PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

sourena
20-12-2010, 09:47
یادش بخیر سال قبل اول دی ماه اعزام شدیم 01 ارتش نیروی زمینی تهران. یاد بر و بچ های هنگ دو یگان 732 بخیر...
هر چند در یکی از وزارتخانه ها خدمت میکنم اما یک سال از خدمتم مثل برق و باد گذشت...باور کنید همش خاطره میشه.

چه طوری رفتی وازارت خونه؟ آشنا اینا داشتی؟ نه؟

HITB0Y
20-12-2010, 14:25
همین الان برگه سبز من اومد...
تاریخ اعزام:1390/1/18
محل آموزش:متعاقبا اعلام خواهد شد
توجه:خواهشمند است ساعت 6 صبح مورخه 1390/1/18
به آدرس تهران-میدان سپاه-سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه فرمایید.

الان من مازاد حساب میشم یا اینکه باید منتظر باشم برگه سفیده بیاد؟
راستی چطوری میشه وارد یگان ویژه شد؟!تک تیرانداز و...:31:شرایط خاصی داره؟!
ممنون:40:

Immunology
20-12-2010, 14:32
همین الان برگه سبز من اومد...
تاریخ اعزام:1390/1/18
محل آموزش:متعاقبا اعلام خواهد شد
توجه:خواهشمند است ساعت 6 صبح مورخه 1390/1/18
به آدرس تهران-میدان سپاه-سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه فرمایید.

راستی چطوری میشه وارد یگان ویژه شد؟!تک تیرانداز و...:31:شرایط خاصی داره؟!
ممنون:40:

تک تیرانداز؟؟:18::18:

HITB0Y
20-12-2010, 14:39
تک تیرانداز؟؟:18::18:
منظورم برای خدمت وظیفه نیست...برای بعد از خدمت رو میگم...یعنی به عنوان شغل...به استخدام در اومدن...:27:

piishii
20-12-2010, 14:40
سلام
برگه سفید باید بیاد

sourena
20-12-2010, 14:42
برگه مرگه من کی میاد پس؟ :((

مردم به خدا :(

به نظرتون برم یه سر سپاه؟:(

الان سه هفته میشه که فرستادم مدارک رو :((

piishii
20-12-2010, 17:53
برگه مرگه من کی میاد پس؟ :((

مردم به خدا :(

به نظرتون برم یه سر سپاه؟:(

الان سه هفته میشه که فرستادم مدارک رو :((
سلام
کدوم یکی سبز ؟
سبز که باید دو سه هفته بعد از ارسال مدارک بیاد یکم صبر کنید نیومد یک سر به پلیس +10 بزنید
سفید هم که دو هفته قبل از اعزام میاد :)

S E V E N
20-12-2010, 18:32
سلام

3چند تا سوال :

1- من اگه وسط هاي بهمن امسال دفترچه رو بفرستم، مي تونم از كسريم استفاده كنم ؟ (12 ماه و 18 روز كسري ) ممكنه بررسي پروندم بيفته اونور عيد يه دفعه به جاي 5 ماه و 12 روز، 24 ماه برم !!؟

2- به من كه دانشجو هستم و وسط دانشگاه ميخوام برم هم امريه ميدن؟

3- معمولا كدوم نهاد ها امريه ميكنن يعني سرباز ميخوان ؟

4- اين تعجيل رو به كجا و بايد اعلام كنيم ؟ چه زماني بايد اعلام كنيم ( موقع ارسال دفترچه يا زمان ديگه اي ؟ )

ممنون

سلام

دوستان مطلع لطفا جواب ما رو هم بدن

ممنون

ghasem2020
20-12-2010, 18:59
1- دوست عزیز اگه بهمن دفترچه بفرستی صد در صد میفتی واسه بعد از عید.
اون موقع هم معلوم نیست چجوریه.
یه خبرایی هست مبنی بر اینکه کسری میخواد برداشته بشه ولی موثق نیستش.
2- من دوستام با دیپلم هم با پارتی بازی امریه گرفتن. کمیته امداد.
3- بیشتر جاها امریه میخوان. آموزش پرورش - آتشنشانی - محیط زیست - منابع طبیعی و خیلی جاهای دیگه.
ولی خوب جاهایی که امریه میدن یکی از شرایط اصلیش اینه که کسری نداشته باشی
یا اگه داشتی تعهد بدی که از این کسری استفاده نکنی. یعنی تمام طول خدمتت رو اونجا باید باشی.
4- واسه جلو افتادن آموزشیت هم باید بری نظام وظیفه دنبالش.
-------------
البته این خبر رو زدن واسه کسانی که میخوان عقب یا جلو بندازن موعد اعزامشونو ولی خوب حرف اول رو پارتی میزنه:

شرایط و ضوابط تمدید و تعجیل در موعد اعزام مشمولان

سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، شرایط و ضوابط تمدید و تعجیل در موعد اعزام مشمولان را اعلام کرد.
رییس اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت ، مشمولانی که هریک از شرایط زیر را داشته باشند می توانند موعد اعزام خود را تمدید کنند:
۱- مشمولان بیمار یا حادثه دیده ای که با تایید بهداری نیروی انتظامی استان قادر به اعزام نباشند، موعد اعزام آنها حداکثر به مدت دو ماه تمدید می شود.
۲- مشمولان واجد شرایط استخدام در نیروهای مسلح با اعلام کتبی مرکز گزینش و استخدام نیروی مربوطه مبنی بر اتمام مراحل گزینش که موعد اعزام این دسته از مشولان حداکثر به مدت دو ماه تمدید می شود.
۳- مشمولان غیرغائب واجد شرایط ماده ۱۲۷ قانون خدمت وظیفه عمومی (دو یا سه برادر همزمان در شرایط اعزام قرار داشته باشند) که در این صورت اعزام یکی از برادران تا خاتمه خدمت برادر دیگر به تاخیر خواهد افتاد.
۴- فوت بستگان درجه یک مشمول (پدر، مادر، برادر، خواهر، همسر و فرزند) که در این صورت اعزام مشمول حداکثر به مدت دو ماه از تاریخ فوت بستگان به تاخیر خواهد افتاد.
۵- پذیرفته شدگان قطعی دانشگاه و موسسات آموزش عالی با اعلام کتبی دانشگاه مربوطه و شرط داشتن ثبت نام و عدم غیبت که در این صورت، موعد اعزام آنها حداکثر به مدت دو ماه تمدید می شود.
۶- مشمولان متولد نیمه دوم سال که در سال اعزام قانونی خود قرار داشته باشند و مدرک تحصیلی دیپلم فنی و حرفه ای یا کار و دانش و یا پیش دانشگاهی را به صورت حضوری دریافت کرده باشند (به عنوان مثال مشمولان متولدنیمه دوم سال ۱۳۷۰ که سال اعزام قانونی آنها ۱۳۸۹ می باشد) موعد اعزام این دسته از مشمولان حداکثر به مدت یکسال به تاخیر خواهد افتاد تا امکان شرکت مجدد در آزمون دانشگاه ها برای آنها فراهم شود.
شرایط تعجیل:
براساس این گزارش، مشمولانی که هریک از شرایط زیر را داشته باشند می تو انند موعد اعزام خود را به جلو بیندازند:
۱- مشمولانی که دارای کسر خدمت بیش از یکسال باشند.
۲- مشمولان غایبی که در دوره های اعزام بعدی قرار گرفته اند.
۳- با توجه به ظرفیت مراکز آموزش نیروهای مسلح، امکان اعزام مشمول در موعد مورد تقاضا وجود داشته باشد.
ضوابط تمدید و تعجیل:
۱- مشولان واجد شرایط جهت ارایه درخواست تمدید و تعجیل صرفا به مراکز وظیفه عمومی شهرستان یا استان محل سکونت خود مراجعه نمایند.
۲- مشمولانی که دارای یکی از شرایط تمدید باشند به درخواست آنها حتی در روز اعزام نیز توسط مراکز وظیفه عمومی استان محل سکونت رسیدگی خواهد شد.
۳- مشمولانی که تقاضای تعجیل در موعد اعزام را دارند می بایست در سال اعزام قرار داشته باشند.
۴- خدمات به مشمولان در زمینه تمدید یا تعجیل صرفا برای یکبار قابل ارایه خواهد بود.
۵- رسیدگی به درخواست تمدید و یا تعجیل صرفا با حضور شخص مشمول امکان پذیر است.

piishii
20-12-2010, 19:24
4- واسه جلو افتادن آموزشیت هم باید بری نظام وظیفه دنبالش.
سلام
با ذکر این نکته هرکس نمیتونه سربازیش رو جلو بندازه !! پارتی میخواد
ولی تعویق انداختن راحت میشه و باید بری نظام وظیفه

ghasem2020
20-12-2010, 20:29
سلام
با ذکر این نکته هرکس نمیتونه سربازیش رو جلو بندازه !! پارتی میخواد
ولی تعویق انداختن راحت میشه و باید بری نظام وظیفه

منم بارها و بارها گفتم پارتی میخواد خوب.
ولی اگه کسی(بدون پارتی) اون شرایطی که صفحه قبل تو اون خبر بود را داشته باشه میتونه
عقب یا جلو بندازه موعد اعزامش رو.

HITB0Y
20-12-2010, 22:55
البته برای بعضیا با پارتی هم نمیشه جلو انداخت!!!
مثلا کسی که متولد 71 باشه به هیچ وجه نمیتونه خدمتشو بیاره اینور سال...یا به عبارتی هیچ مقامی هم نمیتونه این کارو براش انجام بده!!
مثل خود من ...با وجود چندتا پارتی کلفت باز هم نتونستم اعزامم رو زودتر از فروردین سال دیگه بندازم...
موفق باشید

shahinfarasystem
21-12-2010, 00:33
سلام

برای امریه یا پذیرش کی باید اقدام بکنم؟؟

قبل ارسال دفترچه؟؟ بعد اومدن برگه سبز؟؟ قبلش؟؟

و اونوقت گرفتنش چقدر طول میکشه

ممنون

کسی ما رو درنمیابه؟؟

rozbeh85
21-12-2010, 08:46
کسی ما رو درنمیابه؟؟

بعد از اینکه برگه سبزت آمد باید بری اون سازمانی که امریت میکنه

neyrizboys
21-12-2010, 12:21
قابل توجه اونایی که یک دی افتادن شهید دستغیب جهرم :

زنگ زدم دستغیب جهرم گفتن حتما نگهمون میدارن و نمیگن برید چند روز دیگه بیاید ! یعنی حتما موندنی هستیم !!!!

S E V E N
21-12-2010, 19:16
[B]1- دوست عزیز اگه بهمن دفترچه بفرستی صد در صد میفتی واسه بعد از عید.
اون موقع هم معلوم نیست چجوریه.
یه خبرایی هست مبنی بر اینکه کسری میخواد برداشته بشه ولی موثق نیستش.

سلام

ممنون از پاسخت دوست عزيز

حالا به نظر شما چي كار كنم ؟

ميخوام كسريم از بين نره. مشكل هم اينجاست كه امتحاناي اين ترم دانشگاه ما وسط هاي بهمن تموم ميشه. من

ميتونم دفترچه رو زودتر بفرستم ؟ (دانشگاه بايد معافيت تحصيلي رو باطل كنه) در اصل ميخوام از وسط هاي بهمن

امسال تا نهايتا آخر شهريور سربازي رو تموم كنم. (12 ماه و 18 روز كسري‌)

ممنون

ghasem2020
21-12-2010, 20:15
سلام

ممنون از پاسخت دوست عزيز

ميخوام كسريم از بين نره. مشكل هم اينجاست كه امتحاناي اين ترم دانشگاه ما وسط هاي بهمن تموم ميشه. من

ميتونم دفترچه رو زودتر بفرستم ؟ (دانشگاه بايد معافيت تحصيلي رو باطل كنه) در اصل ميخوام از وسط هاي بهمن

ممنون

اگه نظر من رو بخوای که میگم درست رو تا آخرش ادامه بده.
به نظر من این کسری برداشته نمیشه.
اون موقع هم از کسری بسیجیت میتونی استفاده کنی هم اینکه خدمت واسه تویی
که لیسانس داری کمتر میشه مدتش.
در ضمن بازم میگم واسه تو فرقی نداره بهمن دفترچه پست کنی یا بعد از اتمام دانشگاه.
چون در هر دو صورت خدمتت میشه بعد از سال 90 که شرایط تو این دو حالت فک کنم
یکسان باشه و فرقی نکنه.
پس به نظر من توکل کن به خدا و فعلاً با خیال راحت درستو تموم کن.

vahid_civil
21-12-2010, 21:09
سلام

ممنون از پاسخت دوست عزيز

ممنون

شما حتما باید برگه اتمام معافیت تحصیلی (یه جورایی مدرک موقت هم هست ) داشته باشی . (جزو مدارکی هست که باید با دفترچه سبز بدی ) بدون اون نمیتونید . و اون مدرک هم وقتی بهتون میدن که کل نمره هاتون اومده باشه .
شما اگه آخرین امتحاناتون توی بهمن هست قطعا زمانی که دفترچه رو پست میکنید بعد از عید هست

===
کسی فردا یزد خاتمی اعزام نمیشه ؟

آرشین
21-12-2010, 22:45
میگم اینا چرا مراحل کار رو اینترنتی نمی کنن ؟
اینطوری ملت علاف سیستم پستی نمیشن

ghasem2020
21-12-2010, 22:58
میگم اینا چرا مراحل کار رو اینترنتی نمی کنن ؟
اینطوری ملت علاف سیستم پستی نمیشن

البته پستی که نیست.
این کار از طریق دفاتر پلیس +10 انجام میشه.
اونا مدارک ما رو تو سامانه خودشون ثبت میکنند.
در واقع اینترنتی هستش ولی خوب اینترنت بین شبکه ی خودشون یا همون اینترانت.

Milad4171
21-12-2010, 23:28
ولي يادمه يه زماني ميشد يا ميگفتن ميشه كه از طريق نت مشمول خودش فرمش رو پر كنه و ارسال كنه بعد واسش جوابش ميل بشه!!!
به نظرم ديگه وقتشه كه اين كار هم اينترنتي بشه. بهر حال هميشه جوابش در دسترس هست!!!

S E V E N
22-12-2010, 23:22
اگه نظر من رو بخوای که میگم درست رو تا آخرش ادامه بده.
به نظر من این کسری برداشته نمیشه.
اون موقع هم از کسری بسیجیت میتونی استفاده کنی هم اینکه خدمت واسه تویی
که لیسانس داری کمتر میشه مدتش.
در ضمن بازم میگم واسه تو فرقی نداره بهمن دفترچه پست کنی یا بعد از اتمام دانشگاه.
چون در هر دو صورت خدمتت میشه بعد از سال 90 که شرایط تو این دو حالت فک کنم
یکسان باشه و فرقی نکنه.
پس به نظر من توکل کن به خدا و فعلاً با خیال راحت درستو تموم کن.

شما حتما باید برگه اتمام معافیت تحصیلی (یه جورایی مدرک موقت هم هست ) داشته باشی . (جزو مدارکی هست که باید با دفترچه سبز بدی ) بدون اون نمیتونید . و اون مدرک هم وقتی بهتون میدن که کل نمره هاتون اومده باشه .
شما اگه آخرین امتحاناتون توی بهمن هست قطعا زمانی که دفترچه رو پست میکنید بعد از عید هست

سلام

ممنون از اينكه جواب مي ديد. :11: اين كار من يه خورده پر سواله.

دوستان، امروز كه رفتم دانشگاه مسئول اين كارا گفتش ما معافيت تحصيلي رو باطل

نمي كنيم( اگه اون كارو كنيم اخراج ميشي) بلكه ما به اندازه يك ترم و تا آخراي شهريور 89 بهت مرخصي تحصيلي

ميديم كه بري خدمت.

ـ اگر مشمولي مدت كسر خدمتش بيش از يكسال باشد و در حال حاضر هم دانشجو باشد ، مي تواند با اخذ مرخصي تحصيلي از دانشگاه ، ادامه خدمت خود را انجام و نيازي به فراغت ، ترك يا انصراف از تحصيل آنها نمي باشد.

با اين اوصاف من نبايد تا وسط هاي بهمن منتظر بمونم. ميتونم هفته بعد دفترچه رو بفرستم

و ان شاء الله هم تاريخ اعزامم ميفته همون تو بهمن يا اسفند يا فروردين. بعضي از بچه ها هم دارن كاراشونو

انجام ميدن تا زودتر بفرستن.

سوال :

1- براي معاينه جاي خاصي ميخواد يا هر جا برم قبول ميكنن؟ مركز بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي كجا ؟

2- اين تعجيل رو قبل از اومدن برگه اول بايد برم سراغش يا بعد از اومدن برگه اوّل ؟

3- من دو چشمم رو هم تقريبا 9 ميشه. ميشه از خدمات رزمي معاف شد ؟

4- جدا از سوال سوم يكي دو ماه پيش سر تمرين زانوم صدمه ديد. الا مي تونم راه برم ولي دويدن رو مشكل دارم و

كمي درد ميگيره. از اين قضيه چي، ميشه كاري كرد يا حداقل از رزمي معاف شد ؟ ( كلا چجوري ميتونم بفهمم كه از اين قضيه ميشه استفاده كرد يا نه ؟)

ممنون

ghasem2020
23-12-2010, 13:00
دوست عزیز بهتره همه ی اینها رو بری نظام وظیفه و یا کسی که بهتر میدونه بپرسی.
ولی تا جایی که بدونم جواب میدم.

1- براي معاينه جاي خاصي ميخواد يا هر جا برم قبول ميكنن؟ مركز بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي كجا ؟

معمولاً پلیس + 10 خودش چن جا رو برای این کار معرفی میکنه.
قبلش دفترچه ی خدمت رو از پلیس + 10 میگیرین و بعد میرین به
همون جایی که واکسن میزنن و اونجا هم بعد از تزریق واکسن مهر و
امضا میکنه یکی از برگه های اون دفترچه رو.

2- اين تعجيل رو قبل از اومدن برگه اول بايد برم سراغش يا بعد از اومدن برگه اوّل ؟

برو از نظام وظیفه بپرس. ولی یه وقت نزاری برای وقتی که برگ دومت داره میاد.
اگه اون برگ دوم بیاد و تو کد اعزام خورده باشی هرچ راهی نیست واسه جلو یا عقب انداختن اعزام.

3- من دو چشمم رو هم تقريبا 9 ميشه. ميشه از خدمات رزمي معاف شد ؟

برای دونستن این موضوع به این لینک مراجعه کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
من یکی از دوستام مجموع چشماش همین حدودا بود معاف شد از خدمت.
البته دقیق نمیدونم چند بود.

4- جدا از سوال سوم يكي دو ماه پيش سر تمرين زانوم صدمه ديد. الا مي تونم راه برم ولي دويدن رو مشكل دارم و

كمي درد ميگيره. از اين قضيه چي، ميشه كاري كرد يا حداقل از رزمي معاف شد ؟ ( كلا چجوري ميتونم بفهمم كه از اين قضيه ميشه استفاده كرد يا نه ؟)

برای اینکه بفهمی میتونی معاف شی یا نه به پزشکایی که نظام وظیفه معرفی کردن مراجعه کن.
اونایی که کمیسیون میگیرن واسه معاف شدن. یا میتونی بری از یه آدم با حوصله تو نظام وظیفه که
این چیزا رو حالیش باشه بپرسی. البته این جور معافیت ها فک کنم قبلش باید دفترچه بفرستی و
بعدش اقدام کنی برای معافی و اینکه برات کمیسیون تشکیل بدن. معمولاً کمیسیون هاشونم
خیلی طول میکشه تا برگزار بشه. پس به نظر من کلاً قید این مورد رو بزن تا جایی که میتونی.
در ضمن تو که 13 ماه کسری داری صد در صد بری اون چند ماه خدمت باقی مونده رو انجام بدی
به نفع خودت هستش و صد در صد کارت پایان خدمت خیلی بهتر از کارت معافیت یا معافی پزشکی هستش.

S E V E N
23-12-2010, 21:49
برای اینکه بفهمی میتونی معاف شی یا نه به پزشکایی که نظام وظیفه معرفی کردن مراجعه کن.
اونایی که کمیسیون میگیرن واسه معاف شدن.

سلام

با تشكر از راهنماييتون.

ميخوام ببينم الان كه هنوز دفترچه رو نفرستادم ميتونم معاف شم يا نه يا اينكه خدمات غير رزمي انجام بدم.

اين دكتر هايي كه در بالا فرموديد همونايي هستند كه 10+ آدرسش رو ميده ؟

ممنون

ghasem2020
23-12-2010, 22:08
سلام

با تشكر از راهنماييتون.

ميخوام ببينم الان كه هنوز دفترچه رو نفرستادم ميتونم معاف شم يا نه يا اينكه خدمات غير رزمي انجام بدم.

اين دكتر هايي كه در بالا فرموديد همونايي هستند كه 10+ آدرسش رو ميده ؟

ممنون

دوست عزیز شما وقتی میرید برای معاف از رزمی یا معافی پزشکی قبلش
باید دفترچه بفرستین حتماً. یکی از شرایطش همینه. یه قسمت هست مربوط
به درخواست معافیت اونو هم واسه شما پر میکنن.
بعد از اون واسه شما کمیسیون میگیرن و نتایج رو اعلام میکنند. این کمیسیون یه کم طول میکشه.
دکترها هم آره همونا هستن چون اونا هم باید تشخیص بدن میزان صحت و سلامتی شما رو.
من خودم گفتم دکتر چیزیم نیست برگه رو امضا کن. فقط یه 10-15 تومنی پول ویزیت گرفتن نامردا. :دی

S E V E N
23-12-2010, 22:28
دوست عزیز شما وقتی میرید برای معاف از رزمی یا معافی پزشکی قبلش
باید دفترچه بفرستین حتماً. یکی از شرایطش همینه. یه قسمت هست مربوط
به درخواست معافیت اونو هم واسه شما پر میکنن.
بعد از اون واسه شما کمیسیون میگیرن و نتایج رو اعلام میکنند. این کمیسیون یه کم طول میکشه.
دکترها هم آره همونا هستن چون اونا هم باید تشخیص بدن میزان صحت و سلامتی شما رو.
من خودم گفتم دکتر چیزیم نیست برگه رو امضا کن. فقط یه 10-15 تومنی پول ویزیت گرفتن نامردا. :دی

سلام

اگه معافيتي چيزي ميدن كه هيچي. اگه نميخوان بدن من بايد زودتر دفترچه رو بفرستم

پس من انشالله ميرم معاينه اوليه. اونا ميگن خب مثلا زانوت مشكل داره. بعد كه پرونده رو طول نميدن تا شورا ؟

ميدن سريع ببرم بفرستم ؟

ممنون

ghasem2020
23-12-2010, 22:38
سلام

اگه معافيتي چيزي ميدن كه هيچي. اگه نميخوان بدن من بايد زودتر دفترچه رو بفرستم

پس من انشالله ميرم معاينه اوليه. اونا ميگن خب مثلا زانوت مشكل داره. بعد كه پرونده رو طول نميدن تا شورا ؟

ميدن سريع ببرم بفرستم ؟

ممنون

والله دقیق نمیدونم چون تجربه نداشتم.
ولی فک کنم به این شکل باشه:
شما میری پیش پزشک و تو میگی فلان جات مشکل داره و با اون نقص یا درد یا بیماری (درخواست کمیسیون)
دفترچه شما فرستاده میشه. بعد از اونم اونا معرفیت میکنن تا برات کمیسیون بگیرن.
اگه معاف شدین که دیگه معاف شدین ولی اگه معاف نشدین و معاف از رزم و یا هیچ نتیجه ای
تو کمیسیون به دست نیومد شما با توجه به دفترچه ای که همون موقع اول پست کردین میری خدمت.
خودم نفهمیدم چی گفتم این چند خط رو. امیدوار شما فهمیده باشی. :دی

Milad4171
25-12-2010, 09:46
اين قضيه معافيت قد و وزن قضيه اش چيه؟

الف) اگر عدد A كمتر از 15 و بيشتر از 40 باشد معاف دائم.
ب) اگر عدد A بين 35 تا 40 باشد معاف از رزم.

