PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

lotexomid
18-06-2012, 13:34
یه برگ بود کلا.همونم گرفتن ازم.یه برگی بود که توش هم معاینات بود هم برا واکسن.اونم ضمیمه پروندم کردن تو نظام وظیفه.الان چیکار کنم به نظرتون؟مشکل برام پیش میاد؟به فنا رفتم؟

Milad4171
18-06-2012, 16:30
وقتي دوستم رفت برگه ي خروجش رو گرفت و برگشت ديدم گوشيش رو از وسط نصف كرده -گفتم خاك تو سرت چرا اينطوري كردي؟
گفت ميخوام هيچ خاطره اي از دوران خدمت نداشته باشم.
تمام لباس نظامي اش رو فروخت - شماره هيچ كسي رو ازش نگفت كه بعد از خدمت باهاش در تماس باشه.
از سال 87 خدمت كرد تا اوايل برج 3 امسال! يعني 91
به جانشين گفته بود تو!!!

مراقب رفتاراتون تو خدمت باشين هيچ قلدر بازي بي جواب نميمونه!

SNOW PATROL
18-06-2012, 17:56
وقتي دوستم رفت برگه ي خروجش رو گرفت و برگشت ديدم گوشيش رو از وسط نصف كرده -گفتم خاك تو سرت چرا اينطوري كردي؟
تمام لباس نظامي اش رو فروخت - شماره هيچ كسي رو ازش نگفت كه بعد از خدمت باهاش در تماس باشه.
به جانشين گفته بود تو!!!

گفته باشه تو مگه چیه
رفیق من تو گوش بازرسی وفرمانده قرارگاه زد

j@ckson
18-06-2012, 17:57
به جانشين گفته بود تو!!!

سلام. داداش ما رو ترسنودی :31: البته خوبه که بگی چی کار نکنیم که گرفتار اینجور مصیبتها توی خدمت نشیم . یعنی باید خا... مالی کنیم:18:. میخوام سر به تن جانشین نباشه جانشین کیلو چند (البته اینجا میگم:27: اونجا بله جناب....)

j@ckson
18-06-2012, 18:00
گفته باشه تو مگه چیه

اگر حقشون بوده که نوش جونشون... ولی اگر نه که خیلی بده!

Milad4171
18-06-2012, 18:19
باباش فوت كرده بود. بهش مرخصي ندادن - بچه شهرستان بود - اونم درگير شد بادو سه نفر بعدش كه آمارش بالا رسيد بيخود بيخود امريه اش رو عقب انداختن.
حقش بوده ولي اينجا چيزي به نام حق وجود نداره!
البته تو اين مدل اتفاقات اين مدل خيلي خاص بود. 25 ماه اضافه خدمت كشيد بيخود.در صورتي كه كل خدمتش رو بدون نهست گذروند!
فقط روزي كه فراركرد وقتي بهش مرخصي ندادن!

داستان ترس نيست. شما راحت ميتوني با فرمانده بگي بخندي.
شايد بزني زير گوش كسي ولي اگر كسي ديگه ببنه يا بفهمه [حذف شد]

[حذف شد]

گفته باشه تو مگه چیه

داستان اون معلوم نيست چيه بوده ولي منم با فرمانده ام شده كه شوخي كنيم ولي نه كه بزنيم همو !
اون رفيفت حتما يا تعبيد شده يا خيلي بهش ارفاق كرده باشن بازداشتش كرده باشن!

كساني بودن كه 3 تا 40 روز به چابهار و خارك و جاسك مامور شدن! همون تبعيد ( ماموريت ماننده . جزو خدمت حساب نميشه . يه جور محكوميت بي سرو صداست ) !

S126
18-06-2012, 20:11
اولا که خیلی از این بلوف ها رو باور نکنید. من فلان کار کردم و زدم تو گوش فرمانده و سرهنگ و سرتیپ... اینها بیشترش به درد همون تعریف کردن سر کوچه و بالا بردن و قلدر نشون دادن.(اگر هم اینکار رو کرده باشه نمیاد بگه بعدش چه بلایی سرش آوردن !!) چیزی که هست اینه که کسی که از توی آموزشی رفت توی یگان یعنی اینکه نظام رو قبول کرده. یعنی می دونه سلسله مراتب یعنی چی.یعنی خواسته و ناخواسته قبول کرده باید برای کارت پایان خدمت ، هر خفتی رو به جون بخره و دم برنیاره. و گرنه 99 درصد کسانیکه می خوان تمرد کنند و زیر بار این چیز ها نمیرن یا توی آموزشی فرار میکنن یا اونجا بهشون حالی میکنن که اینطوریا نیست داداش!

البته ممکنه که بعضی هاش هم واقعی باشه ولی این چیزی که ما دیدیم ،یه ستوان وظیفه دائم در حال مالش یه استوار کادری هست برای یه مرخصی کوتاه مدت . این چیزها رو بعضی ها میگن که ندیدم، ولی مثلا توی یگان خودمون شنیده بودم (خودم ندیدم و نمیدونم درسته یا نه )که یکی از سرباز ها با فرمانده قرارگاه دعواش میشه و از پله ها هولش میده پایین ، و به همین خاطر هم 2 سال اضافه خدمت خورده بود و آخرش هم اومد تصفیه کرد و رفت. یعنی اگر هم کسی پیدا بشه که چنین حماقتی بکنه یه کاری باهاش میکنن که یه جورایی درس عبرت بقیه هم بشه.

ahad_judo
18-06-2012, 21:07
اولا که خیلی از این بلوف ها رو باور نکنید. من فلان کار کردم و زدم تو گوش فرمانده و سرهنگ و سرتیپ... اینها بیشترش به درد همون تعریف کردن سر کوچه و بالا بردن و قلدر نشون دادن.(اگر هم اینکار رو کرده باشه نمیاد بگه بعدش چه بلایی سرش آوردن !!) چیزی که هست اینه که کسی که از توی آموزشی رفت توی یگان یعنی اینکه نظام رو قبول کرده. یعنی می دونه سلسله مراتب یعنی چی.یعنی خواسته و ناخواسته قبول کرده باید برای کارت پایان خدمت ، هر خفتی رو به جون بخره و دم برنیاره. و گرنه 99 درصد کسانیکه می خوان تمرد کنند و زیر بار این چیز ها نمیرن یا توی آموزشی فرار میکنن یا اونجا بهشون حالی میکنن که اینطوریا نیست داداش!

البته ممکنه که بعضی هاش هم واقعی باشه ولی این چیزی که ما دیدیم ،یه ستوان وظیفه دائم در حال مالش یه استوار کادری هست برای یه مرخصی کوتاه مدت . این چیزها رو بعضی ها میگن که ندیدم، ولی مثلا توی یگان خودمون شنیده بودم (خودم ندیدم و نمیدونم درسته یا نه )که یکی از سرباز ها با فرمانده قرارگاه دعواش میشه و از پله ها هولش میده پایین ، و به همین خاطر هم 2 سال اضافه خدمت خورده بود و آخرش هم اومد تصفیه کرد و رفت. یعنی اگر هم کسی پیدا بشه که چنین حماقتی بکنه یه کاری باهاش میکنن که یه جورایی درس عبرت بقیه هم بشه.
پسر خاله من یکبار با سرهنگ سپاه دعواش شد و زد زیر گوشش و فراری شد.بعد از یکسال خودشو معرفی کرد و اضافشو کشید و تمام.
خودمم روز آخر تو پادگان از امار امدم بیرون.یه استواری که اونجاش داشت میسوخت گفت کجا میری.بیا از سرگروهبان اجازه بگیر رو برو.من نه اینوری انجام دادم نه اونوری.برگشتم به صف.ولی غرورم اجازه نداد که از یه گروهبان اجازه بگیرم.بعد 10 ثانیه دوباره زدم بیرون که این سری بهم چیزی نگفتن.
کلا نظام پر از عقده ای هست و عقده پروری میکنن.باید سرت تو کار خودت باشه و اخرش فقط بهشون پوزخند بزنی.:31:

j@ckson
18-06-2012, 22:43
پسر خاله من یکبار با سرهنگ سپاه دعواش شد و زد زیر گوشش و فراری شد.بعد از یکسال خودشو معرفی کرد و اضافشو کشید و تمام.
خودمم روز آخر تو پادگان از امار امدم بیرون.یه استواری که اونجاش داشت میسوخت گفت کجا میری.بیا از سرگروهبان اجازه بگیر رو برو.من نه اینوری انجام دادم نه اونوری.برگشتم به صف.ولی غرورم اجازه نداد که از یه گروهبان اجازه بگیرم.بعد 10 ثانیه دوباره زدم بیرون که این سری بهم چیزی نگفتن.
کلا نظام پر از عقده ای هست و عقده پروری میکنن.باید سرت تو کار خودت باشه و اخرش فقط بهشون پوزخند بزنی.:31:

سلام داداش

یعنی اگر دیگه کارد به استخونمون هم رسید که نمیشه جوابشون رو ندیم پس باید چیکار کنیم. آدم که دست خودش نیست ممکنه قاطی کنه:9: حالا اگر تونست خودش رو کنترل کنه و درگیری فیزیکی پیش نیاد احتمالا یه چیزی بهش میگه دیگه. اصلا راهی نداره قانونی بشه حالشون رو گرفت

arash-king
19-06-2012, 00:17
دوستان یه سوال .... ورود و خروج سربازها دست کیه ؟؟؟ اگه کسی میتونه یه توضیح کلی راجع به پست ها بده ! یعنی سرگروهبان چیکارس ؟؟ استوار چیکارس ؟؟؟

ahad_judo
19-06-2012, 04:24
سلام داداش

یعنی اگر دیگه کارد به استخونمون هم رسید که نمیشه جوابشون رو ندیم پس باید چیکار کنیم. آدم که دست خودش نیست ممکنه قاطی کنه:9: حالا اگر تونست خودش رو کنترل کنه و درگیری فیزیکی پیش نیاد احتمالا یه چیزی بهش میگه دیگه. اصلا راهی نداره قانونی بشه حالشون رو گرفت
اگر توهینی کنند میرتونید برید بازرسی پادگان شکایت کنید.من خودم اوایل یا کادری ها زیاد دهن به دهن می شدم.ولی آخرش بیخیال شدم.
اخرش فقط میخندیدم.چون حرص اونا هم در میومد دیگه.:31:

ahad_judo
19-06-2012, 04:26
دوستان یه سوال .... ورود و خروج سربازها دست کیه ؟؟؟ اگه کسی میتونه یه توضیح کلی راجع به پست ها بده ! یعنی سرگروهبان چیکارس ؟؟ استوار چیکارس ؟؟؟

ورود و خروجت به بیرون دست فرمانده هاست که دفترچه مرخصیتو امضا و مهر میکنه تا بری بیرون.
والا منظور من از گروهبان و استوار کادری ها هستن که هوای هم رو دارن و سه سوت میرن زیر ابتو پیش جناب ها که درجه افسری دارن میزنن و حافظا حافظا.
باید خیلی زرنگ باشی تا دو طرف رو برای خودت داشته باشی و به موقع هم بزنی به سیستم.
خلاصه که اونا هم برای خودش جیلون میدن ولی شما وظیفه ها که هوای هم رو داشته باشید از قدرت اونا کم میشه.

S126
19-06-2012, 15:54
سلام داداش

ببین یا کاری که داره انجام میده و شما رو عصبانی کرده یا قانونیه یا غیر قانونی.
اگر قانونی باشه شما هیچ کاری نمی تونی بکنی و فقط مجبوری بریزی توی خودت. مثلا اگه بهت برگه خروج نده و به قول معروف لج کنه ، قانونی هست. یعنی شما به عنوان سرباز 24 ساعته در اختیار فرماندتی و اون می تونه بهت روزبرگ نده. یا اگه یه جایی به یه سرباز دیگه لطف شده یعنی حقش نبوده و به شما لطف نشده ، باز هم شما حق شکایت نداری .اگر هم شکایت کنی شما محکوم میشی.ولی اگه مثلا سه ماهت پر شده و بهت مرخصی 7-8 روزه نمیده ، این کار غیرقانونیه و می تونی شکایت کنی. معمولا این کادری ها اینقدر گرگ هستن که بدونن چطوری دست شمای سرباز آتو ندن و خودشون رو جلوی بزرگترشون خراب کنند.اصلا میارنت سربازی که اینطوری خوردت کنند دیگه!

من دارم تسویه جمع میکنم. هزار تا بامبول درآوردن برای من که تا سرحد عصبانیتم، جوش آوردم. میگن قانونی تا روز قبل از ترخیص نمی تونی تسویه جمع کنی.کار یک روزه رو دارن 3 روز طول میدن . چوب میذارن لای چرخ.ولی خودم رو کنترل کردم. هیچ چاره ای هم نیست.

می دونی اکثر کسانی که میان به عنوان نظامی استخدام میشن ، اولش نمی دونن نظام و نظامی گری چی هست. مخصوصا اینکه سربازی هم نرفتن . بعد که میان استخدام میشن و خودشون رو می بندن ، می بینن که ای دل غافل دیگه راه برگشت ندارن وعین یه سرباز حالا یه کمی با مزایای بهتر باید 30 سال کار کنند. خارج نمی تونن راحت برن. محل کارشون رو نمی تونن انتخاب کنند. با خدمت تو منطقه محروم و غیبت و فرار محاکمه باید روبرو بشن و.... و برای استعفا و بیرون اومدن هم اینقدر دردسر و مکافات هست که خودشون بیخیال میشن. بنابراین وقتی می بینن شمای سرباز داری ترخیص میشی بعضا خیلی حسودیشون میشه و حسرت میخوردن.چون میری زندگی آزادتری درست میکنی و مثلا خیلی راحت پاسپورت میگیری و میری خارج و راحت با هر کی دلت خواست ازدواج میکنی و اگه از کارت خوشت نیومد استعفا میدی و می تونی بدون اجازه کسی ادامه تحصیل بدی و ...... خلاصه یه جورایی درکشون کنید!!

j@ckson
19-06-2012, 17:00
ببین یا کاری که داره انجام میده و شما رو عصبانی کرده یا قانونیه یا غیر قانونی.
اگر قانونی باشه شما هیچ کاری نمی تونی بکنی و فقط مجبوری بریزی توی خودت. مثلا اگه بهت برگه خروج نده و به قول معروف لج کنه ، قانونی هست. یعنی شما به عنوان سرباز 24 ساعته در اختیار فرماندتی و اون می تونه بهت روزبرگ نده. یا اگه یه جایی به یه سرباز دیگه لطف شده یعنی حقش نبوده و به شما لطف نشده ، باز هم شما حق شکایت نداری .اگر هم شکایت کنی شما محکوم میشی.ولی اگه مثلا سه ماهت پر شده و بهت مرخصی 7-8 روزه نمیده ، این کار غیرقانونیه و می تونی شکایت کنی. معمولا این کادری ها اینقدر گرگ هستن که بدونن چطوری دست شمای سرباز آتو ندن و خودشون رو جلوی بزرگترشون خراب کنند.اصلا میارنت سربازی که اینطوری خوردت کنند دیگه!

من دارم تسویه جمع میکنم. هزار تا بامبول درآوردن برای من که تا سرحد عصبانیتم، جوش آوردم. میگن قانونی تا روز قبل از ترخیص نمی تونی تسویه جمع کنی.کار یک روزه رو دارن 3 روز طول میدن . چوب میذارن لای چرخ.ولی خودم رو کنترل کردم. هیچ چاره ای هم نیست.

می دونی اکثر کسانی که میان به عنوان نظامی استخدام میشن ، اولش نمی دونن نظام و نظامی گری چی هست. مخصوصا اینکه سربازی هم نرفتن . بعد که میان استخدام میشن و خودشون رو می بندن ، می بینن که ای دل غافل دیگه راه برگشت ندارن وعین یه سرباز حالا یه کمی با مزایای بهتر باید 30 سال کار کنند. خارج نمی تونن راحت برن. محل کارشون رو نمی تونن انتخاب کنند. با خدمت تو منطقه محروم و غیبت و فرار محاکمه باید روبرو بشن و.... و برای استعفا و بیرون اومدن هم اینقدر دردسر و مکافات هست که خودشون بیخیال میشن. بنابراین وقتی می بینن شمای سرباز داری ترخیص میشی بعضا خیلی حسودیشون میشه و حسرت میخوردن.چون میری زندگی آزادتری درست میکنی و مثلا خیلی راحت پاسپورت میگیری و میری خارج و راحت با هر کی دلت خواست ازدواج میکنی و اگه از کارت خوشت نیومد استعفا میدی و می تونی بدون اجازه کسی ادامه تحصیل بدی و ...... خلاصه یه جورایی درکشون کنید!!

سلام داداش . ایشالا کارت درست میشه. دیگه خودشون رو هم بکشند شما ترخیص میشه حالا یکی دو روزم اذیتت کنند ، خودشون که چیزی گیرشون نمیاد .
با این اوصاف خدا به دادمون برسه!

Milad4171
19-06-2012, 17:12
اين ديگه خيلي نامرديه. وقتي امريه رو ميگيري و ميري كه تسويه حساب كني يگان خدمتي ديگه كاري به كارت نداره (‌ دو روز فرصتي كه واسه تسويه حساب بهت ميدن در اختيار خودتي )‌
يگان ما كه اينطوريه وقتي كسي امريه رو از پرسنلي ميگيره و مياره تحويل يگان ميده ديگه به اين معني هست كه خدمتش تموم شده و هيچ كاري نميتونن بكنن كه نگهش دارن . مگه اينكه برگه ي تسويه حسابش رو امضا نكنن!
كه اينقدر اين سربازا سختي ميكشن تو اين دوره خدمت كه فرمانده مون روي امريه اي كه مال خود يگان هست مينويسه با عرض تبريك اقدام شود!
ممكنه پايان دوره به كسي ندن ولي نميگذارن كسي كه امريه پرسنلي درستشه بمونه تو يگان!!!!

ahad_judo
19-06-2012, 17:48
من 5 روز زودتر امریه رو گرفتم.
رفتم مخ فرمانده یگان قبلیمو زدم و اونم با جانشین نیروی انسانی هماهنگ کرد.اونم اوکی داد.ولی وقتی فرمانده گروهانمون فهمید گفت چه خبره بابا.بعد یه کم شعر و ور تحویلش دادم گفت شیرینی بیار.گفتم میارم که اخرش نیاوردم.
بعدش همین جور که جلو میرفتم هی اذیت میکردن.ولی بودن توشون که ارزوی موفقیت برام میکردن.
s126 عزیز شما هم خودتو ناراحت کن.تما شد دیگه.آزادی رو بهت تبریک میگم.:31:

@میلاد: پاپی هنوز توی پرسنلیه؟:31:

Milad4171
19-06-2012, 18:02
پاپی هنوز توی پرسنلیه؟
نه والا !!! يه ديوونه داريم به نام ملكي! نميدونم ميشناسيش يا نه.خيلي باحاله!
بچه هاي پرسنلي رو اكثراً ميشناسم !‌
ايني كه گفتي شنيدم اسمشوو! خيلي آشناست!!!
كي بود؟؟؟

S126
19-06-2012, 18:57
من 5 روز زودتر امریه رو گرفتم.
رفتم مخ فرمانده یگان قبلیمو زدم و اونم با جانشین نیروی انسانی هماهنگ کرد.اونم اوکی داد.ولی وقتی فرمانده گروهانمون فهمید گفت چه خبره بابا.بعد یه کم شعر و ور تحویلش دادم گفت شیرینی بیار.گفتم میارم که اخرش نیاوردم.
بعدش همین جور که جلو میرفتم هی اذیت میکردن.ولی بودن توشون که ارزوی موفقیت برام میکردن.
s126 عزیز شما هم خودتو ناراحت کن.تما شد دیگه.آزادی رو بهت تبریک میگم.:31:

@میلاد: پاپی هنوز توی پرسنلیه؟:31:
احد جان ممنون از شما
خودت میدونی که این روزهای آخر چه فکر های مضخرفی به ذهن آدم میرسه. نخندین ها ولی الان همش دارم فکر میکنم نکنه توی این دو سه روز جنگی چیزی بشه ، برگه رهایی ندن!! لعنتی .....

من 5.5 سال برای کارت پایان خدمت صبر کردم.من در اصل باید بعد از گرفتن مدرک، سال اول86 میرفتم خدمت ، که نرفتم و غیبت کردم . همش میگفتم میفروشن، معاف میشم .... آخرش هم دیدن نه خبری نیست اومدم تا الان . برای همین فکر و اضطراب من به خاطر این فشار های روحی ای هست که توی این مدت داشتم. تازه اول مهر باید برم سر کلاس کارشناسی ناپیوسته .

الانم که بیکار و بی پول. خداوکیلی دیگه از شنبه هفته بعد ، هرکجا که بشه میرم سرکار. دیگه با این سن ، خیلی خیلی از زندگی عقب افتادم......

