PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Majid-6120
04-06-2012, 12:29
سلام دوستان

یه سئوال داشتم .

تویه برگه اول من زده 19 برم شهرک آزمایش شهر خودم و تویه برگه دوم زده 20 باید پادگان باشم . یعنی چی این الان ؟

بعد یکی از دوستام میگفت 19 که جمعست باید 18 یعنی پنج شنبه بری شهرک آزمایش ؟!!!

من گیج شدم . کسی میتون توضیح بده جریان چیه الان ؟!!!

mali.sh
04-06-2012, 13:21
سلام دوستان

یه سئوال داشتم .

تویه برگه اول من زده 19 برم شهرک آزمایش شهر خودم و تویه برگه دوم زده 20 باید پادگان باشم . یعنی چی این الان ؟

بعد یکی از دوستام میگفت 19 که جمعست باید 18 یعنی پنج شنبه بری شهرک آزمایش ؟!!!

من گیج شدم . کسی میتون توضیح بده جریان چیه الان ؟!!!

باسلام

یه نقل از سایت سازمان وظیف عمومی
اعزام كليه مشمولين ديپلم وزيرديپلم در نوزدهم هرماهسازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام داشت : از ارديبهشت ماه 1391اعزام مشمولين ديپلم و زير ديپلم صرفا دريك روز (نوزدهم هرماه ) تجميع و انجام مي شود .
اين سازمان افزود: با اين اقدام سازمان وظيفه عمومي (يكپارچه سازي روزهاي اعزام مشمولين ديپلم و زير ديپلم)يك مرحله ازمراجعه اين دسته از مشمولان به مراكز تعيين شده حذف و اعزام آنان در سراسر كشوربه طور همزمان ودر يك روز به انجام مي رسد.
لینک خبر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mali.sh
04-06-2012, 13:30
اقا چرا این الافی تموم نمیشه؟ حوصلم دیگه سر رفته ...... هنوز 9 ماه دیگه دارم :31: ولی نمیدنم چرا از الان خسته شدم.
خدا اونی که اجباری رو اختراع کرد نیامرزه:31:
فک کنم دچار روزمررگی شدم . هر روز ساعت 13 که میشه فقط چشمم به ساعته که برم خونه.........

اخی دوکلمه نوشتم دلم سبک شد:27:

mali.sh
04-06-2012, 13:35
اینم بزارم که واجبه اطلاع رسانی کنید تا دوستانتون که شرایطش رو دارن معاف بشن.
یسیار مهم

جزئيات مربوط به معافيت كفالت پدر نيازمند مراقبت

گروه ناجا- معاون مشمولان وامور معافيت هاي سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام كرد: مشمولان غيرغايبي كه تا پايان چهارم فروردين ماه سال 91 واجدشرايط معافيت كفالت پدر بالاي 59 سال تمام بوده اند، درصورت استمرار شرايط معافيت، تنهاتا پايان شهريور ماه سال جاري فرصت دارند تا براي ثبت و رسيدگي به درخواست خود اقدام كنند.
به گـزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمـومي نـاجـا، "سرهنگ محمد رضا اكبر حلوايي" معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان بيان داشت : همانگونه كه در گذشته نيز اطلاع رساني شد، يكي از موارد اصلاح شده در قانون خدمت وظيفه عمومي ، تغيير شرط سني در معافيت كفالت پدر، از 59 سال تمام به 65 سال تمام بوده است كه در اين بين برخي از مشمولان غير غايب كه تا 4/1/91 (چهارم فروردين ماه سال جاري) واجد شرايط معافيت كفالت پدر 59 سال تمام بوده اند ممكن است، به دليل عدم آگاهي و يا برخي مشكلات نتوانسته باشند تا تاريخ مذكور درخواست خود را از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي( پليس +10) به ثبت برسانند ، درصورتيكه همچنان واجد شرايط معافيت كفالت پدر بالاي 59 سال تمام مي باشند با مساعدت سازمان فقط تا31/6/91 (سي ويكم شهريور ماه سال جاري) مهلت دارند تا درخواست خود را از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) به ثبت برسانند كه در اين صورت برابرمقررات سال 90 به وضعيت آنان رسيدگي مي شود.
سرهنگ حلوايي خاطرنشان كرد : با توجه به اينكه تاريخ در نظر گرفته شده براي مشمولان واجد شرايط معافيت كفالت پدر 59 سال تمام در برخي از رسانه ها به اشتباه تاريخ ديگري عنوان شده، لذا لازم است به اين نكته توجه شود كه مهلت در نظر گرفته شده (تا پايان شهريور ماه سال 91) صرفا به مشمولاني تعلق مي گيرد كه تا تاريخ چهارم فروردين ماه سال جاري واجد شرايط معافيت فوق مي باشند.
لینک خبر

majidhotboy
04-06-2012, 14:41
سلام به همه .
بالاخره امریه سرباز معلمی رو گرفتم ، اول تیر اعزامم و برای آموزشی افتادم ستاد فرماندهی کل سپاه ، مرکز آموزش شهدای کرمانشاه
کسی میدونه چجور جایی هستش ؟ بخواطر اینکه امریه دارم بیشتر سخت گیری که نمی کنن ؟

mohsen_blid
04-06-2012, 16:37
یه سوال خدمت دوستان
ایا پدر می تونه کفالت رو از یک فرزندش بگیره و به پسر دیگش بده
یعنی الان یه فرزند کفالت پدر رو گرفته ای پدر می تونه درخواست بده که کفالت رو به پسر دیگش بدن و اون یکی پسرش بره سربازی
؟

دوستان ممنون میشم این جواب ما رو هم بدید

asemuna
04-06-2012, 17:35
من بیچاره رو بگو تازه باید بعد 6.5 ماه دیگه فکر این باشم که تعهد خدمتم رو می زارن اجرا یا بی خیال ما میشن ! حتی اموزش پرورشم 2 ساله اینجا کردنش 2.5 سال نمی دونم چه کار کنم

rohamt
04-06-2012, 18:05
سلام
1-می خواستم بدونم قانون کسر خدمت مناطق جنگی پدر هنوز هست ؟ اگه هست 22 ماه چقدر کم میکنه؟
2- من می خوام لیسانسمو 6 ساله تموم کنم اضافه خدمت که نمیخورم؟ بعد از فارغ التحصیل شدن چه قدر وقت دارم دفترچه پست کنم؟

os2000
04-06-2012, 19:02
می خواستم بدونم که این قانون جدید دوره آموزشی واسه کسایی که تو مراکز آموزشی مرزبانی میوفتن شده 3ماه درسته؟؟

asemuna
04-06-2012, 19:08
بچه ها بیایید اینجا رو بترکونید

mali.sh
04-06-2012, 20:11
دوستان ممنون میشم این جواب ما رو هم بدید
دقیقه مورد شما نیست ولی گمان میکنم امکان لغو در شرایط عادی نیست و اگه فرزند اول فوت کنه امکان پذبره.
لینک مربوطه

سلام
1-می خواستم بدونم قانون کسر خدمت مناطق جنگی پدر هنوز هست ؟ اگه هست 22 ماه چقدر کم میکنه؟
2- من می خوام لیسانسمو 6 ساله تموم کنم اضافه خدمت که نمیخورم؟ بعد از فارغ التحصیل شدن چه قدر وقت دارم دفترچه پست کنم؟
جواب سوالات به ترتیب
1- خیر این قانون حذف شده-
2- شما اضافه خدمت نمیخوری ولی برای سال 6 دانشگاه به کمبته نظام وظیفه دانشگاه معرفی میشید. هر زمان دانشگاه تصمیم بگیره (حداکثر تا 6 سال برای لیسانس) شما به نظام وظیفه معرفی میشید.
قسمت دوم سوال 2- فارغ التحصیلان - ترک تحصیلان - اخراجی ها مدت 12 ماه فرصت دارن خودشون رو معرفی کنن.

پیشنهاد
به هیچ وجه خدمت رفتن رو به عقب ننداز.....من پشیمونم که چرا زودتر دفترچه نفرستادم

می خواستم بدونم که این قانون جدید دوره آموزشی واسه کسایی که تو مراکز آموزشی مرزبانی میوفتن شده 3ماه درسته؟؟
مدت دوره آموزش تو قانون جدید تغییر نکرده.

rohamt
04-06-2012, 20:15
دقیقه مورد شما نیست ولی گمان میکنم امکان لغو در شرایط عادی نیست و اگه فرزند اول فوت کنه امکان پذبره.
لینک مربوطه

جواب سوالات به ترتیب
1- خیر این قانون حذف شده-
2- شما اضافه خدمت نمیخوری ولی برای سال 6 دانشگاه به کمبته نظام وظیفه دانشگاه معرفی میشید. هر زمان دانشگاه تصمیم بگیره (حداکثر تا 6 سال برای لیسانس) شما به نظام وظیفه معرفی میشید.
قسمت دوم سوال 2- فارغ التحصیلان - ترک تحصیلان - اخراجی ها مدت 12 ماه فرصت دارن خودشون رو معرفی کنن.

پیشنهاد
به هیچ وجه خدمت رفتن رو به عقب ننداز.....من پشیمونم که چرا زودتر دفترچه نفرستادم

مدت دوره آموزش تو قانون جدید تغییر نکرده.

یعنی چی به نظام وظیفه معرفی میشم ؟ میان میگیرنم میبرن سربازی؟

Milad4171
04-06-2012, 20:26
یعنی چی به نظام وظیفه معرفی میشم ؟ میان میگیرنم میبرن سربازی؟
نميذارن درستون رو تموم كنين. معافيت واسه تحصيل شما بيش از اون به شما اجازه تحصيل نميده.

واسه منه بيچاره هم همچين اتفاقي افتاد. البته من قبل از خدمت يه نامه معافيت تحصيلي گرفتم ولي گويا اون نامه ارزش قانوني نداشته !!(‌ يا ثبت نشده ):41:
من بعد از پايان درسم رفتم خدمت ولي بعد از ارسال مداركم به نظام وظيفه هم غيبت خورده بودم هم مدركم فاقد اعتبار شد. كه با اين داستان بهم گفتن شما نميتوني با مدركت بري سربازي بايد بري و برگردي تا مدركت رو بهت بديم.:19:
اين شد كه من با ديپلم اومدم سربازي و يك ماه ديگه كه تموم بشه تازه مدركم رو از دانشگاه ميگريم!!
فكر نميكنم كسي بدبختي مثل من داشته باشه!!!:9:

rohamt
04-06-2012, 20:34
تو یه این قانون جدید مگه معافیت واسه تحصیل کارشناسی تو حالت عادی 5 سال و با شرایط خاص 6 سال نیست ؟ من الان دیگه کاریش نمیتونم بکنم 12 ترمه تموم میشه چیکار کنم؟

mali.sh
04-06-2012, 20:43
تو یه این قانون جدید مگه معافیت واسه تحصیل کارشناسی تو حالت عادی 5 سال و با شرایط خاص 6 سال نیست ؟ من الان دیگه کاریش نمیتونم بکنم 12 ترمه تموم میشه چیکار کنم؟
بله همبنطوره-شمافکر شو نکن اگه واحده ات با 12 ترم تمومه کمیسیون به ادامه تحصبل شما رای میده ولی درغیر این صورت ازادامه تحصیل باز میمونین.

Milad4171
04-06-2012, 20:43
دقيقا نميدونم ولي يكي از دوستان من ترم اخر بيشتر از 30 واحد داشت / اخراج شد!
ديگه اينه ولي خوب شرايط الان رو من نميدونم. دو سه سالي هست از ميادين دانشگاه به دورم

asemuna
04-06-2012, 22:15
سلام
دوستانی که تجربه خدمت دارند،کمک فوری کنند.
باتوجه به اتمام خدمتم در28مهرماه وقبولی درارشد.2سوال مهم برام پیش اومده:
1-آیا دانشگاه حین خدمت ثبت نام میکنه؟(اگرتعهدبدم که مهرماه درپایان دوره هستم ودرکلاس ها حضوردارم.اماقانونی سربازیم28مهر تمام میشه.دانشگاه سراسری قبول می کنه به نظرتون؟
2-اگرازخدمت ترخیص بشم،سال93که بازمیرم خدمت،آیاباقانون90که الان هستم28روز باقی ماندرو خدمت می کنم یا با قانون سال 93 احتمالا4-5ماه؟(جوابهای متفاوت زیاد شنیدم.خواهش می کنم اگر کسی مطمئن هست جواب بده)
مرسی

mosim90
04-06-2012, 23:56
سلام
1-آیا دانشگاه حین خدمت ثبت نام میکنه؟(اگرتعهدبدم که مهرماه درپایان دوره هستم ودرکلاس ها حضوردارم.اماقانونی سربازیم28مهر تمام میشه.دانشگاه سراسری قبول می کنه به نظرتون؟
2-اگرازخدمت ترخیص بشم،سال93که بازمیرم خدمت،آیاباقانون90که الان هستم28روز باقی ماندرو خدمت می کنم یا با قانون سال 93 احتمالا4-5ماه؟(جوابهای متفاوت زیاد شنیدم.خواهش می کنم اگر کسی مطمئن هست جواب بده)
مرسی
سلام دوست عزیز
1- بله قبول می کنه ولی باید معافیت تحصیلی بگیری.
2-شما چون 28 روز از خدمتت باقی می مونه و چون زیر سه ماه است می تونی یک ترم از دانشگاه مرخصی بگیری و خدمتتم تموم کنی. این قانونشه برای کسایی که زیر سه ماه از خدمتشون مونده در دانشگاه. یا اگه می خوای مرخصی نگیری می تونی تو تابستون که دانشگاه تعطیله بری و خدمتتو تمام کنی.

reza193
05-06-2012, 11:12
سلام دوستان عزیز
امروز برگه معرفی نامم اومده و محل آموزشیم افتاده 02 تهران
تاریخش هم افتاده 4.1 که میشه پنج شنبه که باید برم خودم رو معرفی کنم و بعد بفرستنمون تهران که اگه همون روز بفرستن جمعه میرسم!
چندسوال داشتم و اون اینکه روزای اول که برای آماده کردن لباس مرخصی میدن شامل شهرستانیها هم میشه یا نه ،میفرستنشون پادگان؟
دوم اینکه روند مشخص شدن گردان بصورت رندوم(تصادفیه)یا اینکه طبق نظم خاصیه؟
و اگر کسی از 02 اطلاعات خاصی داره یا راهنمایی خاصی داره ممنونش میشم بگه.
و اینکه جمعه 02 تعطیل نیست؟
مرسی از همتون

MrPean
05-06-2012, 12:53
سلام دوستان عزیز
امروز برگه معرفی نامم اومده و محل آموزشیم افتاده 02 تهران
تاریخش هم افتاده 4.1 که میشه پنج شنبه که باید برم خودم رو معرفی کنم و بعد بفرستنمون تهران که اگه همون روز بفرستن جمعه میرسم!
چندسوال داشتم و اون اینکه روزای اول که برای آماده کردن لباس مرخصی میدن شامل شهرستانیها هم میشه یا نه ،میفرستنشون پادگان؟
دوم اینکه روند مشخص شدن گردان بصورت رندوم(تصادفیه)یا اینکه طبق نظم خاصیه؟
و اگر کسی از 02 اطلاعات خاصی داره یا راهنمایی خاصی داره ممنونش میشم بگه.
و اینکه جمعه 02 تعطیل نیست؟
مرسی از همتون

شما باید روز پنج شنبه تو محل آموزشی باشی نه جمعه بعدشم خودت تنهایی نمیتونی بری اونجا دسته جعی میبرن تنهایی رات نمیدن
مرخصی میدن بستگی به شانست داره ولی مرخصی 1 یا دو روزه
رندوم نیس گروه گروهه اگه با دوستات کنار هم باشی تو یه گردان میفتی
02 اونطور که من شنیدم جزو بهترین جاهای ارتشه

شما کی ثبت نام کرده بودی ؟

MrPean
05-06-2012, 12:58
برگه اعزام من 6/1 بود .. پنج شنبه هفته قبل فرم تعجیل برای تاریخ 4/1 پر کرده بودم چند روز طول میکشه جوابش بیاد؟ احتمال اینکه 4/1 بیفتم چقدره !!

reza193
05-06-2012, 13:05
شما باید روز پنج شنبه تو محل آموزشی باشی نه جمعه بعدشم خودت تنهایی نمیتونی بری اونجا دسته جعی میبرن تنهایی رات نمیدن
مرخصی میدن بستگی به شانست داره ولی مرخصی 1 یا دو روزه
رندوم نیس گروه گروهه اگه با دوستات کنار هم باشی تو یه گردان میفتی
02 اونطور که من شنیدم جزو بهترین جاهای ارتشه

شما کی ثبت نام کرده بودی ؟

مرسی داداش
من 2.4 مدارکم رو بردم +10 ثبت کرد برام
اعزامم از اهوازه که اگه پنج شنبه ببرنمون نهایتا تا شب برسیم تهران واسه همین پرسیدم.

راستی کسی نمیدونه کدوم گردان بهتره؟چطور میشه رفت به اون گردان؟
مهندس مکانیک تو ارتش بکار میاد؟چه مهارتهایی بدرد میخوره؟گواهینامه رو اعلام کنم یا نه؟
Majid-6120
05-06-2012, 13:28
بچه ها یه سئوال ...

راسته که میگن اسم سربازارو تویه فیسبوک سرچ میکنن و آمارشون رو تو فیسبوک در میارند یا شایعست این ؟

کلا از این جور کارها میکنن ؟ یعنی آمار طرفو تویه اینترنت در بیارند ؟

roteal2007
05-06-2012, 13:34
بچه ها یه سئوال ...

راسته که میگن اسم سربازارو تویه فیسبوک سرچ میکنن و آمارشون رو تو فیسبوک در میارند یا شایعست این ؟

مملکت اینقدر درگیر هست که اکسی واسه این چیزا وقت نمیزاره

farhad_persona
05-06-2012, 13:47
بچه ها یه سئوال ...

برای جاهای حساس مثل ستاد مشترک سپاه یا بیت رهبری امکانش هست. من یه همچین چیزی شنیدم.

alivw71
05-06-2012, 13:49
دوستان یه خبر دو روز پیش شنیدم که (کلیه افراد تا 91/6/31 مهلت دارن تا برای کسری مدرک تحصیلی بسیج و جبهه اقدام کنن.)
متن کامل
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، محمدی با استناد به دستورالعمل واصله از سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: تمامی مشمولانی که تا پایان سال ۱۳۹۰ دارای شرایط معافیت‌های سه برادری، ایثارگری، کسر خدمت ناشی از جبهه و جانبازی، خدمت بسیج و آخرین مدرک تحصیلی هستند، می‌توانند از این فرصت استثنایی بهره‌مند شوند.
وی افزود: همچنین افراد دارای معافیت کفالت شامل سن پدر بالای ۵۹ سال، مادر فاقد شوهر، جد و جده دارای فرزند دختر نیز می‌توانند برای اخذ معافیت از خدمت سربازی اقدام کنند.
محمدی تصریح کرد: مشمولان واجد شرایط تا تاریخ ۳۱/۶/۹۱ فرصت دارند که با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ در سطح استان، نسبت به ثبت درخواست معافی یا کسری خود اقدام کنند و معاونت
....

asemuna
05-06-2012, 14:17
سلام
مرسی

سلام دوست عزیز
2-شما چون 28 روز از خدمتت باقی می مونه و چون زیر سه ماه است می تونی یک ترم از دانشگاه مرخصی بگیری و خدمتتم تموم کنی. این قانونشه برای کسایی که زیر سه ماه از خدمتشون مونده در دانشگاه. یا اگه می خوای مرخصی نگیری می تونی تو تابستون که دانشگاه تعطیله بری و خدمتتو تمام کنی.

من اینو برای دوستم نوشته بودم خودم سه ماه بعد از مهرم سربازی دارم یعنی اگه از 3 ماه بیشتر بشه دیگه مرخصی هم نمیده برای یک ترم دانشگاه ؟

S126
05-06-2012, 14:55
بچه ها یه سئوال ...

اگه بری توی یگان میفهمی که اینا اصلا حوصله ندارن کارهایی که وظیفه شون و روتین هست بکنن و همه اش فکر و ذکرشون یارانه و حقوق و سبد کالا و اضاف کاری من اینقدر شد و اصاف کاری اون اینقدر!! زیر آب زنی خودشون .
چه برسه به اینکه بخوان از این جنگولک بازیا بکنن. در ثانی مگه میخوان چه مسئولیتی به سرباز بدن ؟ جز رانندگی و نظافت و تایپ چهار تا نامه که بیرون تو کوچه بذاری کسی برنمیداره؟!!
در ثالث ! حالا گیریم که مثلا رفتن و تحقیق کردن و دیدن شما اصلا مشکل دار! اصلا خود مارک زوکربرگ! فکر میکنی بهت میگن برو خونه بشین و دیگه نمیخواد بیای اینجا؟! تو مشکل داری و ممکنه خطرناک باشی پس نمی خواد بیای سربازی برو خونتون بشین ما خودمون کارامون رو انجام میدیم . تو رو هم معافت میکنیم؟!!

farhad_persona
05-06-2012, 15:06
اگه بری توی یگان میفهمی که اینا اصلا حوصله ندارن کارهایی که وظیفه شون و روتین هست بکنن و همه اش فکر و ذکرشون یارانه و حقوق و سبد کالا و اضاف کاری من اینقدر شد و اصاف کاری اون اینقدر!! زیر آب زنی خودشون .
چه برسه به اینکه بخوان از این جنگولک بازیا بکنن. در ثانی مگه میخوان چه مسئولیتی به سرباز بدن ؟ جز رانندگی و نظافت و تایپ چهار تا نامه که بیرون تو کوچه بذاری کسی برنمیداره؟!!
در ثالث ! حالا گیریم که مثلا رفتن و تحقیق کردن و دیدن شما اصلا مشکل دار! اصلا خود مارک زوکربرگ! فکر میکنی بهت میگن برو خونه بشین و دیگه نمیخواد بیای اینجا؟! تو مشکل داری و ممکنه خطرناک باشی پس نمی خواد بیای سربازی برو خونتون بشین ما خودمون کارامون رو انجام میدیم . تو رو هم معافت میکنیم؟!!

همون طور که گفتم برای جاهای حساس سپاه امکانش هست. یک مورد من شنیدم که طرف جای حساسی بود و صفحه فیس بوک داشت و توش عکس موسوی و ...بود.
البته که معاف نمیکنن! این بابا رو انتقال دادن به کرج.

MrPean
05-06-2012, 15:24
مرسی داداش

من 2.4 مدارکم رو بردم +10 ثبت کرد برام
اعزامم از اهوازه که اگه پنج شنبه ببرنمون نهایتا تا شب برسیم تهران واسه همین پرسیدم.

راستی کسی نمیدونه کدوم گردان بهتره؟چطور میشه رفت به اون گردان؟
مهندس مکانیک تو ارتش بکار میاد؟چه مهارتهایی بدرد میخوره؟گواهینامه رو اعلام کنم یا نه؟
نه داداش جوری زمانو تنظیم میکنن که پنج شنبه اونجا باشی اگه از اهوازی تو ترمینال جمعتون میکنن باهم میبرن
وقتی رفتین اونجا فک کنم 6نفر 6نفر جدا میکنن میندازن تو یه گردان که با هم باشین بهتره- فرقی نداره
گواهینامه صداشو درنیار خدای نکرده تصادف کنی بیچاره میشی پول دیه - ماشین همه چیو تو باید بدی
تو آموزشیو مهارت بدرد نمیخوره باید دوره رو بگذرونی بعدا که تقسیم شدی شاید

Pami
05-06-2012, 17:07

تایید میشه
من خودم چند روز پیش سوتی خفنی از یه مسئله دادم که گفتم فرمانده مستقیمم درخواست انتقالم رو به جایی که عرب نی میندازه میده ، بعد از 3 روز برگشتم جای قبلیم تازه با افتخار !
جوری که فک نکنم دیگه این مسئله انتقالم رو پیش بیارن ، تو همون 3 روز کارهایی که انجام میدادم رو هم طوری انباشته شد که کسی نبود بتونه انجام بده !!

mosim90
05-06-2012, 17:31
من اینو برای دوستم نوشته بودم خودم سه ماه بعد از مهرم سربازی دارم یعنی اگه از 3 ماه بیشتر بشه دیگه مرخصی هم نمیده برای یک ترم دانشگاه ؟

شما می تونی ترم بهمن مرخصی بگیری که بعدش تابستونه که کلاً 7-6 ماه وقت داری.

mali.sh
05-06-2012, 17:34
بچه ها یه سئوال ...

