PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

eee_3e
04-10-2011, 16:05
سلام من اعزام 1 تیر امسال بودم
کلا فوق دیپلم به بالا میگیرند

پادگان سخت گیری هستند مثل 01 و 02 نمیتونید هر روز بیایید خونه
10 روز اول کلا اونجایید بدون مرخصی

بعدش فقط آخر هفته ها پنج شنبه ظهر تا جمعه ساعت 15 مرخصی دارید
جمعه عصر ورزش هست توی پادگان حدود 16.30

ماه اول خیلی سخت میگیرند
من 7 کیلو لاغر کردم اما کاریش نمیشه کرد ......

فقط حتما برای اینکه بتونید بعدش یه جای خوب بیوفتید پسپارید به آشناهاتون...

شما بعد از 06 کجا تقسیم شدید؟
کلا کجا ها فرستادن بچه هاتونا؟ و اینکه چه رشته هایی دوره کد خوردن اونجا زیست شناسیا کد می خورن؟

firedrake
04-10-2011, 16:05
مرسی دوست عزیز فقط برگه سفید را گرفتی دقیق بگو چی نوشته
آخه ماله بعضی ها تو پرانتز پاسداران هم داره من گفتم شاید ما صبح که میریم میدون سپاه اونجا دوباره تقسیم شیم
احتمالش هم هست تهران نیوفتیم ولی کلا نزاجا هستیم دیگه حالا هر پادگانی که می شه
من از خود جواد الائمه هم پرسیدم گفت اگه ننوشته جواد الائمه یا پاسداران امکان داره صبح که میرید میدون سپاه معرفی کنن به پادگان های دیگه چون آموزشگاه نظامی به همه پادگانا می گند
منم اگه شهرستان بیوفتم همه برنامه هام خراب میشه

باشه حتما خبرشو میدم، نمیدونم والا، هر کی یه چی میگه،

ali1834
04-10-2011, 16:28
سلام
کارت های دوره اموزش تکمیلی بسیج معمولا چه مدت بعد از دوره صادر میشود؟

ha789di
04-10-2011, 16:44
سلام
کارت های دوره اموزش تکمیلی بسیج معمولا چه مدت بعد از دوره صادر میشود؟

اگه دنبالش باشی یکی دو هفته ای میتونی بگیریش
ولی معمولا یکماهه صادر میشه

S126
04-10-2011, 17:15
آقا این امریه هم همچین چیز تحفه ای نیست ها !
من خودم سرباز نیروی زمینی هستم برادرم امریه وزارت جهاده! الان من ساعت 3 میرسم خونه برادرم ساعت 5 چون ما ساعت 2 تعطیل میشیم اونها ساعت 3.5 . فقط ما در ماه چند تا نگهبانی و مداوتکاری می خوریم .اونها نمیخورن. ضمن اینکه حقوقشون کاملا با حقوق سرباز هم درجه شون یکی هست. برادر من با فوق لیسانس 80-90 تومن میگیره. فکر نکنید الان حقوق ها بالا میدن.

asemuna
04-10-2011, 18:54
من خودم سرباز نیروی زمینی هستم برادرم امریه وزارت جهاده! الان من ساعت 3 میرسم خونه برادرم ساعت 5 چون ما ساعت 2 تعطیل میشیم اونها ساعت 3.5 . فقط ما در ماه چند تا نگهبانی و مداوتکاری می خوریم .اونها نمیخورن. ضمن اینکه حقوقشون کاملا با حقوق سرباز هم درجه شون یکی هست. برادر من با فوق لیسانس 80-90 تومن میگیره. فکر نکنید الان حقوق ها بالا میدن.

من الان امریم والان عین چیز پشیمونم یکی از تاپ رشته های ارشد و اوردم و به خاطر تعهدی که دادم نتونستم برم به نظرم اگر فکر می کنید ارشد قبول میشید قیدشو بزنید .

hts1369
04-10-2011, 19:52
مالک اشتر رفتیم میشه ساک بزرگ برد یا نه؟ ساکمون در چه حدی باشه؟ تو کمد جا میشه؟ میشه ساکو گذاشت زیر تختی جایی یا نه؟
هیچ کسی به این که کوله ی شما چقدر اندازه داره کاری نداره ولی چرا سراغ کوله های بزرگ میرید با یه ساک کوچیک هم میتونید وسایل مورد نیازتون رو ببرید.

بچه ها کمدها معمولا چه اندازه ای هستند میشه ساک رو مستقیم توش بزاریم؟
بله میشه کوله ی انفرادی رو گذاشت توش

masoodkeshvari
04-10-2011, 22:34
آقا میشه یکی لطف کنه کامل بگه روزی که میریم مثلا میدان سپاه چیکار میکنن؟؟
اینکه از طرف اونا چه وسایلی داده میشه ؟پوتین؟ساک؟لباس...؟؟
خودمون چی ببریم؟
فکر کنم واسه خیلی ها سواله.
ممنونم

tavakolian
04-10-2011, 23:13
سلام من 1/8 افتادم خاتمی یزد کسی نیست اونجا؟کسی میدونه چه جور جاییه؟

سلام
دوست عزبز کد من هم برا اونجا امده. اما تا جای که اطلاع دارم اگه دوره تکمیلی داشته باشی یه 3 الی 4 روز اونجا مهمونی

900913
05-10-2011, 00:11
در روز هیچ وسیله ای رو نمیتونی زیر تخت یا روی زمین بزاری حتی اگه بندی چیزی از کمد بزنه بیرون جریمه اید.
در اموزشی باید با لباس رزم بخوابید و زندگی کنید.
پوتین + کت و شلوار و پیرهن + کوله + کلاه + دستکش + واکس + دمپایی + صابون و شامپو و مسواک + جیره قند و چای و... میدن.

این ماه رمضان واقعا برکت داشت واسه ما :5:

jujushow
05-10-2011, 01:39
سلام
من 1 دی اعزامم ، ایا میتونم توی این مدت برای معافیت پزشکی هم اقدام کنم ؟

urumchi
05-10-2011, 17:17
سلام
من 1 دی اعزامم ، ایا میتونم توی این مدت برای معافیت پزشکی هم اقدام کنم ؟

واسه معافيت پزشكي در حين خدمت هم ميشه اقدام كرد

jujushow
05-10-2011, 17:41
واسه معافيت پزشكي در حين خدمت هم ميشه اقدام كرد

اخه من این 2 ماه تا سربازی بیکارم و مهمتر از اون اینکه میخوام به خاطر تعریق دست معافی بگیرم . زمستون تعریق دستام خیلی کم میشه و نمیتونم کمیسیون رو قانع کنم و مجبورم تا اواسط بهار صبر کنم ، اونوقت هم اگه اقدام کنم یه 2-3 ماه طول میکشه و تازه اگه بتونم معافی بگیرم موقعی گرفتم که حداقل نصف سربازیم طی شده !( با توجه به کسری و ... ).
حالا میتونم اقدام کنم یا نه ؟

راستی یه سوال دیگه ، مدت سربازی واسه لیسانسه ها 17 ماهه ؟ بدون دوره اموزشی یا با احتساب اموزشی و ... ؟

asemuna
05-10-2011, 18:41
یه سوالی دارم لطفا راهنمایی کنید من در حال خدمتم اگر ارشد قبول شم . می تونم تو این دو سال ارشد بسیجی فعال بگیرم تا کسر خدمت بهم بخوره ؟؟؟ یا دیگه نمی شه ؟

farhad_persona
05-10-2011, 19:18
بچه ها روز اعزام همون 6 صبح بریم یا الکی علافمون میکنن؟ یادمه یکی اینجا گفت 8 بریم بهتره.

A100000000000000A
05-10-2011, 19:29
سلام
بچه ها من 18 مهر میخوام برم معافیت تحصیلی بگیرم از یگان
میخواستم ببینم چقدر طول میکشه تا کار هاش داخل یگان انجام شه؟
آخه دانشگاه گفته باید فوری این نامه رو براشون ببرم
ممنون میشم پاسخ بدین
مرسی

shahinfarasystem
05-10-2011, 20:09
شما بعد از 06 کجا تقسیم شدید؟
کلا کجا ها فرستادن بچه هاتونا؟ و اینکه چه رشته هایی دوره کد خوردن اونجا زیست شناسیا کد می خورن؟

همه جوره داشتیم تهران، بجنورد شیراز پرندک کردستان خوزستان مراغه

باورتون نمیشه اما اینی که میگن لیسانسه ها شهر خودشون میافتند دروغ محضه

شاید فوق لیسانسها رو بندازن اما تا لیسانس هیچی تضمین نداره

راستش رشته هایی که کد میخورند رو یه سرچ بزنی پیدا میکنی مال شمام فکر کنم بخوره مگه اینکه فوق لیسانس باشی
فوق لیسانس کد نمیخوره

در ضمن اگه بتونید برای یه جای درست درمون مثل عقیدتی سیاسی یا ستاد مشترک و این جور جاها پذیرش بگیرید کد نمیخورید منتها یه کم سخته سه تا چیز میخواد:
1) توکل به خدا
2)دوندگی
3) پارتی

amir_arman2000
05-10-2011, 21:29
سلام . دوستان برگه سفید من اومده و توش محل مراجعه رو نوشته مرکز آموزش فرماندهی انتظامی استان یزد. کسی می دونه اینجا کجاست؟ یکی دیگه از دوستان هم همینجا افتاده بود اما هرچقدر پرسید کسی جوابشو نداد. فکر کنم الان آخر آموزشش هست. لظفا قبل از این که من هم اعزام بشم راهنماییم کنید

Mahdi.p30
05-10-2011, 22:26
سلام
بچه ها من 18 مهر میخوام برم معافیت تحصیلی بگیرم از یگان
میخواستم ببینم چقدر طول میکشه تا کار هاش داخل یگان انجام شه؟
آخه دانشگاه گفته باید فوری این نامه رو براشون ببرم
ممنون میشم پاسخ بدین
مرسی
شما الان سربازی؟
سرباز چه ارگانی؟
دانشگاه فقط نامه ترخیص از نظام وظیفه رو میشناسه
در نتیجه معافیت تحصیلی رو فقط از نظام وظیفه باید بگیری
شما اول میری نظام وظیفه شهرتون نامه تاییدیه قبولی دانشگاه رو میبری، اونا نامه درخواست تسویه حساب شما رو برای تحویل به یگان مینویسن
اونو میبری یگان ، اونا باید با شما تسویه حساب کنن و تقریبا همون کارهایی که برای پایان خدمت انجام میدن ، شما انجام میدی
یه برگه تسویه حساب شبیه تسویه حساب فارغ التحصیلی دانشگاه بهت میدن که باید از جاهای مختلف یگان امضا بگیری
خودت حساب کن تسویه حساب توی یگان چقدر وقت میخواد
بعد نامه تسویه حساب یگان رو میبری برای نظام وظیفه ، اونا برات معافیت تحصیلی صادر میکنن

یه سوالی دارم لطفا راهنمایی کنید من در حال خدمتم اگر ارشد قبول شم . می تونم تو این دو سال ارشد بسیجی فعال بگیرم تا کسر خدمت بهم بخوره ؟؟؟ یا دیگه نمی شه ؟

شما ارشد چه سالی رو قراره قبول بشید؟
بله ، فکر می کنم میشه

mhaf
06-10-2011, 00:31

راستش رشته هایی که کد میخورند رو یه سرچ بزنی پیدا میکنی مال شمام فکر کنم بخوره مگه اینکه فوق لیسانس باشی
فوق لیسانس کد نمیخوره

در ضمن اگه بتونید برای یه جای درست درمون مثل عقیدتی سیاسی یا ستاد مشترک و این جور جاها پذیرش بگیرید کد نمیخورید منتها یه کم سخته سه تا چیز میخواد:
1) توکل به خدا
2)دوندگی
3) پارتی
ببخشید این کد که میگن چیه؟
تو برگه سفید مشخص میشه؟

jujushow
06-10-2011, 01:16
اخه من این 2 ماه تا سربازی بیکارم و مهمتر از اون اینکه میخوام به خاطر تعریق دست معافی بگیرم . زمستون تعریق دستام خیلی کم میشه و نمیتونم کمیسیون رو قانع کنم و مجبورم تا اواسط بهار صبر کنم ، اونوقت هم اگه اقدام کنم یه 2-3 ماه طول میکشه و تازه اگه بتونم معافی بگیرم موقعی گرفتم که حداقل نصف سربازیم طی شده !( با توجه به کسری و ... ).

راستی یه سوال دیگه ، مدت سربازی واسه لیسانسه ها 17 ماهه ؟ بدون دوره اموزشی یا با احتساب اموزشی و ... ؟

ممنون میشم دوستان پاسخ بدند :20:

eee_3e
06-10-2011, 02:28

فوق لیسانس کد نمیخوره

1) توکل به خدا
2)دوندگی
3) پارتی

می گن سالی که نکوست...
من تو وزارت دفاع، سپاه ، و ارتش نیروی هوایی و دریایی آشنا داشتم
حتی نیرو انتظامی هم داشتم
جز نیرو زمینی ارتش
دقیقا هم افتادم نیرو زمینی ارتش!!!
واسه همین به توصیه دوستان گوش می کنم: هر چقدر سخت بگیری همون قدر سخت می گذره.
اگرم قسمته کد بخوریم باکی نیست هر چند تلاش می کنیم آسون تر بشه خدمت ولی اگرم نشد مهم نیست چون تلاشمونا کردیم.
اونم که گفتی یه سرچ بزن خیلی گشتم ولی چیز بدرد بخوری پیدا نکردم اوناییم که پیدا کردم گفتن میکروبیولوژی
کد نمیخوره!
اگر جایی چشت خورد مطلب مفیدی بود در مورد کد خوردن تو ارتش ممنون میشیم بزاری همه استفاده کنن

بچه های 8/1 آموزشگاه نظامی نزاجا بگین آشنا شیم اعزامیای قبل ما تو یه فروم دیگه همه آشنا شدن با هم رفتن کلی هم بهشون خوش گذشته
من یک ماهه اینترنتو جویدم واسه خدمت و آخرش به این نتیجه رسیدم مثه دوران دنشجویمون آخرش فقط رفاقتا واسمون می مونه

a1457769
06-10-2011, 04:49
تختهای 06 اراک سیستمش چطوریه... تمیز هست؟ با خودمون ملافه ببریم سنجاق کنیم؟
پتو هاش چطوریه؟ تمیز هست؟ چطوره با خودمون پتو ببیریم
من رو زمین می خوابم.... اونجا میشه رو زمین خوابید؟

shahinfarasystem
06-10-2011, 08:30
ببخشید این کد که میگن چیه؟
تو برگه سفید مشخص میشه؟

ما رشتت اگه به درد ارتش بخوره بعد دوره اموزشی میری شروع 15 ماه خدمتت رو تو یه پادگانی چیزی شروع یکنی

مثل کامپیوتر و حقوق

اگه رشتت به درد ارتش نخوره و استفاده ای براش پیدا نکن میری یه دوره دو ماهه دیگه تخصصی نظامی میبینی که مثلا تو اون فیلد ازت استقاده کنند مثل نگهداری تویپخانه و موارد مشابه اون هم دو ماه دیگه داره مثل اموزشیه تو یه شهر دیگه احتمالا اما با شرایط اسون تر

مثلا عمران یه وقت کد میخوره یه وقت نمیخوره
مکانیک معمولا کد میخوره
برق معمولا میخوره

رشته هایی مثل زیست و موارد مشابه احتمال کد خوردنشون بیشتره چون کاربردش برای ارتش کمتره

Luxe
06-10-2011, 10:03
خوب ما واکسن زدیمو هفته دیگه دفترچه رو میفرستیم.کی اعزام میشیم 1 دی ماه؟

mojtaba6682
06-10-2011, 12:13
10/1 شهید هاشمی نژاد نیشابور نبود؟؟؟

ha789di
06-10-2011, 12:24
دوستان برگ سفید من اومد تا حدودی با قبلی تفاوت داره در قسمت کسری چیزی ننوشته در صورتی که به خاطر لیسانس یکماه کم میشه به نظرتون مشکلی نداره؟

secretman
06-10-2011, 15:37
دوستان برگ سفید من اومد تا حدودی با قبلی تفاوت داره در قسمت کسری چیزی ننوشته در صورتی که به خاطر لیسانس یکماه کم میشه به نظرتون مشکلی نداره؟
نه ، موقع ترخیص تو برگه درخواست کارتت یک ماه کسری مدرک واست در نظر میگیرن مشکلی نداره

imanpod
06-10-2011, 15:48
دوستان در مورد امریه جهاد کشاورزی اطلاعاتی دارین ؟
سوالم اینه که من با داشتن 82 روز خدمت قبلی (تازه ترخیص شدم) میتونم بعد از گرفتن فوق لیسانس برا امریه ی کشاورزی اقدام کنم ؟ با توجه به اینکه ارگانم نیرو انتظامی هست ، اصلا نیرو انتظامی امریه ی جهاد کشاورزی رو قبول میکنه ؟
اگه امریه نتونم بگیرم ، نیروی انتظامی فوق لیسانس ها رو (بدون داشتن مسنثنیات تک پسر و متاهل و پدر نظامی و ...) کجا معمولا تقسیم میکنه ؟

تختهای 06 اراک سیستمش چطوریه... تمیز هست؟ با خودمون ملافه ببریم سنجاق کنیم؟
پتو هاش چطوریه؟ تمیز هست؟ چطوره با خودمون پتو ببیریم
من رو زمین می خوابم.... اونجا میشه رو زمین خوابید؟ تختا که تو همه ی پادگانها فلزیه و روش یه تشک یونولیتی یا ابری که دورش رو با ملافه ی پارچه ای (معمولا کثیف) پوشوندن ، میندازن . به خودت هم دو تا پتو و دو تا ملافه میدن (به ما نو دادن) ، که باید یه پتو رو قیمت زیرین بذاری و روش یه ملافه بکشی و دوباره یه ملافه ی دیگه روی اون بکشی و بعد هم پتوی دوم رو روی همه ی اونها که به این کار آنکارد میگن .
فقط یه پتوی مسافرتی کوچیک (اگه نبری هم مهم نیست) ببر .
منم رو زمین راحت تر میخوابم ولی متاسفانه اجازه نمیدن .
راستی سنجاق با خودت ببر ولی ملافه خودشون میدن .

دوستان برگ سفید من اومد تا حدودی با قبلی تفاوت داره در قسمت کسری چیزی ننوشته در صورتی که به خاطر لیسانس یکماه کم میشه به نظرتون مشکلی نداره؟ کسری لیسانس جایی درج نمیشه . موقعی که دفترچه ی بیمت اومد ، ببین تاریخ انقضاش کی هست ؟ اگر یه ماه لیسانست کم شده بود مشکلی نیست .

یه سوالی دارم لطفا راهنمایی کنید من در حال خدمتم اگر ارشد قبول شم . می تونم تو این دو سال ارشد بسیجی فعال بگیرم تا کسر خدمت بهم بخوره ؟؟؟ یا دیگه نمی شه ؟سوال منم هست . راستی فرقی بین بسیج دانشجویی با بسیج مثلا مسجد سر کوچه هست ؟ کدومش بهتره ؟

راستی یه سوال دیگه ، مدت سربازی واسه لیسانسه ها 17 ماهه ؟ بدون دوره اموزشی یا با احتساب اموزشی و ... ؟ فک میکنم توی این دو ماه هم بتونی اقدام کنی . یه سر میدون سپاه بری ضرر نمیکنی . هوام که سرد شده . تا سردتر نشده برو .
دوره ی سربازی با احتساب دو ماه آموزشی برای لیسانسه ها 17 ماه هست .

بازم از کارایی که تو نیروی انتظامی از آدم میکشن یا حتی ارتش که بهتره . بهتر نیست ؟
تازه کارم یاد میگیری و برای استخدام تو وزارت جهاد کارت راخت تر میشه . نمیشه ؟ از داداشت بپرس .

مدیر‌سایت
06-10-2011, 16:04
داشتن مقام قهرمانی کشور در رشته ورزشی مزیتی برای خدمت سربازی داره ؟ و از این مزیت چطور باید استفاده کرد؟

Mahdi.p30
06-10-2011, 17:06
دوستان در مورد امریه جهاد کشاورزی اطلاعاتی دارین ؟
سوالم اینه که من با داشتن 82 روز خدمت قبلی (تازه ترخیص شدم) میتونم بعد از گرفتن فوق لیسانس برا امریه ی کشاورزی اقدام کنم ؟ با توجه به اینکه ارگانم نیرو انتظامی هست ، اصلا نیرو انتظامی امریه ی جهاد کشاورزی رو قبول میکنه ؟
اگه امریه نتونم بگیرم ، نیروی انتظامی فوق لیسانس ها رو (بدون داشتن مسنثنیات تک پسر و متاهل و پدر نظامی و ...) کجا معمولا تقسیم میکنه ؟

والا توي دفترچه نوشته مشمولان داراي خدمت قبلي ، نميتونن امريه بگيرن
توي قسمت "اعزام به خدمت" دفترچه ، بخش تذكرات نوشته

در مورد تقسيم شدن هم قبلا گفتم كه نيروي انتظامي خدمت كرده ها رو معمولا ميندازه شهر خودشون

asemuna
06-10-2011, 19:22
شما ارشد چه سالی رو قراره قبول بشید؟
بله ، فکر می کنم میشه

من امسال قبول شدم ولی می تونم بهمن برم . یعنی 7 ماهی از سربازی ام می مونه می خوام کمش کنم .

masoodkeshvari
06-10-2011, 21:38
دوستان من عروسی خواهرم تو ماه آبان هست.بهم تو آموزشی واسه این موضوع مرخصی میدن؟

Gilopa
06-10-2011, 22:26
دوستان من عروسی خواهرم تو ماه آبان هست.بهم تو آموزشی واسه این موضوع مرخصی میدن؟

اره عزیز (نباید به میدون تیر بخوری که اون موقع بعیده ) منتها اگر غیر بومی هستی باید از بعضی مرخصیات بگذری تا روز عروسی فرماندت بهونه نیاره که فلانی تو قبلا مرخصی رفتی و دیگه نمیتونم بهت مرخصی بدم.. البته در هر صورت اگر زرنگ باشی میتونه بدترین فرمانده رو هم قانع کنی

imanpod
06-10-2011, 23:01
داشتن مقام قهرمانی کشور در رشته ورزشی مزیتی برای خدمت سربازی داره ؟ و از این مزیت چطور باید استفاده کرد؟
بله داره . چرا نداشته باشه . میتونی امریه از خود تربیت بدنی ارتش یا نیرو انتظامی (سپاه و وزارت دفاع رو نمیدونم) بگیری . ما یه قهرمان جهان داشتیم ، تو آموزشی هم خیلی راحت بود . میرفت به خود فرمانده ها رزمی درس میداد .
در مورد قهرمانی کشور هم همینطوره . البته بستگی به رشتتت هم داره . من فک کنم نیروهای مسلح از ورزشهای رزمی استقبال بیشتری بکنن (مخصوصا برا آموزش دادن به نیروهای خودشون) .

