PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

mehran_pqqp
19-10-2012, 15:57
دوستان موقع ارسال دفترچه باید واکسنها رو زده باشیم ؟ یا بعدا باید بزنیم

omidox
19-10-2012, 16:21
دوستان موقع ارسال دفترچه باید واکسنها رو زده باشیم ؟ یا بعدا باید بزنیم
بله دوست عزیز. موقع ارسال دفترچه باید برگه 1 و 2 رو تکمیل شده تحویل بدی البته کپیشونو از من گرفتن. چون باید برگه واکسینسیون رو روز اعزام با خودت ببری
پس یعنی باید هم واکسن ها رو بزنی و هم فرم پزشک پر شده باشه. البته (اگه اشتباه نکنم) چون شما میخواستی برای معافیت چشم اقدام کنی، فکر کنم باید به دکتره بگی که قسمت چشمو "غیر طبیعی !!! " علامت بزنه.

mehran_pqqp
19-10-2012, 17:11
بله دوست عزیز. موقع ارسال دفترچه باید برگه 1 و 2 رو تکمیل شده تحویل بدی البته کپیشونو از من گرفتن. چون باید برگه واکسینسیون رو روز اعزام با خودت ببری
پس یعنی باید هم واکسن ها رو بزنی و هم فرم پزشک پر شده باشه. البته (اگه اشتباه نکنم) چون شما میخواستی برای معافیت چشم اقدام کنی، فکر کنم باید به دکتره بگی که قسمت چشمو "غیر طبیعی !!! " علامت بزنه.

خیلی ممنون ، آخه سال 82 که یه بار دفترچه فرستادم بعد از این که برگه آماده به خدمت اومد به آدرسم توش نوشته بود 15 روز قبل از اعزام باید واکسن ها بزنید
واکسن ها رو کجا باید بزنم؟ همه تزریقاتی میزنن یا محل خاصی باید مراجعه کنم؟

الان برگه شماره 2 رو بردم دکتر داخلی پر کرد فقط این دکتره گفت برگه رو نباید می کندی؟ :sq_6: گفت باید خود دفترچه رو پست کنی همراه برگه ها :sq_6: راست میگه ؟ قبلا که اینطوری نبود
بعد دکتر عمومی نداشت این درمانگاه ، گفت دکتر داخلی هم مشکلی نداره پر کنه ، مهمه این مورد؟

دوستان اگه می تونید کمک کنید چون فقط فردا و پس فردا وقت دارم دفترچه پست کنم و احتمالا اگه پست نکنم 3 ماه اضافم میشه 6 ماه!

omidox
19-10-2012, 17:23
خیلی ممنون ، آخه سال 82 که یه بار دفترچه فرستادم بعد از این که برگه آماده به خدمت اومد به آدرسم توش نوشته بود 15 روز قبل از اعزام باید واکسن ها بزنید
واکسن ها رو کجا باید بزنم؟ همه تزریقاتی میزنن یا محل خاصی باید مراجعه کنم؟

الان برگه شماره 2 رو بردم دکتر داخلی پر کرد فقط این دکتره گفت برگه رو نباید می کندی؟ :sq_6: گفت باید خود دفترچه رو پست کنی همراه برگه ها :sq_6: راست میگه ؟ قبلا که اینطوری نبود
بعد دکتر عمومی نداشت این درمانگاه ، گفت دکتر داخلی هم مشکلی نداره پر کنه ، مهمه این مورد؟

نه. باید حداقل 15 روز قبل از اعزام بزنی. یعنی اگه دی ماه اعزامی باید قبل از 15 آذر بزنی
آره باید جای خاصی بری که مخصوص واکسینسیونه سربازیه. رایگان هم هست. از پلیس + 10 بپرس که تو نزدیکی شما هست. راستی قبل از واکسن زدن باید عکساتو رو برگه ها بچسبونی که اونجا مهر میزنن روش.
والا دیگه گذشت اون زمانا که پست میکردن. الان مدارکتو میبری پلیس+10 (+ کپی مدارکت: شناسنامه - کارت ملی - برگه 1 - برگه 2. اصلشونم باید ببری ها) و اونا ثبتش میکنن. یکی 2 روز بعد هم با کارت ملیت برو پلیس+10 که برگه سبز المثنی خودتو بگیری که تاریخ اعزامتو بدونی و اینکه اگه احیاناً غیبت شتباهی برات ثبت شده (مثل من) بری نظام وظیفه درستش کنی.
هر دکتر عمومی و ... میتونه پر کنه برات. من که رفتم واکسن بزنم یه دکتر مخصوص نظام وظیفه هم تو اتاق بقلیش بود، دادم همون پر کرد.
موفق باشی.

masoud05
19-10-2012, 17:34
دوستان من فردا میخوام دفترچمو بفرستم
برگه سبز چند روز دیگه میاد؟
و اینکه احتمال داره تاریخ اعزامم کی باشه؟
خیلی دوست دارم 10/1 اعزام شم،کاری میتونم انجام بدم که حتما تو همین تاریخ اعزام شم؟

aminjigar
19-10-2012, 17:35
ورود و خروج از پادگان 01 نزاجا تهران در چه ساعت هایی مجاز هست؟
مثلا ممکنه من با قطار ساعت 11شب برسم تهران و بعد تا برسم به پادگان ساعت 12 شب بشه اجازه ورود میدن؟؟؟

و یک درخواست از همه دوستان دارم. تو مدت خدمت با هم دوست باشیم و به هم کمک کنیم. بابا حداقل زیر آب هم دیگه رو نزنیم دیگه!!!
ورود برای سربازان آموزشی ها صبح ها===> بین 4:30 تا 5:30 .... شب ها قبل 9:30 باید پادگان باشی... البته این ساعت ها واسه فصله بهاره الان احتمالا تغییراتی داره

برای مرخصی هایی که از راه دور می یان مشکلی نداره ساعت 1 نصفه شب هم برسی برگه مرخصی رو نشون می دی و می ری داخل پادگان مشکلی نداره...

omidox
19-10-2012, 17:40
دوستان من فردا میخوام دفترچمو بفرستم
برگه سبز چند روز دیگه میاد؟
و اینکه احتمال داره تاریخ اعزامم کی باشه؟
خیلی دوست دارم 10/1 اعزام شم،کاری میتونم انجام بدم که حتما تو همین تاریخ اعزام شم؟

پس زودتر بفرست.
برگه سبز رو یکی 2 روز بعد از درخواست اعزام میتونی المثنی شو از پلیس+10 بگیری
احتمالاً همون 1/10 میشید . ولی اگه احیاناً نشد، میتونید با آوردن یک دلیل (نسبتاً منطقی) از پلیس+10 درخواست تعجیل کنید (یه فرم داره که پر میکنی + دلیلت) جوایش 1 هفته بعد میآد.

ZARABAN21
19-10-2012, 18:05
شرایط انتقالی هر یگان با یگان دیگه متفاوت هست به علت نیازهای متفاوتی که به نیروها دارن
به برادرتون بگید تو اهواز اگه لشکر 92 هست از آجودانی اونجا شعبه وظیفه سوال کنه تا جواب درست بگیره

پس یعنی خودش باید از همون پادگان اقدام کنه؟
لازم نیست دیگه ما خودمون اقداماتی انجام بدیم؟
اگر میشه بیشتر راهنماییم کنید ممنون

masoud05
19-10-2012, 18:06
امید جان ممنون از اینکه جواب دادی
فقط یه چیزی،یعنی بعد اینکه دفترچمو فرستادم دو روز بعدش تاریخ اعزامم مشخص میشه؟

omidox
19-10-2012, 18:15
امید جان ممنون از اینکه جواب دادی
فقط یه چیزی،یعنی بعد اینکه دفترچمو فرستادم دو روز بعدش تاریخ اعزامم مشخص میشه؟

خواهش میکنم مسعود جان
بله، من خودم 28 شهریور فرستادم و 2 روز بعد رفتم برگ سبز المثنی رو از پلیس+10 گرفتم. تو برگه سبز تاریخ اعزام رو نوشته (فقط میری کارت ملیتو ببر)
البته برای من زده بودند 1/10 که خودم درخواست تعجیل دادم به 1/8 که موافقت کردند و الان 1/8 اعزام میشم 01 تهران.

واکسن زدی دیگه؟ باید برگه 1 و برگه 2 تکمیل باشن ها ! :)
اگه هنوز حساب عابربانک سپه هم باز نکردی اول صبح برو باز کن. شماره حسابتو بهت میدن، اونو تو برگه 1 بنویس. (البته بعضیا میگن موقع ارسال مدارک لازم نیست، ولی اون پلیس+10-ای که من رفتم گفت حتما باید شماره حساب سپه به اسم خودم رو بنویسم !)
موفق باشی.

Pami
19-10-2012, 18:17
پس یعنی خودش باید از همون پادگان اقدام کنه؟
لازم نیست دیگه ما خودمون اقداماتی انجام بدیم؟
اگر میشه بیشتر راهنماییم کنید ممنون

کارهای داخل یگان خودش رو خودش باید انجام بده ، شما کمکی که میتونین بکنین این هست که با اونیکی سربازی که میخواد با برادر شما عوض شه هماهنگی انجام بدین
سخته اما شدنی

amin khan
19-10-2012, 18:20
تک پسر بودن رو خیلی جاها جزو شرایط حساب نمیکنن ، شرایط اصلی 1- متاهل بودن 2- پدر نظامی 3- تحت بهزیستی بودن
آقا این سه تا رو باید باهم داشته باشی یا یه دونه اش کافیه؟
من بابام نظامیه ، یعنی بازنشسته نیروی انتظامیه میشه کاری کرد من بیافتم تهران؟ اگه میشه باید چکار کنم؟
البته دفترچه پست کردم ها..... ، 10/1 اعزامم

masoud05
19-10-2012, 18:26
خواهش میکنم مسعود جان
بله، من خودم 28 شهریور فرستادم و 2 روز بعد رفتم برگ سبز المثنی رو از پلیس+10 گرفتم. تو برگه سبز تاریخ اعزام رو نوشته (فقط میری کارت ملیتو ببر)
البته برای من زده بودند 1/10 که خودم درخواست تعجیل دادم به 1/8 که موافقت کردند و الان 1/8 اعزام میشم 01 تهران.

واکسن زدی دیگه؟ باید برگه 1 و برگه 2 تکمیل باشن ها ! :)
اگه هنوز حساب عابربانک سپه هم باز نکردی اول صبح برو باز کن. شماره حسابتو بهت میدن، اونو تو برگه 1 بنویس. (البته بعضیا میگن موقع ارسال مدارک لازم نیست، ولی اون پلیس+10-ای که من رفتم گفت حتما باید شماره حساب سپه به اسم خودم رو بنویسم !)
موفق باشی.

امید جان شاید باور نکنی من واکسنمو 6/13 زدم،ولی از اون موقع تاحالا دنبال اساتید محترم بودم که نمرمو بدن،بعدش تازه دیروز بعد سه هفته تونستم یه نامه واسه نظام وظیفه از دانشگاه بگیرم(تو دانشگاه ای که رابطه 100درصد جای ضابطه رو بگیره همین میشه )
پس دیگه کم کم عازمی،خدا پشت و پناهت،امیدوارم که دوران خوبی باشه برات

SNOW PATROL
19-10-2012, 19:07
آقا این سه تا رو باید باهم داشته باشی یا یه دونه اش کافیه؟
من بابام نظامیه ، یعنی بازنشسته نیروی انتظامیه میشه کاری کرد من بیافتم تهران؟ اگه میشه باید چکار کنم؟
البته دفترچه پست کردم ها..... ، 10/1 اعزامم

یکیش کافیه هست وقتی رفتی اموزشی خودشون راهنماییت میکنند

tapa talked

iranian_ boy
19-10-2012, 21:18
سلام دوستان... ی سوال داشتم.
من میخواستم برای معافیت کفالت (ازکار افتادگی پدر) اقدام کنم... رفتم پلیس + 10 بهم یک برگه داد که باید مدارکی رو آماده میکردم.... خلاصه همه رو اماده کردم که پر کردن صفحه 21 و 22 دفترچه و انجام واکسیناسیون هم جزشون بود..
اما وقتی خواستم مدارک رو تحویل پلیس + 10 بدم، بهم گفت اگر با درخواستتون توی کمیسیون پزشکی موافقت نشد اونوقت اعزام میخورید....منم ترسیدم مدارک رو تحویل بدم.
خواستم بدونم این حرفش درست بوده؟ ( توی دفترچه نوشته بود در حین تحصیل هم میشه اقدام کرد ، پس این حرف طرف الکی بوده بنظرم)....
من بطور قانونی تا شهریور سال دیگه فرصت دارم برای پر کردن دفترچه و اعزام...
در ضمن من فارغ التحصیل شدم....

SNOW PATROL
19-10-2012, 21:20
سلام دوستان... ی سوال داشتم.
من میخواستم برای معافیت کفالت (ازکار افتادگی پدر) اقدام کنم... رفتم پلیس + 10 بهم یک برگه داد که باید مدارکی رو آماده میکردم.... خلاصه همه رو اماده کردم که پر کردن صفحه 21 و 22 دفترچه و انجام واکسیناسیون هم جزشون بود..
اما وقتی خواستم مدارک رو تحویل پلیس + 10 بدم، بهم گفت اگر با درخواستتون توی کمیسیون پزشکی موافقت نشد اونوقت اعزام میخورید....منم ترسیدم مدارک رو تحویل بدم.
خواستم بدونم این حرفش درست بوده؟ ( توی دفترچه نوشته بود در حین تحصیل هم میشه اقدام کرد ، پس این حرف طرف الکی بوده بنظرم)....
من بطور قانونی تا شهریور سال دیگه فرصت دارم برای پر کردن دفترچه و اعزام...
در ضمن من فارغ التحصیل شدم....

بله ایشون درست گفتند شما اگه معاف نشی اعزام میشی

tapa talked

mehran_pqqp
19-10-2012, 21:28
مرسی از دوستانی که پ.خ دادن دم همتون گرم
فقط یه مورد موند اونم این که من برگه های شماره 1 و 2 رو از دفترچه کندم ، این دکتره که رفتم گفت نباید می کندی ، فک می کنم حرف مفت زده ولی بازم دوستانی که دفترچه فرستادن میشه راهنمایی کنن برگه ها رو باید از دفترچه جدا کنیم؟ یا باید داخل دفترچه باشه ؟ من این چند روز کلا مغزم قروقاطی شد تو دفترچه یه چیز نوشته تو سایت نظام وظیفه یه چیز

SNOW PATROL
19-10-2012, 21:33
مرسی از دوستانی که پ.خ دادن دم همتون گرم
فقط یه مورد موند اونم این که من برگه های شماره 1 و 2 رو از دفترچه کندم ، این دکتره که رفتم گفت نباید می کندی ، فک می کنم حرف مفت زده ولی بازم دوستانی که دفترچه فرستادن میشه راهنمایی کنن برگه ها رو باید از دفترچه جدا کنیم؟ یا باید داخل دفترچه باشه ؟ من این چند روز کلا مغزم قروقاطی شد تو دفترچه یه چیز نوشته تو سایت نظام وظیفه یه چیز

باید بکنی مشکلی نیست

tapa talked

iranian_ boy
19-10-2012, 21:41
بله ایشون درست گفتند شما اگه معاف نشی اعزام میشی

ولی من یک سال وقت دارم هنوز////
پس باید حتما مطمئن باشم که کغاف میشم و بعد اقدام کنم؟
پس چطور نوشته در حین تحصیل هم میشه درخواست داد؟

SNOW PATROL
19-10-2012, 22:59
ولی من یک سال وقت دارم هنوز////
پس باید حتما مطمئن باشم که کغاف میشم و بعد اقدام کنم؟
پس چطور نوشته در حین تحصیل هم میشه درخواست داد؟

مطمئنی نوشته در حین تحصیل هم میشه درخواست داد؟؟ چون قبلا نمیشد
در هر صورت ارسال دفترچه به معنی امادگی برای اعزام به خدمت هست

tapa talked

mehran_pqqp
19-10-2012, 23:41
سوالات من تموم شدنی نیست!
تو برگه شماره یک معافیت پزشکی رو علامت زدم ، الان جلوش جا گذاشته نوع بیماری ...............
من که برای چشم میخوام اقدام کنم نوع بیماری رو که دقیق نمی دونم چی باید بنویسم؟ بنویسم چشم و عوارض بینایی؟

ehsan0_l
20-10-2012, 00:08
دوستان كسي نيست كه از ارتش پذيرش گرفته باشه؟

ehsan0_l
20-10-2012, 00:14
دوستان كسي نيست كه از ارتش پذيرش گرفته باشه؟

mehran_pqqp
20-10-2012, 00:16
آخرین سوالم در این تاپیک:
آیا نیاز هست برگه شماره 3 -- مشخصات بستگان مشمول را هم پر کنیم؟

تو مدارک صفحه 5 که ننوشته این برگه رو ، لازمه پر کنیم و ببریم؟

alivw71
20-10-2012, 08:59
دوستان یکی از دوستانم گفته بود اگه 7 عدد قرص گلی بنکلامید رو یه جا بخوریم میتونیم معاف بشیم . میخاستم بدونم حرفش صحت داره یانه؟ چی کار میکنه که معاف میشیم؟

جاسم کدخدایی بنت
20-10-2012, 10:39
سلام دوستان

من متولد 72 هستم

فقط یک داداش بزرگ دارم که سربازی رفته و الان هم متاهل است
پدرم یک زن دیگه خارج کشوره داره البته هرسال چند ماهی میاد ایران

حالا من راهی هست برای گرفتن معافی سربازی مثلا بعنوان سرپرست یا...

Punisher_2008
20-10-2012, 12:17
سلام دوستان....
من 9/18 اعزام هستم.
متولد 72/6/2 هستم.
مدرک تحصیلیم پیش دانشگاهی هست..
کلی دوندگی دنبال اینکه امریه بگیرم همین نزدیکیا خدمت کتم.. داخل اداره زندان شهرمون کاراشو کردم اخراش موقع تایید از رییس بهم گیر دادن هیکل و جثت کوچیه!!! در صورتی که داخل هامون اداره و زندان شهرمون از منم ریز تر بودند!!!!
خلاصه مارو بر نداشتند....
بیخیال.. خدا کریمه.

دوستان به نظر من کی کدمیخورم و میتونم بفهمم کجا اعزام میشم؟؟؟

dsa dsa
20-10-2012, 12:22
ما که آموزشی بابل ( آموزشگاه المهدی - معروف به هتل ولیک بودیم ) هر کی اون جا بیفته واقعا حال می کنه. ما کلا 23 روز اون جا بودیم و یه هفته کلاس رفتیم وکه کلاس ها برای رژه تعطیل شد و اومدیم تهران .

روز اول هم هیچی نمی خواهد ببرید خودشون همه چی می دن .

هفته اول سخته و بقیه روزا سریعتر از اون چی که فکر می کنید می گذره .

باور کنید الان حاضرم یه بار دیگه برم آموزشی رو . خیلی دلم تنگ شده دوران خیلی خیلی خیلی خوبیه .

موفق باشید .

masoud05
20-10-2012, 13:44
سلام
دوستان من امروز رفتم دفترچه پست کردم،
تو برگه ای که پلیس +10 به من داد رشته دانشگاهیمو اشتباهی نوشتن،مسئولش گفت برو نظام وظیفه درستش کن،منم رفتم نظام وظیفه،ولی مسئول نظام وظیفه گفت که اینجا رشته درست وارد شده،پلیس +10 اشتباه کرده،منم دوباره برگشتم پلیس +10 اونا هم گفتن برو چند روز دیگه بیا.
قضیه چیه؟چرا این اتفاق افتاد؟اشتباه از کی بوده؟
من رشته ام کامپیوترِ ولی اونا زدن صنایع،میخواستم بدونم تو سربازی واسم مشکل ایجاد نمیکنه؟

karvas
20-10-2012, 13:58
ما که آموزشی بابل ( آموزشگاه المهدی - معروف به هتل ولیک بودیم ) هر کی اون جا بیفته واقعا حال می کنه. ما کلا 23 روز اون جا بودیم و یه هفته کلاس رفتیم وکه کلاس ها برای رژه تعطیل شد و اومدیم تهران .

روز اول هم هیچی نمی خواهد ببرید خودشون همه چی می دن .

هفته اول سخته و بقیه روزا سریعتر از اون چی که فکر می کنید می گذره .

باور کنید الان حاضرم یه بار دیگه برم آموزشی رو . خیلی دلم تنگ شده دوران خیلی خیلی خیلی خوبیه .

موفق باشید .
ما که افتادیم اباده شیراز اموزشیو اسمش سپاه بود از صدتا ارتش بدتر بود پدر مارو در اوردن

iranian_ boy
20-10-2012, 15:24
آره مطمئنم...
تو دفترچه ، بخش معافیت کفالت نوشته...

T_L_O_T_D
20-10-2012, 15:40
دوستان یکی از دوستانم گفته بود اگه 7 عدد قرص گلی بنکلامید رو یه جا بخوریم میتونیم معاف بشیم . میخاستم بدونم حرفش صحت داره یانه؟ چی کار میکنه که معاف میشیم؟
چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دوست عزیز نکنی این کار رو! همچین چیزی نیست! اولا حداکثر دوز این دارو 4 تاست! 7 تا بخوری از پانکراست خدا حافظی کن! در ضمن این قدر مصرف کنی غش می کنی! قندت می کشه پایین شک هایپوگلایسمی بهت دست می ده. شما اگر دنبال معافیت پزشکی هستی ساده ترین راهش اینه لیست معافیت ها رو پرینت بگیری ببری پیش یک پزشک بگی این ها رو بخون من رو معاینه کن ببین کدوم مشکل رو دارم. بعد برو درخواست بده اقدام کن! هیچ وقت سر خود دارو مصرف نکنید!

omidox
20-10-2012, 15:50
دوستان من یه چیزی رو برای کسانی که برای اول آبان مازاد هستند بگم (یعنی تو برگه سفیدشون جلوی سازمان و مرکز آموزش نقطه چین کذاشتن)
من از وقتی برگه سفید رو گرفتم (10 مهر) مازاد بودم و محل مراجعم کرج ورزشگاه انقلاب بود
ولی وقتی (25 مهر) برای یه کار دیگه رفتم پلیس+10 و همینجوری از مسئول نظام وظیفه خواستم برگه سفید المثنی رو هم بده بهم. دیدم توش زده بود "نیروی زمینی ارتش - آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا" و محل مراجعه هم آدرس پادگان (01) بود.
یعنی اگه نمیرفتم پلیس+10، نمیفهمیدم که جام معلوم شده و 7 صبح میرفتم ورزشکاه انقلاب کرج، به جای 01 تهران. و اینجور که مسئول نظام وظیفه بهم گفت، احتمالاً 90 روز اضافه میخوردم !!!
برای من برگه سفید مازاد اومده خونه، و تا الان برگه سفیدی که افتادم 01 نیومده خونه.

پس توصیه من به کسایی که برای اول آبان مازاد هستند، اینه که فردا حتماً یه سری به پلیس+10 بزنند.
واللا ... ، خودشون پست نمیکنن، میگن غیبتم میزنیم !!!

موفق باشید.

------------------------------------------------------
**
راستی یه چیزایی شنیدم که از اول دی، سربازی میشه 24 ماه !!!!!!! شایعست؟؟؟ اگه درست باشه، شامل من هم که اول آبان اعزامم هم میشه یا فقط کسایی که از 1/10 اعزام میشن ؟؟؟
یه چیز دیگه هم هست، میگن مرخصی از 2.5 روز در ماه به یک روز کاهش پیدا کرده. (از خرداد 91 گویا) اینم شایعست؟؟؟
اگه کسی اطلاعات درستی (با منبع) داره ممنون میشم راهنماییم کنه.

aminjigar
20-10-2012, 16:06
میگن مرخصی از 2.5 روز در ماه به یک روز کاهش پیدا کرده. (از خرداد 91 گویا) اینم شایعست؟؟؟

از الان به بعد رو نمی دونم چی پیش می یاد، ولی خرداد 91 همچین خبری نبوده... من الان خودم 2 هفته مرخصی گرفتم با استحقاق ماهی 4 روز.

کلا تو خدمت شایعات همه وظیفه ها رو اذیت می کنه چون هیچ شایعه خوبی، واسه وظیفه ها وجود نداره... تا وقتی رسما خبری اعلام نشده اصلا

در موردش صحبت نشه بهتره...

arash rashno
20-10-2012, 16:33
اینو یکی از کابرها توی پرشین تولز زده صحت داره ؟

بچه ها یه خبر خوش ، امروز از نیرو انسانی یه خبر جدید گرفتم :
1- کسر خدمت برای لیسانسه ها 1 ماه و فوق لیسانس و دکتر 2 ماه شد.
2-سربازان 91 فعلا 21 ماه می باشند.
3-مرخصی 2/5 روز در ماه می باشد.
4-و...
من سرباز نیرو هوایی سپاه هستم

arash rashno
20-10-2012, 16:35
دوستان من یه چیزی رو برای کسانی که برای اول آبان مازاد هستند بگم (یعنی تو برگه سفیدشون جلوی سازمان و مرکز آموزش نقطه چین کذاشتن)
من از وقتی برگه سفید رو گرفتم (10 مهر) مازاد بودم و محل مراجعم کرج ورزشگاه انقلاب بود
ولی وقتی (25 مهر) برای یه کار دیگه رفتم پلیس+10 و همینجوری از مسئول نظام وظیفه خواستم برگه سفید المثنی رو هم بده بهم. دیدم توش زده بود "نیروی زمینی ارتش - آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا" و محل مراجعه هم آدرس پادگان (01) بود.
یعنی اگه نمیرفتم پلیس+10، نمیفهمیدم که جام معلوم شده و 7 صبح میرفتم ورزشکاه انقلاب کرج، به جای 01 تهران. و اینجور که مسئول نظام وظیفه بهم گفت، احتمالاً 90 روز اضافه میخوردم !!!
برای من برگه سفید مازاد اومده خونه، و تا الان برگه سفیدی که افتادم 01 نیومده خونه.