Milad4171
19-06-2012, 19:13
ناراحت نشو. تازه ميشي مثل من!:41:
من هم 2 سال خودم رو الاف كردم! بعد از دانشگاه . بعدش هم با فشارهاي اطراف مجبور شدم برم. بايد ميرفتم همون 2 سال پيش ولي خوب اشتباه كردم .الان متوجه اشتباهم شدم!!!
كلا اين سربازي وقفه اي تو زندگي آدم ميندازه كه در اصل يك سال و نيم نيست بين سه سال تا 5 سال وقفه تو زندگي و تو پيشرفت آدم ميگذاره!!!!

majids
19-06-2012, 20:55
سلام دوستان

من آموزشیم آلان تموم شده.

مشکل پزشکی داشتم که رفتم کمیسیون ولی جواب کمیسیون کمی دیر اومد که رو تقسیمات تاثیر داشته باشه.

الان برای اینکه بتونم از نتیجه کمیسیون استفاده کنم باید برم پادگان جدید یا مرکز نیروی انسانی تهران؟؟

amir_torabi
19-06-2012, 21:17
سلام، خوبین دوستان.
بابا من که هر جا میرم همه خدمتشون از من بالاتره. یا داره ترخیص میشه یا 1 ماه دیگه تمومه.
راستش منم مثل خیلی از شما یکم خیلی دیر اومدم خدمت. 2 سال دانشگاه که ولش کردم و 2 سال هم کار میکردم واسه خودم. هرچند الان خوشحالم که بموقع اومدم خدمت و شامل قانون جدید نشدم. و الا نمیدونم چطور 27 ماه خدمتو (21 ماه خود خدمت+6 ماه اضافه واسه غیبت) تحمل میکردم.
واسه منی که توی ستاد فرماندهی اونم رکن 1 هستم خیلی سخته که میبینم هر از گاهی یکی داره امضا جمع میکنه و آخر سر من برگه رهائیشو پر میکنم که امضا کنه و خلاص!
خدائیش بعضی از سربازا که میرن حسابی دلم میسوزه چون واقعا آدمای گلی بودن.
منکه فعلا 5 ماه و نیم خدمت کردم و 13 ماه دیگه بیشتر ندارم. اینم بگه که منم مثل خیلیها اولش خدمت برو نبودم، اما یه بار تصمیم گرفتم و اومدم. الانم 5 ماه گذشت، درسته سختی و راحتی زیاد داشت اما گذشت. یادمه 1 سال پیش هر وقت بهم میگفتن که برو خدمت، دیر میشه و این حرفا میگفتم ولش کن بابا، 3 ماه سنواتم میکشم، مگه چقدره. همش 3 ماه که بیشتر نیست. اما دیدم که حتی یه روزش هم زیادی زوره!!!
واسه کسایی که دوراهی خدمت رفتن موندن بگم که اگه لازمتون میشه این کارت لعنتی، هر چه زودتر برین.
جالبه که من سعی کردم یه فصل خوب شروع کنم خدمتو که اذیت نشم، اما آخرش هم ماه دی و بهمن آموزشی بودم. اونم 04 بیرجند. هرچند واسه من خیلی آسونتر از بعضیها گذشت.
در مورد پرسنل کادر هم اینو بگم، منکه بیشتر در جریان اوضاعشون هستم و میبینم که بعضیها چطور ضعف مرخصی دارن، چطور منفک میشن و جیم میزنن، چطور از زیر دوره ها در میرن، چطور آدمای بیسوادی اومدن کادری شدن و ...، واقعا حسرت میخودم که یکی مثل من و شما چرا باید تحت امر اینجور آدما باشیم!! اما اینم بگم که آدم با شعور و معرفت هم پیدا میشه که واقعا مارو درک میکنن و خوشحالم از اینکه حداقل چند نفر خوب توی سازمانهای نظامی پیدا میشه. البته من خودم همیشه سعی کردم که هوای وظیفه رو داشته باشم و تعجب میکنم که چرا بعضیها با یه نفر تازه وارد که تا دیروز هم خودشون مثل یکی ازونا بدون، رفتار مضخرفی دارن.
به نظر من اگه یه جمله رو بهش عمل کنیم، زندگی واسه همه لذتبخشتر میشه و اونم اینه که: با دیگران طوری رفتار کن که دوست داری با تو رفتار بشه.
بگذریم، این چندروز یکم واسم سخت گذشته و همش دارم فکر میکنم که کی میشه منم اون برگه های تسویه دستم باشه و برم دنبال امضاهام!! یعنی میاد اون روز کذایی تا 13 ماه دیگه!! راستی اونایی که ترخیص میشین، بگید اولین کاری که بعد از گرفتن برگه رهایی و خارج شدن از زندان(پادگان) کردین چی بوده. واسم همیشه جالب بوده.
بهر حال امیدوارم همتون موفق باشین و خدمت آسونتری داشته باشین.
تا پست بعدی خداحافظ

ahad_judo
19-06-2012, 23:05
نه والا !!! يه ديوونه داريم به نام ملكي! نميدونم ميشناسيش يا نه.خيلي باحاله!
بچه هاي پرسنلي رو اكثراً ميشناسم !‌
ايني كه گفتي شنيدم اسمشوو! خيلي آشناست!!!
كي بود؟؟؟
قبلا مسئول پرسنلی بود و امریه میزد برای بچه ها.خیلی من رو اذیت کرد.کچل هم بود.:31:
یه یارو دیگه ای هم بود بد اخلاقو چشم سبز و یه وانت مزدا داده بودن بهش.اسما رو بگی یادم میاد.ولی این ملکی قبلا نبود.

ozarp
19-06-2012, 23:26
سلام دوستان.. من متولد 68 هستم و دانشجو هستم .پدرم 61 سالشه..بیمه نداره.ناراحتی قلبی داره عمل کرده.مادرمم دیابت داره.برادر بزرگ دارم اما ازدواج کرده و رفته. میخوام بدونم راهی هست که بتونم از شر این خدمت خلاص شم?? ممنونم راهنماییم کنید

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

ahad_judo
20-06-2012, 01:36
اون دوستمون که میگفت هواناجا کجاست باید بگم که یه سرچ کوچیک کردم دیدم نوشته توی خیابون قلعه مرغی میباشد.

JING3LKHAN
20-06-2012, 09:35
توروخدا یکی نیست بدونه واسه امریه اموزش پرورش و وزارت کار کی باید اقدام کرد؟؟؟خود نظام وظیفه هم رفتم کسی نمیدونه...دارم دیوانه میشم :19:

majidhotboy
20-06-2012, 13:07
توروخدا یکی نیست بدونه واسه امریه اموزش پرورش و وزارت کار کی باید اقدام کرد؟؟؟خود نظام وظیفه هم رفتم کسی نمیدونه...دارم دیوانه میشم :19:
سلام . من خودم امریه آموزش و پرورش گرفتم . بهمن ماه پارسال ثبت نامش بود و فردا هم اعزام هستم به آموزشی . برای امریه باید بری خود سازمانی که می خوای ازش امریه بگیری من هم همون موقع که آموزش و پرورش ثبت نام می کرد رفتم نظام وظیفه هیچی نمی دونستن . اصلا یارو می گفت سرباز معلمی چی هست . معمولا آموزش و پرورش بهمن و اسفند ثبت نام می کنه .

fedaghi
20-06-2012, 13:53
سلام دوستان بالاخره ما هم فردا اعزامیم. کسی هتل خاتمی هست؟ :31:

mosi-comp
20-06-2012, 15:23
سلام دوستان. من فردا اعزامم. پادگان 01 ارتش. به نظر شما چون پنج شنبه س میذارن برگردیم یا نگهمون میدارن؟ امشب کچل کنم یا نه؟

The Stig
20-06-2012, 15:38
سلام دوستان. من فردا اعزامم. پادگان 01 ارتش. به نظر شما چون پنج شنبه س میذارن برگردیم یا نگهمون میدارن؟ امشب کچل کنم یا نه؟
چه جالب منم 01 هستم. بریم الان کچل کنیم؟

gaxter
20-06-2012, 15:52
دوستان در نیروی انتظامی مدرک فوق دیپلم هیچ مزیتی نسبت به دیپلم نداره؟با لیسانس چی؟

hamed20596
20-06-2012, 16:32
سلام. منم افتادم 06. ابته کرجم. اسمم حامد

pcsoft
20-06-2012, 16:45
سلام. من دانشجو کامپیوتر متولد ۷۲ ام. من هفت ترمه میشم(بنا به دلایلی) طوری که ترم هفتم می افته مهر سال دیگه و تا دی هست. بعد از اون. مشکلی برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی من پیش میاد؟ آزمون ها فکر کنم تابستون باشه و بین این دو(ترم هفتم و آزمون) یک ترم فاصله هست. نظام وظیفه گیر نمیده؟

SNOW PATROL
20-06-2012, 16:53
دوستان در نیروی انتظامی مدرک فوق دیپلم هیچ مزیتی نسبت به دیپلم نداره؟با لیسانس چی؟
والا رفیق متاسفانه تو نیرو انتظامی کمترین تفاوتی بین دیپلم و فوق لیسانس نیست البته نمیشه گفت همه جا اما اون چیزی که من تو 18 ماه خدمتم تو نیرو انتظامی دیدم همین بوده که فرق چندانی وجود نداره

ahad_judo
20-06-2012, 18:33
احتمال داره فردا اعزام بشین و برین لباس بگیرین و 3-4 روزه مرخصی بدن.
احتمال داره برین و مرصی هم بهتون ندن.
احتمال داره کلا شنبه برین.
ولی چون 01 سابقه خوبی در هتل بودن داره زیاد ذهنتو مشغول نکن.راحته اونجا.
موهاتم با 4 کوتاه کن.

برای همه دوستان که فردا اعزام هستن آرزوی موفقیت دارن.هیچ ترسی به خودتون راه ندید.ما رفتیم و امدیم و خاطره ها ماند.:46:

jokereblis
20-06-2012, 18:42
منم فردا اعزامم ، هاشمي نژاد نيشابور
الانم دارم ميرم كچل كنم:41:

M3HRD@D
20-06-2012, 18:56
منم اعزامم به اراک ...
فردا....
حدود یک ساعت دیگه میرم کچل کنم.دی:31:
+
برای خودم و همه دوستنای که فردا اعزام دارن آرزوی لحظاتی خوش و پر از موفقیت آرزو مندم
به سلامتی هم کچل های فردا:7:

Pami
20-06-2012, 19:03

منم اعزامم به اراک ...
فردا....
حدود یک ساعت دیگه میرم کچل کنم.دی:31:
+
برای خودم و همه دوستنای که فردا اعزام دارن آرزوی لحظاتی خوش و پر از موفقیت آرزو مندم
به سلامتی هم کچل های فردا:7:

به به پسر خدمتی های ما رو ببین ، چقدر زور یکسال گذشت ! پارسال دقیقا این موقع استرس داشتم مثل شماها
فردا میرید مرخصی بهتون میدن یه چند روزی تا لباس ها رو آماده کنین
سعی کنین اون پوتین هایی که میدن رو نپوشین ، برید گمرک یا بقیه جاهای نظامی فروش پوتین ( یورد صنعت ) بگیرید ، نرم و سبکه و اصلا پاهاتون رو اذیت نمیکنه
10 روز اول آموزشی سخت هست ، شماها بهترین دوره دارین اعزام میشین ، میخوره ماه رمضون هتل میشه ، فقط تیرماه یکم سخت میگیرن ، کل مرداد ماه رمضونه

jacklondon110
20-06-2012, 19:04

غمت نباشه عزیز...جای خوبی داری میری...مخصوصا که تا یک ماه دیگه میخورین به ماه رمضون...احتمالا هم اردو نخواهین داشت...کلاس ها هم سبک هستش...اونجا خیلی خیلی زیاد جو میدن...بهترین کار اینه که سعی کنی اصلا جو محیط نگیرتتون...من روز اول که رسیدم شروع کردم به دور و بریام به خندیدن به زمین و زمان...جوری که کل بچه های تهران که 8 تا اتوبوس با هم رسیدیم من رو شناختن و این روحیه رو به اطرافیانم دادم و روز اول با اینکه سخت بود اما اذیت نشدیم...یه نصیحت که مربی تاکتیک اونجا بهم کرد و من عمل کردم و خیلی موفق شدم:...سرت رو بنداز پایین و کار خودت رو درست انجام بده و گردنت رو پیش کسی کج نکن...من شدم مسئول شستن دستشویی ها...این بهترین مسئولیته...هم مرخصی ساعتی بیشتر میدن هم میتونی صبح گاه رو بپیچونی و نری...به نظرم اگه تونستی برو واسه این مسئولیت...اگه نشد برو واسه مسئول بیسیم که خیلی خیلی خوبه...توی رزم ها و پیاده روی ها کوله نمی بری و فقط یه بیسیم میدن دستت که وسط راه واسه خودت راه میری...یا مسئول برانکارد هم خوبه...به غیر از این ها مسئولیت دیگه ای نگیری بهتره...مسئول آشپزخونه و سلف نشی که کارت در میاد...از همه بهتر همون سرویس بهداشتیه...ما کلی می خندیدیم و حال میکردیم...پادگانش خیلی خوب برخورد میکنن...امکاناتش خیلی خوبه...موبایل رو روز اول ازتون میگرن و میان دوره میدن بهتون و میگن نیارین....چندبار بهتون مرخصی میدن که برین مشهد...یا هرجا دوست دارین ...مرخصی های 36 ساعته...رفتی نیشابور شماره هتل گردشگری رو بگیر از 118 و قبل از مرخصی تماس بگیر که توی نیشابور اگه خواستی بمونی بدون جا نمونی...چون وقتی مرخصی میدن همه میرن و جای خوب گیرت نمیاد...راستی به قفل و پونز یادت نره...یه بسته پونز و 3تا قفل و کش گتر هم ببر واسه خودت...به خودت از لحاظ خوردنی برس...یه قمقه ببر که باهاش واسه خودت شربت درست کنی...توی اولین مرخصی هرچی خوردنی میخوای بخر و بیار وکسی گیر بهت نمیده...من لوازم مورد نیازی که بچه ها گفته بودن رو با خودم بردم و هیچ جا گیر نکردم...به من خوب گذشت...البته یه دلیل دیگه هم داشت...

من کسی رو داشتم که هر روز...هرروز باهاش تلفنی ساعت 5 صبح حرف میزدم و بهم انرژی میداد...کلی واسم کتاب جیبی داد که توش برام حرف هاش رو نوشته بود...من عاشقشم و این نازنین با بودنش نذاشت بهم بد بگذره...فقط دوری اون اذیتم کرد...میدونم این متن رو نمیخونه اما من دوسش دارم خیلی زیاد

M3HRD@D
20-06-2012, 19:27
بچه ها من گروه خونیم رو میدونم تو برگه واکسیناسیونمم نوشته....
ولی الان این کارت گروه خونیم رو کم کردم
فردا برم مشکلی پیش نیاد برام؟
گروه خونیم رو میدونما

JING3LKHAN
20-06-2012, 20:09
شیت پس سرباز معلمی رو بیخیل شدیم....حالا یکی از دوستان میگفت پذیرش سپاه بگیرم و برم سپاه...
چه جوریاست کلا؟

ha789di
20-06-2012, 20:14
والا رفیق متاسفانه تو نیرو انتظامی کمترین تفاوتی بین دیپلم و فوق لیسانس نیست البته نمیشه گفت همه جا اما اون چیزی که من تو 18 ماه خدمتم تو نیرو انتظامی دیدم همین بوده که فرق چندانی وجود نداره
شدیدا تاییده :19:

M3HRD@D
20-06-2012, 20:18
بچه ها من گروه خونیم رو میدونم تو برگه واکسیناسیونمم نوشته....
ولی الان این کارت گروه خونیم رو کم کردم
فردا برم مشکلی پیش نیاد برام؟
گروه خونیم رو میدونما
جان من یکی جواب بده...
فردا اعزامم....

SNOW PATROL
20-06-2012, 20:34
جان من یکی جواب بده...
فردا اعزامم....

دوست عزیز لازم نیست ببری حداقل برای ما که نمیخواست

jokereblis
20-06-2012, 20:39
از همه دوسنات ممنون بابت راهنمايي هاشون
دوستان يك باره ديگه به صورت خلاصه ذكر كنيد كه چه چيزايي لازم داريم(حتما قبلا دوستان توي اين تايپيك ذكر كردن، اما به خاطر زياد بودن صفحات تايپيك پيدا كردنش سخته)

ممنون از دوستان

The Stig
20-06-2012, 22:38
یا علی داداش شما تو این مدت خیلی به بچه ها کمک کردید. فردا صبح به امید قوی ترین ارتش تک نفره دنیا اعزامیم

farhad_persona
20-06-2012, 22:45
منم برای اعزامی های فردا آرزوی موفقیت میکنم. آموزشی یک تجربه تلخ وشیرین و کاملاً منحصر به فرد هست که تا آخر عمر فراموش نخواهید کرد.

j@ckson
20-06-2012, 23:09
سلام

خدا پشت و پناه همتون:11:. در بدترین شرایط هم از یاد خدا غافل نشید که بهترین دادرسه

با آرزوی بهترینها

یا علی

jokereblis
20-06-2012, 23:51
غمت نباشه عزیز...جای خوبی داری میری...مخصوصا که تا یک ماه دیگه میخورین به ماه رمضون...احتمالا هم اردو نخواهین داشت...کلاس ها هم سبک هستش...اونجا خیلی خیلی زیاد جو میدن...بهترین کار اینه که سعی کنی اصلا جو محیط نگیرتتون...من روز اول که رسیدم شروع کردم به دور و بریام به خندیدن به زمین و زمان...جوری که کل بچه های تهران که 8 تا اتوبوس با هم رسیدیم من رو شناختن و این روحیه رو به اطرافیانم دادم و روز اول با اینکه سخت بود اما اذیت نشدیم...یه نصیحت که مربی تاکتیک اونجا بهم کرد و من عمل کردم و خیلی موفق شدم:...سرت رو بنداز پایین و کار خودت رو درست انجام بده و گردنت رو پیش کسی کج نکن...من شدم مسئول شستن دستشویی ها...این بهترین مسئولیته...هم مرخصی ساعتی بیشتر میدن هم میتونی صبح گاه رو بپیچونی و نری...به نظرم اگه تونستی برو واسه این مسئولیت...اگه نشد برو واسه مسئول بیسیم که خیلی خیلی خوبه...توی رزم ها و پیاده روی ها کوله نمی بری و فقط یه بیسیم میدن دستت که وسط راه واسه خودت راه میری...یا مسئول برانکارد هم خوبه...به غیر از این ها مسئولیت دیگه ای نگیری بهتره...مسئول آشپزخونه و سلف نشی که کارت در میاد...از همه بهتر همون سرویس بهداشتیه...ما کلی می خندیدیم و حال میکردیم...پادگانش خیلی خوب برخورد میکنن...امکاناتش خیلی خوبه...موبایل رو روز اول ازتون میگرن و میان دوره میدن بهتون و میگن نیارین....چندبار بهتون مرخصی میدن که برین مشهد...یا هرجا دوست دارین ...مرخصی های 36 ساعته...رفتی نیشابور شماره هتل گردشگری رو بگیر از 118 و قبل از مرخصی تماس بگیر که توی نیشابور اگه خواستی بمونی بدون جا نمونی...چون وقتی مرخصی میدن همه میرن و جای خوب گیرت نمیاد...راستی به قفل و پونز یادت نره...یه بسته پونز و 3تا قفل و کش گتر هم ببر واسه خودت...به خودت از لحاظ خوردنی برس...یه قمقه ببر که باهاش واسه خودت شربت درست کنی...توی اولین مرخصی هرچی خوردنی میخوای بخر و بیار وکسی گیر بهت نمیده...من لوازم مورد نیازی که بچه ها گفته بودن رو با خودم بردم و هیچ جا گیر نکردم...به من خوب گذشت...البته یه دلیل دیگه هم داشت...

