PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

meysam182000
24-12-2016, 13:43
[QUOTE=meysam182000;8913615]سلام بر دوستان عزیز
بالاخره آموزشی ما هم تموم شد. اعزامی 8/1 . آموزشی افتاده بودم 05 کرمان - نیرو زمینی ارتش

خب تجربیاتمو میگم برا دوستانی که میخوان برن 05

هتل یا جهنم؟!
اول اینکه اینکه هتل باشه یا جهنم یه مقدار خیلی زیادیش برمیگرده به شخصیت و روحیات خودتون. برای من نه هتل بود و نه جهنم...سختی و آسونیش باز به فرمانده گروهان و گردان بستگی داره.

این 05 کرمان یکی از دوستای من آموزشیش اونجا بود پارسال اسفند اونجا افتاده بود ولی میگفت خوبه و هر هفته به من زنگ میزد و انگار راضی بود از اونجا الان یعنی همینطوره ؟ البته اون با مدرک کارشناسی افتاده بود اونجا
.
من هم مدرکم کارشناسی هست. در مورد تلفن باید بگم که اوایل کارت تلفن 4 تومنی رو 8 تومن میفروختن و بعدش دیگه نایاب شد و این هفته های اخر اوردن همون 4 تومنی رو 11.5 میفروختن.
بطور کلی سخت یا راحت بودنش برمیگرده به شخصیت و روحیات نفر. من فقط شرایط کلی رو گفتم...

maniya12
24-12-2016, 15:42
سلام.
ممنون و همچنین. خدمت اونقدرام سخت نیست. من از مسخره بازی ها و خنده هاش نگفتم. مسخره بازی و خنده اش به اندازه سختیاش هست...
کلا برج 12 رو برج طلایی میدونن بخاطر تعطیلات و به احتمال زیاد حداقل 10 روز میاندوره بدن...
در مورد سردی هواش باید بگم که این اواخر روزاش خنک بود ولی شبها فوق العاده سرد. ولی خب دیگه جلو تخت ها امار میگرفتن و نمیرفتیم بیرون.
شما مدرکتون چی بوده رفتین خدمت؟!

meysam182000
24-12-2016, 16:11
شما مدرکتون چی بوده رفتین خدمت؟!
.
لیسانس کامپیوتر - نرم افزار

eqweqwq
24-12-2016, 20:55
سلام بچه ها . من وقتی 7 سالم بود پدر و مادر از هم طلاق گرفتن و الان 21 سالمه دانشجوام . با مادرم و پدر ناتنی زندگی میکنم . راهی هست بتونم معافی بگیرم؟ پدرم یک شهر دیگه و تنها زندگی میکنه

mani6606
24-12-2016, 21:40
سلام بچه ها . من وقتی 7 سالم بود پدر و مادر از هم طلاق گرفتن و الان 21 سالمه دانشجوام . با مادرم و پدر ناتنی زندگی میکنم . راهی هست بتونم معافی بگیرم؟ پدرم یک شهر دیگه و تنها زندگی میکنه

چون مادرتون ازدواج كردند و همسر و سرپرست دارند نمى توانيد اقدام كتيد
سن پدرتون چقدر است؟

eqweqwq
24-12-2016, 21:51
چون مادرتون ازدواج كردند و همسر و سرپرست دارند نمى توانيد اقدام كتيد
سن پدرتون چقدر است؟

53

یه همچین موردی رو دوستم داشت و تونست معافی بگیره.

البته فرقش این بود ایشون با پدر و مادر ناتنی خود زندگی میکنه و مادرش تنهاست

abbaskhani
25-12-2016, 10:13
سلام به دوستان و استادان عزیز
یه سوال فنی داشتم اگه کسی بتونه کمک کنه خیلی ممنون میشم
اگه یک خانواده فقط دو فرزند پسر داشته باشه که پسر بزرگتر خدمتشو رفته باشه و پایان خدمت داشته باشه، اگر پدر و مادر طلاق بگیرن، پسر کوچکتر که خدمت نرفته و الان دانشجو هست، به چه شرایطی میتونه معافیت کفالت بگیره؟ اصلا میشه گرفت؟ پسر بزرگتر ازدواج کنه امکانش هست؟
با تشکر فراوان از دوستان و استادان عزیز

کسی از دوستان اطلاعی نداره در این مورد راهنمایی کنه بنده رو؟

474747
25-12-2016, 12:13
برای سفر به عراق حین تحصیل با وثیقه ، پروانه گذر زیارتی میدن یا گذرنامه معمولی با اعتبار ۵ ساله میدن ؟
دوستانی که رفتن اربعین عراق لطفا راهنمایی کنن، ممنون.

بعد اگر گذرنامه رو بگیری ولی سفر رو نری و کنسل شه سفر ، میشه مبلغ وثیقه رو پس گرفت؟

mani6606
25-12-2016, 12:21
53

یه همچین موردی رو دوستم داشت و تونست معافی بگیره.

البته فرقش این بود ایشون با پدر و مادر ناتنی خود زندگی میکنه و مادرش تنهاست
خوب مادر ايشون تنها و بي سرپرست بوده

کسی از دوستان اطلاعی نداره در این مورد راهنمایی کنه بنده رو؟

شما يك برادر داريد كه در قيد حياتند نظام وظيفه به دو علت معافى نميده ١ داشتن برادر. حتى اگر برادر در شهر ديگر باشه ٢- مادر شما الان شوهر دارند پس نيازى به مراقبت و سرپرستى شما ندارند

mani6606
25-12-2016, 12:22
برای سفر به عراق حین تحصیل با وثیقه ، پروانه گذر زیارتی میدن یا گذرنامه معمولی با اعتبار ۵ ساله میدن ؟
دوستانی که رفتن اربعین عراق لطفا راهنمایی کنن، ممنون.

بعد اگر گذرنامه رو بگیری ولی سفر رو نری و کنسل شه سفر ، میشه مبلغ وثیقه رو پس گرفت؟

اين گذر نامه تنها يك بار اجازه خروج دارد، بله مى توانيد مبلغ را پس بگيريد

hamid_diablo
25-12-2016, 20:36
سلام دوستان

من برای کسری خدمت ایثارگری اقدام کردم
پدرم تو پدافند هوایی خدمت کرده بود و 42 ماه سابقه خدمت داشت ... از نصفش یعنی بیست ماهش برای کسری خدمت برادرم استفاده کرد و بقیشو گذاشت برای کسری خدمت من

اما ارتش اعلام کرده که چون برادرت از کسری خدمت استفاده کرده شما دیگه نمیتونی استفاده کنی!!!