مثال:
اگر وزن فرد 48 كيلوگرم و قد فرد 180 سانتي متر باشد،( 1/8) چون عدد A كمتر از 15 شده لذا فرد معاف دائم است.
A=48/(1.8)2
A=48/3.24
A=14.8
اگر وزن فرد 105 كيلوگرم و قد فرد 170 سانتي متر باشد، چون عدد A بين 40 –35 است معاف از رزم.
A=105/(1.7)2
A=105/2.89
A=36.33
اگر وزن فرد 110 كيلوگرم و قد فرد 160 سانتي متر باشد
A=110/(1.6)2
A=110/2.56
A=42.97
چون عدد A بيشتر از 40 مي شود معاف دائم.
يعني اينطوري؟

Danial_4139
26-12-2010, 01:23
دوستان یه سوال ، از کجا بفهمم کدم چنده که کجا افتادم ؟

این کد کجا هست ؟ تو نامه که روز اعزام رو نوشته باید دنبالش بگردم یا یه جای دیگه ؟

اصلآ این کد برای تعیین محل آموزشی هست یا محل خدمت ؟

ممنون میشم جواب بدید :11:

AliROCK
26-12-2010, 03:15
کی خدمت میشه 24 ماه دلم خنک شه XD
ایشالله همه جای خوب بیفتن!

ghasem2020
26-12-2010, 15:20
دوستان یه سوال ، از کجا بفهمم کدم چنده که کجا افتادم ؟

این کد کجا هست ؟ تو نامه که روز اعزام رو نوشته باید دنبالش بگردم یا یه جای دیگه ؟

اصلآ این کد برای تعیین محل آموزشی هست یا محل خدمت ؟

ممنون میشم جواب بدید :11:

تو برگه ی اول که همون برگه ی سبز رنگ هستش تاریخ اعزامت هستش
و تو برگه ی سفیدی که چند روز قبل از اعزامت به دستت میرسه کدت رو نوشته.
اون کد رو هم اگه بری نظام وظیفه بپرسی بهت میگن مربوط به چه ارگان و چه شهری هستش.
محل خدمت هم که بعد از طی کردن آموزشی مشخص میشه که اونم برگه تقسیم بهش میگن.

ghasem2020
26-12-2010, 17:03
یه خبر برای معافیت چشم:
اگه نمره ی جفت چشمهای افراد به این شکل باشه معاف میشن.
دیپلم بالای 8 . لیسانس 10 . فوق لیسانس 11 . بالاتر 15 .
من دوستم دیپلم بود و نمره ی چشاش 8.5 خیلی خوشگل معاف شد. :31:

Max.Pain
26-12-2010, 18:42
سلام

اگه من آخر همین ماه (دی) دفترچه ام رو بفرستم احتمالا کی تاریخ اعزامم هست؟!
درسته لیسانس به بالا ماه های زوج اعزام میشن.

shovalie_siyah
26-12-2010, 19:22
سوال در باره معافیت دارم پدرم 62ساله و فرسوده شده که باید تو کار زمین کشاورزی و نگهداریش کمک کنم یه داداش دارم که در ارتش خدمت میکنه (کارمنده ارتشه)تو شیراز هستش از من بزرگتره و سالیه دو سه دفعه میاد شمال برای دیدنمون منم شمال کشور میتونم معاف بشم الانم دانشجوم

Danial_4139
26-12-2010, 19:44
سوال در باره معافیت دارم پدرم 62ساله و فرسوده شده که باید تو کار زمین کشاورزی و نگهداریش کمک کنم یه داداش دارم که در ارتش خدمت میکنه (کارمنده ارتشه)تو شیراز هستش از من بزرگتره و سالیه دو سه دفعه میاد شمال برای دیدنمون منم شمال کشور میتونم معاف بشم الانم دانشجوم

اگر یه برادر بزرگتر داشته باشی به هیچ عنوان امکانش نیست معاف بشی !

این سوال رو از نظام وظیفه شخصا پرسیدم که گفتن اگر یه برادر بزرگ داشته باشی که اونم تو کره ماه زندگی کنه و اصلا نمیاد زمین بازم نمیشه .

گفتم خوب تکلیف اون پدر بدبخت چیه ؟ گفتن اون پدر بدبخت میره کره ماه پیش برادر بزرگ شما زندگی میکنه :13:

آرشین
26-12-2010, 20:02
اگر یه برادر بزرگتر داشته باشی به هیچ عنوان امکانش نیست معاف بشی !

این سوال رو از نظام وظیفه شخصا پرسیدم که گفتن اگر یه برادر بزرگ داشته باشی که اونم تو کره ماه زندگی کنه و اصلا نمیاد زمین بازم نمیشه .

گفتم خوب تکلیف اون پدر بدبخت چیه ؟ گفتن اون پدر بدبخت میره کره ماه پیش برادر بزرگ شما زندگی میکنه :13:
جدی با همین لحن جواب داد ؟ کره ماه و ...؟
به کدوم شماره زنگیدی؟

*Batman*
26-12-2010, 20:20
دیپلم بالای 8 . لیسانس 10 . فوق لیسانس 11 . بالاتر 15 .

این فقط شماره چشمه یا با آستیگمات هم جمع میشه.

ghasem2020
26-12-2010, 20:30
این فقط شماره چشمه یا با آستیگمات هم جمع میشه.

راستش اینشو دیگه نمیدونم.
اینو برای دوست عزیزم با یوزر seven پرسیدم از رفیقم. گفت که چشاش 8.5 بود معاف شد.
اگه ذره ای هم شرایطشو دارید برید نظام وظیفه پیگیری کنید.

Danial_4139
26-12-2010, 20:49
جدی با همین لحن جواب داد ؟ کره ماه و ...؟
به کدوم شماره زنگیدی؟

رفتم نظام وظیفه اصفهان قسمت امور مشمولان از جانشین فرماده نمیدونم چی چی که به این سوالات جواب میداد پرسیدم :20:

shovalie_siyah
27-12-2010, 11:53
اقا دمتون گرم مثل اینکه باید خدمو برای خدمت اماده کنم والا موندم چه قانونیه!

AliROCK
27-12-2010, 15:38
اتفاقا قانون خوبیه بعدا متوجه میشی.

abol_fa
29-12-2010, 01:15
میخوام بینم معافم میکنین یا نه!:31:
برادری دارم خدمت رفته...عروسی کرده بچه هم داره:دی
پدر اینجانب بالای 60 سال...
اینجانب خدمت رفت تو پاچم؟:31:

danielo
29-12-2010, 04:23
من که چند روز دیگه اعزام هستم به ولیک بابل

Perpetual
29-12-2010, 07:03
میخوام بینم معافم میکنین یا نه!:31:
برادری دارم خدمت رفته...عروسی کرده بچه هم داره:دی
پدر اینجانب بالای 60 سال...
اینجانب خدمت رفت تو پاچم؟:31:
اون معافیت کفالتی که احتمالا می خواید باهاش معاف بشید میگه که باید پدر بالای 59 سال و بقیه برادرها پایین 18 سن داشته باشن.
پس شما ان شاء اله اعزامی

Milad4171
29-12-2010, 10:10
من يه چيزهايي شنيدم كه اين 60 سال قراره بشه 55 سال.
و قانون كفالت هم واسه تك پسري يا پسر بزرگتر و برادراي زير 18 سال اجراييه!
به نظر من كه رفتنش بهتر از معافيت اينجوريشه!!
+
من يه دوستي دارم انقدر بنده خدا رو تو سرش زدن كه چرا معافيت گرفته و چرا نرفته و چي و چي!
ميگفت نه به اون موقعي كه ميگفتن برو. نه به حالا كه معاف شدي و قضيه تموم شده باز ميگن چرا نرفتي!!!!
:31:

rozbeh85
29-12-2010, 13:29
من يه چيزهايي شنيدم كه اين 60 سال قراره بشه 55 سال.
و قانون كفالت هم واسه تك پسري يا پسر بزرگتر و برادراي زير 18 سال اجراييه!
به نظر من كه رفتنش بهتر از معافيت اينجوريشه!!
+
من يه دوستي دارم انقدر بنده خدا رو تو سرش زدن كه چرا معافيت گرفته و چرا نرفته و چي و چي!
ميگفت نه به اون موقعي كه ميگفتن برو. نه به حالا كه معاف شدي و قضيه تموم شده باز ميگن چرا نرفتي!!!!

نه آقا قرار نیست بشه 55 سال مطمئن باش
الان هم قانون کفالت همین، تک پسر بالای 18 سال
اصلا اینطوری نیست، من اگه میتونستم معاف شم حتما پی اش رو میگرفتم، خدمت فقط وقت و جوونی آدم رو تلف میکنه و آخرش اعصابت میریزه بهم
نه مرد میکنه، نه اعتماد به نفس میاره، نه بزرگت میکنه، بهت یاد میده چه طوری دروغ بگی، چه طوری جیم شی، و در آن واحد هر روز تحقیرت میکنند

Milad4171
29-12-2010, 20:45
تحقير رو خوب اومدي. من يه روز رفتم نظام وظيفه زن هاي اونجا كه مشاوره ميدن يكي شون اومد بيرون شروع كرد فوش دادن كه عوض آشغال برو عقب. آخه اونايي كه ميرفتن واسه مشاوره انگار از همون ور بايد برميشتن.
كلا ميگن ارتشي ها و نظامي ها آدمهاي بد دهني هستن.
پسره بغل دستم بود جلوي صف. يه جوريي گفت كه زنه بشنوه. گفت فقط مونده بود تو ..........
چي بگم والا!!!
بابا بازم خوبه!!! باباهاي ما الان ميشينن تعريف ميكنن. ما مدرسه ميرفتيم فلكمون ميكردن چيكارمون ميكردن!!!
ولي قبول دارم وقت تلف كردنه
من 3 بار قرار بود برم خارج از كشور. دوبار هم واسه كار. واسه همين موضوع بي خود نتونستم.

HITB0Y
29-12-2010, 23:21
البته دروغ گفتن و جیم شدن رو من میتونم به صورت تخصصی به بقیه سربازا یاد بدم...:31:با ارائه مدرک معتبر!!!

soliman
30-12-2010, 00:02
بابا برین خدمتتونو انجام بدین . والا چیزی نیست . من که خودم 18 ماه خدمت کردم و الان نزدیک سه هفته ای میشه تموم کردم.

Manager_66
30-12-2010, 13:03
اگه بخاطر چشم معاف شیم یعنی همون معافیت پزشکی موقع استخدام شدن مشکلی نداره؟؟؟ (کار دولتی)

Perpetual
30-12-2010, 15:01
اگه بخاطر چشم معاف شیم یعنی همون معافیت پزشکی موقع استخدام شدن مشکلی نداره؟؟؟ (کار دولتی)
بله
خیلی براشون مهمه که معافیت پزشکی نداشته باشید.
حالا کارای دولی گیر میدن ولی خصوصی ها زیاد توجهی نمی کنن چون شما قراردادی باهاش کا می کنید و رسمی نیستید.

SNOW PATROL
30-12-2010, 15:45
دوستان من بعد از 2 هفته اومدم مرخصی فقط یه چیزی بگم هر کاری میتونید بکنید تا خدمت نرید حتی شده دستتون رو قطع کنید

am_64
30-12-2010, 16:50
دوستان من بعد از 2 هفته اومدم مرخصی فقط یه چیزی بگم هر کاری میتونید بکنید تا خدمت نرید حتی شده دستتون رو قطع کنید

به خدا قسم من الان با تمام سختی هایی که نرفتن به سربازی داره دو ساله دارم دست و پنجه نرم می کنم اما هنوزم که هنوزه تن به ذلت و رفتن به خدمت ندادم .
ایکاش بقیه پسرها هم نمی رفتند آنوقت دولت مجبور می شد یه تحول اساسی در قوانین خدمت سربازی ایجاد کنه .
خیلی احمقانه است که کسی خودش رو با پای خودش به خدمت معرفی کنه .
دوستان نروید
همچنانکه خیلی ها هم نرفتند و غایب هستند ولی باز هم کافی نیست
این روزها خلوت شدن پادگان ها کاملا به چشم میاد باید خیلی کمتر از اینها بشه
موفق باشید

SNOW PATROL
30-12-2010, 17:04
به خدا قسم من الان با تمام سختی هایی که نرفتن به سربازی داره دو ساله دارم دست و پنجه نرم می کنم اما هنوزم که هنوزه تن به ذلت و رفتن به خدمت ندادم .
ایکاش بقیه پسرها هم نمی رفتند آنوقت دولت مجبور می شد یه تحول اساسی در قوانین خدمت سربازی ایجاد کنه .
دوستان نروید
موفق باشید

من2 هفته حموم نرفتم داشتم روانی میشدم هر کی از راه میرسید یه . . . ما میکرد من تو 2 هفته 15 کیلو کم کردم تو پادگان 300 نفره ما 50 نفر فرار کردن حداقل 50 نفر دیگه هم بعد از مرخصی نمیان
فقط یه چیزی بگم تو رو خدا سربازی نریــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ د
به خدا نمیصرفه به خاطر یه کارت که عملا بدرد هیچی نمیخوره انقدر تحقیر بشید

---------- Post added at 05:04 PM ---------- Previous post was at 05:03 PM ----------

مشکل پیش میاد ولی هر کاری بکن تا معاف بشی از من نصحیت

hamijoon
30-12-2010, 18:36
به ما كه بد نگذشت . اگه با اين فكر ميريد سربازي كه يه جا باشه مثل هتل آره خيلي بهتون سخت ميگذره اما سربازي هتل نيست عزيزم . من 2 ماه رفتم دستغيب جهرم شيراز ( جهنم سبز ) كسي كه رفته ميدونه چجور جاييه . سخت بود اما نه در حدي كه بخوام بپيچونمش يا هي غر بزنم . الانم افتادم پليــس ديپلماتيك . اصلا اصلا سخت نيست سربازي .

درباره تحقير هم بهتون بگم كه اونجا آدمايي هستند كه من و تو اگه بيرون از ن ظ ا م ببينيمشون ميگيم برو بابا زيقي بو ميدي اما ميبيني سرهنگه داره بهت دستور ميده . كاريشم نميشه كرد وقتي ميري سربازي بايد همه اينارو بدوني و به قولي پي همه چيرو بمالي به تنت .
البته بگم من خودم واسه رفتن به خارج رفتم سربازي . هركسي يه دليلي داره نميشه گفت تو نرو تو برو .
فقط وقتي تصميم گرفتي مثل مرد برو ديگه غر هم نزن واي سخته واي فلانه واي ...

اميدوارم كه هركي ميره جاي خوب بيوفته و بهش سخت نگذره ...:10:
:40::11:

ghasem2020
30-12-2010, 18:37
داداش همین روزاشه که سخته.
سختیشم اینه که فکر فرار میزنه به سرت.
به خدا بعد آموزشی میگی کاشکی روزای آموزشی تکرار میشد.
مطمئن باش این روزا هم تموم میشه و میاد روزی که حتی کارت پایان خدمتت رو هم بگیری
و فقط از این روزا به عنوان خاطره یاد کنی.
در کل فقط به این فکر باش: چون میگُذرد غمی نیس.
میدونم به اندازه یک سال میگذره این روزای آموزشی برات ولی تموم میشه و بعدش فقط خاطره هاش میمونه.
راستی روزای آخر رفتار واقعی مسئولین آموزش رو میفهمین.
اینا الان مجبورن این کارو کنند. روزای آخر وقت خدافظی میفهمی چی میگم داداش.
فقط به خاطر آینده ت فکر فرار از خدمت نباش.
مث مرد تو راهی که قدم گذاشتی تمومش کن.

خدمت سربازی
30-12-2010, 19:20
جون مادرتون این پست را بخونید اگه میدونید جواب این پست را بدید

دوستان عزیزان محترمان :31:
کسی هست از خدمت دندان پزشکها خبر داشته باشه چه طوریه جریانش؟

ترم 3 دندان پزشکی !
بسیج فعال دانشگاه :31: (باور کنید آدم بدی نیستم برای کسر خدمت عضو شدم:31:)
پدر بالای 60 سال
بردار بزرگ ازدواج کرده زدن و بچه هم داره :31:

وقتی فارغ التحصیل چند ماه باید برم آشخوری؟:31:
بعد سربازی اونایی که رشته هایی مثل ما(پزشکی دندان...)خوندن به چه شکله؟باید بریم پادگان تو یه اتقا بشینیم ویزیت کنیم؟جریان به چه شکله؟
میخوام اگه بشه 5 سال دیگه که مدرک عمومی را گفتم سربازیم را انجام بدم بعد اگه بشه برای تخصص برم خارجه :31:
به خاطر همین میخوام شر این سربازی هر چه سریعتر بکنم

adameh_bahal
30-12-2010, 19:53
یه سوال
اگه برا معافیت پزشکی اقدام کنیم ولی معاف نشیم و بعدش هم نریم سربازی میان دم در خونه و دستگیرمون میکنن؟

Danial_4139
30-12-2010, 21:19
یه سوال
اگه برا معافیت پزشکی اقدام کنیم ولی معاف نشیم و بعدش هم نریم سربازی میان دم در خونه و دستگیرمون میکنن؟

با اجازه بزرگترا بله :31:

Milad4171
30-12-2010, 21:46
آقا من واكسن هاي ديفتري كزار رو زدم. بعد ديدم تو دفترچه زده مننژيت رو هم بايد بزني.
اونم مفتيه؟:31:
يا بايد پول بديم؟؟
بعد واسه اون كه منم چيزي ندارم كه بدم مهر و امضا كنه كه!! چيكار كنم !؟

Dreamland
30-12-2010, 21:56
من2 هفته حموم نرفتم داشتم روانی میشدم هر کی از راه میرسید یه . . . ما میکرد من تو 2 هفته 15 کیلو کم کردم تو پادگان 300 نفره ما 50 نفر فرار کردن حداقل 50 نفر دیگه هم بعد از مرخصی نمیان
فقط یه چیزی بگم تو رو خدا سربازی نریــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ د

سلام ...

داش ما که بت گفتیم نرو!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خودتـــ گفتی رفتیم خواستگاری و شرط کردن باس بری خدمت تا مرد شی!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همهـــ از جمله ما این دوران شیرینو گذروندن!! دیگه مرد شدن این سختیهارم داره دیگه!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بگذریم !
فعلا که تو دوران شیرین آشخوری و آموزشی ای!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... پس توقع آنچنانی نداشته باش که شام بت چلو کباب کوفیده بدن و شب پتوی گل بافت بکشی روت بخوابی!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (ما وقتی اومدیم یگان تازه فهمیدیم تو آموزشی عجب حالی کردیم و عجب کلاه گنده ای الان سرمون رفته!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خلاصش کنم ؛
از روز اول که تشریف فرما میشی پادی مادی بایس میختو محکم بکوفی تو دیفال!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و الی چی داش ...!!؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقا ناراحت نشیا !! کلی گفتم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پا نوشت :31:: دیگهـــ وقتی دفترچه پست کردی فکر فرار مرارو از مخت بیرون کن داش من ...!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

adameh_bahal
30-12-2010, 22:02
با اجازه بزرگترا بله :31:

حالا اگه درو باز نکنیم چی؟ :D

rozbeh85
30-12-2010, 22:03
دوستان نروید
موفق باشید

یعنی ما تن به ذلت دادیم رفتیم خدمت؟
یعنی ما و خیلی های دیگه که از 50 سال پیش دارن میرن خدمت احمقن؟
به نظرت یکم ادب خوب نیست؟
نظر شخصی شما نباید باعث توهین به دیگران بشه

am_64
30-12-2010, 22:07
یه سوال
می تونی محل سکونتت رو عوض کنی حداقل تا زمانی که اونها مامور نفرستن دنبالت
موفق باشید

adameh_bahal
30-12-2010, 22:12
می تونی محل سکونتت رو عوض کنی حداقل تا زمانی که اونها مامور نفرستن دنبالت
موفق باشید

خب آخه محل زندگی رو که به سادگی نمیشه عوض کرد. من بخوام عوض کنم یعنی کل خانواده باید عوض کنن. تنهایی هم که نمیتونم چون اگه میتونستم که خب میرفتم سربازی :D

am_64
30-12-2010, 22:13
یعنی ما تن به ذلت دادیم رفتیم خدمت؟
یعنی ما و خیلی های دیگه که از 50 سال پیش دارن میرن خدمت احمقن؟
به نظرت یکم ادب خوب نیست؟
نظر شخصی شما نباید باعث توهین به دیگران بشه

فکر کنم نتونستم منظورمو خوب برسانم اینه که شما به خودتون گرفتید
زیر بار ذلت رفتن موقعی است که انسان مجبور باشد چیزی را از روی اجبار انجام دهد نه اختیار
اگر فرک می کنید شما جزو کسانی هستید که با اختیاز خود رفته اید نه زیر بار ذلت رفته اید و نه احمقید
خیرپیش

rozbeh85
30-12-2010, 22:34
فکر کنم نتونستم منظورمو خوب برسانم اینه که شما به خودتون گرفتید
زیر بار ذلت رفتن موقعی است که انسان مجبور باشد چیزی را از روی اجبار انجام دهد نه اختیار
اگر فرک می کنید شما جزو کسانی هستید که با اختیاز خود رفته اید نه زیر بار ذلت رفته اید و نه احمقید
خیرپیش

نه من، نه هیچ آدم سالم دیگه ای خدمت رو غیر از اجبار نمیره، اجبار به خروج از کشور، کار، بیمه و هزارتا چیز دیگه
شما نمیخوای نری، نرو، دلیل نداره شروع کنی به بقیه توهین کردن
خیر، من از روی اجبار رفتم، چون دارم از این خراب شده میرم، حتی یک لحظه هم از رفتنم پشیمون نیستم

am_64
30-12-2010, 22:59
نه من، نه هیچ آدم سالم دیگه ای خدمت رو غیر از اجبار نمیره، اجبار به خروج از کشور، کار، بیمه و هزارتا چیز دیگه
شما نمیخوای نری، نرو، دلیل نداره شروع کنی به بقیه توهین کردن
خیر، من از روی اجبار رفتم، چون دارم از این خراب شده میرم، حتی یک لحظه هم از رفتنم پشیمون نیستم

شما هم خودتو جای دیگران نزار و عوض دیگران اظهار نظر نکن
زیرا که خیلی ها هستن که حتی دانشگاه رو به خاطر سربازی می روند برای گرفتن درجه و پز دادن به دیگران , بنابراین با اختیار خود می روند
اما در مقابل کسانی هستند که سربازی رو از روی اجبار می روند برای اینکه بتوانند تحصیل کنند یا گواهینامه بگیرند و ...
بنابراین در اینجا اجبار مطرح می شود

ghasem2020
30-12-2010, 23:10
هیچوقت ندیدم بیان دم در خونه کسی رو دستگیر کنن بگن از سربازی فرار کردی.
روند سرباز بگیری تا الان بیشتر به این شکل بوده که اگه کسی دستگیر بشه به هر جرمی (مثلاً دختر بازی :دی)
میبرنش کلانتری و چک میکنند ببینند پایان خدمت داره یا نه و اگه نداشته باشه چک میکنن که مشمول هستش
یا نه و اگه مشموله غیبت داره یا فراری هستش. در هر دو صورت اونو اعزام میکنند به سربازی که البته باز
میشه فرار کرد. :دی ولی خوب تا یه حدی این جا داره و حتی ممکنه مجازات زندان هم داشته باشه این جور کارا.
بابا سربازی که میری واسه اینه اون محدودیت هایی رو که داری تو زندگیت از جلو روت برداری. پاسپورت گرفتن
گواهینامه گرفتن , پروانه کسب گرفتن , وام گرفتن و کلی کار دیگه. همه ی اینا به اون کارت لعنتی بستگی داره.
پس همه میریم که این محدودیت ها رو واسه همیشه از زندگیمون بزنیم کنار.
-------------
یکی از دوستان پرسید باید واسه واکسن پول داد یا نه ! نه داداش رایگانه دو تا واکسن.
------------
در مورد سربازی و رفتن و نرفتنشم بگم مسلماً هیشکی دوست نداره به اختیار که بره خدمت
مگه اونایی که هیچ جا و مکانی واسه خواب ندارن و یا معتاد و بدبختن که این دیگه آخرین راه زندگیشونه.
مسلماً من ِ نوعی دوست نداشتم بیام خدمت ولی خوب یه سری دغدغه ها دارم که با داشتن کارت
کاملاً مرتفع میشه. واسه همین رفتم خدمت. اینم واسه همه بوده و فقط یه عده از ما بهترون معاف میشن ازش.
از زمان رضا خان که سربازی رو آورد تو ایران (به تقلید از اروپایی ها) تا همین امروز که اروپایی ها اکثراً سربازی رو
برداشتن و ارتش حرفه ای دارن و ایران هنوز اندر خم یه کوچه س همین بوده. همه دارن این مسیر رو طی میکنند
و اتفاقاً بعد از خدمت فقط شیرینی های خدمت یادشون میمونه. خداییش درسته کلی حقارت و کلی بدی داره
خدمت ولی خوب بعضی وقتها شیرینی های خاص خودش رو داره. یکی از اون شیرینی ها رو من امروز تجریه کردم. :دی
خلاصه اینکه اینم مث همه ی عمر آدم میگذره و فقط ماها رو میبره تو فکر این جمله: چه زود دیر میشود!!!
با آرزوی موفقیت برای همه ی سربازان دیروز و امروز و فردا.

ghasem2020
31-12-2010, 09:35
جون مادرتون این پست را بخونید اگه میدونید جواب این پست را بدید

دوستان عزیزان محترمان :31:
کسی هست از خدمت دندان پزشکها خبر داشته باشه چه طوریه جریانش؟

ترم 3 دندان پزشکی !
بسیج فعال دانشگاه :31: (باور کنید آدم بدی نیستم برای کسر خدمت عضو شدم:31:)
پدر بالای 60 سال
بردار بزرگ ازدواج کرده زدن و بچه هم داره :31:

وقتی فارغ التحصیل چند ماه باید برم آشخوری؟:31:
بعد سربازی اونایی که رشته هایی مثل ما(پزشکی دندان...)خوندن به چه شکله؟باید بریم پادگان تو یه اتقا بشینیم ویزیت کنیم؟جریان به چه شکله؟
میخوام اگه بشه 5 سال دیگه که مدرک عمومی را گفتم سربازیم را انجام بدم بعد اگه بشه برای تخصص برم خارجه :31:
به خاطر همین میخوام شر این سربازی هر چه سریعتر بکنم

یه سری بودن پزشکی و دندون پزشکی خونده بودن.
نیرو انتظامی مالک اشتر آموزشی بودن.
بعد که اومدن اینجا برا تقسیم فرستادنشون بهداری واسه خدمات پزشکی.
کلاً خدمت راحتی دارن فک کنم. کلی هم باهاشون با احترام برخورد میشه. حتی
کد نظام پرشکی هم براشون درست کردن (پزشک عمومیا رو خودم دیدم ولی دندونپزشکا رو نمیدونم)
و این مدت هم جزو سوابق کاریشون حساب میشه. کلاً حال میکنن دکترا. :دی
اگه قانون عوض بشه و خدمت از سال 90 زیاد بشه واسه شمایی که لیسانسی 18 ماه میشه.
اگه هم قانون عوض نشه و همین جوری بمونه بستگی داره کجا میفتی. اگه شهر خودت بیفتی
و اون شهرم محروم نباشه 17 ماه خدمت میکنی. (1 ماه به خاطر لیسانس کسر میشه) و اگه منطقه
محروم بیفتی 16 ماه میشه خدمتت و اگه منطقه عملیاتی بیفتی 15 ماه میشه خدمتت.

