PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

mehdi_vsgh
19-08-2011, 11:20
راسی بچه ها یه سوال
کسی که بدنش خیلی عرق میکنه(یعنی در حد کاملا غیرطبیعی) آیا معاف میشه
این بنده خدا بدنش به شدت عرق میکنه حتی نیازی نیست فعالیت سختی انجام بده یه بند کفش رو ببنده سر و صورتش پر عرق میشه.....
من شنیده بودم کسی که کف دستش عرق کنه معافه
حالا با توجه به این شرایط این شخص به نظرتون معاف میشه یا نه؟

s-a-l-i-m
19-08-2011, 12:06
اقا اگه کسی کارت سبز داشته باشه و چند سال { خودم 2 سال } بسیج فعال بودم و اینکه اگر لیسانسم رو بگیرم به نظرتون چند ماه کسری می خورم و چند ماه باید سربازی باشم ؟؟؟
اگر برم به یک تیم ورزشی برای خدمت سربازیم چطوریاست جریانش ؟؟؟

ahad_judo
19-08-2011, 12:12
داداش شانس تویه دیگه ! من از خیلی ها پرسیدم 80% هرچی خواستند بردن توی آموزش !البته به غیر از گوشی ! اونم می تونستند ببرند اما ترسیدن! اونایم که تهران بودن که ظاهرا آزاد آزاد ند از هفت دولت! از هرکی پرسیدم میگه هرچی می خوای ببرید :)
دوست عزیز من خودم دژبان بودم.ولی با سربازا خیلی راه میومدم.آره خیلی چیزا رو قاچاقی میشه برد داخل.ولی اگر دژبان دم در بگیرتت اتفاقی نمی افته اما اگر بعد از چند روز خبر به گوش فرمانده گروهان برسه معلوم نیست چکار کنه.در هر حال منم توصیه میکنم قاچاقی ژیلت ببرین داخل.

ahad_judo
19-08-2011, 12:20
میشه با یکم مراقبت گوشی موبایل رو برد
درسته؟
ارزش نداره این کار رو بکنید.چون بعدا توی دردسر میوفتین.
اگر متاهلین یا به هر وسیله میخواین با خانواده تماس بگیرین تلفن کارتی اونجا هست.

ar2007
19-08-2011, 12:29
دوستانی که شهریور میخوان برن. من دو سه روزه از آموزشی اومدم فکرشو نکنید همونطور که خیلیا میگفتن فقط یه هفته اولش سخته بعدش دیگه سختیه خاصی نداره. البته بگما فکر نکنید همش به خاطر عادت کردنه. عادت کردن هست اما کلا وقت استراحتو اینا هم زیاد میشه و کلاسا شروع میشه که آسونتر میشه.
برای خود من که تو وسط تابستون آموزشی بودم گرمای هوا مهمترین سختی بود. بعدش ورزش صبحگاهی و البته دو. البته من 2 هفته قبلش شروع کرده بودم به دویدن صبحگاهی تازه!

m.s.f
19-08-2011, 13:33
بسم الله الرحمن الرحیم . لیسانس وظیفه m.s.f . پایه خدمتی تیرماه نود . جمعی گروهان ایثار گردان ذوالفقار :دی
امروز از آموزشی مالک اشتر اراک (ناجا) ترخیص شدیم
فقط یه هفته 10 روز اول سخته. بقیش خوش میگذره:20:

Pami
19-08-2011, 13:44
بسم الله الرحمن الرحیم . ایسانس وظیفه m.s.f . پایه خدمتی تیرماه نود . جمعی گروهان ایثار گردان ذوالفقار :دی

به شما امریه هاتون رو دادن یا گفتن یکم شهریور بیاید بگیرید ؟

8751122018
19-08-2011, 14:15
آقا همچین چیزی ممکن نیست. شما اگر نیروی انتظامی هستی تو همون نیروی انتظامی آموزش می بینی. اصلا نمیشه کسی نیروی انتظامی باشه و تو پادگان سپاه آموزش ببینه.

عزیز حالا که شده ؟

glayol67
19-08-2011, 14:29
دوستانی که شهریور میخوان برن. من دو سه روزه از آموزشی اومدم فکرشو نکنید همونطور که خیلیا میگفتن فقط یه هفته اولش سخته بعدش دیگه سختیه خاصی نداره. البته بگما فکر نکنید همش به خاطر عادت کردنه. عادت کردن هست اما کلا وقت استراحتو اینا هم زیاد میشه و کلاسا شروع میشه که آسونتر میشه.
برای خود من که تو وسط تابستون آموزشی بودم گرمای هوا مهمترین سختی بود. بعدش ورزش صبحگاهی و البته دو. البته من 2 هفته قبلش شروع کرده بودم به دویدن صبحگاهی تازه!
تبریک میگم.
آموزشی کجا بودی ؟

Vah!d
19-08-2011, 14:32
راسی بچه ها یه سوال
کسی که بدنش خیلی عرق میکنه(یعنی در حد کاملا غیرطبیعی) آیا معاف میشه
این بنده خدا بدنش به شدت عرق میکنه حتی نیازی نیست فعالیت سختی انجام بده یه بند کفش رو ببنده سر و صورتش پر عرق میشه.....
من شنیده بودم کسی که کف دستش عرق کنه معافه
حالا با توجه به این شرایط این شخص به نظرتون معاف میشه یا نه؟

کسی کف دستش عرق کنه معاف میشه ؟ واقعا ؟ منم کف دستم عرق میکنه ! یعنی میشه اقدام کنم ؟ هر چند 1/6 اعزامم

ar2007
19-08-2011, 14:35
تبریک میگم.
آموزشی کجا بودی ؟

ممنون جوادنیای قزوین

kamalz1478
19-08-2011, 15:00
تو برگه سفید کد میزنند؟ یعنی باید اون کد رو از روی 250 جایی که صفحه اول این تاپیک زده پیدا کنیم، بفهمیم کجا افتادیم؟ مرسی.

mortez maya
19-08-2011, 17:23
من پذيرش گرفتم ....كپي برگه سبز و برگه كفايتم رو بردم سپاه محمد رسول الله واقع در خيابان سئول تحويل دادم ...از آزمايش و غيره هم خبري نبود ...
hamidr65 شما تو برگ سفیدتون آدرس محل مراجعه کجا رو زده ؟ من شنیدم پذیرشهای سپاه محل مراجعه شون با بقیه فرق داره.

hamidr65
19-08-2011, 19:25
hamidr65 شما تو برگ سفیدتون آدرس محل مراجعه کجا رو زده ؟ من شنیدم پذیرشهای سپاه محل مراجعه شون با بقیه فرق داره.

تو برگ سفيد من نوشته بود :

نيرو :ستاد كل فرماندهي سپاه

محل آموزش : سپاه محمد رسول الله (ص)

فقط همينا رو نوشته خبري از كد و چيزي ديگه اي هم نيست .... در ضمن نوشته 6 صبح نظام وظيفه باشيم..
بچه هاي دوره هاي قبل ميگن مثل اينكه صبح اول شهريور ميريم نظام وظيفه و اونجا بهمون ميگن كه فرداش بيايد همون خيابون سئول .....3 روز ديگه كه برم همه چي معلوم ميشه و انشالله ميام دقيقش رو براتون ميگم ...

imanpod
19-08-2011, 20:05
دوستان سلام . بالاخره آموزشیم تموم شد و افتادم فرماندهی انتظامی استان مازندران :41: شایدم :31: . درجه ام هم استوار 1 شد با لیسانس . خودم هنوز نمیدونم بخندم یا گریه کنم ؟ اگه پیشنهادی دارین لطفا دریغ نکنین . مثلا زود برم ، دیر برم ، یا مثلا با رفیقای آموزشیم برم ممکنه با هم یه جا بیفتیم یا نه ؟ و خلاصه هر پیشنهادی از طرف کسانی که مازندران خدمت کردن رو با آغوش باز میپذیریم .
راستی اگر کسی پایه خدمتی 1 تیر 90 هست و توی تقسیم تهران افتاده و میخواد با مازندران جا به جا بشه ، من رو در جریان بذاره .
ایمیلم اینه : imanpod@yahoo.com

scali
19-08-2011, 21:59
بسم الله الرحمن الرحیم . لیسانس وظیفه m.s.f . پایه خدمتی تیرماه نود . جمعی گروهان ایثار گردان ذوالفقار :دی
داداش تبریک خسته نباشی وظیفه

منم 6/1 اعزامم مالک اشتر از تهران و مدرک لیسانس .
یه توضیح اجمالی بدی ممنون میشم .از همه چی:20:

pedram_sad
19-08-2011, 22:18
خوب دوستان اموزشی ما هم دیروز تمام شد و جشن سر دوشی برگزار شد و تا 4 شنبه صبح پایان دوره دادن بهمون
واقعا فکرش رو نمیکردم روز اخر همه گریه کنیم مخصوصا خود من

به خصوص که بعد از میان دوره رفتیم تو ماه رمضان و حس و حال خودش و کلاس های قران و عقیدتی و ...

خداییش 2 ماه خیلی خاص رو گذروندم
از هر جای ایران کلی دوست و رفیق تحصیل کرده و با شخصیت پیدا کردم
2 ماه لحظه لحظه با هم زندگی کردیم
تو همه چیز کنار هم بودیم
از صبحگاه و امار تا رژه و صف ناهار و شام و کلاس و میدان تیر و نماز و خواب و بیداری ...

جدا جایی که بودیم واقعا عالی بود ( هم برخورد و رفتار هم امکانات )

پدافند هوایی شمال شرق امام رضا - مشهد
درجه هم برای لیسانس ستوان دوم
برای فوق ستوان یکم

قدر اموزشی رو ادم بعد از اتمامش میفهمه

mohammad.ef
19-08-2011, 22:32
دوستان سلام . بالاخره آموزشیم تموم شد و افتادم فرماندهی انتظامی استان مازندران :41: شایدم :31: . درجه ام هم استوار 1 شد با لیسانس . خودم هنوز نمیدونم بخندم یا گریه کنم ؟ اگه پیشنهادی دارین لطفا دریغ نکنین . مثلا زود برم ، دیر برم ، یا مثلا با رفیقای آموزشیم برم ممکنه با هم یه جا بیفتیم یا نه ؟ و خلاصه هر پیشنهادی از طرف کسانی که مازندران خدمت کردن رو با آغوش باز میپذیریم .
راستی اگر کسی پایه خدمتی 1 تیر 90 هست و توی تقسیم تهران افتاده و میخواد با مازندران جا به جا بشه ، من رو در جریان بذاره .

خوب دوستان اموزشی ما هم دیروز تمام شد و جشن سر دوشی برگزار شد و تا 4 شنبه صبح پایان دوره دادن بهمون

به خصوص که بعد از میان دوره رفتیم تو ماه رمضان و حس و حال خودش و کلاس های قران و عقیدتی و ...

تو همه چیز کنار هم بودیم
از صبحگاه و امار تا رژه و صف ناهار و شام و کلاس و میدان تیر و نماز و خواب و بیداری ...

برای فوق ستوان یکم

درجه برای لیسانس قبلا ستوان دو بود که بعد از عید کم شد و شد ستوان سه

چجوریه که یکی کمتره و یکی بیشتر ؟

ar2007
19-08-2011, 23:05

تو وزارت دفاع هم برا لیسانس ستوان سه و برای فوق ستوان دو دادن که:13:

mostafaeshghi
19-08-2011, 23:44
سلام بر همه دوستان عزیز و گرامی

من یکم شهریور اعزام خدمت هستم ---> نیرو زمینی ارتش - آموزشگاه نظامی نزاجا (پاسداران)

تا حدودی که تونستم اطلاعات مربوط به این پادگان از پستهای بچه ها مطالعه کردم :)

خالا اگر دوستان اطلاعات دیگه ای که باز فکر میکنند مفید باشه واسمون را بگند که مستفیض شیم :)

ضمنا کسی هست با ما همرزم ( عبارت رو =)) :31:) نه نه هم خدمت :دی باشه اعلام کنه که با هم بریم پادگان اینها تو راه و توی پادگان حوصلمون سر نره حداقل چند تا خاطره از پی 30 ورلد همراهمونه =))

ارادتمند همه دوستان گل : مصطفی عشقی

amir_68
19-08-2011, 23:56
دوستان شرمنده اگه سوالما جای اشتباهی مطرح میکنم...میخاستم ببینم کسی که مشموله و دانشجو میتونه تفریحی به کشورهای اروپایی سفر کنه یا نه؟
بازم ممنون

mmin
20-08-2011, 01:20
دوستان شرمنده اگه سوالما جای اشتباهی مطرح میکنم...میخاستم ببینم کسی که مشموله و دانشجو میتونه تفریحی به کشورهای اروپایی سفر کنه یا نه؟
بازم ممنون

البته اینجا جاش نبود ولی تا اونجایی که من میدونم خیر.پاس رو باید یا زیارتی بگیرید و یا برای سفر علمی.اونم باید وثیقه بزارید.

hts1369
20-08-2011, 08:21

تو همه چیز کنار هم بودیم

برای فوق ستوان یکم

داداش اگه با همین بچه های اموزشی تو یگان هم یجا بیفتی و باهاشون خدمت بکنی روز اخر خدمتت جوری گریه میکنی که فکرشم نمیکنی
یاد ایام خدمت بخیر یاد اون یکرنگی و لطف و صفا بخیر

imanpod
20-08-2011, 08:40

درجه ها توی نیروی انتظامی کمتره . یعنی لیسانسه هارو 20 درصد ستوان 3 میدن ، 40 درصد استوار یکم و 40 درصد بقیه رو استوار دوم .

q123457
20-08-2011, 08:53
سلام بر همه دوستان عزیز و گرامی

من یکم شهریور اعزام خدمت هستم ---> نیرو زمینی ارتش - آموزشگاه نظامی نزاجا (پاسداران)

تا حدودی که تونستم اطلاعات مربوط به این پادگان از پستهای بچه ها مطالعه کردم :)

خالا اگر دوستان اطلاعات دیگه ای که باز فکر میکنند مفید باشه واسمون را بگند که مستفیض شیم :)

ضمنا کسی هست با ما همرزم ( عبارت رو =)) :31:) نه نه هم خدمت :دی باشه اعلام کنه که با هم بریم پادگان اینها تو راه و توی پادگان حوصلمون سر نره حداقل چند تا خاطره از پی 30 ورلد همراهمونه =))

ارادتمند همه دوستان گل : مصطفی عشقی

سلام آقا مصطفی
منم 01 ارتش هستم
پس همرزم:31:(هم خدمتیم)
من از مشهد اعزام میشم
اردادتمندم
امین فخار

imanpod
20-08-2011, 09:29
آقا کسی نبود مارو راهنمایی کنه ؟
2 تا سوال دیگه هم دارم :
1-من یکشنبه هفته ی دیگه (6 شهریور) که پایان دورم تموم میشه باید کجا مراجعه کنم ؟ باید برم ساری ؟ آدرسشو کسی نمیدونه ؟
2-شهرهای شمالی مرز آبی حساب میشن ؟ آخه من شنیدم یکی چالوس افتاده بود ، 2 ماه از خدمتش به خاطر مرز آبی کسر شد .

glayol67
20-08-2011, 11:36
سلام آقا مصطفی
منم 01 ارتش هستم
من از مشهد اعزام میشم
اردادتمندم
امین فخار
سلام
من هم 01 ارتش افتادم
اعزام از مشهد-
چه این خمت باحاله ها هنو نرفتیم داریم دوست پیدا می کنیم....
آقا امین پس موقع اعزام می بینمت.

Mohammad-Hashemi
20-08-2011, 11:43
سلام به همه مشمولین و مخصوصا اونایی که میان دوره اومدن و دوران مرخصی رو میگذرونن.:31:

ما که المهدی بابل ببخشید هتل ولیک هستیم.:31:

کلا دوران مزخرفیه.:5:

kamalz1478
20-08-2011, 11:49
سلام. من 18شهریور اعزامم. امروز صبح یکی زنگ زد گفت بیا بع آدرس (خ مطهری خ میرعماد نبش کوچه یکم) با کارت ملی. گفتم واسه چیه گفت امریه. میخواستم بپرسم این امریه چیه. من که هیچ اقدامی نکردم واسه امریه. برگ سفیدمم هنوز نیومده! مرسی

Vah!d
20-08-2011, 11:51
من کد مازاد خوردم . در مورد ارتش و سپاه از دوستام که رفتن و آموزشی رو الان تموم کردن یه سری اطلاعات پیدا کردم . حالا در مورد نیروی انتظامی میخواستم بدونم . اینکه آموزشیش چجوریاست ؟

mostafaeshghi
20-08-2011, 12:22
سلام آقا مصطفی
منم 01 ارتش هستم
من از مشهد اعزام میشم
اردادتمندم
امین فخار

سلام امین جان :)

دقت نکردی من نوشتم پاسداران! اونجا کد 06 هست :) هم ارگان هستیم :دی ولی همرزم نیستیم :دی

مخلصیم برادر :11:

s-a-l-i-m
20-08-2011, 12:23
یکی به ما هم جواب بده ممنونش میشیم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohsen zmr
20-08-2011, 13:10

تو همه چیز کنار هم بودیم

برای فوق ستوان یکم

سلام خدمت دوست عزیز.
لیسانس برق دارم و معاف از رزم هستم وتاریخ اعزامم 90/6/1 است.
افتادم نیروی هوایی ارتش پدافند مشهد.
حالا می خواستم چند تا سوال بپرسم:
1.اوضاع کلی پادگان و شرایط رو برای بنده که معاف از رزم هستم چگونه ارزیابی می کنید؟
2.با توجه به تداخل ماه رمضان و هفته اول اموزشی احتمال داره ما رو برگردونن خونه؟(چون از اهواز اعزام میشم)
3.ایا ما دوره کد می خوریم؟(کجا؟)
4.ایا در کل احتمال داره من یگان پدافند اهواز بیفتم؟

Gilopa
20-08-2011, 13:16
ممنون خیلی مفید بود
فقط اینکه دو نکته در مورد این پادگان شنیدم که نمی دونم درسته یا نه
به کسانی که امریه گرفتن وسایل نمیدن
میشه با یکم مراقبت گوشی موبایل رو برد
درسته؟

موبایل تو دوران آموزشی اشتباهه محضه آوردنش .. به ریکش نمی ارزه .
در مورد سوال اولت اطلاعی ندارم

navidkh
20-08-2011, 13:29
بچه ها چه نوع قفلی باید ببرم؟ توی یکی از سایت ها نوشته 808 اصل اما این مدل قفل کمدیه از این آویزی ها نیست . یادمه یکی از دوستان برای اعزامی های تیر عکس قفل را گذاشته بود می گفت از این مدل بگیرید بقیش زود خراب میشه ولی هر چی می گردم پیداش نمی کنم.
یه سوال دیگه طوریه به جای ساک، کوله ببرم؟ اخه کولم از این کوه نوردیاست بقیه مسخره نمی کنن؟

q123457
20-08-2011, 13:59
سلام
من هم 01 ارتش افتادم
اعزام از مشهد-
چه این خمت باحاله ها هنو نرفتیم داریم دوست پیدا می کنیم....
آقا امین پس موقع اعزام می بینمت.

آره.سه شنبه 7 صبح باید نظام وظیفه باشیم.معلوم نیست چه آشی برامون پختن:31:.راستی این ماه رمضونی روزه رو چیکار کنیم ؟ احتمالا روز اول رو نمیشه روزه گرفت.چون بعید میدونم ظهر خواسته باشیم راه بیفتیم.

سلام امین جان :)

دقت نکردی من نوشتم پاسداران! اونجا کد 06 هست :) هم ارگان هستیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی همرزم نیستیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مخلصیم برادر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولش کن مهم اینه که هم ارگان هستیم برادر.:31:
چاکرم

matin_vv
20-08-2011, 15:25
بچه ها چه نوع قفلی باید ببرم؟ توی یکی از سایت ها نوشته 808 اصل اما این مدل قفل کمدیه از این آویزی ها نیست . یادمه یکی از دوستان برای اعزامی های تیر عکس قفل را گذاشته بود می گفت از این مدل بگیرید بقیش زود خراب میشه ولی هر چی می گردم پیداش نمی کنم.

این سوال منم هست!

redfild
20-08-2011, 15:30
آموزشی تموم شد
سپاه - هتل ( سلاخ خانه ) باغرود - دوره 178
پدرمون رو در آوردن . روز آخر یه مشت روانی تحویل اجتماع دادن !!!
ولی خوبیش این بود که بچه ها همه یک دل بودیم ، همه چی رو دسته جمعی پیچوندیم ! تنبیهات رو هم دسته جمعی تحمل کردیم !

بازم ممنون
در ادامه صحبت دوستمون ، شما یکبار میتونی تو طول خدمت ویزای زیارتی و یکبار هم برای مسابقه علمی با هماهنگی وزارت علوم بری .

[QUOTE=imanpod;6382116]درجه ها توی نیروی انتظامی

amir_ata_21
20-08-2011, 15:35
با سلام . من دکتری تخصصی خودم را تیرماه از دانشگاه دولتی دریافت کردم. بعد از کلی دوندگی اعلام نیاز سرباز هئیت علمی رو گرفتم بردم وازت بهداشت آخه رشته من علوم پزشکی بود. اونا بهم گفتم باید دفترچه رو پست کن برگ سبز رو بدم به اونا. اما بهم گوشزد کردند که تاریخ اعزام دی ماه باشه. به نظر شما اگه من 30 مرداد ماه نود پست کنم از تهران تاریخ اعزامم بطور متوسط کی میشه ؟ خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید. تشکر
اگه بگید متولد چه سالی هستید براتون تخمین می زنم
هر چند که به عوامل متعددی نیاز داره

pakpour_amir
20-08-2011, 16:05
اگه بگید متولد چه سالی هستید براتون تخمین می زنم
هر چند که به عوامل متعددی نیاز داره
با سلام مجدد
بنده متولد 10 تیر ماه 1363 هستم.
با تسکر فراوان

navidkh
20-08-2011, 16:06
این سوال منم هست!
سوال نیست درخواسته من نزدیک به سه ماهه دارم این تاپیک را دنبال می کنم زمانی که دوستان اعزامی تیر می خواستند برند یکی از دوستان گفت که قفل ها توی بازار به راحتی باز می شند الا یک مدل که عکس را هم گذاشته بود من درخواست کردم اگر امکان داره دوباره عکس را بگذارند.

---------- Post added at 05:06 PM ---------- Previous post was at 05:03 PM ----------

آموزشی تموم شد
ولی خوبیش این بود که بچه ها همه یک دل بودیم ، همه چی رو دسته جمعی پیچوندیم ! تنبیهات رو هم دسته جمعی تحمل کردیم !

در ادامه صحبت دوستمون ، شما یکبار میتونی تو طول خدمت ویزای زیارتی و یکبار هم برای مسابقه علمی با هماهنگی وزارت علوم بری .

فقط ارتش درجه ثابت داره . سپاه هم مثل بالا درجه میده . ولی در کل فرقی نداره ، همه تو قشر افسری انجام وظیفه می کنن ! حرص نخورین .

1. اگر سپاه هستی که سپاه کربلای ساری - در کل روی حکم درجت یا برگ سبزت که بهت میدن آدرس رو نوشته
2. خیر - نوشهر و چالوس تا خود گیلان از این خبرها نیست . دوست شما احتمالا بسیج داشت روش نمیشده بگه .

هر نوع قفلی ببری برارد با یک ضربه سنگ وا میشه ، خودم تو آموزشی تخصصم باز کردن قفل بود ( به دلیل آلزایمر خودم و کمک به دوستان آلزایمریم ) :20:
برادر ! یه فایل بهت میدن ، بعدش کلی وسایل سازمانی میدن . بعد همه رو باید تو همون یه فایل جا بدی !!! بعد هی خدا خدا میکنی میان دوره بیاد زودتر وسایل اضافت رو برگردونی خونه !
در کل هیچکس مسخرت نمیکنه ! هیچکس ! اونجا بری خودت می فهمی !
اگه به ذهنت اومد مثلا باید چشم بند خواب ببری ، ببر ! نه دژبانی و نه هم خدمتی ها ! هیچکس نه بهت میخنده و نه مسخرت میکنه . اصلا هیچکس بهت توجه نمیکنه !
منم قبل از اینکه برم تصور میکردم مثلا چایی ببرم یا قرص دژبانی بهم میخندن ، ولی اونجا 3 دقیقه هم برام وقت نذاشتن . اونا هم مثه بقیه بدبختن ، اونجا همه سعی می کنن یه جوری به هم دلداری بدن !!! تنها چیزی که همه بهت میخندن اینه که بخوای ابا بازی در بیاری و مثلا پماد ضد آفتاب به سر و صورتت بزنی !!!

1. حتما پلاستیک فریزر و قاشق ببر
2. با 200 ستاره تاکید حتما پوتین نرم و سبک ببر ( نوع هاتف - 17 هزار تومان ) ، اگه میان دوره پوتین نو نخریده بودم ، الآن پینه های پام بجای 2-3 تا 10 تا بود ! همینجوریش بزور راه میرم !
3. قند و چایی و لیوان پلاستیکی
4. خرما خشک 2 کیلو ببر که بازم کمه !
5. قرص بروفن و کدئین واقعا برای 2 هفته اول نیازه . پماد عرق سوز هم ببر .
6. بانداژ و زانو بند و یکم پتادین حتما برای تمارض و دودر کردن ورزش و غیره ( از هفته دوم دستون میاد چکار باید بکنین )
7. چشم بند برای میدون تیر خیلی خوبه .
8. یه فریم عینک 2000 تومانی با شیشه خالی ! برای میدون تیر با ماسک که برای عینکی ها حذفه !!! لزومی نداره همش بزنی ، بعضی وقت ها جلو فرمانده بزن .

