PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

odise2004
15-12-2011, 14:44
به خاطر اینکه یه کم روحیتون عوض شه اینو داشته باشید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

داریم میریم عبجشیر تخم بزاریم ، نازی همدم من!! :16::16::16::دی
یاشاسین

AmirSAMSUNG
15-12-2011, 14:46
اقا من هم توی برگ سبز هم سفیدم زده لیسانس غیر پزشکی پیوسته در صورتی که ناپیوسته هستم . اعزامم 1.10 هست ، رفتم نظام وظیفه شهرستان گفت ما یه 20-25 روز طول میکشه بفرستیم اگه میخوای خودت ببر مرکز استان بده درستش کنند . به نظرتون روز اعزام مشکل درست میکنه ؟

نه دوست عزیز. موقع اعزامم میتونی رفعش کنی. زیاد مهم نیست.
اگه هم نزدیک هستی مرکز استان یه روز صبح زود بیا و رفعش کن تا خیالت راحت باشه!

mojtaba6682
15-12-2011, 15:48
بچه ها سپاه بهتره یا ارتش یا ...؟ کجا برای خدمت کردن مناسب تر هست؟

در مورد سپاه و ارتش هرکسی یه چیزی میگه ولی فقط اینو میدونم که نیرو انتظامی افتضاح ترینشه:46: همه میگن

--------------------------------------------------------
هاشمی نژاد نیشابور 90/10/1

mgh1899
15-12-2011, 16:48
سلام دوستان کسی میدونه این قانون جدید نظام وظیفه که ابلاغ شده و مدت سربازی رو 24 ماه اعلام کرده از کی اجرایی میشه و آیا شامل حال اعزامی های اول دی میشه یا نه ؟

absa2004
15-12-2011, 17:57
آقا بد بخت شدیم رفت که ....

به گزارش «نسیم»، در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (123) قانون اساسی ، قانون اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی که با عنوان طرح به مجلس ‌شورای ‌اسلامی تقدیم شده بود، پس از تأیید شورای نگهبان از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.
بر اساس این قانون، هر فرد ذکور ایرانی در ماهی که طی آن ماه به سن هجده سال تمام می‌رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی است.
بر این اساس ، مدت خدمت دوره ضرورت (24) ماه است

سربازی شد 24 ماه ?? !!! اگه کسی می دونه شامل 1 دی ها می شه یا تاریخ اجرایی شدنش رو کسی میدونه بگه

2 سال سربازی ؟؟؟ مگه میشه ؟؟ کی میره ؟؟ خدا کنه به ما نخوره !!!

کاش زود تر رفته بودم ها !!! آخه زود تر از این هم نمیشه ! عجب شانسی ها

کی اطلاعات کامل داره

لینک های خبر :

my.lejend
15-12-2011, 18:50
بشه 24 ماه من یکی که دیگه نمیرم. جدی میگم.

AmirSAMSUNG
15-12-2011, 18:52
آقا بد بخت شدیم رفت که ....

سربازی شد 24 ماه ?? !!! اگه کسی می دونه شامل 1 دی ها می شه یا تاریخ اجرایی شدنش رو کسی میدونه بگه

2 سال سربازی ؟؟؟ مگه میشه ؟؟ کی میره ؟؟ خدا کنه به ما نخوره !!!

کاش زود تر رفته بودم ها !!! آخه زود تر از این هم نمیشه ! عجب شانسی ها

کی اطلاعات کامل داره

لینک های خبر :

دوست من هر وقت سازمان وظیفه عمومی اراده کنه قابل اجراست.:31:

در ضمن تو نگران نباش شما خیلی وقت پیش اقدام کردی و شامل این قانون نخواهی شد.:11:

my.lejend
15-12-2011, 18:54
من که هنوز پست نکردم چی؟

AnGelS.Of.WaR
15-12-2011, 19:00
بچه ها میشه از اوایل ورود به دوره ی اموزشی بگید. چه کارهایی انجام میدید و چه اتفاقتی میفته؟

اقا از من میشنوی کل کلاس ها رو جیم باش . من که 08 خاش بودم اینقدر خر تو خر اونجا

ولی خدا نکنه گیر سرهنگ قوهستانی بیفتی وقتی جیم هستی

my.lejend
15-12-2011, 19:03
اقا از من میشنوی کل کلاس ها رو جیم باش . من که 08 خاش بودم اینقدر خر تو خر اونجا

ولی خدا نکنه گیر سرهنگ قوهستانی بیفتی وقتی جیم هستی

رفیق شده باشه 24 ماه کلا جیم میشم و نمیرم.
مگه خر مخم رو گاز گرفته بیشتر از 2 سال عمرم رو برم خدمت

Milad4171
15-12-2011, 19:08
اقا دستت درد نکنه. خیلی مطالبت جالب و عالی بود.
میشه این چندتا سوال رو پاسخ بدید و راهنمایی کنید
البته چند جا پرسیدم ولی میخوام از شما هم بشنوم و مطمئن بشم.
اخه خیلی استرس دارم

1. من اگر الان اقدام کنم برای خدمت خدمتم 18 ماه هست یا 24 ماه؟ دیپلم ردی هستم که میشه زیر دیپلم

2. برای دیسک کمر پدر کفالت میدن به من؟ دیسک از نوع وخیم

3.در حین خدمت میشه برای دیپلم گرفتن اقدام کرد؟ همکاری میکنن؟

4. من تک پسر هستم برای اموزشی و بعدش تهران میفتم؟

5.من 4 سال غیبت دارم میتونم برای معافی کفالت اقدام کنم؟

6.ایا 3 ماه اضاف من بخشیده میشه؟

7. با مدرک زیر دیپلم ایا من در اموزشی و دائم چه شرایطی رو دارم؟

8.تو دوره ی اموزشی میشه برای گرفتن معافیت اقدام کرد؟

ممنون از کمکتون.

1- هر آن ممکنه 24 ماه اجرایی بشه. دقیقا نمیدونم. ممکنه از برج 10 اینطور بشه ممکنه از سال دیگه. هرچه سریعتر بری از اونور سریعتر تموم میکنی.

2-معلوم نیست. باید مدارک پزشکی ببری. و اینکه باید تک پسر باشی و غیبت هم نداشته باشی.

3-بله میشه. بستگی به یگان خدمتیت داره. میتونی برگه معرفی نامه و اشتغال به خدمت بگیری و اگه روزبرگ شدی بری کلاسهای شبانه یا که غیر حضوری شرکت کنی.

4-راستش اینطور میگن که باید بیفتی. بستگی به یگانت داره. خود من تک پسر بودم افتادم بندرعباس ولی مدارکم رو واسه مرکز ارسال کردم و انتقالی گرفتم.

5-بعید میدونم. الان معافیت کفالت به این راحتی ها نیست. مخصوصا که غیبت هم داری که این یه نکته ی منفی هست واست. باید وقتی رفتی یگانت دنبال کارات باشی.

6-خیر. از اعزامی های 90/6/1 به قبل بخشیده شده اونم تازه با شرایط خاص. شما امید داشته باش که باز عفو رهبری بخوری . ولی از من گفتن رفتی خدمت به هیچ وجه غیبت نکن ( نهست). این یه پوئن مثبت واست آخر خدمتت میشه که فرمانده ات میتونه بخاطر اینکه سرباز خوبی بوده و غیبت نداشتی 3 ماه اضافه خدمتتت رو ببخشه.

7- معمولا زیر و دیپلم و دیپلمها تو آموزشی فقط با هم متفاوت هستن. تو یگان خدمتی درجه هاشون در یک حد هست البته اونم بستگی به نیرویی که توش خدمت میکنین هم هست.
واسه دیپلم56 روز و واسه زیر دیپلم 70 روز دوره آموزشی هست.

8-خیر!

:46:

ahad_judo
15-12-2011, 19:09
دوستان من هم فردا صبح بلیت دارم به سمت تیپ تکاوران بندر.
از تیپ تفنگدارا منتقل شدم به تیپ تکاوران.خدایا شکرت از این هه شانسی که به ما دادی واقعا.:13:
خدا کنه خبری نشه.
رفتیم تا 5 ماه دیگه که پایان دوره باشه.
خداحافظ همگی.

AmirSAMSUNG
15-12-2011, 19:13
من که هنوز پست نکردم چی؟

هر تاریخ این قانون ابلاغ بشه و شما از اون تاریخ به بعد پست کنی 24 ماه خدمت میکنی.

my.lejend
15-12-2011, 19:15
از تیپ تفنگدارا منتقل شدم به تیپ تکاوران.خدایا شکرت از این هه شانسی که به ما دادی واقعا.:13:
خدا کنه خبری نشه.
خداحافظ همگی.

برو به سلامت رفیق.
امیدوارم وقتی برگشتی فقط از خوبی هاش بگی.
یا علی

---------- Post added at 07:15 PM ---------- Previous post was at 07:14 PM ----------

1- هر آن ممکنه 24 ماه اجرایی بشه. دقیقا نمیدونم. ممکنه از برج 10 اینطور بشه ممکنه از سال دیگه. هرچه سریعتر بری از اونور سریعتر تموم میکنی.

2-معلوم نیست. باید مدارک پزشکی ببری. و اینکه باید تک پسر باشی و غیبت هم نداشته باشی.

3-بله میشه. بستگی به یگان خدمتیت داره. میتونی برگه معرفی نامه و اشتغال به خدمت بگیری و اگه روزبرگ شدی بری کلاسهای شبانه یا که غیر حضوری شرکت کنی.

4-راستش اینطور میگن که باید بیفتی. بستگی به یگانت داره. خود من تک پسر بودم افتادم بندرعباس ولی مدارکم رو واسه مرکز ارسال کردم و انتقالی گرفتم.

5-بعید میدونم. الان معافیت کفالت به این راحتی ها نیست. مخصوصا که غیبت هم داری که این یه نکته ی منفی هست واست. باید وقتی رفتی یگانت دنبال کارات باشی.

6-خیر. از اعزامی های 90/6/1 به قبل بخشیده شده اونم تازه با شرایط خاص. شما امید داشته باش که باز عفو رهبری بخوری . ولی از من گفتن رفتی خدمت به هیچ وجه غیبت نکن ( نهست). این یه پوئن مثبت واست آخر خدمتت میشه که فرمانده ات میتونه بخاطر اینکه سرباز خوبی بوده و غیبت نداشتی 3 ماه اضافه خدمتتت رو ببخشه.

7- معمولا زیر و دیپلم و دیپلمها تو آموزشی فقط با هم متفاوت هستن. تو یگان خدمتی درجه هاشون در یک حد هست البته اونم بستگی به نیرویی که توش خدمت میکنین هم هست.
واسه دیپلم56 روز و واسه زیر دیپلم 70 روز دوره آموزشی هست.

8-خیر!

:46:

دوست عزیزم واقعا ممنون از کمکت.
خیلی اقایی.

---------- Post added at 07:15 PM ---------- Previous post was at 07:15 PM ----------

بچه ها نگفتن از کی میخواد اجرائی بشه؟

Milad4171
15-12-2011, 19:16
ای بابا. الان داری میگی کاش خدمتم رو تموم میکردم و بعد درسم رو ادامه میدادم. نه؟
بهر حال که برو خوش باش .فقط مراقب باش شهید نشی. چند وقتی نیست که فرمانده تیپ تکاور منجیل رو ترور کردناا. تورو تورو نکنن یه وقتی :5:

odise2004
15-12-2011, 19:21
هفته ی بعد این زمان چیکار داریم میکنیم؟!!!
احتمالاً یقلوی بدست داریم میریم واسه شام!یا داریم شامگاه اجرا میکنیم؟!هفته ی بعد این زمان میگم هفته ی قبل این زمان داشتم در مورد هفته ی بعد این زمان فکر میکردم ها!!!:31::31::31:

ahad_judo
15-12-2011, 19:23
ای بابا. الان داری میگی کاش خدمتم رو تموم میکردم و بعد درسم رو ادامه میدادم. نه؟
بهر حال که برو خوش باش .فقط مراقب باش شهید نشی. چند وقتی نیست که فرمانده تیپ تکاور منجیل رو ترور کردناا. تورو تورو نکنن یه وقتی :5:
والا خودت که بهتر میدونی پوست من رو تو این پادگانا کندن.
دیگه باید درجه ناخدایی بهم بدن.
معلوم نیست چه خوابی برامون دیدن که میخوان بفرستنمون تیپ تکاورا.
من الان لیسانسم.دیگه حس و حال درس هم ازمون گرفتن.
بچه ها دعا کنید جاهای خوب بیوفتید و مثل من سرخورده نشید.:5:

absa2004
15-12-2011, 19:27
آقا ابلاغ بشه چیه ؟؟

شواری نگهبان تایید کرده و امروز رئیس جمهور ابلاغ کرده این یعنی تمومه ...

حالا سوالی که می مونه اینه که این قانون کی ها رو مشمول میشه ؟؟

من فکر میکنم این مثه سازمان سنجشه شما تو دانشگاه و آزمون دقیقا طبق قانون همون سالی که تو دفترچه ذکر شده عمل می کنی و شامل قانون های جدید نمیشی

من فکر میکنم باید ببینیم نظام وظیفه از چه برجی این قانون رو اجرا میکنه و قطعا شامل اونایی که دارن میرن نمیشه ولی بازم معلوم نیست باید مطمئن شد ...

اگه طبق سازمان سنجش باشه توی دفترچه ما نوشته بود 18 ماه حالا باید تویه دفترچه جدید بنویسن 24 ماه ...

به هر حال باید تا فردا صبر کرد و زنگ بزنیم نظام وظیفه ببینیم چی به سرمون می خوان بیارن

---------- Post added at 07:27 PM ---------- Previous post was at 07:25 PM ----------

هفته ی بعد این زمان چیکار داریم میکنیم؟!!!
احتمالاً یقلوی بدست داریم میریم واسه شام!یا داریم شامگاه اجرا میکنیم؟!هفته ی بعد این زمان میگم هفته ی قبل این زمان داشتم در مورد هفته ی بعد این زمان فکر میکردم ها!!!:31::31::31:

آقا خیلی باهالی ...

دمت گرم با این روحیت

mojtaba6682
15-12-2011, 19:27
هر تاریخ این قانون ابلاغ بشه و شما از اون تاریخ به بعد پست کنی 24 ماه خدمت میکنی.

یه سوال کسانی که مثلا 6ماه خدمت میکنن بعد دانشگاه قبول میشن بعد اتمام دانشگاه 24 ماه شامل حالشون میشه یا همون 18 ماه ؟؟؟؟؟؟؟اگه 24 ماه باشه واقعا بهشون زور میگه

-----------------------------------------

hamid_diablo
15-12-2011, 19:32
سلام دوستان

خدمت داره 24 ماه میشه؟چرا خوب؟

دلمون به همین 18 ماه خوش بود!!!

Pami
15-12-2011, 19:33
تنها دوره ای از خدمت که به ما خوش گذشت 10 روز آخر آموزشی بود
با همه بچه ها آشنا شدید و سوراخ سنبه هایی پادگان رو یاد گرفتین !
کجاها برید سیگار بکشید ! چطوری پست ها رو بپیچونین ، چطوری از پادگان بزنین بیرون و خیلی چیزای دیگه
بقیه خدمت همش وقت حروم کردنه و بس ، هیچ نکته و درس زندگی بهتون یاد نمیدن ! روزا پشت سر هم میان و میرن و عمرتون میگذره

mojtaba_2006
15-12-2011, 19:33
والا خودت که بهتر میدونی پوست من رو تو این پادگانا کندن.
دیگه باید درجه ناخدایی بهم بدن.
معلوم نیست چه خوابی برامون دیدن که میخوان بفرستنمون تیپ تکاورا.
من الان لیسانسم.دیگه حس و حال درس هم ازمون گرفتن.
بچه ها دعا کنید جاهای خوب بیوفتید و مثل من سرخورده نشید.:5:

دوست عزیزم،با توجه به اینکه لیسانسه هستی،مطمئن باش بعد از گذشت یکماه،دوره پادشاهیت شروع میشه.:20:

ahad_judo
15-12-2011, 19:40
یه سوال کسانی که مثلا 6ماه خدمت میکنن بعد دانشگاه قبول میشن بعد اتمام دانشگاه 24 ماه شامل حالشون میشه یا همون 18 ماه ؟؟؟؟؟؟؟اگه 24 ماه باشه واقعا بهشون زور میگه

من همینجور بودم.اون موقع 20 ماه بود و وسط خدمت امدم بیرون.
بعد که برگشتم دیدم خدمت شده 17 ماه و خوش به حالم شد.ولی اگر شده بود 24 ماه بزرگترین ضد حال سال 90 رو خورده بودم.

---------- Post added at 09:40 PM ---------- Previous post was at 09:36 PM ----------

دوست عزیزم،با توجه به اینکه لیسانسه هستی،مطمئن باش بعد از گذشت یکماه،دوره پادشاهیت شروع میشه.:20:
من الان 11 ماه خدمتم.
ولی توی تیپ تفنگداران نیرو دریایی ارتش چیزی بنام آرامش وجود نداره.
ما این همه مینالیم.
سربازای دیپلمه و زیر دیپلم رو داغون کردن.یه روز بود یه تعداد سرباز 6 روز پشت سر هم و بدون استراحت پست دادن اونم بصورت 2 ساعت نگهبانی و 4 ساعت آف.
کم مونده بود راهی بیمارستان بشن.

urumchi
15-12-2011, 19:43
خدا کنه خبری نشه.
خداحافظ همگی.

داداش شما که کل ایران رو گشتی، اینم روش! تمام طول زندگیم کسی رو مثل شما ندیدم خدمت کرده باشه.

AmirSAMSUNG
15-12-2011, 19:45

اینو نمیدونم و این سوال برا خودمم هست از دوستانی که اطلاع دارن کمک کنن.

ahad_judo
15-12-2011, 19:49
داداش شما که کل ایران رو گشتی، اینم روش! تمام طول زندگیم کسی رو مثل شما ندیدم خدمت کرده باشه.
داداش من اول سیرجان بودم-بعد تهران-بعد انزلی-بعد تیپ تفنگداران-الانم تیپ تکاوران
بخدا برام افتخاری نیست و نخواهد بود.فقط اعصابم داره خورد تر میشه و موقعیت هامو از دست میدم.
ایشالا که به بزرگی خدا همتون یگان های خوب بیوفتید و راحت خدمت کنید.

mali.sh
15-12-2011, 20:24
داداش من اول سیرجان بودم-بعد تهران-بعد انزلی-بعد تیپ تفنگداران-الانم تیپ تکاوران
بخدا برام افتخاری نیست و نخواهد بود.فقط اعصابم داره خورد تر میشه و موقعیت هامو از دست میدم.

جالبه یکی ازدوستای منم همچین اتفقاتی براش افتاد.... حالا دقیق یادم نیست چندجا منتقل شد ولی دیگه میگفت "روی مارکوپولو رو سفید کردم":31: اخر خدمتش افتاده بود سیستان همون سالی بود که ریگی عملیات میکرد میگفت هی منو جابجا میکنن من شهید شم ولی من مقاومت میکنم:31:
انشاا... هر جا میری سلامت و تندرست باشی دادش:10:

mali.sh
15-12-2011, 20:38
به نقل از خبر انلاین منتشر شد

قانون اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی ابلاغ شد/معافیت تک پسری به قوت خود باقی است/جدول معافیت ها