میخواستم قانونا این اجاره رو دارن به من کسری ندن؟؟؟

سهیل243
25-12-2016, 21:14
من خودم نیروی انتظامی اعزام بود تعویق انداختم

من 1/12
با هنر کرمان

شما چی؟

rubvix
25-12-2016, 22:53
من 1/12
با هنر کرمان

شما چی؟
شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

- - - Updated - - -

من 1/12
با هنر کرمان

شما چی؟
شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

- - - Updated - - -

من 1/12
با هنر کرمان

شما چی؟
شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

- - - Updated - - -

من 1/12
با هنر کرمان

شما چی؟
شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

- - - Updated - - -

من 1/12
با هنر کرمان

شما چی؟
شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

- - - Updated - - -

من 1/12
با هنر کرمان

شما چی؟
شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

- - - Updated - - -

من 1/12
با هنر کرمان

شما چی؟
شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

rubvix
26-12-2016, 02:00
شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

- - - Updated - - -

شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

- - - Updated - - -

شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

- - - Updated - - -

شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

- - - Updated - - -

شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

- - - Updated - - -

شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

- - - Updated - - -

شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

بله اونجا بودم

سهیل243
26-12-2016, 07:25
شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

شهید بهشتی اصفهان
شما تعویق زدی؟

اره. ببینم این همه تعریف دوره طلایی می کنن چه طوری هست

Lord Farshad
26-12-2016, 08:27
درود.

این آموزشی ما هم در 05 کرمان، دقیقا 10/1 تموم شد و تا الان توی خونه استراحت میزدیم و خستگی در میکردیم :دی حالا ان شاء الله بعدا براتون کامل توضیح میدم که چه خبر بود و چی شد و ... .

دیگه باید کم کم آماده کنیم خودمونو واسه یگان :n27: .

mojt90
26-12-2016, 09:28
//////////////. حذف و............

mrfatahi
26-12-2016, 11:59
سلام دوستان . من برگه سبزم خورده 1 اردیبهشت اما امریه میخوام بگیرم گفتن باید 1 اسفند امسال اعزام باشی. هرچقدر هم میرم پلیس + 10 برای تعجیل میگن سایت بسته ست. از طرفی داره دیر میشه فکر کنم ؟ لطفا راهنمایی کنین باید چیکار کنم؟
توی سایت نظام وظیفه هم کد سخا می زنم می خوام ثبت تعجیل کنم خطا میده :
شما امکان ثبت درخواست جديد را نداريد. علت: شما درخواستی در وضعيت اعزام به خدمت ندارید.

Mehditedi
26-12-2016, 13:03
سلام من تعجیل زدم دو هفته پیش برای اسفند و پیامکش اومد و موافقت شد و رفتم پلیس +10 برگه اعزام خدمت جدید بهم داد که تاریخ اعزام زده اول اسفند ولی توی سایت هنوز درخواست تعجیل رو

زده در حال بررسی به نظرتون دیگه مشکلی پیش نمیاد ؟ ( مثلن اردیبهشت بندازن تاریخ اعزامم رو )

mani6606
26-12-2016, 13:40
سلام من تعجیل زدم دو هفته پیش برای اسفند و پیامکش اومد و موافقت شد و رفتم پلیس +10 برگه اعزام خدمت جدید بهم داد که تاریخ اعزام زده اول اسفند ولی توی سایت هنوز درخواست تعجیل رو

زده در حال بررسی به نظرتون دیگه مشکلی پیش نمیاد ؟ ( مثلن اردیبهشت بندازن تاریخ اعزامم رو )

نه مشكلى نيست سايت دير اپديت مى شود

Lord Farshad
26-12-2016, 14:00
به به!

والا تا اونجا که شد، توی آموزشی به انواع و اقسام مختلف تیغمون زدند، بعد وسایل تحویلی رو هم اسمش رو گذاشتند استحقاقی که همون رو هم ناقص گرفتیم (مثلا کیسه ی انفرادی و ... داده نشد!) و آخر سر هم گفتند پول این استحقاقی ها از حقوقتون کم میشه! :n15:

دیشب که اس ام اس حقوق اومد 48 هزار تومن، خودم از خنده روده بر شدم! :n27: :دی

sarbaz_
26-12-2016, 14:09
سلام. دوستان چند تا سوال داشتیم.

1- با خودمون حدودا چقدر پول ببریم برای آموزشی که راحت بتونیم زندگی کنیم؟! یا مثلا کارت بانک ببریم؟
2- لوازم بهداشتی مثل اسپری و ضد عرق با خودمون ببریم موردی نداره؟
3- من شبها قرص ملاتونین (خواب آور) مصرف میکنم وگرنه خوابم نمیبره، اینو ببرم با خودم مشکلی پیش نیاد؟
4- میتونیم کارت تلفن از اینجا بخریم با خودمون ببریم؟
5- موی سرمونو با چه شماره ای بزنیم قبل اعزام خوبه که هم خیلی کچل نشیم همم زیاد بلند نباشه که اونجا گیر بدن و اینکه آیا کوتاه کردنش به مدرک بستگی داره یا نه (من ارشد هستم)؟ و اینکه باید موی سرمون همه جاش دقیقا یک شماره باشه؟ مثلا نمیشه دورشو با شماره 1 بزنیم بالاهاش شماره 4 اینا باشه مثلا؟!

با تشکر.

maniya12
26-12-2016, 14:28
درود.

این آموزشی ما هم در 05 کرمان، دقیقا 10/1 تموم شد و تا الان توی خونه استراحت میزدیم و خستگی در میکردیم :دی حالا ان شاء الله بعدا براتون کامل توضیح میدم که چه خبر بود و چی شد و ... .

دیگه باید کم کم آماده کنیم خودمونو واسه یگان :n27: .
سلام
منم باید برج 1/12 برم نزاجا 05 کرمان چجوری ها بود؟

Lord Farshad
26-12-2016, 15:05
سلام. دوستان چند تا سوال داشتیم.

1- با خودمون حدودا چقدر پول ببریم برای آموزشی که راحت بتونیم زندگی کنیم؟! یا مثلا کارت بانک ببریم؟
2- لوازم بهداشتی مثل اسپری و ضد عرق با خودمون ببریم موردی نداره؟
3- من شبها قرص ملاتونین (خواب آور) مصرف میکنم وگرنه خوابم نمیبره، اینو ببرم با خودم مشکلی پیش نیاد؟
4- میتونیم کارت تلفن از اینجا بخریم با خودمون ببریم؟
5- موی سرمونو با چه شماره ای بزنیم قبل اعزام خوبه که هم خیلی کچل نشیم همم زیاد بلند نباشه که اونجا گیر بدن و اینکه آیا کوتاه کردنش به مدرک بستگی داره یا نه (من ارشد هستم)؟ و اینکه باید موی سرمون همه جاش دقیقا یک شماره باشه؟ مثلا نمیشه دورشو با شماره 1 بزنیم بالاهاش شماره 4 اینا باشه مثلا؟!