این کار رو که نه ولی به رسمی ها اعلام کردن اکانت فیسبوک نداشته باشن.
البته من خودم بارها درباره فیسبوک داشتنم اونجا بحث شده ولی از اونجا که میبینن من بیخطرم کاری ندارم

nikmaram
05-06-2012, 18:10
سلام به همه
اینجا کسی هست که 19 خرداد یعنی 3 روز دیگه نیروی زمینی ارتش 04 بیرجند اعزامش باشه؟
از بچه های گل p30world اگه کسی هست بگه :10:
من شمارش معکوسم شروع شده:40:
سه روز دیگه باید برم اونجا:18:

arezaeej
05-06-2012, 18:23
سلام دوست عزیز
منظورم ازسوال اول این بود که همزمان28روزهم خدمت کنم هم ثبت نام.(28روزوکامل می توانم مرخصی پایان دوره بگیرم)
میدونم میشه مرخصی گرفت.اماسراسری میگن مرخصی نمیده مثل آزاد.درضمن اگرمی خواستم تابستان خدمت کنم...کلا می گذارم بعدارشد.حداقل شایداون موقع دیگه21 ماه نباشه.اما الان قانون21ماه هست.ولی من 17ماه خدمت می کنم(قانون90)

reza1reza1
05-06-2012, 18:40
فکر میکنم بشه

amirreza_pro
05-06-2012, 18:54
آقا یک سوال.خواهشا یک جواب بده.
من پارسال کسر خدمت خودم رو در سامانه نظام وظیفه ثبت کردم اما به دلیل اینکه مشغول تحصیل هستم هنوز تاریخ اعزامم مشخص نیست.احتمالا آبان ماه یا اذر ماه اعزام میشم.
کسی اطلاع داره کسر خدمت ما چه طوری حساب میشه؟؟

asemuna
05-06-2012, 18:57
شما می تونی ترم بهمن مرخصی بگیری که بعدش تابستونه که کلاً 7-6 ماه وقت داری.

یعنی من که تا اول دی تموم میشه دانشگاه قبول نمیکنه یک ترم مرخصی بگیرم و بهمن برم سر کلاس و باید حتما ترم بهمنم مرخصی بگیرم اینا رو از چه قانونی می گید ؟
راستی ثبن نام ارشد کیه ؟ از زمان ثبت نام تا اول دی بیشتر از سه ماه میشه دیگه نه ؟

fedaghi
05-06-2012, 21:08
سلام دوستان امروز محل آموزشی من مشخص شد مرکز آموزش آیت الله خاتمی یزد:
1. این پادگان توی خود شهر یزد هست یا جای دیگری هست؟(شهر دیگه یا خارج از شهر یزد؟)
2. چه جور پادگانی هست؟
تاریخ اعزام 1/4/1391 از بندرعباس

shadmehrmedia
05-06-2012, 21:10
سلام دوستان من برگ سبزم اومد رفتم سپاه پذیرش کردم و تمام کاراش تموم شد.بعد امروز برگ سفیدم اومده زده 01 !!!
میشه کاریش کرد؟

M3HRD@D
05-06-2012, 21:41
سلام دوستان:
برگ سبز ما هم امروز اومد و 1 ام تیر اعزامم.....
به نیروی انتظامی - مرکز آموزش مالک اشتر اراک....
یه چند تا سوال داشتم دوستان:
1.کسی این پادگان خدمت کرده یا میدونه چه جور جایی؟
2.من میخوام از کرج 1 ام اعزام شم همون روز موهام رو بزنم
یا بزارم اول برم پادگان چون شاید وسایل مسایل دادن برگشتیم بعد رفتیم چه جوریاست؟
3.دوستان این قظیه اکانت دادن فیسبوک چیه تو این دو صفحه خوندم واقعا به داشتن فیسبوک و گرایش سیاسی رو چک میکنن و گیر میدن؟

piishii
05-06-2012, 21:46
سلام دوستان:
3.دوستان این قظیه اکانت دادن فیسبوک چیه تو این دو صفحه خوندم واقعا به داشتن فیسبوک و گرایش سیاسی رو چک میکنن و گیر میدن؟
سلام
مرتضی اونجا آموزشی بوده ازش بپرس
یکی از دوستان من هم بوده ولی بهش دسترسی ندارم

imanpod
05-06-2012, 22:46
سلام دوستان:
1- توی پادگانهای آموزشی ناجا ، بهترین جا همین مالک اشتر هست . چه از لحاظ سخت نگرفتن ، چه از لحاظ مرخصی (به خصوص برای شهرهای نزدیک مثل تهران و قم و همدان و ...) ، چه از لحاظ امکانات و چه از لحاظ برخورد پرسنلش . به جز یه گروهان ، تمام گروهان های 4 گردانش تحصیل کرده هستن .
مسئله ی مهم شانست هست که امیدوارم شانس بیاری و توی یکی از گردانهای ذوالفقار یا عاشورا بیوفتی . گردانهای قدس و به خصوص گردان کربلا قدیمی و تا حدودی کثیف هستن ولی ذوالفقار و عاشورا در حد سربازی خوبن .
متاسفانه فصل بدی داری آموزشی میری . من خودم پارسال 1 تیر اونجا بودم و گرما خیلی اذیتم کرد . آفتاب شدیدی هم داره . ولی امسال برای بار دوم اردیبهشت ماه که اعزام شدم هوای نسبتا بهتری داشت (برعکس سری قبلی یه کمی زیادی سرد بود . بیابونه دیگه .)
2- موهات رو توی خونه یا آرایشگاه یه روز قبل از اعزام با ماشین بزن .
شما برین اونجا حداقل حداقل 4-5 روز یا حداکثر 2 هفته ی اول نگهتون میدارن . مثل ارتش خونه نمیذارن بری . لباس هم همه جور سایزی پیدا میشه . باید با بقیه عوض بدل کنین . مگر سایزتون خیلی غیر استاندارد باشه که در این صورت مرخصی شهری بهتون میدن .
در مورد فیسبوک مشخصا به چیزی اشاره نمیکنن (مگر قانون جدیدی باشه!) ولی یه تعهد ازتون میگیرن که در مورد یگان خدمتی (جایی که بعد از آموزشی تقسیم میشی .) چیزی توی اینترنت ننویسین .

راستی اگر احیانا آلرژی داری ، قرص آنتی هیستامین و ... با خودت ببر . چون اونجا خاک یه خورده زیاده .

رضا اس
06-06-2012, 01:16
اقا سپاه مالک اشتر ارومیه چه جوریاست؟

دیپلم تو سپاه به درد میخوره؟
اگه میدونید بی زحمت یه اطلاعاتی بدید ممنون میشم

dav00d
06-06-2012, 09:54
درسته كه معافيت بعد از فارغ التحصيلي 1 سال شده؟؟

urumchi
06-06-2012, 12:01
اقا سپاه مالک اشتر ارومیه چه جوریاست؟

دیپلم تو سپاه به درد میخوره؟
اگه میدونید بی زحمت یه اطلاعاتی بدید ممنون میشم

من خودم یه بار از طرف مدرسه رفتم اونجا
خیلی از شهر دور نیست
در کل میشه گفت جای خوبیه البته اگه الان خرابش نکرده باشن !!!

urumchi
06-06-2012, 12:17
سلام دوستان:

من اسفند 90 آموزشی اونجا بودم

بدترین موقع داری میری چون تابستون اونجا خیلی گرمه ولی از اونجایی که از لحاظ امکانات کمبودی نداره کلا زیاد اذیت نمی شی مخصوصا از نظر داشتن کولر و آبسردکن

من که اول اسفند اعزام شدم بعد از 17 روز بهمون 48 ساعت مرخصی دادن که فقط به درد بچه های اراک و تهران خورد ، پس بهتره همون اول تیر با تجهیزات کامل بری تا یه موقع اونجا لنگ نمونی ، هر چند اونجا تقریبا هر چیزی رو میشه پیدا کرد

ضمن اینکه حتما قبل از رفتنت موهاتو کوتاه کن چون با ماشین اصلاح اونجا موی 1000 نفرو زدن و میزنن :2:

یه سری چیزا اونجا هست که به کسی نگی بهتره چون فقط جنبه تجسس در زندگی خصوصی ت رو داره مثلا ازتون خواهند پرسید از افراد خانواده و بستگان چه کسایی رو در خارج از ایران داری یا میپرسن چه کسایی از افراد خانواده و بستگانت مسافرت خارج از کشور رفتن و مرتب تاکید می کنن که حتما بگید ولی همه ش زر مفته و فقط میخوان تو کار و زندگیت فضولی کنن . من همه ش اطلاعات غلط دادم و هیچ اتفاقی هم نیفتاد

یا اگه خواستن آدرس ای میل و اکانت فیسبوک و ... رو بنویسی یا بنویس ندارم یا الکی یه چیزی بنویس بده بهشون

نکته بعدی اینه که اونجا چون سرباز زیاده برای کنترلشون سعی می کنن از تهدید و ترساندن استفاده کنن و همه شون هم سرباز رو از مرخصی ندادن میترسونن ، 90% اون حرفا دروغه محضه

درجه ها رو فرمانده گروهان دلبخواهی میده یعنی اگه ازت خوشش بیاد بهت ستوانسومی میده اگر هم خوشش نیاد بهت استواردومی میده !!!

ازتون امتحان هم قراره بگیرن که همه ش کشکه !!! دوست من مطمئن بود که از 50 تا سوال حداقل 45تاشو درست زده ولی موقع اعلام نمره ها از 100 ، 40 گرفته بود !!! میگفتن کسایی که زیر 70 بگیرن بهشون مرخصی پایان دوره نمیدن یا کم میدن ولی آخر سر دیدیم که به همه 7 روز پایان دوره دادن!

تنها چیزی که اونجا واقعا بهش حساس هستن اینه که بری مرخصی و دیر بیای! یا اینکه از مرخصی استعلاجی استفاده کنی
یکی از بچه ها بخاطر عمل لثه 10 روز استعلاجی گرفت ، آخرین روز نگهش داشتن و 4 روز پایان دوره رفت

اگه گفتن کسی جوشکاری ، رنگ کاری و ... بلده بهتره اعلام نکنی و کلا هیچ مسئولیتی رو گردن نگیر فقط بزن تو کار بخور و بخواب

موقع صف جمع هم زیاد خودتو اذیت نکن ، پاتو زیاد بالا نیار اگر هم گفتن چرا پاتو بالا نمیاری ، راحت بگو نمی تونم، همین !!! هیچ غلطی نمی تونن بکنن

موقع رفتن به میدون تیر حواست باشه افسر میدون تیر یه نمه قاطی داره ، کاری نکنی چیزی بهت بگه چون یارو خیلی ریلکسه! پوکه هم گم نکنی که مکافاتیه پیدا کردنش تو میدون تیر

در کل قراره بهت خوش بگذره چون هم امکانات خوبی داره هم غذاش نسبتا خوبه فقط یه خورده آستانه تحملت رو ببر بالا مخصوصا سر بیدار باش که ساعت 4/5 میزنن و یه سری گیر دادن ها مخصوصا سر وضعیت ظاهری

صحبت در مورد مالک اشتر زیاده ، شما اگه چیز خاصی میخوای بدونی بپرس تا از سیر تا پیازش رو واست تعریف کنم

رضا اس
06-06-2012, 12:46
من خودم یه بار از طرف مدرسه رفتم اونجا
خیلی از شهر دور نیست
در کل میشه گفت جای خوبیه البته اگه الان خرابش نکرده باشن !!!
دمت گرم دادش اب هواش چطوره تو این موقع ها؟ دقیقا کجا میشه؟

MrPean
06-06-2012, 14:05
امروز رفتم +10 جواب فرم تعجیل اومده موافقت شده با 4/1 ولی هنوز جای محل آموزشیو نوشته متعاقبا اعلام میشه

حالا بعدا پست خودش میاره اون برگ محل آموزشیو یا بعدا باید دوباره برم +10 از اونجا بگیرم ؟؟

hamid_n70
06-06-2012, 14:46
سلام دوستان
من 1/4 اعزام میشم به 02 نیروی زمینی ارتش تهران .با مدرک لیسانس برق قدرت. میخواستم بدونم چه جور جاییه.از اهواز باید اعزام بشیم یا نه .دوستانی که اونجا بودن یا اطلاعاتی دارن ممنون میشم منو راهنمایی کنن :45:

fedaghi
06-06-2012, 15:54
سلام دوستان امروز محل آموزشی من مشخص شد مرکز آموزش آیت الله خاتمی یزد:
1. این پادگان توی خود شهر یزد هست یا جای دیگری هست؟(شهر دیگه یا خارج از شهر یزد؟)
2. چه جور پادگانی هست؟
تاریخ اعزام 1/4/1391 از بندرعباس

سلام
دوستان کسی اونجا نبوده که بگه وضعیتش چه طوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MRBH2012
06-06-2012, 16:38
بچه ها من برای یکی از دوستام دارم این سوال رو می پرسم و خودم خیلی با قوانین سربازی آشنایی ندارم. اگه سوالم مسخره اس نخندید
اگه یکی نصف سربازیش رو رفته باشه میتونه امریه بگیره و بقیه مدت سربازیش امریه باشه؟
اصلا امکان جابجایی وجود داره؟ و اگه آره چه جوری باید اقدام کنه

dav00d
06-06-2012, 17:05
درسته كه معافيت بعد از فارغ التحصيلي 1 سال شده؟؟

چرا كسي جواب نميده؟
بي زحمت جواب بدين

payamovie
06-06-2012, 17:12
سلام من 1تير پادگان مالک اشتر اراک اعزامم
متاسفانه نیروی انتظامی افتادم
چند تا سوال داشتم
1-آیا فوق لیسانس اونجا تاثیری در راحتی داره؟
2-چقدر ممکنه یگانم جایی باشه که وقت اداری باشم مثلا ستاد مرکزی؟آخه متاهلم و بعد از ظهرام رو میخوام
3-چقدر ممکنه بد شانس باشم و راهنمایی رانندگی اهواز بیوفتم؟
مرسی بچه ها
کسی نیست جواب منو بده؟
در ضمن میخواستم بدونم چه درجه هایی ممکنه بگیرم؟

رضا اس
06-06-2012, 18:54
کسی نیست جواب مارم بده !؟
نیروی زمینی مالک اشتر ارومیه چه جور جاییه ؟
اب و هواش چه جوریه؟
دقیقا کجای ارومیه هست؟
جواب بدید ممنون میشم
مرسی :42:

MrPean
06-06-2012, 19:59
چرا كسي جواب نميده؟
بي زحمت جواب بدين

آره داداش :20:

Dashmehran
06-06-2012, 20:02
دوستان من 4/1 اعزامم میخوام بدونم آموزشی الان دو ماهه یا سه ماه ؟؟؟

mali.sh
06-06-2012, 20:32
چرا كسي جواب نميده؟
بي زحمت جواب بدين
بله شده 1سال

mali.sh
06-06-2012, 20:33
دوستان من 4/1 اعزامم میخوام بدونم آموزشی الان دو ماهه یا سه ماه ؟؟؟

آموزشی دو ماه هست

mali.sh
06-06-2012, 20:50
سلام
دوستان کسی اونجا نبوده که بگه وضعیتش چه طوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام همشهری
"مرکز آموزش آیت الله خاتمی یزد" شهرت : هتل خاتمی :31: یکی از دوستام اونجا آموزشی بود میگفت پادگان خوبیه.
خارج از شهر هست لینک نقشه و موقعیت تو ویکی مپیا به همراه کامنت های خوندنی:31:

mali.sh
06-06-2012, 20:53
امروز رفتم +10 جواب فرم تعجیل اومده موافقت شده با 4/1 ولی هنوز جای محل آموزشیو نوشته متعاقبا اعلام میشه

حالا بعدا پست خودش میاره اون برگ محل آموزشیو یا بعدا باید دوباره برم +10 از اونجا بگیرم ؟؟
پست میاره ولی 2 هفته قبل اعزام میتونی از پلیس +10 بگیری

shazdeh23
06-06-2012, 21:58
بچه ها من برای یکی از دوستام دارم این سوال رو می پرسم و خودم خیلی با قوانین سربازی آشنایی ندارم. اگه سوالم مسخره اس نخندید
اگه یکی نصف سربازیش رو رفته باشه میتونه امریه بگیره و بقیه مدت سربازیش امریه باشه؟
اصلا امکان جابجایی وجود داره؟ و اگه آره چه جوری باید اقدام کنه

دوست عزیز منم همین وضعیت رو داشتم
رفتم از تظام وظیفه و ... پرسیدم گفتم میشه. رفتم دنبال کاراش. آخرش به مشکل خوردم و گفتن نمیشه.
پس به دوستت بگو نره دنبالش. چون کلی علاف میشه و آخرش نتیجه نمیده.
الان من دارم خدمت میکنم اما بدون امریه
یا حق

fedaghi
06-06-2012, 22:50
سلام همشهری
"مرکز آموزش آیت الله خاتمی یزد" شهرت : هتل خاتمی:31: یکی از دوستام اونجا آموزشی بود میگفت پادگان خوبیه.
خارج از شهر هست لینک نقشه و موقعیت تو ویکی مپیا به همراه کامنت های خوندنی:31:

سلام همشهری خوبی ایشالله دست گلت درد نکنه جوابمو دادی. مگه اینکه همشهری هوای همشهری رو داشته باشه. نوکرتم به مولا.:12:

brothers000
07-06-2012, 08:25
خب این هفته هم به لطف مراسم اعتکاف مرخصی شامل حال ما شد تا در خدمت دوستان باشیم
فقط چند تا مورد رو که این مدت درباره اش زیاد شنیدم رو خدمت همه برو بچه هایی که در شرف عزیمت به خدمت هستند عرض کنم
اول اینکه هزاری هم بگن فلان جا هتل هست و راحته بازم تو خودتون تو شرایطش قرار نگیرید نمیتونید بسنجید !
اینو نمیگم روحیه تون رو ببازید
اینو میگم که یادتون باشه طرز فکر و دید شما خیلی مهم تر از حرف دیگران هست
ولی کلا الان شرایط خدمت نسبت به قبل راحت تر شده فقط مهم اینه چقدر زود خودتون رو عادت بدید و کنار بیاید با این مقطع جدید و البته پر خاطره و شیرین زندگیتون
مطلب بعدی در مورد اینه که میگن آموزشی چند وقته
من خودم از فرمانده پشتیبانی پادگانمون سوال کردم و گفت دیپلم 8 هفته و زیر دیپلم 13 هفته
که البته با توجه به تجربه خیلی از دوستانم که قبلا در طی همین چند ماه اخیر خدمت رفتن هم این حرف تایید میشه
مساله بعدی هم که هست اینه که میگن اعزامی های قبل خرداد امسال همگی شامل 18 ماه خدمت میشن که اینم یه شایعه بیش نیست
و طبق آخرین اخبار سایت پلیس و نظام وظیفه از فروردین امسال مدت خدمت 21 ماه و امریه 24 ماه هست
مگر اینکه در آینده چیز جدیدی عنوان بشه
و اینکه دوستانی که خودشون 18 ماه خدمت باید بکنن میگن 21 ماه سخته و نمیکشه و ... باید بگم که دوستان عزیز اگه مثلا یهو شما خدایی نکرده یه هفته اضافه بخوری دست خودته که نخوای بری یا نکشه یا هر چی ؟
پس لطفا نگید هی 21 ماه چه جوری میخواد خدمت کنه یا فلان !
من به خودم کاری ندارم ولی اینجوری شما روحیه خیلی از بچه هایی که 21 ماه خدمت باید بکنن رو داغون میکنید
اونم زمانی که همگی در ماهای اول خدمت هستن و اینجوری دیدشون به خدمت تغییر میکنه
ضمنا احتمال بازگشت زمان خدمت به 18 ماه هم بعید نیست
لااقل برای کسایی که تا 3 خرداد اعزام شدن
چون یه سری اخبار نسبتا موثق از یه سری منابع رسیده که ممکنه اینکارو کنن
ضمن اینکه هنوز مدت خدمت به تصویب قانونی نرسیده و قابل تغییره

mybrute
07-06-2012, 09:51
دوستان عزیز اطلاعاتی در مورد پادگان نبی اکرم میبد (یزد) دارن ؟! :42:

my.lejend
07-06-2012, 12:23
سلام به همگی
بچه ها من رو یادتون هست؟ امروز اموزشیم تموم شد... داغون شدم

بچه ها توی برگه ی امریه من زده فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران... نوشته 5 روز دیگه باید خودم رو معرفی کنم به یگان مربوطه... یعنی کجا باید برم؟ اصلا این فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران چی هست؟
ممنون میشم زود جواب بدید

ahad_judo
07-06-2012, 16:28
بالاخره سربازی ما هم تموم شد و راحت شدیم از اون خراب شده.
خداحافظ رژه های صبحگاه و خداحافظ کادری های عقده ای.:31:

ahad_judo
07-06-2012, 16:31
چرا كسي جواب نميده؟
بي زحمت جواب بدين
بله 1 ساله.

Milad4171
07-06-2012, 17:03
به به حافظ مرز آبي ! سلامت باشي! منم يه بيست روز ديگه با اين دوستان خدافظي ميكنم.
بسي رنج بردم در اين سربازي!!!
ولي هيچي كه نه صبر و تحمل آدم رو زياد ميكنه تو يه سري مسائل!
ميتونم بگم من هرچيزي هم كه ياد گرفتم تو آموزشي بود در دوران ضرورت فقط الافي و كاربيخود بود!
البته به لطف فرماندهان خوب ما خدمت رو در بهترين حالت ممكن به پايان مي بريم!
در بدترين شرايط آب و هوايي هم كه باشي كه يه فرمانده ي خوب داشته باشي از مرخصيت هم حاظري واسش بزني!!!

S126
07-06-2012, 17:10
تبریک میگم یه کسانیکه خدمتشون تموم شده. ایشالله موفق باشین .متاسفانه باید بگم که به جمع بیکاران پس از خدمت خوش اومدید (اگه کار ندارید! ) 18 ماه برای این مملکت جون کندیم ، حالا نه از کار خبری هست و نه کسی اون 18 ماه رو سابقه کار میدونه . همه میگن کو سابقه کار. خدمت رفتی که رفتی وظیفت بوده!

A M ! N
07-06-2012, 17:14
البته به لطف فرماندهان خوب ما خدمت رو در بهترين حالت ممكن به پايان مي بريم!
در بدترين شرايط آب و هوايي هم كه باشي كه يه فرمانده ي خوب داشته باشي از مرخصيت هم حاظري واسش بزني!!!

به سلامتی داداش ! شیرینی یادت نره : دی آره با این حرفت موافقم ، پسر عمه ی من خدمتش کرمانشاه بود ، خیلی هم بچه ی فیلمیه. میگفت اینقدر با این فرماندمون جورم که اصن دیگه از دوستی رابطه ی ما بالاتر رفته !! میگفت دیگه به همدیگه .... هم میدادیم :دی میگفت برگه ی مرخصی میزاشت جلوم میگفت شهرام خودت بنویس !! اهل لاف زنی هم نیست ها !

