PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Pami
18-09-2011, 14:47
بچه ها دفترچه رو از کجا میگیرین ؟ از پست یا از دفتر پلیس +10 ؟

پلیش +10 ، حدود 1100 تومن میشه

AJamali64
18-09-2011, 15:53
سلام. بنده 124 کیلو وزنمه و 176 قدم.. طبق فرمولی که اینجا گذاشتن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدA=124/(1.76)2
A=124/3.52
A=35.22

بین 35 و 40 قرار میگیره که نوشته معاف از رزم.. این محاسبه در حال حاضر اعمال میشه؟ کلا معافیت های چاقی و لاغری شرایط خاصی داره؟

کسی نیست کمکمون کنه؟:41:
راستی من بواسیر دارم.. برای تشخیصش البته نزد دکتر نرفتم.. درجه 2 ش رو 100 درصد دارم.. آیا با بواسیر درجه 1 یا 2 میشه میشه معافی از رزم گرفت؟ کسی هست با بواسیر درجه 3 و 4 تونسته باشه که معاف بشه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
//
در ضمن من دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی که از پلیس 10+ گرفتم چاپ 88 هستش! اما تو سایت police.ir چاپ 90 ش رو برای دانلود گذاشته که یکسری تغییران توش اعمال شده...
میشه pdf رو دانلود کرد و پرینت گرفت و اونارو ارسال کرد، یا اینکه حتما باید دفترچه باشه؟

farhad_persona
18-09-2011, 16:27
سلام
بچه ها من آموزشی افتادم پادگان ولیعصر آباده شیراز سپاه.
گرچه میدونم آموزشی هر جا بیفتی همش یه آشغاله و همشون سر و ته یه کرباسن اما میخواستم بدونم چه جور جایی هست مخصوصا از نظر آب و هوایی
اگر کسی اونجا بوده ممنون میشم راهنمایی کنه.

نیازمند راهنمایی شما هستیم.

a1457769
18-09-2011, 19:22
نیازمند راهنمایی شما هستیم.

تو همین تالار یه دوستی نوشته بود که اونجا آموزشی بوده ( صفحه 93)

میتونی بهش پیغام خصوصی بده.

البته اگه جواب بده....

hamid_diablo
18-09-2011, 19:56
سلام دوستان
پدرم 61 سالشه و بازنشسته و یه برادر 20 سایه مجرد درام.من میتونم از معافیت کفالت استفاده کنم.اگه برادرم متاهل بشه چطور؟

AJamali64
18-09-2011, 20:23
سلام دوستان
پدرم 61 سالشه و بازنشسته و یه برادر 20 سایه مجرد درام.من میتونم از معافیت کفالت استفاده کنم.اگه برادرم متاهل بشه چطور؟
حقیقتا من دوست ندارم به کسی خبر بد بدم... ولی نه آقا نمیشه.. من دقیقا مثل شمام!

farhad_persona
18-09-2011, 22:45
تو همین تالار یه دوستی نوشته بود که اونجا آموزشی بوده ( صفحه 93)

میتونی بهش پیغام خصوصی بده.

البته اگه جواب بده....

دستت درد نکنه رفیق. خیلی وقته لاگین نکرده.

Manager_66
19-09-2011, 02:30
سلام . کسی که دارای مدرک لیسانس هست یا کسی که فوق لیسانس داره سربازیشون چقدر متفاوته ؟ چه برتریهایی کسی که فوق داره به کسی که لیسانسه داره ؟؟؟

boy iran
19-09-2011, 09:26
همزمان با تحولات نظامی منطقه
آغاز سربازگیری و دستگیری مشمولان غایب

بهرام رفیعی
b.rafiei(at)roozonline.com

همزمان با افزایش تحرکات نظامی در منطقه و پس از آنکه نماینده آیت الله خامنه ای در نیروی زمینی سپاه پاسداران از کمبود سرباز در نیروهای مسلح کشور ابراز نگرانی کرد، طرح سربازگیری و دستگیری مشمولان غایب و اعزام آنها به مراکز آموزش مسلح در دستور کار نیروی انتظامی کشور قرار گرفت.
سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی کشور دیروز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: "كلیه مشمولانی كه در تاریخ اعزام قانونی خود حاضر نشوند، مرتكب غیبت شده و غایب محسوب می‌شوند و در اجرای قانون باید نسبت به شناسایی و تعیین تكلیف آنان اقدام شود."
در ادامه این اطلاعیه آمده: "در راستای اجرای قانون و به منظور تعیین تكلیف مشمولان غایب از این پس برگ اعلام غیبت و تعیین مجدد تاریخ اعزام برای كلیه مشمولانی كه به هر دلیل در اعزام حضور نداشته‌اند، صادر می‌شود. در این راستا این برگ كه به رنگ قرمز نیز طراحی شده به منظور اعلام اخطار و اطلاع مشمول از تاریخ مجدد اعزام وی صادر و به آدرس محل سكونت آنان ارسال می‌شود."
سازمان وظیفه عمومی ناجا در این اطلاعیه همچنین از افزایش خدمت بیشتر غایبان خبرداده و تاکید کرده است که "در این برگ ضمن تعیین تاریخ مجدد اعزام و درج سه ماه اضافه خدمت، به مشمول ابلاغ می‌شود كه موظف به حضور در محل و تاریخ تعیین شده ثانوی است و چنانچه در موعد اعلام شده بعدی برای اعزام به خدمت مراجعه نكند، حسب قانون از طریق مراجع ذی‌ربط تحت تعقیب قرار گرفته، دستگیر و با درج «شش ماه اضافه خدمت» در سوابق خدمتی، به یكی از مراكز آموزش نیروهای مسلح اعزام می‌شود."
نیروی انتظامی در سازمان وظیفه عمومی همچنین در پایان این اطلاعیه به مشمولان غایب یادآوری کرده که انجام امور عمومی و معمولی همچون اخذ گواهی نامه رانندگی، مدارک تحصیلی، افتتاح حساب بانکی و دریافت هرگونه وام، مشارکت های اجتماعی، صدور پروانه اشتغال و... همگی مستلزم و مشروط به تعیین وضعیت مشمولیت آنها خواهد بود.
سازمان وظیفه عمومی ناجا از مدتی پیش با صدور اطلاعیه ای در وبسایت رسمی این سازمان به مشمولان و غایبین و خانواده های آنها هشدار داده بود با "کسانی که با ارتکاب اعمالی چون جعل شناسنامه، مهر و امضاء، کارت پایان خدمت، کارت معافیت و... اعمال نفوذ، شهادت کذب، گواهی خلاف و مکتوم داشتن حقیقت، اخذ رشوه... موجب معافیت خود یا دیگران را از خدمت فراهم کنند" برخورد کرده و آنها را در محاکم قضایی به "یک تا پنج سال زندان" محکوم خواهند کرد.
بنا بر قوانین جمهوری اسلامی تمامی شهروندان مرد در آستانه 18 سالگی موظف به انجام خدمت اجباری در نیروهای مسلح هستند، اما در سال های گذشته سازمان وظیفه عمومی و نیروهای مسلح در اعزام مشمولان خدمت سربازی تحکم و تعجیل نمی کردند و حتی برای چند دوره سنی و برخی مشمولان نیز تسهیلات معافی از خدمت را فراهم آوردند. پیش تر اما در جریان جنگ هشت ساله ایران و عراق و چند سال پس از آن طرح سربازگیری و دستگیری مشمولان غایب برای اعزام اجباری به خدمت در قوای مسلح در دستور کار نیروهای مسلح کشور قرار داشت.

کمبود سرباز در نیروهای مسلح
آغاز مجدد طرح سربازگیری در کشور در حالی در دستور کار قرار گرفته است که پیش از این یکی از نمایندگان آیت الله خامنه ای در سپاه پاسداران از کمبود سرباز در نیروهای مسلح ابراز نگرانی کرده بود.
حجت الاسلام محمدهادی رضایی مسئول نمایندگی آیت الله خامنه ای در نیروی زمینی سپاه پاسداران در جمع کارکنان ستاد کل این نیرو ضمن انتقاد از دولت های گذشته گفته بود: "سياست غلط كنترل مواليد كه در دولت سازندگي پايه‌گذاري و در دولت اصلاحات پيگيري شد متاسفانه نه تنها هزينه‌هاي سنگيني به كشور تحميل كرد بلكه پيامدهاي بسيار منفي نيز به همراه داشت كه يك نمونه بارز آن كاهش ورودي نيروي سرباز به نيروهاي مسلح است."
وی در آخرین هفته مردادماه با ابراز نگرانی از اینکه "تهديدات دشمنان جمهوري اسلامي همواره روندي فزاينده داشته و دارد" افزوده بود: "اين نيروي جوان است كه مي‌تواند در مقابل تهديد دشمنان ايستادگي كند و در عرصه‌هاي مختلف مانند جهاد اقتصادي و توليد علم نیز منشا تحولات اساسي در سرنوشت كشور شود."
او همچنین در ادامه تاکید کرده بود که "امروز اثرات سياست غلط كنترل مواليد نمايان شده به طوري كه نيروهاي مسلح را به دليل كاهش ورودي نيروي سرباز با مشكل كمبود نيرو مواجه كرده است."
اعلام کمبود سرباز در نیروهای مسلح در شرایطی از سوی این مقام ارشد در نیروی زمینی سپاه پاسداران فاش شد که این موضوع از نظر قوای نظامی برای بسیاری از کشورهای دنیا بسیار حائز اهمیت است و به نوعی داشتن نیروهای مسلح کافی برای هرکشوری به وزن و تاثیر گذاری آن کشور در مناسبات منطقه و معادلات دفاعی و یا تهاجمی اش می افزاید. در این باره در طول چند سال اخیر بارها رسانه های رسمی جمهوری اسلامی از جمله صدا و سیما طی اخباری کمبود سرباز در ارتش های آمریکا، اسراییل و یا نیروهای ناتو را نشانه ضعف آنها معرفی کرده اند.

بروز تهدیدات نظامی جدید
این ابراز نگرانی در شرایطی رسانه ای شد که در چند هفته اخیر مقامات ارشد نیروهای مسلح نیز آخرین تحولات نظامی در منطقه به ویژه خبر اعلام استقرار سپرموشکی نیروهای ناتو در خاک کشور ترکیه و همچنین استقرار سامانه موشکی اس 300 در جمهوری آذربایجان را تهدیدات جدید علیه جمهوری اسلامی دانسته و واکنش های مختلفی در این باره داشته اند.
هفته گذشته نیز نیروهای مسلح در شمال غرب کشور همجوار با کشورهای ترکیه، آذربایجان و بخشی از عراق طی سه مرحله و با بکارگیری هواپیماها و تجیهزات جنگی دست به برگزاری مانور نظامی تحت عنوان فداییان حریم ولایت زدند.دوهفته پیش نیز با برنامه ریزی مقامات ارشد کشور، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران به سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه پرداخته و از آمادگی نیروهای مسلح برای پاسخگویی به حمله احتمالی به کشور خبرداده بود.
سرتیپ پاسدار فرزاد اسماعیلی خطاب به مقامات و حاضرین در مراسم نماز جمعه تهران گفته بود: "اگر دشمنان ما دچار حماقت شده و تصور تجاوز به مرزهاي مقدس كشورمان را داشته باشند، ايران اسلامي جهنمي در زمين، فضا و دريا براي آنها خواهد شد."
آیت الله علی خامنه ای نیز دیروز در اجلاسی تحت عنوان بیداری اسلامی طی اظهاراتی خطاب به ملت ها و دولت های منطقه گفت که "هرگز به امریکا و ناتو و به رژیمهای جنایتکاری چون انگلیس و فرانسه و ایتالیا که زمانی دراز سرزمین شما را میان خود تقسیم و غارت کردند اعتماد نکنید؛ به آنها سوء ظن داشته باشید و لبخند آنها را باور نکنید؛ پشت این لبخندها و وعده‌ها، توطئه و خیانت نهفته است."
رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحولات و قیام های مردمی در کشورهای منطقه تاکید کرد: "غرب می کوشد پس‌از سقوط ناگزیر مهره‌های وابسته‌، اصل سیستم و اهرمهای اصلی قدرت را حفظ کند و سر دیگری را بر روی این بدن بگذارد و بدین وسیله سلطه‌ی خود را همچنان ادامه دهد... اگر این تاکتیک نیز به نتیجه نرسد، تجربه‌ها به ما میگوید که آنگاه روشهائی چون هرج و مرج و تروریزم و جنگ داخلی میان پیروان ادیان یا قومیتها یا قبائل و احزاب و یا حتی میان ملتها و دولتهای همسایه، و همراه با آن، حصر اقتصادی و تحریم و بلوکه کردن سرمایه‌های ملی و نیز هجوم همه جانبه‌ی تبلیغاتی و رسانه‌ئی را در پیش خواهند گرفت."
این اظهارات آیت الله خامنه ای در شرایطی مطرح شده که در دو روز گذشته روابط ایران و ترکیه بخصوص به علت حمایت جمهوری اسلامی از دولت سوریه در سرکوب مردم معترض این کشور رو به تیرگی نهاده است. روزنامه های ترکیه نوشته اند که رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه به جمهوری اسلامی در این باره هشدار جدی داده است.
از سویی دیگر وبسایت بصیرت وابسته به اداره سیاسی سپاه نیز همزمان با اعلام این خبر مدعی شده که "جمهوري اسلامي ايران اخيرا با ارسال پيامي دوستانه به رجب طيب اردوغان نخست وزير تركيه نسبت به تبديل شدن آنكارا به بخشي از پروژه ضد اسلامي در منطقه هشدار داده است."

S E V E N
19-09-2011, 16:59
سلام

سلام . کسی که دارای مدرک لیسانس هست یا کسی که فوق لیسانس داره سربازیشون چقدر متفاوته ؟ چه برتریهایی کسی که فوق داره به کسی که لیسانسه داره ؟؟؟

بعضي جاها تفاوت داره و بعضي جاها نه. در اين مورد بستگي به مكان مورد نظر و فرمانده اونجا داره. ستادي كه من بودم

بيشتر كارهاي سخت براي سربازهاي وظيفه بود نه درجه داراي وظيفه. پست هاي با اسلحه جز در موارد تنبيهي براي

سربازهاي بنده خدا بود. درجه دارا معمولا زودتر هم ميتونستن برن خونه.

ممنون

Manager_66
19-09-2011, 20:04
سلام . من امروز فهمیدم که میتونم معافیت پزشکی بگیرم بخاطر شماره چشم. از یک طرف خوشحالم که خدمت نمیرم از یک طرف ناراحتم که ممکنه در آینده کاری من تاثیر بذاره . واقعا بشدت مرددم . یکی میگه اگه ارگانی بخواد استخدام کنه اصلا معافیت پزشکی رو استخدام نمیکنه :( یکی میگه برو حال کن دو-سه سال از زندگی جلو افتادی. چون من بخاطر نداشتن تخصص در زمینه کامپیوتر امیدم به استخدام دولتیه . اگه معافیت بگیرم دیگه نمیشه استخدام شد؟؟؟!!

S126
19-09-2011, 20:15
هر معافیتی به جز معافیت اعصاب و روان می تونین بگیرین ، بگیرین که اگه اومدید خدمت مثل چی پشیمون میشید.ما توش هستیم دیگه، کار دولتی کجا بود؟ تازه الان معافی داشته باش و یه پارتی هم داشته باشی با معافی اعصاب و روان هم استخدامت میکنن.
به خدا الان هر معافیتی به من بدن من میگیرم و از شر خدمت خلاص میکنم خودم رو.

milad_takjoo
19-09-2011, 20:25
دوستان من سال دیگه خرداد درس دانشگام تموم میشه...میگم بعدش باید برم سربازی یا مبتونم بمون واسه ارشد(که بهمن ماه سال دیگه هست)بخونم؟چجوریاست وضعش؟

imanpod
19-09-2011, 20:44
دوستان من سال دیگه خرداد درس دانشگام تموم میشه...میگم بعدش باید برم سربازی یا مبتونم بمون واسه ارشد(که بهمن ماه سال دیگه هست)بخونم؟چجوریاست وضعش؟
امتحانات کارشناسی معمولا توی ماه تیر برگزار میشه . درسته ؟ یعنی شما احتمالا 31 تیر توی مدرکتون فارغ التحصیل میخوره . تا 6 ماه بعدش یعنی تا پایان دی ماه فرصت داری که دفترچه پست کنی . یعنی اگه شما توی آذر ماه یا تا اواسط دی ماه (به خاطر اطمینان ، چون روزای آخر ممکنه به مشکل بر بخوری) دفترچه ی سربازیت رو بفرستی مشکلی نداری . چون حداقل یه ماه و نیم طول میکشه تا تاریخ اعزامت و محلش مشخص بشه . بنابراین تا بهمن اعزام نمیشی و میتونی راحت کنکور بدی . ولی اگر احیانا اعزام شدی باید سریعا بری پیش فرماندت و تاریخ کنکور رو برای مرخصی باهاش هماهنگ کنی . اگر هم بهمن کنکور دادی و قبل از اعلام نتایج اعزام شدی ، میری سربازی و هر موقع که نتیجه ی آزمون اومد ، اگر قبول شده بودی از خدمت ترخیص میشی دقیقا مثل خود من که با هزار مکافات ترخیص شدم .

ha789di
19-09-2011, 20:59
دوستان کسی از سپاه پذیرش گرفته؟
من برای 8/1 گرفتم مدارکم رو هم ارائه دادم ولی نمیدونم مورد قبول واقع شده یا نه؟البته من تکمیلی هم دارم

vahid.shirazi
20-09-2011, 00:39
کسی از استان فارس هست سمنان افتاده باشه سربازیش ؟

MR.CART
20-09-2011, 07:58
چرا اینجا چیزی درباره بندرعباس نیست؟والا من که حال 400 صفحه ندارم هر کی رفته میره هست داره ازونجا میره بگه...

mehdi_vsgh
20-09-2011, 14:56
سلام
اینم خدمت ما
دو روز تا اخر خدمتمون باقی مونده بود یه نفر عوض برام فرستادن....ریسمون هم گفت بهم که امروز بپیچ برو خونه و خلاصه دو روز اخر رو بزن تو گوشش.....

ولی اینگار تدبیر جور دیگه ای رقم خورده بود ....بلافاصله تماس گرفته شده و اعلام کردن این دو روز آماده باش 100% هست همه باید تو یگان حاضر باشن!!!!!!!!
این هم خدمت تو نیروی انتظامی که باید تا ثانیه اخر تو یگان باشی!!!

mmin
20-09-2011, 18:25
دوستانی که کرج (البرز) می خوان امریه بگیرن در صورت داشتن شرایط متاهل بودن یا تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی و یا معاف از رزم یه سر به کمیته امداد کل (سر حدآباد) بزنن برای ۱۰/۱ اون جور که مسئولش میگفت جا هست.(ما که شرایط نداشتیم)

ha789di
20-09-2011, 19:43
معافیت برادر سوم به شورای محترم نگهبان ارسال شد

به گزارش سایت سربازی , دکتر کاظم جلالی در خصوص مقوله دو برادری فرمودند : همان طور که در گذشته معروض داشتم گفتگوی مفصلی را با ریاست محترم مجلس شورای اسلامی داشته و توضیح دادم که این مصوبه مجلس موجب شد که جمعیت کثیری از جوانان عزیز بر روی آن برنامه ریزی نمایند یا ازدواج کنند و یا تحصیلات خود را با سرعت بیشتری به پایان برسانند لذا یک حقی برای این دسته از جوانان ابجاد شده است و همان طور که شنیدید در مجلس شورای اسلامی هم بر سر موضوع دو برادری از موضع دفاع صحبت کردم و از مسئولین خواستم تمهیدی بیندیشند.
خوشبختانه در گفتگویی که امروز با ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر لاریجانی داشتم ایشان گفتند که با سر لشکر بسیجی جناب آقای دکتر فیروزآبادی ریاست محترم کل نیروهای مسلح در رابطه با مقوله دو برادری صحبت کردند و ایشان استدلال های جناب آقای دکتر لاریجانی را پذیرفتند لذا از همین روی فعلاً مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر معافیت برادر سوم به شورای محترم نگهبان ارسال شده است و باید منتظر نظر شورای نگهبان باشیم.

pouya_2008_hh
20-09-2011, 23:29
سلام خدمت تمام دوستای گلم
یادمه خرداد ماه بود هی به اینجا سر می زدم اماده می شدم واسه 18 خرداد که روز اعزام بود خیلی خیلی استرس داشتم
افتاده بودم کرمان نیرو انتظامی
با اینکه اموزشی منشی بودم اما از نظر روحی سخت گذشت
امریه اومد دیدم به به افتادم مربانی زاهدان عجب جای گندی
خلاصه منکه 14 ماه کسری داشتم گفتم نهایتش 2 ماه باید مرز باشم اما تا رفتم دیدم 2 ماه به خاطره منطقه عملیاتی کم کردند و بعد از 10 روز حدود 3 شهریور ماه تسویه کردم و اومدم
الان که نگاه می کنم زود گذشت ولی سخت اینم فراموش نشه که خدا واقعا برام خواست
از همه بچه ها بابت راهنمایی هاشون کمال تشکر رو دارم

milad_takjoo
21-09-2011, 01:37
امتحانات کارشناسی معمولا توی ماه تیر برگزار میشه . درسته ؟ یعنی شما احتمالا 31 تیر توی مدرکتون فارغ التحصیل میخوره . تا 6 ماه بعدش یعنی تا پایان دی ماه فرصت داری که دفترچه پست کنی . یعنی اگه شما توی آذر ماه یا تا اواسط دی ماه (به خاطر اطمینان ، چون روزای آخر ممکنه به مشکل بر بخوری) دفترچه ی سربازیت رو بفرستی مشکلی نداری . چون حداقل یه ماه و نیم طول میکشه تا تاریخ اعزامت و محلش مشخص بشه . بنابراین تا بهمن اعزام نمیشی و میتونی راحت کنکور بدی . ولی اگر احیانا اعزام شدی باید سریعا بری پیش فرماندت و تاریخ کنکور رو برای مرخصی باهاش هماهنگ کنی . اگر هم بهمن کنکور دادی و قبل از اعلام نتایج اعزام شدی ، میری سربازی و هر موقع که نتیجه ی آزمون اومد ، اگر قبول شده بودی از خدمت ترخیص میشی دقیقا مثل خود من که با هزار مکافات ترخیص شدم .