دیگه چیز خاصی نبر که بعد میای تو همین فروم برام مینویسی که راست میگفتی فلانی که نباید چیز اضافه ای برد .

کلا آماده کن خودتو که 2-3 هفته ای خواب و استراحت نداشته باشی :46: :10:
ممنون توضیحاتتون خیلی کامل بود البته من خودم عینکیم کلا ولی ممنون ازتون

pakpour_amir
20-08-2011, 16:18
با سلام نحوه گرفتن تمدید دو ماه چطوریه شنیدم سخت شده دیگه تمدید نمی کنند. درسته؟

kamalz1478
20-08-2011, 16:59
سلام. من 18شهریور اعزامم. امروز صبح یکی زنگ زد گفت بیا بع آدرس (خ مطهری خ میرعماد نبش کوچه یکم) با کارت ملی. گفتم واسه چیه گفت امریه. میخواستم بپرسم این امریه چیه. من که هیچ اقدامی نکردم واسه امریه. برگ سفیدمم هنوز نیومده! مرسی

ha789di
20-08-2011, 17:14
با سلام نحوه گرفتن تمدید دو ماه چطوریه شنیدم سخت شده دیگه تمدید نمی کنند. درسته؟

تاریخ اعزامتون کی هست اول شهریور؟
اگه اول شهریور هستید که دیگه خیلی دیر شده مگر اینکه یه پارتی کلهن گنده داشته باشید یا یه نامه پزشکی محکم بگیرید تا بتونید تمدید کنید

pakpour_amir
20-08-2011, 17:29
با سلام . من دکتری تخصصی خودم را تیرماه از دانشگاه دولتی دریافت کردم. بعد از کلی دوندگی اعلام نیاز سرباز هئیت علمی رو گرفتم بردم وازت بهداشت آخه رشته من علوم پزشکی بود. اونا بهم گفتم باید دفترچه رو پست کن برگ سبز رو بدم به اونا. اما بهم گوشزد کردند که تاریخ اعزام دی ماه باشه. به نظر شما اگه من 30 مرداد ماه نود پست کنم از تهران تاریخ اعزامم بطور متوسط کی میشه ؟ من متولد ده تیر 1363 هستم. خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید. تشکر

imanpod
20-08-2011, 17:48
نقل قول:
نوشته شده توسط imanpod [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آقا کسی نبود مارو راهنمایی کنه ؟
2 تا سوال دیگه هم دارم :
1-من یکشنبه هفته ی دیگه (6 شهریور) که پایان دورم تموم میشه باید کجا مراجعه کنم ؟ باید برم ساری ؟ آدرسشو کسی نمیدونه ؟
2-شهرهای شمالی مرز آبی حساب میشن ؟ آخه من شنیدم یکی چالوس افتاده بود ، 2 ماه از خدمتش به خاطر مرز آبی کسر شد .

1. اگر سپاه هستی که سپاه کربلای ساری - در کل روی حکم درجت یا برگ سبزت که بهت میدن آدرس رو نوشته
2. خیر - نوشهر و چالوس تا خود گیلان از این خبرها نیست . دوست شما احتمالا بسیج داشت روش نمیشده بگه .
دستت درد نکنه ولی سپاه نیستم . من نیرو انتظامیم . در مورد نیرو انتظامی بگو . سپاه که هتل پارتی داراس ، جای نگرانی نداره .

redfild
20-08-2011, 18:23
شما میری نظام وظیفه مرکز استان درخواست تمدید میدی . اما اگه کلا تو مود این نیستی که بری و فقط میخوای دو ماه دیگه بری ، یعنی همه چیزت مشخص بشه ولی جای شهریور مثلا آبان بری ، همون روز اول آموزشی برو آموزش بگو واست تجدید دوره رد کنن و تصفیه کنن . کل این دو ماه با همین تهدید تجدید دوره داشتن پدر مارو در می آوردن ، آب میخوردیم میگفتن برین آموزش تجدید دوره کنین ، ما هم میدونستیم کشکه به ریششون میخندیدیم :31:

[QUOTE=kamalz1478;6383883][SIZE=2][COLOR=Red][B]سلام. من 18شهریور اعزامم. ا

Nasser_ZRE
20-08-2011, 18:37
تو وزارت دفاع هم برا لیسانس ستوان سه و برای فوق ستوان دو دادن که:13:

درجه ی ستوان 2 از ستوان 3 بیشتره.

در ضمن جایی که من خدمت میکردم کسی که لیسانس داشت ستوان 2 فوق ستوان 1.نیروی زمینی ارتش.رسته پیاده

خیلی حال میکردن تو خدمت 7 صبح میومدن و 13:30 ظهر میرفتن. درست مثل کادری های ارتش.

PLAΨMID
20-08-2011, 18:40
کلا تو ارتش حکم تقسیم یگانی رو با اسم امریه میشناسن
بهش میگن امریه درون سازمانی . . . .

---------- Post added at 07:40 PM ---------- Previous post was at 07:38 PM ----------

درجه ی ستوان 2 از ستوان 3 بیشتره.

در ضمن جایی که من خدمت میکردم کسی که لیسانس داشت ستوان 2 فوق ستوان 1.ارتش.

خیلی حال میکردن تو خدمت 7 صبح میومدن و 13:30 ظهر میرفتن. درست مثل کادری های ارتش.
الان همه لیسانسه ها تو ارتش ستوان 3 میشن که از نظر وضعیت خیلی فرقی با ستوان 2 نداره .
تازه یه مدت به ما میگفتن قراره گروهبان بشید ! کلی عذاب روحی ! داشتیم . . . .:18:

glayol67
20-08-2011, 18:42
آره.سه شنبه 7 صبح باید نظام وظیفه باشیم.معلوم نیست چه آشی برامون پختن:31:.راستی این ماه رمضونی روزه رو چیکار کنیم ؟ احتمالا روز اول رو نمیشه روزه گرفت.چون بعید میدونم ظهر خواسته باشیم راه بیفتیم.

ولش کن مهم اینه که هم ارگان هستیم برادر.:31:
چاکرم
تا جایی که من میدونم بعدظهر به سمت تهران حرکت می کنیم ! تازه اکه نگن شنبه !
اونجا هم بریم بین 3روز تا 10روز امکان داره مرخصی بدند ! یعنی حداقل 3روز و حداکثر هم 10روز! به بهانه لباس!
من که وستم اونجان زیاد بهشون خوش میگذره-مو هاتم نمیخواد فعلا دست بزنی بعد عید فطر که خواستی بری اون وقت...
دیگه همین کلا چند از هرکی پرسیدم میگن هتله !
میگن موبایل هم بیارید :))
متن پیامک دوستم از اونجا:
آره بابا اینجا هتل من گوشیم رو هم آوردم ,هرچی می خواین بیارید.

Nasser_ZRE
20-08-2011, 18:46
بهش میگن امریه درون سازمانی . . . .

---------- Post added at 07:40 PM ---------- Previous post was at 07:38 PM ----------

الان همه لیسانسه ها تو ارتش ستوان 3 میشن که از نظر وضعیت خیلی فرقی با ستوان 2 نداره .
تازه یه مدت به ما میگفتن قراره گروهبان بشید ! کلی عذاب روحی ! داشتیم . . . .:18:

خوب تو سال 90 اینجوری شده من 89/12/21 خدمتم تموم شد و تا اون موقع ستوان 2 میومدن فوق هم ستوان 1. گروهبان که خیلی افتضاحه نسبت به سرباز صفر چند درصد بهتره.ولی همون چیزی که از سرباز صفر می خوان از گروهبان هم می خوان.

pakpour_amir
20-08-2011, 19:56
با سلام .
من دکتری تخصصی خودم را تیرماه از دانشگاه دولتی دریافت کردم. بعد از کلی دوندگی اعلام نیاز سرباز هئیت علمی رو گرفتم بردم وازت بهداشت آخه رشته من علوم پزشکی بود. اونا بهم گفتم باید دفترچه رو پست کن برگ سبز رو بدم به اونا. اما بهم گوشزد کردند که تاریخ اعزام دی ماه باشه. به نظر شما اگه من 30 مرداد ماه نود پست کنم از تهران تاریخ اعزامم بطور متوسط کی میشه ؟ من متولد ده تیر 1363 هستم. خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.
glayol67
20-08-2011, 22:13
با سلام .
من دکتری تخصصی خودم را تیرماه از دانشگاه دولتی دریافت کردم. بعد از کلی دوندگی اعلام نیاز سرباز هئیت علمی رو گرفتم بردم وازت بهداشت آخه رشته من علوم پزشکی بود. اونا بهم گفتم باید دفترچه رو پست کن برگ سبز رو بدم به اونا. اما بهم گوشزد کردند که تاریخ اعزام دی ماه باشه. به نظر شما اگه من 30 مرداد ماه نود پست کنم از تهران تاریخ اعزامم بطور متوسط کی میشه ؟ من متولد ده تیر 1363 هستم. خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.
شما اگه این موقع بفرستی احتمالا آبان ماه اعزامی !
البته .اگه هنوز فرصت داری(غیبت نخورید) بذار اواخر شهریور بفرست!!!!
اگه نه بفرست تهش اینه که میفتی آبان ماه بعد میری تمدید میکنی.

Immunology
20-08-2011, 22:28
با سلام .
نمیدونم شمارو با بقیه لیسانس و فوق لیسانس هاحساب مبکنن یا نه.اگه با اونا حساب کنن دی به بعد خواهد بود تاریخ اعزامتون.
ولی من نمیدونم شاید شما که هیئت علمی هستید جدا از بقیه هستید یا نه؟
فضولی نباشه شما تو چه رشته ای فارغ التحصیل شدید؟؟:20:

j@f@r
20-08-2011, 22:33
آموزشی تموم شد

فقط ارتش درجه ثابت داره . سپاه هم مثل بالا درجه میده . ولی در کل فرقی نداره ، همه تو قشر افسری انجام وظیفه می کنن ! حرص نخورین .

هر نوع قفلی ببری برارد با یک ضربه سنگ وا میشه ، خودم تو آموزشی تخصصم باز کردن قفل بود ( به دلیل آلزایمر خودم و کمک به دوستان آلزایمریم ) :20:
برادر ! یه فایل بهت میدن ، بعدش کلی وسایل سازمانی میدن . بعد همه رو باید تو همون یه فایل جا بدی !!! بعد هی خدا خدا میکنی میان دوره بیاد زودتر وسایل اضافت رو برگردونی خونه !
در کل هیچکس مسخرت نمیکنه ! هیچکس ! اونجا بری خودت می فهمی !
اگه به ذهنت اومد مثلا باید چشم بند خواب ببری ، ببر ! نه دژبانی و نه هم خدمتی ها ! هیچکس نه بهت میخنده و نه مسخرت میکنه . اصلا هیچکس بهت توجه نمیکنه !
منم قبل از اینکه برم تصور میکردم مثلا چایی ببرم یا قرص دژبانی بهم میخندن ، ولی اونجا 3 دقیقه هم برام وقت نذاشتن . اونا هم مثه بقیه بدبختن ، اونجا همه سعی می کنن یه جوری به هم دلداری بدن !!! تنها چیزی که همه بهت میخندن اینه که بخوای ابا بازی در بیاری و مثلا پماد ضد آفتاب به سر و صورتت بزنی !!!

1. حتما پلاستیک فریزر و قاشق ببر
2. با 200 ستاره تاکید حتما پوتین نرم و سبک ببر ( نوع هاتف - 17 هزار تومان ) ، اگه میان دوره پوتین نو نخریده بودم ، الآن پینه های پام بجای 2-3 تا 10 تا بود ! همینجوریش بزور راه میرم !
3. قند و چایی و لیوان پلاستیکی
4. خرما خشک 2 کیلو ببر که بازم کمه !
5. قرص بروفن و کدئین واقعا برای 2 هفته اول نیازه . پماد عرق سوز هم ببر .
6. بانداژ و زانو بند و یکم پتادین حتما برای تمارض و دودر کردن ورزش و غیره ( از هفته دوم دستون میاد چکار باید بکنین )
7. چشم بند برای میدون تیر خیلی خوبه .
8. یه فریم عینک 2000 تومانی با شیشه خالی ! برای میدون تیر با ماسک که برای عینکی ها حذفه !!! لزومی نداره همش بزنی ، بعضی وقت ها جلو فرمانده بزن .

دیگه چیز خاصی نبر که بعد میای تو همین فروم برام مینویسی که راست میگفتی فلانی که نباید چیز اضافه ای برد .

کلا آماده کن خودتو که 2-3 هفته ای خواب و استراحت نداشته باشی :46: :10:
سلام اولین باره میشنوم یک نفر از سپاه باغرود بد میگه. اخه خودم دارم میرم اونجا. هرجا جستجو کردم همه تعریف میکردن. شما با چه مدرگی رفتی. از چه لحاظ اذیت میکردن.
به مشهدی های متاهل مرخصی اخر هفته میدن؟؟؟

ali1834
20-08-2011, 22:42
سلام
من امسال در کنکور فراگیر کارشناسی پیام نور شرکت کردم والان در شهر خودم قبول شدم ولی چون دانشجوی ترم 6 رشته کارشناسی دانشگاه سراسری هستم می خوام از رشته اولم انصراف بدم و در رشته جدیدم ادامه تحصیل بدم.
ایا میتوانم تقاضای معافیت تحصیلی بدم؟چه مدارکی نیاز است؟چطوری باید اقدام کنم؟

piishii
20-08-2011, 22:52
آموزشی تموم شد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وای خدایا " سلاخ خانه "
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
برادر من خدمتم داره اونجا میگذره 8 ماه اونجام
دوره ی شما بهتون حال دادن بازم ناراحت بودین خدایی ؟
فرمانده گفت با پوتین نیاین نماز خانه,بعد کلاس هاتون با پیژامه و زیرپوش چرخ میزدین ماه رمضون رو خوردین خوابیدین
5 روز زودتر از 30 روز کامل ترخیص شدین
بعضی هاتون با لباس راحتی اونم سر ظهر که هنوز کادریش نرفته خونه من دیدم حتی میومدین نماز خونه
بازم ناراضی بودین ؟
هفته اول مرخصی
هفته دوم میان دوره
یک هفته دیگه آب نبود مرخصی
هفته های آخر هم که میزدین می رقصدین ( لااقل گردان امام حسن و حسین رو من با چشم خودم میدیم)
ناراضی از چی هستین ؟
اگه دوره ی من بودین که توی برف و بارون میدون تیر میرفتیم و کلاس تاکتیک گِلی میشدیم و توی اردو سگ لرز سرما میزدیم و توی بارون نگهبانی دادیم چی میگفتین ؟
برادر آموزشی سخت هست واقعا هم سخت هست

مشهدی هستی ؟
مرخصی که میدن به همه یکدست میدن
متاهل غیر متاهل نیومده
این دوره ای که شما داری میای و از 3 شنبه خدمتون هستیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اولش که ماه رمضون هست راحتین
بعد رژه 31 شهریور هست که پدرتون در میاد + پر ما حتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد کلاس هاتون فشرده میشه و در کل دوره ی سختی رو براتون پیش بینی میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی همونطور که گفتم آموزشی همین هست !
من خودم با 3 جفت جوراب و پوتین و 3 تا شلوار و 5 تا بلوز و اوور کت و کلاه و دستکش ! و زیر پتو خوابیدن باز هم توی اردو زمان آموزشی میلرزیدم و 2 شبش توی بارون پست دادم و بعدم که اون مانوور وحشتناک بود ....
اما گذشت 8 ماه گذشت از اون زمان....

pakpour_amir
21-08-2011, 01:41
سلام
شما اگه این موقع بفرستی احتمالا آبان ماه اعزامی !
البته .اگه هنوز فرصت داری(غیبت نخورید) بذار اواخر شهریور بفرست!!!!
اگه نه بفرست تهش اینه که میفتی آبان ماه بعد میری تمدید میکنی.
با سلام مرسی از جوابتون
مشکل فرصت نیست چون من هنوز 4 ماه فرصت دارم مشکل اینه که من باید برگ سبز رو به اونا تحویل بدم . پس همونطور که فرمودید پست می کنم اگر زدند آبان ماه می رم تمدید می کنم. البته اگه بهونه نیارند و ما رو اذیت نکنند. بازم اینجا یه سوال مطرح میشه که تمدید کردن باید با فاصله 45 روز تا اعزام باشه یا نه. اگه برای من ابان زده بشه یعنی یکم ابان پس من اصلا وقت ندارم برای تمدید چون تا 20 شهریور برگ سبز میاد بعد اون هم دیگه فرصت نیست . کلا یکم مضطربم امیدوارم بشه تمدید کرد. بازم تشکر از لطفتون

pakpour_amir
21-08-2011, 01:43
نمیدونم شمارو با بقیه لیسانس و فوق لیسانس هاحساب مبکنن یا نه.اگه با اونا حساب کنن دی به بعد خواهد بود تاریخ اعزامتون.
ولی من نمیدونم شاید شما که هیئت علمی هستید جدا از بقیه هستید یا نه؟
فضولی نباشه شما تو چه رشته ای فارغ التحصیل شدید؟؟:20:
با سلام دوست عزیز بنده رشته آموزش سلامت است. فقط ازتون یه سوال داشتم شما بر چه اساسی گفتید دی ماه به بعد تاریخ اعزام هستش؟ من تو این مرحله با بقیه دوستان تفاوتی ندارم تنها مدرک بالاتر دارم. ممکنه منو رو ابان ماه اعزام کنند؟ تمدید کردن شنیده بودم سخت شده اما انگار یکی از دوستان گفته بود متاهل ها رو راحت تر تمدید می کنند اما بازم خدا می دونه. مرسی از راهنماییتون

hosseinoji
21-08-2011, 03:17
سلام دوستان
خسته نباشید
من میخوام اول شهریور اعزام بشم . به دلایلی برگه سفید برام نیومده . مهم نیست برام که کجا میفتم . فقط میخواستم بدونم واسه اول شهریور باید چه چیزهایی با خودم ببرم . یعنی تو اون برگه چی ها نوشته؟ بعدش هم واسه اول شهریور باید موها رو کوتاه کرد یا نمیخواد ؟
ممنون میشم جواب بدین.

mehdi_vsgh
21-08-2011, 07:04
دستت درد نکنه ولی سپاه نیستم . من نیرو انتظامیم . در مورد نیرو انتظامی بگو . سپاه که هتل پارتی داراس ، جای نگرانی نداره .

سلام من نیری انتظامی هستم
اموزشی مشکلی نداری ولی یگان که بری سخت ترین نوع خدمت رو داری
هر روز اماده باش هست هرروز دردسر و.....
خلاصه اینکه بایدخودتو برای یه دوران سخت اماده کنی

Immunology
21-08-2011, 09:50
با سلام دوست عزیز بنده رشته آموزش سلامت است. فقط ازتون یه سوال داشتم شما بر چه اساسی گفتید دی ماه به بعد تاریخ اعزام هستش؟ من تو این مرحله با بقیه دوستان تفاوتی ندارم تنها مدرک بالاتر دارم. ممکنه منو رو ابان ماه اعزام کنند؟ تمدید کردن شنیده بودم سخت شده اما انگار یکی از دوستان گفته بود متاهل ها رو راحت تر تمدید می کنند اما بازم خدا می دونه. مرسی از راهنماییتون
ببینید الان واسه یه سرباز لیسانس و فوق لیسانس آبان خیلی وقته پر شده.شاید از خرداد واسه آبان پر شده.به نظر من دی ماه هم پر شده.اگه شمارو مثل یه سرباز لیسانس و فوق لیسانس در نظر بگیرن مطمئنا در بهترین حالت اعزامتون میفته اسفند.ولی اینکه میگید هیئت علمی اینا منو به شک میندازه که نکنه اینا آموزشیون جداگانه باشه.اگر آموزشی هیئت علمی ها جدا باشه که اطلاعی ندارم ولی اگر با بقیه باشید که تا اسفند نوبتت نمیرسه.:10:

kingofnight
21-08-2011, 10:13
تو اين سايت موضوعي نوشتن كه اگر دوستان اطلاعاتي دارن ممنون ميشم بيان كنن كه آيا حقيقت داره يا نه

اينكه اعزامي هاي شهريور سپاه رو امكان داره براي عمليات به كردستان ببرن گفته كه تير ماهي ها رو هم فرستادن

matin_vv
21-08-2011, 10:17
ببینید الان واسه یه سرباز لیسانس و فوق لیسانس آبان خیلی وقته پر شده.شاید از خرداد واسه آبان پر شده.به نظر من دی ماه هم پر شده.اگه شمارو مثل یه سرباز لیسانس و فوق لیسانس در نظر بگیرن مطمئنا در بهترین حالت اعزامتون میفته اسفند.ولی اینکه میگید هیئت علمی اینا منو به شک میندازه که نکنه اینا آموزشیون جداگانه باشه.اگر آموزشی هیئت علمی ها جدا باشه که اطلاعی ندارم ولی اگر با بقیه باشید که تا اسفند نوبتت نمیرسه.:10:

اعزام های مربوط به هیئت علمی مرداد ماه هر سال انجام میشه و کلاً دوره اشون جدا است.
اما این که آیا ایشون باید تا مرداد ماه صبر کنند یا اینکه خدمتشون شروع میشه بعد که مرداد شد میرن دوره آموزشی یا نه رو دقیق اطلاع ندارم.

pakpour_amir
21-08-2011, 10:27
بازم سلام
بسیار ممنونم از لطفتون و پاسخی که دادید. بله ممکنه ظرفیت ها پر شده باشه اما این را هم باید در نظر گرفت که بنده جزء پزشکی حساب میشم. ممکنه آبان ماه برای غیرپزشکی ها پر شده باشه و برای پزشکی ها جا باشه.

pakpour_amir
21-08-2011, 10:30
اعزام های مربوط به هیئت علمی مرداد ماه هر سال انجام میشه و کلاً دوره اشون جدا است.
اما این که آیا ایشون باید تا مرداد ماه صبر کنند یا اینکه خدمتشون شروع میشه بعد که مرداد شد میرن دوره آموزشی یا نه رو دقیق اطلاع ندارم.
به شما درست می فرمایید اما در صورتی که فرد برگه سبزش رو به جای که هئیت علمی شده تحویل بده و اونا خودشون با نظام وظیفه مکاتبه کنند. بنابراین فرد خوش نمیتونه دست نگه داره مگر اینکه سازمان مربوطه بانظام وظیفه مکاتبه کنه.
ha789di
21-08-2011, 11:09
دوستان شیرازی آدرس دقیق سپاه فجر رو میخواستم؟

imanpod
21-08-2011, 11:18
پس بگو چرا واسه ما جهنم بود ، آخه ما نه بسیج داشتیم و نه پارتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راست میگی ، روز آخر به یکی که ازش تو آموزشی گوشی گرفته بودن ستوان سومی دادن و به یه بدبخت که کارنامش خیلی خوب بود و منظبط بود استواری دادن . سپاه که میفتی باید خودتو سر این مسائل به بیخیالی بزنی ...
آموزشیت مرزن آباد بوده ؟ یا تو مازندران تقسیم شدی ؟
نه بابا ، آموزشیم مالک اشتر اراک بودم . بیشتر بچه های تهران توی خود تهران و استان تهران تقسیم شدن ولی یه تعدادی از اونایی که مستثنیات نداشتن مثل من رو مازندران تقسیم کردن . فکر کنم 30 نفر هم بیشتر بودیم . احتمالا به خاطر مسافرت های شهریوره .

Gilopa
21-08-2011, 11:19
سلام دوستان
خسته نباشید
من میخوام اول شهریور اعزام بشم . به دلایلی برگه سفید برام نیومده . مهم نیست برام که کجا میفتم . فقط میخواستم بدونم واسه اول شهریور باید چه چیزهایی با خودم ببرم . یعنی تو اون برگه چی ها نوشته؟ بعدش هم واسه اول شهریور باید موها رو کوتاه کرد یا نمیخواد ؟
ممنون میشم جواب بدین.

