PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

milad_heartsick
06-12-2011, 17:35
با عرض سلام خدمت دوستان عرير لطفا اگه كسي راجبه پادگن 02 نيرو زميني ارتش تهران اطلاعاتي داره منو راهنمايي كنه
ممنونم

سلام دوست عزیز
من دوره کد اونجا بودم( 2 ماه)
کد خوردی یا اموزشی هستی؟

jack_poppy
06-12-2011, 18:08
دوست گلم حالا انداختنت عجب شیر، چیه مگه دو ماهه دوست گلم. چاره ای نیست باید ساخت درضمن شما که تنها نیستی اون جا وقتی بری از خیلی از این سختیاش کم میشه، ولی واسه پذیرش الان من دقیق خبر ندارم چطوری شده ولی زمان ما تو این فرصت کم ظرقیت ها تکمیل بود.
البته بند پ همیشه تو هر جایی راهگشاست...
سلام.من پارتی ندارم.اما من حاضرم هرکاری بکنم تا جامو عوض کنم.عجب شیرم شد جا واسه آموزشی.وقتی پستهای دوستانی که اونجا خدمت کردند رو میخونم لرزه بر تن آدم میندازه.من اصلا فکر نمیکردم لیسانسا رو به عجب شیر بفرستند.اینم از شانس من.

ahad_judo
06-12-2011, 18:11
آقای مدیر تورا خدا پست های منو حذف نکن.من نمیدونم چرا پست های منو ارسال نمیکنند.
من اول دی اعزامم به عحب شیر راهی واسه کنسل کردنش هست؟میتونم تو سپاه پذیرش بگیرم؟
دوست عزیز اینقدر نترس.
اون عجب شیر دیگه مرد.شما داری با لیسانس میری.

---------- Post added at 08:11 PM ---------- Previous post was at 08:10 PM ----------

با عرض سلام خدمت دوستان عرير لطفا اگه كسي راجبه پادگن 02 نيرو زميني ارتش تهران اطلاعاتي داره منو راهنمايي كنه
ممنونم
یه کلام ختم کلام:
برو حالشو ببر.قبلا فوق دیپلم فقط میگرفت و دوره کد لیسانسا رو میگرفت.شما باید فوق دیپلم باشی.درسته؟

ahad_judo
06-12-2011, 18:16
به نظرتون تا اول دی چیکار کنیم بهتره؟ احتیاجی به تقویت بازو و افزایش قدرت بدنی هست؟
اگر دوست داری فعالیت داشته باشی صبح ها برو یه کم بدو که اونجا از نفس نیوفتی.

odise2004
06-12-2011, 18:31
سلام.من پارتی ندارم.اما من حاضرم هرکاری بکنم تا جامو عوض کنم.عجب شیرم شد جا واسه آموزشی.وقتی پستهای دوستانی که اونجا خدمت کردند رو میخونم لرزه بر تن آدم میندازه.من اصلا فکر نمیکردم لیسانسا رو به عجب شیر بفرستند.اینم از شانس من.
ترس؟مگه قراره بری کهریزک!!!:31::46:
اصلاً هم نترس.هرچی باشه 2 ماهه دیگه.تموم میشه!بعدشم،اگه چیزی اذیتت کنه فقط سردی هواست.همین.
بچه کجایی تو؟

bingo1986a
06-12-2011, 19:05
سلام خدمت سربازاي قديمي!
من يك دي اعزامم اموزشگاه نظامي پاسداران.
يه چندتا سوال داشتم ممنون ميشم جواب بدين.
بعد دوره اموزشي كجا بيوفتي خدمت كني بهتره . مثلا ارتش كجاها رو داره ( شهر خودمون ارتش نداره نزديك ترين جا كه ارتش داره مشهده) خيلي تمايل دارم بعدظهرها سر كار برم يا كلاس برم(ليسانس برقم و يك سري توانايي ها دارم كه حيفم مياد تو اين دو سال الاف بگردم)
اين كه شهره ديگم اجازه دارم بعدظهر در اختيار خودم باشم!
اگه در مورد دوره بعد اموزشي اطلاعات در اختيارم قرار بدين ممنون ميشم

---------- Post added at 09:05 PM ---------- Previous post was at 09:04 PM ----------

سلام خدمت سربازاي قديمي!
بعد دوره اموزشي كجا بيوفتي خدمت كني بهتره . مثلا ارتش كجاها رو داره ( شهر خودمون ارتش نداره نزديك ترين جا كه ارتش داره مشهده) خيلي تمايل دارم بعدظهرها سر كار برم يا كلاس برم(ليسانس برقم و يك سري توانايي ها دارم كه حيفم مياد تو اين دو سال الاف بگردم)

aminjigar
06-12-2011, 19:08
بذار کسایی که می خوان، بند پ بزنن، شما نزن. مشکل همینه که شما میری تو یه سری انجمن ها اینارو می خونی... همشون درسته ولی نه اون طوری که گفتن... بابا ماهم خدمت کردیم دیگه... بیشتر از جای دیگه دل پر هست؛ دیده دانشگاهت رو بزار کنار برو... تو 2 ماه چیزی ازت کم نمیشه. (البته من مخالفم ولی چاره ای نیست.)
واسه سختی هم وقتی تو سرمای 20 درجه زیر صفر رفتی، اون وقت می فهمی که دوستانی که تو تابستون تو عسلویه
کار می کنن با دمای 60-65 درجه بالای صفر تو محیط صنعتی چی می کشن و وقتی از زیر کابل های فشار قوی رد میشی انگار یکی محکم پشت یقت رو چسبیده نمی ذاره حرکت کنی، اما کسی نیست برقه! که به خاطر عرق خِفت شدی.
اونا هم بی تحصیلات نیستن خیلی هاشون لیسانس، فوق لیسانس و دکتر هستن. بری می بینی...
پس زیاد سخت نگیر اون 2ماه اصلا چیزی نیست عزیز... بعد هم اون خدمتای 20 سال پیش کجا و اینایی که ما خدمت
کردیم کجا. امیدوارم قانع شده باشی

S126
06-12-2011, 20:08
دوست عجب شیری لیسانسه !
ما اونجا که بودیم چون خیر سرمون فوق دیپلم داشتیم و به قول معروف از بقیه پادگان که دیپلم و زیر دیپلم بود بالاتر بودیم همه اش این فوق دیپلم رو می کوبوندن توی سرمون. یعنی تا یه چیزی میشد ، یه بی نظمی ای اتفاق می افتاد و یا یه کسی یه خطایی می کرد همه اش این فوق دیپلم دو زاری رو میزدن توی فرق سرمون که شما تحصیل کرده اید و از این چیزها ! حالا شما که لیسانس دارید و دیگه پرفسور اونجا هستید چی بهتون میگن نمی دونم. فکر کنم دوره اول هست که میگیره.

ولی بدی هاش رو گفتم بذار خوبی های عجب شیر توی این فصل رو هم بگم.
1-دوره سخت اردوگاه که برای همه دوره ها یه هفته توی کوهستان برگزار میشه برای دوره دی فقط یک روز هست .یعنی صبح میرین و بعد از ظهر برمیگردید و این به خاطر سرمای خیلی زیاد اونجاست و البته که برای شما یه امتیاز هست.
2-بعضی از صبحگاهها به خاطر برف و سرما لغو میشه و شما توی آسایشگاه می مونید.
3- از 6 تا میدون تیر ما ، 2 تاش به خاطر برف و سرما لغو شد واین کلی رفت و آمد چندین کیلومتری رو که البته همه اش پیاده بود رو کم کرد.
4- کلاس ها همه در فضای بسته بود .
5- از بوی عرق و ... راحت بودیم و هفته ای یه بار حموم بس بود.

جاهای خوب ارتش رو هم که بچه ها قبلا گفتن.
عموما توی مراکز آموزشی مخصوصا 01-02-06 که برای لیسانس به بالا هست میان برای گزینش جاهای مختلف
ستاد مشترک ، بتاجا، بعضی ارگانها ، عقیدتی سیاسی و...
کلا تا می تونید خودتون رو توی یکی از اینها بچپونید که صلاح و سعادت همانا در همین یگانهاست.

AmirSAMSUNG
07-12-2011, 01:05
سلام خدمت سربازاي قديمي!

---------- Post added at 09:05 PM ---------- Previous post was at 09:04 PM ----------

سلام دوست من.

شما آموزشی در اختیار مرکز آموزشی :31:

با اینکه عصرا بیکار هستین ولی بازم تو پادگان میمونین تا دو ماه تموم شه ولی مرخصی شهری میتونی بگبری اونم محدودیت داره همیشه نمیدن!

بعد آموزشی هم هر جا هم باشی اونقدر ازت کار میشکن که جسدت میاد خونه یا آسایشگاه و فقط میخوابی:2:

بری متوجه میشی این کادری ها فقط میخورن و میخوابن و لنگاشنو میندازن هوا و به سربازا همش کار میدن!!!

کلا سرباز کارش سنگینه ... نمیخوام نا امیدت کنم ولی زیاد به این فکر نکن عصر ها بتونی کاری انجام بدی

T_E_X_A_S
07-12-2011, 01:37
من اول دی اعزامم 05 کرمان ، کسی از دوستان هست اونجا افتاده باشه ؟ یا کسی قبلا اونجا بوده بگه چه جور جاییه دهنمون سرویسه یا نه :دی

omidbooter
07-12-2011, 01:54
سلام.
بچه ها من 19 همین ماه یعنی چند روز دیگه اعزام هستم 04 بیرجند اموزشی.
کسانی که اونجا بودن لطفا جواب بدن که وسایل ضروری که نمیدن چی بردارم/
الته میگن همه چیز میدن ولی چون معلوم نیست شاید دیر بدن مثل لباس گرم یا ...چی بردارم؟
نکته هایی که به نظرتون مهم رو بگید منون میشم.
راستی قرص هرچی ورداریم میزارن ببریم گیر نمیدن؟
من تو برگم زده سالم هستم .
ولی یه مریضی مختصر دارم قرص خاصی مصرف میکنم زیر نظر پزشک اونجا گیر نمیدن؟
یکی میگفت باید برم دکتر نامه بگیرم واسه این که به قرصام گیر ندن
قرص ها یجور ارامبخش چیز خاصی نیست
ممنون

a6543210
07-12-2011, 10:57
سلام.
الته میگن همه چیز میدن ولی چون معلوم نیست شاید دیر بدن مثل لباس گرم یا ...چی بردارم؟
ممنون

آخی! :10:نترس بابا وسایلا همونیایی که تو پست اول همین تاپیک گفته رو برداری به نفعته.
در مورد قرصا هم به قرصای بچه ها بعضی هاشون گیر می دادن .بهتره یه نسخه برداری به اون نفهم های جولو در که میگردنتون(البته جسارت به همشون نشه .با همون پاچه گیرای بد اخلاق بودم) نشون بدی شاید کاریت نداشته باشن.
من خودم 04 بودم! به هتل 04 معروفه! (راستش نسبت به یگان های اموزش دیگه نسبتا خوبه!) جنگل داره و خلاصه امکاناتش تقریبا خوبه(گفت باشم فکر نکنی واقعانم هتله ها!:31: خلاصه ارتشه و سختی هایی رو داره) یادش بخیر دوران خوبیه اموزشی.شبا نامردا بچه ها مسخره بازی می کردن و مارو نصف شبی می ریختن بیرون و کلاغ پرو و بپر بالا و بپر پایینو و از این برنامه ها داشتیم! یه جایگاه بزرگی هم داره اونجا نفستون حال می یاد!:31:
نترس (شوخی می کنم)ا
من آموزش اونجا بودم اولاش سخته ولی بعد عادت کنید دیگه خوش می گذره البته اینا تجربم بود گفتم ازشون استفاده کنی عزیز.
ایشالله منم کارشناسی ام چند ماه دیگه تمومه و راهی سربازی ایم!
راستی دوستان یه سوال:
چطور باید این گوشیمونو رد کنیم تو سربازی . واسم شده یه سوال !دوستایی که تجربه دارن مارو هم بی نصیب نکنن.

jujushow
07-12-2011, 11:05
سلام
ساعت حضور رو زده 7 صب ... ولی تا ساعت چند وقت داریم برسیم و برامون مشکل ایجاد نشه ؟ من که فکر نمیکنم بتونم 7 صب خودمو برسونم اونجا ( اصفهان ، جنب پل راه اهن ، شهرک ازمایش )

راستی 1 دی میشه پنج شنبه . همون پنج شنبه باید اونجا باشیم یا صب شنبه ؟

ahad_judo
07-12-2011, 12:34
سلام
ساعت حضور رو زده 7 صب ... ولی تا ساعت چند وقت داریم برسیم و برامون مشکل ایجاد نشه ؟ من که فکر نمیکنم بتونم 7 صب خودمو برسونم اونجا ( اصفهان ، جنب پل راه اهن ، شهرک ازمایش )

آقا اگر تونستی همون ساعت 7 خودتو برسون.
معمولا اگر دیر برسی یه کم بداخلاقی میکنن ولی کارت رو راه میندازن.(شاید اتوبوس بگیرن و شما جا بمونی شایدم نه).

---------- Post added at 02:30 PM ---------- Previous post was at 02:27 PM ----------

راستی دوستان یه سوال:
چطور باید این گوشیمونو رد کنیم تو سربازی . واسم شده یه سوال !دوستایی که تجربه دارن مارو هم بی نصیب نکنن.
روم به دیوار یکی از راه ها اینه که بذاری تو شرتت ببری.
راه دوم اینکه بذاری تو کفشت ببری(اگر گوشیت کوچیکه).
راه سوم اینه که دژبان آشنات باشه.
راه چهارم اینکه با کش ببندی قسمت درونی ارنج
راه پنجم اینه بدی یه نفر که با دژبانا اشنا هستن بیاره تو
.
.
پ.ن:این روزها دژبانها هم حرفه ای شدن.پس مواظب باشید.:31:

---------- Post added at 02:34 PM ---------- Previous post was at 02:30 PM ----------

اول خدمتی برای خودت دردسر درست نکن.صبح پنج شنبه انجا باش.

absa2004
07-12-2011, 13:17
سوالم شاید بی ربط باشه ولی تو سربازی کشته هم میدن ؟؟

البته منظورم خاص دو ماه آموزشی بود ....:31:

بالاخره اتفاقه دیگه بدونیم بریم بهتر تا ندونسته بریم !!! :8:

piishii
07-12-2011, 13:24
سوالم شاید بی ربط باشه ولی تو سربازی کشته هم میدن ؟؟

البته منظورم خاص دو ماه آموزشی بود ....:31:

بالاخره اتفاقه دیگه بدونیم بریم بهتر تا ندونسته بریم !!! :8:
سلام
اگه یک نفهم و کسی که مشکل روانی داره توی میدون تیر پیدا بشه و سر سلاح رو کج کنه بله !
اگه نگهبان ( دیگه توی دوران آموزشی نه ) فشار عصبی روش باشه و .... آره !
اگه نگهبان سر پست خوابش ببره یا مشکلاتی پیش بیاد و از جایی بیافته آره !
ولی شما چون فقط آموزشی پرسیدی فقط میدون تیر که اونم کسانی که مشکل دارند معمولا معاف از تیراندازی هستند ولی بازم حوادثی رخ داده
====
اون دوستمون که گفت گوشی اینا ببرم..... برادر برای 6 7 ساعت توی پادگان بودن سری که درد نمی کنه رو دستمال نبند که برات شر میشه

absa2004
07-12-2011, 13:50
سلام
اگه یک نفهم و کسی که مشکل روانی داره توی میدون تیر پیدا بشه و سر سلاح رو کج کنه بله !
اگه نگهبان ( دیگه توی دوران آموزشی نه ) فشار عصبی روش باشه و .... آره !
اگه نگهبان سر پست خوابش ببره یا مشکلاتی پیش بیاد و از جایی بیافته آره !
ولی شما چون فقط آموزشی پرسیدی فقط میدون تیر که اونم کسانی که مشکل دارند معمولا معاف از تیراندازی هستند ولی بازم حوادثی رخ داده
====
اون دوستمون که گفت گوشی اینا ببرم..... برادر برای 6 7 ساعت توی پادگان بودن سری که درد نمی کنه رو دستمال نبند که برات شر میشه

پس فقط تو میدون تیر تنفگ میدن ؟ :13:
من فکر کردم مثه این فیلم آمریکایی ها یه اسلحه میدن میگن این مثه ناموسته و اسمتو روش حک کن و این دوره همش باهاته ...
پس اونجوری ها هم نیست !! :5:

معذرت دوستان اگه حرفای بی ربط می زنم ها آخه خیلی هیجان دارم ببینم این سربازی که میگن چه شکلیه !!

هرچند فعلا مازاد خوردم و معلوم نیست کجا بیوفتم

فیلم " غلاف تمام فلزی " رو هم خیلی دوست دارم :18:

ahad_judo
07-12-2011, 14:20
پس فقط تو میدون تیر تنفگ میدن ؟ :13:
من فکر کردم مثه این فیلم آمریکایی ها یه اسلحه میدن میگن این مثه ناموسته و اسمتو روش حک کن و این دوره همش باهاته ...
پس اونجوری ها هم نیست !! :5:

معذرت دوستان اگه حرفای بی ربط می زنم ها آخه خیلی هیجان دارم ببینم این سربازی که میگن چه شکلیه !!

هرچند فعلا مازاد خوردم و معلوم نیست کجا بیوفتم

فیلم " غلاف تمام فلزی " رو هم خیلی دوست دارم :18:
معلومه که فیلم زیاد میبینی.مخصوصا وسترن.
پیشنهاد میکنم بزنی تو خط خانوادگی و این حرفا.بگذریم.:13:
اونجا که رفتی حالت از هر چی تفنگ و نظامی و پادگانه بهم میخوره.تیر هم گم کنی باید پولشو بدی و کلی اضافه میخوری.

SA.JJ.AD
07-12-2011, 14:27
دوستان یه سری سوال ابتدایی داشتم :20:
+
1 = بنده برای مدارک مورد نیاز دفترچه 8 عدد عکس 3 در 4 سیاه سفید و 8 عدد عکس 2 در 3 رنگی گرفتم :31: کافیه یا کم میاد ؟! :27:

2 = و اینکه فقط باید برگه ی شماره ی 1 و 3 رو بنده پر کنم ؟!

3 = برای برگه ی شمارهی 2 و قسمت معاینه ی پزشکی !! میتونم به هر پزشکی مراجعه کنم یا اینکه ... :19:

4 = عکس هارو خودم باید بچسبونم به همه ی برگه ها ؟ و موقع تحویل کل مدارک و دفتر چه به پلیس + 10 عکس جد اگانه هم لازمه تحویل بدم ؟! اگه اره چند تا ؟! فتوکپی از صفحات شناسامه و کارت ملی هر کدوم فقط 1 دونه لازمه ؟!

بابت مبتدیانه بودن سوال ها شرمنده :31:اخه تو دفترچه خوب توضیح نداده یا لااقل من متوجه نمیشم :9:و برای سوال هم میری پلیس +10 ... 600 نفر تو یه اتاق 8 متری و ...:31::2: ممنون میشم کامل یکی لطف کنه توضیح بده !!

jack_poppy
07-12-2011, 14:32
ترس؟مگه قراره بری کهریزک!!!:31::46:
اصلاً هم نترس.هرچی باشه 2 ماهه دیگه.تموم میشه!بعدشم،اگه چیزی اذیتت کنه فقط سردی هواست.همین.
بچه کجایی تو؟
سلام.چی بگم والا.
مثل اینکه شما زیاد ناراضی نسیتی اوفتادی عجب شیر:18:.فکر کنم خوشحالم هستی انداختنت عجب شیر.من حسابی سرماییم.میترسم اونجا سرما بخورم. بچه ی تاکستانم(30 کیلومتری قزوین).شما بچه ی کجایی؟
راستی میدونید بعد از آموزشی به لیسانسا چه درجه ای میدن؟از یکی شنیدم چون از این دوره قراره تو ارتش هم به لیسانسا استواری بدن،لیسانسا رو انداختن عجب شیر.این حرف درسته؟شما در این مورد اطلاع دارید؟
هزار بار هم اینجا هم نظام وظیفه پرسیدم اما هیچ کس جوابمو نداد:19:.

S@nti@go_s&k
07-12-2011, 14:36
دوستان یه سری سوال ابتدایی داشتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
+
1 = بنده برای مدارک مورد نیاز دفترچه 8 عدد عکس 3 در 4 سیاه سفید و 8 عدد عکس 2 در 3 رنگی گرفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کافیه یا کم میاد ؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2 = و اینکه فقط باید برگه ی شماره ی 1 و 3 رو بنده پر کنم ؟!

3 = برای برگه ی شمارهی 2 و قسمت معاینه ی پزشکی !! میتونم به هر پزشکی مراجعه کنم یا اینکه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4 = عکس هارو خودم باید بچسبونم به همه ی برگه ها ؟ و موقع تحویل کل مدارک و دفتر چه به پلیس + 10 عکس جد اگانه هم لازمه تحویل بدم ؟! اگه اره چند تا ؟! فتوکپی از صفحات شناسامه و کارت ملی هر کدوم فقط 1 دونه لازمه ؟!

بابت مبتدیانه بودن سوال ها شرمنده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اخه تو دفترچه خوب توضیح نداده یا لااقل من متوجه نمیشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و برای سوال هم میری پلیس +10 ... 600 نفر تو یه اتاق 8 متری و ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ممنون میشم کامل یکی لطف کنه توضیح بده !! دو تا عکس که میزنی تو صفحات برگ 1و 2 یعنی اطلاعات خودت و واکسن

به غیر از این هم یک عکس 3 در 4 تمام رنگی پرسنلی میدی بهشون البته سیاه سفید هم باشه عیبی نداره فقط موهات زیاد بلند

نباشه بقیشم نگه دار لازم میشه :دی

معاینه پزشکی برو پیش دکتر عمومی

دوتا از عکسارو بچسبون از اون 2 در 3 ها یدونه هم که جدا میدی بهشون از اون 3 در 4 ها

فتوکپی دو یا 3 تا بگیر ضرر نمیکنی اصلشم ببر که اکثر مدارکو همونجا وقتی زد تو کامپیوتر بهت برمیگردونه

odise2004
07-12-2011, 14:48
سلام.چی بگم والا.
مثل اینکه شما زیاد ناراضی نسیتی اوفتادی عجب شیر:18:.فکر کنم خوشحالم هستی انداختنت عجب شیر.من حسابی سرماییم.میترسم اونجا سرما بخورم. بچه ی تاکستانم(30 کیلومتری قزوین).شما بچه ی کجایی؟
راستی میدونید بعد از آموزشی به لیسانسا چه درجه ای میدن؟از یکی شنیدم چون از این دوره قراره تو ارتش هم به لیسانسا استواری بدن،لیسانسا رو انداختن عجب شیر.این حرف درسته؟شما در این مورد اطلاع دارید؟
هزار بار هم اینجا هم نظام وظیفه پرسیدم اما هیچ کس جوابمو نداد:19:.

علیک سلام.والا ناراحتی و خوشحالی نداره.این شتریه که در خونه ی همه میخوابه!این بار هم روی ما خوابیده!!:31::31:
من هرجا میوفتادم برام فرقی نداشت!چون بهرحال میگذره!به قول بچه های آش خورمون:چون میگذرد غمی نیست!
تاکسان رو خوب میشناسم.نیازی به آدرس دادن نبود :46::46:
فقط یه فکری به حال سرما بکن.همین.
در مورد درجه ها هم که حرف زیاده.تا درجه نره رو شونه مون معلوم نیست!
من بچه بناب هستم! 15 کیلومتری عجبشیر :46::46:

jack_poppy
07-12-2011, 14:56
فقط یه فکری به حال سرما بکن.همین.
من بچه بناب هستم! 15 کیلومتری عجبشیر :46::46:
سلام.ای ناقلا/ پس بگو چرا زیاد ناراحت نیستی افتادی عجب شیر:31:.هوای اونجا تو دی و بهمن چجور میشه؟یعنی چقدر سرد میشه؟بیشتر اوقات کولاکه؟هوای عجبشیر به خاطر دریاچه ارومیه باید یه نمه معتدل باشه.اینجور نیست؟
سرما رو خودمم نمیدونم باید چیکار کنم.تو زمان رژه میشه دستکش انداخت؟مدرکت چیه؟
منم چقدر سوال پرسیدم:31:

jack_poppy
07-12-2011, 15:03
دوست عجب شیری لیسانسه !
ما اونجا که بودیم چون خیر سرمون فوق دیپلم داشتیم و به قول معروف از بقیه پادگان که دیپلم و زیر دیپلم بود بالاتر بودیم همه اش این فوق دیپلم رو می کوبوندن توی سرمون. یعنی تا یه چیزی میشد ، یه بی نظمی ای اتفاق می افتاد و یا یه کسی یه خطایی می کرد همه اش این فوق دیپلم دو زاری رو میزدن توی فرق سرمون که شما تحصیل کرده اید و از این چیزها ! حالا شما که لیسانس دارید و دیگه پرفسور اونجا هستید چی بهتون میگن نمی دونم. فکر کنم دوره اول هست که میگیره.

ولی بدی هاش رو گفتم بذار خوبی های عجب شیر توی این فصل رو هم بگم.
1-دوره سخت اردوگاه که برای همه دوره ها یه هفته توی کوهستان برگزار میشه برای دوره دی فقط یک روز هست .یعنی صبح میرین و بعد از ظهر برمیگردید و این به خاطر سرمای خیلی زیاد اونجاست و البته که برای شما یه امتیاز هست.
2-بعضی از صبحگاهها به خاطر برف و سرما لغو میشه و شما توی آسایشگاه می مونید.
3- از 6 تا میدون تیر ما ، 2 تاش به خاطر برف و سرما لغو شد واین کلی رفت و آمد چندین کیلومتری رو که البته همه اش پیاده بود رو کم کرد.
4- کلاس ها همه در فضای بسته بود .
5- از بوی عرق و ... راحت بودیم و هفته ای یه بار حموم بس بود.

