PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

piishii
20-10-2011, 16:16
داداش دستت درد نکنه واسه جوابایی که میدی
چند ماه خدمت هستی؟
شما هم لیسانس بودین یا بیشتره مدرکتون؟
یعنی از هفت تا 2 ظهر تو پادگان هستی و بعدش میری خونه؟

سلام
من رفتم توی 11
بله من هم لیسانس هستم فوق لیسانس انصرافی
بله بعد البته خونه نمیرم چون نمیتونم هرروز بیام مشهد و برگردم

hellionamour
20-10-2011, 16:36
نیاز نیست 6 ماه قبل باشه. دوره آموزشی ما یکی بود تکمیلی رفته بود هنوز کارتش نیومده بود. به محض آمدن کارت ترخیص شد.

بله دوست عزیز حق باشما ست قبلا برای اومدن کارتش طول میکشی ولی الان نهایتا یک ماه بعد از دوره کارتش میاد

spider_woman
20-10-2011, 16:47
سلام
من رفتم توی 11
درجتون چیه؟
پس منو اگه تو همین بیرجند نگه دارن که احتمال زیاد نگه دارن، و قسمت اداری هم باشم که خیلی خوب میشه :27:
:11::11::11::11::11:

mrouzbehi
20-10-2011, 17:25
سلام دوستان
من 1شنبه 06 اعزامم.
روز اول غیر از مدارک چیزی که لازم نیست ببرم؟
ممنون از دوستان

wiseman2
20-10-2011, 18:07
دوستان با سلام. کسی اطلاع داره آیا سرباز امریه میتونه برای حج عمره گذرنامه زیارتی بگیره یا نه؟ (مثلا با وثیقه يا تعهد سازمانی که در اون امریه رو میگذرونه) آیا راهی وجود داره؟

دوستان کسی اطلاع نداره؟

wiseman2
20-10-2011, 18:10
علیک سلام سعی کن یه جای خوب امریه بگیری .

دوما ما 1 ام رفتیم 01 تا 6 ام مرخصی دادند گروه بعدیمونم فکر کنم تا 5 ام بهشون دادند سعی نکن اون چند روز اونجا بمونی چون کسی رو ندارند سریع می زارنت سر پست نگهبانی و اونجا روزهای اولش یک کم سخت می گیرند نه خیلی ولی بعدش راحت تر میشه ، سعی کن با هیچ کس درگیر نشی .

سعی کن نه پست قبول کنی و نه کاری کنی که فامیلیتو یاد بگیرند . در کل از زندگی لذت ببر و از تهدیدای اوناام زیاد نترس من اولش می ترسیدم ولی روزهای اخر دیگه شاخ شده بودم .

البته هنگ دو یکم سخت گیرتره .

اونجا بوفه هم هست و تقریبا همه چی پیدا میشه حتی ساندویچ گرم !

ممنونم دوست عزیز

mojtaba6682
20-10-2011, 19:38
سلام
ببین عزیزم من خودم خدمتم داره اونجا سپری میشه و تا حالا ندیدم از بین نیروهایی که توی پادگان میان و خدمت قبلی هستن یکیشون دوران آموزشی رو سپری کنند چی یک روز چی صد روز !
مگه اینکه شما دوران آموزشیت رو قبلا کامل نگذرونده باشی وگرنه توی بخش ما الان سرباز هست با شرایط شما 2 ماه آموزشی رو قبلا رفته و بعد دانشگاه قبول شده الان بعد دو یا 4 سال اومده و داره خدمتش رو ادامه میده
در مورد تقسیمت هم گفتم که خدمت قبلی ها و کفایتی ها را باغرود نهایتا یک روز سر و تهشون رو بهم میاره و میفرستشون برن
الان از یکشنبه دوباره پذیرش نیرو هست و شما مثلا اونجا شب اینا بیای یا روز اون شب رو مهمون پادگان هستی تا فرداش کارت رو راه میندازن میری
+
اول شدن پادگان باغرود رو بین پادگان آموزشی کشور به همه تبریک میگم :27:
این دوره نیروهایی که اونجا بودن یک دوران آموزشی وحشتناک سخت رو سپری کردند ! اوه !
توی 5 دوره اخیر که شامل دوران آموزشی خود من اونجا میشه من چنین سختی رو توی هیچ دوره ای روی نیروهایی آموزشی ندیده بودم !

سلام دوست عزیز این چیزی که گفتی(اول شدن پادگان باغرود رو بین پادگان آموزشی کشور به همه تبریک میگم )واقعا حقیقت داره؟؟؟یعنی واقعا قراره پدر مارو در بیارن؟؟؟؟؟؟:18::18:
آه خدای من............................

mojtaba6682
20-10-2011, 19:44
خب، بالاخره آموزشی منم تموم شد. بعد از یک هفته دهن سرویسی تو اردو و غلت زدن تو خاک و خل، الان تنها چیزی که تو ذهنم مونده لحظه های خوبی هست که بعد از تموم شدن برنامه کاری هر روز با بچه ها تو آسایشگاه داشتیم...
روزهای اول که رفته بودم، میگفتم یعنی چی که آدم دلش برای دوران آموزشی تنگ میشه؟ اما الان دقیقاً احساس میکنم که منظور بچه ها چی بود. دلم برای همه بچه ها تنگ شده هنوز هیچی نشده.
تا اول آبان مرخصی دارم، و بعد باید خودم رو به سازمانی که ازش امریه گرفتم معرفی کنم. امیدوارم چند روزی هم بتونم از اونجا مرخصی بگیرم. خیلی خسته ام.
امیدوارم همه بچه های اعزامی 8/1 دوران خوبی رو پیش رو داشته باشند.

سلام دوست عزیز.میشه بگی شما آموزشی کجا بودی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آخه من یه چیزایی شنیدم میخوام ببینم راسته یا نه.چون من خودم هم امریه گرفتم. در ضمن یادم رفت،شما از کدوم شهری؟؟؟

piishii
20-10-2011, 19:45
سلام دوست عزیز این چیزی که گفتی(اول شدن پادگان باغرود رو بین پادگان آموزشی کشور به همه تبریک میگم )واقعا حقیقت داره؟؟؟یعنی واقعا قراره پدر مارو در بیارن؟؟؟؟؟؟:18::18:
آه خدای من............................

سلام
ببینید باغرود یکی از بهترین پادگان های ایران هست ولی برای آموزشی واقعا جای سختی هست شما اول همین ماه داری میای ؟
شما از جهتی چون به فصل سرما میخوری سختی های آب و هوا رو دارین ولی خوب اردوتون نسبت به فصل تابستون آسون تر هست
این دوره که تموم شد رژه 31 شهریور رو داشتن کلاس های رژه پشت سر هم اول دوره
دوبار بازرس از تهران اومد
اردوی سختی داشتند و برعکس 4 5 دوره ی اخیر 27 ام ترخیص شدند
از من به شما نصیحت چون منم آموزشی همونجا و فصل سرما اونم اول دی بودم زیاد سخت نگیری بسیار سریع میگذره
ایشالا میای و میبینمتون :46:

mojtaba6682
20-10-2011, 19:52
این همه از مصائب قبل و خود سربازی گفتید بزارید منم از بعدش بگم :

ما خدمت کردیم و اومدیم 6 ماه بعدش چون کارت نیومد رفتیم واسه پیگیری زد تو سیستم دید اصلا پرورنده من خالی خالی است و فقط یک عکس غیر نظامی همونی که توی دفترچه بود ظاهر شد و باقی پرونده خالی بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یعنی کشک ما انگار خدمت نکرده بودیم!!! تاریخ ترخیص هم نبود!!!!!!!!!!!!! رفتم یگان اونا هم گفتن ما فرستادیم و مشکلی نداشته!!!! رفتم پلیس+10 اونا هم گفتن ما به هیچ چیز دسترسی نداریم فقط میتونید کارت سبز اولیه رو چاپ کنیم!!!
اون سرگرده همه چی دون نظام وظیفه گفت من نمیتونم کاری برای شما بکنم و باید برای مرکز!!!

میخواستم منفجر بشم هر چی به زبون میرسه بگم آخه مقصر کیه این وسط که کارش رو درست انجام نداده!!؟؟؟ من رفتم بدبختی کشیدم به اینجا خدمت کردم حالا هیچ به هیچی و شما همه که وظیفت حل کردن همین مشکلاته چرا این حرف رو میزنی! حداقل کاری که میتونست بکنه اینه که از همونجا زنگ بزنه مرکز پیگیری کنه نه اینکه منو حواله بده به ناکجا!!

چند روز حیرون بودم تا یکبار دیگه زنگ زدم یگان یکی دیگه برداشت و قشنگ واسم توضیح داد که چی شده و مشکل خودشون هست و من باید چند هفته یکبار فقط پیگیری کنم......!!!!

خدا به خیر کنه واقعا من در هر سه مرحله بدبختی کشیدم! چرا واقعا جوون یه مملکت باید از وقتی چشش رو باز میکنه با مشکل و بدبختی و استرس و عدم امید به آینده رو به رو بشه!!

رفتن به مدرسه دولتی و سر و کله زدن با معلمهای نادان ....... پول تو جیبی .......... نگران زنگ آخر بودن .......... دانشگا و استادهای عقده ایش ........ خدمت مقدس سربازی ........... ماشین و خونه و... ....................خواستگاری ..... مخارج سنگین ازدواج ....... زندگی ............ چشم و هم چشمی همسایه ها و نزدیگان و اقوام و غیره ................. نگرانی آینده بچه ها........... نگرانی از برزخ و یه لنگه پا ایستادن تا قیامت بشه و بعد تو صف موندن تا نوبت برسه ........ کولی دادن به هر کس و ناکسی در قیامت ............ و گرمای طاقت فرسای جهنم و................

به این چیزایی که شما گفتی منم یه چیزی اضافه میکنم اونم هزار جور بیماری هست که خیلی ها با اون درگیرند البته ناشکری نمیکنم سالم هستم خدا رو شکر.

mojtaba6682
20-10-2011, 20:00
سلام
ببینید باغرود یکی از بهترین پادگان های ایران هست ولی برای آموزشی واقعا جای سختی هست شما اول همین ماه داری میای ؟
شما از جهتی چون به فصل سرما میخوری سختی های آب و هوا رو دارین ولی خوب اردوتون نسبت به فصل تابستون آسون تر هست
این دوره که تموم شد رژه 31 شهریور رو داشتن کلاس های رژه پشت سر هم اول دوره
دوبار بازرس از تهران اومد
اردوی سختی داشتند و برعکس 4 5 دوره ی اخیر 27 ام ترخیص شدند
از من به شما نصیحت چون منم آموزشی همونجا و فصل سرما اونم اول دی بودم زیاد سخت نگیری بسیار سریع میگذره
ایشالا میای و میبینمتون :46:

نه من 1 دی اعزامم امریه هستم.من شنیدم به امریه ها خیلی سخت میگیرن؟؟؟؟شما که 1 دی اونجا بودی کلا توضیح میدین چطور بود؟؟؟؟؟خیلی سوال دارم ولی تک تک ازتون میپرسم ....راستس شما از کدوم شهری؟؟؟؟؟؟

piishii
20-10-2011, 20:16
نه من 1 دی اعزامم امریه هستم.من شنیدم به امریه ها خیلی سخت میگیرن؟؟؟؟شما که 1 دی اونجا بودی کلا توضیح میدین چطور بود؟؟؟؟؟خیلی سوال دارم ولی تک تک ازتون میپرسم ....راستس شما از کدوم شهری؟؟؟؟؟؟
سلام
اینطور که بوش میاد یک دی باغرود نیرو نمیگیره نمیدونم شما چطوری اون ماه میخوای اعزام شی
من مشهد
چطور بود ؟
چیش رو بگم الان ؟
هرچی بود من سخت نگرفتم گذشت دیگه

mojtaba6682
20-10-2011, 20:48
سلام
اینطور که بوش میاد یک دی باغرود نیرو نمیگیره نمیدونم شما چطوری اون ماه میخوای اعزام شی
من مشهد
چطور بود ؟
چیش رو بگم الان ؟
هرچی بود من سخت نگرفتم گذشت دیگه

جدی میگی؟؟نیرو نمیگیره؟؟من از اصفهانم از جهاد امریه گرفتم اولش بهم گفتن یا کرمانشاه یا نیشابور اما آخرین باری که رفتم گفتن احتمال زیاد شهید هاشمی نژاد نیشابور،همون باغروده دیگه؟؟والا نمیدونم با این چیزی که شما گفتی دوباره سردرگم شدم :19: من نمیترسم فقط میخوام ببینم کجا افتادم

spider_woman
20-10-2011, 21:00
سلام
من رفتم توی 11
داداش، گفتی لیسانسو از رزم آور دومی تا ستوان سومی میدن؟اینا هیچکدومش نگهبانی نداره؟تفاوت این سه تا درجه در راحتی و پست و نگهبانی و اینجور چیزا چیه؟یعنی احتمال داره که به ما ستوان سومی ندن و رزم آوری بدن؟ اگه ستوان سومی ندن به چه علتیه؟از هر کی خوششون اومد بهش ستوان سومی میدن؟ مگه قانون کلی ای نداره که لیسانسا رو چه درجه ای بدن؟ چه عواملی تاثیر داره رو درجه دادن اونا؟ ما که آموزشی یه جای دیگه بودیم میدان تیر یه جای دیگه رفتیم و امتیازامون یه جای دیگستو بر چه مبنایی درجه میدن؟
همون باغرود دیگه بهمون درجه میدن آیا؟بر چه اساسی؟همین که بگیم لیسانسیم؟
شما خودت داداش بر چه اساسی درجه گرفتی؟درجت چیه؟
آیا برای دادن درجه آزمون میگیرن؟یا بدون آزمون درجه میدن؟

spider_woman
20-10-2011, 21:58
آیا هنوز مدت خدمت برای لیسانس 17 ماهه؟یا همون 18 ماهه؟

amir_ata_21
20-10-2011, 22:03
آیا هنوز مدت خدمت برای لیسانس 17 ماهه؟یا همون 18 ماهه؟
هنوز 17 ماهه ولی اگه خدمت 2 ساله بشه واسه لیسانسه ها می شه 18 ماه

spider_woman
20-10-2011, 22:12
هنوز 17 ماهه ولی اگه خدمت 2 ساله بشه واسه لیسانسه ها می شه 18 ماه
ممنون، مگه قراره دوساله بشه :41: اگه دو ساله بشه با توجه به اینکه ما اول آبان میریم بازم این قانون شامل حال ما میشه :41:

ha789di
20-10-2011, 22:44
دوستان راسته که نمرات آزمونها موقع تقسیم تاثیر زیادی داره؟

mhaf
20-10-2011, 23:42
نمرات کدوم آزمونها منظورته؟
ببینم معدل لیسانس هم تاثیر داره؟من شنیدم برای درجه که ستوانی بدن یا استواری تاثیر داره.راسته؟

---------- Post added at 11:42 PM ---------- Previous post was at 11:42 PM ----------

ببینم معدل لیسانس هم تاثیر داره؟من شنیدم برای درجه که ستوانی بدن یا استواری تاثیر داره.راسته؟

ha789di
20-10-2011, 23:55

---------- Post added at 11:42 PM ---------- Previous post was at 11:42 PM ----------

آزمونهایی که خودشون میگیرن +تیراندازی

firedrake
21-10-2011, 00:04
افتادم سپاه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان باورتون نمیشه ، امروز از نظام وظیفه زنگ زدن گفتن افتادی سپاه ، برو از پلیس + 10 برگه سفید بگیر، رفتم گرفتم دیدم افتادم پادگان شهید هاشمی نژاد،
خیلی حال کردم، اخه دوره 45 روزه سپاه رو دارم،[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امروز واقعا تو .... عروسی بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

prg.stu
21-10-2011, 00:09
اگه منظورت همون برگه ای هست که توش نوشته بعد از فلان روز مرخصی به فلان جا برید، یه نسخه از اون رو بعد از آموزشی به دست سرباز میدن و یه نسخه هم داخل پرونده طرف میذارن پس یه نسخه از اون برگه باید تو پروندت باشه

---------- Post added at 02:09 AM ---------- Previous post was at 02:07 AM ----------

این همه به دوستان کمک کردیم یکی هم یه مورد به ما کمک کنه لطفا.
محتاج کمکیم.من فردا مرخصیم تمام میشه ها.
ممنون.

اگه منظورت همون برگه ای هست که توش نوشته بعد از فلان روز مرخصی به فلان جا برید، یه نسخه از اون رو بعد از آموزشی به دست سرباز میدن و یه نسخه هم داخل پرونده طرف میذارن پس یه نسخه از اون برگه باید تو پروندت باشه

smwin
21-10-2011, 09:27
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کسی نمیدونه معافی موقت یعنی چی؟؟؟
چه شرایطی داره؟؟؟

mojtaba6682
21-10-2011, 09:31
افتادم سپاه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان باورتون نمیشه ، امروز از نظام وظیفه زنگ زدن گفتن افتادی سپاه ، برو از پلیس + 10 برگه سفید بگیر، رفتم گرفتم دیدم افتادم پادگان شهید هاشمی نژاد،
خیلی حال کردم، اخه دوره 45 روزه سپاه رو دارم،[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امروز واقعا تو .... عروسی بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما همون alizare77 هستی ؟؟؟:31::31::46:
این دوره 45 روزه که میگی یعنی چی؟؟یعنی آموزشی رو گذروندی؟؟همون دوره تکمیلیه؟؟

mhaf
21-10-2011, 10:13
حالا من که قبلا دوره 45 روزه رفتم تکلیفم چیه؟

Mahdi.p30
21-10-2011, 10:19

اگر نيروي انتظامي هستي ، نمرات آزمون ها و تير اندازي هيچ تاثيري روي تقسيم بين استانها نداره و فقط روي درجه تاثير داره و توي نيروي انتظامي هم درجه تقريبا كشكه!
و فقط شايد درجه روي تقسيم بعد از آموزشي توي يگان يا همون ستاد فرماندهي استان تاثير داشته باشه
كه اونم اگه بندازنتون كلانتري ، اونجا درجه دقيقا كشكه:31:
يا اگه راهور استان بيفتيد ، هر چه درجه پايينتر ، بهتر و راحت تر!:27:

در مورد تقسيم بين استانها ، بيشتر بر اساس نياز استان ها صورت ميگيره و ضمنا فقط مستثنيات براي تقسيم موثره

البته سعي كنيد نمره تقريبا خوبي توي آزمونا و تيراندازي بياريد
چون دوره ما اونايي كه تيراندازيشون پايين بود رو موقع ترخيص از آموزشي ، 5 6 ساعت بيشتر از ما نگه داشتن!:31:

Gilopa
21-10-2011, 10:40
راستی فرمانده های ما صحبت از این میکردند که قراره آموزشی از 56 روز به 4 ماه تغییر پیدا کنه . نمیدونم صحتش تا چقدره فقط محض اطلاع دوستان گفتم

piishii
21-10-2011, 11:14
راستی فرمانده های ما صحبت از این میکردند که قراره آموزشی از 56 روز به 4 ماه تغییر پیدا کنه . نمیدونم صحتش تا چقدره فقط محض اطلاع دوستان گفتم
سلام
بله تغییر به نظر میخواد پیدا کنه ولی من شنیدم صحبت روی دو ماه و نیم هست

nimahandsomboy
21-10-2011, 11:29
ادم تا چقدر میتونه تاریخ اعزام خدمتش را جلو بندازه؟؟؟؟

مثلا میشه یک سال زودتر بره خدمت؟؟؟

piishii
21-10-2011, 12:36
ادم تا چقدر میتونه تاریخ اعزام خدمتش را جلو بندازه؟؟؟؟

مثلا میشه یک سال زودتر بره خدمت؟؟؟
سلام
سر دو ماه یا یک ماهش دعواست شما میخوای یک سال.... ؟

piishii
21-10-2011, 12:38
حالا من که قبلا دوره 45 روزه رفتم تکلیفم چیه؟
سلام
شما بالاترین درجه ممکن مربوط به مدرکتون رو میگیرین
مثلا لیسانس باشین بهتون ستوان سه میدن توی سپاه

mali.sh
21-10-2011, 13:02
بچه ها طور خدا راهنمایی کنین
من 30/11/89 درس کارشناسیم تموم شد و تا 30/5/90 مهلت ارسال دفترچه داشتم.
اوخر تیر دفترچه فرستادم اول آبان برام براماعزام اومد. دوهفته پیش ارشدفبول شدم رفتم ثبت نام کردم دانشگاه یه نامه داد بهم بردم نظاموظیفه اعزامم لغوشد. ولی هنوز برام معافیت تحصیلی صادر نشده. دیروز از تحصیل انصراف دادم.

1- الان چطوزی باید برا خدمت اقدامکنم؟
2- دفترچه که بفرستم غیبت میخورم؟
3- دوباره میتونم برای ادامه تحصیل تو دانشگاه دیگه آزمون شرکت کنم؟
4- منظور از """"""28- آيا دانشجويان انصرافي و اخراجي مجاز به شركت مجدد در آزمون دانشگاه‌ها و ادامه تحصيل مي‌باشند؟
چنانچه دانشجو تا قبل از اتمام سال اعزام، از ادامه تحصيل انصراف دهد و يا از دانشگاه اخراج شود، به شرط عدم ورود به غيبت، منعي براي شروع مجدد به تحصيل ندارد."""" چیه؟

---------- Post added at 01:02 PM ---------- Previous post was at 01:01 PM ----------

اوخر تیر دفترچه فرستادم اول آبان برام براماعزام اومد. دوهفته پیش ارشدفبول شدم رفتم ثبت نام کردم دانشگاه یه نامه داد بهم بردم نظام وظیفه اعزامم لغوشد. ولی هنوز برام معافیت تحصیلی صادر نشده. دیروز از تحصیل انصراف دادم.