با تشکر.

من قبل از اعزام یه پست کامل زدم در مورد مایحتاج، شما یه نگاهی بهش بنداز؛ مطمئن باش که به جواب سوال هات میرسی:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا ان شاء الله تا فردا هم کاملش میکنم.

ولی خب حالا یه جواب کوتاه هم به سوالاتت میدم:

1. شما کلا هیچ وقت پول نقد زیاد پیش خودت نگه ندار، پول بذار داخل کارتت باشه. خرید ها رو که با کارت میتونی انجام بدی اونجا، هر وقت هم پول نقد خواستی که از عابر بانک میگیری.
2. ببر آقا، حتما ببر :دی .
3. قرصت رو هم با خودت ببر، موقع ورود به 05 که اصلا ما رو نگشتند :دی ولی شما احتیاط واجب داشته باش و یه نامه هم قبل اعزام از پزشک بگیر، داخلش بنویسه که این قرص رو به این دلیل باید مصرف کنی. اینطور احتیاط ها (زرنگی ها) همیشه توی خدمت به کار میاد. برای خواب هم نگران نباش، اونقدر خسته میشی که ناخوداگاه بدون قرص شما خودکار خوابت خواهد برد :دی.
4. کارت تلفن هایی که توی 05 به ما مینداختند (مینداختند که لفظ خیلی خوبی هست، کارت تلفن 4 و نیمی رو تا 13 و نیم هم میفروختند!) از این کارت تلفن های همگانی (مشترک بین استانی بود). البته از شانس دوره ی ما میگفتند اینطور شدید دیگه کارت تلفن نایاب شد در استان کرمان که قیمتش اینطور سر به فلک کشید.
5. خیر عزیزم، اینکه دور مو رو سفید کنی و ... این خبر ها نیست :دی قانونا باید سر با 4 کوتاه بشه، حالا بسته به رشد موهات و ... داره، ولی یه نکته ای رو میگم. مو رو بزن، خوبه، بذار حالا که فرصتش شده و پیش اومده، از فرصتش استفاده بشه و مو رو حتی مثلا با 2 هم بزن. خودتم راحت تری اونجا.

سلام
منم باید برج 1/12 برم نزاجا 05 کرمان چجوری ها بود؟

درود.

تا اونجا که من گذرا به صفحات قبل نگاه انداختم و اگر (بازم میگم اگر) درست خاطرم مونده باشه، شما اعزامی 10/1 بودی که درخواست تعویق زدی و افتادی 12/1 ؛ اگر این درست باشه که شما 12/1 دوباره از نو تقسیم میشی، ممکنه حتی نیروی انتظامی بیافتی و یا اگر ارتش افتادی، لزوما باز 05 نمیافتی.

در هر صورت، ان شاء الله تا فردا باز هم یه پست کامل میزنم و کلا در مورد دوره ی آموزشی (از مایحتاج گرفته تا اینکه قانون هاش چی هست، چیکار کنید که راحت تر باشید و ...) به ویژه در 05 کرمان میگم که یک یادگاری هم باشه واسه دوستان تازه اعزام و از این تجربیات استفاده کنند.

alirezaras
26-12-2016, 16:04
سلام
بهترین یگان خدمتی در نیرو انتظامی کجا هست ؟

Sent from my LG-D686 using Tapatalk
کسی نمیدونه؟

Sha7ab
26-12-2016, 16:07
خودم اموزشی اراک بودم
بهترین پادگان کشور اراکه
منظورم این بود که بعد از تقسیم شدن کجا خوبه توی نیرو انتظامی ؟

مهندسی
اداره گذرنامه
فرودگاه
دادگستری
یه سری جاها مثل کانون بازنشستگان و ...
معاونت اجتماعی
و ...

mani6606
26-12-2016, 18:39

نه مشكلى نيست سايت دير اپديت مى شود

rubvix
26-12-2016, 19:16
من قبل از اعزام یه پست کامل زدم در مورد مایحتاج، شما یه نگاهی بهش بنداز؛ مطمئن باش که به جواب سوال هات میرسی:

حالا ان شاء الله تا فردا هم کاملش میکنم.

ولی خب حالا یه جواب کوتاه هم به سوالاتت میدم:

1. شما کلا هیچ وقت پول نقد زیاد پیش خودت نگه ندار، پول بذار داخل کارتت باشه. خرید ها رو که با کارت میتونی انجام بدی اونجا، هر وقت هم پول نقد خواستی که از عابر بانک میگیری.
2. ببر آقا، حتما ببر :دی .
3. قرصت رو هم با خودت ببر، موقع ورود به 05 که اصلا ما رو نگشتند :دی ولی شما احتیاط واجب داشته باش و یه نامه هم قبل اعزام از پزشک بگیر، داخلش بنویسه که این قرص رو به این دلیل باید مصرف کنی. اینطور احتیاط ها (زرنگی ها) همیشه توی خدمت به کار میاد. برای خواب هم نگران نباش، اونقدر خسته میشی که ناخوداگاه بدون قرص شما خودکار خوابت خواهد برد :دی.
4. کارت تلفن هایی که توی 05 به ما مینداختند (مینداختند که لفظ خیلی خوبی هست، کارت تلفن 4 و نیمی رو تا 13 و نیم هم میفروختند!) از این کارت تلفن های همگانی (مشترک بین استانی بود). البته از شانس دوره ی ما میگفتند اینطور شدید دیگه کارت تلفن نایاب شد در استان کرمان که قیمتش اینطور سر به فلک کشید.
5. خیر عزیزم، اینکه دور مو رو سفید کنی و ... این خبر ها نیست :دی قانونا باید سر با 4 کوتاه بشه، حالا بسته به رشد موهات و ... داره، ولی یه نکته ای رو میگم. مو رو بزن، خوبه، بذار حالا که فرصتش شده و پیش اومده، از فرصتش استفاده بشه و مو رو حتی مثلا با 2 هم بزن. خودتم راحت تری اونجا.

درود.

تا اونجا که من گذرا به صفحات قبل نگاه انداختم و اگر (بازم میگم اگر) درست خاطرم مونده باشه، شما اعزامی 10/1 بودی که درخواست تعویق زدی و افتادی 12/1 ؛ اگر این درست باشه که شما 12/1 دوباره از نو تقسیم میشی، ممکنه حتی نیروی انتظامی بیافتی و یا اگر ارتش افتادی، لزوما باز 05 نمیافتی.