شهری - سرانجام امروز رئیس جمهور قانون جعیت نظام وظیفه که شامل معافیتها نیز می شود را برای اجرا ابلاغ کرد.
به گزارش خبرآنلاین؛ تاکنون اخبار متفاوتی از تغییر قانون نظام وظیفه و معافیتها ابلاغ می شد تا اینکه سرانجام رئیس جمهور قانون اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی را برای اجرا ابلاغ کرد.
بر اساس این قانون، هر فرد ذکور ایرانی در ماهی که طی آن ماه به سن هجده سال تمام می‌رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی است.
مدت خدمت دوره ضرورت (24) ماه است و درصورتی‌که مشمولان مازاد و یا کمتر از تعداد مورد نیاز باشد ستادکل با کسب اجازه از فرماندهی‌کل آن را به کمتر یا بیشتر از مدت دوره ضرورت تغییر می‌دهد و همه مشمولین قادر به خدمت و بلامانع، به خدمت دوره ضرورت اعزام می‌شوند و پس از فرا گرفتن آموزش‌های نظامی لازم در ابتداء خدمت، بقیه خدمت دوره ضرورت را انجام می‌دهند.
- سپاه می تواند مشمولین مورد نیاز خود را در هر دوره طبق ضوابط خاص پذیرش سپاه، از بین بسیجیان دارای برگه اعزام به خدمت به میزان سهمیه‌ای که ستاد کل تعیین می‌کند، انتخاب نموده و قبل از تاریخ اعزام آنان فهرست اسامی آنها را به واحدهای تابعه سازمان اعلام کند. این مشمولین برای انجام خدمت وظیفه عمومی در اختیار سپاه قرار می‌گیرند و نیروهای مسلح می‌توانند مشمولین متخصص مورد نیاز خود را در سطح کارشناس و بالاتر به میزان سهمیه‌ای که ستاد کل تعیین می‌کند به عنوان مشمول خاص از ستاد کل درخواست کنند.
- وزارت آموزش و پرورش موظف است فارغ التحصیلان تربیت معلم در مراکز آموزشی، از طریق سازمان آنان را به مراکز آموزشی نظامی برای طی دوره آموزش رزم مقدماتی اعزام کند و دولت موظف است همه ساله اعتبارات لازم را برای آموزش‌های فوق در اختیار سپاه قرار دهد.
- آن عده از محصلین مراکز آموزش کادر ثابت نیروهای مسلح که قبل از پایان دوره آموزش مستعفی یا اخراج شوند، فقط از طی دوره آموزش نظامی معاف می‌شوند، لکن باید خدمت دوره ضرورت را انجام دهند. درصورتی که محصلین به علت بیماری یا عدم صلاحیت که ناشی‌ از اعمال ارادی آنان نباشد برکنار شوند، مدت تحصیل جزو خدمت دوره ضرورت آنان محسوب می‌شود و افسران و درجه داران نیروهای مسلح، در صورتی که قبل از نیل به درجه به موجب مقررات استخدامی مربوط از خدمت مستعفی یا اخراج شوند، فقط از طی دوره آموزش نظامی معاف می‌شوند لکن باید خدمت دوره ضرورت را انجام دهند و اگر بعد از پایان دوره آموزش از خدمت مستعفی یا اخراج شوند و خدمت آنان از مدت دوره ضرورت کمتر باشد بقیه دوره ضرورت را انجام می‌دهند.
- مشمولین و کارکنان وظیفه داوطلبی که با داشتن حداقل گواهینامه پنجم ابتدائی و سپردن پنج سال تعهد خدمت نظامی یا شش سال تعهد خدمت کارمندی، به صورت پیمانی در نیروهای مسلح استخدام می‌شوند، خدمت آنان به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی می شود و پس از پایان تعهد از کارت پایان خدمت برخوردار می‌گردند. در صورتی که قبل از خاتمه تعهد از خدمت مستعفی یا برکنار گردند، چنانچه مشمول معافیت‌های قانونی نباشند، خدمت دوره ضرورت به نسبت چهار ماه خدمت یک ماه از خدمت دوره ضرورت آنان محسوب می‌شود و بقیه خدمت دوره ضرورت را برابر قانون انجام می‌دهند، مگر این که علت رهایی، بیماری یا عدم صلاحیت ناشی از اعمال غیر ارادی آنان به تشخیص هیأت بدوی سازمان مربوط باشد که در این صورت مدت تعهد انجام شده به نسبت از مدت خدمت دوره ضرورت کسر می‌شود.
- کسانی که به سن هجده سال تمام می‌رسند، پس از انتشار آگهی ‌احضار، موظفند ظرف شش ماه خود را به سازمان معرفی نمایند و سازمان مکلف است، حداکثر در مدت شش ماه تکلیف مشمولین وظیفه را تعیین نماید و آنها را به خدمت اعزام یا برابر مقررات از خدمت دوره ضرورت معاف کند.
هم‌چنین سازمان ثبت احوال کشور مکلف است صورت اسامی متولدین ذکور شهرستان‌ها و بخش‌هایی را که در سال بعد باید به وضع مشمولیت آنها رسیدگی شود به تفکیک هرماهه به سازمان وظیفه عمومی تسلیم کند.
- دانش‌آموزان مدارس و دانشجویان مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت آموزش و پرورش و یا مورد تأیید آن وزارت و دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی یا غیردولتی داخلی و خارجی مورد تأیید وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و طلاب حوزههای ‌علمیه که در حین تحصیل به سن مشمولیت رسیده و یا می‌رسند، تا زمانی که به تحصیلات خود ادامه می‌دهند، از اعزام به خدمت دوره ضرورت معاف می‌باشند.
- صدور معافیت تحصیلی دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی، موکول به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل آنان از طریق مراجع ذی‌ربط است و مدت اعتبار آن تا یک سال پس از صدور گواهی پایان تحصیلات در هر مقطع می‌باشد.
- مشمولین دیپلم که حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی داخل یا خارج از کشور که مورد تأیید وزارتخانه‌های علوم و بهداشت می‌باشند پذیرفته شوند تا زمانی که وفق تبصره (1) ماده (33) به تحصیل اشتغال دارند، می‌توانند مشروط به این‌که دارای غیبت غیرموجه نباشند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند. این معافیت برای هر مقطع فقط یک بار داده می‌شود.
- مشمولین دارای مدرک کارشناسی و بالاتر و معادل آن در حوزه‌های علمیه علاقمند به تحصیل درخارج از کشور در صورتی که از نظر مقررات این قانون و وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، حائز شرایط ادامه تحصیل در خارج ازکشور باشند و دانشگاه‌ها و رشته‌های آنها مورد تأیید وزارتخانه‌های فوق باشد، می‌توانند با سپردن تضمین‌های لازم با استفاده از مقررات این قانون برای تحصیل به خارج از کشور مسافرت نمایند.
بر اساس این قانون، ایرانیان مقیم خارج از کشور، فرزندان مأمورین ثابت دولت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و هم‌چنین کسانی که قانوناً تحت کفالت، یا ولایت قانونی آنها می‌باشند، چنانچه در حین تحصیل در مدارس ایرانی مستقر در خارج از کشور و یا مؤسسات آموزشی کشورهای خارج مورد تأیید آموزش و پرورش و طلاب حوزه‌های علمیه مورد تأیید شورای ‌عالی حوزه‌های علمیه به سن مشمولیت برسند از معافیت تحصیلی بهره‌مند می‌گردند و ادامه تحـصیل آنان تا سقف یک سال پس از فراغت از تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خارج از کشورکه مورد تأیید وزارتخانه‌های علوم یا بهداشت هستند بلامانع می‌باشد.
- همه مشمولین وظیفه باید قبل از اعزام به خدمت توسط یک پزشک از نیروهای مسلح معاینه شوند و در صورت نبودن پزشک از نیروهای مسلح، توسط پزشکان غیرنظامی متعهد که صلاحیت آنان به وسیله نیروی انتظامی تأیید شده باشد، معاینه شوند.
بر این اساس ، چنانچه رئیس سازمان یا نماینده او اطمینان حاصل کند که رأی شورای پزشکی مطابق مقررات صادر نشده است، پرونده را برای بررسی به شورای عالی پزشکی که از سه پزشک متخصص نیروهای مسلح تشکیل می‌گردد ارجاع می‌دهد. نظر این شورا قطعی و لازم الاجراء است.

معافیت ها
بر اساس این قانون، مشمولین زیر حسب مورد از انجام خدمت دوره ضرورت معاف هستند:

ردیف نوع معافیت
1 یگانه فرزند ذکور مراقب یا نگهدارنده پدر نیازمند مراقبت که قادر به اداره امور خود نباشد.
2 یگانه مراقب یا نگهدارنده مادر فاقد شوهر
3 تنها برادر تنیِ سرپرست خواهر فاقد پدر، همسر و فرزند ذکور غیرمحجور
4 تنها برادرِ سرپرستِ برادرِ کبیرِ نیازمندِ مراقب و فاقد پدر و همسر و فرزند ذکور غیر محجور و فاقد شغل
5 یگانه سرپرست برادر کمتر از هجده سال تمام
6 یگانه نوه ذکور مراقب یا نگهدارنده جد فاقد فرزند یا جده فاقد شوهر و فرزند
7 مشمولی که همسرش فوت نموده و از او دارای فرزند صغیر بوده مادامی که ازدواج مجدد نکرده است و یا همسری دارد که بعد از ازدواج معلول شده و نیازمند مراقبت باشد.
8 از چند برادر واجد شرایط اعزام به خدمت در صورت اعزام یکی از برادران به خدمت، یکی از برادران می‌تواند تا اتمام خدمت او از تعویق اعزام استفاده کند.
9 در مورد معافیت از انجام خدمت ضرورت یک نفر از فرزندان خانواده‌ای که دو برادر آنان خدمت سربازی را انجام داده‌اند، ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم‌گیری می‌کند.
10 یکی از فرزندانِ پسر سربازی که در حین خدمت سربازی فوت کند و یا یکی از فرزندان ذکور خانواده‌ای که یک فرزند آن خانواده در حین انجام خدمت سربازی فوت کرده باشد.
11 یکی از فرزندان ذکور مادران فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) و سازمان بهزیستی از انجام خدمت دوره ضرورت معاف است.
12 مشمولانی که حداقل یک فرزند معلول داشته باشند از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌باشند.
13 تنها پسر خانواده‌هایی که دارای سه فرزند اناث یا بیشتر باشند از انجام خدمت دوره ضرورت معافند.
14 مشمولانی که با معلولان اناث دارای معلولیت جسمی ـ حرکتی ازدواج کنند به صورت موقت از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند و پس از گذشت پنج‌سال از استمرار ازدواج آنها معافیت موقت به معافیت دائم تبدیل می‌شود.
15 همه فرزندان ذکور شهدا و جاویدالاثران(مفقودین) از انجام خدمت دوره ضرورت معاف هستند.
16 به ازاء هرشهید یا آزاده با حداقل بیست و چهار ماه سابقه اسارت یا جانباز با حداقل (25%) جانبازی یا جاویدالاثر(مفقود) فاقد فرزند ذکور یک نفر از برادران آنها از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.
17 به ازاء هر بیست و چهار ماه آزادگی، (25%) جانبازی و سی ماه سابقه حضور در جبهه یک نفر از فرزندان آزادگان، جانبازان و رزمندگان معاف می شود.
18 همه مشمولین جانباز دارای حداقل ده درصد (10%) جانبازی از انجام خدمت دوره ضرورت معاف هستند.
19 یک فرزند خوانده قانونی ذکور جانبازی که برابر گواهی بنیاد شهید و امور ایثارگران صاحب فرزند نمی شود از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شود.
20 مشمولانی که با جانبازان اناث دارای درصد جانبازی 25درصد و بالاتر ازدواج کنند به صورت موقت از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند و پس از گذشت پنج‌سال از معافیت موقت آنان در صورت استمرار ازدواج معافیت موقت به معافیت دائم تبدیل می‌شود.
نکته: امتیازات معافیت ایثارگران برای بهره‌مندی از تسهیلات آن بند قابل جمع است و در مورد معافیت کسانی که مدت جانبازی یا حضور در جبهه یا مدت آزادگی و اسارت آنها در حد معافیت یک فرزند آنان نیست، با درصد جانبازی و مدت حضور در جبهه و مدت دوران اسارت محاسبه می‌شود.

وظایف دولت
هم‌چنین دولت موظف است اعتبارات مورد نیاز برای زیست، پوشاک، خوراک، بهداشت و درمان سربازان وظیفه را به شرح ذیل در اختیار نیروهای مسلح و سایر دستگاه‌های به‌کارگیرنده کارکنان وظیفه قرار دهد:
• خوراک کارکنان وظیفه به میزان دوبرابر خوراک کارکنان دولت
• پوشاک و زیست سربازان وظیفه به میزان سه هزاربرابر ضریب ریالی
• هزینه‌های بهداشت و درمان برابر سرانه مصوب دولتی
افسران و درجه‌داران وظیفه در صورت اعزام به مأموریت یا انتقال یا خدمت در مناطق محروم و بد آب و هوا و مناطق عملیاتی مشمول مقررات فوق‌العاده و مزایای مربوط به افسران و درجه داران کادر ثابت نسبت به حقوق آنان می‌باشند. سایر کارکنان وظیفه در موارد مذکور از دوسوم فوق‌العاده‌ها و مزایای درجه گروهبان دومی کادر ثابت برخوردار می‌شوند.
- بر اساس این قانون، دولت موظف است اعضاء خانوادهِ تحتِ تکفلِ کارکنان وظیفه را در طول مدت خدمت تحت پوشش قرار دهد و به آنان مستمری پرداخت کند.
- هم‌چنین مشمولین خدمت دوره ضرورت چنانچه در مدت آموزش اولیه و یا در حین خدمت مرتکب غیبت یا فرار گردند به نحوی که ادامه خدمت آنان مستلزم تجدید دوره آموزش باشد، ضمن رسیدگی قانونی به غیبت یا فرار آنان، مجدداً به دوره آموزش اعزام می‌شوند و پس از پایان آموزش در یگان قبلی به خدمت ادامه می‌دهند. مدت آموزش قبلی این افراد جزو خدمت آنان محسوب نمی‌شود.
- همه کارکنان وظیفه که در اجراء ماده فوق در اختیار دستگاه‌های دولتی و نهادها قرار می‌گیرند باید قبل از به‌کارگیری، دوره‌های آموزش نظامی مورد نیاز را در نیروهای مسلح طی نمایند.
بر اساس این قانون، به‌منظور ارتقاء منزلت و بهینه‌سازی اوقات فراغت کارکنان وظیفه باید زمینه‌های استمرار آموزش‌های نظامی، عقیدتی، سیاسی، ورزشی، خدماتی، فنی و حرفه‌ای و سوادآموزی در ضمن خدمت فراهم شود.
هم‌چنین در مراکز و پادگان‌های آموزشی و یگان‌ها دفتر مشاوره و راهنمایی برای کمک به سربازان و ارتباط با خانواده آنان در موارد لازم تشکیل می‌گردد. این دفاتر موظف‌اند به محض ورود سرباز به پادگان و یگان محل خدمت بر اساس فرم‌های از پیش طراحی‌شده محل آموزش و محل خدمت فرد و نحوه ارتباط خانواده با مشمول و یگان را به خانواده اطلاع دهد و نظرات خانواده را در مورد استعدادها، توانایی‌ها و ویژگی‌های خاص فرد جویا شود.
بر این اساس ،همه کارکنان وظیفه و عائله تحت تکفل آنها مطابق آیین‌نامه‌ای که از سوی وزارت دفاع با همکاری وزارتخانه‌های کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه می‌شود و پس از تأیید ستادکل به تصویب هیأت وزیران می‌رسد تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح قرار می‌گیرند.
47232

mali.sh
15-12-2011, 20:43
این یعنی همون 18 ماه؟ اخه الانم خدمت 24 ماه هست ""ستادکل با کسب اجازه از فرماندهی‌کل آن را به کمتر یا بیشتر از مدت دوره ضرورت تغییر می‌دهد""

مدت خدمت دوره ضرورت (24) ماه است و درصورتی‌که مشمولان مازاد و یا کمتر از تعداد مورد نیاز باشد ستادکل با کسب اجازه از فرماندهی‌کل آن را به کمتر یا بیشتر از مدت دوره ضرورت تغییر می‌دهد و همه مشمولین قادر به خدمت و بلامانع، به خدمت دوره ضرورت اعزام می‌شوند و پس از فرا گرفتن آموزش‌های نظامی لازم در ابتداء خدمت، بقیه خدمت دوره ضرورت را انجام می‌دهند.

mojtaba6682
15-12-2011, 20:47
آه ............از روزی که چشم باز کردیم تا اومدیم بفهمیم فرستادنمون مدرسه ابتدایی پشتش راهنمایی بعدشم دبیرستان وپیش دانشگاهی،گفتیم میریم دانشگاه بهتر میشه (جون عمش:13:) بدتر شد گفتیم خدا کنه تموم شه تموم شد حالا هم سربازی افتاده جلو پامون بعدشم حتما دربه دریه کار پیدا کردن بعدشم جون کندن سر کار معلوم نیست ما کی میخوایم روی آسایش رو ببینیم :13:
بسه بحثو عوض کنیم بریم تو فاز امید دادن بچه ها بیاین بریم خدمت خوش میگذره:tongue: :8::8: آقا یکی دو نفر بودن اعزام نیشابور کجایین پس؟؟ ولی یه چیزی بگم این خدمتی که من میکنم واقعا بهم خوش میگذره جدی میگم کسایی که جاهای دور دانشگاه رفتن اینو میفهمن:46: واقعا به جای سربازی این دانشگاهه که آدمو مرد میکنه (البته بستگی به دانشگاه و آدماش داره)

یادم رفت بگم:
خدایا شکرت

--------------------------------------------

urumchi
15-12-2011, 20:52

منم همین نظرو دارم، خدمت چیه که حالا جابجا شدنش افتخار داشته باشه

ایشالا زودتر تموم شی، برگردی دوباره بچسبی به تمرین و جودو

my.lejend
15-12-2011, 20:57
بالاخره 18 موند یا شده 24؟ ما که نفهمیدیم

SA.JJ.AD
15-12-2011, 21:04
دوستان موضوع چیه ؟! تا ما میخایم بریم خدمت 24 ماه شد ؟! :18:یا از شروع سال 91 24 ماهه میشه ؟! :18:

absa2004
15-12-2011, 21:17
اقا یکی بگه چی میشه ؟؟

شامل بچه های 1 دی میشه یا نه ؟؟

mali.sh
15-12-2011, 22:01
دوستان هیچ اتفاق خاصی نیفتاده تا ته قضیه رو خوندم
همچی تحت کنترله
همون قانون 18 ماه انشاا... هنوز اعمال میشه و الان هم طبق قانون خدمت 24 ماه هست و به فرمان فرماندهی کل قوا (رهبر) گفتن 18 ماه خدمت کنیم پارسال اخرای 89 هم گفتن سال 90 میشه 24 ماه ولی خبری نشد.
نهایت نهایتش میشه 24 ماه که اونم ما ملت ایران و مخصوصا شما جوانان عزیز مثل مرد 24 ماه خدمت میکنید واین هم مثل یارانه ها همه ازش استقبال میکنیم و ممنون این خدمت 24 ماه خواهیم بود و ازهمه برادارن و خواهرای محترمی که بتونن این 24 ماه رو ابلاغ کنن متشکریم
این بود انشاء من :31:
بابا شوخی کردم که نگران نباشین

hamid_diablo
15-12-2011, 22:04
بچه ها یکی بگه زمان خدمت افزایش پیدا کرده یا نه؟

اگه پیدا کرده چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همون 18 ماه هم اشکمون درمیاد.

sourena
15-12-2011, 22:08
دوست ما که پادگان بوده .... فرمانده گفته شده 24 ماه از 1 دی هم اعمال میشه گویا!

AnGelS.Of.WaR
15-12-2011, 22:09
رفیق شده باشه 24 ماه کلا جیم میشم و نمیرم.
مگه خر مخم رو گاز گرفته بیشتر از 2 سال عمرم رو برم خدمت

ببین داش این شتر یه که در خونه همه میخوابه . اول و اخر باید بری پس برو نه خودت و عذاب بده نه خونوادتون رو

hamid_diablo
15-12-2011, 22:13
قانون اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی ابلاغ شد/معافیت تک پسری به قوت خود باقی است/جدول معافیت ها
شهری - سرانجام امروز رئیس جمهور قانون جعیت نظام وظیفه که شامل معافیتها نیز می شود را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش خبرآنلاین؛ تاکنون اخبار متفاوتی از تغییر قانون نظام وظیفه و معافیتها ابلاغ می شد تا اینکه سرانجام رئیس جمهور قانون اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی را برای اجرا ابلاغ کرد.

---------- Post added at 10:13 PM ---------- Previous post was at 10:10 PM ----------

ببین داش این شتر یه که در خونه همه میخوابه . اول و اخر باید بری پس برو نه خودت و عذاب بده نه خونوادتون رو

چه مملکت کثیفی داریم به خدا

همین جوری میگن 24 ماه

خدا لعنتشون کنه که جوانها رو به بدبختی کشوندن.

بیکاری و ازدواج .پول و مسکن و این 24 ماه هم اضافه شد

امام حسین بزنه به کمرشون

hamid_diablo
15-12-2011, 22:20
قانون ایثارگری که باهاش کسری میشه گرفت تغییری نکرده؟همون حداکثر 9 ماهه؟

absa2004
15-12-2011, 22:22
دوست ما که پادگان بوده .... فرمانده گفته شده 24 ماه از 1 دی هم اعمال میشه گویا!

میشه دقیق تر بپرسی ؟؟

اگه هم بخوان انجام بدن برای از این به بعده نه اونایی که تکلیفشون مشخص شده !!!

اصلا من کاری ندارم این قانون در مورد چی هست !!!

فقط می خوام بدونم شامل اعزامی های 1 دی می شه یا نه ؟

بد موقع هم این خبر رو منتشر کردند که فردا جمعه هست

mali.sh
15-12-2011, 22:29
دوستان آرامش خودتون رو حفظ کنین اگه واقعا قرارباشه 6 ماه به خدمت افزوده بشه اطلاع رسانی صریحتری میشه.

طبق قانون سابق (یعنی همون 18 ماه ) اصل سنوات خدمت 24 ماه بوده ولی باتوجه به نرخ موالید و شرایط غیر جنگی کشور 6 ماه از خدمت کسرشد.... ولی بارها احتمال لغو قانون 6 ماه کسرخدمت بیان شده بود بهتره یه چند ساعتی شکیبا باشید تا مسئولین نظام وظیفه اطلاع رسانی شفاف تری داشته باشن.
البته این خبر درساعات پایانی امروز منتشر شد و مقداری مشکوک میزنه چون فردا هم تعطیله و احتمال داره میخوان واکنش ها رو بسنجن.......
اینکه رشد موالید نسبت به اوایل ده 60 کم شده درست ولی مگه شرایط جنگی درپیش داریم؟؟؟:5:

mali.sh
15-12-2011, 22:36
پاسخ گروه اجتماعی خبرانلاین به یکی از کاربران
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

absa2004
15-12-2011, 22:46
سردارسید حمید صدرالسادات رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی با اعلام این خبربه خراسان گفت:با توجه به کاهش جمعیت جوان کشور طی سال های اخیروپیش بینی کاهش سرباز درنیروهای مسلح، برای تامین سرباز نیروهای مسلح ناچار به افزایش مدت زمان سربازی و حذف برخی معافیت های سربازی هستیم که درآینده توسط ستاد کل نیروهای مسلح جزئیات آن اعلام خواهد شد.وی همچنین از افزایش مدت خدمت سربازی برای سربازانی خبرداد که از ابتدای آذرماه دفترچه اعزام به خدمت دریافت می کنند.صدرالسادات تصریح کرد: مطابق قانون مدت زمان خدمت سربازی درایران ۲۴ماه است که باتوجه به شرایط نیروهای مسلح ودستور فرماندهی معظم کل قوا به ۱۸ماه تقلیل یافته است.وی یادآور شد: اعتبار دستور العمل ۱۸ماه خدمت تا پایان آبان ماه است و سربازانی که از ابتدای آذرماه به سربازی اعزام شوندبراساس تصمیم ستاد کل نیروهای مسلح ۲۱یا ۲۴ماه درنیروهای مسلح خدمت خواهند کرد.

اینم یه خبره دیگه.

ahad_judo
15-12-2011, 23:15
عزیزان سریعا دفترچتون رو پست کنید که هم خدمت رو دارن زیاد میکنن هم درجه ها رو دارن کم میکنن.

---------- Post added at 01:15 AM ---------- Previous post was at 01:12 AM ----------

قانون ایثارگری که باهاش کسری میشه گرفت تغییری نکرده؟همون حداکثر 9 ماهه؟
بله.تغییری نکرده.

my.lejend
15-12-2011, 23:38
وای شد 24 ماه. بچه ها من که دیگه نمیرم. واقعا میگم. شنبه میخواستم برم برای پست کردن دفترچه ولی کنسلش میکنم.

mgh1899
15-12-2011, 23:47
عجب شبی بود ضدحال خوردیم
البته یادمه وقتی 24 ماه بود کسر خدمت لیسانس 2 ماه بود حالا ببینیم باز همین میشه یا همون 1 ماه هست
میریم خدمت یعنی مجبوریم اما ماهم خدایی داریم

my.lejend
15-12-2011, 23:51
من که قیدش رو زدم تمام. به خدا شنبه صبح میخواستم برم پست کنم. مطمئنم خیلی ها هم مثل من بیخیال شدن

sourena
15-12-2011, 23:52
وای شد 24 ماه. بچه ها من که دیگه نمیرم. واقعا میگم. شنبه میخواستم برم برای پست کردن دفترچه ولی کنسلش میکنم.

عجب شبی بود ضدحال خوردیم
البته یادمه وقتی 24 ماه بود کسر خدمت لیسانس 2 ماه بود حالا ببینیم باز همین میشه یا همون 1 ماه هست
میریم خدمت یعنی مجبوریم اما ماهم خدایی داریم

میشه دقیق تر بپرسی ؟؟

اگه هم بخوان انجام بدن برای از این به بعده نه اونایی که تکلیفشون مشخص شده !!!

اصلا من کاری ندارم این قانون در مورد چی هست !!!

فقط می خوام بدونم شامل اعزامی های 1 دی می شه یا نه ؟

بد موقع هم این خبر رو منتشر کردند که فردا جمعه هست

اینطور که ما فهمیدیم اونایی که بعد از 1 دی دفترچه پست میکنن ... شامل 24 ماه میــشن! شنبه یکیتون بره میدون سپاه بپرسه!

بفرستین دفترچه ها رو .... نکنین اینکارو .... الان نزدیک انتخابات هست ! اینا ازین قانونا تصویب میکنن .... بعد برای اینکه ملت رو بکشن پای صندوق رای ... قانون رو عوض میکنن.

تجربه اینو ثابت کرده! بفرستین .. سربازی نرید بدبختیه به خدا!

my.lejend
15-12-2011, 23:54
البته خبر دقیقش شنبه منتشر میشه.

---------- Post added at 11:54 PM ---------- Previous post was at 11:53 PM ----------

اینطور که ما فهمیدیم اونایی که بعد از 1 دی دفترچه پست میکنن ... شامل 24 ماه میــشن! شنبه یکیتون بره سپاه بپرسه!

