PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

TeenArcher
20-09-2012, 16:42
تاجایی که میدونم کنکورت رو میدی ، اگه قبول شدی که میری دانشگاه، اگه قبول نشدی یک راست میرین خدمت :دی پس خیلی تلاش کن تا قبول بشی.

فکر میکنم دفترچه رو هم باید تا خرداد سال دیگه فرستاده باشین. فقط کافیه یه سر بری دنبال معافیت تحصیلی کاملا بهت میگه وضعیتتو..
اگه دفترچه رو بفرستم و بعد دانشگاه قبول بشم میتونم برم ؟ آخه من شنیدم اگه دفترچه رو بفرستم حتما باید برم.
معافیت تحصیلی جریانش چیه؟ مگه همین الان من از یک سال معافیت تحصیلی استفاده نمیکنم؟ چیزی باید بگیرم؟

mojtaba.21
20-09-2012, 21:21
با سلام دوستان که تاریخ اعزام 1/8 هستن کسی محل خدمتش مشخص شده؟ میخواستم بدونم اخه پلیس +10 گفت تاریخ اعزامت که مشخص شد فرداش بری حوزه نظام وظیفه مشخصه که کجایی اما خودشون 1 هفته قبل از تاریخ اعزام صادر میکنن برگه سفید رو

SNOW PATROL
20-09-2012, 22:00
با سلام دوستان که تاریخ اعزام 1/8 هستن کسی محل خدمتش مشخص شده؟ میخواستم بدونم اخه پلیس +10 گفت تاریخ اعزامت که مشخص شد فرداش بری حوزه نظام وظیفه مشخصه که کجایی اما خودشون 1 هفته قبل از تاریخ اعزام صادر میکنن برگه سفید رو

دوست عزیز هنوز یک ماه مونده شما. یک هفته موتده به اعزام برو پلیس +10 بپرس

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

mojtaba.21
21-09-2012, 00:14
میدونم خواستم ببینم اینی که میگن اگه حوزه نظام وظیفه بری تو سیستمشون محل خدمتت مشخصه راسته یا نه؟

ice_man_sh
21-09-2012, 00:52
میدونم خواستم ببینم اینی که میگن اگه حوزه نظام وظیفه بری تو سیستمشون محل خدمتت مشخصه راسته یا نه؟
یه روز بعد که مشخص نمیشه ولی حدودا 1 ماه مونده به خدمت مشخص میشه.

adcomputer
21-09-2012, 06:55
سلام دوستان من دو هفته از آموزشی گذشته.
از دماغم نمیتونم راحت نفس بکشم. برم دنبال معاف از رزم؟ به درد میخوره؟ مراحلش چطوریه؟ لطفاً سریع جواب بدید بعد از ظهر باید برگردم. مرکز آموزش شهید درویش هستم.

SNOW PATROL
21-09-2012, 07:46
سلام دوستان من دو هفته از آموزشی گذشته.
از دماغم نمیتونم راحت نفس بکشم. برم دنبال معاف از رزم؟ به درد میخوره؟ مراحلش چطوریه؟ لطفاً سریع جواب بدید بعد از ظهر باید برگردم. مرکز آموزش شهید درویش هستم.
شهید درویش اهوار :42:

ولی در هر صورت معاف از رزم فایده نداره دنبالش هم نرو
وایسا رفتی یگان برو عمل کن 3 هفته استعلاجی داره

adcomputer
21-09-2012, 09:08

خواستم کمی در مورد پادگان توضیح بدم اما باید حفاظت اطلاعات داشته باشیم. در کل به غیر از دو سه روز اول دیگر آنچنان سخت نیست.
-------------
چیزی که من شنیدم معاف از رزم برای نیفتادن توی مناطق مرزی و جاهای سخت و ... به درد میخوره. و البته رژه هم نمیرن. چرا فایده نداره؟ بعداً مشکلی پیش میاد و جایی برامون بد میشه؟ لطفاً بیشتر توضیح بدید.

SNOW PATROL
21-09-2012, 09:24
خواستم کمی در مورد پادگان توضیح بدم اما باید حفاظت اطلاعات داشته باشیم. در کل به غیر از دو سه روز اول دیگر آنچنان سخت نیست.
-------------
چیزی که من شنیدم معاف از رزم برای نیفتادن توی مناطق مرزی و جاهای سخت و ... به درد میخوره. و البته رژه هم نمیرن. چرا فایده نداره؟ بعداً مشکلی پیش میاد و جایی برامون بد میشه؟ لطفاً بیشتر توضیح بدید.

پس خوب شده یا شما خیلی پوست کلفت هستی چون این پادگان یه زمانی بالاترین امار خودکشی رو داشت
دوست عزیز انحراف بینی معاف از رزم نمیکنه شما براتون عمل مینویسند باید عمل کنید و عمل جراحی هم در زمان اموزشی برابر با تجدید اموزش هست

معاف از رزم هم تو ناجا هیچ فرقی نمیکنه با بقیه

A M ! N
21-09-2012, 10:44
اگه دفترچه رو بفرستم و بعد دانشگاه قبول بشم میتونم برم ؟ آخه من شنیدم اگه دفترچه رو بفرستم حتما باید برم.
معافیت تحصیلی جریانش چیه؟ مگه همین الان من از یک سال معافیت تحصیلی استفاده نمیکنم؟ چیزی باید بگیرم؟

بله میتونید برید دانشگاتون رو.. معافیت تحصیلی یعنی وقتی زمان رفتن به خدمت شما رسید ، مادامی که شما تحصیل میکنید از خدمت معاف هستید. یعنی به محض اینکه
لیسانس بگیرین دوباره همین شرایط پیش میاد مگه اینکه برید سراغ ارشد.

A M ! N
21-09-2012, 10:46

وایسا رفتی یگان برو عمل کن 3 هفته استعلاجی داره

آره دقیقا ، بهتره دنبال معاف از رزم نرن اصلا !! هرکی رفته معاف از رزم گرفته پشیمون شده ، میگه کاش همون عادیش رو رفته بودیم.

ولی با این حال ارزش کارت پایان خدمتشون هم میاد پایین !!!

ارج جلال
21-09-2012, 11:03
سلام
دوستان اگه کسی بخواد بره سربازی چه مهارتهایی رو باید بلد باشه؟
فرض کنید یه نفر همه اش سرش تو کتاب بوده ، تخصصش هم همین درس خوندنه ، حالا میخواد بره سربازی چه چیزایی قبل سربازی باید یاد بگیره؟
مثلا یکیش این دوخت و دوز جزیی لباس برای وقتی که مشکلی پیش بیاد هست ، دیگه چه مهارتهایی لازمه؟ - هرچی میدونید بهم بگید
ممنون

Pami
21-09-2012, 11:19
سلام
فرض کنید یه نفر همه اش سرش تو کتاب بوده ، تخصصش هم همین درس خوندنه ، حالا میخواد بره سربازی چه چیزایی قبل سربازی باید یاد بگیره؟
مثلا یکیش این دوخت و دوز جزیی لباس برای وقتی که مشکلی پیش بیاد هست ، دیگه چه مهارتهایی لازمه؟ - هرچی میدونید بهم بگید
ممنون

مهمترین چیزی که باید تمرین کنی تا توی آموزشی زجر نکشی تمرین کم خوابی هست
سعی کن مقدار خوابت رو به 5 ساعت در روز برسونی تا تو آموزشی شوکه نشی !

A M ! N
21-09-2012, 11:22
سلام
ممنون

سلام
اگه دوخت و دوزت خوب باشه شاید بتونی دربخش خیاطی خودت رو بند کنی، پسر عمم به خاطر اینکه در دوزندگی مهارت داشت میگفت که رفت برای بخش
خیاطی و ... میگفت همش اونجا بودم خیلی از رژه ها و اینارو هم ازین طریق پیچونده بود. ولی به هرحال سعی کن بدنتو روی فرم بیاری که اونجا فعالیتهای
زیادی در دوران آموزشی خواهی داشت. اگه عادت نداشته باشی بهت بد میگذره.

hamid_diablo
21-09-2012, 12:29
سلام دوستان

من دیروز نظام وظیفه بودم تا درباره کسری خدمت جبهه سئوال کنم

مسئولش گفت که زیر 30 ماه سابقه جبهه دیگه محاسبه نمیشه و کسری شاملم نشد

اما تا دلتون بخواد اونجا ادم بود که حتی 29 ماه سابقه داشتن و بد جور هم به خاطر این قانون جدید شاکی بودن

تقریبا 30 نفری بودیم که این مشکل رو داشتیم .2 نفر به نمایندگی از ما رفت و از این بابت شکایت کرد!!!!!!!!!!!

دوستان اگه سابقه جبهه دارید سریعا به نظام وظیفه مراجع کنید و شکایت خودتون رو از این قانون مزخرف به نظام وظیفه ارائه بدید

SNOW PATROL
21-09-2012, 13:29
سلام دوستان

من دیروز نظام وظیفه بودم تا درباره کسری خدمت جبهه سئوال کنم

مسئولش گفت که زیر 30 ماه سابقه جبهه دیگه محاسبه نمیشه و کسری شاملم نشد

اما تا دلتون بخواد اونجا ادم بود که حتی 29 ماه سابقه داشتن و بد جور هم به خاطر این قانون جدید شاکی بودن

تقریبا 30 نفری بودیم که این مشکل رو داشتیم .2 نفر به نمایندگی از ما رفت و از این بابت شکایت کرد!!!!!!!!!!!

دوستان اگه سابقه جبهه دارید سریعا به نظام وظیفه مراجع کنید و شکایت خودتون رو از این قانون مزخرف به نظام وظیفه ارائه بدید

دوست عزیز الان نزدیک به هفت ماه هست این قانون اجرا شده اگه قرار بود درست بشه تا حالا شده بود
الان سرباز کم هست تازه میخوان مدت خدمت رو بیشتر بکنند

omidox
21-09-2012, 16:11
دوستان من برای 1/8 اعزامم. (کرج زندگی میکنم)
کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر-هوش مصنوعی خوندم
تک پسر یا متاهل و ... هم نیستم !

حالا با این اوصاف چیکار میتونم بکنم که هم آموزشی و هم بقیه سربازی رو تهران یا کرج باشم؟؟؟
راستی من حتی یه روز سابقه بسیج هم ندارم، پس نمیشه پذیرش سپاه بگیرم، درسته؟؟؟
آیا میشه برای ارتش هم پذیرش گرفت؟ که مثلاً 01، 02، یا حتی قصر فیروزه بیفتم؟؟؟
اگه میشه، لطفاً آدرس جایی که باید مراجعه کنم رو بگید.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

راستی میشه بگید به ترتیب کدوم ارگانها (سپاه - ارتش - وزارت دفاع - ناجا) برای خدمت با شرایط من بهتره؟؟؟ و چه فرق هایی دارند؟
ببخشید سوالام زیاد شد !

farhad_persona
21-09-2012, 16:36

حالا با این اوصاف چیکار میتونم بکنم که هم آموزشی و هم بقیه سربازی رو تهران یا کرج باشم؟؟؟

راستی میشه بگید به ترتیب کدوم ارگانها (سپاه - ارتش - وزارت دفاع - ناجا) برای خدمت با شرایط من بهتره؟؟؟ و چه فرق هایی دارند؟
ببخشید سوالام زیاد شد !

شما با فوق لیسانس هر جا بیفتی از لحاظ کاری خدمت راحتی خواهد داشت و به احتمال زیاد شهر خودت هستی . حالا اینکه کدوم ارگان بیفتی کاملاً شانسی هست.
سپاه هم اگر پارتی داشته باشی میتونی پذیرش بگیری مخصوصاً چون کامپیوتر خوندی و همه قسمت های سپاه مهندس کامپیوتر نیاز دارن.
اینکه کدوم ارگان بهتره نمیشه گفت چون همین سپاه پادگان با پادگانش فرق داره اما میشه گفت در مجموع سپاه از همه بهتر و نیروی انتظامی از همه بدتر هست.
شما اگر پارسال میرفتی خدمت 16 ماه داشتی و امسال 21 ماه. خودت رو برای یک خدمت فرسایشی آماده کن.

SNOW PATROL
21-09-2012, 16:38

ببخشید سوالام زیاد شد !

دوست عزیز سپاه فعلا که پذیرش نمیکنه
شما باید میرفتی دنبال امریه که دیگه دیر شده
اموزشی که دست شما نیست اما وقتی رفتی یگان میتونی با یک سری شرایط انتقال بگیری
بهترین ارگان هم برای خدمت به ترتیب
سپاه
.
.
.
.
وزارت دفاع
ارتش
.
.
.
و
. ناجا
هست
وشانس شما هم با فوق لیسانس برای خدمت در.هر یگان به ترتیب از پایین به بالاهست!
موفق باشید

Pami
21-09-2012, 21:31

ببخشید سوالام زیاد شد !

آقا شما رشته ات شدیدا نیاز نیروهای مسلح هست ، هر کدوم از ارگان ها بیفتی خدمت بسیار راحتی داری ( غیر ناجا )
اگه میتونی یه پروژه تحقیقاتی برا سازمان انجام بده ، خیلی از دوستای من تو اداره مون اینکارو کردن 6 ماه کسری گرفتن

MILIN3M
21-09-2012, 21:56
یک ماه از اموزشی گذشت... لیسانس ...01 نیرو زمینی تهران....کلا هتله...... فک کنم چاق شدم کمی !! از هتلم اونورتور.. روز برگ هستیم که هیچ.. کلا یا مسجدیم ..رژه هم که میریم علکی...

naser2012
21-09-2012, 22:49
دوستان من چند ماه خدمت قبلی دارم تو ناجا با لیسانس. الان فوق لیسانسم. میخوام خدمت قبلیمو حذف کنن!! برم یه جایی امریه بگیرم 24 ماه خدمت کنم!! شدنیه؟؟

Retired User
21-09-2012, 23:05
سلام
ما یه صحبتی داشتیم با یکی از مسئولا ....
میگفت میتونم معافیت کفالت بگیرم
به این ترتیب که پدر رو عضو بهزیستی کنیم و بگیم مریضه
طوری که نیاز به مراقبت و .... داره
البته میگفت خرج داره
میخواستم بدونم شدنیه و اینکه واسه پدر مشکلی ایجاد نمیشه؟
پدر بازنشسته بانکه

SNOW PATROL
21-09-2012, 23:08
دوستان من چند ماه خدمت قبلی دارم تو ناجا با لیسانس. الان فوق لیسانسم. میخوام خدمت قبلیمو حذف کنن!! برم یه جایی امریه بگیرم 24 ماه خدمت کنم!! شدنیه؟؟

نه داداش نمیشه

SNOW PATROL
21-09-2012, 23:10
سلام
ما یه صحبتی داشتیم با یکی از مسئولا ....
میگفت میتونم معافیت کفالت بگیرم
به این ترتیب که پدر رو عضو بهزیستی کنیم و بگیم مریضه
طوری که نیاز به مراقبت و .... داره
البته میگفت خرج داره
میخواستم بدونم شدنیه و اینکه واسه پدر مشکلی ایجاد نمیشه؟
پدر بازنشسته بانکه

برادر نداری؟ ؟ اگه برادر بالای 18 سال داشته باشی محال هست اما اگه نداشته باشی با پارتی سنگین میشه یه کارای کرد

omidox
21-09-2012, 23:51
شما با فوق لیسانس هر جا بیفتی از لحاظ کاری خدمت راحتی خواهد داشت و به احتمال زیاد شهر خودت هستی . حالا اینکه کدوم ارگان بیفتی کاملاً شانسی هست.
سپاه هم اگر پارتی داشته باشی میتونی پذیرش بگیری مخصوصاً چون کامپیوتر خوندی و همه قسمت های سپاه مهندس کامپیوتر نیاز دارن.
اینکه کدوم ارگان بهتره نمیشه گفت چون همین سپاه پادگان با پادگانش فرق داره اما میشه گفت در مجموع سپاه از همه بهتر و نیروی انتظامی از همه بدتر هست.
شما اگر پارسال میرفتی خدمت 16 ماه داشتی و امسال 21 ماه. خودت رو برای یک خدمت فرسایشی آماده کن.

دوست عزیز سپاه فعلا که پذیرش نمیکنه
شما باید میرفتی دنبال امریه که دیگه دیر شده
اموزشی که دست شما نیست اما وقتی رفتی یگان میتونی با یک سری شرایط انتقال بگیری
بهترین ارگان هم برای خدمت به ترتیب
سپاه
.
.
.
.
وزارت دفاع
ارتش
.
.
.
و
. ناجا
هست
وشانس شما هم با فوق لیسانس برای خدمت در.هر یگان به ترتیب از پایین به بالاهست!
موفق باشید

آقا شما رشته ات شدیدا نیاز نیروهای مسلح هست ، هر کدوم از ارگان ها بیفتی خدمت بسیار راحتی داری ( غیر ناجا )
اگه میتونی یه پروژه تحقیقاتی برا سازمان انجام بده ، خیلی از دوستای من تو اداره مون اینکارو کردن 6 ماه کسری گرفتن

دوستان بابت راهنماییتون خیلی خیلی ممنونم
من شرایط بنیاد ملی نخبگان رو (اگه یکی از مقاله هام accept بشه) دارم. (شاگرد اول هستم با معدل 18.96) - که اگه accept بشه فقط یه پروژه انجام میدم + آموزشی بجای کل خدمت
و اینکه ممکنه برای بهمن دکتری بدون آزمون قبول بشم (دانشگاه خودمون تازه بهمن دکتری میآره)

دلیل اینکه امریه نگرفتم اینه که :
1. اینجور که من شنیدم اگه دکتری قبول بشم در حین امریه، مدت امریم 2 برابر میشه !!!
2. ممکنه جواب مقاله ام بیاد و راحت بشم از این خدمت . (ولی بازم اگه امریه باشم به احتمال زیاد نمیزارن از اون سازمان بیام بیرون و برم نخبگان !!!)

حالا بازم اگه پیشنهاد یا راهنمایی داشته باشید خیلی خیلی ممنون میشم کمک کنید ! (خدایی خیلی ظلمه که 2 سال بیگاری بکشن، باز اگه تهران کرج باشه یه چیزی، ولی اگه شهرستان بیفتم رسماً 2 سالم پر پر شده)
راستی میشه برای ارتش هم پذیرش گرفت؟؟؟
اگه میشه آدرسش رو بگید
بازم ممنون بابت راهنماییهاتون

amir_torabi
22-09-2012, 00:03
با سلام، فقط خواستم این نکته رو بگم به کسایی که با یه مهارت خاص می خوان خدمت کنن. حالا این مهارت از مکانیکی و آرایشگزی گرفته بگیر تا کامپیوتر و ...
اگه با مدرک لیسانی و بالاتر میرید که به غیر از مدرک کامپیوتر و زبان فکر نکنم تاثیری داشته باشه (البته گویا تو ناجا مدرک کلا پشمه!)
اما اگه زیر لیسانسید (مثل خودم) با یکم شانس می تونید خدمت راحت تری داشته باشین. فقط سعی کنید وقتی توی یگان تقسیم میشید بگید که حرفه تون چیه تا یه جای مرتبط تقسیم سید. آخه تو ارتش با توجه به اینکه من خودم تو ستاد گردانمون خدمت میکنم، دیدم که هر وقت نیاز به یه حرفه خاص دارن(مثلا آرایشگر گردان داشت ترخیص میشد) به دعنا(دایره عملیات نیروی انسانی) اعلام میکنن که ما به یه نفر با فلان تخصص نیاز داریم و با کمی شانس می تونید جایی خدمت کنید که بکارشون میایید. البته میدونم که هر جایی فرق می کنه اما جایی که من هستم آرایشگر و خیاطمون بدون نگهبانی اند و دارن هر روز میرن خونه!!
خود من هم الحمدلله پشت میز نشین شدم و با اینکه گاهی کارم زیاده اما اکثرا فقط چندتا نامه و فرم تایپ می کنم و خلاص. نگهبانی هم نهایتا هفته ای 1 روز! داستان تقسیم من هم اینطوری شد که موقع تقسیم گردانی گفتم که کارم کامپیوترو زبان بوده و چون از شانس من سربازشون تو رکن یکم در حال ترخیص بود منو نگه داشتن واسه اون کار.
البته چند ماه اول زیاد راحت نبود اما سعی کردم سوتی ندم و راه و چاه و راههای جیم شدنو یاد بگیرم و تقریبا موفق هم بودم!! جالب اینه که تو این 30 روز که رژه داشتیم با ینکه تقریبا همه سربازا واسه عصر تمرین رژه بودن، من یه روز هم نرفتم!! حتی بیشتر روزها ستوان وظیفه ها هم ساعت 4:30 میرفتن اما من همون 2 که مرخصی ها امضا میشد میومدم خونه!
در کل خدمت هرچقدر هم که خوب باشه همین که 18-21 ماه اسیری باید بکشی خیلی زوره!! ایشالا که زودتر ما هم خلاص شیم اما یادش بخیر روزای اولی که با موتوره داغ اومده بودم تو یگان!! حسرت 1 ساعت بیکاری مونده بود رو دلم!
موفق باشین دوستان...

