PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Pami
24-03-2012, 13:43
یکی از بچه ها رو دیدم می گفت اون چند روز اول اموزشی رو که به همه مرخصی دادند رو جزو مرخصی های استحقاقیش حساب کردن درسته ؟ یعنی اون 5 6 روز اول مرخصی حساب میشه و از کل مرخصی هامون کم میشه ؟
آخه من شنیدم تو اموزشی مرخسی ها حساب نمیشه ؟

ما همچین چیزی نداشتیم ، تو آموزشی تا میتونین مرخصی بگیرین حساب نمیشه

oumadam
24-03-2012, 13:51
یکی از بچه ها رو دیدم می گفت اون چند روز اول اموزشی رو که به همه مرخصی دادند رو جزو مرخصی های استحقاقیش حساب کردن درسته ؟ یعنی اون 5 6 روز اول مرخصی حساب میشه و از کل مرخصی هامون کم میشه ؟
آخه من شنیدم تو اموزشی مرخسی ها حساب نمیشه ؟

دوست عزیز دوران آموزشی و حتی دوره کد اصلا مرخصی نداره. حتی جمعه ها! هر چی به شما بدن از کرم خودشونه. حتی میتونن همه 2 ماه شما رو بازداشت کنن. مرخضی استحقاقی مطلقا برای یگانه و مرخصی آموزشی چیزی از اون کم یا زیاد نمیکنه
تو هر یگانی بری از اون تاریخ شروع میکنن برات مرخصیتو محاسبه میکنن. کاری ندارن قبل اون خونت خوابیده بودی یا تمام مدت در باداشت بسر میبردی.

mmin
24-03-2012, 14:14
دوستان 2/1 .کدها هنوز نخورده؟

sirvandx
24-03-2012, 16:27
دوست من با لیسانس افتاده نیروی انتظامی مالک اشتر اراک چه جور جاییه؟ خود من فوق دیپلم کد مازاد خوردم به نظرتون کجا میفتم؟ ساکن کرمانشاه هستم. اعزام 1/2/91

shazdeh23
24-03-2012, 17:48
دوست من با لیسانس افتاده نیروی انتظامی مالک اشتر اراک چه جور جاییه؟ خود من فوق دیپلم کد مازاد خوردم به نظرتون کجا میفتم؟ ساکن کرمانشاه هستم. اعزام 1/2/91

دوست عزیز منم اونجا آموزشی بودم. تقریبا میشه گفت بهترین یگان آموزشی نیروی انتظامیه
اما دوست من اسفند ماه رفته بود میگفت خیلی سختترش کردن. پیاده روی شبانه و چندین بار پاسداری و گشتی و....
اما در مورد خودت تا روز آخر مشخص نیست. هرجا که نیروش به اندازه کافی نرسه اونجا اعزام میشی. در ضمن پارتی داشته باشی راحت میشه روز آخر هر کجا اون روز اعزام داشته باشه بری اونجا

DaRiOuShJh
24-03-2012, 18:21
ما همچین چیزی نداشتیم ، تو آموزشی تا میتونین مرخصی بگیرین حساب نمیشه

دوست عزیز دوران آموزشی و حتی دوره کد اصلا مرخصی نداره. حتی جمعه ها! هر چی به شما بدن از کرم خودشونه. حتی میتونن همه 2 ماه شما رو بازداشت کنن. مرخضی استحقاقی مطلقا برای یگانه و مرخصی آموزشی چیزی از اون کم یا زیاد نمیکنه
تو هر یگانی بری از اون تاریخ شروع میکنن برات مرخصیتو محاسبه میکنن. کاری ندارن قبل اون خونت خوابیده بودی یا تمام مدت در باداشت بسر میبردی.

حق با دوستانه
آموزشی فقط باید بگزره چه توبیخی چه تشویقی تاثیر خاصی نداره تو بقیه سربازیش
نمیفرستن به یگانی که میرید فقط ممکنه اگه حال بدن توی تقسیم مثلا به عنوان تشویق اسمتون رو جای بهتری رد کنن که البته اونم باز خیلی دسته اینا نیست و از مرکز میاد لیستا

asemuna
24-03-2012, 18:35
ممنون از همه یعنی مرخصی پایان دوره هم همبنطوره ؟
من امریه گرفتم و بعد از پایان دوره روز 10 ام ماه باید خودم رو معرفی میکردم ولی خورد به جمعه شنبشم شد عید فطر من یکشنبه رفتم اداره مرکزی استانمون ولی اینقدر طولش دادند که بعد از ظهر شد و اونروز نتونستم خودم رو به اداره شهرمون برسومنم و کار کردم از 13 ام رد شد
( اداره مرکزی استان گفت بهشون بگم کار کردم رو بزننن 12 ام ولی هر کاری کردم اخرش زدن 13 ام ) ممکنه بعدا مشکلی پیش بیاد ؟

ahad_judo
24-03-2012, 20:55
ممنون از همه یعنی مرخصی پایان دوره هم همبنطوره ؟
من امریه گرفتم و بعد از پایان دوره روز 10 ام ماه باید خودم رو معرفی میکردم ولی خورد به جمعه شنبشم شد عید فطر من یکشنبه رفتم اداره مرکزی استانمون ولی اینقدر طولش دادند که بعد از ظهر شد و اونروز نتونستم خودم رو به اداره شهرمون برسومنم و کار کردم از 13 ام رد شد
( اداره مرکزی استان گفت بهشون بگم کار کردم رو بزننن 12 ام ولی هر کاری کردم اخرش زدن 13 ام ) ممکنه بعدا مشکلی پیش بیاد ؟
نه بابا خبری نیست.
تازه اونایی که پایان دوره میرن و بعدش باید به یه پادگانی معرفی بشن نهست هم بکنن خبری نیست.:31:
منظورتو از جملات اخرت رو نفهمیدم.همین اداره رو میگم.

mmin
24-03-2012, 22:17

سلام.دوست عزیز کد های محل آموزش مشخص شده؟شما از پلیس + 10 برگه سفید گرفتید؟
ممنون

sirvandx
24-03-2012, 22:55
سلام.دوست عزیز کد های محل آموزش مشخص شده؟شما از پلیس + 10 برگه سفید گرفتید؟
ممنون
برگه سفید من نیومده ولی میتونی برگه سبز رو به نظام وظیفه ببرید اونجا کد محل خدمت ومحل خدمتتون رو بهت میدن

troy200489
25-03-2012, 09:45
من یه سوال داشتم
من تو 90/4/30 فارغ التحصیل شدم مدرک کاردانی مو گرفتم بعد از داشنگاه قبول شدم برای کارشناسی اما به دلیل عدم تکمیل ظرفیت کلاس ها تشکیل نشدن و من این جوری سرگردون موندم و تا اونجای که میدونم من 6 ماه فرصت دارم تا دفترچه خدمت رو ارسال کنم که می شد 90/10/30 که این کارو نکردم میخوام یه بار دیگه کنکور بدم اگه از کنکور قبول بشم میتونم ثبت نام کنم؟؟؟بعدشم اگه تصمیم بگیرم دفترچه رو بفرستم اضافه خدمت دارم؟؟؟ اگه بخوام ادامه تحصیل بدم بهترین راه چیه؟؟

ahad_judo
25-03-2012, 09:57
من یه سوال داشتم
من تو 90/4/30 فارغ التحصیل شدم مدرک کاردانی مو گرفتم بعد از داشنگاه قبول شدم برای کارشناسی اما به دلیل عدم تکمیل ظرفیت کلاس ها تشکیل نشدن و من این جوری سرگردون موندم و تا اونجای که میدونم من 6 ماه فرصت دارم تا دفترچه خدمت رو ارسال کنم که می شد 90/10/30 که این کارو نکردم میخوام یه بار دیگه کنکور بدم اگه از کنکور قبول بشم میتونم ثبت نام کنم؟؟؟بعدشم اگه تصمیم بگیرم دفترچه رو بفرستم اضافه خدمت دارم؟؟؟ اگه بخوام ادامه تحصیل بدم بهترین راه چیه؟؟
شما تا وضعیت خدمتتو مشخص نکنی نمیتونی کنکور شرکت کنی.
دفترچه ات هم پست کنی سریع اعزام به خدمت میشی.در حین خدمت هم میتونی کنکور بدی.به نظر من بهتره سریع بری خدمت و یه مرخصی برای کنکورت بگیری.اینجوری عقب نمیمونی.

majidnazari2007
25-03-2012, 12:56
سلام یکی جواب بده خواهشن من برگه سفیدمو لازم داشتم رفتم پلیس +10 گرفتم نوشته:
نیرو یا سازمان بکار گیرنده؟......................

مرکز اموزش؟......................

ساعت 7صبح ادرس مراجعه:قزوین کوچه ژاندارمری>

یعنی چی>؟؟؟؟:41:

ahad_judo
25-03-2012, 13:43
سلام یکی جواب بده خواهشن من برگه سفیدمو لازم داشتم رفتم پلیس +10 گرفتم نوشته:
نیرو یا سازمان بکار گیرنده؟......................

ساعت 7صبح ادرس مراجعه:قزوین کوچه ژاندارمری>

یعنی چی>؟؟؟؟:41:
عزیز ادرس نظام وظیفه شهرتونه دیگه.:31:

asemuna
25-03-2012, 14:37
نه بابا خبری نیست.
تازه اونایی که پایان دوره میرن و بعدش باید به یه پادگانی معرفی بشن نهست هم بکنن خبری نیست.
منظورتو از جملات اخرت رو نفهمیدم.همین اداره رو میگم.

ممنون

یکم مفصل تر می گم ببخشید طولانیه ادم... میشه . چیستان شده !

بعد از دو ماه اموزشی 10 روز مرخصی پایان دوره دادند

روز دهم که پایان دوره تمام شد و باید خودم رو به اداره معرفی میکردم مصادف بود با جمعه و روز بعدش هم عید فطر بود . من امریه اداره بوق گرفتم .

چون ما شهرستان یک استان غیر تهران بودیم باید بعد از 10 روز برگه امریه ای رو که از اداره ... تهران گرفته بودیم به اداره مرکز استانمون می دادیم تا اونها دوباره نامه بزنند وما رو بفرستند شهرستان خودمون

اینجوری >>تهران>>>>>>>مرکز استان خودم>>>>>>شهرستان خودم

ما باید روز 12 ام نامه تهران رو می رسونیدم استان ونامه استان رو به شهرستان می رسوندیم شهرستان

ولی اینقدر اداره استان خودمون لفت داد تا افتاد به بعداز ظهر و اداره شهرمون بسته شد
و

من 13 ام صبح تونستم نامه رو با یکروز تاخیر برسونم شهرستان خودمون . این حضور من در 12 ام هیج جا ثبت نشد یعنی نه اداره استان و نه شهرستان . و یک روز این وسط نامعلوم موند . حالا چی میشه ؟

majidnazari2007
25-03-2012, 16:04
عزیز ادرس نظام وظیفه شهرتونه دیگه.:31:

دوسته عزیز ادرس ک میدونم منظورم جا خالیاس مازاده :31: نیرو یا سازمان بکار گیرنده؟......................

DaRiOuShJh
25-03-2012, 16:12
یعنی احتمالا باید بری اونجا تا تازه معلوم بشه
برای بعضی ها رو اینطوری میکنن لحظه آخر میگن

havaej
25-03-2012, 17:23
برگه سفید من نیومده ولی میتونی برگه سبز رو به نظام وظیفه ببرید اونجا کد محل خدمت ومحل خدمتتون رو بهت میدن

سلام من رفتم نظام وظیفه گفت باید بری پلیس+10 برگه سفید رو بگیری ما نمی دونیم

havaej
25-03-2012, 17:30
داخل نظام وظیفه نبود گفت باید بری پلیس+10

ahad_judo
25-03-2012, 18:26
دوسته عزیز ادرس ک میدونم منظورم جا خالیاس مازاده :31: نیرو یا سازمان بکار گیرنده؟......................

احتمالا کد مازاد خوردی.میری اونجا تکلیفت روشنه و احتمال خیلی زیاد نیرو انتظامی هستی.

---------- Post added at 07:26 PM ---------- Previous post was at 07:24 PM ----------

ممنون

یکم مفصل تر می گم ببخشید طولانیه ادم... میشه . چیستان شده !

بعد از دو ماه اموزشی 10 روز مرخصی پایان دوره دادند

روز دهم که پایان دوره تمام شد و باید خودم رو به اداره معرفی میکردم مصادف بود با جمعه و روز بعدش هم عید فطر بود . من امریه اداره بوق گرفتم .

چون ما شهرستان یک استان غیر تهران بودیم باید بعد از 10 روز برگه امریه ای رو که از اداره ... تهران گرفته بودیم به اداره مرکز استانمون می دادیم تا اونها دوباره نامه بزنند وما رو بفرستند شهرستان خودمون

اینجوری >>تهران>>>>>>>مرکز استان خودم>>>>>>شهرستان خودم

ما باید روز 12 ام نامه تهران رو می رسونیدم استان ونامه استان رو به شهرستان می رسوندیم شهرستان

ولی اینقدر اداره استان خودمون لفت داد تا افتاد به بعداز ظهر و اداره شهرمون بسته شد
و

من 13 ام صبح تونستم نامه رو با یکروز تاخیر برسونم شهرستان خودمون . این حضور من در 12 ام هیج جا ثبت نشد یعنی نه اداره استان و نه شهرستان . و یک روز این وسط نامعلوم موند . حالا چی میشه ؟

خبری نیست شما هم صداشو در نیار.خودم من هم با 4 روز نهست خودمو به پادگان معرفی کردن و تا دو ماه و نیم دیگه هم ترخیصم و هیچ نهستی برام رد نشده.
تا حالا که چیزی نگفتن.اگر هم گفتن خودت رو بزن به اون راه و بگو مشکل از اداره شهرستانمون بوده و فیلمی بازی کن در حد رابرت دنیرو.:27:

troy200489
25-03-2012, 18:44
شما تا وضعیت خدمتتو مشخص نکنی نمیتونی کنکور شرکت کنی.
دفترچه ات هم پست کنی سریع اعزام به خدمت میشی.در حین خدمت هم میتونی کنکور بدی.به نظر من بهتره سریع بری خدمت و یه مرخصی برای کنکورت بگیری.اینجوری عقب نمیمونی.

مگه نمیگفتن مدت از 6 ماه یکسال شد؟؟ پس او چیه؟؟
اخه من حالا حالا ها قصد خدمت رفتن رو ندارم راه دیگی وجود نداره؟؟

ahad_judo
25-03-2012, 19:35
سلام من رفتم نظام وظیفه گفت باید بری پلیس+10 برگه سفید رو بگیری ما نمی دونیم
اقا باید میرفتی پلیس+10.
نظام وظیفه جواب درست حسابی نمیده.
فردا برو 200 تا تک تومنی بده پلیس+10 و برگ سفیدت رو بگیر.

---------- Post added at 08:35 PM ---------- Previous post was at 08:32 PM ----------

درسته.می بخشید.
تا 1 سال وقت دارید.یعنی تا تیر امسال.ولی نذار وقت بگذره و تیر دفترچه ات رو پست کن و احتمالا 1 شهریور یا 1 ابان اعزامی که فکر کنم کنکورت هم مرداد باشه.فقط میمونه کنکور ازادت که آذر ماه هست که اونم مشکلی نیست و با یه مرخصی میری امتحان میدی.

majids
25-03-2012, 20:47
فردا برو 200 تا تک تومنی بده پلیس+10 و برگ سفیدت رو بگیر.

[.

دویست تومن؟؟؟

شوخی نکن، اینجا که 500 میگیرن.

ahad_judo
25-03-2012, 21:03
دویست تومن؟؟؟

شوخی نکن، اینجا که 500 میگیرن.
گرون فروشن پس.:31:
حالا اگر عجله نداشته باشین یه 10 روز دیرتر خودشون میفرستن در خودنتون.

majidnazari2007
26-03-2012, 01:16
احتمالا کد مازاد خوردی.میری اونجا تکلیفت روشنه و احتمال خیلی زیاد نیرو انتظامی هستی.

وای نیرو انتظامی ناامیدم کردی:sad::sad::32::44::24:

ahad_judo
26-03-2012, 01:46

وای نیرو انتظامی ناامیدم کردی:sad::sad::32::44::24:

دوست عزیز نترس.شایدم جای دیگه ای بیوفتی.
توکلت بر خدا.امید داشته باش همیشه.نیرو انتظامیم اگر بیوفتی همه جاش که بد نیست.:20:

havaej
26-03-2012, 09:57
سلام من امروز رفتم پلیس +10 افتاده ام سپاه کرمانشاه

ok
26-03-2012, 12:06
با سلام
من برگه سفید اعزام رو گرفتم، افتادم ولیعصر (عج) اردکان - نیروی هوا فضای سپاه
کسایی که اونجا بودن بگن چجوریه
یه سری سوالات هم دارم اگر کسی جواب بده ممنون میشم
1- کارت عابر بانک چندتا ببریم یا یکی؟
2- و آیا تو پادگان عابر بانک داره؟
3- پول چقدر با خودمون ببریم؟
4- تو برگه نوشته ساعت 6 صبح باید میدون سپاه باشیم، اونجا یه راست میبرنمون یا مثلا میگن فلان ساعت ترمینال باشید؟
5- تو صفحه اول نوشته با خودمون صابون و شامپو ببریم، اونجا صابون اینا نیست؟ و اینکه مگه میزارن ما هی بریم حمام که بخواییم روز اول شامپو ببریم با خودمون؟
6- شلوار چی ببریم واسه روزهای اول که چیزی بهمون ندادن؟ و آیا بردن رکابی مشکلی داره یا حتما باید آستین دار باشه؟

ببخشید زیاد شد

ahad_judo
26-03-2012, 12:29
با سلام
من برگه سفید اعزام رو گرفتم، افتادم ولیعصر (عج) اردکان - نیروی هوا فضای سپاه
کسایی که اونجا بودن بگن چجوریه
یه سری سوالات هم دارم اگر کسی جواب بده ممنون میشم
1- کارت عابر بانک چندتا ببریم یا یکی؟
2- و آیا تو پادگان عابر بانک داره؟
3- پول چقدر با خودمون ببریم؟
4- تو برگه نوشته ساعت 6 صبح باید میدون سپاه باشیم، اونجا یه راست میبرنمون یا مثلا میگن فلان ساعت ترمینال باشید؟
5- تو صفحه اول نوشته با خودمون صابون و شامپو ببریم، اونجا صابون اینا نیست؟ و اینکه مگه میزارن ما هی بریم حمام که بخواییم روز اول شامپو ببریم با خودمون؟
6- شلوار چی ببریم واسه روزهای اول که چیزی بهمون ندادن؟ و آیا بردن رکابی مشکلی داره یا حتما باید آستین دار باشه؟

ببخشید زیاد شد
سلام
1-یه دونه کافیه
2- بیشتر پادگانها دارن
3- 60-70 تومن
4-بیشتر مواقع میگن فلان ساعت ترمینال باشین
5-ببر همرات که اونجا شیر تو شیره.ولی خودشون بعد از یکی دو روز شامپو و حوله و دمپایی و ...میدن.
6-ببر داداش مشکلی نیست.شلوار راحتی برای خودت ببر حتما.رکابی هم ببر.زیر پیرهنی راحتی ببر.
توضیحات تکمیلی رو تو صفحه 1 همین تایپیک بخون.

ahad_judo
26-03-2012, 18:58
سلام من امروز رفتم پلیس +10 افتاده ام سپاه کرمانشاه
برو حالشو ببر.
----
همچنین این دوستمون که افتاده سپاه اردکان حالش رو ببره.تو بیابون هست ولی سپاه هست و سخت گیری کم.:20:

emadpumad
26-03-2012, 22:35

مقطع تحصیلی شما چی هست دوست گرامی؟
تا اونجایی که من شنیدم برای فوق لیسانسها یک سال شده
یه صحبتهایی هم بود که برای لیسانسها این طرح رو اجرا کنند

ahad_judo
26-03-2012, 23:07
مقطع تحصیلی شما چی هست دوست گرامی؟
تا اونجایی که من شنیدم برای فوق لیسانسها یک سال شده
یه صحبتهایی هم بود که برای لیسانسها این طرح رو اجرا کنند
نه برای همه شده 1 سال.:20:
طی قانون جدیدی که ابلاغ شد معافیت تحصیلی برای تحصیل کرده ها شد 1 سال

هشت بهشت
26-03-2012, 23:33
همش 70 روز دیگه تا کارت ...
دیگه نمیکشه ....
ارتش . تیپ 55 هوابرد :41:

AMIR MOHAMMAD . M
27-03-2012, 00:05
سلام خدمت دوستان عزیز ...
سال نو مبارک .