بیرون میرفتن با هم قرار گردش تفریح.. واقعا خدمت بهش خوش گذشته بود.. عکس این فرماندشونو نشون من داد دیدم سیبیل داره مث شکوفه ی قهوه ی تلخ :دی

من که خدمت نرفتم ولی میدونم که خوش گذشتن یا نگذشتن فقط بستگی به خود آدم داره.

امیدوارم که سربازی همتون به سلامتی و خوشی انجام بشه و فقط خاطرات خوبش یادتون بمونه. :10::40:

با آرزوی بهترینها..

ahad_judo
07-06-2012, 17:14
تشکر میکنم.
ایشالا قسمت همه دوستان سرباز بشه که زود ترخیص بشین.
خوشبختانه من فرماندهان خوبی داشتم ولی زیر دستا خیلی زیرآبی میرفتن ولی صبر همیشه راهکار مهمی برای آدم تو سربازیه.
میلاد جان ایشالا این 20 روز هم میگذرد.واقعا دیگه ناکشه.نه؟؟؟:8:

asemuna
07-06-2012, 18:02
اخ یه روز یعنی میشه منم بیام بگم تموم شد :31: 6 ماه و 13 روز مونده بچه ها که می گن بی کاری بعد خدمت دلم میریزه

mali.sh
07-06-2012, 18:05

به سلامتی داداش
انشاالله موفق وموئید باشید
از کادری های عقده ای خوشم اومد++++++ امروز نزدیک بود یکشون رو با یه تو گوشی ناز نوازش کنم.
فک کن بعضی ها چقدر ادم مسخره ای هستن که mali.sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به این آرومی بخواد دعوا کنه:2:
ولی خدا رو شکر عاقل تر از این حرفا بودم که خودمو به خاطر یه عقده ای گرفتار کنم.

mali.sh
07-06-2012, 18:12
سلام به همگی
بچه ها من رو یادتون هست؟ امروز اموزشیم تموم شد... داغون شدم

بچه ها توی برگه ی امریه من زده فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران... نوشته 5 روز دیگه باید خودم رو معرفی کنم به یگان مربوطه... یعنی کجا باید برم؟ اصلا این فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران چی هست؟
ممنون میشم زود جواب بدید
بله که یادمونه
یه سلامتی آمورشی تموم شده دیگه

دوستان تهرانی راهنمایی کنن رفیق ما رو:10:

Sub007
07-06-2012, 18:51
منم 10 ارديبهشت خودم رو به قرارگاه جنوب غرب معرفي كردم.خداييش يه جورايي نفهميدم كه اين تقريبا 40 روز چطوري گذشت.
اگه گرماي هوا رو بزاريم كنار جدا جاي خوبي افتادم.

brothers000
07-06-2012, 21:06

آقا مبارکه
اتفاقا منتظر بودم که بیای و خبر تموم شدن خدمتت رو بدی
ایشااله که ازین به بعد هم موفق و پیروز باشی تو زندگیت
ما که تازه اول راه خدمتیم و 20 ماه دیگه باید بکشیم

تشکر میکنم.
ایشالا قسمت همه دوستان سرباز بشه که زود ترخیص بشین.
خوشبختانه من فرماندهان خوبی داشتم ولی زیر دستا خیلی زیرآبی میرفتن ولی صبر همیشه راهکار مهمی برای آدم تو سربازیه.
میلاد جان ایشالا این 20 روز هم میگذرد.واقعا دیگه ناکشه.نه؟؟؟:8:

این صبر رو واقعا موافقم
تو همین یه ماه آموزشی که میگذره به تمام معنا فهمیدم که "گر صبر کنی ز غوره (یا شایدم قوره) حلوا سازم" یعنی چی !
خدمت آزمون سنجش صبر آدماست از دید من !

VAHID
07-06-2012, 22:19
من هم روزی که رفتم سر خدمت گفتم خدایا 17 ماه باید خدمت کنم :42:

روزای اول و ماه های اول خیلی دور میگذشت بعد مثل چشم بهم زدن تموم شد الان یکسال ونیم گذشته
ولی خداییش 1 ماه اخر خدمت یه طرف بقیه خدمت هم یه طرف ولی بستگی به خود ادم هم داره که
خدمت رو برای خودش سخت بگیره یا اسون من که به خودم زیاد سخت نگرفتم......(از لحاظ روحی و روانی)

انشالله همه به خوبی و خوشی تموم کنن.......:46:

my.lejend
08-06-2012, 09:56
mali.sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان خوشحالم من رو یادته. یادته با چه بدبختی ای دفترچه پست کردم و چقدر استرس داشتم؟ بالاخره تموم شد...

بچه ها اگر حق انتخاب داشته باشید که کل مدت یگان رو هر جائی که دلتون میخواد خدمت کنید کجا رو انتخاب میکنید؟
(البته برای نگهبانی دادن)

به نظرتون بهترین جا کجاست؟ هواناجا؟ میراث فرهنگی؟ شهرک ازمایش؟ ممنون میشم دلیلش رو هم بگید

بچه ها زود راهنمائی کنید که خیلی اورژانسی هست کارم...

Milad4171
08-06-2012, 10:48
از من بپرسن ميگم فاوا از همه جا بهتره (‌فناوري اطلاعات و ارتباطات )

my.lejend
08-06-2012, 11:37
از من بپرسن ميگم فاوا از همه جا بهتره (‌فناوري اطلاعات و ارتباطات )

فاوا نگهبانی داره داداش گلم؟ میشه بیشتر توضیح بدی؟

ahad_judo
08-06-2012, 11:47
فاوا نگهبانی داره داداش گلم؟ میشه بیشتر توضیح بدی؟
با اجازه از میلاد عزیز:
تو پادگان ما بچه های لیسانس تو یگان فاوا معاون استوار پاسی میگرفتن و من هم با میلاد موافقم.فاوا خیلی جای خوبیه.البته عقیدتی سیاسی و حفاظت هم یگانهای خوبی هستند.
فقط دعا کنید پادگانهایی بیوفتید که یگان رزمی نداشته باشند.

Vmax
08-06-2012, 12:50
دوستان سلام ...
من 1 تیرماه اعزامم هست به مالک اشتر اراک
میخواستم ببینم اونجا چه وسایلی رو میذارن ببریم تو پادگان ...
موزر (Mozer) میذارن ببریم تو ؟؟
چه وسایلی مهم هست که ببریم ؟
ممنون

Milad4171
08-06-2012, 13:19
دوستان سلام ...
من 1 تیرماه اعزامم هست به مالک اشتر اراک
میخواستم ببینم اونجا چه وسایلی رو میذارن ببریم تو پادگان ...
موزر (Mozer) میذارن ببریم تو ؟؟
چه وسایلی مهم هست که ببریم ؟
ممنون

پسر دايي كم اونجا بود. ببخشي نميخوام توهين كنم ولي ميگفت ما از خود اراك اومديم و يه سري كرد و لر هم بودن. ميگفت فقط فقط نبايد با هيچكس توي گروهان و گردان خودتون يا بقيه درگير بشين!
ميگفت نزديك بود ما با لرها دعوامون بشه كه شانس آورديم اونا زود ترخيص شدن!!!
موزر ميگذارن ببري. چون فصل گرماست .لباس زير به نظر من زياد ببر. شامپوي خنك كننده بدن ببر. كرم ضد آفتاب كه وقتي برگشتي سيا نشي نشناسنت!!!!
وسايل آرايش پيرايش رو ببر!
البته الان واسه شما بهتره فكر كنم در بدترين حالت آخر هفته ها مرخصي هستين!!!

payamovie
08-06-2012, 15:26
به فوق لیسانس چه درجه هایی توی نیروی انتظامی ممکنه بدن؟

SNOW PATROL
08-06-2012, 15:45
به فوق لیسانس چه درجه هایی توی نیروی انتظامی ممکنه بدن؟
معمولا ستوان 3 میدن اما در مواردی هم ستوان 2 داده میشه

mohandesin1
08-06-2012, 17:20
با سلام
تاریخ اعزام من 91/4/1 (12 روز دیگه)هست که با مدرک لیسانس افتادم نیرو دریایی ارتش و آموزشیم سیرجان افتاده
چند روز پیش برا زانوم رفتم دکتر که گفت نرمی کشکک زانو دارم و اینطور که شنیدم معاف از رزم میشم ، نظام وظیفه گفت اگه درخواست معاف از رزمی بدم یکی دو ماهی طول میکشه تا جوابش بیاد بنابراین 91/4/1 نباید برم و باید منتظر جواب بمونم (که اگه نروم و معاف از رزم هم نشم اونوقت غیبتم میخورم )
اگه درخواست معاف از رزم بدم و 91/4/1 به سیرجان نروم:
1- اونوقت بعد از معاف از رزمی محل اعزامم عوض میشه ؟
2- تاریخ اعزامم چطوری میشه؟ یعنی در اولین ماه زوج پس از اومدن نتیجه معاف از رزمی اعزام میشم( مثلا 91/6/1 ) یا سریعا پس از اومدن جوابش اعزام میشم؟ ( اگه تاریخش معلوم باشه میخوام درخواست معاف از رزم بدم و برم دنبال پذیرش تویه سپاه :21:)

و در آخر سیرجان چه جور جاییه؟( ما به هرکی گفتیم اونجا افتادیم بدجوری تو دلمونا خالی کرد :45:) و کلا نیرو دریایی ارتش چه جور جاییه؟
ببخشید اگه زیاد شد

mali.sh
08-06-2012, 18:26
با سلام
تاریخ اعزام من 91/4/1 (12 روز دیگه)هست که با مدرک لیسانس افتادم نیرو دریایی ارتش و آموزشیم سیرجان افتاده
چند روز پیش برا زانوم رفتم دکتر که گفت نرمی کشکک زانو دارم و اینطور که شنیدم معاف از رزم میشم ، نظام وظیفه گفت اگه درخواست معاف از رزمی بدم یکی دو ماهی طول میکشه تا جوابش بیاد بنابراین 91/4/1 نباید برم و باید منتظر جواب بمونم (که اگه نروم و معاف از رزم هم نشم اونوقت غیبتم میخورم )
2- تاریخ اعزامم چطوری میشه؟ یعنی در اولین ماه زوج پس از اومدن نتیجه معاف از رزمی اعزام میشم( مثلا 91/6/1 ) یا سریعا پس از اومدن جوابش اعزام میشم؟ ( اگه تاریخش معلوم باشه میخوام درخواست معاف از رزم بدم و برم دنبال پذیرش تویه سپاه :21:)

و در آخر سیرجان چه جور جاییه؟( ما به هرکی گفتیم اونجا افتادیم بدجوری تو دلمونا خالی کرد :45:) و کلا نیرو دریایی ارتش چه جور جاییه؟
ببخشید اگه زیاد شد

با سلام
معمولا سوالات روبه ترتیب جواب میدم ولی اینبار اول میخوام از آخر بگم .:31:
جواب سوال آخر
سیرجان یاهمون سیرجون :31: جای بدی نیست 3 تا از رفیقام اعزام از بندرعباس 8/90 اونجا بودن مدرکشون هم لیسانس بود الان هم افتادن بندرعباس. خیلی راحت نیست (به بخور بخوابی سپاه نمیرسه ولی جای بدی نیست) .
ج سوال 1: خیرطبق قانون دوباره شما کد نیروی دریایی ارتش میخوری ولی اگه بری تاریخ اعزامت رو تمدید کنی میتونی پذیرش سپاه بشی.
ج سوال 2- برای شما تاریخ اول ماه زوج بعدی رو میزنن.91/6/1

ولی یه راهنمایی ازبرادرکوچیکت mali.sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خدمتت روعقب ننداز هرروزکه اونجا میمونی دلت میخواد همون زودتراومده بودی والان مثلا 2ماه زودترخدمتت تموم بود.

رضا اس
08-06-2012, 18:53
با سلام

ببخشید اگه زیاد شد
نمیخوام دلت زده شه من داداشم افتاده بود سیرجان میگفت خیلی جایه بدیه اب و هواش که شوته کادریاشم از یه طرف ....!!!
بعد یگانشم افتاد کنارک (سیستان بلوچستان) کلا نیرو دریایی ارتش خوب نیست !
حالا انشالله یه تو بد نگذره * سوالای دیگتو اطلاعی ندادم
البته خود منم فردا اعزامم - سپاه مالک اشتر ارومیه - که سوال کردم چه جور جاییه هیچکس جواب نداد !

mali.sh
08-06-2012, 19:35
نمیخوام دلت زده شه من داداشم افتاده بود سیرجان میگفت خیلی جایه بدیه اب و هواش که شوته کادریاشم از یه طرف ....!!!
بعد یگانشم افتاد کنارک (سیستان بلوچستان) کلا نیرو دریایی ارتش خوب نیست !
حالا انشالله یه تو بد نگذره * سوالای دیگتو اطلاعی ندادم
البته خود منم فردا اعزامم - سپاه مالک اشتر ارومیه - که سوال کردم چه جور جاییه هیچکس جواب نداد !

رضا اس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یا داداشت احتمالا خدمت نرفته یه چی گفته تو بترسی یا داشته برات ادعا میکرده که خیلی سخته یا برا مامانت داشته ناز میکرده که بیشتر تحویلش بگیره :27:

من خودم پارسال مرداد 7 روز تو تبپ پیاده سپاه سیرجان آموزش دیدم آب و هوای بدی نداشت تابستون قابل تحملی بود.... شبا که هوای توپی بود روزها هم آفتاب بود ولی نسیم خنک همراهش بود.
منطقه کویریه ولی آب وهوای بدی نداره.
نیرو دریایی سیرجان پشتیبانی منطقه جنوب هست ولی باتوجه به نیاز به استان نزدیک محل سکونت سرباز نیرو میفرستن.از چابهار وکنارک تا بندرعباس و خارک و خوزستانو حتی به منطقه های شمالی هم نیرو میفرسته.

Milad4171
08-06-2012, 20:13
با سلام

ببخشید اگه زیاد شد

خوب -
اول اينكه سه سال پيش من سيرجان بودم .البته اينطروي كه سه سال ميگم يعني 89 ولي خوب من تاريخ اعزامم 89/11 بوده. سرجان تو زمستون خيلي سخته. سرماش سوزناك و گلو رو زخم ميكنه. با هر نفست زخمه نمك خورده اي هست كه احساس ميكني ولي در تابستون وضعيت فرق ميكنه با هر قدمي كه برميداري عرق سوز شدن مناطق خاصي كه هوا كمتر جريان داره باعث دردهاي زجر آوري ميشه كه كلا واسه هر كسي اتفاق افتاده . منطقه بيابونيه. سرماش و گرماش ناجوره. ولي كلا منطقه بدي نيست. فقط بايد نظافت رو براي سلامتي رعايت كنيد. لباس زير به اندازه كافي ببريد - كرم ضد آفتاب - شامپوهاي خنك كننده هم خيلي جواب ميده - كلا بستگي به خود شما داره كه عرق زياد ميكني يا نه .اگه آره از همين الان يه راهي واسه جلوگيري از عرق سوز شدن يا بعدش پيدا كند.

معاف از رزم شدن خوب خيلي اثري نداره واسه شما - شما كافيه يه نامه از بيمارستان و .... براي ميريضيت ببري - چون توي آموزشي خيلي گير نميدن به معاف از رزم. يادمه يكي از دوستام خالي بندي گفته بود معاف از رزمه - ولي شما يه نامه از بيمارستاني جايي بگير كه اونجا وقتي گفتي من مشكل دارم و كميسيون گفته معاف ميشم ولي جوابش طول ميكشه برسه ، نامه رو نشونشون بدي كه گير بهت ندن يه كاري چيزي واست رديف كنن .

از من ميپرسي برو. معاف از رزم هيچ چيزي توش نيست. شما هم سرباز صفر نيستي كه بخواي پاسباني بدي كه - فوقش مياي تهران ستاد و ميشي اداري با كاغذ و كامپيوتر كار داري.
تا اون موقع هم جواب معاف از رزمت مياد. معاف از رزم فقط شامل نگهباني با اسلحه - رژه و اين چيزاست. چيز خاصي نداره كه خوشحالت كنه!

سيرجان شهر خوبيه. باحاله. فقط يادمه به ما گفتن كه مردمش خوب يذره بد هستن (‌ دور از جور سيرجونيا )‌ تنها نريد تو شهر و سوار ماشين غريبه ها نشيد كه لختتون ميكنن.
بهمن 89 من 54 روز رو در اين شهر و پادگان بسيار بزرگ (45كيلومتر در 45 كيلومتر )‌گذروندم!
بزرگترين پادگان خاورميانه محصوب ميشه. هيچ كس نميتون ازش فرار كنه!!! اگه از فنس هم بزنه بيرون گرگا ميخورنش!!!:31:

Milad4171
08-06-2012, 20:14
بعد یگانشم افتاد کنارک (سیستان بلوچستان) کلا نیرو دریایی ارتش خوب نیست

نيرو دريايي توي كنارك پايگاه نداره. اگر هم داشته باشه بومي پذيرش ميكنه. مثل خرمشهر.

mybrute
08-06-2012, 21:06
دوستان کسی پادگان نبی اکرم میبد (یزد) نبوده ؟؟ :41: یا اطلاعاتی نداره ؟! :11:

ahad_judo
08-06-2012, 21:49
رضا اس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یا داداشت احتمالا خدمت نرفته یه چی گفته تو بترسی یا داشته برات ادعا میکرده که خیلی سخته یا برا مامانت داشته ناز میکرده که بیشتر تحویلش بگیره :27:

من خودم پارسال مرداد 7 روز تو تبپ پیاده سپاه سیرجان آموزش دیدم آب و هوای بدی نداشت تابستون قابل تحملی بود.... شبا که هوای توپی بود روزها هم آفتاب بود ولی نسیم خنک همراهش بود.
منطقه کویریه ولی آب وهوای بدی نداره.
نیرو دریایی سیرجان پشتیبانی منطقه جنوب هست ولی باتوجه به نیاز به استان نزدیک محل سکونت سرباز نیرو میفرستن.از چابهار وکنارک تا بندرعباس و خارک و خوزستانو حتی به منطقه های شمالی هم نیرو میفرسته.
mali جان اتفاقا هوای بدی داره.ما که همیشه پوست گوش و دماغمون میافتاد.روزای گرم و شبای سرد.مخصوصا زمستوناش که گریه در میاره.الانم هوا گرمه اونجا.
نیرو دریایی ارتش فقط شمالش خوبه.جنوبش افتضاحه.مخصوصا خدا بیامرز تیپ تفنگداران بندرعباس.:31:

ahad_judo
08-06-2012, 21:51
نيرو دريايي توي كنارك پايگاه نداره. اگر هم داشته باشه بومي پذيرش ميكنه. مثل خرمشهر.
میلاد جان داره.تازگی یه پادگان هم نزدیکای چابهار زدن.
تو جزایر لارک و سیریک هم نیرو فرستادن.

بزرگترين پادگان خاورميانه محصوب ميشه. هيچ كس نميتون ازش فرار كنه!!! اگه از فنس هم بزنه بيرون گرگا ميخورنش!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میلاد جان راه فرارش هم ما پیدا کردیم بالام جان.ما یه گروه 3 نفره بودیم تو سال 84.کل پادگان رو گشتیم از بس جیم زدیم.
خیلی هم مربیای و کادری های نامردی داشتیم اونجا.هوا که گرم بود میگفتیم میشه کاپشن ها رو در بیاریم.میگفتن نه.حالا که اینجور شد زیپشم بکشید بالا.:24:

beelzebub123
08-06-2012, 22:08
دوستان عمل قلب باز پدر ارزش داره اقدام كنم براي درخواست؟ اگه وقت تلف ميشه و اخرش هم فايده اي نداره اقدام نكنم؟ چون يكي ميگه معافه يكي ميگه نه( تعويض دريچه آئورت كسي ميدونه گير ميدن يا نه؟) من پدرم خودش به خاطر همين معافيت پزشكي گرفت:5:

Milad4171
08-06-2012, 22:08
كناركت پس جديده‌! بهرحال من نشنيد.
راستي!
واسه شما روزهاي تعطيل اعم از جمعه و بين هفته رو جزو مرخصي حساب ميكردن؟
مثلا دو هفته دو تا جمعه داره. بجاي 14 روز مرخصي ميشه 16 روز!
آره؟
پس اينطروي كه معلومه بخواي واسه بچه هات تعريف كني يه 7 سالي داستان داري!!!
از سال 84 .
كاشكي همون موقع تموم مكردي بعد ميرفتي دانشگاه! اينطوري به نفعت ميشد شايد!!!

HITB0Y
08-06-2012, 23:19
به نظرم بهترین پایگاه نداجا نوشهر هستش!:31:
از بعضی لحاظ از تهران هم بهتره...:27:
میلاد جان شما دیگه خودت از همه چی مطلع هستی...اون بنده خداهایی که قراره تازه بیان رو خوب توجیه کن!:31:
یه خاطره کوتاه از اون حاج آقا سیرجان:
گـــــــــــــــــردان ســـــــــــلــــــــــــ ـمــــــــــــان فـــــــــــــــــارســــ ــــــــــــی!!!!

nima20-20
08-06-2012, 23:35
سلام
خدمت دوستان عزير و بخصوص سربازان
من هم اول تير ماه اعزام ميشم البته من امنيه درست كرده ام براي همين افتادم وزارت دفاع تو برگه اعزام كه اومده اينجوري نوشته و اموزشم در پادگان جوادنيا قزوين هستش ميخاستم ببينم كه چطور پادگانيه و اب و هواش در تير و مرداد چطوريه و نيز باتوجه به اينكه يك ماه اموزش ميفته به رمضان ايا سخت ميگيرن يا نه و ميشه روزه گرفت و نيز چه وسايلي را همراه ببرم
همچنين موقعي كه رسيدم پادگان لباس ميدن و مين برو و بعد از جند روز بيا يا نه
ممنون ميشم توضيح بديد

با تشكر

mohandesin1
09-06-2012, 00:25
خیلی ممنون از پاسخ های خوب و کاملتون
راستش من به دو دلیل میخواستم دنبال معاف از رزم برم : یکی اینکه اعزامم دو ماه عقب بیافته و برم سپاه پذیرش بگیرم که اینطورکه معلومه نمیشه اینکارا کرد و دوم اینکه من زانو هام داغونه میترستم برم اونجا کاری بکنن که تا آخر عمر دیگه زانوم زانو نشه( مثلا بشین و پاشو برا پام خیلی بده) وگرنه اصلا اصلا دلم نمیخواد معاف از رزم بگیرم ( با توجه به اینکه نظام وظیفه گفت روی کارت میخوره و بعد از سربازی توی استخدام برام مشکل ساز میشه)ولی از بین بد و بدتر باید بدا انتخاب کنم

دوستانی که آموزشی سیرجان بودید ممنون میشم به این سوالا هم جواب بدید:
1- روز اول میذارن چیزایی مثل موزر ( mozer ) کرم ضد آفتاب ، کپسول ویتامین ( مثل فارماتون ) و.... ببریم داخل؟
2- داخل پادگان عابر بانک هست؟
3- شنیدم توی پادگانایه دیگه وقتی گروه بندی میکنن بعضی گردان ها کارشون راحته، اینجا چطوریه ؟ کدومشون بهتره ؟ چطوری توی اون گردان خوبا بیافتم؟
4- به نظرتون اونجا مسئولیت قبول بکنم؟( مثلا اگه گفتن کی کامپیوتر خوب بلده من بگم اره یا نه؟) و چه مسئولیت هایی اونجا خوبه؟
5- مرخصی چطوری میدن؟ ( اهل اصفهانم ، میرسم بیام خونه یا از همین حالا کلا قیدشا بزنم)
6- بعید میدونم اصفهان نیرو دریایی داشته باشه درسته؟ یعنی 100 درصد 2 سالا باید تویه شهر دیگه خدمت کنم اونم از نوع جنوبیش با اون آبا هواش:41:

با تشکر فراوان

ahad_judo
09-06-2012, 00:26
راستي!
آره؟
از سال 84 .
اون موقع خدمت خیلی سخت بود.من هم ناوی بودم.روزی 9 ساعت پست سرپا داشتم.همون پیچی که میره به سمت رفتر سیاری.دژبان با باتوم بودم.خدا ازشون نگذره.خیلی اذیتمون کردن میلاد جان.جلوی اسلحه خونه دژبانی هم یه یادگاری نوشتم.اگر میرفتی اونجا میدیدی.داستان هم زیاد دارم.مخصوصا برجک شماره 13 سیرجان با اون شیشه های شکسته.هر کی میرفت محال بود که تب و لرز نگیره.اون دودو چی چی کردن های قطار بابری ساعت 3 نصفه شب.آی روزگار.
اهان.جمعه ها طبق قانون جدید جزو مرخصی حساب نمیشه.اره میشه 16 تا.

payma
09-06-2012, 00:34
با سلام
ببخشید اگه زیاد شد

جای خوبی نیست اما اونقدرها هم وحشتناک نیست
من خودم حسن رود بودم معروف به هتل حسن رود:31:
بد نیست بستگی داره کجا تقسیمت کنن!!!

payma
09-06-2012, 00:42

روحیه کاذب میدی؟:31:
تقسیم تو نیروی دریایی کاملا کیلوییه و شمالی میره جنوب و جنوبی میره شمال!!!

payma
09-06-2012, 00:46
راستي!
آره؟
از سال 84 .

