PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

SNOW PATROL
31-08-2012, 15:56
نمیدونم گیلان اینی که گفتی داره یا نه ..
باس بپرسم . از دوستان دیگه کسی چایی دیگه رو سراغ نداره ؟
شنیدم تو پایگاه ها و تو بسیج اساتید بری حتی لباس شخصی هستی ؟!

فرودگاه دارین؟
پایگاه بسیج هم خوبه منتهی اماده باش زیاد میخوری و گشتش هم زیاده

ارسال شده از ST25i با استفاده از تپاتالک 2

The Stig
31-08-2012, 16:15
یعنی اگه من الان ترک تحصیل کنم ، سرباز فراری حساب میشم ؟؟؟
چون از تاریخ تولدم 1 سال گذشته (از دیپلم هم بیشتر از 1 سال گذشته)

حالا اگه دیرتر اقدام کنی ريال اضافه خدمت میخوری ؟؟؟ اگه آره چقدر ؟؟؟

ترک تحصیل نکن برادر من. بی تعارف بگم بدون مدرک بری خدمت دهنت صافه.

arming900
31-08-2012, 17:04
یعنی اگه من الان ترک تحصیل کنم ، سرباز فراری حساب میشم ؟؟؟
چون از تاریخ تولدم 1 سال گذشته (از دیپلم هم بیشتر از 1 سال گذشته)

حالا اگه دیرتر اقدام کنی ريال اضافه خدمت میخوری ؟؟؟ اگه آره چقدر ؟؟؟

آموزشی که هیچی تر و خشک با هم میسوزن ولی یگان مدرک به دردت میخوره
,
ولی اگر ترک تحصیل کردی برو تمومش که من هیچکس از فردا خبر نداره,میگن قراره توی سال جدید بشه 24 ماه که از اینا بعید نیست کاری کردن که به همین 21 ماه آدم راضی باشه:41:

aminjigar
31-08-2012, 17:41
اعزامی کی هستی ؟
1/2/91

60 کیلومتر تا مرز فاصله داریم :41:

Pami
31-08-2012, 19:28
1/2/91

60 کیلومتر تا مرز فاصله داریم :41:

خوب هنوز خیلی جا داری !
لب مرز صبر میخواد ، امیدوارم موفق باشی

HamzehD
31-08-2012, 22:30
نه عزیزم.... هنوز درجه ها کم نشده

shahin_mochi
31-08-2012, 23:03
در مورد پادگان شهید امانی یه کم اطلاعات میخوام؟تروخدا یکی جواب بده

reza_khan2006
01-09-2012, 09:12
یه خبری منتشر شد گفت معافیت جبهه تا اخر شهریور تمدید شده ما هم زنگ زدیم پلیس +10 گفت درسته خوشحال شدیم

ولی رفتیم یگان گفتند باید اموزشیت 90 رفته باشی ضد حال خوردیم

maksimous
01-09-2012, 11:20
با سلام خدمت دوستان
من مدرک لیسانس دارم میخام واسه سال تحصیلی 92-93 پذیرش سرباز معلمی بگیرم.واسه اینکار باید مدارک سربازیم رو طوری پست کنم که برگه سبز اعزامم بشه 1/12/91
میخاستم از دوستان اینو بپرسم که من مدارکم رو چه تاریخی پست کنم که زمان اعزامم تو کارت سبز بشه 1/12/91؟
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.

amir_ata_21
01-09-2012, 12:02
با سلام خدمت دوستان
من مدرک لیسانس دارم میخام واسه سال تحصیلی 92-93 پذیرش سرباز معلمی بگیرم.واسه اینکار باید مدارک سربازیم رو طوری پست کنم که برگه سبز اعزامم بشه 1/12/91
میخاستم از دوستان اینو بپرسم که من مدارکم رو چه تاریخی پست کنم که زمان اعزامم تو کارت سبز بشه 1/12/91؟
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.
نیمه ی اذر ماه پست کنید.

ice_man_sh
01-09-2012, 15:54
دوستان من این هفته میرم برای پذیرش (یادتونه که خبرش رو داده بودم پذیرش بر اساس رشته شده) ناحیه بسیج.

فقط اگه بشه یه اطلاعاتی در مورد قرارگاه خاتم الانبیا بدین، نحوه رفتن، ادامه کار و... و مشکلات احتمالی داخلی و خارجی.

mrouzbehi
01-09-2012, 17:33
دوستان اعزامی 4 /1 که بهشون امریه دادن ، کسی هست لیسانس باشه استواری داده باشن ؟ ( تو ارتش )
نخیر من ستاد نیرو زمینی هستم فعلا همون ستوان 3

naser2012
01-09-2012, 17:40
یه سوال دارم لطفا راهنمایی کنید. بنده بعد از گرفتن لیسانس 5 ماه تو نیروی انتظامی خدمت کردم. بعد 5 ماه ارشد قبول شدم و موقتا ترخیص. الان ارشدم در حال تموم شدنه به حول وقوه الهی . می خواستم بدونم الان میتونم جایی امریه بگیرم؟ تو چند تا اداره هم پارتی دارم. میشه اصلا؟ کسی همچین موردی دیده؟
اگر دکترا قبول بشم چطور؟ بعدش میشه امریه گرفت؟ مثلا هیئت علمی دانشگاه ازاد شهرستانها شد؟
در ضمن اگه امریه بدن بنده حاضرم تعهد بدم که 24 ماه براشون خدمت کنم و از خدمت قبلی و... چشم پوشی بشه. لطفا راهنمایی کنید
رشتم مهندسی عمران- سازه هست

یه راهنمایی کنید که الان بهتره که چه خاکی تو سرم بریزم. کسانی که تو نیروی انتظامی خدمت کردن میدونن خدمت تو اونجا سرباز صفر و لیسانس و فوق لیسانس نمیشناسه معمولا... از پست دادن و نظافت واسه همه هست تا با دوتا ستاره رو شونت بری سر چهار راه وایسی کمرت بشکنه جریمه بنویسی! با فوق لیسانس!!!! خدایا خودت کمک کن.

amirreza_pro
01-09-2012, 21:07
دوستان یک سوال فوری داشتم ممنون میشم جواب بدین:
من پارسال کسری خودم رو ثبت در سیستم سازمانه نظام وظیفه کردم ولی برای آذر ماه می خوام اقدام به اعزام کنم....کسری خدمت من هنوز اعتبار داره؟
چون من از بچه های نظام وظیفه پرسیدم گفتند وقتی ثبت درسیستم شده باشه تا ده سال دیگه هم اعتبار داره.
ممنون میشم اگه پاسخ بدید(مخصوصا اگه کسی شرایط مشابه داشته باشه)

farhad_persona
01-09-2012, 22:01
دوستان یک سوال فوری داشتم ممنون میشم جواب بدین:
من پارسال کسری خودم رو ثبت در سیستم سازمانه نظام وظیفه کردم ولی برای آذر ماه می خوام اقدام به اعزام کنم....کسری خدمت من هنوز اعتبار داره؟
چون من از بچه های نظام وظیفه پرسیدم گفتند وقتی ثبت درسیستم شده باشه تا ده سال دیگه هم اعتبار داره.

من شنیدم آخر شهریور ماه به طور کامل از سیستم نظام وظیفه حذف میشه

amirreza_pro
01-09-2012, 22:13
من شنیدم آخر شهریور ماه به طور کامل از سیستم نظام وظیفه حذف میشه

حتی اگه در سیستم نظام وظیفه ثبت شده باشه!!!!خیلی غیر منطقی هست که چیزی که ثبت در سامانه شده باشه رو حذف کنند!!
این یعنی زیر سوال بردن سیستم نظام وظیفه

ice_man_sh
02-09-2012, 12:58
همچنان پذیرش سپاه برای لیسانس معلق هست...

farhad_persona
02-09-2012, 14:42
همچنان پذیرش سپاه برای لیسانس معلق هست...

کی همچین حرفی زده؟ پادگان ما که دارن پذیرش میکنن

ice_man_sh
02-09-2012, 17:17
کی همچین حرفی زده؟ پادگان ما که دارن پذیرش میکنن
والله من که امروز رفتم یکی از نواحی سه گانه تبریز، یه بند پ کلفت هم اونجا دارم. آخرش فرستادن نیروی انسانی که گفت کپی مدارکت رو بده ولی هیچ قولی نمیدیم چون فعلا لیسانس رو جلوش رو بستن و اگه پذیرش کنن بر اساس رشته میکنن.

دیگه نمیدونم بحث منطقه ای هست یا کشوری. بازم اگه در این مورد اطلاعاتی، بخشنامه ای چیزی داشتین بدین تا ما هم از نگرانی دربیایم.

farhad_persona
02-09-2012, 19:24
والله من که امروز رفتم یکی از نواحی سه گانه تبریز، یه بند پ کلفت هم اونجا دارم. آخرش فرستادن نیروی انسانی که گفت کپی مدارکت رو بده ولی هیچ قولی نمیدیم چون فعلا لیسانس رو جلوش رو بستن و اگه پذیرش کنن بر اساس رشته میکنن.

دیگه نمیدونم بحث منطقه ای هست یا کشوری. بازم اگه در این مورد اطلاعاتی، بخشنامه ای چیزی داشتین بدین تا ما هم از نگرانی دربیایم.

آره این هست که بر اساس رشته پذیرش میکنن و اخیراً هم این طوری شده ولی جایی که ما هستیم اونایی که سفارش شدن رو تحت هر شرایطی صرف نظر از رشته قبول میکنن. البته تو سیستم ناجا یه مقدار محدودیت ها ایجاد شده ولی همون طور که گفتم برای اون سفارش شده ها این مسئول ما زنگ میزنه به رابط ناجا و کار رو ردیف میکنه.
شما رشتت چی هست؟ اگر کامپیوتر باشی که هیچ مشکلی نداری.

naser2012
02-09-2012, 20:46
یه سوال دارم لطفا راهنمایی کنید. بنده بعد از گرفتن لیسانس 5 ماه تو نیروی انتظامی خدمت کردم. بعد 5 ماه ارشد قبول شدم و موقتا ترخیص. الان ارشدم در حال تموم شدنه به حول وقوه الهی . می خواستم بدونم الان میتونم جایی امریه بگیرم؟ تو چند تا اداره هم پارتی دارم. میشه اصلا؟ کسی همچین موردی دیده؟
اگر دکترا قبول بشم چطور؟ بعدش میشه امریه گرفت؟ مثلا هیئت علمی دانشگاه ازاد شهرستانها شد؟
در ضمن اگه امریه بدن بنده حاضرم تعهد بدم که 24 ماه براشون خدمت کنم و از خدمت قبلی و... چشم پوشی بشه. لطفا راهنمایی کنید
رشتم مهندسی عمران- سازه هست

یه راهنمایی کنید که الان بهتره که چه خاکی تو سرم بریزم. کسانی که تو نیروی انتظامی خدمت کردن میدونن خدمت تو اونجا سرباز صفر و لیسانس و فوق لیسانس نمیشناسه معمولا... از پست دادن و نظافت واسه همه هست تا با دوتا ستاره رو شونت بری سر چهار راه وایسی کمرت بشکنه جریمه بنویسی! با فوق لیسانس!!!! خدایا خودت کمک کن.

یه مرد پیدا نمیشه مارو راهنمایی کنه؟؟

shazdeh23
02-09-2012, 21:35
تا میتونی دویت عزیز ناجا نیفت. دوست من استاد دانشگاهه با مدرک فوق لیسانس. 1 ماه اولش فرستادنش قرارگاه استان فقط پست 2-4 میداد. باور میکنید؟ خود فرمانده قرارگاه بهش میگفت من خجالت میکشم تورو میزارم سر پست اما مجبورم چون توی قرارگاه کاری جز پست دادن نداریم!!!

shazdeh23
02-09-2012, 21:36
یه مرد پیدا نمیشه مارو راهنمایی کنه؟؟

سلام دوست عزیز.
نه متاسفانه. یه خدمت کرده ها به هیچ وجه امریه تعلق نمیگیره. منم مثل شما بودم رفتم دنبالش. حتی تا تهرانم اومدم واس کاراش اما آخرش به در بسته خوردم و یه تبصره بهم نشون دادن که صراحتا نوشته بود که امریه واس خدمت کرده ها ممنوعه
الانم توی ناجا دارم خدمت مقدس میکنم!!! حالا من توی یکی از بهترین جاهاشم یعنی فاوا اما بازم ... پاره شده!

SNOW PATROL
02-09-2012, 21:46
تا میتونی دویت عزیز ناجا نیفت. دوست من استاد دانشگاهه با مدرک فوق لیسانس. 1 ماه اولش فرستادنش قرارگاه استان فقط پست 2-4 میداد. باور میکنید؟ خود فرمانده قرارگاه بهش میگفت من خجالت میکشم تورو میزارم سر پست اما مجبورم چون توی قرارگاه کاری جز پست دادن نداریم!!!

حالا برای شما خوبه برای ما 4.4 هم پست میدادن

naser2012
02-09-2012, 23:45
اخه چرااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااادوستم با لیسانس دانشگاه ازاد افتاده سپاه حال میکنه.....اونوقت من بدبخت و بیکس با فوق لیسانس با سابقه تدریس در دانشگاه باید برم مثل سگ پست بدم. اره مثل سگ.....این بی عدالتیا و این بی نظمیا کی درست میشه خدا.............

Sub007
02-09-2012, 23:46
از دوستان کسی قرارگاه جنوب نیفتاده تا همدیگه رو اونجا پیدا کنیم؟

ice_man_sh
03-09-2012, 00:06
آره این هست که بر اساس رشته پذیرش میکنن و اخیراً هم این طوری شده ولی جایی که ما هستیم اونایی که سفارش شدن رو تحت هر شرایطی صرف نظر از رشته قبول میکنن. البته تو سیستم ناجا یه مقدار محدودیت ها ایجاد شده ولی همون طور که گفتم برای اون سفارش شده ها این مسئول ما زنگ میزنه به رابط ناجا و کار رو ردیف میکنه.
شما رشتت چی هست؟ اگر کامپیوتر باشی که هیچ مشکلی نداری.
به من گفتن فعلا چون جلوش رو گرفتن نمیتونیم کاری بکنیم، ولی اگه پذیرش بشی بعدش در خدمتیم...

من رشتم برق قدرته، اگه شروع به پذیرش لیسانس کنن احتمال قوی قدرت هم پذیرش میکنن ولی مسئله اینه که برای دی ماه پذیرش رو شروع کنن یا نه.

کلا کار خیلی مسخریه که کردن. ظرفیت نداشتن و... یه طرف ولی اینکه بگن فعلا لیسانس پذیرش نمیکنیم.... خوبه مدرکمون ارشد نیست.

:.:
03-09-2012, 00:50
سلام
دوستان من زندان خدمت میکنم (البته قسمت اداری) ، میخوام استعلاجی بگیرم ترجیحاً دو هفته چه کار باید بکنم بتونم یه استعلاجی ردیف کنم ؟!
پ‍‍‍یشاپیش ممنون

SNOW PATROL
03-09-2012, 08:55
سلام
دوستان من زندان خدمت میکنم (البته قسمت اداری) ، میخوام استعلاجی بگیرم ترجیحاً دو هفته چه کار باید بکنم بتونم یه استعلاجی ردیف کنم ؟!
پ‍‍‍یشاپیش ممنون

انحراف بینی
همه یک مقدار دارند واگه بری دکتر محال بگه نداری
اعصاب و روان
برو بگو محیط زندان بهم فشار میاره

Milad4171
03-09-2012, 09:22
اخه چرااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااادوستم با لیسانس دانشگاه ازاد افتاده سپاه حال میکنه.....اونوقت من بدبخت و بیکس با فوق لیسانس با سابقه تدریس در دانشگاه باید برم مثل سگ پست بدم. اره مثل سگ.....این بی عدالتیا و این بی نظمیا کی درست میشه خدا.............

دوستت کی اعزام شده؟؟؟
سرباز بسیار کم شده وشما باید شانس بیاری که با توجه به مدرکی که داری ازت استفاده بشه...
دوست من هم با مدرک لیسانس مکانیک که خیلی بدردبخور هم هست افتاده تیپ جنوب. پست میده ماموریت میره ، کلا از زندگی قطع امید کرده بود. زنش رو میخواست بیاره اونجا ولی الان متوجه شده که اسمن بندرعباس افتاده ، رسما هی اینور و اونور میفرستنش...
هیچی نمیشه پیش بینی کرد.
شما بهتر بود تو زمان مرخصی بعد از دوره ی آموزشی یه سر به مرکزی که میخوای بری میرفتی و اونجا تو بخش اداری جایی یه مکانی واسه خودت جور میکردی یا اصلا پذیرش میگرفتی...
سپاه همه میگن عشق و حاله و در زمانش دهن سرویس میکنه. وای به روزی که اون روز برسه.....

matin_vv
03-09-2012, 09:30
سلام دوستان.
کسی اطلاع داره برای گرفتن گواهی اشتغال به خدمت، گرفتن عکس نظامی جدید لازمه یا نه؟

Milad4171
03-09-2012, 09:50
سلام دوستان.
کسی اطلاع داره برای گرفتن گواهی اشتغال به خدمت، گرفتن عکس نظامی جدید لازمه یا نه؟
اگر در حین خدمت هستد ( باید باشید ) فرقی نداره. مهم عکس با لباس نظام هست. حالا میخواد عکس مال اول خدمت باشه شما آخر خدمتت باشه.
اگه لباس عوض شده باید با لباس فرم جدید عکس بگیرین. ولی اگر لباس فصلی دارین مهم نیست.

naser2012
03-09-2012, 11:48
دوستت کی اعزام شده؟؟؟
سرباز بسیار کم شده وشما باید شانس بیاری که با توجه به مدرکی که داری ازت استفاده بشه...
دوست من هم با مدرک لیسانس مکانیک که خیلی بدردبخور هم هست افتاده تیپ جنوب. پست میده ماموریت میره ، کلا از زندگی قطع امید کرده بود. زنش رو میخواست بیاره اونجا ولی الان متوجه شده که اسمن بندرعباس افتاده ، رسما هی اینور و اونور میفرستنش...
هیچی نمیشه پیش بینی کرد.
شما بهتر بود تو زمان مرخصی بعد از دوره ی آموزشی یه سر به مرکزی که میخوای بری میرفتی و اونجا تو بخش اداری جایی یه مکانی واسه خودت جور میکردی یا اصلا پذیرش میگرفتی...
سپاه همه میگن عشق و حاله و در زمانش دهن سرویس میکنه. وای به روزی که اون روز برسه.....

اینکه از تخصص استفاده بشه یه بحث دیگست. اون اصلا پیشکششون.
همون حرمت سالها درس خوندن و نگه میداشتن (که نمی دارن) برام کافی بود
خیلی زور داره با فوق لیسانس بری اونجا اونوقت یه گروهبان کادری دیپلم بیاد بهت دستور بده، حتی سنشم از تو کمتره....اینا رو دیدم که میگم....اون موقع که لیسانس بودم اینا رو دیدم

دوستام که ارتش و سپاه افتادن (با لیسانس) هیچکدوم ناراضی نبودن و خودم شخصا وضعیت خدمت یکسریشونو دیدم که عصرها مشغول وقت گذرونی و عشق و حال در شهر خودشون بودن.
اما هر کسی تو ناجا (بی نظم ترین جایی که تو عمرم دیدم در صورتی که باید برعکس باشه) از جمله خودم خدمت کرده به هیچ وجه راضی نیست.

درست نیست من همه چیزو اینجا بگم ولی اون موقع با لیسانس دو چار پست میدادیم، دسشویی تی میکشیدیم، متهم میبردیم دادگاه، دنبال متهم میفتادیم بگیریمش و خیلی چیزای دیگه که نمیشه گفت............
توی ناجا درجت هیچ هیچ اهمیتی نداره مگه اینکه خیلی شانس بیاری فرماندت ادم فهمیده و با شعوری باشه که البته کم پیدا میشه.