پس توصیه من به کسایی که برای اول آبان مازاد هستند، اینه که فردا حتماً یه سری به پلیس+10 بزنند.

موفق باشید.

این مشخص شدن محل آموزش شما به این علته که بعضی افراد مثل من تمدید میکنند برای دو ماه بعد، آموزشی آبان من 01 بود وقتی یک جا خالی میشه یک نفر از مازادها رو میزنند به جاش

tophigh
20-10-2012, 16:37

موفق باشید.

------------------------------------------------------
**
راستی یه چیزایی شنیدم که از اول دی، سربازی میشه 24 ماه !!!!!!! شایعست؟؟؟ اگه درست باشه، شامل من هم که اول آبان اعزامم هم میشه یا فقط کسایی که از 1/10 اعزام میشن ؟؟؟
یه چیز دیگه هم هست، میگن مرخصی از 2.5 روز در ماه به یک روز کاهش پیدا کرده. (از خرداد 91 گویا) اینم شایعست؟؟؟
اگه کسی اطلاعات درستی (با منبع) داره ممنون میشم راهنماییم کنه.

سلام اضافه داشتی شما یا همینطورس 90روز اضاف خوردی

omidox
20-10-2012, 16:44
سلام اضافه داشتی شما یا همینطورس 90روز اضاف خوردی
سلام
نه دیگه، میگم اگه برگه سبز جدیده رو نمیگرفتم و احتمالاً اول آبان اضافه میخوردم (چون پسفردا میرفتم یه جا دیگه ! )
اینو گفتم که اگه کسی شرایطش مثل منه، یه وقت الکی اضافه نخوره !

-- البته قبلاً هم 90 روز اضافه اشتباهی برای اینکه ارشد قبول شدم و قبلش دفترچه فرستاده بودم و اعزامم برای دی ماه (3 4 ماه بعد از ثبت نام دانشگاه) بود و اینکه دانشگاه دیر نامه زده بود که فلانی معافیت تحصیلی داره، برام ثبت شده بود که قبلاً رفتم نظام وظیفه درستش کردم و الان هیچ اضافه یا غیبتی ندارم ;)

mehran_pqqp
20-10-2012, 17:26
سوالات من تموم شدنی نیست!

تو برگه شماره یک معافیت پزشکی رو علامت زدم ، الان جلوش جا گذاشته نوع بیماری ...............
من که برای چشم میخوام اقدام کنم نوع بیماری رو که دقیق نمی دونم چی باید بنویسم؟ بنویسم چشم و عوارض بینایی؟

خب خودم رفتم امروز و دفترچه پست کردم و جواب این سوالها رو از مسئول اونجا پرسیدم و اینجا میگم شاید بعدها کسی همین موارد براش پیش بیاد

دو تا پلیس+10 رفتم برای اطمینان از حرفاشون :sq_25: یکیشون گفت همون تیک کافیه و داخل جای خالی بنویس پزشکی چیزی هم ننونشتی ننوشتی
اون یکی هم گفت خالی بذار مهم نیست

آخرین سوالم در این تاپیک:
آیا نیاز هست برگه شماره 3 -- مشخصات بستگان مشمول را هم پر کنیم؟

تو مدارک صفحه 5 که ننوشته این برگه رو ، لازمه پر کنیم و ببریم؟

:sq_24: اینم که برای کفالت هست:sq_24:

mehran_pqqp
20-10-2012, 17:31
سلام
دوستان من امروز رفتم دفترچه پست کردم،
تو برگه ای که پلیس +10 به من داد رشته دانشگاهیمو اشتباهی نوشتن،مسئولش گفت برو نظام وظیفه درستش کن،منم رفتم نظام وظیفه،ولی مسئول نظام وظیفه گفت که اینجا رشته درست وارد شده،پلیس +10 اشتباه کرده،منم دوباره برگشتم پلیس +10 اونا هم گفتن برو چند روز دیگه بیا.
قضیه چیه؟چرا این اتفاق افتاد؟اشتباه از کی بوده؟
من رشته ام کامپیوترِ ولی اونا زدن صنایع،میخواستم بدونم تو سربازی واسم مشکل ایجاد نمیکنه؟

سلام
خوبی مسعود جان ، آقا منم امروز رفتم دفترچه پست کردم یه مشکل مشابه به مشکل شما برام پیش اومد
من کاردانی یه جا خوندم و بعد کاردانی به کارشناسی تهران قبول شدم....
الان امروز که دفترچه رو تحویل دادم اون برگه پرینت نهایی رو که داد بهم دیدم مدرک رو زده فوق دیپلم:sq_24: بهش گفتم من لیسانس هستم زده فوق دیپلم! گفت دانشگاه کارشناسیت باید یه نامه میزد به نظام وظیفه تا اطلاعات رو ثبت کنن ولی نزدن ، گفت برو نظام وظیفه و مدرک کارشناسی با نامه درخواست معافیت تحصیلی رو ببر سالن 3- قسمت صدور معافیت تحصیلی
مملکت گل و بلبل همینه دیگه ، دانشگاه باید 2-3 سال پیش این نامه رو میزد

یه مورد دیگه هم گفت میگم شاید بدرد کسی بخوره:

من تاریخ فارغ التحصیلیم 31 / 4 / 90 خورده بعد این خانمه گفت چون تاریخ صدور مدرک کارشناسیت 25 / 7 / 91 هست اگه معاف نشدی و سرباز بودی همین مدرک کارشناسیت که تاریخ صدورش 25 / 7 / 91 هست رو ببر نظام وظیفه و بگو دانشگاه مدرکم رو دیر صادر کرده ، غیبت رو پاک می کنن

Aref_2008
20-10-2012, 17:32
سلام من می خوام معاف بشم

ولی باید برم فردا واکسن بزنم! کسی که می خواد معاف بشه باید این واکسن ها رو بزنه؟؟؟

راستی تو دستم می زنند؟ یا پشتم؟:sq_2:

arash rashno
20-10-2012, 17:50
سلام من می خوام معاف بشم

ولی باید برم فردا واکسن بزنم! کسی که می خواد معاف بشه باید این واکسن ها رو بزنه؟؟؟

هر دو تا دستت رو میزنند :دی

bad_guy
20-10-2012, 18:10
سلام.
من رفتم دانشگاه مدرکم رو بگیرم یه برگه دادند با یه پیوست میگن همینه :sq_3: تا نرفتی خدمت بر نگشستی از مدرک موقت هم خبری نیست :sq_11: تاریخ پایان تحصیلاتم رو زده بود رو اون برگه 31 شهریور.
صبح هم رفتم اداره پست یه دفترچه خدمت گرفتم حالا کلا گیج شدم :sq_19:
حالا مرحله بعدی باید به کجا مراجعه کنم چیکار کنم؟؟!!

mehran_pqqp
20-10-2012, 18:19
سلام من می خوام معاف بشم

دقیقا مورد شما رو امروز من انجام دادم و رفتم پلیس +10 و گفتم من که میخوام برای معافیت اقدام کنم هم باید واکسن بزنم؟ گفت بله و آدرس یه درمانگاه همون نزدیکای خودش داد و گفت برو اونجا بزن
تو بازو میزنن هر کدوم تو یه دست
اگه بدنت قویه که هیچی ولی اگه ضعیفه حتما قبلش یه چیزی بخور یه کیکی ساندیسی چیزی
چون امروز یه بنده خدایی رو واکسن زد اونجا که رفته بودم حالش بد شد:sq_6: بیشتر شبیه فیلم بازی کردن بود ولی دکتره گفت چون بدنش ضعیفه اینطوری شده و باید قبلش یه چیزی می خورد

omidox
20-10-2012, 18:22
سلام.
من رفتم دانشگاه مدرکم رو بگیرم یه برگه دادند با یه پیوست میگن همینه :sq_3: تا نرفتی خدمت بر نگشستی از مدرک موقت هم خبری نیست :sq_11: تاریخ پایان تحصیلاتم رو زده بود رو اون برگه 31 شهریور.
سلام
به سلامتی
همه جا همینه. من هم الان فقط یه برگه زپرتی دارم از تحصیلاتم
اول یه حساب عابربانک سپه باز کن (شماره حسابتو همون موقع بهت میده، ولی کارتتو 12 روز بعد). شماره حسابشو برای ارسال مدارک باید تو برگه 1 بنویسی
بعد برو پلیس+10 که نزدیکترین محل واکسینسیون سربازی رو آدرسشو بگیری و بری واکسن هاتو بزنی (برگه شماره 2)
پیش یه دکتر هم باید بری که پایین برگه 2 رو پر کنه برات (من اونجایی که رفتم واکسن زدم یه دکتر نظام وظیفه هم بود)
راستی قبل از رفتن برای واکسن و دکتر، باید عکس های برگه 1 و 2 رو بچسبونی (رو عکس برگه 2 مهر دکتر میزنن)

بعد با مدارکت (کارت ملی + شناسنامه + برگه 1 و 2 تکمیل شده + کپیشون) میری پلیس +10 و ... خلاص :دی

2 روز بعدش هم میتونی با کارت ملیت بری پلیس+10 و برگه سبز المثنی تو بگیری که تاریخ اعزامت توشه، که اگه خواستی تمدید یا تعجیل کنی زودتر اقدام کنی

mehran_pqqp
20-10-2012, 18:28
سلام.

بله همون گواهی که دادن کافیه
مرحله بعد تکمیل مدارک نوشته شده در صفحه 5 دفترچه هست

1- برگه شماره یک : مشخصات شخصی رو وارد می کنید

2-برگه شماره 2 : مربوط به واکسیناسیون و پزشک اولیه هست

میرید یه دکتر عمومی یا داخلی برگه 2 رو براتون تکمیل می کنه ، بعدش میرید +10 و می پرسید کجا می تونید واکسن ها رو بزنید و برگه 2 رو می برید و واکسن ها رو میزنید

وقتی مدارک رو آماده کردید میرید پلیس +10 و دفترچه رو می فرستید به همین سادگی

kavosi
20-10-2012, 18:39
خدا حافظ دوستان !!!
من امشب حرکت میکنم ؟شاید برای شما خیلی زود باشه ولی برای ما عادیه .بعد مسافت زیاده کاریش نمیشه کرد فردا میرسم استان کارام رو میکنم که پس فردا خودم با قطار بیام تهران.این اخرین پسته انشاالله بعد از آموزشی میام خاطرات این تاپیک رو مرور کنیم

anti-military
20-10-2012, 18:48
تو این شرایط خدمت رفتن سخته میری خدمت 2 سال خدمت می کنی بر میگردی می بینی همه چیز 10 برابر شده و سر شما بی کلاه مونده

aminjigar
20-10-2012, 18:53
اینو یکی از کابرها توی پرشین تولز زده صحت داره ؟
بچه ها یه خبر خوش ، امروز از نیرو انسانی یه خبر جدید گرفتم :
1- کسر خدمت برای لیسانسه ها 1 ماه و فوق لیسانس و دکتر 2 ماه شد.
2-سربازان 91 فعلا 21 ماه می باشند.
3-مرخصی 2/5 روز در ماه می باشد.
4-و...
من سرباز نیرو هوایی سپاه هستم
نمی دونم چی بگم؟! شاید هم اونجا اینطور باشه...
والا صحبت هایی بود که کسانی که سال 90 پست کردن و 91 اعزام شدن مطابق شرایط قبل91 خدمت کنن که اینطوری نشد و 100 در 100 خدمت 21 ماه هست و کسری خدمت هم برداشته شده (نامه ابلاغی ماله سه هفته پیش به یکی تیپ های ارتش)... در مورد مرخصی بستگی داره به محل خدمت و بیشتر هم میشه مرخصی گرفت

masoud05
20-10-2012, 19:01
سلام
خوبی مسعود جان ، آقا منم امروز رفتم دفترچه پست کردم یه مشکل مشابه به مشکل شما برام پیش اومد
من کاردانی یه جا خوندم و بعد کاردانی به کارشناسی تهران قبول شدم....
الان امروز که دفترچه رو تحویل دادم اون برگه پرینت نهایی رو که داد بهم دیدم مدرک رو زده فوق دیپلم:sq_24: بهش گفتم من لیسانس هستم زده فوق دیپلم! گفت دانشگاه کارشناسیت باید یه نامه میزد به نظام وظیفه تا اطلاعات رو ثبت کنن ولی نزدن ، گفت برو نظام وظیفه و مدرک کارشناسی با نامه درخواست معافیت تحصیلی رو ببر سالن 3- قسمت صدور معافیت تحصیلی
مملکت گل و بلبل همینه دیگه ، دانشگاه باید 2-3 سال پیش این نامه رو میزد

یه مورد دیگه هم گفت میگم شاید بدرد کسی بخوره:

من تاریخ فارغ التحصیلیم 31 / 4 / 90 خورده بعد این خانمه گفت چون تاریخ صدور مدرک کارشناسیت 25 / 7 / 91 هست اگه معاف نشدی و سرباز بودی همین مدرک کارشناسیت که تاریخ صدورش 25 / 7 / 91 هست رو ببر نظام وظیفه و بگو دانشگاه مدرکم رو دیر صادر کرده ، غیبت رو پاک می کنن

مهران جان خدا عاقبتمونو بخیر کنه

آخر نمیدونم با مدرک صنایع میرم یا مدرک کامپیوتر،اینم نفهمیدم که کامپیوتر با صنایع چه نسبتی داره؟

Hesamso3000
20-10-2012, 21:43
دیگه یواش یواش باید آماده شیم واسه رفتن !!
از بچه های جوادنیا که فقط داداش پیمان گل رو پیدا کردیم !!
بریم ببینیم چی خبره !!

با تشکر
حسام

HamidKh
20-10-2012, 22:09
آره منم دارم وسایلامو میریزم تو ساک
امیدوارم به همه مرخصی های خوب بدن و کلاه 30روز بیشتر تو پادگان نباشیم :sq_25:

amin khan
20-10-2012, 23:35
نه بابا؟؟؟؟؟؟؟ از کی شنیدی شما؟؟؟؟
مگه قرار نبود از 92 اجرا بشه؟؟؟؟
چه بساطی داریم بخدا....

12metri
20-10-2012, 23:36
1آبان جوادالائمه 06 نبود؟؟؟؟
راستی دوستان ما اگه یکم رفتیم پادگان گفتن مثلابرین بعد4روز بیاین اونوخ شروع آموزشی مارو از یکم حساب میکنن یا از4روز دیگش که میشه 5ام؟؟؟؟

iranian_ boy
20-10-2012, 23:56
آره...مطمئنم....

Ali matin
21-10-2012, 00:09
به سلامتی
نه عزیزم مرخصیات جزو خدمتت حساب میشه یعنی همون 1 آبان دیگه شما اعزامی خوردی پس مرخصیات نوش جونت

Ali matin
21-10-2012, 00:29
1آبان جوادالائمه 06 نبود؟؟؟؟راستی دوستان ما اگه یکم رفتیم پادگان گفتن مثلابرین بعد4روز بیاین اونوخ شروع آموزشی مارو از یکم حساب میکنن یا از4روز دیگش که میشه 5ام؟؟؟؟به سلامتینه عزیزم مرخصیات جزو خدمتت حساب میشه یعنی همون 1 آبان دیگه شما اعزامی خوردی پس مرخصیات نوش جونت

omidox
21-10-2012, 08:03
نه بابا؟؟؟؟؟؟؟ از کی شنیدی شما؟؟؟؟
مگه قرار نبود از 92 اجرا بشه؟؟؟؟
چه بساطی داریم بخدا....
والا من تو یه فروم دیگه خوندم اینو ...
خودمم پرسیدم که منبع و ... ولی خبری نشد. برای همین اینجا پرسیدم که اگه کسی اطلاع داشت توضیح بده، ولی گویا کسی نشنیده بود (احتمالاً شایعه باشه !! )
اعصابمونو خورد کردن اینا به خدا.
هر روز یه خبر بد.
:sq_10:

12metri
21-10-2012, 09:05
به سلامتینه عزیزم مرخصیات جزو خدمتت حساب میشه یعنی همون 1 آبان دیگه شما اعزامی خوردی پس مرخصیات نوش جونت

ایول باباااااااااااا.پس از این مرخصیه اول کاری حسابی لذت ببریم.راستی وقتی ایشالا اومدم میاندوره خوشال میشم اگه کسی سوالی در مورد جوادالائمه داشت بتونم کمکش کنم.کاش فقط بعدش بندازن شهر خودمون.ارومیه ارتش داره دیگه.لشگر پیاده هم داره...

shatami
21-10-2012, 10:56
والا من با دوستانم در ستاد فرماندهی استان فارس صحبت کردم کلا هیچ کس از این قانون جدید خبری نداشت و میگفتند به ما چیزی ابلاغ نشده
قضیه کاملا جدیه به نیرو هوایی ارتشم رسید و ابلاغ شد!
حالا این شامل مایی که از 90 خدمتیم هم میشه؟!

shatami
21-10-2012, 10:57
مرخصی شد 1 روز در ماه :(

HamidKh
21-10-2012, 10:59
ایول باباااااااااااا.پس از این مرخصیه اول کاری حسابی لذت ببریم.راستی وقتی ایشالا اومدم میاندوره خوشال میشم اگه کسی سوالی در مورد جوادالائمه داشت بتونم کمکش کنم.کاش فقط بعدش بندازن شهر خودمون.ارومیه ارتش داره دیگه.لشگر پیاده هم داره...

بازم شما شهرتون ارتش داره یه امیدی داری. یزد که کلا ارتشی نداره یعنی میدونم که شهر خودم نیستم :sq_3:

shatami
21-10-2012, 11:00
من ندیدم اینجا در مورد این موضوع بحث بشه.شاید خبر ندارید.
-مدت مرخصی سربازها در یگان از ماهی 2.5 روز به ماهی 1 روز کاهش پیدا کرده !
-و به ازای هر 100 کیلومتر فاصله منزل از محل خدمت یک روز به مرخصی دوره خدمتتون اضافه میشه .
-این قانون از ماه خرداد حساب میشه .
-افراد متاهل 10 روز مرخصی بیشتر
-فوت اقوام درجه یک ،10 روز مرخصی

تسلیت عرض میکنم
سلام تکلیف ماها که 90 اعزام شدیم چی میشه؟!

sourena
21-10-2012, 11:47
این عکس رو میذارم برا اونایی که روحیه ندارن!

ببینیــد چه خوش میگذره بهشووون خداییش! با تمام سختیهاش ، خوشیهای زیادی هم داره :)

HamidKh
21-10-2012, 12:02
این عکس رو میذارم برا اونایی که روحیه ندارن!

ببینیــد چه خوش میگذره بهشووون خداییش! با تمام سختیهاش ، خوشیهای زیادی هم داره :)

خوش که قرار نیست بگذره باید سعی کنیم خوش بگذرونیم :20:

dsa dsa
21-10-2012, 12:04
ما که بابل بودیم همراه غذا ماست و دوغ و سیب و هندونه و موز و .. می دادن .

صبح هم شیر خرما گردو می دادن .

روز اخر گریتون می گیره وقتی داره تموم میشه .:sq_8:

HamidKh
21-10-2012, 12:17
ما که بابل بودیم همراه غذا ماست و دوغ و سیب و هندونه و موز و .. می دادن .

صبح هم شیر خرما گردو می دادن .

روز اخر گریتون می گیره وقتی داره تموم میشه .:sq_8:

شما ارتش بودی؟؟؟

Aref_2008
21-10-2012, 13:20
شما ارتش بودی؟؟؟

بابا این ارتش و سپاه همش کشکه!!!

خیلی ها هستند که می رند سپاه ولی باید برند مرز با افراد قاچاقچی و تروریست ها و کلا درگیری های مرزش شرکت کنند

فقط شانسه
و گرنه سپاه و ارتش هم می تونه بهت خوش بگذره و هم بد!!!

omidox
21-10-2012, 14:40
دوستان من فردا باید ساعت 7 صبح خودم تو 01 باشم، فکر میکنید چه ساعتی ولمون میکنن ؟؟؟ به جز مدارک و یکم خوراکی (محظ احتیاط که شاید کارمون طول بکشه)، چیز دیگه ای که لازم نیست ببرم؟؟
کچل هم نکردم، ایرادی نداره که؟
فردا چه وسایلی بهمون میدن (به جز لباس و کلاه و اتیکت و پوتین) ؟؟؟
استحقاقی ها چیا هستند؟ کی میدن استحقاقی ها رو؟ فردا میدن یا اون روزی که برمیگردیم پادگان میدن؟ یا چد روز بعد از اون؟
ممنون

asemuna
21-10-2012, 15:04
دوستان من فردا باید ساعت 7 صبح خودم تو 01 باشم، فکر میکنید چه ساعتی ولمون میکنن ؟؟؟ به جز مدارک و یکم خوراکی (محظ احتیاط که شاید کارمون طول بکشه)، چیز دیگه ای که لازم نیست ببرم؟؟
کچل هم نکردم، ایرادی نداره که؟
فردا چه وسایلی بهمون میدن (به جز لباس و کلاه و اتیکت و پوتین) ؟؟؟
استحقاقی ها چیا هستند؟ کی میدن استحقاقی ها رو؟ فردا میدن یا اون روزی که برمیگردیم پادگان میدن؟ یا چد روز بعد از اون؟
ممنون

احتمالا تا ساعت 2 شایدم زودتر کارشون تمومه . برگه مرخصی اگه طبق معمول باشه تا 4 5 روزی می دن ولی ارتش چرا ندارد اصلا شاید گفتن باید بمونید .
کمربند و کوله سربازی رو هم می دن .
استحقاقی به جز اونایی که گفتی یه سری حوله و زیرپوش و شامپو صابون واکس و ... که احتمالا میره برای وقتی بر گردی در ضمن اگر امریه هستید استحقاقی کمتری می گیرید چون بعد دو ماه عملا از ارتش جدا میشید

farhad_persona
21-10-2012, 15:06
مرخصی شد 1 روز در ماه :(

شما کجا هستی؟

omidox
21-10-2012, 16:02
احتمالا تا ساعت 2 شایدم زودتر کارشون تمومه . برگه مرخصی اگه طبق معمول باشه تا 4 5 روزی می دن ولی ارتش چرا ندارد اصلا شاید گفتن باید بمونید .
کمربند و کوله سربازی رو هم می دن .
استحقاقی به جز اونایی که گفتی یه سری حوله و زیرپوش و شامپو صابون واکس و ... که احتمالا میره برای وقتی بر گردی در ضمن اگر امریه هستید استحقاقی کمتری می گیرید چون بعد دو ماه عملا از ارتش جدا میشید
مرسی
از 7 تا 2 چیکار میکنن مگه ! :دی
جدی ممکنه نگه دارن تو 01 ؟ آخه همه جا همه میگن روز اول فقط میرین پذیرش میشین و برمیگردین خونه !!! فقط مدارک ببرین ! (حتی پلیس+10 هم گفت میرید برمیگردید، کچل هم نمیخواد بکنید روز اول)
یعنی با ساک برم؟ همه چیمو ببرم؟؟
چیکار کنم؟ هر کسی یه چیز میگه !!!

arash rashno
21-10-2012, 17:20
مرسی
جدی ممکنه نگه دارن تو 01 ؟ آخه همه جا همه میگن روز اول فقط میرین پذیرش میشین و برمیگردین خونه !!! فقط مدارک ببرین ! (حتی پلیس+10 هم گفت میرید برمیگردید، کچل هم نمیخواد بکنید روز اول)
من تا جایی که از 01 میدونم روز اول نگه نمیدارن چند از دوستان رفتند

mehran_pqqp
21-10-2012, 17:37
من امروز رفتم نظام وظیفه مدرک کارشناسی + مدرک کاردانی + مدرک دیپلم + مدرک پیش دانشگاهی + ...:sq_2: همه رو بردم از هر کدوم هم 2 تا کپی گرفتم ، چون مطمئن بودم باز میخواد یه چیزی بگه که نداشته باشم بندازه فردا

رفتم سالن 3 - صدور معافیت تحصیلی ، اول مدرک کارشناسی دادم (کارشناسیم تو سیستم ثبت نشده بود) گفت فارغ التحصیلی کاردانیت هم نیازه ، با یه حرکت از تو پوشه در آوردم دادم بهش:sq_25: بعدش گفت واسه کاردانی که ثبت نام کردی غیبت نداشتی :sq_14: گفتم صب کن :sq_2: نامه ی اعزام به خدمتم رو در آوردم (مال سال 83 بود) روش مهر تمدید خورده بود تا 17 / 7 / 84 :sq_2: گفتم بگیر پدرسوخته (تو دلم گفتم) ، بعدش گفت کارت ملی کپی و شناسنامه و .... همه رو با یه کپی اضافه دادم :sq_2: بعد دید دیگه بهانه نداره شروع کرد ثبت کردن ، تموم شد کارش بعدش رفتم +10 درستش کرد

کلا پبشنهاد می کنم وقتی میرید نظام وظیفه هر چی مدرک از دانشگاه و .... دارین ببرین چون فقط دنبال این هستن که الکی بندازن امروز و فردا

HamidKh
21-10-2012, 17:38
مرسی

شما که نزدیک پادگان هستی و فوقش نگه هم دارن جمعه می توی بری وسایلت رو بیاری
ولی من چون از شهرستان میام با ساک و وسایل کامل میام. ممکنه مرخصی ندن یا مثلا یک روز مرخصی بدن و من نتونم برگردم :sq_3:
سربازی همینش بده که برنامه و تکلیفت تا دقیقه 90 معلوم نیست :sq_10:

HamidKh
21-10-2012, 17:41
راستی هفته آینده شنبه عید غدیر تعطیل هست. 01 بهمون مرخصی میده که برگردیم یا نه؟
در مورد تاسوعا و عاشورا و کلا تعطیلات رسمی چیکار میکنن؟

mehran_pqqp
21-10-2012, 17:44
مهران جان خدا عاقبتمونو بخیر کنه

آخر نمیدونم با مدرک صنایع میرم یا مدرک کامپیوتر،اینم نفهمیدم که کامپیوتر با صنایع چه نسبتی داره؟

اگه تو نظام وظیفه درست بوده ، اون خانمه خنگی که تو +10 بوده اشتباه کرده ، چون برای من هم امروز باز اشتباه کرد و تاریخ فارغ التحصیلم رو اشتباه زده بود که بهش گفتم دوباره وارد کرد و دوباره پرینت داد
بعد این که پرینت آخرو میده خودش میگه نگاه کن ببین درست هست یا نه ، شما همون +10 برید مشکلتون رو حل می کنن
صبح زود برو که حوصله داشته باشن 7:30 هستن تا 15

نظام وظیفه هم همینطوریه صبح زود برید خیلی بهتر هست چون دیر که برید کلی با ملت کلنجار رفتن اونطوری که باید جواب نمیدن ، من امروز 7:15 دقیقه نظام وظیفه بودم شماره که گرفتم 11 نفر جلوم بود!

mehran_pqqp
21-10-2012, 17:54
اینو تازه زدن تو سایت نظام وظیفه:

قابل توجه مشمولان فارغ التحصيل دانشگاهها

سازمان وظيفه عمومي ناجا طي اطلاعيه اي اعلام داشت : كليه مشمولان فارغ‌التحصيل دانشگاهي كه تاريخ اعزام آنان اول آبان ماه سال1391 مي باشد مي بايست در ساعت و محلي كه توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا دربرگ معرفي نامه مشمولان به مراكز آموزش نيروهاي مسلح اعلام شده ،حضور پيدا نمايند.