نه رفیق نوشته بود کسانی که از ابتدای اذر اعزام هستن 24 ماه خدمت میکنن. کاری به پست کردن دفترچه ندارن. تاریج اعزام ملاک هست به نظرم

mgh1899
15-12-2011, 23:55
دوستان رییس نظام وظیفه گفته اعزام آبان به بعد 21 تا 24 ماه خبر واضحه دیگه سوالی نمیمونه
قانون 18 ماه تا آبان بوده و تموم شده والسلام

ahad_judo
16-12-2011, 00:10
دوستان رییس نظام وظیفه گفته اعزام آبان به بعد 21 تا 24 ماه خبر واضحه دیگه سوالی نمیمونه
قانون 18 ماه تا آبان بوده و تموم شده والسلام
جدا؟
اگر درست باشه خیلی براشون متاسفم.
با آینده جوونا دارن بازی میکنن.

urumchi
16-12-2011, 00:20
من احساس میکنم این خبر بعدا تکذیب میشه یا می مونه برای سال بعد، الهی آمین!!! (نگید نمیشه چون اینجا ایرانِ ) اما اگه اینطور نشه باید بگم که:

..................................... ( حذف شد )

میرم دنبال معافیت دائم

اگر هم نشد فرار میکنم میرم ترکیه پیش فک و فامیلا

عمرا من 24 ماه واسه این ............. ( حذف شد ) خر حمالی کنم ( البته بلانسبت شما )

sourena
16-12-2011, 00:27
البته خبر دقیقش شنبه منتشر میشه.

نه رفیق نوشته بود کسانی که از ابتدای اذر اعزام هستن 24 ماه خدمت میکنن. کاری به پست کردن دفترچه ندارن. تاریج اعزام ملاک هست به نظرم

نــه! به اینا گفتن از اول دی اجرا میشه و شامل شما نمیشه!:46:

mgh1899
16-12-2011, 00:37
واقعا متاسفم برای اینهمه بی قانونی وقتی تو دفترچه ای که ما خریدیم و پست کردیم نوشته 18 چه جوری یه شبه میشه 24 آخه بابا یه کم مغز رو به کار بندازید به خدا نو بمونه اون دنیا جایزه نمیدن ها
اما دوستان من همه شما به هرحال تو این مملکت یه کاره ای میشید
خودتون که درد و رنج این تصمیمات بی جا و مزخرف رو کشیدید لطفا به فکر کسانی که از تصمیمات شما ممکنه درد و رنج بکشند اهمیت بدید و تصمیمی بگیرید که کسی اذیت نشه
خدایی امیدوارم این اضافه خدمت رو به اندازه اش خرج طول درمان عزیزانشون کنند

Mahdi.p30
16-12-2011, 00:51

من اون زمانی که آموزشی بودم ، شنیدم که خدمت قبلی ها خدمتشون با قانون قبلی محاسبه میشه ، البته اطلاع دقیقی ندارم

من همینجور بودم.اون موقع 20 ماه بود و وسط خدمت امدم بیرون.
بعد که برگشتم دیدم خدمت شده 17 ماه و خوش به حالم شد.ولی اگر شده بود 24 ماه بزرگترین ضد حال سال 90 رو خورده بودم.
شما مطمئنی؟؟
اگه اینطور باشه که شما میگی ، من به جای اینکه فوق بگیرم و 14 ماه خدمت باقیماندم بشه 13 ماه ، میشه 19 ماه!:18:
و ضمنا علاوه بر این که به جرم ادامه تحصیل و اخذ مدرک کارشناسی ارشد ، 6 ماه اضافه باید خدمت کنی ، به جرم داشتن خدمت قبلی ، از گرفتن امریه هم محروم هستیم:27::31:
البته شاید تا 2 سال دیگه مجددا قانون تغییر کرد!!

ahad_judo
16-12-2011, 00:52
واقعا متاسفم برای اینهمه بی قانونی وقتی تو دفترچه ای که ما خریدیم و پست کردیم نوشته 18 چه جوری یه شبه میشه 24 آخه بابا یه کم مغز رو به کار بندازید به خدا نو بمونه اون دنیا جایزه نمیدن ها

دوست عزیز طبق قانون 24 ماهه که بر اساس شرایط تغییرش میدن.
بعدشم تقصیر کاربرای اینجا نیست که شده 24 ماه که میگی مغزتون رو بکار بندازین.
من که منظور شما رو نفهمیدم که از کی شاکی هستی.:18:

---------- Post added at 02:52 AM ---------- Previous post was at 02:51 AM ----------

من اون زمانی که آموزشی بودم ، شنیدم که خدمت قبلی ها خدمتشون با قانون قبلی محاسبه میشه ، البته اطلاع دقیقی ندارم

شما مطمئنی؟؟
اگه اینطور باشه که شما میگی ، من به جای اینکه فوق بگیرم و 14 ماه خدمت باقیماندم بشه 13 ماه ، میشه 19 ماه!:18:
و ضمنا علاوه بر این که به جرم ادامه تحصیل و اخذ مدرک کارشناسی ارشد ، 6 ماه اضافه باید خدمت کنی ، به جرم داشتن خدمت قبلی ، از گرفتن امریه هم محروم هستیم:27::31:
البته شاید تا 2 سال دیگه مجددا قانون تغییر کرد!!
خودم همچین شرایطی داشتم و طبق 17 ماه دارم خدمت میکنم.:20:

mgh1899
16-12-2011, 00:59
دوست عزیز طبق قانون 24 ماهه که بر اساس شرایط تغییرش میدن.
بعدشم تقصیر کاربرای اینجا نیست که شده 24 ماه که میگی مغزتون رو بکار بندازین.
من که منظور شما رو نفهمیدم که از کی شاکی هستی.:18:

---------- Post added at 02:52 AM ---------- Previous post was at 02:51 AM ----------

خودم همچین شرایطی داشتم و طبق 17 ماه دارم خدمت میکنم.:20:

دوست عزیز کاملا منظورم مشخص بود
کاربران اینجا اینقدر گل هستم که هرچی بگم کم گفتم
منظورم همون افرادی بود که شبانه قانون تصویب میکنند

S126
16-12-2011, 07:54
همه این بدختی ها و تناقضات از اونجایی پیدا میشه که توی این مملکت دقیقا معلوم نیست کی ، چکارست؟
مثلا صدرالسادات رئیس سازمان نظام وظیفه ناجا میگه از اول آذر میشه 24 ماه
بعد کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل (اصلا این اداره چند سال قبل یادم میاد رئیس نداشت ! همه اش کمالی با عنوان جانشین می اومد می بافت و میرفت .خوب همین رو بکنین رئیس دیگه !! ) میاد میگه تا آخر امسال همون 18 ماه هست و معلوم نیست.
بعد دو روز دیگه امام جماعت مسجد میدون سپاه میگه ، قانون همون چیزی هست که فرماندهی کل قوا تصویب میکنه و ممکنه کم یا زیاد بشه.
دو روز بعدش فرمانده تیپ دریایی تکاور قم (که دقیقا معلوم نیست کجای این سیستم نظام وظیفه چکاره هست) اینا میگه قرار از اول بهمن بشه 32 ماه ...... همین طوری بگیر برو تا آخر

farhad_persona
16-12-2011, 08:25
بچه ها هنوز 24 ماه نشده:

راستی یه سوال اگر 24 ماه بشه برای ما که الان داریم خدمت میکنیم هم 24 ماه میشه؟

mgh1899
16-12-2011, 09:07
بچه ها هنوز 24 ماه نشده:

راستی یه سوال اگر 24 ماه بشه برای ما که الان داریم خدمت میکنیم هم 24 ماه میشه؟

سلام دوست عزیز
این خبر که همون خبر نظام وظیفه هست و چیز جدیدی نداره :41:

my.lejend
16-12-2011, 09:54
خدا کنه همون 18 بمونه.

GNesh
16-12-2011, 10:29
طبق خبر آنلاین:

یگانه نوه ذکور مراقب یا نگهدارنده جد فاقد فرزند یا جده فاقد شوهر و فرزند

یعنی اون قانون که جد نباید فرزند پسر داشته باشه (اگه دختر باشه اشکال نداره) دوباره عوض شد؟

Milad4171
16-12-2011, 10:30
برگردید به خبری که من چند وفت پیش دادم. من چند وقت پیش گفته بودم که خدمت میشه 24 ماه و دلیلش هم گفتم.
بخاطر اینکه فرزندان پسر کمتر شدن و خدمت در شرایط صلح هست وقتی سرایط عوض میشه دوباره به 24 ماه بر میگرده.
الان تو بندر هر روز آماده باش هست.

odise2004
16-12-2011, 10:46
اگه 24 ماه بکنن واقعاً هیچکس رغبتی به رفتن نخواهد داشت.
همین منی که همه ی بچه ها دیدن چقدر بیخیال و ریلکسم وقتی این خبرو شنیدم استرس ورم داشت!!چه برسه به دیگران!

absa2004
16-12-2011, 10:49
مدت خدمت سربازی 18 ماه است

تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۰

جانشین اداره منابع نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، در مورد مدت خدمت وظیفه عمومی گفت: بر اساس قانون مجلس خدمت سربازی باید 24 ماه باشد و در صورتی که ستاد کل با کسری یا مازاد سرباز روبرو شود، اجازه کاهش یا افزایش سربازی را دارد، در این رابطه تصمیم گرفته شده خدمت سربازی 18 ماه باقی بماند که این زمان در مناطق عملیاتی 16 و بد آب و هوا 17 ماه است. همچنین مشمولان دارای مدرک کارشناسی 1 ماه، کارشناسی 2 ماه، و دکترا از 3 ماه کسر خدمت بهره مند می شوند.

لینک ها :

AmirSAMSUNG
16-12-2011, 11:21
تحلیل جالب تابناک از قوانین جدید!

pedromi
16-12-2011, 12:07
با سلام

برای خدمت سربازی در فنی مهندسی ناجا چه شرایطی باید داشته باشیم. رشتم مکانیک گرایش ساخت و تولید است.
آیا باید سابقه کاری داشته باشیم تا فنی مهندسی ناجا بگیرتت یا نه؟

amir_ata_21
16-12-2011, 12:24
آقا جان این قدر ذهن بچه های مردم را منحرف نکنید
واقعا که:13:
سردار كمالي:
افزايش مدت سربازي 95 درصد مشمولان
ايسنا گزارش داد مدير كل مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح سردار موسي كمالي در گفت وگو با ايسنا درباره مصوبه اخير مجلس شوراي اسلامي براي مدت خدمت سربازي گفت: «بر اساس طرح مجلس شوراي اسلامي كه از سوي كميسيون آموزش و براي بها دادن بيشتر به ميزان تحصيلات مشمولان سربازي به تصويب رسيده است، مدت مبناي خدمت سربازي 24 ماه تعيين شده است.» وي افزود: «بر اساس اين مصوبه، مشمولان داراي ديپلم از دو ماه، فوق ديپلم چهار ماه، ليسانس شش ماه، فوق ليسانس هشت ماه و دكترا 10 ماه معافيت در خدمت سربازي بهره مند خواهند شد.»

absa2004
16-12-2011, 12:52
انحراف چیه دادا ؟

مجلس مدت خدمت سربازي را افزايش داد

گروه اجتماعي - طول خدمت سربازي تا سال 1390 تغييري نخواهد کرد.
سردار موسي کمالي مدير کل مشمولان ستاد کل نيروهاي مسلح با عنوان اين مطلب و با اشاره به مصوبه يکشنبه مجلس درباره دوره سربازي گفت: بر اساس طرح مجلس شوراي اسلامي که از سوي کميسيون آموزش و براي بها دادن بيشتر به ميزان تحصيلات مشمولان سربازي به تصويب رسيده است، مدت مبناي خدمت سربازي 24 ماه تعيين شده است. بر اساس اين مصوبه، مشمولان داراي ديپلم از دو ماه، فوق ديپلم چهار ماه، ليسانس شش ماه، فوق ليسانس هشت ماه و دکترا 10 ماه معافيت در خدمت سربازي بهره مند خواهند شد. با تصويب و اجراي اين طرح عملا مبناي مدت سربازي نزديک به 95 درصد از مشمولان افزايش خواهد يافت و در کمتر از پنج درصد، مدت سربازي مشمولان تغييري نخواهد نکرد. تا سال 1390 اين مصوبه اجرا نخواهد شد و تا آن زمان مصوبه فعلي که از سوي مقام معظم رهبري و فرماندهي کل قوا ابلاغ شده، اجرا مي شود و سربازان در حال خدمت، نگران افزايش طول خدمت سربازي نباشند. مبناي دوره فعلي خدمت سربازي براي کليه مشمولان در مناطق عملياتي 16 ماه، مناطق محروم و بد آب و هوا 17 ماه و ساير مناطق 18 ماه است و علاوه بر اين از مدت خدمت کليه مشمولان ليسانس يک ماه، فوق ليسانس دو ماه، دکترا سه ماه و فوق دکتراي تخصصي چهار ماه کسر مي شود.
سربازان وظيفه 100 هزار تومان حقوق مي گيرند

hamid_diablo
16-12-2011, 13:33
مدت مبناي خدمت سربازي 24 ماه تعيين شده است.» وي افزود: «بر اساس اين مصوبه، مشمولان داراي ديپلم از دو ماه، فوق ديپلم چهار ماه، ليسانس شش ماه، فوق ليسانس هشت ماه و دكترا 10 ماه معافيت در خدمت سربازي بهره مند خواهند شد.»

اینطوری باشه که خیلی خوب میشه
تا اون موقع لیسانس گرفتم و 9 ماه هم به خاطر ایثارگری کسری میگیرم

ولی خدا لعنتشون کنه.ان شاالله از زندگیشون خیر نبینند که با زندگی ماها بازی میکنند

Luxe
16-12-2011, 13:37
آقا اینا از آبان تا الان 100 بار گفتن خدمت کمو زیاد میشه.
تو یه خبر خوندم اینا معافیت کفالتو دو برادری رو حذف کردن که تو خدمت 18 ماه باشه نیرو کم نیارن!!
تو این مملکت هر روز یکی میره پشت تریبون یه حرفی میزنه.

sourena
16-12-2011, 13:42
خودشونم نمیدونن چی به چیه به خدا !

my.lejend
16-12-2011, 13:44
حالا شده 24 ماه یا 18 ماه؟

pedromi
16-12-2011, 13:46
با سلام

برای خدمت سربازی در فنی مهندسی ناجا چه شرایطی باید داشته باشیم. رشتم مکانیک گرایش ساخت و تولید است.

mali.sh
16-12-2011, 14:51
با سلام

خیر, سابق کارلازم نیست .... مگه میخوان استخدام کنن:31:. برای پذیرش باید پارتی داشته باشی همین کافیه:46:

mali.sh
16-12-2011, 15:09
پاسخ به سوال دوستان

آیا خدمت سربازی از18 ماه به 24 ماه افزایش یافته؟؟

همون جوری که قبلا هم گفتم پیش از این هم مدت سربازی 24 ماه بود و همگی مشمولین 6 ماه کسری داشتن
و به این ترتیب 18 ماه خدمت میکردن و با داشتن مدارک تحصیلی این میزان کسری افزایش می یافت.
قانونی که به عنوان اصلاحیه دیروز توسط رئس جمهور ابلاغ شد تغییر درمورد میزان سنوات خدمتی نداشته و همون 24 ماه ابلاغ شده اما هنوز ابلاغیه ای مبنی بر تمدید قانون 6 ماه کسری که به دستورفرماندهی کل قوا(رهبر) ابلاغ میشه انجام نشده . ابلاغیه قبلی طبق گزارش بعضی منابع خبری تنها تا پایان آبان ماه اعتبارداشته....... پس موضوع افزایش سنوات خدمت مربوطبه ابلاغ قانون دیروز نیست وباید منتظر درخواست تمدید قانون قبلی توسط وظیفه عمومی و پذیرش اون توسط فرماندهی کل قوا باشیم........
اما اینکه قانون قبلی چطوری تا آبان اعتبارداشته و ازآبان تا الان چه قانونی اعمال شده جای سوال هست :34:

SA.JJ.AD
16-12-2011, 15:16
اخر ما نفهمیدیم که منی که تا 1 ماه دیگه اعزام میشم 18 ماهه خدمت میکنم یا ‍...:41::2:تحلیل من الز خبر های ضد و نقیض این اواخر که این بود که از سال 91 ممکنه اجرایی بشه ‍‍‍‍!! پس زودتر بریم دوستان که وعضیت حاده :2:

absa2004
16-12-2011, 16:03
طبق آخرین اخبار قراره از فروردین 91 اجرایی بشه ....

برای ما که خیلی فرقی نمیکنه چون شمارش معکوس برای رفتن ما شروع شده ....

برای اونهایی که از این به بعد بخوان برن متاسفم که باید بیشتر خدمت کنن ... حتی یه روز اضافه موندن هم مصیبته چه به رسه به یه ماه و سه ماه

Pami
16-12-2011, 17:32
عجب مملکت گل و بلبلی داریم ! ببین دارن چیکار میکنن که همه به 18 ماه راضی بشن !
اینا همش سیاسته ! خودشون هم میدونن 24 ماه بشه با یه جمعیت زیادی از سربازهای فراری روبرو میشن ، جنگ روانی راه انداختن تا شماها سریعتر برید خودتون رو معرفی کنین و 6 ماه اضافه خدمت نکشین !
خدا لعنتشون کنه ، 2 سال زمان کمی نیست خیلی کارها میشه کرد

manuelcalavera
16-12-2011, 18:17
آقا پدر من 20 فروردین 59سالش تموم میشه و من تک فرزندم . به نظرتون به من میرسه که کفالت بگیرم ؟

pedromi
16-12-2011, 18:29
با سلام

آیا میشه با لیسانس مکانیک-ساخت و تولید در قسمت فنی مهندسی ناجا خدمت کرد؟

متشکرم

mali.sh
16-12-2011, 21:18
با سلام

آیا میشه با لیسانس مکانیک-ساخت و تولید در قسمت فنی مهندسی ناجا خدمت کرد؟

متشکرم

دوست عزیز
میخوای جای خاصی مثلا همین "فنی مهندسی ناجا" خدمت کنی؟دفترچه فرستادی؟تاریخ اعزام داری؟تو ناجا پارتی داری؟برای فنی مهندسی سپاه مسیر هموارتره و پذیرش مسخصی داره و برا تمام رشته های فنی برای فنی مهندسی سرباز پذیرش میکنه.
برای اینکه ببینی ناجا هم رشته شما رو پذیرش میکنه یه سر برو از خودشون بپرس.

---------- Post added at 09:18 PM ---------- Previous post was at 09:13 PM ----------

آقا پدر من 20 فروردین 59سالش تموم میشه و من تک فرزندم . به نظرتون به من میرسه که کفالت بگیرم ؟

خیر -طبق تغییرات موجود امکان نداره-فقط اگه شما بتونین از این قانون استفاده کنین

ردیف نوع معافیت
1 یگانه فرزند ذکور مراقب یا نگهدارنده پدر نیازمند مراقبت که قادر به اداره امور خود نباشد.
قوانین جدید نظام وظیفه دراین پست

amir_ata_21
16-12-2011, 21:21
برای فوق لیسانس که فرقی نمی کنه ها
همون 16 ماه می شه

mali.sh
16-12-2011, 21:45
برای فوق لیسانس که فرقی نمی کنه ها
همون 16 ماه می شه

بله برای کرشناسی ارشد 16 ماه خدمتدارین

mojtaba6682
17-12-2011, 00:16
همه این بدختی ها و تناقضات از اونجایی پیدا میشه که توی این مملکت دقیقا معلوم نیست کی ، چکارست؟
مثلا صدرالسادات رئیس سازمان نظام وظیفه ناجا میگه از اول آذر میشه 24 ماه
بعد کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل (اصلا این اداره چند سال قبل یادم میاد رئیس نداشت ! همه اش کمالی با عنوان جانشین می اومد می بافت و میرفت .خوب همین رو بکنین رئیس دیگه !! ) میاد میگه تا آخر امسال همون 18 ماه هست و معلوم نیست.
بعد دو روز دیگه امام جماعت مسجد میدون سپاه میگه ، قانون همون چیزی هست که فرماندهی کل قوا تصویب میکنه و ممکنه کم یا زیاد بشه.
دو روز بعدش فرمانده تیپ دریایی تکاور قم (که دقیقا معلوم نیست کجای این سیستم نظام وظیفه چکاره هست) اینا میگه قرار از اول بهمن بشه 32 ماه ...... همین طوری بگیر برو تا آخر

دوست عزیز وقتی رئیس ستاد سوخت کشور میره مدیر عامل یک باشگاه لیگ برتری میشه :18::13: دیگه چه توقعی میشه داشت

mojtaba6682
17-12-2011, 00:35
ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااا:37:
چرا هر چی سنگه ماله پای لنگه
من نمیدونم تو این تاپیک متولد 66 داریم یا نه ولی انگار اینا با 66 ها لج هستن به خدا دیگه میخوام گریه کنم:37: چرا هر چیزی به ما میرسه عوض میشه اون از قانون اولشون که تا رسید به ما گفتن بعد از پیش دانشگاهی مهلت تمدید ندارین و باید برین خدمت اون از دادن گواهینامشون که تا به ما رسید شد 1 ساله بعد که ما گرفتیم دوباره شد 5 ساله اینم حالا که میخوایم بریم خدمت میگن 24 ماه . خدا میدونه که چه بلاهایی سر ما آوردن.هنوز نمیدونم چرا اینجا(ایران) قانون ها دلخواه عوض میشه:23: ولی به قول یکی از دوستان ما هم خدایی داریم این با احساسات دیگران بازی کردن رو باید روزی جواب بدن :42:

my.lejend
17-12-2011, 00:46
بچه ها شده 24 ماه واقعا؟ یعنی من فردا بخوام برم پست کنم باید 24 خدمت بکنم؟
خواهشت دقیق بگید
من دیپلم ردی هستم و زیر دیپلم حساب میشم

mojtaba6682
17-12-2011, 00:50
خودتون که درد و رنج این تصمیمات بی جا و مزخرف رو کشیدید لطفا به فکر کسانی که از تصمیمات شما ممکنه درد و رنج بکشند اهمیت بدید و تصمیمی بگیرید که کسی اذیت نشه
خدایی امیدوارم این اضافه خدمت رو به اندازه اش خرج طول درمان عزیزانشون کنند

اگه 24 ماه بکنن واقعاً هیچکس رغبتی به رفتن نخواهد داشت.
همین منی که همه ی بچه ها دیدن چقدر بیخیال و ریلکسم وقتی این خبرو شنیدم استرس ورم داشت!!چه برسه به دیگران!

تو این مملکت هر روز یکی میره پشت تریبون یه حرفی میزنه.