ممنون دوست عزیز.....

دوستان یه سوال دیگه داشتم...
پدر من 22 ماه ایثار گری هنگام جنگ داره...من هم خود لیسانس بگیرم...جمعا چقدر کم میشه و چقدر از سربازیم میمونه؟
ممنون

ghasem2020
21-09-2011, 15:54
معافیت برادر سوم به شورای محترم نگهبان ارسال شد

به گزارش سایت سربازی , دکتر کاظم جلالی در خصوص مقوله دو برادری فرمودند : همان طور که در گذشته معروض داشتم گفتگوی مفصلی را با ریاست محترم مجلس شورای اسلامی داشته و توضیح دادم که این مصوبه مجلس موجب شد که جمعیت کثیری از جوانان عزیز بر روی آن برنامه ریزی نمایند یا ازدواج کنند و یا تحصیلات خود را با سرعت بیشتری به پایان برسانند لذا یک حقی برای این دسته از جوانان ابجاد شده است و همان طور که شنیدید در مجلس شورای اسلامی هم بر سر موضوع دو برادری از موضع دفاع صحبت کردم و از مسئولین خواستم تمهیدی بیندیشند.
خوشبختانه در گفتگویی که امروز با ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر لاریجانی داشتم ایشان گفتند که با سر لشکر بسیجی جناب آقای دکتر فیروزآبادی ریاست محترم کل نیروهای مسلح در رابطه با مقوله دو برادری صحبت کردند و ایشان استدلال های جناب آقای دکتر لاریجانی را پذیرفتند لذا از همین روی فعلاً مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر معافیت برادر سوم به شورای محترم نگهبان ارسال شده است و باید منتظر نظر شورای نگهبان باشیم.

احتمال زياد اين حرف تبليغات اين نماينده ي مجلس هستش براي دور بعد انتخابات.
اين قانون فك كنم به كلي رد شده باشه.
از اونجايي هم كه قشر عظيمي رو ميتونه معاف كنه فك نميكنم ستاد كل مغز خر خورده باشه اين همه نيروي كار مجاني رو به دست خودش از دست بده.
همين 3 برادري(معافيت نفر چهارم) هم احتمال زياد پايان سال 90 برداشته ميشه.

---------

مهدي خوش به حالت تموم شدي.
من هنوز يه ماه ديگه دارم. :41:

p30c
21-09-2011, 17:17
سلام

اگر پدر بالاي 60 سال باشه و يك برادر داشته باشم، آيا مي توانم به طريقي معافي بگيرم؟

mehdi_vsgh
21-09-2011, 17:32
مهدي خوش به حالت تموم شدي.
من هنوز يه ماه ديگه دارم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قوربونت
اونم تموم میشه نگران نباش
امروز دیگه عملا خدمت من تموم شد و یه نفس راحت میکشیم...
انشالله یکشنبه صبح زود پا میشم میرم برای تسویه حساب

jujushow
21-09-2011, 18:12
سلام دوستان . ببخشید یه سوال دارم ...
من متولد 65 هستم و دقیقا 2 ماه مونده به پایان 6 ماه فرجه ( یک هفته پیش ) دفترچمو پست کرد . با توجه به اینکه سنم نسبتا بالاست احتمال خیلی خیلی زیاد میدم که 1 ابان اعزامم باشه . به نظرتون چند درصد امکان داره بتونم اعزام رو 2 ماه عقب بندازم ؟
چون من دوره تکمیلی رفتم ولی 2 هفته عملیش بود و گویا به این زودیا کارتش صادر نمیشه .

Ali_BlueBoy
21-09-2011, 18:23
خب مام بعد از 21 ماه....!!! خدمت امروز تسویه کردیم............!!!( با سه ماه سنوات...که البت بخشدین مثله اینکه......)

سلام دوستان . ببخشید یه سوال دارم ...
من متولد 65 هستم و دقیقا 2 ماه مونده به پایان 6 ماه فرجه ( یک هفته پیش ) دفترچمو پست کرد . با توجه به اینکه سنم نسبتا بالاست احتمال خیلی خیلی زیاد میدم که 1 ابان اعزامم باشه . به نظرتون چند درصد امکان داره بتونم اعزام رو 2 ماه عقب بندازم ؟
چون من دوره تکمیلی رفتم ولی 2 هفته عملیش بود و گویا به این زودیا کارتش صادر نمیشه .

شما یحتمل دی اعزام میشی.......
اگر هم نشدی می تونی بری نظام وظیفه شهرتون و در خواست تاخیر بدی که معمولا قبول می کنن

S126
21-09-2011, 19:06
قربون هر چی آدم بی کسری و بی پارتی و سنوات کشیده!
به خدا بعد از 9 ماه خدمت وقتی میبینم 9 ماه دیگه دارم در حالیکه خیلی از دوستانم 1 سال 1سال کسری خدمت میارن کلی غم من رو بر میداره که من چه گناهی کردم که پدرم جبهه نرفته :13:[COLOR="Silver"]

Pami
21-09-2011, 19:37
به خدا بعد از 9 ماه خدمت وقتی میبینم 9 ماه دیگه دارم در حالیکه خیلی از دوستانم 1 سال 1سال کسری خدمت میارن کلی غم من رو بر میداره که من چه گناهی کردم که پدرم جبهه نرفته

سرکار دیگه ما که با هم یه جا هستیم من چی بگم پس ؟!
14 ماه با اون سرهنگ روانی باید کار کنم ! شماها که همه جوره ساپورت هستین ما افتادیم بدترین جای اداره

p30c
21-09-2011, 19:44
سلام

امريه الان براي دانشجوي دكتري كجا ميدن؟ مدت خدمت سربازي چقدر هست؟

mehdi_vsgh
21-09-2011, 20:26
14 ماه با اون سرهنگ روانی باید کار کنم ! شماها که همه جوره ساپورت هستین ما افتادیم بدترین جای اداره
چرا سرهنگ روانی؟
این سرهنگ روانی هر روز میزاره برین خونه؟؟؟
اگه اینطوره سرهنگ روانی هنوز ندیدی!!!!!

ولی 17 ماه گذشت.....
یاد روزهایی میوفتم که سختیهایی کشیدیم...بیخوابی......فشار اعصابی که تحمل کردیم ---- روزهای اماده باش!!!!(سخت ترین اماده باش رو مهر و ابان پارسال تو قم داشتیم!!!) ولی به هر حال گذشت 17 ماه گذشت.....:8:

imanpod
21-09-2011, 20:34
به خدا بعد از 9 ماه خدمت وقتی میبینم 9 ماه دیگه دارم در حالیکه خیلی از دوستانم 1 سال 1سال کسری خدمت میارن کلی غم من رو بر میداره که من چه گناهی کردم که پدرم جبهه نرفته :13:[COLOR="Silver"]
پس ما چی بگیم که پدرمون جبهه رفته ولی کسری مونو نمیدن . "پارتی" کلمه ای که با اسم کشورمون ایران پیوند خورده . انگار ایرانی جماعت تا موقعی که وجود داشته باشه آشنابازی و پارتی بازی هم وجود داره . هر اداره ای میری اولین چیزی که ازت میپرسن اینه که آشنا داری ؟ ولی قبول کنین کسی که پارتی بازی میکنه حق بقیه رو ضایع میکنه و داره مرتکب گناه بزرگی میشه (یه لحضه خیلی روحانی شدم :31: ولی باور کنین پارتی بازی گناه بزرگیه)

14 ماه با اون سرهنگ روانی باید کار کنم ! شماها که همه جوره ساپورت هستین ما افتادیم بدترین جای اداره بدترین جای اداره هم که باشی بهتر از اینه که لباس و وسایل یگان ویژه بهت بدن ، چارشنبه سوری بری جلو آتیش . اونم نه تو شهر خودت . تو یه استان دیگه .

ولی 17 ماه گذشت.....
یاد روزهایی میوفتم که سختیهایی کشیدیم...بیخوابی......فشار اعصابی که تحمل کردیم ---- روزهای اماده باش!!!!(سخت ترین اماده باش رو مهر و ابان پارسال تو قم داشتیم!!!) ولی به هر حال گذشت 17 ماه گذشت.....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مبارکه داداش . بالاخره از دست این نیروی روانی خلاص شدی . موفق باشی .

farhad_persona
21-09-2011, 20:37

پیام جان یه خرده بیشتر تعریف کن کجا هستی و چه کاری انجام میدی و چرا ناراضی هستی. البته اگر امکانش هست.

Pami
21-09-2011, 21:43
چرا سرهنگ روانی؟
این سرهنگ روانی هر روز میزاره برین خونه؟؟؟

کلا یه آدم شدیدا مقرراتی هست که نمونه اش رو ندیدم ، شدیدا سخت گیر
آره هر روز میریم خونه ولی تا ساعت 4 که اونجا هستیم عذابیه

پیام جان یه خرده بیشتر تعریف کن کجا هستی و چه کاری انجام میدی و چرا ناراضی هستی. البته اگر امکانش هست.

من اداره بهداشت نیروی زمینی هستم ، کارم اداریه ولی خب زیر نظر 2-3 تا بد قلق اش افتادیم که گیر میدن چپ و راست
کلا نظم و قانون های ارتش سخته دیگه

Hooman88
21-09-2011, 23:54
سلام
از رو کد برگ سبز میشه ب اطلاعات من رسید!؟
آخه کد رو دادم به 1 آشنایی با کد ملی نیم ساعت بعد با خونمون تماس گرفتند برم برای امریه گرفتن!
درصورتی که شماره منزلمون فقط تو برگ سبز نوشته شده و جایی که گفتن برم به خونمون خیلی نزدیکه آدرس هم که در برگ سبز هست و این آشنامون اصلا شماره منزلمون رو نداره و نمیدونه خونمون کجاست که این قدر نزدیک ب ما برام امریه بگیره
آخه تازه منزل رو عوض کردیم
البته پارتی بسیار مطمینی است
اینم بگم گفت مشخصات منو میده ب یکی دیگه و اون ک تماس گرفت گفتم برم پیش چه شخصی گفت برو قسمت امریه پذیرش میشی
کمی شک برانگیز نیست ؟

با توجه ب اینکه اول آبان اعزامم ب نطرتون چی میشه؟!

mehdi_vsgh
22-09-2011, 16:03
کلا یه آدم شدیدا مقرراتی هست که نمونه اش رو ندیدم ، شدیدا سخت گیر
آره هر روز میریم خونه ولی تا ساعت 4 که اونجا هستیم عذابیه

حالا اگه یه سرهنگ داشتین بعد کارتون هم فرضا طوری بود که تا ساعت 3-4 تموم میشد و نمیزاشت برین خونه چطور؟؟؟؟

S126
22-09-2011, 16:24
پس ما چی بگیم که پدرمون جبهه رفته ولی کسری مونو نمیدن . "پارتی" کلمه ای که با اسم کشورمون ایران پیوند خورده . انگار ایرانی جماعت تا موقعی که وجود داشته باشه آشنابازی و پارتی بازی هم وجود داره . هر اداره ای میری اولین چیزی که ازت میپرسن اینه که آشنا داری ؟ ولی قبول کنین کسی که پارتی بازی میکنه حق بقیه رو ضایع میکنه و داره مرتکب گناه بزرگی میشه (یه لحضه خیلی روحانی شدم :31: ولی باور کنین پارتی بازی گناه بزرگیه)ی .

به خدا این پارتی بازی ها و ناعدالتی ها در سربازی از همه چیزش برای بقیه گرونتر و ثقیل تر هست تحمل کردنش و واقعا اعصاب رو خورد میکنه.یعنی خدمت اصلا سخت نیست فقط اونجایی اعصاب خورد کن هست که یه نفر سعی میکنه از بقیه بیشتر امتیاز داشته باشه.حالا کاری نداریم که بین کادری ها و وظیفه ها یک تبعیض خیلی آشکار توی رفتار و طرز کارکردن و امتیاز دادن هست که هممون میدونیم و باید اینطوری نباشه چون وظیفه ها 10 برابر کادری کار مکنن با 1 صدم حقوق.

بین وظیفه ها یه چیزهایی که ما دیدیم که حتما شما هم دیدید . طرف به صرف اینکه فامیل فلانیه در طول 6 ماه خدمتش به این قرآن قسم 2 ماه تمام مرخصی بود و در حالیکه اصلا استحقاق نداشت با هفت ماه آوردن کسری13 روز پایان دوره رفت و نگهبانی هاش افتاد گردن بقیه ولی به همین خدا نفر داشتیم متاهل که بعد از 12 ماه خدمت واقعا صادقانه حتی یک روز هم بهش تشویقی ندادن و تازه همون استحقاقی خودش رو ندادن. همون نفر اول بارها نهست کرد و فقط به صرف فامیل بودن و نفوذش حتی هر غلطی که خواست کرد ولی بقیه تا دست از پا خطا میکردن 7روز 7 روز اضاف میخوردن.

ببین الان حدود 30 درصد مشمولان که معافی پزشکی و کفالت میگیرن. 10 درصد هم که با پارتی بازی امریه اداره ها و جاهای خوب نظام میشن. 20-40 درصد هم با آوردن کسری های بالای 4-5ماه رسما بعد از مدت کوتاهی ترخیص میشن می مون 20-30 درصد می مومن بدون پارتی و بدون کسری که باید جور بقیه رو بکشن و تازه بین هم تعداد هم با پارتی بازی های اعصاب خوردکن ناعدالتی ها دیگه ای اتفاق میافته.

اینهاست که آدم رو میسوزونه والا اگه همه با هم برابر و یکسان باشیم به خدا اصلا این حس بد به وجود نمیاد و بالاخره خوب و بد میگذره.....

mojtaba6682
22-09-2011, 17:38
آقا ما تاریخ اعزاممون رو تمدید کردیم به 10/1 ورفتیم امریه گرفتیم

mojtaba6682
22-09-2011, 17:52
سلام من تونستم امریه بگیرم به من گفتن آموزشی رو یا نیشابورم یا کرمانشاه (سپاه) کسی با این دو شهر و پادگان هاش آشنایی داره؟؟؟؟؟؟

ahora-kabir
22-09-2011, 21:53
دوستان کسی نیست بگه من چطور می تونم ادرس لشگر زرهی 8 نجف اشرف اصفهان را پیدا کنم؟

و ما در روز دوشنبه سومین کوهنوردی که انیها می گن میریم اردوگاه را داریم فرمانده می گفت خیلی خیلی سخته خودتون را آماده کنید
حالا دوستان کسی راهی برای دوپینگ بلد نیست ما انجام بدیم:31:

piishii
22-09-2011, 22:02
سلام من تونستم امریه بگیرم به من گفتن آموزشی رو یا نیشابورم یا کرمانشاه (سپاه) کسی با این دو شهر و پادگان هاش آشنایی داره؟؟؟؟؟؟
سلام
نیشابور ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایشالا میای در خدمتت هستیم
10/1 میای ؟ هی روزگار....
اگه افتادی اونجا که....
چیش رو در مورد اونجا میخوای بدونی ؟
امریه هستی دیگه آره ؟ گردانت اگه انجا بیافتی که از الان مشخص است طبق سیاست های الان گردان امام حسین هستی

mohammad.ef
22-09-2011, 22:46
دوستان کسی نیست بگه من چطور می تونم ادرس لشگر زرهی 8 نجف اشرف اصفهان را پیدا کنم؟

و ما در روز دوشنبه سومین کوهنوردی که انیها می گن میریم اردوگاه را داریم فرمانده می گفت خیلی خیلی سخته خودتون را آماده کنید

سلام

لشکر زرهی ، نجف آباد اصفهانه .
کمربندی نجف آباد - شهر کرد
یه کم بالاتر از دانشگاه آزاد نجف آباد

آدرس دقیق تر میخواین ؟

aliyebaba
23-09-2011, 00:34

سلام قربان
سوالی که از خدمتتون داشتم این بود که شما امریه کجا گرفتید؟
بعد برای آموزشی شانسی افتادید سپاه یا همونم پذیرش گرفتید؟در این مورد راهنمایی کنید خیلی ممنونتون میشم،اخه من حتما می خوام اموزشی بیفتم سپاه
لیسانس هم هستم
دفترچه تون رو کی پست کردید که خوردید 1/8؟

joibari2
23-09-2011, 00:37
سلام کسی راجع به معافیت کفالت اطلاعاتی داره که کارت معافیت رو کسی میفرستن؟

aliyebaba
23-09-2011, 00:39
من می خوام امریه بگیرم،می خواستم کمکم کنید برای اینکه آموزشی بیفتم سپاه باید چی کار کنم؟پذیرش باید بگیرم برای آموزشی یه کاره دیگه باید بکنم؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

aliyebaba
23-09-2011, 00:47
من می خوام امریه بگیرم ، می خواستم ببینم باید چی کار کنم که آموزشی بیفتم سپاه؟
میشه برای آموزشی امریه گرفت یا نه؟
ماه خاصی هست که سپاه میگیره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید منو،من حتما باید بیفتم سپاه

ahora-kabir
23-09-2011, 00:58
سلام

لشکر زرهی ، نجف آباد اصفهانه .
کمربندی نجف آباد - شهر کرد
یه کم بالاتر از دانشگاه آزاد نجف آباد

آدرس دقیق تر میخواین ؟

ممنون محمد جان کمک بزرگی بهم کردی:40::10:

من همین را میدم فکر نکنم گیر بدم:46:

Hooman88
23-09-2011, 01:00
سلام
آخه کد رو دادم به 1 آشنایی با کد ملی نیم ساعت بعد با خونمون تماس گرفتند برم برای امریه گرفتن!
درصورتی که شماره منزلمون فقط تو برگ سبز نوشته شده و جایی که گفتن برم به خونمون خیلی نزدیکه آدرس هم که در برگ سبز هست و این آشنامون اصلا شماره منزلمون رو نداره و نمیدونه خونمون کجاست که این قدر نزدیک ب ما برام امریه بگیره
اینم بگم گفت مشخصات منو میده ب یکی دیگه و اون ک تماس گرفت گفتم برم پیش چه شخصی گفت برو قسمت امریه پذیرش میشی
کمی شک برانگیز نیست ؟

کمک لطفا !

jujushow
23-09-2011, 09:51

واسه اموزشی سربازی یا دوره تکمیلی یا ... ؟

aliyebaba
23-09-2011, 11:39
امریه و مشکل آموزشی من می خوام امریه بگیرم،می خواستم کمکم کنید برای اینکه آموزشی بیفتم سپاه باید چی کار کنم؟پذیرش باید بگیرم برای آموزشی یا کاره دیگه باید بکنم؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

Gilopa
23-09-2011, 11:47
دوستان من ذات الریه .. عفونت شدید ریه گرفتم .. به من 72 ساعت مرخصی استعلاجی داده بیمارستان ارتش .. همین الان که مینویسم تب شدید دارم و اصلا حالم خوب نیست . مرخصی من تا آخر امشبه از اونجایی که فردا تعطیل رسمی هست واقعا با این حال برم الکی تو پادگان فقط بدتر میشم .. به نظرتون اگر فردا شب برم نهایتا چه بلایی سرم میارن ؟ واقعا حالم خوب نیست

mehdi_vsgh
23-09-2011, 13:12
دوستان من ذات الریه .. عفونت شدید ریه گرفتم .. به من 72 ساعت مرخصی استعلاجی داده بیمارستان ارتش .. همین الان که مینویسم تب شدید دارم و اصلا حالم خوب نیست . مرخصی من تا آخر امشبه از اونجایی که فردا تعطیل رسمی هست واقعا با این حال برم الکی تو پادگان فقط بدتر میشم .. به نظرتون اگر فردا شب برم نهایتا چه بلایی سرم میارن ؟ واقعا حالم خوب نیست
والا بسته به فرماندتون داره کلا!!
بعضی از فرمانده ها که کمی عاقلتر هستن کاری ندارن با توجه به وضعیتی که دارین
بعضیا نه!!! اضاف و بازداشت و.... دارن
شما اگه شماره تلفن فرماندتون را داری باهاش هماهنگ کن که دیرتر بری!!

AmirSAMSUNG
23-09-2011, 13:28
دوستان معافیت کفالت آموزشی داره یا نه؟
برخی میگن داره برخی میگن نه لطفا دوستانی که اخیرا کفالت گرفتن راهنمایی کنن... ممنون

Gilopa
23-09-2011, 21:08
والا بسته به فرماندتون داره کلا!!
بعضی از فرمانده ها که کمی عاقلتر هستن کاری ندارن با توجه به وضعیتی که دارین
بعضیا نه!!! اضاف و بازداشت و.... دارن
شما اگه شماره تلفن فرماندتون را داری باهاش هماهنگ کن که دیرتر بری!!