این قضیه که تعطیلات دیگه جزو مرخصی حساب نمیشه تو نیروی دریایی از 91 اجرا شد

j@ckson
09-06-2012, 05:31
سلام

ببخشید اگر کسی ارتروز دست داشته باشه ، به دکتر نظام وظیفه باید بگه یا گفتنش هم فرقی نمیکنه؟

کلا این دکتری که قبل از فرستادن مدارک میری پیشش فرمالیتس یا واقعا اگر مشکلی باشه گفتنش موثره؟

اصلا کسی که ارتروز داشته باشه ممکنه معاف از رزم بشه؟

پیشاپیش تشکر از جوابتون:11:

reza193
09-06-2012, 09:50
سلام
میخواستم بدونم وضعیت بهداشت توی پادگانا به چه صورته؟
شنیدم قارچ خیلی رواج داره !!!
کسی از وضعیت بهداشتی پادگان 02 ارتش تهران خبر داره؟
چیکار میشه کرد که به این بیماری پوستی دچار نشیم؟آخه رها شدن ازش دردسره!

Milad4171
09-06-2012, 16:51
اون موقع خدمت خیلی سخت بود.من هم ناوی بودم.روزی 9 ساعت پست سرپا داشتم.همون پیچی که میره به سمت رفتر سیاری.دژبان با باتوم بودم.خدا ازشون نگذره.خیلی اذیتمون کردن میلاد جان.جلوی اسلحه خونه دژبانی هم یه یادگاری نوشتم.اگر میرفتی اونجا میدیدی.داستان هم زیاد دارم.مخصوصا برجک شماره 13 سیرجان با اون شیشه های شکسته.هر کی میرفت محال بود که تب و لرز نگیره.اون دودو چی چی کردن های قطار بابری ساعت 3 نصفه شب.آی روزگار.
اهان.جمعه ها طبق قانون جدید جزو مرخصی حساب نمیشه.اره میشه 16 تا.

دژبان VIP بودي پس . اتفاقا بچه هاي دبيرخونه بالا بچه هاي باحالي هستن الان! شانس تو حتما نيرو كم بوده! بهرحال با هر سختي بود گذرونديش!
من ميخوام ببينم اين داستان حساب نشدن روزهاي تعطيل اگه واقعا اجرايي شده با اين اوصاف من زودتر ميرم پايان دوره !!!!:31:

-

my.lejend
09-06-2012, 16:59
سلام
بچه ها من زانوم توی مدت اموزشی اسیب دید. توی مدت 2 ماه اصلا نتونستم پیگیر بشم و همین جور موند. امروز رفتم بیمارستان و پزشک بهم گفت کشکک زانوت ساییده شده و حدود 3 ماه طول میکشه تا بهبود پیدا کنه.
همون جا توی عکس های mri معلوم شد دیسک کمر هم دارم و تازه دلیل اون کمر درد های 5/6 ساله رو که بهشون عادت کرده بودم فهمیدم.

حالا من اصلا نمیتونم روی پاهام راه برم و مدت 40 روز 2 تا عصا زیر بغل هام بود. تازه عصا رو گذاشتم کنار و شدیدا لنگون لنگون راه میرم.با همین وضع هم باید 3شنبه خودم رو معرفی کنم یگان.
به دکتر گفتم برگه ای چیزی بده که 3 شنبه ببرم یگان مرخصی بگیرم تا زانوم خوب بشه گفت باید معرفی نامه از یگان داشته باشی.
حالا گفتم بیام با شما مشورت کنم ببینم باید چیکار کنم و راهشو بهم بگید.
باید چیکارکنم؟ 3 شنبه با این وضع پاهام برم اونجا چی میشه؟اصلا مرخصی میدن؟ تا چند روز میتونم مرخصی برای درمان بگیرم که اخرش برام دردسر نشه؟

ahad_judo
09-06-2012, 17:44
دژبان VIP بودي پس . اتفاقا بچه هاي دبيرخونه بالا بچه هاي باحالي هستن الان! شانس تو حتما نيرو كم بوده! بهرحال با هر سختي بود گذرونديش!
من ميخوام ببينم اين داستان حساب نشدن روزهاي تعطيل اگه واقعا اجرايي شده با اين اوصاف من زودتر ميرم پايان دوره !!!!:31:

-
نه دژبان vip که حال میکنن.آرزو داشتم پستم اونجا میبود.دژبان ورودی اصلی بودم.یعنی vip نه.اون کیوسکه هم نه.اون جلوتری که نزدیک به میدون 2 بود.اونجا جای خیلی بدی بود لامصب.خیلی خطری بود.:46:نیرو هم کم بود پوست ما رو کنده بودن.
این روزای تعطیل رو سر صبحگاه برا ما خوندن که محاسبه نمیشه.لامصب صبحگاه ما هم تو تیپ صبحگاه بودا.هر جا هم جیم میشدی صدای اون بلندگو میرسید که چی میگن.
خدا بیامرزتت تیپ بندرعباس.:31:

SNOW PATROL
09-06-2012, 18:44
سلام
بچه ها من زانوم توی مدت اموزشی اسیب دید. توی مدت 2 ماه اصلا نتونستم پیگیر بشم و همین جور موند. امروز رفتم بیمارستان و پزشک بهم گفت کشکک زانوت ساییده شده و حدود 3 ماه طول میکشه تا بهبود پیدا کنه.
همون جا توی عکس های mri معلوم شد دیسک کمر هم دارم و تازه دلیل اون کمر درد های 5/6 ساله رو که بهشون عادت کرده بودم فهمیدم.

حالا من اصلا نمیتونم روی پاهام راه برم و مدت 40 روز 2 تا عصا زیر بغل هام بود. تازه عصا رو گذاشتم کنار و شدیدا لنگون لنگون راه میرم.با همین وضع هم باید 3شنبه خودم رو معرفی کنم یگان.
به دکتر گفتم برگه ای چیزی بده که 3 شنبه ببرم یگان مرخصی بگیرم تا زانوم خوب بشه گفت باید معرفی نامه از یگان داشته باشی.
حالا گفتم بیام با شما مشورت کنم ببینم باید چیکار کنم و راهشو بهم بگید.
باید چیکارکنم؟ 3 شنبه با این وضع پاهام برم اونجا چی میشه؟اصلا مرخصی میدن؟ تا چند روز میتونم مرخصی برای درمان بگیرم که اخرش برام دردسر نشه؟
درسته دوست عزیز شما باید برید یگان معرف ی نامه بگیرید تا 40 روز مرخصی مشکلی نداره اما بیشتر از اون باید خلا بکشید

j@ckson
09-06-2012, 19:36
سلام

ببخشید اگر کسی ارتروز دست داشته باشه ، به دکتر نظام وظیفه باید بگه یا گفتنش هم فرقی نمیکنه؟

کلا این دکتری که قبل از فرستادن مدارک میری پیشش فرمالیتس یا واقعا اگر مشکلی باشه گفتنش موثره؟

اصلا کسی که ارتروز داشته باشه ممکنه معاف از رزم بشه؟

پیشاپیش تشکر از جوابتون:11:

کسی اطلاعی داره یا نه؟

The Stig
10-06-2012, 09:05
آقا من ساکن استان تهرانم آموزش افتادم 01 ارتش.به نظرتون بعدش کجا می افتم؟ ممکنه یگانم شهرستان باشه؟؟؟

iceweek
10-06-2012, 10:33
نیروی انتظامی جهرم چطوره؟سخت میگیرن؟اب و هواش چطوره؟

MrPean
10-06-2012, 11:36
1- نیروی انتظامی اراک مالک اشتر کسی نیست ؟؟تاریخ اعزام 4/1 ؟؟
2- چجور جایی هست بچه ها ؟؟
3- من لیسانسم ؟ چه درجه ای میدن؟ درجه تاثیری داره تو نیروی انتظامی واسه احترام ؟ یا نه باید نگهبانی بدیو واسشون فرقی نداره؟

T_L_O_T_D
10-06-2012, 11:40
دوستان هیچ راهی نیست که بشه قبل از فرستادن دفترچه آدم خودش رو بندازه تو یک ارگان خاص؟ مثلا نیروی انتظامی ؟

ahad_judo
10-06-2012, 11:49
آقا من ساکن استان تهرانم آموزش افتادم 01 ارتش.به نظرتون بعدش کجا می افتم؟ ممکنه یگانم شهرستان باشه؟؟؟
بله امکانش هست.

دوستان هیچ راهی نیست که بشه قبل از فرستادن دفترچه آدم خودش رو بندازه تو یک ارگان خاص؟ مثلا نیروی انتظامی ؟
اگر پارتی داشته باشی راحت هر جا که بخوای میتونی بیوفتی.
اگر برگ سبز بسیج هم داشته باشی میتونی بری پذیرش سپاه شی.

ahad_judo
10-06-2012, 11:50
نیروی انتظامی جهرم چطوره؟سخت میگیرن؟اب و هواش چطوره؟

هوا که الان اونجا گرمه.اونجا فقط تقسیماتش بده که سیستان و بلوچستان و بندرعباس و مرزهای شرقی هست متاسفانه.

1- نیروی انتظامی اراک مالک اشتر کسی نیست ؟؟تاریخ اعزام 4/1 ؟؟
2- چجور جایی هست بچه ها ؟؟
3- من لیسانسم ؟ چه درجه ای میدن؟ درجه تاثیری داره تو نیروی انتظامی واسه احترام ؟ یا نه باید نگهبانی بدیو واسشون فرقی نداره؟
جای خوبیه زیاد سخت نمیگیرن.
درجه هم ممکنه استوار 2 یا 1 یا ستوان 3 بدن بهت.
کجا هم بیوفتی شانسیه.ممکنه تو هر کدوم از ارگانهای نیرو انتظامی بندازنت.

T_L_O_T_D
10-06-2012, 12:27
پارتی کجا؟ تو ارگان مربوطه یا تا نظام وظیفه؟

my.lejend
10-06-2012, 13:17
سلام به همگی...
بچه ها 2 تا سوال خیلی خیلی فوری دارم

کسی اطلاعاتی راجع به پایگاه شهید قلی زاده واقع در جاده مخصوص بعد از ساختمان اکباتان و پل هواپیما داره؟ کسی یگان رو اونجا بیفته چجور جائیه؟

خیلی خیلی فوریه خواهشا جواب بدید

دومیش هم اینکه روی برگ امریه من محل خدمتم رو زده فرماندهی انتظامی وبژه غرب استان تهران .
میخواستم ببینم این کجا میشه و کجا باید خودم رو معرفی کنم روز اول یگان؟ سمت شهرک غرب میشه یا سمت شهریار و اون طرفا؟

کدوم یکی از این دو جا برای خدمت در یگان بهتره؟

بچه ها تورو خدا زود ج بدید خیلی خیلی عجله دارم.

ahad_judo
10-06-2012, 13:18
پارتی کجا؟ تو ارگان مربوطه یا تا نظام وظیفه؟
تو هر دوش.اگر پارتی واقعا پارتی باشه هر کاری میتونه باید بکنه.البته باید درجه بالایی داشته باشه و یا برش بالایی داشته باشه.معلومه که از قوانین تو ایران بی خبری.

cinemaresearch
10-06-2012, 14:48
سلام

خدمت دوستان عزير و بخصوص سربازان
من هم اول تير ماه اعزام ميشم البته من امنيه درست كرده ام براي همين افتادم وزارت دفاع تو برگه اعزام كه اومده اينجوري نوشته و اموزشم در پادگان جوادنيا قزوين هستش ميخاستم ببينم كه چطور پادگانيه و اب و هواش در تير و مرداد چطوريه و نيز باتوجه به اينكه يك ماه اموزش ميفته به رمضان ايا سخت ميگيرن يا نه و ميشه روزه گرفت و نيز چه وسايلي را همراه ببرم
همچنين موقعي كه رسيدم پادگان لباس ميدن و مين برو و بعد از جند روز بيا يا نه
ممنون ميشم توضيح بديد

با تشكر

سلام آقا نیما منم همونجا افتادم. انشاءالله همدیگرو می‌بینیم.

دوستان کسی در باره پادگان شهید جوادنیا اطلاعاتی نداره بزاره؟

یه سوال دیگه: وزارت دفاع تو استان قم جایی برای گذروندن دوره خدمت نداره؟ اصلا کجا میشه یه لیست کامل از مراکز سربازگیری وزارت دفاع رو پیدا کرد؟ آخه من متاهل هستم و علی القاعده باید تو شهر خودمون باشم ولی اینطور که شنیدم میگن وزارت دفاع تو قم جایی رو نداره!!

hamid_n70
10-06-2012, 16:40
سلام خدمت همه ی بچه ها:
من 1/4 اعزام میشم به 02 ارتش تهران , لیسانسه برق قدرت ممکنه بش کد بخوره یا نه . کسی از خوزستان 02 نیفتاده اینجا؟

my.lejend
10-06-2012, 16:45
سلام به همگی...
بچه ها 2 تا سوال خیلی خیلی فوری دارم

کسی اطلاعاتی راجع به پایگاه شهید قلی زاده واقع در جاده مخصوص بعد از ساختمان اکباتان و پل هواپیما داره؟ کسی یگان رو اونجا بیفته چجور جائیه؟

خیلی خیلی فوریه خواهشا جواب بدید

دومیش هم اینکه روی برگ امریه من محل خدمتم رو زده فرماندهی انتظامی وبژه غرب استان تهران .
میخواستم ببینم این کجا میشه و کجا باید خودم رو معرفی کنم روز اول یگان؟ سمت شهرک غرب میشه یا سمت شهریار و اون طرفا؟

کدوم یکی از این دو جا برای خدمت در یگان بهتره؟

بچه ها تورو خدا زود ج بدید خیلی خیلی عجله دارم.

بچه ها کسی نمیتونه من رو کمک کنه؟

ahad_judo
10-06-2012, 18:22
کسی اطلاعی داره یا نه؟
هيدر آرتروز مزمن و مشهود معاف دائم.

ahad_judo
10-06-2012, 18:26
سلام
میخواستم بدونم وضعیت بهداشت توی پادگانا به چه صورته؟
شنیدم قارچ خیلی رواج داره !!!
کسی از وضعیت بهداشتی پادگان 02 ارتش تهران خبر داره؟
چیکار میشه کرد که به این بیماری پوستی دچار نشیم؟آخه رها شدن ازش دردسره!
معمولا پادگانهایی که تو شهرای بزرگ هستند بهداشت بهتری هم دارند.
شما برای اینکه دچار بیماری پوستی نشی باید :
1-موقعی که واکس میزنی بیرون از محوطه آسایشگاه بوده و سریعا بعد از اون دست خود را بشویید.
2-همیشه ملحفه و وسایلتون رو تمیز نگه دارید.
3-بعد از استفاده از سرویس همیشه دست خودتون رو با اب و صابون بشویید.

این چند موارد ساده رو رعایت کنید تا آخر خدمت مشکلی پیش نمیاد براتون.

S126
10-06-2012, 19:47
بچه ها کسی نمیتونه من رو کمک کنه؟

اون پایگاه شهید قلی زاده رو میدونم کجاست .برای وزارت دفاعه. هر روز از جلوش رد میشم. سربازهاش هم هر روز دور و اطرافش ولو هستن! نمی دونم چطور جائیه ولی فکر نمیکنم خیلی با بقیه یگانهای واقع در تهران متفاوت باشه. درجه اش چیه؟
فرماندهی انتظامی غرب استان تهران رو تا اونجایی که می دونم و دیدم توی میدون استاندارد کرج (نرسیده به جاده ماهدشت) هست. این ناجا هست.اون یکی وزارت دفاع ! چطوری می تونی بینش انتخاب کنی؟ من باشم اولی رو انتخاب میکنم. به تهران هم نزدیکتره

ar2007
10-06-2012, 21:24
سلام آقا نیما منم همونجا افتادم. انشاءالله همدیگرو می‌بینیم.

دوستان کسی در باره پادگان شهید جوادنیا اطلاعاتی نداره بزاره؟

یه سوال دیگه: وزارت دفاع تو استان قم جایی برای گذروندن دوره خدمت نداره؟ اصلا کجا میشه یه لیست کامل از مراکز سربازگیری وزارت دفاع رو پیدا کرد؟ آخه من متاهل هستم و علی القاعده باید تو شهر خودمون باشم ولی اینطور که شنیدم میگن وزارت دفاع تو قم جایی رو نداره!!

برای اطلاعات بیشتر فقط اسم پادگانو تو گوگل سرچ کنید همه چی پیدا می کنید. اما وزرات دفاع معمولا همه جا تو هر شهری اتکا، سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح ، سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح داره و شما دیگه خیلی دور بیفتی تهران خواهد بود!

ahad_judo
10-06-2012, 21:36
یکی از رفیقام 2-3 سال پیش تو جوادنیا قزوین اموزشی بوده.
میگفت هتلی است بس تعریفی.

j@ckson
10-06-2012, 22:34
هيدر آرتروز مزمن و مشهود معاف دائم.

سلام

فعلا این دکتر نظام وظیفه که معاینه کرد (خیر سرش فقط آدم رو نگاه میکنه ، این چه نوع معاینه ای بود :18:) گفت که توی خدمت اقدام کن الان علاف میشی
منم فعلا بی خیالش شدم

mohandesin1
10-06-2012, 22:44
خیلی ممنون از پاسخ های خوب و کاملتون
راستش من به دو دلیل میخواستم دنبال معاف از رزم برم : یکی اینکه اعزامم دو ماه عقب بیافته و برم سپاه پذیرش بگیرم که اینطورکه معلومه نمیشه اینکارا کرد و دوم اینکه من زانو هام داغونه میترستم برم اونجا کاری بکنن که تا آخر عمر دیگه زانوم زانو نشه( مثلا بشین و پاشو برا پام خیلی بده) وگرنه اصلا اصلا دلم نمیخواد معاف از رزم بگیرم ( با توجه به اینکه نظام وظیفه گفت روی کارت میخوره و بعد از سربازی توی استخدام برام مشکل ساز میشه)ولی از بین بد و بدتر باید بدا انتخاب کنم

1- روز اول میذارن چیزایی مثل موزر ( mozer ) کرم ضد آفتاب ، کپسول ویتامین ( مثل فارماتون ) و.... ببریم داخل؟
3- شنیدم توی پادگانایه دیگه وقتی گروه بندی میکنن بعضی گردان ها کارشون راحته، اینجا چطوریه ؟ کدومشون بهتره ؟ چطوری توی اون گردان خوبا بیافتم؟
4- به نظرتون اونجا مسئولیت قبول بکنم؟( مثلا اگه گفتن کی کامپیوتر خوب بلده من بگم اره یا نه؟) و چه مسئولیت هایی اونجا خوبه؟
5- مرخصی چطوری میدن؟ ( اهل اصفهانم ، میرسم بیام خونه یا از همین حالا کلا قیدشا بزنم)
6- بعید میدونم اصفهان نیرو دریایی داشته باشه درسته؟ یعنی 100 درصد 2 سالا باید تویه شهر دیگه خدمت کنم اونم از نوع جنوبیش با اون آبا هواش:41:

با تشکر فراوان

عزیزان شما که انگار چند نفرتون سیرجان بودید ، پس ممنون میشم جواب این سوالا رو هم بدید:42:

piishii
10-06-2012, 23:24
سلام

فعلا این دکتر نظام وظیفه که معاینه کرد (خیر سرش فقط آدم رو نگاه میکنه ، این چه نوع معاینه ای بود :18:) گفت که توی خدمت اقدام کن الان علاف میشی
منم فعلا بی خیالش شدم
سلام
آدم معافی رو بی خیال میشه ؟
برادر جدی باش جدی دنبالش باش ! جدی
=====
کارت من امروز اومد به سلامتی همه دوستان که شماها هم خدمتتون تموم شه

piishii
10-06-2012, 23:27
6- بعید میدونم اصفهان نیرو دریایی داشته باشه درسته؟ یعنی 100 درصد 2 سالا باید تویه شهر دیگه خدمت کنم اونم از نوع جنوبیش با اون آبا هواش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکر فراوان

سلام
میخوای آموزشی بری سپاه ؟ پادگان ما موزر ممنوع بود ولی آخری ها که خدمت من تموم شد به نظر اجازه میدادن
قرص اینا هم ببر اگه مشکلی داری
کار بلدی ؟ هیچ رقمه اعلام نکن بلدی گرچه توی آموزشی شما هرچی هم بلد باشی بازم به درد نمیخوره مگه اینکه پزشک باشی
ولی توصیه طبق تجربه هیچ مسئولیتی قبول نکن
من نمیدونم شما آموزشی میخوای کجا بری ولی هرجا بری مرخصی داری کم و زیادش بستگی به سیاست های پادگان داره
معاف از رزم نمیخوای بشی و زانوهات داغون هست ؟
الان کاری نکن وارد پادگان شدی اونجا گواهی پزشک بگیر و توی کلاس ها شرکت نکن نمیخواد الان کمیسیون بری

j@ckson
10-06-2012, 23:56
سلام
آدم معافی رو بی خیال میشه ؟
برادر جدی باش جدی دنبالش باش ! جدی
=====
کارت من امروز اومد به سلامتی همه دوستان که شماها هم خدمتتون تموم شه

سلام

ممنون از راهنماییتون

ولی من آرتروز دست دارم ولی در اون حدی نیست که بشه برای معافی اقدام کرد (اصلا هم بلد نیستم فیلم بازی کنم تا بیشتر باور کنند)
یه جورایی همیشه گی نیست ولی وقتی بخواد اذیت کنه ، دیگه باید فقط دراز بکشم تا یکم خوب شه (هر کی بخونه فکر میکنه چقدر طرف سوسوله:31:)

فکر کنم برای معافیت بیماریهایی که تابلو باشه رو اهمیت میدهند ولی من رو که یه نگاه کنه میگن شما سالمی

reza193
11-06-2012, 00:02
باهمیم داداش.منم 02 افتادم.اعزامم از اهوازه

reza193
11-06-2012, 00:08
سلام خدمت همه ی بچه ها:
من 1/4 اعزام میشم به 02 ارتش تهران , میخواستم بدونم با شرایط تک پسری چند درصد احتمال داره تو شهر خودم بیوفتم , چه جوری مثلا میشه شهری که خودمون بخوایم درخواست بدیم اونجا بیوفتیم چون تو شهر مون پادگان ارتش نیروی زمینی نیست , و یک سوال دیگه لیسانسه برق قدرت ممکنه بش کد بخوره یا نه .ممنون میشم جواب سوال هامو بدین , کسی از خوزستان 02 نیفتاده اینجا؟