4- منظور از """"""28- آيا دانشجويان انصرافي و اخراجي مجاز به شركت مجدد در آزمون دانشگاه‌ها و ادامه تحصيل مي‌باشند؟
چنانچه دانشجو تا قبل از اتمام سال اعزام، از ادامه تحصيل انصراف دهد و يا از دانشگاه اخراج شود، به شرط عدم ورود به غيبت، منعي براي شروع مجدد به تحصيل ندارد."""" چیه؟

firedrake
21-10-2011, 13:32
شما همون alizare77 هستی ؟؟؟:31::31::46:
این دوره 45 روزه که میگی یعنی چی؟؟یعنی آموزشی رو گذروندی؟؟همون دوره تکمیلیه؟؟

آره همونم،
آره یعنی آموزشی رو گذروندم، میرم پادگان یه امتحان میگیرن و بعدش میام خونه، و میفرستن همون استانی که دوره رو گذروندیم

spider_woman
21-10-2011, 14:37
سلام
ما که قبلن آموزشی رو دیدیم چه درجه ای میدن، باتوجه به اینکه میدان تیر و آزمونو توی یه جای دیگه دادیم.

---------- Post added at 04:37 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

آره همونم،
آره یعنی آموزشی رو گذروندم، میرم پادگان یه امتحان میگیرن و بعدش میام خونه، و میفرستن همون استانی که دوره رو گذروندیم

امتحان چی میگیرن؟ از چه تیپ سوالاتی؟

piishii
21-10-2011, 14:44
ما که قبلن آموزشی رو دیدیم چه درجه ای میدن، باتوجه به اینکه میدان تیر و آزمونو توی یه جای دیگه دادیم.

سلام
اطلاع درست حسابی ندارم شاید براساس کارنامه ای که دارین.

spider_woman
21-10-2011, 14:50
سلام
اطلاع درست حسابی ندارم شاید براساس کارنامه ای که دارین.
ممنون این دیگه آخرین سوالمه :20:
آیا امتحانی در کار هست؟چه برای خدمت قبلیا چه برای کسایی که دوره تکمیلی دیدن؟ اگه هست سوالاتش چه تیپ سوالاتیه و آیا روی درجه تاثیر داره؟
تو این چن روز زیاد اذیتت کردم داداش شرمنده
:10:

jacklondon110
21-10-2011, 15:32
از اونجا این سایت اطلاعات بسیار مناسبی رو برای من قبل از سربازی داشت و کمکم کرد من هم اطلاعاتم رو برای کمک به دوستان در اختیار میگذارم:
اعزامم اول شهریور بود...پادگاه شهیت هاشمی نژاد(باغرود)
خود پادگان امکانتش خوبه...4 تا گردان داره...بهترین گردان گردان امام علی هستش چرا که فرمانده گردانش از همه بهتره...توی گردان امام علی گروهان دوم(202) امکانتش بهتره...تنها گروهانی هست که آب پرمکن داره و 2تا دوش که کسی جز خود گروهان حق استفاده نداره...
کل پادگان یه حمام عمومی داره که 25 تا دوش داره و آب گرمش به 2 طریق سلول خورشیدی و موتورخونه تامین میشه...
مسافت پادگان تا میدون تیر و محل اردوگاه زیاد نیست...خوبه.
اما پادگانش خیلی سخت گیره...ما از اول شهریور مدام بازرس برامون میومد تا پادگان رو ارزیابی کنن...از روز اول تا روز آخر و پادگان ما در بین تمام پادگان ها به علت فعالیت خوب سربازها نمونه شد...به خاطر همین نمونه شد خیلی سخت میگیرن تا همیشه نمونه بمونن...فکر نکنین دوران راحتی رو میگذرونین...اما میگذره...سعی کنین سرتون تو کار خودتون باشه و هرکاری رو که گفتن درست و دقیق انجام بدین و حرف بقیه رو توجه نکنین...خودتون رو جلو هیچ کس تابلو نکنین...چه مثبت و چه منفی...خیلی خیلی بهتره...من خودم درجم شد ستوان سوم با لیسانس...افتادم محمد رسول الله تهران....2تا بوفه داره...همه چیز هم داره...اما سعی کنین خودتون قبل از رفتن قفل و پوتین تهیه کنین...اگه 3 تا قفل بخرین خیلی راحتین...برای خودتون حتما حلواشکر ببرین...صبحونه کم میدون و روزهای اول اذیت میشن...از همین الان بخرین و ببرین تا بخورین و اذیت نشین..واقعا تاثیر داره...پونز حتما یه بسته یا 2تا ببرین تا آنکادر کنین...بازم میگم که روزهای اول حسابی سخت میگیرن...اگه مربی تاکتیکتون شد آقای وکیلی حسابی حال کنین...اولش حسابی سخت میگره اما اگه درست رفتار کنین و کارها رو دقیق انجام بدین میشه بهرتین مربی کل پادگان...فرمانده گروهان ها اذیت میکنن...پس سعی کنین اصلا نزدیک نشین...کلا دوری و دوستی رو پیشه کنین...حتی با بقل دستیتون...یه تیکه پارچه ی تمیز یا از این عرق چین ها هم حتما با خودتون ببرین تا بذارین زیر کلاه اهنی ها تا موهاتون اذیت نشه...شامپوی خودتون رو ببرین...آخه شامپوهاش خوب نیستن....اردو هم ما رو اذیت کردن...اما در کل تموم شد....

piishii
21-10-2011, 15:53
ممنون این دیگه آخرین سوالمه :20:
آیا امتحانی در کار هست؟چه برای خدمت قبلیا چه برای کسایی که دوره تکمیلی دیدن؟ اگه هست سوالاتش چه تیپ سوالاتیه و آیا روی درجه تاثیر داره؟
تو این چن روز زیاد اذیتت کردم داداش شرمنده
:10:
سلام
جواب اون دوست دیگمون رو هم که همین بود دادم فکر کنم اصلا خود شما بودی
برادر از خدمت قبلی ها یا کفایتی ها آزمونی نمیگیرند

از اونجا این سایت اطلاعات بسیار مناسبی رو برای من قبل از سربازی داشت و کمکم کرد من هم اطلاعاتم رو برای کمک به دوستان در اختیار میگذارم:
خود پادگان امکانتش خوبه...4 تا گردان داره...بهترین گردان گردان امام علی هستش چرا که فرمانده گردانش از همه بهتره...توی گردان امام علی گروهان دوم(202) امکانتش بهتره...تنها گروهانی هست که آب پرمکن داره و 2تا دوش که کسی جز خود گروهان حق استفاده نداره...
کل پادگان یه حمام عمومی داره که 25 تا دوش داره و آب گرمش به 2 طریق سلول خورشیدی و موتورخونه تامین میشه...
اما پادگانش خیلی سخت گیره...ما از اول شهریور مدام بازرس برامون میومد تا پادگان رو ارزیابی کنن...از روز اول تا روز آخر و پادگان ما در بین تمام پادگان ها به علت فعالیت خوب سربازها نمونه شد...به خاطر همین نمونه شد خیلی سخت میگیرن تا همیشه نمونه بمونن...فکر نکنین دوران راحتی رو میگذرونین...اما میگذره...سعی کنین سرتون تو کار خودتون باشه و هرکاری رو که گفتن درست و دقیق انجام بدین و حرف بقیه رو توجه نکنین...خودتون رو جلو هیچ کس تابلو نکنین...چه مثبت و چه منفی...خیلی خیلی بهتره...من خودم درجم شد ستوان سوم با لیسانس...افتادم محمد رسول الله تهران....2تا بوفه داره...همه چیز هم داره...اما سعی کنین خودتون قبل از رفتن قفل و پوتین تهیه کنین...اگه 3 تا قفل بخرین خیلی راحتین...برای خودتون حتما حلواشکر ببرین...صبحونه کم میدون و روزهای اول اذیت میشن...از همین الان بخرین و ببرین تا بخورین و اذیت نشین..واقعا تاثیر داره...پونز حتما یه بسته یا 2تا ببرین تا آنکادر کنین...بازم میگم که روزهای اول حسابی سخت میگیرن...اگه مربی تاکتیکتون شد آقای وکیلی حسابی حال کنین...اولش حسابی سخت میگره اما اگه درست رفتار کنین و کارها رو دقیق انجام بدین میشه بهرتین مربی کل پادگان...فرمانده گروهان ها اذیت میکنن...پس سعی کنین اصلا نزدیک نشین...کلا دوری و دوستی رو پیشه کنین...حتی با بقل دستیتون...یه تیکه پارچه ی تمیز یا از این عرق چین ها هم حتما با خودتون ببرین تا بذارین زیر کلاه اهنی ها تا موهاتون اذیت نشه...شامپوی خودتون رو ببرین...آخه شامپوهاش خوب نیستن....اردو هم ما رو اذیت کردن...اما در کل تموم شد....
سلام
بله من شاهد بودم شماها چقدر اذیت شدین :27:
و این مراسم اختتامیه لعنتیتون
هر دوره توی حسینیه بود :19:
خدا خیرش بده گفت بشینید وگرنه من یکی دیگه داشتم می افتادم روی زمین بوم !

توی گردان امام علی گروهان دوم(202) امکانتش بهتره.
یادش بخیر منم همین گردان بودم اما گروهان یک
10 ماه پیش......

mipakchi
21-10-2011, 16:11
سلام
من 2 روز دیگه (1/8) اعزامم، مازاد خوردم، اگه توصیه ای هست بگین، مدرکم فوق لیسانس عمران و در تهران شاغلم، برای همین همه خیلی برام مهمه که تهران باشم
یک سوال دیگه اینکه میشه موزر برد یا باید از بوفه پادگان تیغ خرید؟؟؟

mhaf
21-10-2011, 16:23
سلام
آره لیسانسم
یعنی دیگه امتحانی چیزی تیر اندازی و غیره نمیخواد؟
یه سوال میکنم خداییش نخندین
پاچه شلوار رو باید روی پوتین بندازیم یا داخل پوتین بزاریم؟یا اصلا داخل جوراب؟

Pami
21-10-2011, 16:37
پاچه شلوار رو باید روی پوتین بندازیم یا داخل پوتین بزاریم؟یا اصلا داخل جوراب؟

شما در اولین فرصت میری یک متر کش میخری برای این کار
اونجا یادت میدن که چجوری پاچه شلوار رو گت کنی

Vah!d
21-10-2011, 16:43
من دیشب از مالک اشتر اراک برگشتم . جای خیلی خوبی بود . اعزامی شهریور از خوزستان بودم که خوزستان افتادم . ولی تو تقسیم جاهای دیگه هم داشتیم مثلا تقریبا 70 % خوزستانی ها تهران افتادن ، مشهدی ها علاوه بر مشهد سمنان و گلستان هم داشتن ، اکثر اصفهانی ها خود اصفهان و تهرانی ها تهران و کرج افتادن . سوالی بود در خدمتم

900913
21-10-2011, 17:14
داداش خیلی بد شانسی، من درکت میکنم چون چندبار کارم به نظام وظیفه خورد ولی نه به بزرگی کار شما ، هربار که رفتم این جمله رو شنیدم "تو سیستم چیزی ثبت نشده"
یه بار برای استعلام سابقه ی قبلی خدمتم که پس از چند روز رفت و آمد و رفتن الکی به محل آموزشی و رفتن به یگان حل شد.
یه بار برای اینکه الکی برام 3 ماه اضافه خدمت به علت غیبت خورده بود که بازم پس از دوشنبه چهار شنبه گفتناشون بالاخره حل شد.
خدائیش سیستمای نظام وظیفه چرا اینجوریه؟ نکنه شب که کامپیوترا رو خاموش میکنن، هادراشونم فرمت میکنن، اطلاعاتشونم حذف میکنن
امیدوارم مشکلت اگه حل نشده ، حل بشه
برای ایرانی بودن باید ایوب بود .......

به این میگن فرار مغزها!! اگر ادعای الکترونیکی شدن رو داریم پس چرا برای یک سوال ساده و یک جواب الکی باید چند روز وقتمون رو طلف کنیم!

pirouz777
21-10-2011, 17:57
من دیشب از مالک اشتر اراک برگشتم . جای خیلی خوبی بود . اعزامی شهریور از خوزستان بودم که خوزستان افتادم . ولی تو تقسیم جاهای دیگه هم داشتیم مثلا تقریبا 70 % خوزستانی ها تهران افتادن ، مشهدی ها علاوه بر مشهد سمنان و گلستان هم داشتن ، اکثر اصفهانی ها خود اصفهان و تهرانی ها تهران و کرج افتادن . سوالی بود در خدمتم

سلام
این دوره کسی بود که قبلا خدمت رفته باشه و اومده باشه ادامه خدمت ؟
اگه بود شرایطشون چه جوری بود ؟
آموزشی داشتند ؟ کدام گردان بودند ؟

mmin
21-10-2011, 18:24
اوخر تیر دفترچه فرستادم اول آبان برام براماعزام اومد. دوهفته پیش ارشدفبول شدم رفتم ثبت نام کردم دانشگاه یه نامه داد بهم بردم نظام وظیفه اعزامم لغوشد. ولی هنوز برام معافیت تحصیلی صادر نشده. دیروز از تحصیل انصراف دادم.

mhaf
21-10-2011, 18:24
شما در اولین فرصت میری یک متر کش میخری برای این کار
اونجا یادت میدن که چجوری پاچه شلوار رو گت کنی
از این کش شلوار معمولیا یا از کش پهنا؟
در ضمن روز اول چه جوری برم؟
به ما لباس دادن گفتن با لباس بیاین
بکنم تو پوتین یا تو جوراب یا بیرون پوتین؟

mhaf
21-10-2011, 18:29
میشه گت کردن رو توضیح بدین؟

Pami
21-10-2011, 18:32
از این کش شلوار معمولیا یا از کش پهنا؟
در ضمن روز اول چه جوری برم؟
به ما لباس دادن گفتن با لباس بیاین
بکنم تو پوتین یا تو جوراب یا بیرون پوتین؟

شما نباید پاچه شلوار رو تو جوراب یا پوتین بکنی که
اندازه 2-3 انگشت پاچه شلوار رو تا بزن به بیرون ، بعد کش رو بنداز زیر ، اون مقداری که تا زدی رو با انگشتت بگیر و پاچه شلوار رو بده داخل ، این میشه گت کردن

روز اول آموزشی با لباس برید و یه جوری فعلا گت کنید ، اگر مشکل داشته باشه اونجا بهتون یاد میدن که چطوری درست کنین
جوراب هم باید مشکی ساده باشه

mhaf
21-10-2011, 18:51
شما نباید پاچه شلوار رو تو جوراب یا پوتین بکنی که
اندازه 2-3 انگشت پاچه شلوار رو تا بزن به بیرون ، بعد کش رو بنداز زیر ، اون مقداری که تا زدی رو با انگشتت بگیر و پاچه شلوار رو بده داخل ، این میشه گت کردن

روز اول آموزشی با لباس برید و یه جوری فعلا گت کنید ، اگر مشکل داشته باشه اونجا بهتون یاد میدن که چطوری درست کنین
جوراب هم باید مشکی ساده باشه
آقا به جان خودم نفهمیدم
ببین اول پاچه شلوار رو به بیرون تا میزنم
بعد کش رو کدوم زیر بندازم؟

mehdi_vsgh
21-10-2011, 20:30
چه عجله ای داری دوست من؟؟؟
روز اول بهتون همه اینارو یاد میدن هم گت کردن هم بستن بند پوتین و....
عجله نکن!

firedrake
21-10-2011, 23:17

---------- Post added at 04:37 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

امتحان چی میگیرن؟ از چه تیپ سوالاتی؟

یه سری سوالات عقیدتی و نظامی که قبلا آموزش دادن و میدون تیر

mhaf
21-10-2011, 23:27
چه عجله ای داری دوست من؟؟؟
روز اول بهتون همه اینارو یاد میدن هم گت کردن هم بستن بند پوتین و....
عجله نکن!
بند پوتین رو یاد دادن
گت کردن هم الان از پسر داییم یاد گرفتم
کمربند هم درست کردم
آخه مثلا خبر مرگشون قبلا باید یادمون میدادن اینا رو
اما خداییش تو دوره تکمیلی فقط وقت تلف کردیم

spider_woman
22-10-2011, 01:33
یه سری سوالات عقیدتی و نظامی که قبلا آموزش دادن و میدون تیر
داداش مطمئنی آزمون میگیرن؟
چون یکی از دوستان که همون باغرود نیشابور در حال خدمته گفت هیچ آزمونی نمیگیرن نه از خدمت قبلی ها و نه از کفایتی ها (اونایی که تکمیلی رو گذروندن)
شما بر اساس چه منبعی میگی آزمون میگیرن؟

Gilopa
22-10-2011, 10:41
چون یکی از دوستان که همون باغرود نیشابور در حال خدمته گفت هیچ آزمونی نمیگیرن نه از خدمت قبلی ها و نه از کفایتی ها (اونایی که تکمیلی رو گذروندن)

پست رو ویرایش کردم ..
اگه قبلا آموزشی رو گدروندی رو که بعید میدونم چون یکی از دوستان من که الان بندر عباس داره خدمت میکنه وضعیت شمارو داشت ..
فقط من متوجه نشدم اگه منظورتون از آموزشی همون دوره آموزشیه بسیجه که ربطی نداره و شما باید حتما آزمون رو بگذرونی . منظور من شرایطیه که طرف مثلا 45 روز از آموزشیش رو گذرونده و به خاطر ادامه تحصیل دوباره چند سال بعد میاد خدمت که ازش معمولا (نه حتما بسته به محل آموزشیت داره ) امتحان گرفته نمیشه و میگند برو آخر دوره بیا ..
از ضروریات آموزشی آزمون محسوب میشه که فورمالیتست به قول یکی از دوستان من 2 تا سوال رو ما پاسخ میدیم بقیه رو ارتش جواب میده :27:

ha789di
22-10-2011, 10:47
من همین الان رفتم موهامو با شماره 4 زدم:2:

zizigooloo2
22-10-2011, 10:58
من همین الان رفتم موهامو با شماره 4 زدم:2:

به سلامتی مبارکه. خدمت هرچی باشه زود می گذره. منم دی هشتادو هشت رفتم یه پنج ماهی هم هست که تموم کردم.

omid.pari
22-10-2011, 11:02
سلام دوستان
از دوستانی که خدمت رو تموم کردن یه سوالی داشتم
این کارت پایان خدمت چند مدت بعد تصفیه حساب میاد؟

zizigooloo2
22-10-2011, 11:08
آقا به جان خودم نفهمیدم
ببین اول پاچه شلوار رو به بیرون تا میزنم
بعد کش رو کدوم زیر بندازم؟

دوست من زیاد عجله نکن اونجا انقدر وقت داری که یاد بگیری، اسمش روشه دیگه آموزشیه. اما حالا که کنجکاوی یاد بگیری. اول کش رو بکن تو پاد (ساق پاد) بعد شلوار رو بکون داخل این کشه همین. مثل این میشه که پاچت رو دادی بالا. قبلش هم باید ساق بند (گت پا) پوشیده باشی تا پاهات پیدا نباشه.
یادش بخیر دورانی بود. تو آموزشی خیلی به این گت پا گیر میدند اما بعدش دیگه راحت تری.

mrouzbehi
22-10-2011, 11:10
دوستان روز اول چند روز مرخصی میدن؟
06 تهران:20:

zizigooloo2
22-10-2011, 11:12
سلام دوستان
از دوستانی که خدمت رو تموم کردن یه سوالی داشتم
این کارت پایان خدمت چند مدت بعد تصفیه حساب میاد؟

آماده شدن کارت خدمت ارگان با ارگان فرق داره. توی نیرو انتظامی که 4 -5 ماه طول میکشه، اما یه 5 ماه قبل از تموم شدن خدمت باید درخواست بدی تا به موقع آماده بشه، من روز تصفیه حساب کارتم آماده بود. به جرات می تونم بگم روز گرفتن کارت خدمت یکی از بهترین روزهای زندگیم بود.

mojtaba6682
22-10-2011, 11:16

سلام دوست عزیز از راهنماییتون خیلی ممنون.من امریه گرفتم،آخرین بار بهم گفتن احتمال زیاد میفتی شهید هاشمی نژاد(10/1)ولی از یکی از این دوستان شنیدم که گفت مثل اینکه 10/1 اونجا نیرو نمیگیره(صفحه 527).شما چیزی راجع به این میدونید؟؟؟

amir_arman2000
22-10-2011, 11:57
سلام دوستان. آقا ما که خیلی سوال پرسیدیم کسی هم جواب نداد. این سوال آخرو جواب بدین لطفا. ما هم فردا اعزامیم اما نمی دونم تا چه حجمی از با رو میشه همراه برد. این چیزایی که دوستان نوشتن خیلی زیاده و حجم زیادی می گیره. من می ترسم اینارو با خودم ببرم اونجا و باعث درد سر بشه. لطفا راهنمایی کنید چه چیزایی لازمه؟ من اینارو برداشتم:
ملافه
دمپایی
لباس زیر
تنقلات
دارو
دفتر یادداشت
حوله
کش
لباس راحت
گرم پوش
کلاه و دستکش
صابون و شامپو و پودر لبسشویی
اگه چیزی کم یا زیاده لطفا راهنمایی کنید.

Vah!d
22-10-2011, 12:01
سلام
این دوره کسی بود که قبلا خدمت رفته باشه و اومده باشه ادامه خدمت ؟
اگه بود شرایطشون چه جوری بود ؟
آموزشی داشتند ؟ کدام گردان بودند ؟

سلام . بله بودن . گردان های مختلفی بودن و اینجوری نبود که 1 گردان یا یک گروهان خاص باشن . همچین افرادی اگه قبلا 2 ماه آموزشی رو کامل رفته باشن الان 1 ماه دوباره باید آموزشی رو برن و بعد از 1 ماه ترخیص میشن

Saeed System
22-10-2011, 12:07
سلام دوستان. آقا ما که خیلی سوال پرسیدیم کسی هم جواب نداد. این سوال آخرو جواب بدین لطفا. ما هم فردا اعزامیم اما نمی دونم تا چه حجمی از با رو میشه همراه برد. این چیزایی که دوستان نوشتن خیلی زیاده و حجم زیادی می گیره. من می ترسم اینارو با خودم ببرم اونجا و باعث درد سر بشه. لطفا راهنمایی کنید چه چیزایی لازمه؟ من اینارو برداشتم:
ملافه
دمپایی
لباس زیر
تنقلات
دارو
دفتر یادداشت
حوله
کش
لباس راحت
گرم پوش
کلاه و دستکش

اونایی که قرمز کردم خودشون میدن!! به ما که دادند روز دوم آموزشی تو سیرجان

دارو هم که حتما ببر که رنگش رو سبز کردم..( مسکن - سرماخوردگی- ضد حساسیت)

پول هم ببر خیلی لازم میشه حداقل 100 تومن همراهت باشه

ناخنگیر و خودکار!! کرم عرق سوز - قرص مولتی ویتامین هم ببری بهتره( فارماتون خوبه)

خدا به همراهت :11:

...ویرایش...

