PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

dd150
13-05-2012, 18:20
از با تجربه ها میخوام کمکم کنند .
من مدرکم سوم دبیرستان هست و واحدمانده شدم و با همون سوم دبیرستان دفترچه فرستادم . اعزامم خورده بود به مرداد ولی درخواست تعجیل دادم برای خرداد و موافقت شد . 25 روز دیگه اعزام میشم . متولد 72 هستم از تبریز . من آشنایی کامل به کامپیوتر و رانندگی دارم میخواستم بدونم اونجا اگه پرسیدن چی بگم که راحت تر باشم ؟؟؟ و اینکه میشه حدس زد کجا میفتم ؟؟؟

امير موسر
13-05-2012, 18:44
از با تجربه ها میخوام کمکم کنند .
من مدرکم سوم دبیرستان هست و واحدمانده شدم و با همون سوم دبیرستان دفترچه فرستادم . اعزامم خورده بود به مرداد ولی درخواست تعجیل دادم برای خرداد و موافقت شد . 25 روز دیگه اعزام میشم . متولد 72 هستم از تبریز . من آشنایی کامل به کامپیوتر و رانندگی دارم میخواستم بدونم اونجا اگه پرسیدن چی بگم که راحت تر باشم ؟؟؟ و اینکه میشه حدس زد کجا میفتم ؟؟؟

کامپیوتر رو بگو !

pedromi
13-05-2012, 19:11
با سلام
کسری خدمت جبهه پدرم در لویزان در حال پیمودن مراحل اداریش هست. بعد از لویزان باید ببرم ستاد ونک یا مستقیم ببرم پادگانمون؟ پدرم تو ارتش خدمت کرده. راستی اونجا هیچ مدرکی مثل عکس و شناسنامه و مدرک دانشگاه و.... ازنم نخواستن. آیا این مشکل ساز نمیشه؟
میشه یکه کم راجع به مراحل کسری جببه پدر توضیح بدید؟
متشکرم

GNesh
13-05-2012, 19:30
سلام دوستان
یه سوال:
شرایط معافیت کفالت پدربزرگ چیه؟
ممنون

Hamed 360
13-05-2012, 20:32
دوستان من پارتی دارم سپهبد ارتش هست اگه بخوام بیفتم نزدیک ترین پادگان باید چیکار کنم ؟

Pami
13-05-2012, 20:40
دوستان من پارتی دارم سپهبد ارتش هست اگه بخوام بیفتم نزدیک ترین پادگان باید چیکار کنم ؟

سپهبد که نداریم عزیز
در نهایت باید سرلشگر باشه که اگه روابط نزدیکی باهاش داری بگو بندازتت ارتش بعدش برات آمارت رو رد کنن اصلا نری پادگان !

Hamed 360
13-05-2012, 20:55
سپهبد که نداریم عزیز
در نهایت باید سرلشگر باشه که اگه روابط نزدیکی باهاش داری بگو بندازتت ارتش بعدش برات آمارت رو رد کنن اصلا نری پادگان !
نمیدونم سرتیپ هست مثله این که مادرم بهم گفت سپهبده ولی سرتیپ هست
انقدر روابطم باهاش نزدیک نیست که دیگه نرم ! میخوام فقط جامو بندازه نزدیک خونمون
میخوام بهش بکم که دقیقا باید چیکار کنه پیره یکم آخه !
بعد از این که دفترچرو پسن کردم باید چیکار کنم ؟

Hamed 360
13-05-2012, 21:21
یه پارتی هم دارم سپاه این یکی سپهبد سپاه هست
به این بگم بهتره یا اون که ارتشه ؟
کدوم راحت تر و در کل بهتره واسه من ؟

farhad_persona
13-05-2012, 22:09

میشه اسم اینایی که آشنات هستن رو بگی؟
آخه تو ایران بالاتر از سرلشگر نداریم ولی ظاهرا تو آشناهای شما دو تا سپهبد پیدا شده!

HITB0Y
13-05-2012, 22:54
اونی که برشش بیشتره و البته بهت نزدیکتره(از نظر آشناییت)

Ghasem.M
13-05-2012, 22:59

سپهبد بالاتر از سرلشکر میشه که زندشو تو ایران نداریم! :31: سرلشکر ها هم تعدادشون انگشت شمار هست.
باید ببینی دورو بر منطقه تون کدوم پادگان بهش نزدیک تره. ناجا/ارتش/سپاه بعد اقدام کنی. لیست پادگان ها هم توی google سرچ کنی میان ولی اگه سرلشکر باشه آشنات فقط اسمتو بگی دیگه باید حل باشه همه چی! :27:

Hamed 360
14-05-2012, 07:45
میشه اسم اینایی که آشنات هستن رو بگی؟
آخه تو ایران بالاتر از سرلشگر نداریم ولی ظاهرا تو آشناهای شما دو تا سپهبد پیدا شده!
نه سرتیپ هستن جفتشون من چون خودم آشنایی نداشتم با درجات متوجه نشدم از مادرم پرسیده بودم که اونم همیجوری یه چیزی گفته بود !!!
از بابام پرسیدم گفت جفتشون سرتیپن
سرتیپ سالاری و سرتیپ اکبر گرامی
اینو گفتم که یه وقت فک نکنین خالی بستم :46:
من خونمون جمالزاده شمالی هست بهترین پادگان فک کنم نیروزمینی ارتش تو میدان حر باشه نظر شما چیه ؟

davy jones
14-05-2012, 08:22
ولی اگه سرلشکر باشه آشنات فقط اسمتو بگی دیگه باید حل باشه همه چی! :27:
سلام.

این قضیه ای رو که در تایید فرمایش شما میخوام بگم، خودم به عینه دیدم و تجربه کردم.

وقتی که من بعد از آموزشیم، دوره کد خورده بودم، یکی از هم دوره ای های ما یه نامه از طرف یه سرتیپ که آشناشون بود آورده بود که خودشو بندازه شهر خودشون. در حالیکه دوره کد هم یه جورایی آموزشی محسوب میشه و انتقالی به کسی نباید بدن وسط دوره.
ولی با همین جفت چشمای خودم دیدم که فرمانده ی گردانمون تو دوره کد که تو استان کردستان هم بودیم (یه سرگردی بود)، به محض اینکه نامه رو با مهر و امضای سرتیپ فلانی (اسم طرف یادم نیست دیگه) دید، جلوی چشم همه ی ماها، به کاغذ نامه سلام نظامی داد و پاهاشو جفت کرد!!!!!!!!!! :18: و در کمتر از یه روز، کارای ترخیص این بابا رو خودش بدو بدو انجام داد. در حالیکه در بقیه ی حالات واسه گرفتن 2 ساعت مرخصی شهری باید 3 ساعت جلوی دفترش صف میکشیدیم و آخرش هم ایشون وقت نداشتند که یه امضا پای اون دفترچه روزبرگمون بزنن!

از قدیم گفتن تو خدمت پارتی داشته باش و پادشاهی کن. :5: ما که از این پارتیا نداشتیم :19:

موفق باشین.
91/2/25

Milad4171
14-05-2012, 10:40
والا من كه پارتي نداشتم فقط دم آقاي رئيس رو ديدم الان يه 20 روزي هست تو مرخصي هستم!ي كاراهاي جانبي انجام ميدم واسشون . يه ماه ديگه هم يك ماه ميرم پايان دوره!
بايد خودت رو به طرفت نشون بدي اگه پارتي هم نداشتي.
راستش اين رئيس ما از اوناستاا. ولي با من مثل پسرش رفتار ميكنه . تنها كسي هم كه بين بقيه به اسم صداش ميكنه منم .
البته شانس ، عرضه ي خودم ، و بازم شانس رو من اين وسط مهم ميدونم!
و الا منم الان مثل اون دوستمون بايد تيپ تكاوراي بندر عباس مثل چيتا توي دريا قورباغه ميرفتم!!!

---------- Post added at 11:40 AM ---------- Previous post was at 11:36 AM ----------

سلام.

این قضیه ای رو که در تایید فرمایش شما میخوام بگم، خودم به عینه دیدم و تجربه کردم.

وقتی که من بعد از آموزشیم، دوره کد خورده بودم، یکی از هم دوره ای های ما یه نامه از طرف یه سرتیپ که آشناشون بود آورده بود که خودشو بندازه شهر خودشون. در حالیکه دوره کد هم یه جورایی آموزشی محسوب میشه و انتقالی به کسی نباید بدن وسط دوره.
ولی با همین جفت چشمای خودم دیدم که فرمانده ی گردانمون تو دوره کد که تو استان کردستان هم بودیم (یه سرگردی بود)، به محض اینکه نامه رو با مهر و امضای سرتیپ فلانی (اسم طرف یادم نیست دیگه) دید، جلوی چشم همه ی ماها، به کاغذ نامه سلام نظامی داد و پاهاشو جفت کرد!!!!!!!!!! :18: و در کمتر از یه روز، کارای ترخیص این بابا رو خودش بدو بدو انجام داد. در حالیکه در بقیه ی حالات واسه گرفتن 2 ساعت مرخصی شهری باید 3 ساعت جلوی دفترش صف میکشیدیم و آخرش هم ایشون وقت نداشتند که یه امضا پای اون دفترچه روزبرگمون بزنن!

از قدیم گفتن تو خدمت پارتی داشته باش و پادشاهی کن. :5: ما که از این پارتیا نداشتیم :19:

موفق باشین.
91/2/25

تاييد ميشه فجيه.
دو نفر زمان آموزشي ما (‌نيرو دريايي ارتش‌‌)‌انتقالي گرفتن
يكي به نيرو هوايي ارتش شيراز
يكي نيرو زميني تهران
دو سه نفر هم همونجا تو آموزشي هفته هاي اول ترخيص شدن كلاٌ

Milad4171
14-05-2012, 10:59
يه عكس جالب كه البته قديميه . خيلي ها باهاش درگير بودن. چه خوب چه بد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همچين بدبختي رو منم داشتم باهاش روبه رو ميشدم. ولي خوب الان داره قضيه رو به راه ميشه اگه خدا بخواد.

ahad_judo
14-05-2012, 12:48
و الا منم الان مثل اون دوستمون بايد تيپ تكاوراي بندر عباس مثل چيتا توي دريا قورباغه ميرفتم!!!

میلاد جان حالا به ما تیکه میندازی.:31:
منم به اندازه خودم تو این خراب شده زرنگی کردم.4 بار تیر اندازی سبک . سنگین بردن که من همشو جیم زدم.
2-3 بار هلی برن بردن که من جیم زدن.
2 بار رژه بردن که من جیم زدم.
همه رو بردن گردان رزمی ولی من زرنگی کردم و کار دفتری گرفتم(این یه ماه اخرم فرستادنم گردان رزمی چون نامه دادن همه افسر وظیفه ها باید برن اونجاها).
وگرنه من خدمت انچنانی نمونده بود که بیام تهران پیش شما.:31:

hamijoon
14-05-2012, 12:55
يه عكس جالب كه البته قديميه . خيلي ها باهاش درگير بودن. چه خوب چه بد.

همچين بدبختي رو منم داشتم باهاش روبه رو ميشدم. ولي خوب الان داره قضيه رو به راه ميشه اگه خدا بخواد.

من كه بد بخت شدم رفت بعد 3 سال دوستي ... 89/8/1 رفتم خدمت به هوايه اينكه پام واي ميسته ...

91/2/1 خدمتم تموم شد اما گذاشت رفت ... هر شب سر پست بهش فكر ميكردم كه بر ميگردمو همه چيو باهم ميسازيم ...

حالا هر وقت چشم به كارتم بيوفته بايد دق كنم ...

Milad4171
14-05-2012, 16:55
میلاد جان حالا به ما تیکه میندازی.:31:
منم به اندازه خودم تو این خراب شده زرنگی کردم.4 بار تیر اندازی سبک . سنگین بردن که من همشو جیم زدم.
2-3 بار هلی برن بردن که من جیم زدن.
2 بار رژه بردن که من جیم زدم.
همه رو بردن گردان رزمی ولی من زرنگی کردم و کار دفتری گرفتم(این یه ماه اخرم فرستادنم گردان رزمی چون نامه دادن همه افسر وظیفه ها باید برن اونجاها).
وگرنه من خدمت انچنانی نمونده بود که بیام تهران پیش شما.:31:

نه بابا شوخي كردم :31: . ولي توهم به نوبه ي خودم جيم زدي كه واقعا بايد تو خدمت ازاين كارا بكني!
خبر دارم چه زجري ميكشن سربازا تو مناطق. چه لب مرز نيرو زميني ها چه لب آب نيرو دريايي ها.
ولي خوب توهم حسابي سختي كشيدي. ميدونم. چون در جريانش هستم .
ولي خوب بهر حال اين آخراش ديگه عملا كاربردم شده صعنتي! :31:
يه سري كاراي جانبي جهت ارتقاء فرهنگ (‌از لحاظ اينترنت و شبكه )‌دارم واسشون انجام ميدم. مرخصي هم آماري واسم رد ميكنن اين روازي آخر!:8:
-
ولي ميدونم اگه بندر عباس مي افتادم و ميفرستادنم گردان رزمي صد در صد فرار ميكردم:27:

ahad_judo
14-05-2012, 17:46
نه بابا شوخي كردم :31: . ولي توهم به نوبه ي خودم جيم زدي كه واقعا بايد تو خدمت ازاين كارا بكني!
خبر دارم چه زجري ميكشن سربازا تو مناطق. چه لب مرز نيرو زميني ها چه لب آب نيرو دريايي ها.
ولي خوب توهم حسابي سختي كشيدي. ميدونم. چون در جريانش هستم .
ولي خوب بهر حال اين آخراش ديگه عملا كاربردم شده صعنتي! :31:
يه سري كاراي جانبي جهت ارتقاء فرهنگ (‌از لحاظ اينترنت و شبكه )‌دارم واسشون انجام ميدم. مرخصي هم آماري واسم رد ميكنن اين روازي آخر!:8:
-
ولي ميدونم اگه بندر عباس مي افتادم و ميفرستادنم گردان رزمي صد در صد فرار ميكردم:27:
تو خدمت فقط باید جیم باشی وگرنه خود شیرینی و تو دید بودن فایده نداره.
من با این اوضاع خراب اینجا از 40 روز استحقاقم 75 روز مرخصی امدم.و واقعا خودم راضیم.تا شنیدم تیراندازی ماهیانه شروع شده مرخصی پایان دوره ام رو زودتر گرفتم و الفرار.
فردا صبح هم عازم بندر هستم دوباره.تا 18 خرداد که خلاص بشم از اون ان دونی.
تو هم خوب جیم زدی از بندر رفتی ناقلا.:31:

Milad4171
14-05-2012, 18:12
تو خدمت فقط باید جیم باشی وگرنه خود شیرینی و تو دید بودن فایده نداره.
من با این اوضاع خراب اینجا از 40 روز استحقاقم 75 روز مرخصی امدم.و واقعا خودم راضیم.تا شنیدم تیراندازی ماهیانه شروع شده مرخصی پایان دوره ام رو زودتر گرفتم و الفرار.
فردا صبح هم عازم بندر هستم دوباره.تا 18 خرداد که خلاص بشم از اون ان دونی.
تو هم خوب جیم زدی از بندر رفتی ناقلا.:31:
البته مجبور بودي فرار كني ولي كاش يه جورايي ميگرفتي كه نخواي اين 20 روز رو اونجا باشي!
خيلي سخته!
خود كشي نكنه تو اين مدت!:31:
بازم خوبه ما اينكه كه 45 روز مرخصي داريم اونم كه معلوم نيست بدن يا ندن!
من فعلا كه 20 روزه تو مرخصي هستم .
فردا پس فردا ميرم پادگان. يه سه چهل روز حضور ميزنم و منم به نوبه ي خودم خدمت رو به اتمام ميرسانم ولي من ميخوام يه جوري باش كه اوسه تاريخ كارت برگردم. كه علاف نشم. فقط برم امضا جمع كنم.
اونطوري ديگه آدم ديوونه ميشه. به ما كه اجاره همچين كاري نميدن.
بايد جوري بري پايان دوره كه وقتي مياي حداقل دو رو تا تاريخ كارتت مونده باشه كه زود بري.

برو به سلامت. اشالله كه حافظ مرز آبي باشي همچنان :31:

Hamed 360
14-05-2012, 21:19
دوستان تهرانی بالاخره بگن تو محدوده ی میدون انقلاب بهترین جا کجاست ؟

ahad_judo
14-05-2012, 21:20
البته مجبور بودي فرار كني ولي كاش يه جورايي ميگرفتي كه نخواي اين 20 روز رو اونجا باشي!
خيلي سخته!
خود كشي نكنه تو اين مدت!:31:
بازم خوبه ما اينكه كه 45 روز مرخصي داريم اونم كه معلوم نيست بدن يا ندن!
من فعلا كه 20 روزه تو مرخصي هستم .
فردا پس فردا ميرم پادگان. يه سه چهل روز حضور ميزنم و منم به نوبه ي خودم خدمت رو به اتمام ميرسانم ولي من ميخوام يه جوري باش كه اوسه تاريخ كارت برگردم. كه علاف نشم. فقط برم امضا جمع كنم.
اونطوري ديگه آدم ديوونه ميشه. به ما كه اجاره همچين كاري نميدن.
بايد جوري بري پايان دوره كه وقتي مياي حداقل دو رو تا تاريخ كارتت مونده باشه كه زود بري.