SNOW PATROL
31-12-2010, 09:52
سلام ...

داش ما که بت گفتیم نرو!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خودتـــ گفتی رفتیم خواستگاری و شرط کردن باس بری خدمت تا مرد شی!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همهـــ از جمله ما این دوران شیرینو گذروندن!! دیگه مرد شدن این سختیهارم داره دیگه!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بگذریم !
فعلا که تو دوران شیرین آشخوری و آموزشی ای!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... پس توقع آنچنانی نداشته باش که شام بت چلو کباب کوفیده بدن و شب پتوی گل بافت بکشی روت بخوابی!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (ما وقتی اومدیم یگان تازه فهمیدیم تو آموزشی عجب حالی کردیم و عجب کلاه گنده ای الان سرمون رفته!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خلاصش کنم ؛
از روز اول که تشریف فرما میشی پادی مادی بایس میختو محکم بکوفی تو دیفال!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و الی چی داش ...!!؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقا ناراحت نشیا !! کلی گفتم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پا نوشت :31:: دیگهـــ وقتی دفترچه پست کردی فکر فرار مرارو از مخت بیرون کن داش من ...!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه رفیق من هیچ وقت فرار نمیکنم قبلا هم گفتم چه وقتی که یه گروهبان میاد با ته پوتین از رو شکممون رد میشه بعدش هم دو بار روش میچرخه تا هرچی خوردیم بالا بیاریم چه زمانی که میگن باید با زبون زمین رو جارو بزنی و خیلی کثافت کارای دیگه به نظر من کسی که حتی یه ساعت خدمت کرده نباید فرار کنه
اون دوستمون هم که گفته بود جهرم جهنم سبزه پادگان مرودشت یعنی جایی که ماهستیم زیر نظر اونجاست از ارشدت بپرس اوضاع یگان تکاور مرودشت چه جوری هست تا بهت بگه

ghasem2020
31-12-2010, 10:04
اصولاً پادگانایی که زیر نظر یه پادگان بزرگتر هستن و خودشون یکی دو تا گروهان دارن همینطوری پر از بی قانونی هستش.
واسه ما هم همینجوری بود. ما هم زیر نظر همین جهرم بودیم. ولی در مقابل جهرم واقعاً سخت تر میگذشت بهمون.
اینم به خاطر خود شیرینیه فرمانده پادگانه پیش جهرمیا که یوقت پادگان رو درشو تخته نکنن. چون چند مدت یه بار میان
بازدید از اون پادگانایی که زیر نظرشون هستن.
ولی خوب این که میگی با زبون جارو زدن و با پوتین روی شکمتون میان این بی قانونیه محضه و فقط کافیه یکی که
یه آشنا داره این چیزا رو به بازرسی برسونه. پوستشونو قلفتی میکنن. شک نکن تو این موضوع. تو آموزشی نه حق
زدن دارن نه حق فش دادن. یکی از مسئولین آموزش ما یه بار با قنداق اسلحه ژ3 زد تو آرنج یکی از دوستای هم دوره ایم.
دست پسره حالا اگه چیزیشم نشده باشه خودشو زد به این که دستش شکسته و اون مسئول آموزش تا آخر دوره دور ِ
این پسره میگشت و قربون صدقه ش میرفت و همه ش بهش مرخصی میداد و تو یگانم که بود همه ش استراحت.
یعنی اگه بازرسی اینو میفهمید امکان داشت اون مسئول رو حتی به بدترین جاها تبعید کنند.

SNOW PATROL
31-12-2010, 10:12
اصولاً پادگانایی که زیر نظر یه پادگان بزرگتر هستن و خودشون یکی دو تا گروهان دارن همینطوری پر از بی قانونی هستش.
واسه ما هم همینجوری بود. ما هم زیر نظر همین جهرم بودیم. ولی در مقابل جهرم واقعاً سخت تر میگذشت بهمون.
اینم به خاطر خود شیرینیه فرمانده پادگانه پیش جهرمیا که یوقت پادگان رو درشو تخته نکنن. چون چند مدت یه بار میان
بازدید از اون پادگانایی که زیر نظرشون هستن.
ولی خوب این که میگی با زبون جارو زدن و با پوتین روی شکمتون میان این بی قانونیه محضه و فقط کافیه یکی که
یه آشنا داره این چیزا رو به بازرسی برسونه. پوستشونو قلفتی میکنن. شک نکن تو این موضوع. تو آموزشی نه حق
زدن دارن نه حق فش دادن. یکی از مسئولین آموزش ما یه بار با قنداق اسلحه ژ3 زد تو آرنج یکی از دوستای هم دوره ایم.
دست پسره حالا اگه چیزیشم نشده باشه خودشو زد به این که دستش شکسته و اون مسئول آموزش تا آخر دوره دور ِ
این پسره میگشت و قربون صدقه ش میرفت و همه ش بهش مرخصی میداد و تو یگانم که بود همه ش استراحت.
یعنی اگه بازرسی اینو میفهمید امکان داشت اون مسئول رو حتی به بدترین جاها تبعید کنند.

دوست عزیز بحث اینکه حتی اگه ما هم شکایت کنیم شکایتمون هم جواب بده دیگه تا اخر دوره باهامون لج میکنند و دهنمون رسما سرویسه(سرویس تر از الان)
البته همه به من میگن سختیش همون 2 هفته اوله که تموم شد ورفت حالا باید دید چی میشه :41:

rozbeh85
31-12-2010, 10:18
در مورد سربازی و رفتن و نرفتنشم بگم مسلماً هیشکی دوست نداره به اختیار که بره خدمت
مگه اونایی که هیچ جا و مکانی واسه خواب ندارن و یا معتاد و بدبختن که این دیگه آخرین راه زندگیشونه.
مسلماً من ِ نوعی دوست نداشتم بیام خدمت ولی خوب یه سری دغدغه ها دارم که با داشتن کارت
کاملاً مرتفع میشه. واسه همین رفتم خدمت. اینم واسه همه بوده و فقط یه عده از ما بهترون معاف میشن ازش.
از زمان رضا خان که سربازی رو آورد تو ایران (به تقلید از اروپایی ها) تا همین امروز که اروپایی ها اکثراً سربازی رو
برداشتن و ارتش حرفه ای دارن و ایران هنوز اندر خم یه کوچه س همین بوده. همه دارن این مسیر رو طی میکنند
و اتفاقاً بعد از خدمت فقط شیرینی های خدمت یادشون میمونه. خداییش درسته کلی حقارت و کلی بدی داره
خدمت ولی خوب بعضی وقتها شیرینی های خاص خودش رو داره. یکی از اون شیرینی ها رو من امروز تجریه کردم. :دی
خلاصه اینکه اینم مث همه ی عمر آدم میگذره و فقط ماها رو میبره تو فکر این جمله: چه زود دیر میشود!!!
با آرزوی موفقیت برای همه ی سربازان دیروز و امروز و فردا.

چون میگذرد غمی نیست...

ghasem2020
31-12-2010, 10:22
خوب دیگه منم میگم اگه کسی آشنا داره اون بالاها یه جوری یواشکی این موضوع رو انتقال بده.
تو خود آموزشی به مسئولا هز چی بیشتر اعتراض کنی بدتر به سرت میارن و باید سعی کنی خودتو تابلو نکنی.
در رابطه با سختیشم به این دلیل سختیش همون یکی دو هفته اوله که فکر فرار میزنه به سرت و هنوز تو همون
عالم شخصی گری سیر میکنی ولی بعد از اون دیگه عادت میکنی و به قول معروف پوست کلفت میشی.
خود ِ ما تا روز آخر بدو بأیست و تنبیهات الکی رومون انجام دادن. :دی ولی خوب دیگه عادی شده بود واسمون.
همه ش رو با خنده و مسخره بازی انجام میدادیم. البته بیشتر پادگانا بعد از یکی دو هفته کلاساشون شروع
میشه و دیگه خیلی کم صف جمع و رژه و تنبیه و بدو بأیست دارن. ایشاالله که واسه شما هم همین طوری باش.
از همین الان به این فکر باش تو کلاسا اون ردیفای آخری برای خودت جا پیدا کنی که تخت بگیری بخوابی سر ِ کلاسا. :دی

Milad4171
31-12-2010, 10:59
انقدر نريد نريد نكنيد!!
بيرد بابا
اول اينكه تو اين مملكت ديگه زندوني نيستين!! هر جا دوست داشتي باشي ميتوني بري
دوم اينكه (‌اين بيتشر واسه من مهم‌)‌هر جا كار كني بهت حقوق درست حسابي نميدن. دليلشون هم نداشتن كارت پايان خدمت هست!!
من خودم دو جا رفتم كار كردم بخاطر اينكه خدمت نرفته بودم نصف حقوق يكي مثل خودم رو ميگرفتم.
الانم به صورت آزاد دارم توي يه شركتي كار ميكنم (‌بخش پشتيباني سرور و شبكه و اين حرفا‌) اونم بهشون گفته بودم . يه قرار داد يك ماهه بستم باهاشون تا بعدش برم سربازي بعد از آموزشي اگه به اميد خدا جاي درست حسابي افتادم تو تهران وقت بيكاريم رو برم شركت. چون كارم نيمه وقته . روزي 4 ساعت!
-
ولي رفتنش از نرفتنش خيلي بهته.
الان منو مي بينين؟
من دو ساله نرفتم.
هي به خودم ميگم اگه من دو سال پيش رفته بودم الان عذاب كار و سفرخارج از كشور و كوفت و مرض رو نداشتم!!!
:41:

mahdishata
31-12-2010, 11:23
قبلا هم گفتم چه وقتی که یه گروهبان میاد با ته پوتین از رو شکممون رد میشه بعدش هم دو بار روش میچرخه تا هرچی خوردیم بالا بیاریم چه زمانی که میگن باید با زبون زمین رو جارو بزنی و خیلی کثافت کارای دیگه به نظر من کسی که حتی یه ساعت خدمت کرده نباید فرار کنه

یعنی واقعا اموزشیتون اینجوریه؟من که اموزش بودم مسئول اموزش حق نداشت نوک انگشتشو به سینه سرباز بزنه!کافی بود بزنه:31:
تو اصفهانم که خدمت میکردم یه بار یه دونه از اون اموزشیای زبل سریع نامه نوشت واسه بیت رهبری که تو اموزش به ما توهین میکنن شبانه کل پایگاه هشتم شکاری زیر و رو شد مسئول اموزش سربازا که همشون سرباز بودن پیش به سوی زندان سرهنگ اموزشی رو هم فرستادن لای باقالیا:31:

SNOW PATROL
31-12-2010, 11:38
یعنی واقعا اموزشیتون اینجوریه؟من که اموزش بودم مسئول اموزش حق نداشت نوک انگشتشو به سینه سرباز بزنه!کافی بود بزنه:31:
تو اصفهانم که خدمت میکردم یه بار یه دونه از اون اموزشیای زبل سریع نامه نوشت واسه بیت رهبری که تو اموزش به ما توهین میکنن شبانه کل پایگاه هشتم شکاری زیر و رو شد مسئول اموزش سربازا که همشون سرباز بودن پیش به سوی زندان سرهنگ اموزشی رو هم فرستادن لای باقالیا:31:

اره رفیق برای ما اینجوری هست متاسفانه :41::41:
ما حتی مسئول عقیدتی سیاسی هم نداریم که بهش شکایت کنیم فقط موقع نماز ظهر میاد بعدش هم میره اونم نه همیشه
تازه کلی چیزهای دیگه هم هست مثلا شبا لختت میکنند بعدش میبندنت به یه درخت با سطل اب میریزند روت تا صبح
ما اینجا حداقل روزی 10 تا بیمارستانی داریم :41:

HITB0Y
31-12-2010, 12:20
ما حتی مسئول عقیدتی سیاسی هم نداریم که بهش شکایت کنیم فقط موقع نماز ظهر میاد بعدش هم میره اونم نه همیشه
تازه کلی چیزهای دیگه هم هست مثلا شبا لختت میکنند بعدش میبندنت به یه درخت با سطل اب میریزند روت تا صبح
:18::18::18:

rozbeh85
31-12-2010, 12:31

خداییش؟
میگم بیشتر شبیه کهریزک میمونه تا آموزشی
زمان آموزشی ما طرف حتی نمیتونست فحش بده چه برسه تنبیه بدنی؟
شما کدوم ارگانی؟

mahdishata
31-12-2010, 12:35

خوبی شما اونوقت؟:18:واقعا راست میگی؟:18:
میگم احیانا شاید اسیر گرفتنتون شما خبر نداری:31:بابا بی خیال از این حرفا نبود دوره ما.....شما همین الان اگه خیلی پایه هستی یه نامه بدون اسم بنویس (اگه اسمت بنویسی هیچ کاری نمیتونن بکنن ولی ترجیحا ننویس)برای ستاد کل یا بیت رهبری.مطمئن باش پیگیری میکنن:10:

SNOW PATROL
31-12-2010, 13:45
خوبی شما اونوقت؟:18:واقعا راست میگی؟:18:
میگم احیانا شاید اسیر گرفتنتون شما خبر نداری:31:بابا بی خیال از این حرفا نبود دوره ما.....شما همین الان اگه خیلی پایه هستی یه نامه بدون اسم بنویس (اگه اسمت بنویسی هیچ کاری نمیتونن بکنن ولی ترجیحا ننویس)برای ستاد کل یا بیت رهبری.مطمئن باش پیگیری میکنن:10:

ما یگان تکاور نیروانتظامی هستیم(شهید کشاورز مرودشت)
نه خوب نیستم از دیشب تا حالا از این دکتر به اون دکتر دهنم هم سرویس شده از بس سوزن زدم دوره شما رو نمیدونم دوره ما که فعلا هر کاری که بخوان میکنند تو نامه باید چی بنویسم به کی بدم میشه یکم توضیح بدید

Milad4171
31-12-2010, 14:17
اين اولين موردي كه من شنيدم.
اونايي هم كه اين بلاهارو سرشون ميارن مطمعنا يه كارايي كردن!!
مگه ميشه بيخود بيان و يه بنده خدا رو اينطوري كنن!!!
آقا اينا رو ميگي بچه ها ميترسن بدتر فراري ميشنااااا!!!
اين موضوع 1 به 1000 هست.

ولي شما واسه مشكلات مثل كليوي يا قلبي يا حتي پوست و اين حرفا بهتون دو سه روز مرخصي ميدن اگه اكسي رو باهاش اين رفتار رو بكنن بايد يه دو سه هفته اي مرخص بهش بدن.
بيگاري كه نيست
اسيرها رو هم اين بلاها رو سرشون نميارن.

شده كه كسي رو مثل تنبيه ميكنن واسه يه كاري ولي اينكه هركي هركي باشه من به شخصه بعيد ميدونم!!!

SNOW PATROL
31-12-2010, 14:24
اين اولين موردي كه من شنيدم.
اونايي هم كه اين بلاهارو سرشون ميارن مطمعنا يه كارايي كردن!!
مگه ميشه بيخود بيان و يه بنده خدا رو اينطوري كنن!!!
آقا اينا رو ميگي بچه ها ميترسن بدتر فراري ميشنااااا!!!
اين موضوع 1 به 1000 هست.

ولي شما واسه مشكلات مثل كليوي يا قلبي يا حتي پوست و اين حرفا بهتون دو سه روز مرخصي ميدن اگه اكسي رو باهاش اين رفتار رو بكنن بايد يه دو سه هفته اي مرخص بهش بدن.
بيگاري كه نيست
اسيرها رو هم اين بلاها رو سرشون نميارن.

شده كه كسي رو مثل تنبيه ميكنن واسه يه كاري ولي اينكه هركي هركي باشه من به شخصه بعيد ميدونم!!!

رفیق فکر کنم شما اشتباه متوجه شدید همه رو که به خط نمیکنن به درخت ببندند مثلا اگه خوب واکس نزده باشی یا اشتباه احترام بگزاری و از این چیز ها

Milad4171
31-12-2010, 14:32
البته نيرو انتظامي رو نميدونم ولي ميدونم ارتش روي موضوع اشتباه احترام گذاشتن خيلي حساس هست.
اونا احتمالا مشكل روحي داشتن. آب و هوا روشون تاثير بد گذاشته.
اينشالله كه درست ميشه. ولي رفيقمون گفت نامه بدي راست ميگه.
يادمه دوست سربازيش مشكل پيدا كرده بود. يعني ديگه شده بود سوژه. صبح به صبح بايد مثلا ميرفت باقچه ها رو آب بده. اونم بايد ميرفت آب تو حوض بر ميداشت با ليوان ميرفت ميرخت پاي درختا . بهش گفته بودن بايد پاي همه درختها خيس باشه يكي هم گذاشته بودن مراقب. ديگه وقت خاموشي ميمرد!!
رفت شكايت كرد و نامه نوشت.
بعدش نميدونم چي شد كه گفت ديگه اون يارو‌‌ جرات نداشت غير برنامه ي روزانه كار ديگه اي به كسي بده!!
كاراي غير معقول!!!
-
ميگفت نصفه شب مي اومدن تير ميزنن نصف شب مياومدن تو اتاق تير ميزدن نصف بچه ها سكته ميكردن!!!

اينم تموم ميشه.
ميشه خاطره . هرچند سخت.
من خودم رو اين موضوع خيلي حساس بودم. ولي گفتم قرار نيست كه بميرم كه 40 روزم مثل تمام روزايي كه گذشت تموم ميشه!!!
-
اميدوارم بهر حال مشكل شما هم حس بشه.
ولي عجب آدمايي هستنااااااااااااااااااااا اااااااااااا:41:

mahdishata
31-12-2010, 14:50
دادا جون نیگا کن حتی اگه توهین مستقیم هم بکنی(مثل من)نهایتش زندان شهره!دیگه نه اینکه بخوان به درخت ببندن و اب بریزن .......
شما وضعیت اموزشی رو بنویس که چه کارایی میکنن (توهین-تحقیر-رفتار نا مناسب بدنی-فراری های زیادی-نا امیدی از ادامه خدمت-.....)و نامه رو بفرست به ستاد کل نیرو های مسلح یا بیت رهبری.در ضمن کسی هم زیرش رو اصلا امضا نکنه که شورش محسوب میشه. اگه چند نفر بودید چنتا نامه بفرستید

این واسه بیت رهبریه صندوق پستي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از این ادرس

AliROCK
31-12-2010, 15:59
ما اموزشی یه گروهبانی داشتیم هر وقت منو میدید یه لگد تو پام میزد منم رفتم به ح-اطلاعات پادگان گفتم دیگه اصلا طرفه من نمی یومد

danielo
31-12-2010, 16:31
اموزشی افتادم ولیک بابل
چطوریه؟؟؟؟؟؟

Mohammad_Ahrari
31-12-2010, 16:53
سلام دوستان

یک سوال در مورد اموزشی:

یکی از دوستان من فقط آموزشی رو باید بره.دیپلم پیشدانشگاهی محسوب میشه.چند روزه آموزشیش؟؟

و بعدم هنوز دفترچه نفرستاده.ممکنه کجاها بیفته؟؟ .آخه شنیده بودم بیشتر میندازن تو استان خودشون.

و یک سوال دیگه: این کسری خدمت رزمندگی که اعلام شده بود تا پایان 29/12/1389 اعتبار داره آیا تمدید نشده؟؟قرار نیست بشه؟؟

ممنون

start2stop
31-12-2010, 17:18
من بعلت خدمت رفتن بابام در حین جنگ , چند ماه از خدمت سربازیم کم میشه ....
و موقع پست دفترچه از اون متصدی باجه پلیس +10 پرسیدم که این مدارک را باید چکار کنم که گفت موقه معرفی به یگان همراه خودت ببر (یا یه چیزی شبیه این)
ولی الان که سایت پلیس دات آی آر رو که چک کردم انگار یه بخشنامه جدید میگه که باید مدارک رو از مهر امسال همراه دفترچه ارسال
می شده ....
خب حالا من باید چکار کنم؟

S E V E N
31-12-2010, 19:16
سلام دوستان

اين كميسيون پزشكي چقدر بعد از ارسال دفترچه تشكيل ميشه ؟ قبل از اومدن برگه سبز ميفرستن كميسيون ؟

ممنون

ghasem2020
31-12-2010, 19:44
سلام دوستان

اين كميسيون پزشكي چقدر بعد از ارسال دفترچه تشكيل ميشه ؟ قبل از اومدن برگه سبز ميفرستن كميسيون ؟

ممنون

فک کنم تا قبل از تاریخ اعزامت جواب کمیسیون بیاد.
ایشاالله که معاف میشی و خدمت نمیری.