در هر صورت، ان شاء الله تا فردا باز هم یه پست کامل میزنم و کلا در مورد دوره ی آموزشی (از مایحتاج گرفته تا اینکه قانون هاش چی هست، چیکار کنید که راحت تر باشید و ...) به ویژه در 05 کرمان میگم که یک یادگاری هم باشه واسه دوستان تازه اعزام و از این تجربیات استفاده کنند.

شما مطمئن هستی با تعویق زدن ارگان نظامی تغییر میکنه؟

Lord Farshad
26-12-2016, 19:38
شما مطمئن هستی با تعویق زدن ارگان نظامی تغییر میکنه؟

بله، شما مجددا و از نو تقسیم میشید (که طبیعتا ممکنه باز همون ارگان و همون پادگان بیافتید و یا به احتمال بیشتر، عوض میشه). مثلا توی همین تاپیک بودند دوستانی که اول 01 بودند و بعد مثلا افتادند نیروی انتظامی.

============================

ماشالله قبل اعزاممون این تاپیک خیلی خیلی پویا و شلوغ بود، ای کاش دوستان میومدند و از طرح تقسیم ها و درجه هاشون میگفتند ولی با توجه به چیزی که من توی 05 دیدم، دوستان لیسانسه عملا امیدی به ستوانسومی نداشته باشید، درجه ها رو به شدت کم کردند و اکثرا گروهبان یک میدند و از هر گروهانی یه تعداد انگشت شماری ستوان سه میشند.

murchehh
26-12-2016, 19:50
بله، شما مجددا و از نو تقسیم میشید (که طبیعتا ممکنه باز همون ارگان و همون پادگان بیافتید و یا به احتمال بیشتر، عوض میشه). مثلا توی همین تاپیک بودند دوستانی که اول 01 بودند و بعد مثلا افتادند نیروی انتظامی.

ماشالله قبل اعزاممون این تاپیک خیلی خیلی پویا و شلوغ بود، ای کاش دوستان میومدند و از طرح تقسیم ها و درجه هاشون میگفتند ولی با توجه به چیزی که من توی 05 دیدم، دوستان لیسانسه عملا امیدی به ستوانسومی نداشته باشید، درجه ها رو به شدت کم کردند و اکثرا گروهبان یک میدند و از هر گروهانی یه تعداد انگشت شماری ستوان سه میشند.
سلام دوست عزیز خیلی ممنون که به دوستان کمک می کنید من از قبل اینکه برید آموزشی پست های شما رو می خوندم و کیف می کردم از توضیحاتی که می دید... اون موقع یادمه که گفتید مشکل قلبی دارید، توی آموزشی معاف از رزم ها رو تحویل می گرفتن یا تفاوتی نداشت اخه من شرایط معاف از رزمی رو داشتم اما نگرفتم.اونجا که بودید میشد برای معاف از رزمی اقدام کرد یا محل نمی زارن؟
پیشاپیش ممنون

Lord Farshad
26-12-2016, 21:33
سلام دوست عزیز خیلی ممنون که به دوستان کمک می کنید من از قبل اینکه برید آموزشی پست های شما رو می خوندم و کیف می کردم از توضیحاتی که می دید... اون موقع یادمه که گفتید مشکل قلبی دارید، توی آموزشی معاف از رزم ها رو تحویل می گرفتن یا تفاوتی نداشت اخه من شرایط معاف از رزمی رو داشتم اما نگرفتم.اونجا که بودید میشد برای معاف از رزمی اقدام کرد یا محل نمی زارن؟
پیشاپیش ممنون

درود.

ممنون عزیز، شما لطف دارید. :n16:

اولین و مهمترین (بدون هیچ شکی مهمترین) نکته ای که باید مد نظر قرار بدید، این هست که من تجربیاتم از 05 (گردان چهارم) رو میگم، که طبیعتا از بدترین، سخت ترین و قدیمی ترین پادگان های نیروی زمینی هستش، شما امکانات 05 رو به هیچ وجه نمیتونی با پادگان های دیگه مقایسه کنی (بازم وضع گردان 6 اش یکم بهتر هست و نو سازتر هستند).
نکته ی بعدی هم این هستش که از این گروهان تا 20 متر اونورتر (گروهان بغلی) به خاطر تفاوت کادر و فرمانده و ... برخورد ها متفاوت هست دیگه چه برسه به گردان و پادگان متفاوت ولی بازم میگم که طبیعتا شرایط در پادگان های دیگه متفاوت (بهتر) هست و توجه بیشتری میکنند.

اولین و مهمترین نکته ای که معاف از رزم ها باهاش روبرو میشند، این هست که در برگ سفیدشون به صورت کامل قید شده باشه معاف از رزم اگر نه باهاشون مثل شرایط جسمانی ها برخورد میشه. یعنی نکته ای که قبل از اعزام هم اینجا در موردش صحبت کردیم و من خدا رو شکر یه آینده نگری کردم و رفتم نظام وظیفه تا این معاف از رزمی رو قید کنه، توی این پست در موردش صحبت کردیم:

دوستان اگر شما هم مثل من، بند بیماریتون طولانی هست و در آخر برگه ی سفید، معاف از رزمی قید نشده (از قلم افتاده) حتما برید و معاف از رزمی رو ثبت کنید، اگر نه میگند که شما شرایط جسمانی هستید و معاف از رزم نیستید!

روز اول یگانم (که بشه روز دوم اعزام) شبش بود که من اومدم توی آسایشگاه که اورکتم رو بردارم و نگو کمک مربی بشمار داده بود، تا ما پا رو گذاشتیم توی آسایشگاه دیدیم گفت سه، خبر دار :دی هر کی داخل بود رو هم بشین پاشو تنبیه داد. متاسفانه من اون موقع اطلاع نداشتم (تازه کاری همینه :دی) که خیلی ساده بعد از یه دونه بشین پاشو میتونم بگم نمیتونم برم و اونها هم هیچ کاری نمیتونند بکنند ولی ما رفتیم و اتفاقا حالمم بد شد؛ هر چند، واقعا درسته که میگند هر کار خدا بی حکمت نیست، همین عدو شد سبب خیر برای ما :n01: .