Retired User
22-09-2012, 00:06
برادر نداری؟ ؟ اگه برادر بالای 18 سال داشته باشی محال هست اما اگه نداشته باشی با پارتی سنگین میشه یه کارای کرد

چرا دو تا برادر بزرگتر دارم
اما خود برادرم با این آقا صحبت میکرد
این راه رو هم خودش معرفی کرد
از لحاظ پارتی فکر کنم دست خودش باشه
فقط میخواستم مطمئن شم همچین راهی جواب میده

SNOW PATROL
22-09-2012, 07:06
چرا دو تا برادر بزرگتر دارم
اما خود برادرم با این آقا صحبت میکرد
این راه رو هم خودش معرفی کرد
از لحاظ پارتی فکر کنم دست خودش باشه
فقط میخواستم مطمئن شم همچین راهی جواب میده

دوست عزیز قوانین کفالت خیلی خیلی سخت شده حواست باشه کلاهبردار نباشه
طبق قانون اگه برادر داشته باشی حتی اگه نو کره مریخ هم باشه متاسفانه معاف نمیکنند

myreza_12345
22-09-2012, 08:25
درخواست راهنمایی در مورد کسری خدمت در قانون جدید با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز

من قراره قبل از عید فارغ التحصیل بشم و دوره تکمیلی را سپری کردم.

من فقط 4 سال بسیجیه دانشجویه فعال دارم.

به نظر شما الان برم پرونده ام را به بسیج اصناف یا گردان عاشورا یا گردان امام حسین انتقال بدم با توجه به اینگه قراره 6 ماه دیگه فارغ التحصیل بشم. یا بزارم بعد فارغ التحصیلی به اونجاببرم.
(اصناف بهتره یا گردان عاشورا یا امام حسین)
من میخوام ازکسری خدمت بسیجی فعال استفاده کنم. و آیا بین بسیجیه دانشگاه با گردان های دیگه فرقی هست. یعنی فعالی در گردان عاشورا بیشتر کسری خدمتی میدن یا نه؟

توی قانون جدید هر سال فعالی بسیج . چند روز کسر میکنن؟

راستی آخرش ما نفهمیدیم تو قانون جدید که 21ماهه . دوره آموزشی خدمت 2 ماهیه یا 3ماه ؟

و در آخر آیا عضویت در گردان عاشورا سخته یا راحته ؟(چون یکی از دوستام که عضو اصناف بود میگفت اصناف خیلی راحته و هیچ کاری نمی خواد انجام بدی و راحت برات فعالی رد میکنن)

(اگر کسی از دوستان که عضو گردان عاشورا هست لطفا راهنمایی کنه که تو این گردان چه کارهایی را به عنوان فعالیت باید انجام بدن)

باتشکر از شما بزرگواران

myreza_12345
22-09-2012, 08:26
درخواست راهنمایی در مورد کسری خدمت در قانون جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز

من قراره قبل از عید فارغ التحصیل بشم و همچنین دوره تکمیلی بسیج را سپری کرده ام.

به نظر شما الان برم پرونده ام را به بسیج اصناف یا گردان عاشورا یا گردان امام حسین انتقال بدم با توجه به اینگه قراره 6 ماه دیگه فارغ التحصیل بشم. یا بزارم بعد فارغ التحصیلی به اونجاببرم.
من میخوام ازکسری خدمت بسیجی فعال استفاده کنم. و آیا بین بسیجیه دانشگاه با گردان های دیگه فرقی هست. یعنی فعالی در گردان عاشورا بیشتر کسری خدمتی میدن یا نه؟

راستی آخرش ما نفهمیدیم تو قانون جدید که 21ماهه . دوره آموزشی خدمت 2 ماهیه یا 3ماه ؟

و در آخر آیا عضویت در گردان عاشورا سخته یا راحته ؟(چون یکی از دوستام که عضو اصناف بود میگفت اصناف خیلی راحته و هیچ کاری نمی خواد انجام بدی و راحت برات فعالی رد میکنن)
(اگر کسی از دوستان که عضو گردان عاشورا هست لطفا راهنمایی کنه که تو این گردان چه کارهایی را به عنوان فعالیت باید انجام بدن)

باتشکر از شما بزرگواران

Retired User
22-09-2012, 12:38
دوست عزیز قوانین کفالت خیلی خیلی سخت شده حواست باشه کلاهبردار نباشه
طبق قانون اگه برادر داشته باشی حتی اگه نو کره مریخ هم باشه متاسفانه معاف نمیکنند

ممنون از راهنماییاتون
یارو دلال و اینا نیست که بتونه کلاهبرداری کنه
پستی در حد رئیس نظام وظیفه استان و اینا داره
حرفای شما رو دو کلمه نقض میکنه : اینجا ایرانه دی:
فهمیدم شدنیه میرم دنبالش
مرسی

reza_khan2006
22-09-2012, 14:24
سلام من 1 ابان اعزامم کی برم پلیس +10 بفهمم کجا افتادم

من خیلی امادگی بدنی ندارم نمی تونم 500 متر یه ضرب بیشتر بدومم اموزشی چه کار کنم

ice_man_sh
22-09-2012, 19:14
درخواست راهنمایی در مورد کسری خدمت در قانون جدید با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز

من قراره قبل از عید فارغ التحصیل بشم و دوره تکمیلی را سپری کردم.

باتشکر از شما بزرگواران
دوست عزیز تا جایی که من میدونم شما اول باید برین عضو بسیج شهری و ... بشید، بعد از طریق پایگاه اقدام کنید و پس از طی دوره های آموزشی اگه اونها هم بخوان عضو گردانهای عاشورا، امام علی و یا امام حسین بشین.

طی دوره تکمیلیش لازمش عضویت در گردان امام حسین نیست. ولی برعکسش صادقه

سلام من 1 ابان اعزامم کی برم پلیس +10 بفهمم کجا افتادم

من خیلی امادگی بدنی ندارم نمی تونم 500 متر یه ضرب بیشتر بدومم اموزشی چه کار کنم
فکر کنم اگه در چند روز آینده پیگیر باشین اصولا رو سیستم میاد.

peyman65
22-09-2012, 21:50
آقا کسی اگر در مورد سربازی در وزارت دفاع همون پادگان جوادینا قزوین میدونه بگه
پادگانش چجوریاس؟
درجه چی میدن بعد از آموزشی؟
تقسیم هاش کجاس؟ من لیسانس برق هستم ساکن تهران
ممنون

firetooth
23-09-2012, 07:44
سلام دوستان..... من دیروز از 04 خوسف (بیرجند) ترخیص شدم و افتادم "گروه 402 جنگال شهید سرتیپ ولیخانی لویزان تهران"، رسته اداری پرسنلی، کد ترجمه..... میخواستم اگه میشه یه کم در مورد اونجا بهم اطلاعات بدین....هر چی که میدونین، از آسایشگاه تا محیطش و خلاصه همه چی. ممنونم پیشاپیش

بزار راحت بهت بگم که کلا جاي مذخرفيه.:44:
البته وقتي مي ري اونجا دوباره تقسيم ميشي. بسته به شانست يا همون تهران مي موني و يا ميوفتي به يکي از گردان هاي شهرستاني جنگال.:40:
زياد هم نبايد نگران بود چون مشهد هم گردان پنجم جنگاله و يه تيم هم تو بيرجند داره که احتمال داره اونجا بفرستنت
کلا جنگال تهران براي تهراني ها خوبه و براي شهرستاني ها بهتره برن تو يکي از تيم ها چون هم کسري خدمتي داره و هم مرخصي بهتر مي دن.:21:
البته بگم که تقريبا همه تيم هاي جنگال تو مناطق مرزي کشور هستن.:41:
اين زير ليست گردان هاي جنگال رو اوردم:
گردان يکم(اروميه)
گردان دوم (کرمانشاه)
گردان سوم (اهواز)
گردان چهارم (کرمان)
گردان پنجم (مشهد)
از لحاظ اسايشگاه بايد بگم که تو تهان زياد بد نيست. آسايشگاه سربازان و درجه داران وظيفه جدا ازهم هست. از لحاظ غذايي هم افتضاحه.:45:
مقر گروه هم تو پادگان صياد شيرازي در حاشيه بزرگراه ارتشه.
کلا تو يگان جنگال تهران از سربازها بيگاري مي کشن.@@@@:44:

A.IvI.I.N
23-09-2012, 10:58
سلام دوستان
من بابام ديسك كمر داره و دكترا گفتن بايد عمل بشه.
الان 58 سالشه اگه از كار افتادگي بگيره و بازنشست بشه من ميتونم كفالتش رو بگيرم و معاف بشم...؟؟؟
اگه راهنمايي كنين ممنون ميشم :11:

peyman65
23-09-2012, 12:08
پادگانش چجوریاس؟
ممنون

kalantarahura
23-09-2012, 12:45
پادگانش چجوریاس؟
ممنون

سلام.من اموزشی اونجا بودم.واسه ما که هتل 3 ستاره بود.مخصوصا این که یک ماه ها توی ماه رمضان افتاد.به نظر من خوب بود.هر هفته مرخصی میدن.واسه لیسانس استوار 2 و اگر میدان تیر خوب نمره بیاری و شانس هم باهات یار باشه ستوان 3.من ارشد بودم قاعدتا باید ستوان 3 میشدم ولی بخاطر نمره تیراندازی ستوان دو شدم.الان هم امریه هستم.اینو بگه معمولا بعد اموزشی نگه نمیدارن وگروهان ما بیشترشون یا امریه جور شد اگه تهران هستی تهران میندازن.
غذاشون هم خوبه.سلف شما با درجه دارهاست.کلا از سرباز صفرها جدایین.همتون بالای فوق دیپلم خواهید بود.
سوالی داشتی در خدمتیم

siam2010
23-09-2012, 13:07
قوانین کفالت برای جد پدری رو میشه قرار بدین؟

peyman65
23-09-2012, 14:13
سلام.من اموزشی اونجا بودم.واسه ما که هتل 3 ستاره بود.مخصوصا این که یک ماه ها توی ماه رمضان افتاد.به نظر من خوب بود.هر هفته مرخصی میدن.واسه لیسانس استوار 2 و اگر میدان تیر خوب نمره بیاری و شانس هم باهات یار باشه ستوان 3.من ارشد بودم قاعدتا باید ستوان 3 میشدم ولی بخاطر نمره تیراندازی ستوان دو شدم.الان هم امریه هستم.اینو بگه معمولا بعد اموزشی نگه نمیدارن وگروهان ما بیشترشون یا امریه جور شد اگه تهران هستی تهران میندازن.
غذاشون هم خوبه.سلف شما با درجه دارهاست.کلا از سرباز صفرها جدایین.همتون بالای فوق دیپلم خواهید بود.
سوالی داشتی در خدمتیم

ممنون kalantarahura من اصلا وزارت دفاع نشنیده بودم کلا سیستمش مثل سپاه هست یا ارتش؟ چون ارتش استوار وظیفه نداره به لیسانس ستوان 3 میده به ارشد ستوان 2؟
من امریه ندارم ...خودشون زدن برای 8/1..... تقسیم هاش کارخانه و صنایع و ایناس؟

amir_ata_21
23-09-2012, 14:18
دوستان اگه روز اول اعزام (مثال اسفند 91) بیفته سه شنبه چند درصد این احتمال وجود داره که تا شنبه ما رو آزاد بزارن؟
چون احتمالا پنج شنبه 3 اسفند یه آزمون مهم داشته باشم

dirt road
23-09-2012, 14:36
دوستان اگه روز اول اعزام (مثال اسفند 91) بیفته سه شنبه چند درصد این احتمال وجود داره که تا شنبه ما رو آزاد بزارن؟
چون احتمالا پنج شنبه 3 اسفند یه آزمون مهم داشته باشم

معمولا بعد از دادن استحقاقي ها(لباس،پوتين و ...) و توجيه اوليه،دو سه روز براي آوردن مدارك و تهيه لوازم مورد نياز مرخصي ميدن.اين موضوع تا حد زيادي به روال پادگان آموزشي شما بستگي خواهد داشت.

peyman65
23-09-2012, 15:20
پادگانش چجوریاس؟
ممنون

Last Night
23-09-2012, 23:21
سلام

متولد ابان 74 چه سالی مشمول میشه؟

الان ایشون سوم هنرستان هستن و سال دیگه تابستون کنکور میدن.اگه کنکور قبول نشدن مشمول میشن؟

Milad4171
24-09-2012, 00:28
آقا امروز بعد از 40 رفت رفتم پادگان دنبال کارتم.
شاید باورتون نشه من که رفتم با فرمانده ام پی گیر شدم گفتن الان صادر میکنیم !!!
یعنی همیشه باید یه زوری بالا سر طرف باشه که کار انجام بدن. کلا پروسه صدور تا ارسال یک هفته اس.
حالا نمیدونم داستان نیرو دریایی چیه که این پروسه رو بی خود کشش میدن. خداییش اگه شما فهمیدین ، منم فهمیدم !
نتیجه : پی گیر کارت پایان خدمتتون باشید

tophigh
24-09-2012, 00:47
اقا دعا كنيد جاي خوب بيوفتم به خدا رشتم علوم ازمايشگاهي ميتونم به درد بخورم نخوام برم پست بدم بايد به كي بگم خدايي هرجا ميوفتم ناجا نيوفتم مسخره تريم جا تو سربازي هستش جالبيش اينه هرچي رفيق تو جاهاي مختلف ناجا خدمت كردن همشون ميگن باسگدوني فرقي نميكنه حتي بهترين جاش ولي من بخوام وزارت دفاع يا سپاه بيوفتم عالي ميشد بدبختي پارتي هم نداريم

amirhoseiyn
24-09-2012, 01:47
سلام........
دوستان یک سوال.......دوره تکمیلی بسیج که باعث حذف اموزشی میشه، ایا برای گرفتن امریه مشکلی ایجاد میکنه؟.....اصلا این 2 تا ربطی به هم دارند؟

Pami
24-09-2012, 09:50
اقا دعا كنيد جاي خوب بيوفتم به خدا رشتم علوم ازمايشگاهي ميتونم به درد بخورم نخوام برم پست بدم بايد به كي بگم خدايي هرجا ميوفتم ناجا نيوفتم مسخره تريم جا تو سربازي هستش جالبيش اينه هرچي رفيق تو جاهاي مختلف ناجا خدمت كردن همشون ميگن باسگدوني فرقي نميكنه حتي بهترين جاش ولي من بخوام وزارت دفاع يا سپاه بيوفتم عالي ميشد بدبختي پارتي هم نداريم

شما ارتش هم بیفتی خدمت خیلی راحتی داری ، بخاطر رشته ات میفتی یکی از بیمارستانهای یگانی که هستی ، داخل آزمایشگاه کار مرتبط با رشته ات انجام میدی ، ما هر 2 ماه یکبار که برای اداره مون ستوان وظیفه ها میان اونایی که علوم آزمایشگاه خوندن رو تقسیم میکنن بیمارستان ها
اصلا نگران نباش

kalantarahura
24-09-2012, 11:35
ممنون kalantarahura من اصلا وزارت دفاع نشنیده بودم کلا سیستمش مثل سپاه هست یا ارتش؟ چون ارتش استوار وظیفه نداره به لیسانس ستوان 3 میده به ارشد ستوان 2؟
من امریه ندارم ...خودشون زدن برای 8/1..... تقسیم هاش کارخانه و صنایع و ایناس؟

تقسیماش معمولا یا توی صنایع است مثل صا ایران و اسلحه سازی یا قرارگاه ها مثل خاتم الاوصیا.این پادگان تا جایی که بخوای استوار داره. اگه معاف از رزم نباشی و تیر اندازی هم متعادل نمره بگیری و شانس داشته باشی ستوان دو میشی.واینو بگم که معمولا خودشون وسط دوره یک سری رو احضار میکنند واسه امریه.نگران نباش.در ضمن با توجه با تقسیمت ممکنه لباس نظامی واسه رفتن نخواد.مثلا اینجایی که من هستم با لباس شخصی میرم و میام. در کل بگم وزارت دفاع سازمانهای متمولی داره ولی رو حقوقش حساب باز نکن.بیشتر از 100 تومن به فوق لیسانس نمیدن.

peyman65
26-09-2012, 21:14
بازم ممنون kalantarahura اطلاعات مفیدی دادی...اگه لطف کنی این سوال هم جواب بدی ممنونت میشم.....
من که امریه ندارم ...نمیخوام هم امریه بگیرم چون خدمتم 24 ماه میشه....... اگه روز تقسیم جای اداری برم یعنی خودشون بفرستن(من درخواست امریه ندادم) خدمتم میشه 24 ماه؟

امير موسر
26-09-2012, 21:17
من که امریه ندارم ...نمیخوام هم امریه بگیرم چون خدمتم 24 ماه میشه....... اگه روز تقسیم جای اداری برم یعنی خودشون بفرستن(من درخواست امریه ندادم) خدمتم میشه 24 ماه؟

نه برای چی زیاد شه ! امریه ندادی دیگه ! خودشون تقسیم کردن !

peyman65
26-09-2012, 21:29
ممنون امیر موسر من امروز برگه سفید گرفتم برام زدن وزارت دفاع جوادنیا قزوین
آخه همه امریه ها میرن اونجا .....من که امریه ندارم...من نمیخوام 24 ماه خدمت کنم....شما اطمینان داری؟

Last Night
26-09-2012, 21:29
سلام

متولد ابان 74 چه سالی مشمول میشه؟

الان ایشون سوم هنرستان هستن و سال دیگه تابستون کنکور میدن.اگه کنکور قبول نشدن مشمول میشن؟

/
ممنون میشم اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید

peyman65
26-09-2012, 21:36
من امروز برگه سفید گرفتم برام زدن وزارت دفاع جوادنیا قزوین ...وزارت دفاع فقط اداره غیر نظامی داره دیگه...
آخه همه امریه ها میرن اونجا .....من که امریه ندارم...من نمیخوام 24 ماه خدمت کنم....خودشون هم بفرستن 24 ماه خدمتم؟

peyman65
26-09-2012, 21:37
من امروز برگه سفید گرفتم برام زدن وزارت دفاع جوادنیا قزوین ...وزارت دفاع فقط اداره غیر نظامی داره دیگه...
آخه همه امریه ها میرن اونجا .....من که امریه ندارم...من نمیخوام 24 ماه خدمت کنم....خودشون هم بفرستن 24 ماه خدمتم؟

dirt road
26-09-2012, 22:00
/
ممنون میشم اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید

با سلام،این اطلاعیه ها چند روز قبل توسط سازمان وظیفه عمومی منتشر شد که اولیش مربوط به متولدین سال 1373 است و تا زمانی که مواردی برای نقضش وجود نداشته باشد قابل تعمیم برای سال های بعدهم خواهد بود
1391/6/19 يكشنبه
مهلت معرفي مشمولان متولد 1373
گروه ناجا- معاون مشمولان و امور معافيت هاي سازمان وظيفه عمومي ناجا چگونگي معرفي مشمولان متولد 1373 را شرح داد.
به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا ، سرهنگ "محمد رضا اكبر حلوايي " معاون مشمولان و امور معافيتهاي اين سازمان در خصوص مهلت معرفي مشمولان متولد 1373 اظهار داشت : برابر قانون خدمت وظيفه عمومي ،هر فرد ذكورايراني ازاول ماهي كه طي آن وارد سن 19 سالگي مي شود مشمول مقررات خدمت وظيفه عمومي است كه مي بايست در مهلت تعيين شده وضعيت خدمتي خويش را از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) مشخص نمايند.
وي افزود: مشمولاني كه قبل از ورود به سن مشموليت در مقطع ديپلم يا پيش دانشگاهي فارغ التحصيل شده، ترك تحصيل نموده ،اخراج گرديده اند ويا انصراف از تحصيل نموده اند با ورود به سن مشموليت به مدت شش ماه براي مشخص نمودن وضعيت خدمتي خويش مهلت خواهند داشت .
وي گفت : بعنوان مثال متولدين شهريور ماه 73 كه در خرداد ماه سال 91 در مقطع ديپلم فارغ التحصيل شده اند با ورود به سن مشموليت (يعني ازاول شهريورماه ) به مدت شش ماه مهلت معرفي خواهد داشت .
اين مقام مسئول در ادامه افزود: در صورتيكه تاريخ فراغت از تحصيل ،انصراف از تحصيل و.... اين دسته از مشمولان بعد از ورود به سن مشموليت باشد ازتاريخ مذكوربه مدت يكسال مهلت دارند تا وضعيت خدمتي خود را مشخص نمايند.
سرهنگ حلوايي بيان داشت : مشمولاني كه ازمعافيت موقت مانند كفالت يا پزشكي برخوردارشده اند، پس از انقضاء مدت اعتبار آن مي بايست ظرف يك ماه براي تجديد رسيدگي ، به مركز وظيفه عمومي محل سكونت خويش مراجعه نمايند.