خدمت سربازی
31-12-2010, 20:04
یه سری بودن پزشکی و دندون پزشکی خونده بودن.
نیرو انتظامی مالک اشتر آموزشی بودن.
بعد که اومدن اینجا برا تقسیم فرستادنشون بهداری واسه خدمات پزشکی.
کلاً خدمت راحتی دارن فک کنم. کلی هم باهاشون با احترام برخورد میشه. حتی
کد نظام پرشکی هم براشون درست کردن (پزشک عمومیا رو خودم دیدم ولی دندونپزشکا رو نمیدونم)
و این مدت هم جزو سوابق کاریشون حساب میشه. کلاً حال میکنن دکترا. :دی
اگه قانون عوض بشه و خدمت از سال 90 زیاد بشه واسه شمایی که لیسانسی 18 ماه میشه.
اگه هم قانون عوض نشه و همین جوری بمونه بستگی داره کجا میفتی. اگه شهر خودت بیفتی
و اون شهرم محروم نباشه 17 ماه خدمت میکنی. (1 ماه به خاطر لیسانس کسر میشه) و اگه منطقه
محروم بیفتی 16 ماه میشه خدمتت و اگه منطقه عملیاتی بیفتی 15 ماه میشه خدمتت.

ممنون داداش از لطفی که کردی و جواب دادی
من مدرکم دیگه لیسانس حساب نمیاد دیگه دکترا حساب میاد :31:
1-حالا با این شرایط من که مدرکم دکترا حساب میاد به علاوه این که بسیج فعال دانشگاه هم هستم چه قدر باید خدمت کنم؟(با توجه با شرایط فعلی)

2-بعد یه سوال دیگه این دو ماه آموزشی رو همه باید برند دیگه درسته؟بعد تو آموزشی هم افراد را تقسیم می کنند یا همه یکسان هستند؟مثلا کسی که لیسانس داره باید با کسی که زیر دیپلم داره یا با کسی که دکترا داره آموزشیشون با همه؟چون شنیدم بدترین زمان سربازی قسمت آموزشیه!:41:

3-ببخشید این دیگه سوال آخریشه
پزشک ها هم این صبح زود بیدار شدن و رژه و این حرفا هم دارند؟ یا فقط سر ساعت معین باید تو محل کارشون(مطب پادگان) باشند؟

چه قدر سوال پرسیدم ببخشید
ممنون میشم پاسخ بدین!!:11:

rozbeh85
31-12-2010, 22:23
ممنون داداش از لطفی که کردی و جواب دادی
من مدرکم دیگه لیسانس حساب نمیاد دیگه دکترا حساب میاد :31:
1-حالا با این شرایط من که مدرکم دکترا حساب میاد به علاوه این که بسیج فعال دانشگاه هم هستم چه قدر باید خدمت کنم؟(با توجه با شرایط فعلی)

2-بعد یه سوال دیگه این دو ماه آموزشی رو همه باید برند دیگه درسته؟بعد تو آموزشی هم افراد را تقسیم می کنند یا همه یکسان هستند؟مثلا کسی که لیسانس داره باید با کسی که زیر دیپلم داره یا با کسی که دکترا داره آموزشیشون با همه؟چون شنیدم بدترین زمان سربازی قسمت آموزشیه!:41:

3-ببخشید این دیگه سوال آخریشه
پزشک ها هم این صبح زود بیدار شدن و رژه و این حرفا هم دارند؟ یا فقط سر ساعت معین باید تو محل کارشون(مطب پادگان) باشند؟

چه قدر سوال پرسیدم ببخشید
ممنون میشم پاسخ بدین!!:11:

1- طبق قانون فعلی 15 ماه- بسیج فعال هر سال 45 روز
2- معمولا لیسانس، فوق لیسانس و دکترا با هم هستند و توی گروهانتون پایین تر نیست ولی توی گروهان دیگه کاری ندارند دکتری یا لیسانس، البته تو آموزشی، همه باید کار کنند
3- تا منظورت از صبح زود چی باشه؟ یه موقع دیدی لشگر افتادی اونجا باید 6.30 خودت رو معرفی کنی، یه موقع هم دیدی بگان داخل شهری باید خودت رو 7 معرفی کنی، به جاش بستگی داره
رژه تو آموزشی بیشتر هست که واسه همه ست وقتی رفتی یگان باز بستگی به یگانت داره، اگه صبح گاه داشته باشه همه اعم از کادری و وظیفه و دکتر و سرهنگ و سرتیپ همه باید شرکت کنند، البته من نزاجا هستم شاید بقیه ارگان ها فرق کنه
دکترای ما نگهبانی ندارند ولی شیفت دارند که واقعا بدتره، ما تو ماه یه شب نگهبانیم دکترامون حداقل 15 شب رو شیف هستند، مخصوصا اول که میری و پایه خدمتیت پایین هست

Milad4171
01-01-2011, 10:33
در دوره ي آموزشي چقدر حداكثر مرخصي ميدن؟؟
من دارم يه جا كار ميكنم. به صورت روزي!! ميخوام ببينم تو دوره ي آموزشي كه مي افتم چند بار ميتونم مرخصي بگيرم؟؟

rozbeh85
01-01-2011, 11:21
در دوره ي آموزشي چقدر حداكثر مرخصي ميدن؟؟
من دارم يه جا كار ميكنم. به صورت روزي!! ميخوام ببينم تو دوره ي آموزشي كه مي افتم چند بار ميتونم مرخصي بگيرم؟؟

اصلا روش حساب نکن چون آموزشی مرخصی نداره، بعضی از پادگان ها به صورت روز برگ میدن، اونم انقدر گرفتنش دردسر داره که آدم سراغش نمیره
یا نگهبانی، یا بازداشتی، یا فرمانده پادگان لغو مرخصی میکنه
اگرم بگیری از 4 بعد از ظهر هست تا 5.5 صبح، که 4 هم برگه بهت نمیدن، خیلی خیلی زود بدن و بیای بیرون شده 5
مرخصی مثلا یک یا دو روز کامل هم در صورتی میتونی بگیری که استیلاجی باشه، یعنی مریض باشی و بهداری پادگان بزنه 2 روز استراحت در منزل
وگرنه استحقاقی نمیدن

Milad4171
01-01-2011, 12:58
نامرديه:31:
راستش دوست من الان آموزشي هست . شبج شنبه هر هفته 5 شنبه بعد از ظهرها خونه بود فردا صبحش ساعت 4 برميگشت پادگانش.
پس بيخيالش بشم؟
فوقش ميگم 30 40 روز نيستم ديگه!!!
ببينم چي ميشه.
البته دوره ي خدمت هم نميشه كاريش كرد. نه
شهرستان بيفيتم باز الاف و بيكار بايد بگيرديم. مرخصي هم بعيد ميدونم بشه درست حسابي گرفت.
خدا لعنتشون كنه

rozbeh85
01-01-2011, 13:29
نامرديه:31:
راستش دوست من الان آموزشي هست . شبج شنبه هر هفته 5 شنبه بعد از ظهرها خونه بود فردا صبحش ساعت 4 برميگشت پادگانش.
پس بيخيالش بشم؟
فوقش ميگم 30 40 روز نيستم ديگه!!!
ببينم چي ميشه.
البته دوره ي خدمت هم نميشه كاريش كرد. نه
شهرستان بيفيتم باز الاف و بيكار بايد بگيرديم. مرخصي هم بعيد ميدونم بشه درست حسابي گرفت.
خدا لعنتشون كنه

خدمت بدیش همینه، توی خدمت نمیتونی رو هیچ چیزی حساب کنی، من قبل خدمت توی کارم کم کم داشتم میرسیدم اون بالا بالاها، خیلی از شرکت ها منو میشناختن
اما حالا،هم کلی اطلاعات یادم رفته و هم دیگه کسی رو نمیشناسم
عیب نداره آقا، شرش کنده میشه راحت میشیم

S E V E N
01-01-2011, 13:57
فک کنم تا قبل از تاریخ اعزامت جواب کمیسیون بیاد.
ایشاالله که معاف میشی و خدمت نمیری.

سلام

اين پرونده من خيلي پيچيده شده.

من الان ميتونم معافي بگيرم ولي چون دانشجو هستم نميشه زيرا در حال داشتن معافيت تحصيلي نميشه معافيت پزشكي گرفت!!!

يعني بايد از دانشگاه انصراف بدم ! اگر هم انصراف ندا بايد همون 5 ما 12 روز رو برم ( در طول ترم دو) !

حالا موندم انصراف بدم معافي رو بگيرم و دوباره واسه كنكور سال بعد بخونم يا با همين مرخصي در طول ترم دو خدمت رو برم !

آخه چرا اينا قوانين بعد از عيد رو اعلام نميكنن تا مردم بفهمن بايد چيكار كنن ؟

ممنون

ghasem2020
01-01-2011, 14:26
آره تنها معافیتی که در حین تحصیل هم میشه رفت دنبالش معافیت کفالته و سایر معافیت ها باید مشمول خدمت باشی.
اگه من بودم که میرفتم خدمت اون 5 ماه رو میگذروندم. اینجوری کارت پایان خدمت میاد دستت راحت.
دردسرهای کارت معافیت پزشکی رو هم نداری دیگه.
البته این در صورتیه که تو بتونی از کسر خدمتیت استفاده کنی وگرنه همون معاف بشی بهتر از 18 ماه اَلاف بودنه.
---------------
اون دوستی هم که در رابطه با مرخصی تو آموزشی پرسید باید بگم بهت که معمولاً پادگانها به سربازهای بومی
و یا متأهل از ظهر پنج شنبه تا اول وقت اداری شنبه مرخصی میدن. اینم به این دلیله که جیره های غذایی رو بپیچونن.
ولی خوب بعضی از پادگانها هم مرخصی نمیدن و فقط یه میان دوره میدن و یه پایان دوره.
میان دوره هم معمولاً بین 3 روز تا 7 روز هستش.
---------------
همون طور که دوستمون گفت تو دوران خدمت رو هیچ کاری نمیشه به طور صد در صد و قطعی حساب کرد.
مخصوصاً نیروی انتظامی که هر لحظه ممکنه آماده باشی چیزی باشه.
خود ِ من که شهر خودمون تایم اداری هستم هنوز که هنوزه نرفتم دنبال کاری چون فردام معلوم نیست چی میشه!

Arash4484
02-01-2011, 01:33
اگر متوجه شده باشين تو اين تاپيك كسايي كه رفتن سربازي ميگن خوب بوده كسايي كه نرفتن چون نيديدن ميگن بد بوده و ناجور و ميگن!! و اين حرفا!!
پس تا زماني كه چيزي نديدين حرفي رو باور نكنين!!
خيلي وقتا (‌ معمولا باباها ميگن زمان ما تو منطقه جنگي با يه مشت ارازل و اوباش ما درگير بوديم. نون نداشتيم بخوريم. آب از جوب ميخورديم. شبا تو قصال خونه ميخوابيدم!)‌
از اين حرفا زياده..
حقيقت چيزي هست كه الان دوستانمون ميگن. نه چيزي كه از ديگران شنيدين!!‌ديگه منبع زنده هم هستن بنده خداهاا! چي از اين بهتره!؟

100% تایید میشه!

من خودم معافی کفالت دارم
هر کی رو میبینم رفته سربازی دستش میندازم و میگم رفتی بیگاری و 2 سال از عمرتو باختی و...خلاصه اذیت وآزارِ دیگه....:4:
ولی قضیه‏ای که میخاستم بگم ما یک دوستی داشتم 3تا داداش بودند ، دوتاشون معاف شده بودند.یکیشون کفیل مادرش بود(پدرشون فوت کرده بود) اون یکی معافی چاقی گرفته بود:happy:
خلاصه با این وضعیتی که داشتن؛ اگه مرده بود نظام وظیفه ولش نمیکرد.....:21:
این بنده خدا که میدونست خدمت بالاخره تو زلفشه همیشه با یک عشق مخصوصی از خدمت زیر پرچم حرف میزد که نگو و نپرس...
منم همیشه سربه سرش میذاشتم و مگفتم خاک بر سرت کچلت میکنن و کلاغ‏پر میبرنت و فحشت میدن این کجاش عشق داره(با پوزش از بچه‏های که خدمت رفتن,مثلن شوخی میکردیم!)
اینم به ما میگفت تو نرفتی نمیدونی چیه! میگفتم نه که خودت یا داداشات رفتین:biggrin:شما خیر سرتون خیلی میدونید.تو بزار اعزام شی بعد قپی بیا!
یا اون میگفت هر کی خدمت نکنه مرد نمیشه، من میگفتم لابد قبل از رضاشاه مرد پیدا نمیشده:14:(بخاطر اینکه اون پدرآمرزیده این داستان خدمت اجباری رو آورد ایران و قبلش ایلیاتی‏ها و غلامان شاه تفنگداری میکردند و یا گهگاه توی جنگها سرباز بگیری اجباری از دهات میشد)
خلاصه اون میگفت و ما میگفتیم.....
تا اینکه بالاخره رفت یا بردنش:laughing:
میدونید چی شد ؟ بعد آموزشی مامور به خدمت توی میراث فرهنگی شد...بعدم هم همونجا استخدام شد! ناکِس:31:
هنوزم با وجود گذشت 3-4 سال تا مارو میبینه تا3 خاطره از آموزشی نگه ول کن نیست, پدر آمرزیده سینه خیزها و خشم شب ها رو هم یه جور میگه که انگار جای اهواز هاوایی بودن!
از میراث فرهنگی هم نگو که انگار با لارا کرافت رفته بوده باستان شناسی !همش این خانمه، اون خانمه میگفتن اِ چه کچل بامزه‏ای، چه آقای محترمی، پاسداران مرز و بوممونن اینها و....:39:
الانم که دوتا داداشای تحصیل کردهش علافن ایشون استخدام رسمیه و حین کار درسم میخونه !

من از ذکر این خاطره هیچ نتیجه‏ای نمیخام بگیرم! فقط منظورم این بود که سرنوشت نامشخصه و هرکس به یه نوعی مسیری رو که رفته بهترین میدونه

S E V E N
02-01-2011, 17:20
سلام دوستان

پرسش، اون هایی معاف از رزمن دوره آموزشیشون مثل بقیس ؟

و اینکه معاف از رزم ها و کجا ها به کار میگیرن ؟ ( سعی کنید همشو بگین ) ممنون

rozbeh85
02-01-2011, 19:19
سلام دوستان

پرسش، اون هایی معاف از رزمن دوره آموزشیشون مثل بقیس ؟

و اینکه معاف از رزم ها و کجا ها به کار میگیرن ؟ ( سعی کنید همشو بگین ) ممنون

نه دقیقا مثل بقیه، مثلا بقیه رژه میرن اینها معاف ار رژه میشن (جاش نظافت سرویس بهداشتی با معاف از رزمی ها هست)
ببین، معاف از رزم هم خوبه هم بد، خوبه چون از زیر خیلی کارها میشه پبچید بده چون کارای بدتری میندازن به آدم
مثل بالا که گفتم، تو دوره ما معاف از رزم ها هم دو برابر نگهبانی دادن، هم شستشوی سرویس باهاشون بود و هم پایان دوره که ما رفتیم استراحت اینها ماندن نگهبانی ولی خوب رژه یه روز هم نرفتن، حالا باید ببینی ارزش داره یا نه
تو یگان هم یه دفعه دیدی کلا فرمانده قرارگاهت گفت ما که اینجا رزم نداریم، تو هم مثل بقیه یا نه کارای سبک تر بهت داد اونوقت ارشد ترت پوستت رو میکنه
کلا معاف از رزم برای زیر لیسانس ها بیشتر کاربرد داره، چون لیسانس به بالا که کاری نمیکنه ازش معاف شه، وقت تلف میکنه

Mohammad
02-01-2011, 23:03
دوستان وضعیت معافیت های خاص(کسری جبهه و جانبازی پدر ) برای سال جدید مشخص نشده ؟ تاریخشون تا پایان امسال بود ، قرار برداشته بشن یا تمدید یا تغییر ؟ کسی خبری نداره ؟
ممنون.

AliROCK
03-01-2011, 14:47
همسایه ما کسری خفن داره گفت ساله دیگه برداشته میشه دانشجو هم هست از الان مدارکشو پست کرده

Mohammad
03-01-2011, 18:53
اخبار ضد و نقیض در این مورد زیاد شنیدم ، بعضی ها میگن میشه بعضی ها میگن نمیشه !
ضمن اینکه تویه این مملکت برداشته شدن چنین معافیت هایی یه کم دور از ذهنه ! نمی دونم !

rozbeh85
03-01-2011, 19:17
دوستان وضعیت معافیت های خاص(کسری جبهه و جانبازی پدر ) برای سال جدید مشخص نشده ؟ تاریخشون تا پایان امسال بود ، قرار برداشته بشن یا تمدید یا تغییر ؟ کسی خبری نداره ؟
ممنون.

هنوز تصمیمی واسه سال 90 گرفته نشده، همه چیز در حد شایعه است.

Danial_4139
03-01-2011, 22:42
امروز از یکی از دوستان شندیم اواخر دوره آموزشی یه فرمی میدن برای اونایی که تک پسر هستن و میتونن پر کنن تا بیفتن شهر خودشون ، میخواستم بدونم همچین چیزی هست ؟

من فقط یه خواهر دارم که اونم ازدواج کرده با این شرایط تو شهر خودم میفتم یا میفرستنم با همشهریا عبدالمالک یه قل دو قل بازی کنم ؟

AliROCK
04-01-2011, 01:39
بله احتماله خیلی زیاد شما تو شهره خودت اونم نزدیک محل سکونت میوفتی منم شرایط شما رو داشتم تا محل خدمتم با وسیله 15 دقیقه راه بود!!

rozbeh85
04-01-2011, 09:03
امروز از یکی از دوستان شندیم اواخر دوره آموزشی یه فرمی میدن برای اونایی که تک پسر هستن و میتونن پر کنن تا بیفتن شهر خودشون ، میخواستم بدونم همچین چیزی هست ؟

من فقط یه خواهر دارم که اونم ازدواج کرده با این شرایط تو شهر خودم میفتم یا میفرستنم با همشهریا عبدالمالک یه قل دو قل بازی کنم ؟

شما شرایط دار میشی، اواخرش فرم رو نمیدن همون اوایل میدن
شما کپی برابر اصل شناسنامه خودت و پدرت و کارت ملی خودت و پدرت رو رفتی آموزشی همراهت داشته باش

am_64
04-01-2011, 22:28
سلام
از دوستان کسی اطلاعی داره جواب منو بده
اینکه :
پدر و مادر من که از سپاه دانش قدیم کارت پایان خدمت دارند من می تونم از این امتیاز استفاده کنم و معاف بشم ؟

Danial_4139
04-01-2011, 23:00
سلام
اینکه :
پدر و مادر من که از سپاه دانش قدیم کارت پایان خدمت دارند من می تونم از این امتیاز استفاده کنم و معاف بشم ؟

چه ربطی به معافی داره ؟ :31:

rozbeh85
04-01-2011, 23:02
سلام
اینکه :

به قول رفیقمون چه ربطی به معافی نداره؟

HITB0Y
05-01-2011, 02:17
شما شرایط دار میشی، اواخرش فرم رو نمیدن همون اوایل میدن
شما کپی برابر اصل شناسنامه خودت و پدرت و کارت ملی خودت و پدرت رو رفتی آموزشی همراهت داشته باش

سلام
کجا کپی برابر اصل میکنن؟!؟
دردسر داره؟
کپی معمولی قبول نمیکنن؟
مرسی:40:

AliROCK
05-01-2011, 03:34
تمام دفتر خونه ها کپی برابر اصل میکنن.
نه نداره.
نه قبول نمیکنن.

lg123
05-01-2011, 05:27
بچه ها خداوکیلی یکی بیاد جوابمو بده
من شنیدم اوناییی که 3 تا خواهره مجرد دارن معاف میشن آخه یکی از فامیلامونم همینجوری معافی گرفته چند روز پیش رفتم پلیس +10گفتش نمیدونم تصویب شده یا نه باید بری میدون امام حسین خونه ی ما هم تا اونجا دوره یکی بیاد با قاتعیت 100درصد جوابمو بده

black master
05-01-2011, 05:51
من شنیدم اوناییی که 3 تا خواهره مجرد دارن معاف میشن آخه یکی از فامیلامونم همینجوری معافی گرفته چند روز پیش رفتم پلیس +10گفتش نمیدونم تصویب شده یا نه باید بری میدون امام حسین خونه ی ما هم تا اونجا دوره یکی بیاد با قاتعیت 100درصد جوابمو بده
برای اینکه اطلاعات دقیق تر به دست بیارید بهتر برید حوزه نظام وظیفه اونها بهتر راهنمایی می کنن . پلیس +10 راهنمایی دقیقی نمی کنه چون بخشنامه ها همیشه یه مدتی طول میکشه به دستشون برسه .

rozbeh85
05-01-2011, 08:55

بهترین جایی که میتونی جوابت رو پیدا کنی و مطمئن هم باشی:

ghasem2020
05-01-2011, 15:00

بله دوست عزیز اگه پدر شما خدای نکرده در قید حیات نباشن یا اینکه بازنشسته باشن
شما میتونید از این معافیت استفاده کنید.(البته به شرط اینکه تک پسر باشین فک کنم)

AliROCK
05-01-2011, 16:43
دوستان زیاد دنباله معافی نباشین توکل به خدا کنید سربازی همچین وحشتناکم نیست!

Download Master
05-01-2011, 17:30
سلام
من الان 19 سالمه پدرم هم 50 سالشه (تاریخ تولدمونم یکیه 3/1 ) یه برادرم دارم که داره کارشناسی ارشد میخونه و امسال درسش تموم میشه.
میخواستم بدونم اگه برادرم ازدواج کنه بره و منم 9 سال دیگه درس بخونم :31: (مثلا کارشناسی رو 5 ساله بخونم بعد ارشد و سه ساله و دکترا ) بعدش پدرم 59 سالش بشه آیا معاف میشم ؟؟؟

matin_vv
05-01-2011, 17:51
نه پسر جان. شما به هر شکلی یه برادر داشته باشی دیگه باید قید معافی کفالت رو بزنی

lg123
06-01-2011, 02:35
دوستان زیاد دنباله معافی نباشین توکل به خدا کنید سربازی همچین وحشتناکم نیست!
من که فقط از کچلیش میترسم کچل که میکنم شبیه دیو میشم:دی
راستی حالا اگه معافیم جور نشد بابام که 16 ماه جبهه داره و منم که 2 سالو نیم فعال دارم چقدر کم میشه ؟ فقط ارزون حساب کنید مشتری شیم:دی
یه سوال دیگه راسته که از ساله بعد سربازی میخواد بشه 24 ماه؟

Danial_4139
06-01-2011, 03:35
سلام
من الان 19 سالمه پدرم هم 50 سالشه (تاریخ تولدمونم یکیه 3/1 ) یه برادرم دارم که داره کارشناسی ارشد میخونه و امسال درسش تموم میشه.
میخواستم بدونم اگه برادرم ازدواج کنه بره و منم 9 سال دیگه درس بخونم :31: (مثلا کارشناسی رو 5 ساله بخونم بعد ارشد و سه ساله و دکترا ) بعدش پدرم 59 سالش بشه آیا معاف میشم ؟؟؟

اینجور که سنت از 30 سال بالاتر میره واسه خدمت پیر شدی اصلا سربازی نمیبرنت :31:

am_64
06-01-2011, 11:39
من که فقط از کچلیش میترسم کچل که میکنم شبیه دیو میشم:دی
راستی حالا اگه معافیم جور نشد بابام که 16 ماه جبهه داره و منم که 2 سالو نیم فعال دارم چقدر کم میشه ؟ فقط ارزون حساب کنید مشتری شیم:دی
یه سوال دیگه راسته که از ساله بعد سربازی میخواد بشه 24 ماه؟

به خاطر افزایش مشمولان غایب بله این امکان هست که از سال اینده سربازی 2 ساله بشه
آلمان هم که همین چند روز پیش سربازی اجباریش رو بعد از پنجاه سال حذف کرد و داره میره به سمت سربازی حرفه ای ولی ایران باز اندر خم یک کوچه هست و قوانین سربازیش هنوزم که هنوزه مال زمان رضاخانه

*Batman*
06-01-2011, 16:18
به خاطر افزایش مشمولان غایب بله این امکان هست که از سال اینده سربازی 2 ساله بشه
آلمان هم که همین چند روز پیش سربازی اجباریش رو بعد از پنجاه سال حذف کرد و داره میره به سمت سربازی حرفه ای ولی ایران باز اندر خم یک کوچه هست و قوانین سربازیش هنوزم که هنوزه مال زمان رضاخانه

هر کشوری شرایط خودش رو داره عزیز جان.
ایشاله دکتر که شدی متوجه میشی.:31:
خدا رو چه دیدی.شاید تا اون موقع ما هم مثل اونا شدیم.
اونوقت میشی کماندوی حرفه ای! چطوره؟!

