PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

asemuna
08-08-2012, 12:42
سلام به همه ی دوستان

به نظر شما کد 01 نیروی زمینی ارتش بهتره یا کد 88 نیروی هوائی سپاه اردکان؟
لطفا اگر دلیلی هم دارید بگید ممنون میشم
مرسی

01 بهترین پادگان ارتش نبروی زمینی هست ویترین ارتش و به قولی هتل 01 ولی از نیروی هوایی چیزی نمی دونم شاید اونم خوب باشه

j@ckson
08-08-2012, 12:56
سلام به همه ی دوستان

به نظر شما کد 01 نیروی زمینی ارتش بهتره یا کد 88 نیروی هوائی سپاه اردکان؟
لطفا اگر دلیلی هم دارید بگید ممنون میشم
مرسی

دوستان منظورم آموزشی بود یادم رفت بنویسم

SNOW PATROL
08-08-2012, 13:31
دوستان منظورم آموزشی بود یادم رفت بنویسم

برادر صد در صد 01 ارتش بهتره دوستان توجه کنند اموزشی سپاه چندان راحت نیست !!!

hamidfit
08-08-2012, 13:38
سلام دوستان همین الان من این منبع اطلاعاتی رو پیدا کردم ، من یکم اعزامم به مرکز شهید دستغیبِ جهرم (نیروی انتظامی )
کسی اطلاعاتی از شرایط در اون منطقه داره ؟
شرایط من هم بدین صورتِ : معاف از رزم - کارشناسی - تک پسر

hamidfit
08-08-2012, 14:06
سلام دوستان
من امروز برگه سفید المثنی را گرفتم اعزامی 6/1 از خراسان رضوی و محل آموزشیم نیروی دریایی ارتش مرکزآموزشی شهید نامجو در بندر انزلی برام افتاده در ضمن لیسانس کامپیوترم و امریه گرفتم اگه دوستان درباره آن اطلاع بیشتری دارن و بگن چه جور جاییه ممنون میشم برام توضیح بدند؟

دوست عزیز بهت این نوید رو بدم که تقریبا بهترین جای ممکن افتادی. خیالت راحت باشه ، اینجا هم پیش وند هتل داره. من انزلی چی هستم آرزوم بود اینجا بیفتم ، افتادم نیرو انتظامی دستغیب جهرم :))
خلاصه خیالت راحت که همه چی خوب خواهد بود .

SNOW PATROL
08-08-2012, 14:32
سلام دوستان همین الان من این منبع اطلاعاتی رو پیدا کردم ، من یکم اعزامم به مرکز شهید دستغیبِ جهرم (نیروی انتظامی )
کسی اطلاعاتی از شرایط در اون منطقه داره ؟
شرایط من هم بدین صورتِ : معاف از رزم - کارشناسی - تک پسر

دوست عزیزخدمت شما عرض کنم که شما یک شهریور اگه اعزام باشید هوای جالبی نداره (هواش اصلا خوب نیست حتما کرم ضد افتاب با خودت ببر )
این پادگان بزرگ هست امکاناتش هم بد نیست و البته دیپلم به بالا میگیره یه چیز دیگه هم بگم که متاسفانه این مرکز حدود 70 درصد اعزامی به سیستان داره پس اونجا که هستی سعی کن به فکر یه پارتی باشی فرمانده بسیار خوبی داره کارش عالی هست اما زیاد نمیاد تو یگان پنج شنبه جمعه ها اکثرا ولتون میکنند برید خونه که البته اگه متاهل باشید چهرشنبه بعد از ظهر بهتون مرخصی میدن معاف از رزم و غیر معاف از رزم هم نداره همه برابر هستند مگه اینکه مشکلت حاد باشه
فقط مواظب دو چیز باش
1. اب و هوا
2. تقسیمات که خیلی بد تقسیم میکنند

hamidfit
08-08-2012, 14:38
دوست عزیزخدمت شما عرض کنم که شما یک شهریور اگه اعزام باشید هوای جالبی نداره (هواش اصلا خوب نیست حتما کرم ضد افتاب با خودت ببر )
این پادگان بزرگ هست امکاناتش هم بد نیست و البته دیپلم به بالا میگیره یه چیز دیگه هم بگم که متاسفانه این مرکز حدود 70 درصد اعزامی به سیستان داره پس اونجا که هستی سعی کن به فکر یه پارتی باشی فرمانده بسیار خوبی داره کارش عالی هست اما زیاد نمیاد تو یگان پنج شنبه جمعه ها اکثرا ولتون میکنند برید خونه که البته اگه متاهل باشید چهرشنبه بعد از ظهر بهتون مرخصی میدن معاف از رزم و غیر معاف از رزم هم نداره همه برابر هستند مگه اینکه مشکلت حاد باشه
فقط مواظب دو چیز باش
1. اب و هوا
2. تقسیمات که خیلی بد تقسیم میکنند
مگه تک پسر استان خودش فرستاده نمی شه ؟

SNOW PATROL
08-08-2012, 14:41
مگه تک پسر استان خودش فرستاده نمی شه ؟
به ناجا خوش امدید
برادر خدمتت عرض کنم که هیچی تو ناجا مشخص نیست یعنی بی قانون ترین ارگانی هست که من تا حالا دیدم بخدا یه چیز های دیدم که . . .
در کل اینکه شما تک پسر هستید شانس میره بالا ولی حتمی نیست

Hamed 360
08-08-2012, 14:48
دوستان تو تهران بهترین جا برای آموزشی کجا هست ؟

hamidfit
08-08-2012, 14:52
پس هیچ بُعدِ مثبتی جهرم نداره ؟ :))
با این اوصاف شرایط خوبی در انتظارم نیست :دی
اما ترسی هم ندارم . :) فقط می خواستم مطلع باشم.
من تازه واردم و گزینه تشکر در پست ها برام فعال نیست . بنابراین از همینجا ازت تشکر می کنم.

SNOW PATROL
08-08-2012, 15:02
پس هیچ بُعدِ مثبتی جهرم نداره ؟ :))
با این اوصاف شرایط خوبی در انتظارم نیست :دی
اما ترسی هم ندارم . :) فقط می خواستم مطلع باشم.
من تازه واردم و گزینه تشکر در پست ها برام فعال نیست . بنابراین از همینجا ازت تشکر می کنم.

برادر اصلا نترس خدا وکیلی هیچ دوره ای از زندگیت مثل اموزشی نمیشه شاید یکم سخت باشه اولش اما اخرش خیلی شیرین میشه
الان بهترین دوستان من دوستان خدمتم هستند من خودم تو خدمت خیلی سختی کشیدم از پست های 48 ساعته بگیر تا عمل جراحی اما الان فقط شیرینی هاش مونده

xzx202
08-08-2012, 18:52
من هم افتادم پدافند هوایی سمنان (اموزش)به نظرتون چطورجایی هست لطفا جواب بدید :11:

Artam01
08-08-2012, 20:48
اگر غیبت نداشته باشید به محضی که اموزشی تموم شد و رفتی یگان میتونی برگه اشتغال به خدمت بگیری اما اگه اضاف داشته باشی یکم اذیت میکنند و باید یه چند ماهی صبر کنی
خیلی ممنون.
برا داداشم پرسیدم غیبت داره زن و بچه هم داره، دنبال یه راهی میگرده گواهینامه بگیره، می خواست یه ماه بره بعد بپیچونه، چند ماه نمی تونه خدمت کنه اونوقت خرج و مخارح زندگی رو از کجا بیاره!

SNOW PATROL
08-08-2012, 21:15
خیلی ممنون.
برا داداشم پرسیدم غیبت داره زن و بچه هم داره، دنبال یه راهی میگرده گواهینامه بگیره، می خواست یه ماه بره بعد بپیچونه، چند ماه نمی تونه خدمت کنه اونوقت خرج و مخارح زندگی رو از کجا بیاره!

دوست عزیز به هیچ وجه این کار رو نکن عواقب خیلی بدی داره

ارسال شده از ST25i با استفاده از تپاتالک 2

plaki
08-08-2012, 21:24
سلام
بچه ها من باید 19/06/1391 برم خدمت ولی می خوام تمدید کنم زمان رفتنم رو میشه به 19/07/1391 تغییر بدمش؟
آیا اگر تغییر کنه کد نمی خوره؟

rewab
09-08-2012, 02:34
سلام
بچه ها من باید 19/06/1391 برم خدمت ولی می خوام تمدید کنم زمان رفتنم رو میشه به 19/07/1391 تغییر بدمش؟
آیا اگر تغییر کنه کد نمی خوره؟

میخوای تغییر بدی چی کار؟ تغییر نده هم دوره شیم داشی
آره میشه 7/19 امروز فردا برو اقدام کن دیر شه قبول نمیکنن ها

سلام

دوستان کسی تو چند ماه اخیر (4-5 ماه پیش) کهریزک خدمت نکرده؟

اگه کسی بوده یا پ.خ بده با همین جا اعلام کنه چند تا سوال دارم

آها از بچه های اینجا کسی 91/6/19 اعزام خورده؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif اگه کسی هست بگه از الان هم دوره هامونو بشناسیم
آقااااا این سوال جواب نداره؟

نداره؟؟؟ جونه من جواب بدین

abdha
09-08-2012, 07:34
دویستان این سوال رو چند بار پرسیدم کسی جواب نداده هنوز،اگه ممکنه جواب بدین رفقا: من افتادم 04 بیرجند نیروی زمینی ارتش،دوره اموزشیش چطوریه؟ سختییش چیه؟ دوره آموزشی اونجا ورزش و سختی های جسمی زیاد داره؟ کلا ورزش و صبحگاه و این حرفا توی دروه آموزشی چطوریه؟

DaRiOuShJh
09-08-2012, 09:08
برادر زیاد سخت نگیر
میگزره هر چی باشه
ورزش اینا که همشون داره من 1/12 ای بودم البته نیرو هوایی
گزشت

Hamed 360
09-08-2012, 09:11
دوستان نگفتین آموزشی تو تهران کجاها خوبه ؟
راستی برگ سفید چقدر طول میکشه بیاد ؟

SNOW PATROL
09-08-2012, 09:42
دویستان این سوال رو چند بار پرسیدم کسی جواب نداده هنوز،اگه ممکنه جواب بدین رفقا: من افتادم 04 بیرجند نیروی زمینی ارتش،دوره اموزشیش چطوریه؟ سختییش چیه؟ دوره آموزشی اونجا ورزش و سختی های جسمی زیاد داره؟ کلا ورزش و صبحگاه و این حرفا توی دروه آموزشی چطوریه؟

برادر جان هر جا دیدی دارن بهت فشار میارن بگو نمیتونم اعدامت که نمیکنند نهایتش میزارنت پست شب تا میتونی زیرش در برو این تجدید دوره اینا همش الکی هست

SNOW PATROL
09-08-2012, 09:44
دوستان نگفتین آموزشی تو تهران کجاها خوبه ؟
راستی برگ سفید چقدر طول میکشه بیاد ؟
01 تهران ارتش
10 روز

Saeed System
09-08-2012, 10:01
من وضعیت خدمتم بدفرم رو هواست.......5 سال پیش رفتم ..نیروی دریایی سیرجان...بعد از 2 هفته ...نتونستم تحمل کنم و زدم عینکم رو شکستم و یه مرخصی 2 ساعته تو شهری گرفتم واسه خرید عینک. و پیچیدم اومدم تهران.....

الان تو این 4-5 سال نه اومدن دنبالم...نه خبری شده..نه هیچی........وضعیت من الان 4-5 سال فرارم گذشته چیه؟ حمکش چیه؟ فرار ی که 5 سال گذشته باشه ا زشروع خدمتش چیکا رمیکنن باهاش؟ اونموقع که رفتم خدمت 19 سالم بود الان 24 سالمه ......

ولی خداییش خیلی سخت بود...چون ما 800 نفر بودیم ا زتهران هممون هم عادی بودیم....زیر دیپلم........خیلی سخت گذشت....2 نفر شاهرگشونو زدن تو هفته اول ....منم وزنم 100 کیلو بود یه روز که 500 تا بشین پاشو دادن تنبیهی و الکی...اصلا همش میرفتم و می خوردم زمین و خیل یدعوا م یکرد و بلند م یکرد ......... نم یخوام ا زسختیش تعرف کنم وگرنه 2 صفحه میتونم بنویسم که چی م یگذشت آب قطه بود 1 روز چند نفر غش کردن من از تشنگی تو صورتم میزدم ...خیلی خاطره شد اون 2 هفته و اینقدر زیاد بود که من تحمل نکردم و فرار کردم..ک

فقط م یخواستم بدونم الان وضعیتم چی میشه؟

با تشکر :11:

Hamed 360
09-08-2012, 10:02
01 تهران ارتش
10 روز
10 روز بعد از چی ؟
من الان 24 روزه پست کردم فقط برگ سبزم اومده برگ سفید نیومده هنوز

sadeghhajizadeh
09-08-2012, 11:12
کسی هست شهریور 91 به 01 تهران اعزام باشه hajizadeh2002@yahoo.com

SNOW PATROL
09-08-2012, 11:30
من وضعیت خدمتم بدفرم رو هواست.......5 سال پیش رفتم ..نیروی دریایی سیرجان...بعد از 2 هفته ...نتونستم تحمل کنم و زدم عینکم رو شکستم و یه مرخصی 2 ساعته تو شهری گرفتم واسه خرید عینک. و پیچیدم اومدم تهران.....

الان تو این 4-5 سال نه اومدن دنبالم...نه خبری شده..نه هیچی........وضعیت من الان 4-5 سال فرارم گذشته چیه؟ حمکش چیه؟ فرار ی که 5 سال گذشته باشه ا زشروع خدمتش چیکا رمیکنن باهاش؟ اونموقع که رفتم خدمت 19 سالم بود الان 24 سالمه ......

ولی خداییش خیلی سخت بود...چون ما 800 نفر بودیم ا زتهران هممون هم عادی بودیم....زیر دیپلم........خیلی سخت گذشت....2 نفر شاهرگشونو زدن تو هفته اول ....منم وزنم 100 کیلو بود یه روز که 500 تا بشین پاشو دادن تنبیهی و الکی...اصلا همش میرفتم و می خوردم زمین و خیل یدعوا م یکرد و بلند م یکرد ......... نم یخوام ا زسختیش تعرف کنم وگرنه 2 صفحه میتونم بنویسم که چی م یگذشت آب قطه بود 1 روز چند نفر غش کردن من از تشنگی تو صورتم میزدم ...خیلی خاطره شد اون 2 هفته و اینقدر زیاد بود که من تحمل نکردم و فرار کردم..ک

شما اگر خودتون رو معرفی کنید میرید دادگاه یه جریمه ای رو میپردازید و دوباره میرید اموزشی چون تو اموزشی بودید اضاف نمیزنند البته قبلا ها اینجوری بود فکر نکنم تغییری کرده باشه
طبق قانون تا 15 روز غیبت میزنند و بعد از 15 روز فراری حساب میشید فرقی نمیکنه 15 روز یا 15 سال قانونش یکی هست
ببین رفیق یه چیزی بگم مطمئن باش شرایطت به سختی من نبوده شما بر گرد صفحه های اول تاپیک رو بخون ببین اوضاع من تو اموزشی چی بوده هنوز هم دیر نشده اگه میتونی برو ما متولد59 هم داشتیم تو یگان

SNOW PATROL
09-08-2012, 11:31
10 روز بعد از چی ؟
من الان 24 روزه پست کردم فقط برگ سبزم اومده برگ سفید نیومده هنوز

ده روز بعد از برگ سفید معمولا میاد شما احتمالا 18/6 اعزامید

Milad4171
09-08-2012, 13:28

ديگه از من كه بدتر نبودي؟ من مدارك دانشگاهيم رو بهم تحويل ندادن و با مدرك ديپلم رفتم سربازي. حالا بماند كه چرا!
منم سيرجان بودم . بهمن 89. تازه هم تموم كردم.
زمان ما سختي داشت .خيلي هم زياد. مثلا ما خيلي وقتا آب نداشتيم. چون آونجا آب لوله كشي نبود تانكر پر ميكردن.
بعدش اينكه دهن ما سرويس شد واسه زيباسازي ورودي درب كلاه. من 20 كيلو وزن كم كردم وقتي اومدم خونه.
اردوگاه بچه ها از تشنگي حلاك ميشدن. آب تو تانكرها يخ ميزد. يخ ميزدا!!!‌
8 روز اردوگاه رو ما تجربه كرديم .بيشتر از خيلي هاي ديگه./
ولي الا ن كه فكر ميكنم مي بينم كه با تمام سختي هايي كه داشت خاطراتي توش بود كه هر روزش واسم شيرينه. ماسه تسويه حساب من و يكي از دوستام كه تو سيرجان با هم بوديم رفتيم واسه امضا گرفتن.
اون خاطرات رو ياد آوري ميكرديم واسه خودمون. تكرار نشدنيه.
-
شما اگه الان بري 2 تا حالت داره. يكي اينكه ممكنه دادگاهيت كنن. يكي اينكه دادگاهي نميشي فقط دوباره خدمتت رو از اول تو همون سيرجان ادامه ميدي.
ولي هرچقدر بگذره بدتره.
شما زودتر برو. الان بهتر شده. نزار بشه 24 ماه . اون موقع ديگه واسه فرار توجيه مناسبتري داري...

Saeed System
09-08-2012, 13:47
ديگه از من كه بدتر نبودي؟ من مدارك دانشگاهيم رو بهم تحويل ندادن و با مدرك ديپلم رفتم سربازي. حالا بماند كه چرا!
زمان ما سختي داشت .خيلي هم زياد. مثلا ما خيلي وقتا آب نداشتيم. چون آونجا آب لوله كشي نبود تانكر پر ميكردن.
بعدش اينكه دهن ما سرويس شد واسه زيباسازي ورودي درب كلاه. من 20 كيلو وزن كم كردم وقتي اومدم خونه.
ولي الا ن كه فكر ميكنم مي بينم كه با تمام سختي هايي كه داشت خاطراتي توش بود كه هر روزش واسم شيرينه. ماسه تسويه حساب من و يكي از دوستام كه تو سيرجان با هم بوديم رفتيم واسه امضا گرفتن.
-
شما اگه الان بري 2 تا حالت داره. يكي اينكه ممكنه دادگاهيت كنن. يكي اينكه دادگاهي نميشي فقط دوباره خدمتت رو از اول تو همون سيرجان ادامه ميدي.
ولي هرچقدر بگذره بدتره.
شما زودتر برو. الان بهتر شده. نزار بشه 24 ماه . اون موقع ديگه واسه فرار توجيه مناسبتري داري...