پوتین حتما 1 سایز بزرگتر از شماره پات بردار اگه پات 44 شماره 45 بردادر که تو رژه راحت باشی

Gilopa
22-10-2011, 12:10
اونایی که قرمز کردم خودشون میدن!! به ما که دادند روز دوم آموزشی تو سیرجان

دارو هم که حتما ببر که رنگش رو سبز کردم..( مسکن - سرماخوردگی- ضد حساسیت)

پول هم ببر خیلی لازم میشه حداقل 100 تومن همراهت باشه

ناخنگیر و خودکار!! کرم عرق سوز - قرص مولتی ویتامین هم ببری بهتره( فارماتون خوبه)

خدا به همراهت :11:

نیرو دریایی بودی ؟ بعد سیرجان مذخرف کجا افتادی ؟

dvd2010
22-10-2011, 12:20
سلام . بله بودن . گردان های مختلفی بودن و اینجوری نبود که 1 گردان یا یک گروهان خاص باشن . همچین افرادی اگه قبلا 2 ماه آموزشی رو کامل رفته باشن الان 1 ماه دوباره باید آموزشی رو برن و بعد از 1 ماه ترخیص میشن
اینو مطمئنی؟منم خدمت قبلی داشتم آموزشی افتادم نیشابور فقط یه شب انجا بودم.البته این جریان واسه دوسال پیش بود.فککنم کفایتها را یک ماه آموزش میدن نه خدمت قبلی ها را.

dvd2010
22-10-2011, 12:28
آماده شدن کارت خدمت ارگان با ارگان فرق داره. توی نیرو انتظامی که 4 -5 ماه طول میکشه، اما یه 5 ماه قبل از تموم شدن خدمت باید درخواست بدی تا به موقع آماده بشه، من روز تصفیه حساب کارتم آماده بود. به جرات می تونم بگم روز گرفتن کارت خدمت یکی از بهترین روزهای زندگیم بود.
دقیقا همینجوریه .البته من سپاه بودم 3ماه قبل از پایان خدمتم تشکیل پرونده دادم و همون روز تسویه حساب کارتمو گرفتم .به جرات میتونم بگم روز گرفتن کارتت خدمت یکی از روزهای عادی زندگیم بود.

zizigooloo2
22-10-2011, 12:56
ملافه
دمپایی
لباس زیر
تنقلات
دارو
دفتر یادداشت
حوله
کش
لباس راحت
گرم پوش
کلاه و دستکش

اون چیزی که مهمه هر چی سبک تر بری بهتره، چیز الکی با خودت نبر. اونها کاری ندارند تو چقدر چیز با خودت میبری ، مهم اینکه بتونی وسایلت رو تو کمد جا بدی. هر روز کمدت رو بازدید می کنند که مرتب باشه ، هر چی وسایلت کمتر باشه مرتب کردنش راحت تره. در ضمن آخر هفته چند ساعتی و بعضی جاها یک روز هم مرخصی میدند هر چی خواستی میتونی بری تهیه کنی.
در مورد چیزهای که نوشتی : به ما دمپایی دادند. لباس گرم هم چون ما اعزاممون زمستون بود توی تبریز خودشون بهمون دادند( گرم پوش، کلاه، دستکش، کاپشن) . صابون و شامپو هم دادند از من میشنوی شامپو ببر (چون شامپوهاشون فایده نداره با پودر لباسشویی که به کارت میاد). حوله هم میدند.ملافه هم همین طور. تنقلاتم اگه خواستی همونجا بخر. لباس زیرم میدند. تنها چیزی که مهمه یه قفل برای کمدته با یک دفترچه برای کلاس ها که میذارند و دارو. اونجا اینحوریه که هر کی مریض شه کل آسایشگاه مریض میشند، پس روی یکبار سرما خوردن حساب کن. در کل تا می تونی سبک برو ( دست تو جیبم بری مشکلی نیست، هر چی خواستی همونجا تهیه می کنی).

---------- Post added at 12:56 PM ---------- Previous post was at 12:55 PM ----------

دقیقا همینجوریه .البته من سپاه بودم 3ماه قبل از پایان خدمتم تشکیل پرونده دادم و همون روز تسویه حساب کارتمو گرفتم .به جرات میتونم بگم روز گرفتن کارتت خدمت یکی از روزهای عادی زندگیم بود.

تو سپاه مگه آدم خدمتم میکنه؟ صبح تا ظهر که دیگه خدمت نیست. ما تو کلانتری 24 ساعت در اختیارشون بودیم. درست مثل یه زندانی . لعنت به اون روزها. گرفتن کارت پایان خدمت = آزادی

firedrake
22-10-2011, 14:18

نه من دوره 45 روزه بسیج رو میگم،
نه داداش اگه سپاه بیافتی و این دوره رو داشته باشی آموزشی نمیری و بعد یگانت هم می افته استان خودت، چون سپاه برات خرج کرده و میاره تو همون استان خدمت کنی براش.
من پسر عمه ام و یکی از دوستام هم همین دوره بسیج رو گذرونده و بیشتر از 2 روز نیشابور نموندن (پادگان شهید هاشمی نژاد)

eee_3e
22-10-2011, 16:57
آقا کسی می دونه تو میدون سپاه ماکزیمم چند ساعت طول می کشه کارمون؟
که این برگه را بدیم اون یکی را بگیریم؟

Mahdi.p30
22-10-2011, 19:30
اینو مطمئنی؟منم خدمت قبلی داشتم آموزشی افتادم نیشابور فقط یه شب انجا بودم.البته این جریان واسه دوسال پیش بود.فککنم کفایتها را یک ماه آموزش میدن نه خدمت قبلی ها را.
توي نيروي انتظامي ، خدمت قبلي ها 3 هفته آموزشي دارن
ولي ارتش و سپاه ظاهرا آموزشي مجدد ندارن

dvd2010
22-10-2011, 22:39
اون چیزی که مهمه هر چی سبک تر بری بهتره، چیز الکی با خودت نبر. اونها کاری ندارند تو چقدر چیز با خودت میبری ، مهم اینکه بتونی وسایلت رو تو کمد جا بدی. هر روز کمدت رو بازدید می کنند که مرتب باشه ، هر چی وسایلت کمتر باشه مرتب کردنش راحت تره. در ضمن آخر هفته چند ساعتی و بعضی جاها یک روز هم مرخصی میدند هر چی خواستی میتونی بری تهیه کنی.
در مورد چیزهای که نوشتی : به ما دمپایی دادند. لباس گرم هم چون ما اعزاممون زمستون بود توی تبریز خودشون بهمون دادند( گرم پوش، کلاه، دستکش، کاپشن) . صابون و شامپو هم دادند از من میشنوی شامپو ببر (چون شامپوهاشون فایده نداره با پودر لباسشویی که به کارت میاد). حوله هم میدند.ملافه هم همین طور. تنقلاتم اگه خواستی همونجا بخر. لباس زیرم میدند. تنها چیزی که مهمه یه قفل برای کمدته با یک دفترچه برای کلاس ها که میذارند و دارو. اونجا اینحوریه که هر کی مریض شه کل آسایشگاه مریض میشند، پس روی یکبار سرما خوردن حساب کن. در کل تا می تونی سبک برو ( دست تو جیبم بری مشکلی نیست، هر چی خواستی همونجا تهیه می کنی).

---------- Post added at 12:56 PM ---------- Previous post was at 12:55 PM ----------

تو سپاه مگه آدم خدمتم میکنه؟ صبح تا ظهر که دیگه خدمت نیست. ما تو کلانتری 24 ساعت در اختیارشون بودیم. درست مثل یه زندانی . لعنت به اون روزها. گرفتن کارت پایان خدمت = آزادی
اشتباه همه همینه فک میکنن سپاه هتله البته قبلا هتل بود اما دیگه نیست شاید شانس ما اینطوری بود الان شده زندان.از زندانم بدتر.یعنی من افسر بودم هیچ فرقی با یه سرباز صفر نداشتم.هر روز بجز شنبه و پنجشنبه رژه میرفتیم اونم تو تابستان وسط ماه رمضان ازساعت 7.30تا12 رژه میرفتیم کجا اهواز.دیگه تصورش را کن بعدشم میرفتیم نماز بعد نمازم باید تا ساعت 6عصر و گاهی اوقات تاساعت10شب کار میکردیم بعدشم میرفتم پست میدادیم کجا لشکر به اون بزرگی تمامش را باید دور میزدیم از سربازا امضا میگرفتیم پاسبخشیمونم 2ساعت به 2ساعت بود.دوباره صبح همینجوری بود تا خدمتم تموم شد یعنی بمومی هم بودیم اما شاید تا یه هفته هم خونه نمیرفتیم.شاید واسه شما این خدمت نیست نمیدونم منظور شما از خدمت چیه؟خدمت خیلی چیزاش بد بود اما یه خوبی داشت اونم آشنایی با بهترین دوستان دوران زندگیم بود.فوقالعاده بودن بچه های بسیار خوبی و به قول یکی از بچه ها هم مرد بودن.وقتی یکی مریض میشد همه باهاش مریض میشدن وقتی یکی شاد بود همه باهاش شاد بودن. وقتی واسه یکی اضاف میزدن همه ناراحت میشدن انکار واسه اونا اضاف میزدن .همه هوای همدیگر را داشتن.یادش بخیر انشالله دوستان همیشه موفق و موید باشن.

ha789di
22-10-2011, 23:28
آقا ما هم بالاخره فردا میریم امیدوارم همه دوستانی که فردا اعزامن موفق وپیروز باشن
از همه دوستانی هم که تو این تایپیک راهنماییمون کردن صمیمانه سپاسگزارم

amir_arman2000
23-10-2011, 00:33
دوستان ما هم تا چند ساعت دیگه می ریم اجباری. از راهنمایی هاتون واقعا سپاسگزارم. خوب و خوشو موفق باشین.

amir_torabi
23-10-2011, 04:21
با تشکر از دوستی که پستمو پیدا کرده بود! (مثه اینکه دیر تائید شده بود من ندیدمش!)
دوستان لطف میکن این سوالارو جواب بدین؟ با تشکر
=============
با سلام به همه و تشکر از دوستانی که سوالی قبلیمو جواب دادن.
دوستم که داره اول آبان میره جهنم سبز! (محمد رسول ا... بیزجند!)، منم چند وقت دیگه راهیم.
فکر کنم یه سوال موند که کسی جواب نداد. من اگه بخوام 18 دی اعزام بخورم، با توجه به اینکه غیبت دارم و انصرافی دانشگاهم(میشم دیپلم فکر کنم) چه وقتی دفترچمو بفرست احتمال اعزام واسه 18 دی بیشتره؟ کسی میدونه الان اگه دفترچه بفرستیم کی تاریخ اعزاممون میشه؟ دوستان پیشنهادی دارن؟ واکسنو کی بزنم؟ درسته که وقتی دفترچه میفرستیم باید 3 هفته از تاریخ واکسن گذشته باشه؟
و یه سوال دیگه، البته بیشتر پیشنهاده تا سوال! من میخوام یه سری مطلب راجع به سربازی بخونم تو اینجا، فکر میکنین مفید باشه که یه کتابچه کوچیک pdf درست کنم از این مطلب واسه اینجا؟ گفتم من که دارم میخونم اینارو، این مطالب آخرو یه جا جمع کنم واسه دوستانی که بعدا میخوان بخونن. البته نمیدونم اینکار با قوانین ایجا جور در میاد یا نه. اگه مسئولای فروم هستن لطفا اطلاع بدن چطوری.
البته با توجه به اینکه قوانین عوض میشه، تاریخ مطالبو باید بزارم که معلوم شه اطلاعات واسه کیا بدرد میخوره. پیشنهادی هم اگه دارین بگین لطفا.
با آرزوی سلامتی و موفقیت

mrouzbehi
23-10-2011, 07:54
سلام دوستان
من الآن از میدون سپاه برگشتم فردا ساعت 9 باید 06 تهران باشم.
همگی موفق باشید.:20:

amir_arman2000
23-10-2011, 09:18
منم الان اومدم. فردا صبح باید از اصفهان برم ترمینال تا مارو ببرن یزد. ما که آخرش نفهمیدیم جریان چطوریه. خودشون هم نمی دونستن ما داریم کجا می ریم. فقط گفتن نیروی انتطامی یزد. چیزی که حا منو گرفت این بود که ما کلا 18 نفر هستیم که داریم میریم یزد و همه بچه ها فوق دیپلم بودن با حدود 20 تا 21 سال سن و من این وسط 28 سالم بود. واقعا ارتباط برقرار کردن با اونا واسه من سخته. امیدوارم اونجا که می ریم 2-3 تا پیرمرد دیگه هم باشه. خداییش اختلاف سنی 8 سال کم نیست.

amir_arman2000
23-10-2011, 09:27
با تشکر از دوستی که پستمو پیدا کرده بود! (مثه اینکه دیر تائید شده بود من ندیدمش!)
دوستان لطف میکن این سوالارو جواب بدین؟ با تشکر
=============
با سلام به همه و تشکر از دوستانی که سوالی قبلیمو جواب دادن.
دوستم که داره اول آبان میره جهنم سبز! (محمد رسول ا... بیزجند!)، منم چند وقت دیگه راهیم.
فکر کنم یه سوال موند که کسی جواب نداد. من اگه بخوام 18 دی اعزام بخورم، با توجه به اینکه غیبت دارم و انصرافی دانشگاهم(میشم دیپلم فکر کنم) چه وقتی دفترچمو بفرست احتمال اعزام واسه 18 دی بیشتره؟ کسی میدونه الان اگه دفترچه بفرستیم کی تاریخ اعزاممون میشه؟ دوستان پیشنهادی دارن؟ واکسنو کی بزنم؟ درسته که وقتی دفترچه میفرستیم باید 3 هفته از تاریخ واکسن گذشته باشه؟
و یه سوال دیگه، البته بیشتر پیشنهاده تا سوال! من میخوام یه سری مطلب راجع به سربازی بخونم تو اینجا، فکر میکنین مفید باشه که یه کتابچه کوچیک pdf درست کنم از این مطلب واسه اینجا؟ گفتم من که دارم میخونم اینارو، این مطالب آخرو یه جا جمع کنم واسه دوستانی که بعدا میخوان بخونن. البته نمیدونم اینکار با قوانین ایجا جور در میاد یا نه. اگه مسئولای فروم هستن لطفا اطلاع بدن چطوری.
البته با توجه به اینکه قوانین عوض میشه، تاریخ مطالبو باید بزارم که معلوم شه اطلاعات واسه کیا بدرد میخوره. پیشنهادی هم اگه دارین بگین لطفا.
با آرزوی سلامتی و موفقیت
فکر کنم اگه بری توی نطام وظیفه شهرتون و از کسایی که با برگ سبز میان اونجا سوال کنی بهتر مشخص میشه. یعنی از بچه ها سوال کن و به محض این که اعزامی های آذر بسته شد مدارکتو بده به پلیس+10 . واکسنتم در اولین فرصت بزن. ضرری نداره. البته قانونی در مورد 3 هفته وجود نداره.
در مورد فایل پی دی اف هم به نظر من فکر خوبیه و می تونه به عنوان باقیات الصالحات باشه و تا مدتهای زیادی دوستان ازش استفاده کنن و دعات کنن.:31::31::31:

pirouz777
23-10-2011, 10:01
فردا صبح ساعت 9 ترمینال کاوه برای رفتن به مالک اشتر :)

mojtaba_2006
23-10-2011, 10:21
دوستان عزیزی که میخواهند بروند آموزشی ، حتما و حتما داروهای مربوط به سرماخوردگی و ... را به همراه داشته باشند ، عزیزان ، توی آموزشی فقط و فقط مواظب باشید که بیمار نشید ، هیچکس نمیتونه بهتون رسیدگی کنه ، بهداری پادگان هم بجز داروهای ضد درد هیچ چیزی برای شما تجویز نمیکنه.:13:
اینقدر حال میداد آموزشی باهم تنبیه میشدیم.:31:

zizigooloo2
23-10-2011, 10:57
اشتباه همه همینه فک میکنن سپاه هتله البته قبلا هتل بود اما دیگه نیست شاید شانس ما اینطوری بود الان شده زندان.از زندانم بدتر.یعنی من افسر بودم هیچ فرقی با یه سرباز صفر نداشتم.هر روز بجز شنبه و پنجشنبه رژه میرفتیم اونم تو تابستان وسط ماه رمضان ازساعت 7.30تا12 رژه میرفتیم کجا اهواز.دیگه تصورش را کن بعدشم میرفتیم نماز بعد نمازم باید تا ساعت 6عصر و گاهی اوقات تاساعت10شب کار میکردیم بعدشم میرفتم پست میدادیم کجا لشکر به اون بزرگی تمامش را باید دور میزدیم از سربازا امضا میگرفتیم پاسبخشیمونم 2ساعت به 2ساعت بود.دوباره صبح همینجوری بود تا خدمتم تموم شد یعنی بمومی هم بودیم اما شاید تا یه هفته هم خونه نمیرفتیم.شاید واسه شما این خدمت نیست نمیدونم منظور شما از خدمت چیه؟خدمت خیلی چیزاش بد بود اما یه خوبی داشت اونم آشنایی با بهترین دوستان دوران زندگیم بود.فوقالعاده بودن بچه های بسیار خوبی و به قول یکی از بچه ها هم مرد بودن.وقتی یکی مریض میشد همه باهاش مریض میشدن وقتی یکی شاد بود همه باهاش شاد بودن. وقتی واسه یکی اضاف میزدن همه ناراحت میشدن انکار واسه اونا اضاف میزدن .همه هوای همدیگر را داشتن.یادش بخیر انشالله دوستان همیشه موفق و موید باشن.

منم قبول دارم در کل بستگی به شانس آدم داره.سپاهم جای بد داره. ولی احتمال اینکه توی سپاه یه جای خوب بیفتی بیشتر از نیرو انتظامیه. مهم اینکه این 17 - 18 ماه بگذره. امیدوارم همه کسایی که توی این تاپیک بودند و دارند اعزام میشند خدمت راحتی در انتظارشون باشه.

m6ir
23-10-2011, 12:28
آقا خدمت من تموم شده ولی از من به شما یه نصیحت های می کنم
کلا به این کادری های که باهاشون سرو کار دارید اعتماد نکنید 90 % شون آدمای نامردی هستن
اگر احیانا افسر هستید بدونید این کادری ها بحتون بهتر از سرباز ها احترام قائل هستند ولی دلیل نمیشه هوای سرباز ها رو نداشته باشید هر چیزی که کادری ها خواستند براشون انجام بدید.
آدم با معرفت باشید فقط برای پرسنل وظیفه نه برای کادری ها
رفیقتون یا یه سرباز وظیفه رو به 2 روز تشویقی یا بخشش اضافه خدمت نفروشید.
تو خدمت قوانین تخیلی که بعضی از این کادری ها از خودشون در میارن زیاد اهمیت ندید.
سعی نکنید برای یه کادری یه کاری بکنید تا بهتون تشویقی بده بعدا پشیمون میشید.
سعی کنید با بروبچه های خدمت حال کنید و در هر شرایطی هوای هم دیگه رو داشته باشد.
اگر شیشه ای زدید شکستید بگید باد زد افتاد شما نزدید و هیچ جوره زیره بار حرف کادری ها نرید.
اگر تو خدمت دژبان ورودی درب شدید عقده ای بازی در نیارید زیاد به سر و وضع پرسنل وظیفه گیر ندید فقط مواظب باشید موبایل و mp3 پلیر نیارند.
اگر زیاد به سرو وضع سرباز ها یا افسر های وظیفه گیر بدید اول صبح یا ظهر طرف و اذیت کنید. ارزش خودتون و تو کل پادگان میارید پایین کسی به غیر از دژبانی حاضر نیت بحت سلام کنه موقع ترخیصی هم کسی حاضر نیست بهات خداحافضی کنه.

