PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

fedaghi
24-04-2012, 16:44
سلام دوستان
بنده در تاریخ 1/4/1391 به امید خدا اعزامم با مدرک کاردانی؛ چند تا سوال داشتم:
1. توی برگه آماده به خدمت زده تاریخ اعزام 1/4/91 ولی 1/4 روز پنج شنبه میشه و نظام وظیفه بندرعباس تعطیله آیا 3/4 اعزام میشیم یا 31/3 ؟
2. برای رفتن به پادگان آیا باید برگ آماده به خدمت که تاریخ اعزام توش نوشته و برگ محل اعزام رو هم با خودمون ببریم؟ برگ آماده به خدمت من توی پرونده ای که تشکیل دادم توی سپاه هستش.
3. من برای سپاه ناحیه شهرستان اقدام کردم (نیروی مقاومت)، آموزشی احتمال داره کجا بیفتم؟
4. چون من توی سال 90 اقدام کردم میزان خدمت و کسر خدمت به چه صورت هستش( 6 سال فعال بسیج دارم) ؟
5. با توجه به اینکه بنده فوق دیپلم الکترونیک دارم احتمال داره توی قسمت مخابرات و یا همچین جاهایی که به رشتم مربوط میشه بیفتم؟
6. درجه و میزان حقوق به چه صورت هستش؟
با تشکر

Hamed 360
24-04-2012, 16:59
آقا من معاف از رزم میشم به خاطر مشکل قلبی
میخوام بدونم منو میندازن تهران (شهر خودم) ؟ مدرک هم دیپلم دارم یعنی الان دارم پیش دانشگاهی میخونم
من یه پارتی تو سپاه دارم میتونه برام کاری کنه که بندازنم تهران ؟
منظورم اینه که باید مشخص بشه که من ارتش هستم یا سپاه بعد اگه سپاه بودم میتونه کمک کنه که بیام تهران ؟ یا همینطوری از قبل میتونه بندازدم تهران ؟
یکی جواب مارو هم بده
یعنی کسی نمیدونه شهر خوردمون میندازن یا نه ؟

mali.sh
24-04-2012, 17:23
یکی جواب مارو هم بده
سلام
شما باید مراحل پذیرش در سپاه رو طی کنید.
برای اطلاع از شرایط پذیرش یه این پست مراجعه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mali.sh
24-04-2012, 17:42
سلام دوستان
بنده در تاریخ 1/4/1391 به امید خدا اعزامم با مدرک کاردانی؛ چند تا سوال داشتم:
1. توی برگه آماده به خدمت زده تاریخ اعزام 1/4/91 ولی 1/4 روز پنج شنبه میشه و نظام وظیفه بندرعباس تعطیله آیا 3/4 اعزام میشیم یا 31/3 ؟
2. برای رفتن به پادگان آیا باید برگ آماده به خدمت که تاریخ اعزام توش نوشته و برگ محل اعزام رو هم با خودمون ببریم؟ برگ آماده به خدمت من توی پرونده ای که تشکیل دادم توی سپاه هستش.
3. من برای سپاه ناحیه شهرستان اقدام کردم (نیروی مقاومت)، آموزشی احتمال داره کجا بیفتم؟
4. چون من توی سال 90 اقدام کردم میزان خدمت و کسر خدمت به چه صورت هستش( 6 سال فعال بسیج دارم) ؟
5. با توجه به اینکه بنده فوق دیپلم الکترونیک دارم احتمال داره توی قسمت مخابرات و یا همچین جاهایی که به رشتم مربوط میشه بیفتم؟
6. درجه و میزان حقوق به چه صورت هستش؟
با تشکر

سلام همشهری
:20:
به ترتیب سوالاتت رو جواب میدم.
1- نظام وظیفه 5 شنبه تعطیل نیست.
2- بله-حالا که دادی بزارن تو پرونده پذیرشت برو پلیس +10 نسخه المثنی برات صادر میکنن.
3- اگه دوره برگ سبز رفتی که آموزشی دیگه نمیری.(در این صورت تو برگ اعزام نوشته سپاه امام سجاد(ع))
4- خدمت متاسفانهبرای شما 21 ماه هست و ازقرار 6 سال فعالیت بسیج 6 ماه کسری دارین که میشه 15 ماه خدمت.
5- اول شما اول صبح 5 شنیه میرین نظام وظیفه(پشت بیمارستان خاتم) بعد از سپاه امام سجاد میان اعزامیهای خودشون رو میگن بیان منطقه سپاه امام سجاد(کنار بازار بزرگ قشم) و بعد نیرو انسانی امام سجاد نیرو ها روتقسیم میکنن.(جزئیاتش رو برات پبغام خصوصی میفرستم):46:(همشهری دیگه)
6-درجه شما با فوق دیپلم یا رزم آور دوم و یا رزم آور یکم. حقوق هم حدود 40 هزار تومان وجه رایج مملکت.:31:

سوال دیگه داری بپرس که در خدمتم:11:
ارادتمند شما Mali.sh

a6543210
24-04-2012, 17:48
ارادتمند شما Mali.sh

آقا میلاد سوالای مارم جواب بدی کارم لنگه!

دوستان لطفا این 2 تا رو هم جاب بدین ممنون می شم.
ممنون می شم به سوالاتم جواب بدین.راستش من قبلا سال 88 یه 4 ماهی خدمت کردم.دانشگاه بعد قبول شدمو و بعد برگشتم.الانم از 1/2/91 شروع خدمتمه.مارو فرستادن مرکز آموزش 04 ارتش بیرجند.بیرجد هم گفته برین 01 تهران اونا باید تقسیم کنند که آیا دوره کد می خوری یا نه! (لیسانس کامپیوترم الان).
سوالام حالا:
1-اینجا شهرمون تو ارتش یه آشنای سروان دارم به نظرتون می تونه برام کاری بکه که زنگ بزنه 01 بعد باهاشون بحرفه بعد منو بفرستن شهر خودمون؟
2-لباسا و پتهامو با خودم ببرم تهران یا خودشون همه چی اونجا می دن؟راستش داداشم تو سپاه بود با بار دوم مجبور شد لباساشو دوباره ببره و بهش لباش ندادن!ولی بچه های تجدید دوره سربازی این سری هیچی با خودشو بر نداشته بودن و فقط من با لباس و وسایل بودم

3- و یه سوال خیلی مهم اینه که اگه کسی تو 01 هستش . شماره تلفن نیرو انسانی 01 رو داره یا مسئولشو می شناسه اسمشو یا شماره تلفن قسمت نیرو انسانی 01 بهم بده یه دنیا ممنونش می شم.یه بنده خدایی (اینجا تو ارتشه) گفته شماره قسمت نیرو انسانی 01 رو بهش بدم تا با طرف صحبت کنیم شاید فرجی شد.

sera65
24-04-2012, 18:45
آقا من01 بودم امروز بهمون مرخصی دادن تا شنبه ... اخه کی میگه هتل دهنمون و سرویس کردن تو این 2 روزی که اونجا بودیم یعنی همش همینجوریه ؟

mali.sh
24-04-2012, 19:45
آقا میلاد سوالای مارم جواب بدی کارم لنگه!

دوستان لطفا این 2 تا رو هم جاب بدین ممنون می شم.
ممنون می شم به سوالاتم جواب بدین.راستش من قبلا سال 88 یه 4 ماهی خدمت کردم.دانشگاه بعد قبول شدمو و بعد برگشتم.الانم از 1/2/91 شروع خدمتمه.مارو فرستادن مرکز آموزش 04 ارتش بیرجند.بیرجد هم گفته برین 01 تهران اونا باید تقسیم کنند که آیا دوره کد می خوری یا نه! (لیسانس کامپیوترم الان).
سوالام حالا:
1-اینجا شهرمون تو ارتش یه آشنای سروان دارم به نظرتون می تونه برام کاری بکه که زنگ بزنه 01 بعد باهاشون بحرفه بعد منو بفرستن شهر خودمون؟
2-لباسا و پتهامو با خودم ببرم تهران یا خودشون همه چی اونجا می دن؟راستش داداشم تو سپاه بود با بار دوم مجبور شد لباساشو دوباره ببره و بهش لباش ندادن!ولی بچه های تجدید دوره سربازی این سری هیچی با خودشو بر نداشته بودن و فقط من با لباس و وسایل بودم

3- و یه سوال خیلی مهم اینه که اگه کسی تو 01 هستش . شماره تلفن نیرو انسانی 01 رو داره یا مسئولشو می شناسه اسمشو یا شماره تلفن قسمت نیرو انسانی 01 بهم بده یه دنیا ممنونش می شم.یه بنده خدایی (اینجا تو ارتشه) گفته شماره قسمت نیرو انسانی 01 رو بهش بدم تا با طرف صحبت کنیم شاید فرجی شد.
سلام
اسم من میلاد نیست اسمم mali.sh هست :31:
حالا چرا اینقد هول هول نوشتی ؟! خدمت که ترس نداره :31:
(حرفای بالا صرفا جهت مزاح)

حال جواب سوال ها
یه نکته سال 88 تو چه یگان ونیرویی خدمت میکردی؟ نیروی زمینی ارتش؟
طبق قانون شما برای ادامه خدمت باید به همون بگان قبلی اعزام میشدین. مثال اگه تو نبروی زمینی ارتش 05 کرمان بودین 2 باره به همون یگان باید اعزام میشدین.
1-اگه آشناتون تو همون نیرو هست شاید یتونه ولی هیچ قطعیتی نیست.(روی احتمال 20 درصد حساب کن)
2-اگه آموزشیتون تجدید شده احتمالا یهتون تجهیزات جدید میدن
3- متاسفانه شماره 01 رو ندارم. ولی ساده ترین روش تماس با شماره (02133333333) همون 118 هست الیته تهران

در پایان اگه جوابهاقطعی نبود شرمنده
موفق و سربلند باشید
:11:

fedaghi
24-04-2012, 20:12
سلام همشهری
:20:
به ترتیب سوالاتت رو جواب میدم.
1- نظام وظیفه 5 شنبه تعطیل نیست.
2- بله-حالا که دادی بزارن تو پرونده پذیرشت برو پلیس +10 نسخه المثنی برات صادر میکنن.
3- اگه دوره برگ سبز رفتی که آموزشی دیگه نمیری.(در این صورت تو برگ اعزام نوشته سپاه امام سجاد(ع))
4- خدمت متاسفانهبرای شما 21 ماه هست و ازقرار 6 سال فعالیت بسیج 6 ماه کسری دارین که میشه 15 ماه خدمت.
5- اول شما اول صبح 5 شنیه میرین نظام وظیفه(پشت بیمارستان خاتم) بعد از سپاه امام سجاد میان اعزامیهای خودشون رو میگن بیان منطقه سپاه امام سجاد(کنار بازار بزرگ قشم) و بعد نیرو انسانی امام سجاد نیرو ها روتقسیم میکنن.(جزئیاتش رو برات پبغام خصوصی میفرستم):46:(همشهری دیگه)
6-درجه شما با فوق دیپلم یا رزم آور دوم و یا رزم آور یکم. حقوق هم حدود 40 هزار تومان وجه رایج مملکت.:31:

ارادتمند شما Mali.sh
سلام همشهری
قربون معرفتت :40::7: ولی من یه روز پنج شنبه رفتم کار داشتم رو درب دژبانی زده بودند که پنج شنبه ها تعطیله و فقط کار مسئولین نظام وظیفه انجام می گیره.

ahad_judo
24-04-2012, 20:38
سلام آقا
پس به سلامتی خدمت شما هم رو به اتمامه
این یه مدت که نبودی کلی قانون عوض کردن
اینم شانس ما بود دیگه
منم 18 همین ماه اعزامم
البته هنوز برگ سفید نیومده ولی دیگه تا قسمت چی باشه و خدا چی بخواد
بابت راهنمایی هات واسه پست کردن دفترچه هم ممنون
خیلی کمکم کرد
ایشااله همه بچه های سرباز هر جا هستن سلامت و موفق باشن و پرچمشون بالا باشه
سلام.
اره ولی من و خیلی از بچه ها رو به دلایل تهدیدات خارجی انداختن گردانها ی رزمی که همش با توپ و تیرباز سرکار داریم.خیر سرمون لیسانسیم.
خبرها هم کم و بیش از تلویزیون آسایشگاهمون میدیدیم.امیدوارم این دوران رو به خوبی طی کنی.

---------- Post added at 09:36 PM ---------- Previous post was at 09:32 PM ----------

دوستان الآن که ما میخوایم بریم یگان (با لیسانس) ارتش، نیازه هر دو تا پتویی که تو آموزشی دادن ببریم؟ دوباره آنکادر و مسخره بازی داره آسایشگاهاش؟؟؟ اگه تا یه مدت بخوایم بمونیم اونجا چیا ببریم بهتره؟ گوشی اینا!!!
در ضمن یگانم زده منطقه شمال تهران (پدافند ارتش). بچه ها گفتن تهرانسره پادگانش. حالا چه ربطی به شمال داره نمی دونم!!!
اره ببر.منم مثل شما بودم.استحقاق فقط ازشون لباس گرفتم و مواد شوینده.پتو و کوله انفرادی رو ندادن و من ملحفه و پتو و کوله انفرادیمو از زمان دیپلم نگه داشته بودم و متاسفانه انکادر هم وجود داره.گوشی هم ممنوعه ولی قاچاقی ببر تو.

---------- Post added at 09:38 PM ---------- Previous post was at 09:36 PM ----------

یکی جواب مارو هم بده
شما قبل از اینکه برگ سفیدت رو بفرستن با همون برگ سبزت برو سپاه تا پذیرش بشی برای اینده.به پارتیت هم خبر بده تا دیر نشده برات جایی دست و پا کنه و با پارتی همه کار میشه کرد.شهر خودت هم میوفتی.اما اگر بشینی به پای تقدیر شاید یه شهر دیگه و یه نیروی دیگه بیوفتی.

ahad_judo
24-04-2012, 20:43
آقا من01 بودم امروز بهمون مرخصی دادن تا شنبه ... اخه کی میگه هتل دهنمون و سرویس کردن تو این 2 روزی که اونجا بودیم یعنی همش همینجوریه ؟
دوست عزیز ناراحت نشیا ولی پادگانهایی که آدم رو میترکونن هنوز ندیدی.پادگانهای جنوب و جنوب شرق مثل سیرجان و کرمان و بندرعباس.حتی پادگانهای شمال مثل پرندک و کهریزک و عجب شیر.اونجاها روانی میکنن ادم رو.
خود من مثل ارواح شدم.ولی سعی کنین تا میتونین مشکلات رو دایورت کنین.

mali.sh
24-04-2012, 21:30
دوست عزیز ناراحت نشیا ولی پادگانهایی که آدم رو میترکونن هنوز ندیدی.پادگانهای جنوب و جنوب شرق مثل سیرجان و کرمان و بندرعباس.حتی پادگانهای شمال مثل پرندک و کهریزک و عجب شیر.اونجاها روانی میکنن ادم رو.

ahad_judo عزیز بچه مردم رو نترسون :31:
یندری دیگه ؟تیپ تفگداران؟

ولی واقعا خدمت چیز مزخرفیه من که سرباز پسر عموم هستم و رفت و اومدم و ساعت مرخصی و همچی دست خودمه و صبح تا ظهر میرم خدمت و ظهر میام خونه واقعا ازخدمت متنفرم ولی چه کنیم که تقدبر باعث شده این شتر در خونه یخوایه....چیزی نمبشه گفت جز "خدایا راضی هستیم به رضای خودت"

brothers000
24-04-2012, 21:59
سلام.
اره ولی من و خیلی از بچه ها رو به دلایل تهدیدات خارجی انداختن گردانها ی رزمی که همش با توپ و تیرباز سرکار داریم.خیر سرمون لیسانسیم.
خبرها هم کم و بیش از تلویزیون آسایشگاهمون میدیدیم.امیدوارم این دوران رو به خوبی طی کنی.

پس تا حدودی این قضیه که میگن بعضی از دیپلمه ها خدمتشون راحت تر از لیسانسه صحت داره ؟
یا اونم مثل همه ی چیزای دیگه نسبیه ؟

آقا جدی کهریزکم در حد پادگانهای سخت و زجر آوره ؟
پسر خاله ی من آموزش اونجا بود و الانم دژبان مرکزه !
میگه آموزشی در مقابل دوره کد شوخی هم نیست !
فقط میگفت کهریزک امکاناتش خیلی کمه و درجه دار هم اصلا پیدا نمیکنی کلا تو محیط پادگان !

fedaghi
24-04-2012, 22:25
mali.sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز شما هم مثل اینکه خودت هم سربازی؟ توی کدوم پادگان؟

S!LENCE
24-04-2012, 22:29
[/COLOR]
اره ببر.منم مثل شما بودم.استحقاق فقط ازشون لباس گرفتم و مواد شوینده.پتو و کوله انفرادی رو ندادن و من ملحفه و پتو و کوله انفرادیمو از زمان دیپلم نگه داشته بودم و متاسفانه انکادر هم وجود داره.گوشی هم ممنوعه ولی قاچاقی ببر تو.[COLOR="Silver"]

رفیق من آموزشیم تموم شده ها. شما مطمئنی با درجه و سردوشی ما باز همین مسخره بازی ای آموزشی رو داریم؟ من اصلا با دیپلم خدمت نرفتم همین با لیشانس دو ماه پیش اومدم آموزشی و حالا هم یگانم تهرانه (منطقه شمال پدافند). مگه کارمون تا 2 نیست؟ خب بعدش که گوشی میخوایم. آنکادر دیگه کی میخواد چک کنه؟؟؟

ahad_judo
24-04-2012, 22:42
[/COLOR]

رفیق من آموزشیم تموم شده ها. شما مطمئنی با درجه و سردوشی ما باز همین مسخره بازی ای آموزشی رو داریم؟ من اصلا با دیپلم خدمت نرفتم همین با لیشانس دو ماه پیش اومدم آموزشی و حالا هم یگانم تهرانه (منطقه شمال پدافند). مگه کارمون تا 2 نیست؟ خب بعدش که گوشی میخوایم. آنکادر دیگه کی میخواد چک کنه؟؟؟
من قبلا با دیپلم خدمت بودم و بعد دوباره با لیسانس رفتم.
در مورد انکادر هم واسه لیسانسا زیاد چک نمیشه.ولی بازم یک سری ادم گیر پیدا میشن که بخوان اذیت کنن.مثلا تو پادگان ما جانشین تیپ میاد هر از گاهی سر میزنه.دیگه چه میشه کرد.
ما کارمون بعضی وقتا تا 5-6 هم طول میکشه.اصلا تا ساعت 1:30 هست.ولی نگه میدارن دیگه.
گوشی هم قاچاقی ببر تو.چون اضافه خدمت میخوری.خودت بری متوجه میشی که چطوری ببری داخل و چطوری قایمش کنی.مثلا تو جلد دستمال کاغذی.یا وسط ابر تشک ها یا ...:46:

---------- Post added at 11:42 PM ---------- Previous post was at 11:39 PM ----------

پس تا حدودی این قضیه که میگن بعضی از دیپلمه ها خدمتشون راحت تر از لیسانسه صحت داره ؟
یا اونم مثل همه ی چیزای دیگه نسبیه ؟

آقا جدی کهریزکم در حد پادگانهای سخت و زجر آوره ؟
پسر خاله ی من آموزش اونجا بود و الانم دژبان مرکزه !
میگه آموزشی در مقابل دوره کد شوخی هم نیست !
فقط میگفت کهریزک امکاناتش خیلی کمه و درجه دار هم اصلا پیدا نمیکنی کلا تو محیط پادگان !
بعضی از دیپلمه ها جاشون که خوب باشه خدمتشون از همه کس راحت تره.ولی شاید 5% دیپلمه های هر پادگان اینجورن.
دژبان مرکز هم دردسر داره مخصوصا تو شهرهای بزرگ باید وایسی تو خیابونا به سربازا گیر بدی و همش سرپایی.یه چیزی تو مایه های سربازای راهنمایی رانندگی.

soltann
25-04-2012, 01:46
سلام
هرکی میخواد تو سپاه بیفته و خدمتشو تو سپاه انجام بده و همچنین اموزشیش 10 تا 15 روز باشه خبر بده تا بگم چه مدارکی بیاره و بندازمش تو سپاه
اخه من خدمتم یه جای سپاه افتاده که میتونم هرکی رو که بخوام بندازم تو سپاه

سلام دوستان
در رابطه با اون چیزی که اونروز گفتم که هرکی میخواد بیفته تو سپاه خبر بده فقط اون دوستانی که تو شهر تهران هستند پیام خصوصی بدن و منطقه زندگی و زمان اعزامو بگن تا من راهنماییشون کنم و مطمئن باشید که میفتین تو سپاه

mali.sh
25-04-2012, 09:55
mali.sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز شما هم مثل اینکه خودت هم سربازی؟ توی کدوم پادگان؟
بله سربازم -سپاه امام سجاد ولی قسمتم محرمانه نمیشه گفت:5::31:

ahad_judo
25-04-2012, 10:24
بله سربازم -سپاه امام سجاد ولی قسمتم محرمانه نمیشه گفت:5::31:
بهم نزدیکیم.تیپ تفنگداران.:31:

brothers000
25-04-2012, 10:47
بعضی از دیپلمه ها جاشون که خوب باشه خدمتشون از همه کس راحت تره.ولی شاید 5% دیپلمه های هر پادگان اینجورن.
دژبان مرکز هم دردسر داره مخصوصا تو شهرهای بزرگ باید وایسی تو خیابونا به سربازا گیر بدی و همش سرپایی.یه چیزی تو مایه های سربازای راهنمایی رانندگی.

بله، حرفتو قبول دارم
شانس خیلی مؤثره
البته این پسر خاله ی ما هم شد مربی آموزش دوره کد و خلاصه یگان راهنمایی و انتظامی قسمتش نشد تا ببینیم از اونا هم تعریف میکنه یا نه

بهم نزدیکیم.تیپ تفنگداران.:31:

آقا ما آخرش متوجه نشدیم شما تو چه ارگانی خدمت میکنی !

ahad_judo
25-04-2012, 11:50
ب

آقا ما آخرش متوجه نشدیم شما تو چه ارگانی خدمت میکنی !
تیپ تفنگداران دریایی ارتش که تغییر اسم داده به تیپ تکاوران دریایی ارتش(بطور غیررسمی).آموزش ها هم سخت تر شده.

Hamed 360
25-04-2012, 14:56
سربازی الان میندازن هرکسی رو شهر خودش ؟

ahad_judo
25-04-2012, 16:47
سربازی الان میندازن هرکسی رو شهر خودش ؟
خیر.
ممکنه شهر خودت بیوفتی ممکنه یه جای دور بیوفتی.

Hamed 360
25-04-2012, 17:06
خیر.
ممکنه شهر خودت بیوفتی ممکنه یه جای دور بیوفتی.
اگه مشکلات پزشکی داشته باشم چی ؟
من بخاطر قلب معاف از رزم میشم

ahad_judo
25-04-2012, 17:10
اگه مشکلات پزشکی داشته باشم چی ؟
من بخاطر قلب معاف از رزم میشم
خب احتمال داره بیوفتی شهر خودت.ولی اگر هم نیوفتادی با توجه به همین مشکلت یه استشهاد محلی درست میکنی و از طریق نیروی انسانی پادگانت تقاضای انتقالی میکنی و احتمال خیلی زیاد انتقالیت درست میشه.ولی باید پیگیر باشی.

Milad4171
25-04-2012, 17:18
سربازي چيزي هست كه وقتي عقبش بندازين انگار يه كار نكرده دارين. مگه قرار باشه اصلا نرين!
بعد از كلي كش دادن خدمت سربازيم2 ماه تا تاريخ ترخيصم مونده ولي هنوز كه هنوزه دارم خودم رو سرزنش ميكنم كه اگه اون روزي كه تا در اداره پست رفتم مداركم رو ارسال ميكردم سه يا چهار ماه پيش ترخيص شده بودم شايد!
خدمت رو عقب نندازين حتي اگه آنشا دارين و ميدونين در بهترين حالت ممكن ميگذرونيدش!

S126
25-04-2012, 19:28
سربازي چيزي هست كه وقتي عقبش بندازين انگار يه كار نكرده دارين. مگه قرار باشه اصلا نرين!
بعد از كلي كش دادن خدمت سربازيم2 ماه تا تاريخ ترخيصم مونده ولي هنوز كه هنوزه دارم خودم رو سرزنش ميكنم كه اگه اون روزي كه تا در اداره پست رفتم مداركم رو ارسال ميكردم سه يا چهار ماه پيش ترخيص شده بودم شايد!
خدمت رو عقب نندازين حتي اگه آنشا دارين و ميدونين در بهترين حالت ممكن ميگذرونيدش!

