PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

m158
07-01-2012, 23:51
ولی عوض تا دلت بخواد دکترای شورای عالی زبون نفهم و غیرمعمولی ان. یکی از دوستان تعریف میکرد که موقعی که رفته بود برای معافیت چشم اش، همزمان یه پسر کر و لال هم اومده بود برای معافی خودش و همه ی مدارکش رو هم آورده بود ولی یارو رو کلی اذیت و معطل کرده بودن تا بالاخره مهر تایید رو پایین برگه ی نظریه ی شورای پزشکی زده بودن.

:31:

ممنون از جواباتون

شورای عالی در تهران فقط روزای 3 ششنبه برگزار میشه .
با این وصف هر کی با هر دردی ممکنه باشه .

2 تا سوال دارم
شورای عالی پزشکی چند عضو داره ؟؟
اینها متخصصن یا فقط قانون رو میدونن چون نمیشه همه تخصصها رو داشته باشن که

SA.JJ.AD
08-01-2012, 01:24
سلام دوستان .. خوب امروز رفتیم سر رو تراشیدیم :دی و وسایل هارو هم الان دارم جمع میکنم :31: ... ما که خدارو شکر داریم با انرژِی + میریم و فقط یکم استرس رو اعصابه :27: که احتمالا اونم طبیعیه :دی ... ایشالا که همه ی اعزامی های فردا و ما ه های اینده هم با انرژِی برن و بر گردن !!:10:
.
خداحافظ همگی تا بعد ... :20:

narotu
08-01-2012, 01:41
دلمون به این دو برادری گرم بود که نشد
اما عیب نداره من میشینم اونا بشینن خدمت بشینه :31:

pourya.3232
08-01-2012, 01:53
سلام تاریخ اعزامم 1/10 بود بعد از 16 روز از 02 اومدم خونه
خداوکیلی خیلی حال میده دلم گرفته اومدم خونه

---------- Post added at 10:27 PM ---------- Previous post was at 10:23 PM ----------

جای همتون خالی عشق و حاله
مخصوسا نگهبانی تو سرماش
اصلا نمیگذره
یادگاری روی دیوار میخونی مخت هنگ میکنه

---------- Post added at 10:28 PM ---------- Previous post was at 10:27 PM ----------

جای همتون خالی عشق و حاله
مخصوسا نگهبانی تو سرماش
اصلا نمیگذره
یادگاری روی دیوار میخونی مخت هنگ میکنه

هر چند وقت یه بار مرخصی میدن ؟
شما دوستان میگید بعد از دیپلم باید تا 6 ماه دفترچه بفرستیم ؟
یعنی منکه دارم برای سال دوم کنکور میدم خدمت داره برام اضافه میخوره ؟ :31:

m158
08-01-2012, 02:19
نقل قول:
نوشته شده توسط davy jones
ولی عوض تا دلت بخواد دکترای شورای عالی زبون نفهم و غیرمعمولی ان. یکی از دوستان تعریف میکرد که موقعی که رفته بود برای معافیت چشم اش، همزمان یه پسر کر و لال هم اومده بود برای معافی خودش و همه ی مدارکش رو هم آورده بود ولی یارو رو کلی اذیت و معطل کرده بودن تا بالاخره مهر تایید رو پایین برگه ی نظریه ی شورای پزشکی زده بودن.

ممنون از جواباتون

شورای عالی در تهران فقط روزای 3 ششنبه برگزار میشه .

2 تا سوال دارم

OnlyRealMadrid
08-01-2012, 17:24
سلام دوستان
من فردا ( 19 دی 1390 ) عازم به خدمتم. اول افتادم نیروی انتظامی، پادگان شهید با هنر کرمان که سکته ناقص زدم، اما با کلی دوندگی و التماس این و اون کردن، بالاخره یکی پیدا شد که بندازتم سپاه ( خدا خیرش بده ). حالا فردا عازم نیروی سپاه، پادگان شهید صدوقی یزد هستم
میخواستم ببینم الآن چیا با خودم ببرم؟
پادگانش خوبه؟

AnGelS.Of.WaR
08-01-2012, 18:00
آیا سال 91 قانون دو برادری میاد دو تا از برادرام خدمت سربازی رفته اند آیا من معاف می شوم؟

شما رو 2 برادري زياد حساب نكن . خودت برو خدمت 3 تا بشين لا اقل 4 رو معاف كنيد

sourena
08-01-2012, 18:40
سلام دوستان
من فردا ( 19 دی 1390 ) عازم به خدمتم. اول افتادم نیروی انتظامی، پادگان شهید با هنر کرمان که سکته ناقص زدم، اما با کلی دوندگی و التماس این و اون کردن، بالاخره یکی پیدا شد که بندازتم سپاه ( خدا خیرش بده ). حالا فردا عازم نیروی سپاه، پادگان شهید صدوقی یزد هستم
میخواستم ببینم الآن چیا با خودم ببرم؟
پادگانش خوبه؟

یکی از دوستام به اسم بهروز .... افتاده اونجا! با مدرک فوق لیسانس! 2-3 دفعه زنگ زد فقط فحش میــداد!

فرمانده هاشون فوق العاده بی سواد هستن گویا! و تا میتونن این بندگان خدا رو اذیت میکنن! حتی اجازه زنگ زدن هم ندارن!
این دوست من موبایلش رو برده ... داده دست دژبانی ، گه گدار بهش مرخصی میــدن ... میاد زنگ میزنه!

البته من خبرش رو بیشتر از دوست دخترش میگیرم! چند شب پیش گفته بود که اینقدر غذا ها کمه .... حدود 15 کیلو وزن کم کرده و فقط خودش رو با ساقه طلایی سیر میکنه :دی

PersiAndroid
08-01-2012, 18:52
این تاپیک چه وحشتناکه :24:
میگم واقعیت داره معافیت تحصیلی از 24 سال شده 20 سال؟؟؟؟ :18:

NET DOCTOR
08-01-2012, 18:58
خدمت سربازی ۲۴ ماهه می شود

کد خبر: ۲۱۷۸۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸ دي ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۳

سردار موسی کمالی گفت: پیش بینی می*شود که قانون جدید خدمت وظیفه عمومی از آخر دی*ماه اجرایی و افزایش زمان خدمت به 24 ماه به اواخر سال 92 موکول شود.

به گزارش فارس خدمت وظیفه عمومی و اخبار مربوط به آن این روزها بیش از ماه*های قبل مورد توجه رسانه*ها و جوانان مشمول خدمت قرار گرفته است. با به گوش رسیدن تصویب قانون جدید خدمت وظیفه از سوی هیئت دولت سوالاتی همچون، از چه زمانی این قانون اجرایی خواهد شد، موضوع کفالت*ها چگونه پیگیری خواهد شد، آیا خدمت وظیفه به 24 ماه کشیده می*شود یا خیر و غیره از مجموعه سوالاتی است که در بین اذهان عمومی موج می*زند.

برای یافتن پاسخ این سوالات هم کلام سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در یک روز نیمه سرد زمستانی شدیم.

چرایی تغییر قانون یکی از موضوعاتی است که ذهن بسیاری از افراد جامعه را به خود مشغول کرده است. علت یا ضرورت*های این تغییر چه بود؟

در نظام جهوری اسلامی ایران قانون خدمت وظیفه عمومی در سال 63 تصویب و در سال 64 اجرایی شد. تا سال 64 آخرین قانونی که در زمینه خدمت سربازی جاری بود مربوط به سال 1350 می*شد لذا در زمان جنگ ضرورت*هایی مشاهده شد تا تغییرات اساسی در قانون و آیین نامه*های اجرایی ایجاد شود. از آن سال به بعد قانون بالغ بر 54 بار مورد اصلاح قرار گرفت.

بعضاً تعدد قوانین مثل سرباز معلم، سرباز جهاد کشاورزی، قانون هیئت علمی، قانون واگذاری سرباز به قوه قضائیه و غیره باعث پیچیدگی کار می*شد لذا ضروری بود تا قانونی که در سال 64 اجرایی شده بود با تحولی اساسی روبه*رو شود. لذا ما قانون را در سال 86 پیشنهاد کردیم و هم اکنون شاهد به نتیجه رسیدن آن هستیم.

یعنی قانون جدید برای مبارزه با تکثر قوانین و آیین*نامه*ها پیشنهاد شد؟

بله. برای اینکه ما یک قانون به روز داشته باشیم و برای اینکه بتوانیم به صورت یکنواخت عمل کنیم نیازمند این قانون بودیم. ما با قانون جدید به دنبال تحکیم و تقویت بنیان*های خدمت سربازی هستیم. به توسط این قانون با افرادی که از سربازی فرار می*کنند و نسبت به آن تمکین نمی*کنند سخت*گیری*های لازم صورت می*گیرد. کسانی که تخلف می*کنند در قانون جدید مجازات*های لازم قانونی در نظر گرفته شده و به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.

پس با این اوصاف می*توان گفت که این قانون حرف اول و آخر را در در سربازی خواهد زد و دیگر در آینده نزدیک دچار تغییر و تحول نمی*شود؟

هر قانونی که به تصویب می*رسد سال*های سال اجرا می*شود لذا اصل بر این است که این قانون اخرین اصلاح را گذرانده و تا سال*های سال در بین نیروهای مصلح و مردم حاکم خواهد بود و اجرا خواهد شد.

برای اجرای قانون جدید خدمت وظیفه عمومی چرا زمان بندی مشخصی وجود ندارد در حالی که با این کار خیل عظیمی از جوانان و خانواده*ها با مشکل بی*اطلاعی روبه*رو شده*اند.

برای اجرای قانون دو روش وجود دارد. در روش اول قانون گذار زمان اجرای قانون را به صورت شفاف مشخص می*کند. برای مثال در آن آورده می*شود که قانون باید بعد از 6 ماه به اجرا گذاشته شود. صورت دیگر قانون به این شکل است که در آن زمان اجرا به هیچ وجه مشخص نشده است. اگر تعیین زمان صورت نگیرد قوانین 15 روز پس از ابلاغ ریاست جمهوری لازم الاجراست.

در این موضوع چرا این روال اجرایی نشد؟

در قانون خدمت وظیفه عمومی نوشته*اند که قانون از زمان تصویب لازم الاجراست. یعنی قانون*گذار زمانش را مشخص کرده است. اما ما یک ضابطه یا قائده در مورد قوانین نیروهای مصلح داریم.

از آنجایی که نیروهای مصلح در اختیار فرماندهی کل قوا قرار دارد و ایشان به عنوان فرمانده نیروهای مصلح به حساب می*ایند و قوانین به عنوان ابزاری برای فرماندهی صحیح در اختیار رهبری قرار دارد لذا قوانین جدید خدمت وظیفه عمومی بعد از تصویب باید به تنفیذ ایشان برسد.

با این اوصاف تا کی باید چشم انتظار اجرای این قانون بود؟

ما اقدامات لازم را به انجام رسانده*ایم و قانون جدید تقدیم مقام معظم رهبری شده است. برای اینکه مردم در بلاتکلیفی نمانند ما از تاریخ 10 دی شروع به ایجاد بسترهای لازم برای اجرای قانون کرده*ایم و آن مواردی را که تفاوت ماهوی با قوانین قبلی نداشت را در حال اجرا داریم.

پس قانون از 10 دی اجرایی شد؟

تا حدودی بله، ولی موارد جدید قانون انشا الله بعد از تصویب حضرت آقا اجرایی خواهد شد.

پیش بینی شما چیست؟ چه زمانی باید منتظر اجرای قانون بر اساس ضوابط کلی باشیم؟

پیش بینی ما این است که پس از تنفیذ حضرت آقا این قانون با پایان دی ماه اجرایی شود.

سردار شما در بین صحبت*هایتان به بسترهای لازم برای اجرای قانون اشاره کردید. این بسترها چه هستند؟

در این زمینه باید قانون را دید. برای مثال در قانون جدید زمان اعزام مشمولین قبلاً بر اساس سال صورت می*گرفت. یعنی اگر فردی متولد اسفند ماه سال 73 بود باید از اول فروردین سال 90 سرباز می*شد در حالی که بر اساس قانون جدید این فرد از اسفندماه سال ۹۰ سرباز محسوب خواهد شد و قانون به او ۶ ماه فرصت می*دهد تا بعد از این تاریخ خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کند. لذا ما باید دفترچه*هایی که صادر کرده*ایم را بررسی و افرادی را که غایب بودند را شناسایی کنیم.

از سوی دیگر در قانون فعلی افراد می*توانند تا 24 سالگی تمام در مدارس درس بخوانند این در شرایطی است که در قانون جدید این سن تا 20 سالگی تمام کاهش یافته است. این موضوعات باید بررسی شود و فعالیت*ها بر اساس این تغییرات شکل بگیرد.

با این اوصاف باید گفت که قانون عطف بماسبق نمی*شود؟

دقیقا. چون قانون عطف بماسبق نمی*شود لذا باید به سازمان*ها، مدارس و دانشگاه*ها شرایط جدید ابلاغ شود و از این طریق تمام بسترها را ایجاد کرد تا اجرای قانون هرچه صحیح*تر صورت گیرد.

آیا در این بسترسازی توجه*ای به سیستم مالی و انجام فعالیت*های بانکی از سوی مشمولین هم شده است؟

در قانون جدید آمده که از زمان اجرا، بانک*ها و موسسات مالی اگر بخواهند به فردی تسهیلات ارائه دهند باید تکلیف نظام وظیفه فرد برایشان مشخص شده باشد. لذا باید مکاتبات لازم صورت گیرد و بانک*ها را در این زمینه آماده کرد.

ما برای انجام این دسته از اقدامات نیاز داریم تا از نظر سخت افزاری در سازمان وظیفه عمومی تجدید نظرهایی صورت گیرد و تا حدودی از نظر نرم افزاری برنامه*های جدیدی تنظیم شود تا از این طریق وضعیت فرد از نظر تحصیلی، معافیت پزشکی، کفالت و غیره به راحتی مشخص شود.

کفالت*های پدر 60 سال و یا سایر کفالت*ها هم اکنون نقطه سوال بسیاری از مردم هستند و نمی*دانند با اجرای قانون جدید تکلیفشان در این زمینه چیست. همانطور که پیش بینی کردید این قانون با پایان دی*ماه اجرایی می*شود. تکلیف کسانی که پرونده تشکیل داده*اند و یا در شرف تشکیل پرونده کفالت هستند چه می*شود؟

قوانینی که ما اجرا می*کنیم از یک قاعده حقوقی پیروی می*کند و عطف بماسبق نمی*شود لذا کسانی که تا روز اجرای این قانون پرونده تشکیل دادند و پروندشان بررسی شده و برایشان حکم صادر شده است بر اساس قانون قبلی اقدام خواهد شد ولی در مورد کسانی که مدارک داده*اند ولی پروندشان رسیدگی نشده و هنوز موضوعشان در حال بررسی است از زمان ابلاغ قانون جدید از سوی مقام معظم رهبری ضوابط جدید برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

یعنی کسانی که پرونده*شان به مرحله نهایی نرسیده باید بر اساس قانون جدید عمل کنند؟

هر زمان قانون جدید ابلاغ شود کار بر اساس قانون جدید ادامه پیدا خواهد کرد مگر اینکه قبلاً پرونده رسیدگی شده باشد و حکم نهایی صادر شده باشد.

در قانون جدید خدمت وظیفه زمان خدمت 24 ماه در نظر گرفته شده است. این موضوع از چه زمانی اجرایی خواهد شد؟

در قانون جاری و قانون جدید خدمت سربازی 24 ماه است. تفاوتی از این لحاظ وجود ندارد اما در قانون فعلی آمده بود که شورای عالی دفاع تعیین کننده میزان خدمت وظیفه است ولی در قانون جدید ستاد کل نیروهای مصلح با اخذ مجوز از محضر مقام معظم رهبری می*تواند این مدت را کاهش یا افزایش دهد. این نکته را تاکید می*کنیم که اگر خدمت وظیفه اضافه شود مشمول کسانی نخواهد شد که در حال گذراندن خدمتشان هستند.

آیا می*توان زمانی را اعلام کرد که طی آن خدمت ۲۴ ماه شود؟

اگر قرار باشد خدمت سربازی اضافه شود ان*شاالله برای اواخر سال 92 صورت خواهد گرفت. اجرای آن حدوداً 18 ماه بعد در دستور کار قرار خواهد گرفت.

منبع:فروم آپنلود

m158
08-01-2012, 20:52
شورای عالی پزشکی در تهران فقط روزای 3 ششنبه برگزار میشه .

2 تا سوال دارم

baradar akbari
08-01-2012, 21:33
سلام خدمت اساتید

من 20 سالمه و پدرم 57 سالشونه و ترشح زیاد پرولاکتین دارن{ غده ای در سر} و به پزشک مراجعه کرده و با دارو تا میزانی کنترل شد ایا من میتوانم معافیت بگیرم برا نگهداری ؟

iceweek
09-01-2012, 00:03
وقتی وسط ترم فارغ التحصیل میشی تاریخ فراغت از تحصیل را برای آخر ترم میزنن.تا وقتی اون تاریخ نشده نمیشه دفترچه را ارسال کرد؟

reza_khan2006
09-01-2012, 00:12
سلام
من اخر دی فارغ التحصیل می شوم
من اگه بهمن ارسال کمک می تونم اسفند برم حوصله تو خونه نشستن ندارم

urumchi
09-01-2012, 00:21
سلام
من اخر دی فارغ التحصیل می شوم
من اگه بهمن ارسال کمک می تونم اسفند برم حوصله تو خونه نشستن ندارم

منم مثل شما اول بهمن قراره دفترچه بفرستم، همینجا پرسیدم چند نفر از دوستان گفتن که احتمال زیاد همون اسفند اعزام میشم.

بنظر من شما بهترین کار رو می کنید که بلافاصله میرید خدمت :10:

من مرداد فارغ التحصیل شدم تا الان خودمم نمی دونم چیکار کردم تو این مدت که نرفتم خدمت، همه ش اینور اونور ول چرخیدم

از طرفی کلی وقت از دست دادم، الان خیلی پشیمونم که چرا آبان نرفتم خدمت :41: الان 3 ماه خدمت بودم

بنظر من هرکسی هر وقت درسش تموم شد فورا باید بره خدمت (البته اگه قصد خدمت رفتن داشته باشه!)

اگه خدمت رفتن چیز بدی باشه، بدون علت به تاخیر انداختنش خیلی بدتره، اشتباه بسیار بزرگیه

iceweek
09-01-2012, 00:36
وقتی وسط ترم فارغ التحصیل میشی تاریخ فراغت از تحصیل را برای آخر ترم میزنن.تا وقتی اون تاریخ نشده نمیشه دفترچه را ارسال کرد؟

اگر کسی میدونه لطفا زود جواب بدید

urumchi
09-01-2012, 00:44

نه نمیشه، شما اول باید فارغ التحصیل بشی بعد تسویه کنی بعد از تسویه میتونی دفترچه رو بفرستی

iceweek
09-01-2012, 00:47
نه نمیشه، شما اول باید فارغ التحصیل بشی بعد تسویه کنی بعد از تسویه میتونی دفترچه رو بفرستی

تسویه کردم.اون برگه فارغ التحصیلی را برای ارائه به پلیس +10 هم بهم دادن.ولی تاریخ فارغ التحصیلی راتوش 1ماه دیگه زدن.

urumchi
09-01-2012, 01:02
تسویه کردم.اون برگه فارغ التحصیلی را برای ارائه به پلیس +10 هم بهم دادن.ولی تاریخ فارغ التحصیلی راتوش 1ماه دیگه زدن.

خب دانشگاه بهت حال داده، از یک ماه دیگه اون فرجه 6 ماهه شما شروع میشه یعنی شما عملا 7 ماه فرجه داری واسه اعزام به خدمت. الان هم اقدام کنی مشکلی نداری

OnlyRealMadrid
09-01-2012, 01:06
یکی از دوستام به اسم بهروز .... افتاده اونجا! با مدرک فوق لیسانس! 2-3 دفعه زنگ زد فقط فحش میــداد!

فرمانده هاشون فوق العاده بی سواد هستن گویا! و تا میتونن این بندگان خدا رو اذیت میکنن! حتی اجازه زنگ زدن هم ندارن!
این دوست من موبایلش رو برده ... داده دست دژبانی ، گه گدار بهش مرخصی میــدن ... میاد زنگ میزنه!

البته من خبرش رو بیشتر از دوست دخترش میگیرم! چند شب پیش گفته بود که اینقدر غذا ها کمه .... حدود 15 کیلو وزن کم کرده و فقط خودش رو با ساقه طلایی سیر میکنه :دی

ای بابا :41:
پس این همه میگن سپاه خوبه، چرت میگن؟ :18:

=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=

دوست عزیزم جناب urumchi، چون 10 تا ارسال نداشتم، نتونستم پیغام خصوصی بهتون بدم. پس جواب 3 تا سوالتون رو اینجا میدم:

1- شما واسه گرفتن پذیرش از سپاه بسیج فعال و از این جور چیزا داشتید؟

خیر. من پذیرش نشدم و امریه نگرفتم، فقط آموزشیم رو عوض کردم و افتادم سپاه. بعدش رو خدا بزرگه

2- چند روز مونده به اعزام واسه پذیرش اقدام کردید؟

2 روز مونده به اعزام، یکی از آشناها، نیروم رو عوض کرد

3- احیانا خبر ندارید پذیرشی های اول اسفند کدوم پادگان میفتن؟

خیر

borhan_3010
09-01-2012, 01:18
سلام
نه اتفاقاً سپاه بهترین جاست البته بعد از امریه!
2-3 از فامیل ها و دوستام تو سپاه سربازی می کنن! هر روز تو شهر ول می گردند!
تا ساعت 2 سر خدمت اند! اونم چه خدمتی!
من بیچاره توی نیروی انتظامی پدرم دراومد!
یه چیزی بگم نیروی انتظامی همه جا ها مثل همه نه مدرک حالیشونه نه پایه! تا آخرین دقیقه هم ازت پست میکشن! تازه اگه شانس بیاری مرز نیافتی شهید شی!
ارتش هم 3 ماه اول سخته که از آش خوری دربیای! اونجا حداقل احترام مدرک و پایه ات رو داری!
سپاه هم بخور بخوابه!
البته استثنا همه جا هست!

pourya.3232
09-01-2012, 02:36
چه جوری میشه رفت سپاه ؟ نریم سپاه پاسگاه منفجر شه هممون شهید شیم :27:

my.lejend
09-01-2012, 11:25
بچه ها حدسم درست بود.
ریختن تو خیابون ها سرباز گیری.

گفتن تا اخر این ماه قانون های جدید رو اعلام میکنن که یکیش مربوط میشه به مشمولین غایب
یارو سرتنگ کمالی گفته بعد از اجرایی شدن این قانون در پلیس راهها ایست بازرسی ها ایستگاهای قطار ترمینال اتوبوس فرودگاه ها از تمام کسانی که سنوسالشون به مشمول بودن میخوره یا کارت معافیت میخوان یا برگه معافیت تحصیلی یا کارت دانشجویی اگه هیچکدوم اینارو نداشته باشی شوتت میکنن تو بازداشگاه تا تکلیف خدمتت روشن بشود و هیچ شرکتی چه دولتی و چه خصوصی حق جذب و بکارگیریه مشمولین غایب رو ندارن وگرنه دفعه اول 2.5 ملیون و دفعه دوم حدوده 8 ملیون جریمه میشوندزگجخفض و معافیت کفالت مادر در رابطه با طلاق اینطور مقرر شده که پدر و مادر باید 30 ماه قبل از مشمول شدن پسرشون طلاق گرفته باشن وگرنه شامل این معافیت نمیشن

pourya.3232
09-01-2012, 12:21
من فردا میرم پلیس + 10 تکلیفم روشن شه فکر کنم غایبی خورده باشم
حالا بریم اونجا خفتمون کنن :31:

ببینم یه سوال لطفا یکی جواب بده اگه بر فرض مثال غایبی خورده باشم تا کی بهم گیر نمیدن ؟ یه قانونی بود میگفت اگه دانشگاه قبول بشید اگرم غیبت خورده باشید میتونید ادامه تحصیل بدید ... اگه به من تا زمان کنکور یعنی تیر ماه سال بعد گیر ندن میتونم ادامه تحصیل بدم و فعلا سربازی نرم

AmirSAMSUNG
09-01-2012, 14:27
تو هیچ ارگانی به سرباز محل نمیزارن! دیگه احترام جای خود. ما حکم بارکش رو داریم تو نظام همین! - البته با عرض شرمندگی- همینکه گفتم. بسم الله بگید و خدمتو شروع کنید زیاد به فکر ارگانو اینا نباشید که نرید زیر منت! بعد تو یگان بکوبن تو سرت که بله تو به خاطر فلانی اینجایی و اینا.

ببینم یه سوال لطفا یکی جواب بده اگه بر فرض مثال غایبی خورده باشم تا کی بهم گیر نمیدن ؟ یه قانونی بود میگفت اگه دانشگاه قبول بشید اگرم غیبت خورده باشید میتونید ادامه تحصیل بدید ... اگه به من تا زمان کنکور یعنی تیر ماه سال بعد گیر ندن میتونم ادامه تحصیل بدم و فعلا سربازی نرم
دوست عزیز هیچ مشمول غایبی حق ادامه تحصیل نداره!

mehdi.5
09-01-2012, 16:02
سلام به تمام دوستان عزیزخوشحالم با این تاپیک آشنا شدم.