شما برو پلیس + 10 بهت میگند کجا افتادی ..
در مورد برگه سفیدنیرویی که توش باید دروه آموزشیت رو بگذرونی اعلام شده و همینطور محل آموزشت و اینکه ساعت فلان در فلان جا باید حضور داشته باشید وگرنه غیبت میخورید :46: یه سری تذکرات از جمله نیاوردن موبایل و همینطور زدن موی سر با نمره 4 و ....
اینکه اول شهریور میخوای کوتاه کنی یا نه بسته به خودته .. اما دوستان میگند داخل پادگان از لحاظ بهداشتی زیاد جالب نیست مورو کوتاه کنید . پس بهتره خودمون کوتاه کنیم

dynastywarior
21-08-2011, 11:41
سلام دوستان من جدیدا آموزشیم رو تموم کردم برج 4 اعزام بودم و آموزشیم رو توی پادگان شهدای کرمانشاه نیروی زمینی سپاه گذروندم لیسانس هم هستم
منتها روز آخر آموزش همه مدارک از جمله برگ سبز رو به ما دادن ولی برگ تقسیم و حکم درجه ما نیومد رفتیم دنبالش گفتن اون 2 تا برگه شما دست رابط هستن و بهمون گفتن 1 شهریور توی پادگان 15 خرداد تهران(آماد و پشتیبانی) حاضر باشیم تا اونا تقسیمتون کنن و بفرستن به یگاناتون.....
الان من واقعا نگرانم جریان چیه چرا اینجوری شد؟ اعزامی از تبریز بودم یعنی نمیخوان بدن شهر خودمون؟
تنها فرزند هم هستم نه خواهر دارم نه برادر

hosseinoji
21-08-2011, 12:04
شما برو پلیس + 10 بهت میگند کجا افتادی ..
در مورد برگه سفیدنیرویی که توش باید دروه آموزشیت رو بگذرونی اعلام شده و همینطور محل آموزشت و اینکه ساعت فلان در فلان جا باید حضور داشته باشید وگرنه غیبت میخورید :46: یه سری تذکرات از جمله نیاوردن موبایل و همینطور زدن موی سر با نمره 4 و ....
اینکه اول شهریور میخوای کوتاه کنی یا نه بسته به خودته .. اما دوستان میگند داخل پادگان از لحاظ بهداشتی زیاد جالب نیست مورو کوتاه کنید . پس بهتره خودمون کوتاه کنیم
من اعزام اصلیم اول آبانه . ولی میخوام اول شهریور برم ، احتمال داره همون روز اعزامم کنند . واسه همون برگ سفید نمیدن بهم . یعنی سه شنبه که رفتیم دیگه برنمیگردیم؟حتما باید اونجا مو رو کوتاه کنیم؟
ساعت چند باید برم نظام وظیفه؟وسایل شخصی رو هم بردارم یا فعلا نمیخواد؟
ممنون از اینکه جواب دادی

Immunology
21-08-2011, 12:10
بازم سلام
بسیار ممنونم از لطفتون و پاسخی که دادید. بله ممکنه ظرفیت ها پر شده باشه اما این را هم باید در نظر گرفت که بنده جزء پزشکی حساب میشم. ممکنه آبان ماه برای غیرپزشکی ها پر شده باشه و برای پزشکی ها جا باشه.
فکر نکنم.الان کارشناس و ارشد علوم پزشکی خیلی زیاده.من سال 87 کاردان علوم آزمایشگاهی داشتم دفترچه فرستادم اعزامم شد دی ماه.جزو علوم پزشکی هم بودم.پس فرقی نداره.

glayol67
21-08-2011, 12:13
با سلام مرسی از جوابتون
مشکل فرصت نیست چون من هنوز 4 ماه فرصت دارم مشکل اینه که من باید برگ سبز رو به اونا تحویل بدم . پس همونطور که فرمودید پست می کنم اگر زدند آبان ماه می رم تمدید می کنم. البته اگه بهونه نیارند و ما رو اذیت نکنند. بازم اینجا یه سوال مطرح میشه که تمدید کردن باید با فاصله 45 روز تا اعزام باشه یا نه. اگه برای من ابان زده بشه یعنی یکم ابان پس من اصلا وقت ندارم برای تمدید چون تا 20 شهریور برگ سبز میاد بعد اون هم دیگه فرصت نیست . کلا یکم مضطربم امیدوارم بشه تمدید کرد. بازم تشکر از لطفتون
تا زمانی که کد ها باز نشه و شما کد نخورید(مکان خدمتتون مشخص نشه) شما می تونید تمدید کنید-خب شما اگه 5/30 که امروز -برگه سبز 2هفته دیگه یا شایدم10روز یگه بیاد-به محض اومدن شما مراجعه کنید به دفتر نظام وظیفه.صد در صد می تونن تمدیدش کنن-اصلا جای نگرانی نداره-من هم پس فردا اعزام هستم از اول کلی نگرانی داشتم که کجا می خوام بیفتم و از این حرف ها.اما الان که نگاه میکنم می بینم بهترین اتفاق ها افتاده ! و خیلی همه چیز خوب پیش رفته.حالا شما هم اگه هنوز زمان دارید 1هفته یا 2هفته دیگه پست کنید اگه نه همین امروز پست کن و خاطرت جمع که همه چیز درست میشه انشاا...

mortez maya
21-08-2011, 14:50
سلام دوستان من جدیدا آموزشیم رو تموم کردم برج 4 اعزام بودم و آموزشیم رو توی پادگان شهدای کرمانشاه نیروی زمینی سپاه گذروندم لیسانس هم هستم
منتها روز آخر آموزش همه مدارک از جمله برگ سبز رو به ما دادن ولی برگ تقسیم و حکم درجه ما نیومد رفتیم دنبالش گفتن اون 2 تا برگه شما دست رابط هستن و بهمون گفتن 1 شهریور توی پادگان 15 خرداد تهران(آماد و پشتیبانی) حاضر باشیم تا اونا تقسیمتون کنن و بفرستن به یگاناتون.....
الان من واقعا نگرانم جریان چیه چرا اینجوری شد؟ اعزامی از تبریز بودم یعنی نمیخوان بدن شهر خودمون؟
آقا خسته نباشی. من 1 شهریور اعزامم شهدای کرمانشاه. چطوره اونجا ؟ سخته آسونه ؟ توصیه خاصی داری ؟ خیلی ممنون میشم یکم توضیح بدی.
راستی امروز کچل کردم. تجربه جالبیه !

Pami
21-08-2011, 15:18
بالاخره تموم شد !
نیروی زمینی ارتش - پادگان 06

به ما هم گفتن 3 شنبه صبح اینجا باشید امریه هاتون رو بگیرید برید پی کارتون : دی

بچه های ارتش 06 آماده یه دوره سخت باشید !
روزهای آخر به ما خیلی خوش گذشت ، همش خاطره میشه براتون
مراسم تحلیف بسیار خوبی داشتیم ، تمام گروهان ها بهترین رژه رو رفتن

reza6687
21-08-2011, 15:44
بالاخره تموم شد !

واسه ما که هتل بود ولی خدا به بعدی ها رحم کنه:31:
نامردا امریه رو ندادن حالا تا سه شنبه از استرس می میریم

redfild
21-08-2011, 16:25
سلام اولین باره میشنوم یک نفر از سپاه باغرود بد میگه. اخه خودم دارم میرم اونجا. هرجا جستجو کردم همه تعریف میکردن. شما با چه مدرگی رفتی. از چه لحاظ اذیت میکردن.
داداش گلم ما امریه بودیم ، مدرک لیسانس . تو چند خط بعد واسه دوستمون و شما می نویسم چطور اذیت می کردن :20:
به مشهدی ها نه ! ولی تا دلت بخواد هوای نیشابوری هارو دارن و مرخصی تا 5 صبح میدن . کلا پادگان هتل نیشابوری هاست که به بهانه های مختلف تا 5 صبح مرخصی ساعتی میگیرن . ولی مشهدی ها اونقدرها که باید بهشون حال نمیدن ، مگه اینکه شما ا%D

dh_meamar
21-08-2011, 16:29

سلام میگم شما اونجا بودی کسایی که برگ سبز(تکمیلی بسیج داشتن)رو کی برگردوندن ؟چندروز نگهشون داشتن؟؟من6/1 اعزام اونجام

piishii
21-08-2011, 16:43
به ما خیلی سخت گذشت ، باور کن ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
من یکی بدو نمیکنم و از باغرود هم دفاع نمیکنم من دارم میگم که آموزشی سخت هست واقعا هم سخت هست ولی اینکه شما گفتی " سلاخ خانه " این رو قبول ندارم

شما خودت احتمالا نیشابوری هستی
خیر دوستان من اینجا همه میدونند من نیشابوری نیستم

ما داشتیم قدم آهسته و قدم محکم میزدیم برادر ، شما اونجا بودی ؟ وقتی ما کل سر و صورتمون 3 بار در روز پوست میداد ؟
زمانی هم که شما توی خانه ات بودی ما از میدوت تیر ( نه اون اولی که شما رو بردن ! اون دومی که جای اردو بود ) توی برف و بارون میومدیم و میرفتیم توی صبحگاه فقط خبردار وامیستادیم چون کلاس ها لغو نمیشد !

میدونی وقتی ما اردو رفتیم چند جای کشور حالا تو ارگانهای دیگه اردو رو به مناسبت ماه مبارک کلا حذف کردن ؟
کدوم پادگان آموزشی سپاه چنین کاری کرده بود ؟
برادر من توی واحد آموزش کار دارم میکنم نامه ای که از طرف نیروی زمینی اومد رو خودم با چشم خودم دیدم که توی ماه رمضون برنامه هاتون رو سبک بکنند شما انتظار داری یک فرمانده پادگان چقدر خلاف اوامر نیروی زمینی عمل کنه ؟ شما توی نیرو زمینی آموزشی دیدی وگرنه برادران نیرو هوایی آموزشی به مراتب آسون تری داشتند

برادر گلم ، آموزشی سخته ، ولی نه در اون حد که پنجشنبه و جمعه واسه خودت نباشی و کلاس و نظافت و غیره داشته باشی تا غروب !
اینم تقصیر خودتون بود چون خبر ندارین دیگه پشت پرده رو نمیبنید زمانی که فرمانده توی صبحگاه داد میزنه مرخصی دادیم سو استفاده کردین دیر آمدین ( گردان امام علی ) بعد از گردان امام حسین و حسن ( کسانی که امریه بودند ) تشکر میکنه که به موقع آمدن ولی میبینیم مرخصی بعدی گردان امام حسین حدود 160 نف سو استفاده می کنند ( این گزارش های غیبت ها همه توی دفتر ما بود ) باید هم فرمانده گردان بهتون فشار بیاره تا آبروش رو جای فرمانده پادگان نبرین اینطور
شما دوره قبل ترش کجا بودی که کل پادگان فقط 300 تا ! متوجه هستی برادر ؟ 300 تا نیرو داشت و باید کل پادگان رو تمیز میکردند من خودم همین الانش اونروز بهم گفتن برو سرویس بهداشتی واحد آموزش رو تِی بکش مثل شما هم لیسانس هستم
شما امریه بودی رفتی دیگه من که بچه نیشابور نیستم و شبانه روز باید توی پادگان تحمل کنم و برای یک دستشویی رفتن لباس فرم تنم کنن چیزی باید بگم ؟
خیر آموزشی و سربازی همین هست و من همین الان هم کسی بپرسه میگم خدمت راحتی داشتم و آموزشی هم سخت نگرفتم که بهم سخت نگذره وگرنه توی میدون تیر اولی که ما رفتیم رفت و برگشت حدود 13 کیلومتر شد ! طوری که من روی خط آتش رفتم هیچی نمیدیم هیچی ! اینقدر سرد بود و باید بدون دستکش شلیک میکردیم که من 13 تا تیر رو یکی به هدف نزدم و تازه زمانی که بلند شدم دیدم از دستم داره خون میاد ! بله انگشتم رفته بود لای دستگیره آتش و از سردی هوا حتی حس نکرده بودم درد رو !

ماه رمضون هم سخت تر از کل دوره بود ، از 3 صبح تا 8 غروب گرسنه بودن و بیکار بودن خیلی سخته ، باور کن .
روی سخنم که با شما نیست ولی نصف پادگان روزه نمی گرفتن دیگه گفتن نداره هرروز جای آبخوری قرارگاه شلوغ بود

خلاصه باغرود جای خوبیه ، ولی هتل نیست . به پیر و به پیغمبر هتل نیست ! خودت هم خوب میدونی !
من دوره کد سلاح رفتم و زمانی که همدان بودم با دوستان از آموزشگاه های خاتمی یزد و شهدای کرمانشاه بودیم و مقایسه میکردیم باغرود آسون تر گرفته بود زمان ما .... اردوی ما 2 شب و 3 روز بود ولی خاتمی یزد و شهدای کرمانشاه به مراتب بیشتر بود

تنها مزیتی که داشت ، غذا و دسر فوق العاده خوبش بود که اونم تو ماه مبارک کلا غیر قابل تحمل شده بود
غذای ماه رمضون رو قبول داریم + اینکه شما نون لواش میخوردین ولی زمان ما نون ماشینی و بسته بندی بود !
+
کلا آموزشی و سربازی سخت هست و من اینکه آی سخت بهم داره می گذره آی نمیدونم فلان رو قبول ندارم
مدتی رو که ماها داریم میگذریم یک صدم قدیم نمیشه و کلا سختی لازم هست

aminjooooon
21-08-2011, 18:01
بالاخره تموم شد !

دوست عزیز از تجربیاتت واسمون بگو
شما کدوم گروهان بودی؟

navidkh
21-08-2011, 19:32
اینی که شما میگید از کجا می گید؟ من خرداد دفترچه فرستادم شهریور اومد برام و خبر دارم که کسانی بودن که تیر ارسال کردن و شهریور افتادن شما چه جوری می گی خرداد اعزامیا دی پر شده؟

navidkh
21-08-2011, 19:38
دوستان تا جایی که من شنیدم 02 بیشتر از 01 و 06 سرباز می گیره اما توی اینترنت 01 ایا و 06 ایا بیشترن چرا آیا؟ خوب کسی نیست از اعزامیا تیر یا قبل تر که 02 بوده باشه به ما هم اطلاعات بده؟

Vah!d
21-08-2011, 19:39
دوستان من کد مازاد خوردم و ظاهرا نیروی انتظامی اراک میافتم . فکر کنم چند نفر اینجا بودن که خدمتشون اراک بوده . اگه ممکنه توضیح کاملی در مورد اراک بدین ممنون میشم

AmirSAMSUNG
21-08-2011, 20:38
دوستان من کد مازاد خوردم و ظاهرا نیروی انتظامی اراک میافتم . فکر کنم چند نفر اینجا بودن که خدمتشون اراک بوده . اگه ممکنه توضیح کاملی در مورد اراک بدین ممنون میشم

سلام داداش ... از کجا میدونی میفتی اونجا؟!

من تیر ماه اونجا بودم تازه اومدم///

برو فقط سخت نگیر و آسون بگیر تا بگذره جای گیری نیست... جای خوبی میفتی اگه بیفتی اونجا

ahad_judo
21-08-2011, 22:04
دوستانی که مثل من شهید نامجو انزلی افتادن خودشون رو اماده کنن.
چون می گذرد غمی نیست.
اما ... و میگذرد.من کفایتی یا سابقه خدمتیم.خدا کنه بیشتر از 30 روز نگهم ندارن.

Vah!d
21-08-2011, 22:26
سلام داداش ... از کجا میدونی میفتی اونجا؟!

من تیر ماه اونجا بودم تازه اومدم///

برو فقط سخت نگیر و آسون بگیر تا بگذره جای گیری نیست... جای خوبی میفتی اگه بیفتی اونجا

ظاهرا فعلا نیروی انتظامی داره میگیره . یه توضیح کلی در مورد اونجا میدین ؟ میاندوره داره ؟ اون اول بهتون لباس دادن و برگشتین یا نه ؟ و بعد اینکه الان شهر خودتون افتادین ؟

dynastywarior
21-08-2011, 23:05
کسی نیست جواب مارو بده؟

imanpod
21-08-2011, 23:20
مازاد که تا لحظه آخر معلوم نمیشه کجا میفتی ولی در هر صورت در مورد مالک اشتر اراک :
آسونترین مرکز آموزش نیروی انتظامیه . تو بدترین حالت ممکن 4-5 دفعه میای مرخصی . 4 تا گردان داره که گردانهای ذوالفقار و عاشورا جدید و تر و تمیزن ولی گردانهای کربلا و قدس قدیمین و امکانتشون کمتره . به جز یکی دو گروهان موقتی ، همه ی سربازهای آموزشیش تحصیل کرده اند (از فوق دیپلم تا دکترا ، البته لیسانس از همه بیشتره) . متاسفانه علی رغم درختکاری و فضای سبز خوب ، داخل پادگان خاک خیلی زیاده . همه گردانها برا خودشون تلفن عمومی (معمولا 6 تا) و بوفه دارن . تو گردان قدس میوه فروشی هم هست . آفتاب هم ظهرها خیلی داغه ولی شبا هوا خنک میشه . میدون تیر و محل اردوگاه دقیقا اون دست جاده (جاده اراک-خمین) هست و خیلی نزدیکه .
سوال خاصی اگه داری در خدمتم .

Milad4171
21-08-2011, 23:26
سعی کنید با فرمانده یه جورایی رفیق بشین که هر وقت مشکلی داشتی مرخصی تشویقی تو دستت باشه!!!:31:
من یه هفته بود میخواست استحقاق بزنم یه 15 روز برم مرخصی. یه کار کردم واسه فرمانده 5 روز تشویقی داد رفتم استراحت کردم لب دریا و برگشتم!!
:27:

shabe.saket
21-08-2011, 23:46
سلام بچه ها
تموم شد مال ما هم
(دلم لک زده بود واسه پی سی:40:)
افتادم فرماندهی انتظامی تهران بزرگ

چجوریاست بچه ها؟
کدوم یگان ممکنه بیوفتیم؟

MojiOS
21-08-2011, 23:55
چه جوری میشه بیفتی راهنمایی رانندگی ؟!:31: خدایی بهتر از اینه که بری ارتش من حاضرم سر چهار راه وایسم جریمه بنویسم ولی نرم ارتش!:31:

secretman
22-08-2011, 00:36
من امروز از آموزشی مرزن آباد(نیروی انتظامی) ترخیص شدم، 90 درصد بچه هامون افتادن آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل
من افتادم شرقی

خواستم ببینم چه راههایی وجود داره بیافتم شهر خودم(ساری)؟درضمن تک پسر هستم
مدارک تک فرزندی رو هم اینطور که میگن نفرستادن تهران ، چون متاهل ها و فرزند نظامی ها و تک پسرا همه افتادن مرز

در مورد تعویض هم ممکنه یه توضییح بدین ، ممنون

mostafaeshghi
22-08-2011, 00:37
بالاخره تموم شد !

به به به سلامتی :5:

نه داداش ما بیدی نیستیم با این بادها بلرزیم :دی به ما هم مثل شما خوش میگذره من اینو ایمان دارم :)

من میگم علی الاصول 80% سربازی و سختیش به فکر تو بستگی داره! اگر خودت را درست آماده کرده باشی و فکرت فکری باشه که بخوای از این دوره لذت ببری مطمئن باش حتما میبری ! ولی خدا نکنه بخوای لج کنی و بگی ااا چرا اینطوریه؟ بدترین دوره زندگیت میشه! (این نظر شخصیه منه :11: )

منتظر پست تکمیلی و تحلیل شما هستیم برای راهنمایی سربازهای اعزام شهریور :10:

ارادتمندم :40::11:

واسه ما که هتل بود ولی خدا به بعدی ها رحم کنه:31:
نامردا امریه رو ندادن حالا تا سه شنبه از استرس می میریم

دوست عزیز ممنون میشم شما هم راهنماییهای لازم را به ما اعزامیهای شهریور بگی :):11::10:

mortez maya
22-08-2011, 01:10
آقا خسته نباشی. من 1 شهریور اعزامم شهدای کرمانشاه. چطوره اونجا ؟ سخته آسونه ؟ توصیه خاصی داری ؟ خیلی ممنون میشم یکم توضیح بدی.
راستی امروز کچل کردم. تجربه جالبیه !

Vah!d
22-08-2011, 02:13
مازاد که تا لحظه آخر معلوم نمیشه کجا میفتی ولی در هر صورت در مورد مالک اشتر اراک :
آسونترین مرکز آموزش نیروی انتظامیه . تو بدترین حالت ممکن 4-5 دفعه میای مرخصی . 4 تا گردان داره که گردانهای ذوالفقار و عاشورا جدید و تر و تمیزن ولی گردانهای کربلا و قدس قدیمین و امکانتشون کمتره . به جز یکی دو گروهان موقتی ، همه ی سربازهای آموزشیش تحصیل کرده اند (از فوق دیپلم تا دکترا ، البته لیسانس از همه بیشتره) . متاسفانه علی رغم درختکاری و فضای سبز خوب ، داخل پادگان خاک خیلی زیاده . همه گردانها برا خودشون تلفن عمومی (معمولا 6 تا) و بوفه دارن . تو گردان قدس میوه فروشی هم هست . آفتاب هم ظهرها خیلی داغه ولی شبا هوا خنک میشه . میدون تیر و محل اردوگاه دقیقا اون دست جاده (جاده اراک-خمین) هست و خیلی نزدیکه .
سوال خاصی اگه داری در خدمتم .

مرسی . توضیح کامل و مفصلی بود . در مورد برخورد فرمانده های اونجا اطلاعی دارین ؟

و اینکه اول نگه میدارن یا لباس میدن و میگن برگردین ؟ تقسیم بعد از آموزشی معمولا چجوریاست ؟

abbas_apolo
22-08-2011, 03:54
خوب بچه ها منم امروز برگشتم از اموزشی . من بیگلری اردبیلی افتاده بودم . واقعا سخت بود ولی خدایی جای خوبی بود حالا بعدا برای کسایی که افتادن اونجا میگم چه کنن تا اونجا حال بده . . . . . راستی منم افتادم تهران ستاد اماد و پشتیبانی. . . :20:

hts1369
22-08-2011, 09:47
ظاهرا فعلا نیروی انتظامی داره میگیره . یه توضیح کلی در مورد اونجا میدین ؟ میاندوره داره ؟ اون اول بهتون لباس دادن و برگشتین یا نه ؟ و بعد اینکه الان شهر خودتون افتادین ؟
داداش کلا اینکه یه جا میان دوره میدن یا نه و یا پایان دوره چقدر میدن و این جور چیزها بستگی به نظر فرمانده پادگان داره . مثلا به ما میان دوره ندادن ولی به دوره ی قبلی ما داده بودن خیلی نمیشه حساب کرد.

سلام بچه ها
تموم شد مال ما هم

چجوریاست بچه ها؟
کدوم یگان ممکنه بیوفتیم؟
اگه خود فرماندهی انتظامی افتاده باشی که خیلی خوبه ولی من میترسم از اونجا شما رو بفرستن پلیس پیشگیری و از وانجا هم یه کلانتری تو تهران بزرگ و دوران جهنمی خدمت تو کلانتری شروع بشه
موقع تقسیم به کسی گفتن افتادین پلیس پیشگیری؟یا یگان امداد؟؟ اینو به من جواب بده تا بهت بگم

چه جوری میشه بیفتی راهنمایی رانندگی ؟!:31: خدایی بهتر از اینه که بری ارتش من حاضرم سر چهار راه وایسم جریمه بنویسم ولی نرم ارتش!:31:
سواد چقدر داری اگه لیسانس داری ارتش بهترین ارگان برای خدمتت هست اگه فوق دیپلم داشته باشی ارتش بهتر از نیرو انتظامی هست اگه دیپلم یا زیر دیپلم باشی باز هم ارتش بهتر از نیرو انتظامی هست.

خوب بچه ها منم امروز برگشتم از اموزشی . من بیگلری اردبیلی افتاده بودم . واقعا سخت بود ولی خدایی جای خوبی بود حالا بعدا برای کسایی که افتادن اونجا میگم چه کنن تا اونجا حال بده . . . . . راستی منم افتادم تهران ستاد اماد و پشتیبانی. . . :20:
اماد تو خ شریعتی خ معلم مرودشت جنوبی هست جای بدی برای خدمت نیست یعنی از خیلی جاهای نیرو انتظامی بهتر هست .
من یه بار رفتم تو حیاطش چون مسول پخش کردن میوه هم هستین خیلی میوه میخورید:27::27:

Pami
22-08-2011, 09:59
به به به سلامتی :5:

نه داداش ما بیدی نیستیم با این بادها بلرزیم :دی به ما هم مثل شما خوش میگذره من اینو ایمان دارم :)

من میگم علی الاصول 80% سربازی و سختیش به فکر تو بستگی داره! اگر خودت را درست آماده کرده باشی و فکرت فکری باشه که بخوای از این دوره لذت ببری مطمئن باش حتما میبری ! ولی خدا نکنه بخوای لج کنی و بگی ااا چرا اینطوریه؟ بدترین دوره زندگیت میشه! (این نظر شخصیه منه :11: )

منتظر پست تکمیلی و تحلیل شما هستیم برای راهنمایی سربازهای اعزام شهریور :10:

ارادتمندم :40::11:

خب
ببین دوست عزیز
دوره ای که ما بودیم یکی از راحت ترین دوره های آموزشی اونجا بود ، ماه رمضون به ما خورد و خیلی به نفع ما شد
اردوگاه ما داخل پادگان افتاد و منطقه تلو نرفتیم ، این چند روز ماه رمضون ورزش صبح گاهی کنسل شد ، رژه خیلی خیلی کمتر از قبل شد ، اکثرا فقط کلاس میرفتیم و ... ولی دوره شما دیگه بهونه ای نیست

اول وسایلی که باید ببرید رو میگم ، تو 06 این چیزا به درد ما خورد

1- ساک معمولی که اگه مرخصی دادن وسایل و لباستون رو ببرید و بیارید
2- دفتر 100 برگ و خودکار
3- یک متر کش
4- قاشق و چنگال و چاقو و کنسرو باز کن
5- ناخن گیر و تیغ ژیلت یا ماشین اصلاح
6- کتاب و مجله برای وقتی که بیکار هستین
7- شامپو و صابون خمیری ( شامپو بهتون میدن ولی به درد نمیخوره )
8- پودر شربت فوری
9- قرص مولتی ویتامین
10- دستمال کاغذی جیبی
11- قفل کوچیک 2 عدد
12- پول به مقدار 50 هزار تومن ، بیشتر به دردتون نمیخوره ، اگه بیشتر لازم دارید عابر بانک هست داخل
13- یک سری کپی شناسنامه و کارت ملی
14- کارت عابر بانک سپه
15- کارت تلفن

بقیه چیزها رو هم همونجا روز اول رفتین بهتون میگن

محیط 06 جای خیلی خوش آب و هوایی هست ، ما گرمای هوای تهران رو بخاطر درخت های زیاد اونجا حس نمیکردیم ، پادگان 06 معروف به جهنم سبز هست !
فضای داخل بزرگ هست و جا برای سیگار کشیدن و ... هم دارید ! فقط بعد یه مدت میاد دستتون !
روز آخر ما 30 نفری میرفتیم سیگار میکشیدیم ، قطاری میرفتیم و برمیگشتیم کسی هم کاری نداشت !
2 هفته اول رو بهتون سخت میگیرن ، تا جایی که بدن هاتون آماده میشه
10 روز اول هم اصلا فکر مرخصی نباشین و بیخودی درخواست نکنین
با کسی درگیری ایجاد نکنین ، دنبال اینجور بهانه ها هستن
ترس اضافه خدمت نداشته باشین ، آموزشی اضافه خدمت نداره
فکر فرار و این چیزا هم نزارین بیاد تو سرتون ، 2 ماه بیشتر نیست و زود میگذره ، منم روزای اول برام سخت بود

هر گردان 4 تا گروهان داره که داخل یک ساختمان 4 طبقه ساماندهی میشن
برین اونجا با نظام گروهان ها آشنا میشین ، هر گروهان سلف غذا خوری ، سرویس خودشو داره ، راه پله خودشو داره و ...
هر شب حدود 20-25 نفر باید نگهبانی بدن ، به طور متوسط هر 4 روز یکبار باید نگهبانی بدین که براتون خاطره میشه
هر 9 روز یکبار هم آماده و گشتی دارین

داخل پادگان حموم خوبی هست و میتونین هر روز صبح استفاده کنین ( قبل بیداری ) و عصر ها هم یک روز در میون نوبت گروهان میخوره بهتون ، البته 4-5 روز اول نمیزارن برین حموم تا یکم سختی بکشین

فرمانده هنگ شما یک سرهنگ بسیار بسیار با ابهت و متشخصی هست به اسم غلامرضا سیف ، بسیار این آدم رو دوست دارم ، آدم با شعوری هست که به سرباز ها اهمیت میده
فرمانده پادگان هم سرتیپ 2 شهرام نوروزی هست که مدتیه مریض احواله و نیست

هر مشکلی داخل پادگان داشتید با فرمانده گروهان هاتون تو کلاس های عقیدتی به اونها بگید ، سریعا رسیدگی میکنن ، مشکلاتی مثل کیفیت غذا ، احیانا توهین و بی احترامی ، اذیت کردن ها و ...

