PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

ahad_judo
28-08-2011, 07:17
یکی ج منم بده...

این المثنی همون برگ سبزه یا باید منتظر بمونم بیاد دم خونه؟

با این المثنی میتونم تمدید کنم؟

( اعزام آبان!)
بله برگه ای که خودشون صادر کردن چه اصلی چه المثنی رو قبول دارن.برای تمدید هم موردی نداره.
در مورد امتحانت هم باید با فرمانده صحبت کنی.اگر اجازه داد که هیچ و اگر نداد میری بازرسی و موضوع رو میگی و اونا هم مرخصیتو ردیف میکنن.

mabrehdari
28-08-2011, 10:30
سلام من یگان افتدم لشکر 16 قزوین اگه کسی آمار داره بگه؟از اونجا دوباره تقسیم میشیم؟اگه بشیم امکان داره کجا بیفتم؟

ehsan_parax
28-08-2011, 10:40
سلام دوستان ، دوره آموزشی من توی 06 پاسداران تهران تموم شد ، جهنم سبز !!!!
الان افتادم لشکر 81 زرهی کرمانشاه ، رسته عمران و استحکامات . چطوره ؟
1 سوال دیگه ، احتمالا من ارشد قبول میشم ، برای ترخیص باید چه کار کنم ؟

adcomputer
28-08-2011, 15:35
سلام دوستان. چند تا سوال داشتم:
1- در "دفترچه راهنمای خدمت وظیفه ی عمومی"
برگه ی شماره 1 - برگ وضعیت
نوشته " اعزام به خدمت:" بعد دو تا گزینه داره:
"تمایل اعزام بصورت حضوری" "تمایل اعزام بصورت غیر حضوری (انفرادی)"
سازمان پیشنهادی (سپاه - ارتش - ناجا - وزارت دفاع)
میشه اون دو گزینه رو توضیح بدین؟
و همچنین در مورد این سازمان ها یک توضیح مختصر بدید و اینکه کدومشون رو بهتره بزنم؟(در اهواز سکونت دارم)

2- آیا آموزشی در همان تاریخ اعزام که اعلام میکنند است یا قبل از آن؟
ببخشید سوالات ابتدایی بود.

mhaf
28-08-2011, 16:58
سلام دوستان. چند تا سوال داشتم:
1- در "دفترچه راهنمای خدمت وظیفه ی عمومی"
برگه ی شماره 1 - برگ وضعیت
نوشته " اعزام به خدمت:" بعد دو تا گزینه داره:
"تمایل اعزام بصورت حضوری" "تمایل اعزام بصورت غیر حضوری (انفرادی)"
سازمان پیشنهادی (سپاه - ارتش - ناجا - وزارت دفاع)
میشه اون دو گزینه رو توضیح بدین؟
و همچنین در مورد این سازمان ها یک توضیح مختصر بدید و اینکه کدومشون رو بهتره بزنم؟(در اهواز سکونت دارم)

2- آیا آموزشی در همان تاریخ اعزام که اعلام میکنند است یا قبل از آن؟
ببخشید سوالات ابتدایی بود.
آقا اونا کلا الکیه
وقتی میری دفتر پلیس + 10 اصلا تو سایتشون اون چیزا نیست
هیچ فرقی نداره کدومو بزنی چون اون مدرک پیش خودت میمونه
مثل همون تکمیلی بسیج که تو برگه وضعیت نوشته اما من به دفتر گفتم چرا اینو تو سایت وارد نکردی جواب داد سایت ما اینو نداره
کسی نمیخواد جواب سوال منو بده؟
صفحه قبل پرسیدم

---------- Post added at 04:58 PM ---------- Previous post was at 04:56 PM ----------

سلام
من امروز برگه سبزم رو گرفتم
اول آبان اعزامم
اما یگانم معلوم نیست
ببینم من میخوام امریه بگیرم
الان که برگه سبزم اومده باید برم دنبالش؟
بعد برای کفایت آموزش (تکمیلی بسیج) کی باید اقدام کنم؟
امروز رفتم یه پادگان پشت رنگ سحر
درست و حسابی جوابم رو ندادن

کسی جواب نمبده؟؟؟؟؟

shahinfarasystem
28-08-2011, 17:20
سلام
من امروز برگه سبزم رو گرفتم
اول آبان اعزامم
اما یگانم معلوم نیست
ببینم من میخوام امریه بگیرم
الان که برگه سبزم اومده باید برم دنبالش؟

سلام
از من می شنوی از همین الان که این پست رو میخونی دنبالش باش
یعنی هر جوری میتونی پی گیرش باش

من 06 خدمت کردم
اول شهریور که تقسیم شدیم کلی لیسانسه داشتیم که افتادن شهرستان

نرم افزاری تهران افتادن مراغه و کردستان و .....
حتما حتما حتما از امروز بچسب بهش............
و اینکه یه جا نه 10 جا بسپار و به هیچ کدوم هم نگو من فلان جا سپردم

چون ممکنه اون لحظه اخر اون یه نفر بهت بگه اخ شرمنده نشد جور کنم
دیگه اون موقع است تو می مونی و شانست

اما اگه چند جا بسپاری فوق فوق اش اینه که از طرفی که زحمت برات کشیده و جور نشده یه معذرت خواهی ابدار میکنیو ومیگی منو اینجا انداختن

موفق باشی دوست من

mostafaeshghi
28-08-2011, 23:27
هیی یاد 06 بخیر ! هنوز یک هفته نمیشه اومدیم ولی دلم تنگ شد
مطمئن باش روزهای آخر اینقدر خوش میگذره بهت که سختی روزهای اول رو فراموش میکنی
اول شهریور که ما داشتیم آماده میشدیم بریم دم در موتوری تازه وارد ها رو دیدیم ، یه لحظه یاد یک تیرماه که نوبت ما بود افتادم ! مطمئن باش مثل برق و باد میگذره و بعد 2 ماه افسوس روزهایی که با رفیقات داشتی رو میخوری
سعی کن با همه رفیق باشی اونجا ، کل کل کردن و بد شدن با کسی به ضرر هر دو طرف هست
اگه افتادی گروهان چهارم گردان فجر به سروان اسماعیلی سلام مارو برسون ! شانست خوب باشه بیفتی با اون ، آدم خوبی بود ، روزهای اول سخت گرفت بهمون ولی خیلی هم حال داد .
پایان دوره ات هم نظرت رو در مورد سرهنگ سیف بنویس برام ، سیف فرمانده هنگ هست و بسیار آدم با ابهت و متشخصیه

:دی

ممنون پیام جان از همه محبتهات :)

انشاءالله اجرت به حرمت همین ماه عزیز با خداوند متعال :):11:

انشاءالله دوره ما هم دوره عالی ای خواهد بود :) در اولین فرصت که دسترسی بیابم میام اینجا میگم چعه خبرا بوده :دی

فعلا برم بخوابم که باید سحر پاشم و آماده شم برم :)

ارادتمند همه دوستان گل و عزیزم :):40::11:

a1457769
28-08-2011, 23:44
بله برگه ای که خودشون صادر کردن چه اصلی چه المثنی رو قبول دارن.برای تمدید هم موردی نداره.
در مورد امتحانت هم باید با فرمانده صحبت کنی.اگر اجازه داد که هیچ و اگر نداد میری بازرسی و موضوع رو میگی و اونا هم مرخصیتو ردیف میکنن.

ممنون دمت گرم... (من دکمه تشکر رو نمیبینم)

سلام
از من می شنوی از همین الان که این پست رو میخونی دنبالش باش
یعنی هر جوری میتونی پی گیرش باش

من 06 خدمت کردم
اول شهریور که تقسیم شدیم کلی لیسانسه داشتیم که افتادن شهرستان

نرم افزاری تهران افتادن مراغه و کردستان و .....

برای اینه که فکرکنم مهم نباشه مدرکو از کجا گرفته باشی...

چون تو برگ اعزام به خدمت من که چیزی از این بابت نوشته نشده بود...

اطلاعی ندارید وضعیت فوق لیسانسهای نرم چطوری بود؟ ( بدون امریه)

soorakh
29-08-2011, 12:42
سلام دوستان
من کد 119: نیروی دریایی ارتش سیرجان کرمان افتادم
چجور جاییه؟
اگه میشه یه توضیح بدید
دمتون گرم:11:

soorakh
29-08-2011, 13:22
سلام
بچه ها رفیق من هم افتاده مرکز آموزش شهید باهنر کرمان
من هرچی گشتم تو کدهای صفحه اول چیزی پیدا نکردم
اینجا دقیقا کجا میشه؟
ممنونم:20:

soorakh
29-08-2011, 14:18
ahad_judo عزیز اگه میشه یه اطلاعات کامل از نیروی دریایی ارتش سیرجان کرمان رو برام بنویس

تا آخر عمر دعات میکنم من 19ام شهریور اعزامم
راستی تو برگه سبز زده 19ام اعزام ولی تو بره سفید زده 20ام باید مراجعه کنیم
بالاخره کی بریم میدون سپاه
ممنونم:11:

S E V E N
29-08-2011, 16:24
سلام خدمت دوستان

من خدمتم به حول و قوه الهي تموم شد!

انگار همين ديروز بود كه دفترچه رو فرستادم. خيلي زود گذشت. الان ديگه حداقل وقتي يه سرباز ميبينم تا حدودي دركش ميكنم.

الان ديگه مي دونم كه من وقتي جلوي تلويزيون روي مبل راحتي نشستم يا وقتي استراحت ميكنم يا پي كارهاي مورد علاقه خودم هستم، يا وقتي شب راحت خوابيدم يه جووني مثل من شايد هم كم سن تر از من توي يه برجك آهني و سرد، وسط كلي درخت و يه جاي پرت يا وسط بيابون و با فاصله از بقيه، ساعت 3 نصف شب واستاده و داره پست ميده! بعضي موقع ها به اين فكر ميكنم كه وقتي من مشغول كارهاي شخصيم هستم، اين برجك ها هيچوقت خالي نميمونن. خيليه! خيلي .......

ولي باز هم به خواست خدا ميگذره و تجربه ميشه. فقط يه چيزي، سعي كنيد براي روزهاي آخر هم مرخصي نگه داريد.

موفق باشيد.

در پناه حق

ahad_judo
29-08-2011, 18:20
ahad_judo عزیز اگه میشه یه اطلاعات کامل از نیروی دریایی ارتش سیرجان کرمان رو برام بنویس

تا آخر عمر دعات میکنم من 19ام شهریور اعزامم
سلام.
والا من سال 84 رفتم اونجا و پسر عموم هم امسال اونجا بود و تفاوت های بسیاری کرده و بهتر شده و ظاهرا اخر هفته ها هم مرخصی درون شهری میدن.
از لحاط آب و هوا که روزهای گرم و شب های سرد داره.کویریه دیگه.
امکانات بهداشتیش جالب نیست و غذاش هم خوب نیست.
خود پادگان سخت گیری زیادی داره.سعی کن به خودت زیاد سخت نگیریی.پادگان خیلی بزرگیه و امکان فرار و جیم زدن بسیار فراهم.:31:
ولی به خودت بستگی داره.اسلحه سازمانیتون ژ3 هست و ...
توضیحات دیگه ای خواستی بگو.

ghasem2020
29-08-2011, 19:21
سلام خدمت دوستان

من خدمتم به حول و قوه الهي تموم شد!

انگار همين ديروز بود كه دفترچه رو فرستادم. خيلي زود گذشت. الان ديگه حداقل وقتي يه سرباز ميبينم تا حدودي دركش ميكنم.

الان ديگه مي دونم كه من وقتي جلوي تلويزيون روي مبل راحتي نشستم يا وقتي استراحت ميكنم يا پي كارهاي مورد علاقه خودم هستم، يا وقتي شب راحت خوابيدم يه جووني مثل من شايد هم كم سن تر از من توي يه برجك آهني و سرد، وسط كلي درخت و يه جاي پرت يا وسط بيابون و با فاصله از بقيه، ساعت 3 نصف شب واستاده و داره پست ميده! بعضي موقع ها به اين فكر ميكنم كه وقتي من مشغول كارهاي شخصيم هستم، اين برجك ها هيچوقت خالي نميمونن. خيليه! خيلي .......

ولي باز هم به خواست خدا ميگذره و تجربه ميشه. فقط يه چيزي، سعي كنيد براي روزهاي آخر هم مرخصي نگه داريد.

موفق باشيد.

در پناه حق

خيلي خيلي خوشحالم واست دوست عزيز.
يادمه روزاي قبل از اعزامتم ازم آي دي گرفتي و يه سري چيزا رو بهت گفتم.
فك كنم پليس پيشگيري يا ديپلمات هم افتاده بودي واسه يگان.
ولي خوب نهايتاً به خوبي و خوشي تمومش كردي و از اين لحظه به بعد طعم شيرين آزادي رو بچش.

ولي حال كردم چندين ماه بعد از من رفتي خدمت و دو ماه قبل از من تموم كردي. :20:
موفق باشي. :46:

amin.o
29-08-2011, 21:05
سلام به همه دوستان...

اگر کسی آمار داره آدرس "مرکز آموزش پشتیبانی شهید امانی" که ظاهرا توی لویزان هست رو بگه ممنون میشم. دوره کد چطوریه توی این پادگان؟

ممنون...

soorakh
29-08-2011, 21:49
سلام.
والا من سال 84 رفتم اونجا و پسر عموم هم امسال اونجا بود و تفاوت های بسیاری کرده و بهتر شده و ظاهرا اخر هفته ها هم مرخصی درون شهری میدن.
از لحاط آب و هوا که روزهای گرم و شب های سرد داره.کویریه دیگه.
امکانات بهداشتیش جالب نیست و غذاش هم خوب نیست.
خود پادگان سخت گیری زیادی داره.سعی کن به خودت زیاد سخت نگیریی.پادگان خیلی بزرگیه و امکان فرار و جیم زدن بسیار فراهم.:31:
ولی به خودت بستگی داره.اسلحه سازمانیتون ژ3 هست و ...
توضیحات دیگه ای خواستی بگو.
ممنون که جواب دادی عزیز:11:
فقط یه سوال دیگه
من 19ام اعزامم وقتی رسیدیم اونجا دقیقا چیکار میکنن
منظورم دادن لباس سربازی و ... هست
بعضیا میگن لباساتون رو میدن و بعد میکن برید 3 روز دیگه بیایید(باید برگردیم تهران و 3روز دیگه بیاییم؟)
اگه میشه درباره روزای اولم یه توضیح بده
دمت گرم:10:
================================
اینم اگه کسی میدونه جواب بده:
رفیقم افتاده مرکز آموزش شهید باهنر کرمان ناجا
اینجا دقیقا کجا میشه؟
ممنونم:40:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

parsa 08
30-08-2011, 09:10
سلام دوستان .
از بچه ها کسی تو فرودگاه خدمت کرده ؟؟؟ میخوام ببینم چه جوریاس ، سخته ، آسونه ...ساعات خدمت در طول شبانه روز کمه زیاده ....
خلاصه هر چی از پلیس فرودگاه میدونین بگین ، ... من قراره شنبه برم فرودگاه بندرعباس ، ...درجه هم استوار یکم:31: .

راستی اونایی که بعد آموزشی برگ تقسیمشون با تاخیر میاد (مثل من ) به احتمال 80 درصد میرن فرودگاه!!! .

ahad_judo
30-08-2011, 10:25
ممنون که جواب دادی عزیز:11:
فقط یه سوال دیگه
من 19ام اعزامم وقتی رسیدیم اونجا دقیقا چیکار میکنن
منظورم دادن لباس سربازی و ... هست
بعضیا میگن لباساتون رو میدن و بعد میکن برید 3 روز دیگه بیایید(باید برگردیم تهران و 3روز دیگه بیاییم؟)
اگه میشه درباره روزای اولم یه توضیح بده
دمت گرم:10:

راستش الان نمیدونم چکار میکنن.
ولی زمان ما تا رفتیم داخل اول جا بهمون دادن.بعدش رفتیم لباس گرفتیم و از این خبرا نبود که سایز کنیم.
3 روز هم ارزش نداره برگردی.همون جا خیاط داره.
بعدش هم سریعا بعد 1-2 روز آموزش رژه و نظام جمع.
اولش یه کم سخته ولی بعدش کلاسای عقیدتی که شروع بشه راحت میشین.
نگران نباش.توکلت بر خدا.:20:
فقط یادت باشه لباس گرم همرات ببر.چون اردوگاهش خیلی سرده.

ahad_judo
30-08-2011, 10:32
من 19ام شهریور اعزامم
چون 18 ام تعطیله دیپلما رو 19 ام میفرستن.
شما هم ناچارا 20 ام.
به نفعتون شد.یک روز که رفت.یه روز هم تو راهین.

HAMID484
30-08-2011, 14:48
سلام خدمت همه دوستان

خیلی برام مفید بود . اما ی خواهشی از دوستان دارم . دوستانی که میرن امریه میگرن توضیحات بیشتری در مورد شرایط خودشون و محلی که امریه گرفتن بگن که بقیه هم بتونن استفاده کنن. خیلی از دوستان فقط میگن ما امریه فلان جا رو گرفیتم اما دیگه حرفی از اینکه با چ معدلی چ مدرکی چ درسی چ... موفق شدن , نمیزنن. یا حتی یه آدرس یه شماره تلفن و . اینا
من کارشناسی کامپیوتر با معدل 16.70 از شمسی پور گرفتم. هیچ کدوم از شرایط که خیلی جا ها میخوان رو ندارم مثل خانواده شهدا , تاهل , بسیجی , معاف از رزم و غیره. اول خدا بعدش شاید معدلم کمی بهم کمک کنه
مطمئنا بین شما دوستان چند تا کامپیوتری هم پیدا میشه که شرایط مشابه من رو داشته باشه
اگر جایی واسه امریه با شرایط من سراغ دارید راهنمایی کنید. یا اسم سایت یا آدرسی بدید که خودم حضورا برم.
خیلی برام مهمه که در تهران امریه بگیرم بخاطر کارم چون فکر کنم بشه با کمی خوش شانسی از سازمان انرژی اتمی یا وزارت نفت امریه گرفت.البته انگار سازمان انرژی اتمی ارشد کامپیوتر میخوادش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اما میخوام هر طور شده تهران امریه بگیرم
منتظر راهنمایی شما دوستان عزیز هستم
با تشکر

rshafiiy
30-08-2011, 15:21
فکر کنم بار دومه این سوالو می پرسم ولی ارزششو داده . چند بار میشه اعزامو تمدید کرد؟ شرایط خاصی داره؟

ha789di
30-08-2011, 15:50
فکر کنم بار دومه این سوالو می پرسم ولی ارزششو داده . چند بار میشه اعزامو تمدید کرد؟ شرایط خاصی داره؟

فقط فقط یکبار میشه تمدید کرد
شرایطشم اینه که یا نامه پزشکی داشته باشی یا نامه از کمیته امداد یا بهزیستی

soorakh
30-08-2011, 16:14
چون 18 ام تعطیله دیپلما رو 19 ام میفرستن.
شما هم ناچارا 20 ام.
به نفعتون شد.یک روز که رفت.یه روز هم تو راهین.
ببخشید من یکم iq ام تعطیله:31:
من باید با تاریخ برگ سبز برم میدون سپاه، یا با تاریخ برگ سفید
برگ سبز زده 19ام/برگ سفید زده 20ام
شرمنده ها:11:

mostafaeshghi
30-08-2011, 16:50
سلا بر همه دوستان عزیز

ما برگشتیم =)) :21::27::10::5:

بهمون مرخصی دادند از امروز ساعت 16 تا جمعه ساعت 16 :5::21:

(فکر کنم به خاطر قضیه فطریه این کار را کردند ، البته فکر میکنم!:46:)

3 تا گردان نصر و فجر و یاسین فعال هست که من گردان نصر و گروهان چهارم افتادم به فرماندهی ستوان دوم سید محمد موسوی

تا اینجا که واقعا بهمون ثابت شد بهترین گروهان (این گردان حداقل) ماله ماست حالا انشاءالله تا آخرش هیمنطور باقی بمونه فقط زورش به 97 تا پله است که باید بریم تا آساشیگاهمون =))

تا اینجاش که خوب بوده ، ببینیم بعدش چی میشه :دی

ولی خدا را شکر میکنم اینجا افتادم از تصوراتی که داشتم خیلی بهتره :8: دمشون گرم:10: ولی شکی نیست که میتونه بهتر باشه ولی حتما یه قواعد و افکاری هست که نمیخواد اینطور باشه :46: مهم نیست این نیز بگذرد :5:

ارادتمند همه دوستان گل :11:

Pami
30-08-2011, 17:56
خوش اومدی !
خب اول اینکه بهت بگم گروهانت رو با خوب کسی افتادی ، فرمانده خوبی دارین و زیاد اهل اذیت کردن نیست
ما دوم نصر بودیم ، طبقه دوم همون ساختمون
این 3-4 روز مرخصی تون هم یحتمل همون میاندوره تون حساب میشه ، دوره ما میگفتن که میان دوره یکم شهریوری ها رو اول دوره بهشون میدیم ، پس از این به بعد آماده باش که فقط پنج شنبه جمعه ها رو بری خونه ، اون هم اگه نگهبان نباشی
مسئولیت قبول نکن ، حتی الامکان مقسم غذا نشو ، خیلی دردسر داره ، باز انبادار و منشی خوبه
حتما هم پوتین جدا بخر ، پوتین های خودشون صدرا هست که خیلی خشکه و پاهاتو میزنه ،پوتین یارد صنعت بگیر جفتی 17 تومنه ، هم نرمه هم سبک

مرخصی خوش بگذره

reza8766
30-08-2011, 18:51
سلا بر همه دوستان عزیز

ما برگشتیم =)) :21::27::10::5:

بهمون مرخصی دادند از امروز ساعت 16 تا جمعه ساعت 16 :5::21:

(فکر کنم به خاطر قضیه فطریه این کار را کردند ، البته فکر میکنم!:46:)

3 تا گردان نصر و فجر و یاسین فعال هست که من گردان نصر و گروهان چهارم افتادم به فرماندهی ستوان دوم سید محمد موسوی

تا اینجا که واقعا بهمون ثابت شد بهترین گروهان (این گردان حداقل) ماله ماست حالا انشاءالله تا آخرش هیمنطور باقی بمونه فقط زورش به 97 تا پله است که باید بریم تا آساشیگاهمون =))

تا اینجاش که خوب بوده ، ببینیم بعدش چی میشه :دی

ولی خدا را شکر میکنم اینجا افتادم از تصوراتی که داشتم خیلی بهتره :8: دمشون گرم:10: ولی شکی نیست که میتونه بهتر باشه ولی حتما یه قواعد و افکاری هست که نمیخواد اینطور باشه :46: مهم نیست این نیز بگذرد :5:

ارادتمند همه دوستان گل :11:
مبارکه!:20:
منم شنیدم موسوی خوبه
از این که فجر نیفتادی هم میتونی خوشحال باشی:31: چون فرمانده گردان سختگیری داره
خیلی زودتر از اون چیزی که فک میکنی تمومه!