سلام چه خاطرااتی رو زنده کردی........یادش بخیر.......اصلا یادم رفته بود تانکرها رو.........والا اون موقع ما رفتیم آب نداشت تانکرها........از تو خود دستشوییها آب م یخوردیم...انوم خودت که میدونی روزی 2 بار بیشتر نمیزاشتن بری دستشویی تو آموزشی..تو سالن غذاخوری هم که 1 تانکر بود واسه 400 نفر..نمی شد آب بخوری.2-3 بار نزدیک بود د

دندونم بشکنه لب تانکر...اکا رینداریم حالا به سختیهاش ولی...منو یاده اونجا انداختی....درب کلاه. یادش بخیر.........

ولی شما دیپلم بودی.... من عادی ...زیر دیپلم..ما تو جمع 800 نفرمون 2 تا دیپلم داشتیم که همون اول جداشون کردن بردن یعن با ما قاطی نکردنشون...نمیدونم رفتن کجا...ولی فکر کنم بهتراز عادیها با دیپلمه ها رفتا رمیشه...

من حقیقتش دیگه نمی تونم برگردم......دارم تشکیل زندگی میدم و ایشالله به زرودی....ضمن اینکه گواهینامه هم دارم...فقط واسه یکار یاحتیاج داشتم پایان خدمت...که اونم به زندانی شدن و ..نمی ارزه....

ahad_judo
09-08-2012, 17:33
-

میلاد من سال 85 اونجا بودم.ببر سیرجون هم فرمانده مون بود.چنان بلایی سر ما اورد که هنوز خواب سیرجان میبینم.تو کوهپیمایی از 6 صبح تا 3 بعد از ظهر تو گرما یک قطره اب نخوردیم و همش با وسایل تو کوهها بودم.اموزش که بحثش جداست.
کلا سیرجان جزو سخت ترین مراکز اموزشی هست.البته الان بهتر شده.اون زمان مرخصی شهری هم نمی دادن.

a6543210
09-08-2012, 17:42
نه عزیز این همه هم ترس نداره.خودم 2 تا پادگانشم رفتم.پادگان بیرون از شهر بیرجند که واقعا هتله به معنای اصلی خودش!فوق العاده امکانات خوبی داره.هر شب می توینین حموم برین.(زیر خوابگاتون حمومه! ما تو پادگان تو شهر هفته ای دوبار 5 مین می رفتیم فقط !)تازه ساخته شده پادگان و امکاناتش عالی. امسال جز بهترین پادگان های آموزشی از لحاظ امکانات اعلام شد.
بعدشم ممکنه روزای اول سخت بگذره بهتون ولی یه هفته بگذره عادت می کنین به سختی هاشون ولی خیلی آموزشی دوران شیرینیه .بیای تو یگان بعد می فهمی آموزشی چی بود.(به خاطر موتوری بودنی که ازت می کشن!البته لیسانس باشی زیاد غمی نیست.خدمت سختی نداشه باشه که خدمت نیست!)

سلام چه خاطرااتی رو زنده کردی........یادش بخیر.......اصلا یادم رفته بود تانکرها رو.........والا اون موقع ما رفتیم آب نداشت تانکرها........از تو خود دستشوییها آب م یخوردیم...انوم خودت که میدونی روزی 2 بار بیشتر نمیزاشتن بری دستشویی تو آموزشی..تو سالن غذاخوری هم که 1 تانکر بود واسه 400 نفر..نمی شد آب بخوری.2-3 بار نزدیک بود د

دندونم بشکنه لب تانکر...اکا رینداریم حالا به سختیهاش ولی...منو یاده اونجا انداختی....درب کلاه. یادش بخیر.........

ولی شما دیپلم بودی.... من عادی ...زیر دیپلم..ما تو جمع 800 نفرمون 2 تا دیپلم داشتیم که همون اول جداشون کردن بردن یعن با ما قاطی نکردنشون...نمیدونم رفتن کجا...ولی فکر کنم بهتراز عادیها با دیپلمه ها رفتا رمیشه...

من حقیقتش دیگه نمی تونم برگردم......دارم تشکیل زندگی میدم و ایشالله به زرودی....ضمن اینکه گواهینامه هم دارم...فقط واسه یکار یاحتیاج داشتم پایان خدمت...که اونم به زندانی شدن و ..نمی ارزه....

سختی خدمترو شما چشیدین نه ماها! که جولو در خونمون داریم خدمت می کنیم.بازم خدارو شکر.خدا پشت پناه همه سربازا باشه.خودمم افسر وظیفه تو ستاد فرماندهی هستم و خداروشکر سختی خیلی کمه.:31:

anti-military
09-08-2012, 18:03
من به جون ها توصیه میکنم به جای سربازی به فکر کار و درآمد باشید چون الان دلار از 2000 تومن گذشته و تا شما برید سربازی برگردید شده 6 هزار تومن
پس وقت خودمون رو واسه خدمت به کشوری که واسه آینده تون ارزش قائل نیست هدر ندید

Milad4171
09-08-2012, 18:14
اي بابا احد جان الان كي خدمت ميكنه؟؟؟ خدمت به نظرم خيلي راحتتر شده. بخاطر اينكه سرباز كم شده واسه اينكه كسي فراري نشه تذكر دادن به مراكز آموزش كه با سرباز بدرفتاري نكنن.
زمان ما كه 800 900 نفر بوديم 10 نفر هم فرار ميكردن يا 20 نفر فرقي چنداني نداشت!
-
سيرجان جاي خودش رو هميشه داره. خاك تو سر من :31: كه روزي كه برگه سفيد اومد خوشحال شدم نيرو دريايي افتادم.
اولش كه پوستمون رو كندن. آخرش هم كه خودت ميدوني واسه كارت !
نيرو دريايي تنها نيروي هست كه كارتش از همه ديرتر مياد. 3 ماه تا 6 ماه! :41:

ahad_judo
09-08-2012, 21:21
من هنوز مشکل حساب دارم میلاد جان.
هر چی میگم پولمو نمیخوام میگن نه.
هنوز نذاشتن درخواست کارت بدم.
خاک بر سر نیرو دریایی کنن.

Milad4171
09-08-2012, 21:58
آخه مگه ميشه . مشكل حساب؟ يعني پول بايد بهت بدن؟؟ خوب چرا نميدن؟؟
شما نميتوني بري پيش ف پادگان؟ بري پيشش بگي نميذارن تسويه حساب كنم.
من چي بگم؟ امريه ام رو انقدر امروز فردا كردن واسه دادن اعصاب معصاب نذاشتن واسم.
ملكي رو ميشناختي؟؟ تو پرسنلي صدور كارت؟؟ يه رواني هست كه دومي نداره. حرف ميزني باهاش ميخواد بپره گازت بگيره :31:

ahad_judo
09-08-2012, 23:22
آخه مگه ميشه . مشكل حساب؟ يعني پول بايد بهت بدن؟؟ خوب چرا نميدن؟؟
شما نميتوني بري پيش ف پادگان؟ بري پيشش بگي نميذارن تسويه حساب كنم.
من چي بگم؟ امريه ام رو انقدر امروز فردا كردن واسه دادن اعصاب معصاب نذاشتن واسم.
ملكي رو ميشناختي؟؟ تو پرسنلي صدور كارت؟؟ يه رواني هست كه دومي نداره. حرف ميزني باهاش ميخواد بپره گازت بگيره :31:
اون موقع ملکی نبود.
پاپی چولو بود ویه ناوسروان کچل که رئیس نیرو انسانی بود.خیلی هم مهربون بود.
کلا باید اونجا اشنا پیدا میکردی.
والا من 2م اه طلب دارم.میگن نداری.اگه پول ریختن بیا پس بده.حالا باید تا دو ماه دیگه هم صبر کنم.
واقعا که عقب مونده هستن.

Reza-Vig
10-08-2012, 00:09
سلام دوستان عزیز من اینجا جدید اومدم عزیزانی که در رابطه با تعیین شهر محل خدمت خود بصورت تخصصی مشاوره و کمک میخوان در خدمتم.

nikmaram
10-08-2012, 00:12
سلام دوستان آموزشی من هم بالاخره تموم شد پدرم در اومد
نیروی زمینی ارتش 04 بیرجند با مدرک دیپلم بودم
کد هم نخوردم و مستقیم افتادم یگان و متاسفانه با وجود اینکه شرایط دار بودم(تک پسر) شهر خودم مشهد نیفتادم
تو برگه امریه هم این اطلاعات درج شده:

تیپ 277 مستقل پیاده-آج-آدرس :قوچان
سرجوخه وظیفه
رسته:پیاده
کد:1111 (عملیات پیاده)

با سرچ تو اینترنت هیچ چیزی از این جایی که افتادم نتونستم پیدا کنم! از جمله سرچ در این تاپیک
مثل قبل از آموزشی الان هم خیلی استرس دارم و بیست و پنجم صبح باید خودمو معرفی کنم
بنابراین برای این چند مورد تقاضای راهنمایی دارم:

1-اونجا چه جور جایی هست؟
(خودم فکر کنم جای بدی افتادم خدا به دادم برسه)
آموزشی که خیلی اذیت شدم حالا شما بگید که اونجا چی در انتظارمه؟
چه کارهایی اونجا میکنن و چه چیزها و کارهایی اونجا با دوره آموزشی مشترکه؟
و چه چیزها و کارهایی اونجا با دوره آموزشی متفاوته؟

2-چی باید ببرم؟ هر چی از آموزشی با خودم آوردم باید دوباره همونجا ببرم؟ از جمله کیسه انفرادی دو تا پتو و....؟

3-و سوآل آخر هم تو یگان ذکر شده پنجشنبه و جمعه مرخصی داره یا نه؟
و اگه داره فقط برای قوچانی ها هست یا برای مشهدی ها هم هست؟(چون مشهد تا قوچان 1 ساعت و نیم بیشتر راه نیست)

با تشکر

plaki
10-08-2012, 01:15
بچه ها کسی میدونه 6/19 سپاه جذب نیرو داره یا نه؟
و در حال حاظر فقط برگ سبز برام امده از کجا بدون که کجا می یوفتم؟

rewab
10-08-2012, 01:19
بچه ها کسی میدونه 6/19 سپاه جذب نیرو داره یا نه؟
و در حال حاظر فقط برگ سبز برام امده از کجا بدون که کجا می یوفتم؟

هم دوره جان باید صبر کنی 10 -15 روز قبل از 19/6 برگ سفیدت بیاد تو اون برگه یه کد هست که تو صفحه اول همین تاپیک کد ها تفکیک شده اند نقطه سر خط:31:

plaki
10-08-2012, 01:27
هم دوره جان باید صبر کنی 10 -15 روز قبل از 19/6 برگ سفیدت بیاد تو اون برگه یه کد هست که تو صفحه اول همین تاپیک کد ها تفکیک شده اند نقطه سر خط:31:
پس یعنی هنوز کد نخورده؟
می خوام 3شنبه مدارک لازمی که سپاه گفته رو ببرم تحویل بدم
بنظر شما احتمال داره که بیوفتم سپاه :31:

rewab
10-08-2012, 03:19
پس یعنی هنوز کد نخورده؟
می خوام 3شنبه مدارک لازمی که سپاه گفته رو ببرم تحویل بدم
بنظر شما احتمال داره که بیوفتم سپاه :31:

احتمال زیاد نه هنوز کد نخورده ، شما هرچی زود تر برو مدارکت رو ارسال کن در اولین فرصت ، به امید خدا
موفق باشی هم دوره:31:

Hamed 360
10-08-2012, 11:34
منم 6/19 اعزامم

xzx202
10-08-2012, 12:30
برای تمدید تاریخ اعزام باید چیکارکرد (البته برای بیماری واینجورچیزا )امکانش هست باتقلب ودروغ گفتن و یا هماهنگی با یکی از دکترای بیرون این کارا کرد ؟

nikmaram
10-08-2012, 22:05
سلام دوستان آموزشی من هم بالاخره تموم شد پدرم در اومد
نیروی زمینی ارتش 04 بیرجند با مدرک دیپلم بودم
کد هم نخوردم و مستقیم افتادم یگان و متاسفانه با وجود اینکه شرایط دار بودم(تک پسر) شهر خودم مشهد نیفتادم
تو برگه امریه هم این اطلاعات درج شده:

سرجوخه وظیفه

با سرچ تو اینترنت هیچ چیزی از این جایی که افتادم نتونستم پیدا کنم! از جمله سرچ در این تاپیک
مثل قبل از آموزشی الان هم خیلی استرس دارم و بیست و پنجم صبح باید خودمو معرفی کنم
بنابراین برای این چند مورد تقاضای راهنمایی دارم:

1-اونجا چه جور جایی هست؟
(خودم فکر کنم جای بدی افتادم خدا به دادم برسه)
آموزشی که خیلی اذیت شدم حالا شما بگید که اونجا چی در انتظارمه؟
چه کارهایی اونجا میکنن و چه چیزها و کارهایی اونجا با دوره آموزشی مشترکه؟
و چه چیزها و کارهایی اونجا با دوره آموزشی متفاوته؟

2-چی باید ببرم؟ هر چی از آموزشی با خودم آوردم باید دوباره همونجا ببرم؟ از جمله کیسه انفرادی دو تا پتو و....؟

3-و سوآل آخر هم تو یگان ذکر شده پنجشنبه و جمعه مرخصی داره یا نه؟
و اگه داره فقط برای قوچانی ها هست یا برای مشهدی ها هم هست؟(چون مشهد تا قوچان 1 ساعت و نیم بیشتر راه نیست)

با تشکر

دوستان اگه اطلاعاتی دارید لطفا راهنمایی کنید
من دو سه روز دیگه باید برم

saeeduniverse
10-08-2012, 22:57
سلام...اقا من با مدرک فوق دیپلم تو سپاه شهر خودم بیفتم چه وقتایی میتونم بیام خونه؟ تشکر

SNOW PATROL
10-08-2012, 23:04
سلام...اقا من با مدرک فوق دیپلم تو سپاه شهر خودم بیفتم چه وقتایی میتونم بیام خونه؟ تشکر

برادر من بار ها گفتم مدرک ربط چندانی به میزان مرخصی نداره
شما اگه سپاه شهر خودتون باشید نهایتش که بخوان اذیت کنند. چهل و هشت. بیست و چهار بعدش صبج تا ظهر

hamidfit
10-08-2012, 23:55
سلام دوستان عزیز من اینجا جدید اومدم عزیزانی که در رابطه با تعیین شهر محل خدمت خود بصورت تخصصی مشاوره و کمک میخوان در خدمتم.

دوست عزیز اطلاعی راجع به فرستادن تک پسر به شهر زادگاهش بعد از آموزش تو ((نیروی انتظامی )) داری ؟ آخه میگن خر تو خره اونجا

rewab
11-08-2012, 01:05
منم 6/19 اعزامم

پرچمت بالاست هم دوره ، بچه کجایی؟

plaki
11-08-2012, 01:16
راستی rewab تو بچه کجای؟

rewab
11-08-2012, 02:09
راستی rewab تو بچه کجای؟

بچه تهرون، تو هم تهرونی؟

Hamed 360
11-08-2012, 02:54
منم تهرونم

abdha
11-08-2012, 12:37
سلام دوستان آموزشی 04 بیرجند ن زمینی ارتش چطوریه؟ کسی اطلاعی داره؟ دوستان بین من که فوق دیپلمم با دیپلم و زیر دیپلم در دوره آموزشی تفاوتی هست از لحاظ سختی؟

saeeduniverse
11-08-2012, 13:18
سلام ...اقا تو سپاه ریش زدن ممنوعه؟...:20: اصلا اهل ریش نیستم

reza_khan2006
11-08-2012, 13:31
سلام من بیش تر از ده روزه مدارک در خواست اعزامم ثبت کردم ولی هنوز نامه در خونه نیومده چی کار کنم
بعد الان مشخصه کدوم نهاد (سپاه ارتش .. ) افتادم یا بعدا مشخص می شه البته تلفنی پلیس +10 گفت اعزامم اول ابانه

SNOW PATROL
11-08-2012, 14:50
سلام ...اقا تو سپاه ریش زدن ممنوعه؟...:20: اصلا اهل ریش نیستم

اگه با تیغ باشه بله بعضی جاها گیر میدن

SNOW PATROL
11-08-2012, 14:52
سلام من بیش تر از ده روزه مدارک در خواست اعزامم ثبت کردم ولی هنوز نامه در خونه نیومده چی کار کنم
بعد الان مشخصه کدوم نهاد (سپاه ارتش .. ) افتادم یا بعدا مشخص می شه البته تلفنی پلیس +10 گفت اعزامم اول ابانه

برادر هنوز زوده اول برگ سبز میاد بعد برگ سفید میاد که توش نوشته کجا افتادی بله اعزامی های شهریور دیگه تکمیل شدند و شما میوفتید ابان

Milad4171
11-08-2012, 15:15
امروز يه نفس راحت كشيدم. مداركم رو اسگلا به نام يكي ديگه زده بودن. نميشه بگم كي بهم اطلاع داد ولي خداوكيلي از من به شما نصيحت.
هر چند وقت يه بار واسه اينكه مطعن بشين كارتون در چه مرحله اي از ارسال هست به يگان يا پليس +10 يا نظام وظيفه سر بزنيد...
يه ماه اول با يگان در تماس باشيد. تلفني هم كه دادن واسه درخواتس كارت در دسترس باشه...

asemuna
11-08-2012, 18:34
سلام
یکی اگر بخواد معافیت پزشکی اعصاب و روان بگیره چه مدارکی می خواد یعنی باید از چند سال قبل پرونده داشته باشه ؟ یا میشه همین الانم کاری کرد ؟ بعد باید مثلا کارش در چه حدیه ؟ باید حسابی قاطی باشه یا نه ؟ مثلا میشه طرف استرس می گیره زیاد میره دستشویی رو ازش معافیت گرفت یا نه ؟:31:

my.lejend
11-08-2012, 18:58
سلام
یکی اگر بخواد معافیت پزشکی اعصاب و روان بگیره چه مدارکی می خواد یعنی باید از چند سال قبل پرونده داشته باشه ؟ یا میشه همین الانم کاری کرد ؟ بعد باید مثلا کارش در چه حدیه ؟ باید حسابی قاطی باشه یا نه ؟ مثلا میشه طرف استرس می گیره زیاد میره دستشویی رو ازش معافیت گرفت یا نه ؟:31:

رفیق معافیت اعصاب و روان سابقه نمیخواد ولی اگر سابقه ی بستری شدن داشته باشید راحت تر بهتون معافی میدن

