PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

pedromi
27-11-2011, 17:15
با سلام

خدمت در حفاظت اطلاعات ناجا سخته یا راحت؟

متشکرم

odise2004
27-11-2011, 17:33
سلام.
بعضی دوستان در جریان بودن که من برای تمدید اقدام کرده بودم.
آخرین بار(چند روز پیش) که رفتم پرسیدم گفت که فعلاً تغییر ندادن.
یه نکته ای که بود این بود که مسول پلیس+10 گفت که معلوم نمیشه و برو آخرای ماه (یعنی نزدیکای اعزام) بیا شاید اوکی بشه!
حالا سوال من اینه که بعد از اومدن برگ سفید احتمال اینکه تمدید رو تایید کنن هست یا نه؟
بعدشم،من برگ سفیدم بیاد،بعد از اونجا تمدید بشه،بعد من با تاریخ قبلی که تو برگ سفید هست برم چی میشه؟!!

S126
27-11-2011, 18:08
با سلام

متشکرم

شما که هر جایی توی پادگان بود از یگان پاسداری تا حفاظت و عقیدتی رو پرسیدید و مثل اینکه هنوز جواب نگرفتی !
ببین توی خدمت ممکنه به آدم سخت نگذره ولی خوش هم نمیگذره پس دنبال این نباش که یه جایی بیفتی و از صبح تا ظهر خودت رو باد بزنی و بعد بری خونه تون.
خدمت توی نیرو انتظامی که کاملا معلومه . سخت و با ساعات کاری زیاد .با لیسانس و دپیلم و اینها هم فرقی نداره.حتی 24 ساعته ممکنه در خدمت یگانت باشی و در عوض ماهی 5-6 روز مرخصی داشته باشی. ولی ممکنه جایی بیفتی که جمعه ها رو بتونی بری خونه و در عوض ماهی 2.5 روز دقیقا برات مرخصی حساب کنند و نه بیشتر (مثل ارتش )
سپاه هم که جدیدا جای خوبی نیست برای خدمت و کسانی که پذیرش گرفتن الان به نظر پشیمون میان. مثل این دوستمون که گفت با لیسانس و فوق لیسانس دارن آبدارچی میشن.
امریه ادارات هم فکر نکنید خیلی دندون گیر هست.همون حقوق سربازی رو میدن و ساعت کاریش هم معمولا تا 5-6 بعد از ظهر هست و کلی هم کار اداری و اینها داره . و در عوض نگهبانی نداره و توی محیط پادگان هم نیستی.
اگر هم لب مرز خدمت کنی که شامل کسری خدمت مناطق محروم یا عملیاتی میشی و تا دو ماه کسری خدمت داری.
پس می بینی خیلی فرقی نداره .ممکنه جای راحتی خدمت کنی ولی بدون کسری و با مرخصی کم و ساعت زیاد و یا جای سخت خدمت کنی با مرخصی خوب (تا هر 4 ماه 25 روز) و کسر خدمت.

AmirSAMSUNG
27-11-2011, 18:50
زنگ میزنم سپاه ، هی میگه ان شالله درست میشه ! به یاری خدا درست میشه ! اشنا هستند ، شماره تلفن دادم هر وقت درست شد خبر بده ولی خوب ما 25 روز دیگه اعزامیم ، فرصت خیلی کمه

دوباره سلام دوست من.
ببینید باید پاپیچشون بشی. من دوستم پذیرش هم گرفته بود ولی کد ناجا خورد و الان تو ناجاست تونستی حضوری برو پیگیرش باش.

دوست عزیز به نظر من جایه خوبی داری خدمت میکنی . معاف پزشکی بعدا برات دردسر ساز میشه البته بعید میدونم معاف بشید
در مورد راننده نیسان ابی هم بگم که جایی که ما داریم خدمت میکنیم فوق لیسانس با درجه ستوان دومی ابدارچی هست نمیدونستید بدونید !!!!

منم موافقم. کارت راحته الان خدمتو تمومش کن. معافیت پزشکی ممکنه بعدا پشیمونت کنه.

کلا تو ناجا مدرک ادم تاثیری تو کار نداره هرجا با هر مدرکی تو ناجا سخته و همیشه باید در خدمت یگان باشی.

m158
27-11-2011, 18:58
سلام

توی دفترچه نوشته پیشنهاد برای یگان خدمتی !!

کلا بین ارتش وسپاه و ناجا و وزارت دفاع کدوم بهتره ؟؟

پیشنهاد تو دفترچه فایده داره یا نه ؟؟

odise2004
27-11-2011, 19:02
سلام

خیلی موثره!!!:25: در واقع این تاریخ و محل خدمت نقش کشک رو ایفا میکنند تو دفترچه!!!:2:

SNOW PATROL
27-11-2011, 19:09
سلام

دوره ما که از این چیز ها نبود :19:

---------- Post added at 07:09 PM ---------- Previous post was at 07:06 PM ----------

با سلام

متشکرم

دوست عزیز هر جایی که شما تقسیم بشی خوب و بد داره و نمیشه گفت فلان جا خوبه یا بد ح.ا هم خیلی گیر بازاره اگه یه گوشی ازت بگیرن به .... میروید

m158
27-11-2011, 19:49
دوستان شما برگه شماره 5 دفترچه رو پر کردید؟؟

(برگه شماره 5 - تعهدنامه اعلام آخرین مدرک تحصیلی به منظور پرداخت تعرفه قانونی)

باید ببرم دانشگاه پر کنن؟؟

همه باید پر کنن؟؟

مهر و امضای دفتر خانه داره !!

3Dmajid
27-11-2011, 20:01
قانون اینکه دو برادرت رفته باشن سربازی سومی نباید بره دوباره تصویب شد ؟

jujushow
27-11-2011, 20:06
سلام.
بعضی دوستان در جریان بودن که من برای تمدید اقدام کرده بودم.
آخرین بار(چند روز پیش) که رفتم پرسیدم گفت که فعلاً تغییر ندادن.
یه نکته ای که بود این بود که مسول پلیس+10 گفت که معلوم نمیشه و برو آخرای ماه (یعنی نزدیکای اعزام) بیا شاید اوکی بشه!
حالا سوال من اینه که بعد از اومدن برگ سفید احتمال اینکه تمدید رو تایید کنن هست یا نه؟
بعدشم،من برگ سفیدم بیاد،بعد از اونجا تمدید بشه،بعد من با تاریخ قبلی که تو برگ سفید هست برم چی میشه؟!!

تا اونجایی که من میدونم اگر کد بخورید دیگه امکان تمدید و عقب انداختن وجود نداره .

---------- Post added at 09:06 PM ---------- Previous post was at 09:03 PM ----------

دوباره سلام دوست من.
ببینید باید پاپیچشون بشی. من دوستم پذیرش هم گرفته بود ولی کد ناجا خورد و الان تو ناجاست تونستی حضوری برو پیگیرش باش.

والا من برگ سبز رو دادم به خود مسئولین سپاه شهرمون تا مستقیم از طریق تهران اقدام کنند . اشنا هم هستند زنگ میزنیم واسه پیگیری میگند انشالله درست میشه ! به امید خدا درست میشه !
شماره تلفن هم دادم هر موقع ردیف شد خودشون تماس بگیرند اما خوب دیگه کم کم موقع کد خوردن و من موندم که اخر کارمون چی میشه .

m158
27-11-2011, 20:23

همه باید پر کنن؟؟

mali.sh
27-11-2011, 21:01

همه باید پر کنن؟؟

دفترچه ها تغییر کردن؟؟:23:
تاییدیه نداشت فقط همون نامه که از دانشگاه میده به نظام وظیفه کافی بود دیگه فرم تعهد نامه نبود...

---------- Post added at 08:56 PM ---------- Previous post was at 08:54 PM ----------

میگن از نظر قانونی نمیشه تمدید کرد بعد اومدن برگ سفید ولی من تمدید کردم از 8 انداختم 10- برام کد محل خدمت هم زده بودن

---------- Post added at 09:01 PM ---------- Previous post was at 08:56 PM ----------

والا من برگ سبز رو دادم به خود مسئولین سپاه شهرمون تا مستقیم از طریق تهران اقدام کنند . اشنا هم هستند زنگ میزنیم واسه پیگیری میگند انشالله درست میشه ! به امید خدا درست میشه !
شماره تلفن هم دادم هر موقع ردیف شد خودشون تماس بگیرند اما خوب دیگه کم کم موقع کد خوردن و من موندم که اخر کارمون چی میشه .
تماس نگرفتن ؟؟؟
به من که امروز از سپاه تلفن زدن گفتن بیا همایش و از این کارا داریم گفتم چشم میام ولی نرفتم:31:
همچین یارو گفت عصر بیا سپاه کارت داریم گفتم عصری اعزامم هنو پذیرش نکرده چه توقعاتی دارن والا....:27:

m158
27-11-2011, 21:41
دفتر چه من چاپ اردیبهشت 90 !!

شما کی ارسال کردید که برگه 5 نداشت و اون نامه دانشگاه کافی بوده؟؟

hts1369
27-11-2011, 21:58
قانون اینکه دو برادرت رفته باشن سربازی سومی نباید بره دوباره تصویب شد ؟
تصویب شده ولی معلوم نیست کی اجرایی بشه.

mojtaba6682
27-11-2011, 22:56
دفتر چه من چاپ اردیبهشت 90 !!

شما کی ارسال کردید که برگه 5 نداشت و اون نامه دانشگاه کافی بوده؟؟

برگه شماره 5 توی دفترچه ای که من پست کردم مربوط به معاینه ی اولیه ی مشمولان هست.
البته تاریخ دفترچه ماله آذر 86 هست:18:

amir_torabi
28-11-2011, 00:24
برگه شماره 5 توی دفترچه ای که من پست کردم مربوط به معاینه ی اولیه ی مشمولان هست.
البته تاریخ دفترچه ماله آذر 86 هست:18:

واسه من هم دفترچه قدیمیه. اما فکر نمیکنم فرق کنه. اونطوری که من شنیدم، تمام اطلاعاتی که لازمه، به صورت کامپیوتری ثبت میشه و این برگه هایی که ما پر میکنیم رو دوباره بهمون پس میدن. پس همه اطلاعات توی دفترچه های قدیمی هم هست. فقط ممکنه یه سری قانونا توی دفترچه های جدید آپدیت شده باشن!! که اونم از سایت پلیس دات آی آر میشه دانلود کرد!

omidbooter
28-11-2011, 04:57
سلامی چو بوی نا خوش اعزام به سربازی:20:
خوبین بچه ها؟
من 19 همین ماه اعزامم.
نکاتی که به دردم میخوره رو بگید ببینیم چیکار باید کرد؟
وسایل چی وردارم ؟چیز های ضروری البته مثل لباس؟

بیرجند افتادم الان بیرجند هواش چطوره؟ارتش هستم البته
پادگانش چطوره؟سرباز های دیپلم با زیر دیپلم و فوق دیپلم جدا هستن؟
لیسانس ها هم بیرجند میوفتن یا نه؟اخه دوستم هم دی ماه اعزامه میخواستم بدونم میشه اونم اونجا بیوفته یا نه اصلا لیسانس ها بیرجند نیستن؟؟؟
ممنون

X0X
28-11-2011, 05:49
سلام دوستان، چشمم به تاپیک شما افتاد و داغ دلم تازه شد :
یه سئوال دارم، لطفا اساتید عزیزی که از پاسخ خودشون اطمینان دارن جواب بدن
من سال 82 اعزام شدم به خدمت پادگان سپاه تبریز، که بنا به مشکلات شخصی و خانوادگی بعد از
20 روز مجبور شدم به اسم مرخصی تو شهری پادگان رو ترک کردم و تا الان دیگه
پیش رو نگرفتم، در ضمن اینکه من الان متاهل هم هستم، میخواستم اساتید
یه راهنمایی بکنن، در ضمن من یه آسم خفیفی هم دارم، میتونم با یه سری پرونده
سازی پزشکی دنبال کارای معافیم باشم یا نه ؟
خواهشا یه راهنمایی کنید

سونامی
28-11-2011, 09:51
یه سوال تخصصی جریان این که میگن برداشتن معافیت تک پسریو کفالت چی هست ؟؟؟؟

ali703
28-11-2011, 10:07
قدیما تک فرزند بودی، کف پات صاف بود معاف بودی الان نه، به خدا خیلی تو خدمت سختی کشیدم سال 85 ، البته دورانیه واسه خودش مخصوصا آموزشی، که کد 105 بودیم و گفتند افتادیم پادگان بابل سپاه (هتل ولیک).. جای خوبی بود برو بچه های گل قزوین و گزوین!! به خدا قسم یکی از یکی گل تر، مثل برادر بودیم، هر کدوم از یه سر ایران ، واقعا خدمت سربازی همینش قشنگه

davy jones
28-11-2011, 10:10
خوبین بچه ها؟
من 19 همین ماه اعزامم.

لیسانس ها هم بیرجند میوفتن یا نه؟اخه دوستم هم دی ماه اعزامه میخواستم بدونم میشه اونم اونجا بیوفته یا نه اصلا لیسانس ها بیرجند نیستن؟؟؟
ممنون
سلام.
اگه پادگان قدیمی بیفتی که جای خوبیه. (منظورم اونیه که اسمش پادگان 04 امام رضا(ع) هستش. اونیکی که جدید تره اصطلاحا به پادگان 04 خوسف مشهوره) پادگان جدید (خوسف) هم نوسازه و امکاناتی مث حموم و آشپزخونه و سالن غذاخوری و ... اش بهتر از پادگان داخل شهره ولی آب و هواش خیلی بیابونیه. مخصوصا الان که دیگه فکر کنم سرما مث کارد به استخون میزنه. پادگان داخل شهر از لحاظ سر سبزی و دار و درخت خیلی بهتر از خوسف هستش. همچنین یه نکته ی مثبت در مورد پادگان امام رضا(ع) اینه که چسبیده به پادگان یه بیمارستان ارتش وجود داره که سریع مریض ها رو میبرن اونجا و سرباز بدبختی که مریضه معطل نمیشه. ولی یکی از بدی هاش دور بودن میدون تیرها از پادگانه که تقریبا باید به خاطر هر بار رفتن به میدون تیر نزدیک به 3 کیلومتر رو پیاده برید و برگردید.
فوق دیپلمه ها، دیپلمه ها و زیر دیپلمه ها یگانهاشون جدا از همه و توی یه گروهان همگی دارای تحصیلات یکسان هستن و تا اونجایی که من میدونم لیسانس به بالا هم نمیگیرن دیگه. (قدیما فکر کنم میگرفتن)

در کل آرزوی موفقیت میکنم براتون.:11:

mali.sh
28-11-2011, 10:30
دوستان من اول دی اعزامم ولی هنوز مکان اعزام برام مشخص نیست ...... قراربود من پذیرش سپاه بشم .... دیر نشده برا اعلام مکان خدمت؟ نکنه کد آزاد بخورم؟
کسی از دوستان اعزام اول دی ینجا هست که مکان اعزام خورده باشه؟

mojtaba_2006
28-11-2011, 11:18
خوبین بچه ها؟
من 19 همین ماه اعزامم.

ممنون

سلام
هفته اول و دوم ، حس ناخوشایندی داری ،بهش توجهی نکن و به این فکر باش که فقط تو این حس را نداری، بلکه همه سربازهای داخل آسایشگاه همین حس را دارند.:20:
مطلب زیر برای سربازان آموزشی، نوشته شده و به نظرم خیلی جالب هست،اگر فرصت داشتی بخونش.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد پادگان که دوستمان توضیح دادند ، اما داروهای اولیه سرماخوردگی همراهت باشه،باید توجه داشته باشی، هیچکس توی آموزشی فرصت رسیدگی و مراقبت از افراد مریض را نداره. :13:

mojtaba6682
28-11-2011, 12:03
واسه من هم دفترچه قدیمیه. اما فکر نمیکنم فرق کنه. اونطوری که من شنیدم، تمام اطلاعاتی که لازمه، به صورت کامپیوتری ثبت میشه و این برگه هایی که ما پر میکنیم رو دوباره بهمون پس میدن. پس همه اطلاعات توی دفترچه های قدیمی هم هست. فقط ممکنه یه سری قانونا توی دفترچه های جدید آپدیت شده باشن!! که اونم از سایت پلیس دات آی آر میشه دانلود کرد!

بله درسته کامپیوتری شده و همشو بهمون برمیگردونن.

behnambb
28-11-2011, 14:28
با سلام ..یکی از دوستانم متولد 59 هست و سال 77 مشمول بوده و دوره اموزشی را طی کرده و بعد از 1 ماه خدمت کردن که مجموعا 3 ماه با اموزشی شده فرار کرده تا الان و حالا از طریق معافیت پزشکی که ایشون واریس پا داره البته دکتر بهداری نیروی انتظامی تایید کرده واریس شدید پا ..بعد از اینکه از این طریق میخواست معاف بشه بهش گفتن باید بری همونجایی که خدمت کردی مراحل جریمه و زندانی را طی کنی تا بعدش بتونی معافیت رو بگیری ..حالا یکی از دوستانش که اشنا داره تو همون پادگان بهش گفتن اگر نرفته بود میتونست معاف بشه از طریق پزشکی ولی الان تنها کاری که میتونم بکنم بیاندازمش شهر خودش و همونجا خدمت کنه ...دوستان چرا ایشون نمیتونه معاف بشه ولی خوب بهر حال الان ایشون مشکل واریس داره و نمیتونه خدمت کنه یکی بیاد دقیقا راهنمایی کنه که این جریان بنده خدا چه جوریه و قراره چه اتفاقاتی براش بیافته ؟؟؟؟

davy jones
28-11-2011, 16:58
با سلام ..یکی از دوستانم متولد 59 هست و سال 77 مشمول بوده و دوره اموزشی را طی کرده و بعد از 1 ماه خدمت کردن که مجموعا 3 ماه با اموزشی شده فرار کرده تا الان و حالا از طریق معافیت پزشکی که ایشون واریس پا داره البته دکتر بهداری نیروی انتظامی تایید کرده واریس شدید پا ..بعد از اینکه از این طریق میخواست معاف بشه بهش گفتن باید بری همونجایی که خدمت کردی مراحل جریمه و زندانی را طی کنی تا بعدش بتونی معافیت رو بگیری ..حالا یکی از دوستانش که اشنا داره تو همون پادگان بهش گفتن اگر نرفته بود میتونست معاف بشه از طریق پزشکی ولی الان تنها کاری که میتونم بکنم بیاندازمش شهر خودش و همونجا خدمت کنه ...دوستان چرا ایشون نمیتونه معاف بشه ولی خوب بهر حال الان ایشون مشکل واریس داره و نمیتونه خدمت کنه یکی بیاد دقیقا راهنمایی کنه که این جریان بنده خدا چه جوریه و قراره چه اتفاقاتی براش بیافته ؟؟؟؟

اینکه برای سربازای فراری معافیت پزشکی در نظر میگیرند یا نه رو نمیدونم ولی حتی اگه الان باز هم بخواد معاف بشه باید برگرده ابتدا دادگاه فرارش رو بگذرونه و بعد از تحمل جریمه دنبال کار معافیش باشه. هیچ راه دیگه ای نداره از نظر من

jacklondon110
28-11-2011, 18:53
آقا من امروز رفتم مرکز گزینش سپاه محمد برای کار معافیت...دکتر مدارک من رو دید و گفت باید بفرستیم کمیسیون.الان باید از ناحیه تسویه حساب کنم و از سپاه محمد هم نامه تسویه بگیرم و بعدش برم برای کمیسیون...این مدت هم جزو خدمت حساب نمیشه.حالا میخوام بدونم که بعد از کمیسیون اگه موافقت نکردن باید برگردم همونجا که خدمت میکردم یا دوباره سپاه محمد من رو تقسیم میکنه؟روال کارش چه جوریه؟ممنونم

ramin.cs
28-11-2011, 19:00
سلام رامین هستم از تبریز
تاریخ اعزام 90/10/1
پادگان شهید خضرایی تهران
آقا کسی نیست که اعرامش اونجا باشه؟

behnambb
28-11-2011, 19:10
دوستان کسی دیگه ای نظر نداره در مورد سوالم

young68
28-11-2011, 22:09
سلام
کد های اعزام 1/10/90 خورده؟ کسی برگه سفیدش رو گرفته؟

MoH_@_MaD
28-11-2011, 22:33
سلام
دوستان من داداشم دو روز دیگه کمسیون پزشکی داره و احتمالا معاف از رزم میشه
با توجه به اینکه غیبت هم داره کی اعزام میشه ؟ کی مشخص میشه که کدوم ارگان افتاده ؟ اگه مثلا ارتش بیفته میتونه ارگانش رو مثلا به سپاه تغییر بده ؟ من پدرم بازنشسته سپاهه کی و چجوری باید اقدام کنیم که خدمت رو تو شهر خودمون بیفته ؟
بعد یه سوال دیگه : الان خدمت همون 18 ماهه یا 24 ماه شد ؟

ممنون میشم سریع جواب بدین :11:

dvd2010
28-11-2011, 23:10
سلام
دوستان من داداشم دو روز دیگه کمسیون پزشکی داره و احتمالا معاف از رزم میشه
با توجه به اینکه غیبت هم داره کی اعزام میشه ؟ کی مشخص میشه که کدوم ارگان افتاده ؟ اگه مثلا ارتش بیفته میتونه ارگانش رو مثلا به سپاه تغییر بده ؟ من پدرم بازنشسته سپاهه کی و چجوری باید اقدام کنیم که خدمت رو تو شهر خودمون بیفته ؟
بعد یه سوال دیگه : الان خدمت همون 18 ماهه یا 24 ماه شد ؟

ممنون میشم سریع جواب بدین :11:
میزان تحصیلاتش را نگفتید.اگه فوق دیپلم یه بالا باشه یکم ماهای زوج اعزام میشه اگه دیپلم یا کمتر باشه 18یا نوزدهم هر ماه فککنم اعزام میشه.پدرتون بازنشسته سپاه هست براحتی میتونه برای برادرتون تو سپاه پذیرش بگیره.در مورد سوال آخر فعلا تا آخرامسال هرکی اعزام بشه خدمتش 18ماه حساب میشه.