یه نکته رو به دوستانی که تازه فارغ التحصیل شدن و دنبال امریه هستن بگم.قبل از هرکاری یه آمار از اداره یا سازمانی که می خوان براش اقدام امریه بکنن بزنند و تاریخ پذیرش امریشون رو بپرسن و بهد با هماهنگی اونها اقدام به ارسال دفترچه بکنن.
تا جایی که من خبر دارم
میراث فرهنگی برای رشته هایی که پذیرش میکنه برج 2 یا 4
اگه راه باز کن خوبی دارید فرمانداری 2و4و6 هر سال متفاوته
ثبت اسناد برج دو و چهار.
خودم شخصا به راهنمایی اشتباه اول دفترچه فرستادم بعد رفتم دنبالش که ...هیییچ 1/12/90 اعزام دارم خدا بخواد و مثل یک مررررررد میرم.....
اینا رو نوشتم که حداقل به درد یکی بخوره و مثل من برنامه هاش بهم نریزه
قربون همتون:11:

---------- Post added at 04:02 PM ---------- Previous post was at 04:01 PM ----------

راستی یه امورات خاصی رو هم باید رد بکنن که حتما از قبل در موردش تحقیق بکنید

urumchi
09-01-2012, 16:21
من چند جا برای امریه سر زدم، خیلی از سازمانها و ارگانها امریه قبول میکنن،جالب بود برام اکثرا فقط لیسانس میخواستن و کاری هم با معدل و بسیج و ... نداشتن

اما یه چیز بدجور تو ذوقم زد.همه جاهایی که رفتم گفتن اولویت با ممدجویان کمیته امداد و اونهایی هست که به نحوی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران داشته باشن و متاهل بودن هم شانس قبولی درخواست امریه رو زیاد می کنه.

استانداری، دادگستری، سازمان میراث فرهنگی،آموزش پرورش،جهاد دانشگاهی،جهاد کشاورزی،نهاد کتابخانه های عمومی همه شون دقیقا این حرفا رو بهم زدن

فکر کنم یه بخشنامه یکسان از نظام وظیفه بهشون دادن و ازشون خواستن به همه اینارو بگن

pourya.3232
09-01-2012, 18:48
دوست عزیز هیچ مشمول غایبی حق ادامه تحصیل نداره!

برگرفته شده از دفترچه ی راهنما :

5 - مشمولان دیپلم و پیش دانشگاهی که در آزمونهای ورودی دانشگاه شرکت و در موعد مقرر به خدمت دوره ضرورت اعزام گردیده اند , در صورت قبولی در هر مرحله ای از خدمت ترخیص خواهند شد .

در هر صورت فردا میرم دفتر پلیس +10 معلوم میشه ... من اصلا نمیفهمم چه قانونای مسخره ای گذاشتن . که چی مثلا تا 6 ماه فرصت داری دفترچه بفرستی خب شاید یکی ندونه یا یادش بره ... اصلا تکلیف اونی که رفته تو غیبت چیه ... به همه بگن تا دو سال میتونی کنکور بدی دیگه بعدش باید بری سربازی این مسخره بازیا چیه

Milad4171
09-01-2012, 20:12
داستان داشنگاه رفتن بعد از رفتن به خدمت واسه زمانی هست که شما قبل از اینکه اعزام بشی به خدمت کنکور بدی و در حین خدمت جوابش بیاد که قبول شدی. اونقوت از خدمت معاف میشی تا درست تموم بشه.
ولی در حین خدمت نمیتونی واسه کنکور ثبت نام کنی وبری.

---------- Post added at 08:12 PM ---------- Previous post was at 08:10 PM ----------

الان میخوان کاری کنن که طرف اول بره خدمت بعد بره دانشگاه... فکر کنم میخوان اینطروی کنن.
معافیت تحصیلی رو از 24 سال کردن 20 سال.

davy jones
09-01-2012, 20:38
در حین خدمت هم میشه کنکور داد و موقتا از ادامه ی خدمت مرخصی گرفت. منتها قضیه ی این دوستمون فرق میکنه چرا که اول باید اعزام بشه و بعد در حین خدمت واسه کنکور هم بخونه (که واقعا کار سختیه و مرد میخواد) و روز کنکور مرخصی یه روزه بگیره و کنکور بده و بعدش برگرده پادگانشون و منتظر باشه که اگه قبول شد از اول مهر بهش معافیت تحصیلی بدن. اینجوری که ایشون داره صبر میکنه تا کنکور اصلا نمیتونه تو کنکور شرکت کنه چرا که وضعیت نظام وظیفه اش مشخص نیست و شازمان سنجش حتی اگه ایشون درصدهای بالایی هم تو کنکور بزنه، ایشون رو مجاز به انتخاب رشته نمیکنه.

موفق باشین.
90/10/19

AnGelS.Of.WaR
09-01-2012, 20:46
تو هیچ ارگانی به سرباز محل نمیزارن! دیگه احترام جای خود. ما حکم بارکش رو داریم تو نظام همین! - البته با عرض شرمندگی- همینکه گفتم. بسم الله بگید و خدمتو شروع کنید زیاد به فکر ارگانو اینا نباشید که نرید زیر منت! بعد تو یگان بکوبن تو سرت که بله تو به خاطر فلانی اینجایی و اینا.

!

نه ارتش اينجو ري نيست سرباز قديمي واسه خودش ابهت داره تا جاييكه وقتي يه كادري جديد مياد تو يگان سرباز قديمي اصلا حسابش نميكنه .
يادمه موقع ترخيصم يه ستوان وظيفه جديد تو برگه تسويه حساب يگانيم يه امضا داشت برگه ام رو دادم به يه سرباز جديد گفتم برو جا دكتر بگو اين تصفيه فلانيه امضاش كن . اونم رفته بود دكتره گفته بود چرا خودش نيومده كه شما اومدي واسه امضا . اين سربازه هم ور داشته به دكتره گفته : اخه يقلوي اون اگه خودش بياد اينجا كه برقش خشك ميكنه تو رو .... جديد . يارو هم سريع امضا كرد
به اين ميگن ابهت يه سرباز قديمي تو ارتش

Milad4171
09-01-2012, 21:02
توی ارتش فرقی نداره چه سرباز معمولی باشه چه درجه دار پایه خدمتیت که پایین باشه زیاد تحویلت نمیگیرن . ممکنه هواتو داشته باشن یکم ولی اونقدر نه که اون طرف که یک سال خدمت کرده .
الان مثلا من ساعت فوق فوقش 4 کارم تموم میشه . کسی رو میشناسم که ساعت 5 و 6 کارش تموم میشه بچه تهرانم هست!
اللبته جا با جا فرق داره. ولی داستان اینکه از جدیدا کار میکشن توی همه ارگانی هست. طرف باید یه جورایی توجیه بشه که چیکار داره میکنه..!

pourya.3232
09-01-2012, 21:50
داستان داشنگاه رفتن بعد از رفتن به خدمت واسه زمانی هست که شما قبل از اینکه اعزام بشی به خدمت کنکور بدی و در حین خدمت جوابش بیاد که قبول شدی. اونقوت از خدمت معاف میشی تا درست تموم بشه.
ولی در حین خدمت نمیتونی واسه کنکور ثبت نام کنی وبری.

---------- Post added at 08:12 PM ---------- Previous post was at 08:10 PM ----------

الان میخوان کاری کنن که طرف اول بره خدمت بعد بره دانشگاه... فکر کنم میخوان اینطروی کنن.
معافیت تحصیلی رو از 24 سال کردن 20 سال.
در حین خدمت هم میشه کنکور داد و موقتا از ادامه ی خدمت مرخصی گرفت. منتها قضیه ی این دوستمون فرق میکنه چرا که اول باید اعزام بشه و بعد در حین خدمت واسه کنکور هم بخونه (که واقعا کار سختیه و مرد میخواد) و روز کنکور مرخصی یه روزه بگیره و کنکور بده و بعدش برگرده پادگانشون و منتظر باشه که اگه قبول شد از اول مهر بهش معافیت تحصیلی بدن. اینجوری که ایشون داره صبر میکنه تا کنکور اصلا نمیتونه تو کنکور شرکت کنه چرا که وضعیت نظام وظیفه اش مشخص نیست و شازمان سنجش حتی اگه ایشون درصدهای بالایی هم تو کنکور بزنه، ایشون رو مجاز به انتخاب رشته نمیکنه.

موفق باشین.
90/10/19 ممنون من فردا میرم ببینم وضعیتم چطوریه امیدوارم تا تیر سال بعد اعزام نشم که بتونم کنکور بدم ...
مثلا یکی که ممکنه 6 ماه از معافیت تحصیلیش گذشته باشه چند وقت بعد اعزام میشه ؟ چقدر غیبت میخوره ؟

---------- Post added at 09:50 PM ---------- Previous post was at 09:46 PM ----------

دوستان به من بگید خدمت بین کسی که لیسانس داره با کسی که دیپلم خیلی فرق میکنه ؟ بعد مرخصی های خدمت چطوریه ؟ چند وقت یه بار مرخصی میدن میتونیم برگردیم خونه ؟ میزارن از پاسگاه بریم بیرون یا مثله زندانی میمونیم ؟ :31:
شاید تصمیم گرفتم برم سربازی خیال خودمو راحت کنم سال بعد اگه بشه 24 ماه دیگه قوره بالاقوز ! زودتر برم شرش کنده شه

Milad4171
09-01-2012, 22:05
توی ارتش که میدونم خیلی فرق داره. توی نیرو انتظامی هم همینطور ولی توی بعضی بخش هاش درجه دارا کارشون بیشتره.
مرخصی هم معمولا هر ماه 2.5 روز هست که هر سه ماه یک بار میتونی بری مرخصی . معمولا طبق حضورت بهت مرخصی میدن مثلا سه ماه حضور داشته باشه تا 15 روز میتونی بری مرخصی.
بسته به یگان و درجه ات هم داره. اگه هر روز بخوای بری خونه و نیمه وقت باشه شاید مرخصی سخت بدن. بسته به فرمانده ات داره.
ولی کسانی که شهرستانی هستن بهتر بهشون مرخصی میدن چون خوب شهر خودشون نیست.
من چون تهران بود بعد از 10 ماه خدمت تو یگانم تازه مرخصی گرفتم. چون خوب هر روز خونه بودم تقریباً

mehdi_vsgh
09-01-2012, 22:35
توی ارتش که میدونم خیلی فرق داره. توی نیرو انتظامی هم همینطور ولی توی بعضی بخش هاش درجه دارا کارشون بیشتره.
مرخصی هم معمولا هر ماه 2.5 روز هست که هر سه ماه یک بار میتونی بری مرخصی . معمولا طبق حضورت بهت مرخصی میدن مثلا سه ماه حضور داشته باشه تا 15 روز میتونی بری مرخصی.
بسته به یگان و درجه ات هم داره. اگه هر روز بخوای بری خونه و نیمه وقت باشه شاید مرخصی سخت بدن. بسته به فرمانده ات داره.
ولی کسانی که شهرستانی هستن بهتر بهشون مرخصی میدن چون خوب شهر خودشون نیست.
من چون تهران بود بعد از 10 ماه خدمت تو یگانم تازه مرخصی گرفتم. چون خوب هر روز خونه بودم تقریباً
منی که خودم نیروی انتظامی خدمت کردم بهت میگم که هیچ فرقی نداره بلکه حتی خدمت تو نیروی انتظامی برای سربازان درجه دار(لیسانسه) به مراتب سخت تر هستش

ok
10-01-2012, 00:42
من چند جا برای امریه سر زدم، خیلی از سازمانها و ارگانها امریه قبول میکنن،جالب بود برام اکثرا فقط لیسانس میخواستن و کاری هم با معدل و بسیج و ... نداشتن

اما یه چیز بدجور تو ذوقم زد.همه جاهایی که رفتم گفتن اولویت با ممدجویان کمیته امداد و اونهایی هست که به نحوی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران داشته باشن و متاهل بودن هم شانس قبولی درخواست امریه رو زیاد می کنه.

استانداری، دادگستری، سازمان میراث فرهنگی،آموزش پرورش،جهاد دانشگاهی،جهاد کشاورزی،نهاد کتابخانه های عمومی همه شون دقیقا این حرفا رو بهم زدن

فکر کنم یه بخشنامه یکسان از نظام وظیفه بهشون دادن و ازشون خواستن به همه اینارو بگن

مرسی از پستت
حالا بین اینایی که گفتی کدوماش بهتر و راحت تر از بقیس؟
خبر داری؟
اینا همشون ارتش حساب میشن درسته؟

urumchi
10-01-2012, 01:48
مرسی از پستت
حالا بین اینایی که گفتی کدوماش بهتر و راحت تر از بقیس؟
خبر داری؟
اینا همشون ارتش حساب میشن درسته؟

همه شون که خوبن فقط اولویت بندی دارن بر اساس علاقه و محیط کاری

مثلا من خودم اصلا از دادگستری خوشم نمیاد ولی از جهاد دانشگاهی خوشم میاد. بستگی به خود ادم داره

منظورت چیه اینا ارتش حساب میشن؟ امریه که باشی شما میری در اون سازمان مثل کارمند کار میکنی و روی پادگان رو نمی بینی

اما اینکه آموزش چطوریه اطلاعی ندارم. فکر کنم مثل بقیه سربازا 2 ماه آموزش رو در یک پادگان می بینی و برای ادامه خدمت به اون سازمان میری.

SNOW PATROL
10-01-2012, 10:05
منی که خودم نیروی انتظامی خدمت کردم بهت میگم که هیچ فرقی نداره بلکه حتی خدمت تو نیروی انتظامی برای سربازان درجه دار(لیسانسه) به مراتب سخت تر هستش

تایید میشه تو نیرو انتظامی فقط پایه خدمتی حرف اول و اخر رو میزنه نه درجه و نه مدرک

mehdi_vsgh
10-01-2012, 10:54
تایید میشه تو نیرو انتظامی فقط پایه خدمتی حرف اول و اخر رو میزنه نه درجه و نه مدرک
والا پایه هم هیچ حرفی نمیزنه...تا روز و ثانیه آخر باید حمالی کنی و مثله یه تازه وارد ازت کار میکشن
دوره ما یه سرباز روز آخر خدمتش بهش متهم داده بودن که ببره تحویل بده بین راه تصادف میکنه و هردوشون کشته میشن!!!!

SNOW PATROL
10-01-2012, 11:33
والا پایه هم هیچ حرفی نمیزنه...تا روز و ثانیه آخر باید حمالی کنی و مثله یه تازه وارد ازت کار میکشن
دوره ما یه سرباز روز آخر خدمتش بهش متهم داده بودن که ببره تحویل بده بین راه تصادف میکنه و هردوشون کشته میشن!!!!

یگان ما خیلی فرق میکنه از مویه سر بگیر تا مرخصی و پست

ok
10-01-2012, 11:48
همه شون که خوبن فقط اولویت بندی دارن بر اساس علاقه و محیط کاری

مثلا من خودم اصلا از دادگستری خوشم نمیاد ولی از جهاد دانشگاهی خوشم میاد. بستگی به خود ادم داره

منظورت چیه اینا ارتش حساب میشن؟ امریه که باشی شما میری در اون سازمان مثل کارمند کار میکنی و روی پادگان رو نمی بینی

اما اینکه آموزش چطوریه اطلاعی ندارم. فکر کنم مثل بقیه سربازا 2 ماه آموزش رو در یک پادگان می بینی و برای ادامه خدمت به اون سازمان میری.

چه پارامترهایی فرق داره؟
شما اطلاعای از اونا دارید؟

خب برای امریه شدن درخواست بدی و قبول بشه و اینا، بعدش شما اموزشی رو باید تو همون ارگان مربوطه باشی دیگه، مثلا چون دادگستری برای ارتشه، آموزشی هم میوفتید ارتش
می خواستم ببینم همه اینایی که گفتید به ارتش مربوط میشن یا سپاه هم بینشون هست؟

mehdi_vsgh
10-01-2012, 13:04
یگان ما خیلی فرق میکنه از مویه سر بگیر تا مرخصی و پست
آره تنها مزیتش همون موی سره ولی تو بقیه موارد(پست و کارو....) این لیسانسه ها خیلی مظلوم واقع میشن:دی

SNOW PATROL
10-01-2012, 13:18
آره تنها مزیتش همون موی سره ولی تو بقیه موارد(پست و کارو....) این لیسانسه ها خیلی مظلوم واقع میشن:دی

رفیق من منظورم تفاوت یه پایه بالا با یه تازه وارد بود نه یه لیسانسه با دیپلمه
کلا لیسان با دیپلم تو ناجا به غیر از مویه سر هیچ فرقی ندارن

mehdi_vsgh
10-01-2012, 14:59
رفیق من منظورم تفاوت یه پایه بالا با یه تازه وارد بود نه یه لیسانسه با دیپلمه
کلا لیسان با دیپلم تو ناجا به غیر از مویه سر هیچ فرقی ندارن
منم که اول گفتم که پایه هیچ نقشی نداره..... اگه پست قبلیم رو خونده باشی گفتم که طرف یه روز از خدمتش باقی مونده بود بهش متهم میدن ببره تحویل بده...که تصادف میکنن و هردوشون کشته میشن!!!! سرباز بیچاره!:19:

LIMITED2
10-01-2012, 16:03
سلام
تو یکی دو روز اینده کسی دفترچه رو بفرسته (ثبت کنه) کی اعزام میشه. (لیسانس)
تو دفترچه های جدید یک قسمت هست تاریخ و ارگان پیشنهادی برای خدمت! بچه هایی که جدیدا پر کردن تاثیر داشت؟ (یا کلا کشک)
سپاه ارتش ناجا وزارت دفاع کدوم بهتره؟ سختی اموزشی مهم نیست فقط گرمایی هستم تنها چیزی که ازیتم میکنه همینه.
من ارشد امتحان میخوام بدم. برای انتخاب رشته که اواخر اردیبهشت هست میشه مرخصی گرفت یا یکی دیگه باید برام انتخاب کنه؟! اگه اسفند اعزام شم که اموزشی تا اون موقع تموم شده فک میکنم بهتر باشه برام...
تا اینجا فهمیدم که میگن نیروی انتظامی خوب نیست! (از لهاظ بیگاری میگم)
ممنون:11:

AmirSAMSUNG
10-01-2012, 17:32
سلام
تو یکی دو روز اینده کسی دفترچه رو بفرسته (ثبت کنه) کی اعزام میشه. (لیسانس)
تو دفترچه های جدید یک قسمت هست تاریخ و ارگان پیشنهادی برای خدمت! بچه هایی که جدیدا پر کردن تاثیر داشت؟ (یا کلا کشک)
سپاه ارتش ناجا وزارت دفاع کدوم بهتره؟ سختی اموزشی مهم نیست فقط گرمایی هستم تنها چیزی که ازیتم میکنه همینه.
من ارشد امتحان میخوام بدم. برای انتخاب رشته که اواخر اردیبهشت هست میشه مرخصی گرفت یا یکی دیگه باید برام انتخاب کنه؟! اگه اسفند اعزام شم که اموزشی تا اون موقع تموم شده فک میکنم بهتر باشه برام...
تا اینجا فهمیدم که میگن نیروی انتظامی خوب نیست! (از لهاظ بیگاری میگم)
ممنون:11:

سلام.

یا اسفند یا اردیبهشت!

بی تاثیره. هر کجا نیاز به نیرو باشه ... میری اون نیرو.

ناجا از همش سخت تره. بقیه زیاد اطلاع دقیقی ندارم.

نه برای امتحان فقط مرخصی میدن تو آموزشی. اگه آموزشیت خورد به اریبهشت حتما بسپور یکی کاراتو بکنه.

بله ناجا سخته یگانش ... متاسفانه خسته کنندس :2:

pourya.3232
10-01-2012, 18:27
افراد معمولی مگه ارتش نمیفتن ؟؟؟ این ارتش و سپاه و ناجا چجوریه ؟ یعنی انتخابی یا شانسیه ؟

Pami
10-01-2012, 19:05
افراد معمولی مگه ارتش نمیفتن ؟؟؟ این ارتش و سپاه و ناجا چجوریه ؟ یعنی انتخابی یا شانسیه ؟
اگه بخوایم واقع بینانه بگیم همشون یه ... ! از اولین روز خدمت تا آخرین روز الاف هستین و ازتون بیگاری میکشن ، فقط تو ارگان های مختلف شکلش فرق میکنه ! یکی زمین جارو میکنه ، یکی دیگه نامه تایپ میکنه ، یکی دیگه راننده دربست و تمام وقت کادری ها میشه و ... !
اما اگه نخوایم واقع بینانه بگیم و خودمون رو گول بزنیم که خدمت چیزی جز الافی و وقت حروم کردن نیست میشه گفت سپاه قسمت های اداری ش بهتر از بقیه هست ، اگر هم لیسانس به بالا هستین ارتش هم میتونه خوب باشه ، نیرو انتظامی هم که از صحبت های دوستان در پست های قبل میشه فهمید که چه خبره !

سپاه که فقط از بین بسیجی ها و کسانی که پارتی دارن میگیره ، بقیه ارگان ها هم شاید بر اساس الگوی خاصی یا تصادفی انتخاب میکنن

AnGelS.Of.WaR
10-01-2012, 19:08

كاملا شانسيه كه كجا بيفتي . والا زماني كه من دفترچه ام و مينوشتم همه گزينه هارو زدم سپاه ولي نميدونم چرا ارتش افتادم . البته ناراضي هم نيستم همون بهتر كه ارتش افتادم اخه اگه بين فك و فاميل ميگفتم سپاه خدمت كردم تا اخر عمر انگشت نما بودم . اونم تو خانداني كه همه ارتشي اند

S126
10-01-2012, 19:25
با تشکر از pami که خیلی خوب توضیح میده و فقط من کشته مرده آواتار انتخاب کردن هاش هستم !
به عنوان کسی که 13 ماه خدمت کرده این رو میگم که خدمت یه چیز زورکی هست. اگر شانس بیاری و معاف بشی که هیچ.اگر باز هم شانس داشته باشی و کسری و جای خوب و... که اون هم هیچ .در غیر اینصورت اگر راه فراری ندارید و خدمت ، آش کشک خالتون شده و بخواهی و نخواهی سر جهازیت هست و باید بکشیش .....، پس سعی کنید تقلا نکنید و شما هم ازش لذت ببرید! چند تا رفیق پیدا کنید و با وقت و بی وقت با شوخی و خنده و بعضی اوقات به قول معروف شوخی خرکی !ساعت های خدمت رو پر کنید و نذارید بهتون سخت بگذره. فقط راهش این هست و گرنه هر لحظه شما رو عذاب میده . چه بخواهی و نخواهی عمرت میگذره و بهت حرف میزنن و ازت کار میکشن. پس فقط سعی کنید یه جوری محیط خدمتی رو برای خودتون خوشایند کنید. نمی دونم منظورم رو رسوندم یا نه.

هشت بهشت
11-01-2012, 13:05
نهمین ماه خدمت هم داره تموم میشه .
چه زود داره میگذره .
خدا را شکر برای من خوشی هاش بیشتر از سختی هاش بوده

AJamali64
11-01-2012, 13:08
سلام.
بنده دانشجوی کارشناسی هستم (البته بودم!) و سنوات تحصیلی بنده پایان شهریور امسال به اتمام رسیده و با توجه به تعداد زیاد واحدهای ناتمام باقیمانده دانشگاه اجازه ادامه تحصیل رو به بنده نداده و گفتن که به بنده کاردانی میدن. با توجه به این موضوع بنده وضعیت تحصیلی رو تو برگه شماره 1 دفترچه اعزام فارغالتحصیل بزنم، یا انصرافی، ترک تحصیل و یا اخراجی؟ و تاریخ فراغت از تحصیل رو پر کنم یا تاریخ اخراج؟ اگه فارغ التحصیل بزنم مشکلی برام ایجاد میشه؟

و اینکه بنده 4 ماه فرجه دارم؟ (مثل مشمولین اخراجی و انصرافی) یا 6 ماه (مثل فارغ التحصیلان)؟

با سپاس.

LIMITED2
11-01-2012, 14:28
یک سوال دیگه میان دوره مشخص نیست کی میفته (چند روز بعد از شروع اموزشی) هرجا هروقت حال کرد میده؟ مثلا من 1 اردیبهشت اعزام شم اوایل خرداد به میان دوره میخوره؟ (برای انتخاب رشته ارشد میگم)
پس مثلا امتحان ارشد ازاد شرکت کرده باشم که اواخر اردیبهشت هست مرخصی میدن دیگه؟
یه چیز دیگه مرخصی ها (چه تو اموزشی و چه بعدش) جز دوره به حساب میاد که بچه ها میگفتن تا میتونین استفاده کنین با فقط برای هوا عوض کردن میگفتن؟
ممنون:10:

urumchi
11-01-2012, 16:22
چه پارامترهایی فرق داره؟
شما اطلاعای از اونا دارید؟

خب برای امریه شدن درخواست بدی و قبول بشه و اینا، بعدش شما اموزشی رو باید تو همون ارگان مربوطه باشی دیگه، مثلا چون دادگستری برای ارتشه، آموزشی هم میوفتید ارتش
می خواستم ببینم همه اینایی که گفتید به ارتش مربوط میشن یا سپاه هم بینشون هست؟

متاسفانه من اطلاع ندارم و نمی تونم کمکتون کنم

ار دوستان کسی اگه جواب سوالات ایشون رو میدونن لطف کنن راهنمایی کنن

a1457769
11-01-2012, 17:46
فوق لیسانسم... ستوان سه ... تو معاونت فاوا تهرانسر خدمت می کنم یکی پیدا شده تو فرماندهی پلیس دیپلماتیک نیاوران ( پاوا) خدمت میکنه... میخوام با هم جابجا کنیم و تقریبا داره ردیف میشه... این تو تهرانسر جا و مکان خودشو ردیف کرده ولی من اونجا دستم به جایی بند نیست ... نگرانم سرم کلاه بره و از اونجا( پاوا) تقسیمم کنن یه جای شوت ... به نظرتون جابجاییو اوکی کنم یا نه؟

mali.sh
11-01-2012, 17:49
خوب دوستان گل من امروز 20 روز خدمت شدم (سرباز سپاه هستم) جای شما خالی امروز با بچه ها و پاسدارا رفتیم اردو و کباب و مسابقه و ..... کوهنوردی داشتیم هوا هم بسیار عالی بود خوش گذشت فرمانده هم اول صبح به هم گفت امروز کسی لازم نیست احترام نظامی به هیچکی بذاره و همه رفیق و ما هم حداکثر استفاده رو کردیم خدمت داره خوش میگذره....:8:

asemuna
11-01-2012, 18:19
فوق لیسانسم... ستوان سه ... تو معاونت فاوا تهرانسر خدمت می کنم یکی پیدا شده تو فرماندهی پلیس دیپلماتیک نیاوران ( پاوا) خدمت میکنه... میخوام با هم جابجا کنیم و تقریبا داره ردیف میشه... این تو تهرانسر جا و مکان خودشو ردیف کرده ولی من اونجا دستم به جایی بند نیست ... نگرانم سرم کلاه بره و از اونجا( پاوا) تقسیمم کنن یه جای شوت ... به نظرتون جابجاییو اوکی کنم یا نه؟

یعنی چی یعنی با فوق لیسانس ستوان 3 شدید ؟ مگه فوق لیسانس ستوان دو نمیگیره ؟
نکنه درجه ها تغییر کردده؟؟؟؟؟؟؟؟:18:

AnGelS.Of.WaR
11-01-2012, 18:30
یک سوال دیگه میان دوره مشخص نیست کی میفته (چند روز بعد از شروع اموزشی) هرجا هروقت حال کرد میده؟ مثلا من 1 اردیبهشت اعزام شم اوایل خرداد به میان دوره میخوره؟ (برای انتخاب رشته ارشد میگم)
پس مثلا امتحان ارشد ازاد شرکت کرده باشم که اواخر اردیبهشت هست مرخصی میدن دیگه؟
یه چیز دیگه مرخصی ها (چه تو اموزشی و چه بعدش) جز دوره به حساب میاد که بچه ها میگفتن تا میتونین استفاده کنین با فقط برای هوا عوض کردن میگفتن؟
ممنون:10:

ميان دوره اموزشي كلا وقتي ميدن كه شما نصف اموزشي رو گزرونده باشي . معمولا 7 روز ميدن شما خودت تا 10 روز رو نيا هيچ كاري هم نميتونن بكنن.
مرخصي چه تو اموزشي چه بعد اون جز خدمت حساب ميشه
يه چيز ديگه : مثلا اگه فرماندتون اومد گفت مرخصي ميخوام به همه بدم . فقط نصفتونو الان ميدم . اينا برن برگردن بعد بقيه رو ميدم شما حتما سعي كن تو گروه اول باشي چون نظام تصميماتش لحظه ايه . امكان داره تا نوبت گروه 2 رسيد بگن اقا لغو مرخصي كه زياد هم پيش اومده

m158
11-01-2012, 18:31
سلام دوستان

من دیروز معاف شدم و امروز خوشحالترین آدم رو زمینم !!!