Milad4171
30-08-2011, 19:01
من شنیدم اضافه سنوات( 3 ماه) رو بخشیدن. کسی از این موضوع خبر داره؟؟؟

ahad_judo
30-08-2011, 20:30
ببخشید من یکم iq ام تعطیله:31:
من باید با تاریخ برگ سبز برم میدون سپاه، یا با تاریخ برگ سفید
برگ سبز زده 19ام/برگ سفید زده 20ام
شرمنده ها:11:
شما همون 20 ام برو.
گفتم که دیپلما رو 19 ام میفرستن.چون 18 ام تعطیله.
شما خودت رو اماده کن واسه 20 ام.وسایلت هم جمع کن.

mostafaeshghi
30-08-2011, 20:47
خوش اومدی !
خب اول اینکه بهت بگم گروهانت رو با خوب کسی افتادی ، فرمانده خوبی دارین و زیاد اهل اذیت کردن نیست
ما دوم نصر بودیم ، طبقه دوم همون ساختمون
این 3-4 روز مرخصی تون هم یحتمل همون میاندوره تون حساب میشه ، دوره ما میگفتن که میان دوره یکم شهریوری ها رو اول دوره بهشون میدیم ، پس از این به بعد آماده باش که فقط پنج شنبه جمعه ها رو بری خونه ، اون هم اگه نگهبان نباشی
مسئولیت قبول نکن ، حتی الامکان مقسم غذا نشو ، خیلی دردسر داره ، باز انبادار و منشی خوبه
حتما هم پوتین جدا بخر ، پوتین های خودشون صدرا هست که خیلی خشکه و پاهاتو میزنه ،پوتین یارد صنعت بگیر جفتی 17 تومنه ، هم نرمه هم سبک

مرخصی خوش بگذره

مرسی پیام جان :10::40::11:

آره خدا را شکر :) به نسبت بقیه فرمانده گروهانها خیلی آرومتر و مودبتره :5: اگر بچه ها همت کنند حرفهاشو جدی بگیرند و عمل کنند و یه ذره گیج بازی در نیارند (البته حق دارند روزهای اول وقت میخواد تا جا بیفتیم) میدونم هوامونو داره :8: همانطور که تا الآن داشته (مثلا اکثر فرمانده های دیگه گیرهای خیلی بیخود میدند و تو همین 2 روز هم خیلی دواندندشون! ولی ما اصلا:10:)
2 تا فرمانده هستند به نام سروان اسماعیلی و یه ستوان دوم که خیلی صدای بلند و رسایی داره (فرمانده گروهان 2و 3 نصر ، گروهان 1 هم غیر فعاله) میبینم چطور با سربازها برخورد میکنم میخوام برم دست موسوی و ماچ کنم :دی:20:

فقط بدیش همون 97 تا پله است =)) که مطمئنم به این گروهان و فرمانده اش خیلی می ارزه :5:

آره منم همین فکر را میکنم :46: البته قضیه شهریوریهای امسال ها! چون مطمئنم واسه عید فطر مرخصی دادند:10:

ممنون از تذکرت :10: منم باید به نحو احسن از این 2-3 روز بهترین استفاده را بکنم و گفتند یه چند تا وسیله هم آماده کنید بیارید که باید تهیه کنم (اکثرشو دارم به جز 2 مورد کلید کنسرو و جعبه برای آنکارد) فط اگر در مورده اون جعبه آنکادر که گفته جعبه ساندیس باشه و بیارید کاغذ کادو بهتون میدیم که ببندید دورش و اینها اگر توصیه یا توضیحی دارید ممنون میشم بدی :11: و کلا اگر چیزی هست که اونجا به دردمن میخوره و یه کم غیرمعقوله بگید که ببریم:46:

بله دقیقا با حرفت موافقم :10: مسئولیتها همه تقسیم شد و شکر خدا نه مسئولیتی به من افتاد و نه خودم چیزی قبول کردم :8::5: منطقه نظافت هم به گروه ما آسایشگاه دوم افتاد و خیلی بهتر از مناطق دیگه است :21::5:

بله اونو قبلا عوض کردم و یورد گرفتم فقط یه مشکلی من دارم این پوتینها خیلی به سختی از پا در میاد! واکس که میزنم دردسر چند تا میشه! بند پوتین کشی گرفتم ولی انگار تو یگان آموزشی گیر میدند؟ اگر گیر نمیدند و مهم نیست بگید امشب بندازم که با یه اشاره باز و بسته میشه و راحتتره!؟ :10:

ممنون پیام جان :40::10::11: بازم سپاسگزارم از وقتی که گذاشتی :11:

مبارکه!:20:
منم شنیدم موسوی خوبه
از این که فجر نیفتادی هم میتونی خوشحال باشی:31: چون فرمانده گردان سختگیری داره
خیلی زودتر از اون چیزی که فک میکنی تمومه!

مرسی رضا جان :40::10::11:

آره خدا را شکر :5::8:

فرمانده گردانمون (سرگرد رحمانی) ماهه ماه! :40: از همه افراد اونجا صمیمی تر مودبانه تر و دوستانه تر حرف میزنه و گفت هر مشکلی باشه در اسرع وقت براتون حل میکنم :10:

آره انشاءالله به دعای شما دوست عزیز:40::10::11:

mosafer63
30-08-2011, 21:02
سلام دوستان.من میخوام تاریخ اعزاممو تمدید کنم.یه داداش کوچیکتر از خودم دارم که 2سال غیبت داره و زیردیپلم هست و الان میخواد واسه اعزام اقدام کنه.اعزام من آبان هست.آیا اگه اعزام داداشم مهر یا آبان بخوره،میتونم با این بهونه تاریخ اعزاممو بندازم عقب؟
ممنون میشم جواب بدید

matin_vv
30-08-2011, 21:07
سلام دوستان
من کد 119: نیروی دریایی ارتش سیرجان کرمان افتادم
چجور جاییه؟
اگه میشه یه توضیح بدید
دمتون گرم:11:

سلام
بچه ها رفیق من هم افتاده مرکز آموزش شهید باهنر کرمان
اینجا دقیقا کجا میشه؟
ممنونم:20:
در مورد سوال دومت که خبر ندارم، ولی اولی خدا رحمتت کنه. ما که نیرو هوایی هستیم و اسمش هتله، دهنمون صاف شده!

خب ما اومدیم، پادگان خضرایی نیرو هوایی تا شنبه 5 بعد از ظهر به ما مرخصی داد. البته جیگرمون رو هم ریختن رو زمین. چقدر این سه روز اول سخت بود!! آقا بقیه اش هم همینجوریه یا بهتر میشه؟

reza8766
30-08-2011, 21:12

آره خدا را شکر :) به نسبت بقیه فرمانده گروهانها خیلی آرومتر و مودبتره :5: اگر بچه ها همت کنند حرفهاشو جدی بگیرند و عمل کنند و یه ذره گیج بازی در نیارند (البته حق دارند روزهای اول وقت میخواد تا جا بیفتیم) میدونم هوامونو داره :8: همانطور که تا الآن داشته (مثلا اکثر فرمانده های دیگه گیرهای خیلی بیخود میدند و تو همین 2 روز هم خیلی دواندندشون! ولی ما اصلا:10:)
2 تا فرمانده هستند به نام سروان اسماعیلی و یه ستوان دوم که خیلی صدای بلند و رسایی داره (فرمانده گروهان 2و 3 نصر ، گروهان 1 هم غیر فعاله) میبینم چطور با سربازها برخورد میکنم میخوام برم دست موسوی و ماچ کنم :دی:20:

فقط بدیش همون 97 تا پله است =)) که مطمئنم به این گروهان و فرمانده اش خیلی می ارزه :5:

آره منم همین فکر را میکنم :46: البته قضیه شهریوریهای امسال ها! چون مطمئنم واسه عید فطر مرخصی دادند:10:

ممنون از تذکرت :10: منم باید به نحو احسن از این 2-3 روز بهترین استفاده را بکنم و گفتند یه چند تا وسیله هم آماده کنید بیارید که باید تهیه کنم (اکثرشو دارم به جز 2 مورد کلید کنسرو و جعبه برای آنکارد) فط اگر در مورده اون جعبه آنکادر که گفته جعبه ساندیس باشه و بیارید کاغذ کادو بهتون میدیم که ببندید دورش و اینها اگر توصیه یا توضیحی دارید ممنون میشم بدی :11: و کلا اگر چیزی هست که اونجا به دردمن میخوره و یه کم غیرمعقوله بگید که ببریم:46:

بله دقیقا با حرفت موافقم :10: مسئولیتها همه تقسیم شد و شکر خدا نه مسئولیتی به من افتاد و نه خودم چیزی قبول کردم :8::5: منطقه نظافت هم به گروه ما آسایشگاه دوم افتاد و خیلی بهتر از مناطق دیگه است :21::5:

بله اونو قبلا عوض کردم و یورد گرفتم فقط یه مشکلی من دارم این پوتینها خیلی به سختی از پا در میاد! واکس که میزنم دردسر چند تا میشه! بند پوتین کشی گرفتم ولی انگار تو یگان آموزشی گیر میدند؟ اگر گیر نمیدند و مهم نیست بگید امشب بندازم که با یه اشاره باز و بسته میشه و راحتتره!؟ :10:

فرمانده گردانمون (سرگرد رحمانی) ماهه ماه! :40: از همه افراد اونجا صمیمی تر مودبانه تر و دوستانه تر حرف میزنه و گفت هر مشکلی باشه در اسرع وقت براتون حل میکنم :10:

در مورد پوتین کشی که باید گفت نعمت بزرگیه البته منم شنیدم گیر میدن ببر ولی روزای اول نپوش
در ضمن با چکش یا گوشکوب بیفت به جون پوتین اصلی بکوب تا نرم شه البته بعد یه مدت که بپوشی خودش نرم تر میشه ولی نذار پاتو اذیت کنه که مکافاته(تاول،زخم و ...)
در مورد کارتن هم زیاد سخت نگیر فقط چن تیکه بذار که کوله صاف بمونه (من اصلا همونشم نذاشتم،همون کارتن قبلی رو گذاشتم بمونه:31:)
منطقه نظافتتم عالیه راحت ترین و بهترینشه

sourena
30-08-2011, 22:38
جناب مصطفی عشقی ... خوش برگشتی عزیز :11:

کاری داشتی در خدمتم برادر :*

hamed_f65
30-08-2011, 23:06
من آموزشی نیروی زمینی بودم 06 پاسداران
موقع تقسیم افتادم سازمان عقیدتی سیاسی آجا - آج

سوال اول اینکه : چطور جاییه ؟؟؟

باید 10 شهریور معرفی کنم خودمو
سوال دوم : با توجه به اینکه تعطیل رسمی اعلام شده آیا باید روز بعدش که جمعه هستش برم ؟ یا همون پنج شنبه برم ؟؟ یا شنبه برم که اولین روز اداری هستش؟؟؟

سوال سوم : روز اول چه تیپی باید برم ؟؟؟ لباس نظامی دوره ی آموزشی یا لباس شخصی ؟؟؟

سوال چهارم : آدرس دقیقش کجا هستش ؟؟؟

parsa 08
31-08-2011, 06:43
از بچه ها کسی تو فرودگاه خدمت کرده ؟؟؟ میخوام ببینم چه جوریاس ، سخته ، آسونه ...ساعات خدمت در طول شبانه روز کمه زیاده ....
خلاصه هر چی از پلیس فرودگاه میدونین بگین ، ... من قراره شنبه برم فرودگاه بندرعباس ، ...درجه هم استوار یکم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

راستی اونایی که بعد آموزشی برگ تقسیمشون با تاخیر میاد (مثل من ) به احتمال 80 درصد میرن فرودگاه!!! .

برو بچ اینجا فرودگاهی نبــــــــــــود . بابا یعنی یکی از شرایط و حال و هوای خدمت تو فرودگاه خبر نداره ؟؟؟؟؟؟
از اسمش که باید خوب جایی باشه :27:

AmirSAMSUNG
31-08-2011, 08:42
سلام دوستان اگه کسی حین خدمت معافیت کفالت شاملش بشه میتونه معافیت بگیره؟ و دیگه اینکه اگه معافیت گرفت باید دوباره آموزشی رو بره یا همون یه بار کافیه؟

ahad_judo
31-08-2011, 10:23
سلام دوستان اگه کسی حین خدمت معافیت کفالت شاملش بشه میتونه معافیت بگیره؟ و دیگه اینکه اگه معافیت گرفت باید دوباره آموزشی رو بره یا همون یه بار کافیه؟
بله.حین خدمت هم معافیت کفالت میشه گرفت هم پزشکی.
آموزشی هم نمیخواد برید دوباره.

rshafiiy
31-08-2011, 11:36
بله.حین خدمت هم معافیت کفالت میشه گرفت هم پزشکی.
آموزشی هم نمیخواد برید دوباره.

اگه حین خدمت بخوایم اقدام کنیم واسه معافیت مرخصی میدن که بریم دنبال کارمون؟؟

Pami
31-08-2011, 12:00

خب ببین دونه دونه بهت توضیح میدم خوب گوش کن !
اینطوری یه قدم از بقیه جلوتری : دی
اول اینکه سروان اسماعیلی فرمانده ما بود ، یه روز برو پیشش بگو پیام سعادت سلام رسوند و بگو بهش یه روز میام اونجا یه کاری دارم بهش سر میزنم
دستیارش ستوان دوم نجات پور هست که پوست مارو هفته های اول کند ، ولی جفتشون آدمای خوبی هستن ، اسماعیلی روزهای اول سخت گرفت بهمون ولی خیلی هم حال داد به جاش
فرمانده گروهان سوم هم ستوان دوم حکیمی هست ، آدم سوژه ای هست با اون صداش !

در مورد اون وسیله ها اونها برای اردوگاه هست ، یکسری وسیله از جمله قاشق و چنگال و چای و قند و زیرپوش اضافه و ... رو باید تو جعبه کادو کنید و بیارید ، اون جعبه ساندیس هم برای فرم دادن به کوله پشتی هست ، البته اکثر کوله پشتی ها از قبل توش جعبه گذاشته شده ( توسط نفرات قبلی مثل من ! )
به ما گفته بودن خودتون کادو کنید بیارید ، حالا به شما میخوان کاغذ بدن نمیدونم
کل فلسفه اینها هم به صورت نمادین هست ، اصلا تو اردوگاه از این کادوهایی که کردید استفاده نمیکنید !
اون بیسکوییتی هم که گفتن کادو کنید رو بعد اردوگاه بچه ها زدن زیر گوشش : دی
وسایلی که تو پست های قبل گفتم رو ببر ، خرما خشک یا تنقلات که بتونی تو جیبت بریزی سر نظام جمع و رژه و ورزش صبحگاهی بخوری خوبه و ضروریه
منطقه نظافت خوبی بهتون افتاده ولی یه بدی که داره اینه که جای شما تو چشم فرمانده هست ، بخواد به نظافت گیر بده اول به شما گیر میده تا اونی که مثلا خیابون پشتی گردان رو داره تمیز میکنه
بند کشی هم بچه های ما داشتن و مشکلی نبود ، ببین این چیزا برای روز
فرمانده گردان عوض شده ، قبلش یکی دیگه بود خیلی بهتر بود ، سرگرد صفری که مثل اینکه رفته مرخصی یه مدتی و رحمانی جاش اومده

خلاصه اینکه بهترین گردان افتادی ، نصر یه سری مزیت ها داره که یاسین و فجر ندارن

سوالی بود بپرس
موفق باشی

---------- Post added at 01:00 PM ---------- Previous post was at 12:56 PM ----------

سوال دوم : با توجه به اینکه تعطیل رسمی اعلام شده آیا باید روز بعدش که جمعه هستش برم ؟ یا همون پنج شنبه برم ؟؟ یا شنبه برم که اولین روز اداری هستش؟؟؟

سوال سوم : روز اول چه تیپی باید برم ؟؟؟ لباس نظامی دوره ی آموزشی یا لباس شخصی ؟؟؟

شما مصاحبه عقیدتی شرکت کرده بودید ؟
منم 06 بودم و مصاحبه شرکت کردم ولی نیفتادم اونجا
آدرسش چهار راه قصر سید خندان هست ، ساعت کاری 7-2 بعد از ظهر هست و ممکنه لباس شخصی برید
من لباسمو آماده کردم با لباس نظامی خودمو معرفی میکنم که مشکلی پیش نیاد

ahad_judo
31-08-2011, 12:42
اگه حین خدمت بخوایم اقدام کنیم واسه معافیت مرخصی میدن که بریم دنبال کارمون؟؟
خب مرخصی گرفتن تو سربازی کار سختی نیست که.چند ماه خدمتی؟
یه مرخصی 15-20 روزه بگیر برو دنبال کارات.

boyfat
31-08-2011, 12:46
سلام
من 2 هفته دیگه شنبش که 19 باشه اعزامم برای آموزشی و معاف از رزمم
نوشته:
نیرو : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
مرکز آموزش : مرکز آموزش فرماندهی انتظامی استان یزد
من نمیدونم کجاست ، کسی از جای دقیقش خبر داره؟
و این که چه جور جایی سخت گیرن یا نه ؟
ممنون

hamed_f65
31-08-2011, 13:21
شما مصاحبه عقیدتی شرکت کرده بودید ؟
منم 06 بودم و مصاحبه شرکت کردم ولی نیفتادم اونجا
آدرسش چهار راه قصر سید خندان هست ، ساعت کاری 7-2 بعد از ظهر هست و ممکنه لباس شخصی برید
من لباسمو آماده کردم با لباس نظامی خودمو معرفی میکنم که مشکلی پیش نیاد

بله دوست عزیز
من نصر 2 بودم
اگر احیانا نصر 2 بودی تو پیغام خصوصی معرفی کن خودتو

دوستان ممنون میشم این سوالاتم رو پاسخ بدن :

rshafiiy
31-08-2011, 17:28

هنوز نرفتم آبان اعزامم و دی ماه میتونم معاف شم :41: خیلی بده نه؟ :41:

mortez maya
31-08-2011, 17:29
روزای اول خیلی سخته. ما که سرویس شدیم. نمیدونم از این به بعد چی میشه. زمان هم نمیگذره.

Gilopa
31-08-2011, 17:42
روزای اول خیلی سخته. ما که سرویس شدیم. نمیدونم از این به بعد چی میشه. زمان هم نمیگذره.

واقعا خیلی سخته:41: تو حسن رود انزلی پدر ما رو در اوردند . انقدر بارون میومد یخ کردیم بعدشم که آفتاب بیچارمون کرد

---------- Post added at 02:12 PM ---------- Previous post was at 02:10 PM ----------

احد جان کجایی که پوست مارو تو حسن رود کندند .. خوب در رفتیا :31:

farhad_persona
31-08-2011, 20:03

شما نیشابور هستی؟

piishii
31-08-2011, 20:06
شما نیشابور هستی؟
سلام
شما رو که خوب بهتون فرمانده مرخصی داد
سابقه اینطوری نداشته حاج آقا حسینی نجاتتون داد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما هفته بعد بهتون نمیدن دیگه
دوره قبل هم بهشون خوب مرخصی دادن همون هفته های اول
دوران ما که 16 روز تموم توی پادگان بودیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعدش همش 30 ساعت مرخصی داشتیم
کسانی هم که اونجا هستن میگن دهنمون صاف شد هنوز کلاس های بعد از ظهر نداشتین به خاطر ماه رمضون
رژه شروع نشده و کلاس های عملی تاکتیک مونده و میدون تیر ها
به هر حال دوره 179 دوره خوبی نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

maklaren
31-08-2011, 20:51
کسی در مورد معاف از رزم چیزی میدونه؟؟
ارزش داره پیگیری کنی؟توی کارت پایان خدمت هم درج میشه معاف از رزم یا نه؟

aminjooooon
31-08-2011, 20:59

دوستان قضیه این کلید کنسرو و جعبه آنکارد چیه؟اصلا بما همچین چیزی نگفتن
من گردان فجر گروهان دوم هسنم.فرمانده گروهان عباس باوفاس.خداییش آدمه خوبو منطقی هستش(البته فعلا)

ahad_judo
31-08-2011, 21:12
هنوز نرفتم آبان اعزامم و دی ماه میتونم معاف شم :41: خیلی بده نه؟ :41:
نه اقا.چه بدی؟
حالا دو ماه هم خدمت کن جای دوری نمیره که.:31:
خارج از شوخی نترس.خیلی ها رفتن خدمت و الان زن و بچه دار هم هستن و به اون روزا میخندن و با خاطراتشون زندگی میکنند.

---------- Post added at 10:12 PM ---------- Previous post was at 10:10 PM ----------

احد جان کجایی که پوست مارو تو حسن رود کندند .. خوب در رفتیا :31:
میلاد جان اونجا که هتل 5 ستاره هست بالام جان.:31:
باور کن اگر سیرجان رو میدیدی در جا فرار میکردی.
ما هم چون سابقه خدمتی داریم گفتن برین پی کارتون.:31:یه کتاب 300 صفحه ای هم دادن واسه امتحان.شنبه ایشالا میام پادگان.الان صفحه 25 ام.ان شالا تا شنبه به صفحه 29 میرسم.:27:

Pami
31-08-2011, 21:34
من گردان فجر گروهان دوم هسنم.فرمانده گروهان عباس باوفاس.خداییش آدمه خوبو منطقی هستش(البته فعلا)

به وقتش به شما هم میگن
اینا لوازم سمبلیک اردوگاه هست که باید تو کوله پشتی بزارید و ببرید
یه 10 قلمی میشه
فرمانده گردانتون کی هست ؟ احیانا جلیلیان که نیست ؟

Gilopa
31-08-2011, 21:47
نه اقا.چه بدی؟
حالا دو ماه هم خدمت کن جای دوری نمیره که.:31:
خارج از شوخی نترس.خیلی ها رفتن خدمت و الان زن و بچه دار هم هستن و به اون روزا میخندن و با خاطراتشون زندگی میکنند.

---------- Post added at 10:12 PM ---------- Previous post was at 10:10 PM ----------

میلاد جان اونجا که هتل 5 ستاره هست بالام جان.:31:
باور کن اگر سیرجان رو میدیدی در جا فرار میکردی.
ما هم چون سابقه خدمتی داریم گفتن برین پی کارتون.:31:یه کتاب 300 صفحه ای هم دادن واسه امتحان.شنبه ایشالا میام پادگان.الان صفحه 25 ام.ان شالا تا شنبه به صفحه 29 میرسم.:27:

نه خدا شاهده احد اینطور نیست . دلت خوشه ها:41:
فرماندش کلا عوض شده یه فردی به نام کوهستانی اومده یه عقده ای به تنمام معناست نمیدونی تو این چند روز چه بلایی سر ماها آوردند . از ساعت 2 بیدار باش میزدند واسه سحر تا شب ساعت 11 ولمون نمیکردن.. تا 8 شب شکم گرسنه بیگاری کشیدند .. کی گفته هتله الکی شایعه نکنید اون دوره قدیم بود که فرمانده پادگان میگند عالی بوده

Gilopa
31-08-2011, 22:17
راستی دوستان هیچ راهی نیست در حین خدمت برای امریه اقدام کرد ؟؟؟

aminjooooon
31-08-2011, 23:29
به وقتش به شما هم میگن
اینا لوازم سمبلیک اردوگاه هست که باید تو کوله پشتی بزارید و ببرید
یه 10 قلمی میشه
فرمانده گردانتون کی هست ؟ احیانا جلیلیان که نیست ؟

نه سرگرد زمانی هستش
آدم سخت گیرو منضبطی هستش

redfild
31-08-2011, 23:30
راستی دوستان هیچ راهی نیست در حین خدمت برای امریه اقدام کرد ؟؟؟

ما هم یک ماه پیش همین شرایط رو داشتیم ، خیلی سخته ، ولی تموم میشه داداش . سوراخ رو خودت پیدا می کنی ، فقط سعی کن مثبت بازی و بچه خوب بازی در نیاری . دیدی میتونی دو در کنی و کسی بهت گیر نمیده دو دور کن .

در حین خدمت شما نمی تونی واسه امریه اقدام کنی . ولی می تونی مقطع تحصیلی بالاتر قبول بشی ، بیای بیرون ، وقتی مجدد میخوای بری باقی خدمتت رو واسه امریه اقدام کنی . خرجش هم فقط 20 روز آموزشی مجدد هست که اونجا بهت هیچ کاری ندارن .