ALI BOXER
29-11-2011, 01:11
به نام خدا

سلام

اسم من علي هست

تاريخ اعزام 1390/9/19 شنبه

از پارك مشروطه ي تبريز

محل اعزام گفته آزاد

لطفا اگه كسي اطلاعاتي در مورد اين آزاد داره به من بگه

و اگه كسي در ايت تاريخ اعزام ميشه يا احيانه از پارك مشروطه يازم به من بگه

تا نرفته دوست پيدا كنيم

X0X
29-11-2011, 03:40
من سال 82 اعزام شدم به خدمت پادگان سپاه تبریز، که بنا به مشکلات شخصی و خانوادگی بعد از
خواهشا یه راهنمایی کنید

نبود ؟

omidbooter
29-11-2011, 03:59
سلام.
اگه پادگان قدیمی بیفتی که جای خوبیه. (منظورم اونیه که اسمش پادگان 04 امام رضا(ع) هستش. اونیکی که جدید تره اصطلاحا به پادگان 04 خوسف مشهوره) پادگان جدید (خوسف) هم نوسازه و امکاناتی مث حموم و آشپزخونه و سالن غذاخوری و ... اش بهتر از پادگان داخل شهره ولی آب و هواش خیلی بیابونیه. مخصوصا الان که دیگه فکر کنم سرما مث کارد به استخون میزنه. پادگان داخل شهر از لحاظ سر سبزی و دار و درخت خیلی بهتر از خوسف هستش. همچنین یه نکته ی مثبت در مورد پادگان امام رضا(ع) اینه که چسبیده به پادگان یه بیمارستان ارتش وجود داره که سریع مریض ها رو میبرن اونجا و سرباز بدبختی که مریضه معطل نمیشه. ولی یکی از بدی هاش دور بودن میدون تیرها از پادگانه که تقریبا باید به خاطر هر بار رفتن به میدون تیر نزدیک به 3 کیلومتر رو پیاده برید و برگردید.
فوق دیپلمه ها، دیپلمه ها و زیر دیپلمه ها یگانهاشون جدا از همه و توی یه گروهان همگی دارای تحصیلات یکسان هستن و تا اونجایی که من میدونم لیسانس به بالا هم نمیگیرن دیگه. (قدیما فکر کنم میگرفتن)

در کل آرزوی موفقیت میکنم براتون.:11:
بابت توضیحات پادگان ممنونم واقعا.
حالا چند تا سوال
دارو مگه میزارن ببریم با خودمون؟
من داروهای غیر سرماخوردگی که مال مریضیه دیگ هست رو ببرم میزارن؟
یجور ارامبخشه.
برای وسایل هام و یا پول و مدارکم کمد شخصی میدن؟
جای امن نگهداری پول و..؟؟
لباس گرم و وسایل شخصی اونجا میدن؟چی/کی؟
نگفتین 04 لیسانسه ها هم میوفتان یا نه؟

سلام
هفته اول و دوم ، حس ناخوشایندی داری ،بهش توجهی نکن و به این فکر باش که فقط تو این حس را نداری، بلکه همه سربازهای داخل آسایشگاه همین حس را دارند.:20:
مطلب زیر برای سربازان آموزشی، نوشته شده و به نظرم خیلی جالب هست،اگر فرصت داشتی بخونش.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد پادگان که دوستمان توضیح دادند ، اما داروهای اولیه سرماخوردگی همراهت باشه،باید توجه داشته باشی، هیچکس توی آموزشی فرصت رسیدگی و مراقبت از افراد مریض را نداره. :13:
از توضیحات شما هم ممنونم مفید بود.
من شخصا اتفاقا برام خیلی خوبه که مدتی از خونه دور باشم و حتی جای بد سرباز باشم سختی بکشم .
شرایط زندگی الانم همچین گل و بلبل نیست که اونجا غصه غذا و جا و خواب و بخورم
الان هزار جور درگیری فکری دارم که برم اونجا فقط فکرم میشه یک چیز اونم سربازیم
پس من که با خوشحالی دارم میرم.
به قولی اب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب.والاا:46::31:
بقیه بچه های اعزامی هم به نظرم هیچ غصه نخورن که هم زود میگذره هم خاطره میشه.خیلی ها رو دیدم میگن کاش برگردیم سربازی به یاد خاطره ها
تنها غصه و نگرالنی هم اینه که وقتم الکی میگذره همین مدت رو میتونستم درسم رو ادامه بدم یا لااقل کلاس های درسی دیگه برم:41:

mali.sh
29-11-2011, 11:42
خدایا شکر
خدایا چقد مهربونی
خدایا دوست دارممممممممممممممممممممم
:8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::8:
تاریخ اعزام 1390/10/1
مکان آموزش ...... برگ کفایت از آموزش
مکان خدمت به مدت 15 ماه 500 متر اونور تر خونمون(ساعت کار 7.5 تا وقت نماز ظهر)[/C......:8::8::8::8::8::8
با اینکه خدمت بیگاریه ولی به این میگن بهترین حالت خدمت رفتن
خیلی چاکرتم خدا جون:46:

manuelcalavera
29-11-2011, 11:53
دوستان من پدرم فروردین ِ سال ِ دیگه 59 سالش تموم میشه ، نمیشه از الان که هنوز قانونش پابرجاست اقدام کنم ؟
( یکی میگفت من 58 سال بود پدرم اقدام کردم )

jtsjts
29-11-2011, 13:03
سلام دوستان
من یکی از دوستام اموزشیش رو تموم کرده و الان داره تو کرمانشاه خدمت میکنه اونجا کارای انتقالیش رو انجام داده که بیاد شیراز.
من چجوری میتونم براش جایگزین پیدا کنم ؟؟؟
اگرم که کسی رو سراغ دارید که بخواد بره کرمانشاه لطفا بهم معرفیش کنید.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
اینم ایمیلم:jeams.jessy@yahoo.com

young68
29-11-2011, 14:09
سلام
کد های اعزام 1/10/90 خورده؟ کسی برگه سفیدش رو گرفته؟؟؟

omid.pari
29-11-2011, 14:33
سلام دوستان
من کارت پایان خدمتم اومد
تویه نیرویه انتظامی بودم
و دو ماه بعده تصفیه حسابم کارت پایان خدمتم اومد.
گفتم یه اصلاع رسانی کنم که چقدر طول کشید کارت پایان خدمت اومد.
اومیدوارم همه شما هم هر چه زودتر خدمت رو تموم کنید و کارت پایان خدمتو تو دستتون بگیرید.

mehdi_vsgh
29-11-2011, 17:05
سلام دوستان
من یکی از دوستام اموزشیش رو تموم کرده و الان داره تو کرمانشاه خدمت میکنه اونجا کارای انتقالیش رو انجام داده که بیاد شیراز.
من چجوری میتونم براش جایگزین پیدا کنم ؟؟؟
اگرم که کسی رو سراغ دارید که بخواد بره کرمانشاه لطفا بهم معرفیش کنید.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
اینم ایمیلم:jeams.jessy@yahoo.com
به چه طریق داره انتقالی میگیره؟
باید برین تو شهرتون بگردین یه نفر رو که حاضره با ایشون جابجا بشه رو پیدا کنید به شرطی که هم پایه باشن

بعد از طریق نیروی انسانی یه درخواست مینوسیه که قصد جابجایی با فلانی را دارم و بقیه مراحل....

ahad_judo
29-11-2011, 20:42
عزیزان من بارها گفتم انتقالی فقط ا طریق پیدا کردن جایگزین نیست.
میتونید یه استشهاد نامه درست کنید و درخواست انتقالی رو به شورای پادگان بدید و استشهاد هم بدید.تو کمیسیون بررسی میکنند و معمولا 50% افراد انتقالیشون جور میشه.

---------- Post added at 10:42 PM ---------- Previous post was at 10:40 PM ----------

به نام خدا

سلام

اسم من علي هست

تاريخ اعزام 1390/9/19 شنبه

از پارك مشروطه ي تبريز

محل اعزام گفته آزاد

لطفا اگه كسي اطلاعاتي در مورد اين آزاد داره به من بگه

و اگه كسي در ايت تاريخ اعزام ميشه يا احيانه از پارك مشروطه يازم به من بگه

تا نرفته دوست پيدا كنيم

آزاد نداریم که.
احتمالا نوشته مازاد.
یعنی نیروی که روز اعزام معلوم میشه کجا باید بری و خداخدا کن جای مناسبی بیوفتی.

m6ir
29-11-2011, 23:07
عزیزان من بارها گفتم انتقالی فقط ا طریق پیدا کردن جایگزین نیست.
میتونید یه استشهاد نامه درست کنید و درخواست انتقالی رو به شورای پادگان بدید و استشهاد هم بدید.تو کمیسیون بررسی میکنند و معمولا 50% افراد انتقالیشون جور میشه.

---------- Post added at 10:42 PM ---------- Previous post was at 10:40 PM ----------

آزاد نداریم که.
احتمالا نوشته مازاد.
یعنی نیروی که روز اعزام معلوم میشه کجا باید بری و خداخدا کن جای مناسبی بیوفتی.
یادش بخیر یادمه من هم سرباز مازاد بودم
وقتی رفتم نظام وظیفه ساعت 6 صبح همه رو که مشخص کردن به من و چند نفر که سرباز مازاد بودیم گفتن بریید ساعت 3 بعد از ظهر بیاین ما رو میگی همه شاکی شدیم گفتیم یعنی مگی ما مسخره شماییم که بریم ساعت 15 بیایم هیچی دیگه اون سروان شاکی شد هممون رو انداخت 05 کرمان :18: همیچی همه مات مبهوت مانده بودیم قراره تو 05 کرمان پدرمون در بیاد تا این که یکی پیداش که گفت دیگه اون 05 کرمان دیگه فرق کرده حسابی هتل شده
دیگه اونقدر سخت گیر نستن.
اما بدوون خدمت با تمام سختی هاش و کادری های عوضیش و نامردش اما باز هم شیرین ترین لحضات رو برات به ارمغان میاره فقط خودتو مجبور کن 2هفته اول آموزشی رو تحمل کن همین بقیش دیگه رفیق بازی هست و خنده.

shazdeh23
30-11-2011, 00:09
سلام بچه ها
من سال 85 رفتم سربازی با مدرک دیپلم. بعد 8 ماه خدمت در نیروی انتظامی در یگان ویژه دانشگاه قبول شدم و الان کارشناسیمو گرفتم. میخواستم ببینم اگه دفترچه پست کنم باز هم میفتم نیرو انتظامی یگان ویژه یا مشخص نیست؟
و آیا دوباره باید برم آموزشی یانه؟

ali1834
30-11-2011, 00:25
سلام
من اعزامی 9/19 هستم محل اموزشم امام رضا(ع) کازرون هست ولی برگ کفایت از اموزش دارم کسی می دونه ما را چند روز نگه می دارند؟راه پادگان چقدر است از شهر؟چطور جایی است؟
باتشکر

ahad_judo
30-11-2011, 00:29
سلام بچه ها
من سال 85 رفتم سربازی با مدرک دیپلم. بعد 8 ماه خدمت در نیروی انتظامی در یگان ویژه دانشگاه قبول شدم و الان کارشناسیمو گرفتم. میخواستم ببینم اگه دفترچه پست کنم باز هم میفتم نیرو انتظامی یگان ویژه یا مشخص نیست؟

سلام
من اعزامی 9/19 هستم محل اموزشم امام رضا(ع) کازرون هست ولی برگ کفایت از اموزش دارم کسی می دونه ما را چند روز نگه می دارند؟راه پادگان چقدر است از شهر؟چطور جایی است؟
باتشکر
جدیدا یه قانون امده که میگن دقیقا همون یگان قبلی نمی افتی ولی هیچ تضمینی هم نیست که همون جا بیوفتی.خود من هم مثل شما بودم و به جای تهران افتادم جهنم بندرعباس.
------------------------------

شما هم که کفایتی(خدمت قبلی) بودید بستگی به نیروتون داره.ما که نیرو دریایی ارتش بودیم دیگه اموزشی نداشتیم و بعد از 20 روز یگانمون رو مشخص کردن که بریم.ولی ظاهرا نیرو انتظامی چند روزی دوباره کفایتی رو به اموزش میگیره.

shazdeh23
30-11-2011, 00:47
[/COLOR]
[QUOTE=ahad_judo;6666067]جدیدا یه قانون امده که میگن دقیقا همون یگان قبلی نمی افتی ولی هیچ تضمینی هم نیست که همون جا بیوفتی.خود من هم مثل شما بودم و به جای تهران افتادم جهنم بندرعباس.

شما آموزشی دوباره رفتی؟

mehran_pqqp
30-11-2011, 01:11
سلام
دوستان بالاخره ما هم در شرف سرباز شدن هستیم ، تازه دفترچه رو فرستادم و یه سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید می خواستم بپرسم:
زمان اقدام برای گرفتن امریه بعد از آموزشی هست؟ یا قبل از آموزشی یا زمان دیگه ای باید اقدام کنم

ahad_judo
30-11-2011, 01:54
[/COLOR][QUOTE=shazdeh23;6666120]

شما آموزشی دوباره رفتی؟
خیر.20 روز به ما مرخصی دادند و بعدش یگانمون مشخص شد.

---------- Post added at 03:54 AM ---------- Previous post was at 03:52 AM ----------

سلام
دوستان بالاخره ما هم در شرف سرباز شدن هستیم ، تازه دفترچه رو فرستادم و یه سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید می خواستم بپرسم:
زمان اقدام برای گرفتن امریه بعد از آموزشی هست؟ یا قبل از آموزشی یا زمان دیگه ای باید اقدام کنم
هر چه زودتر برای امریه اقدام کنی بهتره.همین فردا بیوفت دنبالش تا دیر نشده.
اگر کد بخوری دیگه با بند پ هم به سختی بشه کاری کرد چه برسه به اموزشی که دیگه کن فیکون میشه برنامه زندگیت.

بعدا
30-11-2011, 02:38
سلام دوستان،
من مشکل چاقی دارم و لباس به سختی اندازم می‌شه. امکان داره قبل از آموزشی لباس رو خودم تهیه کنم و ببرم پادگان؟ گیر نمی‌دن؟ لباس ارگان‌های مختلف چه تفاوت‌هایی داره؟

omidbooter
30-11-2011, 06:05
خدایا شکر
خدایا چقد مهربونی
تاریخ اعزام 1390/10/1
مکان خدمت به مدت 15 ماه 500 متر اونور تر خونمون(ساعت کار 7.5 تا وقت نماز ظهر)[/C......:8::8::8::8::8::8

خیلی خیلی خوشحالیم همه و ارزو موفقیت میکنیم برات دوست عزیز:11:

ولی میگم خوش به حال بعضی ها که خدای شخضی دارن
این اگه خدای ما هم بود ما همه اعزامی ها و همه ایرانی های مظلوم باید بهترین جا باشیم و مثل شما خوشحال باشیم
عجب حکایتی دارد این خدا..........:13:

pirouz777
30-11-2011, 11:15
سلام بچه ها
سلام
حتما نیروی انتظامی می یوفتی ولی یگانت مشخص نیست
آموزشی هم باید بری بستگی به مرکز آموزشی که بیفتی بین 15 تا 30 روز آموزشی داری

mojtaba6682
30-11-2011, 11:50
سلام به دوستان
من امروز رفتم پلیس +10 و بالاخره مشخص شد کجا افتادم.همونطور که حدس زده بودم افتادم ستاد فرماندهی کل سپاه مرکز آموزش شهید هاشمی نژاد
آقا کسی اطلاعات داره مارو بی نصیب نذاره.....

mali.sh
30-11-2011, 13:04
خیلی خیلی خوشحالیم همه و ارزو موفقیت میکنیم برات دوست عزیز:11:

ولی میگم خوش به حال بعضی ها که خدای شخضی دارن
این اگه خدای ما هم بود ما همه اعزامی ها و همه ایرانی های مظلوم باید بهترین جا باشیم و مثل شما خوشحال باشیم
عجب حکایتی دارد این خدا..........:13:

من هم از نظر لطف شما دست عزیز بسیار ممنونم :40::40:برای شما و همه آقا پسرای گل ایرانی آرزوی بهترین ها رو دارم :10:و از خدای مهربون میخوام همه مون و دوست داشته باشه سربازی هم یه مجازات برا گناه نکردمون .... استا کریم هم خوب در جریانه
خیلی چاکرشم.... من به این کوچیکی و اون به این عظمت هر چی ازش به ما میرسه لطف بی کرانه و حکمت ..... باهاش رفیقم بدجوری بهم حال میده.....
شاید به نظر بیاد این کارا واین اتفاقا فقط میتونه با پارتی جور بشه باید بگم اراده همون پارتی هم در برابر اراده خدا هیچ هیچ هیچ.......
از دیروز که فهمیدم سربازیم این جوری شده هنوز هیچی به مامان بابام نگفتن آخه خیلی این چند روزه تحویلم میگیرن میگم اگه ازهمین الان بگم افتادم کنار خونه این همه لطف و محبت کم میشه:31::31::31: ..... راستی مامانم هم خیلی برام دعا کرد... بدون دعا خیر پدر مادر ادم به هیچی نمیرسه چاکر اونا هم هستم :11:
================================================== ========
آقا من یه مشکل دارم احترامات نظامی بلدنیستم آموزشی هم که ندارم خدا رو شکر
حالا چطوری احترامات یادبگیرم؟؟

aminjigar
30-11-2011, 14:01
آموزشی هم که ندارم خدا رو شکر

اتفاقا آموزشی با تمام سختی هایی که داره لازمه... کلشم 2ماهه که کلا خوبه

اما من با فلسفه بعدش مشکل دارم، من سربازیمو که 2 سالی هست تموم کردم ولی اون درجه ها واسه ما که نون و آب

نشد... لیسانس برق هم بودیم خیر سرمون

واسه اون آموزش احترامات هم به مرور زمان خودش درست میشه... نمی دونم کجا افتادی ولی رفتی می بینی :31:

ahad_judo
30-11-2011, 14:27
هر وقت کله گنده های پادگان رو دیدی سریع راهتو کج کن که نخواد احترام بذاری.

odise2004
30-11-2011, 14:30
سلام بچه ها.
من از ساعت 12.30 دارم زنگ میزنم نظام وظیفه.تا الان که 2.25 هست همش اشغال میزنه!! دیگه خسته شدم آخه!اصلاً اینا جواب میدن به آدم؟

1366hamidreza
30-11-2011, 14:59
سلام این اولین ارسال من هست و از یزد لیسانسه متولد 1366
دست رو دلم نگذارین که خونه برگ کفالت آموزش بسیج داشتم کسری داشتم 6 ماه تاریخ اعزامم خورد 1 دی ماه نتونستم پذیرش بگیرم همه جا گفتن لیستامون رو فرستادیم تهران واسادم کدم بیاد که کد خوردم نیرو انتظامی ،محل آموزش هم نوشته (مرکز آموزش فرماندهی انتظامی استان) از دوستای سربازم پرسیدم میگن قبلا همین پادگاه خاتمی بوده ولی چند ماهی هست دیگه برا نیرو انتظامی آموزش نمیده میفرستنم شهید باهنر کرمان ای خدا ای چه شانسیه من دارم

mehran_pqqp
30-11-2011, 15:07
[QUOTE=shazdeh23;6666120][/COLOR]
خیر.20 روز به ما مرخصی دادند و بعدش یگانمون مشخص شد.

---------- Post added at 03:54 AM ---------- Previous post was at 03:52 AM ----------

هر چه زودتر برای امریه اقدام کنی بهتره.همین فردا بیوفت دنبالش تا دیر نشده.
اگر کد بخوری دیگه با بند پ هم به سختی بشه کاری کرد چه برسه به اموزشی که دیگه کن فیکون میشه برنامه زندگیت.

ممنون دوست عزیز که به ما سربازای بی اطلاع ، اطلاعات میدین
ببخشید
اطلاع دارین برای اقدام برای امریه باید برم نظام وظیفه؟ یا پلیس+10

ahad_judo
30-11-2011, 19:34
[QUOTE=mehran_pqqp;6666244]

ببخشید
خواهش میکنم.
اینو دقیق نمیدونم.فقط میدونم بعد از پست دفترچه امریه ارگان مربوطه رو اوکی کنی و اونا هم بعدش نامه نگاری های لازمه رو به نظام وظیفه انجام میدن.
یه چیز دیگه اینکه مثلا برای اونایی که میخوان امریه شرکت نفت بگیرن معمولا تو سایت خود شرکت نفت میتونین ثبت نام کنید(باید معدل لازمه رو داشته باشید).اگر پارتی دارید که چه بهتر.
اول برگه سبز میاد.فقط 1 ماه قبل از اعزام همه کارها باید تمام شده باشه.چون اگر برگ سفید امد دیگه هیچ کاری نمیشه کرد.تا همین حد میدونم.بقیشو باید از دوستانی که امریه گرفتن بپرسین.
موفق باشی.

---------- Post added at 09:32 PM ---------- Previous post was at 09:29 PM ----------

راستی یه چیزی یادم رفت به دوستانی که هنوز خدمت نرفتن بگم:
آموزشی بهترین دورانه.درسته یه کم سخته ولی هیچ وقت اون جو صمیمی و دوست داشتنی رو نمیتونی بعدش پیدا کنی.
ایشالا همگی موفق باشید.چون میگذرد غمی نیست.

---------- Post added at 09:34 PM ---------- Previous post was at 09:32 PM ----------

سلام دوستان،
من مشکل چاقی دارم و لباس به سختی اندازم می‌شه. امکان داره قبل از آموزشی لباس رو خودم تهیه کنم و ببرم پادگان؟ گیر نمی‌دن؟ لباس ارگان‌های مختلف چه تفاوت‌هایی داره؟
سلام.هر ارگانی یه نوع لباسی داره.شما نگران نباش.لباس گیرت نیمد راحتی که.میتوونی از همه اموزش ها جیم بشی.همه از خداشونه جیم بزنن شما میخوای بری لباس بگیری که ....
نهایتش بهت میگن برو بخر که یه 2 روز مرخصی نوش جون کن و برو بگیر و برگرد.:31:

GNesh
30-11-2011, 19:39
سلام دوستان
کسی از قانون کفالت پدربزرگ ، خبر داره؟
آیا فقط اینکه پدربرزگ ، نوه و پسر بالای 18 سال نداشته باشه ، تنها نوه پسر بالای 18 سال معاف میشه؟
شرط دیگری مثل سن و بیماری و این چیزا داره یا نه؟

mojtaba6682
30-11-2011, 19:47
[QUOTE=ahad_judo;6666244]

ببخشید

سلام دوست عزیز
شما رشتت چیه؟؟؟؟
امریه گرفتن ربطی به نظام وظیفه یا پلیس +10 نداره .شما با توجه به رشتت (مثلا رشته کشاورزی------>
سازمان جهاد کشاورزی) میری ارگان مربوطه ودرخواست امریه میکنی با توجه به صحبت های دوستمون که گفت توی سایت ها میزنن به نظر من حضوری بری خیلی بهتر هست.وقتی به اونجا مراجعه کردی حتما یادت باشه که درخواست پرکنی حتی اگه ازت برگ سبز خواست.اگه اطلاعات بیشتری خواستی بگو. یه نکته که خیلی مهم هست وداشت یادم میرفت خیلی زود باید اقدام کنی شاید 2روزدیگه هم دیر باشه پس زود تر اقدام کن

ahad_judo
30-11-2011, 19:48
خواهشا یه راهنمایی کنید

نبود ؟
شما یه دفترچه بخرید و قسمت پزشکی رو پر کنید و نوبت بگیرید برای بیمارستان نظام.
ایشالا که معاف میشی.آسم خفیف هم فکر نکنم معاف بشی.موفق باشی.

بند18-آسم به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نظامي يا دانشگاهي.

الف) در موارد متوسط و شديد معاف دائم.

ب) در موارد خفيف خدمات غيررزمي.