یادتون باشه ممکنه تو یه قسمت های بیفتید که به یه اشاره میتونید پدر یه سرباز یا یه افسر و بگیری اینجاست که میگم عقده ای نشید.
سعی کنید تو چشم و دم پر این کادری ها نباشد و در واقع بیشتر پیش رفیقاتون تو خدمت باشید.

mohsen3811
23-10-2011, 15:05
بالاخره دوره آموزشی ما هم توی پادگان شهید نامجو انزلی ( یا بعبارتی هتل حسن رود) با اتمام رسید. اگه از دوستان کسی سوالی داره ما در خدمتیم.

amir_arman2000
23-10-2011, 17:12
آقا این روز اول سربازی عجب حس بدی داره. خیلی حالم گرفتس. عمرا فکر نمی کردم اینطوری بشم. آدم یه دفه از همه چیزایی که بهش عادت کرده جدامیشه و احساس یه زندانی رو پیدا می کنه. البته زندانی ها هم مجبور نیستن هر روز رژه برن اونم توی سرما و گرما. خلاصه فقط کاشکی زودتر بگذره.

mojtaba6682
23-10-2011, 18:14
خوب به سلامتی دوستان اعزامیه 8/1 هم رفتن حالا ما موندیمو اعزاممون که 10/1 هست:44::41:

jujushow
23-10-2011, 18:24
خوب به سلامتی دوستان اعزامیه 8/1 هم رفتن حالا ما موندیمو اعزاممون که 10/1 هست:44::41:

نگووووووووووو:42:
من که هنوزم اقدام نکردم واسه پذیرش ... اخرش بدبخت میشم :41:

zizigooloo2
23-10-2011, 19:04

منم دو سال پیش همین موقع چنین حسی داشتم، فقط بدون که سربازی با تمام سختی هاش زیادم بد نیست. باید یکم خودت رو به بیخیالی بزنی و قبول کنی که سربازی. یه دوریه که می گذره.فقط از لحظاتی که با دوستای جدیدت داری لذت ببر.:7:

mhaf
23-10-2011, 19:36
چه حالی میده که افسر باشی و آموزشی هم نداشته باشی چون تکمیلی داری
سپاه شهر خودت هم پذیرش گرفته باشی
به من که خیلی خوش گذشت.
اما الان فقط یه خورده پاهام درد میکنه و دستام!بالاخره 100 متر سینه خیز بر هر سربازها واجبه!
فردا هم ایشالا اگه مشکلی پیش نیاد حکم درجه هامونو میدن ما هم میشیم جناب سروان(ستوان سه)
بعد از ظهر هم میریم درجه به لباسامون وصل میکنیم!!!!
خیلی حال میده مگه نه؟

mojtaba6682
23-10-2011, 20:05
منم دو سال پیش همین موقع چنین حسی داشتم، فقط بدون که سربازی با تمام سختی هاش زیادم بد نیست. باید یکم خودت رو به بیخیالی بزنی و قبول کنی که سربازی. یه دوریه که می گذره.فقط از لحظاتی که با دوستای جدیدت داری لذت ببر.:7:
شما آموزشی کجا بودی؟؟

---------- Post added at 10:05 PM ---------- Previous post was at 10:00 PM ----------

یه سوال:
من که امریه گرفتم الان برم پلیس +10 بهم میگن کجا افتادم آخرش؟؟؟من هنوز بلاتکلیفم. به من گفتن باغرود نیشابور احتمال زیاد ولی یکی از دوستان گفت اونجا برا 10/1 احتمالا نیرو نمیگیره.

a1457769
23-10-2011, 20:07
موهامو با نمره 4 زدم .بعد از چندی اگه بلند شه 06 اراک لازم میشه دوباره مو و ریش زد یا گیر نمیدن؟ یه موزر دارم اما باید به پریز زدش،

ساکمم بیخود سنگین میکنه...فردا صبح دارم میرم. آمار آشخور بازی ازین جهت تو 06 اراک چجوریه؟

mojtaba_2006
23-10-2011, 20:24
آقا این روز اول سربازی عجب حس بدی داره. خیلی حالم گرفتس. عمرا فکر نمی کردم اینطوری بشم. آدم یه دفه از همه چیزایی که بهش عادت کرده جدامیشه و احساس یه زندانی رو پیدا می کنه. البته زندانی ها هم مجبور نیستن هر روز رژه برن اونم توی سرما و گرما. خلاصه فقط کاشکی زودتر بگذره.

نگران نباش ، این حس را همه دارند ، هفته اول و نهایت هفته دوم را تحمل کنی ، تمومه . میدونی که دستور دارند توی هفته اول و دوم آموزشی غرورت را بشکنند . آخر دوره آموزشی اینقدر حال میده که نگو :31:

---------- Post added at 08:24 PM ---------- Previous post was at 08:22 PM ----------

دوستان یادمه اردوی آموزشی از 02 ما را بردند جاده لشکرک - تلو / به اردوی تلو معروف بود . کسی میتونه مختصات تلو را روی نقشه بهم بده ؟
میخوام ببینم چه تغییراتی صورت گرفته :31:

matin_vv
23-10-2011, 20:51

منم دو ماه پیش همین حس رو داشتم. هفته اول واقعاً دلم میخواست گریه کنم.
ولی باورت نمیشه، آخرش تو اردو انقدر خوش میگذره که نگو.
من هنوز هیچی نشده دلم واسه بچه های آسایشگاه تنگ شده.همون نیم ساعتی که تا خاموشی وقت داشتیم انقدر شیطونی میکردیم که خستگی همه روزمون از تن میرفت بیرون.
یک هفته تحمل کن، همه چی حل میشه.:20:

m6ir
23-10-2011, 23:28
یادش بخیر من آدم خدمت بروی بودم اصلا تو مخم نمیرفت که برم خدمت
خلاصه دیدم نمیشه باید برم خدمت اینقدر به خدم تلقین کردم میرم خدمت حتی اگر 05 کرمان بیوفتم اخه اون موقع از 05 کرمان و زاهدان خیلی بد تعریف شنیده بودم اقا خلاصه 6 صبح روز اعزام رفتیم میدان سپاه نظام وظیفه برای اعظام هیچی دیگه من کدم سرباز مازاد بود سروانه که همه رو جدا کرد یه دفه گیفت کل سرباز ها مازاد همه از دم 05 کرمان اقا مار رو میگی کارد به من میزدن خون ازم در نمیو امد رفتم خونه تا فردا صبحش خوابیدم ولی تو آموزشی کلی خندیدم و اصلا فکرش هم نمیکردم 05 به این هتلی باشه.:31:

mojtaba6682
24-10-2011, 18:45
یه سوال:
من که امریه گرفتم الان برم پلیس +10 بهم میگن کجا افتادم آخرش؟؟؟من هنوز بلاتکلیفم. به من گفتن باغرود نیشابور احتمال زیاد ولی یکی از دوستان گفت اونجا برا 10/1 احتمالا نیرو نمیگیره.[/QUOTE]

کسی نمیدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

spider_woman
24-10-2011, 19:45
سلام دوستان خسته نباشید، من دیماه سال 85 دوره ی آموزشی رو گذروندم ، در پادگان شهید بهشتی شیروان (مقاومت سپاه) و گواهی پایان دوره رو دریافت کردم، و پس از 5 روز که در یگان بودم دانشگاه قبول شدم و 4 سال درس خوندم، الان اول آبانماه باید برم باغرود نیشابور
آیا من که آموزشی رفتم بازم باید آموزشی رو کامل بگذرونم ، یا نه؟
اگه کسی میدونه خواهش میکنم جواب بده
یادش بخیر این سوالم مال 4 پنج روز پیش بود. از دوستایی که یاری کردن و جواب دادن بی نهایت سپاسگذارم.
صبح امروز (2/8) ساعت 5:30 رسیدیم به باغرود نیشابور، ساعت 9:30 ما رو معرفی کردن به یگان جهت ادامه ی خدمت و آموزشی دومم 4 ساعت طول کشید.:31:
امیدوارم بقیه، دوران آموزشی خوبی رو تو باغرود بگذرونن

sm_315
24-10-2011, 20:34
سلام کسی میدونه امادگی وپشتیبانی کرمانشاه چطور جاییه؟ اصلا کارم اونجا چیه؟

jujushow
25-10-2011, 19:41
لعنت بهشون .
امروز با هزار دردسر رفتم گواهی دوره ی کفایت رو از نجف اباد گرفتم و رفتم سپاه صاحب الزمان اصفهان . اقای رئیسی میگه علاوه بر نفرات مورد نیاز که پذیرش کردیم 190 نفر هم ذخیره ثبت کردیم . هر چقدر التماس کردم که لااقل جزء ذخیره ها هم اسممو رد کنه هم راضی نشد . یعنی پذیرش بی پذیرش :2: گندشون بزنند ...
تازه تصادفم کردیم حالمون گرفته شد .:41:

tavakolian
25-10-2011, 20:14
سلام به همه
من یکشنبه اعزام بود پادگان خاتمی یزد . به همه دوستان که مرکز آموزشی آن ها در این پادگان است . تبریک می گوییم که در یکی
از بهترین پادگان های افتادن . اگه دوره تکمیلی داشته باشید یک روز بیشتر اونجا نیست .
در کل جای خوبی فقط یکم بد مسیر .

emilvr
26-10-2011, 08:43
سلام
من آموزشیم تموم شد، افتادم تیپ 38 زرهی تربت جام - آج رسته رایانه. کسی می دونه چجور جایی هستش؟ اگه از این تیپ کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم بگین .

یه سوال دیگه اونجا باس با لباس ارتشی و درجه خودمو معرفی بکنم؟

emilvr
26-10-2011, 13:12
سلام
من آموزشیم تموم شد، افتادم تیپ 38 زرهی تربت جام - آج رسته رایانه. کسی می دونه چجور جایی هستش؟ اگه از این تیپ کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم بگین .

یه سوال دیگه هم دارم ... من میخوام اونجا یه خونه اجاره بکنم بعد از آموزشی مجبور که نیستیم توی آسایشگاه بمونیم؟ منظورم اینه که اگه خونه بگیریم می تونیم بعد ساعت کاری بریم خونه ی خودمون؟ من درجه ام ستوان سه هستش. ممنون میشم توضیح بدین

mojtaba_2006
26-10-2011, 19:21

من 16 ماه مامور پذیرش افسران و درجه داران وظیفه در یکی از پادگانهای اصفهان بودم . باید بگویم تمامی افسران وظیفه با لباس و درجه ، خیلی مرتب و منظم خودشان را به پادگان معرفی میکردند. پیشنهاد میکنم شما هم با توجه به رسته ، این کار را انجام دهید ، در بیشتر مواردی که من شاهد آن بودم ، ظاهر خوب و آراسته باعث میشد که در بهترین مکانهای پادگان اینگونه افراد را پذیرش کنند.
فقط امیدوارم از تخصص شما با توجه به رسته ای که دارید استفاده کنند و رسته رایانه در پادگان اشباع نشده باشد.

emilvr
26-10-2011, 19:57
من 16 ماه مامور پذیرش افسران و درجه داران وظیفه در یکی از پادگانهای اصفهان بودم . باید بگویم تمامی افسران وظیفه با لباس و درجه ، خیلی مرتب و منظم خودشان را به پادگان معرفی میکردند. پیشنهاد میکنم شما هم با توجه به رسته ، این کار را انجام دهید ، در بیشتر مواردی که من شاهد آن بودم ، ظاهر خوب و آراسته باعث میشد که در بهترین مکانهای پادگان اینگونه افراد را پذیرش کنند.
فقط امیدوارم از تخصص شما با توجه به رسته ای که دارید استفاده کنند و رسته رایانه در پادگان اشباع نشده باشد.
ممنون بابت پاسختون

وقتی 01 تهران بودم لباس لجنی که تحویلمون دادن رسته ی روی لباس پیاده بود، الان که رسته من شده رایانه باس آرم رسته رایانه رو روی لباس بزنم؟

sm_315
26-10-2011, 20:32
"فرماندهی پشتیبانی منطقه 1ف اماده و پش - اج - کرمانشاه"
کسی میدونه این جمله بالا یعنی چی؟

wiseman2
26-10-2011, 21:17
"فرماندهی پشتیبانی منطقه 1ف اماده و پش - اج - کرمانشاه"
کسی میدونه این جمله بالا یعنی چی؟

آماد و پشتیبانی معادل فارسی کلمه لجستیک-ـه . آماد به سیستم تامین و توزیع کالا در ارتش اشاره میکنه و پُش هم فکر میکنم همون پشتیبانی باشه.

mojtaba_2006
26-10-2011, 21:59
ممنون بابت پاسختون

وقتی 01 تهران بودم لباس لجنی که تحویلمون دادن رسته ی روی لباس پیاده بود، الان که رسته من شده رایانه باس آرم رسته رایانه رو روی لباس بزنم؟

با توجه به زرهی بودن تیپ،پیشنهاد میکنم رسته رایانه بزنید ، چون رسته پیاده در اغلب موارد دردسر ساز میشوند و در پادگانهای زرهی تقریبا بی ارزش هستند، البته اگر رسته رایانه هم در پادگان ارزشی نداشته باشه ، بهتون اعلام میکنند که رسته زرهی بزنید که من با توجه به سروان بودن شما ، بعید میدونم این کار را انجام دهند.
معمولا تعویض رسته در پادگان برای گروهبانها پیش میاد.

در مورد اجاره خانه هم ، پیشنهاد میکنم بگذارید یک هفته تا دو هفته از اعلام حضور شما در پادگان که گذشت و شرایط مناسب بود، اقدام به اجاره خانه کنید ، در پادگان اصفهان برای افسران وظیفه، مهمانسرا داشتند که از آسایشگاههای سربازان و گروهبان به طور کامل جدا بود و تقریبا شرایط خوبی برای افسران داشت.

البته قبل از ورود به پادگان نمیتوان چیزی را پیش بینی کرد.
امیدوارم یک نفر آدم عاقل و فهمیده فرمانده شما بشود.
موفق باشید.

mojtaba6682
27-10-2011, 10:38
یه سوال:
من که امریه گرفتم الان برم پلیس +10 بهم میگن کجا افتادم آخرش؟؟؟من هنوز بلاتکلیفم. به من گفتن باغرود نیشابور احتمال زیاد ولی یکی از دوستان گفت اونجا برا 10/1 احتمالا نیرو نمیگیره.

کسی میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟

dvd2010
27-10-2011, 10:42
کسی میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟
بابامیگره.کی گفته نمیگیره.دوستم سال پیش برج 1/10 رفت شهید هاشمی نیشابور.

piishii
27-10-2011, 11:12
کسی میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
شما چرا اینطوری میکنی عزیز الان اضطراب چی رو داری ؟
شما امریه هستی تحصیلات هم داره سپاه هم میخوای آموزشی رو بگذرونند
چی نیشابور بیافتی چی یزد چی کرمانشاه و چی مدرس کرج همگی پادگان های عالی هستند و خوب
نیشابور رو اگه من گفتم نیرو نمیگیره هنوز هم مشخص نیست شما الان مگه برگ سفید گرفتی که زده باشن باغرود روش ؟
یا همینطور لفظی بهت گفتن ؟ اگه لفظی گفتن که بی خیال بابا اگه هم برگ سفیدی چیزی اومده که بعید میدونم ممکنه شما اعزام بشی به مدرس کرج
در هر حال این اضطراب شما از دیدگاه من بی فایده هست و یک چیزی هم بگم اون موقع شما بخوای بیای باغرود بی نهایت سرد هست مگه امسال شانست هوا خوب باشه وگرنه ما پارسال شرایط سختی رو داشتیم همون موقع

بابامیگره.کی گفته نمیگیره.دوستم سال پیش برج 1/10 رفت شهید هاشمی نیشابور.
سلام
پارسال تا امسال برادر من یک گردو رو انداختن بالا 10001 چرخ خورده !

wanted.77
27-10-2011, 11:17
اگر کسی از خدمتش گذشته باشه و هیچ اقدامی نکرده باشه و 3 ماه اضاف خورده باشه ایا راهی داره برای معافی کفالت اقدام کنه و معاف بشه؟
اگر نه هم که ممنون میشم نحوه و چگونگی اقدام به معافی رو در حین خدمت بفرمائید.(چقدر طول میکشه...چقدر سخته و...)

mojtaba_2006
27-10-2011, 13:45
اگر کسی از خدمتش گذشته باشه و هیچ اقدامی نکرده باشه و 3 ماه اضاف خورده باشه ایا راهی داره برای معافی کفالت اقدام کنه و معاف بشه؟

سلام
متاسفانه به علت تغییر سایت وظیفه عمومی ، هنوز قسمت قوانین فعال نشده و من نتوانستم قانونی که مربوط به شما بود را پیدا کنم ، در کتاب الکترونیک قوانین نظام وظیفه ، مستقیما به مورد شما اشاره نشده ،با اینحال ماده زیر را پیدا کرده ام ، اما واقعیت نمیدانم مستقیما مربوط به شما میشود یانه :

این ماده 129 از فصل معافیت کفالت است :
ماده 129 - مشمولانی که براي انجام خدمت وظیفه عمومی احضار می شوند چنانچه در تاریخ هاي معینه خود را معرفی نکنند از معافیت هاي مذکور در این فصل محروم می شوند مگر این که در طول مدت غیبت و حین رسیدگی واجد شرائط معافیت کفالت بوده باشند و در سایر موارد تشخیص عذر موجه با رئیس اداره وظیفه عمومی یا نماینده او خواهد بود.

بهرحال مشخص است که برای غیبتتان باید عذز موجهی داشته باشید.

باز هم سوال کنید ، چون واقعا نمیشه به این نوشته ها اعتماد کرد و در طول 20 سال ، صد هزار ماده و تبصره اضافه میکنند و دوباره لغو میکنند.

emilvr
27-10-2011, 14:31
با توجه به زرهی بودن تیپ،پیشنهاد میکنم رسته رایانه بزنید ، چون رسته پیاده در اغلب موارد دردسر ساز میشوند و در پادگانهای زرهی تقریبا بی ارزش هستند، البته اگر رسته رایانه هم در پادگان ارزشی نداشته باشه ، بهتون اعلام میکنند که رسته زرهی بزنید که من با توجه به سروان بودن شما ، بعید میدونم این کار را انجام دهند.
معمولا تعویض رسته در پادگان برای گروهبانها پیش میاد.

در مورد اجاره خانه هم ، پیشنهاد میکنم بگذارید یک هفته تا دو هفته از اعلام حضور شما در پادگان که گذشت و شرایط مناسب بود، اقدام به اجاره خانه کنید ، در پادگان اصفهان برای افسران وظیفه، مهمانسرا داشتند که از آسایشگاههای سربازان و گروهبان به طور کامل جدا بود و تقریبا شرایط خوبی برای افسران داشت.

البته قبل از ورود به پادگان نمیتوان چیزی را پیش بینی کرد.
امیدوارم یک نفر آدم عاقل و فهمیده فرمانده شما بشود.
موفق باشید.
ممنون که جواب دادین، یه سوال دیگه، برای روز معرفی باس دوباره موهارو با نمره 4 کوتاه بکنیم؟

dvd2010
27-10-2011, 14:44
سلام
چی نیشابور بیافتی چی یزد چی کرمانشاه و چی مدرس کرج همگی پادگان های عالی هستند و خوب
نیشابور رو اگه من گفتم نیرو نمیگیره هنوز هم مشخص نیست شما الان مگه برگ سفید گرفتی که زده باشن باغرود روش ؟
یا همینطور لفظی بهت گفتن ؟ اگه لفظی گفتن که بی خیال بابا اگه هم برگ سفیدی چیزی اومده که بعید میدونم ممکنه شما اعزام بشی به مدرس کرج
در هر حال این اضطراب شما از دیدگاه من بی فایده هست و یک چیزی هم بگم اون موقع شما بخوای بیای باغرود بی نهایت سرد هست مگه امسال شانست هوا خوب باشه وگرنه ما پارسال شرایط سختی رو داشتیم همون موقع

سلام
پارسال تا امسال برادر من یک گردو رو انداختن بالا 10001 چرخ خورده !
پادگان شهید هاشمی نیشابورمختص سربازان امریه هست.والسلام

---------- Post added at 02:44 PM ---------- Previous post was at 02:40 PM ----------

ممنون که جواب دادین، یه سوال دیگه، برای روز معرفی باس دوباره موهارو با نمره 4 کوتاه بکنیم؟
اگه آموزشیتون را رفتید و افسر هستید دیگه نیازی به زدن موهاتون با نمره4نیست.فقط موه را کوتاه کنید.اگه آموزشی میخواید برید بهتر خودتون موهاتونو کوتاه کنید چون پادگان با یه موزر موهای همه را میزنه .واسه تمیزی و رعایت بهداشت بهتره خودتون موهاتونو کوتاه کنید.والسلام

piishii
27-10-2011, 15:40
پادگان شهید هاشمی نیشابورمختص سربازان امریه هست.والسلام

سلام
جان ؟!!
برادر این رو از کجا در آوردی الان ؟
من دارم اونجا خدمت میکنم اوکی ؟
اینی که شما میگی نه از قدیم بوده نه هست
عجب .....

dvd2010
27-10-2011, 16:07
سلام
جان ؟!!
برادر این رو از کجا در آوردی الان ؟
من دارم اونجا خدمت میکنم اوکی ؟
اینی که شما میگی نه از قدیم بوده نه هست
عجب .....
ای خدا منظورم واسه دوره آموزشی بود نه اینکه بخوای خدمت کنی .کسی که امریه داره تو پادگان خدمت نمیکنه فقط دوره آموزشی را میبینه.والسلام

mojtaba_2006
27-10-2011, 16:37

نه به هیچ وجه این کار را انجام ندهید ، اگر جزو شرایط پادگان بود ، این کار را بعدا انجام میدهید ، اما قبل از حضور در پادگان به موهای خود دست نزنید و یا به قول دوستمان آنها را در حد معقولی کوتاه نگه دارید .:31:

jacklondon110
27-10-2011, 17:09
ای خدا منظورم واسه دوره آموزشی بود نه اینکه بخوای خدمت کنی .کسی که امریه داره تو پادگان خدمت نمیکنه فقط دوره آموزشی را میبینه.والسلام

لطفا اطلاعات اشتباه ندین...من اعزامی 1 شهریور بودم...اونجا 4تا گردان داره که فقط یکیش واسه امریه هاست و بقیه اش سربازان سپاه هستن....لباس ها هم با هم فرق میکنه...