منم 02 افتادم.بچه کجایی؟اعزامت اهوازه؟

ahad_judo
11-06-2012, 00:26
عزیزان شما که انگار چند نفرتون سیرجان بودید ، پس ممنون میشم جواب این سوالا رو هم بدید:42:
اگر منظورت نیرو دریایی ارتشه:
1-اره میذارن ببری.ولی شاید دژبان به اون موزر گیر بده که کارش غیر قانونی هست.کلا رو به دژبانا ندین.
2-اینو میلاد یا دیگر دوستان باید جواب بدن چون من سال 84 اونجا بودم.
3-یا گردان سلمان پذیرش میشی یا اویس قرنی که دومیش احتمالش خیلی قوی هست.سعی کن منشی بشی.بگو دست خطت خوبه.اگر هم نشد راههای جیم زدن تو سیرجان زیاده.باید سری جیم زدن های خودم توی سیرجان رو برات بنویسم تا حسابی روشن شی.داستانی داشت خودش.:31:
4-مسئولیت هم اگر دیدی ارزش داره قبول کن.مثلا اگر کاری موقت بود که از رژه و این مسخره بازیها رها بشی.حواست هم باشه هیکلتو ورزشکاری نشون ندی که اصفهونیا رو خوب برای مربی گری برمیدارن.:27:
5-مرخصی تو آموزشی رو بیخیال.همه رو غیر از بومی ها یه جور میدن.
6-برای تقسیمت برو دنبال پارتی وگرنه میوفتی جنوب مثل من.آی دوباره خدا بیامرزتت تیپ تفنگداران که هی یادت میوفتم.:31:

HITB0Y
11-06-2012, 01:37
6- بعید میدونم اصفهان نیرو دریایی داشته باشه درسته؟ یعنی 100 درصد 2 سالا باید تویه شهر دیگه خدمت کنم اونم از نوع جنوبیش با اون آبا هواش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکر فراوان
با اجازه ahad_judo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز صحبتاشو کامل میکنم:
1.موزر بهتره که نبری!چون اولا دزد تا دلت بخواد زیاده!ثانیا ممکنه علیرغم میلت مجبور بشی اونو به هم دوره ای هات قرض بدی!نمیگم اینکار بدیه ولی اگه رو وسایل شخصیت حساس هستی, نه,خوب نیست!
2.عابر بانک یادمه دمه دربِ کلاه(درب اصلی پادگان) یه دونه هست,که البته شما هروقت دلت بخواد نمیتونی اونجا بری...تنها هم اجازه نداری بری...باید یه مربی ای چیزی باهات باشه یا مثلا چند نفر شین با اجازه مربیتون برین!وگرنه دژبان اونجا گیر میده بهتون!
3.همونطور که احد گفت اگر دیپلم باشی میری گردان سلمان و اگر فوق دیپلم یا بالاتر باشی میری گردان اویس که جفتشون خوبه ولی اویس کمی بهتره,درضمن دست خودت نیس کدوم گردان بیافتی!به مدرکت مربوط میشه!
4.اول مطمئن شو که اون مسولیت موقت هستش یعنی یه کاری داخل گردان یا گروهان خودتون!اینطوری از رژه و... معاف میشی.و اگر غیر از این بود ممکنه به خاطر تخصصت تو همون سیرجان نگهت دارن!کارهایی مثل پزشکی,رانندگی,جوشکاری,تعمی کاری,... خیلی نیاز دارن!کامپیوتر هم تا حدودی نیاز دارن!بستگی به تمایلت به موندن تو سیرجان داره....
5.دقیقا حرف احد درسته.به بومی ها راحت مرخصی میدن ولی به اصفهان و تهران و شیراز و... خیلی سخت!فرماده ما خیلی منت گذاشت فقط به اونایی که متاهل بودن یه بار 48 ساعت داد!!!!اونا هم تا برن تهران و برگردن 49 ساعت طول میکشید!:31:
6.اصفهان نیرو دریایی نداره.از همین الان دنبال یه پارتی درست و حسابی باش وگرنه احتمال اینکه جنوب بیافتی زیاده... ولی باز ناامید نشو...در همه حال و شرایطی توکلت به خدا باشه,مطمئن باش خدا یه جوری برات درست میکنه که 100 تا پارتی خودشون رو بکشن هم نمیتونن!!!!نمونش خود من:فقط و فقط خواست خدا بود که بدون پارتی افتادم یکی از پایگاه های شمال!پایگاهی که از بین 600 و خورده ای نفر گردان ما فقط 20 تا نیرو گرفت!یعنی از تهران هم کمتر!!!

موفق باشی:40:

hamid_n70
11-06-2012, 01:42
منم 02 افتادم.بچه کجایی؟اعزامت اهوازه؟

سلام اقا رضا اره اعزامم از اهوازه بچه ماهشهرم شما بچه کجایی؟

reza193
11-06-2012, 08:44
سلام اقا رضا اره اعزامم از اهوازه بچه ماهشهرم شما بچه کجایی؟

بچه اندیمشکم

j@ckson
11-06-2012, 11:13
سلام

یکی از آشنایان اقدام کرده برای نیروی هوایی سپاه با مدرک لیسانس
حالا اگر آخر برج 3 مدارکش رو تکمیل کنه (پلیس +10 ) امکان داره برج 6 بره یا دیرتر؟

به نظرتون اگر براش جور شد منم اقدام کنم برای نیروی هوایی سپاه یا نه؟

ahad_judo
11-06-2012, 11:24
سلام

یکی از آشنایان اقدام کرده برای نیروی هوایی سپاه با مدرک لیسانس
حالا اگر آخر برج 3 مدارکش رو تکمیل کنه (پلیس +10 ) امکان داره برج 6 بره یا دیرتر؟

به نظرتون اگر براش جور شد منم اقدام کنم برای نیروی هوایی سپاه یا نه؟
به قول یارو چرا که نه؟
سپاه خیلی راحته.الان نیرو انتظامی و ارتش دارن میتازونن حسابی.

j@ckson
11-06-2012, 11:40
به قول یارو چرا که نه؟
سپاه خیلی راحته.الان نیرو انتظامی و ارتش دارن میتازونن حسابی.

کسی الان اقدام کنه تاریخ اعزامش ممکنه کی باشه (با لیسانس)؟؟؟؟

saeid127
11-06-2012, 11:43
سلام دوستان.

من تو سایت پلیس گشتم اما بیماری های مرتبط با معافی رو پیدا نکردم!

لیست مشخصی داره یا فقط پزشک تشخیص میده؟

من قلبم مشکل داره. در بیشتر مواقع ضربان قلبم بالای 110 هست. درمان هم نداره! به نظرتون برای معافی امیدی هست؟

البته هنوز دانشجو هستم. دیگه واسه آخر پاییز باید اقدام کنم.

MrPean
11-06-2012, 12:02

کسی الان اقدام کنه تاریخ اعزامش ممکنه کی باشه (با لیسانس)؟؟؟؟
الان اقدام کنی برج 6 میفتی اول شهریور

MrPean
11-06-2012, 12:06
کسی میدونه نیروی انتظامی مالک اشتر اراک بیشتر به چه مناطق و شهرهایی تقسیم میکنه ؟؟

j@ckson
11-06-2012, 12:06
الان اقدام کنی برج 6 میفتی اول شهریور

احتمالش بالاست یا ممکنه دیرتر هم بشه؟

MrPean
11-06-2012, 12:07
سلام دوستان.

من قلبم مشکل داره. در بیشتر مواقع ضربان قلبم بالای 110 هست. درمان هم نداره! به نظرتون برای معافی امیدی هست؟

پزشک تشخیص میده اگر وضعیت مناسبی نداشته باشی و پزشک تایید کرد اونوقت میتونی اقدام کنی

urumchi
11-06-2012, 12:16
کسی میدونه نیروی انتظامی مالک اشتر اراک بیشتر به چه مناطق و شهرهایی تقسیم میکنه ؟؟

بستگی به این داره که شما اهل کدام استان باشید ، بعنوان مثال پایه خدمتی اسفند 90 ، 99% تهرانی ها افتادن تهران

حدود 90% بچه های آ.غ افتادن فرماندهی انتظامی آ.غ و یه عده کمی هم افتادن فرماندهی انتظامی تهران شرق

بچه های اهواز عمدتا افتادن اصفهان و تهران

بوشهری ها اکثرا افتادن اهواز

90% شمالی ها افتادن راهور شمال و پلیس فرودگاه - تهران

MrPean
11-06-2012, 12:26
بستگی به این داره که شما اهل کدام استان باشید ، بعنوان مثال پایه خدمتی اسفند 90 ، 99% تهرانی ها افتادن تهران

حدود 90% بچه های آ.غ افتادن فرماندهی انتظامی آ.غ و یه عده کمی هم افتادن فرماندهی انتظامی تهران شرق

بچه های اهواز عمدتا افتادن اصفهان و تهران

بوشهری ها اکثرا افتادن اهواز

90% شمالی ها افتادن راهور شمال و پلیس فرودگاه - تهران

من گلستانی هستم.. یعنی میفتم راهور شمال و پلیس فرودگاه - تهران ؟/ احتمال اینکه استان خودم بیفتم چقدره؟

MrPean
11-06-2012, 12:39
احتمالش بالاست یا ممکنه دیرتر هم بشه؟
90درصد میفتی شهریور !! اگه افتادی اول آبان میتونی فرم تعجیل پر کنی واسه شهریور

من خودم 3/2 فرستادم اول شهریور افتادم رفتم فرم تعجیل پر کردم واسه 4/1 موافقت شد

ahad_judo
11-06-2012, 13:03
سلام دوستان.

ماده 35: مشمولان مبتلاء به بيماريهاي ريه و قفسه صدري با توجه به نوع بيماري كه بدان مبتلاء مي‌باشند از معافيتهاي مندرجدر هر بند به شرح زير استفاده خواهند نمود.
الف) همراه با اختلال باليني واضح در عمل قلب يا ريه معاف دائم.
ب) بدون اختلال تنفسي و قلبي خدمات غيررزمي.

ماده 43- مشمولان مبتلاء به بيماريهاي قلب و عروق با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلاء هستند از معافيتهاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده مي‌نمايند.

بند1- كليه عوارض عضوي دريچه‌اي قلب عمل شده و عمل نشده به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي معاف دائم.

تبصره: پرولاپس دريچه‌اي كه منجر به نارسائي نشده باشد خدمات غيررزمي.

بند2- وجود هر گونه بيماري مادرزادي قلب اعم از عمل شده و نشده معاف دائم.

تبصره: دكستروكاردي و سيتوس انورتوس اگر با آنوماليهاي ديگر همراه نبوده و عارضه‌اي نداشته باشد منع خدمتي ندارد.

بند3- هر نوع بيماري عروق كرونر در هر درجه و حالتي كه باشد معاف دائم.

بند4- نارسايي مزمن قلب معاف دائم.

بند5- هر نوع بيماري مزمن پريكارد-آندوكارد-ميوكارد اعم از التهابي، تومورال،مادرزادي و اكتسابي معاف دائم.

بند6- بيماريهاي مادرزادي و يا اكتسابي،تومورال و التهابي آئورت و سرخرگهاي بزرگ، مانند
كواركتاسيون، آنوريسم‌ها، آنژيومها و اتساع سرخرگهاي ريوي، كانال شرياني باز، تنگي شريان ريوي اصلي و فيستولهاي شرياني وريدي در مورد عمل شده يا نشده معاف دائم.

بند7- ازدياد فشار خون شرياني در صورتي كه فشار خون باز سيتوليك از 160 ميليمتر جيوه
و يا دياستوليك از 100 ميليمتر جيوه بالاتر باشد(مقصود از فشار خون باز آنست كه لااقل بيمار 72 ساعت در بيمارستان بستري و فشار خون درساعات مختلف شب و روز ثبت گردد) معاف دائم.

تبصره: ازدياد فشار خون شرياني در صورتيكه فشار خون باز سيستوليك بين 160-140 ميليمتر جيوه و يا دياستوليك بين 100-90 ميليمتر جيوه باشد خدمات غيررزمي.

ha789di
12-06-2012, 10:16
بچه ها من شکمم رو به خاطر خونریزی داخلی به خاطر تصادف عمل کردم این از موارد معافیت محسوب نمیشه؟

ahad_judo
12-06-2012, 11:03
بچه ها من شکمم رو به خاطر خونریزی داخلی به خاطر تصادف عمل کردم این از موارد معافیت محسوب نمیشه؟
بند29- بيماريهاي پيتيك مقاوم به درمان و يا همراه با عوارض (انسداد،سوراخ شدگي،خونريزي) معاف دائم.
بند40- خونريزيهاي مكرر دستگاه گوارش با علت ناشناخته معاف دائم.

به نظر من برو دکتر و یه مشاوره هم از دکتر بگیر.اگر واقعا جایی برای معافی باشه سریعا اقدام کن.

asemuna
12-06-2012, 16:54
بند29- بيماريهاي پيتيك مقاوم به درمان و يا همراه با عوارض (انسداد،سوراخ شدگي،خونريزي) معاف دائم.
بند40- خونريزيهاي مكرر دستگاه گوارش با علت ناشناخته معاف دائم.

به نظر من برو دکتر و یه مشاوره هم از دکتر بگیر.اگر واقعا جایی برای معافی باشه سریعا اقدام کن.
سلام داداش می بینم که خدمتت تموم شده هنوز دل نمی کنی ازش :31:دستت درد نکنه یه چند ماه دیگه هم باش به ما روحیه بده هر چند فکر کنم چند ماه دیگه خودم برم دیگه نیام

ahad_judo
12-06-2012, 18:32
سلام داداش می بینم که خدمتت تموم شده هنوز دل نمی کنی ازش :31:دستت درد نکنه یه چند ماه دیگه هم باش به ما روحیه بده هر چند فکر کنم چند ماه دیگه خودم برم دیگه نیام
سلام خیلی مخلصیم.
خوشحال میشم تجربیات خودم رو تو این زمینه در اختیار شما هم بذارم.یه جورایی با این قسمت اخت گرفتم.:46:
سربازی هم اگر خود آدم سخت نگیره سخت نمی گذره.تو بدترین شرایط هم که باشی بعد از یه مدت بهش عادت میکنی.

MrPean
14-06-2012, 00:26
بچه ها من فرم تعجیلیم که 1 تیر اعزام میشه برگه محل آموزش رو پست نیاورد از +10 پرینتشو گرفتم همونو باید ببرم آموزشی؟؟ اصلش نمیخواد ؟؟ بجز وسایل صفحه یک تالار چه مدارکی لازمه ؟ امثال کپی شناسنامه - کارت ملی - پرینت ثبت نام - کارت واکسن .........؟؟

ahad.fg
14-06-2012, 00:30
با سلام خدمت دوستان ...
من اعزامی سال 87 هستم در نیروی زمینی ارتش با مدرک فوق دیپلم مدت 7 ماه خدمت کردم.... و پس از قبولی دانشگاه الان با مدرک لیسانس اعزام مجدد شدم در مرکز آموزش 10 تهران هم کد خوردم.
میخواستم بدونم الان باید مجدد دوره آموزشی رو بگذرونم؟!
و آیا همون یگان قبلی میوفتم؟
الان که باید برم تهران چی در انتظارمه! تجهیزات قبلیمو ببرم یا دوباره میدن! واقعا بعد از 7 ماه خدمت باید دوباره آموزشی برم؟ :(
و آیا باید همون 17 ماه خدمت کنم یا طبق قانون جدید 21 ماه ؟!

ّبخشید سوالام زیاد شد ... با تشکر فراوان

MrPean
14-06-2012, 01:09
آموزشی نیرو انتظامی سه ماهه یا دوماه ؟؟ من نفهمیدم آخرش بعضیا میگن سه ماه !!

MrPean
14-06-2012, 01:17

SNOW PATROL
14-06-2012, 08:43
با سلام خدمت دوستان ...
من اعزامی سال 87 هستم در نیروی زمینی ارتش با مدرک فوق دیپلم مدت 7 ماه خدمت کردم.... و پس از قبولی دانشگاه الان با مدرک لیسانس اعزام مجدد شدم در مرکز آموزش 10 تهران هم کد خوردم.
میخواستم بدونم الان باید مجدد دوره آموزشی رو بگذرونم؟!
و آیا همون یگان قبلی میوفتم؟
الان که باید برم تهران چی در انتظارمه! تجهیزات قبلیمو ببرم یا دوباره میدن! واقعا بعد از 7 ماه خدمت باید دوباره آموزشی برم؟ :(
و آیا باید همون 17 ماه خدمت کنم یا طبق قانون جدید 21 ماه ؟!

ّبخشید سوالام زیاد شد ... با تشکر فراوان
شما دوباره همون ارگان خدمت میکنی یعنی نیروی زمینی ارتش باید دوباره اموزشی برید و البته با قانون جدید یعنی 21 ماه که با توجه با اینکه هفت ماه خدمت کردید میشه 14 ماه

SNOW PATROL
14-06-2012, 08:52
سلام رفیق حالت خوبه که انشالله

ماده 37.
بند1- اعمال جراحي روي كبد، كيسه صفرا، مجاري صفراوي و پانكراس معاف دائم.

Dashmehran
14-06-2012, 09:09
دوستان از آموزش پرورش هم باید نامه بگیرم واسه خدمت ؟؟ و با خودم ببرم ؟

Ghasem.M
14-06-2012, 09:45
سلام
من ساکن بابل هستم به نظرتون برای تقسیم کدوم نیرو برام بهتر هست؟ نیرو انتظامی یا ارتش؟ میخوام نزدیک تر باشم به بابل. چون اشنا دارم میتونم محل آموزشی رو تغییر بدم. تک پسر هم هستم

ar2007
14-06-2012, 16:28
بچه ها من فرم تعجیلیم که 1 تیر اعزام میشه برگه محل آموزش رو پست نیاورد از +10 پرینتشو گرفتم همونو باید ببرم آموزشی؟؟ اصلش نمیخواد ؟؟ بجز وسایل صفحه یک تالار چه مدارکی لازمه ؟ امثال کپی شناسنامه - کارت ملی - پرینت ثبت نام - کارت واکسن .........؟؟
همونو ببر کافیه. خوب اینایی که نوشتی باشه همرات بهتره البته پرینت ثبت نام نمیخواد اما برگه سبز و برگه سفید مهمه که همرات باشه.

ahad_judo
14-06-2012, 16:40
سلام
من ساکن بابل هستم به نظرتون برای تقسیم کدوم نیرو برام بهتر هست؟ نیرو انتظامی یا ارتش؟ میخوام نزدیک تر باشم به بابل. چون اشنا دارم میتونم محل آموزشی رو تغییر بدم. تک پسر هم هستم
سلام.
والا مرزن آباد چالوس یه پادگان اموزشی نیرو انتظامی هست.ولی اگه اشنا داری برو اونجا که بعد بیوفتی شهر خودت.حالا اگه شهرتون ارتش هم داره که یه کاری کن بیوفتی مثلا 01.
شهرتون چه نیروهایی داره و از چه نوعی(هوایی -زمینی-..)

SNOW PATROL
14-06-2012, 16:41
سلام
والا به نظر من با توجه به اینکه اشنا دارید اگه بتونید بیافتید نیروی دریای ارتش بعدا راحت تر میتونید شهر خودتون خدمت کنید البته اموزشیش فکر کنم یکمی سخت باشه

ahad_judo
14-06-2012, 16:42
دوستان از آموزش پرورش هم باید نامه بگیرم واسه خدمت ؟؟ و با خودم ببرم ؟
فکر کنم شما دیپلمه باشی.
شما یه سر برو دبیرستان یا پیش دانشگاهیت و یه معرفی نامه برای نظام وظیفه بگیر.قبلا که میفرستادن شخصا بری اموزش پرورش.حالا یه سر برو اونجا.
دوستان که با مدرک دیپلم رفتن خدمت یه کمکی به این دوستمون بکنن.

Ghasem.M
14-06-2012, 17:09
سلام.
والا مرزن آباد چالوس یه پادگان اموزشی نیرو انتظامی هست.ولی اگه اشنا داری برو اونجا که بعد بیوفتی شهر خودت.حالا اگه شهرتون ارتش هم داره که یه کاری کن بیوفتی مثلا 01.
شهرتون چه نیروهایی داره و از چه نوعی(هوایی -زمینی-..)

من الان کد مرزن آباد چالوس خوردم فقط شک دارم بین اینجا و 01. چون توی بابل فقط سپاه و ستاد ناجا هست به این خاطر میگن! پس نیرو انتظامی باید بهتر باشه البته بابلسر نیرو دریایی ارتش داره ولی مثل اینکه فقط دیپلمه میگیرن مثل سپاه بابل! :9:

والا به نظر من با توجه به اینکه اشنا دارید اگه بتونید بیافتید نیروی دریای ارتش بعدا راحت تر میتونید شهر خودتون خدمت کنید البته اموزشیش فکر کنم یکمی سخت باشه

اخه ارتش توی بابل ستاد نداره بابلسر هم دیپلمه میگیره مثل اینکه!

Pami
14-06-2012, 17:11
من الان کد مرزن آباد چالوس خوردم فقط شک دارم بین اینجا و 01. چون توی بابل فقط سپاه و ستاد ناجا هست به این خاطر میگن! پس نیرو انتظامی باید بهتر باشه البته بابلسر نیرو دریایی ارتش داره ولی مثل اینکه فقط دیپلمه میگیرن مثل سپاه بابل! :9:

عزیز آموزشی اصلا مهم نیست ، فکر یگانت باش که ماهها قراره توش خدمت کنی
نیرویی برو که تو شهرتون یا نزدیک بهش یگان داشته باشه

The Stig
14-06-2012, 17:22
بچه ها من آموزشی 01 افتادم. ساکن استان تهران و لیسانس هستم. چقدر احتمال داره یگان بیفتم همین اطراف تهران؟

ha789di
14-06-2012, 17:27
سلام رفیق حالت خوبه که انشالله

ماده 37.
بند1- اعمال جراحي روي كبد، كيسه صفرا، مجاري صفراوي و پانكراس معاف دائم.
سلام رفیق الحمدالله خوب هستم
پس شامل معافیت میشه
(راستی تموم شدی یا هنوز نه)

SNOW PATROL
14-06-2012, 17:52
سلام رفیق الحمدالله خوب هستم
پس شامل معافیت میشه
(راستی تموم شدی یا هنوز نه)
خدا رو شکر
اره من که 18 هم تموم شدم
اگه چیزی لازم داشتی یا یگان کاری داشتی خبر بده

ahad_judo
14-06-2012, 18:17

اگر پارتی داری برو همین نیرو انتظامی.بعدشم بگو بندازنت یه جای خوب تو شهرتون.
نیرو دریایی ارتشم فقط نوشهر داره.اموزشیش سخته با دیپلم ولی بعدش هتل میشه برات.به هر حال تصمیم با خودت هست و کارایی که پارتی ات برات داره.

Ghasem.M
14-06-2012, 18:40
اگر پارتی داری برو همین نیرو انتظامی.بعدشم بگو بندازنت یه جای خوب تو شهرتون.
نیرو دریایی ارتشم فقط نوشهر داره.اموزشیش سخته با دیپلم ولی بعدش هتل میشه برات.به هر حال تصمیم با خودت هست و کارایی که پارتی ات برات داره.