لازم به ذكر است، مشمولاني كه به هر دليل تاكنون موفق به دريافت برگ معرفي نامه مشمولان به مراكز آموزش نيروهاي مسلح نشده اند مي توانند به نزديكترين دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) مراجعه و نسبت به دريافت برگ مذكور اقدام و بر اساس اطلاعات مندرج در آن رفتار نمايند.

همچنين در اين اطلاعيه تاكيد شده است، مشمولان، اوراق مربوط به اعزام (برگ آماده به خدمت، برگ واكسيناسيون، برگ معرفي نامه مشمولان به مراكزآموزش نيروهاي مسلح و ساير مدارك موردنياز ازجمله شناسنامه، كارت ملي، و....) را هنگام اعزام به خدمت به همراه داشته باشند.

گفتني است ،عدم حضور به موقع در زمان و محلهاي تعيين شده غيبت محسوب مي شود.

mehran_pqqp
21-10-2012, 18:08
سلام من می خوام معاف بشم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Richardus
21-10-2012, 18:25
سلام تکلیف ماها که 90 اعزام شدیم چی میشه؟!
تا زمان خدمتت تا خرداد 2.5 روز حساب میشه . از خرداد به بعد ماهی یک روز .

حالا یگان ما به خاطر یکی از بندهای این قانون (مرخصی پایان دوره آموزشی جزء استحقاق محسوب میشود) 5 روز از همه کم کرده. حتی مایی که پایان دوره نرفتیم !

ما ستاد کل هستیم و کم کم به همه زیر مجموعه ها ابلاغ میشه .

Pami
21-10-2012, 22:34
فعلا که اداره ما با مرخصی های پایان دوره مون مخالفت کردن ، ظاهرا منتظر این ابلاغیه هستن برای مرخصی ها !
اینم شانس مائه !

amin khan
21-10-2012, 23:11
آقا یه سوال ، لباس نیروی هوایی سپاه چه شکلیه ؟؟
چه رنگیه ؟ ، پلنگی یا سادست ؟؟
توی گوگل سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد

dsa dsa
21-10-2012, 23:42
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودیم .

23 روز آموزشی بودیم بقیه اش رو اومدیم تهران برنامه شب افتابی توی پارک ولایت داریم اجرا می کنیم . ( یه جور تئاتره . ) بعد از ظهر ساعت 5 می ریم تا 10 شب . بعد می اییم خونه .

amir_torabi
22-10-2012, 01:38
سلام دوستان عزیز. همگی خسته نباشید. خدمت من هم بلاخره از نصفش گذشت. ایشالا بقیه اش هم زودتر تموم میشه.

چند نکته اینجا می خواستم بگم که گویا جا افتاده:
1- مدت خدمت هنوز معلوم نیستش. هر کی حرفی میزنه. حتی معلوم نیس که دفترچه های ارسال شده تو سال 90 هم شامل 21 ماه خدمت میشن یا نه. اما صداش میاد که همگی 21 ماه باشن. در کل خودتونو زیاد درگیر اینا نکنید. خدمت هر چه زودتر شروع بشه بهتره.

2- سعی کنید به هیچ وجه روی زمانبدنی خدمت حساب نکنید. اول اینکه شایعه بسیار زیاده و دوم اینکه کار اینا حساب کتاب نداره. مخصوصا برای مرخصی. اونم تو دوره آموزشی. اونجا سعی می کنن شما رو تو دو ماه حسابی مطیع کنند و بترسونند. چون دردسر کمتری براشون داشته باشه. اما شما از تهدید ها و حرفهای مفتشون ناراحت نشید. هرچند سعی کنید که سر براه باشید تا کمتر تو چشم باشید و بهتون گیر الکی ندن.

3- هر چند خدمت تو هر جایی فرق میکنه اما قانون کلی اینه که میشه تو بدترین جاها بهترین خدمتو داشت. البته بر عکس اینم صادقه. پس سعی کنید سریعتر با جو اونجا آشنا بشید و تا میتونید جیم باشید! شما هر چقدر هم که نمونه باشین به هیچ وجه تقدیری از شما نمیشه. اینو تو یگان بیشتر درک میکنید.(منم تازگیا فهمیدم که این جماعت چقدر نمک نشناس تشریف دارن!!) البته همه جا آدم خوب پیدا میشه که همون معدود افراد باعث دلگرمی هستند. همیشه دعا میکنم خدا نگهدارشون باشه.

4- واسه امر مهم مرخصی!! اصطلاح معروفی داریم به اسم "ضعف مرخصی"! که بی تعارف میگم همه دارن. اما هنر اینه که مخفی نگهش داریم! علت این ضعف هم اینه که شما ترجیح میدی مدتی که قرار تو خدمتت بگذره رو تو خونه باشی و به اصطلاح جیم باشی. شما به هر حال 18-21 ماه خدمتت باید بگذره پس چه بهتر که زمان بیشتریشو تو مرخصی باشی!!

نکته دیگه اینکه این استحقاق مرخصی که میگن بیشتر فرمالیته حساب میشه(حداقل تو بیشتر جاها) یعنی اگه یکم شانس بیارین و از فرصتها خوب استفاده کنید، می تونید راحت به مرخصی برید! اینم بدونید که نظان و مخصوصا ارتش لحظه ایه! پس اگه می تونید زودتر از مرخصیتون استفاده کنید، مخصوصا اگه اونو شفاهی گرفتید و خبری از شماره امریه(به صورت نامه تشویقی) نیست! خود من حداقل ماهی 4-5 روز مرخصی رفتم و اگه تو این 7 ماه بخوام مرخصی هامو حساب کنم بیشتر از 40 روز میشن! که 90 درصد اون واسه 5 ماه اخیر میشه! فقط اینو بگم که من تا اینجا توی ستاد گردانمون خدمت می کردم و این قضیه بی تاثیر نبوده. خودم هم توی پرونده ام خیلی از این برگه هارو برداشتم تا بعدا مشکلی پیش نیادو معلوم نباشه چند روز مرخصی بودم!

فقط دعا کنید که فرمانده گردانتون آدم فهمیده ای باشه و اذیتتون نکنه که متاسفانه من این شانسو نداشتم!

جدا از تمام این حرفا، هر چی هم که باشه، خدمت بلاخره تموم میشه و روزی میرسه که از شرش خلاص خواهیم شد.

از صمیم قلب برای همه آرزوی خدمت راحتی دارم. واسه منم دعا کنید که این 8 ماه به خیر بگذره. یا حق

abdha
22-10-2012, 03:17
آموزشیمون تو 04 بیرجند تموم شد ! خیلی راحت بودا ! این ارتش که میگن همین بود ؟ ! از این راحت تر نمیشد آخه !! گویا خ4 از 01 هتل تره(البته من فوق دیپلم بودم) اگه کسی سوالی داشت در خدمتیم!دوستان ما افتادیم تیپ توی شهر خودمان رسته پرسنلی اداری...کسی میدونه چطوریه؟ هر شب میتونیم بریم خونمون یا نه
آخر هفته هاس؟ ممنون میشم گه راهنمایی کنین دوستان

T_L_O_T_D
22-10-2012, 12:43
ما هم رفتیم! ساعت 2 گفتن ترمینال باشیم ! ایشالله راحت بگذره :)

dsa dsa
22-10-2012, 12:45
کلا خدمت توی این دورو زمونه راحت شده .

فقط این بی خوابی ها اذیت می کنه . شب اول ساعت 12 خوابیدیم . 2.45 بیدار شدیم .

ولی از هفته دوم ساعت 8 می خوابیدیم 5 بیدار می شدیم .

mf.designing
22-10-2012, 12:49
سلام به دوستان
یکی از دوستان امروز چیزی گفت که به نظرم اومد اینجا بپرسم.
آیا تک پسر خانواده ای که دیگه بچه دار نمیشن میتونن معافیت بگیره ؟!

mehran_pqqp
22-10-2012, 13:40
دوستان این واکسنها رو چند روز پیش زدم الان دور قسمتی که واکسن زده (بازوی دست چپ) ، یه حالت کبودی ایجاد شده ، دیروز کم بود امروز بیشتر شده ، ولی دردی چیزی نداره ، به نظرتون عادی هست یا فردا برم پیش دکتری که واکسن ها رو زده

abdha
22-10-2012, 14:13
دوستان این واکسنها رو چند روز پیش زدم الان دور قسمتی که واکسن زده (بازوی دست چپ) ، یه حالت کبودی ایجاد شده ، دیروز کم بود امروز بیشتر شده ، ولی دردی چیزی نداره ، به نظرتون عادی هست یا فردا برم پیش دکتری که واکسن ها رو زده

نه فک نکنم چیزی باشه طبیعیع یه مقداری ولی اگه دیدی خیلی داره زیاد میشه بری بد نیست

us12
22-10-2012, 14:40
سلام
کسی اطلاعاتی در مورد تیپ 292 زرهی شهید سرلشکر غلام رضا آزادی دزفول کمربندی اندیشمک داره ؟؟
لطفا اگه کسی قبلا اونجا بوده در خصوص ستوان 3 وظیفه شدن با رسته کامپیوتر توضیح بده؟
با تشکر از تک تک شما دوستان عزیز.

majid322
22-10-2012, 15:06
من الان بخوام بفهمم غیب خوردم یا نه و بخوام بدونم چقدر مهلت دارم برای ارسال مدارک..... باید به کجا مراجعه کنم؟

Re zA
22-10-2012, 15:13
سلام
من تقسیم شدم واسم نوشته
به : اداره بهداشت و درمان - آج - آدرس :تهران لویزان
اون آج منظورش آجودانی هستش ؟؟
کسی میدونه جریان چیه

omidox
22-10-2012, 15:17
دوستان من الان از 01 اومدم خونه (امروز اعزام بودم)
افتادم یگان 513 (که خوشبختانه میشه هنگ 1 که میگن فرماندش بهتره !!! ) 14 نفریم تو 513 - 5 6 تا فوق لیسانسیم، بقیه لیسانس. تا شنبه بهمون مرخصی دادن ، ولی ...
از هر یگان 6 نفر موندن برای نگهبانی تا فردا صبح . همونجا هم کچلشون کردن (با 2)
من هم فردا صبح 24 ساعت نگهبانم (2 ساعت نگهبانی 4 ساعت استراحت و تکرار همین). باید فردا با لباس و مو 2 ساعت 6:30 پادگان باشم برای جلسه توجیحی نگهبانی و ...
بقیه هم روزای دیگه نگهبانن تا شنبه (البته فقط تهران-کرجی ها تا شنبه نگهبانی میدن - که البته این نگهبانی ما جز نگهبانی های آخر هفته مون حساب میشه)

** حالا من از کرج چجوری برم که 6:30 تو پادگان باشم؟ اگه تا مثلاً آزادی با تاکسی برم، بقیه شو چجوری باید برم؟ اون موقع صبح BRT و مترو هستند؟ با کدوم راحتتره؟ (امروز رو با یکی از آشناهامون رفتم. ولی دیگه نمیتونم با ایشون برم !)

ولی یه چیزی. از هفته پیش فرمانده کل 01 عوض شده و یه نفر که قبلاً فرمانده تکاورا بوده اومده جاش که خود کادری ها هم مینالیدن ازش ... گفته دیگه روز برگ نداریم و ... اینم شانس منه !!! میگن دیگه مثل 01 سابق نیست :(

الانم دارم میرم اتیکت اسممو بدم چاپ کنن بدوزم به لباسم و کچل کنم :(

dsa dsa
22-10-2012, 15:21
من الان بخوام بفهمم غیب خوردم یا نه و بخوام بدونم چقدر مهلت دارم برای ارسال مدارک..... باید به کجا مراجعه کنم؟

بالای میدان سپاه یه سامانه داره میری اون جا کد ملی رو می زنی بهت می گه غیبت داری یا نه .

بعد از اخرین مدرک تحصیلی که می گیری 1 سال وقت داری تا ارسال دفترچه .

اگرم انصرافی باشی فکر کنم 6 ماه .

masoud05
22-10-2012, 15:21
سلام
دوستان کسی از قرارگاه خاتم- پادگان ولیعصر سپاه ساری- ستاد سازندگی و مهندسی (اسمشو دقیق نمیدونم) اطلاعی داره؟
چطوری باید پذیرش بگیرم از اونجا؟

mehran_pqqp
22-10-2012, 15:23

بستگی به تاریخ فراغت از تحصیل یا انصراف یا اخراجت داره ، دفترچه جدید رو از سایت نظام وظیفه دانلود کن کامل قوانین جدید رو نوشته ، چون دفترچه های موجود در پلیس +10 همگی قدیمی هستن و قوانینش هنوز Update نشده

majid322
22-10-2012, 15:28
بالای میدان سپاه یه سامانه داره میری اون جا کد ملی رو می زنی بهت می گه غیبت داری یا نه .

بعد از اخرین مدرک تحصیلی که می گیری 1 سال وقت داری تا ارسال دفترچه .

اگرم انصرافی باشی فکر کنم 6 ماه .

بستگی به تاریخ فراغت از تحصیل یا انصراف یا اخراجت داره ، دفترچه جدید رو از سایت نظام وظیفه دانلود کن کامل قوانین جدید رو نوشته ، چون دفترچه های موجود در پلیس +10 همگی قدیمی هستن و قوانینش هنوز Update نشده

ممنونم از توضیحی که دادید لطف کردید..فقط من تا قبل کنکور داشتم پیش دانشگاهی رو میخوندم ولی دیگه امتحانای نهاییش رو به دلایلی ول کردم..حالا تکلیف من چیه؟
یه سوال دیگه اینکه اگه مدارکم رو الان ارسال کنم..اعزامم کی میفته؟ من میخوام حتما بیفته بعد عید..

Pami
22-10-2012, 15:32
سلام
من تقسیم شدم واسم نوشته
به : اداره بهداشت و درمان - آج - آدرس :تهران لویزان
اون آج منظورش آجودانی هستش ؟؟
کسی میدونه جریان چیه

آج منظور آجودانی اداره بهداشت هست ، یعنی شما باید به آجودانی خودتون رو معرفی کنید برای تقسیم
بنده هم تو آجودانی اداره بهداشت هستم ، شما دوباره میای اونجا ازت اطلاعات میگیرن بعد میگن 3-4 روز دیگه بیاین برای گرفتن امریه ( مشخص میشه کجا افتادین )
جاهایی که تقسیم میشید زیر نظر خود اداره هست شامل بیمارستانها و کلینیک ها و مراکز درمانی
برو شکر کن

Re zA
22-10-2012, 15:44
آج منظور آجودانی اداره بهداشت هست ، یعنی شما باید به آجودانی خودتون رو معرفی کنید برای تقسیم
بنده هم تو آجودانی اداره بهداشت هستم ، شما دوباره میای اونجا ازت اطلاعات میگیرن بعد میگن 3-4 روز دیگه بیاین برای گرفتن امریه ( مشخص میشه کجا افتادین )
جاهایی که تقسیم میشید زیر نظر خود اداره هست شامل بیمارستانها و کلینیک ها و مراکز درمانی
برو شکر کن

آخه اونجوری نباید رسته منو میزد اداری وقتی قرار کار اداری انجام بدم ؟؟؟

abdha
22-10-2012, 15:46
دوستان ما که افتادیم شهر خودمون میزارن شبا بریم خونمون یا نه؟ من گروهبان یکم رسته اداری تو امریم نوشته.راهنمایی کنین لطفا . وسایل چیا باید ببریم؟ کیسه انفرادی هم میخواد؟!! با پتو و اینا؟! درجه مرجه رو باید به لباس بزنیم بریم؟ شخصی یا نظامی؟ بگین دیگه !

Pami
22-10-2012, 16:15
آخه اونجوری نباید رسته منو میزد اداری وقتی قرار کار اداری انجام بدم ؟؟؟

نه ربطی نداره ، آجودانی وظیفه اش تقسیم شما در سطح اداره هست نه بکارگیری شما همونجا

Re zA
22-10-2012, 16:35
نه ربطی نداره ، آجودانی وظیفه اش تقسیم شما در سطح اداره هست نه بکارگیری شما همونجا

روز اول که میرم باید با لباس ارتشی و درجه و رسته خودم برم یا لباس شخصی برم ؟؟

لباس تابستونی هم میدن ؟؟

mehran_pqqp
22-10-2012, 16:41
ممنونم از توضیحی که دادید لطف کردید..فقط من تا قبل کنکور داشتم پیش دانشگاهی رو میخوندم ولی دیگه امتحانای نهاییش رو به دلایلی ول کردم..حالا تکلیف من چیه؟
یه سوال دیگه اینکه اگه مدارکم رو الان ارسال کنم..اعزامم کی میفته؟ من میخوام حتما بیفته بعد عید..

چه فارغ التحصیل باشی چه انصراف (مورد شما) ، چه اخراج و ... 1 سال وقت داری دفترچه پست کنی و غیبت نمی خوری ، تمام این موارد تو دفترچه توضیح داده شده
مثلا:

پس از معرفی و ثبت درخواست اعزام ، در اولین دوره اعزام دارای ظرفیت ، تعیین موعد اعزام شده و در همان تاریخ به خدمت اعزام خواهید شد و تمدید تاریخ اعزام در غیر از مواردی که برابر مقررات و یا براساس معاذیر موجه پیش بینی شده ، امکان پذیر نخواهد بود

یعنی اینطوری که شما گفتید عمل نمی کنن ، ممکنه دفترچه بفرستی 2 ماه بعد اعزام بشی و ممکن هم هست 4-5 ماه بعد اعزام بشی

us12
22-10-2012, 18:28
با پوزش فروان به خاطر اینکه اسپم میدم ولی واجبه !!

سلام
کسی اطلاعاتی در مورد تیپ 292 زرهی شهید سرلشکر غلام رضا آزادی دزفول کمربندی اندیشمک داره ؟؟
لطفا اگه کسی قبلا اونجا بوده در خصوص ستوان 3 وظیفه شدن با رسته کامپیوتر توضیح بده؟
با تشکر از تک تک شما دوستان عزیز.

asemuna
22-10-2012, 18:49
مرسی

بعضی ها رو نگه می دارن برای اینکه نیروهای قبلی می خوان برن و کسی نیست برای نگهبانی باید از سرباز صفرها استفاده کنند یا شما که شما گزینه بهتری هستید سر به راه تر حرف گوش کن تر و با عرض معذرت ترسو تر و ..... اینو میگم چون سرباز صفرای صفر یک و دیدم .

hosein.ac
22-10-2012, 18:59
افتادم یگان 513 (که خوشبختانه میشه هنگ 1 که میگن فرماندش بهتره !!! ) 14 نفریم تو 513 - 5 6 تا فوق لیسانسیم، بقیه لیسانس. تا شنبه بهمون مرخصی دادن ، ولی ...
من هم فردا صبح 24 ساعت نگهبانم (2 ساعت نگهبانی 4 ساعت استراحت و تکرار همین). باید فردا با لباس و مو 2 ساعت 6:30 پادگان باشم برای جلسه توجیحی نگهبانی و ...
بقیه هم روزای دیگه نگهبانن تا شنبه (البته فقط تهران-کرجی ها تا شنبه نگهبانی میدن - که البته این نگهبانی ما جز نگهبانی های آخر هفته مون حساب میشه)

** حالا من از کرج چجوری برم که 6:30 تو پادگان باشم؟ اگه تا مثلاً آزادی با تاکسی برم، بقیه شو چجوری باید برم؟ اون موقع صبح BRT و مترو هستند؟ با کدوم راحتتره؟ (امروز رو با یکی از آشناهامون رفتم. ولی دیگه نمیتونم با ایشون برم !)

ولی یه چیزی. از هفته پیش فرمانده کل 01 عوض شده و یه نفر که قبلاً فرمانده تکاورا بوده اومده جاش که خود کادری ها هم مینالیدن ازش ... گفته دیگه روز برگ نداریم و ... اینم شانس منه !!! میگن دیگه مثل 01 سابق نیست :(

آخرین ایستگاه خط 4 مترو نزدیکه پادگانه . برای برگشت به کرج میتونی ازش استفاده کنی . ولی نمیدونم اولین قطار چه ساعتی حرکت میکنه .

یگان خوبی افتادی . فرماندتون آدم مثبتیه .

امیدوارم فرمانده جدید پادگان کاری نکنه که به ضررتون تموم بشه . هفته اول اذیت میشی . این نگهبانی ای که خوردی برات نعمته . میری پادگان و دستت میاد که برای شنبه باید چه وسایلی با خودت ببری .

لباس گرم حتماً حتماً ببر . اونجا هم یه دست لباس گرم بهت میدن که خیلی خوب گرمت میکنه ولی احتیاط کن و باز هم لباسی که بتونی زیر لباس نظامیت بپوشی و به تنت بچسبه و گرمت کنه بردار .

سعی کن یک پتو هم با خودت ببری که لازم نباشه هر روز صبح کلی زمان برای مرتب کردن تختت هدر بدی .

داروی سرماخوردگی و ... حتماً با خودت بردار . بهترین چیز انرژی زا و کم حجم به نظم کشمش باشه . حدود 1 کیلو با خودت ببر . بعداً میفهی دارم چی بهت میگم ، پس به حرفهام گوش کن .

روز شنبه آنقدر تعدادتون زیاده که موقع ورود نمیتونن بگردنتون پس اگه موبایل میخوای با خودت بردار و یه گوشه وسایلت قایم کن . یه سیم ایرانسل و یه گوشی کم حجم و کم مصرف . روزهای اول اونقدر صف تلفن زیاده که برقراری ارتباط با بیرون خیلی سخته . من خودم بیشترین اذیت در هفته اول رو از عدم امکان برقراری ارتباط با بیرون داشتم .

دو هفته اول اذیت میشی و هر چه زمان میگذره از فشار کاسته میشه .

اگر هنوز فولادی فرمانده پادگان بود 5 شنبه بعد همه میومدید خونه (به جز نگهبانها) . اوایل هفته بعدش روانه 30 - 40 نفر روزبرگ میشدید و بعد از چند روز همه روزبرگ بودید .

سعی کن با فرمانده گروهانت رابطه مناسبی برقرار کنی .

به نظرم پذیرش مسئولیتهای کوچک به نفع آدم تموم میشه .

کمک آموزشی تو یگان ما نظافت نداشت .

گروهبان نگهبان یه ذره استرس داشت که آمار رو در بیاره ، اما 12 میخوابید و عملاً نگهبانی اذیتش نمیکرد .

بچه های سلف هم نگهبانیشون نصف بود و منطقه نظافت نداشتن .:sq_8::sq_8:

سعی میکنم تا 15 روز دیگه مواردی رو در مورد اردوگاه تلو ، زمانش ، نکاتش ، تیراندازی ، تجدید دوره ، نهست ، سیگار ، موبایل ، بهداری و اضافه خدمت واست مینویسم .