مدیر‌سایت
06-10-2011, 23:55
بله داره . چرا نداشته باشه . میتونی امریه از خود تربیت بدنی ارتش یا نیرو انتظامی (سپاه و وزارت دفاع رو نمیدونم) بگیری . ما یه قهرمان جهان داشتیم ، تو آموزشی هم خیلی راحت بود . میرفت به خود فرمانده ها رزمی درس میداد .
در مورد قهرمانی کشور هم همینطوره . البته بستگی به رشتتت هم داره . من فک کنم نیروهای مسلح از ورزشهای رزمی استقبال بیشتری بکنن (مخصوصا برا آموزش دادن به نیروهای خودشون) .
در مورد قهرمان جهان و حتی آسیا که میدونم که معافی میگیرند ...
رشته دومیدانی هست لیسانس هم دارم برای گرفتن امریه باید چیکار کنم؟

amir_arman2000
07-10-2011, 00:24
سلام . دوستان برگه سفید من اومده و توش محل مراجعه رو نوشته مرکز آموزش فرماندهی انتظامی استان یزد. کسی می دونه اینجا کجاست؟ یکی دیگه از دوستان هم همینجا افتاده بود اما هرچقدر پرسید کسی جوابشو نداد. فکر کنم الان آخر آموزشش هست. لظفا قبل از این که من هم اعزام بشم راهنماییم کنید

آقا سوال قبلی رو که کسی جواب نداد. آیا کسی می دونه فوق لیسانس ها توی نیروی انتظامی چطوری تقسیم می شن؟ احتمال این که شهر خودشون بیفتن چقدره؟

urumchi
07-10-2011, 01:01

پسر خاله من كشتي گير هستش، خدمت افتاده بود ارتش كرمان،فكر كنم 04 بود

اكثر اوقات تو سالن ورزشي مشغول بود و خيلي از كارهايي كه بقيه سربازا ميكردن بهش نميدادن و كلي واسه خودش اونجا حال كرده بود

svb93
07-10-2011, 10:35
سلام
من سه بار عمل کردم
1- اپاندیس (10 سال پیش ) 2- روده ( 5 سال پیش ) 3-چسبندگی روده ( 1 سال پیش )
می خواستم بدونم می تونم معافیت پزشکی بگیرم
این قضیه وزن چی هست (وزن من 44 کیلو)

firedrake
07-10-2011, 10:51
بچه های 8/1 آموزشگاه نظامی نزاجا بگین آشنا شیم اعزامیای قبل ما تو یه فروم دیگه همه آشنا شدن با هم رفتن کلی هم بهشون خوش گذشته
من یک ماهه اینترنتو جویدم واسه خدمت و آخرش به این نتیجه رسیدم مثه دوران دنشجویمون آخرش فقط رفاقتا واسمون می مونه

[/QUOTE]

سلام، بلاخره به طور 100 % فهمیدی این آموزشگاه نظامی نزاجا کجاست؟
منم هستم، 8.1

svb93
07-10-2011, 12:50
سلام
من سه بار عمل کردم
این قضیه وزن چی هست (وزن من 44 کیلو)
جواب بدید
لطفاَ

Gilopa
07-10-2011, 14:01

واقعا هم همینطوره و این بچه هان که باید هوای همدیگرو داشته باشند . بگند بخندند تا روحیشون تو محیط پادگان حفظ بشه . الان یه هفته و خورده ای از آموزشی من باقی مونده . با اینکه تو زندگیم کم شده به کسی وابسته بشم ولی از همین الان دلم برای بچه های آسایشگاه تنگ میشه :41:

mhaf
07-10-2011, 14:02
جواب بدید
لطفاَ
داداش معافی
آپاندیس رو عمل کرده باشی معافی

eee_3e
07-10-2011, 15:21
منم هستم، 8.1

نه هنوز مطمئن نشدم ولی اینجور که بوش میاد همون 06 پاسداران (جواد الائمه) است

8/1 که بریم میدان سپاه معلوم می شه خدا کنه نندازن شهرستان

mhaf
07-10-2011, 15:37
ما رشتت اگه به درد ارتش بخوره بعد دوره اموزشی میری شروع 15 ماه خدمتت رو تو یه پادگانی چیزی شروع یکنی

مثل کامپیوتر و حقوق

اگه رشتت به درد ارتش نخوره و استفاده ای براش پیدا نکن میری یه دوره دو ماهه دیگه تخصصی نظامی میبینی که مثلا تو اون فیلد ازت استقاده کنند مثل نگهداری تویپخانه و موارد مشابه اون هم دو ماه دیگه داره مثل اموزشیه تو یه شهر دیگه احتمالا اما با شرایط اسون تر

مثلا عمران یه وقت کد میخوره یه وقت نمیخوره
مکانیک معمولا کد میخوره
برق معمولا میخوره

رشته هایی مثل زیست و موارد مشابه احتمال کد خوردنشون بیشتره چون کاربردش برای ارتش کمتره
بازم نگرفتم
اگه کد بخوره میری یه دوره دیگه هم میبینی؟
فقط ارتش؟
من سپاه افتادم چی؟
بسیجی بودم و تکمیلی دارم
پذیرش گرفتم برای سپاه کرج
تو برگه سفیدم هم فقط زده سپاه امام حسن

eee_3e
07-10-2011, 15:43
جواب بدید
لطفاَ

داداش معافی
آپاندیس رو عمل کرده باشی معافی

بيماريهاي شكم و دستگاه گوارش و جراحي عمومي
ماده 37- مشمولان مبتلاء به بيماريهاي شكم و دستگاه گوارش و رشته جراحي عمومي با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلاء
مي‌باشند از معافيتهاي مندرج در هر بند به شرح زيراستفاده مي‌كنند.
بند1- اعمال جراحي روي كبد، كيسه صفرا، مجاري صفراوي و پانكراس معاف دائم.
بند2- فيبروز و سيروز كبدي معاف دائم.
بند3-آسيت به هر علت معاف دائم.
بند4- كيست‌هاي دستگاه گوارش و طحال معاف دائم.
بند5- همانژيوم كبدي:
الف) بزرگتر از 40 ميلي‌ليتر معاف دائم.
ب) كوچكتر از 40 ميلي‌ليترخدمات غيررزمي.
بند6- سنگ كيسه صفرا و مجاري صفراوي معاف دائم.
بند7- بيماريهاي مادرزادي و اكتسابي مجاري صفراوي معاف دائم.
بند8- پورتالهايپرتانسيون به هر علت معاف دائم.
بند9- هپاتيت‌هاي مزمن به هر علت معافدائم.
بند10- بيماريهاي متابوليك كبدي معاف دائم.
بند11- بيماريهاي عروقي كبدمعاف دائم.
بند12- پانكراتيت:
الف) حاد 6ماده معاف موقت.
ب) مزمن معافدائم.
بند13- لب حلقوي پانكراس، سنگهاي پانكراس، كيستهاي پانكراس، فيستولپانكراس معاف دائم.
بند14- اسپلنكتومي يا فقدان مادرزادي طحال معافدائم.
بند15- اسپلنومگالي قابل لمس معاف دائم.
بند16- تومورهاي خلف صفاقيمعاف دائم.
بند17- فيستولهاي مقعدي فوق اسفنگتري و بين اسفنگتري معافدائم.
بند18- فيستولهاي نافي ويپلونيدال در كليه موارد خدمات غيررزمي.
بند19- بواسپرهاي داخلي با درجه‌هاي «3 » و «4 » معاف دائم.
بند20- فتق‌هاي جدار شكم (داخلي و خارجي) و ديافراگماتيك.
الف) عمل نشده معاف دائم.
ب) عمل شده عودكرده معاف دائم.
ج) عمل شده بدون عارضه منع خدمتي ندارد.
بند21- مگاكولون بااختلالات عملي معاف دائم.
بند22- كليه بيماريهاي التهابي دستگاه گوارش (IBD) بهثبوت رسيده مانند كرون، كوليت اولسر و000 معاف دائم.
بند23- سندرمهاي سوء جذب (مانند بيماري سلياك، اسپروي تروپيكال، بيماري ويپل) وتلانژكتازي عروق روده معافدائم.
بند24- تنگيهاي كولون و ركتوم و مقعد به هر علت معاف دائم.
بند25- كليهسندرمها پوليپوزير و انواع پوليپهاي همراه با عوارض معاف دائم.
بند26- پرولاپسركتوم معاف دائم.
بند27- سيكاتريسهاي عمل جراحي روي شكم با اندازه بيش از 20سانتي‌متر خدمات غيررزمي.
بند28- هر گونه عمل جراحي روي دستگاه گوارش كه توليداختلالات گوارشي كرده باشد و منجر به برداشتن قسمتي از عضو (بجز آپانديس) شده باشد و يا آناستوموز شده و يا چسبندگي وسيع ايجاد كرده باشد معاف دائم.
بند29- بيماريهاي پيتيك مقاوم به درمان و يا همراه با عوارض (انسداد،سوراخ شدگي،خونريزي) معاف دائم.
بند30- ديورتيكولهاي مري،معده،اثني عشر و ديورتيكولوز عمل شده، عملنشده معاف دائم.
بند31- آشالازي (عمل شده و نشده) معاف دائم.
بند32- بياختياري مدفوع مادرزادي و اكتسابي معاف دائم.
بند33- پريتونيتهاي مزمن (از هرنوع و به هر علت كه باعث اختلال در كار احشاء شده باشد اعم از چركي،سلي،قارچي) معافدائم.
بند34- سل دستگاه گوارش معاف دائم.
بند35- وجود اجسام خارجي داخلشكم:
الف) با عوارض معاف دائم.
ب) بدون عوارض خدمات غيررزمي.
بند36- تمامفلاپهاي پديگوله عضلاني،آزاد:
الف) اگر نقص عضو يا اختلال عملكرد ايجاد كردهباشد معاف دائم.
ب) ساير موارد بدون عارضه خدمات غيررزمي.
بند 37- ديورتيكولمكل:
الف) با عارضه معاف دائم.
ب) بدون عارضه خدمات غيررزمي.
بند38- هپاتومگالي شديد به هر علت معاف دائم.
بند39-آبسه‌هاي چركي و آميبي كبد معافدائم.
بند40- خونريزيهاي مكرر دستگاه گوارش با علت ناشناخته معافدائم.
بند41- بيماري كليگر نجار نوع 1 و 2، كلستاز دوبين جانسون و روتور معافدائم.
بند42- بيماري ژيلبرت خدمات غيررزمي.
بند43- ازوفاژيتها:
الف) ازوفاژيت شديد كه منجر به اولسربارت شده يا ديسپلازي شديد (گزارش پاتولوژي) دادهباشد معاف دائم.
ب) ازوفاژيت در مراحل يك تا چهار معاف از رزم.
بند44- فيستولوريدي شرياني اندام فوقاني و تحتاني مادرزادي ياتروماتيك
الف) همراه با اختلافعملكرد معاف دائم.
ب) بدون اختلال شديد معاف از رزم.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

900913
07-10-2011, 18:02
دوست من هم رزمی کار بود ولی قهرمان نبود. با این حال شده بود مربی رزمی رسمی ها و هر روز هم چنتا شون رو میزد!:31::5:
اما این تنها مزیتی که براش داشت این بود که ورزش صبحگاهی نیاد و بشه منشی دفتر و البته خرش بعضی جاها اجازه رفتن داشت!:20:
بچه خوبی بود ما استعلاجی میبردیم اون واسمون تایید میکرد!!! هر چند کاره ای نبود!!:8:
ولی نه اون شیرینی تسویه ما رو خورد و نه ما!:10:

scali
07-10-2011, 18:43
10/1 شهید هاشمی نژاد نیشابور نبود؟؟؟

داداش برو عشق و حال کن .

من 1 / 4 / 89 اونجا بودم کلی حال کردم .

matin_vv
07-10-2011, 19:10
واقعا هم همینطوره و این بچه هان که باید هوای همدیگرو داشته باشند . بگند بخندند تا روحیشون تو محیط پادگان حفظ بشه . الان یه هفته و خورده ای از آموزشی من باقی مونده . با اینکه تو زندگیم کم شده به کسی وابسته بشم ولی از همین الان دلم برای بچه های آسایشگاه تنگ میشه :41:

دقیقاً منم همین حس رو دارم. روز اولی که پام رو به پادگان گذاشتم اصلاً فکر نمیکردم که اینجوری باشه. چه نگرانیهایی که نداشتم، چقدر روزهای اول سخت بود! ولی بعد یهو همه چی عوض شد! درسته که خود آموزشی سرشار از بطالت و بیهودگیه، ولی اون لحظات آرامش بخشی که همراه با بچه ها تو آسایشگاه داریم، بدون استرس از دنیای بیرون شبها ساعت 9:30 میخوابیم و 4:30 پا میشیم؛ احساس میکنم هیچ وقت دیگه همچین دورانی رو نخواهم دید. واسه همین از همین الان دلم داره واسه بچه ها تنگ میشه.

بچه های اعزامی آبان! بیخودی نگران چیزی نباشین! فقط چند روز اول رو تحمل کنین و به این امید باشین که روزهای راحتتری در انتظارتونه! مطمئن باشید آموزشی اصلاً اونقدر که فکر میکنید سخت نیست.:20:

firedrake
07-10-2011, 19:55
سلام،
دوستان مهندسی مکانیک طراحی جامدات تو نیرو زمینی ارتش ، کد میخوره بعد آموزشی یا نه؟
اگه بخوره درجه چی میدن؟
اگه نخوره چی میدن؟

DJ_EBI
08-10-2011, 02:11
سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید

دوستم متولد 70 هستش و 4 تا برادرن 2 تا از برادراش رفتن خدمت پایان خدمت گرفتن برادر سومیش داره ارشد رشته ی روابط بین الملل می خونه تا دی پایان نامش تموم می شه می خواد بره خدمت (پذیرش گرفته دفتر وزارت خارجه) حالا این رفیق .... :31: من شهریور پارسال دفترچه شو پست کرده برگه سبزش اومده تاریخ اعزام رو زده دی 90 حالا این می تونه نره خدمت تا داداشش بره معافی 3 برادری بگیره یا نه حتما باید بره ؟ غیبت می خوره ؟
قانونی چیزی نیست که این تا برادرش خدمتش تموم شه عقب بندازه بعد معافیت 3 برادری بشه

ممنون میشم جواب بدید:11:

ahad_judo
08-10-2011, 08:37
سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید

دوستم متولد 70 هستش و 4 تا برادرن 2 تا از برادراش رفتن خدمت پایان خدمت گرفتن برادر سومیش داره ارشد رشته ی روابط بین الملل می خونه تا دی پایان نامش تموم می شه می خواد بره خدمت (پذیرش گرفته دفتر وزارت خارجه) حالا این رفیق .... :31: من شهریور پارسال دفترچه شو پست کرده برگه سبزش اومده تاریخ اعزام رو زده دی 90 حالا این می تونه نره خدمت تا داداشش بره معافی 3 برادری بگیره یا نه حتما باید بره ؟ غیبت می خوره ؟
قانونی چیزی نیست که این تا برادرش خدمتش تموم شه عقب بندازه بعد معافیت 3 برادری بشه

ممنون میشم جواب بدید:11:
سلام.
داداش بزرگترشون ظاهرا دی ماه درسش تموم میشه تا دفترچه پست کنه تاریخ اعزامش میخوره سال بعد.بهتره همین کوچیکتره بره خدمت تا اون بنده خدا معاف شه و گرنه اگر نره غیبت میخوره.

ahad_judo
08-10-2011, 08:47
راستی من قرار بود بیوفتم نیرو دریایی ارتش تهران که بخاطر وجود پارتی دارا ما رو فرستادن تیپ تفنگدار بندرعباس.
مثلا افسر هستیم.دهن همه رو سرویس کردن.
خدا رو شکر جای من نسبت به بقیه بهتره.ولی اعتمادی نیست.هر روز تهدید میکنن که امریتون رو میزنیم فلان جا.
خودمم که خرداد ایشالا ترخیصم.
فقط یه سوال از دوستان داشتم.برگه تقسیممو که از اموزشیم اورده بودم و دادم به نیرو انسانی ، زدن گمش کردن.یه موقع دردسر نشه برای من؟

mojtaba6682
08-10-2011, 12:43
داداش برو عشق و حال کن .

من 1 / 4 / 89 اونجا بودم کلی حال کردم .

سلام بابا دمت گرم.چجور جاییه؟میتونی توضیح بدی؟یه سوال مهم داشتم من امریه گرفتم میخوام ببینم امریه ها رو جدا میکنن یا نه؟اصلا اونجا فقط لیسانس به بالا هستن یا اینکه با همه مدرکی اونجا هستند؟

farhad_persona
08-10-2011, 12:51
بچه ها بلاخره بهتره تو آموزشی منشی بشیم یا نه؟
این بابا که اطلاعات زیادی در مورد آموزشی داره گفته بهتره منشی نشید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

piishii
08-10-2011, 12:56
سلام بابا دمت گرم.چجور جاییه؟میتونی توضیح بدی؟یه سوال مهم داشتم من امریه گرفتم میخوام ببینم امریه ها رو جدا میکنن یا نه؟اصلا اونجا فقط لیسانس به بالا هستن یا اینکه با همه مدرکی اونجا هستند؟
سلام
امریه ها رو جدا میکنند شما گردان امام حسین میوفتی و دیگه اینکه اونجا همه فوق دیپلم به بالا هستند.
در مورد جاش و .... هم شما بیا خودت ببین :46:
ولی فصلی که میای سرد هست

pouya_2008_hh
08-10-2011, 14:00
بچه ها بلاخره بهتره تو آموزشی منشی بشیم یا نه؟
این بابا که اطلاعات زیادی در مورد آموزشی داره گفته بهتره منشی نشید:

سلام
دوست عزیز من اموزشی منشی بودم
یکم مسولیتت بیشتره و شاید شبا دیر تر بخوابی حدود نیم ساعت اما به نظر من منشی بشو البته دست خودت نیست
فرماندت انتخاب میکنه
اگه منشی شدی پست نمیدی ، حتی من واسه بچه ها پست ها رو تعیین می کردم
فکرشو بکن تو گرمای کرمان برج 4 و 5 من زیره کولر بودم و بچه ها زیر نور افتاب
شبا با تو ارشادا می شستیم فیلم می دیدم
اگه می تونی منشی بشی بشو حتما
البته یادت نره هوا بچه ها رو خیلی داشته باش

HITB0Y
08-10-2011, 15:32
واقعا جای تاسف داره...بخشنامه بخشش 3ماه اضاف تازه به ما رسید...تازه نوشته شامل سرباز های دارای فرار یا نهست هم نمیشه!!!!
یعنی کسی که 11 ماه فرار داشته با اونی که 1 روز نهست داشته هیچ فرقی نداره...جفتشون باید 3 ماه اضاف رو بکشن...:41:

firedrake
08-10-2011, 16:23
سلام،
برگه سفید من امروز اومد،
اموزشگاه نظامی نزاجا ( پاسداران) ، کسی ادرس دقیقشو میدونه؟
همون پادگان 06 هستش دیگه؟

eee_3e
08-10-2011, 16:31
منم هستم، 8.1

بلاخره 100% مطمئن شدم
آموزشگاه نظامی نزاجا همون 06 پاسدارانه
الان برگ سفیدم اومد نوشته پاسداران
بچه های 06 دیگه مطمئن باشن

---------- Post added at 05:31 PM ---------- Previous post was at 05:28 PM ----------

سلام،
برگه سفید من امروز اومد،

آره داداش خودشه پس هم خدمتیم
06 پاسداران تو گلستان دهم

Pami
08-10-2011, 17:26
سلام،
برگه سفید من امروز اومد،

بلاخره 100% مطمئن شدم
آموزشگاه نظامی نزاجا همون 06 پاسدارانه
الان برگ سفیدم اومد نوشته پاسداران
بچه های 06 دیگه مطمئن باشن

---------- Post added at 05:31 PM ---------- Previous post was at 05:28 PM ----------

آره داداش خودشه پس هم خدمتیم
06 پاسداران تو گلستان دهم

یادش بخیر
06 به من خوش گذشت
از الان برای میل پرچم آماده باشین !
یک ماه اول سخته ، خصوصا اینکه روزبرگ ندارین تو این یک ماه
این دو ماهی که اونجا هستین هوا سرده ، مواظب باشین

30vil
08-10-2011, 18:26
من ارشد قبول شدم برگ سبزم هم به دانشگاه دادم اما امروز برگ سفید اومده و مالک اشتر اراک افتادم چه کاری باید انجام بدم؟

mhaf
08-10-2011, 19:37
بازم نگرفتم
اگه کد بخوره میری یه دوره دیگه هم میبینی؟
فقط ارتش؟
من سپاه افتادم چی؟
بسیجی بودم و تکمیلی دارم
پذیرش گرفتم برای سپاه کرج
تو برگه سفیدم هم فقط زده سپاه امام حسن
کسی جواب نداد.

imanpod
08-10-2011, 19:42
من ارشد قبول شدم برگ سبزم هم به دانشگاه دادم اما امروز برگ سفید اومده و مالک اشتر اراک افتادم چه کاری باید انجام بدم؟
چیزی نیست. مشکلتو حل میکنن . اگه تهرانی برو میدون سپاه ، نظام وظیفه ، نوبت ورود برا اداره ی تحصیلی بگیر یرو سالن 3 باجه ی 10 و 11 (گاهی اوقات 9) پیش استوار یکم قنبری با گروهبان یکم روان خوش . از دستگاهی که تو سالن 3 گذاشتن هم یادت نره نوبت اداره ی تحصیلی بگیری . بری نظام وظیفه خودشون راهنماییت میکنن . اگر کارت به مشکل خاصی برخورد برو طبقه دوم همون ساختمون ، قسمت اداره ی تحصیلی ( بدون نوبت ) .
راستی بعد از این کارا احتمالا میفرستنت پلیس + 10 برا گرفتن معافیت تحصیلی .

ha789di
08-10-2011, 19:43
کسی جواب نداد.

کد فقط برای ارتش هست وسپاه این دوره رو نداره

svb93
08-10-2011, 20:04
سلام
من سه بار عمل کردم

يماريهاي شكم و دستگاه گوارش و جراحي عمومي
ماده 37- مشمولان مبتلاء به بيماريهاي شكم و دستگاه گوارش و رشته جراحي عمومي با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلاء
مي‌باشند از معافيتهاي مندرج در هر بند به شرح زيراستفاده مي‌كنند.
بند1- اعمال جراحي روي كبد، كيسه صفرا، مجاري صفراوي و پانكراس معاف دائم.
بند2- فيبروز و سيروز كبدي معاف دائم.
بند3-آسيت به هر علت معاف دائم.
بند4- كيست‌هاي دستگاه گوارش و طحال معاف دائم.
بند5- همانژيوم كبدي:
الف) بزرگتر از 40 ميلي‌ليتر معاف دائم.
ب) كوچكتر از 40 ميلي‌ليترخدمات غيررزمي.
بند6- سنگ كيسه صفرا و مجاري صفراوي معاف دائم.
بند7- بيماريهاي مادرزادي و اكتسابي مجاري صفراوي معاف دائم.
بند8- پورتالهايپرتانسيون به هر علت معاف دائم.
بند9- هپاتيت‌هاي مزمن به هر علت معافدائم.
بند10- بيماريهاي متابوليك كبدي معاف دائم.
بند11- بيماريهاي عروقي كبدمعاف دائم.
بند12- پانكراتيت:
الف) حاد 6ماده معاف موقت.
ب) مزمن معافدائم.
بند13- لب حلقوي پانكراس، سنگهاي پانكراس، كيستهاي پانكراس، فيستولپانكراس معاف دائم.
بند14- اسپلنكتومي يا فقدان مادرزادي طحال معافدائم.
بند15- اسپلنومگالي قابل لمس معاف دائم.
بند16- تومورهاي خلف صفاقيمعاف دائم.
بند17- فيستولهاي مقعدي فوق اسفنگتري و بين اسفنگتري معافدائم.
بند18- فيستولهاي نافي ويپلونيدال در كليه موارد خدمات غيررزمي.
بند19- بواسپرهاي داخلي با درجه‌هاي «3 » و «4 » معاف دائم.
بند20- فتق‌هاي جدار شكم (داخلي و خارجي) و ديافراگماتيك.
الف) عمل نشده معاف دائم.
ب) عمل شده عودكرده معاف دائم.
ج) عمل شده بدون عارضه منع خدمتي ندارد.
بند21- مگاكولون بااختلالات عملي معاف دائم.
بند22- كليه بيماريهاي التهابي دستگاه گوارش (IBD) بهثبوت رسيده مانند كرون، كوليت اولسر و000 معاف دائم.
بند23- سندرمهاي سوء جذب (مانند بيماري سلياك، اسپروي تروپيكال، بيماري ويپل) وتلانژكتازي عروق روده معافدائم.
بند24- تنگيهاي كولون و ركتوم و مقعد به هر علت معاف دائم.
بند25- كليهسندرمها پوليپوزير و انواع پوليپهاي همراه با عوارض معاف دائم.
بند26- پرولاپسركتوم معاف دائم.
بند27- سيكاتريسهاي عمل جراحي روي شكم با اندازه بيش از 20سانتي‌متر خدمات غيررزمي.
بند28- هر گونه عمل جراحي روي دستگاه گوارش كه توليداختلالات گوارشي كرده باشد و منجر به برداشتن قسمتي از عضو (بجز آپانديس) شده باشد و يا آناستوموز شده و يا چسبندگي وسيع ايجاد كرده باشد معاف دائم.
بند29- بيماريهاي پيتيك مقاوم به درمان و يا همراه با عوارض (انسداد،سوراخ شدگي،خونريزي) معاف دائم.
بند30- ديورتيكولهاي مري،معده،اثني عشر و ديورتيكولوز عمل شده، عملنشده معاف دائم.
بند31- آشالازي (عمل شده و نشده) معاف دائم.
بند32- بياختياري مدفوع مادرزادي و اكتسابي معاف دائم.
بند33- پريتونيتهاي مزمن (از هرنوع و به هر علت كه باعث اختلال در كار احشاء شده باشد اعم از چركي،سلي،قارچي) معافدائم.
بند34- سل دستگاه گوارش معاف دائم.
بند35- وجود اجسام خارجي داخلشكم:
الف) با عوارض معاف دائم.
ب) بدون عوارض خدمات غيررزمي.
بند36- تمامفلاپهاي پديگوله عضلاني،آزاد:
الف) اگر نقص عضو يا اختلال عملكرد ايجاد كردهباشد معاف دائم.
ب) ساير موارد بدون عارضه خدمات غيررزمي.
بند 37- ديورتيكولمكل:
الف) با عارضه معاف دائم.
ب) بدون عارضه خدمات غيررزمي.
بند38- هپاتومگالي شديد به هر علت معاف دائم.
بند39-آبسه‌هاي چركي و آميبي كبد معافدائم.
بند40- خونريزيهاي مكرر دستگاه گوارش با علت ناشناخته معافدائم.
بند41- بيماري كليگر نجار نوع 1 و 2، كلستاز دوبين جانسون و روتور معافدائم.
بند42- بيماري ژيلبرت خدمات غيررزمي.
بند43- ازوفاژيتها:
الف) ازوفاژيت شديد كه منجر به اولسربارت شده يا ديسپلازي شديد (گزارش پاتولوژي) دادهباشد معاف دائم.
ب) ازوفاژيت در مراحل يك تا چهار معاف از رزم.
بند44- فيستولوريدي شرياني اندام فوقاني و تحتاني مادرزادي ياتروماتيك
الف) همراه با اختلافعملكرد معاف دائم.
ب) بدون اختلال شديد معاف از رزم.