برو به سلامت. اشالله كه حافظ مرز آبي باشي همچنان :31:
راستش مجبور شدم پایان دوره رو زود بیام.
دوستان مثل این میلاد ما باشین.پایان دوره رو طوری بگیرین که وقتی برگشتین فقط برین امضاهاتونو جمع کنین.
احتمالا تو این 20 روز میخوان حال منو بگیرن.:31:
منم حال و حوصله دعوا ندارم اونجا.دیگه از ما گذشته.:46:
تو اخبار هم گفتن مانور 3 نیروی ارتش.شانس ما رو باش خدایی.تر بزنن بهش.باید فکر کنم چطوری جیم بزنم.
ما رفتیم توپ در کنیم.خداحافظ همگی.:31:

jimb0
14-05-2012, 22:23
بچه ها نظرتون در مورد خرید مدرک فوق دیپلم یا لیسانس (فقط برای خدمت) چیه؟؟؟ آخه یه یارو هست که مدرک میفروشه با استعلام و ریز نمرات و... میگه تا حالا 20 نفر خریدن با مدرک رفتن خدمت!!! . میخوام بدونم استعلام نظام وظیفه واسه مدرک چطوریه؟؟؟ خودشون استعلام میکنن یا دستی ما باید ببریم؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید... :11:

SNOW PATROL
15-05-2012, 07:31
راستش مجبور شدم پایان دوره رو زود بیام.
دوستان مثل این میلاد ما باشین.پایان دوره رو طوری بگیرین که وقتی برگشتین فقط برین امضاهاتونو جمع کنین.
احتمالا تو این 20 روز میخوان حال منو بگیرن.:31:
منم حال و حوصله دعوا ندارم اونجا.دیگه از ما گذشته.:46:
تو اخبار هم گفتن مانور 3 نیروی ارتش.شانس ما رو باش خدایی.تر بزنن بهش.باید فکر کنم چطوری جیم بزنم.
ما رفتیم توپ در کنیم.خداحافظ همگی.:31:

البته بعضی یگان ها قانون های عجیبی دارن مثلا یگان ما باید 10 روز اخر خدمت تو یگان بود

jimb0
15-05-2012, 13:14
بچه ها استعلام مدرک از دانشگاه تو نظام وظیفه چه جوریاست ؟؟؟ خودشون استعلام میکنن یا دستی خودمون باید ببریم؟؟؟
آخه یکی میگفت به خود طرف میگن استعلام بیاره از دانشگاه! درسته یا نه؟
ممنون میشم جواب بدید.....

imanpod
15-05-2012, 19:45
دوستان یه سوال :
ستاد فاتب تهران (نیرو انتظامی) آدرسش کجاست ؟ و اینکه ستاد فاتب فرقش با ستاد کل ناجا (که آدرسش عطار نیشابوری ونک هست) چیه ؟ کدوم تقسیمشون بهتره ؟

unknown47
15-05-2012, 21:46
درود.
دوستان من یه سوال داشتم:
من متولد 72 هستم(بهمن) امسالم کنکور دارم. میخواستم بدونم این درسته که قانون جدید میگه اگه امسال دانشگاه قبل نشم باید برم سربازی؟!
یه دوستی هم دارم اون متولد فروردین 73 هست.میگه توی روزنامه ی خبر دیده که قانون اینطوری شده و امسال اگه دانشگاه قبول نشیم باید بریم سربازی!(میخوایم بدونیم اگه اینجوری امسال چنتا از درسامونو بندازیم!)
ممنون میشم راهنمایی کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shazdeh23
15-05-2012, 23:11
دوستان یه سوال :
ستاد فاتب تهران (نیرو انتظامی) آدرسش کجاست ؟ و اینکه ستاد فاتب فرقش با ستاد کل ناجا (که آدرسش عطار نیشابوری ونک هست) چیه ؟ کدوم تقسیمشون بهتره ؟

سلام ایمان جان.
ناقلا پارتی بازی؟ کجا آشنا داری؟ دست منم بگیر
من که پارتیم فقط خداست. سپردم دست خودش واس تقسیم

bolka
16-05-2012, 12:06
سوال خیلی مهمی دارم اونم اینکه بعد فارق التحصیل شدن چه مدت وقت هست تا کنکور داد(از جهت سربازی میگم)؟ مدت معافیت تحصیلی پس از فارق شدن 1 سال شده؟یا همون 6 ماه هست؟ این یک سال دقیقآ از زمانی که مدرک میگیری شروع میشه؟(تاریخ بالای مدرک)"؟؟؟؟؟؟

mdmehry
16-05-2012, 15:28
سلام کسی جدیدا اقدام به ارسال دفترچه کرده که مشخص شده باشه تاریخ اعزام کی می خوره؟ بنده با فوق لیسانس می خوام اقدام به ارسال کنم منتها تاریخش برام مهمه. اگه 3/1 یعنی چند روز دیگه اقدام کنم تاریخ اعزام کی می خوره به نظرتون؟

mali.sh
16-05-2012, 15:57
بچه ها نظرتون در مورد خرید مدرک فوق دیپلم یا لیسانس (فقط برای خدمت) چیه؟؟؟ آخه یه یارو هست که مدرک میفروشه با استعلام و ریز نمرات و... میگه تا حالا 20 نفر خریدن با مدرک رفتن خدمت!!! . میخوام بدونم استعلام نظام وظیفه واسه مدرک چطوریه؟؟؟ خودشون استعلام میکنن یا دستی ما باید ببریم؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید... :11:

سلام دوست عزیز اصلا ازشما برای خدمت مدرک تحصیلی نمیخوان.......
وقتی یک دانشجو تحصیلش تمام میشه و یا ترک میکنه دانشگاه یه نامه به نظام وظیفه میده که این بنده خدا همونیه که مثلا 4 سال پیش اومد دانشگاه و ما درخواست معافیت تحصیلی کردیم و الان لطفا معافیتش رو ملغا کنید تا بتونه بره خدمت. (پس اصلا این امکان پذیر نیست که شما قبلا براتون ازدانشگاه معافیتی درخواست نشده باشه ولی الان بری بگی من مثلا لیسانس دارم اینم مدرکم)

نتیجه : اون فردی که چنین ادعای میکنه قطعا کلاهبرداره وبهتره شما راه کلاهبرداری همچین اشخاصی رو بگیرید.

ستاد خبري بازرسي سازمان وظيفه عمومي با شماره تلفن 73941114 آماده دريافت پيشنهادات ، انتقادات و شكايات مي باشد

اگه به دنبال خدمت راحت هم میگردین پیشنهاد میکنم مراحل پذیرش در سپاه رو دنبال کنید که این کار بسیار راحته

Pami
16-05-2012, 16:02
سلام کسی جدیدا اقدام به ارسال دفترچه کرده که مشخص شده باشه تاریخ اعزام کی می خوره؟ بنده با فوق لیسانس می خوام اقدام به ارسال کنم منتها تاریخش برام مهمه. اگه 3/1 یعنی چند روز دیگه اقدام کنم تاریخ اعزام کی می خوره به نظرتون؟

به احتمال خیلی زیاد شما 1 شهریور اعزام میشی
تا بخوای کارهای واکسن و معاینه های پزشکی رو انجام بدی خودش چند روز طول میکشه

unknown47
16-05-2012, 16:52
کسی نیست یه جوابی به پست منم بده؟!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amir_ata_21
16-05-2012, 20:29
سوال خیلی مهمی دارم اونم اینکه بعد فارق التحصیل شدن چه مدت وقت هست تا کنکور داد(از جهت سربازی میگم)؟ مدت معافیت تحصیلی پس از فارق شدن 1 سال شده؟یا همون 6 ماه هست؟ این یک سال دقیقآ از زمانی که مدرک میگیری شروع میشه؟(تاریخ بالای مدرک)"؟؟؟؟؟؟

یک سال از تاریخی که روی مدرکت می خوره؛ چه مدرک موقت و چه مدرک دائم

mali.sh
16-05-2012, 20:38
درود.
دوستان من یه سوال داشتم:
من متولد 72 هستم(بهمن) امسالم کنکور دارم. میخواستم بدونم این درسته که قانون جدید میگه اگه امسال دانشگاه قبل نشم باید برم سربازی؟!
یه دوستی هم دارم اون متولد فروردین 73 هست.میگه توی روزنامه ی خبر دیده که قانون اینطوری شده و امسال اگه دانشگاه قبول نشیم باید بریم سربازی!(میخوایم بدونیم اگه اینجوری امسال چنتا از درسامونو بندازیم!)
ممنون میشم راهنمایی کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز شما هم اکنون مشول هستید (الان متولدین 1373 فراخوان شدن) ولی از معافیت تحصیلی برخوردارین.
و قانون یک سال معافیت پس از پایان تحصیلات همچنان پارجاست.

mali.sh
16-05-2012, 20:54

"فارق التحصیل" نه عزیزم "فارغ التحصیل"
جوب سوالات به ترتیب
1-طبق بخش چهارم قسمت اول بند 2 "دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی"
""دانش آموزان دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول پس از ترک فراغت و با اخراج حداکثر یک سال فرصت دارند ازطریق پلیس +10 خودرا معرفی کنند"
2- خیر تاریخ مندرج در مدرک مثال 30/11/1390 میشه کسی که ترم مهر پارسال درسش تموم شده. و تاریخ بالای مدرک تاریخ صدور اون مدرک هست که ملاک نیست.
موفق باشید

mali.sh
16-05-2012, 21:11
امروز روز عجیبی بود فرمانده قاط زد و گفت همه سربازای اداری باید ازقسمت اداری ترخیص بشن برن تو قسمت پستی
ولی بعد 1 ساعت که نیرو انسانی نامه سربازای اداری رو بردبود برای امضا فقط من و رفیقم و نام هامون رو امضانکرده و گفته فقط این 2 نفر باشن ..... حالا نمیدونم چه بلای میخواد بیاره سرمون:41:
5 تا ازدوستام و فرستادن یه پادگان 200 کیلومتر انورتر که فقط پست بدن.:41:
تو این گرمای تابستونی سرباز فوق لیسانس و لیسانس تو یه منطقه دور از شهر و آّبادی باید پست بدن.

خدایا ! خدا جون به اونی که قدرت و پست و مقام میدی عقل هم بده:19:

mali.sh
16-05-2012, 21:41
شرمنده پستام داره تواین صفحه زیاد میشه

دانلود
دفترچه راهنماي خدمت وظيفه عمومي
لینک دانلود چاپ داوزدهم: فروردین 1391

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Pami
16-05-2012, 22:46
امروز روز عجیبی بود فرمانده قاط زد و گفت همه سربازای اداری باید ازقسمت اداری ترخیص بشن برن تو قسمت پستی
ولی بعد 1 ساعت که نیرو انسانی نامه سربازای اداری رو بردبود برای امضا فقط من و رفیقم و نام هامون رو امضانکرده و گفته فقط این 2 نفر باشن ..... حالا نمیدونم چه بلای میخواد بیاره سرمون:41:
5 تا ازدوستام و فرستادن یه پادگان 200 کیلومتر انورتر که فقط پست بدن.:41:
تو این گرمای تابستونی سرباز فوق لیسانس و لیسانس تو یه منطقه دور از شهر و آّبادی باید پست بدن.

خدایا ! خدا جون به اونی که قدرت و پست و مقام میدی عقل هم بده
:19:

خدایا شکرت من 3 ماه یکبار افسر نگهبان میشم اون هم میگیرم میخوابم تو آسایشگاه و برا بچه ها تشویقی مینویسم ! شام و نهارمون رو هم برام میارن ! کدوم ارگان و یگان هستی ؟

imanpod
16-05-2012, 23:45
سلام ایمان جان.
ناقلا پارتی بازی؟ کجا آشنا داری؟ دست منم بگیر
من که پارتیم فقط خداست. سپردم دست خودش واس تقسیم
سلام . چاکریم . پارتی کجا بود بابا ؟ مگه خودت تقسیمات رو ندیدی ؟
نماینده ی تهران توی گروهان خودتون بود دیگه . من هنوز نمیدونم برا تقسیم برم ستاد فاتب یا ستاد ونک .
شما مگه برا تقسیم شدن ستاد نمیرین ؟

Milad4171
16-05-2012, 23:58
خدایا شکرت من 3 ماه یکبار افسر نگهبان میشم اون هم میگیرم میخوابم تو آسایشگاه و برا بچه ها تشویقی مینویسم ! شام و نهارمون رو هم برام میارن ! کدوم ارگان و یگان هستی ؟
تو هم ديگه آخرشي.
ما هم روزهاي اول همش پست و افسرنگهبان و از اين چيزا بود.
بعد كه كم كم نيرو زياد شد جاهامون عوض شد.
كم زماني كه نگهبان بودم خيلي رو كارمون گير بودن. يه بار هم به افسرنگهبان بهداري درگير شدم. يه بنده خدايي سنگ كليه داشت بايد مي اومدن دنبالش. گير داده بودن كه وظيفه شماست بيارينش بهداري.
-
تايم اداري هيچي كه نه كارت معلومه ولي وقتي نگهبان باشي روزا مثل زهرمار واست ميگذره...:41:

---------- Post added at 12:58 AM ---------- Previous post was at 12:55 AM ----------

پارسال در چنين روزي داشتم ستاره ها رو ميشمردم.
يك سال پيش در چنين روزي بيست روز قبل اومدم تو اين خرابشده!
يك ماه ديگه تا پايان دور!!!:31:

JING3LKHAN
17-05-2012, 01:32
من اگه همین روزا دفتر چه رو بفرستم کی اعزامم؟

shazdeh23
17-05-2012, 13:35
سلام . چاکریم . پارتی کجا بود بابا ؟ مگه خودت تقسیمات رو ندیدی ؟
نماینده ی تهران توی گروهان خودتون بود دیگه . من هنوز نمیدونم برا تقسیم برم ستاد فاتب یا ستاد ونک .
شما مگه برا تقسیم شدن ستاد نمیرین ؟

چرا ماهم باید بریم ستاد کل
خداکنه جای خوبی بیفتیم. از بچه های راهنمایی رفتم پرسیدم گفتند تا میدونی اینجا نیفت. روزی 13 ساعت پسته و تا 9 شب سرما و گرما باید بمونی تو خیابون. واس افسرا هم که دیگه بدتره. باید جریمه هم بکنن.
کلانتری هم که دیگه از همشون بدتر. دوستم دوره قبل افتاده کلانتری. علاوه بر مسئولیت سنگینی که داره فقط شبای جمعه بهش مرخصی میدن تا یه سری بره خونه!
در کل خدا بهمون رحم کنه انشالله
تو هم از چند نفر بپرسی بهت میگن کجا بری واس تقسیمات

Hamed 360
17-05-2012, 18:01
دوستان پارتی میتونه کاری برام تو کمیسیون پزشکی بکنه ؟

mybrute
17-05-2012, 18:26
دوستان من دفترچه ی اعزام رو گرفتم
فرم مربوط به خودم رو پر کردم و کارای واکسیناسیون و دکتر عمومی رو انجام دادم ...
دیگه چه کارهایی لازمه انجام بدم و چه مدارکی باید آماده کنم ؟ ( لطفا تعداد عکس های 2×3 و 3×4 و نوعشون هم بگید )
پیشاپیش ممنونم :40:

SNOW PATROL
17-05-2012, 18:35
دوستان پارتی میتونه کاری برام تو کمیسیون پزشکی بکنه ؟

بر اساس بند پ هرچیزی امکان پذیر هست مگر اینکه خلافش ثابت شود

mali.sh
17-05-2012, 19:17
من اگه همین روزا دفتر چه رو بفرستم کی اعزامم؟

مدرک تحصیلی؟

mali.sh
17-05-2012, 20:03
یکی ازدوستام میگفت چوب خدا صدا نداره.......
صبح ساعت 7 میرفتم 2 میومدم احترامم به اندازه یه نیرو رسمی بود. (مهندس صدام میکردن:31:) کارم کاملا دفتری هر لحظه کارداشتم میرفتم کارم و انجام میدادم تو دفتر برام چای می آوردن.... واسه خودم حال میکردم .
گند زدن به خوشیم
بلاخره معلوم شد فرمانده که دیروز همه رو فرستاد تبعید و من رو نگه داشت چه خوابی برام دیده بود .. شدم دژبان ارشد (دژبان رنگو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
صبح ساعت 7 که میومد تو پادگان به دژبان میگفتم دژبان رنگو :31: حالا من شدم رنگو:41:
حالا دیگه نه از چای و جیم خبریه نه اون احترام قبل تازه باید اون اشغالا روهم به خودم وصل کنم.

خدا یا! این ادمای بخیل و نامرد رو ازما دور کن....... الهی امین

Hamed 360
17-05-2012, 20:24
بر اساس بند پ هرچیزی امکان پذیر هست مگر اینکه خلافش ثابت شود
میخوام اگه میتونه بهش بگم بعدا اگه نتونست خجالت زده نشه پیشم :46:
سرتیپه

asemuna
17-05-2012, 20:31
من امریه ام می خواستم بدونم برای گرفتن یک روز مرخصی استعلاجی ایا برگه استعلاجی باید توسط پزشک معتمد هم تایید بشه یا نه ؟
ممنونم

JING3LKHAN
17-05-2012, 22:04
مدرک تحصیلی؟

لیسانس عزیز

amir_ata_21
17-05-2012, 22:07
لیسانس عزیز
به احتمال زیاد شهریور ماه

Danial_4139
17-05-2012, 23:08
دوستان من دفترچه ی اعزام رو گرفتم
فرم مربوط به خودم رو پر کردم و کارای واکسیناسیون و دکتر عمومی رو انجام دادم ...
دیگه چه کارهایی لازمه انجام بدم و چه مدارکی باید آماده کنم ؟ ( لطفا تعداد عکس های 2×3 و 3×4 و نوعشون هم بگید )
پیشاپیش ممنونم :40:

اگر شرایط داری همین الان به فکر مدارکت باش ، یه حساب تو بانک سپه باز کن لازمت میشه ، عکس شخصی هم فعلا لازمت نمیشه همونا که با دفترچه میدی پلیس +10 کافیه عکس های اصلی رو تو آموزشی با لباس آموزشی و تو یگان با با لباس نظامی و درجه باید بگیری .

mybrute
18-05-2012, 01:19
اگر شرایط داری همین الان به فکر مدارکت باش ، یه حساب تو بانک سپه باز کن لازمت میشه ، عکس شخصی هم فعلا لازمت نمیشه همونا که با دفترچه میدی پلیس +10 کافیه عکس های اصلی رو تو آموزشی با لباس آموزشی و تو یگان با با لباس نظامی و درجه باید بگیری .

حساب بانک سپه هم باز کردم ! فقط یه چیزی ! عکسی که به دفترچه زدم برای فرم ها عکس دو سال پیشمه و یکم Baby Face ( بچه گونه ! :دی ) بودم به قول معروف ! مشکل ساز نمیشه ؟!