حالا بذار من یه خاطره بگم. من موقعی که دفترچه پست کردم ، به خاطر اینکه غیبت داشتم من رو انداختن اولین اعزام یعنی 1/10 . بعد من چون داشتم برای پذیرش توی سپاه که میگفتن خوبه تلاش میکردم و تا حدی هم موفق بودم ولی وقتی رفتم برای پذیرش ، به من گفتن که باید تمدید کنی..... خلاصه اش کنم رفتم نظام وظیفه و گفتن نمیشه. همونجا رفتم پیش سرهنگ عبدی که مسئول این کار بود و ازش خواهش کردم یه دوره من رو بندازه عقب. ولی اون سر سخت که نه نمیشه و تو کد خوردی . خلاصه اونجا باهاش درگیری لفظی پیدا کردم و نزدیک بود بازداشتم کنه و چقدر هم بعدش بهش بد و بیراه گفتم.... بعد از اعزام شدن به خدمت و درک شرابط پادگان و....تازه فهمیدم چه لطفی به من کرد که تاریخ رو تمدید نکرد....
دیگه نمیکشه :13::19:

Milad4171
25-04-2012, 19:47
الان با اينكه اونجايي كه ميخواست نرفتي ولي اينو ميدوني كه يكي دو ماه زودتر تموم ميكني!
نكشي هم عالمي داره ها.:31: من مسختره ميكردم قديميا رو. الان ميفهمم واقعا روزهاي اخر چقدر سخت ميگذره!!!!:13:

ahad_judo
25-04-2012, 20:09
الان با اينكه اونجايي كه ميخواست نرفتي ولي اينو ميدوني كه يكي دو ماه زودتر تموم ميكني!
نكشي هم عالمي داره ها.:31: من مسختره ميكردم قديميا رو. الان ميفهمم واقعا روزهاي اخر چقدر سخت ميگذره!!!!:13:
از روزی که 66 روز مونده بود تا الان که 44 روز مونده برام 1 سال گذشته.:10:

DaRiOuShJh
25-04-2012, 20:17
ای بابا
من که سربازیم افتاد دزفول (750 کیلومتر اونورتر)
خیلی نامردیه و پارتی بازیه

Sub007
25-04-2012, 20:36
ای بابا

منم از اصفهان افتادم اهواز.
البته نسبت به یکسری از دوستام نزدیک افتادم.از بچه های اصفهان که با هم توی یه گروهان بودیم غیر از یک نفر که شرایط داشت و افتاد خود اصفهان بقیه رو پخش و پلا کردند:31:
یکی شیراز،من اهواز،مرند،قوچان،مشهد و تربت جام.
کلا میخواستند کل ایران رو بین ماها تقسیم کنند که یه مقدار اشتباه کردن:31:

راستی من افتادم قرارگاه عملیاتی جنوب.کسی آماری ازش داره؟
خودم یه آدرس تقریبی ازش دارم.کسی از بچه های اهواز هست که بهم آمار دقیقش رو بده؟

asemuna
25-04-2012, 21:20

واقعا اون ترمی رو که مرخصی گرفتم نشستم ارشد خوندم و سربازی رو انداختم عقب کاش این کارو نمی کردم الان تموم شده بود با خیال راحت مینشستم برای ارشد می خوندم .

بماند که ارشد قبول شدیم ولی نگذاشتند بریم :31:

pershianix
25-04-2012, 21:48
من این ترم درسم تموم میشه و باید بعدش برم اجباری (چیزی که اصلا دوست ندارم. چون دو سال از زندگیمو به راحتی تلف خواهم کرد.)
حالا سوالم اینه: پدرم چند سال پیش تصادف کرد و توی یکی از پاهاش میل کار گذاشتند. بعدشم چند سال بعدش سکته کرد و یکی از رگهای قلبش کامل گرفت و یکی دیگه هم نیمه سالمه اما خداروشکر سرکارش میره (شغل آزاد که البته واسه قلبش شغل بدیه). حالا من نمیتونم تحت یه عنوانی چیزی، معافیت کفالت بگیرم؟ البته دوتا برادر دیگه دارم که هیچ کدوم اجباری نرفتن و یکیشون شمال درس میخونه و یکیشون هم ازدواج کرده.
ممنون

ahad_judo
25-04-2012, 23:00
من این ترم درسم تموم میشه و باید بعدش برم اجباری (چیزی که اصلا دوست ندارم. چون دو سال از زندگیمو به راحتی تلف خواهم کرد.)
حالا سوالم اینه: پدرم چند سال پیش تصادف کرد و توی یکی از پاهاش میل کار گذاشتند. بعدشم چند سال بعدش سکته کرد و یکی از رگهای قلبش کامل گرفت و یکی دیگه هم نیمه سالمه اما خداروشکر سرکارش میره (شغل آزاد که البته واسه قلبش شغل بدیه). حالا من نمیتونم تحت یه عنوانی چیزی، معافیت کفالت بگیرم؟ البته دوتا برادر دیگه دارم که هیچ کدوم اجباری نرفتن و یکیشون شمال درس میخونه و یکیشون هم ازدواج کرده.
ممنون
خیر.نمیشه.
چون دو تا داداش دیگه داری.

mali.sh
26-04-2012, 07:44
ممنون

شنبه
اعلام شرايط جديد معافيت يگانه فرزند مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمند مراقبت
گروه ناجا- درمقررات جديد خدمت وظيفه عمومي در معافيت كفالت يگانه فرزند مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمند مراقبت ، سن پدراز 59 سال تمام به 65 سال تمام تغيير يافت.
به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا "سرهنگ محمد رضا اكبرحلوايي" معاون مشمولان و امورمعافيت هاي اين سازمان بااشاره به اجرايي شدن شرايط جديد مربوط به معافيت يگانه فرزند مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمندمراقبت گفت :برابر قانون خدمت وظيفه عمومي ، شرط بهره مندي مشمولان غير غايبي كه يگانه مراقب و نگهدارنده پدر مي باشند ، نيازمندي پدر به مراقبت است كه بايد از سوي شوراي پزشكي احراز گردد و اشخاصي كه داراي كهولت سن باشند نيازي به طرح پرونده آنان در شوراي پزشكي نمي باشد.

سرهنگ محمدرضا اكبر حلوايي افزود: برابر بررسي هاي صورت گرفته توسط ستادكل نيروهاي مسلح اتمام 65 سالگي بعنوان كبر سن تعيين گرديده و در نتيحه از پنجم فروردين ماه سال 91 مشمولان غير غايبي كه پدر آنان وارد 66 سالگي شود بدون طرح پرونده در شوراي پزشكي ، مورد رسيدگي قرار خواهندگرفت و درخصوص پدران كمتراز 65 سال تمام ، اعطاي معافيت منوط به تعيين نيازمندي پدر مشمول به مراقبت توسط شوراي پزشكي مي باشد.

وي درخصوص رسيدگي به درخواست هايي كه مربوط به مقررات سابق يگانه مراقب پدر بالاي 59سال بوده اعلام داشت : افرادي كه درخواست خود را تا پايان روزچهارم فروردين ماه سال91دردفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس +10) به ثبت رسانيده باشند مشروط به اينكه هنگام ثبت در خواست در سن مشموليت بوده و واجد شرايط معافيت بوده باشند رسيدگي به درخواست آنان برابر مقررات سابق يعني سن 59 سال تمام پدر بلامانع است.

داشتن برادر حتی با شرایط ازدواج و مهاجرت مانع از دریافت معافیت کفالت است

---------- Post added at 08:44 AM ---------- Previous post was at 08:41 AM ----------

ای بابا

انشاالله که خیر داداش
خیلی نامردی هست ولی خیلی پارتی بازی نیست. هزاران نفر از جونای مملکت کیلومترها انور تر از خونه شون دارن خدمت میکنن. تنت سالم باشه :46:

Hamed 360
26-04-2012, 09:04
خب احتمال داره بیوفتی شهر خودت.ولی اگر هم نیوفتادی با توجه به همین مشکلت یه استشهاد محلی درست میکنی و از طریق نیروی انسانی پادگانت تقاضای انتقالی میکنی و احتمال خیلی زیاد انتقالیت درست میشه.ولی باید پیگیر باشی.
استشهاد محلی منظورت اینه که از دکتر نامه بگیرم که مثلا این شخص نیاز به ویزیت شدن توسط دکتر در وقت های گوناگون داره ؟

ahad_judo
26-04-2012, 10:42
استشهاد محلی منظورت اینه که از دکتر نامه بگیرم که مثلا این شخص نیاز به ویزیت شدن توسط دکتر در وقت های گوناگون داره ؟
نه عزیز.
یعنی اینکه اگر خدای ناکرده افتادی یه جایی دور از شهر خودت ، خانواده ات یه استشهاد محلی درست میکنن و به امضای چند تا از همسایه ها و اشناها میرسونن که شما مشکل قلبی داری و نیاز به مراقبت داری و از این حرفا.بعد مسجد و نیرو انتظامی هم مهر میزنن و ضمیمه پرونده ای که تشکیل دادی میشه و برای بررسی تو کمیسیون پادگانت(مرکز) فرستاده میشه.

ali.alhambra
26-04-2012, 11:50
دوستان در مورد ترخیص شدن بخاطر قبولی در دانشگاه و اعزام مجدد اطلاعات میخوام،،
مثلا من که الان با قانون 17 ماه دارم خدمت میکنم، اگه ارشد قبول بشم، بعد دو سال ادامه خدمتم چطوری میشه،،
ادامه 17 ماه میدم یا ادامه 21 ماه؟
یعنی قانون جدید شامل حال من میشه یا نه؟
تو پادگان خودم ادامه میدم؟
یا ممکنه بیفتم یه یگان و حتی یه ارگان دیگه؟

اگه کمکم کنید ممنون میشم :46:

ahad_judo
26-04-2012, 11:59
دوستان در مورد ترخیص شدن بخاطر قبولی در دانشگاه و اعزام مجدد اطلاعات میخوام،،
مثلا من که الان با قانون 17 ماه دارم خدمت میکنم، اگه ارشد قبول بشم، بعد دو سال ادامه خدمتم چطوری میشه،،
ادامه 17 ماه میدم یا ادامه 21 ماه؟
یعنی قانون جدید شامل حال من میشه یا نه؟
تو پادگان خودم ادامه میدم؟
یا ممکنه بیفتم یه یگان و حتی یه ارگان دیگه؟

اگه کمکم کنید ممنون میشم :46:
وقتی دوباره بیایید خدمت طبق قانون همون سال باید خدمت کنی.شاید تا اون سال بشه 15 ماه شایدم 24 ماه.
محل خدمتت هم احتمال داره که عوض بشه ولی همون ارگان خواهی بود .

هشت بهشت
26-04-2012, 12:26
25 خرداد ، تاریخ کارتمه
یعنی میـــــاد ؟؟؟؟
دیگه نمیکشه !!!

*IN*
26-04-2012, 13:25
سلام
من الان دارم دانشگاه درس میخونم برای اینکه برم دنبال معافیت باید معافیت تحصیلی م تموم شه یا همین الان میتونم برای کفالت اقدام کنم؟؟؟
قوانین کفالت که تغییری نکرده؟؟؟

کسی اطلاعی نداره...

Rhodes
26-04-2012, 13:33
کسی اطلاعی نداره...

نمیدونم تغییر کرده باشه یا نه ... ولی بله در زمان تحصیل میشه اقدام کرد.

ahad_judo
26-04-2012, 13:53
کسی اطلاعی نداره...
میتونی عزیز.برو دنبالش.
در حین تحصیل فقط نمیتونی دنبال معافیت پزشکی بری.بقیه رو میشه انجام داد.

shazdeh23
26-04-2012, 15:18
سلام بچه ها. من الان از مرخصی آموزشی اومدم. دوباره فردا باید برگردم.
مالک اشتر اراک خدمت میکنم. فقط یه چیزی اومدم بهتون بگم. مدرک دانشگاهی هیچ تاثیری در آموزشی نداره :13:
توی گروهان ما از فوق دیپلم هست تا متخصص اعصاب و روان
با همشون یه جور برخورد میشه حتی پاسداری هم میرن!
دعا کنید زودتر تموم شه از شر این خدمت راحت شیم
یا حق

S126
26-04-2012, 16:19
با اینکه چند از سال از عمرم رو به هوای معافیت غیبت کردم و از دست دادم و 17 ماه از عمرم هم در خدمت صرف شد (میخواستم بگم تلف شد ولی دیدم که بالاخره هر چند کم و ناچیز ولی به ارتش و مملکتم خدمت کردم) و خیلی نا عدالتی دیدم و بسیار موارد هست برای حسرت خوردن ولی با این حال

بازهم خدا رو صد هزار مرتبه شکر می کنم که می تونست خیلی بدتر از این باشه چون:

1- در دوران صلح خدمت کردم (هنوز که هنوزه ، جانبازان و مجروحین جنگ رو هر روز می بینم که در زمان سربازی دچار ضایعات و صدمات جبران ناپذیر هستند و باید تا آخر عمر با مشکلات سختی دست و پنجه نرم کنند)

2- 18 ماه خدمت می کنم ونه بیشتر (در طول تاریخ سربازی در ایران از زمان رضا خان تا الان، به جز سالهای 57 تا 59 که خدمت حدود یکسال بود ، بقیه دوران بین 21 تا 24 ما بوده بجز سالهای 86 تا 90 که شانس خوب ما حساب میشه. )

3- بعد از حدود چهار سال ، سنوات غیبتی بخشیده شد (همون ماههای اولی که توی یگان اومده بودم خیلی ها رو دیدم که در حال گذراندن سنوات بودند و بخشیده نشده بودند از شانس خوب ما به دوره ما بخشش تعلق گرفت)

4- بدون هیچگونه پارتی بازی در شهر خودم خدمت کردم و روزها به خونه برمیگشتم.

شما هم اگر سرباز هستید ،حتما مواردی از این دست برای شکر گذاری پیدا میکنید.
سلامتی همه سربازها

Hamed 360
26-04-2012, 17:00
نه عزیز.
یعنی اینکه اگر خدای ناکرده افتادی یه جایی دور از شهر خودت ، خانواده ات یه استشهاد محلی درست میکنن و به امضای چند تا از همسایه ها و اشناها میرسونن که شما مشکل قلبی داری و نیاز به مراقبت داری و از این حرفا.بعد مسجد و نیرو انتظامی هم مهر میزنن و ضمیمه پرونده ای که تشکیل دادی میشه و برای بررسی تو کمیسیون پادگانت(مرکز) فرستاده میشه.
من شنیده بودم که باید از دکتر نامه بگیرم
آخه همسایه چمیدونه که قلب من چلاغه !:31:

fedaghi
26-04-2012, 17:22
کسی اطلاعی نداره...
خیلیا من میشناسم که تو دانشگاه معافی گرفتن چه پزشکی و چهاربرادری، پیگیرش باش

ahad_judo
26-04-2012, 17:34
من شنیده بودم که باید از دکتر نامه بگیرم
آخه همسایه چمیدونه که قلب من چلاغه !:31:
فقط نیاز به امضا و اسمش هست.
پرونده پزشکیتم باید باشه.همینجوری که نمیشه.:13:

---------- Post added at 06:34 PM ---------- Previous post was at 06:32 PM ----------

خیلیا من میشناسم که تو دانشگاه معافی گرفتن چه پزشکی و چهاربرادری، پیگیرش باش
در حین درس خواندن پرونده معافیت پزشکی رو نمیشه راه انداخت.طبق قوانینه.
فقط میشه کفالت رو اجرایی کرد.

imanpod
26-04-2012, 20:04
سلام بچه ها. من الان از مرخصی آموزشی اومدم. دوباره فردا باید برگردم.
مالک اشتر اراک خدمت میکنم. فقط یه چیزی اومدم بهتون بگم. مدرک دانشگاهی هیچ تاثیری در آموزشی نداره :13:
توی گروهان ما از فوق دیپلم هست تا متخصص اعصاب و روان
با همشون یه جور برخورد میشه حتی پاسداری هم میرن!
دعا کنید زودتر تموم شه از شر این خدمت راحت شیم
یا حق
سلام . مگه گردان ذوالفقار نیوفتادی ؟ اونجا که خیلی راحته . چیش برات سخته ؟ من اونجا گشتم پیدات نکردم . فک کنم گروهان ایمانی . من ایثار افتادم .
علت پاسداری گذاشتن هم اینه که نفراتی که خدمت قبلی ندارن ، بلد نیستن .
فقط همین دو هفته ما پاسداری داریم . دو هفته ی آخر راحتیم . تو که خودت یگان رفتی میدونی که یگان از آموزشی مالک اشتر سخت تره . من به نظرم کلش رو آموزشی بودیم بهتر از یگان های نیرو افتضاحی بود .

pedromi
26-04-2012, 20:11
با سلام

13 ماه جبهه چند ماه از خدمت کسر میکنه؟ اگه امکانش هست دقیق بگید؟( مثلا .. ماه و ..... روز)

متشکرم

amir_ata_21
26-04-2012, 20:24
با سلام

13 ماه جبهه چند ماه از خدمت کسر میکنه؟ اگه امکانش هست دقیق بگید؟( مثلا .. ماه و ..... روز)

متشکرم
تمامی کسری ها از جمله کسری جبهه از ابتدای امسال لغو شده است

brothers000
26-04-2012, 21:03
تیپ تفنگداران دریایی ارتش که تغییر اسم داده به تیپ تکاوران دریایی ارتش(بطور غیررسمی).آموزش ها هم سخت تر شده.

آقا جسارتا درجه ات چیه ؟
دوره کد هم خوردی ؟

وقتی دوباره بیایید خدمت طبق قانون همون سال باید خدمت کنی.شاید تا اون سال بشه 15 ماه شایدم 24 ماه.
محل خدمتت هم احتمال داره که عوض بشه ولی همون ارگان خواهی بود .

آقا اینو گفتی داغ دل مارو تازه کردی !
من حتی بعد بخشودگی غیبت ها فکر میکردم ممکنه خدمت هم 15 ماه کنن
ولی خب از اونور اضافه هم کردن
ولی ما بارم توکلمون به همون بالا سریه هست...

ahad_judo
26-04-2012, 22:24
آقا جسارتا درجه ات چیه ؟
دوره کد هم خوردی ؟

آقا اینو گفتی داغ دل مارو تازه کردی !
من حتی بعد بخشودگی غیبت ها فکر میکردم ممکنه خدمت هم 15 ماه کنن
ولی خب از اونور اضافه هم کردن
ولی ما بارم توکلمون به همون بالا سریه هست...
من قبلا با دیپلم 7 ماه خدمت کردم در سال 84 و 85.دوره کد هم نخوردم چون نیرو دریایی دوره کد نداره.ولی توی تیپ با انواع اسلحه ها و توپ ها آشنا شدم که از صدتا دوره بدتر بوده.
پارسال 1/6 اعزام شدم و الان درجه ناوبانسومی دارم(همون ستوانسوم).تو نیرو دریایی درجه ها فرق میکنه.
نه نترس تا اون موقع تو این مملکت هزار جور اتفاق می افته.:20:

jujushow
26-04-2012, 22:36
سلام دوستان . من 4 ماه از خدمتم توی سپاه میگذره ، خیلی خیلی بهم سخت میگذره و با توجه به اینکه محل خدمتم سکونت نداریم دهنم صاف شده . به خاطر تعریق شدید دست و پاهام میخوام برم دنبال معافیت فقط مونده نامه اخر ( معرفی نامه کمیسیون ) رو از نیرو انسانی بگیرم منتها از یکی از دوستان پرسیدم گفت وقتی این نامه رو بگیری دیگه سرباز اینجا نیستی و باید بری خونتون تا نتیجه کمیسیون پزشکیت معلوم بشه ، اگر معاف بودی میای تسویه میکنی اگه معاف نبودی میای سر خدمت و اون مدتی هم که غیبت داشتی به اخر خدمتت اضافه میشه و من اصلا نمیخوام اینطوری شه واسه همین خیلی دلسرد شدم از اینکه دنبالش برم .

راهی هست که بشه در حین کمیسیون رفتن بتونم خدمتم رو هم ادامه بدم ؟ چرا نیرو انتظامی و ارتش در حین خدمت میشه رفت دنبال معافیت ولی سپاه اینجوریه ؟

pedromi
27-04-2012, 01:17
با سلام

13 ماه جبهه چند ماه از خدمت کسر میکنه؟ اگه امکانش هست دقیق بگید؟( مثلا .. ماه و ..... روز) پایه خدمتی 1/6/90 هستم

متشکرم

ahad_judo
27-04-2012, 02:02
با سلام

13 ماه جبهه چند ماه از خدمت کسر میکنه؟ اگه امکانش هست دقیق بگید؟( مثلا .. ماه و ..... روز) پایه خدمتی 1/6/90 هستم

متشکرم
اگه الان میخوای اقدام کنی هیچی گیرت نمیاد.
قبلا اقدام کردی یا الان میخوای اقدام کنی؟

pedromi
27-04-2012, 02:51
اگه الان میخوای اقدام کنی هیچی گیرت نمیاد.
قبلا اقدام کردی یا الان میخوای اقدام کنی؟

قبلاً اقدام کردم. در ضمن تو بخشنامه اومده اونایی سال 90 اعزام شدن و به هر دلیلی کارت ایثارشون صادر نشده تا آخر خدمت میتونن کسریشونو ارائه بدن.
حالا13 ماه جبهه چند ماه و چند روز کسر میکنه؟

farhad_persona
27-04-2012, 08:47
بچه ها من یکی پیدا کردم یه مبلغی میگیره کسری بسیج جور میکنه. میگه اول برو از سپاه محمد رسول الله استعلام بگیر بعد هزینش رو بده. یکی از بچه ها هم گرفته و تا الان مشکلی نداشته. حالا من اگر از استعلام بگیرم و سابقم اونجا ثبت باشه همه چی حله؟
به نظرتون اینکار رو انجام بدم؟ چه قدر احتمال ترکیدن هست؟ اگر کسی تو نخ آدم باشه بفهمه کسری رله ای هست میتونه کاری بکنه یا با توجه به اینکه سابقم ثبت شده دیگه کار نمیتونن بکنن؟
بعد اگر اون یارو رو بگیرن منم میترکم یا دیگه کاری باهام ندارن؟

من اگر جام بد بود حتماً ریسک میکردم و میگرفتم بدون معطلی و جام خوبه و میخوام ببینم اگر امکان داره برام دردسر ساز بشه نگیرم.

منتظر راهنمایی های شما هستم.

Soroush-S
27-04-2012, 10:28
بچه ها من یکی پیدا کردم یه مبلغی میگیره کسری بسیج جور میکنه. میگه اول برو از سپاه محمد رسول الله استعلام بگیر بعد هزینش رو بده. یکی از بچه ها هم گرفته و تا الان مشکلی نداشته. حالا من اگر از استعلام بگیرم و سابقم اونجا ثبت باشه همه چی حله؟
به نظرتون اینکار رو انجام بدم؟ چه قدر احتمال ترکیدن هست؟ اگر کسی تو نخ آدم باشه بفهمه کسری رله ای هست میتونه کاری بکنه یا با توجه به اینکه سابقم ثبت شده دیگه کار نمیتونن بکنن؟

من اگر جام بد بود حتماً ریسک میکردم و میگرفتم بدون معطلی و جام خوبه و میخوام ببینم اگر امکان داره برام دردسر ساز بشه نگیرم.

بسیج چند نوع کسری داره . چه نوع کسری میخواد جور کنه؟ ضمنا کسری بسیج هم کم شده مثلا هر 1 سال بسیج فعال حدود 20 روز کسری داره

ahad_judo
27-04-2012, 12:36
قبلاً اقدام کردم. در ضمن تو بخشنامه اومده اونایی سال 90 اعزام شدن و به هر دلیلی کارت ایثارشون صادر نشده تا آخر خدمت میتونن کسریشونو ارائه بدن.
حالا13 ماه جبهه چند ماه و چند روز کسر میکنه؟
عزیز 4 ماه کسر خدمت شامل حالت میشه.

farhad_persona
27-04-2012, 13:46
بسیج چند نوع کسری داره . چه نوع کسری میخواد جور کنه؟ ضمنا کسری بسیج هم کم شده مثلا هر 1 سال بسیج فعال حدود 20 روز کسری داره

والا تا جایی که من میدونم یک نوع بیشتر نداره. میخواد کسری بسیج فعال جور کنه. مثلا سابقه درست میکنه که من 6 سال بسیج فعال داشتم و 6 ماه کسری میتونم بگیرم.
برای من 3-6 ماه بس هست.
حالا باز شما اگر بیشتر میدونی ممنون میشم توضیح بدی.

imanpod
27-04-2012, 13:50
دوستان دوتا سوال :
1: آیا دژبان ارگانهای مختلف میتونن به سربازهای هر ارگانی گیر بدن ؟ (مثلا دژبان ارتش به سرباز نیروی انتظامی گیر بده.)
2: این سرباز صفرهای دژبان (اینایی که نون بربری رو شونشون هست و اکثرا عقده ای هستن و توی ترمینالها زیادن) میتونن به سرباز درجه دار (مثلا ستوان 3 یا استوار) گیر بدن ؟ (منظورم کادری های دژبان نیست ، فقط سربازهاشون هست.)

Soroush-S
27-04-2012, 16:58
والا تا جایی که من میدونم یک نوع بیشتر نداره. میخواد کسری بسیج فعال جور کنه. مثلا سابقه درست میکنه که من 6 سال بسیج فعال داشتم و 6 ماه کسری میتونم بگیرم.
برای من 3-6 ماه بس هست.
حالا باز شما اگر بیشتر میدونی ممنون میشم توضیح بدی.
کسری کارت سبز - کسری کارت فعال - کسری عضو شورا . البته همینارو میدونم:31: من که فکر نکنم بتونه کاری کنه چون الان اوضاع فرق کرده و به همین راحتی کارت فعال نمیدن چه برسه به اینکه چندسال سابقه هم داشته باشی.
یه سوالم داشتم: تو قانون 21 ماه ، دوره آموزشی چندماه شده؟

S126
27-04-2012, 18:03
دوستان دوتا سوال :
1: آیا دژبان ارگانهای مختلف میتونن به سربازهای هر ارگانی گیر بدن ؟ (مثلا دژبان ارتش به سرباز نیروی انتظامی گیر بده.)
2: این سرباز صفرهای دژبان (اینایی که نون بربری رو شونشون هست و اکثرا عقده ای هستن و توی ترمینالها زیادن) میتونن به سرباز درجه دار (مثلا ستوان 3 یا استوار) گیر بدن ؟ (منظورم کادری های دژبان نیست ، فقط سربازهاشون هست.)

1- هر دژبانی مخصوص نیروی خودش هست و مثلا دژبی نیرو انتظامی نمیتونه به ارتشی گیر بده
2-بله می تونه گیر بده . کلا می تونه به همه گیر بده از سرباز تا امیر (کلا یه اختیار زیادی داره سرباز دژبان که صد تا افسر و درجه دار وظیفه ندارن ! مثلا می تونن 50 تا افسر و درجه دار رو پشت در پادگان نگه دارن و اجازه ورود و خروج ندن (البته با دستور مافوق ) ) حالا شمای افسر جرات داری برو بهش بگو بالای چشمت ابروه!.....

fedaghi
27-04-2012, 19:42
سلام وضعیت کسر خدمت برای عضویت فعال به ازای هر سال چند روزه و برای عضو شورا چند روزه؟
مرسی

sera65
27-04-2012, 20:01
دوستان من الان شروع آموزشیم تو 01 بوده امروز روز 8 ام بود کلاسامون از شنبه تازه شروع میشه ، از دوستان کسی نمیدونه از کی روز برگ میشیم ؟ از همین هفته یا از هفته آینده ؟

imanparsa
27-04-2012, 23:47
1- هر دژبانی مخصوص نیروی خودش هست و مثلا دژبی نیرو انتظامی نمیتونه به ارتشی گیر بده
2-بله می تونه گیر بده . کلا می تونه به همه گیر بده از سرباز تا امیر (کلا یه اختیار زیادی داره سرباز دژبان که صد تا افسر و درجه دار وظیفه ندارن ! مثلا می تونن 50 تا افسر و درجه دار رو پشت در پادگان نگه دارن و اجازه ورود و خروج ندن (البته با دستور مافوق ) ) حالا شمای افسر جرات داری برو بهش بگو بالای چشمت ابروه!.....