====================
سوال:
بسیج فعال بودن در حین خدمت تاثیری نداره؟کسری نداره؟

rozbeh85
06-01-2011, 17:12
سوال:
بسیج فعال بودن در حین خدمت تاثیری نداره؟کسری نداره؟

جواب: نه، تاثیری نداره

ghasem2020
06-01-2011, 18:11
تاریخ بسیجی فعال باید تا یک سال قبل از تاریخ اعزام باشه تا بشه براش کمیسیون تشکیل داد.

Mohammad_Ahrari
07-01-2011, 19:12
دوستان!!لطفا یکی دقیق بگه مدت آموزشی دقیقا چقدره؟؟(مدرک دیپلم پیش دانشگاهی)

بعدم اینکه میگن مثلا دیپلم پیش دانشگاهی رو مثلا جدا اعزام میکنن و زیر دیپلم جدا و ... قضیه اش چیه؟؟چه تفاوتهایی مگه قایل میشن؟؟

مرسی

Macushla
07-01-2011, 20:07
دوستان!!لطفا یکی دقیق بگه مدت آموزشی دقیقا چقدره؟؟(مدرک دیپلم پیش دانشگاهی)

بعدم اینکه میگن مثلا دیپلم پیش دانشگاهی رو مثلا جدا اعزام میکنن و زیر دیپلم جدا و ... قضیه اش چیه؟؟چه تفاوتهایی مگه قایل میشن؟؟

مرسی

دوره اموزشي 60 روزه .
درسته كه ديپلم و زير ديپلم رو تو گروهان هاي جدا ميزارن ولي در كل تو آموزشي هيچ تفاوتي بين افراد وجود نداره .

شايد دليلش اين بوده كه فكر ميكنن ، اين دو گروه اگه با هم قاطي نشن بهتره ، از لحاظ دعوا و جنجال تو گروهان كه گاهي وقتا پيش مياد ، ( پيش ميومد :31: )

Mohammad_Ahrari
07-01-2011, 20:38
مرسی دوست خوبم.

باید قبول کنیم که در این زمینه جدا سازی کار درستی میکنن چون واقعا مسایل زیادی پیش میاد.به خصوص تو این دوره زمونه.مثلا یکی که بالای دیپلمه خیلی فرق داره با کسی که فقط تا اول دبیرستان خونده.کلا دیدگاهش متفاوته(توهین نباشه.)و طبیعتا مسایل زیادی پیش میاد

پس چرا من هی میشنوم که 45 روزه یا 50 روزه یا ...؟؟؟مثلا همین چند صفحه پیش یکی از دوستان گفت 45 روزه.توپستشون نوشت و منم خیلی شنیم اینو.

rozbeh85
07-01-2011, 22:52
مرسی دوست خوبم.

باید قبول کنیم که در این زمینه جدا سازی کار درستی میکنن چون واقعا مسایل زیادی پیش میاد.به خصوص تو این دوره زمونه.مثلا یکی که بالای دیپلمه خیلی فرق داره با کسی که فقط تا اول دبیرستان خونده.کلا دیدگاهش متفاوته(توهین نباشه.)و طبیعتا مسایل زیادی پیش میاد

پس چرا من هی میشنوم که 45 روزه یا 50 روزه یا ...؟؟؟مثلا همین چند صفحه پیش یکی از دوستان گفت 45 روزه.توپستشون نوشت و منم خیلی شنیم اینو.

ببین حدود 50 روز هست
شما اول ماه که اعزام نمیشید، زود زود 4 روز بعدش آموزشیتون شروع میشه، وسطش هم 4 روزی میان دوره
واسه ما از 4 ماه شروع شد تا 31 ماه بعدش

Mohammad_Ahrari
07-01-2011, 23:12
ببین حدود 50 روز هست
شما اول ماه که اعزام نمیشید، زود زود 4 روز بعدش آموزشیتون شروع میشه، وسطش هم 4 روزی میان دوره
واسه ما از 4 ماه شروع شد تا 31 ماه بعدش

پس در کل خیلی مشخص نیست چند روز باشه.بین 45 تا 60 روز.:دی

مرسی

rozbeh85
07-01-2011, 23:57
پس در کل خیلی مشخص نیست چند روز باشه.بین 45 تا 60 روز.:دی

مرسی

شما تو برگه سبزت هرچی زده واسه اعزامت، 2 ماه بعدش آموزشیت تمومه

Macushla
08-01-2011, 02:13
خوب داداش من ، شما نشستي تعطيلات رو ازش بيرون آوردي ميگي 45 روز ! :31:
خيلي جاها اصلا ميان دوره نميدن ،
مدتي كه نظام وظيفه تعيين كرده 60 روزه .
حالا چند روز بالا پايين كه فرقي نميكنه
من خودم 05 كرمان بودم ، 18 تير رفتم تا 18 شهريور ، بدون ميان دوره و ... ( 62 روز )
ولي خيلي حال داد ، يادش به خير !!

AliROCK
08-01-2011, 16:46
کی گفته دیپلم و زیردیپلم جداست!؟؟!
ما که دیپلم و زیر دیپلم قاطی داشتیم!

Aless
08-01-2011, 19:41
معنی این جمله چیه؟ من معاف میشم؟!

مدير امور مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح از معافيت تنها فرزند ذكور جد و جده خبر داد.

سردار كمالي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به اين مطلب افزود: تنها فرزند ذكور جد و جده بالاي 18 سال معاف مي شود.

وي ادامه داد: در گذشته زماني كه جد و جده نوه اناث داشتند نوه ذكور معاف نمي شد اما با اجراي طرح جديد با وجود نوه اناث نوه ذكور معاف مي شود.

كمالي با اشاره به افزايش خدمت سربازي در سال 90 خاطرنشان كرد: قانون خدمت سربازي در سال 90 هيچ تغييري نمي كند و افزايش خدمت سربازي صحت ندارد

ghasem2020
08-01-2011, 19:59
آره تو جایی هم که ما آموزشی بودیم جدا نبودن.
ولی خوب سر ِ تقسیم دیپلما افتادن تو استان خودمون و زیر دیپلما یه عده شون افتادن سیستان و بلوچستان.
کلاً زیاد فرقی نیست بین دیپلم تا بی سواد.
ولی خوب مث اینکه از سال 90 قراره بین اونا هم فرق باشه...
-----------
این معافی هم که دوستمون میگه یعنی تو نوه ی یه خانواده ای باشی که تو اون خانواده دیگه نوه ی پسر وجود نداشته باشه.
خیلی تخیلیه این معافی. :دی فک کنم خیلی کم پیش بیاد چنین چیزی.
در رابطه با افزایش خدمت سربازی مطمئنی اینو گفت خودش؟؟ یعنی 90 تغییری نمیکنه؟؟؟ این همه میگفتن 90 عوض
میشه قانون خدمت پس کشک بود؟؟؟ البته امیدوارم همین جوری بوده باشه و خدمت تفییری نکنه یعنی زیاد نشه
برای این عده ای که میخوان بعد از 90 بیان خدمت.

vroom
08-01-2011, 20:09
این معافی هم که دوستمون میگه یعنی تو نوه ی یه خانواده ای باشی که تو اون خانواده دیگه نوه ی پسر وجود نداشته باشه.
خیلی تخیلیه این معافی. :دی فک کنم خیلی کم پیش بیاد چنین چیزی.

خب من تنها نوه ی مذکر مادربزرگم هستم
البته 2 تا نوه ی دیگه هستن که کمتر از 18 سال هستن:دی
+
مادربزرگم 3 تا پسر داره یکی از یکی گردن کلفت تر:دی

با این شرایط من معاف میشم؟:دی

ghasem2020
08-01-2011, 20:28
خب من تنها نوه ی مذکر مادربزرگم هستم
البته 2 تا نوه ی دیگه هستن که کمتر از 18 سال هستن:دی
+
مادربزرگم 3 تا پسر داره یکی از یکی گردن کلفت تر:دی

با این شرایط من معاف میشم؟:دی

نمیدونم والله دقیق اینو.
اونجا گفته تنها فرزند ذکور جد و جده که بالای 18 سال باشه معاف میشه.
یه کم جمله ش دو پهلو هستش.
حالا نمیدونم منظورش اینه که تنها و تنها اگه یه نوه پسر داشته باشن و اونم بالای 18 سال باشه معافن
یا اینکه اگر چن نوه پسر داشته باشن و به شرط ایتکه همه شون به جز یکی بالای 18 سال باشن اون بالای
18 ساله معاف میشه.
کلاً ایهام داشت این جمله ش. بهتره به نظام وظیفه سر بزنی داداش. اگه شرایطش بهت بخوره الکی الکی معاف میشیا. :دی امیدوارم معاف بشی.

vroom
08-01-2011, 20:32
نمیدونم والله دقیق اینو.
اونجا گفته تنها فرزند ذکور جد و جده که بالای 18 سال باشه معاف میشه.
یه کم جمله ش دو پهلو هستش.
حالا نمیدونم منظورش اینه که تنها و تنها اگه یه نوه پسر داشته باشن و اونم بالای 18 سال باشه معافن
یا اینکه اگر چن نوه پسر داشته باشن و به شرط ایتکه همه شون به جز یکی زیر 18 سال باشن اون بالای
18 ساله معاف میشه.
کلاً ایهام داشت این جمله ش. بهتره به نظام وظیفه سر بزنی داداش. اگه شرایطش بهت بخوره الکی الکی معاف میشیا. :دی امیدوارم معاف بشی.

ممنون:20:
قطعاً منظورش قسمت دومی هست که گفتین ( " اگر چن نوه پسر داشته باشن و به شرط ایتکه همه شون به جز یکی زیر 18 سال باشن اون بالای
18 ساله معاف میشه. " )
چون مثلا 1 نوه ذکور 5 ساله به چه درد جد یا جده میخوره؟:دی
ولی من سوالم اینه که اگه جد یا جده پسر هم داشته باشه بازم تنها نوه ی ذکور معاف میشه؟

rozbeh85
08-01-2011, 20:37
كمالي با اشاره به افزايش خدمت سربازي در سال 90 خاطرنشان كرد: قانون خدمت سربازي در سال 90 هيچ تغييري نمي كند و افزايش خدمت سربازي صحت ندارد

در مورد این جمله باز اینها با کامل نگفتند چی میشه، گفته قانون عوض نمیشه، طبق قانون خدمت 24 ماه است، این 3 سال که کم شده بود و 18 ماه پایه اش بود عفو رهبری خورده بود، ما که داره تموم میشه ولی امیدوارم خدمت زیاد نشه که وقت هدر دادنه

ghasem2020
08-01-2011, 20:41
دوست عزیز تو خبر که اصلاً به این مورد اشاره ای نکرده. فک نمیکنم مشکلی هم باشه.
چون حتی اگه جد و جده هم فرزند پسر داشته باشن باز اونا کفالت زن و بچه های خودشون رو دارن و ربطی به پدر و مادرشون نداره.
فک میکنم شرایط معافی بهت بخوره. برو دنبالش. تو خبر گفته قبلاً اگه جد و جده نوه ی دختر داشتن نوه ی پسر معاف نمیشد
ولی خوب مث اینکه این شرط برداشته شده.

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

در مورد این جمله باز اینها با کامل نگفتند چی میشه، گفته قانون عوض نمیشه، طبق قانون خدمت 24 ماه است، این 3 سال که کم شده بود و 18 ماه پایه اش بود عفو رهبری خورده بود، ما که داره تموم میشه ولی امیدوارم خدمت زیاد نشه که وقت هدر دادنه

منم امیدوارم زیاد نشه ولی خوب اگه زیاد هم بشه برای کسانی هستش که از 1/1/90 به بعد میرن خدمت
و اونایی که تا قبل از این تاریخ رفتن با همون روال عادی خودش خدمتشون پیش میره و زیاد نمیشه.

HITB0Y
08-01-2011, 20:57
منم امیدوارم زیاد نشه ولی خوب اگه زیاد هم بشه برای کسانی هستش که از 1/1/90 به بعد میرن خدمت
و اونایی که تا قبل از این تاریخ رفتن با همون روال عادی خودش خدمتشون پیش میره و زیاد نمیشه.

پس اگه زیاد بشه من جز اولین افرادی هستم که بیچاره میشن...:18:
تاریخ اعزام:90/1/18
جلوتر از این هم نتونستم بندازم!

ghasem2020
08-01-2011, 21:01
پس اگه زیاد بشه من جز اولین افرادی هستم که بیچاره میشن...:18:
تاریخ اعزام:90/1/18
جلوتر از این هم نتونستم بندازم!

البته خدمت که خیلی زود میگذره مدتش. ولی خوب همه ش الافی هستش.
امیدوارم زیاد نیشه مدت خدمت تا تو هم زود تمومش کنی.
اون موقع که تو اعزام میشی من میشم 11 ماه خدمت. :11:

AliROCK
08-01-2011, 21:22
یه زمونی دیپلم با سیکل یه فرقی داشت والله اینجوری که ما توی طول یا عرض خدمت دیدیدم تا لیسانس همه = بی سواد:31:
وضع من از لیسانسه گروهانمون بهتر بود تپ و تپ رئیس پاسدار میکردنش:27::27:

Aless
09-01-2011, 00:27
باید برم دنبال معافیتم.
چون اقاجونم دوتا پسر داره و 1 دختر و من تنها نوه پسری این چهارتا فرزند هستم! عجب شانسی!
حالا این سرهنگ که گفته از فردا اجرا میشه یا باید صبر کنم؟ اموزشی را باید برم؟
ممنونم.

lg123
09-01-2011, 03:15
صبح بخیر
آقا من الآن دیپلم ردیم مدرکم که میخوام برم سربازی سیکل حساب میشه ؟یا اینکه نه تا سوم دبیرستان خوندم اونم حساب میشه ؟که اگه تا سیکل حساب بشه یعنی من این 3 سالو الکی خوندم؟

Milad4171
09-01-2011, 10:56
باید برم دنبال معافیتم.
چون اقاجونم دوتا پسر داره و 1 دختر و من تنها نوه پسری این چهارتا فرزند هستم! عجب شانسی!
حالا این سرهنگ که گفته از فردا اجرا میشه یا باید صبر کنم؟ اموزشی را باید برم؟
ممنونم.

دوست عزیز تو خبر که اصلاً به این مورد اشاره ای نکرده. فک نمیکنم مشکلی هم باشه.
چون حتی اگه جد و جده هم فرزند پسر داشته باشن باز اونا کفالت زن و بچه های خودشون رو دارن و ربطی به پدر و مادرشون نداره.
فک میکنم شرایط معافی بهت بخوره. برو دنبالش. تو خبر گفته قبلاً اگه جد و جده نوه ی دختر داشتن نوه ی پسر معاف نمیشد
ولی خوب مث اینکه این شرط برداشته شده.

من اين قانون رو نفهميدم.
من طرف پدرم همه از بيخ دخترن به جز پسر عمه ام كه دانشجو هست!!
يعني من معاف ميشم؟؟؟
عجب قانونايي

Milad4171
09-01-2011, 11:11
هركي رفت اين موضوع رو پرسيد به همه از بيخ حال داده. من خونه مون دوره و الا همين الان ميرفتم!!!
هركي رفت پرس و جو كرد بياد اعلام كنه!!!:31:

ghasem2020
09-01-2011, 12:20
نه میلاد جون خودتم میگی پسر عمه ت دانشجو هستش. خوب اون بالای 18 سالشه و الانم داره از معافیت تحصیلی استفاده میکنه.
گمون نمیکنم به تو بخوره این معافیت.

Moes
09-01-2011, 14:00
سلام بچه ها
من تنها نوه ی ذکور ام اما یه دایی دارم، می تونم معاف شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

naser_2006
09-01-2011, 16:59
قضیه افزایش حقوق سربازی چیه من شنیدم ک تا 250 تومن ب لیسانس پول میدن و می خوان قراردایش کنن؟!!

Milad4171
09-01-2011, 19:09
250 تومن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من بعديد ميدونم 100 تومن هم بدن. يه سرباز مگه ميخواد چيكار كنه 250 تومن بهش بدن؟؟:31:
اگه بدن كه خيلي خوبه!!!!:31:

am_64
09-01-2011, 20:47
250 تومن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من بعديد ميدونم 100 تومن هم بدن. يه سرباز مگه ميخواد چيكار كنه 250 تومن بهش بدن؟؟:31:
این 250 تومن حتی جبران یک صدم از خرحمالی هایی که از سربازهای بیچاره می کشن نمیشه
شما چه طور این حرفو میزنی ؟

CAPITAN MAC
09-01-2011, 20:49
250 تومن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
من خودم فوق دیپلم داشتم وماهی 100 تومان حقوق میگرفیتم البته در منطقه بد اب هوا خدمت میکردم :5:

rozbeh85
09-01-2011, 22:00
سلام
من خودم فوق دیپلم داشتم وماهی 100 تومان حقوق میگرفیتم البته در منطقه بد اب هوا خدمت میکردم :5:

ما لیسانسیم در منطقه خوش آب و هوا 50 میگیریم... الان بگم دو نقطه دی؟!!!

Danial_4139
10-01-2011, 00:34
این حقوق بستگی به اورگان خدمتی و پست داره ، سپاه یه قیمت میده ، ارتش یه قیمت میده ، نیرو انتظامی یه نرخ میده و ...

بیشترینش فکر کنم مربوط به راهنمایی رانندگی باشه .

Mohammad
10-01-2011, 16:34
دوستان تاریخ اعزام معمولا چند ماه بعد از ارسال دفترچه می خوره ؟! شنیده بودیم 4 تا 6 ماه ! اما یکی از نزدیکان 24 دی ماه پست کردم ، تاریخ اعزام خورده 1/12 امسال !! یعنی کمتر از دو ماه !

mahdi7610
10-01-2011, 17:08
دوستان تاریخ اعزام معمولا چند ماه بعد از ارسال دفترچه می خوره ؟! شنیده بودیم 4 تا 6 ماه ! اما یکی از نزدیکان 24 دی ماه پست کردم ، تاریخ اعزام خورده 1/12 امسال !! یعنی کمتر از دو ماه !
سلام محمد جان
خوبی ؟

اره من داداشم دو سال پیش حداقل 8 ماه بعد تاریخ اعزامش خورد

اما من خودم هم 12/1 اعزام هستم . هر چند من شهریور دفترچه پست کردم . اما به نظر میرسه هر کی که لیسانس و فوق دیپلم داشته و قبل از بهمن دفترچه پست کرده همون 12/1 اعزام هست

همه اینها به این خاطر هست که سرباز خیلی کم شده

من رفته بودم واسه اتش نشانی امریه بگیرم . طرف گفت ما لیسانس تا دلت بخواد نیاز داریم اما ارتش اجازه نمیده بیشتر از 3 تا لیسانس بگیریم

میگفت ارتش میگه خودم به سرباز نیاز مبرمی دارم و همین طوری هم دارم سرباز کم میارم

این همه الکی الکی معافی دادن تا سرباز کم شد

احتمالا به همین خاطر هست که تاریخ اعزام خیلی زود می خوره

am_64
10-01-2011, 17:31
سلام محمد جان
خوبی ؟

اره من داداشم دو سال پیش حداقل 8 ماه بعد تاریخ اعزامش خورد

اما من خودم هم 12/1 اعزام هستم . هر چند من شهریور دفترچه پست کردم . اما به نظر میرسه هر کی که لیسانس و فوق دیپلم داشته و قبل از بهمن دفترچه پست کرده همون 12/1 اعزام هست

همه اینها به این خاطر هست که سرباز خیلی کم شده

من رفته بودم واسه اتش نشانی امریه بگیرم . طرف گفت ما لیسانس تا دلت بخواد نیاز داریم اما ارتش اجازه نمیده بیشتر از 3 تا لیسانس بگیریم

میگفت ارتش میگه خودم به سرباز نیاز مبرمی دارم و همین طوری هم دارم سرباز کم میارم

این همه الکی الکی معافی دادن تا سرباز کم شد

احتمالا به همین خاطر هست که تاریخ اعزام خیلی زود می خوره
بچه ها شما هم تصمیم بگیرید نرید خدمت
بیاید مرد باشید و نترسید از هارت و پورت ها
وقتی ببینید جوانان رغبتی نشون نمیدن مجبور میشن یه تحول اساسی ایجاد کنند مثل همین آلمان که چند روز پیش تحول اساسی ایجاد کرد در خدمت وظیفه عمومی اش
چرا باید ما پسرها اینقدر توسری خور باشیم که بخواهیم تن به اجباری بدیم که هیچ منفعتی توش نیست ؟
والا به خدا به پیر به پیغمبر اینها ایمان ندارند اگر داشتند به حرف امامی که اینهمه سنگشو به سینه می زنند گوش میکردند که میگه " کسی که به اجبار همراه تو می آید به جنگ نیامدنش بهتر از آمدنش است " تازه این زمان جنگش رو امام علی میگه که نباید اجبار باشه دیگه چه برسه زمان صلح .
بیاید مرد باشیم به خدمت نرویم ...........
موفق باشید

Max.Pain
10-01-2011, 17:41

هنوز که 24 دی نشده !!! فکر کنم منظورتون 24 آذر بوده ! شایدم 4 دی!!!

منم نیاز مبرم دارم بدونم اگه تا آخر این ماه دفترچه بفرستم تاریخ اعزام کی می خوره!

کسی از دوستان اخیرا دفترچه نفرستاده ؟

برگه سبز چه مدت پس از ارسال دفترچه میاد؟

اگه بخوام برای معاف از رزم اقدام کنم باید چکار کنم؟!

ممنون

mahdi7610
10-01-2011, 18:30
هنوز که 24 دی نشده !!! فکر کنم منظورتون 24 آذر بوده ! شایدم 4 دی!!!

منم نیاز مبرم دارم بدونم اگه تا آخر این ماه دفترچه بفرستم تاریخ اعزام کی می خوره!

کسی از دوستان اخیرا دفترچه نفرستاده ؟

برگه سبز چه مدت پس از ارسال دفترچه میاد؟

اگه بخوام برای معاف از رزم اقدام کنم باید چکار کنم؟!

ممنون
تقریبا فکر کنم 3 هفته بعد از ارسال مدارک برگه سبز میاد

به نظر من که اصلا برای معاف از رزم اقدام نکن . تو که میخوای بری سربازی پس سعی کن عادی سربازیت را انجام بدی

معاف از رزم که به هیچ دردی نمی خوره فردا که خدمتت تموم شد واسه پیدا کردن کار واست مشکل ساز می شه. در ضمن همه کارهایی که توی سربازی افراد عادی انجام میدن کسایی هم که معاف از رزم هستند انجام میدن

الان هم سربازی مثل قدیم سخت نیست مخصوصا اگه سپاه بیفتی

البته این نظر منه

Max.Pain
10-01-2011, 18:43

به نظر من که اصلا برای معاف از رزم اقدام نکن . تو که میخوای بری سربازی پس سعی کن عادی سربازیت را انجام بدی

معاف از رزم که به هیچ دردی نمی خوره فردا که خدمتت تموم شد واسه پیدا کردن کار واست مشکل ساز می شه. در ضمن همه کارهایی که توی سربازی افراد عادی انجام میدن کسایی هم که معاف از رزم هستند انجام میدن

البته این نظر منه

آخه واسه امریه گرفتن معاف از رزم لازمه یا تأهل، که من فقط اولی رو دارم!