و همچنین :

1391/6/25 شنبه
جزئيات مربوط به سنوات تحصيلي دانش آموزان
گروه ناجا- حداكثر مهلت مجاز براي برخورداري از معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا پايان 20 سالگي مي باشد .
به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا ، سرهنگ "محمد رضا اكبر حلوايي "معاون مشمولان و امور معافيتهاي اين سازمان ،در خصوص سنوات مجاز تحصيل در مقطع متوسطه اظهار داشت : برابر قانون خدمت وظيفه عمومي حداكثر مهلت مجاز براي برخورداري از معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا پايان 20 سالگي آنان مي باشد. ليكن به منظور فراهم آوردن شرايط مناسب براي تحصيل مشمولاني كه براساس قانون قبل براي خود برنامه ريزي كرده بودند تسهيلاتي پيش بيني شده است .
وي بيان داشت : براساس تصميمات اتخاذ شده مشمولاني كه درمهر ماه سال 91 در پايه هاي دوم متوسطه و بالاتر به تحصيل اشتغال مي يابند متناسب با رشته هاي تحصيلي ، براي رشته هاي كارودانش و فني – حرفه اي حداكثر تا پايان 22 سالگي و براي رشته هاي نظري كه داراي دوره پيش دانشگاهي هستند حداكثر تا پايان 24 سالگي مي توانند به تحصيل ادامه دهند.
سرهنگ حلوايي در خصوص مشمولاني كه از مهر ماه سال 91 در پايه اول متوسطه به تحصيل اشتغال مي يابند نيز عنوان نمود: اينگونه مشمولان حداكثر تا پايان 20سالگي مجاز به تحصيل هستند و پس از آن در مهلت يكساله معرفي خود به وظيفه عمومي قرار مي گيرند .
معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان گفت : به منظور مساعدت براي فراغت از تحصيل مشمولان دانش آموز ، برابر هماهنگي بعمل آمده با وزارت اموزش و پرورش ، مشمولاني كه در زمانهاي تعيين شده موفق به فراغت از تحصيل نشده اند مي توانند در مهلت يكساله معرفي خود به وظيفه عمومي ، بدون بهره مندي از معافيت تحصيلي به تحصيل ادامه دهند.

p30better
26-09-2012, 23:01
سلام من برای کفالت پدر اقدام کردم قوی نامه ی بابام نوشته بود از کار افتاده ولی وقتی رفتم کمیسیون گفت نیاز به مراقبت نداره شنبه هشتم هم باید جوابم رو بگیریم .. چی کار کنم استرس دارم .. مگه از پدر کار افتاده معاف نداره؟

p30better
26-09-2012, 23:05
سلام من برای کفالت پدر اقدام کردم قوی نامه ی بابام نوشته بود از کار افتاده ولی وقتی رفتم کمیسیون گفت نیاز به مراقبت نداره شنبه هشتم هم باید جوابم رو بگیریم .. چی کار کنم استرس دارم .. مگه پدر از کار افتاده معاف نداره؟

Milad4171
26-09-2012, 23:52
دیروز کارتم اومد.
نسبت به بچه های نیرو دریایی خداییش خیلی خوب اومد. کمتر از یک ماه بعد از صدور به دستم رسید ولی کلا نزدیک به 40 روز طول کشید که تو صدور کارت نیرو دریایی یه رکورد محسوب میشه :31:

Milad4171
27-09-2012, 00:58
ضوابط ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی و اخراجی

به گزارش سرویس «انتظامی»خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،سرهنگ محمدرضا اكبر حلوایی معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا در این باره گفت: دانشجویان در طول مدت تحصیل، از دیپلم تا دكترای تخصصی، فقط یكبار مجاز به انصراف و شروع به تحصیل مجدد در دانشگاه و رشته دیگر هستند.وی درخصوص شرایط دانشجویان انصرافی گفت: این دسته از دانشجویان چنانچه تمایل به ادامه تحصیل داشته باشند، باید حداكثر تا یكسال بعد از تاریخ انصراف، در دانشگاه و مقطع جدید شروع به تحصیل كنند كه در این صورت مدت تحصیل قبلی آنان، در سنوات مقطع جدید لحاظ نخواهد شد.طبق اعلام سازمان وظیفه عمومی ناجا، معاون مشمولان و امور معافیت های این سازمان اعلام كرد: قبولی این دسته از افراد در مقطع پائین تر از مقطع قبلی نیز بلامانع است.حلوایی درباره شرایط بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی به دانشگاه و رشته قبلی آنان، گفت: افراد مذكور در صورتی كه در مهلت یكساله پس از انصراف، به خدمت اعزام نشده باشند با موافقت دانشگاه مربوطه مبنی بر بازگشت به تحصیل، از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند شد.وی در ادامه افزود: وقفه ایجاد شده برای دانشجویان انصرافی كه با بازگشت به تحصیل آنان در رشته و دانشگاه قبلی موافقت شده، جزء سنوات تحصیلی آنان محاسبه نخواهد شد و دیگر این افراد مجاز به انصراف مجدد نیستند.معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص شرایط دانشجویان اخراجی گفت: دانشجویان اخراجی، تنها در صورت دریافت كارت پایان خدمت دوره ضرورت یا معافیت از خدمت، مجاز به بازگشت به تحصیل هستند.وی در ادامه گفت: در مواردی كه اخراج دانشجویان از تحصیل به اشتباه صورت گرفته یا بنا به دلایل موجه دانشگاه اخراج را منتفی اعلام كنند، با تائید كمیسیون موارد خاص دانشگاه و اعلام كتبی آن، در صورتی كه بیش از یكسال از اخراج دانشجو نیز سپری نشده باشد، بازگشت به تحصیل دانشجوی اخراجی بلامانع است.

tophigh
27-09-2012, 01:11
Agha vezarat defa che jor jayee jaye khobi hast kiya ro paziresh mikonan....

SNOW PATROL
27-09-2012, 09:13
Agha vezarat defa che jor jayee jaye khobi hast kiya ro paziresh mikonan....

داداش فارسی تایپ کن وزارت دفاع هم خوبه در شرایط کلی بهتر از ناجا و ارتش هست
اموزشی خوبی داره

Ali matin
27-09-2012, 15:27
سلام
خسته نباشید
من 10 روز پیش مدارکو ارسال کردم امروز رفتم پلیس +10 محل خدمتیمو بپرسم با وجود اینکه سابقه خدمت قبلی 4 ماه در ارتش -نزاجا دارم تو برگه زده محل آموزش : آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا !!
سرچ کردم احتمالا 01 تهرانه !! درسته ؟؟؟؟
مدرکم لیسانس کامپیوتره
من که آموزش دیدم دو باره آموزشگاه زده ؟؟؟
چطور میشه ؟
از دوستان اطلاعات دقیق دارن ؟

SNOW PATROL
27-09-2012, 15:34
سلام
خسته نباشید
من 10 روز پیش مدارکو ارسال کردم امروز رفتم پلیس +10 محل خدمتیمو بپرسم با وجود اینکه سابقه خدمت قبلی 4 ماه در ارتش -نزاجا دارم تو برگه زده محل آموزش : آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا !!
سرچ کردم احتمالا 01 تهرانه !! درسته ؟؟؟؟
مدرکم لیسانس کامپیوتره
من که آموزش دیدم دو باره آموزشگاه زده ؟؟؟
چطور میشه ؟
از دوستان اطلاعات دقیق دارن ؟

داداش شما دوباره باید بری اموزشی اما خیلی بهت سخت نمیگیرن احتمالا20 روزی ییشتر مهمونشون نیستی و بعد تقسیم میشی رفتی اونجا حتما بگو قبلا اموزش دیدی اگه فرمانده درست درمونی بهت بخوره بهت حال میده

AhmadReza.
27-09-2012, 15:38
سلام
من پدرم ازکارافتاده هست و حقوق مستمری میگیره
منم پسر بزرگم میتونم معاف بشم؟

SNOW PATROL
27-09-2012, 15:51
سلام
من پدرم ازکارافتاده هست و حقوق مستمری میگیره
منم پسر بزرگم میتونم معاف بشم؟
شما نباید برادر بزرگتر 18 سال داشته باشی
غیبت هم نباید داشته باشی
پدرت هم یا باید از کار افتاده باشه یا بالای 65 سال
در اینصورت معاف هستید

AhmadReza.
27-09-2012, 20:08
شما نباید برادر بزرگتر 18 سال داشته باشی
غیبت هم نباید داشته باشی
پدرت هم یا باید از کار افتاده باشه یا بالای 65 سال
در اینصورت معاف هستید

من خودم 19 سالمه امسال شهریور دیپلم گرفتم یه داداش هم دارم 6 یا 7 سالشه
پس یعنی معافم

SNOW PATROL
27-09-2012, 20:43
من خودم 19 سالمه امسال شهریور دیپلم گرفتم یه داداش هم دارم 6 یا 7 سالشه
پس یعنی معافم

اگه شرایط بالا رو داشته باشی بله

Ali matin
27-09-2012, 23:19
سلام عزیزان

محل آموزش : آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا !!

کجاست ؟؟؟؟

peyman65
28-09-2012, 00:15
[QUOTE=Ali matin;7240241]سلام عزیزان

کجاست ؟؟؟؟[/QUOTE

همون 01 هست ...جای خوبی هست ...از تهران اعزام میشی؟

peyman65
28-09-2012, 00:17

amirhoseiyn
28-09-2012, 00:29
سلام......
من پارسال برگه سقیدم اومد افتاده بودم ارتش ،ولی چون دانشگاه قبول شدم نرفتم.......حالا وقتی که درسم تموم شد برای جذب سپاه میتونم اقدام کنم؟.........

JING3LKHAN
28-09-2012, 02:28
مرخصی مجدد و سلام مجدد به دوستان....
هتل ادیبی یا جهنم سبز ما هم تا دو هفته دیگه به پایان میرسه...
واقعا خدا اینجا رو نصیب گرگ بیابون هم نکنه ما که با مدرک لیسانس و دوستان دیگه فوق لیسانس رو حسابی پوست کنی کردن:31:

دیروز اومدن گفتن از هر 4 گروهان 40 نفر رو میخوان ببرن خراسان جنوبی ....حالا تو دوره اموزشی خراسان جنوبی چرا رو الل... اعلم...
بچه ها هم دارن واس همین قضیه از استرس میمیرن
کسی میدونه چه خبره؟

SNOW PATROL
28-09-2012, 07:00

داداش نگران نباش شما امریه نیستی حتی اگه بیوفتی ادازی درضمن وزارت دفاع محل نطامی هم زیاد داره

SNOW PATROL
28-09-2012, 07:04
سلام......
من پارسال برگه سقیدم اومد افتاده بودم ارتش ،ولی چون دانشگاه قبول شدم نرفتم.......حالا وقتی که درسم تموم شد برای جذب سپاه میتونم اقدام کنم؟.........

فکر نکنم مشکلی باشه بازهم از نظام وظیفه سوال کنید

mali.sh
28-09-2012, 10:14
سلام
یادش بخیر از کاربرای پرو پاقرص این تاپیک بودم.:20:
10 ماه خدمت شدم:13:و 5 ماه دیگه مونده
همچنان داره میره ولی کاش زودتر میرفت.
تواین 10 ماه 2بار مورد تشویق کتبی و دریافت لوح تقدیر شدم حدود 20 روز مرخصی تشویقی گرفتم. و 5 ماه هم ارشد یگان هستم.هر روز هم میام خونه. (خدمتم تو شهر خدمونه.) فقط حوصلم سر رفته به نظرم مسخره ترین دوران زندگیم بوده.:2::2:
متاسفانه تو قشر نظامی آدم حسابی و فهمیده کم پبدا میشه.
خدا جون تمومش کن که دیگه بسه.از کار و زندگی اوفتادیم. خدمت سربازی یه ظلم بزرگ برای جونای این مملکته. هیچ فرصتی و هیچ کارمفیدی برای آدم توی مدت سربازی ابجاد نمیشه.
خدایا به این مسولین خدمتگزار بفهمون که با الاف کردن جوونای این مملکت پیشرفت وسعادت محقق نمیشه.
خدا به اون جوونایی که 21 ماه خدمت دارن هم صبر و شکیبایی بده.
وسلام علیکم و رحمه الله:31:

tophigh
28-09-2012, 12:40
داداش ميتونم بپرسم كجا خدمت ميكني

S126
28-09-2012, 22:29
سلام به همه
خوب من از قبل اینکه وارد خدمت بشم اینجا مطلب نوشتم و سوال پرسیدم و خاطره تعریف کردم تا الان که سه ماه از پایان خدمتم گذشته. یعنی من اعزامی 1/10/89 بودم تا الان نزدیک 21 ماه گذشته.... از دوران خدمت که زیاد نوشتم و توی هسیتوری این تاپیک هست . الان می خوام از مزایای بعد از خدمت براتون بنویسم.
خوب من نزدیک به 4 سال غایب بودم و مدام برای یه کارت معافی یا بخشش خدمت حسرت میخوردم.... الان که بعد از 18 ماه خدمت پایان خدمت دارم تا حالا هم پاسپورت گرفتم و هم اینکه توی دانشگاه ثبت نام کردم و دارم مهندسی میخورنم.پس یه جورایی از کارتم استفاده کردم.چند بار هم به این و اون نشون دادم و پزش رو دادم !:31:هر چند که حس گذراییه و تهش یه غم بزرگ از دست دادن عمر بهت دست میده.:13::9:

هر چند که پول خارج رفتن ندارم یا برنامه ای برای مهاجرت ندارم ولی همین که پاسپورت داشته باشم و حس یه شهروند آزاد بودن رو داشته باشم برای مخصوصا منی که چند سال منتظر بودم خیلی هم شیرین و دلچسبه. همین اینکه دستت توی هر کاری بازه و برای رانندگی و کار و تحصیل و وام و ازدواج مشکلی نداری ، هر چند که هیچکدومشون رو انجام ندی یه حس آزادی خوشایندی داره. همه اش میگم ای کاش زودتر میرفتم. ولی باز هم به قسمت معتقدم....

ولی خوب متاسفانه تا حالا نتونستم برای کار ازش استفاده کنم. یه جورایی برگشتم به همون کار قبل از خدمت که نیازی به کارت نداشت. (کاسبی) کار که اصلا نیست و هرچی هم که هست یا پارتی میخواد یا سابقه کار های زیاد و رزومه های سنگین که اصلا معلوم نیست اگر کسی چنین سابقه و رزومه ای داشته باشه خوب دیگه بیکار نیست! یا اینکه منی که سابقه ای ندارم خوب از یه جایی بالاخره باید شروع کنم یا نه؟ پارتی هم که خدا رو شکر ندارم. سابقه 18 ماه خدمتم توی ارتش هم از نظر شرکت ها و سازمان ها یه پشیزی نمی ارزه و متاسفانه شمایی که 18 ماه یا 21 ماه جون میکنی هر روز صبح سر خدمت ، حرف بشنوی ، حمالی کنی ، اضاف بخوری، دوری از خانواده تحمل کنی ، عمرت رو تلف کنی ، حرف زور بشنوی و دم برنیاری با کسی که همین الان کارت معافی اش رو گرفته فرقی نداری و انگار نه انگار که سختی خدمت تو رو پخته کرده و از این مزخرفات. (حالا گیرم معافی کفالت هر چند که معافی پزشکی هم خیلی فرقی نداره با کفالت توی این بازار کار)

پارتی نداشته باشی هر چقدر هم که خوب باشی کلاهت پس معرکه است و اگر پارتی داشته باشی ، اگر خنگ و گیج و بی سواد و بی تربیت و بی شعور باشی همیشه بردی و باز هم میبری. چیزی که با پوست و گوشت و استخونم در این چند سال خدمت و بعد از خدمت بهش رسیدم....

Milad4171
29-09-2012, 00:51
سلام به همه
خوب من از قبل اینکه وارد خدمت بشم اینجا مطلب نوشتم و سوال پرسیدم و خاطره تعریف کردم تا الان که سه ماه از پایان خدمتم گذشته. یعنی من اعزامی 1/10/89 بودم تا الان نزدیک 21 ماه گذشته.... از دوران خدمت که زیاد نوشتم و توی هسیتوری این تاپیک هست . الان می خوام از مزایای بعد از خدمت براتون بنویسم.
خوب من نزدیک به 4 سال غایب بودم و مدام برای یه کارت معافی یا بخشش خدمت حسرت میخوردم.... الان که بعد از 18 ماه خدمت پایان خدمت دارم تا حالا هم پاسپورت گرفتم و هم اینکه توی دانشگاه ثبت نام کردم و دارم مهندسی میخورنم.پس یه جورایی از کارتم استفاده کردم.چند بار هم به این و اون نشون دادم و پزش رو دادم !:31:هر چند که حس گذراییه و تهش یه غم بزرگ از دست دادن عمر بهت دست میده.:13::9:

هر چند که پول خارج رفتن ندارم یا برنامه ای برای مهاجرت ندارم ولی همین که پاسپورت داشته باشم و حس یه شهروند آزاد بودن رو داشته باشم برای مخصوصا منی که چند سال منتظر بودم خیلی هم شیرین و دلچسبه. همین اینکه دستت توی هر کاری بازه و برای رانندگی و کار و تحصیل و وام و ازدواج مشکلی نداری ، هر چند که هیچکدومشون رو انجام ندی یه حس آزادی خوشایندی داره. همه اش میگم ای کاش زودتر میرفتم. ولی باز هم به قسمت معتقدم....

ولی خوب متاسفانه تا حالا نتونستم برای کار ازش استفاده کنم. یه جورایی برگشتم به همون کار قبل از خدمت که نیازی به کارت نداشت. (کاسبی) کار که اصلا نیست و هرچی هم که هست یا پارتی میخواد یا سابقه کار های زیاد و رزومه های سنگین که اصلا معلوم نیست اگر کسی چنین سابقه و رزومه ای داشته باشه خوب دیگه بیکار نیست! یا اینکه منی که سابقه ای ندارم خوب از یه جایی بالاخره باید شروع کنم یا نه؟ پارتی هم که خدا رو شکر ندارم. سابقه 18 ماه خدمتم توی ارتش هم از نظر شرکت ها و سازمان ها یه پشیزی نمی ارزه و متاسفانه شمایی که 18 ماه یا 21 ماه جون میکنی هر روز صبح سر خدمت ، حرف بشنوی ، حمالی کنی ، اضاف بخوری، دوری از خانواده تحمل کنی ، عمرت رو تلف کنی ، حرف زور بشنوی و دم برنیاری با کسی که همین الان کارت معافی اش رو گرفته فرقی نداری و انگار نه انگار که سختی خدمت تو رو پخته کرده و از این مزخرفات. (حالا گیرم معافی کفالت هر چند که معافی پزشکی هم خیلی فرقی نداره با کفالت توی این بازار کار)

پارتی نداشته باشی هر چقدر هم که خوب باشی کلاهت پس معرکه است و اگر پارتی داشته باشی ، اگر خنگ و گیج و بی سواد و بی تربیت و بی شعور باشی همیشه بردی و باز هم میبری. چیزی که با پوست و گوشت و استخونم در این چند سال خدمت و بعد از خدمت بهش رسیدم....