فعلا این موارد باشه تا بعد ...

nimahandsomboy
22-08-2011, 10:25
اقا دوره کد چطوریه؟؟؟

دوره کد معمولا کجاست؟

من 01 هستم اموزشی تمام شده

کسی اینجا تجربه دوره کد داره؟؟؟ تو دوره کد باید چی کار کنیم؟؟

imanpod
22-08-2011, 10:29
مرسی . توضیح کامل و مفصلی بود . در مورد برخورد فرمانده های اونجا اطلاعی دارین ؟

و اینکه اول نگه میدارن یا لباس میدن و میگن برگردین ؟ تقسیم بعد از آموزشی معمولا چجوریاست ؟
اکثر فرمانده هاش مودب و خوشبرخوردن ولی من خودم شخصا با فرمانده های بد اخلاق و سخت گیر بیشتر حال میکنم . چون موقع مرخصی دادن که میشه گروهانهایی که فرماندشون سخت گیر بوده و بیشتر کار کردن خیلی راحت میرن مرخصی ولی گروهانهای تنبل رو نگه میدارن . مثلا ما رو 3 هفته ی آخر پشت سر هم نگه داشتن . ما فرماندمون ستوان یکم منصوری بود و در طول دوره بدترین توهینش "آقای نامحترم" بود . اما با وجود تمام خوش اخلاقیش کنترل درستی روی مرخصی ها ، پارتی بازیها ، دعواها و ... نداشت و باعث شد چند دفعه الکی ما رو نگه دارن . فرمانده های بد اخلاق و جدی هم من اینا رو میشناسم : جناب پسندیده ، جناب آقا بیگلویی ، جناب فرخ نژاد ، فک کنم جناب نظام اسلامی هم بد اخلاق بود .
لباس ها و استحقاقی های دوره ی شهریور (یعنی دوره ی شما رو) ، سربازهای دوره ی قبلی (یعنی ما) براتون مرتب کردیم و داخل کوله گذاشتیم . احتمالا روز اول بهتون استحقاقیهاتون رو میدن و یه هفته نگتون میدارن و بعدش یه مرخصی 48 ساعته بهتون میدن . مال ما که اینجوری بود . در ضمن این دوره از این کوله کوچیکها بهتون میدن . دوره ی ما کوله های بزرگ و خیلی بهتری دادن . الان هم دارن آسایشگاه ها رو سم پاشی میکنن .
تقسیم بعد از آموزشی اصلا معلوم نیست ولی اکثرا استان تهران میندازن . چیزی حدود 50 تا 60 درصد . ولی یگانهای تهران از همه جا سخت تره . من خودم مازندران تقسیم شدم . یکشنبه باید برم ببینم کدوم شهر و کدوم قسمت پلیس میوفتم . در ضمن این وبلاگ رو بخون :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید توضیحات خیلی خوبی توش هست .
راستی حموم هم هفته ای یه دفعه برای هر گروهان هست . ولی جمعه ها حموم آزاد و عمومیه و نیم ساعت قبل از بیدار باش یعنی بین 4 تا 4:30 صبح هم حموم عمومی و باز هست .
سگ و گربه هم تو پادگان زیاده ولی همشون بی آزارن .

mehdi_vsgh
22-08-2011, 10:47
سلام بچه ها
تموم شد مال ما هم

چجوریاست بچه ها؟
کدوم یگان ممکنه بیوفتیم؟
افتادی فاتب دیگه؟!
هرجایی ممکنه بیوفتی اونجا!!
روز اول میری ستاد فاتب(شریعتی) اونجا تقسیمت میکنن

اگه زرنگ باشی بتونی با بهانه هایی مثل ضعف اعصاب و.... خودت رو بندازی قرارگاه شانس اوردی وگرنه اگه لیسانسه باشی باید منتظر پلیس پیشگیری یا راهور باشی

shabe.saket
22-08-2011, 10:52
اگه خود فرماندهی انتظامی افتاده باشی که خیلی خوبه ولی من میترسم از اونجا شما رو بفرستن پلیس پیشگیری و از وانجا هم یه کلانتری تو تهران بزرگ و دوران جهنمی خدمت تو کلانتری شروع بشه
موقع تقسیم به کسی گفتن افتادین پلیس پیشگیری؟یا یگان امداد؟؟ اینو به من جواب بده تا بهت بگم

واللا نوشته:
محل خدمت: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ

موقع تقسیم نه به کسی نگفتن پیشگیری یا امداد افتادین.
به نظرت تقسیم میشیم دوباره؟

q123457
22-08-2011, 11:07
اقا دوره کد چطوریه؟؟؟

دوره کد معمولا کجاست؟

من 01 هستم اموزشی تمام شده

کسی اینجا تجربه دوره کد داره؟؟؟ تو دوره کد باید چی کار کنیم؟؟

سلام دوست عزیزم
میشه یکم از شرایط اونجا برامون توضیح بدی و این که چه چیزهایی لازمه که روز اول بیاریم
روز اول لازم هست که کچل کنیم؟( چون خیلیها میگن لازمه و اگه کچل نکنی پشیمون میشی خیلیها هم میگن تا یک هفته ای مرخصی میدن برای لباس و..
گوشی موبایل چی میزارن ببری؟(البته یکی از دوستان همشهری میگه به گوشی گیر نمیدن)
من فردا از مشهد اعزامم.
ممنون از پاسخ شما دوست عزیزم

shabe.saket
22-08-2011, 11:15
شما میخوای فردا بری آموزشی؟

hamijoon
22-08-2011, 11:17
از دوستاني كه تازه آموزشيشون تموم شده كسي پليس اطلاعات و امنيت افتاده ؟؟

mehdi_vsgh
22-08-2011, 11:23
واللا نوشته:

100% دوباره تقسیم میشین....شما تاریخی که تو برگت زده میری ستاد فاتب (واقع در بلوار معلم- خیابان مرودشت) نیروی انسانی اونجا بهت یه حکم میدن که باید بری سر یگان خودت!!!!
با توجه به اینکه فوق دیپلم هستی به احتما زیاد میوفتی یگان امداد!!

پلیس اطلاعات یا همون پاوا(=پلیس اطلاعات و امنیت عمومی) جاش خوبه.:31: حتی خیلی جاهاش لباس شخصی هستن.....عشقو حاله دیگه :31:

---------- Post added at 12:23 PM ---------- Previous post was at 12:22 PM ----------

سلام دوست عزیزم
میشه یکم از شرایط اونجا برامون توضیح بدی و این که چه چیزهایی لازمه که روز اول بیاریم
روز اول لازم هست که کچل کنیم؟( چون خیلیها میگن لازمه و اگه کچل نکنی پشیمون میشی خیلیها هم میگن تا یک هفته ای مرخصی میدن برای لباس و..
گوشی موبایل چی میزارن ببری؟(البته یکی از دوستان همشهری میگه به گوشی گیر نمیدن)
من فردا از مشهد اعزامم.
ممنون از پاسخ شما دوست عزیزم
حتما کچل کن...معلوم نیست که بهتون مرخصی بدن
موبایل هیچ رقمه با خودت نبر خطرناکه حسن!!!

hamijoon
22-08-2011, 11:26
داش مهدي من خودم اونجا دارم خدمت ميكنم . اما اونجوري كه فكر ميكني نيستش . يه قسمتش پليس ديپلماتيكه كه خودم الان 10 ماهه اونجام . فقط مرخصيش شخصي و ميتوني موهم بلند كني اينا خوبيشه اما 8*4 پست ميديم :دي

---------- Post added at 12:26 PM ---------- Previous post was at 12:25 PM ----------

اين دوستمون ( Shabe saket ) به احتمال زياد ميوفته همون پليس ديپلماتيك . اگه گنده مونده باشه موقع تقسيم داخلي پليس ديپلماتيك واسه يگان امداد برش ميدارن ...

q123457
22-08-2011, 11:38
شما میخوای فردا بری آموزشی؟
آره.تو برگه سفید زده ساعت 7 صبح 1 شهریور نظام وظیفه باشم.

mehdi_vsgh
22-08-2011, 11:53
داش مهدي من خودم اونجا دارم خدمت ميكنم . اما اونجوري كه فكر ميكني نيستش . يه قسمتش پليس ديپلماتيكه كه خودم الان 10 ماهه اونجام . فقط مرخصيش شخصي و ميتوني موهم بلند كني اينا خوبيشه اما 8*4 پست ميديم :دي

---------- Post added at 12:26 PM ---------- Previous post was at 12:25 PM ----------

اين دوستمون ( Shabe saket ) به احتمال زياد ميوفته همون پليس ديپلماتيك . اگه گنده مونده باشه موقع تقسيم داخلي پليس ديپلماتيك واسه يگان امداد برش ميدارن ...
معمولا بالای 70 درصد فوق دیپلمه ها رو یگان امداد بر میداره
اون 30 درصد دیگه میوفتن جاهای دیگه!!!

hamijoon
22-08-2011, 12:01
بازم يگان امداد از پليس ديپلماتيك بهتره ...

shabe.saket
22-08-2011, 12:30
بچه ها یه توضیح مختصر از وظایف پلیس امداد و پلیس دیپلماتیک و ساعات کاری شون و مرخصی و مرخصی شهریش بدین لطفآ. منی که بومی تهران نیستم و از جای دیگه جذب میشم چند وقت یه بار مرخصی میگیرم؟

abbas_apolo
22-08-2011, 12:46
والا من که نیافتادم ولی چند از بچه های ما افتادن اونجا(ما بیگلری اردبیل بودیم)

hamijoon
22-08-2011, 12:50
من درباره پليس ديپلماتيك بهت ميگم داداشي .

دو قسمت داره داخلش ... يگان - قرارگاه . اگه بتوني بيوفتي قرارگاه كه خيلي خوبه . اكثرش تايم اداري

اما اگــه بيوفتي يگان خو اينم باز چند دسته داره . ميتوني راننده بشي ، منشي و ... اگه هيچكدوم از اينا نشي بايد بري پست بدي به صورت 4 ساعت پست 8 ساعت استراحت . مرخصي شهري هم كه ميتوني تو اين 8 ساعتت بري به صورت لباس شخصي .

يه مرخصي ديگه هم داريم كه من الان توش به سر ميبرم كه امروز تموم ميشه . بعد از 90 روز نرفتن به مرخصي به اصطلاح (توقف) ميتوني چند روز بگيري بري خونتون . مثلا من 7 روز گرفتم . بعد ديگه هيچي نداره ... :31: هي بايد پست بدي تا تموم شه ... البته يه قسمتش موند كه اگه نيرو باشه به صورت 12*4 هم ميشيد كه از همه چي بهتره . يعني 4 ساعت پست 12 ساعت استراحت . كه خيلي خوفــــه . نگران نباش در هر صورت خدمته ديگه . چه آسون چه سخت بايد بگذره .

---------- Post added at 01:50 PM ---------- Previous post was at 01:49 PM ----------

آره عباس جان از بيگلري زياد جذب ميكنه واسه پاوا ...

abbas_apolo
22-08-2011, 13:11
خوب بچه هایی افتادن نیروی انتظامیه بیگلری به من گوش کنن : (البته برای بقیه هم هستا) : : درست اموزشی سخته ولی شاید اولش براتون سخت باشه بعدا همه چی خوب میشه و اما توضیحات
پادگان بیگلری توی اردبیل و شهرستان مشکین شهره . . . . توی تابستون بهترین جای ایرانه. . . این پادگان دو تا گردان داره با نام عشورا و امام حسین ولی اگه تونستید خودتونو بندازید امام حسین . . . اینو که میگم بندازید چون اولش گروهان بندی خرتوخره و میشه زرنگی کرد. . . .فرمانده پادگان هم ادم خوبیه . . . فرمانده گردانها هم بد نیستن . . . در کل چون این مرکز برای افراد تحصیل کرده هست برخورد با شما خوبه . . . ولی اولش برای ترسوندنتون با هاتون بد برخورد میشه. . . . دو هفته اولو تحمل کنید بعدش بهتر و بهتر میشه . . . کسایی هم که پایه خدمتی شهریورن. . . 10 روز اول حال میکنن. . . چون رمضونه. . . . سوالی بود بگید تا بگم

تجهیزات
کنسرو ماهی ببرید (3 یا 4 عدد)
کمپوت هر قدر پول داشتید ببرید
ریش تراش
پلاستیک فریزر و پلاستیک دسته دار بزرگ
قاشق و چاقو (چاقو رو غلاف کنید)
کشمش و اجیل و پسته هر قدر پول داشتید (خیلی لازمه)
لواشک ترش (اونقدر هوس ترشیجات میکنید که لواشکو میبوسید)
از همونجا یه شیشه عسل بخرید خیلی واستون خوبه(7 یا 8 تومن بود )
شکلات مغزدار برای کلاسهای بیهوده
ژیلت
اهان یه نکته اگه میتونید امروز برید موهای بدنتونو با موبر بزنید این یه توصیه بهداشتی و برادرانه بود چون توی صف جمع ها (تمرین رژه)خیلی عرق میکنید
بچه هایی که 10 روز اول که ماه رمضونه روزه نمیگیرن نان سحری رو نگه دارن لازمه
در کل سخت نگیرین و به خدا توکل کنید و به پدر و مادر و بستگان خودتون بگید زنگ بزنن مخصوصا جمعه ها
هیچ موقع مسئولیت قبول نکنید چون در دسر داره
امیدوارم این دوره رو با سلامتی تموم کنید(عباس پایه خدمتی تیر 90)

---------- Post added at 02:11 PM ---------- Previous post was at 02:06 PM ----------

بچه ها کسی میدونه ستاد اماد و پشتیبانی ناجا چیه و کجاست؟ اونجا چه میکنن؟

shabe.saket
22-08-2011, 13:21
من درباره پليس ديپلماتيك بهت ميگم داداشي .

دو قسمت داره داخلش ... يگان - قرارگاه . اگه بتوني بيوفتي قرارگاه كه خيلي خوبه . اكثرش تايم اداري

اما اگــه بيوفتي يگان خو اينم باز چند دسته داره . ميتوني راننده بشي ، منشي و ... اگه هيچكدوم از اينا نشي بايد بري پست بدي به صورت 4 ساعت پست 8 ساعت استراحت . مرخصي شهري هم كه ميتوني تو اين 8 ساعتت بري به صورت لباس شخصي .

يه مرخصي ديگه هم داريم كه من الان توش به سر ميبرم كه امروز تموم ميشه . بعد از 90 روز نرفتن به مرخصي به اصطلاح (توقف) ميتوني چند روز بگيري بري خونتون . مثلا من 7 روز گرفتم . بعد ديگه هيچي نداره ... :31: هي بايد پست بدي تا تموم شه ... البته يه قسمتش موند كه اگه نيرو باشه به صورت 12*4 هم ميشيد كه از همه چي بهتره . يعني 4 ساعت پست 12 ساعت استراحت . كه خيلي خوفــــه . نگران نباش در هر صورت خدمته ديگه . چه آسون چه سخت بايد بگذره .
پلیس دیپلماتیک حافظ سفارت خانه کشورهاست؟
مرخصی شهری که میگی عزیزم برای همه و همه روزه هست؟ غیر بومی ها مشکلی که ندارن؟

منتظر پست های دوستامون در مورد یگان امداد هم هستیم. (چقدر لطف دارید شما عزیزان:40:)

hamijoon
22-08-2011, 13:31
آره دم سفارت ها و اقامت ها پست ميدي . نه مرخصي بگير برو اما بايد تا پست بديت بيايا .

يگان امداد بهتره . دوستام هستن فقط وقتي آماده باش بشه ازشون استفاده ميكنن . هر 3 روز مرخصي دارن اونا . بد صبح ها يه رژه مختصر . باشگاه بدنسازي و ... كلا اونجا هم خوبه

hts1369
22-08-2011, 14:23
واللا نوشته:

شما رو از اونجا دوباره تقسیم میکنن.

با کمال احترام ولی موقع تقسیم به هیکل نگاه نمیکنن من رفیق داشتم 50 کیلو بود قدشم 160 بود افتاده بود یگان امداد یا من خودم کمی از این رفیقم قدم بلندتر هست تو یگان امداد خدمت کردم. شانسی هست.

معمولا بالای 70 درصد فوق دیپلمه ها رو یگان امداد بر میداره
اون 30 درصد دیگه میوفتن جاهای دیگه!!!
البته داش مهدی خیلی نمیشه با قطعیت گفت ولی یگان امداد تا دلت بخواد فوق دیپلم داره.
اگه بیفتی یگان امداد باید بری افسریه چون یگان امداد رو از خ شریعتی بردن افسریه
یگان امداد رو من قبلا وظایفش رو گفتم اگه باز خواستی بگو تا روشنت کنم.

ham22
22-08-2011, 15:38
به نام خدا.مخاطب من در این کامنت همه کسانی هستند که دیر یا زود به خدمت اعزام میشوند ویا شده اند.من قصد موعظه ونصیحت ندارم ولی خواستم بگوییم که جواب سولاتی که در ذهن همه ماست را تنها یک نفر می داند .گردن کلفت ترین پارتی که یک فرد می تواند همه جا داشته باشد،تنها یک نفر است. وبرای دوست شدن با آن یک نفر نه بسیجی فعال بودن ونه کارت سبز ونه معدل مهم نیست.اگر بخواهد می تواند همه را امریه بگیرد واگر به صلاح فرد نباشد نه!! لااقل برای خود من در اکثر مراحل زندگیم همین یک نفرکه یک تنه به همه دنیا می ارزد،هیچ وقت مرا تنها نگذاشت واگر کاری را که می خواستم برایم جور نکرد،بعداً دیده ام که آنکار اگر جور می شد به ضرر من تمام می شدنه بخیر من.همیشه یارو یاور من است لااقل من که اینطور می خواهم.واین فرد کسی نمی تواند باشد بجز خدای مهربان که همیشه دوستش دارم وبا تمام وجودم می خواهمش.دوستان در همه کاراتون فقط به خدا توکل کنین وبعد برین سراغ کاری که می خاین.بقیه کارارو به خدا بسپرین و به خودش توکل کنید. دوستتان دارم.هنوز هم دیر نشده. یاعلی!!(خدا حافظ تمام سربازان عزیز جونجونی ام)

redfild
22-08-2011, 16:09
سلام
من یکی بدو نمیکنم و از باغرود هم دفاع نمیکنم من دارم میگم که آموزشی سخت هست واقعا هم سخت هست ولی اینکه شما گفتی " سلاخ خانه " این رو قبول ندارم

خیر دوستان من اینجا همه میدونند من نیشابوری نیستم

زمانی هم که شما توی خانه ات بودی ما از میدوت تیر ( نه اون اولی که شما رو بردن ! اون دومی که جای اردو بود ) توی برف و بارون میومدیم و میرفتیم توی صبحگاه فقط خبردار وامیستادیم چون کلاس ها لغو نمیشد ! ...

داداش گلم
به قول خودت اینحجا جای یکی بدو کردن نیست
شما وظیفه ای ، منم وظیفه هستم
کلا بشخصه اغراق نکردم ، خود شما هم میدونی همون مشهد نیرو هوایی چه خبره
در مورد تعطیلی اردو هم منظورم ارگانهای مسلح دیگه بود و نه سپاه پاسداران
در مورد پنجشنبه و جمعه هم ما از همون هفته اول برنامه هامون اینجوری بود و تنبیهی نبوده !
در مورد مرخصی هم کاش فرماندهی یه نگاهی به گردانهای مختلف میکرد و فرق بین نیشابوری ها و مشهدی ها با بچه هایی که تا خونشون 12-19 ساعت راه بود میذاشت که بعد از تاخیر بچه ها شاکی نباشه . خودت حساب کن میان دوره برای کسی که تا خونش 12-18راه بود چند روزه گذشت ! همون میان دوره 3 روزه کذایی !

بله ، اون عزیزایی که میدیدی خودشون رو ول کرده بودن و سین رو اجرا نمیکردن همون هایی بودن که خیلی هاشون ستوان 3 شدن ، و خیلی ها که همه چیزو رعایت میکردن رزمدار 1 و 2 شدن .

خودم دیدم کسی که ازش دم دژبانی گوشی گرفته بودن ستوان 3 شد ! شما یه نگاهی به پرونده ها بکنی متوجه میشی .

تمام هدف من هم تو پست ها اینه که بچه ها که میرن باغرود فکر نکنن چون سپاه هست پس هتله . شاید از عجب شیر و خاتمی و سمنان و 04 بهتر باشه ، ولی از اکثر پادگان های ارتش لااقل سخت تره . این مقایسه بین دوست های خودمه که تو ارتش نیروی زمینی بودن و مثه خیار ستوان سوم شدن و دارن آقایی میکنن .
باغرود برای نیشابوری ها و دسوتان بند پ 100% هتله !
راستی از مزیت های باغرود فرمانده پادگان هست که واقعا تو جلسه دیدار با فرماندهی به حرفهای بچه ها توجه کرد و گوش خیلی هارو که داشتن حق و ناحق میکردن رو کشید . خدا حفظش کنه !

از ما که تموم شد ، ایشالله واسه دوره های بعد سخت نباشه . ایشالله که همه دوره یگان رو هم تموم کنن و بتونن به کار و زندگیشون برسن .:11::10:

دلم پیش بچه های دوره های بعدی هست ... :19:

q123457
22-08-2011, 17:44
یک سوال
تو آموزشی میزارن موزر ببری برای تراشیدن ریش یا نه؟
البته یکی از بچه ها گفت باید فرمانده دستور بده و تا اون دستور نده حق تراشیدن ریش رو هم نداریم

aminjooooon
22-08-2011, 18:16
دوستان فردا برای میدون سپاه مدارک چی باید ببریم؟

redfild
22-08-2011, 18:27
یک سوال
تو آموزشی میزارن موزر ببری برای تراشیدن ریش یا نه؟
البته یکی از بچه ها گفت باید فرمانده دستور بده و تا اون دستور نده حق تراشیدن ریش رو هم نداریم

بردن هر گونه وسیله الکتریکی به داخل پادگان ممنوع هست

در مورد تراشیدن ریش هم هر ارگان قانون خودش رو داره . سپاه شما نباید از شماره 4 ریشت کمتر تراشیده بشه و مقدار بلندیش هم حدود خاصی داره . ارتش فکر می کنم باید تراشیده باشه . نیروی انتظامی هم نباید ریش اونقدر بلند باشه ، کوتاهیش هم فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه .

matin_vv
22-08-2011, 18:40
دوستان تو برگه سفید نوشته، برگه اعزام، برگه سفید، کپی کارت ملی، کپی صفحات شناسنامه و قسمت دوم برگه تزریق واکسن رو ببریم.
اصل شناسنامه و کارت ملی هم لازمه؟ بعد یه کپی ازشون کفایت میکنه؟

vahidgame
22-08-2011, 19:13
بردن هر گونه وسیله الکتریکی به داخل پادگان ممنوع هست

در مورد تراشیدن ریش هم هر ارگان قانون خودش رو داره . سپاه شما نباید از شماره 4 ریشت کمتر تراشیده بشه و مقدار بلندیش هم حدود خاصی داره . ارتش فکر می کنم باید تراشیده باشه . نیروی انتظامی هم نباید ریش اونقدر بلند باشه ، کوتاهیش هم فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه .
البته ماشین ریش تراش رو گیر نمیدن و مشکلی نداره
توی ارتش هم که ما بودیم ریش باید از شماره 2 بیشتر نشه

دوستان تو برگه سفید نوشته، برگه اعزام، برگه سفید، کپی کارت ملی، کپی صفحات شناسنامه و قسمت دوم برگه تزریق واکسن رو ببریم.
اصل شناسنامه و کارت ملی هم لازمه؟ بعد یه کپی ازشون کفایت میکنه؟
برای ما که فقط برگه سفید و برگه سبز و برگه واکسن رو خواستن و حتی کپی شناسنامه رو که بردیم هم لازم نشد!
حالا کپی شناسنامه شاید لازم بشه ولی اصل اون لازم نیست

+

بالاخره امروز ظهر خونه رسیدم و آموزشی رو تموم کردم
دوره خوبی بود و خوش گذشت . به دوستان هم توصیه می کنیم زیاد سخت نگیرن و خیلی راحت این دوره رو بگذرونن...
اون وسایلی که پست اول نوشته شده رو هم حتما همراه داشته باشن که بعضی از اونا خیلی به درد می خوره مثلا برای من چیزایی مثل آبلیمو و کرم A+D و ... خیلی به درد خورد
بعد دوستانی که فردا می خوان اعزام بشن و 05 کرمان افتادن هم نگران نباشن و از اسم اون نترسن و بدونن که اون جا با فوق دیپلم ها خوب رفتار می کنن : دی

asemuna
22-08-2011, 19:33
سلام من تحلیفم تو 01 تموم شد . فردا باید برم امریه ام رو بگیرم بعد گفتن باید برید لویزان مهر بشه نمی دونم باید با لباس جنگلی و درجه بریم یا لباس اشخوریمون یا لباس شخصی لطفا توضیح بدید فقط امشب وقت دارم ممنون از همه

ahad_judo
22-08-2011, 19:36
اساتید یک سوال برای من پیش امده؟
حقیقت داره که میگن بعد مسافت باعث کسری خدمت میشه؟
مثلا من پادگانم تهرانه ولی خونمون شیرازه.

piishii
22-08-2011, 19:45
اساتید یک سوال برای من پیش امده؟
حقیقت داره که میگن بعد مسافت باعث کسری خدمت میشه؟
مثلا من پادگانم تهرانه ولی خونمون شیرازه.
سلام
یک ماه کسری میخوره بله
حالا اینکه بیان براتون اعمال کنند یا نه نمیدونم ولی چنین قانونی هست :20:

shabe.saket
22-08-2011, 20:13
عزیزایی که فردا اعزام میشن چند نکته رو توجه کنن
موی سرتون رو بزنین و برین
موبایل به هیچ وجه
سیگار میگار و ولللش
موزر اشگالی نداره بردنش ولی اگه بهتون گفتن کی موزر داره نگین دارین، چون از موزر شما استفاده میکنن توی آرایشگاه و موی 500 نفر و باهاش میزنن و بعدش باید بندازیش دور

تهدیدات حرف ه همش
رژه رو درست نزنین و زانو تون و بخاطر رژه خراب نکنین
درجه شما رو یک چیز تعیین میکنه و لاغیر دانستنیها (بعدآ میفهمین چیه) تا حدی هم تیر اندازی.