ممنون دوست عزیز ولی اینا همشون کلمات تخصصین من که نفهمیدم بالاخره من مـــــعـــــافـــــم یا نـــــه ؟

ahad_judo
08-10-2011, 22:07
راستی من قرار بود بیوفتم نیرو دریایی ارتش تهران که بخاطر وجود پارتی دارا ما رو فرستادن تیپ تفنگدار بندرعباس.
مثلا افسر هستیم.دهن همه رو سرویس کردن.
خدا رو شکر جای من نسبت به بقیه بهتره.ولی اعتمادی نیست.هر روز تهدید میکنن که امریتون رو میزنیم فلان جا.
خودمم که خرداد ایشالا ترخیصم.
فقط یه سوال از دوستان داشتم.برگه تقسیممو که از اموزشیم اورده بودم و دادم به نیرو انسانی ، زدن گمش کردن.یه موقع دردسر نشه برای من؟
این همه به دوستان کمک کردیم یکی هم یه مورد به ما کمک کنه لطفا.
محتاج کمکیم.من فردا مرخصیم تمام میشه ها.
ممنون.

urumchi
08-10-2011, 22:31
ممنون دوست عزیز ولی اینا همشون کلمات تخصصین من که نفهمیدم بالاخره من مـــــعـــــافـــــم یا نـــــه ؟

مشخص كردن ديگه ، در بند 28 بجز عمل آپانديس بقيه معاف دائم داره

شما بگرد ببين اون 2 تا عمل ديگه اي كه داشتي تو اون ليست واسش چي در نظر گرفتن مثلا عمل روده كه نوشتي روده ت رو چيكار كردن يا عمل چسبندگي روده بگرد ببين تو ليست هست يا نه ، البته قبلش تو گوگل سرچ كن معادل پزشكي اون عملهايي كه داشتي رو پيدا كن بعد بگرد يا اينكه برو دكتر و اين ليست رو نشونش بده تا دقيقا راهنماييت كنه

eee_3e
08-10-2011, 22:43

ببین دوست عزیز اون پزشکی که تو نظام وظیفه وظیفش معاینست آدم با هوشیه
واسه معافیت هم معمولا بیماری هایی که فرد را محدود می کنه یا ادامه داره بیماری در نظر می گیرن
آپاندیس یه عملیه که محدودیتی واسه کسی ایجاد نمی کنه من خودمم عمل کردم
ولی چسبندگی روده یا هر مشکلی که روده شما داره امکان داره تو شرایط قرارتون بده
پس پیگیری کنید
سعی کنید مدارک قوی جور کنید و بفرستید میرید اونجا معاینه می کنن اگه واقعا شرایطش را داشته یاشین معاف می کنن
اگرم نه که ضرر نکردید پس اقدام کنید اینجا هیچ کس به طور 100% نمی تونه بگه معافید یا نه
حرف اول و آخر را کمیسیون پزشکی می زنه
منم آیین نامه را گذاشتم گفتم شاید با مدارک پزشکی که دارید اسم بیماریتون با اینا بخونه

urumchi
08-10-2011, 23:12
** 2 تا سوال مهم **

من متولد 66 هستم و ليسانس دارم

يه آشنا در سپاه پيدا كردم گفته كه دفترچه م رو بفرستم اگه واسه اول دي تاريخ اعزمم بياد، هماهنگ ميكنه برم قرارگاه نصر

سوالاتم اينا هستن:

1- من اگه الان دفترچه مو طي اين چند روز بفرستم واسه كي احتمال داره تاريخ اعزام بخورم؟ و اگه يهو تاريخ زدن 12/1 ميشه 2 ماه عقب كشيد يا نه؟

2- قرارگاه نصر چيه ديگه؟

barslona2006
08-10-2011, 23:43
دوستان یه سوال داشتم برای تکمیل مدارک اعزامی دیپلم موقت وچی میخواد؟(خواهشا" نگید تو دفترچه موجوده و نوشته)
بعد باید اصل باشه یا کپی هم مشکلی نیست؟
من دفترچه جدید گرفتم و میخوام واسه معافی اقدام کنم ولی تو دفترچه نوشته باید برگه معاینه اولیه و واکسن برگه شماره دو پر شود؟ این چیه من که برگه ایی نمیبینم
ایا واسم معافیت باید واکسن بزنم؟؟
یه سوال دیگه من در رفتگی کتف دارم مکرر و شدید (تو اینه نامه معافیت پزشکی نوشته باید دو عکس رادیولژی باید در حین در رفتگی باید داشته باشم )من مدرک ام ار ای دارم چی ؟ ولی دو عکس از در رفتگی ندار چیکار کنم؟؟
ایا معافیت شاملم میشه ؟؟
ممنون میشم جوابمو کامل بگید ممنون

eee_3e
09-10-2011, 00:16
** 2 تا سوال مهم **

يه آشنا در سپاه پيدا كردم گفته كه دفترچه م رو بفرستم اگه واسه اول دي تاريخ اعزمم بياد، هماهنگ ميكنه برم قرارگاه نصر

سوالاتم اينا هستن:

1- من اگه الان دفترچه مو طي اين چند روز بفرستم واسه كي احتمال داره تاريخ اعزام بخورم؟ و اگه يهو تاريخ زدن 12/1 ميشه 2 ماه عقب كشيد يا نه؟

2- قرارگاه نصر چيه ديگه؟

امروز یه مطلبی خوندم که نوشته بود این دوره چون اضافه خدمت ها عفو رهبری خورد سیستم کمبود سرباز پیدا کرد مثلا من خودم اواخر شهریور مدارکمو فرستادم ولی 10 روز بعدش واسم کد زدن!
ماشالا این سیستم تو بی نظمی حرف اول را می زنه
منم مدارکمو به یه آشنا دادم واسم تو سپاه پذیرش بگیره ولی اینقدر سریع واسم کد خورد ارتش که اون بنده خدا موند
ولی چون چند جا دیدم واسه خیلی ها کد مازاد زدن فکر کنم کمبود سربازشون بر طرف شده ولی واسه 1 دی فکر نکنم ذخیره داشته باشن پس احتمال زیادی داره اگه الان بفرستی 1 دی اعزام شی

firedrake
09-10-2011, 11:47
یادش بخیر
06 به من خوش گذشت
از الان برای میل پرچم آماده باشین !
یک ماه اول سخته ، خصوصا اینکه روزبرگ ندارین تو این یک ماه
این دو ماهی که اونجا هستین هوا سرده ، مواظب باشین

سلام،
شما میدونی برای لیسانس مکانیک تو 06 دوره کد میخوره یا نه؟
اگه بخوره درجه چی میدن و اگع نخوره چی میدن؟

moonfairy
09-10-2011, 11:54
سلام می خواستم بدونم آموزشی واسه یکی که معاف از رزم هست و لیسانس داره چه جوریه؟ راسته که باید بره WC بشوره؟

mojtaba6682
09-10-2011, 12:49
** 2 تا سوال مهم **

سوالاتم اينا هستن:

2- قرارگاه نصر چيه ديگه؟

سلام من نمیدونم رشته شما چیه ولی منم 66 هستم لیسانس کشاورزیم به نظر من اگه بتونی امریه بگیری خیلی بهتره ولی حالا که اینطوری میخوای بری سپاه،اول کارهای پذیرش سپاهتو انجام بده بعد دفترچتو پست کن.اگه الان دفترچتو پست کنی به احتمال زیاد همون 10/1 میخوره.منم 6/1 پست کردم 6/14 جوابش اومد برای 8/1 ولی برای کارای امریم به مکافات عقب انداختم برای 10/1.

AMIR MOHAMMAD . M
09-10-2011, 13:03
حذف شد ....

Hooman88
09-10-2011, 13:34
سلام
نيروي انتظامي مالک اشتر اراک افتادم
از دوستان ميخوام هر چي مي دونيد راجع به پادگان و مرخصي و تقسيم بعد آموزشي بگيد
درضمن بنده تهران هستم
اصلا ممکنه دوره کد بخوريم ؟
اگه بچه هاي دوره گذشته هستند و مطلبي نوشتند ، لينکش رو محبت کنيد
سپاس

hts1369
09-10-2011, 14:32
سلام می خواستم بدونم آموزشی واسه یکی که معاف از رزم هست و لیسانس داره چه جوریه؟ راسته که باید بره WC بشوره؟
نه بابا از این خبرها نیست ولی سعی کنید معاف از رزم بودنتون رو نگید چون معمولا برا شما خیری نداره شاید فرمانده شما بدش اومد و براتون گرون تموم شد

mehdi_vsgh
09-10-2011, 14:36
سلام
درضمن بنده تهران هستم
سپاس
مالک اشتر اراک بهترین پادگان برای آموزشی نیروی انتظامیه....
کلا پادگان خوبی هست....
به ماها که از هفته دوم کسانی که امکان رفتن به منزل رو داشتن مرخصی میدادن از پنجشنبه ظهر تا جمعه شب.....
ما اردیبهشت پارسال اعزام شده بودیم
فرمانده پادگان مالک اشتر هم سرهنگ محسن قجری هستن...(البته شنیدم که عوض شده ولی مطمئن نیستم)
بهد هم اینکه تقسیمتون هم هیچ ربطی به هیچ چیزی نداره و کلا شانسی هست
نکته بعدی هم اینه که دوره کد برای سربازان درجه دار و افسر معمولا نمیخوره و بیشتر برای سربازان دیپلمه میخوره!!!

---------- Post added at 02:36 PM ---------- Previous post was at 02:35 PM ----------

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان .
من آخرش نفهمیدم که از چه زمانی شامل غیبت میشم ، از خود دفترچه هم چیزی نفهمیدم .
اگه میشه توضیح بدبد ،خیلی خیلی خیلی برام مهمه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پیشاپیش با تشکر فراوان .:40:
بعد از اینکه از تحصیل فارغ شدین 6 ماه فرصت دارین بعد از اون شامل غیبت خواهید شد

mhr66
09-10-2011, 18:50
سلام به همگيييي دوستان
آقا منم افتادم 06(پاسداران) ،ليسانس برق ام، اعزامي 1 آبان ،دوتا ديگه از دوستانم بنظر اونجان:firedrake ,eee_3e جورشه كه با هم ايشالا آشنا بشيم.
دو روز قبل اعزام عروسي دايي م :31:
بايد 1 آبان كچل كنيم؟مثل اينكه فرداشم كه بريم پاسدارن احتياج نيست،تا 3و4 روز بعد ؟!
موبايل كلا نياريم يا بياريم اونجا تحويل بديم؟
تا چه مدت از مرخصي خبري نيست؟

30vil
09-10-2011, 19:03
سلام
درضمن بنده تهران هستم
سپاس

منم با لیسانس عمران اونجا افتادم:41: آخه چرا نیرو انتظامی :13: خوبه حالا ارشد قبول شدم:8:

S126
09-10-2011, 19:15
بچه هایی که به بهانه ها مختلف میرید تاریخ اعزام رو می اندازید عقب ، بدانید و آگاه باشید که در دوران خدمت سخت پشیمون خواهید شد که چرا عقب انداختید. من خودم همین قصد رو داشتم که بندازم عقب ولی نشد.کلی هم به مسئولش بد و بیراه گفتم.اما الان کلی دعاش میکنم و همه اش با خودم میگم ای کاش زودتر اعزام میشدم که الان پایه خدمتیم بالاتر بود.

a1457769
09-10-2011, 19:43
منم با لیسانس عمران اونجا افتادم:41: آخه چرا نیرو انتظامی :13: خوبه حالا ارشد قبول شدم:8:

مشخصه دیگه چرا....هرکی امریه نداشته باشه...کار دیگه ای هم نکنه... با مدرک بره فقط دفترچه بفرسته شانسم نداشته باشه میندازنش نیروی انتظامی بره حالشو ببره

مالک اشتر اراک بهترین پادگان برای آموزشی نیروی انتظامیه....
کلا پادگان خوبی هست....
به ماها که از هفته دوم کسانی که امکان رفتن به منزل رو داشتن مرخصی میدادن از پنجشنبه ظهر تا جمعه شب.....
ما اردیبهشت پارسال اعزام شده بودیم
فرمانده پادگان مالک اشتر هم سرهنگ محسن قجری هستن...(البته شنیدم که عوض شده ولی مطمئن نیستم)
بهد هم اینکه تقسیمتون هم هیچ ربطی به هیچ چیزی نداره و کلا شانسی هست
نکته بعدی هم اینه که دوره کد برای سربازان درجه دار و افسر معمولا نمیخوره و بیشتر برای سربازان دیپلمه میخوره!!![COLOR="Silver"]

بهترین تو نیروی انتظامی؟
اونوقت بین پادگاههای کل نیروها در چه رتبه ای قرار میگیره؟
...
راستی شنیدم خودشون خود به خود فوق لیسانسارو میندازن گردان ذوالفقار زندگی کنن بخور بخواب حالشو ببرن راسته یا زیاد فرقی نمیکنه؟

pirouz777
09-10-2011, 20:00
سلام
مالک اشتر
اول آبان
من که قبلا آموزشی رفتم و الان می خوام ادامه اش برم قانونا باید سه هفته آموزشی را برم
ولی بچه های ارتش با این شرایط می گفتند بهشون سه هفته مرخصی دادند تا تقسیمشون بیاد کسی نمی دونه نیروی انتظامی چه جوریه ؟؟؟ این ها هم مرخصی می دند یا اینکه می گند سه هفته را آموزشی ببین ؟؟؟

mehdi_vsgh
09-10-2011, 20:22
مشخصه دیگه چرا....هرکی امریه نداشته باشه...کار دیگه ای هم نکنه... با مدرک بره فقط دفترچه بفرسته شانسم نداشته باشه میندازنش نیروی انتظامی بره حالشو ببره

بهترین تو نیروی انتظامی؟
...
راستی شنیدم خودشون خود به خود فوق لیسانسارو میندازن گردان ذوالفقار زندگی کنن بخور بخواب حالشو ببرن راسته یا زیاد فرقی نمیکنه؟
بله بهترین پادگان نیروی انتظامیه
حالا اینکه تو کل پادگانها چه رتبه ای داره دیگه من کارشناسش نیستم

اره فوق لیسانسها همگی گردان ذولفقار هستن....عشقو حال میکنن خلاصه نسبت به بقیه گردانها

سلام
مالک اشتر
اول آبان
من که قبلا آموزشی رفتم و الان می خوام ادامه اش برم قانونا باید سه هفته آموزشی را برم
ولی بچه های ارتش با این شرایط می گفتند بهشون سه هفته مرخصی دادند تا تقسیمشون بیاد کسی نمی دونه نیروی انتظامی چه جوریه ؟؟؟ این ها هم مرخصی می دند یا اینکه می گند سه هفته را آموزشی ببین ؟؟؟
مطمئن باش باید عین 3 هفته رو کامل اموزش ببینی و خبری از مرخصی نیست

barslona2006
09-10-2011, 20:44
دوستان یه سوال داشتم برای تکمیل مدارک اعزامی دیپلم موقت وچی میخواد؟(خواهشا" نگید تو دفترچه موجوده و نوشته)
بعد باید اصل باشه یا کپی هم مشکلی نیست؟
من دفترچه جدید گرفتم و میخوام واسه معافی اقدام کنم ولی تو دفترچه نوشته باید برگه معاینه اولیه و واکسن برگه شماره دو پر شود؟ این چیه من که برگه ایی نمیبینم
ایا واسم معافیت باید واکسن بزنم؟؟
یه سوال دیگه من در رفتگی کتف دارم مکرر و شدید (تو اینه نامه معافیت پزشکی نوشته باید دو عکس رادیولژی باید در حین در رفتگی باید داشته باشم )من مدرک ام ار ای دارم چی ؟ ولی دو عکس از در رفتگی ندار چیکار کنم؟؟
ایا معافیت شاملم میشه ؟؟
ممنون میشم جوابمو کامل بگید ممنون

بابا یکمی جواب مارو بدید چیزی نمیشه ها:41::20:

Mahdi.p30
09-10-2011, 20:48

بهترین تو نیروی انتظامی؟
...
دوره ما كه ليسانسه ها و فوق ديپلم ها ذوالفقار افتادن
منم اونجا بودم ، زيادم بخور بخواب نبود ، بجز ماه رمضان كه تقريبا راحت بوديم و سخت نگرفتن

سلام
مالک اشتر
اول آبان
مرخصي در كار نيست، حدود 3 هفته بايد آموزشي بريد
همه خدمت كرده ها رو ميفرستن توي يه گروهان
بقيه گروهان ها كه ميرن مياندوره ، شما تشريف مي بريد پايان دوره!
ميدان تير هم احتمالا 2 بار ميريد كه شامل كلت و كلاش هست
البته دقيقا يادم نيست كه اون گروهان كچل كرده بودن يا نه:31:
ولي بهتون سخت نميگيرن
البته آموزشي هر چي كه باشه ، بهتر از خدمت توي كلانتري و امثالهم هست

ha789di
09-10-2011, 20:54
بچه هایی که به بهانه ها مختلف میرید تاریخ اعزام رو می اندازید عقب ، بدانید و آگاه باشید که در دوران خدمت سخت پشیمون خواهید شد که چرا عقب انداختید. من خودم همین قصد رو داشتم که بندازم عقب ولی نشد.کلی هم به مسئولش بد و بیراه گفتم.اما الان کلی دعاش میکنم و همه اش با خودم میگم ای کاش زودتر اعزام میشدم که الان پایه خدمتیم بالاتر بود.

دوست عزیز من 2ماه عقب انداختم به نظرتون مشکلی پیش میاد؟
البته از اونطرف به خاطر بسیج حدود 4,5ماهی کسری دارم؟به نظرتون مشکلی برام پیش میاد؟

Sir.AShkaN
09-10-2011, 20:54
ما هم افتادیم مالک اراک تف تو این شانس که آخرم نیرو انتظامی شدیم !!

mehdi_vsgh
09-10-2011, 21:24
دوست عزیز من 2ماه عقب انداختم به نظرتون مشکلی پیش میاد؟
البته از اونطرف به خاطر بسیج حدود 4,5ماهی کسری دارم؟به نظرتون مشکلی برام پیش میاد؟
نه عزیزم مشکلی پیش نمیاد فقط عمرت تلف شده به مدت 2 ماه!!! بعد هم اینکه اگه 2 ماه زودتر رفته بودی الان وارد یگان شده بودی و اموزشی رو تموم کرده بودی وبه عبارتی پایه خدمتیت بالاتر بود...همین!!

ما هم افتادیم مالک اراک تف تو این شانس که آخرم نیرو انتظامی شدیم !!
اشکال نداره دوست عزیز درسته نیروی انتظامی سخته ولی خوب یه سری تجربیاتی به دست میاری که بعدا تو زندگیت به دردت میخوره!:19:

(حالا یکی نیست به من بگه ما تجربه نخوایم باید کی رو ببنیم؟؟ :دی)

tavakolian
09-10-2011, 21:30
سلام به همه دوستان
یه وبلاگ توپ می خوام معرفی کنم برای کسانی که در مورد کسری بسیجی سوال دارند

pirouz777
09-10-2011, 22:00
مرخصي در كار نيست، حدود 3 هفته بايد آموزشي بريد
همه خدمت كرده ها رو ميفرستن توي يه گروهان
بقيه گروهان ها كه ميرن مياندوره ، شما تشريف مي بريد پايان دوره!
ميدان تير هم احتمالا 2 بار ميريد كه شامل كلت و كلاش هست
البته دقيقا يادم نيست كه اون گروهان كچل كرده بودن يا نه:31:
ولي بهتون سخت نميگيرن
البته آموزشي هر چي كه باشه ، بهتر از خدمت توي كلانتري و امثالهم هست

از کلانتری که خیری ندیدیم :)
یادتون نیست کدوم گردان و گروهان فرستادند ؟

farhad_persona
09-10-2011, 22:28
بچه ها من فردا اعزام هستم. دعام کنید.
تو این مدت خیلی سوال پرسیدم و دوستان عزیز هم خیلی خوب راهنمایی کردن مخصوصا حاج حسین.

خوبی بدی چیزی دیدید ما رو حلال کنید.