جاهای خوب ارتش رو هم که بچه ها قبلا گفتن.
عموما توی مراکز آموزشی مخصوصا 01-02-06 که برای لیسانس به بالا هست میان برای گزینش جاهای مختلف
ستاد مشترک ، بتاجا، بعضی ارگانها ، عقیدتی سیاسی و...
کلا تا می تونید خودتون رو توی یکی از اینها بچپونید که صلاح و سعادت همانا در همین یگانهاست.
سلام.چند تا سوال داشتم.
اونجا آب گرم هم داشت؟
معمولا تنبیهاشون چی بود؟از یکی شنیدم که موقع ورود میگن وسایلتونو بذارید سرتون و 200 تا بشین پاشو برید،به خاظر این هم من دارم یه خورده خودمو قوی میکنم.الان پاهام خیلی درد میکنه اما اگر اینجا عادت کنم بهتره تا اونجا پاهام درد کنه.

odise2004
07-12-2011, 15:09
سلام.ای ناقلا/ پس بگو چرا زیاد ناراحت نیستی افتادی عجب شیر:31:.هوای اونجا تو دی و بهمن چجور میشه؟یعنی چقدر سرد میشه؟بیشتر اوقات کولاکه؟هوای عجبشیر به خاطر دریاچه ارومیه باید یه نمه معتدل باشه.اینجور نیست؟
سرما رو خودمم نمیدونم باید چیکار کنم.تو زمان رژه میشه دستکش انداخت؟مدرکت چیه؟
منم چقدر سوال پرسیدم:31:
نه بابا.گفتم که! من فرقی برام نداشت کجا بیفم.:46:
اونقدرااااااااا که میگن سرد نیست.ولی سرده !ولی دیگه سیبری نیست دیگه!:46:البته آزربایجان هست و سرما هم یکی از خصوصیاتش.:8::8:
لباس گرم همه چی بیار.البته فکر کنم دستکش و اینا خودشون هم بدن.فکر نمیکنم مانعی وجود داشته باشه برای دستکش دست کردن و اینها.:20::20:
من کارشناسی کامپیوتر :5::5:

سلام.چند تا سوال داشتم.
اونجا آب گرم هم داشت؟
معمولا تنبیهاشون چی بود؟از یکی شنیدم که موقع ورود میگن وسایلتونو بذارید سرتون و 200 تا بشین پاشو برید،به خاظر این هم من دارم یه خورده خودمو قوی میکنم.الان پاهام خیلی درد میکنه اما اگر اینجا عادت کنم بهتره تا اونجا پاهام درد کنه.
کی تورو اینقدر ترسونده من نمیدونم!!بابا اینجوریام نیست.سخت هست ولی دیگه نمیخوان که آدمو بکشن که!!
خوب کاری میکنی تمرین میکنی.
تو امضام یه نکته ی جالب هست.بخون ولی نترس :46:

jack_poppy
07-12-2011, 15:15
نه بابا.گفتم که! من فرقی برام نداشت کجا بیفم.:46:
اونقدرااااااااا که میگن سرد نیست.ولی سرده دیگه!دیگه آزربایجان هست و سرما هم یکی از خصوصیاتش.:8::8:
لباس گرم همه چی بیار.البته فکر کنم دستکش و اینا خودشون هم بدن.فکر نمیکنم مانعی وجود داشته باشه برای دستکش دست کردن و اینها.:20::20:
من کارشناسی کامپیوتر :5::5:

کی تورو اینقدر ترسونده من نمیدونم!!بابا اینجوریام نیست.سخت هست ولی دیگه نمیخوان که آدمو بکشن که!!
خوب کاری میکنی تمرین میکنی.
تو امضام یه نکته ی جالب هست.بخون ولی نترس :46:
داداش با همیم که :10: بزن قدش:11:.پس چرا صداشو در نمیاری.از بچه های همین فروم شنیدم دما به -20 میرسه:18:.من تو اون فرم مشخصات فردی،فقط ارتش رو انتخاب کردم.چون از اون سه تای دیگه زیاد خوشم .........اصولا ارتش به سواد اهمیت میداد که اونم از شانس ما.شماره تلفن رو هم برات میفرستم تا با هم تلفنی در ارتباط باشیم.ارادتمند

ahad_judo
07-12-2011, 15:15
سلام.چند تا سوال داشتم.
اونجا آب گرم هم داشت؟
خداییش عجب شایعه هایی میکنن بعضی ها.:39:
اگر یه وقت دژبانا گفتن بشین پاشو برین نرید ها.اونا سرباز صفرن.در ضمن به دژبانها رو ندید.
تو اموزشی هم باید راههای جیم زدن رو یاد بگیرید که زیاد خسته نشید.

persiadl
07-12-2011, 15:47
سلام.
ممنون

جهنمی به نام 04 بیرجند
آقا پیشاپیش تسلیت میگم :دی
04 بیرجند الآن برج 8-9-10 بد ترین زمانشه !!! همین موقع بدوم که میگم:دی ظهر گرررررم صبح و شب یییخخخخ! یچی میگم یچی میشنوی! لباس گرم صد در صد ببر ما که هر چی میپوشیدیم توی گشتی ها میمردیم:|
بدترین مرکز آموزشی حال حاضر هست/ سخت گیــــــر/ هوای گــــــــند و...
بازم تاکید میکنم لباس گرم ببر/ جوراب ضخیم و خیلی خیلی گرم /یه شلوار گرم واسه زیر/
5 الی 10 روز مرخصی بهت میدن بستگی به شانست داره و وضعیتت که انشاا... مثل خودم 10روز بری:دی (معمولا همون اول بعد 2روز میفرستن 5روز و دیگه تا روز 60ام همونجا هستی اگر شانس داشته باشی هم بعد 35-40روز دوباره میفرستن)
همون اول بهت لباس میدن اما لباس گرم احتمال داره با تاخیر بدن اما کلا همه چی در طول دوره میدن یهو دیدی روز 50ام دادن که دیگه زیاد به کار نمیاد چون روز 50ام بیشتر شبیه آدم آهنی شدی :دی واسه همین تاکید میکننم لباس گرم برداری!
آقا اردو که میرسه خدا نصیب هیچکس نکنه ماکه 3 روز اونجا بودیم و 2شب بیچاره شدیم انقدر سرده که شبا خوابت نمیبره / دست و پا از سرما منجمد میشه شخصا شب اول 30 مین خوابیدم تا صبح پامو می مالیدم یخش باز شه:| اما شب دوم خیلی حال داد :)) کم مونده بود چادر آتیش بگیره :)) از این ژل های آتشزا برده بودیم توصیه می کنم ببری 2تا :دی (باید یواشکی ببری)

روزی که میبرن اردو پتو متو میبندید لایه یه چادر برزنتی زیلو بود چی بود :دی هر چی داری بچپون اون تو کامیون ببره (1 ماجیک ببر که اسمتونو روی زیلو بنویسید) چون تا اردوگاه خیلی خیلی پیاده روی داری بخوای با کوله ببری بیچاره میشی از ما گفتن ( ما گشادیم :دی )
پول با خودت ببر چون غذایی که میدن با کاری که میکشن اصلا همخونی نداره!! چند روزه اولم اگر اصلا دستشوییت نگرفت (شماره 2) تعجب نکن!!! :دی چون خیلی ها باهات همدرد هستن! / با خودت تن ماهی ببر چون بعضی غذاهاشو شاید نتونی بخوری (قاشق / درباز کن ببر واسه تن ماهی که شاید بدن/بشقاب ببر یدونه چون شاید روزای اول یقلوی بهت نرسه/ لیوان بزرگ فلزی ببر(باید شیشه ای باشه اما اونجا میخری یدونه نمایشی! چون فرت و فرت میشکنه:دی بزرگ باشه چون هوا ناجوان مردانه سرد هست خیلی میچسبه:دی)
اگر دست خط خوبی داری روز اول بپر بگو که منشی بشی تا آخر هتل!!! با منشی ها رفیق بشی هم بد نیست :دی نگهبانی کم میدی و ازین چیزا :دی ماه دوم فکر کنم 1بار نگهبان شدم 1بارم خودم گفتم بنویسن منشیا که تابلو نشیه =)) خوبی دوستی با منشی ها اینه:دی / جاهای خوب :دی) پست های نگهبانی بیرون گروهانش خیلی بده مخصوصا سرویس ها!!! چون ساعتش 2برابر بود زمان ما من که روز اول 2ساعت وایسادم :ی شانس داشتم دیگه بهم نخورد.

قرص هم همون اول که وارد میشین کلا بازرسی میشین توسط دژبان های مادر... اگر قرص معمولی هست مثل سرما خوردگی کاری ندارن (100% قرص سرماخوردگی / هر چی واسه سرما خوردگی هست ببر :دی شربت قرص آدامس سرما خوردگی هرچی/ قرص چیز دیگه ای هم هست مثل همون آرامشبخشتون باید دکتر تایید کنه برگه ببری نداشتی هم یه مشت آجیلی چیزی میدی دژبان ردیفه یا اینکه شانسی سرتو نمیاد :دی )

اما توصیه میکن اگر کوچیک ترین بیماری داری بری دکتر برگه بگیری (مخصوصا دکترهایی که ارتش قبولشون داره) چون برگتو نشون میدی یهو دیدی ترسیدن گفتن منشی بشی یا رژه نری یا ..../ (همین که دور دکل های 04 ندویی کلی جلویی!) میتونی نقشه پادگانشو تو ویکی مپ ببینی / گوگل سرچ کن
آقا 100% برگه تهیه کن چون اونجا وضعیت نامناسب هست واقعا!
توضیحات زیاده اینجا نمیشه بیشتر توضیح داد و توصیف کرد

پ.ن: آقا خوشحالم که داری میری خدمت، یک روز دیر رفتن = ضرر کردن الآن که رفتم میفهمم اشتباه می کردم!!! من کسری داشتم خداروشکر اما واقعا وقتی میری میفهمی 1 ساعتش هم زجر آوره/ امیدوارم بری برگردی راحت شی / سختیش 2ماه آموزشی هست و آخرای خدمتت تو نکشی و نحسی و ... موفق باشی :x

mojtaba6682
07-12-2011, 17:06
2تا سوال:1- توی برگه سفیدی که برای من اومده نوشته موهامونو باید با 4 بزنیم،حالا حتما باید با 4 بزنیم یا اینا همش چرته؟؟؟من خودم تصمیم گرفته بودم با 10 بزنم.
2- اما دومین سوال که خیلی کنجکاوم بدونم اینه که این نمره هایی که آخر آموزشی بهمون میدن و به قول بعضی دوستان توی تقسیمات بعد آموزشی تاثیر داره،برای ما که امریه داریم ومکان بعد از آموزشیمون مشخص هست تاثیر داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا از ما این امتحانو میگیرن؟؟؟؟؟؟

آقا کسی جواب سوالای من رو نمیدونه؟؟؟؟

S@nti@go_s&k
07-12-2011, 17:14
موهارو میدونم باید بزنی

نزنی همونجا میزنن واست :دی

با همون 4 هم بزنی بهتر دیر تر در میاد البته کلا تو آموزشی به طور متوسط 2_3 باری باید بزنی

sarbaz sarehal
07-12-2011, 17:18
دوست عزیز اینقدر نترس.
اون عجب شیر دیگه مرد.شما داری با لیسانس میری.

---------- Post added at 08:11 PM ---------- Previous post was at 08:10 PM ----------

یه کلام ختم کلام:
برو حالشو ببر.قبلا فوق دیپلم فقط میگرفت و دوره کد لیسانسا رو میگرفت.شما باید فوق دیپلم باشی.درسته؟

آره داش من فوق ديپلمم حالا چه جور پادگانيه 02 زميني ارتش تهران

bingo1986a
07-12-2011, 17:18
سلام دوستان.من اموزشي نيرو زميني ارتش (پاسداران) افتادم.
بعد اموزشي اگه بتونم اشنا پيدا كنم تو كدوم قسمتا خدمت كنم برام بهتره( لطفا توضيح كامل بدين)
اگه دوره بعد اموزشي شهري غيره شهره خودم بيفتم بعدظهر را رو مي ذارن در اختيار خودمون باشيم يعني شبا نيام اسايشگاه برم خونه دوست و اشنا(البته اگه دوست و اشنا بود)

---------- Post added at 07:18 PM ---------- Previous post was at 07:18 PM ----------

بعد اموزشي اگه بتونم اشنا پيدا كنم تو كدوم قسمتا خدمت كنم برام بهتره( لطفا توضيح كامل بدين)
اگه دوره بعد اموزشي شهري غيره شهره خودم بيفتم بعدظهر را رو مي ذارن در اختيار خودمون باشيم يعني شبا نيام اسايشگاه برم خونه دوست و اشنا(البته اگه دوست و اشنا بود)

....................

SA.JJ.AD
07-12-2011, 17:37
دو تا عکس که میزنی تو صفحات برگ 1و 2 یعنی اطلاعات خودت و واکسن

به غیر از این هم یک عکس 3 در 4 تمام رنگی پرسنلی میدی بهشون البته سیاه سفید هم باشه عیبی نداره فقط موهات زیاد بلند

نباشه بقیشم نگه دار لازم میشه :دی

معاینه پزشکی برو پیش دکتر عمومی

دوتا از عکسارو بچسبون از اون 2 در 3 ها یدونه هم که جدا میدی بهشون از اون 3 در 4 ها

فتوکپی دو یا 3 تا بگیر ضرر نمیکنی اصلشم ببر که اکثر مدارکو همونجا وقتی زد تو کامپیوتر بهت برمیگردونه

ممنون بابت پاسختون عزیز !! فقط لپ مطلب رو نگفتی :31:
.
به برگه ی شماره ی 1 و 2 !! عکس 3 در 4 بزنم یا 2 در 3 ؟!! :19:
+
و همچنین فقط همین برگه های 2 تا 3 مهم هستن دیگه ؟! بقیه به درد من نمیخوره و نباید عکس بچسبونم بهشون :20:
؟

راستی دوستان هر دکتر عمومی برم میتونه بخش معاینه پزشکی رو تکمیل کنه ؟! و از این بابت موردی نیست ؟! اخه بعضی ها میگن باید دقیقا بری فلان دکتر و اینا :13:
ممنون :11:

ahad_judo
07-12-2011, 17:37
آره داش من فوق ديپلمم حالا چه جور پادگانيه 02 زميني ارتش تهران
پادگان خوبیه عزیز.خیالت راحت.:46:

sarbaz sarehal
07-12-2011, 17:39
سلام دوست عزیز
من دوره کد اونجا بودم( 2 ماه)
کد خوردی یا اموزشی هستی؟

واسه آموزشي افتادم اونجا اول دي دقيقا كجاست؟
اونجا چه جور جاييه؟

با عرض سلام خدمت دوستان عزيز كسي چيزي راجبه پادگان 02 نيرو زميني ارتش تهران ميدونه؟
واسه تقسيماتش معمولا كجاها ميندازن؟
فوق ديپلمم واسه آموزشي افتادم اونجا اول دي
دقيقا كسي ميدونه كجاست؟

S@nti@go_s&k
07-12-2011, 17:41
ه برگه ی شماره ی 1 و 2 !! عکس 3 در 4 بزنم یا 2 در 3 ؟!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
+
و همچنین فقط همین برگه های 2 تا 3 مهم هستن دیگه ؟! بقیه به درد من نمیخوره و نباید عکس بچسبونم بهشون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
؟

ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خواهش میکنم :دی

اندازه کادر به 3 در 2 میخوره من که 3 در 4 زدم شما همون 2در 3 بزن

اگر معافیت و این چیزا نیست میخوای اعزام بشی آره دو صفحه برگه وضعیت و واکسیناسیون پر بشه

البته گفتم اون مدارک هارو اکثرشو بهت پس میدن

راستی حساب سپه هم اگر داری شماره حسابتو ببر اگر نداری باید باز کنی

و یه 8000 تومنم به حساب پلیس +10 باید بریزی.

ahad_judo
07-12-2011, 17:44

....................
سلام.اول از همه مدرکت چیه؟
بهترین جاها یگان های اداریه.یگان هایی مثل عقیدتی-آماد-پشتیبانی-ترابری و قسمت های اداری بقیه یگان ها
والا اینکه بخوای روزبرگ بشی بستگی به فرمانده ات و زرنگی خودت داره.
ولی اگر شهر خودت باشی مطمئن باش بیشتر بعداز ظهرها خونه ای دوست عزیز.

.SA33D.
07-12-2011, 17:44
سلام به سربازان سابق و فعلی و اینده ...
یه سوال دارم که خیلی ممنون میشم جواب بدید.
یکی از رفقام که لیسانسه و متاهله امروز نامه ی دوم اعزام که توش محل اموزشی رو نوشته بدستش رسید،محل خدمتش سمنانه، پدافند هوایی ارتش، بعد خواستم بدونم الان که اموزشی نیروی هوایی ارتش افتاده باید خدمت رو هم توی یکی از پادگانهای نیروهوایی خدمت کنه و نمیتونه به شهر سکونتش بره وقت تقسیم؟چون متاهله و براش سخته و خودش هم قبل فرستادن دفترچه مطمئن بود که توی شهر خودش میافته.
محل سکونت خودش هم گنبدکاووسه که 2تا پادگان ارتش داره،البته نیروی زمینی.
:11: یاعلی

bingo1986a
07-12-2011, 17:45
كسي نبود جواب من رو بده.گناه دارم

اگه دوره بعد اموزشي شهري غيره شهره خودم بيفتم بعدظهر را رو مي ذارن در اختيار خودمون باشيم(ساعت 2 به بعد) يعني شبا نيام اسايشگاه برم خونه دوست و اشنا(البته اگه دوست و اشنا بود)

---------- Post added at 07:45 PM ---------- Previous post was at 07:45 PM ----------

ليسانس برقم

sarbaz sarehal
07-12-2011, 17:47
با عرض سلام خدمت دوستان عزيز كسي چيزي راجبه پادگان 02 نيرو زميني ارتش تهران ميدونه؟واسه تقسيماتش معمولا كجاها ميندازن؟واسه آموزشي افتادم اونجا اول دي دقيقا كسي ميدونه كجاست؟

ahad_judo
07-12-2011, 17:51
كسي نبود جواب من رو بده.گناه دارم

اگه دوره بعد اموزشي شهري غيره شهره خودم بيفتم بعدظهر را رو مي ذارن در اختيار خودمون باشيم(ساعت 2 به بعد) يعني شبا نيام اسايشگاه برم خونه دوست و اشنا(البته اگه دوست و اشنا بود)

---------- Post added at 07:45 PM ---------- Previous post was at 07:45 PM ----------

ليسانس برقم
در دو پست بالا جوابتون رو دادم.
قسمت اداری تمام یگان ها خوبه.فقط سعی کن یگان های رزمی و دژبان نیوفتی.

---------- Post added at 07:51 PM ---------- Previous post was at 07:49 PM ----------

سلام به سربازان سابق و فعلی و اینده ...
یه سوال دارم که خیلی ممنون میشم جواب بدید.
یکی از رفقام که لیسانسه و متاهله امروز نامه ی دوم اعزام که توش محل اموزشی رو نوشته بدستش رسید،محل خدمتش سمنانه، پدافند هوایی ارتش، بعد خواستم بدونم الان که اموزشی نیروی هوایی ارتش افتاده باید خدمت رو هم توی یکی از پادگانهای نیروهوایی خدمت کنه و نمیتونه به شهر سکونتش بره وقت تقسیم؟چون متاهله و براش سخته و خودش هم قبل فرستادن دفترچه مطمئن بود که توی شهر خودش میافته.
محل سکونت خودش هم گنبدکاووسه که 2تا پادگان ارتش داره،البته نیروی زمینی.
:11: یاعلی
متاسفانه همین طوره و باید در نیروی هوایی خدمت کنه.
اما بعلت متاهل بودن ایشون رو نزدیک ترین جا به محل سکونتشون میندازن.
(تنها کاری این وقت میتونه بکنه اینه که یه پارتی کلفت تو نظام وظیفه پیدا کنه تا کدشو تغییر بده مثلا به 01 تهران که نیروزمینیه.وگرنه 17 ماه دور از شهرش خواهد بود).

SA.JJ.AD
07-12-2011, 18:10
خواهشا یکی سریعا به این سوال ما جواب بده :19:

دوستان هر دکتر عمومی برم میتونه بخش معاینه پزشکی رو تکمیل کنه ؟! و از این بابت موردی نیست ؟! اخه بعضی ها میگن باید دقیقا بری فلان دکتر و اینا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:11:

S@nti@go_s&k
07-12-2011, 18:14
آره فقط شماره نظام پزشکی شو باید بنویسه که خودشون میدونن و مهرشو هم رو عکست و پایین صفحه بزنه

bingo1986a
07-12-2011, 18:26
با عرض سلام خدمت دوستان عزيز كسي چيزي راجبه پادگان 02 نيرو زميني ارتش تهران ميدونه؟واسه تقسيماتش معمولا كجاها ميندازن؟واسه آموزشي افتادم اونجا اول دي دقيقا كسي ميدونه كجاست؟

برو حالش رو ببر .رفيق من افتاده همون جا ميگه هتله

ahad_judo
07-12-2011, 18:43
آره فقط شماره نظام پزشکی شو باید بنویسه که خودشون میدونن و مهرشو هم رو عکست و پایین صفحه بزنه
تازگی خود پلیس+10 یه سری دکتر مشخص کرده ان که فقط باید رفت پیش اونها.
بقیه دکترا رو قبول ندارن دوست عزیز.

Machid
07-12-2011, 18:44
سلام دوستان
من 2 هفته ی دیگه اعزام هستم . افتادم پدافند نیروهوایی مشهد . کسی هست اطلاعاتی داشته باشه ؟

---------- Post added at 06:44 PM ---------- Previous post was at 06:43 PM ----------

خواهشا یکی سریعا به این سوال ما جواب بده :19:

:11:

نه ! فقط دکترایی که لیستش توی دفاتر پلیس 10+ هست

sarbaz sarehal
07-12-2011, 18:44
برو حالش رو ببر .رفيق من افتاده همون جا ميگه هتله

داش مدرکت چیه؟

jujushow
07-12-2011, 19:18
[QUOTE=ahad_judo;6683542]آقا اگر تونستی همون ساعت 7 خودتو برسون.
معمولا اگر دیر برسی یه کم بداخلاقی میکنن ولی کارت رو راه میندازن.(شاید اتوبوس بگیرن و شما جا بمونی شایدم نه).[QUOTE]

من چون واسه پذیرش اقدام کردم اموزشم رو زده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان . فک کنم در هر صورت بعد از شهرک ، خودم باید برم اونجا تا تکلیفم روشن بشه .

ahad_judo
07-12-2011, 19:20
آقا اگر تونستی همون ساعت 7 خودتو برسون.
معمولا اگر دیر برسی یه کم بداخلاقی میکنن ولی کارت رو راه میندازن.(شاید اتوبوس بگیرن و شما جا بمونی شایدم نه).[COLOR=Silver]

من چون واسه پذیرش اقدام کردم اموزشم رو زده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان . فک کنم در هر صورت بعد از شهرک ، خودم باید برم اونجا تا تکلیفم روشن بشه .
از ما گفتن بود.اگر اینجوره واسه منم زده بود شهید نامجو انزلی.خودم رفتم انزلی؟؟؟؟؟؟؟
اگر میخوای بیوفتی تو دردسر همچین کاری بکن.

jujushow
07-12-2011, 19:37
از ما گفتن بود.اگر اینجوره واسه منم زده بود شهید نامجو انزلی.خودم رفتم انزلی؟؟؟؟؟؟؟
اگر میخوای بیوفتی تو دردسر همچین کاری بکن.

قربونت حاجی . منم ریسک نمیکنم منتها دارم احتمالات رو در نظر میگیرم :31: اگه بتونم اصلا روز قبلش میرم که به این مشکلات هم بر نخورم

m.arash1389
07-12-2011, 19:40
سلام دوستان.من تازه عضو شدم ولي يه سوال داشتم بي زحمت لطف كنيد جواب بدين.من براي امريه چند جا رفتم براي اعزام يك اسفند ميگن پر شده و معلوم نيست شايد ارديبهشت نيز سهميه داشته باشن.سوالم اين بود در صورتي كه من امريه بگيرم و ارديبهشت برم خدمت در صورتي كه ارشد قبول بشم و بعد از سه ماه امريه ترخيص بشم و برم دانشگاه بعد از اتمام دوره ارشد امريه چي ميشه ايا دوباره امريه ميدن يا نه؟ واگه نميدن كجاها ميندازن ادمو؟چون شنيدم يكي گفت اگه يه بار از امريه استفاده كني و بعد بري دانشگاه بعد از دانشگاه كه خاستي اعزام بشي يه جاي سخت ميفتي چون ميگن شما يه بار از يه امتياز ويژه استفده كردي.ممنون اگه پاسخ بديد.

mojtaba6682
07-12-2011, 19:42
آقا کسی جواب این سوالو نمیدونه؟؟؟؟

این نمره هایی که آخر آموزشی بهمون میدن و به قول بعضی دوستان توی تقسیمات بعد آموزشی تاثیر داره،برای ما که امریه داریم ومکان بعد از آموزشیمون مشخص هست تاثیر داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا از ما این امتحانو میگیرن؟؟؟؟؟؟

ahad_judo
07-12-2011, 19:46
آقا کسی جواب این سوالو نمیدونه؟؟؟؟

این نمره هایی که آخر آموزشی بهمون میدن و به قول بعضی دوستان توی تقسیمات بعد آموزشی تاثیر داره،برای ما که امریه داریم ومکان بعد از آموزشیمون مشخص هست تاثیر داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا از ما این امتحانو میگیرن؟؟؟؟؟؟
امتحان فرمالیته هست.
شما که امریه داری.میخوان چیکارتون کنن؟یه چند تا سوال درست جواب بده تا دهنشون بسته شه.
هیچ تاثیری هم نداره واسه شماامری دارها.

mgh1899
07-12-2011, 20:39
آیت الله خاتمی یزد کسی نبود ؟ زیاد وقتی نمونده ها پنجشنبه 1 دی باید میدون سپاه باشیم :31:
اگه کسی هست بگه تا اینجا باهم آشنا بشیم:10:

SA.JJ.AD
07-12-2011, 21:08
دوستان بنده رسما فکر میکنم اضاف رفت تو پاچم ؟! :31: 18 ام اخرین مهلت بود برا ارسال دفترچه !! که میشه جمعه !! و بنده هم در دقیقه ی 90 شروع به اقدام کردم و دلیلشم این بود که اصلا نمیدونستم قراره به این زودی اضاف بخورم !و بویسله ی دوستان در جریان قرار گرفتم ! بنده امروز به صورت جنگی صبح :31::27:همه ی کارهارو از صبح انجام دادم !! تا بتونم فرد ا یعنی پنج شنبه مدارک و ... رو به دست پلیس + 10 برسونم !! اما فقط یه چیز رو نتونستم انجام بدم اونم گرفتن اخرین مدرک تحصیلی از اموزشگاه غیر انتفاعی که توش دیپلم رو خیلی ماه پیش ( بعد از تغییر رشته ) گرفته بودم و فقط مقداری بدهی مونده بود و این حرفا و دنبالش نرفته بودم !! :2:تو این هفته 3 بار با اینکه مسیر دور بود رفتم !!:41:و اخرین بارش همین امروز و چند ساعت پیش بود که همونطور که حدس میزدم تعطیل بود ( روزای عادی تعطیل میکنن چه برسه به روز نیمه تعطیل :2:) مطمئنا فردا هم تعطیل هستش و باز هم باشه فقط بعد از ظهر ها هستش که دیگه به پلیس + 10 نمیرسم تا ... !!:2:
.
.