در دوران اموزشی اضاف وجود نداره .. میمونه بازداشت و تعطیلی مرخصیهای آخر هفته . موندم چکار کنم . ممنون:11:

mehdi_vsgh
23-09-2011, 21:33
در دوران اموزشی اضاف وجود نداره .. میمونه بازداشت و تعطیلی مرخصیهای آخر هفته . موندم چکار کنم . ممنون:11:
آهان شما اموزشی هستین؟!!!
پس به احتمال زیاد حتی بازداشت هم نخواهید شد....وبیشترین احتمال همون لغو مرخصی شدن هستش!

piishii
23-09-2011, 21:50
سلام کی گفته نداره ؟ میتونند روی کارت سبزت زمان ترخیص اضاف بزنند
آموزش هر یگان میتونه برای کسانی که دیر آمدند تصمیم گیری کنند
دوره ی پیش توی پادگان ما یکی چندروز دیر اومد براش 10 روز اضاف زدند
و موارد دیگه...
من چون توی بخش آموزش هستم این چیزهارو میدونم :20:
یا بهتر میتونم بگم سپاه شاید اینطوری باشه .والا !

urumchi
23-09-2011, 23:21

دوست عزيز آرزوي سلامتي برات دارم، اميدوارم هر چه سريعتر خوب بشي :11:

آشِ كشك خاله س!!!

با شناختي كه كلا از نظام دارم ميتونم بگم همينطوري راحت ولت نميكنن، اگه اضافه نزنن و بازداشت هم نكنن يه كاري ميدن دستت، حالا اينكه چه كاري بكنن بستگي به شرف و انسانيت فرمانده تون داره.

AMIN8282
24-09-2011, 02:00
سلام.
ما هم پنجشنبه بعد از کسر سنوات امریه مون رو گرفتیم.:31:
یعنی درست 17 ماه فیکس خدمت کردیم تو قرارگاه فرماندهی.
انشالله یکشنبه میریم واسه تسویه حساب.:10:
دوستان به خدا احساس میکنم همین دیروز بود اعزام شدیم.:46:چشتو باز و بسته کنی تموم میشه میره.:46:

pedram_sad
24-09-2011, 09:28
خوب ما هم اومدیم 10 روز مرخصی تشویقی بابت رژه 31 شهریور
از 10 شهریور داشتیم تمرین میکردیم
کلا ماها به جای 2 ماه این 1 ماه رو هم یک جورایی اموزشی بودیم
از 7 تا 11 رژه تمرین میکردیم بعد میرفتیم خونه تا فردا

عجب مراسمی بود چقدر نیرو اونجا بود
خود وحیدی و فیروز ابادی و اسماعیلی هم سان دیدن
فرداش هم رفتیم نماز جمعه باز هم ردیف جلو

پدافند هوایی خاتم الانبیاء

HRN
24-09-2011, 11:34
سلام:
آقا من 29 همين ماه دفترچه سربازيم رو بردم پليس + 10 ثبت كردم گفتن يك هفته ديگه جوابش ميياد دم خونه
من متولد شهريور 71 هستم و شهريور 89 ديپلم گرفتم... با اين وضع الان غيبت خوردم يا نه؟
آخه دانشگاه قبول شدم اگه غيبت خورده باشم بايد چي كار كنم؟
راهي هست كه غيبت رو رفع كنم تا بتونم برم دانشگاه؟

mortez maya
24-09-2011, 12:06
خوب ما هم اومدیم 10 روز مرخصی تشویقی بابت رژه 31 شهریور
از 10 شهریور داشتیم تمرین میکردیم
کلا ماها به جای 2 ماه این 1 ماه رو هم یک جورایی اموزشی بودیم
از 7 تا 11 رژه تمرین میکردیم بعد میرفتیم خونه تا فردا

عجب مراسمی بود چقدر نیرو اونجا بود
خود وحیدی و فیروز ابادی و اسماعیلی هم سان دیدن
فرداش هم رفتیم نماز جمعه باز هم ردیف جلو

پدافند هوایی خاتم الانبیاء
10 روز تشویقی ؟؟؟ واقعا مسولاتون خیلی مردن. ما هم یگان رژه رونده بودیم. یک ماه پدرمونو تو هوای گرم درآوردن آخرش هم به همه گردان ها سه روز مرخصی دادن به ما هم یه روز تشویقی دادن ! :19:

mojtaba6682
24-09-2011, 12:44
سلام من امریه جهاد کشاورزی گرفتم چون رشته ام کشاورزیه.در ضمن خودشون تایین میکنن که بیفتی سپاه ولی به نظر من الان با این شرایط نیفتی سپاه بهتره چون یه چیزایی راجع بهش شنیدم.
من دفترچمو 6/1 پست کردم که 13روز بعدش یعنی 6/14 جوابش اومد که 8/1 خورده بود

mojtaba6682
24-09-2011, 12:46
چطور مگه شما اونجا هستین؟میشه راجع به اونجا یه کم توضیح بدید لطفا؟از هر چی که میدونید

mojtaba6682
24-09-2011, 12:50
شما تاریخ اعزامت کی هست؟از کدوم شهری؟چه رشته ای هستی؟

mojtaba6682
24-09-2011, 13:06
سلام
نیشابور ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایشالا میای در خدمتت هستیم
10/1 میای ؟ هی روزگار....
اگه افتادی اونجا که....
چیش رو در مورد اونجا میخوای بدونی ؟
امریه هستی دیگه آره ؟ گردانت اگه انجا بیافتی که از الان مشخص است طبق سیاست های الان گردان امام حسین هستی

سلام شما اونجا خدمت میکنی؟میخوام یه کم راجع بهش توضیح بدی اگه میشه لطفا

Hooman88
24-09-2011, 15:09
سلام
کمی شک برانگیز نیست ؟

سه بار فرستادم ... .
کسی راهنمایی نمی کنه !؟

SNOW PATROL
25-09-2011, 10:43
سلام من امریه جهاد کشاورزی گرفتم چون رشته ام کشاورزیه.در ضمن خودشون تایین میکنن که بیفتی سپاه ولی به نظر من الان با این شرایط نیفتی سپاه بهتره چون یه چیزایی راجع بهش شنیدم.
من دفترچمو 6/1 پست کردم که 13روز بعدش یعنی 6/14 جوابش اومد که 8/1 خورده بود

با کدوم شرایط ؟؟؟
دوست عزیز تحت هر شرایطی سپاه بهترین ارگان برای خدمت هست

ha789di
25-09-2011, 11:25
بچه ها کسی هست 8/1 اعزام باشه وبرای سپاه پذیرش گرفته باشه؟کسی فهمیده پذیرش شده یا نه؟

piishii
25-09-2011, 12:25
سلام شما اونجا خدمت میکنی؟میخوام یه کم راجع بهش توضیح بدی اگه میشه لطفا
سلام
بله.
شما بیای یک سال خدمت من هم تموم میشه
ببین پادگان باغرود یکی از بهترین پادگان های سپاه در سطح کشور است ولی زمانی که شما میای هوا بس سرد هست درست سال پیش اون موقع من آموزشی اونجا بودم
از نظر سختگیری واقعا سخت گیر هستن باغرود برای خدمت ولی بهترین جا هست
مثلا رژه ما وظیفه ها اصلا نرفتیم ! یکم تمرین کردیم ولی رژه نرفتیم خودم به شخصه اومدم مرخصی
ولی برای آموزشی ها متاسفانه باید بگم دوران سختی در پیش داری
ولی یک چیزی میگم ته دلت خالی نشه مسئولین بسیار خوبی داره و خوش برخورد و اینکه خودت سخت نگیری بهت سخت نمیگذره ولی گردانی که هستین اگه امام حسن نیافتی گردانی که فرمانده گردان و گروهان جوونی داره
در کل سوال مشخص بپرس جواب بدم
شما امریه ها گرچه 2 ماه اونم نه کامل میخواین سختی بکشین خیلی امسال من زورمون میاد که باز بخواین بنالین
و اینکه شما زمانی که میاین برف و بارون احتمال زیاد است کلاس هاتون بعضی هاش ممکن لغو شه و اینکه اردوتون کوتاه است و احتمالا اردوگاه پایینی نه بالایی
ولی توی اردو باید سرما رو به جون بخرین !
من به شخصه توی اون چند شب 2 3 ساعت همش خواب داشتم
عمر می گذرد یادت نره عزیز میگن توی سربازی چو میگذرد همی غمی نیست...

e2fab
25-09-2011, 16:26
سلام تاریخ اعزام من 1/8 هست و 1/9 شرایط معافیت کفالت دارم . چه تاریخی باید مدارک کفالت به پلیس +10 بدم؟ تو مدت آموزشی برای انجام این کارها می شه مرخصی گرفت؟

farhad_persona
25-09-2011, 17:24
بچه ها کسی هست 8/1 اعزام باشه وبرای سپاه پذیرش گرفته باشه؟کسی فهمیده پذیرش شده یا نه؟

من سپاه پذیرش گرفتم از نظام وظیفه زنگ زدن خونمون پرسیدن شما جایی پذیرش گرفتی. گفتم بله گفت از کجا گفتم از سپاه بعدش قطع کرد.

farhad_persona
25-09-2011, 17:42
ارسال برگ اعلام غیبت برای مشمولان غایب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

براساس اعلام سازمان وظیفه عمومی ناجا، در راستای اجرای قانون و به منظور تعیین تکلیف مشمولان غایب از این پس برگ اعلام غیبت و تعیین مجدد تاریخ اعزام برای کلیه مشمولانی که به هر دلیل در اعزام حضور نمی یابند، صادر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی، کلیه مشمولانی که در تاریخ اعزام قانونی خود حاضر نشوند مرتکب غیبت شده و غایب محسوب می شوند و در اجرای قانون می بایست نسبت به شناسایی و تعیین تکلیف آنان اقدام شود. در این راستا برگ مذکور که به رنگ قرمز نیز طراحی شده به منظور اعلام اخطار و اطلاع مشمول از تاریخ مجدد اعزام خویش صادر و به آدرس محل سکونت آنان ارسال می شود.

لازم به ذکر است، در این برگ ضمن تعیین تاریخ مجدد اعزام و درج سه ماه اضافه خدمت، به مشمول ابلاغ می شود که موظف به حضور در محل و تاریخ تعیین شده ثانوی می باشد و چنانچه در موعد اعلام شده بعدی برای اعزام به خدمت مراجعه ننماید حسب قانون از طریق مراجع ذیربط تحت تعقیب قرار گرفته، دستگیر و با درج 6 ماه اضافه خدمت در سوابق خدمتی، به یکی از مراکز آموزش نیروهای مسلح اعزام می گردد.

این سازمان با اشاره به ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی تاکید کرد: انجام اموری مانند: شرکت در آزمایشات رانندگی و اخذ گواهینامه، دریافت هرگونه وام و کمک های کشاورزی، صنعتی، دامداری و مسکن از طریق وزارتخانه ها و موسسات دولتی و وابسته به دولت و نهادهای قانونی، کاندیدا شدن جهت انتخابات مجلس شورای اسلامی و سایر شوراها و انجمن های قانونی، تحویل اصل گواهینامه یا پایان نامه دوره های تحصیلی دیپلم و بالاتر از وزارتخانه مربوطه، صدور پروانه کسب و اجازه اشتغال و عضویت در شرکت های تعاونی در مورد مشمولان خدمت وظیفه عمومی مستلزم ارائه مدرکی دال بر رسیدگی به وضعیت مشمولیت آنان از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا می باشد.

گفتنی است، براین اساس، کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی می بایست به موقع و قبل از ورود به غیبت نسبت به تعیین تکلیف مشمولیت خود اقدام کنند.

mmin
25-09-2011, 18:55
سلام
من تاریخ اعزامم ۸/۱ هست.می خوام ۱۰/۱ بیفتم.از دوستان اگر کسی هست که عوض کنیم ممنون میشم خبر بده.(محل اعزام کرج)

آقا کسی نیست بخواد زودتر بره سربازی من نیاز دارم حتما 2 ماه دیرتر برم.

پ.ن : برای من پلیس + 10 تمدیدم نکردن.از دوستان کسی پیشنهادی چیزی داره واسه تمدید.نیازمند یاری دوستان هستیم.ممنون(راستی بند پ هم ندارم.)
راستی اینم بگم هنوز کد محل اعزام نخوردم.

ha789di
25-09-2011, 23:30
من سپاه پذیرش گرفتم از نظام وظیفه زنگ زدن خونمون پرسیدن شما جایی پذیرش گرفتی. گفتم بله گفت از کجا گفتم از سپاه بعدش قطع کرد.

آقا یعنی واسه من که زنگ نزدن پذیرشم قبول نشده؟؟؟؟

farhad_persona
26-09-2011, 00:40
آقا یعنی واسه من که زنگ نزدن پذیرشم قبول نشده؟؟؟؟
نه بابا این دلیل نمیشه که. من تهران هستم و ممکنه سیستم نظام وظیفه تهران فرق کنه. بعدش من تو یه جای فوق العاده حساس پذیرش گرفتم که ممکنه به خاطر این بوده. شاید هم به این خاطر بوده که من کد خورده بودم نیروی هوایی ارتش و بعد تمدید کردم و پذیرش گرفتم. یه دلیل دیگه هم میتونسته این باشه که همزمان دو نفر از دو جای مختلف و حساس سپاه برگ سبز من رو رد کردن!
کلا فکر نکنم معمول باشه زنگ بزنن حالا دوستان دیگه که سپاه پذیرش شدن میتونن بگن.
شما اگر برگ سبزت رو ازت گرفتن و گفتن کار رو برات انجام میدیم نگران چی هستی؟! این قدر هم که پیچیده نیست.

mojtaba6682
26-09-2011, 12:07
سلام
بله.
شما بیای یک سال خدمت من هم تموم میشه
ببین پادگان باغرود یکی از بهترین پادگان های سپاه در سطح کشور است ولی زمانی که شما میای هوا بس سرد هست درست سال پیش اون موقع من آموزشی اونجا بودم
از نظر سختگیری واقعا سخت گیر هستن باغرود برای خدمت ولی بهترین جا هست
مثلا رژه ما وظیفه ها اصلا نرفتیم ! یکم تمرین کردیم ولی رژه نرفتیم خودم به شخصه اومدم مرخصی
ولی برای آموزشی ها متاسفانه باید بگم دوران سختی در پیش داری
ولی یک چیزی میگم ته دلت خالی نشه مسئولین بسیار خوبی داره و خوش برخورد و اینکه خودت سخت نگیری بهت سخت نمیگذره ولی گردانی که هستین اگه امام حسن نیافتی گردانی که فرمانده گردان و گروهان جوونی داره
در کل سوال مشخص بپرس جواب بدم
شما امریه ها گرچه 2 ماه اونم نه کامل میخواین سختی بکشین خیلی امسال من زورمون میاد که باز بخواین بنالین
و اینکه شما زمانی که میاین برف و بارون احتمال زیاد است کلاس هاتون بعضی هاش ممکن لغو شه و اینکه اردوتون کوتاه است و احتمالا اردوگاه پایینی نه بالایی
ولی توی اردو باید سرما رو به جون بخرین !
من به شخصه توی اون چند شب 2 3 ساعت همش خواب داشتم
عمر می گذرد یادت نره عزیز میگن توی سربازی چو میگذرد همی غمی نیست...

دوست عزیز من ننالیدم ولی خدا شاهده 4سال عمرمو توی بدترین دانشگاه دنیا(گلپایگان:تا کسی نره نمیفهمه) گذروندم جوری که آرزو میکردم ای کاش همون سربازی رو رفته بودم. الانم خیلی خوشحالم که بالاخره تموم شد و شاید خدا هم درد منو فهمیده چون من شخصا به قسمت معتقدم وبه خاطر همین شاید خدا میخواست که من سختیهامو قبل از سربازی بکشم.به همین دلیل حتی اگه امریه هم نمیگرفتم از سربازی نه مینالیدم نه میترسیدم

mojtaba6682
26-09-2011, 12:14
با کدوم شرایط ؟؟؟
دوست عزیز تحت هر شرایطی سپاه بهترین ارگان برای خدمت هست
دوست من ،من شنیدم کسانی الان دارن میرن خدمت و میفتن سپاه میفرستن لب مرز(برای مبارزه با گروه پژاک و ازاین حرفا)راست ودروغش پای خودشون ولی من فقط قصدم راهنمایی بود همین.

mehdi_vsgh
26-09-2011, 17:01
سلام
امروز رفتم بقیه مراحل تسویه رو انجام بدم وقتی خواستم امضا جمع دار ستاد فاتب رو بگیرم یه نامه بهم نشون داد که چشام شد 4 تا !!:18:

طبق اون نامه کلیه سربازان میبایست هنگام ترخیص خود اون دو عدد پتو زیتونی رنگ رو که تو آموزشی دریافت کردن رو هنگام ترخیص تحویل بدن!!!!! :18:

بعد کمی بحث طرف راضی شد به همون یک دونه پتو و خلاصه باید فردا مجدد یه پتو در دست برم ستاد و اونو تحویل بدم تا برم بقیه مراحل تسویه!!

imanpod
26-09-2011, 17:17
سلام
امروز رفتم بقیه مراحل تسویه رو انجام بدم وقتی خواستم امضا جمع دار ستاد فاتب رو بگیرم یه نامه بهم نشون داد که چشام شد 4 تا !!:18:

طبق اون نامه کلیه سربازان میبایست هنگام ترخیص خود اون دو عدد پتو زیتونی رنگ رو که تو آموزشی دریافت کردن رو هنگام ترخیص تحویل بدن!!!!! :18:

بعد کمی بحث طرف راضی شد به همون یک دونه پتو و خلاصه باید فردا مجدد یه پتو در دست برم ستاد و اونو تحویل بدم تا برم بقیه مراحل تسویه!!
چقد گدان اینا . یعنی این پتوهایی که به ما دادن هم قبلا استفاده شده ؟ من 2-3 روزی گذاشتمشون تو آفتاب ضد عفونی شن .

davy jones
26-09-2011, 18:46
سلام

کسی حق نداره استحقاقی سرباز رو ازش پس بگیره. شما میتونی بری بازرسی شکایت کنی.:5:
ولی گذشته از بحث شکایت، واقعا گدا هستن:2:

Milad4171
26-09-2011, 19:36
نیرو انتظامی از همه نیروها گدا تره . حتی تو غذاهاش هم تو پادگان ها و پایگاهاش هم استحقاقیش هم کلا همه چیزش!
خدا رو شکر که یگان من یگان خوبیه. کلا نیروی دریایی جزو نیروهای کار آمد و با حساب و کتابه!

ha789di
26-09-2011, 19:48
دوستانی که 8/1 اعزام هستن ظاهرا برگه سفید اومده کسی هست گرفته باشه؟
میگم من که 2ماه تمدید کردم میتونم برم همون پلیس +10 که قبلا ثبت نام کردم برگه رو بگیرم؟

e2fab
26-09-2011, 19:59
سلام تاریخ اعزام من 1/8 هست و 1/9 شرایط معافیت کفالت دارم . چه تاریخی باید مدارک کفالت به پلیس +10 بدم؟ تو مدت آموزشی برای انجام این کارها می شه مرخصی گرفت؟

mehdi_vsgh
26-09-2011, 20:37
چقد گدان اینا . یعنی این پتوهایی که به ما دادن هم قبلا استفاده شده ؟ من 2-3 روزی گذاشتمشون تو آفتاب ضد عفونی شن .

کسی حق نداره استحقاقی سرباز رو ازش پس بگیره. شما میتونی بری بازرسی شکایت کنی.:5:
ولی گذشته از بحث شکایت، واقعا گدا هستن:2:
تو گدا بودن که هیچ شکی نیست.....
این قانون هم از اواسط برج 4 صادر شده...
برم بازرسی شکایت کنم؟؟؟ حرفی میزنین ها؟؟؟ این دستورالعمل جدیده به قرارگاه ارسال شده بود.....نامش رو بهم نشون داد!! وقتی همشون از یه قشر هستن برم از دست کی و به کجا شکایت کنم؟؟؟؟ همشون یکین!!!
من که فقط نهایتا یکیش رو تحویل میدم!!!