فرمانده گروهان کلا هر وقت یکی بهش میگفت که معاف از رزمم، میگفت ما که رزم نداریم! طرف یکم پاپیچش میشد، میگفت من منظورم رژه ها و بشین پاشو ها هست، میگفت اون بله، میگم رعایتت رو بکنند چون هر چند به روی سرباز نیارند، هر چند چیزی نگند ولی وقتی رفتید کمیسیون و معاف از رزم شدید، دیگه اینها حق زیاده روی ندارند (این حق شما هست که باید ازش آگاهی داشته باشید) ولی یه نکته ای رو مد نظر قرار بدید ها، من دارم در مورد معاف از رزمی صحبت میکنم که شرایط طرف نامساعد هست (مثل همین مورد قلب خودم) وگرنه خب انصافا مثلا معاف از رزم بابت چشم، طبیعتا اون خودش باید بدونه معاف چشم فرق داره با معاف هایی از این دست که افراد مشکل شدید دارند. حتی سر خود صبحگاه مرکز هم، فرمانده ی پادگان میگفت آقا حواستون به این مورد ها باشه، مثلا این نباشه که طرف کل پاش پلاتین هستش و بخواد رژه بره (هر چند میره :دی).

توی گروهان ما به این صورت بود که معاف از رزم ها هم رژه میرفتند یا بشین پاشو و ... (تنبیه جمعی) ولی دست خودتون بود، مثلا افرادی که پلاتین داخل پاشون بود یا من (هر چند من به خاطر همون جریان اون شب که خدا رو شکر شد سبب خیر، کلا یه راه خوبی برام باز شد که مسئولیت گرفتم) رو میگفتند به صورت نمادین شما رژه برین (یعنی اینکه فقط پا رو بیارید بالا و هیچ نیازی به ضرب پای چهارم به هیچ وجه نیستش) و همین رژه هم وقتی طولانی میشد و شما احساس میکردی نمیتونی یا میخواستی جیم بزنی :دی مثل همون بشین پاشو کافی بود دست رو بیاری بالا و تموم بود، میرفتی یه گوشه برای خودت :دی اما اکثر مواقع بچه ها همون نمادین رو میزدن (چون نهایت میگفت نمادین بزن، کمک مربی ما تا اونجا که جا داشت همه رو رژه نگه میداشت)، ضمنا خود توی همین جمع بودنش، حس خوبی داشت و دوست داشتنی بود، نمادین یه پایی بی ضرب پا هم میزدی.

ورزش صبحگاهی هفتگی هم به خاطر برفی که کرمان اومد و تعطیلات و یه سری اتفاقات داخل پادگان 05 ، خدا رو شکر کلا دو بار به ما خورد :n01: که یک بارش رو من جیم زدم :دی دفعه ی دومش رو هم گفت بیا و اون موقع که اونا دور میدون میدویدند، من راه میرفتم و بعدش حرکات کششی رو همراه با بقیه انجام دادم که صادقانه میگم، انصافا صفای خوبی داشت.

همین رژه رو مثلا یه سری جاها میگند ندارند و مثلا دنبال بقیه راه میرند و یا مثلا نگهبانی های آسون (مثل آسایشگاه) میدند به معاف از رزم ها ولی مثلا یگان ما اون رژه رو اون مدلی میرفت ولی منشی گروهان برای اینکه شر هم نشه براش، گفت معاف از رزم ها رو نگهبانی نگذارید (معاف از رزم های یگان ما واسه همین نگهبانی ندادند) ولی مثلا میدون تیر که میرفتیم، معاف از رزم و غیر رزم نداشت! :دی میگفتند همه تیر بزنند. حالا شما خودت حساب کن داخل این یگان ما، اینطور در شرایط مختلف برخورد ها 0 و 100 میشد (از معاف از نگهبانی تا تیر اندازی حتمی) دیگه حساب کن از یک یگان به یگان دیگه تا گردان مجاور و تا پادگان دیگه، چقدر ممکن هستش شرایط و اوضاع عوض بشه.

در کل واسه کسی که مشکل جسمانی داره، بدون هیچ شکی اگر میتونه معاف از رزمی رو بگیره، حتما اقدام کنه که فشاری روش نباشه (چون شما حتی مثلا نگهبانی نمیدی، اگر نگهبانی بدی و مشکلی برات پیش بیاد یا اینکه حتی ترک پست کنی، نمیتونند برات نامه ی ترک پست بزنند چون پس فردا شما میتونی بری بگی من مشکل جسمانی دارم و حالم بد شد و با این وجود منو گفتند برو نگهبانی، اون کمک مربی بنده خدا هست که 15 روز اضافه میخوره).

اگر هم میخواید که معاف از رزمی بگیرید، حتما قبل از اعزام اقدام کنید چون حقیقتش توی آموزشی محل نمیدند (05 گردان چهارم که اینطور بود، عملا باید بدون هیچ شکی دور اعزام برای گرفتن معافی رو خط بکشید، به هیچ وجه اعزام نمیکردند).

و نکته ی آخر که در مورد معاف از رزم ها گفته میشه، اینکه بیگاری میکشند و نمیدونم مجبور میکنند دستشویی تمیز کنند و ... الکی هستش، والا فکر نکنم از گردان چهارم 05 ما قدیمی تر و بی امکانات تر و کثیف تر داشته باشیم ولی برای همین سرویس ها (همونطور که دوستمون قبل از اعزام هم به من گفته بود) همون موقع میاند میگند که کی میخواد مسئول تمیز کردن سرویس ها بشه و چون به اونها معاف از نگهبانی میدند، همیشه هستند افرادی که داوطلب میشند.

ولی باید معاف از رزم ها به این نکته توجه کنند که چون کمتر کار انجام میدند، به اونها نمره ی پایینی داده میشه و برای همین هستش که اونها معمولا کف درجه رو میگیرند که مثلا اگر شما لیسانس باشی باید به فکر گروهبان دومی (که داخل همین تاپیک هم موردش رو داشتیم) و یا نهایت گروهبان یکی باشید (علی الخصوص الان که درجه ها رو کم کردند) ولی همون هم اگر زرنگ باشید، میتونید حداقل گروهبان یکمی رو بگیرید که البته من از این هم فراتر رفتم و شدم جزء اون معدود افرادی که در پست قبلی گفتم اما در کل باز هم میگم، به ویژه الان که درجه ها رو کم کردند، معاف از رزم ها باید بیشتر حواسشون باشه و کلا شخصیت همواره جیم از خودشون توی ذهن کمک مربی ها و فرمانده نسازند که بعدا به مشکل میخورند.

امیدوارم در مورد این معاف از رزمی کامل توضیح داده باشم که دوستان بتونند استفاده کنند؛ اگر هم سوال دیگه ای دارید، بپرسید، تا اونجا که باشه در خدمت هستم.