حالا موندم چیکار کنم !! بنظر شما 100% بخاطر 2 روز تاخیر تو ارسال مدارک اضاف میخورم ؟! اصلا راهی باریکه ای :31::21: چیزی هست تا ما اضاف نخوریم و تا یکشنبه تا دوشنبه اون مدرک کذائی :27:رو جور کنیم و اون برگه ی مربوطه رو توسط مدیریت اموزشگاه به امضائ و اینا برسونم ؟! :20:

+

و همچنین یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه !! نظرتون چیه بدون مدرک برم !! یعنی زیر دیپلم محسوب میشم ؟! :18:اصلا فرقی خاصی میکنه و شرایطم عوض میشه تو خدمت ؟!
.
.ممنون میشم کامل توضیح بدید تا روشن شم :20:

jujushow
07-12-2011, 21:18
دوستان بنده رسما فکر میکنم اضاف رفت تو پاچم ؟! :31: 18 ام اخرین مهلت بود برا ارسال دفترچه !! که میشه جمعه !! و بنده هم در دقیقه ی 90 شروع به اقدام کردم و دلیلشم این بود که اصلا نمیدونستم قراره به این زودی اضاف بخورم !و بویسله ی دوستان در جریان قرار گرفتم ! بنده امروز به صورت جنگی صبح :31::27:همه ی کارهارو از صبح انجام دادم !! تا بتونم فرد ا یعنی پنج شنبه مدارک و ... رو به دست پلیس + 10 برسونم !! اما فقط یه چیز رو نتونستم انجام بدم اونم گرفتن اخرین مدرک تحصیلی از اموزشگاه غیر انتفاعی که توش دیپلم رو خیلی ماه پیش ( بعد از تغییر رشته ) گرفته بودم و فقط مقداری بدهی مونده بود و این حرفا و دنبالش نرفته بودم !! :2:تو این هفته 3 بار با اینکه مسیر دور بود رفتم !!:41:و اخرین بارش همین امروز و چند ساعت پیش بود که همونطور که حدس میزدم تعطیل بود ( روزای عادی تعطیل میکنن چه برسه به روز نیمه تعطیل :2:) مطمئنا فردا هم تعطیل هستش و باز هم باشه فقط بعد از ظهر ها هستش که دیگه به پلیس + 10 نمیرسم تا ... !!:2:
.
.

حالا موندم چیکار کنم !! بنظر شما 100% بخاطر 2 روز تاخیر تو ارسال مدارک اضاف میخورم ؟! اصلا راهی باریکه ای :31::21: چیزی هست تا ما اضاف نخوریم و تا یکشنبه تا دوشنبه اون مدرک کذائی :27:رو جور کنیم و اون برگه ی مربوطه رو توسط مدیریت اموزشگاه به امضائ و اینا برسونم ؟! :20:

+

و همچنین یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه !! نظرتون چیه بدون مدرک برم !! یعنی زیر دیپلم محسوب میشم ؟! :18:اصلا فرقی خاصی میکنه و شرایطم عوض میشه تو خدمت ؟!
.
.ممنون میشم کامل توضیح بدید تا روشن شم :20:

2 روز رو مطمئن نیستم اما 1 روز دیر بشه مطمئنم اضاف میخوری !

sarbaz sarehal
07-12-2011, 21:33
داش نگفتی مدرکت چیه؟
کی اعزامی 02 تهران؟
بچه کجایی؟

sarbaz sarehal
07-12-2011, 21:40
داش مدرکت چیه؟
داش از ریفقت بپرس کجاست پادگانش؟

S@nti@go_s&k
07-12-2011, 22:11
تازگی خود پلیس+10 یه سری دکتر مشخص کرده ان که فقط باید رفت پیش اونها.
بقیه دکترا رو قبول ندارن دوست عزیز

احتمالا از امروز اینجوری شده :31:چون من شنبه رفتم اینجوری نبود

ar.tmu
07-12-2011, 22:39
سلام من اگه با مدرک کارشناسی ارشد برم خدمت چقدر احتمال داره نیروی انتظامی بیفتم.؟اصلا ارشدا بیشتر کجا می افتن؟

T_E_X_A_S
07-12-2011, 23:30
من هر چی نگاه می کنم بچه ها همه جا افتادن جز 05 کرمان ، کسی اونجا نیفتاده برای اول دی ؟

کسی هم قبلا اونجا نبوده بگه چه جور جاییه :-؟

Machid
07-12-2011, 23:33
آقا اول دی نیرو هوایی مشهد کسی نبوووووووووود ؟
چطوریه اونجــــــــــــــــــا؟
.
.

Mehrshad-msv
07-12-2011, 23:55
سلام من اگه با مدرک کارشناسی ارشد برم خدمت چقدر احتمال داره نیروی انتظامی بیفتم.؟اصلا ارشدا بیشتر کجا می افتن؟

تا اونجایی که من از بعضی منابع اطلاع دارم احتما لش خیلی کمم نیست که نیوفتی نیرو ی انتظامی یکی از دلایلش به خاطر کمبود نیرو مخصوصا نیروی تحصیل کرده ای مثل شما...

ahad_judo
08-12-2011, 00:21
احتمالا از امروز اینجوری شده :31:چون من شنبه رفتم اینجوری نبود
خیلی وقته این قانون وجود داره.

S@nti@go_s&k
08-12-2011, 00:57
خیلی وقته این قانون وجود داره.

قانون نیست اینجوری به شما گفتن من بدون اینکه اونا بگن رفتم پیش یه دکتری مهر زد اوناهم قبول کردن

SA.JJ.AD
08-12-2011, 01:11
دوستان سرباز زیر دیپلمه و دیپلمه و فوق دیپلمه !! این 3 تا هر کدوم چه فرقی میکنه و تاثیری میزاره رو خدمت مشمول ؟! :20:بعضیا میگن زیر دیپلم ها با دیپلم ها فرقی نمیکنه زیاد !! لطفا توضیحی بدید :20:

jujushow
08-12-2011, 01:40
قانون نیست اینجوری به شما گفتن من بدون اینکه اونا بگن رفتم پیش یه دکتری مهر زد اوناهم قبول کردن

واسه ی ما توی همون پلیس 10+ اسم پزشکی که باید بهش مراجعه کنیم رو زده . فک نکنم کس دیگه ای رو قبول داشته باشند ، ممکنه قرارداد دارند با بعضی پزشکا !:18:

farhad_persona
08-12-2011, 01:57
دوستان سرباز زیر دیپلمه و دیپلمه و فوق دیپلمه !! این 3 تا هر کدوم چه فرقی میکنه و تاثیری میزاره رو خدمت مشمول ؟! :20:بعضیا میگن زیر دیپلم ها با دیپلم ها فرقی نمیکنه زیاد !! لطفا توضیحی بدید :20:
کاملا بستگی به جات داره. من تو پادگان آموزشی سپاه یه سرباز فوق لیسانس دیدم با درجه ستوان دو که خدمت براش اصلا خوب نبود و مرتب باید با سربازا میومد پیاده روی و میدان تیر و... تو همین تهران هم یه رفیق دیپلمه داشتم که خدمت براش هتل بود و پشت میز نشین بود.
پس می بینی که حتی بعضی وقت ها یه سرباز دیپلمه خدمتش راحت تر از یک سرباز فوق لیسانس هست.

اگر شما پذیرش و پارتی نداشته باشی خدمت با دیپلم خیلی سخت تر هست. بین این سه تا که گفتی هم فرق هست اما نه خیلی زیاد.

S@nti@go_s&k
08-12-2011, 02:06
واسه ی ما توی همون پلیس 10+ اسم پزشکی که باید بهش مراجعه کنیم رو زده . فک نکنم کس دیگه ای رو قبول داشته باشند ، ممکنه قرارداد دارند با بعضی پزشکا ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واقعااااااا ؟

نمیدونم والا من دقیقا شنبه بردم پست کردم خودم یه جارو پیدا کردم رفتم نوشت

توی دفترچه هم تا اونجایی که من خوندم فکر کنم نوشته باید شماره نظام پزشکی داشته باشه و مراکز بهداشتی متن دقیقشو

فردا نگاه میکنم میزارم اینجا

expelliarmus
08-12-2011, 05:33
آقا اول دی نیرو هوایی مشهد کسی نبوووووووووود ؟
چطوریه اونجــــــــــــــــــا؟
.
.
بهترين جايه مشهد افتادي پسر :27:
برو حالشو ببر :5:
اگه يه پارتي كوچيك هم داشته باشي كه ديگه هيچي :8:

forums.mohammad
08-12-2011, 12:36
سلام دوستان
برای امریه شرکت نفت هم اقدام کرده بودم. آقای آشتیانی بمن گفته بود که از جانب ما مشکلی نیست و ما اسمتو جز پذیرفته شدگان فرستادیم. ولی حالا برگه سفیدم برای نیرو انتظامی اراک اومده. اعزامم اول دی. می‌خوام ببینم یعنی امریم جورنشده؟ دوستان دیگه کسی همچین مشکلی براشون پیش امده تاحالا؟ بخصوص برای دی ماه. رفتم پیش آشتیانی گفت صبر کن یه هفته دیگه شاید درست بشه؟ دوستان اگه راهنماییم کنم ممنون می‌شم. بخصوص اگه بگم کجا می‌تونم برم بیشتر پیگیری کنم.
ممنون

saeedsh7j
08-12-2011, 12:49
سلام داداش.
منم افتادم شهید هاشمی نژاد:27: از یکی از دوستان شنیدم بهترین پادگان کشور شده:23:
شما از کجایید؟؟

من بچه خراسانم کاشمرم زیاد رفتم ولی باغرود نرفتم-اره تعریف زیاد شنیدم

urumchi
08-12-2011, 13:22
واسه ی ما توی همون پلیس 10+ اسم پزشکی که باید بهش مراجعه کنیم رو زده . فک نکنم کس دیگه ای رو قبول داشته باشند ، ممکنه قرارداد دارند با بعضی پزشکا !:18:

بحث قرارداد نیست، خود نظام وظیفه پزشک نداره بلکه از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی همون شهر تقاضای پزشک میکنه و اونها هم فکر کنم 3 نفر رو برای معاینه مشمولان میفرستن نظام وظیفه، حالا اینکه نظام وظیفه پزشک خاصی رو مد نظر گرفته دلیلش این میتونه باشه که بعد از چندین سال رفت و آمد یک پزشک به نظام وظیفه و برحسب آشنایی و اعتماد کامل به اون پزشک، خود نظام وظیفه نامه میفرسته به معاونت درمان و ازشون میخواد فقط همون پزشک مورد نظرشون رو برای معاینه بفرستن بیاد نه کس دیگه ای رو .

rahashad1
08-12-2011, 14:20
سلام دوستان تاریخ اعزام من 1 دی ماه است حال اگر من به دلیل مشکل پزشکی (شکستگی دست) اقدام به تمدید دوره سربازی کرده و ان را به اسفند منتقل کنم با وجود کد خوردن و مشخص شدن محل آموزشی ایا می توانم امریه بگیرم یا خیر؟؟؟

sarbaz sarehal
08-12-2011, 14:26

mrouzbehi
08-12-2011, 15:18
02 که عالیه.
باره تقسیماتم هر جایی میندازن اگه شانس داشته باشی همین تهران وگر نه....

Machid
08-12-2011, 15:33
بهترين جايه مشهد افتادي پسر :27:
برو حالشو ببر :5:
اگه يه پارتي كوچيك هم داشته باشي كه ديگه هيچي :8:

ایول آقا اگه اطلاعاتی داری بگو :31:

awesta000
08-12-2011, 19:34
من هر چی نگاه می کنم بچه ها همه جا افتادن جز 05 کرمان ، کسی اونجا نیفتاده برای اول دی ؟

کسی هم قبلا اونجا نبوده بگه چه جور جاییه :-؟
سلام منم 1دی 05 کرمانم.ظاهران واسه فوق دیپلم ها زیاد سخت نیست.ولی خوب ارتش دیگه.من فرزاد از تهران

sarbaz sarehal
08-12-2011, 20:16
02 که عالیه.
باره تقسیماتم هر جایی میندازن اگه شانس داشته باشی همین تهران وگر نه....
داش دقیق پادگانش کجاست02

urumchi
08-12-2011, 21:38
ایول آقا اگه اطلاعاتی داری بگو :31:

چند ماه پیش یادمه یه نفر در مورد این پادگان میگفت ته پادگان کلی درخت میوه داره و حتی میتونن تو پادگان PS3 بزنن.

AmirSAMSUNG
08-12-2011, 21:53
سلام دوستان تاریخ اعزام من 1 دی ماه است حال اگر من به دلیل مشکل پزشکی (شکستگی دست) اقدام به تمدید دوره سربازی کرده و ان را به اسفند منتقل کنم با وجود کد خوردن و مشخص شدن محل آموزشی ایا می توانم امریه بگیرم یا خیر؟؟؟

اگه کد نخورده باشی امیدی هست ولی اگه کد خورده باشی بعیده!

سلام دوستان
برای امریه شرکت نفت هم اقدام کرده بودم. آقای آشتیانی بمن گفته بود که از جانب ما مشکلی نیست و ما اسمتو جز پذیرفته شدگان فرستادیم. ولی حالا برگه سفیدم برای نیرو انتظامی اراک اومده. اعزامم اول دی. می‌خوام ببینم یعنی امریم جورنشده؟ دوستان دیگه کسی همچین مشکلی براشون پیش امده تاحالا؟ بخصوص برای دی ماه. رفتم پیش آشتیانی گفت صبر کن یه هفته دیگه شاید درست بشه؟ دوستان اگه راهنماییم کنم ممنون می‌شم. بخصوص اگه بگم کجا می‌تونم برم بیشتر پیگیری کنم.
ممنون

سلام دوست عزیز.
این اولین بار نیست که همچین اتفاقی میفته! دوست منم پذیرش گرفته بود و افتاد ناجا.
حالا هم که کد خوردی باید بری در ضمن اراک هم جای خوبیه مخصوصا اگه با لیسانس بری من تیر ماه اونجا بودم/:46:

ahad_judo
08-12-2011, 22:08
جناب forums.mohammad:

من خیلی ها رو دیدم که مثل شما بودند.ولی روزهای اخر امریه شون جور شده.شما پیگیر کارات باش ایشالا درست میشه.

forums.mohammad
08-12-2011, 22:11
ممنون که جواب دادید. یعنی دوست شما بالاخره تونست بره امریه شرکت نفت؟ کاره خاصی نکرد. مثلا سعی کن که بره جای دیگه. بازم ممنون.

rahashad1
08-12-2011, 22:30
نقل قول:
نوشته شده توسط rahashad1

[QUOTE=AmirSAMSUNG;6687610] اگه کد نخورده باشی امیدی هست ولی اگه کد خورده باشی بعیده!

دوست عزیز من کد خوردم و مشخص شده که محل آموزشی من پادگان شهید دستغیب جهرمه از کجا مطمئن هستی که نمی شه :18:
خواهشا اگر مطمئنی دقیق بگو (تا شنبه دل تو دلم نیست:18::13:)

ahad_judo
08-12-2011, 23:13

دوست عزیز من کد خوردم و مشخص شده که محل آموزشی من پادگان شهید دستغیب جهرمه از کجا مطمئن هستی که نمی شه :18:
اقا هیچی نشد نداره.اگر خودت میتونی راضیشون کنی که بهتر.برو پیش رییس نظام وظیفه و باهاش صحبت کن.
اگر پارتی داری که چه بهتر.

sourena
08-12-2011, 23:34
بچه ها دوست من نیرو زمینی ارتش افتاده .... برگه سفید داره! ولی روش ننوشته کجا افتاده!

تحصیلاتش هم کاردانی بوده که از دانشگاه به دلیل پاس نشدن درسها اخراجش کردن.

حالا فردا ساعت 6 اینا گفتن بیا ! میخواستم بدونم ... ما بریم میدون سپاه .... همون فردا این بنده خدا رو میبرن؟ این هنوز کاراشو نکرده ....

یکی که مطلع هست تورو خدا زود بگه به من :(

ahad_judo
09-12-2011, 00:26
بچه ها دوست من نیرو زمینی ارتش افتاده .... برگه سفید داره! ولی روش ننوشته کجا افتاده!

تحصیلاتش هم کاردانی بوده که از دانشگاه به دلیل پاس نشدن درسها اخراجش کردن.

حالا فردا ساعت 6 اینا گفتن بیا ! میخواستم بدونم ... ما بریم میدون سپاه .... همون فردا این بنده خدا رو میبرن؟ این هنوز کاراشو نکرده ....

یکی که مطلع هست تورو خدا زود بگه به من :(
فردایی که شما میگی مگه جمعه نیست؟

sourena
09-12-2011, 07:05
فردایی که شما میگی مگه جمعه نیست؟

چرا عزیز! امروز! رفتیم اونجا .... دوستمون هم چشماش کور بوده.... ندیده که افتاده 04 بیرجند!

کسی 04 بیرجند بوده؟

AmirSAMSUNG
09-12-2011, 10:29
نقل قول:
نوشته شده توسط rahashad1

[QUOTE=AmirSAMSUNG;6687610] اگه کد نخورده باشی امیدی هست ولی اگه کد خورده باشی بعیده!

حاجی بازم شخصا برو سوال کن نظام وظیفه.
ایشالا که حلش کنی به قول دوستمون کار نشد نداره!
ولی خوب باید زودتر و محکم تر پیشو میگرفتی که کد ناجا نخوری!

ahad_judo
09-12-2011, 10:37
چرا عزیز! امروز! رفتیم اونجا .... دوستمون هم چشماش کور بوده.... ندیده که افتاده 04 بیرجند!

کسی 04 بیرجند بوده؟
جای خوبیه ولی تقسیماتش نفس گیره.
طبق شواهد اکثرا رو تقسیم میکنن برای مرزهای شرقی.دعا کن دوستت جزو اون حداقل درصد باشه که جای خوب بیوفته.

Milad4171
09-12-2011, 11:30
چند درصد اماکن داره که با نامه بشه برابر با تعداد نهست اسحقاق رد بشه. یعنی طرف 2 روز نهست کرده میشه 4 روز. ازش 4 روز استحقاق کم کنن و نهستش رو ببخشن!

ahad_judo
09-12-2011, 11:42
چند درصد اماکن داره که با نامه بشه برابر با تعداد نهست اسحقاق رد بشه. یعنی طرف 2 روز نهست کرده میشه 4 روز. ازش 4 روز استحقاق کم کنن و نهستش رو ببخشن!
میلاد جان وقتی نامه نهستت بره اجودانی راهی نداره غیر از اینکه اون نامه از پروندت بیاد بیرون.
کسایی هم که میتونن برات کاری بکنن فرمانده پادگان و جانشینش و رییس اجودانی هستن.

ولی چه فرقی میکنه.تو که میخوای از استحقاقت کم کنی.اون نهست رو بکش ولی توی مرخصی باش.

راستی پیام بازدید کننده برات فرستادم.یک هفته پیش.:20:
میلاد جان من 18 خرداد ترخیصم.تو کی داداش؟

n.a.b.a.t
09-12-2011, 11:53
برای سربازی رفتن میشه به جاش برای دولت 2 سال کر کرد ؟

ahad_judo
09-12-2011, 11:59
بله.از طریق گرفتن امریه یا سربازمعلم شدن.
ولی اونم یه سری شرایط داره مثلا پارتی داشته باشی.معدلت بالا باشه و اون ارگان خاص نیرو بخواد.

jack_poppy
09-12-2011, 11:59
سلام دوستان
ممنون
شرمنده.امریت پوچ شده رفته.برای هر امریه ای دو ماه قبل از اعزام برگ سبز رو میگیرند و محل آموزشیتون رو که یکی از پادگان های وابسته به ارتش هست مشخص میکنند.اگر آقای آشتیانی که با پارتی تونسته برای شما امریه جور کنه،شایدم بتونه یه کاری کنه،شیطون نا امیده

absa2004
09-12-2011, 12:01

به این کار می گن امریه گرفتن دیگه ...

به نوعی از سازمانهای دولتی یا سازمان هایی که با نهادهای نظامی کار میکنند می تونی امریه بگیری

مثه استانداری ، فرمانداری ، دادگستری ، انرژی اتمی و سازمان هایی از این دست ....

البته شرکت های خصوصی هم که قراردادی با ارگانهای نظامی دارند هم میشه که البته کمی سخت تره

برای دنبال کردن باید حداقل 70 روز قبل از تاریخ اعزامت بری دنبالش

jack_poppy
09-12-2011, 12:08
میشه قبل از اعزام،خودمون پوتین بخریم؟می گن پوتینای اونجا،سفت،پاره و سنگینه یا اندازه ی پا پیدا نمیشه.اگر پوتین بخریم،روز آخر میتونیم دوباره از پادگان برش گردونیم؟

ahad_judo
09-12-2011, 12:20
میشه قبل از اعزام،خودمون پوتین بخریم؟می گن پوتینای اونجا،سفت،پاره و سنگینه یا اندازه ی پا پیدا نمیشه.اگر پوتین بخریم،روز آخر میتونیم دوباره از پادگان برش گردونیم؟

اره میشه.
پوتین خودته چرا نتونی برش گردونی؟
در ضمن شما چرا فکر میکنی چیزایی که مال خودتونه رو نمیتونید برگردونید؟همه اون چیزایی که بهت میدن استحقاق خودتونه و احدی اجازه پس گرفتنش رو نداره.
در ضمن اگر به مشکلی برخوردی یا بی احترامی شنیدی برو بازرسی پادگان تا پوستشون رو بکنن.

jack_poppy
09-12-2011, 12:30
اره میشه.
پوتین خودته چرا نتونی برش گردونی؟
در ضمن شما چرا فکر میکنی چیزایی که مال خودتونه رو نمیتونید برگردونید؟همه اون چیزایی که بهت میدن استحقاق خودتونه و احدی اجازه پس گرفتنش رو نداره.
در ضمن اگر به مشکلی برخوردی یا بی احترامی شنیدی برو بازرسی پادگان تا پوستشون رو بکنن.
پوتین خوب که زیاد گرون نباشه کجا پیدا میشه؟قیمت پوتین ارتش تو چه رنجی هست.به نظر شما امر خریدن پوتین قبل از اعزام کار عاقلانه ای است؟

Milad4171
09-12-2011, 12:36
به نظر من یک روز عقب انداختن دوره ی خدمت خیلی مهمه! اولش متوجهش نمیشین. آخرش که میرسه همون یکی دو روز یا یکی دو ماه یک سال طول میکشه !
هرچه زودتر بری زودتر تموم میشه!
اینطوری واسه آینده و برنامه ها میشه بهتر و زودتر تصمیم گرفت.
الان واقعا من موقعیت هایی رو که دارم پشت سر هم دارم از دست میدم. فقط بخواطر این خدمت لعنتی و بی معنی...

elfy
09-12-2011, 12:39
سلام دوستان براي امريه بايد چي كار كنيم كجا مراجعه كنيم ؟ از كجا شروع كنيم چه مداركي ميخواد ؟

jack_poppy
09-12-2011, 12:40
به نظر من یک روز عقب انداختن دوره ی خدمت خیلی مهمه! اولش متوجهش نمیشین. آخرش که میرسه همون یکی دو روز یا یکی دو ماه یک سال طول میکشه !
هرچه زودتر بری زودتر تموم میشه!
اینطوری واسه آینده و برنامه ها میشه بهتر و زودتر تصمیم گرفت.
الان واقعا من موقعیت هایی رو که دارم پشت سر هم دارم از دست میدم. فقط بخواطر این خدمت لعنتی و بی معنی...
بله.خدمت هیچ چی نداره جز تلف کردن جوونی.

ahad_judo
09-12-2011, 12:41
پوتین خوب که زیاد گرون نباشه کجا پیدا میشه؟قیمت پوتین ارتش تو چه رنجی هست.به نظر شما امر خریدن پوتین قبل از اعزام کار عاقلانه ای است؟
راستش پوتین استحقاقی که پادگان میده اولش خیلی خشکه و یه 10 روزی که پات باشه تازه نرم میشه و سنگین هم هست و ممکنه پات تاول بزنه که با توجه به سرد بودن فصل بعید میدونم.
به هر حال اگر فکر میکنی اذیت میشی برو بگیر.
پوتین خوب هم از 20 تومن شروع میشه تا قیمت ها بالا.

Milad4171
09-12-2011, 12:45
میلاد جان وقتی نامه نهستت بره اجودانی راهی نداره غیر از اینکه اون نامه از پروندت بیاد بیرون.
کسایی هم که میتونن برات کاری بکنن فرمانده پادگان و جانشینش و رییس اجودانی هستن.

ولی چه فرقی میکنه.تو که میخوای از استحقاقت کم کنی.اون نهست رو بکش ولی توی مرخصی باش.