Milad4171
03-09-2012, 12:22
نمیتونم بگم کاملا میفهمم چون در مورد ناجا خیلی اطلاعات ندارم .فقط اینکه پسر دائیم هرکاری کرد که نره فرار کرد و بعد رفت و سعی کر از طریق پدرش که تازه عمل قلب کرده کفالت بگیره.
قبول دارم. خودم هم چند بار گفتم که این سربازهایی که سر چهارراه وایمسین خیلی زحمت میکشن و واقعا خیلی کار خسته کننده ای هم هست.
شده خیلی وقتا رفتم و یه خسته نباشید گفتم بهشون و باهاشون گپ زدم.
قبول دارم ناجا خیلی بهم ریخته است. شاید چون توی هر بخشی یه فرمانده نداری خیلی وقتا با چند نفر طرفی.
من متولد 65 بودم رفتم فرماندم متولد 68 بود. خیلی واسم تفاوت سنی مهم نبود ولی رفتارش مثل بچه عقده ای ها بود که مثلا میخوان بگن اومدن سربازی فکر کردید الکی خودم دهنتون رو سرویس میکنم :)))
کلا سربازی خیلی دوران بدرد نخوری هست.
من انقدر ماه های اول بهم لطمه خود که حد و حساب ندشت. من با وزن 70 رفتم 50 برگشتم...!!!
خیلی بده که ارزش آدم رو بیارن پایین که کار اصلیشون همینه.
ما هم از این کارا کردیم. من به شخصه سال تحویل 90 که ساعت نزدیک 3 شب بود از 12 شب تا 5 صبح روز عید نگهبان بود.
خیلی سختی ها بود که آدم چون نکشیده وقتی می بینه واسش خیلی عظیمه.
ولی مهمترینش همین الافی ها و کارهای بیخوده.
میتونی بری با فرمانده صبحت کنی ( سلسله مراتب خیلی مهمه تو نظام ) اگه جواب نداد بری یکی بالاترش.
سر بیگاری کشیدن ما تو زمان آموزشی ما سلسله مرابت رو پشت سر هم رفتیم تا رسید به فرمانده پایگاه و مشکلمون رو حل کرد.
مشکل هم این بود که روزهای جمعه که تعطیل بودیم هم مارو واسه کار و یه سری بیگاری های دیگه میبردن اینور اونور.

haminam7
03-09-2012, 17:51
سلام دوستان من اعزامیه 91/02/18 الان پشتیبانی مرکز نهاجا خدمت میکنم میخواستم در مورد کفالت دوستانی که در جریانن یا حالت مشابه دارن راهنماییم کنن من تک پسرم پدرم 63 سالشه و خودم متولد 65 آیا با توجه به غیبتی که داشتم (البته تا قبل از 3 خرداد امسال در حال خدمت بودم که گفتن بخشش خورده کلا) می تونم اقدام کنم برای کفالت تا آخر شهریور که وقت دادن ممنون میشم کسی که دنبالش بوده یا میدونه راهنمایی کنه ..

SNOW PATROL
03-09-2012, 18:18
سلام دوستان من اعزامیه 91/02/18 الان پشتیبانی مرکز نهاجا خدمت میکنم میخواستم در مورد کفالت دوستانی که در جریانن یا حالت مشابه دارن راهنماییم کنن من تک پسرم پدرم 63 سالشه و خودم متولد 65 آیا با توجه به غیبتی که داشتم (البته تا قبل از 3 خرداد امسال در حال خدمت بودم که گفتن بخشش خورده کلا) می تونم اقدام کنم برای کفالت تا آخر شهریور که وقت دادن ممنون میشم کسی که دنبالش بوده یا میدونه راهنمایی کنه ..

دوست عزیز اضافه شما رو بخشیدن نه غیبت شما رو
وطبق قانونی که قبلا اجرا میشد چون شما غیبت کردید و در برگ سبزتون درج شده نمیتونید برای کفالت اقدام کنید

ice_man_sh
03-09-2012, 18:32
دوستان بابای من فردا تهرانه، این مرکز سپاه که پاسخگوی مسایل پذیرش و.. هست آدرسش چیه؟ میخوام بفرستم تا این بحث پذیرش لیسانس رو از اونجا هم پیگیری کنه.

میدان سپاهه؟ یا جای دیگه؟

ممنون میشم اگه تا شب جواب بگیرم.

M A X I M U M
03-09-2012, 20:23
دوستان خیلی خیلی مهمه لطفا بخونید و هر کی میدونه کمک کنه خیلی فوری و مهم

برادر من الان تو پدافند هواییه فرستادنش به یکی از این پادگان های نیروی انتظامی بعنوان دیدبان
الان دانشگاه قبول شده چند وقت پیش باید برای مصاحبه میومدم شهر اما وقتی گفته بهش مرخصی ندادن !!! فکرشو بکنید دانشگاهی که قبول شده هر کس تو کل زندگیش یه بار شانسشو داره که قبول بشه
اما اینا بهش مرخصی ندادن اینم بنده خدا پا شد اومد گفت هر چی میخواد بشه بشه
اومد مصاحبه شو کرد و دوباره سریع رفت
الان نیمه دوم شهریور یعنی دو سه روز دیگه نتیجه اش اعلام میشه
امروز زنگ زد بهم اعصابم وحشتناک خورد بود میگه میخوان منو بفرستن به یه جای دور
به یه جایی که نه بی سیم داره نه تلفن و نه موبایل کار می کنه
الان به این نتیجه رسیده فردا صبح فرار کنه بیاد خونه و اگه به امید خدا دانشگاه قبول شد ترخیص بشه اما من نمیدونم چرا دلم شور میزنه احساس می کنم یه جای کار درست نیست
خواهش می کنم هر کس تجربه این چنینی داره یا میدونه چیکار باید کرد کمک کنه من بهش گفتم حتما امشب بهش زنگ میزنم و میگم چیکار کنه
خواهش می کنم اگه نظری دارید یا میدونید راه درست رو کمک کنید

ان شالله خداوند خودش مشکلاتتون رو رفع کنه

SNOW PATROL
03-09-2012, 22:07
دوست عزیز اگه برادر شما غیبت قبلی نداشته باشه یگان خدمتی موظف هست به برادر شما مرخصی بده در غیر اینصورت به بازرسی یگان خدمتی مراجعه کنه هر یگانی حتما بازرسی داره
در مورد فرار هم قانونا تا 15روز غیبت مشکلی نیست و فقط اضاف میزنند بیشتر از 15 روز فراری محسوب شده و باید بره دادگاه نظام که برای ایندش خوب نیست در کل فقط بگو به بازرسی مراجعه کنه تا پدرشون رو در بیاره

Hamed 360
04-09-2012, 12:31
یه سوال داشتم
من که الان آموزشی افتادم نیرو انتظامی شهید باهنر کرمان بعد از آموزشی هم میوفتم نیروانتظامی ؟

SNOW PATROL
04-09-2012, 13:05
یه سوال داشتم
من که الان آموزشی افتادم نیرو انتظامی شهید باهنر کرمان بعد از آموزشی هم میوفتم نیروانتظامی ؟
بله برادر :39:

matin_vv
04-09-2012, 14:11
اگر در حین خدمت هستد ( باید باشید ) فرقی نداره. مهم عکس با لباس نظام هست. حالا میخواد عکس مال اول خدمت باشه شما آخر خدمتت باشه.
اگه لباس عوض شده باید با لباس فرم جدید عکس بگیرین. ولی اگر لباس فصلی دارین مهم نیست.

ممنون.
در حين خدمت كه هستم، اما امريه هستم. عكس هم همونهايي هست كه تو آموزشي ازمون گرفتن و چيزي هم خودم ندارم، همون چيزي كه تو پرونده باشه.
حالا به نظرتون برم جاهايي كه عكس نظامي ميگيرن عكس بگيرم، يا از عكسهاي پرونده ام استفاده ميكنن؟
باز هم ممنون.

SNOW PATROL
04-09-2012, 14:27
ممنون.
در حين خدمت كه هستم، اما امريه هستم. عكس هم همونهايي هست كه تو آموزشي ازمون گرفتن و چيزي هم خودم ندارم، همون چيزي كه تو پرونده باشه.
حالا به نظرتون برم جاهايي كه عكس نظامي ميگيرن عكس بگيرم، يا از عكسهاي پرونده ام استفاده ميكنن؟
باز هم ممنون.
دوست عزیز درمورد عکس نظامی برای کارت پایان خدمت :
مو باید کوتای باشه حتی اگه دکترا هستید
باید داری مقداری ریش و محاسن باشید درحد عرف نه کم نه زیاد
باید حتما با لباس نظامی باشید لباس تابستانی شامل رسته خدمتی بر رویه یفه اتیکت نام و نام خانوادگی و یگان خدمتی
درجه کاملا مشخص باشه در صورتی که درجه دار هستید (از استوار یکم به پایین ) حتما به این مورد توجه کنید که مقداری در هنگام عکس گرفتن زاویه داشته باشید تا بازو مشخص باشد
معمولا سایز عکس باید 2.5 در3 باشد
البته برای امریه مطمئن نیستم بهترین زمان برای ارسال مدارک حداقل 6 ماه مانده با اتمام خدمت
اگه این مواردی که گفتم رعایت کنید معمولا کارت خیلی سریع میاد

ice_man_sh
04-09-2012, 15:13
دوستان بابای من فردا تهرانه، این مرکز سپاه که پاسخگوی مسایل پذیرش و.. هست آدرسش چیه؟ میخوام بفرستم تا این بحث پذیرش لیسانس رو از اونجا هم پیگیری کنه.

میدان سپاهه؟ یا جای دیگه؟

ممنون میشم اگه تا شب جواب بگیرم.
هیچکس از بچه های تهران نمیدونه؟!
برای بقیه هم مفید میشه، لااقل جوابی که دادن رو اینجا هم مینویسیم تا ببینیم چیکار باید کنیم.

Binary
04-09-2012, 15:31
باید حتما با لباس نظامی باشید لباس تابستانی شامل رسته خدمتی بر رویه یفه اتیکت نام و نام خانوادگی و یگان خدمتی
درجه کاملا مشخص باشه در صورتی که درجه دار هستید (از استوار یکم به پایین ) حتما به این مورد توجه کنید که مقداری در هنگام عکس گرفتن زاویه داشته باشید تا بازو مشخص باشد
البته برای امریه مطمئن نیستم بهترین زمان برای ارسال مدارک حداقل 6 ماه مانده با اتمام خدمت

الان کارت های جدیدی که میزنن از این هوشمند هاست و فقط صورت طرف روی کارته و بعد از درخواست هم 1 ماهه میاد در خونه طرف، جدیدا آخرای خدمت باید برای کارت اقدام کنی، حتی بعضی جاها موقع تصویه
ولی کلا جاهای مختلف با همدیگه فرق میکنن

SNOW PATROL
04-09-2012, 16:00
الان کارت های جدیدی که میزنن از این هوشمند هاست و فقط صورت طرف روی کارته و بعد از درخواست هم 1 ماهه میاد در خونه طرف، جدیدا آخرای خدمت باید برای کارت اقدام کنی، حتی بعضی جاها موقع تصویه

برادر من خودم هم دو ماه هست ترخیص شدم کارت هم بعد ار 8 روز اومد درخونه هرچی زودتر اقدام کنید زودتر هم میاد اگه موقع تصویه اقدام کنی زیر شش ماه نمیاد مطمئن باش کارت من دو ماه قبل از پایان خدمتم صادر شده بود

Binary
04-09-2012, 16:31
برادر من خودم هم دو ماه هست ترخیص شدم کارت هم بعد ار 8 روز اومد درخونه هرچی زودتر اقدام کنید زودتر هم میاد اگه موقع تصویه اقدام کنی زیر شش ماه نمیاد مطمئن باش کارت من دو ماه قبل از پایان خدمتم صادر شده بود

میگم که جاهای مختلف خیلی با هم فرق میکنن
چون بعضی جاها اصلا نمیزارن 6 ماه قبل از پایان خدمت برای این کار اقدام کنی، خودمون اول تصویه رو از طرف میگرفتیم بعد برای کارتش اقدام میکردیم
چون اگه قبلش برای کارتش اقدام کنیم و کارت هم چند روز بعد بیاد در خونشون دیگه...
من چون خودم مسئول صدور کارت پایان خدمت بودم اینو میگم، وگرنه کارت خودم 12 ماه قبل از اینکه خدمتم تموم بشه تو جیبم بود!
بهتره هر کسی هر یگانی هست از همونجا بپرسه
موفق باشید

Milad4171
04-09-2012, 17:41
ممنون.
باز هم ممنون.

در تكميل توضيحات دوستمون بايد بگم معمولا يه سري عكاسي ها هستن كه نزديك پادگانا مشخغول فعاليت هستن. با لباس شخصي ميري بالباس نظام مورد نظر فتوشاپ ميكنن عينهو واقعي :31:
من با لباس شخصي عكس گرفتم بيست دقيقه بعد عكس با لباس نظام تحويل گرفتم.
عكس دوره ي آموزشي بدرد نميخوره. لباس دوره آموزشي با دوره ي بعد از اون فرق داره معمولا ...

Milad4171
04-09-2012, 17:42
راستش يه نامه واسه ما اومد گفتن درخواست كارت فقط با نامه ي تصويه حساب تحويل داده ميشه.
يعني امريه ها رو جمع كردي ميري ميدي پرسنلي تا عمليات درخواست كارت و ارائه گواهي موقت رو برات انجام بده...

shahinfarasystem
04-09-2012, 19:43
برادر من الان تو پدافند هواییه فرستادنش به یکی از این پادگان های نیروی انتظامی بعنوان دیدبان
الان دانشگاه قبول شده چند وقت پیش باید برای مصاحبه میومدم شهر اما وقتی گفته بهش مرخصی ندادن !!! فکرشو بکنید دانشگاهی که قبول شده هر کس تو کل زندگیش یه بار شانسشو داره که قبول بشه
اما اینا بهش مرخصی ندادن اینم بنده خدا پا شد اومد گفت هر چی میخواد بشه بشه
اومد مصاحبه شو کرد و دوباره سریع رفت
الان نیمه دوم شهریور یعنی دو سه روز دیگه نتیجه اش اعلام میشه
امروز زنگ زد بهم اعصابم وحشتناک خورد بود میگه میخوان منو بفرستن به یه جای دور
به یه جایی که نه بی سیم داره نه تلفن و نه موبایل کار می کنه
الان به این نتیجه رسیده فردا صبح فرار کنه بیاد خونه و اگه به امید خدا دانشگاه قبول شد ترخیص بشه اما من نمیدونم چرا دلم شور میزنه احساس می کنم یه جای کار درست نیست
خواهش می کنم هر کس تجربه این چنینی داره یا میدونه چیکار باید کرد کمک کنه من بهش گفتم حتما امشب بهش زنگ میزنم و میگم چیکار کنه
خواهش می کنم اگه نظری دارید یا میدونید راه درست رو کمک کنید

ان شالله خداوند خودش مشکلاتتون رو رفع کنه

سلام دوست من
ببین بهترین راه اینه برادرت با پنبه سر ببره
به دور بره پیش فرمانده راست و حسینی بهش بگه من واقعا خیلی زحمت کشیده بودم
نمیتونستم نرم... یه کم بگه ببخشید و فلان که تموم شه بره پی کارش
ببین خودشو کوچیک نکنه با پنبه سر ببره این خیلی مهمه

بعدم به هر دلیلی اگه قبول نکردن و فرستادنش اونجا بگو بره
امکان نداره نتونه باهاتون تماس بگیره بگو بره فوقش قبول شد بکنه بیاد
ببین بازم فرار کنه بدتر میشه
بگو بره

milad444
04-09-2012, 19:52
سلام دوستان.
امیدوارم روزگار بر وفق مرادتون بگذره...چندتا سوال دارم.پیشاپیش سپاسگذار کسانی هستم که راهنمایی میکنن.
من تا 25 شهریور مدرک لیسانس رو میگیرم...اگه تا 29 شهریور دفترچه رو پست کنم..چند درصد احتمال داره که ابان ماه اعزام بشم؟؟
واسه اینکه ابان ماه اعزام بشم ..راهی وجود داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی ضروریه.
من اگه بخوام تو شهر خودم بیوفتم واسه خدمت..چه کارهایی باید انجام بدم یا میتونم انجام بدم؟خیلی خیلی ضروریه.
من 6 سال سابقه بسیج فعال رو دارم...پدرم هم 24 ماه حضور در در ارتش رو داره و کارت ایثار رو هم پارسال گرفتم...از اونجایی که همه کسری خدمت ها لغو شده..ایا بازم با این مدارکی که دارم میتونم کسری خدمت بگیرم؟؟؟
واسه اینکه تو سپاه بیوفتم چه کارهایی میشه انجام داد.
دست تک تک شما رو میبوسم و از راهنماییتون سپاسگذارم...

Hamed 360
04-09-2012, 19:58
بله برادر :39:
به بدبختی من میخندی ؟ :44:
من زبانم خیلی خوبه کامپیوترم خوبه تاثیر داره که بندازنم جای خوب ؟
مثلا فرودگاه

SNOW PATROL
04-09-2012, 20:06
مثلا فرودگاه
برادر من هم خودم دیپلم بودم نیروانتظامی بودم واتفاقا فرودگاه هم بودم فقط یه چیزی بهت بگم همش یه . . . هست ناجا فرودگاه و مرز نداره همش باید حمالی بکنی حالا با هر مدرک تحصیلی و هر دانشی همه با هم برابر اند و رسما همه رو با . . . میدهند من خودم تو فرودگاه بس که بیخوابی کشیدم شده بودم انگار جغد شب بیدار روز خواب هنوز هم خوب نشدم !!!!

sms11
04-09-2012, 21:30
مثلا فرودگاه

دوست عزیز
چه ارتش باشی چه سپاه چه نیروی انتظامی یا هرجای دیگه،هر مدرکی داشته باشی مثه حمال ها باهات رفتار میشه.از دید اونا شما با کسی که سواد خوندن و نوشتن نداره هیچ فرقی ندارید.در بعضی موارد شاید با اونی که سوادش کمتره بهتر برخورد بشه چون اونا خود به خود آدمای تو سری خور هستن و کادری ها از زدن تو سر سرباز کیف میکنن اما چون نمیتونن تو سر شما بزنن با شما لج میکنن.
این تجربه این چند ماه خدمت من تو ارتش بود.خدا به دادمون برسه با بقیش

milad_takjoo
05-09-2012, 00:52
بچه ها یه سوال..کسی که امریه بشه تو آموزشیش تاثیری نداره؟یعنی بیشتر یا کمتر نمیشه؟
ممنون

ice_man_sh
05-09-2012, 01:12
سلام دوستان.
امیدوارم روزگار بر وفق مرادتون بگذره...چندتا سوال دارم.پیشاپیش سپاسگذار کسانی هستم که راهنمایی میکنن.
من تا 25 شهریور مدرک لیسانس رو میگیرم...اگه تا 29 شهریور دفترچه رو پست کنم..چند درصد احتمال داره که ابان ماه اعزام بشم؟؟
واسه اینکه ابان ماه اعزام بشم ..راهی وجود داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی ضروریه.
من اگه بخوام تو شهر خودم بیوفتم واسه خدمت..چه کارهایی باید انجام بدم یا میتونم انجام بدم؟خیلی خیلی ضروریه.
من 6 سال سابقه بسیج فعال رو دارم...پدرم هم 24 ماه حضور در در ارتش رو داره و کارت ایثار رو هم پارسال گرفتم...از اونجایی که همه کسری خدمت ها لغو شده..ایا بازم با این مدارکی که دارم میتونم کسری خدمت بگیرم؟؟؟
واسه اینکه تو سپاه بیوفتم چه کارهایی میشه انجام داد.
دست تک تک شما رو میبوسم و از راهنماییتون سپاسگذارم...
دفترچه رو بفرستید ببینید برای کی اعزام میزنن، اگه آّبان نبود یا میتونید درخواست بدین جلو بکشنن و یا 1 آبان برید به مرکز اعزام شهرتون و به عنوان نیروی مازاد اعزام بشین.

برای کسر بسیج باید در حسن خدمت اقدام کنید، برای کسر پدرتون اگه اقدام نکردین دیگه راهی نیست.

برای سپاه هم اگه پارتی کت و کلفت نداشته باشین برای آبان نمیتونید پذیرش بگیرین چون وقتش تموم شده.

در ضمن سپاه هم فعلا بعضی از جاهاش لیسانس پذیرش نمیکنه، دوستان هم که آدرس ندادن من بابام رو بفرستم پیگیر قضایا بشه.