آموزشی یعنی پیچوندن و کسی که نپیچونه آخر سر کلاه سرش میره
چیز به اسم لغو مرخصی نداریم حرفه
بسیار مهم:
هیچ مسئولیتی رو قبول نکنین
هیچ چی هیچ چی
ببینید بازم میگم مسئول هیچ چیزی نشین

تابلو نشین چه + چه -

هیچ شایعه ای درست نیست

به وسایلی که میبرین اگه فرصت شد و تونستین تهیه کنین پودر شربت رو اضافه کنین یه 20-30 تایی (از اونایی که پودرن 300 تومنن میریزی توی آب شربت میشن)

غیبت غیر موجه نکنین
اوایل به ما هم میگفتن ولی باورمون نمیشد ولی:
مثل برق و باد 2 ماه خواهد گذشت
در آخر:
آرزوی موفقیت برای همتون دارم.

hamidr65
22-08-2011, 20:34
آقا یک سوال ...فردا که ما بریم اونجا سوار میکنند میبرنمون یا مثلا میگند برید فلان روز اونجا...؟ منظورم اینکه فردا با تمام وسایل بریم؟

ehsan_iace
22-08-2011, 21:01
آقا یک سوال ...فردا که ما بریم اونجا سوار میکنند میبرنمون یا مثلا میگند برید فلان روز اونجا...؟ منظورم اینکه فردا با تمام وسایل بریم؟

با وسایل برو چون کارهای شان حساب کتاب ندارد!

ولی احتمالاً ظهر یا عصر یا شب همان روز با اتوبوس می روید به سمت پادگان!

aminjooooon
22-08-2011, 21:18
دوستان امشب باید موهارو بزنیم برا میدون سپاه یا مهم نیست؟

reza6687
22-08-2011, 21:19
سلام من تحلیفم تو 01 تموم شد . فردا باید برم امریه ام رو بگیرم بعد گفتن باید برید لویزان مهر بشه نمی دونم باید با لباس جنگلی و درجه بریم یا لباس اشخوریمون یا لباس شخصی لطفا توضیح بدید فقط امشب وقت دارم ممنون از همه
شما لباس نظامی بپوش محض احتیاط سردوشی هم با خودت ببر

Gilopa
22-08-2011, 21:25
خواب دوستان ما هم رفتنی شدیم . شتریه که در خونه ما پسرا میخوابه اما شاید تا چند سال پیش باورم نمیشد یه روزی خودمم باید برم .. همیشه از تجربیات همه تو اینجا استفاده کردم از فردا تجربیات خودم رو مثل اکثر دوستان بامرام اینجا یادداشت میکنم تا سر فرصت تو پیسی بنویسم

سلامتی سه کس :
سرباز و زندانی و بی کس

(الانم سرور پیسی هنگ کرده میخوام اینو ویرایش کنم :31:)

بدرود

ahad_judo
22-08-2011, 21:43
خواب دوستان ما هم رفتنی شدیم . شتریه که در خونه ما پسرا میخوابه اما شاید تا چند سال پیش باورم نمیشد یه روزی خودمم باید برم .. همیشه از تجربیات همه تو اینجا استفاده کردم از فردا تجربیات خودم رو مثل اکثر دوستان بامرام اینجا یادداشت میکنم تا سر فرصت تو پیسی بنویسم

سلامتی سه کس :
سرباز و زندانی و رفیق

(الانم سرور پیسی هنگ کرده میخوام اینو ویرایش کنم :31:)

بدرود
میلاد جان برو داداش.منم میام انزلی میبینمت.
پادگان شهید نامجو نبود؟:31:

Gilopa
22-08-2011, 21:47
میلاد جان برو داداش.منم میام انزلی میبینمت.
پادگان شهید نامجو نبود؟:31:

چرا دیگه منم شهید نامجو افتادم میبینمت داداش

mohammad.y1993
22-08-2011, 21:50
سلام به همه دوستان...

من يه سوال داشتم!

من برادرم 10 سال پيش رفته سربازي الان پدرم و مادر هر دو 60 رو رد كردن ميتونم من برم كفالتشون روبگيرم و معاف شم ( انشالله!) يا چون برادرم هست بايد برم سربازي؟

البته من كه امسال بايد برم دانشگاه ! راستي من براي اينكه معافيت تحصيلي بگيرم بايد اقدام خاصي بكنم يا همين كه ميرم دانشگاه ثبت نام مي كنم كافيه؟
ممنون!:11::11::11:

mostafaeshghi
22-08-2011, 22:03
خب
ببین دوست عزیز
دوره ای که ما بودیم یکی از راحت ترین دوره های آموزشی اونجا بود ، ماه رمضون به ما خورد و خیلی به نفع ما شد
اردوگاه ما داخل پادگان افتاد و منطقه تلو نرفتیم ، این چند روز ماه رمضون ورزش صبح گاهی کنسل شد ، رژه خیلی خیلی کمتر از قبل شد ، اکثرا فقط کلاس میرفتیم و ... ولی دوره شما دیگه بهونه ای نیست

اول وسایلی که باید ببرید رو میگم ، تو 06 این چیزا به درد ما خورد

1- ساک معمولی که اگه مرخصی دادن وسایل و لباستون رو ببرید و بیارید
2- دفتر 100 برگ و خودکار
3- یک متر کش
4- قاشق و چنگال و چاقو و کنسرو باز کن
5- ناخن گیر و تیغ ژیلت یا ماشین اصلاح
6- کتاب و مجله برای وقتی که بیکار هستین
7- شامپو و صابون خمیری ( شامپو بهتون میدن ولی به درد نمیخوره )
8- پودر شربت فوری
9- قرص مولتی ویتامین
10- دستمال کاغذی جیبی
11- قفل کوچیک 2 عدد
12- پول به مقدار 50 هزار تومن ، بیشتر به دردتون نمیخوره ، اگه بیشتر لازم دارید عابر بانک هست داخل
13- یک سری کپی شناسنامه و کارت ملی
14- کارت عابر بانک سپه
15- کارت تلفن

بقیه چیزها رو هم همونجا روز اول رفتین بهتون میگن

محیط 06 جای خیلی خوش آب و هوایی هست ، ما گرمای هوای تهران رو بخاطر درخت های زیاد اونجا حس نمیکردیم ، پادگان 06 معروف به جهنم سبز هست !
فضای داخل بزرگ هست و جا برای سیگار کشیدن و ... هم دارید ! فقط بعد یه مدت میاد دستتون !
روز آخر ما 30 نفری میرفتیم سیگار میکشیدیم ، قطاری میرفتیم و برمیگشتیم کسی هم کاری نداشت !
2 هفته اول رو بهتون سخت میگیرن ، تا جایی که بدن هاتون آماده میشه
10 روز اول هم اصلا فکر مرخصی نباشین و بیخودی درخواست نکنین
با کسی درگیری ایجاد نکنین ، دنبال اینجور بهانه ها هستن
ترس اضافه خدمت نداشته باشین ، آموزشی اضافه خدمت نداره
فکر فرار و این چیزا هم نزارین بیاد تو سرتون ، 2 ماه بیشتر نیست و زود میگذره ، منم روزای اول برام سخت بود

هر گردان 4 تا گروهان داره که داخل یک ساختمان 4 طبقه ساماندهی میشن
برین اونجا با نظام گروهان ها آشنا میشین ، هر گروهان سلف غذا خوری ، سرویس خودشو داره ، راه پله خودشو داره و ...
هر شب حدود 20-25 نفر باید نگهبانی بدن ، به طور متوسط هر 4 روز یکبار باید نگهبانی بدین که براتون خاطره میشه
هر 9 روز یکبار هم آماده و گشتی دارین

داخل پادگان حموم خوبی هست و میتونین هر روز صبح استفاده کنین ( قبل بیداری ) و عصر ها هم یک روز در میون نوبت گروهان میخوره بهتون ، البته 4-5 روز اول نمیزارن برین حموم تا یکم سختی بکشین

فرمانده هنگ شما یک سرهنگ بسیار بسیار با ابهت و متشخصی هست به اسم غلامرضا سیف ، بسیار این آدم رو دوست دارم ، آدم با شعوری هست که به سرباز ها اهمیت میده
فرمانده پادگان هم سرتیپ 2 شهرام نوروزی هست که مدتیه مریض احواله و نیست

هر مشکلی داخل پادگان داشتید با فرمانده گروهان هاتون تو کلاس های عقیدتی به اونها بگید ، سریعا رسیدگی میکنن ، مشکلاتی مثل کیفیت غذا ، احیانا توهین و بی احترامی ، اذیت کردن ها و ...

فعلا این موارد باشه تا بعد ...

سلام مجدد :40:

پیام جان خیلی خیلی خیلی ممنون از لطف و محبتت :) :40::10:

خیلی مفید و به دردبخور بود مطالبت و این تجربیات حتما به کار میاد :) :8::5:

باز اگر مطلب مفیدی به نظرتون اومد بگید که استفاده کنیم :) :10:

ارادتمند : مصطفی عشقی :11:

mostafaeshghi
22-08-2011, 22:09
سلام به همه دوستان...

من يه سوال داشتم!

من برادرم 10 سال پيش رفته سربازي الان پدرم و مادر هر دو 60 رو رد كردن ميتونم من برم كفالتشون روبگيرم و معاف شم ( انشالله!) يا چون برادرم هست بايد برم سربازي؟

البته من كه امسال بايد برم دانشگاه ! راستي من براي اينكه معافيت تحصيلي بگيرم بايد اقدام خاصي بكنم يا همين كه ميرم دانشگاه ثبت نام مي كنم كافيه؟
ممنون!:11::11::11:

در مورد مسئله اول صرفا وجود برادر در هر شرایطی گرفتن معافیت کفالت را منتفی میکنه (تا اونجایی که من مطالعه کردم ، اگر اشتباه میکنم ممنون میشم توضیح بدید)

در مورد مسئله دوم نیاز به اقدام خاصی نیست دانشگاه پس از تایید ثبت نام شما برای سازمان نظام وظیفه معافیت تحصیلی را اعلام میکنه :)

mohammad.y1993
22-08-2011, 22:18
در مورد مسئله اول صرفا وجود برادر در هر شرایطی گرفتن معافیت کفالت را منتفی میکنه (تا اونجایی که من مطالعه کردم ، اگر اشتباه میکنم ممنون میشم توضیح بدید)

در مورد مسئله دوم نیاز به اقدام خاصی نیست دانشگاه پس از تایید ثبت نام شما برای سازمان نظام وظیفه معافیت تحصیلی را اعلام میکنه :)

جدي!!!!!!!! :18:زرشك!!!! :19:گفتم شايد خدا بخواد و ثواب خدمت ما به اين مملكت برسه به جووناي ديگه!!!مثلي كه بايد خودمون ثواب كنيم!:13:

matin_vv
22-08-2011, 22:48
آقا یک سوال.
من نیرو هوایی ارتش، پادگان خضرایی افتادم و میدونم که فردا از میدون سپاه اعزام نمیشم به پادگان.
میخوام ببینم خود میدون سپاه چقدر کار داره فردا؟ بعد تو خود نظام وظیفه میتونم موبایل ببرم؟

Pami
23-08-2011, 00:30
آقا یک سوال.
من نیرو هوایی ارتش، پادگان خضرایی افتادم و میدونم که فردا از میدون سپاه اعزام نمیشم به پادگان.
میخوام ببینم خود میدون سپاه چقدر کار داره فردا؟ بعد تو خود نظام وظیفه میتونم موبایل ببرم؟

تو میدون سپاه شما نهایتا از زمان ورود به سازمان نظام وظیفه و دریافت برگه آدرس پادگان و تقسیم شدن یک ساعت وقتتون گرفته میشه ، موبایل هم ببرید مشکلی نیست

mortez maya
23-08-2011, 02:22
خب دوستان عزیز خداحافظ تا دو ماه دیگه. :20:

matin_vv
23-08-2011, 06:06
خب ما برگشتیم!
رفتیم نظام وظیفه، برگه سفیدمون رو گرفتند، یه برگه باریک دادن که فردا صبح ساعت 9 پادگان شهید خضرایی خیابون دماوند باشید.

آقا یه سوال، میگم این برگه سفیدا رو ما دست به دست کردیم دادیم اون آقاهه، این وسط اگر گم بشه اون برگه سفید، تکلیف چیه؟:31:

mostafaeshghi
23-08-2011, 06:20
سلام

همین الآن رسیدم خونه :دی:happy::cool:

تا حالا این همه سرباز یک جا ندیده بودم :دی :18::27:

رفتیم میدون سپاه بعد نیم ساعت دیگه به زور رفتیم داخل (بس که زیاد بودیم) نشستیم پادگانها را میوخند میرفتند اونور حیاط برگهخ سفید میدادند یه برگه میگرفتند که تاریخ و ساعت مراجعه به پادگان توش بود گرفتیم و اومدیم :)

برای من نوشته : فردا ساعت 9 صبح اونجا باشم :)::5:

بریم آخرین استراحتهامونو بکنیم :21::27:

molavi88
23-08-2011, 07:42
منم العان از میدون سپاه برگشتم!فردا شب ساعت 8 باید ترمینال جنوب باشم،راستی کسی از بچه ها میدونه پادگان هوا فضا سپاه تو اردکان چه جوریه؟من که شنیدم هتله!

hts1369
23-08-2011, 09:53
خب ما برگشتیم!
رفتیم نظام وظیفه، برگه سفیدمون رو گرفتند، یه برگه باریک دادن که فردا صبح ساعت 9 پادگان شهید خضرایی خیابون دماوند باشید.

آقا یه سوال، میگم این برگه سفیدا رو ما دست به دست کردیم دادیم اون آقاهه، این وسط اگر گم بشه اون برگه سفید، تکلیف چیه؟:31:
یکی دیگه برات صادر میکنن
نترس اولشه حالا از این چیزها زیاد داری

8751122018
23-08-2011, 10:37
به ما که گفتن ساعت پنج بعدازظهر بریم پادگان خاتمی یزد

بدترین حالت ممکن؟!!!

shabe.saket
23-08-2011, 13:07
شما رو از اونجا دوباره تقسیم میکنن.

با کمال احترام ولی موقع تقسیم به هیکل نگاه نمیکنن من رفیق داشتم 50 کیلو بود قدشم 160 بود افتاده بود یگان امداد یا من خودم کمی از این رفیقم قدم بلندتر هست تو یگان امداد خدمت کردم. شانسی هست.

البته داش مهدی خیلی نمیشه با قطعیت گفت ولی یگان امداد تا دلت بخواد فوق دیپلم داره.
اگه بیفتی یگان امداد باید بری افسریه چون یگان امداد رو از خ شریعتی بردن افسریه
یگان امداد رو من قبلا وظایفش رو گفتم اگه باز خواستی بگو تا روشنت کنم.

نه دستت درد نکنه قبلآ وظایف یگان امداد و کارایی که میکنه! رو گفتی برام
در مورد مرخصیش میخواستم بدونم
همچنین شهری
توجه کن که من غیر بومی تهران حساب میشم
مرسی:40:

matin_vv
23-08-2011, 13:08
دوستان من یک سوالی دارم.

به من گفتن فردا صبح پادگان خضرایی باشم. خودمم بچه تهرانم. یک مقدار ناخوش احوالم. من یک مقدار که مضطرب میشم میزنه به معده ام و الان با وجود اینکه اضطراب چندانی ندارم اما معده ام بدفرم به هم رییخته. میترسم برم اونجا گلاب به روتون آبرو ریزی بشه.
میخواستم ببینم اگه من 1% فردا نتونم برم پادگان، غیبت میخورم؟ نمیشه مثلاً پدرم بره جام مدارکم رو بده؟

سوالم خیلی ضایع است. ببخشید.

AmirSAMSUNG
23-08-2011, 13:47
دوستان من یک سوالی دارم.

به من گفتن فردا صبح پادگان خضرایی باشم. خودمم بچه تهرانم. یک مقدار ناخوش احوالم. من یک مقدار که مضطرب میشم میزنه به معده ام و الان با وجود اینکه اضطراب چندانی ندارم اما معده ام بدفرم به هم رییخته. میترسم برم اونجا گلاب به روتون آبرو ریزی بشه.
میخواستم ببینم اگه من 1% فردا نتونم برم پادگان، غیبت میخورم؟ نمیشه مثلاً پدرم بره جام مدارکم رو بده؟

دوست من باید خودت بری تا پذیرش بشی اونجا... هیچ رقمه راه نداره فقط باید خودت باشی.

Pami
23-08-2011, 13:59
دوستان من یک سوالی دارم.

آخه عزیز من اضطراب برای چی !؟ مگه میخوان اعدامتون کنن ؟
میرین مدارک تحویل میدین و فرم پر میکنین و تشکیل پرونده میدین ، همین ، فقط ممکنه این پروسه زمان بر باشه و چند ساعت زیر آفتاب نگهتون دارن

بیخود به خودت استرس نده
من اعزامی 1 تیر بودم ، امروز امریه گرفتم
چشم بهم بزنی تموم میشه

MaSoOd
23-08-2011, 15:31
حاجی همچینم هتل نیست دوست من تیر اونجا بود میگفت خیلی جای گیریه... نمیخوام روحیتو خراب کنم میگم یعنی همه جوره خودتو آماده کنی ....:5:

امیر جان امیدوارم زیاد گیربازار نشه ، از سربازای پادگان هم پرسیدم تایید کردند که جای خوبی هست

یه چیزی هم گفتن که پنج شنبه و جمعه مرخصی هست برا همه :19: حالا ببینیم چی میشه

سلام . . . . . سلام جناب :27:

گروهان بشینن :31:

هفت صبح محل اعزام بودیم اونجا دسته بندی کردند ( عجب شیر - اراک - تبریز ) بعد با تاکسی اومدیم پادگان :31:

اونجا هم استحقاقی ها رو دادن تمام و کمال ( لباس - کیسه وسایل - پوتین - کلاه - درجه ها - خودکار - دفتر یادداشت کمربند و . . . فقط موند مسواک و خمیر دندان و حوله :27: )

اولای دسته بندی سرپرست هر گروهان اومد سفارشی ها رو جدا کرد برد گروهان خودش آخر سر ارشدش اومد گفت اشتباه کردین همه برگرد سر جاشون !!!

یکمی هم جلو آفتاب پهنمون کردن خشک شیم :8: الانم که در خدمتیم

ایشالله جمعه پنج عصر میریم پادگان ( نیومده سه روز مرخصی ) :10:

آخونده اومد به شهرستانی ها بگه که نمازشون شکستست از دهنش در رفت گفت به اینجا میگن هتل ولیعصر :21:

جاتون خالی مسئول پخش استحقاقی ها بودم همراه چند نفر دیگه ، از هر کدوم دو تا نصیبم شد :31:

mabrehdari
23-08-2011, 15:47
سلام
من امروز امریه امو از 06 گرفتم افتادم لشکر 16 قزوین اگر کسی آمار ازش داره بگه
10 باید اونجا باشم میخواستم ببینم با لباس نظامی و درجه باید برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Gilopa
23-08-2011, 16:08
سلام
بعد چند ساعت نگه داشتن زیر آفتاب و تشکیل پرونده و پروسه تحویل لباس و تهدید کردنهای بیخود تا شنبه به ما مرخصی دادند .. :31: (پادگان آموزشی شهید نامجوی انزلی )

انقدر دلم سوخت بخدا طرف دکتری داشتش :18: سنشم نزدیک 40 سال بود داشت به تهدیدهای اینا گوش میکرد .. با این همه سواد و سن بخوای حرف زور از 4 تا کادری بشنوی واقعا ناعادلانست

hts1369
23-08-2011, 16:13
نه دستت درد نکنه قبلآ وظایف یگان امداد و کارایی که میکنه! رو گفتی برام
در مورد مرخصیش میخواستم بدونم
همچنین شهری
توجه کن که من غیر بومی تهران حساب میشم
مرسی:40:
اگه تو تیپ بیفتی حداقل هر چهار روز یه 24 ساعت میگیری (دقت کن گفتم حداقل)
اگه تو موتور بیفتی هفته ای یه 24 ساعته شاید بتونی بگیری شاید هم کمتر
اگه نیرو انسانی باشی بعد از ظهر در اختیار خودت هستی
دژبانی اصلا نرو چون خیلی کارش سخته مرخصی هم نداره
کلا اگه بتونی بری گروهان هفتم (سرگرد رضایی عالی میشه)

nimahandsomboy
23-08-2011, 17:03
من اموزشیم تو 01 تموم شده

الان افتادم دانشگاه افسری

اونجا چه جور جاییه؟؟

کسی اطلاع داره؟؟؟

mostafaeshghi
23-08-2011, 17:06
من اعزامی 1 تیر بودم ، امروز امریه گرفتم
چشم بهم بزنی تموم میشه

پیام جان امریه بهت دادند کجا افتادی؟

از کی باید بری اونجا (یعنی چند روز مرخصی دادند) ؟ :10:

omid.pari
23-08-2011, 18:44
سلام دوستان
منم بالاخره آموزشی رو تموم کردم تویه ولیعصر تبریز و این پست اولین پستم پس از دو ماهه
بالاخره هر چی بود تموم شد نمیدونم باید بگم سخت بود یا راحت ، راستش مونده که خودت واسه خودت سخت بگیری یا راحت و بالاخره باید این دو ماه رو سپری کنی. توصیم اینه که رژه رو اصولی برید تا سلامت پاها و کمرتون و ... حفظ بشه.
دوستانی که ولیعصر تبریز افتادن اگه سوالی دارن ازم بپرسن.

MaSoOd
23-08-2011, 19:08
آمدی جانم به قربانت امیدجان :11:

چند پست بالاتر ماوقع رو شرح دادم که امروز روز اولی چی شد و چی نشد

شما هر چی دل تنگت می خواد بگو از کادر اونجا از تایم حمام هاش نمیدونم از گیرهای بیخودشون نخ سوزن از مرخصی هاش که میمیرم براشون :27:

از بهمن صادقیان از اسکندر زاده از چیزایی که بیشتر حساسن از کارایی که زیاد کاریت ندارن و . . . خلاصه خودت بهتر از من میدونی :31:

siyamak2
23-08-2011, 19:09
با سلام

منم اموزشیم تموم شد و الان تو پایان دوره هستم.

یه سوال داشتم، اینکه آیا کسی می دونه اگه یه نفر 3 تا معاف از رزم بگیره، معاف دائم میشه؟

من قبل از اموزشی 2 تا معاف از رزم گرفته بودم، الان واریکوسل پیدا کردم و می تونم یه معاف از رزم دیگه بگیرم. ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

Pami
23-08-2011, 20:13
پیام جان امریه بهت دادند کجا افتادی؟

از کی باید بری اونجا (یعنی چند روز مرخصی دادند) ؟ :10:

من افتادم اداره بهداشت و درمان لویزان ، آمارش رو در آوردم ظاهرا جای خوبی هست
10 روز مرخصی دارم بعدش باید معرفی کنم خودمو

imanpod
23-08-2011, 20:21
آقا کسی اینجا نیست که تو فرماندهی انتظامی مازندران خدمت کرده باشه و ما رو یه راهنمایی بکنه ؟ یکشنبه باید برم . میخوام ببینم اونجا هم همش آماده باشه مثل تهران یا نه ؟ مرخصی هاش چجوریه ؟ تو مازندران راهور بشی بهتره یا کلانتری و .... ؟ تو رو به خدا راهنمایی کنین . mp3 player و موبایل و .... برا ماه اول ببرم یا نه ؟ اگه فرمانده موافقت کنه لپ تاپ میتونم ببرم ؟ اگه کارم ساعت اداری تموم شه ، خونه میتونم اونجا بگیرم یا حتما باید آسایشگاه بخوابم ؟

firesoul
23-08-2011, 20:32

اونجا خودش تقسیم داره، میتونی هر جای ایران بیوفتی
اگه شرایط داشته باشی تهران میمونی (شرایط هم برای ارتش فقط 1. متاهل 2. فرزند نظامی هست، بقیه ش بستگی به شانس تقسیمت داره)

من یه سرباز 14 ماه خدمت توی لویزان هستم، سوالی داشتید بازم بپرسید، بلد باشم جواب میدم

---------- Post added at 09:32 PM ---------- Previous post was at 09:28 PM ----------

با سلام

منم اموزشیم تموم شد و الان تو پایان دوره هستم.