من 18 /11 اعزام شده بودم به آباده شیراز و حالا بر پایه دوره طلایی 17 روز مرخصی بهمون دادن و باید بعد از عید دوباره برگردیم
واقعا جای بدی هست ( از هر جهت ) . فقط یه اب و هوا داره بیا و ببین ، وای خیلی بده .
خلاصه چون دوره طلایی بودیم حسابی بهمون فشار اوردن و هر هفته حداقل 3 جلسه تربیت بدنی و تاکتیک داشتیم و هفته آخر هم هر روز ، تازه وقتی برگردیم طبق برنامه اعلام شده همه کلاسها عملی هست .
آخه من نمیدونم کی میگه دوره طلایی خوبه .
گوشت به تنه هیچ کدوم از بچه ها نمونده . من خودم 25 کیلو از وزنم کم شده .
البته خوبی هاش هم به کنارا ، اونایی که تازه میخوان اعزام شن یه موقع هول ورشون نداره .
از همه بدتر منو و دو نفر دیگه رو اشتباه تقسیم کردن و بین همه ما سه نفر تحصیلاتمون بالاتر هست و بر پایه اینکه هیچ کس جواب سلام آدم هم نمیده همونجا موندیمو موندیمو ...

یه چیزه دیگه از خیلی از جهات که من دیدم خدا وکیلی ارتش بهتر از سپاه هست اگه میتونید یه کاری کنید بیفتید تو ارتش .
ارتش دم خونمون داشت منو پذیرش میکرد ، نرفتم .
وای دارم جوش میزنم که چرا نرفتم . چون اگه میرفتم آموزشیم تو تهران و محل خدمتم هم نزدیک خونمون بود .
حالا که گذشته ها گذشته ولی اینو بگم که خیلی روی آدم تاثیر مثبت برای بکارگیری در آینده داره .
سوال زیاد دارم ولی اصلا حال ندارم که بپرسم .

در کل اومدم از بروبچ اینجا تشکر کنم که با راهنمایی هایی که میکردن و توصیه هاشون خیلی به من یکی کمک شد و استفاده کردم و در آینده خودم هم به جمع این دوستان اضافه خواهم شد انشاالله .

سالی پر از برکت و شادی رو براتون آرزومندم .
موفق باشید .

ahad_judo
27-03-2012, 00:26
سلام خدمت دوستان عزیز ...
سال نو مبارک .

من 18 /11 اعزام شده بودم به آباده شیراز و حالا بر پایه دوره طلایی 17 روز مرخصی بهمون دادن و باید بعد از عید دوباره برگردیم
واقعا جای بدی هست ( از هر جهت ) . فقط یه اب و هوا داره بیا و ببین ، وای خیلی بده .
خلاصه چون دوره طلایی بودیم حسابی بهمون فشار اوردن و هر هفته حداقل 3 جلسه تربیت بدنی و تاکتیک داشتیم و هفته آخر هم هر روز ، تازه وقتی برگردیم طبق برنامه اعلام شده همه کلاسها عملی هست .
آخه من نمیدونم کی میگه دوره طلایی خوبه .
گوشت به تنه هیچ کدوم از بچه ها نمونده . من خودم 25 کیلو از وزنم کم شده .
البته خوبی هاش هم به کنارا ، اونایی که تازه میخوان اعزام شن یه موقع هول ورشون نداره .
از همه بدتر منو و دو نفر دیگه رو اشتباه تقسیم کردن و بین همه ما سه نفر تحصیلاتمون بالاتر هست و بر پایه اینکه هیچ کس جواب سلام آدم هم نمیده همونجا موندیمو موندیمو ...

یه چیزه دیگه از خیلی از جهات که من دیدم خدا وکیلی ارتش بهتر از سپاه هست اگه میتونید یه کاری کنید بیفتید تو ارتش .
ارتش دم خونمون داشت منو پذیرش میکرد ، نرفتم .
وای دارم جوش میزنم که چرا نرفتم . چون اگه میرفتم آموزشیم تو تهران و محل خدمتم هم نزدیک خونمون بود .
حالا که گذشته ها گذشته ولی اینو بگم که خیلی روی آدم تاثیر مثبت برای بکارگیری در آینده داره .
سوال زیاد دارم ولی اصلا حال ندارم که بپرسم .

در کل اومدم از بروبچ اینجا تشکر کنم که با راهنمایی هایی که میکردن و توصیه هاشون خیلی به من یکی کمک شد و استفاده کردم و در آینده خودم هم به جمع این دوستان اضافه خواهم شد انشاالله .

سالی پر از برکت و شادی رو براتون آرزومندم .
موفق باشید .
شما یه سر برو بازرسی پادگانتون موضوع خودتو و مشکلتو بهشون بگو.
در ضمن معلومه نمیدونی اموزش تو ارتش یعنی چی.:31:
مطمئن باش سپاه خیلی اسونتره.خدا رو شکر کن.
امیدوارم خدمتت زود تمام شه و به جمع گرم خانواده ات برگردی.

a6543210
27-03-2012, 06:14
سلام عزیزان
سال نو مبارک
بنده لیسانس کامپیوترو تموم کردم و 24 ام قبل عید دفترچه فرستادم. همین امروز(8/1/91) برگه سبز امد.من قبلا تو نیرو زمینی ارتش یه 100 روز خدمت کردم(به خاطر قبولی دانشگاه معافیت تحصیلی گرفتم) و الان که برام برگ سبز اومده زده مرکز آموزش محمد رسول الله بیرجند(نیروی انتظامیه) .
حالا سوالام:
1-من آموزش رفتم قبلا حالا بازم لازمه ببرمون آموزشی؟
2-یه جا تو همین برگه سبز نوشته "مشمولانی که دارای سابقه قبلی در هر یک از نیروهای مصلح می باشند می بایست برای ادامه خدمت به همان نیرو اعزام شوند.در صورت هر گونه مغایرت مراتب را به اطلاع مسئلین اعزام برسانند. " به نظرتون این مشکل واسه من پیش نیومده؟آخه قبلا تو نیرو زمینی ارتش بودم. اگه پیش اومده برم سازمان نظام وظیفه بگم بهشون؟

منتظر جوابتونم.ممنونم

ahad_judo
27-03-2012, 09:34
سلام عزیزان
سال نو مبارک
بنده لیسانس کامپیوترو تموم کردم و 24 ام قبل عید دفترچه فرستادم. همین امروز(8/1/91) برگه سبز امد.من قبلا تو نیرو زمینی ارتش یه 100 روز خدمت کردم(به خاطر قبولی دانشگاه معافیت تحصیلی گرفتم) و الان که برام برگ سبز اومده زده مرکز آموزش محمد رسول الله بیرجند(نیروی انتظامیه) .
حالا سوالام:
2-یه جا تو همین برگه سبز نوشته "مشمولانی که دارای سابقه قبلی در هر یک از نیروهای مصلح می باشند می بایست برای ادامه خدمت به همان نیرو اعزام شوند.در صورت هر گونه مغایرت مراتب را به اطلاع مسئلین اعزام برسانند. " به نظرتون این مشکل واسه من پیش نیومده؟آخه قبلا تو نیرو زمینی ارتش بودم. اگه پیش اومده برم سازمان نظام وظیفه بگم بهشون؟

منتظر جوابتونم.ممنونم
سلام.
شما سریعا برو پلیس+10 و بگو که اشتباه شده و باید ارتش بیوفتی.

امير موسر
27-03-2012, 10:44
سلام عزیزان
سال نو مبارک
حالا سوالام:

منتظر جوابتونم.ممنونم

یعنی آب و هوا بدتر و آشغال تر از بیرجند نیست تو این کشور ! من پارسال آموزشی دو ماه اونجا بودم نیرو زمینی ! کویری بود یه درخت اونجا نبود آب خوردن نداشت ! 1.5 ماه مریض بودم اونجا خوب نشدم تا برگشتم تهران ! یعنی بدترین دوران زندگیم بود ! خیلی زود برو و درستش کن تا نری اونجا !

majids
27-03-2012, 12:31
سلام رفقا

نیروی انتظامی جهرم چطوره ؟؟

آموزشیش چطوره؟

SNOW PATROL
27-03-2012, 12:39
سلام رفقا

نیروی انتظامی جهرم چطوره ؟؟

آموزشیش چطوره؟

اموزشیش بد نیست اما تقسیماتش !!!!

ahad_judo
27-03-2012, 14:00
واویتا.
مرخصی ما هم رو به اتمامه.
بر وبچز هر کی تیپ تکاوران بندرعباس(ارتش)هست یه پیام خصوصی به من بده تا کارش رو ردیف کنم یه جای خوب بیوفته.
فعلا.

sera65
27-03-2012, 23:22
سلام من ۲/۲/۹۱ اعزام می شم ، مدرکم فوق لیسانس و ساکن تهران هستم و افتادم پادگان ۰۱ ارتش اولا کسی می دونه اونجا چه جوریه ؟
بعد هم من کسری خدمت بابت پروژه دارم کسی می دونه بعد از آموزشی احتمالش هست کجا بیوفتم ؟ تو شهر خودم تهران می یوفتم یا جای دیگه ؟

majids
27-03-2012, 23:36
سلام من ۲/۲/۹۱ اعزام می شم ، مدرکم فوق لیسانس و ساکن تهران هستم و افتادم پادگان ۰۱ ارتش اولا کسی می دونه اونجا چه جوریه ؟
بعد هم من کسری خدمت بابت پروژه دارم کسی می دونه بعد از آموزشی احتمالش هست کجا بیوفتم ؟ تو شهر خودم تهران می یوفتم یا جای دیگه ؟

سلام

پیام خصوصیتو چک کن.

یکی از بچه ها اونجا بود افتاد ارومیه.

ahad_judo
28-03-2012, 00:13
01 جای خیلی خوبیه و به هتل 01 معروفه.
احتمال اینکه کجا بیوفتی معلوم نیست ولی چون فوق لیسانسی جای بدی نمی اندازنت.نگران نباش.اگر تهرانی هستی احتمال خیلی زیاد همون تهرانی.
موفق و موید باشی.

امير موسر
28-03-2012, 00:45
چند ماه کسری داری !؟ اگه زیاد باشه میتونی تو همون دوره آموزشی تو 01 روش کنی ! اونجوری فک کنم همونجا نگه دارنت ! بهترین مدل تقسیمم که بخوای بشی اینه که بیوفتی ستاد مشترک ! بهتر از این نداره این نیرو زمینی ارتش !

a6543210
28-03-2012, 05:34
سلام عزیزان
سال نو مبارک
حالا سوالام:

رفتم نظام وظیفه درست کرد و انداختن تو نیرو زمینی ارتش 04 هموجا!!! قبلا آموزش اونجا بودمو و در جریان آبو هواش هستم.
گفتن چو آموزشی رفتی یه 10 روز اوجایی بعدا پخشتون می کنند تو کشور یا اگه لازمشو ن باشید نگهتون می دارند!!!
1-می گم دوستان من می خوام همین شهر خودم بیفتم.به نظرتون اونجا به کدوم قسمت برم تا یکم باهاشون بحرفم تا شاید دلشو سوخت و تو شهر خودمون مارو فرستادن؟
2- دوستان تو ارتش لیسانس الان چیه درجش؟ من لباس دارم می گم همین جا درجه رو بزنم برم .

امير موسر
28-03-2012, 08:38
2- دوستان تو ارتش لیسانس الان چیه درجش؟ من لباس دارم می گم همین جا درجه رو بزنم برم .
ستوان سوم !

aref16
28-03-2012, 09:22
توی اموزشی کسایی که معارف از رزم باشن ، چه کارهایی رو انجام نمیدن؟(مثلا دویدن و از این جور کارها):20:

brothers000
28-03-2012, 12:20
با عرض سلام خدمت همه دوستان
من امروز رفتم دفترچه گرفتم (به قیمت 1050 تومن که البته محض اطلاع عزیزان میگم)
یه مرور کلی کردم
و چند تا سوال برام پیش اومد
ار اونجایی که من کاردانی رو بعد ترم چهارم ول کردم خودشون برام انصارفی رد کردن (به تاریخ تیر 88 اگه اشتباه نکنم)
از اون موقع هم بیخیال خدمت بودم تا اینکه پی به فواید مادی و معنوی این دوره خاص بردم و متحول شدم (البته اصل قضیه اینه که فعلا به گمونم 18 ماه خدمت هست و غیبت ها هم بخشیدن)
حالا خواستم ببینم این بخشش غیبت که میگن تا 3 خرداد هست یعنی چی ؟
یعنی تا قبل این تاریخ فقط صرف معرفی شخص غایب به پلیس +10 کافیه ؟
یا باید برگ سبز و سفید رو گرفته باشه ؟
و در ضمن یه چیزی خوندم در موردم اصل و کپی برابر اصل مدارک تحصیلی
اینا که تو همون دانشگاه هست (که اونم شماله و انگار تعطیلش کردن)
بعدش اصل مدرک رو که به من نمیدن
چکار باید بکنم ؟
ضمنا الان کلا اولین مرحله بعد از گرفتن دفترچه چیه ؟
کدوم فرم ها رو پر کنم یا چه مدارکی رو حاضر کنم ؟
ممنونم میشم دوستان بنده رو یه راهنمایی اجمالی کنن

dav00d
28-03-2012, 12:38
سلام
اینکه میگن تو سال 91 خدمت شده 24 ماه راسته؟؟
من تازه لیسانس گرفتم میخواستم بشینم منتظر نتایج ارشد،ولی میگم برم سربازی تا نتایج میاد
این قضیه کسری چطوریاس؟؟؟چقد کم میکنن واسه ما؟

sera65
28-03-2012, 13:15
چند ماه کسری داری !؟ اگه زیاد باشه میتونی تو همون دوره آموزشی تو 01 روش کنی ! اونجوری فک کنم همونجا نگه دارنت ! بهترین مدل تقسیمم که بخوای بشی اینه که بیوفتی ستاد مشترک ! بهتر از این نداره این نیرو زمینی ارتش !

5 ماه برای خدمت پدرم کم شده ... 2 تا پروژه هم انجام دادم که 12 ماه به بنیاد برام پیشنهاد داده سازمانی که براش انجام دادمش فقط دفاعش مونده که فکر کنم 8 یا 9 ماه کم بشه ...که جمعا 13 یا 14 ما کم میشه ...

امير موسر
28-03-2012, 13:20
5 ماه برای خدمت پدرم کم شده ... 2 تا پروژه هم انجام دادم که 12 ماه به بنیاد برام پیشنهاد داده سازمانی که براش انجام دادمش فقط دفاعش مونده که فکر کنم 8 یا 9 ماه کم بشه ...که جمعا 13 یا 14 ما کم میشه ...

فک کنم تو همون آموزشی بدی کسریتو همونجا نگهدارنت !

sera65
28-03-2012, 13:21
01 جای خیلی خوبیه و به هتل 01 معروفه.
احتمال اینکه کجا بیوفتی معلوم نیست ولی چون فوق لیسانسی جای بدی نمی اندازنت.نگران نباش.اگر تهرانی هستی احتمال خیلی زیاد همون تهرانی.
موفق و موید باشی.

ممنون از جوابت .. یه سوال دیگه اینکه بعد از آموزشی چند روز مرخصی می دن ؟

piishii
28-03-2012, 14:21
سلام
این چیزها به طول دوره و پادگان بستگی داره و نهایت 8 روز هست حداقل من توی این 16 ماه خدمتم پایان دوره بیشتر از 8 روز ندیدم و خود ما 8 روز پایان دوره داشتیم و دوره مون 55 روز طول کشید .

ahad_judo
28-03-2012, 14:32
یکی از دوستان توضیح دادن.
حالا من کسی هم دیدم که 16 روز پایان دوره گرفته.
بستگی به کرم خودشون داره.شاید تا 15-16 روز هم بدن.شاید 7-8 روز.بین 7 تا 16 روز در نوسانه.

ahad_judo
28-03-2012, 14:48
توی اموزشی کسایی که معارف از رزم باشن ، چه کارهایی رو انجام نمیدن؟(مثلا دویدن و از این جور کارها):20:
اصولا اسلحه گرفتن و دویدن های مداوم شامل حال شما نمیشه.
البته بعضی فرمانده ها یا مربی ها از سر لجشون شما رو به اجبار وارد کارزار میکنن که اگر این کارو کردن طی سلسله مراتب شکایت خودتون رو اعلام میکنید:
اول به مربی میگین-اگر نشد میرین پیش فرمانده گردان-نشد میری بازرسی و مشکل حل خواهد شد.:31:
شما روم به دیوار در جاهای دیگه به کار میگیرن.

ahad_judo
28-03-2012, 14:59
با عرض سلام خدمت همه دوستان
من امروز رفتم دفترچه گرفتم (به قیمت 1050 تومن که البته محض اطلاع عزیزان میگم)
یه مرور کلی کردم
و چند تا سوال برام پیش اومد
ار اونجایی که من کاردانی رو بعد ترم چهارم ول کردم خودشون برام انصارفی رد کردن (به تاریخ تیر 88 اگه اشتباه نکنم)
از اون موقع هم بیخیال خدمت بودم تا اینکه پی به فواید مادی و معنوی این دوره خاص بردم و متحول شدم (البته اصل قضیه اینه که فعلا به گمونم 18 ماه خدمت هست و غیبت ها هم بخشیدن)
حالا خواستم ببینم این بخشش غیبت که میگن تا 3 خرداد هست یعنی چی ؟
یعنی تا قبل این تاریخ فقط صرف معرفی شخص غایب به پلیس +10 کافیه ؟
یا باید برگ سبز و سفید رو گرفته باشه ؟
و در ضمن یه چیزی خوندم در موردم اصل و کپی برابر اصل مدارک تحصیلی
اینا که تو همون دانشگاه هست (که اونم شماله و انگار تعطیلش کردن)
بعدش اصل مدرک رو که به من نمیدن
چکار باید بکنم ؟
ضمنا الان کلا اولین مرحله بعد از گرفتن دفترچه چیه ؟
کدوم فرم ها رو پر کنم یا چه مدارکی رو حاضر کنم ؟
ممنونم میشم دوستان بنده رو یه راهنمایی اجمالی کنن
سلام.
1-شما تا قبل از خرداد دفترچه ات رو پست کنی غیبتت بخشیده میشه و صرفا معرفیت به پلیس+10 کافی است.
2-اصل مدرکتو که بهت نمیدن چون کارت پایان خدمت نداری.برو موقتش رو بگیر حتما.
3-فرم ها مشخصن.یکی فرم مشخصاتت هست-یکی فرم مربوط به واکسن ات هست که میری واکسن میزنی-یک فرم هم مربوط به پزشک هست که میبری پیش پزشک معتمد تا اون برات پر کنه(لیست دکترا هم تو دفاتر پلیس+10 موجود هست).

ahad_judo
28-03-2012, 15:07
سلام
اینکه میگن تو سال 91 خدمت شده 24 ماه راسته؟؟
من تازه لیسانس گرفتم میخواستم بشینم منتظر نتایج ارشد،ولی میگم برم سربازی تا نتایج میاد
این قضیه کسری چطوریاس؟؟؟چقد کم میکنن واسه ما؟
سلام.
شایعه که زیاد میکنن این ملت.
شما فقط قانون رو نگاه کن.طی خبری که خود سردار کمالی گفت:از اواخر سال 92 خدمت سربازی 24 ماه خواهد شد.
موفق باشی.
شما که لیسانسی 1 ماه کسری شامل حالتون میشه.

asemuna
28-03-2012, 15:43

سلام من اموزشی 01 بودم جای خوبیه البته به نسبت جاهای دیگه .معروف به ویترین ارتش .

بعد اموزشی معمولا 10 روز ولی دوره ما 3 روز م اضافه سردار نمی دونم چیچی اومد حال داد

---------- Post added at 04:43 PM ---------- Previous post was at 04:42 PM ----------

سلام.
شایعه که زیاد میکنن این ملت.
شما فقط قانون رو نگاه کن.طی خبری که خود سردار کمالی گفت:از اواخر سال 92 خدمت سربازی 24 ماه خواهد شد.
موفق باشی.
شما که لیسانسی 1 ماه کسری شامل حالتون میشه.