یه سوال دیگه: الان مخابرات نیروی امریه میگیره؟ (با توجه به خصوصی شدن)

ghasem2020
10-01-2011, 19:06

ببین دوست عزیز تو نظام وظیفه خودشون یه فرمولی دارن واسه اعزام معمولاً.
مثلاً من خودم دانشجو انصرافی بودم و غیبت نداشتم واسه سربازی اواخر اسفند پارسال
پست کردم دفترچه رو و اعزامم شد 18 خرداد. یعنی بین دو تا سه ماه جوابش واسم اومد.
مثلاً من اگه غیبت داشتم یا یه مدرک دیگه داشتم این تاریخ فرق میکرد.
ولی خوب این دوستت احتمالاً یه آشنا داشته تو نظام وظیفه که اعزامشو انداخته واسه برج 12.
کلاً فک کنم برج 12 پادگانا بترکن چون پارتی بازی زیاده تو این مملکت و همه هم میخوان قبل از 90 اعزامشون باشه.

mahdi7610
10-01-2011, 20:18
آخه واسه امریه گرفتن معاف از رزم لازمه یا تأهل، که من فقط اولی رو دارم!

یه سوال دیگه: الان مخابرات نیروی امریه میگیره؟ (با توجه به خصوصی شدن)

معذرت میخوام کی همچین حرفی زده که برای امریه گرفتن باید معاف از رزم باشی ؟؟

من خودم واسه امریه گرفتن خیلی جاها سر زدم . توی هیچ کدوم اسمی از معاف از رزم نبود

یا باید خانواده شهید ، جانباز ، ازادگان ، ایثارگران باشی

یا باید از خانواده تحت پوشش کمیته امداد باشی

یا باید متاهل باشی

کدوم ارگان یا مرکزی میاد کسی که معاف از رزم داره را بگیره؟؟

معاف از رزم یعنی طرف یک عضوی از بدنش نقصی داره . ادم سالم را به زور بر می دارن چه برسه به ادم ناقص

نه دوست عزیز اطلاعات اشتباه بهتون دادن

مخابرات را خبر ندارم . باید بری و سر بزنی و از خودشون بپرسی که نیرو بر می دارن یا نه . و بپرسی اگه بر می دارن در چه تاریخی بر می دارن

Mohammad
11-01-2011, 11:29
سلام خدمت دوستان ، بخصوص مهدی عزیز .:10:

تاریخ رو اصلاح کنم که اوایل دی ماه بود، حساب روزها از دستم در رفته !:31:

منم همین فکر رو می کنم مهدی جان ، سرباز کم دارن ! من هر کدوم از دوستام که بودن حداقل 6 ماه بعد خورد تاریخ اعزام ! البته قبلا ! حالا مشکل اینجاست که من رویه این فاصله حساب کردم ! یعنی انتظار دارم سال دیگه که دفترچه پست کردم تاریخ اعزام با فاصله بخوره که بتونم به یه سری کارام برسم ! به هر حال اصلا هیچ حساب کتابی نداره !

ولی خوب این دوستت احتمالاً یه آشنا داشته تو نظام وظیفه که اعزامشو انداخته واسه برج 12.
کلاً فک کنم برج 12 پادگانا بترکن چون پارتی بازی زیاده تو این مملکت و همه هم میخوان قبل از 90 اعزامشون باشه.
نه ، پارتی نداشت ! غافلگیر شده بود خودشم ! :31:
ولی کلا اونایی که برج 12 میرن خدمت از جمله شما مهدی جان چون می خوره به عید و اینا خوبه . یکی از دوستام برج 12 پارسال آموزشی بود تقریبا نصف شد . البته بستگی به پادگان هم داره .

naderfar
11-01-2011, 13:33
سلام دوستان

یه سولی خدمتتون داشتم

شنیدم که کلا تو سربازی سر مرخصی دادن با تهرانیا مشکل دارند

درسته؟

Immunology
11-01-2011, 14:03

البته این نظر منه
:18:
تا جایی که من میدونم اگه معاف رزم باشی کارتت با کسی که معاف رزم نیست هیچ فرقی نمیکنه.

---------- Post added at 04:03 PM ---------- Previous post was at 03:58 PM ----------

آفتاب: اخیرا با حذف خدمت سربازی در كشور آلمان
(
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) و نیز در صربستان و سوئد، وضعیت نظام وظیفه در كشورهای مختلف جهان در كانون توجهات قرار گرفته است. آنچه در ادامه می‌آید مقایسه وضعیت نظام وظیفه در 200 كشور جهان است. لازم به ذكر است كه در مقایسه با آمار ارائه شده از وضعیت سربازی در جهان در سال 1387 در همین سایت (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) تعداد كشورهایی كه خدمت سربازی را لغو نموده‌اند از 106 كشور به 123 كشور رسیده است.

كشورهای جهان بر اساس وضعیت نظام وظیفه به 6 دسته تقسیم می‌شوند كه ایران در ششمین و آخرین گروه قرار دارد:

الف- كشورهایی كه سربازی اجباری ندارند.(123 كشور، 61%)
ب- كشورهایی كه سربازی اجباری یک سال و یا كمتر دارند. (24 كشور، 11%)
ج- كشورهایی كه صرفا در امور مدنی یا به‌صورت نظامی غیر مسلح سربازی دارند.(7 كشور، 4%)
د- كشورهای كه سربازی انتخابی دارند.(14 كشور، 7%)
ه- اسامی كشورهایی كه از تركیب نیروهای داوطلب و اجباری استفاده می‌كنند. (15 كشور،8%)
و- كشورهایی كه سربازی اجباری 18ماه و یا بیشتر، غیرانتخابی و همراه با به كار گیری در امور عملیاتی نظامی دارند. (17 كشور،9%)

الف- كشورهایی كه سربازی اجباری ندارند.(123 كشور، 61%)

آرژانتین (در 1999 حذف شد) 2. آفریقای جنوبی (از 1994 حذف شد.) 3. آنتیگوآ و باربودا 4. آندورا 5. اتیوپی(سربازی اجباری صرفا در شرایط اضطراری مجاز است.) 6. اردن (درسال 1999 حذف شد اما در سال 2007 یك دوره آموزشی كوتاه كه اكثرا مشتمل بر مهارتهای شغلی است درنظر گرفته شد.) 7. اروگوئه (در زمان صلح اختیاری است و در زمان جنگ دولت در صورت نیاز می‌تواند اجباری سازد.) 8. افغانستان (در 2005 حذف شد) 9. استرالیا (در 1972 لغو شد.) 10. اسلواكی (از 2006 حذف شد) 11. اسلوونی (از 2003 حذف شد) 12. امارات متحده عربی 13. انگلستان (از 1963 حذف شد.) 14. ایالات متحده آمریكا (از 1986 تاكنون كسی به اجبار به سربازی نرفته است و كسی هم به خاطر عدم معرفی خود مجازات نشده است.) 15. ایسلند 16. باربادوس 17. باهاما 18. بحرین 19. برمه(میانمار) 20. برونئی دارالسلام 21. بلژیك (به حالت تعلیق در آمده است.) 22. بلغارستان (نیروی دریایی و هوایی كاملا حرفه‌ای شده اند و نیروی زمینی نیز در سال 2008 حرفه‌ای شده و سربازی اجباری لغو گردید.) 23. بلیز (در صورت به حد نصاب نرسیدن داوطلبین اجباری می شود اما تا كنون اجباری نشده است و حتی تعداد داوطلبان سه برابر نیاز است.) 24. بنگلادش(سربازی اجباری صرفا در شرایط اضطراری مجاز است ولی تاكنون اجرا نشده است.) 25. بوتان 26. بوتساوانا 27. بوسنی و هرزگوین (از اول ژانویه 2006 حذف شد.) 28. بولیوی (در صورت به حد نصاب نرسیدن داوطلبین اجباری می شود.) 29. پاكستان 30. پالائو 31. پاناما 32. پرتقال (از 2004 حذف شد) 33. پرو 34. تانزانیا 35. ترینیاد و توباگو 36. تونگو 37. تووالو 38. تیمور شرقی 39. جامائیكا (سربازی اجباری تنها با اجازه والدین ممكن است.) 40. جزایر سلیمان 41. جزایر مارشال 42. جمهوری كنگو(كنگو برازاویل) 43. جمهوری دموكراتیك كنگو(زئیر) 44. جیبوتی 45. چك (لغو آن از 2004 آغاز و در 2007 كاملا لغوشد.) 46. دومینیكا (عضو كشورهای مشترك المنافع) 47. سنت مارتن 48. روآندا 49. رومانی (از 2006 حذف شد و سربازان قراردادی 5 ساله جایگزین سربازان اجباری شدند.) 50. زامبیا 51. ژاپن 52. ساموآ 53. سن مورینو 54. سوآزیلند(پادشاهی) 55. سیشیل 56. سیرالئون 57. سریلانكا 58. سورینام 59. سنت كیتس و نویس 60. شیلی (دولت این حق را برای خود محفوظ داشته كه در موقع ضرورت سرباز اجباری به كار بگیرد.) 61. عراق 62. عربستان سعودی 63. عمان 64. غنا 65. فدراتیو میكرونزی 66. فرانسه (از 1996 حذف شد.) 67. فیجی 68. قطر 69. كاستاریكا (از 1948 حذف شده است.) 70. كامرون 71. كانادا (تاكنون در زمان صلح سربازی اجباری نداشته است.) 72. كریباتی(كریباس) 73. كنیا 74. گامبیا 75. گرنادا 76. گویان 77. لسوتو(پادشاهی) 78. لبنان 79. لتونی (از 2007 حذف شد.) 80. لوكزامبورگ (از 1967 حذف شده است) 81. لیبریا(جمهوری) 82. لیختنشتاین 83. مالاوی 84. مالت 85. مالدیو 86. ماداگاسكار 87. مجارستان(در 2004 حذف شد) 88. مراكش (از 2006 حذف شد.) 89. مقدونیه (از 2006 حذف شد) 90. موریس 91. موناكو 92. مونتنگرو (از 2006 حذف شد) 93. نائورو 94. نامیبیا(جمهوری) 95. نپال 96. نیجریه 97. نیكاراگوئه 98. نیوزیلند (از 1972 حذف شد.) 99. واتیكان 100. هائیتی 101. هلند (به طور رسمی سربازی اجباری را لغو نكرده ولی از سال 1996 به بعد از سرباز استفاده نكرده و ارتش كاملا حرفه ای دارد.) 102. هلند آنتلیس 103. هند (هیچ گاه سربازی اجباری نداشته حتی در زمان استعمار انگلیس) 104. هندوراس 105. هنگ كنگ 106. یمن (از 2001 حذف شد) 107. وانوآتو 108. كوراكائو 109-ایتالیا (در 2005 حذف شد) 110. آلبانی (حذف سربازی و حرفه ای شدن ارتش آغاز شده و تا سال 2010 كاملا حرفه ای می گردد.) 111. پاپوآ گینه نو(سربازی داوطلبانه نیز به رضایت والدین نیاز دارد.) 112. اوگاندا 113. ایرلند(دوره سربازی اجباری حذف شده ولی دوره ذخیره هنوز ملغی نشده است.) 114. بروندی 115. كویت(بر اساس قانون امكان سربازگیری اجباری وجود دارد ولی از سال 2001 به حالت تعلیق درامده است)116. كومور (مجمع الجزایر قمر) 117. سوئد (در جولای 2010 لغو گردید. دولت در موارد اضطراری می توان مجددا سربازگیری اجباری نماید.) 118. بوركینافاسو 119. لهستان (از ژانویه 2011 لغو خواهد شد.) 120. لیتوانی (از سپتامبر 2008 لغو شد.) 121. كرواسی (از 2008 حذف شد.) 122- صربستان (از ژانویه 2011 حذف خواهد شد.) 123. آلمان(از سال 2011 حذف خواهد شد.)

ب ـ كشورهایی كه سربازی اجباری یک سال و یا كمتر دارند. (24 كشور، 11%)

1. فنلاند (خدمت در امور نظامی مسلحانه 6ماه، نظامی غیر مسلحانه 11 ماه و غیر نظامی 12 ماه) 2. اتریش (از ابتدای 2007 از 8ماه به 6ماه كاهش یافت) 3. آذربایجان (برای فارغ التحصیلان دانشگاهی 12 ماه و سایرین 18ماه) 4. برزیل (بسته به محل خدمت 12-9ماه) 5. بولیوی (12ماه) 6. دانمارک (بسته به محل خدمت 12-4 ماه وصرفا در امور مدنی یا به صورت نظامی غیر مسلح) 7. اكوادور (سربازی انتخابی است.) 8. السالوادور (11-8 ماه، سربازی انتخابی است.) 9. استونی (بسته به محل خدمت 11-8 ماه وصرفا در امور مدنی و یا به صورت نظامی غیر مسلح در سال 2011 نیز سربازی اجباری لغو می‌شود) 10. اوكراین (بسته به نوع خدمت 18-12ماه، در 2 یا 3 سال آینده ارتش كاملا حرفه‌ای شده و سربازی اجباری ملغی می‌گردد.) 11. تونس (12ماه) 12. ازبكستان (12ماه) 13. قرقیزستان(12ماه، به دنبال شكست سربازان وظیفه از یك گروه كوچك شورشی مرزی، تصمیم به حرفه ای كردن ارتش گرفته است. از ابتدای سال 2009 خرید خدمت قانونی شد كه بر اساس آن هزینه پرداخت شدۀ كسانی كه خدمت را می‌خرند به افراد به خدمت رفته پرداخت می‌شود.) 14. یونان (12 ماه و در آینده به 6ماه كاهش می‌یابد.)15. گوآتمالا (بسته به نوع و محل خدمت 24-12 ماه) 16. مكزیك (12ماه، سربازی انتخابی، نیروهای هوایی و دریایی كاملا حرفه‌ای شده‌اند.) 17. مولداوی (12ماه) 18. مغولستان (12ماه) 19. نروژ (12ماه وصرفا در امور مدنی و یا به صورت نظامی غیر مسلح) 20. پارائوگه (بسته به محل خدمت 24-12ماه، استفاده از تركیب سربازان داوطلب و اجباری.) 21. روسیه (تركیب اجباری و داوطلبانه به كار گرفته شده است. از ابتدای سال 2008، 12ماه شد و برای متاهلان دارای فرزند، معلمان و پزشكان روستایی نیز حذف شد.) 22. سوییس (260 روز) 23. تایوان (12ماه،امكان انتخاب برای مشمولان وجود دارد، هر سال 10% از تعداد سربازان اجباری حذف می شود تا به مرور سربازی اجباری ملغی شود.) 24. تركیه (12 ماه برای امور نظامی و 15 ماه برای امور مدنی)

ج- كشورهایی كه صرفا در امور مدنی یا به صورت نظامی غیرمسلح سربازی دارند.(7 كشور، 4%)

1.آنگولا (24ماه) 2-الجزایر (18ماه: 6ماه آموزش و 12 ماه فعالیت مدنی، ضمنا به زودی شرط انجام خدمت سربازی از شرایط استخدام كارمندی در الجزایر حذف میشود.) 3-روسیه سفید (بلاروس، 18ماه و برای فارغ التحصیلان دانشگاهی 12ماه) 4-قبرس 5-سنت لوسیا 6- سنت وینسنت و گراندین 7-اسپانیا

پنج كشور دیگر نیز از سربازان به‌صورت نظامی غیرمسلح استفاده می‌كنند كه در بخش قبلی ذكر شد.

این كشورها معتقدند ورود به عملیتهای نظامی و مسلحانه مستلزم طی كردن آموزشهای ویژه است كه در مدت كوتاه سربازی یاددادن این مهارتها مقرون به صرفه نیست و عدم آموزش آنها نیز موجب افزایش تلفات می‌گردد. لذا سربازان را در پستهایی كه احتمال درگیری مسلحانه یا نظامی زیاد است؛ وارد نمی‌كنند.

د- كشورهای كه سربازی انتخابی دارند.(14 كشور، 7%)

1.اندونزی(استفاده از تركیب سربازان داوطلب و اجباری.) 2.بنین(از تركیب سربازان داوطلبانه و اجباری استفاده می‌شود.) 3. تایلند(به صورت رندم به تعداد مورد نیاز سرباز استخدام می شود.) 4. توگو(استفاده از تركیب سربازان داوطلب و اجباری.) 5. جمهوری آفریقای مركزی(استفاده از تركیب سربازان داوطلب و اجباری.) 6. چاد 7. چین(تمام افسران، سربازان داوطلب هستند.) 8. مالزی(مشمولین بر اساس قرعه انتخاب می شوند.) 9. سنگال(استفاده از تركیب سربازان داوطلب و اجباری.) 10. نیجر 11. كیپ ورد 12. گینه بیسائو (نیروی هوایی حرفه ای و داوطلبانه شده است.) 13. گینه استوایی (اكوئیتوریال) 14. موزامبیک سربازان در این كشورها از این حق برخوردارند كه برخی از موارد مربوط به سربازی مانند مكان و محل خدمت یا نوع خدمت (هوایی، دریایی و زمینی) را خودشان انتخاب كنند.

ه- اسامی كشورهایی كه از تركیب نیروهای داوطلب و اجباری استفاده می‌كنند. (15 كشور،8% )

1.برمودا(بخش عمده‌ای از نیروهای ارتش، حرفه‌ای بوده و تنها بخش اندكی به صورت اجباری تامین می‌گردد.) 2. رژیم اشغالگر قدس (اسراییل، سربازی برای یهودیان و دروزی ها اجباری و برای مسیحیان و مسلمانان داوطلبانه است.) 3. ساحل عاج 4. سنگاپور 5. سودان 6. فیلیپین 7. كره جنوبی 8. كلمبیا 9. گرجستان 10. گابون 11. مالی 12. موریتانی(نیروی هوایی و دریایی كاملا حرفه‌ای شده‌اند و از سرباز اجباری تنها در نیروی زمینی استفاده می‌شود.) 13. گینه 14. ونزوئلا 15. دومینیكن (جمهوری)

از آنجایی كه تحقق ارتش حرفه‌ای به‌صورت ناگهانی ممكن نیست؛ از روشهای مختلفی استفاده می‌شود. یكی از روش‌ها این است كه سربازی داوطلبانه را همزمان با اجباری آغاز می‌كنند و با افزایش سربازان داوطلب به مرور سربازی اجباری حذف می‌گردد. در ایران استفاده از سرباز پیمانی و داوطلب نیز وجود دارد ولی به قدری میزان سربازان داوطلب نسبت به اجباری كم است كه نمی‌توان ایران را در زمره این كشورها قرار داد.

و- كشورهایی كه سربازی اجباری بیش از یک سال، غیر انتخابی و همراه با به‌كارگیری در امور عملیاتی نظامی دارند. (17 كشور،9%)

1.ارمنستان 2. اریتره (16ماه) 3. ویتنام(18ماه) 4. تاجیكستان 5. تركمنستان 6. زیمباوه 7. سائوتام و پرینسیپ 8. سوریه(21 ماه) 9. سومالی(از سال 2005 از سوی سازمان ملل به عنوان نقض كننده حقوق كودكان و به كارگیرنده آنان در سربازی معرفی شده است.) 10. كامبوج (18ماه) 11. قزاقستان 12. كره شمالی 13. كوبا 14. لائوس (18ماه) 15. لیبی(18ماه) 16. مصر 17. ایران(18 ماه)

متاسفانه نام كشور ایران در ششمین گروه و آخرین گروه قرار گرفته است كه نشان می‌دهد علی رغم برخی بهبودها كه صورت پذیرفته، هنوز تا وضعیت مطلوب فاصله وجود دارد.

ghasem2020
11-01-2011, 14:18
تا جایی که من میدونم اگه معاف رزم باشی کارتت با کسی که معاف رزم نیست هیچ فرقی نمیکنه.

چرا فرق دارن.
روی کارت معاف از رزمیا این نکته قید میشه که معاف از رزم هستش که همین میتونه واسه آینده ی شغلیشون
مشکل ایجاد کنه تا حدی که البته این روزا استخدام بیشتر به پارتی بستگی داره تو این مملکت.

Immunology
11-01-2011, 14:32
این چیزی که شما میگید رو در مورد معافیت پزشکی شنیدم اما در مورد معاف رزم نه.حتی پرس و جو هم کردم گفتن قید نمیشه.

farhad_persona
11-01-2011, 14:36
بچه ها این قانون کسری خدمت حضور پدر در جبهه رو از سال آینده برمیدارن؟
پدر من در جبهه حضور داشته, اگر آخر امسال مدارکم رو ارسال کنم با توجه به اینکه اعزامم میفته برا سال بعد کسری خدمت به من تعلق نمیگیره؟

راستی یه جایی خوندم سردار کمالی گفته بود قوانین خدمت در سال 90 هیچ فرقی نمیکنن. یعنی این قضیه که میگن خدمت از سال آینده 24 ماه میشه درست نیست؟

am_64
11-01-2011, 14:50
چرا فرق دارن.
روی کارت معاف از رزمیا این نکته قید میشه که معاف از رزم هستش که همین میتونه واسه آینده ی شغلیشون
مشکل ایجاد کنه تا حدی که البته این روزا استخدام بیشتر به پارتی بستگی داره تو این مملکت.
الان دیگه استخدام کجا بود دوست عزیز ؟
همین الان خیلی ها هستند که با وجود داشتن کارت پایان خدمت دارن غاز چرونی می کنند

AliROCK
11-01-2011, 15:14
داداش من معاف از رزم بودم رو کارتمم نخورده!!
با تشکر از دوست خوبمون induce

Mohammad
11-01-2011, 16:32
تا اونجایی هم که من می دونم در مورد معاف از رزم تویه کارت قید نمیشه مگر اینکه جدیدا این قانون اومده باشه .

در مورد کسری هم اعتبارش تا آخر امسال بوده و واسه سال دیگه هنوز چیزی اعلام نشده ، حذف ، تغییر یا تمدید معلوم نیست .