Mahdi.p30
09-10-2011, 22:28
از کلانتری که خیری ندیدیم :)
یادتون نیست کدوم گردان و گروهان فرستادند ؟
چون همسايمون:31: بودن يادمه
گروهان ايمان گردان ذوالفقار
البته هر دوره ممكنه گردان و گروهان متفاوتي بندازن

eee_3e
09-10-2011, 23:57
سلام به همگيييي دوستان
آقا منم افتادم 06(پاسداران) ،ليسانس برق ام، اعزامي 1 آبان ،دوتا ديگه از دوستانم بنظر اونجان:firedrake ,eee_3e جورشه كه با هم ايشالا آشنا بشيم.
دو روز قبل اعزام عروسي دايي م :31:
بايد 1 آبان كچل كنيم؟مثل اينكه فرداشم كه بريم پاسدارن احتياج نيست،تا 3و4 روز بعد ؟!
موبايل كلا نياريم يا بياريم اونجا تحويل بديم؟
تا چه مدت از مرخصي خبري نيست؟

خوشحال میشم دوست عزیز آشنا شیم
من خودم 1 آبان کچل نمی کنم اون روز که قراره بریم پادگان میرم میزنم
موبایل ام به نظر من نبری بهتره چون فقط تا دم پادگان دستته بعدشم معلوم نیست دیگه چه بلایی سرش بیاد
جاش یه چند تا کارت تلفن بخریم فکر کنم بهتر باشه
مرخصیم اینجور که دوستان گفتن تو 06 چند روز اول تا شاید 2 یا حتی 3 هفته باید دورشو خط کشید

HITB0Y
10-10-2011, 00:53
سلام دوستان
اگه یه نفر پدرش بالای 59 سال باشه و 2تا برادر ناتنی هم داشته باشه که کلا خارج از کشور هستن و هیچ مدرک یا نشونی ازشون در ایران نیست و تنها اسمشون در شناسنامه پدره درج شده باشه آیا میتونه معافیت کفالت بگیره؟!؟
ممنون

firedrake
10-10-2011, 08:12
خوشحال میشم دوست عزیز آشنا شیم
من خودم 1 آبان کچل نمی کنم اون روز که قراره بریم پادگان میرم میزنم
موبایل ام به نظر من نبری بهتره چون فقط تا دم پادگان دستته بعدشم معلوم نیست دیگه چه بلایی سرش بیاد
جاش یه چند تا کارت تلفن بخریم فکر کنم بهتر باشه
مرخصیم اینجور که دوستان گفتن تو 06 چند روز اول تا شاید 2 یا حتی 3 هفته باید دورشو خط کشید

منم کچل نمی کنم تا روز اعزام قطعی :31:
ولی اگه شانس ما که همون روز و از همون محل تجمع میبرن پادگان:41:

Ebhaam
10-10-2011, 09:23
سلام دوستان ایا راهی هست که بشه که خدمت سربازی رو در طول دوران دانشجویی و مثلا در نهاد های دولتی انجام داد؟ یعنی یه کاری براشون تو دو سال انجام بدی بعد سربازی تم به حساب بیاد؟:19:

urumchi
10-10-2011, 11:15
كساني كه از سپاه پذيرش ميگيرن براي آموزش مشخصه كه كجا ميفتن؟ يادمه كه همينجا گفته شده بود كرمانشاه يا نيشابور

ha789di
10-10-2011, 11:23
سلام دوستان ایا راهی هست که بشه که خدمت سربازی رو در طول دوران دانشجویی و مثلا در نهاد های دولتی انجام داد؟ یعنی یه کاری براشون تو دو سال انجام بدی بعد سربازی تم به حساب بیاد؟:19:

آره دیگه میشه همون امریه ولی در طول دوران دانشجویی نمیشه

كساني كه از سپاه پذيرش ميگيرن براي آموزش مشخصه كه كجا ميفتن؟ يادمه كه همينجا گفته شده بود كرمانشاه يا نيشابور

100 درصد مشخص نیست بستگی به مدرک هم داره ولی معمولا یا یزد یا نیشابور ویا کرمانشاه است

mhaf
10-10-2011, 11:36
در حین دوران دانشجویی نمیشه
شما برای اینکه امریه بگیرین باید اول سرباز محصوب بشین بعد امریه بگیرین
اگر هم بخواین سرباز محسوب بشین باید دانشگاه یا اخراجتون کنه یا فارغ التحصیل بشین که براتون به ناجا نامه بزنه
یعنی باید معافیت تحصیلی رو لغو کنید.

mojtaba6682
10-10-2011, 12:54

بله تقریبا مشخص میشه چون دقیقا بهت نمیگن که کجا ولی همون که قبلا گفتم یا نیشابور یا کرمانشاه یا یزد که منم 10/1 نیشابور اعزامم

mojtaba6682
10-10-2011, 13:13
سلام
امریه ها رو جدا میکنند شما گردان امام حسین میوفتی و دیگه اینکه اونجا همه فوق دیپلم به بالا هستند.
در مورد جاش و .... هم شما بیا خودت ببین :46:
ولی فصلی که میای سرد هست

ببخشید چند تا سوال دیگه داشتم اونجا میشه موبایل ببری:31:؟؟همون روز اول برای درست کردن لباس واینا مرخصی میدن یا نه؟؟؟قبلش کچل کنیم بهتره؟؟؟؟

logos
10-10-2011, 13:21

در حین دوران دانشجویی نمیشه
شما برای اینکه امریه بگیرین باید اول سرباز محصوب بشین بعد امریه بگیرین
اگر هم بخواین سرباز محسوب بشین باید دانشگاه یا اخراجتون کنه یا فارغ التحصیل بشین که براتون به ناجا نامه بزنه
یعنی باید معافیت تحصیلی رو لغو کنید.
ببخشيد دوست عزيز وقتي اطلاعاتتون كافي نيست لطفا اطلاع غلط به دوستان نديد اين حكمي كه شما صادر ميكنيد استثنا هايي هم داره كه ميشه در زمان تحصيل طرح سربازي رو گذروند (و طولشم حدودا 12 ماههست و يا كمتر مال من حدودا 11 ماه شد با دوره اموزشي)
در صورتي كه فرد جزو نخبگان محسوب بشه (براي اطلاعات بيشتر به سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مراجعه كنيد ) مي تونه سربازيشو در حين تحصيل بگذرونه

ببخشید چند تا سوال دیگه داشتم اونجا میشه موبایل ببری:31:؟؟همون روز اول برای درست کردن لباس واینا مرخصی میدن یا نه؟؟؟قبلش کچل کنیم بهتره؟؟؟؟
موبايل ممنوع هست و جريمه داره اما همه ميبرن
بله بعد اينكه بهتون لباس بدن ميريد خونتون يكي دوروز بعد بر ميگرديد ، من كه ميگم كچل كنيد ، يهو اونجا گير ميدن اونا ميزنن موهاتونو كلي داغون ميشه سرتون

mehdi_vsgh
10-10-2011, 16:31
تو آموزشی که به هیچ وجه حق نداری موبایل ببری ازت میگیرن
تو یگان هم موبایل ممنوعه و اگه ازت بگیرن برات دردسر میشه ولی خوب اکثرا موبایل دارن در یگان البته!

mhr66
10-10-2011, 18:51
دوستان اعزامي 1ابان 06 پاسداران يه جارو هماهنگ كنيم توي ميدون سپاه (كه مشخص باشه)برا روز 1 آبان كه قبل ساعت 6 اونجا همو ببينيم ،با هم بريم داخل.
تا قبل 10 تا مطلب ،سايت امكان ارسال پيام شخصي نميده .

mrouzbehi
10-10-2011, 18:55
سلام دوستان منم 06 نزاجا افتادم.

am_64
10-10-2011, 20:49
یه سوال دارم ممنون میشم کسی جواب بده
وقتی عکس کارت هوشمند معافیت پزشکی رو سرچ کردم در محیط شبکه یه چند تا سوال برام پیش اومد که میخواستم از شما بپرسم (( آخه یه چند روز دیگه کارتم میاد دم در خونه ))
میخواستم بدونم روی این کارتهای هوشمند جدید اسم آدمو نمی نویسند ؟
بعدش روی این کارتها یه فلش مثل کارتهای عابر بانک زدن , معنیش چیه ؟ یعنی این کارتها وارد چه دستگاهی می تونن بشن که ما نمیدونیم ؟

urumchi
10-10-2011, 22:28
بله تقریبا مشخص میشه چون دقیقا بهت نمیگن که کجا ولی همون که قبلا گفتم یا نیشابور یا کرمانشاه یا یزد که منم 10/1 نیشابور اعزامم

پس شما كارهاتو انجام دادي، خوش بحالتون.

ميشه توضيح كامل بدين كه چه كارهايي انجام دادين؟ من هنوز حتي دفترچه هم نگرفتم، دير كه نشده؟ چون پارتي رو 3-2 روز پيش پيدا كردم

eee_3e
11-10-2011, 01:37
سلام دوستان منم 06 نزاجا افتادم.

دوستان اعزامي 1ابان 06 پاسداران يه جارو هماهنگ كنيم توي ميدون سپاه (كه مشخص باشه)برا روز 1 آبان كه قبل ساعت 6 اونجا همو ببينيم ،با هم بريم داخل.
تا قبل 10 تا مطلب ،سايت امكان ارسال پيام شخصي نميده .

دوستان 06 آموزشگاه نظامی نزاجا(پاسداران) صبح تو میدون سپاه همو پیدا کنیم چون تو پادگان اینقدر شلوغه و کارا زیاده دیگه نمیشه

بچه های قبلی گفتن روبروی در نظام وظیفه یه مدرست مثلا می تونید اونجا قرار بزارید
یا هر جا که به ذهنتون می رسه

دوستانی ام که از کرج اونجان پیغام خصوصی بدن بیشتر آشنا شیم

a1457769
11-10-2011, 03:17
یه سوال دارم ممنون میشم کسی جواب بده
وقتی عکس کارت هوشمند معافیت پزشکی رو سرچ کردم در محیط شبکه یه چند تا سوال برام پیش اومد که میخواستم از شما بپرسم (( آخه یه چند روز دیگه کارتم میاد دم در خونه ))
میخواستم بدونم روی این کارتهای هوشمند جدید اسم آدمو نمی نویسند ؟
بعدش روی این کارتها یه فلش مثل کارتهای عابر بانک زدن , معنیش چیه ؟ یعنی این کارتها وارد چه دستگاهی می تونن بشن که ما نمیدونیم ؟

به احتمال زیاد روی اون عکسی که مد نظر شماست اطلاعات درج نشده است اما روی خود کارت درج خواهد شد.

اینو رئیس نظام وظیفه یه سال پیش گفته...
"امكان دريافت اصالت اين كارت در بسياري از مراكز كه قبلا استعلامات دستي انجام مي‌داد اكنون با نصب يك دستگاه الكترونيك براحتي قابل انجام است. "

mhr66
11-10-2011, 16:45
دوستان 06 آموزشگاه نظامی نزاجا(پاسداران) صبح تو میدون سپاه همو پیدا کنیم چون تو پادگان اینقدر شلوغه و کارا زیاده دیگه نمیشه

بچه های قبلی گفتن روبروی در نظام وظیفه یه مدرست مثلا می تونید اونجا قرار بزارید
یا هر جا که به ذهنتون می رسه

دوستانی ام که از کرج اونجان پیغام خصوصی بدن بیشتر آشنا شیم

آقا من كه موافقم،مدرسه ه خوبه،:46:

nimahandsomboy
11-10-2011, 20:32
یه سوال

کسی که یگانش الان مشخص هست

بعد ارشد قبول بشه از یگانش ترخیص بشه

بعد از اینکه درسش تموم بشه دوباره میاد تو همون یگان قیبی یا دوباره تقسیم میشه؟؟؟

دوباره باید اموزشی بره یا لازم نیست؟؟

mehdi_vsgh
11-10-2011, 21:38
یه سوال

بعد از اینکه درسش تموم بشه دوباره میاد تو همون یگان قیبی یا دوباره تقسیم میشه؟؟؟

دوباره تقسیم خواهند شد
3 هفته آموزشی رو باید برن!

Mahdi.p30
11-10-2011, 23:16
یه سوال

بعد از 3 هفته آموزشی ، تقسیم میشید
البته ظاهرا ارتش 3 هفته آموزشی رو نداره ولی نیروی انتظامی داره

ضمنا اگه منطورت از یگان ، همون ارگان هست ، طبق قانون نظام وظیفه اونایی که سابقه خدمت قبلی دارن ، ارگانشون تغییر نخواهد کرد

vbiman
12-10-2011, 12:50
با سلام خدمت دوستان محترم:
از دوستانی که دوران اموزشی رو در پدافند هواایی مشهد گذروندن خواهش میکنم به سوالات زیر پاسخ بدید:
1.جمع بندی شما از این پادگان؟(از لحاظ رفتاری ،یعنی باید مشابه شرایطی که در جامعه هست باید گرگ بود یا اگر بخواهیم به اصل خودمون بمونیم و سرمون تو لاک خدمون باشه؟ )
2.افراد بومی مشهد می تونن شبها بیرون باشن یا باید در کنار دوستان باشیم؟
3.آخر هفته ها مرخصی میدن؟
ممنون از لطف شما دوستان عزیز.

سرتون و همیشه بالا نگه دارید و به خودتون و خانوادتون افتخار کنید.نگذارید زندگی خوردتون بکنه.با تصمیمات درست به زندگی بعد از خدمتتون از همین الان جهت بدید.
سپاسگذارم.

amir_torabi
12-10-2011, 14:00
سلام دوستان، من دوستم واسه آموزشی افتاده محمد رسوالله (ص) بیرجند و اول آبان باید بره. تو برگه سفیدش نوشته سازمانی، نیروی انتظامی. کسی اطلاعاتی داره که چجوریاس اونجا؟ دوستم کارشناسی علوم کامپیوتر داره. اگه کسی میدونه اوجا چطوریه و چطور میگذره، ممنون میشم بگید. هر نکته ای هم اگه لازمه بدونه بگید.
من خودم واسه 2-3 ماه دیگه دارم میرم. تا حالا خیلی از این صفحات خوندم اما چیزی فعلا پیدا نکدم.
با تشکر قبلی، امیدوارم واسه همه این دوره به راحتی بگذره.

pouya_2008_hh
12-10-2011, 20:58
سلام دوستان، من دوستم واسه آموزشی افتاده محمد رسوالله (ص) بیرجند و اول آبان باید بره. تو برگه سفیدش نوشته سازمانی، نیروی انتظامی. کسی اطلاعاتی داره که چجوریاس اونجا؟ دوستم کارشناسی علوم کامپیوتر داره. اگه کسی میدونه اوجا چطوریه و چطور میگذره، ممنون میشم بگید. هر نکته ای هم اگه لازمه بدونه بگید.
من خودم واسه 2-3 ماه دیگه دارم میرم. تا حالا خیلی از این صفحات خوندم اما چیزی فعلا پیدا نکدم.
با تشکر قبلی، امیدوارم واسه همه این دوره به راحتی بگذره.
سلام یکی از دوستان اونجا بوده
فکر کنم ماله مرزبانی هست
بعدش تقسیم میشند واسه مرزبانی
مطمین نیستم البته
موفق باشیند

amir_torabi
12-10-2011, 23:08
سلام یکی از دوستان اونجا بوده
فکر کنم ماله مرزبانی هست
بعدش تقسیم میشند واسه مرزبانی
مطمین نیستم البته
موفق باشیند

خوب این مرزبانی که میگید چطوریه؟ و دوم اینکه وقتی تو برگه سفید گفته سازمان پذیرنده نیروی انتظامی، این یعنی آموزشی تحت نظر نیروی انتظامیه؟ اصلا آموزشی هم تفاوتی بین سپاه و ارتش و ن. انتظامی هست.
کسی میدونه با مدرک لیسانس آموزشی چند روزه؟ همون 2 ماه یا 45 روز؟
یه سوال دیگه، الان طول دوره سربازی چند ماهه؟ 24 ماه شده یا مثل قبله؟
راجع به پادگان محمد رسول الله (ص) بیرجند واسه دوران آموزشی هم ممنون میشم کسی توضیح بده که چجورکیه.
میبخشید سوال زیاد میپرسما، آخه از قوانین جدید خیلی بی اطلاعم، قول میدم با تجربه خودمو دوستم در آینده جبران کنم.
با تشکر، زنده باشین.

SA.JJ.AD
12-10-2011, 23:16
دوستان من اضاف خوردم الان ؟! :31: متولد تیر ماه 71 هستم !! و دیپلمم رو 4 ماه پیش گرفتم اما برا ادامه ی تحصیل اقدام نکردم !! و الان میخواستم برا ادامه ی تحصیل اقدام کنم که شنیدم اضافی میخرورم اگه نرم دفترچه اینا پر نکنم نفرستم !! ؟ :41: ممنون میشم یکی روشنم کنه :19:اطلاعاتم در این مورد خیلی کمه و هرکی یه چیز میگه :41:حتما باید به دفاتر پلیس + 10 برم تا بفهمم اضاف خوردم یا نه ؟! :19:

mehdi_vsgh
13-10-2011, 09:32
دوستان من اضاف خوردم الان ؟! :31: متولد تیر ماه 71 هستم !! و دیپلمم رو 4 ماه پیش گرفتم اما برا ادامه ی تحصیل اقدام نکردم !! و الان میخواستم برا ادامه ی تحصیل اقدام کنم که شنیدم اضافی میخرورم اگه نرم دفترچه اینا پر نکنم نفرستم !! ؟ :41: ممنون میشم یکی روشنم کنه :19:اطلاعاتم در این مورد خیلی کمه و هرکی یه چیز میگه :41:حتما باید به دفاتر پلیس + 10 برم تا بفهمم اضاف خوردم یا نه ؟! :19:
هنوز که اضاف نخوردی کلا 6 ماه فرصت خواهی داشت که 2 ماهش باقی مونده
برای اطمینان بیشتر برو دفتر پلیس +10

---------- Post added at 09:32 AM ---------- Previous post was at 09:30 AM ----------

خوب این مرزبانی که میگید چطوریه؟ و دوم اینکه وقتی تو برگه سفید گفته سازمان پذیرنده نیروی انتظامی، این یعنی آموزشی تحت نظر نیروی انتظامیه؟ اصلا آموزشی هم تفاوتی بین سپاه و ارتش و ن. انتظامی هست.
راجع به پادگان محمد رسول الله (ص) بیرجند واسه دوران آموزشی هم ممنون میشم کسی توضیح بده که چجورکیه.
میبخشید سوال زیاد میپرسما، آخه از قوانین جدید خیلی بی اطلاعم، قول میدم با تجربه خودمو دوستم در آینده جبران کنم.
با تشکر، زنده باشین.
خوب یه سری تفاوتهاییی بین اموزشی نیروی انتظامی و سپاه و ارتش هست ولی اصلش یکیه!!! هر روز صبح زود باید بلند شین و برنامه صبحگاه و صف جمع و شرکت در کلاسهای تئوری و.... ولی تو مضمونش باهم تفاوتهایی دارن
دوره آموزشی برای همه 2 ماه هست!!
دوره خدمت 18 ماه هست که لیسانسه ها 17 و فوق لیسانسها 16 ماه خدمت خواهند داشت

pouya_2008_hh
13-10-2011, 13:53
با تشکر، زنده باشین.
سلام
ببین من مرزبانی زاهدان بودم البته 16 روز ، فکر کنم پادگان محمد رسول ال.. هم تقسیم میشند اکثرا واسه مرزبانی
من ستاد فرماندهی ( چون کسری داشتم و باید تسویه می کردم تقسیم نشدم هنگ مرزی) استان س و ب ( سیستان و بلوچستان ) بودم ولی دوستم هنگ مرزی چابهار
ایشالا که شما تقسیم نشی مرز اما یکم اوضاع سخته
ببین اینجوری بود که ما تا تقسیم شدیم اول باید می رفتیم ستاد فرماندهی مرزبانی زاهدان
از اونجا هر کسی تقسیم میشد یکی از پنج هنگ مرزی( میرجاوه- جکی گور_چابهار -سراوان - زابل ) البته تو دیپلمه ها کسی که با کامپیوتر اشنا باشه کم بود
به نظرم شما اگه حتی تقسیم شدی مرزبانی برو تو قسمت های کار گزینی یا نیرو انسانی یا بازرسی ، حفاظت اطلاعات
بگو کامپیوتر بلدم ،تایپ بلدم البته اگه بلدی
احتمال 95 در صد می گیرنت و نمی ذارند تقسیم بشی
من رو واسه بازرسی میخواستند که تایپ کنم براشون اما تا فهمیدند کسی دارم قبول نکردند
موفق باشیند

mojtaba6682
13-10-2011, 14:47
پس شما كارهاتو انجام دادي، خوش بحالتون.

ميشه توضيح كامل بدين كه چه كارهايي انجام دادين؟ من هنوز حتي دفترچه هم نگرفتم، دير كه نشده؟ چون پارتي رو 3-2 روز پيش پيدا كردم

داستانش طولانیه ولی خلاصشو میگم.من برج 4 فارغ التحصیل شدم توی جهاد هم آشنا داشتم برای همین رفتم جهاد مسئولش بهم گفت باید اول بری دفترچتو پست کنی بعد که برگ سبزت اومد بیاری اینجا تا انجام بدیم ولی نامرد بهم نگفت که باید درخواست بدم .ما هم پست کردیم(6/1)که البته ای کاش زودتر پست میکردم بعد که برگ سبزم اومد بردم اونجا گفتند "دیر اومدی اسامی اعزامی های 8/1 رو اواخر مرداد رد کردیم و الان برای 10/1 میگیریم " اینجا بازم به من نگفتند که کلا 3نفر میخوان خلاصه ما رفتیم به هزار مکافات تاریخ اعزامو عقب انداختیم 10/1 دوباره اومدیم گفتند "ظرفیت تکمیله" :ohno: کارد میزدن خونم درنمیومد:angry::angry: گفتم حالا باید چیکار کنم؟؟؟ میتونم توی شهرستان دیگه(شهرضا) امریه بگیرم؟؟ گفتند شاید.پارتی ما هم از همون جا یه زنگ به رئیس اونجا زدو قضیه رو گفت منم رفتم اونجا و چون دایی خودم هم اونجا کار میکرد خلاصه با هزار زور و .... تونستم امریه بگیرم:27:
شما هر کاری میخوای بکنی زود انجام بده در ضمن هر جایی رفتی واسه گرفتن امریه،اول درخواست بده بهتره بعد هم ازشون بپرس که برای چه تاریخی نیرو میگیرن و تاریخ اعزامتو یه جوری با اون تنظیم کن

pouya_2008_hh
13-10-2011, 14:56
داستانش طولانیه ولی خلاصشو میگم.من برج 4 فارغ التحصیل شدم توی جهاد هم آشنا داشتم برای همین رفتم جهاد مسئولش بهم گفت باید اول بری دفترچتو پست کنی بعد که برگ سبزت اومد بیاری اینجا تا انجام بدیم ولی نامرد بهم نگفت که باید درخواست بدم .ما هم پست کردیم(6/1)که البته ای کاش زودتر پست میکردم بعد که برگ سبزم اومد بردم اونجا گفتند "دیر اومدی اسامی اعزامی های 8/1 رو اواخر مرداد رد کردیم و الان برای 10/1 میگیریم " اینجا بازم به من نگفتند که کلا 3نفر میخوان خلاصه ما رفتیم به هزار مکافات تاریخ اعزامو عقب انداختیم 10/1 دوباره اومدیم گفتند "ظرفیت تکمیله" :ohno: کارد میزدن خونم درنمیومد:angry::angry: گفتم حالا باید چیکار کنم؟؟؟ میتونم توی شهرستان دیگه(شهرضا) امریه بگیرم؟؟ گفتند شاید.پارتی ما هم از همون جا یه زنگ به رئیس اونجا زدو قضیه رو گفت منم رفتم اونجا و چون دایی خودم هم اونجا کار میکرد خلاصه با هزار زور و .... تونستم امریه بگیرم:27:
شما هر کاری میخوای بکنی زود انجام بده در ضمن هر جایی رفتی واسه گرفتن امریه،اول درخواست بده بهتره بعد هم ازشون بپرس که برای چه تاریخی نیرو میگیرن و تاریخ اعزامتو یه جوری با اون تنظیم کن

سلام شما بچه اصفهان هستیند ؟
اگه از اصفهان هستنید که شهرضا نزدیکه ( من دانشگاه ازاد شهرضا درس میخونم )

amir_torabi
13-10-2011, 15:23
mehdi_vsgh و pouya_2008_hh
آقا مهدی و پویا جان، خیلی ممنون از توضیحاتتون، البته این سوالایی که پرسیدم مربوط به دوستمه که اول آبان 90 داره میره بیرجند.(این اکانتم واسه اونه که بعدا بتونه پیگیر باشه، واسه همین پستم یکم با تاخیز میاد تو صفحه)

خودم هنو دفترچه پست نکردم! واسه 2-3 ماه دیگه میخوام برم. البته چون من غیبت دارم فکر کنم اولین اعزام بفرستنم درسته؟

راستی کسی میدونه اگه من مثلا 15 آذر پست کنم، با توجه به اینکه غیبت دارم، احتمالا کی اعزام میخوره واسم؟ اگه بخوام 18 دی اعزام شم، فکر میکنید کی بفرستم دفترچه رو احتمالش بیشتره، من دانشجوی انصرافیم، فکر کنم مدرکم دیپلم میشه!

و یه سوال دیگه اینکه، تو دوره آموزشی و یگان(اصل دوره خدمت!!) میشه کتاب و متن برد؟ میشه دفتر برد و نوشت چیزی؟ اونوقت که دارم دفترو میارم بیرون بررسی میکنن که چی توشه؟ بیشتر متن هایی که میگم هم انگلیسیو فرانسه هستن. گیر خاصی وجود نداره؟ یه وقت به عنوان جاسوس یا سی آی ای نگیرنم!!
در ضمن من کلا کارم دیزاین و گرافیکه(تبلیغات و سایت و کلا همه چی!)، بدرد میخوره اونجا؟ اصلا اونجا میپرسن که کی چیا بلده یا جایی هست که مثه بچه آدم خودمون بریم بگیم؟ اگه در این مورد هم کسی کمک کنه ممنون میشم.
سوالارو که توی تاپیکه درستی میپرسم دیگه آره؟ تاپیک خاص دیگه ای هم هست واسه این جور سوالا؟
با تشکر قبلی،

jujushow
13-10-2011, 17:25

سلام اقا مجتبی ...
شما تاریخ اعزامتون 1.10 هست ، چجوری از الان میدونید که نیشابور اعزامید ؟
منم تکمیلی دارم و 1.10 اعزامم ... احتمال زیاد میافتم نیشابور چون یکی از دوستامم که زودتر از من پست کرده بود نیشابور افتاد .
نمیدونید چند روز نگهمون میدارند ؟ من شنیدم فقط چند تا کلاس عقیدتی میزارن واسمون و یه امتحان میگیرند و تمام ! راسته ؟

mehdi_vsgh
13-10-2011, 20:40
آقا مهدی و پویا جان، خیلی ممنون از توضیحاتتون، البته این سوالایی که پرسیدم مربوط به دوستمه که اول آبان 90 داره میره بیرجند.(این اکانتم واسه اونه که بعدا بتونه پیگیر باشه، واسه همین پستم یکم با تاخیز میاد تو صفحه)

خودم هنو دفترچه پست نکردم! واسه 2-3 ماه دیگه میخوام برم. البته چون من غیبت دارم فکر کنم اولین اعزام بفرستنم درسته؟

راستی کسی میدونه اگه من مثلا 15 آذر پست کنم، با توجه به اینکه غیبت دارم، احتمالا کی اعزام میخوره واسم؟ اگه بخوام 18 دی اعزام شم، فکر میکنید کی بفرستم دفترچه رو احتمالش بیشتره، من دانشجوی انصرافیم، فکر کنم مدرکم دیپلم میشه!