قانون جدید کسری لیسانس و فوق لیسانس چقدره ؟

ahad_judo
28-03-2012, 15:48
قانون جدید کسری لیسانس و فوق لیسانس چقدره ؟
والا فعلا که خبری نیست.
فکر کنم لیسانس بشه 18 ماه.البته این چیزیه که از گوشه و کنار شنیدیم.
باید صبر کنیم تا سال 92 برسه ، البته اگر عمری بود.

persiangold
28-03-2012, 16:20
با سلام خدمت دوستان عزیز

سوالی که داشتم اینه که:

من لیسانسم.کارت سبز بسیج هم دارم (کفایت از اموزش سپاه).رفتم پذیرش سپاه بشم.گفتن دیر اومدی.اما اسممو رد کردن .وقتی رفتم از پلیس +10 برگ محل رو بگیرم.زدن مالک اشتر اراک(نیرو انتظامی)حالا میخواستم بدونم میتونم تا تاریخ اعزامم کد محل اموزشم رو عوض کنم از طریق سپاه یا نظام وظیفه؟
زمان اعزامم هم 1\2\1391 به راهنماییتون نیازمندم.چون قبلا اموزش رو رفتم این انصاف نیست.میخوام سپاه ارومیه باشم.

ahad_judo
28-03-2012, 16:43
با سلام خدمت دوستان عزیز

سوالی که داشتم اینه که:

من لیسانسم.کارت سبز بسیج هم دارم (کفایت از اموزش سپاه).رفتم پذیرش سپاه بشم.گفتن دیر اومدی.اما اسممو رد کردن .وقتی رفتم از پلیس +10 برگ محل رو بگیرم.زدن مالک اشتر اراک(نیرو انتظامی)حالا میخواستم بدونم میتونم تا تاریخ اعزامم کد محل اموزشم رو عوض کنم از طریق سپاه یا نظام وظیفه؟
زمان اعزامم هم 1\2\1391 به راهنماییتون نیازمندم.چون قبلا اموزش رو رفتم این انصاف نیست.میخوام سپاه ارومیه باشم.
3 کار میتونی انجام بدی:
1-برو تمدید کن که بندازنت برای برج 4 تا کارات رو بتونی اوکی کنی.
2- یا برو برگه سبزت رو بده به سپاه و جریانتو بهشون بگو که برگ سبز داری شاید فرجی شد.(ولی چون برگ سفیدت امده خیلی اوضاعت خراب شده ولی امیدت به خدا)
3-راه اخر هم پارتی کت و کلفتی پیدا کنی که بتونه کارت رو راه بندازه.

persiangold
28-03-2012, 16:47
3 کار میتونی انجام بدی:
1-برو تمدید کن که بندازنت برای برج 4 تا کارات رو بتونی اوکی کنی.
2- یا برو برگه سبزت رو بده به سپاه و جریانتو بهشون بگو که برگ سبز داری شاید فرجی شد.(ولی چون برگ سفیدت امده خیلی اوضاعت خراب شده ولی امیدت به خدا)
3-راه اخر هم پارتی کت و کلفتی پیدا کنی که بتونه کارت رو راه بندازه.

اخه اگه هم تمدید کنم مگه وقتی کد میخورم دوباره کدش رو عوض میکنن؟
یکیم اینکه با کارت سبز برم نظام وظیفه به نظرتون جواب میده؟؟؟

sera65
28-03-2012, 17:13
کسی تا حالا روال دفاع از پروژه رو تو بنیاد نخبگان نیروهای مسلح طی کرده ؟ چند روز طول می کشه ؟
من 2 تا پروژه دارم که هر کدومشون 6 ماه درخواست شده و جمعش میشه 12 ماه .

ahad_judo
28-03-2012, 18:46
اخه اگه هم تمدید کنم مگه وقتی کد میخورم دوباره کدش رو عوض میکنن؟
یکیم اینکه با کارت سبز برم نظام وظیفه به نظرتون جواب میده؟؟؟
میدونم.منظورم این بود که زمان بخری.
نظام وظیفه هم جواب درست درمونی بهت نمیدن مگر اینکه یه پارتی اونجا جور کی که کدت رو عوض کنه.

AMIRHJ
29-03-2012, 02:37
سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان ، عید بر همگی مبارک

یه سلام و خسته نباشید مخصوص خدمت جناب AHad judo که با همت و دقت بالایی سوالات رو جواب میدن
من چند صفحه اخیر رو دیدم ، واقعا دستتون درد نکنه

سوالات بنده

من تلاشمو کردم که قبل عید دفترچه رو بفرستم که خدا رو شکر این امر 27 اسفند محقق شد
دیروز هم رفتم برگه تاریخ اعزام رو گرفتم

تاریخ اعزام یکم تیر نود و یک

من لیسانس برق قدرت دانشگاه آزاد رو دارم

برگ سبز یا همون دوره آموزشی هم گواهیشو دارم

بسیج هم دارم

سوالات

الان چیکار کنم یه جای خوب برم

نظرتون در مورد امریه چیه

این صنایع دفاع رو من تو دفترچه زدم از کجا بدونم پذیرش میشم یا نه

یه سوالم اینجاس
من برم چند جا برای امریه مثلا اقدام کنم
برم سپاه برای امور دفتری
میخوام ببینم این صنایع دفاع کجاس و جریانش چه چوره

و کلا هر چی توصیه ، رهنمود ، هر چی به فکرتون میرسه به من بگید
حتی مثلا فلان جا با فلان پارتی

فکر بند و تبصره و پارتی رو نکنید
هر چی میدونید بگید

تشکرات فراوان

a6543210
29-03-2012, 07:41
سال نو مبارک

من قبلا یه جند ماهی سربازی رفتم و الان بعد دانشگاه باید باز برم بیرجند و انداختن تو نیرو زمینی ارتش 04 !!! قبلا آموزش اونجا بودمو و در جریان آبو هواش هستم.
نظام وظیفه گفت چون آموزشی رفتی یه 10 روز اوجایی بعدا پخشتون می کنند تو کشور یا اگه لازمشو ن باشید نگهتون می دارند!!!
1-می گم من می خوام همین شهر خودم بیفتم.به نظرتون اونجا تو بیرجند به کدوم قسمت برم تا یکم باهاشون بحرفم تا شاید دلشو سوخت و تو شهر خودمون مارو فرستادن؟

گفتم کسی اگه در جریان کارای اداری هست بگین کدوم قسمت (نیرو انسانیه؟عاج دانیه؟ یا ...) برم برای مشکلم که بدازننم شهر خودمون.
ممنون می شم.

ahad_judo
29-03-2012, 08:18
سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان ، عید بر همگی مبارک

یه سلام و خسته نباشید مخصوص خدمت جناب AHad judo که با همت و دقت بالایی سوالات رو جواب میدن
من چند صفحه اخیر رو دیدم ، واقعا دستتون درد نکنه

سوالات بنده

من تلاشمو کردم که قبل عید دفترچه رو بفرستم که خدا رو شکر این امر 27 اسفند محقق شد
دیروز هم رفتم برگه تاریخ اعزام رو گرفتم

تاریخ اعزام یکم تیر نود و یک

من لیسانس برق قدرت دانشگاه آزاد رو دارم

برگ سبز یا همون دوره آموزشی هم گواهیشو دارم

بسیج هم دارم

سوالات

الان چیکار کنم یه جای خوب برم

نظرتون در مورد امریه چیه

این صنایع دفاع رو من تو دفترچه زدم از کجا بدونم پذیرش میشم یا نه

یه سوالم اینجاس
من برم چند جا برای امریه مثلا اقدام کنم
برم سپاه برای امور دفتری
میخوام ببینم این صنایع دفاع کجاس و جریانش چه چوره

و کلا هر چی توصیه ، رهنمود ، هر چی به فکرتون میرسه به من بگید
حتی مثلا فلان جا با فلان پارتی

فکر بند و تبصره و پارتی رو نکنید
هر چی میدونید بگید

تشکرات فراوان

1-برای امریه دیر اقدام کردی.الانم هنوز وقت داری.همین امروز برو دنبالش که خیلی دیر شده.
2-اگر برگ سبز بسیج داری خیلی کارت اسون شده.برگ سبز اعزامتو با مدارک بسیجت ببر سپاه شهرتون.بگو میخوام اینجا پذیرش شم.اگر میتونی یه نامه از حوزه بسیج بگیر که ببری سپاه اینجور محکم کاری میشه.
3-وزارت دفاع هم والا اموزشیش قزوین هست و جای خوبیه.اگر منظورتون کسری اش هست که باید پروژه تحقیقاتی-نظامی بدی که چیزی اشاره نکردید.پس به دو گزینه بالا فکر کنین.

---------- Post added at 09:18 AM ---------- Previous post was at 09:16 AM ----------

گفتم کسی اگه در جریان کارای اداری هست بگین کدوم قسمت (نیرو انسانیه؟عاج دانیه؟ یا ...) برم برای مشکلم که بدازننم شهر خودمون.
ممنون می شم.
ببین منم مثل شما بودم.اشتباهی که کردم نرفتم به یگانها سر بزنم که انزلی پذیرشم کنن(اموزشی دوباره انزلی بودم).منم بعد 1 ماه الافی پخشمون کردن.
شما برو به یگانهای مختلف سر بزن و ببین نیرو نمیخوان.اینجور بهتر هست.اگر بخوانت درخواست میدن تهران.

brothers000
29-03-2012, 10:00
سلام.
1-شما تا قبل از خرداد دفترچه ات رو پست کنی غیبتت بخشیده میشه و صرفا معرفیت به پلیس+10 کافی است.
2-اصل مدرکتو که بهت نمیدن چون کارت پایان خدمت نداری.برو موقتش رو بگیر حتما.
3-فرم ها مشخصن.یکی فرم مشخصاتت هست-یکی فرم مربوط به واکسن ات هست که میری واکسن میزنی-یک فرم هم مربوط به پزشک هست که میبری پیش پزشک معتمد تا اون برات پر کنه(لیست دکترا هم تو دفاتر پلیس+10 موجود هست).

واقعا ممنون که جواب دادی دوست عزیز
جسارتا چند تا سوال دیگه برام پیش اومد :
1. من الان که گشتم یه برگه پیدا کردم تو مدارکم که دانشگاه برام فرستاده بوده، که به نظام وظیفه هست با موضوع لغو معافیت تحصیلی. آیا اینم باید با مدارک تحویل بدم ؟
2. این گواهی موقت که شما میفرمایید از اونجایی که بنده اصل هم پیش هم دیپلم رو گرفتم الان دقیقا حضور ذهن ندارم موقتش دانشگاه هست یا بردم مدرسه و بر طبق اون اصل ها رو گرفتم واسه دانشگاه !
اینه که خواستم ببینم میتونم کپی اصل رو ببرم آموزش پرورش برابر اصل کنم ؟
3. من دفترچه که گرفتم طرف فرم جداگانه ای به من نداد، برم دوباره ازش بگیرم ؟ (چند تا فرم هست کلا ؟)
4. و در آخر هم اینکه تو برگ وضعیت بند 6 (نوع درخواست) در قسمت اعزام به خدمت جلوش دو تا گزینه هست، یکی تمایل اعزام بصورت حضوری و یکی هم تمایل اعزام بصورت غیر حضوری (انفرادی) این یعنی چی ؟
شرمنده سوالاتم زیاد شد ولی ممنون میشم پاسخ بدید

aref16
29-03-2012, 10:46
توی اموزشی کسایی که معارف از رزم باشن ، چه کارهایی رو انجام نمیدن؟(مثلا دویدن و از این جور کارها)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جواب منو هم بدین:20:

piishii
29-03-2012, 10:53
جواب منو هم بدین:20:
سلام
معاف از رزمی چند بند داره و روی کاغذی که شما ارائه میدی نوشته چه کارهایی نباید انجام بدی
شاید فقط حمل سلاح باشه
شاید عدم انجام کار سنگین باشه
شاید عدم پیاده روی طولانی باشه
شاید عدم رفتن رژه باشه
شاید و شاید و شاید های دیگه

asemuna
29-03-2012, 10:59
سلام من امریه بنیاد مسکنم یک سوال داشتم

قانون بنیاد اینه مرخصی ساعتی رو جمع می کنند و هر مثلا 7 ساعت یک روز از مرخصی استحقاقی کم میشه .

می خواستم بدونم ما که سرباز امریه اونجا هستیم هم هینجوری حساب میشه یا نه ؟ اخه من شنیدم تو پادگان مرخصی ساعتی حساب نمیشه ؟

ممنون

amir_ata_21
29-03-2012, 11:59
ایشالا می خوام تیر ماه از پایان نامه ام دفاع کنم؛ به نظر شما دوستان اگه دفترچه ام رو نیمه شهریور پست کنم اعزامم 1 آبان می شه؟
مرسی از کمکتون:11:

persiangold
29-03-2012, 12:15
با سلام خدمت دوستان عزیز

سوالی که داشتم اینه که:

ضمنا"دوستان من تا کی فرصت دارم که اقدام کنم؟؟

ahad_judo
29-03-2012, 12:35
واقعا ممنون که جواب دادی دوست عزیز
جسارتا چند تا سوال دیگه برام پیش اومد :
1. من الان که گشتم یه برگه پیدا کردم تو مدارکم که دانشگاه برام فرستاده بوده، که به نظام وظیفه هست با موضوع لغو معافیت تحصیلی. آیا اینم باید با مدارک تحویل بدم ؟
2. این گواهی موقت که شما میفرمایید از اونجایی که بنده اصل هم پیش هم دیپلم رو گرفتم الان دقیقا حضور ذهن ندارم موقتش دانشگاه هست یا بردم مدرسه و بر طبق اون اصل ها رو گرفتم واسه دانشگاه !
اینه که خواستم ببینم میتونم کپی اصل رو ببرم آموزش پرورش برابر اصل کنم ؟
3. من دفترچه که گرفتم طرف فرم جداگانه ای به من نداد، برم دوباره ازش بگیرم ؟ (چند تا فرم هست کلا ؟)
4. و در آخر هم اینکه تو برگ وضعیت بند 6 (نوع درخواست) در قسمت اعزام به خدمت جلوش دو تا گزینه هست، یکی تمایل اعزام بصورت حضوری و یکی هم تمایل اعزام بصورت غیر حضوری (انفرادی) این یعنی چی ؟
شرمنده سوالاتم زیاد شد ولی ممنون میشم پاسخ بدید
1-همینو پلیس+10 ازت میخوادش.
2-شما یه پکی از اخرین مدرکت حتما ببر.یا دیپلم یا پیش دانشگاهی.
3-همه فرم ها تو خود دفترچه هست.دفترچه رو بخون حتما.
4-منظورش اینه که میخوای با اتوبوسی که اونا برات میگیرن بیر پادگان(رایگانه) یا خودت شخصا میری اونجا که هزینه اش پای خودته.

---------- Post added at 01:34 PM ---------- Previous post was at 01:31 PM ----------

ایشالا می خوام تیر ماه از پایان نامه ام دفاع کنم؛ به نظر شما دوستان اگه دفترچه ام رو نیمه شهریور پست کنم اعزامم 1 آبان می شه؟
مرسی از کمکتون:11:
احتمالش 50-50 هست.ولی به احتمال بیشتر 1 ابان اعزامی.بازم بستگی به نیروهای اماده به خدمت هست که اگر نفر کم باشه شما سریعا اعزام میشی.

---------- Post added at 01:35 PM ---------- Previous post was at 01:34 PM ----------

با سلام خدمت دوستان عزیز

سوالی که داشتم اینه که:

تو صفحه قبل جوابت دادم.
باید بری یه اشنا تو سپاه یا نیرو انتظامی پیدا کنی.یکی از دوستای من مثل شما بود و با پارتی رفتش سپاه.دقیقا مثل شما بود.

mohammad.ef
29-03-2012, 14:41
با سلام خدمت دوستان عزیز

سوالی که داشتم اینه که:

عزیز شما برو مرکز نظام وظیفه . تهران میدان سپاه
اونجا با یه کم چرب زبونی میتونی یگانت رو تبدیل کنی ، تاریخ اعزامت رو تغییر بدی و ...

فقط سریع اقدام کن

ali553
29-03-2012, 14:48
سلام ببخشید دوستان اگه اینجا جای این سوال نیست ولی اگه کسی از دوستان جواب سوال منو میدونه ثواب داره من به علت بیماری واریکوسل گرید 4 اقدام کردم برای معافی که مشخص شدن این که اخرش معافم یا نه حداقل 2 ماه دیگه طول میکشه بعضی سایتا زدن که sسردار کمالی گفته سال 91 آیین نامه پزشکی می خواد عوض شه بگفته سردار کمالی بعضی بیماری ها که احتمالا اینم جزوشونه میخواد حذف شه نمی دونم کسی از دوستان اطلاع دارن؟

persiangold
29-03-2012, 14:49
4-منظورش اینه که میخوای با اتوبوسی که اونا برات میگیرن بیر پادگان(رایگانه) یا خودت شخصا میری اونجا که هزینه اش پای خودته.

---------- Post added at 01:34 PM ---------- Previous post was at 01:31 PM ----------

احتمالش 50-50 هست.ولی به احتمال بیشتر 1 ابان اعزامی.بازم بستگی به نیروهای اماده به خدمت هست که اگر نفر کم باشه شما سریعا اعزام میشی.

---------- Post added at 01:35 PM ---------- Previous post was at 01:34 PM ----------

تو صفحه قبل جوابت دادم.
باید بری یه اشنا تو سپاه یا نیرو انتظامی پیدا کنی.یکی از دوستای من مثل شما بود و با پارتی رفتش سپاه.دقیقا مثل شما بود.

مرسی از راهنماییت عزیز .
راستش من قراره 14 ام برم پیش مسئول پذیرش سپاه استان.دوست شما از سپاه اقدام کرد؟
اگه همین فرد باهاش صحبت واصرار کنم میتونه کاری برام کنه؟

persiangold
29-03-2012, 14:52
عزیز شما برو مرکز نظام وظیفه . تهران میدان سپاه
اونجا با یه کم چرب زبونی میتونی یگانت رو تبدیل کنی ، تاریخ اعزامت رو تغییر بدی و ...

فقط سریع اقدام کن

مرسی از راهنماییت داداش.فقط میدونی که جواب میده اینکار؟
تا حالا کسی حلش کرده؟بعضیا میگن میشه بعضیا میگن نمیشه...

persiangold
29-03-2012, 14:58

تو صفحه قبل جوابت دادم.
مرسی از راهنماییت عزیز.راستش تو سپاه آشنا بود اما گفت نمیتونه الان کاری کنه.میشه بگین دوست شما چطوری اقدام کرد؟نظام وظیفه هم که رفتم گفتن اگه کسی کاری بتونه کنه.سپاهه اما نمیدونم کجای سپاه برم؟؟؟

mohammad.ef
29-03-2012, 15:00
مرسی از راهنماییت داداش.فقط میدونی که جواب میده اینکار؟
تا حالا کسی حلش کرده؟بعضیا میگن میشه بعضیا میگن نمیشه...