راستی حواست به این مورد باشه:
ماده206- مامورين پليس راه ژاندارمري و راهنمايي و رانندگي مكلفند ضمن انجام وظيفه محوله چنانچه به مشمول غايبي برخورد نمايند او را دستگير و به نزديكترين مرجع انتظامي تحويل نمايند.

ahad_judo
30-11-2011, 20:13
سلام دوستان
کسی از قانون کفالت پدربزرگ ، خبر داره؟
آیا فقط اینکه پدربرزگ ، نوه و پسر بالای 18 سال نداشته باشه ، تنها نوه پسر بالای 18 سال معاف میشه؟
شرط دیگری مثل سن و بیماری و این چیزا داره یا نه؟
این پدربزرگ باید مادری باشه ها.بعدشم اگر دایی نداری و تنا نوه پسر بالای 18 هستی همین فردا برو معافیت رو بگیر تا قانونو عوض نکردن.دیگه بگو کهولت سن داره و 10 تا چیزم بذار روش.پرونده ای چیزی هم داری ضمیمه کن.اگر تاییدیه بهزیستی بگیری که رو هوا معافی.
برو خبرشو برای ما بنویس.
موفق باشی.

pouya_2008_hh
30-11-2011, 21:02
سلام این اولین ارسال من هست و از یزد لیسانسه متولد 1366
دست رو دلم نگذارین که خونه برگ کفالت آموزش بسیج داشتم کسری داشتم 6 ماه تاریخ اعزامم خورد 1 دی ماه نتونستم پذیرش بگیرم همه جا گفتن لیستامون رو فرستادیم تهران واسادم کدم بیاد که کد خوردم نیرو انتظامی ،محل آموزش هم نوشته (مرکز آموزش فرماندهی انتظامی استان) از دوستای سربازم پرسیدم میگن قبلا همین پادگاه خاتمی بوده ولی چند ماهی هست دیگه برا نیرو انتظامی آموزش نمیده میفرستنم شهید باهنر کرمان ای خدا ای چه شانسیه من دارم

اقا پادگان خاتمی یزد اره مال نیرو انتظامی بوده که اخرین دورشم خرداد ماه گرفته
از اون موقع به بعد پادگان خاتمی سرباز سپاه می گیره
من پادگانه شهید پاهنر بودم یکم سخت می گیرند باید دو هفته اول رو دووم بیاربی بعدش میوفته رو غلطک
اگه گردان امام حسین افتادی گروهان جهاد من منشی اونجا بودم ، بهترین فرمانده رو داره
خبرشو بده که کدوم گرهان افتادی
موفق باشی

jujushow
30-11-2011, 21:05
خدایا شکر
خدایا چقد مهربونی
تاریخ اعزام 1390/10/1

سلام . واقعا تبریک میگم . اقا حتما نماز شکر به جا بیار :20:
خوش به حالت ، من اگه پذیرش بشم فاصله خونمون تا سپاه یه ربع راهه :31:

حالا یه سوال . منم برگه کفایت دارم ولی خوب نمیشه که مکان اموزش نداشته باشیم . معمولا 1 روز باید بریم پادگان محل اموزش بمونیم و برگه کفایت رو ارائه بدیم و .... واسه شما واقعا هیچ مکان اموزشی نزده ؟

منم 1 دی اعزامم ، میترسم فردا برم بگه کد نخوردی ، میزارم شنبه یکشنبه که دیگه انشا الله جواب رد نشنوم .

خدایا کمک کن منم پذیرش بشم

1366hamidreza
30-11-2011, 21:12
کی معلوم میشه کدوم گردان افتادم؟ بعد از آموزشی؟
میگم هیچ راهی نیست برگه تکمیلی بسیجم رو قبول کنند ؟
محل خدمتم کجا میشه من تک فرزندم
میشه یه ایمیل بدی من باهات تو یاهو صحبت کنم ببینم چه خاکی قراره تو سرم بشه

pouya_2008_hh
30-11-2011, 22:12
کی معلوم میشه کدوم گردان افتادم؟ بعد از آموزشی؟
میگم هیچ راهی نیست برگه تکمیلی بسیجم رو قبول کنند ؟
محل خدمتم کجا میشه من تک فرزندم
میشه یه ایمیل بدی من باهات تو یاهو صحبت کنم ببینم چه خاکی قراره تو سرم بشه
ایمیلو براتون پ خ کردم
چند روز که اونجا بودی گردان و گروهانت معلوم میشه
محله یگانت شانسیه
نمی خوام بترسونمت اما منم تک پسر بودم ، بابام هم ایثارگر بود مدارکش هم بردم اما افتادم مرز بانی زاهدان
کلا پارتی بازیه
در ضمن از اونجا 70 الی 80 درصد میوفتند مرزبانی زاهدان
ایشالا که شما میوفتی شهره خودت

ahad_judo
30-11-2011, 22:49
سلام . واقعا تبریک میگم . اقا حتما نماز شکر به جا بیار :20:
خوش به حالت ، من اگه پذیرش بشم فاصله خونمون تا سپاه یه ربع راهه :31:

حالا یه سوال . منم برگه کفایت دارم ولی خوب نمیشه که مکان اموزش نداشته باشیم . معمولا 1 روز باید بریم پادگان محل اموزش بمونیم و برگه کفایت رو ارائه بدیم و .... واسه شما واقعا هیچ مکان اموزشی نزده ؟

منم 1 دی اعزامم ، میترسم فردا برم بگه کد نخوردی ، میزارم شنبه یکشنبه که دیگه انشا الله جواب رد نشنوم .

خدایا کمک کن منم پذیرش بشم
دوست عزیز اگر کفایتی هستی(خدمت قبلی) شک نکن که محل آموزشی داری و کدت هم از قبل مشخص کردن.

mgh1899
30-11-2011, 23:57
با سلام به همه دوستان
منم دو روز قبل برگه سفیدم رو از پلیس +10 گرفتم
اعزام اول دی هستم
پادگان آیت اله خاتمی یزد
اگه کسی هست بگه باهم آشنا بشیم

jujushow
01-12-2011, 00:08
دوست عزیز اگر کفایتی هستی(خدمت قبلی) شک نکن که محل آموزشی داری و کدت هم از قبل مشخص کردن.

ممنون دوست خوبم .
در مورد محل اموزشی حق با شماست . دقیقا یک هفته پیش رفتم از 10+ سوال کردم ببینم کد کجا رو خوردم که گفت هنوز کد نخوردی ! احتمالا تا الان مشخص شده ، امیدوارم با درخواست پذیرش موافقت کرده باشند .

a.toraby
01-12-2011, 00:17

اییییین برگ کفایت چیه؟؟

m.h.f
01-12-2011, 01:06
سلام به دوستان
کسی از مرکز آموزشی شهید باهنر کرمان خبر داره؟ چه جوریاست؟ خوبه؟ سخت میگیرند؟ من اول آموزشی ام رو افتاده بودم 05 کرمان ولی بعد عوض کردن و افتادم شهید باهنر کرمان؟ کسی تا حالا اونجا بوده؟

SA.JJ.AD
01-12-2011, 01:33
دوستان اونجور که یکی از دوستان همین جا راهنماییم کرد بنده تا 18 اذر فرصت دارم دفترچه رو بگیرم و پست کنم !! وگرنه اضاف میخورم :20:
.
از اونور بنده حدود 10 ماه کسری دارم بخاطر ایثارگری پدر و این حرفا :31:و احتمالا تو همین استان خودمون خدمت رو بتونم بگزرونم .... خیلی ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن که چجوریاست ؟! منظورم اینه که چیز اضافه ای مثه نامه اینا باید تحویل پلیس + 10 بدم یا اینکه بعد از تموم شدن اموزشی نیاز به اینکارا هست ؟! ممنون میشم یکی کامل توضیح بده از سردرگمی در بیام :41:+:11:

mali.sh
01-12-2011, 10:49
دوستان اونجور که یکی از دوستان همین جا راهنماییم کرد بنده تا 18 اذر فرصت دارم دفترچه رو بگیرم و پست کنم !! وگرنه اضاف میخورم :20:
.
از اونور بنده حدود 10 ماه کسری دارم بخاطر ایثارگری پدر و این حرفا :31:و احتمالا تو همین استان خودمون خدمت رو بتونم بگزرونم .... خیلی ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن که چجوریاست ؟! منظورم اینه که چیز اضافه ای مثه نامه اینا باید تحویل پلیس + 10 بدم یا اینکه بعد از تموم شدن اموزشی نیاز به اینکارا هست ؟! ممنون میشم یکی کامل توضیح بده از سردرگمی در بیام :41:+:11:

شما روال عادی اعزام رو انجام میدین و دفترچه پست میکنین . بعد این که دفترچه فرستادی 10 روز بعد تارخ اعزامتون تو +10 مشخص میشه(اگه میخواین تو سپاه استان یا شهرخودتون خدمت نکین ) برگ سبز رو از+10 بگرید و به سپاه مراجعه کنین و بگین ازخانواده ایثارگران هستین اونجا برای پذیرش راهنماییتون میکنن..... برای گرفتن اون 10 ماه کسری هم درحین خدمت باید اقدام کنید میگن بعد آموزشی ولی از زمان اعلام تاریخ اعزام قابل پیگیری هست با مراجعه به بنیاد شهید و امورایثارگران این کسری اعمال میشه.........

موفق باشید

mali.sh
01-12-2011, 11:00
ممنون دوست خوبم .
در مورد محل اموزشی حق با شماست . دقیقا یک هفته پیش رفتم از 10+ سوال کردم ببینم کد کجا رو خوردم که گفت هنوز کد نخوردی ! احتمالا تا الان مشخص شده ، امیدوارم با درخواست پذیرش موافقت کرده باشند .

کد محل اموزش دی رو زدن ......
من از این جهت گفتم ندارم چون کد آموزش رو زدن همون سپاه شهرمون که اونجا هم اصلا یگان اموزش نداره ( رفتم از سپاه پرسیدم گفتن شما ها آموزشی ندارید) تازه بهم گفتن جای خوبی برا خدمت برام درنظر دارن یه دفتر حدود 500 متری خونمون :20:

---------- Post added at 11:00 AM ---------- Previous post was at 10:57 AM ----------

اییییین برگ کفایت چیه؟؟

برگ کفایت یعنی همون برگ سبز بسیج............

mojtaba6682
01-12-2011, 11:53
ببخشید

سلام دوست عزیز
شما رشتت چیه؟؟؟؟
امریه گرفتن ربطی به نظام وظیفه یا پلیس +10 نداره .شما با توجه به رشتت (مثلا رشته کشاورزی------>
سازمان جهاد کشاورزی) میری ارگان مربوطه ودرخواست امریه میکنی با توجه به صحبت های دوستمون که گفت توی سایت ها میزنن به نظر من حضوری بری خیلی بهتر هست.وقتی به اونجا مراجعه کردی حتما یادت باشه که درخواست پرکنی حتی اگه ازت برگ سبز خواست.اگه اطلاعات بیشتری خواستی بگو. یه نکته که خیلی مهم هست وداشت یادم میرفت خیلی زود باید اقدام کنی شاید 2روزدیگه هم دیر باشه پس زود تر اقدام کن

ahad_judo
01-12-2011, 13:06
ک

---------- Post added at 11:00 AM ---------- Previous post was at 10:57 AM ----------

برگ کفایت یعنی همون برگ سبز بسیج............
من خیال کردم منظورتون خدمت قبلی هاست.آخه به اونایی هم که قبلا خدمت کردن هم کفایتی میگن.
دوستان اشتباه نکنند یه وقتی.من نوشتمو اصلاح میکنم.
اگر اون دوستمون برگ سبز بسیج دارن معلوم نیست کجا بیوفتن مگر اینکه خودشون شخصا برن پذیرشاز سپاه بگیرن.

MoH_@_MaD
01-12-2011, 13:22
سلام
دوستان من داداشم دیروز کمیسیون پزشکی داشت و خدا رو شکر معاف دائم شد الان مدارکش رو که تحویل بده چقدر وقت بعد کارت معافیتش میاد ؟؟
یه سوال دیگه :
من خودم 21 سالمه و دانشجوام و داداشم هم 20 سال که معاف پزشکی شد و پدرم هم بالای 59 ساله
الان با این اوصاف من میتونم معافیت کفالت بگیرم یا نه ؟؟

Rhodes
01-12-2011, 13:25
سلام
دوستان من داداشم دیروز کمیسیون پزشکی داشت و خدا رو شکر معاف دائم شد الان مدارکش رو که تحویل بده چقدر وقت بعد کارت معافیتش میاد ؟؟
یه سوال دیگه :
من خودم 21 سالمه و دانشجوام و داداشم هم 20 سال که معاف پزشکی شد و پدرم هم بالای 59 ساله

كمتر از دو ماه ديگه مياد.
چون كه شما بزرگتري و برادرت هم معاف پزشكي شده احتمال بتوني معاف كفالت بگيري!!

Sent from my iPod touch using Tapatalk

SA.JJ.AD
01-12-2011, 14:54
شما روال عادی اعزام رو انجام میدین و دفترچه پست میکنین . بعد این که دفترچه فرستادی 10 روز بعد تارخ اعزامتون تو +10 مشخص میشه(اگه میخواین تو سپاه استان یا شهرخودتون خدمت نکین ) برگ سبز رو از+10 بگرید و به سپاه مراجعه کنین و بگین ازخانواده ایثارگران هستین اونجا برای پذیرش راهنماییتون میکنن..... برای گرفتن اون 10 ماه کسری هم درحین خدمت باید اقدام کنید میگن بعد آموزشی ولی از زمان اعلام تاریخ اعزام قابل پیگیری هست با مراجعه به بنیاد شهید و امورایثارگران این کسری اعمال میشه.........

موفق باشید

درود و ممنون دوست عزیز بابت جوابتون :40::11:
+
+
فقط این سوال برام پیش اومد که بنده که دوران اموزشی رو سپری میکنم . از اعضای خانواده میتونن پیگیری کنن از بنیاد شهید و امور ایثارگران و کارارو انجام بدن ؟! :20:
+
همچنین اینکه !! اگه پیگیری بشه !! برگه ای .. نامه ای چیز خاصی میدن ؟! :31:و اون رو بعد از پایان دوره ی اموزشی باید اون ببرم با خودم ؟! کجا ؟!و به کی بدم یا ... :31:
+
ببشخید بابت سوال های ابتدایی :31:

urumchi
01-12-2011, 15:10
دوستان من داداشم دیروز کمیسیون پزشکی داشت و خدا رو شکر معاف دائم شد

سلام

دوست عزیز اگه موردی نداره میشه بفرمائید برادرتون چه مشکلی داشتن که معاف شدن؟

ahad_judo
01-12-2011, 15:42
یه سوال دیگه :
خیر.اگر تک پسر بودی میتونستی معافیت بگیری.الان چون داداش بالای 18 سال داری نمیتونی و منتفی هست.

odise2004
01-12-2011, 15:47
1 دی...03 عجب شیر...نبود؟!!!!:5:

mali.sh
01-12-2011, 16:18
درود و ممنون دوست عزیز بابت جوابتون :40::11:
+
+
فقط این سوال برام پیش اومد که بنده که دوران اموزشی رو سپری میکنم . از اعضای خانواده میتونن پیگیری کنن از بنیاد شهید و امور ایثارگران و کارارو انجام بدن ؟! :20:
+
همچنین اینکه !! اگه پیگیری بشه !! برگه ای .. نامه ای چیز خاصی میدن ؟! :31:و اون رو بعد از پایان دوره ی اموزشی باید اون ببرم با خودم ؟! کجا ؟!و به کی بدم یا ... :31:
+
ببشخید بابت سوال های ابتدایی :31:
بله اعضای خانواده میتونن پیگیر بشن .....
بله برای تقاضا استفاده شما تو بنیاد شهید پرونده تشکیل میدن و سپس شما رو به کمیسیون نظام وظیفه ارجاع میدن.......
ریز دقیق مراحل رونمیدونم ولی یکی از دوستام اینطوری اقدام کرد.
موفق و پاینده باشید

---------- Post added at 04:18 PM ---------- Previous post was at 04:16 PM ----------

خیر.اگر تک پسر بودی میتونستی معافیت بگیری.الان چون داداش بالای 18 سال داری نمیتونی و منتفی هست.

دقیقا تایید میشه داشتن برادر بالای 18 سال مانع گرفتن معافیتکفالت میشه

mali.sh
01-12-2011, 16:26
سلام دوست عزیز
شما رشتت چیه؟؟؟؟

به پیوست فرمایشات دوست عزیز مجتبی
چندنکته عمومی
معمولا میگن باید تاریخ اعزام داشته باشی ......
به طورمعمول تقریبا ماهای اغازی سال سهمیه امریه هست و تو سه ماه اخرسال تقریبا جایی سهمیه نداره
پارتی بسیارمهمه
داشتن ویا نداشتن بسیج تاثیری نداره

odise2004
01-12-2011, 17:39
سلام بچه ها.
آقا یه سوال داشتم.
یکی از دوستان من میخواست برای سپاه پذیرش بشه.برگ سبز و کسری خدمت هم داره.
20 روز پیش دفترچه رو فرستاده بود و متاسفانه زدنش برای اول برج 10!!
حالا بخاطر این مساله نمیتونه برای سپاه پذیرش بگیره.
حالا میخواد از طریق پزشکی اعزامش رو تمدید بکنه برای برج 12 که بتونه از سپاه پذیرش بشه.
حالا با توجه به اینکه این دوست ما کد خورده(نیروی زمینی ارتش-03 عجبشیر) اگه تمدید بشه باز تو برج 12 همین کد رو میزنن براش یا امکان داره که کدش عوض بشه؟
MoH_@_MaD
01-12-2011, 17:49
ممنون از دوستان
پس اینجور که مشخصه معافیت کفالت منتفیه :41:
یعنی هیچ راهی نداره ؟ مثلا چمیدونم بگم وضعیت داداشم خرابه و نمیتونه کار کنه و ... بازم امکان معاف شدن نیست ؟

سلام

دوست عزیز اگه موردی نداره میشه بفرمائید برادرتون چه مشکلی داشتن که معاف شدن؟

تصادف خیلی بدی کرد که باعث شد تو پاش پلاتین بذارن
همچین تو همون تصادف رباط صلیبیش هم پاره شد که اونم 2 بار عمل کرد
کلا وضعیت پاش خیلی بده

odise2004
01-12-2011, 18:00
ممنون از دوستان
پس اینجور که مشخصه معافیت کفالت منتفیه :41:
یعنی هیچ راهی نداره ؟ مثلا چمیدونم بگم وضعیت داداشم خرابه و نمیتونه کار کنه و ... بازم امکان معاف شدن نیست ؟

تصادف خیلی بدی کرد که باعث شد تو پاش پلاتین بذارن
همچین تو همون تصادف رباط صلیبیش هم پاره شد که اونم 2 بار عمل کرد
کلا وضعیت پاش خیلی بده

والا این کفالت رو خیلی ظاهراً سفت میگیرن!به یکی گفته بودن اگه برادر بزرگتر از 18 داشته باشی ، حتی مفقود الاثر هم باشه باز معافی نمیدیم!!!:13:

prev
01-12-2011, 18:09
سلام . نظرتون راجع به گرفتن معافیت پزشکی چیه ؟ بگیرم یا نه؟ چون من میتونم بخاطر چشم معافیت پزشکی بگیرم . اما از بعد خدمت میترسم . واسه کار و ... . از طرفی اگه برم خدمت بخاطر ضعیفی چشمها واسم مشکل پیش میاد یا نه؟ واقعا موندم چیکار کنم. خیلی وضیعیت بدیه !!!

Gilopa
01-12-2011, 18:51
بچه ها من روز تاسوعا استعلاجیم تموم میشه اصلا حسش نیست که تو روز تعطیل برگردم به چابهار .. میخوام جمعه هفته بعد برم . قسمت اداری یگانم بچه ها رو میشناسم میتونم هماهنگ کنم غیبت نخورم .. نیرو انسانی مشکل ساز نمیشه که برام ؟ و اگر بر فرض غیبت بخورم چند روز اضاف میشه ؟

ali1834
01-12-2011, 18:56
سلام
کسی میدونه کفایت اموزشی ها را چند روز نگه می دارند؟توی این مدت که چیزهایی باید همراه خود ببریم؟(اموزشی شهر دیگرم ولی خدمت شهر خودم)

Milad4171
01-12-2011, 19:05
بچه ها من روز تاسوعا استعلاجیم تموم میشه اصلا حسش نیست که تو روز تعطیل برگردم به چابهار .. میخوام جمعه هفته بعد برم . قسمت اداری یگانم بچه ها رو میشناسم میتونم هماهنگ کنم غیبت نخورم .. نیرو انسانی مشکل ساز نمیشه که برام ؟ و اگر بر فرض غیبت بخورم چند روز اضاف میشه ؟

زنگ بزن درخواست مرخصی کن. واست استحقاق رد میکنن. من خودم منشی هستم. خیلی ها اینکارو میکنن. اگر منشی باهات رفیق باشه یا بشناسیش واست کارتو راه میندازه.
بهر حال خبر بده. بگو نمیای چون روزای تاسوعا و عاشورا تعطیل هست آمار رد نمیکنن واسه همین اگه هماهنگ باشی موردی نداره.
حتی خیلی ها که مرخصیشون جمعه تموم میشه ( یعنی جمعه باید حضور بزنن ) شنبه میان . چون جمعه آمار رد نمیشه و تعطیله!