روال کار :
10 آذر ارسال مدارک به پلیس + 10
27 آذر دعوت به بیمارستان برای معاینه ( مشکل من پارگی چند رباط در یک زانو و عمل جراحی زانوی دیگر بود )
17 دی تشکیل کمیسیون پزشکی اول و رای به معافیت با نظر شورای عالی
20 دی تشکیل شورای عالی و معافیت دائم و ذوق مرگی من .

کلا 40 روز طول کشید .

من لیسانس مکانیکم با 3 سال غیبت و متاهل

اصلا هم سختگیر نبودند البته من گفتم زن و بچه دارم و خرج خونه میدم و ...

یکی از دکترای ارتوپد شوررای عالی دکتر جان نثاری بود که تو بیمارستان بقیت الله هم هست

ممنون از همه دوستان من از این سایت خیلی استفاده کردم. امیدوارم همه معاف بشن

یا علی

mali.sh
11-01-2012, 20:08
سلام دوستان

روال کار :
27 آذر دعوت به بیمارستان برای معاینه ( مشکل من پارگی چند رباط در یک زانو و عمل جراحی زانوی دیگر بود )

کلا 40 روز طول کشید .

یکی از دکترای ارتوپد شوررای عالی دکتر جان نثاری بود که تو بیمارستان بقیت الله هم هست

یا علی

بسیار خوشحالم معاف شدین...:46: برو حالشو ببر
واقعا برای کسی که مشکل داره خدمت به سختی میگذره
در کنار خانوادت بهترین لحظه ها رو سپری کن:10:

urumchi
11-01-2012, 20:09
سلام دوستان

روال کار :

کلا 40 روز طول کشید .

یا علی

دوست عزیز تبریک میگم :11:

من که شخصا واقعا خوشحال شدم

خیلی خیلی نامردی ِ کسی با شرایط شما - مخصوصا تاهل و تامین معیشت خانواده - به خدمت بره

mali.sh
11-01-2012, 20:10
یعنی چی یعنی با فوق لیسانس ستوان 3 شدید ؟ مگه فوق لیسانس ستوان دو نمیگیره ؟
نکنه درجه ها تغییر کردده؟؟؟؟؟؟؟؟:18:

حساب کتاب نیست مثلا به من با لیسانس استوار یکم دادن درجه مهم نیست اگه جای خوب بیوفتی اصلا مهم نیست درجه چی داشته باشی

Pami
11-01-2012, 20:51
راستی دوستان ، کجا تو تهران میشه از این نوع پوتین ها گیر آورد ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

urumchi
11-01-2012, 21:37
راستی دوستان ، کجا تو تهران میشه از این نوع پوتین ها گیر آورد ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

استفاده از اینا تو پادگان ممنوع نیست؟؟؟

Pami
11-01-2012, 22:25

بستگی به محل خدمت داره ، جایی که ما هستیم زیاد دقت نمیکنن روی پوتین های زیپ دار
آموزشی که نمیشه استفاده کرد ، تو یگان هم میشه یه جوری بدون اینکه تابلو بشه پوشید

Milad4171
11-01-2012, 22:39
البته واسه ما وظیفه ها که توی نداجا خدمت میکنیم کفشمون راحتیه و پوتین پامون نمیکنیم. ولی این پوتینها رو اگه بهتون گیر ندن ( قیافه اش تابلو نباشه ) واقعا عالی هست. هم اینکه راحت تر از اوناست که خودشون میدن. اونا مثل سنگ سنگینه هم سفته!
ولی اینا رو میخوای یه سر برو منیریه! جزو کفشهای کوه نوردی و اینا محسوب میشه .بپرسی بهت میگن!
اونجا همه جور کفشی پیدا میشه!

milad_heartsick
11-01-2012, 22:53

تو پادگان های نزاجا حتی کادری هام نمیتونن از اینا پا کنن چه برسه وظیفه

pouya_2008_hh
11-01-2012, 22:57
ميان دوره اموزشي كلا وقتي ميدن كه شما نصف اموزشي رو گزرونده باشي . معمولا 7 روز ميدن شما خودت تا 10 روز رو نيا هيچ كاري هم نميتونن بكنن.
مرخصي چه تو اموزشي چه بعد اون جز خدمت حساب ميشه
يه چيز ديگه : مثلا اگه فرماندتون اومد گفت مرخصي ميخوام به همه بدم . فقط نصفتونو الان ميدم . اينا برن برگردن بعد بقيه رو ميدم شما حتما سعي كن تو گروه اول باشي چون نظام تصميماتش لحظه ايه . امكان داره تا نوبت گروه 2 رسيد بگن اقا لغو مرخصي كه زياد هم پيش اومده

اقا دیر بره تجدید دوره میشه یا اضاف نگرش می دارند تو پادگان
در ضمن میان دوره ما هم 4 روز بود کلا
از من میشنوی سره موقع برگرد فرمانده فکر نکنه توش می کنی

Milad4171
11-01-2012, 23:01
هرگز گول این حرفایی رو که آموزشی بی حساب کتابه و نیای و دیر بری و غیبت کنی و بپیجونی و بازداشت بخوری چیزی نمیشه نخورید.
یکی از دوستای من 6 روز دیر رفته بود توی یگانش هم هیچی نهست و بازداشت نداشت/ واسه همون 6 روزی که فکر نمیکرد حساب بشه 3 ماه اضافه خدمتش رو کشید...
پس سعی کنین همیشه تو چشم باشید و تو دوره ی آموزشی حواستون به آمار گرفتن باشه و اینکه تو آمار حاضرین باشین.

amir_torabi
11-01-2012, 23:14
سلام دوستان.
بسلامتی من 18 دی اعزام شدم و شب حدود 9 شب رسیدیم به پادگان 04 بیرجند. فعلا چندروزی مرخصی هستم و کنتور خدمت همچنان در حال کاره. الان حسابی خسته ام ولی حتما چند نکته رو میام و اینجا میگم که حتما بدرد دوستان میخوره.
فقط فعلا اینو دوست دارم به همه دوستان بگم که خیلی مهمه.
وقتی دارید قدم تو مسیر 18 ماهه ی خدمت میزارین، بدترین چیزی که ممکنه سر راهتون باشه آدمایی هستن که انرژی منفی میدن و همش دوست دارن با ترسوندن بقیه خودشون احساس شجاعت کنن. البته منظورم بچه های اینجا نیستن. میدونم هر جایی یه شرایطی داره واسه خدمت اما اینو با اطمینان و تجربه کوتاه خودم میگم، خدمتو اسون بگیر و سعی کن بهت خوش بگذره. منکه حتی تو این چند روز اول هم واقعا بهم خوش گذشته، اما میتونم همین اتفاقاتو توی ذهنم طوری تصور کنم که هر لحظه اش عذاب آور باشه!
بزودی توضیحات بیشترو میدم و چند نکته رو اینجا میزارم. :20:
از تمامی دوستانی هم که اینجا کمکم کردن هم ممنونم. واقعا بعضی نکاتشون شدیدا مفید واقع شد. :11:

Coming Soon...

urumchi
11-01-2012, 23:30

منم تعجبم از همینه، پسر عموی خودم 10 سال پیش با لیسانس استخدام شد در ارتش، ازش پرسیدم گفت کلا برای ما ممنوعه و هیچکس جرات نداره از پوتین زیپ دار استفاده کنه.

HITB0Y
11-01-2012, 23:38
از بند کِشی استفاده کنید بهتره...هم به راحتی پوتین رو پاتون میکنید و در میارید و هم دژبان به سادگی نمیتونه تشخیص بده...

milad_heartsick
11-01-2012, 23:41
منم تعجبم از همینه، پسر عموی خودم 10 سال پیش با لیسانس استخدام شد در ارتش، ازش پرسیدم گفت کلا برای ما ممنوعه و هیچکس جرات نداره از پوتین زیپ دار استفاده کنه.

زیپ دار داریم تا زیپ دار(معمولا پوتین معمولی رو میدن براش زیپ بدوزن) این عکسی که دوستمون گذاشته خیلی تابلو هست زیپش به کنار حالا کار شده هم هست

ha789di
12-01-2012, 11:45
سلام دوستان
خوشبختانه منم جای خوبی افتادم(پلیس فرودگاه شیراز)
شاید بشه گفت بهترین جایی هست که میشه تو نیروی انتظامی خدمت کرد
هنوز 2هفته نشده 2روز تشویقی گرفتم
امیدوارم همه دوستان خدمت خوب وبدون دردسری داشته باشن

hamed malekpour
12-01-2012, 16:47
یه سوال من الان 21 سالمه و خدمت سربازی نرفته ام ودانشجو هستم آیا می تونم سند ماشین به نام خودم بزنم ودر آینده برام مشکلی پیش نیاد؟

absa2004
12-01-2012, 17:26
جایی سراغ ندارین که محدودیت دانلود نداشته بشه؟
اگه میدونین تلفن و آدرس اینترنتیشو لطف کنین بدین.
من که هرجارو دیدم محدودیت داشت!
سرعتشم 128 باشه از سرمونم زیاده. البته 256 باشه که عالی میشه ولی بعید میدونم با این شرایط وجود داشته باشه.

pourya.3232
12-01-2012, 17:40
بابا خوش باحالتون چقدر مرخصی میگیرید :46:
من برم سربازی مرخصی نمیگیرم تا از آخرش برام کم کنن
کارت بسیج و این حرفا هم ندارم ازش کم کنن

منم اومدم به مرخصی آخر هفته ،

به ما که خیلی تو نیرو هوایی خوش میگذره و همش میریم سر کلاس ، انواع و اقسام کلاس و مراسم صبحگاه و رژه جلو فرمانده ها
و تمام

به امید خدا 20 روز دیگه هم تمومه و سر دوشی میگیریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امیدوارم به همه به خصوص اعزامی های 1390/10/1 خوش بگذره

اگه اینجوری باشه که خوبه حوصله آدم سر نمیره
فکر کنم آموزشی تموم بشه دوره بیگاری کشیدن شروع بشه ! اینجوری که بقیه میگن

Max.Pain
12-01-2012, 17:51
با خوش باحالتون چقدر مرخصی میگیرید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من برم سربازی مرخصی نمیگیرم تا از آخرش برام کم کنن
کارت بسیج و این حرفا هم ندارم ازش کم کنن

خیلی از پادگان ها نمی زارن مرخصی رو جمع کنی آخر سر بری بعد از مثلا 4 ماه مرخصی هات رو می سوزونن!:41:

هر ماه 2.5 رو مرخصی داری

AnGelS.Of.WaR
12-01-2012, 19:59
یه سوال من الان 21 سالمه و خدمت سربازی نرفته ام ودانشجو هستم آیا می تونم سند ماشین به نام خودم بزنم ودر آینده برام مشکلی پیش نیاد؟

اره ميتوني . هم ماشين به نامت كني هم خونه

---------- Post added at 08:59 PM ---------- Previous post was at 08:56 PM ----------

پادگان داريم تا پادگان
توي 08 خاش كه اكثرا كادري هاي تبعيدي هستن كلفتاشون استفاده ميكنن

imanpod
12-01-2012, 22:25
سلام . دوستان دو تا سوال: 1- من پایه خدمتی تیر 90 نیروی انتظامی هستم . آموزشی مالک اشتر اراک بودم و 23 روز هم تو یگان امداد آمل با لیسانس (درجه : استوار یک) خدمت کردم و بعدش ترخیصی گرفتم و یک ترم هم فوق لیسانس خوندم . حالا میخوام انصراف بدم ، حالا میخوام بدونم بعد از یک ماه آموزشی ای که دوباره باید برم ، استان محل خدمتم دست خودمه ؟ یا خودشون تایید میکنن ؟
2- من میخوام برا معافیت پزشکی هم اقدام کنم ، فقط میترسم به جای معافیت دائم ، معاف از رزم بزنن برام ، به نظرتون معاف از رزم ارزش داره ؟ یا بعدا برا کار مشکل ایجاد میکنه ؟

S126
13-01-2012, 08:36
میشه بپرسم چرا انصراف دادید؟ چون شما چندمین موردی هست که می بینم با لیسانس میان خدمت و بعد از مدتی ترخیص میشن برای فوق ولی انصراف میدن که برگردن خدمت. علتش چیه؟

imanpod
13-01-2012, 17:03
سلام . دوستان دو تا سوال: 1- من پایه خدمتی تیر 90 نیروی انتظامی هستم . آموزشی مالک اشتر اراک بودم و 23 روز هم تو یگان امداد آمل با لیسانس (درجه : استوار یک) خدمت کردم و بعدش ترخیصی گرفتم و یک ترم هم فوق لیسانس خوندم . حالا میخوام انصراف بدم ، حالا میخوام بدونم بعد از یک ماه آموزشی ای که دوباره باید برم ، استان محل خدمتم دست خودمه ؟ یا خودشون تایید میکنن ؟
2- من میخوام برا معافیت پزشکی هم اقدام کنم ، فقط میترسم به جای معافیت دائم ، معاف از رزم بزنن برام ، به نظرتون معاف از رزم ارزش داره ؟ یا بعدا برا کار مشکل ایجاد میکنه ؟
میشه بپرسم چرا انصراف دادید؟ چون شما چندمین موردی هست که می بینم با لیسانس میان خدمت و بعد از مدتی ترخیص میشن برای فوق ولی انصراف میدن که برگردن خدمت. علتش چیه؟
به خاطر اینکه رشته ام به درد نمیخوره ، میخوام بعد از سربازی تغییر رشته بدم و در ضمن کابوس ادامه ی خدمت تو نیرو انتظامی ولم نمیکنه . واقعا اشتباه کردم خدمتمو برا کارشناسی ارشد کشاورزی (اونم دانشگاه آزاد) (من نمیدونستم اینقدر هزینه ی پایان نامه زیاده) نیمه کاره گذاشتم . گول اسم واحد علوم و تحقیقات رو خوردم .
علت دیگه اش هم اینه که تو نیرو انتظامی فرق زیادی بین سرباز صفر و فوق لیسانس نیست .
یه علت دیگه اش هم مشکلات شخصی خودمه .

mali.sh
13-01-2012, 17:07

منم فوق میخوندم انصراف دادم و الان دارم با لیسانس خدمت میکنم.
دلیلش:
معمولا کلاسهای ارشد هفته ای یکی دو روز یا دو هفته ای یک بار برگزار میشه که مابقی ایام بیکاری بدون خدمت هیچ کار مثبتی در راه جلوافتادن زندگی نمیشه انجام داد. و اگه خدمت بری با لیسانس کارپیدا کنی خوندن ارشد به کار آسیبی نمیزنه و اینکه دوره ارشد حدود 5 تا 7 ترم طول میکشه واین مدت بیکاری و پشت سد خدمت موندن خیلی تحمل میخواد.... من به این دلایل همون ترم یک انصراف دادم و رفتم خدمت و الان فکرمیکنم تصمیم درستی گرفتم.

mali.sh
13-01-2012, 17:21
اول سوال دوم : معافیت پزشکی ارزش داره و واقعامیتونه تو زندگیت همین 17 ماه خدمت نرفتن کلی تاثیرمثبت بزاره.معاف از رزم شدن یکم جلوه بد تو خدت داره و تو ارتش حرف زور میزنن که خیلی ها ترجیح میدن همون آموزشی برن. نیرو انتظامی رو نمیدونم. و درباره کارت پایان خدمت با داشتن معاف از رزم باید بگم مشکلی برا کار پیش نمیاد.
سوال اولتون: شما نیازبه یک ماه آموزشی مجدد ندارین. و طبق قانون دوباره به همون یگان قبل معرفی میشید. یعنی همون یگان امداد آمل.

hts1369
13-01-2012, 17:37
اقا خدمت شد 24 ماه؟
داداشم یه ماه دیگه اعزام میشه یعنی باید 24 ماه خدمت کنه؟

Milad4171
13-01-2012, 18:40
طبق قانون جدید خدمت از سال 92 ( اخر سال 92 ) میشه 24 ماه و دیگه هم تغییر نمیکنه ( یعنی دیگه به 18 ماه بر نمیگیرده )

Behroooz
13-01-2012, 19:16
در دوران اموزشی تیراندازی رو خوب یاد بگیرید
پشیمان نمیشید

اگه بگم از راه تیراندازی چقدر مرخصی تشویقی گرفتم تعجب میکنید

pourya.3232
13-01-2012, 21:40
در دوران اموزشی تیراندازی رو خوب یاد بگیرید
پشیمان نمیشید

اگه بگم از راه تیراندازی چقدر مرخصی تشویقی گرفتم تعجب میکنید

یعنی دوره ی آموزشی اگه خوب کار کنی امتیاز میدن بهت ؟
یاد گرفتن با امتیاز گرفتن که فرق میکنه ! :31: خب همه میان تیراندازی یاد میگیرن منظور شما اینه که از قبل بلد باشی ؟
من با تفنگ شکاری خبرم :27: AK47 هم یه بار از دبیرستان دستم گرفتم کاره سختی نیست فقط یکم بد قلقه . تیر پر کردنش ممکنه گیر کنه با زور باید توش جا کنی , لگدش هم از شکاری تک لول کمتره

دوستان میشه یه چیزایی رو روشن کنید , اجازه میدن بهمون ماشین ریش تراش ببریم ؟ لوازم شخصی دیگه چی ؟
دوره ی آموزشی ایش عملیات نظامی واقعی هم داره ؟ مثلا عینه کوماندوها اسلحه بدن دستمون عملیات انجام بدیم یکی اینجا ناشی باشه با تفنگ مارو بزنه شهید شیم :18: :31:
خشم شب و این حرفا هم داره ؟ :31::31::31:

urumchi
14-01-2012, 01:34
من 15 بهمن فرجه م تموم میشه و نمی خوام غیبت بخورم.

تا کی وقت دارم دفترچه رو بفرستم؟ چند روز طول میکشه مدارکم در سیستم نظام وظیفه ثبت بشه؟

چون دانشگاه هنوز به من نامه معرفی به نظام وظیفه نداده

AJamali64
14-01-2012, 10:44
سلام.
بنده دانشجوی کارشناسی هستم (البته بودم!) و سنوات تحصیلی بنده پایان شهریور امسال به اتمام رسیده و با توجه به تعداد زیاد واحدهای ناتمام باقیمانده دانشگاه اجازه ادامه تحصیل رو به بنده نداده و گفتن که به بنده کاردانی میدن. با توجه به این موضوع بنده وضعیت تحصیلی رو تو برگه شماره 1 دفترچه اعزام فارغالتحصیل بزنم، یا انصرافی، ترک تحصیل و یا اخراجی؟ و تاریخ فراغت از تحصیل رو پر کنم یا تاریخ اخراج؟ اگه فارغ التحصیل بزنم مشکلی برام ایجاد میشه؟

و اینکه بنده 4 ماه فرجه دارم؟ (مثل مشمولین اخراجی و انصرافی) یا 6 ماه (مثل فارغ التحصیلان)؟

با سپاس.

کسی به بنده کمک نمیکنه؟

Milad4171
14-01-2012, 10:55

وقتی به شما فرجه میدن تا فلان روز یعنی شما تا اون روز باید درست تموم بشه!
اگه به هر دلیلی تموم نشد و شما انصراف ندید اتوماتیک مشمول میشید و چون درستون تموم نشده اخراج میشید .
معادل سازی میکنن و مدرک کاردانی بهتون میدن.
شما باید بزنین معادل کاردانی. تاریخ هم بزنین شهریور 90. البته باید برگه یافرم معادل سازی رو داشته باشید واسه ارسال!
بعد از اون هم طبق قانون 4 ماه وقت دارید و الا سه ماه سنوات غیبت شاملتون میشه.

sobhan5968
14-01-2012, 14:02
یعنی دوره ی آموزشی اگه خوب کار کنی امتیاز میدن بهت ؟
یاد گرفتن با امتیاز گرفتن که فرق میکنه ! :31: خب همه میان تیراندازی یاد میگیرن منظور شما اینه که از قبل بلد باشی ؟
من با تفنگ شکاری خبرم :27: AK47 هم یه بار از دبیرستان دستم گرفتم کاره سختی نیست فقط یکم بد قلقه . تیر پر کردنش ممکنه گیر کنه با زور باید توش جا کنی , لگدش هم از شکاری تک لول کمتره

دوستان میشه یه چیزایی رو روشن کنید , اجازه میدن بهمون ماشین ریش تراش ببریم ؟ لوازم شخصی دیگه چی ؟
دوره ی آموزشی ایش عملیات نظامی واقعی هم داره ؟ مثلا عینه کوماندوها اسلحه بدن دستمون عملیات انجام بدیم یکی اینجا ناشی باشه با تفنگ مارو بزنه شهید شیم :18: :31:
خشم شب و این حرفا هم داره ؟ :31::31::31:

دوست عزیز معلومه شما فیلم جنگی زیاد نگاه میکنی :32:

دوره اموزشی عملیاتی ترین کارش میدون تیره :34: ! البته تاکتیک و کوهنوردی و پیاده روی هم داره . اسلحه که صد در صد دستت میدن البته بدون تیر فقط بخاطر اینکه سر خری همراهت باشه و وزنش اذیتت کنه و گرنه هیچ خاصیت دیگه ای نداره:22:!!! البته اگه توفیق داشته باشی بعد بعضی جاها اخر کار نیرو جدا میکنن واسه دوره تکاوری که اگه علاقه داری میتونی بری . خشم شب چند مدتی هست که غیرقانونی هست و هیچ جا انجام نمیدن . البته امکان داره شب بیدارتون کنند و امار بگیرین ولی خشم شب نیست !

Sub007
14-01-2012, 14:21

تا کی وقت دارم دفترچه رو بفرستم؟ چند روز طول میکشه مدارکم در سیستم نظام وظیفه ثبت بشه؟

اول اینکه کی فارغ التحصیل شدین؟چون حداکثر ۶ماه بعد از فارغ التحصیلی باید مدارک ارسال بشه.
شما تا همون روزی که فرجت تموم بشه وقت برای ارسال داری.مدارک هم فکر کنم همون موقع که بری پلیس +۱۰ و کاراش رو انجام بدن ثبت میشه.

به نظر من اگه ۱۵ بهمن فرجت تموم میشه دیگه نزار مراجعت به پلیس +۱۰ از از ۱۰ بهمن دیرتر بشه.:20:

AmirSAMSUNG
14-01-2012, 15:26

حاجی هر جور هست برو دنبال نامه! وگرنه چه یه دقیقه چه 10 روز دیر اونا سنواتو میزنن!

تو درست 15 بهمنم ثبت کنی مشکلی نیست ولی حتما ثبتش کن. دفترچرو بگیر و مدارک آماده کن همشو نزار روز آخر که مطمئن باش نمیتونی همه کاراشو یه روزه انجام بدی.

:11:

urumchi
14-01-2012, 16:38
اول اینکه کی فارغ التحصیل شدین؟چون حداکثر ۶ماه بعد از فارغ التحصیلی باید مدارک ارسال بشه.
شما تا همون روزی که فرجت تموم بشه وقت برای ارسال داری.مدارک هم فکر کنم همون موقع که بری پلیس +۱۰ و کاراش رو انجام بدن ثبت میشه.

به نظر من اگه ۱۵ بهمن فرجت تموم میشه دیگه نزار مراجعت به پلیس +۱۰ از از ۱۰ بهمن دیرتر بشه.:20:

من گیر معرفی نامه به نظام وظیفه م که متاسفانه مسئول دبیرخانه دانشگاه بعلت ابتلا به گ ش ا د ی حاد مزمن :41: هنوز نامه رو تحویل اموردانشجویی نداده که منم برم بگیرم ازشون

حاجی هر جور هست برو دنبال نامه! وگرنه چه یه دقیقه چه 10 روز دیر اونا سنواتو میزنن!

تو درست 15 بهمنم ثبت کنی مشکلی نیست ولی حتما ثبتش کن. دفترچرو بگیر و مدارک آماده کن همشو نزار روز آخر که مطمئن باش نمیتونی همه کاراشو یه روزه انجام بدی.