ولی از من به شما نصیحت به هیچ عنوان این کار رو نکنید. معافیت اعصاب و روان یکی از بدترین معافیت هاست که در اینده براتون مشکلات جدی به وجود میاره
مشکلاتی که میتونه نابودتون کنه
مثلا موقع زن گرفتن حق طلاق کامل با زن هست
موقع تقسیم ارث هیچ گونه ارثی به شما نمیرسه
در کوچکترین نزاع و درگیری مقصر شناخته میشید
و هزاران مشکلات دیگه که میتونه براتون خیلی بد باشه

Ezel
11-08-2012, 18:58
سلام

سلام /

همه چیز بسته به نظر پزشک نظام وظیفه داره و اینکه چقدر بتونید در بروز علائم بیماری خوب نقش بازی کنید ؛ و حتی نظر پزشکان بیمارستانهایی نظیر امام سجاد که برای معاینه ی اولیه معریفی میشید از طرف نظام وظیفه ، صرفا حکم مشورتی داره نه ایجابی /

زمانی که برای انجام امور معافیت خودم به کمیسیون پزشکی رفته بودم شخصی رو دیدم که خودش رو به افسردگی زده بود ، و صم بکم نشسته بود یک گوشه ، دکتر ازش پرسید مشکلت چیه ؟ و ایشون چون خیلی آماتور بود گفت افسردگی دارم ، پزشک محترم هم به راحتی هرچه تمام تر بهش گفت میفرستم خدمت تا مشکلت برطرف بشه !!!!! اونجا بود که این دوستمون نطقش باز شد ولی خیلی دیر شده بود دیگه :دی

و از طرفی آشنایی داشتیم که دانشجوی روانشناسی بود و به بیماریها و علائمشون آشنا ، و با تشکیل پرونده و ایفای یک نقش بی نقص در برابر پزشکان تونست به راحتی معافیت یگیره ( که البته این معافیت گرفتن به قیمت انصراف از دانشگاه براش تموم شد ) /

asemuna
11-08-2012, 18:59
رفیق معافیت اعصاب و روان سابقه نمیخواد ولی اگر سابقه ی بستری شدن داشته باشید راحت تر بهتون معافی میدن

ولی از من به شما نصیحت به هیچ عنوان این کار رو نکنید. معافیت اعصاب و روان یکی از بدترین معافیت هاست که در اینده براتون مشکلات جدی به وجود میاره
مشکلاتی که میتونه نابودتون کنه
مثلا موقع زن گرفتن حق طلاق کامل با زن هست
موقع تقسیم ارث هیچ گونه ارثی به شما نمیرسه
در کوچکترین نزاع و درگیری مقصر شناخته میشید
و هزاران مشکلات دیگه که میتونه براتون خیلی بد باشه

داداش اینا رو مطمئنی مخصوصا ارث و حق طلاق رو ؟

plaki
11-08-2012, 19:19
بچه تهرون، تو هم تهرونی؟

بچه بندرعباس هستم

rewab
12-08-2012, 01:19
بچه بندرعباس هستم

هرجا که هستی موفق باشی

منم تهرونم

حاجی برگه سفیدت اومد کد ترو بگو شاید یه جا افتادیم:31:

my.lejend
12-08-2012, 03:41
داداش اینا رو مطمئنی مخصوصا ارث و حق طلاق رو ؟

سلام
بله رفیق کاملا مطمئنم.
به جز اینها ده ها مورد دیگه هم هست که به اندازه ی همین دو مورد و حتی بیشتر اهمیت دارن و میتونن مشکلات جدی برات ایجاد بکنن

اصلا سمت معافیت اعصاب و روان نرید...به هیچ عنوان ارزش نداره

MILIN3M
12-08-2012, 12:45
برگه سفید اومد ..تهران 01... ارتش......لیسانس..... چطوریه؟؟ کسی میتونه راهنامای کنه.. یکم اعزاممه

SNOW PATROL
12-08-2012, 13:24
برگه سفید اومد ..تهران 01... ارتش......لیسانس..... چطوریه؟؟ کسی میتونه راهنامای کنه.. یکم اعزاممه

هتل ترىن مرکز اموزش در جهان
برو حال کن

nikmaram
12-08-2012, 15:12
نیرو زمینی ارتش دیپلم
سرجوخه وظیفه

آقا خواهشا اگر کسی اطلاعاتی از این جا داره بگه
اگه جای بدی هست بگید از الان دنبال یک راهی برای انتقالی باشم

اگه اونجا مثلا جمعه ها به قوچانی ها مرخصی بدن به من که مشهدی هستم و یک ساعت و نیم با قوچان فاصله دارم هم مرخصی میدن یا نه؟
به نظر شما خودمو باید قوچانی جا بزنم؟

لطفا یکی منو راهنمایی کنه

asemuna
12-08-2012, 17:11

من تابستون پیش اونجا بودم به نسبت جاهای دیگه خیلی خوبه ولی فکر نکن که میری صفا کمی هم اذیت میکنند ولی خیلی کمتر از جاهای دیگه .

MILIN3M
12-08-2012, 17:20
بچه ها از چه نظر میگید هتل... چطوریه مگه یکم راهنمایی کنید. روز اول یکم شهریور که اعزامه باخودم ساک مواد غذایی لباس ازینا ببرم یا یکم میگن برید لباسارو درست کنید مثلا یکی دو روز دیگه بیاید!!

abdha
12-08-2012, 17:31
سلام دوستان قبلا سوال کردم ولی کسی جواب نداد ! میخواستم ببینم بین فوق دیپلم و زیر دیپلم (ودیپلم) تفاوتی در دوره آموزشی هست از نظر سختی؟ کسی اطلاعی داره از 04 بیرجند که چطوری هست و سخته یا نه(ن زمینی ارتش)؟ ممنون میشم اگه جواب بدین.

SNOW PATROL
12-08-2012, 18:00
بچه ها از چه نظر میگید هتل... چطوریه مگه یکم راهنمایی کنید. روز اول یکم شهریور که اعزامه باخودم ساک مواد غذایی لباس ازینا ببرم یا یکم میگن برید لباسارو درست کنید مثلا یکی دو روز دیگه بیاید!!

معمولامىگند لباستون رو درست کنىد بىاىد

SNOW PATROL
12-08-2012, 18:06
سلام دوستان قبلا سوال کردم ولی کسی جواب نداد ! میخواستم ببینم بین فوق دیپلم و زیر دیپلم (ودیپلم) تفاوتی در دوره آموزشی هست از نظر سختی؟ کسی اطلاعی داره از 04 بیرجند که چطوری هست و سخته یا نه(ن زمینی ارتش)؟ ممنون میشم اگه جواب بدین.

برادر الان بىشتر پادگان ها دىگه دىپلم و بالاتر رو با هم نمىگىرند و از هم جدا شدند معمولا دىپلم و زىر دىپلم بهشون سخت مىگىرند اما همه جا مثل هم نىست

arming900
12-08-2012, 18:27

نبر هیچی,من بردم خودشون کوله دادن با وزن 1 تن,وسایل خودمم بود که برده بودم,باهاش پادگان رو متر کردیم بعد اومدیم خونه برای لباس و پوتین اینا...

آموزشی سیکل و دیپلم و لیسانس و دکترا نمیشناسه ! همه یکیه

امير موسر
12-08-2012, 18:40
کسی اطلاعی داره از 04 بیرجند که چطوری هست و سخته یا نه(ن زمینی ارتش)؟
من با فوق دیپلم اونجا بودم آموزشی ! آب و هواش بده ! اگه پادگان بیرون شهر باشی یکمی آسون تره چون فکر کنم هنوز فرماندهیش تو شهر باشه ! مگر اینکه کلا منتقل شده باشه تا الان دیگه !

abdha
12-08-2012, 18:57
سخت هست یا نه؟ فقط اب و هواش سختیشه؟

abdha
12-08-2012, 21:31
سخت هست یا نه؟ فقط اب و هواش سختیشه؟

rww
13-08-2012, 01:43
دوستان من افتادم اموزشگاه شهدای کرمانشاه(سپاه) البته پذیرش سپاه بودم!چجور جاییه؟ کسی رفته؟ سخت میگیرن یا نه؟:9:

mousavi1366
13-08-2012, 03:29

منم 01 افتادم داش .از تهرانم.تو کجایی عزیز؟

abdha
13-08-2012, 07:06
دوستان اگه کسی برگه سفیدش بیاد ولی به محل اعزام نره و کلا نره غایب محسوب میشه یا فراری؟

my.lejend
13-08-2012, 10:21
دوستان اگه کسی برگه سفیدش بیاد ولی به محل اعزام نره و کلا نره غایب محسوب میشه یا فراری؟

فراری حساب میشید و بدجوری توی دردسر میفتید
هرروز میریزن تو خونتون

JING3LKHAN
13-08-2012, 11:08

پ دم هتل میبینمت داشی :31:
6/1 اعزام 02

SNOW PATROL
13-08-2012, 11:21
پ دم هتل میبینمت داشی :31:
6/1 اعزام 02
چه جور همه افتادند 01 :دی
شما ها اموزشی میرید ما هم اموزشی بودیم (یگان تکاور فارس گردان ضربت از دیوار راست میبردنمون بالا !!!!! )
ای خدا از هیچی شانس نیاوردیم

ahad_judo
13-08-2012, 12:33
چه جور همه افتادند 01 :دی
شما ها اموزشی میرید ما هم اموزشی بودیم (یگان تکاور فارس گردان ضربت از دیوار راست میبردنمون بالا !!!!! )
ای خدا از هیچی شانس نیاوردیم
01 امریه میگیره.
اونایی هم که امریه نیستند معمولا استان های خاصی هستند.
مثلا تو استان فارس که ما هستیم 80% رو نیرو انتظامی جهرم برمیداره.کلا شمال کشور خوش به حالشونه تو این زمینه.

ahad_judo
13-08-2012, 12:37
آقا خواهشا اگر کسی اطلاعاتی از این جا داره بگه
اگه جای بدی هست بگید از الان دنبال یک راهی برای انتقالی باشم

اگه اونجا مثلا جمعه ها به قوچانی ها مرخصی بدن به من که مشهدی هستم و یک ساعت و نیم با قوچان فاصله دارم هم مرخصی میدن یا نه؟
به نظر شما خودمو باید قوچانی جا بزنم؟

لطفا یکی منو راهنمایی کنه
کلا تیپ جای خوبی نیست.هر جا هم میخواد باشه.
ولی خوبیش اینه که نزدیک خونتونه.من نمیدونم اینجایی که میگی چطوریه.یه ترمم تو قوچان درس خوندم.بچه های ارتشش رو میدیدم همیشه ولی پادگان بیرون شهره فکر کنم.
بعدشم از همون اول بیوفت دنبال انتقالی.زود بجنبی 3-4 ماهه انتقالیت میاد.
موفق باشی.

JING3LKHAN
13-08-2012, 12:48
اینقدر از در و دیوار بالا رفتیم که تو اموزشی هم بخواد به همین صورت باشه واس ما عادیه:31:

راهی هست بعد اموزشی بیفتم استان خودم؟مثلا پادگان های ساری یا اطراف؟

asemuna
13-08-2012, 14:03

اینکه می گن هتله منظور اینه که هم امکاناتش بهتره هم خیلی سخت نمی گیرند
مثلا ساندویچی و بوفه داخل پادگان هست:31: ! یگان ما که حدود 120 تا بودیم 8 تا حمام داشت و یک روزهایی هم یه حمام عمومی وسط پادگان بود می تونستی بری بعضی از بچه ها که قبلا عجب شیر افتاده بودند و بعد از کارشناسی برگشتند تعریف می کردند کرک و پرمون می ریخت :31:
احتمال خیلی زیاد لباس ها تون رو همون روز می دن می گن برید 5 -4 روز دیگه بیایید ولی حساب کتاب نداره یه وقتم گفتند باید باایستید باید بمونید ( ارتش چرا ندارد )

وسایلم از صفحه اول ببین کامله

mousavi1366
13-08-2012, 14:46
01 نبود؟ سر خیابون پیروزی 5 صبح وایسادم اول شهریور

nikmaram
13-08-2012, 18:15
کلا تیپ جای خوبی نیست.هر جا هم میخواد باشه.
ولی خوبیش اینه که نزدیک خونتونه.من نمیدونم اینجایی که میگی چطوریه.یه ترمم تو قوچان درس خوندم.بچه های ارتشش رو میدیدم همیشه ولی پادگان بیرون شهره فکر کنم.
بعدشم از همون اول بیوفت دنبال انتقالی.زود بجنبی 3-4 ماهه انتقالیت میاد.
موفق باشی.

ممنون از راهنمایی که کردی
میشه بیشتر برام توضیح بدی؟
این تیپ که میگی خوب نیست از چه نظر خوب نیست؟ یعنی باقی خدمتم دهنم سرویسه و از آموزشی هم سخت تر میشه؟ :18:
اونجا کار روزانه و هفتگیم چی میشه؟ :41:

و سوآل آخر این که اگه یک پارتی جور کنم امکانش هست از این تیپ 277 مثلا به پشتیبانی منطقه 5 مشهد برم؟ کلا از تیپ به پشتیبانی یا قرارگاه یا بیمارستان میشه انتقالی گرفت؟

ar.tmu
13-08-2012, 18:22
سلام من حقیقتش الان دارم ارشد میخونم ولی استادم اذیت می کنه میخواستم انصراف بدم بعد از خدمت بیام ادامه بدم.چند تا سوال داشتم:
1- من اهل اذربایجان شرقی هستم.معمولا مشمولین این استان رو کجا میندازن با مدرک لیسانس؟
2- لیسانس با فوق لیسانس چقدر تفاوت داره؟از لحاظ تقسیم،آموزشی و کلا خیلی با هم فرق دارن که با لیسانس بری یا فوق؟

SNOW PATROL
13-08-2012, 19:17
سلام من حقیقتش الان دارم ارشد میخونم ولی استادم اذیت می کنه میخواستم انصراف بدم بعد از خدمت بیام ادامه بدم.چند تا سوال داشتم:
1- من اهل اذربایجان شرقی هستم.معمولا مشمولین این استان رو کجا میندازن با مدرک لیسانس؟
2- لیسانس با فوق لیسانس چقدر تفاوت داره؟از لحاظ تقسیم،آموزشی و کلا خیلی با هم فرق دارن که با لیسانس بری یا فوق؟
2.لیسانس با فوق لیسانس هیچ تفاوتی در خدمت نداره

Milad4171
13-08-2012, 19:34
به نظر ميرسه پادگانا رو كوبيدن جاش هتل ساختن.
همه دارن ميرن هتل كه...
:18:

ballboy
13-08-2012, 19:36
به نظر ميرسه پادگانا رو كوبيدن جاش هتل ساختن.
همه دارن ميرن هتل كه...
:18:
من احتمالا تو هتل ترین جحای ممکن خدمت کردم ولی دوست عزیز خدمت خدمته از کار وز ندگی میندازتت افسردت میکنه و خدمت خدمته خدمتی که خدمت نباشه خدمت نیست منردت میکنه یه مرد آروم افسرده که دو سال از بهترین سالاش به باد رفته

JING3LKHAN
13-08-2012, 20:06
من احتمالا تو هتل ترین جحای ممکن خدمت کردم ولی دوست عزیز خدمت خدمته از کار وز ندگی میندازتت افسردت میکنه و خدمت خدمته خدمتی که خدمت نباشه خدمت نیست منردت میکنه یه مرد آروم افسرده که دو سال از بهترین سالاش به باد رفته

خدمت باید هتل باشد...خدمتی که هتل نباشد خدمت نیست :31:

abdha
13-08-2012, 20:21
دوستان معاف از رزم چه وقتایی میشه گرفت؟من 1/6 اعزامم ن زمینی ارتش بیرجند،برگه سفیدم اومده.الان میتونم اقدام کنم؟ مشکل جدی که معاف دائم بگیرم نداشتم ولی تمرین های بدنی و جسمی خیلی زود خسته میشم و فشار زیاد رو اصلا نمیتونم تحمل کنم؟ اگه با این وضع برم آموزشی و نتونم زیاد تحمل کنم چه اتفاقی میفته دوستان؟ تنبیه بیشتر میشم؟تجدید دوره میشم؟! چی میشه؟خواهش می کنم راهنمایی کنید دوستان

abdha
13-08-2012, 20:23
در ادامه پست بالایی: تپش قلب هم دارم و استرس فراوان،خیلی زود خسته میشم و سرگیجه میگیرم. سنم 27 ساله ! راهنمایی کنید!!

SNOW PATROL
13-08-2012, 20:25
دوستان معاف از رزم چه وقتایی میشه گرفت؟من 1/6 اعزامم ن زمینی ارتش بیرجند،برگه سفیدم اومده.الان میتونم اقدام کنم؟ مشکل جدی که معاف دائم بگیرم نداشتم ولی تمرین های بدنی و جسمی خیلی زود خسته میشم و فشار زیاد رو اصلا نمیتونم تحمل کنم؟ اگه با این وضع برم آموزشی و نتونم زیاد تحمل کنم چه اتفاقی میفته دوستان؟ تنبیه بیشتر میشم؟تجدید دوره میشم؟! چی میشه؟خواهش می کنم راهنمایی کنید دوستان

برادر بيخيال معاف از رزم شو
شما هر جا ديدي خسته شدي بزن كنار اعدامت كه نميكنند نهايتش ميگند شب بايد پست بدي
تجديد دوره هم همش الكي هست

abdha
13-08-2012, 20:29
برادر آخه میگن اونایی که کم میارن رو بیشتر اذیت می کنن!