خسته نباشی برادر. این حرف رو باید کسانی گوش بدن که اومدن و میگفتن سربازی الافیه و من بمیرم و نمیرم سربازی. کوچیکترین تفاوت من و شما با اونا اینه که شما هر آن میتونی از کشور خارج بشی واست تفریح وکار و تحصیل .
هیچ مانعی رو جلوی خودت احساس نمیکنی...
-
من البته یک ماه بعد از تو رفتم خدمت و دو سه ماهی هست خدمتم تموم شده.
مزیت هایی که از گرفتن کارتم بدست آوردم مشغول به کار شدن تو شرکتی که بخاطر حقوق کمش بعد از پایان درسم رفتم اونجا و بعد رفتم خدمت. هم استخدام شدم درست حسابی و حقوقم درست حسابی هست و میشه روش حساب کنم.
و اینکه پاسپورتم رو گرفتم و بهمن امسال یه سفر میرم دیدن یکی از دوستام که ترکیه دانشجوعه.
و اینکه واسه دانشگاه برای ادامه تحصیل تو رشته ی خودم میخوام ثبت نام کنم واسه سال دیگه که حین کار بخونم و سال دیگه کنکور بدم .
-
این همه مزیت بخاطر همین کارت بی ارزشه. باید ارزشش رو با اون یک سال نیمی که بی ارزش بوده مقایسه کنیم. بهرحال زمان از دست رفته قابل احساس هست ولی مهم امتیازاتی هست که واسه دریافت این کارت به ما میرسه.
کاریش هم نمیشه کرد...

p30better
29-09-2012, 11:24
سلام من پدرم از بیمارستان ارتش از کار افتاده معرفی شد ولی شورای پزشکی نظام وظیفه گفتند نیاز به مراقبت نیست چرا؟

Ghasem.M
29-09-2012, 19:25
سلام
من اعزامی 1/4 هستم الان هم رفتم توی ماه 4ام. واقعا این خدمت چیزی جز وقت تلف کردن و الافی دودره بازی زیرآب زنی و ... یادم آدم نمیده! با توجه به تجربه خودم و دوستام ارتش سخت ترین ارگان برای خدمت هست. اگه آشنا داشته باشید اول سپاه و بعد ناجا بهترین یگان ها برای خدمت هستن.یه سوال داشتم برای عمل چشم چقدر استعلاجی میدن؟ نمره چشمم هم مجموع 6 هست.

Pami
29-09-2012, 19:30
سلام
من اعزامی 1/4 هستم الان هم رفتم توی ماه 4ام. واقعا این خدمت چیزی جز وقت تلف کردن و الافی دودره بازی زیرآب زنی و ... یادم آدم نمیده! با توجه به تجربه خودم و دوستام ارتش سخت ترین ارگان برای خدمت هست. اگه آشنا داشته باشید اول سپاه و بعد ناجا بهترین یگان ها برای خدمت هستن.یه سوال داشتم برای عمل چشم چقدر استعلاجی میدن؟ نمره چشمم هم مجموع 6 هست.

کدوم یگان ارتش هستی ؟

Ghasem.M
29-09-2012, 19:34
نزاجا! :45:

p30better
29-09-2012, 20:58
:41:

سلام من پدرم از بیمارستان ارتش از کار افتاده معرفی شد ولی شورای پزشکی نظام وظیفه گفتند نیاز به مراقبت نیست

چرا؟

:45:

SNOW PATROL
29-09-2012, 21:33
سلام

:39::39::39::39::39:

داداش 4-4 میدونی یعنی چی ؟؟؟ فوق لیسانس ما اینجور پست میداد 4-4به صورت دیزل یعنی هر روز 4-4 بدون اف یا شیقت یا مرخصی

Pami
29-09-2012, 22:05
نزاجا! :45:

منظورم این نبود که کدوم نیرو هستی ، کدوم یگان
تیپ ، لشکر ، کدوم ارگان ؟ پادگان ؟

ارتش خیلی جاهای خوبی هم داره که اونایی که سپاه یا وزارت دفاع هم هستن خوابشو میبینن

kalantarahura
30-09-2012, 08:01
فکر نکنم مشکلی باشه بازهم از نظام وظیفه سوال کنید

دوست من اگه امریه مربوط به شرکتهای نظامی باشه مثل ساصد، قرارگاه خاتم الوصیا یا از این قبیل باشه چه خودت درخواست داده باشی چه اونا بفرستنت، خدمتت هرچقدر باشه همون مقدار خواهد بود و اضافه یا 24 ماه نمیشه.ولی اگه شرکتهای غیر نظامی مثل ایران خودرو، شرکت نفت یا از این قبیل باشه انگاه 24 ماه حساب میشه.موفق باشین.

Mr.Mazmamfi
30-09-2012, 08:57
دوستان سلام

یه اتفاق عجیبی برای رفیقم افتاده ، که عمرا هیشکی تو ایران اون رو پیش بینی میکرد .
اول مهر دفترچه رو فرستاده ، دیروز ( مصادف با 8 مهر ماه ) رفته پلیس +10 گفته میخوام المثنی رو بگیرم ، طرف هم برگه سبز و هم سفید رو داده بهش ، تاریخ اعزامش هم 1 آبان خورده ، و تو ارتش هم افتاده !!!! :18:

تا قبل ارسال دفترچه از هر کی که یه مقداری هم از سربازی بارش بود میپرسیدیم ، میگفت ، چون لیسانسه ، مطمئنا تو دی ماه اعزام میشه و .....

بنده خدا میخواست برای سپاه پذیرش بگیره !!!

الان نمیشه هیچ رقمه تغییرش داد ؟

راستی افتاده آموزشگاه جوادالائمه (علیه السلام ) تو خ پاسداران !!!

سوال دیگه اینکه 6 صبح 1 آبان باید بره میدون سپاه یا بره همین آموزشگاه ؟

دمتون گرم .

brothers000
30-09-2012, 18:50
سلام به همه

خسته نباشی برادر. این حرف رو باید کسانی گوش بدن که اومدن و میگفتن سربازی الافیه و من بمیرم و نمیرم سربازی. کوچیکترین تفاوت من و شما با اونا اینه که شما هر آن میتونی از کشور خارج بشی واست تفریح وکار و تحصیل .
هیچ مانعی رو جلوی خودت احساس نمیکنی...
-
من البته یک ماه بعد از تو رفتم خدمت و دو سه ماهی هست خدمتم تموم شده.
مزیت هایی که از گرفتن کارتم بدست آوردم مشغول به کار شدن تو شرکتی که بخاطر حقوق کمش بعد از پایان درسم رفتم اونجا و بعد رفتم خدمت. هم استخدام شدم درست حسابی و حقوقم درست حسابی هست و میشه روش حساب کنم.
و اینکه پاسپورتم رو گرفتم و بهمن امسال یه سفر میرم دیدن یکی از دوستام که ترکیه دانشجوعه.
و اینکه واسه دانشگاه برای ادامه تحصیل تو رشته ی خودم میخوام ثبت نام کنم واسه سال دیگه که حین کار بخونم و سال دیگه کنکور بدم .
-
این همه مزیت بخاطر همین کارت بی ارزشه. باید ارزشش رو با اون یک سال نیمی که بی ارزش بوده مقایسه کنیم. بهرحال زمان از دست رفته قابل احساس هست ولی مهم امتیازاتی هست که واسه دریافت این کارت به ما میرسه.
کاریش هم نمیشه کرد...

شرمنده
قصد جسارت به هیچکدوم از شما دو دوست و سرور گرامی رو ندارم
ولی متاسفانه این حرفهایی که شما میزنید همون توجیهاتی هست که اکثر مت بالاها تو اواخر خدمت ازش دم میزنن
و در وافع خودشون رو متقاعد میکنن که این کار بیهوده نبوده
البته تا حدودی هم گرفتن این کارت برای کسانی که با مدرک تحصیلی بالا و اطمینان از جذب شدن به شغل آینده (بواسطه داشتن پایان خدمت) رو دارن منطقی و حتی عالیه
همینطور کسانی که شرایط اقامت و تحصیل و کار در خارج رو دارن
ولی غیر از این موارد متاسفانه کاربرد خاص و منطقی دیگه ای نمیشه ازین کارت داشت
البته دوستان فکر نکنن که این حرفای من برای نامید کردنشونه
فقط توصیه اکید دارم که قبل از اقدام برای هر کاری خوب فکر کنید

SNOW PATROL
30-09-2012, 19:08
شرمنده
قصد جسارت به هیچکدوم از شما دو دوست و سرور گرامی رو ندارم
ولی متاسفانه این حرفهایی که شما میزنید همون توجیهاتی هست که اکثر مت بالاها تو اواخر خدمت ازش دم میزنن
و در وافع خودشون رو متقاعد میکنن که این کار بیهوده نبوده
البته تا حدودی هم گرفتن این کارت برای کسانی که با مدرک تحصیلی بالا و اطمینان از جذب شدن به شغل آینده (بواسطه داشتن پایان خدمت) رو دارن منطقی و حتی عالیه
همینطور کسانی که شرایط اقامت و تحصیل و کار در خارج رو دارن
ولی غیر از این موارد متاسفانه کاربرد خاص و منطقی دیگه ای نمیشه ازین کارت داشت
البته دوستان فکر نکنن که این حرفای من برای نامید کردنشونه
فقط توصیه اکید دارم که قبل از اقدام برای هر کاری خوب فکر کنید

داداش یه چیزی بهت بگم کارت پایان خدمت هم برای بیسوادش لازم میشه هم برای دکتراش شما بخوای یه کاسبی کوچیک هم راه بندازی ازت کارت میخوان نمیدونم رفتی خدمت یا نه اما اگه بری افرادی رو میبینی با سن بالا
مثلا متولد 59 که تازه اومدن خدمت اونها هم اولش مثل شما فکر میکردند و گفتن لازم نمیشه اما حالا با سن بالا و زن و بچه مجبور شدن بیان خدمت
کارت پایان خدمت بدرد بچه پولدار ها نمیخوره اما برای بقیه لازمه

HamidKh
01-10-2012, 01:55
[QUOTE=Ali matin;7240241]سلام عزیزان

کجاست ؟؟؟؟[/QUOTE

همون 01 هست ...جای خوبی هست ...از تهران اعزام میشی؟

بله همون 01 هست. منم مثل شما هستم. خدا بخیر کنه
کسی میدونه کسانی که 01نیرو زمینی هستن بعد از آموزشی کجا فرستاده میشن؟

farid_detective
01-10-2012, 02:39
دوستان اگه کسی پلیس دیپلماتیک خدمت کرده یا ازش اطلاعاتی داره بده ممنون میشم.لیسانس هستم پدافند هوایی

SNOW PATROL
01-10-2012, 07:45
[QUOTE=peyman65;7240325]

بله همون 01 هست. منم مثل شما هستم. خدا بخیر کنه
کسی میدونه کسانی که 01نیرو زمینی هستن بعد از آموزشی کجا فرستاده میشن؟

داداش صفر یک افتادی تازه میگی خدا بخیر کنه؟ ؟ جالبه

p30better
01-10-2012, 09:26
سلام من پدرم رو بردم بهزیستی پدرم جراحی دیسک هرنی دیسکال انجام داده و کمی هم مشکل بی حسی و حرکتی داره آیا این شرایط پدرم شدید یا خیلی شدید میشه ؟

HamidKh
01-10-2012, 09:53
[QUOTE=HamidKh;7245337]

داداش صفر یک افتادی تازه میگی خدا بخیر کنه؟ ؟ جالبه

واسه بچه های تهرانی که عالیه ولی برای شهرستانی ها ...
در ضمن من بیشتر به خاطر ارتش بودنش میگم. ارتش در مقایسه با سپاه واقعا سخته. درست نمی گم؟

omidox
01-10-2012, 09:55
دوستان من کارشناسی ارشد، مهندسی کامپیوتر-هوش مصنوعی خوندم
تاریخ اعزامم 1/10 بود، به دلایلی درخواست تعجیل دادم و موافقت شد
الان 1/8 اعزامم. از کرج هم هستم
فقط مشکلم اینه که مرکز آموزش و نیروی بکار گیرنده معلوم نیست (یعنی تو برگ سفید نقطه چین گذاشته، پلیس + 10 گفت روز اعزام معلوم میشه کجا میفتم)
خواستم بدونم احتمالاً کجا میفتم؟؟
قبلاً کد 256 (همون پادگان مدرس کرج) برای مازاد بود
الانم همونجوریه؟ یا هر جایی ممکنه بیفتم؟
اگه آشنا پیدا کنم میشه کاری کرد الان؟

ترو خدا اگه میتونید راهنمایی کنید، دارم از استرس میمیرم :(((

HamidKh
01-10-2012, 09:59
فقط مشکلم اینه که مرکز آموزش و نیروی بکار گیرنده معلوم نیست (یعنی روز اعزام معلوم میشه کجا میفتم)
خواستم بدونم احتمالاً کجا میفتم؟
قبلاً کد 256 (همون پادگان مدرس کرج) برای مازاد بود
الانم همونجوریه؟ یا هر جایی ممکنه بیفتم؟
اگه آشنا پیدا کنم میشه کاری کرد الان؟

ترو خدا اگه میتونید راهنمایی کنید، دارم از استرس میمیرم :(((

آقا محل اعزام 1/8 مشخص شده. شما می تونی از پلیس+10 شهرتون بپرسی.
فکر نکنم دیگه بشه جا به جاش کرد

omidox
01-10-2012, 10:09
آقا محل اعزام 1/8 مشخص شده. شما می تونی از پلیس+10 شهرتون بپرسی.
فکر نکنم دیگه بشه جا به جاش کرد

بله میدونم، برای من زده ... (نقطه چین) یعنی روز اعزام مشخص میشه :(((((((((((

HamidKh
01-10-2012, 10:53
بچه هایی که 01 نیرو زمینی آموزشی بودید یکی بگه کارشناسی برق مخابرات به درد ارتش میخوره یا اینکه کد میخوره؟

HamidKh
01-10-2012, 10:55
با توجه به اینکه یزد ارتش نداره آیا راهی هست که بعد از آموزشی در 01 نیرو زمینی ارتش ادامه سربازی رو یزد باشم؟ :45:

Milad4171
01-10-2012, 12:42
یزد ارتش نداره ولی نزدیکش فکر کنم میبد یا نمیدونم او طرفا بود که داشت. شما میتونی بری بعداز آمورزشی از زمان مرخصیت استفاده کنی وبری اونجا و مشکلات وکلا باهاشون صحبت کنی تا همونجا امریه ات رو به اون یگان انتقال بدن.
الان توی این کمبود سرباز بیشتریا دارن می افتن 01 . ولی شما اگه اقدام کنی فکر کنم امکانش هست و میشه که بیفتی میبد یا اون اطرفا. میدونم داره چون دوست من اونجا بود یزدم حتی رژه رفته بود سر یه مراسمی...

Ghasem.M
01-10-2012, 13:44
منظورم این نبود که کدوم نیرو هستی ، کدوم یگان
تیپ ، لشکر ، کدوم ارگان ؟ پادگان ؟

ارتش خیلی جاهای خوبی هم داره که اونایی که سپاه یا وزارت دفاع هم هستن خوابشو میبینن

میشه جاهای خوب که مد نظرتون هست رو برام پ.خ کنید؟

من لشکر 30 گرگان - پ ساری هستم.

farid_detective
01-10-2012, 13:49
هیچکس نبود جواب ما را بده؟؟؟

SNOW PATROL
01-10-2012, 15:18
واسه بچه های تهرانی که عالیه ولی برای شهرستانی ها ...
در ضمن من بیشتر به خاطر ارتش بودنش میگم. ارتش در مقایسه با سپاه واقعا سخته. درست نمی گم؟
شما با لیسانس .و فوق لیسانس خدمت سختی رو در ارتش نخواهید داشت سپاه هم مدرک بالا خیلی کم میگیره

دوستان اگه کسی پلیس دیپلماتیک خدمت کرده یا ازش اطلاعاتی داره بده ممنون میشم.لیسانس هستم پدافند هوایی

داداش پلیس دیپلماتیک چه ربطی به پدافند هوایی داره ؟؟
در کل پلیس دیپلماتیک جز بهترین ارگان ها در ناجا هست شما در صورتی که زبانتون خوب باشه عالی هست
وظیفه این یگان هم ارتباط با اینترپل و حفاظت از سفارتخانه ها و نمایندگان سیاسی سایر کشور هاست قبلا یه فرمانده روانی داشت بازنشست شد الان اوضاعش خیلی بهتر از قبل شده کلا بهت بگم که فوق العاده هست

reza_khan2006
01-10-2012, 15:39
سلام
من اعزامم اول ابانه
تا چندم باید منتظر بمونم نامه ای که کجا افتادم، بیاد

SNOW PATROL
01-10-2012, 16:09
سلام
من اعزامم اول ابانه
تا چندم باید منتظر بمونم نامه ای که کجا افتادم، بیاد

داداش شما برو پلیس +10 برگ سفیدت رو بگیر باید تا الان باید ثبت شده باشه

farid_detective
01-10-2012, 18:24
شما با لیسانس .و فوق لیسانس خدمت سختی رو در ارتش نخواهید داشت سپاه هم مدرک بالا خیلی کم میگیره

داداش پلیس دیپلماتیک چه ربطی به پدافند هوایی داره ؟؟
در کل پلیس دیپلماتیک جز بهترین ارگان ها در ناجا هست شما در صورتی که زبانتون خوب باشه عالی هست
وظیفه این یگان هم ارتباط با اینترپل و حفاظت از سفارتخانه ها و نمایندگان سیاسی سایر کشور هاست قبلا یه فرمانده روانی داشت بازنشست شد الان اوضاعش خیلی بهتر از قبل شده کلا بهت بگم که فوق العاده هست

دوست عزیز پدافند که میگی چه ربطی داره خودش جای فوق العاده ای هست و اداری خدمت میکنی.و من خودم دیپلماتیک را دوست دارم اما دقیق شیوه خدمتو نمیدونم.بدتر می خوام نباشه.دارم واسه جابه جایی اقدام می کنم.

Pami
01-10-2012, 19:04
میشه جاهای خوب که مد نظرتون هست رو برام پ.خ کنید؟

من لشکر 30 گرگان - پ ساری هستم.

معمولا خدمت کردن تو تیپ و لشکر سخت هست ولی دوست من لشکر ارومیه بود ، فقط عشق و حال کرده بود ، قسمت های اداری لشکر ها خوبه
جاهای خوب ارتش رو میشه بتاجا ( بنیاد تعاون ) و قسمت های زیرشاخه اش نام برد ، بیمارستان های ارتش ، اداره عقیدتی سیاسی ، ستاد مشترک و خیلی جاهای دیگه که شاید من در موردش نشنیده باشم

SNOW PATROL
01-10-2012, 20:15
دوست عزیز پدافند که میگی چه ربطی داره خودش جای فوق العاده ای هست و اداری خدمت میکنی.و من خودم دیپلماتیک را دوست دارم اما دقیق شیوه خدمتو نمیدونم.بدتر می خوام نباشه.دارم واسه جابه جایی اقدام می کنم.