از سال دیگه هم سربازی 24 ماه میشه اما تا اونجایی که می دونم کم شدن به ازای مدرک و ... وجود داره و اینطوری اگه الان لیسانس 17 ماه خدمت می کنه سال دیگه میشه 18 ماه ! اگه دوستان دقیق تر می دونن تکمیل کنن .

yas_6969
11-01-2011, 20:48
بچه ها این قانون کسری خدمت حضور پدر در جبهه رو از سال آینده برمیدارن؟
پدر من در جبهه حضور داشته, اگر آخر امسال مدارکم رو ارسال کنم با توجه به اینکه اعزامم میفته برا سال بعد کسری خدمت به من تعلق نمیگیره؟

راستی یه جایی خوندم سردار کمالی گفته بود قوانین خدمت در سال 90 هیچ فرقی نمیکنن. یعنی این قضیه که میگن خدمت از سال آینده 24 ماه میشه درست نیست؟

سلام دوستان
منم پدرم جبهه داره تو رو خدا یکی با سند و مدرک بگه که قراره بردارن قانون کسری و 24 ماه شدن خدمت همه فقط میگن قراره اینجوری بشه یا شنیدیم
یه منبع معتبر بگید آدم بدونه چیکار کنه من درسم تموم شده موندم چیکار کنم؟

Mohammad
11-01-2011, 21:58
منم خودم تحت همین شرایطم ! همونطور که گفتم هنوز هیچی مشخص نشده . هیچ منبعی نیست و چون روزانه اخبار سربازی رو دریافت می کنم در همین حدی هست که عرض کردم . باید منتظر بود .

rozbeh85
11-01-2011, 22:03
سلام دوستان

یه سولی خدمتتون داشتم

شنیدم که کلا تو سربازی سر مرخصی دادن با تهرانیا مشکل دارند

درسته؟

بستگی به یگانت داره، ما وقتی رفته بودم یگانم، با اینکه افسر بودم فرمانده قرارگاه گفت شماها تهرانی ها چون هر روز میرید خانه مرخصی استحقاقی ندارید!
منم گفتم آره؟ گفت آره
منم خیلی ساده یه نامه نوشتم به بازرسی ستاد نیرو، رونوشت عقیدتی، البته نامه همچین نامه بودا
خلاصه فرمانده قرارگاه رو خواستن ستاد و کله پا شد، یکی دیگه آمد

HITB0Y
12-01-2011, 15:47
سلام
تو آموزشی یا یگان میشه مخفیانه گوشی برد؟
اگه بفهمن چی کار میکنن؟
کلا برای سرگرم شدن میشه چیزی برد که آدم حوصلش سر نره؟:31:
ممنون

ghasem2020
12-01-2011, 18:26
سلام
تو آموزشی یا یگان میشه مخفیانه گوشی برد؟
اگه بفهمن چی کار میکنن؟
کلا برای سرگرم شدن میشه چیزی برد که آدم حوصلش سر نره؟:31:
ممنون

اگه دیپلم هستی با زیر دیپلم که تو بیشتر پادگانهای ایران اینقدر دچار کمبود خواب میشی
که یه لحظه بیکار بزارنت سر ِ پا خوابت میبره. پس واسه این قشر لازم نیس به نظر من.
ولی خوب اگه لیسانس و بالاتر از اونی و مخصوصاً اگه بیفتی پادگان مالک اشتر اراک اونا خودشون
فضا و بستر رو طوری فراهم میکنن که فک میکنید اومدین پیک نیک. پس حوصله ت سر نمیره.
کلاً تو اموزشی فکر گوشی بردن نباش. مخصوصاً اینکه کنترلشون بیشتره و بیشتر تو دیدی هر چند
آموزشی نسبت به یگان اضاف خدمت نداره.
سر ِ یگانم که دیگه بستگی به خودت داره و جایی که خدمت میکنی. من 10 شب یه بار یه پست 3 ساعتی دارم.
تو کانکس هستش و فقط واسه پستهام گوشی میبرم. ولی خوب تو تایم اداری گوشی نیازی ندارم.
چون هم سرگرم هستم و هم اینکه بعد از تایم اداری چون خونه هستم پس نمیبرم با خودم.
ولی خوب همین هم خدمتیهای من با توجه به اینکه تایم اداری هم هستن بازم میارن گوشی با خودشون.
ولی خوب هر چی خدمتت تو یگانهای اصلی نزدیک تر بود (مثلاً ستاد فرماندهی نیروی انتظامی)
باید بیشتر مواظب بود چون کنترل اونجا بیشتره تا جایی مث یه پاسگاه. دیگه خودت میری سرباز میشی
و همه چی رو میفهمی. هر چی هم الان من و این بگیم یه جوریه تو ذهن ِ تو. خودت همه چیزو تجربه میکنی.
موفق باشی و سربلند.

S E V E N
12-01-2011, 19:08
سلام دوستان

من ان شاء الله فردا دفترچمو میفرستم.

اونایی که کسری دارن اوّل تحقیق درست و حسابی کنن بعد تصمیم بگیرن. امیدوارم اینور سال بیفتم. به امید خدا.

موفق باشید

S E V E N
13-01-2011, 13:06
سلام به همه دوستان

یه سوال : برگه آماده به خدمت، کدوم برگه هستش ؟ برگه سبزه یا سفید ؟ کی میاد ؟

موفق باشید

am_64
13-01-2011, 13:16
اگه دیپلم هستی با زیر دیپلم که تو بیشتر پادگانهای ایران اینقدر دچار کمبود خواب میشی
که یه لحظه بیکار بزارنت سر ِ پا خوابت میبره. پس واسه این قشر لازم نیس به نظر من.
ولی خوب اگه لیسانس و بالاتر از اونی و مخصوصاً اگه بیفتی پادگان مالک اشتر اراک اونا خودشون
فضا و بستر رو طوری فراهم میکنن که فک میکنید اومدین پیک نیک. پس حوصله ت سر نمیره.
کلاً تو اموزشی فکر گوشی بردن نباش. مخصوصاً اینکه کنترلشون بیشتره و بیشتر تو دیدی هر چند
آموزشی نسبت به یگان اضاف خدمت نداره.
سر ِ یگانم که دیگه بستگی به خودت داره و جایی که خدمت میکنی. من 10 شب یه بار یه پست 3 ساعتی دارم.
تو کانکس هستش و فقط واسه پستهام گوشی میبرم. ولی خوب تو تایم اداری گوشی نیازی ندارم.
چون هم سرگرم هستم و هم اینکه بعد از تایم اداری چون خونه هستم پس نمیبرم با خودم.
ولی خوب همین هم خدمتیهای من با توجه به اینکه تایم اداری هم هستن بازم میارن گوشی با خودشون.
ولی خوب هر چی خدمتت تو یگانهای اصلی نزدیک تر بود (مثلاً ستاد فرماندهی نیروی انتظامی)
باید بیشتر مواظب بود چون کنترل اونجا بیشتره تا جایی مث یه پاسگاه. دیگه خودت میری سرباز میشی
و همه چی رو میفهمی. هر چی هم الان من و این بگیم یه جوریه تو ذهن ِ تو. خودت همه چیزو تجربه میکنی
موفق باشی و سربلند.
برادر من افسر کادری مرکز آموزش یکی از پادگان هاست تا جایی که من خبر دارم میگه تا لیسانس با همه یه جور برخورد میشه مخصوصا دیگه این قدر از این لیسانس دوزاری ها ( رشته های علوم انسانی در دانشگاه های آزاد مثل دینی فارسی تاریخ جغرافی علوم اجتماعی و کتابداری و... یا بعضی رشته های علوم پایه مثل شیمی و زیست و رشته های زیر مجموعه پزشکی یا پیراپزشکی مثل علوم ازمایشگاهی و بهداشت و...) زیاد شده که دیگه تحصیلات حتی در خدمت وظیفه هم ارزششو از دست داده . کم کردن درجات در خدمت هم معنی واضحش اینه که دیگه تحصیلات ارزش سابق رو نداره
موفق باشید

Mohammad
13-01-2011, 14:00
سلام به همه دوستان

یه سوال : برگه آماده به خدمت، کدوم برگه هستش ؟ برگه سبزه یا سفید ؟ کی میاد ؟

موفق باشید

شما دفترچه که پست کنی 72 ساعت بعد می تونی بری پلیس +10 با دادن کد ملی تاریخ اعزامت رو بپرسی و فکر کنم 2-3 هفته بعدشم برگ سبز میاد از طریق پست . فکر کنم همین برگ آماده خدمت باشه .

Milad4171
13-01-2011, 18:05
من خودم از طريق هنرستان وارد دانشگاه شدم ولي متوجه شدم كه مدرك هاي عملي دوره ي هنرستان هيچ ارزش علمي نداره واسه نظام وظيفه. با اينكه در بخش آموزش ميتوني با هر كدومش تا 2 ميليون وام خود اشتغالي يا وام كار و اينا بگيري! مثلا من الان 6 7 تا از اين مدرك ها رو دارم ولي اگه كسي با مثلا مدرك ديپلم هنرستان وارد نظام وظيفه بشه هيچ فرقي با ديپلم پيش دانشگاهي نداره!!!! با اينكه كلي چيزهاي علمي ياد گرفته و نسبت هم هم ترازهاي خودش توي پيش دانشگاهي و رشته هاي تجربي رياضي انساني ؛ جلوتره!!
البته اين نظر منه.
من به شخصه روي بچه هاي هنرستاني خيلي تعصب دارم!!! :31:
حتي توي برگه اي كه ميخواي پركني ميگه چيكا بلدي بكني اگه دانشگه نرفته باشي بزني فيلسوف هستي قبول نميكنن!! اينم يكي از بديهاشه!!!

AliROCK
13-01-2011, 20:23
کی گفته من به خاطر مدرکم(کاربری نرم افزار) اداری یگان افتادم

ghasem2020
13-01-2011, 20:31
برادر من افسر کادری مرکز آموزش یکی از پادگان هاست تا جایی که من خبر دارم میگه تا لیسانس با همه یه جور برخورد میشه مخصوصا دیگه این قدر از این لیسانس دوزاری ها ( رشته های علوم انسانی در دانشگاه های آزاد مثل دینی فارسی تاریخ جغرافی علوم اجتماعی و کتابداری و... یا بعضی رشته های علوم پایه مثل شیمی و زیست و رشته های زیر مجموعه پزشکی یا پیراپزشکی مثل علوم ازمایشگاهی و بهداشت و...) زیاد شده که دیگه تحصیلات حتی در خدمت وظیفه هم ارزششو از دست داده . کم کردن درجات در خدمت هم معنی واضحش اینه که دیگه تحصیلات ارزش سابق رو نداره
موفق باشید

دوست عزیز کاملاً نحوه برخورد با دیپلمه ها و لیسانسه ها متفاوته.
تو میگی داداشم من میگم خودم همه ی اینا رو لمس کردم. 2 نفر از اونایی که
کنار خود من خدمت میکنن لیسانسه هستن و تو آموزشی به قول خودشون حسابی بهشون خوش گذشته
که حد نداشته و براشون مث هتل بوده و خود ِ منم که دیپلم بودم دهنم سرویس شد.

am_64
13-01-2011, 22:05
دوست عزیز کاملاً نحوه برخورد با دیپلمه ها و لیسانسه ها متفاوته.
تو میگی داداشم من میگم خودم همه ی اینا رو لمس کردم. 2 نفر از اونایی که
کنار خود من خدمت میکنن لیسانسه هستن و تو آموزشی به قول خودشون حسابی بهشون خوش گذشته
که حد نداشته و براشون مث هتل بوده و خود ِ منم که دیپلم بودم دهنم سرویس شد.
بهر حال شما یه تجربه داری یکی دیگه یه تجربه دیگه داره
تجربه ها متفاوت هست
ولی اونچه که مسلم هست در همه پادگان ها یک جور برخورد نمیشه
مثلا در همه پادگانها اینطوری نیست که برای لیسانسه ها اهمیتی قائل بشند
یا همه پادگان ها اینطوری نیست که بیاند بین دیپلم و لیسانس تفاوت بزارن

ghasem2020
14-01-2011, 10:07
دوست عزیز وقتی دیپلمه ها و لیسانسه ها رو جای جدا میندازن و با هم نیستن تو آموزشی یعنی اینکه بینشون تفاوت قائلن.
حالا شاید تو بعضی از پادگانایی که لیسانسه ها میرن یه سری آدم عقده ای هم پیدا بشه که البته به نظر من
همونجا هم فشاری که میارن به سربازا نسبت به دیپلمه ها خیلی خیلی کمتره...

arash66_2m
14-01-2011, 11:13
آقا دیگه خوشم نیومد الکی ارشد رو بهانه کردم پست نکردم می خوام پست کنم برم سربازی حالا خورد به اردیبهشت مرخصی دادن میرم کنکور میدم و باقی سربازی از اون ور هم اگه قبول نشدم یا نرفتم همین سربازی رو میرم دیگه چطوره ؟

وین رونی
14-01-2011, 13:56
کسی از بچه هایی که خدمت کرده فکر نکنم این گندی که من زمان خدمت زدم رو زده باشه.
غروب تابستون بعد از خواب داشتم تو محوطه ول می گشتم با دمپایی و پیراهن و شلوار فرم.در حالی که دکمه هام باز بود و زیر پوشم هم از شلوار نصفه نیمه زده بود بیرون.
یه چیزی تو این مایه ها البته مودب تر :31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یکی از فرمانده های گروهان که سرهنگ بود بنده خدا جلوم ظاهر شد با ماشین
من حول کردم با اون وضعیت یه احترام با دست براش گذاشتم و پا چسبوندم.نمی دونم چرا هیچی بهم نگفت فقط نگاه کرد و رفت.هم ترسیده بودم هم دلم براش سوخت آخه این یه بی احترامی بزرگه خیلی بزرگ.خدا منو ببخشه :31:

rozbeh85
14-01-2011, 14:18
بهر حال شما یه تجربه داری یکی دیگه یه تجربه دیگه داره
تجربه ها متفاوت هست
ولی اونچه که مسلم هست در همه پادگان ها یک جور برخورد نمیشه
مثلا در همه پادگانها اینطوری نیست که برای لیسانسه ها اهمیتی قائل بشند
یا همه پادگان ها اینطوری نیست که بیاند بین دیپلم و لیسانس تفاوت بزارن

من که تو نزاجا هستم کلا بین افسر ها و سرباز ها فرق خیلی زیاده، من هم ستاد رو دیدم، هم اداره ی تابعه اش رو و هم لشگر و منطقه رو
تو تمام این جاها با سرباز ها بدترین رفتار رو میکنند که منم سر همین یه دفعه دعوام شد، خود من وقتی افسر نگهبانم تمام سرباز ها رو میفرستم مرخصی شهر، نمی دونم کاردی ها فکر میکنند که این سخت گیری ها واسه زندگیشون لازمه، فکر میکنند جای خدانشستن که میتونند واسه یه بنده خدا مثل خودشان تصمیم بگیرند.
کلا خدمت واسه دیپلم به پایین سختر از لیسانس به بالا هست، ولی با تمام این سختی ها، با تمام روز های بدش، خدمت بزرگترین خوبه اش اینه که میگذره و همیشگی نیست. یه جمله که تو همه جای پادگان میبینید:
چون میگذرد غمی نیست...

mahdi7610
14-01-2011, 14:50
کسی از بچه هایی که خدمت کرده فکر نکنم این گندی که من زمان خدمت زدم رو زده باشه.
غروب تابستون بعد از خواب داشتم تو محوطه ول می گشتم با دمپایی و پیراهن و شلوار فرم.در حالی که دکمه هام باز بود و زیر پوشم هم از شلوار نصفه نیمه زده بود بیرون.
یه چیزی تو این مایه ها البته مودب تر :31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یکی از فرمانده های گروهان که سرهنگ بود بنده خدا جلوم ظاهر شد با ماشین
من حول کردم با اون وضعیت یه احترام با دست براش گذاشتم و پا چسبوندم.نمی دونم چرا هیچی بهم نگفت فقط نگاه کرد و رفت.هم ترسیده بودم هم دلم براش سوخت آخه این یه بی احترامی بزرگه خیلی بزرگ.خدا منو ببخشه :31:

من داداش کوچیکم که با دیپلم خدمت کرده تعریف می کرد :

شب بود و توی بیابون داشتم نگهبانی میدادم . یکی داشت میومد ، گفتم ایست ، کیستی ؟ گفت اشنا . گفتم رمز شب . گفت مثلا علی . گفتم اشتباه است .
دوباره گفتم رمز شب اون باز گفت علی

منم گفتم اشتباست .

داداشم میگفت . بعدش اون گفت پس چیه ؟

میگه منم سوتی دادم و گفتم محمد است .

میگفت اومدم توی پادیگان تعریف کردم همه داشتن از خنده رو به موت می شدن .

( البته اون خیلی باهال و با اصطلاح تعریف می کرد . من همین جوری تعریف کردم که حق مطلب ادا بشه ):31:

mmm.zzz
14-01-2011, 19:53
با سلام - لطفا اگه اطلاع دارید حتما من رو راهنمایی کنید.

من ترم آخر کارشناسی ام یعنی طبق روال 89/11/30 فارغ التحصیل میشم. انشاا... ;)

1- تک پسر هستم --- چه کنم همین تهران بیافتم ؟ (سپاه)

2- پدرم جبهه داره و 9 ماه از سربازیم کم میشه طبق حساب --- کی برای کسر شدن اقدام کنم ؟ و مراحل ؟

3- می خواهم در اولین فرصت بعد فارغ التحصیلی اعزام شم!! -- میگن برگه اعزام رو دستی ببر نظام وظیفه ؟ اره؟ میشه؟ چه کنم؟

خواهشنا هرکی اگه چیزی میدونه یا تجربه ای داره بگه ایشالله خیر ببینه.

با تشکر :11:

rozbeh85
14-01-2011, 22:37
با سلام - لطفا اگه اطلاع دارید حتما من رو راهنمایی کنید.

من ترم آخر کارشناسی ام یعنی طبق روال 89/11/30 فارغ التحصیل میشم. انشاا... ;)

1- تک پسر هستم --- چه کنم همین تهران بیافتم ؟ (سپاه)

2- پدرم جبهه داره و 9 ماه از سربازیم کم میشه طبق حساب --- کی برای کسر شدن اقدام کنم ؟ و مراحل ؟

3- می خواهم در اولین فرصت بعد فارغ التحصیلی اعزام شم!! -- میگن برگه اعزام رو دستی ببر نظام وظیفه ؟ اره؟ میشه؟ چه کنم؟

خواهشنا هرکی اگه چیزی میدونه یا تجربه ای داره بگه ایشالله خیر ببینه.

با تشکر :11:

1- شرایط دار هستی، هر اروگانی بیوفتی شهر محل سکونت میندازنت، برای سپاه باید از خود سپاه پذیرش بگیری
2- هم میتونی الان اقدام کنی، هم وقتی اعزام شدی، پدر باید بری یگان خدمتی برگه ایثارگران بگیره و اینها
3- یه سری قوانین واسه تاخیر و تعجیل هست که تو سایت نظام وظیفه نوشته، ولی در کل برگه سبزت آمد ملاقات مردمی برو پیش این سردار اینها معمولا میندازن جلو بی مشکل

shahinfarasystem
15-01-2011, 15:12
سلام
من به اميد خدا حوالي 15 اسفند بايد دفترچه ام رو بفرستم

كاري هست كه بايد انجام بدم و ندونم

چمي دونم رزروي، هماهنگي ، اطلاعي چيزي....
ممنونم

ghasem2020
17-01-2011, 11:00
سلام
من به اميد خدا حوالي 15 اسفند بايد دفترچه ام رو بفرستم

كاري هست كه بايد انجام بدم و ندونم

چمي دونم رزروي، هماهنگي ، اطلاعي چيزي....
ممنونم

نه دوست عزیز کار خاصی نمیخواد انجام بدی مگه اینکه بخوای پذیرش سپاه بشی یه اینکه امریه بشی.
در این صورت بعد از فرستادن دفترچه حدود دو هفته بعد برگ سبز برات میاد که اونو میبری اون ارگانی
که میخوای امریه بگیری یا بری سپاه برای پذیرش.

shahinfarasystem
17-01-2011, 12:08
نه دوست عزیز کار خاصی نمیخواد انجام بدی مگه اینکه بخوای پذیرش سپاه بشی یه اینکه امریه بشی.
در این صورت بعد از فرستادن دفترچه حدود دو هفته بعد برگ سبز برات میاد که اونو میبری اون ارگانی
که میخوای امریه بگیری یا بری سپاه برای پذیرش

اگر بخوام براي پذيرش توي سپاه اقدام كنم بعد برگ سبز بايد كدوم اداره و چه بخشي بايد برم؟؟؟

با اين كار چقدر احتمال داره بدون آشنا بعد آموزشي ام تهران بيافتم؟

ghasem2020
17-01-2011, 12:32
اگر بخوام براي پذيرش توي سپاه اقدام كنم بعد برگ سبز بايد كدوم اداره و چه بخشي بايد برم؟؟؟

با اين كار چقدر احتمال داره بدون آشنا بعد آموزشي ام تهران بيافتم؟

اگه سپاه پذیرش داشته باشه که فک کنم صد در صد داشته باشه اون موقع هم شما بعد ِ اینکه
برگ ِ سبزت اومد در ِ خونتون این برگه رو میبرید سپاه واسه پذیرش. اگه پذیرش بشی که صد در صد
همون شهر خودت میفتی دیگه. فقط آموزشی رو فک کنم میبرنتون یزد که البته شنیدم اونجا هم هتله.
البته جدیداً میگن سپاه به شرط داشتن برگ ِ تکمیلی ( یا همون برگ ِ سبز مخصوص بسیج)(دقت کن این برگ سبز
با اون برگ سبز خدمت فرق داره ها) پذیرش میکنه. دیگه نمیدونم تا چه حد صحت داره این موضوع.

shahinfarasystem
17-01-2011, 12:43
عزيز جان اگه براي پذيرش اقدام نكنم
ادامه خدمتم چجوري ميشه؟؟؟

يعني چجوري تقسيم ميشيم؟؟؟

بعد كساني كه ارتش و نيرو انتظامي ميافتن شرايطشون چي هستش كه اونوري مشغول ميشن؟؟

دستت درد نكنه
خيلي كمكم ميكني

ghasem2020
17-01-2011, 13:41
عزيز جان اگه براي پذيرش اقدام نكنم
ادامه خدمتم چجوري ميشه؟؟؟

يعني چجوري تقسيم ميشيم؟؟؟

بعد كساني كه ارتش و نيرو انتظامي ميافتن شرايطشون چي هستش كه اونوري مشغول ميشن؟؟

دستت درد نكنه
خيلي كمكم ميكني

اگه میتونی امریه بگیر در وهله اول.
اگه نمیتونی پذیرش سپاه کن.
اگه هم نمیتونی که همه چی رو بسپار به خدا. منم همین کارو کردم.
افتادم نیروی انتظامی. آموزشی شهر خودمون افتادم هر چند خیلی طاقت فرسا بود ولی دلگرم
بودم که بغل ِ خونمون آموزشی افتادم و شهر غریب نیفتادم.
خدمت هم که با دیپلم شانس زیادی نداشتم ولی لطف خدا باعث شد که بهترین جا افتادم.
فاصله ی محل خدمتم تا خونمون 5 دقیقه س با ماشین و تایم اداری هم هستم.
خلاصه توکل به خدا کن.
خدمت نیروی انتظامی و ارتش به خصوص نیروی انتظامی بعضاً سخت هستش.

S E V E N
17-01-2011, 20:10
سلام دوستان

تاريخ اعزام من 18 فروردين 90 شد.

اما يه چيزي اينكه يه سوالي كه يكي از آشناهاي ما از يكي پرسيده بود اون گفته بود اونايي كه كسري دارن و اينور سال دفترچه ميفرستن كسريشون از بين نميره.( نقل به مضمون)

خداحافظ

Perpetual
17-01-2011, 20:22
سلام دوستان

اما يه چيزي اينكه يه سوالي كه يكي از آشناهاي ما از يكي پرسيده بود اون گفته بود اونايي كه كسري دارن و اينور سال دفترچه ميفرستن كسريشون از بين نميره.( نقل به مضمون)

خداحافظ
برای چی از بین بره؟
راستی شما دیپلمه یا فوق دیپلمه هستید که تاریخ اعزامتون 18 امه؟؟؟

Danial_4139
17-01-2011, 21:11
دوستان پادگان زين الدين سپاه اصفهان خوبه یا نه ؟

یه آشنا پیدا کردم میخوام بش بگم اگر شد بندازم اونجا ، هنوز برگ سفیدم نیومده ولی فکر کنم افتادم شیراز .

m1365y
18-01-2011, 10:37
کسی با مشکل معافیت دررفتگی مکرر کتف راست معاف شده ؟

S E V E N
18-01-2011, 11:18
برای چی از بین بره؟
راستی شما دیپلمه یا فوق دیپلمه هستید که تاریخ اعزامتون 18 امه؟؟؟

سلام

چون شنيده بودم كه اگه كسري داشته باشي و 89 بفرستي، اگه بيفتي 90 ممكنه اگه قانون عوض بشه كسريه از

دست بره. من دانشجوي كارشناسي هستم.يعني آخرين مدرك صادره اي كه دارم پيش دانشگاهي هست. چون

كسريم از يك سال بيشتره مرخصي گرفتم برم خدمت و برگردم، ان شاء الله.