15 روز بعد :

تلو خیلی سرده لباس ببرید . با بچه های چادر هماهنگ باشید و تن ماهی و ... بخرید و با هم ببرید . اونجا غذا خیلی کمه . گرسنه میمونید . تخمه هم زیاد ببرید تلو . خیلی میچسبه . اگه تنهایی چیزی ببری نمیتونی جلوی بقیه بخوری و یا باید دست نخورده برگردونی و یا بدی همه بخورن .

تلو اصلاً تلفن نداره . اونجا نمیگردنتون . اگه موبالو تو 01 ببری از اونجا راحت میتونی ببریش تلو .
نمره تیر اندازی خیلی مهم نیست ، نگرانش نباش .

تلو برای ما 3 شب و 4 روز بود . شاید تو فصل سرما مدتش رو کم کنند .

نهست نکن ، چون هم اضافه داره و هم هر جا نگهبان کم بیاد از نهست ها میزارن .

masoud05
22-10-2012, 19:45
دوستان کسی در مورد قرارگاه خاتم سپاه اطلاعی نداره؟

به لیسانس کامپیوتر رسته اگه کامپیوتر باشه چه پستی میدن؟

tophigh
22-10-2012, 19:47
اقا مدرك تك فرزندي گفتن ١ هفته اي بايد بيارم من شناسنامه پدرم خرمشهره نميدونيد چه جوري زود ميشه اينا رو انجام داد

SNOW PATROL
22-10-2012, 19:56
دوستان کسی در مورد قرارگاه خاتم سپاه اطلاعی نداره؟

به لیسانس کامپیوتر رسته اگه کامپیوتر باشه چه پستی میدن؟

دوست عزیز این قرارگاه بیشتر امریه میگیره تو کل کشور هم فعالیت میکنه کلا جایه خوبی هست و از مدرکت معمولا استفاده میکنند

اقا مدرك تك فرزندي گفتن ١ هفته اي بايد بيارم من شناسنامه پدرم خرمشهره نميدونيد چه جوري زود ميشه اينا رو انجام داد

پست سفارشی یا با هواپیما خیلی راحت

mani6606
22-10-2012, 21:43

دوست عزیز انشالله دوره رو با موفقیت تمام کنی . من دوره قبل بودم و دیروز ۳۰\۷ مراسم تحلیف ما بود.فرماندهی مرکز اموزشی ۰۱ که امیر فولادی بود عوض شده و جای اون رو سرهنگ امانی گرفته که فرمانده مرکز تکاوری لشکرک بوده خیلی سخت گیره . در مراسم تحلیف یک فرمانده گردان و چند فرمانده گروهان جایزه بگیر بودند سرهنگ امانی به نحوه امدن این افراد به جلوی مقام مدعو ایراد می گرفت و چند بار مجبورشون کرد تا تکرار کنند و کلا اونا رو جلوی ۱۹۰۰ سرباز واقع در میدان له کرد.
فرمانده هنگ شما یعنی هنگ ۱ سرهنگ شاه مرادی خیلی خوبه البته فرمانده هنگ ۲ سرهنگ حسین زاده در دوره جدید در ۰۱ نیست چون جانشین فرمانده مرکز اموزشی ۰۲ شده.
سعی کن نهست نکنی جون ممکنه برای اخر دوره نگهبان بزارن دیروز چند تا از بچه ها که نهست داشتن رو تا صبح ۱\۸ نگهبان بودن . تلو شما هفته اول اذر خواهد بود و حسابی سرده سعی کن لباس و تنقلات گرم با خودت به اندازه کافی داشته باشی در تلو هم نگهبانی دارین.

Pami
22-10-2012, 21:44
روز اول که میرم باید با لباس ارتشی و درجه و رسته خودم برم یا لباس شخصی برم ؟؟

لباس تابستونی هم میدن ؟؟

بله با لباس کامل استتار بیایید ، آرم و علائم + درجه
لباس استحقاقتون رو هم اونجا 1-2 ماه بعد از اومدنتون میدن

mf.designing
22-10-2012, 23:07
سلام به دوستان ، اگه میشه پاسخ سوال منم بدید

SNOW PATROL
22-10-2012, 23:08
سلام به دوستان ، اگه میشه پاسخ سوال منم بدید

نه دوست عزیز من که نشنیدم!!!

tapa talked

Re zA
22-10-2012, 23:48
برو شکر کن

حالا این تقسیم آجودانی با غیر آجودانی فرقی میکنه ؟؟
احتمال اینکه دوباره شهرستان بندازن هم هست ؟؟

HAMID REZA SAM
23-10-2012, 00:30
متأسفانه صحت داره. مسئول نیروی انسانی ما امروز برای بچه ها سخنرانی کرد و اونا رو توجیه کرد. گفت تا 21 خرداد ماهی 2.5 روز و بعد از اون ماهی 1 روز حساب میشه. فعلاً که این طوری هست مگر ابلاغیه جدیدی بیاد که خیلی بعیده.

با سلام خدمت دوستان . من اعزامی 1 تیر 90 هستم . ان شا الله 17 روز دیگه خدمتم تمومه . (اگه به مرخصی هام گیر ندند) . من قسمت احتساب مرخصی پادگان رفتم و برام 20 روز طلب مرخصی زد که 11 روزش را رفتم و 9 روز دیگه مونده . حالا من بقیه مرخصی هام را برم ؟ نرم ؟ یکی از بچه ها که همه مرخصی هاش را رفت و دیروز(30 مهر 91) تسویه حساب کرد و رفت . از خرداد تا حالاشم ماهی 2.5 روز براش حساب کردن . حالا ما موندیم چیکار کنیم . برای من هم ماهی 2.5 روز حساب کردن . حالا به نظر شما چیکار کنم؟

boca
23-10-2012, 00:41
کسی از دوستان در مورد دوره کد در توپخانه اصفهان اطلاعاتی داره ؟
کلاساش تا کی هست هر روز ؟ عصر میشه رفت بیرون راحت ؟ گوشی میشه برد؟

mani6606
23-10-2012, 06:44
دوستان در برگه تقسیم من نوشته :پشتیبانی منطقه ۵ف اماد و پش-اج:مشهد
رسته: الکترونیک ، تجهیزات مخابراتی
قضیه اج چیه؟ یعنی دوباره تقسیم می کنند؟

reza_khan2006
23-10-2012, 08:17
سلام
من می خوام برم چکمه هام در مغازه ها عوض کنم به نظرتون ارزش داره مارک خوب چیه و حدود قیمت

mani6606
23-10-2012, 08:26
سلام
من می خوام برم چکمه هام در مغازه ها عوض کنم به نظرتون ارزش داره مارک خوب چیه و حدود قیمت

پوتین نه چکمه. من عوض کردم خیلی راضیم چون اون چیزی که ارتش به من داد پدر پام رو دراورد از بس سنگین و خشک بود.این اواخر دوره اموزشی پوتین بچه هایی محل های دوختش باز شده بود.

SNOW PATROL
23-10-2012, 08:30
سلام

شیما. کترپیلار اصل.

tapa talked

sfk123
23-10-2012, 10:07
سلام
کسی در مورد پایگاه ولایت جاسک(نیروی دریایی) چیزی میدونه؟؟؟؟خدمت افتادم اونجا نمیدونم چی با خودم ببرم چی نبرم.در ضمن شرایط خدمت در اونجا چجوریاست؟؟؟؟
لطفا جواب بدبید

HAMID REZA SAM
23-10-2012, 11:26
سلام
کسی در مورد پایگاه ولایت جاسک(نیروی دریایی) چیزی میدونه؟؟؟؟خدمت افتادم اونجا نمیدونم چی با خودم ببرم چی نبرم.در ضمن شرایط خدمت در اونجا چجوریاست؟؟؟؟
لطفا جواب بدبید
سلام دوست عزیز. بنده هم نیروی دریایی سپاه بودم و با جاسک زیاد فاصله نداشتم . من میناب بودم . اما دوست کادری که جاسک باشه خیلی داشتم . اونجا مرخصیش خوبه . حقوقش خوبه . اگه میتونی انتقالی بگیر برای میناب . میناب خیلی بهتر جاسکه . اما جاسک از لحاظ مرخصی و حقوق بهتره . میناب از لحاظ آب و هوا بهتره جاسکه . جاسک اغلب طوفان شن داره اما میناب نداره .

reza_khan2006
23-10-2012, 15:27
1.به ما یک دست لباس نظامی دادند حالا با این همه تمرین اگه پاره بشه یا کثیف بشه چی کار کنیم می خواد یه دست لباس دیگه هم خودم بگیرم
2. اگه وسط تمرینات مثل بشین پاشو یکی کم بیاره و دیگه نتونه ادامه بده چی کارش میکنن

اموزشی ارتش

SNOW PATROL
23-10-2012, 15:34
1.به ما یک دست لباس نظامی دادند حالا با این همه تمرین اگه پاره بشه یا کثیف بشه چی کار کنیم می خواد یه دست لباس دیگه هم خودم بگیرم
2. اگه وسط تمرینات مثل بشین پاشو یکی کم بیاره و دیگه نتونه ادامه بده چی کارش میکنن

اموزشی ارتش

به سربازی خوش اومدی
اگه پاره شد میدوزیش !! اگه کثیف شد میشوریش !!!! میتونی یه دست لباس هم خودت بگیری
2.هیچی

Pami
23-10-2012, 15:48

اموزشی ارتش

1.بهتره تا الان یاد نگرفتی لباس دوختن رو اینجا یاد بگیری چون بهترین فرصته ! احتیاجی به یه دست دیگه لباس نیست ، لباس یگانتون رو خوب بگیرید که ماهها قراره خدمت کنید :دی
2.درسته میخورنش !! اردوگاه شکنجه که نمیخواین برین ! اونا هم آدمن دیگه ! هیچ کاریتون نمیکنن ، تنبیهاتی که بطور قانونی در نظر گرفته شده دور میل پرچم بشین پاشو حالت شنا هست ، اونم ببینن نمیتونین برین چیزی نمیگن

حالا این تقسیم آجودانی با غیر آجودانی فرقی میکنه ؟؟
احتمال اینکه دوباره شهرستان بندازن هم هست ؟؟

شما اصلا متوجه این قسمت آجودانی نشدین ، یه قسمتی به نام آجودانی داریم یکی هم رسته ، اسم دیگه رسته اش هم اداری پرسنلی هست
شما رسته ات بهداشت و درمان هست و ربطی به قسمت دوم بالا نداره ! شما فقط میاین قسمت آجودانی که شما رو داخل اداره تقسیم کنه همین

Re zA
23-10-2012, 16:29
1.بهتره تا الان یاد نگرفتی لباس دوختن رو اینجا یاد بگیری چون بهترین فرصته ! احتیاجی به یه دست دیگه لباس نیست ، لباس یگانتون رو خوب بگیرید که ماهها قراره خدمت کنید :دی
2.درسته میخورنش !! اردوگاه شکنجه که نمیخواین برین ! اونا هم آدمن دیگه ! هیچ کاریتون نمیکنن ، تنبیهاتی که بطور قانونی در نظر گرفته شده دور میل پرچم بشین پاشو حالت شنا هست ، اونم ببینن نمیتونین برین چیزی نمیگن

شما اصلا متوجه این قسمت آجودانی نشدین ، یه قسمتی به نام آجودانی داریم یکی هم رسته ، اسم دیگه رسته اش هم اداری پرسنلی هست
شما رسته ات بهداشت و درمان هست و ربطی به قسمت دوم بالا نداره ! شما فقط میاین قسمت آجودانی که شما رو داخل اداره تقسیم کنه همین

خوب احتمال اینکه منو باز شهرستان بندازه هم هست ؟؟؟
یعنی 10 روز باید صبر کنم ببینم کجا میفتم
اینا مگه مریضن خوب همون اول تقسیم کنن دیگه این کارا واسه چیه چرا شکنجه میدن مردم رو !!!!

Pami
23-10-2012, 16:35
خوب احتمال اینکه منو باز شهرستان بندازه هم هست ؟؟؟
یعنی 10 روز باید صبر کنم ببینم کجا میفتم
اینا مگه مریضن خوب همون اول تقسیم کنن دیگه این کارا واسه چیه چرا شکنجه میدن مردم رو !!!!

بله احتمالش هست ولی هرچی مدرک بالاتر باشه احتمال خدمت کردن تو شهر غریب هم کمتر ! ( اداره ما )

asemuna
23-10-2012, 17:41
دوست عزیز انشالله دوره رو با موفقیت تمام کنی . من دوره قبل بودم و دیروز ۳۰\۷ مراسم تحلیف ما بود.فرماندهی مرکز اموزشی ۰۱ که امیر فولادی بود عوض شده و جای اون رو سرهنگ امانی گرفته که فرمانده مرکز تکاوری لشکرک بوده خیلی سخت گیره . در مراسم تحلیف یک فرمانده گردان و چند فرمانده گروهان جایزه بگیر بودند سرهنگ امانی به نحوه امدن این افراد به جلوی مقام مدعو ایراد می گرفت و چند بار مجبورشون کرد تا تکرار کنند و کلا اونا رو جلوی ۱۹۰۰ سرباز واقع در میدان له کرد.
فرمانده هنگ شما یعنی هنگ ۱ سرهنگ شاه مرادی خیلی خوبه البته فرمانده هنگ ۲ سرهنگ حسین زاده در دوره جدید در ۰۱ نیست چون جانشین فرمانده مرکز اموزشی ۰۲ شده.
سعی کن نهست نکنی جون ممکنه برای اخر دوره نگهبان بزارن دیروز چند تا از بچه ها که نهست داشتن رو تا صبح ۱\۸ نگهبان بودن . تلو شما هفته اول اذر خواهد بود و حسابی سرده سعی کن لباس و تنقلات گرم با خودت به اندازه کافی داشته باشی در تلو هم نگهبانی دارین.

تو کتم نمیره 01 هم بشه مثل پرندک یا 06 چون خودم اونجا بودم علاقه مندم بدونم چطور میشه !

Aref_2008
23-10-2012, 18:04
من امروز رفتم آمپول هامو زدم و یه کارت ایمن سازی بهم دادن

نوع واکسن مننژیت و دوگانه . درد هم نداشت

من کوچولوترین فرد اونجا بودم آخه من متولد 73 هستم

farzad02
23-10-2012, 19:11
سلام
من ساکن تهرانم
الان مثل قدیمه که باید دفترچه از پست بگیریم یا باید بریم پلیس +10؟
چون شنیدم که دیگه الان همه میرن پلیس +10

مدارک چی باید آماده داشته باشم؟
لطفا یک توضیح مختصری بدید که چند روز دیگه میخوام شروع کنم

مدرکم کارشناسیه

ice_man_sh
23-10-2012, 19:14
کسی از دوستان در مورد دوره کد در توپخانه اصفهان اطلاعاتی داره ؟
کلاساش تا کی هست هر روز ؟ عصر میشه رفت بیرون راحت ؟ گوشی میشه برد؟
دوست من اونجا بود، میگه دوره کد خیلی راحت بود، پادگانش جای با صفایی هست. بالا شهره اصفهانه، عصر هم مرخصی شهری میدن در میومدن اونجا حال میکردن (البته ظاهرا با لباس شخصی اجازه خروج میدن)

کلا تو جاهای نظامی باید بیخیال گوشی و... بشین مگر اینکه راههایی ! پیدا کنید و ببرید که اگه گرفتن باید راضی به تبعاتش باشین.

من امروز رفتم آمپول هامو زدم و یه کارت ایمن سازی بهم دادن

نوع واکسن مننژیت و دوگانه . درد هم نداشت

من کوچولوترین فرد اونجا بودم آخه من متولد 73 هستم
من به هوای اینکه سپاهم شلوغش کردیم بزرگسالان رو نزدم :sq_19: الان اگه سپاه نیوفتم باید یبار هم برم ولی دیگه نمیدونم میزنن یا نه :sq_11:

reza_khan2006
23-10-2012, 22:07
ساعت مچی تو اموزشی چقدر به درد می خوره؟
این پست ها که چهار ساعت پست دو ساعت خوابه، خودمون باید بیدار شیم یا یکی میاد صدا مون می زنه

SNOW PATROL
23-10-2012, 22:20
ساعت مچی تو اموزشی چقدر به درد می خوره؟
این پست ها که چهار ساعت پست دو ساعت خوابه، خودمون باید بیدار شیم یا یکی میاد صدا مون می زنه

ساعت مچی خیلی خوبه حتما ببر
پست هم ما چیزی به نام چهار ساعت پست دو ساعت خواب نداریم و خلاف قوانین هست بد ترین حالت دو ساعت پست دو ساعت خواب هست باید حداقل به اندازه پست استراحت کرد در مورد بیدار شدن هم پاسبخش یا افسر گشت یا هر چیزی که هر جا اسمش هست میاد بیدارتون میکنه

tapa talked

HamidKh
23-10-2012, 23:36
منم امروز از 01 برمیگردم.دیشب ساعت 22 رسیدم پادگان و پذیرش و وسایل و بعدشم حدود 1شب برگشتیم که من امروز ظهر رسیدم خونه.
یگانم 514 شد که ظاهرا راحت تر هستم ولی از اینکه فرمانده پادگان عوض شده می ترسم. شانس که نداریم اونجا رو برامون جهنم میکنه :sq_7:
ظاهرا 01 به مو خیلی گیر میده من با 8 زده بودم ولی باید برم با 4 بزنم.
وسط دوره هم گیر میدن که بریم کوتاه کنیم؟

tophigh
24-10-2012, 00:02
ما كه ٠٢ هستيم گردان وحدت (وحشت) بد نبود بايد از شنبه معلوم بشه مطمن باشن بچه هاي سايت كه هر بار اومدم خونه براشون مينويسم از اتفاقات پادگان كه اشنايي بيشتر داشته باشن البته با حفظ مسايل اطلاعاتي

mehran_pqqp
24-10-2012, 00:22
من احتمالا برای چشم معاف بشم ولی اگه نشدم سوال: من قبلا تکواندو کار می کردم و کمربند مشکی دارم دو دوره تو مسابقات قهرمانی تهران شرکت کردم یه بار اول شدم و یه بار هم 4م شدم
الان به نظرتون اگه قرار شد برم خدمت اینارو بگم؟ چون یه بنده خدایی گفت نگی بهتره ولی دلیلی نداشت برای حرفش

ممنون

meyn
24-10-2012, 00:32
منم امروز از 01 برمیگردم.دیشب ساعت 22 رسیدم پادگان و پذیرش و وسایل و بعدشم حدود 1شب برگشتیم که من امروز ظهر رسیدم خونه.
یگانم 514 شد که ظاهرا راحت تر هستم ولی از اینکه فرمانده پادگان عوض شده می ترسم. شانس که نداریم اونجا رو برامون جهنم میکنه :sq_7:
ظاهرا 01 به مو خیلی گیر میده من با 8 زده بودم ولی باید برم با 4 بزنم.
وسط دوره هم گیر میدن که بریم کوتاه کنیم؟

منم آموزشی ۰۱ بودم. خیلی هتله. اصلا نگران نباش. مخصوصاً شما که هنگ یک افتادی که دیگه واقعاً هتله!

tophigh
24-10-2012, 00:33
نه داداش پادگان 02 شهید انشایی نه 01

amin khan
24-10-2012, 01:47
سلام
من ساکن تهرانم
الان مثل قدیمه که باید دفترچه از پست بگیریم یا باید بریم پلیس +10؟
چون شنیدم که دیگه الان همه میرن پلیس +10

مدارک چی باید آماده داشته باشم؟
لطفا یک توضیح مختصری بدید که چند روز دیگه میخوام شروع کنم

مدرکم کارشناسیه

نه دیگه با پست کاری نداری ، کلا پلیس +10 شده
اول یه دفترچه ازشون میگیری ، دو صفحه اش رو پر میکنی ( واکسن کزاز و مننژیت رو میزنی و مشخصاتش رو هم پر میکنی)
بعد یه حساب تو بانک سپه باز میکنی ، شماره حساب رو هم مینویسی
دو تا عکس یکی واسه صفحه واکسن و یکی واسه صفحه مشخصات لازم داری
فتوکپی از این دوتا صفحه و آخرین مدرک تحصیلیت رو دوباره ببر پلیس +10 تا بقیه کاراش رو بکنن....
بعد از 10-15 رو برگ سبزت میاد

reza_khan2006
24-10-2012, 10:18
سلام دوباره چند تا سوال درباره ارتش اموزشی 01 تهران
1 با توجه به این که کمد ها باید انکادر باشه ساک شخصی و این وسایلی که با خودمون می بریم اجازه می دهند، بذاریم تو کمد یا باید زیر تخت بذاریم
2 من رو نقشه نگاه کردم ترمینال شرق به پادگان 01 نزدیکتر بود چرا همه می گن بریم ترمینال جنوب ( من ساکن اصفهانم)
3 از کدوم ترمینال با مترو میشه راحت تر رفت به پادگان

mani6606
24-10-2012, 11:14
سلام دوباره چند تا سوال درباره ارتش اموزشی 01 تهران
1 با توجه به این که کمد ها باید انکادر باشه ساک شخصی و این وسایلی که با خودمون می بریم اجازه می دهند، بذاریم تو کمد یا باید زیر تخت بذاریم
2 من رو نقشه نگاه کردم ترمینال شرق به پادگان 01 نزدیکتر بود چرا همه می گن بریم ترمینال جنوب ( من ساکن اصفهانم)

سوال اول رو جواب میدم سوال دوم رو بچه های شهرستان یا تهران که بیشتر از این دو تومینال استفاده کردند جواب بدند.
شما ساک خودت رو باید در کیسه انفرادی جا بدی و بغیر از چیزهایی که که در فرم کمد میزارین نباید چیز دیگه ای داخل کمد باشه . بنابراین بار زیادی همراه خودت نیار چون کل استحقاقی رو که میگیری رو هم باید داخل کیسه بزاری .همواره سعی کن که کمد مرتب و انکادر باشه چون یک وقت دیدی یدون خبر فرمانده گروهان یا گردان یا هنگ امدند بازدید . لباس هاس شخصی رو می تونه مرتب در طبقه بالا کمد قرار بدی.
اگر سوالی درباره ۰۱ داشتی بپرس.

ehsan0_l
24-10-2012, 11:25
بيشتر بچه هاي ليسانس اعزامي 6 و 8 افتادند ارتش
انگار ارتش زياد داره سرباز ميگيره
معلوم نيست 10 هم اينطور باشه يا نه؟

mani6606
24-10-2012, 11:30
بيشتر بچه هاي ليسانس اعزامي 6 و 8 افتادند ارتش
انگار ارتش زياد داره سرباز ميگيره
معلوم نيست 10 هم اينطور باشه يا نه؟

تقسیم سرباز بین ارگان ها توسط رایانه و در نظام وظیفه انجام میشه و این طور نیست که هر ارگانی به طور مستقل جذب کنه.

amin khan
24-10-2012, 11:33
به نظر من که ترمینال شرق نزدیکتره ، چهارراه تهرانپارس همیشه ماشین واسه سه راه افسریه داره (من ساعت 4 صبح هم گیر آوردم ، کرایه 1000 تومن)
اونا رو سوار شو سه راه تختی پیاده شو( زیر پل) بقیه اش رو هم پیاده برو

ولی از ترمینال جنوب مسیرت دو کورس میشه یه بار باید بیای تا سه راه افسریه و یه بار هم از سه راه افسریه تا سه راه تختی

reza_khan2006
24-10-2012, 11:46
سوال اول رو جواب میدم سوال دوم رو بچه های شهرستان یا تهران که بیشتر از این دو تومینال استفاده کردند جواب بدند.
شما ساک خودت رو باید در کیسه انفرادی جا بدی و بغیر از چیزهایی که که در فرم کمد میزارین نباید چیز دیگه ای داخل کمد باشه . بنابراین بار زیادی همراه خودت نیار چون کل استحقاقی رو که میگیری رو هم باید داخل کیسه بزاری .همواره سعی کن که کمد مرتب و انکادر باشه چون یک وقت دیدی یدون خبر فرمانده گروهان یا گردان یا هنگ امدند بازدید . لباس هاس شخصی رو می تونه مرتب در طبقه بالا کمد قرار بدی.
اگر سوالی درباره ۰۱ داشتی بپرس.