راستی پیام بازدید کننده برات فرستادم.یک هفته پیش.:20:
میلاد جان من 18 خرداد ترخیصم.تو کی داداش؟

اینجا دو تا پرونده داری. یکی یگانت یکی پرسنلی! اونی که تو یگانت بخوره که میشه در بیاری . اونی که بره پایین چون دیگه دست خودت نیست مجبوری واسه در آوردنش نامه ی بخشش بزنی!
من بخاطی 3 ماه اضافه خدمت گفتم! تا 5 روز نهست قابل بخشش هست. اگه بیشتر از 5 روز نهست داشته باشی 3 ماه اضافه خدمتت بخشیده نمیشه. این نامه ی جدیدی هست که تازه اومده! اگه من 3 ماه بخورم میشم برج 4 سال دیگه. در غیر اینصورت برج 1 میرم!

ahad_judo
09-12-2011, 12:48
اینجا دو تا پرونده داری. یکی یگانت یکی پرسنلی! اونی که تو یگانت بخوره که میشه در بیاری . اونی که بره پایین چون دیگه دست خودت نیست مجبوری واسه در آوردنش نامه ی بخشش بزنی!
من بخاطی 3 ماه اضافه خدمت گفتم! تا 5 روز نهست قابل بخشش هست. اگه بیشتر از 5 روز نهست داشته باشی 3 ماه اضافه خدمتت بخشیده نمیشه. این نامه ی جدیدی هست که تازه اومده! اگه من 3 ماه بخورم میشم برج 4 سال دیگه. در غیر این 2 صورت برج 1 میرم!
میلاد جان الان منظورتو گرفتم.
من یه مدت تو اجودانی بودم.
ببین عزیزم شما اگر بتونی نظر جناب نادری(اگر هنوز فرمانده انجا باشه) رو جلب کنی یا جانشینش حله.
همش دست خودشونه.
توی تیپ یه نفر بود 3 ماه اضافه دفترچه ای داشت و 20 روز نهست.این بابا خودزنی کردن و اینا از ترسشون 3 ماهشو بخشیدن.نمیگم خودزنی کن ولی میتونی با ننه من غریبم بازی درستش کنی.اونم احتماله.امیدوارم که حل بشه مشکلت.

jack_poppy
09-12-2011, 14:50
راستش پوتین استحقاقی که پادگان میده اولش خیلی خشکه و یه 10 روزی که پات باشه تازه نرم میشه و سنگین هم هست و ممکنه پات تاول بزنه که با توجه به سرد بودن فصل بعید میدونم.
به هر حال اگر فکر میکنی اذیت میشی برو بگیر.
پوتین خوب هم از 20 تومن شروع میشه تا قیمت ها بالا.
این پوتین استحقاقی که میدن،نو هست؟(یعنی صفر کیلومتره؟)آخرسر این پوتین استحقاقی واسه خودمون میشه؟

jack_poppy
09-12-2011, 14:58
کد خوردن دیگر چه صیغه ای است؟
یعنی بعد از دوران آموزشی هم باید دو ماه بیشتر تو همون پادگان بمونیم؟

forums.mohammad
09-12-2011, 15:23
شرمنده.امریت پوچ شده رفته.برای هر امریه ای دو ماه قبل از اعزام برگ سبز رو میگیرند و محل آموزشیتون رو که یکی از پادگان های وابسته به ارتش هست مشخص میکنند.اگر آقای آشتیانی که با پارتی تونسته برای شما امریه جور کنه،شایدم بتونه یه کاری کنه،شیطون نا امیده

دوست عزیز. آقای آشتیانی پارتی من نبوده. من مراحل عادی که تو شرکت نفت بود طی کردم. از ایشون هم پرسیدم گفت ما آبان ماه مدارک شما را فرستادیم. شما مطمئن هستید که امیرم پوچ شده؟
دوستان دیگه که گفتند می‌شناسند کسانی را که وضعیت مشابه من داشتند می‌توانند بیش‌تر راهنمای کنند. مثلا بالاخره امریه آن‌ها جور شده یانه؟ برای پیگیری باید کجا مراجعه کنم؟ چون بمن گفتند که تنها صبر کن شاید خود به خود درست بشه.

forums.mohammad
09-12-2011, 15:34

سلام دوست عزیز.
این اولین بار نیست که همچین اتفاقی میفته! دوست منم پذیرش گرفته بود و افتاد ناجا.
حالا هم که کد خوردی باید بری در ضمن اراک هم جای خوبیه مخصوصا اگه با لیسانس بری من تیر ماه اونجا بودم/:46:

شرمنده من دوباره سوال می‌کنم. من درست متوجه نشدم. یعنی امریش بالاخره درست شد؟
ممنون

pedromi
09-12-2011, 16:00
با سلام

آیا کسی میدونه خدمت در ستاد ناجا ونک از ساعت 7-14 یا 7-16؟

متشکرم

sourena
09-12-2011, 17:29
طبق شواهد اکثرا رو تقسیم میکنن برای مرزهای شرقی.دعا کن دوستت جزو اون حداقل درصد باشه که جای خوب بیوفته.

این دوست ما معافیت از رزم داره .... یه سری مدارک هم جمع کرده که بره دنبال معافیت دائم!

به نظرت چه طور پیش میره؟ سائیدگی زانو داره! وزنش هم زیاده ! کف پاش هم صافه :20:

ahad_judo
09-12-2011, 18:45
این پوتین استحقاقی که میدن،نو هست؟(یعنی صفر کیلومتره؟)آخرسر این پوتین استحقاقی واسه خودمون میشه؟
دوست عزیز هر چی بهت میدن استحقاق خودته و مال خودته.نو هم بهت میدن.

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:38 PM ----------

کد خوردن دیگر چه صیغه ای است؟
یعنی بعد از دوران آموزشی هم باید دو ماه بیشتر تو همون پادگان بمونیم؟
بعضی جاها دوره کد هم میخورن سربازا.مثل 01 تهران.(اونم یه سری رشته های خاص دوره کد میخودن).
تعدادشون کمه این نوع پادگانا.
بقیه جاها دوره کد ندارن.

---------- Post added at 08:45 PM ---------- Previous post was at 08:41 PM ----------

این دوست ما معافیت از رزم داره .... یه سری مدارک هم جمع کرده که بره دنبال معافیت دائم!

به نظرت چه طور پیش میره؟ سائیدگی زانو داره! وزنش هم زیاده ! کف پاش هم صافه :20:
بند30- صافي كامل كف پا هر دو پا در انواع سخت (Rigid) و يا با تحدب شديد استخواني و يا با انحراف پاشنه پا معاف دائم.
وزنش هم باید محاسبه بشه ولی فکر نکنم شامل حالش بشه.
اگر از همون صافی کف پا بتونه بگیره.
به هر حال هر اتفاقی ممکنه بیوفته.خدا میدونه.

dehkadepmc
09-12-2011, 19:44
سلام خدمت شما دوستان گل
آیا مرکز آموزش 04 بیرجند برای لیسانس ها هم آموزش داره ؟محل آموزش بیرجنده یا شهر دیگه ؟

sourena
09-12-2011, 20:15
بند30- صافي كامل كف پا هر دو پا در انواع سخت (Rigid) و يا با تحدب شديد استخواني و يا با انحراف پاشنه پا معاف دائم.
وزنش هم باید محاسبه بشه ولی فکر نکنم شامل حالش بشه.
اگر از همون صافی کف پا بتونه بگیره.
به هر حال هر اتفاقی ممکنه بیوفته.خدا میدونه.

بــله ! خود من طبق این بند کارت معافیم تو جیــبمه!

ولی این دوستمون هم شرایطش مثل منه .... 2 بار رفت کمسیون .... معافش نکردن! وضعیت پاش از منم بدتره!

در هنگام خدمت .... معافی گرفتن راحت تره؟ درسته؟

Milad4171
09-12-2011, 20:45
خیلی ها هستن که صافی کف پا دارن و معاف نشدن. یه سری بندو تبصره داره. غیر از صاف بودن.
مثل داستان کمر و واریکسل و اینا. حتی الان واریکوسل هم معافیت دائم نمیکنن خیلی جاها!

my.lejend
09-12-2011, 21:27
سلام
بچه ها چند تا سوال دارم از دوستانی که خدمت رفتن و تجربه دارن...

1.ایا در حین خدمت میشه برای گرفتن دیپلم اقدام کرد؟ یه سری از واحد های دیپلمم مونده. وقت درس خوندن دارم؟مرخصی میدن برای امتحان ها و ...؟

2.من تک پسر هستم ولی خواهر دارم. ایا هم اموزشی هم بعد اموزشی رو میفتم تهران؟
اگر میفتم تهران شرایط رفت و امد و مرخصی هاش چجوریه؟ صبح میرم و ظهر میتونم بیام خونه؟

فردا صبح باید برم پلیس +10 برای پست کردن دفترچه برای معافی کفالت.پدرم دیسک داره و من 4 سال از وقت خدمتم گذشته ولی از قبل 18 سالگی پدرم دیسک داشته و باید عمل میکرده ولی تا الان این کارو نکرده و باهاش ساخته.
3.با این شرایط ایا برای معاف شدن امیدوار باشم؟

4.بچه ها تو دفترچه نوشته اصل و عکس اخرین مدرک تحصیلی که برابر اصل شده باشد یعنی باید چی ببرم؟

5.اون تاریخ های مربوط به شروع و اتمام دوره های تحصیلی روی برگ 1 رو حتما باید پر کنم؟

ahad_judo
09-12-2011, 21:44
سلام

1.ایا در حین خدمت میشه برای گرفتن دیپلم اقدام کرد؟ یه سری از واحد های دیپلمم مونده. وقت درس خوندن دارم؟مرخصی میدن برای امتحان ها و ...؟

اگر میفتم تهران شرایط رفت و امد و مرخصی هاش چجوریه؟ صبح میرم و ظهر میتونم بیام خونه؟

فردا صبح باید برم پلیس +10 برای پست کردن دفترچه برای معافی کفالت.پدرم دیسک داره و من 4 سال از وقت خدمتم گذشته ولی از قبل 18 سالگی پدرم دیسک داشته و باید عمل میکرده ولی تا الان این کارو نکرده و باهاش ساخته.

4.بچه ها تو دفترچه نوشته اصل و عکس اخرین مدرک تحصیلی که برابر اصل شده باشد یعنی باید چی ببرم؟

5.اون تاریخ های مربوط به شروع و اتمام دوره های تحصیلی روی برگ 1 رو حتما باید پر کنم؟
1-این مورد رو نمیدونم.ایشالا دوستانی که بلدن کمکتون میکنن.
2-بله.به علت تک پسر بودن شما رو به تهران منتقل میکنند.شرایط رفت و امدت بستگی به نیرویی که اونجا خدمت میکنی و فرمانده ات داره و از حالا نمیشه نظر داد.
شما به علت غیبت معافیت کفالت شاملت نمیشه.ولی برو نظام وظیفه و صحبت کن که آیا با شرایط پدرتون و ناتوانی ایشون و سرپرست بودن شما بهتون معافیت میدن یا نه.
3-خیلی امیدوار نباش چون غیبت داری.ولی ابتدا پدرتون رو ببر بهزیستی و نامه سرپرست بودن خودتون رو بگیرین.
4-اصل مدرکت رو ببر با کپی اش.

---------- Post added at 11:44 PM ---------- Previous post was at 11:42 PM ----------

بــله ! خود من طبق این بند کارت معافیم تو جیــبمه!

ولی این دوستمون هم شرایطش مثل منه .... 2 بار رفت کمسیون .... معافش نکردن! وضعیت پاش از منم بدتره!

در هنگام خدمت .... معافی گرفتن راحت تره؟ درسته؟
همون طور که میلاد عزیز هم گفتن ظرایط معافی رو خیلی سخت کرده ان.
ولی احتمالش هست که در حین خدمت بتونه معافیت رو بگیره و نمیشه 100% تضمین داد.

pouya_2008_hh
09-12-2011, 22:19
سلام

1. اره میشه اما تو اموزشی فکرشم نکن چون اگه هم وقت اضافه بیاری میخوای بخوابی
اما یکی بود تو گروهان ما واسه کنکوره کارشناسی می خوند خدایی خیلی پشتکار داشت که وقتی همه خواب بودند از وقت خوابش می زد و با نوره کمی که روشن بود درس میخوند
2. اصولا باید شهره خودت بیوفتی اما 100 درصد نیست
اول تاهل بعد پدر نظامی بعد تک پسری البته پارتی هم خیلی تاثیر داره
من خودم تک پسر بودم افتادم مرزبانی زاهدان

mojtaba6682
09-12-2011, 23:07

میخوام جمله ی دوستمون رو تصحیح کنم " محل آموزشی رو که یکی از پادگان های وابسته به سپاه هست مشخص میکنند "

absa2004
09-12-2011, 23:13
کلا به نظر من معافیت پزشکی به درد نمی خوره
استخدام ارگانهای دولتی علاوه بر کارت پایان خدمت نباید معافیت پزشکی باشی
البته برای اون دست از دوستانی که می خوان مثه من استخدام دولت بشن !!!
من خودم با اینکه معافیت کف پا می تونستم بگیرم کلا دنبالش نرفتم حتی برای معاف از رزم شدن
.................................................. ......................

اون دوستمون که گفت تک پسر افتاده مرزبانی زاهدان می خواستم بدونم واقعا این طوره ؟؟
چون من رو تک پسر بودنم برای افتادن شهر خودمون حساب کردم !!!
.................................................. ..................
من 1 دی از قم قراره به عنوان مازاد اعزام بشم می خواستم بدونم کجا ها ممکنه بیفتم !!!
اصلا میشه حدس زد حدودی یا کلا همش رو شانس ؟؟

mojtaba6682
09-12-2011, 23:19
سلام دوستان
ممنون

دوست عزیز منم امریه گرفتم روزی که مدارکم رو دادم وتمام کارام رو انجام دادم وقتی خواستم برم بیرون مسئولش همون موقع گفت" برو هر موقع برگه ی سفیدت اومد و به غیر از این دو جایی که گفتم کد خوردی بیا اینجا" .همونجایی که امریه گرفتی بیشتر میتونن کمکت کنن.البته من نمیدونم کارای امریتون رو چطوری انجام دادین ولی نا امید نباش:46:

my.lejend
09-12-2011, 23:38
بچه ها واقعا ممنونم از کمکتون.
اخه تو دفترچه نوشته اگر مشکل پدر از قبل از دوران مشمولیت شما باشه (یعنی قبل 18 سالگی من) معاف میشید.
فقط نباید تو مدت غیبت این مشکل براتون پیش بیاد/

-خیلی امیدوار نباش چون غیبت داری.ولی ابتدا پدرتون رو ببر بهزیستی و نامه سرپرست بودن خودتون رو بگیرین.
دوست خوبم پدر من الان روی پای خودش هست و جایی هم مشغول به کار هست ولی خوب به سختی و به ناچار.
شرایط طوری هست که من حتما باید باشم و نمیتونم برم خدمت. تا الان هم برای همین اقدام نکردم چون میترسیدم بگن پدرت کامل از کار افتاده نیست.
دیسک کمر داره به طوری که حتما باید عمل بشه. یه سری مشکل دیگه هم داره. متاسفانه خیلی وضعش خرابه.
الانم شدیدا نیاز دارم به پایان خدمت یا مدرک معافی برای همین دارم اقدام میکنم.
حالا نمیدونم باید چیکار کنم. تمام زندگیم رو هواست

AmirSAMSUNG
09-12-2011, 23:58
کلا به نظر من معافیت پزشکی به درد نمی خوره
استخدام ارگانهای دولتی علاوه بر کارت پایان خدمت نباید معافیت پزشکی باشی
البته برای اون دست از دوستانی که می خوان مثه من استخدام دولت بشن !!!
من خودم با اینکه معافیت کف پا می تونستم بگیرم کلا دنبالش نرفتم حتی برای معاف از رزم شدن
.................................................. ......................

اون دوستمون که گفت تک پسر افتاده مرزبانی زاهدان می خواستم بدونم واقعا این طوره ؟؟
چون من رو تک پسر بودنم برای افتادن شهر خودمون حساب کردم !!!
.................................................. ..................
من 1 دی از قم قراره به عنوان مازاد اعزام بشم می خواستم بدونم کجا ها ممکنه بیفتم !!!
اصلا میشه حدس زد حدودی یا کلا همش رو شانس ؟؟

سلام دوست عزیز.
حاجی از من میشونی برو معافیتو بگیر اگه معاف کامل میشی با بند پ میتونی هر جایی خواستی استخدام شی. بعد اینکه اعزام شدی متوجه میشی من چی گفتم... این از این :31:

بله دوست عزیز ... تک پسری و این حرفا تاثیر 50-50 داره تو تقسیم! هر جا نیرو لازم باشه شما میری اونجا!

خوب دوست من شما کد مازاد خوردی!
یعنی موقع اعزام شما رو هر جا که ظرفیت داشته باشه میفرستن اونجا که من احتمال میدم میری نیروی انتظامی! چون نیروی انتظامی همیشه نیرو کم داره! البته حدسم اینه!

a6543210
10-12-2011, 06:59
سلام دوستان:
من یه 4 ماهی رفتم سربازی و دانشگاه قبول شدم برگشتم.تو پادگان مرکزی (داخل شهر) شاهرود لشکر تکاور بودم و خلاصه ارتش!:13:
خدمت گلتون عرض کنم چند ماه دیگم باید دانشگاه خدا بخواد لیسانس رو تموم می کنم و باید برم.:19:
حالا سوایم اینه از کسایی که مثل من رفتن سربازی. راستش موقع اومدن برگ سبزو برگ سفیدو کلا منظورم اینه که آدم می یوفته جای قبلیش بعد دفتر چه فرستادن؟و منو هم مثل سربازای دیگه روز تقسیم باهام رفتار می کنن!
راستش با یکی از دوستان صحبت می کردم می گفت اگه ننوشته بود که همون جای قبلیت باید بری ادامه سربازیتو همونجا بگزرونی ، می تونه واسم کاری کنه(بند پ هم نیست اگه کمک کنید واستون روششو می گم که تو شهر خودتون بیفتین!:21:)

mali.sh
10-12-2011, 10:27
سلام دوستان:
من یه 4 ماهی رفتم سربازی و دانشگاه قبول شدم برگشتم.تو پادگان مرکزی (داخل شهر) شاهرود لشکر تکاور بودم و خلاصه ارتش!:13:
خدمت گلتون عرض کنم چند ماه دیگم باید دانشگاه خدا بخواد لیسانس رو تموم می کنم و باید برم.:19:
حالا سوایم اینه از کسایی که مثل من رفتن سربازی. راستش موقع اومدن برگ سبزو برگ سفیدو کلا منظورم اینه که آدم می یوفته جای قبلیش بعد دفتر چه فرستادن؟و منو هم مثل سربازای دیگه روز تقسیم باهام رفتار می کنن!
راستش با یکی از دوستان صحبت می کردم می گفت اگه ننوشته بود که همون جای قبلیت باید بری ادامه سربازیتو همونجا بگزرونی ، می تونه واسم کاری کنه(بند پ هم نیست اگه کمک کنید واستون روششو می گم که تو شهر خودتون بیفتین!:21:)

الزاما شما به همون پادگان قبلی معرفی نمیشید..... و با درج سابقه خدمت باید اون 4 ماه خدمتت رو استفاده کنی ... قرار نیست اون 4 ماه روبیخیال شی ......... شما دفترچه رو طبق روال ( با درج اون 4 ماه پر کن) بعد ارسال 10 روزبعد به +10 برو تارخ اعزام رو بگیر اگه زمانی که برگ اعزام رو از +10 میگیری تا تارخ اعزامت بیش از2 ماه باشه متونی مثل همه برای امریه و یا پذیرش اقدام کنین.....
برای پذیرش سپاه نیازبه فعالی بسیج و گواهی دوره تکمیلی دارید و نهاده ایدیگه هم بسته به سازمانشون ممکنه برای رشته شما تو اون شهر امریه بگیرن ضمنا سازمان زندانها هم سرباز پذیرش میکنه.

Punisher_2008
10-12-2011, 13:01
سلام..
ببخشید من اعزامم خورده با 18/9/91 میخوام مثلا زودتر برم حداکثر تا چهقدر میتونم جلوش بندازم که زودتر برم؟
اخه 1 روزم برام خیلی با ارزشه..
متولد 2/6/1372 هستم مدرک تحصیلیم هم پیش دانشگاهی هستش.
اهل بندر عباس.

ahad_judo
10-12-2011, 13:50
الزاما شما به همون پادگان قبلی معرفی نمیشید..... و با درج سابقه خدمت باید اون 4 ماه خدمتت رو استفاده کنی ... قرار نیست اون 4 ماه روبیخیال شی ......... شما دفترچه رو طبق روال ( با درج اون 4 ماه پر کن) بعد ارسال 10 روزبعد به +10 برو تارخ اعزام رو بگیر اگه زمانی که برگ اعزام رو از +10 میگیری تا تارخ اعزامت بیش از2 ماه باشه متونی مثل همه برای امریه و یا پذیرش اقدام کنین.....
برای پذیرش سپاه نیازبه فعالی بسیج و گواهی دوره تکمیلی دارید و نهاده ایدیگه هم بسته به سازمانشون ممکنه برای رشته شما تو اون شهر امریه بگیرن ضمنا سازمان زندانها هم سرباز پذیرش میکنه.
در ادامه صحبت دوستمون باید بگم که ایشون حتما باید برگرده به ارتش و امریه هم شامل حالش نمیشه چون خدمت قبلی داره.

ahad_judo
10-12-2011, 13:56
دوست خوبم پدر من الان روی پای خودش هست و جایی هم مشغول به کار هست ولی خوب به سختی و به ناچار.
شرایط طوری هست که من حتما باید باشم و نمیتونم برم خدمت. تا الان هم برای همین اقدام نکردم چون میترسیدم بگن پدرت کامل از کار افتاده نیست.
دیسک کمر داره به طوری که حتما باید عمل بشه. یه سری مشکل دیگه هم داره. متاسفانه خیلی وضعش خرابه.
الانم شدیدا نیاز دارم به پایان خدمت یا مدرک معافی برای همین دارم اقدام میکنم.
حالا نمیدونم باید چیکار کنم. تمام زندگیم رو هواست
دوست عزیز
شما دیسک کمر رو بهانه کن و با این بیماری کارای خودت رو پیش ببر.برو بهزیستی و اگر تاییدیه گرفتی ببر نظام وظیفه و فرم را پر کن.
اگر بخوای از همین اول ناامید باشی نری دنبالش بهتره.
آدم یه تیری در تاریکی میندازه.ضرر که نداره.یا میشه یا نمیشه.

mojtaba6682
10-12-2011, 13:57
سلام دوستان:

سلام اینجا لازم دونستم نکاتی رو بگم برای راهنمایی بیشتر دوستان.در هنگام پر کردن دفترچه،قسمتی برای کسانی که شرایط دوستمون رو دارن گذاشته شده که عبارتست از:محل خدمت قبلی،مدت خدمت،اسم یگان و ...... و اما در مورد خدمت قبلی باید بگم من برگه سفیدم هفته پیش اومد خدمت قبلی ندارم ولی در پایین همین برگه ودر قسمت تذکرات،بند 3 عین این عبارت اومده:
3- "مشمولانی که دارای سابقه ی خدمت قبلی در هر یک از نیروهای مسلح میباشند می بایست برای ادامه ی خدمت به همان نیرو اعزام شوند.در صورت هرگونه مغایرت مراتب را به مسئولین اعزام برسانید."

واما برای پذیرش وامریه باید بگم بعید میدونم شما که در ارتش خدمت کردید پذیرش سپاه بشید حداقل که تابه حال ندیدم :18:و اما برای امریه ،من خودم امریه گرفتم و طبق قانون (البته نمیدونم مختص جهاد کشاورزی هست یا اینکه برای تمام ارگان ها این قانون وجود داره) کسانی که خدمت قبلی دارند نمیتونن برای امریه اقدام کنن بازم میگم این قانون رو من در سایت جهاد کشاورزی خوندم و از ارگان های دیگه اطلاع ندارم

dvd2010
10-12-2011, 14:20
سلام اینجا لازم دونستم نکاتی رو بگم برای راهنمایی بیشتر دوستان.در هنگام پر کردن دفترچه،قسمتی برای کسانی که شرایط دوستمون رو دارن گذاشته شده که عبارتست از:محل خدمت قبلی،مدت خدمت،اسم یگان و ...... و اما در مورد خدمت قبلی باید بگم من برگه سفیدم هفته پیش اومد خدمت قبلی ندارم ولی در پایین همین برگه ودر قسمت تذکرات،بند 3 عین این عبارت اومده:
3- "مشمولانی که دارای سابقه ی خدمت قبلی در هر یک از نیروهای مسلح میباشند می بایست برای ادامه ی خدمت به همان نیرو اعزام شوند.در صورت هرگونه مغایرت مراتب را به مسئولین اعزام برسانید."

واما برای پذیرش وامریه باید بگم بعید میدونم شما که در ارتش خدمت کردید پذیرش سپاه بشید حداقل که تابه حال ندیدم :18:و اما برای امریه ،من خودم امریه گرفتم و طبق قانون (البته نمیدونم مختص جهاد کشاورزی هست یا اینکه برای تمام ارگان ها این قانون وجود داره) کسانی که خدمت قبلی دارند نمیتونن برای امریه اقدام کنن بازم میگم این قانون رو من در سایت جهاد کشاورزی خوندم و از ارگان های دیگه اطلاع ندارم
چرا یه راهی احتمالا است که بتونید یه جای دیگه بغیر از خدمت در ارتش برید.اونم اینه که قبل از پر کردن دفترچه نظام خدمت وپست کردن اون برید نظام وظیفه و به اونا بگید خدمت قبلیتون را بسوزونند و از اول برید خدمت یعنی اگه1 ماه یا 10 ماه خدمت قبلی دارید بهشون بگید اینو بسوزنن یا حساب نکنن در عوض از اول برید خدمت در این صورت فکر کنم بتونید امریه بگیرید.

my.lejend
10-12-2011, 14:25
دوست عزیز
شما دیسک کمر رو بهانه کن و با این بیماری کارای خودت رو پیش ببر.برو بهزیستی و اگر تاییدیه گرفتی ببر نظام وظیفه و فرم را پر کن.
اگر بخوای از همین اول ناامید باشی نری دنبالش بهتره.
آدم یه تیری در تاریکی میندازه.ضرر که نداره.یا میشه یا نمیشه.