و یه سوال دیگه اینکه، تو دوره آموزشی و یگان(اصل دوره خدمت!!) میشه کتاب و متن برد؟ میشه دفتر برد و نوشت چیزی؟ اونوقت که دارم دفترو میارم بیرون بررسی میکنن که چی توشه؟ بیشتر متن هایی که میگم هم انگلیسیو فرانسه هستن. گیر خاصی وجود نداره؟ یه وقت به عنوان جاسوس یا سی آی ای نگیرنم!!
در ضمن من کلا کارم دیزاین و گرافیکه(تبلیغات و سایت و کلا همه چی!)، بدرد میخوره اونجا؟ اصلا اونجا میپرسن که کی چیا بلده یا جایی هست که مثه بچه آدم خودمون بریم بگیم؟ اگه در این مورد هم کسی کمک کنه ممنون میشم.
سوالارو که توی تاپیکه درستی میپرسم دیگه آره؟ تاپیک خاص دیگه ای هم هست واسه این جور سوالا؟
با تشکر قبلی،
خوب سوالاتت یه کم زیاده ولی سعی میکنم سریع جواب بدم!!
چون دانشجوی انصرافی هستی پس دیپلمه حساب میشی...من فکر کنم بهمن ماه اعزام خواهی شد!
هم تو یگان و هم تو آموزشی میتونی با خودت دفتر ببری میتونی کتاب ببری کسی هم کاری بهت نداره که توی دفترت چی مینوسی ولی باور کن تو آموزشی اونقدر وقت نداری که بخوای به اینکارا برسی....ولی خوب مشکلی هم نداره!!!
در مورد توانایی هایی که داری تو آموزشی که به هیچ دردی نمیخوره ولی بعد از آموزشی وقتی میخوان تو رو توی یگان تقسیمت کنن نیرو انسانی که میری میتونی قبل از تقسیم بهشون بگی که من فلان کارو بلدم!
مثلا من خودم تایپم خوب بود برای همینم یگانی که منو انداختن به صورت اداری بودم و یکی از کارهایی که براشون انجام میدادم تایپ بود و چون کارشون رو خوب راه مینداختم رئیسمون هم خیلی بهم حال میداد و با اینکه شهرستان بودم هفته ای یه بار پنجشنبه و جمعه میومدم تهران!
دیگه حالا اینش به خودت بستگی داره که بخوای مسئولیت بپذیری یا نه؟
چون بعضیا اعتقاد دارن اگه مسئولیت بپذیری برات دردسر میشه و ... ولی به نظر من که به این شدت نبود!

piishii
13-10-2011, 22:22
سلام
در مورد موبایل جوابتون داده شد اگه هم بیارین باید به دژبان تحویل بدین و اگه هم یواشکی بیارین از من بشنوین این کار رو نکنید طبق تجربه عرض میکنم
در مورد لباس و ... خیر .
در مورد نیشابور شما زمانی که وارد پادگان شدی از همون روز اول موندگار هستی تا زمانی که بهتون مرخصی داده شه
در مورد لباس و .... اینا هم شما رو همونجا به ساتر می فرستند و کارهاتون رو انجام میدین
در مورد کچل کردن هم بله این کار رو انجام بدین چون ممکن هست بعد بسپارتتون به دست آرایشگر پادگان و....
و امکان رفتن به حمام بعد از سلمانی هم ازتون گرفته میشه .

piishii
13-10-2011, 22:24
سلام اقا مجتبی ...
منم تکمیلی دارم و 1.10 اعزامم ... احتمال زیاد میافتم نیشابور چون یکی از دوستامم که زودتر از من پست کرده بود نیشابور افتاد .
نمیدونید چند روز نگهمون میدارند ؟ من شنیدم فقط چند تا کلاس عقیدتی میزارن واسمون و یه امتحان میگیرند و تمام ! راسته ؟
سلام
منظورتون از تکمیلی کفایتی است ؟
شما اگه باغرود بیای و کفایتی باشی فقط یک شب مهمان اونجا هستی مثلا اگه بعد از ظهر برسی اینا و فرداش تا بعد از ظهر کارت سبزت رو صادر میکنه بخش آموزش و میری...
یادش بخیر دوره ی پیش و پذیرش نیرو و کفایتی ها.... و اون بیدارخوابی و....
خدمت خیلی زود میگذره ؟ خیر عٌمر....

amir_torabi
13-10-2011, 22:46
در مورد توانایی هایی که داری تو آموزشی که به هیچ دردی نمیخوره ولی بعد از آموزشی وقتی میخوان تو رو توی یگان تقسیمت کنن نیرو انسانی که میری میتونی قبل از تقسیم بهشون بگی که من فلان کارو بلدم!

آقا ممنون که جوابمو دادی، کلی خیالم راحت شد. فقط در این مورد که میگی، چه وقتی هست این تقسیم تو یگان؟:41:
قبل از تقسیم خودم باید برم نیروی انسانی؟ یعنی اصلا کجا تقسیممون میکنند، توی اتاق یا بخش خاصی اینکار انجام میدن؟ بهمون فرمی چیزی میدن که پر کنیم؟ چجوریاس دادا؟
thnx

jujushow
13-10-2011, 23:23
سلام
منظورتون از تکمیلی کفایتی است ؟
شما اگه باغرود بیای و کفایتی باشی فقط یک شب مهمان اونجا هستی مثلا اگه بعد از ظهر برسی اینا و فرداش تا بعد از ظهر کارت سبزت رو صادر میکنه بخش آموزش و میری...
یادش بخیر دوره ی پیش و پذیرش نیرو و کفایتی ها.... و اون بیدارخوابی و....
خدمت خیلی زود میگذره ؟ خیر عٌمر....

بله فک کنم همون کفایتی هست . توی گرمای تابستون 35 روز کلاس میرفتیم و 4 روزم پادگان امام علی نجف اباد مورد عنایت قرار گرفتیم اما واقعا ارزش داره .
اگه 1 روز باشه که واقعا عالیه ... من فک میکردم 3-4 روزی نگهمون میدارند . از اوضاع و شرایط اونجا میگید ؟
مثلا سرمون رو با چند باید بتراشیم و بریم ؟
اگر مهمان باشیم که توی این 1 روز پوتین و لباس تحویل نمیدند ، نه ؟ پس از کجا باید بگیریم ؟
از روز بعدش باید بریم محل خدمت ( مثلا اونجایی که پذیرش گرفتیم ) ؟

mhaf
14-10-2011, 00:04
بله فک کنم همون کفایتی هست . توی گرمای تابستون 35 روز کلاس میرفتیم و 4 روزم پادگان امام علی نجف اباد مورد عنایت قرار گرفتیم اما واقعا ارزش داره .
اگه 1 روز باشه که واقعا عالیه ... من فک میکردم 3-4 روزی نگهمون میدارند . از اوضاع و شرایط اونجا میگید ؟
مثلا سرمون رو با چند باید بتراشیم و بریم ؟
اگر مهمان باشیم که توی این 1 روز پوتین و لباس تحویل نمیدند ، نه ؟ پس از کجا باید بگیریم ؟
از روز بعدش باید بریم محل خدمت ( مثلا اونجایی که پذیرش گرفتیم ) ؟
آقا اینا سوالای منم هست
من با برگه تکمیلی برای سپاه کرج پذیرش گرفتم تو برگه سفیدم زده سپاه امام حسن استان البرز
اونجا که آموزشی نداره باید چیکار کنم؟

pouya_2008_hh
14-10-2011, 00:07

با تشکر قبلی،
سلام
والا جواب سوالایی رو می دم که بلدم
میشه کتاب برد ولی تو اموزشی مطمین باشیند تا ازادتون بذارند میخوابیند
موقع ورود برسی میکنند چیا اوردیند اما کتاب و این چیزا مشکلی نداره ولی موقع خروج نه نمی گردند ( البته به اینکه انگلیسیه نمی دونم گیر بدند یا نه )
تجربه شخصی خودم رو میگم
تو اموزشی اگه فرمانده از گروهان پرسید کیا دست خطشون خوبه یا مدرکشون چیه بگو دست خطم خوبه و دانشجو لیسانسم ( چون شما به احتمال زیاد دیپلمه حساب میشی ، منم دیپلمه حساب شدم با اینکه دانشجو لیسانس بودم )
موفق باشیند ،دعا یادتون نره

Mahdi.p30
14-10-2011, 01:28
آقا ممنون که جوابمو دادی، کلی خیالم راحت شد. فقط در این مورد که میگی، چه وقتی هست این تقسیم تو یگان؟:41:
قبل از تقسیم خودم باید برم نیروی انسانی؟ یعنی اصلا کجا تقسیممون میکنند، توی اتاق یا بخش خاصی اینکار انجام میدن؟ بهمون فرمی چیزی میدن که پر کنیم؟ چجوریاس دادا؟
thnx
اگه نيروي انتظامي بيفتيد ، 2 بار تقسيم ميشيد
يك بار بين استان هاي مختلف ،كه اون توسط سيستم جامع نيروي انساني ناجا (و بعضا با بند پ) انجام ميشه و برگه تقسيمتون رو روز آخر آموزشي ميدن دستتون!
يك بار هم بعد از آموزشي ،توي ستاد فرماندهي انتظامي استان تقسيم ميشيد كه اون تقسيم، بصورت دستي انجام ميشه و اگه زرنگ باشيد ميشه جاهاي خوبي افتاد و همچنين اگه مهارتي هم داريد همونجا بايد اعلام كنيد

ولي در مورد ارتش و سپاه ، دقيقا نميدونم به چه صورته

lio messi
14-10-2011, 09:15
از بحثاتون استفاده کردم دمتون گرم.

بچه ها منم یه سوال دارم. آیا دفترچه ای چیزی هست که توش همه ی شرایط معافی رو نوشته باشه؟ هیچ چیز از قلم نیفتاده باشه؟
آخه چندتا دلیل تو ذهنم دارم که جدی هم هستن اگه بدونم دقیقا معافیت شامل چه مواردی میشه بهتر میتونم تصمیم بگیرم.
اگه کسی در این مورد میدونه بی نصیبمون نزاره

mehdi_vsgh
14-10-2011, 09:23
thnx
ببین عزیز بعد از اینکه شما دوره آموزشی رو به پایان میرسونید بهتون یه برگه میدن که همون حکمتون هست و معلوم میشه که یگان خدمتیت توی کدوم شهر میشه......مثلا برام زده بودن فرماندهی انتظامی استان قم!
یعنی باید برم قم بقیه خدمتم رو بگذرونم!!!
وقتی میرین ستاد فرماندهی شما اول باید همگی برین نیروی انسانی بهتون یه برگه میدن مشخصاتتون رو توش مینوسین اونجا توی همون برگه یه قسمت داره که شما میتونید توانایییهاتون رو بنویسید داخلش!!!
از طرفی حتی به همون شخصی که مسئول تقسیمتون هست هم میتونید بگین که من مثلا فلان کارها رو بلدم
اگه به توانایییهاتون نیازی داشته باشن شما رو احتمال داره یه جایی بندازن که از این کاراتون استفاده ای ببرن وگرنه مثه بقیه به صورت تصادفی تقسیم میشین و میرین سر یگان!

mojtaba6682
14-10-2011, 10:19
سلام شما بچه اصفهان هستیند ؟
اگه از اصفهان هستنید که شهرضا نزدیکه ( من دانشگاه ازاد شهرضا درس میخونم )

بله از اصفهان هستم ولی مشکل اینجاست که خود شهرضا نیوفتادم،افتادم روستاهای اطراف شهرضا(اسفرجان).منطقه ی خوش وآب وهواییه ولی خوب تا خود شهرضا 30 تا 45 دقیقه راهه چون رفتم میدونم کجاست.مزیتی که هست اینه که خونه ی دایی و فامیلای دیگم شهرضاست میتونم برم اونجا وپنج شنبه و جمعه ها رو بیام اصفهان.به هر حال خدا رو شکر.
شما هم از اصفهانی؟؟دانشگاه چطور بود؟؟از آشناییتون خوشبختم

mojtaba6682
14-10-2011, 10:28
سلام اقا مجتبی ...

سلام دوست عزیز
من هفته پیش رفتم جهاد مدارکمو تکمیل کنم بعد پرسیدم بالاخره معلوم نشد کجا میوفتیم گفتند احتمال زیاد نیشابور،اسم پادگانش رو هم گفت (شهید هاشمی نژاد)
در مورد تکمیلی ها چیزی نمیدونم شرمندم

lio messi
14-10-2011, 11:29
بچه ها منم دریابید. نمیدونم معاف میشم یا نه! :(

mehdi_vsgh
14-10-2011, 11:43
از بحثاتون استفاده کردم دمتون گرم.

بچه ها منم یه سوال دارم. آیا دفترچه ای چیزی هست که توش همه ی شرایط معافی رو نوشته باشه؟ هیچ چیز از قلم نیفتاده باشه؟
آخه چندتا دلیل تو ذهنم دارم که جدی هم هستن اگه بدونم دقیقا معافیت شامل چه مواردی میشه بهتر میتونم تصمیم بگیرم.
اگه کسی در این مورد میدونه بی نصیبمون نزاره
والا تا اونجایی که میدونم خود دفترچه نظام وظیفت رو که میگیری یه بخشش درمورد معافیت توضیحاتی داده و شرایطش رو گفته!

bolka
14-10-2011, 13:11
يه سوال فوري و مهم داشتم.
من در حين تحصيل براي معافيت كفالت اقدام كردم ولي با معافيت موافقت نشد و پرونده ي منو گرفتن و تو نظام وظيفه نگه نداشتن و گفتن تحصيلت تموم شد بايد بياي.
داخل پرونده نوشتند كه تا 6 سال وقت دارم(چون كارشناسي پيوسته ام). اما در اصل من چون دانشجوي پاره وقت هستم براي همين بايد بهم 8 سال وقت بدن. اما داخل پرونده نوشتن 6 سال!
سوال من اينه چه طور ميتونم اين موضوع رو درست كنم؟ از طريق نظام وظيفه دانشگاه ميشه اقدام كرد؟ و بهشون بگم تا برام انجام بدن يا اينكه نه بايد برم نظام وظيفه تو ميدون سپاه؟ يا اصلآ لزومي نداره.
توضيح بديد ممنون ميشم

يه سوال ديگه. داشتن كارت بسيج فعال دانشجويي چقدر به سربازي كمك ميكنه؟

Mahdi.p30
14-10-2011, 14:43
يه سوال فوري و مهم داشتم.
من در حين تحصيل براي معافيت كفالت اقدام كردم ولي با معافيت موافقت نشد و پرونده ي منو گرفتن و تو نظام وظيفه نگه نداشتن و گفتن تحصيلت تموم شد بايد بياي.
داخل پرونده نوشتند كه تا 6 سال وقت دارم(چون كارشناسي پيوسته ام). اما در اصل من چون دانشجوي پاره وقت هستم براي همين بايد بهم 8 سال وقت بدن. اما داخل پرونده نوشتن 6 سال!
سوال من اينه چه طور ميتونم اين موضوع رو درست كنم؟ از طريق نظام وظيفه دانشگاه ميشه اقدام كرد؟ و بهشون بگم تا برام انجام بدن يا اينكه نه بايد برم نظام وظيفه تو ميدون سپاه؟ يا اصلآ لزومي نداره.
توضيح بديد ممنون ميشم

يه سوال ديگه. داشتن كارت بسيج فعال دانشجويي چقدر به سربازي كمك ميكنه؟
توي دفترچه كه نوشته در حين استفاده از معافيت تحصيلي ميشه كفالت گرفت
شما حتما پيگيرش باش
اگر شرايطش رو داشته باشي ، الانم ميتوني كفالت بگيري

چرا موافقت نكردن؟

در مورد سنوات تحصيلي، دانشگاه شايد براي تحصيل وقت بيشتري بده ولي نظام وظيفه 6 سال وقت ميده
البته در موارد خاص با موافقت دانشگاه ميشه تمديد كرد

دفترچه رو هم از سايت پليس دانلود كن و كامل بخون

اگر ميخواي معافيت بگيري كه نيازي به بسيج فعال نداري

pouya_2008_hh
14-10-2011, 14:43
بله از اصفهان هستم ولی مشکل اینجاست که خود شهرضا نیوفتادم،افتادم روستاهای اطراف شهرضا(اسفرجان).منطقه ی خوش وآب وهواییه ولی خوب تا خود شهرضا 30 تا 45 دقیقه راهه چون رفتم میدونم کجاست.مزیتی که هست اینه که خونه ی دایی و فامیلای دیگم شهرضاست میتونم برم اونجا وپنج شنبه و جمعه ها رو بیام اصفهان.به هر حال خدا رو شکر.
شما هم از اصفهانی؟؟دانشگاه چطور بود؟؟از آشناییتون خوشبختم
بله اصفهانم
باور کنید جای خوبی نسبت به مرز و شهرهای دور افتاده ، افتادیند
موفق باشیند

ha789di
14-10-2011, 20:36
بچه ها عرق کردن دست تا چه اندازه موجب معافیت میشه؟
من یه خورده دستم عرق میکنه ولی نمیدونم شامل معافیت میشه یا نه؟

mhaf
14-10-2011, 21:18
آقا اینا سوالای منم هست
من با برگه تکمیلی برای سپاه کرج پذیرش گرفتم تو برگه سفیدم زده سپاه امام حسن استان البرز
اونجا که آموزشی نداره باید چیکار کنم؟
بچه ها کسی جواب نمیده؟
خداییش چند بار این سوالا پرسیده شده اما کسی انگار نمیدونه.

bolka
14-10-2011, 22:06
توي دفترچه كه نوشته در حين استفاده از معافيت تحصيلي ميشه كفالت گرفت
شما حتما پيگيرش باش
اگر شرايطش رو داشته باشي ، الانم ميتوني كفالت بگيري

چرا موافقت نكردن؟

در مورد سنوات تحصيلي، دانشگاه شايد براي تحصيل وقت بيشتري بده ولي نظام وظيفه 6 سال وقت ميده
البته در موارد خاص با موافقت دانشگاه ميشه تمديد كرد

دفترچه رو هم از سايت پليس دانلود كن و كامل بخون

اگر ميخواي معافيت بگيري كه نيازي به بسيج فعال نداري
سلام خيلي ممنون.
حقيقتش من شرايط معافيت نداشتم اصلآ حواسم به يه موضوع نبود و به خاطر يه مسئله فوق كوچك معاف نشدم. ولي پرونده اي كه تكميل كردم رو گرفتن و گفتن شما به هيچ وجهي معاف نميشي. حالا بعد از فارق التحصيلي ميخوام برم سربازي اما اون 5 سالي كه داخل پروندم نوشته مهم هست؟ ي اون پرونده برام درد سر نميشه؟ چون به اشتباه نوشته 5 سال وقت داره بعدش اگه نياد غيبت ميخوره در صورتي كه من 7 سال وقت دارم و اگر 7 سال درسم طول بكشه غيبت ميخورم!!
چيكار بايد بكنم؟ اين پرونده بايگاني ميشه و بعدآ ارزشي نداره يا الان برم و درستش كنم براي چند سال بعد؟
بسيج فعال در سربازي هم يه توضيح مختصر بديد.
خيلي ممنون

jujushow
14-10-2011, 22:07
بچه ها عرق کردن دست تا چه اندازه موجب معافیت میشه؟
من یه خورده دستم عرق میکنه ولی نمیدونم شامل معافیت میشه یا نه؟

داداش خیلی باید دستت عرق کنه . واسه منم خیلی عرق میکنه اما اونقدر سخت میگیرند که هنوز قانع نشدم برم دنبالش ( البته دیگه فرصتی هم ندارم ) ، به عنوان مثال چند نمونه که من شنیدم اینطوری بوده ...

اول اینکه هوای اتاق رو اونقدر خنک میکنند که دستت بر اثر گرما تعریق نداشته باشه . بعدشم گاهی تا 3 بار پیاپی باید دستات رو با یه مایع بشوری و خشک کنی ... دوباره بشوری و ... تا بالاخره دکتر نگاه کنه ببینه تعریق در چه حده .
یا مثلا میگند دستات رو به صورت کامله کامل خشک کن و بعد به مدت 1 دقیقه مشت کنی ... اگه خیس بشه معاف میکنند .

اینکه فقط یه مقدار عرق کنه کافی نیست ، باید طوری عرق کنه که بشه گفت دستت خیسه عرق شده . با این هوای سرد من بعید میدونم کسی بتونه تا اوایل سال 91 معافی از این طریق بگیره ولی کاش افرادی بودند که میتونستند راهنمایی کنند و دقیق برامون توضیح بدند .

انگار اینجا هیچ کسم تکمیلی یا همون کفایت رو هم نرفته که ما رو روشن کنه .

Mahdi.p30
15-10-2011, 01:05
سلام خيلي ممنون.
حقيقتش من شرايط معافيت نداشتم اصلآ حواسم به يه موضوع نبود و به خاطر يه مسئله فوق كوچك معاف نشدم. ولي پرونده اي كه تكميل كردم رو گرفتن و گفتن شما به هيچ وجهي معاف نميشي. حالا بعد از فارق التحصيلي ميخوام برم سربازي اما اون 5 سالي كه داخل پروندم نوشته مهم هست؟ ي اون پرونده برام درد سر نميشه؟ چون به اشتباه نوشته 5 سال وقت داره بعدش اگه نياد غيبت ميخوره در صورتي كه من 7 سال وقت دارم و اگر 7 سال درسم طول بكشه غيبت ميخورم!!
چيكار بايد بكنم؟ اين پرونده بايگاني ميشه و بعدآ ارزشي نداره يا الان برم و درستش كنم براي چند سال بعد؟
بسيج فعال در سربازي هم يه توضيح مختصر بديد.
خيلي ممنون
دوست عزيز طبق قانون نظام وظيفه شما از زماني كه وارد دانشگاه ميشي ،براي كارشناسي پيوسته 6 سال وقت داري تا فارغ التحصيل بشي
حالا چه توي اون پرونده برات درج كنن چه درج نكنن ، به هر حال مدتش 6 ساله!
ولي همونجا تبصره هست كه كميسيون موارد خاص دانشگاه ميتونه به مدت محدود اونو تمديد كنه
شما اگه اين 8 سال تحصيلت قانونيه و حتما بايد 8 ساله تموم كني ، هم از طريق نظام وظيفه ميدان سپاه پيگير باش ، هم از طريق دانشگاه!

در مورد بسيج هم فكر ميكنم هر سال بسيج فعال ، 18 روز كسري داشته باشه(اينو مطمئن نيستم) و حداكثر كسري از طريق بسيج ، 6 ماهه!
يعني شما اگه n سال هم بسيج داشته باشي ، 6 ماه بيشتر كسري نميدن كه همين هم خوبه
ضمنا اگه دوره تكميلي 45 روزه بسيج رو رفته باشي ، هم ميتوني سپاه پذيرش بگيري و هم 2 يا 3 ماه كسر خدمت بهت ميدن

firedrake
15-10-2011, 08:26
بچه ها کسی جواب نمیده؟
خداییش چند بار این سوالا پرسیده شده اما کسی انگار نمیدونه.

خب این مرکز اموزشت هستش، محل مراجعه رو کجا نوشته؟

ha789di
15-10-2011, 08:48
داداش خیلی باید دستت عرق کنه . واسه منم خیلی عرق میکنه اما اونقدر سخت میگیرند که هنوز قانع نشدم برم دنبالش ( البته دیگه فرصتی هم ندارم ) ، به عنوان مثال چند نمونه که من شنیدم اینطوری بوده ...

اول اینکه هوای اتاق رو اونقدر خنک میکنند که دستت بر اثر گرما تعریق نداشته باشه . بعدشم گاهی تا 3 بار پیاپی باید دستات رو با یه مایع بشوری و خشک کنی ... دوباره بشوری و ... تا بالاخره دکتر نگاه کنه ببینه تعریق در چه حده .
یا مثلا میگند دستات رو به صورت کامله کامل خشک کن و بعد به مدت 1 دقیقه مشت کنی ... اگه خیس بشه معاف میکنند .

اینکه فقط یه مقدار عرق کنه کافی نیست ، باید طوری عرق کنه که بشه گفت دستت خیسه عرق شده . با این هوای سرد من بعید میدونم کسی بتونه تا اوایل سال 91 معافی از این طریق بگیره ولی کاش افرادی بودند که میتونستند راهنمایی کنند و دقیق برامون توضیح بدند .

انگار اینجا هیچ کسم تکمیلی یا همون کفایت رو هم نرفته که ما رو روشن کنه .

ممنون از توضیحاتت
من تکمیلی رفتم چه مشکلی دارید تا بتون بگم؟

jujushow
15-10-2011, 09:22
ممنون از توضیحاتت
من تکمیلی رفتم چه مشکلی دارید تا بتون بگم؟

منم امسال تابستون رفتم ولی بعد از 1 ماه هنوز صادر نشده .
بعد از تحویل کپی برگ سبز و کارت تکمیلی حدودا چند روز طول میکشه که مشخص بشه پذیرشمون کردند یا نه ؟
ما که تکمیلی هستیم پادگان اموزشیمون فرق داره یا قاطی بقیه ملت میریم ؟
سر رو باید با چند بتراشیم ؟
حدودا چند روز پادگان اموزشی هستیم و چی کار باید بکنیم ؟
و بقیشم یادم نمیاد فعلا ...