Pami
01-09-2011, 06:52
نه سرگرد زمانی هستش
آدم سخت گیرو منضبطی هستش

باز از جلیلیان بهتره ، جلیلیان مال گردان جواد بود ، خیلی آدم خشک و بی منطقی بود
سرهنگ سیف هنوز هست یا رفت ؟

Milad4171
01-09-2011, 09:16
اگر دیدین درجه داری سربازی رو زد یا خود شمارو حتما به عقیدتی سیاسی یا سلسله مراتب اطلاع بدین!
من نیرو دریایی سیرجان بودم. یه یارویی روز آخر سر شلوغ بازی بچه ها یکی رو کشید بیرون واسه خاطر اینکه دیر به خط شده بود و یه کتک مفصل زدو. یکی خابوند تو گوشش که خون پاشید بیرون.
خلع درجه اش کردن!

ahad_judo
01-09-2011, 09:23
نه خدا شاهده احد اینطور نیست . دلت خوشه ها:41:
فرماندش کلا عوض شده یه فردی به نام کوهستانی اومده یه عقده ای به تنمام معناست نمیدونی تو این چند روز چه بلایی سر ماها آوردند . از ساعت 2 بیدار باش میزدند واسه سحر تا شب ساعت 11 ولمون نمیکردن.. تا 8 شب شکم گرسنه بیگاری کشیدند .. کی گفته هتله الکی شایعه نکنید اون دوره قدیم بود که فرمانده پادگان میگند عالی بوده
به هر حال هر چی سخت بگیری به ضرر خودته.
باور کن همین اموزشی آخرش خاطره میشه برات.امیدوارم چند تا بارون به پستتون بخوره و رژه تعطیل شه.
راههای فرار و جیم زدن هم خودت باید پیدا کنید.من اون زمان همش خودمو میزدم به مریضی و تو بهداری بودم.
ایشالا بیای تهرون پیش خودمون.

reza8766
01-09-2011, 10:44
جلیلیان فرمانده ما بود قبول آدم بی منطقی بود اما من خودم زیاد باهاش برخورد داشتم بعضی وقتا نرم میشد و را میومد.جانشینش که سروان قاسمی بود هم آدم خیلی خوبی بود.
اما با چیزایی که من از زمانی شنیدم (زیادی سختگیره و اذیت میکنه) فک کنم جلیلیان بهتره
در هر حال فرمانده گروهان از همه بیشتر تاثیر داره اون اگه هوای بچه هاشو داشته باشه اذیت نمیشن

aminjooooon
01-09-2011, 11:08

سیف رفته.دوره دافوس قبول شده.جانشینشم هنوز نیومده

reza8766
01-09-2011, 11:24
سیف رفته.دوره دافوس قبول شده.جانشینشم هنوز نیومده
پس فعلا عابدینی رضا جاشه
امیدوارم جانشین خوبی بیاد چون سیاستای کلی رو اون تعیین میکنه

هشت بهشت
01-09-2011, 11:53
چه دورانیه این سربازی

دوره کد من پریروز تموم شد .

منتظرم تا یگانم مشخص بشه .

خدا کنه جای خوبی بیوفتم

30vil
01-09-2011, 12:31
دوستان من برگه اعزامم اومده 1 آبان هستم

ارشد قبول شدم کار خاصی باید انجام بدم یا نه؟ رو برگه اعزام نوشته در صورت قبولی به تلفن گویا اطلاع دهید

e2fab
01-09-2011, 18:30
من برگه سبزم اومده 1 آبان اعزامم. 1 آذر هم می تونم معافیت کفالت بگیرم به نظرتون با درخواست تمدید برای 1 دی ماه موافقت می کنن؟

mostafaeshghi
01-09-2011, 21:11
در مورد پوتین کشی که باید گفت نعمت بزرگیه البته منم شنیدم گیر میدن ببر ولی روزای اول نپوش
در ضمن با چکش یا گوشکوب بیفت به جون پوتین اصلی بکوب تا نرم شه البته بعد یه مدت که بپوشی خودش نرم تر میشه ولی نذار پاتو اذیت کنه که مکافاته(تاول،زخم و ...)
در مورد کارتن هم زیاد سخت نگیر فقط چن تیکه بذار که کوله صاف بمونه (من اصلا همونشم نذاشتم،همون کارتن قبلی رو گذاشتم بمونه:31:)
منطقه نظافتتم عالیه راحت ترین و بهترینشه

آره ممنون از توصیه ات! میخوام همین کار را بکنم :) اگر گیر ندادند که میبندم :) وگرنه واسه هر بار پا کردن و درآوردن پوتین 5 دقیقه وقتم میپره =))

من پرسیدم گفتند چکش و گوشتکوب ماله الآن نیست :دی الآن باید بگذاری جلو آفتاب :5: منم گذاشت تو بالکن ببینیم چی میشه :دی

اون که آره! یه جعبه واسه آنکادر کردن کمد میخواند که اونو نفهمیدم!
آره خداییش آسایگشاه جاش خوبه :دی بچه ها دیروز 5تا گونی گنده برگ جمع کردند بنده های خدا :18:

خب ببین دونه دونه بهت توضیح میدم خوب گوش کن !
اینطوری یه قدم از بقیه جلوتری : دی
اول اینکه سروان اسماعیلی فرمانده ما بود ، یه روز برو پیشش بگو پیام سعادت سلام رسوند و بگو بهش یه روز میام اونجا یه کاری دارم بهش سر میزنم
دستیارش ستوان دوم نجات پور هست که پوست مارو هفته های اول کند ، ولی جفتشون آدمای خوبی هستن ، اسماعیلی روزهای اول سخت گرفت بهمون ولی خیلی هم حال داد به جاش
فرمانده گروهان سوم هم ستوان دوم حکیمی هست ، آدم سوژه ای هست با اون صداش !

در مورد اون وسیله ها اونها برای اردوگاه هست ، یکسری وسیله از جمله قاشق و چنگال و چای و قند و زیرپوش اضافه و ... رو باید تو جعبه کادو کنید و بیارید ، اون جعبه ساندیس هم برای فرم دادن به کوله پشتی هست ، البته اکثر کوله پشتی ها از قبل توش جعبه گذاشته شده ( توسط نفرات قبلی مثل من ! )
به ما گفته بودن خودتون کادو کنید بیارید ، حالا به شما میخوان کاغذ بدن نمیدونم
کل فلسفه اینها هم به صورت نمادین هست ، اصلا تو اردوگاه از این کادوهایی که کردید استفاده نمیکنید !
اون بیسکوییتی هم که گفتن کادو کنید رو بعد اردوگاه بچه ها زدن زیر گوشش : دی
وسایلی که تو پست های قبل گفتم رو ببر ، خرما خشک یا تنقلات که بتونی تو جیبت بریزی سر نظام جمع و رژه و ورزش صبحگاهی بخوری خوبه و ضروریه
منطقه نظافت خوبی بهتون افتاده ولی یه بدی که داره اینه که جای شما تو چشم فرمانده هست ، بخواد به نظافت گیر بده اول به شما گیر میده تا اونی که مثلا خیابون پشتی گردان رو داره تمیز میکنه
بند کشی هم بچه های ما داشتن و مشکلی نبود ، ببین این چیزا برای روز
فرمانده گردان عوض شده ، قبلش یکی دیگه بود خیلی بهتر بود ، سرگرد صفری که مثل اینکه رفته مرخصی یه مدتی و رحمانی جاش اومده

خلاصه اینکه بهترین گردان افتادی ، نصر یه سری مزیت ها داره که یاسین و فجر ندارن

سوالی بود بپرس

بازم ممنون پیام جان از وقتی که گذاشتی و پاسخ دادی (خدایا این دوستها خوبو ازمون نگیر:40::10::8::5::11:) انشاءالله توفیق باشه ما هم به دوره بعدیها توضیح و پاسخ میدیم :10:

چشم در اولین فرصت بهش میگم :)

آره ستوان دوم حکیمی صدای باحالی داره :دی اصل صدای نظامیه :دی (ولی خیلی ضایع است که این فرمانده ها یا ستوان 2 ها پیش هم قرار میگیرند خوش و بش میکنند و ییهو خندشون میگیره از یه حرف و مطالبی :| مثلا همین حکیمی هم میخندید هم داد میزد یه سوژه ای شده بود :دی)

به ما گفت جعبه بیارید کاغذ کادو خودمون میدیم که همه یک شکل باشه! ایول نمادین =))

آره خرما خشک و بیسکوئیت بردم ردیفه :21::5:

نه از اون لحاظ مشکلی نیست همه بچه ها پایه اند و تا الآن که فرمانده سر نزده که سر هم بزنه ما کارمون کلا آسونه و سریع انجام میشه :10: (هر چند کسی بخواد گیر بده خیلی راحته واسش:13:)

مگه سرگرد رحمانی را میشناسی که میگی قبلی بهتر بوده؟ من که خیلی با این رحمانی حال کردم خیلی آدم توپیه اخلاقش ماهه (امیدوارم همینطور بمونه)

خب پس خدا را شکر :40::11:

سوال؟ :-؟

اینکه این قضیه مصاحبه عقیدتی و کلا جذب سرباز واسه یگانهای خدمتی را اگر ممکنه یه توضیحی بدید و ما چی بلد باشیم و چی کار کنیم به نفعمونه و احتمال جای خوب افتادنمون بیشتره. مثلا همین عقیدتی سیاسی کی میاند و چه مصاحبه ای میکنند و چطوریاست؟

یه سوال هم از همه دوستان عزیز داشتم

واسه کسری یه راهی هست که میگن ارائه طرح تحقیقاتی! اگر هر کسی اطلاعاتی داره بگه که کجا باید طرح ارائه بدم تا تصویب شه و بعد برم سراغ انجامش و چقدر کسری میدند؟ من واسه مسائل جامعه شناسی و حقوقی مثل بزهکاری و بزه دیده گی (که از یه جاهایی شنیدم شدیدا نیاز دارند) کمی تبحر دارم و میتونم طرحهای تحلیلی و آماری ارائه بدم. میخواستم ببینم نظر دوستان چیه؟ و اینکه از کجا باید اقدام کنم؟
(الآن یه سرچی زدم طبق این لینک

میگه که از فوق لیسانس و بالاتر کارهای تحقیقاتی و احتراعی و اینها قبول میشه و از 2 ماه تا 1سال کسر میشه! ولی من باز تلاش خودمو میکنم :10: )

کلید کنسرو که تا اونجا که من پرسیدم میشه همون در کنسرو باز کن! اگر چیزی نگفتند که بیخیال :دی به قول پیام اینها نمادینه =)) ولی واسه اطلاع میگم که یه جعبه ساندیس میخان که چند تا چیز داخلش بگذارند و دوئرشو کادو کنند و یه تیکه مقوا میخواند که انتهای کیسه انفرادی بگذارند که میخوای وسایل شخصیتو بدی انبار شخصی کیسه انفرادی درست وایسه! (این چیزهایی بود که من فهمیدم :دی)

آره با وفا هم آدم آروم و منطقی ای به نظر میومد نسبت به بقیه ... خدا به خیر کنه این دوره را برای ما و همه دوستان

سرهنگ سیف رفته دافوس آمورش ببینه و نیست و یکی جانشین شده (یکی که تو میدون اصلی یه کم واسه ما صحبت کرد) و گفتند که تا 7-8-10 روز دیگه فرمانده هنگ دانش آموزان مشخص میشه (انشاءالله یکی بیاد بهتر از سیف :10: ) فقط من نفهمیدم سرهنگ خیرالله موسوی که تو مسجد پادگان واسه ما صحبت کرد کی بود پس؟ (جانشین نوروزی بود که مریض احواله؟)

ارادتمند همه دوستان :):40::11::10:

mostafaeshghi
01-09-2011, 21:20
دوستان عزیز من این مطلب را در مورد سوال خودم در مورد طرح تحقیقاتی یافتم! اینجا گذاشتم تا دوستان هم استفاده کنند :)

پژوهش کنید تا از سربازیتان کم شود

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا شرایط استفاده از کسری خدمت برای مشمولان مجری طرح‌های پژوهشی را تشریح کرد.

سرهنگ محمدرضا اکبر حلوایی، به ایسنا گفت: سربازان درحین خدمت با مدرک کارشناسی و بالاتر می‌توانند با ارائه پروژه‌های تحقیقاتی که از سوی نیروهای مسلح تعریف می‌شود، از حداکثر ۱۲ ماه کسری خدمت بهره‌مند شوند.

وی با اعلام اینکه این پروژه‌ها از سوی شوراهای مربوطه بررسی می‌شود گفت: سربازان درصورت تایید طرح‌های پژوهشی خود می‌توانند از این امتیاز برخوردار شوند.

حلوایی گفت: نخبگان و استعدادهای برتر پس از شناسایی توسط بنیاد ملی نخبگان با هماهنگی بنیاد نخبگان نیروهای مسلح و انتخاب پروژه‌های تحقیقاتی موردنیاز سازمان‌های نیروهای مسلح می‌توانند از امتیازات لحاظ شده برای آنها استفاده کنند.

piishii
01-09-2011, 21:22
دوستان من برگه اعزامم اومده 1 آبان هستم

ارشد قبول شدم کار خاصی باید انجام بدم یا نه؟ رو برگه اعزام نوشته در صورت قبولی به تلفن گویا اطلاع دهید
سلام
من این تلفن گویا رو خبر ندارم ولی زمانی که ارشد قبول شدم برگه سبزم و هرچی مدارک بود به دانشگاه ارائه دادم خودشان ارائه طریق کردند:20:

Pami
02-09-2011, 09:59
مگه سرگرد رحمانی را میشناسی که میگی قبلی بهتر بوده؟ من که خیلی با این رحمانی حال کردم خیلی آدم توپیه اخلاقش ماهه (امیدوارم همینطور بمونه)

خب پس خدا را شکر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سوال؟ :-؟

اینکه این قضیه مصاحبه عقیدتی و کلا جذب سرباز واسه یگانهای خدمتی را اگر ممکنه یه توضیحی بدید و ما چی بلد باشیم و چی کار کنیم به نفعمونه و احتمال جای خوب افتادنمون بیشتره. مثلا همین عقیدتی سیاسی کی میاند و چه مصاحبه ای میکنند و چطوریاست؟

روزهای آخر سرگرد رحمانی اومده بود پیش صفری دیدیمش
اونم آدم خوبیه
در مورد پذیرش ها و مصاحبه ها الان زوده ، 3-4 هفته آخر از یگان ها و ارگان های ارتش میان برای پذیرش باید زرنگ باشی بتونی پذیرش بگیری

mhaf
02-09-2011, 11:02
دوستان عزیز من این مطلب را در مورد سوال خودم در مورد طرح تحقیقاتی یافتم! اینجا گذاشتم تا دوستان هم استفاده کنند :)
میشه منبعش رو بگی
اگه میدونی تحقیق و پروژه تو چه زمینه هایی رو قبول میکنن هم بگو
دمت گرم

Milad4171
02-09-2011, 11:57
کسی که جواب منو نداد. خودم جواب خودم رو میدم
سپاه 3 ماه سنوات ( اضافه خدمت ) رو بخشیده. ارتش هم چند روز پیش نامه اش رو به فرمانده کل فرستاده که با موافقتش 3 ماه سنوات بخشیده میشه.
البته اینو بگم این قضیه توی نیرو دریایی که من هستم شنیده شده. نیرو های دیگه رو نمیدونم.
اگه ببخشن من برج 3 سال دیگه ترخیص میشم :31:

ghasem2020
02-09-2011, 12:17
اين قضيه بخشيده شدن كه واسه خيلي وقته.
سپاه كه آره مي بخشه.
ارتش رو نميدونم.
ولي خودم كه نيروي انتظامي هستم الان فوق ِ فوقش 45 روز رو مي بخشن.
اونم به شرط متأهل بودن و نوشتن نامه به سردار ِ استان و رضايت خدمتي و كلي بدبختي ديگه.
كلاً هر چي بدبختيه واسه سربازاي نيروي انتظاميه.

باز خدا رو شكر من اضاف ندارم.

mostafaeshghi
02-09-2011, 12:32
روزهای آخر سرگرد رحمانی اومده بود پیش صفری دیدیمش
اونم آدم خوبیه
در مورد پذیرش ها و مصاحبه ها الان زوده ، 3-4 هفته آخر از یگان ها و ارگان های ارتش میان برای پذیرش باید زرنگ باشی بتونی پذیرش بگیری

آره خدا را شکر :)

آهان باشه :) ممنون میشم سر فرصت واسمون توضیح بدی که آمادگیشو داشته باشیم :10: (البته از الآن هم بگی ما خودمونو بیشتر آماده میکنیم :دی) و اینکه دقیقا زرنگ بودن به چه نکته و مهارتی اطلاق میشه؟ :دی :11:

بروبچ همرزم:31::27: پادگان ما ساعت 16 پادگان باشید یادتون نره :10::5:

---------- Post added at 12:32 PM ---------- Previous post was at 12:27 PM ----------

میشه منبعش رو بگی
اگه میدونی تحقیق و پروژه تو چه زمینه هایی رو قبول میکنن هم بگو
دمت گرم

این لینک منبع

اینو از یه جا دیگه خوندم که حتما مفیده

کسرخدمت به واسطه ارایه طرح های پژوهشی گروه ناجا- دفتر تحقیقات کاربردی سازمان وظیفه عمومی با هدف بررسی طرح های پژوهشی جلسه ای در تاریخ ۲۵/۱۲/۸۹ برگزار نمود.

به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، دفتر تحقیقات کاربردی سازمان جلسه ای با هدف بررسی طرح های پژوهشی پیشنهادی و اقدامات و فعالیتهای علمی- مطالعاتی برگزار نمود.

در این جلسه طرح پژوهشی طراحی مدل و ارزیابی کیفیت خدمات سازمان وظیفه عمومی ناجا با ۱۲ ماه کسر خدمت به تصویب رسید.

همچنین اجرای طرح های پژوهشی بررسی نقش و کارکرد سرباز در جنگ‌های پسا مدرن با نگاه به آرای پل ویریلیو ، نقش فن آوری اطلاعات در رسیدگی به امور مشمولان و تکریم ارباب رجوع و همچنین طرح پژوهشی حمایت کیفری از حقوق سازمان وظیفه عمومی در صدور کارت‌های معافیت و پایان خدمت دوره ضرورت به تصویب رسید.

شایان ذکر است که مجریان این طرح در راستای ارایه طرح‌های مذکور به ترتیب طرح اول از ۱۲ ماه و طرح های بعدی از ۶ ماه کسرخدمت برخوردار می‌گردند.

hts1369
02-09-2011, 12:42
اين قضيه بخشيده شدن كه واسه خيلي وقته.
سپاه كه آره مي بخشه.
ارتش رو نميدونم.
ولي خودم كه نيروي انتظامي هستم الان فوق ِ فوقش 45 روز رو مي بخشن.
اونم به شرط متأهل بودن و نوشتن نامه به سردار ِ استان و رضايت خدمتي و كلي بدبختي ديگه.
كلاً هر چي بدبختيه واسه سربازاي نيروي انتظاميه.

باز خدا رو شكر من اضاف ندارم.
اره کلا نیرو انتظامی همه چیزش بدبختی هست.
ولی با رضایت فرماندهی خیلی راحت میشه 45 روز از سنوات رو تخفیف گرفت.

mansour2023
02-09-2011, 13:06
واسه معافیت از سربازی از طریق کفالتی سن پدر ، باید چه شرایطی داشته باشیم ؟

S126
02-09-2011, 13:16
آقا از این بخشش سنوات اگه کسی اطلاع دقیقی داره خواهشن بگه.من سنوات دارم و اگه ببخشن خیلی برام مهم و حیاتی هست. دمتون گرم اگه خبری شده به ما هم بگید.خدا خیرتون بده

Pami
02-09-2011, 13:28
چیزی که من شنیدم دیشب از بچه ها ، سنوات تو ارتش هم بخشیده شده و اونایی که 3 ماه اضاف داشتن برن حالشو ببرن : دی

---------- Post added at 02:28 PM ---------- Previous post was at 02:27 PM ----------

آره خدا را شکر :)

آهان باشه :) ممنون میشم سر فرصت واسمون توضیح بدی که آمادگیشو داشته باشیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (البته از الآن هم بگی ما خودمونو بیشتر آماده میکنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اینکه دقیقا زرنگ بودن به چه نکته و مهارتی اطلاق میشه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بروبچ همرزم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پادگان ما ساعت 16 پادگان باشید یادتون نره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باشه سر فرصت توضیح میدم برات فعلا زوده
فعلا برو پادگان و آمده باش برای یه هفته سخت و طاقت فرسا : دی
اینطوری هم که ما آمار گرفتیم ظاهرا این هفته مرخصی ندارین چون همین 4 روز میاندوره تون بوده

Milad4171
02-09-2011, 13:38
1 ماه میتونی سرباز نمونه بگیری از فرمانده. 1 ماه هم میتونی پایان دوره بگیری که با 20 روز نگه داشتن مرخصی استحقاق عملی میشه .بقیه اش رو فرمانده تشویقی میده. یک ماه میری مرخصی .فقط برمیگردی امریه جمع میکنی!
این قضیه کلیه. شرایطی نیست!

S126
02-09-2011, 15:34
pami جان دستت درد نکنه .انشالله که خبرت صد در صد درست از آب دربیاد و یه مژدگانی بگیری :8:
میلاد جان این چیزهایی که شما گفتی در تمام یگانها نیست یعنی بعضی یگانها رو میبینی مثل هلو به همه مرخصی و پایان دوره و بخشش سنوات میدن ولی بعضی یگانها همون استحقاق رو هم بتونی بگیری هنر کردی.

Alamate Soal
02-09-2011, 17:11
بچه ها کسی که دانشگاه نرفته و 19 سالش هست اگه آخرای شهریور ارسال کنه مدارکش رو کی اعزامش میکنن ؟ راهی براش هست که قبل از آبان ارسال بشه به خدمت ؟

soorakh
02-09-2011, 17:17
چیزی که من شنیدم دیشب از بچه ها ، سنوات تو ارتش هم بخشیده شده و اونایی که 3 ماه اضاف داشتن برن حالشو ببرن : دی
سلام آقا عجب خبری :d

من یه سوال داشتم:
من 19ام شهریور اعزامم
تو ارتش نیرو دریایی افتادم
تو برگه سبز زده 90روز اضافه خدمت به دلیل غیبت
این بخشودگی شامل حال منم میشه
مرسی:20:

boyfat
02-09-2011, 18:09
سلام
من 2 هفته دیگه شنبش که 19 باشه اعزامم برای آموزشی و معاف از رزمم
نوشته:
نیرو : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
مرکز آموزش : مرکز آموزش فرماندهی انتظامی استان یزد
من نمیدونم کجاست ، کسی از جای دقیقش خبر داره؟
و این که چه جور جایی سخت گیرن یا نه ؟
ممنون

کسی نمی دونست ؟؟؟

SNOW PATROL
02-09-2011, 18:27
7 روز دیگه میرم تو 10 ماه خدمت خداییش داره مثل برق میگذره
اون روزها که من میخواستم برم اموزشی این تاپیک فقط 7 8 تا صفحه داشت ولی الان کم کم داره میرسه به 500 تا :18:

urumchi
02-09-2011, 21:34
7 روز دیگه میرم تو 10 ماه خدمت خداییش داره مثل برق میگذره
اون روزها که من میخواستم برم اموزشی این تاپیک فقط 7 8 تا صفحه داشت ولی الان کم کم داره میرسه به 500 تا :18:

پس حسابي ريش ، سفيد كردي :31: :11:

AmirSAMSUNG
02-09-2011, 22:26
سلام دوستان... ما که یک تیر90 اعزام میشدیم از نظام وظیفه رو برگه اعلام وضعیت که دادن دستمون یه برگه کوچیک سفید بود رو مال همه بچه ها نوشته شده بود :
این مشمول تا پایان خدمت مجاز به ادامه تحصیل نمیباشد!!!
چه اونایی که غیبت داشتن و چه اونایی که نداشتن!!

من الان تو کارشناسی ارشد قبول شدم میترسم برام کار بشه اون قضیه لطفا میشه کمکم کنید؟ نه غیبت دارم نه چیزی به موقع هم اعزام شدم به خدمت! چرا اونطوری نوشته بود رو برگه همه؟؟! اینم بگم هیچ غیبتی ندارم رو برگه سبزم هم هیچ چیزی مبنی بر غیبن و اضاف نوشته نشده بود بوقتش هم تو پلیس + 10 ثبت کردم همه چیرو!

nimahandsomboy
03-09-2011, 11:00
من رفیقم 3 ماه اضافه داره تو ارتش هست الانم اموزشیش تموم شده

یعنی اضافه خدمت هارا بخشیدن؟؟؟

Pami
03-09-2011, 12:38
آقا ما رفتیم یگان دوباره 3 روز مرخصی دادن : دی
جای خوبی افتادم ، خدا رو شکر همین امروز هم از دژبان گرفته تا سرهنگش رفیق شدم !