بچه ها یه سوال..کسی که امریه بشه تو آموزشیش تاثیری نداره؟یعنی بیشتر یا کمتر نمیشه؟
ممنون
تا جایی که من میدونم تاثیری نداره.

abdha
05-09-2012, 07:39
2 هفته از آموزشی ما در 04 بیرجند نیرو زمینی ارتش گذشت ! سخت نبود زیاد با اینکه قبل اعزام کلی استرس داشتم ! البته چیزی که دیدیم اینه که دیپلم و زیر دیپلم دهنشون سرویسه اونجا !!

matin_vv
05-09-2012, 10:02
تکراری لطفاً حذف شود.

matin_vv
05-09-2012, 10:06

در تكميل توضيحات دوستمون بايد بگم معمولا يه سري عكاسي ها هستن كه نزديك پادگانا مشخغول فعاليت هستن. با لباس شخصي ميري بالباس نظام مورد نظر فتوشاپ ميكنن عينهو واقعي :31:
من با لباس شخصي عكس گرفتم بيست دقيقه بعد عكس با لباس نظام تحويل گرفتم.
عكس دوره ي آموزشي بدرد نميخوره. لباس دوره آموزشي با دوره ي بعد از اون فرق داره معمولا ...

راستش يه نامه واسه ما اومد گفتن درخواست كارت فقط با نامه ي تصويه حساب تحويل داده ميشه.
يعني امريه ها رو جمع كردي ميري ميدي پرسنلي تا عمليات درخواست كارت و ارائه گواهي موقت رو برات انجام بده...

دوستان از راهنمایی همه تون ممنون، ولی...
من همونطور که تو پست قبلیم هم گفتم قصدم تسویه حساب نیست. میخوام گواهی اشتغال به خدمت بگیرم، چون هنوز سه ماه و نیم از خدمتم مونده. میخوام برم باهاش دانشنامه و ریز نمره ام رو آزاد کنم واسه ترجمه.
میخواستم ببینم حالا که دارم از اداره نامه اشتغال به خدمت میبرم واسه پادگان دوره آموزشیم که گواهی اشتغال به خدمت اصلی رو بگیرم، نیاز هست عکس جدید بندازم؟
فکر کنم بهتر باشه یه دونه از این فتوشاپی ها ردیف کنم.
در هر صورت ممنون.

ممنون

سلام.
نه اون موقع که ما رفتیم آموزشی که فرقی نمیکرد. ولی خب هر سازمانی معمولاً آموزشیهای امریه اش یکی دو جای مشخص میافتن که تحت نظر ارتش هستند. مثلاً وزارت نیرو میندازه نیروی دریایی حسن رود، سازمان استاندارد میندازه نیروی هوایی شهید خضرایی تهران یا نیروی دریایی حسن رود و به همین ترتیب.

milad444
05-09-2012, 11:07
دفترچه رو بفرستید ببینید برای کی اعزام میزنن، اگه آّبان نبود یا میتونید درخواست بدین جلو بکشنن و یا 1 آبان برید به مرکز اعزام شهرتون و به عنوان نیروی مازاد اعزام بشین.

برای کسر بسیج باید در حسن خدمت اقدام کنید، برای کسر پدرتون اگه اقدام نکردین دیگه راهی نیست.

برای سپاه هم اگه پارتی کت و کلفت نداشته باشین برای آبان نمیتونید پذیرش بگیرین چون وقتش تموم شده.

در ضمن سپاه هم فعلا بعضی از جاهاش لیسانس پذیرش نمیکنه، دوستان هم که آدرس ندادن من بابام رو بفرستم پیگیر قضایا بشه.

چه قانون گندی داریم ماااااا.4سال زحمت بکش درس بخون..حالا لیسانس نمیخوان.واقعااا که.حالا پارتی از کجا گیر بیارم من..
من قائمشهر هستم..هم شهر خودم سپاه داره هم ساری هم بابل....حالا اگه سپاه هم نشد...راهی وجود نداره تا تو شهر خودم بیوفتم؟؟؟
اصلا چیکار کنم تا تو شهر خودم بیوفتم؟؟؟
حتی اگه برم درخوااست پذیرش هم بدم بازم نمیخوان؟
راستی اگه کسی نامزد کنه میتونه تو شهر خودش بیوفته یا حتما باید عقد کنه؟؟؟
سپاه واسه دی ماه پذیرش داره؟؟؟؟؟
.....
من اولین بار که 4 سال پیش دفترچه خودمو پست کردم افتادم 04 بیرجند اموزشی ولی چون دانشگاه قبول شدم نرفتم...حالا معلوم نیست کجا بیوفتم..خدا رحم کنه..
خوشبحال اونایی که پارتی دارن و تو شهر خودشون میوفتن و بعداظهر ها میتونن به کاراشون برسن..تو نت هم که نمیشه پارتی پیدا کرد!!!!!!.
اینم شانس که ما داریم اخه...ضعیف کشی به همین میگن دیگه..
از دوستان اگه کسی کاری از دستش بر میاد دریغ نکنه.ثواب داره بخدا.....

milad_takjoo
05-09-2012, 11:43
بچه ها این قضیه که پدر رفته باشه خدمت جنگ بعد از سربازی کم میشه اینطوری شده بود که 30 ماه اگه رفته باشه کلا معاف میشی و کمتر ااز 30 ماه اصلا تاثیر نداره...این قانون عوض نشده؟
ممنون

amir_ata_21
05-09-2012, 11:46
بچه ها این قضیه که پدر رفته باشه خدمت جنگ بعد از سربازی کم میشه اینطوری شده بود که 30 ماه اگه رفته باشه کلا معاف میشی و کمتر ااز 30 ماه اصلا تاثیر نداره...این قانون عوض نشده؟
ممنون
درسته، اخه تا اونجایی که من می دونم دیگه کسری نمی دن یا میری خدمت یا معاف دائم می شی:31:

MCSE MAN
05-09-2012, 12:49
میگن سال 92 سربازی ممکنه بشه 24 ماه. حالا اگه این اتفاق بیوفته و ما نخوایم 24 ماهه بشیم باید قبل سال 92 دفترچه رو ارسال کرده باشیم یا باید تا اون موقع آموزشیمون شروع شده باشه؟؟
در ضمن میخواستم ببینم بین ارسال دفترچه تا رفتن به آموزشی معمولا چند وقت طول میکشه؟ میدونم که متغیره ولی میخوام ببینم به طور متوسط چقدر زمان میبره؟
ممنون

MAHDI AZIZI
05-09-2012, 13:42
سلام
آقا رشته من كارداني نگهداري و تعميرات هواپيماس! فقط جون من اينجوري نيگاش نكنين!
دوستم بعد درسش رفته سربازي افتاده كرمان! اگه من برم چي ميشم؟
اگه با ليسانس رشتم برم چي؟
اگه نرم چي؟!

SNOW PATROL
05-09-2012, 15:30
سلام
آقا رشته من كارداني نگهداري و تعميرات هواپيماس! فقط جون من اينجوري نيگاش نكنين!
دوستم بعد درسش رفته سربازي افتاده كرمان! اگه من برم چي ميشم؟
اگه با ليسانس رشتم برم چي؟
اگه نرم چي؟!

دوست عزیز اینجوری که نمیشه بگی
رفیق من ppl و ir داشت لیسانس شیمی هم بود بغل دست خودم پست میداد اونم 4.4
اگه نری هم هیچی شما با این مدرک فقط میتونی تو شرکت های هواپیمایی.کار پیدا کنی که اولین مدرکی که میخوان پایان خدمت هست

ice_man_sh
05-09-2012, 15:46
چه قانون گندی داریم ماااااا.4سال زحمت بکش درس بخون..حالا لیسانس نمیخوان.واقعااا که.حالا پارتی از کجا گیر بیارم من..
من قائمشهر هستم..هم شهر خودم سپاه داره هم ساری هم بابل....حالا اگه سپاه هم نشد...راهی وجود نداره تا تو شهر خودم بیوفتم؟؟؟
اصلا چیکار کنم تا تو شهر خودم بیوفتم؟؟؟
حتی اگه برم درخوااست پذیرش هم بدم بازم نمیخوان؟
راستی اگه کسی نامزد کنه میتونه تو شهر خودش بیوفته یا حتما باید عقد کنه؟؟؟
سپاه واسه دی ماه پذیرش داره؟؟؟؟؟
.....
من اولین بار که 4 سال پیش دفترچه خودمو پست کردم افتادم 04 بیرجند اموزشی ولی چون دانشگاه قبول شدم نرفتم...حالا معلوم نیست کجا بیوفتم..خدا رحم کنه..
خوشبحال اونایی که پارتی دارن و تو شهر خودشون میوفتن و بعداظهر ها میتونن به کاراشون برسن..تو نت هم که نمیشه پارتی پیدا کرد!!!!!!.
اینم شانس که ما داریم اخه...ضعیف کشی به همین میگن دیگه..
از دوستان اگه کسی کاری از دستش بر میاد دریغ نکنه.ثواب داره بخدا.....
بله الان من خودم با اونهمه سابقه بسیج، دوره تکمیلی، خانواده شهید، پارتی، لیسانس قدرتاعزام دی ماه هستم و بهم میگن فعلا پذیرش لیسانس نداریم، البته گفتن شاید برای دی پذیرش شروع بشه.

بازم برای شهر خودتون باید تو اون ارگانی که خدمت میکنین یه پارتی بزرگ داشته باشین. تو ایران اگه پارتی داشته باشین میتونین هر کاری بکنید و اگه نداشته باشین...

برای نامزد شدن هم فکر من نشنیدم کسی رو بدن شهر خودش.

ممنون
همونطوری یا باید 30 ماه خدمت داشته باشه و یا خدمت + اسارت + جانبازی موجب معافیت بشه و یا هم که هیچ.

میگن سال 92 سربازی ممکنه بشه 24 ماه. حالا اگه این اتفاق بیوفته و ما نخوایم 24 ماهه بشیم باید قبل سال 92 دفترچه رو ارسال کرده باشیم یا باید تا اون موقع آموزشیمون شروع شده باشه؟؟
در ضمن میخواستم ببینم بین ارسال دفترچه تا رفتن به آموزشی معمولا چند وقت طول میکشه؟ میدونم که متغیره ولی میخوام ببینم به طور متوسط چقدر زمان میبره؟
ممنون
قانون امسال که به همه ما ضرر زد از روی اعزام بود، یعنی اعزام 91.

اگه لیسانس هستین چیزی بین 2 یا 4 ماه طول میکشه. دقیق نمیشه گفت. بازم تکرار میکنم که دوستان حساب نرن. دو تا از دوستای من یکیشون یک روز قبل من و یکیشون یک روز بعد من فرستادن زدن آبان، منو هم زدن دی.

personal
05-09-2012, 16:23
بچه ها نخندیدا لطفا من بالاخره نفهمیدم کسی که متولد 73 هست هم امسال باید بره سربازی آخه یکی میگه نه یکی میگه چرا نرفتی!:42:

SNOW PATROL
05-09-2012, 16:34
بچه ها نخندیدا لطفا من بالاخره نفهمیدم کسی که متولد 73 هست هم امسال باید بره سربازی آخه یکی میگه نه یکی میگه چرا نرفتی!:42:
نه خیر دوست عزیز الان 72 داره اعزام میشه (قانون از 18 سال به 19 سال تغییر کرد)

Milad4171
05-09-2012, 16:36
شما دفترچه بفرست. هر موقع كه زمانش باشه ميفرستن. اگه سنت نرسيده باشه اعزامت ميخوره اولين تاريخي كه ميتوني بري. شده طرف دفترچه فرستاده اعزامش رو زدن يك سال بعد يا 6 ماه بعد ولي اگه زمانش باشه يا دير هم شده باشه يكي دو ماهه اعزام ميشه

Meysam Raz
05-09-2012, 16:44
بچه ها سلام سن پدر برسه به 65 سال معافیت کفالت میدن؟
اگر میدن یه سوال دیگه دارم
این معافیت کفالت به پسر دوم میخوره یا فقط به پسر اول میدن؟

Hamed 360
05-09-2012, 17:31
اگه 2 تا پسر باشین که نمیدن ! معافیت کفالت

farhad_persona
05-09-2012, 17:33

اگر دو تا برادر هستید که به هیچ کدوم معافی نمیدن که!

Hamed 360
05-09-2012, 17:34
نه خیر دوست عزیز الان 72 داره اعزام میشه (قانون از 18 سال به 19 سال تغییر کرد)
من تیر 73 هستم و هفته دیگه 19م اعزامم ! :31:

personal
05-09-2012, 17:42
آقا من سکته میکنما ... اخرش چی شد 73 باید امسال بره یانه این دوستمون شوخی میکنه میگه تیر 73 هست و میخواد بره؟:9:

SNOW PATROL
05-09-2012, 17:46
دوست عزیز شما خودت زود تر فرستادید من که همون موقع که میخواستی بفرستی گفتم بهت که

آقا من سکته میکنما ... اخرش چی شد 73 باید امسال بره یانه این دوستمون شوخی میکنه میگه تیر 73 هست و میخواد بره
رفیق میخوای مطمئن شی برو نظام وظیفه بپرس خودت رو هم راحت کن اگه میتونی همین الان برو هرچی زودتر بری بهتره
اما هنوز موقعش نشده الان هم شما دفترچه بفرستی با توجه به اینکه نیرو کمه اذر اعزام میشی

Hamed 360
05-09-2012, 18:27
آقا من سکته میکنما ... اخرش چی شد 73 باید امسال بره یانه این دوستمون شوخی میکنه میگه تیر 73 هست و میخواد بره؟:9:
شما اگه متولد 73 تا ماه شهریور هستی الان مشمولی و اگر دفترجه پست کنی تاریخ اعزامت 2-3 ماه دیگه میخوره

Dante May Cry M
05-09-2012, 20:53

کجا افتادی شما؟ چون منم 19ام باید برم :دی

personal
05-09-2012, 22:14
آقا من خودم الان خوندم قانون 19 سالگی درسته ؟ یعنی میشه 92 ! این دوستمون جو زده شده آدمو سکته میده ... با تشکر از دوستان با اطلاع لطفا این دوستان سکته ده را ارشاد نمایید :10:

jacklondon110
05-09-2012, 22:17
یادش به خیر...پارسال شهریور ماه کلی استرس داشتم که آموزشی سخته...آسونه..چی ببرم...چیکار کنم...کلی گشتم و لیست لوازم کامل کردم...یه لیست کامل...به لطف خدا هم همه چیز خوب بود و وسایلی که برده بودم توی راحتی آموزشیم خیلی کمک کردن...

الان 13 ماهه که دارم زیر پرچم خدمت میکنم...ایشالله این 4 ماه هم بگذره تموم بشه بیوفتیم تو سرازیری!!

اما خدایی این 4 ماه اندازه کل اون 13 ماه طول میکشه...اما تموم میشه

idaneshamooz
05-09-2012, 22:24
آقا من امسال کنکور دادم اما قبول نشدم اما میخوام دوباره بخونم مشکلی برای سربازی که ندارم ؟ دفترچه باید بگیرم؟ متولد اردیبهشت 73 هم هستم با تشکر:worried:

p30better
05-09-2012, 23:39
سلام من تک پسرم چشمم ضعیفه یعنی مجموعا فعلا 7 دیپلمم دارم بابامم از کار افتاده هست فقط کمر درد و زانو درد داره ولی زیاد نمی تونه راه بره دوره ی بعد اموزشیمو یه جوری تهران افتادم ولی اموزشی اگه معاف میشم بگید

سلام
شما واسه من پیغام گذاشتید ولی نمی تونستم جوابتون رو بدم چون فعلا پیغام خصوصی دادم برای من غیر فعاله الان هم پستتون رو دیدم
واسه از کار افتادگی باباتون وقتی پلیس 10 میرید بگید میخوام کفالت پدر بگیریم و توی دفترچه ای که میگیرید کفالت رو پر کنیدو بعد به نظام وظیفه میرید بیماری پدرتون رو میگید اونا میفرستنتون به بیمارستان اونجا معلوم میشه از کار افتاده است یا نه بعد نامه از کار افتادی رو پست میکنن نظام وظیفه براتون کمیسسون پزشکی میزارن و..... --اگه کار داشتی اییملتو پیغام خصوصی بده تا برات ایمیل بزنم--

p30better
05-09-2012, 23:44
آقا من امسال کنکور دادم اما قبول نشدم اما میخوام دوباره بخونم مشکلی برای سربازی که ندارم ؟ دفترچه باید بگیرم؟ متولد اردیبهشت 73 هم هستم با تشکر:worried:

از وقتی که وارد سن سربازی شدی یک سال فرصت داری خودتو معرفی کنی اگه کنکور سال دیگه قبول بشی یک سال تمام نشه غیبت نمیخوری.

مثلا من 17 دی 1373 به دنیا آمدم از 17 دی وارد سن سربازی میشم و 6 ماه بعد کنکور هم دادم 6 ماه دیگه مونده بشه 1 سال پس غیبت نمیخورم

gooride
06-09-2012, 00:08
سلام به کارشناسان سربازی:31:
فارغ التحصیلی لیسانسم 30/11/90 هست. تا الان هم برا سربازی اقدام نکردم. اگه بخوام 30/11/91 تاریخ اعزامم باشه باید چه کار کنم؟ اصلا کی باید اقدام کنم؟ خودشون تعیین میکنند تاریخ اعزام کی باشه؟ (هر چند 30/11/91 که نمیشه آیا امکانش هست برج 12 برم؟ یا این یک روز مشکل سازه؟) خلاصه بچه ها من هیچی از سربازی نمیدونم. خواهشا یکی لطف کنه شیرفهم کنه منو. اینکه تارخ 1/12 اعزامم باشه برام خیلی مهمه چون باید 3 روز قبلش کنکور بدم. لطف کنید بگید من باید چه زمانی و کجا مراجعه کنم برای سربازی؟ منظورم از چه زمانی این هست که مثلا اگه 2 ماه قبل از اون تاریخ اقدام کنم خوبه یا دیره؟ و لطف کنید بگید از کجا باید شروع کنم : پلیس +10؟ نظام وظیفه؟ ...

ice_man_sh
06-09-2012, 00:15
سلام به کارشناسان سربازی:31:
فارغ التحصیلی لیسانسم 30/11/90 هست. تا الان هم برا سربازی اقدام نکردم. اگه بخوام 30/11/91 تاریخ اعزامم باشه باید چه کار کنم؟ اصلا کی باید اقدام کنم؟ خودشون تعیین میکنند تاریخ اعزام کی باشه؟ (هر چند 30/11/91 که نمیشه آیا امکانش هست برج 12 برم؟ یا این یک روز مشکل سازه؟) خلاصه بچه ها من هیچی از سربازی نمیدونم. خواهشا یکی لطف کنه شیرفهم کنه منو. اینکه تارخ 1/12 اعزامم باشه برام خیلی مهمه چون باید 3 روز قبلش کنکور بدم. لطف کنید بگید من باید چه زمانی و کجا مراجعه کنم برای سربازی؟ منظورم از چه زمانی این هست که مثلا اگه 2 ماه قبل از اون تاریخ اقدام کنم خوبه یا دیره؟ و لطف کنید بگید از کجا باید شروع کنم : پلیس +10؟ نظام وظیفه؟ ...
ای کاش یه 10-15 صفحه قبل رو میخوندین.

شما اون یکسالی که وقت دارین برای اقدام به ارسال دفترچه هست نه اعزام. شما باید اول برید پلیس +10 دفترچه بگیرید، بعد انجام کارهای دفترچه همراه مدارکتون برید پلیس +10 دفترچه رو ارسال کنید. جواب رو هم میتونید 2 روز بعد از همونجا بگیرید و یا 10 روز صبر کنید تا بیاد خونه.

اینکه کی بخواین اقدام کنید و کی بیوفتین یه چیز تجربی هست ولی اگه میخواین 1 اسفند و به بعد باشه 4-5 روز مونده به پایان آذر میتونید دفترچه رو بفرستید که دیگه دی نیوفتید حالا اگه دلتون خواست دیرتر از اون هم میتونید بفرستید.

Hamed 360
06-09-2012, 01:20
آقا من خودم الان خوندم قانون 19 سالگی درسته ؟ یعنی میشه 92 ! این دوستمون جو زده شده آدمو سکته میده ... با تشکر از دوستان با اطلاع لطفا این دوستان سکته ده را ارشاد نمایید :10:

اگه مشمول بازی و 73 هم به دنیا اومده باشی الان پست کنی 2 یا 3 ماه دیگه اعزامی حالا هی بگو

idaneshamooz
06-09-2012, 08:01
من پستهای بچه ها رو خوندم نفهمیدم تو قانون جدید سن سربازی 18 هست یا 19؟

Meysam Raz
06-09-2012, 09:29
اگر دو تا برادر هستید که به هیچ کدوم معافی نمیدن که!