بله متوجهم که اینا از خداشونه یکی مدارکش رو دیر ثبت کنه تا 3 ماه اضافه رو بزنن

خیلی ممنون به نکته بسیار بسیار خوبی اشاره کردی، پس تا معرفی نامه حاضر بشه منم برم سراغ تکمیل فرمها و واکس زدن و بقیه کارها و وقتی هم که معرفی نامه رو گرفتم بدون معطلی ثبت کنم

خیلی ممنون :11:

mmin
15-01-2012, 13:22
سلام
دوستان کسی میدونه با برگه سبز المثنی که پلیس + 10 میده(منظورم همون برگه ای هست که بعد از چند روز از ثبت دفترچه پلیس +10 میده)میشه پذیرش از سپاه گرفت؟کسی تجربه داشته؟ ممنون

Gamexland
15-01-2012, 15:14
دوستان یک سئوال داشتم
یکی از آشناهای ما فوق لیسانس از خارج از کشور داره و باید بیاد خدمت کنه و بمونه ایران.ولی مدرکش مورد تایید وزارت علوم نیست.دیپلم حساب میشه؟

my.lejend
15-01-2012, 18:05
سلام
بچه ها شنیدم میخوان سربازی رو بفروشن دوباره... درسته؟
کسی چیزی راجع بهش میدونه؟
اگر بفروشن سرباز هایی که غیبت دارن هم میتونن بخرن؟

farhad_persona
15-01-2012, 18:39
سلام
بچه ها شنیدم میخوان سربازی رو بفروشن دوباره... درسته؟
کسی چیزی راجع بهش میدونه؟
اگر بفروشن سرباز هایی که غیبت دارن هم میتونن بخرن؟

به هیچ وجه من الوجوه این اتفاق نمیفته

arian-sr599
15-01-2012, 18:41
همین چند روز پیش در مصاحبه ای سردار کمالی گفت فروش منتفی هست و با غایب ها برخورد میشه منتهی ۶ماه فرصت هست که اگر معرفی کنن اضافه بخشیده میشه

دوستان کسی هست که در طرح تعویض کارت معافیت قدیمی با هوشمند که الان برای۸۸و۸۹اجرا میشه کارتشو داده باشه برای تعویض؟
من دادم اما متاسفانه پلیس+۱۰ نام بیماری رو ماده اش را درست اما بندش رو غلط زد(پزشکی) چون گفت همین رو داره اما اشتباه گفته بود و ایراد از فرم کامپیوتری بود که جای بند و ماده نذاشته بود و اسم بیماری رو میخواست. حالا چی میشه؟! بر اساس سوابق تصحیح میشه یا روندش گیر می کنه و باید پیگیری کنم تا دوباره جریان بیفته یا معاینه مجدد و...؟ این رسیدی که میدن یک ماه اعتبار داره.من به فاصله چند روز بعدش کارت رو لازم دارم و اگر نباشه شغلم از دست میره
کلا دوستانی که رفتن واسه تعویض با هوشمند الطلاع رسانی کنند و نتیجه پیگیری هاشون که مثلا الان رفته صدور،صادر شده،تحویل پست و...

Pami
15-01-2012, 19:58
دوستان من بالاخره بعد 6 ماه تونستم یه 3 روز استحقاقی + 2 روز تشویقی بگیرم !!!
اینم از اولین مرخصی من تو یگان !

یه نصیحت و اون اینکه مرخصی هاتون رو مرتب بگیرید ، نزارید بمونه ممکنه سوخت بشه

امير موسر
15-01-2012, 20:03
نبود 9 ماه دیگه !؟ :دی

Pami
15-01-2012, 20:04
نبود 9 ماه دیگه !؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بیخیال !! از الان به نکشی افتادی ؟! : دی
بزار 6 ماه دیگه شروع کن !

asemuna
15-01-2012, 21:22
سلام دو تا سوال دارم

1- اینکه من در حال خدمتم لیسانسم و قانون داره عوض میشه و خدمت ممکنه 24 ماهه بشه
اگر من این وسط کنکور قبول شم و 2 سال برم ارشد بخونم و برگردم باید همون 17 ماهم رو خدمت کنم یا منم اون موقع باید 24 ماه خدمت کنم

2- ایا درجه ها رو بازم کاهش دادند . من 7 ماه پیش خدمتم شروع شد وبا لیسانس ستوان سومم ولی شنیدم بعضی ها با لسیانس استوار شدند ایا درسته ؟

ممنون از همه

Mostafa.yey
15-01-2012, 21:36
سلام دوستان
من در حال حاضر دانشجو هستم و مدرک کاردانی کامپیوتر هم دارم. آموزش تکمیلی سپاه ثبت نام کردم و الان هم دوره آموزشی شروع شده.
می خوام وقتی دوره آموزشی تمام شد انصراف بدم و برم خدمت با مدرک کاردانی.
1- من چندین سال سابقه بیماری تیرویید داشتم و الان هم چند سالی میشه که پیگیری نمی کنم ولی میدونم که دارم چون علائمش هست. قدم هست 179 و وزن من 53 کیلو هست. می تونم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم و احتمال اینکه معاف بشم هست یا نه؟
2-میتونم زمانی که دانشجو هستم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم؟
3- اگر پاسخ سوال دو منفی هست میشه مرخصی تحصیلی گرفت و واسه معافیت پزشکا اقدام کرد؟
4-بعد آموزش تکمیلی و دریافت کارت سبز و انصراف از دانشگاه باید چکار کنم تا سپاه بیفتم اونم تو شهر خودمون به علت شغلم. خیلی واسم مهمه که سپاه بیفتم و تو شهر خودم باشم.
ممنون

EngineeR EhsaN
15-01-2012, 22:29
کسی که دکتری تموم کرده میره سربازی؟ :31: اگه میره چند ماه؟ ارشد تموم کرده باشه چی؟

TWILIGHT-ROMANCES
15-01-2012, 23:09
درود
دوستان من متولد 70 و دیپلمه هستم و الان دانشجوی کارشناسی هستم. به دلیل مشکلاتی میخوام استعفا بدم و به خدمت برم.چند سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید :

1- با مدرک دیپلم اوضاع تو خدمت چجوریاست ؟به شانس و بستگی به جربزه ی خودم هم داره؟ کلا با دیپلم خیلی خیلی سخت میگذره یا نه؟ (دوستانی که تجربشم دارند کمک کنند ممنون میشم)

2- من تک فرزند هستم. چقدر امکانش هست در شهر خودم تهران و یا حومه ی اون خدمت کنم؟

3- الان تا اسفندماه اعزام بشم همون 18 ماه خدمت رو خواهم داشت؟

4-سپاه ؟ ارتش ؟ نیرو انتظامی ؟ کدوم به نظرتون بهتره ؟

لطفا هرجوریه جوابمو بدید
یه دنیا ممنون

Sub007
16-01-2012, 00:30
دوستان یه سوالی:
دفاتر پلیس +۱۰ میدونن چه تعدادی دیگه برای اعزام توی یه ماه خاص جا هست؟
من دیروز رفتم مدارک رو ارسال کنم بهم گفت چون هنوز ۱۲/۱ جای خالی داره هر کی بیاد اعزامش میفته ۱۲/۱.
ما این تعداد رو خودمون هم میتونیم از جایی بفهمیم؟
بعد این جای خالی که به من گفت برای سراسر کشور حساب میشه دیگه؟

Sub007
16-01-2012, 00:36
3- الان تا اسفندماه اعزام بشم همون 18 ماه خدمت رو خواهم داشت؟

4-سپاه ؟ ارتش ؟ نیرو انتظامی ؟ کدوم به نظرتون بهتره ؟

۲ صفحه قبل یکی از دوستان گفته که :

طبق قانون جدید خدمت از سال 92 ( اخر سال 92 ) میشه 24 ماه و دیگه هم تغییر نمیکنه ( یعنی دیگه به 18 ماه بر نمیگیرده )
پس هنوز هم همون ۱۸ ماه خدمت باید انجام بشه.

سپاه رو من از شنیدم که بهترین جا برای گذروندن دوره سربازی و نیروی انتظامی هم بدترین جاست.البته باز هم دوستانی که خودشون تجربه دارن یا اطلاعاتشون بیشتر از منه بهتر میتونن جواب بدن.

TWILIGHT-ROMANCES
16-01-2012, 01:25
۲ صفحه قبل یکی از دوستان گفته که :

پس هنوز هم همون ۱۸ ماه خدمت باید انجام بشه.

سپاه رو من از شنیدم که بهترین جا برای گذروندن دوره سربازی و نیروی انتظامی هم بدترین جاست.البته باز هم دوستانی که خودشون تجربه دارن یا اطلاعاتشون بیشتر از منه بهتر میتونن جواب بدن.
ممنون داداش
دوستان عزیز که مطلع هستید این 2 سوال من رو هم پاسخ بدید ممنون میشم :

1- با مدرک دیپلم اوضاع تو خدمت چجوریاست ؟به شانس و بستگی به جربزه ی خودم هم داره؟ کلا با دیپلم خیلی خیلی سخت میگذره یا نه؟ (دوستانی که تجربشم دارند کمک کنند ممنون میشم)

2- من تک فرزند هستم. چقدر امکانش هست در شهر خودم تهران و یا حومه ی اون خدمت کنم؟

pouya_2008_hh
16-01-2012, 01:51
ممنون داداش
دوستان عزیز که مطلع هستید این 2 سوال من رو هم پاسخ بدید ممنون میشم :

سلام
من به شخصه میگم با لیسانس خیلی اسونتره
ی فرق کوچیکش رو میگم تو یگانتون با فوق دیپلم موهاتون میتونه بلند باشه اما با دیپلم باید حتما ماشین شه
البته بازم ب جایی که خدمت میکنی بستگی داره
بازم نظر شخصی بندست اگه کامپیوتر تایپ کردنت خوب باشه یا رانندگی بلد باشی مخصوصا تو دیپلمه ها زود میگیرندت
حتی من رو نذاشتند واسه هنگ مرزی تقسیم شم و میخواستند ب عنوان تایپیست تو بازرسی نگرم دارند

در مورد تک فرزند بود شانسیه و پارتی بازی
من تک پسر بودم بچه اصفهان هستم افتادم مرزبانی زاهدان
موفق باشی

Gamexland
16-01-2012, 05:38
دوستان یک سئوال داشتم
یکی از آشناهای ما فوق لیسانس از خارج از کشور داره و باید بیاد خدمت کنه و بمونه ایران.ولی مدرکش مورد تایید وزارت علوم نیست.دیپلم حساب میشه؟

AMIR MOHAMMAD . M
16-01-2012, 11:43
سلام
من برج 11 اعزام میشم .
چند روز پیش یکی زنگ زد گفت فلان روز و فلان ساعت با یه خودکار و کارت ملی بیا فلان آدرس .
پرسیدم برای چی هست ، گفت مصاحبه .
قضیه چی هست ، کسی اطلاع داره یا تجربه ؟

amomasi
16-01-2012, 13:13
آیا برای کسی که کارت ایثارگری (6ماه)دارد فرزندش می تواند در شهر محل سکونت خدمت کند؟چگونه؟

pouya_2008_hh
16-01-2012, 13:52
آیا برای کسی که کارت ایثارگری (6ماه)دارد فرزندش می تواند در شهر محل سکونت خدمت کند؟چگونه؟

سلام فکر کنم بتونی سپاه پذیرش بگیری
منم پدرم ایثار گر بود اما نمیدونستم میشه باهاش کاری کرد فقط کسری هاشو گرفتم
برو امور جانبازان بپرس حتما

farhad_112006
16-01-2012, 14:36
سلام .خداییش من که خیلی راحت خدمت کردم دیپلم داشتم و پارتی هم نداشتم . بچه اصفهان هستم . افتادم سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران تو خیبان شریعتی . با سیروان خسروی همخدمتی بودم . تازه تمام کردم اما سیروان فکر کنم شش ماه دیگه هنوز داره . خیلی بیکار و علاف بودیم اونجا . ساعت شش بیداری بود تا ساعت 1 که نماز میخوندیم و ناهار میخوردیم دیگه لباس شخصی و در اختیار خود بودیم تا فردا ساعت 6 صبح . من چون قسمتم هییت رییسه بود کلا لباس شخصی بودم و موهام هم موهای بیرون و شخصی گری بود . کلا خیلی فاز داد . خدا کنه اونجا بیافتید. اگه تو آموزشی بهتون گفتند کسی میهخواد بره عقیدتی با سر برید که کلا تفرج گاهه. موفق باشید

Gamexland
16-01-2012, 18:33
یکی نیست جواب سئوال ما رو بده؟؟؟

arian-sr599
16-01-2012, 19:50
یکی نیست جواب سئوال ما رو بده؟؟؟

بنابر اصول، چون مدرک مورد تایید نیست مورد قبول نظام وظیفه هم نباید باسه.۹۹٪مطمئنم اما می تونید از تلفن گویا نظام وظیفه بپرسید

urumchi
16-01-2012, 20:46
مهم

من رفتم دفتر پلیس +10 یه لیست نشونم داد که اسم 20- 15 تا دکتر بود که باید برم پیش اونا تا معاینه م کنن

میخواستم بدونم هزینه ش چقدر میشه؟

و اینکه آیا واسه هر کدوم از بخش های بدن پیش یه دکتر مجزا باید برم؟ کلا روند معاینه چه جوریه؟

Mostafa.yey
16-01-2012, 23:08
سلام دوستان
من در حال حاضر دانشجو هستم و مدرک کاردانی کامپیوتر هم دارم. آموزش تکمیلی سپاه ثبت نام کردم و الان هم دوره آموزشی شروع شده.
1- من چندین سال سابقه بیماری تیرویید داشتم و الان هم چند سالی میشه که پیگیری نمی کنم ولی میدونم که دارم چون علائمش هست. قدم هست 179 و وزن من 53 کیلو هست. می تونم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم و احتمال اینکه معاف بشم هست یا نه؟
3- اگر پاسخ سوال دو منفی هست میشه مرخصی تحصیلی گرفت و واسه معافیت پزشکا اقدام کرد؟
4-بعد آموزش تکمیلی و دریافت کارت سبز و انصراف از دانشگاه باید چکار کنم تا سپاه بیفتم اونم تو شهر خودمون به علت شغلم. خیلی واسم مهمه که سپاه بیفتم و تو شهر خودم باشم.
ممنون
یه نفر به سوال من هم پاسخ بده.
دمتون گرم

AmirSAMSUNG
17-01-2012, 13:36
یه نفر به سوال من هم پاسخ بده.
دمتون گرم

باید بسیجی فعال داشته باشی و کارت سبز و اینا و پارتی!

mali.sh
17-01-2012, 15:28
سلام
من برج 11 اعزام میشم .
چند روز پیش یکی زنگ زد گفت فلان روز و فلان ساعت با یه خودکار و کارت ملی بیا فلان آدرس .
پرسیدم برای چی هست ، گفت مصاحبه .
قضیه چی هست ، کسی اطلاع داره یا تجربه ؟

برا امریه اقدام کردین؟
اگه امریه و یا پذیرش سپاه بخواین بشین مصاحبه داره. ادرس داده دیگه پس میدونی کجا کارت دارن.:5:

mali.sh
17-01-2012, 15:39
نوشته شده توسط Mostafa.yey
سلام دوستان
ممنون
سلام
ج سوال اول:معافیت لاغری و چاقی بیش ازحد ملغا شده.
ج سوال دوم: خیر درزمان تحصیل امکان دریافت معافیت پزشکی نیست ولی معافیت کفالت امکان پذیره.
ج سوال سوم: در صورت اخذ مرخصی حتما باید معافیت تحصیلی لغو بشه در این صورت امکان دریافت معافیت پزشکی هست.
ج سوال چهارم: شما بعد از انصراف و ارسال دفترچه و مشخص شدن تاریخ اعزام باید حداقل دو ماه قبلش به ناحیه سپاه شهرتون مراجعه کنید. توضیحات بیشتر تو این پست.

گرفتن پذیرش ازسپاه برای سربازی- مراحل و شرایط

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

AMIR MOHAMMAD . M
17-01-2012, 15:50
برا امریه اقدام کردین؟
اگه امریه و یا پذیرش سپاه بخواین بشین مصاحبه داره. ادرس داده دیگه پس میدونی کجا کارت دارن.:5:

نه .

فقط از سپاه پذیرش گرفته بودم ، اونم خودم این کارو نکرده بودم و قطعی نیست .

آدرس داده پادگان شهید نظران ، میدان سبلان نرسیده به چهار راه قصر . ماله سپاهه ؟
امروز رفتم پیداش کردم و فردا هم باید برم برا مصاحبه .
از دژبان پرسیدم گفت اگه قبولت کنن 5 ،6 ساعتی کار داری .
شما میدونی چه طوری هست چی میپرسن ؟
ظاهر هم باید عادی باشه ؟

Sub007
17-01-2012, 15:52
دوستان یه سوالی:
من دیروز رفتم مدارک رو ارسال کنم بهم گفت چون هنوز ۱۲/۱ جای خالی داره هر کی بیاد اعزامش میفته ۱۲/۱.

کسی جواب اینو میدونه؟:20:

EHSAN 2010
17-01-2012, 16:56
با عرض سلام خدمت تمام دوستان عزیز، از همه شما خواهش می کنم که به سوالاتم جواب بدین:
1. من 6 سال سابقه فعال بسیج و گواهی تکمیلی رو دارم. آیا این موضوع حقیقت داره که در صورت خدمت در ارتش و نیروی انتظامی 6 ماه کسر خدمت بسیج و در صورت خدمت در سپاه 4ماه کسر خدمت و 2 ماه کفایت از آموزش به فرد تعلق می گیره؟ قبلا که کفایت از آموزش از کسر خدمت جدا بود.
2. من کسر خدمت جبهه پدرم 9 ماه و 18 روزه که در سیستم نظام وظیفه ثبت شده، میشه کسر خدمت بسیج رو بعد از اومدن برگ سبز و نزدیکای روز اعزام بگیرم یا حتما باید موقع تحویل سایر مدارک به پلیس +10 تحویل بدم؟ آخه من میخوام پذیرش سپاه بگیرم و طبق شنیده ها در صورت داشتن کسری زیاد با پذیرش موافقت نمیشه؟
ممنون

mali.sh
17-01-2012, 18:52
نه .

فقط از سپاه پذیرش گرفته بودم ، اونم خودم این کارو نکرده بودم و قطعی نیست .

آدرس داده پادگان شهید نظران ، میدان سبلان نرسیده به چهار راه قصر . ماله سپاهه ؟
امروز رفتم پیداش کردم و فردا هم باید برم برا مصاحبه .
از دژبان پرسیدم گفت اگه قبولت کنن 5 ،6 ساعتی کار داری .
شما میدونی چه طوری هست چی میپرسن ؟
ظاهر هم باید عادی باشه ؟

بله پادگان شهیدنظران از سپاه هست.
ازشما یه ازمون عقیدتی میگیرن ویه کارنامه براتون صادرمیشه.(این امتحان شامل: احکام. ازنماز و روزه تا قرائت قران. شکیات نماز ومباحث نمازجماعت و جمعه و مسائل سیاسی اجتماعی و تائید صلاحیت اخلاقی والتزام عملی به اصول قانون اساسی و ولایت فقیه).
ج سوال آخر : پ ن پ ظاهرباید فشن باشه!!!:31:
طبق قانون سپاه پاسداران تراشیدن محاسن و یا کوتاه کردن کمتر از نمره 4 برای نیروهای وظیفه (سربازان) و پاسداران ممنوعه طبق قانون به این تخلف رسیدگی میشه. پس از اینکار هم خودداری کنید.
نکته : ذکرموارد بالا در حالت سختگیرانه هست و معمولا صرفا اشنایی به احکام عمومی و قرائت صحیح قران برای گزینش کفایت میکنه.

mali.sh
17-01-2012, 19:00
نوشته شده توسط Sub007
دوستان یه سوالی:
ج سوال اول: خیر اون عزیزی که گفته هنوز برج 12 تکمیل نشده از بابت تجربه فرمودن. و حرفشون فکر میکنم کاملا صحیح باشه.
ج سوال دوم : خیر
ج سوال سوم: چی بگم والا فکر نکنم به درد بخوره بدونین برای سراسر کشور حساب میشه یا نه.سوالی بهتری بپرس داداش:46:

mali.sh
17-01-2012, 19:09
با عرض سلام خدمت تمام دوستان عزیز، از همه شما خواهش می کنم که به سوالاتم جواب بدین:
1. من 6 سال سابقه فعال بسیج و گواهی تکمیلی رو دارم. آیا این موضوع حقیقت داره که در صورت خدمت در ارتش و نیروی انتظامی 6 ماه کسر خدمت بسیج و در صورت خدمت در سپاه 4ماه کسر خدمت و 2 ماه کفایت از آموزش به فرد تعلق می گیره؟ قبلا که کفایت از آموزش از کسر خدمت جدا بود.
2. من کسر خدمت جبهه پدرم 9 ماه و 18 روزه که در سیستم نظام وظیفه ثبت شده، میشه کسر خدمت بسیج رو بعد از اومدن برگ سبز و نزدیکای روز اعزام بگیرم یا حتما باید موقع تحویل سایر مدارک به پلیس +10 تحویل بدم؟ آخه من میخوام پذیرش سپاه بگیرم و طبق شنیده ها در صورت داشتن کسری زیاد با پذیرش موافقت نمیشه؟
ممنون

ج سوال اول:بله.حداکثر میزان کسری بسیج 6 ماه هست و درصورت پذیرش درسپاه میشه (دوره آموزش+4 ماه کسر از سنوات)و درارتش و نیروانتظامی(6ماه کسیری و باید حتما دوره آموزشی تشریف ببرین).
ج سوال دوم: میزان کسری شما ربطی پذیرش و یا عدم پذیرش در سپاه نداره.شما میتونین حتی درحین خدمت برای دریافت کسری چه بسیجی و چه جبه اقدامکنین.

AJamali64
17-01-2012, 20:06
سلام. بنده جمعه همین هفته فرجه 6 ماه بعد از فراغت تحصیلیم به اتمام میرسه و فقط 4 شنبه یا 5 شنبه فرصت دارم که مدارک اعزامم رو به پلیس 10+ تحویل بدم. مشکلم اینه که متاسفانه هنوز تو بانک سپه حساب باز نکردم و در نتیجه کارت عابرم چند روزی طول میکشه تا آماده بشه.. در این زمینه بنده بسیار نگران هستم.. اگر بجای شماره کارت عابر، شماره حساب معمولی سپه رو تو فرم شماره 1 درج کنم مشکلی ایجاد میشه؟ میشه پلیس 10+ رو در این مورد قانع کرد یا اینکه به دردسر افتادم؟ :cry:

urumchi
17-01-2012, 21:47
سلام. بنده جمعه همین هفته فرجه 6 ماه بعد از فراغت تحصیلیم به اتمام میرسه و فقط 4 شنبه یا 5 شنبه فرصت دارم که مدارک اعزامم رو به پلیس 10+ تحویل بدم. مشکلم اینه که متاسفانه هنوز تو بانک سپه حساب باز نکردم و در نتیجه کارت عابرم چند روزی طول میکشه تا آماده بشه.. در این زمینه بنده بسیار نگران هستم.. اگر بجای شماره کارت عابر، شماره حساب معمولی سپه رو تو فرم شماره 1 درج کنم مشکلی ایجاد میشه؟ میشه پلیس 10+ رو در این مورد قانع کرد یا اینکه به دردسر افتادم؟ :cry:

دوست عزیز یه بار دیگه زیر فرم شماره 1 رو بخونی می بینی که نوشته شماره حساب عابر بانک سپه یعنی فقط شماره حساب از شما میخوان که موقع افتتاح حساب بهتون میدن

از دفتر پلیس +10 به من گفتن: برو بانک سپه حساب باز کن، شماره حسابتو زیر فرم شماره 1 بنویس، برگه ی پرینت شده ای که بانک موقع افتتاح حساب میده بهت، اونم میاری موقع ارسال مدارک تحویل میدی

________

امروز رفتم برای معاینه، 7 تومن گرفتن ، بعد جناب آقای دکتر فقط فشارمو گرفت نوشت تو برگه ، مهر و امضاء کرد و تمام !!! 3 دقیقه هم طول نکشید.

mosafer63
17-01-2012, 21:56

لازم نیست که حتما کارتت صادر بشه.همون شماره حساب کافیه.شماره حساب رو توی فرم بنویس

mali.sh
17-01-2012, 22:44

تا 4-5 ماه پیش که فقط شماره حساب کافی بود و نیازی به شماره کارت نبود.

EHSAN 2010
18-01-2012, 07:36

سلام
مهم شماره حساب عابربانکه نه شماره کارت، شما یه حساب عابربانک تو بانک سپه بازکنید، شماره حسابتون تو فیش نوشته شده همون رو در دفترچه وارد کنید کافیه، البته قبل از شماره حساب باید یه صفر بذارید.

EHSAN 2010
18-01-2012, 14:43
مهم

من رفتم دفتر پلیس +10 یه لیست نشونم داد که اسم 20- 15 تا دکتر بود که باید برم پیش اونا تا معاینه م کنن

میخواستم بدونم هزینه ش چقدر میشه؟

و اینکه آیا واسه هر کدوم از بخش های بدن پیش یه دکتر مجزا باید برم؟ کلا روند معاینه چه جوریه؟
من از هزینه اش خیلی اطلاع ندارم ولی فکر کنم کمتر از 10 تومن باشه
نه، پیش هرکدوم از دکترا که بری تمام موارد رو بررسی و مهر می کنن، تازه خیلی از دکترا خودشون تزریق واکسن رو هم انجام میدن. موفق باشی

urumchi
19-01-2012, 10:47
امروز مدارکم رو در پلیس +10 ثبت کردم. کلا 40 تومن هزینه کردم

20 تومن افتتاح حساب و هزینه عابر کارت

7 تومن معاینه پزشکی

8 تومن به پلیس +10 دادم

5 تومن هم هزینه کپی و رفت و آمد از منزل تا بانک،مرکز بهداشت و ...