عجب مملکت گل و بلبلی داریم ! ببین دارن چیکار میکنن که همه به 18 ماه راضی بشن !
اینا همش سیاسته ! خودشون هم میدونن 24 ماه بشه با یه جمعیت زیادی از سربازهای فراری روبرو میشن ، جنگ روانی راه انداختن تا شماها سریعتر برید خودتون رو معرفی کنین و 6 ماه اضافه خدمت نکشین !
خدا لعنتشون کنه ، 2 سال زمان کمی نیست خیلی کارها میشه کرد

من که همشون رو واگذار کردم به خدا

SA.JJ.AD
17-12-2011, 01:15
ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااا:37:
من نمیدونم تو این تاپیک متولد 66 داریم یا نه ولی انگار اینا با 66 ها لج هستن به خدا دیگه میخوام گریه کنم:37: چرا هر چیزی به ما میرسه عوض میشه اون از قانون اولشون که تا رسید به ما گفتن بعد از پیش دانشگاهی مهلت تمدید ندارین و باید برین خدمت اون از دادن گواهینامشون که تا به ما رسید شد 1 ساله بعد که ما گرفتیم دوباره شد 5 ساله اینم حالا که میخوایم بریم خدمت میگن 24 ماه . خدا میدونه که چه بلاهایی سر ما آوردن.هنوز نمیدونم چرا اینجا(ایران) قانون ها دلخواه عوض میشه:23: ولی به قول یکی از دوستان ما هم خدایی داریم این با احساسات دیگران بازی کردن رو باید روزی جواب بدن :42:

بچه ها شده 24 ماه واقعا؟ یعنی من فردا بخوام برم پست کنم باید 24 خدمت بکنم؟
خواهشت دقیق بگید
من دیپلم ردی هستم و زیر دیپلم حساب میشم

من که همشون رو واگذار کردم به خدا

خیر فکر نمیکنم دوستان !!
.
این دوستمون فکر میکنم کامل توضیح داده باشن :20:

پاسخ به سوال دوستان

آیا خدمت سربازی از18 ماه به 24 ماه افزایش یافته؟؟

همون جوری که قبلا هم گفتم پیش از این هم مدت سربازی 24 ماه بود و همگی مشمولین 6 ماه کسری داشتن
و به این ترتیب 18 ماه خدمت میکردن و با داشتن مدارک تحصیلی این میزان کسری افزایش می یافت.
قانونی که به عنوان اصلاحیه دیروز توسط رئس جمهور ابلاغ شد تغییر درمورد میزان سنوات خدمتی نداشته و همون 24 ماه ابلاغ شده اما هنوز ابلاغیه ای مبنی بر تمدید قانون 6 ماه کسری که به دستورفرماندهی کل قوا(رهبر) ابلاغ میشه انجام نشده . ابلاغیه قبلی طبق گزارش بعضی منابع خبری تنها تا پایان آبان ماه اعتبارداشته....... پس موضوع افزایش سنوات خدمت مربوطبه ابلاغ قانون دیروز نیست وباید منتظر درخواست تمدید قانون قبلی توسط وظیفه عمومی و پذیرش اون توسط فرماندهی کل قوا باشیم........

:20:من که فردا صبح میخوام برم پست میکنم این دفترچه ی لعنتی رو !:13:! ایشالا که تا پایان سال قانون عوض نمیشه وشامل حالمون نشه:2:

urumchi
17-12-2011, 01:19

دادا بدبختانه منم 66 هستم

همه ش رو منم تجربه کردم، همیشه حسرت اینو میخورم که ای کاش یا 65 بدنیا میومدم یا لااقل شناسنامه رو 65 میگرفتن! سر همین گواهینامه یکساله من بدجوری ضرر کردم، فکر کنم آخری نفری که تو کل کشور گواهینامه یکساله گرفت من بودم

Sir Masoud
17-12-2011, 01:38
با سلام به دوست های گلم

اتفاقی چشمم به این تایپک افتاد اومدم دیدم بعضی از بچه ها نگران خدمت رفتن و مسائل حاشیه ای اون هستن. به عنوان یک داداش یه کوچولو بزرگتر به همتون میگم از خدمت کردن نترسید. بالاخره هر جور خدا بخواد همون میشه. سعی کنید تو زمان خدمت به جای این که خودخوری کنید به جاش خود سازی کنید. وقتی میری خدمت با انواع و اقسام تبعیض‌ها و کژی‌ها ممکن رو به رو بشید. یا می‌تونید اعصاب خودتون را هر لحظه خرد کنید و یا می‌تونید با صبر و متانت کاسه ی صبر خودتون را بزرگ تر کنید. خدمت هر چقدر هم سخت باشه تموم میشه و آخرش بعد از فراغت از اون می‌بیند بعضا چه حرص‌ها الکی خوردید که ارزشش را نداشت. آخر سر هم می‌خوام بگم مگه شما به عدالت خدای بزرگ شک دارید؟ مسلما نه شما اگه شانستون گفت و خدمتی راحتی داشتید که هیچ ولی اگه خدمت بهتون سخت گذشت با خدا معامله کردین مگه نه این که اون دنیا بر اساس همین اعمال ما پاداش میدن. هرچه سختی بیشتری کشیدید اجرش با خدا. اگه هم دیدید کسی از زیر خدمت درفت بدونبد بازنده‌ی حقیقی اونه نه شما

موفق و موید باشید.

sourena
17-12-2011, 08:43
با سلام به دوست های گلم

اتفاقی چشمم به این تایپک افتاد اومدم دیدم بعضی از بچه ها نگران خدمت رفتن و مسائل حاشیه ای اون هستن. به عنوان یک داداش یه کوچولو بزرگتر به همتون میگم از خدمت کردن نترسید. بالاخره هر جور خدا بخواد همون میشه. سعی کنید تو زمان خدمت به جای این که خودخوری کنید به جاش خود سازی کنید. وقتی میری خدمت با انواع و اقسام تبعیض‌ها و کژی‌ها ممکن رو به رو بشید. یا می‌تونید اعصاب خودتون را هر لحظه خرد کنید و یا می‌تونید با صبر و متانت کاسه ی صبر خودتون را بزرگ تر کنید. خدمت هر چقدر هم سخت باشه تموم میشه و آخرش بعد از فراغت از اون می‌بیند بعضا چه حرص‌ها الکی خوردید که ارزشش را نداشت. آخر سر هم می‌خوام بگم مگه شما به عدالت خدای بزرگ شک دارید؟ مسلما نه شما اگه شانستون گفت و خدمتی راحتی داشتید که هیچ ولی اگه خدمت بهتون سخت گذشت با خدا معامله کردین مگه نه این که اون دنیا بر اساس همین اعمال ما پاداش میدن. هرچه سختی بیشتری کشیدید اجرش با خدا. اگه هم دیدید کسی از زیر خدمت درفت بدونبد بازنده‌ی حقیقی اونه نه شما

موفق و موید باشید.

ممنون بابت این نصیحت های دوستانه :11: متاسفانه شرایط به قدری بحرانی است که کسی به این چیزا فکر نمیکنه!

در هر حال ... به قول یه بنده خدا ، تو خدمت به آدم سختی میگذره ... ولی حداقل ظلم نمیشه! (خصوصا تو ارتش ! چون سپاه که معلوم الحال هست .... نیرو انتظامی هم از قدیم همین بوده )

شتریه که رو کله هر جوون بدبخت ایرانی کثافتکاری میکنه :41: من خودمم جوونم....شانسی شانسی معاف شدم !

my.lejend
17-12-2011, 10:23
دیشب ساعت 2/3 بود بی خوابی زد به سرم. کلافه بودم.
زنگیدم به یکی از دوستام .اونم خواب بود بنده خدا از خواب بیدارش کردم.
یه کم درد دل کردم. میگفت یه اشناهاشون که متولد 62 هست الان زن داره و 3/4 ساله ازدواج کرده.
تازه زندگیش افتاده رو روال طبیعی که بنا به دلایلی مجبوره بره سربازی. به من میگفت تو هم حتما برو که چند سال دیگه گرفتار نشی.
حالا اون بنده خدا فوق لیسانس هست و تقریبا 10 ماه خدمت میکنه ولی کسی مثل من اگر یهو تو 26/27 سالگی مجبور به خدمت رفتن بشم واقعا بد میشه برای زندگیم.

دارم میرم دنبال پست کردن دفترچه. برام دعا کنید بچه ها.
توکل به خدا. فعلا.

absa2004
17-12-2011, 10:28
من رفتم نظام وظیفه شهرمون و ازشون پرسیدم و گفتن هنوز هیچ بخشنامه ای و ابلاغیه ای به دست ما نرسیده و معلوم نیست از کی شروع بشه و شامل کیا بشه و اگه هم بیاد کلی تبصره داره ... !!

خلاصه گفت کلا هیچی معلوم نیست و در حد شایعس !! و تا نیاد اصلا نمیشه راجع بهش صحبت کرد .

گفت با فرض اومدنش هم برای شما لیسانس به بالا ها تفاوتی نمیکنه !

این طور که معلومه فعلا باید صبر کرد تا خودشون اطلاع رسانی کنند ... کمی خیالم راحت شد ....

من که دارم کم کم آماده میشم برای پرواز آخر هفته :5:

jack_poppy
17-12-2011, 10:38
با درود و سلام خدمت نوابغ وظیفه.این قانون هنوز به تصویب ستاد کل نیروی مسلح و مقام معظم رهبری نرسیده.

koroz
17-12-2011, 11:11
سلام اقایون یه سوال داشتم لطفا جواب بدین.......
من برادرم داشت خدمت میکرد که دانشگاه قبول شد بعد وسط خدمت اومد رفت دانشگاه حالا که درسش تموم شده برای خدمتش باید دوباره اموزیشی بره یا نه و میتونه سر یگان قبلی بیفته......

mojtaba6682
17-12-2011, 11:15
من برادرم داشت خدمت میکرد که دانشگاه قبول شد بعد وسط خدمت اومد رفت دانشگاه حالا که درسش تموم شده برای خدمتش باید دوباره اموزیشی بره یا نه و میتونه سر یگان قبلی بیفته......

سلام . اینکه باید دوباره آموزشی بره یا نه رو نمیدونم چون بعضی ها میگن آره بعضی ها میگن نه ولی در مورد یگان باید بگم ایشون باید توی همون یگانی که قبلا خدمت میکرده خدمت کنه

AmirSAMSUNG
17-12-2011, 11:21

سلام دوست عزیز. نردیک 20 الی 25 روز بازم باید آموزشی رو بره! و بعدش تقسیم میشه میره سر یگان!

sourena
17-12-2011, 11:29
دیشب ساعت 2/3 بود بی خوابی زد به سرم. کلافه بودم.
زنگیدم به یکی از دوستام .اونم خواب بود بنده خدا از خواب بیدارش کردم.
یه کم درد دل کردم. میگفت یه اشناهاشون که متولد 62 هست الان زن داره و 3/4 ساله ازدواج کرده.
تازه زندگیش افتاده رو روال طبیعی که بنا به دلایلی مجبوره بره سربازی. به من میگفت تو هم حتما برو که چند سال دیگه گرفتار نشی.
حالا اون بنده خدا فوق لیسانس هست و تقریبا 10 ماه خدمت میکنه ولی کسی مثل من اگر یهو تو 26/27 سالگی مجبور به خدمت رفتن بشم واقعا بد میشه برای زندگیم.

دارم میرم دنبال پست کردن دفترچه. برام دعا کنید بچه ها.
توکل به خدا. فعلا.

خدا پشت و پناه همه باشه :11: برو زودتر ... ان شاالله سخت نگذره ...

من رفتم نظام وظیفه شهرمون و ازشون پرسیدم و گفتن هنوز هیچ بخشنامه ای و ابلاغیه ای به دست ما نرسیده و معلوم نیست از کی شروع بشه و شامل کیا بشه و اگه هم بیاد کلی تبصره داره ... !!

خلاصه گفت کلا هیچی معلوم نیست و در حد شایعس !! و تا نیاد اصلا نمیشه راجع بهش صحبت کرد .

این طور که معلومه فعلا باید صبر کرد تا خودشون اطلاع رسانی کنند ... کمی خیالم راحت شد ....

گفتم که خودشونم نمیدونن چه غلطی دارن میکنن :13: بروز ودتر به امید خدا

با درود و سلام خدمت نوابغ وظیفه.این قانون هنوز به تصویب ستاد کل نیروی مسلح و مقام معظم رهبری نرسیده.

انشاالله هیــچوقت تصویب نشه! با عمر جوونهای مملکت بازی میکنن... بچه های خودشون از دم معــاف!:19:

دوست منم اینجوری شد .... میگفت اگر زیاد گذشته باشه از آموزشی ... دوباره باید 20 روزی بره ... اگر نه که یه راست میره سر یگان !

my.lejend
17-12-2011, 11:52
بچه ها الان رفتم بانک که حساب باز کنم. تو راه برگشت یه اشناهارو دیدم .
10 دقیقه ای صحبت کردیم گفتم داستان خدمت رو.
گفت داداش من تو دادسرای نظامی هست و هرکاری از دستم بر میاد بگو انجام میدم.
گفت برو دنبال معافی تو که 4 /5 سال دیر کردی این 2/3 ما که برای معافی هم علاف میشی روش.

حالا نمیدونم باید چیکارکنم.
برم پست کنم اعزام بشم یا برای معافی پست کنم
اصلا نمیدونم معاف میشم یانه. هر موقع میخوام برم برای پست کردم یکی میاد منو 2 دل میکنه.
به خدا دارم دیوونه میشم.

my.lejend
17-12-2011, 12:00
بیا شانس مارو ببین.
رفتم بانک گفت باید شناسنامه هم همراهت باشه. من فقط کارت ملی برده بودم. فرم رو اوردم خونه پر کنم و شناسنامه رو هم ببرم
بابام همه ی شناسنامه هارو لازم داشته برده.
ای خدا چرا اینجوری میشه.

omidshsh
17-12-2011, 12:29
17 به ازاء هر بیست و چهار ماه آزادگی، (25%) جانبازی و سی ماه سابقه حضور در جبهه یک نفر از فرزندان آزادگان، جانبازان و رزمندگان معاف می شود.

47232

من خبری خوندم مبنی بر اینکه اگه پدر 100 ماه هم جبهه بوده باشه فرزندش حداقل باید 9 ماه سربازی بره
در ضمن اگه کسی طبق این بند 17 معاف شه آیا آموزشی هم نمیخواد بره!؟!

AmirSAMSUNG
17-12-2011, 13:37
بچه ها الان رفتم بانک که حساب باز کنم. تو راه برگشت یه اشناهارو دیدم .
10 دقیقه ای صحبت کردیم گفتم داستان خدمت رو.
گفت داداش من تو دادسرای نظامی هست و هرکاری از دستم بر میاد بگو انجام میدم.
گفت برو دنبال معافی تو که 4 /5 سال دیر کردی این 2/3 ما که برای معافی هم علاف میشی روش.

حالا نمیدونم باید چیکارکنم.
برم پست کنم اعزام بشم یا برای معافی پست کنم
اصلا نمیدونم معاف میشم یانه. هر موقع میخوام برم برای پست کردم یکی میاد منو 2 دل میکنه.
به خدا دارم دیوونه میشم.

دوست عزیز اگه واقعا شرایط معافی رو داری برو درخواست بده در غیر اینصورت تو کمیسیون با کسی شوخی ندارن بفهمن اومدی بپیچونی حتی نمیزارن دفاع کنی و یه راست میری خدمت.

my.lejend
17-12-2011, 14:36
دوست عزیز اگه واقعا شرایط معافی رو داری برو درخواست بده در غیر اینصورت تو کمیسیون با کسی شوخی ندارن بفهمن اومدی بپیچونی حتی نمیزارن دفاع کنی و یه راست میری خدمت.

دوست خوب من میشه غیبت رو یه کاریش کرد.ادم میگه گرفتار بودم خرج خونه میدادم نمیتونستم بیام دنبالش الان اومدم. مشکل همین جاست که واقعا نمیدونم شرایطش رو دارم یا نه. کسی هم نیست که واقعا بدونه و مشاوره بده بهم. پدرم دیسک کمر حاد داره و باید عمل بشه. کلا به جز دیسک هم خیلی خیلی ضعیف شده خودش.
حالا ادم بره واسه معافی فوقش میگن معاف نمیشی اعزامت میکنن. مشکلم این وقتی هست که میخوام برم برای معافی و فکر میکنم 2/3 ماه طول میکشه و یهو معاف نمیشم و باید اعزام بشم. پس 2/3 ماه وقتم هدر رفته.
حالا نمیدونم باید چیکار کنم.

بچه ها اگر درخواست معافی رو قبول نکنن به خاطر غیبت میشه شکایت کرد و دوباره درخواست رسیدگی داد؟
اون موقع پرونده میره دادسرای نظامی درسته؟

m158
17-12-2011, 14:37
سلام

من ساکن تهران هستم و متاهل و لیسانس

اگر آموزشی شهرستان باشم پنج شنبه و جمعه میتونم بیام تهران؟؟

m158
17-12-2011, 14:38
سلام

sourena
17-12-2011, 14:40
100% میتونی بیای.

یگان هم شهر خودت میفتی.

my.lejend
17-12-2011, 14:42
سلام

به نظرم اموزشی تهران میفتی دوست خوبم. نگران نباش

amir_ata_21
17-12-2011, 15:07

البته فکر کنم که منظورش فوق لیسانس به بالا بوده؛ چون برای لیسانس ها یک ماه خدمت اضافه می شه و از 17 ماه به 18 ماه می رسه:21:

AmirSAMSUNG
17-12-2011, 15:39
دوست خوب من میشه غیبت رو یه کاریش کرد.ادم میگه گرفتار بودم خرج خونه میدادم نمیتونستم بیام دنبالش الان اومدم. مشکل همین جاست که واقعا نمیدونم شرایطش رو دارم یا نه. کسی هم نیست که واقعا بدونه و مشاوره بده بهم. پدرم دیسک کمر حاد داره و باید عمل بشه. کلا به جز دیسک هم خیلی خیلی ضعیف شده خودش.
حالا ادم بره واسه معافی فوقش میگن معاف نمیشی اعزامت میکنن. مشکلم این وقتی هست که میخوام برم برای معافی و فکر میکنم 2/3 ماه طول میکشه و یهو معاف نمیشم و باید اعزام بشم. پس 2/3 ماه وقتم هدر رفته.
حالا نمیدونم باید چیکار کنم.

بچه ها اگر درخواست معافی رو قبول نکنن به خاطر غیبت میشه شکایت کرد و دوباره درخواست رسیدگی داد؟
اون موقع پرونده میره دادسرای نظامی درسته؟

دوست من میتونی با یکی از دکتر های بهداری ناجا که تو مراکز استان ها معمولا هست صحبت کنی. بگی من این شرایطو دارم و نظام وظیفه چه رایی رو صادر میکنه اگه برم پیشش ... مطمئن باش کمکت میکنن.

دوست من چشمش ضعیف بود رفتیم بهداری ناجا و از دکترش سوال کردیم و گفت که معاف از رزم میشی! و معاف از رزم هم شد.

خوب شما میتونی مدارک پدرتو نشون دکتر بدی و شرایتطو توضیح بدی تا بهت جواب بده.

دوست من در ضمن به درخواست معافی مشمولانی رسیدگی میشه که غیبت نداشته باشن! شما اشاره کردی ظاهرا غیبت داری و باید این غیبتو یه جوری توجیح کنی! در صورت عدم توجیح متاسفانه معافی شامل حال شما نمیشه.

در ضمن الان دو سه ماه طول نمیکشه خیلی طول بکشه یه ماهه تمومه همه چی.

hamid_diablo
17-12-2011, 17:11
دوستان سلام

عرق کف دست و پا رو معافی میدن؟

AMIR MOHAMMAD . M
17-12-2011, 17:13
سلام
این حقوق سربازی در حال حاضر با توجه به هر سطح مدرک چقدره و سر موقع پرداخت میشه ؟
میخوام ببینم چقدر پول با خودم ببرم .

خیلی ممنون .

---------- Post added at 07:13 PM ---------- Previous post was at 07:12 PM ----------

دوستان سلام

اگه بدن که خیلی خوبه چون دست و پای من همیشه خیس آبه .

matin_vv
17-12-2011, 18:15
[QUOTE=AMIR MOHAMMAD . M;6708272]سلام
این حقوق سربازی در حال حاضر با توجه به هر سطح مدرک چقدره و سر موقع پرداخت میشه ؟

خیلی ممنون .[COLOR="Silver"]

واسه لیسانس حدود 50 تومن، واسه فوق حدود 58 تومن.
اصلاً هم روش حساب نکن! من برج شهریور آموزشی رفتم، هنوز حقوق آبانم رو ندادن!

حتماً پول با خودتون ببرید یه مقدار، یه مقدار هم توی کارت بریزید و همراه داشته باشید. بعضی از پادگانها عابر بانک دارن.

m158
17-12-2011, 18:16
به نظرم اموزشی تهران میفتی دوست خوبم. نگران نباش

آموزشی مطمئنی؟؟؟؟

دوستان متاهلم تهران نیفتادن !!

یگانشون تهران بوده .

حالا اگه آموزشی شهرستان باشم جمعه میام تهران؟؟

چند ساعت وقت دارم ؟؟ پنج شنبه و جمعه

my.lejend
17-12-2011, 18:27
من که یکی دو نفر رو دیدم تهران افتادن اموزشی رو. اصلش هم اینه که باید بفتی تهران.
ولی خوب کار این ها که معلوم نیست.
یادمه میگفتن سرباز های متاهل همه میفتن تو استان خودشون

---------- Post added at 06:27 PM ---------- Previous post was at 06:26 PM ----------

تهران اومدنت هم بستگی به جای خدمتت داره. یهو میبینی 10 ساعت راه باشه اصلا نصرفه بیای تهران

AnGelS.Of.WaR
17-12-2011, 18:43
من خبری خوندم مبنی بر اینکه اگه پدر 100 ماه هم جبهه بوده باشه فرزندش حداقل باید 9 ماه سربازی بره
در ضمن اگه کسی طبق این بند 17 معاف شه آیا آموزشی هم نمیخواد بره!؟!

نه کسی که پدرش 100 ماه جبهه داره معاف کامله نیازی هم نیست اموزشی بره البته اگه کارای اداری شو قبل از اعزام انجام داده باشه

AnGelS.Of.WaR
17-12-2011, 19:01

نیازی نیست دوباره اموزشی بره
اگه بنا به دلایلی مثل برادر شما یا مثلا اینکه سرباز مرخصی بره و در طی مرخصی جرمی انجام بده که منجر به زندان بیشتر از 15 روز بشه این سرباز شامل ایست خدمت میشه
و بعد سپری کردن محکومیت دوباره در یگان خدمتی سابقش مشغول به خدمت میشه
البته + اضافه خدمت بابت مدتی که در یگان غایب بوده

---------- Post added at 08:01 PM ---------- Previous post was at 07:57 PM ----------

دوست عزیز وقتی رئیس ستاد سوخت کشور میره مدیر عامل یک باشگاه لیگ برتری میشه :18::13: دیگه چه توقعی میشه داشت

ناگفته نماند همین رییس ستاد سوخت کشور قبلا رییس پلیس راهنمایی و رانندگی بوده

saeed2vfx
17-12-2011, 19:26
دوستان سلام

اسم این بیماری "هیپرئدروز" هست.
من خودم بالاترین حد این بیماری رو دارم. طوری که دکتر ها توی کمیسیون پزشکی شکه شده بودن...
سه بار مراجعه کردم ( یکبار قبل از خدمت و 2 بار هم در مدت خدمت ) ولی نتیجه ای نداشت، چون کمیسیون نهائی رو 3 نفر تشکیل میدن که یکنفرشون نظامی هست. و اون نظامیه تصمیم گیرنده اصلیه. و معمولاً چنین موردهایی رو رد میکنه. حتی اگر بی نهایت شدید باشه.