مرسی جواب دادین
شنیدم پادگان خوبیه فقط می گن فرمانده عوض شده جدیده فرمانده تک اور بوده خدا به خیر کنه
چند تا سوال جدید

1 یعنی ما کل وسایل غیر انکادر مثل ساک، لباس شخصی، خوردنی، دارو، لوازم شست و شو می گذرایم داخل کیسه بعد کیسه را می گذاریم داخل کمد و هر دفعه چیزی خواستیم از داخل کیسه بر می داریم این ساک را که لازم نیست هر روز دنبال خودمون بکشیم

2 . همه می گن وسایل کم ببرین مثلا یک دست زیرپوش و شرت اگه اینا قرار باشه که هر روز ما کلی تمرین کنیم فکر کنم بیشتر لازم باشه شاید وقت نباشه ادم هر روز لباس بشوره تازه الانم هوا بارانی

3 شاید تا استحاقی بدهند چند روز طول بکشه لازمه من شلوار ورزشی ببرم یا مثلا واکس و مواد شوینده و حوله (البته فکر کنم خیلی چیزا تو بوفش گیر بیاد)

HamidKh
24-10-2012, 12:10
مرسی جواب دادین
شنیدم پادگان خوبیه فقط می گن فرمانده عوض شده جدیده فرمانده تک اور بوده خدا به خیر کنه

آره منم از همینش می ترسم به خصوص اگه مرخصی نده و اذیت کنه. :41:
وگرنه اگه یه کم منظم باشی برخورد بقیه افرادش و کادرش واقعا خوب هست و به آدم احترام میذارن :20:

mani6606
24-10-2012, 12:59
مرسی جواب دادین
چند تا سوال جدید

1 یعنی ما کل وسایل غیر انکادر مثل ساک، لباس شخصی، خوردنی، دارو، لوازم شست و شو می گذرایم داخل کیسه بعد کیسه را می گذاریم داخل کمد و هر دفعه چیزی خواستیم از داخل کیسه بر می داریم این ساک را که لازم نیست هر روز دنبال خودمون بکشیم

2 . همه می گن وسایل کم ببرین مثلا یک دست زیرپوش و شرت اگه اینا قرار باشه که هر روز ما کلی تمرین کنیم فکر کنم بیشتر لازم باشه شاید وقت نباشه ادم هر روز لباس بشوره تازه الانم هوا بارانی

3 شاید تا استحاقی بدهند چند روز طول بکشه لازمه من شلوار ورزشی ببرم یا مثلا واکس و مواد شوینده و حوله (البته فکر کنم خیلی چیزا تو بوفش گیر بیاد)

۱-گفتم لباس شخصی رو داخل کمد میتونید بزارید به شرط اینکه مرتب قرار بدید.شما باید بقیه لوازم رو داخل کیسه انفرادی بزارید و کیسه رو بزارین زیر تختتون . کمد زیاد بزرگ نیست که بتونید داخل ان کیسه انفرادی قرار بدهید . حتما یک قفل به همراه داشته باشید تا در کیسه رو ببندید.
۲- یک دست لباس زیر جز استحقاقیتون هست می تونید یک دست هم خودوتون تهیه کنید حالا از بیرون پادگان یا از بوفه.
۳-استحقاقی رو هم روز اول حضور در پادگان میدن شما فقط یک شلوار ورزشی به همراه داشته باش تا شبها با شلوار نظامی نخوابی واکس و حوله هم خودشون میدن.
فقط دارو مثل قرص سرماخوردگی ، اموکسیسیلین ، پروفن(کاهنده درد) ، ضد تهوع و اسهال به همراه داشته باشید چون بهداری دارو خیلی کم داره .
میتونید گوشی موبایل ببرید و تحویل امانتدرای درب جنوب دهید که هفته ای ۱۰۰۰ تومن میگیره.
یک توصیه مهم : اردو شما در اذرماه خواهد بود و در این فصل اردوگاه تلو حسابی سرده ما که اول برج۷ رفتم حسابی باد میزد ر شب ها با یک بلوز میخوابیدیم حتما تنقلات گرم مثل گردو کشمش ، انجیر به همراه داشته باشید و همچنین در هنگام غذا فلفل نیز استفاده کنید تا بدتنون گرم بمونه و لباس گرم به اندازه کافی ببرید.

mani6606
24-10-2012, 13:07
آره منم از همینش می ترسم به خصوص اگه مرخصی نده و اذیت کنه. :41:
وگرنه اگه یه کم منظم باشی برخورد بقیه افرادش و کادرش واقعا خوب هست و به آدم احترام میذارن :20:

ما دوره قبلی شما بودیم در دوره ما ماشالله مرخصی حیلی خوب بود هر روز به همه مرخصی میدادن و محدودیتی نداشتن .حالا روز های اخر شنیدیم که فرمانده جدید مرکز سرهنگ امانی برای دوره های بعدی قصد داره فقط پنجشنبه و جمعه ها مرخصی بده و مرخصی طول هفته رو فقط محدود به دوشنبه اون هم به مجرد ها بده.کلا فرمانده ها هم از سخت گیری ها سرهنگ امانی جدید زیاد میگفتن.
اونجا شما را به نام دانشجو صدا می زنند و احترام خاصی به شما میزارن.

SNOW PATROL
24-10-2012, 13:24
واقعا متاسف هستم برای کشوری که حتی بین مراکز اموزشیش هم فرق میزاره یه جا حتی میان دوره و پایان دوره هم نمیدن
یه جا هم چون هفته ای سه روز بیشتر مرخصی نمیده میشه سختگیر!!! چرا باید فرق باشه بین عجب شیر و سیرجان با تهران؟؟؟
اونوقت میگن ارتش قانونمنده!!
به امید تساوی و برابری برای همه که
خدا رو شکر با حذف کسری ها تا حدود زیادی اجرا شد فقط مونده بسیج که اون هم میخوان کم کنند به امید خدا
یکی لب مرز داره با قاچاقچی میجنگه یکی هم الان سه روز از اموزشیش گذشته هنوز دنبال قفل کمده
واقعا متاسفم

tapa talked

S126
24-10-2012, 14:41
دقیقا، حرفات رو قبول دارم dg1
01 و 02 از روز اول که میری برای پذیرش می بینی 7-10 روز مرخصی میدن و از اون ور باقی مراکز آموزشی از همون روز اول کشیدن رس سرباز رو شروع میکنن و اون ده روز اول رو هم براش تبدیل به جهنم میکنن.تازه مرخصی های روزانه و آخر هفته و میان دوره و پایان دوره 10-15 روزه هم میدن. استخر و .... که به کنار. به مراکز دیگه می بینی پایان دوره اش 5 روزه و توی کل دوره یه روز که مرخصی میدن انگار 100 ساله تو بیابون بودی و تو شهر همه چیز برات جدیده.... همه جا بی عدالتی هست. مختص ارتش و نظام و... نیست ولی توی این مراکز آموزش این بی عدالتی دیگه خیلی تابلوه.

SNOW PATROL
24-10-2012, 15:17
دقیقا، حرفات رو قبول دارم dg1
01 و 02 از روز اول که میری برای پذیرش می بینی 7-10 روز مرخصی میدن و از اون ور باقی مراکز آموزشی از همون روز اول کشیدن رس سرباز رو شروع میکنن و اون ده روز اول رو هم براش تبدیل به جهنم میکنن.تازه مرخصی های روزانه و آخر هفته و میان دوره و پایان دوره 10-15 روزه هم میدن. استخر و .... که به کنار. به مراکز دیگه می بینی پایان دوره اش 5 روزه و توی کل دوره یه روز که مرخصی میدن انگار 100 ساله تو بیابون بودی و تو شهر همه چیز برات جدیده.... همه جا بی عدالتی هست. مختص ارتش و نظام و... نیست ولی توی این مراکز آموزش این بی عدالتی دیگه خیلی تابلوه.

خدا وکیلی بعد از 45 روز به ما یک و نیم روز مرخصی دادن وقتی از پادگان اومدیم بیرون فقط نیم ساعت داشتم به مردم نگاه میکردیم اخه یک ماه نیم بود لباس شخصی ندیده بودیم !! و همین مدت هم نه اخباری نه تلویزیونی و نه هیچ چیز دیگه ...
سوار ماشین شدیم راننده میخواست از ما کرایه سه برابر همیشه رو بگیره ما هم فکر میکردیم میخواد سرمون کلاه بزاره باهاش درگیر شدیم
اخر کار فهمیدیم که ای بابا اون موقع یک ماه بوده بنزین سهمیه بندی شده بود وماهم نمیدونستیم خلاصه بگم که انگار شده بودیم اصحاب کهف همه چیز برامون عوض شده بود
الان خندم گرفته ولی اونموقع ......

tophigh
24-10-2012, 20:42
Dg1 واقعا صحبتات قشنگه نبايد فرق باشه مثلا تو نيرو هوايي دزفول تنبيهاتشون يكيش كلاغ پر پا مرغي ميبردن تنبيهي كه ديگه انجام نميشه واقعاپادگان هاي اموزشي شهرستانها اكثرا ظلم اشكار به سربازا روا ميكنن

tititoti2001
24-10-2012, 22:59
از بین دوستان یگان 523 مرکز 01 کسی نیست؟
ما ساعت 1 بعد از نیمه شب رسیدیم و پذیرش شدیم، خیلی برخورد ها خوب بود. ولی 2-3 ساعتی بیشتر توی مرکز نبودیم و بعد از تقسیم لباس، برگه های مرخصی رو دادند، بنابراین فرصتی برای پرس و جو و اینکه این یگان چطور هست نبود.
از بین دوستان کسی راهنمایی مفیدی در مورد این یگان نداره؟
در بین سایر یگان ها این یگان در چه سطحی هست؟

tophigh
24-10-2012, 23:48
از بین دوستان یگان 523 مرکز 01 کسی نیست؟
ما ساعت 1 بعد از نیمه شب رسیدیم و پذیرش شدیم، خیلی برخورد ها خوب بود. ولی 2-3 ساعتی بیشتر توی مرکز نبودیم و بعد از تقسیم لباس، برگه های مرخصی رو دادند، بنابراین فرصتی برای پرس و جو و اینکه این یگان چطور هست نبود.
از بین دوستان کسی راهنمایی مفیدی در مورد این یگان نداره؟
در بین سایر یگان ها این یگان در چه سطحی هست؟
پادگان عاليه فوق عالي برو خدارو هزار شكر كن

MILIN3M
25-10-2012, 00:05
ما هم 01 بودیم اموزشی تموم شد..هرکی افتاده 01 بره خدارو شکر کنه... جایی افتادین که بهشته برا خهودش.. فک کنم چند دوره دیگه فرمانده روش نشه صداتون کنه با درجه صداتون کنه :دی

tititoti2001
25-10-2012, 00:07
بله، پادگان رو اطلاع دارم، یگان رو عرض کردم.
آیا اصلاً تفاوتی دارن این یگان ها با هم؟
روی الگوریتم خاصی تقسیم بندی می کنند یا خیر، به صورت رندومه؟

MILIN3M
25-10-2012, 00:10

افتادی 513؟؟؟ هاهاهاه ..ایول من دوره قبل اونجا بودم ..فرماندتون محسن عطایی.. ببین ادم بهتر از این من ندیدم.. مرده برو بش بگو رفیق سیدینم هواتو داره... افسر اموزشتونم یکیشون ولی نصبه بزننین تو سرش بچجه باحالیه فقط صداس هی صداشو بلند میکنه دادو هوا اما ته بچه باحاله..فیلمشه..دوتا افسر دیگه دارین باحالن

MILIN3M
25-10-2012, 00:14
شانسی .. کلا خوب جایی افتادی.. برو حال کن.. بعدا میفهمی منظورمو..

tophigh
25-10-2012, 01:25
واقعا جای خوب افتاده نه ما بدبخت 02 اونم گردان وحدت

SNOW PATROL
25-10-2012, 10:55
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])صفر تا صد قانون جدید سربازی

اجباری شدن دوره آموزشی قبل از گرفتن معافیت غیرپزشکی، شرایط تحصیل در خارج از کشور، سقف سنی معافیت تحصیلی، مجازاتهای بکارگیری سربازان غایب، الزام سربازان معتاد به ترک اعتیاد و ... مهمترین محورهای گفتگو مهر با معاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی است.

به گزارش مهر، قانون خدمت وظیفه پس از 27 سال دارای تغییرات اساسی شد. آخرین بار این قانون در سال 1363 اصلاح و بازنگری شده بود. قانونی که در آبان ماه سال 90 در مجلس شورای اسلامی تصویب و براساس آن 36 ماده از قانون سابق اصلاح و 30 ماده نیز الحاقی شد. با توجه به تغییرات اساسی در قانون خدمت وظیفه عمومی و اعلام جزئیات مهمترین تغییرات، گفتگویی با سرهنگ حجت الله واعظی نژادمعاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی انجام دادیم که در زیر می خوانید.
* خبرگزاری مهر- گروه اجتماعی:خدمت سربازی در کشور از چه زمانی آغازشد و اولین قانون مربوط به سربازی چه زمانی به تصویب رسید؟
ــ سرهنگ حجت الله واعظی نژاد معاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی: سربازگیری در ایران که در طول تاریخ نام‌های مختلفی داشته تاریخچه‌ای طولانی دارد اما به طور مشخص می‌توان گفت اولین قانون سربازی در ایران با عنوان «قانون سربازگیری» در سال 1294 به تصویب مجلس شورای ملی رسید که بر اساس این قانون، قشون‌گیری دولت ایران بر مبنای بنیچه صورت می‌گرفت. این روش تا سال 1300 که ارتش منظم تشکیل شد برقرار بود و از ابتدای تشکیل ارتش، مسئله سربازگیری و نحوه احضار سربازان تغییر یافت.
* قانون چندبار تا امروز تغییر کرده است؟
-این قانون در سالهای 1304، 1310، 1317، 1322، 1324، 1334، 1342، 1343، و 1347 بنا به ضرورت دستخوش تغییراتی شد و نهایتاً در سال 1350، قانون خدمت وظیفه عمومی که نسبت به ادوار گذشته، قانون جامع‌تری بود به تصویب مجلس شورای ملی رسید.
قانون در طی 13 سال با اصلاحاتی همراه بود که با پیروزی انقلاب اسلامی و تغییرات نوین تاریخ کشور ایران، در قانون خدمت وظیفه عمومی نیز تغییرات اساسی ایجاد شد.اولین قانون خدمت وظیفه عمومی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در تاریخ 29 مهر 1363 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و به مدت 27 سال به اجرا درآمد و آخرین قانونی بود که قبل از قانون اصلاح اخیر به مرحله اجرا در می‌آمد.
*چه عوامل وضرورت‌هایی باعث شد که قانون خدمت وظیفه عمومی در سال 1390 مورد بازنگری و اصلاح قرار گیرد؟
-آخرین قانون مربوط به سال 63 بود و 27 سال از اجرای آن می‌گذشت و طی این مدت این قانون بارها از سوی مجلس شورای اسلامی اصلاح و قوانین جدیدی به صورت ماده واحده به آن الحاق شده بود. از طرفی این قانون پاسخگوی نیازها و شرایط فعلی جامعه و نیروهای مسلح نبود و لازم بود که به طور اساسی مورد بازنگری و اصلاح قرارگیرد.
بنابراین مهمترین ضرورت‌های اصلاح قانون وظیفه عمومی را می‌توان به ایجاد یکپارچگی، انسجام و جامعیت در قانون خدمت وظیفه عمومی به خاطر تغییرات متعدد و پراکندگی‌های بسیاری که در قانون ایجاد شده بود، به روزرسانی قانون متناسب با شرایط و مقتضیات جامعه و نیاز نیروهای مسلح عنوان کرد.
* فرایند و مراحل بازنگری و اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی به چه شکلی شد و در چه تاریخی به تصویب رسید؟
- بحث بازنگری و اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی از سال 1384 در دستور کار ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی قرار گرفت که پس از بررسی‌های کارشناسی ابتدا در قالب لایحه و سپس در قالب طرح در مجلس شورای اسلامی دنبال شد و پس از فراز و نشیب‌های طولانی نهایتاً در تاریخ 22 آبانماه سال گذشته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
*هدف از اصلاح قانون و رویکردهای جدید چه بود؟
- مهمترین رویکردهای حاکم بر اصلاح قانون وظیفه عمومی که به عنوان مزیت‌های قانون جدید نیز می‌توانیم از آن یاد کنیم عبارتند از:خوشایند سازی خدمت سربازی در ابعاد مختلف. این که شرایطی فراهم شود همه جوانان با اشتیاق و علاقمندی به خدمت مقدس سربازی بروند و در جامعه نیز نگاه و رویکرد مثبت‌تری نسبت به خدمت سربازی ایجاد شود.
ارتقای جایگاه و منزلت اجتماعی سربازان در سطح جامعه و نیروهای مسلح. توجه ویژه به مسائل تربیتی و بهداشت روانی سربازان در طول خدمت.اهمیت دادن به موضوع آموزش و توانمندسازی سربازان در طول مدت خدمت با استمرار آموزشهای نظامی و انتظامی و اجرای آموزشهای فنی و حرفه‌ای، آموزش مهارتهای فردی و اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت. ارتقای سطح خدمات رفاهی و معیشتی و افزایش حقوق و مزایای سربازان.
توجه ویژه به موضوع به‌کارگیری بهینه سربازان و استفاده از آنها برابر تخصص، مهارت و تحصیلات.توسعه عرصه‌های خدمتی سربازان و به کارگیری در عرصه‌های مختلف علمی،‌ آموزشی، بهداشتی، درمانی، تولیدی، و سازندگی کشور.
ایجاد تسهیلات مناسب‌تر برای مشمولان جهت ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها.
حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه مانند معلولان و مددجویان و خانواده‌های دارای شرایط خاص و نیازمند حمایت، با پیش‌بینی معافیت‌هایی برای این قشر از جامعه.
پاسداشت فداکاریها و خدمات ارزشمند ایثارگران دفاع مقدس با پیش‌بینی تسهیلات و معافیت‌هایی برای فرزندان ایثارگران.
* قانون جدید از نظر کمی و کیفی نسبت به قانون قبلی چه میزان تغییر کرده است؟
- قانون خدمت وظیفه عمومی که در حال حاضر مبنای عمل است و در حال اجرا می‌باشد 92 ماده دارد که از مجموع 92 ماده، 26 ماده آن مربوط به قانون سال 63 است و تغییری پیدا نکرده، 36 ماده اصلاحی است و 30 ماده الحاقی دارد که با این وصف، قانون خدمت وظیفه عمومی با تغییرات حدود 70 درصدی‌همراه‌بوده‌است.
*سن مشمولیت در قانون چه تغییری کرده است
- در قانون سابق سال تولد در سن 18 سالگی ملاک عمل برای تعیین سن مشمولیت بود. ولی در قانون جدید، ماه تولد ملاک است.
به عبارتی، برابر قانون سابق، هر فرد ذکور ایرانی از اول فروردین سالی که طی آن سال به سن 18 سالگی تمام می‌رسید مشمول خوانده می‌شد ولی براساس قانون جدید، هر فرد ذکور ایرانی در ماهی که طی آن ماه به سن 18 سال تمام می‌رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی خواهد بود.
به عنوان مثال فردی که متولد اسفند 1373 می‌باشد برابر قانون سابق از اول فروردین سال 91 مشمول می‌شد ولی بر اساس قانون جدید، از اول اسفند 91 وارد سن مشمولیت می‌شود.
* مشمولان چه میزان برای معرفی خود زمان دارند
- در قانون جدید ضوابط شفاف‌تر و آسان‌تری برای مهلت معرفی مشمولان تعیین شده است.در مجموع به دو قاعده کلی در ارتباط با آخرین مهلت معرفی مشمولان که در قانون جدید ذکر شده می‌توان اشاره کرد.
قاعده اول: مشمولانی که قبل از سن مشمولیت یعنی قبل از 18 سالگی از مدرسه ترک تحصیل می‌کنند یا فارغ‌التحصیل می‌شوند،‌ پس از این که به سن 18 سال تمام رسیدند موظفند ظرف 6 ماه جهت تعیین تکلیف وضعیت مشمولیت، خود را از طریق دفاتر پلیس + 10 به مراکز وظیفه عمومی معرفی کنند در غیر این صورت وارد غیبت می شوند.
قاعده دوم: دانش‌آموزان و دانشجویان و طلاب علوم دینی که در حین تحصیل، به سن مشمولیت رسیده یا می‌رسند تازمانی که برابر مقررات و سقف تعیین شده به تحصیل ادامه می‌دهند از معافیت تحصیلی برخوردار می‌شوند و در صورت ترک تحصیل، انصراف، اخراج یا فراغت از تحصیل، حداکثر یک سال مهلت دارند که خود را معرفی کنند در غیر این صورت وارد غیبت می‌شوند.
*سقف تحصیلی دانش آموزان،طلاب علوم دینی و دانشجویان چه میزان است
- یکی از مهمترین تغییراتی که در قانون جدید ایجاد شده و کاربرد زیادی دارد، تعیین سقف تحصیلی برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی است. برابر تبصره (1) ماده (33) قانون، حداکثر معافیت تحصیلی برای دانش‌آموزان تا سن 20 سال تمام و در هر یک از مقاطع تحصیلی کاردانی 5/2 سال، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 سال، کارشناسی پیوسته 5 سال، کارشناسی ارشد پیوسته 6 سال، دکترای پزشکی پیوسته 8 سال و دکترای تخصصی 6 سال تعیین شده است.
البته در مواقع ضروری با تشخیص و اعلام کمیسیون موارد خاص دانشگاه‌ها،‌ حداکثر یک سال به سقف تحصیل دانشجویان اضافه می‌شود.
*چه امور اداری و خدماتی نیازمند کارت پایان خدمت است
-برابر ماده (10) قانون خدمت وظیفه عمومی که در قانون سابق نیز وجود داشت و در قانون جدید مورد تأکید قرار گرفته، انجام برخی از امور در مورد مشمولان وظیفه عمومی، مستلزم ارائه مدرک دال بر رسیدگی به وضع مشمولیت آنان است.
این امور عبارتند از:
الف- شرکت در آزمایشات رانندگی و اخذ گواهینامه.
ب- دریافت هرگونه وام و کمک‌های کشاورزی و صنعتی و دامداری و مسکن از طریق بانک‌ها و وزارت‌‌خانه‌ها و مؤسسات دولتی و وابسته به دولت و نهادهای قانونی.
ج- کاندیدا شدن برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و سایر شوراها و انجمن‌های قانونی.

د- تحویل اصل گواهینامه یا پایان نامه دوره‌های تحصیلی دیپلم و بالاتر.
ﻫ- صدور پروانه کسب و اجازه اشتغال و عضویت در شرکت‌های تعاونی.
ز- دریافت مستمری از سازمانهای دولتی و وابسته و نهادهای قانونی.
ح- استخدام به هر صورت (رسمی، پیمانی، روز مزد و خرید خدمت) در وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی و نهادهای قانونی و شرکت‌های دولتی.
*چه تغییراتی در ماده 10 قانون به وجود آمد؟
- تغییراتی که در ارتباط با این ماده در قانون جدید صورت گرفته این است که عبارت «بانک‌ها» به بند (ب) اضافه شده و بند (و) که در ارتباط با ثبت نقل و انتقال اموال در دفاتر اسناد رسمی بود حذف شده است. برابر قانون جدید، ثبت هرگونه نقل و انتقال اموال از سوی مشمولان در دفاتر اسناد رسمی مانعی ندارد. تغییر مهم دیگری که در ارتباط با ماده (10) در قانون جدید صورت گرفته، تعیین مجازات برای متخلفان از اجرای این ماده است که در قانون سابق وجود نداشت.
* قانون گذار برای افرادی که به مشمولان غایب و بلا وضع خدمات دهند،چه مجازات هایی را پیش بینی کرده است
- برابر تبصره (3) ماده (10)، متخلفان از مقررات این ماده به محاکم قضایی معرفی می‌شوند. مجازات این گونه افراد برای بار اول پرداخت هزینه سالانه یک سرباز طبق قانون بودجه سالانه و نرخ اعلامی دولت است و بار دوم علاوه بر جریمه فوق، سه ماه انفصال از خدمت و برای بار سوم و بالاتر انفصال دائم از خدمات دولتی تعیین شده است.
*یکی از دغدغه های کارمندان استخدامی نیروهای مسلح مدت تعهد بود. در این باره چه تغیراتی در قانون داشتیم
-مدت تعهد کارمندان استخدامی در نیروهای مسلح به عنوان جایگزین خدمت دوره ضرورت برابر قانون جدید شش سال است. در حالی که در قانون سابق این مدت 9 سال بود. همچنین در گذشته به این افراد پس از پایان تعهد کارت معافیت داده می‌شد ولی برابر قانون جدید چنانچه کارمندان مذکور پس از اتمام شش سال تعهد خدمتی به هر عنوان از خدمت رها شوند از کارت پایان خدمت دوره ضرورت برخوردار شده و چنانچه قبل از اتمام تعهد، ‌از خدمت رها شوند به نسبت هر چهار ماه خدمت انجام شده یک ماه از خدمت دوره ضرورت آنان کسر می‌شود که بحث کسر خدمت برای کارکنان پیمانی نیز در نظر گرفته شده است.
*یکی از مشکلات دوره خدمت وظیفه اعتیاد سربازان بود. در این باره چه اقداماتی انجام شده است
-در قانون جدید وظیفه عمومی، به موضوع سالم سازی فضای خدمتی سربازان توجه شده و به همین خاطر مقرراتی در ارتباط با نحوه برخورد با مشمولان و سربازان معتاد وضع شده است. برابر تبصره (3) ماده (39) قانون، مشمولانی که به مواد مخدر اعتیاد دارند باید به هنگام معاینه اولیه شناسایی شوند و توسط واحد‌های وظیفه عمومی برای ترک اعتیاد به مدت حداکثر شش ماه به مراکز ترک اعتیاد معرفی گردند. همچنین برابر تبصره (4) همین ماده، نیروهای مسلح نیز مکلف شده‌اند در حین خدمت، کارکنان وظیفه‌ای را که به مواد مخدر اعتیاد دارند شناسایی و از سایر سربازان جدا کنند.ضمن مراقبت ویژه، اقدامات لازم را برای ترک اعتیاد و درمان آنها انجام دهند. قانون گذار برای ضمانت اجرای این موضوع، تأکید کرده این افراد پس از پایان خدمت قانونی از خدمت ترخیص می‌شوند اما صدور کارت پایان خدمت منوط به ارائه گواهی ترک اعتیاد خواهد بود.
*آیا آموزش نظامی برای تمامی افراد مشمول لازم است
- برابر قانون جدید وظیفه عمومی، علاوه بر مشمولانی که به خدمت اعزام می‌شوند تمامی مشمولانی که از انجام خدمت معاف می‌ شوند نیز باید آموزش‌های نظامی و انتظامی مورد نیاز را طی کنندکه به محض تصویب آیین‌نامه مربوط و فراهم شدن ساز و کار اجرایی آن، بحث آموزش مشمولان معاف از خدمت نیز به مرحله اجرا گذاشته می شود.