دوست خوبم واقعا ممنون که وقت میگذاری و راهنمائی میکنی.
دقیقا حق با شماست. حتما این کارو میکنم.
فقط میشه یه توضیحی از مراحل کار بدید؟ دقیقا مرحله به مرحله باید چیکار کنم؟ چون واقعا نمیدونم.
اول دفترچه رو پست کنم یا برم بهزیستی؟ اگر بهزیستی نامه بده حل میشه یا پزشک خود نظام وظیفه هم باید تائید کنه ؟
اگر هم معاف نشم به خاطر غیبت در حین خدمت اقدام میکنم.

انگار خدا مارو یادش رفته ولی بازم توکل میکنم به خودش میرم جلو
توکل به خدا

ahad_judo
10-12-2011, 14:28
چرا یه راهی احتمالا است که بتونید یه جای دیگه بغیر از خدمت در ارتش برید.اونم اینه که قبل از پر کردن دفترچه نظام خدمت وپست کردن اون برید نظام وظیفه و به اونا بگید خدمت قبلیتون را بسوزونند و از اول برید خدمت یعنی اگه1 ماه یا 10 ماه خدمت قبلی دارید بهشون بگید اینو بسوزنن یا حساب نکنن در عوض از اول برید خدمت در این صورت فکر کنم بتونید امریه بگیرید.
به چه قیمتی؟اصلا ارزش نداره.
فشار روانیشو حساب کردید؟

pouya_2008_hh
10-12-2011, 15:18
اشتباهه کسی بخواد همچین کاری بکنه
4 ماهه کم که نیست
همچین که اخرای خدمت ادم میشه یک ساعتشم زور میگه

AmirSAMSUNG
10-12-2011, 15:46
سلام..
ببخشید من اعزامم خورده با 18/9/91 میخوام مثلا زودتر برم حداکثر تا چهقدر میتونم جلوش بندازم که زودتر برم؟
اهل بندر عباس.

سلام دوست من.
برا تعجیل در خدمت مراجعه کنید به پلیس + 10 و میتونید با اولین اعزام هم اعزام بشید.

دوست من همچین چیزی محاله!
الان همه چی وظیفه عمومی ناجا کامپیوتری و شبکه هست!
من حین خدمت دانشگاه قبول شدم و رفتم نظام وظیفه گفت 81 روز کسر داری و این تاریخ رفتی اموزشی فلان جا فلان روز حکمت اومده و رفتی فلان یگان و تو فلان تاریخ ترخیص خوردی به خاطر قبولی تو دانشگاه!
شما یک روز هم خدمت کرده باشی اون به هیچ عنوان پاک نمیشه.

دوست من همون 4 ماه هم خداتو شکر کن وقتی میری از خدمتت کم میشه تو خدمت 1 ساعت هم 1 ساعته دیگه 4 ماه جای خود داره.

ahad_judo
10-12-2011, 16:50
دوست من همون 4 ماه هم خداتو شکر کن وقتی میری از خدمتت کم میشه تو خدمت 1 ساعت هم 1 ساعته دیگه 4 ماه جای خود داره.
دقیقا.
من قبلا 6 ماه و 12 روز خدمت داشتم.
الانم 18 خرداد سال دیگه هم ترخیصم.
خدا رو شکر که این مدت رو رفته بودم وگرنه تا زمستون سال بعد مهمون این ادمخوارا بودم.

odise2004
10-12-2011, 18:13
سلام خدمن همه ی دوستان عزیز.
آقا من یه سوال دارم!!مثل همیشه دیگه :46::46:
کسی میدونه بالاترین درجه تو پادگان های آموزشی ارتش چیه؟(حالا اگه فرقی داشته باشه همین عجبشیر دیگه)

mojtaba6682
10-12-2011, 18:37
هشمی نژاد نیشابور نبود؟؟؟؟ 11روز دیگه

dvd2010
10-12-2011, 19:52
سلام دوست من.
برا تعجیل در خدمت مراجعه کنید به پلیس + 10 و میتونید با اولین اعزام هم اعزام بشید.

دوست من همچین چیزی محاله!
الان همه چی وظیفه عمومی ناجا کامپیوتری و شبکه هست!
من حین خدمت دانشگاه قبول شدم و رفتم نظام وظیفه گفت 81 روز کسر داری و این تاریخ رفتی اموزشی فلان جا فلان روز حکمت اومده و رفتی فلان یگان و تو فلان تاریخ ترخیص خوردی به خاطر قبولی تو دانشگاه!
شما یک روز هم خدمت کرده باشی اون به هیچ عنوان پاک نمیشه.
.دوست من همون 4 ماه هم خداتو شکر کن وقتی میری از خدمتت کم میشه تو خدمت 1 ساعت هم 1 ساعته دیگه 4 ماه جای خود داره.

دوست عزیز هیچ چیز محال نیست.واسه همه چی راه است اینو مطمئن باش
دوستان منظور منو نگرفتید.هدف دوستمون امریه گرفتن بود درسته؟خوب باید دید این امریه ارزشش را داره که از 4ماه خدمت قبلیش تو ارتش بگذره یانه؟من اون راه را گفتم در صورتی که گرفتن امریه ارزشش بیشتر از 4ماه خدمت قبلی باشه.مسلما کسی 1دقیقه زودتر از شر خدمت و سر بازی راحت بشه بنفعشه و خیلی سود کرده. اما گرفتن امریه برای شرکت یا سازمانی که تو شهر خودش باشه صبح بره سرکار وظهر برگرده خونه به نظر من خیلی بهتر از پادگانه که باید صبحها با دژبان درگیر بشه ورزش بره باید دوروز یه بار البته بستگی به پادگان داره باید پست بده بازداشتی و اضافه خوردن هم که روشاخشه را فقط بخاطر 4ماه خدمت قبلی:13:،به نظر من ارزشش را داره:20:در هر صورت بستگی به دوستمون داره که 4ماه خدمت قبلی را انتخاب کنه یا امریه گرفتن را.والسلام

SA.JJ.AD
10-12-2011, 19:54
سلام و درود خدمت دوستان :20:
.
بنده یه سوال کلی ذهنمو مشغول کرده :13:و هرکس هم یه چیز میگه راجع بهش !! اونم اینکه

دوستان کسی مثه بنده که حدود 7 تا 9 ماه کسری دارم بخاطر سابقه ی جبهه پدر و همچنین یه نامه یه سال پیش از محل خدمت پدرم گرفته بودیم که با بردنش به بنیاد امور ایثارگران و جانبازان و ..اینای شهر میشه یه کارایی باهاش کرد ( پدر بنده جانباز زیر 10 % هست !! اما اونجا گفتن میشه یه کارایی کرد برا همون وکالت نامه ای هم دادن !!! مبنی بر کم شدن خدمت و همچنین بعد از اموزشی تو حداقل استان خودم و نزدیک خدمت کنم و اینا !! داره !! باید قبل از پست دفترچه اقدام کنم و نیاز به پر کردن برگه ای چیزی تو دفترچه و دادنش به پلی +10 هست !؟!

یا اینکه خیر بنده تو دوره ی اموزشی هستم از خانواده میتونن پیگیری کنن و بعد از اتمام اموزشی که میفرستن مرخصی بیام مدارک کامل شده رو با خودم ببرم اونجا نشون بدم و اینا ؟! :20:

لطفا دقیق راهنمایم کنید تا خیالم راحت شه :31::11:

ahad_judo
10-12-2011, 20:04
دوستان منظور منو نگرفتید.هدف دوستمون امریه گرفتن بود درسته؟خوب باید دید این امریه ارزشش را داره که از 4ماه خدمت قبلیش تو ارتش بگذره یانه؟من اون راه را گفتم در صورتی که گرفتن امریه ارزشش بیشتر از 4ماه خدمت قبلی باشه.مسلما کسی 1دقیقه زودتر از شر خدمت و سر بازی راحت بشه بنفعشه و خیلی سود کرده. اما گرفتن امریه برای شرکت یا سازمانی که تو شهر خودش باشه صبح بره سرکار وظهر برگرده خونه به نظر من خیلی بهتر از پادگانه که باید صبحها با دژبان درگیر بشه ورزش بره باید دوروز یه بار البته بستگی به پادگان داره باید پست بده بازداشتی و اضافه خوردن هم که روشاخشه را فقط بخاطر 4ماه خدمت قبلی:13:،به نظر من ارزشش را داره:20:در هر صورت بستگی به دوستمون داره که 4ماه خدمت قبلی را انتخاب کنه یا امریه گرفتن را.والسلام
دوست عزیز من با حرفات کاملا موافقم ولی یه مشکل وجود داره.
باید بتونه اون فشار روانی رو تحمل کنی.چون داری دوباره از صفر شروع میکنی.وگرنه یه سابقه کار هم حساب میشه این امریه.با این حال این کار مستلزم وجود یه پارتی هست تا خدمت قبلیشو نادیده بگیره یا به اون ارگان تعهد بده که مثلا 17 ماه کامل در اختیارش خواهد بود.

ahad_judo
10-12-2011, 20:17
سلام خدمن همه ی دوستان عزیز.
آقا من یه سوال دارم!!مثل همیشه دیگه :46::46:
کسی میدونه بالاترین درجه تو پادگان های آموزشی ارتش چیه؟(حالا اگه فرقی داشته باشه همین عجبشیر دیگه)
نیروی زمینی ارتش:
سرلشگر
سرتیپ
سرهنگ تمام
سرهنگ2
سرگرد
سروان
ستوان1
ستوان2
ستوان3
استوار1
استوار2
گروهبان1
گروهبان2
گروهبان3
سرباز هم یه سری درجه بندی داره که معمولا الکیه همش.

dvd2010
10-12-2011, 20:26
دوست عزیز من با حرفات کاملا موافقم ولی یه مشکل وجود داره.
باید بتونه اون فشار روانی رو تحمل کنی.چون داری دوباره از صفر شروع میکنی.وگرنه یه سابقه کار هم حساب میشه این امریه.با این حال این کار مستلزم وجود یه پارتی هست تا خدمت قبلیشو نادیده بگیره یا به اون ارگان تعهد بده که مثلا 17 ماه کامل در اختیارش خواهد بود.

درسته اما بازم میشه یه جور دیگه این مشکل را حل کرد اونم اینه که دفترچه را که میخواد پر کنه قسمت خدمت قبلیش را خالی بذاره به همین راحتی:21:.اما این در شرایطیه که 1- چندسال پیش خدمت قبلی داشته ؟اگه 4سال قبل بوده به احتمال متوسطه رو به زیاد خدمت قبلیش ثبت نشده باشه مثله یکی از آشناها(مطمئن بشه خدمت قبلیش ثبت نشده باشه) باز هم اگه ثبت شده باشه میتونه اون قسمت را خالی بفرسته نظام وظیفه که نمیاد چک کنه طرف خدمت قبلیه داشته یا نه:31:در صورتی چک میکنه که طرف خودش اون قسمت را پر و ادعا کنه که خدمت قبلی داشته2 - حتما حتما مطمئن باشه که کار امریه اش درست میشه.وگرنه چه فایده ای داره بیاد17ماه تو سپاه خدمت کنه یا نیروی انتظامی همون بهتر که بره تو ارتش با 4ماه خدمت کمتر خدمتش را بگذرونه.

---------- Post added at 08:26 PM ---------- Previous post was at 08:22 PM ----------

نیروی زمینی ارتش:
سرلشگر
سرتیپ
سرهنگ تمام
سرهنگ2
سرگرد
سروان
ستوان1
ستوان2
ستوان3
استوار1
استوار2
گروهبان1
گروهبان2
گروهبان3
البته سرلشگر تو پادگان آموزشی فکر نکنم تا حالا بوده باشه. دانشگاه امام علی به اون بزرگیش یه سرتیپ دو ریسشه.اکثر پادگانهای آموزشی فرماندهاشون سرهنگ تمام یا سرهنگ دو است.

dvd2010
10-12-2011, 20:36
.
بنده یه سوال کلی ذهنمو مشغول کرده :13:و هرکس هم یه چیز میگه راجع بهش !! اونم اینکه

دوستان کسی مثه بنده که حدود 7 تا 9 ماه کسری دارم بخاطر سابقه ی جبهه پدر و همچنین یه نامه یه سال پیش از محل خدمت پدرم گرفته بودیم که با بردنش به بنیاد امور ایثارگران و جانبازان و ..اینای شهر میشه یه کارایی باهاش کرد ( پدر بنده جانباز زیر 10 % هست !! اما اونجا گفتن میشه یه کارایی کرد برا همون وکالت نامه ای هم دادن !!! مبنی بر کم شدن خدمت و همچنین بعد از اموزشی تو حداقل استان خودم و نزدیک خدمت کنم و اینا !! داره !! باید قبل از پست دفترچه اقدام کنم و نیاز به پر کردن برگه ای چیزی تو دفترچه و دادنش به پلی +10 هست !؟!

یا اینکه خیر بنده تو دوره ی اموزشی هستم از خانواده میتونن پیگیری کنن و بعد از اتمام اموزشی که میفرستن مرخصی بیام مدارک کامل شده رو با خودم ببرم اونجا نشون بدم و اینا ؟! :20:

دوست عزیز اگه منظورتون گرفتن کسری ثبت اونه الانش را نمیدونم اما زمان ما دوسال پیش اینطور بود که حتما باید خدمت میرفتید بعد تو آموزشی خودتون یا خانوادتون میرفتید دنبال کسری بسیج اونموقع بهتون میدادن البته خیلی بهتر خدمتت تو سپاه بیفتی چون کسری گرفتن و ثبتش و قبول کردنش تو سپاه خیلی راحتره .اما در مورد ایثار گری پدرتون اونموقع نامه ایثار گری را میوردید قسمت ایثار گری سپاه ثبت میکرد و بعد تمام کسریهاتون را میبردید نیروی انسانی و انجا تو پروندتون میذاشتن.این واسه کسایی بود که 17یا 20ماه کسری داشتن اما چون شما 10بیشتر ندارید بهتره بذارید بعد ازآموزشی و تو یگانی که وظیفه شدید و خدمت میخواید کنیداونموقعه کسریاتون رابیارید تو پروندتون بذارید.هرچی زودتر کسریتون را بگیرید بهتره.والسلام

odise2004
10-12-2011, 20:52
نیروی زمینی ارتش:
سرلشگر
سرتیپ
سرهنگ تمام
سرهنگ2
سرگرد
سروان
ستوان1
ستوان2
ستوان3
استوار1
استوار2
گروهبان1
گروهبان2
گروهبان3
قربونت برم داداش.انگار درست نپرسیدم سوالمو.درجه هارو که میدونم.
منظور من اینه که بلندپایه ترین فردی که تو پادگان هست درجه اش چیه؟
فرمانده کل پادگان!!

mojtaba6682
10-12-2011, 21:37

درسته اما بازم میشه یه جور دیگه این مشکل را حل کرد اونم اینه که دفترچه را که میخواد پر کنه قسمت خدمت قبلیش را خالی بذاره به همین راحتی:21:.اما این در شرایطیه که 1- چندسال پیش خدمت قبلی داشته ؟اگه 4سال قبل بوده به احتمال متوسطه رو به زیاد خدمت قبلیش ثبت نشده باشه مثله یکی از آشناها(مطمئن بشه خدمت قبلیش ثبت نشده باشه) باز هم اگه ثبت شده باشه میتونه اون قسمت را خالی بفرسته نظام وظیفه که نمیاد چک کنه طرف خدمت قبلیه داشته یا نه:31:در صورتی چک میکنه که طرف خودش اون قسمت را پر و ادعا کنه که خدمت قبلی داشته2 - حتما حتما مطمئن باشه که کار امریه اش درست میشه.وگرنه چه فایده ای داره بیاد17ماه تو سپاه خدمت کنه یا نیروی انتظامی همون بهتر که بره تو ارتش با 4ماه خدمت کمتر خدمتش را بگذرونه.

سلام دوستان عزیز من نمیدونم میشه خدمت قبلی رو پاک کرد یا نه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی به نظر من این یه چیزه خیلی خیلی خنده داره چطور ممکنه شما وسط خدمت دانشگاه قبول بشی وحتی برای ترخیص از خدمت از طرف دانشگاه برای نظام وظیفه نامه بفرستن که دوستمون بره دانشگاه بعد اونوقت نفهمن که خدمت قبلی داشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگه میشه؟؟؟به فرض که اون قسمت از دفترچه رو هم پر نکنی، بابا خودشون اجازه دادن طرف بره دانشگاه بعد نفهمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18: بعدشم بخوای امریه بگیری اون ارگان ته توی همه ی این موارد رو در میاره این که در چه سالی وارد دانشگاه شدی،در چه تاریخی فارغ التحصیل شدی و.....به خاطر اینکه من خودم فرم هاش رو پر کردم اینا رو میگم اگه بفهمن که میفهمن خدمت قبلی داشتی اونم توی ارتش عمرا امریه بدن در ضمن کسی که هنوز دفترچه پست نکرده (به فرض نداشتن خدمت قبلی)چطور میتونه از امریش مطمئن باشه.به نظر من این قضیه یک چیز خیلی خیلی خیلی خیلی محاله

ahad_judo
10-12-2011, 21:43
درسته اما بازم میشه یه جور دیگه این مشکل را حل کرد اونم اینه که دفترچه را که میخواد پر کنه قسمت خدمت قبلیش را خالی بذاره به همین راحتی:21:
مشکل همین جاست که نظام وظیفه کد ملیتو میپرسه و سریعا میگه چند روز خدمت کردی.
هر جای مملکت بی حساب کتاب باشه اینجاش حساب کتاب داره.

---------- Post added at 11:43 PM ---------- Previous post was at 11:41 PM ----------

قربونت برم داداش.انگار درست نپرسیدم سوالمو.درجه هارو که میدونم.
منظور من اینه که بلندپایه ترین فردی که تو پادگان هست درجه اش چیه؟
فرمانده کل پادگان!!
شرمنده درست متوجه شدم.
معمولا سرهنگ تمام هستن.
حالا یه جایی ممکنه درجه پایین تر داشته باشه یا بالاتر.

ahad_judo
10-12-2011, 22:01
.

شما همون بعد از اموزشی اقدام کن.اونجا خود سازمان مربوطه نامه میزنه و میزان کسری ر میفرسته به تهران و ازانجا به پادگانت.
فقط قبلش از نیروی انسانی پادگانی که میوفتی یه نامه اشتغال به خدمت بگیر که تحویل اون سازمان ایثارگران یا ... بدی.

dvd2010
10-12-2011, 22:16
سلام دوستان عزیز من نمیدونم میشه خدمت قبلی رو پاک کرد یا نه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی به نظر من این یه چیزه خیلی خیلی خنده داره چطور ممکنه شما وسط خدمت دانشگاه قبول بشی وحتی برای ترخیص از خدمت از طرف دانشگاه برای نظام وظیفه نامه بفرستن که دوستمون بره دانشگاه بعد اونوقت نفهمن که خدمت قبلی داشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگه میشه؟؟؟به فرض که اون قسمت از دفترچه رو هم پر نکنی، بابا خودشون اجازه دادن طرف بره دانشگاه بعد نفهمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18: بعدشم بخوای امریه بگیری اون ارگان ته توی همه ی این موارد رو در میاره این که در چه سالی وارد دانشگاه شدی،در چه تاریخی فارغ التحصیل شدی و.....به خاطر اینکه من خودم فرم هاش رو پر کردم اینا رو میگم اگه بفهمن که میفهمن خدمت قبلی داشتی اونم توی ارتش عمرا امریه بدن در ضمن کسی که هنوز دفترچه پست نکرده (به فرض نداشتن خدمت قبلی)چطور میتونه از امریش مطمئن باشه.به نظر من این قضیه یک چیز خیلی خیلی خیلی خیلی محاله

خوب بذار واست یه چیزو بگم دوست دوستم4ماه خدمت قبلی داشت اما به جایی که میخواست امریه بگیره نگفت که من خدمت قبلی دارم بعدآموزشی رفت دنبال خدمت قبلیش درستش کرد بعد14ماه هم خدمتش تموم شد.همه چیز بستگی به زرنگی طرف داره.
و درمورد جمله خیلی خیلی محاله،دوست عزیز هیچ چیزی محال نیست اینو مطمئن باش.تنها چیزی که درمان نداره مرگه.والسلام

a6543210
10-12-2011, 22:30
سلام دوستان
ممنونم از راهنمایی هاتون(واقعا کارسازه بود) . فکر کنم باید فکر تو شهر خودمون افتادنو از سرمون در بیارم.می ریم همین ارتش! 4 ماه مگه کمه ادم کنسل کنه!!!!!(اونم تو این ارتش )
فقط دوستان این نام پادگان قبلی که توش خدمت کردمو و تاریخ رفتن به خدمت و معافیت از خدمت به خاطر دانشگاه و این اطلاعاتو از کجا در بیارم؟به زور اسم پادگان یادم می یاد!!!
بسیجی فعالو و تکمیلی 45 روزم تو همین دو سال معافیت تحصیلی دانشگاه رفتم و همه چی دارم.واقعا دل آدم نمی یاد نتونه ازشون استفاده کنه!!! راستی شنیدم اگه تکمیلی 45 روزه بسیجم داشته باشی 2 ماه کسر می شه از خدمتت؟نه؟
راستی ahad_judo عزیز کجا خدمت می کنی؟می شه ما هم مثل تو در حین سربازی از نت استفاده کنیم؟راستش دلشوره دارم اگه نت نباشه اطلاعاتمون تو اون 1 سالو خورده ای فسیل می شه.کامپیوتریمو و مجبوریم زیاد بیایم تو نت!!!

AmirSAMSUNG
10-12-2011, 22:59

رفیق من وقتی رفتم معافیت تحصیلی برام صادر کنه از کجا فهمید 81 روز کسری دارم!؟! از نرم افزار ناجا! به همین راحتی! اگه دستی بود همه چی بله حق با شماست الان دیگه نه! الان همه چیت دو نه دونه ثبت میشه تو سیستم نظام وظیفه کنونی اصلا قابل قیاس با 5 سال پیش نیست!

حالا اون بحثش جداست که میتونه دوباره بره دنبال امریه که من بازم میگم نه!
برگ سفید های الان رو دیده باشید متوجه منظور من میشید!

[QUOTE=ahad_judo;6692581]مشکل همین جاست که نظام وظیفه کد ملیتو میپرسه و سریعا میگه چند روز خدمت کردی.
هر جای مملکت بی حساب کتاب باشه اینجاش حساب کتاب داره.[COLOR="Silver"]

دقیقا! پاتو میزاری نظام وظیفه میگه کد ملی! میزنه تو سیستم و همه چیت میاد رو صفحه نمایش!

در هر صورت دوست من شما برای اطمینان میتونی بری نظام وظیفه و سوال کنی!

SA.JJ.AD
10-12-2011, 23:07
شما همون بعد از اموزشی اقدام کن.اونجا خود سازمان مربوطه نامه میزنه و میزان کسری ر میفرسته به تهران و ازانجا به پادگانت.
فقط قبلش از نیروی انسانی پادگانی که میوفتی یه نامه اشتغال به خدمت بگیر که تحویل اون سازمان ایثارگران یا ... بدی.

درود :20:
+
میشه این قسمتی که پر رنگ کردم رو یکم بشکافید و کامل تر توضیح بدید ؟! :31::11:
+
تو همین پادگانیکه اموزشی رو میفتم !! یه دفتری داره به اسم نیروی انسانی ؟:31:! که از اونجا میتونم نامه ی اشتقال به خدمت بگیرم ؟:31:! این نامه به چه درد میخوره و اصلا چیه ؟:31:! ممکنه لازم نباشه ؟! :20:

ahad_judo
10-12-2011, 23:18
+
+
تو همین پادگانیکه اموزشی رو میفتم !! یه دفتری داره به اسم نیروی انسانی ؟:31:! که از اونجا میتونم نامه ی اشتقال به خدمت بگیرم ؟:31:! این نامه به چه درد میخوره و اصلا چیه ؟:31:! ممکنه لازم نباشه ؟! :20:
آموزشی رو بیخیال باش.
وقتی تقسیمت کردن یه جا هست بنام نیروی انسانی یا آجودانی.اونجا برو درخواست نامه ات رو بده.

pouya_2008_hh
10-12-2011, 23:21
+
+
اقا منم 14 ماه کسری جبهه و ایثارگری داشتم قبله خدمت گرفتم
اگه خودت میتونی برو بگیر که بقیه یه زحمت نیوفتند
در ضمن حتما کسریتو تو یگانت ببر
زودم اقدام کن تا قانوناش باز عوض نشده

ahad_judo
10-12-2011, 23:27
راستی ahad_judo عزیز کجا خدمت می کنی؟می شه ما هم مثل تو در حین سربازی از نت استفاده کنیم؟راستش دلشوره دارم اگه نت نباشه اطلاعاتمون تو اون 1 سالو خورده ای فسیل می شه.کامپیوتریمو و مجبوریم زیاد بیایم تو نت!!!
تیپ تفنگداران نیروی دریایی ارتش

ولا من الان تو مرخصی ام و سه شنبه هم مرخصیم تمام میشه و میرم به اون جهنم دره.
ولی بعد از اموزشی بعداز ظهرها بیکاری و اگر نگهبان نباشی میتونی راحت بری به شهر و استفاده ببری.

mojtaba6682
10-12-2011, 23:29
خوب بذار واست یه چیزو بگم دوست دوستم4ماه خدمت قبلی داشت اما به جایی که میخواست امریه بگیره نگفت که من خدمت قبلی دارم بعدآموزشی رفت دنبال خدمت قبلیش درستش کرد بعد14ماه هم خدمتش تموم شد.همه چیز بستگی به زرنگی طرف داره.
و درمورد جمله خیلی خیلی محاله،دوست عزیز هیچ چیزی محال نیست اینو مطمئن باش.تنها چیزی که درمان نداره مرگه.والسلام

رفیق من وقتی رفتم معافیت تحصیلی برام صادر کنه از کجا فهمید 81 روز کسری دارم!؟! از نرم افزار ناجا! به همین راحتی! اگه دستی بود همه چی بله حق با شماست الان دیگه نه! الان همه چیت دو نه دونه ثبت میشه تو سیستم نظام وظیفه کنونی اصلا قابل قیاس با 5 سال پیش نیست!

حالا اون بحثش جداست که میتونه دوباره بره دنبال امریه که من بازم میگم نه!
برگ سفید های الان رو دیده باشید متوجه منظور من میشید!