بهم گفتن 20 روز دیگه برگ سبز میاد در خونه، بنظر شما 20 روز زیاد نیست؟ من شنیده بودم یه هفته الی 10 روز طول میکشه

AmirSAMSUNG
19-01-2012, 11:09
امروز مدارکم رو در پلیس +10 ثبت کردم. کلا 40 تومن هزینه کردم

20 تومن افتتاح حساب و هزینه عابر کارت

7 تومن معاینه پزشکی

8 تومن به پلیس +10 دادم

5 تومن هم هزینه کپی و رفت و آمد از منزل تا بانک،مرکز بهداشت و ...

بهم گفتن 20 روز دیگه برگ سبز میاد در خونه، بنظر شما 20 روز زیاد نیست؟ من شنیده بودم یه هفته الی 10 روز طول میکشه

سلام همشهری.

حاجی این کدوم شعبه سپه بود 20 تومن گرفت :18:

کلا سربازی خیلی هزینه داره من تو آموزشی که اراک بودم چند بار رفتم اومدم دوروبر 150 تا 200 اینا خرج کردم:18:

میگن بیست روز ولی تقریبا 10 روز دیگه میاد.

خوشحالم زود کاراتو تموم کردی. امیدوارم خدمت رو هم رد کنی به سلامتی.

urumchi
19-01-2012, 11:41
سلام همشهری.

حاجی این کدوم شعبه سپه بود 20 تومن گرفت :18:

کلا سربازی خیلی هزینه داره من تو آموزشی که اراک بودم چند بار رفتم اومدم دوروبر 150 تا 200 اینا خرج کردم:18:

میگن بیست روز ولی تقریبا 10 روز دیگه میاد.

خوشحالم زود کاراتو تموم کردی. امیدوارم خدمت رو هم رد کنی به سلامتی.

امیر جان شعبه میدان مادر، قانونا 2300 تومن هزینه کارت هستش و حداقل 10 تومن باید موقع حساب تو حساب پول باشه ولی اون ...! 7700 تومن اضافی خوابوند تو حساب. کارتم که بیاد اون 7 تومنو میکشم. چون برگه رو نوشته بود و پرفراژ کرد دیگه بحث نکردم چون عجله هم داشتم تا زودتر برم دفتر پلیس+10

__
این دانشگاهها هم خودشون رو مسخره کردن

چهارشنبه 21 دی تسویه کردم، برگه تسویه رو بردم دبیرخانه میگم نامه معرفی به نظام وظیفه کی حاضر میشه؟ میگه: 1 شنبه هفته بعد شاید حاضر بشه چون فردا کلی کار دارم جمعه و شنبه هم که تعطیله!!! منم چیزی نگفتم اومدم اورمیه بعد 1 شنبه زنگ زدم بپرسم که نامه حاضره یا نه، مسئول اموردانشجویی میگه روز پنجشنبه 22 دی نامه ت حاضر شده چرا نموندی تبریز تا نامه ت رو بگیری؟؟؟

خیلی جالبه چه سرعت عمل داشته باشن چه خیلی کند کارهارو پیش ببرن در هر صورت این وسط ما متضرر میشیم !!!

الان خیلی احساس خوبی دارم که تونستم بدون اینکه غیبت بخورم مدارکم رو ثبت کنم چون آخرین روز برای تسویه دانشگاه 21 دی بود که منم تا ساعت 1 همون روز تونستم تسویه کامل کنم و گرنه از 22 دی که امتحانات شروع میشد تسویه نمی کردن تا 2 هفته. تا اون موقع فرجه م تموم میشد و 3 ماه اضاف رو میزدن برام

فقط یه سوال دیگه:

فرم شماره 1 که مشخصاتم رو نوشتم توش مسئول نظام وظیفه پلیس +10 گفت لازم نیست عکس داشته باشه !!!

میگم فردا مشکلی پیش نیاد؟ شما عکس به فرم شماره 1 زدید؟

AMIR MOHAMMAD . M
19-01-2012, 11:51
آقا این مسئله رو روشن کنید که شمایی که رفتین خدمت یا در حال خدمتین این ریش وامونده رو با چی میتراشیدین ؟

در مورد عینک هم من عینکم تقریبا ظریف هست . حالا امکان اسیب دیدنش وجود داره یا نه .
اگه داره برم یه عینک دیگه بگیرم یا همین باشه ؟

با تشکر فراوان

nader2
19-01-2012, 12:36
اگه دفترچرو واسه معافيت كفالت بفرستيم چند روزه جوابش مياد؟

AmirSAMSUNG
19-01-2012, 12:46
امیر جان شعبه میدان مادر، قانونا 2300 تومن هزینه کارت هستش و حداقل 10 تومن باید موقع حساب تو حساب پول باشه ولی اون ...! 7700 تومن اضافی خوابوند تو حساب. کارتم که بیاد اون 7 تومنو میکشم. چون برگه رو نوشته بود و پرفراژ کرد دیگه بحث نکردم چون عجله هم داشتم تا زودتر برم دفتر پلیس+10

__
این دانشگاهها هم خودشون رو مسخره کردن

چهارشنبه 21 دی تسویه کردم، برگه تسویه رو بردم دبیرخانه میگم نامه معرفی به نظام وظیفه کی حاضر میشه؟ میگه: 1 شنبه هفته بعد شاید حاضر بشه چون فردا کلی کار دارم جمعه و شنبه هم که تعطیله!!! منم چیزی نگفتم اومدم اورمیه بعد 1 شنبه زنگ زدم بپرسم که نامه حاضره یا نه، مسئول اموردانشجویی میگه روز پنجشنبه 22 دی نامه ت حاضر شده چرا نموندی تبریز تا نامه ت رو بگیری؟؟؟

خیلی جالبه چه سرعت عمل داشته باشن چه خیلی کند کارهارو پیش ببرن در هر صورت این وسط ما متضرر میشیم !!!

الان خیلی احساس خوبی دارم که تونستم بدون اینکه غیبت بخورم مدارکم رو ثبت کنم چون آخرین روز برای تسویه دانشگاه 21 دی بود که منم تا ساعت 1 همون روز تونستم تسویه کامل کنم و گرنه از 22 دی که امتحانات شروع میشد تسویه نمی کردن تا 2 هفته. تا اون موقع فرجه م تموم میشد و 3 ماه اضاف رو میزدن برام

فقط یه سوال دیگه:

فرم شماره 1 که مشخصاتم رو نوشتم توش مسئول نظام وظیفه پلیس +10 گفت لازم نیست عکس داشته باشه !!!

میگم فردا مشکلی پیش نیاد؟ شما عکس به فرم شماره 1 زدید؟

واقعا خوب شد که نامت سریع آماده شد و تسویه کردی. هم غیبت نخوردی همم که اگه ارشد قبول شی خیلی راحت ترحیص میشی و میری سر درست.

نه منم نزدم. ولی یه عکس پیشت باشه که برای اسکن کردن میخواد موقع ثبت مدارک.

بعد ثبت مدارک یعنی دو سه روز دیگه هم بری پلیس + 10 بهت میگن اعزامت کی شده!

آقا این مسئله رو روشن کنید که شمایی که رفتین خدمت یا در حال خدمتین این ریش وامونده رو با چی میتراشیدین ؟

در مورد عینک هم من عینکم تقریبا ظریف هست . حالا امکان اسیب دیدنش وجود داره یا نه .
اگه داره برم یه عینک دیگه بگیرم یا همین باشه ؟

با تشکر فراوان

حداقل دو حداکثر 4 با صفرم بزنی مشکلی نیست ولی اصلا تیغ نزن تا تابلو نشی!
سعی کن مواظبش باشی. قرار نیست کار خاصی بکنی فقط تو دویدن ها و میدون تیر اینا شاید مشکل پیش بیاد.

اگه دفترچرو واسه معافيت كفالت بفرستيم چند روزه جوابش مياد؟

وقتی مدارکو ثبت کردی. پلیس + 10 میگه فلان روز برو نظام وظیفه برای تشکیل پرونده.

AMIR MOHAMMAD . M
19-01-2012, 13:07
حداقل دو حداکثر 4 با صفرم بزنی مشکلی نیست ولی اصلا تیغ نزن تا تابلو نشی!
سعی کن مواظبش باشی. قرار نیست کار خاصی بکنی فقط تو دویدن ها و میدون تیر اینا شاید مشکل پیش بیاد.

بابا من همین طوریش هم ریش کوتاه میزارم ( اسپرت ) منظوریم اینه که با چی بزنیم ؟
میشه ماشین اصلاح رو برد تو پادگان ؟
اگه میشه چه ماشینی رو میشه برد تو پادگان ؟
یا تو خوده پادگان آرایشگاه هست که ریش رو بزنه ؟

arian-sr599
19-01-2012, 13:28
بابا من همین طوریش هم ریش کوتاه میزارم ( اسپرت ) منظوریم اینه که با چی بزنیم ؟
میشه ماشین اصلاح رو برد تو پادگان ؟
اگه میشه چه ماشینی رو میشه برد تو پادگان ؟
یا تو خوده پادگان آرایشگاه هست که ریش رو بزنه ؟

من لیسانس و ن.ا بودم. تو آموزشی اگر با ماشین از ته میزدنی تنبیه داشتی.یکی از بچه ها رو بعد از مرخصی بخاطر از ته زدن با ماشین راه ندادن و اضافه خدمت خورد!ما که چالوس بودیم. حمام تعطیل! آرایشگاه هم فقط واسه زدن موی سر هست.تقریبا هر۱۰روز تا۲هفته باید با۴بزنی مو رو.ما کل ماه رمضان بودیم آموزشی و افطار تقریباً هیچ بود! و تمرین ها هم تعطیل (سبک) نشد. بهداری هم قرصاش ۲سال از تاریخ انقضاش گذشته بود! و کلا همه ی گروهان کل ۲ماه رو سرما خورده بودیم! فقط۳باری که تو آموزش اومدم خونه رفتم حمام و ریش کوتاه کردم. درضمن بوفه هم نداشتیم عملا!
بدترین جا واسه خدمت ن.ا هست.بعد تقسیم که افتضاحه! لیسانس متاهل بودم اما نمیذاشتن بری خونه!بقیه اش بماند!

pourya.3232
19-01-2012, 13:53
ایول بابا دم بسیجیا گرم !!! یکی از اون طرف میره نیرو انتظامی خودش رو دو نیم میکنه به قول یکی از دوستان آخرین روز خدمت کشته میشه یکی میره سپاه اموزشی هم که نداره چند ماه فقط بخور و بخواب

من ترجیح میدم برم ارتش حتی اگه سخت ترم باشه حداقلش چند تا فرمانده ی درست حسابی بالا سرمون باشن

LIMITED2
19-01-2012, 18:23
سلام دوستان
من حدود 1 هفته پیش مدارکم رو فرستاده بودم امروز برگه سبز اومد اعزامی 1 اسفند! البته من خودم در قسمت تاریخ پیشنهادی زده بودم 1/12/90 نمیدونم تاثیر داشت یا نه. ارگان رو هم زده بودم ارتش. با این تعریفایی که بچه ها میکنن امیدوارم نیروی انتظامی نیفتم.:18:
الان خیلی زود اعزام میکنن من یکی از دوستام مثل من اخر بهمن کنکور ارشد داشت رو حساب خودش مدارک رو جوری داده بود که 1 اسفند بیفته ولی بیچاره 1 دی اعزام شد!:13:
الان اینطوری 15 روز عید از اموزشی کم میشه و مرخصی دارم؟ در این صورت دیگه میان دوره همون تعطیلات عید میشه دیگه؟

امير موسر
19-01-2012, 18:35
سلام دوستان
من حدود 1 هفته پیش مدارکم رو فرستاده بودم امروز برگه سبز اومد اعزامی 1 اسفند! البته من خودم در قسمت تاریخ پیشنهادی زده بودم 1/11/90 نمیدونم تاثیر داشت یا نه. ارگان رو هم زده بودم ارتش. با این تعریفایی که بچه ها میکنن امیدوارم نیروی انتظامی نیفتم.:18:
الان خیلی زود اعزام میکنن من یکی از دوستام مثل من اخر بهمن کنکور ارشد داشت رو حساب خودش مدارک رو جوری داده بود که 1 اسفند بیفته ولی بیچاره 1 دی اعزام شد!:13:
الان اینطوری 15 روز عید از اموزشی کم میشه و مرخصی دارم؟ در این صورت دیگه میان دوره همون تعطیلات عید میشه دیگه؟

1.11 که اعزام نداریم !

Pami
19-01-2012, 18:41
1.11 که اعزام نداریم !

منظورش شاید 1 اسفنده ، دوره طلایی دیگه !

arian-sr599
19-01-2012, 18:43
ایول بابا دم بسیجیا گرم !!! یکی از اون طرف میره نیرو انتظامی خودش رو دو نیم میکنه به قول یکی از دوستان آخرین روز خدمت کشته میشه یکی میره سپاه اموزشی هم که نداره چند ماه فقط بخور و بخواب

من ترجیح میدم برم ارتش حتی اگه سخت ترم باشه حداقلش چند تا فرمانده ی درست حسابی بالا سرمون باشن

تازه وقتی وارد یگان شدیم بعد از آموزشی،گفتن موهاتون۴باشه!گفتیم ما افسریم!گفتن نباید شونه بشه!
بله ارتش سلسله مراتب و پرستیژ داره اما تو ن.ا یه سرباز ممکنه جای توپ باشه اما ستوان۲و بدترین جا! منم دلم میخواست ارتش باشم.اولشم رفتیم ارتش ۰۱ تهران! گفتن هر روز تو آموزشی ساعت۴خونه!!!! ولی یهو گفتن نمی خوایم و از پادگان بیرونمون کردند!! ما مازاد بودیم و یکسال بعد از لیسانس اعزام شدیم!و وقتی مازاد هستید میرید ن.ا و بازهم چون مازادید بعد از آموزشی بدترین جاهای همون ن.ا تقسیم میشی! اصلا هم به رشته تحصیلی و هیکل و درجت کار ندارن!! هم رشته من در ارتش بازپرس دادسرای ارتش شد! من... فکر کنم سپاه بهترین هست و ارتش اگرچه آموزشیش سخته اما نظم و حساب داره و لیسانسه ها فقط ۰۱ میوفتن تو ارتش
به تاریخ و یگان پیشنهادی هیچ کاری ندارن! شرایط (تعداد نیرو و...) معلوم میکنه کی و کجا اعزام شید.
در مورد بانک سپه هم ما کارت باز کردیم ولی حقوق ما قوامین بود و البته ۴و۵ماه اول ندادن و از ماه۵ یهو ریختن!

absa2004
19-01-2012, 19:12
سرعتشم 128 باشه از سرمونم زیاده. البته 256 باشه که عالی میشه ولی بعید میدونم با این شرایط وجود داشته باشه.

pourya.3232
19-01-2012, 19:12
منظورش شاید 1 اسفنده ، دوره طلایی دیگه !

آقا مگه سربازی نبودی چقد مرخصی میگیری ! :27:

تازه وقتی وارد یگان شدیم بعد از آموزشی،گفتن موهاتون۴باشه!گفتیم ما افسریم!گفتن نباید شونه بشه!
اولش فرستادن خدمات که یکی از کاراش شستن دستشویی یگان بود!! وقتی اعتراض کردیم که افسریم گفتن اینجا همه به مردم خدمت می کنن و درجه نداره!
بله ارتش سلسله مراتب و پرستیژ داره اما تو ن.ا یه سرباز ممکنه بزنه تو گوش ستوان دوم وظیفه و کسی هم از باب درجه کاریش نداره!یه سرباز ممکنه جای توپ باشه اما ستوان۲و بدترین جا! منم دلم میخواست ارتش باشم.اولشم رفتیم ارتش ۰۱ تهران! گفتن هر روز تو آموزشی ساعت۴خونه!!!! ولی یهو گفتن نمی خوایم و از پادگان بیرونمون کردند!! ما مازاد بودیم و یکسال بعد از لیسانس اعزام شدیم!و وقتی مازاد هستید میرید نیرو انتظامی و بازهم چون مازادید بعد از آموزشی بدترین جاهای همون ن.ا تقسیم میشی! اصلا هم به رشته تحصیلی و هیکل و درجت کار ندارن!! هم رشته من در ارتش بازپرس دادسرای ارتش شد! من... حتی جایی که ما۵تا ستوان۲ رو فرستادن تا حالا افسر وظیفه نداشت!!فکر کنم سپاه بهترین هست و ارتش اگرچه آموزشیش سخته اما نظم و حساب داره و لیسانسه ها فقط ۰۱ میوفتن تو ارتش
به تاریخ و یگان پیشنهادی هیچ کاری ندارن! شرایط (تعداد نیرو و...) معلوم میکنه کی و کجا اعزام شید.
در مورد بانک سپه هم ما کارت باز کردیم ولی حقوق ما قوامین بود و البته ۴و۵ماه اول ندادن و از ماه۵ یهو ریختن!

چی بگم والا مثه تقلب تو روز روشن میمونه :41:
برادران بسیجی خونشون از ما رنگی تره

Pami
19-01-2012, 19:31
آقا مگه سربازی نبودی چقد مرخصی میگیری ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من اولین مرخصی ام تو یگان بود بعد 7 ماه ، 5 روز رفتم مرخصی یعنی تا جمعه !
حسابی به مرخصی نیاز داشتم تا یه ریکاوری کنم :دی

امير موسر
19-01-2012, 21:19
ارتش اگرچه آموزشیش سخته اما نظم و حساب داره

کدوم نظم و حساب !؟

dvd2010
19-01-2012, 21:27
ارتش مجموعه منظم از بی نظمیهاست اینو مطمئن باشید.والسلام

Milad4171
19-01-2012, 21:33
راستش ارتش شاید به نظر خیلی ها نامنظم باشه ولی قانونمند تره!
من بعد از تمام سختی هایی که بعد ز 13 ماه خدمت در ارتش گذروندم حاظر نیستم که اگه فرصتش رو داشتم که تو سپاه خدمت کنم ، برم تو سپاه خدمت کنم!
شاید خیلی خنده دار باشه. ولی به نظر من ارتش یه جورایی بند و قانون و تبصره هاش بیشتر مختص ملت هست نه دولت.البته موارد حفاظتی مربوط به ارتش وجود داره ولی ارتش چیزی واسه پنهان کردن نداره.اگر هم چیزی هست مربوط میشه به زیر مجموعه های این نیرو.

absa2004
19-01-2012, 23:40

m.h.f
20-01-2012, 08:13
حدود 43 روز از آموزشی ام گذشته. شهید باهنر ناجا کرمان دارم خدمت میکنم. بد نیست. اوایل خیلی سخت بود ولی الان بهتر شده. میان دوره بهم دادند و امروز بعد از ظهر باید برگردم اونجا. شنبه صبح اردوگاه داریم. اردوگاه رو بریم و بیایم دیگه چیز خاصی نمی مونه و تمومه. دعا کنید به خوبی و خوشی این 17، 18 روز هم بگذره.
یا علی

EHSAN 2010
20-01-2012, 10:14
به عرض سلام خدمت دوستان عزیز
یه سئوال چند روزه که ذهن منو درگیر کرده، اگه من الان 6 ماه کسر خدمت بسیج رو بگیرم و ثبت کنم، با توجه به اینکه حداکثر میزان کسر خدمت بسیج 6 ماه شده اگه خدمتم سپاه بیفته و بخوام کفایت از آموزش بگیرم چطور با من رفتار میشه؟ 2 ماه از 6 ماه کسر خدمت کم می کنن یا جداگانه محاسبه می کنن؟ اصلا شدنی هست؟

piishii
20-01-2012, 10:24
به عرض سلام خدمت دوستان عزیز
یه سئوال چند روزه که ذهن منو درگیر کرده، اگه من الان 6 ماه کسر خدمت بسیج رو بگیرم و ثبت کنم، با توجه به اینکه حداکثر میزان کسر خدمت بسیج 6 ماه شده اگه خدمتم سپاه بیفته و بخوام کفایت از آموزش بگیرم چطور با من رفتار میشه؟ 2 ماه از 6 ماه کسر خدمت کم می کنن یا جداگانه محاسبه می کنن؟ اصلا شدنی هست؟
سلام
اصلا 2 ماه کفایت آموزشی جزو کسری حساب نمیشه یعنی جزو اون مقدار کسری که شما میتونی حداکثر بگیری حساب نمیشه به عبارت دیگه کسری ها شما چیزی جدا از کفایت است و شما اگه کفایت آموزش رو داشته باشی 2 ماه از خدمتت انگار رفته حالا کسری هرچقدر میخوای داشته باشی یا چقدر میتونی کسری بگیری اون حسابش جداست

pourya.3232
20-01-2012, 12:16
کفایت چیه منظور شما کفالته ؟

piishii
20-01-2012, 12:32
کفایت چیه منظور شما کفالته ؟
سلام
شما دوره های 45 روز سپاه ( بسیج اینا ) رو سپری کنی دو ماه آموزشی رو نخواهی داشت
دوره 45 روزه چی بگم....
کسی تصور نکنه کار شاقی میکنند ! کوچکترین کاری نمی کنند ولی در عوض 2 ماه سخت آموزشی رو چی ؟ نمیرند و دو ماه جلو هستند

EHSAN 2010
20-01-2012, 14:10
سلام
اصلا 2 ماه کفایت آموزشی جزو کسری حساب نمیشه یعنی جزو اون مقدار کسری که شما میتونی حداکثر بگیری حساب نمیشه به عبارت دیگه کسری ها شما چیزی جدا از کفایت است و شما اگه کفایت آموزش رو داشته باشی 2 ماه از خدمتت انگار رفته حالا کسری هرچقدر میخوای داشته باشی یا چقدر میتونی کسری بگیری اون حسابش جداست

تا پارسال همین طور بود که شما می گین یعنی 9 ماه کسر خدمت و 2 ماه کفایت از آموزش، ولی چند روز پیش از یه سرباز سپاه پرسیدم، می گفت چون حداکثر کسر خدمت شده 6 ماه، در صورت بهره مندی از کفایت آموزش بهت 4 ماه کسری تعلق میگیره، از نظام وظیفه هم پرسیدم گفتن ما اطلاعی نداریم به سپاه مربوط میشه.
واقعا گیج شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pourya.3232
20-01-2012, 18:08
یعنی علاوه بر کسر 2 ماه خدمت آموزشی بازم کسر خدمت میگیرند ؟ کلا چقدر خدمت میکنند ؟

hamid_diablo
20-01-2012, 20:29
سلام دوستان

من میخوام از دانشگاه پیام نورانصراف بدم.معافیت تحصیلی دارم.میتونم تو کنکور سراسری و یا آزاد کاردانی به کارشناسی شرکت کنم؟

در ضمن پدرم سابقه جبهه دارهو شنیدم حداکثر 9 مماه کثری میدن.درسته؟قبلا بیشتر بود.تو قانون جدید تغییری نکرده؟

mali.sh
20-01-2012, 20:30
تا پارسال همین طور بود که شما می گین یعنی 9 ماه کسر خدمت و 2 ماه کفایت از آموزش، ولی چند روز پیش از یه سرباز سپاه پرسیدم، می گفت چون حداکثر کسر خدمت شده 6 ماه، در صورت بهره مندی از کفایت آموزش بهت 4 ماه کسری تعلق میگیره، از نظام وظیفه هم پرسیدم گفتن ما اطلاعی نداریم به سپاه مربوط میشه.
واقعا گیج شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

منم سرباز سپاه هستم . مسئله
حداکثر کسر خدمت شده 6 ماه، در صورت بهره مندی از کفایت آموزش بهت 4 ماه کسری تعلق میگیره، درسته. و کاملا تائید میشه.

pourya.3232

یعنی علاوه بر کسر 2 ماه خدمت آموزشی بازم کسر خدمت میگیرند ؟ کلا چقدر خدمت میکنند ؟ بله. به حداکثر 4 ماه دیگه هم بغییر از حذف دوره آموزشی ازخدمت کسر میشه. یعنی یکی که 18 ماه خدمت داره. 12 ماه کلا خدمتش میشه.
هرکسی میتونه به عضویت بسیج در بیاد و ازاین مزایا استفاده کنه. این کسر خدمت فقط شامل سرباز سپاه نیست و هر سربازی(ارتش ونیروی انتظامی و وزارت دفاع) از6 ماه کسر خدمت بسیج استفاده کنه.

خودم بشخصه ازاینکه در سپاه خدمت میکنم خیلی راضیم. چون از 7 تا 2 خدمت میکنم و فاصله اون ازخونمون 7 دقیقه پیاده روی داره. دوره آموزشی نرفتم و جام هم بسیار راحته ... البته ای کاش همه جوونا میتونستن اینطوری خدمت کنن چون همه پسرا گل ایرانی لیاقت احترام و آسایش رو دارن....

mali.sh
20-01-2012, 20:40
سلام دوستان

من میخوام از دانشگاه پیام نورانصراف بدم.معافیت تحصیلی دارم.میتونم تو کنکور سراسری و یا آزاد کاردانی به کارشناسی شرکت کنم؟

در ضمن پدرم سابقه جبهه دارهو شنیدم حداکثر 9 مماه کثری میدن.درسته؟قبلا بیشتر بود.تو قانون جدید تغییری نکرده؟

در ضورت انصراف از دانشگاه شما نمتونین مجددا از معافیت تحصیلی استفاده کنید و در صورت پذیرش در هر دانشگاه دیگه امکان ثبت نام ندارید. ولی با توجه به قوانین و شرایط شما امکان تغییر رشته برای شما وجود داره به این صورت که معافیت تحصیلی شما بدون لغو منتقل میشه.

کسری خدمت فرزندان رزمندگان و ایثارگران هم مدتی هست کاهش یافته البته این تغییرحدود 5 -6 ماه پیش رخ داده و جدیدا تغییر ایجاد نشده.
اگه بتونم و خدا عمربده طی این هفته بخشنامه ها و قوانین کسری خدمت رو تو همین تاپیک قرارمیدم تا دوستان به صورت درست آگاه بشن.

absa2004
20-01-2012, 20:50
تشکرررررررررررررررررررررر ررر :20:

matin_vv
20-01-2012, 20:52
یکی جواب بده !