SNOW PATROL
18-05-2012, 08:57
میخوام اگه میتونه بهش بگم بعدا اگه نتونست خجالت زده نشه پیشم :46:
سرتیپه

دوست عزیز مشکلتون چی هست شما میخواید تو چه موردی کمکتون کنه بعدش سرتیپ کجا هست

Persian_Gun's
18-05-2012, 09:39
سلام..
بچه ها یه بنده خدایی تو دوره ی آموزشیش دست به خود کشی زده ولی خوشبختانه زنده مونده.
بهداری پادگان شنبه میخواد اعزامش کنه ناجا برای معافی اعصاب و روان.
حالا مشکل اینجاست که الان اومده مرخصی میگه دیگه نمیخوام برم پادگان از اونجا وحشت داره!
میخواستم ببینم خودش نمیتونه اقدام کنه واسه معافی بدونه اینکه بخواد بره پادگان؟!یا مثلا" یکی بره برگه اعزام به ناجا رو بگیره براش تا خودش بره ناجا؟چون هرکاری کردیم قبول نمیکنه که بره پادگان!
لطفا" هر فکری که به ذهنتون میرسه بگید که کمکش کنیم...

SNOW PATROL
18-05-2012, 10:24
سلام..
بچه ها یه بنده خدایی تو دوره ی آموزشیش دست به خود کشی زده ولی خوشبختانه زنده مونده.
بهداری پادگان شنبه میخواد اعزامش کنه ناجا برای معافی اعصاب و روان.
حالا مشکل اینجاست که الان اومده مرخصی میگه دیگه نمیخوام برم پادگان از اونجا وحشت داره!
میخواستم ببینم خودش نمیتونه اقدام کنه واسه معافی بدونه اینکه بخواد بره پادگان؟!یا مثلا" یکی بره برگه اعزام به ناجا رو بگیره براش تا خودش بره ناجا؟چون هرکاری کردیم قبول نمیکنه که بره پادگان!
لطفا" هر فکری که به ذهنتون میرسه بگید که کمکش کنیم...

فکر کنم یکی دیگه میتونه بره براش نامه معرفی نامه بگره برای بیمارستان حداقل تو یگان ما که میشه
اما در مورد اینکه بدون معرفی نامه بخواد بره شدنی نیست چون حتی اگه بیمارستان قبول کنه یگان به هیچ وجه دستوری رو که از طرف بیمارستان صادر میشه مبنی بر معافی یا مرخصی استعلاجی قبول نمیکنه

matin_vv
18-05-2012, 12:00
من امریه ام می خواستم بدونم برای گرفتن یک روز مرخصی استعلاجی ایا برگه استعلاجی باید توسط پزشک معتمد هم تایید بشه یا نه ؟
ممنونم

بستگی به قانون اون اداره ای که توش امری هستید داره.
جایی که ما هستیم برای دو روز به بالا گواهی پزشک معتمد میخواد. باید از امور اداری اداره ات سوال کنی/

Hamed 360
18-05-2012, 12:23
دوست عزیز مشکلتون چی هست شما میخواید تو چه موردی کمکتون کنه بعدش سرتیپ کجا هست
مشکل قلبی به احتمال خیلی زیاد معاف ار رزم هستم میخوام ببینم میتونه کاری کنه که معاف دائم بشم :46:
ایشون هستن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A8%DB%8C

SNOW PATROL
18-05-2012, 13:24
مشکل قلبی به احتمال خیلی زیاد معاف ار رزم هستم میخوام ببینم میتونه کاری کنه که معاف دائم بشم :46:
ایشون هستن

دوست عزیز اگه مشکل قلبی دارید راحت میتونه براتون معافی رو جورش کنه چون معمولا کسانی که مشکل قلبی دارند راحت معافی میگرند البته بستگی به برش خودش داره و اینکه واقعا بخواد اینکار رو بکنه شما اول ببین برای بچه های خودش کاری کرده یا نه بعد بهش بگو
اخه هرچی باشه بنیان گذار نیروانتظامی هست :)

MILIN3M
18-05-2012, 14:22
سلام بچه ها كسي ك اطلاع داره ميتونه منو راهنمايي كنه؟؟ ببينيد من ارديبهشت پست كردم برگ سبزم اومد يكوم تير ماه. مدركم ليسانس و تهرانم. دنبال امريه بودم براي كارخونه. متاسفانه ليست امريه براي برج تير پر شده وگفتن ميتونن براي يك شهريور بم امريه بدن. چه كار كنم دو ماه بندازم عقب؟؟

Hamed 360
18-05-2012, 16:59
دوست عزیز اگه مشکل قلبی دارید راحت میتونه براتون معافی رو جورش کنه چون معمولا کسانی که مشکل قلبی دارند راحت معافی میگرند البته بستگی به برش خودش داره و اینکه واقعا بخواد اینکار رو بکنه شما اول ببین برای بچه های خودش کاری کرده یا نه بعد بهش بگو
اخه هرچی باشه بنیان گذار نیروانتظامی هست :)
خودش که 3 تا دختر داره ! اصلا پسر نداره :31:
برای کارای دیگه برشش میره ولی کمیسیون پزشکی رو نمیدونم
در مورد خواستن هم برای انتقالی و کارای دیگه که بهش گفتم , گفت که مشکلی نیست برام انجام میده ولی کمیسیون رو بهش نگفتم به خاطر همون دلیل :46:

S126
18-05-2012, 17:39
سلام بچه ها كسي ك اطلاع داره ميتونه منو راهنمايي كنه؟؟ ببينيد من ارديبهشت پست كردم برگ سبزم اومد يكوم تير ماه. مدركم ليسانس و تهرانم. دنبال امريه بودم براي كارخونه. متاسفانه ليست امريه براي برج تير پر شده وگفتن ميتونن براي يك شهريور بم امريه بدن. چه كار كنم دو ماه بندازم عقب؟؟

ببین ، شما امریه که بگیری باید 24ماه خدمت بکنی یعنی 3 ماه بیشتر. حالا دو ماه هم که می خوای عقب بندازی یعنی 5 ماه دیرتر خدمتت رو تموم میکنی. توی خدمت که رفتی میفهمی 1 ماه دیرتر یعنی چی . چه برسه به 5 ماه :13::41:

asemuna
18-05-2012, 20:29
ببین ، شما امریه که بگیری باید 24ماه خدمت بکنی یعنی 3 ماه بیشتر. حالا دو ماه هم که می خوای عقب بندازی یعنی 5 ماه دیرتر خدمتت رو تموم میکنی. توی خدمت که رفتی میفهمی 1 ماه دیرتر یعنی چی . چه برسه به 5 ماه :13::41:

داداش من امریه رو بگیر ولی همچین مالی هم نیست خیل از بچه ها دارن راحت تر از ما امریه ها خدمت می کنند وخیلی ها هم نه . در هر صورت گرفتی بیا شخصی روش کارو بهت بگم اینجا نمیشه

MILIN3M
18-05-2012, 20:34
مرسي از توجهتون. اما من اين امريه رو ميخوام. ميشه بگيد الان كه برگه سبز من براي يك تير اومده چطور بندازمش براي شهريور؟؟؟ يا ميشه تير رفت اموزشي بعد امريه رو لحاظ كرد با اين كه اسمم برا شهريور تو ليست امريس؟؟؟

asemuna
18-05-2012, 22:05
مرسي از توجهتون. اما من اين امريه رو ميخوام. ميشه بگيد الان كه برگه سبز من براي يك تير اومده چطور بندازمش براي شهريور؟؟؟ يا ميشه تير رفت اموزشي بعد امريه رو لحاظ كرد با اين كه اسمم برا شهريور تو ليست امريس؟؟؟

مبارکتون باشه
من که رفتم نظام وظیفه شهرمون طرف گفت 50 -50 ممکنه بشه یا نشه . منم قیدشو زدم
حالا بچه های دیگه هم نظر بدن

Milad4171
18-05-2012, 22:44
همه چيز بستگي به شانس داره. اصلا ربطي به اميره گرفتن نداره. من كه حاظر نيستم يك روز اضافه تر وايسم.
و الان خوشحالم كه يك ماه تاريخ اعزامم رو عقب انداختم چون تير ديگه تموم ميشه اينطوري.
من از من به شما نصيحت كه هركاري ميخواين بكنين. اميره بگيريد نگيريد آشنا داريد و هر كاري ميخايد بكنيد عقب نندازين.
اين حرف من حرف خيلي هاست. امروز كه هنوز اعزام نشدين متوجه نميشيد. وقتي رسيدين به 16 ماه خدمت مي فهميد.
الانم كه به لطف دوستان خدمت شده 24 ماه. ديگه بدتر.من اگه سربازي نرفته بودم اميدي نبود كه با خدمت 24 ماهه ،‌ميرفتم!
2 سال!!!
تو اين 15 ماهش ...وزيديم!!!!

fedaghi
18-05-2012, 23:08
همه چيز بستگي به شانس داره. اصلا ربطي به اميره گرفتن نداره. من كه حاظر نيستم يك روز اضافه تر وايسم.
و الان خوشحالم كه يك ماه تاريخ اعزامم رو عقب انداختم چون تير ديگه تموم ميشه اينطوري.
من از من به شما نصيحت كه هركاري ميخواين بكنين. اميره بگيريد نگيريد آشنا داريد و هر كاري ميخايد بكنيد عقب نندازين.
اين حرف من حرف خيلي هاست. امروز كه هنوز اعزام نشدين متوجه نميشيد. وقتي رسيدين به 16 ماه خدمت مي فهميد.
الانم كه به لطف دوستان خدمت شده 24 ماه. ديگه بدتر.من اگه سربازي نرفته بودم اميدي نبود كه با خدمت 24 ماهه ،‌ميرفتم!
2 سال!!!
تو اين 15 ماهش ...وزيديم!!!!
خدمت که 21 ماه هستش نه 24 ماه. و من 2 ماه انداختم عقب و هنوز نرفتم پشیمونم که چرا انداختمش عقب و گرنه الان 1 ماه از آموزشیم تموم شده بود.

---------- Post added at 01:08 AM ---------- Previous post was at 01:06 AM ----------

سلام دوستان وضعیت آموزشی توی ماه رمضون چه طوریاست آسونتره سخت تره؟ آخه من 1/4 اعزامم و 1 ماه از آموزشیم میفته تو ماه رمضون.

Pami
21-05-2012, 16:50
سلام دوستان وضعیت آموزشی توی ماه رمضون چه طوریاست آسونتره سخت تره؟ آخه من 1/4 اعزامم و 1 ماه از آموزشیم میفته تو ماه رمضون.

یادش بخیر ، پارسال 1 تیر اعزام شدم ، ماه رمضون به معنای واقعی هتل میشه ، دوره طلایی به نظر من عید نیست ، دوره ای هست که توش ماه رمضون میخوره !
حالا میری میفهمی !

dd150
21-05-2012, 17:37
آقایون من تقریبا دارم میمیرم از ترس ........ آموزشی افتادم مرکز آموزش شهید رجایی کرمانشاه !!!! چه جور جایی هست ؟؟؟؟؟

MILIN3M
21-05-2012, 17:41
بچه ها من رفتم میدون سپاه کسی جوابمو نداد رفتم پلیس 10+
گفتم ممکنه بشه اعزامت1/4 ولی امریت برای 1/6....................شایدم نشه
کسی میدونه میشه یا نه؟؟؟
بعد برام درخواست دو ماه تمدید زد
گفت هفته بعد بیا بین قبول میشه یا نه؟؟ چقدر احتمال قبولی تمدید هست؟؟

asemuna
21-05-2012, 18:25
یادش بخیر ، پارسال 1 تیر اعزام شدم ، ماه رمضون به معنای واقعی هتل میشه ، دوره طلایی به نظر من عید نیست ، دوره ای هست که توش ماه رمضون میخوره !
حالا میری میفهمی !

سلام بالاخره یه هم پایه خدمتی پیدا کردیم منم 1 تیر پارسال رفتم راستی کسری داری >؟

Pami
21-05-2012, 18:32
سلام بالاخره یه هم پایه خدمتی پیدا کردیم منم 1 تیر پارسال رفتم راستی کسری داری >؟

نه کسری کجا بود ! 5 ماه دیگه میرم پایان دوره از شرش راحت میشم !

dood1386
21-05-2012, 18:37
دقت داشته باشین که معافیت های سه برادری امسال تمدید شده. تا شهریور. یعنی کسانی که در سال 90 مشمول قانون بودن الان هم میتونن ازش استفاده کنن. البته دقیق نفهمیدم که برا کسایی که امسال تازه میخوان ثبت نام کنن هم هست یا نه؟

S126
21-05-2012, 18:52
مشمولان غيرغايبي كه تا پايان سال 1390 واجد شرايط معافيت‌هايي از قبيل معافيت جد و جده ، سه‌برادري و .. بوده‌اند در صورتي كه همچنان واجد شرايط معافيت هستند تا 31 شهريور سال 91 فرصت دارند تا براي ثبت و رسيدگي به درخواست خود اقدام كنند.

به گـزارش ايسنا، سازمان وظيفه عمـومي نـاجـا در اطلاعيه‌اي اعلام كرد: با توجه به اين كه تصويب قانون جديد وظيفه عمومي، تغيير ضوابط برخي از معافيت‌ها يا حذف آن را در برداشته است در اين راستا برخي ازمشمولان كه واجد شرايط معافيت‌هاي اجرايي سال 1390 از قبيل معافيت جد و جده، سه برادري، كسرخدمت منجر به معافيت و ...بوده و بدليل عدم‌آگاهي يا پاره‌اي از مشكلات در سال 1390 موفق به بهره‌مندي از اين نوع معافيت‌ها نبوده‌اند. درصورتي كه همچنان واجد شرايط معافيت باشند تا تاريخ پايان شهريور ماه فرصت دارند تا براي ثبت درخواست خود از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس +10) اقدام كنند.

واجدان شرايط معافيت سه‌برادري در سال 90 با مساعدت سازمان وظيفه عمومي ناجا در باب اين نوع معافيت، چنانچه فرزند سوم خانواده حداقل نيمي (9ماه) از مدت خدمت دوره ضرورت را تا پايان سال 90 گذرانده و خدمت وي همچنان استمرار داشته باشد، به عنوان برادر خدمت كرده محسوب شده و برادر چهارم وي درصورتي كه همچنان واجدشرايط اين نوع معافيت باشد تا پايان شهريور ماه مي‌تواند براي ثبت درخواست خود به دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10)مراجعه كند، همچنين در اين نوع معافيت، كسرخدمت بسيج خدمت كرده نيز با مدت خدمت آنان قابل تجميع است.

به گزارش ايسنا، كليه مشمولان غيرغايب كه تا اول تيرماه 91 واجد شرايط معافيت كفالت پدر بالاي 59 سال تمام بوده بنابراين تا اين تاريخ موفق به ارائه درخواست خود نشده‌اند، در صورتي كه همچنان واجد شرايط اين نوع معافيت باشند تا 31 شهريورماه مهلت ثبت درخواست خود از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) را خواهند داشت.

یعنی به خدا اینا سرشون با .... بازی میکنه ! خداییش این چه شل کن سفت کنی ه؟ الان خیلی ها که پارسال مشمول معافیت این مصوبه میشدن و امسال دیگه شاملشون اردیبهشت امسال اعزام شدن، دوباره باید برن برای درخواست معافیت!:19: یعنی هزینه برای نظام. برای مشمول . حالا اینها به کنار ، بعد روانی قضیه ، یعنی اینکه شما روی هیچ قانونی نمی تونی حساب کنی .قانونی که 30 سال بوده یا قانونی که دو ماه هم نیست خودشون تصویب کردن .
جدا متاسفم.

Majid-6120
21-05-2012, 19:07
کد 74 : نیروی زمینی سپاه ولیعصر(عج) آباده

بچه ها من افتادم اینجا ... خوشحال باشم یا ناراحت ؟ خوبه هست یا نه ؟

roteal2007
21-05-2012, 19:33
امروز رییس نظام وظیفه زنگ زد بهم گفتش بخشنامخ جدید اومده بیا که شامل کارت داییم میشی (قبلش مدت 30 ماه از طلاق باید میگذشت تا داییم بدن) اما گفتش ۴ شنبه بیا فیش ها رو بگیر و واریز کن .....اطلاعات تکمیلی رو تا 5 شنبه میزارم.

The Stig
21-05-2012, 20:14
آقا ترس نداره که از چی می ترسی..مدرکتون چیه؟

The Stig
21-05-2012, 20:16
آقایون من تقریبا دارم میمیرم از ترس ........ آموزشی افتادم مرکز آموزش شهید رجایی کرمانشاه !!!! چه جور جایی هست ؟؟؟؟؟

SNOW PATROL
21-05-2012, 20:18
بچه ها من افتادم اینجا ... خوشحال باشم یا ناراحت ؟ خوبه هست یا نه ؟

برادم اموزشی اونجا بوده بد نیست امکاناتش هم خوبه و البته پادگان بزرگی هست

mambiz
21-05-2012, 20:32
سلام دوستان - من دفترچه رو امروز گرفتم فردا میخوام ثبت نام کنم قسمت حساب بانکی قبلا شماره حساب سپه دارم همونو بدم اشکال نداره یا باید یه حساب جدید دیگه باز کنم

dd150
21-05-2012, 21:30

من سوم دبیرستان ترک تحصیل هستم . 2 سال مغازه خدمات کامپیوتری داشتم تقریبا واردم به کامپیوتر . ترسم از اینه که من بچه تبریزم یکی از دوستام افتاده عجب شیر یکی هم قاضی تبریز . شانس من افتادم کرمانشاه اونم فرماندهی مرزی ............

ar2007
21-05-2012, 23:24
ماه رمضون، آموزشی خوبیا و بدیای خودشو داره. به خاطر ماه رمضون همه چی فشرده میشه و قبل از رمضون همه بلاهاشونو سر آدم میارن. از طرفی اگه عقیدتی سیاسی گیر بده مثل دوره ما ممکنه با مرخصی رفتن در ماه رمضون مشکل پیدا کنید و نزارن برید! و بدی دیگه اینه که اگه اونایی که اطرافتونن به هر دلیلی روزه خوار باشن و شما روزه بگیری باید هر روز غذا خوردن، بوی غذا و آب خوردنشونو در گرما و در اوج تشنگی خودتون ببینید و ثواب ببرید! از طرفی کلاسا فشرده تا ظهر برگزار میشن و حتی اگه از بیخوابی بمیرید هم باید سرکلاس باشید (مگر اینکه بپیچونید). اما کته مثبت و بزرگترین مزیتای ماه رمضون 1- فحش احتمالی،‌تنبیهات و ... به حداقل میرسه و معمولا بعد از ظهرا میتونید آزاد باشید و استراحت کنید و خدا رو سپاسگزار باشید :27:

fedaghi
22-05-2012, 07:42
سلام همون حساب خوبه ولی احتمالاً باید یه پرینت از حسابت ببری.

mybrute
22-05-2012, 09:21
سلام دوستان - من دفترچه رو امروز گرفتم فردا میخوام ثبت نام کنم قسمت حساب بانکی قبلا شماره حساب سپه دارم همونو بدم اشکال نداره یا باید یه حساب جدید دیگه باز کنم

همونو بنویس تو دفترچه ! پرینت و .. هم نمیخواد
عکس سیاه و سفید 2×3 حتما با خودت ببر ( با مو و ریش کوتاه )
وقتی میری دکتر بگو یه آزمایش گروه خونی واست بنویسه ... برو آزمایش بده ! برگه ی نتیجه آزمایشو باید با مدارکت تحویل پلیس +10 بدی !
از تموم برگه های شناسنامت کپی بگیر + کارت ملی !
از برگه ی دوم دفترچت ( واکسن و معاینه ی عمومی ) هم فتوکپی بگیر !
8000 تومان هم برای ارسال دفترچه ببر ... ( پلیس +10 میگیره ازت )

من امروز دفترچمو پست کردم , دعا کنید یه جای خوب بیفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

fedaghi
22-05-2012, 10:53
همونو بنویس تو دفترچه ! پرینت و .. هم نمیخواد
عکس سیاه و سفید 2×3 حتما با خودت ببر ( با مو و ریش کوتاه )
وقتی میری دکتر بگو یه آزمایش گروه خونی واست بنویسه ... برو آزمایش بده ! برگه ی نتیجه آزمایشو باید با مدارکت تحویل پلیس +10 بدی !
از تموم برگه های شناسنامت کپی بگیر + کارت ملی !
از برگه ی دوم دفترچت ( واکسن و معاینه ی عمومی ) هم فتوکپی بگیر !
8000 تومان هم برای ارسال دفترچه ببر ... ( پلیس +10 میگیره ازت )

من امروز دفترچمو پست کردم , دعا کنید یه جای خوب بیفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

من توی پلیس+10 که بودم یکی اومد و گفت تو که حساب داری باید پرینت حسابت رو بیاری و باید نحویشون بدی و دوباره بهت بر می گردونن.
عکس 3*4 هم ببری قبوله و سیاه وسفید بودنش هم مهم نیست و از برگة واکسن نیاز به کپی نیست و در نهایت تمامی برگه های رو بهت بر می گردون.