بعد نوشت : هر روز نهست برابر قانون 2 روز اضافه خدمت محصوب میشه. اگر کسی بیش از 15 روز نهست کنه یعنی غیبت کنه فرارش صادر میشه و بعد از اون واسه هر روز غیبت 3 روز حساب میشه.
یعنی اگه 20 روز کسی غیبت کنه هم فرارش صادر میشه ( یعنی دژبان مرکز میره به آدرسی که موقع فرم پر کردن داده طرف { آدرس منزل } خفتش میکنه می برتش مقر یا زندان ) و 60 روز هم اضافه خدمت میخوره!

mgh1899
01-12-2011, 19:09
سلام
کسی میدونه کفایت اموزشی ها را چند روز نگه می دارند؟توی این مدت که چیزهایی باید همراه خود ببریم؟(اموزشی شهر دیگرم ولی خدمت شهر خودم)
سلام دوست عزیز
اونهایی که برگه سبز دارن یا به قولی کفایتی هستن رو اصلا جزو گروهانها دسته بندی نمیکنند و در پادگان دنبال کارهایی مثل امور اداری ، دریافت جیره و همچنین حضور در میدان تیر که امتحان عملی محسوب میشه هستید . بستگی به پادگان محل آموزش داره از نصف روز تا یک هفته متغیر هست اما حداقل اینه که دیگه خبری از رژه و از این کارها نیست
شما کدوم پادگان افتادید؟برای آموزشی

jujushow
01-12-2011, 19:26
سلام بچه ها.
آقا یه سوال داشتم.
حالا میخواد از طریق پزشکی اعزامش رو تمدید بکنه برای برج 12 که بتونه از سپاه پذیرش بشه.
حالا با توجه به اینکه این دوست ما کد خورده(نیروی زمینی ارتش-03 عجبشیر) اگه تمدید بشه باز تو برج 12 همین کد رو میزنن براش یا امکان داره که کدش عوض بشه؟

تا اونجایی که من میدونم وقتی کد بخوری دیگه نمیشه انداخت عقب . ولی اگه فرضا یه سردار پارتیش شد و تونست بندازه عقب مشکلی از اون جهت نداره ، کد دوباره عوض میشه .

korosh0742
01-12-2011, 19:29
سلام دوستان

من برگ سبر گرفتم تاریخ اعزام هم 1/10 شده

حالا میخوام بدونم کجای این برگ کد نوشته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ali1834
01-12-2011, 19:30
سلام دوست عزیز
اونهایی که برگه سبز دارن یا به قولی کفایتی هستن رو اصلا جزو گروهانها دسته بندی نمیکنند و در پادگان دنبال کارهایی مثل امور اداری ، دریافت جیره و همچنین حضور در میدان تیر که امتحان عملی محسوب میشه هستید . بستگی به پادگان محل آموزش داره از نصف روز تا یک هفته متغیر هست اما حداقل اینه که دیگه خبری از رژه و از این کارها نیست
شما کدوم پادگان افتادید؟برای آموزشی

باتشکر:10:
برای اموزشی امام رضا(ع)کازرون:20:

odise2004
01-12-2011, 19:34
تا اونجایی که من میدونم وقتی کد بخوری دیگه نمیشه انداخت عقب . ولی اگه فرضا یه سردار پارتیش شد و تونست بندازه عقب مشکلی از اون جهت نداره ، کد دوباره عوض میشه .

ممنون دوست عزیز.البته به دلایلی(پزشکی،فوت نزدیکان و ...)میشه عقب انداخت.پس اگه بتونه عقب بندازه کدش عوض میشه دیگه؟
ممنون.

mehran_pqqp
01-12-2011, 19:56
ویرایش شد..........

Milad4171
01-12-2011, 20:00
تا اینجایی که من اطلاع داشتم زمان ما اگه کسی کد میخورد دیگه امکان جابه جایی زمان اعزامش نبود. باید تا قبل از اینکه برگ سفیده بیاد زمانش رو عقب بندازی.

ahad_judo
01-12-2011, 20:50
سلام دوستان

چند روز دیگه برگ سفیدت میاد و معلوم میشه کجا افتادی.
میتونی هم حضوری بری پلیس+10 و برگ سفیدتو بگیری.

---------- Post added at 10:50 PM ---------- Previous post was at 10:46 PM ----------

دقیقا.یکی از رفقای من کدش خورده بود نیرو انتظامی.2 روز قبل از اعزامش پارتی جور کرد افتاد سپاه نیشابور.
پیدا کنید پرتقال فروش را.

mali.sh
01-12-2011, 21:20
سلام بچه ها.
آقا یه سوال داشتم.

اینکار انجام پذیره من اعزام برج 8 بودم کدهم داشتم تمدید کردم برای 10 ولی این کار رو برا هر کسی انجام نمیدن......
اما انجام پذیره.... به این دلیل میگن بعد کد نمیشه تمدید کرد چون متقاضی برا اینکار بسیار زیاده...چون تقریبا تمامی کسانی که میوفتن ارتش دوسدارن تغییر محل بدن

---------- Post added at 09:20 PM ---------- Previous post was at 09:15 PM ----------

سلام

بعضی وقتا 3 روز و تا 7 روز و حتی 14 روزهم بوده ولی بسیاری ازموارد -0- روزبوده......
وسایل شخصی رو همراهت بیار ( لباس - وسایل بهداشتی -دارو -..... ) مدارک شناسایی و برگ سبز بسیج - کارت فعال- بعلاوه کپی مدارک شناسایی ..... فککن احتمال داره حداکثر2 هفته بری اموزش

mali.sh
01-12-2011, 21:25

مردباش سربازکه از اضافه خدمت نمترسه ...........
یه دورغ ابدارببند :31:
بگو بلیط پیدانکردم خورد به تاسوعا - عاشورا........... نتونشتم بیام (اینم دروغ خوب ) تازه فک نکنم گناههم داشته باشه

odise2004
01-12-2011, 21:30
...چون تقریبا تمامی کسانی که میوفتن ارتش دوسدارن تغییر محل بدن
اتفاقاً من ارتش رو ترجیح میدادم به جاهای دیگه!!
یه سوال از دوستان.
بعد از آموزشی،موقع تقسیم،اون تقسیم دست کجاست؟(حالا مال ارتش مثلاً)

mali.sh
01-12-2011, 21:31
سلام دوستان

توبرگ اول که پست میاره مکان اموزش نیست و فقط تاریخ اعزام زده و مرکزاموزش رومینویسه متعاقبا اعلام میگردد
اصطلاح کد هم فقطیه اصطلاح بیشترنیست قدیما کد بوده الان مینوسه کجا باید بری..... همون مرکز آموزش = کد

mali.sh
01-12-2011, 21:38
یه سوال از دوستان.

وا مصیبتا ارتش دوس داری !!!!!!! میری انشاا... بیشترترجیح میدی :31: ( شوخی )
منظورت تقسیم نیرو بعداز آموزش رو میگی؟ ..... خوب طبق نیاز اون قسمت شما تقسیم میشین
مثال - نیرو دریایی ارتش سیرجان ( استان کرمان) چون پشتیبانی و اموزش منطقه جنوب هست بعد اموزش به 1- بندرعباس 2 - جزیره خارک- 3 - بوشهر -4 منطقه عمومی جنوب شرق ( فک کنم میشه جاسک) 5- خود پشتیبانی منطقه جنوب - سیرجان-6 - سایرمناطق حتی - نوشهر میفرستن
پس هر جایی ممکنه ولی سعی بر این موضوعه که به محل زندگی شما نزدیک باشه - البته سعی میشه ولی 100% عملی نیست

ahad_judo
01-12-2011, 22:02
یه سوال از دوستان.

ارتش فقط نیرو هواییش خوبه.نیرو دریایی و زمینی تعریفی ندارند و شانسی هستند.مثلا ما نیرو دریایی هستیم.پایگاههای شمال عشق و حاله.پایگاههای جنوب تبعید گاهه.

odise2004
01-12-2011, 22:07
وا مصیبتا ارتش دوس داری !!!!!!! میری انشاا... بیشترترجیح میدی :31: ( شوخی )
منظورت تقسیم نیرو بعداز آموزش رو میگی؟ ..... خوب طبق نیاز اون قسمت شما تقسیم میشین
مثال - نیرو دریایی ارتش سیرجان ( استان کرمان) چون پشتیبانی و اموزش منطقه جنوب هست بعد اموزش به 1- بندرعباس 2 - جزیره خارک- 3 - بوشهر -4 منطقه عمومی جنوب شرق ( فک کنم میشه جاسک) 5- خود پشتیبانی منطقه جنوب - سیرجان-6 - سایرمناطق حتی - نوشهر میفرستن
پس هر جایی ممکنه ولی سعی بر این موضوعه که به محل زندگی شما نزدیک باشه - البته سعی میشه ولی 100% عملی نیست

مرسی.
چرا میگم ارتش؟چون مطمئناً از خیلی جاهای نیروی افتظاحی بهتره!چرا ارتش؟چون من آدم سپاه نیستم.چرا ارتش؟چون حداقل توش یه نظم و نظامی هست.چرا ارتش؟خب بعضیا مثل من خنگول میشن دیگه :31::31:
من افتادم نیروی زمینی ارتش و آموزشی رو 03 عجبشیر هستم.پس احتمالاً همین دور اطراف بیفتم دیگه؟

پی نوشت:من خودم بچه شهرستانم و تا عجبشیر 15 کیلومتر بیشتر راه نیست.تا مراغه هم که پشتیبانی نیروی زمینی ارتش هست 15 کیلومتره.اگه بیفتم مراغه غوغا میشه!:8::8:

mgh1899
01-12-2011, 22:09
منم آیت الله خاتمی یزد هستم
زیاد نگران نباش ، اونجا فقط مهمون هستی :31:

در جواب کاربر ali1834
باتشکر
برای اموزشی امام رضا(ع)کازرون

mali.sh
01-12-2011, 22:17
مرسی.
چرا میگم ارتش؟چون مطمئناً از خیلی جاهای نیروی افتظاحی بهتره!چرا ارتش؟چون من آدم سپاه نیستم.چرا ارتش؟چون حداقل توش یه نظم و نظامی هست.چرا ارتش؟خب بعضیا مثل من خنگول میشن دیگه :31::31:
من افتادم نیروی زمینی ارتش و آموزشی رو 03 عجبشیر هستم.پس احتمالاً همین دور اطراف بیفتم دیگه؟

پی نوشت:من خودم بچه شهرستانم و تا عجبشیر 15 کیلومتر بیشتر راه نیست.تا مراغه هم که پشتیبانی نیروی زمینی ارتش هست 15 کیلومتره.اگه بیفتم مراغه غوغا میشه!:8::8:

پ ن پ من آدم سپاه بودم!!:31::31::31:
خوبه دیگه نزدیک خونتونه...............
انشاا.... موفق باشی :40:

Zachyrock
01-12-2011, 22:23
اقا با کارت موقت میشه پاسپورت گرفت ؟

prev
01-12-2011, 22:34
سلام . نظرتون راجع به گرفتن معافیت پزشکی چیه ؟ بگیرم یا نه؟ چون من میتونم بخاطر چشم معافیت پزشکی بگیرم . اما از بعد خدمت میترسم . واسه کار و ... . از طرفی اگه برم خدمت بخاطر ضعیفی چشمها واسم مشکل پیش میاد یا نه؟ واقعا موندم چیکار کنم. خیلی وضیعیت بدیه !!!

میشه یک عنایتی هم به این پست بفرمایید !:20:

ahad_judo
01-12-2011, 22:50
شما رو نمیدونم.ولی من تو نیرو دریایی ارتش مثل ارواح شدم.
حافظه ام به کل از بین رفته.نمیتونم دیگه درسی بخونم.
ایشالا دوستان جاهای خوبی میوفتن و میان میگن که چه دوران خوبی بود.:13:

ahad_judo
01-12-2011, 23:20
دوست عزیز من خیلی ها رو دیدم معافیت پزشکی گرفتن و بهترین جاها استخدام شدن.خیلی ها هم بودن که نتونستن کار گیر بیارن.بستگی به خواست کارفرمات داره.
شما پارتی داشته باش اینا همش کشکه.گرفتی منظورمو؟

Rhodes
01-12-2011, 23:31
والا این کفالت رو خیلی ظاهراً سفت میگیرن!به یکی گفته بودن اگه برادر بزرگتر از 18 داشته باشی ، حتی مفقود الاثر هم باشه باز معافی نمیدیم!!!:13:

حتي با اين وجود كه برادرش هم معافي پزشكي گرفته و به نوعي از كار افتاده محسوب ميشه بازم نميشه ؟؟

AmirSAMSUNG
01-12-2011, 23:31
دوست من اگه معاف کامل قراره بشی برو بگیر ارزش داره ولی نه معاف از رزم میشی نه نگیر.

تو استخدامم بند پ تاثیرش از همه چی بیشتره! نه نوع معافیت!

prev
01-12-2011, 23:41
خوب من پارتی ندارم . بیشتر از همین موضوع میترسم. چون وقتی به یکی میگی معافیت پزشکی گرفتی یک جوری نگاه میکنه انگار جذامی دیده ! :41:

Pami
01-12-2011, 23:54
دوستانی که میخوان بند پ بزنن یه نصیحتی از من داشته باشن
تو ارتش پارتی بازی میخواین بکنین حداقل یه سرتیپ 2 باید آشناتون باشه ، سرهنگ به پایین کارساز نیست
الان همه تقریبا یه آشنایی تو ارتش دارن و اگه همه بخوان پارتی بازی کنن دیگه کی میره لب مرز خدمت کنه ؟!

بیخودی به کسی رو نندازین ، ارزشش رو نداره

ahad_judo
01-12-2011, 23:58
حتي با اين وجود كه برادرش هم معافي پزشكي گرفته و به نوعي از كار افتاده محسوب ميشه بازم نميشه ؟؟

این بحثثش جداست.اگر بتونی به بهزیستی و نظام وظیفه ثابت بکنی که کفالت داداشت هم به عهده داری میتونی معافیت بگیری.جدیدا قوانینشون رو تو این مبحث سخت گیرانه تر کردند.

aminjigar
02-12-2011, 06:39
دوست من معافی کامل ارزشش رو داره...

به نظر من زمان خیلی ارزشمنده، مخصوصا تو دوره جوونیت... در ضمن ممکنه یه سری مشکلات تو طول خدمت واست

پیش بیاره، واسه اون مشکلات احتمالی بعد معافی قبول دارم شاید در کل یه سری محدودیت ها رو ایجاد کنه، اما جایی

که من هستم (حداقل)، زمانی که من خدمت می کردم (الافی) اون دوستان با کارت معافی اون جا استخدام بودن که

همکار شدیم حالا.

mrouzbehi
02-12-2011, 09:51
سلام دوستان
06 تهران از این دوره به بعد سرباز نمیگیره.
خدا رو شکر کنید.:31:

mojtaba6682
02-12-2011, 11:15
به پیوست فرمایشات دوست عزیز مجتبی
چندنکته عمومی
معمولا میگن باید تاریخ اعزام داشته باشی ......
به طورمعمول تقریبا ماهای اغازی سال سهمیه امریه هست و تو سه ماه اخرسال تقریبا جایی سهمیه نداره
پارتی بسیارمهمه
داشتن ویا نداشتن بسیج تاثیری نداره

سلام دوست عزیز
خیلی ممنون.در جواب صحبتتون باید بگم جمله ی اولتون درسته ولی میتونی درخواستتو بنویسی و بگی(با توجه به فرض درست تاریخ اعزام)در فلان تاریخ اعزام میشم ومیخواهم امریه بگیرم.اما در رابطه با جمله ی دومتون باید بگم مخالفم چون خودم شخصا امریه ی جهاد کشاورزی گرفتم و این ارگان برعکس نظر شما تاریخ های اعزامش از برج 6 هست یعنی 6 8 10 و 12 یعنی این ارگان در ماههای اول سال سهمیه نداره و اما جمله ی سومتون نه اینکه تاثیر نداشته باشه تاثیر داره و باید بگم که کسانی که سابقه بسیج فعال دارن فقط در صورت داشتن حداکثر 3 ماه کسری میتونن در این ارگان امریه بگیرن.این اطلاعات کاملا دقیق هست ومیتونید با مراجعه به سایت جهاد کشاورزی شرایط امریه رو ببینید.با تشکر

pcsoft
02-12-2011, 11:26
سلام
یه سوال:
من دانشجوی کاردانی پیوسته رشته نرم افزارم. ترم 3. تا ترم چند "مجاز" به ادامه تحصیل هستم؟(در این دوره) شرایط ما یکم خاص هم بود چون ترم اول به ما 9 واحد دادند که نصف ترم هم حساب نمیشه ولی یک ترم کامل با ما حساب کردند. اگر یک ترم بیشتر بدن می تونم جمعش کنم ولی 6 ترم واقعا سخته. درس ها سنگین. دانشگاه هم کمال همکاری رو برای کمتر دادن واحد در هر ترم انجام میده. طوری که بیشتر از 16-15 تا نشه برداشت. البته من از ترم بعد، مجبورم هر ترم 20 واحد بردارم. وضعیتم خرابه.

ahad_judo
02-12-2011, 16:43
سلام
یه سوال:
من دانشجوی کاردانی پیوسته رشته نرم افزارم. ترم 3. تا ترم چند "مجاز" به ادامه تحصیل هستم؟(در این دوره) شرایط ما یکم خاص هم بود چون ترم اول به ما 9 واحد دادند که نصف ترم هم حساب نمیشه ولی یک ترم کامل با ما حساب کردند. اگر یک ترم بیشتر بدن می تونم جمعش کنم ولی 6 ترم واقعا سخته. درس ها سنگین. دانشگاه هم کمال همکاری رو برای کمتر دادن واحد در هر ترم انجام میده. طوری که بیشتر از 16-15 تا نشه برداشت. البته من از ترم بعد، مجبورم هر ترم 20 واحد بردارم. وضعیتم خرابه.
كمالي در خصوص ادامه تحصيل مشمولين تصريح كرد: مدت معافيت تحصيلي دانشجويان براي مقطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد و دكتري ناپيوسته ۳سال، كارشناسي پيوسته ۶سال و كارشناسي ارشد و دكتري پيوسته ۸سال و دكتري تخصصي ۵سال است و دانشجويان بايستي طوري برنامه‌ريزي كنند كه در موارد خاص حداكثر ۲ترم علاوه بر مدت فوق به دانشجويان اجازه ادامه تحصيل دهند و پس از پايان مدت مذكور، دانشگاه‌ها حق ثبت نام از دانشجويان را ندارند و بايستي آنان را جهت انجام خدمت دوره ضرورت به سازمان وظيفه عمومي معرفي كنند.
جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح افزود: در موارد استثنايي سازمان وظيفه عمومي مي‌تواند با تشكيل كميسيوني، وضعيت دانشجويان را بررسي و براي كساني كه به دليل مشكلات موفق به اتمام تحصيل خود نشده‌اند ولي در مدت محدود قادر به اتمام تحصيل خواهند بود، با حفظ وضعيت غيبت، به مدت يك يا دو ترم اجازه ادامه شده است

odise2004
02-12-2011, 20:50
بچه ها من باز نفهمیدم تقسیم نیرو بعد از آموزشی دست کجاست ها؟دست مرکز آموزشی؟دست جاهایی که نیاز دارن؟دست تهران؟

mali.sh
02-12-2011, 21:03

من آدما زیادی دیدم که معافی پزشکی گرفتن و الان سر کار دولتی هستن
آقا حق شما اینه که خدمت نکنی.............
خدمت فقط بیگاریه.... تو اینمدت که نمیری خدمت توکل کن به خدا یه کار خوب واسه خودت جور کن- ازخداهم پارتی بزرگتر نیست

mgh1899
02-12-2011, 21:37
خسته نباشید
دوستان میخواستم بدونم یگان محل خدمت بعد از پایان دوره آموزشی مشخص میشه یا در برگه سفید هست؟
چون من المثنی برگه سفید رو گرفتم ولی از محل خدمت خبری نیست

Zachyrock
02-12-2011, 21:57
اقا من خدمتم تو ارتش تموم کردم . یه کارت پایان خدمت موقت بهم دادن ایا با این کارت میشه رفت خارج از کشور ؟ چون کارت اصلی گفتن 4 5 ماه دیگه میاد !!!!

mali.sh
02-12-2011, 22:22
یه توضیح کلی

دوتا برگه درباره خدمت داریم
1- "برگ اعزام به خدمت" رنگ سبز - شهرت برگه سبز خدمت:31: این برگه پس از ارایه مدارک شما به دفاتر +10 پس از10 روز صادر میشه و این برگه شامل اطلاعات مشمول و همچنین تارخ اعزام میباشد.تواین برگ معمولا در مقابل "محل آموزش عبارت "متعاقبا اعلام خواهد شد" درج شده است
2- "معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح" رنگ سفید- شهرت برگه سفید :31: این برگه 20 روز قبل اعزام صادر میشه و شامل اطلاعات مشمول تارخ اعزام میزان غیبت و نیرو یا سازمان به کار گیرنده و نام مرکز آموزش
در صورت خالی بودن نام مرکز آموزش به این معناست که تا زمان صدور این برگه برای شما مرکز برای اموزش درنظر نگرفته اند... بهتره 48 ساعت قبل تارخ اعزام به نظام وظیفه استان مراجعه شود....

نکته ::در تاریخ صدور با مرجعه به دفاتر +10 هر دو برگه نسخه المثنی صادر میکنن

یگان محل خدمت (یعنی بعد ازآموزش ) تو این دوتا برگه نیست و در پایان دوره اموزش توسط مرکز آموزش ابلاغ میشه

hts1369
02-12-2011, 22:41
بچه ها من باز نفهمیدم تقسیم نیرو بعد از آموزشی دست کجاست ها؟دست مرکز آموزشی؟دست جاهایی که نیاز دارن؟دست تهران؟
جاهایی که نیرو میخوان تعداد نیروهای مورد نیازشون رو به ستاد میدن و اونجا هم به مراکز اموزش ابلاغ میشه و اونج تقسیم میشه.

mali.sh
02-12-2011, 22:42
اقا من خدمتم تو ارتش تموم کردم . یه کارت پایان خدمت موقت بهم دادن ایا با این کارت میشه رفت خارج از کشور ؟ چون کارت اصلی گفتن 4 5 ماه دیگه میاد !!!!

معمولا 2 ماه برای صدور کارت پایان خدمت زمان میبره به +10 مراجعه کنید و این سوال رو مطرح کنید... احتمالا 80% قبول میکنن

odise2004
02-12-2011, 22:48
جاهایی که نیرو میخوان تعداد نیروهای مورد نیازشون رو به ستاد میدن و اونجا هم به مراکز اموزش ابلاغ میشه و اونج تقسیم میشه.

آهاااان.یعنی دست مرکز آموزش هست که کی رو کجا بندازه دیگه؟!؟کی رو تو کدوم یکی از اون جاهایی که نیرو میخوان بندازه؟آره؟
یا مثلاً تو ستاد مشخص میشه و هرکی کد میخوره؟

~ReZa~
02-12-2011, 23:02
1 تا نهایت 2 ماه کارتت میاد.
مال من 27 روزه اومد تو نیروی زمینی ارتش بودم.
واسه مسافرت به خارج از کشور پاسپورت میخواد و یکی از گزینهای خیلی مهم واسه گرفتن پاسپورت داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت و یا ... میباشد.
به نظرم عجله نکن تا 28 روز بعد تسویه به احتمال 95 درصد پست میاره کارتت رو.
1 هفته هم واسه گرفتن پاسپورت زمان میبره.

Zachyrock
02-12-2011, 23:11
1 تا نهایت 2 ماه کارتت میاد.
مال من 27 روزه اومد تو نیروی زمینی ارتش بودم.
واسه مسافرت به خارج از کشور پاسپورت میخواد و یکی از گزینهای خیلی مهم واسه گرفتن پاسپورت داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت و یا ... میباشد.
به نظرم عجله نکن تا 28 روز بعد تسویه به احتمال 95 درصد پست میاره کارتت رو.
1 هفته هم واسه گرفتن پاسپورت زمان میبره.

حاجی من تو پدافند هوایی بودم 3 4 تا از دوستام الان 4 ماه کارتشون نیومده مسول انجا گفت 2 ماه دیگه بیا تصفیه بعد 2 ماه بعدش گیرت میاد کارت من نیمتونم اینقدر صبر کنم کلاسام تو خارج از کشور شروع میشه ایا میتونم استعلام از نظام وظیفه بگیرم ؟ یا سندی وثیقه بزارم ؟

AmirSAMSUNG
02-12-2011, 23:19
آهاااان.یعنی دست مرکز آموزش هست که کی رو کجا بندازه دیگه؟!؟کی رو تو کدوم یکی از اون جاهایی که نیرو میخوان بندازه؟آره؟
یا مثلاً تو ستاد مشخص میشه و هرکی کد میخوره؟

سلام دوست من.