:n16:

maniya12
26-12-2016, 21:44

بله شما درست فهمیدید من تمدید کردم 1/10 افتادم 05 کرمان الان توی سایت برام زده 1/12 اعزام ولی مکان آموزشی همون 05 کرمان هستش.یعنی دیگه تغییر نمیکنه؟!

Lord Farshad
26-12-2016, 21:49
بله شما درست فهمیدید من تمدید کردم 1/10 افتادم 05 کرمان الان توی سایت برام زده 1/12 اعزام ولی مکان آموزشی همون 05 کرمان هستش.یعنی دیگه تغییر نمیکنه؟!

نه، اینکه الان تغییر نکرده، ملاک نیستش یا بهتر بگم، سایتشون هر هزار سال یکبار به روز میشه :دی.

شما مجددا و از نو تقسیم میشید، همون مثلا ده روز یا یک هفته قبل از اعزام که همه میرند و محل آموزشی رو میبینند و برگه سفیدشون رو میگیرند، شما هم باید چک کنی و ببینی که کجا افتادی و برگه سفید جدید رو بگیری.

maniya12
27-12-2016, 02:16
نه، اینکه الان تغییر نکرده، ملاک نیستش یا بهتر بگم، سایتشون هر هزار سال یکبار به روز میشه :دی.

شما مجددا و از نو تقسیم میشید، همون مثلا ده روز یا یک هفته قبل از اعزام که همه میرند و محل آموزشی رو میبینند و برگه سفیدشون رو میگیرند، شما هم باید چک کنی و ببینی که کجا افتادی و برگه سفید جدید رو بگیری.
چطور سایتشون برای تغییر زمان اعزام آپدیت میکنه ولی برای محل اعزام نه:n02::n31:

mani6606
27-12-2016, 02:23
چطور سایتشون برای تغییر زمان اعزام آپدیت میکنه ولی برای محل اعزام نه:n02::n31:

سايت هر دو ماه نزديك اعزام اپديت مى شود
به هر حال هر گاه به هر نحوي تاريخ اعزام تغير كند سازمان و كد محل اموزشى نيز تغير مى كند

iaupp
27-12-2016, 13:30
سلام ما بعد اموزشی 01 افتادیم قرارگاه فرماندهی لویزان درجه هم گروهبان 1 به همه دادن ستوانی به کارشناسی ندادن کسی از این قرارگاه اطلاعات داره؟

mani6606
27-12-2016, 14:28
سلام ما بعد اموزشی 01 افتادیم قرارگاه فرماندهی لویزان درجه هم گروهبان 1 به همه دادن ستوانی به کارشناسی ندادن کسی از این قرارگاه اطلاعات داره؟

انجا ممكنه به پادگان هاى ديگر تقسيم شويد
الان چند سال هست كه به ليسانس ها گروهبانى مى دهند

474747
27-12-2016, 14:59
امریه آتش نشانی رو برای چه کاری ازش استفاده میکنن؟ میفرستنش ماموریت؟

hamid_diablo
27-12-2016, 15:36
امریه آتش نشانی رو برای چه کاری ازش استفاده میکنن؟ میفرستنش ماموریت؟

سلام

سازمان آتش نشانی یا برای اداره مرکزی سرباز میگیره و یا برای کارهای اداری ایستگاه ها

استفاده از سرباز برای ماموریت قانونا ممنوع است و دلیلیشم فوت یکی از سربازها در یکی از ماموریتها در 5 سال پیش بود

اگر سربازی در ایستگاه برای ماموریت استفاده بشه , رئیس و فرمانده ایستگاه مجرم شناخته شده و طبق قانون مجازات می شود

Brbr80
27-12-2016, 16:40
سلام به همه عزیزان
چندین بار سوالمو پرسیدم ولی میترسم اقدام کنم .موردم اینه الان یه دو سال و خرده ایه غایبم قبل از ورود به غیبت این شرایطو داشتم که تنها یرادرم که بزرگتر از منه بابت ماده 33 بند 5 معاف شد یعنی دو سه سل قبل اینکه من وارد غیبت شم معاف شد و پدرمم اون موقع 71 سال داشت حالا میخوام اقدام کنم خیلیا میگن میشه واسه کفالت اقدام کرد ولی بعضیا هم دلمو خالی میکنن میگن به این آسونی معاف نمیشی از طزفی میترسم معاف نشم و برام تاریخ اعزام صادر شه که به دلایلی نمیتونم واقعا برم خدمت.
از طرفی هم نگرانم سن کفالت بره بالاتر حالا نظر شما چیه؟چیکار کنم؟

mehrdadart
27-12-2016, 18:21
سلام م به همه دوستان
من مشکل دررفتگی مکرر کتف دارم برای تا بحال یک چهار باری دررفته؛برای معافیت اقدام کردم بهم معاف از رزم دادند در صورتی که تا چند سال پیش معاف کامل میکردند؛دکتر نظام وظیفه گفت اگه دوبار حین خدمت دستت دربره معاف میشی؛من رفتم قوانین رو تو سایت نظام وظیف دیدم اینو نوشته بود:د16- در رفتگي مكرر و يا قديمي و مادرزادي مفاصل بزرگ عمل كرده يا نكرده  ( بدون عارضه  ) :  معاف از خدمات رزمي

تبصره -  در صورتيكه در حين خدمت بيش از دو نوبت دررفتگي به فاصله بيش ازدو ماه ايجاد شود :  معاف دائم) سوال من اینه که باید بین دررفتگی اول و بعدی حتما دوماه فاصله باشه؟ اگه مثلا تو یکی دوهفته دوبار یا بیشتر دربره معافیت نمیدن؟ودر صورت دررفتگی تو بهداری پادگان عمل جا اندازی رو انجام میدهند یا میفرستنم بیمارستان روند پزشکی و عکسبرداری انجام بشه؟ شرمنده یکم زیاد نوشتم

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

mehrdadart
27-12-2016, 18:24
یک سوال دیگه از روی بارکد مشخص میشه آموزشی کجا میریم یانه؟

lord mysterious
27-12-2016, 18:44
درود.

ممنون عزیز، شما لطف دارید. :n16:

اولین و مهمترین (بدون هیچ شکی مهمترین) نکته ای که باید مد نظر قرار بدید، این هست که من تجربیاتم از 05 (گردان چهارم) رو میگم، که طبیعتا از بدترین، سخت ترین و قدیمی ترین پادگان های نیروی زمینی هستش، شما امکانات 05 رو به هیچ وجه نمیتونی با پادگان های دیگه مقایسه کنی (بازم وضع گردان 6 اش یکم بهتر هست و نو سازتر هستند).
نکته ی بعدی هم این هستش که از این گروهان تا 20 متر اونورتر (گروهان بغلی) به خاطر تفاوت کادر و فرمانده و ... برخورد ها متفاوت هست دیگه چه برسه به گردان و پادگان متفاوت ولی بازم میگم که طبیعتا شرایط در پادگان های دیگه متفاوت (بهتر) هست و توجه بیشتری میکنند.