البته شما هم مثل ما هنوز نرفتی انگار ... اگه نمیدونستی هم فدای سرت :46::31::40:

ha789di
15-10-2011, 09:31
منم امسال تابستون رفتم ولی بعد از 1 ماه هنوز صادر نشده .
بعد از تحویل کپی برگ سبز و کارت تکمیلی حدودا چند روز طول میکشه که مشخص بشه پذیرشمون کردند یا نه ؟
ما که تکمیلی هستیم پادگان اموزشیمون فرق داره یا قاطی بقیه ملت میریم ؟
سر رو باید با چند بتراشیم ؟
حدودا چند روز پادگان اموزشی هستیم و چی کار باید بکنیم ؟
و بقیشم یادم نمیاد فعلا ...

البته شما هم مثل ما هنوز نرفتی انگار ... اگه نمیدونستی هم فدای سرت :46::31::40:

راستش منم تابستون رفتم ولی بدشانسی آوردم نتونستم پذیرش از سپاه بگیرم وکد خوردم واسه ناجا
من 2هفته ای گرفتمش فکر کنم پیگیرش باشی کارِت رو راه میندازن
شما کپی اون 2مدرک رو که دادید بهتون میگن منتظر باشین تا برگ سفید بیاد ولی به نظر من خودتون پیگیر باشین پون هیچ حساب وکتابی نداره
سر رو به احتمال زیاد لازم نیست با 4 بتراشید ولی باید کوتاه باشه
پادگان هم معمولا یا نیشابور هست یا کرمانشاه یا یزد-بله سربازهای دیگه هم هستند ولی معمولا همونایی که تکمیلی دارند
فکر کنم 3تا4 روز بیشتر اونجا نباشین
کلا سعی کنید مطمئن بشین که پذیرش شدین یانه...

urumchi
15-10-2011, 12:37
چند تا سوال دارم، ببخشيد كه خيلي خيلي مبتديانه هستند

كسي كه برگه سفيدش اومده و تاريخ اعزامش 10/1 باشه، روز اعزام بايد بره نظام وظيفه شهرش و خودشو معرفي كنه يا بايد مستقيم خودش بره پادگاني كه تو برگه سفيد نوشته؟

احتمال به تعويق افتادن اعزام براي چند روز وجود داره؟ يعني روز اعزام طرف بره نظام وظيفه و بگن بريد چند روز ديگه بيائيد

mojtaba6682
15-10-2011, 12:47
نه نباید خودت بری پادگان.جاهای خاصی باید بری مثلا ما که اصفهانیم باید بریم شهرک آزمایش یا مثلا تهرانی ها از اونجایی که من شنیدم باید برن میدان سپاه.احتمال به تعویق افتادن هم اصلا معلوم نیست.اکثرا همون روز اعزام میکن

mhaf
15-10-2011, 12:51
خب این مرکز اموزشت هستش، محل مراجعه رو کجا نوشته؟
محل مراجعه برای کل کرجی ها ورزشگاه انقلاب هست
نگرفتین فکر کنم کرج که پادگان آموزشی نداره
یا نیشابور یا یزد یا کرمانشاه.....

mojtaba6682
15-10-2011, 12:55
بله اصفهانم
باور کنید جای خوبی نسبت به مرز و شهرهای دور افتاده ، افتادیند
موفق باشیند

خوشبختم،امیدوارم شما هم موفق باشید:46:

ali1834
15-10-2011, 13:46
سلام
ایا کسی که نمی تواند چند حرف را درست تلفظ کند می تواند معافیت پزشکی بگیرد؟
ممنون

shahinfarasystem
15-10-2011, 15:10
سلام

من تا آخر مهر 4 ماهم تموم میشه هنوز هیچی به حساب سپه ریخته نشده

چجوریساس؟ کی واریز میشه حقوق ها؟

mehdi_vsgh
15-10-2011, 17:28
سلام

حساب کتاب دقیق نداره مثلا من همون ماه اولی که رفتم تو یگان اخر همون ماه حقوقم را ریختن
برای شما هم احتمالا اخر همین برج ویا ماه بعدی حقوقتون را میدن!

firedrake
15-10-2011, 18:02
محل مراجعه برای کل کرجی ها ورزشگاه انقلاب هست
نگرفتین فکر کنم کرج که پادگان آموزشی نداره
یا نیشابور یا یزد یا کرمانشاه.....

داره، پادگان مدرس یکیشه
شما برگه 45 روزه سپاه رو نداری ؟

Mahdi.p30
15-10-2011, 18:09
سلام

من خودم كه ترخيص گرفتم ولي براي دوستاني كه با هم اعزامي تير بوديم ،حقوقشون اول مهر واريز شده بود

احتمالا شما شماره حسابت رو به يگان خدمتي اعلام نكردي

mhaf
15-10-2011, 19:37
داره، پادگان مدرس یکیشه
شما برگه 45 روزه سپاه رو نداری ؟
بله دارم
پادگان مدرس کجاست؟

asemuna
15-10-2011, 21:04
اخ چقدر دلم گرفته پس کی این سربازی تموم میشه ! من حدود 4 ماهم رو گذروندم 14 ماه مونده !
خسته ام از تلخی شب

firedrake
16-10-2011, 08:24
بله دارم
پادگان مدرس کجاست؟

آدرس دقیقشو نمیدونم، سرچ کنی پیدا میکنی،
کارت 45 روزه داری که دیگه مشکلی نیست، یه 1 ابان که بیای ورزشگاه ، می فرستنت یه پادگان اموزشی ، یعد یه امتحان ساده و یه میدون تیر و .... بعدشم آموزشی تمام.
میری خونه بعد چند روز میری یگانت

firedrake
16-10-2011, 09:06
دوستان کسی بهترین مسیر ( ترافیک نداشته باشه،سریع برسی،هزینه کمتر) رفتن به پادگین 06 رو از کرج میدونه؟

mortez maya
16-10-2011, 11:26
آخییییییییییییییییییییییی ییییش ! بالاخره آموزشی تموم شد ! دوستان اگه شهدای کرمانشاه افتادن بگن تا در مورد حال و هواش بگم براشون.

reza8766
16-10-2011, 16:16
دوستان کسی بهترین مسیر ( ترافیک نداشته باشه،سریع برسی،هزینه کمتر) رفتن به پادگین 06 رو از کرج میدونه؟
اگه بخواین با مترو برین باید برین ایستگاه قلهک از اونجام یه تاکسی داره واسه 4راه پاسداران 500 تومان
اما از اونجا که صبح ها با مترو نمیرسین بهترین راه اینه که از کرج مستقیم بیاید ونک از اونجام با یه ماشین تا 4 راه پاسداران که میشه همون پادگان صبحا از این مسیر خیلی سریع (در حد 40-50 دقیقه) میرسین

mmin
16-10-2011, 16:40
پادگان مدرس کجاست؟
بالاتر از شهرک خاتم هست.از میدون کرج هم اتوبوس هاش هست.برای سپاه باید باشه؟

tavakolian
16-10-2011, 17:42
اطلاعیه جدید گروه ناجا :

كاهش مدت انتظار مشمولين براي اعزام به خدمت دوره ضرورت گروه ناجا- مشمولان متقاضي تعجيل در تاريخ اعزام به خدمت دوره ضرورت مي توانند، براي اعزام در ماه هاي آبان و آذر سال جاري از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) اقدام نمايند. سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام كرد: در پي درخواست هاي مكرر مشمولين مبني بر اعزام زودتر از موعد مقرر و با توجه به ظرفيت ايجاد شده در نيروهاي مسلح به اطلاع مي رساند: آندسته از مشمولان كه برگ آماده به خدمت به تاريخ سه ماهه آخر سال جاري و سه ماهه اول سال 1391 (متولدين سال 1371) را در دست داشته و تمايل به اعزام به خدمت در ماه هاي آبان و آذر سال جاري را دارند، مي تواننددرخواست خودرا به يكي از دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) محل سكونت، خويش ارائه نمايند.

p30pro
16-10-2011, 20:41
سلام من شرایط معافیت کفالت رو داشتم پدر 59 سال تمام تمام کارهاشم انجام دادم فردا نوبت دادگاه دارم به نظرتون اونجا باید کار خاصی بکنم ؟

mortez maya
16-10-2011, 23:24
دوستان یه سوال. الان من تو مرخصی هستم و چند روز دیگه باید خودمو به یگان معرفی کنم. باید درجه ها و علائم رو به لباس نصب کنم و برم یگان یا نه ؟

e2fab
16-10-2011, 23:48
سلام لطف کن در رابطه با کارای کفالت توضیح بده. از تاریخ پست کردن مدارک تا دادگاه چه قدر طول کشید؟

Behradj
17-10-2011, 00:27
سلام
بچه ها یه فرد متاهل با مجرد فرقشون توی سربازی چیه ؟!

hts1369
17-10-2011, 08:30
دوستان یه سوال. الان من تو مرخصی هستم و چند روز دیگه باید خودمو به یگان معرفی کنم. باید درجه ها و علائم رو به لباس نصب کنم و برم یگان یا نه ؟
بله باید مثل یه نظامی واقعی برید.

سلام
بچه ها یه فرد متاهل با مجرد فرقشون توی سربازی چیه ؟!
علیکم السلام
بله تفاوتهای وجود داره و کمی هوای شما متاهلها رو دارن (در مورد مرخصی اخر هفته و انجام ندادن کارهایی که کمی برا یه ادم کسر شان هست)

Behradj
17-10-2011, 09:16
دوست لیورپولی عزیز
من شنیده بودم محل خدمت هم توی شعر زندگی آدم میفته
مثلا تهرانی دیگه نمیفته شمال
این درسته؟
کارهایی که برا آدم کسر شانه چیا هستن؟!

mehdi_vsgh
17-10-2011, 09:25
دوست لیورپولی عزیز
من شنیده بودم محل خدمت هم توی شعر زندگی آدم میفته
مثلا تهرانی دیگه نمیفته شمال
این درسته؟
کارهایی که برا آدم کسر شانه چیا هستن؟!
قانونش هست ولی به هیچ وجه منتظر نباش که تو شهر خودت بیوفتی!!!! این قانون فقط روی کاغذه ولی در عمل اتفاقات دیگه ای میوفته

خودت میری میفهمی!؟ وقتی یه آدمی که 4 کلاس سواد هم نداره بهت یه سری کارهایی میده که به شخصیت ادم گاهی توهین میکنه

وقتی با مدرک فوق لیسانس یا لیسانس بهت بگن برو زیر دست یه سربازی که تا کلاس چهارم ابتدایی درس خونده کار کن و اون بهت دستور میده فلان کارو بکن و فلان کارو نکن اونم فقط به خاطر اینکه پایت بالاتر از توئه اونوقت متوجه میشی یعنی چی؟؟! وقتی اون سرباز بهت یه تی میده دستت و میگه برو دستشویی رو بشور و خودش بالا سرت می ایسته و شروع میکنه بهت خندیدن و شکلک در اوردن میفهمی!!!

البته خدارو شکر کسی نتونست اینکارارو با ما کنه ولی دیدم سربازای لیسانسه که به این گرفتاری دچار شدن!!!

mali.sh
17-10-2011, 10:52
بچه ها اول ابان اعزامم سپاه افتادم .
حالا ارشد هم قبول شدم . جریان این تحصیل حین خدمت چیه؟
باید اعزام رو لغو کنم ؟

mojtaba6682
17-10-2011, 11:31
سلام کسی میدونه تو پادگان شهید هاشمی نژاد مرخصی شهری میدن یا نه(پنج شنبه،جمعه ها)؟؟یه سوال دیگه:قبل از اعزام سرمونو با شماره چند بزنیم؟؟؟

mortez maya
17-10-2011, 15:15
سلام کسی میدونه تو پادگان شهید هاشمی نژاد مرخصی شهری میدن یا نه(پنج شنبه،جمعه ها)؟؟یه سوال دیگه:قبل از اعزام سرمونو با شماره چند بزنیم؟؟؟
موهاتونو با شماره چهار بزنید. میتونید با هشت هم بزنین اما اون موقع وسطهای آموزشی باید یه بار دیگه اصلاح کنین.

mortez maya
17-10-2011, 15:23
دوستان آرم "نیروی زمینی سپاه پاسداران" باید بازوی چپ نصب بشه یا بازوی راست ؟

spider_woman
17-10-2011, 18:07
سلام دوستان خسته نباشید، من دیماه سال 85 دوره ی آموزشی رو گذروندم ، در پادگان شهید بهشتی شیروان (مقاومت سپاه) و گواهی پایان دوره رو دریافت کردم، و پس از 5 روز که در یگان بودم دانشگاه قبول شدم و 4 سال درس خوندم، الان اول آبانماه باید برم باغرود نیشابور
آیا من که آموزشی رفتم بازم باید آموزشی رو کامل بگذرونم ، یا نه؟
اگه کسی میدونه خواهش میکنم جواب بده

spider_woman
17-10-2011, 18:07
سلام دوستان خسته نباشید، من دیماه سال 85 دوره ی آموزشی رو گذروندم ، در پادگان شهید بهشتی شیروان (مقاومت سپاه) و گواهی پایان دوره رو دریافت کردم، و پس از 5 روز که در یگان بودم دانشگاه قبول شدم و 4 سال درس خوندم، الان اول آبانماه باید برم باغرود نیشابور

mhaf
17-10-2011, 19:28
بچه ها امروز زنگ زدن خونمون و گفتن من فردا 7صبح باید برم سپاه
کسی میدونه چرا زودتر بهم زنگ زدن؟
چیکار دارن؟
من 45 روزه رو گذروندم و از طریق بسیج دانشجویی برگه سبزم رو دادم برای پذیرش سپاه.

hts1369
17-10-2011, 20:22
سلام دوستان خسته نباشید، من دیماه سال 85 دوره ی آموزشی رو گذروندم ، در پادگان شهید بهشتی شیروان (مقاومت سپاه) و گواهی پایان دوره رو دریافت کردم، و پس از 5 روز که در یگان بودم دانشگاه قبول شدم و 4 سال درس خوندم، الان اول دیماه باید برم باغرود نیشابور
من تو اموزشی خودم یه هم دوره داشتیم با شرایط شما که بعد از یه ماه اموزش دیدن تقسیم شد(وسطه دوره) احتمالا ماله شما هم اینجور بشه

spider_woman
17-10-2011, 20:35
من تو اموزشی خودم یه هم دوره داشتیم با شرایط شما که بعد از یه ماه اموزش دیدن تقسیم شد(وسطه دوره) احتمالا ماله شما هم اینجور بشه
ممنون داداش، شما سپاه بودین یا ارتش یا نیروی انتظامی؟

mehdi_vsgh
17-10-2011, 21:11
ممنون داداش، شما سپاه بودین یا ارتش یا نیروی انتظامی؟
این دوستمون نیروی انتظامی بودن
یگان امداد!

mr19n
18-10-2011, 00:10
سلام. من اعزامم 1 آبان هست افتادم شهدای کرمانشاه. دوستان اطلهعاتی در مورد این پادگان دارن؟ آیا لیسانس و فوق لیسانسها با هم هستند؟ یا جدا ؟

amir_torabi
18-10-2011, 02:02
با سلام به همه و تشکر از دوستانی که سوالی قبلیمو جواب دادن.
دوستم که داره اول آبان میره جهنم سبز! (محمد رسول ا... بیزجند!)، منم چند وقت دیگه راهیم.
فکر کنم یه سوال موند که کسی جواب نداد. من اگه بخوام 18 دی اعزام بخورم، با توجه به اینکه غیبت دارم و انصرافی دانشگاهم(میشم دیپلم فکر کنم) چه وقتی دفترچمو بفرست احتمال اعزام واسه 18 دی بیشتره؟ کسی میدونه الان اگه دفترچه بفرستیم کی تاریخ اعزاممون میشه؟ دوستان پیشنهادی دارن؟ واکسنو کی بزنم؟ درسته که وقتی دفترچه میفرستیم باید 3 هفته از تاریخ واکسن گذشته باشه؟
و یه سوال دیگه، البته بیشتر پیشنهاده تا سوال! من میخوام یه سری مطلب راجع به سربازی بخونم تو اینجا، فکر میکنین مفید باشه که یه کتابچه کوچیک pdf درست کنم از این مطلب واسه اینجا؟ گفتم من که دارم میخونم اینارو، این مطالب آخرو یه جا جمع کنم واسه دوستانی که بعدا میخوان بخونن. البته نمیدونم اینکار با قوانین ایجا جور در میاد یا نه. اگه مسئولای فروم هستن لطفا اطلاع بدن چطوری.
البته با توجه به اینکه قوانین عوض میشه، تاریخ مطالبو باید بزارم که معلوم شه اطلاعات واسه کیا بدرد میخوره. پیشنهادی هم اگه دارین بگین لطفا.
با آرزوی سلامتی و موفقیت

mosafer63
18-10-2011, 08:09
سلام دوستان.
من با اینکه سابقه بسیج ندارم ولی با پارتی تونستم به سپاه درخواست پذیرش بدم.ولی اون آقایی که پرونده مو تحویل گرفت،گفت بهتره اعزامتو یه دوره عقب بندازی(اعزامم 1دی هست و یه بار تمدید کردم.قبلا 1 آبان بودم) تا با کارت بسیج فعال بتونی دوره تکمیلی که دیماه برگزار میشه شرکت کنی تا هم آموزشی نخوای بری و هم خیالت راحت باشه که میافتی شهر خودت(همونجا که درخواست دادم) وگرنه اگه تکمیلی نرفته باشی معلوم نیست بعد آموزشی موقع تقسیم کجا بندازنت.دوستانی که تجربه پذیرش از سپاه رو دارن لطفا راهنماییم کنن.چیزایی که اون آقا بهم گفت واقعیت داره؟(درمورد تقسیم بعد از آموزشی)
ممنون

mojtaba6682
18-10-2011, 14:10
سلام دوستان خسته نباشید، من دیماه سال 85 دوره ی آموزشی رو گذروندم ، در پادگان شهید بهشتی شیروان (مقاومت سپاه) و گواهی پایان دوره رو دریافت کردم، و پس از 5 روز که در یگان بودم دانشگاه قبول شدم و 4 سال درس خوندم، الان اول دیماه باید برم باغرود نیشابور

سلام
ایول :26::26::42::26:بالاخره یه نفر پیدا شد باغرود نیشابور 10/1 آقا خوشبختم،شدیم 2 نفر.راستی شما از کجا میدونی اونجا افتادی؟؟؟؟؟

mortez maya
18-10-2011, 14:41
سلام. من اعزامم 1 آبان هست افتادم شهدای کرمانشاه. دوستان اطلهعاتی در مورد این پادگان دارن؟ آیا لیسانس و فوق لیسانسها با هم هستند؟ یا جدا ؟
سلام دوست عزیز. من هم آموزشی این پادگان بودم و تازه دورمون تموم شده. عرض کنم که در کل پادگان خوبی هستش. قبلا معروف بود به هتل شهدا اما الان با عوض شدن فرمانده کمی سختگیر شدن. معمولا فوق لیسانس و دکترا رو سعی میکنن گردان جدا سازماندهی کنن ولی الزاما اینطور نیست. دوره ما به دلیل رژه 31 شهریور تقریبا بیشتر کلاسها و اردو و اینجور چیزا حذف شد. اما برای شما دوره سختی رو پیش بینی میکنم. به خصوص اردو که باید تو هوای سرد بخوابید. حتما لباس گرم ببرین. در کل انتظار آسونی رو نداشته باش که جا نخوری. سوالی بود در خدمتم.

rshafiiy
18-10-2011, 18:38
بچه ها من اعزامم 1 آبان هست یا در واقع بود که دانشگاه قبول شدم حالا سوالم اینه که اگه تا 1 آبان معافیت تحصیلی صادر نشه غیبت می خورم؟؟

Mahdi.p30
18-10-2011, 19:53
بچه ها من اعزامم 1 آبان هست یا در واقع بود که دانشگاه قبول شدم حالا سوالم اینه که اگه تا 1 آبان معافیت تحصیلی صادر نشه غیبت می خورم؟؟
شما الان دانشگاه ثبت نام کردی؟ یا فقط قبولیت اومده؟؟

mmin
18-10-2011, 20:53
تا اونجایی که میدونم شما هر چه سریعتر برید قسمت نظام وظیفه دانشگاهتون و برگه سبزتون هم بهشون میدید و اونا خودشون یه نامه بابت قبولی میدند و با برگه سبز و مدارک دیگه که بهم منگنه شده سریعا باید ببرید به پلیس + 10 محل تحصیل تون و اونجا هم با مسئولش صحبت کنید که همون موقع براتون ثبت کنه و رسید پلیس + 10 رو برای معافیت تحصیلی ازشون بگیرید.البته برای خودم اینطوری بود و قبلش ثبت نام هم کرده بودم.
پ.ن :در هر صورت غیبت نباید داشته باشید تا براتون معافیت تحصیلی صادر بشه

hellionamour
18-10-2011, 22:10
سلام دوستان.
من با اینکه سابقه بسیج ندارم ولی با پارتی تونستم به سپاه درخواست پذیرش بدم.ولی اون آقایی که پرونده مو تحویل گرفت،گفت بهتره اعزامتو یه دوره عقب بندازی(اعزامم 1دی هست و یه بار تمدید کردم.قبلا 1 آبان بودم) تا با کارت بسیج فعال بتونی دوره تکمیلی که دیماه برگزار میشه شرکت کنی تا هم آموزشی نخوای بری و هم خیالت راحت باشه که میافتی شهر خودت(همونجا که درخواست دادم) وگرنه اگه تکمیلی نرفته باشی معلوم نیست بعد آموزشی موقع تقسیم کجا بندازنت.دوستانی که تجربه پذیرش از سپاه رو دارن لطفا راهنماییم کنن.چیزایی که اون آقا بهم گفت واقعیت داره؟(درمورد تقسیم بعد از آموزشی)
ممنون

پذیرش شدی یا فقط درخواست دادی اگه پذیرش شدی با پارتی باید بیفتی شهر خودت جون اونجوری دیگه پذیرش معنا نداره اگر بسیج تکمیلی داشته یودی نیازی به پارتی نبود پارتیت کلفت باشه حله کلا پذیرش شدی حله

hellionamour
18-10-2011, 22:22
سلام دوستان.
ممنون

دوست عزیز چطور سابقه بسیج نداری میخوای با کارت فعال دوره تکمیلی یا همون کفایتو بری ؟من دوتا اشنامون بدون بسیج جفتشونم اشنا داشتن بعد اموزشی هم افتادن تهران شهر خودشون تازه غیبتم داشتن بگو اگه قراره شهر دیگه بیافتن چرا پذیرش میکنن؛من خودم پذیرش سپاهم 1 ابان میرم اموزشی

hellionamour
18-10-2011, 22:30
سلام دوستان.
ممنون

مراحل شرکت در دوره تکمیلی:
گرفتن کارت عادی بسیج ----> گرفتن کارت فعال بسیج ----> شرکت در دوره تکمیلی البته دقت کنید زمان شرکت در این دوره باید حداقل 6 ماه قبل از اعزام باشد.

rshafiiy
19-10-2011, 09:35
شما الان دانشگاه ثبت نام کردی؟ یا فقط قبولیت اومده؟؟

من دانشگاه ثبت نام کردم مدارک هم کامل تحویل دادم . خدشون گفتن واسه معافیتت اقدام می کنیم . غیبتم که تا حالا ندارم .

mortez maya
19-10-2011, 13:05
مراحل شرکت در دوره تکمیلی:
گرفتن کارت عادی بسیج ----> گرفتن کارت فعال بسیج ----> شرکت در دوره تکمیلی البته دقت کنید زمان شرکت در این دوره باید حداقل 6 ماه قبل از اعزام باشد.
نیاز نیست 6 ماه قبل باشه. دوره آموزشی ما یکی بود تکمیلی رفته بود هنوز کارتش نیومده بود. به محض آمدن کارت ترخیص شد.

smwin
19-10-2011, 13:41
با سلام
من امروز رفتم کمیسیون پزشکی برای مشکل روانپزشکیم که از سه تا دکتری که باید امضا میکردن دوتاشون امظا کردن گفتن معاف موقتی و دکتر سوم امروز کار داره نمیاد که امضا کنه
میخواستم ببینم معاف موقت یعنی چی؟
اگه میشه شرایطشو برام کامل بگین که چطوریه این معافی؟َ

ghasem2020
19-10-2011, 14:15
با سلام
من امروز رفتم کمیسیون پزشکی برای مشکل روانپزشکیم که از سه تا دکتری که باید امضا میکردن دوتاشون امظا کردن گفتن معاف موقتی و دکتر سوم امروز کار داره نمیاد که امضا کنه

فك كنم يعني اينكه تا زماني كه مشكلتون پابرجا باشه شما معاف هستين و در صورت بهبود وضعيت بايد اعزام بشين.
حالا بيشتر پرس و جو كنيد. ( به خصوص تو نظام وظيفه)

ما هم اگه خدا و فرماندمون بخواد فقط 6 روز از خدمتم باقي مونده و بالاخره دارم غول ِ سربازي رو شكست ميدم.

mosafer63
19-10-2011, 14:26
دوست عزیز چطور سابقه بسیج نداری میخوای با کارت فعال دوره تکمیلی یا همون کفایتو بری ؟من دوتا اشنامون بدون بسیج جفتشونم اشنا داشتن بعد اموزشی هم افتادن تهران شهر خودشون تازه غیبتم داشتن بگو اگه قراره شهر دیگه بیافتن چرا پذیرش میکنن؛من خودم پذیرش سپاهم 1 ابان میرم اموزشی

سلام دوست عزیز.
آخه پارسال یکی از دوستام که بسیجی عادی بود رفته بود دوره تکمیلی و گفت بعد از دوره واسم فعالی زدن.قبلش لازم نبوده که بسیج فعال باشن. ولی امسال قوانینشون عوض شده و فقط کسایی که بسیج فعال باشن میتونن تکمیلی برن.
درهرصورت خیلی خیلی ممنونم که باحوصله به سوالم جواب دادین.توی یه فروم دیگه هم این سوالو پرسیده بودم و بااینکه خواسته بودم کسانی که در این زمینه اطلاعات دارن جواب بدن،ولی بعضی افراد فقط یه مشت حرف بدردنخور تحویل من دادن ودلیلش هم این بود که حرصشون دراومده بود که چرا با پارتی درخواست پذیرش دادم.الان تقریبا هیچ کاریو بدون پارتی نمیشه انجام داد.باید واقعیتو پذیرفت دیگه.
بازم ممنون

smwin
19-10-2011, 16:20
فك كنم يعني اينكه تا زماني كه مشكلتون پابرجا باشه شما معاف هستين و در صورت بهبود وضعيت بايد اعزام بشين.
حالا بيشتر پرس و جو كنيد. ( به خصوص تو نظام وظيفه)

ما هم اگه خدا و فرماندمون بخواد فقط 6 روز از خدمتم باقي مونده و بالاخره دارم غول ِ سربازي رو شكست ميدم.