Dashmehran
24-05-2012, 14:50
من روز سه شنبه ثبت نام کردم عکس سیاه سفید نمیخواد رنگی هم قبول میکنه پرینت حساب هم نبردم واسه گروه خونی هم کپی گواهینامه بردم که پشتش نوع گروه خون نوشته بود با مدرک لیسانس چه تاریخی اعزام میشم؟ روش سه شنبه 2/3/91 ثبت نام کردم راستی تو اون پرینتی که میدن نوع رنگ چشم نوشته میشی !!! و فامیل هم مثلا بجای هاتفی هاتف ی نوشته بعدا مشکل ساز نمیشه یا اشکالی نداره ؟؟

vogle
24-05-2012, 14:57
یه سوال خدمت سربازی چند ماه شده؟

anti-military
24-05-2012, 15:35
اگه واقعا دارن اینجوری ظلم میکنن به بدبخت ترین عضو جامعه ( سرباز ) پس کلا بی خیال کارت پایان خدمت بشید و نرید سربازی تا حساب کار بیاد دستشون
و الکی به سرباز ظلم نکنن و ازش سواری نگیرن

به امید روزی که سربازی اجباری و این قانون مسخره حذف بشه
مثل کشور پر افتخار و عظیم آمریکا

os2000
24-05-2012, 15:53
من افتادم نیروی انتظامی بیرجند ، 1تیر اعزام خوردم ،کسی هست که از اوضاع اونجا خبر داشته باشه منو راهنمایی کنه چقدر دهنمون اسفالت میشه ؟؟؟
ی سوال الان میشه خودمو بندازم ارتش این امکانش وجود داره ؟؟؟؟

tabriz-info
24-05-2012, 15:57
تو مضخرفترین و بدترین دوران زندگیم هستم

سربازی که نه بهتره بگیم حمالی برای یه مشت مفت خور

tabriz-info
24-05-2012, 15:58
یه سوال خدمت سربازی چند ماه شده؟

21 ماه از امسال

خوبه که من سال پیش رفتم

tabriz-info
24-05-2012, 16:01
من سوم دبیرستان ترک تحصیل هستم . 2 سال مغازه خدمات کامپیوتری داشتم تقریبا واردم به کامپیوتر . ترسم از اینه که من بچه تبریزم یکی از دوستام افتاده عجب شیر یکی هم قاضی تبریز . شانس من افتادم کرمانشاه اونم فرماندهی مرزی ............

تبریز بدترین جایی هست که میشه خدمت کرد

چون یک شهره سیاسی هست

دائم آماده باش

تازه 4 تا هم تیم داره برا هر کدوم آماده باش

نیرو انتظامی اگه تبریز بیفتی دعا میکنی کاش تو زاهدان خدمت میکرد ی

سربازایی که از شهر های دیگه میان تبریز پشیمون میشن

از ما گفتن

Dashmehran
24-05-2012, 16:58
من روز سه شنبه ثبت نام کردم عکس سیاه سفید نمیخواد رنگی هم قبول میکنه پرینت حساب هم نبردم واسه گروه خونی هم کپی گواهینامه بردم که پشتش نوع گروه خون نوشته بود با مدرک لیسانس چه تاریخی اعزام میشم؟ روش سه شنبه 2/3/91 ثبت نام کردم راستی تو اون پرینتی که میدن نوع رنگ چشم نوشته میشی !!! و فامیل هم مثلا بجای هاتفی هاتف ی نوشته بعدا مشکل ساز نمیشه یا اشکالی نداره ؟؟
کسی نیست جواب بده

MILIN3M
24-05-2012, 17:26
بچه ها من رفتم میدون سپاه کسی جوابمو نداد رفتم پلیس 10+
گفتم ممکنه بشه اعزامت1/4 ولی امریت برای 1/6....................شایدم نشه
کسی میدونه میشه یا نه؟؟؟
بعد برام درخواست دو ماه تمدید زد
گفت هفته بعد بیا بین قبول میشه یا نه؟؟ چقدر احتمال قبولی تمدید هست؟؟

dd150
24-05-2012, 19:03
تبریز بدترین جایی هست که میشه خدمت کرد

چون یک شهره سیاسی هست

دائم آماده باش

تازه 4 تا هم تیم داره برا هر کدوم آماده باش

نیرو انتظامی اگه تبریز بیفتی دعا میکنی کاش تو زاهدان خدمت میکرد ی

سربازایی که از شهر های دیگه میان تبریز پشیمون میشن

از ما گفتن

نه رفیق مثه اینکه اشتباه متوجه شدی
من خودم بچه تبریزم و قبولم دارم که اونایی که تبریز نیروی انتظامی هستن بدبخت میشن ........
من خودم دوره آموزشی افتادم شهید رجایی کرمانشاه .....
2 هفته دیگه اعزام میشم
میخواستم در مورد اون پادگان و شرایطش بدونم

Pami
24-05-2012, 19:40
منم دیگه خسته شدم ولی خب وقتی اومدی دیگه بهتره یه جوری سر کنی تا تموم شه ، یا نباید اومد خدمت یا اگه دفترچه فرستادی دیگه قید هر اتفاقی که میخواد بیفته رو باید بزنی
نبووووود 4 ماه و 26 روز دیگه تا پایان دوره ؟!! : دی

The Stig
24-05-2012, 21:53
من افتادم نیروی انتظامی بیرجند ، 1تیر اعزام خوردم ،کسی هست که از اوضاع اونجا خبر داشته باشه منو راهنمایی کنه چقدر دهنمون اسفالت میشه ؟؟؟
ی سوال الان میشه خودمو بندازم ارتش این امکانش وجود داره ؟؟؟؟

مگه اعزامی های 1 تیر الان کد خوردن که محل آموزش شما مشخص شده؟ مدرکتون چیه؟

asemuna
24-05-2012, 22:05
نبود 6 ماه و 26 روز دیگه !:)

SNOW PATROL
25-05-2012, 08:17
نبود 6 ماه و 26 روز دیگه !:)
ماشالله روحیه
ولی خوب هرچی باشه تموم میشه

pedromi
25-05-2012, 08:26
با سلام
تو رو خدا جوابمو بدید. اعزامی 90.06.1 هستم. کسری خدمت جبهه پدرم تا 1 هفته دیگه صادر میشه.آیا قبول میکنن؟.(قانون ثبت کسری در 15 اردیبهشت مگه مخصوص اعزامی های 91 نیست)
تو رو خدا جواب بدید. یعنی کسریمو ثبت میکنن.مه من مشمول قوانین 90 قرار نمی گیرم. تازه بعد از صدور کسری باید ببرم لویزان و نظاام وظیفه که همینم 1 ماه بازم پول میکشه. باید چی کار کنم؟
متشکرم

fedaghi
25-05-2012, 09:29

منم 1تیر اعزامم ولی هنوز کد نخوردم یعنی چیزی در خونه نیوردن/

S126
25-05-2012, 10:17
خوب ما هم دیگه اومدیم پایان دوره. دیگه آخر این ماه هم میرم تصفیه و تموم.
از روزی که دفترچه پست کردم اینجا نوشتم تا الان. فیکس 18 ماه
الان که دارم یخورده فکر میکنم میبینم زود گذشت ولی یخورده که بیشتر فکر میکنم میبینم چقدر سختی کشیدم.چقدر دیر گذشت! هر روز صبح 5 بیدار شدن .18 ماه بدون درآمد و پول.سرما و گرما حرف شنیدن.......
خدایا شکرت

roteal2007
25-05-2012, 10:41
دوستان کارت های معافی معمولا کی میاد در خونه ؟
منظورم اینه که طرح تعویض نبودم جدیدا اقدام کردم و دیروز 110000 تومن ریختم تو حساباشون و تحویل که دادم گفتن تا یه ماه دیگه نیومد بیا اینجا.
آیا یه ماهه میاد ؟ چون دوستان همه 20 روزه تحویل گرفتن.

Amir_na
25-05-2012, 11:22
سلام

آی اونایی که تا حالا خدمتو پیچوندید .... آی اونایی که دفترچه پست کردید نرفتید یا پست نکردید و نمیخواهید برید ! خبر دارید می خوان اجباری ببرند خدمت اونم لب مرزی ؟؟؟؟:19:

کسی از این موضوع اطلاعات بیشتری داره بگه

steps
25-05-2012, 11:33
سلام به همه .
دوستان من امروز رفتم بیمارستان چمران و معاینه شدم و برگه ای رو که نظام وظیفه بهم داده بود رو ازم گرفتن و گفتن خودمون پست میکنیم.
راستی منو فقط یک دکتر معاینه کرد
برگه کی میرسه نظام وظیفه ؟

mali.sh
25-05-2012, 13:28
.................................

Ezel
25-05-2012, 13:29
دوستان کارت های معافی معمولا کی میاد در خونه ؟

معمولا یک ماه که گفته میشه سقف مدت هست و برای خود من و تعدادی از آشنایان در کمتر از 20 روز بدستمون رسید /

سلام به همه .
دوستان من امروز رفتم بیمارستان چمران و معاینه شدم و برگه ای رو که نظام وظیفه بهم داده بود رو ازم گرفتن و گفتن خودمون پست میکنیم.
راستی منو فقط یک دکتر معاینه کرد
برگه کی میرسه نظام وظیفه ؟

بین یک هفته تا 10 روز زمان میبره تا دعوتنامه ی حضور در کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه بدست شما برسه ، این معاینه ای که در بیمارستان چمران انجام دادید معاینه ی اولیه هست و تعیین کننده ی اصلی نیست بلکه فقط حکم مشورتی داره برای پزشکان نظام وظیفه ، نظر نهایی در رابطه با معافیت شما در حیطه ی وظایف پزشکان سازمان نظام وظیفه هست که در کمیسیون آتی مشخص میشه .

mali.sh
25-05-2012, 13:31
سلام

آی اونایی که تا حالا خدمتو پیچوندید .... آی اونایی که دفترچه پست کردید نرفتید یا پست نکردید و نمیخواهید برید ! خبر دارید می خوان اجباری ببرند خدمت اونم لب مرزی ؟؟؟؟:19:

کسی از این موضوع اطلاعات بیشتری داره بگه
دوست عزیز صحت نداره بی خود خودتون و دیگران رونگران نکنید.
فقط این قضیه سرباز گیری تو بعضی از مناطق کشور (اونم مناطق مرزی ) هست و برادرای که میخوان از مرز خارج بشن گاهی اوقات دستگیر میشن.

mali.sh
25-05-2012, 13:36
با سلام
تو رو خدا جوابمو بدید. اعزامی 90.06.1 هستم. کسری خدمت جبهه پدرم تا 1 هفته دیگه صادر میشه.آیا قبول میکنن؟.(قانون ثبت کسری در 15 اردیبهشت مگه مخصوص اعزامی های 91 نیست)
تو رو خدا جواب بدید. یعنی کسریمو ثبت میکنن.مه من مشمول قوانین 90 قرار نمی گیرم. تازه بعد از صدور کسری باید ببرم لویزان و نظاام وظیفه که همینم 1 ماه بازم پول میکشه. باید چی کار کنم؟
متشکرم
متاسفانه کسری جبه پدرتون برای شما اعمال نمیشه.
قانون جدید نظام وظیفه ار ابتدای فروردین اجرایی شده و اون مهلت تا 15 اردیبهشت شامل کسانی یود که میتونستن تا این تاریخ ثبت نهایی کنن.

e_am86
25-05-2012, 16:37
سلام به همگی. من امریه وزارت نفت هستم و در حال گذروندن دوره آموزشی ام. کسی خبر داره که نمره آموزشی رو امریه تاثیر داره؟ یعنی مثلا اگه نمره تیر اندازی پایین بگیریم امکان داره امریه رو لغو کنن؟ راستش ما رو خیلی تهدید می کنن که اگه امتحان کتبی پایان دوره رو پایین بشیم امریه رو لغو می کنن. حقیقت داره؟ ممنون.

Amir_na
25-05-2012, 16:41
دوست عزیز صحت نداره بی خود خودتون و دیگران رونگران نکنید.
فقط این قضیه سرباز گیری تو بعضی از مناطق کشور (اونم مناطق مرزی ) هست و برادرای که میخوان از مرز خارج بشن گاهی اوقات دستگیر میشن.

دوست من نه رو شایعه میشه حساب کرد نه رو رد کردن شایعه چون جفتش بی اساس !

شما از کجا اینو میگید؟ من از چند نفر کادری و سرباز پرسیدم میگن 30 خرداد قرار خشم شب بزنن اونم در حد ملی؟!!:9:

amir_torabi
25-05-2012, 17:26
سلام دوستان. خوبید؟؟
خیلی وقت بود اینجا نبودم. راستش کلا اینترنت نداشتم!!
فعلا دارم تو لشکر77 مشهد خدمت میکنم و حدود 2 ماهی میشه اومدم اینجا.
کسی اگه سوالی داشت بگه تا اونجایی که میشه کمک میکنم.
راستی خدا رو شکر من سال 90 اعزام شدم! و الا باید 21 ماه+ 6 ماه سنوات خدمت میکردم!!! دوستم 91.2.2 اعزام شد که باید 21 ماه خدمت کنه!! یعنی 7 ماه بعد من تموم میکنه!!!
به امید اینکه هر چه زودتر تموم شه!!

os2000
25-05-2012, 19:23
لیسانس هستم ، من اول 1شهریور خوردم، فرم تعجیل پر کردم که زودتر برم 3روز بعدش جوابش آومد 1تیر خورد مکانش هم مشخص شد

os2000
25-05-2012, 19:26
لیسانس هستم ، من اول 1شهریور خوردم، فرم تعجیل پر کردم که زودتر برم 3روز بعدش جوابش آومد 1تیر خورد مکانش هم مشخص شد

Majid-6120
25-05-2012, 20:10
دوستان عزیز سلام

یه چند تا سئوال داشتم که شخصی هست و کمی مبتدیانست ... بی زحمت جواب بدین ممنون میشم :

1 - چرا همه میخوان بیفتن سپاه ؟ میشه کمی موضوع رو باز کنین و جزئی تر بیان کنین ؟

2 - الان میگن خدمت 21 ماه هست ، با آموزشی 21 ماه یا بدون دوره آموزشی ؟

3 - راسته که میگن کسایی که آموزشی رو تویه استان خودشن نباشن ، یگان میفتن استان خودشون ؟

و یه سئوال دیگه که اونایی که رفتن خدمت جواب بدن :

فرمانده و یا ارشد محل خدمت آیا به این توجه داره که سرباز وظیفش چجور آدمیه ؟ یعنی به همه به یک چشم نگاه میکنه ؟ یعنی کسی که اخلاق خوبی داره و آدم حسابیه و به قول معروف بچه مثبته با یک فرد لات و اوباش یه جور هستن تو خدمت ؟

تجربه و دیده های خودتون رو بگین

مرسی :40:

The Stig
25-05-2012, 21:20
دوستان عزیز سلام

یه چند تا سئوال داشتم که شخصی هست و کمی مبتدیانست ... بی زحمت جواب بدین ممنون میشم :

1 - چرا همه میخوان بیفتن سپاه ؟ میشه کمی موضوع رو باز کنین و جزئی تر بیان کنین ؟

2 - الان میگن خدمت 21 ماه هست ، با آموزشی 21 ماه یا بدون دوره آموزشی ؟

3 - راسته که میگن کسایی که آموزشی رو تویه استان خودشن نباشن ، یگان میفتن استان خودشون ؟

و یه سئوال دیگه که اونایی که رفتن خدمت جواب بدن :

فرمانده و یا ارشد محل خدمت آیا به این توجه داره که سرباز وظیفش چجور آدمیه ؟ یعنی به همه به یک چشم نگاه میکنه ؟ یعنی کسی که اخلاق خوبی داره و آدم حسابیه و به قول معروف بچه مثبته با یک فرد لات و اوباش یه جور هستن تو خدمت ؟

تجربه و دیده های خودتون رو بگین

مرسی :40:

1. خدمت تو سپاه از خیلی نظر ها آسون تره و تنبل خونه تر از بقیه ارگان ها مثل ارتش هست.
2.با آموزشی 21 ماه
3.اگر متاهل باشی نزدیک به 100% تک فرزند باشی هم خیلی احتمالش زیاده.ولی کلا هیچ چیز تو سربازی 100% نیست.
4.البته که توجه داره.