* یکی از مشکلات متعهدان خدمت در دستگاههای نظامی اخراج از این سازمان ها بود. برای این موضوع چه فکری شده است؟
- برابر قانون جدید وظیفه عمومی، برای افرادی که به عنوان استخدام تعهد خدمتی در اختیار دستگاه‌های غیر نظامی قرار می‌گیرند پس از انجام کامل تعهد، کارت پایان خدمت صادر می‌ شود. در حالی که در گذشته به این افراد کارت معافیت داده می‌شد.همچنین چنانچه افراد متعهد خدمت، قبل از اتمام مدت تعهد به تشخیص سازمان به کارگیرنده به صورت غیر ارادی از خدمت برکنار شوند، مدت خدمت انجام شده به تناسب جزء خدمت دوره ضرورت محسوب خواهد شد.در قانون جدید تأکید شده که تمامی متعهدان خدمت باید قبل از بکارگیری، دوره‌های آموزش نظامی مورد نیاز را در نیروهای مسلح طی کنند.
*در ابتدای گفتگو اشاره کردید که یکی از مزیت های قانون جدید وظیفه عمومی, پیش بینی تسهیلات بیشتر برای مشمولان برای ادامه تحصیل آنان می باشد. به طور مشخص این تسهیلات شامل چه موضوعاتی است؟
- تسهیلاتی که در قانون جدید وظیفه عمومی در ارتباط با ادامه تحصیل مشمولان پیش بینی شده قابل توجه است. یکی از این تسهیلات، مهلت معرفی مشمولان پس از فراغت از تحصیل است که در قانون سابق شش ماه بود اما در قانون جدید به یکسال افزایش پیدا کرده است و مشمول می تواند در مهلت یکساله ای که در اختیار دارد با آمادگی بیشتر در مقطع بالاتر در دانشگاه قبول شده و ادامه تحصیل دهد.
مورد بعدی, حذف شرط ورود به دانشگاه از طریق شرکت در کنکور برای صدور معافیت تحصیلی است. به عبارتی در قانون سابق صرفاً برای مشمولانی معافیت تحصیلی صادر می شد که از طریق شرکت در کنکور سراسری وارد دانشگاه می شدند اما در قانون جدید این شرط بر داشته شده و برای افرادی که در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد تایید (چه از طریق کنکور و چه بدون کنکور) پذیرفته می شوند در صورت داشتن سایر شرایط مانند نداشتن غیبت و ... معافیت تحصیلی صادر می شود.
* دانشجویان مشمول چه تسهیلاتی برای ادامه تحصیل دارند؟
-تسهیلات دیگری که برای دانشجویان مشمول, در قانون جدید پیش بینی شده، اجازه انصراف از تحصیل برای یک بار در طول مدت تحصیل است یعنی دانشجویان مشمول در طول مدت تحصیل از دیپلم تا دکترای تخصصی یک بار حق انصراف دارند و در اینصورت معافیت تحصیلی آنان تمدید می شود.
همچنین برابر قانون جدید، دانشجویان می توانند قبل از انجام خدمت سربازی, تا مقطع دکترا تخصصی ادامه تحصیل دهند در حالی که برابر مقررات گذشته امکان ادامه تحصیل صرفاً تا دکترای عمومی فراهم بود و فقط افرادی که عضو هیئت علمی بودند می توانستند در مقطع دکترا تخصصی نیز ادامه تحصیل دهند.
*برای ادامه تحصیل مشمولان در خارج از کشور چه تغییراتی ایجاد شد؟
-در قانون جدید وظیفه عمومی که مطابق با قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور است فقط به مشمولان دارای مدرک کارشناسی و بالاتر و معادل آن در حوزه های علمیه که علاقمند به تحصیل در خارج از کشور هستند اجازه داده شده که در صورت داشتن شرایط برای ادامه تحصیل, به خارج از کشور مسافرت کنند.
*این شرایط چیست؟
-اول اینکه در مقطع کارشناسی ارشد یا بالاتر پذیرفته شوند و شرط بعدی این است که دانشگاه و رشته تحصیلی آنان مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت باشد. شرط سوم این است که بیش از یکسال از تاریخ فراغت آن ها در مقطع قبلی نگذشته باشد و وارد غیبت نشده باشند. در این صورت افراد می توانند با سپردن تضمین های لازم برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مسافرت کنند.
*ایرانیان خارج از کشور چگونه می توانند ادامه تحصیل دهند؟
-براساس ماده 37 قانون،ایرانیان مقیم خارج و فرزندان ماموران ثابت دولت در خارج از کشور که در مدارس ایرانی یا موسسات خارجی که مورد تائید وزارت آموزش و پرورش است درس می خوانند اگر به سن مشمولیت برسند می توانند از معافیت تحصیلی دانش آموزی برخوردار شوند. ایرانی هایی که در خارج از کشور تحصیل می کنند،تا سقف یکسال پس از فراغت از تحصیل ادامه تحصیل آنها دردانشگاههایی که مورد تائید وزارت علوم و بهداشت، بلامانع است.
*یکی از مشکلات اخیر در خصوص خدمت فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم بود. آیا این مشکل رفع شده است؟
- براساس قانون گذشته افراد پس از پنج سال گذراندن دوره تعهد و دیدن آموزش نظامی کارت معافیت دریافت می کردند. اما با توجه به اینکه وزارتخانه مسئول تامین هزینه آموزش بود، باید هزینه ها تامین می شد. به دلیل عدم تامین هزینه بسیاری از این افراد آموزش نظامی را ندیدند. با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح تمامی افرادی که تا 31 شهریورماه امسال تعهد خود را به پایان رسانده اند با اخد تعهد برای گذرندان دوره آموزش کارت معافیت دریافت کردند.
البته افرادی که از ابتدای سال به خدمت گرفته شده اند ابتدا باید دوره آموزشی را طی کنند.
* تغییرات زیادی در مورد معافیتهای کفالت رخ داده است. مهمترین تغییرات چیست؟
- بیشتر تغییرات در بخش معافیت کفالت، تغییر در شرایط معافیت است که شفاف تر شده است.به عنوان مثال در معافیت کفالت پدر, نیازمندی پدر به مراقبت به دلیل بیماری یا نقص عضو و یا کهولت سن در قانون تصریح شده است. در حالیکه این شرط در قانون سابق نبود بلکه در آیین نامه اجرایی ذکر شده بود. در معافیت کفالت جد و جده, وجود فرزند پدر بزرگ و مادر بزرگ اعم از دختر و پسر مانع معافیت است. در حالیکه در مقررات سابق فقط وجود فرزند پسر مانع بود.
* آیا معافیت جدیدی به قانون اضافه شده است؟

-در قانون جدید سه مورد دیگر از جمله معافیت مشمولی که همسرش فوت کرده و از او دارای فرزند صغیر بوده تا زمانیکه ازدواج مجدد نکرده است. معافیت مشمولی که همسرش بعد از ازدواج معلول شده و نیازمند مراقبت باشد.معافیت یکی از فرزندان یا یکی از برادران سربازی که در حین خدمت سربازی فوت کرده باشد، اضافه شده است.
* اگر بخواهیم نگاه کلی به معافیت ها داشته باشیم،قانون جدید باعث افزایش دامنه معافیتها یا کاهش آن شده است؟

- در مجموع می توان گفت که در قانون جدید یکسری معافیت ها اضافه شده به عبارتی در این قانون دامنه معافیت ها افزایش پیدا کرده است مانند معافیت مدد جویان و معافیت فرزندان ایثارگران که از نظر کمی افزایش داشته است.

*معافیت مدد جویان شامل چه مواردی است؟
-همان طور که گفتم در این قانون به منظور حمایت از جامعه معلولان و مدد جویان و خانواده هایی که نیازمند حمایت هستند یک سری معافیت ها با عنوان معافیت مددجویان پیش بینی شده که شامل این موارد است.
معافیت یکی از فرزندان ذکور مادران فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام (ره) و سازمان بهزیستی هستند. معافیت مشمولانی که حداقل یک فرزند معلول دارند.
معافیت تنها پسر خانواده های تحت پوشش که دارای سه فرزند دختر یا بیشتر هستند.
معافیت مشمولانی که با معلولان اناث دارای معلولیت جسمی- حرکتی ازدواج می کنند که در این مورد به . مشمولان پنج سال
معافیت موقت داده می شود و درصورت استمرار ازدواج پس از پنج سال, معافیت موقت تبدیل . به معافیت دایم می شود.
*در معافیت فرزندان ایثارگران که در قانون آمده چه نکات جدیدی وجود دارد؟

- قانونگذار برای پاسداشت فداکاری ها و خدمات ارزشمند ایثارگران دفاع مقدس, یک سری معافیت ها برای فرزندان ایثارگران پیش بینی کرده است. البته این معافیت ها قبلا نیز تحت عنوان عنایات مقام معظم رهبری وجود داشت که سالیانه تمدید می شد ولی در قانون جدید وظیفه عمومی, ضمن اینکه این معافیت ها دائمی شده مقداری نیر افزایش یافته است.
این معافیت ها شامل موارد زیر است:
برابر قانون فرزندان شهدا و جاویدالاثرها از انجام خدمت دوره ضرورت معاف هستند.
به ازای هر 24 ماه آزادگی و هر 25 درصد جانبازی و هر 30 ماه سابقه حضور در جبهه, یک نفر از فرزندان ایثارگران معاف می شود. در صورتی که ایثارگران یاد شده فاقد فرزند ذکور باشند یک نفر از برادران آنها از انجام خدمت سربازی معاف می شود.
تمامی مشمولان جانباز دارای حداقل 10 درصد جانبازی از انجام خدمت معاف هستند.
یک فرزند خوانده قانونی ذکور جانبازی که صاحب فرزند نمی شود از انجام خدمت معاف است.
مشمولانی که با جانبازان اناث دارای حداقل 25 درصد جانبازی ازدواج کنند به صورت موقت از خدمت معاف . . می شوند و پس از گذشت پنج سال از استمرار ازدواج از معافیت دائم بهره مند می شوند.

*در قانون جدید چه تسهیلاتی برای سربازان در نظر گرفته شده است؟
-خوشبختانه قانونگذار به این موضوع توجه مناسبی داشته و امتیازات و تسهیلات خوبی برای کارکنان وظیفه مانند افزایش حقوق و مزایا, حق عائله مندی برای سربازان متأهل, افزایش امکانات زیست, خوراک, پوشاک و بهداشت و درمان, پیش بینی فوق العاده مناطق عملیاتی و مناطق محروم و بد آب و هوا, پرداخت مستمری به خانواده تحت تکفل سربازان, پوشش بیمه درمانی و بیمه عمر و حوادث پیش بینی کرده است.
همچنین برابر قانون, وزارتخانه ها و موسسات و شرکت های دولتی موظف شده اند با همکاری شهرداری ها, خدمات و تسهیلات لازم نظیر استفاده از ورزشگاه ها, قطارها, اتوبوس ها, گردشگاه ها, سینما ها و موزه ها را برای کارکنان وظیفه در حین خدمت فراهم کنند که امیدواریم با همکاری دولت و تامین بودجه و اعتبار لازم, سربازان از این امتیازات برخوردار شوند.
*مجازات سربازان غایب چیست؟
- در قانون جدید وظیفه عمومی همانطور که امتیازات پر رنگ دیده شده, تنبیهات و مجازات ها هم پر رنگ است. مثلاً در ارتباط با مشمولان غایب, در قانون سابق مدت غیبت اثری در میزان تنبیه نداشت. یعنی تنبیه فردی که یکماه غیبت داشت با فردی که چند سال غیبت داشت یکی بود که این چندان منطقی و عادلانه نبود اما در قانون جدید, میزان تنبیه و مجازات بر اساس میزان غیبت تنظیم شده است.
به طور مثال مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها در زمان صلح تا سه ماه باشد, سه ماه اضافه خدمت خواهند داشت و چنانچه مدت غیبت آنان بیشتر از سه ماه باشد به شش ماه اضافه خدمت تنبیه می شوند. مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان از یک سال تجاوز کند علاوه بر شش ماه اضافه خدمت, فراری محسوب شده و به مراجع قضایی معرفی می شوند.
*برای بکارگیرندگان مشمولان غایب چه مجازات هایی پیش بینی شده است؟
-برابر قانون جدید, چنانچه افرادی, مشمولان غایب را در وزارتخانه ها و موسسات و شرکت های دولتی استخدام کنند به مجازات هایی مانند کسر حقوق از شش ماه تا یک سال و در صورت تکرار به انفصال دایم از خدمت محکوم می شوند و همچنین کسانی که به نحوی مشمولان غایب را در موسسات دولتی و غیر دولتی از قبیل کارخانه ها, شرکت ها, آموزشگاه ها, بنگاه ها, مغازه ها و تعمیرگاه ها بکارگیری نمایند به پرداخت هزینه سالانه یک تا سه سرباز محکوم می شوند.
*مدت خدمت دوره ضرورت در قانون جدید چند ماه تعیین شده است؟

-مدت خدمت دوره ضرورت در قانون جدید همانند قانون سابق 24 ماه تعیین شده است و در صورتی که مشمولان مازاد یا کمتر از تعداد مورد نیاز باشند, ستاد کل نیروهای مسلح با کسب اجازه از فرماندهی معظم کل قوا این مدت را به کمتر یا بیشتر تغییر می دهد که در حال حاضر مدت خدمت دوره ضرورت کمتر از مدت قانونی آن است.
مدت خدمت دوره ضرورت در سال 91 به شرح زیر است
مدت خدمت کارکنان وظیفه مامور به دستگاه های غیر نظامی (امریه) : 24 ماه
مدت خدمت کارکنان وظیفه در نیروهای مسلح و یگان های حفاظت در مناطق عادی : 21 ماه
مدت خدمت در مناطق جنگی و امنیتی درگیر : 18 ماه
مدت خدمت در مناطق امنیتی غیر درگیر و مناطق عملیاتی و محروم و بد آب و هوا : 19 ماه
*به عنوان سوال آخر گفته می شود افرادی که قبل از خرداد ماه به خدمت اعزام شده اند 18 ماه خدمت می کنند این موضوع صحت دارد؟
-خیر. در قانون از ابتدای سال 91 مدت خدمت وظیفه در مناطق عادی 21 ماه است. افرادی که در گذشته از خدمت فرار کرده بودند و تا تاریخ سوم خرداد خود را معرفی می کردند مشمول اضافه خدمت نشده و میزان خدمت آنها همانند گذشته 18 ماه محسوب می شود.

alvar
25-10-2012, 12:20
* اگر بخواهیم نگاه کلی به معافیت ها داشته باشیم،قانون جدید باعث افزایش دامنه معافیتها یا کاهش آن شده است؟
[/B]
- در مجموع می توان گفت که در قانون جدید یکسری معافیت ها اضافه شده به عبارتی در این قانون دامنه معافیت ها افزایش پیدا کرده است مانند معافیت مدد جویان و معافیت فرزندان ایثارگران که از نظر کمی افزایش داشته است.

آخه همه رو که برداشتن کجاش افزایش پیدا کرده :sq_14:

HamidKh
25-10-2012, 13:35
دوستان 01 تهران:
به ما گفتن ساعت 6:30 پادگان باشیم ولی تو برگه مرخصی نوشته ساعت7
من چون با اتوبوس میام ممکنه نیم ساعت این ور اون ور برسم. بالاخره تا 7 اگه بیام که مشکلی نداره؟؟؟

omidox
25-10-2012, 15:07
دوستان 01 تهران:
به ما گفتن ساعت 6:30 پادگان باشیم ولی تو برگه مرخصی نوشته ساعت7
من چون با اتوبوس میام ممکنه نیم ساعت این ور اون ور برسم. بالاخره تا 7 اگه بیام که مشکلی نداره؟؟؟
سلام
برای همه زده 7. ولی من از یکی از افسر آموزش ها پرسیدم، گفت که ساعت 7 باید جلوی یگان باشید که حضور غیاب میکنند
البته چون همه برای اون ساعت میرسند پادگان، اصولاً باید دژبانی شلوغ باشه، چون وسایل همه رو میگردند، پس بهتره که حدود 6:30 تا حداکثر 6:45 دم در پادگان باشی. (4 5 دقیقه هم باید پیاده بری تا برسی به یگان)
دژبانی هم گفت تا 7:15 میتونید از دژبانی رد بشید، ولی یگانتون شاید گیر بده که دیر اومدید و ...
من که خودم یجور میرم حداکثر 6:45 دژبانی باشم که روز اولی به دردسر نخورم
موفق باشی

Bensonw3x
25-10-2012, 15:37
ببخشید پدر من 24 ماه جبهه بوده ایا از خدمتم چیزی کم میشه ؟

T_L_O_T_D
25-10-2012, 15:38
منم هنگ یک . یگان 514 هستم. با آقا حمید یک جا هستیم ;-) دوستان یک سوال پیراهن تو 01 باید روی شلوار باشه یا توی شلوار

omidox
25-10-2012, 15:45
منم هنگ یک . یگان 514 هستم. با آقا حمید یک جا هستیم ;-) دوستان یک سوال پیراهن تو 01 باید روی شلوار باشه یا توی شلوار
منم 513 هستم
پیراهن 2 جیب رو (که به ما آموزشی ها میدن) باید توی شلوار گذاشت

tititoti2001
25-10-2012, 16:02
خوشبختم. من هم 523.
ولی اونجا همه روی شلوارشون بود. تصور می کنم باید روی شلوار باشه

SNOW PATROL
25-10-2012, 16:02
ببخشید پدر من 24 ماه جبهه بوده ایا از خدمتم چیزی کم میشه ؟

درود
دوست عزیز دو تا پست بالا تر رو لاافل میخوندی !!
خیر متاسفانه طبق قانون جدید ما کسری خدمت جانبازی نداریم فقط معافیت کامل میدن که باید پدر شما 30
ماه تمام جبهه داشته باشه

برابر قانون فرزندان شهدا و جاویدالاثرها از انجام خدمت دوره ضرورت معاف هستند.
به ازای هر 24 ماه آزادگی و هر 25 درصد جانبازی و هر 30 ماه سابقه حضور در جبهه, یک نفر از فرزندان ایثارگران معاف می شود. در صورتی که ایثارگران یاد شده فاقد فرزند ذکور باشند یک نفر از برادران آنها از انجام خدمت سربازی معاف می شود.
تمامی مشمولان جانباز دارای حداقل 10 درصد جانبازی از انجام خدمت معاف هستند.
یک فرزند خوانده قانونی ذکور جانبازی که صاحب فرزند نمی شود از انجام خدمت معاف است.
مشمولانی که با جانبازان اناث دارای حداقل 25 درصد جانبازی ازدواج کنند به صورت موقت از خدمت معاف . . می شوند و پس از گذشت پنج سال از استمرار ازدواج از معافیت دائم بهره مند می شوند.

HamidKh
25-10-2012, 16:49
منم 513 هستم
پیراهن 2 جیب رو (که به ما آموزشی ها میدن) باید توی شلوار گذاشت

نه عزیز اونجا همه روی شلوار بود. وقتی رفتم اندازه کنم خیاط هم گفت روی شلواره.
البته اینا رو دوباره بهمون یاد میدن فکر نکنم خیلی بهش گیر بدن

rozbeh85
25-10-2012, 17:02
یادش بخیر، چند سال پیش 01 بودیم یگان 734
اولین یگان از در پایین سمت راست.
لباس ها توی شلوار است موقع آموزشی،بعد آموزشی که لباس پلنگی بهتان دادند میشه روی شلوار.
توی 01 فقط روز اولش سخته، بقیه اش میگذره، دائم می ترسونند، شمام وانمود کنید ترسیدید، همون اولش میگن دو تا کتاب بخرید که بعد دوماه ازتان امتحان کتبی بگیرند، هرکی از 70 درصد کمتر زد تجدید دوران آموزشی.
چرند میگند، غیبت (نهست) نکنید، حله.
سعی کنید یا منشی بشید، یا مسئول کفش تو نماز خانه، یا مسئول کلاس قرآن یگان و یا مبصر یگان، اینها از نگهبانی معافند، من نمیدانم واسه یه فسقل یگان به گمانم 40 نفر نگهبان شب ها داشتیم.
ژیلت ببرید با خودتان، 01 به ریش گیره، امیدوارم تا حالا حسابی پوتینتان را نرم کرده باشید، اگر نه، مرتب واکس بزنید بهش تا نرم شه.
سعی کنید گروهتان منطقه نطافت عمومی را برداره، جیم زیاد داره
بقیه مناطق مثل سرویس بهداشتی و آسایشگاه و اینها درده سره، هر روزم فرمانده میاد بازدید میکنه ممکنه گیر بده.
سلف نشید، نگهبانی نداره ولی درد سر زیاد داره.
و یک چیز دیگه توی 01 یادتان باشه، اگر کسی بهتان گفت بالای چشتان ابرو است سریع برید بازرسی، منظورم فحش و ناسزا و تنبیه بدنیه.
یادتان باشه توی 01 توی این دو ماه فرمانده بازرسی نزاجا، فرمانده نزاجا و یکی دیگه هم میاد توی یگان با بچه ها صحبت میکنه واسه همین خیلی از اینکه کسی بهشان شکایت کنه میترسند.
واسه ما شب چهارشنبه سوری امیر پوردستان فرمانده نزاجا آمده بود.
دیگه اینکه برید به سلامت، انشالله شرش کنده بشه بره.

dizgah
25-10-2012, 17:41
724 کسی نبود ؟
خدا وکیلی لباس تا این حد ضایع؟؟؟
: (((

lanzik
25-10-2012, 17:59
724 چی؟
:((((؟

omidox
25-10-2012, 18:25
خوشبختم. من هم 523.
ولی اونجا همه روی شلوارشون بود. تصور می کنم باید روی شلوار باشه

نه عزیز اونجا همه روی شلوار بود. وقتی رفتم اندازه کنم خیاط هم گفت روی شلواره.
البته اینا رو دوباره بهمون یاد میدن فکر نکنم خیلی بهش گیر بدن

خیر دوستان. توی شلواره
من خودم 24 ساعت نگهبان بودم (2 آبان). افسر آموزش بهمون گیر داد که چرا زدید رو، لباس شما (2 جیب) باید توی شلوار باشه
لباس آموزشی که 2 جیب هست رو باید زد تو شلوار
لباس 4 جیب (که افسرها و ... میپوشند) رو باید روی شلوار گذاشت

اینی هم که میگید همه رو شلوارشون بود برای اینه که الان سرباز آموزشی تو پادگان نیست که ببینید، اونایی که میبینید زدند رو یا کادری هستند، یا افسر، یا دوره کد و ... که همه 4 جیب میپوشند
خیاطه هم شاید حواسش به تعداد جیبات نبوده !!!

البته تا شنبه به بچه ها، به جز نگهبان ها گیر نمیدن برای لباس و ...

Re zA
25-10-2012, 21:51
خیر دوستان. توی شلواره
من خودم 24 ساعت نگهبان بودم (2 آبان). افسر آموزش بهمون گیر داد که چرا زدید رو، لباس شما (2 جیب) باید توی شلوار باشه
لباس آموزشی که 2 جیب هست رو باید زد تو شلوار
لباس 4 جیب (که افسرها و ... میپوشند) رو باید روی شلوار گذاشت

اینی هم که میگید همه رو شلوارشون بود برای اینه که الان سرباز آموزشی تو پادگان نیست که ببینید، اونایی که میبینید زدند رو یا کادری هستند، یا افسر، یا دوره کد و ... که همه 4 جیب میپوشند
خیاطه هم شاید حواسش به تعداد جیبات نبوده !!!

البته تا شنبه به بچه ها، به جز نگهبان ها گیر نمیدن برای لباس و ...