Milad4171
03-09-2011, 14:21
آقا ما رفتیم یگان دوباره 3 روز مرخصی دادن : دی
جای خوبی افتادم ، خدا رو شکر همین امروز هم از دژبان گرفته تا سرهنگش رفیق شدم !
کجایی؟ نیرو زمینی . اونی که تو پاسدارانه؟؟؟

HITB0Y
03-09-2011, 14:35
میبینم که کم کم آمار نیرو دریایی تو فروم داره بیشتر میشه...:31:
به نظرم نیروی دریایی ارتش از همه لحاظ خوبه به غیر از تقسیماتش...:چابهار,بندعباس,ب وشهر,خرمشهر,خارک,جاسک,...و تعداد خیلی کمی شهرهای شمال کشور و از اون کمتر چند نفر هم تهران!!!
امیدوارم این دوران برای همه سرباز ها تو هر نیرویی که هستن به سلامتی و با سرعت به پایان برسه.:40:
انشاا... که سنوات هم بخشیده بشه.
موفق باشی میلاد جان:20:

S126
03-09-2011, 15:36
امروز از چندین منبع نسبتا موثق شنیدم که سنوات بخشیده شده و تا یکماه آینده بخشنامه اش هم میاد.:40:

soorakh
03-09-2011, 16:15
امروز از چندین منبع نسبتا موثق شنیدم که سنوات بخشیده شده و تا یکماه آینده بخشنامه اش هم میاد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سنوات منم بخشیده میشه؟
من 19ام شهریور اعزامم.
نیروی دریایی ارتش سیرجان کد119
لطفا جواب بدید:11:

soorakh
03-09-2011, 16:25
به نظرم نیروی دریایی ارتش از همه لحاظ خوبه به غیر از تقسیماتش...:چابهار,بندعباس,ب وشهر,خرمشهر,خارک,جاسک,...و تعداد خیلی کمی شهرهای شمال کشور و از اون کمتر چند نفر هم تهران!!!
منم آموزش افتادم نیرو دریایی سیرجان کد119
یعنی منم بعد آموزش تهران نمیفتم؟؟؟:41:...
خیللی ممنونم عزیز :11:

hts1369
03-09-2011, 19:27
بچه ها کسی که دانشگاه نرفته و 19 سالش هست اگه آخرای شهریور ارسال کنه مدارکش رو کی اعزامش میکنن ؟ راهی براش هست که قبل از آبان ارسال بشه به خدمت ؟
داداش تا ابان وقتی نمونده که بخواد قبل از اون اعزام بشه

Pami
03-09-2011, 20:34
کجایی؟ نیرو زمینی . اونی که تو پاسدارانه؟؟؟

نه پاسداران آموزشی بودم
افتادم لویزان اداره بهداشت و درمان

saeedsh7j
04-09-2011, 12:19
سلام بچه ها

من لیسانس دارم بعد می خوام دفترچمو طوری بفرستم که تاریخ اعزامم برج 12 بیاد می خواستم ببینم دفترچمو کی بفرستم؟

بعد اگه برج 8 دوره ی 45 روزه بسیج رو برم بدرد اعزام تو برج 12 می خوره؟(واسه ی اینکه سپاه بیفتم؟)

ha789di
04-09-2011, 12:28
سلام بچه ها

من لیسانس دارم بعد می خوام دفترچمو طوری بفرستم که تاریخ اعزامم برج 12 بیاد می خواستم ببینم دفترچمو کی بفرستم؟

بعد اگه برج 8 دوره ی 45 روزه بسیج رو برم بدرد اعزام تو برج 12 می خوره؟(واسه ی اینکه سپاه بیفتم؟)

دقیق نمیشه گفت کی اعزام میشید ولی اگه تو مهر بفرستید احتمال داره 12 بیفتید
به نظر من حتما دوره 45روزه رو برو چون اگه حتی برج 12 سپاه نیرو هم نخواد شما با یک پذیرش از سپاه به راحتی میتونید به سپاه برید فقط اگه قبلی که کد بخورید دنبال پذیرش باشید کارتون راحتتر میشه تازه آموزشی هم دیگه ندارین

amir_ata_21
04-09-2011, 12:46
سلام بچه ها

البته به فاکتورهای زیادی بستگی داره
ولی به نظرم اگه آبان برفستید دفترچه رو اعزامتون می شه اسفند ماه:11:

saeedsh7j
04-09-2011, 14:17
دقیق نمیشه گفت کی اعزام میشید ولی اگه تو مهر بفرستید احتمال داره 12 بیفتید
به نظر من حتما دوره 45روزه رو برو چون اگه حتی برج 12 سپاه نیرو هم نخواد شما با یک پذیرش از سپاه به راحتی میتونید به سپاه برید فقط اگه قبلی که کد بخورید دنبال پذیرش باشید کارتون راحتتر میشه تازه آموزشی هم دیگه ندارین
یعنی چی اگه برج 12 سپاه نیرو هم نخواد با پذیرش می تونم برم سپاه؟ راستش متوجه نشدم

بعد یه چیز دیگه اگه 12 اعزامم بود و تقریبا برج 10 مدرک 45 روزه اومد واسه پذیرش تو سپاه دیر نیست چون من شنیدم بلافاصله بعد از اومدن کارت سبز باید واسه سپاه اقدام کرد اگه من مهر دفترچه بفرستم بعد یه ماه که کارت سبز اومد اونوقت که مدرک 45 روزه ندارم که برم اقدام کنم

بعد شنیدم اگه ارتشم بیوفتی با داشتن این دوره 2 ماه از خدمت کم میشه می خواستم بدونم اینجوریه یا بستگی به محل خدمت داره؟

Mahdi.p30
04-09-2011, 14:40
سلام دوستان... ما که یک تیر90 اعزام میشدیم از نظام وظیفه رو برگه اعلام وضعیت که دادن دستمون یه برگه کوچیک سفید بود رو مال همه بچه ها نوشته شده بود :
این مشمول تا پایان خدمت مجاز به ادامه تحصیل نمیباشد!!!
چه اونایی که غیبت داشتن و چه اونایی که نداشتن!!

من الان تو کارشناسی ارشد قبول شدم میترسم برام کار بشه اون قضیه لطفا میشه کمکم کنید؟ نه غیبت دارم نه چیزی به موقع هم اعزام شدم به خدمت! چرا اونطوری نوشته بود رو برگه همه؟؟! اینم بگم هیچ غیبتی ندارم رو برگه سبزم هم هیچ چیزی مبنی بر غیبن و اضاف نوشته نشده بود بوقتش هم تو پلیس + 10 ثبت کردم همه چیرو!

روی برگه من و خیلی های دیگه هم اونو نوشته بود ولی همین امروز رفتم نظام وظیفه شهرمون ، پرینت قبولی دانشگاه رو بردم و نامه گرفتم که برم یگان تسویه کنم و فعلا از خدمت خلاص بشیم تا بعد!:19:

ha789di
04-09-2011, 14:46
یعنی چی اگه برج 12 سپاه نیرو هم نخواد با پذیرش می تونم برم سپاه؟ راستش متوجه نشدم

بعد یه چیز دیگه اگه 12 اعزامم بود و تقریبا برج 10 مدرک 45 روزه اومد واسه پذیرش تو سپاه دیر نیست چون من شنیدم بلافاصله بعد از اومدن کارت سبز باید واسه سپاه اقدام کرد اگه من مهر دفترچه بفرستم بعد یه ماه که کارت سبز اومد اونوقت که مدرک 45 روزه ندارم که برم اقدام کنم

بعد شنیدم اگه ارتشم بیوفتی با داشتن این دوره 2 ماه از خدمت کم میشه می خواستم بدونم اینجوریه یا بستگی به محل خدمت داره؟

من شنیدم کسانی که تکمیلی دارن سپاه حتی میتونه خارج از نوبت اونا رو پذیرش کنه من خودم 6/1 اعزام بودم کد خوردم نیروی انتظامی رفتم تمدید کردم شد 8/1 چون تکمیلی داشتم الان یه پذیرش از سپاه گرفتم(البته پارتی هم دارم)کلا سپاه برای کسانی که تکمیلی دارن خیلی ارزش قائله به نظر من شما اول تکمیلی رو طی کنید بعد دفترچه بگیرید تا با خیال راحتتری پذیرش بگیرید
در مورد کسر 2 ماه هم بله درسته اگه شما ارتش یا ناجا بیفتید 2ماه از خدمتتون کم میشه

HOOSEIN 105
04-09-2011, 15:14
با سلام
دوستان من 16 ماه کسری دارم و مونده 2 ماه اموزشیم
حالا موندم چیکار کنم.
10 دی ماه اعزامم ولی دانشگاه هم قبول شدم.
حالا میترسم اگه بعد دانشگاه برم اینا یه قانونی در بیارند و کسریم پر شه.
ایا میتونم دانشگاه رو برم و تابستون برم خدمت؟؟؟
ولی بهم میگن یه ترم از دانشگاه مرخصی بگیر و همین ابان برو اموزشی.ولی به نظر خودم این کار اشتباه محضه.چون یه ترم رو به خاطر 2 ماه از دست میدم.
از دوستان تقاضای راهنمایی دارم.
ایا میتونم این دو ماه خدمت رو بندارم تابستون سال 91؟؟؟؟
با تشکر

ghasem2020
04-09-2011, 16:21
دوست عزيز يه ترم كه سهله. به نظر من شما يه دوره ي كامل كارشناسي رو به خاطر اين كسري از دست بدين ارزششو داره.
به نظر من ار دانشگاه مرخصي بگير و برو و اين دو ماه رو تموم كن و واسه هميشه خودتو خلاص كن.
خيليا بودن شرايط تو رو داشتن ولي دست رو دست گذاشتن و ضررش رو با عوض شدن قوانين ديدن.
در ضمن كسري هم فك كنم نهايتاً تا پايان سال 90 اعتبار داشته باشه. (زياد مطمئن نيستم)

mehdi_vsgh
04-09-2011, 16:25
خبر آنلاین:
در رابطه با بخشودگی اضافه خدمت ناشی از غیبت معاون وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد که اضافه خدمت ناشی از غیبت سربازانی که تا شهریورماه اعزام بشن و در طول خدمت مرتکب غیبت نشوند خبر داد!!

حالا بینم این شامل سربازان نیروی انتظامی میشه یا نه؟؟

soorakh2
04-09-2011, 16:42
اضافه خدمت ناشی از غیبت سربازانی که تا شهریورماه اعزام بشن و در طول خدمت مرتکب غیبت نشوند خبر داد!!
من 19 شهریور اعزامم
شامل حال منم میشه؟

HOOSEIN 105
04-09-2011, 17:38
دوست عزيز يه ترم كه سهله. به نظر من شما يه دوره ي كامل كارشناسي رو به خاطر اين كسري از دست بدين ارزششو داره.
به نظر من ار دانشگاه مرخصي بگير و برو و اين دو ماه رو تموم كن و واسه هميشه خودتو خلاص كن.
خيليا بودن شرايط تو رو داشتن ولي دست رو دست گذاشتن و ضررش رو با عوض شدن قوانين ديدن.
در ضمن كسري هم فك كنم نهايتاً تا پايان سال 90 اعتبار داشته باشه. (زياد مطمئن نيستم)

در این صورت که باید بگم پیش به سوی بدبختی

من اگه الان اقدام کنم که جلو بندازن خدمتم رو یعنی واسه ابان ماه اجازه میدن؟؟؟
اگه بندازم مهر نمیدونم چه جوری دانشگاه ثبت کنم.

Ali_BlueBoy
04-09-2011, 17:52
خبر آنلاین:
در رابطه با بخشودگی اضافه خدمت ناشی از غیبت معاون وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد که اضافه خدمت ناشی از غیبت سربازانی که تا شهریورماه اعزام بشن و در طول خدمت مرتکب غیبت نشوند خبر داد!!

حالا بینم این شامل سربازان نیروی انتظامی میشه یا نه؟؟

آره همرو بخشیدن......

فقط یه چیزی بگم ....

من آلان 75 روزه تو سنواتم اونوقت این ب...(بوق): دی الان بخشیدن..........!!!:41:

mehdi_vsgh
04-09-2011, 18:27
آره همرو بخشیدن......

فقط یه چیزی بگم ....

من آلان 75 روزه تو سنواتم اونوقت این ب...(بوق): دی الان بخشیدن..........!!!:41:
بله عزیز
شما بخشیده شدی به زودی بخش نامه اش به یگانها میره و شما میتونی بری برای تسویه حساب
اینم متن کامل خبر:

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: سه ماه اضافه خدمت ناشی از غیبت اولیه سربازانی که تا تاریخ اول شهریور ماه به خدمت اعزام شده اند و در طول خدمت بار دیگر مرتکب غیبت نشده اند بخشیده شد. به گزارش مهر، سردار ابراهیم کریمی پیش از ظهر یکشنبه در نشستی خبری با اشاره به بخشودگی اضافه خدمت ناشی از غیبت اولیه اظهار داشت: به مناسبت عید فطر و بر اساس مصوبه فرمانده کل قوا اضافه خدمت 3 ماهه ناشی از غیبت اولیه سربازانی که تا تاریخ اول شهریور ماه امسال به خدمت اعزام شده و در طول خدمت بار دیگر مرتکب غیبت یا فرار نشده اند بخشیده می شود. سربازانی که مشمول این قانون می شوند برای ترخیص به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نکنند و طی 2 روز آینده با ابلاغ این مصوبه، یگان ها اقدام به ترخیص سربازان واجد شرایط می کنند.
وی افزود: البته این قانون شامل افرادی که 6 ماه اضافه خدمت دارند یا دستگیر شده اند نمی شود. البته آثار غیبت همانند درخواست کفالت یا ادامه تحصیل باقی خواهد ماند.

تدوین دستور العمل برخورد با سربازان غایب
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی از تهیه دستورالعمل برخورد با سربازان غایب در سال 90 خبر داد و تاکید کرد: با ابلاغ این دستور العمل محدودیت هایی برای سربازان غایب بر اساس ماده 10 از جمله صدور گواهینامه، جلوگیری از نقل و انتقال اسناد دولتی و عدم دریافت وام اعمال می شود. بر همین اساس طبق هماهنگی با پلیس های تخصصی اطلاعات افراد غایب در اختیار تمامی کلانتری ها قرار می گیرد تا آنها به درب منزل مشمول غایب مراجعه و اخطارهای لازم را بدهند. همچنین این امر باعث افزایش سرعت رسیدگی می شود.
کریمی تصریح کرد: بر این اساس سازمان های دولتی و خصوصی اجازه بکارگیری مشمولان غایب را ندارند و در صورت تخلف با آنها برخورد می شود. این در حالیست که سربازان پس از دستگیری متعهد می شوند که خود را برای اعزام معرفی کنند.

Ali_BlueBoy
04-09-2011, 19:16
بله عزیز
شما بخشیده شدی به زودی بخش نامه اش به یگانها میره و شما میتونی بری برای تسویه حساب
اینم متن کامل خبر:
نوشدارو بعد مرگ سهراب...

من الان پایان دوره ام دیگه...!!! واسه من که فایده ای نداشت.شما مگه الان چقدره تو سنواتی...؟!

mehdi_vsgh
04-09-2011, 20:22
نوشدارو بعد مرگ سهراب...

من الان پایان دوره ام دیگه...!!! واسه من که فایده ای نداشت.شما مگه الان چقدره تو سنواتی...؟!
خوشبختانه من سنوتی ندارم.... برای یکی از دوستان بیشتر پرس و جو کردم

Alamate Soal
04-09-2011, 21:54
داداش تا ابان وقتی نمونده که بخواد قبل از اون اعزام بشه

پس کسی که زیر دیپلم هست الان اقدام کنه کی اعزام میشه ؟

amir_ata_21
04-09-2011, 22:26
پس کسی که زیر دیپلم هست الان اقدام کنه کی اعزام میشه ؟
حول و حوش یه سال بعد
چون اول اونایی رو زودتر می برن که سن شون بالاتره دیگه:21:

pirouz777
04-09-2011, 22:29
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم :)
من 15 ماه و نیم در نیروی انتظامی خدمت کردم آموزشی مالک اشتر و بعدش هم تو کلانتری در مناطق محروم
الان لیسانسم را گرفتم و اول آبان اعزام هستم
می خواستم ببنیم من که 15 ماه و نیم خدمت رفتم بازم باید آموزشی برم ؟
اگه باید برم چند روز و شرایطش چه جوریه و همون مالک اشتر می رم ؟
اون یک ماه منطقه محروم از خدمت من کم می کنند یعنی 45 روزم می شه 15 روز یا نه ؟

amir_ata_21
05-09-2011, 00:19
سلام دوستان
من 15 ماه و نیم در نیروی انتظامی خدمت کردم آموزشی مالک اشتر و بعدش هم تو کلانتری در مناطق محروم
یه سوالتونو می تونم جواب بدم و اون اینکه 20 روز آموزشی میرید دوباره:11:

ahad_judo
05-09-2011, 10:27
سلام دوستان
منم مثل شما هستم با این تفاوت که نیرو دریایی ارتشم.
رفتم انزلی گفتن اموزشی نداریدو و الان 20 روزیه توی مرخصی ام و منتظر تقسیم شدن.
نیرو انتظامی ظاهرا دوستمون میگن که فرق داره.

ghasem2020
05-09-2011, 11:05
تا جايي كه من اطلاع دارم نيروي انتظامي 1 ماه آموزش مجدد داره.

Alamate Soal
05-09-2011, 11:45
حول و حوش یه سال بعد
چون اول اونایی رو زودتر می برن که سن شون بالاتره دیگه:21:
یعنی الان اقدام کنه 1 سال طول میکشه که اعزام بشه ؟ :18:
اگه سنش بالا باشه ( 22 سال ) چطور ؟

amir_ata_21
05-09-2011, 11:55
یعنی الان اقدام کنه 1 سال طول میکشه که اعزام بشه ؟ :18:
اگه سنش بالا باشه ( 22 سال ) چطور ؟
هرچی بالاتر باشه زودتر اعزام می شه
پسر دایی خودم دیپلم داشت متولد 70 بود خرداد ماه 88 فرستاد آبان 89 اعزام شد
ولی معمولا با لیسانس به بالا زیر 6 ماه طول می کشه که اعزام می شن

M0RTEZA_R
05-09-2011, 16:58
سلام

"عدم كفايت رشد و نمو جسمي و عضلاني كافي كه موجب ناتواني در انجام تكاليف

نظامي ميشود معاف دائم."

این بند رو توضیح میدید؟؟یعنی تا چه حد باشه شامل معافیت میشه؟؟؟

با نشکر.:11:

Milad4171
06-09-2011, 09:54
خوب 3 ماه سنوات هم بخشیدن. دست امیر درد نکنه! فقط نهست نکنین که شاملش نمیشه!!!

milad_gta
06-09-2011, 10:08
سلام بچه ها یک دوستی دارم که 15 روزی دیرتر خودش رو معرفی کرده ( چند روز پیش ) این ماجرای بخشش شامل حالش میشه ؟

mehdi_vsgh
06-09-2011, 12:45
سلام بچه ها یک دوستی دارم که 15 روزی دیرتر خودش رو معرفی کرده ( چند روز پیش ) این ماجرای بخشش شامل حالش میشه ؟
این سه ماه شامل کسانی میشه که دفترچه شان رو دیرتر از زمان موعود ارسال کردن و 3 ماه اضافه خدمت سنوات دارن!!!!

اون دوست شما که 15 روز دچار نهست شده و شامل ایشون نخواهد شد!!!

surpriser
06-09-2011, 13:44
سلام دوستان.من میخوام معافی پزشکی بگیرم ولی نمیدونم کدوم فرم هاشو باید پر کنم؟ بعد اون قسمت تاریخ شروع تحصیل رو چی بزنم؟ من الان پیش دانشگاهیم تموم شده و کنکور دادم.

mohamad skystar
06-09-2011, 18:27
سلام دوستان.من میخوام معافی پزشکی بگیرم ولی نمیدونم کدوم فرم هاشو باید پر کنم؟ بعد اون قسمت تاریخ شروع تحصیل رو چی بزنم؟ من الان پیش دانشگاهیم تموم شده و کنکور دادم.

معافیت پزشکی بعدا برای گرفتن گذرنامه گواهینامه بیمه و ..... مشکل ساز میشه.

Meek
07-09-2011, 12:16
من نیمه اول 71 هسم.پارسال قبول نشدم پشت کنکوری موندم ولی امسال قبول شدم آزاد.
دفترچه باید ارسال کنم یا با خیال راحت برم ثبت نام کنم؟
در کل خدمت وظیفم چی میشود؟

با سپاس

Immunology
07-09-2011, 12:52
معافیت پزشکی بعدا برای گرفتن گذرنامه گواهینامه بیمه و ..... مشکل ساز میشه.

کی میگه مشکل ساز میشه؟؟نهایت یه معاینه میکنن.هر چی باشه بهتر از 18ماه خدمته.دوست خود من معافیت پزشکی داره پارسال تو بانک استخدام شد.

farhad_persona
07-09-2011, 15:16
بچه ها تو دوران آموزشی اگر دو سه تا بالش هم بخوایم بهمون میدن؟!
من عادت دارم با دو تا بالش میخوابم!!

Pami
07-09-2011, 17:23
جدی میگی؟ اگر این طور باشه که همون 4-5 ساعتی هم که بهمون میدن برا خواب نمیتونم بخوابم!
خدا به دادم برسه!

اینقدر خسته ات میکنن که همچین بخوابی صبح با صدای نگهبان بیدار بشی !
برو شکر کن ، بهترین دوران خدمت همین آموزشی هست ، میری یگان قدرش رو میفهمی

farhad_persona
07-09-2011, 17:41
اینقدر خسته ات میکنن که همچین بخوابی صبح با صدای نگهبان بیدار بشی !
برو شکر کن ، بهترین دوران خدمت همین آموزشی هست ، میری یگان قدرش رو میفهمی

ای بابا شما که راضی بودی از یگانت داش پیام. الان بهت خوش نمیگذره؟ مشکل از کجاست با فرمانده ها مشکل داری یا حجم کار بالاس؟
کلا همه میگن همه نکبت سربازی همون آموزشی هست و یگان بهتر هست به ویژه اگر جای خوبی باشی.

ali1834
07-09-2011, 17:41
کسی که الان در حال اعزام به خدمت است و از دانشگاه انصراف داده ایا می تواند در ازمون فراگیر پیام نور شرکت کند؟چون تو دفترچه ازمون فراگیر نوشته با ارایه برگ اماده به خدمت یا گواهی اشتغال به خدمت می توان تبت نام کرد(تحصیل همزمان با خدمت)(پذیرش سپاه شده ام) ایا واقعا همچین چیزی است؟
ممنون

Pami
07-09-2011, 18:20
ای بابا شما که راضی بودی از یگانت داش پیام. الان بهت خوش نمیگذره؟ مشکل از کجاست با فرمانده ها مشکل داری یا حجم کار بالاس؟
کلا همه میگن همه نکبت سربازی همون آموزشی هست و یگان بهتر هست به ویژه اگر جای خوبی باشی.

من جام عوض شد و تقسیم جدید انجام دادن ، فعلا راضی نیستم ، کارم سخته و استرس زیاد و مسئولیت سنگین
تایم اداری هم ظاهرا نیستیم و تا 4-5 باید باشیم اونجا
اینطوری فقط روز به روز خسته تر میشم

mehdi_vsgh
07-09-2011, 18:29
من نیمه اول 71 هسم.پارسال قبول نشدم پشت کنکوری موندم ولی امسال قبول شدم آزاد.
دفترچه باید ارسال کنم یا با خیال راحت برم ثبت نام کنم؟
در کل خدمت وظیفم چی میشود؟

با سپاس
فکر نمیکنم مشکل ساز باشه میتونی بری دانشگاه ثبت نام کنی.....البته برای اینکه خیالت راحت تر بشه بازم یه پرس جو کن!!