من دوستم افتاده بود نیرو انتظامی همینجوری تبدیلش کرد به ارتش .
البته نمیدونم سپاه رو قبول کنن یا نه . شاید اول باید با معاونت وظیفه سپاه منطقه تون هماهنگ کنی ...؟

persiangold
29-03-2012, 15:08
من دوستم افتاده بود نیرو انتظامی همینجوری تبدیلش کرد به ارتش .
البته نمیدونم سپاه رو قبول کنن یا نه . شاید اول باید با معاونت وظیفه سپاه منطقه تون هماهنگ کنی ...؟
مسئول پذیرش سرباز سپاه استان میتونه کاری کنه ؟منظورم اینه که سلام و علیک دارم باهاش. قراره 14 فروردین بیاد .برم پیشش جواب میده؟

ali553
29-03-2012, 15:28
سلام ببخشید دوستان اگه اینجا جای این سوال نیست ولی اگه کسی از دوستان جواب سوال منو میدونه ثواب داره من به علت بیماری واریکوسل گرید 4 اقدام کردم برای معافی که مشخص شدن این که اخرش معافم یا نه حداقل 2 ماه دیگه طول میکشه بعضی سایتا زدن که sسردار کمالی گفته سال 91 آیین نامه پزشکی می خواد عوض شه بگفته سردار کمالی بعضی بیماری ها که احتمالا اینم جزوشونه میخواد حذف شه نمی دونم کسی از دوستان اطلاع دارن؟

imanpod
29-03-2012, 15:50
دوستان سلام . من یه سری مشکلات عجیب برام پیش اومده که به خاطر شاهکار سیستم کامپیوتری نظام وظیفه اس .
تا حالا 6-7 بار رفتم نظام وظیفه میدون سپاه درستش کردم ولی بازم امروز که برگه ی سفیدم اومد اعصابمو خورد کرد .
برا من اشتباهی تو سیستم پلیس + 10 ، غیبت خورده بود ، که بعد از 2 بار مراجعه به میدون سپاه بازم توی رسید پلیس + 10 درست نشد . خواهش میکنم به عکس زیر با دقت نگاه کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من موقعی که دیدم غیبت اشتباهی هست و چون نزدیک عید بود ، با همین غیبت اشتباهی رسید پلیس + 10 رو امضا کردم و گفتم مدارک رو بفرسته . (همونطور که تو عکس بالا دیدین من 83 روز سابقه ی خدمت توی نیروی انتظامی رو دارم یعنی آموزشی + 23 روز خدمت توی یگان و 3 ماه اضافه خدمت اشتباهی هم برام زدن)

حالا امروز این برگه اومده در خونه (نوشته آموزشی نیرو دریایی مرکز اموزش احمدبن موسی :18:) :

حالا به نظرتون من چیکار کنم ؟
کسی که سابقه ی خدمت توی نیرو انتظامی رو داره که نیرو دریایی سپاه نمیندازن .
در ضمن اضافه خدمت اشتباهم هم پاک شد :27: .
حالا به نظرتون برم میدون سپاه درستش کنم ، یا برم همین احمدبن موسی :31: ؟ اصلا امکان تغییر ارگان خدمت وجود داره ؟
اصلا این احمدبن موسی - نیرو دریایی سپاه خوبه ؟

راستی چرا برا من اصلا برگه سبز نیومد ؟ (مستقیما برگه سفید اعزام اومد . یعنی به خاطر خدمت قبلیمه ؟)

یه چیز دیگه . من لیسانس دارم و یه ترم فوق لیسانس خوندم و بعدش انصراف دادم . میزان تحصیلاتم رو درست زده ؟

majidli
29-03-2012, 16:50
[Qکسی که سابقه ی خدمت توی نیرو انتظامی رو داره که نیرو دریایی سپاه نمیندازن .در ضمن اضافه خدمت اشتباهم هم پاک شد :27: .حالا به نظرتون برم میدون سپاه درستش کنم ، یا برم همین احمدبن موسی :31: ؟ اصلا امکان تغییر ارگان خدمت وجود داره ؟

راستی چرا برا من اصلا برگه سبز نیومد ؟ (مستقیما برگه سفید اعزام اومد . یعنی به خاطر خدمت قبلیمه ؟)

یه چیز دیگه . من لیسانس دارم و یه ترم فوق لیسانس خوندم و بعدش انصراف دادم . میزان تحصیلاتم رو درست زده ؟[/QUOTE]
خدا بیامرزتت افتادی پادگان احمد گدا؟امیدوارم وفتی برگشتی امید به زندگی داشته باشی!!!:31:

ali553
29-03-2012, 17:14
کسی نبود مسلط به پاسخ سوال این حقیر

ahad_judo
29-03-2012, 17:28
مسئول پذیرش سرباز سپاه استان میتونه کاری کنه ؟منظورم اینه که سلام و علیک دارم باهاش. قراره 14 فروردین بیاد .برم پیشش جواب میده؟
دوست عزیز در مورد سوال قبلت یه پارتی کلفت داشت که 2 روز قبل از اعزامش کدشو عوض کرد و رفت سپاه.فکر کنم امیری چیزی بود.
بله مسئول پذیرش سپاه میتونه همه کار بکنه.سپاه خرش خوب میره.شما برو دنبال اشنا.اولین کاری هم که میکنی فردا پس فردا برو تمدید کن بندازنت 1/4 تا بتونی پارتی جور کنی.

---------- Post added at 06:28 PM ---------- Previous post was at 06:26 PM ----------

یک دوستی داشتم معافیت کفالت گرفت.طبق قوانین قدیم اقدام کرد و جوابش تو روزهایی بود که قوانین جدید امده بود.اما چون اقدامش تو زمان قدیم بود معافش کردن.در ضمن تا قوانین جدید نیامده نگران نباش.

ahad_judo
29-03-2012, 17:34
حالا امروز این برگه اومده در خونه (نوشته آموزشی نیرو دریایی مرکز اموزش احمدبن موسی :18:) :
حالا به نظرتون برم میدون سپاه درستش کنم ، یا برم همین احمدبن موسی :31: ؟ اصلا امکان تغییر ارگان خدمت وجود داره ؟

یه چیز دیگه . من لیسانس دارم و یه ترم فوق لیسانس خوندم و بعدش انصراف دادم . میزان تحصیلاتم رو درست زده ؟
شما برات زده معادل بهت درجه لیسانسی میدن.(ولی ظاهرا دارن با فوق ها اعزامت میکنن.)
در ضمن جای خوبی افتادی ولی در اصل باید نیرو انتظامی باشی.
بدون برگ سبز هم کارت نمیشه(کلا شاهکار کردن در مورد شما).:38:
برو دنبال برگ سبزت.
یک سر هم برو پیش مشاور نظام وظیفه تا بهت مشاوره بده که آیا این کار درسته که شما بری سپاه یا نه.(تا حالا هر کی دیده بود مثل شما رفته بود درست کرده بود یگان خدمتیشو).

AMIRHJ
29-03-2012, 18:25
1-[QUOTE]برای امریه دیر اقدام کردی.الانم هنوز وقت داری.همین امروز برو دنبالش که خیلی دیر شده.
2-اگر برگ سبز بسیج داری خیلی کارت اسون شده.برگ سبز اعزامتو با مدارک بسیجت ببر سپاه شهرتون.بگو میخوام اینجا پذیرش شم.اگر میتونی یه نامه از حوزه بسیج بگیر که ببری سپاه اینجور محکم کاری میشه.
3-وزارت دفاع هم والا اموزشیش قزوین هست و جای خوبیه.اگر منظورتون کسری اش هست که باید پروژه تحقیقاتی-نظامی بدی که چیزی اشاره نکردید.پس به دو گزینه بالا فکر کنین.[COLOR="Silver"]
[QUOTE]

سلام علیکم و تشکرات

من هنوز برگ سبز نرسیده به دستم ، همون برگ که فقط تاریخ اعزام هست رو از پلیس +10 گرفتم

نکنه همین برگه رو برگ سبز میگن!؟؟؟

محل آموزش زده متعاقبا اعلام خواهد شد

امریه دیره ! خیلی؟ چرا!
در مورد وزارت دفاع میخوام بدونم مثلا من رفتم امریه یا پذیرش سپاه
بعد شاید مثلا همین قزوین میافتادم
خب به هر حال وزارت دفاع بهتره دیگه
از کجا بدونم که چیکار کنم که بهترین حالتو برام داشته باشه

حتی همین امریه مثلا2 جا قبول کنن
سپاهم که برم قبول کنن
هر کدومو بخوام میتونم برم یا نه

یه سوال دیگه من که آموزشی رو دورشو دیدم بازم بایدبرم حتی برای سپاه و امریه و وزارت دفاع!! من شنیدم که میگن ارتش شاید قبول نکنه؟

با تشکر فراوان

ahad_judo
29-03-2012, 19:09
سلام علیکم و تشکرات

من هنوز برگ سبز نرسیده به دستم ، همون برگ که فقط تاریخ اعزام هست رو از پلیس +10 گرفتم

نکنه همین برگه رو برگ سبز میگن!؟؟؟

محل آموزش زده متعاقبا اعلام خواهد شد

امریه دیره ! خیلی؟ چرا!
در مورد وزارت دفاع میخوام بدونم مثلا من رفتم امریه یا پذیرش سپاه
بعد شاید مثلا همین قزوین میافتادم
خب به هر حال وزارت دفاع بهتره دیگه
از کجا بدونم که چیکار کنم که بهترین حالتو برام داشته باشه

حتی همین امریه مثلا2 جا قبول کنن
سپاهم که برم قبول کنن
هر کدومو بخوام میتونم برم یا نه

یه سوال دیگه من که آموزشی رو دورشو دیدم بازم بایدبرم حتی برای سپاه و امریه و وزارت دفاع!! من شنیدم که میگن ارتش شاید قبول نکنه؟

با تشکر فراوان
سلام.
شما بری سپاه پذیرش بگیری بهتره.چون خدمت توش راحتتره.
وزارت دفاع قزوینم خوبه ولی سپاه بهتره.
شما نامه از حوزه بسیج بگیر برای سپاه شهرتون و از نیروی انسانی سپاه اوکی رو بگیر و بعد با برگ سبز اعزامت برو اونجا که تا برگ سفیدت نیمده کدت رو بزنن اونجا.
در ضمن ارتش برگ سبز بسیج حالیش نیست و باید اموزش ببینی تو ارتش.

majidli
29-03-2012, 19:13
احمد بن موسی کجاش خوبه که به اون بنده خدا میگی جای خوبی افتادی؟چون بچه محلتونه تعریف میکنی؟ا:31:گه خوب بود که بش احمد گدا نمی گفتن
من خودم آموزشی اونجا بودم:31:

shazdeh23
29-03-2012, 22:58
سلام
بچه ها امروز برگ سفید من اومد.
افتادم مالک اشتر اراک تاریخ 2/2
240 روز قبلا خدمت داشتم. آموزشی قبلا اونجا بودم. کسی با من اعزام نمیشه؟

persiangold
29-03-2012, 23:25
سلام اقای ahad jodoye گل میشه ازت تو یاهو راهنمایی بگیرم؟

imanpod
29-03-2012, 23:29
سلام
بچه ها امروز برگ سفید من اومد.
افتادم مالک اشتر اراک تاریخ 2/2
240 روز قبلا خدمت داشتم. آموزشی قبلا اونجا بودم. کسی با من اعزام نمیشه؟
منم قبلا مالک اشتر خدمت کردم . احتمالا دوباره میام همونجا . همون 2/2 .
منتها اگه این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پست رو خونده باشی ،
میبینی چه پدری از من در اوردن با این اشتباهات مسخرشون . باید سعی کنیم یه جوری خودمونو تو گردان عاشورا یا ذوالفقار بچپونیم . چون گردان کربلا و قدس که خیلی قدیمی و کثیفن .

احمد بن موسی کجاش خوبه که به اون بنده خدا میگی جای خوبی افتادی؟چون بچه محلتونه تعریف میکنی؟ا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]گه خوب بود که بش احمد گدا نمی گفتن
من خودم آموزشی اونجا بودم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
داش ما خودمون پیر خدمتیم . نمیخواد مارو بترسونی :31:، آموزشی هم یه دور رفتم ، دفعه ی اولم که نیست . لطفا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو با دقت بخون و ببین به نظرت من چی کار کنم . چون اگه سپاه منو قبول کنه ، بعد از آموزشی میتونم بقیه ی خدمتم رو بندازم ستاد نیرودریایی توی سرخه حصار تهران . ولی اگه برم درستش کنم ، دوباره باید برم نیرو انتظامی خراب شده ی کوفتی .

ahad_judo
29-03-2012, 23:30
دوستان ما هم مرخصی مان تمام شد و فردا صبح راهی پادگان میشیم.
هیچ ترسی هم به دلتون راه ندید.چون که مثل شما زیادن و دوستای خوبی پیدا میکنین.
حق یارتون.

my.lejend
29-03-2012, 23:43
سلام بچه ها

امروز روز خیلی بدی بود برام...
سفر بودم... صبح تو اصفهان مشکل بدی برام پیش اومد. راه افتادم با اعصاب خورد به سمت تهران. الان رسیدم خونه با اعصاب خورد و تن کوفته و له رسیدم دیدم جواب اعزامم اومده.
افتادم نیروی زمینی ارتش 04 بیرجند...
وای خدا بدتر از اونحجا نبود؟ دارم میترکم بچه ها... بد جوری دیوونه شدم... بدجوری . دارم میترکم. نمیدونید چقدر داغونم
از تهران بیفتی اونجا خیلی درده...

کسی اونجا خدمت کرده؟ چجوریه؟
تورو خدا زود ج بدید دارم دیوونه میشم
من دیپلم ردی هستم.

shazdeh23
29-03-2012, 23:50
منم قبلا مالک اشتر خدمت کردم . احتمالا دوباره میام همونجا . همون 2/2 .
منتها اگه این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پست رو خونده باشی ،
میبینی چه پدری از من در اوردن با این اشتباهات مسخرشون . باید سعی کنیم یه جوری خودمونو تو گردان عاشورا یا ذوالفقار بچپونیم . چون گردان کربلا و قدس که خیلی قدیمی و کثیفن .

دوست عزیز دوباره برو نظام وظیفه حتما
چون باید حتما یگان قبلی خدمت کنی. اینا سرشون با تهشون بازی میکنه! درستش نکنی برات دردسر میشه و هزارتا دردسر دیگه
من خودم گردان عاشورا بودم قبلا. تازه ساز بودن. امیدوارم دوباره اونجا بیفتیم
دوست من الان داره اونجا خدمت میکنه 12/1 اعزام شده میگه خیلی سخت ترش کردن. واسم که تعریف کرد خیلی ترسیم. خدا به هممون رحم کنه انشاالله

imanpod
30-03-2012, 00:00
دوست عزیز دوباره برو نظام وظیفه حتما
چون باید حتما یگان قبلی خدمت کنی. اینا سرشون با تهشون بازی میکنه! درستش نکنی برات دردسر میشه و هزارتا دردسر دیگه
من خودم گردان عاشورا بودم قبلا. تازه ساز بودن. امیدوارم دوباره اونجا بیفتیم
دوست من الان داره اونجا خدمت میکنه 12/1 اعزام شده میگه خیلی سخت ترش کردن. واسم که تعریف کرد خیلی ترسیم. خدا به هممون رحم کنه انشاالله
آره ، این چند روز عید هم تموم شه ، برم ببینم چی کارش میکنم . شاید این سری اشتباهی معافیت دائمی ، معافیت رهبری ، چیزی برام زدن :27:.
منم شنیدم سخت تر شده . ولی مگه میخوان چی کار کنن ؟ قبلا 4.30 بعد از ظهر ولمون میکردن به حال خودمون . الان میخوان تا 7.30 الی 8 کار بکشن . یا مثلا میخوان اردو رو 3-4 روز کنن (فقط این یکمی سخته) . ما رو 4 ساعت نصفه شب بردن کوهنوردی دهنمون ......بوق..... شد . تازه من چون آموزشیم رو تموم کردم ، این سری فقط یه ماه باید آموزشی برم . ولی شما فک کنم شما باید کل 2 ماه آموزشی رو وایسی . چون پایان دوره نداری .

my.lejend
30-03-2012, 00:02
سلام بچه ها

سفر بودم... صبح تو اصفهان مشکل بدی برام پیش اومد. راه افتادم با اعصاب خورد به سمت تهران. الان رسیدم خونه با اعصاب خورد و تن کوفته و له رسیدم دیدم جواب اعزامم اومده.
وای خدا بدتر از اونحجا نبود؟ دارم میترکم بچه ها... بد جوری دیوونه شدم... بدجوری . دارم میترکم. نمیدونید چقدر داغونم

من دیپلم ردی هستم.

دارم دیوونه میشم

a6543210
30-03-2012, 06:15
ببین منم مثل شما بودم.اشتباهی که کردم نرفتم به یگانها سر بزنم که انزلی پذیرشم کنن(اموزشی دوباره انزلی بودم).منم بعد 1 ماه الافی پخشمون کردن.
شما برو به یگانهای مختلف سر بزن و ببین نیرو نمیخوان.اینجور بهتر هست.اگر بخوانت درخواست میدن تهران.
ahad_judo عزیز
1-مظورتون اینه که برم یگان خدمتی ارتش شهر خودمون بعد بهشون بگم منو اگه می خواین درخواست بدین تهران و ...؟ منظروت از یکگان ها کجاست؟می شه نام ببرید.راستش تا 2/2/91 فرصت دارم .آخه این روز معرفیمه. می برمون بیرجند.قبلا آموزشی رو تو بیرجد بودم.
2- به نظرت به خاطر فقط من یک نفر ارتش اینجا این کارو می کنه که درخواست بزنن تهران!؟

S126
30-03-2012, 07:25
سلام بچه ها

من دیپلم ردی هستم.

اصلا به خودت ترس و دلهره راه نده . مگه ماها نبودیم که توی همین بیرجند و عجب شیر و کرمان رفتیم آموزشی و الان هم آخر های خدمت هستیم؟هیچیت نمیشه. میری و میای. بعضی چیز ها تو ذهن مشمولان قبل از اعزام ، وجود داره که بعد که وارد خدمت میشن و به اون تفکرات فکر می کنند خودشون خندشون میگیره! فقط از الان به فکر تقسیم بعدش باش . پارتی ، شرایطی چیزی جور کن.

ahad_judo
30-03-2012, 07:29
ahad_judo عزیز
1-مظورتون اینه که برم یگان خدمتی ارتش شهر خودمون بعد بهشون بگم منو اگه می خواین درخواست بدین تهران و ...؟ منظروت از یکگان ها کجاست؟می شه نام ببرید.راستش تا 2/2/91 فرصت دارم .آخه این روز معرفیمه. می برمون بیرجند.قبلا آموزشی رو تو بیرجد بودم.
2- به نظرت به خاطر فقط من یک نفر ارتش اینجا این کارو می کنه که درخواست بزنن تهران!؟
اینجور که نه.
مثلا شما میری یگان فاوا اون پادگان.اونم اگر شما رو بپسنده به نیروی انسانی اونجا میگه و اینا اسم شما رو برا خودشون رد میکنن.
یا هر یگان دیگه که میتونی سر بزنی و نظرشون رو جلب کنی.
این دیگه اخرین پست من بود.
رفتیم پادگان.
خداحافظ.

aref16
30-03-2012, 08:57
سلام
معاف از رزمی چند بند داره و روی کاغذی که شما ارائه میدی نوشته چه کارهایی نباید انجام بدی
شاید فقط حمل سلاح باشه
شاید عدم انجام کار سنگین باشه
شاید عدم پیاده روی طولانی باشه
شاید عدم رفتن رژه باشه
شاید و شاید و شاید های دیگه

اگه ادم شل باشه میتونه معاف دائم بشه ؟
اگه نشد معاف از رزم کدوم کاره هارو نباید انجام داد ؟ :20:

shazdeh23
30-03-2012, 09:39
آره ، این چند روز عید هم تموم شه ، برم ببینم چی کارش میکنم . شاید این سری اشتباهی معافیت دائمی ، معافیت رهبری ، چیزی برام زدن :27:.
منم شنیدم سخت تر شده . ولی مگه میخوان چی کار کنن ؟ قبلا 4.30 بعد از ظهر ولمون میکردن به حال خودمون . الان میخوان تا 7.30 الی 8 کار بکشن . یا مثلا میخوان اردو رو 3-4 روز کنن (فقط این یکمی سخته) . ما رو 4 ساعت نصفه شب بردن کوهنوردی دهنمون ......بوق..... شد . تازه من چون آموزشیم رو تموم کردم ، این سری فقط یه ماه باید آموزشی برم . ولی شما فک کنم شما باید کل 2 ماه آموزشی رو وایسی . چون پایان دوره نداری .

میگه فرماندها شدن 4 نفر. یکی که خسته میشه جاشو میده به کس دیگه. اصلا نمیزارن آدم نفس بکشه. میدان موانع آوردن نصب کردنو....
منم آموزشی رو تموم کردم. 8 ماه خدمت کردم. دوستم گفت افرادی که مثل شما قبلا خدمت کردن 25 روز اونجا خدمت کردن و همشونو انداختن توی یه گردان

my.lejend
30-03-2012, 09:48
اصلا به خودت ترس و دلهره راه نده . مگه ماها نبودیم که توی همین بیرجند و عجب شیر و کرمان رفتیم آموزشی و الان هم آخر های خدمت هستیم؟هیچیت نمیشه. میری و میای. بعضی چیز ها تو ذهن مشمولان قبل از اعزام ، وجود داره که بعد که وارد خدمت میشن و به اون تفکرات فکر می کنند خودشون خندشون میگیره! فقط از الان به فکر تقسیم بعدش باش . پارتی ، شرایطی چیزی جور کن.

رفیق ممنون از اینکه امیدواری میدی ...
دیشب خیلی به هم ریخته بودم چون قبلش هم یه مشکل برام پیش اومده بود.