به نظر من به خودی خود نمیتونه منجر به معافی بشه، فقط میتونی به عنوان یه بهانه ازش استفاده بکنی تا به کمیسیون پزشکی راه پیدا کنی، اگر بتونی دکتر های کمیسونو از قبل شناسائی بکنی و یه زیر میزی حسابی بهشون بدی.....

korosh0742
17-12-2011, 20:52
سلام به همه

من 1 دی اعزام هستم جهرم نیرو انتظامی ، شاید باورتون نشه ولی واقعا دارم پر انرژی میرم و می خوام زودتر شروع کنم...

من 2 سال کاردانی بوشهر بودم و 2 سال کارشناسی هم شیراز این چند ماه تو خونه دیوونه شدم دنبال اینم که یه جا باشه فقط یه سقف و یه وعده غذا بهم بدن دیگه بقیش مهم نیست صبح تا شب هم مارو کلاغ پر بدن خبری نیست کسی از خدمت کردن نمرده

بچه ها دوست دارم همه مثل من با روحیه باشین میریم اونجا دهن همشون و سرویس میکنیم (شوخی)

ولی در کل از شوخی که بگزریم مثل مرد میریم خدمت میکنیم حالا 18 نشد 24 یا هر چی که این ... واسمون تعیین کنن ... بالاخره خدای ما بیچاره ها هم کریمه

ما خانه به دوشان غم سیلاب نداریم

موفق و پیروز باشید

Manager_66
17-12-2011, 21:26
سلام به همه

من 1 دی اعزام هستم جهرم نیرو انتظامی ، شاید باورتون نشه ولی واقعا دارم پر انرژی میرم و می خوام زودتر شروع کنم...

من 2 سال کاردانی بوشهر بودم و 2 سال کارشناسی هم شیراز این چند ماه تو خونه دیوونه شدم دنبال اینم که یه جا باشه فقط یه سقف و یه وعده غذا بهم بدن دیگه بقیش مهم نیست صبح تا شب هم مارو کلاغ پر بدن خبری نیست کسی از خدمت کردن نمرده

بچه ها دوست دارم همه مثل من با روحیه باشین میریم اونجا دهن همشون و سرویس میکنیم (شوخی)

ولی در کل از شوخی که بگزریم مثل مرد میریم خدمت میکنیم حالا 18 نشد 24 یا هر چی که این ... واسمون تعیین کنن ... بالاخره خدای ما بیچاره ها هم کریمه

موفق و پیروز باشید

احسنت . انشاالله تا آخرش همین روحیه ت رو حفظ کنی .

absa2004
17-12-2011, 21:59

منم تو مشهد درس خوندم و ترسی از مکان اموزشی ندارم و میخوام زود تر برم و شرش رو بکنم !

امیدوارم همه دوستانی که آخر هفته اعزامن ، با روحیه بالا و خوشحالی و با انگیزه بریم ... مثه این رفیقمون .

دمت گرم دادا روحیه دادی :11::10::46::5::20::20::20::20::20:

sourena
17-12-2011, 22:05
سلام به همه

موفق و پیروز باشید

نیرو افتضاحی افتادی و روحیت اینه ؟ میفتادی نیرو هوایی چیــکار میــکردی؟ :دی

دمت گرم :11:

مراقب خودت باش .... کاش همه مثل تو فکر میــکردن!

mali.sh
17-12-2011, 22:42

منم تو مشهد درس خوندم و ترسی از مکان اموزشی ندارم و میخوام زود تر برم و شرش رو بکنم !

مگه درس خوندن تومشهد کارسختیه و تو دانشگاه به کسی سختی میدن؟؟؟؟:31: (شوخی)
ولی خدایش روحیه خوبی دارین
من رفیقم جهرم اموزشی بود ومیگفت مسئولای آموزش آدمای خوبی هستن...........
من اول دی هستم و آموزشی ندارم محل خدمتم 500 متر اونورتر خونه ( فنی مهندسی سپاه).......
ولی درکل سربازی ضدحال محسوب میشه ولی "به قول (....)چون میگذرد غمی نیست" یا همچین چیزی .......:31:
دوستان یه چندنکته از دوستان به منسفارش شده خدمت شما ارض میکنم:20:
درحین خدمت:
1- به فکرسلامتیتون باشید:46:
2- به هیچ وجه خودتون روتو خدمت به دردسر نندازین( فرار- دعوا- مشکلات قضایی -.......):46:
3- روزشماری کی اومدم؟ و کی مرخصی دارم ؟نکنین.دیر میگذره:46:
4- این جمله واقعا یادتون باشه""کسی تو خدمت تا حالا به خاطر کارای سربازی نمرده":31: نترس من و شما هم نمیمیریم:31::31::46:

omidshsh
17-12-2011, 22:59
سلام به همه

موفق و پیروز باشید
یکی از دوستان من هم اونجا خدمت کرده
اگه سوالی داری بپرس

mojtaba6682
18-12-2011, 00:00

امیدوارم همه دوستانی که آخر هفته اعزامن ، با روحیه بالا و خوشحالی و با انگیزه بریم ... مثه این رفیقمون .

دمت گرم دادا روحیه دادی :11::10::46::5::20::20::20::20::20:

یه سوال شما از کجایی؟اصفهانی که نیستی؟؟؟

ولی در کل من یه حسی بهم میگه 5شنبه اعزام نیستیم میگن برید شنبه بیاین ... امید به خدا هرچی خودش بخواد همون میشه

mojtaba6682
18-12-2011, 00:06
مگه درس خوندن تومشهد کارسختیه و تو دانشگاه به کسی سختی میدن؟؟؟؟:31: (شوخی)
ولی خدایش روحیه خوبی دارین

دوست عزیز شاید باورت نشه ولی یه موقع همین دانشگاه بدتر از سربازی میشه برات . من مطمئنم که حداقل برای من اینطور خواهد بود و دوران لذت بخشی رو در آموزشی به سر خواهم برد توی این مورد شک ندارم....انشااله:46:

m158
18-12-2011, 00:28
دارنده کارت پایان خدمت با معاف از رزم ،در دوران جنگ باید بحنگه؟؟؟

korosh0742
18-12-2011, 01:14
یکی از دوستان من هم اونجا خدمت کرده
اگه سوالی داری بپرس

سلام

راستش من داداشم و چند تا از دوستام قبلا اونجا بودن ، الانم یکی از دوستام اونجاست اما نتونستم پیداش کنم ...

یکم اطلاعات دارم :5: اما آمار جدید میخوام...

ببین چند تا تلفن داره ...

تو بوفش چیا داره ...

عابر بانک داره داخلش ...

بپرس راسته که هر 5 شنبه ساعت 10 به بعد مرخصی میدن تا صبح شنبه ... ؟؟؟

بعد کمد هاش اندازش چقدره ...

از همه مهمتر جا واسه سیگار کشیدن داره ... :46:

دمت گرم ... :40:

urumchi
18-12-2011, 04:13
دوست عزیز شاید باورت نشه ولی یه موقع همین دانشگاه بدتر از سربازی میشه برات

تائید میشه، من هر روز تو دانشگاه یه مشکلی برام پیش میومد، از ترم 5 حدود 10 درصد از موهای سرم سفید شدن! از بس که تحت فشار بودم هم از طرف دانشگاه هم از طرف صاحبخونه که این دومی یزید زمانه بود :41: بدبختی اینجا بود که کاری از دستم ساخته نبود و به کسی هم نمیتونستم چیزی بگم و همه مشکلات رو سرم آوار شده بود

من الان که فکر میکنم خدمت هرچقدر هم که سخت باشه دیگه سخت تر از دوران دانشجوئیم نخواهد بود،همه چیز جنبه روحی روانی داره، اگه با این دید برم خدمت که قرار پوستم رو بکنن مطمئنم اگه بهترین پادگان دنیا هم خدمت کنم بهم سخت میگذره. کلا باید بی خیال بود همین!!!

m158
18-12-2011, 09:10
[/COLOR]سربازی رفتن الکی شده!!

با اصلاح قانون خدمت وظيفه ، الزام كارت «پايان خدمت» براي نقل و انتقالات رسمي برداشته شد

ببینید جالبه

rahashad1
18-12-2011, 10:09
با سلام
کسی که پذیرش سپاه گرفته به عنوان نیروی امریه محسوب می شه یا همون سرباز عادی است؟
منظورم بر اساس جیره ای که به اون می دهند

راستی خاتمی یزد چجوری است کسی تا به حال اونجا بوده؟؟:46:

mojtaba6682
18-12-2011, 10:16
با سلام
کسی که پذیرش سپاه گرفته به عنوان نیروی امریه محسوب می شه یا همون سرباز عادی است؟

نه، به عنوان سرباز عادی محسوب میشه چون بعدش باید بری توی پادگان خدمت کنی

تعریف اونجا رو زیاد شنیدم

AMIR MOHAMMAD . M
18-12-2011, 10:50
[QUOTE=AMIR MOHAMMAD . M;6708272]سلام

خیلی ممنون .[COLOR="Silver"]

واسه لیسانس حدود 50 تومن، واسه فوق حدود 58 تومن.
اصلاً هم روش حساب نکن! من برج شهریور آموزشی رفتم، هنوز حقوق آبانم رو ندادن!

حتماً پول با خودتون ببرید یه مقدار، یه مقدار هم توی کارت بریزید و همراه داشته باشید. بعضی از پادگانها عابر بانک دارن.

پس یعنی یا هر دو سال درس خوندن حدود 8 هزار تومن به حقوق اضافه میشه ؟

jack_poppy
18-12-2011, 11:22
سلام به همه.یه سوال تستی داشتم:
واسه روز اعزام کدوم برگه ها رو ببریم؟
اگر زحمتی نیست فقط گزینه مورد نظرتونو فشار بدید:
1)سفید
2)سبز
3)واکسن
4)همشونو به علاوه کپی کارت ملی و شناسنامه
راستی اون برگ واکسن با برگ معاینه پزشکی ادغام شدن.منظورشون از برگ واکسن همون برگ ادغام شده است؟
اون برگ مشخصات فردی رو چی اونم ببریم؟

mojtaba6682
18-12-2011, 11:28
سلام به همه.یه سوال تستی داشتم:
واسه روز اعزام کدوم برگه ها رو ببریم؟
اگر زحمتی نیست فقط گزینه مورد نظرتونو فشار بدید:
1)سفید
2)سبز
3)واکسن
4)همشونو به علاوه کپی کارت ملی و شناسنامه
راستی اون برگ واکسن با برگ معاینه پزشکی ادغام شدن.منظورشون از برگ واکسن همون برگ ادغام شده است؟
اون برگ مشخصات فردی رو چی اونم ببریم؟

من که همشو میبرم:46:

---------------------------------------

---------- Post added at 01:28 PM ---------- Previous post was at 01:25 PM ----------

اگر تهرانه بده. بد نیست داشته باشم.
زنگیدم چی بگم؟

اصفهانه البته الانم خوابه :tongue::biggrin:ولی شمارشو برات میفرستم تو پیغام خصوصیت.خودم قبلش بهش میگم :46:

urumchi
18-12-2011, 12:54
با سلام

دوست عزیز شما از سپاه پذبرش گرفتین؟ من الان برای سپاه پذیرش بگیرم کجا میوفتم؟

hamid_diablo
18-12-2011, 13:30
سلام دوستان

من پدرم 42 ماه سابقه خدمت داره .به من همون 9 ماه کسری رو میدن؟

mgh1899
18-12-2011, 14:01
دوستان یه خبر خوب البته امیدوارم که دیگه آخرین حرف باشه
عليدوست در ادامه با بيان اينكه مشمولان وظيفه در 18 دوره در طول سال و با برنامه‌ريزي به خدمت اعزام مي‌شوند، از مشمولاني كه تاكنون خود را به منظور تعيين تكليف وضعيت معرفي نكرد‌ه‌اند خواست: از فرصت استثنايي در مورد فراگيري دوره آْموزشي در استان يا شهرستان محل سكونت استفاده كنند و پيش از افزايش زمان خدمت سربازي، خود را از طريق دفاتر پليس +10 به رده‌هاي وظيفه عمومي محل سكونتشان معرفي كنند

نکته : آقای علیدوست معاونت اعزام نظام وظیفه هستن

Luxe
18-12-2011, 14:13
عليدوست در ادامه با بيان اينكه مشمولان وظيفه در 18 دوره در طول سال و با برنامه‌ريزي به خدمت اعزام مي‌شوند، از مشمولاني كه تاكنون خود را به منظور تعيين تكليف وضعيت معرفي نكرد‌ه‌اند خواست: از فرصت استثنايي در مورد فراگيري دوره آْموزشي در استان يا شهرستان محل سكونت استفاده كنند و پيش از افزايش زمان خدمت سربازي، خود را از طريق دفاتر پليس +10 به رده‌هاي وظيفه عمومي محل سكونتشان معرفي كنند

نکته ای که تو این خبر بود اینه پیش از افزایش خدمت سربازی یعنی برای اعزامی 1 دی احتمال افزایش خدمت میتونه کم باشه.الان هر کی دفترچه بفرسته میره اسفند؟؟

absa2004
18-12-2011, 14:57
جایی سراغ ندارین که محدودیت دانلود نداشته بشه؟
اگه میدونین تلفن و آدرس اینترنتیشو لطف کنین بدین.
من که هرجارو دیدم محدودیت داشت!
سرعتشم 128 باشه از سرمونم زیاده. البته 256 باشه که عالی میشه ولی بعید میدونم با این شرایط وجود داشته باشه.

Machid
18-12-2011, 16:02
به نظر من سربازی به درد کسی میخوره که الافه هیچ کاری نداره بکنه خب میره سربازی یه تنوعی هم براش هست
داشتیم مث آدم کار میکردیم زندگی میکردیما ای خدااا:19::19::41:

---------- Post added at 04:02 PM ---------- Previous post was at 04:00 PM ----------

کسی نیست یکم اطلاعات از این پدافند نیرو هوایی مشهد بده ؟ ):

korosh0742
18-12-2011, 16:06
موافقم

من یه رگم اصفهانیه ... یه رگم هم اراکی ولی نه اراک زندگی میکنیم نه اصفهان

اره 5 نشبه ها پادگان ها تعطیلن ولی می ترسم اگه اون روز نفرستنمون بگن شنبه خودتون برید اون موقع هزینه رفتنش هم میره تو پاچه ما ( برای دوستانی که راهشون دوره )

ممنون از راهنماییت
تو مشهد درس خوندن کار سختی نبود ولی یهو از خونه 1000 کیلومتر دور بشی سخت بود
غریبی سخت بود
اولش خوابگاه خوب بود ولی بعدش وقتی سهمیه ها رو قطع کردن سخت شد
وقتی خونه دانشجویی باشی سخت میشه

البته همه این سختی ها شیرین بود ولی به هر حال فکر نمی کنم سربازی به این سختی باشه
به نظر من هیجانش بیشتر از دوره دانشگاهه این نظره منه چون می خوام باهمه خوبی ها و بدی هاش این دوره رو هم تجربه کنم

این دوره فقط روحیه می خواد که من دارم و امیدوارم همه دوستان داشته باشن تا باهمه سختی هاش سخت نگذره

آره اگه با روحیه بریم حرف نداره من که همین جوری میخواستم برم اونجا بترکونم که امروز دوستم زنگ زد گفت افتاده جهرم فهمیدم که 4 تا از دوستای دوران دانشگاهم افتادن اونجا شک نکنید که اونجارو منفجر میکنیممممممم

آخه هر کدوم از ما خودش واسه خرابکاری استاده :19:

امیدوارم همه بچه ها هر جایی که باشن تنها نباشن و یه هم زبون یه دوست ... داشته باشن که واقعا عالیه ...

absa2004
18-12-2011, 16:10
سرعتشم 128 باشه از سرمونم زیاده. البته 256 باشه که عالی میشه ولی بعید میدونم با این شرایط وجود داشته باشه.

korosh0742
18-12-2011, 16:18
آخ آخ دقیقا می فهمم الان چه حسی داری

ولی من که نمی دونم حتی کجا افتادم چی ؟

حالا فردا برم ببینم بهم کد خوردم یا نه !! اخه نمیدونم بگم چی ؟ این مسئولای نظام وظیفه شهرمون رو با یه من عسل هم نیمشه خورد

چی بگم حالا به نظرتون ؟؟

مسئولای نظام وظیفه هیچ جارو نمیشه با 3 من عسل هم خورد :41:

اما خدا کریمه ایشالا فردا کد بخوری هر جا که دوست داری که از این بلاتکلیفی خارج شی که بدترین چیز همین بلاتکلیفیه ...

اصلا دیدی افتادی جهرم :18: میریم اونجارو با هم میترکونیم :8: :21:

my.lejend
18-12-2011, 16:29

بچه ها میشه این متن رو یکی دقیق توضیح بده؟

از فرصت استثنايي در مورد فراگيري دوره آْموزشي در استان يا شهرستان محل سكونت استفاده كنند و پيش از افزايش زمان خدمت سربازي، خود را از طريق دفاتر پليس +10 به رده‌هاي وظيفه عمومي محل سكونتشان معرفي كنند

این متن یعنی چی؟
یهنی چی از فرصت استثنايي در مورد فراگيري دوره آْموزشي در استان يا شهرستان محل سكونت استفاده كنند؟
کی میخواد زیاد بشه مدت خدمت بالاخره؟

piishii
18-12-2011, 16:36
ولی در کل من یه حسی بهم میگه 5شنبه اعزام نیستیم میگن برید شنبه بیاین ... امید به خدا هرچی خودش بخواد همون میشه

سلام
خیر شما همون زمانی که اومدی پذیرش میشی و فرستاده هم نمیشی بری روز دیگه بیای
هاشمی نژاد از این قرتی بازی ها نداره

اره 5 نشبه ها پادگان ها تعطیلن ولی می ترسم اگه اون روز نفرستنمون بگن شنبه خودتون برید اون موقع هزینه رفتنش هم میره تو پاچه ما ( برای دوستانی که راهشون دوره )
سلام
کی گفته تعطیله حالا ؟
اصلا هم تعطیل نیست وقت اداری نصف هست + اینکه پذیرش نیرو هم که هست بدتر

m158
18-12-2011, 16:45
سلام

من دفترچه رو 90/9/12 پست کردم در خواست معافیت پزشکی دادم. البته معاف از رزم میشم.

90/9/24 دعوت نامه برای بیمارستان آمد

90/9/27 رفتم بیمارستان معاینه کرد و بیماریمو نوشت

منشی گفت 40 روز دیگه دعوت برای کمیسیون میاد دم خونه.

خیلی زیاده من میخوام اسفند اعزام شم. چه کنم که زودتر کارم انچام شه. برای شما چند روزه آمده؟؟

پیگیری نداره؟؟

Machid
18-12-2011, 17:25
سلام

من دفترچه رو 90/9/12 پست کردم در خواست معافیت پزشکی دادم. البته معاف از رزم میشم.

90/9/24 دعوت نامه برای بیمارستان آمد

90/9/27 رفتم بیمارستان معاینه کرد و بیماریمو نوشت

منشی گفت 40 روز دیگه دعوت برای کمیسیون میاد دم خونه.

خیلی زیاده من میخوام اسفند اعزام شم. چه کنم که زودتر کارم انچام شه. برای شما چند روزه آمده؟؟

پیگیری نداره؟؟

40 رووووووووووووووووز؟ چه خبره ؟ ماکسیمم ماکسیمم 20 روزه میاد

mojtaba6682
18-12-2011, 17:35
موافقم

من یه رگم اصفهانیه ... یه رگم هم اراکی ولی نه اراک زندگی میکنیم نه اصفهان

ممنون از راهنماییت
تو مشهد درس خوندن کار سختی نبود ولی یهو از خونه 1000 کیلومتر دور بشی سخت بود
غریبی سخت بود
اولش خوابگاه خوب بود ولی بعدش وقتی سهمیه ها رو قطع کردن سخت شد
وقتی خونه دانشجویی باشی سخت میشه

البته همه این سختی ها شیرین بود ولی به هر حال فکر نمی کنم سربازی به این سختی باشه
به نظر من هیجانش بیشتر از دوره دانشگاهه این نظره منه چون می خوام باهمه خوبی ها و بدی هاش این دوره رو هم تجربه کنم

این دوره فقط روحیه می خواد که من دارم و امیدوارم همه دوستان داشته باشن تا باهمه سختی هاش سخت نگذره

دقیقا موافقم منم همینطور فکر میکنم و مطمئنم خوش میگذره وروحیم هم خوبه چون الان خیلی بیخیالم :25:امیدوارم به همه خوش بگذره:33:

یه چیزه دیگه هیچوقت نمیگن خودتون برید اگه شنبه هم بخوایم بریم میگن مثلا شنبه 7 صبح ترمینال .....باشید:46:

---------- Post added at 07:34 PM ---------- Previous post was at 07:33 PM ----------

آره اگه با روحیه بریم حرف نداره من که همین جوری میخواستم برم اونجا بترکونم که امروز دوستم زنگ زد گفت افتاده جهرم فهمیدم که 4 تا از دوستای دوران دانشگاهم افتادن اونجا شک نکنید که اونجارو منفجر میکنیممممممم

امیدوارم همه بچه ها هر جایی که باشن تنها نباشن و یه هم زبون یه دوست ... داشته باشن که واقعا عالیه ...

به خاطر همین روحیم بالاست چون یه آشنا پیدا کردم تنها نیستم:8::8:

---------- Post added at 07:35 PM ---------- Previous post was at 07:34 PM ----------

به خاطر همین روحیم بالاست چون یه آشنا پیدا کردم تنها نیستم:8::8:

---------------------------------------
هاشمی نژاد نیشابور 4 روز دیگه

mojtaba6682
18-12-2011, 17:41
سلام
خیر شما همون زمانی که اومدی پذیرش میشی و فرستاده هم نمیشی بری روز دیگه بیای
هاشمی نژاد از این قرتی بازی ها نداره

سلام
کی گفته تعطیله حالا ؟
اصلا هم تعطیل نیست وقت اداری نصف هست + اینکه پذیرش نیرو هم که هست بدتر

داداش من نگفتم میریم پادگان بعد بگن برید شنبه بیاید منظورم اینه مثلا من که اصفهانم میرم شهرک آزمایش اونجا بهمون میگن مثلا برید شنبه بیاین تا اعزامتون کنیم در ضمن پادگان شبها که دیگه باز نیست و فکر کنم از اصفهان تا اونجا حدود 17 18 ساعت راه باشه :19: فکر کنم نصف شب میرسیم:19::39:

korosh0742
18-12-2011, 18:02
آقا من یه سوالی دارم قبلا اینجا خوندم که ساعت 7 روز 1 دی باید جلو در پادگانی باشم که باید اونجا خدمت کنم

اما امروز از یه مامور تو حوزه پرسیدم گفت که ساعت 7 صبح باید پادگان مرکز استان باشی از اونجا تقسیمتون میکنن ...

حالا ما نفهمیدیم کی درست میگه شما های که تجربه دارین راهنمایی کنین لطفا ...