اگه حوصله لباس تو شلوار کردن و ندارین برین لباستون و عوض کنین 4 جیب بگیرین
این حرکت مخصوص تنبلایی مثل خودم :sq_24:

reza_khan2006
25-10-2012, 23:14
اگه حوصله لباس تو شلوار کردن و ندارین برین لباستون و عوض کنین 4 جیب بگیرین
این حرکت مخصوص تنبلایی مثل خودم :sq_24:

من امروز رفتم یه شلوار چهار جیب گرفتم البته روی جیب هاش نوار قرمز دوختم و دیگه جیبش به درد نمی خوره تو اموزشی به چهار جیبب گیر می دهند ؟

Artam01
26-10-2012, 00:38
رفقا، معافی نمره چشم چند بود؟

Pami
26-10-2012, 00:57
من امروز رفتم یه شلوار چهار جیب گرفتم البته روی جیب هاش نوار قرمز دوختم و دیگه جیبش به درد نمی خوره تو اموزشی به چهار جیبب گیر می دهند ؟

مهندس اون نوار قرمز رو نباید روی جیب میدوختی که !! از پایین و بالا باید به جیب ختم میشد نه اینکه روش دوخته بشه !
نه مشکلی نداره

HITB0Y
26-10-2012, 01:48
سلام دوستان
برای خروج از کشور به غیر از 15 میلیون دیگه چه چیزایی لازمه؟
منظورم مدارک تحصیلی و غیره هستش...
ممنون

reza_khan2006
26-10-2012, 02:02
مهندس اون نوار قرمز رو نباید روی جیب میدوختی که !! از پایین و بالا باید به جیب ختم میشد نه اینکه روش دوخته بشه !
نه مشکلی نداره

البته منظورم شش جیب بود
که دو جیب اضافه تر روی زانو ها دارد

Pami
26-10-2012, 02:11
البته منظورم شش جیب بود
که دو جیب اضافه تر روی زانو ها دارد

بله همونها رو میگم ، نباید اونطوری میدوختید !
اون جیبها تو آموزشی خیلی خیلی بدرد بخور هستن ! بری میفهمی

Re zA
26-10-2012, 07:06
بله با لباس کامل استتار بیایید ، آرم و علائم + درجه
لباس استحقاقتون رو هم اونجا 1-2 ماه بعد از اومدنتون میدن

آقا تو این برگه ما ننوشته روز اول همون 8/10 خودمون و ساعت چند معرفی کنیم
ساعتش مهم نیست ؟؟ ظهر هم میشه رفت ؟؟؟ !!!!!!

AR-j
26-10-2012, 08:01
سلام
من یکماه قبل پیش دکتر استخوان رفتم ، بهم گفت صافی کف پا و دیسک کمر داری (البته دیسک کمر رو خودم باور نکردم ، از روی عکس رادیولوژی تشخیص داد)
خلاصه مدارکمو برای نظام وظیفه فرستادم و حالا هم نوبت برای معاینه تو بیمارستان دارم
1-میخواستم بپرسم باتوجه به مشکلاتی که معافیت پزشکی داره،چه جوری میتونم معاف از رزم بگیرم ، میشه به دکترهای بیمارستان بگم اگه مشکلی تشخیص دادند منو معاف از رزم کنن؟

2-ضمنا به فرض اگه معاف از رزم بگیرم ، توی معاف از رزم برام مشکلی پیش نمیاد؟
/ چون گاهی بر اثر فعالیت بدنی دچار احساس درد میشم، بخاطر همین خدمت عادی نتونستم برم (مثلا بعد از شاید 20 دقیقه اگه پیاده مسافتی رو طی کنم دچار درد در ناحیه پا و کمر میشم و کمرم هم دردهایی داره که دکتر یکماه پیش برام فیزیوتراپی نوشته بود اما من بخاطر کارهای خدمت اقدامی نکردم)

بدم نمیاد خدمت برم به شرطی که از لحاظ جسمی برام مشکلی پیش نیاد
ممنون میشم اگه به خوبی راهنماییم کنید

SNOW PATROL
26-10-2012, 10:38
سلام
من یکماه قبل پیش دکتر استخوان رفتم ، بهم گفت صافی کف پا و دیسک کمر داری (البته دیسک کمر رو خودم باور نکردم ، از روی عکس رادیولوژی تشخیص داد)
خلاصه مدارکمو برای نظام وظیفه فرستادم و حالا هم نوبت برای معاینه تو بیمارستان دارم
1-میخواستم بپرسم باتوجه به مشکلاتی که معافیت پزشکی داره،چه جوری میتونم معاف از رزم بگیرم ، میشه به دکترهای بیمارستان بگم اگه مشکلی تشخیص دادند منو معاف از رزم کنن؟

2-ضمنا به فرض اگه معاف از رزم بگیرم ، توی معاف از رزم برام مشکلی پیش نمیاد؟
/ چون گاهی بر اثر فعالیت بدنی دچار احساس درد میشم، بخاطر همین خدمت عادی نتونستم برم (مثلا بعد از شاید 20 دقیقه اگه پیاده مسافتی رو طی کنم دچار درد در ناحیه پا و کمر میشم و کمرم هم دردهایی داره که دکتر یکماه پیش برام فیزیوتراپی نوشته بود اما من بخاطر کارهای خدمت اقدامی نکردم)

بدم نمیاد خدمت برم به شرطی که از لحاظ جسمی برام مشکلی پیش نیاد
ممنون میشم اگه به خوبی راهنماییم کنید

درود
دوست عزیز در مورد اینکه شما به دکتر بگید براتون معاف از رزم بزنه یا نه خیر دست شما نیست معمولا کمیسیون پزشکی از رویه نتایج ازمایش ها بررسی میکنه و جواب رو به نظام وظیفه میده
در مورد مشکلات معافیت پزشکی هم بستگی داره که بخوای تو اینده چیکاره بشی اما اگه بخوای معاف از رزم بشی ببین رفیق هیچ فرقی تو اموزشی بین معاف از رزم و عادی نیست شما هم اگه میبینی مشکل چندانی نداری برو خدمت
نهایتش هر جا کم اوردی بزن کنار هیچ مشکلی نیست

mali.sh
26-10-2012, 10:47
عمر داره میره و حیف ازاین جوانی
خدمت سربازی :2:
حدود 2 سال از عمرم و گرفتار خدمت سربازی هستم و 5 ماه دیگه مونده.
رکورد دار این دوران تلخ شدم
ظلم بزرگ به جونای این مملکت رو کی و کجا باید جواب بدن.

AR-j
26-10-2012, 10:48
درود
دوست عزیز در مورد اینکه شما به دکتر بگید براتون معاف از رزم بزنه یا نه خیر دست شما نیست معمولا کمیسیون پزشکی از رویه نتایج ازمایش ها بررسی میکنه و جواب رو به نظام وظیفه میده
در مورد مشکلات معافیت پزشکی هم بستگی داره که بخوای تو اینده چیکاره بشی اما اگه بخوای معاف از رزم بشی ببین رفیق هیچ فرقی تو اموزشی بین معاف از رزم و عادی نیست شما هم اگه میبینی مشکل چندانی نداری برو خدمت
نهایتش هر جا کم اوردی بزن کنار هیچ مشکلی نیست

ممنون از پاسخت
واقعا بین معاف از رزم و عادی تفاوتی قائل نمی شن اگه مشکلی پیش بیاد چی ؟
به نامه پزشک هم اهمیتی نمیدن؟

SNOW PATROL
26-10-2012, 10:53
ممنون از پاسخت
واقعا بین معاف از رزم و عادی تفاوتی قائل نمی شن اگه مشکلی پیش بیاد چی ؟
به نامه پزشک هم اهمیتی نمیدن؟

متاسفانه در 90 درصد پادگان ها تفاوتی رو نمیزارند اما وقتی ببین واقعا یکی نمیکشه دیگه کاریش ندارن

pedromi
26-10-2012, 12:45
تو ناجا خدمت می کن ولی هنوز مرخصی هامون 2.5 روز محاسبه می شه.آیا این شایعست که مدت مرخصی ها رو 1 روز در ماه کردن؟

abdha
26-10-2012, 12:49
دوستان من افتادم شهر خودمون (ارتش)،رسته اداری(گروهبان یکم ) میزارن عصرا بریم خونه؟ یا فقط آخر هفته هاست؟ دوستان جواب بدین دیگه !!

SNOW PATROL
26-10-2012, 12:50
تو ناجا خدمت می کن ولی هنوز مرخصی هامون 2.5 روز محاسبه می شه.آیا این شایعست که مدت مرخصی ها رو 1 روز در ماه کردن؟

دوست عزیز همچین جیزی خیلی خیلی بعید هست اجرا بشه چون مرخصی ها فعلا طبق قانون کار تایین شده

دوستان من افتادم شهر خودمون (ارتش)،رسته اداری(گروهبان یکم ) میزارن عصرا بریم خونه؟ یا فقط آخر هفته هاست؟ دوستان جواب بدین دیگه !!

ذوست عزیز و گرامی شما رفتی خدمت باید پی همه چی رو به تنت به مالی شاید گفتن تا اخر خدمت مرخصیت لغو
در هر صورت بله شما با رسته اداری صبح تا ظهر هستی

navid_star
26-10-2012, 13:08
سلام به همه دوستان

بعد از دوره آموزشی افتادم پادگان 23 تکاور-آج رسته رایانه...کسی تا بحال اینجا خدمت کرده؟؟ از اونجایی که این پادگان جهنم سرده می خوام ازش بیشتر بدونم..:((

و در مورد سر دوشی چیزی اعلام کردند..باید درجه بزنم روز اول یا نه..ستوان 2 بهم دادن..اگر کسی در جریانه منو راهنمایی کنه

Pami
26-10-2012, 16:33
آقا تو این برگه ما ننوشته روز اول همون 8/10 خودمون و ساعت چند معرفی کنیم
ساعتش مهم نیست ؟؟ ظهر هم میشه رفت ؟؟؟ !!!!!!

شما راس ساعت 7 صبح خودت رو به دژبانی اونجا معرفی میکنی ، اونها راهنمایی ات میکنن به آجودانی
دیر بیای اذیت میکنن

Pami
26-10-2012, 16:34
سلام به همه دوستان

بعد از دوره آموزشی افتادم پادگان 23 تکاور-آج رسته رایانه...کسی تا بحال اینجا خدمت کرده؟؟ از اونجایی که این پادگان جهنم سرده می خوام ازش بیشتر بدونم..:((

و در مورد سر دوشی چیزی اعلام کردند..باید درجه بزنم روز اول یا نه..ستوان 2 بهم دادن..اگر کسی در جریانه منو راهنمایی کنه

اگه منظور لشگر 23 تکاور پرندک هست که باید بگم سخت گیر هستن ، البته شما با درجه ستواندوم و رسته رایانه تقریبا شرایط ات از همه اونجا بهتره
کار اداری بهت میدن

hamed malekpour
26-10-2012, 20:08
من تمامی مراحل را طی کرده ام فقط گفته اند برو به کمسیون پزشکی تو تبریز می خواستم بدوم چه کار هایی باید بکنم و می خواهم از طریق چشمم معافیت بگیرم می شه منو راهنمایی کنید؟

SNOW PATROL
26-10-2012, 20:37
من تمامی مراحل را طی کرده ام فقط گفته اند برو به کمسیون پزشکی تو تبریز می خواستم بدوم چه کار هایی باید بکنم و می خواهم از طریق چشمم معافیت بگیرم می شه منو راهنمایی کنید؟

کار خاصی نمیخواد بکنی همون روزی که گفتن میری کمیسیون پزشکی اون جا دوباره معاینت میکنند جواب رو میدن

ice_man_sh
27-10-2012, 01:25
البته دوست من برای کتفش رفته بود، بعد اینکه برگه اومد رفت کمیسیون (بیمارستان رازی) از اونجا نامه دادن که برو اسکن و ام آر آی بگیر و 24 آبان بیا.

Aref_2008
27-10-2012, 15:04
سلام من فردا می خوام برم معاینه پزشکی! بیماری قوز قرنیه دارم

خیلی ها با مامان و بابا یا برادرشون اومده بودن!

منم ببرم خوبه؟ یا تنها برم؟

hamed malekpour
27-10-2012, 16:25
آهن پس هم دردیم من هم بیماری قوز قرنیه دارم چشم راستممیگن با یکی باید برید چون یه قطره تو چشمتون می ندازن و3ساعت همه جا را تار می بینید ولی من فردا تنها می رم وبا ماشین خودم.

Aref_2008
27-10-2012, 17:36
آهن پس هم دردیم من هم بیماری قوز قرنیه دارم چشم راستممیگن با یکی باید برید چون یه قطره تو چشمتون می ندازن و3ساعت همه جا را تار می بینید ولی من فردا تنها می رم وبا ماشین خودم.

من چشم چپم قوز قرنیه داره!

یعنی معافم نمی کنند؟ :sq_3: قطره دیگه چیه؟ من چشم هیچی نمی بینه . بهش می گن قوز قرنیه حاد

stratocaster
27-10-2012, 18:19
دوستان بنده متولد 62 هستم و تک پسر .. پدرم متولد 1325 هست و 65 سال رو رد کرده .. تا دیپلم هم بیشتر نخوندم ... ایا معاف میشم ؟

rozbeh85
27-10-2012, 22:00
دوستان بنده متولد 62 هستم و تک پسر .. پدرم متولد 1325 هست و 65 سال رو رد کرده .. تا دیپلم هم بیشتر نخوندم ... ایا معاف میشم ؟

شما حدود 10 سال پیش مشمول بودی و تا حالا غیبت خوردی...

amir_torabi
27-10-2012, 23:37
سلام دوستان. می بینم که دوستان همچنان در حال اعرامند.
ایشالا که واسه همه راحت بگذره.
بازم اینجا میگم به تمام دوستانی که می خوان برن خدمت. هر چی زودتر برید بهتره. اولا اینکه زودتر تموم میشه و خیالتون راحت تره. اگه دیر برید همیشه با دیدن کسایی که زودتر از شما اومدن حسرت می خورید. درسته این حس منطقی نیست اما خدمت کجاش منطقیه که اینجاش باشه. دوم اینکه هر روز داره قانونای جدید میاد که شواهد نشون میده گندتر از قانونای قبلیه. پس بجنبید.
یه چیز که خیلی دردآوره دیدن دوستانتونه وقتی که دارن ترخیص میشن. آی دل آدم میگیره. این حسو فقط تو یگان میفهمید. دوستای آموزشی معمولا زود فراموش میشن.
یادمه توی آموزشی (04 بیرجند) روی در یکی از سرویسا نوشته بود "درود به شرف اونایی که واسه پاسپورت اومدن خدمت!" آی که این جمله خاطراتی شده واسم. اخیرا هم یکی از دوستامو تو نت دیدم که خانوادگی رفتن سوئیس. البته غیر قانونی. خوب خدمتو پیچوند. جالب اینجاس که وقتی رفتم دفترچمو پست کنم، این دوستم همرام اومد! حالا اون کجا و ما کجا.
اما ایشالا تموم میشه.
راستی اگه کسی راجع به لشکر77 و شرایط خدمتش سوالی داشت در خدمتم.
با آرزوی شادی و سلامتی.

Green_life
28-10-2012, 00:38
من هم به کسانی که هنوز خدمت نرفتند پیشنهاد میکنم،حتما" برید و معطل نکنید
چون وقتی رفتید حسرت اینو میخورید که چرا زودتر نرفتید!!!
فقط هفته اولش سخته و آخرش که میخواد تموم شه.بقیش میگذره و خیالی نیست

majid322
28-10-2012, 08:09
بچه ها من رفتم پلیس +10 شماره شناسنامم رو گرفت بهم گفت غیبت نداری...میخواستم ببینم تا چه حد میشه روی سیستمشون حساب کرد؟ یعنی اونجا چه مشخصاتی رو میزنه که اون میفهمه من غیبت ندارم؟
اخه من بهش گفتم چقدر وقت دارم مدارک ارسال کنم..گفت 1 سال بعد از ترک تحصیل ..ولی من دقیقا نمیدونم از چه تاریخی ترک تحصیل زدن برام..این شهریور یه سری امتحان داشتم که ندادم تاریخ ترک تحصیلم همین میشه؟
یه سوال دیگه داشتم من برام خیلی مهمه بعد عید اعزام بشم..اگه الان بفرستم چقدر احتمالش هست اعزامم بیفته اینور عید؟

hamed malekpour
28-10-2012, 10:58
من چشم چپم قوز قرنیه داره!

یعنی معافم نمی کنند؟ :sq_3: قطره دیگه چیه؟ من چشم هیچی نمی بینه . بهش می گن قوز قرنیه حاد
نترس من پیش دو سه تا پزشک رفتم گفتنند که 100% معاف می شم امیدوارم که بشم ولی وقت نمی کنم برم تبریز فردا میرم ونتیجه را به شما می گم.

farzad02
28-10-2012, 11:18
دوستان من امروز رفتم دفترچه رو گرفتم
رفتم عکس جدید هم گرفتم. البته 5 عصر حاضر میشه

بعد رفتم دکتر برای معاینه که بهم گفتن باید دفترچه عکس دار هم باشه..........

اصلا یادم رفت از پلیس +10 بپرسم که آیا حتما باید عکس سیاه و سفید باشه یا خیر؟
اگر می دونید زود بگید که برم بگم رنگی چاپ نکنه

راستی باز کردن حساب سپه الزامیه؟
حساب خاصی باید باز کنم یا یک حساب عادی کوتاه مدت کافیه؟

pedromi
28-10-2012, 11:45
اگر پدرتون را از کار افتاده تشخیص بدن آره معافی. در غیر اینصورت معافت نمی کنن.

pedromi
28-10-2012, 11:51

اگر پدرتون را از کار افتاده تشخیص بدن آره معافی. در غیر اینصورت معافت نمی کنن.

arash rashno
28-10-2012, 14:47
بچه ها من رفتم پلیس +10 شماره شناسنامم رو گرفت بهم گفت غیبت نداری...میخواستم ببینم تا چه حد میشه روی سیستمشون حساب کرد؟ یعنی اونجا چه مشخصاتی رو میزنه که اون میفهمه من غیبت ندارم؟
اخه من بهش گفتم چقدر وقت دارم مدارک ارسال کنم..گفت 1 سال بعد از ترک تحصیل ..ولی من دقیقا نمیدونم از چه تاریخی ترک تحصیل زدن برام..این شهریور یه سری امتحان داشتم که ندادم تاریخ ترک تحصیلم همین میشه؟
یه سوال دیگه داشتم من برام خیلی مهمه بعد عید اعزام بشم..اگه الان بفرستم چقدر احتمالش هست اعزامم بیفته اینور عید؟

تاریخ ترک از تحصیلت رو از دانشگاه بپرس
اگر دیپلمه هستی 18 آذرماه اعزامت میخوره اگر هم مدرک دانشگاهی داری اول دیماه اعزامت میخوره
سرباز کم دارن هر موقع بفرستی اولین دوره اعزام میشی

arash rashno
28-10-2012, 14:48

رنگی هم باشه مشکلی نیست

hamed malekpour
28-10-2012, 15:33
آره باید تو بانک سپه حساب باز کنی.

Sha7ab
28-10-2012, 15:57
دوستان من الان بفرستم احتمال داره برج ده اعزام بشم؟ لیسانسم

masoud05
28-10-2012, 17:01
سلام دوست عزیز

آره به احتمال زیاد تاریخ اعزامت 10/1 میشه

من شنبه هفته قبل فرستادم،تاریخ اعزامم همون 10/1 شد.

Pami
28-10-2012, 17:01

با در نظر گرفتن کمبود نیرو احتمالش خیلی زیاده ، 1/12 هم اعزام بشید بد نیست ، میخورید به تعطیلی های عید که معروفه به دوره طلایی

ice_man_sh
28-10-2012, 18:00
به احتمال قوی برج 10 هستین ولی اگه هم مثل من بد شانس و یا خوش شانس (خودمم نمیدونم کدومشم) باشین که هیچ. مرداد فرستادم زدن دی.

masoud05
28-10-2012, 18:25
دوستان حقوق سرربازی با مدرک لیسانس ماهی چنده؟

یکی از رفیقام که اعزامی برج 8 پارسال بود،امریه سپاه هم بود حقوقش ماهی 47 هزار تومن بود.

پسر عموم که اعزامی برج 2 امسالِ ،حقوقش 57 هزار تومنه،همه جا همینه یا سپاه و نیروانتظامی فرق دارن؟

irlahijan3
28-10-2012, 20:19
لیسانس ارتش 67 هزار تومن

irlahijan3
28-10-2012, 20:20
دوستان , کسی هست سربازی رو تو لشکر 16 قزوین گذرونده باشه ؟!
میخواستم بدونم چطور جائیه ؟!
باید 10 ام اونجا باشم :sq_1:

mehran_pqqp
28-10-2012, 21:41
فکر کنم گفته بودی پیش دانشگاهی هستی ، برو مدرسه ای که پیش دانشگاهی بودی بگو یه نامه ترک تحصیل با تاریخ بهت بده ، هر تاریخی بزنه از اون تاریخ 1 سال وقت داری

فرقی نمی کنه سیاه سفید یا رنگی

برو بانک سپه بگو یه حساب عابر برای سربازی می خوای باز کنی ، فوری باز می کنه ، شماره حساب رو میده بهت ، برای ارسال دفترچه فقط شماره حساب لازمه
کارتش رو هم 10 -12 روز بعد برو بانک بگیر

mehran_pqqp
28-10-2012, 21:58
ویرایش شد......... پاک شود

majid322
28-10-2012, 22:13
فکر کنم گفته بودی پیش دانشگاهی هستی ، برو مدرسه ای که پیش دانشگاهی بودی بگو یه نامه ترک تحصیل با تاریخ بهت بده ، هر تاریخی بزنه از اون تاریخ 1 سال وقت داری

دستت درد نکنه جوابم دقیقا همین بود ... دمت گرم فکر کنم نظام وظیفه میرفتم اینطوری راهنماییم نمیکردن :دی

hatef70
28-10-2012, 22:38
سلام دوستان من از صفحه ي يك تا اينجا رو كامل خوندم!من براي پذيرشسپاه اقدام كردم،بسيجي هم نداشتم،بهمگفتن ماه فرد بيوفتي بهتره ،چون پذيرش و اموزشيشون ماه هاي فرد هست ، ولي من مدرك فوق ديپلم دارم به خاطر همين ماه زوج تاريخ اعزامم ميشه مثل دي ماه.مداركم هم امادست فردا ميخوام ببرم +١٠.
حالا به نظر شما چي كار كنم؟

irlahijan3
28-10-2012, 22:50
دوستان , کسی هست سربازی رو تو لشکر 16 قزوین گذرونده باشه ؟!
میخواستم بدونم چطور جائیه ؟!
باید 10 ام اونجا باشم :sq_1:

SNOW PATROL
28-10-2012, 22:53
سلام دوستان من از صفحه ي يك تا اينجا رو كامل خوندم!من براي پذيرشسپاه اقدام كردم،بسيجي هم نداشتم،بهمگفتن ماه فرد بيوفتي بهتره ،چون پذيرش و اموزشيشون ماه هاي فرد هست ، ولي من مدرك فوق ديپلم دارم به خاطر همين ماه زوج تاريخ اعزامم ميشه مثل دي ماه.مداركم هم امادست فردا ميخوام ببرم +١٠.
حالا به نظر شما چي كار كنم؟

شما فردا برو دفترچه رو بفرست برگ سبزت که اومد برو یرای پذیرش شما هرکاری کنی ماه فرد نمیفتی اون هم حرف مفت زده شما روال عادی رو دنبال کن

tapa talked

mehran_pqqp
29-10-2012, 00:02
دستت درد نکنه جوابم دقیقا همین بود ... دمت گرم فکر کنم نظام وظیفه میرفتم اینطوری راهنماییم نمیکردن :دی
خواهش می کنم وظیفه بود
حدودا 2-3 هفته پیش تو این تاپیک خیلی ها به من کمک کردن
منم وظیفم بود تا جایی که اطلاع دارم به شما و بقیه دوستان راهنمایی بدم

Milad4171
29-10-2012, 02:43
يه سوال يكم پيچيده هست ولي

اينكه اطلاعاتي كه درون كارت پايان خدمت هست غير از خود نظام وظيفه كجاها اجازه دارن ببين؟
مثلا دانشگاه ها ميتونن ببينن؟
يا شركت هاي دولتي ؟

SNOW PATROL
29-10-2012, 07:14
درود بر شما
والا تا جایی که من اطلاع دازم و مطمئن هستم فقط نیرو انتظامی میتونه اطلاعات رو ببینه ادارات دیگه فقط میتونند در خواست استعلام کنند اون چیپ بر روی کارت هم برای جلوگیری از جعل کارت هست و اطلاعات خاصی توش نیست

tapa talked

mehran_pqqp
29-10-2012, 12:29
سلام دوستان تو نقشه هر چی می گردم بیمارستان سجاد ناجا تهران رو پیدا نمی کنم ، تو برگه ای که اومده نوشته: خ طالقانی ، بهارشمالی بیمارستان سجاد
ولی تو گوگل مپ به این آدرس که میرم بیمارستان سجاد رو پیدا نمی کنم ، چند تا بیمارستان اونجا هست ، بیمارستان 502 ارتش ، بیمارستان ایرانشهر ، بیمارستان آراد
اسمش رو عوض کردن؟

mr.net
29-10-2012, 14:06
دوستان عزیز ...
آخرین پاراگراف این مصاحبه رو بخونین ...
خدمت همون 21 ماهه ... هی دل خودمون رو خوش نکنیم که شاید اونایی که تا خرداد و تیر و مردادو شهریور و اینا اعزام شدن، 18 ماهه ان !