من کسی رو داشتم که هر روز...هرروز باهاش تلفنی ساعت 5 صبح حرف میزدم و بهم انرژی میداد...کلی واسم کتاب جیبی داد که توش برام حرف هاش رو نوشته بود...من عاشقشم و این نازنین با بودنش نذاشت بهم بد بگذره...فقط دوری اون اذیتم کرد...میدونم این متن رو نمیخونه اما من دوسش دارم خیلی زیاد
يك دنيا ممنون از پاسخ جامع وكاملي كه دادي.

ahad_judo
21-06-2012, 00:17
از همه دوسنات ممنون بابت راهنمايي هاشون
دوستان يك باره ديگه به صورت خلاصه ذكر كنيد كه چه چيزايي لازم داريم(حتما قبلا دوستان توي اين تايپيك ذكر كردن، اما به خاطر زياد بودن صفحات تايپيك پيدا كردنش سخته)

ممنون از دوستان
عزیز صفحه اولو اگه میخوندی بودا.
قاشق=چنگال-لیوان-بشقاب یادت نره.
قرص های مختلف ببر که اونجا مریض شدی داشته باشی.
لباس زیر و شامپو و صابون و کرم ضد افتاب و اینجور چیزا ببر.
خشکبار برای اردوگاه ببر.
لباس زیر و شرت هم ببر.کارت عابر بانک یادت نره.یه مقدار پول نقد همرات ببر.قفل اضافه همرات ببر اونجا ادم دزد زیاد پیدا میشه.
خودکار و دفترم ببر.
---------
عزیزان همگی در پناه حق.سخت نگیرید تا سخت نگذره.خدا یار و همراهتان.

patrisdo
21-06-2012, 07:33
سلام
دوستان اخر معلوم شد کسانی که دفترچه سال 90 پست کردند و اعزامی اردیبهشت بودند طبق قانون 90 هست خدمتشون یا 91 ؟؟؟؟

من نیرو انتظامی بودم جهرم..الان هم افتادم خراسان جنوبی...کسری مربوط به مناطق محروم اونجا چقدر هست؟؟؟ خود بیرجند چقدر کسری داره؟؟؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

j@ckson
21-06-2012, 08:28
عزیز صفحه اولو اگه میخوندی بودا.
قاشق=چنگال-لیوان-بشقاب یادت نره.
قرص های مختلف ببر که اونجا مریض شدی داشته باشی.
لباس زیر و شامپو و صابون و کرم ضد افتاب و اینجور چیزا ببر.
خشکبار برای اردوگاه ببر.
لباس زیر و شرت هم ببر.کارت عابر بانک یادت نره.یه مقدار پول نقد همرات ببر.قفل اضافه همرات ببر اونجا ادم دزد زیاد پیدا میشه.
خودکار و دفترم ببر.
---------
عزیزان همگی در پناه حق.سخت نگیرید تا سخت نگذره.خدا یار و همراهتان.

سلام داداش
ممنون از پاسخگویی شما و سایر دوستان :11:

قاشق+چنگال+بشقاب+لیوان ؟ مگه توی آموزشی اینها رو خودشون ندارند یا نمیدهند؟

دفتر چه یاداشت کوچیک خوبه یا دفتر بزرگ؟

یکی هم گفته بود پونز؟ پونز به چه درد میخوره؟

موبایل باشون باشه خوبه یا نبرن بهتره؟

ahad_judo
21-06-2012, 09:24
سلام داداش
ممنون از پاسخگویی شما و سایر دوستان :11:

قاشق+چنگال+بشقاب+لیوان ؟ مگه توی آموزشی اینها رو خودشون ندارند یا نمیدهند؟

دفتر چه یاداشت کوچیک خوبه یا دفتر بزرگ؟

یکی هم گفته بود پونز؟ پونز به چه درد میخوره؟

موبایل باشون باشه خوبه یا نبرن بهتره؟

سلام.
عزیز قاشق و چنگال و بشقاب ببر.بهت نمیدن اونجا.اونجا فقط شامپو و تاید و حوله و لباس نظام میدن بهت.
دفترچه بزرگ ببری بهتره.یه دفترچه کوچیک هم برای یادگاری ببر.بچه ها یادگاری بنویسن برات.
موبایل نبر.دنبال دردسر نگرد.
پونس هم نمیدونم به چه درد میخوره.حالا ببری ضرر نداره.

patrisdo
21-06-2012, 11:02
دوستان یه خبر دو روز پیش شنیدم که (کلیه افراد تا 91/6/31 مهلت دارن تا برای کسری مدرک تحصیلی بسیج و جبهه اقدام کنن.)
متن کامل
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، محمدی با استناد به دستورالعمل واصله از سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: تمامی مشمولانی که تا پایان سال ۱۳۹۰ دارای شرایط معافیت‌های سه برادری، ایثارگری، کسر خدمت ناشی از جبهه و جانبازی، خدمت بسیج و آخرین مدرک تحصیلی هستند، می‌توانند از این فرصت استثنایی بهره‌مند شوند.
وی افزود: همچنین افراد دارای معافیت کفالت شامل سن پدر بالای ۵۹ سال، مادر فاقد شوهر، جد و جده دارای فرزند دختر نیز می‌توانند برای اخذ معافیت از خدمت سربازی اقدام کنند.
محمدی تصریح کرد: مشمولان واجد شرایط تا تاریخ ۳۱/۶/۹۱ فرصت دارند که با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ در سطح استان، نسبت به ثبت درخواست معافی یا کسری خود اقدام کنند و معاونت
....

دوست عزیز من سال 90 دفترچه پست کردم و اعزامی اردیبهشت هستم..ایا خدمت برای ما 18 ماه هست و 1 ماه لیسانس هم کسری میخوریم یا 21 ماه هست و 1 ماه کسری ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

ahad_judo
21-06-2012, 11:17
دوست عزیز من سال 90 دفترچه پست کردم و اعزامی اردیبهشت هستم..ایا خدمت برای ما 18 ماه هست و 1 ماه لیسانس هم کسری میخوریم یا 21 ماه هست و 1 ماه کسری ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
کسری مدرک رو که برداشتن فعلا.باید منتظر شی ببینی نظرشون عوض میشه یا نه.
خدمت هم 21 ماهه.اگر بیوفتی منطقه عملیاتی یا بد اب و هوا به ازای هر کدوم 1 ماه کم میشه از خدمتت.

patrisdo
21-06-2012, 11:48
کسری مدرک رو که برداشتن فعلا.باید منتظر شی ببینی نظرشون عوض میشه یا نه.
خدمت هم 21 ماهه.اگر بیوفتی منطقه عملیاتی یا بد اب و هوا به ازای هر کدوم 1 ماه کم میشه از خدمتت.

با قانون جدید مناطق محروم 2 ماه و عملیاتی 3 ماه
من افتادم خراسان جنوبی..ایا خود بیرجند منطقه محروم و بد اب و هوا محسوب میشه ؟؟ من 13 ماه کسری دارم اگه بیفتم جایی که 2 ماه هم به خاطر منطقه کم بشه خیلی عالی میشه میمونه 4 ماه دیگه

ممنون

ahad_judo
21-06-2012, 12:11
با قانون جدید مناطق محروم 2 ماه و عملیاتی 3 ماه
من افتادم خراسان جنوبی..ایا خود بیرجند منطقه محروم و بد اب و هوا محسوب میشه ؟؟ من 13 ماه کسری دارم اگه بیفتم جایی که 2 ماه هم به خاطر منطقه کم بشه خیلی عالی میشه میمونه 4 ماه دیگه

ممنون
درسته.ما که تو منطقه بد اب و هوا بودیم.یه سری جدید امدن 19 ماه خدمت میکردن.2 ماه کم شده بود.ولی اونجاها هم زجر کشیدنهای خودش رو هم داره.

S126
21-06-2012, 13:08
خوب بالاخره منم برگه رهایی رو گرفتم و خدمتم رسما تموم شد.... یه کارت که مزد تمام سختی های 18 ماهه و چه بسا بیشتر . شروع یه زندگی جدید و بدون مانع برای تحصیل و کار و ازدواج برای هر مرد ایرانی. برای همه سربازها آرزوی سلامتی دارم .ایشالله به خوبی و خوشی و سلامتی برین و برگردین و شیرینی گرفتن این برگه رو بچشید.
اردتمند

j@ckson
21-06-2012, 13:11
سلام.
عزیز قاشق و چنگال و بشقاب ببر.بهت نمیدن اونجا.اونجا فقط شامپو و تاید و حوله و لباس نظام میدن بهت.
دفترچه بزرگ ببری بهتره.یه دفترچه کوچیک هم برای یادگاری ببر.بچه ها یادگاری بنویسن برات.
موبایل نبر.دنبال دردسر نگرد.
پونس هم نمیدونم به چه درد میخوره.حالا ببری ضرر نداره.

سلام داداش. یعنی هر کجا که بری آموزشی به این صورته! لامصبها پس چرا نمیگن یا اگه گفتن من که نشنیدم:31:

دست گلت درد نکنه

ahad_judo
21-06-2012, 13:19
سلام داداش. یعنی هر کجا که بری آموزشی به این صورته! لامصبها پس چرا نمیگن یا اگه گفتن من که نشنیدم:31:

دست گلت درد نکنه
سلام.
منظورتو متوجه نشدم.
ولی اگر منظورت وسایلی که میدن بله همه جا همینجوره.صفحه اول رو هم اگه نگاه کنید کامل تر توضیح داده که چیا باید ببرین.

HITB0Y
21-06-2012, 13:26
خوب بالاخره منم برگه رهایی رو گرفتم و خدمتم رسما تموم شد.... یه کارت که مزد تمام سختی های 18 ماهه و چه بسا بیشتر . شروع یه زندگی جدید و بدون مانع برای تحصیل و کار و ازدواج برای هر مرد ایرانی. برای همه سربازها آرزوی سلامتی دارم .ایشالله به خوبی و خوشی و سلامتی برین و برگردین و شیرینی گرفتن این برگه رو بچشید.
اردتمند
خوشحالم خدمتت تموم شد....پست هایی که قبل اعزامت میزدی من یادمه....واقعا معلوم نشد چجوری گذشت...

دست گلت درد نکنه

از لحاظ دارویی سعی کن هرچی نیاز داری ببری...
پونز من بردم به دردم نخورد...ولی نخ و سوزن و کش برای گت چرا...
اگه قرار باشه برید اردوگاه یه چراغ قوه جمع و جور خیلی لازمت میشه...میتونی تو مرخصی هم بخری...
کلا 2تا دونه صابون میدن برای کل آموزشی!!!خودت هم یکی دوتا ببر یه وقت کم نیاد...تا میتونی بهداشت فردی رو رعایت کن که یه وقت خدایی نکرده مریض نشی...
کارت تلفن+کارت عابر بانک یادت نره!
جوراب مشکی(جوراب سربازی) کلا 2 جفت بهتون میدن....خودت هم یکی دو جفت ببر که اذیت نشی...نوعش مهم نیست...فقط مشکی باشه....

ایشالا که به سلامتی این مرحله از زندگیتو بگذرونی
به امید خدا

The Stig
21-06-2012, 13:36
بسیار مهم
قابل توجه بچه هایی که کچل کردن من همین الان رفتم کله رو کردم تو یخچال یک حالی میده به نظر من شما هم امتحان کنید:27:

pcsoft
21-06-2012, 13:40
بسیار مهم
قابل توجه بچه هایی که کچل کردن من همین الان رفتم کله رو کردم تو یخچال یک حالی میده به نظر من شما هم امتحان کنید:27:

حالا تابستون کچل کردن که کلا حال میده. ولی امان از زمستون. یه منطقه سردی هم باشی. اونجا دقیقا معنای سرما رو حس می کنی:31: یکی از آشناها(سرباز نیست) رفته بود کوه های کردستان می گفت باد برف رو بلند می کنه می زنه تو صورتت:31:. اونجا هم سرباز هست البته دیگه الان عادت کردن.

j@ckson
21-06-2012, 13:45
سلام

من صفحه ی اول رو خوندم. حالا یه سوال اساسی

توی آموزشی چه چیزایی رو ببری حکم طلا رو برات داره؟ و چه چیزایی هم اگر ببری از مواد مخدر هم بدتره (توی دردسر میافتی)

amir_torabi
21-06-2012, 19:48
سلام

من صفحه ی اول رو خوندم. حالا یه سوال اساسی

توی آموزشی چه چیزایی رو ببری حکم طلا رو برات داره؟ و چه چیزایی هم اگر ببری از مواد مخدر هم بدتره (توی دردسر میافتی)
با سلام،
ایشالا به سلامتی بری و خدمت خوبی داشته باشی.
واسه من که 04 بیرجند بودم تقریبا تمام چیزای لیستو بردم و همشون کارایی داشتن. فقط بدیش این بود که بقیه که وسائل کم داشتن همیشه دنبال گرفتن از این و اون بودن که من سر این قضیه چندبار وسائلم گم و گور شد! پس سعی کن زیاد آمار وساولتو به اینو اون ندی!
وسائل غیر مجاز هم بستگی داره کجا باشی. اما گوشی و دخانیات خیلی گیر داره مخصوصا که تو دوره آموزشی خیلی حساستر هستند. کلا اونا میخوان توی 2 ماهی که باهاشون هستی کمترین دردسرو داشته باشن.
یادش بخیر منم 5-6 ماه پیش همش این سوالا ذهنمو مشغول کرده بود. من که هنوزم باورم نمیشه سرباز باشم. خدایا برسون تابستون سال دیگه رو...
با امید سلامتی همتون.

amir_torabi
21-06-2012, 19:50
حالا تابستون کچل کردن که کلا حال میده. ولی امان از زمستون. یه منطقه سردی هم باشی. اونجا دقیقا معنای سرما رو حس می کنی:31: یکی از آشناها(سرباز نیست) رفته بود کوه های کردستان می گفت باد برف رو بلند می کنه می زنه تو صورتت:31:. اونجا هم سرباز هست البته دیگه الان عادت کردن.
آره واقعا که سرما و کله کچل دردسریه.
مخصوصا اگه نزارن کلاه کشی سرت باشه که گوشات کلا بی حس میشه.
اما کچلی تابستون این حالو داره که 2 سوته با یه لیوان آب هم میتونی سرتو بشوری!!

alivw71
21-06-2012, 22:13
سلام به سربازان گرامی :دی
من تو اموزشی جوادنیای قزوین دارم خدمت میکنم. پوست ادمو میکنن . ولی به مرخصی های اخر هفته میارزه ( چهار شنبه و پنجشنبه) 48 ساعته + استخر + ورزش + تلویزیون lcd (فقط 1 ساعت ) غذاش نسبتا خوبه قیمه .قورمه.مرغ. ماکارونی . چهارشنبه هم کباب کوبیده میدن .
روزی 4 ساعت رژه میریم با یه اصلحه ژ-3 دهنمون سرویس شد. فقط لباسامون از این خاکی هاست موقع روز اخر باید لباس کادری (پیرهن طوسی با شلوار پارچه ای خاکستری ) رژه بریم جلوی فرمانده پادگان.

VAHID
21-06-2012, 22:21
آره واقعا که سرما و کله کچل دردسریه.
مخصوصا اگه نزارن کلاه کشی سرت باشه که گوشات کلا بی حس میشه.

جات خالی زمستون ما تو اموزشی صبح ها ساعت 5 میبایست دور میدون بچرخیم
بدتر از همه نه کلاه کشی میزاشتن بزاری سرت نه دستکش بپوشی
تو اون هوا وقتی اسلحه هم دستت میگرفتی دیگه بی حس میشدی

دورانی بود من 90/1/1 توموم کردم انشالله شما هم به سلامتی تموم میکنی .....

rewab
22-06-2012, 01:32
دوستان چند سوال

بالاخره برگ سبز منم اومد امروز رفتم واسه درخواست امریه (آتش نشانی) که گفتند شنبه بیا دیر اومدی رفته:5:
حالا یه سوال بعد از پذیرش واسه امریه برگ سبز رو میگیرن نگه میدارن یا نه کپی شو نگه میدارن؟ برگ سبز رو پس میدن؟ ماله خودمه:45:

دوستان پیشاپیش تشکر

ahad_judo
22-06-2012, 11:41
دوستان چند سوال

بالاخره برگ سبز منم اومد امروز رفتم واسه درخواست امریه (آتش نشانی) که گفتند شنبه بیا دیر اومدی رفته:5:
حالا یه سوال بعد از پذیرش واسه امریه برگ سبز رو میگیرن نگه میدارن یا نه کپی شو نگه میدارن؟ برگ سبز رو پس میدن؟ ماله خودمه:45:

دوستان پیشاپیش تشکر
یه پرونده برات تشکیل میشه و برگ سبز و سایر نامه هایی که در اینده خواهی داشت تو اون پرونده بایگانی میشه.

pini30lin
22-06-2012, 12:59
سلام آموزشی من هم بالاخره تمام شد روز آخر خیلی ناراحت بودیم داشتیم از هم جدا می شدیم!(02 نزاجا) کلا خیلی خوش گذشت! یه سوال: این مرکز آموزش پشتیبانی شهید امانی (نزاجا) که تو لویزانه دقیقا کجاست؟(دوره کد) روز اول چیا با خودم ببرم؟ لباس نظامی بپوشم؟ اصلا ساعت چند باید اونجا باشم؟ اگه کسی اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه ممنون

Pami
22-06-2012, 13:36
سلام آموزشی من هم بالاخره تمام شد روز آخر خیلی ناراحت بودیم داشتیم از هم جدا می شدیم!(02 نزاجا) کلا خیلی خوش گذشت! یه سوال: این مرکز آموزش پشتیبانی شهید امانی (نزاجا) که تو لویزانه دقیقا کجاست؟(دوره کد) روز اول چیا با خودم ببرم؟ لباس نظامی بپوشم؟ اصلا ساعت چند باید اونجا باشم؟ اگه کسی اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه ممنون

شما افتادی مراپش
دقیقا کنار اداره ما هستی
جای خوبیه نسبتا
لویزان - انتهای بلوار نیروی زمینی - جنب شهرک سازمانی شهید فلاحی

pini30lin
22-06-2012, 14:16
شما افتادی مراپش دقیقا کنار اداره ما هستی جای خوبیه نسبتا لویزان - انتهای بلوار نیروی زمینی - جنب شهرک سازمانی شهید فلاحی دوره کد عقیدتی سیاسی کد امور کتابداری! آخرش باید برم تو کتابخونه کار کنم؟ من شهید فلاحی اومدم اونجا سازمان ایثارگران و امور درمان نیرو زمینی بود هیچ پادگان دیگه ای نبود! (با تاکسی مسیر میدون رسالت لویزان اومدم) روز اول تمام وسایل رو 2باره باید با خودم ببرم؟

Pami
22-06-2012, 15:16
دوره کد عقیدتی سیاسی کد امور کتابداری! آخرش باید برم تو کتابخونه کار کنم؟ من شهید فلاحی اومدم اونجا سازمان ایثارگران و امور درمان نیرو زمینی بود هیچ پادگان دیگه ای نبود! (با تاکسی مسیر میدون رسالت لویزان اومدم) روز اول تمام وسایل رو 2باره باید با خودم ببرم؟

شما از کنار اتوبان بابایی اومدی که ایثارگران و امور درمان اداره بهداشت بوده ، همون مسیر رو ادامه بدی میرسی انتهای بلوار نیرو زمینی ، میای داخل ، بعد از ورودی اداره بهداشت ، مراپش هست
پادگان خیلی بزرگی هست که از یه طرف به اداره بهداشت و از طرف دیگه به جنگل های لویزان ختم میشه
آموزشی که در دوره کد میبینید ممکنه ربطی به تقسیم یگان نداشته باشه ، ولی شما رو همون کار اداری حساب کن ، آخر دوره کد هم ظاهرا یه 20 روز و خرده ای مرخصی میدن

rewab
22-06-2012, 16:47
یه پرونده برات تشکیل میشه و برگ سبز و سایر نامه هایی که در اینده خواهی داشت تو اون پرونده بایگانی میشه.

خوب اینارو میدونم سوال من اینه که فردا واسه پذیرش میرم بعد از پذیرش که همه کار هاش تموم شد برگ سبز رو میدن به خودم یا نه نگه میدارن؟

mosi-comp
22-06-2012, 17:06
سلام بر دوستان. من صبح دیروز رفتم 01 و تقسیممون کردن و افتادم یگان 531 و گفتن برید دوشنبه صبح برگردید. ساعت 12 ظهر هم خونه بودم :)
بیخودی هم کچل کردم. خبری نبود. اما حدود 90 درصد افرادی که اومده بودن کچل بودن :)

pini30lin
22-06-2012, 17:17
همون مسیر رو ادامه بدی میرسی انتهای بلوار نیرو زمینی ، میای داخل ، بعد از ورودی اداره بهداشت ، مراپش هست این که خیلی پیاده روی داره! تاکسی داره که همون مراپش نگه داره یا همون فلاحی آخره مسیرشونه؟(از میدون رسالت یا هر جای دیگه)

ahad_judo
22-06-2012, 17:22
خوب اینارو میدونم سوال من اینه که فردا واسه پذیرش میرم بعد از پذیرش که همه کار هاش تموم شد برگ سبز رو میدن به خودم یا نه نگه میدارن؟
میدن به خودت یا به یه نماینده از طرف خودشون.
خیالت راحت اخرش میرسه دست خودت.اگرم نرسید میتونی ازش المثنی بگیری.

haminam7
22-06-2012, 19:22
<blockquote cite="#commentbody-83221">
<strong><a href="#comment-83221"> alireza09</a> :</strong>

سلام بجه ها من فردا باید برم پادگان اگه میشه زود جواب بدین
من آخرای دوره آموزشیم پدرم ۶۲ سالشه غیبت داشتم ولی قبل ۳ خرداد که گفتن بخشیده میشه اقدام کردم آیا می تونم از معافیت کفالت استفاده کنم تک پسرم هستم لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه باید برم پلیس +۱۰ یا از یگان خدمتیم اقدام کنم اصلا شامل حالم میشه ؟

asemuna
22-06-2012, 22:16
سلام بر دوستان. من صبح دیروز رفتم 01 و تقسیممون کردن و افتادم یگان 531 و گفتن برید دوشنبه صبح برگردید. ساعت 12 ظهر هم خونه بودم :)
بیخودی هم کچل کردم. خبری نبود. اما حدود 90 درصد افرادی که اومده بودن کچل بودن :)

سلام هنوز ستوان نرمان زاده اونجاست ؟
یک سال پیش همچین روزایی من اونجا بودم البته از 6 ام به بعد .

mosi-comp
22-06-2012, 23:26

والا انقدری در تماس نبودیم که باهاشون آشنا بشیم. یک نفرشون اومد فقط 2 دقیقه واسمون صحبت کرد.
چه طور جاییه این یگان؟

rewab
23-06-2012, 00:49
میدن به خودت یا به یه نماینده از طرف خودشون.
خیالت راحت اخرش میرسه دست خودت.اگرم نرسید میتونی ازش المثنی بگیری.