من سال 89 خدمت بودم با فوق دیپلم رفتم درجه گروهبان یکم (سپاه)
درجه دار نیرو انسانی بودم. خدا شاهدا دژبانا جلوم خم و راست میشدم. جرات نداشتن به ما افسر درجه دارا گیر بدند. پادگان رو خودمون میچرخوندیم. از مرخصی سربازا بگیر تا رسمی ها از کارای مالی بگیر تا کارهای آمادی.
دژبان ما رو میدید زبونش بند میومد.
ما به اونا گیر میدادیم نه اونا به ما.
همیشه سعی کنید ارزش دیجه خودتون رو پایین نیارید. دژبان کیه که بخواد گیر بده.
حتی برای ورود و خروج جرات نداشتن ما رو بگردن. البته 3هفته اول میگشتن . بعد پایم رفت بالا.

ahad_judo
28-04-2012, 00:14
درجه دار نیرو انسانی بودم. خدا شاهدا دژبانا جلوم خم و راست میشدم. جرات نداشتن به ما افسر درجه دارا گیر بدند. پادگان رو خودمون میچرخوندیم. از مرخصی سربازا بگیر تا رسمی ها از کارای مالی بگیر تا کارهای آمادی.
حتی برای ورود و خروج جرات نداشتن ما رو بگردن. البته 3هفته اول میگشتن . بعد پایم رفت بالا.
البته ما هم اخرای خدمتی با همه دژبانا رفیق شدیم و ...
ولی پایه بوقاشون مایه دردسر هستن و جوگیر.کلا بعضی وقتا یادشون میره که اونا هم مثل ما وظیفه هستن.
اتفاقا 2 هفته پیش من میخواستم یه ساندویچ بیارم تو.از منطقه دو سه تا دژبان امده بودن و منم فقط داشتم بهشون میخندیدم.یهو دزبانه که هیچ وقت کاری به کارمون نداشت گفت فلانی میتونه بیاره داخل؟
منو نگو اعصاب خراب گفتم تا دیروز که میشد بیاری چی شده الان...که یهو زبونش بند اومد و گفت برو.کلا نباید بهشون رو داد.:31:

S126
28-04-2012, 14:11

ببین اینکه یه جا گیر بدن یه جا ازت بترسن برمیگرده به برش فرمانده خودت و برش فرمانده دژبان
اینجایی که ما هستیم فرماندهمون که به جای اینکه هوای ما رو داشته باشه بدتر تو سرمون میزنه :31: هر وقت شکایت کردیم خودمون محکوم شدیم ! حالا برعکس برای دژبان . هر غلطی که میکنن ، فرماندهشون خیلی محکم پشتشون درمیاد و ازشون دفاع میکنه . کلا قضیه به چندین عامل بستگی داره .....

m.77
28-04-2012, 14:13
سلام.ببخشید من الان دانشجو کارشناسیم.پدرم بالای 60 سال هست تک فرزندم هستم.پدرم 10 درصد هم جانبازی داره.تو رو خدا بگین من معاف نمیشم؟؟چون کردن 65 سال.تو رو خدا کمک کنید.

Hamed 360
28-04-2012, 15:29
سلام.ببخشید من الان دانشجو کارشناسیم.پدرم بالای 60 سال هست تک فرزندم هستم.پدرم 10 درصد هم جانبازی داره.تو رو خدا بگین من معاف نمیشم؟؟چون کردن 65 سال.تو رو خدا کمک کنید.
نمیشی دیگه ! :41:
سوال داشت این

dogh
28-04-2012, 16:08
این ترم تحصیلم تمام میشه
تا کی فرصت دارم تا دفترچه رو پست کنم ؟
به چه سنی برسیم معاف خدمت میشیم ؟

Sunderlan
28-04-2012, 17:24

داداش من، الان اون چیزی که زیاد بسیجی فعال هستش.
شما کافیه یه کسی رو که مسئول پایگاه یا حوزه هستش رو بشناسی باقی قضیه کاری ندراه
خودش برات طوری جور میکنه که انگار از مادر زاده شدنی بسیجی بودی.
حداکثر سقف کسری بسیج رو از 12 ماه، 6 ماه کردند. علت زیادش هم همین بود که همه می روند و
با اشنا بازی یه بسیج فعال توپ برای خودشون می سازند و کسری می گیرند.
اما امکان برداشتن یا کمتر کردن این کسری بسیج هم تا یکی دو سال اینده دور از انتظار نیستش چون خیلی تابلو شده.

----------

در خصوص اینکه گفته از محمدرسوال الله استعلام بگیر این موردش رو موندم که چه ربطی به اینجا داره.
کلا بسیج زیر نظر سپاه سیدالشهدا هستش و سپاه سیدالشهدا هم زیر نظر نمسا هستش.
و اصلا ربطی به سپاه محمدرسوال الله نداره. محمدرسوال الله سپاه استان هستش.

کسری بسیجیتون رو هم سپاه سیدالشهدا تایید می کنه.

گواهی بسیجیتون رو هم حوزه صادر می کنه می بری ناحیه، ناحیه هم می گه ببر سپاه سیدالشهدا.

کلا بسیج از جزء به کل زیر تشکیل می شه:

پایگاه--->حوزه--->ناحیه--->سپاه سیدالشهدا--->نمسا

مواظب باش که کارچاق کن نباشه و پولت رو بالا نکشه چون توی این کارا خیلی ها وعده های تو خالی می دهند.

ahad_judo
28-04-2012, 18:49
این ترم تحصیلم تمام میشه
تا کی فرصت دارم تا دفترچه رو پست کنم ؟
به چه سنی برسیم معاف خدمت میشیم ؟
از وقتی تسویه حساب کنی به مدت یکسال وقت داری دفترچه ات رو پست کنی.
معاف خدمت ؟؟منظورت اونایی که عفو رهبری میخوره؟حالا حالاها نمیشی و تا اون موقع ایران هزار جور فراز و نشیب خواهد داشت و هزار جور قانون عوض میشه.سریع برو خدمت رو انجام بده و شرشو بکن.:27:

---------- Post added at 07:49 PM ---------- Previous post was at 07:46 PM ----------

داداش من، الان اون چیزی که زیاد بسیجی فعال هستش.
شما کافیه یه کسی رو که مسئول پایگاه یا حوزه هستش رو بشناسی باقی قضیه کاری ندراه
خودش برات طوری جور میکنه که انگار از مادر زاده شدنی بسیجی بودی.

داداش اینو خیلی خوب اومدی.:31: دقیقا همین مورد رو من به چشم دیدم.

pershianix
28-04-2012, 18:54
واقعا واسه همچین مملکتی متاسفم. وقت و "وجود" جووناش، هیچ ارزشی نداره و با اونا مثل حیوون رفتار میشه. اگر همه جا چیزی به اسم اجباری هست، هیچ وقت به این شکلی که توی - - ایران اجرا میشه، اجرا نمیشه و نکته اینجاست که مقصر اصلی خود ما هستیم. جای اینکه دو سال از وقت و زندگیمونو به باد فنا بدیم، بهتره فقط یکی دو ماه، اراده داشته باشیم و دست به اعتراض بزنیم. چیزی که ما ایرانیها نداریم و سیب زمینی تشریف داریم.

jacklondon110
28-04-2012, 19:15
در خصوص اینکه گفته از محمدرسوال الله استعلام بگیر این موردش رو موندم که چه ربطی به اینجا داره.
کلا بسیج زیر نظر سپاه سیدالشهدا هستش و سپاه سیدالشهدا هم زیر نظر نمسا هستش.
و اصلا ربطی به سپاه محمدرسوال الله نداره. محمدرسوال الله سپاه استان هستش.

کسری بسیجیتون رو هم سپاه سیدالشهدا تایید می کنه.

گواهی بسیجیتون رو هم حوزه صادر می کنه می بری ناحیه، ناحیه هم می گه ببر سپاه سیدالشهدا.

کلا بسیج از جزء به کل زیر تشکیل می شه:

پایگاه--->حوزه--->ناحیه--->سپاه سیدالشهدا--->نمسا

دوست عزیز چرا اشتباه راهنمایی می کنی؟اصلا میدونی سپاه سید الشهدا برای کجاست؟من توی دفتر فرماندهی یکی از نواحی بسیج به عنوان ارشد دارم خدمت میکنم...کل نواحی تهران زیر نظر سپاه محمد هستند...اصلا برین روی تابلوی ناحیه رو بخونین...نوشته سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ...

سپاه سید الشهدا برای استان تهران هستن و سپاه محمد با توجه به شرایط خاص پایتخت برای تهران بزرگ هستش فقط...

Milad4171
28-04-2012, 19:17
با اينكه دوران سربازي يه جورايي وقت تلف كردن هست ولي خيلي وقتها جواب مثبتي هم داره.
به نظر من دوران سخت آموزشي رو زياد كنن كلا خدمت رو بكنن 1 سال يا 6 ماه.
تو دوران آموزشي‌‌( حالا شايد واسه ما اينطور بود)‌انقدر كمبود وقت داشتيم كه ساعت واسمون حكم طلا رو داشت. ساعت از همديگه ميخريديم. قدر زمان رو ميدونستيم. با اينكه كار خاصي نميكرديم ولي قدر يك ساعت و نيم ساعت و ده دقيقه رو ميدونستيم. ميدونستيم وقتي 5 تدريس تموم ميشه اگه خودمون به به سرعت به باجه تلفن نرسونيم ساعت 5:10 دقيقه يه گروه ديگه كه وقتشونه خودشون رو ميرسونن به مخابرات و ديگه بايد بيخايل بشي!
-
دوران آموزشي بهترين دوران واسه حس وقت و زمان و زندگي هست. يه جورايي آدم رو واسه شرايط سخت آماده ميكنه!
كساني بودن كه هفته اول يا روزهاي اول گريه ميكردن!!!!
يا مامان و باباشون (‌خونواده ) مي اومدن ديدنشون اونجا‌(‌جايي كه نزديك به 1300 كيلومتر از تهران فاصله داره )

Sunderlan
28-04-2012, 20:01
دوست عزیز چرا اشتباه راهنمایی می کنی؟اصلا میدونی سپاه سید الشهدا برای کجاست؟من توی دفتر فرماندهی یکی از نواحی بسیج به عنوان ارشد دارم خدمت میکنم...کل نواحی تهران زیر نظر سپاه محمد هستند...اصلا برین روی تابلوی ناحیه رو بخونین...نوشته سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ...

سپاه سید الشهدا برای استان تهران هستن و سپاه محمد با توجه به شرایط خاص پایتخت برای تهران بزرگ هستش فقط...

والله من اشتباه راهنمایی نکردم.اون چیزی رو که به چشم دیدم رو گفتم.
من پارسال یکی از بچه ها رو دیدم ناحیه کرج بود و کسری هم جور کرده بود و کسری رو هم
سپاه سیدالشهدا استان تهران تایید کرده بود.
یا یکی دیگه از بچه ها رو دیدم توی شهر ری بود اون هم همینطور کسری رو سپاه سیدالشهدا تایید کرده بود.
حالا ما چندتا برگه کسری رو دیدیم که حرف زدیم وگرنه حرف نمی زدیم.

خب حالا بنده تا اینجا دیده بودم گفتم.وگرنه نمی گفتم که!!!!

jacklondon110
28-04-2012, 20:42
والله من اشتباه راهنمایی نکردم.اون چیزی رو که به چشم دیدم رو گفتم.
من پارسال یکی از بچه ها رو دیدم ناحیه کرج بود و کسری هم جور کرده بود و کسری رو هم
سپاه سیدالشهدا استان تهران تایید کرده بود.
یا یکی دیگه از بچه ها رو دیدم توی شهر ری بود اون هم همینطور کسری رو سپاه سیدالشهدا تایید کرده بود.
حالا ما چندتا برگه کسری رو دیدیم که حرف زدیم وگرنه حرف نمی زدیم.

خب حالا بنده تا اینجا دیده بودم گفتم.وگرنه نمی گفتم که!!!!

خب عزیزم کرج میشه برای سپاه سیدالشهدا دیگه...همنطور که گفتن شهر تهران یا همون تهران بزرگ زیر نظر سپاه محمدرسول الله هستش...استان تهران هم زیر نظر سپاه سیدالشهدا...همه ی استانها یک سپاه دارن که بهشون میگن طرح دفاع موزاییکی...اما تهران به علت حساسیتش دارای 2 سپاه هستش...محمدرسول الله...سید الشهدا

Hamed 360
28-04-2012, 21:12
من میخوام ارتش بیفتم میشه کاری کرد که از قصد خودمو ارتش بندازم ؟

Sunderlan
28-04-2012, 21:15
خب عزیزم کرج میشه برای سپاه سیدالشهدا دیگه...همنطور که گفتن شهر تهران یا همون تهران بزرگ زیر نظر سپاه محمدرسول الله هستش...استان تهران هم زیر نظر سپاه سیدالشهدا...همه ی استانها یک سپاه دارن که بهشون میگن طرح دفاع موزاییکی...اما تهران به علت حساسیتش دارای 2 سپاه هستش...محمدرسول الله...سید الشهدا

داداش این رو خودم می دونم.
ولی یک دوتا از بچه ها رو هم دیدم که از شهر ری و خزانه بودند و کسری هم جور کرده بودند و گواهی کسری
رو هم سپاه سیدالشهدا تایید کرده بود.
حالا نمی دونم اینها از این ور به اون ور شوت می کنند.
اگر اونطوری حساب کنیم بیشتر از چندتا سپاه و صدتا ناحیه و حوزه ... توی همین تهران هستند.

fedaghi
28-04-2012, 21:48
اول باید بفهمی تاریخ اعزامت کی هست و بعد برگ آماده به خدمتت رو ببری یکی از پادگان های مورد نظر قسمت کارگزینی بهشون بگی که می خوای اینجا بیفتی و اگه سرباز واسه اون تاریخ بخوان خودشون میگن باید چیکار کنی.

---------- Post added at 11:48 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

سلام وضعیت کسر خدمت برای عضویت فعال به ازای هر سال چند روزه و برای عضو شورا چند روزه؟
مرسی
کسی نبود سوال ما رو جواب بده؟

ahad_judo
28-04-2012, 22:00
از قصدی وجود نداره.
اگر پارتی داری که میتونی ، اگرم نداری باید بشینی تا ببینی تقدیرت برات چی میخواد.:8:

Soroush-S
28-04-2012, 22:02
مرسی
عضو فعال هر 1 سال 21 روز و شورا را نمیدانم:27:

Hamed 360
28-04-2012, 23:14
از قصدی وجود نداره.
اگر پارتی داری که میتونی ، اگرم نداری باید بشینی تا ببینی تقدیرت برات چی میخواد.:8:
آخه چون همه میخوان برن سپاه گفتم شاید ما که میخوایم بریم ارتش بشه راحت رفت :20:

brothers000
28-04-2012, 23:24
من قبلا با دیپلم 7 ماه خدمت کردم در سال 84 و 85.دوره کد هم نخوردم چون نیرو دریایی دوره کد نداره.ولی توی تیپ با انواع اسلحه ها و توپ ها آشنا شدم که از صدتا دوره بدتر بوده.
پارسال 1/6 اعزام شدم و الان درجه ناوبانسومی دارم(همون ستوانسوم).تو نیرو دریایی درجه ها فرق میکنه.
نه نترس تا اون موقع تو این مملکت هزار جور اتفاق می افته.:20:

اتفاقا از همین لحاظ که شنیده بودم نیرو دریایی دوره کد نداره پرسیدم
درجه های نیرو دریایی هم تا حدودی آشنایی دارم باهاشون
درجه های رو بازویی هم فکر کنم قرمزه رنگشون

راستی کسی از دوستان اطلاعی درباره "دانشگاه هوایی ستاری" داره ؟
چه جور جاییه ؟
دوره آموزشیش چطوره ؟
و اینکه تو برگه سبز من با توجه به اینکه دیپلم هستم تاریخ اعزام رو زده بود 18 ام
ولی الان تو برگه سفید زده 19 ام فلان پادگان
داستان چیه به نظرتون ؟

ahad_judo
28-04-2012, 23:51
آخه چون همه میخوان برن سپاه گفتم شاید ما که میخوایم بریم ارتش بشه راحت رفت :20:
این روزا نیرو انتظامی بیشترین نیرو رو داره میگیره بعدش ارتش.سپاه هم که بیشترش مال افراد خاصی هست که تکمیلی داشته باشن و ....
به نظرم بگرد دنبال پارتی.ارتش هم سخته.نیرو هواییش از همش راحتتره.

---------- Post added at 12:51 AM ---------- Previous post was at 12:49 AM ----------

اتفاقا از همین لحاظ که شنیده بودم نیرو دریایی دوره کد نداره پرسیدم
درجه های نیرو دریایی هم تا حدودی آشنایی دارم باهاشون
درجه های رو بازویی هم فکر کنم قرمزه رنگشون

اگر منظورت وظیفه ها هست اینجوره:
زیر دیپلم تا دیپلم خط تیره
فق دیپلم 3 تا هست که بهشون میگن مهناوی1(همون گروهبان1) که رو بازوشون میزنن.
لیسانس ناوبانسوم (ستوانسوم)
فوق لیسانس ناوباندوم و الا آخر.

کلا طریقه شناسایی وظیفه ها از روی شلوارشون هست.خط قرمز دارن یا آبی رنگ برای بقیه نیروها.:46:
در مورد شهید ستاری هم جای خوبیه.نیرو هوایی ارتش.اگرم دیپلمی که باید 18 ام اعزام شی.زیاد مشکلی نیست.18 ام صبح ساعت 6 الی 7 توی میدون سپاه باش اگه بچه تهرونی.

mdmehry
29-04-2012, 00:53
اگه کسی دوره آموزش تکمیلی بسیج رو بره (منظورم دوره 45 روزه هستکه کفایت میدن) اون وقت حتمن تو سپاه می افته؟
اگه کسی غیبت داشته باشه چی؟ مشکلی براش پیش میاد؟ یعنی با غیبت داشتن گذراندن دوره تکمیلی برای کفایت دیگه فایده ای نداره؟
در ضمن مدرک بنده فوق لیسانس هست

ahad_judo
29-04-2012, 02:06
اگه کسی دوره آموزش تکمیلی بسیج رو بره (منظورم دوره 45 روزه هستکه کفایت میدن) اون وقت حتمن تو سپاه می افته؟
اگه کسی غیبت داشته باشه چی؟ مشکلی براش پیش میاد؟ یعنی با غیبت داشتن گذراندن دوره تکمیلی برای کفایت دیگه فایده ای نداره؟
در ضمن مدرک بنده فوق لیسانس هست
نه عزیز.اونا که حس ششمشون خبر نداره که شما تکمیلی دارین.
باید برین از طریق حوزه یه نامه بگیرین و برین سپاه شهرتون و بگین که با توجه به برگه تکمیلیتون میخواین اونجا پذیرش شین.یا اینکه برگه سبزتون رو ببرین سپاه با مدارک تکمیلی و بگین میخواین اونجا پذیرش شین.
با غیبت فایده داره ولی ممکنه سپاه پذیرشتون نکنه ولی اونم حل شدنیه.

brothers000
29-04-2012, 07:16
اگر منظورت وظیفه ها هست اینجوره:
زیر دیپلم تا دیپلم خط تیره
فق دیپلم 3 تا هست که بهشون میگن مهناوی1(همون گروهبان1) که رو بازوشون میزنن.
لیسانس ناوبانسوم (ستوانسوم)
فوق لیسانس ناوباندوم و الا آخر.

کلا طریقه شناسایی وظیفه ها از روی شلوارشون هست.خط قرمز دارن یا آبی رنگ برای بقیه نیروها.:46:
در مورد شهید ستاری هم جای خوبیه.نیرو هوایی ارتش.اگرم دیپلمی که باید 18 ام اعزام شی.زیاد مشکلی نیست.18 ام صبح ساعت 6 الی 7 توی میدون سپاه باش اگه بچه تهرونی.

آخه تو برگ سبز زده بود 18 ام اعزامم
ولی الان تو برگ سفید زده تاریخ حضور 19 ام و اسم و آدرس پادگان هم کامل زده
یعنی بازم باید با این شرایط 18 ام برم میدون سپاه ؟

Hamed 360
29-04-2012, 09:02
این روزا نیرو انتظامی بیشترین نیرو رو داره میگیره بعدش ارتش.سپاه هم که بیشترش مال افراد خاصی هست که تکمیلی داشته باشن و ....
به نظرم بگرد دنبال پارتی.ارتش هم سخته.نیرو هواییش از همش راحتتره.

---------- Post added at 12:51 AM ---------- Previous post was at 12:49 AM ----------

.
نیروانتظامی جزو سپاه هست یا ارتش ؟
من بخاطره ویزا و این چیزا میخوام برم ارتش مثل این که به اونایی که سپاه بودن گیر میدن :19:

mali.sh
29-04-2012, 09:47
من بخاطره ویزا و این چیزا میخوام برم ارتش مثل این که به اونایی که سپاه بودن گیر میدن :19:

حامد جان دادش
نیرو انتظامی نه جزو سپاه نه ارتش
نیروهای مسلح شامل
1- سپاه و بسیج( که نیروی زمینه سپاه با نیرو مقاومت بسیج اقدام شده) 2- ارتش 3- نیروی انتظامی 4 - وزارت دفاع

اینجورایی که من جویا شدم مثل اینکه بعضی از کشور های خاص برای دادن ویزا به نیرو های سپاه سختگیرن حتی برای کسانی که وظیفه بودن

.
.
.
.
.
.

ولی درکل سپاه جای خوبیه برا خدمت. من که اونجا خدمت میکنم طی 2 هفته گذشته(14 روز ) 4 روز رفتم که مجموع حضورم 4تا 7 ساعت(از ساعت7 تا 14) بوده.این 10 روز هم حتی 1روزش رو استحقاقی و تشویقی نگرفتم کم کم اوضاع دست میاد چند خط در میون بری خدمت ولی کنتور خدمت برات کارکنه:27:

ahad_judo
29-04-2012, 10:29
پیرو صحبت های دوستمون در بالا من شنیدم جدیدا همه کارت ها رو یه جور صادر میکنن تا کسی متوجه نشه طرف کدوم ارگان خدمت کرده.حالا صحت قضیه رو دوستن باید تائید کنن.

ahad_judo
29-04-2012, 10:43
آخه تو برگ سبز زده بود 18 ام اعزامم
ولی الان تو برگ سفید زده تاریخ حضور 19 ام و اسم و آدرس پادگان هم کامل زده
یعنی بازم باید با این شرایط 18 ام برم میدون سپاه ؟

والا تاریخا باید با هم بخونه.
شما یکسر تشریف ببر پلیس+10 ببین تاریخو اشتباه نزده باشن.اونجا بهت میگه که اشتباه کرده یا نه.

Hamed 360
29-04-2012, 10:57
پیرو صحبت های دوستمون در بالا من شنیدم جدیدا همه کارت ها رو یه جور صادر میکنن تا کسی متوجه نشه طرف کدوم ارگان خدمت کرده.حالا صحت قضیه رو دوستن باید تائید کنن.
همه ی کارت ها یجوره !؟ خوبه دیگه اینجوری کسی هم نمیفهمه کدوم گوری بودیم :31:
دوستان بیان بگند یه جوره یا نه ؟

jojo_90
29-04-2012, 11:05
یکی از دوستام تک پسره.چه مدارکی باید با خودش ببره اموزشی تا بعد اموزشی تو شهر خودش خدمت کنه؟:11:

SNOW PATROL
29-04-2012, 11:11
همه ی کارت ها یجوره !؟ خوبه دیگه اینجوری کسی هم نمیفهمه کدوم گوری بودیم :31:
دوستان بیان بگند یه جوره یا نه ؟

بله دوست عزیز همه کارت ها یه جوره و فقط وقتی اطلاعات مربوطه به یگان خدمتی مشخص میشه که وارد کارت خوان بشه چون رو کارت های جدید یه چیپ هست مثله کارت تلفن که اگه وارد سیستم بشه اطلاعات یگانی مشخص میشه

The Stig
29-04-2012, 12:12
گزینش سرباز معلمی رد شدم.امریه تعطیل شد.خدا به داد برسه

Hamed 360
29-04-2012, 12:24
بله دوست عزیز همه کارت ها یه جوره و فقط وقتی اطلاعات مربوطه به یگان خدمتی مشخص میشه که وارد کارت خوان بشه چون رو کارت های جدید یه چیپ هست مثله کارت تلفن که اگه وارد سیستم بشه اطلاعات یگانی مشخص میشه
خوبه دیگه اینجوری ببریم سفارت نمیفهمه ما کجا خدمت کردیم

G.D.ragon.Ir
29-04-2012, 13:58
دوستان, کسی درباره تعویض كارتهای معافیت قدیمی با هوشمند, چیزی میدونه؟ با توجه به اونچیزی که تو سایت ها خوندم الان (بعد از تموم شدن زمان پیش بینی شده) کارتم از اعتبار ساقته!!! امروز وقت ندارم برم پلیس +10 بخاطر همین اینجا پرسیدم. اگر کسی تو جریانه, ممنون میشم توضیح بده

T_L_O_T_D
29-04-2012, 16:32
من اواخر تیر ماه فارغ التحصیل می شم. از کی می تونم دفترچه پر کنم بفرستم؟ جوابم کی میاد؟ من بیشترین نگرانیم اینه تو سرما نرم آموزشی! اگر تابستون بفرستم کی تاریخ اعزامم می شه؟ می خوام سریع برم قال قضیه رو بکنم بره!