اگه 2 تا پسر باشین که نمیدن ! معافیت کفالت

چه بد!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]همه یه طوری معافی گرفتن
حتی یکی از دوستام دختر همسایشون دوست پسر داشت وقتی دفترچه پست کرد بهش معافی دادن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
داشتم داداش بزرگه رو بزور میفرستادم خدمت هااااااا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درهر صورت ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amirreza_pro
06-09-2012, 12:03
دوستان کسی نیست پاسخ سوال ما رو بده؟!!!

SNOW PATROL
06-09-2012, 12:29
دوست عزیز اگه ثبت شده هیچ مشکلی نیست

Mohammad
06-09-2012, 12:31
همین اواخر سراغ دارم کسی رو که پایه خدمتی 91 بود اما چون کسریش رو تویه قوانین قدیم ثبت کرده بود از 14-15 ماه کسری استفاده کرد ! کلا 3 ماه خدمت کرد و رفت !
طبق چیزایی که من شنیدم و دیدم مشکلی وجود نداره اما در کل قوانین ممکنه یه شبه عوض بشه . اگه شرایطش رو داری زودتر اقدام کن .

milad444
06-09-2012, 12:59
سلام دوستان..
ایا تو دوره اموزشی میشه گوشی موبایل برد؟؟امکانش هست؟

موقعی که تقسیم شدیم چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الان که سپاه پذیرش نمیکنه واسه ابان ماه...اگه پارتی هم داشته باشیم بازم نمیشه کاری کرد که سپاه افتاد؟؟
واسه سپاه افتادن باید قبل از پست کردن دفترچه اقدام کرد یا بلافاصله بعد از پست کردن دفترچه؟؟؟

تشکررر

milad444
06-09-2012, 13:22
راستی این معافیت رهبری چیه؟؟؟؟به چه کسانی تعلق میگیره؟
ممنون میشم یه کم راهنمایی کنید!

SNOW PATROL
06-09-2012, 13:45
راستی این معافیت رهبری چیه؟؟؟؟به چه کسانی تعلق میگیره؟
ممنون میشم یه کم راهنمایی کنید!

سنت از یه حدی بره بالا معافیت رهبری میخوری

SNOW PATROL
06-09-2012, 13:49
سلام دوستان..

الان که سپاه پذیرش نمیکنه واسه ابان ماه...اگه پارتی هم داشته باشیم بازم نمیشه کاری کرد که سپاه افتاد؟؟
واسه سپاه افتادن باید قبل از پست کردن دفترچه اقدام کرد یا بلافاصله بعد از پست کردن دفترچه؟؟؟

تشکررر

اسم گوشی رو تو اموزشی که اصلانیار بعد از اموزشی هم ببین اوضاع یگانت چجوره با پارتی هر کاری شدنی هست
بایذ قبل از اینکه برگ سفیدت بیاد برای پذیرش اقدام کنی

adcomputer
06-09-2012, 14:00
دوستان من همونجا توی حوزه نظام وظیفه معلوم میکنن که کجا افتادم.
لباس گرم مثل کاپشن ببرم یا خودشون میدن؟

milad444
06-09-2012, 14:10
اسم گوشی رو تو اموزشی که اصلانیار بعد از اموزشی هم ببین اوضاع یگانت چجوره با پارتی هر کاری شدنی هست
بایذ قبل از اینکه برگ سفیدت بیاد برای پذیرش اقدام کنی

پس من دفترچمو پست کنم و بعد از دو سه روز که برگ سبز امد..برای پذیرش باید اقدام کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میشه لطفا راهنمایی کنید که کدوم قسمت سپاه شهرم باید برم تا ببینم پذیرش دارن یا نه؟
دعا کنید واسم.......

p30better
06-09-2012, 14:21
من پستهای بچه ها رو خوندم نفهمیدم تو قانون جدید سن سربازی 18 هست یا 19؟

18 سال تمام یعنی وارد 19 سال میشی برو پلیس 10 اونجا بپرس خیالت راحت شه

p30better
06-09-2012, 14:24

لباس میدن
ولی هیچ چیز نبر فقط حتما کاپشن ببر

SNOW PATROL
06-09-2012, 15:13
پس من دفترچمو پست کنم و بعد از دو سه روز که برگ سبز امد..برای پذیرش باید اقدام کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میشه لطفا راهنمایی کنید که کدوم قسمت سپاه شهرم باید برم تا ببینم پذیرش دارن یا نه؟
دعا کنید واسم.......

خوب هر جایی که میخوای پذیرش بگیر
بچه کجایی؟ اگه شهرتون فرودگاه داره سپاه حفاظت هواپیمایی

ice_man_sh
06-09-2012, 15:27
من خودم سال قبل ثبت کرده بودم و امسال هم گرفتم ولی به قول دوستمون هر روز یه قانونی میاد سعی کنید زودتر اقدام کنید.

سلام دوستان..

تشکررر
آره تبلت و... هم میشه برد :5:
البته با اینکه میشناسم کسایی که آموزشی هم گوشی بردن (سپاه) ولی از ذهنتون بیرون کنید بهتره چون اگه بگیرن...

سپاه هم که گفتم برای آبان وقت پذیرش تموم شده، فعلا هم که لیسانس جریانش مشخص نیست. ولی اگه لیسانس پذیرش کنن و پارتی بزرگ داشته باشین حتی یک روز مونده هم میتونید نیرو رو عوض کنید. (گفتم کسی رو میخواد که واقعا دستش تو کار باشه)

دعا کنید واسم.......
بعد اینکه برگه اومد و تاریخ اعزام مشخص شد باید اون رو ببرید. اکثر جاهای سپاه برای پذیرش دوره تکمیلی هم میخوان. (البته بازم بند پ راه حل هست)

در برگه ی معرفی نامه ای که 15-20 روز قبل اعزام میاد مرکز آموزشی مشخص میشه. حالا اگه مازاد هستنید اونموقع روز اعزام مشخصص میشه.

لباس هم خودشون میدن ولی تا لباس بگیرین اگه همراهتون باشه بهتره.

milad444
06-09-2012, 16:36
من بچه قائمشهرم( ساری ) ....یه فرودگاه ساری داره ..حالا نیروی هوایی سپاه داره یا نه رو نمیدونم....

.....................

من دوره مقدماتی 1-2-3 رو گذروندم...ولی تکمیلی ندارم...عضو گردان هم هستم....اینا کافیه که همراه با جور کردن پارتی تو سپاه شهرم بیوفتم؟؟؟

milad444
06-09-2012, 16:41
من بچه قائمشهرم (ساری )... سپاه داره ...فرودگاه هم داره ولی نیروی هوایی سپاه رو نمیدونم.

......
من دوره مقدماتی 1-2-3 رو گذروندم ولی تکمیلی ندارم..عضو گران هم هستم...اگه پارتی هم جور بشه..با اینا میشه افتاد سپاه؟؟؟؟
اگه سپاه لیسانس فعلا پذیرش نکنه ولی پارتی خوبی داشته باشم....ایا امیدی هست که سپاه بیوفتم؟؟؟؟؟؟

arming900
06-09-2012, 17:22
دوباره بحث 18 ماهه شدن خدمت خیلی گرم شده

توی پادگان ما که همه ریخته بودن بیرون خوشحال بودن

کســی خبر نداره؟!

06-09-2012, 17:24
انحراف بینی
همه یک مقدار دارند واگه بری دکتر محال بگه نداری
اعصاب و روان
برو بگو محیط زندان بهم فشار میاره

خیلی ممنون دوست من بابت پاسخت :)
ولی زندانی که بنده در اون خدمت میکنم معرفی نامه از سرپرست واحد می خواد !
حالا بنظر شما چه کار باید کرد تا احتمال گرفتن استعلاجی صد در صد بشه؟!
و یک سوال اگر استعلاجی رو از ناجا بصورت مستقیم برای سرپرست یا فرمانده ببرم ، قبول میکنه ؟!

SNOW PATROL
06-09-2012, 17:47
دوباره بحث 18 ماهه شدن خدمت خیلی گرم شده

توی پادگان ما که همه ریخته بودن بیرون خوشحال بودن

کســی خبر نداره؟!
طبق اخبار نه چندان موثق خدمت میخواد بشه 24 ماه

SNOW PATROL
06-09-2012, 17:52
خیلی ممنون دوست من بابت پاسخت :)
ولی زندانی که بنده در اون خدمت میکنم معرفی نامه از سرپرست واحد می خواد !
حالا بنظر شما چه کار باید کرد تا احتمال گرفتن استعلاجی صد در صد بشه؟!
و یک سوال اگر استعلاجی رو از ناجا بصورت مستقیم برای سرپرست یا فرمانده ببرم ، قبول میکنه ؟!
والا رفیق من نمیدونم سرپرست واحد چی هست یعنی ما نداشتیم اگه منظورت ارشد هست که والا فکر نکنم یه سرباز بتونه معرفی نامه بده چون باید مهر داشته باشه !!!
طبق قانون یگان خدمتی موظف هست به شما معرفی نامه بده که تو اکثر یگان ها مسئولش فرمانده قرارگاه هست
شما اگه استعلاجی گرفتید یگان خدمتی قانونا باید تایید کنه اگه نکرد به بازرسی مراجعه کنید (من خودم 45 روز استعلاجی گرفتم)

من بچه قائمشهرم (ساری )... سپاه داره ...فرودگاه هم داره ولی نیروی هوایی سپاه رو نمیدونم.

......
من دوره مقدماتی 1-2-3 رو گذروندم ولی تکمیلی ندارم..عضو گران هم هستم...اگه پارتی هم جور بشه..با اینا میشه افتاد سپاه؟؟؟؟
اگه سپاه لیسانس فعلا پذیرش نکنه ولی پارتی خوبی داشته باشم....ایا امیدی هست که سپاه بیوفتم؟؟؟؟؟؟

رفیق یکم کوچکتر بنویس !!!!
هر جا که فرودگاه داشته باشه سپاه هم داره !!! شما وقتی سوار هواپیما میشی اون سربازی که پایه پله وایساده سرباز سپاه هست کار سختش هم همینه این ها 24-48 هستند در روز 3 ساعت کار مفید انجام نمیدن دو روز هم اف هستند البته اکثرا اینجوری هست !!
در ضمن سپاه حفاظت هواپیمایی یا سپاه فرودگاه نه نیروی هوایی سپاه خودت رو بد بخت نکنی!!!
شما اگه پارتی داشته باشی به هیچی نیاز نیست من به شخصه شاهد انتقال یک فرد از ناجا به سپاه بودم !!!

milad444
06-09-2012, 18:12
)

شما اگه پارتی داشته باشی به هیچی نیاز نیست من به شخصه شاهد انتقال یک فرد از ناجا به سپاه بودم !!!

دمت گرم رفیق....
راستش یکی از همسایه های عموی من ..تو کار همین خدمت و سربازی هستش...اونجور که شنیدم قبلا تهران بوده و الان امده ساری داره کار میکنه..میگفتن مخصوص سربازاست...
من چیز زیاد و کار سختی ازش نمیخوام..فقط منو تو سپاه ساری جابجا کنه...خدا کنه از دستش بر بیاد.......

xzx202
06-09-2012, 20:03
اعزامهای ابان اکثرا به کدام ارگان می افتند ؟

SNOW PATROL
06-09-2012, 20:42
اعزامهای ابان اکثرا به کدام ارگان می افتند ؟

برادر ربطی نداره شما مدرکت چیه؟؟

ice_man_sh
07-09-2012, 01:32

......
با پارتی مشکل تکمیلی حل میشه ولی برای مشکل لیسانس خیلی پارتیتون باید کله گنده باشه، من خودم یکی از کسایی که پیدا کردم سرهنگه و برای خودش سمتی داره (حالا نگیم بهتره) ولی گفت فعلا منتظر باش ببینیم تهران چه جوابی میده.!
خلاصه اون قسمت قضیه فعلا مشخص نیست.

هر جا که فرودگاه داشته باشه سپاه هم داره !!! شما وقتی سوار هواپیما میشی اون سربازی که پایه پله وایساده سرباز سپاه هست کار سختش هم همینه این ها 24-48 هستند در روز 3 ساعت کار مفید انجام نمیدن دو روز هم اف هستند البته اکثرا اینجوری هست !!
در ضمن سپاه حفاظت هواپیمایی یا سپاه فرودگاه نه نیروی هوایی سپاه خودت رو بد بخت نکنی!!!
فرودگاه تبریز 24 - 24 هست.
من خودم میخواستم اونجا پذیرش بشم فکر میکردم جای خوبیه، با یکی از بچه ها که اونجا خدمت میکنه صحبت کردم دیدم صرف نمیکنه :27:

07-09-2012, 07:12
والا رفیق من نمیدونم سرپرست واحد چی هست یعنی ما نداشتیم اگه منظورت ارشد هست که والا فکر نکنم یه سرباز بتونه معرفی نامه بده چون باید مهر داشته باشه !!!
طبق قانون یگان خدمتی موظف هست به شما معرفی نامه بده که تو اکثر یگان ها مسئولش فرمانده قرارگاه هست
شما اگه استعلاجی گرفتید یگان خدمتی قانونا باید تایید کنه اگه نکرد به بازرسی مراجعه کنید (من خودم 45 روز استعلاجی گرفتم)
سرپرست واحد همون فرمانده واحد حفاظت یا فرمانده ی قرارگاه هست که به ما اینطوری معرفی شده .
یک سوال :
شما گفتی شاهد انتقال یگان به یگان (ناجا به سپاه) بودی ؟! چه تاریخی بوده ؟!
راستی شما دوره چند یگانی‌‌ ؟!
بازم ممنون از اینکه وقت میذاری و پاسخ میدی :11:

SNOW PATROL
07-09-2012, 10:15
سرپرست واحد همون فرمانده واحد حفاظت یا فرمانده ی قرارگاه هست که به ما اینطوری معرفی شده .
یک سوال :
شما گفتی شاهد انتقال یگان به یگان (ناجا به سپاه) بودی ؟! چه تاریخی بوده ؟!
راستی شما دوره چند یگانی‌‌ ؟!
بازم ممنون از اینکه وقت میذاری و پاسخ میدی :11:
انتقال یگان به یگان اردی 90
خودم پ.خ اذر 89 هستم یعنی بودم
این دوره چند یعنی چی ؟:دی یعنی همون پایه خدمتی ؟! کلا ما این چیز ها نداشتیم یعنی اصلا نشنیدم

xzx202
07-09-2012, 18:59
برادر ربطی نداره شما مدرکت چیه؟؟

من لیسانس دارم

SNOW PATROL
07-09-2012, 21:00
من لیسانس دارم

پنجاه درصد ناجا 30 درصد ارتش 20 درصد سپاه

parham511
08-09-2012, 00:22
سلام دوستان واسه امریه گرفتن یا معافیتها اطلاعات میخوام،
من دانشجوی فوق لیسانس عمران گرایش سازه.
ممنون میشم یه عزیزی راهنمایی کنه،
تشکر...

GHOST RECON
08-09-2012, 01:06
بچه ها یه سوال دارم اگه نمیتونید اینجا جواب بدین تو پیغام خصوصی بگین

وضعیت پادگان ها از نظر جن.سی چجوریه؟
حتما شنیدید میگن بری سربازی یا سیگاری میشی یا .....

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

SNOW PATROL
08-09-2012, 08:44
بچه ها یه سوال دارم اگه نمیتونید اینجا جواب بدین تو پیغام خصوصی بگین

وضعیت پادگان ها از نظر جن.سی چجوریه؟
حتما شنیدید میگن بری سربازی یا سیگاری میشی یا .....

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
دوست عزیز نمیشه بگی نیست اتفاقا هست باید حواست به خودت باشه
موفق باشید

pedram9
08-09-2012, 09:18
سلام دوستان من میخوام از دانشگاه انصراف بدم تا چند ماه بعد انصراف وقت دارم که خودم رو معرفی کنم ؟؟ و یا دنبال کار معافی بیفتم ؟

SNOW PATROL
08-09-2012, 10:00
سلام دوستان من میخوام از دانشگاه انصراف بدم تا چند ماه بعد انصراف وقت دارم که خودم رو معرفی کنم ؟؟ و یا دنبال کار معافی بیفتم ؟
تاجایی که من اطلاع دارم بلافاصله باید اقدام کنید برای ارسال دفترچه چون دیگه معافیت تحصیلی ندارید

r4deon
08-09-2012, 10:49

تاجایی که من اطلاع دارم بلافاصله باید اقدام کنید برای ارسال دفترچه چون دیگه معافیت تحصیلی ندارید
در صورت فراغت 6 ماه،در صورت انصراف یا اخراج 4 ماه

pedram9
08-09-2012, 11:32
پس تا 4 ماه وقت دارم ؟

plaki
08-09-2012, 13:14
سلام
ما که فردا داریم میریم نیرو دریایی سیرجان از همه دوستان خدا حافظی می کنم :37:

r4deon
08-09-2012, 13:22
پس تا 4 ماه وقت دارم ؟
من 89 رفتم اینجوری بود،یه دفترچه بگیر ببین چی نوشته،تازه مثلا" من که انصراف دادم بلافاصله اقدام کردم ولی 6 ماه بعد موعد اعزامم بود.

amir_ata_21
08-09-2012, 13:29
پس تا 4 ماه وقت دارم ؟
نه عزیز، چه برای فارغ التحصیلان و چه برای دانشجویان انصرافی و چه اخراجی فرصت ارسال دفترچه به یک سال افزایش پیدا کرده از تاریخ 90/8/22

pedram9
08-09-2012, 14:15
نه عزیز، چه برای فارغ التحصیلان و چه برای دانشجویان انصرافی و چه اخراجی فرصت ارسال دفترچه به یک سال افزایش پیدا کرده از تاریخ 90/8/22

ممنون.مهم نیست چه سالی دانشجو شده باشی ؟ من 89 ورود داشتم و متولد 71 یک جا نوشته بود انگار متولدین 72 ...

siavashbehzad1
08-09-2012, 14:55
من معاف شدم سوالی داشتید بپرسید

asemuna
08-09-2012, 17:52
سلام لطفا کمک کنید
من امریه بنیاد مسکنم الان نیاز دارم مدرک موقتم رو از دانشگاهم بگیرم جزو مدارک مورد نیازم نوشته

گواهی صادره از نیروهای نظامی یا انتظامی مبنی بر اشتغال به خدمت دوره ضرورت بدون غیبت اولیه
یا
گواهی صادره از سوی سازمان وظیفه عمومی و معاونت های وظیفه عمومی استان های کشور

حالا من باید کجا برم و چه کار کنم ؟ یعنی برم نظام وظیفه شهرستانمون کافیه یا باید جای دیگه برم لطفا کمک ؟

MAHDI AZIZI
08-09-2012, 20:52
من 2 تا برادر بزگتر دارم،اما پدرم فوت شده
سرهنگ كه پيشش گواهينامه گرفتم ميگفت معافي! رفتم ميدون سپاه گفتن برادر بزگتر دارم معاف نيستم،برادرام ازدواج كردن
نميشه كفالت مادر يا خواهرمو بگيرم؟
ممنان

SNOW PATROL
08-09-2012, 21:08
من 2 تا برادر بزگتر دارم،اما پدرم فوت شده
سرهنگ كه پيشش گواهينامه گرفتم ميگفت معافي! رفتم ميدون سپاه گفتن برادر بزگتر دارم معاف نيستم،برادرام ازدواج كردن
نميشه كفالت مادر يا خواهرمو بگيرم؟
ممنان

شما چون برادر دارید معاف نمیشید

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

pedram9
08-09-2012, 21:42

ممنون.مهم نیست چه سالی دانشجو شده باشی ؟ من 89 ورود داشتم و متولد 71 یک جا نوشته بود انگار متولدین 72 ...

ممنون میشم راهنمایی کنید . این قانون مهلت یک ساله شامل تمامی افراد میشه ؟ ( یک جا نوشته بود متولدین 72 نمیدونم مثال بود یا خیر . من 71 هستم )

ZeroNetizen
08-09-2012, 23:41
دوستان شنیدم کسی که یک جزء از قرآن رو حفظ کنه میتونه انتقالی بگیره (مثلا از جایی که افتاده به شهر خودش)
آیا این موضوع صحت داره؟

Sub007
09-09-2012, 10:43
دوستان شنیدم کسی که یک جزء از قرآن رو حفظ کنه میتونه انتقالی بگیره (مثلا از جایی که افتاده به شهر خودش)

آیا این موضوع صحت داره؟

راستش توی پادگان ما اگه اشتباه نکنم اعلام کردند هر کسی ۱۰ جز حفظ کنه یک درجه بالاتر بهش میدن.جای خدمتش رو هم خودش مشخص میکنه و نمیدونم چقدر هم مرخصی تشویقی میگیره.
برای ۲۰ جز و ۳۰ جز هم یکسری مزایا گذاشته بودند.
دقیق یادم نیست ۱ جز بود یا ۱۰ جز

Hamed 360
09-09-2012, 13:40
ما هم رفتیم امروز صبح میدون سپاه فردا ساعت 5 ظهر اعزامیم کرمان. :19:

Pami
09-09-2012, 14:08
راستش توی پادگان ما اگه اشتباه نکنم اعلام کردند هر کسی ۱۰ جز حفظ کنه یک درجه بالاتر بهش میدن.جای خدمتش رو هم خودش مشخص میکنه و نمیدونم چقدر هم مرخصی تشویقی میگیره.