آقا دمت گرم
با اینکه واسه امریه برگ سبز دست اون سازمانه بازم می تونم المثنی بگیرم؟یعنی میدن؟
چجوری باید برای المثنی اقدام کنم؟
واسه گرفتن گواهینامه انقدر جوش برگ سبز رو میزنم خدا کنه فردا برگ سبز رو بعد پذیرش برگردونن به خودم
بازم ممنون واسه راهنمائیت

Pami
23-06-2012, 04:33
این که خیلی پیاده روی داره! تاکسی داره که همون مراپش نگه داره یا همون فلاحی آخره مسیرشونه؟(از میدون رسالت یا هر جای دیگه)

معمولا تاکسی های رسالت جلوی کلینیک فلاحی و ورودی مراپش نگه میدارن ، اتفاقا پیاده روی زیادی نداره

alone20
23-06-2012, 11:00
سلام دوستان عزیز
من آموزشی پادگان ناجا جهرم بود!
الان افتادم پلیس پیشگیری ناجا! کسی از دوستان اطلاعاتی در موردش نداره؟؟ خواهش میکنم هرکی هر چیزی میدونه راجبش بگه!
آخه فردا دارم میرم! از آدرسش توی تهران تا شرایط خدمتش! کجاها ممکنه تقسیم شم اونجا؟
ممنون میشم زودتر پاسخ بدید

The Stig
23-06-2012, 12:27
سلام امروز رفتیم 01 لباس و تجهیزات گرفتیم،هیچی اندازم نیست قراره دوشنبه بریم عوض کنیم. کلا همه چیز خوب بود. از دوشنبه صبح رسما شروع می کنیم.من افتادم یگان 732

ahad_judo
23-06-2012, 13:37
آقا دمت گرم
با اینکه واسه امریه برگ سبز دست اون سازمانه بازم می تونم المثنی بگیرم؟یعنی میدن؟
واسه گرفتن گواهینامه انقدر جوش برگ سبز رو میزنم خدا کنه فردا برگ سبز رو بعد پذیرش برگردونن به خودم
برو پلیس +10 یا نظام وظیفه بگو برگ سبزم گم شده و المثنی شو میخوام.

asemuna
23-06-2012, 14:16
والا انقدری در تماس نبودیم که باهاشون آشنا بشیم. یک نفرشون اومد فقط 2 دقیقه واسمون صحبت کرد.
چه طور جاییه این یگان؟

بد نیست کلا بستگی داره افسر وظیفه بالاسرتون کی باشه ؟
از نظر ساختمون ولی خوبه دستشویی و حمامش و ... ردیفه . اسایشگاه یک بودم . زمان ما یک افسر وظیفه اشغال بود که شرط می بندم نصف بچه ها همین الان ببیننش کاردیش میکنن . خیلی بچه ها رو اذیت می کرد . اخر سرم بچه ها تا میخورد زدنش چون روزای اخرمون بود از یگان انداختنش بیرون . البته شما از این خریت ها نکنید .در کل 01 یکی از بهترین پادگان های ارتشه احتمالا کم کم 5 شنبه عصر تا جمعه 5 صبح بهتون مرخصی هم می دن + بعد از ظهر ها از حدود 5 عصر
یاد ساندویچاش افتادم:31: . اگه غذا بد بود میتونی بری اونجا راستی ماه رمضون هم سخت نمی گیرن
موفق باشی
ادم تو ارتش به خدا نزدیکتر میشه ما رو هم دعا کن

reza_mega
23-06-2012, 14:30
یادش به خیر منم 01 بودم یگان 312 بودم. اون موقع فرمانده 01 سرهنگ شناس خوش بود که 1 سال بعد شد سرتیپ من اموزشی اونجا بودم بعد که تقسیم شدیم هم افتادم 01 تو ستاد فرماندهی .... اصلا نگران اموزشیت نباش خیلی هتله 01 ،اصلا معروفه... فقط 3 روز اول خیلی بهت سخت میگذره و میترسوننت روز سوم میبرتون مسجد که رییس عقیدتی و بازرسی میان یه سری خزعبل میگن و بهتون همه حق و حقوقتون رو میگن و اینکه کسی حق نداره بهتون بگه بالای چشتون ابرویه از اون به بعد که افسراتون میفهمن که شما حقوقتون رو میدونید هتل شروع میشه و فقط کافی اگه دست از پا خطا کردن برین عقیدتی یا بازرسی امارشون رو بدید یه بلایی سرشون میارن که خدا میدونه ما فرمانده یگانمون رو روز 3 ام به خاطر اذیت هاش عوض کردیم همه رفتیم عقیدتی شکایت کردیم فرداش فرستادنش مشهد.... فقط یادتون باشه اتحاد داشته باشین با هم هر کاری میخواین بکنبن با هم بکنین... مثل سگ هم از بچه تهران ها میترسن .....

hamidtb
24-06-2012, 08:33
با درود

دوستان من اول شهریور اعزام میشم نیروی دریایی ارتش سیرجان کرمان

کسی میدونه چه جور جایی هست ؟؟؟

ممنونم

arming900
24-06-2012, 08:42
آقا این شورای پزشکی عجب جای ... من مشکل عرق کف دست داشتم رفتم توی شورا انگار وارد سرد خونه شدم,طرف یه نگاه کرد گفت برو ... بعد صدام کردن گفتن سربازی:37:

AnGelS.Of.WaR
24-06-2012, 09:23
آقا این شورای پزشکی عجب جای ... من مشکل عرق کف دست داشتم رفتم توی شورا انگار وارد سرد خونه شدم,طرف یه نگاه کرد گفت برو ... بعد صدام کردن گفتن سربازی:37:
شورای پزشکی بعد از این قضیه زیاد شدن خدمت سربازی و حذف کردن بعضی از معافیت ها خیلی سخت گیری میکنه
به نظر من مثل یه مرد برین خدمت کنین دینیه که به گردنتونه اول و اخر باید برین

The Stig
24-06-2012, 10:36
شورای پزشکی بعد از این قضیه زیاد شدن خدمت سربازی و حذف کردن بعضی از معافیت ها خیلی سخت گیری میکنه
به نظر من مثل یه مرد برین خدمت کنین دینیه که به گردنتونه اول و اخر باید برین

آی گفتی. من اگه 5 سال پیش می رفتم خدمت و بیخودی نمی پیچوندم الان خیلی جلو بودم

hamid_diablo
24-06-2012, 10:55
سلام دوستان

خواهشا سئوالمو جواب بدید

هر کی هر چی میدونه بگه

من پدرم 48 ماه سابقه جبهه داره.....میخواستم بدونم من میتونم با این سابقه جبهه پدرم کسری بگیرم یا نه

آخه میگن قانون اومده اگه سابقه 30 ماه باشه کسری میدن...................اما منبع خبر مشخص نیست

خواهشا هر کس چیزی میدونه و یا لینکی داره که این مطلب رو با جزئیات گقته کمکم کنه ممنونش میشم

dash_mehdi
24-06-2012, 10:58
سلام دوستان

خواهشا سئوالمو جواب بدید

هر کی هر چی میدونه بگه

من پدرم 48 ماه سابقه جبهه داره.....میخواستم بدونم من میتونم با این سابقه جبهه پدرم کسری بگیرم یا نه

آخه میگن قانون اومده اگه سابقه 30 ماه باشه کسری میدن...................اما منبع خبر مشخص نیست

خواهشا هر کس چیزی میدونه و یا لینکی داره که این مطلب رو با جزئیات گقته کمکم کنه ممنونش میشم

حميد جان اگه پدرت 30 ماه سابقه خدمت در جبهه نبرد حق عليه باطل رو داشته باشه :دي يكي از فرزندان خانواده مواف خواهند شد.
با 48 ماه كه يه طايفه رو ميشه مواف كردو
فقط بايد مدارك و استعلام هاي لازم رو از مركزش يعني دورو وراي افسريه بگيري و بعدش عشق و صفا

ahad_judo
24-06-2012, 11:11
با درود

دوستان من اول شهریور اعزام میشم نیروی دریایی ارتش سیرجان کرمان

کسی میدونه چه جور جایی هست ؟؟؟

ممنونم
بنده و چند تا دیگه از دوستان تو همین فروم اونجا بودیم.
متاسفانه جای چندان جالبی نیست.ولی چون لیسانسی آنچنان سخت هم نیست.
بیشتر بدی اب و هوا داره و همچنین تقسیمات بد داره.کلا خدمت رو باید آسون بگیری تا آسون هم تمام شه.
تقسیمات جنوب:
1-ناوگان بندرعباس 2-تیپ بندرعباس 3-ف تکاوران بندرعباس 4-ناوگان بوشهر 5-تیپ بوشهر 6-جاسک 7-چابهار 8-کنارک 9-خرمشهر 10-خارک 11-سیرجان

تقسیمات شمال:
1-تهران 2-انزلی 3-رشت 4-نوشهر 5-منجیل(دوره تکاوری)

بیشتر هم جنوب نیرو میگیره.اگه توی ناوگان بوشهر و بندر بیوفتی که خدمتت مثل آب خوردن میگذره.شمال که کلا عشق و حاله.
موفق باشی.

mosi-comp
24-06-2012, 14:41

الان که برگه مرخصی م رو نگاه کردم دیدم که ستوان نرمان زاده امضاش کرده.

asemuna
24-06-2012, 14:53
الان که برگه مرخصی م رو نگاه کردم دیدم که ستوان نرمان زاده امضاش کرده.
اونموقع ستوان دوم بود خیلی جوونه زیاد نگران نباش
سعی کن فامیلیتو یاد نگیره ! مال منو یاد گرفته بود دهنم سرویس شد هر جا اسمی یادش نمیومد اسم منو میاورد تا بقیه حواسشون جمع شه کلا سعی کن خودت رو تابلو نکنی دعوا نکنی نهست نکنی زیاد جلو چشم نیای

Soroush-S
24-06-2012, 15:05
سال 92 سربازی چندماه میشه؟ همین 21 ماه هست یا24 ماه؟

dash_mehdi
24-06-2012, 15:51

21 ماه
افزايش دوباره كاملا شايعست

sirvhn
24-06-2012, 17:26
سلام دوستان

خواهشا سئوالمو جواب بدید

هر کی هر چی میدونه بگه

داداش شما که معافی برو حال کن

sirvhn
24-06-2012, 17:31

تا آخر 91 تغییری نمی کنه ولی از بعدش ممکنه بشه 24 ماه
اینم منبعش از قول جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sirvhn
24-06-2012, 17:33
آقا دمت گرم
شما تشریف می بری پلیس + 10 میگی من برگه ی سبزم نیومده المثناش رو میخوام سه سوت تو دستته

The Stig
24-06-2012, 21:35
دوست خوبم تو رو خدا اگه برنامه ای مثل درس یا هر چیز دیگه ای داری سفت بچسب بهش ولی اگه حرکت خاصی نمی خوای بکنی و الکی داری عقب میندازی به عنوان یه دوست کوچیکتر بهت میگم بهتره هر چه زودتر بری و برگردی تا مثل من مجبور نباشی وقتی کارت افتاد رو غلطک تازهبری خدمت. باز خود دانی صرفا یه پیشنهاد بود:46:

Soroush-S
24-06-2012, 23:32
فعلا که دارم درس میخونم و دوست دارم هرچه زودتر برم سربازی

Cpt.Soroush
25-06-2012, 02:07
فعلا که دارم درس میخونم و دوست دارم هرچه زودتر برم سربازی
البته اینکه الان بری یا بعد بستگی به شرایط خودت داره
من خودم بعد از پیش دانشگاهی رفتم خدمت چون میدونستم اگه یه سال پشت کنکوری باشم درس نمیخونم.
رفتم و اومدم
نظر شخصی(با اینکه خودم اینطوری نبودم) : تا جایی که میتونی ادامه تحصیل بده بعد برو خدمت، چون خیلی خیلی برات راحت میگذره. من اوایل سختی کشیدم مخصوصا آموزشی
اونایی که بالای دیپلم بودن خدمت براشون مثل زنگ تفریحی تو زندگیشونه

rewab
25-06-2012, 02:28
شما تشریف می بری پلیس + 10 میگی من برگه ی سبزم نیومده المثناش رو میخوام سه سوت تو دستته

برو پلیس +10 یا نظام وظیفه بگو برگ سبزم گم شده و المثنی شو میخوام.

مرسی از پاسختون دوستان
امروز رفتم برگ سبز رو ضمیمه پرونده کرد و برنگردوند ازش پرسیدم گفت المثنی قبول نمیکنند
حالا اگه اقدام کنم به مشکل برنمیخورم؟ استعلامی چیزی نیمگیرن؟ بعد صادر شدنش چقدر زمان میبره ؟ شنیدم همونجا درجا میدن

hamed malekpour
25-06-2012, 11:37
یه سوال من دانشجو هستم ومتولد 1369.10.4 هستم وپدرم هم 62 سالشه و سه برادر هستیم که دو تا شون که از من بزگ تر هستتند خدمت سربازی رفته اند ویکی شون ازدواج کرده ویکشون هم هنوز مجرده من چه جوری می تونم معاف بشم؟

arming900
25-06-2012, 15:52
یه سوال من دانشجو هستم ومتولد 1369.10.4 هستم وپدرم هم 62 سالشه و سه برادر هستیم که دو تا شون که از من بزگ تر هستتند خدمت سربازی رفته اند ویکی شون ازدواج کرده ویکشون هم هنوز مجرده من چه جوری می تونم معاف بشم؟

متاسفانه معافیت راحت نیست

من یکی از دوستام پدرش فوت کرد,یه برادرش هم متاهل بود,و یه خواهر هم داره(بزرگتر از خودش) بهش گفتن نمیشه ! چون برادرت هست و میتونه سرپرست خانواده باشه

mali.sh
25-06-2012, 17:46
دوست عزیز با شرایط مذکور هیچ مورد معافی برایشما اعمال نمیشه

mali.sh
25-06-2012, 18:01
داستانهای سربازی:31:

بچه ها امروز موقع نماز چندتا ازکادریا که باهم رفیق شدیم:10: دورهم نشسته بودن گفتن باید به من تشویقی بدن که یه حالی تو عالم رفاقت به من داده باشن همینجور داشتن رو مقدار تشویقی بحث میکردن یه خروس بی محل پیداشد گفت چکارمیکنین گفتن میخوایم یه تشویقی ردیف به فلانی بدیم بره عشق وحال ..............:8:
طرف گفت حالا اگه به این رفیقتون تشویقی بدین و اینجا نباشه شما چکار میکنین که گفتن اره راست میگه اگه تو نباشی که حال نمیده .........پس بی خیال همینطور دور هم صفاش بیشتره:45::9:
نتیجه اخلاقی :
نامردا تورفاقتم نارفیقن

my.lejend
25-06-2012, 19:36
بچه ها 24رم شورا دارم واسه ستون فقرات کمرم...
خیلی فکرم مشغوله. دارم دیوونه میشم. امروز به خاطر همین مشغولیت فکر و حواس پرتی تصادف کردم و100تومن خسارت دیدم.
دکتر که عکس هام ور دید گفت ستون فقراتت خیلی اسیب دیده و شده مثل ستون فقرات پیر مردها. تعجب کرده بود.
گفت احتمالا تو بچگی خیلی شیطون بودی یا اتفاقی برات افتاده یا از جایی پریدی که مهره های کمرت به این روز افتاده.
گفت از دو نقطه هم رسیده به نخاع و یه کم داره به نخاع فشار میاره.
امروز دوباره رفتم پیشش کار داشتم اونجا ازش پرسیدم به نظرتون معاف میشم ؟هر کاری کردم گفت من نمیدونم.

این قدر فکرم رو مشغول کرده هی به خودم میگم اگر معاف نشم دیگه نمیرم خدمت.فرار میکنم. به معنای واقعی روانی شدم.

کسی در این مورد تجربه داره که با این شراطی ایا من معاف میشم یا نه؟
دیسک رو که میدونم معاف نمیکنن. ولی خودم رو نمیدونم مشکلم چقدر جدی هست و چقدر بدتر از دیسک معمولیه. فقط تا همین حد که دکتر ها گفتن و به شما هم گفتم میدونم

j@ckson
25-06-2012, 20:30
بچه ها 24رم شورا دارم واسه ستون فقرات کمرم...
خیلی فکرم مشغوله. دارم دیوونه میشم. امروز به خاطر همین مشغولیت فکر و حواس پرتی تصادف کردم و100تومن خسارت دیدم.
دکتر که عکس هام ور دید گفت ستون فقراتت خیلی اسیب دیده و شده مثل ستون فقرات پیر مردها. تعجب کرده بود.
گفت احتمالا تو بچگی خیلی شیطون بودی یا اتفاقی برات افتاده یا از جایی پریدی که مهره های کمرت به این روز افتاده.
گفت از دو نقطه هم رسیده به نخاع و یه کم داره به نخاع فشار میاره.
امروز دوباره رفتم پیشش کار داشتم اونجا ازش پرسیدم به نظرتون معاف میشم ؟هر کاری کردم گفت من نمیدونم.

این قدر فکرم رو مشغول کرده هی به خودم میگم اگر معاف نشم دیگه نمیرم خدمت.فرار میکنم. به معنای واقعی روانی شدم.