یه سوال داشتم، اینکه آیا کسی می دونه اگه یه نفر 3 تا معاف از رزم بگیره، معاف دائم میشه؟

من قبل از اموزشی 2 تا معاف از رزم گرفته بودم، الان واریکوسل پیدا کردم و می تونم یه معاف از رزم دیگه بگیرم. ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

از بچه های ما اونایی که واریکوسل دارن هیچکدوم معاف دائم نشدن، فقط معاف از رزم، اونایی هم که برای درمان جراحی کردن، یکماه مرخصی استعلاجی گرفتن

Pami
23-08-2011, 20:36
اونجا خودش تقسیم داره، میتونی هر جای ایران بیوفتی
اگه شرایط داشته باشی تهران میمونی (شرایط هم برای ارتش فقط 1. متاهل 2. فرزند نظامی هست، بقیه ش بستگی به شانس تقسیمت داره)

من یه سرباز 15 ماه خدمت توی لویزان هستم، سوالی داشتید بازم بپرسید، بلد باشم جواب میدم

این اداره بهداشت و درمان کجا هست دقیقا ؟! یه آدرسی بده بی زحمت

omidsarab
23-08-2011, 21:19
سلام دوستان من متولد 72 ام و احتمالا پشت کنکوری
چشمام ضعیف میخواستم ببینم معاف میشم ؟
رفتم جشم پزشکی اینو نوشت:
Od: -3.75 /-1.75 xs
Pd:60
اگه بشه میخوام معاف بگیرم

Layken
23-08-2011, 21:39
دوست عزیز کل پادگان لویزان به تل معروفه چه برسه که به اداره بهداریش افتاده باشی که نونت تو روغن هستش
خدمتتو بکن کیفشم ببر که دوران متفاوتی هستش.

آقا کسی اینجا نیست که تو فرماندهی انتظامی مازندران خدمت کرده باشه و ما رو یه راهنمایی بکنه ؟ یکشنبه باید برم . میخوام ببینم اونجا هم همش آماده باشه مثل تهران یا نه ؟ مرخصی هاش چجوریه ؟ تو مازندران راهور بشی بهتره یا کلانتری و .... ؟ تو رو به خدا راهنمایی کنین . mp3 player و موبایل و .... برا ماه اول ببرم یا نه ؟ اگه فرمانده موافقت کنه لپ تاپ میتونم ببرم ؟ اگه کارم ساعت اداری تموم شه ، خونه میتونم اونجا بگیرم یا حتما باید آسایشگاه بخوابم ؟

فعلا موبایل یا چیزی نبر اول بری باید
گروهانت گردانت معلوم بشه بعد تازه یک هفته طول میکشه دسته بندیو این حرفا اون موقع می تونی بدونی جو چطوریه که موبایل یا وسیله ای ببری
درضمن اون امضات هم بردار یارو تو مرز داره با گروهکی که اسمشو نمیبرم رودرو درگیرن پس بدون جایی که هستی خیلی خوب خواهد بود

Immunology
23-08-2011, 21:48
دوستان الان دفترچه بفرسیم اعزام کی هست؟؟؟واسه لیسانس.دقیق میخام

Pami
23-08-2011, 22:07
دوست عزیز کل پادگان لویزان به تل معروفه چه برسه که به اداره بهداریش افتاده باشی که نونت تو روغن هستش
خدمتتو بکن کیفشم ببر که دوران متفاوتی هستش.

بریم ببینیم چطوریاس ! اونجا یه سرهنگ آشنا داریم تو پادگان تا بهش گفتم افتادم اونجا یه خنده ای کرد و گفت یه سفارشی میکنم برات حالشو ببری : دی

دوستان الان دفترچه بفرسیم اعزام کی هست؟؟؟واسه لیسانس.دقیق میخام

شما فکر کنم به دوره 1 دی ها بخوری ، 1 آبان باید پر شده باشه

hosseinoji
23-08-2011, 22:53
سلام
افتادیم جوادنیای قزوین . نرفته مرخصی دادن . تا شنبه . هر هفته هم پنج شنبه و جمعه مرخصی دارند . به نظر سخت گیر نیستن .

firesoul
23-08-2011, 23:17
این اداره بهداشت و درمان کجا هست دقیقا ؟! یه آدرسی بده بی زحمت

لویزان: ضلع جنوبی اتوبان بابایی.

amir_ata_21
23-08-2011, 23:29
سلام دوستان من متولد 72 ام و احتمالا پشت کنکوری
چشمام ضعیف میخواستم ببینم معاف میشم ؟
رفتم جشم پزشکی اینو نوشت:
اگه بشه میخوام معاف بگیرم
دوست عزیز با تجربیاتی که من دارم فکر نکنم که معاف شید
داداش خودم 9.5 بود تازه تهدیدش می کردن لب مرزی
من که خودم دانشجوی فوق لیسانسم چشام 7 بود لازک کردم راحت شدم از شر عینک یه ساله دیگه هم می رم سربازی بعد پایان نامه
شما با این شماره معاف از رزم می شید
معاف از رزم واسه دیپلم ها خوبه ولی واسه لیسانس به بالا نه
به همین خاطر می عطای معاف از رزم رو به لقایش بخشیدم
ضمنا دوست من با محاسبات من شماره چشم شم 7.875 است
آستیگماتم نصف می شه و با بقیه شماره ها جمع می شه

reza6687
23-08-2011, 23:33
آموزشی ما هم در 06 پاسداران تموم شد امروز امریه ام رو هم گرفتم و با توجه به اینکه شرایط دار بودم و از کرج اعزام شده بودم افتادم پادگان دپو (جاده کرج)
انگار همین دیروز بود که داشتم آماده میشدم برم آموزشی. خیلی زود گذشت...
2 ماه خدمت نبووووووود؟:31:

~ReZa~
24-08-2011, 00:24
اتوبان بابایی هستش اونجا کلا اداره ها و پادگانهای ارتش مستقر هستند.
کاش میوفتادی ایثارگران که همون بغل بهداشت و درمان هستش.یکی از راحترین و بهترین جاهای خدمت هستش.
من اونجا خدمت کردم بهترین جا هستش.(ایثارگران منظورمه) خدایی کادریهاش خیلی انسانهای با مرامی هستن.:10::10:
راستی خودتون رو برای دوران آش خوری آماده کنین الان قدیمیها منتظرن تا برین اونجا بگیرن زیر دستشون و حسابی از شما کار بکشن. اونجاس که مت حرف اولو میزنه.:31:
تازه خدمت از این به بعد شروع میشه بحث ارشد و ... موتوری و صدها الفاظ دیگه....:46:همشو یاد میگیرین.:31:
راستی یه چیزی هم بگم روزای اول قدیمیا ممکنه زیاد تحویلتون نگیرن سعی کنین خودتون رو با اونا همرنگ کنین.روزای اول بخصوص 1 ماه اول دوران سختیه واسه شما ها .چون حس غریبی میکنین.
این دوران کلا با آموزشی فرق میکنه چون تو آموزشی همه با هم میخواستین برین یه جا که با اطلاع بودین ولی تو داخل یگان قدیمیا دیگه به رسم و رسوم اونجا عادت کرده اند و کمی طول میکشه خودتون رو با اونا همرنگ کنین.کلا سعی کنین با همه بچه ها رابطه دوستی و صمیمی داشته باشین.
هی یادش بخیر قدیما.:40:

cyber861
24-08-2011, 10:35
سلام خدمت دوستان

والا نتونستم این همه صفحه رو بخونم.:18:

میخواستم بدونم برای معافیت پزشکی چه مراحلی رو باید طی کرد؟

mabrehdari
24-08-2011, 11:18
سلام
منم امریه امو گرفتم افتادم لشکر 16 قزوین اگر کسی آمار ازش داره بگه
10 ام باید اونجا باشم میخواستم ببینم با لباس نظامی و درجه باید برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرخصی میدن از اونجا تقسیمات چطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

navidkh
24-08-2011, 12:38
02 گردان وحدت چه جور جاییه؟

hosseinoji
24-08-2011, 14:24
جوادنیای قزوین کسی نیست اینجا؟

firesoul
24-08-2011, 14:48
02 گردان وحدت چه جور جاییه؟

کلا 02 هتله برو حال کن

---------- Post added at 03:48 PM ---------- Previous post was at 03:45 PM ----------

آموزشی ما هم در 06 پاسداران تموم شد امروز امریه ام رو هم گرفتم و با توجه به اینکه شرایط دار بودم و از کرج اعزام شده بودم افتادم پادگان دپو (جاده کرج)
انگار همین دیروز بود که داشتم آماده میشدم برم آموزشی. خیلی زود گذشت...
2 ماه خدمت نبووووووود؟:31:

اوخ اوخ ما پارسال برج 4 آموزشو 06 بودیم (گد یاسین گر3)، پوستمون رو کندن؛ کلّا جای سختیه 06 خسته نباشی
مارو از 11 تا 17 مرداد بردن اردوگاه پرندک.... دهنی ازمون سرویس کردن که نگو

توی بوفه های ما آب معدنی خنک هم پیدا نمیشد، بچه های 02 آب طالبی تـگری میزدن!!!

arian_pboy
24-08-2011, 17:19
سلام ازبچه های نیرو انتظامی اراک کسی خبری نداره؟

classical
24-08-2011, 18:36
داداش منم افتادم فرماندهی انتظامی مازندران.از هرکی میپرسم آمارشو نداره.چیکار باید بکنیم؟
کی و چه ساعتی باید اونجا باشیم؟ با خودمون چی ببریم؟ جاش چطوره؟
همه این چیزا اعصابمو خورد کرده.نظرت چیه؟!
اینم ایمیلمه دمت گرم آماری گرفتی به مام بگو.
hadi.shahran@yahoo.com

---------- Post added at 07:36 PM ---------- Previous post was at 07:34 PM ----------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

داداش منم افتادم فرماندهی انتظامی مازندران.از هرکی میپرسم آمارشو نداره.چیکار باید بکنیم؟
hadi.shahran@yahoo.com

firesoul
24-08-2011, 19:02
سلام
منم امریه امو گرفتم افتادم لشکر 16 قزوین اگر کسی آمار ازش داره بگه
10 ام باید اونجا باشم میخواستم ببینم با لباس نظامی و درجه باید برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرخصی میدن از اونجا تقسیمات چطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

لشکرا هم معمولا تقسیم دارن، اره با لباس و درجه برو، اگر هم درجه ت ستوان یا گروهبانه یه باند سبز هم به شلوارت بدوزی بهتره (لباسات رو خواستی توی کوله پشتی یا ساک ببر) با شخصی برو

omidsarab
24-08-2011, 19:06
من که خودم دانشجوی فوق لیسانسم چشام 7 بود لازک کردم راحت شدم از شر عینک یه ساله دیگه هم می رم سربازی بعد پایان نامه
شنیدم یه جور دارویی هست میری چشم موفقتی ضعیف میکنه!
لازک چیه
من میخواستم از لیزر تماسی استفاده کنم ولی میگن چندتا اشکال اره
باید هر شب درش بیاری و بذاری تو دارو
اگه خوب بهداشتشو رعایت نکنی چشمش عفونت میکنه و ......

tavakolian
24-08-2011, 22:21
سلام
تو رو خدا اگه کسی اطلاع داره کمک کنه
من اول ابان تاریخ اعزامم است اما به علت داشتن کسری سپاه منطقه پذیرشم نمی کنه و گفت شما از خدمت معاف هستید ولی نظام وظیفه تایید نمی کنه نظر شما چی؟
من 7 ماه 4 روز کسری جانبازی و 4 ماه 26 روز کسری رزمندگی پدرم را دارم که در برگ سبزم به تعداد روزهای ان یعنی 360 روز ثبت شده همچنین من از سال 82 تا الان عضویت بسیج دارم یک حکم عملیات دو سال و حکم پشتیبانی یک ساله و فرهنگی یک سال دارم
همچنین یک رزمایش 5 روز دارم و دوره تکمیلی هم دارم مسئولین بسیج قول دادن 6 ماه کسری به من بدهند.
اما سوال من این که اگه نظام وظیفه هم کسری 6 ماه من را به روز حساب کنه من حدودا از 18 ماه خدمت 11 روز کسری کم دارم
1.حالا باید چه کنم ؟
2.آیا باید برم خدمت ؟ یا از خدمت معاف می شم ؟
3.اگه دوره تکمیلی را ارئه ندم می تونم 6 ماه کسری بسیج بگیرم ؟
4. برای معافیت هیچ راه حلی برای کسری گرفتن بیشتر نیست؟

Pami
24-08-2011, 22:56
دوست عزیز بفرما کسری !
ظاهرا شما هرچی قانون کسری بوده برای خودت اجرا کردی دیگه غمت چیه ، فوقش هم بری یه مدت کوتاه خدمت میکنی اونم سپاه که فقط اسمش خدمت سربازی هست و با اونچه که ما تو ارتش تجربه کردیم خیلی فرق داره

Immunology
24-08-2011, 23:12

دوست عزیز اطلاعات شما غلطه.من خودم در جریان معافی چشم هستم و خودم اقدام کردم.
آستیگمات نصف نمیشه.
محاسبه به اینصورته که اگه علامت(مثبت یا منفی) نمره چشم و آستیگمات یکی باشن مثلا هر دو منفی این دو جمع میشن و مجموع حساب میشه.

Nasser_ZRE
24-08-2011, 23:56
دوست عزیز بفرما کسری !
ظاهرا شما هرچی قانون کسری بوده برای خودت اجرا کردی دیگه غمت چیه ، فوقش هم بری یه مدت کوتاه خدمت میکنی اونم سپاه که فقط اسمش خدمت سربازی هست و با اونچه که ما تو ارتش تجربه کردیم خیلی فرق داره

درسته اونی که تو ارتش خدمت میکنه تا اونی که تو سپاه خدمت میکنه زمین تا اسمون فرق داره.

به غیر از اموزش و بلاهایی که سر سرباز تو ارتش در میارن.جنگ اعصاباش که نابود میکنه ادم رو.یه غدایی بهت میدن که تو عمرت ندیدی.ولی سپاه که نمیتونم جزییاتش رو بگم.یه ریش می خواد:31:و....

قانون ارتش واقعا وحشتناک سخته.خدا صبرتون بده اونایی که جدید وارد یگان میشید.

نگهبانی.اماده باش و چیزای دیگه.....

hts1369
25-08-2011, 08:28
دوست عزیز بفرما کسری !
دوره ی اموزش سپاه تو بعضی جاها خیلی سخت تر از ارتش هست.

درسته اونی که تو ارتش خدمت میکنه تا اونی که تو سپاه خدمت میکنه زمین تا اسمون فرق داره.

به غیر از اموزش و بلاهایی که سر سرباز تو ارتش در میارن.جنگ اعصاباش که نابود میکنه ادم رو.یه غدایی بهت میدن که تو عمرت ندیدی.ولی سپاه که نمیتونم جزییاتش رو بگم.یه ریش می خواد:31:و....

مگه ارتش هم اماده باش داره
اگه شما از اماده باش مینالید پس ما که تو نیرو انتظامی خدمت کردیم چی بگیم.

abbas_apolo
25-08-2011, 08:57
سلام . . . . اقا من افتادم ستاد اماد و پشتیبانی ناجا ولی نه میدونم کجاس و نه میدونم چه جور جاییه ؟ تو رو خدا کسی میدونه به ما هم بگه !! من اموزشی رو توی مرکز اموزش بیگلری ناجا توی مشگین شهر اردبیل بودم!!

mehdi_vsgh
25-08-2011, 11:23
سلام . . . . اقا من افتادم ستاد اماد و پشتیبانی ناجا ولی نه میدونم کجاس و نه میدونم چه جور جاییه ؟ تو رو خدا کسی میدونه به ما هم بگه !! من اموزشی رو توی مرکز اموزش بیگلری ناجا توی مشگین شهر اردبیل بودم!!
ظاهرا ادرسش اینجاست

فرماندهي آماد و پشتيباني ناجا: كيلومتر 18 جاده مخصوص كرج، خيابان 63 (ملك)،

pedram_sad
25-08-2011, 11:38
خوب دوستان من بعد از 9 روز پایان دوره دیروز رفتم برگه تقسیمات رو گرفتم
دیدم همه همشهری ها و اطرافیان رو انداختن جنوب اهواز و بوشهر و یک سری هم رفتتن خارک و ایلام و تبریز و غیره

راست میگن پدافند هوایی اموزشیش مثل بهشته اما تقسیماتش افتضاحه
من خودم افتادم تهران - پش مرکزفاوا
که فرمانده میگفت یکی از بهترین جاهاشت و خوب تا اینجا هم 3 ساعت راه هست

اما نه ادرس رو زدن نه ساعت مراجعه گفتن شنبه 5 شهریور معرفی کنم

کسی میدونه کجاست ادرسش ؟

ha789di
25-08-2011, 11:59
دوستان من دیروز رفتم سپاه فجرشیراز مدارکم رو ارائه کرم یه کپی از گواهی تکمیلی ویه کپی از برگ سبز ازم گرفتن الان من دیگه مطمئنن پذیرش سپاه میشم دوستانی که سپاه فجر بودن وتکمیلی داشتن واسه آموزشی چند روز نگهشون داشتن؟
بعد درسته که معمولا واسه تقسیم هرکسی رو میفرستن شهر خودشون؟

Mahdi.p30
25-08-2011, 12:05
دوستان آدرس فرماندهي انتظامي استانها رو از كجا ميشه پيدا كرد؟؟
بعد اينكه براي رفتن به يگان خدمتي ، چه وسائلي بايد با خودمون ببريم؟

ahad_judo
25-08-2011, 12:11
سلام.من سابقه خدمتی داشتم و رفتم شهید نامجو انزلی.10 روز مرخصی دادند و گفتند برین پی کارتون.
بیچاره تازه واردها رو نگه داشتند.

SNOW PATROL
25-08-2011, 12:12

جنگ اعصاب تو ارتش !!! من که نشنیدم . تو ارتش همه چیز قانونی هست و بهترین کیفیت غذا ها رو ارتش داره ارتش هم در برابر نیرو انتظامی و سپاه بسیار اماده باش کمتری داره مثل اینکه شما ازحوادثی که در غرب کشور در حال رخ دادن هست خبر نداری :18::18:

mehdi_vsgh
25-08-2011, 12:30
دوستان آدرس فرماندهي انتظامي استانها رو از كجا ميشه پيدا كرد؟؟
بعد اينكه براي رفتن به يگان خدمتي ، چه وسائلي بايد با خودمون ببريم؟
ادرس رو نمیدونم چطوری میشه پیدا کرد
ولی برای یگان خدمتی چون شرایط فرق میکنه تا حدودی وسایل ها هم تفاوت داره و بسته به اینکه کجا بیوفتی و آیا تو شهر خودت باشی یا شهر دیگه کلا وسایلت فرق داره
مثلا الان من تو شهر خودم دارم خدمت میکنم اینا همراهم هست تو یگانم

زیرشلواری - زیرپوش- شورت- مسواک و خمیر دندان- موبایل-شامپو - حوله

چون بعضی روزا شیفتم که تموم بشه نمیزارن برم خونه به خاطر همین شامپو و.... بردم ولی اون اوایل که همیشه خونه میرفتم حتی اونارو هم نداشتم کلا

ولی اگه تو یه شهر دیگه ای داری خدمت میکنی مسلما وسایلت باید کاملتر باشه و کلا چیزایی که نیاز هست برای زندگی تو یه شهر دیگه باید با خودت ببری دیگه.....

ahad_judo
25-08-2011, 13:03
جنگ اعصاب تو ارتش !!! من که نشنیدم . تو ارتش همه چیز قانونی هست و بهترین کیفیت غذا ها رو ارتش داره ارتش هم در برابر نیرو انتظامی و سپاه بسیار اماده باش کمتری داره مثل اینکه شما ازحوادثی که در غرب کشور در حال رخ دادن هست خبر نداری :18::18:
من خودم در ارتش خدمت کردم.
غذاشون که اصلا کیفیت نداره.
آماده باش هم یگان گردان(پاسدارخونه) و دژبان اکثر مواقع اماده باش هستند.

SNOW PATROL
25-08-2011, 13:07
من خودم در ارتش خدمت کردم.
غذاشون که اصلا کیفیت نداره.
آماده باش هم یگان گردان(پاسدارخونه) و دژبان اکثر مواقع اماده باش هستند.

دوست عزیز نسبت به کجا کیفیت نداره نکنه داری با خونه مقایسش میکنی ؟؟

Nasser_ZRE
25-08-2011, 13:28
دوره ی اموزش سپاه تو بعضی جاها خیلی سخت تر از ارتش هست.

مگه ارتش هم اماده باش داره
اگه شما از اماده باش مینالید پس ما که تو نیرو انتظامی خدمت کردیم چی بگیم.

من نمیگم نیروی انتظامی خوبه.ارتش سخته وحشتناک.ما که خلاص شدیم صبر بده به اونایی که دارن خدمت میکنن..

دوست عزیز خودت کجا خدمت کردی؟

من خودم تو ارتش خدمت کردم اونم اصفهان.چه غذایی چه کیفیتی.

من از جایی دارم تعریف میکنم که خدمت کردم.

یعنی چی قانونیه. سخت گیری بسیار زیاده.

که میگه جنگ اعصاب نیست.

مثل اینکه شما خبر نداری چه بلایی سر سربازا در میارن.

سوءاستفاده حرف زور و خیلی چیزایی که اونجا اتفاق میفته..

Mahdi.p30
25-08-2011, 13:46
ادرس رو نمیدونم چطوری میشه پیدا کرد
ولی برای یگان خدمتی چون شرایط فرق میکنه تا حدودی وسایل ها هم تفاوت داره و بسته به اینکه کجا بیوفتی و آیا تو شهر خودت باشی یا شهر دیگه کلا وسایلت فرق داره
مثلا الان من تو شهر خودم دارم خدمت میکنم اینا همراهم هست تو یگانم

زیرشلواری - زیرپوش- شورت- مسواک و خمیر دندان- موبایل-شامپو - حوله

چون بعضی روزا شیفتم که تموم بشه نمیزارن برم خونه به خاطر همین شامپو و.... بردم ولی اون اوایل که همیشه خونه میرفتم حتی اونارو هم نداشتم کلا

ولی اگه تو یه شهر دیگه ای داری خدمت میکنی مسلما وسایلت باید کاملتر باشه و کلا چیزایی که نیاز هست برای زندگی تو یه شهر دیگه باید با خودت ببری دیگه.....
ممنون
محل خدمت یکی از استانهای همجوار هست و یگان هم که ششم قراره مشخص بشه

ولی بیشتر منظورم روی پتوی سازمانی بود:31: وگرنه بقیه وسایل که جا نمی گیرن و حمل اونها سخت نیست
2 تا پتو رو باید برد یا یکیش کافیه؟
توی آسایشگاه یگان (یا محل خواب) هم به آنکارد کردن گیر میدن؟

البته اینا رو برای این میپرسم که چون احتمالا ارشد قبول میشم و نتایج هم تا 6 7 روز دیگه میاد و من چند روز بیشتر مهمان یگان جدید یا کلانتری و ... نیستم ، همه وسایل رو دوباره باید برگردونم
ضمنا اگه کسی مراحل ترخیص برای دانشگاه رو می دونه ، ممنون میشم یه توضیحی بده

SNOW PATROL
25-08-2011, 13:47
من خودم الان دارم نیرو انتظامی خدمت میکنم تقریبا میشه گفت بهترین قسمت نیروانتظامی
اما برادرم ارتش خدمت کرده و من از چیزهای که اون برام گفته دارم صحبت میکنم

imanpod
25-08-2011, 14:15
hadi.shahran@yahoo.com

---------- Post added at 07:36 PM ---------- Previous post was at 07:34 PM ----------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hadi.shahran@yahoo.com
چه عجب یه نفر پیدا شد . دوست عزیز گویا آدرسش اینه :
ساری - میدان شهرداری (الان شده میدان امام حسین) - بلوار ارتش
باید صبح یکشنبه اونجا باشیم . من میرم ترمینال شرق برا آخرین ساعت شنبه شب بلیط میگرم که صبح یکشنبه اونجا باشم ، اگه گیرم نیومد با تاکسی میرم . ولی واقعا حیفه آدم جاده ی فیروزکوه توی شب بره .
من شنیدم (خبر غیر موثق) به خاطر مسافرتهای شهریور مارو انداختن مازندران . یعنی بعد از یکی دو ماه برمیگردونن تهران . نکنه از بچه های خودمونی و آشنایی ؟ اگه مالک اشتر بودی آموزشیرو اسمتو ایمیل کن .

Nasser_ZRE
25-08-2011, 14:16
من خودم الان دارم نیرو انتظامی خدمت میکنم تقریبا میشه گفت بهترین قسمت نیروانتظامی

تو ارتش اتشبار مستقل داریم و یگان رزمی بازرسی حفاظت عقیدتی سیاسی و خیلی جاهای دیگه داریم.