MILIN3M
13-08-2012, 20:31
10 تهران ارتش کیا اول شهریور اعزامن.. بیاین یکی شیم .... از همین اول کاری اکیپ باشیم

ahad_judo
13-08-2012, 20:38
ممنون از راهنمایی که کردی
میشه بیشتر برام توضیح بدی؟
این تیپ که میگی خوب نیست از چه نظر خوب نیست؟ یعنی باقی خدمتم دهنم سرویسه و از آموزشی هم سخت تر میشه؟ :18:
اونجا کار روزانه و هفتگیم چی میشه؟ :41:

و سوآل آخر این که اگه یک پارتی جور کنم امکانش هست از این تیپ 277 مثلا به پشتیبانی منطقه 5 مشهد برم؟ کلا از تیپ به پشتیبانی یا قرارگاه یا بیمارستان میشه انتقالی گرفت؟
والا من هر چی پادگان بوده که اسم تیپ روش بوده رو دیدم جای خوبی نبوده.
تیپ تکاوران نیرو دریایی ارتش که خودم توش بودم
تیپ 55 هوابرد شیراز که جالب نبود خیلی.دوستان تعریف کردند.
تیپ زرهی اهواز که جالب نیست.
ولی خوبیش اینه که منطقه انچنان حساسی نیستی و یه مقدار از اینجاهایی که گفتم بهتره.اگه بدتر بود تا حالا خبرای زیاید ازش شنیده بودیم.
بله اون انتقالیا هم جور میشه در صورتی که شرایط دار باشی.باید تا میتونی مدارک جمع کنی که با انتقالیت موافقت شه.
زیاد هم تو خدمت نترس.خیلی ها مثل تو هستن.فوقش دو تا پاس برجکه.ولی اونجا رفتی بگو کامپیوتر بلدم.دست خطم خوبه تا جاهای راحت بیوفتی.
هیکلتم ورزشکاری نشون نده که میگیرنت واسه دژبانی.

ahad_judo
13-08-2012, 20:40
والا به ما هم از این حرفا میزدن.
مثلا میخوان چکار کنن؟اگر زیاید اذیتت کنن میتونی بری بازرسی پادگان یا عقیدتی سیاسی اونجا شکایت کنی تا حالشون رو بگیرن.
من یکبار تو اموزشی خودم رو زدم به قلب درد.الکی گریه میکردم.وقتی دست میذاشتم رو صورتم میخندیدم.کلا باید بلد باشی چه جوری فیلم بازی کنی.

abdha
13-08-2012, 20:43
توی ارتش هم میشه شکایت کرد؟ شما ارتش بودی اموزشی؟

Milad4171
13-08-2012, 20:56
زمان ما پادگان بود . الان شده هتل.
دوستان بجنبيد كه اندكي صبر سحرنزديك است...:27:
زودتر بريد خدمت سربازي رو تموم كنين.

SNOW PATROL
13-08-2012, 21:18
توی ارتش هم میشه شکایت کرد؟ شما ارتش بودی اموزشی؟
بله برادر همه یگان ها عقیدتی سیاسی دارند و شما میتونید مشکلاتتون رو با هاشون درمیون بگذارید
دوستان یه چیزی بگم فقط تو اموزشی اصلا و ابدا جو گیر نشید تو صف جمع و رژه خصوصا پاهاتون رو خیلی بالا نبرید یا محکن نکوبید یه زمین یا وقتی بدو به ایست میدن اصلا به خودتون فشار نیارید چون هیچی توش نیست فقط تا میتونید از زیرکار در برید و فیلم بازی کنید

asemuna
13-08-2012, 21:30
بله برادر همه یگان ها عقیدتی سیاسی دارند و شما میتونید مشکلاتتون رو با هاشون درمیون بگذارید
دوستان یه چیزی بگم فقط تو اموزشی اصلا و ابدا جو گیر نشید تو صف جمع و رژه خصوصا پاهاتون رو خیلی بالا نبرید یا محکن نکوبید یه زمین یا وقتی بدو به ایست میدن اصلا به خودتون فشار نیارید چون هیچی توش نیست فقط تا میتونید از زیرکار در برید و فیلم بازی کنید

البته بهتره که زیاد دنبال شکایت نباشی دردسره اگرم خواستید برید یه دفعه مثلا 50 نفر برید نوشته هم ندید .بعضی جاها مثل 01 بابای افسرشون رو درمیارن به خاطر همین بهشون می گن افسر کش بعضی جاها هم نه

p30better
13-08-2012, 22:03
سلام من از طریق نظام وظیفه به بیمارستان معرفی شدم و یکی از دکترا این طور برای پدرم نوشت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میخوام کفالت پدر بگیرم .. معافی داره؟

my.lejend
13-08-2012, 23:45

سلام
رفیق شما به محض اینکه دیدی خسته شدی پشت همه راه برو
مثلا اگر دارن بدو بایست میدن شما خسته که شدی پشت همه راه برو. نگران نباش مثل شما اونجا زیاده و توی چشم نمیاید.
مثلا توی بدو باایست از 100 نفر که دارید میدوید 30/40 نفر پشت همه راه میرن.
فقط بهشون نگو نمیتونم ، نمیرم. یه جوری وانمود کن که مثلا میخوای و نمیتونی. مثل همین که پشت صف راه برو ولی استپ نکن.
اگر بگی نمیرم لج میکنن باهات.همین که وانمود کنی میخوای ولی نمیتونی دیگه کاری باهات ندارن.
توی پادگان ما تجدید دوره و تجدید اموزش به خاطر ضعف به کسی نخورد. فقط 5/6 نفر به خاطر غیبت 3 روز به بالا 5/6 روز تجدید اموزش خوردن.

بچه ها جای برادرتون یه توصیه ی خیلی مهم بهتون میکنم

توی رژه و تمرینات اصلا پا نکوبید. خیلی تهدیدتون میکنن که پا نکوبی فلان میکنیم و بسیار میکنیم ولی همش کشکه
زانوی من به خاطر پا کوبیدن توی رژه اسیب جدی دیده و الان لنگون لنگون راه میرم. خودتون رو بدبخت نکنید.

nikmaram
14-08-2012, 00:07
بچه ها شنیدین میگن سربازایی که تازه آموزشیشون تموم شده و میخوان وارد یگان بشن و تازه واردن باید تا سه چهار ماه از سربازای قدیمی حرف گوش کنن و سربازای قدیمی از سربازای جدید موتوری بکشن؟!!
و اگرم به حرف سربازای قدیمی گوش نکنی برات گرون تموم میشه و اگه شکایتم کنی چون اونا قدیمی هستن و تو جدیدی حرفت به جایی نمیرسه!
این واقعا صحت داره؟
آیا واقعا تو یگان تا 3 4 ماه باید برده سربازای قدیمی باشی؟!
با تجربه ها و پایه خدمتی های بالا خواهشا بیان توضیح بدن و نظر بدن
با تشکر

hamidfit
14-08-2012, 00:29
دوستان من تک پسرم و محل تولدم تهرانه و فقط 2 سال اونجا زندگی کردم بعدش اومدم انزلی
شنیدم تک پسر بودن تو نیرو انتظامی (که من افتادم و یکم میرم دستغیبِ جهرم) تاثیر داره اما نه خیلی ، اما با این وجود اگرم تاثیر بذاره به استان محل تولد می فرستن، درسته ؟

mousavi1366
14-08-2012, 00:34
منم 01 هستم جیجل

10 تهران ارتش کیا اول شهریور اعزامن.. بیاین یکی شیم .... از همین اول کاری اکیپ باشیم

mojtaba.21
14-08-2012, 00:57
با سلام و آرزوی موفقیت و سلامتی واسه همه دوستان عزیز.
دوستان من رشتم مهندسی مواد هستش و معدلم شده 17 و میخواستم واسه امریه شرکت نفت ثبت نام کنم دوستان کسی اینجا هست که امریه شرکت نفت باشه؟ و توضیح بده در این خصوص مرسی.
2-میخواستم ببینم اگه بخوام مثلاً 1 اسفند تاریخ اعزامم بخوره کی باید دفترچه رو بفرستم؟ با تشکر

abdha
14-08-2012, 06:47
آقا جریان پست شب چیه واسه اونایی که نمیتونن بدون یا تمرین کنن؟

SNOW PATROL
14-08-2012, 07:57
بچه ها شنیدین میگن سربازایی که تازه آموزشیشون تموم شده و میخوان وارد یگان بشن و تازه واردن باید تا سه چهار ماه از سربازای قدیمی حرف گوش کنن و سربازای قدیمی از سربازای جدید موتوری بکشن؟!!
و اگرم به حرف سربازای قدیمی گوش نکنی برات گرون تموم میشه و اگه شکایتم کنی چون اونا قدیمی هستن و تو جدیدی حرفت به جایی نمیرسه!
این واقعا صحت داره؟
آیا واقعا تو یگان تا 3 4 ماه باید برده سربازای قدیمی باشی؟!
با تجربه ها و پایه خدمتی های بالا خواهشا بیان توضیح بدن و نظر بدن
با تشکر

بله برادر اولا سه چهار ماه نیست نهایتا یک ماه هست این سنتی هست که نسل به نسل و سینه به سینه منتقل میشه :دی بحث موتوری کشیدن نیست بحث احترام هست معمولا وقتی یک حمالی یا کاری پیش میاد سرباز های جدید باید انجامش بدن
بهت توصیه میکنم اصلا باهاشون درگیر نشو خصوصا تو یگان های کوچک چون قرار باهاشون 19 ماه زندگی کنی سعی کنید با قدیمی ها رفیق شید بلاخره شما هم یه روز پایه بالا میشید و نوبت شما هم میشه :دی

SNOW PATROL
14-08-2012, 08:07
آقا جریان پست شب چیه واسه اونایی که نمیتونن بدون یا تمرین کنن؟
برادر گفتم اگه بخوان اذیت بکنن میگم شب باید پست بدی دوساعت میزارنت شب پست یه جایه الکی مثل تلفن خونه و از این چرت پرت ها !!!!
************************************************** ************************************************** *******
دوستان یه توصیه خصوصا برای بچه های ناجا که خیلی درگیری پیش میادبراشون اول مسئولیت هیچ چیزی رو قبول نکنید اگر بیسیم و اسلاحه تحویلتون دادند اون ها از جونتون باید بهتر نگه دارید . تو زمان درگیری تا میتونید تیر اندازی نکنید اگر طرف با سلاح داشت میومد طرفتون و فاصله ش زیر 5 متر بود اونوقت تیراندازی بکنید
وقتی طرف داشت فرار میکرد اصلا تیر اندازی نکنید و اگه ارشد دستور تیر داد اونوقت اسمون رو هدف بگیرید و تیر رو بزنید تو هوا هیچ کس رو به خاطر نشونه گیری بدش متهم نمیکنند

plaki
14-08-2012, 12:51
سلام من از طریق نظام وظیفه به بیمارستان معرفی شدم و یکی از دکترا این طور برای پدرم نوشت

میخوام کفالت پدر بگیرم .. معافی داره؟

سلام
دوست عزیز تک پسر هستی؟
برادر بزرگتر یا کوچیک تر از خودت داری؟
پدرت چه بیماری داره؟

mousavi1366
14-08-2012, 14:38
01 اول شهریور نبود؟

hessam_sz
14-08-2012, 14:55
دوستان من افتاد محمد رسول الله بیرجند با مدرک لیسانس.میشه بگید چه جور جایی هست؟

Sha7ab
14-08-2012, 15:24
دوستان من اول برج 7 دفترچه بفرستم کی اعزام میشم؟

SNOW PATROL
14-08-2012, 15:53
دوستان من اول برج 7 دفترچه بفرستم کی اعزام میشم؟
دیپلم وزیر دیپلم احتمالا برج 9
دیپلم به بالا 40 درصد برج 8 60 درصد برج 10 البته قطعی نمیشه گفت غیبت داری؟؟؟

hessam_sz
14-08-2012, 19:24
دوستان من افتاد محمد رسول الله بیرجند با مدرک لیسانس.میشه بگید چه جور جایی هست؟

تورو خدا یکیک رفته بگه من هرچی تو گوگل سرچ کردم چیزی پیدا نکردم

SNOW PATROL
14-08-2012, 19:37
تورو خدا یکیک رفته بگه من هرچی تو گوگل سرچ کردم چیزی پیدا نکردم
ببین رفیق تا جای که میدونم این مرکز اموزش زیاد سخت نیست اما مخصوص مرزبانی هست پس از همین الان به فکر پارتی باش تا جایی که من یادم هست تا یه مدت پیش فقط دیپلم به پایین میگرفت حالا نمیدونم چه جوری لیسانس داره میگیره
به هر حال ناحا هست و .......
در هرصورت امیدت به خدا باشه

hessam_sz
14-08-2012, 19:45
ببین رفیق تا جای که میدونم این مرکز اموزش زیاد سخت نیست اما مخصوص مرزبانی هست پس از همین الان به فکر پارتی باش تا جایی که من یادم هست تا یه مدت پیش فقط دیپلم به پایین میگرفت حالا نمیدونم چه جوری لیسانس داره میگیره
به هر حال ناحا هست و .......
در هرصورت امیدت به خدا باشه

فقط من نیستم چند تادیگه از بچه ها هستن که با لیسانس اینجا افتادن.در ضمن من تک پسرم ممکنه بیفتم شهر خودم یا فایده نداره؟

Sha7ab
14-08-2012, 19:55
دیپلم وزیر دیپلم احتمالا برج 9
دیپلم به بالا 40 درصد برج 8 60 درصد برج 10 البته قطعی نمیشه گفت غیبت داری؟؟؟

لیسانسم. غیبت ندارم. اول برج 7 فارق التحصیل میشم. میشه کاری کنم 8 اعزام شم؟

Hamed 360
14-08-2012, 19:56
دوستان من رفیقم پیش دانشگاهیشو دو تا از درساشو افتاده الان میوخاد با دیپلم بره خدمت میتونه امتحاناشو دی بده ؟

SNOW PATROL
14-08-2012, 20:07
فقط من نیستم چند تادیگه از بچه ها هستن که با لیسانس اینجا افتادن.در ضمن من تک پسرم ممکنه بیفتم شهر خودم یا فایده نداره؟

احتمال اینکه بیوفتید استان خودتون زیاده اما شهر امکانش کمه

SNOW PATROL
14-08-2012, 20:08
اگه بتونی اخر برج شش مدارکتون رو بفرستید امکانش هست

SNOW PATROL
14-08-2012, 20:09
دوستان من رفیقم پیش دانشگاهیشو دو تا از درساشو افتاده الان میوخاد با دیپلم بره خدمت میتونه امتحاناشو دی بده ؟

فکر نکنم مشکلی باشه

plaki
14-08-2012, 20:10
بچه ها هنوز برگ سفید من نیومده می تونم برم جایی بپرسم که کجا افتادم ؟

hessam_sz
14-08-2012, 20:24
بچه ها هنوز برگ سفید من نیومده می تونم برم جایی بپرسم که کجا افتادم ؟

پلیس +10 میتونه حتی برگه سفید المثنی رو بهتون بده من هم برگه سبز هم سفیدم رو 15 روز زودتر از اینکه پست بیاره گرفتم

abdha
14-08-2012, 20:53
دوستام من اعزامم 1/6 هست ، میتونم اعزامم رو دو ماه عقب بندازم؟ اگه میشه چطوریه؟ میخوام بیفتم سپاه،الان ارتش افتادم.راهنمایی کنید.
ممنون

hessam_sz
14-08-2012, 21:05
دوستام من اعزامم 1/6 هست ، میتونم اعزامم رو دو ماه عقب بندازم؟ اگه میشه چطوریه؟ میخوام بیفتم سپاه،الان ارتش افتادم.راهنمایی کنید.
ممنون

الان دیگه نمیشه تا قبل از اینکه برگ سفید بیاد میشه ولی الان برگ سفیدتون صادر شده کاریش نمیشه کرد.بازم واسه اینکه مطمئن بشید برید پلیس +10 یک فرم داره باید پر کنید و درخواست تعلیق را براتون بفرسته اگه دیر نشده باشه این کارو انجام بدید.البته اینم بگم احتمال اینکه با تغییر تاریخ اعزامتون بیفتید سپاه خیلی کم هست مگر اینکه دوره تکمیلی داشته باشید.ارتش هم بد نیست نا شکری نکن از نیروی افتضاحی بهتره

hessam_sz
14-08-2012, 21:13
شما برج 12 هم که اعزام بخورید میتونید درخواست تعجیل بدید.شما دفترچه را بفرست 4 روز بعد برو دفتر پلیس +10 تاریخ اعزامت مشخص میشه اگه دیرتر از 1/8 بود همونجا یک برگه درخواست تعجیل پر کن برات میفرسته تا 3 روز بعدش جوابش میاد که موافقت شده یا نه که الان ب دلیل کمبود سرباز 100٪ موافقت میشه/من خودم 1/8 بودم 3 روز پیش درخواست تعجیل دادم امروزم موافقت شد یعنی حتی تا 10 روز قبل از اعزام هم میشه درخواست تعجیل داد ولی شما زودتر این کارو بکن چون هرچی دیرتر بدی جای بدتری میفتی مثلا من چون دیگه دقیقه نود فرستادم الان افتادم محمد رسول الله بیرجند که مال مرزبانی هست و خدا میدونه بعد آموزشی کجا بیوفتم .در ضمن اینم بدون که اگه درخواست تعجیل دادی و یه جایی افتادی دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد باید بری چون هر سرباز فقط یک بار میتونه از درخواست تعجیل یا (دقت کن یا) تعویق استفاده کنه.

p30better
14-08-2012, 21:42
سلام
دوست عزیز تک پسر هستی؟
برادر بزرگتر یا کوچیک تر از خودت داری؟
پدرت چه بیماری داره؟

سلام
اره
نه
جراحی ستون فقرات یا جراحی دیسک کمر

توی این عکس دکتر ارتش واسه بابام نوشته

معافی داره؟

hamidfit
14-08-2012, 21:52
دوستان من تک پسرم و محل تولدم تهرانه و فقط 2 سال اونجا زندگی کردم بعدش اومدم انزلی
شنیدم تک پسر بودن تو نیرو انتظامی (که من افتادم و یکم میرم دستغیبِ جهرم) تاثیر داره اما نه خیلی ، اما با این وجود اگرم تاثیر بذاره به استان محل تولد می فرستن، درسته ؟

SNOW PATROL
14-08-2012, 22:21

برادر محل سكومت مهمه نه تولد
تك.پسر بودن هم مهمه اما تا حدى که بندازن استان خودت نه شهر

ghasem rasouli
14-08-2012, 22:26

سلام.من الان 6 ماه خدمتم و افتادم بتاجا(بنیاد تعاون ارتش) من این طور فهمیدم،بعد از آموزشی اگه دوره کد بهت بخوره ممکنه 2 ماه هر جای کشور بفرستنت اما بعد از اون به شهر ی که ازش اعزام شدی می فرستنت. قاعده اینه که دولت می خواد هزینه هاشو کم کنه (صبحانه ناهار شام و ...)تا اونجایی که می شه (تو شهرتون سرباز بخوان)می فرستنت شهر خودت تا لااقل صبحانه شما رو بپیچونند.چون یک صبحونه لااقل 1000 تومان براشون آب می خوره.این همه سرباز هست ببین چه مبلغ قابل توجهی می شه.

خلاصه بگم از هر شهری اعزام بشی ،به احتمال قوی همون جا می افتی.
از من به تو نصیحت،حرف گوش کن باش،مودب باش ولی وقتی بهشون حال بده که برات مرخصی تشویقی بدند.تا می تونی مسئولیت قبول نکن مگه اینکه قبول کردنش برات امتیاز داشته باشه.صبر داشته باش. خیلی حرفیدم شرمنده.