Zachyrock
18-12-2011, 18:10
با سلام

اقا من حدود 20 روزی هست که خدمتم رو در پدافند هوایی شیراز تمام کردم یه کارت پایان خدمت موقت به من دادن که با این رفتم گذرنامه و و گفتند که ببرم نظام وظیفه تایید کنن ! خلاصه بردیم نظام وظیفه گفت که اطلاعاتت تو سیستم نیست ! و برو یگان بگو کد 111 را بزنن تو سیستم حالا رفتیم یگان میگه باید دو ماه بگذره و فیش باندکی رو بیاری تا ثبت کنیم !!!! اقا من دو ماه نمیتونم وایسم کلاسام تو خارج از کشور شروع میشه تا 20 روز دیگه باید برم !!! متاسفانه با وثیقه هم قبول نمیکنند !! تحصیل هم ازاد هستش کاری به اموزش پرورش اینجا نداره.. حالا من چه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟

my.lejend
18-12-2011, 18:13

این متن یعنی چی؟
یهنی چی از فرصت استثنايي در مورد فراگيري دوره آْموزشي در استان يا شهرستان محل سكونت استفاده كنند؟
کی میخواد زیاد بشه مدت خدمت بالاخره؟
??????????

m158
18-12-2011, 18:26
??????????

یعنی آموزشی شهر خودته .

دارن تسهیلات میدن که بری خدمت :10:

---------- Post added at 08:26 PM ---------- Previous post was at 08:25 PM ----------

معاف از رزم در دوران جنگ باید بره جبهه؟؟؟

farhad_persona
18-12-2011, 18:27
بچه ها من امروز از این سرهنگه مسئول نیروی انسانیمون پرسیدم که سربازی زیاد میشه که گفت نه اینا خودشون مخصوصا شایعه درست میکنن که مشمولا بترسن سریع مدارک رو ارسال کنن و بیان خدمت.
گفتش که پارسال هم همچین شایعه هایی درست میکردن و خیلی این حرف ها رو نباید جدی گرفت.

piishii
18-12-2011, 18:28
داداش من نگفتم میریم پادگان بعد بگن برید شنبه بیاید منظورم اینه مثلا من که اصفهانم میرم شهرک آزمایش اونجا بهمون میگن مثلا برید شنبه بیاین تا اعزامتون کنیم در ضمن پادگان شبها که دیگه باز نیست و فکر کنم از اصفهان تا اونجا حدود 17 18 ساعت راه باشه :19: فکر کنم نصف شب میرسیم:19::39:
سلام
نه همون یک دی اعزام میشین نترس
نصف شب هم برسی پذیرش میشی
پذیرش نیروی هاشمی نژاد روزهای پذیرش شبانه روزی هست و این دوره تا سوم بیشتر نیرو نمیگیره پس توصیه میکنم تاخیر نکنید .

m158
18-12-2011, 18:36
آقا اگه دفترچه پست کنی و نری چی میشه؟؟

کسی تجربه ای داره؟؟

میان میبرن؟؟
دادگاهی میشی؟؟

my.lejend
18-12-2011, 18:37
یعنی آموزشی شهر خودته .

دارن تسهیلات میدن که بری خدمت :10:

---------- Post added at 08:26 PM ---------- Previous post was at 08:25 PM ----------

معاف از رزم در دوران جنگ باید بره جبهه؟؟؟

یعنی الان من پست کنم100% اموزشی همین تهران میفتم؟

Milad4171
18-12-2011, 19:15
چند تا خبر جدید دارم.
یک اینکه نقل و انتقالات وخرید و فروش بدون کارت پایان خدمت امکان پذیر شده.شما میتونین خونه و ماشین بخرین.
این باعث میشه خیلیها که واسه این موضوع میخوان برن خدمت بیخیالش بشن.
چن تا خبر دیگه هم داشتم ولی گفتم تا مطمعن نشدم نگم:31:

absa2004
18-12-2011, 20:33

my.lejend
18-12-2011, 20:41
یعنی الان من پست کنم100% اموزشی همین تهران میفتم؟

????????

مدتش هم 18 ماه هست؟

my.lejend
18-12-2011, 20:52
بچه ها این هارو مطمئنید؟
اگر این جوری باشه خیلی به نفع من میشه.
تورو خدا دقیقا راهنمایی کنید.
یعنی الان خودشون خود به خود اون هایی رو که غیبت دارن رو میندازن تو شهر خودشون و مدتش هم 18 ماه هست؟
یعنی من درفترچه رو پست کنم خودش اعمال میشه یا باید اقداماتی بکنم برای اینکه بیفتم تهران؟
تورو خدا دقیق بگید من از سر در گمی در بیام

korosh0742
18-12-2011, 20:56
اینو بخونین خالی از لطف نیست ...

ایران دارای خدمت وظیفه عمومی برای مردان است. لایحه خدمت اجباری نظام وظیفه در سال ۱۳۰۳ توسط رضا پهلوی به مجلس شورای ملی چهارم تقدیم شد و در آن جا به رغم مخالفت ملاکان بزرگ و روحانیون به تصویب آن مجلس رسید.

ماده چهارم قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب سال ۱۳۶۳ بیان می‌کند که خدمت وظیفه عمومی در ایران ۳۰ سال است که به چهار دوره تقسیم می‌شود. خدمت دوره ضرورت (۲ سال)، دوره احتیاط (۸ سال)، دوره ذخیره اول (۱۰ سال) و دوره ذخیره دوم (۱۰ سال). همچنین این قانون به شورای عالی دفاع اجازه می‌دهد در شرایطی که تعداد مشمولان مازاد بر نیاز باشد، طول دوره ضرورت به ۱۸ ماه کاهش یابد.

هم‌اکنون طول خدمت وظیفه در ایران ۱۸ ماه است. اما خدمت در مناطق محروم ۱۷ ماه و در مناطق مرزی ۱۶ ماه است. ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اردیبهشت ۱۳۸۸ اعلام کرد از طول خدمت افرادی که دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دکتری تخصصی می‌باشند به ترتیب ۱، ۲، ۳ و ۴ ماه کسر می‌شود. این موضوع به معنای آن است که دارندگان مدارک مذکور به ترتیب ۱۷، ۱۶، ۱۵ و ۱۴ ماه خدمت می‌کنند.

قانون به حکومت اجازه می‌دهد تا طبقاتی از کارکنان وظیفه‌ای که خدمت دوره ضرورت را به پایان برده‌اند برای تجدید یا تکمیل آموزش نظامی فراخوان کند. این فراخوانده‌شدگان، حقوقی معادل حقوق نفرات پایور هم‌درجهٔ خود دریافت خواهند کرد.

افرادی که دارای مصدومیت یا نارسایی‌های بدنی و یا برخی شرایط اجتماعی هستند از خدمت معاف می‌شوند. دانش‌آموزان و دانشجویان تا زمانی که تحصیل می‌کنند از خدمت معاف هستند.

هر چه که میزان تحصیلات فرد بالاتر باشد، درجهٔ وی نیز بالاتر خواهد بود. بنابر قانون خدمت وظیفه عمومی نفراتی که دارای مدرک کارشناسی ارشد به بالا باشند به درجه ستوان دومی، نفراتی که دارای مدرک کارشناسی باشند به درجه ستوان سوم و استوار یکم، نفراتی که دارای مدرک کاردانی (فوق دیپلم) باشند به درجه گروهبان یکمی نائل می‌شوند. سربازان صفر نیز از بین دارندگان مدارک دیپلم به پایین انتخاب می‌شوند.

حقوق این افراد نیز در طول خدمت وظیفه عمومی با توجه به درجه آنها تعیین می‌شود. بدین صورت که بنابر مصوبه سال ۱۳۸۸، از ۴۱٬۵۰۰ تومان برای سرباز سوم تا ۶۹٬۶۰۰ تومان برای ستوان یکم دارای رشته فنی و ۷۶٬۹۰۰ تومان برای ستوان یکم دارای رشته پزشکی، متفاوت است.

Ezel
18-12-2011, 21:23
قابل توجه اون دسته از دوستانی که مواردی مثل گرفتن معافیت پزشکی به روشهای آن چنانی رو مطرح میکنند :

این تاپیک محل معرفی کارچاق کن برای اخذ معافیت پزشکی و موارد غیرقانونی نیست و فقط در حیطه و دایره ی قوانین نظام وظیفه اینجا صحبت میشه و مشاوره داده میشه .

در صورت تکرار چنین مواردی با کسانی که این گونه موارد رو مطرح کنند برخورد خواهد شد /

ممنون از توجه و همکاری دوستان .

AnGelS.Of.WaR
18-12-2011, 21:36
آقا اگه دفترچه پست کنی و نری چی میشه؟؟

کسی تجربه ای داره؟؟

میان میبرن؟؟
دادگاهی میشی؟؟

سرباز فراری محسوب میشی
بله دادگاهی . زندان . و جریمه داره + اضافه خدمت و تو دادگاه نظامی تعیین میکنن که جریمه بشی یا ...
البته به اینم بستگی داره که چند بار دفترچه ات رو بفرستی و نری

mali.sh
18-12-2011, 21:40

این متن یعنی چی؟
یعنی چی از فرصت استثنايي در مورد فراگيري دوره آْموزشي در استان يا شهرستان محل سكونت استفاده كنند؟

داداش اینقد ایندست اون دست نکن....... اینا یچی واسه خودشون میگن خیلی وقته گفتن سعی کنن سرباز رو به شهر خودشون نزدیک بندازن ولی اصل قضیه درخواست ونیاز مراکز اموزشی و تعداد سربازه....
اگه میخوای توشهرخودت خدمت کنی هم میتونی ازسپاه پذیرش بگیری میوفتی سپاه شهرخودت.......

korosh0742
18-12-2011, 22:28
دوستان اگه یکی در حین خدمت باشه بعد میتونه واسه جانباز بودن پدرش کسری بگیره یا حتما باید قبل از خدمت اقدام میکرده؟؟؟

absa2004
18-12-2011, 23:04

Zachyrock
18-12-2011, 23:08
دوستان اگه یکی در حین خدمت باشه بعد میتونه واسه جانباز بودن پدرش کسری بگیره یا حتما باید قبل از خدمت اقدام میکرده؟؟؟

در حین خدمت میشه .

---------- Post added at 01:08 AM ---------- Previous post was at 01:07 AM ----------

my.lejend
18-12-2011, 23:12
داداش اینقد ایندست اون دست نکن....... اینا یچی واسه خودشون میگن خیلی وقته گفتن سعی کنن سرباز رو به شهر خودشون نزدیک بندازن ولی اصل قضیه درخواست ونیاز مراکز اموزشی و تعداد سربازه....
اگه میخوای توشهرخودت خدمت کنی هم میتونی ازسپاه پذیرش بگیری میوفتی سپاه شهرخودت.......

به خدا خیلی تصمیم گیری برام سخت هست و تو موقعیت واقعا بدی گرفتار شدم. دست خودم نیست.
دوست خوبم چجوری باید از سپاه پذیرش بگیرم؟ من غیبت دارم امکانش هست که بتونم از سپاه پذیرش بگیرم؟

Zachyrock
18-12-2011, 23:14
با سلام

اقا من حدود 20 روزی هست که خدمتم رو در پدافند هوایی شیراز تمام کردم یه کارت پایان خدمت موقت به من دادن که با این رفتم گذرنامه و و گفتند که ببرم نظام وظیفه تایید کنن ! خلاصه بردیم نظام وظیفه گفت که اطلاعاتت تو سیستم نیست ! و برو یگان بگو کد 111 را بزنن تو سیستم حالا رفتیم یگان میگه باید دو ماه بگذره و فیش باندکی رو بیاری تا ثبت کنیم !!!! اقا من دو ماه نمیتونم وایسم کلاسام تو خارج از کشور شروع میشه تا 20 روز دیگه باید برم !!! متاسفانه با وثیقه هم قبول نمیکنند !! تحصیل هم ازاد هستش کاری به اموزش پرورش اینجا نداره.. حالا من چه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟

urumchi
19-12-2011, 00:19
به خدا خیلی تصمیم گیری برام سخت هست و تو موقعیت واقعا بدی گرفتار شدم. دست خودم نیست.
دوست خوبم چجوری باید از سپاه پذیرش بگیرم؟ من غیبت دارم امکانش هست که بتونم از سپاه پذیرش بگیرم؟

دوست عزیز مرگ یه بار شیون هم یه بار.

شما که اول و آخر میری خدمت،پس سعی کن زودتر دفترچه رو بفرستی تا اسفند بری چون اصلا نمیشه آینده رو پیش بینی کرد، سال بعد ممکنه واست یه مشکلی پیش بیاد یا اینکه قوانین خدمت تغییر کنن و اونوقت خودت هم که بخوای نتونی بری خدمت و به مشکل بخوری.

در مورد پذیرش از سپاه شما باید آشنا پیدا کنی و بقیه امور دست اون آشناست که از دستش بربیاد شما رو با این شرایط پذیرش کنه یا نتونه

شما چند ساله که معطل کردی دیگه بیشتر از این معطل نکن! من خودم دنبال امریه،پذیرش از سپاه بودم بخاطر همین دی ماه نرفتم موندم تا اسفند برم سپاه ولی الان مثل چی پشیمونم، حاضرم الان برم کوههای کردستان خدمت کنم ولی الان 2 ماه خدمت بودم !!!

b_r155
19-12-2011, 01:15
salam dadash khubi manam 1/10/90 oftadam niru entezami jahrom age in pm khundi be idim pm bede farshid_1368_m@yahoo.com

---------- Post added at 02:15 AM ---------- Previous post was at 02:14 AM ----------

من اصلا از مسائل خبر ندارم
این یگان امداد یا پلیس دیپلماتیک که می گید یعنی کجاها می شه
مثلا کارت مثل سیستم اداری است ؟
ساعات کاری اش چه طوری
راستی یه سوال شما ساکن شیراز هستی ؟ فقط می خوام بدونم چون اهل استان فارس هستی افتادی اونجا؟
الان شما محل خودمتت کجا است؟ و مدرکت چی بود؟

راستی هوای اونجا خیلی سرد است؟ یعنی تو مایه شیراز هست؟ یا گرمتره؟؟؟:5:
می دونی من یه 2 سال فوق لیسانسم تبریز بودم الان هوای شیراز برام بهاریه:8::31:

---------- Post added at 11:48 AM ---------- Previous post was at 11:46 AM ----------

دوست عزیز ممنون ا پاسخ تون
شما هم اونجا خدمت کردی ؟
این اطلاعات را کجا داری؟

salam dadash khubi manam 1/10/90 oftadam niru entezami jahrom age in pm khundi be idim pm bede farshid_1368_m@yahoo.com

sarbaz sarehal
19-12-2011, 03:10
سلام کسی در مورده 02 ارتش تهران چیزی میدونه؟

Ezel
19-12-2011, 10:19

---------- Post added at 02:15 AM ---------- Previous post was at 02:14 AM ----------

قوانین انجمن ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

زبان فارسی :
زبان اصلی این انجمن فارسی است ، لطفا در هنگام ارسال مطالب از زبان پینگلیش استفاده نکنید .

sourena
19-12-2011, 10:29

اگر اشتباه نکنم کاربر mostafaeshghi اونجا افتاده بود! :20:

jack_poppy
19-12-2011, 11:07
سلام. از وقتی که رفتم پلیس+10 و متوجه شدم که افتادم عجبشیر و به بعضی از دوستان گفتم،اونها هم تعجب کردن.یکیشونم عوض اینکه به ما روحیه بده گفت که چون قراره به شما استواری بدن،شما رو انداختن عجبشیر.ماهم که انگار دنیا به آخر رسیده و با اعصاب داغون داریم این چند روزو میگذرونیم.اما خداییش انگار خدا با ما قهر کرده که هرچی بدشانسیه باید سر ما اجرا بشه.اون از دانشگاه و درس خوندنمون که با هزار زحمت درس خوندیم تا خدمتو یه جای خوب بیفتیم و به خیال خدومون با لیسانس راحتتر میشه خدمت کرد.من اصلا به رشتم هیچ علاقه ای ندارم(بگذریم که نمره الف هم آوردم).هی این دنیا به هیچ کی رحم نداره.هرچی بی سرو پا و بی سوادو میبینی که دارن چجوری زندگی میکنن اما آدمای با سواد و متشخص چجور...
ببشخید که بحث رو عوض کردم.این روزا حال و حوصله هیچ کاری رو ندارم بعد از 4 سال عمر تلف کردن تو دانشگاه حالا هم 2 سالو با سربازی تلف کنیم.بعضی وقتا فکرهای خطرناک به کلم میزنه . ...
بعد از اینکه از عجب شیر برگشتم حتما میام و بهتون میگم که اوضاع چجوری بود

SNOW PATROL
19-12-2011, 11:27
سلام. از وقتی که رفتم پلیس+10 و متوجه شدم که افتادم عجبشیر و به بعضی از دوستان گفتم،اونها هم تعجب کردن.یکیشونم عوض اینکه به ما روحیه بده گفت که چون قراره به شما استواری بدن،شما رو انداختن عجبشیر.ماهم که انگار دنیا به آخر رسیده و با اعصاب داغون داریم این چند روزو میگذرونیم.اما خداییش انگار خدا با ما قهر کرده که هرچی بدشانسیه باید سر ما اجرا بشه.اون از دانشگاه و درس خوندنمون که با هزار زحمت درس خوندیم تا خدمتو یه جای خوب بیفتیم و به خیال خدومون با لیسانس راحتتر میشه خدمت کرد.من اصلا به رشتم هیچ علاقه ای ندارم(بگذریم که نمره الف هم آوردم).هی این دنیا به هیچ کی رحم نداره.هرچی بی سرو پا و بی سوادو میبینی که دارن چجوری زندگی میکنن اما آدمای با سواد و متشخص چجور...
ببشخید که بحث رو عوض کردم.این روزا حال و حوصله هیچ کاری رو ندارم بعد از 4 سال عمر تلف کردن تو دانشگاه حالا هم 2 سالو با سربازی تلف کنیم.بعضی وقتا فکرهای خطرناک به کلم میزنه . ...
بعد از اینکه از عجب شیر برگشتم حتما میام و بهتون میگم که اوضاع چجوری بود

دوست عزیز من بار ها گفتم شما سرتیپ هم باشید اما اون خط کنار شلوارتون باشه سرباز هستید پس خیلی به درجه حساس نشید. بعدش کی گفته چون به شما استواری میخوان بدن میفرستنتون عجب شیر اصلا چه ربطی داره !!!

mali.sh
19-12-2011, 14:03
دوست عزیز من بار ها گفتم شما سرتیپ هم باشید اما اون خط کنار شلوارتون باشه سرباز هستید پس خیلی به درجه حساس نشید. بعدش کی گفته چون به شما استواری میخوان بدن میفرستنتون عجب شیر اصلا چه ربطی داره !!!

فرمایشتون 100 درصد تاییدمیشه
اصلا مکان اموزش ربطی به اینکه میخوان به شما چه درجه ای بدن نداره.....

mali.sh
19-12-2011, 14:52
my.lejend عریر برای شما و سایر دوستان
دوستانی که میخوان شراط پذیرش سپاه رو بدونن
این مطالب رو خودم مینویسم و مراحل و پروسه که واسه خودم پیش اومد

برای گرفتن پذیرش ازسپاه مراحل و شرایط
اول باید بگم - پذیرش سپاه به چه معنی هست ؟ تو قوانین نظام وظیفه قانونی درباره پذیرش نیرو توسط سپاه داریم.
اصل قانون اینه
باتوجه به این قانون سپاه هر شهر و منطقه باتوجه به نیاز که داره سهمیه ای برای پذیرش داره که سربازش رو خودش انتخاب کنه.
از محاسن این کار میشه به موارد زیر اشاره کرد.
1-پذیرفته شدن درهمون شهر و یگان درخواستی
2- حذف دوره 2 ماه آموزش (یعنی کسر این مدت از میزان خدمتبدون طی این دوره)

شرایط
1-فرد متقاضی باید بسیجی باشد
2-سپری نمودن دورهای مقدماتی و دوره تکمیلی آموزش بسیج(گواهی کفایت از اموزش)
نکته ها
این پذیرش با مدارک تحصیلی متفاوت امکان پذیره (زیر دیپلم- دیپلم -فوق دیپلم -لیسانس-.......)
باداشتن دو تا گواهی بالا (دورهای مقدماتی و دوره تکمیلی آموزش بسیج) دوره آموزش حذف میشه یعنی در تاریخ اعزام شما بدون طی دوره آموزشی به همون یگان پذیرش شده معرفی میشید.
درصورت نداشتن اون 2تا گواهی بازمامکان پذیرش هست ولی بایدآموزشی برین.
برای اینکه 100درصد پذیرشتون کنن
باید بسیجی فعال باشید.(صدور کارت فعال بسیج بعد 6 ماه عضویت عادی امکان پذیره)
بعد فعال بودن شما میتئنین 2تا گواهی رو بگیرین

مراحل -پس از ارسال دفترچه و مشخص شدن تاریخ اعزام با همرا داشتن کپی مدارک بسیج (کارت وگواهی ها) مدارک شناسایی وبرگ اعزام شما روبه گزینش عقیدتی میفرستن(فقط احکام ساده و معمولی ( وضو - نماز - روزه - غسل-.....) و روخونی قران- تیپ فشن هم نزنین- بجه مثبت برید ) بعدش مدارک شما رومیگیرن و مفرستن و شما پذیرش میشید برای همون یگان. توبرگ دوم که واسه اعزامتون میاد نوشته سپاه

سوالات متداول

برای پذیرش باید پارتی داشته باشیم؟ بستگی به اون یگان داره ولی معمولا نیازی به پارتی نیست..
داشتن بسیجی فعل الزامیه؟ بله
آیا امکان داره مدارک روتحویل بدم ولی پذیرش نشم؟ بله چون این نوع پذیرش سهمیه داره
آیا داشتن 2تا گواهی (دورهای مقدماتی و دوره تکمیلی آموزش بسیج) الزامیه؟ خیر ولی اولویت باکسانی هست که این دوره رو گذروندن
اگه من ازامروز بخوام از صفر(الان بسیجی نیستم) اقدام کنم تا چند وقت دیگه میتونم این شرایط روکسب کنم؟ حداقل 8 ماه ---------(ولی میشه با پارتی زودتر از موعد اقدام کرد)

سوالی دارین بپرسید.
موفق باشید.:20:

sarbaz sarehal
19-12-2011, 15:13
آقا من 1/10 افتادم 02 تهران
پلیس +10 میگه روزه اعزام باید بری کرج-شاهین ویلا ولی تو برگه سفید نوشته باید بریم شهریار میدون سپاه
اگه کسی چیزی میدونه راهنمایی کنه؟

sarbaz sarehal
19-12-2011, 15:17

jack_poppy
19-12-2011, 15:37
سلام دوستان.
یه چند کلمه دردودل در مورد خدمت دارم:

من از اینکه پنجشنبه دارم میرم خدمت حس خوبی ندارم.نه اینکه بترسما.اصلا و ابدا.منو ترس!!!!.
راستش حاضر نیستم حتی یه ثانیه هم واسه یکی خدمت کنم چه برسه 2 سال از بهترین لحظات عمرمو که ثانیه،ثانیش واسم ارزشمندرو تلف کنم.
ای خداااااااااا شاید یکی نخوااااااد زوری خدمت کنه.شاید اصلا یکی روحیش با سربازی جور در نیاد.
یه حس خیلی بدی دارم.حس ناامیدی،تاریک دیدن فردا و یه حسی بهم میگه که از پنجشنبه به بعد دو سال با بطالت و پوچی میگذره و بعد خدمت دوسال پیرتر، هنوز همون جاییم که هستم.
ای تف تو این زندگی که هیچ خیری ندیدیم.تازه بعد خدمت واسه یه شغل با ماهی چندر غاز حقوق چند ماه و یا شایدم چند سال حسرت بکشیم.
ببخشید آقای مدیر.لطفا پست منو حذف نکنید.دوستانی هم که خیلی از خدمت خوششون میاد و میخوان واسه این ... خدمت کنن.برن تا دلشون میخواد تا آخر عمر خدمت کنن اما کاری به کار نوشته من نداتشه باشن.من نظرمو گفتم.

asemuna
19-12-2011, 16:22
سلام دوستان.
یه چند کلمه دردودل در مورد خدمت دارم:

من از اینکه پنجشنبه دارم میرم خدمت حس خوبی ندارم.نه اینکه بترسما.اصلا و ابدا.منو ترس!!!!.
راستش حاضر نیستم حتی یه ثانیه هم واسه یکی خدمت کنم چه برسه 2 سال از بهترین لحظات عمرمو که ثانیه،ثانیش واسم ارزشمندرو تلف کنم.
ای خداااااااااا شاید یکی نخوااااااد زوری خدمت کنه.شاید اصلا یکی روحیش با سربازی جور در نیاد.
یه حس خیلی بدی دارم.حس ناامیدی،تاریک دیدن فردا و یه حسی بهم میگه که از پنجشنبه به بعد دو سال با بطالت و پوچی میگذره و بعد خدمت دوسال پیرتر، هنوز همون جاییم که هستم.
ای تف تو این زندگی که هیچ خیری ندیدیم.تازه بعد خدمت واسه یه شغل با ماهی چندر غاز حقوق چند ماه و یا شایدم چند سال حسرت بکشیم.
ببخشید آقای مدیر.لطفا پست منو حذف نکنید.دوستانی هم که خیلی از خدمت خوششون میاد و میخوان واسه این ... خدمت کنن.برن تا دلشون میخواد تا آخر عمر خدمت کنن اما کاری به کار نوشته من نداتشه باشن.من نظرمو گفتم.