داداش مگه ناجا پدافند هوایی داره من تا حالا نشنیدم

hamijoon
01-10-2012, 20:46
والا ما پليس ديپلماتيك بوديم 16 ماه 8-4 پست ميداديم . كجاش خوبه نميدونم . البته بيشتر 4-4 بود اما بعضي وقتا هم 8-4 ميشد . هم ليسانس هم فوق ديپلم

SNOW PATROL
01-10-2012, 20:55
والا ما پليس ديپلماتيك بوديم 16 ماه 8-4 پست ميداديم . كجاش خوبه نميدونم . البته بيشتر 4-4 بود اما بعضي وقتا هم 8-4 ميشد . هم ليسانس هم فوق ديپلم

داداش گفتم که اگه زبانت خوب باشه شما کجا بودی چون فکر کنم 5 تا یگان داره تو تهران

farid_detective
01-10-2012, 21:01
داداش مگه ناجا پدافند هوایی داره من تا حالا نشنیدم

پدافند هوایی ارتش

SNOW PATROL
01-10-2012, 21:14
پدافند هوایی ارتش

خب داداش یعنی پارتی شما انقدر هست که میتونی از ارتش بری ناجا؟! فکر نکنم قدرتش بجز فرمانده کل قوا دست کسی باشه خوب چه کاریه برو سپاه

brothers000
01-10-2012, 21:51
داداش یه چیزی بهت بگم کارت پایان خدمت هم برای بیسوادش لازم میشه هم برای دکتراش شما بخوای یه کاسبی کوچیک هم راه بندازی ازت کارت میخوان نمیدونم رفتی خدمت یا نه اما اگه بری افرادی رو میبینی با سن بالا
مثلا متولد 59 که تازه اومدن خدمت اونها هم اولش مثل شما فکر میکردند و گفتن لازم نمیشه اما حالا با سن بالا و زن و بچه مجبور شدن بیان خدمت
کارت پایان خدمت بدرد بچه پولدار ها نمیخوره اما برای بقیه لازمه

اتفاقا دوست عزیز اگه من خدمت نرفته بودم شاید دیدم نسبت بهش با الان خیلی فرق میکرد
ولی وقتی رفتم فهمیدم واقعا هیچ ارزش مادی و معنوی خاصی نداری (حتی نوعی سرخوردگی و افسردگی هم بعدش بدنبال داره)
ضمنا افرادی هم که با سن بالا میان واقعا شرایطشون خیلی سخت تر میشه
که من توصیه میکنم یا سر وقتش اگه خواست طرف بره یا کلا نره
چون با سن بالا واقعا تحملش صبر ایوب میخواد
در ضمن معمولا خدمت هم تا جایی که یادمه و میگفتن برای قشر متوسط و زیر متوسط بود
و تو خدمت هم دقیقا همینجوری بود
فقط هم الان در حال حاضر منظورم اینه الکی با تعریف و تمجید و مثلا مزایای کارت باعث نشید بعضی ها بدون فکر بیان خدمت و بعد گیر بیفتن توش
هم خوبی هاشو باید گفت هم سختی و ها و بدی هاشو !
انصاف یعنی این

farid_detective
01-10-2012, 22:13
خب داداش یعنی پارتی شما انقدر هست که میتونی از ارتش بری ناجا؟! فکر نکنم قدرتش بجز فرمانده کل قوا دست کسی باشه خوب چه کاریه برو سپاه

شما کاری به اون نداشته باش.من فقط یه چیزایی از دیپلماتیک شنیدم می خوام تحقیق کنم.در ضمن از سپاه خوشم نمیاد و اولویتم اول ناجا(بنا به دلایل شخصی) و بعد همین پدافند که افتادم.

Amin_0913
01-10-2012, 22:27
خوب منم میخوام برم سریازی
باید ها و نباید رو اگه میشه برام بگید

37598
01-10-2012, 22:31
سلام
من دانشجوی انصرافی هستم (هنوز انصراف ندادم یعنی تا میخوام انصراف بدم)
5 سال برای لیسانس وقت تلف کردم ولی به خاطر یه سری از مسائل نتونستم ادامه بدم حدود 30 واحد پاس کردم
حالا میخوام دفترچه پست کنم اگه میشه راهنمایی کنید
الان میتونم از معافیت استفاده کنم. تک پسر هستم و پدرم 56 سالشه و یه خواهر کوچکترم هم دارم
از نظر سلامتی هم که خدا رو شکر سالمم ولی یه مقدار زانوهام پرانتزیه
مدرکم هم دیپلم تجربی هست
اگه میشه راهنمایی کنید

SNOW PATROL
01-10-2012, 22:42
اتفاقا دوست عزیز اگه من خدمت نرفته بودم شاید دیدم نسبت بهش با الان خیلی فرق میکرد
ولی وقتی رفتم فهمیدم واقعا هیچ ارزش مادی و معنوی خاصی نداری (حتی نوعی سرخوردگی و افسردگی هم بعدش بدنبال داره)
ضمنا افرادی هم که با سن بالا میان واقعا شرایطشون خیلی سخت تر میشه
که من توصیه میکنم یا سر وقتش اگه خواست طرف بره یا کلا نره
چون با سن بالا واقعا تحملش صبر ایوب میخواد
در ضمن معمولا خدمت هم تا جایی که یادمه و میگفتن برای قشر متوسط و زیر متوسط بود
و تو خدمت هم دقیقا همینجوری بود
فقط هم الان در حال حاضر منظورم اینه الکی با تعریف و تمجید و مثلا مزایای کارت باعث نشید بعضی ها بدون فکر بیان خدمت و بعد گیر بیفتن توش
هم خوبی هاشو باید گفت هم سختی و ها و بدی هاشو !
انصاف یعنی این

داداش شما درست میگی هم باید بدی ها رو گفت هم خوبی ها رو اما به نظرت تا حالا برابر در این مورد بحث شده؟ ؟ قطعا نه شما به هرکی بگی خدمت چه جوره میگه نرو و هزار تا فحش هم میده تا حالا بارها و بارها از بدی های خدمت گفته شده و همش هم درست حالا یکم هم از خوبی هاش بگیم بد نیست حداقل برای اونی که مجبوره بره یه دلخوشی میشه که 21 ماه خدمت کنه

SNOW PATROL
01-10-2012, 22:52
خوب منم میخوام برم سریازی
باید ها و نباید رو اگه میشه برام بگید

شما دفترچه میگیری پر میکنی و میری پلیس+10 پست میکنی دفترچه رو بگیر توش کامل نوشته، ای دیت رو دیدم یاد دوران طلایی افلاین افتادم یادش بخیر

hamijoon
01-10-2012, 23:42
داداش گفتم که اگه زبانت خوب باشه شما کجا بودی چون فکر کنم 5 تا یگان داره تو تهران

من يگان نياوران بودم (ستاد فرماندهي پ.د). از همون اول هم بردنمون پست . اصلا به زبان و تحصيلات كاري ندارن . البته نا گفته نماند كه يه چند نفرو واسه راننده موتور و ماشين ميخواستن . خيلي اذيتمون كردن اما عب نداره تموم شد ديگه

Hesamso3000
02-10-2012, 11:06
سلام به همه ي دوستاي گلم
بچه ها از بچه هاي پادگان جوادنيا ي قزوين كسي هست؟؟
من 1.8 اعزامم

با تشكر
حسام

peyman65
02-10-2012, 11:16
وزارت دفاع پادگان جوادنیا چجور جایی هست؟الان خوشحال باشم یا ناراحت؟من امریه ندارم
اگه دوستان در مورد خدمت در وزارت دفاع آگاهی دارن بگن...تقسیم هاش کجاس؟درجه چی میدن؟کلا خدمت اونجا چجوری یاس؟
من لیسانس برق هستم از تهران

reza_khan2006
02-10-2012, 11:20
سلام
امار ما هم در اومد
لیسانس نرم افزار- تاریخ اعزام اول ابان- محل زندگی اصفهان

محل اموزشی : نیروی زمینی ارتش تهران آموزشی 01

جای خوبی یا خیلی سخت میگیرن
بعدش معمولا کجا میفتم

omidox
02-10-2012, 14:37
فقط مشکلم اینه که مرکز آموزش و نیروی بکار گیرنده معلوم نیست (یعنی تو برگ سفید نقطه چین گذاشته، پلیس + 10 گفت روز اعزام معلوم میشه کجا میفتم)
هر جایی ممکنه بیفتم؟؟؟ یا جاهای خاصی دارند برای مازادها؟؟
اگه آشنا پیدا کنم میشه کاری کرد الان؟؟

ترو خدا اگه میتونید راهنمایی کنید، دارم از استرس میمیرم

Hesamso3000
02-10-2012, 15:00

اي بابا اميد جان استرس براي چي داري آخه برادرم
آشنا داشته باش ، هر زماني هركاري مي تونه برات انجام بده

وزارت دفاع پادگان جوادنیا چجور جایی هست؟الان خوشحال باشم یا ناراحت؟من امریه ندارم
اگه دوستان در مورد خدمت در وزارت دفاع آگاهی دارن بگن...تقسیم هاش کجاس؟درجه چی میدن؟کلا خدمت اونجا چجوری یاس؟
من لیسانس برق هستم از تهران

به به به !! پس فعلا يك هم سنگري پيدا شد!!
والا دوستاني كه رفتن بد نمي گن و مي گن خيلي خوبه ، حالا بايد باز دوستاني كه رفتن بيانو از تجربياتشون بگن

asemuna
02-10-2012, 15:02
سلام
امار ما هم در اومد

بعدش معمولا کجا میفتم

بهترین جای نیرو زمینی ارتش

Pami
02-10-2012, 15:04
سلام
امار ما هم در اومد

بعدش معمولا کجا میفتم

01 هتل ترین مرکز آموزش در کل کشور ، همین
رشته های کامپیوتر و گرایش های مرتبط با اون احتمال خیلی زیاد شهر خودشون هستن ، اصلا نگران نباش

شما هم نگران نباش ، به دلیل رشته ی بسیار پر کاربردی که خوندی جای خوبی میفتی
فوق هم هستی ، خدمت راحتی داری

nokiax6
02-10-2012, 15:22
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
من 10 مهر دفترچه رو فرستادم.امروز 11 مهر رفتم گفتن برگ سبزت نیومده
من بشدت به این برگه تا فردا نیاز دارم واسه گرفتن امریه
حالا 2تا سوال»
1.چرا امروز نیومده بوده؟
2.چقدر احتمال میدین فردا بیاد؟

peyman65
02-10-2012, 15:27
سلام hesamso3000 بچه کجایی؟اگه تهرانی ایمیل بزن باهم بریم میدون سپاه
من که بد استرس گرفتم...همه دوستام افتادن 01 من رفتم قزوین خدا بخیر کنه....جا قحط بود؟!
ایمل من peyman.mahboob@gmail.com

37598
02-10-2012, 15:29
سلام
من دانشجوی انصرافی هستم (هنوز انصراف ندادم یعنی تا میخوام انصراف بدم)
5 سال برای لیسانس وقت تلف کردم ولی به خاطر یه سری از مسائل نتونستم ادامه بدم حدود 30 واحد پاس کردم
حالا میخوام دفترچه پست کنم اگه میشه راهنمایی کنید
الان میتونم از معافیت استفاده کنم. تک پسر هستم و پدرم 56 سالشه و یه خواهر کوچکترم هم دارم
از نظر سلامتی هم که خدا رو شکر سالمم ولی یه مقدار زانوهام پرانتزیه
مدرکم هم دیپلم تجربی هست
اگه میشه راهنمایی کنید

اقا یه هلپی هم به ما بدید

peyman65
02-10-2012, 15:30
من که بد استرس گرفتم...همه دوستام افتادن 01 من رفتم قزوین خدا بخیر کنه....جا قحط بود؟!

Hesamso3000
02-10-2012, 15:45

آره پيمان جان ، من تهران يا بهتره بگم شميراناتم
استرس نداشته باشم داداش ، هم فاله هم تماشا‌!!
اينم ميل منه : Hesamso3000@Gmail.Com
با تشكر
حسام

HamidKh
02-10-2012, 16:11
سلام
امار ما هم در اومد

بعدش معمولا کجا میفتم

سلام آقا رضا منم مثل شما افتادم 01 نیرو زمینی ارتش
شما چون اهل اصفهان هستی و اصفهان هم ارتش داره احتمال زیاد ادامه سربازی رو شهر خودتون هستی
برای من که یزد ارتش نداره چه کنم؟

mahmood gharavi
02-10-2012, 16:49
سلام بچه ها خواستم بدونم گروه پدافند خاتم النبیا
مشهد چه جور جاییه اگه میشه کمک کنید 8 روز دیگه دارم میرم با تشکر

farid_detective
02-10-2012, 18:02
سلام بچه ها خواستم بدونم گروه پدافند خاتم النبیا
مشهد چه جور جاییه اگه میشه کمک کنید 8 روز دیگه دارم میرم با تشکر

آقا من هم پدافندم ولی سمنان.به من گفتند مشهد دیگه آمزشگاه پدافند نداره.!!!؟اتفاقا میگن مشهد خیلی بهتره سمنان هست.

reza_khan2006
02-10-2012, 19:39
سلام آقا رضا منم مثل شما افتادم 01 نیرو زمینی ارتش
شما چون اهل اصفهان هستی و اصفهان هم ارتش داره احتمال زیاد ادامه سربازی رو شهر خودتون هستی
برای من که یزد ارتش نداره چه کنم؟

معلموم نیست اینا کاراشون حساب کتاب نداره خدا کمکمون کنه من دوست دارم بعد اموزشی هر جا بیفتم عصرم خالی باشه. یه جا برم سر کار که بعیده مگه شهر خودت باشی یا خلوتی داشته باشم کتاب بخوانم
شما هم خوشحال باش

من فقط یه چیزی نفهمدیم خیلی ها میگن تو سربازی خودت خنگ نشون بده تا ازت کار نکشن بعضیا هم میگن خودت زرنگ و کار بلد نشان بده تا تو دلشون جا بکنی گیج شدیم

ice_man_sh
02-10-2012, 19:46
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
من 10 مهر دفترچه رو فرستادم.امروز 11 مهر رفتم گفتن برگ سبزت نیومده
من بشدت به این برگه تا فردا نیاز دارم واسه گرفتن امریه
حالا 2تا سوال»
1.چرا امروز نیومده بوده؟
2.چقدر احتمال میدین فردا بیاد؟
چون معمولا دو روز طول میکشه.
90% فردا اومده، شما زود رفتین. سعی کنید فردا ظهر برید.

دوست عزیز شما با قانون قبلی هم نمیتونستید برای پدرتون کفالت بگیرین چه برسه با این قانون.

Hesamso3000
02-10-2012, 20:11

سلام دوسته خوبم ، در گذشته سن پدر 60 سال بود که الان شده 65 سال !!
در صورتی که بتونید کمیسیون پزشکی رو قانع کنید که نیازمنده مراقبته می تونید معافیت بگیرید ، در غیر اینصورت نمیشه !!

با تشکر
حسام

mali.sh
02-10-2012, 20:35
برادرای اعزام آبان لطفا اصلا استرس نداشته باشین.
میخواد کد ارتش باشین با سپاه یا انتظامی یا ...................
استرس اعزام واقعا بی خوده خودم پارسال اعزام آبان بودم و نگران:41: ولی الان :31: و شاید :7: استرس خدمت مثل اول مهر کلاس اول میمونه تو خدمت هیچ اتفاق عجیب و هولناکی قرار نیست بیوفته. کلاس اول ابتدایی یادتون هست ؟؟؟ الان چه حسی نسبت به اون روزا دارین ؟؟؟:38::38:
موفق و موید باشید
ارادتمند شما یک سرباز:40:

mali.sh
02-10-2012, 20:47
من فقط یه چیزی نفهمدیم خیلی ها میگن تو سربازی خودت خنگ نشون بده تا ازت کار نکشن بعضیا هم میگن خودت زرنگ و کار بلد نشان بده تا تو دلشون جا بکنی گیج شدیم
جالبه :20:
واقعا همینطوره که میگن.
بعضیا تو خدمت خنگ میشن، درصد خنگی باید بالا باشه تا بیخیال بشن قطعا خنگ اول خنگی مورد تنبیه قرار میگیره بعد به نتیجه میرسن که طرف خنگه بزار هر کار میکنه بکنه. سناریو خنگی و بازیگر نقش خنگ به مدت 21 ماه بسیار سخته:31::31:دوستانی تو خدمت دیدم که میگفتن خودمون وزدیم به خنگی ولی واقعا خنگ بودن :39:

قضیه زرنگی وکار بلدی فکرمیکنم بهترباشه (البته ازنظر من) ولی شرط داره ! شخص نخواد بازیگر نقش کار بلد و بازی کنه. کاربلد معمولا موردتشویق قرارمیگیره و از احترام بالاتری نسبت به سایرین برخوردار میشه.
نتیجه:
اون چیزی باشین که هستین. سعی کنین راحت باشین. و تو محیط زندگی جدید آسایش داشته باشین.
ارادتمند شما MALI.SH

Hesamso3000
02-10-2012, 20:55
برادرای اعزام آبان لطفا اصلا استرس نداشته باشین.
میخواد کد ارتش باشین با سپاه یا انتظامی یا ...................
استرس اعزام واقعا بی خوده خودم پارسال اعزام آبان بودم و نگران:41: ولی الان :31: و شاید :7: استرس خدمت مثل اول مهر کلاس اول میمونه تو خدمت هیچ اتفاق عجیب و هولناکی قرار نیست بیوفته. کلاس اول ابتدایی یادتون هست ؟؟؟ الان چه حسی نسبت به اون روزا دارین ؟؟؟:38::38:
موفق و موید باشید
ارادتمند شما یک سرباز:40:

فدایی داری داداشم
الان در چه حالی هستی ؟؟
کجا بودی ؟؟
با تشکر
حسام

=CYBER=
02-10-2012, 21:31
سلام ،

دوستان عزیز می خواستم بدونم سینوس پیلونیدال معافیت سربازی داره یا خیر .
تو وبسایت وکالت آنلاین اونطوری که نوشته داره .

این از لینک :
کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تو بخش جراحی عمومی بند 9 و تبصره نوشته که :

[COLOR=#000000]بند9-فیستولهای مقعدی برای مشمولان عادی ودیپلم معافیت دائم و برای مشمولین ازدیپلم بالاتر،خدمت غیررزمی .
تبصره -درموردفیستولهای نافی وپیلونیدال نیزبشرح فوق رفتارشود.

از دوستان اگر کسی در بیمارستان های ارتش یا نیروی انتظامی کار می کنه یا آشنا داره ممنون میشم سوال کنن .

SNOW PATROL
02-10-2012, 21:35
سلام ،

این از لینک :
کد:

[COLOR=#000000]تو بخش جراحی عمومی بند 9 و تبصره نوشته که :

از دوستان اگر کسی در بیمارستان های ارتش یا نیروی انتظامی کار می کنه یا آشنا داره ممنون میشم سوال کنن .

اخ که اسمش رو نیار یک ساله عمل کردم هنوز خوب نشدم من تو خدمت عمل کردم تو بیمارستان ارتش کسی اسمی از معافی نیاورد فقط برام دو ماه استعلاجی نوشتند

=CYBER=
02-10-2012, 22:16
اخ که اسمش رو نیار یک ساله عمل کردم هنوز خوب نشدم من تو خدمت عمل کردم تو بیمارستان ارتش کسی اسمی از معافی نیاورد فقط برام دو ماه استعلاجی نوشتند

عمل بسته کردی یا باز ؟

خودت رفته بودی پیگیر معافیت پزشکی ؟

SNOW PATROL
02-10-2012, 22:23
عمل بسته کردی یا باز ؟

خودت رفته بودی پیگیر معافیت پزشکی ؟

عمل باز! ! سه تا گاز استریل جا میشد توش
من اصلا کاری به معافیت نداشتم هشت ماه خدمت بودم اومد سراغم رفتم دکتر گفت باید همین الان عمل بشی اوضات خرابه بعدش رفتم بیمارستان ارتش عمل کردم و فقط برام استعلاجی نوشت و اسمی از معافی نیاورد

=CYBER=
02-10-2012, 22:50
عمل باز! ! سه تا گاز استریل جا میشد توش
من اصلا کاری به معافیت نداشتم هشت ماه خدمت بودم اومد سراغم رفتم دکتر گفت باید همین الان عمل بشی اوضات خرابه بعدش رفتم بیمارستان ارتش عمل کردم و فقط برام استعلاجی نوشت و اسمی از معافی نیاورد

3 تا !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نظرت اینی که تو سایت وکالت آنلاین نوشته درسته ؟ شانسی داریم ما ؟

دوستان دیگه نظری دارن ؟

الان مشکلت چیه ؟

SNOW PATROL
02-10-2012, 23:00
3 تا !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نظرت اینی که تو سایت وکالت آنلاین نوشته درسته ؟ شانسی داریم ما ؟

دوستان دیگه نظری دارن ؟

الان مشکلت چیه ؟

دز اصل 4 تا اما چون درد فاجعه باری داشت و هر روز باید پانسمان رو عوض میکردم دکتر گفت 3 تا بسه الان شما عمل کردی یا نه؟ ؟ فکر نکنم معافی داشته باشه چون تا حالا نشنیدم الان هم مشکلی خاصی ندارم فقط بعضی وقت ها اذیت میکنه

=CYBER=
02-10-2012, 23:45
دز اصل 4 تا اما چون درد فاجعه باری داشت و هر روز باید پانسمان رو عوض میکردم دکتر گفت 3 تا بسه الان شما عمل کردی یا نه؟ ؟ فکر نکنم معافی داشته باشه چون تا حالا نشنیدم الان هم مشکلی خاصی ندارم فقط بعضی وقت ها اذیت میکنه

شما مگه عمل نکردی که خوب بشی ؟ الان خوب نشدی ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من فعلا عمل نکردم .