SNOW PATROL
14-08-2012, 22:34
سلام.من الان 6 ماه خدمتم و افتادم بتاجا(بنیاد تعاون ارتش) من این طور فهمیدم،بعد از آموزشی اگه دوره کد بهت بخوره ممکنه 2 ماه هر جای کشور بفرستنت اما بعد از اون به شهر ی که ازش اعزام شدی می فرستنت. قاعده اینه که دولت می خواد هزینه هاشو کم کنه (صبحانه ناهار شام و ...)تا اونجایی که می شه (تو شهرتون سرباز بخوان)می فرستنت شهر خودت تا لااقل صبحانه شما رو بپیچونند.چون یک صبحونه لااقل 1000 تومان براشون آب می خوره.این همه سرباز هست ببین چه مبلغ قابل توجهی می شه.

.

برادر جان ارتش باناجا هزار درجه تفاوت داره ارتش قانون داره
من خودم ناجا بودم مىدونم تا ىکسال پىش تو استان ما اصلا طبق قانون خدمت سرباز در شهر خودش تحت هىچ شراىطى امکان نداشت حتى با پارتى سردار حالا خودت حساب کن

hessam_sz
14-08-2012, 23:32
چه غلطی کردم رفتم درخواست تعجیل دادم ها الان هرچی میگذره بیشتر خودمو به لب مرز نزدیک میبینم.تازه با این چیزایی که شما میگید از ناجا ،دارم از پارتی هم نا امید میشم

mojtaba.21
15-08-2012, 01:48
با سلام و آرزوی موفقیت و سلامتی واسه همه دوستان عزیز.
دوستان من رشتم مهندسی مواد هستش و معدلم شده 17 و میخواستم واسه امریه شرکت نفت ثبت نام کنم دوستان کسی اینجا هست که امریه شرکت نفت باشه؟ و توضیح بده در این خصوص مرسی.
2-میخواستم ببینم اگه بخوام مثلاً 1 اسفند تاریخ اعزامم بخوره کی باید دفترچه رو بفرستم؟ با تشکر

دوستان کسی اینجا امریه نگرفته من رو راهنمایی کنه؟

iw8u
15-08-2012, 02:49
با سلام
دوستان ميشه واسه به عقب انداختن سربازي يه واحد از پيش دانشگاهي رو پاس نكرد،مثلا واسه نوزده سالگي پاسش كرد و سال بعدش(20 سالگي) توي آزمون ورودي دانشگاه شركت كرد؟

sadeghhajizadeh
15-08-2012, 09:44
01 اول شهریور نبود؟

سلام خوشبختم 01
از کجا اعزامید؟
مدرکتون چیه؟
hajizadeh2002@yahoo.com

sadeghhajizadeh
15-08-2012, 09:54
سلام منم 01 تهران
اعزامی از مشهد
فوق لسیانسم

SNOW PATROL
15-08-2012, 10:06
سلام
اره
نه

معافی داره؟

والا انقدر بد خط نوشته که مشخص نیست گویا اون پایین نوشته از کار افتاده هست اگه اینجور نوشته باشه و برادر هم ندارید معاف هستید به خودتون چیزی نگفت دکتر؟؟
************************************************** ************************************************** *******************
دوستان اینجا که چت رم نیست که با هم قرار بزارید خواهشا این بحث ها رو تو پروفایل دنبال کنید !!!!!!
الان چند صفحه هست که همش شده من افتادم 01 کسی نبود؟؟ ساعت فلان فلانجا وایسا و.........خواهشا تمومش کنید خدارو شکر همه هم افتادند صفر یک

mousavi1366
15-08-2012, 13:31
سلام خوشبختم 01
از کجا اعزامید؟
مدرکتون چیه؟
hajizadeh2002@yahoo.com
سلام از تهران اعزامم.لیسانس .
mousavi1366@yahoo.com

abdha
15-08-2012, 15:04
دوستان در مورد 04 بیرجند نیرو زمینی ارتش کسی اگه چیزی میدونه بگه؟ چطوریه و ...؟

TeenArcher
15-08-2012, 17:29
سلام
کسی از دوستان میدونه شرایط خدمت پزشک چطوریه؟ (مدت کسر خدمت - درجه ای که بهش میدن - و اینکه تخصص هم تاثیری داره؟)
کلا دکترا رو خدمت میبرن؟ آخه آدمی که سی و چند سالشه بره خدمت که چی کار کنه؟ آخه 100 متر هم نمیتونه بدوه!

hessam_sz
15-08-2012, 17:37
آموزش آموزشیه دیگه دکترا هم باید برن کاریش نمیشه کرد ولی صد در صد واسه بعد آموزشی شرایط بهتره واسه دکترا.به شرطی شانس بیارید تو بیمارستان های نظامی بیفتید نه تو بهداری پادگان ها

TeenArcher
15-08-2012, 17:52
آموزش آموزشیه دیگه دکترا هم باید برن کاریش نمیشه کرد ولی صد در صد واسه بعد آموزشی شرایط بهتره واسه دکترا.به شرطی شانس بیارید تو بیمارستان های نظامی بیفتید نه تو بهداری پادگان ها
بله آموزشی آموزشیه
اما من شنیدم به دکترا درجه بالایی میدن اما هیچ کجا نه گفته شده نه نوشتن میخواستم ببینم راسته؟

ali fars
15-08-2012, 18:03
سلام من تک پسرم چشمم ضعیفه یعنی مجموعا فعلا 7 دیپلمم دارم بابامم از کار افتاده هست فقط کمر درد و زانو درد داره ولی زیاد نمی تونه راه بره دوره ی بعد اموزشیمو یه جوری تهران افتادم ولی اموزشی اگه معاف میشم بگید

iw8u
15-08-2012, 20:42
سلام
کسی از دوستان میدونه شرایط خدمت پزشک چطوریه؟ (مدت کسر خدمت - درجه ای که بهش میدن - و اینکه تخصص هم تاثیری داره؟)
کلا دکترا رو خدمت میبرن؟ آخه آدمی که سی و چند سالشه بره خدمت که چی کار کنه؟ آخه 100 متر هم نمیتونه بدوه!
آقا شما مجبوري بري سربازي؟واست ضرورت داره يعني به كارت پايان خدمت الان نياز داري؟
بذار سنت رفت بالا يه عفو بهت ميخوره،معاف ميشي.

SNOW PATROL
15-08-2012, 20:42
سلام
خدمتت عرض کنم علت اینکه شما دکتری که خدمت رفته باشه کم دیدید اینه که اکثر دکترا با ارائه یک طرح خیلی ساده معاف میشوند !!! چون زیر نطر بنیاد ملی نخبگان قرار میگیرند که برابر با معافی میشه اما حالا اگه همون طرح رو یک لیسانس یا فوق ارائه بده بهش میخندند !!
اگه هم معاف نشند امریه میشند البته خیلی کم پیش میاد
در مورد درجه هم حداکثر درجه ای که به یه وظیفه میتونه تعلق بگیره ستوان یکی هست
مدت خدمت بین یک بیسواد و یک دکتر برابر است وان هم 21 ماه است
در صورت امریه شدن به دوسال افزایش میابد

Sha7ab
15-08-2012, 21:00
سلام
خداوکیلی خیلی زور داره دکتر بره خدمت. خاک بر سر این مملکت!

asemuna
15-08-2012, 21:09
خدمتت عرض کنم علت اینکه شما دکتری که خدمت رفته باشه کم دیدید اینه که اکثر دکترا با ارائه یک طرح خیلی ساده معاف میشوند !!! چون زیر نطر بنیاد ملی نخبگان قرار میگیرند که برابر با معافی میشه اما حالا اگه همون طرح رو یک لیسانس یا فوق ارائه بده بهش میخندند !!
اگه هم معاف نشند امریه میشند البته خیلی کم پیش میاد
در مورد درجه هم حداکثر درجه ای که به یه وظیفه میتونه تعلق بگیره ستوان یکی هست
مدت خدمت بین یک بیسواد و یک دکتر برابر است وان هم 21 ماه است
در صورت امریه شدن به دوسال افزایش میابد

من 01 اموزشی بودم یادمه یکی دکتری و( نه پزشکی) داشت سری فرستادنش سپاه . دکتری ادبیات
ولی بر و بچی که دکتری پزشکی داشتند تو همون درمانگاه 01 پست می دادند و اموزشی هم داشتند .

Pami
15-08-2012, 21:12
سلام

اگه هنوز با قانون قدیم اعزام شی 15 ماه ، جدید 21 ماه
درجه ای که تو ارتش میدن ستوان یکم هست ، تو اداره ما دکترهای وظیفه دقیقا مثل کادری ها خدمت میکنن ، از تمام مزایایی که کادری ها دارن برخوردارن
به عبارتی بالاترین احترام رو برا دکترها قائل هستن
تا جایی که بشه سعی میکنن از دکترها تو تخصصشون استفاده بشه

ghasem rasouli
15-08-2012, 21:39

سلام.به هر حال واسه کسی که دکتر باشه خدمت آسونه.مثل آب خوردن می مونه پشت میزی قطعا،فقط با جریان آب شنا کن و ساز مخالف نزن .فرمانده هرچی گفت بگو شما درست می گی و خلاص.

وای که آموزشی چه حالی میده.با همه خوب باش ،خوش می گذره هیچی رو توی آموزشی جدی نگیر،حتی تبیهات رو .فرماندتون یه سطحی از ورزیدگی بدنی رو از شما انتظار داره . اگه بهونه دادی دستش که تنبیه می شی و خلاص!ولی اگه بهونه ندی دستشون اون وقته که از هیچی برات بهونه جور می کنه و سپس تنبیه،حالا حالت شنا بگیر یک گفتم میری پایین و دو گفتم میکشی بالا! یک.......دو.........یک........دو......خد اییش خیلی حال میده رفیقام می گفتنداگه می دونستند خدمت اینقدر حال می ده زودتر میومدند

اگه گروهان خوبی باشید آخرای آموزشی از جاهای درست وحسابی میان پذیرش می کنند من خودم افتادم بتاجا.خدارو شکر جای خوبیه.برای درجه دارا و افسر ها بهشته. خدا کنه شما هم بیافتی اینجا .

Sha7ab
15-08-2012, 22:16
سلام.به هر حال واسه کسی که دکتر باشه خدمت آسونه.مثل آب خوردن می مونه پشت میزی قطعا،فقط با جریان آب شنا کن و ساز مخالف نزن .فرمانده هرچی گفت بگو شما درست می گی و خلاص.

وای که آموزشی چه حالی میده.با همه خوب باش ،خوش می گذره هیچی رو توی آموزشی جدی نگیر،حتی تبیهات رو .فرماندتون یه سطحی از ورزیدگی بدنی رو از شما انتظار داره . اگه بهونه دادی دستش که تنبیه می شی و خلاص!ولی اگه بهونه ندی دستشون اون وقته که از هیچی برات بهونه جور می کنه و سپس تنبیه،حالا حالت شنا بگیر یک گفتم میری پایین و دو گفتم میکشی بالا! یک.......دو.........یک........دو......خد اییش خیلی حال میده رفیقام می گفتنداگه می دونستند خدمت اینقدر حال می ده زودتر میومدند

اگه گروهان خوبی باشید آخرای آموزشی از جاهای درست وحسابی میان پذیرش می کنند من خودم افتادم بتاجا.خدارو شکر جای خوبیه.برای درجه دارا و افسر ها بهشته. خدا کنه شما هم بیافتی اینجا .

فکر نکنم اصلا بحث سختی و آسونیش باشه. خدمتبدیش اینه 2 سال از زندگیت هدر میره! (2 سال کم نیست!) طرف که دکترا داره و سی و خورده سالشه به احتمال 90٪ زن و بچه داره و میان میبرنش خدمت! اون موقع کی خرج زن و بچشو بده؟ میدونید چه سخته از زن و بچه دور باشی و آموزشی سربازی بکشی!؟

plaki
15-08-2012, 23:43
سلام
اره
نه

معافی داره؟

سلام
نمی دونم دقیق ولی پدرم من 5 با آنژیو گرافی شده 1 بار عمل شده و باطری برای قلبش گذاشتن و یک بار هم عمل باز قلب انجام داده و بیشتر از 4 یا 5 بار سکته قلبی کرده و از دادگاه نامه از کار افتادگی داره
رفتم پلیس +10 گفت معاف نمی شی چون یک برادر بزرگتر از خودت داری :31:

Danial_4139
16-08-2012, 00:35

خدمت برای همه هست دکتر و بی سواد نداره !

با مدرک دکتری بری خدمت بالاترین درجه وظیفه رو داری و تو رشته خودتون مشغول به خدمت میشین و نیازی نیست تو گرما و سرما بدبختی بکشین ، سختیش تو آموزشیه اگر نه باقی خدمت تو درمانگاه یا بیمارستان یا بهداری پادگان خدمت میکنید .

البته منظور از دکتر پزشک هست نه دکتر ادبیات و ریاضیات و ...

TeenArcher
16-08-2012, 03:03
ممنون از لطف دوستان ولی من دکتر سهله فهله هم نیستم هنوز(تازه 18 سالم شده) داشتم تو فوروم ها می گشتم و در مورد قوانین جدید کسب اطلاعات می کردم که دیدم یه نفر گفته به دکتر متخصص سرهنگ دو یا سرهنگ تمام میدن . میدونم یخورده باورش .... اما گفتم اینجا ایرانه هر کاری بر می آد !

TeenArcher
16-08-2012, 03:08
فکر نکنم اصلا بحث سختی و آسونیش باشه. خدمتبدیش اینه 2 سال از زندگیت هدر میره! (2 سال کم نیست!) طرف که دکترا داره و سی و خورده سالشه به احتمال 90٪ زن و بچه داره و میان میبرنش خدمت! اون موقع کی خرج زن و بچشو بده؟ میدونید چه سخته از زن و بچه دور باشی و آموزشی سربازی بکشی!؟واقعا حرف دل خیلیا رو گفتیآخه آدم بره سربازی اونم 21 ماه ، علاف بشه از کار و زندگیش بیفته که چی آدم بشه بهتر این نیست که مثل کره جنوبی یه سازمانی عهده دار بشه در کنار اینکه رزم یاد میده یه حرفه ای هم یاد بده تو این 21 ماه؟21 ماه برم علاف شم برگشتم هیچی به هیچی از صفر شروع کنم؟ انصافه؟

Hamed 360
16-08-2012, 08:38
واقعا حرف دل خیلیا رو گفتیآخه آدم بره سربازی اونم 21 ماه ، علاف بشه از کار و زندگیش بیفته که چی آدم بشه بهتر این نیست که مثل کره جنوبی یه سازمانی عهده دار بشه در کنار اینکه رزم یاد میده یه حرفه ای هم یاد بده تو این 21 ماه؟21 ماه برم علاف شم برگشتم هیچی به هیچی از صفر شروع کنم؟ انصافه؟

اینجا ایرانه داداش ! هنوز به عمقه قضیه پی نبردی مثله اینکه !!

abdha
16-08-2012, 10:46
دوستان در مورد 04 بیرجند نیرو زمینی ارتش کسی اگه چیزی میدونه بگه؟ چطوریه و ...؟

Ezel
16-08-2012, 10:55
دوستان بزرگوار لطف کنند مسائل حاشیه ای رو وارد تاپیک نکنند و از چهارچوب تاپیک خارج نشن /

ممنون .

S126
16-08-2012, 14:25
خوب بالاخره کارت پایان خدمت من هم اومد. بعد از یک ماه و 26 روز از ترخیص .گفتم اگه سرباز نیروی زمینی هستید ، مثل من الکی انتظار نکشید. همین قدر طول میکشه.

VAHID
16-08-2012, 16:59
خوب بالاخره کارت پایان خدمت من هم اومد. بعد از یک ماه و 26 روز از ترخیص .گفتم اگه سرباز نیروی زمینی هستید ، مثل من الکی انتظار نکشید. همین قدر طول میکشه.

باز از شما خوبه من نیروی انتظامی بودم 3 ماه طول کشید از یکی از دوستانم باورت میشه بعد از 9 ماه امد

ice_man_sh
16-08-2012, 17:41
منم 23 فرستادم، 25 برگم رو گرفتم دیدم زدن 10/1، دوستم 22 فرستاده اونو زدن 8/1. فقط حیف چون میخوام از سپاه پزیرش بگیرم نمیتونم تاریخ رو عوض کنم حالا خدا میدونه این 4 ماه رو چیکار میخوام کنم.

نکته ای که ازش متعجب شدم این بود که سه ماه کسر پدرم رو که اسفند 90 گرفته بودم ولی به پلیس +10 نداده بودم در برگه اعمال شده!

p30better
16-08-2012, 20:03
سلام
نمی دونم دقیق ولی پدرم من 5 با آنژیو گرافی شده 1 بار عمل شده و باطری برای قلبش گذاشتن و یک بار هم عمل باز قلب انجام داده و بیشتر از 4 یا 5 بار سکته قلبی کرده و از دادگاه نامه از کار افتادگی داره
رفتم پلیس +10 گفت معاف نمی شی چون یک برادر بزرگتر از خودت داری :31:

با سلام

- :18:خدا عمر طولانی به پدرتون بده دوست عزیز -
بردار زیر هفده سال میشه ولی بزرگتر نه
ببخشید اینو میگم یک آدم دو بار سکته میکنه سر سومین سکته دیگه تموم میکنه شما گفتی 4 5 بار تعجب کردم
ولی من یک پسرم . پدرم نامه از کار افتادگی هم داره .از یک طرف واسه پدرم ناراحتم به خاطر درد کمر و از طرفی خوشحالم برای اینکه از کار افتادگی گرفیتم :39:

ghasem rasouli
16-08-2012, 20:20
سلام
ما که نه کارت سبز و نه بسیج کلا هیچ فقط یه فوق دیپلم داریم چیکار کنیم وظعیت سربازیمون چطوره؟؟:18:
من هم الان فوق دیپلم دارم و درجم گروهبان یک ام.خلاصه بکم تو می فهمی که سرباز صفر ها چه بدبختی میکشن.خسالت راحت من که ارتش ام می بینم به گروهبان ها و ستوان ها(فوق دیپلم و لیسانیه ها)خیلی احترام می زارند.خوبه بیا

p30better
16-08-2012, 20:21
والا انقدر بد خط نوشته که مشخص نیست گویا اون پایین نوشته از کار افتاده هست اگه اینجور نوشته باشه و برادر هم ندارید معاف هستید به خودتون چیزی نگفت دکتر؟؟ ************************************************** ************************************************** ******************* دوستان اینجا که چت رم نیست که با هم قرار بزارید خواهشا این بحث ها رو تو پروفایل دنبال کنید !!!!!! الان چند صفحه هست که همش شده من افتادم 01 کسی نبود؟؟ ساعت فلان فلانجا وایسا و.........خواهشا تمومش کنید خدارو شکر همه هم افتادند صفر یک

دکتر اول گفت به سلامت - این دکتر از کار افتادگی برای بابام نوشت

دکتر دوم گفت: بجز بیماری که دکتر اول نوشت بیماری دیگه ندارید پدرم چشمش نزدیک رو تار میبینه گفت چشمم ضعیفه دکتر گفت برو چشم پزشکی بعد بیا پیش من - حالا 5 شهریور باید چشم پزشکی بریم -

دکتر نامه رو داد دستم خودم عکس از نامه گرفتم دید که

تمام سربازای بیمارستان تعجب کردن نامه دست منه

SNOW PATROL
16-08-2012, 20:38
من هم الان فوق دیپلم دارم و درجم گروهبان یک ام.خلاصه بکم تو می فهمی که سرباز صفر ها چه بدبختی میکشن.خسالت راحت من که ارتش ام می بینم به گروهبان ها و ستوان ها(فوق دیپلم و لیسانیه ها)خیلی احترام می زارند.خوبه بیا

البته اگه بيوفتيد ارتش
وگرنه ناجا از اين خبرها نيست برادر

abdha
16-08-2012, 21:29
دوستان کسی از بیرجند خبری نداره؟!!

ghasem rasouli
16-08-2012, 21:32
البته اگه بيوفتيد ارتش
وگرنه ناجا از اين خبرها نيست برادر

آره وای نمی دونی اگه اعزامی اسفند باشی کمه کم 20 روز توی تعطیلاتی عنده مرخصیه واقعا حال می ده.

abdha
16-08-2012, 21:37
اموزشی 04 نیرو زمینی ارتش بیرجند چطوریه ؟ سخته؟ واسه فوق دیپلما سختیش اندازه زیر دیپلم ها و دیپلمها هست؟ کسی چیزی میدونه بگه خواهشن

saeeduniverse
16-08-2012, 22:29
سلام...اقا یعنی یکی بیفته یگان شهر خودشم فقط 5شنبه جمعه میتونه بیاد خونه؟ یا هر روز میشه؟ تشکر اگه جواب بدین.