من لیسانس مهندسی it دارم مثل اینکه کلا بچه های it رو انداختن چالوس! تشکر از راهنماییت نمی دونستم نوشهر هم پادگان داره واسه آموزشی :40:

ahad_judo
14-06-2012, 20:23
من لیسانس مهندسی it دارم مثل اینکه کلا بچه های it رو انداختن چالوس! تشکر از راهنماییت نمی دونستم نوشهر هم پادگان داره واسه آموزشی :40:
نوشهر اموزشی نداره.
نیرو دریایی انزلی و سیرجان اموزشی داره.
منظور من بعد از اموزشی بود.

MrPean
14-06-2012, 21:42
همونو ببر کافیه. خوب اینایی که نوشتی باشه همرات بهتره البته پرینت ثبت نام نمیخواد اما برگه سبز و برگه سفید مهمه که همرات باشه.

من برگه سفید ندارم نیاورده پست برگه سبز هم مال 6/1 بود که بعد اون تعجیل پر کردم و افتادم 4/1 و پرینت محل آموزشیو از +10 گرفتم.. پست هم برگه دیگه ای نیاورده . کدومو باید ببرم ؟؟

MrPean
14-06-2012, 21:45
آموزشی نیرو انتظامی اراک سه ماهه یا دوماه ؟؟ میگن سه ماهه درسته؟ !!
کسی نیست جواب بده ؟

mosim90
14-06-2012, 23:09
سلام. کسی میدونه نیرو هوایی سپاه چه جور جاییه؟
یگان هاش تو تهران کجاست؟

HITB0Y
14-06-2012, 23:12

نوشهر اموزشی نداره.
نیرو دریایی انزلی و سیرجان اموزشی داره.
منظور من بعد از اموزشی بود.

تازه پادگان هم نیست!دانشگاه افسریه!
تعداد وظیفه ها خیلی کمه...بقیه دانشجو و کادر!

R.min
15-06-2012, 04:06
هنوز واسه تعویض کارت معافیت اقدام نکردم 1 هفته دیگه تا پایان مهلت تمدیدش مونده
امیدی هست دوباره مهلتش تمدید شه ؟ احتمالا 1 ماه دیگه بتونم اقدام کنم , نرم دنبالش ممکنه بگن شما از اول باید اقدام کنی واسه معافیت؟ , میشه 1 ماه دیگه برم بگم کارتم گم شده واسه گم شدن اقدام کنم دردسر داره ؟ الان اسلا نمیتونم واسه تعویض اقدام کنم حالا موندم چیکار کنم
نظر شما چیه ؟؟

ahad_judo
15-06-2012, 08:50
هنوز واسه تعویض کارت معافیت اقدام نکردم 1 هفته دیگه تا پایان مهلت تمدیدش مونده
امیدی هست دوباره مهلتش تمدید شه ؟ احتمالا 1 ماه دیگه بتونم اقدام کنم , نرم دنبالش ممکنه بگن شما از اول باید اقدام کنی واسه معافیت؟ , میشه 1 ماه دیگه برم بگم کارتم گم شده واسه گم شدن اقدام کنم دردسر داره ؟ الان اسلا نمیتونم واسه تعویض اقدام کنم حالا موندم چیکار کنم
نظر شما چیه ؟؟
کاری نداره که.نیم ساعت از وقتت بذار برو پلیس+10.
دیگه خیلی داری ریسک میکنی.اگه میخوای اینکارو بکنی یه اگهی بزن تو روزنامه که کارتت گم شده.ولی کار اشتباهیه.برات دردسر میشه.

my.lejend
15-06-2012, 09:55
سلام به همگی

بچه ها افتادم شهریار. شدم سرباز بازرسی. خدارو شکر راضی هستم.فقط تقریبا 2 ساعت از خونه دور هستم برای همین هر روز نمیتونم بیام خونه.
یه مشکلی دارم گفتم اینجا باهاتون مشورت کنم
من توی اموزشی زانوی پام اسیب دید و اصلا نمیتونستم راه برم. 40 روزی با عصا بودم.

حالا اومدم تهران و دنبال کارم رو گرفتم. مشخص شد کشکک زانوم سائیده شده و 2 تا از مهره های کمرم هم زده بیرون و دیسک کمر گرفتم.
دکتر قبلی بهم گفت معاف نمیشی و حدود 3 ماه طول میکشه تا پات خوب بشه. در مورد دیسک کمر هم چیزی نگفت.
به خاطر فشار زیادی که روم هست(اصلا نمیتونم راه برم و لی لی روی یک پا راه میرم) دوبار دیروز رفتم بهداری و دکتر بهداری تا من رو دید گفت شما معاف میشی و من رو ارجاع داد به بیمارستان ناجا در تهران. جواب عکس ام ار ای من رو هم دید و تاکید کرد که معاف میشم.
حالا فردا قراره برم بیمارستان پیش دکتر ارتوپدی برای زانوم و جراح مغز و اعصاب برای دسک کمرم

حالا میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم ببینم با این شرایط معاف میشم؟ باید چیکار کنم؟ چقدر کل مراحلش طول میکشه؟

ahad_judo
15-06-2012, 10:50
سلام به همگی

بچه ها افتادم شهریار. شدم سرباز بازرسی. خدارو شکر راضی هستم.فقط تقریبا 2 ساعت از خونه دور هستم برای همین هر روز نمیتونم بیام خونه.
یه مشکلی دارم گفتم اینجا باهاتون مشورت کنم
من توی اموزشی زانوی پام اسیب دید و اصلا نمیتونستم راه برم. 40 روزی با عصا بودم.

حالا اومدم تهران و دنبال کارم رو گرفتم. مشخص شد کشکک زانوم سائیده شده و 2 تا از مهره های کمرم هم زده بیرون و دیسک کمر گرفتم.
دکتر قبلی بهم گفت معاف نمیشی و حدود 3 ماه طول میکشه تا پات خوب بشه. در مورد دیسک کمر هم چیزی نگفت.
به خاطر فشار زیادی که روم هست(اصلا نمیتونم راه برم و لی لی روی یک پا راه میرم) دوبار دیروز رفتم بهداری و دکتر بهداری تا من رو دید گفت شما معاف میشی و من رو ارجاع داد به بیمارستان ناجا در تهران. جواب عکس ام ار ای من رو هم دید و تاکید کرد که معاف میشم.
حالا فردا قراره برم بیمارستان پیش دکتر ارتوپدی برای زانوم و جراح مغز و اعصاب برای دسک کمرم

حالا میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم ببینم با این شرایط معاف میشم؟ باید چیکار کنم؟ چقدر کل مراحلش طول میکشه؟
شما برو کمیسیون و اونجا تشخیص میدن.
زیاد طول نمی کشه.
اگر ه معاف نشدی یه استعلاجی سریعا بگیر و یه ماهی تو خونه استراحت کن.
ایشالا که معافی.

roteal2007
15-06-2012, 18:30
سلام به همگی کارت ما بارکد خورده گفتن برو تو سایت اداره پست چک کن اما وقتی میزنیم میگه بسته یافت نشد و اطلاعات وارد نشده کسی میدونه چند روز بعد از بارکد خوردن میرسه دستمون باید زودتر برای پاسپورت اقدام کنم.

nikmaram
16-06-2012, 00:11
سلام دوستان
چند تا سوال مهم دارم اگه سریعا جواب بدین ممنون میشم چون عجله دارم و باید برم

من من یک هفته از آموزشیم داره میگذره نیرو زمینی ارتش 04 بیرجند(پادگان جدید تو خوسف) با مدرک دیپلم
1-تو آموزشی چه کار باید کنم که برای دوره تکاوری انتخاب نشم؟
2-بعد از آموزشی با توجه به مدرک من چه درجه ای میدن؟(خودشون که گفتن گروهبان سوم)
3-بعد از آموزشی تو نیرو زمینی ارتش اوضاع چه جوری میشه؟ رژه و نگهبانی و تمرین نظامی و از این جور چیزای سخت هست یا راحت تر از آموزشی میشه؟
4-من تک پسر هستم و خودشون هم یه نامه دادن ببرم ثبت احوال مدرک بیارم که احتمالا مشهد شهر خودم بیوفتم ولی من به این راضی نیستم و میخوام یه جایی باشه بعد وقت اداری خونه باشم حالا سوالم اینه که اگه یه آشنای نه چندان گردن کلفت و معمولی پیدا کنم آیا میشه برای تقسیم یه چیزی تو مایه های امریه و کار در ساعت اداری در شهر خودمون خدمت کنم؟
و اگه میشه چه مراحلی داره و چکار باید کنیم؟
5-و سوال آخر که کمی خاص هست اگه موفق بشیم موبایل ببریم داخل پادگان بعد از اتمام شارژ کجا چه جوری و از چه راهی باید شارژش کنیم؟ و اگه بفهمن و مچتو بگیرن که موبایل داری چی کار میکنن باهات؟

اگه راهنمایی کنید یک دنیا ممنون میشم

esoo
16-06-2012, 00:12
با تجربه های 01 ارتش؟کدوم گردان و گروهان از همه بهتره که خودمون و بجسبونیم بهشون؟!

ahad_judo
16-06-2012, 01:14
سلام دوستان
چند تا سوال مهم دارم اگه سریعا جواب بدین ممنون میشم چون عجله دارم و باید برم

من من یک هفته از آموزشیم داره میگذره نیرو زمینی ارتش 04 بیرجند(پادگان جدید تو خوسف) با مدرک دیپلم
1-تو آموزشی چه کار باید کنم که برای دوره تکاوری انتخاب نشم؟
2-بعد از آموزشی با توجه به مدرک من چه درجه ای میدن؟(خودشون که گفتن گروهبان سوم)
3-بعد از آموزشی تو نیرو زمینی ارتش اوضاع چه جوری میشه؟ رژه و نگهبانی و تمرین نظامی و از این جور چیزای سخت هست یا راحت تر از آموزشی میشه؟
4-من تک پسر هستم و خودشون هم یه نامه دادن ببرم ثبت احوال مدرک بیارم که احتمالا مشهد شهر خودم بیوفتم ولی من به این راضی نیستم و میخوام یه جایی باشه بعد وقت اداری خونه باشم حالا سوالم اینه که اگه یه آشنای نه چندان گردن کلفت و معمولی پیدا کنم آیا میشه برای تقسیم یه چیزی تو مایه های امریه و کار در ساعت اداری در شهر خودمون خدمت کنم؟
و اگه میشه چه مراحلی داره و چکار باید کنیم؟
5-و سوال آخر که کمی خاص هست اگه موفق بشیم موبایل ببریم داخل پادگان بعد از اتمام شارژ کجا چه جوری و از چه راهی باید شارژش کنیم؟ و اگه بفهمن و مچتو بگیرن که موبایل داری چی کار میکنن باهات؟

اگه راهنمایی کنید یک دنیا ممنون میشم
سلام.
1-هیکلت رو ورزشکاری نشون ندی-نمرات تیراندازیت خیلی خوب نباشه-شانس داشته باشی(معمولا رو هیکل میگیرن.بعضی ها هم شانسی).
2-اگر فوق دیپلمی بین گروهبان سوم و دوم و یکم یکیشو بهت میدن که تو بعضی پادگانا بر اساس نمره و بعض جاها(اکثر جاها) هردنبیلی میدن.
3-بستگی به جایی که میوفتی داره.اگر پادگان خوب بیوفتی و اداری باشی راحتی.اگر پادگان مزخرف بیوفتی(مثل پادگان سابق من) که رزمی بود همش رژه و کار با اسلحه های سنگین.
4-امریه رو دیگه بیخیال که وقتش گذشته.خیلی هم توقعت نباید بالا باشه.چون بعدا ضربه میخوری.ولی با توجه به تک پسر بودنت احتمال زیاد میوفتی شهر خودت.پارتی ات هم اگر درست حسابی باشه میتونه جای خوبی واست دست و پا کنه.
5-والا موبایل که غیر قانونیه و در صورت گرفتن (چه خودش چه شارژش) اضافه خدمت یا بازداشت میخوری.(البته ناگفته نماند که بعضی پادگانا هر کی به هر کیه و کسی کارت نداره ولی نباید تابلو باشی).شارژ هم میتونی بذاری تو کفشت ببری تو.یا خیلی جاهای دبهتری هم هست که خودت بعدا یاد میگیری.:31:(اگرم منظورت شارژ باتری اش هست باید تو اسایشگاهتون یه جای توپ پیدا کنین.مال یه سه راهه بود پشت تلویزیون.تلویزیون هم تو 2 متری اسایشگاه و ادامه داستان.:31:)

jokereblis
16-06-2012, 09:55
سلام دوستان
من آموزشی افتادم هاشمی نژاد نیشابور (باغرود) به نظر شما چه جور جایی هستش؟

neon_91
16-06-2012, 09:57
سلام دوستان من یه سوال داشتم.من می خوام برم به این خدمت کوفتی خیلی هم حالم خرابه چیزم به این سربازی 8 9 ماه کسری داشتم حذف کردن 3 ماه هم اضاف کردند این لعنتیها کلا 6 7 ماه می رفتم ولی الن باید 21 ماه برم اونم با لیسانس خاک تو سر اینا با این کاراشون
خب حالا اگه بیفتم شهر دیگه و بیفتم ارتش می تونم واسه خودم خونه بگیرم.اون موقع دوستم می گفت من تو عجب شیر لیسانسا بودن برگه تردد داشتن بعد از ظهرا می رفتن خونشون.منم لیسانسم می تونم اگه شهر دیگه افتادم ارتش برگه تردد بگیرم خودم جداگانه خونه بگیرم بعد از ظهرا برم اونجا یا نه اینم حذف کردن؟:41:

ahad_judo
16-06-2012, 10:30
سلام دوستان من یه سوال داشتم.من می خوام برم به این خدمت کوفتی خیلی هم حالم خرابه چیزم به این سربازی 8 9 ماه کسری داشتم حذف کردن 3 ماه هم اضاف کردند این لعنتیها کلا 6 7 ماه می رفتم ولی الن باید 21 ماه برم اونم با لیسانس خاک تو سر اینا با این کاراشون
خب حالا اگه بیفتم شهر دیگه و بیفتم ارتش می تونم واسه خودم خونه بگیرم.اون موقع دوستم می گفت من تو عجب شیر لیسانسا بودن برگه تردد داشتن بعد از ظهرا می رفتن خونشون.منم لیسانسم می تونم اگه شهر دیگه افتادم ارتش برگه تردد بگیرم خودم جداگانه خونه بگیرم بعد از ظهرا برم اونجا یا نه اینم حذف کردن؟:41:
سلام.
بعضی پادگانا گیر بازار هست.بعضی هاشونم نه.
بهتره بگی خونه خواهرت یا داداشت داخل اون شهر هست تا بتونی هر روز بری خونه ات.

my.lejend
16-06-2012, 12:45
سلام به همگی

بچه ها امروز از 6 صبح تا همین الان تو بیمارستان بودم.

هم برای زانوم هم برای دیسک کمرم.
در مورد مشکل زانوم گفتن مقداری از غضروف های زانوت از بین رفته و 5تا 6 ماه طول میکشه تا بهبود نسبی پیدا کنه
ولی مرخصی استعلاجی و طول درمان و هیچ درمانی برام ننوشت و فقط گفت پیاده روی و استخر برات خوبه و پرونده ی من رو ارجاع داد به شورا...

در مورد دیسک کمر هم دکتر تا برگه های mri رو دید گفت برو عکس معمولی هم بنداز. زفتم عکس انداختم و هر دو تا عکس رو به همراه همه ی مدارک پزشکیم بررسی کرد و گفت متاسفانه تمام مهره های کمرت از حالت خودشون در اومدن و مشکل پیدا کردن. گفت با این سن غیر طبیعی است و معلوم نیست چرا این جوری شده و این اتفاق توی سن های خیلی بالا معمولا پیش میاد. ایشون هم من رو ارجاع دادن برای شورا و اخرش هر دوتا پرودنه هام رو گرفتن و یه برگه بهم دادن که تاریخ روز شورا رو توش نوشته بود و از یگان خدمتیم خواسته بود که روز شورا اجازه بده برم.که متاسفانه تاریخ شورا رو نوشته بودن برای یک ماه دیگه. همین امروز هم من رو ارجاع داده بودن برم یگان که با بدبختی و دعوا از دکتر ارتوپد 5 روز استعلاجی گرفتم که فقط زیر همون برگه ی یگان برام نوشت و مهر زد و توی پرونده اصلیم وارد نکرد. حالا خدا کنه مشکل برام پیش میاد سر این.

چند تا سوال تو ذهنم مونده که گفتم با شما در میون بزارم شاید کسی بتونه کمکم کنه

1. ایا میتونم تاریخ شورا رو جلو بندازم؟ چه مراحلی رو باید طی کنم؟ ارزش داره؟

2.به نظرتون با این شرایط چقدر احتمال معاف شدن من هست؟ کاری هست که روز شورا و قبلش انجام بدم که کمکم کنه روز شورا کارم راحت تر بشه و احتمال معاف شدنم بیشتر بشه؟

3.ایا همین امروز باید میرفتم و برگه ی ارجاع به یگان رو که 5 روز استراحت رو توش وارد کرده تحویل میدادم یا بعد 5 روز مرخصی با اون برگه برم و بگم استراحت داشتم؟ امروز که دیگه نمیرسیدم.

4.بعد از اتمام این 5 روز میتونم برم یگان و دوباره برگه ی بهداری بگیرم و بگم نمیتونم راه برم و دوباره تقاضای مرخصی استعلاجی بکنم؟

5.اگر روز شورا بگن معاف از رزم میشی میتونم اون رو رد کنم و دوباره اقدام کنم برای معافی کامل؟

6.میشه اگر بار دوم هم اقدام کردم برای معافی و بازهم معاف از رزم دادن بگم نمیخوام معاف از رزم بشم و بیخیالش بشم کلا ؟یا وقتی معاف از رزم بشم دیگه راهی نداره و ثبت میشه اونجا؟
چون اصلا نمیخوام معاف از رزم بشم. نمیخوام روی کارتم بخوره معاف از رزم پزشکی. اگر معاف کامل بشم ارزش داره ولی معاف از رزم فقط ضرره برای من.

بچه ها ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین راهنمائیم کنین.
خیلی فکرم مشغول شده.

neon_91
16-06-2012, 12:54
سلام.
بعضی پادگانا گیر بازار هست.بعضی هاشونم نه.
بهتره بگی خونه خواهرت یا داداشت داخل اون شهر هست تا بتونی هر روز بری خونه ات.

ممنون ولی آخه اگه دوروق بگم بعدا بفهمن مشکل ایجاد نمیشه؟

Dashmehran
16-06-2012, 13:20
واسه روز اعزام کپی کارت ملی و شناسنامه ببرم یا اصل کارت ملی و شناسنامه ؟؟

برگه سبز و سفید ندارم فقط پرینت +10 رو دارم همونو ببرم اشکال نداره ؟؟ یا حتما باید برگ سفید و سبز داشته باشی؟

ahad_judo
16-06-2012, 18:52
ممنون ولی آخه اگه دوروق بگم بعدا بفهمن مشکل ایجاد نمیشه؟
تو خدمت که فقط باید دروغ بگی.وگرنه سرت کلاه میره.اونجا کسی دلش واست نسوخته.
نه مشکلی ایجاد نمیکنه.واسه محکم کاری یه ادرسی از اشنایی تو اون شهر بده.بگو خونه فلان کسمه.

ahad_judo
16-06-2012, 18:55
واسه روز اعزام کپی کارت ملی و شناسنامه ببرم یا اصل کارت ملی و شناسنامه ؟؟

برگه سبز و سفید ندارم فقط پرینت +10 رو دارم همونو ببرم اشکال نداره ؟؟ یا حتما باید برگ سفید و سبز داشته باشی؟
داداش من بدون اون دو تا برگه که کارت به مشکل برمیخوره.
اونی که پلیس +10 بهت داده احتمالا برگ سفیدت هست.تشریف ببر همون پلیس+10 یا نظام وظیفه بگو برگه سبز ندارم.المثنی شو بهم بدید.

piishii
16-06-2012, 19:30
سلام دوستان
من آموزشی افتادم هاشمی نژاد نیشابور (باغرود) به نظر شما چه جور جایی هستش؟
سلام
چه ماهی اونجا اعزامی ؟ یک شش یا چهار ؟

jokereblis
16-06-2012, 20:09
سلام
چه ماهی اونجا اعزامی ؟ یک شش یا چهار ؟
4 روز دیگه اعزامم

a6543210
17-06-2012, 04:39
سلام دوستان
يه سوال داشتم خدمت گلتون
دوستان شنيدم 3 برادري باز تمديد شده!من يه داداش كوچيك داررم كه دانشجويه و منم خودم سربازم . سومين نفرم و مي خوام داداشمو كه چهارميه معاف كنم.كسي مي دونه شرايط جديد چطوريه؟
من خودم اعزام مجددم و 4 ماه قبل خدمت داشتم و الانم اعزامي 1/2/91 هستم. يعني كلا 5 ماه خدمت ككردم حدوداً .حالا به نظرتون مي تونه داداشم دنبال كاراي معافيتش بره ؟ممنون مي شم بيشتر راهنمايي كنيد كه چي كار كنه با اينكه در حين تحصيله.

يه مطلبي رو تو سايت نظام وظيفه خوندم اينه:سازمان نظام وظيفه به واجدین شرایط معافیت سه برادری در سال ۹۰ خبرداد: با مساعدت سازمان در باب این نوع معافیت ، چنانچه فرزند سوم خانواده حداقل نیمی (۹ماه) از مدت خدمت دوره ضرورت را تا پایان سال ۹۰ گذرانده و خدمت وی همچنان استمرار داشته باشد بعنوان برادر خدمت کرده محسوب شده و برادر چهارم وی درصورتیکه همچنان واجد شرایط این نوع معافیت باشد تا تاریخ ۳۱/۶/۹۱ می تواند برای ثبت درخواست خود به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مراجعه نمایند ، همچنین در این نوع معافیت، کسرخدمت بسیج برادران خدمت کرده نیز بامدت خدمت آنان قابل تجمیع می باشد.
ميگم من دنبال كاراي معافيت بسيج برم تا چند مدت جواب كسريم مي ياد.به نظرتون امروز كه 28/3/91 هست تا 25/4/91 مي ياد كه برم دنبال كاراي معافيت داداشم؟

piishii
17-06-2012, 08:23
4 روز دیگه اعزامم

سلام
من آموزشی اونجا بودم خدمتتم همونجا به تازگی تموم شد
پادگان بزرگیه یکی از بهترین پادگان های آموزشی برای تحصیل کرده ها توی ایران محسوب میشه
سخت گیر هستند به شدت، شما فکر کنم یکم 5شنبه باشه زمانی که بری نمیدونم البته بچه کجایی، تا جمعه سوم بهتون احتمالا مرخصی ندن یعنی 16 ام.
چون به ماه رمضان به احتمال زیاد میخورین دیگه آره ؟ شروعش کی هست ؟ اگه ماه 5 باشه شما ماه اول به شدت کلاس هاتون فشرده هست و اردو رو هم همین موقع دارین
ولی ماه رمضون به شدت آزاد و راحت هستین و اکثر کلاس ها تئوری و عقیدتی هست و پارسال یادم میاد که آموزشی ها از ساعت 1 ظهر تقریبا تا 10 شب بیکار بودند.
غذای خوبی داره ولی بودن کسانی که شاکی باشند.
4 گردان داره که گردان 100 دیگه نیرو نمیگیره حالا دوره شما به شدت شلوغ هست پادگان و معلوم نیست بگیره یا نه
گردان 200 از همه نزدیک تر به دژبانی هست و گردان های 300 و 400 آسایشگاه هایی به حالت سوئیت دارند .
بخش آموزش به شدت در مورد غیبت و .... سخت گیر هست و اضافه خدمت میزنه و خیلی موارد دیگه که شما سوال داشته باشی میگم چون 17 ماه اونجا بودم میتونم تا صبح بنویسم !
انگار همین دیروز بود....