Milad4171
29-04-2012, 17:01
دوستان, کسی درباره تعویض كارتهای معافیت قدیمی با هوشمند, چیزی میدونه؟ با توجه به اونچیزی که تو سایت ها خوندم الان (بعد از تموم شدن زمان پیش بینی شده) کارتم از اعتبار ساقته!!! امروز وقت ندارم برم پلیس +10 بخاطر همین اینجا پرسیدم. اگر کسی تو جریانه, ممنون میشم توضیح بده

يه تاريخي داشت. 14 تومن ميدي واست الكترونيكي ميكنن!
هزينه اي هم كه داره واسه جستجو كردن و جمع آوري سوابق خدمتي هم محصوب ميشه!!!
حالا دقيقا يادم نيست ولي فكر كنم همينقدر بود!

G.D.ragon.Ir
29-04-2012, 17:19
يه تاريخي داشت. 14 تومن ميدي واست الكترونيكي ميكنن!
هزينه اي هم كه داره واسه جستجو كردن و جمع آوري سوابق خدمتي هم محصوب ميشه!!!
حالا دقيقا يادم نيست ولي فكر كنم همينقدر بود!ممنون, بیشترین نگرانی من این جمله هست "تاريخ مذكور قابل تمديد نبوده و پس از انقضاي مهلت فوق كارت‌هاي قديمي از اعتبار ساقط خواهند شد." منظورش اینه که بعد از اون تاریخ تا وقتی که هوشمند نشده از اعتبار ساقطه؟ نکنه یکوقت قاط بزنن و کلآ معافیت ما رو ملغی کنن :41:

SNOW PATROL
29-04-2012, 17:28
خوبه دیگه اینجوری ببریم سفارت نمیفهمه ما کجا خدمت کردیم

البته این در صورتی هست که استعلام گرفته نشه اگه از کارت استعلام بگیرند حتی کد ملی پدربزرگ همسایه تون هم مشخص میشه !!!

Hamed 360
29-04-2012, 17:44
البته این در صورتی هست که استعلام گرفته نشه اگه از کارت استعلام بگیرند حتی کد ملی پدربزرگ همسایه تون هم مشخص میشه !!!
نه من برای سفارت آمریکا و کانادا میخوام !
اونا هم مگه میتونن استعلام بگیرند ؟
کلا راهی داره که بفهمن ؟

SNOW PATROL
29-04-2012, 17:52
نه من برای سفارت آمریکا و کانادا میخوام !
اونا هم مگه میتونن استعلام بگیرند ؟
کلا راهی داره که بفهمن ؟

رفیق اونها اصلا کاری ندارن که شما خدمت رفتی یا نه پاسپورتت رو میشناسند و کاری ندارن که کجا خدمت کردی !!

DoOIViD
29-04-2012, 18:12
درود

امروز برگ سفيد اومد افتادم نيرو زميني ارتش.
نام مركز آموزش:‌ تكاور لشكرك.
آدرسش هست جاده لشكرك ابتداي جاده لواسان

كسي ميتونه راهنمايي كنه كه اينجا كلا چه جورياس ؟

جهت اطلاع خودم بچه تهرانم و فوق ديپلم اخراجي نرم افزار.

كلا با تجربه ها يكم راهنماييم كنين دمتون گرم.
در ضمن معاف از رزمم و اينكه الان به يه مشكل بزرگ خوردم...

پدرم 21 ماه خدمت تو منطقه جنگي داره در نتيجه 7 ماه كسري به من ميخوره. پادگانش شيراز بوده و تقدبرنامه هم داره.
دفترچه رو سال 90 فرستادم، كارت ايثارگري و مدارك و نامه هاش هم تا آخر 90 كاراشو انجام دادم.

حالا اين قانونو كه گذاشتن بلاتكليف شدم.
مشكلم اينه كه كسر خدمتم هنوز جايي ثبت نشده و تو قانون جديد گفتن تا 15 ارديبهشت بايد ثبت بشه و گواهيش رو بگيرم.
اصلا نگفتن كجا بايد ثبت بشه.
اگه محل خدمت بايد ثبت بشه كه اعزامم نوزدهمه و از مهلت ثبت (15ام) ميگذره.
پليس +10 ام كه ديگه اين كارو نميكنه همين امروز رفتم گفتن ديگه كار ما نيست به ما مربوط نميشه.

از طريق خود نظام وظيفه بايد اقدام كنم؟ اصلا تو قانون جديد اين 7 ماه كسري همچنان شامل حال من ميشه؟

Hamed 360
29-04-2012, 18:33
رفیق اونها اصلا کاری ندارن که شما خدمت رفتی یا نه پاسپورتت رو میشناسند و کاری ندارن که کجا خدمت کردی !!
کار دارن !
آمریکا تو فرم DS160 میپرسه که کجا خدمت کردی

fedaghi
29-04-2012, 19:12
گزینش سرباز معلمی رد شدم.امریه تعطیل شد.خدا به داد برسه
سلام مثل خودمی به هر دری زدم نشد سرباز معلمی جور نشد امریه جور نشد یه جای دیگه هم خواستم برم حقوقشم خوب بود نشد و حالا برای سپاه شهرستان اقدام کردم که اون هم چشم آب نمی خوره.

ahad_judo
29-04-2012, 19:46
سلام مثل خودمی به هر دری زدم نشد سرباز معلمی جور نشد امریه جور نشد یه جای دیگه هم خواستم برم حقوقشم خوب بود نشد و حالا برای سپاه شهرستان اقدام کردم که اون هم چشم آب نمی خوره.
عزیز حقوق رو بیخیال.
فکر کردی تفاوت سرباز صفر با منی که لیسانسم چقدره؟
همش 25 تومنه 3-4 تومن بالا پایین.که این روزا پول دو تا آدامسه.
امریه جایی گیرت اومد برو وگرنه باید بری تو پادگانا و با اعصابت بازی میشه.

---------- Post added at 08:44 PM ---------- Previous post was at 08:42 PM ----------

ممنون, بیشترین نگرانی من این جمله هست "تاريخ مذكور قابل تمديد نبوده و پس از انقضاي مهلت فوق كارت‌هاي قديمي از اعتبار ساقط خواهند شد." منظورش اینه که بعد از اون تاریخ تا وقتی که هوشمند نشده از اعتبار ساقطه؟ نکنه یکوقت قاط بزنن و کلآ معافیت ما رو ملغی کنن :41:
من پست شما رو امروز صبح دیدم فکر کنم.به نظرتون به جای نشستن بهتر نبود امروز میرفتید پلیس+10؟؟؟؟

---------- Post added at 08:46 PM ---------- Previous post was at 08:44 PM ----------

من اواخر تیر ماه فارغ التحصیل می شم. از کی می تونم دفترچه پر کنم بفرستم؟ جوابم کی میاد؟ من بیشترین نگرانیم اینه تو سرما نرم آموزشی! اگر تابستون بفرستم کی تاریخ اعزامم می شه؟ می خوام سریع برم قال قضیه رو بکنم بره!
1 سال از تاریخ فارغ التحصیلیت وقت داری دفترچه پست کنی.میخوای به سرما نخوری دی ماه پست کن یا بهمن ماه.ولی از من میشنوی زود برو شرشو بکن که فردا روز مثل ماها پشیمون میشی که چرا 2-3 ماه زودتر دفترچمونو پست نکردیم.از تجربیات دیگران استفاده کن دوست عزیز.

ar2007
29-04-2012, 20:03
بچه ها من کسر بسیجمو بهمن 90بردم یگانم اونام با فرم الف فرستادن اما هنوز معلوم نیس نظام وظیفه تایید کرده یا نه چیکار باید بکنم که بفهمم؟

Hamed 360
29-04-2012, 20:13
دوستان سربازی از ساعت چند تا چنده ؟
من دفترچمو پست کنم چقدر طول میکشه تا اعزام بشم ؟
اونایی که میرن دنبال معافیت پزشکی دیرتر اعزام میشند ؟
ببخشید سوالا زیاد شدها !:46:

Pami
29-04-2012, 20:19

طبق قانون خدمت سربازی 24 ساعته هست ، اما تایم اداری معمولا ساعت 7 الی 2 بعد از ظهر هست ( بستگی به موقعیت خدمتی ، یگان ، فرمانده ، وضعیت یگانتون و نوع نیرویی که توش هستین داره )

ahad_judo
29-04-2012, 20:29
من دفترچمو پست کنم چقدر طول میکشه تا اعزام بشم ؟
اونایی که میرن دنبال معافیت پزشکی دیرتر اعزام میشند ؟
ببخشید سوالا زیاد شدها !:46:
قسمت اولشو که دوستمون پاسخ دادن.
قسمت دومش:
با توجه به زمان حال سریعا اعزام میشی.بین 2 تا 8 ماه حدودا.شما فکر کنم دیپلم باشی یه مقدار دیرتر از لیسانسه ها اعزام میشی چون نیروی دیپلم بیشتره.
اگر بری دنبال معافیت پزشکی بالطبع به دلیل کمیسیون ها و این کاغذ بازیها اعزامت عقب میوفته(اگر معاف نشی).

ahad_judo
29-04-2012, 20:37
بچه ها من هم یه سوال دارم:

آیا با دفترچه خدمات درمانی نیروهای مسلح(وظیفه ها) پر کردن دندون و عصب کشی رایگانه؟

Pami
29-04-2012, 20:49
آیا با دفترچه خدمات درمانی نیروهای مسلح(وظیفه ها) پر کردن دندون و عصب کشی رایگانه؟

بله رایگانه ، تنها هزینه ای که می پردازید پول دارو هست اون هم با کسر مبلغ بیمه

HITB0Y
29-04-2012, 21:17
بچه ها من هم یه سوال دارم:

بله رایگانه ، تنها هزینه ای که می پردازید پول دارو هست اون هم با کسر مبلغ بیمه
موقع سربازی من با اون دفترچه یه عمل جراحی اضطراری انجام دادم...هزینش بیرون حدود 2 میلیون بود...ولی برا من رایگان شد...:31:
وضعم خیلی خراب بود,هزینش هر چقدر هم بود ناگزیر باید میپرداختم ولی خداروشکر هم از لحاظ جراحی و هم از لحاظ هزینه همه چیز به بهترین شکل انجام گرفت.
ارتش بهترین پزشک ها رو داره...:46:
البته این هیچ چیز جای سلامتی رو نمیگیره...:20:خدایا شکرت.

piishii
29-04-2012, 21:17
یعنی 20 روز دیگه میاد خلاص شیم بعد 17 ماه که زندگیمون رو پاوس دادند و اطلاعات ذهنمون رو پاک کردند ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

brothers000
29-04-2012, 23:06
والا تاریخا باید با هم بخونه.
شما یکسر تشریف ببر پلیس+10 ببین تاریخو اشتباه نزده باشن.اونجا بهت میگه که اشتباه کرده یا نه.

آخه هم برگه هایی که از +10 گرفتم (برگ سبز و سفیدی که پرینت کرد) توش انیجوری تاریخ زده بود هم خود اصل برگه ها که پست برام آورد در خونه !
که البته میگن تاریخ اعزام برگ سبز یعنی زمانی که بری نظام وظیفه تا پادگان آموزشی رو برات مشخص کنن و بگن امروز یا فردا یا فلـان روز برید اینجا
ولی تو برگ سفید اونایی که آدرس پادگان آموزشی رو مینویسه و تاریخ و ساعت حضور میزنه فکر نکنم دیگه لازم باشه قبلش نظام وظیفه هم برن
امروز کلی تلاش کردم از طریق سایت پلـیس و شماره گویا و خود شماره تلفن های نظام وظیفه آمارشو بگیرم که دستم به جایی نرسید و نتونستم ارتباط برقرار کنم
پلیـس +10 هم مسئول نظام وظیفه اش خیلی شوته !
همیشه هم سرش شلوغه و گیج میزنه طرف !
فکر کن هم باجه نظام وظیفه هست هم کارت سوخت :18:

hamijoon
29-04-2012, 23:13
یعنی 20 روز دیگه میاد خلاص شیم بعد 17 ماه که زندگیمون رو پاوس دادند و اطلاعات ذهنمون رو پاک کردند ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بكــــش ديگه پس ...

Hamed 360
29-04-2012, 23:31
طبق قانون خدمت سربازی 24 ساعته هست ، اما تایم اداری معمولا ساعت 7 الی 2 بعد از ظهر هست ( بستگی به موقعیت خدمتی ، یگان ، فرمانده ، وضعیت یگانتون و نوع نیرویی که توش هستین داره )
من مثلا تهران بیوفتم ساعت 2 میرم خونه دیگه !؟
چیکار میکنیم تا ساعت 2 آخه ؟ اونجا کتاب هم میشه خوند ؟:31:

DoOIViD
29-04-2012, 23:36
درود

امروز برگ سفيد اومد افتادم نيرو زميني ارتش.
نام مركز آموزش:‌ تكاور لشكرك.
آدرسش هست جاده لشكرك ابتداي جاده لواسان

كسي ميتونه راهنمايي كنه كه اينجا كلا چه جورياس ؟

جهت اطلاع خودم بچه تهرانم و فوق ديپلم اخراجي نرم افزار.

كلا با تجربه ها يكم راهنماييم كنين دمتون گرم.
در ضمن معاف از رزمم و اينكه الان به يه مشكل بزرگ خوردم...

پدرم 21 ماه خدمت تو منطقه جنگي داره در نتيجه 7 ماه كسري به من ميخوره. پادگانش شيراز بوده و تقدبرنامه هم داره.
دفترچه رو سال 90 فرستادم، كارت ايثارگري و مدارك و نامه هاش هم تا آخر 90 كاراشو انجام دادم.

حالا اين قانونو كه گذاشتن بلاتكليف شدم.
مشكلم اينه كه كسر خدمتم هنوز جايي ثبت نشده و تو قانون جديد گفتن تا 15 ارديبهشت بايد ثبت بشه و گواهيش رو بگيرم.
اصلا نگفتن كجا بايد ثبت بشه.
اگه محل خدمت بايد ثبت بشه كه اعزامم نوزدهمه و از مهلت ثبت (15ام) ميگذره.
پليس +10 ام كه ديگه اين كارو نميكنه همين امروز رفتم گفتن ديگه كار ما نيست به ما مربوط نميشه.

از طريق خود نظام وظيفه بايد اقدام كنم؟ اصلا تو قانون جديد اين 7 ماه كسري همچنان شامل حال من ميشه؟
كسي نيس بدونه تو اين شرايط بايد چي كار كرد؟
من 4 روز بيشتر وقت ندارم همه كسري ها تا 15 ام همين ماه بايد ثبت بشن :41:

ahad_judo
29-04-2012, 23:52
كسي نيس بدونه تو اين شرايط بايد چي كار كرد؟
من 4 روز بيشتر وقت ندارم همه كسري ها تا 15 ام همين ماه بايد ثبت بشن :41:
عزیز من درست نمیدونم ولی شنیده بودم که باید رفت بنیاد ایثارگران و اونجا ثبتش کرد.

---------- Post added at 12:52 AM ---------- Previous post was at 12:50 AM ----------

آخه هم برگه هایی که از +10 گرفتم (برگ سبز و سفیدی که پرینت کرد) توش انیجوری تاریخ زده بود هم خود اصل برگه ها که پست برام آورد در خونه !
که البته میگن تاریخ اعزام برگ سبز یعنی زمانی که بری نظام وظیفه تا پادگان آموزشی رو برات مشخص کنن و بگن امروز یا فردا یا فلـان روز برید اینجا
ولی تو برگ سفید اونایی که آدرس پادگان آموزشی رو مینویسه و تاریخ و ساعت حضور میزنه فکر نکنم دیگه لازم باشه قبلش نظام وظیفه هم برن
امروز کلی تلاش کردم از طریق سایت پلـیس و شماره گویا و خود شماره تلفن های نظام وظیفه آمارشو بگیرم که دستم به جایی نرسید و نتونستم ارتباط برقرار کنم
پلیـس +10 هم مسئول نظام وظیفه اش خیلی شوته !
همیشه هم سرش شلوغه و گیج میزنه طرف !
فکر کن هم باجه نظام وظیفه هست هم کارت سوخت :18:
افتادی وسط یه مشت پت و مت.
شما همون 19 ام برو.اگر هم گفتن بگو تو برگ سفیدم زده.
میرفتی از یه پلیس+10 دیگه ای می پرسیدی.

DoOIViD
30-04-2012, 00:17
عزیز من درست نمیدونم ولی شنیده بودم که باید رفت بنیاد ایثارگران و اونجا ثبتش کرد.[COLOR="Silver"]

باشه عزيز ميپرسم شايد اينجا كه شما گفتيد باشه.

brothers000
30-04-2012, 11:11

ببین دوست عزیز خدمت اصلا اینجوری نیست که به خواست خودت شرایطت ردیف بشه (مگه با استفاده از بند پ درست و حسابی)
ولی در حالت معمول باید سعی کنی با شرایط مختلف و پیش بینی نشده ای که برات رقم میخوره کنار بیای
چون اولا ممکنه هر جایی با شرایط زمانی مختلف بیفتی
هم اینکه کارت تایم آزاد کم داشته باشه یا حتی خیلی زیاد
خلاصه اینکه به قول گفتنی خدمت جایی نیست که بگی نمیخوام و نمیام و نمیخورم و خوشم نمیاد و ...
خدمت جایی هست که فقط باید سعی کنی به بهترین نحو اطلاعت کنی (اینو خیلی از کسایی که همین الان سرباز هستن میگن !)

افتادی وسط یه مشت پت و مت.
شما همون 19 ام برو.اگر هم گفتن بگو تو برگ سفیدم زده.
میرفتی از یه پلیس+10 دیگه ای می پرسیدی.

یعنی شاید باورت نشه !
ولی خیلی اوضاع پلیـس +10 محلمون داغونه !
اتفاقا خودمم به سرم زد برم جای دیگه بپرسم ولی اولا واقعا وقتشو ندارم (چون مسیر طولانی میشه)
دوما هم این پسر خالمون هم میگفت واسه اونم تاریخ اعزام برگه سبز و سفیدش انگار فرق داشته !
ولی کماکان درام تاشمو میکنم از نظام وظیفه بپرسم ولی خطاش همیشه اشغاله !

Pami
30-04-2012, 14:21

رفتن 2 بستگی به خیلی موارد داره که بهت گفتم ، مثلا تو اداره ما 90% افسر ها و درجه دار ها ساعت 2 میزنن بیرون ، اون 10% هم جاهایی که کار اداری شون زیاد هست تا 3-4 نگه میدارن بعد میرن

تا ساعت 2 شما اعم از انواع حمالی های رایگان ، بیگاری ، جور کادری کشیدن و خیلی موارد دیگه رو انجام میدی !

seyed usef
30-04-2012, 14:43
سلام
برای ما که در شرف رفتن به سربازی هستیم خیلی مفید میتونه باشه...
ممنون

T_L_O_T_D
30-04-2012, 16:09
آقا خشم شب هنوز هست؟ منظورم با رگبار وارد شدن و اشک آور و .... من از یک نفر شنیدم گفت نه من خدمت کردم خشم شب نداشت این جوری. راسته؟ یا هنوز به همون شدت قبلش هست؟

ahad_judo
30-04-2012, 16:40
آقا خشم شب هنوز هست؟ منظورم با رگبار وارد شدن و اشک آور و .... من از یک نفر شنیدم گفت نه من خدمت کردم خشم شب نداشت این جوری. راسته؟ یا هنوز به همون شدت قبلش هست؟
تو ارتش که همچین چیزی نیست.
من شنیده بودم تو بقیه جاها هم طی این سالها ، چندین نفر سکته کردن و دیگه از این کارا نمیکنن.
دوستان که تو بقیه ارگانها هستن بیان نظر بدن.

beelzebub123
30-04-2012, 19:21
دوستان چجوري ميشه تو شهر محل سكونت خدمت كرد؟:31: آشنا ميخواد يا نه؟:5::5:

Milad4171
30-04-2012, 19:42
خشم شب رو همه ازش ميترسن. نميدونم چيه آخه. باحاله كه :31:
شما مثلا داريد واسه جنگ آماده ميشيد وقتي شب يهو به قول خودشون دشمنه حمله كنه ديگه خواب و بيدار حاليش نيست. ميزنه ميتركونه!
واسه ما بدبختا چون يكم شيطوني كرده بوديم يه چيزي تو اين مايه ها زدن. خشم شب كه البته از طرف يكي ازاين آدمهاي عوضي انجام شد. يكي كه كلا مريضي داشت كه سربازا رو اذيت كنه‌( يه بار هم درگيري شديدي بين اون و دو تا سرباز پيش اومد كه فرستادنش از اردوگاه رفت پسره هم فرستادن بهداري. خلع درجه شد يارو!
ولي كلا اين داستان خشم شب اينه كه اول منور ميندازن بعد چند تا تير هوايي‌(‌واسه ما اينطوري بود‌) بعد ميان بين چادرها و البته داخل چادرها گاز اشك آور ميندازن!!!
حالا يكي نيست بگه آخه موجودات بي مغز! اومديم و خشم شب زدين . تو اون تاريكي كه ادم فقط 45 دقيقه طول ميكشه كه با نور ماه‌ و ستاره دور و وردش رو يكم ببينه اين سرباز بدبخت چطوري آمده باش بره 200 متر اونور تر آماده باش وايسته؟؟؟
:19:
البته من چادرم كنار بود و رديف اول. بيشتر رديف آخري ها رو ميرفتم چك ميكردن. من با خيال راحت پا شدم. رفتم
صبح كه شد ديدم يه كپسول گاز اشك آور تو چادمونه كه عمل نكرده و الا ميتونستم شرط ببندم با مشكل تنفسي كه من دارم 100% خفه شده بودم !!!!!
:13:

asemuna
30-04-2012, 20:14
دوستان یک سوال داشتم
من امریه یه جایی هستم و در اونجا تعهدی دادم و نامردا یک فرم دادند و سریع گفتن وقت نیست برید محضر رسمیش کنید منم درست نخوندمش
حالا که خوب می خونم میبینم که انگار ترکمنچای رو امضا کردم !
نوشته با اطلاع کامل از مفاد مقررات مربوط به مشمولین وظیفع مامور در ... متعهد به رعایت کامل مفاد ان شده و ملزم میگردد پس از طی دوره خدمت ضرورت به مدت یکسال تمام در هر محلی که ... معین فرمایند بنحو احسن انجام وظیفه نمایم و در صورت استنکاف ملزم به پرداخت خسارات بشرح مندرج در شرایطو مقررات مربوطه میباشم
ضمنا ... اختیار و اجازه غیر قابل عدول میدهم کارت پایان خدمت مرا به مدت یکسال پس از پایان خدمت تسلیم نماید

پایینش نوشته بدینوسیله گواهی میشود اقای ... باشمخصات فوق الذکر تعهدات بالا را پذیرفته اند و این تعهد نامه در دفترخانهبشماره ... در دفاتر رسمی ثبت گردیده و امضای نامبرده گواهی می شود
مهر و امضای رئیس دفترخانه

یعنی واقعا باید یک سال اضافه خدمت کنم به من اونموقع گفتن اگر بخواهیمت به صورت قراردادی باهات 1 ساله کار میکنیم:18:

خسارتش هم 2 برابر دریافتی هامه
حالا می فهمم چرا حقوق ما رو کردن 230 تومن و هر چی بهشون میگم حقوق سربازای دیگه اونجا حدود 100 تومنه میگن نه درسته
میخوان منو بزارند تو منگنه .

ahad_judo
30-04-2012, 21:01
دوستان یک سوال داشتم
من امریه یه جایی هستم و در اونجا تعهدی دادم و نامردا یک فرم دادند و سریع گفتن وقت نیست برید محضر رسمیش کنید منم درست نخوندمش
حالا که خوب می خونم میبینم که انگار ترکمنچای رو امضا کردم !
نوشته با اطلاع کامل از مفاد مقررات مربوط به مشمولین وظیفع مامور در ... متعهد به رعایت کامل مفاد ان شده و ملزم میگردد پس از طی دوره خدمت ضرورت به مدت یکسال تمام در هر محلی که ... معین فرمایند بنحو احسن انجام وظیفه نمایم و در صورت استنکاف ملزم به پرداخت خسارات بشرح مندرج در شرایطو مقررات مربوطه میباشم
ضمنا ... اختیار و اجازه غیر قابل عدول میدهم کارت پایان خدمت مرا به مدت یکسال پس از پایان خدمت تسلیم نماید

پایینش نوشته بدینوسیله گواهی میشود اقای ... باشمخصات فوق الذکر تعهدات بالا را پذیرفته اند و این تعهد نامه در دفترخانهبشماره ... در دفاتر رسمی ثبت گردیده و امضای نامبرده گواهی می شود
مهر و امضای رئیس دفترخانه

یعنی واقعا باید یک سال اضافه خدمت کنم به من اونموقع گفتن اگر بخواهیمت به صورت قراردادی باهات 1 ساله کار میکنیم:18:

خسارتش هم 2 برابر دریافتی هامه
حالا می فهمم چرا حقوق ما رو کردن 230 تومن و هر چی بهشون میگم حقوق سربازای دیگه اونجا حدود 100 تومنه میگن نه درسته
میخوان منو بزارند تو منگنه .
به ما که لیسانسیم 57 تومن دارن میدن چطوری به شما 230؟؟؟
واقعا بد اشتباهی کردی که نخوندی ولی نوشته کارتت دیر میاد.فکر کنم منظورش اینه که اگه کارت گیر باشه کارتتو دیر میفرستن ولی از یه جا برد کردی چون کارت پایان خدمت میاد در خونتون نه دست اونا.ولی مواظب باش که ازت خسارتی چیزی نگیرن و خیلی باهوش عمل کن.