7/8 روز دیگه اعزامم... گفتن باید 6 صبح بیاید میدون سپاه.
باید چیکار کنم؟
چی چیزهایی همراه خودم ببرم؟
موهام رو بزنم و با وسائل برم میدون سپاه ؟

sera65
30-03-2012, 09:56
سلام ...
دوره کد رو همه باید بگذزونند ؟ چه رشته هایی بهشون کد می خوره ؟ فوق لیسانس ها هم این دوره رو باید بگذرونند؟

Sub007
30-03-2012, 10:47
سلام ...
دوره کد رو همه باید بگذزونند ؟ چه رشته هایی بهشون کد می خوره ؟ فوق لیسانس ها هم این دوره رو باید بگذرونند؟

سلام.
رشته هایی مثل کامپیوتر و حسابداری دوره کد نمیخورند.البته شاید رشته های دیگه ای هم باشند اما من این دو تا رو شنیدم.هر چند توی پادگان به ما میگن که حتی ممکنه همین دو رشته هم دوره کد بخورند اما با هر کسی صحبت کردم میگه تا حالا ندیده و نشنیده دوره کد شامل اون دو رشته بشه.

در مورد فوق لیسانس هم متاسفانه اطلاعی ندارم.:41:

brothers000
30-03-2012, 10:51

آقا بازم ممنون بابت پاسخ هایی که به سوالات ما میدی
خداییش از تلفن راهنمایی خود نظام وظیفه هم کار راه انداز تره پاسخ هات
یه چند تا سوال دیگه هم بپرسم از حضور شریفت (البته با عرض معذرت)
1. من کپی دیپلم یا پیش دانشگاهی رو یعنی نبرم آموزش پرورش برابر اصل کنم ؟ همون کپی کافیه ؟ (البته منظورم کپی مدرک اصل هست)
2. این فرم های داخل دفترچه رو باید برش بدم ؟ یا تو همون دفترچه پر کنم و تحویل بدم ؟ (شرمنده میدونم سوالاتم ناشیانه هست ولی تا جایی که شنیدم میگن حتی نوع تحریر دفترچه و دست خط هم تو اینکه کجا بیفتی تاثیر داره !)
3. حالا اینکه فرمودید با اتوبوس ببرن یا خودمون بریم حتما بر طبق درخواستمونه ؟ یا اگه وسیله نداشته باشن باز باید خودمون بریم ؟ (یعنی اصلا پر کردن این قسمت تاثیری داره ؟)
4. راستی حساب هم حتما باید تو بانک سپه باز کرده باشیم ؟

Sub007
30-03-2012, 10:58

باید چیکار کنم؟

همونطور که اون دوست عزیز هم گفتند اصلا ترس و دلهره نداشته باشین.در واقع عاملی که باعث میشه دوره سربازی سخت یا آسون بشه خودتون هستین و بس.خود من با اینکه تهران افتادم و خیلی ها از پادگان آموزشیم تعریف میکردند یه مقداری ترس داشتم.اما وقتی رفتم دیدم واقعا دید اشتباهی نباید داشت و اگه سخت نگیری سخت هم نمیگذره.:20:
شما وسایل ضروری رو با خودت بردار.خوراکی هم مثل خرمای خشک با خودت بردار به درد مواقع نگهبانی میخوره:31:
اکثر وسایلی که نیاز هست رو اونجا میدن.
به ما تاید،صابون،خمیر دندون،مسواک،دمپایی،حوله حموم و حوله برای خشک کردن دست و صورت ،قند،واکس،فرچه هم دادند اونم توی روزهای اول.هر چند شاید پادگان به پادگان تفاوت داشته باشه اما معمولا یکسان عمل میشه و معمولا بوفه های پادگان هم وسایل مورد نیاز رو دارند و میشه خرید کرد.
اما لباس زیر رو با خودت ببر.هر چند جز استحقاقی حساب میشه اما من که ۱۵ روز دیگه پایان دوره آموزشی دارم هنوز لباس زیر رو ندیدم و شاید بهمون هم ندن.:31:
ناخن گیر هم وسیله لازمی هست.سوزن و نخ.قرص آموکسی سیلین،سرما خوردگی و ایبوپروفن هم بودنش ضرر نداره.
قرص جوشان کلسیم فورت و جوشان مولتی ویتامین هم همراهت باشه اونجا هر شب استفاده کنی کمتر بدنت کمبودش رو حس میکنه.

sera65
30-03-2012, 11:00
سلام.
رشته هایی مثل کامپیوتر و حسابداری دوره کد نمیخورند.البته شاید رشته های دیگه ای هم باشند اما من این دو تا رو شنیدم.هر چند توی پادگان به ما میگن که حتی ممکنه همین دو رشته هم دوره کد بخورند اما با هر کسی صحبت کردم میگه تا حالا ندیده و نشنیده دوره کد شامل اون دو رشته بشه.

در مورد فوق لیسانس هم متاسفانه اطلاعی ندارم.:41:

ممنون از جوابت ... من فوق لیسانس مهندسی صنایع هستم یعنی حالا این کد می خوره ؟
بعضی جا ها نوشته اصلا فوق لیسانس کد نمیخوره...

brothers000
30-03-2012, 11:12

باید چیکار کنم؟

داداش گلم منم میگم اصلا فکرشم نکن
تنها چیزی که باعث میشه آدم تمام موانع سخت زندگی رو رد کنه اعتماد به نفس و اتکا به خودشه
با توکل به خدا و دل شیر برو و دلتو بزن به دریا و اصلا فکر و خیال الکی تو ذهنت جا نده
کلا انسان همیشه قبل رفتن به محیطی که پیش زمینه ذهنی دربارش نداره کمی دچار ترس و دلهره میشه ولی با ورود بهش و گذر زمان براش عادی میشه و نهایتا یه روزایی به عنوان خاطرات شیرین ازش یاد میکنه
در مورد سوالاتت هم تا جایی که خودم اطلاع دارم عرض میکنم :
چیزهایی که باید همراه ببری رو دوستان تو صفحه اول همین تاپیک گقتن
ولی من فکر میکنم اون لیست دوستان خیلی خیلی کامل هست و شما فقط ضروری هاشم ببری کفایت میکنه
موهاتم هر چی زودتر بزنی بهتره
اینجوری فکرتم آزاد تر میشه (باور نداری امتحان کن)
به نظر من یکی از دلایلی که مو رو واسه سربازی میگن بزنید هم همین آزادی فکر هستش ! (البته به غیر از بحث یکسان شدن و برابری همه با هم)

my.lejend
30-03-2012, 12:02
داداش گلم منم میگم اصلا فکرشم نکن
تنها چیزی که باعث میشه آدم تمام موانع سخت زندگی رو رد کنه اعتماد به نفس و اتکا به خودشه
با توکل به خدا و دل شیر برو و دلتو بزن به دریا و اصلا فکر و خیال الکی تو ذهنت جا نده
کلا انسان همیشه قبل رفتن به محیطی که پیش زمینه ذهنی دربارش نداره کمی دچار ترس و دلهره میشه ولی با ورود بهش و گذر زمان براش عادی میشه و نهایتا یه روزایی به عنوان خاطرات شیرین ازش یاد میکنه
در مورد سوالاتت هم تا جایی که خودم اطلاع دارم عرض میکنم :
چیزهایی که باید همراه ببری رو دوستان تو صفحه اول همین تاپیک گقتن
ولی من فکر میکنم اون لیست دوستان خیلی خیلی کامل هست و شما فقط ضروری هاشم ببری کفایت میکنه
موهاتم هر چی زودتر بزنی بهتره
اینجوری فکرتم آزاد تر میشه (باور نداری امتحان کن)
به نظر من یکی از دلایلی که مو رو واسه سربازی میگن بزنید هم همین آزادی فکر هستش ! (البته به غیر از بحث یکسان شدن و برابری همه با هم)

دوست عزیزم واقعا ممنون از حرفات. ممنون که وقت میگذارید و امید میدید. دقیقا حق با شماست. باید اسون بگیری و اعتماد به نفس داشته باشی تا راحت بگذره.
یه جا خوندم نوشته بود (هرچی که تورو نکشه قوی ترت میکنه)
حرفش درسته و من واقعا به این تحول تو زندگیم احتیاج داشتم. ولی خوب حق میدید که یه کم دلهره و استرس داشته باشم به خاطر همون دلایلی که خودتون گفتید.

الان تنها دلخوشیم اینه که 5/6 ساعت با امام رضا فاصله دارم و میتونم یکی دوبار برم حرمش.
8/9 سالی میشه که نرفتم زیارتش.

ممنون از راهنمائی هاتون

Milad4171
30-03-2012, 12:39
واقعا خدمت سربازی اون چیزی نیست که شما فکر میکنید. الان توی این موقعیت شاید خیلی راحت تر از زمان های قبل باشه!
اینو من بعد از 15 ماه خدمت میگم! اولش خوب مسلماً سخت تر هست و کلا سخت میگذره ولی وقتی میرسی به زمانی که یک سال از اون موقع گذشته می فهمی که چه روزهایی رو داشتی که الان بعد از یک سال پشت سر گذاشتیش!
من خودم خیلی سخت میگرفتم و 8 ماه دیرتر دفترچه فرستادم ( شاید هم نمیفرستادم) الان وقتی فکر میکنم می بینم اگه همون موقع یعنی هشت ماه قبل از اون تاریخ من دفترچه فرستاده بودم برج 7 و 8 خدمتم تموم بود!
به نظر من اصلا و ابدا خدمت رو عقب نندازین. وقتی متوجه میشید که یک سال از خدمت گذشته و فکر اینکه اگه دو سه ماه زودتر فرستاده بودین دو سه ماه زودتر ترخیص میشدین!!! ( فکری که من خیلی اذیتم کرد ولی خوب دیگه گذشت! ) :46:

sera65
30-03-2012, 12:46
سلام ...

S126
30-03-2012, 12:56
من بعد از چند سال دفترچه فرستادم و رفتم . الان هم 16 ماه خدمتم. دو ماه دیگه تمومه به امید خدا. از قبل از اعزام هم اینجا پست دارم و مثل شما کلی دلهره داشتم.ین رو توی زندگی و خدمت به این نتیجه رسیدم که هرچقدر بهت خوش بگذره یا هرچقدر بهت بد بگذره بعد از مدتی فراموش می کنی و فقط نتیجه کار می مونه. پس فقط به نتیجه فکر کن و بیخیال گذر زمان.

emechkei
30-03-2012, 13:27
سلام به همگی عیدتون مبارک
من لیسانس کامپیوتر دارم دیروز برگه اعزامم اومد افتادم مرکز آموزش احمد بن موسی (نیروی دریایی سپاه) ، کسی میدونه چجور جاییه ؟
اگه امریه بگیرم آموزشیو میتونم بیام تهران ؟
منظور از کد خوردنو نمیدونم جریانش چیه ! تعطیلم کلا ! :31:

my.lejend
30-03-2012, 16:57
بچه ها ممنون از همتون. واقعا حرفاتون باعث شد که خیالم راحت تر بشه و یه ذره اعتماد به نفس پیدا کنم...

سال 86 دفترچه ی خدمت رو پر کردم و واکسن هارو زدم و گذاشتم تو پاکت برای پست کردن ولی به دلایل شخصی خریت کردم و پست نکردم. چند روز پیش اون پاکت رو دیدم و بازش کردم و وقتی تاریخش رو دیدم داشتم میترکیدم. اگر اون موقع پست کرده بودم 3/4 سال پیش خدمتم تموم شده بود. حالا بعد چند سال دوباره مجبور شدم برم. بچه ها تورو خدا حتی یه روز هم خدمت رو عقب نندازین. حتی یه روز.
حالا هم به قول شما هرچی باشه میگذره و تموم میشه. فقط باید برای بعدش یه فکری بکنم که تهران بیفتم چون میخوام درس بخونم و واحد های باقی مونده دیپلمم رو پاس کنم و اگر 16 ماه رو هم شهرستان بیفتم دیگه نمیتونم در حین خدمت درسم رو تموم کنم.

خدا خودش هوای هممون رو داشته باشه. با اینکه بنده ی خوبی براش نبودم ولی باز هم به خودش توکل میکنم و با انگیزه و پر از اعتماد به نفس میرم جلو .

بچه ها از همتون واقعا تشکر میکنم و امیدوارم هرجا هستید همیشه موفق و پیروز و شاد باشید

kar1591
30-03-2012, 17:28
سلام به همه دوستان
به خصوص پایه خدمتی اسفند 90

urumchi
30-03-2012, 17:40
آقا این خدمت خدمت که میگفتن همین بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما را نمیدونم ولی من آنچنان سختی و مشقت و ... که خیلی ها میگفتن ندیدم.

الان یه نفر از من بپرسه خدمت آسونه یا سخت، در جوابش میگم: خدمت خیلی خیلی آسونه !!!

فقط کافیه مثل بچه آدم ! سرت به کار خودت باشه

Sub007
30-03-2012, 19:03

الان یه نفر از من بپرسه خدمت آسونه یا سخت، در جوابش میگم: خدمت خیلی خیلی آسونه !!!

دقیقا.خدمت رو هر جوری که بگیری همونطور میگذره و رد میشه.
توی خدمت و خصوصا دوره آموزشی آدم باید اصلا دور و بر وظایفی مثل ارشدی گروهان و ... نباشه.
درسته یکسری مزایا داره اما دردسرش بیشتره.
یکی از بچه ها ارشد گروهان شد.درسته که نگهبانی و ... بهش نمیدادن اما تا یکی کم کاری میکرد افسرای آموزش به ارشد میگفتند بی عرضه و بی کفایت و ... .بعد از مرخصی عید نهست کرد تا ارشدی رو ازش بگیرن و راحت بشه.
مقسم ها غذامون پوستشون کنده شده و همه میخوان برن کنار.مسئول آبدارخونه داره دیوونه میشه چون دائم باید نوکری افسرا رو بکنه و حتی شب هم دست از سرش بر نمیدارن.
کلا نباید تابلو بشی.افسرای آموزشی گروهانمون هنوز منو به اسم نمیشناسنم و فقط با قیافه میدونن منم جزو گروهانشون هستم:31:

SNOW PATROL
30-03-2012, 20:23

ببخشید شما چند ماه خدمتید ؟؟؟

MILIN3M
31-03-2012, 02:22
سلام دوستان من يه سوال دارم
اينكه من دو الي سه سال مشكل التهاب مري دارم و دارو مصرف ميكنم و هميشه خدا هم درد داره جواب هاي اندوسكپي هم دارم كه التهابو نشون ميدن. ميشه براي معافي پزشكي اقدام كرد؟؟ اخه تو نت زده كليه بيماري هاي التهابي دستگاه گوارش.
يه سوال ديگه من ليسانسمو يه چند ماه پيش گرفتم فرجه براي معرفي يك ساله يا شيش ماه
مرسي

amir_ata_21
31-03-2012, 12:17
سلام دوستان من يه سوال دارم
اينكه من دو الي سه سال مشكل التهاب مري دارم و دارو مصرف ميكنم و هميشه خدا هم درد داره جواب هاي اندوسكپي هم دارم كه التهابو نشون ميدن. ميشه براي معافي پزشكي اقدام كرد؟؟ اخه تو نت زده كليه بيماري هاي التهابي دستگاه گوارش.
يه سوال ديگه من ليسانسمو يه چند ماه پيش گرفتم فرجه براي معرفي يك ساله يا شيش ماه
مرسي
طبق قانون جدید فرجه یک ساله شده؛ به پزشک متخصص مراجعه بفرمایید، دوست من به خاطر بیماری گوارشش معافیت پزشکی گرفت:11:

mf.designing
31-03-2012, 12:31
یه سوالی داشتم اگه میشه دوستان لیست تمام معافیتهای غیر پزشکی رو مطابق با قانون جدید بزارن.
ممنون میشم

mali.sh
31-03-2012, 18:02
یه سوالی داشتم اگه میشه دوستان لیست تمام معافیتهای غیر پزشکی رو مطابق با قانون جدید بزارن.
ممنون میشم

اگه خدمت نرفتی به نظرم ابن 3 تا فبل رو مطالعه کنی خیلی از سوالاتت جواب میگیری.
قانون وظيفه عمومي اصلاحيه دي ماه 1390

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
دفترچه راهنماي خدمت وظيفه عمومي

آخرين تغييرات دفترچه راهنماي خدمت وظيفه عمومي

شاید بگی فرستادمت دنبال مطالعه این فایل و اون فایل ولی واقعا خیلی ازابهامات برطرف میشه ارزش مطالعه دارن.

asemuna
01-04-2012, 10:50
یک سوال تو قانون جدید کسری بسیج حذف شده ؟ چقدر شده البته من ندارم می خوام ببینم میارزه برم ؟

MCSE MAN
01-04-2012, 17:08
دوستان اين معافيت تحصيلي كه تا 1 سال بعد اتمام تحصيل شده(قبلا 6 ماه بود)، از الآن براي همه اعمال ميشه يا براي كسايي كه از اين به بعد دانشگاه قبول ميشن هست؟؟
يعني الآن من كه ترم آخرم هست تا 6 ماه بعدش مهلت دارم يا 1 سال؟؟
ممنون

amir_ata_21
01-04-2012, 17:45
دوستان اين معافيت تحصيلي كه تا 1 سال بعد اتمام تحصيل شده(قبلا 6 ماه بود)، از الآن براي همه اعمال ميشه يا براي كسايي كه از اين به بعد دانشگاه قبول ميشن هست؟؟
ممنون
طبق آخرین اصلاحات دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی، این قانون از تاریخ 90/8/22 به بعد برای مشمولین لحاظ می شود:5:

MCSE MAN
01-04-2012, 21:09
طبق آخرین اصلاحات دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی، این قانون از تاریخ 90/8/22 به بعد برای مشمولین لحاظ می شود:5:
ممنون از پاسختون
پس براي من هم كه ايشالا تير 91 درسم تموم ميشه هم اعمال ميشه ديگه؟!
اگه بشه كه خوبه

my.lejend
01-04-2012, 23:10
بچه ها راست میگن اگر بچه های تهران اموزشی رو تهران بیفتن بعد اموزشی رو حتما میفتن شهرستان؟

در مورد این قانونی که تک فرزند پسر شهر خودش میفته هم نمیدونم چرا هر کی یه چیزی میگه. به خدا دیوونه شدم. یه روز امیدوار میشم یه روز ضد حال میخورم. تورو خدا یکی جواب درست بده

Pami
01-04-2012, 23:21
بچه ها راست میگن اگر بچه های تهران اموزشی رو تهران بیفتن بعد اموزشی رو حتما میفتن شهرستان؟

در مورد این قانونی که تک فرزند پسر شهر خودش میفته هم نمیدونم چرا هر کی یه چیزی میگه. به خدا دیوونه شدم. یه روز امیدوار میشم یه روز ضد حال میخورم. تورو خدا یکی جواب درست بده

نه من آموزشی و یگان تهران افتادم
بند پ داشته باشی که اصلا جای نگرانی نیست ، تو ارتش رشته های کامپیوتر و حسابداری 99% شهر خودشون میفتن ، چون اینجور نیرو ها رو لازم دارن
تک فرزند ها رو هم اکثرا شهر خودشون تقسیم میکنن

Mohammad-Hashemi
02-04-2012, 00:04

پس شما جاش خدمت نکردی که ببینی خدمت چیه.

imanparsa
02-04-2012, 01:22
سلام
دوستان من 7 ماه خدمت کردم 2ماه آموزشی 5 ماه یگان خدمتی تا اینکه دانشگاه قبول شدم. الان مهنسی فناوری اطلاعات میخونم و ترم 2 هستم. میخواستم ببینم 2سال دیگه که بخوام برم سر خدمت مجددا آموزشی دارم ؟؟؟ و یا همون جای قبلی میوفتم ؟؟؟؟؟
راستی خدمت بنده نیروی زمینی سپاه بود.
ممنون میشم راهنمایی کنید ...

imanpod
02-04-2012, 16:04
دوستان سلام . من یه سری مشکلات عجیب برام پیش اومده که به خاطر شاهکار سیستم کامپیوتری نظام وظیفه اس .
تا حالا 6-7 بار رفتم نظام وظیفه میدون سپاه درستش کردم ولی بازم امروز که برگه ی سفیدم اومد اعصابمو خورد کرد .
برا من اشتباهی تو سیستم پلیس + 10 ، غیبت خورده بود ، که بعد از 2 بار مراجعه به میدون سپاه بازم توی رسید پلیس + 10 درست نشد .

من 83 روز سابقه ی خدمت توی نیروی انتظامی رو دارم یعنی آموزشی + 23 روز خدمت توی یگان .

دوستان امروز رفتم نظام وظیفه درستش کردم . افتادم همون محل آموزشی سابقم . نیروی انتظامی مالک اشتر اراک .