AMIN8282
26-09-2011, 21:41
سلام دوستان.
من دیروز کلا تسویه ام تموم شد.برگه رهایی رو هم گرفتم.:31::31:
انشالله کارت هم میاد دم در.:31::31:
امیدوارم همه با خوبی و خوشی خدمت رو تموم کنن.
موفق باشید.:11:

Mahdi.p30
26-09-2011, 21:43
برم بازرسی شکایت کنم؟؟؟ حرفی میزنین ها؟؟؟ این دستورالعمل جدیده به قرارگاه ارسال شده بود.....نامش رو بهم نشون داد!! وقتی همشون از یه قشر هستن برم از دست کی و به کجا شکایت کنم؟؟؟؟ همشون یکین!!!
من همين 2 هفته پيش براي دانشگاه ترخيص گرفتم ، چيزي پس نگرفتن

راستي به ما كه يه بار استحقاقي دادن ، بعد از فارغ التحصيلي دوباره بريم خدمت ، بازم استحقاقي ميدن؟

mehdi_vsgh
26-09-2011, 22:00

راستي به ما كه يه بار استحقاقي دادن ، بعد از فارغ التحصيلي دوباره بريم خدمت ، بازم استحقاقي ميدن؟
کجا خدمت میکردی؟؟؟ نیروی انتظامی؟؟؟ کجا ترخیصیت رو گرفتی من قرارگاه فاتب هستم!! (ظاهرا این قانون فقط برای تهران هست) معلوم نیست به چه دردشون میخوره این پتوها!!!؟

فکر کنم آره دوباره استحقاقی میگیری!!!

podunk
26-09-2011, 22:24
سلام بچه ها.. من لیسانس الکترونیک هستم.. 1/8 اعزامم.. برای امریه توی سپاه اقدام کردم. هنوز برگه سفیدم نیومده نمیدونم امریه ام درست شده یا نه.. ولی یه سوالی داشتم.. بعضیها میگن آموزشی سپاه برای لیسانس وظیفه ها توی اصفهان یا یزد میفته.. بعضیها هم میگن میفته نیشابور یا کرمانشاه... میخواستم ببینیم کسی در این مورد اطلاعی داره که چه شهری احتمال داره بیفتم؟ (ضمنا من تهران هستم)

Mahdi.p30
26-09-2011, 22:43
کجا خدمت میکردی؟؟؟ نیروی انتظامی؟؟؟ کجا ترخیصیت رو گرفتی من قرارگاه فاتب هستم!! (ظاهرا این قانون فقط برای تهران هست) معلوم نیست به چه دردشون میخوره این پتوها!!!؟

فکر کنم آره دوباره استحقاقی میگیری!!!
نيروي انتظامي - اصفهان

آماد و پشتيباني ستاد استان و شهرستان و جمعداري كلانتري هم رفتم و حرفي از استحقاقي نزدن

اگه كسي توي آموزشي ترخيص بگيره ، بايد اكثر وسايل رو پس بده ولي توي يگان خير!

راستي حقوق 2 ماه و 20 روز خدمت ما رو هم خوردن!:31:

imanpod
26-09-2011, 23:34

فکر کنم آره دوباره استحقاقی میگیری!!! آره ، این قانون تحویل گرفتن پتو فقط مال تهرانه . منم یکی از دوستام تو ستاد تهرانه گفت این یه بخشنامه ی جدیده . من برا ترخیصم (ترخیص معافیت موقت تحصیلی) احتیاطی جفت پتوهام رو بردم ولی فقط دفترچه ی دانستنی ها رو ازم پس گرفتن .
ترخیص من و شما (Mahdi.p30) با mehdi_vsgh فرق داره . ما ترخیصمون موقتیه . باید بقیشم بریم بعدا . فک کنم به ما دیگه استحقاقی نمیدن .

راستي حقوق 2 ماه و 20 روز خدمت ما رو هم خوردن![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کوفتشون بشه . ولی نترس ایشاالله سری بعدی که بریم همشو یه جا میریزن .
چقدم حقوقمون قربونش برم زیاده . خرج رفت و اومدای آموزشی و دردسرای ترخیصمونم نمیشه .

Mahdi.p30
26-09-2011, 23:55
آره ، این قانون تحویل گرفتن پتو فقط مال تهرانه . منم یکی از دوستام تو ستاد تهرانه گفت این یه بخشنامه ی جدیده . من برا ترخیصم (ترخیص معافیت موقت تحصیلی) احتیاطی جفت پتوهام رو بردم ولی فقط دفترچه ی دانستنی ها رو ازم پس گرفتن .
ترخیص من و شما (Mahdi.p30) با mehdi_vsgh فرق داره . ما ترخیصمون موقتیه . باید بقیشم بریم بعدا . فک کنم به ما دیگه استحقاقی نمیدن .
درسته ، اما از نظر ستاد يا كلانتري هيچ تفاوتي بين ما و اون كسي كه خدمتش تموم شده وجود نداره و همون مراحل تسويه حساب بايد طي بشه

ضمنا از من فقط كارت نماز پس گرفتن:31:

a1457769
27-09-2011, 08:52
همین الان رفتم برگه سفید گرفتم...مالک اشتر اراک؛

دوستانی که اطلاع دارن نمیدونن 6 صبح رفتم میدون سپاه بلافاصله اعزامه به مالک اشتر یا هنوز فرصت دارم ؟

rshafiiy
27-09-2011, 10:38
بچه ها من اول آبان اعزامم کسی نیست دی یا اسفند باشه بخواد عوض کنه ؟

saeedsh7j
27-09-2011, 10:40
من اگه هفته ی دیگه دفترچمو بفرستم اعزامم واسه چه تاریخی میاد؟

rshafiiy
27-09-2011, 10:45
راستی یه سوال مهم چیزایی که می تونیم با خودمون ببریم موقع آموزشی چیان؟؟

jujushow
27-09-2011, 10:54
ای بابا ... من دارم میترسم . فک میکردم اگه بخوای میتونم تاریخ اعزامم رو از 1 ابان بندازم 1 دی .... شما دنبال یکی میگردید که باهاش تعویض کنید ؟ چرا ؟
مگه نمیشه همینطوری 2 ماه عقب انداخت ؟ دوستان کی دفترچه پست کردید ؟ من 15 روز پیش پست کردم احتمال زیاد 1 ابان بیافتم ... اگه نشه عقب انداخت که فاجعس :41:

rshafiiy
27-09-2011, 11:25
ای بابا ... من دارم میترسم . فک میکردم اگه بخوای میتونم تاریخ اعزامم رو از 1 ابان بندازم 1 دی .... شما دنبال یکی میگردید که باهاش تعویض کنید ؟ چرا ؟
مگه نمیشه همینطوری 2 ماه عقب انداخت ؟ دوستان کی دفترچه پست کردید ؟ من 15 روز پیش پست کردم احتمال زیاد 1 ابان بیافتم ... اگه نشه عقب انداخت که فاجعس :41:

چرا دو ماه یعنی یک دوره میشه تمدید کرد و منم همین کارو کردم یعنی از شهریور انداختم آبان . ولی هنوز کمه چون دی ماه میتونم معافیت بگیرم

jujushow
27-09-2011, 12:19
چرا دو ماه یعنی یک دوره میشه تمدید کرد و منم همین کارو کردم یعنی از شهریور انداختم آبان . ولی هنوز کمه چون دی ماه میتونم معافیت بگیرم

امیدوارم منم بتونم تمدید کنم . ممنون از راهنماییتون ... این دوران قبل ازسربازی ام چقدر استرس داره !
من توی شرایط سخت دوره تکمیلی که بعضا از اموزشی سربازی هم سختتره بودم ، اینقدر که قبل از سربازی ادم استرس و فشار روانی داره اونجا نداره !:13:

persiadl
27-09-2011, 12:22
من اگه هفته ی دیگه دفترچمو بفرستم اعزامم واسه چه تاریخی میاد؟

معلوم نیست تاریخ دقیقی نداره ! اگر اضافه خدمت داری 3ماه سنواتی زودتر از بقیه میاد من فرستادم 2 یا 3 هفته بعد اومد برگه سبز و سفیدم اومد (من اضاف داشتم) اما رفیقم به موقع ارسال کرده بود اضاف نداشت حدودا 1.5 سال بعد اعزامش بود ! یه چیز استثنایی بود :دی
من که رفتم شانس آوردم 1سال کسری زدم تو گوشش :ی حیف شد 50 روز سنوات کشیدم سال 90 البته 2ماه فرمانده برش داشت بخشیده بود سرباز نبود جایگزینم مجبور شدم وایسم!
از من میشنوید 1روز هم 1روزه هر چی زودتر برید بهتره، تا می تونید کسری برید دنبالش .
موفق باشید

mehdi_vsgh
27-09-2011, 13:31

دوستانی که اطلاع دارن نمیدونن 6 صبح رفتم میدون سپاه بلافاصله اعزامه به مالک اشتر یا هنوز فرصت دارم ؟
مبارک باشه مالک اشتر جای خوبیه.....
والا معلوم نیست زمان ما (اردیبهشت پارسال) که فرستادن خونه دو روز بعد گفتن بیاین ترمینال جنوب بعد اعزاممون کردن و....

ha789di
27-09-2011, 13:37
آقا ما برگ سفید رو گرفتیم متاسفانه بازم همون کد قبلی رو خوردم یعنی دستغیب جهرم :41:
از سپاه پذیرش گرفته بودم ولی بهم گفتن چون قبلا کد خوردی تهران قبول نکرده
لعنت بر همشون....:19:

imanpod
27-09-2011, 14:24

ما اعزامی 1 تیر 90 بودیم . صبح رفتیم میدون سپاه ، یه برگه بهمون دادن که فرداش ساعت 8 بریم ترمینال جنوب .
قانونی تو این زمینه وجود نداره . ولی احتمال اینکه از همونجا ببرنتون زیر 5 درصده . ممکنه ساعت 2 یا 4 بعد از ظهر همون روز یا پس فرداش هم بفرستنتون ولی خارج از این 3 حالت نیست .
ویتامین 3 ، خرما خشک ، حدود 100 هزار تومن پول ، قفل برا در کمد یادت نره .
هرچقد هم بهت سخت گذشت ، بدون که مالک اشتر آسونترین مرکز آموزش ناجاست . یعنی تو ناجا دیگه از این آسونتر نداریم .

a1457769
27-09-2011, 14:37
مبارک باشه مالک اشتر جای خوبیه.....
والا معلوم نیست زمان ما (اردیبهشت پارسال) که فرستادن خونه دو روز بعد گفتن بیاین ترمینال جنوب بعد اعزاممون کردن و....

ما اعزامی 1 تیر 90 بودیم . صبح رفتیم میدون سپاه ، یه برگه بهمون دادن که فرداش ساعت 8 بریم ترمینال جنوب .
قانونی تو این زمینه وجود نداره . ولی احتمال اینکه از همونجا ببرنتون زیر 5 درصده . ممکنه ساعت 2 یا 4 بعد از ظهر همون روز یا پس فرداش هم بفرستنتون ولی خارج از این 3 حالت نیست .
ویتامین 3 ، خرما خشک ، حدود 100 هزار تومن پول ، قفل برا در کمد یادت نره .
هرچقد هم بهت سخت گذشت ، بدون که مالک اشتر آسونترین مرکز آموزش ناجاست . یعنی تو ناجا دیگه از این آسونتر نداریم .

درسته، اتفاقا صبح خود پلیس + 10 هم گفت جای خوبی افتادی:11:

scali
27-09-2011, 15:07

سلام
داداش من دیروز اومدم میان دوره از مالک اشتر راک

جایه خوبیه . موقع ما گفتن برید سه روز بعد ترمینال جنوب باشید.

pouya_2008_hh
27-09-2011, 15:19
من هم دوتا پتوم رو بخشیدم به بچه ها تو اموزشی
بعد هم که تسویه کردم هیچی ازم پس نگرفتند
نیرو انتظامی مرزبانی زاهدان

jujushow
27-09-2011, 15:41
آقا ما برگ سفید رو گرفتیم متاسفانه بازم همون کد قبلی رو خوردم یعنی دستغیب جهرم :41:

عزیز شما چند روز قبل از اعزام دفترچتون رو دادید سپاه واسه پذیرش ؟

ha789di
27-09-2011, 15:59
عزیز شما چند روز قبل از اعزام دفترچتون رو دادید سپاه واسه پذیرش ؟

من 6/1 مدارکم رو ارائه دادم
-------------------------------------
میگم بهترین جای نیروی انتظامی واسه بعد آموزشی کدوم قسمت هست؟

davy jones
27-09-2011, 16:20
راستی یه سوال مهم چیزایی که می تونیم با خودمون ببریم موقع آموزشی چیان؟؟
وسایل شخصی مث لیوان، ناخنگیر، تیغ ریشتراش (ماشین اصلاح موزر هم میشه برد. من بردم و مشکلی نداشت)، چاقوی میوه خوری (فقط به چاقوی ضامن دار گیر میدن) وسایل وقت پر کن مث دوز و شطرنج و مجله و جدول و ...
مسواک و خمیر دندون میدن ولی ممکنه شما دوست نداشته باشین که از اونا استفاده کنین. پس از خونه با خودتون ببرین. همچنین صابون و شامپو هم به همین ترتیب. شلوار راحتی برای خواب هم میتونین ببرین چون اونجا چنین چیزی نمیدن. رادیو میتونین با خودتون ببرین و اصلا هیچ مشکلی نداره. محض احتیاط یه جعبه کبریت هم با خودتون ببرین. نه اینکه برای سیگار کشیدن استفاده کنین. ولی برای سوزوندن سر بند پوتین که ریش ریش میشه یا سوزوندن سر کمربند نظامی ای که میدن به درد میخوره و جعبه کبریت هم چیزی نیست که تو پادگان بشه گیر آورد ولی این یه مورد رو شاید دم در دژبانی گیر دادن:31:
از همه ی اینا مهمتر اینه که مقداری پول نقد همراه داشته باشین تا بتونین وسایل و یا خوراکی های دلخواهتون رو بخرین چون دسترسی به عابر بانک تا پایان آموزشی تقریبا محاله.

امیدوارم آموزشی بهتون خوش بگذره.

mmin
27-09-2011, 16:32
سلام.بچه ها محل اعزام ها مشخص شده.دو روز پیش که من از پلیس + 10 پرسیدم گفتن نیومده ولی دیروز تهران بودم گفتن که کد ها خورده شده.من مازاد خوردم اینم شانس ماست دیگه.من تعجبم اینا اگر نیرو زیاد دارن چرا تمدید منو رد کردن پس! آقا کسی اینجا مازاد بوده می خوام ببینم چه جوریه رو چه اساسی تقسیم میکنن؟(لیسانس -کرج)

mehdi_vsgh
27-09-2011, 16:47
وسایل شخصی مث لیوان، ناخنگیر، تیغ ریشتراش (ماشین اصلاح موزر هم میشه برد. من بردم و مشکلی نداشت)، چاقوی میوه خوری (فقط به چاقوی ضامن دار گیر میدن) وسایل وقت پر کن مث دوز و شطرنج و مجله و جدول و ...
مسواک و خمیر دندون میدن ولی ممکنه شما دوست نداشته باشین که از اونا استفاده کنین. پس از خونه با خودتون ببرین. همچنین صابون و شامپو هم به همین ترتیب. شلوار راحتی برای خواب هم میتونین ببرین چون اونجا چنین چیزی نمیدن. رادیو میتونین با خودتون ببرین و اصلا هیچ مشکلی نداره. محض احتیاط یه جعبه کبریت هم با خودتون ببرین. نه اینکه برای سیگار کشیدن استفاده کنین. ولی برای سوزوندن سر بند پوتین که ریش ریش میشه یا سوزوندن سر کمربند نظامی ای که میدن به درد میخوره و جعبه کبریت هم چیزی نیست که تو پادگان بشه گیر آورد ولی این یه مورد رو شاید دم در دژبانی گیر دادن:31:
از همه ی اینا مهمتر اینه که مقداری پول نقد همراه داشته باشین تا بتونین وسایل و یا خوراکی های دلخواهتون رو بخرین چون دسترسی به عابر بانک تا پایان آموزشی تقریبا محاله.

امیدوارم آموزشی بهتون خوش بگذره.
ببخشید شما کجا بودین که این همه وسایل ممنوعه با خودت بردی؟؟!!! شطرنج؟؟؟؟؟:18: دوز؟؟؟؟؟؟:18:رادیو و... هم فکر کنم ممنوع باشه!!!

راسی مجله و جدول میشه برد ولی اونجا اونقدر وقت پیدا نمیکنی که بخوای جدول حل کنی....اونجا تا یه ساعت وقت بهتون میدن همه میرن میخوابن ....چون بی خوابی تو آموزشی بیداد میکنه!!:19::19:

imanpod
27-09-2011, 17:28
ببخشید شما کجا بودین که این همه وسایل ممنوعه با خودت بردی؟؟!!! شطرنج؟؟؟؟؟:18: دوز؟؟؟؟؟؟:18:رادیو و... هم فکر کنم ممنوع باشه!!!

راسی مجله و جدول میشه برد ولی اونجا اونقدر وقت پیدا نمیکنی که بخوای جدول حل کنی....اونجا تا یه ساعت وقت بهتون میدن همه میرن میخوابن ....چون بی خوابی تو آموزشی بیداد میکنه!!:19::19:
شطرنج و دوز که ممنوع نیست ولی رادیو و چراغ قوه ممنوعه . بچه های ما مسابقات 4جانبه قهرمانی منچ هم میزدن :31: .
روزای اول تا وقت گیر بیاری میخوابی ولی ماه دوم وقت آزاد زیاده .
نمیخوام یه چیزی یاد بدم که برا اعزامی های جدید دردسر بشه . ولی میگم تصمیم با خودشون (فقط در مورد مالک اشتر) :
روز اول اعزام چون خیلی دم در شلوغه و پر از اعزامیه ، دژبان نمیتونه همه رو دقیق بگرده . مخصوصا اگه قیافتون مثبت باشه اصلا کاری نداره .
یعنی روز اول بچه های ما هر چی بردن تو ، حالشو بردن . مثلا بعضی بچه ها mp3 player باتری خور (باتری قلمی که شارژ نخواد) آورده بودن . موقع استراحت سیمشو میذاشتن زیر چفیه که معلوم نشه و یواشکی رو تخت گوش میکردن . انواع و اقسام قرص و .... هم هر کی روز اول با خودش برد تو ، کسی نتونست پیدا کنه . فقط آدم فروش زیاده مواظب باشین .

محض احتیاط یه جعبه کبریت هم با خودتون ببرین. نه اینکه برای سیگار کشیدن استفاده کنین. ولی برای سوزوندن سر بند پوتین که ریش ریش میشه یا سوزوندن سر کمربند نظامی ای که میدن به درد میخوره و جعبه کبریت هم چیزی نیست که تو پادگان بشه گیر آورد ولی این یه مورد رو شاید دم در دژبانی گیر دادن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]کبریت تو مالک اشتر بردنش ممنوعه . فندک هم همینطور . ولی داخل پادگان خیلی راحت میشه هم وسایل آتش زا و هم دخانیات تهیه کرد . فقط کافیه به قرارگاه مراجعه کنین و از سرباز صفرهای اونجا با قیمت 4 برابر وسایل مورد نیازتون رو بخرید . البته بهتره 5 شنبه جمعه اونجا برین که ساعت اداری نباشه . مثلا فندک 2000 تومنه . البته این کار خلافه و اگه ببیننتون شورایی میشین و پایان دوره یا نصف پایان دوره رو باید اونجا بمونین .

farhad_persona
27-09-2011, 17:47

ای داد بیداد. حالا ایشالا تو نیروی انتظامی جای خوبی بیفتی.
من هم کد خورده بودم نیروی هوایی ارتش منتها وقتی تمدید کردم افتادم سپاه. این کسی که برات پذیرش گرفت مطمئن بود؟ شاید خواسته بپیچونه.
البته من هم وقتی میخواستم تمدید کنم و نیروم رو از ارتش به سپاه تغییر بدم همه گفتم غیر ممکن هست ولی خب یه سرداری بود که کار رو انجام داد.

ha789di
27-09-2011, 18:20
ای داد بیداد. حالا ایشالا تو نیروی انتظامی جای خوبی بیفتی.
من هم کد خورده بودم نیروی هوایی ارتش منتها وقتی تمدید کردم افتادم سپاه. این کسی که برات پذیرش گرفت مطمئن بود؟ شاید خواسته بپیچونه.
البته من هم وقتی میخواستم تمدید کنم و نیروم رو از ارتش به سپاه تغییر بدم همه گفتم غیر ممکن هست ولی خب یه سرداری بود که کار رو انجام داد.

والا چی بگم تقریبا مطمئن بود ولی اینم از شانس مسخره ماست
دیگه همه چیز رو سپردم به خدا نه بنده خدا....

Pami
27-09-2011, 18:33

غم اصلی ات آموزشی هست ؟! وقتی رفتی یگان میفهمی کاش همش مثل آموزشی بود .
این رو الان متوجه نمیشی ، 3 ماه دیگه رفتی داخل یگان و مسئولیتت 100 برابر آموزشی شد یاد حرف من میفتی

ha789di
27-09-2011, 18:50
این رو الان متوجه نمیشی ، 3 ماه دیگه رفتی داخل یگان و مسئولیتت 100 برابر آموزشی شد یاد حرف من میفتی

اتفاقا غم اصلیم یگان هست چون میگن ناجا آموزشیش ماسته ولی یگان سخته وهمش آماده باش هست
دقیقا با حرفاتون موافقم

farhad_persona
27-09-2011, 19:58

یا خدا یعنی اینقده بد میگن از آموزشی یگان هنوز بدتره؟

mehdi_vsgh
27-09-2011, 20:58
همش بستگی داره...
به نظر من که یگان خیلی بهتر از آموزشی هست......کسی که از یگان بدی میگه دلیلش اینه که نمیخواد مسئولیت بپذیره....ولی به نظرم یگان خیلی خیلی از آموزشی بهتره...آزادی عمل در یگان هم نسبت به آموزشی بیشتره....شما تو اموزشی 2 ماه تمام داخل پادگان هستی...حتی یه انسان عادی هم نمیبینی....ولی وقتی رفتی تو یگان از اون شرایط خارج میشی..... درسته که مسولیتت بیشتر میشه ولی تجربت هم بیشتر میشه و یاد میگیری که چطور مسئولیت پذیر بشی و...