اولین و مهمترین نکته ای که معاف از رزم ها باهاش روبرو میشند، این هست که در برگ سفیدشون به صورت کامل قید شده باشه معاف از رزم اگر نه باهاشون مثل شرایط جسمانی ها برخورد میشه. یعنی نکته ای که قبل از اعزام هم اینجا در موردش صحبت کردیم و من خدا رو شکر یه آینده نگری کردم و رفتم نظام وظیفه تا این معاف از رزمی رو قید کنه، توی این پست در موردش صحبت کردیم:

دوستان اگر شما هم مثل من، بند بیماریتون طولانی هست و در آخر برگه ی سفید، معاف از رزمی قید نشده (از قلم افتاده) حتما برید و معاف از رزمی رو ثبت کنید، اگر نه میگند که شما شرایط جسمانی هستید و معاف از رزم نیستید!

روز اول یگانم (که بشه روز دوم اعزام) شبش بود که من اومدم توی آسایشگاه که اورکتم رو بردارم و نگو کمک مربی بشمار داده بود، تا ما پا رو گذاشتیم توی آسایشگاه دیدیم گفت سه، خبر دار :دی هر کی داخل بود رو هم بشین پاشو تنبیه داد. متاسفانه من اون موقع اطلاع نداشتم (تازه کاری همینه :دی) که خیلی ساده بعد از یه دونه بشین پاشو میتونم بگم نمیتونم برم و اونها هم هیچ کاری نمیتونند بکنند ولی ما رفتیم و اتفاقا حالمم بد شد؛ هر چند، واقعا درسته که میگند هر کار خدا بی حکمت نیست، همین عدو شد سبب خیر برای ما :n01: .

فرمانده گروهان کلا هر وقت یکی بهش میگفت که معاف از رزمم، میگفت ما که رزم نداریم! طرف یکم پاپیچش میشد، میگفت من منظورم رژه ها و بشین پاشو ها هست، میگفت اون بله، میگم رعایتت رو بکنند چون هر چند به روی سرباز نیارند، هر چند چیزی نگند ولی وقتی رفتید کمیسیون و معاف از رزم شدید، دیگه اینها حق زیاده روی ندارند (این حق شما هست که باید ازش آگاهی داشته باشید) ولی یه نکته ای رو مد نظر قرار بدید ها، من دارم در مورد معاف از رزمی صحبت میکنم که شرایط طرف نامساعد هست (مثل همین مورد قلب خودم) وگرنه خب انصافا مثلا معاف از رزم بابت چشم، طبیعتا اون خودش باید بدونه معاف چشم فرق داره با معاف هایی از این دست که افراد مشکل شدید دارند. حتی سر خود صبحگاه مرکز هم، فرمانده ی پادگان میگفت آقا حواستون به این مورد ها باشه، مثلا این نباشه که طرف کل پاش پلاتین هستش و بخواد رژه بره (هر چند میره :دی).

توی گروهان ما به این صورت بود که معاف از رزم ها هم رژه میرفتند یا بشین پاشو و ... (تنبیه جمعی) ولی دست خودتون بود، مثلا افرادی که پلاتین داخل پاشون بود یا من (هر چند من به خاطر همون جریان اون شب که خدا رو شکر شد سبب خیر، کلا یه راه خوبی برام باز شد که مسئولیت گرفتم) رو میگفتند به صورت نمادین شما رژه برین (یعنی اینکه فقط پا رو بیارید بالا و هیچ نیازی به ضرب پای چهارم به هیچ وجه نیستش) و همین رژه هم وقتی طولانی میشد و شما احساس میکردی نمیتونی یا میخواستی جیم بزنی :دی مثل همون بشین پاشو کافی بود دست رو بیاری بالا و تموم بود، میرفتی یه گوشه برای خودت :دی اما اکثر مواقع بچه ها همون نمادین رو میزدن (چون نهایت میگفت نمادین بزن، کمک مربی ما تا اونجا که جا داشت همه رو رژه نگه میداشت)، ضمنا خود توی همین جمع بودنش، حس خوبی داشت و دوست داشتنی بود، نمادین یه پایی بی ضرب پا هم میزدی.

ورزش صبحگاهی هفتگی هم به خاطر برفی که کرمان اومد و تعطیلات و یه سری اتفاقات داخل پادگان 05 ، خدا رو شکر کلا دو بار به ما خورد :n01: که یک بارش رو من جیم زدم :دی دفعه ی دومش رو هم گفت بیا و اون موقع که اونا دور میدون میدویدند، من راه میرفتم و بعدش حرکات کششی رو همراه با بقیه انجام دادم که صادقانه میگم، انصافا صفای خوبی داشت.

همین رژه رو مثلا یه سری جاها میگند ندارند و مثلا دنبال بقیه راه میرند و یا مثلا نگهبانی های آسون (مثل آسایشگاه) میدند به معاف از رزم ها ولی مثلا یگان ما اون رژه رو اون مدلی میرفت ولی منشی گروهان برای اینکه شر هم نشه براش، گفت معاف از رزم ها رو نگهبانی نگذارید (معاف از رزم های یگان ما واسه همین نگهبانی ندادند) ولی مثلا میدون تیر که میرفتیم، معاف از رزم و غیر رزم نداشت! :دی میگفتند همه تیر بزنند. حالا شما خودت حساب کن داخل این یگان ما، اینطور در شرایط مختلف برخورد ها 0 و 100 میشد (از معاف از نگهبانی تا تیر اندازی حتمی) دیگه حساب کن از یک یگان به یگان دیگه تا گردان مجاور و تا پادگان دیگه، چقدر ممکن هستش شرایط و اوضاع عوض بشه.

در کل واسه کسی که مشکل جسمانی داره، بدون هیچ شکی اگر میتونه معاف از رزمی رو بگیره، حتما اقدام کنه که فشاری روش نباشه (چون شما حتی مثلا نگهبانی نمیدی، اگر نگهبانی بدی و مشکلی برات پیش بیاد یا اینکه حتی ترک پست کنی، نمیتونند برات نامه ی ترک پست بزنند چون پس فردا شما میتونی بری بگی من مشکل جسمانی دارم و حالم بد شد و با این وجود منو گفتند برو نگهبانی، اون کمک مربی بنده خدا هست که 15 روز اضافه میخوره).