مثل مرد برید خدمت کنین ، این کارا بخدا لازم نیست
من دارم میرم توی ماه 16 ام خدمت ، باورم نمیشه چطوری گذشت ! با همه سختی هاش گذشت و به آخرش رسیدم
هیچکاری هم نکردم جز استفاده از تخصص ام

asemuna
09-09-2012, 19:22

به نظرم اگر بتونی اینکارارو کنی هم حافظه تو قوی کردی هم ثواب داره
خدمت همش الافیه حالا اگر بتونی کنارش یه همچین کارایی کنی یا درستم بخونی برای مقطع بالاتر
نه برای سودش برای خودت خیلی خوبه :31:

asemuna
09-09-2012, 19:24
من دارم میرم توی ماه 16 ام خدمت ، باورم نمیشه چطوری گذشت ! با همه سختی هاش گذشت و به آخرش رسیدم

به سلامتی منم سه ماه و نیم دیگه اگر خدا بخواد تمومه
یزن به افتخار سرباز

dark_zone14
09-09-2012, 20:22
دوستم از مسئول نیروی انسانی سپاهمون در مورد مدت خدمت پرسیده بود ، بهش گفته که کسایی که تا برج 3 اعزام شدن 18 ماه خدمتن ، بزودی خودم ازش می پرسم تا مطمئن شم ، اگه مسئولمون تأیید کنه این قضیه رو ، پس حتماً صحت داره ، چون از قوانین و تبصره ها اطلاع کامل داره . :34:

Sub007
09-09-2012, 22:41

من که به شخصه دارم مثل مرد خدمت میکنم.
بعضی روزا از بس کار سرمون ریخته بعد از اینکه میریم آسایشگاه هنوز درست و حسابی ناقص نکردیم که خوابمون میبره:31: دیگه نه وقت داریم برای حفظ کردن قرآن و نه کار دیگه.:12:

ZeroNetizen
09-09-2012, 22:59

خدمت یا ... ؟
کلا هر کس هر طور بتونه وقت و زندگیش رو از دست اینها نجات بده خیلی هم خوبه
حالا میخواد معاف بشه (واقعی یا غیر واقعی) یا اصلا با رشوه و رابطه و ...

البته من این سوال رو برای خودم نپرسیدم و در واقع برای کسی هست که قراره صدها کیلومتر دورتر از خانوادش باشه
امیدوارم درک کنید که شرایط همه یکجور نیست اگر چه برای همه ناعادلانه است اما با درجات مختلف

SNOW PATROL
09-09-2012, 23:12
خدمت یا ... ؟

البته من این سوال رو برای خودم نپرسیدم و در واقع برای کسی هست که قراره صدها کیلومتر دورتر از خانوادش باشه
امیدوارم درک کنید که شرایط همه یکجور نیست اگر چه برای همه ناعادلانه است اما با درجات مختلف

دوست عزیز آدم باید یا نره خدمت یا وقتی رفت دیگه مثل مرد خدمتش رو بکنه خلاص
بله تویگان ما بعضی ها بودن هر روز خونه بودن و مدام براشون تشویقی رد میشد اما به چه قیمتی؟؟؟ شاید منش و اخلاق هر کس متفاوت باشه اما من خودم به شخصه حاضر نیستم به خاطر جایگاه بهتر یا یک امتیاز هر کاری بکنم به صورتی که من تو خدمت یه روز هم تشویقی نگرفتم والبته یه روز هم اضاف نحوردم !! خیلی ها بودن که . ....فرمانده رو میکردند و یه تشویقی
میگرفتند و اسمش رو میگذاشتند زرنگی اما. . .

pedram9
10-09-2012, 00:21

ممنون میشم راهنمایی کنید . این قانون مهلت یک ساله شامل تمامی افراد میشه ؟ ( یک جا نوشته بود متولدین 72 نمیدونم مثال بود یا خیر . من 71 هستم )

SNOW PATROL
10-09-2012, 08:16

دادش شما بعد از پایان تحصیل یک سال فرجه دارید یعنی تو یک سال باید دفترچه رو بفرستید
اما شما که انصراف دادید اطلاع ندارم

Milad4171
10-09-2012, 10:31
تشويقي گرفتن واسه زير آب زني توي يگانا زياده.
چون خودم دفتري بودم آمار زير آب زنا رو داشتم كه مي اومدن پيش فرمانده. سر تسويه حساب اذيتشون كردم كه حالشون بشه زير آب زدن هم خدمتي در هر شرايطي كار خيلي مزخرف و نامرديه .

rewab
10-09-2012, 13:00
دیروز رفتم 5 - 6 روز مرخصی دادن:8: ، + صحبت کنیم ناظم های انجمن در کمینن:31:

10-09-2012, 15:07
انتقال یگان به یگان اردی 90
خودم پ.خ اذر 89 هستم یعنی بودم
این دوره چند یعنی چی ؟:دی یعنی همون پایه خدمتی ؟! کلا ما این چیز ها نداشتیم یعنی اصلا نشنیدم
فکر نکنم الان بشه یگان به یگان انتقالی زد !! چون بنده اقدام کردم !
شما اگه آذر 89 اعزامتون باشه میشید دوره 166 یا همون ( D : 166 ) که روی در و دیوارهای 100 دستگاه کچویی ام زدن :دی
من دوره 173 ام . برج 8 ترخیص میشم . ( انشاءا... :-S)
راستی شما کجا خدمت کردی که این چیزا رو نشنیدی ؟!! چون تو سازمان زندان این چیزا خیلی مهمه !! می دونی که چی میگم ؟:21:

SNOW PATROL
10-09-2012, 15:17
فکر نکنم الان بشه یگان به یگان انتقالی زد !! چون بنده اقدام کردم !
شما اگه آذر 89 اعزامتون باشه میشید دوره 166 یا همون ( D : 166 ) که روی در و دیوارهای 100 دستگاه کچویی ام زدن :دی
من دوره 173 ام . برج 8 ترخیص میشم . ( انشاءا... :-S)
راستی شما کجا خدمت کردی که این چیزا رو نشنیدی ؟!! چون تو سازمان زندان این چیزا خیلی مهمه !! می دونی که چی میگم ؟:21:

دوست عزیز انتقال یگان به یگان اگه منظورت اینه که از سازمان زندان ها بری جایه دیگه مثلا رسته خدمتی ت رو تغییر بدی که میشه اما پارتی میخواد
اما اگه منظورت اینه که از ناجا بری سپاه غیر ممکنه اما با پارتی درحد فرمانده نیروهای مسلح شدنی هست :دی
کی گفته اصلا من تو زندان خدمت کردم ؟؟ :31: من تو پلیس فرودگاه بودم

10-09-2012, 15:27
خدمت یا ... ؟

دوست عزیز آدم باید یا نره خدمت یا وقتی رفت دیگه مثل مرد خدمتش رو بکنه خلاص
بله تویگان ما بعضی ها بودن هر روز خونه بودن و مدام براشون تشویقی رد میشد اما به چه قیمتی؟؟؟ شاید منش و اخلاق هر کس متفاوت باشه اما من خودم به شخصه حاضر نیستم به خاطر جایگاه بهتر یا یک امتیاز هر کاری بکنم به صورتی که من تو خدمت یه روز هم تشویقی نگرفتم والبته یه روز هم اضاف نحوردم !! خیلی ها بودن که . ....فرمانده رو میکردند و یه تشویقی
میگرفتند و اسمش رو میگذاشتند زرنگی اما. . .

راستش کسایی صحبت از [مثل مرد خدمت کردن] میکنند که واقعاً 18 ماه فیکس رو خدمت دارن یا شایدم زیاد بهشون سخت نگذشته !!
ولی اگه ببینی که مثلاً رئیس زندانتون جیره غذای شما رو کم میکنه ولی حتی حاضر نیست یه قطره آب از جیره ی مددجو ها یا همون زندانیا رو کم کنه یا به عنوان مثال لامپ های [مثلاً] اضافی رو از آسایشگاه شما و دیگر سربازان بر میداره و داخل هواخوری بند میذاره که زندانیا استفاده کنند (درحالی که بالای سرشون شاید بیشتر از 10 تا پروژکتور داره می سوزه) و اینکه لوازم ورزشی همه جوره واسشون فراهم میکنه ولی حتی یه برنامه سالن یا استخر بصورت اردویی واسه سربازان نمیذاره ، شاید شما هم حرف از مثل مرد خدمت کردن نمیزدید !
کاری با دیگر یگان ندارم ولی هر چی از امور محوله ای که کارکنان زندان به شما میدن جیم بزنید یعنی زرنگی کردید ! شاید تک و توک تو یگانهای دیگه هم همچین اتفاقاتی بیفته !

می بخشید دوستان :)

10-09-2012, 15:33
دوست عزیز انتقال یگان به یگان اگه منظورت اینه که از سازمان زندان ها بری جایه دیگه مثلا رسته خدمتی ت رو تغییر بدی که میشه اما پارتی میخواد
اما اگه منظورت اینه که از ناجا بری سپاه غیر ممکنه اما با پارتی درحد فرمانده نیروهای مسلح شدنی هست :دی
کی گفته اصلا من تو زندان خدمت کردم ؟؟ :31: من تو پلیس فرودگاه بودم

میبخشی زود قضاوت کردم آخه یطوری گفتی فکر کردم تو زندان خدمت کردی !! :دی

یعنی میگی آخر خدمتی بریم دست به دامن رهبری بشیم : دی

pedram9
10-09-2012, 15:58
دوستان دیگه خرید سربازی وجود نداره ؟؟

hessam_sz
10-09-2012, 16:04
دوستان فوق دیپلم به بالا حواستون باشه من 1/6 اعزام بودم رفتم سرمو نمره 4 زدم ولی روز 5ام که تو پادگان بودیم یه جلسه توجیهی با فرمانده پادگان داشتیم که خودش گفت یه بخشنامه جدید برامون اومده که فوق دیپلم به بالا موهاشونو قسمت بالا با نمره 12 و کنار با 8 بزنن.الانم چند بار فرمانده گروهان به چند تا از بچه ها واسه موهاشون گیرداد ما هم رفتیم به فرمانده گردان گفتیم بنده خدارو توجیح کردن که دیگه به موهای ما کار نداشته باشه.البته ما آموزش مرزبانی ناجا هستیم بقیه جاهارو خبر ندارم

Lord Farshad
10-09-2012, 16:06
درود.

یه سوال از خدمت دوستان گرامی داشتم که فکر کنم بهترین جا برای پرسیدنش همینجا باشه.

فارغ از مسائل حاشیه ای که حالا کو کار و اونم دولتی :دی
این درسته که معافیت پزشکی گرفتن به خاطر قلب ، توی آینده کاری آدم تاثیر داره و کاری (دولتی) نمیتونه بره !!؟

شاد و پیروز و سربلند باشید.

hessam_sz
10-09-2012, 16:10
دوستان دیگه خرید سربازی وجود نداره ؟؟

نخیر ب هیچ عنوان

pedram9
10-09-2012, 16:11
راه های دور زدن قانون چی هست ؟ ؟ :31:
طلاق پدر مادر کاربرد داره ؟:31:

hessam_sz
10-09-2012, 16:14
درود.

یه سوال از خدمت دوستان گرامی داشتم که فکر کنم بهترین جا برای پرسیدنش همینجا باشه.

فارغ از مسائل حاشیه ای که حالا کو کار و اونم دولتی :دی
این درسته که معافیت پزشکی گرفتن به خاطر قلب ، توی آینده کاری آدم تاثیر داره و کاری (دولتی) نمیتونه بره !!؟

شاد و پیروز و سربلند باشید.

کلا معافیت پزشکی چه دائم و چه معاف از رزم تو ستخدام دولتی تاثیر داره و ممکنه استخدام نشید.
من خودم به راحتی میتونم معاف از رزم بگیرم ولی الان دارم با شرایط عادی خدمتم رو میگذرونم و چون ربات زانوم پاره شده موقع رژه میرم صف آخر کسی هم کاری نداره.میدون صبحگاه هم موقع دوییدن میرم پشت پرچم وا میستم بازم کسی کار نداره مخصوصا لیسلنسا

hessam_sz
10-09-2012, 16:17
راه های دور زدن قانون چی هست ؟ ؟ :31:
طلاق پدر مادر کاربرد داره ؟:31:

نمیدونم ب شوخی پرسیدید یا جدی ولی باید 30 ماه از طلاقشون گذشته باشه بعدشم میان تحقیق ک ببینن طلاق واقعی هست یا سوری و تازه معافیت موقت میدن بعد یه مدت اگر دوباره ازدواج نکردن پدر مادرت دائم میشه

hessam_sz
10-09-2012, 16:26
بچه های مشهد اگه دوست ندارید لب مرز بیفتید برید دفترچتون را از یه شهر دیگه یا بهتر بگم از یه استان دیگه پست کنید چون اکثر بچه های مشهد مخصوصا اونایی که تاریخ اعزامشون به تاریخ پست دفترچشون نزدیکه میفتن محمد رسول الله بیرجند(جهنم سبز) که بعدشم اکثرا میرن مرز سیستان بلوچستان.تازه واسه لیسانس 600 نفر جا دارن که الان به علت کمبود سرباز 270 نفر بیشتر نگرفتن ولی دفعه بعد قرار شده تا 600 نفر کامل بگیرن پس خیلی مواظب باشید.ما اونجا از 4 تا استان خ رضوی-جنوبی و شمالی و گلستان سرباز داریم که به جز گلستانی ها بقیه همه مرز سیستان میفتن و از کل سربازای لیسانس به بالا 90 درصد بچه مشهدن.یعنی با اینکه پادگان بیرجند هست کلا 7 تا بیرجندی داریم

pedram9
10-09-2012, 16:32
نمیدونم ب شوخی پرسیدید یا جدی ولی باید 30 ماه از طلاقشون گذشته باشه بعدشم میان تحقیق ک ببینن طلاق واقعی هست یا سوری و تازه معافیت موقت میدن بعد یه مدت اگر دوباره ازدواج نکردن پدر مادرت دائم میشه

شاید یکی پدر مادرش تازه طلاق گرفته باشن و سر پرست خانواده پسره باشه چون 30 ماه نشده میبرنش سربازی ؟!!
من اینطوری خوندم که 30 ماه بعد از معافیت موقت دائم رو میدن . اگه اینطوری نباشه پس اون هایی که پدر مادرشون مدت کمیه که طلاق گرفتن چی ؟ حق اونها چی میشه ؟

SNOW PATROL
10-09-2012, 16:40
حذف شود !!!!!

hessam_sz
10-09-2012, 16:45
شاید یکی پدر مادرش تازه طلاق گرفته باشن و سر پرست خانواده پسره باشه چون 30 ماه نشده میبرنش سربازی ؟!!
من اینطوری خوندم که 30 ماه بعد از معافیت موقت دائم رو میدن . اگه اینطوری نباشه پس اون هایی که پدر مادرشون مدت کمیه که طلاق گرفتن چی ؟ حق اونها چی میشه ؟

شایدم شما درست میگید ولی مطمئنم یه مدتی باید از طلاق گذشته باشه حالا چقدرشو نمیدونم

pedram9
10-09-2012, 16:52
ممنون .
لطفا دوستانی که اطلاع کامل دارن اطلاع بدن .

hamed malekpour
10-09-2012, 20:21
یه سوال من باید کجا برم تا ببینم می تون از چشمم ویا واریکسل معافیت می گیرم یا نه؟

Ali matin
10-09-2012, 21:07
به ترتیب برات میگم:
1-از وقتی فارغ التحصیل بشی 1 سال وقت داری تا دفترچه ات رو پر کنی.در ضمن اون مقداری که خدمت کردی برات محاسبه میشه.
2-دوره اموزشی نخواهی داشت.یا بهت مرخصی میدن تا برگه تقسیمت بیاد یا یه دوره 10-20 روزه میری الکی ول میچرخی تو پادگان.
3-دوباره برمیگردی نیرو زمینی ارتش-احتمالا یا عجب شیر میری تا برگه تقسیم بگیری یا 01 و این حوالی تقریبا.
4-طبق قانون جدید 21 ماه.منهای 4 ماهی که خدمت کردی میشه 18 ماه.
5-ممکنه دوباره زاهدان بیوفتی.شایدم بفرستنت جای دیگه.
6-درجه فعلی لیسانس در ارتش ستوان سومی هست.
7-پتو بهت نمیدن.ولی لباس 50-50 هست.سعی کن بگیری.بگو لباس ندارم و استحقاقیمونو بدین.اگه ندادن برین بازرسی.منم دقیقا مثل خودت بودم همینجوری ازشون لباس بگیرن.چون حق تو هست.مواظب باش وسایلتو بالا نکشن.

---------------------------------------------------------

با سلام به دوستان عزیز
بنده می خوام تسویه کنم ودفترچه رو بفرستم
به نظرتون زمانی خوبی هس برا اینکار یا صبر کنم
نمی خوام زیاد وقتم تلف شه زود تر برم ادامه خدمتمونم بکنیم تموم شه بره کوفتی
اگه صبر کنم احتمال داره جای خوبی بیافتم ؟
احتمال زیاد باید فقط با ارتش برم منتها میگم دیگه زاهدان نیافتم
اگه 5 الی 6 روزه بفرستم اعزامم کی میشه ؟
برج 8 دیگه برم
مرسی

SNOW PATROL
10-09-2012, 21:16
---------------------------------------------------------

با سلام به دوستان عزیز
بنده می خوام تسویه کنم ودفترچه رو بفرستم
به نظرتون زمانی خوبی هس برا اینکار یا صبر کنم
نمی خوام زیاد وقتم تلف شه زود تر برم ادامه خدمتمونم بکنیم تموم شه بره کوفتی
اگه صبر کنم احتمال داره جای خوبی بیافتم ؟
احتمال زیاد باید فقط با ارتش برم منتها میگم دیگه زاهدان نیافتم
اگه 5 الی 6 روزه بفرستم اعزامم کی میشه ؟
برج 8 دیگه برم
مرسی

شما اگه میخواید برج هشت اعزام بشید باید هرچه سریعتر دفترچه رو بفرستی همین الان هم داره پر میشه برای برج هشت
زود تر برو کلکش رو بکن از فردای این مملکت هیچی معلوم نیست

asemuna
10-09-2012, 21:51
یه سوال من باید کجا برم تا ببینم می تون از چشمم ویا واریکسل معافیت می گیرم یا نه؟

علی الحساب می تونه یه دکتر عمومی معاینت کنه ( برای واریکوسل به نظرم هم می تونه ببینه هم می تونه عکس یا سونو و ... بده ) اگر مشکلی داشتی بری پیش دکترای نظام وظیفه و ...
البته بعضی از دکترها هم هستند که تخصصشون اینه ! کلا پول می گیرن از یه جاییت بیماری بکشن بیرون ! البته باید مواظب باشی بلایی سرت نیارن و فقط بیماری ای رو اگر داری تشخیص بدن

asemuna
10-09-2012, 21:53
سلام دوستان.یکی از بچه ها 90.7.10فارغ التحصبل شده ولی وقتی امروز رفته پلیس +10 21 روز براش غیبت زدن چرا مگه مهلت یکساله نیس؟تورو خدا ج بدین داره سکته میکنه

SNOW PATROL
10-09-2012, 22:00
سلام دوستان.یکی از بچه ها 90.7.10فارغ التحصبل شده ولی وقتی امروز رفته پلیس +10 21 روز براش غیبت زدن چرا مگه مهلت یکساله نیس؟تورو خدا ج بدین داره سکته میکنه

21 روز دیگه چیه؟ ؟ مگه اضاف 21 روزه هم داریم؟ ؟ احتمالا اشتباه شده

10-09-2012, 22:54
آره احتمالاً اشتباه شده چون اضافه خدمت 6 ماه یا 180 روزه میزنن واسه کسایی که حین مشمولیتشون غیبت کردن !!
بهش بگو پیگیری کنه قضیش چی بوده ، 21 روز الکی الکی واسش رد نشه !!!