Dashmehran
25-05-2012, 22:17
روز سه شنبه 2/3/91 ثبت نام کردم با مدرک لیسانس تاریخ اعزام پیشنهادی هم اول تیر زدم به نظرتون کی اعزام میشم؟؟ راستی تو اون پرینتی که میدن نوع رنگ چشم نوشته میشی !!! و فامیل هم مثلا بجای هاتفی هاتف ی نوشته بعدا مشکل ساز نمیشه یا واسه کارت پایان خدمت همین مشحصات ثبت میشه؟؟

mehdi_pro2
25-05-2012, 22:59
سلام من 17 خرداد عمل چشم دارم و اینکه تیر امسال 18 سالم میشه و باید برم خدمت.

چطوری می تونم معافیم رو بگیرم؟ چشمم تار می بینه

pedromi
26-05-2012, 04:57
با سلاماین عین جمله بخشنامه نطام وظیفست.سربازانی که در سال 1390 به خدمت اعزام شده و تاکنون به هر دلیل کسرخدمت آنان صادر نشده است، همچنان درشمول مصوبه سال 1390 قرار داشته و صدور کسرخدمت آنان تا پایان خدمت بلامانع است.یعنی من که سال 90 اعزام شدم هر وقتی که کسریمو ثبت کنم قبوله یا باید 15 اردیبهشت ثبت میکردم؟متشکرم

S126
26-05-2012, 08:54
روز سه شنبه 2/3/91 ثبت نام کردم با مدرک لیسانس تاریخ اعزام پیشنهادی هم اول تیر زدم به نظرتون کی اعزام میشم؟؟ راستی تو اون پرینتی که میدن نوع رنگ چشم نوشته میشی !!! و فامیل هم مثلا بجای هاتفی هاتف ی نوشته بعدا مشکل ساز نمیشه یا واسه کارت پایان خدمت همین مشحصات ثبت میشه؟؟

شما اگر اسمت رو اصلاح نکنی شاید کارتت هم با همین اسم صادر بشه. برو پلیس 10 اصلاح کن. رنگ میشی رو برای خیلی ها می نویسه. من اصلا نمی دونم میشی چه رنگیه؟ فقط یادمه یه گربه داشتم اسمش میشی بود !

Hamed 360
26-05-2012, 12:34

عمل نکن ! معافی بگیر بعد عمل کن

payma
26-05-2012, 12:42
سلام به همگی. من امریه وزارت نفت هستم و در حال گذروندن دوره آموزشی ام. کسی خبر داره که نمره آموزشی رو امریه تاثیر داره؟ یعنی مثلا اگه نمره تیر اندازی پایین بگیریم امکان داره امریه رو لغو کنن؟ راستش ما رو خیلی تهدید می کنن که اگه امتحان کتبی پایان دوره رو پایین بشیم امریه رو لغو می کنن. حقیقت داره؟ ممنون.

این حرفا رو از یه گوش بشنو از گوش دیگه در کن!!!
من نیروی دریایی آموزش دیدم نمره آموزش و تیراندازیو حتی نوع رفتارو اخلاقت همه اینا یعنی واقعا کشک

payma
26-05-2012, 12:52

فقط میتونی معاف از رزم بگیری و بعد تقسیم تو یگان عمل کنی و از 1 ماه مرخصی استعلاجی مقداریش رو بهت بدن
اگه وضع چشمت خیلی خرابه که هیچی!

asemuna
26-05-2012, 16:13
بچه ها شررمنده یک سری سوال داشتم ممنون می شم جواب بدید

الان نتیجه ارشدم امد و احتمال این هست که برای مهر یه جایی پذیرفته بشم .

من امریه بنیاد مسکنم و روزی که برای گرفتن امریه رفتم گفتند که اگر ارشد قبول شید نمی گزارن بریم یه برگه معمولی هم دادن امضا کردیم . از اونور یه برگه تعهد محضری دادند بهمون که توش نوشته بود اگر ارشد قبول شید میتونید بروید و ما هم بردیم محضر تعهد دادیم .

حالا چند تا سوال دارم اگر میشه جواب بدید

یکی ایا واقعا جلوی ترخیص ما رو میگیرند ؟ یعنی می تونند ؟

دومی این که ممکنه سربازی به جای 21 ماه بشه 24 ماه تا دو سال دیگه که ارشدم رو گرفتم ؟

سومی اینکه طبق قانون الان اگر من برم ارشد و برگردم باید 18 ماه خدمت کنم یا نه مثل بقیه منم میشم 21 ماه ؟

چهارم : من تا حالا کسری بسیج نداشتم . تو این دوسال میشه فعال شم کسری بسیج بگیرم الان سالی چند روزه ؟

من الان 11 ماه خدمت کردم و 7 ماه میونده که تو مهر میشه 15 ماه خدمت و 3 ماه مونده

ممنوم از همتون .

imanpod
26-05-2012, 19:42

من امریه بنیاد مسکنم و روزی که برای گرفتن امریه رفتم گفتند که اگر ارشد قبول شید نمی گزارن بریم یه برگه معمولی هم دادن امضا کردیم . از اونور یه برگه تعهد محضری دادند بهمون که توش نوشته بود اگر ارشد قبول شید میتونید بروید و ما هم بردیم محضر تعهد دادیم .

دومی این که ممکنه سربازی به جای 21 ماه بشه 24 ماه تا دو سال دیگه که ارشدم رو گرفتم ؟

سومی اینکه طبق قانون الان اگر من برم ارشد و برگردم باید 18 ماه خدمت کنم یا نه مثل بقیه منم میشم 21 ماه ؟

چهارم : من تا حالا کسری بسیج نداشتم . تو این دوسال میشه فعال شم کسری بسیج بگیرم الان سالی چند روزه ؟

من الان 11 ماه خدمت کردم و 7 ماه میونده که تو مهر میشه 15 ماه خدمت و 3 ماه مونده

ممنوم از همتون .

جواب سوال 2 : بله . 100 درصد اگه برا ارشد ترخیص شی و برگردی ، باید 24 ماه خدمت کنی . مگر اینکه قانون عوض شه . این بلایی هست که سر منم اومد ، قبلا خدمتم 17 ماه بود ولی بعد از ترخیص تحصیلی و بازگشت دوباره 21 ماه شد .
جواب 3 : طبق قانون جدید به طور کلی امریه ها ی سال 91 به بعد بایستی 24 ماه خدمت کنن .
بنابراین خدمت رو تموم کن ، بعد برای ارشد اقدام کن .

asemuna
26-05-2012, 20:40

ممنوم از همتون .

ایا راهی هست مثلا ترم اول رو مرخصی بگیرم و خدمتم رو تموم کنم ؟

منظورم اینه که اگر برم ثبت نام کنم اولا ایا ترم اول مرخصی می دن و دوم ایا همون موقع که ثبت نام میکنی اونا نامه نظام وظیفه رو میدن یانه ؟

imanpod
26-05-2012, 20:52
ایا راهی هست مثلا ترم اول رو مرخصی بگیرم و خدمتم رو تموم کنم ؟

منظورم اینه که اگر برم ثبت نام کنم اولا ایا ترم اول مرخصی می دن و دوم ایا همون موقع که ثبت نام میکنی اونا نامه نظام وظیفه رو میدن یانه ؟

دانشگاه آزاد رو همه جوره میشه باهاش کنار اومد ولی سراسری روزانه رو به هیچ وجه . سوال دومت رو نمیدونم ولی من اگه جای تو بودم ارشد رو سال دیگه میرفتم که به دردسر نخورم .
به منم از این حرفا زیاد زدن ولی جوگیر شدم رفتم ارشد و پشیمون شدم . در ضمن ارشد خوندن به خاطر مقالات و ترجمه ها وقت زیادی از آدم میگیره و فکر بازی میخواد ، و در ضمن معمولا 4 ترمه تموم نمیشه . اکثرا 5 یا 6 ترمه تموم میکنن .
داداش من سربازیت رو تموم کن.
همکلاسی های ارشد من اکثرا بالای 35 سال بودن .

reza_khan2006
26-05-2012, 21:38
کسی درباره این خبر نظری داره

Hamed 360
26-05-2012, 22:11
یعنی از کسری خدکت جبهه هم میشه هنوز استفاده کرد ؟

mosim90
27-05-2012, 17:25
سلام کجا افتادی؟

mosim90
27-05-2012, 17:29

سلام کجا افتادی؟

mosim90
27-05-2012, 17:31
یک تیر نیروی هوایی سپاه اردکان یزد. نبوووووووووووود؟

amin khan
27-05-2012, 18:01
دوستان من ترم اخرم ، تابستون میخوام اقدام کنم که برم خدمت
الان سربازی 21 ماهه یا 24 ماه؟
مدرک تحصیلی دیگه تاثیر نداره؟
اگه 21 ماهه تا کی این قانون برقراره؟
قوانین جدید رو کجا میشه خوند؟

mohammad2407
27-05-2012, 18:13
الان سربازی 21 ماهه یا 24 ماه؟

21 ماه

نه اصلا اینطور نیست کاملا تاثیر داره

اگه 21 ماهه تا کی این قانون برقراره؟

میگن از آخر 91 قرار بشه 24 ماه

قوانین جدید رو کجا میشه خوند؟

Karistias
27-05-2012, 18:14
دوستان بنده الان مدرک کاردانی دارم و ترم 1کارشتاسی هستم میخواستم بدونم من اگه سال 93 فارغالتحصیل شوم با مدرک لیسانس چند ماه باید خدمت کنم ؟

+

میتونم قبل از این که دانشگام تموم بشه دفتر چه پر کنم و بعذ از این که درس تموم شد بلافاصله حالا یک یا دو ماه دیرتر برم خدمت در کل یعنی اینکه بین دانشگاه وخدمت فاصله بیشتر از یکی دو ماه نیفته اگر میشه حدودا چند ماه قبله تموم شدن دانشگاه باید دفترچه پر کنم ؟

fedaghi
27-05-2012, 18:55

منم 1 تیر اعزامم ولی هنوز برگ دومی نیومده ولی احتمالاً یزد بیفتم.

clau
27-05-2012, 19:00
برگ دوم 10-15روز قبل اعزام به دستت میرسه که محل خدمتت مشخص میشه بهترین جا هم واسه خدمت نیروی دریایی ارتش هستش:20:

optis2005
27-05-2012, 19:52
دوستان پدر و مادر من چند سال پیش از هم جدا شدن
من و برادرم با مادرم زندگی میکردیم تا اینکه چند ماه پیش مادرم فوت کرد..
میخواستم بدونم با این شرایط راهی واسه معافی هست؟
ممنون

Hamed 360
27-05-2012, 20:01
یعنی از کسری خدکت جبهه هم میشه هنوز استفاده کرد ؟

کسی نمیدونه ؟

asemuna
27-05-2012, 20:36
میخواستم با توجه به مشکل خدمتی که دارم و مهر ماه هنوز سه ماه از خدمتم باقی میمونه یک ترم مرخصی بگیرم
این طور که یکی از دوستان از مسئول نظام وظیفه یکی از دانشگاه های دولتی پرسیده بود گفته بود میشه 1 ترم مرخصی بگیرم ولی باید دانشگاه ترم بعد دروس ترم 1 رو ارائه کنه
می خواستم بدونم واقعا میشه یک ترم مرخصی گرفت و خدمت رو ادامه داد یا نه ؟ بعضی ها میگن میشه بعضی می گن نه موندم

Majid-6120
27-05-2012, 21:47
دوستان یک سوال ...

محل خدمت من بعد از آموزشی کی و توسط چه کسی تعیین میشه ؟

آیا در حین آموزشی یا بعد از پایانش میشه محل خدمتم رو تعیین کنم ؟ ( منظورم با پارتی هست ) یعنی اون موقع دیر نیست ؟ ( پارتی فوق العاده گردن کلفته در حد سردار سپاه و فرماندار اون شهرستانی که آموزشی رو توش هستم : دی )

فقط و فقط هم میخوام بیفتم استان خودم ... همین ! نه امریه نه چیزی !

میشه همچین چیزی یا باید زود تر اقدام میکردم ؟

mosim90
27-05-2012, 22:27
منم 1 تیر اعزامم ولی هنوز برگ دومی نیومده ولی احتمالاً یزد بیفتم.

برای منم نیومده هنوز خودم رفتم پلیس+10 المثنی رو گرفتم. واسه شما هم توی پلیس+10 اومده برو بگیر.

os2000
27-05-2012, 23:59
[QUOTE=mosim90;7019636]سلام کجا افتادی؟[/QUO
مرکز آموزش محمد رسول الله بیرجند

mohammad2407
28-05-2012, 01:20
دوستان بنده الان مدرک کاردانی دارم و ترم 1کارشتاسی هستم میخواستم بدونم من اگه سال 93 فارغالتحصیل شوم با مدرک لیسانس چند ماه باید خدمت کنم ؟

قانون کثر مدرک تحصیلی برداشته شد یعنی شده دکترا هم داشته باشی باید 21 ماه خدمت کنی ولی به احتمال زیاد 24 میشه برای سال 93

میتونم قبل از این که دانشگام تموم بشه دفتر چه پر کنم و بعذ از این که درس تموم شد بلافاصله حالا یک یا دو ماه دیرتر برم خدمت در کل یعنی اینکه بین دانشگاه وخدمت فاصله بیشتر از یکی دو ماه نیفته اگر میشه حدودا چند ماه قبله تموم شدن دانشگاه باید دفترچه پر کنم ؟

شما الان داری از معافیت تحصیلی استفاده میکنی نیازی نیست

cheshemai
28-05-2012, 01:33
سلام من افتادم اموزش شهید باهنر کرمان نیروی انتظامی کسی اطلاعی از اونجا داره بده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:2::19::42::9:
راستی میشه با پارتی بازی برم سپاه کلا اموزشی یا بعد اموزشی !!!!
اگه جواب منو بدین خیلی لطف کردین
ممنون
ای خدا شکرت.......

کسی جواب ما رو نمیده

amin khan
28-05-2012, 02:35

نه اصلا اینطور نیست کاملا تاثیر داره

قانون کثر مدرک تحصیلی برداشته شد یعنی شده دکترا هم داشته باشی باید 21 ماه خدمت کنی ولی به احتمال زیاد 24 میشه برای سال 93
این رفیقمون یه چیزی گفت ، شما یه چیز دیگه گفتین ، اخرش چی شد؟

من بابام بازنشسته نیروی انتظامیه ، بعد از آموزشی میافتم تهران؟

payma
28-05-2012, 10:11
برگ دوم 10-15روز قبل اعزام به دستت میرسه که محل خدمتت مشخص میشه بهترین جا هم واسه خدمت نیروی دریایی ارتش هستش:20:

اتفاقا من دارم اونجا خدمت میکنم بدترین جاست

payma
28-05-2012, 10:14
دوستان یک سوال ...

آیا در حین آموزشی یا بعد از پایانش میشه محل خدمتم رو تعیین کنم ؟ ( منظورم با پارتی هست ) یعنی اون موقع دیر نیست ؟ ( پارتی فوق العاده گردن کلفته در حد سردار سپاه و فرماندار اون شهرستانی که آموزشی رو توش هستم : دی )

ماه دوم آموزش از مرکز اون ارگان تعیین میشه و موقع پارتی بازی هاست!!!!
البته واقعا برای خودم و این ملت متاسفم که به همین راحتی میگیم پارتی داریم و افتخار هم میکنیم ...

optis2005
28-05-2012, 11:53
دوستان پدر و مادر من چند سال پیش از هم جدا شدن
من و برادرم با مادرم زندگی میکردیم تا اینکه چند ماه پیش مادرم فوت کرد..
میخواستم بدونم با این شرایط راهی واسه معافی هست؟
ممنون

کسی نمیدونه؟:(

Karistias
28-05-2012, 18:57
شما الان داری از معافیت تحصیلی استفاده میکنی نیازی نیستسوال دوممو درس متوجه نشدید منظورم اینه که مثلا ترم اخر دفترچه پر کنم ووقتی که فارغالتحصیل شدم پشت دانشگاه برم خدمت وفاصله زیاد نیفته

S126
28-05-2012, 19:08
سوال دوممو درس متوجه نشدید منظورم اینه که مثلا ترم اخر دفترچه پر کنم ووقتی که فارغالتحصیل شدم پشت دانشگاه برم خدمت وفاصله زیاد نیفته
شما تا از دانشگاه تصفیه نکنی و برگه فارغ التحصیلی موقت نداشته باشی اصلا توی پلیس +10 نمی تونی درخواست اعزام ارسال کنی. حتما باید بعد از فارغ التحصیلی باشه .پس نمی تونی ترم آخر این کار رو بکنی.

beelzebub123
28-05-2012, 20:14
دوستان ما كه الان مشموليم ميتونيم با وثيقه از كشور خارج بشيم براي مسافرت تفريحي؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cheshemai
28-05-2012, 20:26
سلام من افتادم اموزش شهید باهنر کرمان نیروی انتظامی کسی اطلاعی از اونجا داره بده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون
ای خدا شکرت.......

کسی جواب ما رو نمیده!!!!!!!!!!

mali.sh
28-05-2012, 21:15
دوستان یک سوال ...

شما که پارتی (سردار سپاه )دارین به راحتی میتونین تو سپاه شهر خودت پذیرش بشین.
الان تاربخ اعزام داری؟ اگه آره قبل از کد خوردن در حد سه سوت پذیرش سپاه میشی

mali.sh
28-05-2012, 21:19
سلام من افتادم اموزش شهید باهنر کرمان نیروی انتظامی کسی اطلاعی از اونجا داره بده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:2::19::42::9:
ممنون
ای خدا شکرت.......