T_L_O_T_D
03-10-2012, 00:12
دوستان من افتادم آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا! چه طوره؟ کسی اطلاعی داره؟

HamidKh
03-10-2012, 00:53
دوستان من افتادم آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا! چه طوره؟ کسی اطلاعی داره؟

خب پس شما هم مثل من و reza_khan هستی.
میگن جای خوبیه مخصوصا اگه اهل تهران هم باشی که دیگه هتل میشه

T_L_O_T_D
03-10-2012, 01:10
جدا؟ پس نرفته با 2 نفر آشنا شدم ! :دی. اطلاعات تماست رو بده آشنا شیم. وسیله چه چیز هایی لازمه؟ این پست اول خیلی زیادی بود فکر کنم !

HamidKh
03-10-2012, 01:14
جدا؟ پس نرفته با 2 نفر آشنا شدم ! :دی. اطلاعات تماست رو بده آشنا شیم. وسیله چه چیز هایی لازمه؟ این پست اول خیلی زیادی بود فکر کنم !

اینجا رو بخون در مورد پادگان نوشته البته اینم اضافه زیاد گفته. شما اهل کجایی؟ چه رشته ای؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

T_L_O_T_D
03-10-2012, 01:26
من کرمانی هستم. زشته علوم آزمایشگاهی هستم :) پیام خصوصی بذار

mahmood gharavi
03-10-2012, 02:27
سلام کسی در مورد پدافند خاتم النبیا مشهد خبری . اطلاعاتی . عکسی . سایتی چیزی میدونه بی اطلاع نزارید با تشکر
7 روز دیگه مونده کسی نبود

HamidKh
03-10-2012, 10:05
من کرمانی هستم. زشته علوم آزمایشگاهی هستم :) پیام خصوصی بذار

شرمنده چون تعداد پست هام کم هست نمی ذاره پیام خصوصی بفرستم.
تا وقتی نریم نمیشه گفت چه طوریه ولی همه میگن از بین پادگان های نیروی زمینی بهتریه.
مسلما سختی داره بالاخره خدمته

M0RTEZA_R
03-10-2012, 12:38
سلام
من الان دانشگاه قبول شدم و تازه هفته بعد باید برم شورای پزشکی.وقت ثبت نام تموم میشه.چه چیزی ازشون بگیرم که دانشگاه اسم بنویسم؟

amir_ata_21
03-10-2012, 12:55
دوستان من مشکل دررفتگی مکرر کتف چپ را دارم، می خواهم که واسه معافیت پزشکی اقدام کنم، به نظر شما من دفترچه ام رو که بفرستم که خدای ناکرده در صورت رد شدن معافیت پزشکی واسه ی 1 اسفند اعزام شم
ضمناً می خوام که واسه ی امریه هم اقدام کنم که در این صورت برگ سبز رو باید 1 دی تحویل دهم
و یه سوال دیگه اگه در معافیت پزشکی رد بشم چه مدت طول می کشه که برگ سبزم بیاد؟

ali fars
03-10-2012, 13:20
من اموزشگاه شهید قاضی تبریز نیروی زمینی سپا افتادم یه اطلاعاتی در موردش میدید 19 مهر اعزام

omidox
03-10-2012, 15:17
دوستان من باز یه سری سوال ازتون دارم:
من کارشناسی ارشد، مهندسی کامپیوتر-هوش مصنوعی خوندم، ار کرج هستم
1/8 اعزامم. جز نیروهای مازاد هستم (یعنی تو برگ سفید نقطه چین گذاشته، پلیس + 10 گفت روز اعزام معلوم میشه کجا میفتم)

الان یه آشنای با واسطه پیدا کردم که گفت نیرو هوایی تهران برام ردیف کرده. (فقط کدوم پادگانشو نمیدونم)
کلاً نیرو هوایی خوبه؟؟؟ زیاد سخت نمیگیرند؟؟
الان اگه درست کرده باشه، برم برگه سفید بگیرم معلوم میشه؟ یا اینکه نه، همون روز اعزام؟

بعد از آموزشی چه جایی ممکنه بیفتم؟ با توجه به رشته و تحصیلاتم ممکنه مثلاً تو دانشگاه های نیرو هوایی (مثل شهید ستاری) بیفتم؟

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

ice_man_sh
03-10-2012, 16:03
18 روز تا آخرین فرصت پذیرش دی مونده، سپاه هم ما رو مسخره خودش کرده. هنوز هیچ چیز مشخص نیست که پذیرش میکنه یا نه...
فقط دنبال یه آشنا هستم که اگه سپاه پذیرش نکرد بفرستنم ارتش...

دوستان اطلاعاتی، نظری، چیزی جدیدی دارن؟؟؟؟

نظرتون در مورد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا چیه؟

tophigh
03-10-2012, 16:25
من اموزشگاه شهید قاضی تبریز نیروی زمینی سپا افتادم یه اطلاعاتی در موردش میدید 19 مهر اعزام

پسر عموی من 6 ماه پیش تموم کرده بود تو همین جا میگفت سگ دونی به تمام معنا ادم های عوضی پر از ادم منحرق ج ن س ی هستش مواظب ارشدهاش باش چون ادم های پست منحرف بی ناموسی دارن از معدود جاهای سپاهه که توش فحش ناموسی مثل نقل به سرباز میدن تنبیه بدنی شدیدا داره کلاغ پر بنشین پاشو تنبیه روتینه حواستو جمع کن تا میتونی حزب اللهی باش چون جاسوس دارن بفهمن سر کاریه تیپت یا حرکاتت اذیتت میکن

tophigh
03-10-2012, 16:28
اشتباه نکن ارتش هویت اخلاق واسه سرباز نمیگذاره

tophigh
03-10-2012, 16:29
به احتمال زیاد یا اصلاندوز جهنم سربازان میوفتم یا خاش بدترین جاهای عمرم واسه زندگی

amin khan
03-10-2012, 17:03
آقا ما دیروز فارغ التحصیل شدیم و شر دانشگاه کم شد:8:
حالا یکی از دوستان لطف کنه از صفر توضیح بده ، مراحل به چه شکلی هست و هر مرحله چقدر طول میکشه....
در مورد پذیرش توی سپاه هم یکی توضیح بده ممنون میشم

Hesamso3000
03-10-2012, 19:14
خوب فعلا که یه هم سنگری پیدا کردیم ، به غیر از پیمان جان ، پادگان جوادنیا قزوین ، اعزام 1.8 کیا هستند ؟؟

با تشکر
حسام

SNOW PATROL
03-10-2012, 19:18
آقا ما دیروز فارغ التحصیل شدیم و شر دانشگاه کم شد:8:
حالا یکی از دوستان لطف کنه از صفر توضیح بده ، مراحل به چه شکلی هست و هر مرحله چقدر طول میکشه....
در مورد پذیرش توی سپاه هم یکی توضیح بده ممنون میشم

داداش شما برو دفترچه رو بگیر از پست همه مراحل رو توش
نوشته کل مراحل همش حدود 45 روز طول میکشه

farid_detective
03-10-2012, 19:19
آقا کسی از آموزشگاههای پدافند اطلا عاتی داره که در حال حاضر کجا ها هست؟؟پدافند سمنان چطوره؟؟

HamidKh
03-10-2012, 21:47
بچه های یزد که 8/1 اعزامشونه بگن هرکی کجا افتاده؟
می خوام ببینم خوش شانس بودم یا نه
من 01 تهران - نیرو زمینی ارتش آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا

=CYBER=
03-10-2012, 22:07
سلام ،

این از لینک :
کد:

تو بخش جراحی عمومی بند 9 و تبصره نوشته که :

برادران کسی نیست به ما کمک کنه ؟

tititoti2001
03-10-2012, 22:10
دوستان 01 ارتش، اعزام 1/8.
دوستانی که نکتۀ مفیدی در مورد این مرکز دارن سپاسگزار می شم در اختیار بزارن :)

SNOW PATROL
03-10-2012, 22:19
دوستان 01 ارتش، اعزام 1/8.
دوستانی که نکتۀ مفیدی در مورد این مرکز دارن سپاسگزار می شم در اختیار بزارن :)

اقایون انقدر اسپم نکنید! !!!!!
والا به پیر به پیغمبر اصلا اسم این پادگان اموزشی نیست هتل رفتین. دیدین چه جوریه؟ ؟
همونطوری هیچ تفاوت نداره تنها تفاوتی که داره اینه که از شما پول نمیگیره و رایگان هست
این چند صفحه همش شده صفر یک من نمیدونم چه جوری شذه همه افتادن 01 پادگان های دیگه. نیرو نمیگیره؟ ؟

ali fars
03-10-2012, 23:36
دوستان اینجور که معلومه من بد بخت شدم و چارهای ندارم مثل این که باید یه کاری کنم اگه اینجوری بشه که هیچی پدرم درمیاد واقعا سگ دونیه؟

Pami
03-10-2012, 23:40
بچه های یزد که 8/1 اعزامشونه بگن هرکی کجا افتاده؟
می خوام ببینم خوش شانس بودم یا نه
من 01 تهران - نیرو زمینی ارتش آموزشگاه شهدای وظیفه نزاجا

خوش شانس مال یه لحظه اش هست !
صفحات قبلی رو بخونین ، سوالتون خیلی خیلی تکراریه

mahmood gharavi
03-10-2012, 23:52
آقا کسی از آموزشگاههای پدافند اطلا عاتی داره که در حال حاضر کجا ها هست؟؟پدافند سمنان چطوره؟؟

سلام
میگن که بخور بخوابه
راستش منم 19 دارم میرم پدافند مشهد کلا گشتم هیچی پیدا نکردم فقط میگن خوبه

amir_ata_21
04-10-2012, 00:38
داداش شما برو دفترچه رو بگیر از پست همه مراحل رو توش
نوشته کل مراحل همش حدود 45 روز طول میکشه
آقا دفترچه ورژن جدید رو خود سایت Police.ir هست، اونو دانلود کردم و رفت واسه ی بقیه ی کارام همه با تعجب منو نیگا می کردن، خیال می کردن خودم فرم رو درست کردم، می گفتن هنوز به ما ابلاغ نشده:18:

tophigh
04-10-2012, 01:03
دوستان اینجور که معلومه من بد بخت شدم و چارهای ندارم مثل این که باید یه کاری کنم اگه اینجوری بشه که هیچی پدرم درمیاد واقعا سگ دونیه؟

دوست گلم تو که جات خوبه من افتادم اصلاندوز چی بگم تو غذای خوبی داری که اونجا اونم نداره بچه های 01 حال کنید

JING3LKHAN
04-10-2012, 07:07
سلام مجدد به دوستان گلم...
بازم مرخصی دادن :31:
کلا مرزبانی شهید ادیبی هر هفته مرخصی میدن!
خوب این هفته رفتیم اردوگاه و 3 روزی بودیم و راحت حدود 4,5 کیلویی کم کردیم:27: ....به دوستانی که نرفتن خدمت مقدس سربازی! بگم که در پایان دوره آموزشی یه دوره ی 3 الی 4 روزه در دل کوه یا جنگل یا کویر به دور از پادگان هست به نام اردوگاه که توش هر نوع بیماری رو خواهید گرفت چون نه به آب اشامیدنی سالم دسترسی دارید نه غذای درست حسابی نه خواب و همش هم دارید تو خاک غلت میخورید:39:...توصیه من اینه که واسه اردوگاه حتما و حتما انواع و اقسام خوراکی ها رو بخرید و همراه داشته باشید...اب معدنی همراه داشته باشید.(سیاست داشته باید و به کسی ندید جز رفیق فاب هاتون....)..قرص و ویتامین هم ببرید چون شدیدا تو شب سرد میشه و حتما سرما میخورید و گلو درد و دیگه مصیبت ضمن اینکه موج ار پی جی و نارنجک سر درد شدید میاره:24:....

اینم نکاتی چند از خدمت سربازی این هفتمون...بای همگی:12:

JING3LKHAN
04-10-2012, 07:13
دوست گلم تو که جات خوبه من افتادم اصلاندوز چی بگم تو غذای خوبی داری که اونجا اونم نداره بچه های 01 حال کنید

خدمت دوستان 01 ای و 02 ای عرض کنم که ابتدا بنده قصد هیچ گونه ضد حال زدن رو ندارم ولی دلتون رو صابون نزنید چون بنده خودم هم 02 بودم و دوستان دیگه هم 01 تهران افسریه ولی موقع اعزام اعلام شد که کد ها تغییر کرده و ما هم از هتل افسریه به جهنم سبز مرزن اباد منتقل شدیم.....ولی این نکته رو هم بگم که فوق لیسانس هایی که 01 افتاده بودن در همین کد باقی موندند ولی فوق لیسانس های 02 با ما لیسانس ها افتادند شهید ادیبی مرزن اباد

حالا زیاد به اینکه افتادید افسریه فکر نکنید و خوشحال نباشید چون کد ها ممکنه مدام تغییر کنه و ارتش هم در این خصوص رکورد داره

Hesamso3000
04-10-2012, 10:01
سلام مجدد به دوستان گلم...
بازم مرخصی دادن :31:
کلا مرزبانی شهید ادیبی هر هفته مرخصی میدن!
خوب این هفته رفتیم اردوگاه و 3 روزی بودیم و راحت حدود 4,5 کیلویی کم کردیم:27: ....به دوستانی که نرفتن خدمت مقدس سربازی! بگم که در پایان دوره آموزشی یه دوره ی 3 الی 4 روزه در دل کوه یا جنگل یا کویر به دور از پادگان هست به نام اردوگاه که توش هر نوع بیماری رو خواهید گرفت چون نه به آب اشامیدنی سالم دسترسی دارید نه غذای درست حسابی نه خواب و همش هم دارید تو خاک غلت میخورید:39:...توصیه من اینه که واسه اردوگاه حتما و حتما انواع و اقسام خوراکی ها رو بخرید و همراه داشته باشید...اب معدنی همراه داشته باشید.(سیاست داشته باید و به کسی ندید جز رفیق فاب هاتون....)..قرص و ویتامین هم ببرید چون شدیدا تو شب سرد میشه و حتما سرما میخورید و گلو درد و دیگه مصیبت ضمن اینکه موج ار پی جی و نارنجک سر درد شدید میاره:24:....

اینم نکاتی چند از خدمت سربازی این هفتمون...بای همگی:12:

به به به !! بچه های مرزن آباد !!
آقا رفیق ما هم 02 بود رفت واسه اعزام از ساری گفتن 02 ها همه برید مرزن آباد !! اعزامش 1.6 بود !!
شما کدوم گروهانی داداش؟؟ از کجا اعزام شدی؟؟
با تشکر
حسام

JING3LKHAN
04-10-2012, 10:45
به به به !! بچه های مرزن آباد !!
آقا رفیق ما هم 02 بود رفت واسه اعزام از ساری گفتن 02 ها همه برید مرزن آباد !! اعزامش 1.6 بود !!
شما کدوم گروهانی داداش؟؟ از کجا اعزام شدی؟؟
با تشکر
حسام
6.1 اعزام شدم گروهان ایمان.....خدا نصیب گرگ بیابون نکنه:27:

S126
04-10-2012, 10:48
در مورد 01 بچه ها خوب توضیح دادن . یک هتل به تمام معنا. شما به عنوان سرباز آموزشی هر روز ، روز برگ و مرخصی آخر هفته ها و تعداد نگهبانی واقعا کم و حمام و استخر و پلی استیشن !!! ومیان دوره زیاد و تموم شدن آموزشی بعد از 45 روز و.....

در صورتی که در خیلی از پادگانهای دیگه شما حتی یگان رو اینطوری نمیبینید چه برسه به پادگان آموزشی. مثلا من خودم 03 عجب شیر که بودم یه جهنم و کثافت خونه به تمام معنا از نظر امکانات و سخت گیری و بی قانونی و بی نظمی ... در مورد 05 و 07 و08 هم همین طور هست. برای همینه که خیلی از افسرانی که از 01 وارد یگان میشن ، یگانشون حتی اگه واقعا هم هتل باشه همه اش دارن مینالن و از وضعیت شکایت میکنن.خوب اونا 01 رو تجربه کردن و حاضر نیستن شرایط سخت رو تحمل کنند.

اما علتش چیه؟ یعنی چرا فقط به این پادگان اینطوری میرسن. چند تا دلیل داره. اول اینکه تقربیا همه کسانیکه امریه جاهای غیر نظامی هستن ، اگر سپاه نیفتن میرن توی همین 01. بنابراین برای وجهه ارتش اصلا خوب نیست که کسانیکه قراره در جاهای حساس نظام خدمت کنن خاطره بدی از ارتش به جا بمونه و بعدها به ضررشون تموم بشه. ضمن اینکه بیشتر کسانیکه در ستاد مشترک ارتش و جاهای حساس و رده بالای ارتش قراره که یگانشون بشه از همین جا گزینش میکنند. بنابراین دوست ندارن بعد ها امیر ها و فرمانده های رده بالا از کیفیت سیستم آموزشی واقعی ارتش خبردار بشن.

بعد اینکه اکثر مسئولان نظام بچه هاشون رو اگه قراره که بفرستن خدمت (که البته اکثرن فقط دو ماه آموزشی رو میرن و بقیه خدمتشون رو امریه میشن پیش پدرگرامی! ) می افتن 01.
یه علت دیگش اینه که مثلا همین پوردستان اگه ازش آدرس چند تا از پادگانهای زیر مجموعه اش رو بپرسی عمرن بدونه 03 و 04 و.. کجاهستن !! چون فقط آدرس 01 رو از حفظه و جای دیگه رو بلد نیست بره برای جشن پایان دوره و همیشه اونجا میره. خوب این میشه که مثلا مراکز 03 تا 08 میشن تبعید گاه و پوست سرباز کنده میشه . چون اصلا رده بالاها خبر ندارن چی داره اونجا میگذره.البته اون بدبخت هایی هم که قراره از اونجا ها برن یگان همه سرباز صفر بدبخت هستن که دادشون هم به جایی نمیرسه.اینطوری میشه که فرمانده پادگان چون میدونه کسی قرار نیست ازش سرکشی کنه هر کاری دوست داشته باشه میکنه و مثلا 65 روز سرباز رو نگه میداره و نفر رو بلاتکلیف میذاره.
یه چیزی هم که شاید باور نکنید اینه که بیشتر امکاناتی هم که در 01 هست برای سربازهای آموزشی هست نه برای کسانیکه یگانشون اونجاست!

پسر عمه خود من که یگانش اونجا بوده و درجه دار بوده میگفت مثلا پاسداری و گشت بهش میخورده ولی سرباز آموزشی ها از پاسداری و گشت معاف میکردن!! یا تعداد نگهبانیش از تعداد نگهبانی سرباز آموزشی بیشتر بوده!! در صورتی که در بیشتر پادگان های آموزشی مرسومه که سرباز آموزشی یعنی حمال و بدبخت و تو سری خور و هرچی سختی و کار و پاسداری هست برای اوناست.

farzad02
04-10-2012, 11:48
سلام دوستان
2 تا سوال داشتم

1- من کارشناسی رو تموم کردم و اینطوری که به من گفتن اگر 8 آبان برم پلیس +10 و درخواست بدم، برای ماه 10 باید برم آموزشی!!! درسته؟
خوب ماه دی سردترین ماه کشوره و میترسم بیفتم یک جای سرد و کوهستانی
به نظرتون عاقلانه است که 3 ماه دیگه صبر کنم و خود دی برم پلیس +10 که آموزشیم بیفته اردیبهشت؟

2- در طی آموزشی وضعیت مرخصی به چه صورته؟
بعضی میگن آخر هفته مرخصی میدن و برخی میگن 2 بار چند روزه! یعنی قانون مشخصی نداره؟

Hesamso3000
04-10-2012, 11:56
در مورد 01 بچه ها خوب توضیح دادن . یک هتل به تمام معنا. شما به عنوان سرباز آموزشی هر روز ، روز برگ و مرخصی آخر هفته ها و تعداد نگهبانی واقعا کم و حمام و استخر و پلی استیشن !!! ومیان دوره زیاد و تموم شدن آموزشی بعد از 45 روز و.....