دقیقا! پاتو میزاری نظام وظیفه میگه کد ملی! میزنه تو سیستم و همه چیت میاد رو صفحه نمایش!

در هر صورت دوست من شما برای اطمینان میتونی بری نظام وظیفه و سوال کنی!

با تایید صحبت دوست عزیزمون AmirSAMSUNG باید خدمتت عرض کنم اگه دوست شما امریه گرفته و با توجه به داشتن لیسانس،باید 17 ماه خدمت کنه که با توجه به 4 ماه خدمت قبلی میشه 13 ماه که شما میگی 14 ماه این از این .اگه اینجوری بود هرکسی با هر مدت خدمتی و هر ارگانی به هوای هوسی هم که شده وسط خدمتش بلند میشد میرفت امریه میگرفت که تو شهر خودش بیفته :41:
دوما هیچ چیز محال نیست بله ، ولی در این مورد باید بگم کاملا محاله:27:

ahad_judo
10-12-2011, 23:47
دوست خوبم واقعا ممنون که وقت میگذاری و راهنمائی میکنی.
دقیقا حق با شماست. حتما این کارو میکنم.
فقط میشه یه توضیحی از مراحل کار بدید؟ دقیقا مرحله به مرحله باید چیکار کنم؟ چون واقعا نمیدونم.
اول دفترچه رو پست کنم یا برم بهزیستی؟ اگر بهزیستی نامه بده حل میشه یا پزشک خود نظام وظیفه هم باید تائید کنه ؟
اگر هم معاف نشم به خاطر غیبت در حین خدمت اقدام میکنم.

انگار خدا مارو یادش رفته ولی بازم توکل میکنم به خودش میرم جلو
توکل به خدا
عزیز یادم رفت جوابت رو بدم.
باید بهزیستی تایید کنه و به تایید نهایی نظام وظیفه برسه.
اگر هم میخواین غیبت نخورید برین خدمت و در حین خدمت هم میشه اقدام کرد.

عزیز پدر من میتونست بره برام معافیت کفالت بگیره ولی نرفت.من هم با خودم قسم خوردم تا آخر خدمت اونم کاملش رو میرم.یعنی غرورم اجازه نداد به این و اون بگم.
شما هم اقدام کن.اگر شد که شکر خدا.اگر نشد هم توکل بر خدا.تمام میشه چشم به هم بزنی.
من هم روزی میگفنم کو تا تمام شه.الان نزدیک 11 ماهش گذشته.:20:

dvd2010
11-12-2011, 06:29
با تایید صحبت دوست عزیزمون AmirSAMSUNG باید خدمتت عرض کنم اگه دوست شما امریه گرفته و با توجه به داشتن لیسانس،باید 17 ماه خدمت کنه که با توجه به 4 ماه خدمت قبلی میشه 13 ماه که شما میگی 14 ماه این از این .اگه اینجوری بود هرکسی با هر مدت خدمتی و هر ارگانی به هوای هوسی هم که شده وسط خدمتش بلند میشد میرفت امریه میگرفت که تو شهر خودش بیفته :41:
دوما هیچ چیز محال نیست بله ، ولی در این مورد باید بگم کاملا محاله:27:
من فرضا گفتم یادم رفته بود طرف فوق لیسانس داشت و 12 ماه خدمت کرد.

davy jones
11-12-2011, 08:53
.

سلام

1- هر دو حالتش میشه که بشه ولی اگه قبل از ارسال دفترچه، مدارک کسریتون رو ثبت کنین و همراه دفترچه تو دفاتر پلیس +10 بفرستین مطمئن تره. اینجوری در برگه سبز خدمتتون می نویسه که شما چقدر کسری دارین و تاریخ ترخیصتون از اول بر اساس کسری محاسبه میشه. مضافا بر اینکه به نظرم کم کم داره شرایط کسری تغییر میکنه و هر چی دست دست کنین، ضرر میکنین.

2- ولی به فرض محال که نتونستین تا قبل از ارسال دفترچه، مدارک کسری خودتون رو آماده کنین. جای نگرانی آنچنانی نیست. شما آموزشی رو میرین و همون اول کار تو آموزشی بهتون میگن که اگه شرایطی چیزی (مثل کسری یا شرایط متاهلی و تک فرزندی و ...) دارین بیارین تا ضمیمه پرونده تون کنیم. که شما اون موقع هم میتونین نامه ی کسری یا کپی برابر با اصل مدرک کسری تون رو ارائه بدین.

3- باز هم اگه در آموزشی هم نتونستین مدارک کسری رو جور کنین، تو یگانتون که رفتین هر وقت که نامه ی کسری آماده شد، اون رو به دفتر آجودانی پادگان محل خدمت یا به فرمانده ی یگانتون ارائه میدین تا خودشون نامه نگاری رو با نظام وظیفه انجام بدن. البته در این شرایط معمولا جواب کار دیرتر از حالتهای قبلی دستتون میرسه. بعضی از فرماندهان یگانها هم هستند که اصلا مدارک کسری از کسی که وسط کار کسری بیاره و از اول تو برگه سبزش نباشه قبول نمیکنن و هزار بدبختی دیگه که سرباز باید بگرده دنبال یه آشنایی تو پادگانشون که اون بابا بیاد مدارک کسریشو براش بزاره تو دستور گردش کار آجودانی و سفارششو بکنه که کارشو راه بندازن و ...

موفق باشین.
90/9/20

my.lejend
11-12-2011, 11:24

عزیز پدر من میتونست بره برام معافیت کفالت بگیره ولی نرفت.من هم با خودم قسم خوردم تا آخر خدمت اونم کاملش رو میرم.یعنی غرورم اجازه نداد به این و اون بگم.
شما هم اقدام کن.اگر شد که شکر خدا.اگر نشد هم توکل بر خدا.تمام میشه چشم به هم بزنی.
دوست عزیز متاسفانه من الان 4 سالی قیبت دارم
باید برم دنبال بهزیستی و سعی خودمو بکنم دیگه. تنها امیدم اینه که پدرم از قبل 189 سالگی من مشکل داشت و پرونده هاش هم موجوده و اونا نمیتونن بگن مخصوصا دیر کردی که پدرت این جوری بشه معاف بشی.
چون از قبل دوران خدمت اینم جوری بوده شاید معاف بشم. اگرم نشه در حین خدمت اقدام میکنم.
فقط نمیدونم الان اقدام کنم یا همون در حین خدمت که وقتمم گرفته نشه. چون اگر الان اقدام کنم و معاف نشم فکر کنم حداقل 2/3 ماهی عقب میفتم.

my.lejend
11-12-2011, 11:25

دوست خوبم برای شما هم ارزوی موفقیت میکنم و امیدوارم همیشه شاد و پیروز باشی.

V.Valizadeh9
11-12-2011, 12:28
سلام بچه ها
تو آموزشی هر کی فرار کنه
(3 ماه)
بعدش که بخواد بره چی میشه ؟
سری اوله که فرار کرده
مرسی

arash.parseh
11-12-2011, 12:46
:27:

سلام دوستان..همگی خوبین..ما تازه با اینجا آشنا شدیم...

من افتادم پدافند نیروی هوایی سمنان...تاریخ 1390/10/1 اعزامم..:2:

کسی میدونه چه جوریاست اونجا؟؟؟ :?: :5:

کسی هست که اونجا افتاده باشه؟؟ :?:

Luxe
11-12-2011, 13:03
آقا من افتادم آموزشی 05 کرمان میگن تپه تمساحه تورو خدا شانسو میبینی؟؟
کسی اونجا بوده برامون تعریف کنه وضعیت چه جوریاست؟؟

SA.JJ.AD
11-12-2011, 15:40
دوستان من تا چند وقت پیش فکر میکردم تا 18 اذر فرصت دارم دفترچه رو ارسال کنم تا 3 ماه اضاف نخورم و سعی خودمو کردم تا بتونم 1 روز قبلش پست کنم که نشد به دلایل مختلف !!
.
الان با مطالعه ی بیشتر دفترچه فهمیدم که خیلی وقته اضاف خوردم !! یعنی مهلتم 18 مهر بود ! :دی
.
تکلیف چیه ؟! تا اخر این هفته 100% کارا و مدالرک تکمیل میشه و دفترچه پست میشه تا چند روز دیگه !!
.
میخواستم بدونم همون 3 ماه اضاف رو داارم دیگه ؟! یا اینکه چون حدود 2 ماه دیر تر دارم اقدام میکنم بییشتر اضاف میخورم ؟! لطفا یه توضیحی بدید !!
.
مرسی :)

ahad_judo
11-12-2011, 16:41
دوستان من تا چند وقت پیش فکر میکردم تا 18 اذر فرصت دارم دفترچه رو ارسال کنم تا 3 ماه اضاف نخورم و سعی خودمو کردم تا بتونم 1 روز قبلش پست کنم که نشد به دلایل مختلف !!
.
الان با مطالعه ی بیشتر دفترچه فهمیدم که خیلی وقته اضاف خوردم !! یعنی مهلتم 18 مهر بود ! :دی
.
تکلیف چیه ؟! تا اخر این هفته 100% کارا و مدالرک تکمیل میشه و دفترچه پست میشه تا چند روز دیگه !!
.
میخواستم بدونم همون 3 ماه اضاف رو داارم دیگه ؟! یا اینکه چون حدود 2 ماه دیر تر دارم اقدام میکنم بییشتر اضاف میخورم ؟! لطفا یه توضیحی بدید !!
.
مرسی :)
3 ماه اضافه دفترچه ای رو خوردی.چه 1 روز دیر میکردی چه یه ماه.
برو خدمت و دعا کن باز یه بخشنامه ای بیاد و 3 ماه اضافه ها هم بخشیده شه.البته فرمانده ات هم میتونه این کارو بکنه و باید مخش را در آینده بزنی.

---------- Post added at 06:41 PM ---------- Previous post was at 06:39 PM ----------

دوست عزیز متاسفانه من الان 4 سالی قیبت دارم
باید برم دنبال بهزیستی و سعی خودمو بکنم دیگه. تنها امیدم اینه که پدرم از قبل 189 سالگی من مشکل داشت و پرونده هاش هم موجوده و اونا نمیتونن بگن مخصوصا دیر کردی که پدرت این جوری بشه معاف بشی.
چون از قبل دوران خدمت اینم جوری بوده شاید معاف بشم. اگرم نشه در حین خدمت اقدام میکنم.
فقط نمیدونم الان اقدام کنم یا همون در حین خدمت که وقتمم گرفته نشه. چون اگر الان اقدام کنم و معاف نشم فکر کنم حداقل 2/3 ماهی عقب میفتم.
متاسفانه شما به علت غیبت معاف نمیشی مگر اینکه یه پارتی جور کنی تا زیر سبیلی کاراتو ردیف کنه.

ahad_judo
11-12-2011, 17:10
سلام بچه ها
تو آموزشی هر کی فرار کنه
(3 ماه)
بعدش که بخواد بره چی میشه ؟
سری اوله که فرار کرده
مرسی
ماده ۴۰

اعضا غیرثابت نیروهای مسلح اعم از وظیفه، پیمانی و غیره که در زمان صلح مدت غیبت آنان از پانزده روز متوالی تجاوز نماید و عذر موجهی نداشته باشند فراری محسوب و پس از دستگیری به حبس از شش ماه تا دو سال و یا اضافه خدمت تا یک سال محکوم می‌شوند.
ماده 41:
فراریان مشمول مواد فوق در صورتی که شخصاً خود را معرفی نمایند به ترتیب زیر با آنان رفتار خواهد شد:
۱- هر گاه در زمان صلح باشد حسب مورد از دو ماه تا یک سال حبس محکوم می‌شوند.
۲- هر گاه در زمان جنگ یا بسیج یا هنگامی که یگان مربوطه در آماده‌باش رزمی است، باشد و حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ شروع جنگ یا بسیج یا اعلام آماده‌باش خود را معرفی نمایند از تعقیب و کیفر معاف خواهند بود.
۳- هر گاه معرفی پس از مدت مذکور باشد حکم فرار در زمان جنگ را خواهد داشت.

حالا چون بار اوله احتمالا دادگاهیش نکن و فقط به ازای هر روز 2 روز اضافه خدمت بخوره.اگر هم دادگاهی بشه میتونه زندانشو بخره و فقط اضافشو بکشه.

my.lejend
11-12-2011, 17:17
3 ماه اضافه دفترچه ای رو خوردی.چه 1 روز دیر میکردی چه یه ماه.
برو خدمت و دعا کن باز یه بخشنامه ای بیاد و 3 ماه اضافه ها هم بخشیده شه.البته فرمانده ات هم میتونه این کارو بکنه و باید مخش را در آینده بزنی.

---------- Post added at 06:41 PM ---------- Previous post was at 06:39 PM ----------

متاسفانه شما به علت غیبت معاف نمیشی مگر اینکه یه پارتی جور کنی تا زیر سبیلی کاراتو ردیف کنه.

یه پارتی خیلی خیلی خوب دارم ولی میخوام تا جایی که میشه بهش رو نندازم.
اصلا دلم نمیخواد اون برام کاری بکنه.
ببینیم چی مشه. توکل به خدا

melodram
11-12-2011, 20:51
[جابجایی از بوشهر به شمال
سلام من برا سربازی افتادم زندان اموزشیمو کرج بودمو حالا تو بوشهر خدمت میکنم اصلیتم شمالیه کسی هست بخواد باهام جابجا کنه؟ اینم ایمیلمه melodram_boy

ahad_judo
11-12-2011, 21:20
[جابجایی از بوشهر به شمال
سلام من برا سربازی افتادم زندان اموزشیمو کرج بودمو حالا تو بوشهر خدمت میکنم اصلیتم شمالیه کسی هست بخواد باهام جابجا کنه؟ اینم ایمیلمه melodram_boy
عزیز من یه راه دیگه بهت میگم انجام بده.
یکی رو بفرست بره شمال امار بگیره ببینه جنوبی کسی هست یا نه تا موافقتشو بگیره و تو درخواستتو بده اونوقت.

mali.sh
11-12-2011, 22:34
سلام..
اهل بندر عباس.

سلام همشهری:31:
18 آذر سال 91 ؟؟؟؟؟:18: کی دفترچه فرستادی ؟؟
بعضی وقتا نظام وظیفه اطلاعیه میده میگه میتونین برای تعجیل در اعزام اقدام کنید.......
یچی هم برات پ خ کردم :46: راهنمایی خصوصی ویژه همشهری خودم:10:

sourena
11-12-2011, 23:38
:27:

سلام دوستان..همگی خوبین..ما تازه با اینجا آشنا شدیم...

من افتادم پدافند نیروی هوایی سمنان...تاریخ 1390/10/1 اعزامم..:2:

کسی میدونه چه جوریاست اونجا؟؟؟ :?: :5:

کسی هست که اونجا افتاده باشه؟؟ :?:

رفیق من افتاده بود اونجا .... رفت پرونده پزشکی راه انداخت که جاش عوض بشه! اینقدر که بد شنیــد! از اونجا!!! :41:

barslona2006
12-12-2011, 02:55
دوستان يه سوال
اگر برايه معافيت اقدام كنم
و تو برگه مثلا" بنويسم در رفتگي كتف دارم
بعدش يه مشكل ديگه داشته باشم مثلا ناراحتي قلبي داشته باشم ولي تو برگه ننوشته باشم تو حوضه بگم ميشه؟ يا نه
بعد من برايه اقدام برايه معافي من دانشجو انصرافي هستم فقط اون برگه كه دانشگاه دادن رو ببرم ديگه درسته؟
ممنون

mali.sh
12-12-2011, 11:50
دوستان يه سوال
بعدش يه مشكل ديگه داشته باشم مثلا ناراحتي قلبي داشته باشم ولي تو برگه ننوشته باشم تو حوضه بگم ميشه؟ يا نه
بعد من برايه اقدام برايه معافي من دانشجو انصرافي هستم فقط اون برگه كه دانشگاه دادن رو ببرم ديگه درسته؟
ممنون

مگه برای در رفتگی هم معافی میدن؟الان برا معافیت موقت اقدام کردی یا دائم؟

my.lejend
12-12-2011, 13:05
الان رفتم پلیس+10 که پست کنم واسه معافی دیدم خیلی دنگ و فنگ وبدبختی داره. بیخیال شدم واسه اعزام پست میکنم.یه مدتی با خودم تنها باشم بد نیست.فکرم ازاد میشه یه کم.
وقتی اعزام شدم اگر ببینم سخت میگذره بهش رو میندازم میگم یه کاری بکنه.
فقط برای اینکه مطمئن بشم شهرستان نمیفتم چه وقتی باید بهش بگم یه کاری بکنه بیفتم تهران؟
بعد از پست کردن دفترچه؟ تو چه مرحله ای؟

بچه ها راستی برای زدن واکسن و معاینه باید کجا برم؟
من ساکن شرق تهران هستم

barslona2006
12-12-2011, 13:07
مگه برای در رفتگی هم معافی میدن؟الان برا معافیت موقت اقدام کردی یا دائم؟
والا طبق قوانيني كه نوشتن معافي داره
هنوز اقدام نكردم

jack_poppy
12-12-2011, 13:55
آقا تو کل فروم گشتم اما آخر سر نتونستم بفهمم که بالاخره ریش تراش برقی رو میذارند ببریم یا تیغ ژیلت ؟اگر هر دو شو ببرم چی؟میترسم یکیشو نذارن ببرم تو و بمونه واسه دژبانا.ریش تراش برقی از این فیلیپس شارژی هاست.:31:

ahad_judo
12-12-2011, 14:07
آقا تو کل فروم گشتم اما آخر سر نتونستم بفهمم که بالاخره ریش تراش برقی رو میذارند ببریم یا تیغ ژیلت ؟اگر هر دو شو ببرم چی؟میترسم یکیشو نذارن ببرم تو و بمونه واسه دژبانا.ریش تراش برقی از این فیلیپس شارژی هاست.:31:
عزیز بیشتر جاها میذارن ببری.
اگر لیسانسی که احتمال خیلی خیلی زیاد میذارن ببری.

---------- Post added at 04:07 PM ---------- Previous post was at 04:05 PM ----------

الان رفتم پلیس+10 که پست کنم واسه معافی دیدم خیلی دنگ و فنگ وبدبختی داره. بیخیال شدم واسه اعزام پست میکنم.یه مدتی با خودم تنها باشم بد نیست.فکرم ازاد میشه یه کم.
فقط برای اینکه مطمئن بشم شهرستان نمیفتم چه وقتی باید بهش بگم یه کاری بکنه بیفتم تهران؟

من ساکن شرق تهران هستم
دوست عزیز شما برو دفتر پلیس+10 نزدیک محلتون.اونجا ادرس دکترایی که باید برین پیششون رو زده.واسه واکسن هم بعضی درمانگاهها میزنن.
واسه تقسیمت هم وقتی تو اموزشی هستی بگو که موقع تقسیمت برات پارتی بازی کنن و بیوفتی تهران.

mali.sh
12-12-2011, 14:12

اقا عجب سوالی ............
احسنت آورین آورین
هرکی میدونه ج بده والا تاحالا ازفامیل نزدیک کسی خدمت نرفته که بپرسم

---------- Post added at 02:12 PM ---------- Previous post was at 02:09 PM ----------

من ساکن شرق تهران هستم

اقا اشتباه میکنی ..... برو دنبال همون معافی ......... عمرتو بیخود هدرنده

ahad_judo
12-12-2011, 14:38
ماشین موزر و فیلیپس و از این حرفا رو میشه گفت همه جا میذارن ببری.
فقط ژیلت رو شاید بعضی مراکز اموزشی گیر بدن.مثلا شاید سپاه.
ولی مراکز اموزشی تیغ و مکینه رو گیر میدن.بهتره همون ژیلت یا موزر ببرین.

mojtaba6682
12-12-2011, 15:34
آقا یه سوال : مگه تو آموزشی هم مرخصی میدن(به غیر از میان دوره)؟؟؟؟

pouya_2008_hh
12-12-2011, 17:02
اقا من به شخصه می گم نبر چون می گیرند از ما که می گرفتند
اما خوده اونجا بوفه داره تیغ ژیلت می فروشه

ahad_judo
12-12-2011, 19:11
آقا یه سوال : مگه تو آموزشی هم مرخصی میدن(به غیر از میان دوره)؟؟؟؟
اگر بومی انجا باشی پنجشنبه و جمعه ها رو میذارن بری.
اگر نه که باید پارتی داشته باشی انجا.

absa2004
12-12-2011, 19:57
سلام
دوستان ...

یه مشاوره فنی میخوام :

من اعزامم مثه همه بچه ها برج 10 هست و برگه سفیدم هم اومده !

به یکی از دوستام گفتم میخوام تمدید کنم ، گفت یه پزشک هست که تمام راه های معافیت پزشکی رو بلده ! اونجوری میتونی بگی مرضی و فلان مشکل رو داری و این طوری تاریخ اعزامت باطل میشه تا بری کمیسیون پزشکی بعدش که میگن تایید نشده ولی تاریخ اعزامت عقب می افته !!

میخواستم بدونم مگه پزشکه چه راهی بلده که ما نمیدونم و جواب میده ؟ چون من رفتم یه بار نظام وظیفه شهرمون و گفت تو اون موقع که دفترچه رو پست میکردی ادعا کردی که سالمی و دیگه کاری نمیشه کرد !!

من کف پام یه خورده صافه !

میخواستم بدونم برم دنبالش ؟ اینجوری میتونم برای ارشد هم بخونم یعنی تنها هدفم اینه !
بعد اگه بفهمن مشکلی ندارم ، برام مشکلی پیش نمیاد ؟
دکتره ویزیتش 10 تومنه که خودش قبلا تو نظام وظیفه بوده ولی هیچ قراردادی با نظام وظیفه هم نداره

اصلا موندم چه کنم یکی بگه چی کار کنم ؟ برم دنبالش یا فردا برم سرم رو با نمره 4 ! بزنم ؟؟:20:
بازم میگم فقط میخوام تاریخم رو تمدید کنم و دنبال معافیت پزشکی نیستم ! اونم میخوام فقط برای ارشد بخونم !

barslona2006
12-12-2011, 20:39
دوستان يه سوال
ممنون
نبود:20::20:

ahad_judo
12-12-2011, 21:17
نبود:20::20:
بند17-دررفتگي مكرر و يا قديمي و مادرزادي مفاصل بزرگ (مستند به 2 راديوگرافي در حال دررفتگي در بيمارستانهاي ن.م و يا مورد وثوق)
عمل شده و نشده معاف دائم.

شما که انصراف دادی.از موقع تسویه حساب 4 ماه وقت داری تا پست کنی دفترچه رو.
اره همونو ببر.اگر معادل کاردانی بهت ندادن با دیپلم اعزامت میکنن.

---------- Post added at 11:17 PM ---------- Previous post was at 11:15 PM ----------

سلام
دوستان ...

یه مشاوره فنی میخوام :

به یکی از دوستام گفتم میخوام تمدید کنم ، گفت یه پزشک هست که تمام راه های معافیت پزشکی رو بلده ! اونجوری میتونی بگی مرضی و فلان مشکل رو داری و این طوری تاریخ اعزامت باطل میشه تا بری کمیسیون پزشکی بعدش که میگن تایید نشده ولی تاریخ اعزامت عقب می افته !!

میخواستم بدونم مگه پزشکه چه راهی بلده که ما نمیدونم و جواب میده ؟ چون من رفتم یه بار نظام وظیفه شهرمون و گفت تو اون موقع که دفترچه رو پست میکردی ادعا کردی که سالمی و دیگه کاری نمیشه کرد !!

میخواستم بدونم برم دنبالش ؟ اینجوری میتونم برای ارشد هم بخونم یعنی تنها هدفم اینه !
دکتره ویزیتش 10 تومنه که خودش قبلا تو نظام وظیفه بوده ولی هیچ قراردادی با نظام وظیفه هم نداره

اصلا موندم چه کنم یکی بگه چی کار کنم ؟ برم دنبالش یا فردا برم سرم رو با نمره 4 ! بزنم ؟؟:20:
بازم میگم فقط میخوام تاریخم رو تمدید کنم و دنبال معافیت پزشکی نیستم ! اونم میخوام فقط برای ارشد بخونم !

عزیز اگه رفتی کمیسیون تونستی وقت بخری.
فقط حواست باشه اگر هیچیت نباشه برات غیبت رد میکنن.
به نظرم یه سر برو مشاوره نظام وظیفه.جریانو بهش بگو.تو پرونده های پزشکی دنگ و فنگ زیاد سر آدم در میارن.

arash.parseh
12-12-2011, 22:07
بچه ها کسی پدافند سمنان خدمت نکرده؟؟؟ یکی میگه هتله ..این دوستمون میگه جهنمه...

ماکه نفهمیدیم والله...

تنقلات ببرم مشکلی نداره؟؟؟ پسته و تخمه و این جور چیزا؟؟

اعزام 1390/10/01

ahad_judo
12-12-2011, 23:28
بچه ها کسی پدافند سمنان خدمت نکرده؟؟؟ یکی میگه هتله ..این دوستمون میگه جهنمه...

ماکه نفهمیدیم والله...

تنقلات ببرم مشکلی نداره؟؟؟ پسته و تخمه و این جور چیزا؟؟

اعزام 1390/10/01
عزیز من گفتم شهید خضرایی تهران هتله.
فکر کنم شما بودی که گفتی نیرو هوایی.ولی نگفتی کجا.

خشکبار تا میتونی ببر که اونجا حکم طلا رو داره.

HITB0Y
12-12-2011, 23:29
دوستانی که از همه راههای معافیت نا امید شدید بشتابید:دی شوخی

سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح هم درباره شیوع ایدز در میان سربازان به ایلنا می گوید: در صورتی که آثار بالینی ایدز مشخص باشد فرد با تایید شورای پزشکی از خدمت سربازی معاف ‌می‌شود ودر صورتی که مشخص نباشد، فعلا با توجه به اینکه هزینه آزمایش ایدز برعهده خود مشمول است بسیاری از مشمولان بدون انجام آزمایش ایدز وارد خدمت سربازی ‌می‌شوند.
هم اکنون با توجه به اینکه انجام آزمایشات هزینه آن برعهده خود سرباز است بسیاری از مشمولان این آزمایش را انجام نمی دهند ،لذا کمالی می گوید: در تلاش هستیم با توجه به قانون جدید خدمت سربازی انجام آزمایش ایدز پیش از اعزام را اجباری کنیم.لذا در صورت تصویب شورای نگهبان تا 6 ماه آینده انجام آزمایش برای تمامی سربازان الزامی ‌می‌شود.
این تصمیم ستاد کل نیروهای مسلح درحالی اعلام می شود که در ایران آزمایش ایدز پیش از ازدواج هم اجباری نیست و حتی وزارت بهداشت هم با آن مخالف است.