---------- Post added at 10:01 PM ---------- Previous post was at 09:58 PM ----------

دوستان چجوري ميشه تو شهر محل سكونت خدمت كرد؟:31: آشنا ميخواد يا نه؟:5::5:
اگه 10 صفحه اخیر رو میخوندید به جواب میرسیدید.
خدمت در شهر خودت به 3 عامل شانس و پارتی و مدارک ربط داره.
1-مثلا شانسی میوفتی تو یه نیرویی مثلا ارتش.بعدش میندازنت شهر خودت که واسه تهرونیا طبق گفته رئیس نظام وظیفه تهران اکثرشون رو میندازن تهران.
2-پارتی که یعنی اگر داشته باشی نباید غم هیچی رو داشته باشی و از قبل خودت رو تو شهر خودت ببین.
3-اگر مدارک تک پسری یا متاهل بودن هم داشته باشی به احتمال خیلی قوی میوفتی شهر خودت.

و اما اگر اینا رو نداشته باشی باید مثل خیلی از دوستان تو جاهای مختلف خدمت کنید.
موفق باشید.

asemuna
30-04-2012, 21:11
به ما که لیسانسیم 57 تومن دارن میدن چطوری به شما 230؟؟؟
واقعا بد اشتباهی کردی که نخوندی ولی نوشته کارتت دیر میاد.فکر کنم منظورش اینه که اگه کارت گیر باشه کارتتو دیر میفرستن ولی از یه جا برد کردی چون کارت پایان خدمت میاد در خونتون نه دست اونا.ولی مواظب باش که ازت خسارتی چیزی نگیرن و خیلی باهوش عمل کن.

---------- Post added at 10:01 PM ---------- Previous post was at 09:58 PM ----------

جالبیش اینه که فقط استان ما این تعهدات مسخره رو گرفته وبقیه بچه ها تو اموزشی از همین سازمان تعهدی ندادند .230 تومن : این جور اشتباها زیاد پیش میاد و معمولا اخرین روز که برای تسویه حساب میری از حلقومتون می کشن بیرون
از این می ترسم که اونا سوئ استفاده کنند مجبورم کنند دو برابر همین پولو پس بدم در حالی که اگر حقوق منم همون 57 باشه کل 16 ماهش میشه 912 تومن دوبرابرش نهایتش کار میکنم دو تومن می دم یک سال زندگیم رو می خرم ولی اگر همین 230 رو حساب کنند میشه 7 - 8 میلیون که عمرا با کار کردن نمیشه

ahad_judo
30-04-2012, 21:13
جناب asemuna حالا که دوباره متن رو خوندم فهمیدم چه کلاهی سرت رفته.
به نظرم بذار خدمتت تمام شه بعد برو شکایت کن.اگر بری با یه وکیل مشورت کنی بهتره.قضیه یه کم بودار شده و حساب عمرت هست.

brothers000
01-05-2012, 07:41
یعنی شاید باورت نشه !
ولی خیلی اوضاع پلیـس +10 محلمون داغونه !
اتفاقا خودمم به سرم زد برم جای دیگه بپرسم ولی اولا واقعا وقتشو ندارم (چون مسیر طولانی میشه)
دوما هم این پسر خالمون هم میگفت واسه اونم تاریخ اعزام برگه سبز و سفیدش انگار فرق داشته !
ولی کماکان دارم تلاشمو میکنم از نظام وظیفه بپرسم ولی خطاش همیشه اشغاله !

دیروز رفتم +10 و البته یه ساعتی که طرف یکم سرش خلوت تر بود
هم برگه سفید هم برگه سبز رو دادم بهش و گفت باید 18 ام بری نظام وظیفه دسته بندی بشی و 19 ام هم بری پادگان
حالا سوالم از دوستان اینه که برگ سبز رو باید به نظام وظیفه تحویل داد و برگه سفید رو به پادگان ؟
در واقع تا حالا از دوستان کسی بوده موقع اعزام اول نظام وظیفه نرفته باشه ؟ یعنی شده همچین چیزی ؟

تو ارتش که همچین چیزی نیست.
من شنیده بودم تو بقیه جاها هم طی این سالها ، چندین نفر سکته کردن و دیگه از این کارا نمیکنن.
دوستان که تو بقیه ارگانها هستن بیان نظر بدن.

بله منم از اکثر بچه هایی که دارن ارتش خدمت میکنن شنیدم یه همچین چیزی نیست!
فقط یکشیون میگفت تو اردو خشم شب زدن و این بنده خدا هم یهو یه چند نفر دیگه از بالای تپه پرت کردن پایین (احتمالا مثلا شوخی بوده دیگه) طرف هم پاش گیر کرده به سنگ تیز و داغون شده...

ehsan102
01-05-2012, 08:05
خدمتای حالا همه آسون شده الان هر کی می تونه بره

ahad_judo
01-05-2012, 11:06
دیروز رفتم +10 و البته یه ساعتی که طرف یکم سرش خلوت تر بود
هم برگه سفید هم برگه سبز رو دادم بهش و گفت باید 18 ام بری نظام وظیفه دسته بندی بشی و 19 ام هم بری پادگان
حالا سوالم از دوستان اینه که برگ سبز رو باید به نظام وظیفه تحویل داد و برگه سفید رو به پادگان ؟
در واقع تا حالا از دوستان کسی بوده موقع اعزام اول نظام وظیفه نرفته باشه ؟ یعنی شده همچین چیزی ؟

کلا هر دو برگ پیش خودت باید بمونه و روزی که میری پادگان میدی به مسئول پذیرش تا برات پرونده تشکیل بده.
فقط روز اعزامت برگ سبزتو میگیرن تا اسما رو بخونن و آخر کار بهت پس میدن.
در ضمن حتما روز اعزامت برو نظام وظیفه.

AMIRHJ
01-05-2012, 13:19
حامد جان دادش
نیرو انتظامی نه جزو سپاه نه ارتش
نیروهای مسلح شامل
1- سپاه و بسیج( که نیروی زمینه سپاه با نیرو مقاومت بسیج اقدام شده) 2- ارتش 3- نیروی انتظامی 4 - وزارت دفاع

اینجورایی که من جویا شدم مثل اینکه بعضی از کشور های خاص برای دادن ویزا به نیرو های سپاه سختگیرن حتی برای کسانی که وظیفه بودن

.
.
.
.
.
.

ولی درکل سپاه جای خوبیه برا خدمت. من که اونجا خدمت میکنم طی 2 هفته گذشته(14 روز ) 4 روز رفتم که مجموع حضورم 4تا 7 ساعت(از ساعت7 تا 14) بوده.این 10 روز هم حتی 1روزش رو استحقاقی و تشویقی نگرفتم کم کم اوضاع دست میاد چند خط در میون بری خدمت ولی کنتور خدمت برات کارکنه:27:

سلام دوستان

من 1/4 اعزامم ، بعد هر جا تونستم برای پذیرش اقدام کردم
دفاع - سپاه - امریه
تکمیلی رو گذروندم

میخوام بدونم اولا دفاع بهتره یا سپاه
دوما الان نتیجه چی مشه
کجا میوفتم من بالاخره

الان چند جا دیگم هست برم ثبت نام کنم؟!

تشکرات

---------- Post added at 02:19 PM ---------- Previous post was at 02:15 PM ----------

سلام علیکم
بررسی کردم دیدم 2 جا زده پذیرش نیرو بدون قید داستن کارت پایان خدمت
گفتم به دوستان اطلاع بدم ، اقدامش ضرری نداره
1- دفاع 2 اطلاعات

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

brothers000
01-05-2012, 16:21
کلا هر دو برگ پیش خودت باید بمونه و روزی که میری پادگان میدی به مسئول پذیرش تا برات پرونده تشکیل بده.
فقط روز اعزامت برگ سبزتو میگیرن تا اسما رو بخونن و آخر کار بهت پس میدن.
در ضمن حتما روز اعزامت برو نظام وظیفه.

خودمم به همین نتیجه رسیدم که همون 18 ام برم نظام وظیفه
اینجوری خیال خودمم راحت میشه
فقط به نظرت کله رو کی کچل کنم ؟
نوشته با 4 بزنید، ولی میگن بعضی جاها گیر میدن...
با 2 بزنم خوبه ؟

ahad_judo
01-05-2012, 16:39
خودمم به همین نتیجه رسیدم که همون 18 ام برم نظام وظیفه
اینجوری خیال خودمم راحت میشه
فقط به نظرت کله رو کی کچل کنم ؟
نوشته با 4 بزنید، ولی میگن بعضی جاها گیر میدن...
با 2 بزنم خوبه ؟
17 ام کچل کن.:31:
با 4 بزن. 2 دیگه خیلی سفید میشه سرت.
معمولا تهرونیا اعزامشون خوب میوفته.فکر کنم نیرو مازاد بودی درسته؟

jimb0
01-05-2012, 18:26
سلام. بین سرباز دیپلمه با سرباز فوق دیپلم یا لیسانس چه فرقی هست؟؟؟ یعنی امتیازای سرباز تحصیلکرده چیه؟؟؟ مثل کچل کردن و کسری خدمت.. تو قانون جدید تغییری کرده یا نه؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید... :11:

ahad_judo
01-05-2012, 18:37
سلام. بین سرباز دیپلمه با سرباز فوق دیپلم یا لیسانس چه فرقی هست؟؟؟ یعنی امتیازای سرباز تحصیلکرده چیه؟؟؟ مثل کچل کردن و کسری خدمت.. تو قانون جدید تغییری کرده یا نه؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید... :11:
فوق دیپلم با لیسانس انچنان تفاوت محسوسی ندارند.
ولی دیپلمه چرا..رک بگم. دپلمه میره برجک-آبدارچی میشه-دائم پست میده یا خیلی شانس بیاره میره یه جا راحت مثل بهداری که اونم حمالی های خودشو داره.
ولی بقیه هم به نوعی دیگر حمالی میکشن ازشون.مثلا پست لیسانسا خیلی خیلی کمتره و اگرم باشه یه مقامی داره.بعضیاشون هم با سربازا یه جورن و سختی های اونو تا مقداری می کشن.
ولی یه چیزی بگم.در کل همه سربازن و این درجه ها ارزش انچنانی ندارن.

jimb0
01-05-2012, 19:04
فوق دیپلم با لیسانس انچنان تفاوت محسوسی ندارند.
ولی دیپلمه چرا..رک بگم. دپلمه میره برجک-آبدارچی میشه-دائم پست میده یا خیلی شانس بیاره میره یه جا راحت مثل بهداری که اونم حمالی های خودشو داره.
ولی بقیه هم به نوعی دیگر حمالی میکشن ازشون.مثلا پست لیسانسا خیلی خیلی کمتره و اگرم باشه یه مقامی داره.بعضیاشون هم با سربازا یه جورن و سختی های اونو تا مقداری می کشن.
ولی یه چیزی بگم.در کل همه سربازن و این درجه ها ارزش انچنانی ندارن.
ممنون که جواب دادی... فقط کچلی رو نگفتی با کسری تو قانون جدید؟؟؟ آخه من دانشجو کاردانی پیوسته ام بخاطر یه سری مشکلات شاید ادامه ندم برم خدمت

Layken
01-05-2012, 19:13
ممنون که جواب دادی... فقط کچلی رو نگفتی با کسری تو قانون جدید؟؟؟ آخه من دانشجو کاردانی پیوسته ام بخاطر یه سری مشکلات شاید ادامه ندم برم خدمت

موی سر بستگی به ارگانی هستش که توش میوفتی
ارتس
سپاه
نیروی انظامی

هر کدوم قوانین خاص خودش رو نسبت به موی سر دارن که باز هر کدوم پادگان های خاص خودشون رو دارن که فرمانده اون لشکر تیپ یا پادگان چه تصمیمی گرفته...

چون من در ارتش بودم این طور بود که...

دیپلم ها و زیر دیپلم ها صفر کامل همین که سیاهی مو نشون داده شد میره میزنه
فوق دیپلم شماره 4 و کمی بیشتر ..
لیسانس و بالا تر موهای مرتب اما نه زیاد پرپشت حدود 20 و 22 اینا...

در ارتش درجه فوق دیپلم گروهبان یک هستش و لیسانس ستوان 2 هستش..

+
وضعیت کسری ها هم به کلی دگرگون شده حتما دفترچه رو مطالعه کن...
+
توصیه میکنم درست رو تموم کن بعد برو خدمت ...:46:

ahad_judo
01-05-2012, 19:20

دوستمون در بالا در مورد مو گفتن.ولی به نظر من با همون 4 بزن.
ولی درست رو تمام کن.حیفه.حیف عمر و وقتت.
کسری هم که به غیر بسیج همش ول شده فعلا.

brothers000
02-05-2012, 07:52
17 ام کچل کن.:31:
با 4 بزن. 2 دیگه خیلی سفید میشه سرت.
معمولا تهرونیا اعزامشون خوب میوفته.فکر کنم نیرو مازاد بودی درسته؟

منظورم این بود امروز فردا با 2 بزنم که تا روز اعزام هم یکم بلندتر شده باشه هم با حس کچلی بیشتر آشنا بشم :31:
از چه لحاظ میگی تهرونیا اعزامشون خوب میوفته ؟
نه، نیرو مازاد نبودم...

ahad_judo
02-05-2012, 11:47
منظورم این بود امروز فردا با 2 بزنم که تا روز اعزام هم یکم بلندتر شده باشه هم با حس کچلی بیشتر آشنا بشم :31:
از چه لحاظ میگی تهرونیا اعزامشون خوب میوفته ؟
نه، نیرو مازاد نبودم...
معمولا بعد از اموزشی میندازنشون شهر خودشون.چون رئیس نظام وظیفه تهران این حرفو زده و خیلی از دوستام که بچه تهرون بودن افتادن شهر خودشون.
ولی بچه های جنوب اعزاماشون بد میوفته.یا زاهدان یا بندر عباس و بوشهر.:41:

Vmax
02-05-2012, 14:08
من اول تیرماه اعزاممه ... با مدرک کارشناسی ارشد .
به احتمال زیاد نیروی انتظامی میفتم ...
میخواستم ببینم کلاً پادگانهای نیروی انتظامی برای آموزشی کدوم شهرها هستند .
ممنون میشم راهنمایی کنید .

hellpatrol
02-05-2012, 14:25
من اول تیرماه اعزاممه ... با مدرک کارشناسی ارشد .
به احتمال زیاد نیروی انتظامی میفتم ...
میخواستم ببینم کلاً پادگانهای نیروی انتظامی برای آموزشی کدوم شهرها هستند .
ممنون میشم راهنمایی کنید .
دوست عزیز شما به احتمال خیلی زیاد آموزشی میوفتید شهید ادیبی مزرن آباد یا مالک اشتر اراک...چون مالک اشتر چندین سال که از نظر امکانات بهترین پادگان نیروی انتظامی هستش و خیلی دارن بهش می رسن ( دلیلش رو نمی دونم ولی میگن اراک رو می خوان به یه قطب نظامی تبدیل کنند ).البته همه اینا زمانیه که شما نیروی انتظامی باشید.

AMIRHJ
02-05-2012, 18:00
سلام دوستان

من 1/4 اعزامم ، بعد هر جا تونستم برای پذیرش اقدام کردم
دفاع - سپاه - امریه
تکمیلی رو گذروندم

میخوام بدونم اولا دفاع بهتره یا سپاه
دوما الان نتیجه چی مشه
کجا میوفتم من بالاخره

الان چند جا دیگم هست برم ثبت نام کنم؟!

تشکرات

---------- Post added at 02:19 PM ---------- Previous post was at 02:15 PM ----------

سلام علیکم
بررسی کردم دیدم 2 جا زده پذیرش نیرو بدون قید داستن کارت پایان خدمت
گفتم به دوستان اطلاع بدم ، اقدامش ضرری نداره
1- دفاع 2 اطلاعات

سلم دوستان
این سوال منم پاسخ بدید
خدا خیرتون بده
دفاع یا سپاه
کدوم بهتره

hellpatrol
02-05-2012, 18:36
سلم دوستان
این سوال منم پاسخ بدید
خدا خیرتون بده
دفاع یا سپاه
کدوم بهتره
دوست من جواب پرسش شما کاملا به آینده..اخلاقیاتت و کلی پارامترهای دیگه بستگی داره.فقط خودت می تونی بیشتر با کدام سازگاری داری.البته سربازی هنوزم حساب و کتاب نداره,می تونم بهت بگم کدوم بهتر ولی نمی خوام بعدا پشیمونت کنم.

brothers000
02-05-2012, 19:19
معمولا بعد از اموزشی میندازنشون شهر خودشون.چون رئیس نظام وظیفه تهران این حرفو زده و خیلی از دوستام که بچه تهرون بودن افتادن شهر خودشون.
ولی بچه های جنوب اعزاماشون بد میوفته.یا زاهدان یا بندر عباس و بوشهر.:41:

نمیدونم
ولی بودن بچه های همین تهران و کرج هم که افتادن جاهای دور
حتی به ندرت بودن کسایی که سمت سیستان و کرمان هم خدمت کردن
ولی به قول شما در حال حاضر و اکثریت ساکنین تهران همینطورن که فرمودید
البته بازم استثنا ها رو نباید فراموش کرد
ولی کلا خدا کنه طوری بشه که هر کی تو شهر خودش چه برای تحصیل چه خدمت سربازی بیفته...

AMIRHJ
02-05-2012, 23:55
دوست من جواب پرسش شما کاملا به آینده..اخلاقیاتت و کلی پارامترهای دیگه بستگی داره.فقط خودت می تونی بیشتر با کدام سازگاری داری.البته سربازی هنوزم حساب و کتاب نداره,می تونم بهت بگم کدوم بهتر ولی نمی خوام بعدا پشیمونت کنم.

سلام دوست گرامی
میفهمم دوست عزیز

منتها میخوام بزور کلی بگی کدوم بهتره

hellpatrol
03-05-2012, 01:36
سلام دوست گرامی
میفهمم دوست عزیز

منتها میخوام بزور کلی بگی کدوم بهتره
اگه می تونی با یه سری چیزا بسازی بهت می گم سپاه...شک نکن.چون با هر دوشون کاملا آشناییت دارم.شرمنده که نمی تونم اینجا اون یه سری چیزا رو بهت بگم:31:.خواستی بهم پیغام بده در خدمتم.

soltann
03-05-2012, 12:28
سلم دوستان
این سوال منم پاسخ بدید
خدا خیرتون بده
دفاع یا سپاه
کدوم بهتره
دوست عزیز وقتی تکمیلی داری حتما برو سپاه که اموزشی نداشته باشی

AMIRHJ
03-05-2012, 17:32
اگه می تونی با یه سری چیزا بسازی بهت می گم سپاه...شک نکن.چون با هر دوشون کاملا آشناییت دارم.شرمنده که نمی تونم اینجا اون یه سری چیزا رو بهت بگم:31:.خواستی بهم پیغام بده در خدمتم.

دوست عزیز وقتی تکمیلی داری حتما برو سپاه که اموزشی نداشته باشی

سلام
ممنون دوستان عزیز

من بر عکس فکر میکردم

میدونید من برام راحتی اولویت نیست
میخوام که حداقل ببرن منو واحد مهندسیشون ، من یه چیزی یاد بگیرم .
چون کارشناسی برق قدرت دارم

من رفتم سپاه ، بهم فرم پذیرش داد گفت بیا کاراشو کردم
دفاع هم یکی از دوستان کاراشو برام کرد

حالا نمیدونم کدومشون منو بر میداره

ببخشید مگه دفاع گوااهی تکمیلی رو به عنوان آموزشی قبول نمیکنه؟

فک کنم من که 1/4 اعزامم باید یه 15-20 روز دیگه کد محل آموزشیمو بدن ، بعد میشه فهمید کجا میفتم ، درسته>
یا دیرتر ؟ راه دیگه ای که نیست ؟

hellpatrol
03-05-2012, 22:57
سلام
ممنون دوستان عزیز

من بر عکس فکر میکردم

میدونید من برام راحتی اولویت نیست
میخوام که حداقل ببرن منو واحد مهندسیشون ، من یه چیزی یاد بگیرم .
چون کارشناسی برق قدرت دارم

من رفتم سپاه ، بهم فرم پذیرش داد گفت بیا کاراشو کردم
دفاع هم یکی از دوستان کاراشو برام کرد

حالا نمیدونم کدومشون منو بر میداره

ببخشید مگه دفاع گوااهی تکمیلی رو به عنوان آموزشی قبول نمیکنه؟

فک کنم من که 1/4 اعزامم باید یه 15-20 روز دیگه کد محل آموزشیمو بدن ، بعد میشه فهمید کجا میفتم ، درسته>
یا دیرتر ؟ راه دیگه ای که نیست ؟
دوست عزیز اگه دقیقش رو می خوای سالهاست که در تمامی ارگانها تو 10 روز آخر آموزشی محل خدمت تعیین میشه.همش هم زیر نظر ستاد فرماندهی نیروهای مسلح که کدوم ارگان کجا بفرسته ( ببین چقدر بیکارن ) اینم واسه اینه که مثلا تو هر ارگانی پارتی بازی نشه ( عمرا )
هر جای ایران,هر ارگانی هم باشی 2زار چیز بدرد بخور رشتت بهت یاد نمیدن...همش یه جور بیگاریه با کلاس واسه تحصیلکردها.اینم از من داشته باش تا می تونی اصلا نگو هیچ وقت که چیزی بلدی چون از اون لحظه به بعد دیگه فاتحه ات خوندس.کلی مسئولیت بزرگ میرزن سرت...حالا ما گفتیم.

hellpatrol
04-05-2012, 01:59
با سلام به همه دوستان عزیز که می دونم خیلی نگران وضعیت سربازیشون هستن...می خواستم مثل یک برادر کوچیکشون چند خط براشون حرف دلمو بزنم.

دوستان عزیز حق دارید که اینهمه نگران باشید و به این در و اون در بزنید تا خدمدتتو ن رو زودتر و راحتر تموم کنید ولی به نظر من به چند دلیل هر چی به سر و صدا تر برید و تمومش کنید بهتره

بیاین با عقل و منطق برخورد کنیم و واسه چند لحظه هم که شده احساس رو بریزیم دور.عقل میگه واسه چیزی ارزش قائل شو و وقتتو بزار که برات سود داشته باشه ( البته سود از نظر مثبت نه حق کشی و نامردی ) مثلا علم شما رو , سرمایه ات رو , معنویاتت رو ,... تمام این موارد اصلا در سربازی ازش خبری نیست وهمشو قبل یا بعد از سربازی و با شوق و علاقه می تونید بدست بیارید (نه با زور و اجبار در دوران سربازی ) و حتی خدمت به مملکتت رو,البته این رو قبول دارم ولی به شرطی که ببینید بعد از این دو سال خدمت به این آب و خاک برای شما تره هم خورد می کنند یا نه??? به همون خدایی که بالا سرتونه , نه ( گفتم عقل و منطق برخورد کنید.شما کاری انجام میدید در عوضش هم باید کاری برای شما انجام بدند )کسی در راه خدا سربازی نمیره ولی جنگ میره برای کشورش,این دو تا خیلی با هم فرق دارند,دقت کنید خواهشن.کاری که به اجبار باشه عشقی هم توش نیست.ببخشید ولی همه این حرفا که سربازای بیچاره رو از ترس اضافه خدمت مجبور می کنند که بگند : مرد زندگی شدیم,مسئولیت پذیر شدیم,...و غیره حرفه مفته.آخه این چه مرد بار اومدنی که با بیگاری و با هر توهینی از مافوق شنیدنه و غیره می خوان به ما یاد بدن؟؟؟ ما جوونا باید با فحش خوردن و کوچیک شدن مرد زندگی بشیم؟؟؟ اگه اینه که واسه همتون متاسفم.

ببخشید دوستان عزیز اگه بخوام بگم خیلی حرف دارم که براتون بزنم ولی اعصاب همه شما رو خورد می کنم ( چون حقیقته و همه ما ازش داریم فرار می کنیم )
خواهش دارم ازتون اگه قراره که برید سربازی فقط بی سر و صدا جوری که حتی یک روز اضافه نداشته باشید تمومش کنید و برید دنبال زندگیتون که تو سربازی حلوا خیرات نمی کنند و چیزی هم به داشته هاتون اضافه نمیشه. اینم از من داشته باشید که هیچ زمان حین خدمت عنوان نکنید که کاری یا سواد چیزی رو بلدید که از اونروز فاتحه شما خونده شده.( همه این حرفا با عقل و منطق بود و عشق به وطن یه چیز دیگس که محاله نسل ما و به بعد درکش کنند,پس خواهشن حرف از خدمت به وطن رو نزنید )

با تشکر

S126
04-05-2012, 05:58
من چند بار هم گفتم ولی باز می گم.
اینکه میگن توی یگان اگر گفتن چه کار بلدین و شما چیزی نگین ، این اصلا به نفعتون نیست.
من نمی دونم این از کجا اومده؟ مثلا اگر شما بگین کاری بلد نیستیم ، بهتون بادبزن و صندلی میدن و میگن بشین اینجا استراحت کن؟ نه عزیزم ، اگر سرباز باشی که میری قسمت حمالی و خدمات و آشپرخانه و باغبانی و... میگن کاری بلد نیستی؟ خوب بیل که بلدی بزنی! جارو که میتونی بزنی ، آجر که می تونی خالی کنی و....

من خودم توی عقیدتی یگان هستم . یکی از کارهام اینه که موقعی که سرباز جدید میان (غیر از افسر و درجه دار که از خود اداره ع.س میگیریم) ، میرم و سرباز گزینش میکنم برای عقیدتی . مثلا راننده و گرافیست و خطاط و...

اول از همه سرباز های جدید که میان توی یکان میپرسم که چه کاری بلدین ، اگر کسی کاری که به درد ما بخوره رو بلد بود ، بعد از تائید فرمانده مون ، جذبش میکنیم و خدمت براش میشه هتل. یعنی نه نگهبانی ، نه صبحگاه ، کار راحت ، محیط و جو دوستانه تر و هزار تا مزیت دیگه نسبت به سایر قسمت های یگان. (البته حفاظت اطلاعات یگان هم همین طور هست.اگر بتونید جذب بشید که البته فقط سرباز میگیره)

حالا مثلا اگر اونی که روز اول ازش پرسیدم چه کار بلدی ، چیزی نمیگفت ، الان کجا بود؟ توی تقسیمات یگان می افتاد یکی از شهر های بد و آب و هوا ، برای یه مرخصی یه هفته ای و سرزدن به خونه اش باید 3 ماه صبر میکرد. نگهبانی یه شب در میون و هزار مسئله دیگه.