<^SIleNT^>
27-10-2011, 17:14
سلام
زمان مشمولیتم من تونستم معافیت موقت بگیرم،الان در حال تحصیل هستم اما هنوز معافیت موقتم و بهم معافیت تحصیلی نمیدن.معافیت موقت هم تا اسفند اعتبار داره.بگم گفتن که تا اون زمان معاف موقتی،و بعدش دوباره باید کمسیون بری و وضعیتت مشخص بشه.اگه تشخیص دادن معافیت تحصیلی میگیری.
خواستم بدونم که :اگر در اون کمسیون من سالم شناخته بشم،امکانش هست که دیگه اجازه ی تحصیل بهم ندن،و وسط ترم درسیم،من مجبور بشم برم سربازی؟

dvd2010
27-10-2011, 18:11
لطفا اطلاعات اشتباه ندین...من اعزامی 1 شهریور بودم...اونجا 4تا گردان داره که فقط یکیش واسه امریه هاست و بقیه اش سربازان سپاه هستن....لباس ها هم با هم فرق میکنه...یه شعار هم بود که ما میدادیم...400 سیب زمینی...ننگ نیروی زمینی(سیب زمینی همون امریه ایی ها هستن!!!)
دوست من عذر میخوام که اطلاعات غلط دادم.اما من تا انجایی که اطلاع داشتم را گفتم.در ضمن کار خوبی نکردید که به بچه های امریه ای متلک انداختید.همه سربازن حالا چه بالباس شخصی چه بالباس نظامی.البته خودم تو پادگان خدمت کردم یه دفعه نگید چون طرف امریه ایه داره از بچه های امریه ای دفاع میکنه.والسلام

spider_woman
27-10-2011, 18:47
شنبه میخوام برم یگان خدمتی (سپاه) و یه سوال داشتم آیا پیراهن باید روی شلوار باشه یا خیر ؟
ممنون میشم جواب بدید
من آموزشی رو 4 سال پیش دیدم و اینجور چیزا یادم نیست:46:

hts1369
27-10-2011, 19:05
شنبه میخوام برم یگان خدمتی (سپاه) و یه سوال داشتم آیا پیراهن باید روی شلوار باشه یا خیر ؟
ممنون میشم جواب بدید
من آموزشی رو 4 سال پیش دیدم و اینجور چیزا یادم نیست:46:
داداش تو این سرما شما باید یه کاپشن یا لباس کاموا تنت باشه پس مجبوری پیراهنت رو زیر شلوارت قرار بدی

spider_woman
27-10-2011, 19:12
داداش تو این سرما شما باید یه کاپشن یا لباس کاموا تنت باشه پس مجبوری پیراهنت رو زیر شلوارت قرار بدی
مرسی داداش
ولی کاپشن ندارم چون گفتن تا 18 صبر کنین که بتونیم بهتون لباس بدیم، من این دست لباسو از دوستم گرفتم (البته خودم دارم ولی ازون خاکیایه که روی آدم نمیشه بپوشه :31: )، پس اشکالی نداره رو شلوار باشه؟ :20:

wanted.77
27-10-2011, 19:37
سلام
متاسفانه به علت تغییر سایت وظیفه عمومی ، هنوز قسمت قوانین فعال نشده و من نتوانستم قانونی که مربوط به شما بود را پیدا کنم ، در کتاب الکترونیک قوانین نظام وظیفه ، مستقیما به مورد شما اشاره نشده ،با اینحال ماده زیر را پیدا کرده ام ، اما واقعیت نمیدانم مستقیما مربوط به شما میشود یانه :

این ماده 129 از فصل معافیت کفالت است :
ماده 129 - مشمولانی که براي انجام خدمت وظیفه عمومی احضار می شوند چنانچه در تاریخ هاي معینه خود را معرفی نکنند از معافیت هاي مذکور در این فصل محروم می شوند مگر این که در طول مدت غیبت و حین رسیدگی واجد شرائط معافیت کفالت بوده باشند و در سایر موارد تشخیص عذر موجه با رئیس اداره وظیفه عمومی یا نماینده او خواهد بود.

بهرحال مشخص است که برای غیبتتان باید عذز موجهی داشته باشید.

باز هم سوال کنید ، چون واقعا نمیشه به این نوشته ها اعتماد کرد و در طول 20 سال ، صد هزار ماده و تبصره اضافه میکنند و دوباره لغو میکنند.

اقا ممنون که وقت گذاشتید و راهنمائی کردید. امیدوارم بتونم جبران کنم
مثل اینکه باید بیشتر تحقیق کنم. فقط خدا کنه بشه و بتونم معاف خودم رو بگیرم. چون شنیدم در حین خدمت دیگه نمیشه برای معافیت اقدام کرد.

jujushow
27-10-2011, 20:26
سلام بچه ها
امریه ی قرارگاه خاتم چجوریاست ( کارشناسی برق قدرت ) ؟ میدونم بهتر از سربازی و بدبختیهاشه ولی میخوام بدونم کار یاد میدند ؟ شهرهای بزرگه یا مناطق خیلی دور میبرند ؟
سربازی توی شهر خودتون و نزدیک خونتون رو ترجیح میدید یا امریه ی قرارگاه خاتم ؟!!

odise2004
27-10-2011, 20:39
با سلام خدمت همه ی دوستان.
آقا من سوالی که دارم اینکه که وضعیت سرویس های بهداشتی پادگان ها در کل چطور هست؟خیلی که خراب نیست وضعشون؟
بعد اینکه،آیا زمان خاصی برای استفاده از سرویس های بهداشتی هست یا خیر و اینکه آیا آدم میتونه هر روز بره دوش بگیره؟

mehdi_vsgh
27-10-2011, 20:48
آقا من سوالی که دارم اینکه که وضعیت سرویس های بهداشتی پادگان ها در کل چطور هست؟خیلی که خراب نیست وضعشون؟
بعد اینکه،آیا زمان خاصی برای استفاده از سرویس های بهداشتی هست یا خیر و اینکه آیا آدم میتونه هر روز بره دوش بگیره؟
والا کیفیت سرویسهای بهداشتی تو هرپادگانی متفاوته!!! از همه نوعش هست!!! باید خدمتتون عرض کنم شما دارین میرین خدمت انتظار نداشته باش یه جای شیک و باکلاس و پر از امکانات در انتظارت باشه باید یه سری سختی تحمل کنی

در مورد حمام هم والا مالک اشتر که ما بودیم صبحها هر کی میخواست میتونست بره حمام(منظورم سحر است) ولی در طول روز خیر!!
باید صبر میکردی تا بعد از ساعت5 بعدازظهر!

mojtaba_2006
27-10-2011, 20:55

همه چیز بستگی به پادگان داره ، معمولا در پادگانهای اموزشی بدلیل اینکه در یک ساعت مشخص ، آزادباش اعلام میکنند ، در یک مدت کوتاه بیش از 60 نفر باید از سرویسها استفاده کنند ، بنابراین در اغلب اوقات بهداشت پایینی دارند.
در زمان آموزشی معمولا اول صبح برای کارهای شخصی وقت کم میارید ، اما بعد از گذشتن یک تا دو هفته خودتان وقت را تنظیم میکنید و کارهای اضافه را لغو میکنید.
برای حمام هم که دوستمان توضیح داده اند.

به طور کلی نمیشه جواب مشخصی به این سوالها داد ، چون برای هر پادگانی تفاوت داره.

piishii
27-10-2011, 21:22
سلام
اولا من که گفته بودم

شما امریه هستی تحصیلات هم داری سپاه هم میخوای آموزشی رو بگذرونی
ثانیا کی گفته که اونجا آموزشی غیرامریه هم نمیگیره ؟
کلا من چرا با شما بحث میکنم که نه آموزشی اونجا بودی نه خدمتت اونجا میگذره ؟

q123457
27-10-2011, 21:44

سلام دوست عزیزم
3 تا سوال داشتم:
اول این که من امریم لشگر 21 پیاده تبریز- رسته استحکامات و عمران افتادم.این رسته آیا آرم و علائم خاصی داره وآیا باید حتما آرم خودش رو لباس بزنم یا آرم پیاده که رو خود لباسم الان هست مشگلی نداره؟(کلاهش هم آرم پیاده هست یا اونم آرمش استحکامات و عمرانه؟)
سوال دومم هم اینه که کل لوازم و استحقاقیهایی که تو دوره آموزشی مثل 2 تا پتو و... رو دادند لازم هست ببرم یگان خدمتیم تو تبریز؟
سوم اینکه این رسته عمران و استحکامات کارش چیه؟
ممنونم از پاسخت
اگه دوستان دیگه هم اطلاعاتی دارن ممنون میشم

hts1369
27-10-2011, 22:02
مرسی داداش
ولی کاپشن ندارم چون گفتن تا 18 صبر کنین که بتونیم بهتون لباس بدیم، من این دست لباسو از دوستم گرفتم (البته خودم دارم ولی ازون خاکیایه که روی آدم نمیشه بپوشه :31: )، پس اشکالی نداره رو شلوار باشه؟ :20:
ببخشید شما میخواهید با لباس شخصی برید یا نظامی؟؟
اگه لباس نظامی بهتون ندادن حتما با لباس شخصی برو. (شلوار لی چسبون نپوش چون در تمام اماکن نظامی روی این فقره حساس هستن)
اگه هم لباس نظامی دادن که باید اونو بپوشی (ولی خود شیرینی نکنید قبل اینکه اونها چیزی بگن شما کاری نکنید)

mojtaba_2006
27-10-2011, 22:18
سلام دوست عزیزم
3 تا سوال داشتم:
اول این که من امریم لشگر 21 پیاده تبریز- رسته استحکامات و عمران افتادم.این رسته آیا آرم و علائم خاصی داره وآیا باید حتما آرم خودش رو لباس بزنم یا آرم پیاده که رو خود لباسم الان هست مشگلی نداره؟(کلاهش هم آرم پیاده هست یا اونم آرمش استحکامات و عمرانه؟)
سوال دومم هم اینه که کل لوازم و استحقاقیهایی که تو دوره آموزشی مثل 2 تا پتو و... رو دادند لازم هست ببرم یگان خدمتیم تو تبریز؟
سوم اینکه این رسته عمران و استحکامات کارش چیه؟
ممنونم از پاسخت
اگه دوستان دیگه هم اطلاعاتی دارن ممنون میشم

سلام
بله رسته عمران تاجایی که یادم هست حالت مثلثی داره ، البته شکل داخلیش را یادم نیست اما یکجورایی میرسونه که مربوط به عمران و سازندگیه، به خیاطهای نظامی دوز که بگویید خودشان میدانند و رسته مناسب را به شما میدهند ، اگر افسر شده اید پیشنهاد میکنم رسته مربوط به خود را بزنید.
بجز آرم مربوط به رسته ها ، هیچ یک از آرم و علائم شما تفاوتی نمیکنه ، آرم کلاه برای همه نیروی زمینی یکسان هست.
اگر پتوها را با خود ببرید ، بهتر است ، حداقل اینکه اگر شب اول و دوم به شما مکان خاصی ندادند ، میتونید روی زمین آسایشگاه بخوابید :13:، در بعضی موارد تخت مربوط به افراد ترخیصی را به شما میدهند که ممکن است پتوهایش خیلی کثیف باشد، البته اینها را که براتون مینویسم واقعا نمیشه گفت اتفاق میافته ،اما چیزیه که تجربه کردم.

پوتین اضافه لزومی نمیبینم با خودتون ببرید ،اما واضحه که اگر بتونید ببرید، ممکنه براتون خوب باشه. فقط واکس و ... هر چی بهتون دادند را حتما ببرید.

واقعیت نمیدونم کار اصلیش چیه ، اما یک گروهبان داشتیم با همین رسته که کارهای اتوکدی پادگان را انجام میداد.

موفق باشید.

odise2004
27-10-2011, 22:59
ممنون از جوابهاتون.
من هم انتظار هتل رو ندارم!اما خب یکم حساسم رو سرویس بهداشتی.در مورد حمام هم منظورم زمانهای در اختیار بود.میگم،حالا یکی وسط روز کار واجب داشت چیکار میکنه پس!! :38:
من یک هفته است که دفترچه رو فرستادم.تا یه هفته 10 روز دیگه برگ سبز و تاریخ اعزام میاد.ببینیم چی میشه.راستی،تو دفترچه یه تاریخ پیشنهادی بود که من زدم 1 اسفند :31: به نظرتون دوزار اهمیت میدن به این پیشنهادا یا نه؟
در ضمن، مدرکم هم کارشناسی کامپیوتر هست.

jujushow
27-10-2011, 23:11
سلام بچه ها
امریه ی قرارگاه خاتم چجوریاست ( کارشناسی برق قدرت ) ؟ میدونم بهتر از سربازی و بدبختیهاشه ولی میخوام بدونم کار یاد میدند ؟ شهرهای بزرگه یا مناطق خیلی دور میبرند ؟
سربازی توی شهر خودتون و نزدیک خونتون رو ترجیح میدید یا امریه ی قرارگاه خاتم ؟!!

mojtaba_2006
27-10-2011, 23:27
ممنون از جوابهاتون.
من هم انتظار هتل رو ندارم!اما خب یکم حساسم رو سرویس بهداشتی.در مورد حمام هم منظورم زمانهای در اختیار بود.میگم،حالا یکی وسط روز کار واجب داشت چیکار میکنه پس!! :38:
من یک هفته است که دفترچه رو فرستادم.تا یه هفته 10 روز دیگه برگ سبز و تاریخ اعزام میاد.ببینیم چی میشه.راستی،تو دفترچه یه تاریخ پیشنهادی بود که من زدم 1 اسفند :31: به نظرتون دوزار اهمیت میدن به این پیشنهادا یا نه؟

کار واجب ، مخصوصا تو آموزشی تعطیل !!! :21:

به قول خودتون دوزارم برای تاریخ پیشنهادی شما ارزش قائل نیستند :27:

mehdi_vsgh
27-10-2011, 23:39
ممنون از جوابهاتون.

یکی از خوبیهای خدمت اینه که باعث میشه ادم این حساسیتها را حداقل برای مدت زمانیکه در حال خدمت هستین کنار بزارین!!!!
همونطور که گفتم نباید انتظار یه جای شیک و باکلاس رو داشته باشین!!! همه جورش هست
یادمه پارسال مالک اشتر گردان ما سرویس بهداشتیش از 20 سروسی که داشت15 تاش کاملا خراب بود چند بار تانکر اوردن و فاضلاب رو خالی کردن و کلی اشغال (هرچی فکرشو میکنی از کیسه انفرادی بگیر تا.....) از تو چاه در اوردن!!!!
البته اواخر دوره داشتن تعمیر میکردن و احتمالا الان وضعیت خیلی به مراتب بهتری نسبت به اون زمان داره ولی باید بدونی که یه همچین چیزایی کاملا عادیه و باید تحمل کنی!!!
تو زندگی مشکلات سخت تر از اینا رو باید انتظارشو بکشی سرویس بهداشتی که چیزی نیست!! :31:
ضمنا کار واجب تو دوران خدمت علی الخصوص دوران آموزشی ممنوع!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون تاریخ پیشنهادی هم فقط برای خودت ارزش داره....اصلا به اون توجهی نمیکنن خیالت راحت!!!

ali1834
27-10-2011, 23:40
سلام
کسی که کارت کفایت اموزشی(اموزش تکمیلی) داشته باشه معمولا چند روز باید پادگان اموزشی (سپاه) باشد؟

mehdi_vsgh
27-10-2011, 23:43
مرسی داداش
شما اگه بهتون لباس نظامی دادن باید حتما با لباس نظامی برین پادگان
اگه هم لباس نظامی ندادن با همون لباس شخصی برین!!!!!

spider_woman
27-10-2011, 23:47
شما اگه بهتون لباس نظامی دادن باید حتما با لباس نظامی برین پادگان
اگه هم لباس نظامی ندادن با همون لباس شخصی برین!!!!!
لباس ندادن ولی گفتن صبح شنبه با لباس بریم ، گفتن یا همون لباسای قبلیتونو بپوشین(لباس خاکیا) یا هم از یکی که لباس جدید سپاه رو داره قرض بگیرین تا روز هیجدهم
حالا سوالم این بود که باید پیراهن روی شلوار باشه یا زیر شلوار(فرض کنید که تو تابستونیم)؟:20:

<^SIleNT^>
28-10-2011, 00:26
سلام
زمان مشمولیتم من تونستم معافیت موقت بگیرم،الان در حال تحصیل هستم اما هنوز معافیت موقتم و بهم معافیت تحصیلی نمیدن.معافیت موقت هم تا اسفند اعتبار داره.بگم گفتن که تا اون زمان معاف موقتی،و بعدش دوباره باید کمسیون بری و وضعیتت مشخص بشه.اگه تشخیص دادن معافیت تحصیلی میگیری.
خواستم بدونم که :اگر در اون کمسیون من سالم شناخته بشم،امکانش هست که دیگه اجازه ی تحصیل بهم ندن،و وسط ترم درسیم،من مجبور بشم برم سربازی؟

BUMP
یعنی یه "معاف موقتی" بین شماها نیست؟!

mojtaba_2006
28-10-2011, 06:22
BUMP
یعنی یه "معاف موقتی" بین شماها نیست؟!

یه نگاه به سوال 16 لینک زیر بنداز ، نمیدونم قانونش به شما مربوط هست یا نه ؟ اگر مربوط نبود توی همین سایتی که نوشتم ،سوال کن ، انشالله که جواب میدهند :46:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لباس ندادن ولی گفتن صبح شنبه با لباس بریم ، گفتن یا همون لباسای قبلیتونو بپوشین(لباس خاکیا) یا هم از یکی که لباس جدید سپاه رو داره قرض بگیرین تا روز هیجدهم
حالا سوالم این بود که باید پیراهن روی شلوار باشه یا زیر شلوار(فرض کنید که تو تابستونیم)؟

لباس خاکی ، چه توی ارتش و چه توی سپاه ، یک لباس نظامی به حساب میاد ،البته من شرایط سپاه را نمیدونم ، اما واقعیت خیلی بی نظمی در ظاهر پیش میاد که پیراهن روی شلوار باشه :20: من بعید میدونم. فکرشا بکن یک گردان با دویست نفر سرباز ، با پیراهنهای رو انداخته دارن رژه میرن ، چه بی نظمی میشه :24:
بگذار چندتا جمله فلسفی از فرمانده مون برات بنویسم (یادش بخیر)
ظاهر نیروهای مسلح خیلی مهمه ،این مختص فقط ایران نیست ، توی همه کشورهاست . بعضی وقتها اگر یک کشوری نیروی تو خالی و شکننده ای هم داره ، باید ظاهر نیروهای مسلحش را در درجه عالی نگه داره. این رمز بقای یک کشوره.
خوب بید ، نه ؟ :cool:

:11:

piishii
28-10-2011, 08:01
حالا سوالم این بود که باید پیراهن روی شلوار باشه یا زیر شلوار(فرض کنید که تو تابستونیم)؟:20:
سلام
توی سپاه برخلاف نیروانتظامی مثلا ,پیراهن داخل شلوار داده نمیشه و روی شلوار انداخته میشه

mehdi_vsgh
28-10-2011, 10:22
خوب صبح شنبه با همون لباس خاکیا برو .....تا اونجایی که میدونم تو سپاه پیراهن رو روی شلوار میزارن!!!
حالا شما چون روز اول هست زیاد نگران نباش بهت گیر نمیدن!!!

q123457
28-10-2011, 11:53
با سلام
افسرهای وظیفه میتونند موبایل ببرند یا فقط مخصوص کادریها هست؟

nimahandsomboy
28-10-2011, 11:55
من اعزامی برج 4 هستم یعنی الان 4 ماه از خدمتم میگزره

ایا الان در حین خدمت میتونم کسری بسیج بگیرم از یه جایی تهیه کنم؟؟

piishii
28-10-2011, 12:09
با سلام
سلام
فقط کادری ها میتونند وظیفه به هر حال و مخفی بازی هم بتونه ببره اگه گیر بیافته براش دردسر میشه بستگی به ارگان هم داشته باشه من سپاه رو دارم میگم که به شخصه بگم ارزش نداره اون چند ساعت رو !

من اعزامی برج 4 هستم یعنی الان 4 ماه از خدمتم میگزره

ایا الان در حین خدمت میتونم کسری بسیج بگیرم از یه جایی تهیه کنم؟؟
سلام
بله میتونید .

mehdi_vsgh
28-10-2011, 12:18
با سلام
همونطور هم که دوستمون گفتن موبایل (چه ساده و چه دوربین دار) همراه داشتنش برای کلیه سربازان با هر درجه ای و در هرجایی که خدمت میکنه ممنوعه البته اکثرا موبایل میبرن با خودشون!!!
در مورد قوانین هم بگم بهتون که
اگه موبایلتون را دژبان یا بازرسی بگیره:
1- درصورتی که موبایل بدون دوربین باشه 15 روز اضافه خدمت
2- در صورت دوربین دار بودن علاوه بر اضافه خدمت معرفی به دادسرای نظامی!!!

اما اگه موبایلتون را حفاظت بگیره
درهر صورتی که باشه چه ساده و چه دوربنی دار کارت قطعا به دادسرا و زندان و... خواهد کشید!!

emilvr
28-10-2011, 12:41
من شنیدم خدمت در مناطق بد آب و هوا و مرزی 1 ماه کسری خدمت داره، درسته؟ من باقی خدمتم رو افتادم تربت جام ، مشمول این قانون میشه تربت جام؟

piishii
28-10-2011, 13:47
من شنیدم خدمت در مناطق بد آب و هوا و مرزی 1 ماه کسری خدمت داره، درسته؟ من باقی خدمتم رو افتادم تربت جام ، مشمول این قانون میشه تربت جام؟
سلام
تربت جام آره میشه
داداش دوستم ارتش داره اونجا خدمت میکنه

ali1834
28-10-2011, 14:25
سلام
کسی که کارت کفایت اموزشی(اموزش تکمیلی) داشته باشه معمولا چند روز باید پادگان اموزشی (سپاه) باشد؟
کسی نمی دونه؟:41:

piishii
28-10-2011, 15:25
سلام
کفایتی ها رو پادگان ما هم یک روز هم نگه نمیداره زود کارشون رو راه میندازه مرخصشون میکنه

mhaf
28-10-2011, 17:58
من خودم کفایتی بودم و تو شهر خودمون افتادم
اعزامم 1/8 بود
25/7 ما رو خواستن
26ام لباس دادن
یک و دوم هم آموزش دادن
سوم سر یگان بودیم

mojtaba6682
28-10-2011, 19:26
سلام

!

اظطراب چیزی رو ندارم فقط از بلاتکلیفی متنفرم.همیشه همینطور بودم

a1457769
28-10-2011, 20:26
ما از 06 اراک اومدیم مرخصی...

به نظر من که واقعا برخوردشون با ما خیلی خوب بود مخصوصا بعد از تقسیم؛

فقط روز آخر سرباز عقیدتی سیاسی بیخودی جلوی نمازخونه اسممو نوشت؛ کلا حمومم نفهمیدم کجا هست..