یکی یگان پاسداره سخته یکی گردان رزمی.

اونی که داره تو یگان پاسدار خدمت میکنه واقعا خدمت میکنه.به نگهبانی هایی که تو زمستان میدن نه میتونن شال بزارن به کلاه.یگان رزمی هم دسته کمی نداره از پاسدار نگهبانی هاش بهتره نسبت به پاسدار ولی اموزش می خوان ازت همیشه بازدید داره که این بازدیدا ادم رو سرویس میکنه.اذیتهاشون یه طرف.

و جنگ اعصاب تو ارتش هست شدید هم هست.

imanpod
25-08-2011, 14:16
ممنون

ولی بیشتر منظورم روی پتوی سازمانی بود:31: وگرنه بقیه وسایل که جا نمی گیرن و حمل اونها سخت نیست

البته اینا رو برای این میپرسم که چون احتمالا ارشد قبول میشم و نتایج هم تا 6 7 روز دیگه میاد و من چند روز بیشتر مهمان یگان جدید یا کلانتری و ... نیستم ، همه وسایل رو دوباره باید برگردونم
دقیقا سوالات منم همیناس .

farshidshd
25-08-2011, 14:31
ممنون

اصلا نبری هم میتونی یه پتو از بچه ها ی اونجا بگیری، البته یکی خودت ببری بهتره ، شاید ندن بهت!
گاهی اوقات رئیس کلانتری میاد گیر میده به آنکارد ولی زیاد مهم نیست
------------------------------------

برای ترخیص هم باید بعد از ثبت نام دانشگاه یه نامه از دانشگاه بگیری و ببری یگان خدمتی و کاراشو انجام بدی.

موفق باشی

Mahdi.p30
25-08-2011, 15:26
برای ترخیص هم باید بعد از ثبت نام دانشگاه یه نامه از دانشگاه بگیری و ببری یگان خدمتی و کاراشو انجام بدی.

موفق باشی
آخه مشکل اینه که ممکنه فاصله شهر محل خدمت و دانشگاهی که قبول میشی زیاد باشه و این پروسه نیازمند مرخصی چند روزه باشه یا کلا پروسه ثبت نام 2 3 روز طول بکشه
برای این کار ، راحت مرخصی میدن؟

mehdi_vsgh
25-08-2011, 15:52
ممنون

آنکادر به اون شکلی که تو اموزشی بود نه!!! بسته به یگانت داره
مثلا من الان با خودم پتو نبردم اونجا پتو داریم خودمون!!

amir_ata_21
25-08-2011, 16:56
شنیدم یه جور دارویی هست میری چشم موفقتی ضعیف میکنه!
لازک چیه
من میخواستم از لیزر تماسی استفاده کنم ولی میگن چندتا اشکال اره
باید هر شب درش بیاری و بذاری تو دارو
اگه خوب بهداشتشو رعایت نکنی چشمش عفونت میکنه و ......
اولا که اون یه قطره است که سبب استریل چشمانتان می شود و سبب می شود که خدای ناکرده اگه دست کاری صورت گرفته از بین بره
ثانیا لازک عمل دوربینی و آستیگماتیسم چشمه که جدیدتر از لیزیکه
ثالثا همون طور که گفتید لنز تماسی به مراقبت زیاد احتیاج داره و مسلما تو خدمت نمی تونید ازش مراقبت کنید و خدای ناکرده عفونت می کنه
موفق باشید:11:

ahad_judo
25-08-2011, 18:04
دوست عزیز نسبت به کجا کیفیت نداره نکنه داری با خونه مقایسش میکنی ؟؟
والا من قصد ندارم کسی رو گمراه کنم.با خونه هم مقایسه نمی کنم.
وقتی دمپایی ابری میدن از زهر مار هم بدتره یا استامبولی میدهند که انگار خرده اهن داری میخوری.
البته این رو هم بگم بعضی پادگان ها غذاهای خوب تری دانر ولی مطمئن باش وضعیت غذای ارتش با سپاه زمین تا اسمون فرق میکنه.غیر از اینکه شما همه ارگان ها رو سر زده باشی که حرف منو باور نکنی.
موفق باشی.

---------- Post added at 07:02 PM ---------- Previous post was at 06:58 PM ----------

من توی ارتش سیرجان بودم وقتی از کیفیت بد غذا میگفتیم یک مشت میزد توی میز و کل غذات رو میریخت کف زمین.
باز هم میگم جا تا جا فرق داره.اونجا با روان ادم بازی میکردن ولی جای داداش شما خوشبختانه خوب بوده.:20:

---------- Post added at 07:04 PM ---------- Previous post was at 07:02 PM ----------

آخه مشکل اینه که ممکنه فاصله شهر محل خدمت و دانشگاهی که قبول میشی زیاد باشه و این پروسه نیازمند مرخصی چند روزه باشه یا کلا پروسه ثبت نام 2 3 روز طول بکشه
شما برو مرخصی بگیر.ندادن برو بازرسی پادگان مشکلتو در جریان بذار.
در ضمن نگران مدت روزی که برای ثبت نام میری نباش.فوقش 2-3 روز هم نهست میخوری که هیچ کارت نمیتونن بکنن.

abbas_apolo
25-08-2011, 18:11
آنکادر به اون شکلی که تو اموزشی بود نه!!! بسته به یگانت داره
مثلا من الان با خودم پتو نبردم اونجا پتو داریم خودمون!!
مهدی جان سلام من خیلی قبل از اموزشی ازت چیزها یاد گرفتم . . . . ما تیر ماه رفتیم اموزشی اونم توی بیگلری اردبیل . . . . . بدک نبود ولی واقعا دوریش به شهرمون تهران سخت بود . . . . . مرخصی هم بد میدادن . . . خلاصه توی تقسیم افتادم معاونت اماد و پشتیبانی ناجا . . . اونجا یکی بهم گفت پارتی داشتی منم موندم که مگه این اماد چیه که میگن پارتی داشتی . . . البته نه اینکه پارتی نداشتم . . داشتم خوبشم داشتم . . این پارتی من خیلی بزرگه طوری که بخواد یه دنیا رو نابود و یا یه دنیا رو از نو میسازه . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . . مشکل من اینه که نمیدونم کجاس و اصلا اونجا چه کارا میکنن/ / /اینو هم بگم که نیروی انتظامی ستوان 3 کم میده اگه هم بده میندازه راهور و یگان ویژه . . . منم استوار یکم شدم

classical
25-08-2011, 18:31
چه عجب یه نفر پیدا شد . دوست عزیز گویا آدرسش اینه :
ساری - میدان شهرداری (الان شده میدان امام حسین) - بلوار ارتش
باید صبح یکشنبه اونجا باشیم . من میرم ترمینال شرق برا آخرین ساعت شنبه شب بلیط میگرم که صبح یکشنبه اونجا باشم ، اگه گیرم نیومد با تاکسی میرم . ولی واقعا حیفه آدم جاده ی فیروزکوه توی شب بره .
من شنیدم (خبر غیر موثق) به خاطر مسافرتهای شهریور مارو انداختن مازندران . یعنی بعد از یکی دو ماه برمیگردونن تهران . نکنه از بچه های خودمونی و آشنایی ؟ اگه مالک اشتر بودی آموزشیرو اسمتو ایمیل کن .

---------================================================== ===-----------

داش من مشکین شهر بودم سی ام ترخیصمون کردن.استوار یکمی دادن بهم افتادم مازندران.
اینکه بعدن بیوفتیم تهرانم فکر کنم یکی از اون شایعه های آموزشیه!! زیاد توجه نکن
حالا به نضرت کجای نیرو انتظامی میوفتیم؟
اینم ایمیلمه
hadi.shahran@yahoo.com
راستی کی میری بیلیط بگیری؟
من زنگ زدم خود فرماندهی ساری یارو گفت صبح هر وقت رسیدی خودتو بیا معرفی کن.
راستی باید با لباسو درجه بریم؟ کوله چی اونم ببریم یا احتمالش هست که برگردیم؟
چیزی در مورد اینا میدونی؟

pezhmantoop
25-08-2011, 18:53
بچه ها سلام

بچه ها کسی اینجا دفترچه نظام وظیفه داره ( همونی که توش شرایط معافیت کامل نوشته )
اگه دارین لینک بدین

ممنون از همه

Ezel
25-08-2011, 19:02
سایت سازمان نظام وظیفه عمومی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pezhmantoop
25-08-2011, 19:11
تشکر گرفتم
فقط یه 2 تا سوال دارم

پدر که 51 سال باشه و دارای بیماری دیابت باشد ( دارای کارت بیماری خاص ) آیا پسرش معاف میشه راحت ؟
در ضمن اگه همون پدر سربازی در منطقه بهبهان موقع جنگ به اندازه 20 ماه داشت باشه.
آیا اون قانون که هرماه فلان قدر از سربازی کم میشه بازم میشه استفاده کرد
در کل همچین شخصی می تونه معاف کنه ؟
( دارای برادر نیست . دارای خواهر مجرد هم نیست - مادر هم 40 سال داشته باشد)

با تشکر

mostafaeshghi
25-08-2011, 19:22
من نیروزمینی ارتش 06پاسداران تهران هستم دیروز رفتیم واسه دریافت استحقاقی

راستش من توقع برخورد و رفتار و جای بدتر ازاین را داشتم که الحق از تصوراتم خیلی بهتر بود ولی میتونست با یه چند تا تغییر کوچک بهتر از اینها هم باشه

ساعت 8:50 رسیدیم گلستان دهم که کاشف به عمل اومد یه مسیر 20 دقیقه ای باید بریم تا برسیم به محل تجمع نوسربازان :دی

بعد راه افتادیم به محل تجمع برای گرفتن برگه و اینها. خدا را شکر از 9:30 که اونجا نشستیم تا 2 ساعت بعدش تو سایه بودیم اون اسم خوندنها که خیلی سوژه بود =)) من که کلا با روی خنده رفتم و تا تهش تحمل کردم اصلا ارزش ناراحتی و اعصاب خوردی را نداشت جدا! چون از قبل خودمو آماده کردم برای هدر دادن یه روز از عمرم :دی و این تصورات خیلی کمکم کرد و در بقیه عمر سربازیم هم باید همش از این تصورات داشته باشم اگر بخوام کمی منطقی تر فکر کنم حتما به دوره چلچلی نمیرسم و از شدت عصبانیت و اینها کار دست خودم میدم (که فکر میکنم "اونها" هم همینو میخواند که ... )

اسمها را که خوند دومیش ماله من بود :دی دیگه نشستم به مطالعه یه کتاب که آورده بودم :دی ولی باز صدا و مسخره بازیهاشون رو اعصاب بود :دی (اگر اینها برگه اولی را هم به ترتیب حرفو الفبا میکردن جای 3 ساعت تو 1ساعت تموم میشد) (اینجا بود که داداش رفیقمو شناختم که با ما هم خدمته :دی)

برگه دوم شکر خدا به ترتیب حرفو الفبا بود که سریع پخش شد

بعد رسیدیم به گندترین مرحله (البته از نظر من که میگم چرا! ) یعنی حضور غیاب با توجه به کد ملی! خب اینجا باید بگم که همانطور که آقا روزبه گفت اونهایی که بالا سر ما بودند نه شعور و نه توانایی کنترل و انجام کار را داشتند؟ :|
اون ستوان دوم ولی آدم باحالی بود عوش اون یکی که لباس قهوه ای داشت بچه ها بهش میگفتن سادیسمی =)) و اون یکی عقده ایه که هی میگفت نشین تو سایه!!! نرو آب بخو و آب نزن به صورتت!!!حالمو به هم زدند! ولی خب میدونم که اونها اکثرا زور شنیدند پس از کوچکترین فرصتی برای زور گفتن و خالی کردن عقده اشون استفاده میکنند پس اصلا برام مهم نبود

داشتم میگفتم :دی سر اون کد خوندنه خیلی اذیت کردن و کند بودند! (اگر 4نفر دیگه اضافه میکردند البته از نوع با شعورش باز این مرحله هم کمتر از نصف طول میکشید) دیگه تقریبا همه را خواندند موندیم ما 50 نفر! گفت لیست شما نیست باید صبر کنید ساعت چنده ساعت 4!!! لیست جدید اومد نصفمون رفتند! باز ما یه 20 دقیقه ای صبر کردیم گفت لیستتون نیست دیگه پرونده هاتون بدید خودم بعدا تیک مزیدنم برید به خط شید و برید! (کاشف به عمل اومد اونهایی که موندیم همه اول کد ملیمون 001 هست و یعنی همه بچه تهرانیم! (نه که بقیه نبودندها ولی این کد کاملا همه صادره از تهران بودیم) و این شک تقویت شد که نکنه اینها شهرستانیند و خواستند ما را اذیت کنند :| که خب دیگه برام مهم نیست ...)

رفتیم پته را گرفتیم و با صف رفتیم سمت آسایشگاه گردان! ساعت چنده ساعت 4:30! دیدم که اوه ه ه ه هنوز گروه قبلی وسایلشو نگرفته مثلا ما 25 نفر بودیم اونها بیش از 120 نفر بودند :|

دیگه از وقت استفاده کردم رفتم نماز و آب زدم به صورتمو اینها و خیلیها رفتند خوابیدند (من موندم چرا توالتها را قفل کردند :| این کارشون جدا زشت و وقیح بود :| ) و هی هم میگفتند که قاطی گروه قبلیه نشید ما میفهمیم و مهمه (که فهمیدیم الکی میگه)! دیگه ساعت 5:45 بود دیدم دیگه جونم جواب نمیده :دی رفتم یواشکی قاطی گروه قبلیه و رفتم تو! :| و 6 استحقاقی را گرفتیم (نوار قرمز به ما نرسید) و رفتیم یه جناب سروان صحبت کرد برامون و بردمون بیرون و برگه مرخصی را داد و ساعت 6:30 من از اونجا زدم بیرون و با یه اشتباه در انتخاب مسیر خونه و ترافیک و اینها ساعت 19:30 رسیدم خونه! (آقا روزبه شل کن :دی و وضع منو شنیدی حالا شکر کن :دی)

ساعت 6 صبح 2شنبه باید اونجا باشیم گفت با لباس شخصی بیایید چون کلاه نداشتیم بدیم بهتون پس بیرون دژبان ببنیتتون گیر میده بهتون! و گفت اگر کسی بیرون کلاه خرید میتونه با لباس نظامی بیاد

در مورد اون وسایلی هم که ندادند و از همه مهمتر شرت و زیرپوش :دی گفت حتما با خودتون به اندازه بیارید گفت ممکنه محموله 1ناه دیگه برسه و شما تا اونموقع ... :دی =)) وگفت رکابی نیارید حتما آستین دار باشه!

شنبه صبح بریم قال قضیه لباس و وسایل را بکنیم

کسی تجربه خاصی داره یا مغازه خوبی میشناسه دریغ نکنه

ارادتمند دوستان مخصوصا همرزمان :دی : مصطفی عشقی

Nasser_ZRE
25-08-2011, 19:34

به نظر من برای مرخصی کاری کن که رام بشن اگه دیدی توجه نمیکنند انوقت راه بازرسی رو پیش بگیر.

ashe
25-08-2011, 19:54
دوست عزیز عین خیالتم نباشه خودتو به بی خیالی بزن.... راحت باش.... من خودم سه ماهه که تموم کردم موقع رفتنم همه داشتن پش سرم گریه میکردن حتی بعد از اینکه سوار اتوبوس شدم ولی الان انگار نه انگار که 13 ماه خدمت کردم ....کسری دی :)

siyamak2
25-08-2011, 20:31
من آموزشی رو تموم کردم، معاف از رزم بودم. الان واریکوسل دارم ، رفتم دکتر و آزمایش دادم ، دکتر گفت که باید عمل بشه. یکشنبه هم باید برم خودمو به یگان معرفی کنم.

از کسایی که تو یگان دارن خدمت می کنم ، خبر دارین من می تونم معافیت بگیرم ( با توجه به اینکه معاف از رزم هستم ) ؟

ahad_judo
25-08-2011, 20:34
من آموزشی رو تموم کردم، معاف از رزم بودم. الان واریکوسل دارم ، رفتم دکتر و آزمایش دادم ، دکتر گفت که باید عمل بشه. یکشنبه هم باید برم خودمو به یگان معرفی کنم.

از کسایی که تو یگان دارن خدمت می کنم ، خبر دارین من می تونم معافیت بگیرم ( با توجه به اینکه معاف از رزم هستم ) ؟
اگر واریکوسل درجه 3 تشخیص داده بشه معاف دائمی وگرنه معاف از رزمی.مثلا درجه 2 باشه معاف از رزمی.

pezhmantoop
25-08-2011, 22:38
تشکر گرفتم
فقط یه 2 تا سوال دارم

پدر که 51 سال باشه و دارای بیماری دیابت باشد ( دارای کارت بیماری خاص ) آیا پسرش معاف میشه راحت ؟
در ضمن اگه همون پدر سربازی در منطقه بهبهان موقع جنگ به اندازه 20 ماه داشت باشه.
آیا اون قانون که هرماه فلان قدر از سربازی کم میشه بازم میشه استفاده کرد
در کل همچین شخصی می تونه معاف کنه ؟
( دارای برادر نیست . دارای خواهر مجرد هم نیست - مادر هم 40 سال داشته باشد)

با تشکر

بابا یکی جواب مارو هم بده دیگه. ضربتیه

a1457769
26-08-2011, 02:25
اواسط تیر رفتم پلیس + 10 مدارک رو فرستاد...

بعد از بیست روز دوباره رفتم پلیس + 10 یه برگه دادن دستم با عنوان برگه اعزام به خدمت المثنی به تاریخ اول آبان.

حسش نبوده و نیست ازشون بپرسمو تا حالا هم چیزی با عنوان اصلیش نیومده در خونه.

حالا با این اوصاف دو تا سوال دارم...

اول اینکه اگه مثلا بخوام اعزاممو تمدید کنم با این برگه هم آیا میشه یا نه ؟

دوم اینکه بی ربطه با این موضوع آیا تو دوره آموزشی میشه برای صبح و عصرکنکور دادن یه روز مرخصی گرفت؟

abbas_apolo
26-08-2011, 08:37
بابا یکی جواب مارو هم بده دیگه. ضربتیه
ببین من یه پسر دایی دارم که چون پدرش سربازی رو موقع جنگ توی منطقه جنگی بوده حالا پسرش فقط اموزشی رو رفت بعد معاف شد . . . . داییم کمتر از پنجاه ساله و بیماری نداره . . . . . حالا شما باید از نظام وظیفه بپرسی . . . یه تلفن هم داره 09680 زنگ بزن و در قسمت نظام وظیفه سوالت رو مطرح کن

elyas_bamaram
26-08-2011, 11:54
سلام خدمت دوستان
من سال 85 دفترچه رو پست كرده بودم و اون موقع معاف از رزم بودم،چون از دانشگاه قبول شدم ديگه خدمت نرفتم و دفترچه باطل شد،حالا كه فارغ التحصيل شدم يه هفته پيش دفترچه رو فرستادم و واسه معافيت هم اقدامي نكردم، در عين ناباوري باز معاف از رزم زده!!! تاريخ اعزامم هم اول آبان ماهه!!! ميخواستم بدونم كه كاريش نميشه كرد؟ ناجا هم مراجعه كردم اين پاس داد به اون ، اون پاس داد به اين. ميگن كه دست ما نيست و دست تهرانه و بعضي از آقايون ميگن كه بايد معاف از رزمت باطل ميشد و برخي ميگن كه نه قوانين همينه كه هست. جواب درست و واحدي نميدن... موندم چه كنم!!! كجا برم؟ با كي صحبت كنم؟دردمو به كي بگم؟ يه راه حل؟؟؟؟ من الان نيازي به معاف از رزم ندارم دوره ي تكميلي(برگ سبز) هم گذروندم حالا كه ميرم سپاه واسه پذيرش ميگن معاف از رزم برنميداريم...
من چه خاكي به سرم بريزم؟؟؟؟؟
از كسايي كه به قوانين آشنان يا اينكه آشنايي تو ناجا دارن خواهش ميكنم يه جواب بهم بدن!!!
واسم مسئله ي مرگ و زندگيه...
منتظرم...
فقط تا شنبه90/6/5 وقت دارم اگه شنبه هم حل نشد سپاه پر و با اجازتون قراره بيگاري بكشن حالا يا ن.انتظامي يا ارتش

reza8766
26-08-2011, 11:57
کسی از شرایط پادگان دپو (جاده کرج، 3 راه شهریار) اطلاع نداره؟
چجوره؟ هتل هست یا نه؟

reza8766
26-08-2011, 12:03
من نیروزمینی ارتش 06پاسداران تهران هستم دیروز رفتیم واسه دریافت استحقاقی

راستش من توقع برخورد و رفتار و جای بدتر ازاین را داشتم که الحق از تصوراتم خیلی بهتر بود ولی میتونست با یه چند تا تغییر کوچک بهتر از اینها هم باشه

ساعت 8:50 رسیدیم گلستان دهم که کاشف به عمل اومد یه مسیر 20 دقیقه ای باید بریم تا برسیم به محل تجمع نوسربازان :دی

بعد راه افتادیم به محل تجمع برای گرفتن برگه و اینها. خدا را شکر از 9:30 که اونجا نشستیم تا 2 ساعت بعدش تو سایه بودیم اون اسم خوندنها که خیلی سوژه بود =)) من که کلا با روی خنده رفتم و تا تهش تحمل کردم اصلا ارزش ناراحتی و اعصاب خوردی را نداشت جدا! چون از قبل خودمو آماده کردم برای هدر دادن یه روز از عمرم :دی و این تصورات خیلی کمکم کرد و در بقیه عمر سربازیم هم باید همش از این تصورات داشته باشم اگر بخوام کمی منطقی تر فکر کنم حتما به دوره چلچلی نمیرسم و از شدت عصبانیت و اینها کار دست خودم میدم (که فکر میکنم "اونها" هم همینو میخواند که ... )

اسمها را که خوند دومیش ماله من بود :دی دیگه نشستم به مطالعه یه کتاب که آورده بودم :دی ولی باز صدا و مسخره بازیهاشون رو اعصاب بود :دی (اگر اینها برگه اولی را هم به ترتیب حرفو الفبا میکردن جای 3 ساعت تو 1ساعت تموم میشد) (اینجا بود که داداش رفیقمو شناختم که با ما هم خدمته :دی)

برگه دوم شکر خدا به ترتیب حرفو الفبا بود که سریع پخش شد

بعد رسیدیم به گندترین مرحله (البته از نظر من که میگم چرا! ) یعنی حضور غیاب با توجه به کد ملی! خب اینجا باید بگم که همانطور که آقا روزبه گفت اونهایی که بالا سر ما بودند نه شعور و نه توانایی کنترل و انجام کار را داشتند؟ :|
اون ستوان دوم ولی آدم باحالی بود عوش اون یکی که لباس قهوه ای داشت بچه ها بهش میگفتن سادیسمی =)) و اون یکی عقده ایه که هی میگفت نشین تو سایه!!! نرو آب بخو و آب نزن به صورتت!!!حالمو به هم زدند! ولی خب میدونم که اونها اکثرا زور شنیدند پس از کوچکترین فرصتی برای زور گفتن و خالی کردن عقده اشون استفاده میکنند پس اصلا برام مهم نبود

داشتم میگفتم :دی سر اون کد خوندنه خیلی اذیت کردن و کند بودند! (اگر 4نفر دیگه اضافه میکردند البته از نوع با شعورش باز این مرحله هم کمتر از نصف طول میکشید) دیگه تقریبا همه را خواندند موندیم ما 50 نفر! گفت لیست شما نیست باید صبر کنید ساعت چنده ساعت 4!!! لیست جدید اومد نصفمون رفتند! باز ما یه 20 دقیقه ای صبر کردیم گفت لیستتون نیست دیگه پرونده هاتون بدید خودم بعدا تیک مزیدنم برید به خط شید و برید! (کاشف به عمل اومد اونهایی که موندیم همه اول کد ملیمون 001 هست و یعنی همه بچه تهرانیم! (نه که بقیه نبودندها ولی این کد کاملا همه صادره از تهران بودیم) و این شک تقویت شد که نکنه اینها شهرستانیند و خواستند ما را اذیت کنند :| که خب دیگه برام مهم نیست ...)

رفتیم پته را گرفتیم و با صف رفتیم سمت آسایشگاه گردان! ساعت چنده ساعت 4:30! دیدم که اوه ه ه ه هنوز گروه قبلی وسایلشو نگرفته مثلا ما 25 نفر بودیم اونها بیش از 120 نفر بودند :|

دیگه از وقت استفاده کردم رفتم نماز و آب زدم به صورتمو اینها و خیلیها رفتند خوابیدند (من موندم چرا توالتها را قفل کردند :| این کارشون جدا زشت و وقیح بود :| ) و هی هم میگفتند که قاطی گروه قبلیه نشید ما میفهمیم و مهمه (که فهمیدیم الکی میگه)! دیگه ساعت 5:45 بود دیدم دیگه جونم جواب نمیده :دی رفتم یواشکی قاطی گروه قبلیه و رفتم تو! :| و 6 استحقاقی را گرفتیم (نوار قرمز به ما نرسید) و رفتیم یه جناب سروان صحبت کرد برامون و بردمون بیرون و برگه مرخصی را داد و ساعت 6:30 من از اونجا زدم بیرون و با یه اشتباه در انتخاب مسیر خونه و ترافیک و اینها ساعت 19:30 رسیدم خونه! (آقا روزبه شل کن :دی و وضع منو شنیدی حالا شکر کن :دی)

ساعت 6 صبح 2شنبه باید اونجا باشیم گفت با لباس شخصی بیایید چون کلاه نداشتیم بدیم بهتون پس بیرون دژبان ببنیتتون گیر میده بهتون! و گفت اگر کسی بیرون کلاه خرید میتونه با لباس نظامی بیاد

در مورد اون وسایلی هم که ندادند و از همه مهمتر شرت و زیرپوش :دی گفت حتما با خودتون به اندازه بیارید گفت ممکنه محموله 1ناه دیگه برسه و شما تا اونموقع ... :دی =)) وگفت رکابی نیارید حتما آستین دار باشه!