The Stig
16-08-2012, 23:04
امروز آموزشی ما تو 01 تموم شد.هر کی سوال داشت در خدمتم در حد توانم. مخصوصا در مورد یگان 732

mojtaba.21
17-08-2012, 00:18
امروز آموزشی ما تو 01 تموم شد.هر کی سوال داشت در خدمتم در حد توانم. مخصوصا در مورد یگان 732

سلام دوست عزیز تو امریه داشتی؟ کلاً یه توضیح کامل راجب همه این آموزشگاه بده تا بچه هایی که اونجا افتادن بدونن. مرسی

Sha7ab
17-08-2012, 00:28
دوستانی که خدمتشون تموم شده بگن، آیا حوصله دارین دنبال کار بگردین؟ زندگیتون با قبل خدمت چقدر فرق کرده؟ کلا تجربیات بعد خدمتتون رو بگین

ice_man_sh
17-08-2012, 03:21
سلام...اقا یعنی یکی بیفته یگان شهر خودشم فقط 5شنبه جمعه میتونه بیاد خونه؟ یا هر روز میشه؟ تشکر اگه جواب بدین.
تا جایی که من اطلاع دارم اگه لیسانس و بالاتر باشین در ارتش و سپاه اکثرا در شهر خودتون هستید و بعد از ساعت 2 در اختیار خودتون. نسبت به محل خدمت هم چند شب یکبار یا افسر یه جایی میشین و یا پاس بخش.
در ناجا هم بستگی به جاتون داره، احتمال داره شهر خودتون باشین و هفته ای یکبار برین خونتون.

کلا هر جایی ساز خودش رو میزنه.

howhow
17-08-2012, 08:34
دکتر اول گفت به سلامت - این دکتر از کار افتادگی برای بابام نوشت

دکتر دوم گفت: بجز بیماری که دکتر اول نوشت بیماری دیگه ندارید پدرم چشمش نزدیک رو تار میبینه گفت چشمم ضعیفه دکتر گفت برو چشم پزشکی بعد بیا پیش من - حالا 5 شهریور باید چشم پزشکی بریم -

دکتر نامه رو داد دستم خودم عکس از نامه گرفتم دید که

تمام سربازای بیمارستان تعجب کردن نامه دست منه

سلام دوستان لطفا جواب بدن
1.پدرم از کا افتادس منم پسر بزرگ هستم یه داداش دارم دانشجووه و پیش بابام نیست میشه کاری کرد؟
2.برای خدمت جبهه پدر چقدر کم میکنن؟22ماه خدمت جبهه داره

لطفا زود جواب بدید

MaFia_King
17-08-2012, 09:00
سلام

می خواستم در مورد شرایط انتقال در ارتش و نحوه ی انجام اون اطلاعاتی داشته باشم

ممنون می شم کسی منو در این مورد راهنمایی کنه.

tblury
17-08-2012, 09:30
سلام
من دیروز دوره ی آموزشیم رو تموم کردم امریه رو دادن دیدم افتادم اداره بهداشت و درمان تهران لویزان باید بگم من کارشناس آزمایشگاه هستم . میخواستم یکم راجب اونجا اطلاعاتی بگیرم . چجور جاییه ؟ از لحاظ امکانات و ... چطوره ؟ آیا میشه موبایل برد اونجا ؟ لب تاپ و ام پی تری پلیر و ... چی ؟ امکانات آسایشگاهاش چطوریه ؟ مرخصی هاش ؟ آیا بعد از ظهر ها میتونم برم داخل شهر بگردم ؟ اگه آره ، تا ساعت چند ؟

SNOW PATROL
17-08-2012, 09:31
سلام دوستان لطفا جواب بدن
1.پدرم از کا افتادس منم پسر بزرگ هستم یه داداش دارم دانشجووه و پیش بابام نیست میشه کاری کرد؟
2.برای خدمت جبهه پدر چقدر کم میکنن؟22ماه خدمت جبهه داره

لطفا زود جواب بدید

2. نه خیر شما چون برادر دارید حتی اگه برادرتون خارج از کشور هم باشند معاف نمیشوبد
2.متاسفانه قانون کسری جبهه برداشته شده و شرایط شما با بقیه مساوی هست

tblury
17-08-2012, 09:40
سلام
من دیروز دوره ی آموزشیم رو تو ارتش تموم کردم امریه رو دادن دیدم افتادم اداره بهداشت و درمان تهران لویزان باید بگم من کارشناس آزمایشگاه هستم . میخواستم یکم راجب اونجا اطلاعاتی بگیرم . چجور جاییه ؟ از لحاظ امکانات و ... چطوره ؟ آیا میشه موبایل برد اونجا ؟ لب تاپ و ام پی تری پلیر و ... چی ؟ امکانات آسایشگاهاش چطوریه ؟ مرخصی هاش چطوریه؟ آیا به راه دور ها اضافه مرخصی میدن ؟ مرخصی تشویقی اینا میدن ؟ آیا بعد از ظهر ها میتونم برم داخل شهر بگردم ؟ اگه آره ، تا ساعت چند ؟ صبح ها باید چند اونجا حاضر باشم ؟

Pami
17-08-2012, 09:55
سلام
من دیروز دوره ی آموزشیم رو تموم کردم امریه رو دادن دیدم افتادم اداره بهداشت و درمان تهران لویزان باید بگم من کارشناس آزمایشگاه هستم . میخواستم یکم راجب اونجا اطلاعاتی بگیرم . چجور جاییه ؟ از لحاظ امکانات و ... چطوره ؟ آیا میشه موبایل برد اونجا ؟ لب تاپ و ام پی تری پلیر و ... چی ؟ امکانات آسایشگاهاش چطوریه ؟ مرخصی هاش ؟ آیا بعد از ظهر ها میتونم برم داخل شهر بگردم ؟ اگه آره ، تا ساعت چند ؟

سلام
شما افتادی اداره ما ، یکی از هتل ترین یگان های نیروی زمینی !
تقسیمات اونجا همگی داخل بیمارستان های نیروی زمینی هست ، ممکنه خود اداره بیفتی یا داخل بیمارستانهای تهران یا شهرستان تقسیم بشی
اکثرا سعی میکنن تقسیمات مرتبط با شهر محل سکونت باشه
شما اومدی اداره برای تقسیم میام اونجا پیدات میکنم

بچه کجا هستی ؟

boca
17-08-2012, 09:56
کسی قرار نیست اول شهریور بره 05 کرمان ؟ :)
دوستان از وضعیت اونجا خبری ندارند ؟ البته خبر جدیدااااا , میدونم قبلا سخت بوده شرایط اونجا اما جدیدا فرق کرده حتما
بعد از آموزشی نمیدونید دوره کد کجا میفتم و شرایط تو دوره کد چطوره ؟ میگن صبح تا ظهر هست درسته ؟
لیسانس دارم

اگر کسی افتاده 05 کرمان لطفا شمارش رو پ.خ کنه آشنا شیم
مرسی

Pami
17-08-2012, 10:06
دوستانی که دارن میرن آموزشی ، این فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو ببینید اطلاعات خوبی بهتون میده

my.lejend
17-08-2012, 10:49
کسی قرار نیست اول شهریور بره 05 کرمان ؟ :)
دوستان از وضعیت اونجا خبری ندارند ؟ البته خبر جدیدااااا , میدونم قبلا سخت بوده شرایط اونجا اما جدیدا فرق کرده حتما
بعد از آموزشی نمیدونید دوره کد کجا میفتم و شرایط تو دوره کد چطوره ؟ میگن صبح تا ظهر هست درسته ؟
لیسانس دارم

اگر کسی افتاده 05 کرمان لطفا شمارش رو پ.خ کنه آشنا شیم
مرسی

سلام
من اموزشی 05 بودم
شما با مدرک لیسانس میفتید گردان امام علی که بهترین گردان در اونجا هستش. همه چیزش تقریبا تکمیله
3 تا گروهان داره با سه تا فرمانده نسبتا خوب
اگر بیفتید زیر دست سلیمانی تقریبا وقت ازاد کم دارید ولی ادم خیلی باکلاس و با جذبه و با شخصیتی هست ولی با تمریناتش کنار اومدن سخته یه کم.
اما...
اگر توی رژه و سناریو خوب عمل کنید دیگه اصلا کاری باهاتون نداره و کلا ازاد میزارتتون. توی گردان امام علی بین فرمانده ها کل کل خیلی عجیبی هست برای رژه.

به نسبت 2 تا گردان دیگه هم همین وضعیت رو دارن.

فقط گرماش به شدت اذیت میکنه .

boca
17-08-2012, 10:56
سلام
من اموزشی 05 بودم
شما با مدرک لیسانس میفتید گردان امام علی که بهترین گردان در اونجا هستش. همه چیزش تقریبا تکمیله
اگر بیفتید زیر دست سلیمانی تقریبا وقت ازاد کم دارید ولی ادم خیلی باکلاس و با جذبه و با شخصیتی هست ولی با تمریناتش کنار اومدن سخته یه کم.
اما...
اگر توی رژه و سناریو خوب عمل کنید دیگه اصلا کاری باهاتون نداره و کلا ازاد میزارتتون. توی گردان امام علی بین فرمانده ها کل کل خیلی عجیبی هست برای رژه.

ممنون بابت راهنماییت دوست عزیز
شما کی اونجا بودی ؟
اگه امکانش هست آیدی یاهوت رو لطف کن یه کم مزاحمت بشم
پ.خ کن لطفا,مرسی

boca
17-08-2012, 11:06
سلام
من اموزشی 05 بودم
اما...

چند تا سوال داشتم ممنون میشم این ها رو پاسخ بدی ... :20:

1. شهریور / مهر هوای اونجا زیاد نباید بد باشه که نه ؟
2. عصر ها چه ساعتی آموزش تموم میشه ؟ آمار و خاموشی چه ساعتی هست ؟
3. من با مدرک مهندسی صنایع حتما باید دوره کد برم دیگه,کجاها امکانش هست بیفتم ؟ این دوره کد روند کاریش چطوره ؟ صبح تا ظهره ؟
4. بعد از دوره کد یگان خدمتی کجاها ممکن هست بیفتم ؟ تک پسر باشم میشه امیدوار بود که... ؟ تو یگان صبح تا ظهره ؟
5. میگن اون اول کار منشی و ... انتخاب می کنند ؟ اگه داوطلب بشم خوبه ؟ بده ؟
6. میشه گوشی برد و یواشکی استفاده کرد ؟ به نظرت ببرم ؟
7. مارو نصیحت کن و یه سری تجربیات مفیدت رو در اختیار ما بزار :)
8. خیلی خیلی ممنون ! عذر میخوام که زیاد شد

abdha
17-08-2012, 11:16
دوستان مگه نگفته بودن اونایی که غیبت داشتن اگر تا 3خرداد معرفی کنن بخشیده میشن.خب من اردیبهشت دفترچه رو پست کردم ولی الان توی برگخ سفید و سبز هر دو زده 180 روز اضافه خدمت! کسی میدونه جریان از چه قراره؟!

tblury
17-08-2012, 11:33
سلام
شما افتادی اداره ما ، یکی از هتل ترین یگان های نیروی زمینی !
تقسیمات اونجا همگی داخل بیمارستان های نیروی زمینی هست ، ممکنه خود اداره بیفتی یا داخل بیمارستانهای تهران یا شهرستان تقسیم بشی
اکثرا سعی میکنن تقسیمات مرتبط با شهر محل سکونت باشه
شما اومدی اداره برای تقسیم میام اونجا پیدات میکنم

بچه کجا هستی ؟

سلام عزیز من اهل تبریز هستم . امکان داره بیوفتم تبریز ؟ نظر من تو تقسیم مهمه ؟ اگه بخوام میتونم بمونم اونجا ؟ مرخصی هاش چطوریه ؟

bj7w
17-08-2012, 12:05
سلام دوستان..... من دیروز از 04 خوسف (بیرجند) ترخیص شدم و افتادم "گروه 402 جنگال شهید سرتیپ ولیخانی لویزان تهران"، رسته اداری پرسنلی، کد ترجمه..... میخواستم اگه میشه یه کم در مورد اونجا بهم اطلاعات بدین....هر چی که میدونین، از آسایشگاه تا محیطش و خلاصه همه چی. ممنونم پیشاپیش

bj7w
17-08-2012, 12:12
سلام دوستان........ من دیروز از مرکز آموزش 04 بیرجند (بیرون شهر) ترخیص شدم، افتادم "گروه 402 جنگال شهید سرتیپ ولیخانی لویزان تهران"، رسته اداری پرسنلی، کد ترجمه،ش میخواستم هر کی هر چی از اونجا میدونه برام بگه لطفا.......

Pami
17-08-2012, 12:32
سلام عزیز من اهل تبریز هستم . امکان داره بیوفتم تبریز ؟ نظر من تو تقسیم مهمه ؟ اگه بخوام میتونم بمونم اونجا ؟ مرخصی هاش چطوریه ؟

احتمال خیلی زیاد بیمارستان تبریز میفتی ، نظر شما که مهم نیست برای اونی که تقسیم میکنه ! به عبارتی دست شما نیست ولی اونها هم پدرکشتگی ندارن وقتی تبریز خالی باشه فرضا بچه تهران رو بفرستن اونجا ، شما که تبریزی هستی رو میفرستن
ساعت کاری بیمارستان 7 الی 1:30 هست ( از خیلی از یگانها و ارگانهایی که همین بچه ها تو این فروم میفتن بهتره ) ، کار مرتبط با رشته ای که خوندی احتمال زیاد بیفتی آزمایشگاه ، مرخصی درون شهری هم بعد از ساعت خدمت بهت میدن ، همون 1:30 میزنی بیرون ، خوبی بیمارستان اینه که جو نظامی نداره

tblury
17-08-2012, 12:38
احتمال خیلی زیاد بیمارستان تبریز میفتی ، نظر شما که مهم نیست برای اونی که تقسیم میکنه ! به عبارتی دست شما نیست ولی اونها هم پدرکشتگی ندارن وقتی تبریز خالی باشه فرضا بچه تهران رو بفرستن اونجا ، شما که تبریزی هستی رو میفرستن
ساعت کاری بیمارستان 7 الی 1:30 هست ( از خیلی از یگانها و ارگانهایی که همین بچه ها تو این فروم میفتن بهتره ) ، کار مرتبط با رشته ای که خوندی احتمال زیاد بیفتی آزمایشگاه ، مرخصی درون شهری هم بعد از ساعت خدمت بهت میدن ، همون 1:30 میزنی بیرون ، خوبی بیمارستان اینه که جو نظامی نداره

ما 4 نفر همکلاسی هستیم که افتادیم اونجا یه نفر که شرایط دار بود مستقیم افتاد تبریز . تو آزمایشگاه بیمارستان تبریز 2 نفر سرباز نیاز دارن همیشه
آسایشگاه اینا میدن ؟

M3HRD@D
17-08-2012, 13:06
سلام دوستان
من دیروز آموزشیم رو تو مرکز آموزش ناجا مالک اشتر اراک تموم کردم
و در بین تقسیم ها ی راهبر و مرزبانی و فتا من افتادم پلیس فتا تهران - خ شریعتی
کسی اطلاعی از این ارگانی که ما افتادیم داره ؟
و گفتند 1 شهریور خودمون رو اونجا معرفی کنیم
و دوستان من که روز یک ام میرم چیزی از قبیل وسایل انفردای بیرم....

SNOW PATROL
17-08-2012, 13:15
سلام دوستان

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات
رشته شما چیه؟؟
اگه کامپیوتر هست خیلی خوبه

amir_ata_21
17-08-2012, 13:19
دوستان به نظر شما آموزشی 01 ارتش تهران بهتره یا 06 نیروی انتظامی اراک؟
مرسی:11:

abdha
17-08-2012, 13:28
سلام دوستان..... من دیروز از 04 خوسف (بیرجند) ترخیص شدم و افتادم "گروه 402 جنگال شهید سرتیپ ولیخانی لویزان تهران"، رسته اداری پرسنلی، کد ترجمه..... میخواستم اگه میشه یه کم در مورد اونجا بهم اطلاعات بدین....هر چی که میدونین، از آسایشگاه تا محیطش و خلاصه همه چی. ممنونم پیشاپیش
سلام من افتادم 04 بیرجند با مدرک فوق دیپلم یه توضیحی میدین چطوریه؟

SNOW PATROL
17-08-2012, 13:34

شوخی جالبی بود
برادر 01 هتل ترین مرکز اموزش در منظومه شمسی هست

abdha
17-08-2012, 13:38
سلام من افتادم 04 بیرجند با مدرک فوق دیپلم یه توضیحی میدین چطوریه؟
سختیش زیاده؟ مرخصی میدن؟ واسه ما که بدنمون خیلی قوی نیست چطوریه؟! ممنون میشم اگه توضیح بدین

arming900
17-08-2012, 13:39
دوستان مگه نگفته بودن اونایی که غیبت داشتن اگر تا 3خرداد معرفی کنن بخشیده میشن.خب من اردیبهشت دفترچه رو پست کردم ولی الان توی برگخ سفید و سبز هر دو زده 180 روز اضافه خدمت! کسی میدونه جریان از چه قراره؟!