90 درصد ساک بیخودمم که دهنمم اونجا فقط به همین دلیل سرویس شد برگردوندم خونه...

navidkh
29-10-2011, 11:43
دوستان من امریم قرارگاه شمال شرقی مشهد خورده کسی از بچه ها می دونه اونجا چه جوریه؟ کجای مشهده؟

q123457
29-10-2011, 13:34
با سلام
دوستان میخواستم بدونم من که بچه مشهد وستوانسوم وظیفه هستم و امریم رسته استحکامات و عمران تو لشگره 21 پیاده تبریزه میتونم با یک نفره دیگه خودم رو جا به جا کنم و انتقالی بگیرم؟؟
اگه پاسختون مثبته و کسی اهل تبریزه و مشهد (یا شهر های اطراف مشهد)افتاده سریعا من رو مطلع کنه
با سپاس فراوان

Ezel
29-10-2011, 14:03
من هنوز متعجبم که چرا پست من حذف شد در صورتی که من جواب اشخاصی رو دادم که قصد توهین به دیگران رو داشتند.باشه مشکلی نیست دوباره میزارم منتهی با رعایت همه ی جوانب.........

من جواب شما رو دادم منتهی پستم رو حذف کردن.در جواب بهتون میگم که اگه امریه ها واقعا مایه ننگ نیروی زمینی هستند،واقعا برای شما و برای افرادی با چنین طرز فکر متاسفم.چطور میشه که یک چنین اشخاصی برای کسانی که چند سال از بهترین سالهای زندگیشون رو صرف درس خوندن میکنن وبرای خدمت به مردم در آینده تلاش میکنن ارزشی قائل نیستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]واقعا برای شما متاسفمکاربر mojtaba6682 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :

از اونجایی که پست شما حذف شد ولی مجددا تاپیک رو به بیراهه و انحراف کشوندید بنابراین در همین محیط عمومی تاپیک به شما تذکر میدم :

1- محل اعتراض به حذف شدن پست ، تاپیک های عمومی انجمن نیست ، بلکه فقط و فقط از طریق پروفایل یا پیام خصوصی مدیران انجمن مربوطه و یا انجمن ارایه پیشنهاد / انتقاد جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])باید پیگیری بشه /

2- اگر پستی دیدید که به هرنحوی مشکل ساز هست ، فقط و فقط و فقط از گزارش تخلف استفاده کنید یا از طریق پروفایل و پی ام اطلاع بدید ، نیازی به گرد و خاک کردن در محیط عمومی تاپیک نیست /

3- اینجا کسی مشکل بینایی نداره ، پس فونتتون رو متناسب انتخاب کنید تا نظم تاپیک به هم نخوره /

4- هرگونه بحثی در مورد این موضوع داشتید => یا انجمن ارائه پیشنهاد - انتقاد جدید ، یا پروفایل و پی ام / نقل قول گرفتن و ادامه دادن بحث در این تاپیک علاوه بر حذف پست موجب برخورد خواهد شد /

ممنون از توجه شما .

پی نوشت : این پست و پستهای نقل قول گرفته شده به زودی حذف خواهند شد .

معذرت از دوستان بابت انحراف تاپیک /

Luxe
29-10-2011, 14:05
آقا برگه سفید چند روز بعد از برگه سبزه میاد.من تاریخ اعزامم 1 دی خورده؟یا خودم باید بگیرم از پلیس +10
یه سوال دیگه اگه کسی غیبت خورده باشه رو تو برگه سبز اعلام میکنن؟

q123457
29-10-2011, 14:14
آقا برگه سفید چند روز بعد از برگه سبزه میاد.من تاریخ اعزامم 1 دی خورده؟یا خودم باید بگیرم از پلیس +10
یه سوال دیگه اگه کسی غیبت خورده باشه رو تو برگه سبز اعلام میکنن؟

حدااکثر یک هفته قبل از اعزام.اگه عجله داری حدود 2 هفته قبل از اعزام میتونی از پلیس +10 بگیری.
آره معمولا کسری بسیج یاکسری به خاطر جبهه پدر یا مادر و... و هم چنین اگه غیبت داشته باشی توی اون قید میشه.

navidkh
29-10-2011, 15:22
دوستان من امریم قرارگاه شمال شرقی مشهد خورده کسی از بچه ها می دونه اونجا چه جوریه؟ کجای مشهده؟

راستی اون قضیه که اگر از محل سکونت بیش از 800 کیلومتر دور باشی از خدمت کم میشه درسته را نه؟ کسی اطلاعی داره؟

wanted.77
29-10-2011, 19:44
بچه ها در حین خدمت میشه برای معافی اقدام کرد یا نه؟
معافی کفالت

mehdi_vsgh
29-10-2011, 20:37
بچه ها در حین خدمت میشه برای معافی اقدام کرد یا نه؟
معافی کفالت
بله میشه دوست من

ali1834
29-10-2011, 21:26
بچه ها اگر کسی یک ماه تاریخ اعزام خود را عقب (برج 9 به برج 10) بیندازد ایا اضافه خدمت می خورد؟

S126
30-10-2011, 06:18
بچه ها اگر کسی یک ماه تاریخ اعزام خود را عقب (برج 9 به برج 10) بیندازد ایا اضافه خدمت می خورد؟

خیر اگر قانونی باشه یعنی بره نظام وظیفه و این کار رو انجام بده غیبت نمی خوره(نه اینکه سر موعد نره خدمت و دوباره براش برگ سبز ماه بعد رو بفرستن)

alivw71
30-10-2011, 10:39
5% جانبازی و 14 ماه در جبهه و تک فرزندی چقدر از خدمتم کم میکنه؟

nimahandsomboy
30-10-2011, 11:00
عضو فعال بودن در بسیج چند ماه از خدمت کم میشه؟؟؟

S126
30-10-2011, 11:02
5% جانبازی و 14 ماه در جبهه و تک فرزندی چقدر از خدمتم کم میکنه؟

حدود 6 ماه

عضو فعال بودن در بسیج چند ماه از خدمت کم میشه؟؟؟
حداکثر 6 ماه. یعنی اگه مثلا 10 سال سابقه فعال داشته باشید 6 ماه کسری دارید و هر چه تعداد سال ها کمتر بشه تعداد ماهها هم کم میشه !

mali.sh
30-10-2011, 13:26
اینکه سربازایی که موفق بشن دردوره کارشناسی ارشد قبول بشن میتون با موافقت یگان خدمتی به تحصیل مشغول بشن چقدر صحت داره؟

Mahdi.p30
30-10-2011, 14:35
اینکه سربازایی که موفق بشن دردوره کارشناسی ارشد قبول بشن میتون با موافقت یگان خدمتی به تحصیل مشغول بشن چقدر صحت داره؟
اين قانونه
اگه سرباز غيبت سنواتي و يا مشكلي براي تسويه حساب يگان نداشته باشه ، در صورت قبولي در دانشگاه ، يگان خدمتي بايد سرباز رو ترخيص كنه

ahora-kabir
30-10-2011, 16:21
دوستان من 7 ماه کسری دارم و یازده ماه خدمت دارم چند روز مرخصی دارم با توجه به کسری 7 ماه خدمتی که دارم

و از دوستان کسی در مورد مجتمع صنايع دريائي شهيد درويشي بندرعباس اطلاعاتی داره چطور جایه ؟ خوبه یا بده ؟

mehdi_vsgh
30-10-2011, 19:00
دوستان من 7 ماه کسری دارم و یازده ماه خدمت دارم چند روز مرخصی دارم با توجه به کسری 7 ماه خدمتی که دارم

و از دوستان کسی در مورد مجتمع صنايع دريائي شهيد درويشي بندرعباس اطلاعاتی داره چطور جایه ؟ خوبه یا بده ؟
خوب شما عزیز من وقتی یازده ماه خدمت داری
به ازای هر ماه خدمت شما 2.5 روز مرخصی خواهی داشت کلا میشه 27.5 روز مرخصی!!

ghasem2020
30-10-2011, 20:32
البته مهدي جان بعضي جاها به ازاي هر ماه 3/5 روز مرخصي ميدن.
فك كنم مناطق محروم اينجوري باشه.
البته اين براي نيروي انتظامي هستش. ( ارتش و سپاه رو نميدونم)

mehdi_vsgh
30-10-2011, 20:54

تو مناطق مرزی و محروم قاعده خاصی نداره.....اونجا 40 روز میمونی یه دفعه دیدی 20 روز مرخصی دادن!!

nader2
30-10-2011, 21:43
اگه من الان دفترچرو بفرستم تاريخ اعزامم كي ميوفته؟
آموزشي چند روزه؟

dvd2010
30-10-2011, 21:55

سپاه هم همینجوریه البته دقیق یادم نیست فککنم به ازای هر ماه75/3 روز مرخصی میدن.البته این بجز مرخصی تشویقی هستش.

---------- Post added at 09:55 PM ---------- Previous post was at 09:54 PM ----------

تو مناطق مرزی و محروم قاعده خاصی نداره.....اونجا 40 روز میمونی یه دفعه دیدی 20 روز مرخصی دادن!!
مرز جنوب دست سپاهه.دقیقا همینجوری بود به ازای 40روز خدمت 15الی20روز مرخصی میدادن.خدا به این سربازایی که سر مرز دان خدمت میکنن قوتو اجر بده.واقعا سخته مخصوصا جنوب تو بدترین آب و هوا، دما60درجه و شرجی90درصد خدمت میکنن.

mehdi_vsgh
30-10-2011, 22:13
اگه من الان دفترچرو بفرستم تاريخ اعزامم كي ميوفته؟
آموزشي چند روزه؟
آموزشی برای همه 2 ماه هست
مدرک تحصیلیت چیه؟

sanaz.joon
30-10-2011, 23:52
ابتلا به بیماری ام اس میتونه باعث معافیت بشه؟

nader2
31-10-2011, 00:54
آموزشی برای همه 2 ماه هست
مدرک تحصیلیت چیه؟

يعني 45 روز نيست؟
مدركم ليسانسه

mehdi_vsgh
31-10-2011, 05:29
يعني 45 روز نيست؟
مدركم ليسانسه
کلا 2 ماهه هست
اگه لیسانسه باشی احتمالا اول برج 12 اعزامت باشه!

amir_ata_21
31-10-2011, 12:04
کلا 2 ماهه هست
اگه لیسانسه باشی احتمالا اول برج 12 اعزامت باشه!
من متولد 64 هستم و ایشالا سال دیگه فوق لیسانسم می گیریم به نظر شما سال بعد چه ماهی دفترچه رو بفرستم که برج 12 اعزام بشم
نظر خودم نیمه ی آذر ماه
آخه شنیدم سرباز کم شده زودتر مب یرن خدمت
مرسی:11:

jujushow
31-10-2011, 12:19
سلام دوستان .
من برای پذیرش توی شهر خودم اقدام کردم که هنوز جوابش مشخص نیست که بشه یا نه . الان یه اشنایی پیدا شده برای گرفتن امریه قرارگاه خاتم در استان اصفهان .
الان دو دل هستم که اقدام بکنم یا نه . مدرکم لیسانس برق قدرت هست با معدل 13.18 و فارغ التحصیل دانشگاه ازاد . در حالت عادی فردی مثل من و قبول نمیکنند اما ممکنه به واسطه ی این اشنا بشه یه کاری کرد .

خونه ی ما هم تا استان اصفهان 3 ساعت راهه . یعنی نمیتونم برو و برگردم ... امکانات اسکان بهمون میدند ؟ و اینکه کلا وضعیت کار و امکانات توش چطوریه ؟ راستش یکی بهم گفت اگه بتونی بری عالیه چون بعد از دوره ی سربازی خودشون جذبت میکنند و قرار داد میبندند و حقوقهای خیلی خوبی داره .

باید با لباس نظامی باشیم ؟ حقوق ها چطوریه ؟ تعطیلیها و .... کلا کار یادمون میدند یا اونجا هم خر حمالیه ؟

لطفا اگه اطلاعاتی در مورد مزایا و معایبش دارید در اختیارم بزارید .

ممنون .

jujushow
31-10-2011, 12:23
سلام دوستان .
من برای پذیرش توی شهر خودم اقدام کردم که هنوز جوابش مشخص نیست که بشه یا نه . الان یه اشنایی پیدا شده برای گرفتن امریه قرارگاه قرب النور در استان اصفهان .
الان دو دل هستم که اقدام بکنم یا نه . مدرکم لیسانس برق قدرت هست با معدل 13.18 و فارغ التحصیل دانشگاه ازاد . در حالت عادی فردی مثل من و قبول نمیکنند اما ممکنه به واسطه ی این اشنا بشه یه کاری کرد .

خونه ی ما هم تا شهر اصفهان 3 ساعت راهه . یعنی نمیتونم برو و برگردم ... امکانات اسکان بهمون میدند ؟ و اینکه کلا وضعیت کار و امکانات توش چطوریه ؟ راستش یکی بهم گفت اگه بتونی بری عالیه چون بعد از دوره ی سربازی خودشون جذبت میکنند و قرار داد میبندند و حقوقهای خیلی خوبی داره .

باید با لباس نظامی باشیم ؟ حقوق ها چطوریه ؟ تعطیلیها و .... کلا کار یادمون میدند یا اونجا هم خر حمالیه ؟

ممنون

Elito
31-10-2011, 15:45
من دانشجو کارشناسی یه ترم مرخصی گرفتم با دیپلم برم خدمت که از کسریم که 14 ماه هست استفاده کنم و 18 همین ماه اعزامم نیروی انتظامی محمد رسول الله ص بیرجند.
از یکی شنیدم بعد از 2 ماه آموزشی اگه منطقه عملیاتی بیافتم از کسری خدمتم کم میشه، به ازای هر ماه 4 روز.
نمی دونم یعنی چی ؟ اصلا حقیقت داره ؟ یعنی من اگه منطقه عملیاتی بیافتم خدمتم از 4 ماه که بود بیشتر میشه ؟ یعنی تا بعد از عید به خونه (تهران) نمیرسم و از ترم بعد دانشگاه جا میمونم ؟

asemuna
31-10-2011, 17:05
سلام من چند وقت پیش بیماری وسواس داشتم و با قرص و دوا و ... خوب شدم .
چند ماهه امریه گرفتم دوباره این مرض کوفتی افتاده به جونم ولی از یک نوع دیگه و اونم اینه که همش می ترسم اشتباهی جواب مراجع رو بدم و طرف بره اشتباهی بسازه و بعد چند میلیون خسارت ببینه و بد گرفتار بشم ، این مرض عین خره افتاده به جونم .
تا حالا تو 50 موردی که جواب دادم یکیش اشتباه شده بود که سریع فهمیدم وبرش گردوندم . روزی هزار بار به خودم فحش میدم که چرا اینجا امریه گرفتم . باور کنید به مرز جنون رسیدم شاید اگر تجربه وسواس داشته باشید بفهمید چی می گم ( لطفا مسخره نکنید ، لطفا ) باور کنید از اداره که میام بیرون تا شب که می خوام بخوابم ذهنم مشغول این افکاره و مطمئنم اگر خودکشی حرام نبود الان خودم رو کشته بودم .
می خواست برم امریم رو لغو کنم بر گردم ارتش خدمت کنم . اولا می خواستم بدونم میشه ؟ دوما کارایی که تو ارتش می کنید چیه ؟من لیسانس عمرانم .

در ضمن ایا معافی برای موردی که من دارم وجود داره .

jujushow
31-10-2011, 17:24
سلام دوستان .
من برای پذیرش توی شهر خودم اقدام کردم که هنوز جوابش مشخص نیست که بشه یا نه . الان یه اشنایی پیدا شده برای گرفتن امریه قرارگاه قرب نور در استان اصفهان .

خونه ی ما هم تا شهر اصفهان 3 ساعت راهه . یعنی نمیتونم برو و برگردم ... امکانات اسکان بهمون میدند ؟ و اینکه کلا وضعیت کار و امکانات توش چطوریه ؟ راستش یکی بهم گفت اگه بتونی بری عالیه چون بعد از دوره ی سربازی خودشون جذبت میکنند و قرار داد میبندند و حقوقهای خیلی خوبی داره .

ضمن اینکه اگه من برای هر 2 جا اقدام کنم اونوقت چی پیش میاد ؟ ممکنه چون 2 تا درخواست واسه امریه و پذیرش بود هر دو تاشو رد کنند ؟

ممنون

pouya_2008_hh
31-10-2011, 18:48
من دانشجو کارشناسی یه ترم مرخصی گرفتم با دیپلم برم خدمت که از کسریم که 14 ماه هست استفاده کنم و 18 همین ماه اعزامم نیروی انتظامی محمد رسول الله ص بیرجند.
از یکی شنیدم بعد از 2 ماه آموزشی اگه منطقه عملیاتی بیافتم از کسری خدمتم کم میشه، به ازای هر ماه 4 روز.
نمی دونم یعنی چی ؟ اصلا حقیقت داره ؟ یعنی من اگه منطقه عملیاتی بیافتم خدمتم از 4 ماه که بود بیشتر میشه ؟ یعنی تا بعد از عید به خونه (تهران) نمیرسم و از ترم بعد دانشگاه جا میمونم ؟

سلام اقا منم 14 ماه کسری داشتم و با دیپلم رفتم ( یعنی دیپلمه حساب شدم )
95 درصد میوفتی مرزبانی
چون اموزشیت ماله مرزبانیه
حتی لباسی که بهت می دند پلنگیه
شما 2 ماه اموزشی رو میری پرونده اموزشیت رو بگیر از پادگانه اموزشیت بعد به نظرم با پدرت برو مرزبانی تسویه حساب کن
اگه هم تسویه نکردند باهات بگو 14 ماه کسری داری و تسویه حساب هستی که تقسیم نشی هنگ مرزی
14 کسری +2 ماه منطقه عملیاتی 16 ماه کلا 2 ماه خدمت می کنی
منم مثل شما بودم
فقط ببین کسریات 100 درصد تایید و ثبت شده باشند که نخواند مثل من اضافه نگهت دارند
موفق باشی

mhaf
31-10-2011, 18:59
چند ماهه امریه گرفتم دوباره این مرض کوفتی افتاده به جونم ولی از یک نوع دیگه و اونم اینه که همش می ترسم اشتباهی جواب مراجع رو بدم و طرف بره اشتباهی بسازه و بعد چند میلیون خسارت ببینه و بد گرفتار بشم ، این مرض عین خره افتاده به جونم .
تا حالا تو 50 موردی که جواب دادم یکیش اشتباه شده بود که سریع فهمیدم وبرش گردوندم . روزی هزار بار به خودم فحش میدم که چرا اینجا امریه گرفتم . باور کنید به مرز جنون رسیدم شاید اگر تجربه وسواس داشته باشید بفهمید چی می گم ( لطفا مسخره نکنید ، لطفا ) باور کنید از اداره که میام بیرون تا شب که می خوام بخوابم ذهنم مشغول این افکاره و مطمئنم اگر خودکشی حرام نبود الان خودم رو کشته بودم .
می خواست برم امریم رو لغو کنم بر گردم ارتش خدمت کنم . اولا می خواستم بدونم میشه ؟ دوما کارایی که تو ارتش می کنید چیه ؟من لیسانس عمرانم .

سعی کن یه ذره مشکلاتی رو که میبینی در ذهنت کوچیک کنی
ببین اگه خیلی هم اشتباه بکنی دستشون به جایی بند نیست که بخوان اذیتت کنن
فوقش اینه که یه ذره بیشتر خدمت میکنی
زیاد سخت نگیر
خود کشی هم کار کسیه که عقل نداره
انسان عاقل میشینه فکر میکنه چه جوری مشکلات رو حل کنه
نه اینکه صورت مسئله رو پاک کنه
ببین دوست عزیز خدمت رو هر جا باشی بهت سخت میگیرن
وقتی تو به خودت سخت نگیری و از خدمت لذت ببریزمان سریع میگذره و اذیت هم نمیشی
اما وقتی تو به خودت سخت بگیری خیلی بد اعصابت به هم میریزه
منم یه جوونم مثل تو
24 سالمه
زن گرفتم
الان ماشینمو فروختم که پول خونه ام جور بشه
خیلی هم مشکلات دارم چون کار ندارم فعلا
اما خدمت رو به خودم سخت نمیگیرم
همیشه به خودم میگم کسایی هم هستند که تو مرز خدمت میکنن و براشون سخت تر میگذره
تو که جات خوبه از اینکه خدا این نعمت رو بهت داده شاکر باش و برو برای جوونایی دعا کن که تو مرزها فقط به جرم اینکه سرباز هستند جونشون رو از دست میدن.
سعی کن از بعد از ظهر تا شب که اداره نیستی یه تفریحی بکنی.با دوستات بیرون بری. از زندگی لذت ببر.نزار بهت سخت بگذره دندون رو جیگر بزار تموم میشه

S126
31-10-2011, 20:48

عزیزم بهتره دوباره به پزشک مراجعه کنی .صد در صد درمان میشه.