The Stig
02-04-2012, 16:22
سلام من 4/18 اعزام میشم. دوست دارم اردیبهشت اعزام بشم.کسی می خواد جابجا کنیم؟ 4/18 رو با 2/18 عوض میکنیم

The Stig
02-04-2012, 17:00
ممنون
شما یک سال مهلت دارید

arvin_666
02-04-2012, 19:40
دوستان من پدرم 63 سالشه و قلبش رو هم باطری گذاشته و فکر کنم شامل از کار افتادگی بشه
فقط یه برادره بزرگتر دارم که سربازی رفته و ازدواج هم کرده

معافیته کفالتی شاملم میشه؟؟؟

MILIN3M
02-04-2012, 22:41
بچه ها کی نظری راجب معافیت بخاطر مشکل التهاب مری و درد معده ..دو ساله دارم و جواب اندوسکپی ها مجوده ..کبد چربو بزرگی طحال...میشه اقدامی کرد به نظرتون؟

imanparsa
03-04-2012, 00:37
سلام
دوستان من 7 ماه خدمت کردم 2ماه آموزشی 5 ماه یگان خدمتی تا اینکه دانشگاه قبول شدم. الان مهنسی فناوری اطلاعات میخونم و ترم 2 هستم. میخواستم ببینم 2سال دیگه که بخوام برم سر خدمت مجددا آموزشی دارم ؟؟؟ و یا همون جای قبلی میوفتم ؟؟؟؟؟
دوستان لطفا راهنمایی کنید

ok
03-04-2012, 00:47
سلام
دوستان لطفا راهنمایی کنید

تال اونجایی که من اطلاع دارم آموزشی دیگه لازم نیست بری و تو همون یگان قبلیت هم خدمت میکنی دوباره
حتی وقتی برگ اعزام (سفید) میاد توش یه بند تذکر داره که در صورتی که قبلا تو یگان دیگه ای خدمت کردید و الان یگانتون عوض شده برای تصحیحش به نظام وظیفه مراجعه کنید...

imanpod
03-04-2012, 05:46
دوستان کسی نمیدونه دفترچه ی دانستنیهای سربازی (مخصوص نیرو انتظامی) رو از کجا میشه تهیه کرد ؟
تو اینترنت برا دانلود که گیر نیووردم . انقلاب گیر میاد بخرم ؟

hts1369
03-04-2012, 13:22
دوستان کسی نمیدونه دفترچه ی دانستنیهای سربازی (مخصوص نیرو انتظامی) رو از کجا میشه تهیه کرد ؟
تو اینترنت برا دانلود که گیر نیووردم . انقلاب گیر میاد بخرم ؟
نه بابا اون چیه که فروشی باشه.
برو از یه سرباز بگیر و به سربازه بگو بره نیرو انسانی یکی دیگه بگیره.

---------- Post added at 01:22 PM ---------- Previous post was at 01:19 PM ----------

دوستان من پدرم 63 سالشه و قلبش رو هم باطری گذاشته و فکر کنم شامل از کار افتادگی بشه
فقط یه برادره بزرگتر دارم که سربازی رفته و ازدواج هم کرده

معافیته کفالتی شاملم میشه؟؟؟
داداش داری بهت کفالت نمیدن.

asemuna
03-04-2012, 14:05
ببخشید اگر کسی وسط خدمت سربازی قبول شه ایا دفعه بعد که بر می گرده مرخصی هایی که قبلا گرفته هم حساب میشه و یا نه
کسی هست که قبلا رفته باشه و برگشته باشه

LiveTime
03-04-2012, 17:29
سلام
کسی که دوره آموزشی رو تموم کنه و بدلیل قبولی در آزمون فوق لیسانس از خدمت ترخیص بشه، آیا بعد از تحصیل مجدد باید آموزشی رو بگذرونه؟!!! یا اینکه ادامه باقیمانده خدمت رو باید انجام بده؟

ممنون میشم جواب بدین

ha789di
03-04-2012, 17:37
سلام
کسی که دوره آموزشی رو تموم کنه و بدلیل قبولی در آزمون فوق لیسانس از خدمت ترخیص بشه، آیا بعد از تحصیل مجدد باید آموزشی رو بگذرونه؟!!! یا اینکه ادامه باقیمانده خدمت رو باید انجام بده؟

ممنون میشم جواب بدین

بله حدود 20روز باز باید آموزشی رو بگذرونه

my.lejend
03-04-2012, 19:23
سلام دوستان. یه سوال داشتم که جواب دقیقش خیلی خیلی برام مهم هست و خیلی هم عجله دارم

اگر حق انتخاب داشته باشید توی تهران شهر خودتون خدمت کنید بین ارتش و نیروی انتظامی کدوم رو انتخاب میکنید؟
میشه دقیقا شرایط خدمت توی هرکدوم رو برام بگید؟ هم اموزشی و هم بعدش...
مثلا توی دوران اموزشی توی هر کدوم چه شرایطی داری و 16 ماه بعد اموزشی رو توی هر کدوم چجوری باید خدمتت رو بگذرونی؟
چیز هائی مثل پست دادن ها و مرخصی ها و مسئولیت ها و ......
فرض کنید که یه اشنای خیلی خیلی خوب هم توی نیروی انتظامی دارید...
حالا کدوم رو انتخاب میکنید؟

مدرک تحصیلی من دیپلم ردی هست

لطفا همه ی دوستانی که نظری دارن بگن که من مقایسه کنم.
بچه ها جوابش خیلی خیلی برام مهم هست و اصلا وقت ندارم
ممنون از همگی

S126
03-04-2012, 19:41
سلام دوستان. یه سوال داشتم که جواب دقیقش خیلی خیلی برام مهم هست و خیلی هم عجله دارم

اگر حق انتخاب داشته باشید توی تهران شهر خودتون خدمت کنید بین ارتش و نیروی انتظامی کدوم رو انتخاب میکنید؟
مثلا توی دوران اموزشی توی هر کدوم چه شرایطی داری و 16 ماه بعد اموزشی رو توی هر کدوم چجوری باید خدمتت رو بگذرونی؟

ممنون از همگی

بستگی داره که پارتیت توی نیروی انتظامی برات چیکار حاضره بکنه. حاضره ببره توی دفترش بهت کار دفتری بده؟ یا نه از اوناس که قول میدن و بعد که می افتادی مرزبانی سیستان و بلوچستان ، هر روز که بهش زنگ میزنی ، بهت بگه دیگه شده دیگه! کاری از من ساخته نیست!:13:

در حالت عادی ارتش خیلی بهتر از نیروی انتظامیه.ضمنا تجربه در زندگی به من ثابت کرده : روی حرف هییییییییییچکس حساب نکن. مردم اصلا به فکر بقیه نیستند. روی حرف کسی سرنوشتت رو عوض نکن. همه اینجا از این پارتی های به قول خودشون همه کاره داشتیم که بدردمون نخوردن. کسی اگر هم واقعا کاره ای باشه ، حاضر نیست اعتبارش رو بذاره برای من و تو سرباز یکه یالقوز. و به دیگران و زیر دستاش رو بندازه.بابای من برای من کاری نمیکنه چه برسه به غریبه!

hts1369
03-04-2012, 21:42

ممنون از همگی
داداش اگه از من میپرسی نرو نیرو انتظامی ارتش خیلی بهتره ولی باز شرایط هر کس فرق میکنه.
بخدا من نمیتونم شما رو راهنمایی کنم ولی میگم که شما قراره تو نیروی انتظامی اذیت بشید در این شک نکن از طرفی ادم بعضی چیزهارو میبینه که تا مدتها اذیتت میشه.
ولی یه چیزی هم هست که شما تو سختی ها میتونی چیزهایی بدست بیاری که برات خوبه مثلا من چندتا رفیق خدمت دارم که هر کدوم میفهمن مشکلی برم پیش اومده بهم کمک مشتی میکنن.
تصمیم با خودت موفق باشی و سر بلند.

Pami
03-04-2012, 21:56

ممنون از همگی

خدمت توی ارتش سختی های خودش رو هم داره ، ولی هرچی باشه شرف داره به نیرو افتضاحی
بازم بستگی به شانس خودت داره
به نظر من قید آشنات رو بزن برو ارتش ، اگه شانست خوب باشه و یکی از ارگان های خوب ارتش بیفتی می ارزه به رو ننداختن به آشنا

OnlyRealMadrid
03-04-2012, 22:18
سلام. در حال حاضر 18 اسفند میشم 3 ماه خدمت و تو پادگان رجبی پور ( فرماندهی کل نیروی زمینی سپاه )، بالاتر از سه راه تختی خدمت میکنم. پادگان خیلی گیری هست و قسمتی هم که بنده افتادم ( خدمات ) واقعا سخته. چند تا حوزه مقاومت بسیج تو منطقه خودمون هست ( ما منطقه 7 هستیم، اما منطقه 8 حوزه زیاد داره و کلا نزدیکمونه ). سوالم اینه که کسی از این ناحیه ها خبر داره که کلا چجوریه؟ پست هاش برای معاف از رزم ها چجوریه؟ آیا روز برگه یا شیفتیه. چون دنبالشم برای انتقالی، خیلی نیاز دارم تا یکی بهم جواب بده

با تشکر

omid.unique
03-04-2012, 22:23
قابل توجه دوستان: طبق قانون جدید مدت خدمت سربازی به 24 ماه افزایش پیدا کرد و کلیه کسری خدمت های جبهه پدر (نه کسر خدمت بسیج) حذف شد.
طبق بخشنامه جدید ستاد کل نیروهای مسلح که امروز برامون اومد، مدت خدمت سربازی برای مشمولانی که از امسال یعنی از 91/1/1 برای اعزام به خدمت سربازی اقدام کنند، 24 ماه محاسبه می شود و کسانی که از سال 91 برای اعزام به خدمت اقدام کنند، کسری جبهه پدر به طور کامل از سیستم نظام وطیفه حذف خواهد شد و تنها کسانی که قبل از سال 91 کسری خدمت جبهه پدر را در دفاتر پلیس +10 ثبت کردند، برایشان اعمال میشود.

ok
03-04-2012, 23:05
قابل توجه دوستان: طبق قانون جدید مدت خدمت سربازی به 24 ماه افزایش پیدا کرد و کلیه کسری خدمت های جبهه پدر (نه کسر خدمت بسیج) حذف شد.
طبق بخشنامه جدید ستاد کل نیروهای مسلح که امروز برامون اومد، مدت خدمت سربازی برای مشمولانی که از امسال یعنی از 91/1/1 برای اعزام به خدمت سربازی اقدام کنند، 24 ماه محاسبه می شود و کسانی که از سال 91 برای اعزام به خدمت اقدام کنند، کسری جبهه پدر به طور کامل از سیستم نظام وطیفه حذف خواهد شد و تنها کسانی که قبل از سال 91 کسری خدمت جبهه پدر را در دفاتر پلیس +10 ثبت کردند، برایشان اعمال میشود.

بی خیاااااال
امیدوارم دروغ/شایعه یا هر چیزی بجز راست باشه

S126
04-04-2012, 10:38

با افزایش مدت خدمت مخالفم ولی به شدت با حذف کسری خدمت جبهه پدر موافقم. ظالمانه ترین قانون خدمت سربازی بود.

The Stig
04-04-2012, 12:25
منبع؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alivw71
04-04-2012, 13:09
من امروز رفتم مرکز بنیاد شهید و جانبازان . برای کسری خدمت . گفتن باید از یگان نامه بگیرید بعد سابقه جبهه را حساب کنیم تا کسری بگیرید.
فعلا 2 ماه کسری برای جانبازی گرفتم. یه 6 ماه هم باید از یگان نامه بگیرم. خرداد ماه اعزامم. در مورد حذف کسری عرض کنم که من پرسیدم . ولی همچین چیزی هنوز صحت نداره.

The Stig
04-04-2012, 14:15
امروز مدارک رو ارسال کردم.دوست دارم2/1 اعزام بشم. ممکنه؟

ok
04-04-2012, 14:50

بعید میدونم 2/1 اعزامبشید، واسه ما برگ سفید (اعزام) اومده، یعنی سربازها تقسیم شدن

ar2007
04-04-2012, 15:03

ممکن که هست یعنی اگه حتی نظام وظیفه حاضر نشه تعجیل بزنه براتون شما میتونی روز اعزام اونجا باشی و به احتمال خیلی زیاد اعزامت میکنن. چیزی که من به عینه دیدم و خودم بخاطر ندونستنش ضرر کردم.

farhad_persona
04-04-2012, 19:02
بچه ها کسی تا حالا درمانگاه حضرت ابوالفضل رفته؟ نحوه نوبت دادن چه جوری هست؟
من میخوام یه معاف از رزمی بگیرم.

The Stig
04-04-2012, 20:20
ممکن که هست یعنی اگه حتی نظام وظیفه حاضر نشه تعجیل بزنه براتون شما میتونی روز اعزام اونجا باشی و به احتمال خیلی زیاد اعزامت میکنن. چیزی که من به عینه دیدم و خودم بخاطر ندونستنش ضرر کردم.
شما مطمئنی؟ مگه میشه اینطوری؟:18:

omid.unique
04-04-2012, 21:05
منبع؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من ستاد نیرو ارتش هستم، بخشنامه اش را خودم با چشام دیدم. مطمئن باشید که اجرا میشه، رو گرفتش رو به کل نیروها فرستادن.

farhad_persona
04-04-2012, 21:33
بچه ها کسی تا حالا درمانگاه حضرت ابوالفضل رفته؟ نحوه نوبت دادن چه جوری هست؟
من میخوام یه معاف از رزمی بگیرم.

بچه ها ممنون میشم راهنمایی کنید.

ar2007
04-04-2012, 22:09
شما مطمئنی؟ مگه میشه اینطوری؟:18:
چرا نمیشه البته خوب هر پادگانی که جا باشه میفرستن. زمانی که من داشتم اعزام میشدم بعضی از اونایی که بودن رو به پادگان وزارت دفاع ( جواد نیای قزوین) فرستادن که معمولا بدون پارتی اونجا افتادن یکم سخته!

mmin
04-04-2012, 23:28
من ستاد نیرو ارتش هستم، بخشنامه اش را خودم با چشام دیدم. مطمئن باشید که اجرا میشه، رو گرفتش رو به کل نیروها فرستادن.
دوست عزیز شما این قانون رو مطمئنید؟بعد برای کسایی که 2/1 اعزامن و قبل از عید اقدام کردن چی؟برای اونها هم زیاد میشه؟

sirvandx
04-04-2012, 23:34

من مدارکمو اسفند 90 ارسال کردم و 2/2/1391 اعزامم آیا شامل من هم خواهد شد. مگه خود سردار نگفته بود این قانون اواخر سال 92 اجرا میشه؟

sdfssdfs
04-04-2012, 23:36
همه دارن مارو اسفالت میکنن به ما که رسید سر رسید
حالا کسر خدمت پدر هیچ 24 ماهو چه کنم من
بعد میگن حقوق زنان
بکی به داد ما مردای بیچاره برسه یا باید مهریه خانومو بدیم یا نفقه بدیم شغلا رو هم که خانوما گرفتن دانشگاها رم همین طور سربازیم نمیرن زندگیه ماداریم اخه :41:

imanpod
05-04-2012, 09:32
ایم قضیه ی 24 ماه شدن سربازی شامل حال اونهایی که سابقه خدمت قبلی (پایه خدمتی 90 به قبل) دارن هم میشه ؟

dav00d
05-04-2012, 09:49
میشه یکی پیگیری کنه که این قانون :2: قراره اجرا بشه یا نه؟؟
عجب وضعی شده
آخرشم اجراش میکنن ما مجبور میشیم همون 24 ماه بریم بعد چند وقت دوباره میکنن 18 ماه
حساب کتاب که نیس،هر کار دلشون خواست میکنن:2:

majidnazari2007
05-04-2012, 10:03
سلام کسی میدونه فوقدیپلم کجا میافته کد مازاد نیرو انتظامیه میگن اموزشی نیرو انتظامی با فوق دیپلم کجاس؟همون روز اعزامم؟

pedram9
05-04-2012, 10:37
دوستان کسی که پدر و مادرش طلاق گرفته باشن و با مادرش زندگی کنه و تک پسر هم باشه معافه؟

alivw71
05-04-2012, 10:40
این قانون از سال 92 اجرایی میشه چون از چند تا سایت من تحقیق کردم. اونم 24 نیست فقط 1 الی 2 ماه بیشتر میشه. تازه گرفتن کفالت هم در سن 40 الی 50 سالگی پدر یا مادر که نیاز به مراقبت داشته باشن هم فراهم میشه.
تازه این قانون از دی ماه 90 حرفش زده شده.

---------- Post added at 12:40 PM ---------- Previous post was at 12:37 PM ----------

به من از چند جا تو تهران برای پذیرش خدمت زنگ زدن اسفد ماه. یکیش از مصلای تهران بود .

dav00d
05-04-2012, 10:54
این قانون از سال 92 اجرایی میشه چون از چند تا سایت من تحقیق کردم. اونم 24 نیست فقط 1 الی 2 ماه بیشتر میشه. تازه گرفتن کفالت هم در سن 40 الی 50 سالگی پدر یا مادر که نیاز به مراقبت داشته باشن هم فراهم میشه.
تازه این قانون از دی ماه 90 حرفش زده شده.

---------- Post added at 12:40 PM ---------- Previous post was at 12:37 PM ----------

به من از چند جا تو تهران برای پذیرش خدمت زنگ زدن اسفد ماه. یکیش از مصلای تهران بود .

منم همینارو خوندم ولی این دوستمون اونقد مطمئن گفت که منم فکر میکنم بعید نیست اجراش کنن
حساب کتاب که به هیچ وجه وجود نداره

pedram9
05-04-2012, 11:14
دوستان کسی که پدر و مادرش طلاق گرفته باشن و با مادرش زندگی کنه و تک پسر هم باشه معافه؟

MILIN3M
05-04-2012, 13:35
بچه ها کی نظری راجب معافیت بخاطر مشکل التهاب مری و درد معده ..دو ساله دارم و جواب اندوسکپی ها مجوده ..کبد چربو بزرگی طحال...میشه اقدامی کرد به نظرتون؟

گلابي
05-04-2012, 13:43
این که میگن درصد جانبازی ضرب در 70 و مدت حضور در جبه ضربدر 60 درصد میشه درسته؟!

alivw71
05-04-2012, 14:13
این که میگن درصد جانبازی ضرب در 70 و مدت حضور در جبه ضربدر 60 درصد میشه درسته؟!
هر 1 درصد جانبازی 21 روز و هر 1 ماه جبهه 18 روز کسری میدن.

hosseingrami
05-04-2012, 14:21
سلامی گرم به هموطنان گلم و با تبریک سال نو...
بنده چند وقت پیش در چند فروم در مورد وضعیتم بحث کردم که تا اون موقع به نتیجه خاصی نرسیدم و نتونستم کاری کنم.
با خودم گفتم یک بار دیگر سوالاتم را بپرسم شاید با تغییر قوانین چیزی تغییر کرده باشد.

دوستان من متولد 8/6/70 هستم و اکنون با معافیت تحصیلی در دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشجوی رشته فناوری اطلاعاتم (ترم سه).
پدرم که بالای هفتاد سال سن داشتند، سه سال پیش عمرشان را به شما بخشیدند. مادری بالای 65 سال دارم که تقریبا از کار افتاده اند و حوصله کار خاصی را ندارند...
یک همشیره دارم که سنش 23 است (مجرد و با مازندگی میکنه دیگه) و یک داداش که از خودم چهار سال بزرگتر است هم دارم. (با توجه به سن پدرم ما خانواده قدیمی و پر جمعیتی هستیم و پنج همشیره از من ازدواج کرده اند و یک برادر هم در زمان جنگ شهید شده است چند تا هم از جمله برادر دوقولوی خودم در کودکی و نوزادی فوت کرده اند)
خلاصه کلام داداش من اکنون سالهاست که از معافیت شهید استفاده کرده و سن او هم طبعا از من بزرگتر و هر دو بالای هجده هستیم.
من در اصل باید کفالت مادرم را بر عهده میگرفتم ولی چون از هر کس پرسیدم میگفت که شامل شما نمیشه با حالت غم بیخیالش شدم...
حالا از دوستان و دیگران که میپرسم از ده نفر، شش نفر میگویند معاف میشوی(با ازدواج داداش) و چهار نفر میگویند یگانه فرزند و مراقب نیستی پس معاف نمیشوی...
واقعا شرایط بدی دارم و به این معافیت احتیاج مبرمی دارم....
خواهشمندم شرایطم را با دقت مطالعه و نظر و تجربه ای اگر دارید دریغ نکنید.
اگر هم فکر میکنید این مطالب تکراری اند مرا ببخشید ولی باز هم پاسخ دهید.
پیشاپیش ممنون و متشکر

pedromi
05-04-2012, 17:51
با سلام
آیا در حال حاضر میشه برای کسری جبهه اقدام کرد یا اینکه در سال 91 حذف شده؟

S126
05-04-2012, 22:50
سلامی گرم به هموطنان گلم و با تبریک سال نو...
بنده چند وقت پیش در چند فروم در مورد وضعیتم بحث کردم که تا اون موقع به نتیجه خاصی نرسیدم و نتونستم کاری کنم.
با خودم گفتم یک بار دیگر سوالاتم را بپرسم شاید با تغییر قوانین چیزی تغییر کرده باشد.