من خودم چطوری جذب شدم؟ توی آموزشی ما رو بردن برای گزینش ، ازمون پرسیدن چکار بلدین ؟ من هم گفتم فلان کار و فلان کار . حالا اگه نمی گفتم ، با توجه به اینکه رشته ام هم مکانیک بود و اصلا به درد ارتش نمیخورد 100 درصد دوره کد تکاوری میخوردم (مثلا بقیه مکانیک ها )و الان معلوم نبود توی کدوم جهنم دره ای ، توی یگان بودم.

شما توی 21 ماه سربازی ، اگر کاری که بلدی و دوست داری رو انجام بدی خیلی بهتر از اینه که کاری که اصلا دوست نداری و بلد نیستی رو انجام بدی.

vahid.hd
04-05-2012, 11:54
سلام دوستان عزیز
در مورد معافیت تحصیلی یک مشکلی واسم پیش اومده که خیلی وقته ذهنم رو مشغول کرده
من متولد نیمه ی دوم سال هستم (16/7/72 )
از همون اول هم برای کنکور سال دوم- سال92 - برنامه ریزی کردم
ولی با این قانون جدید من 6 ماه بعد از مهر ماه امسال وقت دارم که خودم رو معرفی کنم وگرنه غیبت می خورم ( درسته ؟ )
رو این حساب فروردین 92 به خدمت اعزام میشم و کنکور سال دوم هم لغو میشه !

لطفا راهنمایی کنید که چه راهی وجود داره تا من بتونم کنکور سال آینده رو شرکت کنم

omid.pari
04-05-2012, 15:00
من چند بار هم گفتم ولی باز می گم.
اینکه میگن توی یگان اگر گفتن چه کار بلدین و شما چیزی نگین ، این اصلا به نفعتون نیست.
من نمی دونم این از کجا اومده؟ مثلا اگر شما بگین کاری بلد نیستیم ، بهتون بادبزن و صندلی میدن و میگن بشین اینجا استراحت کن؟ نه عزیزم ، اگر سرباز باشی که میری قسمت حمالی و خدمات و آشپرخانه و باغبانی و... میگن کاری بلد نیستی؟ خوب بیل که بلدی بزنی! جارو که میتونی بزنی ، آجر که می تونی خالی کنی و....

من خودم توی عقیدتی یگان هستم . یکی از کارهام اینه که موقعی که سرباز جدید میان (غیر از افسر و درجه دار که از خود اداره ع.س میگیریم) ، میرم و سرباز گزینش میکنم برای عقیدتی . مثلا راننده و گرافیست و خطاط و...

اول از همه سرباز های جدید که میان توی یکان میپرسم که چه کاری بلدین ، اگر کسی کاری که به درد ما بخوره رو بلد بود ، بعد از تائید فرمانده مون ، جذبش میکنیم و خدمت براش میشه هتل. یعنی نه نگهبانی ، نه صبحگاه ، کار راحت ، محیط و جو دوستانه تر و هزار تا مزیت دیگه نسبت به سایر قسمت های یگان. (البته حفاظت اطلاعات یگان هم همین طور هست.اگر بتونید جذب بشید که البته فقط سرباز میگیره)

حالا مثلا اگر اونی که روز اول ازش پرسیدم چه کار بلدی ، چیزی نمیگفت ، الان کجا بود؟ توی تقسیمات یگان می افتاد یکی از شهر های بد و آب و هوا ، برای یه مرخصی یه هفته ای و سرزدن به خونه اش باید 3 ماه صبر میکرد. نگهبانی یه شب در میون و هزار مسئله دیگه.

من خودم چطوری جذب شدم؟ توی آموزشی ما رو بردن برای گزینش ، ازمون پرسیدن چکار بلدین ؟ من هم گفتم فلان کار و فلان کار . حالا اگه نمی گفتم ، با توجه به اینکه رشته ام هم مکانیک بود و اصلا به درد ارتش نمیخورد 100 درصد دوره کد تکاوری میخوردم (مثلا بقیه مکانیک ها )و الان معلوم نبود توی کدوم جهنم دره ای ، توی یگان بودم.

شما توی 21 ماه سربازی ، اگر کاری که بلدی و دوست داری رو انجام بدی خیلی بهتر از اینه که کاری که اصلا دوست نداری و بلد نیستی رو انجام بدی.

منم حرفه شما رو تایید میکنم.
فقط بعضی کارها هستش که ریسکش زیاده و همچنین مسئولیت هم داره که توصیه میشه قبول نکنید و دنبالش نرید مثل رانندگی (البته اونم شانسیه ولی خوب ممکنه دردسر ساز بشه)

S126
04-05-2012, 20:00
منم حرفه شما رو تایید میکنم.
فقط بعضی کارها هستش که ریسکش زیاده و همچنین مسئولیت هم داره که توصیه میشه قبول نکنید و دنبالش نرید مثل رانندگی (البته اونم شانسیه ولی خوب ممکنه دردسر ساز بشه)

ببین ، اگر اون کسی که داره وارد یگان میشه به اندازه کافی باهوش باشه ، می تونه توی همون روز اول که تقسیم میکنند توی یگان یه جای خوب برای خودش دست و پا کنه.

من خودم درجه دار بودم و جایی هم که باید خدمت میکردم از قبل معلوم بود و خودم هم این رو می دونستم. ولی اگه سرباز یا درجه دار آزاد بودم ، همون روز اول میرفتم توی ستاد فرماندهی (هیئت رئیسه یا هر قسمت فرماندهی یگان که اون یگان مخصوص داره ) و درخواست میدادم برای رانندگی رئیس و فرمانده ها.
کلا بهترین جا برای راننده ها و سرباز ها همون رانندگی برای فرمانده ها و امیر ها و روسا هست. البته من ارتش رو میگم برای ناجا یا سپاه رو خبر ندارم چطوریه.

ولی توی هر یگانی راننده فرمانده شدن یعنی برش در حد تیغ موکت بری ! از سرباز در دژبان برو تا بالا. یعنی نگهبانی بی نگهبانی ! مرخصی خوب . یعنی استفاده از همه مزایا. یعنی رفتن با رئیس به بهترین جاها و البته که خیلی هم جاهای متنوع (مگه روسا جای بد هم میرن؟ )و اصلا نمی فهمین چطوری زمان گذشت. ماشین خوب هم در اختیارتون میذارن که اذیتتون نکنه. خلاصه اگرخواستید راننده بشید برید راننده رئیس بشید وگرنه دور رانندگی رو خط بکشید.

farhad_persona
04-05-2012, 20:14
بچه ها من الان 24 شب یک بار نگهبانی میدم. بقیه سربازا بگن چند شب یک بار نگهبانی دارن

amir_oyama
04-05-2012, 21:24
بچه ها من الان 24 شب یک بار نگهبانی میدم. بقیه سربازا بگن چند شب یک بار نگهبانی دارن

من ئخودم لوحه نگهبانی میچیدم بطور متوسط دو روز نگهبانی یه شب خواب سال 86-87
حالا یه روز بالا پایین هم میشد

Majid-6120
04-05-2012, 21:36
آقا بحث کارو مسئولیت شد ...

کسی که دست به تایپش عالی باشه و کلا خوره کامپیوتر باشه براشون اهمیت داره یا نه ؟ میشه مسئولیتی گرفت تو این حوزه ؟

AhmadReza.
04-05-2012, 23:08
سلام
من هنوز نرفتم سربازی میخوام بدونم چه کارهایی رو باید قبل از سربازی انجام داد که به نفعم بشه
من سوم دبیرستانم و متولد 30/10/72
میخوام بعدا پشیمون نشم که اگه زودتر یا دیرتر یا هرچی این کارها رو کرده بودم بهتر میشد.
مرسی
راستی سوال دوست بالایی رو هم منم دارم اگه میشه جواب بدین

nikmaram
05-05-2012, 00:31
با سلام
من دیپلمه هستم و چند سال هم غیبت خوردم و الان مشمول غایب هستم و بالاخره بعد از چند سال غیبت و برای فرار از محرومیتهای شغلی و اجتمائی تصمیم گرفتم برم سربازی و هیچ چیزی هم از سربازی نمیدونم
بنابراین چند تا سوال دارم
اگه کمکم کنید و جواب بدین ممنون میشم چون دغدغه شدیدی دارم

سوال اول و دوم کمی خاص هست
1-کسی که میره سربازی چند درصد احتمال کشته شدنش هست؟
2-آیا هر سالی که میگذره آمار مربوط به کشته شدگان سربازی رو اعلام میکنن یا خیر؟ مثلا کسی میدونه همین سال 90 که گذشت چند تا سرباز در خدمت سربازی کشته شدند؟
3-من 187 سانت قد و 59 کیلوگرم وزن دارم و تقریبا انسان ظریف الجسه و نحیفی هستم آیا من شانسی دارم که برای معافیت پزشکی اقدام کنم و حد اقلش معاف از رزم بشوم؟

اگه جواب بدید دعاتون میکنم

S126
05-05-2012, 08:48
اصولا کارهای اداری ، پایه اش تایپ نامه و رسم جدول و اگر بازهم مهارت داشته باشید ، طراحی پوستر واز این جور کارهاست که همه قسمت های اداری یگان بهش محتاجن و سربازان کمی هم متاسفانه به این جور مهارت ها ، تسلط دارن. اگر رفتین توی یگان ، حتما روی این نقطه قوت تاکید کنید . اینطوری میشید تایپیست و هر روز از صبح تا ظهر پشت یه کامپیوتر توی یه اتاق هستید که از توی خیابون و زیر آفتاب و باد وبارون و گرما و سرما راحت میشید.

احمد رضا: توصیه من اینه که حتما برو دانشگاه و با مدرک تحصیلی بیا خدمت که خیلی به نفعته.برو یه بسیج محله ای جایی هم خودت رو ثبت نام کن و کارت فعالت رو بگیر. کاری که ما به خاطر غرور بیجا و متلک های بقیه انجام ندادیم و الان می بینیم همونهایی که حتی 1 ریال به این چیزها اعتقاد ندارن ، میان و کسری های چند ماه چند ماه میارن. روی حرف کسی هم اصلا تره خورد نکن . برو دوره های تکمیلی رو بگذرون و توی یه قسمت سپاه پذیرش بگیر.

نیک مرام: آمار کشته شده ها یه چیز محرمانه هست و کمتر کسی بهش دسترسی داره .
ولی اگر مناطق عملیاتی مرزی نباشه (که اونجا هم تلفات خیلی کم هست به نسبت اون چیزی که همه فکر میکنن) بقیه قسمتها احتمال مرگ، مثل احتمال کشته شن زمان رفتن به دانشگاه و سر کار و... هست.

S126
05-05-2012, 16:10
والا ما که هر کسی رو دیدیم بسیجی فعاله و کسری گرفته به گفته خودش که سالی یک بار هم پاش به پایگاه باز نشده. ضمنا اینها همه حرفه . خیلی ها الان عضو هستن و صداش رو در نمیارن . توی خدمت من خیلی دو رویی دیدم . اصلا باید دورویی کنی. یک ماه کسری می دونی یعنی چی؟ یک روز ، اصلا یک ساعت .

من هم قبل از خدمت مثل شما فکر میکردم و الان می بینم هر کی بیشتر ..... کرد امتیاز بیشتری هم گرفت. استخدام ، دانشگاه ، سربازی و.... تازه من از الان باید دنبال کار بگردم .....

hamid_diablo
05-05-2012, 17:42
سلام بچه ها

آخرین خبرها از کسری خدمت(تحصیلی و ایثارگران) دارید

چی شد بلاخره؟؟؟؟؟؟؟؟

ahad_judo
05-05-2012, 17:42
والا ما که هر کسی رو دیدیم بسیجی فعاله و کسری گرفته به گفته خودش که سالی یک بار هم پاش به پایگاه باز نشده. ضمنا اینها همه حرفه . خیلی ها الان عضو هستن و صداش رو در نمیارن . توی خدمت من خیلی دو رویی دیدم . اصلا باید دورویی کنی. یک ماه کسری می دونی یعنی چی؟ یک روز ، اصلا یک ساعت .

من هم قبل از خدمت مثل شما فکر میکردم و الان می بینم هر کی بیشتر ..... کرد امتیاز بیشتری هم گرفت. استخدام ، دانشگاه ، سربازی و.... تازه من از الان باید دنبال کار بگردم .....
من هم تو سربازی خیانت از دوستان زیاد دیدم.
مخصوصا دوستایی که میگفتن نرید کسری بیارید ولی روزای اخر طرف 4 ماه میاورد.البته ما که کسری نداشتیم ولی این دورویی ها به ما ضربه میزد.
بیخیال اصلا.

Hamed 360
05-05-2012, 19:51
من نمیگم کسی از این کارا نمیکنه ! خیلیا میکنه ولی اگه ما هممون بخوایم این شکلی فک کنیم تا 100 سال دیگه باید همین بدبختی که تو این کشور میکشیم رو بکشیم !
تازه شخصیت خودت رو خورد کنی که مثلا 2-4 ماه کسری بخوریم !
No way dude !

brothers000
05-05-2012, 19:52
احمد رضا: توصیه من اینه که حتما برو دانشگاه و با مدرک تحصیلی بیا خدمت که خیلی به نفعته.برو یه بسیج محله ای جایی هم خودت رو ثبت نام کن و کارت فعالت رو بگیر. کاری که ما به خاطر غرور بیجا و متلک های بقیه انجام ندادیم و الان می بینیم همونهایی که حتی 1 ریال به این چیزها اعتقاد ندارن ، میان و کسری های چند ماه چند ماه میارن. روی حرف کسی هم اصلا تره خورد نکن . برو دوره های تکمیلی رو بگذرون و توی یه قسمت سپاه پذیرش بگیر.

اتفاقا منم میخواستم در مورد این قضیه دو کلوم حرف برنم
واقعا اگه فکر الان رو چند سال پیش داشتم هم فعالم رو میگرفتم هم دوره تکمیلی !
بذار هر کی هر چی میخواد بگه !
تو شرایطی که هر کس به فکر پیش بردن کار خودشه دیگه حرف زدن از خیانت به مردم و این چیزا واقعا مسخره اس !
با یه گل هم هیچ موقع بهار نمیشه !
بهتره آدم یکم منطقی فکر کنه تا بفهمه تو جایی که همه چی غلطه درست بودن هم غلطه
وسلام

asemuna
05-05-2012, 20:18
اقا من برای گرفتن مدرک موقت لیسانسم باید چه کار کنم
من امریه ام مثل اینکه باید از ارتش نامه ببریم کسی میدونه ؟

ahad_judo
05-05-2012, 23:28
اقا من برای گرفتن مدرک موقت لیسانسم باید چه کار کنم
من امریه ام مثل اینکه باید از ارتش نامه ببریم کسی میدونه ؟
موقت رو همین جوری بهت میدن.
اصل رو به این راحتی نمیدن.:31:

mahyarasadi65
06-05-2012, 14:56
با سلام خدمت دوستان. من 5 ماه از خدمتم را با مدرک لیسانس در نیرو زمینی ارتش خدمت کردم و در حال حاضر به دلیل قبولی در کارشناسی ارشد معافیت تحصیلی دارم. میخواستم بدونم آیا برای ادامه خدمتم که از چند ماه آینده آغاز میشه میتونم امریه وزارت دفاع یا مکان های مشابه را بگیرم یا باید باز هم برگردم یگان نیرو زمینی؟

pedromi
06-05-2012, 16:02
با سلام

سوال بسیار بسیار مهم

پایه خدمتی 1/6/90 هستم. کارت ایثار جبهه پدرم هم هنوز مراحل اداری خود را در لویزان سپری می کنه و هنوز ثبت سیستم نشده؟ آیا این راسته که تا 15 اردیبهشت وقت داشتیم ثبت کنیم؟
آخه تو بخشنامه چیز دیگه ای خورده این متن کاملش هست:
همچنین سربازانی که در سال 1390 به خدمت اعزام شده و تاکنون به هر دلیل کسر خدمت آنان صادر نشده است، همچنان در شمول مصوبه سال 1390 قرار داشته و صدور کسر خدمت آنان تا پایان خدمت بلامانع است.

مگه این معنیش ایتن نیست که هنوز فرصت داریم تا ثبت کنیم؟ آخه یه عده از دوستان میگین دیگه نمیشه کاری کرد.
لطفاً راهنماییم کنید.
متشکرم

ar2007
06-05-2012, 18:37
با سلام

سوال بسیار بسیار مهم

پایه خدمتی 1/6/90 هستم. کارت ایثار جبهه پدرم هم هنوز مراحل اداری خود را در لویزان سپری می کنه و هنوز ثبت سیستم نشده؟ آیا این راسته که تا 15 اردیبهشت وقت داشتیم ثبت کنیم؟
آخه تو بخشنامه چیز دیگه ای خورده این متن کاملش هست:
همچنین سربازانی که در سال 1390 به خدمت اعزام شده و تاکنون به هر دلیل کسر خدمت آنان صادر نشده است، همچنان در شمول مصوبه سال 1390 قرار داشته و صدور کسر خدمت آنان تا پایان خدمت بلامانع است.

مگه این معنیش ایتن نیست که هنوز فرصت داریم تا ثبت کنیم؟ آخه یه عده از دوستان میگین دیگه نمیشه کاری کرد.
لطفاً راهنماییم کنید.
متشکرم

درسته فرصت دارید. قضیه 15 اردیبهشت برای کسایی بود که قبل از عید اقدام کرده بودن برای کسری ولی اعزامشون 91 هست.

ahad_judo
06-05-2012, 21:28
با سلام خدمت دوستان. من 5 ماه از خدمتم را با مدرک لیسانس در نیرو زمینی ارتش خدمت کردم و در حال حاضر به دلیل قبولی در کارشناسی ارشد معافیت تحصیلی دارم. میخواستم بدونم آیا برای ادامه خدمتم که از چند ماه آینده آغاز میشه میتونم امریه وزارت دفاع یا مکان های مشابه را بگیرم یا باید باز هم برگردم یگان نیرو زمینی؟
عزیز دوباره میوفتی نیروزمینی.
ولی اگر پارتی کت کلفتی داری میتونه برات کاری کنه.زیر درجه امیر هم حساب نکن.

brothers000
07-05-2012, 09:25
اینم داستان امروز ما :
صبح کله ی سحر با کله کچل کرده رفتم نظام وظیفه (همون میدون سپاه)
طرفای 5:35 اونجا بودم
رفتم دیدم چند نفر دم دژبانی جلو در وایسادن که معلوم بود واسه اعزام اومدن
از دژبانی پرسیدم وسئول اعزام کیه و کی در باز میشه
گفت امروز اصلا اعزام نداریم و فقط تا ماه قبل بوده که 18 ام اعزام دیپلمه ها بوده و 19 ام عادی ها !
گفتم پس باید چکار کنیم ؟
اونم گفت کلا دیپلم و زیر دیپلم رو انداختن 19 ام
حالا به چه دلیلی نمیدونست اونم
و جالب تر اینکه هیچ جایی هم اعلام نکرده این قضیه رو (داشته باشید اطلاع رسانی رو)
خلاصه گفتم یک صبر کنم شاید کسی پاسخگو بود و جواب درست درمون تری داد
دیگه کم کم ساعت 6 شد و به تعداد کچل ها (و البته بعضی ها که هنوز کچل نکرده بودن) اضافه میشد
همه هم این سوال رو داشتن که تو برگ سبز زده اعزام 18 ام
ولی تو برگ سفید زده 19 ام
خلاصه بعد اینکه جمعیت جلوی در اصلی نظام وظیفه داشت زیاد میشد و البته هوا هم روشن تر میشد یه سرباز اومد گفت برید تو کوچه جلو در اونجا (درب ورودی مراجعین) که البته بسته بود و گفتن الان باز میشه، وایسید
حدود چهل پنجاه دقیقه بعد اینکه سربازه گفت الان در باز میشه بود که دیدیم در رو باز کردن
خلاصه همه ریختن تو و رفتیم تو خود سالن تا سوال کنیم
جالب اینکه تمام پرسنل خواب بودن انگار
و بعد هر سوالی که ازشون میشد با تاخیر 20-30 ثانیه ای جواب میدادن
بالاخره فهمیدیم که اعزام همون روز 19 ام هست که تو برگ سفید زده
و گفتن کسایی که تو برگ سفید براشون نوشته محل اعزام پادگان فلـان باید برن همونجا (یعنی کسایی که شهر خودشون افتادن)
بقیه هم که شهرستان افتادن تو خود برگ سفید تو محل اعزام زده مثلا نظام وظیفه میدون سپاه
خلاصه اینو عرض کردم خدمت دوستان که در جریان امر باشن
و لااقل اینطوری جای خالی این اطلاع رسانی ضعیف پر بشه

llvllr_zip
07-05-2012, 11:26
با سلام وخسته نباشين
من بچه تبريزم و 1 ماه بعد احتما لا برم سربازي و هنوز آماده به خدمتو نفرستادم و از اونجايي كه ليسانس هارو تو ماه هاي زوج اعزام مي كنند فكر كنم اول تير اعزامم رو بزنن! حالا يه آشنا پيدا كرديم كه مي تونه منو بندازه قرار گاه خاتم. در ضمن من رشتم مخابراته. مي خواستم ببينم كسي هست كه بدونه اونجا شرايطش چجوريه! كلا توضيح بده لطفا. چون بعضي ها ميگن شايد 1 ماه نري خونه و كلا اين ور اون ور باشي... اگه اينجوريه پس چرا ميگن امريه....؟! بعضي هام ميگن اينا اصلا جا براي اسكان نمي دن به سرباز و.....
لطفا راهنماييم كنين
با تشكر فراوان

M3HRD@D
07-05-2012, 14:56
سلام دوستان
این برگه آماده بخدمت ما هم اومد زمان اعزام 91/4/1
دوستان چند تا سوال داشتم:
1.من که قبلا با دیپلم 25 روز خدمت داشتم الان فوق دپیلم آموزشی رو بر میگردم همون پادگان قبلیم پیش دیپلمها یا کلا جام عوض میشه؟
2.تو این برگه ای که قرار یک هفته قبل اعزامم بفرستن میزنه کجا افتادم؟
3؟تو آموزشی میزارن کتاب با خودمون ببریم؟

با تشگر:11:

KenjiKenji
07-05-2012, 17:28
دوستان فردا اعزام به میبد یزد کسی هست؟

pedromi
07-05-2012, 19:01
با سلام

دوستان کسانی که سال 90 اعزام شدن میتونن کسری جبهه پدرشونو بعد از تاریخ 15 اردیبهشت ثبت کنن؟ یا دیگه نمی شه کاری کرد؟

متشکرم

ahad_judo
07-05-2012, 19:23
با سلام وخسته نباشين
من بچه تبريزم و 1 ماه بعد احتما لا برم سربازي و هنوز آماده به خدمتو نفرستادم و از اونجايي كه ليسانس هارو تو ماه هاي زوج اعزام مي كنند فكر كنم اول تير اعزامم رو بزنن! حالا يه آشنا پيدا كرديم كه مي تونه منو بندازه قرار گاه خاتم. در ضمن من رشتم مخابراته. مي خواستم ببينم كسي هست كه بدونه اونجا شرايطش چجوريه! كلا توضيح بده لطفا. چون بعضي ها ميگن شايد 1 ماه نري خونه و كلا اين ور اون ور باشي... اگه اينجوريه پس چرا ميگن امريه....؟! بعضي هام ميگن اينا اصلا جا براي اسكان نمي دن به سرباز و.....
لطفا راهنماييم كنين
با تشكر فراوان
در کل امریه واسه قرارگاه خاتم خوبه.
حرفهای دیگران هم بیخیال.برو از خودشون که مرجع هستن بپرس.
اعزامت هم فکر نکنم 1 تیر بشه و احتمالا بیوفتی 1 شهریور.رفیقم قبل عید پست کرد افتاد 1 تیر.شما که هنوز پست هم نکردی.

---------- Post added at 08:21 PM ---------- Previous post was at 08:20 PM ----------

سلام دوستان
این برگه آماده بخدمت ما هم اومد زمان اعزام 91/4/1
دوستان چند تا سوال داشتم:
1.من که قبلا با دیپلم 25 روز خدمت داشتم الان فوق دپیلم آموزشی رو بر میگردم همون پادگان قبلیم پیش دیپلمها یا کلا جام عوض میشه؟
2.تو این برگه ای که قرار یک هفته قبل اعزامم بفرستن میزنه کجا افتادم؟
3؟تو آموزشی میزارن کتاب با خودمون ببریم؟

با تشگر:11:
1-عزیز شما فوق دیپلم داری.با فوق دیپلما میوفتی نا با دیپلما.:5: اره احتمال 99% همون پادگان قبلی میوفتی.
2-اره میزنه.
3-چرا نذارن؟؟؟ ولی فکر کنم انقدر خسته باشی که نتونی بخونی.

---------- Post added at 08:23 PM ---------- Previous post was at 08:21 PM ----------

با سلام

دوستان کسانی که سال 90 اعزام شدن میتونن کسری جبهه پدرشونو بعد از تاریخ 15 اردیبهشت ثبت کنن؟ یا دیگه نمی شه کاری کرد؟

متشکرم
نه عزیز.نمیشه.شما اگر فرایند کاری رو انجام دادی شاید بشه کاری کرد.ولی اگر تازه میخوای بیوفتی دنبالش دیگه کار از کار گذشته.برای اطلاع بیشتر برید به مشاوره نظام وظیفه و یا آجودانی پادگانتون.

Hamed 360
07-05-2012, 19:33
من با معافیت از رزم بیفتم شهر خودم (تهران) چکارایی ممکنه بهم بدن ؟ دیپلم هستم
دیپلم های معاف از رزم چه فرقی با لیسانسه ها دارن ؟

llvllr_zip
07-05-2012, 19:46
[QUOTE=ahad_judo;6990552]در کل امریه واسه قرارگاه خاتم خوبه.
حرفهای دیگران هم بیخیال.برو از خودشون که مرجع هستن بپرس.
اعزامت هم فکر نکنم 1 تیر بشه و احتمالا بیوفتی 1 شهریور.رفیقم قبل عید پست کرد افتاد 1 تیر.شما که هنوز پست هم نکردی.