کسی در این مورد تجربه داره که با این شراطی ایا من معاف میشم یا نه؟
دیسک رو که میدونم معاف نمیکنن. ولی خودم رو نمیدونم مشکلم چقدر جدی هست و چقدر بدتر از دیسک معمولیه. فقط تا همین حد که دکتر ها گفتن و به شما هم گفتم میدونم

سلام داداش. ایشالا خدا سلامتی بهت بده و هم صبر. دیگه با این چیزایی که از مشکلت تعریف کردی خیلی عجیبه که معافت نکنند . فکر میکنم که حتی اگر معافت نکنند یه جایی بذارنت که کمتر مشکل برات پیش بیاد (البته باید دوستانی که تجربه دارند بگند)
ایشالا خدا مشکلت رو حل کنه و از دستشون خلاص شی:40:

ahrami20
25-06-2012, 20:31
با سلام
من چند تا سوال دارم اگه میدونید لطفا جواب بدید :

من اگه قرار باشه برج 8 امریه جهاد بگیرم از کی باید باید دفترچه بگیرم و کلا مسایل مربوط به این مورد رو تو چه تاریخی انجام بدم خوبه ؟ اگه ممکنه کامل توضیح بدید چه کنم ؟ چون من رفتم سوال کردم مسولش خیلی تو جریان نبود . ممنون میشم راهنمایی کنید.

yoosef_st
27-06-2012, 00:47
سلام
قبلنا، خیلی قدیما یه دوستی بود خودش توی بیمارستانهای نظام وظیفه کار میکرد و یه تاپیکی هم داشت که توش خیلی به بچه ها کمک کرد برای کارای سربازیشون.
یوزرش یادم نیست اما اگه هنوز هست یا نیست خدا خیرش بده

===================
حالا غرض از مزاحمت
من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم
اقدام کردم واسه معافی به خاطر عینکم
دیروز رفتیم بیمارستان، صبح قبل از چکوندن قطره دوتا چشمم روی هم 14 بود (حدود 2 نمرش آستیگمات)
بعد از چکاندن قطره هم از هر کدوم 0.75 کم شد محموع شده 12.5 (حدود 1.25 نمرش آستیگمات)

خب حالا معافیم ایشالا دیگه، نه؟
واسه لیسانس مجموع 2 تا چشم باید 10 بشه معاف شیم، درسته؟
دکترای اونجا که اظهار نظر نمیکنن ولی یکیشون بهم گفت لیسانس فکر کنم 12عه که خب تو 12.5 هستی و معاف میشی
از کجا میتونم قوانینش رو بخونم که خیالم راحت بشه؟

آیا برای روز کمیسیون باید کار خاصی انجام بدم که گیری بهم ندن؟

========================
ببخشین، اینو الان پیدا کردم، میشه برام معنی کنین یعنی چی؟
خصوصا اون قسمتی که قرمز کردم:

بند 2ـ هيپرمتروپي با سايكلويلژي كامل در مشمولان بالاتر از ديپلم:

(هيپرمتروپي با سيكلوپلژي كامل كه در صورت همراه بودن با آستيگماتيسم با علامت منفي منظور شود ولي محاسبه نگردد).
الف) هيپرمتروپي از 3 تا 5 ديوپتر داخل هر يك از چشمها خدمات غير رزمي.
ب) مجموع هيپرمتروپي دو چشم از شش تا 10 ديوپتر داخل خدمات غير رزمي.
ج) هيپرمتروپي بيش از ديوپتري يك چشم تا شش ديوپتر داخل خدمات غير رزمي.
د) هيپرمتروپي بيش از شش ديوپتري يك چشم معاف دائم.
هـ) مجموع ديوپتر هيپرمتروپي هر دو چشم بيش از 10 ديوپتر معاف دائم.

ahad_judo
27-06-2012, 09:58
سلام

جناب yoosef_st:
داداش شما معافی.برای دیدن کل معافیت ها تشریف ببر سایت پلیس و قسمت وظیفه عمومی.اونجا قوانین رو پیدا کن.(نمیدونم تو این سایت بشه لینک داد یا نه).
اون قسمتی هم که نوشتی من یکی که نفهمیدم یعنی چی.ولی برای لیسانس 10 بشه معاف میشی.حرف مفت هم زیاد میزنن.شما پیگیر باش.

ahad_judo
27-06-2012, 10:00
با سلام
من چند تا سوال دارم اگه میدونید لطفا جواب بدید :

من اگه قرار باشه برج 8 امریه جهاد بگیرم از کی باید باید دفترچه بگیرم و کلا مسایل مربوط به این مورد رو تو چه تاریخی انجام بدم خوبه ؟ اگه ممکنه کامل توضیح بدید چه کنم ؟ چون من رفتم سوال کردم مسولش خیلی تو جریان نبود . ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام.
عزیز برای امریه گرفتن باید سریعا اقدام کنی.اوکی اون شرکت یا همون جهاد رو بگیری.چون یه سری فرایندا داره که وقت می بره.
شما برو همون جهاد و سوال بپرس.بالاخره باید یه نفر پیدا بشه که ببینی برج 8 پذیرش میکنن یا نه.
در ضمن فکر کنم اواسط برج 5 که دفترچه رو پست کنی(یعنی بری پلیس+10) دیگه برج 8 اعزامی ولی اون موقع برای امریه دیره.از همین الان اسم خودتو وارد لیستشون کن و باهاشون هماهنگ باش که اون موقع دچار دردسر نشی.

ahad_judo
27-06-2012, 10:04
مرسی از پاسختون دوستان
امروز رفتم برگ سبز رو ضمیمه پرونده کرد و برنگردوند ازش پرسیدم گفت المثنی قبول نمیکنند
حالا اگه اقدام کنم به مشکل برنمیخورم؟ استعلامی چیزی نیمگیرن؟ بعد صادر شدنش چقدر زمان میبره ؟ شنیدم همونجا درجا میدن
خیلی وسواس داری.
نه بابا تو این اوضاع حسن قلی خانی کی می فهمه؟؟؟
حالا بفهمن که المثنی گرفتی.خلاف قانون که نکردی.تازه ملت 3-4 تا المثنی میگیرن که کارشون رو تو جاهای دیگه راه بندازن.مثالش خود من.یه المثنی از برگ سبز گرفتم.یه دونه هم از برگ سفیدم.اینا رو زودتر دادم به نیرو انسانی پادگانمون تا بفهمن من خدمت قبلی هستم و از این حرفا.چون یارو گیر داده بود که حرفتو ثابت کن.

mojtaba86
27-06-2012, 18:34
با سلام من اعزامی 1/12/90 هستم 8 سال سابقه بسیج فعال دارم میخواستم بدونم چند ماه کسر خدمت بهم میدن و چقدر طول میکشه کسر خدمت به یگان خدمتی فرستاده بشه با تشکر

mojtaba86
28-06-2012, 18:33
با سلام من اعزامی 1/12/90 هستم 8 سال سابقه بسیج فعال دارم میخواستم بدونم چند ماه کسر خدمت بهم میدن و چقدر طول میکشه کسر خدمت به یگان خدمتی فرستاده بشه با تشکر
کسی از دوستان نیست جوابما رو بده

Milad4171
28-06-2012, 19:12

فكر كنم هر سال 45 روز كسر ميشه!
ميشه 11 ماه حدودا ولي بيش از 9 ماه كسري بسيج نميدن ديگه !
از زمان درخواست شما از يگان خدمتي ( معرفي نامه جهت ثبت كسري بسيج‌)‌اگر اذيت نكنن يك ماه! ولي ممكنه تا 5 و 6 ماه هم طول بكشه!!!

ahad_judo
28-06-2012, 20:01
میلاد جان کسری بسیج سقفش 6 ماه هست نه 9 ماه.
-------
راستی چکار کردی؟تمام نشد ای اجباری؟:31:

Milad4171
28-06-2012, 21:11
مخم كار نميكنه .آره 6 ماهه! اشتب كردم!
ميدوني من نميخوام از خودم تعريف كنم ولي خوب يه سري كارا رو كه معمولا سربازا دنبالش نميرن و ميگن ولش كن دنبالش بودم حالا سيستم Paperless ما قطع شده (‌خيلي وقته )‌ امروز اومده 100 متر سيم فيبرنوري آورده ميگه ميخوام تا هستي كابل كشي سيستم شبكه رو انجام بدي. ميگم خوبه ديگه. ميخواي تا آخرين روز رس منه بيچاره رو بكشي!!!
ايشالله هفته ديگه 4 شنبه!!! نبووووود؟‌ :31: ( دلم ميخواد يك ماه فقط بخوابم تا ظهر. بس كه كله صبح خروس خون پا شدم عقده اي شدم)

ahad_judo
28-06-2012, 21:15
میلاد جان.من 3-4 روز مثل ....میخوابیدم.بعدش خسته شدم و همه چی برام تکراری شده الان.
راستی جناب رحم دلی رو می شناسی؟باید ناوبان 1 یا ناوسروان شده باشه الان.یه یارو شمالی هست موهاشو یه ور میزنه.
جناب حیدری چطور؟همون کرد چهار شونه که وزنه برداره؟
یه ناخدا یکی هم بود بنام افرازی.اونم کرد بود.الان فرمانده های دژبان کیا هستن؟
هستن این ها یا نه؟:27:

mosi-comp
29-06-2012, 01:08
سلام بر دوستان. من امروز از آموزشی پادگان 01 اومدم مرخصی. 4 روز اول همش به گوش دادن توجیهات و مقدمات گذشت و کلا وقت آزاد نداشتیم. یه کم هم رژه رفتیم. یک بار هم نگهبانی بم خورد.
به طور کل رفتارشون محترمانه ست و مشکلی از نظر آزار و اذیت الکی نیست. غذاشونم متوسطه، نه خیلی خوبه (که البته کسی انتظارشم نداره :31:) و نه غیرقابل خوردن.
البته شانس آوردم که اومدم مرخصی، تقریباً نصف یگانمون رو برای نگهبانی پنچشنبه و جمعه نگه داشتن.
ما که تازه کاریم ولی به نظر من از نظر جسمی کلاً سخت نیست. فقط چرایی سربازی و علافی شدید مخصوصاً سر نگهبانی آدم رو خل می کنه:31:

brothers000
29-06-2012, 07:30
سلام بر دوستان. من امروز از آموزشی پادگان 01 اومدم مرخصی. 4 روز اول همش به گوش دادن توجیهات و مقدمات گذشت و کلا وقت آزاد نداشتیم. یه کم هم رژه رفتیم. یک بار هم نگهبانی بم خورد.
به طور کل رفتارشون محترمانه ست و مشکلی از نظر آزار و اذیت الکی نیست. غذاشونم متوسطه، نه خیلی خوبه (که البته کسی انتظارشم نداره :31:) و نه غیرقابل خوردن.
البته شانس آوردم که اومدم مرخصی، تقریباً نصف یگانمون رو برای نگهبانی پنچشنبه و جمعه نگه داشتن.
ما که تازه کاریم ولی به نظر من از نظر جسمی کلاً سخت نیست. فقط چرایی سربازی و علافی شدید مخصوصاً سر نگهبانی آدم رو خل می کنه:31:

یه جورایی یاد اوایل آموزشی خودم افتادم
البته به ما که تا سه هفته اول مرخصی ندادن
کلا فشار جسمی خاصی هم نیست
اصل بر وارد کردن فشار روحی به طرفه که اگه اینو متوجه بشی دیگه برات مهم نیست و راحت خدمتتو میکنی
خاطرات نگهبانی هم مخصوصا تو آموزش واقعا یادگاری میمونه برات
کلا به قول گفتنی چون میگذرد غمی نیست
این هفته هم میریم اردو و آموزشی تموم
قدر دوره آموزشی رو بدونید
واقعلا راسته که میگن آموزشی بهترین دوره خدمته !

Milad4171
29-06-2012, 10:20
میلاد جان.من 3-4 روز مثل ....میخوابیدم.بعدش خسته شدم و همه چی برام تکراری شده الان.
راستی جناب رحم دلی رو می شناسی؟باید ناوبان 1 یا ناوسروان شده باشه الان.یه یارو شمالی هست موهاشو یه ور میزنه.
جناب حیدری چطور؟همون کرد چهار شونه که وزنه برداره؟
یه ناخدا یکی هم بود بنام افرازی.اونم کرد بود.الان فرمانده های دژبان کیا هستن؟
هستن این ها یا نه؟:27:

مشكل واقعا همينه!!! امروز جمعه هست طبق عادت ساعت يك ربع به 6 بيدار شدم زووووور زدم نتونستم درست حسابي بخوابم . حالا شنبه كه بشه به خدا ولم كنن تا 9 ميخوابم!
اعصاب ندارمااا!!!!

والا انقدر ناوبان و ناوسروان و ناخدا و امير داريم اينجااا كه رئيس ما هم كه 3 ساله اينجاست اينا رو نميشناسه!!!
الان فرمانده دژبان جناب كرمي هست .ناوسروانه!
راستش من با جاهايي كه در ارتباط هستم بيشتر فاوا هست و مهندسي و مخابرات و ساختمون نيرو انساني شماره 3 !
يه عكس هست مال تاسوعا و عاشوراي پارساله! يه رفيق داشتم ترخيص شد توي صمعي بصري عقيدتي بود. اون روز امير صياري اومده بود اونجا! ما هم مونده بودن بريد!‌من تا رسيدم امير توي محوطه ي مسجد بود. ما هم ار فرصت استفاده كرديم يه عكس گرفتيم!!!‌:31:. تو صمعي بصري عقيدتي بود ولي خوب گفتن بخاطر مسائل حفاظتي پاكش كنيد و اينا. (‌گفتن ييهو عوامل فتنه ميان تروررت ميكنن!‌) ميدوني كه الان مهمترين نيرو دريايي هست!
ما كه باديگارد نداريم كه !!!:31:

ahad_judo
29-06-2012, 10:36
مشكل واقعا همينه!!! امروز جمعه هست طبق عادت ساعت يك ربع به 6 بيدار شدم زووووور زدم نتونستم درست حسابي بخوابم . حالا شنبه كه بشه به خدا ولم كنن تا 9 ميخوابم!
اعصاب ندارمااا!!!!

والا انقدر ناوبان و ناوسروان و ناخدا و امير داريم اينجااا كه رئيس ما هم كه 3 ساله اينجاست اينا رو نميشناسه!!!
الان فرمانده دژبان جناب كرمي هست .ناوسروانه!
راستش من با جاهايي كه در ارتباط هستم بيشتر فاوا هست و مهندسي و مخابرات و ساختمون نيرو انساني شماره 3 !
يه عكس هست مال تاسوعا و عاشوراي پارساله! يه رفيق داشتم ترخيص شد توي صمعي بصري عقيدتي بود. اون روز امير صياري اومده بود اونجا! ما هم مونده بودن بريد!‌من تا رسيدم امير توي محوطه ي مسجد بود. ما هم ار فرصت استفاده كرديم يه عكس گرفتيم!!!‌:31:. تو صمعي بصري عقيدتي بود ولي خوب گفتن بخاطر مسائل حفاظتي پاكش كنيد و اينا. (‌گفتن ييهو عوامل فتنه ميان تروررت ميكنن!‌) ميدوني كه الان مهمترين نيرو دريايي هست!
ما كه باديگارد نداريم كه !!!:31:
یادش بخیر اوایل که امده بودم یه کمی مثبت بودم توی دژبان.ولی اواخرش که داشتم میرفتم دیدنی بود.
به همه گیر میدادم مخصوصا کادری ها.یه بار تو میدون 2 جلوی یه ناخدایی رو گرفتم اونم اومد پایین و بد و بیراه میگفت.منم میگفتم حرف مفت نزن بیا برگرد.:31: اخرش فحش داد و رفت داخل.:31:
یه بار هم جلوی یه ناخدایی که یه پراید هاچ بک داشت و همیه میرفت تو دبیرخونه رو گرفتم.بنده خدا با اینکه حق باهاش بود خیلی بهم احترام گذاشت و هیچی نگفت.
به وظیفه ها زیاد گیر نمیدادم.ولی به ارشدای گردان و راننده ها چرا.چون اوایلش اذیتم کرده بودن.دیگه همشون منو میشناختن.مخصوصا راننده ها که راه در رو نداشتن.:31:

The Stig
29-06-2012, 12:16

ایول منم امروز از 01 اومدم. کدوم گروهانی؟
شهید-علی

farhad_persona
29-06-2012, 14:02
بچه ها دژبانی ما یه فلش از من گرفته و پیش خودش نگه داشته. من حدسم اینه که میخواد دودرش بکنه اما خب آدم چاپلوسی هست و ممکنه بخواد منو بترکونه.
با توجه به اینکه همون لحظه گزارش نداده میتونه منو بترکونه یا اگر من بزنم زیرش نمیتونه؟
تو فلش هم یه سری عکس و بازی و ... هست ولی نمیتونن ثابت کنن مال من هست.
این دژبان ها اگر چیزای این مدلی رو گزارش بدن تشویقی میگیرن؟

ahad_judo
29-06-2012, 14:43
بچه ها دژبانی ما یه فلش از من گرفته و پیش خودش نگه داشته. من حدسم اینه که میخواد دودرش بکنه اما خب آدم چاپلوسی هست و ممکنه بخواد منو بترکونه.
با توجه به اینکه همون لحظه گزارش نداده میتونه منو بترکونه یا اگر من بزنم زیرش نمیتونه؟
تو فلش هم یه سری عکس و بازی و ... هست ولی نمیتونن ثابت کنن مال من هست.
این دژبان ها اگر چیزای این مدلی رو گزارش بدن تشویقی میگیرن؟
اگه لوت بده به بازرسی میری بازخواست میشی و.اگه چیزیش توش نباشه کاریت ندارن.ولی احتمال بازداشتی هم هست.
تو نترس.اگه لوت داد برو شکایت کن بازرسی که از من درخواست رشوه و این کارو رو کرده و خیلی وقته فلش دستشه..نشد برو بازرسی مرکز یا دادگاه نظام.
...رو به عزاش می نشونن.

farhad_persona
29-06-2012, 14:48
اگه لوت بده به بازرسی میری بازخواست میشی و.اگه چیزیش توش نباشه کاریت ندارن.ولی احتمال بازداشتی هم هست.
تو نترس.اگه لوت داد برو شکایت کن بازرسی که از من درخواست رشوه و این کارو رو کرده و خیلی وقته فلش دستشه..نشد برو بازرسی مرکز یا دادگاه نظام.
...رو به عزاش می نشونن.

اگه من بزنم زیرش چی؟ میتونه ثابت کنه؟ من میگم دو سه باربا این جر و بحثم شده و خواسته تسویه حساب کنه.

Milad4171
29-06-2012, 16:00
اگه من بزنم زیرش چی؟ میتونه ثابت کنه؟ من میگم دو سه باربا این جر و بحثم شده و خواسته تسویه حساب کنه

يه پسره هست دژبان انتظاماته هميشه سر يه موضوعي به من گير ميداد / موهات خيلي بلنده / لباست مشكل داره و كلي چيزهاي بي معني .
يه روز رفتم گفتم به فرمانده گفتم يكي هست هميشه به من گير ميده بيخود. گفت فقط اسمشو بده.
آقا يه روز زنگ زد دژباني گفت سرباز فلاني داريد؟ بعد گفت گوشي رو بدين بهش من فلاني هستم بعد گفت دوست داري امريه ات رو بزنم مهندسي يا شهرداري؟ يا اصلا ميخواي بري چابهار يا جاسك؟ فقط بگو من ميخوام مشكلتو حل كنم.
آقا كلي صبحت كرد باهاش كه طرف اشكش در اومده بود.:27:
گفت بهش ميخوام بيارمت پيش خودم تا يه سرباز واقعي بشي. چيه نشتسي دم در به بقيه گير ميدي فكر ميكني ابهت دژباني گرفتتت! :31:

يه بار ديگه هم سر ارشد دژبان مقر اينطور شد الكي به ماشين و موتور ما سر امريه اش گير مداد زنگ زد گفت اميريه ات رو زدم مهندسي برو خودت رو به فلاني معرفي كن !!!‌:31:

my.lejend
29-06-2012, 19:12
سلام به همگی
بچه ها میخواستم ببینم وضعیت حقوقی که میریزن توی حساب ما چجوریه؟ چقدر باید بریزن؟
من الان 2 ماه اموزشیم تموم شده و تقریبا 15 روز از خدمتم هم گذشته ولی امروز رفتم کارتم رو چک کردم دیدم 40 هزار تومن بیشتر توش پول نیست در حالی که باید حقوق 2 برج من رو ریخته باشن.
چرا این جوری شده به نظرتون؟

Milad4171
29-06-2012, 20:58
معمولا حقوقا اينطوري هست. ماه هاي اول واسه بيمه كم ميكنن . دو ماه آموزشي هم معمولا يه جا ميريزن و يا حقوقتون بعد ازمدتي برقرار ميشه ييهو 200 تومن ميرزن به حساب.
كلا حساب كتاب نداره. من الان ماه آخر هستم ازالان قطع كردن حقوقمو!

S126
29-06-2012, 23:23
برای من حقوق دو ماه آخر رو نریختن. یعنی فیش حقوقی ماه هفدهم رو زده بودن سه هزار و هشتصد تومن! ماه هجدهم هم کلا بالا کشیدن!

ahad_judo
30-06-2012, 09:13
بچه های لیسانس تا 4 ماه اول حقوق سرباز عادی براتون میریزن.یعنی 40 تومن برای هر ماه.
بعدش میره رو 53 تومن حدودا.
واسه م که 1 ماه 20 تومن ریختن.1 ماه 160 تومن.هنوزم 4 ماهی طلب دارم.خیلی مسخره هست این ارتش.

urumchi
30-06-2012, 20:07
من که پایه خدمتی اسفند90 هستم تا الان 163 تومن ریختن به حسابم

یه 96 تومن تا اردیبهشت ریختن

یه 67 تومن هم 28 خرداد ریختن

پ.ن:

مالک اشتر اراک آموزش دیدم و فعلا هنگ مرزی ارومیه خدمت می کنم

tahaafshar
01-07-2012, 13:22
سلام به همگی
دوستان من امسال کنکور سراسری شرکت کردم و مطمئن هستم که قبول میشم
منتها تو خرداد ماه برای اینکه تو غیبت نرو دفترچم رو پست کردم
حالا تاریخ اعزامو زده 19 تیر:41:
درخواست هم که دادم عقب بندازنش موافقت نکردن
حالا من چیکار کنم ؟راهی نداره که من این دو ماه رو نرم خدمت؟
تورو خدا یکی بگه دارم دیوانه میشم
ممنون

JhCo
01-07-2012, 14:24
با سلام
به نظر شما در مقطع فوق لیسانس ، معافیت از رزم ارزش داره؟یا کار بیخودیه و کارهای نظافتی!! رو بیشتر می کنه؟
با تشکر

Pami
01-07-2012, 14:46
سلام به همگی
دوستان من امسال کنکور سراسری شرکت کردم و مطمئن هستم که قبول میشم
منتها تو خرداد ماه برای اینکه تو غیبت نرو دفترچم رو پست کردم
حالا تاریخ اعزامو زده 19 تیر:41:
درخواست هم که دادم عقب بندازنش موافقت نکردن
حالا من چیکار کنم ؟راهی نداره که من این دو ماه رو نرم خدمت؟
تورو خدا یکی بگه دارم دیوانه میشم
ممنون

مهم نیست
شما برو قبول شدی ترخیص ات میکنن بقیه خدمتت رو بعد از دانشگاه میری

tahaafshar
01-07-2012, 14:59
مهم نیست
شما برو قبول شدی ترخیص ات میکنن بقیه خدمتت رو بعد از دانشگاه میری

میدونم ترخیص می کنن
اما آخه ارزششو نداره این 2ماه رو برم!
یعنی هیچ راهی نیست که بشه حداقل تا وقتی جوابا میاد نرم؟
یکی از آشناهامون که سرهنگه گفت اصلا نمیخواد بری
فقط موقع گرفتن معافیت تحصیلی اگه گفتن غیبت داری بگو منتظر جوابا بودم! آیا میشه به حرفشون اطمینان کرد؟

S126
01-07-2012, 17:40
نه عزیزم
بزرگترین تجربه من در زندگی: روی حرف هیچکس حساب نکن. سرهنگ ، سردار ،تلویزیون ، مسئول ، حتی روی حرف پدر و مادرت هم حساب نکن. همین سرهنگ دو روز دیگه که به خاطر غیبتت بهت اجازه تحصیل ندادن همچین مفقود الاثر بشه ! که دیگه نتونی حتی پیداش کنی.
برو این دو ماه تابستون رو فرض کن رفتی اردو . بالاخره خدمت پات نوشته شده ، چه الان بری ، چه چهار سال دیگه.

silent-assassin
01-07-2012, 18:19
سلام

میگم دوستان شرایط جدید معافیت برای پاهای پرانتزی چیه؟. تغییری کرده؟

SNOW PATROL
01-07-2012, 18:23
سلام

میگم دوستان شرایط جدید معافیت برای پاهای پرانتزی چیه؟. تغییری کرده؟
والا فکر نکنم تغییری کرده باشه فقط تا جایی که شنیدم در ارتباط با مشکلات قلبی قوانین یکم سخت گیر تر شده

silent-assassin
01-07-2012, 19:50
والا فکر نکنم تغییری کرده باشه فقط تا جایی که شنیدم در ارتباط با مشکلات قلبی قوانین یکم سخت گیر تر شده

اونوقت این فاصله ای که میگن باید باشه منظورشون دقیقا کجاست؟ بین 2تا زانو ؟

SNOW PATROL
01-07-2012, 20:34
اونوقت این فاصله ای که میگن باید باشه منظورشون دقیقا کجاست؟ بین 2تا زانو ؟
رفیق قبلا ها میگفتند اگه یه مشت بین دو تا زانو جا بشه معافی حالا راست و دوروغش گردن خودشون :دی

payma
01-07-2012, 21:19
امروز بالاخره برگ خروجم رو گرفتم و شرم رو از نیروی دریایی کم کردم!!!
حقوقمون رو هم لطف کردن یه ماه زودتر قطع کردن!گفتن نامه میزنیم بریزن اما اونم بالا کشیدن به احتمال 99% !!!