منبع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

adoh
13-12-2011, 11:21
دوستان من چند روز دیگه اعزامم امروز فهمیدم معاف از رزمم الان میخوام معاف از رزم بشم چی کار باید بکنم؟؟به کجا مراجعه کنم و ازین حرفا.البته تو دفترچم پزشکم بیماریمو نوشت اما نوشت مشکلی نیست.دوست دارم معاف از رزم شم جدا از بحثهایی که میگن معاف از رزم خوبه یا نه بگید چه طور معاف از رزم بشم؟؟

omidbooter
13-12-2011, 15:27

کسی 04 بیرجند بوده؟
سلام بنده 04 هستم 5 روزی هست در حال خدمتم

اواز دهل شنیدن از دور خوش است

اقا کجای کاری!!!!
04 بیرجند که جدیدا منتقل شده به بیرون شهر که جای بسیار سردیه و سوز سردی میاد که حد نداره

اب شیرین با تانکر میارن که تو حیاط گزاشتن که وقت نمیشه بری اب بخوری

اب لوله کشی بقه جاها کمی شوره و طعم خوبی نداره که مجبوری همونو بخوری

اسایشگاها و سرویس ها تازه سازن خوبه ولی از دستی شوفاج هارو روشن نمیکنن و خیلی سرده طوری که با 3 تا لباس یخ میزنی اساسی

از ساعت 4 و نیم بیداری تا 9 شب در حال کاری اععم از رژه-بشین پاشو-دویدن سرعتی-قدم رو-پا کوبیدن-نظافت و بقه اوقات هم خر حمالی

غذاش هم افتظاهه و خورده نمیشه ولی مقدارش رو جوری میدن که سیر میشی

تنبیه هم که به جز تنبیه های معمول کتک زدن به هر نحوی هست.

خلاصه که بد جهنمیه

jack_poppy
13-12-2011, 15:38
اقا من به شخصه می گم نبر چون می گیرند از ما که می گرفتند
اما خوده اونجا بوفه داره تیغ ژیلت می فروشه
چیو نبرم؟ کدوم یکیو میگیرند ژیلت یا فیلیپس؟اگه میشه یه خورده شفاف صحبت کنید؟

akpa
13-12-2011, 15:42
باسلام من چشمام ضعیفه و جمع شمارهاش میشه 8.5 که با مدرک دیپلم معاف هستم اما مشکل اینه که من درحال تحصیل هستم و چهار الی پنج ترم دیگه لیسانس میگیرم حالا میخوام بدونم راهی هست که قبل از لیسانس گرفتن معاف شم یا باید زور بزنم 1.5 شماره دیگه چشام ضعیف شه؟:D

jack_poppy
13-12-2011, 15:43
سلام
دوستان ...

یه مشاوره فنی میخوام :

سلام دوست گرامی.من هم عین شما بودم.اتفاقا میخواتسم امریه هم بگیرم.اما از من میشنوی پاشو سنگین و رنگین خدمتت رو بکن،اینقدر عمرتو با این بهونه ها تلف نکن.ای کاش دو ماه زودتر اعزام میشدم،تا حالا آموزشی رو تموم کرده بودم.
راستی در مورد تیغ صورت چی کار کنیم؟کدومو ببریم؟یکی از دوستان میگه اصلا نبریم.

Pami
13-12-2011, 17:08
اما از من میشنوی پاشو سنگین و رنگین خدمتت رو بکن

فکر کنم شما آموزشی رو هنوز نرفتی
شرط می بندم 2 ماه دیگه این حرف رو پس میگیری

دوستان عزیز ، به ما که نه کسری خورد ، نه شرایط و نه معافی و کوفتی !
اگه میتونین و شرایطش رو دارید برای معافی ، یک لحظه هم غفلت نکنین ، چندین ماه از عمرتون تو خدمت تلف میشه
از ما گفتن بود

absa2004
13-12-2011, 18:43
سلام دوست گرامی.من هم عین شما بودم.اتفاقا میخواتسم امریه هم بگیرم.اما از من میشنوی پاشو سنگین و رنگین خدمتت رو بکن،اینقدر عمرتو با این بهونه ها تلف نکن.ای کاش دو ماه زودتر اعزام میشدم،تا حالا آموزشی رو تموم کرده بودم.
راستی در مورد تیغ صورت چی کار کنیم؟کدومو ببریم؟یکی از دوستان میگه اصلا نبریم.

امریه که حیف شد اگه اعزامم می خورد برج 12 که تموم بود ... ولی حیف شد چون ارشدی های امسال یه رقیب سرسخت رو از دست دادند .

البته موافقم با حرفت ....

یه بار برای همیشه باید از سر راه برشداریم !

در مورد تیغ هم نمیدونم من هیچ ذهنیتی ندارم نسبت به اونجا ولی هفته اول که بریم معلوم میشه اوضاع چه جوریه

AmirSAMSUNG
13-12-2011, 19:39

اگه میتونین و شرایطش رو دارید برای معافی ، یک لحظه هم غفلت نکنین ، چندین ماه از عمرتون تو خدمت تلف میشه
از ما گفتن بود

من 1000 درصد با حاجیمون موافقم :31:

ببنیدید اگه معاف میشید و نرید دنبالش واقعا بزرگترین اشتباه زندگیتونو کردید! :41:

اگه معاف کامل میشید بگیرید که اگه نگیرید! درست هفته اول آموزش پشیمون خواهید شد!

pouya_2008_hh
13-12-2011, 19:54
چیو نبرم؟ کدوم یکیو میگیرند ژیلت یا فیلیپس؟اگه میشه یه خورده شفاف صحبت کنید؟

عزیز چیو گفتم بوفه می ده ؟
ژیلت منظورمه
ماشین ریش تراشم نمی دونم بگیرند یا نه

Milad4171
13-12-2011, 20:01
من الان توی 12 ماه خدمت هستم. توی این یک سال خدمت به نتایجی رسیدم که بهتره خیلی ها که نرفتن و میخوان برن بدونن/ خدمت فقط و فقط علافیه! فقط و فقط حاملیه. او نبخشیش هم که فکر میکنید چیزی یاد میگیرید خیلی سطحی و گذراست.
به قول فرمانده امون که واقعا مرد خوب و درست کار وزحمتکشی هست خدمت سربازی یه وظیفه هست که رو دوشت همه هست .یک سال و نیم کار میکنی واسه دولت . بعد دولت اجازه میده هرکاری دوست داری بکنی.
البته اینکه بتونی روی پای خودت وایسی هم بخش مهمیش هست. البته الان دانشجوهای شهرستانی خیلی زیاد داری. توی هر ده کوره ای یه دانشگاه آزاد زدن که خودش یه جور سربازیه!
بلکل که اگر شما مدرک دارین و امکان معاف شدنتون هست شک نکنین و اقدام کنین! چون واقعا میگم دو سال از عمرتون عقب می افتین!
از برج 6 دیگه اضافه خدمتها بخشیده نمیشه! از طرفی یه حرفایی داره شنیده میشه از 24 ماه شدن خدمت سربازی. بخاطر اینکه خیلی ها که اومدن خدمت توی این یکی دو سال همه کسری داشتن و الان پادگانها واسه برنامه بلند مدت دچار کمبود سرباز میشن!
مجبورن دوباره سیستم رو برگردونن به 24 ماه ازطرفی تعداد فرزندان پسر هم کم شده. این واسه برنامه ی ریزی بلند مدت هست ( مثلا 10 سال) به همین خاطر امکان اینکه خدمت دوباره روی 24 ماه بمونه خیلی زیاده.
یا هرچه سریعتر برین و هرگز خدمت رو عقب نندازین یا برین دنبال معافی.
.
در مورد معافیت پزشکی. بعد از آموزشی وقتی وارد یگان خدمتتون شدین میتونین پیگیر کارای معافیت پزشکیتون بشین.
من امروز نهمین نفری رو که واریکسل داشت رو رد کردم. تازیگا واریکسل فقط معافیت از رزم داره انگاری.
مگه خیلی هاد و حساس باشه!
.
اینم خبرای امروز:31:

AnGelS.Of.WaR
13-12-2011, 20:22
[QUOTE=hh;6699611]

ن که لشگر 84 خرم اباد گردان مهندسی یگان استحکامات و عمران که در حاله حاضر این یگان تو شهرستان شوش روستای دوسلق 2 کیلومتر بعد از روستا شرکت خرم سازان که هر کی ببینه فکر میکنه شرکت خصوصیه ولی در اصل نظامی اند
فکر کنین اونجا یه اردوگاه کار اجباریه و فقط واسه حمالی سرباز رو میخوان چون کارشون سنگرسازیه
بازرسی . عقیدتی سیاسی هیچ خبری نیست . و کادری ها هر طور که بخوان با سرباز بیچاره برخورد میکنن
وضعیت غذا و بهداشت فردی که اصلا حرفشو نزن . یه جور تبعید گاه واسه سرباز های بی انظباط محسوب میشه
خدا نصیب دشمن ادم نکنه چه برسه به دوستان و اشنا

my.lejend
13-12-2011, 20:27
من الان توی 12 ماه خدمت هستم. توی این یک سال خدمت به نتایجی رسیدم که بهتره خیلی ها که نرفتن و میخوان برن بدونن/ خدمت فقط و فقط علافیه! فقط و فقط حاملیه. او نبخشیش هم که فکر میکنید چیزی یاد میگیرید خیلی سطحی و گذراست.
به قول فرمانده امون که واقعا مرد خوب و درست کار وزحمتکشی هست خدمت سربازی یه وظیفه هست که رو دوشت همه هست .یک سال و نیم کار میکنی واسه دولت . بعد دولت اجازه میده هرکاری دوست داری بکنی.
البته اینکه بتونی روی پای خودت وایسی هم بخش مهمیش هست. البته الان دانشجوهای شهرستانی خیلی زیاد داری. توی هر ده کوره ای یه دانشگاه آزاد زدن که خودش یه جور سربازیه!
بلکل که اگر شما مدرک دارین و امکان معاف شدنتون هست شک نکنین و اقدام کنین! چون واقعا میگم دو سال از عمرتون عقب می افتین!
از برج 6 دیگه اضافه خدمتها بخشیده نمیشه! از طرفی یه حرفایی داره شنیده میشه از 24 ماه شدن خدمت سربازی. بخاطر اینکه خیلی ها که اومدن خدمت توی این یکی دو سال همه کسری داشتن و الان پادگانها واسه برنامه بلند مدت دچار کمبود سرباز میشن!
مجبورن دوباره سیستم رو برگردونن به 24 ماه ازطرفی تعداد فرزندان پسر هم کم شده. این واسه برنامه ی ریزی بلند مدت هست ( مثلا 10 سال) به همین خاطر امکان اینکه خدمت دوباره روی 24 ماه بمونه خیلی زیاده.
یا هرچه سریعتر برین و هرگز خدمت رو عقب نندازین یا برین دنبال معافی.
.
در مورد معافیت پزشکی. بعد از آموزشی وقتی وارد یگان خدمتتون شدین میتونین پیگیر کارای معافیت پزشکیتون بشین.
من امروز نهمین نفری رو که واریکسل داشت رو رد کردم. تازیگا واریکسل فقط معافیت از رزم داره انگاری.
مگه خیلی هاد و حساس باشه!
.

اقا دستت درد نکنه. خیلی مطالبت جالب و عالی بود.
میشه این چندتا سوال رو پاسخ بدید و راهنمایی کنید
البته چند جا پرسیدم ولی میخوام از شما هم بشنوم و مطمئن بشم.
اخه خیلی استرس دارم

1. من اگر الان اقدام کنم برای خدمت خدمتم 18 ماه هست یا 24 ماه؟ دیپلم ردی هستم که میشه زیر دیپلم

2. برای دیسک کمر پدر کفالت میدن به من؟ دیسک از نوع وخیم

3.در حین خدمت میشه برای دیپلم گرفتن اقدام کرد؟ همکاری میکنن؟

4. من تک پسر هستم برای اموزشی و بعدش تهران میفتم؟

5.من 4 سال غیبت دارم میتونم برای معافی کفالت اقدام کنم؟

6.ایا 3 ماه اضاف من بخشیده میشه؟

7. با مدرک زیر دیپلم ایا من در اموزشی و دائم چه شرایطی رو دارم؟

8.تو دوره ی اموزشی میشه برای گرفتن معافیت اقدام کرد؟

ممنون از کمکتون.

SA.JJ.AD
13-12-2011, 20:37
دوستان به نظرتون بنده چند روز دیگه دفترچه رو پست میکنم !! کی تاریخ اعضامم میشه ؟! بنده مدرکم دیپلمه !! کسی میتونه بصورت تقریبی بگه تو این برحه ی زمانی بیشتر چه جاهای اموزشی رو میفتیم ؟! :20:

mojtaba6682
13-12-2011, 20:43
خدمت دوستان عزیز عرض کنم منم میتونستم معافی(پزشکی) بگیرم ولی به دو دلیل اینکارو نکردم 1- به دلیل ترس از گیر نیاوردن کار به دلیل معافیت پزشکی 2- به دلیل جور شدن امریه که شاید اگه جور نمیشد بعد از آموزشی میفتادم دنبال معافی ولی خوب این یه مزیتی داره ببخشید 2تا : یکی اینکه بعد از آموزشی یه دوره ی کوتاه دیگه رو باید بگذرونیم که به ما کار یاد میدن(با توجه به رشته تحصیلی) و دوم اینکه این 17 18 ماه خدمت جزو سابقه کار حساب میشه واینجوری شاید راحت تر توی رشته تحصیلی کار گیر بیاد

---------------------------------------------------------------
هاشمی نژاد نیشابور 1 دی 90

---------- Post added at 10:43 PM ---------- Previous post was at 10:39 PM ----------

دوستان به نظرتون بنده چند روز دیگه دفترچه رو پست میکنم !! کی تاریخ اعضامم میشه ؟! بنده مدرکم دیپلمه !! کسی میتونه بصورت تقریبی بگه تو این برحه ی زمانی بیشتر چه جاهای اموزشی رو میفتیم ؟! :20:

در مورد تاریخ اعزام فکر کنم برج 11 ولی در مورد جاش با این وضعیتی که میبینم هیچ چیز معلوم نیست لیسانسو میفرستن عجب شیر:18::41: وای به حاله دیپلمه ها
البته هیچی معلوم نیست همش شانسه

------------------------------------------------------
هاشمی نژاد نیشابور 1 دی 90

ahad_judo
13-12-2011, 21:49
عزیزانی که غیبت دارن به هیچ وجه معافیت کفابت شامل حالشون نمیشه مگر اینکه پارتی کلفت داشته باشند.

فقط عزیزانی که غیبت دارن و میخوان معافیت 3 برادری بگیرن.اونم از عمد غیبت نکرده باشن شامل حالشون میشه و بس.

به قول میلاد تا میتونین برین معافی بگیرین که سربازی فقط وقت تلف کردنه.

یه چیز دیگه اینکه خدمت هنوز 18 ماهه برای دیپلمه ها و فوق دیپلمه و برای لیسانس 17 ماه و فوق 16 ماه و ...

هنوز هم خبری از 24 ماه نیست.

---------- Post added at 11:49 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

سلام بنده 04 هستم 5 روزی هست در حال خدمتم

اواز دهل شنیدن از دور خوش است

اقا کجای کاری!!!!
04 بیرجند که جدیدا منتقل شده به بیرون شهر که جای بسیار سردیه و سوز سردی میاد که حد نداره

اب شیرین با تانکر میارن که تو حیاط گزاشتن که وقت نمیشه بری اب بخوری

اب لوله کشی بقه جاها کمی شوره و طعم خوبی نداره که مجبوری همونو بخوری

اسایشگاها و سرویس ها تازه سازن خوبه ولی از دستی شوفاج هارو روشن نمیکنن و خیلی سرده طوری که با 3 تا لباس یخ میزنی اساسی

از ساعت 4 و نیم بیداری تا 9 شب در حال کاری اععم از رژه-بشین پاشو-دویدن سرعتی-قدم رو-پا کوبیدن-نظافت و بقه اوقات هم خر حمالی

غذاش هم افتظاهه و خورده نمیشه ولی مقدارش رو جوری میدن که سیر میشی

تنبیه هم که به جز تنبیه های معمول کتک زدن به هر نحوی هست.

خلاصه که بد جهنمیه
من منظورم واسه لیسانسا بود نه دیپلما.من از دوستانم که اونجا بودن شنیدم که به نسبت خوبه.حالا اول خدمت واسه همه سخت میگیرن.

حالا اگر پادگان بد میخوای بهت نشون بدم نیرو دریایی سیرجان و پرندک و ...
.چون شما اسم از کتک زدن اوردی پس منظورت دیپلمه ها هستن.اون که اکثر دیپلمه ها و زیر دیپلمه ها همین وضعشونه.

به هر حال ما هم از شواهدی که دوستان عینا دیدن میگن.(دوستان من فقط در مورد لیسانسا میگم.یک موقع اشتباه نکنند).

absa2004
13-12-2011, 22:08
من الان توی 12 ماه خدمت هستم. توی این یک سال خدمت به نتایجی رسیدم که بهتره خیلی ها که نرفتن و میخوان برن بدونن/ خدمت فقط و فقط علافیه! فقط و فقط حاملیه. او نبخشیش هم
........
باشه!
.

چی بگم ؟

فقط خواستم بگم با حرفت بسیار موافقم و امید وارم بعد از اموزشی و به خاطر تک پسر بودن بیفتم شهر خودم تا بلکه بتونم بخشی از زمان علافیم رو با کار یا فعالیت های متفرقه پر کنم !!!

هرچند همش شانسه ممکنه بر عکس بدترین جا بیفتم !

من 1000 درصد با حاجیمون موافقم :31:

ببنیدید اگه معاف میشید و نرید دنبالش واقعا بزرگترین اشتباه زندگیتونو کردید! :41:

اگه معاف کامل میشید بگیرید که اگه نگیرید! درست هفته اول آموزش پشیمون خواهید شد!

من کف پام صافه ولی اصلا احساس مریضی نمی کنم و شاید به قول تو اگه مطمئن بودم معافم می رفتم دنبالش و اگه حرفای دوستمون درست باشه میشه بعد از اموزشی رفت دنبالش هرچند که فکر نمیکنم معاف بشم

دوستان همیشه و از زمانی که وارد دانشگاه شدم تنها هدفم خوب درس خوندن بود تا به مهمترین هدفم و گیر نیفتادن تو دام سربازی بود

ولی الان دیگه هیچی مهم نیست دیگه هرچی شد که شد ...

می خواستم این قدر درس بخونم و برم جلو تا از قانون کفالت پدر 59 سال استفاده کنم که این قانون رو هم از شانس من حذف و 60 سال از کار افتاده کردن و این جوری دیگه اصلا شامل حال من نمیشه حتی اگه 1000 سال درس بخونم

واسه همین به قول دوستمون مثه مرد میریم و برمیگردیم ... هرچند همش نامردیه !!!

mojtaba_2006
13-12-2011, 22:08
راستی در مورد تیغ صورت چی کار کنیم؟کدومو ببریم؟یکی از دوستان میگه اصلا نبریم

الان نمیدونم قانونشون تغییر کرده یا نه، معمولا چیزهای تیز و برنده ، ممنوع هست.
از ما که همان روز اول گرفتند ،یادمه دژبان میگفت،هرچیزی که تیز و برنده هست،حتی کاردمیوه خوری :31: را بندازید بیرون. البته کاردهای میوه خوری را بعدا پس دادند.:27:
حالا همراهت ببر،روز اولی که وارد پادگان میشی،باید ساک را کامل خالی کنی ،فوقش اگر ممنوع بود،دژبان،برمیداره میندازه توی سطل زباله.:31:

ahad_judo
13-12-2011, 23:18
بچه ها من امروز زنگ زدم و 2 روز مرخصیمو تمدید کردم.
فرماندهم هم گفت مامور شدی به فرماندهی تکاوران نیروی دریایی.
اگر شهید شدم حلالم کنید.:31:

omidbooter
14-12-2011, 10:53
به ما که گفتن تیغ نیاریم اما ژیلت رو گفتن عیب نداره.

ماشین هم نزاشتن ببریم.

حالا شما میگی شهید ولی مافوق های ما میگفتن فدای سرم شدین.

جدا از این به قول یکی از دوستان یقه رو باز کن بزار عقده ها خالی شه

my.lejend
14-12-2011, 12:27
بچه ها میشه از اوایل ورود به دوره ی اموزشی بگید. چه کارهایی انجام میدید و چه اتفاقتی میفته؟

mali.sh
14-12-2011, 12:29
به ما که گفتن تیغ نیاریم اما ژیلت رو گفتن عیب نداره.

ماشین هم نزاشتن ببریم.

حالا شما میگی شهید ولی مافوق های ما میگفتن فدای سرم شدین.

جدا از این به قول یکی از دوستان یقه رو باز کن بزار عقده ها خالی شه

امید خان شما الان چندروز خدمتی ؟کجا افتادی؟چطوری میای پی سی ورد؟

jack_poppy
14-12-2011, 12:37

از ما گفتن بود
نه آموزشی رو نرفتم.من که نگفتم از خدمت خوشم میاد.بهتره صحبتای دوستمون رو یه بار دیگه با دقت بخونید.وقتی که هیچ راهی واسه معافی ،کسری و .. نمونده واسه چی باید سربازی رو به تعویق بندازی. مرگ یه بار شیون هم یه بار.

mali.sh
14-12-2011, 12:40
بچه ها میشه از اوایل ورود به دوره ی اموزشی بگید. چه کارهایی انجام میدید و چه اتفاقتی میفته؟

کی میخوای بری خدمت؟؟
اول اینکه فکرش رو نکن و اصلا نگران نباش..... خدمت بیگاریه ولی هرچی کمتر بهش فکرکنی بهتره

دوره آموزشی
روز های اول به شما برنامه مشخصی رو اعلام میکنن که شامل کلاس های جور وا جوره .... از جنگ نوین و اسلحه شناسی تا تاکتیک و امادگی جسمانی و عقیدتی .........
معمولا ساعت بیدارباش 45 دقیقه قبل نمازصبح هست بستگی به فصل سال داره
ورزش صبحگاهی و صبحانه و کلاسهای تئوری و عملی ..... و روزهای پایانی میبرن اردوگاه فقط کار عملی تاکتیک و امادگی جسمانی ( به قول یکی ازدوستان زندگی در شرایط سخت) تو اردوگاه بستگی به منطقه و نیروی که اموزش میبینی داره تو جنگل یا کوهستان یا بیابون اموزش میبینی بعد هم تموم میری واسه آشخوری

my.lejend
14-12-2011, 13:00
کی میخوای بری خدمت؟؟
اول اینکه فکرش رو نکن و اصلا نگران نباش..... خدمت بیگاریه ولی هرچی کمتر بهش فکرکنی بهتره

دوره آموزشی
روز های اول به شما برنامه مشخصی رو اعلام میکنن که شامل کلاس های جور وا جوره .... از جنگ نوین و اسلحه شناسی تا تاکتیک و امادگی جسمانی و عقیدتی .........
معمولا ساعت بیدارباش 45 دقیقه قبل نمازصبح هست بستگی به فصل سال داره
ورزش صبحگاهی و صبحانه و کلاسهای تئوری و عملی ..... و روزهای پایانی میبرن اردوگاه فقط کار عملی تاکتیک و امادگی جسمانی ( به قول یکی ازدوستان زندگی در شرایط سخت) تو اردوگاه بستگی به منطقه و نیروی که اموزش میبینی داره تو جنگل یا کوهستان یا بیابون اموزش میبینی بعد هم تموم میری واسه آشخوری

داداش گلم خیلی اقایی میکنی وقت میزاری راهنمایی میکنی.
ممنونم ازت.
همه چیزم ردیفه. صبح پاشدم برم واکسن بزم و پست کنم که باز هم تردید داشتم و گفتم بزارم واسه فردا. چون فکر میکنم باید عابر بانک سپه هم باز کنم برای اعزام. یه هفته هست همه چیزم ردیفه ولی میترسم اقدام کنم از یه طرف هم دوست دارم برم تموم بشه بره.
یه پارتی خیلی عالی و بسیار قوی هم دارم که فامیله و اصلا نمیخواستم بهش رو بندازم ولی الان خانواده گفتن بزار شب بهش زنگ میزنیم میگیم میخوای بری اگر خودش پیشنهاد کمک داد که بهتر اگر نه ما هم دیگه چیزی نمیگیم.
حتی میتونه معاف کنه من رو ولی چون شاید یه کم سخت باشه انجامش دیگه به فکرش نیستم که بهش بگم.
همین که یه تلفن بزنه سفارش کنه بیفتم تهران و بهم زیاد سخت نگذره بسه برام.
میتونه برای اموزشیم هم کاری کنه که بیفتم تهران؟ دقیقا تو چه مرحله ای از کار من باید اقدام کنه؟

urumchi
14-12-2011, 13:41
روزهای پایانی میبرن اردوگاه فقط کار عملی تاکتیک و امادگی جسمانی ( به قول یکی ازدوستان زندگی در شرایط سخت) تو اردوگاه بستگی به منطقه و نیروی که اموزش میبینی داره تو جنگل یا کوهستان یا بیابون اموزش میبینی بعد هم تموم میری واسه آشخوری

خوب شد یادم انداختی

قضیه این اردوگاه چیه؟ چقدر سخت میگیرن؟

یکی از همکلاسی هام که بعد از خدمت اومده دانشگاه می گفت ما تیپ تکاوری ارتش بودیم، برنامه اردوگاهمون این بود که توی کوهستان آموزش دیدیم و جالبترین قسمت اینجا بود که میگفت هر روز یه قرص نان بهمون میدادن با یه دونه تن ماهی و تا بعدازظهر فردای اونروز با همون باید سر میکردیم (1/5 روز). سر همین قضیه در دانشگاه همه بهش میگفتن: آقای کوهستان !!!