من 6 ماه از خدمتم گذشت یعنی دو روز مونده تا 6 ماه بشم و یک سال دیگم خدمت دارم .سعی کن زیاد سخت نگیری دیگه کاریش نمیشه کرد . البته امیدوارم کسری داشته باشی .باور کن دوره آموزشی بهتر از بعدشه برای من که اینطوره . روزای اول خیلی سخت میگذره ولی بعدش عادت می کنی . چون می گذرد غمی نیست .بخوای نخوای باید بری . هرچند همیشه با کسایی که می گن سربازی خوبه و ... کل کل میکنم .ولی به عنوان یه سرباز دیگه نه کسی که از دور بگه لنگش کن بهت میگم باید قبول کنی و منتظر گذر زمان باشی .سخته کسی نمیگه نیست .خدا بزرگه یاعلی

SNOW PATROL
19-12-2011, 16:27
دوست عزیز فکر نکم کسی از خدمت خوشش بیاد اما باید یه چیزی رو قبول کنیم چیزیه که گردنمونه و باید انجامش بدیم و کلکش رو بکنیم پس بهتره انقدر سخت نگیرید و به این فکر کنید که شاید بعضی ها شرایطشون بدتر از شما باشه اما رفتند خدمت

Pami
19-12-2011, 16:41

به سربازی خوش اومدی ! :20:
همه همین حس رو در بدو ورود دارن
بزار باهات رک باشم رفیق ، نمیخوایم اینجا بشینیم دور هم به به چه چه کنیم الکی خالی ببندیم و بعدش بری اون تو و برات حرف ها تناقض داشته باشه و گیج بشی

اینطوری بگم بهتره ، 10-12 روز اول خصوصا تو آموزشی شدیدا سخت هست ( برای من یکی اینطوری بود )
محیط کاملا متفاوت با هرچی که دیدی ، آدمهایی که نمیتونی پیش بینی رفتار 2 ثانیه بعدشون رو کنی ، اصلا رو حرفشون حسابی نیست
محیط نظامی ، غذای خشک و کم ، شرایطی که باهاش سازگاری نداری ، صبح بیدار شدن های دیوانه کننده ، بیگاری کشیدن های اعصاب خورد کن ، دستورات مزخرف کادری هایی که شاید یه کلاس سواد هم نداشته باشن ، زورگویی های که تو کت هیچ سربازی نمیره
همه اینها هست ، اما یادت باشه آموزشی 2 ماه هست ، خیلی ها معتقد هستن که سختی اصلی آموزشی هست ، ولی اگه از من میشنوی سختی سربازی دوره یگان هست ، تهدید ها و سخت گیری های آموزشی همش فرمالیته هست برای ترسوندن شما ، تو یگان که بری دیگه عذر و بهونه ای نیست ، باید بسوزی و بسازی
دعا کن یگان ات رو جای خوبی بیفتی ، اگه آشنا داری سعی کن اقدام کنی که بتونی جای خوبی بیفتی

سربازی مزخرف ترین روزهای عمرم هست که دارم میگذرونم ، من 11 ماه دیگه دارم ، چندین و چند بار تو ذهنم فکر فرار و این چیزا افتاده ، ولی مطمئن باش اگه حتی 1% شرایط من رو بهتر میکرد فرار میکردم و دیگه نمیرفتم ، اما بدبختانه نمیشه

2 ماه آموزشی ات هم تموم میشه ، میری یگان ، یه استوار پیزوری که دماغش رو نمیتونه بکشه بالا و حقوق مفت میگیره و روزی نیم ساعت کار مفید هم نمیکنه و 4 کلاس سواد درست درمون نداره بهت زور میگه ، همه اینها رو خواهی دید

دورانی هست که خیلی ها مردونه رفتن و گذروندن ، خیلی ها هم با نامردی نرفتن ، از انواع و اقسام کسری و معافیت های کیلویی بگیر تا پارتی بازی ها و خرید خدمت ها

دنیا منصفانه نیست که بخوای سربازی اش منصفانه باشه !

برو به سلامت ، میان دوره که اومدی بیا برامون تعریف کن چی شد و چطوری گذشت
دعای خیر پدر و مادرت پشت سرته ، این از همه مهمتره ، سعی کن یه هدف و امیدی داشته باشی

SA.JJ.AD
19-12-2011, 16:42
دوستان من دیروز دفترچه رو پست کردم :2::31:!! مدارکم تکمیل بود و هیچی بهم نداد و یارو گفت پنج شنبه بیا رسید بگیر :eh:این رسید چیه ؟! قبلا که همون لحظه میدادن ؟! نه ؟!
+
مثلا من زدم تاریخ پیشنهادی اعزام رو 15 دی !! ( که فکر میکنم 18 دی اعزام باشه ) از دیروز حساب میاد ؟! یا از پنج شنبه ؟! اصلا این رسید چیه ؟! و اگه نرم سراغش و نگیرم مشکلی پیش میاد ؟! :27:

:11:

absa2004
19-12-2011, 17:34

odise2004
19-12-2011, 17:53
سربازی مثل آمپول زدنه!
پس شل کنین دوستان :31:

ALFA323
19-12-2011, 19:55
سلام عزیزان چرا تو برگ سفید من هیچ کدی نزده ؟؟ فقط زده یگان آموزشی فلان پادگان نیروی انتظامی فلان شهر!!
اینجوری که شنیدم معمولا کد میزنن!! جدیداً اینجوری شده یا مال من ایراد فنی داره ؟

odise2004
19-12-2011, 20:05
سلام عزیزان چرا تو برگ سفید من هیچ کدی نزده ؟؟ فقط زده یگان آموزشی فلان پادگان نیروی انتظامی فلان شهر!!
اینجوری که شنیدم معمولا کد میزنن!! جدیداً اینجوری شده یا مال من ایراد فنی داره ؟

آره الان اینجوری شده.

GNesh
19-12-2011, 20:07
سلام دوستان
کسی شماره ای از نظام وظیفه (همون که میدون سپاه هستش) داره؟
دیروز از 118 گرفتم ولی هر چی زنگ میزنم اشغاله!!
فقط یه بار گرفت که اونم ورنداشتن!
اصلا شماره ای داره؟ سرکاری نباشه یه وقت؟

BF.Me
19-12-2011, 20:09
نمره چشم چند باشه معاف میشی؟

بابا نترسونین دیگه :((

korosh0742
19-12-2011, 20:48
حال همه ما همینه دوستان ، ماهایی که بعد از 20 و چند سال آقایی کردن و زیر بار زور نرفتن حالا باید یه زور رفت اجباری رو میگم ...

کی دوست داره بره اجباری ؟؟؟؟

دیشب تو نت میگشتم دنبال کشور هایی که خدمت اجباری ندارن و ...

حرصم میگرفت که یه کشورهایی که اسمشم قابل تلفظ نیست حال دادن به جوونهاشون و خدمت رو اختیاری گذاشتن ...

به هر حال چندین سال هست که کشور های پیشرفته دنیا که الان از هر نظر حرف اول و تو جنگ و نیرو میزنن خدمت رو اختیاری گذاشتن و رو به ارتش تخصصی آوردن ...

آخه واقعا بعضی از آدما نمی تونن تو خدمت دووم بیارن واسه این کار ساخته نشدن ، حالا من دارم به امید 4 تا رفیق میرم به امید دور بودن از خونه و ... یه بدبختی که تا امروز 2 روز از خونوادش دور نبوده چه جوری یهو بره 2 سال از همه دل بستگی هاش دور شه و تازه همه اینا به کنار و یه بند از یه مشت آدم که دوستان گفتن در چه حدی هستن حرف زور بشنوه ...

امیدوارم یه روزی بشه که بچه هامون مثل ما ضربه نخورن ما از همه جا بد آوردیم خدمت هم یه گوشه کوچیک از بد بیاری های زندگی زوری و کوفتی امروزی هست...

تنها پیشنهادم به دوستانم که دارن مثل من 5 شنبه اعزام میشن اینه :

شل بگیریم که درد کمتر شه ، چون خدمت شتری هست که رو هر آدمی ... حالا هم نوبت ماست ، پس سخت نگیریم تا سخت نگزره

من که واقعا خودمو آماده کردم خدارو شکر روحیم هم خوبه و نگران هیچی نیستم واسه ماها بالاتر از سیاهی دیگه رنگی نیست ، میریم مثل مرد خدمت میکنیم و نشون میدیم که اون چیری که اون مفنگی ها فک میکنن نیستیم .

بالاخره خدایی هست که به ماها نگاه کنه ماها که 3 برادر خدمت رفته نداشتیم ماها که پدرهامون مثل مرد رفتن جنگ و دنبال مزایا جانبازی گرفتن نبودن ماها که دنبال معافی های پزشکی کشککی امروزی نرفتیم یا از اون آقا زاده هایی نبودیم که خدمت و خریدن ...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

قصد توهین به هیچ کس و ... نداشتم و فقط حرف دلم و زدم به امید روزی که بچه هامون تاوان اشتباهات مارو ندن و مثل ما نشن ...

و بازم میگم باید با روحیه بریم و اونجارو بترکونیم چون تنها نیستیم وکلی سرباز با شرایط ما میان اونجا و ما واقعا اگه با هم باشیم تنها نیستیم ...

موفق و پیروز باشید .

AnGelS.Of.WaR
19-12-2011, 20:55
سربازی مثل آمپول زدنه!
پس شل کنین دوستان :31:

دمت گرم اینو خوب اومدی
به نظر من هر چی سخت بگیری سخت میگذره برات پس تو دلت بگو هر چه پیش اید خوش اید ما که خندان میرویم

AnGelS.Of.WaR
19-12-2011, 20:59
در حین خدمت میشه .

---------- Post added at 01:08 AM ---------- Previous post was at 01:07 AM ----------

ولی اگه قبل خدمت نصف این هفت خان رو بری بهتره

SA.JJ.AD
19-12-2011, 21:07
دوستان من دیروز دفترچه رو پست کردم :2::31:!! مدارکم تکمیل بود و هیچی بهم نداد و یارو گفت پنج شنبه بیا رسید بگیر :eh:این رسید چیه ؟! قبلا که همون لحظه میدادن ؟! نه ؟!
+
مثلا من زدم تاریخ پیشنهادی اعزام رو 15 دی !! ( که فکر میکنم 18 دی اعزام باشه ) از دیروز حساب میاد ؟! یا از پنج شنبه ؟! اصلا این رسید چیه ؟! و اگه نرم سراغش و نگیرم مشکلی پیش میاد ؟! :27:

لطفا یه دوستی مارو روشن کنه :31::11:

AnGelS.Of.WaR
19-12-2011, 21:23
بالاخره خدایی هست که به ماها نگاه کنه ماها که 3 برادر خدمت رفته نداشتیم ماها که پدرهامون مثل مرد رفتن جنگ و دنبال مزایا جانبازی گرفتن نبودن ماها که دنبال معافی های پزشکی کشککی امروزی نرفتیم یا از اون آقا زاده هایی نبودیم که خدمت و خریدن ...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

موفق و پیروز باشید .

برادر عزیز فکر میکنی همه این پدرهایی که رفتن جبهه که الان بچه هاش معافی دارند همه شون تو میدون جنگ بودن ؟ نه عزیزم خدا میدونه اینا پشت خط مقدم چی کاره بودن یا نرفته خط مقدم دست و پاشون شکسته الان اومدن ادعایه جانبازی میکنن
من پدرم جانبازه با 2 تا ترکش به قول خودش یادگاره اون دوره ها ولی هیچ جا اسمشو به عنوان جانباز ثبت نکرده و هیچ حقوق و مزایا یی هم نمیگیره و ما هم واسه هزینه درمانش زیر قرض و قوله دوست و اشناییم
ما 6 تا داداشیم از ما 6 تا 3 نفرمون خدمت رفتیم یه نفرمون هم معافی پزشکی داره . حالا با این اوضاع فقط میتونیم برادر پنجم رو معاف کنیم . بعدش اینکه برادر ششم باید بره خدمت به نظر شما این انصافه ؟
اخ اگه پدرم میرفت دنبال کارهای جانبازیش و برادر ششم رو معاف میکرد چه قدر خوشحال میشدم ولی پدرم میگه اون موقع بنا به تکلیف اللهی رفته جبهه نرفته که ما رو معاف کنه . حالا ما چه کنیم که برادر ششم معاف شه ؟

mali.sh
19-12-2011, 21:38
+

درباره روشنایی اقا سجاد:31:میخواد روشن بشه
چون سرش شلوغ بوده و یا اینکه سیستمش قطع بوده این حرف و زده. تا روز 5 شنبه برات درخواست اعزام رو ثبت میکنه وسیستم یه رسید مبنی بر ثبت درخواستمیده که توش اطلاعات شما نوشته.
حتما 5 شنبه برو بگیر چون بعضی وقتی فراموش میکنن ثبت کنن
+

من زدم تاریخ پیشنهادی اعزام رو 15 دی !! ( که فکر میکنم 18 دی اعزام باشه ) از دیروز حساب میاد ؟!انو نفهمیدم یعنی چی.......
بعد ثبت درخواست شما حداکثر 10 روز بعد تاریخ اعزام شما مشخص میشه.
حتما 5 شنبه برو بگیر چون بعضی وقتی فراموش میکنن ثبت کنن

---------- Post added at 09:38 PM ---------- Previous post was at 09:34 PM ----------

نمره چشم چند باشه معاف میشی؟

بابا نترسونین دیگه :((
بستگی به مدرک تحصیلی داره و هر چی مدرک بالاتری باشی باید نمره چشم بالاتری داشته باشین تا معافیت شامل حالتون بشه.....
آیین نامه خاصی داره که الان تو ذهنم نیست ولی اینطوری بود که مجموع نمره 2 چشم محاسبه میشود

mali.sh
19-12-2011, 21:49
برادر عزیز فکر میکنی همه این پدرهایی که رفتن جبهه که الان بچه هاش معافی دارند همه شون تو میدون جنگ بودن ؟ نه عزیزم خدا میدونه اینا پشت خط مقدم چی کاره بودن یا نرفته خط مقدم دست و پاشون شکسته الان اومدن ادعایه جانبازی میکنن
من پدرم جانبازه با 2 تا ترکش به قول خودش یادگاره اون دوره ها ولی هیچ جا اسمشو به عنوان جانباز ثبت نکرده و هیچ حقوق و مزایا یی هم نمیگیره و ما هم واسه هزینه درمانش زیر قرض و قوله دوست و اشناییم
ما 6 تا داداشیم از ما 6 تا 3 نفرمون خدمت رفتیم یه نفرمون هم معافی پزشکی داره . حالا با این اوضاع فقط میتونیم برادر پنجم رو معاف کنیم . بعدش اینکه برادر ششم باید بره خدمت به نظر شما این انصافه ؟
اخ اگه پدرم میرفت دنبال کارهای جانبازیش و برادر ششم رو معاف میکرد چه قدر خوشحال میشدم ولی پدرم میگه اون موقع بنا به تکلیف اللهی رفته جبهه نرفته که ما رو معاف کنه . حالا ما چه کنیم که برادر ششم معاف شه ؟
دوست خوب ما
جبهه پشت و خط مقدم داشت ولی قصد و نیت مهمه اگه همچین قوانینی نوشته شده برای پاسداشت این افراد هست حالا یکی مثل پدر شما توقعی نداره و خودش نمیخواد مورد تقدیر قرار بگیره ولی یکی این موضوع رو ترجیح میده......
اینکه انصافه یانه که برادر ششم بره خدمت تصمیم با پدرتونه.....
قانونی نیست که برادر ششم معاف بشه.
موفق باشید.

korosh0742
19-12-2011, 21:59

دقیقا حرف منم همینه رزمنده های واقعی دنبال مزایا نبودن و نخواهند رفت ....

منم پدرم مثل پدر شماست هم ترکش داشته هم موج شدید انفجار ، بیچاره اصلا اعصاب نداشت نمی شد باهاش 2 کلمه حرف زد که عصبی میشد دیگه مسئله خیلی حاد شد که پدرم رو 10 سال پیش بردیم زیر دستگاه برق و ... بعد 16 جلسه با کلی هزینه سر سام آور و .... به هر حال هنوزم که هنوزه اونقدر اعصاب نداره که بشه باهاش بحث کنی و اگرم بحث جانبازی رو ما مطرح کنیم فورا میگه من واسه این چیزا نرفتم ستاره های ما تو آسمونه نه رو دوش و ...

و یا هر 2 تا داماد ما تیر خوردن تو جنگ حتی یکیشون 2 تا خورده بود اما اونا هیچ کدوم دنبال این چیزا نرفتن فقط یکیشون به اسرار هم کارش واسش کارت ایثارگری درست کردن که فک نکنم سود آنچنانی به حالش داشته باشه ...

به هر حال ماها میریرم خدمت گله ای هم نداریم امیدوارم خدا خودش به همه کمک کنه ...

mali.sh
19-12-2011, 22:13
دوستانی که روز اعزامشون نزدیکه ........ توجه کنید.
لباس گرم - وسایل شخصی - مدارک روز اعزام پایین (کارت ملی - شناسنامه- برگ سفید- برگ سبز - عابربانک- برگ واکسن)- پول و یه عابربانک-دارو برای سرماخوردگی(مسکن قوی بدنش تو پادگان ممنوع هست)-"اهان موضوع مهم که یکی از بچه ها گفت" یه لباس زیر که جیب داشته باشه (اونجا دزد داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از روحیات خودم بزارین بگم... 2 ماه پیش اول آبان رفتم داخل نظام وظیفه خودم برگ اعزام برج 10 داشتم و 3 تا از دوستام ابان
آقا اون لحظه که واردنظام وظیفه میشی انگار که عین گنجیشک کردنت تو قفس حس عجیبیه...حالا میرم 2باره احساسش میکنم....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی خدمت دیگه یه عده توجامعه باید عمرشون تلف شه من یکی از این جماعت
حالا باید با این چند روز باقیمونده کارای عقب افتاده رو انجام بدم
راستی باید کچل بشید مثل این بنده خدا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ولی من لازمنیست کچل بشم چون آموزشی ندارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jack_poppy
20-12-2011, 10:03
لباس گرم - وسایل شخصی - مدارک روز اعزام پایین (کارت ملی - شناسنامه- برگ سفید- برگ سبز - عابربانک- برگ واکسن)- پول و یه عابربانک-دارو برای سرماخوردگی(مسکن قوی بدنش تو پادگان ممنوع هست)
اصل کارت ملی و شناسنامه رو ببریم یا کپی؟

jack_poppy
20-12-2011, 10:16
سلام.
من وسایلم تقریبا آماده شده.دو تا ساک که وزنشون جمعا به 12 کیلو میرسه.هر کاری هم کردم تو یه ساک جا نشد.واسه هر کدومشونم یه قفل کوچیک گرفتم.جا واسه نگه داشتن دو تا ساک هست؟
واسه جلوگیری از دستبرد های احتمالی باید چیکار کنیم؟(به غیر از خرید قفل کوچیک)/
من از یکی شنیدم که خودشم از یکی شنیده بود که ساک یکیو یکجا با کلیه ی وسایل دزدیده بودن و اون بدبخت هم کل آموزشی بدون وسایل مونده بود/واسه جلوگیری از این جور دزدیها باید چیکار کنیم؟

---------- Post added at 12:16 PM ---------- Previous post was at 12:13 PM ----------

سلام.یه سوال دیگه که یادم رفت.لیسانسا هم باید کلشونو با نمره 4 کچل کنن؟

mali.sh
20-12-2011, 10:53
سلام.
من وسایلم تقریبا آماده شده.دو تا ساک که وزنشون جمعا به 12 کیلو میرسه.هر کاری هم کردم تو یه ساک جا نشد.واسه هر کدومشونم یه قفل کوچیک گرفتم.جا واسه نگه داشتن دو تا ساک هست؟
من از یکی شنیدم که خودشم از یکی شنیده بود که ساک یکیو یکجا با کلیه ی وسایل دزدیده بودن و اون بدبخت هم کل آموزشی بدون وسایل مونده بود/واسه جلوگیری از این جور دزدیها باید چیکار کنیم؟

---------- Post added at 12:16 PM ---------- Previous post was at 12:13 PM ----------

سلام.یه سوال دیگه که یادم رفت.لیسانسا هم باید کلشونو با نمره 4 کچل کنن؟
اطلاعيه سازمان وظيفه عمومي ناجا در خصوص اعزام به خدمت مشمولان فارغ التحصيل دانشگاه‌ها
گروه ناجا- سازمان وظيفه عمومي ناجا در اطلاعيه‌اي كليه مشمولان فارغ‌التحصيل داراي برگ اعزام به خدمت به تاريخ يكم ديماه 1390 را فراخوان كرد.
به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، به اطلاع كليه مشمولان فارغ التحصيل دانشگاهي كه برگ آماده به خدمت از سازمان وظيفه عمومي ناجا به تاريخ اول ديماه سال 1390دريافت داشته‌اند مي رساند كه نحوه و چگونگي اعزام به خدمت دوره ضرورت آنان در قالب برگ معرفي نامه مشمولان به مراكز آموزش نيروهاي مسلح به اطلاع رسيده است و اين قبيل از عزيزان مي بايست براساس اطلاعات مندرج در آن برگ اقدام نمايند.
لذا آندسته از مشمولاني كه به هر دليل تا كنون موفق به دريافت برگ معرفي نامه مشمولان به مراكز آموزش نيروهاي مسلح نگرديده اند مي‌توانند به نزديكترين دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) مراجعه و نسبت به دريافت برگ مذكور اقدام و براساس اطلاعات مندرج در آن رفتار نمايند.
لازم به تاكيد است كه كليه مشمولان مي بايست در تاريخ تعيين شده اوراق مربوط به اعزام خود را مانند: برگ آماده به خدمت، برگ واكسيناسيون، معرفي نامه مشمولان به مراكز آموزش نيروهاي مسلح و ساير مدارك مورد نياز از جمله شناسنامه، كارت ملي و ... در هنگام مراجعه به وظيفه عمومي به همراه داشته باشند.
پ ن پ
با موی فشن بریم خدمت......
همه باید کچل کنن واین موضوع به نفع خودته آخه lوی بلند تو کلاه آهنی واقعا زجر اوره.:41:... و رعایت بهداشت تو دوره آموزش کار آسونی نیست.حتما کوتاه کنید

Luxe
20-12-2011, 11:22
سلام.