بچه ها تو دوران آموزشی اگر دو سه تا بالش هم بخوایم بهمون میدن؟!
من عادت دارم با دو تا بالش میخوابم!!
شوخی جالبی بود!!! :31:

Behroooz
07-09-2011, 18:40
یاد دوران سربازی به خیر

تیراندازی سلاح سنگین

عشق مرخصی

دوستان

نگهبانی

چه زود گذشت

عجب شیر یادت به خیر ....

farhad_persona
07-09-2011, 18:49
من جام عوض شد و تقسیم جدید انجام دادن ، فعلا راضی نیستم ، کارم سخته و استرس زیاد و مسئولیت سنگین
تایم اداری هم ظاهرا نیستیم و تا 4-5 باید باشیم اونجا
اینطوری فقط روز به روز خسته تر میشم

میتونم بپرسم کجا هستی و چه کاری انجام میدی پیام جان؟
بعد چرا جاتون رو عوض کردن مگه حساب کتاب نداره؟

ali1834
07-09-2011, 19:11
کسی که الان در حال اعزام به خدمت است و از دانشگاه انصراف داده ایا می تواند در ازمون فراگیر پیام نور شرکت کند؟چون تو دفترچه ازمون فراگیر نوشته با ارایه برگ اماده به خدمت یا گواهی اشتغال به خدمت می توان تبت نام کرد(تحصیل همزمان با خدمت)(پذیرش سپاه شده ام) ایا واقعا همچین چیزی است؟
ممنون
کسی خبر نداره؟؟؟؟؟؟؟؟:19:

Pami
07-09-2011, 19:27
میتونم بپرسم کجا هستی و چه کاری انجام میدی پیام جان؟
بعد چرا جاتون رو عوض کردن مگه حساب کتاب نداره؟

من افتادم اداره بهداشت ، ولی داخل اداره قرار بود جای دیگه ای بیفتم اما تغییر کرد و افتادیم زیر نظر قرارگاه ، به عبارتی بدترین جای اداره بهداشت

ارتش هیچ حساب و کتابی نداره ، دیگه این بهم ثابت شده ، تا دقیقه آخر هیچ چیزی معلوم نیست و ممکنه تغییر کنه

Mohammad-Hashemi
07-09-2011, 20:26
سلام.

اقا اموزشی ما تموم شد . المهدی بابل.:31:

تقسیم کردن ما افتادیم حفاظت امنیت میدان پاستور . چطوریاست اینجا؟:5:

reza8766
07-09-2011, 21:59
من افتادم اداره بهداشت ، ولی داخل اداره قرار بود جای دیگه ای بیفتم اما تغییر کرد و افتادیم زیر نظر قرارگاه ، به عبارتی بدترین جای اداره بهداشت

ارتش هیچ حساب و کتابی نداره ، دیگه این بهم ثابت شده ، تا دقیقه آخر هیچ چیزی معلوم نیست و ممکنه تغییر کنه
منم کارم اداریه اما زیاده با این حال زیر نظر قرارگاهم اصلا به رشته و تخصص و رسته ای که تو امریه زده کار ندارن!
منی که کامپیوتر خوندم کارم کاغذیه اونی که مثلا حقوقه کارش با کامپیوتره!

emfaaa
08-09-2011, 00:49
با سلام
بنده 20 روز پیش فارغ التحصیل شدم.لیسانس کامپیوترم.
می خوام معافیت پزشکی بگیرم (عرق کف دست)، دکتر اول که دفترچه رو پر کرد نوشت ریزش و عرق شدید کف دست.
می خواستم دفترو پست کنم که دوستم گفت اگر دفترو پست کنی و معاف نشی دیگه هیچ کاری از دستت بر نمیاد و اعزامت میکنن ، گفت اول برای امریه اقدام کن نامه ی ok امریه رو بگیر
بعد اون موقع دفترو برای معافیت پست کن ، که اگر معاف هم نشدی نام امریه رو رو کنی.
حالا میخوام بدونم حرفا دوستم صحا داره؟کلا روال کار به چه شکله ؟
با تشکر

Hooman88
08-09-2011, 03:19
سلام دوستانم
اول آبان اعزامم
تا کی میتونم امریه یا پذیرش بگیرم ؟ فرقشون چیه
یکی از آشناهام گفته 1هفته قبل آموزشی بگم ردیف کنه بیفتم تهران قسمت اداری
1هفته قبل میشه یا باید الان اقدام کرد؟

برای لیسانس آموزشی ارتش یا سپاه چند ماهه ؟

لطفا هرچی میدونید درسته بگید
سپاسگزارم

ahad_judo
08-09-2011, 09:30
سلام دوستانم
اول آبان اعزامم

سپاسگزارم
سلام.
دوست عزیز از همین امروز باید برای امریه اقدام کنید.اگر برگه سفیدتون اومد دیگه نمیشه کاری کرد مگر با پارتی کلفت.
خدمت تو همه ارگان ها برای لیسانس 17 ماه هست مگر مناطق عملیاتی و مرزها که 1-2 ماه هم کمتر میشه مدت خدمت.

mehdi_vsgh
08-09-2011, 10:36
سلام دوستانم
اول آبان اعزامم

سپاسگزارم
برای امریه گرفتن فکر کنم یه کم دیر شده باشه
اموزشی برای همه 2 ماهه

Hooman88
08-09-2011, 14:25
فرق امریه با پذیرش چیه ؟
پس اینکه میگن آموزشیه ارتش دوره کد میخوره برای لیسانس میشه 4 ماه چیه؟

مدارک چی میخواد برای پذیرش؟
بدم به پارتیم خودش انجام بده یا حضور منم لازمه ؟

mostafaeshghi
08-09-2011, 17:02
باشه سر فرصت توضیح میدم برات فعلا زوده
فعلا برو پادگان و آمده باش برای یه هفته سخت و طاقت فرسا : دی
اینطوری هم که ما آمار گرفتیم ظاهرا این هفته مرخصی ندارین چون همین 4 روز میاندوره تون بوده

ممنون پیام جان

هر چی زودتر بگی ولی خیلی بهتره :)

آقا پیامتو به جناب سروان رسوندم زود هم به خاطرش اومد و گفت آره همین 2 روزه 2تا اس ام اس داده :دی

امروز بعد از یک هفته مرخص شدیم :) ولی من چون جمعه نگهبانم فردا صبح ساعت 7 میرم و بقیه ساعت 16 میاند.

خیلی برام جالب شده :-؟ که اینجا چرا اینقدر نگهبانی داره؟ ما تو گروهانمون روزی 22 تا نگهبان داریم :| یعنی با توجه به نفرات و ضرب و تقسیم و محاسبه افراد خاص و اینها هر 3 روز 1 پست بهت میخوره. و تازه میگند که از هفته بعد 30 تا دیگه به هر گروهان اضافه میشه (که فکر کنم چرته محضه :دی) یعنی روزی 52 نفر نگهبان از هر گروهان!!!
واقعا برام جالبه! از هر کی میپرسم میگه تو هفته 1 پست به ما میخورد یا نهایتا 2 تا! ولی اینجا احتمال 4روز در هفته هم هست!

از این 1 هفته بگم که خیلی راضیم! خدا را شکر میکنم! هم پادگان هم گردان هم گروهان و هم گروه و هم تخت خوب و هم منطقه نظافت خوبی به من افتاده! و هم فرمانده خیلی گلی داریم! بالاخره باید جا پاشو سفت کنه که سخت گیری میکنه ولی نسبت به فرمانده های دیگه ماهه ماه!

انشاءالله این که میگن هفته اول سخته برای ما هم مثل همه معنی بشه! از این هفته و سختیهاش راضیم چون واقعا با تصوراتی بد تر از این وارد شدم ولی خدا را شکر میکنم که همه چی ردیفه! فقط انشاءالله موقع تقسیم و اینها جامون ردیف باشه... راستی جدا برنامشون خوبه و وقت استراحت هم خوب میدند بهمون فقط چون فرمانده هنگ شنبه میاد تو این 2 روز همه چم و خم رژه را یادمون دادند و الحق پاهامون ... (جای خالی با فعل مناسب پر شود :دی) که خدا را شکر به ها با کمی تمرین یاد گرفتند و شنبه مریم برای رژه.

یه خاطره باحال هم بگم تو این هفته اول :31:

جمعه ظهر من رفتم پادگان پوتین را با اتیکت گذاشتم تو آمار (همون راهروی کنار آسایشگاه) صبح رفتم صبحانه را زدم اومدم (دقیقا عین بقیه) بالا دیدم :18: پوتین من نیست! اتیکتشم نیست:18:! پوتینی هم اضافه نیست:18::18::18:! دیگه فهمیدم پیچوندند! پوتینم مارک یورد بود 20 تومن خریده بودم! ییهو وقت ورزش شد دیدم فرمانده میگه چه کار میکنی گفتم جناب سروان پوتینمون با اتیکتش نیست! میگه برو باز بگرد میگم جناب سروان همه جا را گشتم! میگه من نمیدونم (تیکه معروف فرماتده ها = من نمیدونم - به من چه :دی) برو پیداش کن بیا سر کلاس!
منم با افسر آموزش (که آدم باحالتریه) گفتم گفت حالا با دمپایی بیا سر کلاس. اومدیم سر کلاس. کلاتس تموم شد فرمانده گفت اون کی بود که پوتینش گم شد پاشه وایسه! من وایسادم. رو به همه گفت کی پوتینه اینو برداشته؟ دوباره با صدا بلندتر گفت کی برداتشته؟ کسی جواب نداد. گفت فلانی (مسئول نگهبانی) به خاطر سهل انگاری ایشون 2 شب نگهبانی تنبیهی براشون منظور کن! من = :18::18::19::13::41::18::18: جدا گرخیدم ها :31: ولی لام تا کام حرف نزدم و با لبخند نشستم (چه کار خوبی کردم یه کلمه حرف میزدم میگفت 4تاش کن!) و 1شنبه و 2شنبه نگهبان بودیم (خداییش پاسهای کوتاه و مناسب و خوبی بهم خورد و سریعتر از بقیه همه قلق نگهبانی را فهمیدم :دی) بچه ها گل و با مرام کم نیستند تو گروهان ما یکی از بچه های گل روزگار:40: پوتین اضافه داشت علی الحساب داده به ما تا ببینیم چی میشه :)

حرف که زایده بزنم ولی خب ایجاز و اختصار ایجاب میکنه ادامه ندم :)

اگر کسی سوالی نظری حرفی چیزی داره من تا شب ساعت 12 میخونم :)

ارادتمند همه هم رزمهای گل:40::11::27::21:

Pami
08-09-2011, 17:51
ممنون پیام جان

هر چی زودتر بگی ولی خیلی بهتره :)

آقا پیامتو به جناب سروان رسوندم زود هم به خاطرش اومد و گفت آره همین 2 روزه 2تا اس ام اس داده :دی

امروز بعد از یک هفته مرخص شدیم :) ولی من چون جمعه نگهبانم فردا صبح ساعت 7 میرم و بقیه ساعت 16 میاند.

خیلی برام جالب شده :-؟ که اینجا چرا اینقدر نگهبانی داره؟ ما تو گروهانمون روزی 22 تا نگهبان داریم :| یعنی با توجه به نفرات و ضرب و تقسیم و محاسبه افراد خاص و اینها هر 3 روز 1 پست بهت میخوره. و تازه میگند که از هفته بعد 30 تا دیگه به هر گروهان اضافه میشه (که فکر کنم چرته محضه :دی) یعنی روزی 52 نفر نگهبان از هر گروهان!!!
واقعا برام جالبه! از هر کی میپرسم میگه تو هفته 1 پست به ما میخورد یا نهایتا 2 تا! ولی اینجا احتمال 4روز در هفته هم هست!

از این 1 هفته بگم که خیلی راضیم! خدا را شکر میکنم! هم پادگان هم گردان هم گروهان و هم گروه و هم تخت خوب و هم منطقه نظافت خوبی به من افتاده! و هم فرمانده خیلی گلی داریم! بالاخره باید جا پاشو سفت کنه که سخت گیری میکنه ولی نسبت به فرمانده های دیگه ماهه ماه!

انشاءالله این که میگن هفته اول سخته برای ما هم مثل همه معنی بشه! از این هفته و سختیهاش راضیم چون واقعا با تصوراتی بد تر از این وارد شدم ولی خدا را شکر میکنم که همه چی ردیفه! فقط انشاءالله موقع تقسیم و اینها جامون ردیف باشه... راستی جدا برنامشون خوبه و وقت استراحت هم خوب میدند بهمون فقط چون فرمانده هنگ شنبه میاد تو این 2 روز همه چم و خم رژه را یادمون دادند و الحق پاهامون ... (جای خالی با فعل مناسب پر شود :دی) که خدا را شکر به ها با کمی تمرین یاد گرفتند و شنبه مریم برای رژه.

یه خاطره باحال هم بگم تو این هفته اول :31:

جمعه ظهر من رفتم پادگان پوتین را با اتیکت گذاشتم تو آمار (همون راهروی کنار آسایشگاه) صبح رفتم صبحانه را زدم اومدم (دقیقا عین بقیه) بالا دیدم :18: پوتین من نیست! اتیکتشم نیست:18:! پوتینی هم اضافه نیست:18::18::18:! دیگه فهمیدم پیچوندند! پوتینم مارک یورد بود 20 تومن خریده بودم! ییهو وقت ورزش شد دیدم فرمانده میگه چه کار میکنی گفتم جناب سروان پوتینمون با اتیکتش نیست! میگه برو باز بگرد میگم جناب سروان همه جا را گشتم! میگه من نمیدونم (تیکه معروف فرماتده ها = من نمیدونم - به من چه :دی) برو پیداش کن بیا سر کلاس!
منم با افسر آموزش (که آدم باحالتریه) گفتم گفت حالا با دمپایی بیا سر کلاس. اومدیم سر کلاس. کلاتس تموم شد فرمانده گفت اون کی بود که پوتینش گم شد پاشه وایسه! من وایسادم. رو به همه گفت کی پوتینه اینو برداشته؟ دوباره با صدا بلندتر گفت کی برداتشته؟ کسی جواب نداد. گفت فلانی (مسئول نگهبانی) به خاطر سهل انگاری ایشون 2 شب نگهبانی تنبیهی براشون منظور کن! من = :18::18::19::13::41::18::18: جدا گرخیدم ها :31: ولی لام تا کام حرف نزدم و با لبخند نشستم (چه کار خوبی کردم یه کلمه حرف میزدم میگفت 4تاش کن!) و 1شنبه و 2شنبه نگهبان بودیم (خداییش پاسهای کوتاه و مناسب و خوبی بهم خورد و سریعتر از بقیه همه قلق نگهبانی را فهمیدم :دی) بچه ها گل و با مرام کم نیستند تو گروهان ما یکی از بچه های گل روزگار:40: پوتین اضافه داشت علی الحساب داده به ما تا ببینیم چی میشه :)

حرف که زایده بزنم ولی خب ایجاز و اختصار ایجاب میکنه ادامه ندم :)

اگر کسی سوالی نظری حرفی چیزی داره من تا شب ساعت 12 میخونم :)

ارادتمند همه هم رزمهای گل:40::11::27::21:

خب اول اینکه خوش اومدی ، امیدوارم این یک هفته زیاد سخت نگذشته باشه ، سختی اش همین بود ، جدی میگم ، دیگه بقیه اش رو عادت میکنی و برات راحت میگذره
در مورد نگهبانی ما هم 23 نفر نگهبان داشتیم ، اون 30 تا اضافه رو چرت گفتن ، شاید منظورش گشتی بوده ، گشتی هم 9 روز یکبار به هر گروهان میفته یه 48-50 نفری گشتی میخورن دور تا دور پادگان رو نگهبانی میدن اون هم فقط شب ها ، گشتی خیلی بهتر از نگهبانی عادی هست ، حالا افتاد بهت میفهمی ، ما همیشه سر پست خواب بودیم یا میپیچوندیم میرفتیم تلفن میزدیم به این و اون !
نگهبانی به طور نرمال باید 4 روز یکبار باشه ، ستاد که به شماها نیفتاده ؟ برای ما بدترین نگهبانی ستاد بود
پوتینت رو هم که دزدیدن شانست بوده ، تو آموزشی این چیزا عادی هست ، خدا رو شکر ما زیاد دزد نداشتیم ! ولی بعضی وقت ها یه سری چیزها گم میشد ، حالا مال تو پوتین بوده یکی از بچه ها شب شلوارش رو کش میرن بدبخت بدون شلوار میشه !!!
اسماعیلی آدم خیلی خوبی بود ، ظاهرش خشن و خشک هست ولی باهاش رفیق شدیم و اون روی خوبش برگشت !
راستی این هفته جمعه نگهبان افتادی هفته بعد قاعدتا نباید باشی ، به منشی رکن 2 بگو که حواسش باشه هفته بعد نگهبان 5 شنبه جمعه نزاره ترو ، باز نگهبانی جمعه بهتر از 5 شنبه هست ، اونایی که 5 شنبه نگهبانن جمعه به هیچ کارشون نمیرسن

در مورد پذیرش ها ، برای ما ماه دوم به بعد میومدن برای پذیرش از سرباز ها ، معمولا هم بیشتر رشته های کامپیوتر رو میخواستن
از عقیدتی سیاسی ، ستاد مشترک ، بنیاد تعاون و ... میان برای پذیرش
سعی کن تو یکی از اینا خودت رو جا کنی
اون نماینده که میاد ازت پذیرش کنه میخواد بهترین ها رو انتخاب کنه ، خلاصه اون موقع تا میتونی راضی اش کن حتی شده با خالی بندی ، مطمئن باش پات گیر نمیشه
بهترین جا برای خدمت تو ارتش بنیاد تعاون هست ، لباس شخصی میری میای
ارگان های دیگه هم خیلی خوبه ، دیگه بستگی به خودت و زبونت داره که چیکار بکنی و راضی اش کنی
امیدوارم روز آخر که امریه میدن بهت تو یکی از این ارگان ها بیفتی که خیلی خوبه

sunray
08-09-2011, 21:19
سلام دوستان
راستش یکی از دوستام بعد از تقسیم افتاده پادگان 92 زرهی اهواز. خودش بچه تهرانه. الان هفت روزه اونجاس که دو روزشو بیمارستان بوده. می خواستم ببینم راهی نداره این بنده خدا انتقالی بگیره تهران یا حداقل اطرافش؟ یا واسه جابجایی طرفو از کجا پیدا کنیم؟

mehdi_vsgh
08-09-2011, 22:04
سلام دوستان
راستش یکی از دوستام بعد از تقسیم افتاده پادگان 92 زرهی اهواز. خودش بچه تهرانه. الان هفت روزه اونجاس که دو روزشو بیمارستان بوده. می خواستم ببینم راهی نداره این بنده خدا انتقالی بگیره تهران یا حداقل اطرافش؟ یا واسه جابجایی طرفو از کجا پیدا کنیم؟
ساده ترین راه برای انتقالی پیدا کردن یه نفر بعنوان عوضه
یه نفر که هم پایه خدمتی باشن رو برین پیدا کنید به جاش و با هماهنگیهایی که انجام میدین میتونید خیلی راحت انتقالی بگیرین
من خودم اول داشتم با معرفی یه نفر بعنوان عوض انتقالی میگرفتم بعد یه سری ماجراهایی پیش اومد یه جور دیگه انتقالی گرفتم :دی

matin_vv
09-09-2011, 11:09
خب من دوباره از پادگان شهید خضرایی نیرو هوایی برگشتم.
اعزامم یک شهریور بود که عملاً از ششم دوره شروع شد.
روزهای اول خیلی سخت گذشت. زمان دیر میگذشت و جو افسرده کننده ای حاکم بود. من اولین بار که زنگ زدم خونه خیلی خودم رو کنترل کردم که ناراحتیم رو منتقل نکنم.
اما به تدریج اوضاع عوض شد. کلاسها شروع شد، بچه ها با هم آشنا شده ان،و حالا زمان سریعتر میگذره! درسته که تنبیه و رژه و ... سخته، ولی حس میکنم که یواش یواش دارم از این دوره لذت میبرم. امیدوارم بقیه اش هم همینطور با همین روحیه خوب سپری بشه.

برای بچه های اعزام فردا هم آرزوی موفقیت میکنم.

mehdi_vsgh
09-09-2011, 11:18
خب من دوباره از پادگان شهید خضرایی نیرو هوایی برگشتم.
اعزامم یک شهریور بود که عملاً از ششم دوره شروع شد.
روزهای اول خیلی سخت گذشت. زمان دیر میگذشت و جو افسرده کننده ای حاکم بود. من اولین بار که زنگ زدم خونه خیلی خودم رو کنترل کردم که ناراحتیم رو منتقل نکنم.
اما به تدریج اوضاع عوض شد. کلاسها شروع شد، بچه ها با هم آشنا شده ان،و حالا زمان سریعتر میگذره! درسته که تنبیه و رژه و ... سخته، ولی حس میکنم که یواش یواش دارم از این دوره لذت میبرم. امیدوارم بقیه اش هم همینطور با همین روحیه خوب سپری بشه.

برای بچه های اعزام فردا هم آرزوی موفقیت میکنم.
همیشه روزای اول خدمت سخت میگذره...

روزی که آخر آموزشی هم روز خیلی سخت تری هست!!! روز جدایی از دوستان و...

روزی هم که وارد یگان میشی چند روزی دوباره حس افسردگی خواهی داشت تا با بقیه سربازای یگانت آشنا بشی و....

AMIN8282
09-09-2011, 11:41
سلام دوستان.
این بخشنامه بخشش سنوات کی به یگانها ابلاغ میشه.
من 1 مهر کارتم هستش (بدون سنوات)یعنی 11 روز دیگه به نظرتون تا هفته بعد به یگانها ابلاغ میکنن این بخشش رو؟؟؟؟تا بریم واسه تسویه حساب؟؟:31:
راستی یه سوال دیگه:این بخشش شامل حال اعزامیهای 89 هم میشه یا فقط مال اعزامیهای سال 90 هستش؟؟؟
من سرباز قرارگاه فرماندهی ارتش هستم.

ghasem2020
09-09-2011, 12:06
براي همه سربازايي هستش كه تا 1 شهريور 90 اعزام شدن.
يعني به شما هم ميخوره. درست به موقع. :20:

AMIN8282
09-09-2011, 12:09
براي همه سربازايي هستش كه تا 1 شهريور 90 اعزام شدن.
يعني به شما هم ميخوره. درست به موقع. :20:
ممنون فقط خدا کنه زود ابلاغیه رو بدن تا اون موقع تصویه کنیم.
به نظرتون تا هفته بعد ابلاغیه میاد واسه یگانها؟؟؟

ghasem2020
09-09-2011, 13:04
با توجه به اينكه گفتن اين بخشنامه به مناسبت عيد فطر هستش احتمال اينكه زود ابلاغ و عملي بشه خيلي خيلي زياده.

Alamate Soal
09-09-2011, 13:28
بچه ها الان کسی که میخواد بره خدمت باید چیکار کنه ؟ به دفتر پلیس +10 مراجعه کنه یا از اداره پست دفترچه بگیره ؟

yazdan_mx
09-09-2011, 13:54
با سلام.
آقا اگه مرخصی شهرستان داشه باشیم و مثلا 4-5 ساعت دیر تر برسیم پادگان. دزبان برگه مرخصی رو میگیره. چه اتفاقی میوفته؟؟؟؟ کسی این اتفاق واسش افتاده بوده؟؟؟(چند ساعت دیر برسه و دژبان برگه مرخصی رو بگیره و بعد بزاره بره داخل! بعدش چه اتفاقی میوفته واسه طرف؟؟؟؟)

Pami
09-09-2011, 13:55
یحتمل اضاف میخورید یا اینکه بازداشت میشین میزارنتون نگهبان تنبیهی ، دیگه از این بالاتر نیست فک کنم

Milad4171
09-09-2011, 14:14
نخیرم. اگر دیر برین هیچ اتفاقی نمییفته جز اینکه ممکنه اسمتون بره تو لیست ورودی های تاخیری!
من همیشه برگه مرخصیم واسه 5 صبح فردا هست ولی 8 صبح حضور میزنم.
همش بستگی به این داره که با دژبان رفیق بشی یا نه. اگه تازه اومده باشی یکم ممکنه اذیت کنن. ولی اگر با هم رفیق باشین میتونین مثل من برگه مرخصی بگیرین مثلا تا فردا صبح. دوباره امروز بعد از ظهر برین پادگان و برگردین بیرون ( ورود و خروج هم نزنن واستون)
من امروز با یه برگه مرخصی ساعتی 3 بار رفتم بیرون!! ( البته تا ساعت مرخصیم خیلی مونده بود!)