احد عزيز اونجا كه كادرش هيچ اطلاعاتي نميدن و فقط سنگ ميندازن جلو كارت... يعني آشنا نداشته باشي خيلي در صدش پايينه كه مسئول نيروي انساني كاري برات بكنه! برا همين از شما كمك خواستم. گفتم شايد از بچه ها كسي باشه كه اونجا خدمت كرده باشه و روالشو بدونه...! بازم ممنون احد جان بابت راهنماييت!:40:

pedromi
07-05-2012, 20:07
با سلام
مگه تاریخ ثبت کسری جبهه در 15 اردیبهشت مخصوص مشمولانی که سال 91 اعزام شدن نیست؟ من برج 6 سال 90 اعزام شدم. عین متن بخشنامه اینه:همچنین سربازانی که در سال 1390 به خدمت اعزام شده و تاکنون به هر دلیل کسر خدمت آنان صادر نشده است، همچنان در شمول مصوبه سال 1390 قرار داشته و صدور کسر خدمت آنان تا پایان خدمت بلامانع است.
پس چرا دوستان میگن تا آخر 15 اردیبهشت باید ثبت می شد.آخه من کارت ایثارم در حال طی کردن مراحل اداریش هست.تو رو خدا راهنماییم کنید؟
متشکرم

piishii
07-05-2012, 21:18
با سلام
مگه تاریخ ثبت کسری جبهه در 15 اردیبهشت مخصوص مشمولانی که سال 91 اعزام شدن نیست؟ من برج 6 سال 90 اعزام شدم. عین متن بخشنامه اینه:همچنین سربازانی که در سال 1390 به خدمت اعزام شده و تاکنون به هر دلیل کسر خدمت آنان صادر نشده است، همچنان در شمول مصوبه سال 1390 قرار داشته و صدور کسر خدمت آنان تا پایان خدمت بلامانع است.
پس چرا دوستان میگن تا آخر 15 اردیبهشت باید ثبت می شد.آخه من کارت ایثارم در حال طی کردن مراحل اداریش هست.تو رو خدا راهنماییم کنید؟
متشکرم
سلام
بجای این کار ها شما به بخش نیرو انسانی پادگانت مراجعه کن از اونجا سوال کن

ramiy
08-05-2012, 02:53
امروز درخواست اعزام رو ثبت کردم
منم رفتنی شدم

Majid-6120
08-05-2012, 12:27
سلام

دوستان یه سوال ...

من امروز جوابیه اعزامم اومد ... زیرش نوشته 180 روز اضافه خدمت بابت غیبت ! :18:

مگه نگفتن کسایی که تا برج 3 امسال دفترچه پست کنند اضافه هاشون بخشیده میشه ؟ پس چرا 6 ماه واسه من زدن ؟

ahad_judo
08-05-2012, 16:00
سلام

دوستان یه سوال ...

مگه نگفتن کسایی که تا برج 3 امسال دفترچه پست کنند اضافه هاشون بخشیده میشه ؟ پس چرا 6 ماه واسه من زدن ؟
درود.
دوست عزیز نترس.واسه همه این غیبت رو تو برگه شون زده.ولی وقتی رفتی پادگانت واست ورش میدارن.غصشو نخور الکی.

alivw71
08-05-2012, 16:11
سلام

دوستان یه سوال ...

سلام.
دقیقا برای من هم ( 90 روز اضافه خدمت به دلیل قیبت ) نوشته شده بود. که من برگ سبز رو بردم میدان سپاه برام درستش کردن. بعد باید یه برگ سبز المثنی از پلیس +10 بگیری.

S126
08-05-2012, 16:30
سلام

دوستان یه سوال ...

این قضیش با اضافه خدمت های معمولی فرق داره. براش غیبت ثانویه یا همون فرار زدن. یعنی شما دفترچه پست کردی ، بعد برگ سبز شما اومده ولی خودت رو معرفی نکردی. دوره بعد برای شما برگه سبز همراه با 90 روز اضافه خدمت اومده که باز هم خودت رو معرفی نکردی. این برگه سوم و برگ قرمز هست با 6 ماه اضافه .شما حتما برو نظام وظیفه و پیگیر باش. چون این 6 ماه اضاف خدمت ها معمولا بخشیده نمیشن.

Majid-6120
08-05-2012, 16:40
این قضیش با اضافه خدمت های معمولی فرق داره. براش غیبت ثانویه یا همون فرار زدن. یعنی شما دفترچه پست کردی ، بعد برگ سبز شما اومده ولی خودت رو معرفی نکردی. دوره بعد برای شما برگه سبز همراه با 90 روز اضافه خدمت اومده که باز هم خودت رو معرفی نکردی. این برگه سوم و برگ قرمز هست با 6 ماه اضافه .شما حتما برو نظام وظیفه و پیگیر باش. چون این 6 ماه اضاف خدمت ها معمولا بخشیده نمیشن.

نه بابا ... من تاریخ 7 همین ماه دفترچه رو پست کردم ... امروز تازه نوزدهم هست ! تازه برگ اولیه هنوز نیومده بود در خونه خودم زودتر رفتم گرفتمش !

+

چون غیبتم بیشتر از 6 ماه بوده یا چون اضافه ها تویه سال 91 شدن 6 ماه این مقدار رو زده ؟ یعنی همینه قضیه ؟ توروخدا کمک کنین دارم خل میشم : (

Hamed 360
08-05-2012, 17:26
یه سواله دیگه این که معاف از رزم ها هم باید آموزشی برن ؟
منکه میمیرم اگه 10 دقیقه بدوم !

Manager_66
08-05-2012, 17:29
سلام .

دوستم الان درگز داره خدمت میکنه سال 90 دفترچشو فرستاد و آخرای سال 90 هم رفت خدمت . حالا این بنده خدا باباش 9 ماه سابقه جبهه داره . الان میتونه واسه کسری اقدام کنه ؟ اگه آره کی باید اقدام کنه ؟

راستی میگفت آموزشی الان شده 3 ماه ؟ حقیقت داره یا شایعه است ؟ تشکر /

Pami
08-05-2012, 17:37
یه سواله دیگه این که معاف از رزم ها هم باید آموزشی برن ؟
منکه میمیرم اگه 10 دقیقه بدوم !

زیاد فرقی با بقیه نداری ، معاف از رزم اسمش روش هست ، شما رو زمانی که درگیری نظامی رخ بده به منطقه عملیاتی نمیبرن ، همین
اما فرق با لیسانسه ها کمی تا حدودی وجود داره ، یک نمونه اش این هست که کارهای اداری رو اونها انجام میدن کارهای خدماتی رو شما
آموزشی هم باید برید

سلام .

دوستم الان درگز داره خدمت میکنه سال 90 دفترچشو فرستاد و آخرای سال 90 هم رفت خدمت . حالا این بنده خدا باباش 9 ماه سابقه جبهه داره . الان میتونه واسه کسری اقدام کنه ؟ اگه آره کی باید اقدام کنه ؟

راستی میگفت آموزشی الان شده 3 ماه ؟ حقیقت داره یا شایعه است ؟ تشکر /

آموزشی رو منم شنیدم شده 3 ماه ، خدا رحم کنه !
اون دوستتون هم که اعزام سال 90 هست برای ثبت و انجام دادن کارهای کسری وقت داره ( طبق چیزی که من شنیدم و تو خبرها خوندم )

Manager_66
08-05-2012, 17:49
آموزشی رو منم شنیدم شده 3 ماه ، خدا رحم کنه !
اون دوستتون هم که اعزام سال 90 هست برای ثبت و انجام دادن کارهای کسری وقت داره ( طبق چیزی که من شنیدم و تو خبرها خوندم )

مرسی . تا کی وقت داره اقدام کنه ؟ میشه هر وقت دوست داشت اقدام کنه ؟ چون فک کنم تا دو ماه دیگه مرخصی

بهش ندن

Pami
08-05-2012, 18:05
مرسی . تا کی وقت داره اقدام کنه ؟ میشه هر وقت دوست داشت اقدام کنه ؟ چون فک کنم تا دو ماه دیگه مرخصی

بهش ندن

فکر کنم تا پایان خدمتش مهلت داره برای انجام کارهاش
باز هم از بقیه دوستان بپرسید بهتر راهنمایی میکنن

davy jones
08-05-2012, 18:23
نه بابا ... من تاریخ 7 همین ماه دفترچه رو پست کردم ... امروز تازه نوزدهم هست ! تازه برگ اولیه هنوز نیومده بود در خونه خودم زودتر رفتم گرفتمش !

+

چون غیبتم بیشتر از 6 ماه بوده یا چون اضافه ها تویه سال 91 شدن 6 ماه این مقدار رو زده ؟ یعنی همینه قضیه ؟ توروخدا کمک کنین دارم خل میشم : (
سلام

اون اضاف خدمت دفترچه ای هستش و طبق اعلام عمومی ای که کردن کسانی که تا آخر اردیبهشت امسال دفترچه شون رو بفرستن، اون اضافه خدمت بخشیده خواهد شد. ولی خب چون سیستم کامپیوتری هست، این اضافه خدمت روی برگه سبز، درج میشه ولی در عمل، اجرایی نخواهد شد.

موفق باشین.
91/2/19

alivw71
08-05-2012, 18:26
18 خرداد کسی نبود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hamed 360
08-05-2012, 19:53
زیاد فرقی با بقیه نداری ، معاف از رزم اسمش روش هست ، شما رو زمانی که درگیری نظامی رخ بده به منطقه عملیاتی نمیبرن ، همین
اما فرق با لیسانسه ها کمی تا حدودی وجود داره ، یک نمونه اش این هست که کارهای اداری رو اونها انجام میدن کارهای خدماتی رو شما
آموزشی هم باید برید

پدرم در میاد که آخه
من مشکلم جدیه ! :19:
من اگه مثلا بگم کار با کامپیوترم قویه (تایپ , طراحی , Web و ...) بهم کار اداری نمیدند ؟
آموزشی که کارهای بدنی مگه توش نیست ؟ از توان من خارجه این چیزا !!! مشکلم این کوفتیه = :40:

Pami
08-05-2012, 19:59
پدرم در میاد که آخه
من مشکلم جدیه ! :19:
من اگه مثلا بگم کار با کامپیوترم قویه (تایپ , طراحی , Web و ...) بهم کار اداری نمیدند ؟
آموزشی که کارهای بدنی مگه توش نیست ؟ از توان من خارجه این چیزا !!! مشکلم این کوفتیه = :40:

خب اگه کارهای اداری بلد هستید بهشون بگید ولی می ترسم جوری بشه که هر دو کار رو با هم بهتون بدن انجام بدید ، به عبارتی ضرر کنید !
تو یگان ما هر سربازی اومد گفت کامپیوتر و تایپ و ... بلده هم بهش نظافت دادن هم کارهای سنگین اداری
بستگی به اونجایی که میفتی داره

apriliya
08-05-2012, 20:59
ای بابا سخت نگیرید دوستان سربازی ته عشق و حال بود برا من ! حتی یه روزم اضاف نخورم باو کنید خودم یک هفته اضافی واستادم ! سرهنگمون تو راهرو منو می دید و می گفت ای بابا تو که باز اینجایی برو دیگه ! چه حالی میداد یه هفته ول میشتم اونجا ! آخر سر به زور مجبور شدم اومدم بیرون
جناب سروانی بودیم برا خودمون یادش بخیر

Manager_66
08-05-2012, 21:04
دوستان میشه یک مشاوره هم به من بدین . تو دوراهی بدی گیر کردم . من لیسانس نرم افزارم و بخاطر چشمم میتونم معافیت پزشکی بگیرم . میتونه معافیت پزشکی تو آینده کاریم تاثیر داشته باشه ؟ صبح تصمیم میگیرم معافیت بگیرم شب باز میترسم . الان یک هفتست اوضاعم همینه . دارم دیوونه میشم . دکترم هم گفته اگه بری خدمت واسه چشمات ضرر داره چون از لنز سخت استفاده میکنم و در صورت رعایت نکردن بهداشت ممکنه چشم ها عفونت کنه ولی باز هم از نرفتنش میترسم واقعا نمیدونم با کی باید مشورت کنم . خیلی وضعیت بدییییه ...... چیکار کنم بنظرتون بهتره . از یک طرف تو همه فروم ها میگن بگیر اما تو همه استخدامی ها میزنن عدم داشتن معافیت پزشکی ... اصلا واسه رشته من که با لنز الان دیدم کامله به معافیت پزشکی گیر میدن ؟؟؟؟ ممنون .

Hamed 360
08-05-2012, 21:55
دوستان میشه یک مشاوره هم به من بدین . تو دوراهی بدی گیر کردم . من لیسانس نرم افزارم و بخاطر چشمم میتونم معافیت پزشکی بگیرم . میتونه معافیت پزشکی تو آینده کاریم تاثیر داشته باشه ؟ صبح تصمیم میگیرم معافیت بگیرم شب باز میترسم . الان یک هفتست اوضاعم همینه . دارم دیوونه میشم . دکترم هم گفته اگه بری خدمت واسه چشمات ضرر داره چون از لنز سخت استفاده میکنم و در صورت رعایت نکردن بهداشت ممکنه چشم ها عفونت کنه ولی باز هم از نرفتنش میترسم واقعا نمیدونم با کی باید مشورت کنم . خیلی وضعیت بدییییه ...... چیکار کنم بنظرتون بهتره . از یک طرف تو همه فروم ها میگن بگیر اما تو همه استخدامی ها میزنن عدم داشتن معافیت پزشکی ... اصلا واسه رشته من که با لنز الان دیدم کامله به معافیت پزشکی گیر میدن ؟؟؟؟ ممنون .
معاقیت بگیر ! بهتر از این نمیشه مشاوره داد.:8:

kavehj4488
08-05-2012, 22:01
سلام. من گوش هام هر دو حدود 55db ضعیفه، اما مشکل اینجاست با یه جراحی توپ در خارج ازکشور این مشکل حل میشه...
آیا میشه من تو ایران از معافیت پزشکی استفاده کنم و پس از مدتی برم گوشم رو عمل کنم؟..
این کارت های الکترونیکی مشکل ایجاد نمی کنه؟

Hamed 360
08-05-2012, 23:42
سلام. من گوش هام هر دو حدود 55db ضعیفه، اما مشکل اینجاست با یه جراحی توپ در خارج ازکشور این مشکل حل میشه...
آیا میشه من تو ایران از معافیت پزشکی استفاده کنم و پس از مدتی برم گوشم رو عمل کنم؟..
این کارت های الکترونیکی مشکل ایجاد نمی کنه؟
فک نکنم مشکلی باشه :11:

The Stig
09-05-2012, 08:23

معافی بگیر. کار پیدا کردن یه دنیای عجیبی داره که شاید مدرک و پایان خدمت آخرین چیزایی باشه که بهشون احتیاج داشته باشی :20: دوستمون راست می گه معافی بگیر از این بهتر نمیشه مشاوره داد. در ضمن شاعر (خودم) می فرماید:
بیاموزمت کیمیای سعادت.....ز دوران خدمت معافی معافی

ahad_judo
09-05-2012, 11:06
استخدامی کجا بود برادر من.
شما بند پ داشته باش همه چی حله.برو معافیتت رو بگیر.

Majid-6120
09-05-2012, 12:32
دوستان من یه گافی دادم ...

تو برگه شمار 1 دفترچه اعزام اون آخرش که نوشته امضا و تاریخ تکمیل برگه ، من به اشتباه برج 2 رو زدم 4 ... یعنی تیر ماه که هنوز نیومده !!!

حالا یه کپی از این برگه هم دست پلیس +10 که دیگه نمیتونم درستش کنم ...

ولی تویه برگه تاییدیه و رسید پلیس +10 تاریخ برج 2 ثبت شده ... برگه سفید هم تاریخش اردیبهشت هست .

میخوام ببینم این دردسر نمیشه برام ؟ نگن برج 4 پست کردی یه وقت بدبخت بشم ؟ باحالی که برج 3 اعزامم ! : دی

یه چند تا دونه مورد اشتباه هم تویه این برگه داشتم ...

در کل این برگه و چیزایی که توش نوشتیم اونقدر مهم هست که تاثیری داشته باشه تو روند خدمت ؟

مرسی :40:

The Stig
09-05-2012, 21:27

تو برگه شمار 1 دفترچه اعزام اون آخرش که نوشته امضا و تاریخ تکمیل برگه ، من به اشتباه برج 2 رو زدم 4 ... یعنی تیر ماه که هنوز نیومده !!!

ولی تویه برگه تاییدیه و رسید پلیس +10 تاریخ برج 2 ثبت شده ... برگه سفید هم تاریخش اردیبهشت هست .

میخوام ببینم این دردسر نمیشه برام ؟ نگن برج 4 پست کردی یه وقت بدبخت بشم ؟ باحالی که برج 3 اعزامم ! : دی

در کل این برگه و چیزایی که توش نوشتیم اونقدر مهم هست که تاثیری داشته باشه تو روند خدمت ؟

نه نگران نباش
اگر همه چیز خدمت انقدر دقیق بود خوب بود:27:

brothers000
09-05-2012, 23:35

اصلا فکرتو مشغول نکن
اون برگه رو فقط برای اطلاعات شناسنامه ای و آدرس و این چیزاست که پر میکنی
کپی هم واسه اینه که اگه مغاریرت و این چیزا بود (که معمولا کم پیش میاد) با اون ردیفش کنن
ولی کلا مهم اینه که تو برگه تایید اطلاعات که بعد درخواست اعزام از پلیس +10 میگیری چک کنی که مشکلی نباشه وگرنه اون برگ نازک دفترچه چیه که کله پاچش (کپی اش) چی باشه :27:

از این حرفا گذشته ما هم سه شنبه 19 ام رفتیم برا اعزام دم در پادگان
تقریبا ساعت 5:20 رسیدم جلو درش
که گفته بودن 6 اونجا باشید
هوا تاریک بود ولی رفته رفته جعیت 7-8 نفری جلو در اضافه شدن
تا اینکه کم کم هوا داشت روشن میشد و جمعیت هم بیشتر
خلاصه ساعت 6 شد و در رو باز کردن که بریزیم تو
همه رفتیم داخل و جالب اینکه چیز خاصی هم نگاه نمیکردن که بعد بزارن بریم داخل
خلاصه اونور تر از در پادگان به سمت داخل فضایی بود که اون جلو گفتن به صف بشید و مرتب پشت گردن هم وایسید
البته اولین کسی که مثلا خواست گربه رو در حجـله بکشه یه دژبان بود که اومد و گفت هی پسر احترام لباس شخصی که تنت هست و نگه میدارم پس کاری نکن بهت بی احترامی بشه ! (حالا نمیدونم مگه لباس شخصی هم احترام داره !)
خلاصه بعد کلی حرف زدن و نمیدونم توضیحات بیخودی اومدن و مثلا گشتنمون که بعدا کاشف به عمل اومد بچه ها گوشی همراه داشتن و حتی در حین توجیح دخانـات استعمال کردن :27:
بالاخره رفتیم سمت یه جایی که یه سکو داشت و یه فضای نسبتا بزرگ جلوش
خلاصه باز شروع کردن برامون توضیح دادن که احتراممون رو خودمون نگه داریم و این چیزا
بعدشم شروع کردن به توجیح کردن ما و توزیع برگ لوازم مورد نیاز و برگ مرخصی و البته در همین حین کیک یزدی هم پخش کردن :31:
تو برگ مرخصی ها ساعت ترخیص رو گفتن بزنید 9 صبح ولی بماند که تا 2:30 زیر آفتاب نگهمون داشتن (اونم اکثرا با کله کچل بودیم)
بالاخره بعد کلی اینور اونور که اول گفتن مرخصی تا شنبه هست، معلوم شد مرخصی شده تا دوشنبه (به دستور فرمانده قرارگاه)
بعد یکم که گذشت یه سری بچه های دیگه هم به ما اضافه شدن و در کنار اونها باز ما هم توجیح شدیم (اونم زیر آفتا و با کله های کچله اکثریت !)
خلاصه انقدر علاف شدیم که طرفای 11 بود که فکر کنم رفتیم واسه گرفتن جیره سمت سالنی که میخورد به انبار (که فقط در این مرحله شامل لباس و پوتین و زیر پوش و جوراب و مسواک میشد)
البته اینم بگم انقدر واسه گرفتن جیره به خاطر صف فوق العاده بی نظمی که داشت معطل شدیم که حد نداشت
بالاخره نوبت ما رسید (کاملا شانسی و خدا خواهی در صورتی که باید حداقل 40 دقیقه زودتر نوبتم میشد !)
رفتم و بعد از گرفتن جیره اومدم سمت مسیری که به بیرون سالن سمت انبار بود (البته از سمتی که به صف برخورد نکنیم)
تازه دیدم هر کی زودتر زرنگی کرده و تو صف زده جلو و زود جیره گرفته از اونور صف شدن تو آفتاب و دارن حسابی حالشو میبرن !
تازه اونجا بود که واقعا فهمیدم همیشه بدتری هم از بد هست !
بالاخره بعد از گرفتن جیره ها و بازم کلی معطلی زیر آفتاب داغ و البته گرفتن برگه مرخصی مهر شده با کلی بدبختی نوبت به صرف ناهار رسید
فکر کنم ساعت طرفای 2 بود
خلاصه ناهار رو گرفتم و سریع جنگی زدم به بدن و خیلی زود رفتم سمت در واسه صف شدن و ترخیص
بعدش دوباره همون دژبان اولی که اومده بود بالا سرمون بازم اومد و 6 تایی صفمون کرد و بعدش شیش تا شیش تا فرستاد بریم سمت در واسه خروج
البته قبلشم یه مهر دیگه میزدن رو برگمون
بعدشم که از در پادگان خارج شدیم و احساس آزادی و شور و شعف خاصی بهمون دست داد
اینم قاضایای روز اول خدمت ما اونم با لباس شخصی محض اطلاع دوستانی که در شرف اعزام هستن
موفق و مؤید باشید

amirreza_pro
10-05-2012, 11:53
سلام دوستان کسی اطلاع نداره که کسایی که قبلا درخواست کسری خدمتشون رو در سامانه نظام وظیفه ثبت و تایید کردند و برگه کسری خدمت رو هم دارنداما فعلا دانشجو هستند و چند ماه دیگه(آبان یا آذر) باید خدمت برند,کسری خدمت اونها محسوب میشه یا نه؟! 
چون من که چند روز پیش که از نظام وظیفه و پلیس 10+ پرسیدم گفتند که کسری خدمت اگه ثبت بشه تا 10 سال دیگه هم قابل استفاده هست...

ALI.CHAVOSHI
10-05-2012, 12:25
سلام دوستان:20:

من تازه آموزشیم تموم شد!
الان تو مرخصیم:20::31:

میخواستم یه توضیحی در مورد یگان جدید بهم بدین البته میدونم هرجا اوضاع و احوال خاص خودشو داره ولی میخواستم فرقاشو با آموزشی بگین.