JhCo
01-07-2012, 21:28
با سلام
به نظر شما در مقطع فوق لیسانس ، معافیت از رزم ارزش داره؟یا کار بیخودیه و کارهای نظافتی!! رو بیشتر می کنه؟
با تشکر

کسی اطلاعاتی نداره؟

S126
01-07-2012, 21:42
آخ گفتی... فقط هر جا که کم میارن از سرباز و کلا قشر ضعیف جامعه مایه میذارن.مثلا میلیون میلیون خرج های بیخودی و مفت خوریهای کادری ها و برنامه های تفریحی و چرت و پرت برای رئیس روسا و خانواده هاشون میکنن ، بعد مثلا میبینی جیره غذایی سربازها رو نصف میکنن .، یا آسایشگاه های سربازها یه کولر نداره ، حقوقشون رو نمیریزن.

Azot
01-07-2012, 21:47
سلام، من 18 سالم رو تموم کردم الان 18 سال و 4 ماه دارم.
پیش دانشگاهی رو تموم کردم و تجدیدی هم ندارم.
میخوام ببینم برای خارج شدن از کشور (برای سفر تفریحی) راهی هست؟

silent-assassin
01-07-2012, 21:53
رفیق قبلا ها میگفتند اگه یه مشت بین دو تا زانو جا بشه معافی حالا راست و دوروغش گردن خودشون :دی

عجب!
پس سلیقه ای هست ؟

من مشکلم خفیفه. در حد فوقش 5 سانت بین زانوهام فاصله هست

ThatGuy
01-07-2012, 22:01
08 نیروی زمینی ارتش خاش چه جور جاییه؟
تو ارتش به ریش ساده بدون مدل گیر میدن؟
ممنون.

ahad_judo
01-07-2012, 22:15
آخ گفتی... فقط هر جا که کم میارن از سرباز و کلا قشر ضعیف جامعه مایه میذارن.مثلا میلیون میلیون خرج های بیخودی و مفت خوریهای کادری ها و برنامه های تفریحی و چرت و پرت برای رئیس روسا و خانواده هاشون میکنن ، بعد مثلا میبینی جیره غذایی سربازها رو نصف میکنن .، یا آسایشگاه های سربازها یه کولر نداره ، حقوقشون رو نمیریزن.
پارسال تابستون تو بندرعباس بودیم.برق رفت.
ما پاس 2 اسایشگاه بودیم.گفتیم میگیریم میخوابیم.یهو که برق رفت همه ارزوها که بر باد رفت هیچی.داشتیم تو گرما خفه می شدیم.هیشکی تا صبح نخوابید.
عین خیالشون هم نبود که کولر نداریم.
یا اخر کاری که داشتم ترخیص میشدم ابسرد کن خراب شده بود.هیشکی اهمیت نمیداد که این فلک زده ها از کجا میخوان آب بخورن.فقط فکر خودشونن.الان من 4-5 ماه حقوقمو نگرفتم.ماهی 20 تومن برام میریزن.خجالت هم نمیکشن.

6594
02-07-2012, 16:22
سلام دوستان
من تا اخر تابستون فارغ التحصیل میشم (کارشناسی مخابرات)
می خوام زیاد معطل نشم. آیا الان میتونم برای خدمت اقدام کنم؟
چقدرطول می کشه تا اعزام شم ؟
و برای امریه ازچه وقتی بایداقدام کنم؟
با تشکر:20:

Pami
02-07-2012, 19:37
سلام دوستان
من تا اخر تابستون فارغ التحصیل میشم (کارشناسی مخابرات)
می خوام زیاد معطل نشم. آیا الان میتونم برای خدمت اقدام کنم؟
چقدرطول می کشه تا اعزام شم ؟
و برای امریه ازچه وقتی بایداقدام کنم؟
با تشکر:20:

باید برای اینکه بتونی به عنوان لیسانس وظیفه اعزام شی برگه رهایی از تحصیل که دانشگاه بهت میده رو ارسال کنی وگرنه سرباز محسوب میشی
امریه رو به نظر من بیخیال شی بهتره ، 3 ماه بیشتر باید خدمت کنی در اینصورت
اعزام هم جدیدا زودتر از قبل شده و در اولین تاریخ اعزامت میکنن

afshin b
02-07-2012, 20:12
سلام
برای امریه رفتم ثبت نام کنم دیدم میگن نباید کسری خدمت داشته باشی.
الان میخوام برم دنبال برگ سبز که اگه امریه قبولم نکردن لااقل برگ سبز رو داشته باشم. ولی میترسم برگ سبز بگیرم و باعث بشه امریه کنسل بشه.
کسی در این موارد اطلاعاتی داره؟ اصلا میشه آدم برگ سبز داشته باشه ولی برای امریه بگه من کسری ندارم؟

Soroush-S
02-07-2012, 20:27
سلام
الان میخوام برم دنبال برگ سبز که اگه امریه قبولم نکردن لااقل برگ سبز رو داشته باشم. ولی میترسم برگ سبز بگیرم و باعث بشه امریه کنسل بشه.
کسی در این موارد اطلاعاتی داره؟ اصلا میشه آدم برگ سبز داشته باشه ولی برای امریه بگه من کسری ندارم؟

فکر نکنم برگ سبز ارتباطی به امریه داشته باشه - خواستی ارایه بده خواستی نده

payma
03-07-2012, 00:48
سلام

الان که خدمت 21 ماه شده بهترین شرایط رو امریه دارها دارن
اگه برگه سبزت بیاد و کد بخوری(حتی کد مازاد) به خودی خود امریه باطله چون اون ارگانی که امریت میکنه خودش تعیین میکنه کی بری آموزش و کجا بری آموزشی دوست عزیز
این بلا دقیقا سر من اومد امریم جور شد اما نظام وظیفه اجازه نداد برام اقدام کنن چون کد خورده بودم و هنوزم که خدمتم تموم شده دارم میسوزم!!!

کسری هم ربطی به امریه نداره اگه امریه بشی که خود به خود کسری میپره اگر هم نشی که کسری رو قراره بعدا تو خدمت براش اقدام کنی بگیری

Royce
03-07-2012, 14:10
08 نیروی زمینی ارتش خاش چه جور جاییه؟
تو ارتش به ریش ساده بدون مدل گیر میدن؟
ممنون.

من 4 سال پیش اونجا خدمت کردم(آموزشی)
ایشالا که خوبه :31:
شما با دیپلم اعزامید ؟ چه تاریخی ؟

habvod
03-07-2012, 15:12
اگه کارت سبز بسیج(کفایت ازآموزش) داشته باشه برا امریه هم باید بره آموزشی ؟

ThatGuy
03-07-2012, 16:31
من 4 سال پیش اونجا خدمت کردم(آموزشی)
ایشالا که خوبه :31:
شما با دیپلم اعزامید ؟ چه تاریخی ؟
آره دیپلمم 19 تیر هم اعزام میشم.
خوب پس دهنم سرویسه دیگه :5:

MojiOS
03-07-2012, 22:23
امروز اخبار گفت متولدین 71 تا 73 باید دفترچه بگیرن. من متولده 72 هستم. پنجشنبه کنکور دادم و این هفته هم کنکوره آزاده. باید دفترچه بگیرم؟! اگه بگیرم چند وقت بعد باید برم سربازی؟:41:

ramincybran
04-07-2012, 01:17
دوستان من سوالی دارم

من الان فارغ التحصیل لیسانسم - شنیدم طبق قانون جدید 1 سال معافیت تحصیلی دارم

میخواستم ببینم من که الان میرم دنبال پایان نامه کارشناسی - واسه فراغت از تحصیل هم خودم باید کاری بکنم؟؟ میخوام کنکور ارشد شرکت کنم ؟ من کارشناسی ناپیوسته ICT از دانشگاه سجاد مشهد دارم.

SNOW PATROL
04-07-2012, 08:10
امروز اخبار گفت متولدین 71 تا 73 باید دفترچه بگیرن. من متولده 72 هستم. پنجشنبه کنکور دادم و این هفته هم کنکوره آزاده. باید دفترچه بگیرم؟! اگه بگیرم چند وقت بعد باید برم سربازی؟:41:
والا رفیق فکر کنم شما مشمولید چون من متولد 70 هستم سال 89 رفتم خدمت. بهترین کار اینه که از سازمان نظام وظیفه بپرسید اگر هم دفترچه ارسال کنید بین یک ماه تا سه ماه طول میکشه
.................................................. ............................................
اقا احدم که دیگه سر به تاپیک نمیزنه پولدار شده دیگه جواب بچه ها هم نمیده :39:

ahad_judo
04-07-2012, 13:14
والا رفیق فکر کنم شما مشمولید چون من متولد 70 هستم سال 89 رفتم خدمت. بهترین کار اینه که از سازمان نظام وظیفه بپرسید اگر هم دفترچه ارسال کنید بین یک ماه تا سه ماه طول میکشه
.................................................. ............................................
اقا احدم که دیگه سر به تاپیک نمیزنه پولدار شده دیگه جواب بچه ها هم نمیده :39:
اره این دوستمون مشموله.زود برو دفترچه پست کن.
در ضمن منظورت هم گرفتم.میدونم تو اون سایته شما هم هستی.یوزرت رو دیدم قبلا.
100 میلیون هنوز دستم نیمده.:31:

ahad_judo
04-07-2012, 13:18
دوستان من سوالی دارم

من الان فارغ التحصیل لیسانسم - شنیدم طبق قانون جدید 1 سال معافیت تحصیلی دارم

میخواستم ببینم من که الان میرم دنبال پایان نامه کارشناسی - واسه فراغت از تحصیل هم خودم باید کاری بکنم؟؟ میخوام کنکور ارشد شرکت کنم ؟ من کارشناسی ناپیوسته ICT از دانشگاه سجاد مشهد دارم.

شما فارغ التحصیل هستی یا نیستی؟
نمره پایان نامه ات رو اگر نگرفتی پس فارغ التحصیل نیستی.از وقتی اخرین نمره ات هم بزنن تقریبا تاریخ فارغ التحصیلیت شروع میشه به دت 1 سال خودت حساب کن.اگر تازگی فارغ التحصیل میشی تا سال دیگه همین موقع وقت داری.پس میتونی کنکور ارشد که تو اسفند ماه برای سراسری و اردیبهشت ماه برای ازاد هست شرکت کنی.
دفترچه ات هم همزمان کنکورت پست کن تا اعزام شی.

ahad_judo
04-07-2012, 13:21
اگه کارت سبز بسیج(کفایت ازآموزش) داشته باشه برا امریه هم باید بره آموزشی ؟
اصلا امریه دیگه این کسری مسری حالیش نیست.
باید خدمت کامل کنی.این روزا هم امریه دارا بیشتر میوفتن 01 و نیرودریایی و این چیزا.
اصلا یکی از شرایطشون اینه که کسری نیاری.

habvod
04-07-2012, 13:59
اصلا امریه دیگه این کسری مسری حالیش نیست.
باید خدمت کامل کنی.این روزا هم امریه دارا بیشتر میوفتن 01 و نیرودریایی و این چیزا.
اصلا یکی از شرایطشون اینه که کسری نیاری.

اگه پذیرش سپاه رو بگیره مثل امریه 24 ماهه یا مثل بقیه 21 ماه؟

Royce
04-07-2012, 14:11
آره دیپلمم 19 تیر هم اعزام میشم.
خوب پس دهنم سرویسه دیگه :5:

زیاد نباید سخت بگیری
ولی مساله ای که هست اینه که شما بد موقعی اونجا اعزام شدی الان آفتابش وحشتناک میسوزونه و هوا بد گرمه اونجا
اگه سوالی داشتی ما در خدمتیم

ThatGuy
04-07-2012, 14:35
زیاد نباید سخت بگیری
ولی مساله ای که هست اینه که شما بد موقعی اونجا اعزام شدی الان آفتابش وحشتناک میسوزونه و هوا بد گرمه اونجا
اگه سوالی داشتی ما در خدمتیم
اتفاقا من اصلا سخت نمی گیرم. نصفشم تو ماه رمضونه میگن زیاد گیر نمی دن.
ممنون که جواب دادی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

gachsaran.karmandi
04-07-2012, 15:40
سلام و خسته نباشید!
دوستان من متولد بهمن 71 هستم! هنوز هم دارم درس میخونم به صورته حضوری توو دبیرستان!الان اواضعه من چطوره؟مشمولم ؟نیستم؟یه راهنمایی بهم کنید ممنون میشم:11:

ahad_judo
04-07-2012, 18:24
اگه پذیرش سپاه رو بگیره مثل امریه 24 ماهه یا مثل بقیه 21 ماه؟
یعنی بره تو پادگان سپاه ؟؟ خب 21 ماه خدمت میکنه.
ولی نمیدونم سپاه امریه قبول کنه یا نه.ولی یه سری سخت گیری ها شده که همه باید اموزشی رو بگذرونن.

gachsaran.karmandi
05-07-2012, 02:32
سلام و خسته نباشید!
دوستان من متولد بهمن 71 هستم! هنوز هم دارم درس میخونم به صورته حضوری توو دبیرستان!الان اواضعه من چطوره؟مشمولم ؟نیستم؟یه راهنمایی بهم کنید ممنون میشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jokereblis
05-07-2012, 07:20
سلام دوستان
من دیروز برای مرخصی اومدم . آموزشی توی پادگان شهید هاشمی نژاد هستم . دو هفته مثل برق گذشت . ولی سخت تر از چیزی بود که فکرشو می کردم! 2 یا 3 روز اول که خیلی بهمون سخت گذشت
طبق برنامه سین که داشتن صبح ها مارو ساعت 4 بیدار می کنند و تا ساعت 9.30 شب درگیریم . فقط 1 ساعت بعد از ناهار وقت استراحت داشتیم . اونم که معمولا صرف کلاس های توجیهی میشد ! حتی وقت حموم کردن هم به ما نمیدادن ! ولی من قید شام رو میزدم , می رفتم حموم !(یه حموم تازه توی پادگان تاسیس کردن که دیگه هروز بهت می تونی بری دوش بگیری)
خب کلا پادگان خوبیه . از نظر هوا که عالیه . فقط یکم سر ظهر هوا گرمه ولی در کل هوای خنکی داره . و همچنین آبش که هم خیلی خنکه و هم خیلی گواراست.
از نظر غذا هم عالیه . غذا زیاد میریزن برات .آینقدری میریزن که به راحتی نتونی تموم کنی . تازه معمولا غذا زیاد هم میارن که می تونی باز بخوری . هفته ای 3 یا 4 بار میوه هم همراه غذا میدن . مثلا یک چهارم هندونه یا طالبی . تازه یه روزهم بهمون گیلاس دادن ! صبحانه هم معمولا یا پنیر میدن به همرا گوجه و یا کره مربا و همبشه به همراه صبحانه به کیک یا کلوچه هم میدن .
در کل این تجربیات من بود توی این 2 هفته

fedaghi
05-07-2012, 09:24
سلام منم امروز اومدم مرخصی و ساعت 6 صبح شنبه باید اونجا باشم اصلاً سخت نبود راستی من هتل خاتمی یزد افتادم آدمای باحالی داره و همشون هم مهندسی صدات می کنند چه به لیسانسه و چه فوق دیپلمه ما که فرمانده ما سختگیر ترین بود این بود وضعمون حالا اونایی که فرماندهاشون اذیت نمیکنند دیگه چه حال می گردند من اسم فرماندمون آقای رنجبر بود اونایی که اونجا بودن دقیقاً با اخلاقش آشنایی دارند. به ما هم یه روز درمیون میوه میدادند و تنها چیزی که بهمون نمیدادند نوشابه بود که دلم براش لک زده بود. غذا هم زیاد بهمون میدادند که دیگه اکثر بچه ها اضافه اش رو میریختند بیرون.

ahad_judo
05-07-2012, 09:41
دوستان تو سپاه خوش میگذره ایشالا.
اون دوست عزیزمون بهت بگم که نوشابه ممنوعه.
به دلیل خنثی کردن اثر کافور و...:31:

bas ali
05-07-2012, 09:45
دوستان تو سپاه خوش میگذره ایشالا.
اون دوست عزیزمون بهت بگم که نوشابه ممنوعه.
به دلیل خنثی کردن اثر کافور و...:31:

احد تو هم حوصله داری
هنوز از هوای سربازی بیرون نیومدی :31:
(aras)

arminjahanshahr
05-07-2012, 10:52
فقط هتل جوادنیا اونم گروهان 14 دانشجویی که هفته اول رژه از فرمانده پادگان خیلی خوب گرفت

bas ali
05-07-2012, 11:05
فقط هتل جوادنیا اونم گروهان 14 دانشجویی که هفته اول رژه از فرمانده پادگان خیلی خوب گرفت

سال 86 برای ما مثل جهنم بود
از بس همه کسانی که دوره های پیش از ما بودن هتل هتل کرده بودن که اینها اومدن زهر چشمشون رو از ما گرفتن

ahad_judo
05-07-2012, 12:16
احد تو هم حوصله داری
هنوز از هوای سربازی بیرون نیومدی :31:
(aras)
اقا چه کنیم.بیکاریه.
حالا یه کمکی هم از دستمون بر بیاد میکنیم.:46:

alivw71
05-07-2012, 13:13
اره منم از چهارشنبه 72 ساعت مرخصی دادن تا شنبه ساعت 15:00 من تو گروهان 41 هستم . فقط این رژه دهنمون رو سرویس کرده . رژه هم که تومیدون صبگاه بر گزار میشه روزهای دوشنبه که سرهنگ کشتکار رضایی
برای دیدن رژه روی جایگاه که اگه هر گروهان خوب بره اینو میگه (گروهان خیلی خوب) . البته گردان دانشجویی خیلی بد رژه میره نه نظام از راست داره نه ضرپای خوبی :دی فقط ما خوب میریم :دی
دوشنبه همین هفته بود که یه گروهان از سرهنگ (خلی بد) گرفت که مربیشون روی تپه سینه خیز بردشون .
من فقط از این که ما رو هر روز میبرن میدون صبگاه بد با زیر پوش میدوییم بدم میاد. ولی پنشنبه و جمعه همیشه مرخصی میدن.

ahad_judo
05-07-2012, 13:42
سلام و خسته نباشید!
دوستان من متولد بهمن 71 هستم! هنوز هم دارم درس میخونم به صورته حضوری توو دبیرستان!الان اواضعه من چطوره؟مشمولم ؟نیستم؟یه راهنمایی بهم کنید ممنون میشم:11:
دیپلمت رو که گرفتی باید دفترچه پست کنی.
دبیرستانت خودش میدونه چکار کنه.وگرنه نمیذاشت درس بخونی.