کسی جواب ما رو نمیده
داداش شما اگه تاریخ اعزامت رو تمدبد کنی میتونی بری سپاه پذیرش بشی.
تو قانون میکن بعد اعلام کد امکان تمدید تاریخ اعزام نیست ولی من این کار و به راحتی برا خودم انجام دادم.
شما هم میتونی

j@ckson
28-05-2012, 23:31
سلام
به دوستان خدمت رفته و در حال رفتن:40:
آیا هنوز برای سرباز معلمی وقت هست؟
اگر عضو بسیج نباشیم نمیشه؟
اگر پدر یا مادرمون فرهنگی باشند امتیاز محسوب میشه؟
برای گزینش چه جور سوالی میپرسند؟
پیشاپیش ممنون

cheshemai
29-05-2012, 01:47
سلام اولا ممنون که جواب دادین مردم زنده شدم خدا خیرت بده جواب ما رو دادی:40::10:
من اعزامم 3/20 یک ماه بندازم عقب ردیف میشه یعنی اموزشی سپاه میوفتم !!!!!!
شما خودت چه جوری بودی؟؟؟ تغییریش دادی؟؟؟؟ ببخشید میپرسم اخه خیلی میترسم استرس فکر خیال داره دهنمو سرویس میکنه!!!
بازم ممنون

pedromi
29-05-2012, 05:20
با سلام .
این عین جمله بخشنامه نطام وظیفست.سربازانی که در سال 1390 به خدمت اعزام شده و تاکنون به هر دلیل کسرخدمت آنان صادر نشده است، همچنان درشمول مصوبه سال 1390 قرار داشته و صدور کسرخدمت آنان تا پایان خدمت بلامانع است.یعنی من که سال 90 اعزام شدم ,و تا چند روز دیگه کسریم صادر میشه و تازه باید ببرم لویزان و نظام وپظیفه تایید کنه. بازم ازم قبول میکنن. یا باید 15 اردیبهشت ثبت میکردم. اخه مگه طبق جمله بالا ما مشمولان 90 هر وقت اقدام کنیم مشکلی نداره؟
تو رو خدا جواب بدید

متشکرم

jokereblis
29-05-2012, 07:14
سلام دوست عزیز
رفیق منم افتاده اردکان یزد:20:

S126
29-05-2012, 07:15
با سلام .
این عین جمله بخشنامه نطام وظیفست.سربازانی که در سال 1390 به خدمت اعزام شده و تاکنون به هر دلیل کسرخدمت آنان صادر نشده است، همچنان درشمول مصوبه سال 1390 قرار داشته و صدور کسرخدمت آنان تا پایان خدمت بلامانع است.یعنی من که سال 90 اعزام شدم ,و تا چند روز دیگه کسریم صادر میشه و تازه باید ببرم لویزان و نظام وپظیفه تایید کنه. بازم ازم قبول میکنن. یا باید 15 اردیبهشت ثبت میکردم. اخه مگه طبق جمله بالا ما مشمولان 90 هر وقت اقدام کنیم مشکلی نداره؟
تو رو خدا جواب بدید

متشکرم
بله شما اگر اعزامی سال 90 باشید می تونید تا آخر خدمتتون برگه کسری رو ببرید و تحویل بدید.توی یگان ما که اینطوری بود.

jokereblis
29-05-2012, 07:17
دوستان
من اول تیر افتادم نزاجا پاسداران . دوستان کسی خبر داره اونجا چجور جاییه؟
حالا که آموزشی افتادم تهران ؛ امکانش هست خدمتم هم تهران باشه؟

امير موسر
29-05-2012, 09:37
دوستان
من اول تیر افتادم نزاجا پاسداران . دوستان کسی خبر داره اونجا چجور جاییه؟
حالا که آموزشی افتادم تهران ؛ امکانش هست خدمتم هم تهران باشه؟

بله امكانش هست !

fedaghi
29-05-2012, 10:02
سلام دوستان آیا کسر خدمت دانشگاهی حذف شده برای من که 1/4 اعزامم و فوق دیپلم دارم باید 21 ماه خدمت کنم یا 20 ماه؟؟؟؟؟؟
اگه حذف نشده باشه حالم گرفته میشه و مهر 92 نمیتونم برم دانشگاه البته به همراه کسری خدمت محاسبه شده توسط خودم برای بسیج.

SNOW PATROL
29-05-2012, 10:46
سلام دوستان آیا کسر خدمت دانشگاهی حذف شده برای من که 1/4 اعزامم و فوق دیپلم دارم باید 21 ماه خدمت کنم یا 20 ماه؟؟؟؟؟؟
اگه حذف نشده باشه حالم گرفته میشه و مهر 92 نمیتونم برم دانشگاه البته به همراه کسری خدمت محاسبه شده توسط خودم برای بسیج.
دوست عزیز طبق قانون جدید همه باید 21 ماه خدمت کنند از بیسواد بگیر تا دکترا

cheshemai
29-05-2012, 11:11
سلام اولا ممنون که جواب دادین مردم زنده شدم خدا خیرت بده جواب ما رو دادی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من اعزامم 3/20 یک ماه بندازم عقب ردیف میشه یعنی اموزشی سپاه میوفتم !!!!!!
شما خودت چه جوری بودی؟؟؟ تغییریش دادی؟؟؟؟ ببخشید میپرسم اخه خیلی میترسم استرس فکر خیال داره دهنمو سرویس میکنه!!!
بازم ممنون

mosim90
29-05-2012, 11:28
سلام دوست عزیز
رفیق منم افتاده اردکان یزد:20:

سلام ...... رفیق شما از کدوم شهره؟ مدرکش چیه؟
شما از اوضاع پادگان اطلاعی داری؟

issare
29-05-2012, 12:47
سلام دوستان.من افتادم پادگان نیروی انتظامی شهید رجایی کرمانشاه.کسی اطلاعی داره خوبه یا بد؟ سوال دیگه ای که دارم اینه که شنیدم آموزشی شده 3 ماه این صحت داره؟ آیا اونهایی که تک پسر باشند رو میندازن تو شهر خودشون؟بچه ها یعنی هرکس پادگان شهید رجایی کرمانشاه بیوفته آموزشیشو ، موقع تقسیم میندازنش لب مرز چون مرزبانیه؟:-((

dd150
29-05-2012, 14:04
سلام دوستان.من افتادم پادگان نیروی انتظامی شهید رجایی کرمانشاه.کسی اطلاعی داره خوبه یا بد؟ سوال دیگه ای که دارم اینه که شنیدم آموزشی شده 3 ماه این صحت داره؟ آیا اونهایی که تک پسر باشند رو میندازن تو شهر خودشون؟بچه ها یعنی هرکس پادگان شهید رجایی کرمانشاه بیوفته آموزشیشو ، موقع تقسیم میندازنش لب مرز چون مرزبانیه؟:-((

منم افتادم اونجا . بچه کجایی ؟ کی اعزام میشی ؟

issare
29-05-2012, 14:16
بچه اهوازم.1/4 اعزاممه

aghamir
29-05-2012, 17:31
سلام به دوستان

من تاریخ 3/3/91 مدارک رو تکمیل کردم دادم پلیس +10
امروز رفتم +10 یک برگه برام پرینت کردن که بالاش زده برگه اعزام به خدمت المثنی ! و پایینش نوشته 180 روز اضافه خدمت به دلیل غیبت !!!
میخوام ببینم دیر اقدام کردم ؟ (2/3/91 آخرین مهلت بوده ؟)

محل آموزش هم نوشته متعاقبا اعلام میشه ! یعنی کی ؟
مدرک تحصیلی هم انصراف از تحصیل دادم و 6 سال غیبت دارم
پدرم هم بازنشسته نیروی انتظامی هست . تاثیری داره توی محل خدمتم ؟

ممنون

jokereblis
29-05-2012, 17:34
از دماوند
مدرکش هم لیسانس

mosim90
29-05-2012, 18:08
از دماوند
مدرکش هم لیسانس

قبلاً از سپاه پذیرش گرفته بوده؟

*IN*
29-05-2012, 18:16
سلام
اقا یکی از رفیقای من بنده خدا پدرش فوت کرده به من گفت تو که دنبال کارای خودتی یه آمارم بگیر ببین من چی کار باید بکنم...
کسی اطلاعی داره برای معافیش باید چی کار کنه؟؟؟

Milad4171
29-05-2012, 18:37
داستان معافيت ها به طول كلي تغيير كرده. رسما كفالت شد 65 سال تمام.

الان دوستان من هستن كه پدرشون فوت كرده ولي معاف نشدن. اينو بايد برين بپرسين. ولي درصد كمي احتمال داره كه معاف بشن. بستگي به وضعيت خانواده هم داره.

يه چيزي در مورد بيماري ها بگم!

بيماري هايي كه قابليت درمان دارن به صورتي كه بيمه هم بتونه هزينه درمان رو تقبل كنه بعد درمان سرباز به خدمتش بر ميگرده.

بيماري هايي مثل صافي كف پا - واريكسل - شكستگي ها - بيماري هاي داخلي به طور كلي هر مريضي كه شما بتونين درمانش كنين بهش معافيت تعلق نميگيره.

يه پسره بود كتفش مشكل داشت. همش درميرفت. يه چيز سنگين بلند ميكرد قشنگ در ميرفت كه من حالم به هم ميخورد. همه گفتن معافي.
رفت عمل كرد برگشت كميسيون تشخيص داد كه ديگه مشكل برطرف شده و معافيتش لغو شد. چون حساب تو كما رفت و انتظار هم نداشت ؛‌ فرار كرد.
-
اگر مريضي دارين كه قابليت درمان شدن داره دنبال معافي نباشيد.
مريضي هايي كه يه ضرري به بدن ميزنه يا يه چيزي هست كه ديگه موندگاره. مثل شكستگي هاي خاص مشكلات ماهيچه اي - مشكلات داخلي -
حتي سنگ كليه ! معافيت نداره.
يكي از دوستام سنگ كليه گرفت وسط خدمت . رفت و اومد هي استلاجي بيمارستان. سنگه هم دفع نميشد. نزديك به 3 ماه بيمارستان بود.
بعد كه عملش كردن كل مدت استلاجي كه بيش از حد نصاب بود رو خلع خدمتي خورد. يك ماه بعد از تاريخ كارتش ترخيص ميشه!
-
به طور كلي - اگر دنبال معافيت پزشكي هستيد و ميدونين مريضيتون قابل درمانه اميدي به معافيت نداشته باشين. مگر اينكه قبل از درمان برين كميسون پزشكي و ببينيد كميسيون چي ميگه يا معاف ميشي نميري يا ميري.
در طول خدمت سخت معاف ميكنن.

issare
29-05-2012, 18:51
کسی اطلاعی نداره؟از بچه ها کسی نیفتاده اونجا بیاد اطلاعات بده بهمون؟

beelzebub123
29-05-2012, 20:20
دوستان ما كه الان مشموليم ميتونيم با وثيقه از كشور خارج بشيم براي مسافرت تفريحي؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كسي جواب سوال ما رو ميدونه؟:31:

j@ckson
29-05-2012, 20:28
سلام
پیشاپیش ممنون

کسی میتونه جواب من رو بده؟
؟؟؟؟؟؟؟

Milad4171
29-05-2012, 21:37
كسي جواب سوال ما رو ميدونه؟:31:

خير. فقط زيارتي ميشه!

jokereblis
29-05-2012, 22:00

قبلاً از سپاه پذیرش گرفته بوده؟

نمی دونم . به من که چیزی نگفت . ولی پارتی داره . بعد از آموزشی می افته تهران یا کرج

mosim90
29-05-2012, 22:29
نمی دونم . به من که چیزی نگفت . ولی پارتی داره . بعد از آموزشی می افته تهران یا کرج

من از دانشگاه امام حسین پذیرش گرفتم. می تونی ازش بپرسی از کجا پذیرش گرفته؟

payma
30-05-2012, 00:18
سلام
پیشاپیش ممنون

سرباز معلمی رو من حدودای برج 10 بود آمارشو گرفته بودم اون موقع ها تازه بخش نامش و تعداد مورد نیاز میاد و آموزشش اول تیر ماهه و 2 نیمسال تحصیلی باید تدریس کنی شرایطش مزخرفه برای من جور شد نرفتم عین بچه آدم رفتم خدمت 9 ماه زودتر از این امریه تموم میکنم!
سوالای عقیدتی که به عقل جن هم نمیرسه باید مرجع تقلید بشی خودت!!!
به بسیج ربطی نداره و پدر معلم امتیاز هستش

rewab
30-05-2012, 00:40
آقایون هم درد و سرباز سلام

من 2 شنبه 8 خرداد 91 دفترچه رو پست کردم و اومدم به جمع شما
چند سوال

من دیپلم رو 31 دی ماه 90 گرفتم متولد 72 هم هستم تاریخ پسشنهادی هم زدم 19 /6 91 حالا با این توضیحاتی که تو دفترچه نوشته که هرکی دیپلم رو تا دی گرفته باشه تاریخ اعزام مهر ماه سال بعد میوفته همین میشه یا تغییر کرده؟
بعد از این که مدارک رو ارسال کردم یه برگه داد تاییدیه ثبت اطلاعات درخواست اعزام مشمولان با این میشه کاری کرد؟ مثلا برای ثبت نام گواهینامه اقدام کرد؟

پیشاپیش تشکر دوستان

thg303
30-05-2012, 02:02

جواب بدین لطفا :|

thg303
30-05-2012, 02:07
منم بچه اهواز، یک/چهار اعزاممه

issare
30-05-2012, 02:19
سلام دوستان.من تک پسرم.آموزشی افتادم پادگان مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه.واسه اینکه ثابت کنم تک پسرم که بندازنم شهر خودم واسه تقسیم باید کار خاصی انجام بدم یا خودشون ازمون میپرسن موقع تقسیم؟درضمن اهواز زندگی میکنم

j@ckson
30-05-2012, 02:33
سرباز معلمی رو من حدودای برج 10 بود آمارشو گرفته بودم اون موقع ها تازه بخش نامش و تعداد مورد نیاز میاد و آموزشش اول تیر ماهه و 2 نیمسال تحصیلی باید تدریس کنی شرایطش مزخرفه برای من جور شد نرفتم عین بچه آدم رفتم خدمت 9 ماه زودتر از این امریه تموم میکنم!
سوالای عقیدتی که به عقل جن هم نمیرسه باید مرجع تقلید بشی خودت!!!
به بسیج ربطی نداره و پدر معلم امتیاز هستش

خیلی ممنون که جواب دادید
پس اگر الان باید دفترچه رو بفرستم دیگه نمیتونم برای سرباز معلمی اقدام کنم؟ چون ثبت نامی که میگید برج 10 بوده رو انجام ندادم

payma
30-05-2012, 10:01
خیلی ممنون که جواب دادید
پس اگر الان باید دفترچه رو بفرستم دیگه نمیتونم برای سرباز معلمی اقدام کنم؟ چون ثبت نامی که میگید برج 10 بوده رو انجام ندادم

تا جایی که من میدونم امریه هاشون سر ماه میرن آموزش شما محض احتیاط برو دایره کارگزینی آموزش پرورش شهرتون دقیق بهت میگن

rewab
30-05-2012, 11:20
آقایون هم درد و سرباز سلام

من 2 شنبه 8 خرداد 91 دفترچه رو پست کردم و اومدم به جمع شما
چند سوال

من دیپلم رو 31 دی ماه 90 گرفتم متولد 72 هم هستم تاریخ پسشنهادی هم زدم 19 /6 91 حالا با این توضیحاتی که تو دفترچه نوشته که هرکی دیپلم رو تا دی گرفته باشه تاریخ اعزام مهر ماه سال بعد میوفته همین میشه یا تغییر کرده؟
بعد از این که مدارک رو ارسال کردم یه برگه داد تاییدیه ثبت اطلاعات درخواست اعزام مشمولان با این میشه کاری کرد؟ مثلا برای ثبت نام گواهینامه اقدام کرد؟

پیشاپیش تشکر دوستان

دوستان یکی جواب من رو هم بده لطف بزرگی کرده ها

fedaghi
30-05-2012, 11:22
سلام آقای rewab شما حتماً باید برگ آماده به خدمتتون بیاد تا بتونید گواهینامه بگیرید. مال من دقیقاً سر یک هفته ای اومد.

rewab
30-05-2012, 11:28
سلام آقای rewab شما حتماً باید برگ آماده به خدمتتون بیاد تا بتونید گواهینامه بگیرید. مال من دقیقاً سر یک هفته ای اومد.