مرکز آموزش ربطی به تقسیم نداره چون شما فقط اونجا آموزش میبینی.

مثلا شما کد خوردی:
نیرو: ناجا
مرکز آموزش: مالک اشتر اراک

خوب یعنی دوماه آموزشتو میری اراک بعدش یه روز مونده به تقسیم یه حکم میدن دستتون که رو اون یگانتون نوشته شده مثلا: راهور تهران!

یعنی شما بعد آموزش میری راهور تهران و اونجا مثلا بت میگن که کجا باید خدمت کنی!

در ضمن تقسیم هارو هم سامانه نیروی انسانی انجام میده در تهران ربطی به مرکز آموزش نداره! و تا روز قبل ار ترخیص هم جای هیچکی معلوم نیست.

این تجربه من تو ناجا بود و از نیروهای دیگه مثل سپاه و ارتش اطلاعی ندارم.

odise2004
02-12-2011, 23:21
سلام دوست من.

مرکز آموزش ربطی به تقسیم نداره چون شما فقط اونجا آموزش میبینی.

مثلا شما کد خوردی:
نیرو: ناجا
مرکز آموزش: مالک اشتر اراک

خوب یعنی دوماه آموزشتو میری اراک بعدش یه روز مونده به تقسیم یه حکم میدن دستتون که رو اون یگانتون نوشته شده مثلا: راهور تهران!

یعنی شما بعد آموزش میری راهور تهران و اونجا مثلا بت میگن که کجا باید خدمت کنی!

در ضمن تقسیم هارو هم سامانه نیروی انسانی انجام میده در تهران ربطی به مرکز آموزش نداره! و تا روز قبل ار ترخیص هم جای هیچکی معلوم نیست.

این تجربه من تو ناجا بود و از نیروهای دیگه مثل سپاه و ارتش اطلاعی ندارم.

من نیروی زمینی ارتش افتادم.
یعنی برای ارتش هم اینطوریه؟تهران مشخص میکنه؟

ahad_judo
02-12-2011, 23:48
دوستان اصول تقسیم یه روندی داره:
مثلا نیرو انتظامی اراک واسه چند تا جا مختلف تقسیم داره و خود ناجا نیازهاشو مشخص کرده.
ولی مثلا مرزبانی بیرجند نیروهاشو برای مرزبانی اموزش میده و اکثر نفراتش هم میرن قسمت شرقی کشور.

odise2004
02-12-2011, 23:58
بچه ها یه سوال!نخندینا بهم!:46:
تو بوفه پادگان شیر میفروشن؟کلاً شیر پیدا میشه اونجا؟

HITB0Y
03-12-2011, 00:08
توی بوفه ما که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا میشد!!!ایشالا بوفه شما هم همینطوریه!
تازه هفته ای 3 بار همراه صبحانه شیر میدادن...در این مورد خاص جای تشکر داره!:31:

ahad_judo
03-12-2011, 00:30
بله.شیرکاکائو و شیرموز هم پیدا میشه.
اصولا خودشون هفته ای 3 بار شیر-دوغ-ماست میدن.از لحاظ لبنیات مشکلی ندارید.
فقط باید میوه بگیرید که شدیدا دچار کمبود ویتامین میشید.قرص مولتی ویتامین همراهتان باشد.

rahashad1
03-12-2011, 11:13
سلام
من امرورز برگ سفیدم را گرفتم زده بود نیروی انتظامی - مرکز اموزشی شهید دستغیب جهرم
از دوستان کسی اونجا بوده خبر داره اوضاع چه طوری

یه سوال اساسی دیگه با مدرک فوق لیسانس معمولا بعد از این دوره اموزشی ا(این پادگان) معمولا کجا می افتی

توی پست های قبلی خوندم که تقسیم را یه سیستم کامپیوتری انجام می ده
حالا اگه پارتی داشته باشی می تونه محل خدمتت را عوض کنه؟؟؟

ahad_judo
03-12-2011, 11:25
سلام
من امرورز برگ سفیدم را گرفتم زده بود نیروی انتظامی - مرکز اموزشی شهید دستغیب جهرم

یه سوال اساسی دیگه با مدرک فوق لیسانس معمولا بعد از این دوره اموزشی ا(این پادگان) معمولا کجا می افتی

مگه جهرم هم فوق میگیره.عجب مملکتی شده.
اونجا نه خوبه نه بد.فقط تقسیماتش بده که معمولا میفرستن سیستان بلوچستان(البته نه همه رو).
شما چون فوق لیسانسی احتمالا جاهای بهتری برتون دارن.

saeedsh7j
03-12-2011, 11:30
سلام

من اموزشي شهيد هاشمي نژاد نيشابور افتادم. چه جورياس؟ چه وسايلي رو بايد ببرم؟

hamijoon
03-12-2011, 11:34
سلام

سلام ...

من آبان 89 افتادم اونجا . جايه خيلي خوبيه . زياد سخت نميگيرن . شهرش كه فوق العاده بيخوده . اين تايمي كه شما افتادي اونجا خيلي سرده . لباس گرم حسابي ببر .

اگه پ داشته باشي كه اصلا كاري به اين كه سيستم تقسيمت كنه نداره . اگه جايه بيخودي هم بيوفتي از همونجا درت مياره . از جهرم اكثرا واسه يگان امداد و پليس ديپيماتيك بر ميدارن .

rahashad1
03-12-2011, 11:48
سلام ...

من آبان 89 افتادم اونجا . جايه خيلي خوبيه . زياد سخت نميگيرن . شهرش كه فوق العاده بيخوده . اين تايمي كه شما افتادي اونجا خيلي سرده . لباس گرم حسابي ببر .

اگه پ داشته باشي كه اصلا كاري به اين كه سيستم تقسيمت كنه نداره . اگه جايه بيخودي هم بيوفتي از همونجا درت مياره . از جهرم اكثرا واسه يگان امداد و پليس ديپيماتيك بر ميدارن .

من اصلا از مسائل خبر ندارم
این یگان امداد یا پلیس دیپلماتیک که می گید یعنی کجاها می شه
مثلا کارت مثل سیستم اداری است ؟
ساعات کاری اش چه طوری
راستی یه سوال شما ساکن شیراز هستی ؟ فقط می خوام بدونم چون اهل استان فارس هستی افتادی اونجا؟
الان شما محل خودمتت کجا است؟ و مدرکت چی بود؟

راستی هوای اونجا خیلی سرد است؟ یعنی تو مایه شیراز هست؟ یا گرمتره؟؟؟:5:
می دونی من یه 2 سال فوق لیسانسم تبریز بودم الان هوای شیراز برام بهاریه:8::31:

---------- Post added at 11:48 AM ---------- Previous post was at 11:46 AM ----------

اونجا نه خوبه نه بد.فقط تقسیماتش بده که معمولا میفرستن سیستان بلوچستان(البته نه همه رو).

دوست عزیز ممنون ا پاسخ تون
شما هم اونجا خدمت کردی ؟
این اطلاعات را کجا داری؟

absa2004
03-12-2011, 11:52
سلام بچه ها

من برگه سفیدم اومده و " مازاد " خورده ( جلو نام مرکز آموزش و سازمان به کار گیرنده فقط نقطه چین خورده ) !!!

خیلی از اینکه باید صبر کنم تا همون روز معلوم بشه کجا افتادم ناراحتم !!!

می خواستم بدونم حالا کجا ها رو می شه احتمال داد تا بیفتم !

اصلا کلا کسی می دونه سر مازاد ها چه بلایی میاد ؟؟؟؟ :41:

hamijoon
03-12-2011, 11:52
من اصلا از مسائل خبر ندارم
این یگان امداد یا پلیس دیپلماتیک که می گید یعنی کجاها می شه
مثلا کارت مثل سیستم اداری است ؟
ساعات کاری اش چه طوری
راستی یه سوال شما ساکن شیراز هستی ؟ فقط می خوام بدونم چون اهل استان فارس هستی افتادی اونجا؟
الان شما محل خودمتت کجا است؟ و مدرکت چی بود؟

راستی هوای اونجا خیلی سرد است؟ یعنی تو مایه شیراز هست؟ یا گرمتره؟؟؟:5:
می دونی من یه 2 سال فوق لیسانسم تبریز بودم الان هوای شیراز برام بهاریه:8::31:

نه داداشي من تهرانم .مدركم كارداني . خودمم دارم تهران خدمت ميكنم پليس ديپلماتيك .

جهرم هواش يكم از شيراز سردتره . چون بيشتر بيابوني . شباش نابود ميكنه :دي

شما كه فوق داري 100% ميوفتي يه جاي اداري . البته اينم بگم كه ما هم تو يگانمون فوق داشتيم كه 1 ماهي پست ميداد اما بعدش نامه اومد كه همه بايد از پست در بيان . من فكر كردم واسه تهراني . از شيراز خيلي كم بر ميداره واسه پليس ديپلماتيك . الان 4 5 تا شيرازي بيشتر نداريم . فكر نكم بيوفتي اينورا

piishii
03-12-2011, 11:54
سلام

سلام
شما 10/1 میای ؟ به به خوش اومدی :27:
لباس گرم با خودت بیار بقیه چیزها رو بهتون میدن از قبیل حوله و لباس زیر و صابون و شامپو و مسواک و جوراب و دستکش و کلاه و..... لباس گرم هم میدن ها اما هوا سرد هست من خودم 5 6 تا لباس تنم بود هرروز و تازه چون به اون هوا عادت داشتم کمتر هم بود مشکلی برام نبود ولی شما نمیدونم بچه کجایی ولی اگه از اطراف خوزستان یا جنوب هستی 100% بیار و بیشتر هم بیار تخت پایینی من شبا با کلاه و دستکش هم میخوابید میلرزید اونم تو آسایشگاهی که بخاری داره بچه خوزستان بود
باراضافی نیار مثل کتاب اینا وقت برای خوندنش نداری خوردنی اینا از بوفه میتونی بخری ولی مغز پسته یا از این چیزها بیار چون از صبح که کلاس دارین تا ظهر وقتی نداری توی جیبت بذار بخوری میتونی البته از بوفه هم چیزی بخری
پارسال زمان ما که ساندویچ هم آوردند امسال تا همین الان نیاوردند باز دوره ی شما بیارن یا نه نمیدونم یا نه فکر کنم اردیبهشت اینا بود هم آوردند آره
فصلی داری میای که من تجربه اش رو اونجا داشتم شدید باغرود سرد میشه
وسایل ضدسرماخوردگی هم از الان رعایت کن
هی روزگار یک سال از خدمت ما هم داره میگذره .....

SNOW PATROL
03-12-2011, 12:12
نه داداشي من تهرانم .مدركم كارداني . خودمم دارم تهران خدمت ميكنم پليس ديپلماتيك .

جهرم هواش يكم از شيراز سردتره . چون بيشتر بيابوني . شباش نابود ميكنه :دي

شما كه فوق داري 100% ميوفتي يه جاي اداري . البته اينم بگم كه ما هم تو يگانمون فوق داشتيم كه 1 ماهي پست ميداد اما بعدش نامه اومد كه همه بايد از پست در بيان . من فكر كردم واسه تهراني . از شيراز خيلي كم بر ميداره واسه پليس ديپلماتيك . الان 4 5 تا شيرازي بيشتر نداريم . فكر نكم بيوفتي اينورا

دوست عزیز به هیچ وجه اینطور نیست . جایی که ما داریم خدمت میکنیم فوق لیسانس باتوم میبنده 4-8 دم در پست میده
کلا نیروانتظامی توش درجه و مدرک معنی مفهومی نداره و تا نود درصد باکسی که اصلا سواد نداره یکی هستید
جهرم هم 70 درصد سیستان و بلوچستان و هرمزگان تقسیم میکنه 30 درصد باقی مونده هم برای پ دار ها هستند

hamijoon
03-12-2011, 12:20
ميشه بپرسم شما كجايين ؟؟

---------- Post added at 12:20 PM ---------- Previous post was at 12:17 PM ----------

يعني من پ دار بودم افتادم تهران ؟؟

SNOW PATROL
03-12-2011, 12:39
ميشه بپرسم شما كجايين ؟؟

---------- Post added at 12:20 PM ---------- Previous post was at 12:17 PM ----------

يعني من پ دار بودم افتادم تهران ؟؟

شاید شما شانستون خوب بوده من هم پلیس فرودگاه دارم خدمت میکنم

absa2004
03-12-2011, 12:49
سلام بچه ها

من برگه سفیدم اومده و " مازاد " خورده ( جلو نام مرکز آموزش و سازمان به کار گیرنده فقط نقطه چین خورده ) !!!

کیا مازاد خوردن ؟؟

یکی بگه چی میشه ؟ و ممکنه کجا بیفتم ؟؟ :13:

SNOW PATROL
03-12-2011, 12:52
کیا مازاد خوردن ؟؟

یکی بگه چی میشه ؟ و ممکنه کجا بیفتم ؟؟ :13:

رفیق بستگی به شانست داره که کجا بیفتی و اصلا مشخص نیست
خلاصه یعنی هر کجا که نیرو بخواد شما رو میفرستند چند بار که من تا حالا توجه کردم اولویت با پادگان های کوچک هست البته اینم صد در صد نیست

rahashad1
03-12-2011, 13:20

دوست عزیز شما اونجا خدمت کردی؟
یه سوال اساسی دیگه

این سیسان بلوچستان چه جور جایی
یعنی می ری همه اش درگیری با اشراره ؟؟؟
ریگی و دوستان؟؟:31:
راستی سهمیه منطقه محروم بهت نمی خوره؟؟

ahad_judo
03-12-2011, 13:35
دوست عزیز ممنون ا پاسخ تون
شما هم اونجا خدمت کردی ؟
این اطلاعات را کجا داری؟
من خودم بچه شیرازم ولی دوستام اونجا بودن.
شما که فوق داری احتمالا جای خوب میوفتی نگران نباش.البته بستگی به زرنگی و اتحاد خودتون هم داره ها.
در ضمن جهرم تابستوناش گرمتر از شیرازه و زمستوناش خشک تره.ولی نه اونقدرا که فکر کنی.

mali.sh
03-12-2011, 13:36
سلام بچه ها

خیر انشا...
یکی از دوستان مازادبود و نفر اخر برای تقسیم همون نیرو انتظامی شهر خودش افتاد کلی حال کرد
اصلا نگران نباش هر چی پیش بیاد زیاد فرق نمیکنه......
کدوم استان هیستین؟

moonfairy
03-12-2011, 15:01
سلام
نیرو هوایی تهران چجوریه؟؟؟؟؟

S126
03-12-2011, 16:10
بچه هایی که همه اش میا سوال می کنن من افتادم فلان جا چطوره و همه اش استرس دارن
من پارسال دی ماه اعزامی عجب شیر بودم !! یعنی سردترین زمان سال در سردترین نقطه ایران و یکی از بدترین پادگان های کشور از نظر امکانات و رفتار وو....
الان هم زنده هستم .دیگه بدتر از اونجا ؟ اونوقت میان سوال می کنند من افتادم 01 چه جور جاییه؟ :31: من افتادم نیروهوایی استرس دارم :27:
شما هم فکر نمی کنم دیگه بدتر از اینجا بفتید پس امید به زندگی بعد از آموزشیتون بالاست.

rahashad1
03-12-2011, 16:31
من پارسال دی ماه اعزامی عجب شیر بودم !! یعنی سردترین زمان سال در سردترین نقطه ایران و یکی از بدترین پادگان های کشور از نظر امکانات و رفتار وو....
الان هم زنده هستم .دیگه بدتر از اونجا ؟ اونوقت میان سوال می کنند من افتادم 01 چه جور جاییه؟ :31: من افتادم نیروهوایی استرس دارم :27:
شما هم فکر نمی کنم دیگه بدتر از اینجا بفتید پس امید به زندگی بعد از آموزشیتون بالاست.

دوست عزیز با تمام احترام
این حرف شما کاملا بی ربط است
دوران سربازی دروره ای از زندگی است که پسرهای این مملکت (به جز......) به عنوان یک مرحله از زندگی باید بگذرانند شما هم مسلما قبل از رفتن سوالاتی تو ذهنت بود خوب چه بهتره ادم قبل از وارد شدن به این مرحله از زندگی یه پیش زمینه نسبت به اون داشته باشی
آدم که قراره از یه حالت پایدار به یه حالت جدید وارد بشه مسلما استرس و نگرانی داره خوب این سربازی که همه ازش بد می گویند
خوب با این سوالات دنبال کاهش اون هست حالا ربطی نداره رفته باشی عجب شیر یا رفته باشی هتل ترین پادگان ایران

odise2004
03-12-2011, 16:41

داداش منم 1 دی دارم میرم 03 عجبشیر :31:
جای همگی خالی:31::31:
خیلی مشتاقم ببینم هنوز اون جمله سر جاشه یا نه؟همون جمله ی معرووووووف خر بیا آدم برو!!:31::31::31:

rahashad1
03-12-2011, 16:44
اگر برگ سفیدت اومده باشه می شه بری تهران و در ملاقات های حضوری تقاضای تعویق بکنی تا بتونی امریه بگیری قبول می کنند راستی این ملاقات های حضوری هنوز برقراره ؟؟؟؟؟؟؟؟

javidan90
03-12-2011, 17:06
به نظرتون سپاه خوبه یا ارتش
اخه من هم قراره برم اش خوری

SNOW PATROL
03-12-2011, 17:33

دوست عزیزفعلا شرایط یکم فرق کرده الان اموزشی به ترتیب سختی :
1.ارتش
2.سپاه
3.نیروانتظامی
و برای بعد اموزشی:
1.نیروانتظامی
2.سپاه
3.ارتش
توجه کن همه جا خوب بد داره من به صورت کلی گفتم حالا دوستان نیان بگن ما فلان جا بودیم هتل بود یا ...

absa2004
03-12-2011, 17:41
خیر انشا...
یکی از دوستان مازادبود و نفر اخر برای تقسیم همون نیرو انتظامی شهر خودش افتاد کلی حال کرد
اصلا نگران نباش هر چی پیش بیاد زیاد فرق نمیکنه......
کدوم استان هیستین؟

قم ...

خیلی بده آدم تکلیفش دقیقه 90 مشخص بشه ... حداقل اگه مشخص می شد کجا افتادم خودم رو برای اونجا آماده می کردم !

اینم شانس من دارم آخههه ؟؟؟

ahad_judo
03-12-2011, 18:09
دوست عزیزفعلا شرایط یکم فرق کرده الان اموزشی به ترتیب سختی :
1.ارتش
2.سپاه
3.نیروانتظامی
و برای بعد اموزشی:
1.نیروانتظامی
2.سپاه
3.ارتش
توجه کن همه جا خوب بد داره من به صورت کلی گفتم حالا دوستان نیان بگن ما فلان جا بودیم هتل بود یا ...
قبول ندارم این رده بندی رو.
ما توی تیپ بندرعباس هستیم.تقریبا یک روز در میان بازدید آموزشی و عملی از گردان های رزمی میشه و پوست بچه ها (از سرباز تا افسر) رو اونجا میکنن و 90% بچه ها طعم بازداشت رو چشیدن.سیرجان هم همین طوره.
به نظر من سخت ترین یگان 1-نیروانتظامی 2-ارتش 3 -سپاه
برداران سپاه 2 روز امدن همراه ما رژه برن بنده خداها نمیتونستن پاهاشونو بالا ببرن.:27:

---------- Post added at 08:07 PM ---------- Previous post was at 08:06 PM ----------

شک نکن که سپاه.

---------- Post added at 08:09 PM ---------- Previous post was at 08:07 PM ----------

داداش منم 1 دی دارم میرم 03 عجبشیر :31:
جای همگی خالی:31::31:
خیلی مشتاقم ببینم هنوز اون جمله سر جاشه یا نه؟همون جمله ی معرووووووف خر بیا آدم برو!!:31::31::31:
اون کادری یا دژبان یا مربی یا هر کسی از این حرفا میزنه خودش ...بیش نیست.
سربازی فقط عمرتو تلف میکنه و باعث پسرفتت تو زندگی میشه.فقط واسه یه عده خوبه که اراده ضعیفی تو زندگی داشتن.

S126
03-12-2011, 18:10
جناب rahashad1 قصد من هم چیزی جر دلداری نبود. منظورم این بود که اصلا سخت نگیرید.

odise2004
چند تا پیشنهاد از سر تجربه
1- تا می می تونی لباس گرم ببر و بپوش. سرمای اونجا در ماه زمستان چیزی حدود 15تا20 درجه زیر صفر بود بعضی روزها رو ما تا 26 درجه زیر صفر تجربه کردیم و ما آرزوی دیدن خورشید و عرق کردن رو داشتیم.غده های تولید عرقمون کلا از کار افتاده بود.خود من دو جفت جوراب زمستانی مخصوص که جفتی 4000 تومن خریده بودم و دستکش مخصوص و کلیه بند و دو تا کلاه زمستونی مدام توی تنم بود و فقط در کل دوره وقتی میرفتم حموم در می آوردم. (هفته ای یک بار ) به جان خودم بدون اینکه بخوام اغراق کنم حدود 12 تا تن پوش بدون شلوارها و پوتین و جوراب و کلاه تنم بود.یعنی با اونها در طول روز و شب چیزی حدود 25 نوع پوشش تنم بود و خدا می دونه که با اون لباس ها در شب های نگهبانی باز هم یخ می زدیم. تنها چیزی که ما رو ازار میداد همین سرما بود و بس. نگهبانی بیرون از آسایشگاه یک جور تنبیه حساب میشد.

2- از روز اول دی که اعزام شدید اونجا تا روز 20-25 از مرخصی خبری نیست ونخواهد بود . بیخود به دلتون صابون نزنید و به هیچ وجه به شایعه ها توجه نکنید.خود ما تا روز 22 دی رنگ بیرون رو ندیدیم و روز 22 ما رو بردن نمازجمعه که خیلی چسبید :8: (اولین مرخصی که اومدی مثل آدمی می مونی که بعد از زندگی توی غار اومده توی شهر ! ماشین ، ضبط ، کامپیوتر !!!!)میان دوره هم نمیدن مگر اینکه دو روز تعطیلی اربعین که به ما 3 روز دادن.

3- همیشه طول مدت اموزشی در 01 و 02 به عنوان هتل های ارتش 50 تا 55 روزه بوده ولی با تجربه خودم و سایر دوستانم که در دوره های غیر از من عجب شیر بودن ، بهتون میگم که تا روز حداقل اول اسفند نگهتون میدارن . پس باز هم به شایعات توجه نکنید و خودتون رو برای حداقل 61 روز آموزشی آماده کنید(چون دوره تیر امسال رو 63 روز به بهونه نیومدن امریه ها نگهشون داشتن)

4-تا می تونی سعی کن در رژه و جابجایی تختها و سایر حمالی ها به خودت فشار نیاری که الان همدوره ای های من مشکلاتی مثل زانو دردهای مزمن و دیسک کمر گریبان گیرشون شده.
5- نموه بالای آموزشی که گاهی ازش به عنوان فرمالیته یاد میکنن و بچه ها همه اش میگن الکی کاملا تاثیر گذاره .نمره بالای آموزشی خودم باعث شد که بعد از دوره کد ، شهر خودم بیفتم.