Dashmehran
17-06-2012, 09:16
داداش من بدون اون دو تا برگه که کارت به مشکل برمیخوره.
اونی که پلیس +10 بهت داده احتمالا برگ سفیدت هست.تشریف ببر همون پلیس+10 یا نظام وظیفه بگو برگه سبز ندارم.المثنی شو بهم بدید.
چطوری تشخیص بدم کدوم برگه سبزه کدم برگ سفید ؟؟ چون هردو رو پرینت میکنه میده رنگش که فرق نداره

piishii
17-06-2012, 09:23
چطوری تشخیص بدم کدوم برگه سبزه کدم برگ سفید ؟؟ چون هردو رو پرینت میکنه میده رنگش که فرق نداره
سلام
برگه سفید روش علاوه بر زمان تاریخ اعزام محل آموزش و ارگان هم مشخص است ولی برگ سبز فقط زمان اعزام

urumchi
17-06-2012, 10:00
یکی از دوستام اول تیر میره خدمت ، ارتش عجب شیر

می خواستم بدونم پادگانش چطوریه ؟

تقسیماتش چطوره ؟

داشتن لیسانس در ارتش چه مزایایی و معایبی داره ؟

Dashmehran
17-06-2012, 10:12
سلام
برگه سفید روش علاوه بر زمان تاریخ اعزام محل آموزش و ارگان هم مشخص است ولی برگ سبز فقط زمان اعزام
من چند روز بعد اینکه تعجیل پر کردم رفتم +10 که جوابشو بگیرم یه پرینت گرفت داد دستم(برگه اعزام به خدمت المثنی) که تاریخ اعزام مشخص بود و محل اموزش متعاقبا اعلام خواهد شد..و چهار روز بعدش دوباره رفتم +10 که ببینم محل آموزش کجاست این دفعه یه پرینت داد (برگ معرفي نامه مشمولان به مراكزآموزش نيروهاي مسلح)که تاریخ اعزام و محل آموزش و ارگان نوشته بود..این دوتا برگ سبز و سفید هستن ؟؟ دیگه نیازی نیس برم +10 ؟؟

AMIRHJ
17-06-2012, 10:49
سلام علیکم

من یکم تیر باید میرفتم خدمت

خلاصه اومدم اینجا ها یه صحبتهایی کردم

و رفتم 3 جا ثبت نام کردم
سپاه دفاع امریه

تا چند روز پیش که رفتم سپاه دیدم کد آموزشم سپاهه و شهر خودمم

پیروز اینا زنگ زدم فنی حرفه ای برا امریه گفتن پذیرفته شدی گویا کد آموزشیم به پدافند هوایی کرج فک کنم ارتش باید باشه

امریم یه شهر دیگست

گفتم عجبا چرا آخه

خلاصه رفتیم دوباره پرینت کد محل آموزش گرفتم ، دیدم که بله کد عوض شده

اما نه پدافند هوایی بلکه شده

شهید جوادنیا قزوین که برایه دفاعه

گویا این وسطم یه بار عوض شده یا بازم قراره عوض بشه

خلاصه الان من مودم

حالا که الان شده دفاع
منم آموزشی سپاه رو دارم

از طرفی امریه که شده 24 ماه و کسری هم که انگار قبول نمیکنه

با این تفاسیر کدوم بهترن

و آیا میشه کاری کرد

زودتر پاسخ بدین که من 5 شنبه راهیم :)

ahad_judo
17-06-2012, 11:15

تقسیماتش چطوره ؟

من در مورد عجب شیر و تقسیماتش چیزی نمیدونم.فقط میدونم چند سالیه لیسانس هم میگیره.
فقط قسمت اخر سوالتو جواب بدم:
تو ارتش بالاخره یه فرقایی بین لیسانسا و دیلپما و بقیه هست.
اونی که لیسانسه دیگه برجک نمیره.عرض به خدمتت با اسلحه نگهبانی نمیده.احتمال خیلی زیاد کار اداری و دفتری گیرش بیاد.بهش احترام بیشتری میذارن.درجه اش بیشتره.
(ولی ناگفته نماند که با زیاد شدن نیروهای لیسانس احترام ها کمتر شده و کادری ها پررو تر شده اند.)البته این چیزیه که من به چشم دیدم.ولی معمولا تو شهرای بزرگ اون احترام رو هنوز میذارن.

ahad_judo
17-06-2012, 11:19
سلام علیکم

من یکم تیر باید میرفتم خدمت

خلاصه اومدم اینجا ها یه صحبتهایی کردم

و رفتم 3 جا ثبت نام کردم
سپاه دفاع امریه

تا چند روز پیش که رفتم سپاه دیدم کد آموزشم سپاهه و شهر خودمم

پیروز اینا زنگ زدم فنی حرفه ای برا امریه گفتن پذیرفته شدی گویا کد آموزشیم به پدافند هوایی کرج فک کنم ارتش باید باشه

امریم یه شهر دیگست

گفتم عجبا چرا آخه

خلاصه رفتیم دوباره پرینت کد محل آموزش گرفتم ، دیدم که بله کد عوض شده

اما نه پدافند هوایی بلکه شده

شهید جوادنیا قزوین که برایه دفاعه

گویا این وسطم یه بار عوض شده یا بازم قراره عوض بشه

خلاصه الان من مودم

حالا که الان شده دفاع
منم آموزشی سپاه رو دارم

از طرفی امریه که شده 24 ماه و کسری هم که انگار قبول نمیکنه

با این تفاسیر کدوم بهترن

و آیا میشه کاری کرد

زودتر پاسخ بدین که من 5 شنبه راهیم :)

سلام.
دوست عزیز با امریه خدمت کردن مسلما راحتتری و تو جو نظامی دیگه نیستی و سابقه کار حساب میشه برات و حقوق بیشتری هم بهت میدن.اینا همگی مزایای امریه هستن.
ولی 3 ماه باید بیشتر خدمت کنی و کسری هم قبل نمیکنن.اینا هم معایبش.
حالا برای خودت تجزیه و تحلیل کن که کدوم بهتره.
من اگر بودم امریه رو برمیداشتم.چون جو نظامی خیلی جالب نیست.ایشالا قسمت نشه که بری پادگان.یک مشت روانی.البته ادم خوب هم توشون هست.شما به نظر من برو همون امریه رو بگیر یه سابقه کار هم تو این خراب شده برات محسوب میشه و فردا دستت یه جا بند میشه.

esoo
17-06-2012, 11:23
دوستان باتجربه 01 ارتش کدوم گردان و گروهان از همه بهتره که خودمون و بچسبونیم؟!

SNOW PATROL
17-06-2012, 11:33
سلام به همگی

بچه ها امروز از 6 صبح تا همین الان تو بیمارستان بودم.

هم برای زانوم هم برای دیسک کمرم.
در مورد مشکل زانوم گفتن مقداری از غضروف های زانوت از بین رفته و 5تا 6 ماه طول میکشه تا بهبود نسبی پیدا کنه
ولی مرخصی استعلاجی و طول درمان و هیچ درمانی برام ننوشت و فقط گفت پیاده روی و استخر برات خوبه و پرونده ی من رو ارجاع داد به شورا...

در مورد دیسک کمر هم دکتر تا برگه های mri رو دید گفت برو عکس معمولی هم بنداز. زفتم عکس انداختم و هر دو تا عکس رو به همراه همه ی مدارک پزشکیم بررسی کرد و گفت متاسفانه تمام مهره های کمرت از حالت خودشون در اومدن و مشکل پیدا کردن. گفت با این سن غیر طبیعی است و معلوم نیست چرا این جوری شده و این اتفاق توی سن های خیلی بالا معمولا پیش میاد. ایشون هم من رو ارجاع دادن برای شورا و اخرش هر دوتا پرودنه هام رو گرفتن و یه برگه بهم دادن که تاریخ روز شورا رو توش نوشته بود و از یگان خدمتیم خواسته بود که روز شورا اجازه بده برم.که متاسفانه تاریخ شورا رو نوشته بودن برای یک ماه دیگه. همین امروز هم من رو ارجاع داده بودن برم یگان که با بدبختی و دعوا از دکتر ارتوپد 5 روز استعلاجی گرفتم که فقط زیر همون برگه ی یگان برام نوشت و مهر زد و توی پرونده اصلیم وارد نکرد. حالا خدا کنه مشکل برام پیش میاد سر این.

چند تا سوال تو ذهنم مونده که گفتم با شما در میون بزارم شاید کسی بتونه کمکم کنه

1. ایا میتونم تاریخ شورا رو جلو بندازم؟ چه مراحلی رو باید طی کنم؟ ارزش داره؟

2.به نظرتون با این شرایط چقدر احتمال معاف شدن من هست؟ کاری هست که روز شورا و قبلش انجام بدم که کمکم کنه روز شورا کارم راحت تر بشه و احتمال معاف شدنم بیشتر بشه؟

3.ایا همین امروز باید میرفتم و برگه ی ارجاع به یگان رو که 5 روز استراحت رو توش وارد کرده تحویل میدادم یا بعد 5 روز مرخصی با اون برگه برم و بگم استراحت داشتم؟ امروز که دیگه نمیرسیدم.

4.بعد از اتمام این 5 روز میتونم برم یگان و دوباره برگه ی بهداری بگیرم و بگم نمیتونم راه برم و دوباره تقاضای مرخصی استعلاجی بکنم؟

5.اگر روز شورا بگن معاف از رزم میشی میتونم اون رو رد کنم و دوباره اقدام کنم برای معافی کامل؟

6.میشه اگر بار دوم هم اقدام کردم برای معافی و بازهم معاف از رزم دادن بگم نمیخوام معاف از رزم بشم و بیخیالش بشم کلا ؟یا وقتی معاف از رزم بشم دیگه راهی نداره و ثبت میشه اونجا؟
چون اصلا نمیخوام معاف از رزم بشم. نمیخوام روی کارتم بخوره معاف از رزم پزشکی. اگر معاف کامل بشم ارزش داره ولی معاف از رزم فقط ضرره برای من.

بچه ها ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین راهنمائیم کنین.
خیلی فکرم مشغول شده.
1.تو حالت عادی نمیتونید مگر با پارتی
2.من خیلی ها رو میشناسم که به خاطر کمر معاف شدن احتمال معاف شدن تون زیاده
3.والا طبق قانون شما باید نهایتا تا 24 ساعت بعد از رفتن به بیمارستان وضعیت تون رو مشخص کنید (یگان ما اینجوری بود)
4.بله
5.خیلی طول میکشه
6.والا معمولا یه نامه بازگشت به یگان میزنند که نتیجه کمیسیون رو توش میزنند فکر نکم اصلا نامه رو تحویل ندی مشکلی پیش بیاد در ضمن تو کارت پایان خدمت اصلا نمینویسه معاق از رزم فقط تو سیستم ثبت میشه

jokereblis
17-06-2012, 11:44
سلام
من آموزشی اونجا بودم خدمتتم همونجا به تازگی تموم شد
پادگان بزرگیه یکی از بهترین پادگان های آموزشی برای تحصیل کرده ها توی ایران محسوب میشه
سخت گیر هستند به شدت، شما فکر کنم یکم 5شنبه باشه زمانی که بری نمیدونم البته بچه کجایی، تا جمعه سوم بهتون احتمالا مرخصی ندن یعنی 16 ام.
چون به ماه رمضان به احتمال زیاد میخورین دیگه آره ؟ شروعش کی هست ؟ اگه ماه 5 باشه شما ماه اول به شدت کلاس هاتون فشرده هست و اردو رو هم همین موقع دارین
ولی ماه رمضون به شدت آزاد و راحت هستین و اکثر کلاس ها تئوری و عقیدتی هست و پارسال یادم میاد که آموزشی ها از ساعت 1 ظهر تقریبا تا 10 شب بیکار بودند.
غذای خوبی داره ولی بودن کسانی که شاکی باشند.
4 گردان داره که گردان 100 دیگه نیرو نمیگیره حالا دوره شما به شدت شلوغ هست پادگان و معلوم نیست بگیره یا نه
گردان 200 از همه نزدیک تر به دژبانی هست و گردان های 300 و 400 آسایشگاه هایی به حالت سوئیت دارند .
بخش آموزش به شدت در مورد غیبت و .... سخت گیر هست و اضافه خدمت میزنه و خیلی موارد دیگه که شما سوال داشته باشی میگم چون 17 ماه اونجا بودم میتونم تا صبح بنویسم !
انگار همین دیروز بود....
ممنون از پاسختون . من از تهران اعزامم
چند تا سوال داشتم .
1. ماه رمضان از اول مرداد شروع میشه . پس زیاد سخت نمی گیرند؟ حتما باید روزه بگیریم ؟
2. برخوردشون چطوریه ؟
3. توی تابستون آب و هوا چطوریه ؟ باید خیلی گرم باشه درسته ؟
3. وضیعت سرویس های بهداشتی اونجا چطوریه ؟
4. من یکم از نطر هیکلی ورزیده هستم . چند سالی رو بدنسازی کار کردم . حالا این تو خدمت بده یا خوب؟
5. با خودم می تونم کتاب ببرم ؟ گیر نمیدن که ؟
6. مرخصی ها چطوریه ؟ آیا جمعه ها هم جز مرخصی محصوب میشه ؟ ماهی چند روز مرخصی میدن ؟
ببخشید که این همه سوال پرسیدم و ممنون میشم پاسخ بدبد

MrPean
17-06-2012, 12:09
کسی نیس جواب بده ؟؟

SNOW PATROL
17-06-2012, 12:20
کسی نیس جواب بده ؟؟
رفیق 2 ماه هست اگه من میدونستم کی گفته سه ماه
فقط فکر کنم برای بی سواد ها سه ماه هست اونم فقط اراک

piishii
17-06-2012, 12:50
ممنون از پاسختون . من از تهران اعزامم
چند تا سوال داشتم .
1. ماه رمضان از اول مرداد شروع میشه . پس زیاد سخت نمی گیرند؟ حتما باید روزه بگیریم ؟
2. برخوردشون چطوریه ؟
3. توی تابستون آب و هوا چطوریه ؟ باید خیلی گرم باشه درسته ؟
3. وضیعت سرویس های بهداشتی اونجا چطوریه ؟
4. من یکم از نطر هیکلی ورزیده هستم . چند سالی رو بدنسازی کار کردم . حالا این تو خدمت بده یا خوب؟
5. با خودم می تونم کتاب ببرم ؟ گیر نمیدن که ؟
6. مرخصی ها چطوریه ؟ آیا جمعه ها هم جز مرخصی محصوب میشه ؟ ماهی چند روز مرخصی میدن ؟
ببخشید که این همه سوال پرسیدم و ممنون میشم پاسخ بدبد
سلام
توی ماه رمضون نه خیلی سخت نمیگیرند و خیلی راحت هستید ولی قبلش کلاس ها فشرده هست و کارهای عملی
توی ماه رمضون فقط میدون تیر اگه مثل پارسال باشه واقعا آدم اذیت میشه من خودم آموزشی اول دی 89 بودم ولی خوب چون خدمت رو اونجا بودم همه نوع آموزشی و فصول رو دیدم
از نظر روزه و .... شوخیت گرفته برادر من ؟ توی سپاه میخوای آموزشی ببینی و خدمت کنی بعد روزه هم مثلا نگیری ؟ شما فاصله بین سحر و افطار هیچی برای خوردن نداری حالا هرچی توی کمدت داری و میخوای بخوری خودت میدونی ولی روزه نگرفتی کسی ببینه و گزارش بده سر و کارت میافته به بخش حوزه و.... حفاظت فکر نکنم شایدم اونجا هم آره
ولی بودن کسانی که پارسال روزه نمیگرفتند و بعد از وقت اداری که همه میرفتند خونه یعنی اکثر کادری ها از آبخوری ها آب میخوردند اینا بازم به خودت برمیگرده عزیز
ولی توصیه من به شما هرکار میکنی به کسی اطمینان نکن که مثل آب گزارش میدند و میفروشنت
از نظر برخورد یکی از بهترین پادگان هاست و با نیروی آموزشی بهترین برخورد رو دارند کوچکترین بی احترامی رو میتونید به بخش نظارت آموزش یا حفاظت گزارش بدین منظورم توهین قومی قبیله ای یا تحقیر و.... است نه برخورد های نظامی
سرویس های بهداشتی گردان امام علی البته گروهان 201 ( زمان ما پایین بود ولی به نظر گروهان بالایی الان 201 هست ) بهتر هست ولی گردان های امام حسن هم سرویس های تمیزی دارند
از نظر بدنی هیچ فرقی توی آموزشی نمیکنه چون شما دایم توی کلاس یا آسایشگاه هستین ولی بدنتون آماده باشه برای کلاس های عملی یا اردو و پیاده روی ها خودتون کم نمیارین
کتاب میتونید ببرین ولی به هیچ وجه وقت خوندن ندارین ! همه وقت صرف استراحت میشه البته توی ماه رمضون برعکسه ! اونجا از بس بخوابین خسته شین
آموزشی چیزی به اسم مرخصی نداره بجز مرخصی میان دوره اگه بدن که همیشه دادن + پایان دوره و مرخصی روز های تعطیل یا 5 شنبه بعد از وقت اداری تا جمعه شب فقط بستگی به دستور فرماندهی داره و فکر کنم زمان ما 3 جمعه رو شد برم خونه
بقیه جمعه ها یا کلاس دارین یا فوق برنامه یا اینکه به دلایلی مرخصی داده نمیشه
توی یگان که رفتین ماهی 2.5 روز استحقاق دارین

MaFia_King
17-06-2012, 12:54

تقسیماتش چطوره ؟

سلام

دوست عزیز این دوستتون از کدوم شهر هستند؟

منم محل آموزشیم ارتش عجب شیر هستش !

MrPean
17-06-2012, 13:39
رفیق 2 ماه هست اگه من میدونستم کی گفته سه ماه
فقط فکر کنم برای بی سواد ها سه ماه هست اونم فقط اراک
ما که از این قانون سردرنیاوردیم آخرش
تو این سایت پرسیدم امروز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جواب دادن که دو ماه نیس کمتر از سه ماهه ! حالا چند روز خدا میدونه

j@ckson
17-06-2012, 13:44
سلام

اول دست گل این دوستانی که سوالهای سایرین رو جواب میدهند درد نکنه.

ایا سپاه ممکنه دو برادر رو یکجا بندازه برای خدمت (اختلاف اعزامشون 2 ماه هستش یکی برج 4 یکی برج 6 که اون برج شیشی هنوز اما و اگر داره 100٪ معلوم نیست) یکی از آشنایان هستند که اگر این داداشش هم بره احتمالا کار ما رو هم ردیف کنه

ولی نمیدونم چرا به نظرم خیلی سخت باشه 2 برادر رو یه جا بفرستند . بند پ شون هم معمولیه

داداش اولیه رو که بهش گفته بودند خودت و یه نفر دیگه فقط افتادین اینجا:18: از لیستمون

اگر نشدنیه یا خلاف قانونه لطفا بگید الکی دلم رو خوش نکنم:40:

ahad_judo
17-06-2012, 14:04
سلام

اول دست گل این دوستانی که سوالهای سایرین رو جواب میدهند درد نکنه.

ایا سپاه ممکنه دو برادر رو یکجا بندازه برای خدمت (اختلاف اعزامشون 2 ماه هستش یکی برج 4 یکی برج 6 که اون برج شیشی هنوز اما و اگر داره 100٪ معلوم نیست) یکی از آشنایان هستند که اگر این داداشش هم بره احتمالا کار ما رو هم ردیف کنه

ولی نمیدونم چرا به نظرم خیلی سخت باشه 2 برادر رو یه جا بفرستند . بند پ شون هم معمولیه

داداش اولیه رو که بهش گفته بودند خودت و یه نفر دیگه فقط افتادین اینجا:18: از لیستمون

اگر نشدنیه یا خلاف قانونه لطفا بگید الکی دلم رو خوش نکنم:40:
نه مشکلی نیست.
زمان خدمت منم دو تا داداش دو قلو بودن که هم اموزشی یه جا بودن هم بعد از اموزشی.تازه با همم اعزام شدن.
اصلا ربطی نداره.برو حالشو ببر اگر پارتیشو داری.

arash-king
17-06-2012, 14:15
سلام به همگی....دوستان من متولد 72 ام و 8 تیر ماه کنکور دارم....از بعضی از دوستان شنیده ام که اگه توی این کنکور قبول نشم دیگه نمیتونم کنکور بدم و باید برم سربازی
درسته ؟؟؟ یه سوال دیگه..من از خیلی ها شنیدم که میگن اگه این کنکور قبول نشدی سال بعد اگه بازم قبول نشدی سال بعد .. بعد من بهشون گفتم پس سربازی چی میشه ؟ گفتن که خیالی نیس
تورو خدا کمک کنید...خیلی سردرگم هستم :24::34:

j@ckson
17-06-2012, 14:29
نه مشکلی نیست.
زمان خدمت منم دو تا داداش دو قلو بودن که هم اموزشی یه جا بودن هم بعد از اموزشی.تازه با همم اعزام شدن.
اصلا ربطی نداره.برو حالشو ببر اگر پارتیشو داری.

داداش دستت درد نکنه
فقط خدا کنه بتونند کاری برام بکنند و بعدا بامبول در نیارن:31:

اگر برام کاری نکردند خودم میتونم برم سپاه پذیرش بشم (کارت بسیج ندارم) و احتمالش چقدره قبولم کنند.(ببخشید که یکم سوالم کلیه )

gigi_alex
17-06-2012, 14:33
سلام دوستان
خسته نباشید
من ترم 3 هستم .
بعد از فارق التحصیلی چند ماه وقت دارم تا خودمو معرفی کنم برای خدمت ؟
زمان قانونیه تحصیل ما توی دانشگاه 2 سال هست (یعنی 4 ترم . ) . بعد من 1 ترم هم مرخصی داشتم . و احتمالا 5 ترمه هم تموم کنم (که کلا میشه 6 ترم و 3 سال). آیا این مدت از اون وقت بعد از فارق التحصیلی کم میشه ؟

piishii
17-06-2012, 14:52
اگر برام کاری نکردند خودم میتونم برم سپاه پذیرش بشم (کارت بسیج ندارم) و احتمالش چقدره قبولم کنند.(ببخشید که یکم سوالم کلیه )

سلام
گرفتن پذیرش سپاه بدون پارتی و بسیجی بودن خیلی سخت هست یک جوری که اصلا فکرشم بخوای نکنی
ولی بودن دوستانی که کد مازاد بودند ولی افتادن سپاه ولی پذیرش گرفتن خیر

urumchi
17-06-2012, 16:52
سلام

دوست عزیز این دوستتون از کدوم شهر هستند؟

منم محل آموزشیم ارتش عجب شیر هستش !

در واقع 2 نفر هستن

یکی از ارومیه یکی هم از سراب

ahad_judo
17-06-2012, 18:01
سلام به همگی....دوستان من متولد 72 ام و 8 تیر ماه کنکور دارم....از بعضی از دوستان شنیده ام که اگه توی این کنکور قبول نشم دیگه نمیتونم کنکور بدم و باید برم سربازی
درسته ؟؟؟ یه سوال دیگه..من از خیلی ها شنیدم که میگن اگه این کنکور قبول نشدی سال بعد اگه بازم قبول نشدی سال بعد .. بعد من بهشون گفتم پس سربازی چی میشه ؟ گفتن که خیالی نیس
تورو خدا کمک کنید...خیلی سردرگم هستم :24::34:
فارغ التحصیل چه ماهی و چه سالی هستی؟
بله.امسال اخرین ساله.اونایی هم که میگن اگه نشد سال دیگه و اگه نشد نمیدونم پیش خودشون چی فکر میکنن.
معمولا دخترا که سربازی ندارن این حرفو میزنن و اونایی که معافیت دارن.

ahad_judo
17-06-2012, 18:03
سلام دوستان
خسته نباشید
من ترم 3 هستم .
بعد از فارق التحصیلی چند ماه وقت دارم تا خودمو معرفی کنم برای خدمت ؟
زمان قانونیه تحصیل ما توی دانشگاه 2 سال هست (یعنی 4 ترم . ) . بعد من 1 ترم هم مرخصی داشتم . و احتمالا 5 ترمه هم تموم کنم (که کلا میشه 6 ترم و 3 سال). آیا این مدت از اون وقت بعد از فارق التحصیلی کم میشه ؟
دوست عزیز هر سالی 2 ترمه.
در کل شما 8 ترم فرصت داری.حالا طبق قانون جدید فکر کنم 6 ترم شده که در هر صورت مشکلی براتون پیش نمیاد.
بعدشم که فارغ التحصیل شی 1 سال وقت داری که دفترچه پست کنی.

arash-king
17-06-2012, 18:12
فارغ التحصیل چه ماهی و چه سالی هستی؟
بله.امسال اخرین ساله.اونایی هم که میگن اگه نشد سال دیگه و اگه نشد نمیدونم پیش خودشون چی فکر میکنن.
معمولا دخترا که سربازی ندارن این حرفو میزنن و اونایی که معافیت دارن.