10-09-2012, 22:57
والا ما شنیدیم که واریکوسل کلاً معاف از رزمه البته یه هم دوره ای داشتم که واریکوسل تقریبا درجه 3 داشت که پس از اتمام آموزشی معاف شد !
ولی نمره چشم اگه بالای 7 باشه معاف دائمه . مطمئن باش /.

SNOW PATROL
10-09-2012, 23:09
والا ما شنیدیم که واریکوسل کلاً معاف از رزمه البته یه هم دوره ای داشتم که واریکوسل تقریبا درجه 3 داشت که پس از اتمام آموزشی معاف شد !
ولی نمره چشم اگه بالای 7 باشه معاف دائمه . مطمئن باش /.

نه خیر دوست عزیز واریکوسل 2 حاد و سه معاف میشند
نمره چشم هم بستگی به مدرک تحصیلی داره. اگه لب مرز معافی باشید معاف نمیشی مثلا اگه با هفت معافی باید نمره چشمت هشت باشه چون قبل از معاینه پزشکی نوعی قطره میریزند تو چشم که باعث شستوشو ودر نتیجه افزایش قدرت بینایی میشه

ice_man_sh
11-09-2012, 00:41
اگه اشتباه نکنم تو دفترچه نوشته بود از 8/22 به بعد یکسال هست. وقتی مهر 90 تموم کرده احتمالا همون 6 ماه بوده. ولی در مورد 21 روز منم نمیدونم.

ZeroNetizen
11-09-2012, 18:43
راستش کسایی صحبت از [مثل مرد خدمت کردن] میکنند که واقعاً 18 ماه فیکس رو خدمت دارن یا شایدم زیاد بهشون سخت نگذشته !!
ولی اگه ببینی که مثلاً رئیس زندانتون جیره غذای شما رو کم میکنه ولی حتی حاضر نیست یه قطره آب از جیره ی مددجو ها یا همون زندانیا رو کم کنه یا به عنوان مثال لامپ های [مثلاً] اضافی رو از آسایشگاه شما و دیگر سربازان بر میداره و داخل هواخوری بند میذاره که زندانیا استفاده کنند (درحالی که بالای سرشون شاید بیشتر از 10 تا پروژکتور داره می سوزه) و اینکه لوازم ورزشی همه جوره واسشون فراهم میکنه ولی حتی یه برنامه سالن یا استخر بصورت اردویی واسه سربازان نمیذاره ، شاید شما هم حرف از مثل مرد خدمت کردن نمیزدید !
کاری با دیگر یگان ندارم ولی هر چی از امور محوله ای که کارکنان زندان به شما میدن جیم بزنید یعنی زرنگی کردید ! شاید تک و توک تو یگانهای دیگه هم همچین اتفاقاتی بیفته !

می بخشید دوستان :)

واقعا شرایط سربازها مثل زندانی هم نیست
در واقع ما برده اونها هستیم و هر طور بخوان ....

اونایی که میگن سربازی آدم رو مرد میکنه یا مثل مرد خدمت کن هنوز در تفکرات دوران رضا خان گیر کردن

اگر مرد هستید برید از حق اون سرباز صفری که مثل ... ازش کار میکشن دفاع کنید

kavosi
11-09-2012, 19:50
برای آموزشی 01 تهران کسی نیست من 1/8 اعزامم

Pami
11-09-2012, 19:55
واقعا شرایط سربازها مثل زندانی هم نیست
در واقع ما برده اونها هستیم و هر طور بخوان ....

اونایی که میگن سربازی آدم رو مرد میکنه یا مثل مرد خدمت کن هنوز در تفکرات دوران رضا خان گیر کردن

اگر مرد هستید برید از حق اون سرباز صفری که مثل ... ازش کار میکشن دفاع کنید

اینکه سربازی بیگاری و الافی بیش نیست درسته ، اما یکسری نکات مثبتی هم داره که اینجا نمیشه گفت
منظور من هم از مرد خدمت کردن این بود که یه کسری خدمت ارزش هر کاری کردن رو نداره ، من یکی اینطوری ام ، اینم بگم یه کسری بسیج جور کردن یا هر چیز دیگه ای برای من راحت بود ولی دنبالش نرفتم

ZeroNetizen
11-09-2012, 20:24
اینکه سربازی بیگاری و الافی بیش نیست درسته ، اما یکسری نکات مثبتی هم داره که اینجا نمیشه گفت
منظور من هم از مرد خدمت کردن این بود که یه کسری خدمت ارزش هر کاری کردن رو نداره ، من یکی اینطوری ام ، اینم بگم یه کسری بسیج جور کردن یا هر چیز دیگه ای برای من راحت بود ولی دنبالش نرفتم

درست میگی ارزش هر کاری رو نداره ، مثلا زیر آب زدن
ولی اگه کسی با حفظ کردن چند صفحه بتونه وضعیتش رو بهتر کنه نامردی نیست

در مورد بسیج من هیچ وقت بهش اعتقاد نداشتم و عضوش نبودم، خیلی ها هم که عضو شدن فقط برای همین مزایا هست
کلا در یک سیستم فاسد اگر بخواهی طبق اصول عمل کنی همیشه ضرر میکنی، ولی با این حال من موافق زیر پا گذاشتن اصول انسانی و شرافت نیستم
به خاطر همین هم باید 21 ماه برم سربازی اون هم جایی که هیچی ازش نمیدونم
ولی رفیقم که سابقه بسیج داشت خیلی راحت آموزشی رو پیچوند و الان هم نزدیک خونشون خدمت میکنه و بعد از ظهر ها رو آزاد هست (سپاه)

Milad4171
11-09-2012, 20:57
خدمت كردن با كسري خيلي حس خوبي به طرف نميده. اينكه دهن تو يك سال و نيم سرويس بشه بعد يكي بياد هفته ي دوم بره پايان دوره ، خوب حس خوبي نميده و نميشه بهش گفت طرف اومده خدمت كرده و رفته.
ارزش واقعي سربازي رو زير سوال ميبرن با اين كار.
حالا هم فهميدن كه كسري چه ضرري زده . توي 2 سال اخير 85 درصد سربازها با كسري هاي بيشتر از 6 ماه ترخيص شدن. اينو يكي تو پرسنلي ميگفت قبلا.
خوب به نظر شما كسي غير از 2 ماه اموزشيش 4 ماه خدمت ميكنه با تويي كه فيسك 18 ماه يا 17 ماه خدمت ميكني فرقي نداره؟؟
بودن كساني كه اصلا به تنها چيزي كه نميخوردن عضو بسيج بود. طرف اصلا به هيچيش نبود كه اضاف بخوره .ميگفت چه اضاف بخورم چه نخورم فوقش تا يك ماه ديگه ترخيصم.
فرمانده هم ديگه واسش مهم نبود.
-
به نظرم يا بايد نري اصلا يا معاف شي ، يا كه ميري مثل مرد 18 ماه يا 21 ماه خدمت كني تا تفاوتي بين بقيه ايجاد نشه

JING3LKHAN
12-09-2012, 00:33
20 روز از اخرین پستی که دادم و گفتم افتادم ارتش 02 میگذره....امروزم واسه 3 روز مرخصی میان دوره دادن بعد این همه مدت ......6/1 با توجه به برگه ابی همه رفتیم ساری که از اونجا اعزام بشیم برای 02 تهران....نمیدونم چی شد که کل این جمع 02 ارتش رو انتقال دادن به مرزبانی مرزن اباد ناجا.....از همون اول که اینو گفتن یه حس کوفتیه بدی درونم افتاد و الانم که 20 روز میگذره هنوزم همون حس رو دارم.....گیر یه فرمانده و سرگروهبان و ارشد عقده ای افتادیم که واقعا دیگه در شکنجه سنگ تموم گذاشتن ..... سه تا مرزبانی کوفتی بین این همه جا هست که ما هم صاف افتادیم توش. خدا کنه زنده در بریم:37:

kar1591
12-09-2012, 08:52
دوستان کلانتری 105 تهران سنایی چه جور جاییه؟
کسی از بچه های تهران هستند که استان اردبیل افتاده باشن و خواستار جابه جایی باشن؟

sms11
12-09-2012, 11:22
دوستان کسی میدونه "جبران بلاغ" توی استان کرمانشاه کجا میشه؟
من افتادم تیپ 35 تکاور.کسی میدونه این جبران بلاغ اسم یه شهره؟روستا؟خیابونه؟محلس؟د ر کل چیه و چطوری از تهران میشه رفت اونجا؟

Milad4171
12-09-2012, 11:38
دوستان کسی میدونه "جبران بلاغ" توی استان کرمانشاه کجا میشه؟
من افتادم تیپ 35 تکاور.کسی میدونه این جبران بلاغ اسم یه شهره؟روستا؟خیابونه؟محلس؟د ر کل چیه و چطوری از تهران میشه رفت اونجا؟

عزيزم گوگل ،‌ گوگل مپ ، ويكي پديا ،‌ گوگل ايميج . شما ديگه چرا؟؟:31:

من قبلا از اعزامم عكس هواي و شهر سيرجان رو زير و روكردم . وقتي رفتم همه جا واسم آشنا بود :27:

(‌از ويكي )
جیرانبلاغی یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86_%D8%B4%D8%B1%D 9%82%DB%8C) است که در دهستان بروان غربی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%88%D8%A7%D9%86_%D8%BA%D8%B1%D8%A8%DB%8C) بخش ترکمان‌چای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%86%E2%80%8C%DA%86%D8%A7%DB%8C) شهرستان میانه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87) واقع شده‌است.
هم اکنون روستای جیران بلاغ دارای ۴۰ خانوار است. این روستااز سمت شمالی به روستای شیخ احمدلو مرتبط است
-
شهر سردسيري هست:
اينم آب و هواش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اينم از انجمن همسايه :

پادگان ما بچه های کرمانشاه (ارتش جمهوری اسلامی، جیران بلاغ لشگر 81 زرهی) به بچه های کرمانشاه هم تقریبا یه هفته مرخصی داده بودن ولی بعد چنان دهنی از همه سرویس کردن که خودم به شخصه با تعدادی از این کرمانشاهی ها فرار کردم.

ولي شما باور نكن :46:

sms11
12-09-2012, 12:11
من نمیدونستم که اسمش جیرانه.فکر میکنم جبرانه
به هر حال ممنون
از قضای روزگار و شانس عالی مثه اینکه دهنم سرویسه

danielo
12-09-2012, 13:43
چه ها من یک سوال خیلی مهم دارم .لطفا جواب بدید.من مهندسی برق غیر انتفائی قبول شدم.ولی سرباز هستم و خدمتم 18/7/91 تموم میشه و به خاطر شرایطی حق ادامه تحصیل تا پایان خدمت را ندارمآیا به خاطر این 18 روز از ثبت نام در دانشگاه جلوگیری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟با پارتی بازی میشه در حد خود دانشگاه یک کاریش کرد؟؟؟

kar1591
12-09-2012, 13:47
چه ها من یک سوال خیلی مهم دارم .لطفا جواب بدید.من مهندسی برق غیر انتفائی قبول شدم.ولی سرباز هستم و خدمتم 18/7/91 تموم میشه و به خاطر شرایطی حق ادامه تحصیل تا پایان خدمت را ندارمآیا به خاطر این 18 روز از ثبت نام در دانشگاه جلوگیری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟با پارتی بازی میشه در حد خود دانشگاه یک کاریش کرد؟؟؟

برو ثبت نام کن یه چند تا مدارکت ناقص میمونه که اونا رو هم ده سه هفته ای میدی تموم میشه

H 2 H
12-09-2012, 17:57

همونطور که دوستمون گفتند برو واسه ثبت نام اگه گفتند پایان خدمت بگو تازه خدمت تموم کردم هنوز کارتم نیومده .... اگه پارتی داشته باشی که دیگه کلا ردیفه !

imanpod
12-09-2012, 17:59
دوستان کلانتری 105 تهران سنایی چه جور جاییه؟
کسی از بچه های تهران هستند که استان اردبیل افتاده باشن و خواستار جابه جایی باشن؟
دوست عزیز متاسفانه استان اردبیل ، آمایش نداره و بچه ی تهران هم خیلی بعیده بتونی توی اردبیل گیر بیاری .
کلانتری های تهران در مجموع همشون مزخرفن . من پیشنهاد میکنم یه بچه تهران توی یکی از استانهای گیلان ، مازندران یا سمنان گیر بیار و جاتو با اون عوض کن . خدمت توی گیلان و مازندران خیلی راحت تر از تهران هست . مخصوصا گیلان کی خیلی نزدیک اردبیل هم هست . در ضمن توی شهرستانها مرخصی خیلی بیشتری میتونی بگیری . اراذل و اوباشش هم کمتره .
خدمت توی تهران فقط برای خود تهرانی ها مزیت حساب میشه وگرنه سخت ترین جا برای خدمت توی ناجا هست .
ما الان توی راهور کلی بچه ی اردبیل داریم ولی هیچ کدوم نتونستن ، تهرانی توی اردبیل گیر بیارن و جابجا کنن .

p.break
12-09-2012, 19:12
سلام دوستان من متولد نیمه دوم 70 هستم و تازه میخوام برم دفترچه بگیرم چندتا سوال داشتم:
1.اول که چقدر اضافه میخورم ؟
2.راهی هست که تو شهر خودم خدمت کنم؟

SNOW PATROL
12-09-2012, 19:28
سلام دوستان من متولد نیمه دوم 70 هستم و تازه میخوام برم دفترچه بگیرم چندتا سوال داشتم:
درود 6 ماه
متاهل بودن . زیر نظر کمیته امداد یا بهزیستی بودن .پدر نظامی . تک فرزند
یا داشتن پارتی یا بسیج

amir_torabi
12-09-2012, 23:09
سلام، به شرایطی که دوستمون گفت "پدر فوتی" رو هم اضافه کن.

amir_torabi
12-09-2012, 23:31
با سلام، خیلی وقته اینجا نمیام اما گاهی میام و مطالب قبلیو می خونم و دیدم بد نیست چند نکته رو اضافه کنم. البته طبق تجربه شخصی خودم.
اول اینکه به همه اونایی که قصد رفتن به خدمت رو دارن بگم که هر چه سریعتر اقدام کنید. حالا که میخواین برین هر چی زودتر تموم شه بهتره. اینو وقتی اومدید یگان می فهمید. مثلا من خودم چندین بار می خواستم برم خدمت ولی نرفتم تا اینکه 90/10 رفتم. هر وقت بچه های دوره های قبلو می بینم باا خودم میگم من الان باید هم دوره اینا بودم. هر چند خدا رو شکر الان اوضام بدک نیست. فقط عیبش اینه که خیلی وقته هیچی به دلم نمیشینه. دلم برای آزادی تنگ شده!
دوم اینکه حرفایی مثه خدمت آدمو مرد میکنه و مثه مرد خدمت کنو این حرفا همه کشکه! خدمت بر خلاف حرفی که کادریا می گن(شمارو به زور نفرستادن خدمت) خیلی هم زوریه. مخصوصا که سن بالاتر بری و ببینی که باید به یه سری آدم بی سواد و نفهم احترام بذاری. البته من آدم خوب و با معرفت هم بین کادریا زیاد دیدم. اما به نظر من هر کاری میتونین بکنین که خدمت راحت تری داشته باشین اما به هیچ وجه کاری نکنید که واسه یه سرباز دیگه مثل خودتون بد بشه و اذیت بشه(زیر آب زنی، آمار دادن، ... مالی و...). من با اینکه تو ستاد گردانمون دارم خدمت می کنم و نهایت هفته ای دو شب پادگان می خوابم و کل مرخصی و اضاف و ... وظیفه دستمه، هیچ وقت دلم نیومده در حق کسی نامردی کنم و حتی خیلی وقتا که میبینم میشه، اضافه خدمتارو ثبت نمیکنم! آخه چرا باید یه نفر الکی عمرشو اینجا بگذرونه.
راستش حالم از کسایی که به خاطر دو روز مرخصی حاضرن هر کاری بکنن بهم می خوره. خودمون یکیو داریم که شنبه ترخیص ولی تا روزای آخر هم واسه مرخصی چکارها که نمی کرد!!
من که خدارو شکر حسابی شانس آوردم و بدون پارتی و خودشیرینی جای خوبی توی گردان پیدا کردم. راهکار منم همیشه این بوده که چند ماه اول درست و حسابی خدمت کن تا توی چشم نباشی و راه و چاه رو یاد بگیری، بعدش کم کم میتونی دودره بازی و جیم زدنو یاد بگیری!!!
توی یگان آدم اگه تابلو باشه باید تا آخر خدمتش موتوری بکشن ازش و وقتی تاریخ کارتش با 30 روز اضاف میاد بالا می فهمه کجای کاره!
اینم بگم که خیلی از کادریا متاسفانه بد عادت شدن و واقعا آدم های نمک به حرومی شدن. بدون هیچ احساس قدرشناسی. پس حواستون باشه زیادی خودتونو خسته نکنین. خودشیرینی هیچ فایده ای نداره و الا اینو یه روز می فهمین که دیگه دیره و اونجای آدم می سوزه!:41:
متاسفانه جو خدمتی توی مشهد افتضاحه و آدم فروشی زیاده. من جاهای دیگه رو خوب نمیدونم ولی وقتی این آدما به تورم میخورن یه حالی بشون میدم که آخر خدمت متوجه بشن!!!:27:
یه نکته مهم اینه که توی یگان شما شخصیتتونو خودتون میسازین و اگه اینکارو خوب انجام ندین تا آخر باید چوبشو بخورین.
نکته آخر اینکه به هیچ وجه واسه سازمان از جیبتون هزینه نکنید چون واقعا پول دور ریختنه. هم پررو میشن و هم بعدا دلتون میسوزه چون سطح توقع اونا از شما همیشه زیادتر خواهد شد. مثلا دیدم که طرف 30-40 تومان واسه تعمیر کولر هزینه کرده که 4 روز بش مرخصی دادن.!!!
تا اونجایی که من دیدم، اگه سربازا هوای همو داشته باشن خیلی خیلی راحت تر میگذره و کلا خدمتو سربازا سخت می کنن.
واسه من هم دعا کنید زودتر از شر این زندان خلاص شم و امیدورام همه خدمت راحتیو پشت سر بذارن.
چون میگذرد غمی نیست...

tophigh
13-09-2012, 01:52
سلام دوستان من لیسانس علوم ازمایشگاهی هستم معلوم میکنه کجا میوفتم اموزشی خدمت؟؟؟؟
خدایی یه سوال با لیسانس دهن پاره میکنن یا نه

JING3LKHAN
13-09-2012, 09:19
سلام دوستان من لیسانس علوم ازمایشگاهی هستم معلوم میکنه کجا میوفتم اموزشی خدمت؟؟؟؟
خدایی یه سوال با لیسانس دهن پاره میکنن یا نه
سلام دوست عزیز اصلا مشخص نیست و اینکه لیسانس و فوق لیسانس و حتی دکتری همه در اموزشی با هم برابرند و معدود پادگان هایی هستند که در طی دوره اموزشی سخت نمیگیرند....ولی فقط دعا کن نیروی انتظامی نیفتی..موفق باشی

Mr.Mazmamfi
13-09-2012, 10:52
سلام دوستان

رفیقه من سربازه ، و باد فتخش خیلی شدید شده ( در حد انفجار :18:) و به چند نفر زنگ زده ، بهش گفتن میتونه معافیت دایم بگیره ، من بهش میگم نگیر تو که جای خوبی افتادی و همین معافیت پزشکی به آینده ی شغلیت لطمه میزنه ، قبول نمیکنه و میگه برای شغلِ من مهم نیست .

رشتش حقوق هست حالا به نظرتون معافیت دایم بگیره ؟ در آینده به مشکل نمیخوره ؟

ممنونم

SNOW PATROL
13-09-2012, 10:58
سلام دوستان

رفیقه من سربازه ، و باد فتخش خیلی شدید شده ( در حد انفجار :18:) و به چند نفر زنگ زده ، بهش گفتن میتونه معافیت دایم بگیره ، من بهش میگم نگیر تو که جای خوبی افتادی و همین معافیت پزشکی به آینده ی شغلیت لطمه میزنه ، قبول نمیکنه و میگه برای شغلِ من مهم نیست .