دوستان کسی چیزه دیگه ای نمیدونه؟؟؟

mehdi_vsgh
19-10-2011, 16:48
می خوام امروز داستانی که همین امروز بهم گذشت رو بنویسم .
ممکنه برای شما خنده دار باشه ولی برای من خیلی گرون تموم شد . خوب بریم سر اصل مطلب حوصله مقدمه چینی ندارم .
من امریه بنیاد مسکن یکی از شهرهای استان سمنانم .

امروز از دفتر مرکزی تهران آمده بودند بازدید . دیدم اول صبح به من می گن رئیس گفته برو سر پروژه راهسازی که تا حالا نرفته بودم . راه افتادم رفتم یک ساعتی اونجا بودم ونیم ساعتی هم بود که ماشین الاتشون راه افتاده بود یک دفعه دیدم 3 4 تا ماشین شیک امدند و یه دفعه 10 ، 15 نفر پیاده شدند رئیس بنیادمون هم توشونه . دیدم هنوز پیاده نشده جلوی بچه های بالا شروع کرد به ایراد گرفتن از کار که آقای ناظر ! چرا اینجا اینجوریه چرا قیر کمه چرا قیر اینجا پخش نشده و چرا اینجا قلوه سنگ داره !!!!

قیافه من واقعا دیدنی بود ! اش نخورده و دهن سوخته . واقعا حالا می فهمم ما برای چی برای مظلومیت امام حسین(ع) گریه می کردیم .این که یک مظلومیت کوچیک بود داشت اشک منو در می اورد حالا ببین امام حسین (ع) چی کشیده بود .
آره درست فهمیدید من امروز گوشت قربونی بودم . اونم توسط یک ادم ظاهر الصلاح که روز اول فقط داشت توضیح می داد که اینجا با استین کوتاه نمیایی با لی نمیایی !!!
واقعا گناه ما جوونها وقتی شلوار لی می پوشیم بیشتره یا وقتی .................
فهمیدم همین ادمها هستند که مردم رو از اسلام فراری می دهند .
امروز جلوی رئیساش چیزی بهش نگفتم فردا می رم باهاش تسویه حساب می کنم .

در ضمن هر وقت دوست داشتید این پست رو پاک کنید.

راستی واقعا ریاست اینقدر ارزش داره ؟
دوست عزیز اینا که چیزی نیست حیف که نمیشه خلی از اتفاقاتی که برای ما در دوران خدمت افتاده براتون توضیح بدم
تو نیروی انتظامی از این دست قبیل اتفاقات همیشه هست!!!

asemuna
19-10-2011, 17:01
دوست عزیز اینا که چیزی نیست حیف که نمیشه خلی از اتفاقاتی که برای ما در دوران خدمت افتاده براتون توضیح بدم
تو نیروی انتظامی از این دست قبیل اتفاقات همیشه هست!!!

واقعا ما سرباز ها چه قدر بدبختیم . منو بگو برای این دیوونه خونه ارشد امیر کبیرمو ول کردم . چه حماقتی

Gilopa
19-10-2011, 17:06
امروز آموزشیم تموم شد و به یکی از تلخ ترین روزای زندگیم تبدیل شد .. از طرفی از دوستان خوبی جدا شدم . و از طرفی دیگه جایی که هیچ وقت دوست نداشتم بیفتم افتادم.. خودمو گذاشته بودم برای جنوب از جمله بندر عباس و بوشهر .. اما تصورش رو نمیکردم که انقدر بد شانس باشم و جزو 4 نفری که از پادگان حسن رود به چابهار اعزام میشن باشم .. یه محیط خشک نظامی که 50 کیلومتر از شهر و آدمیزاد دوره و برزگترین پایگاه هوایی دریایی تو ایران محسوب میشه

[B]نمیدونم دوستان تا الان پادگان دور افتاده چابهار خدمت کردند یا نه . اما ممنون میشم اطلاعاتی بدید ؟

ghasem2020
19-10-2011, 17:47
بي عدالتي و فشار كه تا دلتون بخواد تو دوره ي سربازي وجود داره.
حالا شما خدا رو شكر كن كه امريه اي و تو محيط نظامي نيستي.
تو محيط نظامي به خصوص نيروي انتظامي از اينجور مسائل كه آدم رو از درون خورد ميكنه خيلي خيلي وجود داره.
حقوق و اضافه كاري و مزايا واسه پرسنله و خفت و خواري و فشار روحي و حمالي و بدبختي واسه سرباز...
ولي خوب چه ميشه كرد... تا بوده همين جوري بوده اين مملكت...
سعي كن نري تو فكر اين چيزا. خودتو بزن به بي خيالي و جلوشون بگو چشم و پشت سرشون بگو پشم.
اصلاً جدي نگير اينا رو كه فقط و فقط بهت فشار رواني مياد.

Viren
19-10-2011, 17:58
سلام دوستان

چند روز پیش برادر من رفت دفترچه گرفت
تقریبا هم تکمیل کرده یعنی واکسن زده و معاینه شده.
حالا تازه فهمیده دفتچه قدیمیه! عکسش هم 2x3 هست
تو دفترچه جدید زده 3x4
آیا این عکس و دفترچه قدیمی براش مشکلی ایجاد می کنه؟
یا بره دفترچه جدید بگیره(دوباره واکسن و معاینه:31:)

firedrake
19-10-2011, 18:18
سلام دوستان

چند روز پیش برادر من رفت دفترچه گرفت
تقریبا هم تکمیل کرده یعنی واکسن زده و معاینه شده.
حالا تازه فهمیده دفتچه قدیمیه! عکسش هم 2x3 هست
تو دفترچه جدید زده 3x4
آیا این عکس و دفترچه قدیمی براش مشکلی ایجاد می کنه؟
یا بره دفترچه جدید بگیره(دوباره واکسن و معاینه:31:)

نه داداش، مشکلی پیش نمیاد، مدارک رو ببر پلیس +10 برات ثبت می کنند ، بعد دوباره همشو بهت میدن، برای منم قدیمی بود.

Pami
19-10-2011, 18:19
امروز آموزشیم تموم شد و به یکی از تلخ ترین روزای زندگیم تبدیل شد .. از طرفی از دوستان خوبی جدا شدم . و از طرفی دیگه جایی که هیچ وقت دوست نداشتم بیفتم افتادم.. خودمو گذاشته بودم برای جنوب از جمله بندر عباس و بوشهر .. اما تصورش رو نمیکردم که انقدر بد شانس باشم و جزو 4 نفری که از پادگان حسن رود به چابهار اعزام میشن باشم .. یه محیط خشک نظامی که 50 کیلومتر از شهر و آدمیزاد دوره و برزگترین پایگاه هوایی دریایی تو ایران محسوب میشه

[B]نمیدونم دوستان تا الان پادگان دور افتاده چابهار خدمت کردند یا نه . اما ممنون میشم اطلاعاتی بدید ؟

واقعا بدشانسی !
کسری یا آشنا نداری برات درست کنه ؟

Gilopa
19-10-2011, 18:32
واقعا بدشانسی !
کسری یا آشنا نداری برات درست کنه ؟

نه متاسفانه نه کسری دارم نه آشنا .. فعلا در حالت شوک بسر میبرم چه خاکی تو سرم کنم تمام برنامه های زندگیم بهم ریخت با این وضع

amir_torabi
19-10-2011, 18:50
آقا من نمیدونم چرا پست آخری که اینجا زدم پریده!! :18:
من تازه عضو شدم و تو دوره تستم، اما دیروز پستم تایید شده بود و دیدمش! الان نیست. حالا نمیدونم پستم ایراد داشته که بعد از تایید حذف شده یا من خواب دیدم. چیکار کنم الان، پستو دوباره بزنم یهو اکانتمو حذف نکنن تو این وضعیت! حالا چیزیم خلاف قوانین نبوده فقط راجع به زمان اعزام سوال داشتم!

S126
19-10-2011, 19:15
حالا چه فرقی بین پایگاه بوشهر یا بندر عباس یا چابهار فکر می کنید هست؟ اب و هواش که همه یکی هستن و از نظر امکانات هم در پادگانهای نظامی که اصلا معلوم نیست که مثلا بندر عباس از چابهار باشه. به نظرم شما بیخود نگرانید.

Mahdi.p30
19-10-2011, 19:25
من دانشگاه ثبت نام کردم مدارک هم کامل تحویل دادم . خدشون گفتن واسه معافیتت اقدام می کنیم . غیبتم که تا حالا ندارم .
مشکلی نداره و طبیعتا باید نظام وظیفه دانشکاه کاراتو انجام بده (البته بعضی دانشکاه ها خودشون انجام نمیدن و نامه رو میدن خود شخص ببره) ولی برای اطمینان بهتره به پلیس +10 مراجعه کنی ببینی معافیت تحصیلی برات صادر شده یا نه

واقعا ما سرباز ها چه قدر بدبختیم . منو بگو برای این دیوونه خونه ارشد امیر کبیرمو ول کردم . چه حماقتی
اتفاق بسیار دردناکی برات افتاده:19:
الان اضافه خدمت برات زدن یا فردا باید اتاق رییس رو نظافت کنی؟؟:31:

Gilopa
19-10-2011, 19:26
حالا چه فرقی بین پایگاه بوشهر یا بندر عباس یا چابهار فکر می کنید هست؟ اب و هواش که همه یکی هستن و از نظر امکانات هم در پادگانهای نظامی که اصلا معلوم نیست که مثلا بندر عباس از چابهار باشه. به نظرم شما بیخود نگرانید.

عزیز خیلی فرق داره وو بوشهر و بندر عباس مرکز استان هستند از ساعت 2 به بعد بیکاری میتونی بری تو شهر بگردی . بری کافی نتی جایی .. اما چابهار یه پایگاه نظامی خیلی بزرگه دور از شهر :46: شما حداقل 3 ماه توش زندانی هستی و هیچ جایی نداری بری بعدشم بهت لطف کنند مرخصی بدند .. تازشم از لحاظ سخت گیری تو نیرو دریایی چابهار و سیرجان معروفند .. پس نگید فرق نداره

piishii
19-10-2011, 19:59
نه متاسفانه نه کسری دارم نه آشنا .. فعلا در حالت شوک بسر میبرم چه خاکی تو سرم کنم تمام برنامه های زندگیم بهم ریخت با این وضع
سلام
کمتر کسی میتونه بگه من سربازی دارم میکنم ولی برنامه های زندگیم یا خود زندگیم هم نرمال مثل قبل داره طی میشه
من به شخصه چون زندگی درست حسابی ندارم برای همین این خدمتم که دیگه چیزی ازش باقی نمونده هم زیاد توفیری در آن ایجاد نکرد جز اینکه فیلم دیدنمون کمتر شد !
در مورد چابهار میلاد جان فاصله چون زیاد هست 1 ماه کسری میخوره
اگه منطقه بد آب و هوا باشه یک ماه دیگه هم روش
2 ماه آموزشی هم که تموم شد پس 13 ماه دیگه داری
سربازی همینه اونهایی که توی سیستان هم دارن خدمت میکنند همین وضع رو دارند دیگه
شما فعلا برو اونجا شاید تونستی حالا انتقالی چیزی بگیری
+
اینکه کی گفته 3 ماه اینا ؟
سربازهای ماهانه ماهی 5 روز مرخصی طبق قانون دارند

piishii
19-10-2011, 20:05
سلام
شما بچه خراسان شمالی هستی ؟
شما خدمت قبلی محسوب میشی و دوره آموزشی رو نمیخواد دیگه طی کنی و اگه اومدی باغرود تقسیمت میکنند + اینکه شاید خود اونجا نگهت داشت :31:

Gilopa
19-10-2011, 20:47
سلام
کمتر کسی میتونه بگه من سربازی دارم میکنم ولی برنامه های زندگیم یا خود زندگیم هم نرمال مثل قبل داره طی میشه
من به شخصه چون زندگی درست حسابی ندارم برای همین این خدمتم که دیگه چیزی ازش باقی نمونده هم زیاد توفیری در آن ایجاد نکرد جز اینکه فیلم دیدنمون کمتر شد !
در مورد چابهار میلاد جان فاصله چون زیاد هست 1 ماه کسری میخوره
اگه منطقه بد آب و هوا باشه یک ماه دیگه هم روش
2 ماه آموزشی هم که تموم شد پس 13 ماه دیگه داری
سربازی همینه اونهایی که توی سیستان هم دارن خدمت میکنند همین وضع رو دارند دیگه
شما فعلا برو اونجا شاید تونستی حالا انتقالی چیزی بگیری
+
اینکه کی گفته 3 ماه اینا ؟
سربازهای ماهانه ماهی 5 روز مرخصی طبق قانون دارند

امین جان چابهار .بوشهر . انزلی. بندر عباس .خارک .جاسک مناطق عملیاتی محسوب میشند و ارتش به شدت روشون حساسه و وضعیت مرخصیشون کاملا با جاهای دیگه فرق داره .. تو مناطق عملیاتی معمولا بعد از 3 ماه با صلاحدید فرمانده های رده بالا اجازه مرخصی داده میشه و بسیار سختگیرند . برای مثال یکی از بستگان درجه 1 من تازه بعد از 6 ماه تو بوشهر به این دلیل که همش تو اماده باش بودند تونست مرخصی بیاد .. بهرحال من با شرایط خودمو وفق میدم .. تا ببینیم چی میشه .. بگذریم :10:

asemuna
19-10-2011, 20:48
مشکلی نداره و طبیعتا باید نظام وظیفه دانشکاه کاراتو انجام بده (البته بعضی دانشکاه ها خودشون انجام نمیدن و نامه رو میدن خود شخص ببره) ولی برای اطمینان بهتره به پلیس +10 مراجعه کنی ببینی معافیت تحصیلی برات صادر شده یا نه

اتفاق بسیار دردناکی برات افتاده:19:
الان اضافه خدمت برات زدن یا فردا باید اتاق رییس رو نظافت کنی؟؟:31:

تو هیچی نوفهمی وقتی تو یه شهر کوچیک اسم یه نفر به عنوان اینکه فلان پروژه رو گند زده در بیاد فردا تو کار گرفتنمون اثر داره و مردم جرات نمی کنند کارشون رو بدن ما انجام بدیم
شما مثلا چار تا بشین پاشو بری یا اضافه خدمت تو در و دهات فلان جا نه چیزی ازت کم میشه نه ....
ولی اینجا هر چی گند کاری می کنن می ندازن گردن من که خودشون خراب نشن :31:

Rhodes
19-10-2011, 20:54
واقعا وقتی اسم سربازی میاد عرق سرد میشینم.

اصلا برام غیر قابل تصوره . . .

خدا صبر بده . . .

Pami
19-10-2011, 21:28
واقعا وقتی اسم سربازی میاد عرق سرد میشینم.

اصلا برام غیر قابل تصوره . . .

خدا صبر بده . . .

دوست عزیز شما اگه نرفتی پیشنهاد میکنم با این دید اصلا نری سربازی
کسی دیدش نسبت به چیزی بده بهتره از انجامش خودداری کنه
دوران سربازی سختی های زیادی داره ، فشار و مشکلات زیادی به آدم وارد میشه
از کار و زندگی میفتی ، قید خیلی چیزها رو باید بزنی ، کارت ، درس ات ، گاهی دیدن خانواده ، بیرون رفتن ، دیدن دوستت و ...
ولی خب چه میشه کرد ؟!
وقتی قدم گذاشتی داخلش بهتره تا آخرش بری
سربازی آدم رو قانع بار میاره ، من برنامه های زیادی برای خودم داشتم ولی دارم یکی یکی قیدشونو میزنم ! خودمم نمیدونم چرا ولی شرایط فعلی منو مجبور میکنه به همچین چیزی که اصلا دوست ندارم

Rhodes
19-10-2011, 21:42
دوست عزیز شما اگه نرفتی پیشنهاد میکنم با این دید اصلا نری سربازی
کسی دیدش نسبت به چیزی بده بهتره از انجامش خودداری کنه
دوران سربازی سختی های زیادی داره ، فشار و مشکلات زیادی به آدم وارد میشه
از کار و زندگی میفتی ، قید خیلی چیزها رو باید بزنی ، کارت ، درس ات ، گاهی دیدن خانواده ، بیرون رفتن ، دیدن دوستت و ...
ولی خب چه میشه کرد ؟!
وقتی قدم گذاشتی داخلش بهتره تا آخرش بری
سربازی آدم رو قانع بار میاره ، من برنامه های زیادی برای خودم داشتم ولی دارم یکی یکی قیدشونو میزنم ! خودمم نمیدونم چرا ولی شرایط فعلی منو مجبور میکنه به همچین چیزی که اصلا دوست ندارم

شکر خدا یه شانسی که تو زندگیم آوردم،معاف شدنم بود.
اگه نمیشدم واویلا میشد.

wiseman2
19-10-2011, 21:50
دوستان با سلام. کسی اطلاع داره آیا سرباز امریه میتونه برای حج عمره گذرنامه زیارتی بگیره یا نه؟ (مثلا با وثیقه يا تعهد سازمانی که در اون امریه رو میگذرونه) آیا راهی وجود داره؟

ghasem2020
19-10-2011, 22:09
اتفاقاً من چن تا از رفيقام منطقه عملياتي بودن و مرخصيشون عالي بود.
اونم به اين خاطر كه روحيه ي خدمتي اونجا خيلي مهمه و معمولاً خودشون بعد از دو ماه سرباز رو تقريباً 20 روز به مرخصي ميفرستن.
مرخصي رفتن تو مناطق عملياتي اصول نداره و اين نيست كه مثلاً بگيم ماهي 2 روز و نيم!
من رفيق داشتم كه 40 روز اونجا پر ميكرد و 20 روز بهش مرخصي ميدادن.
داداش ِ هم خدمتيم هم الان همينجوريه.

Gilopa
19-10-2011, 22:22
اتفاقاً من چن تا از رفيقام منطقه عملياتي بودن و مرخصيشون عالي بود.
اونم به اين خاطر كه روحيه ي خدمتي اونجا خيلي مهمه و معمولاً خودشون بعد از دو ماه سرباز رو تقريباً 20 روز به مرخصي ميفرستن.
مرخصي رفتن تو مناطق عملياتي اصول نداره و اين نيست كه مثلاً بگيم ماهي 2 روز و نيم!
من رفيق داشتم كه 40 روز اونجا پر ميكرد و 20 روز بهش مرخصي ميدادن.
داداش ِ هم خدمتيم هم الان همينجوريه.

خدا از دهنت بشنوه ایشالله که همینطور که میگی باشه چون 40 روز پر کردنو 20 روز مرخصی تا اونجایی که من شنیدم فقط مربوط به جاسک و خارک و سکوی نفتی( اونم نه همیشه ) هستش . البته رو هیچ چیز اینا نمیشه حساب کرد شاید شما درست بگی:11:

spider_woman
19-10-2011, 23:32
سلام
شما بچه خراسان شمالی هستی ؟
شما خدمت قبلی محسوب میشی و دوره آموزشی رو نمیخواد دیگه طی کنی و اگه اومدی باغرود تقسیمت میکنند + اینکه شاید خود اونجا نگهت داشت :31:
نه بچه بیرجندم توی خراسان جنوبی
داداش یعنی خودت همین قضیه برات پیش اومده یا کسی رو میشناسی که اینجوری شده باشه؟چند سال پیش؟چه ارگانی؟
من یه جا خوندم که گفته بود اونایی که آموزشی قبلن رفتن و الان بعد از دانشگاه دوباره میخان برن آموزشی یه امتحان ساده تو آموزشی ای که رفتن میگیرن که معمولن قبول میشی بعد تقسیمت میکنن
آیا امتحانم میگیرن :41: ؟
یا همینجوری تقسیم میکنن ؟
کلن اگه باغرود رفتم چند روز طول میکشه که منو تقسیم کنن؟بلا فاصله ؟ یا چند روزی طول میکشه؟

smwin
20-10-2011, 00:07
با سلام

Iceboy_LOVE
20-10-2011, 00:21
سربازی کجایی یادش بخیر تموم شد رفت چه دوران مزخرف و شیرین و تلخ و با نمکی !!

کارتمون هم چند وقت پیش اومد کارت ها هوشمند شده میاد در خونه

مث قبل نیست بری پادگان بعد بگن نیست .. نیامده...!

Ezel
20-10-2011, 00:42
آقا من نمیدونم چرا پست آخری که اینجا زدم پریده!! :18:
من تازه عضو شدم و تو دوره تستم، اما دیروز پستم تایید شده بود و دیدمش! الان نیست. حالا نمیدونم پستم ایراد داشته که بعد از تایید حذف شده یا من خواب دیدم. چیکار کنم الان، پستو دوباره بزنم یهو اکانتمو حذف نکنن تو این وضعیت! حالا چیزیم خلاف قوانین نبوده فقط راجع به زمان اعزام سوال داشتم!

سلام /

پست شما نپریده ، بلکه بی حوصلگی و کم دقتی شما باعث شده که دنبالش نگردید /

شما خواب ندیدی ، این تاپیک تک صفحه ای نیست و قرار نیست پست شما تا ابد در صفحه ی جاری باقی بمونه :

+

اینگونه مسایل رو من بعد از طریق پروفایل یا پیام خصوصی پیگیری کنید یا در انجمن ارائه انتقاد / پیشنهاد جدید مطرح کنید /

wiseman2
20-10-2011, 00:47
تو هیچی نوفهمی وقتی تو یه شهر کوچیک اسم یه نفر به عنوان اینکه فلان پروژه رو گند زده در بیاد فردا تو کار گرفتنمون اثر داره و مردم جرات نمی کنند کارشون رو بدن ما انجام بدیم
شما مثلا چار تا بشین پاشو بری یا اضافه خدمت تو در و دهات فلان جا نه چیزی ازت کم میشه نه ....
ولی اینجا هر چی گند کاری می کنن می ندازن گردن من که خودشون خراب نشن :31:

سلام همشهری(asemuna).خدا صبرت بده آقا! اینطوری که شما میگی ادم بیشتر از امریه میترسه تا یگان.راستی با توجه به اینکه شما آموزشی رو 01 بودی، ممنون میشم به این سوال من جواب بدی که چند روز برای اندازه کردن لباس و اینا مرخصی دادن همون اول؟ در کل پیشنهاد و توصیه ای داری برای من که دو سه روز دیگه باید 01 باشم؟ چیز خاصی بود که شما فکر کنی لازم نیست نبری بعد اونجا لازمت بشه؟

Viren
20-10-2011, 01:05
سلام دوباره

دوستان یه راهنمایی می کنید

برگ تحقیق وضعیت(مشخصات بستگان) چه موقع و توسط چه کسی باید مهر و امضا بشه؟

باز کردن حساب بانک سپه الزامی است؟

wiseman2
20-10-2011, 01:21
سلام دوباره

برگ استشهاد تایید وضعیت (3 نفر از بستگان شهادت میدن)باید مهر اسناد رسمی بخوره؟

سلام. عرض شود خدمت جناب، که برگه مشخصات بستگان رو بر اساس شناسنامه پر میکنید و روزی که بهمراه مدارک دیگه که تو پلیس+10 ثبت شدن تشریف میبرید نظام وظیفه و پرونده رو تحویل میدید و فتوکپی شناسنامه بستگان رو؛ قسمت پایینی فرم توسط خودشون بر اساس اطلاعات شناسنامه‌ها مهر تایید میخوره. اما برگه استهشاد تاییدیه وضعیت رو بعد از اینکه از نظام وظیفه گرفتید میبرید به یه دفتر اسناد رسمی و بعد با حضور سه شاهدی که لازمه برگه مهر و امضا میشه و مهر دفتر اسناد رسمی هم میخوره روش. هزینه اش هم 12، 13 تومنه.