شنبه صبح بریم قال قضیه لباس و وسایل را بکنیم

کسی تجربه خاصی داره یا مغازه خوبی میشناسه دریغ نکنه

ارادتمند دوستان مخصوصا همرزمان :دی : مصطفی عشقی

آقا مصطفی منم همین چند روز پیش آموزشیمتو 06 پاسداران تموم شد البته من کوچکتر از اونم که نصیحت کنم اما اینا حاصل تجربیات منه.
به نظر من 06 درکل جای خوبیه البته به اندازه 01 و 02 هتل نیست یا مثلا به نیرو هوایی یا سپاه نمیرسه اما چون ذاتا نیرو زمینی از همه جا سخت تره؛ میشه با در نظر گرفتن این نکته گفت جای خوبیه چون اولا که وسط شهره جای خوش آب و هواییه توش سرسبز و قشنگه و این دوره شما هم دوره خوبیه چون نه به اندازه دوره قبلیش گرم و سوزاننده اس و نه به اندازه دوره های بعدیش سرد و طاقت فرسا(زمستونای اونجا واقعا سخته) کلا معتدله
یه سری شرایط هست عمومیه و فرق نمیکنه که کدوم گردان یا گروهان افتادی و همه تحمل میکنن ولی یه سری شرایط بستگی به جات و شانست داره
در مورد استحقاقی حد اقل در مورد خود من هیچکدوم به درد نخورد پوتین هاش که اندازه نیس خشک و سنگینه و پا رو داغون میکنه حتما عوض کنین و یه پوتین سبک و نرم بگیرین لباسا هم همین طور اونا رو بدین یه چیزی هم یر بدین جنس خوب و یه کمی گشادتر از اندازه تون بگیرین. بقیه وسایلی هم که میدن به درد نمیخوره.
اما خب ذاتا 06 از لحاظ آموزش جای سختگیریه و اصلا شل نمیگیره و سخت ترین آموزش ها رو تقریبا داره همون روز اول که بری بعد از تقسیم یرسی به خط میکنن و آموزشا رو شروع میکنن که اولیش نظام جمع هستش معمولا توی هفته اول بیشترین فشار بدنی، روحی، عصبی رو وارد میکنن البته دوره شما اولش به ماه رمضون خورده نمیدونم چجوری تا میکنن اما روال اینه بعدا به مرور هم سطح فشارا کمتر میشه و هم بدنا آماده میشه و عادت میکنین
مشکلاتی که معمولا باهاش رو به رو هستین گرما زدگی، عرق سوز شدن(مخصوصا برای افراد تپل و کسایی که پاهاشون بزرگه)، افتادن فشار و ضعف بدنی البته اگه مشکل خاص بدنی نداشته باشید و کمی هم بدنتون آماده باشه دچار مشکل نمیشید.
مسئله بعدی خوابه که این یکی همه رو اذیت میکنه روزای اول هم خیلی سخت میگیرن هم خسته میکنن و هم وقت خوابش کمتره از طرفی معمولا شبای اول خوب و راحت خوابتون نمیبره که طبیعیه و نگهبانی ها هم که شروع بشه بیشتر تاثیر میذاره که به اونم بعد یه مدت عادت میکنین از طرفی به مرور فشار کمتر و وقت خواب بیشتر میشه.
شما با چند قشر آدم طرفید یکی فرمانده و جانشینش که بیشترین اختیار رو دارن و سعی کنین هیچ وقت باهاش کل کل نکنید و جلوه خوبی جلوش داشته باشین قشر بعدی گروهبانا هستن که معمولا قشر مهربونی نیستن! بعضی ها شونم بی تربیت و بی لیاقت سعی کنید اصلا بهشون توجه نکنین و درگیر نشین باهاشون و اگه شد باهاشون رفیق شین که هواتونو داشته باشن که البته کم پیش میاد و نفر بعدی افسر وظیفه شماس که بیشتر از همه با شماس افسر وظیفه خودش یه سربازه که معمولا دوره پیاده توی 02 دیده و میاد میشه افسر وظیفه شما. معمولا وقتی که همه فرمانده ها اذیت میکنن افسر وظیفه از اونجایی که خودش سربازه بیشتر درکتون میکه و احساس همدلی داره و هواتون رو در این شرایط داره. سعی کنید باهاش رفیق شید احترامشو داشته باشید(مخصوصا جلو گروهبانا) افسر وظیفه ما هوامونو داشت و پسر خوبی بود.
تعداد سربازا هم مهمه هر چی بیشتر باشه بهتره و اگه دوره شما دانش آموز (سرباز دیپلمه برای تربیت در کادر ارتش) بگیرن که خیلی خوب میشه هر چی تعداد بیشتر باشه نگهبانی ها، منطقه نظافت و تمرکز و فشار روی شما کمتر میشه.
یه سری مسئولیت هم هست که بیشتر به ذات شما بستگی داره اگه حوصله اش رو دارید بگیرید بعضیاش مثل انباردار، کلید دار انبار شخصی، اسلحه دار و ... در حد باز کردن بستن یه جاییه و نهایتش نگهبانی نصف میشه بعضیاش مثل منشی و مقسم دردسر بیشتر اما خب اگه زرنگ باشین بعضی کلاسا میپیچه البته مقسمی مکافات زیادی داره صبح ها زودتر بیدار شی و در طول روزم مکافات داره. کلا منشی گری بهتره با فرمانده ارتباط بهتری برقرار میکنی نگهبانیت کمتر و از نوع بهتری(آسایشگاه) میشه و مزایاش بیشتره اما شاید مهمترین مسئولیت ارشد گروهان باشه که من خودم اصلا دوس ندارن چون هی باید با این و اون کل کل کنی اسم بدی و با بچه ها بد بشی البته بهتر اینه که هوای بچه ها رو داشته باشی اما خب سخته اما اگه تشنه قدرت هستین بهترین جایگاهه. نگهبانی هم نداره مرخصی هم خوب میگیره
یه سری مسئولیت ها هم هست در سطح گردان و هنگ مثل دژبان( با اون دژبان جلو در فرق داره) و ارشد خدمات و اینا که دژبان بودن معمولا مکافات زیادی داره البته بعضی فرمانده ها به دژبانا نگهبانی نمیدن بعضی ها هم میدن.
به نظر شخص خودم اگه حوصله ندارین مسئولیت نگیرین اگه هم گرفتین ترجیحا منشی!
اما از نعمتایی که اونجا هست میشه به فضای سبز و درختاش اشاره کرد که روح رو تازه میکنه، بوفه ها که واقعا بهشتن! هر گردان یه بوفه داره علاوه بر اینا توی میدون شرقی هم یه بوفه هست که اونم اگه باز باشه خوبه علاوه بر این تو میدون غربی یه بوفه عقیدتی و یه تعاونی هست که تعاونی تو وقت اداری بازه اما بهترین بوفه در گوشه پادگانه معروف به بوفه کاظم بغل پارکینگ عمومی پاگانه که درش به سمت پاسدارانه و یه پنجره هم به سمت پادگان داره که هر چی بخوای داره اگه هم نداشته باشه سفارش میدی میاره (از جمله نوشیدنی های تگری، میوه، هندونه، ساندویج، پیتزا! و ...)
نکته بعدی اینکه مواظب سلامتیتون باشین کار نداشته باشین فرمانده چی میگه جو نگیرتتون و خودتونو نکشین اونجا هیچکی جز شما به فکرتون نیست اگه واقعا مشکلی دارین به خودتون فشار نیارین برین بهداری، بیمارستان به تهدید ها هم گوش نکنین از اونجایی که خیلی ها خودشونو به موش مردگی میزنن و الکی میخوان برن بهداری و بپیچونن برخورد فرمانده ها اونجوریه اما اگه واسه شما واقعیه اهمیت بدین کار نداشته باشین بقیه چی میگن چون بعضی صدمات غیر قابل جبرانه
در مورد تهدیدا هم خیلی هاش الکیه خیلی سخت کسی رو تجدید میکنن در مواردی که دعوا و درگیری با فرمانده طوری که کار بالا بگیره و فرمانده لج کنه و کوناه نیاد و خلافای سنگین (مثلا مواد مخدر) امکان تجدید دوره هست که بازم بستگی به فرمانده و پارتی های احتمالی فرد داره اما شایع ترین مورد نهست غیر موجه یا همون بری دیگه بر نگردی در حد چند روزه که خطر تجدید دور داره کلا شایع ترین تنبیهات تو آموزشی نگهبانی، بازداشت 5شنبه جمعه و باز داشت دفترچه مرخصیه بعضی وقتام دو تا کوله پشتی میندازی با کلاه آهنی.
در مورد وسایل ممنوعه مثل سیگار و موبایل تا جای ممکن احتیاط کنین و اگه نیاز مبرم و شدید ندارین ترجیحا نبرین چون اونجا تلفن کارتی هست هر گروهانم تلفن داخلی داره، وقت ملاقا حضوری داره و مرخصی های روزبرگ تا با هر کس که میخواید ارتباط داشیته باشید سیگارم اگه میتونید نکشید که بهترین فرصت برای ترک هم هست اگر هم بردید مواظب باشید رد کردن از دژبانی و همچنین آنتن های داخل گروهان! کلا چیز حال به هم زینه اما واقعیه و یه سرس متاسفانه آدم فروش تشریف دارن البته خداییش ما نداشتیم ولی بعضی جا ها هست!
و در آخر این که دوست عزیز اصلا سخت نگیر اگه بی عدالتی، ناملایمتی دیدی همه رو ندید بگیر و فراموش کن سعی کن چند تا دوست خوب پیدا کنی که اونجا نعمته روزای اول مخصوصا هفته اول سخت ترین دوران بعد به مرور هم راحت تر میشه هم عادت میکنین اون آخراش حالم میکنین فرمانده ها اولش تند و خشنن تا به اصطلاح جای پاشونو محکم کنن اما روز آخر همه با فرمانده ها روبوسی میکنن و میگن و میخندن. با هیچ کس کل کل نکنین به اعصاب مسلط باشین و سعی کنین آستانه تحملتون بالا بره بهونه هم دست کسی ندین تا بخواد توهین یا اذیت کنه.
بازم اگه سوال خاصی هست بگید
موفق باشین.

ha789di
26-08-2011, 12:38
دوستان کسی تکمیلی داشته و سپاه فجرشیراز بوده باشه؟
چند روز اونجا نگه میدارن؟
برخوردشون چطوره؟
موقع تقسیم کردن هرکسی رو میفرستن شهر خودشون؟

emilvr
26-08-2011, 13:13
سلام

بچه ها من امشب از شمال به سمت تهران حرکت می کنم، افتادم 01 تهران، میشه آدرسش رو دقیق بگین و یه مسیر خوب (با مترو یا اتوبوس یا تاکسی) که هزینه اش هم کمتر باشه بهم بگین؟ ممنون میشم بار اولمه خودم می خوام برم پادگان 1 شهریور با اتوبوس بردنمون.

omidsarab
26-08-2011, 17:17
دوست عزیز اطلاعات شما غلطه.من خودم در جریان معافی چشم هستم و خودم اقدام کردم.
آستیگمات نصف نمیشه.
محاسبه به اینصورته که اگه علامت(مثبت یا منفی) نمره چشم و آستیگمات یکی باشن مثلا هر دو منفی این دو جمع میشن و مجموع حساب میشه.
با این حساب جمع نمره چشم من میشه 8.75 و معاف میشم؟ کمکم کنید
اگه معاف شدم با اینکه متولد 72 هستم میتونم معافی رو بگیرم؟
اگه رفتم دفترچه گرفتم و معاف نشدم باید برم یا میتونم سال دیگه کنکور بدم؟

Immunology
26-08-2011, 17:33

من دقیق شماره چشمتونو نمیدونم.یه بار دیگه بزارید.
علامتای مثبت منفیشم بزار

omidsarab
26-08-2011, 18:06
من دقیق شماره چشمتونو نمیدونم.یه بار دیگه بزارید.
علامتای مثبت منفیشم بزار

satar61
26-08-2011, 18:07
سلام

بچه ها من امشب از شمال به سمت تهران حرکت می کنم، افتادم 01 تهران، میشه آدرسش رو دقیق بگین و یه مسیر خوب (با مترو یا اتوبوس یا تاکسی) که هزینه اش هم کمتر باشه بهم بگین؟ ممنون میشم بار اولمه خودم می خوام برم پادگان 1 شهریور با اتوبوس بردنمون.

سلام
با مترو میتونی بیای- خط 4 مترو (آزادی-کلاهدوز) رو تا آخر بیا، ایستگاه کلاهدوز پیاده شو. اونجا از هرکی بپرسی راهنماییت میکنه. اگه وسیله هات زیاد نیست با حدود 500-600 متر پیاده روی و اگه زیاده با یه کورس تاکسی میتونی برسی. موفق باشی :20:

elyas_bamaram
26-08-2011, 19:18
بابا يكي به منم ج بده آخـــــــــــــــــــــــ ــــه...........

emilvr
26-08-2011, 21:11
سلام

بچه ها من دو ساعت دیگه باس راه بیفتم اگه کسی آدرس پادگان 01 تهرانو بلده دریغ نکنه

ahad_judo
26-08-2011, 21:22
بچه ها من دو ساعت دیگه باس راه بیفتم اگه کسی آدرس پادگان 01 تهرانو بلده دریغ نکنه
آقا نگران نباش.
تو افسریه در جنوب تهرانه.
شما برو ترمینال جنوب.
اونجا بپرسی سه سوت نشونت میدن کجاست.

Immunology
26-08-2011, 23:23

همشون علامتشون منفیه.بالای 8 میشه.100درصد معافی:10:
البته اون قطره که میریزن امیدوارم زیاد کم نکنه که زیر 8 بشه.

Mahdi.p30
27-08-2011, 01:33
دوستان براي رفتن به ستاد فرماندهي انتظامي براي تقسيم مجدد ،بايد لباس نظامي بپوشيم؟

بعد اينكه توي يگان (كلانتري يا ستاد و ...) ميشه موبايل رو تحويل داد و هر موقع مرخصي دادن يا موقع خروج از يگان ، تحويل گرفت؟؟
كلا وضعيت موبايل توي يگان به چه صورت هست؟

vahidgame
27-08-2011, 02:23
در مورد موبایل منم سوال دارم
من توی ارتشم و الانم باید به یگان برم. بعد حالا بردن گوشی دوربین دار درسر ساز نیست؟ یعنی مثل آموزشی اون قدر روی این قضیه حساس هستن؟
توی آموزشی که اگه گوشی دوربین دار می گرفتن حتی مثلا می گفتن طرف جاسوسه و اینا !

omidsarab
27-08-2011, 03:08
همشون علامتشون منفیه.بالای 8 میشه.100درصد معافی:10:
البته اون قطره که میریزن امیدوارم زیاد کم نکنه که زیر 8 بشه.
ممنون:11:
منظورت اون قطره هست که من گفتم یا اونا قطره میریزن؟
اون قطره که میگم برا ضعیف کردن چشمه
حالا من مینونم اقدام کنم آخ 19 سالم تموم نشده تازه 18 سالم تموم شده؟
اگه ام نشه تا سال بعد پشت کنکورم و میتونم بگیرم

mehdi_vsgh
27-08-2011, 07:45
دوستان براي رفتن به ستاد فرماندهي انتظامي براي تقسيم مجدد ،بايد لباس نظامي بپوشيم؟

بعد اينكه توي يگان (كلانتري يا ستاد و ...) ميشه موبايل رو تحويل داد و هر موقع مرخصي دادن يا موقع خروج از يگان ، تحويل گرفت؟؟
كلا وضعيت موبايل توي يگان به چه صورت هست؟

بله حتما نظامی باش ولی یه دست لباس شخصی هم باخودت باشه برا مرخصی شهری
موبل هم یه گوشی معمولی ببر باخودت تحویل دژبانی بده موقع مرخصی هم تحویل بگیر

---------- Post added at 08:45 AM ---------- Previous post was at 08:43 AM ----------

در مورد موبایل منم سوال دارم
من توی ارتشم و الانم باید به یگان برم. بعد حالا بردن گوشی دوربین دار درسر ساز نیست؟ یعنی مثل آموزشی اون قدر روی این قضیه حساس هستن؟
توی آموزشی که اگه گوشی دوربین دار می گرفتن حتی مثلا می گفتن طرف جاسوسه و اینا !

تو یگان هم همینطوره گوشی ساده ببر
بسته به رییستون داره بیشتر

omid.pari
27-08-2011, 10:32
سلام دوستان
من یگان رو افتادم فرماندهی پیشگیری ناجا
کسی میدونه جه جوریاست؟
راستی من از شهرستان میام اگه کسی آدرسی از اینجا داره لطفا به من بگه
در ضمن فقط روز معرفی به یگان رو مشخص کردن راجع به ساعت چیزی نگفتن ، سر ساعته معینی که نباید اونجا باشیم؟

ha789di
27-08-2011, 13:08
دوستان کسی تکمیلی داشته و سپاه فجرشیراز بوده باشه؟
چند روز اونجا نگه میدارن؟
برخوردشون چطوره؟
موقع تقسیم کردن هرکسی رو میفرستن شهر خودشون؟

کسی نیست جواب بده؟

amir_ata_21
27-08-2011, 15:58
خدای ناکرده اگه معاف نشید باید برید سربازی و با دیپلمم پوست می کنن ها
به نظرم بی خیالش شو

mehdi_vsgh
27-08-2011, 16:06
سلام دوستان
من یگان رو افتادم فرماندهی پیشگیری ناجا
کسی میدونه جه جوریاست؟
راستی من از شهرستان میام اگه کسی آدرسی از اینجا داره لطفا به من بگه
در ضمن فقط روز معرفی به یگان رو مشخص کردن راجع به ساعت چیزی نگفتن ، سر ساعته معینی که نباید اونجا باشیم؟

مطمین نیستم ولی فکرکنم همون ونک باشه؟
تو ساعت اداری اونجا باشین

mostafaeshghi
27-08-2011, 16:17
سلام دوست عزیز reza8766 جان :10:

خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون از لطف و محببتتون و وقتی که گذاشتید و توضیح دادید انشاءالله اجرتون با خدا تو این ماه عزیز :):40::11:

من جواب خیلی از سوالهامو گرفتم :) :8:

راستش سوال خاصی تو ذهنم نیست همین آشنا شدن با محیط و اینها مدنظر بود که تو متن شما خیلی چیزها را فهمیدم :)

باز اگر چیزی به ذهنتون رسید ممنون میشم راهنمایی کنید :)

ارادتمندم :):40::11:

Pami
27-08-2011, 16:38
سلام دوست عزیز reza8766 جان :10:

خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون از لطف و محببتتون و وقتی که گذاشتید و توضیح دادید انشاءالله اجرتون با خدا تو این ماه عزیز :):40::11:

من جواب خیلی از سوالهامو گرفتم :) :8:

راستش سوال خاصی تو ذهنم نیست همین آشنا شدن با محیط و اینها مدنظر بود که تو متن شما خیلی چیزها را فهمیدم :)

باز اگر چیزی به ذهنتون رسید ممنون میشم راهنمایی کنید :)

ارادتمندم :):40::11:

هیی یاد 06 بخیر ! هنوز یک هفته نمیشه اومدیم ولی دلم تنگ شد
مطمئن باش روزهای آخر اینقدر خوش میگذره بهت که سختی روزهای اول رو فراموش میکنی
اول شهریور که ما داشتیم آماده میشدیم بریم دم در موتوری تازه وارد ها رو دیدیم ، یه لحظه یاد یک تیرماه که نوبت ما بود افتادم ! مطمئن باش مثل برق و باد میگذره و بعد 2 ماه افسوس روزهایی که با رفیقات داشتی رو میخوری
سعی کن با همه رفیق باشی اونجا ، کل کل کردن و بد شدن با کسی به ضرر هر دو طرف هست
اگه افتادی گروهان چهارم گردان فجر به سروان اسماعیلی سلام مارو برسون ! شانست خوب باشه بیفتی با اون ، آدم خوبی بود ، روزهای اول سخت گرفت بهمون ولی خیلی هم حال داد .
پایان دوره ات هم نظرت رو در مورد سرهنگ سیف بنویس برام ، سیف فرمانده هنگ هست و بسیار آدم با ابهت و متشخصیه

omidsarab
27-08-2011, 16:57
خدای ناکرده اگه معاف نشید باید برید سربازی و با دیپلمم پوست می کنن ها
به نظرم بی خیالش شو
آره راست میگی
سال دیگه بعد کنکور میرم و اگه فرستادن سربازی از معافعیت تحصیلی استفاده میکنم:thumbsup:

reza8766
27-08-2011, 17:25
هیی یاد 06 بخیر ! هنوز یک هفته نمیشه اومدیم ولی دلم تنگ شد
مطمئن باش روزهای آخر اینقدر خوش میگذره بهت که سختی روزهای اول رو فراموش میکنی
اول شهریور که ما داشتیم آماده میشدیم بریم دم در موتوری تازه وارد ها رو دیدیم ، یه لحظه یاد یک تیرماه که نوبت ما بود افتادم ! مطمئن باش مثل برق و باد میگذره و بعد 2 ماه افسوس روزهایی که با رفیقات داشتی رو میخوری
سعی کن با همه رفیق باشی اونجا ، کل کل کردن و بد شدن با کسی به ضرر هر دو طرف هست
اگه افتادی گروهان چهارم گردان فجر به سروان اسماعیلی سلام مارو برسون ! شانست خوب باشه بیفتی با اون ، آدم خوبی بود ، روزهای اول سخت گرفت بهمون ولی خیلی هم حال داد .
پایان دوره ات هم نظرت رو در مورد سرهنگ سیف بنویس برام ، سیف فرمانده هنگ هست و بسیار آدم با ابهت و متشخصیه
سیف میخواد بره (یعنی قرار بود آخر دوره ما بره) دوره دافوس احتمالا تا اومدن فرمانده جدید جانشینش که سرهنگ عابدینی رضا هست به جاشه
سیف آدم با پرستیژی بود،استیل خاص و با ابهتی داشت، اما سختگیر و مقرراتی بود و اصلا آدمی نبود که بزاره اونجا هتل شه:31:
یادش به خیر...

matin_vv
27-08-2011, 20:43
دوستان ما هم رفتنی شدیم. فردا پنج صبح، پادگان شهید خضرایی نیرو هوایی، خیابون دماوند.
امیدوارم همه دوستان اعزامی این دوره، بهترین روزهای عمرشون رو تجربه کنند.

mhaf
27-08-2011, 21:47
سلام
من امروز برگه سبزم رو گرفتم
اول آبان اعزامم
اما یگانم معلوم نیست
ببینم من میخوام امریه بگیرم
الان که برگه سبزم اومده باید برم دنبالش؟
بعد برای کفایت آموزش (تکمیلی بسیج) کی باید اقدام کنم؟
امروز رفتم یه پادگان پشت رنگ سحر
درست و حسابی جوابم رو ندادن

a1457769
27-08-2011, 23:25
اواسط تیر رفتم پلیس + 10 مدارک رو فرستاد...

بعد از بیست روز دوباره رفتم پلیس + 10 یه برگه دادن دستم با عنوان برگه اعزام به خدمت المثنی به تاریخ اول آبان.

حسش نبوده و نیست ازشون بپرسمو تا حالا هم چیزی با عنوان اصلیش نیومده در خونه.

حالا با این اوصاف دو تا سوال دارم...

اول اینکه اگه مثلا بخوام اعزاممو تمدید کنم با این برگه هم آیا میشه یا نه ؟

دوم اینکه بی ربطه با این موضوع آیا تو دوره آموزشی میشه برای صبح و عصرکنکور دادن یه روز مرخصی گرفت؟

یکی ج منم بده...

این المثنی همون برگ سبزه یا باید منتظر بمونم بیاد دم خونه؟

با این المثنی میتونم تمدید کنم؟

سلام
من امروز برگه سبزم رو گرفتم
اول آبان اعزامم
اما یگانم معلوم نیست
ببینم من میخوام امریه بگیرم
الان که برگه سبزم اومده باید برم دنبالش؟
بعد برای کفایت آموزش (تکمیلی بسیج) کی باید اقدام کنم؟
امروز رفتم یه پادگان پشت رنگ سحر
درست و حسابی جوابم رو ندادن

آقا ببخشید سوال تو سوال نشه!

شما برگ سبزت اومد در خونه؟ کی مدارکو پست کردی؟ من اواسط تیر فرستادم هیچی در خونه نیومد...اوایل

مرداد رفتم پلیس + 10 بهم یه برگ المثنی داد ( اعزام آبان!)

Pami
27-08-2011, 23:32
سیف میخواد بره (یعنی قرار بود آخر دوره ما بره) دوره دافوس احتمالا تا اومدن فرمانده جدید جانشینش که سرهنگ عابدینی رضا هست به جاشه
سیف آدم با پرستیژی بود،استیل خاص و با ابهتی داشت، اما سختگیر و مقرراتی بود و اصلا آدمی نبود که بزاره اونجا هتل شه:31:
یادش به خیر...

آره شنیدم که قراره بره ولی به این زودی اش رو نه ، واقعا مرد با ابهت و متواضعی بود
این آخرین عکسی هست ازش که در دسترسه : دی
این عکس رژه مراسم تحلیف ما 1 تیری ها هست ، به زاویه پاهاش دقت کنین هیچ انحرافی نداره !
رژه به این میگن !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]