دوستان من متولد 8/6/70 هستم و اکنون با معافیت تحصیلی در دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشجوی رشته فناوری اطلاعاتم (ترم سه).
پدرم که بالای هفتاد سال سن داشتند، سه سال پیش عمرشان را به شما بخشیدند. مادری بالای 65 سال دارم که تقریبا از کار افتاده اند و حوصله کار خاصی را ندارند...
یک همشیره دارم که سنش 23 است (مجرد و با مازندگی میکنه دیگه) و یک داداش که از خودم چهار سال بزرگتر است هم دارم. (با توجه به سن پدرم ما خانواده قدیمی و پر جمعیتی هستیم و پنج همشیره از من ازدواج کرده اند و یک برادر هم در زمان جنگ شهید شده است چند تا هم از جمله برادر دوقولوی خودم در کودکی و نوزادی فوت کرده اند)
خلاصه کلام داداش من اکنون سالهاست که از معافیت شهید استفاده کرده و سن او هم طبعا از من بزرگتر و هر دو بالای هجده هستیم.
من در اصل باید کفالت مادرم را بر عهده میگرفتم ولی چون از هر کس پرسیدم میگفت که شامل شما نمیشه با حالت غم بیخیالش شدم...
حالا از دوستان و دیگران که میپرسم از ده نفر، شش نفر میگویند معاف میشوی(با ازدواج داداش) و چهار نفر میگویند یگانه فرزند و مراقب نیستی پس معاف نمیشوی...
واقعا شرایط بدی دارم و به این معافیت احتیاج مبرمی دارم....
خواهشمندم شرایطم را با دقت مطالعه و نظر و تجربه ای اگر دارید دریغ نکنید.
اگر هم فکر میکنید این مطالب تکراری اند مرا ببخشید ولی باز هم پاسخ دهید.
پیشاپیش ممنون و متشکر
ببین عزیزم.
شما چون برادر در قید حیات داری ، حالا هر کجا که می خواد باشه ، شهرستان خارج ، کره مریخ ..... معافیت کفالت شامل شما نمیشه.
مگر اینکه بتونید از طریق بنیاد شهید ، به خاطر برادر شهیدتون معافیت بگیرید.

mehdi_vsgh
05-04-2012, 23:21
فکر نمیکنم....معاف بشن چون یه سری سوء استفاده هایی یه زمانی میشد از این قضیه....البته یه سری شرایط هم داره مثلا باید از طلاق چند سالی بگذره(تعداد سال رو نمیدونم ) و......
خلاصه اینکه به این راحتی نیست....

beelzebub123
05-04-2012, 23:26
دوستان من پدرم عمل قلب باز كرده و دريچه مصنوعي گذاشته ولي سر كار ميره. ميتونم براي معافيت كفالت اقدام كنم. ميدن بهم بنظرتون؟

The Stig
06-04-2012, 11:48
کسی اینجا لیسانس زبان نیست؟؟؟
]من هستم.چطور مگه؟

sera65
06-04-2012, 12:01
کسی می دونه تو 01 ارتش مرخصی شهری به بچه های تهران چطوری می دن ؟
شبا می شه اومد خونه ....مرخصی شهری می دن دیگه ؟

sigma16
06-04-2012, 12:49
آقا ميشه يكم درباره شرايط رواني كه بايد قبله اعزام واسه خودمون ايجاد كنيم صحبت كنيد.:13:

Persian_Gun's
06-04-2012, 13:09
بچه ها من فردا اعزامم میخوام ببینم فردا برم دیگه برنمیگردم خونه؟
آخه میگن لباس بهم میدن باید برم اندازم کنم..
کلا" یه توضیحی بدید لطفا"..

The Stig
06-04-2012, 13:25
آقا ميشه يكم درباره شرايط رواني كه بايد قبله اعزام واسه خودمون ايجاد كنيم صحبت كنيد.:13:
منم به زودی اعزام میشم. فکر نمیکنم سربازی انقدر هم که میگن سخت باشه. بالاخره من و تو چاره دیگه ای نداشتیم باید می رفتیم . میریم زود بر می گردیم. مثل دانشگاه یا دبیرستان که نفهمیدیم کی و چطور تموم شد. بالاخره می خوایم وارد یه محیط تازه و یه شرایط جدید بشیم طبیعیه که استرس داشته باشیم.همه دارن. ای کاش می شد نریم ،مثل اکثر کشورهای دیگه دنیا،ولی حالا که باید بریم چرا سعی نکنیم بهمون خوش بگذره؟ فقط سعی کن مسائل رو زیاد سخت نگیری وسرت تو کار خودت باشه و کار به کار دیگران نداشته باشی. 5 سال دیگه از سختی های خدمت چیز زیادی به یاد نمیاری فقط خاطراتش میمونه. سخت نگیر به خدا توکل کن

imanpod
06-04-2012, 14:50
زندان که نمیخوای بری . هر جا بری تو بدترین حالت ممکن 2.5 روز در طول ماه مرخصی داری . اگه فوق دیپلم به بالا هستی که از لحاظ روانی تنها مشکلت دوری از خونوادست که عادت میکنی . شایدم حوصله ات توی اندک اوقات بیکاری سر بره که راه حلش فقط بردن کتاب و مجلات مورد علاقته . اگر هم دیپلم به پایین هستی ، سعی کن یه خورده پوستت رو نسبت به توهین های فرمانده ها کلفت کنی .
من پیشنهاد اینه که قبل از خدمت از لحاظ بدنی خودت رو آماده کنی . از لحاظ روحی هم کاری نمیتونی بکنی . این چند وقتی رو که هستی تا میتونی عشق و حال کن . شاید بعدشم جای خوب تقسیم شدی ، به روح و روانت فشار نیومد .
من خودم تو ادامه ی خدمتم میخوام یه داستان بنویسم و کلا تو 1 سال باقیمونده ی خدمتم میخوام دنیای واقعی رو روی ...بوق... دایورت کنم .(البته من از قدیما طبع شعری تو مایه های ایرج میزا دارم) .

fj6621
06-04-2012, 15:57
هر 1 درصد جانبازی 21 روز و هر 1 ماه جبهه 18 روز کسری میدن.
تعجب میکنم از جوابت!!! :13:

pedromi
06-04-2012, 16:15
با سلام
آیا قانون کسر خدمت جبهه پدر در سال 91 پا بر جاست یا برداشته شده؟
2- آیا هر ماه جبهه واقعاً 18 روز کسری می خوره یا 9 روز؟

reza_khan2006
06-04-2012, 16:39
من حاضرم تا ده میلیون تومان خرج کنم راهی نیست سریازی بشه خرید

asemuna
06-04-2012, 17:22
کسی می دونه تو 01 ارتش مرخصی شهری به بچه های تهران چطوری می دن ؟
شبا می شه اومد خونه ....مرخصی شهری می دن دیگه ؟

تو اموزشی01 مرخصی می دن کلا از ساعت حدود 5بعدا زظهر تا 5.30 صبح البته قبلا الان رو نمی دونم . معمولا تو این موارد بچه های تهران و متعهلین در اولویتند . به جاش میان دوره بچه های شهرستان و متعهلین در اولویتند .
البته روزهای اول کمتر مرخصی می دن ولی رفته رفته تعداد بیشتری مرخصی می گیرند.

asemuna
06-04-2012, 17:37

فقط سخت نگیر . حداقل اینو بدون تو همون پادگانی که نمی دونم کجاست و داری می ری کلی ادم رفتن واحتمالا 100% شون زنده برگشتن حالا ممکنه یه چند کیلو کم کرده باشند . :31: دوما سخت نگیر میگذره . چون میگذرد غمی نیست:10:. سوما سخت نگیر چون ممکنه افرادی پیدا بشن که بخوان با سیگار و شبه سیگار:31: بهت تسکین بدن از این نظر مراقب خودت باش خطر داره حسن ! یکمم خودت رو برای رفتار ادمهایی که می خوان باهات خشک برخورد کنند تا مرد شی ! اماده کن .

یکمم فعالیت بدنی کن پاهات روزای اول نگیره . در کل زیاد بهش فکر نکن فقط الان فکر برداشتن وسایل مورد نیاز که بچه های تاپیک بهت پیشنهاد کردن باش . با کسی هم دعوا نکن

فکرشو نکن 100 -120 نفر دیگم باهات تو یک یگانند .

asemuna
06-04-2012, 17:51
بچه ها من فردا اعزامم میخوام ببینم فردا برم دیگه برنمیگردم خونه؟
آخه میگن لباس بهم میدن باید برم اندازم کنم..
کلا" یه توضیحی بدید لطفا"..

نمی دونم کجا افتادی ولی خیلی حساب کتاب نداره برای ما اینجوری بود (01) که رفتیم لباس ها رو دادند و بعد 5 روز مرخصی دادند گفتند بریداندازه کنید بیایید .:20: ولی یک وقتم دیدی نگهتون داشتند حالا شما وسایلتو ببر .

Persian_Gun's
06-04-2012, 18:19
نمی دونم کجا افتادی ولی خیلی حساب کتاب نداره برای ما اینجوری بود (01) که رفتیم لباس ها رو دادند و بعد 5 روز مرخصی دادند گفتند بریداندازه کنید بیایید .:20: ولی یک وقتم دیدی نگهتون داشتند حالا شما وسایلتو ببر .

من سازمان زندانها افتادم شهید کچویی کرج..
خودمم کرج زندگی میکنم...

hosseingrami
06-04-2012, 18:46
ببین عزیزم.
شما چون برادر در قید حیات داری ، حالا هر کجا که می خواد باشه ، شهرستان خارج ، کره مریخ ..... معافیت کفالت شامل شما نمیشه.
مگر اینکه بتونید از طریق بنیاد شهید ، به خاطر برادر شهیدتون معافیت بگیرید.

آخه بدبختی اینه که داداشم از این معافیت استفاده کرده
:10:
من چه کار کنم آخه؟

OnlyRealMadrid
06-04-2012, 19:17
سلام. در حال حاضر 18 اسفند میشم 3 ماه خدمت و تو پادگان رجبی پور ( فرماندهی کل نیروی زمینی سپاه )، بالاتر از سه راه تختی خدمت میکنم. پادگان خیلی گیری هست و قسمتی هم که بنده افتادم ( خدمات ) واقعا سخته. چند تا حوزه مقاومت بسیج تو منطقه خودمون هست ( ما منطقه 7 هستیم، اما منطقه 8 حوزه زیاد داره و کلا نزدیکمونه ). سوالم اینه که کسی از این ناحیه ها خبر داره که کلا چجوریه؟ پست هاش برای معاف از رزم ها چجوریه؟ آیا روز برگه یا شیفتیه. چون دنبالشم برای انتقالی، خیلی نیاز دارم تا یکی بهم جواب بده

با تشکر

میشه یکی هم جواب ما رو بده؟ ممنون میشم :19:

بله دوست عزیز. رفیقم عین شرایط شما رو داشت و 2 هفته ای هم کارت پایان خدمتش اومد دم در خونشون

sera65
06-04-2012, 19:45
تو اموزشی01 مرخصی می دن کلا از ساعت حدود 5بعدا زظهر تا 5.30 صبح البته قبلا الان رو نمی دونم . معمولا تو این موارد بچه های تهران و متعهلین در اولویتند . به جاش میان دوره بچه های شهرستان و متعهلین در اولویتند .
البته روزهای اول کمتر مرخصی می دن ولی رفته رفته تعداد بیشتری مرخصی می گیرند.

در کل چجور پادگانی هست ؟ سخت می گیرند یا آسون ؟ بعدش می دونین احتمالا با فوق لیسانس کجا می یوفتن ؟

pedromi
06-04-2012, 20:20
با سلام

alivw71
06-04-2012, 21:00
دوستان الان کسی روز 18 خرداد واسه اعزام هست؟؟؟؟؟ (میدان سپاه تهران)

Ezel
06-04-2012, 22:11

=>

7 - آيا يگانه مراقب و تنها فرزند ذكور بالاي 18 سال مادر فاقد شوهر ميتواند از معافيت كفالت بهره مند گردد؟
بلي، مشروط بر آنكه وارد مرحله غيبت نشده باشد

منبع : پورتال سازمان نظام وظیفه
+
میتونید برای اطلاع دقیقتر دفترچه ی قانون جدید نظام وظیفه رو از آدرس زیر دریافت کنید :

my.lejend
06-04-2012, 22:21
سلام.
بچه ها فردا اخرین روز ازادیم هست و پس فردا صبح اعزامم.
کم کم دارم خودم رو اماده میکنم و وسائلم رو جمع میکنم.

یه کم دلم گرفته و
یه کم استرس دارم برای روز های اول که رژه میبرن. میترسم کم بیارم.

ha789di
06-04-2012, 22:38
سلام.

یه کم دلم گرفته و

نترس داداش
به فرض هم که کم بیاری بیخیال همش کشکه....

The Stig
06-04-2012, 22:45
سلام.

یه کم دلم گرفته و

"مردم معمولا خود را دست کم میگیرند"
امید الکی نمی خوام بدم داداش اما بهت می گم اولش سخته ولی از پسش بر میای.:12:

punisher3
06-04-2012, 23:31
سلام
من 4 ماه پیش باید خودمو معرفی میکردم که نکردم :sad:بنظرتون الان برم چند ماه اضافه میخورم؟

my.lejend
07-04-2012, 00:36
ha789di ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
The Stig ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بچه ها ممنون از اینکه امیدواری میدید. همین باعث میشه یه کم خیالم راحت تر بشه

pedram9
07-04-2012, 02:11

بله دوست عزیز. رفیقم عین شرایط شما رو داشت و 2 هفته ای هم کارت پایان خدمتش اومد دم در خونشون

مدت زمان طلاق فرق نمیکنه ؟ چون یکی گفته بود حتما باید 1 سال یا بیشتر از زمانش گذشته باشه .

من الان دانشجویم و چند ماه دیگه درسم تموم میشه . کی باید اقدام کنم ؟

pedromi
07-04-2012, 04:23
با سلام

my.lejend
07-04-2012, 08:23
سلام

بچه ها کسی اطلاعاتی از مرکز اموزش شهید باهنر کرمان داره؟
ممنون میشم زود ج بدید

pini30lin
07-04-2012, 10:05
با سلام

قوانین کسر خدمت (جبهه - جانبازی - بسیج و ...) به صورت سالانه تصویب میشن و مقدار کسر خدمتش مشخض میشه الان هنوز اخباری مبنی بر اینکه قوانین سال 90 پابرجاست یا اینکه تغییر کرده ندادن! شما به سایت نطام وظیفه مراجعه کن و همین طور دفترچه رو مطالعه کن
18 روز کسر خدمت به ازای هر ماه جبهه مربوط به سال 89 بود سال 90 قوانین تغییر کرد و به صورت یه جدول در اومد مثلا بین 21 تا 23 ماه جبهه 7 ماه کسری میدن

my.lejend
07-04-2012, 10:31
سلام

ممنون میشم زود ج بدید

majidnazari2007
07-04-2012, 11:04
سلام کسی میدونه فوقدیپلم کجا میافته کد مازاد نیرو انتظامیه میگن اموزشی نیرو انتظامی با فوق دیپلم کجاس؟همون روز اعزامم؟

The Stig
07-04-2012, 11:09
سلام
من 4 ماه پیش باید خودمو معرفی میکردم که نکردم :sad:بنظرتون الان برم چند ماه اضافه میخورم؟
با سلام.
اگر تا 3 خرداد دفترچه رو پست کنید غیبت شما بخشیده میشه.موفق باشید

my.lejend
07-04-2012, 11:29
سلام

ممنون میشم زود ج بدید

pini30lin
07-04-2012, 11:57
کسی ار دوستان اطلاعاتی راجع به 02 نزاجا داره؟
اصلا کجای تهرانه؟ وضعیتش نسبت به 01 چطوره؟

pini30lin
07-04-2012, 12:12

کد مازاد یعنی اینکه روز اعزام نظام وظیفه استان هر جایی که خالی باشه شما رو اونجا اعزام می کنه بستگی به شانس و داشتن پارتی داره لزوما هم نیروی انتظامی نیست هر چند معمولا بیشترین جای خالی رو نیروی انتظامی و نیروی زمینی ارتش داره (دوست من با فوق دیپلم برق مازاد بود که روز اعزام افتاد وزارت دفاع قزوین!)

my.lejend
07-04-2012, 12:18
سلام

ممنون میشم زود ج بدید

سلام.
بچه ها علاوه بر سوال بالا این رو هم جواب بدید ممنون میشم.
ایا دوره ی اموزشی نیروی انتظامی 45 روزه هست؟ یکی از دوستام با توجه به اینکه کرمان بیفتی میگه 45 روزه هست دوره ی اموزشش

asemuna
07-04-2012, 14:05
کسی ار دوستان اطلاعاتی راجع به 02 نزاجا داره؟
اصلا کجای تهرانه؟ وضعیتش نسبت به 01 چطوره؟

فکر می کنم کنار پادگان 01 تو افسریه باشه ولی بازم بپرس .

asemuna
07-04-2012, 14:13
در کل چجور پادگانی هست ؟ سخت می گیرند یا آسون ؟ بعدش می دونین احتمالا با فوق لیسانس کجا می یوفتن ؟

اگر منظورت 01 هست از تمام پادگان های ارتش بهتره . هم از نظر تجهیزات هم از نظر شعور .
اگر بچه تهرانی که عالیه مثل مدرسه صبح میای عصرم میری:31:البته غیر تهرانی هم باشی می تونی بری صبح برگردی

من دو تا فوق لیسانس می شناختم یکی بچه فیروزکوه بود افتاد تهران فکر کنم لویزان یکیم افتاد مشهد چون متعهل بود و مشهدم شهرش بود .

pini30lin
07-04-2012, 15:16
طبق قوانين جديد تصويب شده ، خدمت دوره ضرورت چند ماه مي باشد؟

جواب: باتوجه به اختيار قانوني ستاد كل نيروهاي مسلح مدت خدمت دوره ضرورت براي مشمولاني كه از اول فروردين سال 1391 به خدمت اعزامي مي شوند به نسبت قانوني 24 ماه كاهش داده شده و مدت آن براي كاركنان وظيفه مامور به دستگاه هاي غير نظامي به جز يگان هاي حفاظت 24 ماه مي باشد.مدت دوره ضرورت براي نيروهاي مسلح ويگان هاي حفاظت 21 ماه ومناطق عملياتي و امنيتي درگير 18 ماه وبراي كاركنان وظيفه غير بومي مناطق امنيتي غيردرگيرعملياتي مناطق محروم وبد آب وهوا 19 ماه مي باشد.
منبع :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rtal%2FHome%2FShowPage.aspx%3FObject%3DGeneralText %26ID%3Dec4bfad0-af3d-4d4a-92a1-910145875f31%26LayoutID%3Da8b11a9b-7275-402d-b5d3-f806ba616cf8%26CategoryID%3Da1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55)الان یعنی خدمت برای کسانی که امسال اعزام میشن شده 24 ماه؟
گفته بودن از آخر 92 خدمت 24 ماه میشه!

my.lejend
07-04-2012, 15:24
سلام

ممنون میشم زود ج بدید

سلام.
بچه ها علاوه بر سوال بالا این رو هم جواب بدید ممنون میشم.
ایا دوره ی اموزشی نیروی انتظامی 45 روزه هست؟ یکی از دوستام با توجه به اینکه کرمان بیفتی میگه 45 روزه هست دوره ی اموزشش
ایا این درسته؟

بچه ها تورو خدا کمک کنید. فردا صبح اعزامم.

mr.net
07-04-2012, 16:00
من چند ماه کسری جبهه پدر دارم اما موقع پست کردن دفترچه نتونستم توو پلیس +10 ثبتش کنم.
دفترچه ام رو اسفند 90 فرستادم، فروردین 91 نامه کسری خدمت رو گرفتم. الان باید چه کار کنم ؟

pini30lin
07-04-2012, 16:10
من چند ماه کسری جبهه پدر دارم اما موقع پست کردن دفترچه نتونستم توو پلیس +10 ثبتش کنم.
دفترچه ام رو اسفند 90 فرستادم، فروردین 91 نامه کسری خدمت رو گرفتم. الان باید چه کار کنم ؟

هر چه سریع تر تا قبل از اعزام برو پلیس+10 یا نظام وظیفه تا ثبت اش کنن یادآوری کن که دفترچه رو اسفند فرستادی و الان نامه کسری ات اومده احتمالا طبق قوانین سال 90 اعمال بشه

pedromi
07-04-2012, 17:29
با سلام
1-پایه خدمتی 1/6/90 هستم و هم اکنون در پی کارت کسری جبهه می باشم.میگن باید برم لویزان برای تأیید کارت.
آیا اگر کارتم طی یک ماه آینده آماده بشه میتونم در پلیس +10 ثبتش کنم. یا باید سال پیش اینکار را انجام میدادم؟

2- راستی برای دریافت کارت ایثار به اصل مدرک دانشگاه نیاز است یا گواهی داشنگاه هم بیارم کفایت میکنه؟

ok
07-04-2012, 17:50
یکی مشخص کنه بالاخره ما که 91 اعزام میشیم، 2/2/نود و یک 24 ماه خدمتیم یا 18 ماه؟
کسری جبهه داریم یا نه؟

Karmenwet
07-04-2012, 18:02
----------------------------------------------------------------

alivw71
07-04-2012, 18:24
یکی مشخص کنه بالاخره ما که 91 اعزام میشیم، 2/2/نود و یک 24 ماه خدمتیم یا 18 ماه؟
کسری جبهه داریم یا نه؟
همون 18 ماهه. در مورد کسر خدمت من الان یه 2 ماه گرفتم واسه جانبازی 5% برای حضور در جبهه هم باید از یگان نامه بگیرم. ببرم سپاه تا کسری رو ثبت کنن.

pini30lin
07-04-2012, 18:32
همون 18 ماهه. در مورد کسر خدمت من الان یه 2 ماه گرفتم واسه جانبازی 5% برای حضور در جبهه هم باید از یگان نامه بگیرم. ببرم سپاه تا کسری رو ثبت کنن.