در صورتی که در خیلی از پادگانهای دیگه شما حتی یگان رو اینطوری نمیبینید چه برسه به پادگان آموزشی. مثلا من خودم 03 عجب شیر که بودم یه جهنم و کثافت خونه به تمام معنا از نظر امکانات و سخت گیری و بی قانونی و بی نظمی ... در مورد 05 و 07 و08 هم همین طور هست. برای همینه که خیلی از افسرانی که از 01 وارد یگان میشن ، یگانشون حتی اگه واقعا هم هتل باشه همه اش دارن مینالن و از وضعیت شکایت میکنن.خوب اونا 01 رو تجربه کردن و حاضر نیستن شرایط سخت رو تحمل کنند.

اما علتش چیه؟ یعنی چرا فقط به این پادگان اینطوری میرسن. چند تا دلیل داره. اول اینکه تقربیا همه کسانیکه امریه جاهای غیر نظامی هستن ، اگر سپاه نیفتن میرن توی همین 01. بنابراین برای وجهه ارتش اصلا خوب نیست که کسانیکه قراره در جاهای حساس نظام خدمت کنن خاطره بدی از ارتش به جا بمونه و بعدها به ضررشون تموم بشه. ضمن اینکه بیشتر کسانیکه در ستاد مشترک ارتش و جاهای حساس و رده بالای ارتش قراره که یگانشون بشه از همین جا گزینش میکنند. بنابراین دوست ندارن بعد ها امیر ها و فرمانده های رده بالا از کیفیت سیستم آموزشی واقعی ارتش خبردار بشن.

بعد اینکه اکثر مسئولان نظام بچه هاشون رو اگه قراره که بفرستن خدمت (که البته اکثرن فقط دو ماه آموزشی رو میرن و بقیه خدمتشون رو امریه میشن پیش پدرگرامی! ) می افتن 01.
یه علت دیگش اینه که مثلا همین پوردستان اگه ازش آدرس چند تا از پادگانهای زیر مجموعه اش رو بپرسی عمرن بدونه 03 و 04 و.. کجاهستن !! چون فقط آدرس 01 رو از حفظه و جای دیگه رو بلد نیست بره برای جشن پایان دوره و همیشه اونجا میره. خوب این میشه که مثلا مراکز 03 تا 08 میشن تبعید گاه و پوست سرباز کنده میشه . چون اصلا رده بالاها خبر ندارن چی داره اونجا میگذره.البته اون بدبخت هایی هم که قراره از اونجا ها برن یگان همه سرباز صفر بدبخت هستن که دادشون هم به جایی نمیرسه.اینطوری میشه که فرمانده پادگان چون میدونه کسی قرار نیست ازش سرکشی کنه هر کاری دوست داشته باشه میکنه و مثلا 65 روز سرباز رو نگه میداره و نفر رو بلاتکلیف میذاره.
یه چیزی هم که شاید باور نکنید اینه که بیشتر امکاناتی هم که در 01 هست برای سربازهای آموزشی هست نه برای کسانیکه یگانشون اونجاست!

پسر عمه خود من که یگانش اونجا بوده و درجه دار بوده میگفت مثلا پاسداری و گشت بهش میخورده ولی سرباز آموزشی ها از پاسداری و گشت معاف میکردن!! یا تعداد نگهبانیش از تعداد نگهبانی سرباز آموزشی بیشتر بوده!! در صورتی که در بیشتر پادگان های آموزشی مرسومه که سرباز آموزشی یعنی حمال و بدبخت و تو سری خور و هرچی سختی و کار و پاسداری هست برای اوناست.

منم موافقم ، البته جوادنیا ی قزوین هم می گن بچه های امریه رو می فرستن !!
من خودم امریه گرفتم ، منو فرستادن جوادنیا !!!
حالا باید دید چجوری پیش میره

با تشکر
حسام

Hesamso3000
04-10-2012, 11:58
6.1 اعزام شدم گروهان ایمان.....خدا نصیب گرگ بیابون نکنه:27:

مرزن آباد دوره ی آموزشی که خوبه ، ولی بعد آموزشی خدا به خیر کنه براتون ، چون 90 درصد لبه مرز می فرستند !!

با تشکر
حسام

Hesamso3000
04-10-2012, 12:01
سلام دوستان
2 تا سوال داشتم

1- من کارشناسی رو تموم کردم و اینطوری که به من گفتن اگر 8 آبان برم پلیس +10 و درخواست بدم، برای ماه 10 باید برم آموزشی!!! درسته؟
به نظرتون عاقلانه است که 3 ماه دیگه صبر کنم و خود دی برم پلیس +10 که آموزشیم بیفته اردیبهشت؟

بعضی میگن آخر هفته مرخصی میدن و برخی میگن 2 بار چند روزه! یعنی قانون مشخصی نداره؟

1- بستگی به تاریخ فارغ التحصیلی داره !!!
بشین بخون برای ارشد ، چون 1 سال وقت دارید !!

2-اینم مشخص نیست و بستگی به پادگانی که میوفتی و شهری که هستی داره ، اگه می تونی برو دنبال امریه ، چون آموزشی برای بچه های امریه ،پادگانهای بهتری می اندازن بعدش که راحتی

با تشکر
حسام

HamidKh
04-10-2012, 12:28
خدمت دوستان 01 ای و 02 ای عرض کنم که ابتدا بنده قصد هیچ گونه ضد حال زدن رو ندارم ولی دلتون رو صابون نزنید چون بنده خودم هم 02 بودم و دوستان دیگه هم 01 تهران افسریه ولی موقع اعزام اعلام شد که کد ها تغییر کرده و ما هم از هتل افسریه به جهنم سبز مرزن اباد منتقل شدیم.....ولی این نکته رو هم بگم که فوق لیسانس هایی که 01 افتاده بودن در همین کد باقی موندند ولی فوق لیسانس های 02 با ما لیسانس ها افتادند شهید ادیبی مرزن اباد

حالا زیاد به اینکه افتادید افسریه فکر نکنید و خوشحال نباشید چون کد ها ممکنه مدام تغییر کنه و ارتش هم در این خصوص رکورد داره

اینی که میگی یعنی چه؟ :18: مرزن آباد دیگه کجاست؟ :24:
همه کرک و پرم ریخت :19:

HamidKh
04-10-2012, 12:34
سلام دوستان
2 تا سوال داشتم

شما چرا اینقدر عجله داری؟:20: تا 1سال بعد از فارغ التحصیلی وقت هست. اول بشین ارشد بخون اگه نمی خوای برو دنبال آشنا و پارتی و امریه بعد دفترچه رو بفرست.
در مورد فصل سرد و گرم که البته اردیبهشت زمان خیلی بهتری هست ولی بستگی به محل زندگیت و شرایط اقلیمی خودت و اینکه به سرما عادت داری یا گرما

khanghodrat
04-10-2012, 12:40
سلام دوستان
من برادرم و دوستم مرزن اباد هر دو الان میگن عالی بود .. کاش من بیوفتم مرزن اباد

دیروز ارسال کردم مدارک رو احتمال داره ابان بیوفتم؟
حداقل دی مرزن اباد رو راضیم ولی دی ماه رو نمیخوام مشگین شهر بیفتم همش دما منفی( زیر -10)
در ضمن بچه اردبیل هستم

فقط دو سوال
کسی دیده حین خدمت بشه استخدام ناجا شد؟
و اینکه قد و وزن تاثیری در تقسیم بندی داره اخه من 180 و 110 هستم
لطف کردن زدن 170 و 70 که وقتی گفتم خانمه گفت فرقی نمیکنه؟

HamidKh
04-10-2012, 12:53
فقط دو سوال

شما با این قد و وزن نمی تونستی معاف بشی؟
برای استخدام ناجا قد مهمه یعنی یه حداقلی لازمه که فکر کنم 170 هست

farzad02
04-10-2012, 12:56
1- بستگی به تاریخ فارغ التحصیلی داره !!!
بشین بخون برای ارشد ، چون 1 سال وقت دارید !!

2-اینم مشخص نیست و بستگی به پادگانی که میوفتی و شهری که هستی داره ، اگه می تونی برو دنبال امریه ، چون آموزشی برای بچه های امریه ،پادگانهای بهتری می اندازن بعدش که راحتی

با تشکر
حسام

شما چرا اینقدر عجله داری؟:20: تا 1سال بعد از فارغ التحصیلی وقت هست. اول بشین ارشد بخون اگه نمی خوای برو دنبال آشنا و پارتی و امریه بعد دفترچه رو بفرست.
در مورد فصل سرد و گرم که البته اردیبهشت زمان خیلی بهتری هست ولی بستگی به محل زندگیت و شرایط اقلیمی خودت و اینکه به سرما عادت داری یا گرما

سلام و ممنون از هر دوی شما
تاریخ فارغ التحصیلی من رو زدن 31/4/91

اما من تا اوایل مرداد درگیر کارآموزی و پروژه بودم و آخرین نمرم هم 11 شهریور اعلام شد...... یعنی اون تاریخشون به درد خودشون میخوره

خوب وقت زیادی ندارم دیگه....
یا باید دی برم آموزشی
یا اردیبهشت
یا تیر

شما باشی کدوم رو میری؟

در مورد کنکور اصلا وقت تلف کردنه. رشته ما حداقل ارشدش واقعا تخصصی میشه و همش باید پروژه بدیم که دیگه ارزش نداره وقت بزارم و 2 سال بشه 3 سال!!!
به جاش میخوام برم یکسری تخصصهای کاربردی رو بهتر یاد بگیرم

در مورد امریه هم یک کارایی تا الان کردم ولی خوب قطعی نشده. هر چی خدا بخواد
این امریه هم اگر اوکی بشه گفته آموزشی میفرستیم اراک-نیروی انتظامی

بازم اگر توصیه و پیشنهادی دارید، بگید :12: خوشحال میشم

khanghodrat
04-10-2012, 12:58
دیگه گذشت اون زمونی که معاف میدادن
من درسته وزنم بالاست قدم هم بلنده
یعنی یه جیزی در حد رضازاده باشی تا بهت معافی بدن

JING3LKHAN
04-10-2012, 12:58
سلام دوستان

حداقل دی مرزن اباد رو راضیم ولی دی ماه رو نمیخوام مشگین شهر بیفتم همش دما منفی( زیر -10)
در ضمن بچه اردبیل هستم

فقط دو سوال

دوست من فرمانده گردان اموزشی عوض شده ..از دوستات و برادرت بپرس اون زمان مرجانی فرمانده بود..منم میدونستم که مرزن اباد عالیه ولی الان که ایرج افشار فرمانده گردان اموزشی کربلا شده دیگه خدا به خیر کنه.....فقط اگه افتادین مرزن اباد خدا خدا کنید با پروهان فر یا بهاری بیفتید که فقط و فقط عشق و حاله و مخصوصا اینکه یه اسایشگاه به نام جهاد اون گوشه تپه داره که دیگه اونجا واقعا و واقعا بهشته....چه از نظر طبیعت فوق العاده بی نظیر اون قسمت چه دسترسی به سلف و بوفه و دستشویی و حمام و کیوسک تلفن و میدون صبحگاه و نماز خونه که همش یه گوشست ......ولی ما که گروهان اول و نمونه ایم به اصطلاح طبقه اخر یه ساختمونیم و کلی از حموم و سلف و همه جا فاصله داریم که باید فقط واسه یه دستشویی رفتن 10 دقیقه پیاده روی کنیم
و فرماندمونم یه ادم روانی عقده ای به تمام معناست....یعنی هر چی ازش بد بگم کم گفتم

khanghodrat
04-10-2012, 13:08
دوست من فرمانده گردان اموزشی عوض شده ..از دوستات و برادرت بپرس اون زمان مرجانی فرمانده بود..منم میدونستم که مرزن اباد عالیه ولی الان که ایرج افشار فرمانده گردان اموزشی کربلا شده دیگه خدا به خیر کنه.....فقط اگه افتادین مرزن اباد خدا خدا کنید با پروهان فر یا بهاری بیفتید که فقط و فقط عشق و حاله و مخصوصا اینکه یه اسایشگاه به نام جهاد اون گوشه تپه داره که دیگه اونجا واقعا و واقعا بهشته....چه از نظر طبیعت فوق العاده بی نظیر اون قسمت چه دسترسی به سلف و بوفه و دستشویی و حمام و کیوسک تلفن و میدون صبحگاه و نماز خونه که همش یه گوشست ......ولی ما که گروهان اول و نمونه ایم به اصطلاح طبقه اخر یه ساختمونیم و کلی از حموم و سلف و همه جا فاصله داریم که باید فقط واسه یه دستشویی رفتن 10 دقیقه پیاده روی کنیم
و فرماندمونم یه ادم روانی عقده ای به تمام معناست....یعنی هر چی ازش بد بگم کم گفتم
برادرم 6 سال پیش اونجا بود ولی دوستم سال پیش
ببینیم چی میشه خدا کنه جای خوبی بیفتیم حال کنیم:31:

SNOW PATROL
04-10-2012, 13:16
سلام دوستان

در ضمن بچه اردبیل هستم

فقط دو سوال

بله حین خدمت هم میتونید استخدام بشید مشکلی نیست
قد و وزن هم تاثیری در محل خدمت ندارد
در ضمن احتمال اینکه ابان بیوفتید بسیاز ضعیفه و نود و نه درصد دی هستین

urumchi
04-10-2012, 13:20
من آموزشی انتظامی بودم ولی فعلا مرزبانی آ.غ خدمت می کنم ، میخوام بدونم آیا امکان تغییر رسته از مرزبانی به انتظامی وجود داره ؟؟؟

SNOW PATROL
04-10-2012, 13:29
من آموزشی انتظامی بودم ولی فعلا مرزبانی آ.غ خدمت می کنم ، میخوام بدونم آیا امکان تغییر رسته از مرزبانی به انتظامی وجود داره ؟؟؟

بله دوسته میشه ولی پارتی میخواد البته نه خیلی کلفت

T_L_O_T_D
04-10-2012, 14:01
دوستان یک سوال. آیا می شه جداگانه آدم خودش رو به محل آموزشی معرفی کنه ؟ منظورم به جای اون مکانی که گفتن فلان تاریخ مراجعه کنید. مثلا من کرمان هستم و آموزشی تهران افتادم گفتن تاریخ 8/1 بیاید ساعت 7 بییاد به این آدرس. به جای رفتن به این آدرس مستقیم برم محل آموزشی؟

SNOW PATROL
04-10-2012, 14:44
دوستان یک سوال. آیا می شه جداگانه آدم خودش رو به محل آموزشی معرفی کنه ؟ منظورم به جای اون مکانی که گفتن فلان تاریخ مراجعه کنید. مثلا من کرمان هستم و آموزشی تهران افتادم گفتن تاریخ 8/1 بیاید ساعت 7 بییاد به این آدرس. به جای رفتن به این آدرس مستقیم برم محل آموزشی؟

والا من که رفتم مشکلی هم نبود و فکر نکنم مشکلی باشه شما اگه میخوای با پرواز بری خوبه اما اگه بخوای زمینی بری خب با همون اتوبوس برو شاید تو راه چند تا دوست هم پیدا کردی

Hesamso3000
04-10-2012, 15:16
سلام و ممنون از هر دوی شما
تاریخ فارغ التحصیلی من رو زدن 31/4/91

اما من تا اوایل مرداد درگیر کارآموزی و پروژه بودم و آخرین نمرم هم 11 شهریور اعلام شد...... یعنی اون تاریخشون به درد خودشون میخوره

خوب وقت زیادی ندارم دیگه....
یا باید دی برم آموزشی
یا اردیبهشت
یا تیر

شما باشی کدوم رو میری؟

در مورد کنکور اصلا وقت تلف کردنه. رشته ما حداقل ارشدش واقعا تخصصی میشه و همش باید پروژه بدیم که دیگه ارزش نداره وقت بزارم و 2 سال بشه 3 سال!!!
به جاش میخوام برم یکسری تخصصهای کاربردی رو بهتر یاد بگیرم

در مورد امریه هم یک کارایی تا الان کردم ولی خوب قطعی نشده. هر چی خدا بخواد
این امریه هم اگر اوکی بشه گفته آموزشی میفرستیم اراک-نیروی انتظامی

بازم اگر توصیه و پیشنهادی دارید، بگید :12: خوشحال میشم

خوب دوست خوبم شما 1 سال فرصت دارید ، در هر صورت شما باید سعی کنید مدرکتونو ببرید بالا ، دیگه یواش یواش لیسانس داره می شه مثل دیپلم ، هم درجه تون بالا می رم هم امکان داره تا اون زمان دوباره سربازی بشه 18 ماه ،
من توصیه می کنم که وقتتونو بزارید واسه ارشد ، اگر هم نمی خوای بخونی از حالا برو تو ارگانای مختلف مثل آموزش و پرورش و.... دنبال امریه باش ،
در ضمن اگه می خوای تو شهر خودتون هم بیوفتید می تونی بری دنبال پذیرش
دیگه همه ی این مسائل به خودتون بستگی داره!
با تشکر
حسام

Hesamso3000
04-10-2012, 15:18
برادرم 6 سال پیش اونجا بود ولی دوستم سال پیش
ببینیم چی میشه خدا کنه جای خوبی بیفتیم حال کنیم:31:

دوست خوبم اگه به مرزبانی علاقه مندی جای خوبیه !!