JhCo
05-07-2012, 16:49
سلام
سر جدتون یکی جواب ما رو بده.با مدرک فوق لیسانس دنبال معاف از رزم برم؟انگار درجه یکی کم میشه؟

ahad_judo
05-07-2012, 17:16
سلام
سر جدتون یکی جواب ما رو بده.با مدرک فوق لیسانس دنبال معاف از رزم برم؟انگار درجه یکی کم میشه؟
سلام.
بابا این معاف از رزمی برای این سرباز صفرای بیچاره به درد میخوره که پوستشون رو میکنن نه امثال من و شما.
ولی فکر هم نکنم درجه کم کنن.معمولا شایعه پراکن ها زیاد شایعه میکنن.
حالا خوددانی.

JhCo
05-07-2012, 18:42
سلام.
بابا این معاف از رزمی برای این سرباز صفرای بیچاره به درد میخوره که پوستشون رو میکنن نه امثال من و شما.
حالا خوددانی.

ممنون از پاسخ شما.یعنی ارزش نداره تو آموزشی هم؟

SNOW PATROL
05-07-2012, 19:46
سلام.
حالا خوددانی.

والا تو یگان ما که سرباز صفر ها حکومت میکردند حتی یه زمانی هم ارشد سرباز صفر بود ولی در هر صورت معاف از رزم با معمولی هیچ فرقی نمیکنه

clau
05-07-2012, 19:58
سلام
با مدرک فوق لیسانس که قبلن تو نیروی دریایی درجه ناوبانیکم میدادن که الان تنزیل درجه شده شده ناوباندوم(ستوان دوم نیروی زمینی)-من یکی از هم خدمتیم که دوران اموزشی و کل دوران سربازی توی یک پادگان با هم بودیم معاف از رزم بود فقط میدان صبحگاه و رژه ها رو شرکت نمیکرد و میدان تیر رو که بعضی از پادگانها در اواخر هر سال برگزار میکنن از اون هم معاف شده بود از کم شدن درجه هم خبری نبود همش حرفه :20:

ahad_judo
05-07-2012, 20:39
والا تو یگان ما که سرباز صفر ها حکومت میکردند حتی یه زمانی هم ارشد سرباز صفر بود ولی در هر صورت معاف از رزم با معمولی هیچ فرقی نمیکنه
خب این از بی عرضگی درجه دارا و افسر وظیفه های اونجا بوده.البته بلا نسبت شما.
نباید اونجا به کسی رو داد.مخصوصا اون کسی که 4-5 سالم از خودت کوچیکتره.

SNOW PATROL
05-07-2012, 21:17
خب این از بی عرضگی درجه دارا و افسر وظیفه های اونجا بوده.البته بلا نسبت شما.
نباید اونجا به کسی رو داد.مخصوصا اون کسی که 4-5 سالم از خودت کوچیکتره.

والا رفیق من کاری ندارم به این جریانات به هر حال شرایط حاکم درهمه یگان ها با هم زمین تا اسمون متفاوت هست البته من منظورم از نظر پشتیبانی از هم دیگه جوری بود که خیلی هوای هم رو داشتند و این باعث شده بود که کسی نتونه به هشون زور بگه اما در میون درجه دارها ی وظیفه چند دستگی بسیار بود و تو خودشون خیلی با هم مچ نبودند
به هر حال ما تو یگان مون همون اول حسابی سربازهای جدید توجیه میکردیم البته به روش خودمون !!! (که فکر کنم تا عمر دارند یادشون نره و حسابی براشون خاطره بشه!! :31: )

arming900
05-07-2012, 21:33
حدود یه هفته پیش رفتم میدون سپاه برای معافی

نشدیم... گفته یه هفته دیگه آماده به خدمتت میاد,الان یه هفته شده نیومده .... دقیقا 1 هفته ای باید بیاد یا بیشتر؟ یا شنبه برم پلیس +10 ؟

ahad_judo
05-07-2012, 22:42
والا رفیق من کاری ندارم به این جریانات به هر حال شرایط حاکم درهمه یگان ها با هم زمین تا اسمون متفاوت هست البته من منظورم از نظر پشتیبانی از هم دیگه جوری بود که خیلی هوای هم رو داشتند و این باعث شده بود که کسی نتونه به هشون زور بگه اما در میون درجه دارها ی وظیفه چند دستگی بسیار بود و تو خودشون خیلی با هم مچ نبودند
به هر حال ما تو یگان مون همون اول حسابی سربازهای جدید توجیه میکردیم البته به روش خودمون !!! (که فکر کنم تا عمر دارند یادشون نره و حسابی براشون خاطره بشه!! :31: )
درسته حرفت.
ولی ناگفته نماند که یه عده هم ببو گلابی تشریف دارن.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
والا من زیاد کسی رو اذیت نمیکردم و اهل این جور کارا نبودم.ولی اگر سربازی که باهام بود سوتی میداد میگفتم کاسه کوزتو جمع کن برو.ولی بقیه بچه ها که کلا سرباز رو میفرستادن فقط دور میل پرچم صبحگاه دور بزنه.:27:
ما اونجا 30 افسر وظیفه بودیم و کل پادگان رو می چرخوندیم.خود کادری ها اعتراف میکردن.البته خیلی هم حسادت میکردن.

cheshemai
06-07-2012, 01:18
سلام
من الان سرباز 30 روز اموزشیم دوره ما خیلی فشرده تا حالا 3 بار میدون تیر رفتیم یعنی دوره ما 45 روز !!!!!!!! کسی میدونه درسای اموزشی جیه !!!!!! میشه بعد اختتامیه دوباره بریم سر کلاس!!! به ما میگن اینجوری یا دارن اذیت میکنن

Milad4171
06-07-2012, 05:14
يه دو روزي هست كه خدمت ما به پايان راه خودش رسيد .الان ساعت 6:13 دقيقا صبح جمعه است و من هرچقدر خودم رو به در و ديووار و آسمون و زمين زدم نتونستم بخوابم.
عادت ها تا ترك بشن پير ميكنن آدم رو.
يك سال و نيم 5 صبح بيدار شدم!:13:

يه جا گفتم‌:

سربازی من هم با تمام
خوبیاش و بدیاش
سختیاش و آسونیاش
گشنگیاش و بی خوابیاش
خستگیاش و بلاتكليفي هاش
تنهاییاش و ناراحتی هاش
سرماهاش و گرماهاش
تشویقاش و تنبیهاش
مرخصیاش و بازداشت هاش
اعصاب خوردیاش و مسئولیتاش
تموم شد...

:7:

SNOW PATROL
06-07-2012, 07:36
[QUOTE=cheshemai;7087630]سلام
من الان سرباز 30 روز اموزشیم دوره ما خیلی فشرده تا حالا 3 بار میدون تیر رفتیم یعنی دوره ما 45 روز !!!!!!!! کسی میدونه درسای اموزشی جیه !!!!!! میشه بعد اختتامیه دوباره بریم سر کلاس!!! به ما میگن اینجوری یا دارن اذیت میکنن[/QUOTE
]
رفیق این کلاس ها و میدون تیر ها همش الکی هست سخت نگیر

payma
06-07-2012, 08:55
يه دو روزي هست كه خدمت ما به پايان راه خودش رسيد .الان ساعت 6:13 دقيقا صبح جمعه است و من هرچقدر خودم رو به در و ديووار و آسمون و زمين زدم نتونستم بخوابم.
عادت ها تا ترك بشن پير ميكنن آدم رو.
يك سال و نيم 5 صبح بيدار شدم!:13:

يه جا گفتم‌:

سربازی من هم با تمام
خوبیاش و بدیاش
سختیاش و آسونیاش
گشنگیاش و بی خوابیاش
خستگیاش و بلاتكليفي هاش
تنهاییاش و ناراحتی هاش
سرماهاش و گرماهاش
تشویقاش و تنبیهاش
مرخصیاش و بازداشت هاش
اعصاب خوردیاش و مسئولیتاش
تموم شد...

:7:

منم 3 4 روزه تموم کردم اما همچین میخوابم ریلکس:31:

arming900
06-07-2012, 11:41

نشدیم... گفته یه هفته دیگه آماده به خدمتت میاد,الان یه هفته شده نیومده .... دقیقا 1 هفته ای باید بیاد یا بیشتر؟ یا شنبه برم پلیس +10 ؟

نبود؟

chubin009
07-07-2012, 16:20
سلام
من پدرم بازنشسته ارتش هستش.میخواستم ببینم منم میوفتم تو شهر خودمون ؟؟ مدارکو کی باید تحویل بدم ؟تو دوران آموزشی یا بعد از آموزشی ؟

brothers000
07-07-2012, 16:55
آموزشی ما هم به پایان راه خودش رسید
با اینکه زمزمه این بود که اردو نمیبرن ولی به خاطر میدون تیر هم که شده بردنمون
قرار بود یه روزه بریم کهریزک که بعد شد تقریبا 3 روزه کوشک نصرت
چهراشنبه صبح 7 و خورده ای رسیدیدم و روز اول صرف چادر زدن و کلاس شد
شبش هم جشن (به مناسبت نیمه شعبان) و از این داستانا
پنجشنبه هم رفتیم میدون تیر و جاتون خالی 20 تا تیر با ژ3 چکوندیم (چقدرم حال داد)
به غیر از اینکه پوکه های خودمون رو جمع کردیم پوکه های جا مونده ی گروهان قبلی ها هم پیدا کردیم
عصرشم تمرین رژه و باز شب جشن و جمعه صبح (یعنی دیروز) هم رژه جلو امیر رفتیم
ظهرم تهران بودیم
واقعا هم این دو سه روز اردو خیلی خوش گذشت و واسه همیشه خاطرش موند (البته اینم بگم دمای 50 درجه و عقرب و آب شور و طوفان خاک اینا هم بودا)

Milad4171
07-07-2012, 17:39
واسه تازه واردا ميگم:

به نظر من نه سرماي زياد و نه گرماي زياد رو نميشه تحمل كرد. ما اعزامي برج 89/11 بوديم. يعني به معني واقعي سرما رو با استخونامون لمس كرديم!
اونم كجا؟ تو بيابوناي كرمان!
هواي خشك بادهاي سرد - گرد و خاك زياد!
از سرما صدات ميگيره همون روزاي اول - من تقريبا درشت بودم وقتي رفتم آموزشي وقتي برگشتم 15 كيلو لاغر شده بودم و سياه !!! ساعت 6 صبح رسيدم تهران كه بنده خدا مامانم نزديك بود غش كنه وقتي منو ديد.
سختي نكشيديم / فقط هواش يكم غير عادي بود و غذاشت.
شايد كسي باورش نشه ولي من تا 2 هفته هيچي نميخوردم. تازه بعد از دو هفته از ورزارت بهداشت اومدن دوباره پروانه گردش پيتزا فروشي تو پادگان رو بازكردن. ما از فرداش پاتوقمون اونجا بود. هر پيتزا با تمام مخلفات رو ميداد 1500 تومن. يادش بخير!
تنها چيزي كه از گلو پايين ميرفت اين بود! كه كم كم جون اومد تو تنمون!
-
به نظر من سربازي با سربازي فرق داره - مهم اينه كه شرايط سخت رو شما كشيدين يا نه! احد ميدونه ! اونم نيرو دريايي بوده. افسردگي كه روزهاي اول بهت دست ميده زمين و آسمون رو به هم ميدوزه تازه وقتي ببيني همراهت همدردت همقلبت هم افسردگي گرفته و بيخيال داستان تو شده توهم اول بدبختيته ديگه احساس ميكني هيچي واسه از دست دادن نداري!
-
من وقتي داشتم ترخيص ميشدم اعزامي هاي جديد اومدن تو پادگان و تو يگان ما. يه مشت بچه!!!!
بچه هايي كه تا بهش ميگفتي بيا اينجا سركار اخم ميكرد ميگفت برو بابا! من هيچ جا نميام!
يارو اومده اعلام حضور كرده ميگه من ميخوام فرار كنم ساكش رو جمع كرده كه بره. چون بهش گفتيم بره جوراباشو بشوره وقتي وارد خوابگاه سربازا ميشه!!!!!!
اينجوري كه پيداست روز به روز دارن آسونترش ميكنن و كمتر سخت ميگيرن!

رس ما رو كشيدن كه - تازه با اينكه مثلا مدرك داشتيم!
8 روز اردوگاه تو سرما - يك شب درميون خشم شب - يه بار گاز اشكاور انداختن بين چادرو يكي هم افتاد تو چادر من (‌يعني انداختن )‌كه خرد به ستون ته چادر كه چادر افتاد تا اومدم ببينم چه خبره ديدم يه كپسول تو چادره فقط انداختش بيرون و بعدم آروم رفتم سر خط كه داشتن مثلا آمار ميگرفتن كه كي خوابيده يا جيم شده!
سربازي خوبه ولي نه يك سال و نيم - الانم كه شده 21 ماه - به نظر من 6 ماه كافيه. يعني واسه من بعد از 5 ماه ديگه همه چيز تكراري شد. انكار دارم صبحا ميرم سر كار!!!
فقط حقوقش ارزش مادي نداره!

-

مهم اين نيست كه امريه باشين يگان خوبي باشين جاي خوبي باشين- هر جا باشين اگه با فرمانده يا رئيس رفيق باشين سربازي خوب ميگذره. فرمانده من مثل پدره با من! ميگيم ميخنديم ولي كارمو هم انجام ميدادم! الانم كه تموم شده زنگ ميزنه و زنگ ميزنم ولي خوب زياد حال ندارم بشينم بحث كنم ولي خوب جوراي احوالات هستم!
بهر حال اگه هواي طرفت رو داشته باشي اونم هواي تورو دارم!

SNOW PATROL
07-07-2012, 18:19
مهم اين نيست كه امريه باشين يگان خوبي باشين جاي خوبي باشين- هر جا باشين اگه با فرمانده يا رئيس رفيق باشين سربازي خوب ميگذره. فرمانده من مثل پدره با من! ميگيم ميخنديم ولي كارمو هم انجام ميدادم! الانم كه تموم شده زنگ ميزنه و زنگ ميزنم ولي خوب زياد حال ندارم بشينم بحث كنم ولي خوب جوراي احوالات هستم!
البته اگه فرمانده ارزش رفاقت داشته باشه فرمانده ما که وقتی میومد . . .

Milad4171
07-07-2012, 18:28
آره اين آدما رو منم باهاشون برخورد داشتم! روز آخر يكي از اين كاردي هاي دژبان دم در نشسته بود ؛ حالا هيچ وقت دست به من نميزنن كه بخوان بگردن ، اومده ميگه بيا جلو بازديدت كنم! اومده گشته چيزي پيدا نكرده گير داده به خط ريش و لباس و اين چيزا!!!
زورش ميگيره كسي ميره بيرون . نه كه بيشتر وقتا اونجاست ، زورش ميگيره ما ميريم و ميايم و راحتيم!!!

SNOW PATROL
07-07-2012, 21:20
آره اين آدما رو منم باهاشون برخورد داشتم! روز آخر يكي از اين كاردي هاي دژبان دم در نشسته بود ؛ حالا هيچ وقت دست به من نميزنن كه بخوان بگردن ، اومده ميگه بيا جلو بازديدت كنم! اومده گشته چيزي پيدا نكرده گير داده به خط ريش و لباس و اين چيزا!!!
زورش ميگيره كسي ميره بيرون . نه كه بيشتر وقتا اونجاست ، زورش ميگيره ما ميريم و ميايم و راحتيم!!!
یکی از تنها خوبی های که ناجا داره اینکه چیزی به نام دژبان در 90 درصد موارد معنی نداره . واقعا خیلی زور داره یه سرباز بیاد بهت گیر بده من که حتی فکرشم نمیتونم بکنم کلا خدمت تویه پادگان خیلی سخت هست .
تو یگان ما اصلا چیزی به نام رفاقت با فرمانده وجود نداشت جانشین هم از فرمانده به طرز عجیبی میترسید چه برسه به سربازها . خداییش ترسناک هم بود یه هیکلی داشت که وقتی مدیدیش کپ میکردی !!! قد بالای یک و نود وزن هم داشت یه صد و ده تای !!

SNOW PATROL
07-07-2012, 21:29
سلام
من پدرم بازنشسته ارتش هستش.میخواستم ببینم منم میوفتم تو شهر خودمون ؟؟ مدارکو کی باید تحویل بدم ؟تو دوران آموزشی یا بعد از آموزشی ؟
تو اموزشی میگن هر کی شرایط خاص داره یه نامه از همون ارگان بیاره فکر کنم شما هم میتونی نامه بیاری

Milad4171
07-07-2012, 21:36
یکی از تنها خوبی های که ناجا داره اینکه چیزی به نام دژبان در 90 درصد موارد معنی نداره . واقعا خیلی زور داره یه سرباز بیاد بهت گیر بده من که حتی فکرشم نمیتونم بکنم کلا خدمت تویه پادگان خیلی سخت هست .
تو یگان ما اصلا چیزی به نام رفاقت با فرمانده وجود نداشت جانشین هم از فرمانده به طرز عجیبی میترسید چه برسه به سربازها . خداییش ترسناک هم بود یه هیکلی داشت که وقتی مدیدیش کپ میکردی !!! قد بالای یک و نود وزن هم داشت یه صد و ده تای !!

با اين تفاصير اون غول آخرش بوده :31:
-
فرمانده ما هم البته كم كسي نبود . كشتي گير بود كلي هم از اين مدركا رو لباس بود غواصي و چتربازي ، تكاوري ، تيراندازي و چيزاي ديگه ولي خوب آدم باحالي بود.

imanpod
07-07-2012, 22:12
یکی از تنها خوبی های که ناجا داره اینکه چیزی به نام دژبان در 90 درصد موارد معنی نداره
البته دژبان ناجا توی سطح شهر خیلی چرخ میزنه و گیر الکی هم زیاد میده (البته بیشتر به چص ماه ها گیر میده ، چون سربازی که بالای 6 ماه توی ناجا خدمت کرده باشه حالا چه کلانتری چه یگان امداد چه راهور چه ... از هیچ کس نمیترسه و حساب نمیبره) ، ضمن اینکه
بازرسی سربازهای ناجا رو تحت نظر داره ولی خدا رو شکر بازرسی گیر الکی نمیده .

ha789di
08-07-2012, 09:08
:27::39::38:

JING3LKHAN
08-07-2012, 12:42
دفترچه کوفتی رو گرفتم...به نظرتون الان بفرستم کی اعزامم؟:41:

steps
08-07-2012, 14:55
خدا لعنتشون کنه.
امروز رفتم کمیسون پزشکی اصلا معاینه انجام نداد فرستاد دوباره برم معاینه بشم

habvod
08-07-2012, 15:57
سلام
آیا سپاه برا امریه پذیرش میکنه/
واگه بخوای واسه سپاه امریه بگیری اگه کارت سبز ( کفایت از آموزش ) هم داشته باشی بازم باید بری آموزشی؟
با تشکر

ahad_judo
08-07-2012, 18:06
واسه تازه واردا ميگم:

به نظر من نه سرماي زياد و نه گرماي زياد رو نميشه تحمل كرد. ما اعزامي برج 89/11 بوديم. يعني به معني واقعي سرما رو با استخونامون لمس كرديم!
اونم كجا؟ تو بيابوناي كرمان!
هواي خشك بادهاي سرد - گرد و خاك زياد!
از سرما صدات ميگيره همون روزاي اول - من تقريبا درشت بودم وقتي رفتم آموزشي وقتي برگشتم 15 كيلو لاغر شده بودم و سياه !!! ساعت 6 صبح رسيدم تهران كه بنده خدا مامانم نزديك بود غش كنه وقتي منو ديد.
سختي نكشيديم / فقط هواش يكم غير عادي بود و غذاشت.
شايد كسي باورش نشه ولي من تا 2 هفته هيچي نميخوردم. تازه بعد از دو هفته از ورزارت بهداشت اومدن دوباره پروانه گردش پيتزا فروشي تو پادگان رو بازكردن. ما از فرداش پاتوقمون اونجا بود. هر پيتزا با تمام مخلفات رو ميداد 1500 تومن. يادش بخير!
تنها چيزي كه از گلو پايين ميرفت اين بود! كه كم كم جون اومد تو تنمون!
-
به نظر من سربازي با سربازي فرق داره - مهم اينه كه شرايط سخت رو شما كشيدين يا نه! احد ميدونه ! اونم نيرو دريايي بوده. افسردگي كه روزهاي اول بهت دست ميده زمين و آسمون رو به هم ميدوزه تازه وقتي ببيني همراهت همدردت همقلبت هم افسردگي گرفته و بيخيال داستان تو شده توهم اول بدبختيته ديگه احساس ميكني هيچي واسه از دست دادن نداري!
-
من وقتي داشتم ترخيص ميشدم اعزامي هاي جديد اومدن تو پادگان و تو يگان ما. يه مشت بچه!!!!
بچه هايي كه تا بهش ميگفتي بيا اينجا سركار اخم ميكرد ميگفت برو بابا! من هيچ جا نميام!
يارو اومده اعلام حضور كرده ميگه من ميخوام فرار كنم ساكش رو جمع كرده كه بره. چون بهش گفتيم بره جوراباشو بشوره وقتي وارد خوابگاه سربازا ميشه!!!!!!
اينجوري كه پيداست روز به روز دارن آسونترش ميكنن و كمتر سخت ميگيرن!