رشتش حقوق هست حالا به نظرتون معافیت دایم بگیره ؟ در آینده به مشکل نمیخوره ؟

ممنونم

چند ماه خدمت داره اگه بالای 15 ماه خدمت داره معاف بشه ارزش داره اگه برای وکالت میخواد بخونه فکر نکنم معافیت مشکلی داشته باشه

Mr.Mazmamfi
13-09-2012, 11:03
چند ماه خدمت داره اگه بالای 15 ماه خدمت داره معاف بشه ارزش داره اگه برای وکالت میخواد بخونه فکر نکنم معافیت مشکلی داشته

15 ماه شایدم کمتر خدمت داره ، برای وکالت هم میخواد بخونه !!!

البته الان سربازیش رو تو دادگستری افتاده ( شانسی افتاده )

Alireza SM
13-09-2012, 15:43
بچه ها معافیت پزشکی رو چطور درخواست میکنن ؟؟ باید به پلیس +10 مراجعه کنه ؟ اونجا درخواست داد کی میاد به درخواستش رسیدگی میکنه ؟ میره نیروی انتظامی ؟

راستی از وقتی که درخواست رو داد چقدر طول میکشه که معاینه بشه ؟ درخواستش برای افسردگی هست

hessam_sz
13-09-2012, 23:28
بچه ها معافیت پزشکی رو چطور درخواست میکنن ؟؟ باید به پلیس +10 مراجعه کنه ؟ اونجا درخواست داد کی میاد به درخواستش رسیدگی میکنه ؟ میره نیروی انتظامی ؟

راستی از وقتی که درخواست رو داد چقدر طول میکشه که معاینه بشه ؟ درخواستش برای افسردگی هست

اول یک عدد دفترچه خدمت میخری.بعد تو خود دفترچه کامل توضیح داده چه مدارکی میخواد واسه درخواست معافیت پزشکی.فرم های توی دفترجه رو پر میکنی مدارک مورد نیاز رو هم جور کن.بعد میری واسه واکسن همونجا یه دکتر معاینه میکنه که باید بهش بگی من از نظر روحی مشکل دارم اونم واست مینویسه(این دکتر الکی هست و هر مریضی که خودت بگی برات مینویسه).بعد میری پلیس+10 و مدارک رو با دفترچه میدی یه مقدار هم پول باید بدی واسه دکتری که بعدا میفرستنت.دیگه باید بشینی منتظر باشی تا یه نامه معرفی به بیمارستان برات بیاد.اونجا بهت اعلام میشه که چه روزی ج ساعتی کجا باید بری.بعد گه رفتی اونجا باز باید منتظر بشی تا یه نامه برات بیاد که بهت اعلام بشه چه روزی چ ساعتی باید بری کمسیون پزشکی که توی نظام وظیفه شهرستان خودت برگزار میشه.بعد صبر کنی تا همونجا بگن معافی یا نه.البته ابن مراحل که گفتم در خوشبینانه ترین حالت بود چون بعضی ها برای اثبات بیماری باید یه مدت تو بیمارستان بستری بشن و زیر نظر پزشک باشن تا مشخص بشه بیماریشون واقعی هست یا نه مثل فشار خون/قند و... که باید در فواصل زمانی معین اندازه گیری بشه شاید افسردگی هم همینطور باشه نمیدونم و بعضی وقتها هم چندین بار میفرستن کمسیون باز میفرستن بیمارستان.کلا بین 3 تا 6 ماه باید روش حساب کنی تا به نتیجه برسی

JING3LKHAN
14-09-2012, 10:35
دوستان یه پارتی جناب سروان تو مدیریت نیروی انسانی جور کردم.....میگه مدارکتو بیار تا همون پادگان واسه یگان پشت میز نشینم کنه...ولی میگه زیادم دلمو خوش نکنم....به نظرتون از پسش بر میاد؟:41:
میگن درجه سرباز ها رو هم بعد اموزشی همین مدیریت نیروی انسانی تعیین میکنه ...راسته؟

hamid_diablo
14-09-2012, 10:36
سلام دوستان

پدرم 42 ماه سابقه جبهه داره

برای برادرم 9 ماه کسری گرفت .میخواستم بدونم الان کسری برای من تو نظام وظیفه ثبت شده؟
آخه گفته بودن تا اخر شهریور برای ثبت کسریهای خدمت وقت دادن

SNOW PATROL
14-09-2012, 11:45
سلام دوستان

برای برادرم 9 ماه کسری گرفت .میخواستم بدونم الان کسری برای من تو نظام وظیفه ثبت شده؟
نه خیر برادر شما اگه اقدام کرده فقط برای خودش ثبت میشه و برای شما ثبت نمیشه و کسری بهتون تعلق نمیگیره

دوستان یه پارتی جناب سروان تو مدیریت نیروی انسانی جور کردم.....میگه مدارکتو بیار تا همون پادگان واسه یگان پشت میز نشینم کنه...ولی میگه زیادم دلمو خوش نکنم....به نظرتون از پسش بر میاد؟:41:
میگن درجه سرباز ها رو هم بعد اموزشی همین مدیریت نیروی انسانی تعیین میکنه ...راسته؟

بله امکانش هست در مورد درجه هم بله نیرو انسانی نقش داره

masood_arc
14-09-2012, 12:22
سلام دوستان من دانشجوی ترم آخر ارشد هستم و تا مهر ماه 91دفاع میکنم و دفترچه میفرستم..من از دی ماه سال90دوتا پروزه کسری خدمت برای بنیاد نخبگان نیروهای مسلح انجام دادم.پایاننامم هم موضوش نظامیه در کل شاید 12ماه کسری بگیرم...سوالم اینه که مدت خدمت من 16 ماه هست یا اینکه طبق قانون جدید 21ماه خدمته...لطفا هرکی میدونه راهنمایی کنه..اینم ایمیلم. masood_arc@yahoo.com

SNOW PATROL
14-09-2012, 13:07
سلام دوستان من دانشجوی ترم آخر ارشد هستم و تا مهر ماه 91دفاع میکنم و دفترچه میفرستم..من از دی ماه سال90دوتا پروزه کسری خدمت برای بنیاد نخبگان نیروهای مسلح انجام دادم.پایاننامم هم موضوش نظامیه در کل شاید 12ماه کسری بگیرم...سوالم اینه که مدت خدمت من 16 ماه هست یا اینکه طبق قانون جدید 21ماه خدمته...لطفا هرکی میدونه راهنمایی کنه..اینم ایمیلم. masood_arc@yahoo.com
تا جایی که من اطلاع دارم شما طبق قانون قدیم اعزام میشید ولی مطمئن نیستم

masood_arc
14-09-2012, 13:12
[QUOTE=dg1;7216251]تا جایی که من اطلاع دارم شما طبق قانون قدیم اعزام میشید ولی مطمئن نیستم[/

یعنی تبصره ای داره یا خودشون اینو اعمال میکنن .یا اینکه خودم باید برم دنبالش..ممنون میشم راهنمایی کنید.

14-09-2012, 15:01
نه خیر دوست عزیز واریکوسل 2 حاد و سه معاف میشند
نمره چشم هم بستگی به مدرک تحصیلی داره. اگه لب مرز معافی باشید معاف نمیشی مثلا اگه با هفت معافی باید نمره چشمت هشت باشه چون قبل از معاینه پزشکی نوعی قطره میریزند تو چشم که باعث شستوشو ودر نتیجه افزایش قدرت بینایی میشه

درسته ، ولی منم گفتم طرف با 3 معاف شد دیگه :دی
نمره معافی چشم هم فکر میکنم 6 یا 6.5 باشه .

SNOW PATROL
14-09-2012, 15:13
یعنی تبصره ای داره یا خودشون اینو اعمال میکنن .یا اینکه خودم باید برم دنبالش..ممنون میشم راهنمایی کنید.

والا مورد شما یکم پیچیدس شما در حالت عادی دفترچه رو بفرست اگه کسری اعمال شده بود که هیچی اگه نشده بود مدارکت رو به نظام وظیفه تحویل بده

14-09-2012, 15:38
گفته شده اعزامیهای سال 91 ، 21 ماه هستن و اگه شما که کسری تون رو سال 90 گرفتید و تائید شده بهتون تعلق میگیره در غیر این صورت خیر و در ضمن فکر میکنم کسری مدرک تحصیلی دانشگاهی متوقف شده و تعلق نمیگیره ولی اگه این مورد رو هم از قبل گرفتید و تائید ناجا شده احتمالاً حساب میکنن اما باز میتونی سوال کنی.

سلام دوستان
یه سوال چرا پدرتون واسه برادرتون معافی نگرفت ؟! آخه بالای 30 ماه سابقه معاف میشن !!
من شنیده بودم تا 1 تیر یعنی بازم تمدید شده ؟!

masood_arc
14-09-2012, 16:39
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط masood_arc[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])سلام دوستان من دانشجوی ترم آخر ارشد هستم و تا مهر ماه 91دفاع میکنم و دفترچه میفرستم..من از دی ماه سال90دوتا پروزه کسری خدمت برای بنیاد نخبگان نیروهای مسلح انجام دادم.پایاننامم هم موضوش نظامیه در کل شاید 12ماه کسری بگیرم...سوالم اینه که مدت خدمت من 16 ماه هست یا اینکه طبق قانون جدید 21ماه خدمته...لطفا هرکی میدونه راهنمایی کنه..اینم ایمیلم. masood_arc@yahoo.com (masood_arc@yahoo.com)

والا مورد شما یکم پیچیدس شما در حالت عادی دفترچه رو بفرست اگه کسری اعمال شده بود که هیچی اگه نشده بود مدارکت رو به نظام وظیفه تحویل بده

کسری که حدود 12ماه بهم میدن.. از طرف اون ارگان.واین12 ماه مربوطه به انجام پروژه تحقیقاتی برای نخبگان نیروهای مسلح.که تا 1ماه دیگه میزان دقیقش مشخص میشه.مسئله اینه که من با قانون 16 ماه باید برم سربازی یا قانون 21ماه..مثل اینکه تو صفحه 996 یه چیزایی دربارش نوشتین.اونو میخام بدونم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لطفا بر اساس این صفحه بهم توضیح بدین.

JOON.M
14-09-2012, 21:50
آقا من شرمنده ام ولی فرمول چاقی و لاغری رو توی یک تایپک که در مورد سربازی بودخوندم ولی متوجه نشدم
من وزنم الان 133کیلو و قدم 185سانتی متر هست
تکلیف من چیه ؟ معاف کامل یا معاف از رزم میشم ؟
خیلی ممنونم

SNOW PATROL
14-09-2012, 22:03
آقا من شرمنده ام ولی فرمول چاقی و لاغری رو توی یک تایپک که در مورد سربازی بودخوندم ولی متوجه نشدم
من وزنم الان 133کیلو و قدم 185سانتی متر هست
تکلیف من چیه ؟ معاف کامل یا معاف از رزم میشم ؟
خیلی ممنونم

دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم این نو معافیت منحل شده به خاطر برخی سواستفاده ها مگر اینکه به خاطر اختلالات غدد باشه شما هم اگه اقدام کنید نهایتش معاف از رزم میشی که ارزش نداره
البته همون موقع که این قانون بود اگه معاف میشدی بعد از 5 سال دوباره ازت تست میگرفتن اگه وزنت عادی شده بود باید میرفتی خدمت
در هر صورت ناراحت نباش من هم دسته کمی از خودت نداشتم اما رفتم خدمتم 25 کیلو کم کردم !!!

xzx202
15-09-2012, 12:26
با سلام
اقا کسی درمورد سرباز معلمی اطلاعاتی داره ؟
ایا زمان پذیرش سرباز معلم وهمچنین بخشنامه ان مثل سال گذشته است ویا نه هرسال فرق میکند ؟

Sub007
15-09-2012, 12:53
با سلام
اقا کسی درمورد سرباز معلمی اطلاعاتی داره ؟
ایا زمان پذیرش سرباز معلم وهمچنین بخشنامه ان مثل سال گذشته است ویا نه هرسال فرق میکند ؟

توی این طرح شما به جای اینکه دوران سربازی رو توی پادگان سپری کنین به جاش توی یکی از مدارس شهرهای اطراف محل زندگیتون بر اساس نیازی که به شما دارند خدمت میکنین.مدت خدمتتون ۲۴ ماه میشه.آموزشی از ۴/۱ تا ۶/۱ هست و بعد از دو ماه آموزشی یه دوره تربیت مدرس هم براتون میزارن از ۷/۱ هم دوره اصلی کارتون شروع میشه.
از سایت آموزش پرورش استان یا شهرتون پیگیر قضیه باشین اما فکر کنم دور و بر دی و بهمن اطلاعیه های مربوط به طرح و شرایطش رو اعلام میکنن.معمولا هم کلیات تغییراتی نداره و اگه تغییری باشه توی جزئیات رخ میده.

saleh1990
15-09-2012, 19:42
سلام
مهلت ثبت درخواست واجدین شرایط یکی از معافیت های مندرج در مقررات سال ۹۰ تا شهریور تمدید شده

اینم لینکش

من پدرم 10 ماه جبهه بوده کسی میدونه چطور باید اقدام کرد؟ چه مدارکی میخواد؟

SNOW PATROL
15-09-2012, 20:15
سلام
مهلت ثبت درخواست واجدین شرایط یکی از معافیت های مندرج در مقررات سال ۹۰ تا شهریور تمدید شده

اینم لینکش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من پدرم 10 ماه جبهه بوده کسی میدونه چطور باید اقدام کرد؟ چه مدارکی میخواد؟

درود دوست عزیز این بخشنامه برای کسایی هست که طبق قانون سال 90 معاف میشدند و به خاطر اینکه شما با 10 ماه جبهه پدرتون معاف نمیشدید و فقط کسری میگرفتید مشمول این بخشنامه نمیشوید

در این راستا برخی ازمشمولان که واجد شرایط معافیت های اجرایی سال ۱۳۹۰ از قبیل معافیت جدو جده ، سه برادری ، کسرخدمت منجر به معافیت و …بوده

tophigh
16-09-2012, 09:50
مجتمع باهنر کرمان کجاست میشه بگید جه جور جایی هست

tophigh
16-09-2012, 09:55
چکار باید بکنیم که نیوفتم نیروی انتظامی یعنی نیرو انتظامی جای خوب نداره

SNOW PATROL
16-09-2012, 11:02
چکار باید بکنیم که نیوفتم نیروی انتظامی یعنی نیرو انتظامی جای خوب نداره
داداش دست شما که نیست کجا بیفتی فقط هرچی مدرکت بالاتر باشه احتمال اینکه بیوفتی ناجا بیشتر هست
ناجا هم جایه خوب داره اما خیلی کم هست و پارتی کلفت میخواد برای باهنر هم تو گوگل سرچ کن جایه جالبی نیست موفق باشید

imanpod
16-09-2012, 21:50
اگر کسی توی چند تا زمینه ی مختلف معاف از رزم بشه ، آیا معافیت دائم بهش میدن ؟
مثلا فرض کنید دیسک کمر + واریکوسل گرید 2 + فیستول یا ...

SNOW PATROL
16-09-2012, 22:26
اگر کسی توی چند تا زمینه ی مختلف معاف از رزم بشه ، آیا معافیت دائم بهش میدن ؟
مثلا فرض کنید دیسک کمر + واریکوسل گرید 2 + فیستول یا ...

خیر دوست عزیز

Milad4171
16-09-2012, 23:36
البته میدونم کلا یه سه چهار ماه طول میکشه. ( 2 ماه )

ولی میخوابم ببینم کجا گیره برم گیرش رو رفع کنم :31:

کارت میخوام. خیلی مهمه زود به دستم برسه.

SNOW PATROL
16-09-2012, 23:42
نه داداش سه چهار ماه چیه من یک شنبه ترخیص شدم شنبه هفته بعدش کارتم اومد در خونه کلا شش روز شد شما برو دنبالش شاید مدارکت مشکل داشته

mohamadfalah
17-09-2012, 09:54
سلام
من داییم جانباز70درصده نخاعیه.
پسر هم نداره.بنظر شما میتونه منو معاف کنه ؟من26 سالمه و غایب هستم.
با احترام.

SNOW PATROL
17-09-2012, 11:06
سلام
با احترام.

درود دوست عزیز اگه منظورتون اینه که برید کفیل بشید تا جایی که من اطلاع دارم نمیشه
درضمن قوانین مربوط به کفالت بسیار سختگیرانه شده

The Stig
17-09-2012, 21:30
سلام
با احترام.

اگر غایب باشی یعنی غیبت خورده باشی که امام هم باشی معافت نمی کنن پسر

p.break
17-09-2012, 23:37
سلام
دوستان جریان این خبر چیه:([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من الان متولد 70 هسنم و دیپلم ناقص دارم یعنی میتونم دیپلمم رو تکمیل کنم و بعد دانشگاه ثبتنام کنم؟؟

SNOW PATROL
17-09-2012, 23:58
سلام
دوستان جریان این خبر چیه:([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من الان متولد 70 هسنم و دیپلم ناقص دارم یعنی میتونم دیپلمم رو تکمیل کنم و بعد دانشگاه ثبتنام کنم؟؟

داداش یعنی شما داری الان درس میخونی؟ اگه اره که گویا طبق این خبر میتونیذ ادامه بدید
ولی در هر صوزت از نظام وظیفه سوال کنید

dirt road
18-09-2012, 00:18
آخرين اطلاعيه هاي ناجا

1391/6/27 دوشنبه
ضوابط ثبت نام مشمولان در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي
گروه ناجا- ضوابط ثبت نام مشمولان در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي از سوي سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام شد.
به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا ،اين سازمان طي اطلاعيه اي اعلام داشت : با توجه به اينكه شرط پذيرش در دانشگاهها از طريق شركت درآزمون سراسري حذف شده است لذا تحصيل در دوره هاي پودماني ، فراگير ، بين الملل و ساير مقاطع تحصيلي بدون آزمون بشرط نداشتن غيبت ، نيز بلامانع مي باشد.
اين اطلاعيه ملاك پذيرش در دانشگاه را براي كساني كه از طريق آزمون سراسري در دانشگاه پذيرفته شده اند، تاريخ اعلام قطعي آزمون وبراي كساني كه بدون آزمون سراسري در دانشگاه پذيرفته مي شوند ، تاريخ ثبت نام در دانشگاه اعلام داشت.
لازم به ذكر است :تنها با ادامه تحصيل مشمولاني موافقت خواهد شد،كه قبولي آنان در دانشگاه در مهلت يكساله بعد از فراغت از تحصيل مي باشد، كه اين دسته از مشمولين جهت ثبت نام مي بايست با اخذ برگ درخواست معافيت تحصيلي از دانشگاه به دفاتر پليس +10 مراجعه نمايند .
قابل ذكر است :با توجه به تصويب قانون جديد وظيفه عمومي ، مشمولان غير غايبي كه تاريخ فراغت از تحصيل آنان در مقطع ديپلم يا پيش دانشگاهي خرداد ماه سال90 (30/3/90) بوده در صورتيكه پذيرش يا اعلام قبولي آنان در دانشگاه تا پايان شهريور ماه 91 باشد، ادامه تحصيل اين دسته از مشمولان از مهر91 بلامانع خواهد بود.
گفتني است : دانش آموزاني كه پس از ترك تحصيل و در مهلت يكساله معرفي موفق به اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي بصورت دواطلب آزاد شده باشند به شرط عدم غيبت مجاز به ثبت نام بوده و از معافيت تحصيلي برخوردار مي شوند.
همچنين، كليه متولدين سال هاي 72و73 در صورت اخذ مدرك ديپلم يا پيش دانشگاهي بصورت داوطلب آزاد بشرط نداشتن غيبت واجد شرايط ادامه تحصيل مي باشند.
لازم به ذكر است : فارغ التحصيلان ديپلم ويا پيش دانشگاهي غير غايب متولد سال هاي قبل ، مشروط بر اينكه ديپلم رشته هاي فني - حرفه اي و كارودانش را حداكثر تا پايان 22 سالگي و پيش دانشگاهي را تا پايان 24 سالگي به اتمام رسانيده باشند نيزمجاز به ادامه تحصيل مي باشند.
اين اطلاعيه افزود : دانشجويان اخراجي مجاز به ادامه تحصيل تا پايان خدمت يا اخذ معافيت دائم نمي باشند بجز افرادي كه قبل از ورود به سن مشموليت اخراج شده اند ، همچنين دانشجويان مقاطع كارشناسي و بالاتر پيوسته كه پس از انصراف يا اخراج از دانشگاه به عنوان فارغ التحصيل در مقطع پائين تر شناخته مي شوند، مجاز به ادامه تحصيل تا پايان خدمت دوره ضرورت يا اخذ معافيت دائم نيستند.
قابل ذكر است : مشمولان مجاز به تحصيل مجدد در مقطعي كه قبلا از آن فارغ التحصيل شده اند ، نمي باشند.
همچنين تحصيل فارغ التحصيلان مقاطع دكتري پزشكي در دوره تخصصي پزشكي ، بشرط عدم ورود به غيبت نيز بلامانع مي باشد.