تک پسری چه قدر تو تقسیم بعده آموزشی تاثیر داره ؟؟

من الان تو ارتش دارم اموزش می بینم

یکی بگه ارزش داره برم دنبالش یا نه ؟

هیچ تاثیری نداره.
تنها چیزی که تاثیر داره پارتیه و پدر نظامی و متاهل بودن، به ترتیب!

imanpod
20-01-2012, 21:14
یکی جواب بده !

هیچ تاثیری نداره.
تنها چیزی که تاثیر داره پارتیه و پدر نظامی و متاهل بودن، به ترتیب!

اینهایی که این دوستمون گفت یعنی پارتی و پدر نظامی تضمین کننده است ولی بعد از اینها متاهل ، تک پسر و پدر فوتی و کثیرالاولاد (فکر کنم بالای 4 تا بچه) و شانس هم تاثیر داره و اگه جای خالی داشته باشن تو استان خودت خدمت میکنی .
آره . به نظر من ارزش داره . چیز خاصی نمیخواد . فقط کپی مدارک رو میخوان . من تو نیرو انتظامی که دیدم خیلی تاثیر داره . ولی ارتش چون ظرفیت پادگانهاش محدوده تاثیرش کمتره .

mali.sh
20-01-2012, 21:15
یکی جواب بده !

سلام عباس خوبی؟
یک ماه خدمتی شدی دیگه؟؟
اگه میخوای حتما تو شهر خودت باشی تک پسربودن اصلا شرط نیست برای تو شهرخودت خدمت کردن. باید بگی نانآور خانواده هستی البته فقط با گفتن این حرف تو رو نمیندازن تو شهرت اینکار باید قبل تقسیم انجام بشه چون اگه فرستادنت جایی سخت جابه جا میکنن. پس باید پیگیر بشی حتی شاید بگن برو استشهادبیارکه نانآورخانوداه ای ولی هر قد سختباشه به نظرم ارزش داره پس حتما ازالان پیگیر باش.

AmirSAMSUNG
20-01-2012, 22:29
یکی جواب بده !

من آموزشی مالک اشتر اراک بودم.

با ارائه مدارک تک فرزندی افتادم استان خودم. تاثیرش میشه گفت 50-50 هست.

Sub007
21-01-2012, 17:38
دوستان من ۴شنبه مدارک رو ثبت کردم و احتمال خیلی زیاد ۱۲/۱ اعزامم باشه.آخر بهمن هم کنکور ارشد دارم.حالا بین دو راهی موندم:

۱-تا ۹ بهمن میتونم برای امریه از طریق آموزش پرورش(سرباز معلم) اقدام کنم.اما اگه برای امریه برم باید تا تیر ماه صبر کنم تا دوره آموزشی شروع بشه.بعد هم که طبق قوائد و ضوابط آموزش پرورش باید خدمت رو تموم کنم.حالا این وسط اگه من ارشد قبول بشم اول مهر هم باید برم سر کلاسهای ارشد و بعد از اتمام درسم هم دیگه نمیتونم امریه جایی رو بگیرم.

۲-راه دوم هم این هست که همینطوری معمولی خدمت سربازی رو شروع و بعد هم تموم کنم.که اگه ۱۲/۱اعزامم باشه ۴ ماه جلو میفتم.

هر دو راه مزایا و معایب خودش رو داره برای همین موندم چیکار کنم.حالا به نظرتون کدوم راه رو انتخاب کنم؟

hamid_diablo
21-01-2012, 18:33
بچه ها یه سئوال

اگه من 100 واحد پاس کنم و 6 سال معافیت تحصیلیم تموم بشه و یا اینکه خودم انصرلف بدم.میتونم بعد از رفتن خدمت ادامشو بخونم یعنی 40 واحد باقی مونده رو?

یعنی با سربازی رفتن امکان داره 100 واحدم بی ارزش بشه و دوباره باید از اول بخونم؟

LIMITED2
21-01-2012, 18:40
@Sub007 :منم وضعیتم مثل شماس یا این تفاوت که برگه سبز من اومده! والا برای امریه اموزش و پرورش که تعهد خدمت 2 ساله (خدمتش کامله 24 ماه) میگیره یعنی اگه اونو امضا کنی ارشد قبول شی نمیزارن بری! جاهای دیگه هم بعضی هارو که دیده بودم همه ی تعهد میگرفتن. کلا این وضعیت بد وضعیتیه! (برای امریه)
به نظر من هرچی زودتر برو. تا بعد ارشد خدا بزرگه شاید اون موقع بتونی برا امریته اقدام کنی. این که میگن نمیشه فک میکنم برای اینه که برای امریه باید یک مدت کامل در خدمتشون باشی نه اینکه بینش ول کنی بری. حالا اگه فقط اموزشی رو بری بعد ارشد احتمالا بتونی برای امریه اقدام کنی و دلتم نسوزه که چرا خدمت اضافه باید بکنی. حالا باز دقیق نمیدونم میشه یا نه.(حساب کتاب نداره) رو این حساب خودم انتخاب کردم برم خلااااااااااااااااااااااا اااااااااص
فقط امیدوارم ناجا نیفتم!!:13:

Pami
21-01-2012, 18:41
یکی جواب بده !

شرایطی که بیشترین تاثیر رو تو تقسیمات داره ، 1-پدر نظامی 2- متاهل
ما تو آجودانی هستیم ، خیلی ها تک پسر هستن ولی شهر خودشون نمیفتن

البته بالاتر از همه اینها بند پ هست
تو ارتش هم به پایینتر از امیر رو نندازین ، ارزش نداره

{sahand}
21-01-2012, 20:28
1 بهمن شد و معافیت کفالت پدر بالای 59 سال هنوز پابرجاست.
این دو هفته ی باقیمونده تا تاریخ تولد پدرم (14 بهمن) رو باید با سلامو صلوات بگذرونم.
خب یکی از دوستان لطف می کنه بگه از کی باید اقدام کنم؟ یعنی مدارکو از کی می تونم ارسال کنم؟ باید از پلیس +10 بپرسم؟

HITB0Y
21-01-2012, 23:44
شرایطی که بیشترین تاثیر رو تو تقسیمات داره ، 1-پدر نظامی 2- متاهل
ما تو آجودانی هستیم ، خیلی ها تک پسر هستن ولی شهر خودشون نمیفتن

البته بالاتر از همه اینها بند پ هست
تو ارتش هم به پایینتر از امیر رو نندازین ، ارزش نداره
صد در صد تایید میشه!!!
البته سرهنگی که بٌرِشِش زیاد باشه هم میتونه کارتونو راه بندازه!

AmirSAMSUNG
22-01-2012, 00:53
1 بهمن شد و معافیت کفالت پدر بالای 59 سال هنوز پابرجاست.
این دو هفته ی باقیمونده تا تاریخ تولد پدرم (14 بهمن) رو باید با سلامو صلوات بگذرونم.
خب یکی از دوستان لطف می کنه بگه از کی باید اقدام کنم؟ یعنی مدارکو از کی می تونم ارسال کنم؟ باید از پلیس +10 بپرسم؟

سهند جان یه هفته مونده پدرت بره 60 مدارکو ثبت کن.

jacklondon110
22-01-2012, 16:27
آقا من مادر و پدرم طلاق دارن میگیرن متاسفانه...توی این وسط من دارم دوران خدمت رو میگذرونم و 5 ماه رو گذروندم و مونده 12 ماه...یه برادر 19 ساله هم دارم...برادرم با پدرم زندگی میکنه...من میتونم از کفالت مادرم استفاده کنم؟

rahashad1
22-01-2012, 19:28
سلام من پادگان آیت الله خاتمی یزد خدمت می کنم (دوران آموزشی) از دوستان اگر کسی سوالی در مورد این پادگان داشت در خدمتم
پیغام خصوصی هم بگذارید راحتترم

hamid_diablo
22-01-2012, 20:11
اگه من 100 واحد پاس کنم و 6 سال معافیت تحصیلیم تموم بشه و یا اینکه خودم انصرلف بدم.میتونم بعد از رفتن خدمت ادامشو بخونم یعنی 40 واحد باقی مونده رو?

یعنی با سربازی رفتن امکان داره 100 واحدم بی ارزش بشه و دوباره باید از اول بخونم؟

بچه ها کسی اطلاعاتی درباره این موضوع نداره؟

omidbooter
22-01-2012, 20:21

اواز دهل شندین از دور خوش است
ارتش هم سختره از همه جا هم بی قانون تر شاید یکی دو تا قانون خوب داشته باشه اجرا بشه اما بقیش هم الکیه هم در عمل اجرا نمیشه

سلام دوستان
من حدود 1 هفته پیش مدارکم رو فرستاده بودم امروز برگه سبز اومد اعزامی 1 اسفند! البته من خودم در قسمت تاریخ پیشنهادی زده بودم 1/12/90 نمیدونم تاثیر داشت یا نه. ارگان رو هم زده بودم ارتش. با این تعریفایی که بچه ها میکنن امیدوارم نیروی انتظامی نیفتم.:18:

ن ا شاید اموزشیش خوب نباشه که به نظرم از ارتش اونم نیرو زمینی بهتره وای بهدش خیلی بهتره. اخرین گزینه برای خدمت ارتش انتخاب کنید اونم به جز نیرو زمینی

بله ارتش سلسله مراتب و پرستیژ داره اما تو ن.ا یه سرباز ممکنه جای توپ باشه اما ستوان۲و بدترین جا! منم دلم میخواست ارتش باشم.اولشم رفتیم ارتش ۰۱ تهران! گفتن هر روز تو آموزشی ساعت۴خونه!!!! ولی یهو گفتن نمی خوایم و از پادگان بیرونمون کردند!! ما مازاد بودیم و یکسال بعد از لیسانس اعزام شدیم!و وقتی مازاد هستید میرید ن.ا و بازهم چون مازادید بعد از آموزشی بدترین جاهای همون ن.ا تقسیم میشی! اصلا هم به رشته تحصیلی و هیکل و درجت کار ندارن!! هم رشته من در ارتش بازپرس دادسرای ارتش شد! من... فکر کنم سپاه بهترین هست و ارتش اگرچه آموزشیش سخته اما نظم و حساب داره و لیسانسه ها فقط ۰۱ میوفتن تو ارتش

کجای ارتش حساب کتاب داره اخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟در مورد درجه فقط میتونم بگم اینطور که من دیدم تو ارتش به مدرک بیشتر اهمیت میدن و درجه بهتر میدن اما اونم جدیدا درجه ها رو اوردن پایین متاسفانه ولی با این وجود سختی خودش رو داره.البته من نیرو زمینی رو میگم

ارتش مجموعه منظم از بی نظمیهاست اینو مطمئن باشید.والسلام

دقیقا موافقم و به عینه دیدم

اینهایی که این دوستمون گفت یعنی پارتی و پدر نظامی تضمین کننده است ولی بعد از اینها متاهل ، تک پسر و پدر فوتی و کثیرالاولاد (فکر کنم بالای 4 تا بچه) و شانس هم تاثیر داره و اگه جای خالی داشته باشن تو استان خودت خدمت میکنی .
آره . به نظر من ارزش داره . چیز خاصی نمیخواد . فقط کپی مدارک رو میخوان . من تو نیرو انتظامی که دیدم خیلی تاثیر داره . ولی ارتش چون ظرفیت پادگانهاش محدوده تاثیرش کمتره .

من که تو اموزشی نیرو زمینی ارتش هستم بگم بهتون که تک فرزندی و متاهلیو پدر نظامی و کمیته و بهزیستی و سرپرست خوانواده و فوت پدر شرایط دار حساب میشن و اغزشون مدارک میخوان و خودشون شهرشون رو انتخاب میکنن اما اینها اولویت داره که به ترتین متاهل و پدر نظامی و کمیته و سرپرسیت و بهزیستی و....هست که اونم گفتن احتمال 90 درصد هست و گاهن شما با وجود شرایط دار بودن شهر خودتون نمیفتین اما نزدیکترین جا میوفتین

به ما یاد دادن که ارتش چرا نداره منطق هم نداره
ارتش خشک سخته
تنها خوبیش اینه که کارتش بین المللی هست وهمه جا اعتبار داره اما ن ا و سپاه نه.

Sub007
22-01-2012, 21:03
والا برای امریه اموزش و پرورش که تعهد خدمت 2 ساله (خدمتش کامله 24 ماه) میگیره یعنی اگه اونو امضا کنی ارشد قبول شی نمیزارن بری!

این رو اطمینان دارین؟
چون من دوستم سوال کرده بود گفتن که اگه قبول بشین میتونین برین.

خداییش آدم گیر میکنه بین این چیزا.بدبختی داریم.:31:
برای رفتنش کم فکر باید بکنیم اینا هم اضافه میشه بهش.:31:

pourya.3232
22-01-2012, 21:23
به ما یاد دادن که ارتش چرا نداره منطق هم نداره
ارتش خشک سخته
تنها خوبیش اینه که کارتش بین المللی هست وهمه جا اعتبار داره اما ن ا و سپاه نه.

خب رفیق من هنوز خدمت نرفتم که آواز دهل رو از نزدیک بشنوم :31: . منم شنیدم ارتش سخت تره ولی بی قانون تر منظورت شما چیه بیشتر توضیح بده به ما از جزئیاتش بگو که مثلا ارتش خدمت کردی از چه چیزایی ناراضی بودی ممنون :46:
اینکه کارت ارتش بین الملی هست رو میشه بگی منظورت چیه یعنی مثلا یکی که سپاه خدمت کرده بره کشور دیگه باید اونجا هم خدمت کنه ؟!

Pami
22-01-2012, 21:32
اینکه کارت ارتش بین الملی هست رو میشه بگی منظورت چیه یعنی مثلا یکی که سپاه خدمت کرده بره کشور دیگه باید اونجا هم خدمت کنه ؟!

:31: نه عزیز
منظورش این هست که اعتبار کارت پایان خدمت ارتش بیشتر از بقیه یگان ها هست ، درست هم میگه
فرضا شما بخوای به کشوری بری که مشکلات سیا-سی با ایران داره ، با کارت پایان خدمت ارتش راحت تر میتونی وارد بشی تا سپاه که یک ارگان شبه نظامی حساب میشه و بعضا ترو-ریستی

Mahdi.p30
22-01-2012, 22:56
این رو اطمینان دارین؟
چون من دوستم سوال کرده بود گفتن که اگه قبول بشین میتونین برین.

خداییش آدم گیر میکنه بین این چیزا.بدبختی داریم.:31:
برای رفتنش کم فکر باید بکنیم اینا هم اضافه میشه بهش.:31:
ببینید آموزش و پرورش میتونه اجازه نده ، ولی کسانی رو سراغ دارم که امریه آموزش و پرورش بودن و الان دارن ارشد میخونن
شما باید قبل از اقدام برای امریه ، از اینکه مجوز ادامه تحصیل میدن یا نه ، مطمئن بشین

Sub007
23-01-2012, 12:11
ببینید آموزش و پرورش میتونه اجازه نده ، ولی کسانی رو سراغ دارم که امریه آموزش و پرورش بودن و الان دارن ارشد میخونن
شما باید قبل از اقدام برای امریه ، از اینکه مجوز ادامه تحصیل میدن یا نه ، مطمئن بشین

ممنون از هر دو دوست عزیز.
امروز برای اطمینان خودم رفتم و بهم موردی نداره.کسایی مثل شما بودن که بهشون اجازه دادیم برن ادامه تحصیل بدن شما هم موردی نداره براتون:20:

Mahdi.p30
23-01-2012, 13:27
ممنون از هر دو دوست عزیز.
امروز برای اطمینان خودم رفتم و بهم موردی نداره.کسایی مثل شما بودن که بهشون اجازه دادیم برن ادامه تحصیل بدن شما هم موردی نداره براتون:20:
سوالی برای من پیش اومد:
کسانی که با امریه از خدمت ترخیص میشن ، بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه ، برای ادامه خدمت کجا برمیگردن؟

Saeed System
23-01-2012, 13:33
دوستان یکی ا زدوستام رفت خدمت بعد از 2 هفته از آموزشی فرار کرد...الانم 2 ساله نرفته...

می خواست بدونه وضعیتش چیه؟ تا چند سالگی بهش معافی میدن؟ یعنی تا آخر عمرش نمیتونه بره مسافرت خارج؟

------

معافی برای چاقی هم داریم؟ یا برداشته شده؟ اگر هستش باید وزن چه قدر باشه که معافی بدن؟

pourya.3232
23-01-2012, 18:16
بچه هایی که رفتن خدمت خورد و خوراک چطوریه ؟ دو وعده غذا میدن ؟ دوره ی آموزشی بعد از کلاسا آزاد میشین میتونین از پادگان خارج شین ؟

mohammadg846
23-01-2012, 20:21
بچه هایی که رفتن خدمت خورد و خوراک چطوریه ؟ دو وعده غذا میدن ؟ دوره ی آموزشی بعد از کلاسا آزاد میشین میتونین از پادگان خارج شین ؟
خورد و خوراك تو آموزشي3 وعده س
بعد كلاسها هم هيچ جا نميري!! ميتوني بري بوفه يا آسايشگاهت
البته اگه بتوني پاچه فرمانده را بخوري!و1مرخصي چند ساعته بگيري ميتوني بري بيرون

mohammadg846
23-01-2012, 20:31
بچه ها کسی اطلاعاتی درباره این موضوع نداره؟
بي ارزش كه نميشه
شما ميتوني انصراف بدي و با مدرك كارداني فارغ التحصيل بشي و براي بقيه واحدهات هم گواهي پاس شدن بگيري

البته براي ادامه تحصيل بايد كنكور بدي و در صورت قبولي درست را ادامه بدي

piishii
23-01-2012, 21:33
دوستان یکی ا زدوستام رفت خدمت بعد از 2 هفته از آموزشی فرار کرد...الانم 2 ساله نرفته...

می خواست بدونه وضعیتش چیه؟ تا چند سالگی بهش معافی میدن؟ یعنی تا آخر عمرش نمیتونه بره مسافرت خارج؟

------

معافی برای چاقی هم داریم؟ یا برداشته شده؟ اگر هستش باید وزن چه قدر باشه که معافی بدن؟
سلام
معافی ؟ صبر کنه شاید عفو رهبری که معلوم نیست کی بخوره !
وضعیتش ؟ چه یک روز چه صد روز از آموزش گذشته باشه و دیگه نری فراری هستی و بگیرینت فرتی زندان
معافی برای چاقی لاغری هم خیر دیگه نداریم

AmirSAMSUNG
23-01-2012, 23:40

البته تو آموزشی از بس میری کلاس و میایی و مسخره بازی داره که عصرش فقط میخوابی و حس راه رفتنم نداری:31:

فقط تو آموزشی روزارو نشمار که نمیگذره لا مصب!:41:

TWILIGHT-ROMANCES
24-01-2012, 00:31
سلام
من تک فرزند هستم ... دیپلم دارم ... میخوام برم سربازی ...

اول اینکه با توجه به 25 ماه سابقه جبهه پدرم و تک فرزند بودن ممکنه تو شهر خودم بیفتم یا نه ؟
رفتار با دیپلمه ها چطوره ؟ بده ،خیلی بده ، خیلی خیلی بده ؟ یا کلا شانسیه و بستگی به عرضه ی خودم داره ؟!
مدت آموزشی الان چقدر هست ؟
پدرم سابقه جبهشو گفتم تقریبا چقدر کم میشه از خدمتم ؟

لطفا حتما جوابمو بدین
ممنون

pourya.3232
24-01-2012, 02:26
بچه ها شرمنده من هی سوال میکنم :31:
کتابخونه هم داره پادگان ؟ عصرها هم که بیکاریه هیچی هم که نمیشه برد آدم چطوری 3 ماه رو بگذرونه :19:
بعده سه ماه آموزشی بیکاری بیشتر میشه ؟

Pami
24-01-2012, 08:44
تو آموزشی اگه وقت آزاد داشتی فقط میخوابی ، فرصت برای کتاب خوندن نیست بیخودی بار خودت رو سنگین نکن !

Pami
24-01-2012, 10:01
راستی ، برگ سفید دوستان اعزامی 1 اسفند هنوز نیومده ؟ کسی +10 رفته ؟

amin ehsan b
24-01-2012, 10:25
اینا همه الکیه . من خودم الان تو آموزشیم . هاشمی نژاد نیشابور . هم تونستم کتابامو بخونم , نه سخت گذشت . کلی حال میکنیم اونجا . امروز مرخصیم تموم میشه دلم واسه بچه ها پادگان و مسخره بازیا تنگ شده . لامصب اونجا کرکره خندست .

ما ازنماز که ساعت 5 برمیگردیم . بعد میریبم تو آسایشگاه استراحت . شام رو ساعت 6:30 میخوریم و بعدش دیگه در اختیار خودمونیم و میرم سر کتاب خوندن .

به خدا همه اینایی که درباره ی خدمت میگن چرته . خیلی سادست . نفهمیدیم کی 30 روز گذشت بقیشم میدونم به همین سادگی می گذره .

piishii
24-01-2012, 11:30
اینا همه الکیه . من خودم الان تو آموزشیم . هاشمی نژاد نیشابور . هم تونستم کتابامو بخونم , نه سخت گذشت . کلی حال میکنیم اونجا . امروز مرخصیم تموم میشه دلم واسه بچه ها پادگان و مسخره بازیا تنگ شده . لامصب اونجا کرکره خندست .

ما ازنماز که ساعت 5 برمیگردیم . بعد میریبم تو آسایشگاه استراحت . شام رو ساعت 6:30 میخوریم و بعدش دیگه در اختیار خودمونیم و میرم سر کتاب خوندن .

به خدا همه اینایی که درباره ی خدمت میگن چرته . خیلی سادست . نفهمیدیم کی 30 روز گذشت بقیشم میدونم به همین سادگی می گذره .
سلام
شما فقط شانس آوردین هوا به سردی پارسال ما نیست :20:
و اینکه چون به فصل سرما خوردین زیاد اذیتتون نمیکنند از نظر کلاس های تاکتیک و ...
ولی اردوی سختی رو براتون پیش بینی می کنم مخصوصا اگه اردوگاه بالا ببرنتون
راستی کدوم گردانی :27:؟
ببینم شنبه رژه رو چیکار میکنید یک خیلی خوب از فرمانده میگیرین یا نه :20:

LIMITED2
24-01-2012, 13:31
راستی ، برگ سفید دوستان اعزامی 1 اسفند هنوز نیومده ؟ کسی +10 رفته ؟
من هنوز وقت نکردم برم خودش میاد دیگه. این چه وضعی هست اخه دو روز بعد کنکور باید بریم سربازی!:13:

TWILIGHT-ROMANCES
24-01-2012, 16:05
سلام

اول اینکه با توجه به 25 ماه سابقه جبهه پدرم و تک فرزند بودن ممکنه تو شهر خودم بیفتم یا نه ؟
رفتار با دیپلمه ها چطوره ؟ بده ،خیلی بده ، خیلی خیلی بده ؟ یا کلا شانسیه و بستگی به عرضه ی خودم داره ؟!

لطفا حتما جوابمو بدین
ممنون

پ ن : یکی مارو دریابه !

pouya_2008_hh
24-01-2012, 16:15
سلام

لطفا حتما جوابمو بدین
ممنون

فکر کنم حدود 6 یا 7 ماه اگه قبل عید گرفته بودیند معاف میشدیند فکر کنم
بستگی ب جات داره و یگان خدمتیت اما بیشتر شانس و عرضه خودته
دوماهه اموزشی
اونم شانسیه که کجا بیوفتی البته پارتی و بعد تاهل و پدر نظامی اخره سر تک پسری
موفق باشی

Mahdi.p30
24-01-2012, 16:21
سلام

لطفا حتما جوابمو بدین
ممنون

من نیروی انتظامی بودم و با توجه به شرایط اون میگم:
تک فرزندی میتونه توی تقسیم تاثیر داشته باشه ولی جبهه پدر به هیچ وجه
یگانی که من بودم (کلانتری) ، دیپلمه ها هیچ فرقی با لیسانس ها نداشتن ولی پادگان آموزشی دیپلمه ها با لیسانس ها و فوق دیپلم ها تفاوت داره و اونجا ممکنه به دیپلمه ها سخت بگیرند

مدت آموزشی الان 60 روز هست
برای جبهه پدر هم ، در حال حاضر به ازای هر ماه ، 9 روز کم میشه

AnGelS.Of.WaR
24-01-2012, 19:18

کد 123 : نيروي زميني سپاه شهيد هاشمي نيشابور
اقا شما كه ديگه سپاه هستي لطفا اظهار نظرهات رو محدود كن و فقط بگو تو سپاه اينجوريه بعدش همون اول بگو كه سپاه هستي كه دوستان حساب كار شون رو بدونن . تو چه خبر داري از ارتش . از بس تو سپاه خوردين و خوابيدين فكر ميكنين همه جا همين جوريه . .
شرمنده بابت اين موضع گيري تند ::41:

Pami
24-01-2012, 19:27
ما نیرو زمینی ارتش بودیم ، آموزشی پادگان 06 ، وقت بیکاری که میدادن شاید حتی 5 دقیقه ، در هر حالتی بودیم خوابمون میبرد ! ایستاده ! درازکش ! نشسته ! سر کلاس !
خلاصه هر وقتی بود جهت خواب استفاده میشد

AnGelS.Of.WaR
24-01-2012, 19:31

اقا يه چيز ميگم دوستان كه ارتش نيروي زميني اموزشي افتادن اويزه گوش كنن مخصوصا اگه 08 خاش افتادين . كه اگه عمل نكنيد تا اخر اموزشي سوهاضمه ميگيرين .