S126
31-10-2011, 21:13
یه خبر بد برای کسانی که ماه آینده به بعد اعزام میشن
مدت زمان خدمت وظيفه عمومي افزايش مي يابد
خراسان - مورخ دوشنبه 1390/08/09 شماره انتشار 17971

عليرضا کافي- با توجه به کاهش جمعيت جوان کشور وکمبود سرباز درنيروهاي مسلح مدت خدمت وظيفه عمومي افزايش مي يابد.سردارسيد حميد صدرالسادات رئيس سازمان نظام وظيفه عمومي با اعلام اين خبربه خراسان گفت:با توجه به کاهش جمعيت جوان کشور طي سال هاي اخيروپيش بيني کاهش سرباز درنيروهاي مسلح، براي تامين سرباز نيروهاي مسلح ناچار به افزايش مدت زمان سربازي و حذف برخي معافيت هاي سربازي هستيم که درآينده توسط ستاد کل نيروهاي مسلح جزئيات آن اعلام خواهد شد.وي همچنين از افزايش مدت خدمت سربازي براي سربازاني خبرداد که از ابتداي آذرماه دفترچه اعزام به خدمت دريافت مي کنند.صدرالسادات تصريح کرد: مطابق قانون مدت زمان خدمت سربازي درايران 24ماه است که باتوجه به شرايط نيروهاي مسلح ودستور فرماندهي معظم کل قوا به 18ماه تقليل يافته است.وي يادآور شد: اعتبار دستور العمل 18ماه خدمت تا پايان آبان ماه است و سربازاني که از ابتداي آذرماه به سربازي اعزام شوندبراساس تصميم ستاد کل نيروهاي مسلح 21يا 24ماه درنيروهاي مسلح خدمت خواهند کرد

---------- Post added at 09:13 PM ---------- Previous post was at 09:11 PM ----------

اینقدر معافی ها مضخرف و کسری خدمت های ناعادلانه دادن و بچه های خودشون و کلا خودی ها رو معاف کردن ، حالا که کفگیر سربازی خورده ته دیگه ، میخوان فشار کمبود سرباز رو روی بقیه جوون های بی پارتی و بی امتیاز بیارن. خدا جوابشون رو بده.

mhaf
31-10-2011, 21:16

عليرضا کافي- با توجه به کاهش جمعيت جوان کشور وکمبود سرباز درنيروهاي مسلح مدت خدمت وظيفه عمومي افزايش مي يابد.سردارسيد حميد صدرالسادات رئيس سازمان نظام وظيفه عمومي با اعلام اين خبربه خراسان گفت:با توجه به کاهش جمعيت جوان کشور طي سال هاي اخيروپيش بيني کاهش سرباز درنيروهاي مسلح، براي تامين سرباز نيروهاي مسلح ناچار به افزايش مدت زمان سربازي و حذف برخي معافيت هاي سربازي هستيم که درآينده توسط ستاد کل نيروهاي مسلح جزئيات آن اعلام خواهد شد.وي همچنين از افزايش مدت خدمت سربازي براي سربازاني خبرداد که از ابتداي آذرماه دفترچه اعزام به خدمت دريافت مي کنند.صدرالسادات تصريح کرد: مطابق قانون مدت زمان خدمت سربازي درايران 24ماه است که باتوجه به شرايط نيروهاي مسلح ودستور فرماندهي معظم کل قوا به 18ماه تقليل يافته است.وي يادآور شد: اعتبار دستور العمل 18ماه خدمت تا پايان آبان ماه است و سربازاني که از ابتداي آذرماه به سربازي اعزام شوندبراساس تصميم ستاد کل نيروهاي مسلح 21يا 24ماه درنيروهاي مسلح خدمت خواهند کرد

---------- Post added at 09:13 PM ---------- Previous post was at 09:11 PM ----------

اینقدر معافی ها مضخرف و کسری خدمت های ناعادلانه دادن و بچه های خودشون و کلا خودی ها رو معاف کردن ، حالا که کفگیر سربازی خورده ته دیگه ، میخوان فشار کمبود سرباز رو روی بقیه جوون های بی پارتی و بی امتیاز بیارن. خدا جوابشون رو بده.
لعنت بهشون
من هنوز کسری هامو ثبت نکردم
خدا نکنه کمش کنن

Manager_66
31-10-2011, 22:33
لطفا کسانی که آشنا دارند یا الان سربازن هر جور شده از صحت خبر 24 ماه مدت سربازی اطمینان حاصل کنند و خبر شو به ما بدن ! چون اونجور که اطلاع دارم الان هم 24 ماه مدت خدمت که برای دیپلم 22 ماه و فوق دیپلم 20 ماه و ... کم میشه ازش.

nader2
01-11-2011, 01:32
كسي كه امريه بشه كسرياش سوخت ميشه؟
براي امريه كي بايد اقدام كرد؟
ممنون

parvizb7
01-11-2011, 01:46
به نظرم یکی از بهترین دوران همین دوران خدمته.درسته بعضیها بهشون سخت میگذره و این مونده به جاشون.ولی واقعا صبر و استقامت آدمو زیاد میکنه. بعضیها فقط سختیها و به قول خودشون خرحمالیهاشو میبینن. اگه با روحیه شاد بری و با خوشی بری که با خوشی هم تمومش میکنی.اما اگه از همون اول چیزشو نداری بهتره بری قاطی زنها.

به هر حال یادتون نره که:

خدمت فقط صد سال اولش سخته بقیش چیزی نیست. :31:

HITB0Y
01-11-2011, 10:27
سلام
بالاخره تموم شد...
الان 9 ساعته که از پایان خدمت من میگذره...
باورم نمیشه!!!:18:

mojtaba_2006
01-11-2011, 11:03
سلام
بالاخره تموم شد...
الان 9 ساعته که از پایان خدمت من میگذره...
باورم نمیشه!!!:18:

مبارک باشه ، چه نیرویی بودی ؟
الان کارتها هوشمند شده ؟ یا مثل دوره قبله و فرقی نکرده ؟

آدرس بده بیایم شیرینی بخوریم :31:

mhaf
01-11-2011, 14:13
كسي كه امريه بشه كسرياش سوخت ميشه؟
براي امريه كي بايد اقدام كرد؟
ممنون
نه ربطی نداره
کسری تو سیستم ناجا ثبت میشه
اما خیلی جاها کسی که کسری داشته باشه رو قبول نمی کنن
مثلا خود من امسال رفتم اداره تعاون دیدم نوشته سرباز میخواد اما بدون کسری

asemuna
01-11-2011, 15:08

من 4 ماه پیش اعزام شدم . می خواستم بدونم مثلا اگر امسال برم دانشگاه ودوباره برگردم باید با ارشد 16 ماه خدمت کنم یا طبق قانون جدید منم حساب میشم ؟

ali1834
01-11-2011, 15:48
دوستان من 18 اذر اعزام هستم و از سپاه پذیرش گرفتم ایا برای من 18 ماه خدمت است یا 24 ماه؟:13:(دفترچه توی مهرماه پست کردم)کسری ها با کدام قانون محاسبه میشود (قانون موقع پست دفترچه؟چطوری باید کسری ها را تبت کرد ایا قبل از خدمت باید کاری کرد یا در حین خدمت؟:40:
ممنون

S126
01-11-2011, 16:39
ببینید این قانون جدید رو هنوز خیلی واضح بیان نکردند. اصل قانون 18 ماه خدمتی که رهبر ابلاغ کرده بود از چند سال پیش تا پارسال دی ماه بود که تمدید کردند تا آخر آبان امسال که بزودی ستادکل میاد و کامل توضیح میده . اون چیزی که واضحه اینه که الان غایبین سربازی خیلی زیاد هستند و این رو خودشون چند بار گفتند و اظهار نگرانی کردند و گفتن حدو 30 درصد مشمولان غیبت می کنند. و اگر مشوقی برای این مشمولان نباشه دیگه هیچ وقت سربازی نمیان .خوب اینا چند میلیون نفر آدم هستند . حالا اگه بیان دوران خدمت رو افزایش بدن دیگه واقعا میشه گفت کار ناعاقلانه ای هست. چون خیلی ها رو از رفتن به سربازی منصرف میکنه. از یه طرف کم شدن مشمولان جدید و از طرفی غیبتهای بیشتر قطعا به نیروهای مسلح ضربه میزنه.از اونجایی که توی نیروهای مسلح 100 درصد کارها رو نیروهای وظیفه انجام میدن و نیروی های کادر دست روی .... نشستن و دستور میدن ، مطمئنا به مشکلات زیادی برمیخوردن.
من فکر میکنم و این حس رو دارم و از چند تا خبری که در طول این یکسال شنیدم این استنباط رو می کنم که دوران خدمت رو کم می کنند تا سرباز بیشتری بگیرن. این خبر رو هم فکر می کنم یه جور جنگ روانی باشه. نظر شخصی من اینه. البته امیدوارم.من با 11 ماه خدمت به شدت به کم شدن خدمت امیدوار و محتاجم.

mhaf
01-11-2011, 18:30
ببینید این قانون جدید رو هنوز خیلی واضح بیان نکردند. اصل قانون 18 ماه خدمتی که رهبر ابلاغ کرده بود از چند سال پیش تا پارسال دی ماه بود که تمدید کردند تا آخر آبان امسال که بزودی ستادکل میاد و کامل توضیح میده . اون چیزی که واضحه اینه که الان غایبین سربازی خیلی زیاد هستند و این رو خودشون چند بار گفتند و اظهار نگرانی کردند و گفتن حدو 30 درصد مشمولان غیبت می کنند. و اگر مشوقی برای این مشمولان نباشه دیگه هیچ وقت سربازی نمیان .خوب اینا چند میلیون نفر آدم هستند . حالا اگه بیان دوران خدمت رو افزایش بدن دیگه واقعا میشه گفت کار ناعاقلانه ای هست. چون خیلی ها رو از رفتن به سربازی منصرف میکنه. از یه طرف کم شدن مشمولان جدید و از طرفی غیبتهای بیشتر قطعا به نیروهای مسلح ضربه میزنه.از اونجایی که توی نیروهای مسلح 100 درصد کارها رو نیروهای وظیفه انجام میدن و نیروی های کادر دست روی .... نشستن و دستور میدن ، مطمئنا به مشکلات زیادی برمیخوردن.
من فکر میکنم و این حس رو دارم و از چند تا خبری که در طول این یکسال شنیدم این استنباط رو می کنم که دوران خدمت رو کم می کنند تا سرباز بیشتری بگیرن. این خبر رو هم فکر می کنم یه جور جنگ روانی باشه. نظر شخصی من اینه. البته امیدوارم.من با 11 ماه خدمت به شدت به کم شدن خدمت امیدوار و محتاجم.
ببینم یعنی به نظر تو اگه خدمت رو کم بکنن که مثلا یه مشوق بشه برای غایبین
برای من که الان سربازم هم خدمت کم میشه؟

S126
01-11-2011, 18:53
بله رسم این چند ساله این بوده که اگر خدمت کم بشه ، شامل اونهایی که دارند خدمت میکنند میشه ولی اگه خدمت زیاد بشه شامل سربازهای قبلی نمیشه.به عبارت دیگه در امتیازات همیشه سربازانی که خودشون رو زودتر معرفی کردن در اولویت هستن و ارجح تر هستن.مثلا سال 86 که خدمت از 21 ماه به 18 ماه کاهش پیدا کرد شامل سربازها شد و خیلی ها ترخیص شدند. و یا همین الان که زمزمه افزایش خدمت هست ، شامل سربازهای قدیمی نمیشه. یا بخشش سنوات به سربازهای قبل می خوره و نه بعد .بالاخره هر جور بخوای حساب کنی ، عادلانه و عاقلانه اش هم همین درسته که برای منی که الان دارم خدمت میکنم و خودم رو معرفی کردم باید یه سری امتیازهای حداقلی باشه دیگه.

HITB0Y
01-11-2011, 21:45
مبارک باشه ، چه نیرویی بودی ؟
الان کارتها هوشمند شده ؟ یا مثل دوره قبله و فرقی نکرده ؟

آدرس بده بیایم شیرینی بخوریم :31:
ممنون
نداجا بودم
کارتم هنوز نیومده:13:
تا دیروز که من ترخیص شدم کارتها مثل قبل بود و تغییری نکرده...
بفرمایید,اینم شیرینی::31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S126
01-11-2011, 21:56
بچه ها خبر افزایش خدمت سربازی که من نقل کردم از سایت روزنامه خراسان ، حذف شد!

علتش معلوم نیست.به نظر میاد همونی که گفتم داره اتفاق می افته یه جور کار روانی روی افکار عمومی.

matin_vv
01-11-2011, 22:18
بچه ها یک سوال مسخره!
اگه کسی عکسهایی که ازش تو دوره آموزشی به عنوان یادگاری گرفتن رو تو سایتهای اجتماعی مثل فیس بوک بگذاره یا به نحوی تگ بشه، ممکنه حفاظت اطلاعات بهش گیر بدن؟

من امروز یکی از رفقام رفته بود پادگان محل آموزشی برگه تقسیمش رو بگیره. دو سه تا از این وظیفه ها (که یکیشون عکساش تو فیس بوک پخشه) و یه کادری، اسگلش کردن که باید تعهد بدی به خاطر فعالیتت تو فیس بوک وگرنه برگه تقسیمت رو بهت نمیدیم!
البته این بنده خدا با همون وظیفه هه کمی کل و کل توی فیس بوک داشتن! منم بهش گفتم 99% سر کار رفتی، چون اگه بنا به گیر دادن باشه، حفاظت اطلاعات اول باید بیاد یقه همون یارو رو بگیره که یه ساله تو فیس بوکه!
خلاصه از بنده خدا تعهد گرفتن و بعدش یه ربع به ریشش خندیدن!

در کل میخواستم ببینم کسی از نوشتن خاطراتش توی فروم ها یا وبلاگها، یا گذاشتن عکسهای یادگاری آموزشیش تاحالا گرفتاری واسش پیش اومده؟

mojtaba_2006
01-11-2011, 22:46
بچه ها یک سوال مسخره!
اگه کسی عکسهایی که ازش تو دوره آموزشی به عنوان یادگاری گرفتن رو تو سایتهای اجتماعی مثل فیس بوک بگذاره یا به نحوی تگ بشه، ممکنه حفاظت اطلاعات بهش گیر بدن؟

من امروز یکی از رفقام رفته بود پادگان محل آموزشی برگه تقسیمش رو بگیره. دو سه تا از این وظیفه ها (که یکیشون عکساش تو فیس بوک پخشه) و یه کادری، اسگلش کردن که باید تعهد بدی به خاطر فعالیتت تو فیس بوک وگرنه برگه تقسیمت رو بهت نمیدیم!
البته این بنده خدا با همون وظیفه هه کمی کل و کل توی فیس بوک داشتن! منم بهش گفتم 99% سر کار رفتی، چون اگه بنا به گیر دادن باشه، حفاظت اطلاعات اول باید بیاد یقه همون یارو رو بگیره که یه ساله تو فیس بوکه!

در کل میخواستم ببینم کسی از نوشتن خاطراتش توی فروم ها یا وبلاگها، یا گذاشتن عکسهای یادگاری آموزشیش تاحالا گرفتاری واسش پیش اومده؟

من چند دوره سربازان حفاظت را گزینش کرده ام و رابطه نزدیکی با آنها داشتم ، چیزی که شنیدم این است که عکسهای یادگاری باید زاویه های بسته ای داشته باشند تا نوع چینش ساختمانهای پادگان و در کل اطلاعات ساختمانی را لو ندهد ، همچنین انتشار عکسهای یادگاری که در آنها افسران یا درجه داران کادر حضور دارند ، ممنوع است.

به نظر خودم با اومدن عکسهای هوایی گوگل و ... ، دیگه این کارها بی فایده است.:31:

من به شخصه نوع رفتار سربازان و کادرهای حفاظت را میدونم ، ماجرای دوست شما هم ،سرکاری بوده :13:

900913
02-11-2011, 06:48
به نظرم یکی از بهترین دوران همین دوران خدمته.درسته بعضیها بهشون سخت میگذره و این مونده به جاشون.ولی واقعا صبر و استقامت آدمو زیاد میکنه. بعضیها فقط سختیها و به قول خودشون خرحمالیهاشو میبینن. اگه با روحیه شاد بری و با خوشی بری که با خوشی هم تمومش میکنی.اما اگه از همون اول چیزشو نداری بهتره بری قاطی زنها.

به هر حال یادتون نره که:

خدمت فقط صد سال اولش سخته بقیش چیزی نیست. :31:

سربازی کلش 30 سال است یعنی یک انسان چقدر عمر میکنه که شما میگی 100 سال اولش سخته!! تازه از اون 30 سال هم 18 ماهش ضرورت هست و بقیه هم باید با حول و ولا سپری کنیم یه موقع با این مواضعی که داریم جنگ نشه!!

کلا یک پسر جوان از وقتی چشمش رو باز میکنه باید استرس داشته باشه تا آخر عمرش!:13:

S126
02-11-2011, 07:28
بچه ها یک سوال مسخره!

بابا عکس چهار تا ژ-3 زهوار دررفته و دو تا ساختمان عهد قجری در حال ریزش و پراید های ضدگلوله فرمانده ها !! و جارو و خاک انداز سربازها و چهارتا کادری گرسنه یه شیرینی ! دیگه مسئله حفاظتی نداره که بخواد عکسش دیده بشه یا نشه :27: البته ممکنه به خاطر سوژه خنده کردن نیروهای مسلح بهشون گیربدن :31:

matin_vv
02-11-2011, 08:19
بابا عکس چهار تا ژ-3 زهوار دررفته و دو تا ساختمان عهد قجری در حال ریزش و پراید های ضدگلوله فرمانده ها !! و جارو و خاک انداز سربازها و چهارتا کادری گرسنه یه شیرینی ! دیگه مسئله حفاظتی نداره که بخواد عکسش دیده بشه یا نشه :27: البته ممکنه به خاطر سوژه خنده کردن نیروهای مسلح بهشون گیربدن :31:

نمیدونم، میگم اون بنده خدا با افسر وظیفه ای که دیروز بهش گیر داده تو خود فیسبوک کل کل کرده بوده! سر همین من هم بهش گفتم که 99% سر کار رفتی!

من چند دوره سربازان حفاظت را گزینش کرده ام و رابطه نزدیکی با آنها داشتم ، چیزی که شنیدم این است که عکسهای یادگاری باید زاویه های بسته ای داشته باشند تا نوع چینش ساختمانهای پادگان و در کل اطلاعات ساختمانی را لو ندهد ، همچنین انتشار عکسهای یادگاری که در آنها افسران یا درجه داران کادر حضور دارند ، ممنوع است.

به نظر خودم با اومدن عکسهای هوایی گوگل و ... ، دیگه این کارها بی فایده است.:31:

من به شخصه نوع رفتار سربازان و کادرهای حفاظت را میدونم ، ماجرای دوست شما هم ،سرکاری بوده :13:

ممنون. من هم همین فکر رو میکنم. پس خیالمون راحت باشه.:20:

mojtaba_2006
02-11-2011, 10:16

موافقم ، جالبه بدونی که من نامه محرمانه ای را روی میز افسر رکن چهارم دیدم ، دلم خوش بود که دارم نامه محرمانه را به این راحتی میخونم ، وقتی خوندم دیدم نوشته برای نمازگزاران سرباز ،تعداد 50 جفت دمپایی لازم است !!!!:31:

ممنون. من هم همین فکر رو میکنم. پس خیالمون راحت باشه.:20:

خیالت از این بابت راحت باشه ، اما توجه داشته باش که همه نوع کادر و سربازی توی حفاظت پیدا میشوند (آدم خوب و بد) ، سعی کن هیچ موقع بهانه بدستشون ندی،حتی برای شوخی :27:

boyfat
02-11-2011, 10:36
من فرماندهی نیرو انتطامی استان یزد بودم . تازه ترخیص شدم سوال دارید بپرسید.

sanaz.joon
02-11-2011, 13:18
ابتلا به بیماری ام اس باعث معافیت میشه؟

jujushow
02-11-2011, 14:18
ابتلا به بیماری ام اس باعث معافیت میشه؟

100% ، شک نکن

wanted.77
02-11-2011, 21:25
بچه ها راهی داره که کسی که غیبت کرده و از خدمتش گذشته و اضاف خورده برای معافی کفالت اقدام کنه و معاف بشه؟

S126
03-11-2011, 07:57
بچه ها راهی داره که کسی که غیبت کرده و از خدمتش گذشته و اضاف خورده برای معافی کفالت اقدام کنه و معاف بشه؟
ببین اگه شرایط معافیت کفالتش به قبل از دوران مشمولیتش برسه ، بله میتونه معاف بشه در غیر اینصورت نه.
یعنی مثلا شما وقتی که 19 سالت شده بود و تنها پسر هم بوده باشی و پدرت اون موقع 60 سالش شده بود و یا نیاز به مراقبت داشته و نرفتی برای معافی و غیبت کرده باشی می تونی الان بری اقدام کنی. ولی اگه در زمان غیبت پدرت برسه به 60 و یا مشکلی پیدا کنه که نیاز به مراقبت داشته باشه معافی به شما تعلق نمیگیره.

اصولا در این مملکت مجازات غیبت سربازی از قتل و غارت و تجاوز و اختلاس بالاتره و اگه اون جرایم رو ببخشن، محرومیت های غیبت بخشودنی نیست.:41:

wanted.77
03-11-2011, 10:28
ببین اگه شرایط معافیت کفالتش به قبل از دوران مشمولیتش برسه ، بله میتونه معاف بشه در غیر اینصورت نه.
یعنی مثلا شما وقتی که 19 سالت شده بود و تنها پسر هم بوده باشی و پدرت اون موقع 60 سالش شده بود و یا نیاز به مراقبت داشته و نرفتی برای معافی و غیبت کرده باشی می تونی الان بری اقدام کنی. ولی اگه در زمان غیبت پدرت برسه به 60 و یا مشکلی پیدا کنه که نیاز به مراقبت داشته باشه معافی به شما تعلق نمیگیره.