با تشکر
حسام

neon_91
04-10-2012, 17:09
آیا فردی که در حال خدمت سربازی می باشد می تواند از کشور به صورت موقت خارج شود؟

SNOW PATROL
04-10-2012, 17:47
آیا فردی که در حال خدمت سربازی می باشد می تواند از کشور به صورت موقت خارج شود؟
خیر تحت هیچ عنوان حتی پرسنل کادر هم تا زمان پایان خدمت حق خروج از کشور را ندارند مگر برای حج و عتبات با مجوز از جفاظت اطلاعات

neon_91
04-10-2012, 18:12
خیر تحت هیچ عنوان حتی پرسنل کادر هم تا زمان پایان خدمت حق خروج از کشور را ندارند مگر برای حج و عتبات با مجوز از جفاظت اطلاعات

خیلی ممنون که سریع جواب دادید می خواستم بدونم که مثلا اگر در طول خدمت سربازی کنکور ارشد قبول شیم اون موقع میتونیم به صورت موقت از کشور خارج شیم؟

SNOW PATROL
04-10-2012, 18:18
خیلی ممنون که سریع جواب دادید می خواستم بدونم که مثلا اگر در طول خدمت سربازی کنکور ارشد قبول شیم اون موقع میتونیم به صورت موقت از کشور خارج شیم؟

اکر کنکور قبول بشید ترخیص میشید و شامل معافیت تحصیلی خواهید شد و با یکسری شرایط خاص میتونید
از کشور خارج بشید

برای تنوع :

داشتم تاپیک ترول رو نگاه میکردم یه عکسی یکی از بچه ها گذاشته بود دقیقا برای من اتفاق افتاد الان از خنده دارم میمیرم انگار که دقیقا سازنده ترول خودم بودم
منتها الان هرچی فکر میکنم میبنم ارزشش رو نداشت چون 3 روز بازداشت بودم :27:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hesamso3000
04-10-2012, 18:48
دوستای خوبم ، از بچه ها کسی نیست که 1.4 یا 1.6 رفته باشی پادگان جوادنیا ؟؟؟
یا بچه های 1.8 جوادنیا کسی هست ؟؟

با تشکر
حسام

mahmood gharavi
05-10-2012, 00:33
سلام بچه ها کسی از پدافند هوایی خابم النبیا مشهد اطلاعاتی داره اگه کسی میدونه لطفا جواب بده 5 روز دیگه مونده واسم تا برم
منتظرم
با تشکر
:45:

ZeroNetizen
05-10-2012, 13:01
سلام
آیا قانونی هست که اگر دو برادر همزمان سرباز باشند، یکی از اونها باید در محل سکونت یا نزدیک محل سکونتش خدمت کنه؟
اگر چنین قانونی هست تبصره هاش چیه؟

SNOW PATROL
05-10-2012, 13:40
سلام
آیا قانونی هست که اگر دو برادر همزمان سرباز باشند، یکی از اونها باید در محل سکونت یا نزدیک محل سکونتش خدمت کنه؟
اگر چنین قانونی هست تبصره هاش چیه؟

والا فکر کنم قبلا یه همچین چیزی بود الان درست یادم نیست

ehsanajal
05-10-2012, 13:58
سلام من هم آموزشگاه شهدای وظیفه افتادم
تهرانه دیگه درسته؟
چجور جاییه؟
من امریه سپاه گرفتم میشه آموزشی بیفتم ارتش خواهشا ج بدین 8.1اعزامم امسال یعنی1391
ehsanasghari68@yahoo.com

ehsanajal
05-10-2012, 14:00
جون دادا راهنماییم کنین
منتظرم
به ایمیلم هم میتونین پیام بدین

Hesamso3000
05-10-2012, 14:27
سلام من هم آموزشگاه شهدای وظیفه افتادم
تهرانه دیگه درسته؟
چجور جاییه؟
من امریه سپاه گرفتم میشه آموزشی بیفتم ارتش خواهشا ج بدین 8.1اعزامم امسال یعنی1391
ehsanasghari68@yahoo.com

اگر منظورت 01 باشه ، بله تهران ، برای نزاجا هم هستش ، یعنی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی
جای خوبیه نگران نباش

با تشکر
حسام

ZeroNetizen
05-10-2012, 15:21
والا فکر کنم قبلا یه همچین چیزی بود الان درست یادم نیست

باز هم اگر کسی اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه
مرسی

ehsanajal
05-10-2012, 15:58
ممنون
امریه ام درسته ؟من نگران اونم بیشتر
خواهشا هر کی می تونه ج بده
منتظرم

ice_man_sh
05-10-2012, 17:24
ممنون
امریه ام درسته ؟من نگران اونم بیشتر
خواهشا هر کی می تونه ج بده
منتظرم
اگه امریه سپاه باشین، آموزش هم سپاه میوفتین نه ارتش.

tititoti2001
05-10-2012, 19:08
یک سنوال که برای من پیش اومده اینه که در صورتی که محل خدمت بعد از طی دورۀ آموزشی در شهر دیگری غیر از شهر محل سکونت باشه و ارگان خدمتی هم غیر از پادگان، به عنوان مثال وزارتخونه و یا امثال اون باشه، محل اقامت نظیر خوابگاه به افراد تعلق می گیره یا خیر؟

SNOW PATROL
05-10-2012, 19:27
یک سنوال که برای من پیش اومده اینه که در صورتی که محل خدمت بعد از طی دورۀ آموزشی در شهر دیگری غیر از شهر محل سکونت باشه و ارگان خدمتی هم غیر از پادگان، به عنوان مثال وزارتخونه و یا امثال اون باشه، محل اقامت نظیر خوابگاه به افراد تعلق می گیره یا خیر؟
بله دوست عزیز حتما قرار میگیره

siroos_300
05-10-2012, 19:51
سلام دوستان
از بین شما کسی هست که واسه ی معافیت قفسه ی سینه فرو رفته اقدام کرده باشه یا اطلاعی ازش داشته باشه من هنوز دفترچه نگرفتم دو دلم واسه معافیت اقدام کنم یا نه ... از این که فقط معاف از رزم بگیرم واهمه دارم

SNOW PATROL
05-10-2012, 19:59
سلام دوستان
از بین شما کسی هست که واسه ی معافیت قفسه ی سینه فرو رفته اقدام کرده باشه یا اطلاعی ازش داشته باشه من هنوز دفترچه نگرفتم دو دلم واسه معافیت اقدام کنم یا نه ... از این که فقط معاف از رزم بگیرم واهمه دارم

من یه دوستی داشتم تو خدمت شرایط شما رو داشت معاف نشده بود ولی شما هم اقدام کن از چی میترسی ؟؟

siroos_300
05-10-2012, 20:15
من یه دوستی داشتم تو خدمت شرایط شما رو داشت معاف نشده بود ولی شما هم اقدام کن از چی میترسی ؟؟

راستش دارم تلاشمو میکنم که آشنا پیدا کنم بیافتم شهر خودم نمیدونم اگه از کانال معافی اقدام کنم امکان این که بتونم کاری کنم که بیافتم شهر محل سکونتم هست یا نه
دوستتون مشکل قلبی یا تنفسی هم داشت ؟؟

SNOW PATROL
05-10-2012, 20:20
راستش دارم تلاشمو میکنم که آشنا پیدا کنم بیافتم شهر خودم نمیدونم اگه از کانال معافی اقدام کنم امکان این که بتونم کاری کنم که بیافتم شهر محل سکونتم هست یا نه
دوستتون مشکل قلبی یا تنفسی هم داشت ؟؟
والا داداش من جمله اولت رو نگرفتم نمیدونم معافی چه ربطی به خدمت در محل سکونت داره ؟؟!!!
والا رفیق ما حودش که میگفت مشکلی ندارم اما خیلی گود بود اصلا یه وضعی داشت راحت یه مشت توش جا میشد

siroos_300
05-10-2012, 20:25
والا داداش من جمله اولت رو نگرفتم نمیدونم معافی چه ربطی به خدمت در محل سکونت داره ؟؟!!!
والا رفیق ما حودش که میگفت مشکلی ندارم اما خیلی گود بود اصلا یه وضعی داشت راحت یه مشت توش جا میشد

منظورم اینه که اگه واسه ی معافیت پزشکی اقدام کنم اون موقع کاری از دست آشنایی که قرار خدمتمو بندازه شهر خودم برمیاد یا از دست اون خارج میشه ؟؟ اینو نمیدونم :|
این طوری که من خوندم معاف از رزم گرفتنش حتمی هست این مورد .. ولی معاف دایم باید مشکل داشته باشه شخص که من توی حالت عادی ندارم توی فعالیت سنگین دارم نمیدونم موندم اقدام کنم یا نه :(

SNOW PATROL
05-10-2012, 20:31
منظورم اینه که اگه واسه ی معافیت پزشکی اقدام کنم اون موقع کاری از دست آشنایی که قرار خدمتمو بندازه شهر خودم برمیاد یا از دست اون خارج میشه ؟؟ اینو نمیدونم :|
این طوری که من خوندم معاف از رزم گرفتنش حتمی هست این مورد .. ولی معاف دایم باید مشکل داشته باشه شخص که من توی حالت عادی ندارم توی فعالیت سنگین دارم نمیدونم موندم اقدام کنم یا نه :(

شما اگه برای معافی اقدام کنید هیچ تاثیری در محل خدمت شما نداره و هر جا که قرار بوده بیوفتی میوفتی
حالا شما برای معافی اقدام کنه یا میشه یا نمیشه

siroos_300
05-10-2012, 20:53
شما اگه برای معافی اقدام کنید هیچ تاثیری در محل خدمت شما نداره و هر جا که قرار بوده بیوفتی میوفتی
حالا شما برای معافی اقدام کنه یا میشه یا نمیشه

مرسی داداش ممنون از توجهت :)

peyman65
06-10-2012, 11:46
دوستای خوبم ، از بچه ها کسی نیست که 1.4 یا 1.6 رفته باشی پادگان جوادنیا ؟؟؟
یا بچه های 1.8 جوادنیا کسی هست ؟؟اگه هست یکم در مورد روز اول و اینکه چقدر مرخصی میدن برای سایز کردن و در کل در مورد این پادگان توضیح بدین
ممنون معرفتتون

ali gamma
06-10-2012, 12:09
دوستان سلام

ميخواسم بدونم با مدرك كارشناسي ارشد اموزش زبان انگليسي چطور ميشه تو اموزش و پرورش بجاي خدمت تدريس كرد؟ دنگ و فنگ زياد داره؟

zaroxolyn
06-10-2012, 15:10
سلام دوستان،
امیدوارم حال همگی خوب باشه!!
بچه های من کیست مویی پیلونیدال دارم، الان هم دارم کاردانی میگیرم، 6 واحد دارم تا تموم شه که میتونم ارائه با استاد بگیرم!!
اما همین امروز این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطلب رو در سایت وکلات انلاین دیدم!!
توی بند 9 یه تبصره داره که شامل پیلونیدال هم میشه، اما زمانی معافیت کامل میدن که مدرکم دیپلم باشه!! الان معاف از رزم هستم!!
میخواستم بدونم کسی اطلاعات بیشتری از این موضوع داره یا نه؟ من میتونم انصراف بدم از دانشگاه و با مدرک دیپلم معافی کامل بگیرم یا ریسک ه همش؟ قانونش عوض نشده ایا؟
اگه بتونم راهی هست که بعد از معافی برم دانشگاه و این 6 واحد رو بگذرونم؟
همین الان که دانشجو هستم که نمیتونم اقدام کنم برای معافی؟ نه ؟

پیشاپیش ممنون//

ehsanajal
06-10-2012, 17:07
باسلام
من از dr mahdiکه با این اک به سوالم ج دادن ممنون
ولی من واسه امریه اقدام کردو اونم سپاسد
چرا ارتش افتادم اونم 01
کسی می تونه راهنمایی کنه
یکی دیگه از دوستام افتاده سپاه یزد آموزشی . خواهشا راهنمایی کنین . ؟ممنونتونم
ehsanasghari68@yahoo.com
به ایمیلم هم ج دادین درسته
ehsanajal
06-10-2012, 17:08
باسلام
من از dr mahdiکه با این اکانت به سوالم ج دادن ممنون
ولی من واسه امریه اقدام کردمو اونم سپاسد
چرا ارتش افتادم اونم 01
کسی می تونه راهنمایی کنه
یکی دیگه از دوستام افتاده سپاه یزد آموزشی که اونم امریه رفته بود کاراشو کرده بود . خواهشا راهنمایی کنین . ؟ممنونتونم
ehsanasghari68@yahoo.com
ice_man_sh
06-10-2012, 17:22
باسلام
من از dr mahdiکه با این اک به سوالم ج دادن ممنون
ولی من واسه امریه اقدام کردو اونم سپاسد
چرا ارتش افتادم اونم 01
کسی می تونه راهنمایی کنه
یکی دیگه از دوستام افتاده سپاه یزد آموزشی . خواهشا راهنمایی کنین . ؟ممنونتونم
ehsanasghari68@yahoo.com
دوست عزیز یه احتمال داره که اقدام کردین ولی اسمتون رد نشده. به هر حال خیلی هستن که برای پذیرش سپاه هم اقدام کردن و گفتن حله ولی در جاهای مختلف یا اسمشون رد نشده، یا اشتباه رد شده و... و افتادن یه یگان دیگه.

ehsan0_l
06-10-2012, 20:25
يا سلام
ميخاستم بدونم ميشه پذيرش ارتش گرفت؟
شرايط و زمان اقدامش كيه؟
اعزامم 1/10 هست و كارشناسي برق

shadmehr51
06-10-2012, 21:33
سلام
1.میخواستم بپرسم که آیا قراره خدمت 24 ماه بشه؟اگه ج مثبت زمانش از کی؟آیا با توجه به داشتن مدرک از خدمت کم میشه؟مثلا لیسانس 6 ماه کم شه.
2.آیا تو قانون 21 ماه با داشتن مدرک از خدمت کم میشه؟

SNOW PATROL
06-10-2012, 21:55
سلام
1.میخواستم بپرسم که آیا قراره خدمت 24 ماه بشه؟اگه ج مثبت زمانش از کی؟آیا با توجه به داشتن مدرک از خدمت کم میشه؟مثلا لیسانس 6 ماه کم شه.

1.مشخص نیست احتمال زیاد
2.خیر مدرک هیچ تاثیری در مدت خدمت ندارد

HamidKh
06-10-2012, 22:04
سلام

در قانون فعلی برای مدرک از خدمت کسر نمیشه. یعنی دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس همه 21ماهه هستن. فقط درجه ها متفاوته

ehsanajal
06-10-2012, 22:29
سلام
چه گلی به سرم بگیرم
راهنماااااااااااااااایی کن
استرس دارم دادا

ehsanadonis
06-10-2012, 23:10
برید زودتر خدمت و تمومش کنید
من هم دقیقا 1/6/89 رفتم خدمت و الان 8 ماه هست که خدمتم تموم شده.
اولش خیلی سخته مخصوصا برای کسایی که تا حالا از خانواده دور نبودن و الان افتادن شهرستان اما وقتی خدمت تموم میشه دلتون برای رفیقاتون تنگ میشه من الان بهترین رفیقام برای زمان خدمته.

*IN*
06-10-2012, 23:11
در حین تحصیل میشه برای معافیت کفالت اقدام کرد؟

ehsanadonis
06-10-2012, 23:13
فکر کنم بشه

ehsanadonis
06-10-2012, 23:15
فکر کنم بشه

ehsanadonis
06-10-2012, 23:17
اینجا کسی هست که برای آموزشی افتاده باشه شهید هاشمی نژاد نیشابور؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه افتاده بهش تبریک میگم واقعا شانس آورده چون آموزشگاه فوق العاده ای هستش

AliROCK
06-10-2012, 23:19
اینی که من میگم کلا به چیزی ربط نداره ولی اینجا همه همو داداش خطاب میکنن بعد تو خدمت عین کلم همو میفروشن:sq_2:
البته میگم ببخشیدا من کلی گفتم نظرم به شخص خاصی نبود:sq_1:
چون تو خدمت از این موضوع ضربه زیاد خوردم گفتم:sq_15:

Hesamso3000
07-10-2012, 08:29
برای کفالت میشه اما پزشکی خیر

با تشکر
حسام

Hesamso3000
07-10-2012, 08:33
سلام دوستان،
امیدوارم حال همگی خوب باشه!!
بچه های من کیست مویی پیلونیدال دارم، الان هم دارم کاردانی میگیرم، 6 واحد دارم تا تموم شه که میتونم ارائه با استاد بگیرم!!
اما همین امروز این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطلب رو در سایت وکلات انلاین دیدم!!
توی بند 9 یه تبصره داره که شامل پیلونیدال هم میشه، اما زمانی معافیت کامل میدن که مدرکم دیپلم باشه!! الان معاف از رزم هستم!!
میخواستم بدونم کسی اطلاعات بیشتری از این موضوع داره یا نه؟ من میتونم انصراف بدم از دانشگاه و با مدرک دیپلم معافی کامل بگیرم یا ریسک ه همش؟ قانونش عوض نشده ایا؟
اگه بتونم راهی هست که بعد از معافی برم دانشگاه و این 6 واحد رو بگذرونم؟
همین الان که دانشجو هستم که نمیتونم اقدام کنم برای معافی؟ نه ؟

پیشاپیش ممنون//

کلا قوانین معافیت پزشکی همینجوریه ، مثلا خود بنده برای چشم اقدام کردم ولی با توجه به مدرک معاف از رزم شدم
ریسکه و قوانین هم ساعتیه !!
خیر باید وضعیته تحصیلیت مشخص باشه یا فارغ شده باشی و یا انصراف تا بتونید برای معافیت پزشکی اقدام کنید

با تشکر
حسام

Hesamso3000
07-10-2012, 08:35
باسلام
من از dr mahdiکه با این اکانت به سوالم ج دادن ممنون
ولی من واسه امریه اقدام کردمو اونم سپاسد
چرا ارتش افتادم اونم 01
کسی می تونه راهنمایی کنه
یکی دیگه از دوستام افتاده سپاه یزد آموزشی که اونم امریه رفته بود کاراشو کرده بود . خواهشا راهنمایی کنین . ؟ممنونتونم
ehsanasghari68@yahoo.com
دوست خوبم ، شما از هر ارگان یا سازمانی که پذیزش یا امریه گرفتید جویا شید و جواب قطعی رو بگیرید

با تشکر
حسام

HamidKh
07-10-2012, 10:18
کسی در مورد رسته مخابرات ارتش که تهرانه چیزی میدونه؟ قضیه اش چیه؟ چیکار میکنن؟ صبح تا عصره یا تمام وقت؟

mehran_pqqp
07-10-2012, 10:35
سلام
دوستان من بالاخره امروز رفتم پلیس+ 10 و دفترچه گرفتم ، کامل خوندمش ولی جواب یه سوالم رو نگرفتم

من برای معافیت پزشکی میخوام اقدام کنم (برای چشم)

صفحه 5 مدارک موردنیاز رو نوشته:

مدارک عمومی برای کلیه درخواستها :
1-برگ وضعیت مشمولین (برگه شماره 1 تکمیل شود)
2- برگ معاینه اولیه و واکسیناسیون مشمولین (برگه شماره 2 تکمیل شود)
و ...

من الان برگه 2 رو ببرم پیش دکتر عمومی؟ دکتر چشم پزشک ؟ یا ...؟ یا کار دیگه ای باید انجام بدم؟

HamidKh
07-10-2012, 10:53
سلام
دوستان من بالاخره امروز رفتم پلیس+ 10 و دفترچه گرفتم ، کامل خوندمش ولی جواب یه سوالم رو نگرفتم

من برای معافیت پزشکی میخوام اقدام کنم (برای چشم)

صفحه 5 مدارک موردنیاز رو نوشته:

مدارک عمومی برای کلیه درخواستها :
1-برگ وضعیت مشمولین (برگه شماره 1 تکمیل شود)
2- برگ معاینه اولیه و واکسیناسیون مشمولین (برگه شماره 2 تکمیل شود)
و ...

من الان برگه 2 رو ببرم پیش دکتر عمومی؟ دکتر چشم پزشک ؟ یا ...؟ یا کار دیگه ای باید انجام بدم؟

برگ دوم رو ابتدا میبری پیش پزشک عمومی. بعد پزشک عمومی قسمت مربوط به چشم رو علامت میزنه و شما رو به کمیسیون پزشکی میفرسته که اونجا کامل و تخصصی بررسی میشه و جواب معافیت یا عدمش رو بهتون اعلام میکنن.

mehran_pqqp
07-10-2012, 10:57
برگ دوم رو ابتدا میبری پیش پزشک عمومی. بعد پزشک عمومی قسمت مربوط به چشم رو علامت میزنه و شما رو به کمیسیون پزشکی میفرسته که اونجا کامل و تخصصی بررسی میشه و جواب معافیت یا عدمش رو بهتون اعلام میکنن.

آخه دکتر عمومی اسم بیماری چشم و مسائل دیگه رو نمی دونه چون تو همین برگه شماره 2 قسمت پایین نوشته :

ماده بیماری ........ نوع بیماری .......

دکتر عمومی اینا رو نمی دونه ! چون چشمم ضعیف نیست ، قوزقرنیه داره

تو سایت نظام وظیفه هم چیزی ننوشته بود فقط اینا بود:

ب-معاينه اوليه پزشك

• اين قسمت توسط پزشك معالج تكميل مي‌شود.

در انتهاي برگه كه با علامت دايره قرمز مشخص شده است بايد توسط مشمول امضاء شود.

تذكر: برگ فاقد امضاء و مهر پزشك فاقد اعتبار است.

شرايط احراز :

مرحله اول: تاييد بيماري توسط پزشك اوليه
مرحله دوم : تاييد بيماري توسط شوراي پزشكي بيمارستان
مرحله سوم: تاييد بيماري توسط شوراي پزشكي وظيفه عمومي

پزشک اولیه باید حتما عمومی باشه ؟ نیاز نیست متخصص همون موردی باشه که فرد میخواد معافیت بگیره؟ مثلا برای من دکتر چشم پزشک؟

HamidKh
07-10-2012, 11:05
بله اسم بیماری رو نمی دونه ولی شما بهش میگی که مشکل چشم دارم اونم در قسمت مربوطه حالت غیرعادی رو علامت میزنه. اسم بیماری و همه چیز دیگه به کمیسیون پزشکی مربوط میشه.
عزیز برو پزشک عمومی و این مسئله رو بگو خودش راهنماییت میکنه. حالا بازم میخوای صبر کن تا فردا دوستان دیگه هم به سوالت جواب بدن

amir_ata_21
07-10-2012, 11:25
آقا این دفترچه های نظام وظیفه رو دیدید که روی سایت police.ir هست، تو اون فرم ها بخش معاینه پزشک را مجزا از واکسیناسیون کردند
اون دفترچه را دیدید؟ معتبره؟