رس ما رو كشيدن كه - تازه با اينكه مثلا مدرك داشتيم!
8 روز اردوگاه تو سرما - يك شب درميون خشم شب - يه بار گاز اشكاور انداختن بين چادرو يكي هم افتاد تو چادر من (‌يعني انداختن )‌كه خرد به ستون ته چادر كه چادر افتاد تا اومدم ببينم چه خبره ديدم يه كپسول تو چادره فقط انداختش بيرون و بعدم آروم رفتم سر خط كه داشتن مثلا آمار ميگرفتن كه كي خوابيده يا جيم شده!
سربازي خوبه ولي نه يك سال و نيم - الانم كه شده 21 ماه - به نظر من 6 ماه كافيه. يعني واسه من بعد از 5 ماه ديگه همه چيز تكراري شد. انكار دارم صبحا ميرم سر كار!!!
فقط حقوقش ارزش مادي نداره!

-

میلاد جان خدا شاهده هنوز بعضی وقتا کابوس سیرجان رو میبینم.
چنان اذیتی کردن که تا عمر دارم یادم نمیره.بعد از صبحونه اسلحه میگرفتیم تا 6 عصر بکوب رژه میرفتیم و فقط وسطش ناهار میخوردیم.رسما دیوانه شده بودیم.
اعزامی های جدید هم اومده بودن.تا دیدیمشون یادش بخیر چنان هویی کشیدیم که تا آخر پادگان صداش می رفت.بچه بودیم .19-20 سالمون بیشتر نبود اون موقع.:31:

amir_torabi
08-07-2012, 20:06
با سلام و درود خدمت دوستان عزیز.
بلاخره منم 6 ماه خدمت شدم!! خدا رو شکر زمان تو یگان خیلی سریع تر از آموزشی میگذره اما هر چی فکر میکنم هنوز یه سال دیگه خدمتم مونده!
راستش زیاد وقت ندارم توضیح بدم خدمت چطور میگذره، هر چند وقت کنم حتما نکات خوبیو میتونم بگم اما اگه کسی راجع به خدمت سوال داشت حتما کمک میکنم. مخصوصا خدمت با دیپلم که به قول خیلیا رس آدمو میکشن. البته واسه من زیاد سخت نبوده فقط سرو کله زدن با کادریا و اتلاف وقت شدید که فکر میکنم واسه همه به یه اندازه مشکله!!
فقط خطاب به اونایی که تازه شروع کردن باید بگم که سعی کنید چند هفته اولو حسابی قانونمند باشین و سوتی ندین. سعی کنید راه و چاه رو یاد بگیرین و کلا تابلو نشین. این چند هفته اول حسابی رو آینده ی خدمتی(!!) شما تاثیر گذاره. من چند نمونه افسر وظیفه دیدم که با دو ماه خدمت 30 روز اضاف خوردن!! و سرباز صفزهایی که حتی یه روز هم نداشتنو سر وقت ترخیصشون کردیم رفتن. ایشالا در یه فرصت بهتر بیشتر توضیح میدم.
راستی امروز چندتا سرباز جدیدو پذیرش کردیم(من تو ستاد فرماندهی گردان خدمت میکنم). دیدم تو خودش بود بهش گفتم دوس داری یه مرخصی یه روزه واست بنویسم بری خونه؟ طفلک کلی ذوق کرد. منم یواشکی واسش یه 24 ساعت نوشتم، امضاشم گرفتم، فرستادمش بره!! فقط بش سپردم سوتی نده که من تابلو نشم. آخ که این وقتا مرخصی چه حالی میده. اونم روز اول یگان که آدم تو کماست!! خودم که تا 10 روز اول همش مرخصی بودم. اینم از مزایای تو عید بودنه و البته هر کی به هر کی بودن گردان!!

amir_ata_21
08-07-2012, 20:22
دفترچه کوفتی رو گرفتم...به نظرتون الان بفرستم کی اعزامم؟:41:
اگه لیسانس باشید شهریور ماه و در صورتی که ظرفیت این ماه تکمیل باشه آبان ماه، موفق باشید:11:

JING3LKHAN
08-07-2012, 22:14
اگه لیسانس باشید شهریور ماه و در صورتی که ظرفیت این ماه تکمیل باشه آبان ماه، موفق باشید:11:

ممنون ..بعله بنده لیسانسم....الان درجه لیسانس چیه؟ستوان دوم؟:41:

ha789di
08-07-2012, 22:15
ممنون ..بعله بنده لیسانسم....الان درجه لیسانس چیه؟ستوان دوم؟:41:

معمولا استوار یکم میدن درصد کمی هم ستوان سوم

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

EhsanCPU
08-07-2012, 23:00
سربازان ارتش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سربازان سپاه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

habvod
09-07-2012, 11:03
سلام
آیا سپاه برا امریه پذیرش میکنه/
واگه بخوای واسه سپاه امریه بگیری اگه کارت سبز ( کفایت از آموزش ) هم داشته باشی بازم باید بری آموزشی؟
کسی جواب نمیده؟

habvod
09-07-2012, 11:03
اگه امریه سپاه باشیم چند ماه خدمت میکنیم؟

asemuna
09-07-2012, 13:54
سربازان ارتش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سربازان سپاه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یاد یکی از بچه های سایت افتادم کلی این در و اوندر زد بیافته سپاه اخرشم افتاد بردنش کردستان مناطق درگیری اومده بود می گفت اینقدر نگید سپاه خوبه !

همه جا خوب و بد داره

ha789di
09-07-2012, 14:40

پس کو نیروی انتظامی(حتما ماموریته):27:

ok
09-07-2012, 17:45
سلام
یه سوال دارم، پادگان ولیعصر (عج) تهران که قبلا تو میدان سپاه بود الان آدرس دقیقش کجاست؟
اینو میدونم که رفته چیتگر ولی آدرسش رو نمیدونم، راه های رفتنش رو هم اگر میدونید بگید، مثلا موقعیتش نسبت به ایستگاه مترو چیتگر و یا نسبت به میدان آزادی
خیلی ممنون از همگی

babi-z
09-07-2012, 18:34
سلام
من در تاریخ 30/11/90 در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم و امتحان کارشناسی ارشدم دادم.الان یه سوالی دارم:با توجه به اینکه فرجه جهت معرفی به نظام وظیفه 1سال شده من نیازی هست برای اینکه در شهریور ماه نتایج کنکور ارشد می آد برای ثبت نام در دانشگاه دفترچه اعزام بدون غیبت داشته باشم؟یا نه فقط برگه اتمام معافیت تحصیلی کفایت می کنه؟ ضمنا تو دفترچه ارشد آزاد زده کسانی که بیش از 6 ماه از تاریخ فارغ التحصیلیشون می گذره دفترچه اعزام بدون مهر غیبت لازمه.
ممنون می شم راهنماییم کنید.

ZeroNetizen
09-07-2012, 19:31
سلام
آموزشی نیروی انتظامی بیرجند چطور جایی هست؟ (شهر, پادگان, فرمانده ها)
ماه رمضون چطور میگذره؟
بعد از آموزشی کجا میفرستند؟
بالاخره این آموزشی چند ماه هست؟ 2 یا 3؟

لطفا اگر اطلاعاتی دارید حتما بنویسید چون خیلی مهمه

pedram9
09-07-2012, 20:55
دوستان من پدر و مادرم جدا شدند و من هم با مادرم هستم . و یک خواهر 12 ساله هم دارم . سرپرست به حساب میام میخوام بدونم میتونم برای معافیت اقدام کنم ؟؟ چند ماهی میشه که جدا شدند .

Milad4171
09-07-2012, 21:33
دوستان من پدر و مادرم جدا شدند و من هم با مادرم هستم . و یک خواهر 12 ساله هم دارم . سرپرست به حساب میام میخوام بدونم میتونم برای معافیت اقدام کنم ؟؟ چند ماهی میشه که جدا شدند .
اگه غيبت نداشته باشين و تك پسر بالا 18 سال باشين ميتونين از معافيت كفالت استفاده كنيد! دفترچه رو خريداري كنين و طبق بندي كه مخصوص به معافيت هست اقدام كنيد!

Milad4171
09-07-2012, 21:34
سلام
آموزشی نیروی انتظامی بیرجند چطور جایی هست؟ (شهر, پادگان, فرمانده ها)
ماه رمضون چطور میگذره؟
بعد از آموزشی کجا میفرستند؟
بالاخره این آموزشی چند ماه هست؟ 2 یا 3؟

لطفا اگر اطلاعاتی دارید حتما بنویسید چون خیلی مهمه

در مورد شهر و اينا نميدونم فقط ميدونم تو دوران ماه رمضون خيلي سخت نميگيرن به سربازا معمولا غذاهاي خوبي ميدن . معمولا رژه و آموزش هم تا 2 بيشتر نيست !

pedram9
09-07-2012, 21:41
اگه غيبت نداشته باشين و تك پسر بالا 18 سال باشين ميتونين از معافيت كفالت استفاده كنيد! دفترچه رو خريداري كنين و طبق بندي كه مخصوص به معافيت هست اقدام كنيد!

نه غیبت ندارم هنوز دانشجو هستم و چند ماه دیگه معافیت تحصیلیم تموم میشه .
یکی از دوستان میگفت باید چندین ماه از طلاغ گذشته باشه و ... اطلاعاتی در اینم مورد دارید؟

Milad4171
09-07-2012, 22:44
فكر كنم 3 سال بود يا 5 سال. دقيقا نميدونم! ولي آره بايد گذشته باشه. چون باب شده بود يه زمانه با اين شيوه معافيت ميگرفتن!

EhsanCPU
09-07-2012, 23:24
پس کو نیروی انتظامی(حتما ماموریته):27:
اینم
سربازان نیروی انتظامی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pedram9
09-07-2012, 23:26
3 سااال از طلاق گذشته باشه ؟؟؟!!!!!!!!

EhsanCPU
09-07-2012, 23:30
نه غیبت ندارم هنوز دانشجو هستم و چند ماه دیگه معافیت تحصیلیم تموم میشه .
یکی از دوستان میگفت باید چندین ماه از طلاغ گذشته باشه و ... اطلاعاتی در اینم مورد دارید؟

اگه مدرک معتبر در این رابطه دارید به نظام وظیفه محل سکونتتون برید انشاا... حل میشه

pedram9
09-07-2012, 23:37
بله طلاق مدرک داره .
ولی فکر نکنم اون قضیه دیگه تا 3سال و 5 سال باشه بابا . اینطوری که خیلی مسخره ی من مادر پدرم فقط چند ماهه که جدا شدن

SNOW PATROL
10-07-2012, 08:08
بله طلاق مدرک داره .
ولی فکر نکنم اون قضیه دیگه تا 3سال و 5 سال باشه بابا . اینطوری که خیلی مسخره ی من مادر پدرم فقط چند ماهه که جدا شدن
فکر کنم معافی موقت میدن بعد از چند سال تایید میشه بهتره از نظام وظیفه سوال کنید

ZeroNetizen
10-07-2012, 09:49
در مورد شهر و اينا نميدونم فقط ميدونم تو دوران ماه رمضون خيلي سخت نميگيرن به سربازا معمولا غذاهاي خوبي ميدن . معمولا رژه و آموزش هم تا 2 بيشتر نيست !

خیلی ممنون
راستی اجازه استفاده از عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب میدن یا نه؟

Milad4171
10-07-2012, 10:01
عينك افتابي خير ولي كرم مشكلي نداره!

S126
10-07-2012, 19:09
سلام
بچه ها می دونید این کارت پایان خدمت ما کی میرسه دستمون؟ بچه هایی که ارتش بودن چند روزه رسید دستشون؟

clau
10-07-2012, 19:16
سلام
بچه ها می دونید این کارت پایان خدمت ما کی میرسه دستمون؟ بچه هایی که ارتش بودن چند روزه رسید دستشون؟
من که نیروی دریایی ارتش خدمت میکردم اکثر دوستام همون روز پایان خدمت کارتشون آماده بود فقط برای 3-2نفر تاخیر خورد

S126
10-07-2012, 19:31
الان اومدن کارت ها هوشمند کردن، طول میشکه . الان 20 روز گذشته هنوز نیومده! کار که پیدا نکردم. حداقل کارتم رو ببینم این همه جون کندم ! بعد می خوام هرچی سریعتر پاسپورتم رو بگیرم. نه اینکه فکر کنید پولدارم می خوام برم خارج .شده پیاده یه بار از مرز برم اونور و بعد دوباره برگردم دلم خوش باشه این کارت به دردم خورد(الان هم می تونم برم نظام وظیفه با استعلام پاسپورت یک بار خروج بگیرم ولی یه میلیارد هم توی میدون سپاه باشه پام رو توی اون خراب شده دیگه نمی ذارم)

خواهشا کسی میدونه کارت کی میاد بگه دل یه جوون چشم به در و گوش به صدای موتور پستچی ! رو شاد کنه.

Milad4171
10-07-2012, 20:00
شما كي درخواست كارت دادين؟؟؟ روز ترخيص؟
آخه قبلاً يعني برج 6 پارسال يه نامه اومد كه درخواست كارت رو بايد با بر برگه ي ترخيص از يگان به پرسنلي تحويل بدن.
قبلا 13 14 ماه خدمت كه ميشدي درخواست كارت ميدادن. بعد كه شد هوشمند اين نامه اومد.
حالا ما كه نيرو دريايي هستيم معمولا از همه ي نيرو ها ديرتر مياد. سابقه ي 6 ماه تاخير هم داشتيم!!!
ولي معمولا تا يك ماه بايد برسه!

از پليس + 10 منطقه تون استعلام بگير

j@ckson
10-07-2012, 22:26
سلام

پذیرشم برای سپاه (اردکان) اونم اعزامی برج 6 منتفی شده ولی برج 8 احتمالش هست 60-70٪
1.به نظر دوستان آیا ارزش داره اعزامم رو عقب بندازم؟ اگر جوابتون ok هست مراحلش چیه؟
2.آب و هواش توی برجهای 8 تا 10 چه جوریاست ؟

mehdi_pro2
10-07-2012, 22:40
سلام

پذیرشم برای سپاه (اردکان) اونم اعزامی برج 6 منتفی شده ولی برج 8 احتمالش هست 60-70٪
1.به نظر دوستان آیا ارزش داره اعزامم رو عقب بندازم؟ اگر جوابتون ok هست مراحلش چیه؟
2.آب و هواش توی برجهای 8 تا 10 چه جوریاست ؟

اردکان { سپیدان } استان فارس رو منظورته؟؟؟

سپیدان فارس یکی از سرد ترین مناطق ایرانه و کاملا برف خیز!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Milad4171
10-07-2012, 22:48
هرگز و هرگز ارزش نداره كه بندازين عقب. درسته من خدمتم تموم شده ولي اگه سراون موقع كه واكسن زدم دفترچه ام رو هم پست ميكردم برج 8 پارسال خدمتم تموم شده بود نه برج 4 امسال !!!

j@ckson
10-07-2012, 23:45
اردکان { سپیدان } استان فارس رو منظورته؟؟؟

سپیدان فارس یکی از سرد ترین مناطق ایرانه و کاملا برف خیز!!!

ببخشید منظورم اردکان یزد بوده:31:

هرگز و هرگز ارزش نداره كه بندازين عقب. درسته من خدمتم تموم شده ولي اگه سراون موقع كه واكسن زدم دفترچه ام رو هم پست ميكردم برج 8 پارسال خدمتم تموم شده بود نه برج 4 امسال !!!

اگر بعد پایان اموزشی 60-70 ٪ بیفتم شهر خودمون چی؟ بازم ارزش نداره؟ یعنی 19 ماه خدمت تو شهر خودت!

SNOW PATROL
11-07-2012, 08:23
سلام
ما که تاجا بودیم پنج روزه اومد در خونه روش هم نوشته بود تاریخ صدور 1/2/91 یعنی 50 روز قبل ترخیصم کارتم صادر شده بوده

S126
11-07-2012, 13:02
والا ما که 5 ماه قبل از ترخیص مدارک رو دادیم برای کارت ولی تا حالا که نیومده.دی جی جان ! خوش به حالت .5 روزه اومد؟!!! شما ناجایی ها پارتی تون کلفته !

ahad_judo
11-07-2012, 13:20
منم چون حسابم مشکل داره هنوز بعد از 40 روز نذاشتن درخواست کارت هم بدم.:41:
کلا این همه قانونمدنی رو که میبینم کیفور میشم.:9:

SNOW PATROL
11-07-2012, 13:38
والا ما که 5 ماه قبل از ترخیص مدارک رو دادیم برای کارت ولی تا حالا که نیومده.دی جی جان ! خوش به حالت .5 روزه اومد؟!!! شما ناجایی ها پارتی تون کلفته !
البته کارت رو که ببینی خیلی خوشحال نخواهی شد !!! طراحی بسیار ضعیف .کیفیت بسیار پایین عکس جاپ شده(طوری که من نیم ساعت داشتم نگاه میکردم ببینم عکس خودمه !!)نداشتن هیچ اطلاعاتی در مورد محل خدمت و یگان خدمت تنها چیزی که روش نوشته مشخصات فردی نام نام خانوادگی و .... و فقط تاریخ شروع خدمت و پایان خدمت همین!!

pedram9
11-07-2012, 14:02
کسانیی که پدر مادرشون زیر 1 ساله که طلاق گرفتن تکلیفشون چیه ؟ باید برن سربازی ؟ چون دوستان میگفتن حداقل باید 30 ماه از مدت طلاق گذشته باشه تا بتونی برای معافیت اقدام کنی ؟!
تکلیف این افراد چیه ؟

asemuna
11-07-2012, 17:57
یه سوال شما چند ماه قبل پایان خدمت مدارک رو برای کارت پایان خدمت فرستادید ؟
چه مدارکی ؟ ما که امریه هستیم باید کی بفرستیم اینجا کاراش حساب کتاب نداره ؟ نمی دونم به کی بگم !
اموزشی 01 ارتش بودم الان بنیاد مسکنم انشاالله حدود 6 ماه دیگه خدمتم تموم شه !

SNOW PATROL
11-07-2012, 18:04
یه سوال شما چند ماه قبل پایان خدمت مدارک رو برای کارت پایان خدمت فرستادید ؟
چه مدارکی ؟ ما که امریه هستیم باید کی بفرستیم اینجا کاراش حساب کتاب نداره ؟ نمی دونم به کی بگم !
اموزشی 01 ارتش بودم الان بنیاد مسکنم حدود 6 ماه دیگه خدمتم شاید تموم شه !
من دقیق شش ماه مونده بود خدمتم تموم شه فرستادم نمیدونم امریه ها باید چیکار کنند به هر حال وظیفه کارگزینی یگان هست
مدارک هم تا جایی که یادمه کارت خون . کپی اخرین مدرک تحصیلی کپی صفحات شناسنامه و کارت ملی با هشت تا عکس نظامی 2.5 در 3 به همراه ادرس البته مطمئن نیستم

S126
11-07-2012, 18:07
ما مدارک رو دقیقا بعد از پایان ماه دوازدهم می بایستی که میدادیم. البته ما که امریه نبودیم و پرسنلی ارتش مستقیم درخواست کارت رو میزد به ناجا ، اینه وضعیتمون. وای به حال امریه ها. برادر خود من امریه بود 6 ماه پیش تموم کرد. کارتش دو ماه بعد از تموم کردنش تازه صادر شده! برای اینکه کاغذ بازی بین اداره جاتش بیشتر از کاعذ بازی بین نهاد های نظامیه. نامه اون باید از قسمتی که توی جهاد بود میرفت توی ستاد اصلی جهاد .بعد از اونجا احتمالا میرفت برای سپاه . بعد از سپاه میرفت ناجا و خلاصه توی هر کدوم هم حتما چند هفته معتل میشد. مثلا همین دی جی خودمون که نیم ساعت بعد از ترخیص کارتش رسیده دستش ، نشون میده که هرچی این سیکل مضخرف اداری کمتر باشه کارها هم سریعتر پیش میره. البته اینایی که توی ناجا خدمت کردن اینقدر از این کارت پایان خدمتهای خام بهشون میدن که میبرن توی فامیل خیرات میکنن!!

ahad_judo
11-07-2012, 18:23
منم باید بیخیال حقوقای باقیموندم بشم.
فردا زنگ بزنم شعبه رایانه بگم مردک حسابو ببند.
از اونورم بزنگم به یکی از رفقا تو نیرو انسانی بگم عزیزم درخواست کارتمو بده.