اقا حتما با خودتون نمك ببرين

چرا ؟‌ چون اينقدر كافور تو غذاتون ميريزن كه نميتونيد اون غذا رو بو كنيد چه برسه بخورين . و اينكه نمك خاصيت كافور رو از بين ميبره . حالا ميگن ما ديگه از كافور استفاده نميكنيم ولي بشنو و باور نكن

a1457769
24-01-2012, 19:39
تمام مراحل جابجاییمون انجام شده فقط مونده من فردا برم نیروی انسانی پادگانمون نامه تسویه رو بگیرم برم تسویه کنم بعد برم پادگان عوضم نامشو بدم دستش
اما میخام جابجاییئ لغو کنم... زنگ زدم به عوضم گفتم گفتش برات 6 ماه اضافه خدمت میبرم... میتونه کاری بکنه یا نه؟ برای لغو جابجایی لازمه حتما کاری بکنم؟

AnGelS.Of.WaR
24-01-2012, 19:40
ما نیرو زمینی ارتش بودیم ، آموزشی پادگان 06 ، وقت بیکاری که میدادن شاید حتی 5 دقیقه ، در هر حالتی بودیم خوابمون میبرد ! ایستاده ! درازکش ! نشسته ! سر کلاس !
خلاصه هر وقتی بود جهت خواب استفاده میشد

ميفهمم چيا كشيدين
نيروي زميني ارتش در كل 8 مركز بزرگ اموزشي داره كه از 01 شروع ميشه تا 08
كه اينم شايد يه مورد درجه بندي باشه چون 01 بهترين امكانات رو داره و 08 بدترين امكانات و كادري هاي تبعيدي . ديگه اين 08 بدترين جاي ممكن واسه اموزشه يعني جايي ساخته نشده كه بهش بگن 09
ديگه شما هر جا افتادين ببينيد 0 چنده و بعد در نظر خودتون رتبه بندي كنيد كه چه جور جايي هست

Milad4171
24-01-2012, 19:51
بحث سر آموزشی هست.پس بهتره منم یه چیزهایی رو بگم
من پارسال در چنین روزیایی بود که رفتم آموزشی ارتش نیرو دریایی / سرجان!
میتونم بگم از صبح که بیدار میشدیم تا خود ساعت 5:30 که کلاس و رژه و تمرین و ورزش و اینا بود که میتونم بگم اصلا در خودم نمی دیدم که انقدر بتونم فعالیت مستمر داشته باشم ( یعنی 12 ساعت با یک وقفه ی 2 ساعته برای نهار و عبادات)!
فقط اینو بگم!
یه بنده خدایی بود که من خیلی دوستش داشتم و فکرای بزرگی هم توی سرم بود.
من چه میدونستم که قراره همچین دربه دری داشته باشم!
توی 2 ماه آموزشی فقط 2 با تونستم زنگ بزنم که یک بارش به خونه بود و یک بارش به دختره ( اونم روز آخر بود گفتم بهرحال من خونه میرم بزار زنگ بزنم به اون ) با اینکه بهش گفته بودم که من 2 ماه معلوم نیست در چه شرایطی باشم!

2 ماه بی خبری از خونه و خونه واده. الان همه وسط آموزشی میان خونه یا حتی تو شهر خودشون آخر هفته رو خونه هستن ولی ما برای یه تلفن زدن خودمون رو میزدیم به مریضی که بریم بهداری و از اونجا زنگ بزنیم خونه!!!!

روزهای تعطیل که فعالیتی نداشتیم همش به خوابیدن میگشت و فوتبال بازی کردن و تلویزون تماشا کردن.
تو پادگانی به وسعت 45 * 45 کیلومتر مربع که تا چشم کار میکرد بیابون بود با سربازهایی با لباسهای مشخص یه سری تفریحات مثل منچ و تلویزون حکم یه بلیط دوسره به ال ای رو داشت...!:13:

amir_ata_21
24-01-2012, 21:08
ميفهمم چيا كشيدين
نيروي زميني ارتش در كل 8 مركز بزرگ اموزشي داره كه از 01 شروع ميشه تا 08
كه اينم شايد يه مورد درجه بندي باشه چون 01 بهترين امكانات رو داره و 08 بدترين امكانات و كادري هاي تبعيدي . ديگه اين 08 بدترين جاي ممكن واسه اموزشه يعني جايي ساخته نشده كه بهش بگن 09
ديگه شما هر جا افتادين ببينيد 0 چنده و بعد در نظر خودتون رتبه بندي كنيد كه چه جور جايي هست
دوستان لیسانسه ها و بالاتر را در نیروی زمینی ارتش، 01 میندازن؟
مرسی:11:

piishii
24-01-2012, 21:35
از بس تو سپاه خوردين و خوابيدين فكر ميكنين همه جا همين جوريه . .
سلام
تکذیب میکنم
هاشمی نژاد نیشابور یکی از سخت ترین پادگان های آموزشی محسوب میشه در کل کشور
و زمانی هم که بهترین پادگان کشور شد ( در سطح ارگان سپاه ) علتش یکی همین امر بوده
من هم آموزشی اونجا بودم هم خدمتم رو دارم اونجا تموم میکنم
این خوردن و خوابیدن هم درست نیست فقط از دور اینطور برای بعضی ها دیده میشه

{sahand}
24-01-2012, 22:38
پسفردا امتحانا تموم می شه انشالا شنبه میرم برای درخواست معافیت.
فقط دو تا سوال:
- این برگه واکسیناسیونو، واقعا باید برم بزنم یا منی که فقط برای معافیت می خوام می تونم اون "تلقیح نموده ام" رو امضا کنمو حله؟
- اون استشهاد نمی دونم چی چی که 3 تا جای امضا برای بستگان داره رو باید چی کارش کرد؟

TWILIGHT-ROMANCES
24-01-2012, 22:45
سلام ...
من ترم 1 کارشناسی هستم ... 15 بهمن میرم استعفا میدم ... مدارکم هم شهریور ماه آماده کرده بودم برای برگ سبز و درخواست معافیت تحصیلی ... پلیس +10 هم گفت مدارکت که آمادست برگ انصرافت رو بیاری سریع همینا رو ارسال میکنیم.

متولد نیمه دوم 70 و دیپلمه هستم
دریافت این برگ انصراف دانشگاه زمان بر هست ؟
حدودا با این تفاسیر تا کی میتونم مدارک رو ارسال کنم و اعزامم کی میفته ؟
...
یه چیز دیگه اگر برای بیماری پوستی خاصی تحت درمان باشی میتونی با خودت داروهاتو ببری یا نه؟

خیلی مهمه برام لطفا جواب بدید
ممنون

AnGelS.Of.WaR
24-01-2012, 22:53
دوستان لیسانسه ها و بالاتر را در نیروی زمینی ارتش، 01 میندازن؟
مرسی:11:

اره عزيزم بعد اون ميرين دوره كد . بعد اون با درجه ستوان دومي تقسيمتون ميكنند . قديم كه اينجوري بود مگه اينكه درجه ها رو پايين اورده باشند

---------- Post added at 11:53 PM ---------- Previous post was at 11:49 PM ----------

سلام
تکذیب میکنم
هاشمی نژاد نیشابور یکی از سخت ترین پادگان های آموزشی محسوب میشه در کل کشور
و زمانی هم که بهترین پادگان کشور شد ( در سطح ارگان سپاه ) علتش یکی همین امر بوده
من هم آموزشی اونجا بودم هم خدمتم رو دارم اونجا تموم میکنم
این خوردن و خوابیدن هم درست نیست فقط از دور اینطور برای بعضی ها دیده میشه

هر چي باشه سپاه يعني همين به سختي اموزش هايي كه ارتش ميده نيست .

اينم يه چيزي كه اصلا ربطي به بحثمون نداره

جيره مرغ براي سربازان ارتش . 1 مرغ براي 4 نفر .
جيره مرغ براي سربازان سپاه . 1 مرغ براي 2 نفر

حالا شما بگين بخور بخواب هست يا نه ؟‌

AnGelS.Of.WaR
24-01-2012, 23:03
سلام ...
من ترم 1 کارشناسی هستم ... 15 بهمن میرم استعفا میدم ... مدارکم هم شهریور ماه آماده کرده بودم برای برگ سبز و درخواست معافیت تحصیلی ... پلیس +10 هم گفت مدارکت که آمادست برگ انصرافت رو بیاری سریع همینا رو ارسال میکنیم.

متولد نیمه دوم 70 و دیپلمه هستم
دریافت این برگ انصراف دانشگاه زمان بر هست ؟
حدودا با این تفاسیر تا کی میتونم مدارک رو ارسال کنم و اعزامم کی میفته ؟
...
یه چیز دیگه اگر برای بیماری پوستی خاصی تحت درمان باشی میتونی با خودت داروهاتو ببری یا نه؟

خیلی مهمه برام لطفا جواب بدید
ممنون

جواب اول . در كل اين پروسه ايي كه بايد طي بشه . ماشالله چيزي كه ما زياد داريم بروكراسي اداره جات .
جواب دوم : اگه تو همين بهمن ماه مداركت رو بفرستي احتمالا ميوفتي سال بعد برج 2 @ يا 4 . البته اگه نيرو كم داشته باشن يهو ديدي همه رو اعزامشون رو جلو انداختن
جواب سوم :‌ اره ميتوني . البته بستگي به جا داره . ديگه اگه بهت خيلي گير سه پيچ دادن و نتونستي ببري داخل حتما يه سري به بهداري بزن و مشكلتو به دكتر بگو . اينجور كه شما گفتي بيماري پوستي خاص سعي كن از داروي اونا استفاده نكني (منظور دارويي كه اونا بهت ميدن حالا ارتش باشه يا سپاه ) چون داروهاي اونا مونده ست و اگه استفاده كني هيچ خاصيت بهبودي نداره . سعي كن داروهاتو از بيرون به هر نحوي شده تهيه كني . البته اميدوارم بزارن ببري داخل پادگان مربوطه

kar1591
25-01-2012, 11:30
با سلام
سئوالم تقریبا به جواب بالایی مربوطه

بهمن دفترچه بفرستم کی اعزام میشم؟
از دوستان لیسانسی بوده که بهمن دفترچه فرستاده و جوابش امده باشه ؟
می خوام اردیبهشت بیفتم

pourya.3232
25-01-2012, 12:26
اقا يه چيز ميگم دوستان كه ارتش نيروي زميني اموزشي افتادن اويزه گوش كنن مخصوصا اگه 08 خاش افتادين . كه اگه عمل نكنيد تا اخر اموزشي سوهاضمه ميگيرين .

اقا حتما با خودتون نمك ببرين

چرا ؟‌ چون اينقدر كافور تو غذاتون ميريزن كه نميتونيد اون غذا رو بو كنيد چه برسه بخورين . و اينكه نمك خاصيت كافور رو از بين ميبره . حالا ميگن ما ديگه از كافور استفاده نميكنيم ولي بشنو و باور نكن

چرا کافور میریزن ؟

ویکی پدیا :
کافور ماده‌ای سمی است. اثرات سمی کافور بعد از مصرف ۲ گرم ظاهر می‌شود و مقدار کشنده آن در بزرگسالان ۴ گرم و در کودکان ۱ گرم است. اثرات سمی این ماده عبارتست از: ناراحتی معده، ایجاد گاز معده و قولنج ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، تهوع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اسهال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و استفراغ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، اضطراب، هیجان‌زدگی، هذیان گویی، تشنجات صرع‌مانند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و انقباض قلب
یا خدا :18:

این 01 تا 08 بستگی به چی داره ؟ نیروی زمین و هوایی و دریایی هم به این ربط داره ؟

LIMITED2
25-01-2012, 12:45
با سلام
سئوالم تقریبا به جواب بالایی مربوطه

بهمن دفترچه بفرستم کی اعزام میشم؟
از دوستان لیسانسی بوده که بهمن دفترچه فرستاده و جوابش امده باشه ؟
می خوام اردیبهشت بیفتم
برای اینکه ریسکش کم شه 20 ام به بعد بده چون اگه الان بدی احتمال 80% اول اسفند میری! خلاصه اگه وقت داری توی اسفند بده که اردیبهشت بیفتی...

piishii
25-01-2012, 13:03
جيره مرغ براي سربازان سپاه . 1 مرغ براي 2 نفر
سلام
من نمیدونم این رو شما داری از کجا نقل قول میگیری آخه ؟
برادر من 14 ماهه دارم اونجا روزی که پلو مرغ هست غذا میخورم و نصف مرغ رو ندیدم تا حالا بهم بدن !
همون یک چهارمش هم محسوب نمیشه
خیلی مسئول سلف باهات رفیق باشه یک رون میذاره و یکم آبش رو زیاد میذاره
از کی تا حالا یک رون شده نصف مرغ ؟
بی خیال بابا
ذهنیت ها رو خراب نکنید
من نه بچه حذب اللهی هستم نه اینکه دین و ایمونم درسته ولی جو پراکنی نادرست زمانی که اطلاع ندارین نکنین
+
اینکه

هر چي باشه سپاه يعني همين به سختي اموزش هايي كه ارتش ميده نيست .
اینم نادرسته
برادر دوست من که باهاش هم خدمتی هستم و هم خونه ای همین امسال رفت آموزشی تهران ارتش
هرروز میتونستند از پادگان برن بیرون اونم لباس شخصی و خیلی موارد دیگه
ولی زمانی که نیروی آموزشی نیشابور میاد از همون روز اول که میاد توی پادگان هست تا زمانی که فقط مرخصی بدند
دقیقا از روز اول ولی ارتش ممکن بگند بری بعد بیای
شبانه روز توی پادگان هستند و مرخصی ساعتی حتی برای چند ساعت توی شهر چرخیدن به زور بهشون میدن
داداش دوست من همه تهران رو زمانی که آموزشی تهران بود چرخید
افسرهای ارتش زمانی که توی پادگان هستند بهترین امکانات رو بهشون میدن ولی من خودم افسر هستم و 4 ماهی که توی پادگان خوابیدم فقط یک تخت بهم داده بودند ! لحافت از خودم و جیره سربازیم بود
نه تلویزیون نه تلفن
راهی هم که باید طی میکردم تا سلف غذاخوری 10 دقیقه پیاده راه بود
چه ماه رمضونی رو از سر گذروندم
یک نفر بودم از ظهر تا این روز دیگه تنها هیچی نبود
خیلی موارد دیگه هست که گفتنش اینجا جایز نیست
سپاه کمی فقط از نظر خدمت راحت هستی میتونی زیاد احترام نذاری و با کادری ها راحت باشی
من مثلا با مسئولم حرف هایی میزنم که هرکس میبینه شاخ در میاره
یا با اسم کوچیک صدا میزنم
از این نظرها و بعضی موارد دیگه خدمت در سپاه آسون تر هست ولی این چیزهایی هم که شما میگی درست نیست

piishii
25-01-2012, 13:05
چرا کافور میریزن ؟
سلام
این هم یک ذهنیت نادرست دیگه
قدیم هرچه بوده کار ندارم ولی کافور باعث میشه انسان نازا باشه و چنین کاری رو نمی کنند حالا هرجا هم میخواد باشه ولی یک ستاد نظارت داریم هر ارگانی میخواد باشه

Milad4171
25-01-2012, 14:33
بگو مریضی میپره وسط معرکه!؟

سختی ارتش!!؟

ولی کلا منم یه سری بحثها بکنم در مورد ارتش که خوبه بعضی ها بدونن!
راستش در مورد سپاه زیاد اطلاعاتی ندارم ولی در مورد ارتشی که خودم توش خدمت کردم و یکی از دوستان صمیمیم هم توی بندرش خدمت کرده میتونم بگم که ارتش هم اونجوری که شما میگید سخت نیست!
اون دوستم که تو بندر هست در زمان علمیات ولایت 90 که مال نیرودریایی بود و کلی هم بحث روش بود اونجا خدمت میکرد و میگفت ابهت نیرو رو که میدیدم کف میکردم. از طرفی میخواست که واسه اون برنامه ها بره و لااقل فقط رو کشتی باشه ولی نگذاشتن و گفتن که اونایی که ررفتن واسه عملیات دوره دیدن یه سریهاشون تک آور هست و از این حرفا ( رسته اش تفنگداره )
بهر حال میگه تو بندر میره و میادو اداری کار میکنه و یه بخش دستشه که خارج از محیط پادگان هست .ساعت میزنه میره و میاد مثل یه کارمنده!

خود من هم که تهران دارم خدمت میکنم با فرمانده ام خیلی خوب هستم و میشه گفت همیشه می شینم اوقات بیکاری با هم بحث میکنیم. هیچ وقت نشده ناراحت بشه از حرفام و حتی سرم داد بزنه. درسته که کاردی هست و درجه ی نسبتا خوبی هم داره ولی هیچوقت نشد که بابت احترام نگذاشتن بازخواستم کنه. کلا منو به اسم صدا میکنه از طرفی کاری هم که واسش میکنم کار 3 نفره! ولی خوب چون خودم در زمینه کامپیوتر و شبکه و مخابرات تقریبا وارد هستم دیگه احتیاج ندیده که کسی رو بیاره کنار دستم! ( البته الان یکی رو آورده چون خوب دیگه باید یکی دیگه رو قبل از پایان خدمتم توجیه کنم!)
این نظر شخصیه منه البته .ممکنه هم شهر با شهر تفاوت کنه!!!

غذا

والا چون ارتش یکمی میشه گفت قانون منده جیره نهار و شام و صبحونه ی بچه ها به صورت روزانه ثبت میشه!
و به ازای هر نفر تقریبا یکی و نصفی غذا میرسه! بستگی به یگان هم داره
فصل به فصل غذا ها کلا عوض میشه و در روزهای مبارک و مهم مثل عید ؛ شب یلدا ، روز نیرو دریایی ، روز ارتش ، روز 22 بهمن ، و روزهای مهم غذاها و دسر یا میوه های بهتری رو واسه سربازها در نظر میگیرن!

البته وقتی مرغ میدن نه که نفری یدونه مرغ!
واسه هر نفر مثلا یه رون و ته رون میرسه!
ماسه 70 نفر حدودا 20 تا مرغ میشه فکر کنم!

صبجونه رو پنیر و کره و مربا و عسل و حلوا شکری یک نفره میدن که واسه هر نفر 2 تا میرسه! ( اونم بستگی به برش اون یارو که میره میگیره و آماری که میدی داره )

کافور!!؟

من حتی زمان دانشگاه هم میشنیدم که تو غذا کافور میریزن . یه زمانی میگفتن واسه اینکه طرف سیر بشه و یه زمانی هم میگفتن که یه وقت تو خواب یا بیداری چیز نشه!!!

کلا چون غذاهاشون بدرد نخور هست مورد اول خود به خود از بین میره! و مورد دورم رو که هنوزم من روش شک دارم نمیدونم مربوط میشه به این و میشه گفت کافور تو زمان آموزشی باعث این موضوع میشه یا نه!؟

ولی کلا من تا 2 هفته هیچی نخوردم!

سخترین نیرو!!!؟؟

به نظر من سخت ترین نیرو نیروی انتظامی هست. پسر دائی من داره خدمت میکنه و میشه گفت در بیشترین حالت اماده باش قرار دارن و شده که 3 یا 4 روز نیومده خونه و فرستادنش واسه کنترل ترافیک یا تو خیابون یا پشت سیستم و این حرفا !
بعضی وقتا راننده فلانی میشه بعضی وقتا باید بره کمک دست فلانی چون نیرو نیست.
کلا نیرو انتظامی از همه سخت تره.

در کل بگذرونید برید تموم کنید زودتر که در همه ی موارد وقت تلف کردنه!:13:

pourya.3232
25-01-2012, 15:31
دستت اقا میلاد و بقیه بچه ها درد نکنه . دیگه تمام سوالامو پرسیدم چیزی نموند :31:
یکم تو شک بودم که صبر کنم تا کنکور (تیر ماه) دفترچه بفرستم یا قبل فروردین که تصمیمم رو گرفتم همین ماه میرم ببینم وضعیتم چطوره و دفترچه رو بفرستم . میدونید چرا دو دل بودم چونکه خودم میدونم احتمال 99 درصد غیبت خودم . ولی با خودم گفتم اگه تا کنکور بهم گیر ندن قبول میشم و میرم دانشگاه ... از وضعیتم خبر ندارم دیپلمم رو سال 89 گرفتم (دو سال پیش ریاضی سوم بودم) بعد پیش دانشگاهی رو غیرحضوری ثبت نام کردم از قضا فکر کنم غیر حضوری که بخونیم دانش آموز حساب نمیشیم :question: نمیدونم اگه قرار بود 6 ماه بعد ترک تحصیل دفترچه رو بفرستیم که الان برای من دو ساله گذشته پس چرا بهم گیر ندادن :27: مگه میشه یکی تا آخره عمرش هم خدمت نره همینجوری غیبت میخوره تا زمان مرگش :31:

الان مشکل اینجاست نمیدونم چقدر غیبت خوردم یا اصلا غیبت خوردم یا نه ! ولی اگه سربازی برم خودم کلا بچه ی زرنگیم همه کار هم میکنم کار کامپیوتری , تایپ , آشپزی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

absa2004
25-01-2012, 15:39
دقیقا همین طوره .. اصلا احترام گذاشتن نظامی بعد از تقسیم شدن فقط مربوط به سلسله مراتب خودته و اونم بعد مدتی که صمیمی بشی میره ...

ارتش خوبی که داره قانون مند تره و همین قانون مندی باعث میشه عدالت برقرار بشه ...

کلا بستگی داره کجا بیفتی و کجا خدمت کنی و این طوری نیست که بشه گفت حتما فلان جا بده یا خوبه

roteal2007
25-01-2012, 16:39
سلام دوستان میخواستم قبل از اقدام کفالت مادر یه سوالی بکنم....
پدر و مادر از هم طلاق گرفتن و من میخوام کفالت مادر رو در حالی بگیرم که یه داداش از پدر دارم (از مادر ناتنی هستش) چطوریاست ؟

arian-sr599
25-01-2012, 19:29
کسی از دوستانی مه سال۸۸و۸۹کارت معافیتشان صادر شده اینجا نیست که کارتشو برای هوشمند(تعویض) داده باشه؟

imanpod
25-01-2012, 19:33
سختی ارتش!!؟

سخترین نیرو!!!؟؟

به نظر من سخت ترین نیرو نیروی انتظامی هست. پسر دائی من داره خدمت میکنه و میشه گفت در بیشترین حالت اماده باش قرار دارن و شده که 3یا 4 روز نیومده خونه و فرستادنش واسه کنترل ترافیک یا تو خیابون یا پشت سیستم و این حرفا !
بعضی وقتا راننده فلانی میشه بعضی وقتا باید بره کمک دست فلانی چون نیرو نیست.
کلا نیرو انتظامی از همه سخت تره.

در کل بگذرونید برید تموم کنید زودتر که در همه ی موارد وقت تلف کردنه!:13:
3 ، 4 روز خونه نیومد !!! پسرای خوب کسایی مثل من بدبخت که نه شانس دارن نه پارتی و ممکنه توی نیرو انتظامی خدمت کنن و مخصوصا اگر خارج از استان خودشون باشن ، بدونن که ممکنه ماهی یه بار هم به زور بهشون مرخصی بدن . البته اگر شهرستان های کوچیک بیفتن حجم کاریشون کمتر از تهران و اصفهان و ... است ولی خوب ماهی یه بار باید به خونه فکر کنن . حتی لیسانس و فوق لیسانس .
من الان خودم بقیه ی خدمتمو دارم با این پیش زمینه ی فکری میرم . برا همه جور سختی و دوری هم آماده ام . به بقیه هم توصیه میکنم این جوری فکر کنن که بعد از آموزشی افسرده نشن .

دقیقا همین طوره .. اصلا احترام گذاشتن نظامی بعد از تقسیم شدن فقط مربوط به سلسله مراتب خودته و اونم بعد مدتی که صمیمی بشی میره ...

ارتش خوبی که داره قانون مند تره و همین قانون مندی باعث میشه عدالت برقرار بشه ...

کلا بستگی داره کجا بیفتی و کجا خدمت کنی و این طوری نیست که بشه گفت حتما فلان جا بده یا خوبه

تو نیرو انتظامی بعد از آموزشی به جز ستادهاش ، احترام نظامی یعنی پشم . من روز اول دمپایی پام بود میخواستم از زیر احترام در برم ، سرگرده یه ساعت داشت بهم میخندید ،میگفت چرا اینقد جدی میگیری . اون قدر جو ممکنه تو یگان صمیمی باشه که حتی با بعضی کادری ها حرفهای ناجور هم میشه زد .

Milad4171
25-01-2012, 19:52
3 ، 4 روز خونه نیومد !!! پسرای خوب کسایی مثل من بدبخت که نه شانس دارن نه پارتی و ممکنه توی نیرو انتظامی خدمت کنن و مخصوصا اگر خارج از استان خودشون باشن ، بدونن که ممکنه ماهی یه بار هم به زور بهشون مرخصی بدن . البته اگر شهرستان های کوچیک بیفتن حجم کاریشون کمتر از تهران و اصفهان و ... است ولی خوب ماهی یه بار باید به خونه فکر کنن . حتی لیسانس و فوق لیسانس .
من الان خودم بقیه ی خدمتمو دارم با این پیش زمینه ی فکری میرم . برا همه جور سختی و دوری هم آماده ام . به بقیه هم توصیه میکنم این جوری فکر کنن که بعد از آموزشی افسرده نشن .

تو نیرو انتظامی بعد از آموزشی به جز ستادهاش ، احترام نظامی یعنی پشم . من روز اول دمپایی پام بود میخواستم از زیر احترام در برم ، سرگرده یه ساعت داشت بهم میخندید ،میگفت چرا اینقد جدی میگیری . اون قدر جو ممکنه تو یگان صمیمی باشه که حتی با بعضی کادری ها حرفهای ناجور هم میشه زد .