مرسی fedaghi جان
حالا جواب سوال دوم رو گرفتم جواب اولی هم لطف کنید ممنون میشم

aghamir
30-05-2012, 18:08
آقا با برگه اعزام به خدمت نمیشه واسه گواهینامه اقدام کرد ؟!
من المثنی برگه اعزام به خدمت رو قبل از اینکه از نظام وظیفه برام پست کنن گرفتم از دفتر پلیس +۱۰

Milad4171
30-05-2012, 18:56
من المثنی برگه اعزام به خدمت رو قبل از اینکه از نظام وظیفه برام پست کنن گرفتم از دفتر پلیس +۱۰

در حين خدمت ميتونين با برگه ي اشتغال به خدمت براي درخواست گواهينامه اقدام كنيد!

fedaghi
30-05-2012, 18:58
من از یه بنده خدایی شنیدم که گفت میشه و به نظرم روی خود برگه اصلی هم نوشته شده

pedromi
30-05-2012, 19:04
با سلامچرا تلفن گویای نظام وظیفه رو میگیرم سوت میزنه.09680لطفاً راهنمایی کنید

alivw71
30-05-2012, 20:50
دوستان من اموزشی افتادم وزارت دفاع: شهید جواد نیای قزوین
چجور جاییه؟

The Stig
30-05-2012, 20:58
میگن جای خوبیه-مدرکت چیه؟

alivw71
30-05-2012, 21:02
من پیش دانشگاهی رو تموم کردم. (علوم انسانی)

payma
30-05-2012, 23:49
دوستان من اموزشی افتادم وزارت دفاع: شهید جواد نیای قزوین
چجور جاییه؟

واقعا بهترین جا برای خدمت وزارت دفاعه در عین حال که تو آموزشی پوستت کندس اما به انسان ارزش قائل هستن و با 4 تا آدم حسابی طرفی که همه چی رو توی تقسیم لحاظ میکنن
خدا رو شکر کن جای خوبیه فقط سختی آموزشش رو تحمل کن

rewab
30-05-2012, 23:58

با برگه آماده به خدمت (برگ سبز) میتونی بگیری
منم اون برگی که میگی گرفتم ولی ظاهرا با اون نمیشه برای گواهینامه اقدام کرد.

j@ckson
31-05-2012, 01:10
سلام

در صورتی که مجرد باشیم و از امریه هم استفاده نکنیم آیا راهی هست که در شهر خود خدمت کنیم؟

برای پذیرش در سپاه (بدون پارتی:31:) کاری میشه کرد یا نه؟

بهترین موقع برای فرستادن دفترچه چه ماهی هست؟

پیشاپیش تشکر از دوستانی که پاسخ میدهند:11:

ar2007
31-05-2012, 08:46
واقعا بهترین جا برای خدمت وزارت دفاعه در عین حال که تو آموزشی پوستت کندس اما به انسان ارزش قائل هستن و با 4 تا آدم حسابی طرفی که همه چی رو توی تقسیم لحاظ میکنن
خدا رو شکر کن جای خوبیه فقط سختی آموزشش رو تحمل کن
همه چیو تو تقسیم لحاظ میکنن که البته 90 % از همه چیز بند پ هست!

jokereblis
31-05-2012, 09:12
سلام دوستان
من 1 تیر اعزامم . روی برگه ای که از پلیس +10 گرفتم . نوشته مرکز آموزش :آموزشگاه نظامی نزاجا (پاسداران)
و محل مراجعه: ورامین - خیابان شورا - معونت وطیفه عمومی
منظور ار محل مراجعه چیه؟

roteal2007
31-05-2012, 09:38
سلام دوستان امروز دقیقا یک هفته از تاریخ پرداخت فیش ها برای معافیت کفالت میگذره رفتم پلیس +10 شماره ملیم رو زد و گفت که ورود به شورای بدوی؟!!
بعدش رفتم نظام وظیفه گفتش همین امروز پرونده ها رو فرستادیم به اصفهان....به نظرتون کی میرسه دستم ؟!

os2000
31-05-2012, 11:44
دوستان کسی از مرکز آموزشی محمد رسول ال.. بیرجند نیروی انتظامی آمار نداره اوضاع پادگانش چطوری هستش ؟؟؟؟؟

Pami
31-05-2012, 11:49
سلام دوستان
من 1 تیر اعزامم . روی برگه ای که از پلیس +10 گرفتم . نوشته مرکز آموزش :آموزشگاه نظامی نزاجا (پاسداران)
و محل مراجعه: ورامین - خیابان شورا - معونت وطیفه عمومی
منظور ار محل مراجعه چیه؟

شما 2 ماه آموزشی رو 06 میگذرونی ، محل مراجعه هم بستگی به شهری که درش هستین داره ، میری اونجا یکسری حرفهای توجیهی بهتون میزنن و بعدش میگن همون روز یا فرداش برید پادگان
یادش بخیر پارسال همین موقع برگه اعزامم به 06 اومد
پادگان خیلی بزرگی هست ، امیدوارم خوش بگذره بهت

jokereblis
31-05-2012, 13:14
شما 2 ماه آموزشی رو 06 میگذرونی ، محل مراجعه هم بستگی به شهری که درش هستین داره ، میری اونجا یکسری حرفهای توجیهی بهتون میزنن و بعدش میگن همون روز یا فرداش برید پادگان
یادش بخیر پارسال همین موقع برگه اعزامم به 06 اومد
پادگان خیلی بزرگی هست ، امیدوارم خوش بگذره بهت

یعنی باید برم ورامین( ؟ و بعدش از اونجا اعزام میشم ؟ یعنی همون روز اعزام میشم؟
شما خودت 06 بودی ؟ در کل چطور بود؟

Pami
31-05-2012, 13:35
یعنی باید برم ورامین( ؟ و بعدش از اونجا اعزام میشم ؟ یعنی همون روز اعزام میشم؟
شما خودت 06 بودی ؟ در کل چطور بود؟

شما 1 تیر به همون محل مراجعه برو ، اگه اون روز اعزام داشتن که با اتوبوس میبرنت وگرنه میگن فردا فلان ساعت پادگان باشی

پادگان 06 جوادالائمه نزاجا ، یه پادگان بزرگ بر خیابون پاسداران هست ، از بیرون ببینی فکر نمیکنی اینقدر بزرگ باشه
شرایط داخل و 2 ماه آموزش بستگی به خیلی چیزها داره ، اینکه تو کدوم گروهان تقسیم بشی ، فرمانده هنگ کی باشه و ...
اما در کل 10-12 روز اول رو سفت میگیرن تا بدن هاتون آماده بشه
بعدش کم کم کلاس هاتون شروع میشه و از ماه دوم هم روز برگ بهتون میدن ( برا ما گروهانمون روزی 25 نفر بود )

وسایلی که باید ببری رو تو همین تاپیک یه سرچ بزن پیدا میکنی ، چیزی که حتما لازمه قبل از رفتن بدونی اینکه برای 2 ماه شرایط و خوشی های گذشته ات رو از ذهن ات پاک کن ، اگه بخوای با افکار گذشته بری اون تو خیلی زود خسته میشی

haminam7
31-05-2012, 14:37
سلام به همه دوستان سرباز و مشتاق خدمت مجبور به خدمت

خدمت دوستان عزیز عرض کنم که من در حال حاضر مرخصی میان دوره اومدم خونه 18 خرداد میشه یه ماه که تو پادگان دانشگاه هوایی شهید ستاری در حال گذروندن دوره آموزشیم
قصدم از گفتن این مطالب آمادگیه دوستان عزیز ه ، کسایی که مثل خودم چندین سالی از وقتش گدشته یکم بیشتر اذیت میشن چون یه سری دوستانمون که تازه مشمول شدن و اومدن
خدمت داستان بیشتر براشون مثل بازیه و بخاطر کارها و بچه بازیهاشون ما هم تو تنبیهات و مانوورهای مختلف پوستمون داره کنده میشه ... یه نکاتی که براتون باید بگم ایناس :
سعی کنید از روز اول هیچ وسیله ای که گفتن نبرید و غیر قانونیه همراهتون نباشه حتی قرص سرما خوردگی که روز اول هنگام ورودتون روز قدرت نماییه دژبانیه و حسابی با حرف ها و
حرکاتشون سعی در شکستن غرور و شخصیت شما دارن (تو صف نه حرف بزنید نه حتی لبخند که عاقبت خوشی نداره)
روز اول سرگروهبان هایی رو میبینید که با شما با بدترین لحن و پست ترین ادبیات حرف میزنند و دستور میدن و با کوچکترین حرکت خلاف میلشون با بشین پاشو و حالت شنا و غلت و ...
از شما پذیرایی می کنن ...
سعی کنین قیل از رفتن یکمی بدنتون رو آماده کنین که هفته اول دچار بدن درد و پا درد نشین ...
همه مکالمات رو باید به یکی ار نقاط بدنتون دایورت کنین اگه حساس باشین خیلی آزار میبینید مخصوصا که این حرف ها و امر و دستورات از طرف یه آدم بیسواده که فرق خیلی چیزارو از
گوشت کوبیده تشخیص نمیده و اگه مثل من تو گروهانی باشید که بیشترشون بچه تهران هستن میبینید که بچه ها یه جاهایی که دیگه کاسه صبرشون لبریز میشه برگ زندانو به جون میخرن
و سرگروهباتو تا مرز شکستن دست و پا و دماغ کتک میزنن که ترکشش به شما هم میخوره که شامل تنبیهاته ...
شمایی که صبح ساعت 8 و 9 با دست تو سر ساعت میزدین از امروز با لطلفت ساعتو خاموش کنید که تو آموزشی با فریاد یه سگ هارو ضربه به تخت و درو دیوار بیدار میشید که ممکنه حتی
روز اول از نوع بیدار شدن هم آسایشگاهی های خود از خنده تنبیه شید ...
اینارو نمیگم که بترسونمتون اشتباه نکنید اینارو میگم که مثل من شکه نشید چون معمولا همه میگن پسر چیزی نیست انقدر آسونه همه چی خاطره میشه ...
این داستان ادامه دارد ...

pini30lin
31-05-2012, 15:18
سلام از دیروز چهار شنبه اومدیم مرخصی میان دوره اعزام اول اردیبهشت پادگان 02 نزاجا یه سوال: الان که اومدم خونه واسم یه برگه اعزام مجدد از نظام وظیفه اومده که من اردیبهشت اعزام نشدم و غیبت کردم!!! الان هم نوشته 3 ماه اضافه خدمت و تاریخ اعزام جدید هم نوشته اول تیر!!! این چه وضعشه؟!

Ghasem.M
31-05-2012, 16:31
سلام
من افتادم نیروی انتظامی مرزن آباد چالوس اعزام 1/4 . دوستان چطور جایی هست؟ سخت میگیرند؟ میان دوره داره؟

Milad4171
31-05-2012, 17:38
سلام از دیروز چهار شنبه اومدیم مرخصی میان دوره اعزام اول اردیبهشت پادگان 02 نزاجا یه سوال: الان که اومدم خونه واسم یه برگه اعزام مجدد از نظام وظیفه اومده که من اردیبهشت اعزام نشدم و غیبت کردم!!! الان هم نوشته 3 ماه اضافه خدمت و تاریخ اعزام جدید هم نوشته اول تیر!!! این چه وضعشه؟!

شما خدمت رو عقب يا جلو انداختي؟؟
رفتي ثبت كني؟‌صبر كردي برگه سبز جديد واست بياد؟؟
اين موضوع كاملا بستگي به خودت داره!
من الانم برم پادگان 02 پذيرشم ميكنن مهم اينه كه شما سروقتش رفته باشي!

Dashmehran
31-05-2012, 18:42
سلام دوستان برگه اعزام من اومد 6/01 رفتم فرم تعجیل پر کردم امروز بنظرتون برج 4 میفتم ؟؟ لیسانس

Max.Pain
01-06-2012, 00:46
قوانین کسر خدمت در مناطق بد آب و هوا چطوره ؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شامل چه مناطقی میشه؟!

خدمت در مناطق دور از شهر سرباز شامل کسری میشه؟!

rewab
01-06-2012, 00:59
سلام
من افتادم نیروی انتظامی مرزن آباد چالوس اعزام 1/4 . دوستان چطور جایی هست؟ سخت میگیرند؟ میان دوره داره؟

سلام
داداش متولد چه سال و ماهی هستی؟
واسه بررسی تاریخ اعزام پرسیدم

brothers000
01-06-2012, 09:10
ما هم بالاخره بعد سه هفته آموزش اولین مرخصی رو گرفتیم و اومدیم خونه
محض اطلاع دوستان در شرف اعزام به عنوان تجربه شخصی خودم عرض میکنم
روز اول که رفتیم پادگان (25 ام) تقریبا سخت ترین روز بود
اونم نه بخاطر اینکه از لحاظ رزمی بخوان اذیت کنن ! بلکه بیشتر بخاطر اینکه تجربه محیط نظامی رو اکثرا نداشتیم و اولین باری بود که میدیدیم شرایط خیلی فرق داره با بیرون
و البته حرفای اولیه دژبانی که حسابی دید آدم به زندگی و خودش و همه چیز رو تغییر میده
بعدشم اولین ناهاری بود که بهمون دادن و یادمه تقریبا همه بچه ها ظرفاشونو کامل خالی کردن تو سطل
البته واقعا کارهای رزمی و مانورهایی که این روزهای اخیر ازمون میکشن خیلی خیلی بیشتر و سخت تر از روزهای اول هست ولی چون دیگه یه جورایی همه عادت کردیم راحت تر میشه انجام داد و تحمل کرد
خلاصه تا 4-5 روز اول روزهای سخته که اگه تحمل کنی برای الباقی روزای آموزشت هم میتونی یه جوری بگذرونی
البته خب تا جایی که من شنیدم بسته به اینکه کجا افتاده باشی هم فرق میکنه ولی سخت ترین جاها نیرو زمینی ارتش هست که میگن خیلی اذیت میکنن و اصطلاحا تو مخی زیاد میرن
ولی ازین گذشته نکته جالب اینکه بچه هایی که روزهای اول فقط به ارشد ها زیر لفظی فحش و بد بیراه میگفتن الان موقع مانور شدن های دسته جمعی و انفرادی (منظور همون تنبه نظامیه) میخندن و تقریبا عین خیالشون نیست
البته بیدار باش های صبح هم که جای خودشو داره ولی جالبه اکثر روزها من و خیلی از بچه ها خودمون قبل بیدار باش های نعره کشان اراشد (برپا برپا بـــــــــــــــــــر پــــــــــــــــــــــــ ا) بیدار میشیم و خیلی شیک پایین تخت در حال مرتب کردن تخت هستیم
تنها چیزایی هم که تو این مدت من نتیجه گرفتم این بود که خدمت مخصوصا دوره آموزشی و مخصوصا روزای اولش یه آزمون سنجش صبر و تحمله
و بعدش که بگذره و برگردی به عقب و فکرشو کنی میبینی هر اذیتی کردن بی دلیل نبوده
خلاصه امیدوارم همه برو بچه های سرباز هم خدمتشون زودتر براشون بگذره
ضمنا جالبه با اینکه روزای اول برای من و بقیه بچه های هم خدمتیم اصلا نمیگذشت ولی الان که نگاه میکنم میبینیم الکی الکی تقریبا یه ماه اش گذشت
راستی از اونجایی که تو پادگان پر از انواع شایعات هست گول قول مرخصی و این چیزا رو نخورید چون اینجوری ضعف مرخصی نشون میدید و سخت تر میشه براتون

از این حرفا گذشته کسی خبری در مورد بازگشت خدمت به همون 18 ماه سابق نداره ؟
آخه مثل اینکه زمزمه هایی داره ازش به میون میاد !
ار اونورم دفترچه بیمه هامونو که دادن واسه بعضی ها 18 ماه اعتبار زده و واسه بعضی ها 24 ماه !

Ghasem.M
01-06-2012, 10:13
متولد 68 ماه شهریور! :دی
شما هم اونجا اعزامید؟

emadpumad
01-06-2012, 10:55
سلام دوستان برگه اعزام من اومد 6/01 رفتم فرم تعجیل پر کردم امروز بنظرتون برج 4 میفتم ؟؟ لیسانس

بله امکانش زیاده

Sent From Mr Emad iPad Using Tapatalk

pini30lin
01-06-2012, 13:27
شما خدمت رو عقب يا جلو انداختي؟؟ رفتي ثبت كني؟‌صبر كردي برگه سبز جديد واست بياد؟؟ اين موضوع كاملا بستگي به خودت داره! من الانم برم پادگان 02 پذيرشم ميكنن مهم اينه كه شما سروقتش رفته باشي! من دقیقا 2 اردیبهشت که تو برگ سفید نوشته بود رفتم نظام وظیفه و بهم بلیط اتوبوس دادن همراه بقیه اعزام شدم! نه درخواست تعجیل دادم و نه تعویق! البته الان که زنگ زدم چند نفر دیگه هم واسشون این موضوع پیش اومده! الان چکار می تونم بکنم؟

Milad4171
01-06-2012, 14:07
با برگه سبز قبليت وبرگه سفيدت و برگه سبز جديدت برو سازمان نظام وظيفه.
درست ميشه كلا.
اگه تونستي حتما برو پليس + 10 و درخواست برگه سبز كن. ببين كدوماشه!
اگه هميني هست كه درسته ؛ مشكلي نيست! اگه اوني هست كه اشتباهه بايد حتما بري درست كني. چون آخر خدمت حتما اگه مشكل وجود داشته باشه برگه سبز جديد ميخواد ( منظورم چاپ جديد از پليس10 )

haminam7
01-06-2012, 17:32
ما هم بالاخره بعد سه هفته آموزش اولین مرخصی رو گرفتیم و اومدیم خونه
محض اطلاع دوستان در شرف اعزام به عنوان تجربه شخصی خودم عرض میکنم
روز اول که رفتیم پادگان (25 ام) تقریبا سخت ترین روز بود
اونم نه بخاطر اینکه از لحاظ رزمی بخوان اذیت کنن ! بلکه بیشتر بخاطر اینکه تجربه محیط نظامی رو اکثرا نداشتیم و اولین باری بود که میدیدیم شرایط خیلی فرق داره با بیرون
و البته حرفای اولیه دژبانی که حسابی دید آدم به زندگی و خودش و همه چیز رو تغییر میده
بعدشم اولین ناهاری بود که بهمون دادن و یادمه تقریبا همه بچه ها ظرفاشونو کامل خالی کردن تو سطل
البته واقعا کارهای رزمی و مانورهایی که این روزهای اخیر ازمون میکشن خیلی خیلی بیشتر و سخت تر از روزهای اول هست ولی چون دیگه یه جورایی همه عادت کردیم راحت تر میشه انجام داد و تحمل کرد
خلاصه تا 4-5 روز اول روزهای سخته که اگه تحمل کنی برای الباقی روزای آموزشت هم میتونی یه جوری بگذرونی
البته خب تا جایی که من شنیدم بسته به اینکه کجا افتاده باشی هم فرق میکنه ولی سخت ترین جاها نیرو زمینی ارتش هست که میگن خیلی اذیت میکنن و اصطلاحا تو مخی زیاد میرن
ولی ازین گذشته نکته جالب اینکه بچه هایی که روزهای اول فقط به ارشد ها زیر لفظی فحش و بد بیراه میگفتن الان موقع مانور شدن های دسته جمعی و انفرادی (منظور همون تنبه نظامیه) میخندن و تقریبا عین خیالشون نیست
البته بیدار باش های صبح هم که جای خودشو داره ولی جالبه اکثر روزها من و خیلی از بچه ها خودمون قبل بیدار باش های نعره کشان اراشد (برپا برپا بـــــــــــــــــــر پــــــــــــــــــــــــ ا) بیدار میشیم و خیلی شیک پایین تخت در حال مرتب کردن تخت هستیم
تنها چیزایی هم که تو این مدت من نتیجه گرفتم این بود که خدمت مخصوصا دوره آموزشی و مخصوصا روزای اولش یه آزمون سنجش صبر و تحمله
و بعدش که بگذره و برگردی به عقب و فکرشو کنی میبینی هر اذیتی کردن بی دلیل نبوده
خلاصه امیدوارم همه برو بچه های سرباز هم خدمتشون زودتر براشون بگذره
ضمنا جالبه با اینکه روزای اول برای من و بقیه بچه های هم خدمتیم اصلا نمیگذشت ولی الان که نگاه میکنم میبینیم الکی الکی تقریبا یه ماه اش گذشت
راستی از اونجایی که تو پادگان پر از انواع شایعات هست گول قول مرخصی و این چیزا رو نخورید چون اینجوری ضعف مرخصی نشون میدید و سخت تر میشه براتون

از این حرفا گذشته کسی خبری در مورد بازگشت خدمت به همون 18 ماه سابق نداره ؟
آخه مثل اینکه زمزمه هایی داره ازش به میون میاد !
ار اونورم دفترچه بیمه هامونو که دادن واسه بعضی ها 18 ماه اعتبار زده و واسه بعضی ها 24 ماه !