Mahdi.p30
27-09-2011, 21:41
البته هر كسي هر جايي بوده ، همونجا رو سخت ميدونه
در حالي كه جاهاي سخت تري هم وجود دارن
بستگي داره به اينكه سختي رو چي بدونيم
من نيروي انتظامي كلانتري بودم ، راحت ترين و كم دردسر ترين كار موجود ، نگهباني بود!
بعد اينكه بدترين ويژگيش اينه كه
چون كلانتري جايي هست كه با مردم در هر ساعتي از شبانه روز سر و كار داري ، ساعت كاري اصلا مشخص نيست
ممكنه هر زماني از شبانه روز به شما كاري محول بشه يا ممكنه يه روز كلا بيكار باشي
مرخصي هم كه ماشاا... ، 2.5 روز در ماه!
البته ميدونم جاهاي سخت تري هم وجود دارن ، مثل يگان امداد ولي اگه توي نيروي انتظامي ستاد استان افتاديد يا جايي افتاديد كه تا ساعت اداري كار داشتيد ، هر چقدر هم كه سخت باشه ، وقت استراحت و كار مشخصه و ميدوني چه ساعاتي راحت استراحت ميكني و بلاتكليف نيستي

farhad_persona
27-09-2011, 21:51
این جور مواقع بهتره آدم یه بنده خدای مطمئن پیدا کنه و کار رو به اون بسپاره. یکی از دوستان من هم آشنا زیاد داشت بهش گفتم پذیرش بگیر همین سپاه تهران راحت باشی ولی گفت نمیخوام رو بندازم به این و اون و میسپارم به خدا مطمئن هستم همین تهران میفتم و ... اما بنده خدا افتاد لب مرز و بدترین خدمت ممکن رو کرد.

برای شما هنوز هم دیر نیست با توجه به اینکه آموزشی رو رفتی. یادمه یکی از بچه های همین جا گفت با پارتی دو روز قبل از آموزشی نیروش رو عوض کرده شما که دیگه آموزشی رو هم رفتی.
به هر حال من پیشنهاد میکنم سعی خودت رو بکنی اما اگر نشد بیخیال بشی.

pouya_2008_hh
28-09-2011, 00:00
این جور مواقع بهتره آدم یه بنده خدای مطمئن پیدا کنه و کار رو به اون بسپاره. یکی از دوستان من هم آشنا زیاد داشت بهش گفتم پذیرش بگیر همین سپاه تهران راحت باشی ولی گفت نمیخوام رو بندازم به این و اون و میسپارم به خدا مطمئن هستم همین تهران میفتم و ... اما بنده خدا افتاد لب مرز و بدترین خدمت ممکن رو کرد.

برای شما هنوز هم دیر نیست با توجه به اینکه آموزشی رو رفتی. یادمه یکی از بچه های همین جا گفت با پارتی دو روز قبل از آموزشی نیروش رو عوض کرده شما که دیگه آموزشی رو هم رفتی.
به هر حال من پیشنهاد میکنم سعی خودت رو بکنی اما اگر نشد بیخیال بشی.

اما منم واگذار کردم به خدا یگان افتادم لب مرز . 2 ماه کلا تو یگان خدمت داشتم که بخشیده شد وگرنه حتی اگه اصفهان هم یدم تا 26 مهر باید خدمت می کردم در صورتی که من 3 شهریور تسویه کردم از زاهدان و امدم
اموزشی هم با اینکه کرمان بودم از بین 120 نفر کل گروهان شدم منشی
واقعا خواست خدا بود
بچه ها از یاد خدا قافل نشیند واقعا کمکتون میکنه و به دادتون میرسه

farhad_persona
28-09-2011, 01:39
اما منم واگذار کردم به خدا یگان افتادم لب مرز . 2 ماه کلا تو یگان خدمت داشتم که بخشیده شد وگرنه حتی اگه اصفهان هم یدم تا 26 مهر باید خدمت می کردم در صورتی که من 3 شهریور تسویه کردم از زاهدان و امدم
اموزشی هم با اینکه کرمان بودم از بین 120 نفر کل گروهان شدم منشی
واقعا خواست خدا بود
بچه ها از یاد خدا قافل نشیند واقعا کمکتون میکنه و به دادتون میرسه

یعنی خدا شما رو دوست داره ولی این دوست ما که افتاد لب مرز 2 بار عقرب زدش کلی بدبختی کشید رو دوست نداره؟ ایول به این اعتماد به نفس.
من دارم به این دوستمون توصیه میکنم که تلاشش رو بکنه و هنوز دیر نشده که بره سپاه. اگر بتونه تو این 20 روز باقی مونده نیروش رو عوض کنه دیگه آموزشی نمیره و مستقیم میره یگان و راحت تو سپاه خدمت میکنه.

دوست عزیز ha789di شما دوباره برو همون سپاه با مسئول نیروی انسانیش صحبت کن ببین چی میگه.
اصلا شما به من بگو این آشنایی که تو سپاه داری درجش چیه و سمتش چیه و چه طور آشنایی باهاش داری تا من بهتر راهنماییت کنم.

mehdi_vsgh
28-09-2011, 10:05
خو ب به سلامتی به هر شکلی بود تسویه حساب نهایی رو انجام دادیم و حالا باید منتظر رسیدن کارتمون باشیم....
راحت شدیم......

podunk
28-09-2011, 10:49
سلام به همه
امروز صبح رفتم برگه سفیدم رو گرفتم:
نیرو: ستاد فرماندهی کل سپاه
مرکز آموزش: مرکز آموزش آیت اله خاتمی یزد
تاریخ مراجعه: 8/1
بچه ها کسی میدونه چجور جاییه؟

akharwarbaz
28-09-2011, 13:03

احتمالا ایشون هتلی جایی بوده :31:.. وسایل وقت پر کن!!!!!! تو آسایشگاه که هر وقت ادم ،وقت اضافه بیاره میخوابه فقط ! حتی مارو 2-3 روز برده بودن توی کوه موها(روز های آخر) هر وقت فرمانده نبود حتی 10 دقیقه ما روی همون زمین داغ و خار دار ولو میشدیم رو زمین ی چرتی میزدیم ..حالا این دوستمون چقد وقت اضافه داشته که با منچ :31: پر میکرده خدا میدونه

ha789di
28-09-2011, 13:24
یعنی خدا شما رو دوست داره ولی این دوست ما که افتاد لب مرز 2 بار عقرب زدش کلی بدبختی کشید رو دوست نداره؟ ایول به این اعتماد به نفس.
من دارم به این دوستمون توصیه میکنم که تلاشش رو بکنه و هنوز دیر نشده که بره سپاه. اگر بتونه تو این 20 روز باقی مونده نیروش رو عوض کنه دیگه آموزشی نمیره و مستقیم میره یگان و راحت تو سپاه خدمت میکنه.

دوست عزیز ha789di شما دوباره برو همون سپاه با مسئول نیروی انسانیش صحبت کن ببین چی میگه.
اصلا شما به من بگو این آشنایی که تو سپاه داری درجش چیه و سمتش چیه و چه طور آشنایی باهاش داری تا من بهتر راهنماییت کنم.

والا این آشنای ما سرهنگ سپاه بود ومسئول گزینش
فکر کنم چون من یه بار تمدید کردم وهمون کد رو خوردم تهران قبول نکرده که سپاه بیفتم
نمیدونم والا شاید این شانس من بوده شایدم صلاح خدا بوده شاید همین ناجا واسم بهتر باشه

shs_micro2
28-09-2011, 14:52
سلام دوستان
من الان دانشگاه ثبت نام کردم ترم بهمنی هستم
12آبان هم به سن قانونی میرسم
شرایط معافیت کفالت رو هم دارم
دانشگاه یه برگه داده که برم معافیت تحصیلی بگیرم
ولی من الان میخوام کفالت رو بگیرم و خلاص

خوب این مشخصات منه
حالا لطفا راهنماییم کنید که چه مدارکی رو باید کجا ببرم (پلیس+10 یانظام وظیفه )
خواهشا زود تر چون باید تا آخر مهر یا کارت معافی یا معافیت تحصیلی رو تحویل بدم
ممنون

eee_3e
28-09-2011, 16:01
سلام به همه
امروز صبح رفتم برگه سفیدم رو گرفتم:
نیرو: ستاد فرماندهی کل سپاه
مرکز آموزش: مرکز آموزش آیت اله خاتمی یزد
تاریخ مراجعه: 8/1
بچه ها کسی میدونه چجور جاییه؟

دوست عزیز بهترین جای ممکن واسه خدمت افتادی فقط اینکه شما آشنا داشتی که سپاه افتادی یا سابقه بسیج؟
یا همینجوری شد؟
آخه من هرچی تلاش کردم واسه سپاه گفتن سابقه بسیج می خوان ولی یه آشنا داریم گفت اگه سپاه بیوفتی خیلی می تونم کمکت کنم می خوام ببینم احتمالش هست شانسی اونجا بیوفتم یا فقط کسایی که بسیج دارن اونجا گرفته؟

آخه من یه آشنا داشتم خیلی تلاش کرد برم سپاه ولی گفتن بخشنامه اومده که حتمن باید سابقه بسیج داشته باشی ، حالا می گه اگه شانسی بیوفتی سپاه خیلی کارا می تونم بکنم برات می خوام ببینم احتمالش هست بیفتم سپاه؟ من 8/1 اعزامم از تهران
در ضمن تبریک می گم جای خوبی افتادید

farhad_persona
28-09-2011, 17:01
والا این آشنای ما سرهنگ سپاه بود ومسئول گزینش
فکر کنم چون من یه بار تمدید کردم وهمون کد رو خوردم تهران قبول نکرده که سپاه بیفتم
نمیدونم والا شاید این شانس من بوده شایدم صلاح خدا بوده شاید همین ناجا واسم بهتر باشه

خب من هم دقیقا مثل شما تمدید کردم ولی چه طور من دوباره همون کد رو نخوردم؟
رابطه شما با این سرهنگ چه طوره؟ فامیل هست یا آشنا؟ یکی از دوستان من شهرستان بود اونم تمدید کرد برا 1 آبان و الان افتاده سپاه.
شما مطمئن بودی از سرهنگه که کارو رو برات انجام میده؟

ببین, دوست من هم همش این طوری گفت که پناه بر خدا میفتم تهران هر چی صلاح بود و ... افتاد لب مرز و کلی اذیت شد.

به نظر من هنوز هم دیر نیست و شما اگر آدمش رو پیدا کنی راحت میتونی بیفتی سپاه. شما بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که یکی دیگه تو سپاه رو پیدا کنی و یک رابطی که با اون در تماسه رو پیدا کنی و یک چیزی بهش بدی که کار رو برات انجام بده.

من دوستانی داشتم که خودشون مستقیم آشنا نداشتن توی سپاه ولی رابط پیدا کردن و یک شیرینی به رابط دادن تا کار رو انجام بده.

به هر شکل من دارم میگم تلاش خودت رو بکن بعد اگر نشد دیگه میدونی تلاش خودت رو کردی و خیلی حسرت نمیخوری.

اینو به یاد داشته باش که تو این مملکت اگر آدمش رو پیدا کنی هیچ چیز غیر ممکن نیست.

A100000000000000A
28-09-2011, 17:04
سلام دوستان
من یکی از دوستانم از دانشگاه اخراج شده
الان هم در حال خدمت هست و اضافه خدمت هم نداره !
امسال دانشگاه قبول شده
رفتیم براش ثبت نام
یه برگه دادن که ببریم نظام وظیفه و ما هم بردیم
تو برگه نوشته بود در مورده ادامه تحصیل دوستم بگن که میتونه ادامه تحصیل بده یا نه
با این شرایط , به نظرتون جواب نظام وظیفه چی هست؟
با تشگر

ha789di
28-09-2011, 17:11
خب من هم دقیقا مثل شما تمدید کردم ولی چه طور من دوباره همون کد رو نخوردم؟
رابطه شما با این سرهنگ چه طوره؟ فامیل هست یا آشنا؟ یکی از دوستان من شهرستان بود اونم تمدید کرد برا 1 آبان و الان افتاده سپاه.
شما مطمئن بودی از سرهنگه که کارو رو برات انجام میده؟

ببین, دوست من هم همش این طوری گفت که پناه بر خدا میفتم تهران هر چی صلاح بود و ... افتاد لب مرز و کلی اذیت شد.

به نظر من هنوز هم دیر نیست و شما اگر آدمش رو پیدا کنی راحت میتونی بیفتی سپاه. شما بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که یکی دیگه تو سپاه رو پیدا کنی و یک رابطی که با اون در تماسه رو پیدا کنی و یک چیزی بهش بدی که کار رو برات انجام بده.

من دوستانی داشتم که خودشون مستقیم آشنا نداشتن توی سپاه ولی رابط پیدا کردن و یک شیرینی به رابط دادن تا کار رو انجام بده.

به هر شکل من دارم میگم تلاش خودت رو بکن بعد اگر نشد دیگه میدونی تلاش خودت رو کردی و خیلی حسرت نمیخوری.

اینو به یاد داشته باش که تو این مملکت اگر آدمش رو پیدا کنی هیچ چیز غیر ممکن نیست.

والا خودشم توش مونده چرا اینطور شده میگه اولین نفری هستی که اینطوری شده
والا از دیروز دنبالش هستم تا ببینیم بالاخره چی میشه

shs_micro2
28-09-2011, 17:23
سلام دوستان
من الان دانشگاه ثبت نام کردم ترم بهمنی هستم
12آبان هم به سن قانونی میرسم
شرایط معافیت کفالت رو هم دارم
دانشگاه یه برگه داده که برم معافیت تحصیلی بگیرم
ولی من الان میخوام کفالت رو بگیرم و خلاص

خوب این مشخصات منه
حالا لطفا راهنماییم کنید که چه مدارکی رو باید کجا ببرم (پلیس+10 یانظام وظیفه )
خواهشا زود تر چون باید تا آخر مهر یا کارت معافی یا معافیت تحصیلی رو تحویل بدم
ممنون

جواب همه رو دادید جز من
ممنون

podunk
28-09-2011, 19:12
دوست عزیز شما آشنا یا سابقه بسیج داشتی که سپاه افتادی؟ یا همینجوری شانسی شد؟
آخه من یه آشنا داشتم خیلی تلاش کرد برم سپاه ولی گفتن بخشنامه اومده که حتمن باید سابقه بسیج داشته باشی ، حالا می گه اگه شانسی بیوفتی سپاه خیلی کارا می تونم بکنم برات می خوام ببینم احتمالش هست بیفتم سپاه؟ من 8/1 اعزامم از تهران

نه دوست عزیز.. من سابقه بسیج نداشتم.. یکی از آشناهامون گفت میتونه برام امریه سپاه بگیره... منم مدارکمو دادم بهش. کپی برگه سبز.. کپی همه صفحات شناسنامه.. کپی کارت ملی و دو قطعه عکس..
اتفاقا خودم هم ازش پرسیدم من که سابقه بسیج ندارم مشکلی پیش نمیاد؟!.. گفت نه اگه سابقه لازم بود میدم برات سابقه بسیج یک ماهه درست کنن.. خودم حالا نمیدونم برام سابقه بسیج درست کرده یا نه.. از اون موقع هم ندیدمش که ازش سوال کنم... ولی با توجه به اینکه ازم عکس گرفت احتمالش هست... آخه هیچ کدوم از بچه هایی که امریه گرفتند عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه ندادن.. واسه امریه فقط کپی کارت سبز کفایت میکنه.

aliyebaba
28-09-2011, 20:36
قربان(podunk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) 1 سوال داشتم از خدمتتون،اگر لطف منید ممنون میشم
می خواستم از آشناتون سوال کنید که اگر امریه بگیرم،باید چی کار کنم که آموزشی حتما سپاه بیفتم؟
میشه امریه مسکن و شهرسازی رو گرفت،بعد سپاه هم پذیرش کرد؟
ممنون میشم

ha789di
28-09-2011, 21:10
دوستان کسی میدونه این شهید دستغیب جهرم چطور جاییه؟؟؟

urumchi
28-09-2011, 22:03
سلام به همه دوستان

از يه شهر ديگه ميشه امريه گرفت؟ مثلا يه نفر ساكن مركز استان باشه و بخواد از ادارات يكي از شهرستانهاي همون استان امريه بگيره

mehdi_vsgh
28-09-2011, 22:03
اینهمه جواب سوال دادیم حالا یه سوال هم بپرسیم
با توجه به هوشمند شدن کارتهای پایان خدمت چقدر طول میکشه تا کارت بیاد دمه خونه؟؟؟
من خودم روایات مختلفی شنیدم از 13-12 روز تا 2 ماه.....
حالا کسی دقیق خبری داره؟

akharwarbaz
28-09-2011, 22:53
اینهمه جواب سوال دادیم حالا یه سوال هم بپرسیم
با توجه به هوشمند شدن کارتهای پایان خدمت چقدر طول میکشه تا کارت بیاد دمه خونه؟؟؟
من خودم روایات مختلفی شنیدم از 13-12 روز تا 2 ماه.....
حالا کسی دقیق خبری داره؟

هوشمند یعنی چی ؟؟؟برا من 2 ماهه اومد.البته دم خونه نیومد رفتم یگان گرفتم

farhad_persona
28-09-2011, 23:13
دوست عزیز شما آشنا یا سابقه بسیج داشتی که سپاه افتادی؟ یا همینجوری شانسی شد؟

من هم وقتی میخواستم سپاه پذیرش بگیرم خیلی ها بهم گفتن بدون سابقه بسیج نمیشه ولی با سفارش یه سردار تو یه جای خیلی حساس پذیرش گرفتم. البته وقتی مدارکم رو بردم مسئول گزینش گفت برادر سابقه بسیجت رو هم بیار که ضمیمه پرونده کنم بهش گفتم خونس پیداش نکردم حالا بعدا میارم:دی
بعدا هم که رفتم دیگه چیزی نگفت.
شانسی هم خیلی بعید هست که شما سپاه بیفتی. برو پلیس +10 برگه سفیدت رو بگیر که بفهمی کجا افتادی.

خلاصه اینکه این آشناتون احتمالا خواسته بپیچونه چون بدون بسیج هم میشه.

mehdi_vsgh
29-09-2011, 00:32
هوشمند یعنی چی ؟؟؟برا من 2 ماهه اومد.البته دم خونه نیومد رفتم یگان گرفتم
الان حدود 3 ماهه که کارتهای پایان خدمت هوشمند شده (مثله کارتهای گواهینامه جدیدا شده!!!) میگن 12-13 روزه میفرستن دمه خونه....
ولی بعضیا هم میگن که 2-3 ماه طول میکشه!!

pouya_2008_hh
29-09-2011, 01:01

نه عزیزم کی گفته خدا منو دوست داره اونو نه
من میگم از یاده خدا غافل نشه
واقعا نماز ادمو اروم می کنه
منظورم این بود

---------- Post added at 01:01 AM ---------- Previous post was at 01:00 AM ----------

الان حدود 3 ماهه که کارتهای پایان خدمت هوشمند شده (مثله کارتهای گواهینامه جدیدا شده!!!) میگن 12-13 روزه میفرستن دمه خونه....
ولی بعضیا هم میگن که 2-3 ماه طول میکشه!!
از من رو گفتند 30 تا 45 روزه میاد دمه خونه
هوشمند هم هست
گفتند اگه نیومد بیا اینجا بگیر
راسیاتش اصلا دلم نمیخواد پامو زاهدان بذارم

eee_3e
29-09-2011, 09:12
برگه سقیدمو گرفتم
نیروی زمینی ارتش مرکز آموزش نزاجا
هیچی دیگه ننوشته
کسی میدونه کدوم شهر آموزشیمه؟ یا چه پادگانی الان نیرو زمینیا میرن؟
8/1 از تهران اعزامم

pini30lin
29-09-2011, 10:00
سلام دوستان
کسی هست که قبلا کسر خدمت از طریق کارت ایثار گرفته باشه؟؟؟
من یه جا خوندم:

1- اول باید برید یگانی که پدرتون اونجا خدمت کرده.اگه اون یگان اون موقع جز مناطق جنگی بود که فبها. گاهی اوقات یگان خدمتی پدرتون جز مناطق جنگی نبوده اما از اون یگان به یکی از مناطق جنگی اعزام شده که در اینصورت باز هم میتونید از خدمات کسری خدمت استفاده کنید. مثلا پدر شما در یگان ترخیص کنندش لشکر 28 زرهی قزوین بوده اما 8 ماه به سوسنگرد اعزام شده بود.
حالا توجه کنید، در اینحالت شما برای گرفتن سوابق پدرتون باید به یگان اعزام کننده و یا ترخیص کننده پدرتون مراجعه کنید. یعنی در مثال بالا باید شما به لشکر 28 زرهی قزوین مراجعه کنید. نه سوسنگرد!
بر ای گرفتن سوابق پدرتون معمولاً نیازی به گواهی اشتغال به خدمت شما نیست (گفتم معمولاً یه وقتی گیر دادن نزارید تقصیر من! تا جایی که که می تونید بگیرید.) فقط کارت پایان خدمت و یا هر مدرک دیگری که پدرتون از اونجا داره به انضمام مدارک شناسایی پدرتون کافیه.
2- حالا یه نامه محرمانه بهتون میدن که زیادم محرمانه نیست و فقط مدت حضور جبهه پدرتون توشه. از اینجاش جالبه:
شما این نامه رو باید ببرید ستاد کل نزاجا در تهران. به آدرس تهران – لویزان – بالاتر از مینی سیتی (یه خیابون سربالاییه)
ای نامه رو می برید قسمت معاونت احتیاط نزاجا. اونجا این نامه رو میگرن و یه عکس از پدرتون برای اینکه کارت ایثار گری براش صادر کنن.(که من نفهمیدم به درد چی میخوره) بعد از چند ساعت نامه ای بهتون میدن که توش همون سوابق جبهه پدرتون که از معاونت احتیاط زده شده به معاونت نیروی انسانی.
3- حالا این مدارک رو آماده کنید و ببرید چند متر بالاتر (همون ستاد کل نزاجا رو میگما) معاونت نیروی انسانی:
الف - همون نامه ایی که از معاونت احتیاط گرفتین (اصلش).
ب - فرم شماره 2 که همونجا بهتون میدن و باید اونو پر کنید. (یه فرمی شبیه نامه ای که در انتها بهتون میدن)
ج – کپی شناسنامه تمام صفحات پدر و کارت ملی پدر
د – کپی شناسنامه و کارت ملی تمام پسران خانواده (یعنی خودتون و برادراتون، البته اگه دارین)
ه – گواهی اشتغال به خدمت از جایی که خدمت میکنین به معاونت احتیاط نزاجا (خوب دقت کنید که گواهیتون حتما برای معاونت احتیاط نزاجا بگیرید وگرنه بهتون گیر میدن، شایدم کارتون راه نندازن. به هرحال اونجا به اندازه کافی شلوغ هست که هر مشکلیو بهونه کنن تا کارتونو راه نندازن! این گواهیو حتما باید داشته باشید. مثله قبلی نیست)
و – کپی برابر اصل شده آخرین مدرک تحصیلی.(دقت کنید کپی، حتماً برابر اصل شده باشه)
حالا با در دست داشتن این مدارک سرتونو بالا بگیرید و برید ته صف نیروی انسانی تا نوبتتون بشه! عجله نکنید نوبتتون میشه.
بعد از تحویل مدارک یه شماره بهتون میدن میگن برید یک ماهه دیگه بیاید نامه تون حاضره...