محیط اونجا قدیمی ، کثیف ، دلگیر کننده و با کمترین امکانات هست. برای توی صف ایستادن های چند ساعته برای تلفن زدن ، نخوردن یه غذای درست و حسابی و ... آماده باش. اصولا 03 به مکان فراموش شده است. به ندرت سالی یک بار از فرماندهان رده بالا از اونجا بازدید میکنن.(پوردستان که فقط آدرس 01 رو بلده و نمیدونه توی باقی مراکز آموزشی شهرستان توی چه جای مزخرفی سربازها دارن آموزش میبینن )
6- سعی کن با همه خوب باشی چون همه قشر آدمی رو اونجا می بینی و نمی تونی با همه سر همه چیز کنار بیای .پس سعی کن به هر طریقی شده با بقیه کاری نداشته باشی.
تا می تونی بزن به بیخیالی که هر قدر هم سخت بگذره بالاخره تموم میشه و میری توی یگان و راحت میشی. من الان دارم به خاطرات سخت اون دوره به شیرینی یاد میکنم.

ahad_judo
03-12-2011, 18:11
سلام
نیرو هوایی تهران چجوریه؟؟؟؟؟
اگر منظورت شهید خضرایی هست که به هتل بودن معروفه.

SNOW PATROL
03-12-2011, 18:11
قبول ندارم این رده بندی رو.
ما توی تیپ بندرعباس هستیم.تقریبا یک روز در میان بازدید آموزشی و عملی از گردان های رزمی میشه و پوست بچه ها (از سرباز تا افسر) رو اونجا میکنن و 90% بچه ها طعم بازداشت رو چشیدن.سیرجان هم همین طوره.
به نظر من سخت ترین یگان 1-نیروانتظامی 2-ارتش 3 -سپاه
برداران سپاه 2 روز امدن همراه ما رژه برن بنده خداها نمیتونستن پاهاشونو بالا ببرن.:27:

---------- Post added at 08:07 PM ---------- Previous post was at 08:06 PM ----------

شک نکن که سپاه.

درسته دوست عزیز از نظر سختگیری که سپاه واقعا هتل هست اما من منظورم از نظر خطرناک بودن خدمت هست
الان یه مدتی هست سپاه درگیری های مرزیش بیشتر شده

ahad_judo
03-12-2011, 18:17
5- نموه بالای آموزشی که گاهی ازش به عنوان فرمالیته یاد میکنن و بچه ها همه اش میگن الکی کاملا تاثیر گذاره .نمره بالای آموزشی خودم باعث شد که بعد از دوره کد ، شهر خودم بیفتم.

در همین مورد از یکی از کادری ها پرسیدم.گفت همش الکیه.میگفت اگر هم قرار باشه بر اساس نمره تقسیم کنن اونایی رو که نمره های بالا میاوردن رو به خاطر کار خوبشون میفرستادن جاهای حساس ایران مثل مرزهای دریایی یا نقاط حساس کشور.:blush:

---------- Post added at 08:17 PM ---------- Previous post was at 08:14 PM ----------

درسته دوست عزیز از نظر سختگیری که سپاه واقعا هتل هست اما من منظورم از نظر خطرناک بودن خدمت هست
الان یه مدتی هست سپاه درگیری های مرزیش بیشتر شده
درگیری هاش رو تو این اواخر قبول دارم زیاد بود.ولی تمام شد دیگه.الان بیشترین درگیری رو ارتش داره.چون خبرای جنگ بود(همش شایعه هست فعلا) و به عنوان نیروی شناخته شده جهانی این ارتشه که اماده باشه.:41:
ولی نیرو دریایی سپاه هم همین وضعیت ما رو داره.
از لحاظ خطرپذیری هم یگان ویزه همیشه بد بوده و هست.

Pami
03-12-2011, 18:24
در همین مورد از یکی از کادری ها پرسیدم.گفت همش الکیه.میگفت اگر هم قرار باشه بر اساس نمره تقسیم کنن اونایی رو که نمره های بالا میاوردن رو به خاطر کار خوبشون میفرستادن جاهای حساس ایران مثل مرزهای دریایی یا نقاط حساس کشور.:blush:

شما در دوره آموزشی از 100 یه نمره ای دریافت میکنید ، 70 نمره شامل رزم انفرادی ، امتحانات عقیدتی و تیر اندازی و ... هست ، 30 نمره هم نمره فرماندهی هست که فرمانده یگانتون بهتون میده
این 30 نمره شدیدا تاثیر گذار خواهد بود ، این رو به عینه در آموزشی دیدم ، بچه هایی که از 30 خود 30 نمره رو گرفتن بهترین جاها تو شهر های خودشون افتادن

odise2004
03-12-2011, 18:28
............

odise2004
چند تا پیشنهاد از سر تجربه................
مرسی دوست عزیز.
شما بچه کجا بودی که اینقدر از سرما مینالی؟
شما که عجبشیر بودی اسم بناب رو شنیدی؟
من بچه بنابم!:46::46:
راستی،منم اینو شنیدم که میگن اونایی که تیراندازیشون خوب باشه میفرستن مرز!!!راسته؟

ahad_judo
03-12-2011, 18:30
شما در دوره آموزشی از 100 یه نمره ای دریافت میکنید ، 70 نمره شامل رزم انفرادی ، امتحانات عقیدتی و تیر اندازی و ... هست ، 30 نمره هم نمره فرماندهی هست که فرمانده یگانتون بهتون میده
این 30 نمره شدیدا تاثیر گذار خواهد بود ، این رو به عینه در آموزشی دیدم ، بچه هایی که از 30 خود 30 نمره رو گرفتن بهترین جاها تو شهر های خودشون افتادن
شایدم اینجور باشه.
ولی این کادری میگفت که ما نمراتمون بهترین بوده و حتی چند نفر دیگشون رو این حرفو زدن(نمره هاشونو دیده بودن) و گفتن با توجه به نیازو حساس بودن تیپ بندر(مزخرفترین جای دنیا)اعزام شدن اونجا.
این روزا همه چیزو پارتی مشخص میکنه.:31:
یارو تو آموزشی بود همش بازداشت بود.بعدش افتاد انزلی و فرمانده حرصش درامده بود.بعد یه پسره ناز و گل افتاد چابهار.پیدا کنید پرتقال فروش را.
همه تقسیمات دست مرکزه.من هنوز مدرک دقیقی ندیدم تا بتونم حرف شما رو باور کنم.مدرک موثقم هم همین کادری ها هستن فعلا.
در ضمن ان زمانی که دیپلم بودم بنده تیراندازی رو گند زدم.افتادم بهترین جای نیرو دریایی(تهران).شک نکن اینا همش کشکه.

moonfairy
03-12-2011, 19:19
اگر منظورت شهید خضرایی هست که به هتل بودن معروفه.
نمی دونم اسمش چیه فقط امروز داداشم زنگ زد گفت اونجا افتاده . مدرکشم لیسانسه میشه اگه چیزی می دونید در موردش بگید؟

ahad_judo
03-12-2011, 19:21
نمی دونم اسمش چیه فقط امروز داداشم زنگ زد گفت اونجا افتاده . مدرکشم لیسانسه میشه اگه چیزی می دونید در موردش بگید؟
راستش من اونجا نبودم و نمیتونم نظر بدم.فقط از شنیده های دوستان بوده که میگفتن هتلی است بنام خضرایی.
شرمنده بیشتر از این نمیدونم.

mojtaba_2006
03-12-2011, 19:35

pamiجان ، عمل تقسیم سرباز توسط نرم افزاری خاص انجام میشود و نمره امتحان،در آن تاثیری ندارد.

اگر اینگونه که شما میگویی باشد ،تا بحال پارتی بازی در حد بسیار بالایی در جریان بود ، همه با فرمانده دوست میشدند تا 30 نمره فرماندهی را دریافت کنند اما اینگونه نیست و تقسیم با معیارهای خاصی در نرم افزار انجام میشود.
پارتی بازی تنها و تنها بعد از تقسیم توسط نرم افزار امکان پذیر است و نوع آن بستگی به درجه و نفوذ درخواست کننده دارد.
ارتش/سپاه/نیروی انتظامی هر کدام واحد مجزایی به نام تامین نیرو دارند که تمامی تقسیمها توسط این واحد صورت میگیرد.
فکرش را بکن اگر این واحد تامین بخواهد نمره های سربازان را از سراسر کشور،دریافت کند چه صحرای محشری میشود .
تا جایی که من اطلاع دارم :
واحد تقسیم(سپاه/ارتش/نیروی انتظامی) به هیچ وجه از نمره ها اطلاع نداره و واقعا هم با این تعداد سرباز فرصت نمیکنه ، نمره ها را دریافت کنه ،تجزیه و تحلیل و رتبه بندی و تقسیم !!!
یعنی من که آموزشی 02 تهران بودم در پایان دوره حدود 600 یا 800 نفر سرباز در حال ترخیص از آموزشی هستند،این فقط یک پادگان در کل کشور هست،اگر بخواهید تمام پادگانها را محاسبه کنید،واقعا دریافت نمره امتحان و تقسیم و ... چیزی بدتر از کنکور سراسری میشود.

Pami
03-12-2011, 19:49
پارتی بازی و رابطه که جای خود داره ، و مسلما به سیستم گزینش در یگان ها ارجح تر هست !
در رابطه با نرم افزار و روشی که سربازها رو تقسیم میکنن اطلاعی ندارم ولی چیزی که در آموزشی دیدم رو گفتم
بچه هایی که نمره 30 از فرمانده گرفته بودن ( علی الخصوص منشی ها و کسانی که مسئولیت داشتن ) جاهایی خوبی افتادن

در ضمن ، دوستانی که نیرو زمینی هستن ، بهترین جا برای خدمت در نیرو زمینی بنیاد تعاون هست ، اگه اومدن برای پذیرش هرجور شده خودتون رو جا کنین اونجا
با لباس شخصی میرید و میاید ، نگهبانی ندارید و خیلی مزایای دیگه !
دوست من افتاد توی یکی از کافی نت های وابسته به ارتش تو خیابون میرداماد ! خلاصه هتلی درست کرده برا خودش !

odise2004
03-12-2011, 19:58
........در ضمن ، دوستانی که نیرو زمینی هستن ، بهترین جا برای خدمت در نیرو زمینی بنیاد تعاون هست ، اگه اومدن برای پذیرش هرجور شده خودتون رو جا کنین .... !
این بنیاد تعاون کجاها هست؟فکر کنم مراکز استانها باشه؟آره؟

mojtaba6682
03-12-2011, 19:58
سلام

سلام داداش.
منم افتادم شهید هاشمی نژاد:27: از یکی از دوستان شنیدم بهترین پادگان کشور شده:23:
شما از کجایید؟؟

aminjigar
03-12-2011, 20:02
شنیدم که میگن اونایی که تیراندازیشون خوب باشه میفرستن مرز!!!راسته؟

حالا بفرستن مرز، ترس نداره (البته می دونم شما وقتی از آموزشی بد نمی گی ایشااله بدشم واست راحته)
تازه چون طرف غربی احتمال کم تری داره بیای مرزای شرقی؛ چون این جا ها یه مقدار وا ویلا! تره (تایباد و اون ورا)

به قول اون دوستمون همه سالم می یان بیرون... فقط سخت بگیرین خودتون اذیت می شین

سلام داداش.
منم افتادم شهید هاشمی نژاد:27: از یکی از دوستان شنیدم بهترین پادگان کشور شده:23:
شما از کجایید؟؟

باغرود نیشابور افتادی داداش؛ واسه برادران سپاهی یه دیگه، خوب جایی یه؛ فقط این فصل هوا سوزناکه شدید (به یاد ما برادران مشهدی هم باش؛ برادر :27:)

mojtaba6682
03-12-2011, 20:05
2تا سوال:1- توی برگه سفیدی که برای من اومده نوشته موهامونو باید با 4 بزنیم،حالا حتما باید با 4 بزنیم یا اینا همش چرته؟؟؟من خودم تصمیم گرفته بودم با 10 بزنم.
2- اما دومین سوال که خیلی کنجکاوم بدونم اینه که این نمره هایی که آخر آموزشی بهمون میدن و به قول بعضی دوستان توی تقسیمات بعد آموزشی تاثیر داره،برای ما که امریه داریم ومکان بعد از آموزشیمون مشخص هست تاثیر داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا از ما این امتحانو میگیرن؟؟؟؟؟؟

Pami
03-12-2011, 20:26
این بنیاد تعاون کجاها هست؟فکر کنم مراکز استانها باشه؟آره؟

دقیق نمیدونم ، ولی ظاهرا مراکز استانها باید باشه
ستاد مشترک هم جای خوبی هست
خلاصه هرچی از محیط نظامی دورتر باشید کارتون راحت تر هست

تا سوال:1- توی برگه سفیدی که برای من اومده نوشته موهامونو باید با 4 بزنیم،حالا حتما باید با 4 بزنیم یا اینا همش چرته؟؟؟من خودم تصمیم گرفته بودم با 10 بزنم.
2- اما دومین سوال که خیلی کنجکاوم بدونم اینه که این نمره هایی که آخر آموزشی بهمون میدن و به قول بعضی دوستان توی تقسیمات بعد آموزشی تاثیر داره،برای ما که امریه داریم ومکان بعد از آموزشیمون مشخص هست تاثیر داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا از ما این امتحانو میگیرن؟؟؟؟؟؟

اگه با 4 خودت موهاتو نزنی بری اونجا اونا برات با 4 و ماشینی که موی n نفر رو تا حالا زده میزنن !

mojtaba6682
03-12-2011, 20:33
حالا بفرستن مرز، ترس نداره (البته می دونم شما وقتی از آموزشی بد نمی گی ایشااله بدشم واست راحته)
تازه چون طرف غربی احتمال کم تری داره بیای مرزای شرقی؛ چون این جا ها یه مقدار وا ویلا! تره (تایباد و اون ورا)

به قول اون دوستمون همه سالم می یان بیرون... فقط سخت بگیرین خودتون اذیت می شین

باغرود نیشابور افتادی داداش؛ واسه برادران سپاهی یه دیگه، خوب جایی یه؛ فقط این فصل هوا سوزناکه شدید (به یاد ما برادران مشهدی هم باش؛ برادر :27:)
بله.چشم حتما. بیا اونجا ببینیمت داداش:laughing::31:
ایشالا مرخصی بدن بریم پابوس ایشالا:10:

aminjigar
03-12-2011, 20:44
بله.چشم حتما. بیا اونجا ببینیمت داداش:laughing::31:
ایشالا مرخصی بدن بریم پابوس ایشالا:10:
چاکریم... البته من خدمتمو خیلی وقته تموم کردم؛ ولی جایه خوبیه (آموزشی اونجا بودم...)

فقط الان هر چقدر لباس گرم می تونی بپوش مخصوصا اگه سرمایی باشی

پادگان مجهزی هست...

m.h.f
04-12-2011, 00:23
عوض این حرفا بگید روزی که باید برای اعزام بریم میدون سپاه باید ساک و وسایل هم همراهمون باشه؟ موهامون هم که قاعدتا همون روز باید کوتاه باشه دیگه؟!!!
یه سوال حیاتی: به غیر از لباس های نظامی که بهمون میدن، میتونیم لباس گرم دیگه هم خودمون ببریم؟ دستکشی، کاپشنی چیزی.

ahad_judo
04-12-2011, 01:08
عوض این حرفا بگید روزی که باید برای اعزام بریم میدون سپاه باید ساک و وسایل هم همراهمون باشه؟ موهامون هم که قاعدتا همون روز باید کوتاه باشه دیگه؟!!!
یه سوال حیاتی: به غیر از لباس های نظامی که بهمون میدن، میتونیم لباس گرم دیگه هم خودمون ببریم؟ دستکشی، کاپشنی چیزی.
دوست عزیز پست شماره 1 رو بخون تا بدونی چیا ببری.
شما که به فصل سرما خوردی لباس گرم همراهت ببر عزیز.
به غیر از وسایل صوتی و موبایل هر چی بردی غنیمته.خوراکی های خشکباری یادت نره.
قرص های چرک خشک کن و مولتی ویتامین حتما همراهت باشه و همچنین کرم و وسایل بهداشتی و ....

mrouzbehi
04-12-2011, 07:43
نه داداش روز اول نه موهاتو بزن نه با خودت چیزی ببر.

jujushow
04-12-2011, 10:42
سلام . تازه میخواستم امروز برم اطلاعات برگه سفید رو از نظام وظیفه بپرسم در کمال تعجب برگ سفیدم اومد در خونه ! :31: برگ سبزم 20 روز طول کشید تا بیاد ، داشتم از پست شهرستان نا امید میشدم :31:

خوب دوستان لطف میکنید منو راهنمایی کنید مخصوصا اونایی که پذیرش سپاه شهرستانشون رو گرفتند . من درخواست پذیرش واسه سپاه شهرستانمون رو دادم و دوره کفایت رو هم گذروندم الان نام مرکز اموزش رو زده " سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان " منم که قبلا رفتم اونجا ، پادگان اموزشی نیست ...
همه هم متفق القول هستند که ما باید 1-2 روز رو توی پادگان اموزشی بگذرونیم . الان یکی به من بگه پادگان اموزشیم رو از کجا میتونم بفهمم ؟

و سوال دیگه هم اینکه من شنیدم بودم سپاه صاحب الزمان نیروها رو میگیره و واسه شهرستانها پخش میکنه ، الان میشه اطمینان داشت که منم منتقل بشم سپاه شهر خودمون یا ممکنه همونجا نگهم دارند ؟ کسی میدونه چند روز اونجا مهمونشون هستیم ؟

ahad_judo
04-12-2011, 12:00
نه داداش روز اول نه موهاتو بزن نه با خودت چیزی ببر.
به نظر من موها رو بزنه بهتره.حالا یه روز اضافه تر موهاشو بزنه چه فایده؟
بعضی پادگانها همون روز اول گیر میدن و میگن کوتاه کنین.بعدش تو میمونی و هزاران نفر و یه موزر و بیماری های پوستی.:41:

mojtaba6682
04-12-2011, 12:32
چاکریم... البته من خدمتمو خیلی وقته تموم کردم؛ ولی جایه خوبیه (آموزشی اونجا بودم...)

فقط الان هر چقدر لباس گرم می تونی بپوش مخصوصا اگه سرمایی باشی

پادگان مجهزی هست...

اتفاقا گرمایی هستم و از یه چیزی میترسم (حمام نرفتن) در هفته چند بار اجازه داریم بریم حمام؟؟؟من حمام نرم میمیرم:37:
اگه برات امکان داره یه کم برامون از اونجا بگو...بوفش چطوره؟؟آسایشگاهش؟؟فرمانده اش؟؟کلا امکانات؟؟؟

absa2004
04-12-2011, 12:56
خوشبحالتون بچه ها همه تکلیفشون معلوم شد و دارین آماده می شین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط من موندم که مازاد خوردم

نمی دونم کجا می رم ، اب و هوا چیه ؟ چی ببرم ؟ چی بپوشم ؟

آخه اینم شانس من دارم ؟؟؟ دستم هم به هبچ جا بند نیست !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jujushow
04-12-2011, 13:33
خوشبحالتون بچه ها همه تکلیفشون معلوم شد و دارین آماده می شین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط من موندم که مازاد خوردم

نمی دونم کجا می رم ، اب و هوا چیه ؟ چی ببرم ؟ چی بپوشم ؟

آخه اینم شانس من دارم ؟؟؟ دستم هم به هبچ جا بند نیست !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عزیز شما اشنا داری توی سپاه و .... ؟ اگه داری برو پیشش شرایطت رو مطرح کن و بگو که مازاد خوردم ، شاید بتونه واسه سپاه شهرتون پذیرشت کنه . البته بستگی داره چه موقع بخوان واسه شما کد بزنند . اگه 10-15 روز دیگه باشه احتمالش کمه بشه کاری کرد اما ممکنه تا بیشتر از 1 ماه دیگه نیاز نشه براتون کد بزنند .

امیدت به خدا باشه و اگر هم اشنا داری حتما تلاشت رو بکن ، شاید اصلا بتونی بندازی عقب و بعد واسه پذیرشیا امریه اقدام کنی .