---------- Post added at 03:14 PM ---------- Previous post was at 03:12 PM ----------

یه چیزی که توی پادگان ها خیلی خیلی مهمه نظافت هست. سعی کنین همیشه لباسهاتون تمیز باشه و همیشه ادکلن و عطر بزنین چون بدجوری توی چشم فرمانده میرین !

ha789di
09-09-2011, 14:36
دوستان من تکمیلی دارم برای ۸/۱ از سپاه پذیرش گرفتم یعنی مدارکم رو دادم سپاه فجر در شیراز بهم گفت منتظر باش تا برگ سفید بیاد الان لازمه پیگیری کنم ببینم پذیرش شدم یا نه؟

Nasser_ZRE
09-09-2011, 15:06
با سلام.
آقا اگه مرخصی شهرستان داشه باشیم و مثلا 4-5 ساعت دیر تر برسیم پادگان. دزبان برگه مرخصی رو میگیره. چه اتفاقی میوفته؟؟؟؟ کسی این اتفاق واسش افتاده بوده؟؟؟(چند ساعت دیر برسه و دژبان برگه مرخصی رو بگیره و بعد بزاره بره داخل! بعدش چه اتفاقی میوفته واسه طرف؟؟؟؟)

اگه اموزشی باشی که خبری نیست.اگه یگان باشی دژبان تاخیرت رو میده بالا.اونوقت یگانت تصمیم میگره باهات چکار کنه.یا لغو مرخصیت میکنه.یا اضاف میزنه.اگه تو یگان با فرمانده رفیق باشی هیچ کاری باهات نمیکنه.

Hooman88
09-09-2011, 15:07
دوستان من تکمیلی دارم برای ۸/۱ از سپاه پذیرش گرفتم یعنی مدارکم رو دادم سپاه فجر در شیراز بهم گفت منتظر باش تا برگ سفید بیاد الان لازمه پیگیری کنم ببینم پذیرش شدم یا نه؟

چه مدارکی دادی ؟
منم میخوام پذیرش بگیرم
اول آبان اعزامم

Mahdi.p30
09-09-2011, 15:45
با سلام.
من آموزشی مالک اشتر ناجا بودم ، معمولا مرخصی هامون رو میزدن تا ساعت 20 جمعه ، ولی اگه تا 5 صبح فرداش میرسیدیم ، هیچ مشکلی پیش نمیومد
ولی اگه کسی توی آمار صبح شنبه نبود یا 24 ساعت تاخیر داشت ، اغلب نگهبانی تنبیهی می خورد

البته توی آموزشی میگفتن هر روز غیبت توی اموزشی ، 2 روز اضافه توی یگان داره ، ولی صحتش رو نمیدونم

در مورد یگان خدمتی ، نمیدونم چطوری برخورد میکنن

mehdi_vsgh
09-09-2011, 17:03
سلام دوستان.
این بخشنامه بخشش سنوات کی به یگانها ابلاغ میشه.
من 1 مهر کارتم هستش (بدون سنوات)یعنی 11 روز دیگه به نظرتون تا هفته بعد به یگانها ابلاغ میکنن این بخشش رو؟؟؟؟تا بریم واسه تسویه حساب؟؟:31:
راستی یه سوال دیگه:این بخشش شامل حال اعزامیهای 89 هم میشه یا فقط مال اعزامیهای سال 90 هستش؟؟؟
من سرباز قرارگاه فرماندهی ارتش هستم.
نگران نباش انشالله به زودی زود ابلاغ میشه
و شما هم به امید خدا با من ترخیص میشید!!!

---------- Post added at 06:03 PM ---------- Previous post was at 06:00 PM ----------

با سلام.
مشکلی نیست..نهایتش اینه که لغو مرخصی میشی و دیگه نمیتونی هر روز بری خونه و مرخصی شهری
مثلا تا 3 روز لغو مرخصی میشی و دوباره روز از نو و روزی از نو!!

ha789di
09-09-2011, 21:26
چه مدارکی دادی ؟
منم میخوام پذیرش بگیرم
اول آبان اعزامم

کپی برگ تکمیلی-کپی برگ اعزام به خدمت

bolka
09-09-2011, 21:52
سلام.
يه سوال خيلي فوري و مهم دارم.
دوست من 21 سال سن داره و سربازي نرفته و قصد داره يه پرايد بخره وبه نام خودش بزنه. سوال من اينجاست كه اين دوستِ من چون سربازي نرفته آيا ميتونه ماشين رو به اسم خودش بزنه يا اصلآ ربطي به سربازي و كارت پايان خدمت نداره؟ چون من شنيدم 18 سال تمام ميتونه به نام بزنه ميخواد سربازي بره ميخواد نرفته باشه.
آيا سربازي و اون كارت لعنتيش مشمول به نام زدن سند خونه يا ماشين ميشه؟
اگر نميشه امكانش هست به نام پدر يا مادرش بزنه و ازشون يه وكالت نامه بگيره كه بعد فوت اونها به دوستِ من برسه؟

Hooman88
09-09-2011, 22:48
از طریق آشنایی میخوام پذیرش بگیرم
اداره بیفتم صبح میرم تاظهر ؟
روزهای تعطیلش چی؟
لیسانسم

Hooman88
10-09-2011, 11:44
سلام.
دوست من 21 سال سن داره و سربازي نرفته و قصد داره يه پرايد بخره وبه نام خودش بزنه. سوال من اينجاست كه اين دوستِ من چون سربازي نرفته آيا ميتونه ماشين رو به اسم خودش بزنه يا اصلآ ربطي به سربازي و كارت پايان خدمت نداره؟ چون من شنيدم 18 سال تمام ميتونه به نام بزنه ميخواد سربازي بره ميخواد نرفته باشه.
اگر نميشه امكانش هست به نام پدر يا مادرش بزنه و ازشون يه وكالت نامه بگيره كه بعد فوت اونها به دوستِ من برسه؟

بدون کارت پایان خدمت نمیشه
حتی پشت سند سبز ماشین هم نوشته

Hooman88
10-09-2011, 11:48
سلام.

راستی جالبه که وکالت نامه هم بعد فوت باطل میشه

amir_ata_21
10-09-2011, 13:32
سلام.
اگه ماشین صفر بگیره یعنی از کارخونه بگیره به اسمش می زنن کارخونه ولی اگه بخواد دست دوم بگیره و بره محضر اونوقت کارت معافیت یا پایان خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل می خواد
جالب اینکه وکالت نامه هم نمی تونه بگیره

ali gamma
10-09-2011, 19:11
امروز یه خبری رو به صورت نصفه و نیمه و مبهم از برنامه ی نیمروز شنیدم که هر کی متاهل باشه خدمت سربازیش میشه فقط دوره ی اموزشی. درسته؟ این جور بشه که عالیه برم یه زن بگیرم:31:

ha789di
10-09-2011, 19:18
امروز یه خبری رو به صورت نصفه و نیمه و مبهم از برنامه ی نیمروز شنیدم که هر کی متاهل باشه خدمت سربازیش میشه فقط دوره ی اموزشی. درسته؟ این جور بشه که عالیه برم یه زن بگیرم:31:

اگه ازدواج دانشجویی کنی خدمت میشه فقط 3ماه

farhad_persona
10-09-2011, 19:25
اگه ازدواج دانشجویی کنی خدمت میشه فقط 3ماه

جدی میگی؟! یعنی ازدواج دانشجویی 15 ماه کسر خدمت داره؟
ای خدا از کفمون پرید!

S126
10-09-2011, 19:39
ای بابا چه خودتون شایعه درست می کنید و بعد خودتون هم یک کلاغ چهل کلاغ می کنید ! این فقط یه طرحه از یه مسئولی که اصلا ارتباطی با نظام وظیفه نداره .

فقط در حد حرفه و شایعه هست. والا اونی که الان قانون شده یعنی افزایش حقوق ها الان چند ماهه دارن دست دست میکنن وای به حال این طرح های من درآوردی و بدون پشتوانه.

S126
10-09-2011, 19:40
ای بابا چه خودتون شایعه درست می کنید و بعد خودتون هم یک کلاغ چهل کلاغ می کنید ! این فقط یه طرحه از یه مسئولی که اصلا ارتباطی با نظام وظیفه نداره .

فقط در حد حرفه و شایعه هست. والا اونی که الان قانون شده یعنی افزایش حقوق ها الان چند ماهه دارن دست دست میکنن وای به حال این طرح های من درآوردی و بدون پشتوانه.

Ali_BlueBoy
10-09-2011, 20:46
یه چیز بگم...روحتون شاد شه...!!!: دی

من به خاطر 20 روز دیر فرستادن مدارک واسه اعزام به خدمت 3 ماه اضافه خورده بودم.....
حالا قبلا این اضافا عفو رهبری ..یا به هر نحوی بخشخش میخورد....

حالا تو دوره ی ما کلا گفتن یه چند وقته نبخشیدن این اضافا رو...
خلاصه ما هم در حال اضاف کشیدن بودیم....حدودا دو ماهو 15 روزشو طی کرده بودیم ...که یهو..!!! تیلویزیون...!!! اعلام کرد که به خاطر عید سعید اینا...(فطر) کلا بخشیدن ما رو (دستشون درد نکنه) یعنی اون سه ماهو بخشیدن..
خلاص مام با اینه یه سری جاهامون سوخت ...!!! گفتیم سگ خورد 15 روز هم 15 روزه...!!!

خلاصه فرداش رفتیم بیبینیم چند چنده...با کلی بالا پایینو پرسو جو فهمیدن این آقا بخشخشه...!!! بخش نامه اش 15 روزه دیگه میاد.....!!! خخخخخخ

خب با توجه به این اتفاق سوزنده...
من به این نتیجه رسیدم که دم دریا هم آفتابه رو از یاد نبرم....!!!

bolka
11-09-2011, 12:25
يه سوال مهم داشتم.
من به زودي از دانشگاه فارغ التحصيل ميشم و مدرك كارشناسي رو ميگيرم. سوالم اينه. بعد از فارغ التحصيل شدن 6 ماه وقت هست براي فرستادن مدارك براي خدمت. من ميخوام تو كنكور ارشد هم شركت كنم حالا چه جوري بايد به نظام وظيفه بفهمونم كه من قراره ارشد شركت كنم؟ مدارك رو ارسال كنم و بعد خودم برم نظام وظيفه بگم به تعويق بندازيد تا نتايجم بياد ؟؟؟ امكانش هست؟

و اما يه سوال ديگه تو ترم اخر كارشناسي وقتي چند واحد فقط داشته باشي امكانش هست تو كنكور ارشد شركت كني يا خير؟

خواهشآ جواب بديد

amir_ata_21
11-09-2011, 12:57
[/COLOR]
يه سوال مهم داشتم.
من به زودي از دانشگاه فارغ التحصيل ميشم و مدرك كارشناسي رو ميگيرم. سوالم اينه. بعد از فارغ التحصيل شدن 6 ماه وقت هست براي فرستادن مدارك براي خدمت. من ميخوام تو كنكور ارشد هم شركت كنم حالا چه جوري بايد به نظام وظيفه بفهمونم كه من قراره ارشد شركت كنم؟ مدارك رو ارسال كنم و بعد خودم برم نظام وظيفه بگم به تعويق بندازيد تا نتايجم بياد ؟؟؟ امكانش هست؟

و اما يه سوال ديگه تو ترم اخر كارشناسي وقتي چند واحد فقط داشته باشي امكانش هست تو كنكور ارشد شركت كني يا خير؟

خواهشآ جواب بديد
دوست من از زمانی که دفترچتون رو بفرستید تا زمانی که اعزام بشید حول و حوش 6 ماه می شه که با اون 6 ماه فرجه ایی که نظام وظیفه برای فراغت از تحصیل می ده می شه یه سال
من خودم ترم آخر 20 واحد داشتم+6 واحد تابستون
خدارو شکر خدا کمک کرد سال 88 قبول شدم
الانم در حال تدوین پایان نامه هستم:5:

Y@var
11-09-2011, 12:59
ببخشید یه سوالی داشتم.

من پدرم جانباز 20 درصده و چندین ماه هم سابقه جبهه داره که هیچ کدوم جداگانه واسه معافیم کافی نیست!

میخواستم بدونم چیزی به صورت سهمیه تلفیقی وجود نداره که معاف بشم؟یعنی سابقه جبهه و جانبازی رو با هم جمع کنن؟!

شنیدم باید مجموعش 30 بشه حالا میخواستم نحوه ی محاسبه رو هم بدونم یعنی هر درصد جانبازی 1 ماه حساب میشه و با ماه های سابقه جبهه جمع میشه تا عددش به 30 برسه؟

با تشکر:11:

imanpod
11-09-2011, 19:55
دوستان من هشتاد روز از خدمتم گذشته و الان اومدم دانشگاه برا ارشد ثبت نام کنم ، یگان خدمتم ، یگان امداد آمل (نیرو انتظامی) بود و خودم بچه تهرانم ، سوالم اینه که من بعد از گرفتن فوق لیسانس و گذراندن یک ماه آموزشی تکراری باز هم ممکنه توی تقسیم خارج از تهران بیوفتم ؟ و سوال دیگم اینه که اون یه ماه آموزشی که بعد از فوق لیسانس باید بگذرونم جزو خدمتم حساب میشه ؟

amir_ata_21
11-09-2011, 20:07
دوستان من هشتاد روز از خدمتم گذشته و الان اومدم دانشگاه برا ارشد ثبت نام کنم ، یگان خدمتم ، یگان امداد آمل (نیرو انتظامی) بود و خودم بچه تهرانم ، سوالم اینه که من بعد از گرفتن فوق لیسانس و گذراندن یک ماه آموزشی تکراری باز هم ممکنه توی تقسیم خارج از تهران بیوفتم ؟ و سوال دیگم اینه که اون یه ماه آموزشی که بعد از فوق لیسانس باید بگذرونم جزو خدمتم حساب میشه ؟
به سلامتی ایشالا
جواب سوال دومتون اینه که بله جزو خدمتتون محسوب می شه

Mahdi.p30
12-09-2011, 13:20
جواب سوال اولتون رو نمي تونم به قطعيت بدم ، ولي من هر کسي رو که ديدم و سابقه خدمت قبلي داشته ، توي تقسيم جديد افتاده شهر خودش!
البته همونطور که گفتم با قطعيت کامل نميشه اينو گفت

شما نامه ترخيص از خدمت رو گرفتي؟
اگه نداشته باشي ، دانشگاه احتمالا ثبت نامت نمي کنه و فعلا فقط تاييديه قبولي بهت ميده تا بري ترخيص بگيري بيايي
ترخيص و تسويه حساب توي نيروي انتظامي هم که رسما دهان آدم رو آسفالت مي کنه!:41:

hts1369
12-09-2011, 14:37
ببخشید یه سوالی داشتم.

من پدرم جانباز 20 درصده و چندین ماه هم سابقه جبهه داره که هیچ کدوم جداگانه واسه معافیم کافی نیست!

میخواستم بدونم چیزی به صورت سهمیه تلفیقی وجود نداره که معاف بشم؟یعنی سابقه جبهه و جانبازی رو با هم جمع کنن؟!

شنیدم باید مجموعش 30 بشه حالا میخواستم نحوه ی محاسبه رو هم بدونم یعنی هر درصد جانبازی 1 ماه حساب میشه و با ماه های سابقه جبهه جمع میشه تا عددش به 30 برسه؟

با تشکر:11:
بله این دوتا رو با هم جمع میکنن و بهتون کسری میدن.

Y@var
12-09-2011, 14:40
بله این دوتا رو با هم جمع میکنن و بهتون کسری میدن.

ببخشید درست منظورتون رو متوجه نشدم اگه به عدد 30 برسه مگه معاف نمیشم؟ یا اینکه فقط چند ماه کسری میگیرم؟

بازم شرمنده.و خیلی خیلی ممنون:11:

imanpod
12-09-2011, 18:24
شما نامه ترخيص از خدمت رو گرفتي؟
اگه نداشته باشي ، دانشگاه احتمالا ثبت نامت نمي کنه و فعلا فقط تاييديه قبولي بهت ميده تا بري ترخيص بگيري بيايي
ترخيص و تسويه حساب توي نيروي انتظامي هم که رسما دهان آدم رو آسفالت مي کنه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]من واحد علوم و تحقیقات قبول شدم (کارشناسی ارشد کشاورزی-مبارزه با علف) و نامه ی مهر شده ی قبولی هم گرفتم . ولی امروز که رفتم یگان خدمتم (آمل) و همچنین نظام وظیفه ساری ، گفتن که باید نامت رو اول میبردی نظام وظیفه ی محل اعزامت یعنی تهران (میدون سپاه) و بعد از تایید میومدی آمل برا تصفیه . امور مشمولین بی خرد (گفتم حرف زشت نزنم :angry:) علوم و تحقیقات هم تو نامه ی قبولیم نوشته برای تحویل به اداره ی وظیفه عمومی مازندران . حالا فردا باید اول برم علوم و تحقیقات که نامه رو عوض کنه و بزنه برای ارائه به اداره ی وظیفه ی عمومی ناجا و بعد ببرمش میدون سپاه برا تایید .
اگه کسی تجربه ی ترخیص وسط خدمت رو داره لطفا مراحل کارشو توضیح بده که دوباره اشتباه نکنم .

Mahdi.p30
12-09-2011, 19:26
من واحد علوم و تحقیقات قبول شدم (کارشناسی ارشد کشاورزی-مبارزه با علف) و نامه ی مهر شده ی قبولی هم گرفتم . ولی امروز که رفتم یگان خدمتم (آمل) و همچنین نظام وظیفه ساری ، گفتن که باید نامت رو اول میبردی نظام وظیفه ی محل اعزامت یعنی تهران (میدون سپاه) و بعد از تایید میومدی آمل برا تصفیه . امور مشمولین بی خرد (گفتم حرف زشت نزنم :angry:) علوم و تحقیقات هم تو نامه ی قبولیم نوشته برای تحویل به اداره ی وظیفه عمومی مازندران . حالا فردا باید اول برم علوم و تحقیقات که نامه رو عوض کنه و بزنه برای ارائه به اداره ی وظیفه ی عمومی ناجا و بعد ببرمش میدون سپاه برا تایید .
اگه کسی تجربه ی ترخیص وسط خدمت رو داره لطفا مراحل کارشو توضیح بده که دوباره اشتباه نکنم .
من خودم امروز نامه ترخيص رو از نظام وظيفه شهرمون گرفتم (بعد از 5 6 روز رفت و آمد بين جاهاي مختلف) و اگه خواستي ميتونم برات كامل توضيح بدم

فرماندهي انتظامي استان مازندران ، توي خود شهر ساري هست؟
شما توي قرارگاه آمل يا همون فرماندهي شهرستان آمل خدمت ميكردي؟

hts1369
12-09-2011, 20:25
ببخشید درست منظورتون رو متوجه نشدم اگه به عدد 30 برسه مگه معاف نمیشم؟ یا اینکه فقط چند ماه کسری میگیرم؟

بازم شرمنده.و خیلی خیلی ممنون:11:
داداش من نمیدونم معاف میشی یا نه ولی میدونم در مورد کسری گرفتن میزان کسری هر کدوم رو حساب میکنن و با هم جمع میکنن

S126
12-09-2011, 20:33
شما حتی اگه به خاطر جبهه پدرت معاف هم بشی اول و آخر باید دو ماه آموزشی رو بری . این قانونه.

imanpod
12-09-2011, 21:05
من خودم امروز نامه ترخيص رو از نظام وظيفه شهرمون گرفتم (بعد از 5 6 روز رفت و آمد بين جاهاي مختلف) و اگه خواستي ميتونم برات كامل توضيح بدم

فرماندهي انتظامي استان مازندران ، توي خود شهر ساري هست؟
شما توي قرارگاه آمل يا همون فرماندهي شهرستان آمل خدمت ميكردي؟
فقط بگو چند جا باید برم . تو یه روز اداری انجام میشه یا نه ؟ چون اگه فردا انجام نشه تو یگان غیبت میخورم .
فرماندهی انتطامی مازندران توی بلوار ارتش شهر ساری هست .
من توی ستاد فرماندهی آمل خدمت میکنم که یگان امداد هم داخل خود ستاد هست . آمل اینجوریه دیگه .

Mahdi.p30
12-09-2011, 22:34
فقط بگو چند جا باید برم . تو یه روز اداری انجام میشه یا نه ؟ چون اگه فردا انجام نشه تو یگان غیبت میخورم .
فرماندهی انتطامی مازندران توی بلوار ارتش شهر ساری هست .
من توی ستاد فرماندهی آمل خدمت میکنم که یگان امداد هم داخل خود ستاد هست . آمل اینجوریه دیگه .
شما اول تشریف میبری دانشگاه و نامه ای تاییدیه قبولی رو برای تحویل به نظام وظیفه تهران (یا همون شهری که از اونجا اعزام شدی) میگیری ، بعد اون نامه رو میبری نظام وظیفه ، اونا دوباره یه نامه میدن که ببری برای فرماندهی انتظامی استان مازندران (البته نظام وظیفه شهر ما لطف کردن این نامه رو با پرینت قبولی بهمون دادن و اونجا نیازی به تاییدیه دانشگاه نشد) ، اونو میبری نیروی انسانی ستاد فرماندهی استان ، اونجا یه نامه دیگه بهت میدن برای دستور تسویه حساب و معرفی به فرماندهی شهرستان آمل ، اونو میبری نیروی انسانی ستاد شهرستان آمل و اونجا احتمالا فرم تسویه حساب و ... بهت میدن که 15 16 تا مهر و امضا باید از حفاظت و عقیدتی و بازرسی و ... شهرستان بگیری
ضمنا اگه وسایلی از یگان امداد تحویلت باشه (اعم از لباس یگان و تجهیزات) اونا رو هم باید پس بدی به آماد و پشتیبانی شهرستان!