یه تیکه زنجیر کوچیک بردار که اگه دره اون کمد جا قفلی درست حسابی نداشت بهش زنجیر بزنی.
دو تا ساک چه خبره بابا.یه کاری کن بهت شک نکنن که چی تو ساکت داری.

absa2004
20-12-2011, 11:34

Thrust
20-12-2011, 11:44
تو دفترچه نوشته دیپلمه ها هجدهم هر ماه اعزام میشن . واقعا همینطوره ؟
من امروز دفترچه رو بفرستم هجدهم دی اعزام میخورم ؟
غیبت تاثیری داره ؟

sarbaz sarehal
20-12-2011, 11:58
02 تهران نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AmirSAMSUNG
20-12-2011, 12:54
تو دفترچه نوشته دیپلمه ها هجدهم هر ماه اعزام میشن . واقعا همینطوره ؟
من امروز دفترچه رو بفرستم هجدهم دی اعزام میخورم ؟
غیبت تاثیری داره ؟

بله دوست عزیز.

اگه جا باشه همون 18 میرید.

shahinfarasystem
20-12-2011, 13:57
سلام

در مورد آدرس مراکز درمانی نیروهای مسلح و بیمارستان های طرف قرارداد ارتش کسی اطلاعی داره؟؟

jack_poppy
20-12-2011, 16:02
اطلاعيه سازمان وظيفه عمومي ناجا در خصوص اعزام به خدمت مشمولان فارغ التحصيل دانشگاه‌ها
گروه ناجا- سازمان وظيفه عمومي ناجا در اطلاعيه‌اي كليه مشمولان فارغ‌التحصيل داراي برگ اعزام به خدمت به تاريخ يكم ديماه 1390 را فراخوان كرد.
به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، به اطلاع كليه مشمولان فارغ التحصيل دانشگاهي كه برگ آماده به خدمت از سازمان وظيفه عمومي ناجا به تاريخ اول ديماه سال 1390دريافت داشته‌اند مي رساند كه نحوه و چگونگي اعزام به خدمت دوره ضرورت آنان در قالب برگ معرفي نامه مشمولان به مراكز آموزش نيروهاي مسلح به اطلاع رسيده است و اين قبيل از عزيزان مي بايست براساس اطلاعات مندرج در آن برگ اقدام نمايند.
لذا آندسته از مشمولاني كه به هر دليل تا كنون موفق به دريافت برگ معرفي نامه مشمولان به مراكز آموزش نيروهاي مسلح نگرديده اند مي‌توانند به نزديكترين دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) مراجعه و نسبت به دريافت برگ مذكور اقدام و براساس اطلاعات مندرج در آن رفتار نمايند.
لازم به تاكيد است كه كليه مشمولان مي بايست در تاريخ تعيين شده اوراق مربوط به اعزام خود را مانند: برگ آماده به خدمت، برگ واكسيناسيون، معرفي نامه مشمولان به مراكز آموزش نيروهاي مسلح و ساير مدارك مورد نياز از جمله شناسنامه، كارت ملي و ... در هنگام مراجعه به وظيفه عمومي به همراه داشته باشند.
پ ن پ
با موی فشن بریم خدمت......
همه باید کچل کنن واین موضوع به نفع خودته آخه lوی بلند تو کلاه آهنی واقعا زجر اوره.:41:... و رعایت بهداشت تو دوره آموزش کار آسونی نیست.حتما کوتاه کنید
اصلا نفهمیدم چی به چی شد.بالاخره اصل شناسنامه و کارت ملی رو ببرم یا کپی؟

---------- Post added at 05:56 PM ---------- Previous post was at 05:53 PM ----------

دوستان کارت تلفن رو اینجا بگیریم یا اونجا؟(منظورم پادگانه).
از یکی از بچه های این فروم شنیدم که میگفت کارت تلفن پادگان مخصوصه.

---------- Post added at 05:58 PM ---------- Previous post was at 05:56 PM ----------

من هر کاری کردم به زور یه ساک شد اونم پر نشد !!

دوستان چی برداشتن که دو تا ساک پر شده ؟؟
تا میتونی لباس گرم بیار.البته جایی که ما میریم شبیه کاناداست.(عجب مثالی زدما :31:،عجب شیر کجا ،کانادا کجا!!)

---------- Post added at 06:02 PM ---------- Previous post was at 05:58 PM ----------

دوستان کجاااااااااییید؟جواب منم بدید ثواب داره ها:31:
مثل اینکه دوستان همه رفتن وسایل سربازی و شب یلدا رو تهیه کنند.چه شب یلدایی بشه امسال.من یکی که تا صبح خوابم نمیبره

mojtaba6682
20-12-2011, 16:15

---------- Post added at 05:56 PM ---------- Previous post was at 05:53 PM ----------

---------- Post added at 05:58 PM ---------- Previous post was at 05:56 PM ----------

تا میتونی لباس گرم بیار.البته جایی که ما میریم شبیه کاناداست.(عجب مثالی زدما :31:،عجب شیر کجا ،کانادا کجا!!)

---------- Post added at 06:02 PM ---------- Previous post was at 05:58 PM ----------

مثل اینکه دوستان همه رفتن وسایل سربازی و شب یلدا رو تهیه کنند.چه شب یلدایی بشه امسال.من یکی که تا صبح خوابم نمیبره

سلام داداش برات پیغام گذاشتم
کارت تلفن رو اونجا باید بخری البته من یه کارت تلفن مشهد پیدا کردم کارم حله

-------------------------------------------
هاشمی نژاد نیشابور 1 روز دیگه

mali.sh
20-12-2011, 18:54

اینم جواب شما
"""لازم به تاكيد است كه كليه مشمولان مي بايست در تاريخ تعيين شده اوراق مربوط به اعزام خود را مانند: برگ آماده به خدمت(برگ سبز)، برگ واكسيناسيون، معرفي نامه مشمولان به مراكز آموزش نيروهاي مسلح(برگ سفید) و ساير مدارك مورد نياز از جمله شناسنامه، كارت ملي و ... در هنگام مراجعه به وظيفه عمومي به همراه داشته باشند.""
کارت تلفن قبلا استانی بود مثلا کارت تلفن شرکت مخابرات استان تهران و تو استان های دیگه کار نمیکرد. ولی الان نمیدونم اینطوریه یانه..........

amir_ata_21
20-12-2011, 19:47
اینم جواب شما
"""لازم به تاكيد است كه كليه مشمولان مي بايست در تاريخ تعيين شده اوراق مربوط به اعزام خود را مانند: برگ آماده به خدمت(برگ سبز)، برگ واكسيناسيون، معرفي نامه مشمولان به مراكز آموزش نيروهاي مسلح(برگ سفید) و ساير مدارك مورد نياز از جمله شناسنامه، كارت ملي و ... در هنگام مراجعه به وظيفه عمومي به همراه داشته باشند.""
کارت تلفن قبلا استانی بود مثلا کارت تلفن شرکت مخابرات استان تهران و تو استان های دیگه کار نمیکرد. ولی الان نمیدونم اینطوریه یانه..........
نه الان دیگه هر کارت تلفنی که بگیری همه جا کار می کنه
خیالت راحت:5:

AnGelS.Of.WaR
20-12-2011, 20:05
یه تیکه زنجیر کوچیک بردار که اگه دره اون کمد جا قفلی درست حسابی نداشت بهش زنجیر بزنی.
دو تا ساک چه خبره بابا.یه کاری کن بهت شک نکنن که چی تو ساکت داری.

به قول یکی از دوستان ادم که تازه میره خدمت اولش خونوادش تحویلش میگیرن هی لباس گرم بذار خوراکی بزار واسه همین ساک بزرگ میشه ولی اخرهای خدمت ساکت خودبه خود کوچیک میشه و روز اخر که میخای تصفیه کنی هیچی به جز لباس تنت و محتویات جیبت نداری

Хоссейн
20-12-2011, 20:32

عجب جایی افتادی شما , مبارکه :دی
منم آموزشی عجب شیر بودم اول برج 12 رفتم خدا رو شکر خیلی به سرما نخوردم برف اونجا رو ندیدم ولی بارون زیاد میزد
نمی دونم هنوز فوق دیپلم میگیرن یا نه اگه فوق دیپلم بگیرن و شما هم فوق دیپلم باشی میبرنتون گردان 4 م که مثلا تمیزتر از بقیه گردانهاست اونم سرویسش فقط , سرویس بقیه گردانها که .....
آقا اونجا خبری از کمد نیست :دی
ساک رو میزاشتیم زیر تخت بعد یه هفته بهمون گفتن بذارین تو کیسه انفرادی !:| پس یه قفل کوچیک حتما همرات باشه واسه قفل کردن کیسه انفرادیت
تخت ها فاجعن اندازه پادگان عمر دارن : )):دی
من رو تختم یادگاری سال 66 دیدم :دي
البته شاید نسبت به 2 سال پیش که من اونجا بودم وضع فرق کرده باشه که بعید میدونم
این یه سری از امکانات پادگان عجب شیر بود سوال دیگه داشتی بپرس :دی
فقط اینکه پست اول رو حتما بخون و چیزایی که گفته شده بردار
اگه تونستی یه ریش تراش کوچیک و ارزون(امکان دزده شدنش زیاده:دی) با خودت ببر چون با اون هوای سرد و نبود آب گرم (ما نهایتا 5 دقیقه آب گرم داشتیم بعدش سرد میشد)اصلاح صورت عذاب آوره

حتما حتما حتما یه جفت پوتین سبک و درست حسابی با خودت ببر پوتینی که بهت میدن خیلی سنگینه انگاز از فلز ساخته شده و پا رو هم داغون می کنه.پاهای من که زخم شدن مثل خیلیای دیگه بعد تو اون وضعم هم باید بدویی هم رژه بری هم پامرغی بری :دی خلاصه اینکه واسشون مهم نیست پات مشکل داره و نمی تونی راه بری هر چی گفتن باید انجام بدی پس حتما یه پوتین خوب بخر
یه نخ سبز و یه نخ کرم رنگ(یا یه رنگ نزدیک به کرم) با خودت ببر
اینم بگم که یه هفته اول خیلی سخته هفته دوم بهتر میشه اوضاع و از اون به بعدم دیگه تقریبا راحت میشی
همینا دیگه :دی
موفق باشی

shahinfarasystem
20-12-2011, 20:33
سلام

در مورد آدرس مراکز درمانی نیروهای مسلح و بیمارستان های طرف قرارداد ارتش کسی اطلاعی داره؟؟ ر

ما همچنان در انتظاریم

Luxe
20-12-2011, 21:10
آموزشی تموم شد هوراااااا:8::5:

بیا تعریف بگو ببینیم کجا بودی چیکار کردی؟

Pami
20-12-2011, 21:30
ما همچنان در انتظاریم

بزار من فردا رفتم اداره اگه بتونم برات لیست کامل تمام بیمارستان های طرف قرارداد ارتش رو میارم .

farhad_persona
20-12-2011, 21:36
آموزشی تموم شد هوراااااا:8::5:
به به مبارک باشه.
دقیقا کی ولتون کردن؟

ha789di
20-12-2011, 22:04
به به مبارک باشه.
دقیقا کی ولتون کردن؟

من دستغیب جهرم بودم تا امروز که 29 هست نگهمون داشتن یعنی 59 روز
ولی پادگان نسبتا خوبی بود زیاد سخت نمیگرفتن

mali.sh
20-12-2011, 22:28

خوش اومدی داداش :10:
:31:
من الان میخوام آخرین پست رو بدم......:37:
اول دی اعزامم ولی فردا دارم میرم خارج شهر و پس فردا هم که دیگه اعزام.....
بچه ها خوب بدی دیدید حلالم کنید:37:

اگه عمری باقی باشه دوباره به فروم برمیگردم اینجا شده قسمتی اززندگی روزانه...........
آموزشی ندارم و محل خدمتمم کنارخونه و انشاا... به یاری خدا پنجشنبه شب میام اولین پست حین خدمت رومیدم میدم
.
موفق پاینده و سربلند باشید

farshad bugatti
20-12-2011, 22:58
عجب شیر دیگه مثل قبلا اموزشیش سخت نیست!
کلا اموزشی تو شهر های بزرگ راحت تره اما تو شهرستان های کوچک مثل عجب شیر کمی شرایط سخت تره!

M0hsen3D
20-12-2011, 23:03
سلام
دوستان من پدرم دو سال خدمت جبهه داره حالا چه قدر از خدمت من کم میشه و اینکه الان 24 ماهه هست؟

my.lejend
20-12-2011, 23:15
خوش اومدی داداش :10:
:31:
من الان میخوام آخرین پست رو بدم......:37:
اول دی اعزامم ولی فردا دارم میرم خارج شهر و پس فردا هم که دیگه اعزام.....
بچه ها خوب بدی دیدید حلالم کنید:37:

اگه عمری باقی باشه دوباره به فروم برمیگردم اینجا شده قسمتی اززندگی روزانه...........
آموزشی ندارم و محل خدمتمم کنارخونه و انشاا... به یاری خدا پنجشنبه شب میام اولین پست حین خدمت رومیدم میدم
.
موفق پاینده و سربلند باشید

داداش امیدوارم به سلامت بری و برگردی.
برات ارزوی سلامتی و موفقیت میکنم.

HITB0Y
20-12-2011, 23:42
ما همچنان در انتظاریم
جاهایی که من میشناسم یکی بیمارستان بعثت تو نیرو هوایی هستش و یکی بیمارستان گلستان تو پاسداران.
میخوای اعزام بهی بشی؟!

absa2004
21-12-2011, 00:26

bolka
21-12-2011, 01:03
يه سوال داشتم از دوستان گرامي

آيا واقعآ سربازي رفتن سخت هست؟ افرادي كه رفتن بگن
و اينكه ايا تو سربازي اينطور كه ميگن به ادم فشار مياد يا نه خوش هم ميگذره.

Shadow-Man
21-12-2011, 01:11
من سربازی نرفتم ولی مطمئن باش خاطره خوش هم برات میمونه
برادرم میگه وقتی امضا ها رو گرفت دلش نمی خواست از پادگان بره
البته این رو هم بگم جاش راحت بود تو بندرعباس بود هنوز هم با یکی از سرهنگ های اون پادگان دوسته رو رفت و آمد داره. برادرم میگه اسم سرهنگه میومد همه سربازا غلاف میکردن (حتما پدرشون رو در میاورد که ازش میترسیدن)

rahashad1
21-12-2011, 08:56

دوست عزیز می خوام بدونم الان کجا افتادی بقیه دوستانت کجا افتادن خبر داری

mojtaba6682
21-12-2011, 09:17
سلام به دوستان ماداریم میریم کچل کنیم :9: اصلا نمیشه تصورشو کرد که بعدش چه شکلی میشی:41: فقط امیدوارم به همه خوش بگذره:31:

---------------------------------------------
هاشمی نژاد نیشابور 21 ساعت دیگه

ha789di
21-12-2011, 09:35
دوست عزیز می خوام بدونم الان کجا افتادی بقیه دوستانت کجا افتادن خبر داری

سلام والا هنوز برگ تقسیمم نیومده خبری ندارم بچه ها کجا افتادن

shahinfarasystem
21-12-2011, 11:38
بزار من فردا رفتم اداره اگه بتونم برات لیست کامل تمام بیمارستان های طرف قرارداد ارتش رو میارم .

دست درد نکنه
راستی برادر ما یه جا بودیما
منو یادت اومد؟

mehdi_vsgh
21-12-2011, 13:30
يه سوال داشتم از دوستان گرامي

آيا واقعآ سربازي رفتن سخت هست؟ افرادي كه رفتن بگن
و اينكه ايا تو سربازي اينطور كه ميگن به ادم فشار مياد يا نه خوش هم ميگذره.
بالاخره اسمش سربازی هست انتظار نباید داشته باشی که خونه خاله رفتی....سختیهای خاص خودش رو داره ولی خوشی های مخصوص به خودش رو هم همراه داره

barslona2006
21-12-2011, 16:37
دوستان یه سوال داشتم
من میخوام واسه معافی اقدام کنم من دو تا بیماری دارم چیکار کنم ؟
باید هر دو بیماری رو دکتر رو برگه شماره 1 بنویسه؟
ناراحتی قلبی و دررفتگی کتف دارم
ممنون میشم زود جوابمو بدیدن

mojtaba6682
21-12-2011, 17:41
آقا یه سوال واجب :
پادگان هاشمی نژاد عابر بانک داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هرکی میدونه خواهشا جواب بده

--------------------------------------------------
هاشمی نژاد نیشابور 14 ساعت دیگه

my.lejend
21-12-2011, 17:59
دوستان یه سوال داشتم
من میخوام واسه معافی اقدام کنم من دو تا بیماری دارم چیکار کنم ؟
باید هر دو بیماری رو دکتر رو برگه شماره 1 بنویسه؟
ناراحتی قلبی و دررفتگی کتف دارم
ممنون میشم زود جوابمو بدیدن

اره رفیق موقعی که میری پیش پزشک هر مشکلی داری بگو. کوچکترین مشکلاتت رو هم بگو.
خودش بقیه ی کارها رو انجام میده.

piishii
21-12-2011, 18:07
آقا یه سوال واجب :
پادگان هاشمی نژاد عابر بانک داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هرکی میدونه خواهشا جواب بده

--------------------------------------------------
هاشمی نژاد نیشابور 14 ساعت دیگه
سلام
خیر
سعی کنید پول نقد زیاد نیارید چون بعد از گذشت 7 8 روز میتونید مرخصی ساعتی بگیرین و توی شهر برین
پولی که میارین میتونه صرف هزینه هایی بشه نظیر گرفتن دفترچه مرخصی و خریدن گتر و .... و صد البته بوفه !

barslona2006
21-12-2011, 18:41
اره رفیق موقعی که میری پیش پزشک هر مشکلی داری بگو. کوچکترین مشکلاتت رو هم بگو.
خودش بقیه ی کارها رو انجام میده.

به نظرت باید برم پیشه پزشک متخصص تا رو برگه بنویسه ؟ یا برم پیش یه دکتر عمومی برام بنویسه؟
بازم ممنون

korosh0742
21-12-2011, 21:24
کم کم دارم آماده میشم همه وسائل مورد نیازو جم و جور کردم ...

فک کنم این کوتاه ترین شب یلدا عمرم هست ...

my.lejend
21-12-2011, 22:05
به نظرت باید برم پیشه پزشک متخصص تا رو برگه بنویسه ؟ یا برم پیش یه دکتر عمومی برام بنویسه؟
بازم ممنون

نظر نهایی رو باید بری پیش پزشک خود نظام وظیفه . این مرحله اولش مهم نیست فکر میکنم. برو یه درمانگاه نزدیک پیش یه دکتر عمومی

jack_poppy
21-12-2011, 22:12
با سلام.به علت کمبود وقت پست های قبلی رو نخوندم.اما اومدم یه خداحافظی سریع با شما داشته باشم.
اگر بار گران بودییییموووووو رفتییییم......اگر نامهربان بودیموووو رفتییییییییم.:31:
خلاصه هر بدی ای از ما دیدید حلالمون کنید.
گوود بای همتون.:40:
ایشالا اگر زنده از عجب شیر برگشتم بهتون میگم اوضاع چجوری بود.
محتاج دعا

absa2004
21-12-2011, 23:28

SA.JJ.AD
21-12-2011, 23:30
دوستان بنده دوشنبه !! دفترچه + تمام مدارک مورد نیاز رو تحویل پلیس +10 دادم !و هیچی هم بهم پس نداد ! بهم گفت پنج شنبه بیا رسید بگیر !!

+

حالا فردا صبح میخوام برم !! اما یه سوالی برام پیش اومده !! این رسید کلا چی چی هست ؟! و ایا باید همراه رسید بعضی از مدارکی که داده بودم رو پس بده ؟! ( چون اونجا خیلی خیلی شلوغه میترسم چیزی رو از غلم بندازه حواسش نباشه و الکی بیفتیم تو درد سر و ... )

+

حالا از دوستانی که اطلاع دارن لطفا یه توضیحی بدن !! :19:

mgh1899
21-12-2011, 23:35
دوستان شب بخیر
منم فردا میرم میدون سپاه
که تاریخ اعزامم به پادگان خاتمی یزد مشخص بشه
برای همه دوستان آرزوی سلامتی دارم و اینکه در دوره آموزشی و خدمتشون سلامت باشن و بتونند سختی های این دوره رو تحمل کنند

mojtaba6682
21-12-2011, 23:49
سلام به دوستان
فکر کنم آخرین نفری که میخواد خداحافظی کنه منم الان ساعت 11:45 هست و فردا هم اعزامیم خداحافظ دوستان خداحافظ اینترنت ،خونه، و مهمتر از همه خداحافظ دوستان بهتر از گلم

-------------------------------------------
هاشمی نژاد نیشابور 7 ساعت دیگه

M0hsen3D
22-12-2011, 00:04
ای بابا دوستان چه قدر احساسیش کردین همش 18 ماه یا 24 ماه میرین یه چایی بریزین صبحا و یه نونی بگیرین:31:
سوال مارم جواب بدین ثواب داره!

nader2
22-12-2011, 01:02
آقاي M0hsen3D براي شما 8 ماه كسر ميشه از خدمتتون.

---------- Post added at 01:02 AM ---------- Previous post was at 12:59 AM ----------

دوستان بنده دوشنبه !! دفترچه + تمام مدارک مورد نیاز رو تحویل پلیس +10 دادم !و هیچی هم بهم پس نداد ! بهم گفت پنج شنبه بیا رسید بگیر !!

+

حالا فردا صبح میخوام برم !! اما یه سوالی برام پیش اومده !! این رسید کلا چی چی هست ؟! و ایا باید همراه رسید بعضی از مدارکی که داده بودم رو پس بده ؟! ( چون اونجا خیلی خیلی شلوغه میترسم چیزی رو از غلم بندازه حواسش نباشه و الکی بیفتیم تو درد سر و ... )

+

حالا از دوستانی که اطلاع دارن لطفا یه توضیحی بدن !! :19:
به شما يك برگه سفيد ميدن كه توش مشخصاتتو نوشته مثل كد مليو مدركو....
اگه واسه معافيت اقدام كرده باشين زيرش مينويسه معافيت فلان است اگر نه مينويسه اعزام به خدمت