شما مطمئنی؟از جایی پرسیدی؟(18 ماه خدمت)
من امروز تو سایت نظام وظیفه یه مطلبی دیدم که خیلی نگران شدم:

طبق قوانين جديد تصويب شده ، خدمت دوره ضرورت چند ماه مي باشد؟

جواب: باتوجه به اختيار قانوني ستاد كل نيروهاي مسلح مدت خدمت دوره ضرورت براي مشمولاني كه از اول فروردين سال 1391 به خدمت اعزامي مي شوند به نسبت قانوني 24 ماه كاهش داده شده و مدت آن براي كاركنان وظيفه مامور به دستگاه هاي غير نظامي به جز يگان هاي حفاظت 24 ماه مي باشد.مدت دوره ضرورت براي نيروهاي مسلح ويگان هاي حفاظت 21 ماه ومناطق عملياتي و امنيتي درگير 18 ماه وبراي كاركنان وظيفه غير بومي مناطق امنيتي غيردرگيرعملياتي مناطق محروم وبد آب وهوا 19 ماه مي باشد.

امیدوارم درست نباشه!
چون قبلا چیز دیگه ای گفته بودن!
البته برای اطمینان بیشتر از سیستم مشاوره نظام وظیفه هم سوال پرسیدم که هر وقت جوابش اومد اینجا میذارم!

alivw71
07-04-2012, 18:46
شما مطمئنی؟از جایی پرسیدی؟(18 ماه خدمت)
من امروز تو سایت نظام وظیفه یه مطلبی دیدم که خیلی نگران شدم:

امیدوارم درست نباشه!
البته برای اطمینان بیشتر از سیستم مشاوره نظام وظیفه هم سوال پرسیدم که هر وقت جوابش اومد اینجا میذارم!
من دفترچمو بهمن ماه 90 فرستادم و شامل این قانون جدید نمیشم. دو تا شماره پشت دفترچه نوشته زنگ زدم پرسیدم. گفتن تا تاریخ 90/3/3 هر کس دفترچه رو پست کنه شامل این قانون نمیشه. بعد از این تاریخ اگر کسی دفترچه پست کنه 24 ماه و اگر هم غیبت داشته باشه 28 الی 30 ماه خدمت باید کنه.

ok
07-04-2012, 18:54
من دفترچمو بهمن ماه 90 فرستادم و شامل این قانون جدید نمیشم. دو تا شماره پشت دفترچه نوشته زنگ زدم پرسیدم. گفتن تا تاریخ 90/3/3 هر کس دفترچه رو پست کنه شامل این قانون نمیشه. بعد از این تاریخ اگر کسی دفترچه پست کنه 24 ماه و اگر هم غیبت داشته باشه 28 الی 30 ماه خدمت باید کنه.

در مورد کسری جبهه چی؟
واسه اونم اگر تا 3/3 اقدام کنیم میشه ازش استفاده کرد؟

ویرایش: منظورم اینه در این مورد هم پرسیدید یا نه؟

alivw71
07-04-2012, 19:03
در مورد کسری جبهه چی؟
واسه اونم اگر تا 3/3 اقدام کنیم میشه ازش استفاده کرد؟

ویرایش: منظورم اینه در این مورد هم پرسیدید یا نه؟
من که تا 4-5 روز پیش رفته بودم بنیاد ایثار گران . هنوز کسری خدمت ثبت میشد. پرسیدم گفت هر وقت اعزام شدی باید از فرمانده نامه بگیری تا برات کسری رو ثبت کنم. در مورد لغو کسری هم پرسیدم. که گفت چون دفترچه رو قبل 91 پست کردی کسری به شما تعلق میگیره.

pedromi
07-04-2012, 19:26
سلام
1-پایه خدمتی 1/6/90 هستم و هم اکنون در پی کارت کسری جبهه می باشم.میگن باید برم لویزان برای تأیید کارت.
آیا اگر کارتم طی یک ماه آینده آماده بشه میتونم در پلیس +10 ثبتش کنم. یا باید سال پیش اینکار را انجام میدادم؟

2- راستی برای دریافت کارت ایثار به اصل مدرک دانشگاه نیاز است یا گواهی داشنگاه هم بیارم کفایت میکنه؟کارت ایثار را بعد از لویزان باید ببرم کجا؟چقدر طول میکشه تا کاراش تموم بشه؟

Pami
07-04-2012, 19:49
امیدوارم درست نباشه!

خدا رحم کنه ! من زیر 17 ماهش دارم تلف میشم ! 24 ماه واقعا ستمه
7 ماه دیگه از شر خدمت راحت میشم میره پی کارش ، هر روزش عذابه

The Stig
07-04-2012, 20:12
خدا رحم کنه ! من زیر 17 ماهش دارم تلف میشم ! 24 ماه واقعا ستمه
7 ماه دیگه از شر خدمت راحت میشم میره پی کارش ، هر روزش عذابه
وای خدا نکنه 24 ماه شده باشه خیلی بده..تو زو خدا یکی پیگیزی کنه

The Stig
07-04-2012, 20:18
داداشم تو رو خدا زود جوابمو بده..اینو کی پرسیدی؟ تو این 2-3 روز پرسیدی؟ چون پنج شنبه یه نفر اینجا پست داد گفت همین امروز بخش نامه اومده. اگه تو این 2-3 روز پرسیدی بگو یه جماعتی رو راحت کن.

sourena
07-04-2012, 20:36
دوستان ...

یکی از دوستهای من معافیت از رزم داره!

الن دوره کد خورده برای خرم آباد!

میشه یکی دقیق بگه چی هست؟

pini30lin
07-04-2012, 21:57
دوستان میشه یه توضیحی راجع به دوره کد بدین
ارتش از کجا می فهمه رشته ما چیه تو برگ سفید که چیزی نننوشته!فقط نوشته لیسانس!
بعد این دوره کد چقدر طول می کشه؟
و اینکه دوره کد ها شامل چه آموزش هایی میشن؟
ممنون

Gilopa
07-04-2012, 22:55
واقعا سربازی شانس خدمتی میخواد .. یکی میفته شهر خودش یکی مثل من میفته آخر ایران .. یکی تو شهر خودش واسه خودش لنگاشو دراز میکنه احترامشم سرجاشه یکی مثل من بدترین کابوس یه سرباز یعنی مانور نظامی رو تجربه میکنه .. بی غذایی .. بی آبی ...بی جمومی .. گرمای طاقت فرسا .. بی احترامی ..
بخدا ظلمه این انصاف نیست .. !!!!!

لیسانس گرفتم دلم خوش بود احترامم سر جاشه .. منو انداختند نیروی دریایی منطقه سوم کنارک .. جایی که لیسانس کوچکترین ارزشی هم نداره .. چند ماه پیشا مانور نیروی دریایی بود 13 روز شکنجه کردن مارو ..
دلم پره .. اینا هم دردو دل یه سربازه . میدونم شماها منو خوب درک میکنید
شاید هم پستم پاک بشه توسط دوستان ..

hosseingrami
07-04-2012, 23:16
واقعا سربازی شانس خدمتی میخواد .. یکی میفته شهر خودش یکی مثل من میفته آخر ایران .. یکی تو شهر خودش واسه خودش لنگاشو دراز میکنه احترامشم سرجاشه یکی مثل من بدترین کابوس یه سرباز یعنی مانور نظامی رو تجربه میکنه .. بی غذایی .. بی آبی ...بی جمومی .. گرمای طاقت فرسا .. بی احترامی ..
بخدا ظلمه این انصاف نیست .. !!!!!

لیسانس گرفتم دلم خوش بود احترامم سر جاشه .. منو انداختند نیروی دریایی منطقه سوم کنارک .. جایی که لیسانس کوچکترین ارزشی هم نداره .. چند ماه پیشا مانور نیروی دریایی بود 13 روز شکنجه کردن مارو ..
دلم پره .. اینا هم دردو دل یه سربازه . میدونم شماها منو خوب درک میکنید
شاید هم پستم پاک بشه توسط دوستان ..

سلام داداش شاید با این پست من پست تو رو هم پاک کنند ولی خداوکیلی درکت میکنم و امیدوارم هر چه زودتر و با سختی کم تر تمومش کنی...
کاش میشد از تخصصت استفاده می شد بجای کارای بیخود

AliROCK
07-04-2012, 23:19
داداش خدا بهت صبر بده من دوستم فوق دیپلم بود اونجا بود خیلی ازش بد میگفت من تو خدمت احترام نداشتم ولی اقلا تو شهر خودم بودم شانس منم شده بودم مسوول امور اداری گروهان هر کی گند میزد من باید جواب میدادم ولی این کجا اونی که شما گفتی کجا بابا یه بند پ چیزی پیدا میشه حلش کن...

hosseingrami
07-04-2012, 23:24
=>

7 - آيا يگانه مراقب و تنها فرزند ذكور بالاي 18 سال مادر فاقد شوهر ميتواند از معافيت كفالت بهره مند گردد؟
بلي، مشروط بر آنكه وارد مرحله غيبت نشده باشد

منبع : پورتال سازمان نظام وظیفه
+
میتونید برای اطلاع دقیقتر دفترچه ی قانون جدید نظام وظیفه رو از آدرس زیر دریافت کنید :

داداش معزرت میخوام شرایط من رو که دیدی پست دادم...
میخواستم بدون راهی برای من وجود نداره؟؟

my.lejend
07-04-2012, 23:32
مدت دوره دست فرمانده پادگان هستش.
حالا شانس بیاری بعد از یکماه به شما 7 روز مرخصی بدند.
7 روز هم پایان دوره بدهند.می شه 14 روز.
46 روز می شه اموزشی شما.
5 ساله پیش که بنده رفتم اموزشی (نیروی مقاومت-پادگان خاتمی)
بودم که سر جمع 48 روز اونجا رفتیم.یعنی 8 روز میان دوره دادند
برگردیم.و اخر سر هم دو روز رفتیم اردو ( از دست سرما و سوز بیابان که پدرمون در اومد)
4 روز مونده تا پایان هم گفتن جمع کنید برید شهرتون. که ما نفهمیدیم چطور از پادگان زدیم بیرون
همه بچه ها از سر رو کول اتوبوس ها بالا می رفتند و شنگول بودند.(یادش بخیر. البته بدبختی هاش نه بلکه رفقا)
چون زیاد دوندگی کردم تا بیفتم نیرو مقاومت یادمه کل تابستون این ور رفتم اون ور رفتم
نه پارتی داشتم نه بسیجی درست و حسابی و نه چیزی فقط خدا کمکم کرد.
داداش نمی خواد ناراحت باشی، شتری که در خونه همه ما بدبختا خوابیده. مجبوریم بریم.
نریم مدرک فکستنی دانشگاه رو گرو می گیرند و نمی دند.می ریم بدبختی می کشیم.

سلام داداش گلم.
ممنونم از اینکه وقت گذاشتی و همدردی کردی. خیلی اقائی کردی.
من صبح ساعت 6 اعزامم. فکر نکنم برسم پست بعدی شمارو بخونم ولی باز هم تشکر میکنم.
خداکنه بعد یه ماه اون 7 روز مرخصی رو بدن بهمون. 7 روز هم که پایان دوره بدن خیلی عالی میشه. حداقل دلم خوشه 14 روزش کم میشه و واسه خودمم. بعدشم خدا بزرگه. ما که دستمون درست به جائی بند نیست ولی توکل به خودش.

بچه ها دلم گرفته...
برگردم میام اینجا تعریف میکنم چی بهم گذشت.
امیدوارم همتون موفق و شاد باشید.
یا علی
خدا نگهدار همتون

vahidhgh
08-04-2012, 02:58
سلام رفقا
نیروی دریایی سپاه
احمد بن موسی
چه جور جایی هست ؟ کجاست ؟ چی میدن ؟ چی ببریم ؟

pedromi
08-04-2012, 04:23
سلام

2- راستی برای دریافت کارت ایثار به اصل مدرک دانشگاه نیاز است یا گواهی داشنگاه هم بیارم کفایت میکنه؟کارت ایثار را بعد از لویزان باید ببرم کجا؟چقدر طول میکشه تا کاراش تموم بشه؟

mehdi_vsgh
08-04-2012, 07:43
دوستان ...

یکی از دوستهای من معافیت از رزم داره!

الن دوره کد خورده برای خرم آباد!

میشه یکی دقیق بگه چی هست؟
سلام
داداش همونطور که از اسمش مشخصه معاف از رزم یعنی معاف از رزم...
یعنی کسی که از پست دادن و رژه رفتن و کار با اسلحه و اینجور کارهای سنگین معافه .......هرچند تو بعضی پادگانا اصلا به این چیزا اهمیت داده نمیشه....(به خصوص تو نیروی انتظامی)

1m1
08-04-2012, 08:11
سلام
من اعزامی برج 10 یعنی سردترین دوره بودم

1m1
08-04-2012, 08:27
سلام

لوازم زیر برای فصل سرما ضروری است:

شلوار گرم 2 تا که روی هم می پوشید و آن را حتما از نظامی فروشیها تهیه کنید تا گرمتر و ارزانتر باشد:
جوراب حوله ای مخصوص 2تا
جوراب ساق بلند که روی جوراب حوله ای میپوشید.
در تهران، جورابها را از مغازه معروف داوود کلک در تقاطع خ ولیعصر و امام خمینی، 200متر داخل امام خمینی، با قیمت نازل خریداری کنید.
یک کیلو خرمای خشک که مقوی ترین چیز در طول روز است و نمیدانید که چقدر به کار می آید.
حتما هر روز با کرم جی دستانتان را حسابی چرب کنید تا ترک نحورد.
لیمو شیرازی در کنار غذایتان بخورید تا سرما نخورید.
شربت چهارتخم را بگذارید حسابی خیس بخورد و بخورید که بسیار کارآست.
:11:

1m1
08-04-2012, 08:46
سلام
پول بیخود برای تعویض لباس ندهید و در عوض روی پوتین خوب و نرم و سبک سرمایه گذاری کنید تا نه خسته بشوید و نه پاهایتان تاول بزند:40:

---------- Post added at 08:46 AM ---------- Previous post was at 08:44 AM ----------

سلام

اگر در فصل سرد اعزام می شوید، دستمال کاغذی کیلویی خیلی بکار می آید. چون مصرفتان زیاد است.:46:

pini30lin
08-04-2012, 09:19
سازمان وظيفه عمومي ناجاطي اطلاعيه اي اعلام كرد: باتوجه به اينكه برخي مصوبات مربوط به ايثارگران از قبيل كسرخدمت به سبب سابقه جبهه و جانبازي والدين و همچنين كسرخدمت مربوط به مدارك تحصيلي دانشگاهي مشمولان، در قانون جديد وظيفه عمومي ذكر نشده است لذا در سال جاري ، اين نوع كسرخدمت ها اجرايي نخواهند شد و صرفا افرادي مي توانند از امتيازات مذكور بهره مند شوند كه در شمول مصوبه سال 1390 قرار داشته باشند.
لازم به ذكراست: كليه كسرخدمت هايي كه در سال 1390 براي افراد مشمول قانون خدمت وظيفه عمومي (اعم از كاركنان وظيفه در حال خدمت و مشمولين داراي برگ اعزام ) صادر و در دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) و سامانه وظيفه عمومي ثبت شده است ، داراي اعتبار بوده و لازم الاجرا مي باشد.
همچنين سربازاني كه در سال 1390 به خدمت اعزام شده و تاكنون به هردليل كسرخدمت آنان صادر نشده است ، همچنان درشمول مصوبه سال 1390 قرار داشته و صدور كسرخدمت آنان تا پايان خدمت بلامانع است.
اين سازمان در خصوص نحوه اعمال كسرخدمت براي مشمولاني كه در سال 1390 خود را معرفي و برگ آماده به خدمت براي آنان صادر و تاريخ اعزام آنان سال 1391 تعيين شده خبرداد : گواهي كسرخدمت آنان مي بايست در سال1390 صادر شده و حداكثر تا تاريخ 15/2/ 91 توسط يگان مربوط در سامانه وظيفه عمومي به ثبت برسد. همچنين اين دسته از مشمولان بايد در موعد تعيين شده در برگ آماده بخدمت ، به خدمت اعزام شوند درغير اين صورت از اين امتياز بهره مند نخواهند شد درضمن از تاريخ 16/2/91 ثبت كسرخدمت در سامانه وظيفه عمومي براي اين دسته از مشمولان امكان پذير نبوده و اين مورد از سامانه حذف خواهد شد.
همچنين كسرخدمت بسيجيان در سال 1391اينگونه مي باشد: در اجراي قانون احتساب خدمت بسيجيان جزء خدمت دوره ضرورت و قانون مقررات استخدامي سپاه ، در سال 91 نيز همانند سال گذشته ميزان صدور كسرخدمت براي بسيجيان حداكثر6ماه خواهدبود.
شايان ذكراست : كسرخدمت به سبب مدرك تحصيلي دانشگاهي در سال 1391 متوقف گرديده و صرفا شامل مشمولاني مي گردد كه تا پايان سال 1390 به خدمت اعزام شده اند.
سازمان وظيفه عمومي در پايان ، در خصوص توقف اجراي بعضي از معافيت ها مانند معافيت سه برادري و توقف بعضي از امتيازات مانند كسرخدمت در سال 91 ،اعلام داشت : ازآنجايي كه تمامي معافيت ها و امتيازات مورد نظر در ارتباط با ايثارگران ، امداد جويان و سايرگروه ها، در قانون جديد وظيفه عمومي ( مصوب 22/8/90 مجلس شوراي اسلامي) پيش بيني شده است لذا تصميم براين گرفته شد كه كليه معافيت ها و امتيازات سربازي برمبناي قانون جديد اجرايي گردد.
منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:18::18::18:
آدم دردشو به کی بگه!:19:
اینم از شانس ما!:2:
دلمون به یه کسر خدمت لیسانس خوش یود که اونم....

dav00d
08-04-2012, 11:03
سربازی گند بود هی دارن گندترش هم میکنن

fj6621
08-04-2012, 11:13
سربازی گند بود هی دارن گندترش هم میکنن

منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:18::18::18:
آدم دردشو به کی بگه!:19:
اینم از شانس ما!:2:
دلمون به یه کسر خدمت لیسانس خوش یود که اونم....

من اگه ساله 87 که دانشگاه قبول شدم میرفتم سربازی 3 ماه داشتم کلن!! پارسال 10 ماه!! امسال 24 ماه تمـــــام!!! بدبخت تر از من تو این فروم هست؟؟؟