البته من کلانتری بودم و یه تسویه حساب داخلی هم با کلانتری داشتم و ضمنا یه برگه ای بنام جمعداری هم به من دادن که 6 تا امضا داشت که 3 تاش مربوط به ترابری استان:18: و 3 تای دیگه اون مربوط به ستاد استان بود که نمیدونم اونو به شما میدن یا نه!!:19:

بعد از تسویه حساب با ستاد شهرستان ، نیروی انسانی اونجا یه نامه به انضمام کپی برگه تسویه حساب یگان با مهر و امضای فرمانده شهرستان یا جانشینش برای ستاد استان مینویسه و دوباره شما رو به اونجا معرفی می کنه ، شما اونو مجددا میبری ستاد استان ، اونا یه برگه تسویه حساب دیگه بهت میدن که اونم 6 7 تا امضا داره که باید ببری حفاظت و عقیدتی و ... ستاد استان امضا کنی و برگردونی و بالاخره نامه تسویه حساب شما رو برای معاونت نظام وظیفه شهرتون بهتون میدن که اونم باید مهر معاونت نیروی انسانی فرماندهی مازندران رو داشته باشه و شما اونو میبری نظام وظیفه ، اونجا نامه ترخیص رو براتون صادر میکنن (که برای گرفتن نامه ترخیص احتمالا تاییدیه قبولی لازمه)

حالا خودت حساب کن این پروسه چند روز وقت میبره!:19:

یه کاری می کنن آدم به غلط کردن میفته که چرا دانشگاه قبول شده!:41:
من خودم 5 6 روز بین قم و اصفهان بودم که بالاخره نامه ترخیص رو امروز از نظام وظیفه قم گرفتم

بازم سوالی بود ، در خدمتم

ahad_judo
13-09-2011, 01:21
من واحد علوم و تحقیقات قبول شدم (کارشناسی ارشد کشاورزی-مبارزه با علف) و نامه ی مهر شده ی قبولی هم گرفتم . ولی امروز که رفتم یگان خدمتم (آمل) و همچنین نظام وظیفه ساری ، گفتن که باید نامت رو اول میبردی نظام وظیفه ی محل اعزامت یعنی تهران (میدون سپاه) و بعد از تایید میومدی آمل برا تصفیه . امور مشمولین بی خرد (گفتم حرف زشت نزنم :angry:) علوم و تحقیقات هم تو نامه ی قبولیم نوشته برای تحویل به اداره ی وظیفه عمومی مازندران . حالا فردا باید اول برم علوم و تحقیقات که نامه رو عوض کنه و بزنه برای ارائه به اداره ی وظیفه ی عمومی ناجا و بعد ببرمش میدون سپاه برا تایید .
دوست عزیز من سال 85 وسط خدمتم دانشگاه قبول شدم و ترخیص شدم.(ارتش بودم).
اول روزنامه رو نشون فرمانده دادم و قبولیم رو دید و اتیش گرفت.
بعش رفتم پرسنلی و نامه زد برای نظام وظیفه شهرمون که اگر موردی نداره کارای تسویه رو انجام بدن.اونجا هم نامه دادن مشکلی نداره و من دوباره برگشتم پادگان.اونجا تسویه نهایی رو انجام دادم و امضاهای ترخیصیمو گرفتم و دادم به نظام وظیفه و اونجا نامه زد به دانشگاهم.رفتم ثبت نام کردم و تمام.
در ضمن اگر سنگ جلو پات انداختن برو بازرسی تا پوستشون رو بکنن.یه کم هم شلوغ کار باش چون اینجا ایرانه داداش.

ahad_judo
13-09-2011, 09:07
دوستان یه سوال دارم.
ما 3 هفته هست میریم پادگان واسه تقسیم.هر دفعه میگن برگه تقسیم نیامده.این سری اعصابمون خیلی خرد شده بود.چون ما از جنوب میرفتیم به شمال.هم هزینه هم دوری راه.داغون شده بودیم.گفتن امروز بیاین.ما میخوایم شنبه بریم.فوقش نهست میزنن.درسته؟
ما خدمت قبلی بودیم و اموزشی نداشتیم.پی غیبتا رو هم به تنمون مالیدیم.فقط میگم تبعیدمون نکنن جای بد.میشه اینجور؟

farhad_persona
13-09-2011, 11:21
دوست عزیز من سال 85 وسط خدمتم دانشگاه قبول شدم و ترخیص شدم.(ارتش بودم).
اول روزنامه رو نشون فرمانده دادم و قبولیم رو دید و اتیش گرفت.

:31:
یعنی این فرمانده ها این قدر عقده ای هستن؟

ahad_judo
13-09-2011, 12:27
:31:
یعنی این فرمانده ها این قدر عقده ای هستن؟
همشون که نه.اکثرا اینجورن.
از وقتی فهمیدن با من بد شده بودن.ولی هیچکاری نمیتونستن بکنن.من فقط زجرشون میدادم.مثلا دژبان بودم همه ارم های سفید و بند و کمربند سفیدم و دراورده بودم و سیاه پوشیده بودم.
این همه اونا ما رو اذیت کردن.2 روز هم من حرصشون میدادم.ولی خیلی جاها دوست داشتن الکی گیر بدن.حتی به من گفت دروغ میگی ما هم روزنامه اوردیم نشونش دادیم.:31:
چند روز پیش هم توی انزلی بودم.میخواستن به ما گیر بدن خبر نداشتن ما عمری تو پادگانا سپری کردیم.:31:

mf.designing
13-09-2011, 12:32
دوستان تاپیک مسائل معافیت و اینا کدوم وره ؟! :دی میخواستم ببینم میشه کفالت مادر بزرگ رو گرفت ؟! :دی

imanpod
13-09-2011, 16:21
شما اول تشریف میبری دانشگاه و نامه ای تاییدیه قبولی رو برای تحویل به نظام وظیفه تهران (یا همون شهری که از اونجا اعزام شدی) میگیری ، بعد اون نامه رو میبری نظام وظیفه ، اونا دوباره یه نامه میدن که ببری برای فرماندهی انتظامی استان مازندران (البته نظام وظیفه شهر ما لطف کردن این نامه رو با پرینت قبولی بهمون دادن و اونجا نیازی به تاییدیه دانشگاه نشد) ، اونو میبری نیروی انسانی ستاد فرماندهی استان ، اونجا یه نامه دیگه بهت میدن برای دستور تسویه حساب و معرفی به فرماندهی شهرستان آمل ، اونو میبری نیروی انسانی ستاد شهرستان آمل و اونجا احتمالا فرم تسویه حساب و ... بهت میدن که 15 16 تا مهر و امضا باید از حفاظت و عقیدتی و بازرسی و ... شهرستان بگیری
ضمنا اگه وسایلی از یگان امداد تحویلت باشه (اعم از لباس یگان و تجهیزات) اونا رو هم باید پس بدی به آماد و پشتیبانی شهرستان!

البته من کلانتری بودم و یه تسویه حساب داخلی هم با کلانتری داشتم و ضمنا یه برگه ای بنام جمعداری هم به من دادن که 6 تا امضا داشت که 3 تاش مربوط به ترابری استان:18: و 3 تای دیگه اون مربوط به ستاد استان بود که نمیدونم اونو به شما میدن یا نه!!:19:

بعد از تسویه حساب با ستاد شهرستان ، نیروی انسانی اونجا یه نامه به انضمام کپی برگه تسویه حساب یگان با مهر و امضای فرمانده شهرستان یا جانشینش برای ستاد استان مینویسه و دوباره شما رو به اونجا معرفی می کنه ، شما اونو مجددا میبری ستاد استان ، اونا یه برگه تسویه حساب دیگه بهت میدن که اونم 6 7 تا امضا داره که باید ببری حفاظت و عقیدتی و ... ستاد استان امضا کنی و برگردونی و بالاخره نامه تسویه حساب شما رو برای معاونت نظام وظیفه شهرتون بهتون میدن که اونم باید مهر معاونت نیروی انسانی فرماندهی مازندران رو داشته باشه و شما اونو میبری نظام وظیفه ، اونجا نامه ترخیص رو براتون صادر میکنن (که برای گرفتن نامه ترخیص احتمالا تاییدیه قبولی لازمه)

حالا خودت حساب کن این پروسه چند روز وقت میبره!:19:

یه کاری می کنن آدم به غلط کردن میفته که چرا دانشگاه قبول شده!:41:
من خودم 5 6 روز بین قم و اصفهان بودم که بالاخره نامه ترخیص رو امروز از نظام وظیفه قم گرفتم

بازم سوالی بود ، در خدمتم
داداش با این کارت جواب سوالهای یه جماعت رو دادی . اونایی که عضو فروم نیستن هم از این اطلاعات استفاده میکنن و دعات میکنن .
پتوی استحقاقی هم تحویل دادی ؟ یا پتو مال خودمونه ؟
اینجوری که شما گفتی یعنی باید چند دفعه بین ساری و آمل حرکت کنم ؟ خداکنه اینجوری نباشه . ممکنه چون من تو خود ستاد آمل هستم ، کارم توی خود آمل ردیف شه ؟

farhad_persona
13-09-2011, 16:48
دوستان تاپیک مسائل معافیت و اینا کدوم وره ؟! :دی میخواستم ببینم میشه کفالت مادر بزرگ رو گرفت ؟! :دی

شما تنها نوه مذکر بالای 18 سال هستی؟ مادربزرگت پسر نداره؟

Mahdi.p30
13-09-2011, 19:26
داداش با این کارت جواب سوالهای یه جماعت رو دادی . اونایی که عضو فروم نیستن هم از این اطلاعات استفاده میکنن و دعات میکنن .
پتوی استحقاقی هم تحویل دادی ؟ یا پتو مال خودمونه ؟
اینجوری که شما گفتی یعنی باید چند دفعه بین ساری و آمل حرکت کنم ؟ خداکنه اینجوری نباشه . ممکنه چون من تو خود ستاد آمل هستم ، کارم توی خود آمل ردیف شه ؟
وسايل و لباسها و پتوها و ... كه توي آموزشي گرفتي ، همه واسه خودته
اگر توي يگان امداد چيزي تحويل گرفتي ، بايد پس بدي ،اگر هم نگرفتي كه هيچ!

بعيد ميدونم توي آمل كار شما رديف بشه ، چون حكم شما رو براي فرماندهي استان زدند

نظام وظيفه تهران نامه شما رو براي كجا نوشته؟
براي هر جايي كه بنويسه ، بايد اول بري همونجا!

شانسي كه آوردي اينه كه توي خود ستاد شهرستاني ، اگه كلانتري هاي آمل بودي ،يه تسويه حسابم اونجا داشتي كه اونم مصيبتيه

mf.designing
13-09-2011, 21:07
شما تنها نوه مذکر بالای 18 سال هستی؟ مادربزرگت پسر نداره؟
تنها نوه بالای 18 منم :دی یه عمو دارم که خارج از شهرمون زندگی میکنه و منو بابام هستیم ! :دی عمه ها هم که هیچ :دی البته مادر بزرگم هم به علت شغل آزاد پدر بزرگم درآمدی نداره الان ! میشه کاری کرد ؟!

farhad_persona
13-09-2011, 21:52
تنها نوه بالای 18 منم :دی یه عمو دارم که خارج از شهرمون زندگی میکنه و منو بابام هستیم ! :دی عمه ها هم که هیچ :دی البته مادر بزرگم هم به علت شغل آزاد پدر بزرگم درآمدی نداره الان ! میشه کاری کرد ؟!

فکر نکنم کاری بشه کرد. هم بابات هست هم عموت!

a1457769
13-09-2011, 23:28
من نگرانم که اگه آموزشی یافتم شهرستان کلا دووم نیارم...اگه تهران بیافتم باز یه بارقه امیدکوچکی است....

میخواستم بدونم درسته اگه بچه ته باشی احتمال اینکه ته بیافتی بیشتر نیست یا خالی بستن؟

یه مشکل کوچیک هم دارم که در مقابل کمترین بوی ناخوشایند حالت تهوع بهم دست میده... و تحمل غذای نامناسب رو هم ندارم

الان اوضاع پادگانهای تهران از این دو جنبه ای که گفتم چطوره...بهداشتی هستن یا نه... درسته که هتل نیستن یا خالی بستن؟

ahad_judo
14-09-2011, 07:49
من نگرانم که اگه آموزشی یافتم شهرستان کلا دووم نیارم...اگه تهران بیافتم باز یه بارقه امیدکوچکی است....

میخواستم بدونم درسته اگه بچه ته باشی احتمال اینکه ته بیافتی بیشتر نیست یا خالی بستن؟

یه مشکل کوچیک هم دارم که در مقابل کمترین بوی ناخوشایند حالت تهوع بهم دست میده... و تحمل غذای نامناسب رو هم ندارم

الان اوضاع پادگانهای تهران از این دو جنبه ای که گفتم چطوره...بهداشتی هستن یا نه... درسته که هتل نیستن یا خالی بستن؟
دوست عزیز مدرکتو نگفتی.
اگر لیسانس داری که غمت نباشه.بعدشم اونجا همه تو یه شرایطی هستن و به مرور خودت رو وفق میدی.
وقتشه یه کم سختی های زندگی هم بچشی.اگر تک پسری که توی تقسیم میوفتی شهر خودت ولی اموزشی رو زیاد امیدوار نباش.

ha789di
14-09-2011, 10:40
دوستان بخش ارزشیابی تو سپاه چه قسمتی هست؟جای خوبی هست یا نه؟

mojtaba6682
14-09-2011, 11:17
سلام به دوستان
من مدرک کارشناسیم رو تازه گرفتم ودفترچه را پست کردم برگه سبزم هم اومده تاریخ اعزامم 8/1 هست کسی میدونه معمولا تو این ماه لیسانسه ها رو کجا میندازن؟؟؟؟؟

mojtaba6682
14-09-2011, 11:19
یکی نیست به داد این 66 های بدبخت برسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Alamate Soal
14-09-2011, 11:36
بچه ها کسی که زیردیپلم دفترچه رو میفرسته اعزام به خدمتش کی میاد ؟

amir_ata_21
14-09-2011, 11:49
بچه ها کسی که زیردیپلم دفترچه رو میفرسته اعزام به خدمتش کی میاد ؟
یه سال به بالا:18:

pini30lin
14-09-2011, 13:24
سلام دوستان
من نهایتا تا هفته اول مهر فارغ التحصیل میشم!:31:
الان یه چند تا سوال داشتم:

1-برای اینکه اعزامم برای اول اسفد باشه کی واسه ارسال دفترچه اقدام کنم؟ تا اون موقع که غیبت نمی خورم؟

2-واسه پدرم کارت ایثار صادر شده ولی پیگیری که کردم گفتند از پست برگشت خورده و باید حضوری بیای تحویل بگیری! آدرسی هم که بهم داد لویزان جنب پادگان 401 بود کسی اطلاع از آدرس دقیقش داره که کدوم قسمت(اداره)مراجعه کنیم؟

3-تو دفترچه خوندم که باید مدارک کسر خدمت رو قبل از ارسال دفترچه بدی پلیس+10 که ثبت بشه اما ظاهرا واسه کارت ایثار باید از یگان خدمتیت نامه بگیری واسه معاونت نیروی انسانی نزاجا! اگه میشه توضیح بدید

و سوال آخر:

4-اگر احیانا دفترچه رو فرستادم و اعزامم افتاد واسه سال دیگه بر اساس قوانین امسال رفتار میشه دیگه؟ کسر خدمت و مدت خدمت و...

ممنون:10:

a1457769
14-09-2011, 15:11
دوست عزیز مدرکتو نگفتی.
اگر لیسانس داری که غمت نباشه.بعدشم اونجا همه تو یه شرایطی هستن و به مرور خودت رو وفق میدی.
وقتشه یه کم سختی های زندگی هم بچشی.اگر تک پسری که توی تقسیم میوفتی شهر خودت ولی اموزشی رو زیاد امیدوار نباش.

باحال گفتی...ارشد... تک پسر ....در مورد تک پسری خدا از زبونت بشنوه...

اما کاش آموزشی رو هم ته بیافتم...حوصله رفت و آمد به شهرستان ندارم...

asemuna
14-09-2011, 16:09
سلام من سربازم دانشگاه تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه ازاد قبول می شم ولی در اون موقعم خدمتم ادامه داره و می خوام خدمتم رو ادامه بدم تا مهر سال دیگه
می خواستم بدونم مثلا اگر بتونم بهمن ثبت نام کنم . از دانشگاه 1 ترم مرخصی بگیرم ایا می تونم تو این چند ماه بین بهمن ماه تا شروع ترم جدید سربازیم رو ادامه بدم یا همین که دانشگاه ثبت نام کنم ترخیصم می کنند و مرخصی فاید نداره ؟؟؟

dragon-fly
14-09-2011, 16:10
سلام
دوستان من ترم 5 کاردانی هستم و 19 واحدم بیشتر نمونده.
که همشو میتونم این ترم بردارم.اما از اونجایی که میترسم مشکلی از نظر سربازی پیش بیاد میخوام 6 ترمش کنم.
مشکل هم اینه که بعد گذروندن این ترم به عنوان ترم اخر ، 6 ماه وقت دارم که دفترچه پست کنم که تا اون موقع هم جواب کنکور نیومده .
یعنی میخوام بدونم تاریخ اعزام رو چقدر بعد از پست کردن دفترچه میزنن ؟
تا قبل از اعزام جواب کنکور اومده یا نه ؟
یا 6 ترمش کنم ؟
مرسی.

ha789di
14-09-2011, 16:30
دوستان بخش ارزشیابی تو سپاه چه قسمتی هست؟جای خوبی هست یا نه؟

کسی نمیدونه؟

hts1369
14-09-2011, 17:21
سلام من سربازم دانشگاه تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه ازاد قبول می شم ولی در اون موقعم خدمتم ادامه داره و می خوام خدمتم رو ادامه بدم تا مهر سال دیگه
می خواستم بدونم مثلا اگر بتونم بهمن ثبت نام کنم . از دانشگاه 1 ترم مرخصی بگیرم ایا می تونم تو این چند ماه بین بهمن ماه تا شروع ترم جدید سربازیم رو ادامه بدم یا همین که دانشگاه ثبت نام کنم ترخیصم می کنند و مرخصی فاید نداره ؟؟؟
برای ثبت نام دانشگاه ازاد باید نامه ی فراغت از خدمت رو بگیری.
باز بپرس ولی فک کنم ثبت نام کنی نمیتونی خدمت رو ادامه بدی

Mahdi.p30
14-09-2011, 18:03
دوست عزیز دانشگاه طبق قانون نظام وظیفه نمی تونه شما رو همزمان با سرباز بودن ، ثبت نام کنه
من برای ثبت نام از یگان مرخصی گرفتم ، به هیچ وجه ثبت نامم نکردن و فقط یه نامه تاییدیه قبولی دادن و 10 روز مهلت تا ترخیص رو از نظام وظیفه بگیرم

البته چیزی که من گفتم برای دانشگاه دولتیه ، آزاد شاید تفاوت داشته باشه:19:

سلام
دوستان من ترم 5 کاردانی هستم و 19 واحدم بیشتر نمونده.
که همشو میتونم این ترم بردارم.اما از اونجایی که میترسم مشکلی از نظر سربازی پیش بیاد میخوام 6 ترمش کنم.
مشکل هم اینه که بعد گذروندن این ترم به عنوان ترم اخر ، 6 ماه وقت دارم که دفترچه پست کنم که تا اون موقع هم جواب کنکور نیومده .
یعنی میخوام بدونم تاریخ اعزام رو چقدر بعد از پست کردن دفترچه میزنن ؟
تا قبل از اعزام جواب کنکور اومده یا نه ؟
یا 6 ترمش کنم ؟
مرسی.

اصلا نمیشه تاریخ اعزام رو پیش بینی کرد
من خودم اواخر اسفند دفترچه رو فرستادم ، تیر اعزام شدم ، نفراتی داشتیم که اردیبهشت یا حتی خرداد فرستاده بودن ، که اونا هم تیر اعزام شده بودن

dragon-fly
14-09-2011, 18:51
اصلا نمیشه تاریخ اعزام رو پیش بینی کرد
من خودم اواخر اسفند دفترچه رو فرستادم ، تیر اعزام شدم ، نفراتی داشتیم که اردیبهشت یا حتی خرداد فرستاده بودن ، که اونا هم تیر اعزام شده بودن

پس اینطوری که شما میگی اگه دفترچه رو بفرستم ریسکه دیگه ؟
یعنی برم تو کار 6 ترمه شدن ؟

Mahdi.p30
14-09-2011, 20:00
پس اینطوری که شما میگی اگه دفترچه رو بفرستم ریسکه دیگه ؟
یعنی برم تو کار 6 ترمه شدن ؟
البته بعید میدونم اگه 5 ترمه هم تموم کنید و دانشگاه قبول بشید ، به خدمت اعزام بشید ، احتمالا در اونصورت دفترچه رو ارسال می کنید اما قبل از اعزام ، نتایج میاد و میتونید معافیت تحصیلی رو مجددا از طریق نظام وظیفه تمدید کنید (یا احتمالا با ارائه برگه اعزام به خدمت ، دانشگاهی که قبول شدید ، شما رو ثبت نام می کنه)

شما قراره چه موقع فارغ التحصیل بشی؟
تاریخ فارغ التحصیلی رو دانشگاهتون چه تاریخی میزنه؟
نتایج نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی معمولا کی میاد؟
بستگی به تاریخ اعلام نتایج نهایی داره

mojtaba6682
14-09-2011, 22:19
آقا کسی هست ما رو راهنمایی کنه؟من تاریخ اعزامم 8/1 هست(لیسانس)راهکاری هست که بشه تا 10/1 تمدیدش کرد؟؟؟

dragon-fly
14-09-2011, 22:54
البته بعید میدونم اگه 5 ترمه هم تموم کنید و دانشگاه قبول بشید ، به خدمت اعزام بشید ، احتمالا در اونصورت دفترچه رو ارسال می کنید اما قبل از اعزام ، نتایج میاد و میتونید معافیت تحصیلی رو مجددا از طریق نظام وظیفه تمدید کنید (یا احتمالا با ارائه برگه اعزام به خدمت ، دانشگاهی که قبول شدید ، شما رو ثبت نام می کنه)

شما قراره چه موقع فارغ التحصیل بشی؟
تاریخ فارغ التحصیلی رو دانشگاهتون چه تاریخی میزنه؟
نتایج نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی معمولا کی میاد؟
بستگی به تاریخ اعلام نتایج نهایی داره
من میتونم تا اخر دی ماه فارغ التحصیل شم.
دانشگاه هم قاعدتا باید همون تاریخ رو بزنه.
مثلا نتایج امسال -که کنکورش اوایل مرداد بود- هنوز نیومده.فکر کنم اوایل مهر بیاد.
اگر فرض کنیم امتحانات تا اخر بهمن طول بکشه یا دانشگاه فارغ التحصیلی رو اونموقع بزنه.من 6 ماه وقت دارم.یعنی تا اخر مرداد باید دفترچه رو پست کنم.که هنوز جوابای کنکور نیومده.
الان تکلیف چیه ؟

Mahdi.p30
14-09-2011, 23:47
من میتونم تا اخر دی ماه فارغ التحصیل شم.
دانشگاه هم قاعدتا باید همون تاریخ رو بزنه.
مثلا نتایج امسال -که کنکورش اوایل مرداد بود- هنوز نیومده.فکر کنم اوایل مهر بیاد.
اگر فرض کنیم امتحانات تا اخر بهمن طول بکشه یا دانشگاه فارغ التحصیلی رو اونموقع بزنه.من 6 ماه وقت دارم.یعنی تا اخر مرداد باید دفترچه رو پست کنم.که هنوز جوابای کنکور نیومده.
الان تکلیف چیه ؟
خب دانشگاه معمولا تاریخ یکسانی رو برای همه میزنه
حداقل دانشگاهی که من درس خوندم اینطوری بود که تاریخ فارغ التحصیلی برای فارغ التحصیل های ترم های فرد رو آخرای اسفند میزد و ترم های زوج رو آخر شهریور!
که البته با داشتن درس هایی که معرفی به استاد بودن ، میشد این تاریخ رو 1 یا 2 ماه جابجا کرد ، بعضی وقتها هم با بند پ و ... میشه :31:

شما این مورد تاریخ فارغ التحصیلی رو حتما از دانشگاهتون بپرس
از همون بخشی که مدرک رو صادر می کنن سوال کن

در مورد نتایج نهایی کنکور هم تا چند روز دیگه که میاد ، تاریخ تقریبیش برای سال دیگه مشخص میشه
ثبت نام معمولا چند وقت بعد از اعلام نتایج هست؟

ولی به هر حال اگر حتی فرض کنیم شما اواخر مرداد دفترچه رو بفرستی ، احتمالا اعزامت یا آبان میفته یا دی که اگه ثبت نام دانشگاهت قبل از آبان باشه ، مشکلی پیش نمیاد و سربازی نمیری ، فقط فکر می کنم چون اون موقع مشمول شناخته میشی برای ثبت نام برگه اعزام یا همون برگه سبز لازمه

hts1369
15-09-2011, 07:11
آقا کسی هست ما رو راهنمایی کنه؟من تاریخ اعزامم 8/1 هست(لیسانس)راهکاری هست که بشه تا 10/1 تمدیدش کرد؟؟؟
برو میدون سپاه تاریخ اعزام رو بنداز عقب فقط عجله بکن چون اگه کد بخوری دیگه نمیشه کاری کرد.

urumchi
15-09-2011, 10:30
سلام به همه دوستان

من يه آشنا در نظام وظيفه شهرمون پيدا كردم واسه گرفتن پذيرش يا امريه،امروز (5شنبه) تلفني كه باهاش حرف زدم گفت كه شنبه بيا تا حضوري حرف بزنيم ولي مدارك زير رو بهم گفت حتما بيارم