میخوام بدونم خالی بسته یا نه؟ که اگه خالی بسته باشه همین الان بهش زنگ بزنم و ... :31:

SNOW PATROL
14-12-2011, 13:43
ممنونم ازت.
همه چیزم ردیفه. صبح پاشدم برم واکسن بزم و پست کنم که باز هم تردید داشتم و گفتم بزارم واسه فردا. چون فکر میکنم باید عابر بانک سپه هم باز کنم برای اعزام. یه هفته هست همه چیزم ردیفه ولی میترسم اقدام کنم از یه طرف هم دوست دارم برم تموم بشه بره.
یه پارتی خیلی عالی و بسیار قوی هم دارم که فامیله و اصلا نمیخواستم بهش رو بندازم ولی الان خانواده گفتن بزار شب بهش زنگ میزنیم میگیم میخوای بری اگر خودش پیشنهاد کمک داد که بهتر اگر نه ما هم دیگه چیزی نمیگیم.
حتی میتونه معاف کنه من رو ولی چون شاید یه کم سخت باشه انجامش دیگه به فکرش نیستم که بهش بگم.
میتونه برای اموزشیم هم کاری کنه که بیفتم تهران؟ دقیقا تو چه مرحله ای از کار من باید اقدام کنه؟

دوست عزیز اینجور که شما میگی پارتی تون در حد سرتیپ و بالاتر هست اگه میخواد اقدام کنه بهترین وقت زمانی هست که دفترچه رو تازه ارسال کرده باشید در مورد عابر بانک سپه هم لازم نیست خودشون روز اول اموزشی براتون حساب باز میکنند حداقل برای ما که اینجوری بود

mali.sh
14-12-2011, 13:54
ممنونم ازت.

خواهش میکنم دادش منتی برای جواب دادن وراهنمایی کردن نداریم همه بچه های p30world آقاین از جمله شما..:40: البته خانوما هم خیلی خانومن........
دفترچه رو از +10 گرفتی دیگه پرش کن و عابر بانک سپه هم بگیر واکسن هم بزن و برگ واکسن وبقیه مدارک رو بده تحویل +10 ........
اگه فکرمیکنی میتونی معافی بگیری حتما اقدام کن اخه یه رو زدن مسئله ای نداره بعضی ازدوستان و فامیل ادمای شریفی هستن و هر کار بتونن انجام میدن با وجود اینکه دوره زمونه بدی شده........
خدای نکرده اگه مشکلی داری یه وقتمیری خدمت اذیت میشی....
ولی اگه مشکلی نداری و خواستی بری و بعد اقدام کنی برای پارتی
بعد ارسال دفترچه و 10 روزبعد تارخ اعزامت میاد و تماس میگریآشنات میگی افتادم این تاریخ اون وقت اوشان ( همون آقای پارتیت) واسه شما یه مکان خوب اعمال میکنه اگه بخوای هم میتونی آموزشی رو بپیچونی
البته اگه آشنا تو سپاه داشته باشی و خدمت هم میوفتی تهران

---------- Post added at 01:54 PM ---------- Previous post was at 01:53 PM ----------

دوست عزیز اینجور که شما میگی پارتی تون در حد سرتیپ و بالاتر هست اگه میخواد اقدام کنه بهترین وقت زمانی هست که دفترچه رو تازه ارسال کرده باشید در مورد عابر بانک سپه هم لازم نیست خودشون روز اول اموزشی براتون حساب باز میکنند حداقل برای ما که اینجوری بود

الان تغییر کرده جز مدارک ثبت دفترچه تو +10 شماره حساب عابر بانک سپه هست

mali.sh
14-12-2011, 14:00
خوب شد یادم انداختی

یکی از همکلاسی هام که بعد از خدمت اومده دانشگاه می گفت ما تیپ تکاوری ارتش بودیم، برنامه اردوگاهمون این بود که توی کوهستان آموزش دیدیم و جالبترین قسمت اینجا بود که میگفت هر روز یه قرص نان بهمون میدادن با یه دونه تن ماهی و تا بعدازظهر فردای اونروز با همون باید سر میکردیم (1/5 روز). سر همین قضیه در دانشگاه همه بهش میگفتن: آقای کوهستان !!!

میخوام بدونم خالی بسته یا نه؟ که اگه خالی بسته باشه همین الان بهش زنگ بزنم و ... :31:

نه متاسفانه خالی نبسته....... هنوز ازاین مراسم تو بعضیا زاردوگاه ها هست........
حالا فقط غذا کم دادن بود خوب بود........... حسابی سختی میدن ولی هیچکدوم به قدری نیست که خدایی نکرده بلایی سرت بیاد..... گند بزنه به این خدمت :2: هدف خورد کردن جونا هست وگرنه این کارا برای هیچکی خدمت نیست

akpa
14-12-2011, 14:12
باسلام من چشمام ضعیفه و جمع شمارهاش میشه 8.5 که با مدرک دیپلم معاف هستم اما مشکل اینه که من درحال تحصیل هستم و چهار الی پنج ترم دیگه لیسانس میگیرم حالا میخوام بدونم راهی هست که قبل از لیسانس گرفتن معاف شم یا باید زور بزنم 1.5 شماره دیگه چشام ضعیف شه؟:D
دوستان کسی چیزی نمیدونه؟

ahad_judo
14-12-2011, 14:18
دوستان کسی چیزی نمیدونه؟
تا درست تموم نشه کاری نمی تونی بکنی.
واسه شما که لیسانس میگیری باید 10 بشه که احتمالا خودتون در جریانید.
به نظر من ارزش نداره چشاتو ضعیف کنی.یه عمر میخوای با این چشما زندگی کنی.

---------- Post added at 04:18 PM ---------- Previous post was at 04:15 PM ----------

خوب شد یادم انداختی

آقا من زمان دیپلمم که تو سیرجان بودم بد اردوگاهی بود.
از سرما رفته بودیم زیر پتو ولی چاره نمیشد.قندیل بسته بودیم.تازه باید تفنگ و خشاب هم زیر خودمون قایم میکردیم تا کسی ندزده.
یهو میدیدیم ساعت 12 شب فرمانده سوت میزد و میریختیم بیرون.اونم وضعیت کامل.6 روز با پوتین خوابیدم.وقتی برگشتم کثافت از هیکل بچه ها میبارید.خدا رو شکر بعد ا 7 ماه ترخیص و الانم ادامه سربازیمم.
ولی به جاش بعضی جاها انقدر راحته که فکرشم نمیکنی.

farhad_persona
14-12-2011, 15:34
ما رفتیم اردوگاه برف اومد اردو لغو شد! شانس اوردیم. بعدش که برگشتیم پادگان هوا صاف شد!

راستی بچه ها من یگان رو جای خیلی خوبی افتادم. واقعا یگان قابل قیاس با آموزشی نیست.

arash.parseh
14-12-2011, 16:03
بدو بدو حرکته...

آقا جدا سمنان کسی نیفتاد؟؟؟ عجباااااااا.... حتما شوخی میکنین؟؟ :31:

بچه ها هر لوازمی لازمتون میشه ببرین... بچه ها آجیلم تا میتونین ببرین ..چون امکان داره غذا اونجا به شما سازگار نباشه خیلی بهتون کمک میکنه..

تحقیق نشون داده یه نعلبکی آجیل به اندازه 2 وعده غذایی انرژی و ویتامین داره...

پس آجیل یادتون نره.... به قول دوستان بعدا به حرفم میرسین اگه آجیل نبرین

Luxe
14-12-2011, 16:27
آقا کسی کرمان نبوده 05 برامون تعریف کنه اوضاع چطوره اونجا؟؟

odise2004
14-12-2011, 17:05
فقط یک هفته تا 03 عجبشیر عزیز و دوست داشتنی!!:31::31::27::10:

jack_poppy
14-12-2011, 17:10
دوستان عجب شیری بیان خودشونو معرفی کنن.اجازه بدین دوستانو یه صدا بزنم:
عجب شیریاش جا نمونن،خونه دار و بچه دار زنبیل و بردار بیار که 7 روز دیگه اعزامیم:31:

omidbooter
14-12-2011, 17:14
امید خان شما الان چندروز خدمتی ؟کجا افتادی؟چطوری میای پی سی ورد؟

من 4 روز خدمت بودم که مرخصی دادن چون شرایط دار بودم الانم خونم که میام نت وگرنه اونجا 5 دقیقه وقت دسشویی رفتن و اب خوردن نداریم

اقا دیپلم نرین خدمت که هم جای بد میوفتین هم افتضاهه

ثانیه ها نمیگذره تواموزشی روز های اول

قرص حتما کدئین و سرماخوردگی و شربت سینه وردارین که مریض بشین توجهی نمیکنن و حرف بزنی تنبیه شدی.البته جاهای سرد خیلی لازمه

جدیدا دیپلمه ها با زیر دیپلم فرقی ندارن و مثل هم رفتار میکنن که هیچی نگم بهتره.
فقط قرص و خوراکی مثل اجیل وردارین لازم میشه
هرچند شخص خودم جدا از این که وقت نبود حال و حوصله هم نداشتم چیزی بخورم

از ساعت 4 نیم تا 9 از ما که کار میکشیدن اساسی.

ولی نترسین روزهای اول سخته بعد کم کم بهتر میشه.

jack_poppy
14-12-2011, 17:16
ای بابا دوستان چقدر نا امیدن انگار دنیا به آخر رسیده.بابا یه خورده انرژی مثبت بدین.نا سلامتی قراره بریم سربازی:40::40::31::40::40:

elhamanestesia
14-12-2011, 17:21
من که دخترم و این شرایطو تجربه نکردم اما بودنش خوبه

my.lejend
14-12-2011, 17:22

سلام دوست عزیز
این اشنای ما قدرت داره ولی
اخه کار من کار خیلی بزرگی نیست که قدرت بسیار زیادی بخواد. حتی یه ادمی که دستش تو کار باشه هم میتونه
یه همچین سفارش کوچیکی بکنه. بهش پارتی بازی نمیشه گفت.
من تک پسر هستم و خود به خودی باید تهران بیفتم. ایشون هم یه لطفی میکنه و یه سفارش کوچیک میکنه که
بدشانسی نتونه تو کار من مشکل زیاد کنه و تضمینی تهران بیفتم.
من به خاطر شرایط خانواده حتما باید تهران و در کنار خانواده باشم.

خواهش میکنم دادش منتی برای جواب دادن وراهنمایی کردن نداریم همه بچه های p30world آقاین از جمله شما..:40: البته خانوما هم خیلی خانومن........
دفترچه رو از +10 گرفتی دیگه پرش کن و عابر بانک سپه هم بگیر واکسن هم بزن و برگ واکسن وبقیه مدارک رو بده تحویل +10 ........
اگه فکرمیکنی میتونی معافی بگیری حتما اقدام کن اخه یه رو زدن مسئله ای نداره بعضی ازدوستان و فامیل ادمای شریفی هستن و هر کار بتونن انجام میدن با وجود اینکه دوره زمونه بدی شده........
خدای نکرده اگه مشکلی داری یه وقتمیری خدمت اذیت میشی....
ولی اگه مشکلی نداری و خواستی بری و بعد اقدام کنی برای پارتی
بعد ارسال دفترچه و 10 روزبعد تارخ اعزامت میاد و تماس میگریآشنات میگی افتادم این تاریخ اون وقت اوشان ( همون آقای پارتیت) واسه شما یه مکان خوب اعمال میکنه اگه بخوای هم میتونی آموزشی رو بپیچونی
البته اگه آشنا تو سپاه داشته باشی و خدمت هم میوفتی تهران

---------- Post added at 01:54 PM ---------- Previous post was at 01:53 PM ---------
الان تغییر کرده جز مدارک ثبت دفترچه تو +10 شماره حساب عابر بانک سپه هست

داداش خوبم دفترچه رو پر کردم و فقط قسمت واکسن مونده.
عابر هم صبح میرم باز میکنم.

واقعا دنبال پیچوندن نیستم. فقط باید تهران بیفتم.
حالا شب باهاش یه تماس بگیریم ببینیم چی میشه. توکل به خدا.
خوشحالم که دوستان خوبی مثل شما پیدا کردم.

بچه ها راستی مطمئن هستید که هنوز 18 ماه هست؟ از چه تاریخی میخواد بشه 24 ماه؟
و ایا این 3 ماه اضاف من بخشیده میشه؟
من اگر عید تو دوران اموزشی باشم خوبه؟ مزایاش چیه؟

---------- Post added at 05:22 PM ---------- Previous post was at 05:18 PM ----------

ای بابا دوستان چقدر نا امیدن انگار دنیا به آخر رسیده.بابا یه خورده انرژی مثبت بدین.نا سلامتی قراره بریم سربازی:40::40::31::40::40:

واقعا ای کاش همه ی دوستان مثل شما انرژی مثبت داشتن. بعضی ها میان یه چیزهایی میگن ادم از زندگی سیر میشه.

ahad_judo
14-12-2011, 18:16
بچه ها راستی مطمئن هستید که هنوز 18 ماه هست؟ از چه تاریخی میخواد بشه 24 ماه؟
و ایا این 3 ماه اضاف من بخشیده میشه؟
من اگر عید تو دوران اموزشی باشم خوبه؟ مزایاش چیه؟

---------- Post added at 05:22 PM ---------- Previous post was at 05:18 PM ----------

واقعا ای کاش همه ی دوستان مثل شما انرژی مثبت داشتن. بعضی ها میان یه چیزهایی میگن ادم از زندگی سیر میشه.
دوست عزیز خدمت هنوز 18 ماه هست و مدرک دارا به ترتیب یک الا چند ماهی از خدمتشون کم میشه.
در ضمن به شایعات توجه نکنید.اگر هم بشه از سال دیگه میشه.
اضافه ها هم دست فرمانده یگانته و میتونی بعد ها باهاش صخبت کرده و نظر مساعدشو جلب کنی.
---
اگر عید بخوره وسط اموزشی میان دوره خیلی خوبی گیر سربازا میاد.اگر هم پایان دوره بخوره باز هم تعداد روزهای خوبی نصیبتون میشه.(البته همه چی بستگی به شانس داره)

در اخر هم همین و بس که خیلی ها امدن و رفتن و میگفتن کی میشه که خدمت تمام شه.الانم سالها از خدمتشون میگذره.
بچه ها برین به سلامت.ایشالا که زود تمام میشه این اجباری لعنتی.:20:

absa2004
14-12-2011, 18:39

پسر ها سرباز به دنیا نمی آیند !:19:

کاش حداقل جایی بیوفتم که بشه با برنامه ریزی کمتر وقتم تلف بشه ، هرچند هیچ حساب و کتابی نداره این خدمت !!

به قول بچه ها چون می گذرد غمی نیست

پس بیخیالش هر چی شد :8:

my.lejend
14-12-2011, 19:20
دوست عزیز خدمت هنوز 18 ماه هست و مدرک دارا به ترتیب یک الا چند ماهی از خدمتشون کم میشه.
در ضمن به شایعات توجه نکنید.اگر هم بشه از سال دیگه میشه.
اضافه ها هم دست فرمانده یگانته و میتونی بعد ها باهاش صخبت کرده و نظر مساعدشو جلب کنی.
---
اگر عید بخوره وسط اموزشی میان دوره خیلی خوبی گیر سربازا میاد.اگر هم پایان دوره بخوره باز هم تعداد روزهای خوبی نصیبتون میشه.(البته همه چی بستگی به شانس داره)

در اخر هم همین و بس که خیلی ها امدن و رفتن و میگفتن کی میشه که خدمت تمام شه.الانم سالها از خدمتشون میگذره.

دوست عزیزم واقعا ممنون از راهنماییت

به نظرتون اگر من شنبه صبح همه ی مدارک رو بدم پلیس +10 عید میفته وسط اموشی یا نه؟
کی برم پلیس +10 واسه پست کردن مدارک که عید بیفته وسط اموزشیم؟
معمولا از همون روز ه میری مدارک رو پست میدی به پلیس+10 چقدر طول میکشه تا اولین روز خدمتت؟

ahad_judo
14-12-2011, 19:23
پسر ها سرباز به دنیا نمی آیند !:19:

کاش حداقل جایی بیوفتم که بشه با برنامه ریزی کمتر وقتم تلف بشه ، هرچند هیچ حساب و کتابی نداره این خدمت !!

به قول بچه ها چون می گذرد غمی نیست

تو ایران سرباز به دنیا میان.:31:
ولی تا میتونید به مرخصی و خونه فکر نکنید تا زود بگذره.این حرفو تو ذهنتون داشته باشین.

---------- Post added at 09:23 PM ---------- Previous post was at 09:21 PM ----------

دوست عزیزم واقعا ممنون از راهنماییت

به نظرتون اگر من شنبه صبح همه ی مدارک رو بدم پلیس +10 عید میفته وسط اموشی یا نه؟
کی برم پلیس +10 واسه پست کردن مدارک که عید بیفته وسط اموزشیم؟
معمولا از همون روز ه میری مدارک رو پست میدی به پلیس+10 چقدر طول میکشه تا اولین روز خدمتت؟
اگر لیسانسی احتمالا ا اسفند اعزامت میکنن.
زیاد به این چیزا فکر نکن.برو زود کلکشو بکن که فردا پشیمون میشی.

my.lejend
14-12-2011, 19:29
نه بابا دیپلم ردی هستم که میشه زیر دیپلم
اگر ببینم دور افتاده میرم میندازمش جلوتر که عید بیفته وسط اموزشی.
داداش گلم ممنون از راهنمائیت. خیلی کمک شد بهم

ای دو جهان ذره ای از راه تو
هیچ تر از هیچ به درگاه تو
ای به نوازش در خود کرده باز
از من و از طاعت من بی نیاز

توکل به خدا

ahad_judo
14-12-2011, 19:43
نه بابا دیپلم ردی هستم که میشه زیر دیپلم
اگر ببینم دور افتاده میرم میندازمش جلوتر که عید بیفته وسط اموزشی.
داداش گلم ممنون از راهنمائیت. خیلی کمک شد بهم

ای دو جهان ذره ای از راه تو
هیچ تر از هیچ به درگاه تو
ای به نوازش در خود کرده باز
از من و از طاعت من بی نیاز

توکل به خدا
اگر زیر دیپلمی که والا دقیق معلوم نیس.شاید 19 بهمن بفرستنت.شایدم سال دیگه.یه پرس و جوی بیشتری کنی بهتره.

mojtaba6682
14-12-2011, 20:04
هاشمی نژاد نیشابور نبود؟؟؟؟:31: 7 روز دیگر............

SNOW PATROL
14-12-2011, 20:17
من 4 روز خدمت بودم که مرخصی دادن چون شرایط دار بودم الانم خونم که میام نت وگرنه اونجا 5 دقیقه وقت دسشویی رفتن و اب خوردن نداریم

قرص حتما کدئین و سرماخوردگی و شربت سینه وردارین که مریض بشین توجهی نمیکنن و حرف بزنی تنبیه شدی.البته جاهای سرد خیلی لازمه

دوست عزیز همه جا اینطور نیست که شما میگی مثلا تو یگان ما من دیپلم میتونم به یک فوق لیسانس دستور بدم به خاطر اینکه پایه خدمتیم بالاتر هست تو اموزشی هم دیپلم و زیر دیپلم از هم جدا بودند

pouya_2008_hh
14-12-2011, 21:49

عزیز قرص کدیین گیر میدند و ازتون می گیرند
به جاش میتونید استامینافون ساده ببریند

omidbooter
14-12-2011, 23:27
دوست عزیز همه جا اینطور نیست که شما میگی مثلا تو یگان ما من دیپلم میتونم به یک فوق لیسانس دستور بدم به خاطر اینکه پایه خدمتیم بالاتر هست تو اموزشی هم دیپلم و زیر دیپلم از هم جدا بودند
خوب قضیه یگان فرق داره بله درست میگید اما اموزشی نه.دیپلم و زیر دیپلم جدا هست اما فرمالیته چون رفتاراشون یکیه.
یکی از دوستام چند سال پیش رفته بود خدمت زیر دیپلم بوده نیرو انتظامی افتاده بوده میگفت رفتاراشون خیلی بهتر از اینه که با ما دیپلمه ها دارن الان.وبهدشم کد خورده بود شده بود گروهبان اموزشی!!!

اگر زیر دیپلمی که والا دقیق معلوم نیس.شاید 19 بهمن بفرستنت.شایدم سال دیگه.یه پرس و جوی بیشتری کنی بهتره.

الان اعزام ها خیلی فوری هست احتمال خیلی زیاد بهمن اعزام میشه و نیرو زمینی ارتش میوفته.

ما که رفتیم قرص های غیر مجاز رو گفتن نیاریم اما کدئین رو نگفتن و خیلی ها بردن و استفاده هم کردن

ahora-kabir
14-12-2011, 23:29
دوستان پدر من در زمان جنگ در خط سه خدمت کرده آیا به کسری به من طعلق می گیرد؟
24 ماه خدمت کرده که 45 روز آموزشی بوده بعضی ها می گویند 7 ماه بعضی ها هم می گویند 8 ماه کسری می گیرم کدام یکی درست است؟

ahad_judo
15-12-2011, 00:02
دوستان پدر من در زمان جنگ در خط سه خدمت کرده آیا به کسری به من طعلق می گیرد؟
24 ماه خدمت کرده که 45 روز آموزشی بوده بعضی ها می گویند 7 ماه بعضی ها هم می گویند 8 ماه کسری می گیرم کدام یکی درست است؟
دوست عزیز به پدرتون بگین برن سازمان مربوطه تا ببینن چقدر سابقه براش رد میکنن.
هر وقت مشخص شد بیا اینجا تا دوستان بگن چقدر کسری بهت تعلق میگیره.:20:

my.lejend
15-12-2011, 00:08
بچه ها سپاه بهتره یا ارتش یا ...؟ کجا برای خدمت کردن مناسب تر هست؟

ahad_judo
15-12-2011, 01:03
بچه ها سپاه بهتره یا ارتش یا ...؟ کجا برای خدمت کردن مناسب تر هست؟
مشخصا سپاه.
به ترتیب سختی:
1-نیروی انتظامی
2-ارتش
3- سپاه

ولی استثنا هم هست که مثلا یه نفر یه جای خوبی تو ارتش میوفته ولی یه نفر دیگه دهنش تو سپاه سرویس میشه ولی اگر کلی بخوای در نظر بگیری سپاه از همه جا بهتره.

jack_poppy
15-12-2011, 06:39
بچه ها هر لوازمی لازمتون میشه ببرین... بچه ها آجیلم تا میتونین ببرین ..چون امکان داره غذا اونجا به شما سازگار نباشه خیلی بهتون کمک میکنه..

تحقیق نشون داده یه نعلبکی آجیل به اندازه 2 وعده غذایی انرژی و ویتامین داره...

پس آجیل یادتون نره.... به قول دوستان بعدا به حرفم میرسین اگه آجیل نبرین
از این خرماهای خشک شده 100 درصد بیارین.چون خرما هم انرژی زیادی داره هم تو مناطق سردسیری خیلی خوب میتونه دمای بدن رو بالا نگه داره.

jack_poppy
15-12-2011, 06:48
باور بفرمایید بی خیال زندگی کردن هم هنره:5:.حیف عمرتون نیست اینقدر سخت میگیرید:31:.چه خوب و چه بد میگذره،حالا همش بگید دو سال اینجوریه،دوسال اونجوریه.:40::40::40::40:

jack_poppy
15-12-2011, 06:53
خوب شد گفتی.دیروز دو بسته گرفتم واسه آموزشی .اما اینا به همه چی که گیر میدن.نکنه فکر کردن سربازا کدئین قرص رو درمیارن و باهاش مواد درست میکنند:31::31::31:.

jack_poppy
15-12-2011, 07:07
به خاطر اینکه یه کم روحیتون عوض شه اینو داشته باشید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sourena
15-12-2011, 10:54
آقا رفیق ما الان از بیرجند اومد ....

لباس سایزش نبوده .... گفتن برو لباساتو عوض کن!

لباسهای ارتش هم عوض شد ... سپاه عوض کرد ... ارتش هم عوض کرد :دی

یه کمربند دادن بهش ... اندازه بازوی منم نیــست! یه کلاه دادن بهش تو سر هیـــچ بنی بشری نمیره =))

دیروز براش آش پشت پا پختن .... الان داره آششو میخوره خودش =))

AmirSAMSUNG
15-12-2011, 12:40
آقا رفیق ما الان از بیرجند اومد ....

لباس سایزش نبوده .... گفتن برو لباساتو عوض کن!

لباسهای ارتش هم عوض شد ... سپاه عوض کرد ... ارتش هم عوض کرد :دی

یه کمربند دادن بهش ... اندازه بازوی منم نیــست! یه کلاه دادن بهش تو سر هیـــچ بنی بشری نمیره =))

دیروز براش آش پشت پا پختن .... الان داره آششو میخوره خودش =))

معمولا لباسا به تن بچه های امروزی که جسشون کوچیکه نمیخوره!

من اولین مرخی اومدم یه دست لباس نو اندازه خودم گرفتم! فقط پوتینش اندازم بود که اونم خودم خریده بودم قبل اعزام.

بعضی ها هم بودن با همون لباسا سر کردن!

sourena
15-12-2011, 13:04
ما داریم حسن آباد لباس عوض کنیــم :دی

طرح ترافیک تموم شد :دی

با اجازه ...

GNesh
15-12-2011, 13:06
سلام
برای کسی که معافیت تحصیلی داره ، چند بار در سال خروج از کشور با گذاشتن وثیقه 10 میلیونی مجاز هست؟
یعنی میشه مثلا در یک سال 3 بار وثیقه بذاری و بری بعدشم برگردی؟

jujushow
15-12-2011, 14:04
اقا من هم توی برگ سبز هم سفیدم زده لیسانس غیر پزشکی پیوسته در صورتی که ناپیوسته هستم . اعزامم 1.10 هست ، رفتم نظام وظیفه شهرستان گفت ما یه 20-25 روز طول میکشه بفرستیم اگه میخوای خودت ببر مرکز استان بده درستش کنند . به نظرتون روز اعزام مشکل درست میکنه ؟