يه سوال : اگه بخواي معاف از رزم بگيري، چقدر طول ميكشه تا كميسيون پزشكي تشكيل بدن ؟

ممنون

shahinfarasystem
18-01-2011, 18:26
سلام

ممکنه مراحل گرفتم امریه و گرفتن پذیرش توی سپاه رو برام توضیح بدید که چجوریه و از کجا باید شروع کنم و به کجا تموم کنم؟؟

ممنونم

mahdishata
18-01-2011, 19:35
اولیش کارت فعاله!داری؟:31:

ghasem2020
18-01-2011, 19:37
سلام

ممکنه مراحل گرفتم امریه و گرفتن پذیرش توی سپاه رو برام توضیح بدید که چجوریه و از کجا باید شروع کنم و به کجا تموم کنم؟؟

ممنونم

یه بار که گفتم بهتون دوست عزیز.
برگ سبز خدمتتون که اومد اونو میبرید جایی که میخواین امریه بگیرید.
همین دیگه. اینجوری دیگه یه کد ِ حاص میخوری برای آموزشی و بعد از اتمام آموزشی هم میرید
اونجایی که امریه یا پذیرش کردین ادامه ی خدمتتون رو انجام میدین.

darkangel85
18-01-2011, 20:13
سلام
دوستان کسی در مورد معافیت کفالت که به تازگی اعلام شده چیزی میدونه؟؟
تازگی اعلام کردن تنها نوه تک پسر بالای 18 سال معاف هست!!!! این در حالیه که قبلا هم این قانون وجود داشت و شرطش این بود که مادربزرگ پسر نداشته باشه! حالا میخوام بدونم اینو که جدید اعلام کردن واسه اینه که این شرط رو برداشتن یا چیز دیگه ای هست؟؟؟
من تک نوه پسر بالای 18 سال مادربزرگم هستم و 2تا دایی دارم که البته هر 2 ازدواج کردن و بچه دارن! کسی میدونه وضعیت من چجوریه؟؟

ghasem2020
18-01-2011, 20:24
من تا قبل از این فک میکردم کسی که دایی داره هم میتونه معاف بشه با این چیزی که اعلام کردن ولی فک کنم اینجوری باشه:
جد مادریت پسر نداشته باشه(یعنی دایی نداشته باشی) و خودتم پسر خاله و داداش بالای 18 سال نداشته باشی.
جد پدریت پسر نداشته باشه. (یعنی خدای نکرده بابای خود ِ شخص هم فوت شده باشه) و داداش و پسر عمه ی بالای 18 سال نداشته باشی.
فک کنم اینجوری باشه. کلاً خیلی سخت پیش میاد کسی این معافیت رو بگیره با این شرایط.

HITB0Y
18-01-2011, 23:33
سلام دوستان

خداحافظ
سلام
هروقت برگه سفیدت اومد بیا اینجا اعلام کن.
منم 18 فروردین هستم:31:
شاید یه جا افتادیم!:46:

S E V E N
19-01-2011, 00:31
سلام
هروقت برگه سفیدت اومد بیا اینجا اعلام کن.
منم 18 فروردین هستم:31:
شاید یه جا افتادیم!:46:

سلام

انشاءالله:20:

دوستان كسي ميدونه چقدر طول ميكشه تا كميسون پزشكي تشكيل بدن ؟( ميخوام معاف از رزم بگيرم)

HITB0Y
19-01-2011, 01:51
سلام

انشاءالله:20:

دوستان كسي ميدونه چقدر طول ميكشه تا كميسون پزشكي تشكيل بدن ؟( ميخوام معاف از رزم بگيرم)
به نظر من نگیری بهتره!!!
چون فقط از رژه رفتن معاف میشی ولا غیر!عوضش وقتی بقیه دارن رژه میرن اونایی که معاف هستن باید برن کارهای بدتر و سخت تر رو انجام بدن...تمیز کردن سرویس بهداشتی و...

genius_islamic
19-01-2011, 13:56
سلام من یک سوال دارم من میخوام انشا الله معاف شم شما میگین برم یا برم دنبال معافی(به رزم و نظام علاقه دارم واسه این میگم)یعنی قشنگ اموزش و اسلحه و پلیس بازی هست یا نه؟:31:

AliROCK
19-01-2011, 16:25
خیلی از دوستای من عشق نظام بودن ولی خدمت یگان که شروع شد همه چی یادشون رفت xD

Mr.Unco
19-01-2011, 16:33
سلام
سوالی برای یکی از دوستانم
معافیت نخبگان به چه صورته؟
اختراع با گواهی ثبت داشته باشد معاف می شود؟

ghasem2020
19-01-2011, 16:41
سلام من یک سوال دارم من میخوام انشا الله معاف شم شما میگین برم یا برم دنبال معافی(به رزم و نظام علاقه دارم واسه این میگم)یعنی قشنگ اموزش و اسلحه و پلیس بازی هست یا نه؟:31:

شما اگه رفتین من قول میدم بشین پاشوی اولی با لباس شخصی که بهتون دادن پشیمون میشی از کرده ی خودت.
صد در صد عقل حکم میکنه معاف شی تا اینکه بری سربازی.
ولی خوب اگه میخوای بری استخدام بشی از همین الان برو ثبت نام کن و اونا خودشون میفرستن یه آموزشی جدا.
دیگه اونجوری سربازی هم نمیخوای بری. 25 سال تعهد خدمتی داری.

سلام
سوالی برای یکی از دوستانم
معافیت نخبگان به چه صورته؟
اختراع با گواهی ثبت داشته باشد معاف می شود؟

فک کنم اگه تو خوارزمی رتبه بیاری معاف میشی.

SNOW PATROL
19-01-2011, 17:17

دوست عزیز خیلی ها علاقه داشتند اما . . . . :41:

irangarde
19-01-2011, 17:27
ای بابا شما ها همه اشخورید مرحله سالار 425 نیروی هوایی هستم برید از هوایی ها بپرسید یعنی چند ماه خدمت

ghasem2020
19-01-2011, 18:14
دوست عزیز خیلی ها علاقه داشتند اما . . . . :41:

به به سلام dg عزیز. آقا چی شد آموزشی ؟؟ به سلامتی تموم؟؟
خدا شاهده خیلی خوشحال شدم وقتی یوزرتو دیدم که پست دادی.

SNOW PATROL
19-01-2011, 18:27
به به سلام dg عزیز. آقا چی شد آموزشی ؟؟ به سلامتی تموم؟؟
خدا شاهده خیلی خوشحال شدم وقتی یوزرتو دیدم که پست دادی.

خیلی چاکرم
نه رفیق 18 بهمن تموم میشه ولی خوب الان خیلی راحت تر شدیم

S E V E N
19-01-2011, 19:19
سلام به همه

امروز رفتم میدون سپاه، تعجیل زدم اعزامم رو انداختم 18 اسفند.

کارت سبز جدید رو هم همونجا بهم داد.

خدانگهدار

ghasem2020
19-01-2011, 19:52
خیلی چاکرم
نه رفیق 18 بهمن تموم میشه ولی خوب الان خیلی راحت تر شدیم

تازه از اینم بیشتر راحت میشی بعداً. منتظر باش. زود میگذره و البته بگم دلت برای همین آموزشی طاقت فرسا تنگ میشه تو طول خدمتت. فقط دنبال رابطه باش که جای خوب بیفتی موقع تقسیم.

سلام به همه

خدانگهدار

خوب به سلامتی. اینجوری قبل از 90 هم میشه اعزامت. موفق باشی. فک کنم با کسری که تو داری تقریباً با هم خدمت رو تموم کنیم. :11:

Milad4171
19-01-2011, 20:55
سلام به همه

خدانگهدار

بايد صبر كني عين همون بياد در خونه ات. مثل همون بدون اون مهر تعجيل مياد در خونه ات!

x935
19-01-2011, 21:13
مجازات فرار از خدمت براي يه سرباز وظيفه ارتش چيه؟

AliROCK
19-01-2011, 22:21
دوستان عزیز فقط یه چیزی بگم البته این بیشتر تو پادگان ها هست
کسایی هستن میگن "اره من 3 ساله دارم خدمت میکنم تو فلانی و ....." یکی نیست بگه دانشمند 3 ساله الافی خبر نداری XD
یا مثلا اگه کسی حالتونو گرفت 3 سوت بزارید کف دست فرمانده فکر نکنید میگن بچه ننه ای یا ادم فروشی نه دادا میخوای راحت خدمت کنی.

برا فرار اول باید دادگاهی بشه بعد مشخص میشه برا هر کسی فرق داره شاید کاری هم کرده باشه بعد در رفته باشه(مثلا دزدی یا کتک زدن فرمانده...)
یه چند روزی هم تشریف میبرن حشمتیه جایی که گردن کلفتش اشکش درمیاد

ghasem2020
19-01-2011, 22:59
یکی نیست بگه دانشمند 3 ساله الافی خبر نداری

این قسمت رو نمیشد فقط به یه تشکر خشک و خالی زیر پستت بسنده کنم.
واقعاً حرف حق همینه.

mani_2004_2006
20-01-2011, 02:48
کسری خدمت ( جبهه پدر ) تو سال 90 هم هست ؟

من تک پسر خونواده ام محل خدمتم می افته شهر محل سکونت ؟

mahdishata
20-01-2011, 09:44
ای بابا شما ها همه اشخورید مرحله سالار 425 نیروی هوایی هستم برید از هوایی ها بپرسید یعنی چند ماه خدمت

395:27::5:

AliROCK
20-01-2011, 17:38
دوستانی که تک فرزند یا تک پسر هستن در صورت ارائه مدارک به پادگان اموزشیشون بی شک محل سکونت میافتن البته دوستان متاهل هم جزو این بند میشن

HITB0Y
21-01-2011, 00:25
دوستانی که تک فرزند یا تک پسر هستن در صورت ارائه مدارک به پادگان اموزشیشون بی شک محل سکونت میافتن البته دوستان متاهل هم جزو این بند میشن
منم چند روز پیش به توصیه روزبه عزیز رفتم و شناسنامه و کارت ملی خودم و پدرم رو کپی برار اصل کردم تا تو آموزشی ارائه بدم...که اگه خدا بخواد تو محل خودمون خدمت کنیم!:31:

start2stop
21-01-2011, 00:44
خواهشن کسی در مورد زمان ارائه مدارک کسری خدمت یه توضیح کامل به من بده (منظورم اینکه باید مدارکی را که آماده کردم چکارشون کنم؟)

AliROCK
21-01-2011, 00:53
ایشالله سره کوچتون بیفتی XD

HITB0Y
21-01-2011, 03:00
خواهشن کسی در مورد زمان ارائه مدارک کسری خدمت یه توضیح کامل به من بده (منظورم اینکه باید مدارکی را که آماده کردم چکارشون کنم؟)
شما بعد از اینکه نامه کسری رو گرفتی همراه با دفترچه میبری پلیس+10 تا برگه سبزی که قراره برات بیاد توش موضوع کسر خدمت شما درج بشه...البته نامه پیش خودت میمونه تا زمانی که وارد یگان شدی اونو ارائه بدی.

ایشالله سره کوچتون بیفتی XD
اتفاقا رو به رومون اون دست خیابون مرکز راهنمایی رانندگیه...خداکنه اونجا بیافتم.:31:
یعنی میشـــه؟!:mellow:

mani_2004_2006
21-01-2011, 03:30
نامه کسر خدمت رو باید از کجا گرفت ؟
پادگان محل خدمت پدر ؟ یه بار رفته بودیم گفتن باید بری آموزشی بعد اقدام کنی واسش . یه کارتی هم دادن به اسم کارت ایثار

pedram_sad
21-01-2011, 12:44
دوستان من تا اخر اسفند بايد دفترچه رو بفرستم ( خير سرمون 28 ام امتحان ارشد دارم فكرم كلا درگير خدمت شده )
تاريخ اعزامم حدودا كي ميشه ؟
خودم ميخوام بشه بعد از خرداد

بعد من يك اشنايي دارم گفته برگه سبزت اومد برام فكسش كن كاريت نباشه ديگه ميندازمت هر جا بخواي
( بعد از اومدن برگه سبز هم مگه ميشه تغيير جا داد ؟ )

اگه تونست كجا بهتر از همست ؟
سپاه ؟ ارتش ؟ نيرو انتظامي ؟

يك سري ميگن سپاه اسمش در رفته به راحتي و هتل بودن و در عمل خيلي سخت گيري ميكنن

يك سري ميگن ارتش اسمش بد رفته به سختي و بهتره از بقيه

Milad4171
21-01-2011, 13:16

اگر كسي با اين مورد جواب گرفت بياد اعلام كنه. منم از تك پسر بودن خيري نديدم. بلكه توي اين مورد ببينم:31:

yuseph
21-01-2011, 13:16
دوستان من تا اخر اسفند بايد دفترچه رو بفرستم ( خير سرمون 28 ام امتحان ارشد دارم فكرم كلا درگير خدمت شده )

بعد من يك اشنايي دارم گفته برگه سبزت اومد برام فكسش كن كاريت نباشه ديگه ميندازمت هر جا بخواي

اول اینکه با برگه سبز میشه همه کار کرد.خیالت راحت.
در موردسپاه یا ارتش یا نیروی انتظامی باید بگم اون به روحیه و محل خدمتت بستگی داره عزیزم.
به نظر من سپاه توی پادگان های داخل شهری یا اطراف حومه شهری ناحیه های بسیج ویا حوزه های بسیج مناسبترین جای خدمتش هست.
ارتش فقط ستاد های درون پادگان ها همین.
نیروی انتظامی رو به نظرم بی خیال شی بهتره .خودم توی نیروی انتظامی بودم ومیدونم چه بلایی سر آدم میارن.
اما در کل یه نصیحت برادرانه بهت میکنم هرجایی با هرلباسی افتادی بزنش به بی خیالی وزیاد سخت نگیر این باعث میشه کمتر اذیت بشی.
سعی کن شاد باشی و از هرفرصتی برای مسخره بازی وشادی استفاده کنی اون جوری دیگه نمی فهمی کی خدمتت تموم شده جانم.

*hamedkhatar*
21-01-2011, 13:21

با چه مدرکی میخوای بری؟
وقتی برگه سبزت بیاد باید سعی کنی خودت رو توی یه پادگان پذیرش کنی (مثل دوستم نشینی بگی خدا بزرگه حالا داره توی ارتش اهواز خدمت میکنه با مدرت فوق دیپلم)
پارتی کلفت هم نمیخواد ولی بده به همون آشنات و بگو بندازدت نزدیکترین پادگان سپاه و اونجا پذیرشت کنه
من خودم نیروی هوایی سپاه خدمت کردم با مدرک دیپلم همش حال بود
اگه مدرکت فوق یا لیسانس باشه که دیگه بخور و بخواب
اگه دیپلم به پایین باشی به غیر از سپاه همه جا بیچارت میکنند و خیلی اذیت خواهی شد
:10:

pedram_sad
21-01-2011, 14:04
ممنون يوسف جان
راجع به تاريخ اعزام نطري نداري درسته ؟
چون صفحات قبلي رو هم كه الان خوندم ديدم دوستان ميگفتن حساب كتاب نداره و معلوم نيست

حامد جان ليسانس نرم افزار هستم

yuseph
21-01-2011, 14:44
اگه دیپلم به پایین باشی به غیر از سپاه همه جا بیچارت میکنند و خیلی اذیت خواهی شد
این یکی رو کاملا راست گفتی.
+
مدرکت بالاست عزیز زیاد بهت سخت نمیگزره..

HITB0Y
21-01-2011, 15:19
نامه کسر خدمت رو باید از کجا گرفت ؟
پادگان محل خدمت پدر ؟ یه بار رفته بودیم گفتن باید بری آموزشی بعد اقدام کنی واسش . یه کارتی هم دادن به اسم کارت ایثار
درسته,باید از محل خدمت پدرتون بگیرید.
لازم نیست اول بری آموزشی,همین الانش هم میتونی اقدام کنی!چون اینطوری کار خودت راحت تر میشه و تو برگت کسر خدمتت رو ثبت میکنن.

mohsennazari66
22-01-2011, 00:22
با سلام خدمت همه شما دوستان محترم
من یه سوال از شما دارم . خیلی خوشحال میشم اگه به سوالم جواب بدید
من تاریخ فارغ التحصیلیم ابان ماه امسال از طرف دانشگاه (مدرک کارشناسی) اعلام شده . میخواستم بدونم اگر من ادیبهشت مدارکم رو ارسال کنم چقدر شانس دارم که تاریخ اعزام به خدمتم موقعی بیفته که بتونم تو کنکور ارشد بهمن ماه سال اینده شرکت کنم . همه بهم میگن تو یکی دو سال اخیر وقتی دفترچه اعزام رو پر می کنی و میفرستی حدود یک سال بعد تارخ اعزامت میخوره . می خواستم بدونم که ممکنه تاریخ اعزامم زمانی بیفته که بتونم تو کنکور ارشد سال بعد شرکت کنم؟(سال قبل واسه یکی از دوستام دقیقآ 1 سال بعدش افتاد و خورد اول اسفند) و یا اگر مثلآ تاریخ اعزامم بیفته اول ابان ماه سال بعد , من میتونم تو اون جلسه ای که به "جلسه ملاقات مردمی " معروف هست درخواست 4 ماه تمدید خدمت رو بدم؟ ایا ممکنه که با درخواست تمدید تا سقف 4 ماهه من موافقت کنن؟

Milad4171
23-01-2011, 11:11
امروز برگه سفيدم اومد.
نيرو دريايي ارتش سيرجان.:31:

حالا اين قضيه ي تهران انداختن واسه تك پسر ها واقع وجود داره؟ من مدرك ببرم؟؟
سيرجان توي كرمانه. حتما از سيرجان كسي هست تو فروم!! بازم خوبه كه شهره. :31:

Milad4171
23-01-2011, 11:17
من تاریخ فارغ التحصیلیم ابان ماه امسال از طرف دانشگاه (مدرک کارشناسی) اعلام شده . میخواستم بدونم اگر من ادیبهشت مدارکم رو ارسال کنم چقدر شانس دارم که تاریخ اعزام به خدمتم موقعی بیفته که بتونم تو کنکور ارشد بهمن ماه سال اینده شرکت کنم . همه بهم میگن تو یکی دو سال اخیر وقتی دفترچه اعزام رو پر می کنی و میفرستی حدود یک سال بعد تارخ اعزامت میخوره . می خواستم بدونم که ممکنه تاریخ اعزامم زمانی بیفته که بتونم تو کنکور ارشد سال بعد شرکت کنم؟(سال قبل واسه یکی از دوستام دقیقآ 1 سال بعدش افتاد و خورد اول اسفند) و یا اگر مثلآ تاریخ اعزامم بیفته اول ابان ماه سال بعد , من میتونم تو اون جلسه ای که به "جلسه ملاقات مردمی " معروف هست درخواست 4 ماه تمدید خدمت رو بدم؟ ایا ممکنه که با درخواست تمدید تا سقف 4 ماهه من موافقت کنن؟ اول از همه تاريخ اعزام معلوم نيست ولي فكر كنم چون همه دارن اينور سال ميرن اونور سال خلوت ميشه :31: واسه همين فوق فوقش 3 ماه طول ميكشه
اگه هم بيتشر شد شما ميتوي بري تمديد كني و بندازيش جلو. اونم بايد بري داخل. سالن 3 بخش امور اعزام. برگت رو ميدي (‌برگه سبزت رو ) بعد ميگه مثلا فوقش ميتوني 2 ماه جلو بندازي. شما حد اكثري كه ميشه بنداز جلو!!
بعدش همون برگه به صورت اصل بدون مهر دوباره مياد در خونه ات!

الان مثل قبل نيست. منم دوستام كه 4 سال پيش رفته بودن از تاريخ ارسال مدارك و اومدن برگ سبز 6 ماه تا 8 ماه فاصله شد ( يعني روزي كه برگه سبزه اومد تاريخ اعزام 8 ماه بعد زده بود!! الان ديگه اينطوري نيست. فوقش 3 ماه!!

در مورد كنكور هم اگه ميخواد بدي واقعا ، ميتوني تعجيل كني و بندازيش عقب. مثلا برگه سبزت اومد زد دي ماه. شما كنكور ارشدت تو بهمنه. دو ماه تعجيل ميكني‌ امتحانت رو ميدي بعد ميري خدمت. جوابش اومد اگه قبول شدي معافيت تحصيلي ميخوره بهت و ميري درست رو ميخونه تموم شد دوباره برمگردي ادامه اش رو ميري

البته اميدوارم درست گفته باشم. دوستان اعلام كنن!

davy jones
23-01-2011, 11:19
من تاریخ فارغ التحصیلیم ابان ماه امسال از طرف دانشگاه (مدرک کارشناسی) اعلام شده . میخواستم بدونم اگر من ادیبهشت مدارکم رو ارسال کنم چقدر شانس دارم که تاریخ اعزام به خدمتم موقعی بیفته که بتونم تو کنکور ارشد بهمن ماه سال اینده شرکت کنم . همه بهم میگن تو یکی دو سال اخیر وقتی دفترچه اعزام رو پر می کنی و میفرستی حدود یک سال بعد تارخ اعزامت میخوره . می خواستم بدونم که ممکنه تاریخ اعزامم زمانی بیفته که بتونم تو کنکور ارشد سال بعد شرکت کنم؟(سال قبل واسه یکی از دوستام دقیقآ 1 سال بعدش افتاد و خورد اول اسفند) و یا اگر مثلآ تاریخ اعزامم بیفته اول ابان ماه سال بعد , من میتونم تو اون جلسه ای که به "جلسه ملاقات مردمی " معروف هست درخواست 4 ماه تمدید خدمت رو بدم؟ ایا ممکنه که با درخواست تمدید تا سقف 4 ماهه من موافقت کنن؟
سلام.
شما هر وقت که دفترچه رو پر کنی و بفرستی نهایتا یکماه بعدش نامه اش میاد در خونتون و تاریخ اعزامتون رو توش مشخص میکنه. فکر نکنم تاریخ اعزام بره برای یه سال بعد. ولی اگر هم فرض کنیم که اینطور بشه شما میتونین که خودتون درخواست بدین که جلوتر بیفته (فقط میتونین جلو بندازینش و نمیتونین عقب بندازین) خود من تاریخ اعزامم حدودا 7 ماه بعد از ارسال مدارک بود ولی درخواست دادم و یک ماه انداختمش جلوتر.
ولی در حین خدمت، شما مجاز به شرکت در آزمون ارشد خواهید بود و در صورتی که در دانشگاه قبول بشین، بهتون مرخصی تحصیلی میدن و شما ادامه ی خدمتتون رو بعد از اتمام دوره ی کارشناسی ارشد در همون محلی که قبلا خدمت میکردین با درجه ی نظامی بالاتر و مدت کمتر (متناسب با مدرکتون) ادامه میدین. از این لحاظ هیچ مشکلی نداره.

موفق باشین.
89/11/3

Mohammad
23-01-2011, 11:24
امروز برگه سفيدم اومد.
نيرو دريايي ارتش سيرجان.:31:

حالا اين قضيه ي تهران انداختن واسه تك پسر ها واقع وجود داره؟ من مدرك ببرم؟؟
سيرجان توي كرمانه. حتما از سيرجان كسي هست تو فروم!! بازم خوبه كه شهره. :31:

من اونجا آشنا دارم ، نه تویه نیرو دریاییش ، تویه سیرجان ! :31: وضع مواد و اینا خیلی خوبه اونجا ! :31:
با توجه به این شرایط منم تا اونجایی که می تونن باید ارسال دفرتاچه رو کش بدم ! اگه تاریخ اعزام 3 ماه بعد بخوره باید یه موقعی پست کنم که به ارشد سال دیگه برسم ، البته خوبیش اینه که زرنگی کردم و یه درس رو نصفه نیمه نگه داشتم ، تا این استاد نمرش رو رد کنه قیامته ! :31:
از اون مهمتر وضعیت معافیت های خاص هست که اگه تغییر کنه بدبخت میشم ! :31:

pedram_sad
23-01-2011, 12:53
دوستان بعضي ها ميگن ميشه عقب انداخت تاريخ اعزام رو بعضي ها ميگن نميشه
من تا اواسط اسفند ارسال كنم دفترچم رو چند درصد احتمال داره بخورم به ارديبهشت ؟
دوستم ارديبهشت امسال فرستاد خورد ارديبهشت سال 90 مدركش هم ليسانس الكترونيك بود

اگه خوردم ارديبهشت هيچ رقمه نميشه بندازم براي تير ماه ؟
چون تا اخر خرداد يك سري كار هاي تمام نشده شخصي دارم

Mohammad
23-01-2011, 13:10
چرا پدرام جان ، میشه . اتفاقا 2 ماه رو راحت جا به جا می کنن و حتی بیشتر هم امکانش هست .

تاریخ اعزام رو شما می تونی از اردیبهشت بندازی تیر ماه ولی مثلا اگه بخوای از اردیبهشت بندازی اسفند سخته و دوندگی داره !