اصل و كپي شناسنامه

اصل و كپي كارت ملي

اصل و كپي كارت دانشجويي

بنظر شما اينارو واسه چي ميخواد؟ كلا چه كاري ميتونه واسم انجام بده؟(با توجه به مدارك خواسته شده)

از يه نفر پرسيدم گفت شايد ميخواد واست جا رزرو كنه! و از اين جور حرفها (انگار هتل 7 ستاره س!!!)

eee_3e
15-09-2011, 10:59

آقا من تاریخ اعزامم 10/1 ولی می خوام 8/1 برم اگه بخوای شماره بنویس می گن میشه عوض کرد تاریخ ها را

eee_3e
15-09-2011, 11:05
میشه برگ سبز را قبل از اینکه بیاد دم خونه از پلیس +10 بگیریم؟ می گن المثنی می دن ولی قبل از 10 روزم می دن؟

eee_3e
15-09-2011, 11:13
البته یادم رفت واقعا فروم عالی دارید بهتون تبریک می گم من خیلی چیزا واسه رفتن به خدمت از همتون یاد گرفتم خودمم دفترچمو چند روز پیش فرستادم فقط امیدوارم 1 آبان اعزام شم دوست ندارم چند ماه علاف باشم شنبه برگ سبزم می آد اگه تو دی بود می گم دوستان اگه کسی آبان تاریخ اعزامش بود و می خواست عقب بندازه بگه که عوض کنیم

سربازی
15-09-2011, 13:14
دوستان یک سوال:من در لب مرز سیستان و بلوچستان خدمت می کنم (یعنی منطقه عملیاتی) خودم هم اهل رفسنجان (استان کرمان) هستم شنیدم کسانی که 6 ماه لب مرز باشند می توانند به ستاد مرزبانی کشور در تهران مراجعه کنند و به دلیل تضعیف روحیه و منطقه عملیاتی و نامه شرایط دار (بهزیستی و کمیته امداد) درخواست انتقالی به شهر و استان خود را بکنند ؟ایا این صحت دارد یا نه؟لطفا سریع پاسخ دهید

سربازی
15-09-2011, 13:24
دوستان یک سوال:من در لب مرز سیستان و بلوچستان خدمت می کنم (یعنی منطقه عملیاتی) خودم هم اهل رفسنجان (استان کرمان) هستم شنیدم کسانی که 6 ماه لب مرز باشند می توانند به ستاد مرزبانی کشور در تهران مراجعه کنند و به دلیل تضعیف روحیه و منطقه عملیاتی و نامه شرایط دار (بهزیستی و کمیته امداد) درخواست انتقالی به شهر و استان خود را بکنند ؟ایا این صحت دارد یا نه؟لطفا سریع پاسخ دهید

ahora-kabir
15-09-2011, 13:34
دوستان من می خواستم گواهی اشتغال به تحصیل بگیریم گفتند باید آدرس کامل محل خدمت پدرم را بنویسم!!! :18:
کسی آدرس لشگر 8 نجف اشرف را داره؟ برای اصفهان است

am_64
15-09-2011, 14:10
سلام یه سوال داشتم
این روبان قرمز روی شلوار بعضی از سربازان ماله چیه ؟ آخه بعضی از سربازها این روبان رو ندارن اما بعضی ها آره
ممنون از شما

mojtaba6682
15-09-2011, 14:31
شما توی کدوم شهری؟؟؟؟؟من اصفهانم.
این چیزی رو که گفتی منم شنیدم ولی مطمئنی میشه؟؟؟؟

mojtaba6682
15-09-2011, 14:34
شماره یادم رفت
09132706528

reza8766
15-09-2011, 14:38
سلام یه سوال داشتم
این روبان قرمز روی شلوار بعضی از سربازان ماله چیه ؟ آخه بعضی از سربازها این روبان رو ندارن اما بعضی ها آره
ممنون از شما
در دوران آموزشی سربازان لیسانس و بالاتر نوار قرمز و فوق دیپلم ها نوار نارنجی میزنند البته کسایی که دژبانند هم شلوارشون نوار قرمز داره ولی اونا بند سفید یا روکش سفید پوتین و کلاه مخصوص هم دارن.

Mahdi.p30
15-09-2011, 14:40
سلام یه سوال داشتم
ممنون از شما
اگر اتیکت مرکز آموزش رو داشت ، مدرک تحصیلی اون سرباز لیسانس یا بالاتر هست
فوق دیپلم و پایین تر توی آموزشی روبان قرمز روی شلوارشون نمیزنن
اگر در حال خدمت در یگان بود ، اون سرباز احتمالا دژبان تشریف داره

ali1834
15-09-2011, 15:28
سلام
دوستان اموزش تکمیلی یسیج ما هم تموم شد:8: کسی می دونه کارت سبزمون(اموزش تکمیلی)چه وقت(چند ماه) می دهند؟لطفا اگر کار دیگری داره بگید(برای پذیرش سپاه گرفتن و کفایت اموزشی)؟راستی الان چند ماه کسری به اموزش تکمیلی میدهند؟:10:
خیلی ممنون:46:

mostafaeshghi
15-09-2011, 17:05
خب اول اینکه خوش اومدی ، امیدوارم این یک هفته زیاد سخت نگذشته باشه ، سختی اش همین بود ، جدی میگم ، دیگه بقیه اش رو عادت میکنی و برات راحت میگذره
در مورد نگهبانی ما هم 23 نفر نگهبان داشتیم ، اون 30 تا اضافه رو چرت گفتن ، شاید منظورش گشتی بوده ، گشتی هم 9 روز یکبار به هر گروهان میفته یه 48-50 نفری گشتی میخورن دور تا دور پادگان رو نگهبانی میدن اون هم فقط شب ها ، گشتی خیلی بهتر از نگهبانی عادی هست ، حالا افتاد بهت میفهمی ، ما همیشه سر پست خواب بودیم یا میپیچوندیم میرفتیم تلفن میزدیم به این و اون !
نگهبانی به طور نرمال باید 4 روز یکبار باشه ، ستاد که به شماها نیفتاده ؟ برای ما بدترین نگهبانی ستاد بود
پوتینت رو هم که دزدیدن شانست بوده ، تو آموزشی این چیزا عادی هست ، خدا رو شکر ما زیاد دزد نداشتیم ! ولی بعضی وقت ها یه سری چیزها گم میشد ، حالا مال تو پوتین بوده یکی از بچه ها شب شلوارش رو کش میرن بدبخت بدون شلوار میشه !!!
اسماعیلی آدم خیلی خوبی بود ، ظاهرش خشن و خشک هست ولی باهاش رفیق شدیم و اون روی خوبش برگشت !
راستی این هفته جمعه نگهبان افتادی هفته بعد قاعدتا نباید باشی ، به منشی رکن 2 بگو که حواسش باشه هفته بعد نگهبان 5 شنبه جمعه نزاره ترو ، باز نگهبانی جمعه بهتر از 5 شنبه هست ، اونایی که 5 شنبه نگهبانن جمعه به هیچ کارشون نمیرسن

در مورد پذیرش ها ، برای ما ماه دوم به بعد میومدن برای پذیرش از سرباز ها ، معمولا هم بیشتر رشته های کامپیوتر رو میخواستن
از عقیدتی سیاسی ، ستاد مشترک ، بنیاد تعاون و ... میان برای پذیرش
سعی کن تو یکی از اینا خودت رو جا کنی
اون نماینده که میاد ازت پذیرش کنه میخواد بهترین ها رو انتخاب کنه ، خلاصه اون موقع تا میتونی راضی اش کن حتی شده با خالی بندی ، مطمئن باش پات گیر نمیشه
بهترین جا برای خدمت تو ارتش بنیاد تعاون هست ، لباس شخصی میری میای
ارگان های دیگه هم خیلی خوبه ، دیگه بستگی به خودت و زبونت داره که چیکار بکنی و راضی اش کنی
امیدوارم روز آخر که امریه میدن بهت تو یکی از این ارگان ها بیفتی که خیلی خوبه

پس نوشت :دی :

این پست را من بامداد جمعه گذشته نوشتم ولی چون خورد به ساعت بک آپ فوروم!:19: کلا پوکید فوروم! صبحشم که بالا نیومد دیگه رفتم! برگشتم دیدم وااااااای فایرفاکس هم پریده!:41: بعد Restre Season کردم دیدم :18: ایول مطلب تایپ شده منو نگه داشته :40::21::27::8::5: اdن هم یه سند باحال از من :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

متنی که نوشته بودم :

ممنون پیام جان :)

ایول کلی خوشحال و امیدوار شدم :10: ، نه خوب بود خدا راشکر من حیث المجموع از تصوراتم خیلی بهتر بود و خدا را شاکرم :):11:

ما هم 23 تا بودیم گفت چون نگهبانی مطلوب بود من معاون گروهبان نگهبان را به وظایف پاس بخش 2 اضافه کردم و اگر این روند باشه گروهبان نگهبان هم با پاس بخش 1 یکی میشه :5:

آره همون گشتی بود! ایول فهمیدم چطوریا شد:10::8:

هنوز قلقش دستم نیومده :دی ولی من یه بار انبار هنگ بودم هر نیم ساعت 1ربع خواب بودم :دی چه حالی داد :دی انبار هنگ بغل بوفه ی میدان شرقیه :دی

آره خودمم همین نظر را دارم یعنی هفته ای 2 بار! این هفته 90% نگهبانیها نظر شخصی فرمانده بود! چون تنها رفیقی که از قبل تقسیم شناختمش افتادیم تو یه گروهان ، اون شد منشی رکن 2 یعنی امور تنظیم نگهبانیها:21: اونم بد شاکی بود میگفت حالا از هفته بعد میسپره دست خودم:5:

نه ستاد خورد به گروهان 2 :21::21:به ما بیرون گروهان 2تا خورده یکی انبار هنگ که خیلی خوبه! و یکی مقابل گردان الجواد که خیلی مزخرفه ، مثله اسلحه خانه 24 ساعته است!:41::18::9:

پس باید حواسمو بیشتر جمع کنم:wac: ممنون از تذکر:11: راستش بچه ها همه گل و عزیزند پیش من و این اتفاق نادر بود و احتمال خیلی چیزها هست که دیگه اصلا برام مهم نیست تما یه خیری تو بوده :11:

آره خب بالاخره من هم رفتار هفته اولشو دیدم مسلما بهتر میشه امیدوارم همشون نرمتر بشند :20:
یکی از بچه هاشون تعریف میکرد که انقدر ما را اذیت کرد و دووند و اینها بهش گفتیم جناب سروان چرا این قدر سخت گیری میکنید؟ بقیه گروهانها را ببینید! گفته نیگاه کن من 2 تا ستاره بیشتر دارم پس یه فرقی هست :18::31::laughing::25: (یعنی جواب از این باحالتر نشنیده بودم :دی)

آره حواسم هست طرف رفیقمونه سفارش کردم :دی:10:

دقیقا همینطوره درسته 8 ساعت کمتر از بقیه تو مرخصیم ولی عوضش علافی دم دژبان را ندارم و یه هفته نگهبانی آخره هفته را هم دادم ، اصلا قابل قیاس نیست با پنج شنبه که طرف از جمعه ساعت 10 میتونه بره مرخصی تا 16 ! اگر خونش دوره که اصلا به 1ساعت تو خونه هم نمیرسه :دی ولی من باشم میگیرم میرم بیرون یه وری میزنم روحیه ام عوض شه.

بابت توضیح و راهنماییت سپاسگزارم ، حواسمو جمع میکنم :5::10:
رزومه ام هم بد نیست ولی سعی میکنم اغراق کنم این حتما به نفعمه :دی

من رشته ام حقوق هست فکر کنم به دردشون بخورم همیشه کامپیوتر و حقوق تو اولویت امریه و اینها هستند:10:

همه تلاشمو میکنم و اینجا هم توضیح و گزارش میدم که انشاءالله مفید باشه و دوستان هم استفاده کنند.

ارادتمند همه دوستان:40::11:
تا هفته بعد خدانگهدارتان:10:

(مطلب این هفته را هم تا چند ساعت دیگه مینویسم :11:)

hts1369
15-09-2011, 17:30
سلام یه سوال داشتم
ممنون از شما

در دوران آموزشی سربازان لیسانس و بالاتر نوار قرمز و فوق دیپلم ها نوار نارنجی میزنند البته کسایی که دژبانند هم شلوارشون نوار قرمز داره ولی اونا بند سفید یا روکش سفید پوتین و کلاه مخصوص هم دارن.

اگر اتیکت مرکز آموزش رو داشت ، مدرک تحصیلی اون سرباز لیسانس یا بالاتر هست
فوق دیپلم و پایین تر توی آموزشی روبان قرمز روی شلوارشون نمیزنن
اگر در حال خدمت در یگان بود ، اون سرباز احتمالا دژبان تشریف داره
فوق دیپلم ها هم روبان قرمز میزنند.
من فوق دیپلم بودم و روبان قرمز داشتم

Mahdi.p30
15-09-2011, 17:50
فوق دیپلم ها هم روبان قرمز میزنند.
من فوق دیپلم بودم و روبان قرمز داشتم
والا ما که هتل مالک بودیم ، همون اول گفتن لیسانسه ها شلوارشون رو بدن باند قرمز بزنن
البته اگه فوق دیپلم ها هم میزدن ، مشکلی نداشت :19: چون کسی نمی اومد که بررسی کنه:31:

eee_3e
15-09-2011, 19:59
شما توی کدوم شهری؟؟؟؟؟من اصفهانم.
این چیزی رو که گفتی منم شنیدم ولی مطمئنی میشه؟؟؟؟

من تهرانم آره میشه ولی فکر کنم باید شهرها یکی باشه در هر حال من شنبه آمارشو کامل می گیرم بهت خبر می دم

راستی یه سوال شما کی فرستادی دفترچه را که 8/1 اومده تاریخ اعزامت؟

farhad_persona
15-09-2011, 20:00
mostafaeshghi چه قدر میان دوره بهتون میدن خوش به حالتون! امیدوارم برا ما هم همین طوری باشه و ما رو دو ماه یک بند توی پادگان نگه ندارن. پسرعمه من آموزشی سپاه کرمانشاه بود تو کل دوران آموزشی 4 ساعت بهشون مرخصی دادن.

eee_3e
15-09-2011, 20:10
دوستان من اواسط شهریور دفترچمو فرستادم لیسانسم از تهران، به نظرتون با تجربه ای که دارید کی تاریخ اعزامم می خوره؟ آبان یا دی؟
خیلی برام مهمه
نظرتونا بگید و اینکه خودتون کی فرستادید و کی اعزامتون اومد

piishii
15-09-2011, 20:32
mostafaeshghi چه قدر میان دوره بهتون میدن خوش به حالتون! امیدوارم برا ما هم همین طوری باشه و ما رو دو ماه یک بند توی پادگان نگه ندارن. پسرعمه من آموزشی سپاه کرمانشاه بود تو کل دوران آموزشی 4 ساعت بهشون مرخصی دادن.

سیاست های هر پادگان متفاوت هست
کلا سپاه اینطوری نیست که جز میان دوره مرخصی دیگه ای بده
مثلا پادگانی که من هستم یعنی باغرود میان دوره رو فقط میده و حداکثر 3 تا جمعه + پنجشنبه از ظهر
بقیه رو همیشه توی پادگانند از روز اول
مرخصی توی شهری هم خیلی نمیدن
شهدای کرمانشاه هم مرخصی میدن همون میان دوره و یا یکی دوبار جمعه
ارتش ولی اینطوری نیست و اینم به بودجه یگان ها بر میگرده

eee_3e
15-09-2011, 20:33
دوستان من اواسط شهریور دفترچمو فرستادم لیسانسم از تهران، به نظرتون با تجربه ای که دارید کی تاریخ اعزامم می خوره؟ آبان یا دی؟
خیلی برام مهمه
روالی هم کسی خبر داره که مثلا احتمال اینکه کجا بیوفتیم بیشتره مثلا جدیدا اوناییکه از تهرانند بیشتر کجاها افتادند؟
همه نظرتون را بگید حتی اگه مطمئن نیستید

pini30lin
15-09-2011, 21:13
سلام دوستان
من نهایتا تا هفته اول مهر فارغ التحصیل میشم!:31:
الان یه چند تا سوال داشتم:

1-برای اینکه اعزامم برای اول اسفد باشه کی واسه ارسال دفترچه اقدام کنم؟ تا اون موقع که غیبت نمی خورم؟

2-واسه پدرم کارت ایثار صادر شده ولی پیگیری که کردم گفتند از پست برگشت خورده و باید حضوری بیای تحویل بگیری! آدرسی هم که بهم داد لویزان جنب پادگان 401 بود کسی اطلاع از آدرس دقیقش داره که کدوم قسمت(اداره)مراجعه کنیم؟

3-تو دفترچه خوندم که باید مدارک کسر خدمت رو قبل از ارسال دفترچه بدی پلیس+10 که ثبت بشه اما ظاهرا واسه کارت ایثار باید از یگان خدمتیت نامه بگیری واسه معاونت نیروی انسانی نزاجا! اگه میشه توضیح بدید

و سوال آخر:

4-اگر احیانا دفترچه رو فرستادم و اعزامم افتاد واسه سال دیگه بر اساس قوانین امسال رفتار میشه دیگه؟ کسر خدمت و مدت خدمت و...

ممنون:10:

اگه کسی جواب اینا رو میدونه راهنمایی کنه!

eee_3e
15-09-2011, 21:21
خیلی برام مهمه

کسی نیست جواب بده؟

mostafaeshghi
15-09-2011, 23:46
سلام به بروبچ گل :10:

این هفته نیز گذشت :)

خلاصه وار بگم این که هم واسه اومدن فرمانده هنگ جدید و هم واسه هفته دفاع مقدس کلا برنامه هامون تحت تاثیر رژه و تمرین و یادگیریش بود که خب بازخوب بود :) چند باری جلو فرمانده ها رژه رفتیم که نشون میداد تو بین این 9 گروهان ما بهترین گروهان بودیم :5:

مرخصی روزبرگ هم از اول این هفته دادند 10 تا متاهل داریم که روزی 5تاشونو میفرستند یعنی یک روز در میون :46: و بقیه افراد باید یه فرم پر کنند و از ارشد گروهشون اارشد نظافت :18: و ارشد گروهان امضا و تایید بگیرند اگر فرمانده هم امضا کرد میره مرخصی تا فردا ساعت 6 صبح

در کل تا اینجاشو راضیم و خدا را شکر :8::5:

انشاءالله به همین منوال تموم میشه :10:

با توجه به مرخصی عید فطر به نظرم بعیده میان دوره بدند اون هم چی میاندوره دقیقا میفته وسط هفته دفاع مقدس! البته فکر کنم اگر منظم و منضبط باشیم بهمون یه مرخصی بدند.

برای هفته دفاع مقدس هم از شانس ما ، پادگان ما شده میزبان رژه مشترک (عنوانشو دقیق یادم نیست) و رژه تو تلویزین نشون میده و خلاصه دم و دستگاهی ....

انشاءالله برا شما از وضعیت ما هم آسونتر و راحتتر باشه :10:

دقیقا به قول دوستمون = سیاست هر پادگان فرق داره و من بهم ثابت شد که حتی سیاست فرمانده های یه گردان هم با هم فرق داره :13::20:

خلاصه توکل بر خدا :)

ارادتمندم :10:

AJamali64
16-09-2011, 12:07
سلام. بنده 124 کیلو وزنمه و 176 قدم.. طبق فرمولی که اینجا گذاشتن:

A=124/(1.76)2
A=124/3.52
A=35.22

بین 35 و 40 قرار میگیره که نوشته معاف از رزم.. این محاسبه در حال حاضر اعمال میشه؟ کلا معافیت های چاقی و لاغری شرایط خاصی داره؟

urumchi
16-09-2011, 16:00
سلام به همه دوستان

من يه آشنا در نظام وظيفه شهرمون پيدا كردم واسه گرفتن پذيرش يا امريه،امروز (5شنبه) تلفني كه باهاش حرف زدم گفت كه شنبه بيا تا حضوري حرف بزنيم ولي مدارك زير رو بهم گفت حتما بيارم

اصل و كپي شناسنامه

اصل و كپي كارت ملي

اصل و كپي كارت دانشجويي

بنظر شما اينارو واسه چي ميخواد؟ كلا چه كاري ميتونه واسم انجام بده؟(با توجه به مدارك خواسته شده)

از يه نفر پرسيدم گفت شايد ميخواد واست جا رزرو كنه! و از اين جور حرفها (انگار هتل 7 ستاره س!!!)

لطفا راهنمايي كنيد :11:

shahinfarasystem
16-09-2011, 16:03
سلام به همه دوستان

اصل و كپي شناسنامه

اصل و كپي كارت ملي

اصل و كپي كارت دانشجويي

سلام به نظرم تا برگه سبز و سفیدت نیاد نمیشه کاری کرد
مگر اینکه مثلا تو سپاه اشنا داشته باشه بگه به اون بنده خدا که یه کاری کنه خدمتت توی سپاه باشه کلا....

اما مدارک رو نمیدونم الان میخواد چی کار کنه

mmin
16-09-2011, 21:54
سلام
من تاریخ اعزامم ۸/۱ هست.می خوام ۱۰/۱ بیفتم.از دوستان اگر کسی هست که عوض کنیم ممنون میشم خبر بده.(محل اعزام کرج)

ha789di
16-09-2011, 23:06
سلام
من تاریخ اعزامم ۸/۱ هست.می خوام ۱۰/۱ بیفتم.از دوستان اگر کسی هست که عوض کنیم ممنون میشم خبر بده.(محل اعزام کرج)

اگه کد خوردی سخته تمدید ولی اگه نخوردی میتونی تمدید کنی

urumchi
16-09-2011, 23:37
سلام به نظرم تا برگه سبز و سفیدت نیاد نمیشه کاری کرد
مگر اینکه مثلا تو سپاه اشنا داشته باشه بگه به اون بنده خدا که یه کاری کنه خدمتت توی سپاه باشه کلا....

اما مدارک رو نمیدونم الان میخواد چی کار کنه

شنبه صبح انشاالله ميرم اونجا ببينم چي به چيه، هر خبري شد اينجا هم اطلاع ميدم شايد به درد كسي خورد!

ضمنا طرف گفت كه كاري كردم كه خيلي ها امريه قبول شدن و همينجا (سازمان نظام وظيفه ) مشغول شدن البته در بخش روابط عمومي!!!

تا جايي كه من ميدونم معمولا روابط عمومي سازمانها در ايران خيلي تابع ضوابط مشخصي نيست و بايد دادوهوار ارباب رجوع و ... رو تحمل كني!

imanpod
17-09-2011, 18:53
اگه کسی رو برای بورسیه ی دکتری توی دانشگاه دولتی یا آزاد قبول کنن ، خدمتش چجوری میشه ؟ تدریس میکنه ؟ مخصوصا در مورد نیرو انتظامی ..... منظورم هست . یا اینکه باید 4 ، 5 سال دکتری بخونه ، بعد دوباره بره سربازی ؟

هشت بهشت
17-09-2011, 21:09
سلام .

از بچه های شیراز کسی اینجا هست ؟
آدرس تیپ 55 هوابرد رو میخوام .

از ترمینال کاراندیش با اتوبوس واحد چطوری میشه رفت 55 هوابرد ؟

farhad_persona
18-09-2011, 12:18
سلام
بچه ها من آموزشی افتادم پادگان ولیعصر آباده شیراز سپاه.
گرچه میدونم آموزشی هر جا بیفتی همش یه آشغاله و همشون سر و ته یه کرباسن اما میخواستم بدونم چه جور جایی هست مخصوصا از نظر آب و هوایی
اگر کسی اونجا بوده ممنون میشم راهنمایی کنه.

Alamate Soal
18-09-2011, 13:46
بچه ها دفترچه رو از کجا میگیرین ؟ از پست یا از دفتر پلیس +10 ؟