قابل ذكر است: تحصيل همزمان با خدمت (حتي در صورت تاييد دانشگاه ) مجاز نبوده و براي اينگونه دانشجويان معافيت تحصيلي صادر نخواهد شد.
شايان ذكر است : فارغ التحصيلان مقطع كارداني مجاز به شروع به تحصيل در مقاطع كارشناسي پيوسته و دكتري پيوسته نبوده و فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي مجاز به شروع به تحصيل در مقطع دكتري پيوسته پزشكي ، دندانپزشكي و دامپزشكي نمي باشند.
اين اطلاعيه در خصوص شرايط ادامه تحصيل دانشجويان انصرافي اعلام داشت : دانشجويان در طول تحصيل ، فقط يكبار مجاز به انصراف در سنوات قانوني بوده و حداكثر تا يكسال بعداز تاريخ انصراف نيز در صورت قبولي مجازبه ادامه تحصيل مي باشند.
همچنين شرايط انتقال دانشجو به اين نحو مي باشد: انتقال دانشجويان از دانشگاه به دانشگاه ديگر (بدون شركت در آزمون ) صرفا در همان مقطع و همان رشته تحصيلي امكان پذير است ودر صورتيكه تمايل به تغيير رشته و مقطع تحصيلي داشته باشد شامل ضوابط دانشجويان انصرافي خواهد شد.

1391/6/25 شنبه
جزئيات مربوط به سنوات تحصيلي دانش آموزان
گروه ناجا- حداكثر مهلت مجاز براي برخورداري از معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا پايان 20 سالگي مي باشد .
به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا ، سرهنگ "محمد رضا اكبر حلوايي "معاون مشمولان و امور معافيتهاي اين سازمان ،در خصوص سنوات مجاز تحصيل در مقطع متوسطه اظهار داشت : برابر قانون خدمت وظيفه عمومي حداكثر مهلت مجاز براي برخورداري از معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا پايان 20 سالگي آنان مي باشد. ليكن به منظور فراهم آوردن شرايط مناسب براي تحصيل مشمولاني كه براساس قانون قبل براي خود برنامه ريزي كرده بودند تسهيلاتي پيش بيني شده است .
وي بيان داشت : براساس تصميمات اتخاذ شده مشمولاني كه درمهر ماه سال 91 در پايه هاي دوم متوسطه و بالاتر به تحصيل اشتغال مي يابند متناسب با رشته هاي تحصيلي ، براي رشته هاي كارودانش و فني – حرفه اي حداكثر تا پايان 22 سالگي و براي رشته هاي نظري كه داراي دوره پيش دانشگاهي هستند حداكثر تا پايان 24 سالگي مي توانند به تحصيل ادامه دهند.
سرهنگ حلوايي در خصوص مشمولاني كه از مهر ماه سال 91 در پايه اول متوسطه به تحصيل اشتغال مي يابند نيز عنوان نمود: اينگونه مشمولان حداكثر تا پايان 20سالگي مجاز به تحصيل هستند و پس از آن در مهلت يكساله معرفي خود به وظيفه عمومي قرار مي گيرند .
معاون مشمولان و امور معافيت هاي اين سازمان گفت : به منظور مساعدت براي فراغت از تحصيل مشمولان دانش آموز ، برابر هماهنگي بعمل آمده با وزارت اموزش و پرورش ، مشمولاني كه در زمانهاي تعيين شده موفق به فراغت از تحصيل نشده اند مي توانند در مهلت يكساله معرفي خود به وظيفه عمومي ، بدون بهره مندي از معافيت تحصيلي به تحصيل ادامه دهند.

1391/6/19 يكشنبه
مهلت معرفي مشمولان متولد 1373
گروه ناجا- معاون مشمولان و امور معافيت هاي سازمان وظيفه عمومي ناجا چگونگي معرفي مشمولان متولد 1373 را شرح داد.
به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا ، سرهنگ "محمد رضا اكبر حلوايي " معاون مشمولان و امور معافيتهاي اين سازمان در خصوص مهلت معرفي مشمولان متولد 1373 اظهار داشت : برابر قانون خدمت وظيفه عمومي ،هر فرد ذكورايراني ازاول ماهي كه طي آن وارد سن 19 سالگي مي شود مشمول مقررات خدمت وظيفه عمومي است كه مي بايست در مهلت تعيين شده وضعيت خدمتي خويش را از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) مشخص نمايند.
وي افزود: مشمولاني كه قبل از ورود به سن مشموليت در مقطع ديپلم يا پيش دانشگاهي فارغ التحصيل شده، ترك تحصيل نموده ،اخراج گرديده اند ويا انصراف از تحصيل نموده اند با ورود به سن مشموليت به مدت شش ماه براي مشخص نمودن وضعيت خدمتي خويش مهلت خواهند داشت .
وي گفت : بعنوان مثال متولدين شهريور ماه 73 كه در خرداد ماه سال 91 در مقطع ديپلم فارغ التحصيل شده اند با ورود به سن مشموليت (يعني ازاول شهريورماه ) به مدت شش ماه مهلت معرفي خواهد داشت .
اين مقام مسئول در ادامه افزود: در صورتيكه تاريخ فراغت از تحصيل ،انصراف از تحصيل و.... اين دسته از مشمولان بعد از ورود به سن مشموليت باشد ازتاريخ مذكوربه مدت يكسال مهلت دارند تا وضعيت خدمتي خود را مشخص نمايند.
سرهنگ حلوايي بيان داشت : مشمولاني كه ازمعافيت موقت مانند كفالت يا پزشكي برخوردارشده اند، پس از انقضاء مدت اعتبار آن مي بايست ظرف يك ماه براي تجديد رسيدگي ، به مركز وظيفه عمومي محل سكونت خويش مراجعه نمايند.

Artam01
18-09-2012, 00:58
دوستان نمره چشم رو برای معافی چطور حساب میکنند؟

siam2010
18-09-2012, 09:11
دوستان لطفا شرایط کفالت برای نوه در صورتی که با مادربزرگ زندگی کنه است؟

p.break
18-09-2012, 09:41
داداش یعنی شما داری الان درس میخونی؟ اگه اره که گویا طبق این خبر میتونیذ ادامه بدید
ولی در هر صوزت از نظام وظیفه سوال کنید

الان دارم از یه اموزشگاه ازاد کارودانش گواهی مهارت میگیرم که تا یه ماه دیگه تمومه ولی تا ثبتش نکنم دییپلم حساب نمیشه که برای ثبتش قبلا شرایت اینجوری بود که اگه مشمول بودی با باید معاف شده باشی یا در حین خدمت باشی.
ممنون از راهنماییتون.

asemuna
18-09-2012, 13:47
یه سوال ایا میتونند مرخصی استحقاقی رو ندهند ؟ یعنی اون 45 روز تو یک سال ونیمو ندن
یعنی درخواست کنید و بهتون ندهند ؟ اگر ندن باید چه کار کنیم
یه بنده خدایی مرخصی هاش رو نگرفته انگار قصد ندارن بهش بدن اخر خدمتی

SNOW PATROL
18-09-2012, 13:49
یه سوال ایا میتونند مرخصی استحقاقی رو ندهند ؟ یعنی اون 45 روز تو یک سال ونیمو ندن

استحقاقی اسمش روش هست
البته اگه اماده باش باشه میتونند ندهند
درغیراینصورت به بازرسی مراجعه کنید

Pami
18-09-2012, 14:31

من الان تو همچین شرایطی هستم و کلی مرخصی دارم بزور جنگ و دعوا باید بگیرم
سعی کنید مرتب هر 3 ماه یکبار بگیرید تا اینجوری نشه

امير موسر
18-09-2012, 17:21
16 حضور بیش نمونده !

tophigh
18-09-2012, 18:32
دوستان يه كمك ميخوام چه نكات ريزي و بسيار معهمي تو اموزشي بايد رعايت كنم كه اذيت اضافه كلاغ پر پا مرغي به طور ما نخوره ممنون ميشم دعاتون ميكنم خدايي برادرانه كمكم كنه

asemuna
18-09-2012, 18:52
دوستان يه كمك ميخوام چه نكات ريزي و بسيار معهمي تو اموزشي بايد رعايت كنم كه اذيت اضافه كلاغ پر پا مرغي به طور ما نخوره ممنون ميشم دعاتون ميكنم خدايي برادرانه كمكم كنه

معمولا تو اموزشی بسته به جا داره البته فکر کنم كلاغ پر پا مرغي حذف شده باشه
سعی کنید تو رژه خوب باشید کلا 10 دقیقه جلو فرمانده پادگانه البته ممکنه عواقب داشته باشه ! مثلا تو روز ارتش بگن اینا خوب میرن بفرستیمشون !!!!!!!!!
کرم نریزید که بالاسریتون جلو بالاسریش خراب شه هندونه زیر بقل بدید مثلا از دوره هایی که گزرونده طرف و ارم های رو بازوش بپرسید :31: تیکه نندازن از همه مهمتر دعوا نکنید البته ممکنه همه این کارا رو هم کنید بی فایده باشه :31:

rezarrrr
18-09-2012, 18:53
سلام یکی از دوستام میخواد کارت سبز بسیج بگیره بهش گفتن اگه اینو بگیری دیگه اموزش سربازی نمیفرستنت حقیقت داره؟

SNOW PATROL
18-09-2012, 19:20
سلام یکی از دوستام میخواد کارت سبز بسیج بگیره بهش گفتن اگه اینو بگیری دیگه اموزش سربازی نمیفرستنت حقیقت داره؟
اگه بیوفته سپاه بله و گرنه بقیه ارگان ها این برگه رو قبول ندارند و فقط به عنوان کسری خدمتی قبولش دارند

Milad4171
19-09-2012, 11:16
بچه ها نظرتون در مورد این خبر چیه؟؟
خیلی جاها هستن که دارن این برنامه رو . به صورت عمومی نیست ولی میگن واقعیت داره. ( اگه کسی پی گیری کرده بیاد توضیح بده)

خرید سربازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آرشیو-اخبار-ویژه/7458-خرید-کارت‌پایان‌خدمت-با8ميليون‌تومان-.html)

SNOW PATROL
19-09-2012, 18:03
بچه ها نظرتون در مورد این خبر چیه؟؟
خیلی جاها هستن که دارن این برنامه رو . به صورت عمومی نیست ولی میگن واقعیت داره. ( اگه کسی پی گیری کرده بیاد توضیح بده)

خرید سربازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آرشیو-اخبار-ویژه/7458-خرید-کارت‌پایان‌خدمت-با8ميليون‌تومان-.html)

همیشه این جریان وجود داشته اما با هوشمند شدن کارت ها جعلش بسیار سخت تر شده

MOHSEN_A1371
19-09-2012, 19:01
سلام
1.غیر از کسری بسیج و جانبازی چه کسری های دیگه وجود داره؟
به عنوان مثال داشتن پروژه با وزارت دفاع (دیگر چه کسری هایی هست؟)
2.میشه چند تا سهمیه کسری را با هم استفاده کرد؟
مثلا یکی بسیج داشته باشه باباش هم جانباز باشه پروژه هم داشته باشه یک دفعه 1 سال از خدمتش بپره؟

SNOW PATROL
19-09-2012, 19:27
سلام
1.غیر از کسری بسیج و جانبازی چه کسری های دیگه وجود داره؟
به عنوان مثال داشتن پروژه با وزارت دفاع (دیگر چه کسری هایی هست؟)
2.میشه چند تا سهمیه کسری را با هم استفاده کرد؟
مثلا یکی بسیج داشته باشه باباش هم جانباز باشه پروژه هم داشته باشه یک دفعه 1 سال از خدمتش بپره؟

دوست عزیز کسری جانبازی لغو شده
کسری بسیج هم نهایتا 6 ماه داده میشه
در مورد پروژه نظامی هم بله ولی شرایط سختی داره
در مورد داشتن چند تا سهمیه هم فکر نکنم مشکلی باشه

Sha7ab
19-09-2012, 20:37
همیشه این جریان وجود داشته اما با هوشمند شدن کارت ها جعلش بسیار سخت تر شده

شانس ماس دیگه :D

TeenArcher
19-09-2012, 20:41
دوستان من متولد 73/1/29 هستم و خرداد 91 هم از پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شدم کنکور هم دادم نتیجه خوب نشد حالا واسه کنکور 92 میخونم با این اوصاف من میتونم تو کنکور 92 شرکت کنم؟ مشمول هستم یانه؟ تا کی وقت دارم برگ سبز بگیرم؟
(یکی میگه هستی یکی میگه نیستی نظام وظیفه شهرمون خودشم نمیدونه عجب اوضاعی شده ها!
گریم میاد ...

SNOW PATROL
19-09-2012, 20:41
شانس ماس دیگه :D
به هر حال به نظر من ارزش نداره که بری 8 تومن بدی کارت تقلبی چون فقط جنبه دکوری داره
وگرنه با یک استعلام ساده همه چی لو میره اون های که میگن با استعلام و تضمینی میفروشیم چرندی بیش نیست

SNOW PATROL
19-09-2012, 20:55
دوستان من متولد 73/1/29 هستم و خرداد 91 هم از پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شدم کنکور هم دادم نتیجه خوب نشد حالا واسه کنکور 92 میخونم با این اوصاف من میتونم تو کنکور 92 شرکت کنم؟ مشمول هستم یانه؟ تا کی وقت دارم برگ سبز بگیرم؟
(یکی میگه هستی یکی میگه نیستی نظام وظیفه شهرمون خودشم نمیدونه عجب اوضاعی شده ها!
گریم میاد ...
دوست عزیز از زمان فارغ التحصیلی شما یک سال فرصت دارید دفترچه رو بفرستی یعنی شما باید تا خرداد 92 دفترچه رو بفرستی

A M ! N
19-09-2012, 21:01
گریم میاد ...

سلام در حالت کلی هر فرد در سالی که در اون 18 ساله میشه تا مدت 6 ماه وقت داره که نسبت به ارائه وضعیت نظام وظیفه اقدام کنه. شما فروردین امسال یعنی 91 سنتون 18 کامل شده.

نکته : اگه دانش آموز یا مشغول به تحصیل باشی ، درصورت ترک تحصیل یا فراغت از تحصیل تا یکسال وقت داری. که این شامل شما میشه

تاجایی که میتونم بگم با احتمال 80% امسال هم میتونی بخونی تا کنکور 92 ( به شرط اینکه مدرک پیش دانشگاهی رو گرفته باشی با قبولی کامل )

اینجا رو بخون

ولی بهترین کار اینه که الان بری آموزش پرورش محلتون و درخواست معافیت تحصیلی کنی.

موفق باشی.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان یه سوال...

من کارت معافیت رو حدود سه سال پیش گرفتم و ازین کارت ها با روکش پلاستیکی معمولی هست، حالا باید چیکار کنم تا هوشمندش کنم ؟ باید برم پلیس + ده دیگه ؟

MOHSEN_A1371
20-09-2012, 00:38
دوست عزیز کسری جانبازی لغو شده
کسری بسیج هم نهایتا 6 ماه داده میشه
در مورد پروژه نظامی هم بله ولی شرایط سختی داره
در مورد داشتن چند تا سهمیه هم فکر نکنم مشکلی باشه

سپاس رفیق
سایتی هست که لیست سهمیه ها داخلش باشه؟
بیشتر میخوام بدونم چه سهمیه هایی کلا وجود داره.
مرسی

TeenArcher
20-09-2012, 06:11
کنکور که تو تیر ماهه نتایجشم شهریور میاد حالا چاره چیه؟

سلام در حالت کلی هر فرد در سالی که در اون 18 ساله میشه تا مدت 6 ماه وقت داره که نسبت به ارائه وضعیت نظام وظیفه اقدام کنه. شما فروردین امسال یعنی 91 سنتون 18 کامل شده.

نکته : اگه دانش آموز یا مشغول به تحصیل باشی ، درصورت ترک تحصیل یا فراغت از تحصیل تا یکسال وقت داری. که این شامل شما میشه

تاجایی که میتونم بگم با احتمال 80% امسال هم میتونی بخونی تا کنکور 92 ( به شرط اینکه مدرک پیش دانشگاهی رو گرفته باشی با قبولی کامل )

اینجا رو بخون

ولی بهترین کار اینه که الان بری آموزش پرورش محلتون و درخواست معافیت تحصیلی کنی.

موفق باشی.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان یه سوال...

من کارت معافیت رو حدود سه سال پیش گرفتم و ازین کارت ها با روکش پلاستیکی معمولی هست، حالا باید چیکار کنم تا هوشمندش کنم ؟ باید برم پلیس + ده دیگه ؟

SNOW PATROL
20-09-2012, 09:29
سپاس رفیق
سایتی هست که لیست سهمیه ها داخلش باشه؟
بیشتر میخوام بدونم چه سهمیه هایی کلا وجود داره.
مرسی
درود
دوست عزیز تو گوگل سرچ کن اما تا جایی که من اطلاع دارم ما کلا 3 نوع کسری داریم
کسری بسیج هر سال فعالیت 45 روز کسری نهایتا پنج سال فعالیت 6 ماه کسری
کسری پژوهش نظامی داشتن حداقل مدرک فوق لیسانس و مورد قبول قرار گرفتن توسط بنیاد ملی نخبگان( مدت نا مشخص )
کسری مناطق به عبارت :
- مدت خدمت سربازی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و یگان های حفاظت (مناطق عادی) = 21 ماه.
- مدت خدمت سربازی کارکنان وظیفه مامور به دستگاه های غیرنظامی به جز یگان حفاظت = 24 ماه.(امریه)
- مدت خدمت سربازی کارکنان وظیفه در مناطق جنگی و امنیتی درگیر = 18 ماه. (3ماه کسر خدمت)
- مدت خدمت سربازی کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق امنیتی غیردرگیر و مناطق عملیاتی = 19 ماه. (2ماه کسر خدمت)
- مدت خدمت سربازی کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق محروم و بد آب و هوا = 19 ماه. (2ماه کسر خدمت)
- کسری تحصیلی هم حذف شده است.

Pami
20-09-2012, 11:51
امروز تو اداره ما گفته شد تمام وظیفه هایی که تاریخ اعزامشون بعد از 91/1/1 هست 21 ماهه هستن ، خدا بخیر کنه

Pinkl3R
20-09-2012, 12:03
من يك سال پشت كنكور بودم.
الان دانشگاه آزاد مشهد ميرم رشته مهندسي فناوري اطلاعات .20 سالمه
من تقريبا از نيمه هاي ترم دوم(همين بهار گذشته) به علت مشكلاتي نتونستم برم دانشگاه بعدا تو تابستون رفتم حذفش كردم اون ترمو.

بعد وسط تابستون از دانشگاه زنگ زدن برم دانشگاه.رفتم بهم گفتن اين برگه معافيت تحصيلي بايد ببري پليس + 10 تا معافيتت درست بشه.امروز رفتم پليس +10 كه چشمت روز بد نبينه گفت 96 روز غيبت داري!!!!!!!!!!!!!!
الان هم يك برگه بهم دادن كه ديگه اجازه ادامه تحصيل ندارم يك نامه هم ميرسه به دسته دانشگاه.
موندم رفتم حوزه نظام وظيفه (ببينم چكار ميشه كرد) يكوقت همونجا ما رو نگيرن بزور ببرن. تكليف دانشگاه چي ميشه؟؟
در ضمن من معافيت پزشكي هم ميتونم بگيرم.

كسي ميدونه دانشگاه اخراج ميكنه ؟؟نميكنه؟؟اصلا ميشه كاريش كرد؟؟

A M ! N
20-09-2012, 12:26
کنکور که تو تیر ماهه نتایجشم شهریور میاد حالا چاره چیه؟

تاجایی که میدونم کنکورت رو میدی ، اگه قبول شدی که میری دانشگاه، اگه قبول نشدی یک راست میرین خدمت :دی پس خیلی تلاش کن تا قبول بشی.

فکر میکنم دفترچه رو هم باید تا خرداد سال دیگه فرستاده باشین. فقط کافیه یه سر بری دنبال معافیت تحصیلی کاملا بهت میگه وضعیتتو..