سلام . تازه میخواستم امروز برم اطلاعات برگه سفید رو از نظام وظیفه بپرسم در کمال تعجب برگ سفیدم اومد در خونه ! :31: برگ سبزم 20 روز طول کشید تا بیاد ، داشتم از پست شهرستان نا امید میشدم :31:

خوب دوستان لطف میکنید منو راهنمایی کنید مخصوصا اونایی که پذیرش سپاه شهرستانشون رو گرفتند . من درخواست پذیرش واسه سپاه شهرستانمون رو دادم و دوره کفایت رو هم گذروندم الان نام مرکز اموزش رو زده " سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان " منم که قبلا رفتم اونجا ، پادگان اموزشی نیست ...
همه هم متفق القول هستند که ما باید 1-2 روز رو توی پادگان اموزشی بگذرونیم . الان یکی به من بگه پادگان اموزشیم رو از کجا میتونم بفهمم ؟

و سوال دیگه هم اینکه من شنیدم بودم سپاه صاحب الزمان نیروها رو میگیره و واسه شهرستانها پخش میکنه ، الان میشه اطمینان داشت که منم منتقل بشم سپاه شهر خودمون یا ممکنه همونجا نگهم دارند ؟ کسی میدونه چند روز اونجا مهمونشون هستیم ؟

ممنون میشم دوستان اگر اطلاع دارند پاسخ من رو بدند . :40:

S126
04-12-2011, 17:58
برای سایر بچه هایی که به مراکز توی استان های نسبتا گرم تر اعزام میشن ، بدونید که دارید بهترین فصل اعزام میشید. چون رنگ حموم ها رو حداکثر هفته ای یه بار میبینید خیلی خوبه که موقع دویدن خیلی عرق نکنید و از عرق سوز شدن پا هم گلایه نکنید و پشه ها هم در روز اذیت نکنند. فصل سرما در استانهایی که هوای معتدلی در زمستون دارن بهترین زمان برای آموزشی هست . البته نه اونقدر سرد که از این ور پشت بوم بیفتین.
راجب به نمرات و تاثیرش روی تقسیم من بذارید بهتون بگم.
من دوره کد الهیات خورده بودم توی مراپش. وقتی رفتیم برای شروع دوره بهمون گفتن که شما به جای دوره کد باید اعزام بشید به یگان و به جای دوره کد ، کارآموزی بگذرونید و بعدش هم همونجا خدمت کنید.
بعد ما که حدودا 20 نفر بودیم رو به خط کردن و یارو رفت و 20 تا یگان مختلف در سراسر ایران رو هم روی تخته نوشت. 3-4 تاش تهران بود بقیه اش در سراسر ایران.
بعد دیدم لیست نمرات هممون رو روی یه لیست پرینت گرفته و آورده .من خودم توی آموزشی دیدم که 95 شدم. جالب اینجا بود که جلوی اسمم هم خورده بود 95. همه رو بر اساس نمره به خط کرد و از نفر اول که نمره 98 داشت پرسید کدوم شهر و یگان رو می کنی ؟ اون هم یکی رو زد. بعد نفر دوم که من بودم پرسید ، منم انتخاب کردم تا آخر که نمره اش 75 بود و افتاد دزفول. خلاصه این قضیه تاثیر نمره حداقل برای من بود.

ha789di
04-12-2011, 18:36
نبود 10 روزه دیگه؟؟؟؟
داریم آموزشی رو با خاطرات وسختی هاش تموم میکنیم

ahad_judo
04-12-2011, 18:41
راجب به نمرات و تاثیرش روی تقسیم من بذارید بهتون بگم.
من دوره کد الهیات خورده بودم توی مراپش. وقتی رفتیم برای شروع دوره بهمون گفتن که شما به جای دوره کد باید اعزام بشید به یگان و به جای دوره کد ، کارآموزی بگذرونید و بعدش هم همونجا خدمت کنید.
بعد ما که حدودا 20 نفر بودیم رو به خط کردن و یارو رفت و 20 تا یگان مختلف در سراسر ایران رو هم روی تخته نوشت. 3-4 تاش تهران بود بقیه اش در سراسر ایران.
بعد دیدم لیست نمرات هممون رو روی یه لیست پرینت گرفته و آورده .من خودم توی آموزشی دیدم که 95 شدم. جالب اینجا بود که جلوی اسمم هم خورده بود 95. همه رو بر اساس نمره به خط کرد و از نفر اول که نمره 98 داشت پرسید کدوم شهر و یگان رو می کنی ؟ اون هم یکی رو زد. بعد نفر دوم که من بودم پرسید ، منم انتخاب کردم تا آخر که نمره اش 75 بود و افتاد دزفول. خلاصه این قضیه تاثیر نمره حداقل برای من بود.
پس طبق نظرات تعدادی دوستان بعضی جاها تاثیر داره و بعضی جاها بی اهمیته این نمرات.
من هم که میگم سال 84 با دیپلم هم امتحانو خراب کردم هم تیراندازی افتادم بهترین جا.امسالم که لیسانسم امتحانو کامل جواب دادم افتادم بدترین جا.
به هر حال اینجا ایران است.

mqo
04-12-2011, 18:45
سلام دوستان. من 1/9/90 دفتر چمو پست کردم. رفتم پلیس +10 گفت 1/ 10/90 اعزامی. حتی کد هم خورده 01 تهران. ولی من چون آخر بهمن امتحان ارشد دارم برا کنکور دارم می خونم. تا آخر اسفند ماه هم وقت داشتم برا پست دفتر چه. اصلا فکرشو نمی کردم تو ده روز جوابش بیاد و کد هم بخوره. گفتند مثل اینکه سرباز کم دارند.حالا من می خوام دو ماه عقب بندازم تا بعد از کنکور برم یعنی 1/12/90 . درخواست تمدید هم دادم ولی به احتمال 99% باش موافقت نمیشه. چون دوستم هم دو هفته پیش همین مشکلو داشت و تمدید نکردند. حالا دوستان چه راهی رو پیشنهاد میکنند تا دو ماه خدمتم عقب بیفته . اصلا راهی هست یا نه؟ یا اینکه باید قید ارشد رو بزنم؟ آخه حیفه 4 ماهه دارم می خونم!!. البته یه بند پ هم دارم. نمیدونم ازش کاری بر مییاد یا نه . حقیقتش نمیخوام بش رو بندازم! ممنون میشم اگه دوستان راهنماییم کنند.

S126
04-12-2011, 19:40
من نمی دونم چرا اینقدر اعزامی های 1 دی زیاد شدن ؟!! هر جا رو میری اعزامی های 1 دی می پاشن بیرون! هان ای پسران من :20:
دوست عزیز شما بهتره که اصلا به فکر عقب انداختن نباشی که بعدا پشیمون میشی. شما کنکورت رو در زمان مقرر می تونی بدی. کلا در آموزشی زمان کنکور که فرا میرسه به کسانی که کارت شرکت در جلسه رو داشته باشن مرخصی میدن بره و برگرده. شما هم که آموزشی رو تموم کردی و وارد یگان شدی ، اگر قبول شده بودی که ترخیص میشی و میری و درعوض دیگه بعد از ارشد دغدغه آموزشی رو نداری و مستقیم وارد یگان میشی.
البته مجبوری که این وضعیت رو قبول کنی چون وقتی که کد خوردی دیگه زمان اعزام قابل تمدید نیست متاسفانه.

davy jones
04-12-2011, 19:46
سلام دوستان. من 1/9/90 دفتر چمو پست کردم. رفتم پلیس +10 گفت 1/ 10/90 اعزامی. حتی کد هم خورده 01 تهران. ولی من چون آخر بهمن امتحان ارشد دارم برا کنکور دارم می خونم. تا آخر اسفند ماه هم وقت داشتم برا پست دفتر چه. اصلا فکرشو نمی کردم تو ده روز جوابش بیاد و کد هم بخوره. گفتند مثل اینکه سرباز کم دارند.حالا من می خوام دو ماه عقب بندازم تا بعد از کنکور برم یعنی 1/12/90 . درخواست تمدید هم دادم ولی به احتمال 99% باش موافقت نمیشه. چون دوستم هم دو هفته پیش همین مشکلو داشت و تمدید نکردند. حالا دوستان چه راهی رو پیشنهاد میکنند تا دو ماه خدمتم عقب بیفته . اصلا راهی هست یا نه؟ یا اینکه باید قید ارشد رو بزنم؟ آخه حیفه 4 ماهه دارم می خونم!!. البته یه بند پ هم دارم. نمیدونم ازش کاری بر مییاد یا نه . حقیقتش نمیخوام بش رو بندازم! ممنون میشم اگه دوستان راهنماییم کنند.
شما میتونی از بند پ ـت استفاده کنی.
اگر هم دیدی اونم نمیتونه کاری کنه، برو خدمت و مطمئن باش که برای کنکور بهت مرخصی میدن. به محض اعلام نتایج کنکور و قبولی شما، اونها مجبورند شما رو موقتا از خدمت مرخص کنند تا در دانشگاه ثبت نام کنین و بقیه ی خدمتتون میفته بعد از فارغ التحصیلی در ارشد با درجه ی جدید!! یکی از رفقای بنده تنها 11 روز از آموزشیش گذشته بود که ارشد قبول شد و رفت. البته چون دوره آموزشی رو ناتموم گذاشت دوباره تجدید آموزش شد و اون 11 روز سوخت. ولی در 3 سوت مرخصش کردن.
در کل جای هیچ نگرانی برای شما نیست.

موفق باشین.
90/9/13

jack_poppy
04-12-2011, 21:09
سلام دوستان.منم داشتم واسه کنکور می خوندم و با اوصاف زیر بیخیالش شدم:
من 28 آبان دفترچه رو فرستادم،سه سوت برگ سبز و سفید اومد.
من مدرکم کارشناسیه و انداختنم 03 عجب شیر.آیا این اولین باره که یه لیسانسو میندازن 03 عجب شیر؟
امروز از یکی که خودش تو ارتش خدمت کرده بود،شنیدم که به لیسانسا دیگه ستوان3 هم نمیدن و نهایت استوار 1 میدن. به خاطر این مارو به عجب شیر فرستادند.
آقا کسی در این مورد اطلاع داره؟

absa2004
04-12-2011, 21:09

سلام
منم دقیقا شرایط تو رو داشتم و البته زود تر دفترچم رو پست کردم

دنبالش نرو که حتی من با اینکه پارتی هم داشتم نتونستم کاری کنم ... !!!

همه درب ها رو هم امتحان کردم البته قبل از اینکه کد بخورم و حالا که کد خوردی دیگه نمیشه کاریش کرد

منم میدونم الان دقیقا چه احساسی داری و باهات ابراز هم دردی می کنم :10: و فقط می تونم بگم خیلی ها مثه من و تو هستند
پس بهتره خیلی سخت نگیریم و خودمون رو با شرایط جدبد وفق بدیم تا راحت تر بگذره :8:

mqo
04-12-2011, 21:36
خیلی ممنون که راهنمایی کردید . ولی مشکل من روز کنکور نیست. وقتی دو ماه از درس دور بشم معلومه که نتیجه هم چی میشه اون هم تو ارشد که فاصله های نانو متریه! به هر حال تلاشمو می کنم . اگرم نشد که نشد . دنیا که آخر نمیشه هر چند برام خیلی مهمه!

ahad_judo
04-12-2011, 22:48
خیلی ممنون که راهنمایی کردید . ولی مشکل من روز کنکور نیست. وقتی دو ماه از درس دور بشم معلومه که نتیجه هم چی میشه اون هم تو ارشد که فاصله های نانو متریه! به هر حال تلاشمو می کنم . اگرم نشد که نشد . دنیا که آخر نمیشه هر چند برام خیلی مهمه!
دوست عزیز اگر قبول نکردن برو تو وقت ملاقات با رییس نظام وظیفه و مشکلتو براش بگو و دو تا چیزم بذار روش.احتمالا درستش میکنه واست.

farhad_persona
05-12-2011, 01:05
آموزشی ما هم با همه بدبختی ها و شیرینی هاش تموم شد.
بچه ها راسته میگن آموزشی قراره 3 ماه بشه؟

ahad_judo
05-12-2011, 01:24
آموزشی ما هم با همه بدبختی ها و شیرینی هاش تموم شد.
بچه ها راسته میگن آموزشی قراره 3 ماه بشه؟
اقا فرهاد خوش امدی.
یادمه قبل از اعزام استرس داشتی و انواع سوالا رو میپرسیدی.کجا افتادی عزیز؟
در ضمن من شنیدم قراره 2 ماه و نیم بشه.هنوز هیچی معلوم نیست.

farhad_persona
05-12-2011, 09:01
اقا فرهاد خوش امدی.
یادمه قبل از اعزام استرس داشتی و انواع سوالا رو میپرسیدی.کجا افتادی عزیز؟
در ضمن من شنیدم قراره 2 ماه و نیم بشه.هنوز هیچی معلوم نیست.

سلام
ممنونم از شما دوست عزیز
آره خیلی نگران بودم قبل از اعزام. آموزشی رو آباده بودم که جای جالبی نیست. یگان رو هم که ستاد فرماندهی کل سپاه پذیرش گرفته بودم و همونجا افتادم.
حالا نمیدونم اونجا برم روزبرگ هست یا 24-24. امیدوارم که روزبرگ باشه.

jack_poppy
05-12-2011, 09:28
سلام.تورو خدا یکی هم جواب منو بده.
من 28 آبان دفترچه رو فرستادم،سه سوت برگ سبز و سفید اومد.
من مدرکم کارشناسیه و انداختنم 03 عجب شیر.آیا این اولین باره که یه لیسانسو میندازن 03 عجب شیر؟
امروز از یکی که خودش تو ارتش خدمت کرده بود،شنیدم که به لیسانسا دیگه ستوان3 هم نمیدن و نهایت استوار 1 میدن. به خاطر این مارو به عجب شیر فرستادند.این حرف صحت داره یا شایعه ای بیش نیست؟
آقا کسی در این مورد اطلاع داره؟

farhad_persona
05-12-2011, 11:03
بچه ها کسایی که اخیرا آموزشی بودن تو سپاه به لیسانسه ها ستوان سومی میدن؟
من شنیدم ستوان سومی میدادن ولی اخیرا درجه ها رو پایین اوردن.

Zachyrock
05-12-2011, 11:15

ستوان هشتم میدن

SNOW PATROL
05-12-2011, 11:46

کلا نه تو سپاه بلکه تو همه ارگان ها درجه ها اومده پایین و دیگه خیلی سخت به لیسانسه ستون 3 میدن

amir_ata_21
05-12-2011, 12:00
کلا نه تو سپاه بلکه تو همه ارگان ها درجه ها اومده پایین و دیگه خیلی سخت به لیسانسه ستون 3 میدن
به فوق لیسانس چه درجه ای می دن؟
ستوان 2 رو که می دن؟:11:

aminjigar
05-12-2011, 12:37
دوست من زیاد گیر درجه نباش... اون جا بحث چیز دیگه ای ست. این قدر اهمیتی نداره تا روش بحث بشه...
از نظر حقوق هم فقط می تونم بگم :18:

SNOW PATROL
05-12-2011, 13:52

نه خیر اکثر فوق لیسانس ها تازگی ها ستوان 3 میگیرن
همونطور که دوستمون گفتند درجه یه چیز مفت هست خصوصا تو ناجا

S126
05-12-2011, 14:41
سلام.
تا اونجایی که می دونم تو ارتش می خوان به لیسانسه ها استواری بدن بر حسب نمره.
بعدش هم شما فکر می کنین این درجه ها به چه دردی می خوره؟

به شما همین الان اگر هر درجه ای هم بدن ولی وظیفه باشین و اون نوار کنار شلوار رو هم داشته باشید باید هر روز صبح که میان پادگان و بر می گردید باید توسط دژبان خوب تحقیر (به قول خودشون بازدید ) بشید ، از هیچ سهمیه خوراک و امتیازی برخوردار نباشید ، توی صبحگاهها اجبارا کلی حرف مفت بشنوید، از یه ستوان 3 کادری برای یه مرخصی منت بکشید ، و دور گوشی و... رو هم خط بکشید و با پول خودت و کلی استرس صبحها بیای و تاخیر بخوری و اضافه خدمت بخوری و موهاتون رو هر روز مثل یه سرباز صفر متر بزنن تا بیشتر از اندازه مجاز نباشه و بدون لباس نظامی هم اجازه ورود و خروج نداشته باشید.
..حالا شمای وظیفه می خواهید درجه سرتیپی بچسبونید یا گروهبان دومی.

البته اینا برای وظیفه هست ها ، وگرنه شما کادری باش با سطح تحصیلات دوم دبستان و گروهبان دومی می تونی :
1- هر وقت دلت خواست بیای و بری
2- با هر سر و وضعی که می خواهی مثل مو و لباس بیای و کسی کاری به کارت نداشته باشه.
3- با خودت هر چی که دوست داری بیاری و بدون بازرسی از دژبانی رد بشی : موبایل و کیف و زن و بچه و لب تاب وشهاب3 و...
4-هر جور دلت خواست کار کنی و کارات رو به وظیفه های افسر که حداقل 20 سال از تو بیشتر درس خوندن واگذار کنی و بشینی دستور بدی و چایی بخوری و با موبایل فک بزنی و ساعت 8 بیای و 11 مرخصی ساعتی مفت بگیری و بری.
5-هر بخور بخوری که بود رو با کله توش شرکت کنی و حقوق بگیری و خونه مفتی بشینی و سرویس مجانی بیارتت و...،فقط به خاطر اینکه کادری هستی.
بعد میگن ارتش بده :31:

شما وظیفه هم دلت خوش باشه که ستاره و درجه داری.

ahad_judo
05-12-2011, 14:56
نه خیر اکثر فوق لیسانس ها تازگی ها ستوان 3 میگیرن
همونطور که دوستمون گفتند درجه یه چیز مفت هست خصوصا تو ناجا
فوق لیسانس تو ارتش هنوز ستوان2 و لیسانسا ستوان 3 هستن.
متاسفانه فقط نیروی انتظامی هست که فله ای درجه میده و یکی رو استوار و دوتا رو ستوان3 میده.
در ضمن دوستان این خبر تنزیل درجه از ستوان3 به استوار رو از کجا شنیده اید؟

---------- Post added at 04:56 PM ---------- Previous post was at 04:53 PM ----------

سلام.

به شما همین الان اگر هر درجه ای هم بدن ولی وظیفه باشین و اون نوار کنار شلوار رو هم داشته باشید باید هر روز صبح که میان پادگان و بر می گردید باید توسط دژبان خوب تحقیر (به قول خودشون بازدید ) بشید ، از هیچ سهمیه خوراک و امتیازی برخوردار نباشید ، توی صبحگاهها اجبارا کلی حرف مفت بشنوید، از یه ستوان 3 کادری برای یه مرخصی منت بکشید ، و دور گوشی و... رو هم خط بکشید و با پول خودت و کلی استرس صبحها بیای و تاخیر بخوری و اضافه خدمت بخوری و موهاتون رو هر روز مثل یه سرباز صفر متر بزنن تا بیشتر از اندازه مجاز نباشه و بدون لباس نظامی هم اجازه ورود و خروج نداشته باشید.

البته اینا برای وظیفه هست ها ، وگرنه شما کادری باش با سطح تحصیلات دوم دبستان و گروهبان دومی می تونی :
2- با هر سر و وضعی که می خواهی مثل مو و لباس بیای و کسی کاری به کارت نداشته باشه.
3- با خودت هر چی که دوست داری بیاری و بدون بازرسی از دژبانی رد بشی : موبایل و کیف و زن و بچه و لب تاب وشهاب3 و...
4-هر جور دلت خواست کار کنی و کارات رو به وظیفه های افسر که حداقل 20 سال از تو بیشتر درس خوندن واگذار کنی و بشینی دستور بدی و چایی بخوری و با موبایل فک بزنی و ساعت 8 بیای و 11 مرخصی ساعتی مفت بگیری و بری.
5-هر بخور بخوری که بود رو با کله توش شرکت کنی و حقوق بگیری و خونه مفتی بشینی و سرویس مجانی بیارتت و...،فقط به خاطر اینکه کادری هستی.

دوست عزیز من با 90% حرفت موافقم و واقعا این درجه ها همش الکیه و حتی بعضی وقتا بچه ها میگن اگر ما اینا رو بکنیم هیچ فرقی به حالمون نمیکنه.
اما در مورد گروهبان ها و استوارها بنده به شخصه به بهشون اجازه نمیدم بهم دستور بدن و بیشتر مسالمت امیز کارا رو با هم انجام میدیم و خودشون هم فهمیدن.یکی دو بار کار به من محول کردند و من با نق و نوق و چپ چپ نگاه کردن منظورمو رسوندم و دیگه ازم چیزی نمیخوان.:20:

NET DOCTOR
05-12-2011, 14:57
سلام
میخوام بدونم که این قاتون کف پا واسه معافیت هنوز هم هست؟
اگه هست؛ تا چه حد باید صاف باشه؟

milad_heartsick
05-12-2011, 15:40
سلام.

نه دوست عزیز اینطورم که میگی نیست (لا اقل تو ارتش که نیست)
اگه درجه رو دوشت باشه(یعنی افسر باشی تعداد ستاره هات مهم نیس) بازرسی نمیشی چون فقط افسر دژبانی میتونه بازرسیت کنه و هیچ موقع افسر دژبانی رو واسه بازرسی قرار نمیدن
و موهاتو صفر نمیزنن
میتونی خونه بگیری شب اونجا تو اسایشگاه نخوابی
روزای تعطیل توهم تعطیلی مگر اینکه نگهبان باشی(10 20 روز یکبار اونم افسر اشپزخانه)
همه رو اشخور سرکار و.... صدا میزنن تورو مهندس (حتی اگه لیسانس کتابداری باشی)
واسه 2 3 ساعت بیرون رفتن التماس نمیکنی چون برگت هر روز ساعت 3 امضا شده
و از همه مهمتر پست نمیدی

ولی اگه غیر از این(حتی اگه فوق دیپلم باشی یعنی گروهبان یکم باشی) باشی عین سرباز صفر باهات رفتار میکنن
بازرسیت میکنن به موهات گیر میدن با سرباز صفر میخوابی فراوان پست میدی و......

odise2004
05-12-2011, 15:44
سلام بچه ها.
یه سوالی اومد تو ذهنم!
ظاهراً اولین باره که لیسانس ها رو میفرستن 03 عجبشیر! یه سوالی که هست اینه که،اینا که تا الان با دیپلم و گاهاً فوق دیپلم ها و بقیه هم که زیر دیپلم ها سروکار داشتن، به نظرتون آداب برخورد با لیسانس ها رو بلدن یه نه؟یعنی ممکنه با لیسانس ها هم مثل دیپلم ها و.. رفتار کنن؟؟آخه نه اینکه اولین بارشون هست لیسانس میبینن...!!!:31:

jack_poppy
05-12-2011, 15:46
سلام.

سلام.
جناب شما این خبر رو از کی شنیدید؟
زمانی که شما تو عجب شیر دوران آموزشی رو میگذروندید،لیسانسی رو هم اونجا میدید؟در نهایت به لیسانسا چه درجه ای دادند؟

a6543210
05-12-2011, 15:53
سلام دوستان
من یه 4 ماهی رفتم سربازی و دانشگاه قبول شدم برگشتم.تو پادگان مرکزی (داخل شهر) شاهرو لشکر تکاور بودم و خلاصه ارتش:19:
خدمت گلتون عرض کنم چند ماه دیگم باید دانشگاه خدا بخواد لیسانس رو تموم می کنم و باید برم.حالا سوال ایناست:
1- آیا باز برمی گردم باز همون شاهرود ادامه خدمت می دم؟
2- نمی شه یه طور خودمون بندازم اینجا تو شهرخودمون خدمت کنم؟(شرایط انتقالی رو ندارم ولی می گم نمی شه امریه ای یا یه طور خودمو بندازم شهر خودمون)
3- یه 5 سالی بسیجی فعال! هستیم و حکم شورا و کلاس مقدماتی 1و 2 و خلاصه اینارو داریم :31: حالا برای کسر خدمت باید کی اقدام کنم؟:21:
4- دوستان نمی شه اینجا خودمو یه طور بندازم سپاه؟(می گن سپاه اونایی که مقدماتی 1 و 2 رو دارن بعد این که برگ سبزت اومد بری بگی جذبت می کنه!)
4- میگم موبایلمو می شه ببرم ازش اونجا استفاده کنم.آخه ضروریه؟(رشته کامپیوترم !):13:

jack_poppy
05-12-2011, 16:02
سلام بچه ها.
یه سوالی اومد تو ذهنم!
ظاهراً اولین باره که لیسانس ها رو میفرستن 03 عجبشیر! یه سوالی که هست اینه که،اینا که تا الان با دیپلم و گاهاً فوق دیپلم ها و بقیه هم که زیر دیپلم ها سروکار داشتن، به نظرتون آداب برخورد با لیسانس ها رو بلدن یه نه؟یعنی ممکنه با لیسانس ها هم مثل دیپلم ها و.. رفتار کنن؟؟آخه نه اینکه اولین بارشون هست لیسانس میبینن...!!!:31:
سلام.منم اعزام اول دی عحب شیر هستم.
شما می دونید چرا لیسانسا رو به عجب شیر اعزام کردند؟
از یکی شنیدم که میخوان درجه استواری به ما بدن،به خاطر همین هم مارو به عحب شیر فرستادند.شما در این مورد چیزی نشنیدید؟

ahad_judo
05-12-2011, 16:06
نه دوست عزیز اینطورم که میگی نیست (لا اقل تو ارتش که نیست)
اگه درجه رو دوشت باشه(یعنی افسر باشی تعداد ستاره هات مهم نیس) بازرسی نمیشی چون فقط افسر دژبانی میتونه بازرسیت کنه و هیچ موقع افسر دژبانی رو واسه بازرسی قرار نمیدن
و موهاتو صفر نمیزنن
میتونی خونه بگیری شب اونجا تو اسایشگاه نخوابی
روزای تعطیل توهم تعطیلی مگر اینکه نگهبان باشی(10 20 روز یکبار اونم افسر اشپزخانه)
همه رو اشخور سرکار و.... صدا میزنن تورو مهندس (حتی اگه لیسانس کتابداری باشی)
واسه 2 3 ساعت بیرون رفتن التماس نمیکنی چون برگت هر روز ساعت 3 امضا شده
و از همه مهمتر پست نمیدی

ولی اگه غیر از این(حتی اگه فوق دیپلم باشی یعنی گروهبان یکم باشی) باشی عین سرباز صفر باهات رفتار میکنن
بازرسیت میکنن به موهات گیر میدن با سرباز صفر میخوابی فراوان پست میدی و......
دوست عزیز عجب جایی خدمت میکنی.ادرس بده ما هم بیایم اونجا.:31:
منم تو ارتش افسرم.بیشت موقع ها میگردنمون.ولی نه زیاد.بعضی وقتا هم نمیگردنمون.
تو هیچ پادگانی افسر موهاشو با 0 نمیزنه.
تو پادگان ما به احدی اجازه گرفتن خانه نمیدهند(تیپ دریایی بندر)
ما کارت تردد داریم و نیاز به امضا نداریم(تنها مزیت)
------------
ولی شاید هنوز نچشیدی یه استوار بیاد بهت زور بگه و بهت بگه این کارا رو بکن.سرویس و حماممون با سربازا یکیه.فقط سلفمون جدا هست.اونم قبلا یکی بود.
خیلی جاها هستن مثل سیخ دارنگون شیراز(نزاجا)ملاج افسر رو برمیدارن.پس همه جای ارتش رو نمیشه گفت یه جوره.:5:

---------- Post added at 06:00 PM ---------- Previous post was at 05:58 PM ----------

سلام
بند 3- هيپرئيدروز (عرق كردن كف دست) شديد معاف دائم.