مشکلی نیست

من از پلیس +10 پرسیدم گفت برای همه زدن ولی توی سیستم درسته و بخشیده شده نگران نباش

my.lejend
17-08-2012, 13:44
چند تا سوال داشتم ممنون میشم این ها رو پاسخ بدی ... :20:

1. شهریور / مهر هوای اونجا زیاد نباید بد باشه که نه ؟
2. عصر ها چه ساعتی آموزش تموم میشه ؟ آمار و خاموشی چه ساعتی هست ؟
3. من با مدرک مهندسی صنایع حتما باید دوره کد برم دیگه,کجاها امکانش هست بیفتم ؟ این دوره کد روند کاریش چطوره ؟ صبح تا ظهره ؟
4. بعد از دوره کد یگان خدمتی کجاها ممکن هست بیفتم ؟ تک پسر باشم میشه امیدوار بود که... ؟ تو یگان صبح تا ظهره ؟
5. میگن اون اول کار منشی و ... انتخاب می کنند ؟ اگه داوطلب بشم خوبه ؟ بده ؟
6. میشه گوشی برد و یواشکی استفاده کرد ؟ به نظرت ببرم ؟
7. مارو نصیحت کن و یه سری تجربیات مفیدت رو در اختیار ما بزار :)
8. خیلی خیلی ممنون ! عذر میخوام که زیاد شد

سلام
کلی نوشتم سیستمم یهو هنگ کرد همش پاک شد... دوباره کامل برات توضیح میدم داداش گلم

من فروردین اونجا بودم. افتاب و گرما سرم رو میترکوند. خودت حساب کن شهریور چجوریه...
اگر توی رژه براشون قابل قبول باشید عصر ها تقریبا 5 ازادتوت میزارن تا وقت نماز و شام.
امار خاموشی اونجا معنا نداره. باید 9.30 خاموشی میزدن ولی برای امار به خواب گاهی اوقات تا 11 هم اسیر بودیم. 3.30 هم بیدار باش بود.
دوره کد کاملا شانسی هست و معلوم نیست اصلا کد بخورید یا نه...
سعی کن قبل از اعزامت بری ثبت احوال و مدارک تک پسریت رو بگیری و با خودت ببری. اواسط اموزشی میان میگن شرایط دارها مدارکشون رو بدن. احتمال زیاد شهر خودت میفتی
یه نصیحت برادرانه بهت میکنم. اونجا به هیچ عنوام هیچ مسئولیت و کاری رو قبول نکن مخصوصا منشی چون 30 مین تا یه ساعت دیر تر از همه میخوابی و 30 مین تا یه ساعت زد تر ازهمه بیدار میشی. کلی هم مسئولیت سنگین و بدبختی داره. مزایایی هم نداره ولی اصلا ارزش نداره.
برای صبحگاه بهتون نظافت میدن و شما سعی کن نظافت اون نیمچه باغ پشت سلف رو رو بگیری.من نظافت اونجا رو داشتم. عشق و حاله. 4 تا بطری پلاستیکی جمع میکنی و بعدش راحتی. جمعه ها هم با بچه ها میشتیم زیر سایه ی درخت و صفا میکردیم به بهونه ی نظافت. هیچ کس هم کاریتون نداره. تا نری درک نمیکنی چی میگم:31:

گوشی بچه ها زیاد اورده بودن ولی بگیرنت اذیت میکنن چون اونجا بهترین رفیقت میفروشتت به خاطر 24 ساعت مرخصی تشویقی.تا نری درک نمیکنی چی میگم.

چند تا تجربه ی بسیار بسیار مهم...
اصلا هیچ مسئولیتی قبول نکن.
اصلا نگو گواهینامه دارم
قول مرخصی تشویقی زیاد میدن ولی اخرش هیچ کدوم رو نمیدن.الکی میگن فلانی 24 ساعت تشویقی ولی ...
فرماندهان هرچی میگن چرت و پرت و بلوف هست. توجه کن رفیق... هرچی میگن چرت و پرت و حرف مفت هست. هرچی میگن.
میان دوره خیلی خیلی کم دارید.شاید 3/4 روز که 2 روزش رو توی راهید. مرخصی تو شهری بسیار بسیار کم میدن.
توجه کن که مریضی و عفونت اونجا بیداد میکنه. لوازم بهداشتی و کرم ضد افتاب با خودت ببر.
زیر پوش و رکابی چند تا ببر حتما. اونجا وقت حمام و نظافت کم دارید. این قدر خسته میشید که کوچکترین وقت ازاد رو نمیتونید نخوابید.
با اب شیرهای اونجا اصلا صورت نشور. چشم 40/50 تای بچه ها ما عفونت شدید کرد از جمله خودم. وضو هم میگیری سعی کن اب تو چشمت نره.
ماسک ببر و سعی کن حتمال استفاده کنی. بری متوجه میشی چی میگم. گرد و خاک شدیدا زیاده و سعی کن خاک توی چشمت نره چون خاکش شدیدا الوده و عفونی هست.
سعی کن دست و صورتت رو با اب ابسردکن بشوری.
مقدار زیادی مغز پسته و بادام و نخود چی و کشمش و اینها ببر چون ترجیه میدی به جای غذای اونجا نخود کشمش بخوری. بری متوجه میشی چی میگم.بار اول میزارن ببری تو ولی بری مرخصی و برگردی نمیزارن چیزی بیاری تو.
روز اول که میخوای وارد بشی دژبانی تهدید میکنه که اگر چیزی داری خودت بیار بده چون خودم بگیرم فلان میکنم و بسیار میکنم ولی چرت میگه. درست و درمون نمیگردن.واسه موبایل و از این جور چیز ها میگم.جای مطمئن پنهان کن اگرخواستی ببری.ولی سعی کن موبایل نبری. اونجا تلفن هست.
یه دستمال نخی نازک ببر که با اب ابسرد کن نم دارش کنی و بزاری تو کلاهت. شدیدا تاثیر مثبت داره توی گرما.
دستمال کاغذی و چسب زخم و از این حجور چیز ها هم ببر چون خیلی لازم میشه
توی رژه ها اصلا پا نکوب.
سعی کن بیمار و مریض نشی چون واقعا تا حد مرگ میری و سی به دادت نمیرسه. جدی میگم داداش گلم. برای خودم اتفاق افتاد و واقعا تا حد مرگ رفتم و کسی به دادم نرسید.
کارت تلفت چندتا ببر. بوفش معمولا نداره.
تا میتونی همه چیرو بپیچون. اخرش کسی باهات کاری نداره و مثل همه ترخیص میشی.

فعلا این هارو داشته باش تا باز هم یادم بیاد و برات بنویسم داداش گلم

abdha
17-08-2012, 14:03
مشکلی نیست

من از پلیس +10 پرسیدم گفت برای همه زدن ولی توی سیستم درسته و بخشیده شده نگران نباش
آقا دمت گرم

kar1591
17-08-2012, 14:11
سلام به دوستان عزیز
آدرس فرماندهی انتظامی تهران بزرگ رو میخواستم

kar1591
17-08-2012, 14:13
از 1/1/91 به بعد خدمت 21 ماه شده یا نه؟

ha789di
17-08-2012, 14:16
از 1/1/91 به بعد خدمت 21 ماه شده یا نه؟

بله 21 ماه شد

Sent From My Galaxy Nexus JellyBean

boca
17-08-2012, 14:19
سلام
کلی نوشتم سیستمم یهو هنگ کرد همش پاک شد... دوباره کامل برات توضیح میدم داداش گلم

من فروردین اونجا بودم. افتاب و گرما سرم رو میترکوند. خودت حساب کن شهریور چجوریه...
اگر توی رژه براشون قابل قبول باشید عصر ها تقریبا 5 ازادتوت میزارن تا وقت نماز و شام.
امار خاموشی اونجا معنا نداره. باید 9.30 خاموشی میزدن ولی برای امار به خواب گاهی اوقات تا 11 هم اسیر بودیم. 3.30 هم بیدار باش بود.
دوره کد کاملا شانسی هست و معلوم نیست اصلا کد بخورید یا نه...
سعی کن قبل از اعزامت بری ثبت احوال و مدارک تک پسریت رو بگیری و با خودت ببری. اواسط اموزشی میان میگن شرایط دارها مدارکشون رو بدن. احتمال زیاد شهر خودت میفتی
یه نصیحت برادرانه بهت میکنم. اونجا به هیچ عنوام هیچ مسئولیت و کاری رو قبول نکن مخصوصا منشی چون 30 مین تا یه ساعت دیر تر از همه میخوابی و 30 مین تا یه ساعت زد تر ازهمه بیدار میشی. کلی هم مسئولیت سنگین و بدبختی داره. مزایایی هم نداره ولی اصلا ارزش نداره.
برای صبحگاه بهتون نظافت میدن و شما سعی کن نظافت اون نیمچه باغ پشت سلف رو رو بگیری.من نظافت اونجا رو داشتم. عشق و حاله. 4 تا بطری پلاستیکی جمع میکنی و بعدش راحتی. جمعه ها هم با بچه ها میشتیم زیر سایه ی درخت و صفا میکردیم به بهونه ی نظافت. هیچ کس هم کاریتون نداره. تا نری درک نمیکنی چی میگم:31:

گوشی بچه ها زیاد اورده بودن ولی بگیرنت اذیت میکنن چون اونجا بهترین رفیقت میفروشتت به خاطر 24 ساعت مرخصی تشویقی.تا نری درک نمیکنی چی میگم.

چند تا تجربه ی بسیار بسیار مهم...
اصلا هیچ مسئولیتی قبول نکن.
اصلا نگو گواهینامه دارم
قول مرخصی تشویقی زیاد میدن ولی اخرش هیچ کدوم رو نمیدن.الکی میگن فلانی 24 ساعت تشویقی ولی ...
فرماندهان هرچی میگن چرت و پرت و بلوف هست. توجه کن رفیق... هرچی میگن چرت و پرت و حرف مفت هست. هرچی میگن.
میان دوره خیلی خیلی کم دارید.شاید 3/4 روز که 2 روزش رو توی راهید. مرخصی تو شهری بسیار بسیار کم میدن.
توجه کن که مریضی و عفونت اونجا بیداد میکنه. لوازم بهداشتی و کرم ضد افتاب با خودت ببر.
زیر پوش و رکابی چند تا ببر حتما. اونجا وقت حمام و نظافت کم دارید. این قدر خسته میشید که کوچکترین وقت ازاد رو نمیتونید نخوابید.
با اب شیرهای اونجا اصلا صورت نشور. چشم 40/50 تای بچه ها ما عفونت شدید کرد از جمله خودم. وضو هم میگیری سعی کن اب تو چشمت نره.
ماسک ببر و سعی کن حتمال استفاده کنی. بری متوجه میشی چی میگم. گرد و خاک شدیدا زیاده و سعی کن خاک توی چشمت نره چون خاکش شدیدا الوده و عفونی هست.
سعی کن دست و صورتت رو با اب ابسردکن بشوری.
مقدار زیادی مغز پسته و بادام و نخود چی و کشمش و اینها ببر چون ترجیه میدی به جای غذای اونجا نخود کشمش بخوری. بری متوجه میشی چی میگم.بار اول میزارن ببری تو ولی بری مرخصی و برگردی نمیزارن چیزی بیاری تو.
روز اول که میخوای وارد بشی دژبانی تهدید میکنه که اگر چیزی داری خودت بیار بده چون خودم بگیرم فلان میکنم و بسیار میکنم ولی چرت میگه. درست و درمون نمیگردن.واسه موبایل و از این جور چیز ها میگم.جای مطمئن پنهان کن اگرخواستی ببری.ولی سعی کن موبایل نبری. اونجا تلفن هست.
یه دستمال نخی نازک ببر که با اب ابسرد کن نم دارش کنی و بزاری تو کلاهت. شدیدا تاثیر مثبت داره توی گرما.
دستمال کاغذی و چسب زخم و از این حجور چیز ها هم ببر چون خیلی لازم میشه
توی رژه ها اصلا پا نکوب.
سعی کن بیمار و مریض نشی چون واقعا تا حد مرگ میری و سی به دادت نمیرسه. جدی میگم داداش گلم. برای خودم اتفاق افتاد و واقعا تا حد مرگ رفتم و کسی به دادم نرسید.
کارت تلفت چندتا ببر. بوفش معمولا نداره.
تا میتونی همه چیرو بپیچون. اخرش کسی باهات کاری نداره و مثل همه ترخیص میشی.

فعلا این هارو داشته باش تا باز هم یادم بیاد و برات بنویسم داداش گلم

واقعا دمت گرم داداش....
خیلی لطف کردی این همه توضیح دادی,کسی رو پیدا نکرده بودم که امسال 05 بوده باشه و راهنمایی کنه
سوالی بود بازم ازت میپرسم
اگه امکانش بود شماره تماس یا آیدیت رو پ.خ کن بتونم اس ام اس یا پی ام بدم بهت
ممنونم ازت

M3HRD@D
17-08-2012, 14:27
پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات
رشته شما چیه؟؟
اگه کامپیوتر هست خیلی خوبه
بله عزیز رشته ام کامپیوتر
جواب سوال دیگه ام رو نمیدونید که ما که 1 شهریور باید بریم اونجا آیا چیزی از قبیل وسایل انفرادی با خودمون ببریم یا نه؟
چون به احتمال زیاد از روز یک ام آماده باشیم....

my.lejend
17-08-2012, 14:36
واقعا دمت گرم داداش....
خیلی لطف کردی این همه توضیح دادی,کسی رو پیدا نکرده بودم که امسال 05 بوده باشه و راهنمایی کنه
سوالی بود بازم ازت میپرسم
اگه امکانش بود شماره تماس یا آیدیت رو پ.خ کن بتونم اس ام اس یا پی ام بدم بهت
ممنونم ازت

قربونت داداش
راستی قرص و دارو یادت نره. حتما ببر. مثل سرما خوردگی و کودئین و ژلوفن و ...
از هر کدوم 3.4 بسته ببر حتما.

ایدی هم فرستادم برات

nokiax6
17-08-2012, 14:38
با عرض سلام و خسته نباشید
نیازمند شدید به راهنمایی و کمکتون دارم
لیسانس صنایع غذایی هستم
من میخوام از جهادکشاورزی تبریز امریه بگیرم.همه چیش حله.واسه دی ظرفیت دارن.فقط یک موردی هست
جهاد گفته مدارک و برگ سبزتو باید حداکثر تا 91/07/10 به ما بدی و ضمنا تاریخ اعزامت دی باشه!
منتها اگه من تا این تاریخی که جهاد گفته دفترچه رو بفرستم به احتمال زیاد آبان ماه اعزامم باشه.اونوقت بدبخت میشم و امریه میسوزه
تورو خدا کمک کنین.چیکار کنم؟؟

mojtaba.21
17-08-2012, 14:48
لیسانس صنایع غذایی هستم
من میخوام از جهادکشاورزی تبریز امریه بگیرم.همه چیش حله.واسه دی ظرفیت دارن.فقط یک موردی هست
جهاد گفته مدارک و برگ سبزتو باید حداکثر تا 91/07/10 به ما بدی و ضمنا تاریخ اعزامت دی باشه!
منتها اگه من تا این تاریخی که جهاد گفته دفترچه رو بفرستم به احتمال زیاد آبان ماه اعزامم باشه.اونوقت بدبخت میشم و امریه میسوزه

سلام اگه میخوای دی تاریخ اعزامت بیفته باید مثلاً 20 مهر به بعد اقدام کنی که 1 دی بیوفتی. طبق تجربیاتی که چند روزه از بچه هایی که رفتن گفته بودن تو سایتا

SNOW PATROL
17-08-2012, 14:50
بله عزیز رشته ام کامپیوتر
جواب سوال دیگه ام رو نمیدونید که ما که 1 شهریور باید بریم اونجا آیا چیزی از قبیل وسایل انفرادی با خودمون ببریم یا نه؟
چون به احتمال زیاد از روز یک ام آماده باشیم....

بچه کجا هستی ؟ اگه بچه تهران باشی چیزی نبر برو ببین نیرو اونجا هستی یا نه چون شاید از اونجا دوباره تقسیمت کنن
اما اگه بچه شهرستان هستی وسایلت رو کامل ببر

mojtaba.21
17-08-2012, 14:51
من خودم میخوام واسه امریه شرکت نفت اقدام کنم اما کسی اینجا انگار امریه شرکت نفت نبوده.
راستی دوست عزیز جهاد هر مدرکی داشته باشی امریه میده پارتی داشته باشی؟
من مهندسی مواد هستم.10 روزه فارغ التحصیل شدم

M3HRD@D
17-08-2012, 14:59
بچه کجا هستی ؟ اگه بچه تهران باشی چیزی نبر برو ببین نیرو اونجا هستی یا نه چون شاید از اونجا دوباره تقسیمت کنن
اما اگه بچه شهرستان هستی وسایلت رو کامل ببر
ساکن کرج هستم
خودمم همین فکر رو دارم که وسیله ای نبر چون احتمال تقسیم شدن دوباره امون هست...
بازم ممنون....
+
آدرس دقیق مرکز پلیس فتا تهران تو خیابون شریعتی رو دارید؟

arming900
17-08-2012, 15:12
قربونت داداش
راستی قرص و دارو یادت نره. حتما ببر. مثل سرما خوردگی و کودئین و ژلوفن و ...
از هر کدوم 3.4 بسته ببر حتما.