به عنوان سوال آخر گفته می شود افرادی که قبل از خرداد ماه به خدمت اعزام شده اند 18 ماه خدمت می کنند این موضوع صحت دارد؟-خیر. در قانون از ابتدای سال 91 مدت خدمت وظیفه در مناطق عادی 21 ماه است. افرادی که در گذشته از خدمت فرار کرده بودند و تا تاریخ سوم خرداد خود را معرفی می کردند مشمول اضافه خدمت نشده و میزان خدمت آنها همانند گذشته 18 ماه محسوب می شود.
خبرگزاری مهر :
MehrNews.com - Iran, world, political, sport, economic news and headlines ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0%D8%A8%D8%A7%20%D8%B3%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%20% D8%AD%D8%AC%D8%AA%20%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87%20%D9 %88%D8%A7%D8%B9%D8%B8%DB%8C%20%D9%86%DA%98%D8%A7%D 8%AF%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86%20%D9%82%D9%88% D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86%20%D9%85%D9%82%D8%B1%D8%B1 %D8%A7%D8%AA%20%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%8 6%20%D9%88%D8%B8%DB%8C%D9%81%D9%87%20%D8%B9%D9%85% D9%88%D9%85%DB%8C%20%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C %20%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C%20%D 8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85%20%D8%AF%D8%A7%D8%AF% DB%8C%D9%85%20%DA%A9%D9%87%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B2 %DB%8C%D8%B1%20%D9%85%DB%8C%20%D8%AE%D9%88%D8%A7%D 9%86%DB%8C%D8%AF%20&NewsID=1714108)

Pami
29-10-2012, 15:11
ما که فردا آخرین روزمون هست و میریم پایان دوره ، باورم نمیشه تموم شد ! با همه سختی هاش و خوبی هاش تموم شد ، فردا میرم با بچه ها عکس بگیرم و آخرین روز کاری رو بگذرونم ، بعدش هم میرم برای امضا و رهایی
آرزوی موفقیت برای همه دوستان اعزامی

SNOW PATROL
29-10-2012, 15:41
بله رفیق تموم میشه ولی خداییش 21 ماه خیلی سخته...
فقط تا میتونی عکس بگیر بعدا قدر عکس ها رو میدونی من خودم 368 تا عکس از خدمتم دارم!!!

tapa talked

farzad02
29-10-2012, 17:47
2 سوال از دوستانی که تازه دفترچه فرستادن. برگه شماره 3 رو هم باید پر کنیم؟
همین که مربوط به اعلام مشخصات بستگان مشمول است
چون به نظر میاد فقط کسی که می خواد معافیت بگیره باید پر کنه

بعد این دفترچه رو باید همینطوری ببرم تحویل پلیس +10 بدم؟

mehran_pqqp
29-10-2012, 18:35
2 سوال از دوستانی که تازه دفترچه فرستادن. برگه شماره 3 رو هم باید پر کنیم؟
همین که مربوط به اعلام مشخصات بستگان مشمول است
چون به نظر میاد فقط کسی که می خواد معافیت بگیره باید پر کنه

بعد این دفترچه رو باید همینطوری ببرم تحویل پلیس +10 بدم؟

سلام
نه نیازی به برگ شماره 3 نیست
برگه شماره یک و شماره دو رو تکمیل شده ببرید پلیس +10 همراه مدارکی که در صفحه 5 نوشته

majid5.
29-10-2012, 20:37
با سلام و خسته نباشید
پدرِ یکی از دوستانِ من مریضِ وهمین یه دونه پسرو داره . مریضیش دیسک کمر و حاده و زده به پای راستش ومیلنگه . دکتر گفته اصلا جسم سنگین نباید بلند کنه . خواستم بدونم میتونه کفالت بگیره؟؟
ممنون

SNOW PATROL
29-10-2012, 22:40
با سلام و خسته نباشید
پدرِ یکی از دوستانِ من مریضِ وهمین یه دونه پسرو داره . مریضیش دیسک کمر و حاده و زده به پای راستش ومیلنگه . دکتر گفته اصلا جسم سنگین نباید بلند کنه . خواستم بدونم میتونه کفالت بگیره؟؟
ممنون
اگه غیبت نداشته باشه با تشخیص کمیسیون پزشکی معاف هست
من خودم 99 درصد احتمال میدم معاف بشه

Ali matin
30-10-2012, 00:33
سلام دوستان خسته نباشید
من 1-8 اعزام شدم 01 تهران ما 3 نفر که اعزام مجدد (120 روز) یا بهتر بگم سابقه خدمت قبلی داشتیم رو جدا کرده وپس از پذیرایی با شربت, نشستیم فرم مخصوصو پر کردیم وبرگه اعزاممونو گرفت و گفت تا 16-8 خداحافظ
یعنی 16 بیا دنبال امریه !
بنظر شما لیسانس کامپیوترم کجا میافتم ؟
من از کادری پرسیدم لباس و پتو و کوفت وزهرمار به ما میدید؟ گفت نه خودتون برید بخرید ...!!!!!!!
من موندم 16 برم 01 چند روز مهلت میدن تاخودمو ب اونجا معرفی کنم؟
وسایل ببرم یا نه ؟
آیا برم یگان لباس و وسایل میتونم بگیرم یا واسه خودمو بی دردسر ببرم ؟؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

mehran_pqqp
30-10-2012, 02:22
دوستان برای معاینه پزشکی باید 10ام برم بیمارستان ولی 10ام یه کار خیلی خیلی مهم هم برام پیش اومده ، زده 8 صبح باید بیمارستان باشم ، حالا اگه 10-11 برم مشکلی برام پیش میاد؟
یه کاری هست که نمیشه ازش گذشت ، اصلا از روز اول شانس نداشتیم :( آخه تو این وضعیت باید دقیقا همون روز این کار برام پیش بیاد!!!!!!!!!!!!!!!!!

majid5.
30-10-2012, 14:31
اگه غیبت نداشته باشه با تشخیص کمیسیون پزشکی معاف هست
من خودم 99 درصد احتمال میدم معاف بشه

دوست عزیز , ممنون از جواب . از کجا انقدر مطمئن هستید؟ همچین موردی دیدید؟

aftab_azad20
30-10-2012, 14:36
سلام،میگم تو دفترچه ارشد امسال که همین صبح دیدم تو سنجش نوشته فارغ التحصیلانی که مدت 6ماه از فراغت از دوره کارشناسی نگذشته باشد،نیاز به برگه اعزام به خدمت ندارند،مگه این مدت 1سال نیست؟

habstem
30-10-2012, 15:32
سلام دوستان

من یه سوال دارم

اگه پسری سرپرست خانوار باشه (پدر فوت کرده باشه)
اما یه برادر کوچیک تر داشته باشه، از خدمت می تونه معاف بشه با نمی تونه؟

ممنون

noproblem
30-10-2012, 15:57
سلام دوستان

من یه سوال دارم

اگه پسری سرپرست خانوار باشه (پدر فوت کرده باشه)
اما یه برادر کوچیک تر داشته باشه، از خدمت می تونه معاف بشه با نمی تونه؟

ممنون

بلی در صورتی که پدر فرد مورد نظر شما به تازگی فوت کرده باشه میتونه معافیت کفالت بگیره حتی بدون طی کردن دوران آموزشی
اما در صورتی که مدت زیادی از فوت مرحوم میگذره و پسر به تشخیص شورای تصمیم گیری سرپرست خانواده باشه با طی کردن دوره آموزشی پس از 56 روز که وارد به یگان میشه از طریق یگان باید برگ معافیش رو بگیره و تحویل حوزه نظام وظیفه شهرش بده تا کارت معافیت براش صادر بشه

noproblem
30-10-2012, 16:02
سلام،میگم تو دفترچه ارشد امسال که همین صبح دیدم تو سنجش نوشته فارغ التحصیلانی که مدت 6ماه از فراغت از دوره کارشناسی نگذشته باشد،نیاز به برگه اعزام به خدمت ندارند،مگه این مدت 1سال نیست؟
خیر در قانون جدید معافیت تحصیلی
مهلت ارسال دفترچه از یک سال به 6 ماه پس از اخذ آخرین مدرک تحصیلی کاهش پیدا کرده است

SNOW PATROL
30-10-2012, 16:41
دوست عزیز , ممنون از جواب . از کجا انقدر مطمئن هستید؟ همچین موردی دیدید؟
با این توضیحاتی که شما دادی و اگه واقعا همین جوری باشه معاف هست
از کجا مطمئن هستم؟؟ خوب من از صفحه 10 تاپیک تا الان همیشه این جا بودم و مورد های مشابه زیادی رو هم اینجا و هم تو خدمت دیدم

aftab_azad20
30-10-2012, 16:59
مهلت ارسال دفترچه از یک سال به 6 ماه پس از اخذ آخرین مدرک تحصیلی کاهش پیدا کرده است

تو آخرین دفترچه ای که دانلود کردم و تو سایت نظام وظیفه نوشته همون 1سال فقط تو دفترچه ارشد امسال زده 6ماه

noproblem
30-10-2012, 17:10
تو آخرین دفترچه ای که دانلود کردم و تو سایت نظام وظیفه نوشته همون 1سال فقط تو دفترچه ارشد امسال زده 6ماه

!
میتونید پرسش خودتون رو در سایت نظام وظیفه مطرح کنید بهتر میتونن پاسخ بدن
ولی در کل این قانون معافیت تحصیلی هست :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

متن قانون معافیت تحصیلی :

1- از چه تاريخي مشمولان وارد سن مشموليت مي شوند؟

تمام افراد ذكور ايراني كه به سن 18 سالگي تمام مي رسند از اول ماه تولد شمول قانون وظيفه عمومي مي گردند .

2-حداكثر زمان معرفي مشمولاني كه قبل از سن مشموليت فارغ التحصيل ، ترك تحصيل يا اخراج مي شوند چه مدت مي باشد؟

حداكثر مدت معرفي ايشان 6 ماه پس از رسيدن به 18 سالگي تمام است .

مثال: دانش آموز متولد 18/2/73 كه قبل از 1/2/91 فارغ التحصيل ، انصراف ، ترك تحصيل يا اخراج از تحصيل شده باشد حد اكثر
تا1/8/91 فرصت معرفي خود را دارد.

3- حداكثر زمان معرفي مشمولاني كه پس از سن مشموليت ، فارغ التحصيل، انصراف، ترك تحصيل يا اخراج مي شوند چه مدت مي باشد؟

از تاريخ فراغت ، اخراج يا ترك تحصيل يكسال فرصت دارند تا خود را معرفي نمايند.

مثال: دانش آموز متولد 18/2/73 كه در تيرماه 1391 فارغ التحصيل، انصراف ، ترك تحصيل ويااخراجي محسوب شوند تاپايان تير ماه 92
مهلت معرفي خواهد داشت.

4 - دانش آموزاني كه از مهر91 در پايه اول مقطع متوسطه شروع به تحصيل مي نمايند تا چه زماني مجاز به تحصيل خواهند بود؟
اينگونه مشمولان حداكثر تاپايان 20 سالگي مجازند برابر ضوابط وزارت آموزش و پرورش ادامه تحصيل دهند ، رشته هاي تحصيلي
تاثيري در اين مدت زمان نخواهند داشت.

- 5- دانش آموزي كه قبل از 22/8/90 (قبل از اجراي قانون جديد وظيفه عمومي) در مقطع متوسطه شروع به تحصيل كرده اند
تاچه زماني مجاز به تحصيل خواهند بود؟

چنانچه در رشته ي كاردانش يا فني حرفه اي به تحصيل اشتغال دارند حداكثر تا پايان 22سالگي ورشته هاي مختلف پيش دانشگاهي
حداكثر تا 24 سالگي مجاز به تحصيل خواهند بود.

6- آيا دانش آموزاني كه درورود به سن مشموليت در مقطع راهنمايي به تحصيل اشتغال دارند حق ادامه تحصيل خواهند داشت ؟
بله درصورت پيوستگي تحصيلي حداكثر تاپايان 20 سالگي ميتوانند تحصيل نمايند.

7- آيا دانش آموزان درمهلت يكساله معرفي پس از فراغت ،اخراج، انصراف يا ترك تحصيل مي توانند ادامه تحصيل دهند؟
اينگونه مشمولان مي توانند بدون صدور معافيت تاپايان مهلت يكساله وپس از معرفي تاموعد اعزام خود ادامه تحصيل بدهند
مثال : دانش آموزمتولد 15/8/70 كه در مهر 91 درپايه دوم كاردانش شروع به تحصيل نمايد مي تواند خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايد چنانچه
مشمول مذكور تا 15/8/92 فارغ التحصيل نشده مي تواند بدون صدور معافيت تحصيلي حداكثر تا15/8/93به تحصيل ادامه دهد وپس از اين تاريخ 15/8/93
درصورت عدم معرفي وارد غيبت خواهد شد.

8- آيا به مشمولاني كه به صورت داوطلب آزاد تحصيل مي كنند معافيت تحصيلي تعلق مي گيرد؟
خير اينگونه مشمولان حق استفاده از معافيت تحصيلي را نخواهند داشت وشروع به تحصيل داوطلب آزاد به عنوان انصراف از تحصيل تلقي مي گردد.

- 9- متولدين سه ماه اول سال 71 در سال هاي قبل كه در خرداد ماه سال 90 فارغ التحصيل شده اند تاچه زمان مهلت معرفي خود به وظيفه
عمومي را داشته اند ؟

دانش آموزان تا18/8/90 (قبل از اجراي قانون جديد وظيفه عمومي )فرصت معرفي داشته اند درصورت عدم معرفي از تاريخ 19/8/90 واردغيبت شده اند .

10- متولدين سه ماهه دوم سال 71 در سال قبل كه درخرداد ماه سال 90 فارغ التحصيل شده اند تا چه زمان فرجه معرفي خود به وظيفه
عمومي را دارند؟
اينگونه دانش آموزان با توجه به اينكه فرصت معرفي ايشان 18/9/90 بود ( بعد از اجراي قانون جديد وظيفه عمومي) فلذا از يك سال مهلت تعيين
در قانون جديد برخوردار بوده وتا خرداد 91 مهلت معرفي خواهند داشت.

- با 11- عنايت به اجراي قانون جديد وظيفه عمومي ، موضوع تمديد مهلت اعزام متولد نيمه دوم سال چگونه خواهد بود؟

با اجراي قانون جديد موضوع تمديد مهلت اعزام اينگونه مشمولان منتفي مي باشد .

12- موعدمعرفي دانش آموزاني كه قبل از 22/4/90 از تحصيل انصراف داده ، ترك تحصيل كرده يا اخراج شده اند چگونه است؟
اينگونه مشمولان چنانچه حد اكثر ظرف مدت 4 ماه از تاريخ وقوع خود را معرفي نكرده باشند غايب محسوب مي شوند ومي بايست
سريعا خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايد.
مثال: دانش آموزي كه در تاريخ 1/3/90 ترك تحصيل يا اخراج شده باشد ، با لحاظ مهلت 4 ماهه حداكثر تا1/7/90 مهلت معرفي داشته فلذا ازآن تاريخ وارد غيبت گرديده ومي بايست سريع خود سريعا خود را به به وظيفه عمومي معرفي نمايند.

13- موعد معرفي دانش آموزان انصرافي ، ترك ويا اخراجي كه آخرين موعد معرفي ايشان بلحاظ مهلت 4 ماهه بعداز تاريخ 22/8/90(تاريخ اجراي قانون
جديد وظيفه عمومي) بوده چه زماني مي باشد؟

اينگونه دانش آموزان از تاريخ وقوع انصراف ، ترك تحصيل و يا اخراج يك سال مهلت معرفي خواهند داشت.

مثال: مشمول متولد 15/06/71 كه در تاريخ 22/6/90 از تحصيل انصراف داده است باتوجه به -مهلت 4 ماهه قانون قديم وظيفه عمومي تا 22/10/90
فرجه معرفي داشته كه اين تاريخ بعداز تاريخ اجراي قانون جديد وظيفه عمومي بوده ، فلذا مشمول تا22/6/91 مهلت معرفي خواهد داشت.

14- مشمولان فارغ التحصيل دانشگاه ها از چه تاريخ مي توانند از مهلت 1 ساله پس از فراغت خود استفاده نمايند؟

مشمولاني كه از تاريخ 22/2/90 به بعد در مقاطع تحصيلي در دانشگاه فارغ التحصيل شده اند حق استفاده از مهلت 1 ساله را خواهند داشت.

15-مشمولان اخراجي،انصرافي،ترك تحصيل ازچه تاريخ درشمول استفاده ازمهلت1ساله پس ازتاريخ وقوع انصراف،ترك تحصيل،اخراج قرار مي گيرند؟

مشمولاني كه از تاريخ 22/4/90 به بعد از تحصيل در مقاطع دانشگاهي انصراف، ترك تحصيل و يا اخراج شده باشند .

16- آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟
بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف ومجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط عدم
ورود غيبت ، مي توانند به تحصيل ادامه دهند.آزمون مجدد ونزولي بودن تحصيل با اين اوصاف فرقي نخواهد داشت، به شرط اينكه 1: در مقطع قبلي
فارغ التحصيل نشده باشد . 2: از زمان انصراف در مقطع اول بيش از يكسال نگذشته باشد.

17- مشمولان فارغ التحصيل از مقطع متوسطه تا چه زمان مي توانند در دانشگاه پذيرفته وثبت نام نمايند؟

چنانچه حداكثرظرف مدت يكسال اززمان فارغ التحصيل شدن درمقطع ديپلم ياپيش دانشگاهي دردانشگاه پذيرفته شوندمجازبه تحصيل خواهند بود
ودر صورت سپري شدن بيش از يكسال حق تحصيل نخواهند داشت منظور از پذيرفته شدن دردانشگاه قبولي قطعي يا ثبت نام در دانشگاه مي باشد ،

بديهي است زمان شركت در آزمون هاي سراسري به منزله پذيرش تلقي نخواهد شد.

مثال: فارغ التحصيل1/4/91درمقطع متوسطه كه حداكثرتا 1/4/92 قبولي قطعي ياثبت نام در دانشگاه داشته باشند مي توانند ادامه تحصيل بدهند .

18-فارغ التحصيلان مقطع متوسطه درخردادسال90شرط ثبت نام ياقبولي دردانشگاه آياحق ادامه تحصيل از مهر 91 را دارند؟

بلي ، استثنا و صرفا براي سال 91 مي توانند ادامه تحصيل بدهند.

19-آيابه دوره هاي فراگيرپيام نور،دوره هاي بين الملل دردانشگاه وپودماني وسايرمقاطع تحصيلي بدون آزمون معافيت تحصيلي تعلق مي گيرد
بلي درصورت تصويب شوراي گسترش آموزش عالي امكان جذب بدون آزمون واحد آموزشي ، تحصيل اينگونه افراد منعي نخواهد داشت.

20-آياسربازان وظيفه اي كه به خدمت اشتغال خدمت دارندجهت تحصيل دردانشگاه هااز خدمت ترخيص ميشوند؟
درصورت قبولي اينگونه سربازان درمقطع كارشناسي وبالاترترخيص ازخدمت صورت ميگيرد وترخيص براي ادامه تحصيل درمقاطع كارداني مجاز نمي باشد.

21- دانشجوياني كه بااخراج ازتحصيل ،به عنوان دارندگان مدرك معادل درمقطع پايين شناخته مي شوند آيا مجاز به تحصيل در مقاطع بالاتر مي باشند؟
خير اينگونه مشمولان تا پايان خدمت دوره ضرورت حق ادامه تحصيل نخواهند داشت .

22- سقف سنوات هاي مجاز تحصيلي در مقاطع مختلف دانشگاهي ، به چه ميزان مي باشد؟
برابر تبصره (1) ماده (33) قانون خدمت وظيفه عمومي ، حداكثر معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا سن بيست سال تمام ودر هر يك از مقاطع تحصيلي كارداني دو و نيم سال، كارشناسي ناپيوسته وكارشناسي ارشد ناپيوسته سه سال، كارشناسي پيوسته پنج سال وكارشناسي ارشد

پيوسته شش سال، دكتراي پيوسته هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال است.

23-چه كساني ميتوانند از معافيت تحصيلي دانش آموزي در خارج از كشور استفاده نمايند؟
فرزندان ايرانيان مقيم خارج از كشور،چنانچه هنگام ورود به سن مشموليت (ماه تولد 18 سال تمام) درمدارس ايراني يا مدارس خارجي مورد تاييد
وزارت آموزش وپرورش مشغول به تحصيل باشند.

24-آيا تحصيل در دوره هاي زبان در خارج از كشور براي ورود به دانشگاه درشمول معافيت تحصيلي قرار مي گيرند؟
خير به اين دوره ها معافيت تحصيلي تعلق نمي گيرد.

25-آيا مشمولاني كه در داخل كشور در مقطع متوسطه فارغ التحصيل مي شوند، حق تحصيل در خارج از كشور را دارند؟
خير آنها به عنوان مقيم خارج از كشور محسوب نشده ومجاز به تحصيل در دانشگاه هاي خارج از كشور نمي باشند.

26-چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند دردانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان
خارج از كشور بهره مند شوند؟
مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت وسپري نشدن بيش
از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.

27- وثيقه دانشجويان داراي مدرك كارشناسي و بالاتر كه متقاضي تحصيل در خارج از كشور مي باشند چه ميزان وچگونه است؟
مبلغ وثيقه 15 ميليون تومان است كه مي تواند به صورت وجه نقد ، ضمانت نامه بانكي يا سند ملكي تامين گردد.

mehran_pqqp
30-10-2012, 20:59

1 سال هست دوست عزیز

mehran_pqqp
30-10-2012, 20:59

والا همون 1 سال هست ، من 2 هفته پیش رفتم پلیس +10 چون دفترچه رو خیلی دیر پست کردم برای این مورد کامل سوال کردم گفت از تاریخ فارغ التحصیلی 1 سال وقت داری و غیبت نمی خوردی ، همین سوالو تو نظام وظیفه هم پرسیدم چون مدرک لیسانسم ثبت نشده بود و گفت از تاریخ فارغ التحصیلی لیسانست 1 سال زمان داری

حالا این که تو دفترچه ارشد اینو نوشته زیاد مهم نیست چون اصل کار نظام وظیفه هست ، شما اگه لیسانست تو سیستم نظام وظیفه ثبت شده باشه هیچ مشکلی برات پیش نمیاد ، خودت هم می تونی بری نظام وظیفه ، بخش معافیت تحصیلی سالن 3 ، بپرسی ولی من چون کارم خیلی گیر بود حسابی در این مورد سوال کردم که همگی گفتن 1 سال بعد از تاریخ فارغ التحصیلیت زمان داری و وارد غیبت نمی شی

majid5.
30-10-2012, 22:28
با این توضیحاتی که شما دادی و اگه واقعا همین جوری باشه معاف هست
از کجا مطمئن هستم؟؟ خوب من از صفحه 10 تاپیک تا الان همیشه این جا بودم و مورد های مشابه زیادی رو هم اینجا و هم تو خدمت دیدم

ممنون . بی زحمت چند تا سوال دیگه .
1.پدرش نه بیمه از کار افتادگی داره ونه زیر نظر بهزیستیه. این مشکل ایجاد نمیکنه ؟
2.آیا دیسک کمر پدر , برا کفالت جزء قوانین هست ؟ (اخه برا این بنده خدا حاده و زده به پای راستش و اصلا نباید جسم سنگین بلند کنه.)
3.و اینکه کمیسیون قبول کند را میشه کامل توضیح بدید .
4.میشه چند تا از این موردهای مشابه را کامل توضیح بدید؟
واقعا واقعا ممنون دوست عزیز

SNOW PATROL
30-10-2012, 22:58
ممنون . بی زحمت چند تا سوال دیگه .
1.پدرش نه بیمه از کار افتادگی داره ونه زیر نظر بهزیستیه. این مشکل ایجاد نمیکنه ؟
2.آیا دیسک کمر پدر , برا کفالت جزء قوانین هست ؟ (اخه برا این بنده خدا حاده و زده به پای راستش و اصلا نباید جسم سنگین بلند کنه.)
3.و اینکه کمیسیون قبول کند را میشه کامل توضیح بدید .
4.میشه چند تا از این موردهای مشابه را کامل توضیح بدید؟
واقعا واقعا ممنون دوست عزیز

1.مشکلی نداره
2.دوست عزیز ما به صورت مشخص نمیتونیم بگیم چون یک فرد دیسک کمر داره نمیتونه از خودش مراقبت کنه این بیماری درجه های مختلفی داره اگه حاد باشه و فرد نتونه از خودش مراقبت کنه باعث معافیت میشه
3. کمیسیون منظورم کمیسیون پزشکی هست شما وقتی درخواست معافیت کفالت میدید باید ثابت کنید که پدرتون نیاز به مراقبت داره واین هم تشخیصیش با کمیسیون پزشکی بیمارستان‌ ناجا هست
4.مواردی که توانستند معافیت کفالت بگیرند زیاد هستند البته در مورد دیسک کمر هم چون درجه های مختلفی داره نمیشه با قاطعیت نظر داد اما با این توضیحات شما احتمال معافی زیاد هست

tapa talked

majid5.
30-10-2012, 23:11
1.مشکلی نداره
2.دوست عزیز ما به صورت مشخص نمیتونیم بگیم چون یک فرد دیسک کمر داره نمیتونه از خودش مراقبت کنه این بیماری درجه های مختلفی داره اگه حاد باشه و فرد نتونه از خودش مراقبت کنه باعث معافیت میشه
3. کمیسیون منظورم کمیسیون پزشکی هست شما وقتی درخواست معافیت کفالت میدید باید ثابت کنید که پدرتون نیاز به مراقبت داره واین هم تشخیصیش با کمیسیون پزشکی بیمارستان‌ ناجا هست
4.مواردی که توانستند معافیت کفالت بگیرند زیاد هستند البته در مورد دیسک کمر هم چون درجه های مختلفی داره نمیشه با قاطعیت نظر داد اما با این توضیحات شما احتمال معافی زیاد هست

tapa talked

ممنون.
1. اگه پدر دچار کم کاری یا پر کاری تیروِئید باشد . کفالت میتوان گرفت؟

2.منظورم از موارد مشابه این بود که از طریق دیسک کمر پدر , کفالت پدرو گرقته باشه.