داداش مطمئنی ؟؟؟؟!!!! من هیچی واسه کنکور نخوندم و گذاشتم که سال بعد برم کنکور بدم......من از شخصی که خودش تو کار سپاه و بسیج و ایناس پرسیدم گفت اگه قبول نشم میتونم دوباره و چندباره کنکور بدم و مشکلی پیش نمیاد
در ضمن یه سوال خیلی خیلی مهم.....4-3 ماه پیش اخبار 22 شبکه 3 گفت که سند زدن بدون کارت پایان خدمت آزاد اعلام شد
درسته ؟؟؟؟

Hamed 360
17-06-2012, 18:27
داداش مطمئنی ؟؟؟؟!!!! من هیچی واسه کنکور نخوندم و گذاشتم که سال بعد برم کنکور بدم......من از شخصی که خودش تو کار سپاه و بسیج و ایناس پرسیدم گفت اگه قبول نشم میتونم دوباره و چندباره کنکور بدم و مشکلی پیش نمیاد
در ضمن یه سوال خیلی خیلی مهم.....4-3 ماه پیش اخبار 22 شبکه 3 گفت که سند زدن بدون کارت پایان خدمت آزاد اعلام شد
درسته ؟؟؟؟

بله میشه سند زد بدون کارت پایان خدمت

arash-king
17-06-2012, 18:33
اصلی ترین دلیل من واسه سربازی رفتن همین سند زدن بود که خدا را شکر آزاد شد ..... پس دیگه دلیلی نداره بریم سربازی !! نه ؟؟

Milad4171
17-06-2012, 18:38
واقعا كه جالبه اين همه اتفاقاي خوب توي اين همه مدت زندگي افتاد درست توي اين يك سال و نيم خدمت اتفاقتي افتاد كه هر كدومش عجيب تر از اويكي هست
تمام دخترايي كه من ميشناختمشون و ارتباط در حد برنامه ي بيرون گذاشتن و اينا ارتباط داشتيم 80% ازدواج كردن!!! جالبه كه رنج سنيشون بين 21 تا 28 ساله هستن هم اون كوچيكه هم بزرگه شامل حالشون شده اين داستان :18:
از طرفي توي اين يك سال و نيم پيشنهاد هاي كاري خيلي مهمي بهم شد كه يكي از مهمترينشون رو اسفند 89 بهم پيشنهاد دادن كه اون موقع دقيقاً وسط آموزشي بودم!
هرچي فكر ميكنم هيچ توجيه منطقي واسه اين اتفاقات عجيب غريب نميتونم پيدا كنم.
اين آخريش كه امروز بود داشت منو به مرز افسردگي نزديك ميكرد :31:

AMIRHJ
17-06-2012, 19:22
سلام.
دوست عزیز با امریه خدمت کردن مسلما راحتتری و تو جو نظامی دیگه نیستی و سابقه کار حساب میشه برات و حقوق بیشتری هم بهت میدن.اینا همگی مزایای امریه هستن.
ولی 3 ماه باید بیشتر خدمت کنی و کسری هم قبل نمیکنن.اینا هم معایبش.
حالا برای خودت تجزیه و تحلیل کن که کدوم بهتره.
من اگر بودم امریه رو برمیداشتم.چون جو نظامی خیلی جالب نیست.ایشالا قسمت نشه که بری پادگان.یک مشت روانی.البته ادم خوب هم توشون هست.شما به نظر من برو همون امریه رو بگیر یه سابقه کار هم تو این خراب شده برات محسوب میشه و فردا دستت یه جا بند میشه.

سلا م مجدد
ممنون عهد جان

ببینید من امروز زنگ زدم به اون دوسی که منو دفاع ثبت نام کرده بود
گفت که تو امریه صنایع دفاع تهران پذیرفته شده گویا خیابان پاسداران
بعد از اونجا تقسیمتون میکنیم بعد آموزشی
گفت گواهی آموزشی سپاهتم ببر شاید قبول کنن

خلاصه
من الان بین این
و سپاه قم که الان ساکنم موندم

این امریه صنایع دفاع چطوره ؟!

من گفتم اگه سپاه بهتره سه شنبه برم گردان دوباره شاید اونا کد عوض کنن

الان واقعا موندم
این گویا سومین کده

ahad_judo
17-06-2012, 19:50
سلا م مجدد
ممنون عهد جان

ببینید من امروز زنگ زدم به اون دوسی که منو دفاع ثبت نام کرده بود
گفت که تو امریه صنایع دفاع تهران پذیرفته شده گویا خیابان پاسداران
بعد از اونجا تقسیمتون میکنیم بعد آموزشی
گفت گواهی آموزشی سپاهتم ببر شاید قبول کنن

خلاصه
من الان بین این
و سپاه قم که الان ساکنم موندم

این امریه صنایع دفاع چطوره ؟!

من گفتم اگه سپاه بهتره سه شنبه برم گردان دوباره شاید اونا کد عوض کنن

الان واقعا موندم
این گویا سومین کده
تکلیفتو باید با خودت روشن کنی.کاش ما هم از این شانسا مثل شما داشتیم.:8: اسمم احد هست نه عهد.:46:

@میلاد:توصیه میکنم خودکشی کنی.:31:

arash-king:عزیز مگه میشه همینجوری بری کنکور بدی و نری سربازی؟اون بنده خدا هم داشته سر کارت میذاشته که گفته هی میتونی امتحان بدی.
سند هم پارسال قانونش امد که بدون سربازی بنام میزنن.

gigi_alex
17-06-2012, 20:51
دوست عزیز هر سالی 2 ترمه.
در کل شما 8 ترم فرصت داری.حالا طبق قانون جدید فکر کنم 6 ترم شده که در هر صورت مشکلی براتون پیش نمیاد.
بعدشم که فارغ التحصیل شی 1 سال وقت داری که دفترچه پست کنی.

بعد یه سوال دیگه
این کسری مدرک تحصیلی کلا برداشته شد ؟

SNOW PATROL
17-06-2012, 21:12
بعد یه سوال دیگه
این کسری مدرک تحصیلی کلا برداشته شد ؟
بله دوست عزیز همه 21ماه
امریه 24 ماه

ahad_judo
17-06-2012, 21:41
دوستان توجه داشته باشند اگر بیوفتن تو مناطق مرزی یا عملیاتی از خدمتشون کمتر میشه.
مثلا ما که تو نیرو دریایی ارتش بندرعباس بودیم خدمت واسه نیرو های جدید 19 ماه بود.

Hamed 360
17-06-2012, 23:06
اصلی ترین دلیل من واسه سربازی رفتن همین سند زدن بود که خدا را شکر آزاد شد ..... پس دیگه دلیلی نداره بریم سربازی !! نه ؟؟

خارج رفتن ! , برخورداری از انواع حقوق های اجتماعی !!

AMIRHJ
17-06-2012, 23:37
تکلیفتو باید با خودت روشن کنی.کاش ما هم از این شانسا مثل شما داشتیم.:8: اسمم احد هست نه عهد.:46:

ممنون احد جان
شرمنده از بس فکرم مشغوله اسمتونو اشتباه نوشتم

3 روز مونده برم ، یه دفعه تو یه 3 راهی گیر کردم

ای کاش این شانسی که میگی یه جای دیگه ظهور میکرد

هر کدومم یه جوره

تا 10 روز پیش خیالم راحت بود

حالا این امریه دفاع وضعش چظوره
مثل سایر امریه هاست
یا برتریه دیگه ای یا ضعفی داره

@behzad@
17-06-2012, 23:48
سلام
منم سربازم والان درحال خدمت هستم.

a6543210
18-06-2012, 04:32
جواب همو رو دادين الللللا ما!!!!!!!!سلام دوستان يه سوال داشتم خدمت گلتون دوستان شنيدم 3 برادري باز تمديد شده!من يه داداش كوچيك داررم كه دانشجويه و منم خودم سربازم . سومين نفرم و مي خوام داداشمو كه چهارميه معاف كنم.كسي مي دونه شرايط جديد چطوريه؟ من خودم اعزام مجددم و 4 ماه قبل خدمت داشتم و الانم اعزامي 1/2/91 هستم. يعني كلا 5 ماه خدمت ككردم حدوداً .حالا به نظرتون مي تونه داداشم دنبال كاراي معافيتش بره ؟ممنون مي شم بيشتر راهنمايي كنيد كه چي كار كنه با اينكه در حين تحصيله. يه مطلبي رو تو سايت نظام وظيفه خوندم اينه:سازمان نظام وظيفه به واجدین شرایط معافیت سه برادری در سال ۹۰ خبرداد: با مساعدت سازمان در باب این نوع معافیت ، چنانچه فرزند سوم خانواده حداقل نیمی (۹ماه) از مدت خدمت دوره ضرورت را تا پایان سال ۹۰ گذرانده و خدمت وی همچنان استمرار داشته باشد بعنوان برادر خدمت کرده محسوب شده و برادر چهارم وی درصورتیکه همچنان واجد شرایط این نوع معافیت باشد تا تاریخ ۳۱/۶/۹۱ می تواند برای ثبت درخواست خود به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مراجعه نمایند ، همچنین در این نوع معافیت، کسرخدمت بسیج برادران خدمت کرده نیز بامدت خدمت آنان قابل تجمیع می باشد. ميگم من دنبال كاراي معافيت بسيج برم تا چند مدت جواب كسريم مي ياد.به نظرتون امروز كه 28/3/91 هست تا 31/6/91 مي ياد كه برم دنبال كاراي معافيت داداشم؟

sodoko
18-06-2012, 07:40
سلام به همه
من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته دانشگاه غیر انتفاعی هستم. دو روز مونده به امتحاناتم . آیا میتونم در این زمان انصراف بدم؟
آیا دانشگاه در این زمان انصراف را قبول میکند؟ و اگه انصراف بدم تا قبل از کنکور دیگه لازم نیست دفترچه اعزام پست کنم؟
چون تو دفترچه ثبت نام کارشناسی نا پیوسته اومده که دانشجویان مشمولی که یک بار انصراف داده باشند و از تاریخ انصراف آنها
کمتر از یک سال گذشته باشد می توانند در کنکور شرکت کنند
خواهش میکنم جوابمو زود بدید:45:
خیلی تشکر

Milad4171
18-06-2012, 09:44
اگر انصراف بدين و خودتون پيگير نامه ي دانشگاه جهت انصراف براي گيرنده ي سازمان نظام وظيفه باشيد ميتونين اون نامه رو دستتون داشته باشيد و با اون برين نظام وظيفه.
البته فكر كن وسط ترم انصراف نميدن! انصراف شما تا پايان ترم جاري حساب ميشه!
ولي اگه برين خودتون پيگير داستان باشين و نامه رو شخصا ببرين نظام وظيفه بهتره چون دو ماه شايد طول بكشه كه نامه رو بفرستن!

اگر انصراف بدين با آخرين مدرك تحصيلي قبل از كارشناسي به خدمت اعزام ميشيد. فكر كنم يك سال هم فرصت هست تا غيبت نخوريد ! (‌قبلا 4 ماه بود. دقيقاً‌نميدونم)

عجله واسه چيه حالا؟

brothers000
18-06-2012, 09:46

بله
سند زدن به لحاظ زیاد شدن جعل آزاد شد
ولی متاسفانه طبق قانون جدید سربازی که تا حدودی داره کم کم صدای مواد و تبصره هاش میاد فردی که خدمت نکنه از انواع حقوق اجتماعی از قبیل گرفتن وام، دسته چک، یارانه و حتی عدم ثبت عقدنامه و ثبت شناسنامه برای فرزند و خیلی موارد دیگه که احتمالا تا سال آینده متوجه خواهید شد، منع میشه !
ضمن اینکه سختگیری بیشتری در مورد غیبت از خدمت هم قراره بوجود بیاد (که فکر کنم اومده)
و طبق اون فرد غایب بعد از مدتی حکم سرباز فراری رو میگیره !
درسته خدمت سخته و خیلی مشکلاتی ممکنه برای روح و روان و جسم انسان بوجود بیاره ولی از طرفی مزایایی هم که داره شاید تا پاین عمر طرف براش موندگار باشه و بدردش بخوره !

Milad4171
18-06-2012, 10:02
خدمت رو دور نزنين. با هزار تا تبصره و ماده اينا سعي به مافيت موقت گرفتن نكنين. ارزش نداره.
من سربازيم تقريبا تمومه . ولي يكي از فاميلهامون بخاطر نميدونم دختر بازي و اين بساطا الكي رفت معافيت موقت گرفت تا دوسال ديگه (‌ كه برادرش درسش تموم بشه ) جالبه كه اونوقت هر دوتا برادر با هم اعزام ميشن!
اولش سخته. شرايط جديد و اين حرفا .ولي كم كم ميشه عادت تا جايي كه روزهاي آخر وقتي دوستها هم دوره اي ها ميرن دلت ميگيره‌ يه جورايي!‌ وقتي تو جزو آخرين نفرات هستي كه با هم خدمتي ها و قبليتها بودين وقتي ميرن تازه دلت ميگيره كه تنها شدي ...
يه جور آزمايش ميتونه باشه بايد طي بشه! هرچقدر هم زوري باشه!

The Stig
18-06-2012, 10:18

نه اینجوریام که نیست فقط یه سند باشه...پس فردا یه وام نمی خوای بگیری؟ یه دسته چک نمی خوای داشته باشی؟ فکر کنم جواز کسب هم بخواد. تنها در صورتی که همین الان حدود یه تومن در ماه درآمد داری نرو خدمت
راستی پست بعدی منم بخون

The Stig
18-06-2012, 10:35
سلام خدمت همه دوستان گلم که سر دوراهی موندن که برن خدمت یا نرن یا دیرتر برن یا.....
1.سعی کنید یکبار برای همیشه در باره این موضوع فکر کنید و تصمیم بگیرید و خیال خودتون رو راحت کنید. با خودتون رو راست باشید . من با 25 سال سن و شغل و معدل 17 کارشناسی و دوست دخ.تر و هزار تا کوفت و زهر مار دیگه به این نتیجه رسیدم که باید برم خدمت و اول تیر هم اعزامم پادگان 01 ارتش. باور بفرمایید همه این سوالا و شک و تردید ها رو من هم داشتم ولی با یه سوال ساده از خودم همه چی حل شد: " نری خدمت چه غلطی می خوای بکنی؟" . شما هم به این فکر کنید که بجای خدمت رفتن چه کار می خواید بکنید . اگر فکر و برنامه ای دارید که فکر می کنید بهتره حتما برید دنبالش چون تو سربازی حلوا خیرات نمی کنن(مخصوصا این سری که ماه رمضون هم هست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و سختی می کشید. اما اگر ایده ای ندارید یا کار خاصی ندارید به نظر من وقتتون رو تلف نکنید و برید سربازی: یکبار برای همیشه. من با همه امکانات بالا اگر 2 سال پیش می رفتم خدمت الان خیلی جلوتر بودم چون کارم تازه داره می افته رو غلطک ولی باید برم خدمت(لعنت بر پدر مخترع خدمت)
2.مطلب بعدی اینکه از گوشه و کنار می شنویم کارت پایان خدمت کلا دو سه جا تو زندگی به درد می خوره و بعدش باید بندازیش زیر فرش.منم کاملا این رو قبول دارم اما فراموش نکنید اثرات اون دو سه مورد تا آخر عمر براتون میمونه(کار،تحصیل، ازدواج و...) همه حرفم اینه که با در نظر گرفتن جوانب کار بهترین تصمیم رو " خودتون" و در کوتاه ترین مدت بگیرید.
3.من با 6-4 ماه خدمت موافقم بقیه اش اتلاف وقته
موفق و پیروز باشید
امیر

ahad_judo
18-06-2012, 10:57
جواب همو رو دادين الللللا ما!!!!!!!!سلام دوستان يه سوال داشتم خدمت گلتون دوستان شنيدم 3 برادري باز تمديد شده!من يه داداش كوچيك داررم كه دانشجويه و منم خودم سربازم . سومين نفرم و مي خوام داداشمو كه چهارميه معاف كنم.كسي مي دونه شرايط جديد چطوريه؟ من خودم اعزام مجددم و 4 ماه قبل خدمت داشتم و الانم اعزامي 1/2/91 هستم. يعني كلا 5 ماه خدمت ككردم حدوداً .حالا به نظرتون مي تونه داداشم دنبال كاراي معافيتش بره ؟ممنون مي شم بيشتر راهنمايي كنيد كه چي كار كنه با اينكه در حين تحصيله. يه مطلبي رو تو سايت نظام وظيفه خوندم اينه:سازمان نظام وظيفه به واجدین شرایط معافیت سه برادری در سال ۹۰ خبرداد: با مساعدت سازمان در باب این نوع معافیت ، چنانچه فرزند سوم خانواده حداقل نیمی (۹ماه) از مدت خدمت دوره ضرورت را تا پایان سال ۹۰ گذرانده و خدمت وی همچنان استمرار داشته باشد بعنوان برادر خدمت کرده محسوب شده و برادر چهارم وی درصورتیکه همچنان واجد شرایط این نوع معافیت باشد تا تاریخ ۳۱/۶/۹۱ می تواند برای ثبت درخواست خود به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مراجعه نمایند ، همچنین در این نوع معافیت، کسرخدمت بسیج برادران خدمت کرده نیز بامدت خدمت آنان قابل تجمیع می باشد. ميگم من دنبال كاراي معافيت بسيج برم تا چند مدت جواب كسريم مي ياد.به نظرتون امروز كه 28/3/91 هست تا 31/6/91 مي ياد كه برم دنبال كاراي معافيت داداشم؟

سلام.
اون 9 ماه برای وقتی بود که خدمت 17 ماه بود.این سری احتمالا میگن 10 ماه.تا بامبول در نیاوردن سریعا جمعشون به 9-10 ماه برسون تو داداشت بتونه معاف شه.
آخرین فرصتت 31 شهریور امسال.پس بجنب.

sodoko
18-06-2012, 11:04
اگر انصراف بدين و خودتون پيگير نامه ي دانشگاه جهت انصراف براي گيرنده ي سازمان نظام وظيفه باشيد ميتونين اون نامه رو دستتون داشته باشيد و با اون برين نظام وظيفه.
البته فكر كن وسط ترم انصراف نميدن! انصراف شما تا پايان ترم جاري حساب ميشه!
ولي اگه برين خودتون پيگير داستان باشين و نامه رو شخصا ببرين نظام وظيفه بهتره چون دو ماه شايد طول بكشه كه نامه رو بفرستن!

اگر انصراف بدين با آخرين مدرك تحصيلي قبل از كارشناسي به خدمت اعزام ميشيد. فكر كنم يك سال هم فرصت هست تا غيبت نخوريد ! (‌قبلا 4 ماه بود. دقيقاً‌نميدونم)

عجله واسه چيه حالا؟
سلام میلاد جان ممنون که جواب دادی .آخه بچه ها میگفتن که اونایی که در کل دوران تحصیل یه بار انصراف داده باشند و از انصرافشون هم یک سال نگذشته باشه می تونن تو کنکور شرکت کنند و ربطی به اون ترم نداره

ahad_judo
18-06-2012, 11:12
آخه بچه ها میگفتن که اونایی که در کل دوران تحصیل یه بار انصراف داده باشند و از انصرافشون هم یک سال نگذشته باشه می تونن تو کنکور شرکت کنند و ربطی به اون ترم نداره

سودوکو جان
طبق قوانین نظام وظیفه کسی که انصراف بده تا وقتی که سربازی نره نمیتونه دیگه تو کنکور شرکت کنه و 4 ماه هم وقت داره که خودشو معرفی کنه.
ولی حالا اگه بری سربازی و در حین خدمت دانشگاه قبول شی بحثش جداست.

arash-king
18-06-2012, 11:45
دوستان این آخرین سوال من تو این تاپیک هستش .... من متولد 17 دی 72 هستم و 18 سالم هم تموم شده و 8 تیر ماه یعنی 10-9 روز دیگه کنکور دارم و هیچی نخوندم واسه اینکه میخوام سال دیگه با قدرت بشینم بخونم.....سوال من اینه که من میتونم سال بعد یعنی کنکور 92 شرکت کنم یا نه ؟؟؟؟ ممنون از همه

Milad4171
18-06-2012, 12:10
سلام میلاد جان ممنون که جواب دادی .آخه بچه ها میگفتن که اونایی که در کل دوران تحصیل یه بار انصراف داده باشند و از انصرافشون هم یک سال نگذشته باشه می تونن تو کنکور شرکت کنند و ربطی به اون ترم نداره

نخير. اگر ازدانشگاه انصراف بدين ديگه امكان شركت در دانشگاه نيست! همونطور كه احد گفت شما قبلا 4 ماه فرصت داشتي بعد از انصراف از دانشگاه خودت روبه نظام وظيفه معرفي كني كه غيبت نخوري.
ولي اينكه انصراف بدي دوباره بري دانشگاه ، نخير. اينطوري نيست!

ahad_judo
18-06-2012, 12:50
دوستان این آخرین سوال من تو این تاپیک هستش .... من متولد 17 دی 72 هستم و 18 سالم هم تموم شده و 8 تیر ماه یعنی 10-9 روز دیگه کنکور دارم و هیچی نخوندم واسه اینکه میخوام سال دیگه با قدرت بشینم بخونم.....سوال من اینه که من میتونم سال بعد یعنی کنکور 92 شرکت کنم یا نه ؟؟؟؟ ممنون از همه
قبلا اینطور بود که کسانی که وارد 19 سالگی میشدند باید خودشون رو معرفی میکردند.الان شده 18 سالگی.الان برای متولدین 73 فراخوان زدن.شما اخرداد امسال درست تموم شده.
یعنی از وقتی که درست تمام شه تا سال دیگه وقت داری دفترچه بفرستی.اگه میخوای سال دیگه هم شرکت کنی دفترچه ات رو یه مقدار دیرتر بفرست تا به مشکل برنخوری.یعنی سال دیگه حدودای اردیبهشت ماه دفترچه ات رو بفرست.

lotexomid
18-06-2012, 13:10
سلام دوستان.من 1 تیر اعزامم.مالک اشتر اراک.1 سوال داشتم.برگه واکسن دست من نیس.برای تکمیل پرونده کمیسیون پزشکی از من گرفتن برگه معاینات رو.الانم که قراره برم.تو پادگان مشکل پیش نیاد بدون اون؟

ahad_judo
18-06-2012, 13:29
سلام دوستان.من 1 تیر اعزامم.مالک اشتر اراک.1 سوال داشتم.برگه واکسن دست من نیس.برای تکمیل پرونده کمیسیون پزشکی از من گرفتن برگه معاینات رو.الانم که قراره برم.تو پادگان مشکل پیش نیاد بدون اون؟
دو نسخه هست.
نسخه مال خودت رو ببر.