---------- Post added at 06:05 PM ---------- Previous post was at 06:00 PM ----------

سلام دوستان
من یه 4 ماهی رفتم سربازی و دانشگاه قبول شدم برگشتم.تو پادگان مرکزی (داخل شهر) شاهرو لشکر تکاور بودم و خلاصه ارتش:19:
خدمت گلتون عرض کنم چند ماه دیگم باید دانشگاه خدا بخواد لیسانس رو تموم می کنم و باید برم.حالا سوال ایناست:
1- آیا باز برمی گردم باز همون شاهرود ادامه خدمت می دم؟
2- نمی شه یه طور خودمون بندازم اینجا تو شهرخودمون خدمت کنم؟(شرایط انتقالی رو ندارم ولی می گم نمی شه امریه ای یا یه طور خودمو بندازم شهر خودمون)
3- یه 5 سالی بسیجی فعال! هستیم و حکم شورا و کلاس مقدماتی 1و 2 و خلاصه اینارو داریم :31: حالا برای کسر خدمت باید کی اقدام کنم؟:21:
4- دوستان نمی شه اینجا خودمو یه طور بندازم سپاه؟(می گن سپاه اونایی که مقدماتی 1 و 2 رو دارن بعد این که برگ سبزت اومد بری بگی جذبت می کنه!)
4- میگم موبایلمو می شه ببرم ازش اونجا استفاده کنم.آخه ضروریه؟(رشته کامپیوترم !):13:
به سلامتی.
1-من هم مثل شما بودم.قبلا تهران بودم و بعد از دوره لیسانس افتادم بندرعباس.دیگه قوانین عوض شده و ممکنه هر جایی بیوفتی.
2-باید پارتی داشته باشی در حد امیر
3-امریه هم شاملت نمیشه مگر با پارتی-برای کسر خدمت هم وقتی رفتی توی پادگان جدید برو از نیروی انسانی نامه اشتغال به خدمت بگیر و از انجا هم سریعا کارای کسر خدمت(ارسال نامه از پایگاه به حوزه و از انجا به سپاه و ..)رو انجام بدهو ..
4-این حرفتون دیگه خیلی رویایی بود.این یه پارتی میخواد در حد سرتیپ.
5-وقتی رفتی اونجا خودت یاد میگیری چطور موبایل ببری داخل.:31:

---------- Post added at 06:06 PM ---------- Previous post was at 06:05 PM ----------

سلام بچه ها.
یه سوالی اومد تو ذهنم!
اولین دوره نیست.قبل از شما هم لیسانس گرفته.
دیگه به هر حال باید ساخت.ولی شاید از شانس شما فرماندهاتون خوب باشن.توکل بر خدا.

SA.JJ.AD
05-12-2011, 16:13
دوستان اونوطور که معلوم شد و خودم هم حساب کردم اگه تا 18 اذر که چند روز بیشتر نمونده !! دفترچه رو پست نکنم !! اضاف میخورم !! :41:منم رفتم دفترچه اینارو گرفتم !! اما خوردم به تعطیلاتو تاسوعا و عاشورا و اینا :41:و یکم ممکنه کامل کردنش طول بکشه و نتونم تا 18 اذر برسونم دفترچه رو به پلیس + 10 !! مثلا 2 روز بعدش بتونم دففترچه رو برسونم و اونا ارسال کنن !! چه اتفاقی میفته ؟! اضاف میخورم ؟! :18::41:
.
لطفا راهنمایی کنید :11:

ahad_judo
05-12-2011, 16:22
دوستان اونوطور که معلوم شد و خودم هم حساب کردم اگه تا 18 اذر که چند روز بیشتر نمونده !! دفترچه رو پست نکنم !! اضاف میخورم !! :41:منم رفتم دفترچه اینارو گرفتم !! اما خوردم به تعطیلاتو تاسوعا و عاشورا و اینا :41:و یکم ممکنه کامل کردنش طول بکشه و نتونم تا 18 اذر برسونم دفترچه رو به پلیس + 10 !! مثلا 2 روز بعدش بتونم دففترچه رو برسونم و اونا ارسال کنن !! چه اتفاقی میفته ؟! اضاف میخورم ؟! :18::41:
.
مگه میخوای چیکار کنی که این همه زمان میبره.برو امپولا رو بزن و دکتر هم برو تا فرم رو برات پر کنه.یه شماره حساب سپه هم باید داشته باشی.
از مدارکت و یه کپی بگیر و همون روز برو پستش کن.کلا یه نصفه روز کارش طول نمیکشه.
در ضمن چون همه کارا اینترنتی شده همون موقع اسمتو ثبت و غیبتم نمیخوری.فقط از 18 ام نگذره.

SA.JJ.AD
05-12-2011, 16:35
مگه میخوای چیکار کنی که این همه زمان میبره.برو امپولا رو بزن و دکتر هم برو تا فرم رو برات پر کنه.یه شماره حساب سپه هم باید داشته باشی.
از مدارکت و یه کپی بگیر و همون روز برو پستش کن.کلا یه نصفه روز کارش طول نمیکشه.

:31:
جدا نصفه روز طول میکشه ؟! :31:راستی میشه دقیق بگید از چه مدارکی باید کپی بگیرم ؟!تو این دفترچه که هیچی ننوشته :13: :20:مثلا باید یه کپی از اخرین مدرک تحصیلی هم بگیرم ؟:20:! بعد برا دکتر رفتن و اون امپول رو زدن ( یکیه یا چند تا ؟:31:) باید کلا این دفترچه رو با خودم ببرم ؟! اخه برگه ها تو همین هستن !!:20:

ahad_judo
05-12-2011, 16:52
:31:
جدا نصفه روز طول میکشه ؟! :31:راستی میشه دقیق بگید از چه مدارکی باید کپی بگیرم ؟!تو این دفترچه که هیچی ننوشته :13: :20:مثلا باید یه کپی از اخرین مدرک تحصیلی هم بگیرم ؟:20:! بعد برا دکتر رفتن و اون امپول رو زدن ( یکیه یا چند تا ؟:31:) باید کلا این دفترچه رو با خودم ببرم ؟! اخه برگه ها تو همین هستن !!:20:
اگر از صبح زود بیوفتی دنبالش اره.
تو دفترچه یه برگه مخصوص واکسنه که رایگان انجام میشه.2 تا امپوله.
یه برگش هم مخصوص دکتر هست که میبری و مهر میکنه.(عکس 2 در 3 جاهای مخصوص بچسبون.پشت زمینه سفید و مرتب باشی.)
از شناسنامه و کارت ملی و شماره حساب و مدرک و ... یکی دو کپی داشته باش.یه فرم مشخصات هم هست باید پر کنی.
دیگه یادم نمیاد دقیق.تو خود دفترچه نوشته باید چکارا کنی.معلومه که بازش هم نکردی.:46:

SA.JJ.AD
05-12-2011, 17:08
اگر از صبح زود بیوفتی دنبالش اره.
تو دفترچه یه برگه مخصوص واکسنه که رایگان انجام میشه.2 تا امپوله.
یه برگش هم مخصوص دکتر هست که میبری و مهر میکنه.(عکس 2 در 3 جاهای مخصوص بچسبون.پشت زمینه سفید و مرتب باشی.)
از شناسنامه و کارت ملی و شماره حساب و مدرک و ... یکی دو کپی داشته باش.یه فرم مشخصات هم هست باید پر کنی.
دیگه یادم نمیاد دقیق.تو خود دفترچه نوشته باید چکارا کنی.معلومه که بازش هم نکردی.:46:

نه بابا باز که کردم :دی
+
منظورت از برگه همون صفحات 28 تا 34 دفترچه هستش دیگه ؟! :31:پس باید دفترچه رو با خودم همه جا ببرم درسته ؟! :31:اخه نمیدونستم جدا :27:
+
فردا صبح مثلا بیفتم دنبال کاراش !! بخاطر اینکه روز خاصیه !! ممکنه نتونم کارها رو پیش ببرم :41:برا همون میگم !! مثلا عکاسی بسته !:31:ادرس جایی رو که باید امپول زد رو باید از رو gps پیدا کنم :27::18:اموزگاهی که اخرین مدرک تحصیللیمو از اونجا گرفته بودم و باید برگه ای رو ببرم اونجا امضاء کنه !! یه بار بازه یه بار بسته و خلاصه بی صاحابه!!:2: و هزار مشکل دیگه ... :31:
+
+
بنظر شما اگه حتی 2 روز هم از 18 اذر بگذره !! اضاف میخورم ؟! :2:
+
:11:

jack_poppy
05-12-2011, 17:15
به نظرتون تا اول دی چیکار کنیم بهتره؟ احتیاجی به تقویت بازو و افزایش قدرت بدنی هست؟

davood.2008
05-12-2011, 17:30
سلام دوستان گل
یه سوال داشتم
امروز شنیدم از یکی که میگفت اگه تو قطع ارشد پروژه ارایه کنیم از خدمت معاف میشیم...
میخواستم بدونم این واقعیت داره یانه ؟ منظور از پروژه چیه؟ اسم این معافیت چیه؟

یا علی...

a6543210
05-12-2011, 17:33
ahad_judo جان دست گلت مرسی:11:
آقا یک سوال دیگه می خوام زود بعد دانشگاه که تموم شد برم خدمت کلشو بکنم.میگم دفترچه فرستادم و اومد و مثلا 6 ماه دیگه باید برم و نمی شه یه طور بندازم که مثلا حداکثر 1 ماه دیگه برم.دوست ندرم معطل باشم!!!!!!:13:

absa2004
05-12-2011, 17:43
آقا یک سوال دیگه می خوام زود بعد دانشگاه که تموم شد برم خدمت کلشو بکنم.میگم دفترچه فرستادم و اومد و مثلا 6 ماه دیگه باید برم و نمی شه یه طور بندازم که مثلا حداکثر 1 ماه دیگه برم.دوست ندرم معطل باشم!!!!!!:13:

این طور که من شنیدم دیگه اون مهلت 6 ماهه در کار نیست ... یعنی هست ولی نه اون طور که فکر کنی ...

یعنی هر وقت دفترچه رو ارسال کنی اولین اعزامی می ری

دیگه روند ارسال و رسیدگی به دفترچه مثه سابق نیست کلا دو هفته ای جوابش میاد برات

Eblis 2011
05-12-2011, 17:44

الان جدیدا این طوری شده دفترچه رو بفرستی 2 3 هفته ای اعزامت میکنن
پیشرفت رو حال میای ؟

absa2004
05-12-2011, 17:45
من که معاف شدم هوراااااااااااااااااااااا ا

پزشکی که نیستین ان شاءالله ؟؟

jujushow
05-12-2011, 17:47
.

عزیز جان اگه زمین رو به اسمون رسوندی پست کن که اگه از 18 م بگذره 3 ماه میره تو پاچت .

Eblis 2011
05-12-2011, 17:51
پزشکی که نیستین ان شاءالله ؟؟

نه خداروشکر . . . جبهه و جانبازی بابام :46:

milad_heartsick
05-12-2011, 17:54
دوست عزیز عجب جایی خدمت میکنی.ادرس بده ما هم بیایم اونجا.:31:
منم تو ارتش افسرم.بیشت موقع ها میگردنمون.ولی نه زیاد.بعضی وقتا هم نمیگردنمون.
تو هیچ پادگانی افسر موهاشو با 0 نمیزنه.
تو پادگان ما به احدی اجازه گرفتن خانه نمیدهند(تیپ دریایی بندر)
ما کارت تردد داریم و نیاز به امضا نداریم(تنها مزیت)
------------
ولی شاید هنوز نچشیدی یه استوار بیاد بهت زور بگه و بهت بگه این کارا رو بکن.سرویس و حماممون با سربازا یکیه.فقط سلفمون جدا هست.اونم قبلا یکی بود.
خیلی جاها هستن مثل سیخ دارنگون شیراز(نزاجا)ملاج افسر رو برمیدارن.پس همه جای ارتش رو نمیشه گفت یه جوره.:5:[COLOR="Silver"]

شاید الان اینطوری شده زمان ما اینطوری نبود (من نزاجا لشگر 21 تبریز بودم سال 86 ) من گروهبان دوم بودم همش به حال افسرا غبطه می خوردم همه افسرای یگان ما بیرون خونه گرفته بودن و کلا عشق و حال می کردن:5:

ahad_judo
05-12-2011, 18:03
نه بابا باز که کردم :دی
+
منظورت از برگه همون صفحات 28 تا 34 دفترچه هستش دیگه ؟! :31:پس باید دفترچه رو با خودم همه جا ببرم درسته ؟! :31:اخه نمیدونستم جدا :27:
+
فردا صبح مثلا بیفتم دنبال کاراش !! بخاطر اینکه روز خاصیه !! ممکنه نتونم کارها رو پیش ببرم :41:برا همون میگم !! مثلا عکاسی بسته !:31:ادرس جایی رو که باید امپول زد رو باید از رو gps پیدا کنم :27::18:اموزگاهی که اخرین مدرک تحصیللیمو از اونجا گرفته بودم و باید برگه ای رو ببرم اونجا امضاء کنه !! یه بار بازه یه بار بسته و خلاصه بی صاحابه!!:2: و هزار مشکل دیگه ... :31:
+
+
+
:11:
فردا که تعطیله.ایشالا پس فردا.ادرس تمام دکترا توی دفاتر پلیس+10 موجود میباشد.
متاسفانه یه مشکل دیگه داری.همه کاراتو گذاشتی دقیقه 90.
والا دقیقا نمیدونم باید بپرسی.ولی احتمال قوی به یقین بعد از اون غیبت میزنن.حالا برو یه سوال بپرس.

---------- Post added at 07:56 PM ---------- Previous post was at 07:55 PM ----------

شاید الان اینطوری شده زمان ما اینطوری نبود (من نزاجا لشگر 21 تبریز بودم سال 86 ) من گروهبان دوم بودم همش به حال افسرا غبطه می خوردم همه افسرای یگان ما بیرون خونه گرفته بودن و کلا عشق و حال می کردن:5:
الانم هم همین جوره.ولی بعضی پادگانا نمیذارن.تبعیدگاهها اینجوره.مخصوصا نواحی جنوبی.

---------- Post added at 08:01 PM ---------- Previous post was at 07:56 PM ----------

همین طور که سایر دوستان گفتن اولین اعزام خواهید بود.فکر کنم اگر پست کنید 1 اسفند(دوره طلایی) خواهید بود.

---------- Post added at 08:03 PM ---------- Previous post was at 08:01 PM ----------

سلام دوستان گل
یه سوال داشتم
امروز شنیدم از یکی که میگفت اگه تو قطع ارشد پروژه ارایه کنیم از خدمت معاف میشیم...
میخواستم بدونم این واقعیت داره یانه ؟ منظور از پروژه چیه؟ اسم این معافیت چیه؟

یا علی...
پروژه باید در مورد مسایل هسته ای یا پیشبرد اهداف نیروهای مسلح و در مورد مسایل نظامی باشه.
در صورتی که تایید بشه از مقدای از خدمت یا کل خدمت معاف میشین.

davood.2008
05-12-2011, 18:39
پروژه باید در مورد مسایل هسته ای یا پیشبرد اهداف نیروهای مسلح و در مورد مسایل نظامی باشه.
در صورتی که تایید بشه از مقدای از خدمت یا کل خدمت معاف میشین.

سلام
مرسی تشکر

کار اسونیه؟ یعنی همه میتونن انجام بدن؟
یکم توضیح میدی؟؟؟:5:

SNOW PATROL
05-12-2011, 18:49
سلام
مرسی تشکر

اخه رفیق من اگه به همین راحتی بود که ما الان انقدر سرباز نداشتیم هر کی میرفت یه مقاله از تو اینترنت کپی میکرد معاف میشد:31:

aminjigar
05-12-2011, 18:51
سلام
مرسی تشکر

شدنی یه تو ارشد دانشگاه های خاص خود ارتش و ... با یه سری رشته های خاصی که اون دانشگاه ها دارن، مثل مهندسی سیستم ، مخابرات و ... . وگرنه صنعتی شریف باشی من بعید می دونم به این راحتی ها شدنی باشه دیگه بقیه دانشگاه ها رو فکر کن خودت
خود دانی باز هم...

ahad_judo
05-12-2011, 19:04
دو تا از دوستان بودن گفتن که لیسانسا رو دارن استواری میدن.بچه های ارتش مخصوصا نیروی دریایی ارتش خبری دارن.یا واقعا شنیدن همچین موضوعی رو یا در حد شایعه هست؟

NET DOCTOR
05-12-2011, 19:22
سلام

بند 3- هيپرئيدروز (عرق كردن كف دست) شديد معاف دائم.

مرسی
یکی از دوستام دستاش اینجوریه و قطعا معافه
برم شیرینی بگیرم ازش!!!!:31:
اما من منظورم کف پای صاف بود
آیا کف پای صاف رو هم معاف میکنن؟
و تا چه حد باید صاف باشه؟

ahad_judo
05-12-2011, 19:40
مرسی
یکی از دوستام دستاش اینجوریه و قطعا معافه
برم شیرینی بگیرم ازش!!!!:31:
اما من منظورم کف پای صاف بود
آیا کف پای صاف رو هم معاف میکنن؟
و تا چه حد باید صاف باشه؟
معذرت میخوام از بابت اشتباهم.

بند30- صافي كامل كف پا هر دو پا در انواع سخت (Rigid) و يا با تحدب شديد استخواني و يا با انحراف پاشنه پا معاف دائم.

ha789di
05-12-2011, 20:57
دوستان من 10 روزه دیگه آموزشیم تموم میشه دستغیب ناجا هستم آیا همون روز آخر برگ تقسیم رو میدن یا میفرستن درب خونه کلا جریان این برگ تقسیم چیه؟

SNOW PATROL
05-12-2011, 21:18
دوستان من 10 روزه دیگه آموزشیم تموم میشه دستغیب ناجا هستم آیا همون روز آخر برگ تقسیم رو میدن یا میفرستن درب خونه کلا جریان این برگ تقسیم چیه؟

همون روز اخر برگ تقسیم ها رو میدن

jack_poppy
06-12-2011, 16:04

آره.حتی یه روز.با هیچ کی هم شوخی ندارن.من خودم شخصا یکیو دیده بودم که فقط یک روز دیرتر فرستاده بود.شایان ذکر است که تاریخ ثبت در دفاتر پلیس+10 همون تاریخ ارسال دفترچه میشه.

jack_poppy
06-12-2011, 16:07
من 28 آبان فرستادم و اعزامم اول دی عحب شیره.اگر میخوای با هم در تماس باشیم تا جاهامونو عوض کنیم.چون من میخوام به تعویق بندازم.

jack_poppy
06-12-2011, 16:12
دو تا از دوستان بودن گفتن که لیسانسا رو دارن استواری میدن.بچه های ارتش مخصوصا نیروی دریایی ارتش خبری دارن.یا واقعا شنیدن همچین موضوعی رو یا در حد شایعه هست؟
آقا تورو خدا هر کی در این مورد اطلاعی داره بگه.من رو هم به این خاطر انداختن عجب شیر و یا این بار اول نیست که لیسانیا رو میفرستن عجب شیر؟

jack_poppy
06-12-2011, 16:16
آقای مدیر تورا خدا پست های منو حذف نکن.من نمیدونم چرا پست های منو ارسال نمیکنند.
من اول دی اعزامم به عحب شیر راهی واسه کنسل کردنش هست؟میتونم تو سپاه پذیرش بگیرم؟

Ezel
06-12-2011, 16:43
آقای مدیر تورا خدا پست های منو حذف نکن.من نمیدونم چرا پست های منو ارسال نمیکنند.
من اول دی اعزامم به عحب شیر راهی واسه کنسل کردنش هست؟میتونم تو سپاه پذیرش بگیرم؟

سلام /

کسی پست شما رو حذف نکرده / تمامی اعضای جدید ، نوشته هاشون پس از تایید تیم مدیریت به نمایش درمیان .

aminjigar
06-12-2011, 16:55
دوست گلم حالا انداختنت عجب شیر، چیه مگه دو ماهه دوست گلم. چاره ای نیست باید ساخت درضمن شما که تنها نیستی اون جا وقتی بری از خیلی از این سختیاش کم میشه، ولی واسه پذیرش الان من دقیق خبر ندارم چطوری شده ولی زمان ما تو این فرصت کم ظرقیت ها تکمیل بود.
البته بند پ همیشه تو هر جایی راهگشاست...

sarbaz sarehal
06-12-2011, 17:23
با عرض سلام خدمت دوستان عرير لطفا اگه كسي راجبه پادگن 02 نيرو زميني ارتش تهران اطلاعاتي داره منو راهنمايي كنه
ممنونم