ایدی هم فرستادم برات

البته هر جایی نمیزارن دارو یبری مالِ مارو که گرفتن

-------------

من کچویی کرجم,دنبال گرفتن معاف از رزم بودم,خوشبختانه ! بهم ندادن ! اومدم پادگان دیدم کسانی که معاف از رزم هستن باید برن آفتابه + جارو خاک انداز بردارن برن مخابرات رو هر روز بشورن ! توصیه میکنم دنبال معاف از رزم نباشید

tblury
17-08-2012, 15:23

میدونم خیلی مزاحم میشم ولی ببخشید
اگه امکان داره به این سوالاتم هم جواب بدین
ز لحاظ امکانات و ... چطوره ؟ آیا میشه موبایل برد اونجا ؟ لب تاپ و ام پی تری پلیر و ... چی ؟ آسایشگاه میدن ؟ امکانات آسایشگاهاش چطوریه ؟ مرخصی هاش چطوریه؟ آیا به راه دور ها اضافه مرخصی میدن ؟ مرخصی تشویقی اینا میدن ؟
و اینکه 10 شهریور صبح من باید خودمو به اونجا معرفی کنم چطور شما رو ببینم راهنماییم کنین ؟ وسایل چی با خودم بیارم ؟

dark_zone14
17-08-2012, 15:28
سلام،میگن که یه بخشنامه جدید اومده که کسایی که تا برج 3 امسال اعزام شدن طبق قانون قدیم (18 ماه) خدمت میکنن . کسی در این مورد اطلاعاتی داره ؟ آیا واقعیت داره ؟

The Stig
17-08-2012, 15:36
سلام
من دیروز دوره ی آموزشیم رو تو ارتش تموم کردم امریه رو دادن دیدم افتادم اداره بهداشت و درمان تهران لویزان باید بگم من کارشناس آزمایشگاه هستم . میخواستم یکم راجب اونجا اطلاعاتی بگیرم . چجور جاییه ؟ از لحاظ امکانات و ... چطوره ؟ آیا میشه موبایل برد اونجا ؟ لب تاپ و ام پی تری پلیر و ... چی ؟ امکانات آسایشگاهاش چطوریه ؟ مرخصی هاش چطوریه؟ آیا به راه دور ها اضافه مرخصی میدن ؟ مرخصی تشویقی اینا میدن ؟ آیا بعد از ظهر ها میتونم برم داخل شهر بگردم ؟ اگه آره ، تا ساعت چند ؟ صبح ها باید چند اونجا حاضر باشم ؟

اگر اطلاعات خوبی پیدا کردی لطفا منم در جریان بذار.منم اونجا افتادم

Mr.Mazmamfi
17-08-2012, 15:42
سلام دوستان

برای اینکه بیمه ی 2 سال سربازیمون رو بخریم ، باید قبلش بیمه مستقل داشته باشیم ؟

توضیحات : من تا شهریور درسم تموم میشه و از دانشگاه نامه میبردم برای تمدید دفترچم ، بعد فارغ التحصیلیم دیگه نمیتونم زیر مجموعه ی پدرم باشم و عملا جایی دیگه بیمه نیستم .

ممنونم .

Pami
17-08-2012, 16:03
میدونم خیلی مزاحم میشم ولی ببخشید
اگه امکان داره به این سوالاتم هم جواب بدین
ز لحاظ امکانات و ... چطوره ؟ آیا میشه موبایل برد اونجا ؟ لب تاپ و ام پی تری پلیر و ... چی ؟ آسایشگاه میدن ؟ امکانات آسایشگاهاش چطوریه ؟ مرخصی هاش چطوریه؟ آیا به راه دور ها اضافه مرخصی میدن ؟ مرخصی تشویقی اینا میدن ؟
و اینکه 10 شهریور صبح من باید خودمو به اونجا معرفی کنم چطور شما رو ببینم راهنماییم کنین ؟ وسایل چی با خودم بیارم ؟

عزیز من هتل که قرار نیست بیای ! اومدی سربازی :دی
موبایل و پلیر و این چیزا با خودت نیار روز اول ، دژبانی ازت میگیره دردسر میشه برات
امکانات بیمارستان تبریز رو نمیدونم چطوریه ، اما اگه دوست داری خود اداره بهداشت بیفتی یا بیمارستان های تهران میشه گفت امکانات اینجا نسبت به خیلی از پادگان ها و مراکز دیگه بهتر هست
مرخصی ماهی 2.5 روز ، تشویقی هم بستگی به خودت داره که چطوری خدمت کنی

10 شهریور خودت رو معرفی میکنی به دژبانی اداره ، اونها شما رو راهنمایی میکنن
من شما رو پیدا میکنم همون روز

gaxter
17-08-2012, 17:15
سلام دوستان
فتا نیست دوست عزیز اشتباه میکنی .فاتب هست.فرماندهی انتظامی تهران بزرگ.میرید اونجا و تقسیم میشید.خدمت تاجا در تهران خیلی سخته.

M3HRD@D
17-08-2012, 17:26
فتا نیست دوست عزیز اشتباه میکنی .فاتب هست.فرماندهی انتظامی تهران بزرگ.میرید اونجا و تقسیم میشید.خدمت تاجا در تهران خیلی سخته.
آره راست میگی دوست عزیز فاتب
منم شک کردم چون دوستی از هم خدمتی هام من رو به اشتباه انداخت....
رفیق آدرس دقیق فرماندهی انتظامی تهران بزرگ یا همون فاتب رو دارید؟

reza_khan2006
17-08-2012, 17:45
سلام الان به لیسانس تو اموزشی و بعدش چقدر حقوق می دهند
چقدر با خودم پول ببرم حقوق کفاف میده یا کم میاد

SNOW PATROL
17-08-2012, 18:05
سلام الان به لیسانس تو اموزشی و بعدش چقدر حقوق می دهند
چقدر با خودم پول ببرم حقوق کفاف میده یا کم میاد

برادر تو اموزشی که حقوق نمیدن شما پنج ماه خدمت شدید شاید حقوقتون رو بدن لیسانس هم حدود 50 تومن هست
پول هم خیلی با خودت نبر دزد زیاده عابر بانک ببر با یه مقدار پول نقد

hessam_sz
17-08-2012, 18:12
هیچ کس اینجا محمد رسول الله بیرجند نیفتاده؟

ghasem rasouli
17-08-2012, 18:14
کد 36 :نیروی زمینی ارتش تهران آموزشی 02
دوستان چه جوریاست؟
6.1 اعزامم
:31:

من 02 بودم.
جای خوبیه
اگه دوست داری جای خوب پادگان بیافتی حرفام رو موبه مو اجراکن
روز اول صبح زود میری اونجا اگه بچه تهرانی هستی یه بیسکویت باخودت ببری کافیه چون 2 روزی بهت مرخصی میدن برمیگردی وسایلت رو می بری
برای آوردن وسایلت هم کوله سربازی کافیه ولی با خودت پول کافی بیار که وقتی کاروش تموم شد از اونجا تا خونت دربستی بری که کوله خیلی سنگینه لااقل 15 کیلو میشه
اولین صبحانه سربازی ت رو اون روز می خوری .سریع بخور و سعی کن اولین نفراتی باشی که میری صبحونه می خوری و اولین نفری باشی که تموم می کنه و بیرون میاد

جلوترین صف باش چون برای اینکه گردان نصر(شهید ایرانیان)بهترین گردان اونجاست رو از همین نفرات اول برمیدارند ،تو هم جزء اونها باشی.اگه هم شانت نگرفت و توی دسته دیگه ای افتادی توی اولین فرصت جنگی برو توی گروه اونها نترس روز اون خیلی شیرتوشیره.تعداد گردان ها کم وزیاد می شه و مهم هم نیست سریع باش و پر رو.

من گردان نصر گروهان 4 بودم خداییش بهترین گردان و بهترین فرمانده پادگان رو داشتیم

اذیتشون نکنید آدمای خوبیند، هرچه قدر باهاشون خوب باشید آخر دوره بیشتر بهتون حال می دن.الان که دارم این رو مس نویسم کم مونده گریم بگیره:37:

واقعا دلم براشونتنگ شده.خدا عمر با عزت بهشون بده

روز اول هرچه بهتون دادن همونه دیگه لباس مباس نمیدن پس هرچی کم داشتی از خونه بیار.نشه مثل من بدبختی بکشی و زیر پوش باخودت نبری 4 تا ببر چون به شدت عرق می کنی واگه زیرپوشت رو عوض نکنی شب نمی تونی بخوابی چون حموم شلوغ می شه و نمی تونی بری حموم لااقل لباست رو عوصض کنی

دیگه با خودت یه بسته مشمای فریزر ببر تا روی یقلویت بکشی .اون موقع واسه این پیشنهادم دعام می کنی

بوفه مجهزی داره کارت خوان هم داره پس برای راحتیت روز اون فقط به قدر آژانس پول خورد بردار.

عابربانک هم داره . جای توپیه پیر.

مسواک ببر.اوه داشت یادم می رفت دستمال کاغذی اونجا غنیمته. واسه آنکادر کمدت خیلی بدردت می خوره

وسایل کوچیکت رو می تونی زیر ابر تختت بذاری. با خودت یک کیلو آجیل ببر و فقط به هم تختیت بده (سیاست داشته باش از منابع محدودت درست استفاده کن،اخلاق اصفهانی ها اینجا اخلاقی کارآمد بحساب می اد. سیاست داسته باش)

تخت پایین باش اگه موقع خواب زیاد تکون می خوری چون تخت ها چوبی اند یروصداش هم تختیت رو دیوونه می کنه ،آنکارد تختت کمی زیاد میشه ولی اشکال نداره امتیازاتت بیشتره

حرف زیاده نکات زیاده شکلات باخودت ببر بدردت می خوره

خسته شدم از تایپ کردن شرمنده من خیلی جا ها س و ی رو جابجا تایپ کردم.

جای خوبی افتادی شاد باش مثبت فکر کن به خدا من مثبت فکر می کردم و همیشه حالم خوب بود و دوتا از رفیق هام برعکس بودند و خیلیخودشون رو عذاب دادند.

مهم ترین نکته سیاست داشته باش

nokiax6
17-08-2012, 18:30
در جواب آقا mojtaba.21
باید از رشته های مهندسی کشاورزی باشی تا قبول کنن
من خودم مهندسی کشاورزی-علوم و صنایع غذایی هستم

nokiax6
17-08-2012, 18:40
با تشکر از آقا مجتبی
از دوستان دیگه کسی راه حلی نداره کمکم کنه
لیسانس صنایع غذایی هستم

matr!x_2008
17-08-2012, 18:47
کد 06 و 04 کجاست؟ یعنی کجا باید خدمت کنی؟

Pami
17-08-2012, 19:26

برا ارتش فک کنم 04 عجب شیر باشه و 06 هم که تو خیابون پاسداران تهران هست

dark_zone14
17-08-2012, 19:58
سلام،میگن که یه بخشنامه جدید اومده که کسایی که تا برج 3 امسال اعزام شدن طبق قانون قدیم (18 ماه) خدمت میکنن . کسی در این مورد اطلاعاتی داره ؟ آیا واقعیت داره ؟
کسی نیست که اطلاعی داشته باشه؟:42::9::42:

Mr.Mazmamfi
17-08-2012, 20:04
سلام دوستان

برای اینکه بیمه ی 2 سال سربازیمون رو بخریم ، باید قبلش بیمه مستقل داشته باشیم ؟

توضیحات : من تا شهریور درسم تموم میشه و از دانشگاه نامه میبردم برای تمدید دفترچم ، بعد فارغ التحصیلیم دیگه نمیتونم زیر مجموعه ی پدرم باشم و عملا جایی دیگه بیمه نیستم .

ممنونم .

از دوستان کسی اطلاعاتی نداره ؟

saeedforgotten
17-08-2012, 21:27
سلام نه داداش من فوق دیپلمم با دوره تکمیلی اگه بشه می خوام بیفتم شهر خودمون بعد از ظهر ها نمیشه بیام خونه؟ تشکر.
تا جایی که من اطلاع دارم اگه لیسانس و بالاتر باشین در ارتش و سپاه اکثرا در شهر خودتون هستید و بعد از ساعت 2 در اختیار خودتون. نسبت به محل خدمت هم چند شب یکبار یا افسر یه جایی میشین و یا پاس بخش.
در ناجا هم بستگی به جاتون داره، احتمال داره شهر خودتون باشین و هفته ای یکبار برین خونتون.

کلا هر جایی ساز خودش رو میزنه.

saeedforgotten
17-08-2012, 21:29
تو سپاه نمیشه؟ یا فقط جمعه ها میزارن بریم؟

The Stig
17-08-2012, 21:36

عجب حرفی زدی برادر من بهشت 01 رو با هیچ جت مقایسه نکن

nokiax6
17-08-2012, 21:57
با تشکر از آقا مجتبی
لیسانس صنایع غذایی هستم

jokereblis
17-08-2012, 22:05
سلام دوستان
من 1 هفته ای هست که آموزشیم تموم شده و باید خودمومو 31 مرداد معرفی کنم.
من افتادم : بزرگراه شهید دوران- پادگان امام حسن مجتبی
دوستان کسی اونجا خدمت کرده ؟
یک سوال دیگه هم داشتم درجه رو باید خودمون به لباسمون بدوزیم ؟ :31:

hessam_sz
17-08-2012, 22:21

06 نمیدونم ولی 04 بیرجنده

hessam_sz
17-08-2012, 22:53
دوستان یه سوال مهم دارم خواهشا اگه میشه امشب جواب بدید چون با توجه به تعطیلی این هفته فقط فردارو فرصت دارم برم دنبال کار اداری
برای مدارک تک پسری کپی شناسنامه مادر پدر کافیه یا باید اصلش باشه یا کپی برابر اصلش باشه یا اینکه باید نامه ای چیزی از ثبت احوال ببریم؟

boca
17-08-2012, 23:36
دوستان یه سوال مهم دارم خواهشا اگه میشه امشب جواب بدید چون با توجه به تعطیلی این هفته فقط فردارو فرصت دارم برم دنبال کار اداری
برای مدارک تک پسری کپی شناسنامه مادر پدر کافیه یا باید اصلش باشه یا کپی برابر اصلش باشه یا اینکه باید نامه ای چیزی از ثبت احوال ببریم؟

حسام جان برو نظام وظیفه شهرتون یه نامه بهت میده میبری ثبت احوال اونجا آمار خواهر برادرات رو می کشه بیرون میزاره تو پاکت درش رو می چسبونه بهت میده که تو آموزشی ارائه بدی !

mojtaba.21
18-08-2012, 00:03
با تشکر از آقا مجتبی
لیسانس صنایع غذایی هستم

خواهش میکنم. ببین داداش الان دیگه آخرا پذیرش واسه 1 آبانه داره تمام میشه و حتی یکی از بچه ها زده بود که 25 مرداد که اقدام کرده تاریخ اعزامش رو 1 دی زدن. حالا بازم خیالت راحت باشه از نظام وظیفه یا پلیس +10 شهر خودتون بپرس که ببینی سهمیه شهر خودتون تمام شده یا نه

hessam_sz
18-08-2012, 00:05
چقدر طول میکشه ؟آخه من 4 شنبه اعزامم 1 شنبه و 2 شنبه ک تعطیله فقط فردا و 3 شنبه وقت دارم.تو یک روز میشه کارشو انجام داد؟

hessam_sz
18-08-2012, 00:10
با تشکر از آقا مجتبی
لیسانس صنایع غذایی هستم

خب اگه 1/8 خورد برو درخواست تعویق بده واسه 1/10 قبول میکنن 3 روزه هم جوابش میاد واست.یعنی بعد 3 روز میتونی برگ سبزتو از پلیس +10 بگیری.در ضمن دفترچه هم ک فرستادی منتظر نباش تا پست برگه سبزتو بیاره در خونه چون 15 تا 20 روز طول میکشه.بعد 4 روز برو پلیس +10 بگو واست پرینت بگیره اگه 1/8 خورده بود اعزامت همونجا فرم درخواست تعویق را پر کن بده برات بفرسته.اینطوری توی 1 هفته ب نتیجه میرسی

ice_man_sh
18-08-2012, 03:04
لیسانس صنایع غذایی هستم
دوست منم 22 فرستاده بود که زدن 8/1، منم 23 دی فرستادم 25 جوابش رو گرفتم. زدن 10/1.

دوستان پیگیر شدن، فعلا که میگن شایعه است. (که احتمال قوی شایعه هست چون اعلام شده بود از 1 فروردین)

Milad4171
18-08-2012, 08:41
بخاطر كمبود شديد سرباز خيلي خيلي سخت اجازه ي عقب انداختن تاريخ اعزام رو ميدن . مگه شرايط خاصي داشته باشي.
من دو سال پيش يك ماه انداختم جلوتر كه زوتر برم كلي استقبال شد از كارم و همون موقع هم كارامو كردن برگه سبزم رو دادن...

boca
18-08-2012, 09:56
کسی اول شهریور عازم 05 کرمان نیست ؟؟؟ تنها برم ؟ :)
کسی نمیدونه از 05 دوره کد بیشتر کجا میندازن ؟

nokiax6
18-08-2012, 10:19
از همه دوستانی که راهنمایی کردن بی نهایت ممنونم
فقط به این راحتی تمدید نمیکنن که
یه راه حلی که هست اینه که برادرم تا اسفند سرباز هست(البته اون از ارتش طرح برداشته ، روی اون کار میکنه)(دندانپزشکی میخونه)
اگه از محل خدمتش نامه بیاره (تاخیر بدلیل سربازی برادر دیگر) ، اونوقت با تمدید من از آبان به دی موافقت میکنن؟ یا اینکه معلوم نیست کدوم ماه بندازنم؟

j@ckson
18-08-2012, 11:21
از همه دوستانی که راهنمایی کردن بی نهایت ممنونم
فقط به این راحتی تمدید نمیکنن که
یه راه حلی که هست اینه که برادرم تا اسفند سرباز هست(البته اون از ارتش طرح برداشته ، روی اون کار میکنه)(دندانپزشکی میخونه)
اگه از محل خدمتش نامه بیاره (تاخیر بدلیل سربازی برادر دیگر) ، اونوقت با تمدید من از آبان به دی موافقت میکنن؟ یا اینکه معلوم نیست کدوم ماه بندازنم؟
سلام
فکر کنم اینطوری کارت رو درست کنند که:
برادرت یه گواهی از محل خدمتش میگیره (مثل گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه) . بعد شما اون گواهی رو میبری پلیس+10 و میگی که با این مدرک میخوام یک دوره تمدید کنم
"فقط شک دارم که توی قانونش گفته باشه برادرت کوچیکتر باشه یا بزرگتر ! شایدم فرقی نداشته باشه"
کلا اگر شرایط شما درست باشه احتمال قبول کردنشون خیلی زیاده.

البته اساتید و با تجربه ها هم راهنمایی کنند

The Stig
18-08-2012, 11:40
من دوتا سوال دارم
1--فرق اج با اجا چیه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2-من افتادم اداره بهداشت و درمان لویزان رسته اداری:thumbsup:.چجور جاییه؟

plaki
18-08-2012, 11:58
سلام
امروز رفتم پلیس +10 المثنی برگ سفید رو گرفتم و افتاداااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااام ( نیروی دریایی سیرجان) :31: چیزم پارست
19/06/91 اعزام هستم کسی از بچه ها سیرجان نیوفتاده ؟