برگرفته از انجمن نظام وظیفه

در صورتی که تو دفترچه نوشته:

کسر خدمت فرزندان جانبازان کمتر از 15 درصد و رزمندگان کمتر از 30 ماه جبهه قبل از اعزام به همراه سایر مدارک به دفاتر پلیس+10 تحویل که در برگ اعزام درج گردد
صفحه 18 دفترچه

حالا من دقیقا باید چه کار کنم؟
اول برم دنبال کارت ایثار؟ یا اینکه اول برم خدمت بعدا کسری بگیرم؟
لطفا راهنماییم کنید:11:

batmain
29-09-2011, 10:54
سلام دوستان
من یه جا خوندم:

تا اونجا که من اطلاع دارم اگه کسری بیشتر از فکر کنم 15 ماه باشه میشه قبل از خدمت اقدام کرد ولی اگه کمتر باشه باید بری خدمت و وقتی رفتی یگان از اونجا نامه بگیری و بعد بری اقدام کنی...

urumchi
29-09-2011, 11:38
سلام به همه دوستان

از يه شهر ديگه ميشه امريه گرفت؟ مثلا يه نفر ساكن مركز استان باشه و بخواد از ادارات يكي از شهرستانهاي همون استان امريه بگيره

لطفا جواب بدين :11:

ha789di
29-09-2011, 11:53
دوستان تو آموزشی میزارن جدول وکتاب ببریم؟
موزر هم میزارن؟
ژیلت چی؟

piishii
29-09-2011, 12:27
موزر هم میزارن؟
ژیلت چی؟
سلام
در سپاه فقط مورد اول میشه
حالا اینکه توی ارتش موزر بذارن یا نه رو نمیدونم

mehdi_vsgh
29-09-2011, 12:29
موزر هم میزارن؟
ژیلت چی؟
جدول و کتاب مشکلی نداره.....میتونی ببری ولی باور کن اصلا فرصت کتاب خوندن و جدول حل کردن نداری....اونجا که بری از صبح ساعت 4:30 بیدارت میکنن تا ساعت 5-6 بعدازظهر فقط کلاس داری و تمرین صف جمع و..... طوری میشه که بعد از ساعت 6-7 بعدازظهر اونقدر حسته میشی که فقط میخوای بری بخوابی ..... به هر حال خود دانی...

موزر هم یادمه بچه ها تو مالک اشتر میبردن.(ولی در کل فکر کنم ممنوع باشه به خصوص روز اول که حسابی میگردن)...ژیلت احتمال داره گیر بدن.....ژیلت رو میتونی نهایتش از بوفه هایی که توی خود پادگانه بگیری..

pouya_2008_hh
29-09-2011, 12:47
سلام دوستان
من یه جا خوندم:

سلام دوست عزیز
من گرفتم . واسه ایثارگری پدرم که 5 درصد بود البته قبل عید حدود 3 ماه و 18 روز کسری گرفتم
حدود 2 ماهی کار داره فکر کنم
بهمن ماه پارسال بود گرفتم و 18 خرداد امسالم رفتم خدمت
شما باید بری امور ایثارگران شهرتون یه قسمت واسه تسهیلات داره انجا برو کارت ایثارگری پدرت هم ببر میگه برو تو سیستم بزنند واست ببینند چقدر جانبازی داره پدرت بعد یه بهت میگه چه مدارکی باید ببری
یکیش اینه که پدرت باید بره دفتر اسناد رسمی بگه که من رضایت دارم پسرم از جانبازیم استفاده کنه
البته دقیق میگند باید چیکار کنی
وقتی هم مدارک کامل شد می گند برو بهت زنگ می زنیم
مدارکت میره تهران و حدود یک ماه بعد میاد که فرم کسری هست توشم نوشته چقدر کسر شده
موفق باشیند

pini30lin
29-09-2011, 17:37
من پدرم جانباز نیست 24 ماه سابقه جبهه داره (زمان سربازیش) که الان هم واسش کارت ایثار صادر شده منتها باید بریم تحویلش بگیریم(ستاد نزاجا تهران)
واسه همین فکر نکنم به بنیاد شهید و امور ایثارگران مربوط بشه!
حالا من نمی دونم همراه اون کارت ایثار نامه ای واسه کسر خدمت هست یا نه؟
توی فروم همسایه نوشته بود که وقتی رفتی خدمت واسه کسری اقدام می کنی ولی تو دفترچه نوشته باید قبل از اعزام مدارکتو بدی پلیس+10
حالا من موندم چکار کنم؟؟؟
شما مدرک کسر خدمتتو قبل از اعزام دادی پلیس+10 بعد تو برگه اعزام کسر خدمت قید شده بود؟

eee_3e
29-09-2011, 18:23
برگه سقیدمو گرفتم
نیروی زمینی ارتش مرکز آموزش نزاجا
هیچی دیگه ننوشته
کسی میدونه کدوم شهر آموزشیمه؟ یا چه پادگانی الان نیرو زمینیا میرن؟
8/1 از تهران اعزامم

کسی نیست جواب بده
بابا یه راهنمایی بکنین بار اوله میریم خدمت

a.toraby
29-09-2011, 19:07
آقا من بابام هفتاد و دو سالشه اما شکر خدا صحیح و سالمه.
برادر هم دارم. نه یکی نه دوتا :46: . بلکه 3 تا. فقط هم یکیشون رفته سربازی. اون یکی معافیت پزشکی گرفته و اون یکی هم خریده. اما هیچ کدوم تهران زندگی نمیکنن. حالا من میتونم کفیل پدر و مادرم بشم؟؟؟؟ :31:
چرا می خندید؟ حالا گفتم یه سوالی بپرسم. ضرری نداره که. بدبختی خودم هم سالمم هیچ مرگم نیست :20:
تنها مزیتی که دارم اینه که فوق لیسانس هوش مصنوعی دارم میگیرم. اگه معاف نمیشم لااقل راه های امریه گرفتن رو اگه میدونید بگید لطفا :11:

farhad_persona
29-09-2011, 19:37
آقا من بابام هفتاد و دو سالشه اما شکر خدا صحیح و سالمه.
برادر هم دارم. نه یکی نه دوتا :46: . بلکه 3 تا. فقط هم یکیشون رفته سربازی. اون یکی معافیت پزشکی گرفته و اون یکی هم خریده. اما هیچ کدوم تهران زندگی نمیکنن. حالا من میتونم کفیل پدر و مادرم بشم؟؟؟؟ :31:
چرا می خندید؟ حالا گفتم یه سوالی بپرسم. ضرری نداره که. بدبختی خودم هم سالمم هیچ مرگم نیست :20:
تنها مزیتی که دارم اینه که فوق لیسانس هوش مصنوعی دارم میگیرم. اگه معاف نمیشم لااقل راه های امریه گرفتن رو اگه میدونید بگید لطفا :11:

خیر شما به هیچ وجه معاف نمیشید

mhaf
29-09-2011, 22:13
بچه ها یه سوال
من اول آبان اعزامم اما هنوز برگه سفیدم نیومده
باید چیکار کنم؟
اگر نیومد چی میشه؟

Max.Pain
29-09-2011, 23:04
بچه ها یه سوال
من اول آبان اعزامم اما هنوز برگه سفیدم نیومده
باید چیکار کنم؟
اگر نیومد چی میشه؟

برو دفتر پلیس+10 ( با کارت ملی ) برات اعلام میکنه و یه کپی از برگه بهت میده:46:

farhad_persona
29-09-2011, 23:34
کسی نیست جواب بده
بابا یه راهنمایی بکنین بار اوله میریم خدمت

این احتمالا یا 01 یا 06 ارتش هست که جفتشون تو تهران هستن. اولی سمت افسریه و دومی سمت پاسداران هستش.

tavakolian
29-09-2011, 23:35
سلام
بچه ها من آموزشی افتادم پادگان ولیعصر آباده شیراز سپاه.
گرچه میدونم آموزشی هر جا بیفتی همش یه آشغاله و همشون سر و ته یه کرباسن اما میخواستم بدونم چه جور جایی هست مخصوصا از نظر آب و هوایی
اگر کسی اونجا بوده ممنون میشم راهنمایی کنه.

سلام
دوست عزیز جای خوبی البته اگه با درجه دار یکی بشی من هم اگه شد تو برج 8 تو همین پادگان در خدمت شما هستم

pouya_2008_hh
29-09-2011, 23:37
من پدرم جانباز نیست 24 ماه سابقه جبهه داره (زمان سربازیش) که الان هم واسش کارت ایثار صادر شده منتها باید بریم تحویلش بگیریم(ستاد نزاجا تهران)
واسه همین فکر نکنم به بنیاد شهید و امور ایثارگران مربوط بشه!
حالا من نمی دونم همراه اون کارت ایثار نامه ای واسه کسر خدمت هست یا نه؟
توی فروم همسایه نوشته بود که وقتی رفتی خدمت واسه کسری اقدام می کنی ولی تو دفترچه نوشته باید قبل از اعزام مدارکتو بدی پلیس+10
حالا من موندم چکار کنم؟؟؟
شما مدرک کسر خدمتتو قبل از اعزام دادی پلیس+10 بعد تو برگه اعزام کسر خدمت قید شده بود؟
دوست گلم من قبل خدمت گرفتم بله تو برگ سبزم خورده بود
من هم جبهه بود هم ایثارگری
سوالی بود در خدمتیم
موفق باشیند

tavakolian
29-09-2011, 23:41
دوستان من اواسط شهریور دفترچمو فرستادم لیسانسم از تهران، به نظرتون با تجربه ای که دارید کی تاریخ اعزامم می خوره؟ آبان یا دی؟
خیلی برام مهمه
نظرتونا بگید و اینکه خودتون کی فرستادید و کی اعزامتون اومد
روالی هم کسی خبر داره که مثلا احتمال اینکه کجا بیوفتیم بیشتره مثلا جدیدا اوناییکه از تهرانند بیشتر کجاها افتادند؟
همه نظرتون را بگید حتی اگه مطمئن نیستید

دوست عزیز به احتمال قوی شما برج 10 اعزام می شوید

---------- Post added at 11:41 PM ---------- Previous post was at 11:38 PM ----------

سلام
دوستان اموزش تکمیلی یسیج ما هم تموم شد:8: کسی می دونه کارت سبزمون(اموزش تکمیلی)چه وقت(چند ماه) می دهند؟لطفا اگر کار دیگری داره بگید(برای پذیرش سپاه گرفتن و کفایت اموزشی)؟راستی الان چند ماه کسری به اموزش تکمیلی میدهند؟:10:
خیلی ممنون:46:

دوست عزیز حدود یک ماه طول صدور کارت کفالت طول میکشه ولی اگه پارتی داشته باشی یه روز
برای پذیرش سپاه هم اول پارتی بعد کپی برگ سبز و کارت کفالت از آموزش و یه معرفی نامه از حوزه بسیج منطقه
لازم است

eee_3e
30-09-2011, 01:39
این احتمالا یا 01 یا 06 ارتش هست که جفتشون تو تهران هستن. اولی سمت افسریه و دومی سمت پاسداران هستش.

مطمئنی دوست عزیز؟
آخه هیچ کدی نوشته نشده، یعنی آموزشگاه نظامی نزاجا شهرستان نداره؟
آخه من شنیدم عجب شیرو اینا هم امکان داره 8/1 که روز تقسیممونه بندازن
دوستان اگه کسی تو برگ سفیدش که اعزامش 8/1 باشه از تهران نوشته آموزشگاه نظامی نزاجا بگه

farhad_persona
30-09-2011, 01:51
سلام
دوست عزیز جای خوبی البته اگه با درجه دار یکی بشی من هم اگه شد تو برج 8 تو همین پادگان در خدمت شما هستم

میشه بیشتر توضیح بدی؟ از چه نظر خوبه؟
شما 1/8 اعزامی؟
از کجا پذیرش گرفتی؟

a1457769
30-09-2011, 02:59
لطفا یکی که اطلاع دقیقی از وضعیت تقسیم فوق لیسانس بعد از آموزشی تو نیروی انتظامی رو داره بگه... (بعد از مالک اشتر کجا میبرنشون؟)

pouya_2008_hh
30-09-2011, 03:27
بچه ها سلام
جریان منو که می دونیند
می ترسم با کسری که تسویه حساب کردم و منتظرم کارتم بیاد بخواند سرم قر بیاند
بعضی وقت ها می ترسم جوری بشه بازم بخوام برم خدمت تازه اونم مرز
خیلی نگرانم
به نظرتون شدنیه ؟

S126
30-09-2011, 07:31
آموزشگاه نظامی نزاجا همون 06 پاسداران هست.

koroz
30-09-2011, 08:07
سلام بر اخویای گل......
اقایون من کاردانی ict دارم لیسانسم قبول شدم ولی نرفتم.
خب جدا ازین جور حرفا یه تحیقایی کردم ولی می خوام اطمینانم بیشتر بشه میخوام بر سپاه در ضمن دوره تکمیلی هم دارم (مشهد)
چند در صد امکان داره خود مشهد بیفتم.بعدش کار خاصیم باید بکنم.

mhaf
30-09-2011, 09:51
برو دفتر پلیس+10 ( با کارت ملی ) برات اعلام میکنه و یه کپی از برگه بهت میده:46:
ببینم الان که یک ماه مونده برم بهم میدن؟

ha789di
30-09-2011, 09:52
ببینم الان که یک ماه مونده برم بهم میدن؟

آره دوست عزیز همه بچه ها +خودم همینطوری گرفتیم

mhaf
30-09-2011, 10:11
آره دوست عزیز همه بچه ها +خودم همینطوری گرفتیم
ایول من فردا میرم
راستی من سپاه پذیرش گرفتم
کپی کارت تکمیلی و برگه سبز رو دادم بسیج دانشجویی بعدا از سپاه تلفنی پرسیدم گفتن پذیرشت رو قبول کردن
الان که برگه سفیدمو بگیرم توش دقیقا چی نوشته؟
فقط محل آموزش تعیین شده؟
اگه مثلا تو برگه سفیدم زده بود چه میدونم پادگان فلان جای ارتش باید چه خاکی تو سرم کنم؟

asemuna
30-09-2011, 11:05
سلام من سربازم و امسال ارشد قبول شدم می خواستم بدونم می تونم سال دیگه با قبولی که امسال کسب کردم برم ثبت نام ؟

jujushow
30-09-2011, 11:36
سلام
دوستانی که این چند هفته و چند ماه اخیر پست کردند لطفا بگند تاریخ اعزامشون چند روزه میاد ؟ با امروز حدود 17 روز هست که دفترچمو پست کردم و هیچ خبری نیست . پلیس 10+ هم رفتم مسئولش گفت حداکثر 14 روزه باید بیاد و اگه نیومده به ما مربوط نیست ، برو پست منطقه اونا کاراشون حساب کتاب نداره ... برو از اونجا پیگیری کن ، همون روز پست هم رفتم گفت چیزی نیومده . واسه شما چند روزه اومده ؟

mmin
30-09-2011, 12:30
سلام
دوستانی که این چند هفته و چند ماه اخیر پست کردند لطفا بگند تاریخ اعزامشون چند روزه میاد ؟ با امروز حدود 17 روز هست که دفترچمو پست کردم و هیچ خبری نیست . پلیس 10+ هم رفتم مسئولش گفت حداکثر 14 روزه باید بیاد و اگه نیومده به ما مربوط نیست ، برو پست منطقه اونا کاراشون حساب کتاب نداره ... برو از اونجا پیگیری کن ، همون روز پست هم رفتم گفت چیزی نیومده . واسه شما چند روزه اومده ؟
سلام.برای من همون حدود 2 هفته ای اومد.شما خود پلیس + 10 برید بعد 1 هفته بهتون 1 برگه میده که تاریخ اعزامو روش زده البته برگه سبز نیست مثل اینکه موقته.

eee_3e
30-09-2011, 13:23
من 23 شهریور فرستادم هنوز برگ سبزم در خونه نیومده ولی 6 روز بعد که فرستادم رفتم پلیس +10 خودم گرفتم همون برگ سبزه فقط المثنی
برگ سفیدم 10 روز بعد از اینکه فرستادم اونم از پلیس +10 گرفتم
خیلی کاراشون مسخرست من 10 روز بعد از اینکه مدارکو فرستادم کد خوردم ارتش نتونستم واسه سپاه پذیرش بگیرم حتی فرصت ندادن که برم عقب بندازم تاریخ اعزاممو

jujushow
30-09-2011, 14:27
من 23 شهریور فرستادم هنوز برگ سبزم در خونه نیومده ولی 6 روز بعد که فرستادم رفتم پلیس +10 خودم گرفتم همون برگ سبزه فقط المثنی
برگ سفیدم 10 روز بعد از اینکه فرستادم اونم از پلیس +10 گرفتم
خیلی کاراشون مسخرست من 10 روز بعد از اینکه مدارکو فرستادم کد خوردم ارتش نتونستم واسه سپاه پذیرش بگیرم حتی فرصت ندادن که برم عقب بندازم تاریخ اعزاممو

واییییییییییی . خدا رحم کنه
من 21 شهریور پست کردم هنوز که هنوزه هیچ خبری نیست . میخواستم 2 ماه عقب بندازم چون احتمال زیاد 1 ابان تاریخ اعزامم بخوره تا بتونم پذیرش بگیرم ... اگه واسه منم این اتفاق بیافته اعصابم به فاک میره . من 45 روز دوره تکمیلی بودم دهنم صاف شد ، نامردیه بخوام اموزشی هم برم .:41:

masoodkeshvari
30-09-2011, 16:38
سلام دوستان
امروز خواستم برم پلیس +10 واسه برگه سفید که دیدیم جمعه هست و تعطیل
سوالم اینه که آیا روز پست کردن دفترچه تاثیری روی محل اعزام داره؟؟

pini30lin
30-09-2011, 20:22
دوستان کسی میتونه یه توضیحی مفیدی راجع به {{ کفایت }} بده؟ کفالت رو می دونم چیه اما کفایت رو نمی دونم! همین طور راجع به گرفتن پذیرش واسه سپاه؟ فقط آموزشی تو سپاه طی میشه یا بعد از آموزشی هم سپاه می افتیم؟و اینکه برای گرفتن پذیرش دقیقا چکار باید کرد؟ (البته بدون داشتن پارتی!)

koroz
30-09-2011, 20:31
چرا اینقدر سریع
مگه بچه کجایین
:18:

