنوز واسم سواله يا خيلي اشباعه بيمارستان يا مرز خاليه ؟؟؟ يا من بدشانسم چون اين اشنامون تو ستاد بودش گفت اقاpami مگه تقسيم ها كي هستش

بله بیمارستان ها یه ظرفیت محدودی رو پذیرش میکنن ، اگر بیشتر از اون مقداری که میخوان تحصیل کرده مرتبط با امورات بیمارستانی بیاد خب ستاد نیرو مجبوره جور دیگه ای تقسیم کنه
این اواخر افسر و درجه دار زیاد میومد برای اداره ، جوری که بعضی قسمت ها بیشتر از نیاز میگرفتن ، اما سرباز خیلی کم میومد ، گروهبان ها یه جورایی جای سربازها رو گرفته بودن

tophigh
26-11-2012, 14:17
خدايي شانس مارو ميبيني دوستم ١/٤ اعزام شده بود بيمارستان افتاد كه خيلي راضي بود از جو ش و برخوردش ولي من نميدونم ؟؟ هيچ راهي نيست كه دقيقا بدونم كي و كجا افتادم؟؟ او اين دلهره دربيام شانس خيلي بدي دارم كه مرو افتادم

SNOW PATROL
26-11-2012, 14:27
خدايي شانس مارو ميبيني دوستم ١/٤ اعزام شده بود بيمارستان افتاد كه خيلي راضي بود از جو ش و برخوردش ولي من نميدونم ؟؟ هيچ راهي نيست كه دقيقا بدونم كي و كجا افتادم؟؟ او اين دلهره دربيام شانس خيلي بدي دارم كه مرو افتادم

داداش سلام
والا به ماهم میگوفتند همتون مرز هستید اما هیچکس مرز نیوفتاد! خیلی رو این حرف ها حساب باز نکن در ضمن گیریم که افتادی مرز الان بهترین مرخصی رو بچه های مرزبانی دارند. فقط مرزهای شمال غرب تا حدودی دست ارتش هست که خیلی هم عملیاتی نیست نسبت به مرزهای شرقی البته جاهایه دیگه هم هست اما به صورت مشترک کنترل میشه و ارتش خیلی دخالت نداره پس اصلا نترس انشالله که یجایه خوب میوفتی

ehsanajal
26-11-2012, 15:56
با عرض سلام

ممنونم
یا حق

سلام
اره حتما موضوع نامت باشه واسه قرارکاه و اون قرب مورد نظرش.اگه طرح صالحین و ...هم بودی توضیحات نامه ات بزنه
و ببری سپاه مهر بخوره وگرنه بی ارزشه ها؟سپاه یادت نره

noproblem
26-11-2012, 15:56
اما بازم ميگم بيابون سپاه از جاي اداري ارتش بهتره اينو جدي ميگم سپاه هرجور حساب كني از ارتش راحت تره خدمتش حداقل يگاني حساب كني باز بهتره

با سلام
مهندس بزار آموزشیت تموم بشه ...
کی میگه بیابون سپاه می ارزه به بخش اداری ارتش ؟
عزیز وقتی که توی این فصل سرما و برف و بارون ساعت 2 نصف شب صدات زدن گفتن برو پست بده... بعد از پست هم دوساعت آماده... فکر نکنم سپاه و ارتش خیلی فرقی داشته باشن!!
یا وقتی توی تعطیلی های رسمی سر برجک باشی فکر نکنم خیلی خوشایند باشه!! حالا چه توی سپاه چه ارتش!
بنده خودم نیروی پستی نیستم ولی وقتی نیروی پستی رو میبینم گریه ام میگیره.
در کل علاوه بر قوانین کلی که از طریق حوزه نظام وظیفه و ریاست کل نیرو های مسلح برای سربازا تعیین میشه هر پادگانی هم قوانین خودش رو داره مثلا پست در بعضی از پادگان ها از نیروی پشت کامپیوتری هم بهتره!... ولی در بعضی از پادگان ها چه توی سپاه و چه توی ارتش اگر به دکل تکیه هم بدی ترک پستت رو میزنن ...

ehsanajal
26-11-2012, 16:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط myreza_12345 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با عرض سلام

ممنونم
یا حق

سلام
آره باید موضوع قرارگاه خاتم و قرب مورد نظرشو بزنیچ
حتمی هم سپاه ببری مهربخوره ها

ice_man_sh
26-11-2012, 18:21
٠١ ٠٢ هاه خدايي حال ميكنند يعني كسي فهميد افتاد٠٢ بدونه بهترين ايام دارهبا اين كه تمام تعطيلي ها نگهبان بودم اما بازم خوش گذشت رفتاار فرمانده رفتار افسر اموزشيا مرخصي هاي روزبرگش برخورد خوب كمترين تنبيه ها مخصوصا كه هواي باروني بيشترين لذت اموزشي به ما داد

در ضمن دي ماه از٠٢ مقصل ميگم با رعايت اصول حفاظتي كه بدونيد چه بكنيد و چه نكنيد
دوست عزیز سعی کن چند روز قبل دی بنویس تا کسایی که میخوام دی برن هم استفاده کنن.

ممنون

reza.va
26-11-2012, 18:53
سلام دوستان
بی زحمت کسی جواب مارو نمیده ؟
1.میخواستم بدونم شاغل بودنِ پدر در گرفتن کفالت تاثیر داره ؟ شغلِ ازاد.
ممنون
2.نظام وظیفه شعبه عظیمیه کجا هست؟
ممنون

M.R.2
26-11-2012, 19:55
سلام بر رفقا
یه سوال؟
برای گرفتن کسر بسیجی چه موقع باید اقدام کنم؟(موقعی که تو آموزشم یا بعد از آموزشی)

SNOW PATROL
26-11-2012, 19:58
سلام بر رفقا
یه سوال؟
برای گرفتن کسر بسیجی چه موقع باید اقدام کنم؟(موقعی که تو آموزشم یا بعد از آموزشی)

بعد اموزشی بهتر هست

matin_vv
26-11-2012, 20:16
سلام به همه دوستان.
من یه سوال حیاتی دارم که اگر کسی کمکم کنه بینهایت ممنون میشم.
من خدمتم اول دی ماه تموم میشه، و دارم برای ادامه تحصیل اقدام میکنم و باید تا قبل از اواسط دیماه مدارکم رو برای دانشگاه مورد نظرم بفرستم. یکی از مدارکی که این دانشگاه میخواد، کپی از صفحه اول پاسپورت هست. حالا سوالم اینه که من چطور میتونم زودتر برای درخواست پاسپورتم اقدام کنم؟ آیا راهی هست که قبل از اتمام خدمتم پاسپورت بگیرم؟
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.