سلام حسین جان من پستام کمه نتونستم جواب پیامتو بدم یاهو آی دیتو یا فیس بوکتئ برام بزار رفیق

haminam7
01-06-2012, 17:37
با توجه به این دو تا سایت خبری از 18 ماه نیست و دلمونو الکی صابون نزنیم 21 ماه افتادیم . police.ir . sarbazi.us

haminam7
01-06-2012, 17:38
دوستان عزیز کسی اطلاعی در این مورد که بشه برای تقسیم نیرو رو عوض کنی داره یعنی مثلا از نیروی هوایی ارتش بری سپاه حالا با بند پ یا بدون اون شدنیه ؟!!!

mohsen_blid
01-06-2012, 17:51
یه سوال خدمت دوستان
ایا پدر می تونه کفالت رو از یک فرزندش بگیره و به پسر دیگش بده
یعنی الان یه فرزند کفالت پدر رو گرفته ای پدر می تونه درخواست بده که کفالت رو به پسر دیگش بدن و اون یکی پسرش بره سربازی
؟

saeed2006200610
01-06-2012, 17:54
سلام
من فوق ليسانسم و آموزشي افتادم سپاه وليعصر اردكان. چجور جاييه آيا خيلي سخت گيري ميكنن يا نه؟؟
يه سوال ديگه هم اينكه ميگن اول ميري 20 روز مرخصي ميدن و ميگن برو 20 روزديگه بيا جريانش چيه و واسه چيه آيا هنوزم هست؟؟؟؟
لطفا راهنمايي كنين.ممنون.

pini30lin
01-06-2012, 22:49
با برگه سبز قبليت وبرگه سفيدت و برگه سبز جديدت برو سازمان نظام وظيفه. درست ميشه كلا. اگه تونستي حتما برو پليس + 10 و درخواست برگه سبز كن. ببين كدوماشه! اگه هميني هست كه درسته ؛ مشكلي نيست! اگه اوني هست كه اشتباهه بايد حتما بري درست كني. چون آخر خدمت حتما اگه مشكل وجود داشته باشه برگه سبز جديد ميخواد ( منظورم چاپ جديد از پليس10 ) ممنون برگ سبز و سفید رو که تحویل ارتش دادم روز پذیرش الان فقط کپی ازشون دارم+یه برگ قرمز که اخطار هست و تاریخ اعزام مجدد اول تیر رو اعلام کرده! فردا برم پلیس +10 ببینم چی میشه! زنگ زدم فرمانده گروهانمون گفت اسامی رو که به یگان اعلام کنیم خودش درست میشه نمی خواد کاری بکنی!!!

mosim90
01-06-2012, 23:42
سلام
من فوق ليسانسم و آموزشي افتادم سپاه وليعصر اردكان. چجور جاييه آيا خيلي سخت گيري ميكنن يا نه؟؟
يه سوال ديگه هم اينكه ميگن اول ميري 20 روز مرخصي ميدن و ميگن برو 20 روزديگه بيا جريانش چيه و واسه چيه آيا هنوزم هست؟؟؟؟

سلام .... شما از سپاه پذیرش گرفتی؟ از کجای ایران هستی؟

V.Valizadeh9
02-06-2012, 01:04
سلام دوستان خسته نباشید
من در حال حاضر معافیت تحصیلی به مدت 5 سال یا فکر کنم 6 سال دارم
امکانش هست در این حالت که دانشجو هم هستم برای معافیت کفالت اقدام کنم‌؟
مرسیـــ

rewab
02-06-2012, 02:09
متولد 68 ماه شهریور! :دی
شما هم اونجا اعزامید؟

نه داداش من هنوز تاریخ و محل خدمتم معلوم نیست
موفق باشی

ha789di
02-06-2012, 07:55
سلام بر دوستان عزیز
ما الان تو 8ماه هستیم واگه بخوام 3ماه کسریمو حساب کنم الان توی 10 ماه هستم 7ماهه دیگه دارم
یه توصیه دارم برای دوستان عزیزم واینه که خدمت سخت هست ولی نباید سخت بگیریدش موفق باشید

roteal2007
02-06-2012, 10:42
سلام به همگی امروز جواب استعلام از پلیس +10 گرفتم اینو داد :
این شورا یعنی چی ؟ ما که کمیسیون رو قبل این واسه صدور رای رفته بودیم.

The Stig
02-06-2012, 12:10
دوستان عزیز اعزامی 4/1 که آموزشی افتادید 01 ارتش بیاید با هم آشنا بشیم:)

usertyu
02-06-2012, 14:00
اگه یه مشمول بخواد واسه سفر از کشور خارج شه چی لازمه؟فقط 20 تومن وثیقه؟
سفر زیارتی چی ، فرقی میکنه؟

issare
02-06-2012, 14:58
سلام دوستان.من آموزشی افتادم نیرو انتظامی کرمانشاه.از اهواز هستم و تک پسرم.کسی نمیدونه زمان تقسیم بیشتر کجاها میندازن از این محل؟آخه مرزبانیه.ممکنه چون خودم تو استان مرزیم بندازنم شهر خودم چون تک پسرم.چون شنیدم سمت مرز سیستان بلوچستان زیاد میندازن.ممنون میشم جواب بدید.

fedaghi
02-06-2012, 16:13
محل اعزام همه 1/4 ی های سایت مشخص شده پس چرا برای من هنوز برگه اش نیومده منی که در قیدش نبودم هم دارم استرس می گیرم من برای نیروی مقاومت پذیرش گرفتم به نظرتون کجا بیفتم کدوم شهر؟

nikmaram
02-06-2012, 18:46
سلام دوستان
امروز بالاخره تکلیف من هم مشخص شد
3 روز پیش رفتم برگ آماده به خدمت المثنی رو از پلیس +10 بگیرم تاریخ اعزام رو زده بود 19 تیر(من دیپلمه هستم)
سریعا همونجا رفتم درخواست تعجیل دادم به 19 خرداد
امروز که پلیس +10 پیگیری کردم دیدم موافقت شده و همونجا هم برگ آماده به خدمت و برگ معرفی به محل آموزش رو گرفتم
محل آموزش زده نیروی زمینی ارتش 04 بیرجند
یک نکته جالب این که من 6 سال غیبت دارم و برای بخشش غیبتهام قبل از 3 خرداد مدارکم رو ثبت کردم وقتی برگ آماده به خدمتم رو قبل از درخواست تعجیل گرفته بودم یک جا با این عنوان زده بود "180 روز اضافه خدمت به دلیل غیبت" ولی وقتی امروز برگ آماده به خدمت رو بعد از موافقت تعجیل گرفتم میبینم که این عنوان درج نشده و همینطور در برگ معرفی به مرکز آموزش نیز مدت اضافه خدمت رو 0 روز زده!!
با یکی که اونجا صحبت میکردم میگفت خوب شد که تعجیل کردی به 19 خرداد چون اگه 19 تیر بودی به احتمال زیاد 08 خاش میرفتی!
من هم از 08 خاش خیلی بد شنیدم

حالا چند تا سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم:
============================
1-مرکز آموزش 04 بیرجند نیروی زمینی چه جور جایی هست؟ آیا جای مناسبی افتادم؟ یا حد اقلش از 08 بهتر هست یا خیر لطفا کمک کنید و توضیح بدید

2-من تک پسر هستم آیا احتمال داره امتیازی چیزی داشته باشم؟ مثلا حد اقلش نزدیک استان خودم باشم(من ساکن مشهد هستم)

3-اگر جواب سوال دوم مثبت باشه و من احتمالا امتیازی داشته باشم آیا برای اثبات تک پسری خودم باید اقدام کنم یا خودشون از همه میپرسن؟و اگه خودم باید اقدام کنم چه مدارکی رو باید به مدارک اصلی اعزامم ضمیمه کنم؟و این مدارک رو چه زمانی باید ارائه کرد؟ روز اول اعزام یا بعد از آموزشی؟

4-آیا نکات مهم و مفیدی هست که قبل از آموزشی باید بدونیم تا اونجا کمتر دچار مشکل بشیم؟ لطفا اگه تجربه دارید کمک کنید یا لینک مفیدی که در این رابطه کمک میکنه معرفی کنید

5-روز اعزام باید چی ببریم چی بپوشیم ساک و وسایل شخصی رو خودمون باید ببریم یا خودشون ساک میدن و این که حد اقل چقدر باید پول همراهمون ببریم؟

ببخشید که این پست طولانی شد

با تشکر
محتاج و نیازمند راهنمایی شما عزیزان

امير موسر
02-06-2012, 18:50
1-مرکز آموزش 04 بیرجند نیروی زمینی چه جور جایی هست؟ آیا جای مناسبی افتادم؟ یا حد اقلش از 08 بهتر هست یا خیر لطفا کمک کنید و توضیح بدید
بد نیست ولی خوب هم نیست از 08 بهتره ! آب و هواش بده فقط !

ar2007
02-06-2012, 20:47
حالا چند تا سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم:

2-من تک پسر هستم آیا احتمال داره امتیازی چیزی داشته باشم؟ مثلا حد اقلش نزدیک استان خودم باشم(من ساکن مشهد هستم)

3-اگر جواب سوال دوم مثبت باشه و من احتمالا امتیازی داشته باشم آیا برای اثبات تک پسری خودم باید اقدام کنم یا خودشون از همه میپرسن؟و اگه خودم باید اقدام کنم چه مدارکی رو باید به مدارک اصلی اعزامم ضمیمه کنم؟و این مدارک رو چه زمانی باید ارائه کرد؟ روز اول اعزام یا بعد از آموزشی؟

4-آیا نکات مهم و مفیدی هست که قبل از آموزشی باید بدونیم تا اونجا کمتر دچار مشکل بشیم؟ لطفا اگه تجربه دارید کمک کنید یا لینک مفیدی که در این رابطه کمک میکنه معرفی کنید

5-روز اعزام باید چی ببریم چی بپوشیم ساک و وسایل شخصی رو خودمون باید ببریم یا خودشون ساک میدن و این که حد اقل چقدر باید پول همراهمون ببریم؟

برای سوال 1 تو همین انجمن یا گوگل 04 بیرجند نیروی زمینی جستجو کنید مطمئنا جواب کامل گفته شده

برای 2 و 3 امتیاز احتمالی اینه که تو تقسیم نیرو وضعیت شمارو در نظر بگیرن و اگه امکانش باشه شما رو بندازن تو شهر یا استانتون. باید تو پادگان آموزشی مدارک ارائه بدید که فکر کنم کپی برابر اصل شناسنامه خودتون و پدرتون و استشهادنامه محلی لازم باشه که باید تهیه کنید و خودشون تو پادگان معمولا میگن چی لازمه که بیارید.

برای 4 و 5 پست اول همین تاپیک رو مطالعه کنید.

ar2007
02-06-2012, 20:49
محل اعزام همه 1/4 ی های سایت مشخص شده پس چرا برای من هنوز برگه اش نیومده منی که در قیدش نبودم هم دارم استرس می گیرم من برای نیروی مقاومت پذیرش گرفتم به نظرتون کجا بیفتم کدوم شهر؟

خوب احتمالا تا آخر هفته برسه دستتون اما سه شنبه میتونید از پلیس +10 المثنی بگیرید خوب

ar2007
02-06-2012, 20:59
اگه یه مشمول بخواد واسه سفر از کشور خارج شه چی لازمه؟فقط 20 تومن وثیقه؟
سفر زیارتی چی ، فرقی میکنه؟

فرآيند رسيدگي به درخواست خروج از كشور مشمول الف : ارائه اشتغال به تحصيل (دانشجويي و دانش آموزي ) به همراه وثيقه سفر مربوطه به وظيفه عمومي محل استقرار دانشگاه يا سكونت مشمول . ب : صدور وارسال مجوز خروج از كشور توسط سامانه وظيفه عمومي به پليس گذرنامه ناجا. پ : صدور گذرنامه يا تمديد آن

ميزان وثيقه سفر هاي مورد استفاده مشمولان سفرهاي علمي : 5 ميليون تومان سفرهاي غير علمي: 15 ميليون تومان سفرهاي نيمه علمي :8ميليون تومان سفرهاي مطالعاتي : 5 ميليون تومان سفرهاي زيارتي عراق وعربستان : 500 هزارتومان وجه نقد+تعهد نامه محضري ضامن سفر به سوريه 15 ميليون تومان دوره هاي مشترك : 15 ميليون تومان

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

brothers000
02-06-2012, 22:15
با توجه به این دو تا سایت خبری از 18 ماه نیست و دلمونو الکی صابون نزنیم 21 ماه افتادیم . police.ir . sarbazi.us

ولی از بعضی منابع شنیدم احتمال اینه برگرده به همون 18 ماه لااقل برای کسایی که قبل 3 خرداد اعزام شدن دور از انتظار نیست
خدا کنه که اینطور باشه و بشه 18 ماه !
21 خیلی زیاده وجدانا !

دوستان عزیز کسی اطلاعی در این مورد که بشه برای تقسیم نیرو رو عوض کنی داره یعنی مثلا از نیروی هوایی ارتش بری سپاه حالا با بند پ یا بدون اون شدنیه ؟!!!

فکر نکنم
حتی با پارتی هم بعیده
مگه پارتی در حد بالاترین مقام فرماندهی کل باشه که اونم فکر نمیکنم شما داشته باشی
تا جایی هم که میدونم فقط تو همین نیرو هوایی تقسیم میشی
فقط جاش فرق میکنه !

saeed2006200610
03-06-2012, 07:51
سلام

سلام .... شما از سپاه پذیرش گرفتی؟ از کجای ایران هستی؟
بله. از مشهدم.

The Stig
03-06-2012, 11:47
دوستان عزیز اعزامی 4/1 که آموزشی افتادید 01 ارتش بیاید با هم آشنا بشیم:)

مال منم نیومده دوست عزیز. خودم رفتم پلیس10+ پرسیدم.

payamovie
03-06-2012, 18:20
سلام من 1تير پادگان مالک اشتر اراک اعزامم
متاسفانه نیروی انتظامی افتادم
چند تا سوال داشتم
1-آیا فوق لیسانس اونجا تاثیری در راحتی داره؟
2-چقدر ممکنه یگانم جایی باشه که وقت اداری باشم مثلا ستاد مرکزی؟آخه متاهلم و بعد از ظهرام رو میخوام
3-چقدر ممکنه بد شانس باشم و راهنمایی رانندگی اهواز بیوفتم؟
مرسی بچه ها

The Stig
03-06-2012, 22:46
بچه ها کسی اعزامی 1 تیر مرکز آموزش 01 ارتش نیست؟

Milad4171
03-06-2012, 23:32
آقا يه سوال. چقدر طول ميكشه كارت بياد؟ كساني كه گرفتن بگن. از زماني كه درخواست كارت ميدين .
قبلا ميگفتن 13 ماه خدمت كه شدي درخواست كارت بده كه وقتي تموم شد كارتت زود بياد در خونه ات! حالا يعني يه 6 ماهي بيشتره كه با برگه تسويه درخواست كارتت رو هم بايد ببري تحويل بدي!
طبق اطلاعاتي هم كه من از دوستانم در آوردم 4 ماه طول ميكشه!!
پس اينكه الكترونيكيش كردن چه فايده واسه سرعت زمان دريافت داشته؟
راهي هست كه بشه زودتر كارت به دستت برسه؟ مثلا خودت بري نظام وظيفه ؟

HITB0Y
04-06-2012, 00:18
آقا يه سوال. چقدر طول ميكشه كارت بياد؟ كساني كه گرفتن بگن. از زماني كه درخواست كارت ميدين .
قبلا ميگفتن 13 ماه خدمت كه شدي درخواست كارت بده كه وقتي تموم شد كارتت زود بياد در خونه ات! حالا يعني يه 6 ماهي بيشتره كه با برگه تسويه درخواست كارتت رو هم بايد ببري تحويل بدي!
طبق اطلاعاتي هم كه من از دوستانم در آوردم 4 ماه طول ميكشه!!
پس اينكه الكترونيكيش كردن چه فايده واسه سرعت زمان دريافت داشته؟
راهي هست كه بشه زودتر كارت به دستت برسه؟ مثلا خودت بري نظام وظيفه ؟
سلام داش میلاد
برا من موقعی که تسویه رو بهشون دادم برام درخواست دادن که یه ماه بعدش هم کارت اومد در خونه.همون هوشمند...
فکرشو نکن...مهم اینه که خدمتو داری تموم میکنی...حالا چند روز کارتت اینور اونور بشه خیلی مهم نیس.
...حافظ مرز آبی:31:

Milad4171
04-06-2012, 07:48
آره ديگه. يك ماهه ديگه مونده اين آخرا ديگه واقعا كشش ندارم!! حال ندارم . يادم مي افته بچه ها چي ميگفتن. آدم خسته ميشه به آخراش ميرسه. چه برسه به الان كه شده 21 ماه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ar2007
04-06-2012, 10:23
کارت پایان خدمت الان تا 20 روز بعد میرسه دستت

piishii
04-06-2012, 11:13
آره ديگه. يك ماهه ديگه مونده اين آخرا ديگه واقعا كشش ندارم!! حال ندارم . يادم مي افته بچه ها چي ميگفتن. آدم خسته ميشه به آخراش ميرسه. چه برسه به الان كه شده 21 ماه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام
من 14 روزی میشه تموم کردم چند روز آخر خیلی بی خیال بودم ولی خیلی بد میگذشت اصلا نمیدونم چرا حوصله نداشتم با اونکه الان دلم برای مسئولم تنگ شده چون بهترین لحظات رو باهاش داشتم و من اصلا محیط نظامی رو درک نکردم
خدمت توی جهنم هم باشه مسئول هست که مهم هست که اونجا رو برات بهشت میکنه
و واقعا موندم اونهایی که الان اعزام میشن 21 ماه رو چطور میخوان سپری کنند ! اوووووووف !! میمیره آدم !
===
در مورد کارت هم آره میاد دم خونه مال من فکر کنم تا حداکثر یک هفته دیگه بیاد ! منظورم لعنتی هست !