Pami
30-09-2011, 20:39
دوستان بخدا آموزشی چندان مهم نیست ، 2 ماهه و زود میگذره ، بیشتر زور بزنید برای اینکه یگان رو جای خوبی بیفتید

mhaf
30-09-2011, 22:18
دوستان بخدا آموزشی چندان مهم نیست ، 2 ماهه و زود میگذره ، بیشتر زور بزنید برای اینکه یگان رو جای خوبی بیفتید
آقا تو برگه سفید فقط محل آموزش مشخصه؟

mehdi_vsgh
30-09-2011, 22:46
آقا تو برگه سفید فقط محل آموزش مشخصه؟
بله کد و محل مرکز آموزشی مشخص میشه
تاریخ اعزامت که تو برگه سبز زده شده بود

mhaf
30-09-2011, 22:58
بله کد و محل مرکز آموزشی مشخص میشه
تاریخ اعزامت که تو برگه سبز زده شده بود
میدونی منظورم چیه؟
به من گفتن پذیرش سپاه شدی
از طرفی هم دوره 45 روزه رو گذروندم
یعنی آموزش هیچی؟
حالا چی؟

mojtaba6682
30-09-2011, 23:45
سلام بچه ها.. من لیسانس الکترونیک هستم.. 1/8 اعزامم.. برای امریه توی سپاه اقدام کردم. هنوز برگه سفیدم نیومده نمیدونم امریه ام درست شده یا نه.. ولی یه سوالی داشتم.. بعضیها میگن آموزشی سپاه برای لیسانس وظیفه ها توی اصفهان یا یزد میفته.. بعضیها هم میگن میفته نیشابور یا کرمانشاه... میخواستم ببینیم کسی در این مورد اطلاعی داره که چه شهری احتمال داره بیفتم؟ (ضمنا من تهران هستم)

سلام دوست عزیز منم امریه جهاد کشاورزی گرفتم 10/1 اعزامم هست از اصفهان هستم به منم گفتن یا نیشابور یا کرمانشاه

mojtaba6682
01-10-2011, 00:03
سلام به همه دوستان

سلام دوست عزیز بله میشه ولی خیلی زودتر باید بری و درخواست بدی و اگه آشنا داشته باشی خیلی بهتره منم همین کارو کردم

eee_3e
01-10-2011, 02:46
دوستان کسی میدونه رشته زیست شناسی تو نزاجا دوره کد می خوره یا نه؟
کلا اگه تو نیرو زمینی ارتش کد بخوریم بهتره یا سعی کنیم با پ. ا . ر ت. ی کد نخوریم؟
بعد کسی هست که تازگیا تو 06 آموزشیش تموم شده باشه یا الان تو مرخصی باشه، یسری اطلاعات می خوام از اونجا اگه کسی چیزی می دونه بگه
ممنون:20:

reza8766
01-10-2011, 03:13
دوستان کسی میدونه رشته زیست شناسی تو نزاجا دوره کد می خوره یا نه؟
کلا اگه تو نیرو زمینی ارتش کد بخوریم بهتره یا سعی کنیم با پ. ا . ر ت. ی کد نخوریم؟
بعد کسی هست که تازگیا تو 06 آموزشیش تموم شده باشه یا الان تو مرخصی باشه، یسری اطلاعات می خوام از اونجا اگه کسی چیزی می دونه بگه
ممنون:20:

سلام کد خوردن زیاد حساب و کتاب نداره کلا رشته هایی مثل کامپیوتر،حسابداری و عمران بنا به تجربه احتمال کد خوردنشون کمتره به دوره هم بستگی داره
ترجیحا اگه کد نخوری بهتره چون معمولا دوره کد الکیه وبعدا تو یگان اصلا نگا نمیکنن بهش توی دوره کدم شرایط شبیه آموزشیه کلاس و نگهبانی، نظافت و ... در ضمن درجه هم ندارین و تقریبا 2 ماه و نیم دیگه بلا تکلیفین و به درد شرایط دار ها و پارتی دارا نمیخوره چون اگه بخواد شرایط اعمال بشه بعد از دوره کد میشه و اگه دوره کد شهر دیگه باشه خوب نیست
من خودم آموزشی 06 بودم اکثر بچه های ما به غیر از فوق لیسانسا و رشته هایی مثل حسابداری و کامپیوتر کد خوردن من نخوردم ولی دوستام که خوردن اصلا راضی نیستن
اگه پارتی داری ازش استفاده کن تا کد نخوری و یه راست بیفتی اون یگانی که خودت میخوای البته تازگیا پارتی بازی خیلی سخت شده زیادم روش حساب نکن که بعدا نشه و بخوره تو ذوقت

mhaf
01-10-2011, 11:06
بچه ها برگه سفیدم رو گرفتم
زده سپاه امام حسن
من کرجم این سپاه هم میدون سپاه کرجه
من دوره تکمیلی رو گذروندم حالا باید چیکار کنم؟

eee_3e
01-10-2011, 11:52
سلام کد خوردن زیاد حساب و کتاب نداره کلا رشته هایی مثل کامپیوتر،حسابداری و عمران بنا به تجربه احتمال کد خوردنشون کمتره به دوره هم بستگی داره
ترجیحا اگه کد نخوری بهتره چون معمولا دوره کد الکیه وبعدا تو یگان اصلا نگا نمیکنن بهش توی دوره کدم شرایط شبیه آموزشیه کلاس و نگهبانی، نظافت و ... در ضمن درجه هم ندارین و تقریبا 2 ماه و نیم دیگه بلا تکلیفین و به درد شرایط دار ها و پارتی دارا نمیخوره چون اگه بخواد شرایط اعمال بشه بعد از دوره کد میشه و اگه دوره کد شهر دیگه باشه خوب نیست
من خودم آموزشی 06 بودم اکثر بچه های ما به غیر از فوق لیسانسا و رشته هایی مثل حسابداری و کامپیوتر کد خوردن من نخوردم ولی دوستام که خوردن اصلا راضی نیستن
اگه پارتی داری ازش استفاده کن تا کد نخوری و یه راست بیفتی اون یگانی که خودت میخوای البته تازگیا پارتی بازی خیلی سخت شده زیادم روش حساب نکن که بعدا نشه و بخوره تو ذوقت

مرسی دوست عزیز
و یه سوال دیگه
کلا شرایط تو 06 واسه لیسانسه ها چطوره
مثلا نگهبانی دارن، اردوش کجاست چند روزه، و اینکه نگهبانیاش چطوره برجک داره یا اونجا سرباز زیر لیسانسم هست
کلا هر چی بتونی راهنمایی کنی ممنون می شم
و اینکه چیا ببریم و چیکار کنیم که راحت تر باشه
مثلا مسئولیت قبول بکنم اونجا یا نه
ممنون لطف می کنی عزیز:33:

mehdi_vsgh
01-10-2011, 13:10
مرسی دوست عزیز
و یه سوال دیگه
مثلا نگهبانی دارن، اردوش کجاست چند روزه، و اینکه نگهبانیاش چطوره برجک داره یا اونجا سرباز زیر لیسانسم هست
دوستان میان بیشتر در مورد 06 میگن که اونجا خدمت کردن ولی یه سری توضیحات بگم

نگهبانی حتما خواهی داشت(یادت نره که آموزشی هستی)
سرباز زیرلیسانس احتمالا فوق دیپلمه هم باهاتون باشه ولی دیگه دیپلمه قطعا نیست
وسایل مورد نیاز تو صفحه اول نوشته شده

e2fab
01-10-2011, 14:37
من امروز برگه سفید از police+10 گرفتم جلوی نیرو و مرکز چیزی نوشته نشده.؟مازاد حساب میشه؟

pini30lin
01-10-2011, 15:54
دوستان کسی میتونه یه توضیحی مفیدی راجع به {{ کفایت }} بده؟ کفالت رو می دونم چیه اما کفایت رو نمی دونم! همین طور راجع به گرفتن پذیرش واسه سپاه؟ فقط آموزشی تو سپاه طی میشه یا بعد از آموزشی هم سپاه می افتیم؟و اینکه برای گرفتن پذیرش دقیقا چکار باید کرد؟ (البته بدون داشتن پارتی!)

کسی اطلاع نداشت؟؟؟

masoodkeshvari
01-10-2011, 16:12
آقا ما افتادیم نیرو انتظامی تبریز ولیعصر کسی نبود؟

eee_3e
01-10-2011, 16:51
آقا ما افتادیم نیرو انتظامی تبریز ولیعصر کسی نبود؟

آقا از صمیم قلب بهت تسلیت می گم
ما هم تو غم خودت شریک کن
بچه کجایی؟ خودت ساکن تبریزی یا نه؟
اگر نیستی بدون تنها جایی که من اگه یگان می افتادم فرار می کردم ولیعصر تبریزه
4 سال اونجا بودم تمام مسئولینم می شناسم
سروان شیر آذر ماه ترینشونه سعی کن باهاش رفیق شی

S126
01-10-2011, 16:51
سلام بچه ها من امریه ام .نمی تونم بگم کجا ولی همین قدر بگم که تو این چند وقتی که امریه شدم پدرمو در اورن هر چی حمالی دارن می دن به من ! رئیسم هی تهدید می کنه که اگر فلان کارو انجام ندی برت می گردونم یه شهر دیگه ! دیگه دارم دیوانه میشم ! بعضی وقت ها میگن 6 صبح اداره باش بعضی وقت ها با 4 تا وسیله داغون که بهم می دن انتظار دارن براشون اپولو هوا کنم ! می خوام ول کنم برم ارشد ؟
دیگه دارم به ناراحتی روانی مبتلا می شم . می ترسم یه بلایی سر خودم و رئیسم بیارم .
میخواستم بدونم برخورد تو ارتش با شما چجوریه با فوق لیسانس ها چطوره ؟
خیلی فرقی با اینی که شما گفتی نداره. کلا این اواخر اینقدر تعداد لیسانس و فوق لیسانس زیاد شده و بالتبع تعداد امیره بگیر ها هم زیاد شده که الان عملا در اکثرا ادارات یه پادگان تاسیس شده برای امریه دارها و خوب رئیس هم باخودش میگه که اینا مثلا قرار بوده الان لب مرز خدمت بکنن پس بذار تا می تونم ازشون کار بکشم تازه کلی هم شکر گذار من میشن به خاطر این لطفی که در حقشون کردم ! می دونی تا این سربازی و شهروند درجه یک و درجه دو (وظیفه و کادری) هست همین آش و همین کاسه است.

omid.pari
01-10-2011, 19:41
آقا از صمیم قلب بهت تسلیت می گم
ما هم تو غم خودت شریک کن
بچه کجایی؟ خودت ساکن تبریزی یا نه؟
اگر نیستی بدون تنها جایی که من اگه یگان می افتادم فرار می کردم ولیعصر تبریزه
4 سال اونجا بودم تمام مسئولینم می شناسم
سروان شیر آذر ماه ترینشونه سعی کن باهاش رفیق شی

سلام
آقا چرا بنده خدا رو میترسونی
از قضا جایه خوبیه مخصوصا اگه بومی باشی که 1 روز در هفته خونه هستی.
در ضمن واقعا بهترین جاست واسه یگان.

omid.pari
01-10-2011, 19:57
خیلی فرقی با اینی که شما گفتی نداره. کلا این اواخر اینقدر تعداد لیسانس و فوق لیسانس زیاد شده و بالتبع تعداد امیره بگیر ها هم زیاد شده که الان عملا در اکثرا ادارات یه پادگان تاسیس شده برای امریه دارها و خوب رئیس هم باخودش میگه که اینا مثلا قرار بوده الان لب مرز خدمت بکنن پس بذار تا می تونم ازشون کار بکشم تازه کلی هم شکر گذار من میشن به خاطر این لطفی که در حقشون کردم ! می دونی تا این سربازی و شهروند درجه یک و درجه دو (وظیفه و کادری) هست همین آش و همین کاسه است.

الان دیگه یه طوری شده که انگار کسی که لیسانس داره و درجه ستوانی مثل یه سرباز وظیفه باهاش رفتار میشه البته نه همه جا، بعضی جاها میبینی رئیس آدمیه که بهت ارزش قائله. ولی وقتی سرباز تو یگانت کم باشه بدون که ازت هر کاریو میخوان بکنی(پست دادن و نظافت و....) و یه چیزی که مهمه اینه که باید کلا بیخیال باشی و گذر عمر کنی. زیاد نباید کل کل کنی چون که به ضررت میشه.
این چیزی که گفتم کلی بود هم امریه و هم ...

900913
01-10-2011, 21:46
این حرفها و داستان های ترسناکی که میگن از خدمت و اونو از کنکور بدتر جلوه میدن حقیقت نداره اکثرا... سربازی حالا خیلی راحت شده. دعا کنید جنگ نشه احظارمون نکنن!!

p30pro
01-10-2011, 22:09
من دوشنبه دادگاه بدوی دارم واسه کفالت پدر 59 سال کار خاصی باید بکنم ؟

hamidr65
01-10-2011, 22:10
کسی اطلاع نداشت؟؟؟

كفايت به دوره اي ميگن كه بسيج چند بار تو سال برگزار ميكنه و كسايي كه اين دوره رو برند ديگه نيازي نيست آموزشي برند .... دوره شم به اين ترتيبه كه 25 روز كلاس هاي تئوري روزي 4 ساعت تو يكي از مدرسه ها يا مساجد محل برگزار مي شه و 5 روز هم ميبرند تو يكي از پادگان ها اردوي شبانه روزي ....

در ضمن اگه اين برگه رو داشته باشي به راحتي ميتوني بري تو سپاه پذيرش بگيري ....اگه خواستي بگو بيشتر توضيح بدم ...

reza8766
01-10-2011, 22:39
مرسی دوست عزیز
و یه سوال دیگه
شرایط برا همه از قبیل فوق دیپلم، لیسانس،فوق و دکترا یکیه نگهبانی هم داری اما بیشتر تمرینیه و بیخودی فقط سیخ وایمیسی یجا اسلحه و برجک نداره یه سری جاهای مشخص
اردوی 06 معمولا در منطقه تلو هستش اردوش سخته یعنی قرار بر اینه که اینطور باشه 4-5 روزه معمولا
وسایل هم مثل بقیه جا ها فرق خاصی نداره اما حسن 06 اینه که بوفه های خوب و مجهزی داره و از این گذشته عابربانکم تو پادگان هست حسن دیگش موقعیت و فضای سرسبزشه اما خب کلا 06 جایی که محکم میگیرن و هتل نیست
در مورد مسئولیت هم ترجیحا منشی اگه نشد به نظرم کلا بیخیال شو مخصوصا اگه کم حوصله باشی
سوال دیگه ای داری بپرس

eee_3e
01-10-2011, 22:46
شرایط برا همه از قبیل فوق دیپلم، لیسانس،فوق و دکترا یکیه نگهبانی هم داری اما بیشتر تمرینیه و بیخودی فقط سیخ وایمیسی یجا اسلحه و برجک نداره یه سری جاهای مشخص
اردوی 06 معمولا در منطقه تلو هستش اردوش سخته یعنی قرار بر اینه که اینطور باشه 4-5 روزه معمولا
وسایل هم مثل بقیه جا ها فرق خاصی نداره اما حسن 06 اینه که بوفه های خوب و مجهزی داره و از این گذشته عابربانکم تو پادگان هست حسن دیگش موقعیت و فضای سرسبزشه اما خب کلا 06 جایی که محکم میگیرن و هتل نیست
در مورد مسئولیت هم ترجیحا منشی اگه نشد به نظرم کلا بیخیال شو مخصوصا اگه کم حوصله باشی
سوال دیگه ای داری بپرس

مرسی عزیز بابت جوابت
یه سوال دی گه هم دارم اینکه رشته زیست شناسی دوره کد می زنن؟
و اینکه اگه کد نخوریم با لیسانس چه درجه ای 06 بهمون میده ، نمره ها هم چیا موثره بیشتر مثلا تیر اندازی یا کلاسا البته تو 06؟
ممنون

omid.pari
01-10-2011, 22:49
راستی دوستان چقدر بعد تموم شدن خدمت و تصفیه حساب طول میکشه تا کارت پایان خدمت بیاد؟

pini30lin
02-10-2011, 10:11
كفايت به دوره اي ميگن كه بسيج چند بار تو سال برگزار ميكنه و كسايي كه اين دوره رو برند ديگه نيازي نيست آموزشي برند .... دوره شم به اين ترتيبه كه 25 روز كلاس هاي تئوري روزي 4 ساعت تو يكي از مدرسه ها يا مساجد محل برگزار مي شه و 5 روز هم ميبرند تو يكي از پادگان ها اردوي شبانه روزي ....

در ضمن اگه اين برگه رو داشته باشي به راحتي ميتوني بري تو سپاه پذيرش بگيري ....اگه خواستي بگو بيشتر توضيح بدم ...

ممنون این دوره همون دوره رزم پیشرفته نیست؟ پس چرا بعضی ها میگن 45 روزه؟ بدون این برگه هیچ جوری راه نداره سپاه پذیرش گرفت؟

firedrake
02-10-2011, 10:11
سلام،
آقا چرا این جوری شده؟
من 19 شهریور پست کردم، اعزامم خورده 1 آبان، نظام وظیفه کرج و تهران رفتم، هر کاری می کنم تمدید نمی کنن، خیلی نامردیه

ha789di
02-10-2011, 10:35
8/1 دستغیب جهرم کسی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
فقط 20 روز دیگه........:41:

firedrake
02-10-2011, 10:47
میدونی منظورم چیه؟
به من گفتن پذیرش سپاه شدی
از طرفی هم دوره 45 روزه رو گذروندم
یعنی آموزش هیچی؟
حالا چی؟

خوش به حالت برو حاشو ببر، من که هر کاری کردم نتونستن سپاه پذیرش بگیرم، دیر شده بود. نکه شانسی خودشون بندازن

کاری هم نمی خواد بکنی، فقط رفتی آموزشی اون برگه 45 روزه رو با خودت ببر و بعد اونجا یه امتحان می گیرن و بعد چند روز میای خونه و بعدم میری یگان...

hts1369
02-10-2011, 13:39
سلام،
آقا چرا این جوری شده؟
من 19 شهریور پست کردم، اعزامم خورده 1 آبان، نظام وظیفه کرج و تهران رفتم، هر کاری می کنم تمدید نمی کنن، خیلی نامردیه
چرا نامردی؟؟
کسی که سن خدمتش گذشته باشه نباید انتظار اینو داشت باشه که خیلی بعد از فرستادن مدارک اعزام بشه

amir_ata_21
02-10-2011, 13:45
سلام،
آقا چرا این جوری شده؟
واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18:
می شه سن و مدرک تحصیلی تون رو بگید
مرسی:11:

Mohammad
02-10-2011, 14:07
مثل اینکه شدیدا ( شدیدا) سرباز کم دارن ! یکی از دوستان می گفت اعزام اسفند بوده ، دوباره براش برگ سبز اومده که باید زودتر از موعد بره خدمت ! صحتش رو دوستان بهتر می دونن

eee_3e
02-10-2011, 15:09
دوستان کسی هست تو برگه سفیدش محل اعزام آموزشگاه نظامی نزاجا نوشته باشه؟
بدون کد یا شهر یا مثلا پاسداران؟ هیچی فقط آموزشگاه نظامی نزاجا خالی؟
می خوام بدونم فقط مال من اینطوریه یا کلا جدیدا نمی نویسن

jujushow
02-10-2011, 15:13
سلام دوستان
من اعزامم خورده 1.10 بعدش حدود 20 روز پیش دوره تکمیلی عملی رو هم گذروندم الان هر چی زنگ میزنم که ببینم صادر شده یا نه هی میگند 1 هفته دیگه . امروزم تماس گرفتم باز گفت 10 روز دیگه زنگ بزن و ممکنه تا 1 ماه دیگه هم اماده نشه ... برگ سبزمم نیومد و دیروز تونستم المثنی شو بگیرم .

میخوام سپاه شهرستان پذیرش بگیرم ، الان میتونم فقط المثنی کارت سبز رو ارائه بدم واسه انجام کارهای پذیرش و وقتی کارت دوره تکمیلی صادر شد اونم ببرم تحویل بدم یا همه مدارک باید با هم تحویل داده بشه ؟
کلا پیشنهادی دارید که زودتر کارهام پیش بره ؟

firedrake
02-10-2011, 16:51
واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18:
می شه سن و مدرک تحصیلی تون رو بگید
مرسی:11:

متولد 67، لیسانس

---------- Post added at 04:51 PM ---------- Previous post was at 04:46 PM ----------

چرا نامردی؟؟
کسی که سن خدمتش گذشته باشه نباید انتظار اینو داشت باشه که خیلی بعد از فرستادن مدارک اعزام بشه

برای اینکه قبلا این طوری نبود می افتاد چند ماه بعد، منم کلی برنامه ریزی داشتم ، آخه رو برج 12 حساب کرده بودم:41:

Pami
02-10-2011, 16:51
مرسی عزیز بابت جوابت
یه سوال دی گه هم دارم اینکه رشته زیست شناسی دوره کد می زنن؟
و اینکه اگه کد نخوریم با لیسانس چه درجه ای 06 بهمون میده ، نمره ها هم چیا موثره بیشتر مثلا تیر اندازی یا کلاسا البته تو 06؟
ممنون

من آموزشی 06 بودم ، گردان نصر
رشته شما فکر کنم کد بخوره ، باز تو ارتش هیچی معلوم نیست ، اصلا روی چیزی حساب نکن ، دقیقه آخر ممکنه عوض بشه
شما با لیسانس میشی ستوان سه
نمره ها هم موثر هستن ، برای ما که بود ، 30 نمره فرماندهی کاملا موثر هست

firedrake
02-10-2011, 16:59
سلام دوستان
من اعزامم خورده 1.10 بعدش حدود 20 روز پیش دوره تکمیلی عملی رو هم گذروندم الان هر چی زنگ میزنم که ببینم صادر شده یا نه هی میگند 1 هفته دیگه . امروزم تماس گرفتم باز گفت 10 روز دیگه زنگ بزن و ممکنه تا 1 ماه دیگه هم اماده نشه ... برگ سبزمم نیومد و دیروز تونستم المثنی شو بگیرم .