ممنون. . .:11:

Mohammad-Hashemi
10-05-2012, 12:51
بالاخره امروز این خدمت لعنتی ما تموم شد امضا ها رو هم جمع کردیم رفت پی کارش :D

Hamed 360
10-05-2012, 13:23
بالاخره امروز این خدمت لعنتی ما تموم شد امضا ها رو هم جمع کردیم رفت پی کارش :D
مبارکه !!!! :19::10:
آموزشی چند ماهه ؟

Mohammad-Hashemi
10-05-2012, 15:43
مبارکه !!!! :19::10:
آموزشی چند ماهه ؟

ممنون . دوماهه.

nikmaram
10-05-2012, 16:18
با سلام
ضمن تشکر از جناب S126 که بدون هیچ چشمداشتی همه رو راهنمایی میکنن
و همینطور سایر دوستان

من مدارکم رو تکمیل کردم و دیروز رفتم برای معاینه اولیه پزشک تا این رو هم تکمیل کنم و درخواست اعزام بدم تا این که همه چی عوض شد میدونین چی شد؟
دکتر گفت به احتمال زیاد تیروئید پر کاری داری و این لاغری(قد 187 وزن 59) به احتمال زیاد از غدد مترشحه داخلی شما هست تکمیل دفترچه رو متوقف کرد و یک آزمایش تیروئید و چند تا چیز دیگه برام نوشت و گفت صبح شنبه ناشتا برو آزمایش بده

حالا شنبه اگه جواب آزمایش منفی بود که هیچی میرم پست میکنم برای اعزام
ولی اگه مثبت بود (که به احتمال 90 درصد هم هست) و مشکل تیروئید داشتم دو راهی بزرگی برای من پیش میاد و چند تا سوال که عاجزانه باز هم تقاضای راهنمایی از شما عزیزان دارم

1-من دیپلمه هستم و غیبت هم خوردم باتوجه به این که اعلام کردن تا 3 خرداد دفترچه رو پست کنیم و خودمونو معرفی کنیم غیبتها بخشیده میشه آیا اقدام برای معافیت پزشکی هم جزء مقوله معرفی خودمون به نظام وظیفه حساب میشه یا خیر
این سوال رو به خاطر این پرسیدم که اگه بعد از 3 یا 4 ماه پزشکی به نتیجه نرسید و حکم اعزام به خدمت یا معاف از رزم دادند آیا غیبت من بخشیده میشود؟ (با توجه به این که قبل از 3 خرداد برای پزشکی اقدام کردم)
بزارید سوالمو ساده تر و مفهومی تر هم بگم:
غایبینی که قبل از 3 خرداد اقدام میکنن دو دسته هستند:
الف)کسی که قبل از 3 خرداد برای اعزام درخواست میده و برگ آماده خدمتش بعد از حد اکثر 20 روز به دستش میرسه و باید اعزام به خدمت بشه
ب)کسی که قبل از 3 خرداد برای معافیت پزشکی درخواست میده و بعد از تقریبا 3 ماه معافیت پزشکی به نتیجه نمیرسه و برگ آماده به خدمتش به دستش میرسه و باید اعزام به خدمت بشه(حالا چه با معاف از رزم چه بدون معاف از رزم)
خلاصه بند الف اگه غیبتهاش بخشیده بشه بند ب هم غیبتهاشون بخشیده میشه یا نه

2- اگه جواب سوال اول منفی هست و اگه اقدام پزشکی من (در صورت نتیجه ندادن) باعث بشه فرصت بخشش غیبت رو از دست بدم
پس من باید چی کار کنم؟ آیا میشه اول درخواست اعزام بدم و بعد از این که برگ آماده به خدمت به دستم رسید دوباره درخواست پزشکی بدم؟ یا این که در حین خدمت و آموزشی هم میشه این درخواست رو داد؟

3-آیا میشه طرف فقط برای معاف از رزم اقدام کنه؟ و مثلا وقتی معاف دائم شد خودش درخواست کنه که این معاف دائم رو معاف از رزم کنن

4 -کارت پایان خدمت معاف از رزم ها آیا مثل کارت پایان خدمت معمولی معتبر هست؟ و آیا فرقی با هم دارند یا خیر؟

اگه طولانی شد من رو به بزرگواری خودتون ببخشید
امید وارم سوالات من سوال خیلیهای دیگه هم باشه و با راهنمایی شما عزیزان به بقیه هم کمک بشه

با تشکر

mmilanoo
10-05-2012, 17:00
سلام به همه عزیزان
من در پادگان دو کوهه ارتش سربازم و به تازگی متاهل شدم لطفا سریعترین راه انتقالی گرفتن به شهر خودم رو بهم راهنمایی کنید.چون واقعا دیگه تحمل اینجا برام ممکن نیست.اگر مدارکم رو ببرم ستاد نیرو کارم زود تر راه میفته؟
آیا برای متاهلین هم کمسیون تشکیل میدهند؟این پروسه چقدر طول میکشه؟
لطفا لطفا من رو راهنمایی کنید.
با نهایت تشکر

farhad_persona
10-05-2012, 17:09
بچه ها شما هم شنیدین آموزشی 75 روز شده؟

omidbooter
10-05-2012, 17:40
سلام
می خواستم بدونم کسی که پدرو مادرش چندین سال پبش از هم جدا شدن و پدرش هم فوت شده معاف میشه؟الان در حال خدمته و با مادرش هم زندگی نمیکنه.
درامدی هم نداره

هیچ راهی برای معافیت نیست؟
در ضمن فقط یه برادر داره که سربازی رفته و متاهل هم هست

roteal2007
10-05-2012, 18:48
سلام
می خواستم بدونم کسی که پدرو مادرش چندین سال پبش از هم جدا شدن و پدرش هم فوت شده معاف میشه؟الان در حال خدمته و با مادرش هم زندگی نمیکنه.
درامدی هم نداره

هیچ راهی برای معافیت نیست؟
در ضمن فقط یه برادر داره که سربازی رفته و متاهل هم هست

اگر برادر دوم از مادر ناتنی باشه معاف میشه.
حتما هم باید 30 ماه از فوت پدر گذشته باشه تا بهتون کارت معافیت دایم بدن.

S126
10-05-2012, 19:38
با سلام
ضمن تشکر از جناب S126 که بدون هیچ چشمداشتی همه رو راهنمایی میکنن
و همینطور سایر دوستان

من مدارکم رو تکمیل کردم و دیروز رفتم برای معاینه اولیه پزشک تا این رو هم تکمیل کنم و درخواست اعزام بدم تا این که همه چی عوض شد میدونین چی شد؟
دکتر گفت به احتمال زیاد تیروئید پر کاری داری و این لاغری(قد 187 وزن 59) به احتمال زیاد از غدد مترشحه داخلی شما هست تکمیل دفترچه رو متوقف کرد و یک آزمایش تیروئید و چند تا چیز دیگه برام نوشت و گفت صبح شنبه ناشتا برو آزمایش بده

حالا شنبه اگه جواب آزمایش منفی بود که هیچی میرم پست میکنم برای اعزام
ولی اگه مثبت بود (که به احتمال 90 درصد هم هست) و مشکل تیروئید داشتم دو راهی بزرگی برای من پیش میاد و چند تا سوال که عاجزانه باز هم تقاضای راهنمایی از شما عزیزان دارم

1-من دیپلمه هستم و غیبت هم خوردم باتوجه به این که اعلام کردن تا 3 خرداد دفترچه رو پست کنیم و خودمونو معرفی کنیم غیبتها بخشیده میشه آیا اقدام برای معافیت پزشکی هم جزء مقوله معرفی خودمون به نظام وظیفه حساب میشه یا خیر
این سوال رو به خاطر این پرسیدم که اگه بعد از 3 یا 4 ماه پزشکی به نتیجه نرسید و حکم اعزام به خدمت یا معاف از رزم دادند آیا غیبت من بخشیده میشود؟ (با توجه به این که قبل از 3 خرداد برای پزشکی اقدام کردم)
بزارید سوالمو ساده تر و مفهومی تر هم بگم:
غایبینی که قبل از 3 خرداد اقدام میکنن دو دسته هستند:
الف)کسی که قبل از 3 خرداد برای اعزام درخواست میده و برگ آماده خدمتش بعد از حد اکثر 20 روز به دستش میرسه و باید اعزام به خدمت بشه
ب)کسی که قبل از 3 خرداد برای معافیت پزشکی درخواست میده و بعد از تقریبا 3 ماه معافیت پزشکی به نتیجه نمیرسه و برگ آماده به خدمتش به دستش میرسه و باید اعزام به خدمت بشه(حالا چه با معاف از رزم چه بدون معاف از رزم)
خلاصه بند الف اگه غیبتهاش بخشیده بشه بند ب هم غیبتهاشون بخشیده میشه یا نه

2- اگه جواب سوال اول منفی هست و اگه اقدام پزشکی من (در صورت نتیجه ندادن) باعث بشه فرصت بخشش غیبت رو از دست بدم
پس من باید چی کار کنم؟ آیا میشه اول درخواست اعزام بدم و بعد از این که برگ آماده به خدمت به دستم رسید دوباره درخواست پزشکی بدم؟ یا این که در حین خدمت و آموزشی هم میشه این درخواست رو داد؟

3-آیا میشه طرف فقط برای معاف از رزم اقدام کنه؟ و مثلا وقتی معاف دائم شد خودش درخواست کنه که این معاف دائم رو معاف از رزم کنن

4 -کارت پایان خدمت معاف از رزم ها آیا مثل کارت پایان خدمت معمولی معتبر هست؟ و آیا فرقی با هم دارند یا خیر؟

اگه طولانی شد من رو به بزرگواری خودتون ببخشید
امید وارم سوالات من سوال خیلیهای دیگه هم باشه و با راهنمایی شما عزیزان به بقیه هم کمک بشه

با تشکر
ممنون از شما
1-شما چون قبل از 3 خرداد مدارک رو ارسال کردید شامل بخشش غیبت خواهید شد. حتی اگه توی پروسه معافی باشید. مهم اینه که قبل از 3 خرداد خودتون رو معرفی کردید.
2-برای بررسی معافیت پزشکی ، همیشه می تونید اقدام کنید. قبل از خدمت . در حال اعزام . بعد از اعزام و در زمان خدمت
3-خیر نمیشه برای معاف از رزم به صورت اختصاصی درخواست داد. شما در اصل درخواست معافیت میدید ، اونها تشخیص میدن شما معافی یا معاف از رزم.
4-کارت پایان خدمت معاف از رزم ها با بقیه تا اونجایی که می دونم هیچ فرقی نداره.

nikmaram
10-05-2012, 22:12
ممنون از شما
1-شما چون قبل از 3 خرداد مدارک رو ارسال کردید شامل بخشش غیبت خواهید شد. حتی اگه توی پروسه معافی باشید. مهم اینه که قبل از 3 خرداد خودتون رو معرفی کردید.
2-برای بررسی معافیت پزشکی ، همیشه می تونید اقدام کنید. قبل از خدمت . در حال اعزام . بعد از اعزام و در زمان خدمت
3-خیر نمیشه برای معاف از رزم به صورت اختصاصی درخواست داد. شما در اصل درخواست معافیت میدید ، اونها تشخیص میدن شما معافی یا معاف از رزم.
4-کارت پایان خدمت معاف از رزم ها با بقیه تا اونجایی که می دونم هیچ فرقی نداره.

آقا یک دنیا ممنون بابت راهنمایی کامل مفید و مختصرتون
من که هر چی گشتم دکمه تشکر رو پیدا نکردم وگرنه یک صد تایی روش کلیک میکردم
پس با خیال راحت برم و شانسم رو برای معافیت پزشکی امتحان کنم
و اگه نتیجه داد امیدوارم فقط به معاف از رزم ختم بشه چون معاف دائم پزشکی هم معتبر نیست هم موقعیت اجتمائی خوبی به همراه نداره و هم این که اگه خدایی نکرده جنگ بشه اعتبار نداره و دوباره احضارمون میکنن
به نظر من معاف از رزم یعنی با یک تیر دو نشون زدن

shazdeh23
11-05-2012, 08:01
آقا یک دنیا ممنون بابت راهنمایی کامل مفید و مختصرتون
من که هر چی گشتم دکمه تشکر رو پیدا نکردم وگرنه یک صد تایی روش کلیک میکردم
پس با خیال راحت برم و شانسم رو برای معافیت پزشکی امتحان کنم
و اگه نتیجه داد امیدوارم فقط به معاف از رزم ختم بشه چون معاف دائم پزشکی هم معتبر نیست هم موقعیت اجتمائی خوبی به همراه نداره و هم این که اگه خدایی نکرده جنگ بشه اعتبار نداره و دوباره احضارمون میکنن
به نظر من معاف از رزم یعنی با یک تیر دو نشون زدن

دوست من معاف از رزم هم چیز مالی نیست. اونجا جور دیگه ازت کار میکشن. الان توی یگان ما معاف از رزما شدن مسئول تفکیک زباله! انقدر کارشون کثیفه که نگو :13:

a6543210
11-05-2012, 08:09
سلام دوستان:20:

خدمت گلتون خبر بدم كه دوستاني كه اعزام مجدد شدن و دوره كد نمي خورن برمي گردونن شهر خودشون ادامه خدمت موندشونو اونجا بگذرونند.:46:
همين قضيه واسه من اتفاق افتاد و 17 هم تو صفر يك امريه كه به ما دادن همه بچه هاي ليسانس و فوق رو انداختن شهر خودشون به غير اونايي كه كم خدمت كرده بودن و دوباره رفتن دوره كد بخورن بيچاره ها!
گفتم اطلاع رساني بشه به دوستاني كه عين ما رشته كامپيوتر يا حسابداري يا ساختمانند و دوره باره اعزام مي شن.

brothers000
11-05-2012, 11:48
بچه ها شما هم شنیدین آموزشی 75 روز شده؟

والا من که شنیدم شده 90 روز
ولی به نسبت افزایش طول زمان خدمت (21 ماه) به احتمال خیلی زیاد طول دوره آموزش هم افزوده میشه !

omidbooter
11-05-2012, 11:49
اگر برادر دوم از مادر ناتنی باشه معاف میشه.
حتما هم باید 30 ماه از فوت پدر گذشته باشه تا بهتون کارت معافیت دایم بدن.

سلام.ممنون
نه مادر ناتنی نداره. برادرش هم تنی هست.
از فوت پدرش هم 12 ماه گذشته.الن در حال خدمته اگه 30 ماه بگذره که خدمتش تموم میشه دیگه نیاز به معافی نیست:31:
راهی نیست دیگه؟

sera65
11-05-2012, 16:12
والا من که شنیدم شده 90 روز
ولی به نسبت افزایش طول زمان خدمت (21 ماه) به احتمال خیلی زیاد طول دوره آموزش هم افزوده میشه !

آقا چرا شایعه می کنی من الان سربازم تو 01 ازتش همون 2 ماهه هنوز

roteal2007
11-05-2012, 16:21
سلام.ممنون
نه مادر ناتنی نداره. برادرش هم تنی هست.
از فوت پدرش هم 12 ماه گذشته.الن در حال خدمته اگه 30 ماه بگذره که خدمتش تموم میشه دیگه نیاز به معافی نیست:31:
راهی نیست دیگه؟

ایشون شرایط کفالت مادر فاقد همسر رو ندارن.

haminam7
11-05-2012, 21:12
اصلا فکرتو مشغول نکن
اون برگه رو فقط برای اطلاعات شناسنامه ای و آدرس و این چیزاست که پر میکنی
کپی هم واسه اینه که اگه مغاریرت و این چیزا بود (که معمولا کم پیش میاد) با اون ردیفش کنن
ولی کلا مهم اینه که تو برگه تایید اطلاعات که بعد درخواست اعزام از پلیس +10 میگیری چک کنی که مشکلی نباشه وگرنه اون برگ نازک دفترچه چیه که کله پاچش (کپی اش) چی باشه :27:

از این حرفا گذشته ما هم سه شنبه 19 ام رفتیم برا اعزام دم در پادگان
تقریبا ساعت 5:20 رسیدم جلو درش
که گفته بودن 6 اونجا باشید
هوا تاریک بود ولی رفته رفته جعیت 7-8 نفری جلو در اضافه شدن
تا اینکه کم کم هوا داشت روشن میشد و جمعیت هم بیشتر
خلاصه ساعت 6 شد و در رو باز کردن که بریزیم تو
همه رفتیم داخل و جالب اینکه چیز خاصی هم نگاه نمیکردن که بعد بزارن بریم داخل
خلاصه اونور تر از در پادگان به سمت داخل فضایی بود که اون جلو گفتن به صف بشید و مرتب پشت گردن هم وایسید
البته اولین کسی که مثلا خواست گربه رو در حجـله بکشه یه دژبان بود که اومد و گفت هی پسر احترام لباس شخصی که تنت هست و نگه میدارم پس کاری نکن بهت بی احترامی بشه ! (حالا نمیدونم مگه لباس شخصی هم احترام داره !)
خلاصه بعد کلی حرف زدن و نمیدونم توضیحات بیخودی اومدن و مثلا گشتنمون که بعدا کاشف به عمل اومد بچه ها گوشی همراه داشتن و حتی در حین توجیح دخانـات استعمال کردن :27:
بالاخره رفتیم سمت یه جایی که یه سکو داشت و یه فضای نسبتا بزرگ جلوش
خلاصه باز شروع کردن برامون توضیح دادن که احتراممون رو خودمون نگه داریم و این چیزا
بعدشم شروع کردن به توجیح کردن ما و توزیع برگ لوازم مورد نیاز و برگ مرخصی و البته در همین حین کیک یزدی هم پخش کردن :31:
تو برگ مرخصی ها ساعت ترخیص رو گفتن بزنید 9 صبح ولی بماند که تا 2:30 زیر آفتاب نگهمون داشتن (اونم اکثرا با کله کچل بودیم)
بالاخره بعد کلی اینور اونور که اول گفتن مرخصی تا شنبه هست، معلوم شد مرخصی شده تا دوشنبه (به دستور فرمانده قرارگاه)
بعد یکم که گذشت یه سری بچه های دیگه هم به ما اضافه شدن و در کنار اونها باز ما هم توجیح شدیم (اونم زیر آفتا و با کله های کچله اکثریت !)
خلاصه انقدر علاف شدیم که طرفای 11 بود که فکر کنم رفتیم واسه گرفتن جیره سمت سالنی که میخورد به انبار (که فقط در این مرحله شامل لباس و پوتین و زیر پوش و جوراب و مسواک میشد)
البته اینم بگم انقدر واسه گرفتن جیره به خاطر صف فوق العاده بی نظمی که داشت معطل شدیم که حد نداشت
بالاخره نوبت ما رسید (کاملا شانسی و خدا خواهی در صورتی که باید حداقل 40 دقیقه زودتر نوبتم میشد !)
رفتم و بعد از گرفتن جیره اومدم سمت مسیری که به بیرون سالن سمت انبار بود (البته از سمتی که به صف برخورد نکنیم)
تازه دیدم هر کی زودتر زرنگی کرده و تو صف زده جلو و زود جیره گرفته از اونور صف شدن تو آفتاب و دارن حسابی حالشو میبرن !
تازه اونجا بود که واقعا فهمیدم همیشه بدتری هم از بد هست !
بالاخره بعد از گرفتن جیره ها و بازم کلی معطلی زیر آفتاب داغ و البته گرفتن برگه مرخصی مهر شده با کلی بدبختی نوبت به صرف ناهار رسید
فکر کنم ساعت طرفای 2 بود
خلاصه ناهار رو گرفتم و سریع جنگی زدم به بدن و خیلی زود رفتم سمت در واسه صف شدن و ترخیص
بعدش دوباره همون دژبان اولی که اومده بود بالا سرمون بازم اومد و 6 تایی صفمون کرد و بعدش شیش تا شیش تا فرستاد بریم سمت در واسه خروج
البته قبلشم یه مهر دیگه میزدن رو برگمون
بعدشم که از در پادگان خارج شدیم و احساس آزادی و شور و شعف خاصی بهمون دست داد
اینم قاضایای روز اول خدمت ما اونم با لباس شخصی محض اطلاع دوستانی که در شرف اعزام هستن
موفق و مؤید باشید

سلام دوستان عزیز

آقا فکر کنم ما هم خدمتی باشیم دانشگاه هوایی ستاری شما بچه کجایی دوست داشتی آشنایی بده ببینیم همو خوشحال میشم . راستی وسایل و آرم و علایم رو از کجا گرفتی ؟

amir_ata_21
11-05-2012, 21:52
چه شایعاتی می کنن، واقعاً که
آخه بیش از 2 ماه می خوان چی یاد بدن، من نمی فهمم که دوستان می گن بیش از 2 ماه شده:18:

Vmax
12-05-2012, 11:18
چی گیرتون میاد از این شایعه سازی ها ؟؟!
خیلی حالا مدت سربازی کمه !! شما هم هی شایعه سازی کنید .
متاسفم .

haminam7
12-05-2012, 12:52
دوستای عزیز نگران نباشید به این حرفام گوش ندید آموزشی دو ماه بیشتر نیست حالا 4&5 روز کم و زیاد .

AMIR MOHAMMAD . M
12-05-2012, 16:21
سلام خدمت دوستان عزیز
1-اگه بخواهیم که از پست برجک خارج بشیم و معاف از رزم هم نشیم چه کار باید بکنیم ؟ ( پزشکی یا چیز دیگه )

2-اگه یه مشکلی برامون پیش بیاد ( پزشکی ، یا مشکل از قبل داشته باشیم و در اون روز شدت پیدا کنه ) و مثلا پنجشنبه باشه و فرداش پست باشیم ( جمعه ) و دکتر بخواد برای شنبه استعلاجی بنویسه و به دکتر بگیم که برای جمعه استعلاجی بنویسه که یه باره پست هم ندیم آیا پادگان قبول میکنه ؟ یا باید استعلاجی برای روز های غیر تعطیل باشه ؟

mmilanoo
12-05-2012, 17:14
سلام
دوستان هچ کس نمیتونه منو راهنمایی کنه؟اگر میتونید لطفا جواب منو بدید.
من در پادگان دو کوهه ارتش سربازم و به تازگی متاهل شدم لطفا سریعترین راه انتقالی گرفتن به شهر خودم رو بهم راهنمایی کنید.چون واقعا دیگه تحمل اینجا برام ممکن نیست.اگر مدارکم رو ببرم ستاد نیرو کارم زود تر راه میفته؟
آیا برای متاهلین هم کمسیون تشکیل میدهند؟این پروسه چقدر طول میکشه؟
لطفا لطفا من رو راهنمایی کنید.
با نهایت تشکر

pedromi
12-05-2012, 19:09
با سلام
کسری خدمت جبهه پدرم در لویزان در حال پیمودن مراحل اداریش هست. بعد از لویزان باید ببرم ستاد ونک یا مستقیم ببرم پادگانمون؟ پدرم تو ارتش خدمت کرده. راستی اونجا هیچ مدرکی مثل عکس و شناسنامه و مدرک دانشگاه و.... ازنم نخواستن. آیا این مشکل ساز نمیشه؟
میشه یکه کم راجع به مراحل کسری جببه پدر توضیح بدید؟
متشکرم

brothers000
13-05-2012, 08:30

دوست عزیز من خودمم تازه وارد آموزشی شدم و اینو از بچه های پادگان شنیدم
خودمم از خدامه که همون 2 ماه (و حتی کمتر باشه)
در ضمن شما کی وارد آموزشی شدی ؟

سلام دوستان عزیز

آقا فکر کنم ما هم خدمتی باشیم دانشگاه هوایی ستاری شما بچه کجایی دوست داشتی آشنایی بده ببینیم همو خوشحال میشم . راستی وسایل و آرم و علایم رو از کجا گرفتی ؟

مخلصم
حتما
اتفاقا کلی گشتم ببینم کسی اینجا هست یا نه
حتما تو پی ام خصوصی باهات هماهنگ میکنم
آرم که رو لباس دوخته شده بود
اتیکت هم دادم سمت گمرک زدن برام
کلا مشکلی از لحاظ آرم و اتیکت و اینا نیست
ظرف 2 دقیقه همرو برات ردیف میکنن و میدوزن (البته منظورم همون گمرکه)
البته میگن روبرو پادگانم یه نظامی فروشی هست

HITB0Y
13-05-2012, 09:17
در مورد مدت آموزشی برا ما دقیقا 56 روز بود که باز هم زیاده به نظر من...تو 45 روز هم میشد تمومش کرد.
10-11 روز آخر ما تقریبا بیکار بودیم...و فقط چیز هایی که قبلا یاد گرفته بودیم تمرین میکردیم...

ha789di
13-05-2012, 10:03
در مورد مدت آموزشی برا ما دقیقا 56 روز بود که باز هم زیاده به نظر من...تو 45 روز هم میشد تمومش کرد.
10-11 روز آخر ما تقریبا بیکار بودیم...و فقط چیز هایی که قبلا یاد گرفته بودیم تمرین میکردیم...

خوبه 56 روز که ما دقیقا 59 روز اونجا بودیم:27:

JING3LKHAN
13-05-2012, 11:21
دوستان بنده مدرک لیسانس دارم....دیگه اوضاع ام جوری شده که باید برم خدمت با اینکه یه سالی وقت دارم یعنی تا اخر سال 91.....
بنظرتون الان پست کنم یا نگه دارم واسه اقدام امریه تا مهر؟

ha789di
13-05-2012, 11:25
دوستان بنده مدرک لیسانس دارم....دیگه اوضاع ام جوری شده که باید برم خدمت با اینکه یه سالی وقت دارم یعنی تا اخر سال 91.....
بنظرتون الان پست کنم یا نگه دارم واسه اقدام امریه تا مهر؟

به نطر من هرجور شده امریه رو بگیر زیاد هم عجله نکن

JING3LKHAN
13-05-2012, 11:36
به نطر من هرجور شده امریه رو بگیر زیاد هم عجله نکن

ممنون ...بنده لیسانس زبان انگلیسی هستم....مدرس کانون و مدارس هم بودم...اینا واسه امریه کمک میکنه>؟
ضمنا کی باید واسه امریه اقدام کنم؟
با توجه به دوساله شدن خدمت و دوسال مدت امریه میارزه امریه گرفتن>؟
با تشکر از شما دوست گرامی:10:

The Stig
13-05-2012, 12:51
من قبلا افتاده بودم پرندک ولی یک هفته مونده به اعزام دانشگاه قبول شدم و نرفتم خدمت. حالا تو دفترچه جدید زده سابقه تمدید اعزام یکبار. چقدر احتمال داره دوباره پرندک بیفتم؟

moeinf
13-05-2012, 16:06
سلام
من آموزشی و تو مرکز آموزش تکاور لشکرک(لواسان ) تموم کردمدوره کد نخوردم ولی افتادم توپخونه 44 اصفهان
با یه مکافاتی با مدارک شرایط داری و اتشهاد محلی و خیلی چیزای دیگه انتقالی گرفتم
هوانیروز توی لویزان

حالا می خواستم بدونم کسی میدونه چه جور جاییه این هوانیروز لویزان( تو اتوبان ارتش همون جایی که هلیکوپتر هستشه )
سه شنبه صبح باید اونجا باشم
وسیله ای چیزی باید با خودم ببرم؟ یا فقط با لباس پلنگی و مدارکم برم؟
مرخصی ایناشو کسی خبر داره چه جوریه؟ روزبرگه؟ تگهبانی داره یا نه؟

ممنون

ariajoker
13-05-2012, 16:24
سلام دوستان . برای دانشجوی مشمول امکان خروج از کشور هست ؟ به جز سفر زیارتی .
اگر پاسخ مثبته چند بار و هر بار به چه مدتی خروجی میدن ؟
و اینکه برای دریافت پاسپورت چه اقداماتی باید کرد ؟ و از زمان درخواست چقدر طول میکشه تا پاسپورت صادر بشه ؟

pedromi
13-05-2012, 16:32
با سلام
کسری خدمت جبهه پدرم در لویزان در حال پیمودن مراحل اداریش هست. بعد از لویزان باید ببرم ستاد ونک یا مستقیم ببرم پادگانمون؟ پدرم تو ارتش خدمت کرده. راستی اونجا هیچ مدرکی مثل عکس و شناسنامه و مدرک دانشگاه و.... ازنم نخواستن. آیا این مشکل ساز نمیشه؟
میشه یکه کم راجع به مراحل کسری جببه پدر توضیح بدید؟
متشکرم

ha789di
13-05-2012, 17:54
ممنون ...بنده لیسانس زبان انگلیسی هستم....مدرس کانون و مدارس هم بودم...اینا واسه امریه کمک میکنه>؟
ضمنا کی باید واسه امریه اقدام کنم؟
با توجه به دوساله شدن خدمت و دوسال مدت امریه میارزه امریه گرفتن>؟
با تشکر از شما دوست گرامی:10:

حدود 5,6 ماه قبل اعزام باید اقدام کنید
به نطر من میارزه امریه بگیرید چون واقعا خدمت در بقیه جاها فقط علافی هست