Rhodes
20-10-2011, 08:45
سلام دوباره

باز کردن حساب بانک سپه الزامی است؟

اون برگ رو باید ببری پاسگاه منطقه سکونت به همراه شاهد(اونا رو هم باید ببری پاسگاه)
اونجا یه دو تا سوال مسخره که مثلا اینا رو از کجا میشناسی و از این چرت و پرتا میپرسه و مهر و امضا میکنه.

بله .حتما باید حساب بانک سپه رو باز کنی. کاری نداره.همون موقع هم کارتش رو بهت میدن.

Immunology
20-10-2011, 09:22
بالاخره منم معاف شدم.کارتمم دیروز صبح اومد.ایشالله همه معاف بشن.

Rhodes
20-10-2011, 09:30
بالاخره منم معاف شدم.کارتمم دیروز صبح اومد.ایشالله همه معاف بشن.

معافیت چی گرفتی ؟

piishii
20-10-2011, 10:08
نه بچه بیرجندم توی خراسان جنوبی
داداش یعنی خودت همین قضیه برات پیش اومده یا کسی رو میشناسی که اینجوری شده باشه؟چند سال پیش؟چه ارگانی؟
من یه جا خوندم که گفته بود اونایی که آموزشی قبلن رفتن و الان بعد از دانشگاه دوباره میخان برن آموزشی یه امتحان ساده تو آموزشی ای که رفتن میگیرن که معمولن قبول میشی بعد تقسیمت میکنن
آیا امتحانم میگیرن :41: ؟
یا همینجوری تقسیم میکنن ؟
کلن اگه باغرود رفتم چند روز طول میکشه که منو تقسیم کنن؟بلا فاصله ؟ یا چند روزی طول میکشه؟
سلام
ببین عزیزم من خودم خدمتم داره اونجا سپری میشه و تا حالا ندیدم از بین نیروهایی که توی پادگان میان و خدمت قبلی هستن یکیشون دوران آموزشی رو سپری کنند چی یک روز چی صد روز !
مگه اینکه شما دوران آموزشیت رو قبلا کامل نگذرونده باشی وگرنه توی بخش ما الان سرباز هست با شرایط شما 2 ماه آموزشی رو قبلا رفته و بعد دانشگاه قبول شده الان بعد دو یا 4 سال اومده و داره خدمتش رو ادامه میده
در مورد تقسیمت هم گفتم که خدمت قبلی ها و کفایتی ها را باغرود نهایتا یک روز سر و تهشون رو بهم میاره و میفرستشون برن
الان از یکشنبه دوباره پذیرش نیرو هست و شما مثلا اونجا شب اینا بیای یا روز اون شب رو مهمون پادگان هستی تا فرداش کارت رو راه میندازن میری
+
اول شدن پادگان باغرود رو بین پادگان آموزشی کشور به همه تبریک میگم :27:
این دوره نیروهایی که اونجا بودن یک دوران آموزشی وحشتناک سخت رو سپری کردند ! اوه !
توی 5 دوره اخیر که شامل دوران آموزشی خود من اونجا میشه من چنین سختی رو توی هیچ دوره ای روی نیروهایی آموزشی ندیده بودم !

matin_vv
20-10-2011, 11:15
خب، بالاخره آموزشی منم تموم شد. بعد از یک هفته دهن سرویسی تو اردو و غلت زدن تو خاک و خل، الان تنها چیزی که تو ذهنم مونده لحظه های خوبی هست که بعد از تموم شدن برنامه کاری هر روز با بچه ها تو آسایشگاه داشتیم...
روزهای اول که رفته بودم، میگفتم یعنی چی که آدم دلش برای دوران آموزشی تنگ میشه؟ اما الان دقیقاً احساس میکنم که منظور بچه ها چی بود. دلم برای همه بچه ها تنگ شده هنوز هیچی نشده.
تا اول آبان مرخصی دارم، و بعد باید خودم رو به سازمانی که ازش امریه گرفتم معرفی کنم. امیدوارم چند روزی هم بتونم از اونجا مرخصی بگیرم. خیلی خسته ام.
امیدوارم همه بچه های اعزامی 8/1 دوران خوبی رو پیش رو داشته باشند.

amir_arman2000
20-10-2011, 12:11
آقا سوال قبلی رو که کسی جواب نداد. آیا کسی می دونه فوق لیسانس ها توی نیروی انتظامی چطوری تقسیم می شن؟ احتمال این که شهر خودشون بیفتن چقدره؟

سلام . دوستان من 2 روز دیگه اعزامم.کسی هست بدونه مرکز آمزشی فرماندهی انتطامی یزد کجاست؟ چند بار سوال کردم اما هنوز کسی جواب نداده. سوال قبلی رو هم اگه کسی می دونه لطفا جواب بده. البته تا دیر نشده و دست من از دنیای مجازی کوتاه نشده.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ali1834
20-10-2011, 13:10
سلام
معمولا برگ اماده به خدمت (برگ سبز)چند روز میشه تا برسه؟
ممنون

spider_woman
20-10-2011, 13:23
سلام
ببین عزیزم من خودم خدمتم داره اونجا سپری میشه و تا حالا ندیدم از بین نیروهایی که توی پادگان میان و خدمت قبلی هستن یکیشون دوران آموزشی رو سپری کنند چی یک روز چی صد روز !
مگه اینکه شما دوران آموزشیت رو قبلا کامل نگذرونده باشی وگرنه توی بخش ما الان سرباز هست با شرایط شما 2 ماه آموزشی رو قبلا رفته و بعد دانشگاه قبول شده الان بعد دو یا 4 سال اومده و داره خدمتش رو ادامه میده
در مورد تقسیمت هم گفتم که خدمت قبلی ها و کفایتی ها را باغرود نهایتا یک روز سر و تهشون رو بهم میاره و میفرستشون برن
الان از یکشنبه دوباره پذیرش نیرو هست و شما مثلا اونجا شب اینا بیای یا روز اون شب رو مهمون پادگان هستی تا فرداش کارت رو راه میندازن میری
+
اول شدن پادگان باغرود رو بین پادگان آموزشی کشور به همه تبریک میگم :27:
این دوره نیروهایی که اونجا بودن یک دوران آموزشی وحشتناک سخت رو سپری کردند ! اوه !
توی 5 دوره اخیر که شامل دوران آموزشی خود من اونجا میشه من چنین سختی رو توی هیچ دوره ای روی نیروهایی آموزشی ندیده بودم !
نه من دوران آموزشی را کامل گذروندم و از یگان خدمتیم گواهی پایان دوره رو گرفتم و کپی برابر اصلش کردم:20:
پس با این اوضاع دیگه منو میفرستن یگان.
داداش دستت درد نکنه، ما رو امیدوار کردی، چون خداییش زور داره آموزشی رو بخای دوباره بگذرونی :41:
اگه اونجا هستی پس هوای ما رو داشته باش و .... :31:
پس آزمون نمیگیرن
این یک روزی که اونجا هستیم آیا برای گرفتن پوشاک و جیره و اینجور چیزا.... (ساتر) هست؟ یا نه به ما لباسو پوتین و ... نمیدن؟
:10::10::10:
ما که لیسانس کامپیوتر داریم ، درجمون چیه الان؟ آیا نگهبانی و ... داریم ؟ با توجه به اینکه یگان توی شهر خودمونه آیا 24 ساعته تو یگان هستیم؟ حقوق چقدره؟
با توجه به اینکه طبق فرمایشات شما منو آموزشی نگه نمیدارن، به نظرت موهامو با چه شماره ای بزنم؟
برای کسری بسیج در حین سربازی هم میتونیم وارد عمل شیم؟

spider_woman
20-10-2011, 13:49
سلام
معمولا برگ اماده به خدمت (برگ سبز)چند روز میشه تا برسه؟
ممنون
سلام شما 2 3 روز بعد از اینکه مدارکت توسط پلیس +10 ثبت شد (شاید همون موقع، میتونی ازشون بپرسی) میتونی المثنی شو ار پلیس +10 بگیری

900913
20-10-2011, 13:56
این همه از مصائب قبل و خود سربازی گفتید بزارید منم از بعدش بگم :

ما خدمت کردیم و اومدیم 6 ماه بعدش چون کارت نیومد رفتیم واسه پیگیری زد تو سیستم دید اصلا پرورنده من خالی خالی است و فقط یک عکس غیر نظامی همونی که توی دفترچه بود ظاهر شد و باقی پرونده خالی بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یعنی انگار خدمت نکرده بودیم!!! تاریخ ترخیص هم نبود!!!!!!!!!!!!! رفتم یگان اونا هم گفتن ما فرستادیم و مشکلی نداشته!!!! رفتم پلیس+10 اونا هم گفتن ما به هیچ چیز دسترسی نداریم فقط میتونید کارت سبز اولیه رو چاپ کنیم!!!

چند روز حیرون بودم تا یکبار دیگه زنگ زدم یگان یکی دیگه برداشت و قشنگ واسم توضیح داد که چی شده و مشکل خودشون هست و من باید چند هفته یکبار فقط پیگیری کنم......!!!!

smwin
20-10-2011, 14:14
کسی نمیدونه معافی موقت یعنی چی؟؟؟
چه شرایطی داره؟؟؟

jujushow
20-10-2011, 14:25
دوستان یه مشکلی واسه یکی از رفقای من پیش اومده که نشون دهنده ی اینه که سرباز خیلی کم دارند . دوست من به خاطر مشکل دیسک کمر رفت دنبال معافیت و از اواسط تابستون اقدام کرد ... به دفعات بسیار زیاد واسه معانیه رفت و اومد تا در نهایت اصفهان تائید کرد و واسه تائید نهایی فرستادند شهرستان و اینجا هم با معافیت موافقت شد و گفتند معافی و برو دیگه کاری نداری ، 2 ماه دیگه کارتت میاد در خونه ...

بعد از گذشت حدود 1 هفته دوباره نامه اومده در خونه که نظر شورای پزشکی اصفهان برگشته و باید بری سربازی !
الان بنده خدا دوباره افتاده دنبال کارهاش تا پرونده معافیتش افتاد توی جریان و دوباره بره شورا .

بنده خدا خودشم میگفت اینا هیچ کاری ازشون بعید نیست ، میگفت تا کارتم رو به چشم نبینم باورم نمیشه معافم میکنند که در نهایت هم اینجوری شد !:18:

spider_woman
20-10-2011, 14:31
این همه از مصائب قبل و خود سربازی گفتید بزارید منم از بعدش بگم :

ما خدمت کردیم و اومدیم 6 ماه بعدش چون کارت نیومد رفتیم واسه پیگیری زد تو سیستم دید اصلا پرورنده من خالی خالی است و فقط یک عکس غیر نظامی همونی که توی دفترچه بود ظاهر شد و باقی پرونده خالی بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یعنی کشک ما انگار خدمت نکرده بودیم!!! تاریخ ترخیص هم نبود!!!!!!!!!!!!! رفتم یگان اونا هم گفتن ما فرستادیم و مشکلی نداشته!!!! رفتم پلیس+10 اونا هم گفتن ما به هیچ چیز دسترسی نداریم فقط میتونید کارت سبز اولیه رو چاپ کنیم!!!
اون سرگرده همه چی دون نظام وظیفه گفت من نمیتونم کاری برای شما بکنم و باید برای مرکز!!!

میخواستم منفجر بشم هر چی به زبون میرسه بگم آخه مقصر کیه این وسط که کارش رو درست انجام نداده!!؟؟؟ من رفتم بدبختی کشیدم به اینجا خدمت کردم حالا هیچ به هیچی و شما همه که وظیفت حل کردن همین مشکلاته چرا این حرف رو میزنی! حداقل کاری که میتونست بکنه اینه که از همونجا زنگ بزنه مرکز پیگیری کنه نه اینکه منو حواله بده به ناکجا!!

چند روز حیرون بودم تا یکبار دیگه زنگ زدم یگان یکی دیگه برداشت و قشنگ واسم توضیح داد که چی شده و مشکل خودشون هست و من باید چند هفته یکبار فقط پیگیری کنم......!!!!

خدا به خیر کنه واقعا من در هر سه مرحله بدبختی کشیدم! چرا واقعا جوون یه مملکت باید از وقتی چشش رو باز میکنه با مشکل و بدبختی و استرس و عدم امید به آینده رو به رو بشه!!

رفتن به مدرسه دولتی و سر و کله زدن با معلمهای نادان ....... پول تو جیبی .......... نگران زنگ آخر بودن .......... دانشگا و استادهای عقده ایش ........ خدمت مقدس سربازی ........... ماشین و خونه و... ....................خواستگاری ..... مخارج سنگین ازدواج ....... زندگی ............ چشم و هم چشمی همسایه ها و نزدیگان و اقوام و غیره ................. نگرانی آینده بچه ها........... نگرانی از برزخ و یه لنگه پا ایستادن تا قیامت بشه و بعد تو صف موندن تا نوبت برسه ........ کولی دادن به هر کس و ناکسی در قیامت ............ و گرمای طاقت فرسای جهنم و................
داداش خیلی بد شانسی، من درکت میکنم چون چندبار کارم به نظام وظیفه خورد ولی نه به بزرگی کار شما ، هربار که رفتم این جمله رو شنیدم "تو سیستم چیزی ثبت نشده"
یه بار برای استعلام سابقه ی قبلی خدمتم که پس از چند روز رفت و آمد و رفتن الکی به محل آموزشی و رفتن به یگان حل شد.
یه بار برای اینکه الکی برام 3 ماه اضافه خدمت به علت غیبت خورده بود که بازم پس از دوشنبه چهار شنبه گفتناشون بالاخره حل شد.
خدائیش سیستمای نظام وظیفه چرا اینجوریه؟ نکنه شب که کامپیوترا رو خاموش میکنن، هادراشونم فرمت میکنن، اطلاعاتشونم حذف میکنن
امیدوارم مشکلت اگه حل نشده ، حل بشه
برای ایرانی بودن باید ایوب بود .......

asemuna
20-10-2011, 14:51
سلام همشهری(asemuna).خدا صبرت بده آقا! اینطوری که شما میگی ادم بیشتر از امریه میترسه تا یگان.راستی با توجه به اینکه شما آموزشی رو 01 بودی، ممنون میشم به این سوال من جواب بدی که چند روز برای اندازه کردن لباس و اینا مرخصی دادن همون اول؟ در کل پیشنهاد و توصیه ای داری برای من که دو سه روز دیگه باید 01 باشم؟ چیز خاصی بود که شما فکر کنی لازم نیست نبری بعد اونجا لازمت بشه؟

علیک سلام سعی کن یه جای خوب امریه بگیری .

دوما ما 1 ام رفتیم 01 تا 6 ام مرخصی دادند گروه بعدیمونم فکر کنم تا 5 ام بهشون دادند سعی نکن اون چند روز اونجا بمونی چون کسی رو ندارند سریع می زارنت سر پست نگهبانی و اونجا روزهای اولش یک کم سخت می گیرند نه خیلی ولی بعدش راحت تر میشه ، سعی کن با هیچ کس درگیر نشی .

سعی کن نه پست قبول کنی و نه کاری کنی که فامیلیتو یاد بگیرند . در کل از زندگی لذت ببر و از تهدیدای اوناام زیاد نترس من اولش می ترسیدم ولی روزهای اخر دیگه شاخ شده بودم .

البته هنگ دو یکم سخت گیرتره .

اونجا بوفه هم هست و تقریبا همه چی پیدا میشه حتی ساندویچ گرم !

piishii
20-10-2011, 15:29
نه من دوران آموزشی را کامل گذروندم و از یگان خدمتیم گواهی پایان دوره رو گرفتم و کپی برابر اصلش کردم:20:
پس با این اوضاع دیگه منو میفرستن یگان.
داداش دستت درد نکنه، ما رو امیدوار کردی، چون خداییش زور داره آموزشی رو بخای دوباره بگذرونی :41:
اگه اونجا هستی پس هوای ما رو داشته باش و .... :31:
پس آزمون نمیگیرن
این یک روزی که اونجا هستیم آیا برای گرفتن پوشاک و جیره و اینجور چیزا.... (ساتر) هست؟ یا نه به ما لباسو پوتین و ... نمیدن؟
:10::10::10:
ما که لیسانس کامپیوتر داریم ، درجمون چیه الان؟ آیا نگهبانی و ... داریم ؟ با توجه به اینکه یگان توی شهر خودمونه آیا 24 ساعته تو یگان هستیم؟ حقوق چقدره؟
با توجه به اینکه طبق فرمایشات شما منو آموزشی نگه نمیدارن، به نظرت موهامو با چه شماره ای بزنم؟
برای کسری بسیج در حین سربازی هم میتونیم وارد عمل شیم؟
سلام
اونجا من شما رو نمیشناسم که عزیز و متاسفانه نمیتونم هم بگم که کی هستم.
و شما احتمال اینکه اصلا اونجا بمونی باید ببینی وجود داره یا نه
در مورد آموزشی مطمئن هستم خیر شما نیاز به گذروندن مجدد نداری اگه برگه پایان دوره آموزشی قبلی رو داری
در مورد جیره ی ساتر و .... من فکر نمیکنم خدمت قبلی ها سهمیه داشته باشند ولی چون پوشش سپاه عوض شده فکر کنم برای گرفتن لباس فرم جدید شما باید توی یگان دوباره اقدام کنی چون برگه ساتر به خدمت قبلی ها تا جایی که میدونم نمیدند + پوتین که اصلا
در مورد لیسانس نمیدونم روی چه حسابی درجه میدن به شما خدمت قبلی ها ولی به کفایتی ها لیسانس ستوان سوم میدن به شما از رزم دار دم تا ستوان سومی یکیش رو میدن
در مورد نگهبانی و .... من توی پادگان خودمون رو فقط میدونم که پاسبخش هستیم نگهبانی نمیدیم و این پاسبخشی هم هر 10 شب یکبار هست اگه مسئول شب گردان البته نذارنت
در مورد مو هم توصیه میکنم به اندازه لازم مرتب کنی نه زمان آموزشی مرتب فقط باشه چون اینجا گیر ندن وارد یگان شی خود به خود باید مرتب باشی
برای کسری بسیج هم بله میتونید اون موقع هم اقدام کنید یا هرگونه کسری دیگه.
در مورد حقوق هم بستگی به درجه داره ولی لیسانس ها حداقل 42 هستند تا 52 تومن و البته مجرد ها .
در مورد فرمایشات من هم .... من کسی نیستم عزیز که فرمایش داشته باشم...عرض بود .
در مورد 24و... هم شما باید به کاری که بهت میدن دقت کنی که این امر وابسته هست
ممکن شیفتی باشی که 24 24 میشی طبق قانون پادگان ما وگرنه 12 24 یا 24 48 هم داریم
و ممکنه کار اداری بهت بیافته
توی پادگان آموزشی ممکنه فرمانده دسته باشی ....
خلاصه بستگی داره
به شخصه تردد من اداری محسوب میشه 7 تا 2 ظهر بجز روزهایی که به دستور مافوق مجبور به ماندن هستم

wiseman2
20-10-2011, 15:37
داداش دستت درد نکنه از پاسخی که دادی
یک سوال دیگه دارم

برگ تعیین وضعیت تحصیلی(غیردانشگاهی)( یا تعهدنامه وضعیت تحصیلی) برای چی و چه کسانی هست؟
کجا باید پر بشه

ممنون:11:
سلام، اگر شما فارغ التحصیل شدی از دانشگاه و مدرک یا گواهی موقت داری که نیازی به تکمیل این فرم نیست ولی اگر دانشجوی انصرافی یا احراجی هستی باید دانشگاه برات تکمیلش کنه. حساب بانکی سپه رو هم باید باز کنی که موقع افتتاح حساب هم فتوکپی شناسنامه و کارت ملی نیاز هست ولی نیازی نیست تا اومدن کارت بانکی صبر کنی فقط شماره حساب لازمه که همون روز بهت میدن. شما از رو دفترچه کار نکن برو پلیس+10 فتوکپی فرم هایی که نیاز به پر کردن دارن رو در اختیارت قرار میده.

wiseman2
20-10-2011, 15:43
کسی نمیدونه معافی موقت یعنی چی؟؟؟
چه شرایطی داره؟؟؟

ماده 40- به مشمولاني كه به علت ابتلا به بيماري موقتا قادر به انجام خدمت دوره ضرورت نباشند براي مدتي كه شوراي پزشكي تعيين مي نمايد و در هر حال متجاوز از يك سال نخواهد بود معافيت موقت پزشكي داده خواهد شد و در سال دوم در صورت ادامه بيماري به همان نحو اقدام و چنانچه در سال سوم نيز قادر به انجام خدمت نباشند به طور دائم از خدمت دوره ضرورت معاف خواهند شد.

spider_woman
20-10-2011, 16:15
سلام
اونجا من شما رو نمیشناسم که عزیز و متاسفانه نمیتونم هم بگم که کی هستم.
و شما احتمال اینکه اصلا اونجا بمونی باید ببینی وجود داره یا نه
در مورد آموزشی مطمئن هستم خیر شما نیاز به گذروندن مجدد نداری اگه برگه پایان دوره آموزشی قبلی رو داری
در مورد جیره ی ساتر و .... من فکر نمیکنم خدمت قبلی ها سهمیه داشته باشند ولی چون پوشش سپاه عوض شده فکر کنم برای گرفتن لباس فرم جدید شما باید توی یگان دوباره اقدام کنی چون برگه ساتر به خدمت قبلی ها تا جایی که میدونم نمیدند + پوتین که اصلا
در مورد لیسانس نمیدونم روی چه حسابی درجه میدن به شما خدمت قبلی ها ولی به کفایتی ها لیسانس ستوان سوم میدن به شما از رزم دار دم تا ستوان سومی یکیش رو میدن
در مورد نگهبانی و .... من توی پادگان خودمون رو فقط میدونم که پاسبخش هستیم نگهبانی نمیدیم و این پاسبخشی هم هر 10 شب یکبار هست اگه مسئول شب گردان البته نذارنت
در مورد مو هم توصیه میکنم به اندازه لازم مرتب کنی نه زمان آموزشی مرتب فقط باشه چون اینجا گیر ندن وارد یگان شی خود به خود باید مرتب باشی
برای کسری بسیج هم بله میتونید اون موقع هم اقدام کنید یا هرگونه کسری دیگه.
در مورد حقوق هم بستگی به درجه داره ولی لیسانس ها حداقل 42 هستند تا 52 تومن و البته مجرد ها .
در مورد فرمایشات من هم .... من کسی نیستم عزیز که فرمایش داشته باشم...عرض بود .
در مورد 24و... هم شما باید به کاری که بهت میدن دقت کنی که این امر وابسته هست
ممکن شیفتی باشی که 24 24 میشی طبق قانون پادگان ما وگرنه 12 24 یا 24 48 هم داریم
و ممکنه کار اداری بهت بیافته
توی پادگان آموزشی ممکنه فرمانده دسته باشی ....
خلاصه بستگی داره
به شخصه تردد من اداری محسوب میشه 7 تا 2 ظهر بجز روزهایی که به دستور مافوق مجبور به ماندن هستم
داداش دستت درد نکنه واسه جوابایی که میدی
چند ماه خدمت هستی؟
شما هم لیسانس بودین یا بیشتره مدرکتون؟درجتون چیه؟
یعنی از هفت تا 2 ظهر تو پادگان هستی و بعدش میری خونه؟
من چون پروندم تو سپاه بیرجنده، دیگه منو به همونجا اعزام میکنن آیا؟
اگه لباس و پوتین ندن، چجوری باید به سپاه بیرجند بریم، با لباس و کفش شخصی؟