میخوام سپاه شهرستان پذیرش بگیرم ، الان میتونم فقط المثنی کارت سبز رو ارائه بدم واسه انجام کارهای پذیرش و وقتی کارت دوره تکمیلی صادر شد اونم ببرم تحویل بدم یا همه مدارک باید با هم تحویل داده بشه ؟
کلا پیشنهادی دارید که زودتر کارهام پیش بره ؟

تا اونجا که من میدونم برای پذیرش گرفتن سپاه یکی از ضروریات داشتن کارت دوره هستش،

برای زودتر صادر کردنش هم برو محل کارای اداری گردانی که شما رو آموزش میداد روپیدا کن، بگو برج 10 اعزامی ، شاید یه کاری برات بکنن

---------- Post added at 04:59 PM ---------- Previous post was at 04:56 PM ----------

دوستان کسی میدونه نیروی زمینی ارتش تهران چه جور جایی هستش؟
کلا نیرو زمینی افتضاخ هستش؟
بعد تقصیم سربازاش کجا می افتن؟ کسی اطلاعی داره؟

firedrake
02-10-2011, 17:19
راستی اگه آموزشی تهران باشی، یگانتم حتما تهرانه یا جای دیگه هم میافتی؟

davy jones
02-10-2011, 17:50
دوستان کسی میدونه نیروی زمینی ارتش تهران چه جور جایی هستش؟
کلا نیرو زمینی افتضاخ هستش؟
بعد تقصیم سربازاش کجا می افتن؟ کسی اطلاعی داره؟
نیرو زمینی ارتش در بین یگانهای ارتش افتضاح ترینشونه. به نظرم به ترتیب بهترینها تو ارتش اینطوریه:

1- نیروی هوایی
2- ستاد مشترک
3- نیروی دریایی
4- نیروی زمینی

من خودم دارم تو نیرو زمینی ارتش خدمت میکنم (البته تهران نیستم) ولی میتونم حدس بزنم که آسمون تو این زمینه همه جاش یه رنگه. البته آموزشی تو تهرون خصوصا اگه تو 01 باشین که فوق العاده حال میده و راحت هست. بعدش اگه بازم تهرون بیفتین که شانس آوردین. تقسیمهاشونم کاملا کیلویی هستش. هر طور که بلدی و میتونی شرایط برای خودت جور کن که بعدش هم بیفتی تو شهر خودت (البته اگه تهرانی هستی) شرایطی مثل تک فرزندی، متاهل بودن، تحت پوشش کمیته ی امداد (بر خلاف ظاهرش این یه مورد رو راحت میتونی جور کنی. کافیه یه برگه ی صوری استشهاد محلی جمع کنی که شما وضع زندگی خونوادگیتون خرابه و مشکلات مالی دارین و بعد اون برگه رو میبری به نزدیکترین شعبه ی شورایاری محله و سعی میکنی که مهر اونجا رو بندازی پایی اون برگه و کار تمامه. همونو میبری به عنوان مدرک شرایط کمیته)
ولی اگه به امید این باشی که شانسی بعد آموزشی بیفتی شهر خودتون یا مثلا نمرات دانش نظامیت بالا باشه و بهت بگن که خودت شهر محل خدمتتو انتخاب کن، ول معطلی... همه اش دروغ و خواب و خیاله.

mojtaba6682
02-10-2011, 18:16
سلام به دوستان عزیز کسی راجع به پادگان های کرمانشاه (سپاه) اطلاعی داره؟اگه کسی چیزی میدونه خبربده

---------- Post added at 08:16 PM ---------- Previous post was at 08:12 PM ----------

سلام،
آقا چرا این جوری شده؟

سلام به دوست عزیز
منم 1 شهریور پست کردم 14 جوابش اومد برای 1 آبان ولی من تمدید کردم یه کم گیر میدن ولی اگه پافشاری کنی تمدید میکنن

hts1369
02-10-2011, 19:38
برای اینکه قبلا این طوری نبود می افتاد چند ماه بعد، منم کلی برنامه ریزی داشتم ، آخه رو برج 12 حساب کرده بودم:41:
نه دوست من
من ادم میشناسم پیارسال یه ماه بعد از ارسال مدارک اعزام شد

هیچ ربطی نداره ممکنه بیفتی تهران ممکن هم هست بندازنت یه جای دور
همین طور ممکنه شما اموزشی یه جای دور افتاده باشی یگان هم یه جای در افتاده بیفتی

eee_3e
02-10-2011, 21:34
بدون کد یا شهر یا پاسداران؟ هیچی فقط آموزشگاه نظامی نزاجا خالی؟

خواهشن اگه کسی برگ سفیدش اینجوریه بگه از ارتش پرسیدم گفت غیر عادیه

farhad_persona
02-10-2011, 21:57
میگم پوتین خاکی رنگ هم میشه خرید یا حتما باید سیاه باشه؟

mehdi_vsgh
02-10-2011, 22:38
هیچ قاعده خاصی نداره ممکنه تهران بیوفتی ممکنه یه شهر نزدیک تهران یا یه جای کاملا دور افتاده!!!

باید سیاه باشد!:18:

900913
03-10-2011, 02:17
پوتین خاکی مال تکاوراست و خودشون هر چی دادن باید بپوشی. اصلا چیزی لازم نیست بخری.

firedrake
03-10-2011, 08:42
بدون کد یا شهر یا پاسداران؟ هیچی فقط آموزشگاه نظامی نزاجا خالی؟

خواهشن اگه کسی برگ سفیدش اینجوریه بگه از ارتش پرسیدم گفت غیر عادیه

منم شنیدم جدیدا کد نمینویسن، راست یا دروغشو نمیدونم ، برا من هنوز نیومده . 1 ابان اعزامم

اگه منظورت آموزشگاه نظامی نزاجا - جواد الائمه (ع) هست، فکر کنم آدرسش این باشه:

نشانی : تهران - پاسداران - جنب گلستان دهم - پادگان 106 ارتش - آموزشگاه نظامی نزاجا - جواد الائمه

تلفن : ۲~۲۲۵۸۰۴۴۱

firedrake
03-10-2011, 09:02
دوستان کسی میدونه نیروی زمینی ارتش تهران 01 چه جور جایه؟
اگه کسی راجع به ارتش کهریزک تهران هم اطلاعات داره بگه، ممنون

mehdi_vsgh
03-10-2011, 11:40
دوستان کسی میدونه نیروی زمینی ارتش تهران 01 چه جور جایه؟
اگه کسی راجع به ارتش کهریزک تهران هم اطلاعات داره بگه، ممنون
بهترین جا افتادی دیگه.....روز برگ و خلاصه برو خدارو شکر کن

firedrake
03-10-2011, 11:50
بهترین جا افتادی دیگه.....روز برگ و خلاصه برو خدارو شکر کن

هنوز 100% نیست، ولی یکی از این دو جاست، کدومش بهتره کهریزک یا 01 ؟

davy jones
03-10-2011, 12:15
معلومه که 01 بهتره. بهترین مرکز آموزش ارتش تو کل کشور همین 01 هستش که همه دارن براش سر و دست میشکونن.

mojtaba6682
03-10-2011, 12:51
سلام
کسی میدونه پادگان شهید هاشمی نژاد نیشابور چه جور جاییه؟؟؟خواهشا راهنمایی کنید

mehdi_vsgh
03-10-2011, 12:56
اصلا شک نکن که 01 بهترین پادگانه.....هرکسی ارزو داره اونجا بیوفته اموزشی رو

martik
03-10-2011, 13:23
دوستان برگه سفید من اومده توش نوشته:

نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مرکز آموزشی ۰۱

حالا می خوام ببینم این 01 که نوشته بر اساس پست اول
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید کدوم شهره؟ تهرانه؟ یا ولیعصر تبریز؟

ممنون از راهنماییتان...

pirouz777
03-10-2011, 13:29
ما هم افتادیم مالک اشتر اراک
اعزام 90/08/01
:)

farhad_persona
03-10-2011, 13:35
باید سیاه باشد!:18:

پوتین خاکی مال تکاوراست و خودشون هر چی دادن باید بپوشی. اصلا چیزی لازم نیست بخری.

من خودم این پوتین های خاکی رنگ رو بیشتر دوست دارم. اگر خودم تهیه کنم و بپوشم گیر میدن؟
حالا آموزشی هیچی ولی تو یگان میشه پوتین خاکی رنگ پوشید؟
بعد میشه پوتین رو بدیم برامون زیپ دار کنن؟

rshafiiy
03-10-2011, 13:42
منم افتادم 01 جای خوبیه دیگه؟ دو تا سوال دارم :
چه چیزایی می تونیم با خودمون ببریم ؟؟ لطفا نگین وقت هیچ کاری نداریم جواب تکراریه.
اگه بخوایم حین خدمت برای معافیت پزشکی یا کفالت اقدام کنیم بهمون مرخصی میدن ؟ چه مدت مرخصی میدن ؟

---------- Post added at 01:42 PM ---------- Previous post was at 01:40 PM ----------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید کدوم شهره؟ تهرانه؟ یا ولیعصر تبریز؟

ممنون از راهنماییتان...

دوست عزیز تهرانه اگه اشتباه نکنم

asp_coder
03-10-2011, 13:47
دوستان یه لطفی بکنند بگن در صورتی که آموزشی محمد رسول ا... بیفتی، بعدش یقینا مرزبان می شی تو سیستان و بلوچستان یا نه؟

اگه کسی تو این بهشت برین!!! افتاده یکم از خودش و این مرکز بگه ببینیم چه کاره حسنیم کلا.:41::41::41:
من خودم ارشد کامپیوترم و مجرد از مشهد

می خوام ببینم دهنم در چه حدی آسفالت شده دوستان لطف کنند اگه اطلاعاتی دارند، بگن.
مرسی

mehdi_vsgh
03-10-2011, 15:24

ممنون از راهنماییتان...تهران هست بله مبارکتون باشه بهترین جا

ما هم افتادیم مالک اشتر اراک
اعزام 90/08/01
:)
مالک اشتر هم بین پادگانهای نیروی انتظامی بهترین پادگانه
من خودم اونجا اموزش دیدم

من خودم این پوتین های خاکی رنگ رو بیشتر دوست دارم. اگر خودم تهیه کنم و بپوشم گیر میدن؟
تو یگان هم نمیتونی بپوشی
زیپ دار کردن هم ممنوعه....بند کشی انداختن هم ممنوعه!

900913
03-10-2011, 15:38

سربازی دیگه دوست داشتن شما معنی نمیده باید ببینی اونا چی دوست دارن بپوشی!
توی جاهای دور افتاده که خودشون هم زیاد به این چیزا اهمیت نمیدن مهم نیست شما با رعایت اصل اختفا میتونی پوتینت رو زیپ دار کنی ولی خاکی بپوشی یا کارهای دلخواه و این حرفا ندارن و شدیدا برخورد میشود.

سربازی خیلی خوبه نه از لحاظ وقتش بلکه از لحاظ نظمش

امریه بگیرید تا با لباس شخصی تردد کنید.

نظرات شخصی بود.

masoodkeshvari
03-10-2011, 16:07
آقا چه حالی میده آموزشی رو با بهترین دوستت یه جا بیوفتی نه؟؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بچه ها من یه تاپیک واسه اعزامی 8/1 ها زدم اما هنوز مدیران عزیز تائید نکردن چراشو نمیدونم. دوست داشتم همچین تاپیکی بود بچه های اعزامی دوره هم بودیم

ali1834
03-10-2011, 17:08
سلام
اگر الان دفترچه را پست کنیم نوبت اعزام ما تقریبا کی میشود؟(با یرگ تکمیلی چند ماه می شود عقب انداخت؟)
خیلی ممنون

ha789di
03-10-2011, 18:31
سلام
اگر الان دفترچه را پست کنیم نوبت اعزام ما تقریبا کی میشود؟(با یرگ تکمیلی چند ماه می شود عقب انداخت؟)
خیلی ممنون

احتمال زیاد داره برج 10 بخوری البته اگه لیسانس یا بالاتر باشی واگه دیپلمه باشی شاید 9/18
عقب انداختن هم کاری به تکمیلی نداره

mojtaba6682
03-10-2011, 18:37
کسی میدونه پادگان شهید هاشمی نژاد نیشابور چه جور جاییه؟؟؟خواهشا راهنمایی کنید همین امروز فهمیدم که احتمال زیاد میفتم اونجا

asemuna
03-10-2011, 19:52
سلام من الان سربازم و امریه ام می خواستم بدونم من اگر ارشد قبول شم و امریه رو ول کنم . می تونم تو زمان ارشد برم بسیجی فعال شم واز اون استفاده کنم ؟ من تا حالا از بسیج فعال استفاده نکردم و نداشتم .

akharwarbaz
03-10-2011, 20:15
دوستان یه لطفی بکنند بگن در صورتی که آموزشی محمد رسول ا... بیفتی، بعدش یقینا مرزبان می شی تو سیستان و بلوچستان یا نه؟

اگه کسی تو این بهشت برین!!! افتاده یکم از خودش و این مرکز بگه ببینیم چه کاره حسنیم کلا.:41::41::41:
من خودم ارشد کامپیوترم و مجرد از مشهد

می خوام ببینم دهنم در چه حدی آسفالت شده دوستان لطف کنند اگه اطلاعاتی دارند، بگن.
مرسی

من اونجا بودم ولی با دیپلم. سخت میگیرن خیلی..در مورد یگان هم کل گروهان ما به غیر از 10 نفر (یادم نمیاد چند نفر بودیم هول هوش 160-70 )همه افتادن مرز سیستان بلوچستان ..اون 10 نفرم 2-3 تا متاهل بودن -2-3 تا پدر نظامی 3-4 تا هم پارتی . بقیه همه افتادن س ب ..اموزشی شم چون قراره بیوفتین مرز با نیرو انتظامی معمولی فرق داره

خود پادگانم اون گردان های بالای پادگان (پایین میدون صبحگاه) بیوفتی خیلی خوبه چون نو سازه ولی اون پایینیاش قدیمین و افتضاح

ولی چی شده که دارن ارشد میگیرن خدا میدونه!!

eee_3e
03-10-2011, 21:48
بدون کد یا شهر یا پاسداران؟ هیچی فقط آموزشگاه نظامی نزاجا خالی.
می خوام بدونم فقط مال من اینطوریه (مال بقیه پاسداران یا جواد الائمه یا 06 داره) یا کسی دیگه هم هست

خواهشن اگه کسی برگ سفیدش مال آموزشگاه نظامی نزاجا هست دقیق بگه چی نوشته
ممنون

a1457769
04-10-2011, 05:23
مالک اشتر رفتیم میشه ساک بزرگ برد یا نه؟ ساکمون در چه حدی باشه؟ تو کمد جا میشه؟ میشه ساکو گذاشت زیر تختی جایی یا نه؟

firedrake
04-10-2011, 09:38
بدون کد یا شهر یا پاسداران؟ هیچی فقط آموزشگاه نظامی نزاجا خالی.
می خوام بدونم فقط مال من اینطوریه (مال بقیه پاسداران یا جواد الائمه یا 06 داره) یا کسی دیگه هم هست

خواهشن اگه کسی برگ سفیدش مال آموزشگاه نظامی نزاجا هست دقیق بگه چی نوشته
ممنون

برا منم همینطوریه، البته هنوز برگه سفیدمم رو خودم ندیدم، یکی از آشنا ها تو پلیس +10 پرینت گرفته، گفت اینو نوشته

من زنگ زدم قسمت نیرو نظام وظیفه، پرسیدم ، گفتند میشه چهاراه پاسداران - پادگان 06

firedrake
04-10-2011, 10:55
دوستان کسی راجع به 06 (پاسداران تهران) اطلاعات داره؟
چه جور جاییه؟
توی این پادگان همه لیسانسن یا مدرکای دیگه هم هست؟

lucky_luke
04-10-2011, 10:57
یه مرد پیدا شه منو بصورت جامع راهنمایی کنه

تازه لیسانس گرفتم (مکانیک -جامدات) معدلم هم بالای 15 هست و فکر کنم هنوز چند ماهی فراغت از تحصیل دارم
میخوام امریه بگیرم برای هر جا که شد (کجا بهتره؟)
از کی باید اقدام کنم
اول دفترچه بگیرم بعد اقدام کنم برای امریه یا برعکسه؟
اگه امریه بگیرم بعدش میتونم به استخدام هم امید داشته باشم؟ حقوق هم میدن؟

shahinfarasystem
04-10-2011, 11:47
دوستان کسی راجع به 06 (پاسداران تهران) اطلاعات داره؟
چه جور جاییه؟
توی این پادگان همه لیسانسن یا مدرکای دیگه هم هست؟

سلام من اعزام 1 تیر امسال بودم
کلا فوق دیپلم به بالا میگیرند

پادگان سخت گیری هستند مثل 01 و 02 نمیتونید هر روز بیایید خونه
10 روز اول کلا اونجایید بدون مرخصی

بعدش فقط آخر هفته ها پنج شنبه ظهر تا جمعه ساعت 15 مرخصی دارید
جمعه عصر ورزش هست توی پادگان حدود 16.30

ماه اول خیلی سخت میگیرند
من 7 کیلو لاغر کردم اما کاریش نمیشه کرد ......

فقط حتما برای اینکه بتونید بعدش یه جای خوب بیوفتید پسپارید به آشناهاتون...

hellionamour
04-10-2011, 12:49
سلام من 1/8 افتادم خاتمی یزد کسی نیست اونجا؟کسی میدونه چه جور جاییه؟

eee_3e
04-10-2011, 13:53
برا منم همینطوریه، البته هنوز برگه سفیدمم رو خودم ندیدم، یکی از آشنا ها تو پلیس +10 پرینت گرفته، گفت اینو نوشته

من زنگ زدم قسمت نیرو نظام وظیفه، پرسیدم ، گفتند میشه چهاراه پاسداران - پادگان 06

مرسی دوست عزیز فقط برگه سفید را گرفتی دقیق بگو چی نوشته
آخه ماله بعضی ها تو پرانتز پاسداران هم داره من گفتم شاید ما صبح که میریم میدون سپاه اونجا دوباره تقسیم شیم
احتمالش هم هست تهران نیوفتیم ولی کلا نزاجا هستیم دیگه حالا هر پادگانی که می شه
من از خود جواد الائمه هم پرسیدم گفت اگه ننوشته جواد الائمه یا پاسداران امکان داره صبح که میرید میدون سپاه معرفی کنن به پادگان های دیگه چون آموزشگاه نظامی به همه پادگانا می گند
منم اگه شهرستان بیوفتم همه برنامه هام خراب میشه

eee_3e
04-10-2011, 14:07

تازه لیسانس گرفتم (مکانیک -جامدات) معدلم هم بالای 15 هست و فکر کنم هنوز چند ماهی فراغت از تحصیل دارم
از کی باید اقدام کنم

دوست عزیز یه چیزی را دقت کن که پایان تحصیل از تاریخی که آخرین نمره ی شما یه دانشگاه اعلام میشه می گن نه پایان ترم من خودم خرداد تموم کردم فراغت از تحصیلم 90/04/26 خورد
امریه هم اقدام کردم بهترین جا به نظرم سپاهه که یا یه آشنا خیلی گنده می خواد یا یه آشنا معمولی با سابقه بسیج

برای امریه هم باید برگ سبز داشته باشی پس باید مدارک را بفرستی از پلیس +10 و 1 هفته بعدش بری از همون پلیس +10 برگ سبزتو بگیری و واسه امریه اقدام کنی فقط از تاریخی که برگه سبزتو میدی واسه امریه تا تاریخ اعزامت 45 روز فرصت می خوای پس اگه تاریخ اعزامت نزدیک خورد سریع واسه تمدید اقدام کن

دیگه بقیشم نمی دونم بستگی به زرنگی خودت داره که بتونی اونجا جاگیر کنی خودتو یا نه:5:

mojtaba6682
04-10-2011, 14:23

از کی باید اقدام کنم

سلام
منم تیر ماه امسال لیسانس گرفتم و 6/1 هم دفترچمو پست کردم که البته کارم اشتباه بود چون اول باید بری دنبال امریه بعد دفترچتو پست کنی به هر حال 6/14 هم جوابش اومد که تاریخ اعزامم خورده بود 8/1 ، بعد(با توجه به اینکه رشته من کشاورزیه) رفتم جهاد کشاورزی برای امریه که بهم گفتن دیر اقدام کردی و باید تاریخ اعزامتو بندازی عقب ما هم با هزار مکافات و دردسر این کارو کردیم (10/1)ولی باز تا رفتیم گفتن ظرفیت تکمیله(با اینکه پارتی داشتم)خلاصه با هزار بدبختی که شد توی یکی از شهرستان های اطراف تونستم امریه بگیرم.پس شما درحال حاضر تنها کاری که میکنی اینه که هرجایی که میتونی امریه بگیری(با توجه به رشتت) هر چه سریعتر بری ودرخواست بدی*تاکید میکنم هرچه سریعتر*:27:
برای استخدام هم باید آشنا داشته باشی.حقوق هم که 100 درصد میدن منتهی چقدرشو نمیدونم:41:

---------- Post added at 04:23 PM ---------- Previous post was at 04:21 PM ----------

آقا کسی نبود ما رو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ha789di
04-10-2011, 14:27
بچه ها کمدها معمولا چه اندازه ای هستند میشه ساک رو مستقیم توش بزاریم؟