اصولا در این مملکت مجازات غیبت سربازی از قتل و غارت و تجاوز و اختلاس بالاتره و اگه اون جرایم رو ببخشن، محرومیت های غیبت بخشودنی نیست.:41:

داداش گلم ممنون از راهنمائیت.
خیلی کمک شد بهم
پدر من زیر 60 سال هست ولی از قبل سرباز شدن من مشکل نخاعی داشت و به گفته ی دکتر ها باید بره زیر عمل.
ولی تو این 6.7 سال هنوز عمل نکرده و داره سر میکنه.
مدارک خودشو گم کرده ولی میگه بیمارستانی که براش پرونده درست کرده همه ی مدارک رو داره و میتونم از اونجا بگیرم که ثابت بشه از قبل مشکل داشته کمرم.
این کافیه دیگه؟

راستی بچه ها اعتیاد پدر میتونه باعث معافی بشه؟ یکی از دوستان من که مثل خودم تک پسره و یه خواهر هم داره متاسفانه پدرشون اعتیاد داره و ت.ر.ی.ا.ک . ح.ش.ی.ش مصرف میکنه. هنوز موقع خدمتش نشده و 17 سالشه. چند وقت پیش که صحبت میکردیم گفت من که معافم . گفتم واسه چی و این دلیل رو اورد.
ایا واقعا معاف میشه؟

ha789di
03-11-2011, 11:41
ما اومدیم تا فردا عصر مرخصی دارم
واقعا زود میگذره
با امروز 12 روز گذشت

asemuna
03-11-2011, 17:07

یه سوال من که امریه ام اگر اینجا اشتباهی کنم که خسارت بار بیاره . خسارتش رو باید بدم یا فقط تنبیه و اضافه خدمت داره ؟

mehdi_vsgh
03-11-2011, 21:19
یه سوال من که امریه ام اگر اینجا اشتباهی کنم که خسارت بار بیاره . خسارتش رو باید بدم یا فقط تنبیه و اضافه خدمت داره ؟
ربطی به امریه نداره عزیز من
هر خسارتی که بوجود بیاری باید خسارتشو بپردازی....حالا بسته به کاری که کردی شاید علاوه بر پرداخت خسارت مشمول سایر جریمه ها هم بشی!

asemuna
04-11-2011, 07:34
یه سول دیگه کار رسته عمرانو استحکامات تو ارتش چیه با فوق لیسانس؟

---------- Post added at 09:34 AM ---------- Previous post was at 09:31 AM ----------

ربطی به امریه نداره عزیز من
هر خسارتی که بوجود بیاری باید خسارتشو بپردازی....حالا بسته به کاری که کردی شاید علاوه بر پرداخت خسارت مشمول سایر جریمه ها هم بشی!
استرسمو دو چندان کردی.
عجب گرفتاری شدیم من اینجا کارم خیلی خطرناکه حسن روزی چند تا کار می کنم هر کدوم شاید چند میلیون خسارت بخوره . فکر کنم بعد خدمت مستقیم برم تو زندان . حالا راهی برای لغو امریه و برگشتن به همون ارتش هست من رستم استحکامات و عمران خورده ؟

mojtaba6682
04-11-2011, 08:43
سلام یه سوال:
توی سپاه با اسلحه ی ژ3 هم سروکار داریم؟؟؟منظورم تیراندازیه نه باز وبست کردنش .یا اینکه فقط با کلاشه؟؟؟راستی با کلت چطور؟؟؟؟؟؟

matin_vv
04-11-2011, 09:51
سلام یه سوال:
توی سپاه با اسلحه ی ژ3 هم سروکار داریم؟؟؟منظورم تیراندازیه نه باز وبست کردنش .یا اینکه فقط با کلاشه؟؟؟راستی با کلت چطور؟؟؟؟؟؟

ژ3 سلاح سازمانی ارتش هست و سپاه فقط با کلاش کار میکنه.
ما که ارتش بودیم هم فقط با ژ3 کار کردیم و به کلاش کاری نداشتیم!:31:

HITB0Y
04-11-2011, 12:27
یه سول دیگه کار رسته عمرانو استحکامات تو ارتش چیه با فوق لیسانس؟
والا من تو نیرو دریایی که بودم فوق لیسانس عمران رو فرستادن تا یه رستوران براشون طراحی کنه و نظارت کنه و...
بهش اجازه داده بودن با لباس شخصی بگرده...موبایل داشته باشه و...

wanted.77
05-11-2011, 11:16
داداش گلم ممنون از راهنمائیت.
خیلی کمک شد بهم
پدر من زیر 60 سال هست ولی از قبل سرباز شدن من مشکل نخاعی داشت و به گفته ی دکتر ها باید بره زیر عمل.
ولی تو این 6.7 سال هنوز عمل نکرده و داره سر میکنه.
مدارک خودشو گم کرده ولی میگه بیمارستانی که براش پرونده درست کرده همه ی مدارک رو داره و میتونم از اونجا بگیرم که ثابت بشه از قبل مشکل داشته کمرم.
این کافیه دیگه؟

راستی بچه ها اعتیاد پدر میتونه باعث معافی بشه؟ یکی از دوستان من که مثل خودم تک پسره و یه خواهر هم داره متاسفانه پدرشون اعتیاد داره و ت.ر.ی.ا.ک . ح.ش.ی.ش مصرف میکنه. هنوز موقع خدمتش نشده و 17 سالشه. چند وقت پیش که صحبت میکردیم گفت من که معافم . گفتم واسه چی و این دلیل رو اورد.
ایا واقعا معاف میشه؟

???????????

mehdi_vsgh
05-11-2011, 18:50
امروز بالاخره کارتم رسید
خیلی خوشحالم!!! :دی:8:

naaaji
05-11-2011, 19:28
اقا اونایی که واسه کمسیون بیمارستان امام سجاد رفتن لطفا منو راهنمایی کنن من فردا باید برم اونجا واسه معافیت کفالت هست ...
تورو خدا بیاین کمکم کنید که چطوری باشم چیکار کنم که اونجا تایید رو بزنن
برگ تایید بهزیستی لای پروندم هست این تایید بیاد معافیتم تمومه

boy iran
05-11-2011, 19:34
امروز بالاخره کارتم رسید

مبارکه آقا مهدی

شیرینی چی ؟

راستی میگه کارت رو دیگه تو پادگان نمیدن

naaaji
05-11-2011, 19:35
دوستان جون من اونایی که تجربه امام سجادو دارن منو راهنمایی کنن استرس شدیدی دارم :(

mehdi_vsgh
05-11-2011, 20:33
مبارکه آقا مهدی

شیرینی چی ؟

راستی میگه کارت رو دیگه تو پادگان نمیدن
مرسی محمد جان
نه دیگه الان سیستمش اینطوری شده که وقتی خدمتت تموم شد میری واسه تسویه حساب درخواست کارت باید بدی(مثل قبل نیست که 2-3 ماه قبلترش درخواست بدی!) و بعد دو ماه کارتها به آدرس پستیتون ارسال میشه
شکل کارتها هم تغییر کرده و هوشمند شده!

masooumi
05-11-2011, 20:34
امروز بالاخره کارتم رسید

به سلامتی
ولی یک سوال کارت شما هوشمنده یا از همین معمولی هاست؟

Pami
05-11-2011, 21:01
مرسی محمد جان
نه دیگه الان سیستمش اینطوری شده که وقتی خدمتت تموم شد میری واسه تسویه حساب درخواست کارت باید بدی(مثل قبل نیست که 2-3 ماه قبلترش درخواست بدی!) و بعد دو ماه کارتها به آدرس پستیتون ارسال میشه
شکل کارتها هم تغییر کرده و هوشمند شده!

سال دیگه این موقع ها هم ما میریم برای پایان دوره و تصفیه حساب !
یعنی میشه ؟! : دی
از الان برنامه ریزی کردم برای اون موقع !

pcsoft
05-11-2011, 21:03
یک سوال داشتم.
من دانشجو هستم.کاردانی نرم افزار. ترم سوم.
می خواستم ببینم اگر تعداد ترم های من از 6 ترم بیشتر شود( و قصد ادامه داشته باشم):
1- وضعیت دانشگاه من چه می شود؟
2- وضعیت خدمت من چه می شود؟
ممنون

matin_vv
05-11-2011, 21:22
یک سوال داشتم.
من دانشجو هستم.کاردانی نرم افزار. ترم سوم.
می خواستم ببینم اگر تعداد ترم های من از 6 ترم بیشتر شود( و قصد ادامه داشته باشم):
1- وضعیت دانشگاه من چه می شود؟
2- وضعیت خدمت من چه می شود؟
ممنون

شما دانشجوی کدوم مقطع هستین؟
اگه فوق دیپلم هستین که نمیدونم سقف سنوات تحصیلی چند ترم هست. ولی برای لیسانس 10 ترم، و برای فوق لیسانس فکر کنم 6 ترم از نظر نظام وظیفه فرصت تحصیل دارین.
اما بعضی از دانشگاهها سقف سنواتی رو کمتر از این اعلام میکنند. مثلاً شما باید در دوره فوق لیسانس 4 ترمه تموم کنید، و بازاء هر یک ترم اضافه تر، نیم تا یک نمره از نمره پایان نامه تون کسر میشه. اما به هر حال از نظر نظام وظیفه سقف، مشخص هست.
بعضی از دانشگاهها که کلاً هیچ کاری به وضعیت خدمتتون ندارند. شما 11 ترم هم تو لیسانس درس بخونید از نظر خدمتی بهتون ایرادی نمیگیرند، (البته ممکنه بهتون مدرک معادل بدند)، اما بعداً که بخواید برای سربازی اقدام کنید، نظام وظیفه براتون سه ماه اضافه خدمت میزنه.چون سقف رو رد کردید.
بعضی جاها هم اگه به سقف مجاز سنوات تحصیلی برسید، براتون کمیسیون میگذارند و معمولاً تصمیم میگیرند که یک ترم به شما فرصت بدن که درستون رو تموم کنید، یه نامه هم به نظام وظیفه میزنند و میگن که فرصتت رو تمدید کنه.البته این حالت سوم دیگه خیلی مرامیه و دوندگی زیاد میخواد.

این اطلاعات من بود که البته ممکنه الان عوض شده باشه. پیشنهادم اینه که سعی کنید قبل از اینکه سقف سنواتتون تکمیل بشه، درستون رو تموم کنید که دچار دردسر نشید.

pcsoft
05-11-2011, 21:40
شما دانشجوی کدوم مقطع هستین؟
اگه فوق دیپلم هستین که نمیدونم سقف سنوات تحصیلی چند ترم هست. ولی برای لیسانس 10 ترم، و برای فوق لیسانس فکر کنم 6 ترم از نظر نظام وظیفه فرصت تحصیل دارین.
اما بعضی از دانشگاهها سقف سنواتی رو کمتر از این اعلام میکنند. مثلاً شما باید در دوره فوق لیسانس 4 ترمه تموم کنید، و بازاء هر یک ترم اضافه تر، نیم تا یک نمره از نمره پایان نامه تون کسر میشه. اما به هر حال از نظر نظام وظیفه سقف، مشخص هست.
بعضی از دانشگاهها که کلاً هیچ کاری به وضعیت خدمتتون ندارند. شما 11 ترم هم تو لیسانس درس بخونید از نظر خدمتی بهتون ایرادی نمیگیرند، (البته ممکنه بهتون مدرک معادل بدند)، اما بعداً که بخواید برای سربازی اقدام کنید، نظام وظیفه براتون سه ماه اضافه خدمت میزنه.چون سقف رو رد کردید.
بعضی جاها هم اگه به سقف مجاز سنوات تحصیلی برسید، براتون کمیسیون میگذارند و معمولاً تصمیم میگیرند که یک ترم به شما فرصت بدن که درستون رو تموم کنید، یه نامه هم به نظام وظیفه میزنند و میگن که فرصتت رو تمدید کنه.البته این حالت سوم دیگه خیلی مرامیه و دوندگی زیاد میخواد.

این اطلاعات من بود که البته ممکنه الان عوض شده باشه. پیشنهادم اینه که سعی کنید قبل از اینکه سقف سنواتتون تکمیل بشه، درستون رو تموم کنید که دچار دردسر نشید.

سلام
ممنون از اطلاعاتتون.
من دانشجوی فوق دیپلم هستم.
یک ظلمی که دانشگاه در حق ما کرد این بود که چون سازمان سنجش، نتایج کنکور رو دیر داده بود، به ما ترم اول 9 واحد دادن:41:
بخاطر همین من تا این لحظه اگر این ترم (ترم 3) رو هم کامل تموم کنم با 14 واحدی که این ترم برداشتم روی هم رفته 32 واحد می تونم پاس کنم.(ببخشید بحث دانشگاهی شد. شرایطم اظطراریه)
واقعا وضعیت تحصیلیمون خرابه. منم نمی تونم یهو 20-24 واحد بردارم تا بتونم سریع تمومش کنم.
نمی دونم واقعا..:41:

naaaji
05-11-2011, 22:20
عجب روزگاریه بابا ...
دو تا سوال کردم کفتم جونه من کمکم کنید هیچکس یه نگاهم بهم نکرد :(
فردا باید برم کمسیون :(

mehdi_vsgh
05-11-2011, 22:21
به سلامتی
ولی یک سوال کارت شما هوشمنده یا از همین معمولی هاست؟
کارتم هوشمنده عزیز!!

matin_vv
05-11-2011, 22:39
سلام
ممنون از اطلاعاتتون.
من دانشجوی فوق دیپلم هستم.
یک ظلمی که دانشگاه در حق ما کرد این بود که چون سازمان سنجش، نتایج کنکور رو دیر داده بود، به ما ترم اول 9 واحد دادن:41:
بخاطر همین من تا این لحظه اگر این ترم (ترم 3) رو هم کامل تموم کنم با 14 واحدی که این ترم برداشتم روی هم رفته 32 واحد می تونم پاس کنم.(ببخشید بحث دانشگاهی شد. شرایطم اظطراریه)
واقعا وضعیت تحصیلیمون خرابه. منم نمی تونم یهو 20-24 واحد بردارم تا بتونم سریع تمومش کنم.
نمی دونم واقعا..:41:

امیدوارم مشکلتون حل بشه.
توی هر دانشگاهی یک نفر هست که مسئول امور مشمولین هست. به نظرم برید با خود اون طرف صحبت کنید بهتر راهنماییتون میکنه.

naaaji
06-11-2011, 14:48
اقا من بالا خره امروز امام سجادو رفتم بعد از کلی دوندگی و کلی خرج ... و معاینه بهم گفتن 40 روز دیگه جواب برم از نظام وظیفه محلمون بگیرم ....
به خدا من تا 40 روز دیگه میمیرم که ...
راهی نیست بشه زودتر فهمید؟؟ کسی اینجوری بوده؟

nader2
06-11-2011, 19:13
آقا اين كسر خدمت بسيج و جبهه پدر فعلا تا كي اعتبار داره؟

naaaji
07-11-2011, 00:20
اقا یعنی اینجا کسی تا حالا نرفته کمسیون بهش بگن 40 روز دیگه برو نظام وظیفه واسه جواب؟ چیکار کرده خوب ... زودتر نشده؟

ghasem2020
07-11-2011, 01:35
اقا یعنی اینجا کسی تا حالا نرفته کمسیون بهش بگن 40 روز دیگه برو نظام وظیفه واسه جواب؟ چیکار کرده خوب ... زودتر نشده؟

دوست عزيز اين 40 روز رو خوش بگذرون. هيچ كار ِ ديگه اي از دستت بر نمياد. ( البته اگه تو قسمت معافيت هاي نظام وظيفه آشنا داشته باشي اون ميتونه واست يه كارايي كنه)
اصلاً هم نميخواد بي قراري كني چون در هر صورت اين بي قراريت نتيجه اي نداره و فقط استرس بهت وارد ميكنه.
به اميد خدا معاف ميشي و خدمت رو ميپيچوني.

naaaji
07-11-2011, 11:35
دوست عزيز اين 40 روز رو خوش بگذرون. هيچ كار ِ ديگه اي از دستت بر نمياد. ( البته اگه تو قسمت معافيت هاي نظام وظيفه آشنا داشته باشي اون ميتونه واست يه كارايي كنه)
اصلاً هم نميخواد بي قراري كني چون در هر صورت اين بي قراريت نتيجه اي نداره و فقط استرس بهت وارد ميكنه.
به اميد خدا معاف ميشي و خدمت رو ميپيچوني.
یعنی میگی این 40 روز فرمالیته هست و تایید میش؟؟ :10::10:
ای خدا از اون دهنه گلت بشنوهههههههههههه :40::40:

tecnocomputer
07-11-2011, 18:49
با مدارک دانشگاهی چه درجه ای به سربازا میدن؟
تو سپاه و ارتش.

asemuna
07-11-2011, 18:59
تو ارتش تا اونجا که ما بودیم لیسانس ستوان سوم فوق لیسانس ستوان دوم

Legend
07-11-2011, 22:42
سلام
تشکر از همه دوستانی که اینجا کمک می کنند!:10:

من 8/1 اعزام شدم به 04 بیرجند ( اون داخل شهری نه، فاز دومش که نزدیک خوسف هست! ) الان مرخصی ام، از بچه ها کسی اونجا هست؟ یا اعزام 10/1 باشه؟
فقط اومدم به بکس تهران - کرج بگم اگه اینجا افتادید نگران هیچی نباشید! بهترین جا برای آموزشیه..
البته من پادگان های دیگه رو که ندیدم، ولی طبق شنیده هام میتونم بگم جزو 5 پادگان هتل (!) کشورـه..

سوالی هست در خدمتم. تا فردا ظهر که بر میگردم بیرجند کسی پرسشی داره بسم الله...

شاد باشید:40:

asemuna
08-11-2011, 16:15
بچه ها مثل اینکه یه خبراییه !

اینجا رو بخونین

حالا یک سوال داشتم اگر من که الان در حاله خدمتم ارشد قبول شم و برم و بعد برگردم به خدمت ایا باید 16 ماه خدمت کنم(مثل ارشدهای الان) یا که نه باید با قانون جدید خدمت بیشتری کنم مثلا مجوعا بشه 21 ماه !؟

a.toraby
08-11-2011, 17:35
آقا یکی از آشناهای ما سربازیش رو افتاده نیروی انتظامی. در حین آموزشی نامه داده بود از طرف بیمارستان کرمان که ما به تخصص ایشون احتیاج داریم و ازین حرفا. اما به درخواستش ترتیب اثری داده نشده و این بنده خدا رو انداختن مرزبانی بیرجند. بنده خدا مدرک رادیولوژی هم داره. میخواستم ببینم حالا که ایشون آموزشی رو تموم کرده و اسمش دراومده واسه بیرجند آیا هنوز هم میتونه کاری انجام بده و انتقال پیدا کنه به کرمان؟؟؟

mehdi_vsgh
08-11-2011, 19:02
آقا یکی از آشناهای ما سربازیش رو افتاده نیروی انتظامی. در حین آموزشی نامه داده بود از طرف بیمارستان کرمان که ما به تخصص ایشون احتیاج داریم و ازین حرفا. اما به درخواستش ترتیب اثری داده نشده و این بنده خدا رو انداختن مرزبانی بیرجند. بنده خدا مدرک رادیولوژی هم داره. میخواستم ببینم حالا که ایشون آموزشی رو تموم کرده و اسمش دراومده واسه بیرجند آیا هنوز هم میتونه کاری انجام بده و انتقال پیدا کنه به کرمان؟؟؟
خیلی سخته باید یه عوض به جای خودش معرفی کنه!

S126
08-11-2011, 19:09

فقط راهش اینه که شرایط دار باشه.یعنی متاهل،پدر نظامی، تک فرزند و یا زیر پوشش کمیته امدادو...
راه دیگه هم اینه که پارتی کت و کلفت و با نفوذ داشته باشه و واقعا بخواد براش کاری بکنه. اینکه میگم با نفوذ یعنی اینکه مثلا سرگرد و سرهنگ و معاون استان و وزیر اینا نباشه که اصلا به درد نمیخورن و کاری از دستشون بر نمیاد. در حد سرتیپ تمام و فرمانده نیروی استان و...

DoOIViD
08-11-2011, 20:28
درود
من به تازگی از دانشگاه اخراج شدم.
دنبال گرفتن معافی پزشکیم؛
مفاصل بدنم یکم مشکل داره، آرتروز زانو هم دارم.
کف دستمم عرق میکنه سینوزیت مزمنم دارم.

چیکار باید کنم از کجا شروع کنم ؟

my.lejend
08-11-2011, 21:00
سلام

بچه ها امروز رفتم دفترچه اعزام به خدمت گرفتم.
میخوام برای معافیت کفالت اقدام کنم ولی 2/3 سال از وقتم گذشته. یعنی الان تاخیر و اضاف دارم و واجد شرایط معافیت نیستم و به درخواستم رسیدگی نمیشه و باید برم خدمت .
ولی یه تبصره هست که میگه اگر از قبل موعد خدمت(قبل از 18 سالگی) شرایط معافیت رو داشته بودید و تا حالا اقدام نکرده باشید به درخواست شما رسیدگی میشه.
حالا من میخوام از این تبصره استفاده کنم و برگه ی معافیت کفالت رو پست کنم.

فقط نمیدونم باید از کجا شروع کنم و چه کار کنم...
که یهو پست نکنم و درخواست معافیتم به دلیل تاخیر رد بشه بیچاره بشم.
کجایه برگه باید بنویسم که از قبل سن خدمت شرایط معافیت رو داشتم ؟

بچه ها تورو خدا برادرانه کمک کنید بدجوری گیج شدم. نمیدونم چیکار کنم.
معافی رو بیشتر میخوام واسه ادامه تحصیل. چند تا واحد از دیپلمم مونده نمیزارن ادامه بدم چون سربازم.

silsin
08-11-2011, 21:08
درود
من به تازگی از دانشگاه اخراج شدم.
دنبال گرفتن معافی پزشکیم؛
مفاصل بدنم یکم مشکل داره، آرتروز زانو هم دارم.
کف دستمم عرق میکنه سینوزیت مزمنم دارم.

چیکار باید کنم از کجا شروع کنم ؟

تبریک خسته نباشید:31:
شرایط شما اینجوریه . به محض اخراج یه مدت کوتاه فرصت برای مشخص شدن وضعیت سربازیتون دارین .
توی این مدت باید دفترچه رو بگیرید و پرش کنین توی همون پلیس +10 فکر کنم بهتون می گن واسه کمیسیون پزشکی باید چیکار کنید . یه وقت تعیین میشه میری اونجا معاینه ات می کنن و تمام .

a.toraby
08-11-2011, 21:46
فقط راهش اینه که شرایط دار باشه.یعنی متاهل،پدر نظامی، تک فرزند و یا زیر پوشش کمیته امدادو...
راه دیگه هم اینه که پارتی کت و کلفت و با نفوذ داشته باشه و واقعا بخواد براش کاری بکنه. اینکه میگم با نفوذ یعنی اینکه مثلا سرگرد و سرهنگ و معاون استان و وزیر اینا نباشه که اصلا به درد نمیخورن و کاری از دستشون بر نمیاد. در حد سرتیپ تمام و فرمانده نیروی استان و...

آقا این بنده خدا اگه همچین پارتی داشت که کارش به اینجا نمی کشید که حالا بخواد درستش کنه :31:
حالا که این شرایط رو نداره هیچ کاری انجام نده؟؟؟

---------- Post added at 09:46 PM ---------- Previous post was at 09:45 PM ----------

خیلی سخته باید یه عوض به جای خودش معرفی کنه!

میشه بگید عوض چطوریه؟؟؟؟ یعنس چطوری و چه زمان باید این کار رو بکنه؟