درسته. کلا اوایل واست توجه کردن احترام نظامی لازمه ولی جاهای که بیشتر کاراش اداری هست لازم نیست خلی هم سخت بگیری فوقش یه پا بکوب همین! تازه اونم بستگی داره طرف کی باشه!
یادمه یکی اومده بود پیش فرمانده امون از یه یگان دیگه اومد اول از اتاق من رد باید بشه ( امور اداری) گفتم رفتی تو پا بکوب :31:
رفت تو همچین پا کوبید فرمانده ازتو اتاق گفت یا اباللفضل تو از کجا اومدی دیگه ؟؟:39:
مرده بود از خنده. خوب طرف تازه کار بود از طرفی هم خوب ما کلا کسانی که میان پیشمون خودشون کادری هستن یا سربازای معمولی هستن . توی ستاد هم که همه کلفت و گنده مونده هستند بخوای اینطوری هی پا بکوبی میخچه میگیری!
زیاد سخت نمیگیرن خیلی ها!
از طرفی من نمیگم که نیرو انتظامی خدمت کنی دیوونه میشی یا فراری!؟ و نمیگم که ارتش و سپاه هتله!
الان صفحه پیش یکی از بچه ها گفت که تو سپاه خدمت میکنه و چطوری هست
نیرو انتظامی چون حجم کاریش بالاست واسه همین ممکنه سخت باشه. بدیش اینه که سختیش هم بیتشر واسه لیسانسا و فوق لیسانساست. یا تو خیابونن یا تو دفترها یا تو کلانتری!
فوق دیپلم ها و لیسانس ها بعضی هاشون می افتن تو بانکها
ولی من گفتم 4روز خونه نیومد چون اولا محل کارش خارج پادگان بود دووم تو خود تهرانه و مثل بقیه تا 2 کارش تمومه!
یهو می بینه خفتش میکنن فلانی رو ببر فلان جا!
دوستی رو داشتم که پلیس دیپلمات بود که زیر مجموعه ی نیرو انتظامی هم هست. خدا شاهده که از خونه شون تا اونجا 5 دقیقه پیاده روی داشت!
مثل مرد هم خدمت کرد حسابی هم حال کرد.
شانس
شانس
همه چیز بسته به شانس داره!
فعلا ارتش نیرو کم آمده چون خیلی ها کسری داشتن که اومدن خدمت!
فکر کنم اول ارتش بعد ناجا بعد سپاه نیرو بگیره واسه این مدته هرکی دفترچه بفرسته!

urumchi
25-01-2012, 20:48
پسر همسایه مون سپاه خدمت میکنه از وقتی رفته 10 کیلو چاق شده ! فقط آموزشی سخت بود براش ولی بقیه خدمت افتاده یه اداره ای که فقط به امورات بسیج و اینا رسیدگی میکنن. میگه فقط بخور بخوره، میگفت یارو کله گنده میاد پیشمون 4 تا جک ناجور میخونه بعد میگه برید اتاقمو تمیز کنید، خودشم سوار هایلوکس میشه میره خونه ش

2 تا همکلاسی داشتم یکی بچه اردبیل بود که بخاطر متاهل بودن افتاد شهرخودشون راهنمایی رانندگی، افسردگی گرفته بیچاره

اون یکی همکلاسیم بچه زنجان بود، مجرده. افتاد ارتش مراغه، میگفت تنها بدی که داره اینه که هر 2 روز یه بار باید پست بدم (البته اینو 2 ماه پیش میگفت الان دقیقا اطلاع ندارم)، بغیر از اون بقیه اوقات بیکارم و اینور اونور علاف میچرخم واسه خودم

همکلاسی هام هر دو اعزام اول شهریور امسال هستن

{sahand}
25-01-2012, 22:26
فقط دو تا سوال:
- این برگه واکسیناسیونو، واقعا باید برم بزنم یا منی که فقط برای معافیت می خوام می تونم اون "تلقیح نموده ام" رو امضا کنمو حله؟
- اون استشهاد نمی دونم چی چی که 3 تا جای امضا برای بستگان داره رو باید چی کارش کرد؟
دوستان لطف می کنن راهنمایی کنن؟ اگه واکسنا لازمه برم فردا بزنم.

Sub007
25-01-2012, 22:35
دستت اقا میلاد و بقیه بچه ها درد نکنه . دیگه تمام سوالامو پرسیدم چیزی نموند :31:
یکم تو شک بودم که صبر کنم تا کنکور (تیر ماه) دفترچه بفرستم یا قبل فروردین که تصمیمم رو گرفتم همین ماه میرم ببینم وضعیتم چطوره و دفترچه رو بفرستم . میدونید چرا دو دل بودم چونکه خودم میدونم احتمال 99 درصد غیبت خودم . ولی با خودم گفتم اگه تا کنکور بهم گیر ندن قبول میشم و میرم دانشگاه ... از وضعیتم خبر ندارم دیپلمم رو سال 89 گرفتم (دو سال پیش ریاضی سوم بودم) بعد پیش دانشگاهی رو غیرحضوری ثبت نام کردم از قضا فکر کنم غیر حضوری که بخونیم دانش آموز حساب نمیشیم :question: نمیدونم اگه قرار بود 6 ماه بعد ترک تحصیل دفترچه رو بفرستیم که الان برای من دو ساله گذشته پس چرا بهم گیر ندادن :27: مگه میشه یکی تا آخره عمرش هم خدمت نره همینجوری غیبت میخوره تا زمان مرگش :31:

الان مشکل اینجاست نمیدونم چقدر غیبت خوردم یا اصلا غیبت خوردم یا نه ! ولی اگه سربازی برم خودم کلا بچه ی زرنگیم همه کار هم میکنم کار کامپیوتری , تایپ , آشپزی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما میگی الان دو سال شده و بهت گیر ندادن.اونا دلیلی ندارند که بخواند بیان ببینن کی اومده سربازی یا کی غیبت داره.
سیاستشون اینه که بالاخره گذر پوست به دباغ خونه میفته.:31:
شما بخوای بری دانشگاه باید وضعیت سربازیت مشخص بشه.بخوای بری جایی که باید برات بیمه بگیرن نیاز به وضعیت نظام وظیفه داری،خرید ملک و املاک،خروج از کشور و ... هزار جور از همین دنگ و فنگها نیاز به معلوم شدن وضعیت نظام وظیفه داره.
البته میتونین هم خودتون رو ایزوله کنین و کلا دور و بر این کارا نرین که اونموقع میتونین بیخیال سربازی هم بشین:31:

Sub007
25-01-2012, 22:42
دوستان لطف می کنن راهنمایی کنن؟ اگه واکسنا لازمه برم فردا بزنم.

یه برگه روی دفترچه من بود که نوشته برای اعزام،معافیت کفالت و پزشکی نیاز هست که واکسنها رو بزنین.پس شما هم اگه کارتون جزو این سه دسته هست باید واکسن بزنین.

اون برگ شماره ۹ رو هم بهتره از نظام وظیفه بپرسین.

Milad4171
25-01-2012, 22:47
فقط دو تا سوال:

راستش من که نمیدونم داستانش چیه. بذار بچه هایی که معافیت گرفتن جوابب بدن.

شما میگی الان دو سال شده و بهت گیر ندادن.اونا دلیلی ندارند که بخواند بیان ببینن کی اومده سربازی یا کی غیبت داره.
سیاستشون اینه که بالاخره گذر پوست به دباغ خونه میفته.
شما بخوای بری دانشگاه باید وضعیت سربازیت مشخص بشه.بخوای بری جایی که باید برات بیمه بگیرن نیاز به وضعیت نظام وظیفه داری،خرید ملک و املاک،خروج از کشور و ... هزار جور از همین دنگ و فنگها نیاز به معلوم شدن وضعیت نظام وظیفه داره.
البته میتونین هم خودتون رو ایزوله کنین و کلا دور و بر این کارا نرین که اونموقع میتونین بیخیال سربازی هم بشین

البته نقل قول میکنم واسه اون دوستمون و شما.
درسته بهرحال شما یه روز گرفتار میشین. واسه نداشتن پایان خدمت . خرید خونه ماشین وام و کار و سفر خارج از کشور. بهرحال واسه هرکسی پیش میاد. حتی اونی که توی روستا زندگی میکنه . حداقل یه خونه یا ماشین که میخواد بخره!
مجازات کسانی که غیبت کردن دیگه قابل بخشش نیست. یه دوره بود که ارتش کسانی که غیبت کرده بودن و ن3 ماه سنوات داشتن بخشدن ولی الان دیگه بخششی در کار نیست. هرچی زودتر بری و زودتر تمومش کنین به نفعتونه .الان پسر دایی منم داره اشتباه میکنه
6 ماه خدمت کرده داره معافیت تحصیلی میگیره واسه کارشناسی ( کاردانی داشت ) میگم بابا خدمته رو تموم کن بعد هر قلطی میخواد بکن. ولی گوش نکرد.
اشتباه نکنین. زود تمومش کنین که شرش کوتاه بشه!
نظر منه البته!

arian-sr599
25-01-2012, 23:20
درسته بهرحال شما یه روز گرفتار میشین. واسه نداشتن پایان خدمت . خرید خونه ماشین وام و کار و سفر خارج از کشور. بهرحال واسه هرکسی پیش میاد. حتی اونی که توی روستا زندگی میکنه . حداقل یه خونه یا ماشین که میخواد بخره!

ضمن تایید حرفهای شما فقط یک نکته اشاره کنم که خدمات دفاتر اسنادرسمی(سند ملک و خرید خانه و..) دیگه نیازی به پایان یا معافیت خدمت نداره! این قانون حدود ۲و۳هفته پیش اجرایی شد.

Milad4171
26-01-2012, 07:48
ضمن تایید حرفهای شما فقط یک نکته اشاره کنم که خدمات دفاتر اسنادرسمی(سند ملک و خرید خانه و..) دیگه نیازی به پایان یا معافیت خدمت نداره! این قانون حدود ۲و۳هفته پیش اجرایی شد.

درسته. خودم خبرش رو توی روزنامه خوندم ولی یه هفته بعدش تکذیب شد. الان هرکسی خونه و ماشین بخواد بخره یا وام بگیره وغیره با توجه به سوابق خدمتیش کارش رو راه میندازن! چون واسه اون بنگاه دار و اون بانک مشکل پیش میاد اگه واسه کسی که غایب بوده از خدمت خدمات دولتی رو ارائه داده.
آخرین قانونی که واسه سربازی اومد همون 24 ماه شدن از سال 92 و حذف معافیت کفالت پدر 59 سال تمام و لاغری و فلان و فلان بود!
سختگیر تر شدن.
واسه غایبین غیر موجه دیگه مثل قبل نیست که چه یک سال چه ده سال ، 3 ماه اضافه خدمت بخورین. بین 6 ماه تا یک سال 3 ماه ؛بیشترش 6 ماه و بعد از 2 یا 5 سال غیبت یک سال اضافه خدمت میخوری( البته بستگی داره )
واسه فراری ها از سربازی ( غییبت حین خدمت ) دیگه بخششی در کار نیست قبلا واسه کسانی که کمتراز 25 روز غیبت داشتن دادگاه قضایی یکم بهشون تخفیف میداد.الان نه دیگه!

من با اینکه الان 13 ماهه که دارم خدمت میکنم ولی هنوز میگم کاشکی زودتر دفترچه رو پست میکردم ( من برج 4 واکسن زدم ولی خودم رو تا برج 10 علاف کردم بعد دفترچه فرستادم که برج 11 اعزامم شد )

EHSAN 2010
26-01-2012, 09:39
با سلام خدمت دوستان عزیز
کسی خبر داره که سپاه برای 1/2 پذیرش داره یا نه؟( سپاه کرمانشاه منظورمه)
اصولا پذیرش سپاه بیشتر در چه ماههاییه؟

shazdeh23
26-01-2012, 10:56
سلام
می خواستم ببینم کسی می دونه که برای گرفتن امریه چه مراحلی رو باید طی کرد و شرایطش چیه؟ امیدوارم کسی جوابم رو بده ؟
من تا چند وقت دیگه درسم تموم می شه (لیسانس) می خوام ببینم برای گرفتن امریه چه باید کرد؟ باید حتما مدرک فارغ التحصیلی رو بگیرم یا الانم میشه برم دنبالش/؟ (15روز دیگه مدرکمو میگیرم)اگر کسی تجربه داره کمک کنه! ممنون

arian-sr599
26-01-2012, 11:21
درسته. خودم خبرش رو توی روزنامه خوندم ولی یه هفته بعدش تکذیب شد. الان هرکسی خونه و ماشین بخواد بخره یا وام بگیره وغیره با توجه به سوابق خدمتیش کارش رو راه میندازن! چون واسه اون بنگاه دار و اون بانک مشکل پیش میاد اگه واسه کسی که غایب بوده از خدمت خدمات دولتی رو ارائه داده.

نه دوست عزیز
قانونش ابلاغ شده و اصلا کسی قدرت تکذیب قانون رو نداره. شغل خودم همین هست.موضوع هم آسان گیری برای مشمول نیست/ داستان اینه که دفاتر اسنادرسمی برای این قضیه به مشکلات و زحمتهایی افتاده بودند که برای راحت شدن و حل شدن این مشکل این تصمیم گرفته شد و اجرایی هست.
اما برای استخدام، وام بانکی و.. هنوز نیاز به کارت خدمت هست اما خریده خونه و امثالش نیازی دیگه نداره

نقل و انتقال بدون کارت پایان خدمت امکان‌پذیر شد

اجتماعی > نهادها - رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: به موجب قانون «اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی» که در جلسه علنی یکشنبه مورخ بیست و دوم آبان ماه 90 مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ دوم آذر 90 به تایید شورای نگهبان رسید، بند «و» ماده 10 حذف شد و براین اساس از این پس هرگونه نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی، نیاز به کارت پایان خدمت ندارد.
محمدرضا دشتی اردکانی در نشست خبری روز شنبه‌خود با اصحاب رسانه با اشاره به ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی افزود: بند «و» این ماده پیش از این مقرر می‌داشت ثبت هرگونه نقل و انتقال غیرقهری اموال به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در دفاتر اسناد رسمی نیاز به بررسی وضعیت مشمول دارد.

او تصریح کرد: بنابراین افراد ذکور که به سن قانونی18 سال تمام رسیده باشند می‌توانند بدون کارت پایان خدمت وظیفه عمومی نسبت به جابه‌جایی، نقل و انتقال و تنظیم هرگونه سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی اقدام کنند.

دوستان به قانون جدید خدمت وظیفه مراجعه کنید و در ماده۷ ببینید که تصریح کرده بند((و)) حذف شد! یعنی دیگه نیازی نیست به دفاتر اسنادرسمی ارایه کنید
لینک قانون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

a6543210
26-01-2012, 11:25
دوستان چند تا سوال دارم :
1- آیا خدمت الان چند ماهه شده؟24 ماهه است یا 18 ماه؟
2-اگه 24 ماهه شده من بیچاره که قبلا 4 ماه رفتم و الان باید بعد دانشگا ه برم چه خالکی تو ... بریزم!؟
3- قانون معافیت 3 برادری هست هنوز یا نه؟
4-واسه قانون 3 برادر باید من پسر سوم چند ماه خدمت کنم تا برادر کوچیکم سریع دفترچه بفرسته و دنبال معافیت باشه؟
مرسی

arian-sr599
26-01-2012, 11:35
دوستان چند تا سوال دارم :
1- آیا خدمت الان چند ماهه شده؟24 ماهه است یا 18 ماه؟
2-اگه 24 ماهه شده من بیچاره که قبلا 4 ماه رفتم و الان باید بعد دانشگا ه برم چه خالکی تو ... بریزم!؟
3- قانون معافیت 3 برادری هست هنوز یا نه؟
4-واسه قانون 3 برادر باید من پسر سوم چند ماه خدمت کنم تا برادر کوچیکم سریع دفترچه بفرسته و دنبال معافیت باشه؟
مرسی

خدمت تا پایان۱۳۹۱بیست و چهار ماهه نخواهد شد.
درضمن طبق قاعده عطف به ما سبق نشدن قوانین، هر وقتی بشه۲۴ماه فقط درمورد کسانی میشه که هنوز نرفتن خدمت. پس کسی که الان تا قبل از اجرای ۲۴ماهه شدن به خدمت میره همون۱۸ماه میره.
کلاً این نکته رو بخاطر بسپارید.وقتی قانون تغییر میکنه ۲حالت داره:
۱-قانون جدید به نفع هست. مثلاً اعلام بشه که خدمت۱۲ماه شده.
۲-قانون جدید به ضرر هست. مثلاً اعلام شده که۲۴ماه شده(مثل الان)

درحالت اول قانون جدید به گذشته تسری پیدا می کنه اما در حالت دوم نمی کنه و عطف به ما سبق نمیشه.
پس کسی که الان سرباز هست اگر خدمت کمتر شه شاملش میشه اما بیشتر شه نمیشه و فقط شامل سربازای جدیدی میشه که از تاریخ اجرای اون اعزام میشن.

kar1591
26-01-2012, 12:03
برای اینکه ریسکش کم شه 20 ام به بعد بده چون اگه الان بدی احتمال 80% اول اسفند میری! خلاصه اگه وقت داری توی اسفند بده که اردیبهشت بیفتی...

وقت ندارم متاسفانه
معافیت تحصیلیم 20 بهمن تموم میشه
چند روز قبل بفرستم که اضافه نخورم ؟

urumchi
26-01-2012, 12:23
وقت ندارم متاسفانه
معافیت تحصیلیم 20 بهمن تموم میشه
چند روز قبل بفرستم که اضافه نخورم ؟

شما قرار نیست چیزی بفرستی، مدارکت که تکمیل باشه باید بری دفتر پلیس+10 قسمت نظام وظیفه

مدارکت رو تحویل میدی، کارها رو مسئول نظام وظیفه انجام میده،مدارک رو ثبت میکنه و آخر سر یه برگه میده بهت که مشخصاتت و آدرست رو توش نوشته، مندرجاتش رو کنترل میکنی که اشتباهی نداشته باشه بعد یه برگه دیگه رو امضاء میکنی و تمام.

بنظر من اصلا معطل نکنید و از شنبه هفته آینده نسبت به تکمیل مدارک و تحویلش به پلیس+10 اقدام کنید و موکول به روزهای آخر نکنید

من خودم همه کارهامو دقیقه 90 انجام دادم، فکر می کردم سریع انجام میشه ولی یه اتفاقایی افتاد که باعث شد با هزار بدبختی و زحمت مدارکم رو جور کنم و ثبت کنم. فقط کافی بود 1 ساعت وقت کم بیارم، اونوقت 3 ماه غیبت رو خورده بودم

Sub007
26-01-2012, 12:30
سلام
می خواستم ببینم کسی می دونه که برای گرفتن امریه چه مراحلی رو باید طی کرد و شرایطش چیه؟ امیدوارم کسی جوابم رو بده ؟
من تا چند وقت دیگه درسم تموم می شه (لیسانس) می خوام ببینم برای گرفتن امریه چه باید کرد؟ باید حتما مدرک فارغ التحصیلی رو بگیرم یا الانم میشه برم دنبالش/؟ (15روز دیگه مدرکمو میگیرم)اگر کسی تجربه داره کمک کنه! ممنون

برای امریه باید برگ سبز داشته باشین.که برای داشتن این برگه هم باید مدارک اعزام به خدمت رو ثبت کنین.برای ثبت هم باید وضعیت تحصیلی شما مشخص باشه.
پس اول بابد فارغ التحصیل بشین و اون برگه ای که وضعیت فراغت از تحصیل رو مشخص میکنه از دانشگاه بگیرین.
بعد از اون کارهای مربوط به ثبت مدارک اعزام رو انجام بدین.
در آخر هم منتظر برگ سبز باشین تا با اومدنش بتونین برای امریه اقدام کنین.

شما میتونین الان ادارات و سازمانهایی که برای امریه سرباز میگیرن رو شناسایی کنین و بعد ببینین که باید تاریخ اعزام به خدمت چه تاریخی داشته باشه تا شما رو قبول کنن و اصلا تا چه تاریخی میشه برای امریه اون اداره اقدام کرد.تا بر اساس اون کارهاتون رو انجام بدین.:20:

kar1591
26-01-2012, 12:35
شما قرار نیست چیزی بفرستی، مدارکت که تکمیل باشه باید بری دفتر پلیس+10 قسمت نظام وظیفه

مدارکت رو تحویل میدی، کارها رو مسئول نظام وظیفه انجام میده،مدارک رو ثبت میکنه و آخر سر یه برگه میده بهت که مشخصاتت و آدرست رو توش نوشته، مندرجاتش رو کنترل میکنی که اشتباهی نداشته باشه بعد یه برگه دیگه رو امضاء میکنی و تمام.

بنظر من اصلا معطل نکنید و از شنبه هفته آینده نسبت به تکمیل مدارک و تحویلش به پلیس+10 اقدام کنید و موکول به روزهای آخر نکنید

من خودم همه کارهامو دقیقه 90 انجام دادم، فکر می کردم سریع انجام میشه ولی یه اتفاقایی افتاد که باعث شد با هزار بدبختی و زحمت مدارکم رو جور کنم و ثبت کنم. فقط کافی بود 1 ساعت وقت کم بیارم، اونوقت 3 ماه غیبت رو خورده بودم

مرسی میدونم از پلیس + 10 اقدام میکنند
مدارک و که تحویل میدی معمولا یه هفته بعد جوابش میاد که تاریخ اعزام و مشخص میکنه
مدارک و اماده کردم ،واکسن و دکترم رفتم
فقط موندم کی ارسال کنم
چون میخوام اردیبهشت بیفتم میترسم الان بفرستم بزنن اسفند

Sub007
26-01-2012, 12:40
مرسی میدونم از پلیس + 10 اقدام میکنند
مدارک و که تحویل میدی معمولا یه هفته بعد جوابش میاد که تاریخ اعزام و مشخص میکنه
مدارک و اماده کردم ،واکسن و دکترم رفتم
فقط موندم کی ارسال کنم
چون میخوام اردیبهشت بیفتم میترسم الان بفرستم بزنن اسفند

من از مسئول پلیس +۱۰ که پرسیدم گفت احتمالا تا ۶-۷ بهمن هم اعزام میفته ۱۲/۱.
شما میتونی برای اطمینان بیشتر در فاصله ۱۵ تا ۱۸ بهمن اقدام کنی.:20:

kar1591
26-01-2012, 12:47
من از مسئول پلیس +۱۰ که پرسیدم گفت احتمالا تا ۶-۷ بهمن هم اعزام میفته ۱۲/۱.
شما میتونی برای اطمینان بیشتر در فاصله ۱۵ تا ۱۸ بهمن اقدام کنی.:20:
ای خدا عمرتو زیاد کنه (شاهد گرونی نفت و اینا باشی :46::11:)
پانزدهم بفرستم اضافه که نمی زنند بهم ؟ تا 20 بهمن معافیت تحصیلی دارم

dvd2010
26-01-2012, 13:09
بحث سر آموزشی هست.پس بهتره منم یه چیزهایی رو بگم
من پارسال در چنین روزیایی بود که رفتم آموزشی ارتش نیرو دریایی / سرجان!
میتونم بگم از صبح که بیدار میشدیم تا خود ساعت 5:30 که کلاس و رژه و تمرین و ورزش و اینا بود که میتونم بگم اصلا در خودم نمی دیدم که انقدر بتونم فعالیت مستمر داشته باشم ( یعنی 12 ساعت با یک وقفه ی 2 ساعته برای نهار و عبادات)!
فقط اینو بگم!
یه بنده خدایی بود که من خیلی دوستش داشتم و فکرای بزرگی هم توی سرم بود.
من چه میدونستم که قراره همچین دربه دری داشته باشم!
توی 2 ماه آموزشی فقط 2 با تونستم زنگ بزنم که یک بارش به خونه بود و یک بارش به دختره ( اونم روز آخر بود گفتم بهرحال من خونه میرم بزار زنگ بزنم به اون ) با اینکه بهش گفته بودم که من 2 ماه معلوم نیست در چه شرایطی باشم!

2 ماه بی خبری از خونه و خونه واده. الان همه وسط آموزشی میان خونه یا حتی تو شهر خودشون آخر هفته رو خونه هستن ولی ما برای یه تلفن زدن خودمون رو میزدیم به مریضی که بریم بهداری و از اونجا زنگ بزنیم خونه!!!!

روزهای تعطیل که فعالیتی نداشتیم همش به خوابیدن میگشت و فوتبال بازی کردن و تلویزون تماشا کردن.
تو پادگانی به وسعت 45 * 45 کیلومتر مربع که تا چشم کار میکرد بیابون بود با سربازهایی با لباسهای مشخص یه سری تفریحات مثل منچ و تلویزون حکم یه بلیط دوسره به ال ای رو داشت...!:13:

دقیقاموافقم.الان خدمت خیلی آسون شده.مخصوصا آموزشی.

Sub007
26-01-2012, 13:16
ای خدا عمرتو زیاد کنه (شاهد گرونی نفت و اینا باشی :46::11:)
پانزدهم بفرستم اضافه که نمی زنند بهم ؟ تا 20 بهمن معافیت تحصیلی دارم

نه اضافه نمیزنند.شما تا آخرین ساعات اداری اون فرجه فرصت دارین که مدارک رو ثبت کنین.یعنی اگه ۲۱ بهمن اقدام کنین اضافه میخورین وگرنه قبلش هیچ اتفاقی نمیفته.:20:
حتی میتونین همون ۲۰ بهمن هم اقدام کنین اما برای اطمینان از اینکه یه موقع به مشکلی مثل قطع شدن ارتباط دفار پلیس +۱۰ با مرکز برنخورین همون ۱۵ بهمن خوبه.:20:

majidhotboy
26-01-2012, 14:23
سلام . برای من امروز برگه سبزم اومد 1/12 اعزامم . به نظرتون اگه برم برای سرباز معلمی خوبه یا نه ؟ لیسانس حسابداری دارم
راجع به سربازی تو هوانیروز هم کسی چیزی می دونه ؟ خوبه یا نه ؟ کلاٌ سربازی کجای ارتش بهتره

Pami
26-01-2012, 14:29
راجع به سربازی تو هوانیروز هم کسی چیزی می دونه ؟ خوبه یا نه ؟ کلاٌ سربازی کجای ارتش بهتره

اینطور که من شنیدم نیرو هوایی از همه بهتر هست ، هوانیروز هم نیروی هوایی نیست ، یکی از ارگانهای تحت نظر نیروی زمینی هست ، اشتباه نگیرید

urumchi
26-01-2012, 14:30
سلام . برای من امروز برگه سبزم اومد 1/12 اعزامم . به نظرتون اگه برم برای سرباز معلمی خوبه یا نه ؟ لیسانس حسابداری دارم

شما کی مدارکت رو دادی به پلیس +10

دقیقا 1 هفته ست که مدارکمو دادم ولی برگه سبز هنوز نیومده

هر چند 100% مطمئنم اول اسفند اعزامم ولی لازمش دارم که هر چه زودتر برسه دستم