اگر هم میخواید که معاف از رزمی بگیرید، حتما قبل از اعزام اقدام کنید چون حقیقتش توی آموزشی محل نمیدند (05 گردان چهارم که اینطور بود، عملا باید بدون هیچ شکی دور اعزام برای گرفتن معافی رو خط بکشید، به هیچ وجه اعزام نمیکردند).

و نکته ی آخر که در مورد معاف از رزم ها گفته میشه، اینکه بیگاری میکشند و نمیدونم مجبور میکنند دستشویی تمیز کنند و ... الکی هستش، والا فکر نکنم از گردان چهارم 05 ما قدیمی تر و بی امکانات تر و کثیف تر داشته باشیم ولی برای همین سرویس ها (همونطور که دوستمون قبل از اعزام هم به من گفته بود) همون موقع میاند میگند که کی میخواد مسئول تمیز کردن سرویس ها بشه و چون به اونها معاف از نگهبانی میدند، همیشه هستند افرادی که داوطلب میشند.

ولی باید معاف از رزم ها به این نکته توجه کنند که چون کمتر کار انجام میدند، به اونها نمره ی پایینی داده میشه و برای همین هستش که اونها معمولا کف درجه رو میگیرند که مثلا اگر شما لیسانس باشی باید به فکر گروهبان دومی (که داخل همین تاپیک هم موردش رو داشتیم) و یا نهایت گروهبان یکی باشید (علی الخصوص الان که درجه ها رو کم کردند) ولی همون هم اگر زرنگ باشید، میتونید حداقل گروهبان یکمی رو بگیرید که البته من از این هم فراتر رفتم و شدم جزء اون معدود افرادی که در پست قبلی گفتم اما در کل باز هم میگم، به ویژه الان که درجه ها رو کم کردند، معاف از رزم ها باید بیشتر حواسشون باشه و کلا شخصیت همواره جیم از خودشون توی ذهن کمک مربی ها و فرمانده نسازند که بعدا به مشکل میخورند.

امیدوارم در مورد این معاف از رزمی کامل توضیح داده باشم که دوستان بتونند استفاده کنند؛ اگر هم سوال دیگه ای دارید، بپرسید، تا اونجا که باشه در خدمت هستم.

با تشکر که اینقد کامل گفتی
ما توی 01 یه مقداری شرایط معاف از رزممون متفاوت بود
روز اول گفتند یگان گفتند کی مشکل داره یا معاف از رزمه اعلام کنه و هممون رو فرستادند بهداری
و بهداری موقت معاف از نگهبانی - معاف از رژه - ومعاف از ورزش و حتی معاف از خواب در یگان (یک مورد دیسک کمر که حتی فرمانده گردان هم بازداشتش کرد با دستور بهداری رفت خونه) داشتیم
فقط دو نفر معاف از نگهبانی شدند که اون افراد هم در طی ساعت های اموزشی به نوبت نگهبان اسلحه خونه میشدند و در واقعا وظیفه تلفن جواب دادن و خرده فرمایشات فرمانده رو انجام میدادن
بقیه هم مواقع رژه کارای نظافتی و هرس کردن درختان و تمیز کردن اسلحه ها و مرتب کردن انبار تا انکادر کردن تختهای نامرتب و .... بعهده داشتن

گردان 6 ام مرکز 01 به هیچ یک از بچه های لیسانس نه ستوان سومی داد نه گروهبان دوم
تعداد کمی هم شهر های خودشون افتادن

من هم با فوق لیسانس مدیریت افتادم رسته اداری پدافند هوایی پرندک که باید 10ام خودمونو معرفی کنیم
حالا جمعست نمیدونم اتفاقی میوفته یا نه اما مجبوریم بریم

N E X T
28-12-2016, 00:41
من 19.10.95 اعزامم فردا برم پلیس +10 معلوم میشه کجا افتادم؟

rubvix
28-12-2016, 01:00
سايت هر دو ماه نزديك اعزام اپديت مى شود
به هر حال هر گاه به هر نحوي تاريخ اعزام تغير كند سازمان و كد محل اموزشى نيز تغير مى كند

با سلام
من از چند جا پرسیدم بهم گفتن چون شما کد خوردین محل آموزشی معلوم بوده صرفا با تعویق افتاده عقب وگرنه محل و ارگان آموزشی تغییر نمی کنه

Lord Farshad
28-12-2016, 09:37
با سلام
من از چند جا پرسیدم بهم گفتن چون شما کد خوردین محل آموزشی معلوم بوده صرفا با تعویق افتاده عقب وگرنه محل و ارگان آموزشی تغییر نمی کنه

درود.

متاسفانه از اونجایی که شما پرسیدی، اطلاعات دقیقی نداشتند. شما مجددا و از نو تقسیم میشید که طبیعتا یکی از حالت هاش همین هست که همونجا بیافتید باز ولی ممکنه اینطور هم نشه که این هم مثل بارز اخیرش در همین تاپیک:

سلام برج 12افتادم 01تهران .خیلی راضی بودم. ولی تمدید کردم به امید این که سپاه پذیرش بگیرم همه مدارک رو هم تحویل دادم. ولی انگار قسمت نبود. امروز رفتم نظام وظیفه گفت نیرو انتظامی پادگان شهید دستغیب جهرم.اصلا فرو ریختم :n02:
چه جوری جایی هست اینجا
مدرکم هم فوق لیسانس

حرص مال دنیا رو خوردی
قانع نبودی
بدتر شد داستان به جای اینکه بهتر بشه...
01 که عالی بود

باز نگران نباش
هم چوب خدا بود و هم حکمت خدا

چوب خدا بود چون سربازی هست و مهم نیست ولی همین درسی شد واست تا به امید و اما و اگر زندگیت رو نگردونی و جلو نری
اینکه سربازی بود و مراحل بعدی زندگیت مهمتر هست

حکمت بود شاید همین مسیر خدمتت مسیر زندگیت رو عوض کنه
برو خدا بزرگه...
خدا رو چه دیدی شاید کلا یه چی بشه که انتظار نداشتی
شایدم همین تمدیدت یه چی شد

ولی یادت باشه به امید و اما و اگر جلو نرو

از حول ( هول؟) حلیم نیفتی تو دیگ....

موفق باشی

چی بگم. حیف ام اومد با این همه سابقه بسيجی و شورای بسیج تو سپاه نباشم. تمدید کردم که یه تلاشی کنم واسه پذیرش. تمام سعی خودم رو هم کردم ولی... توکل به خدا
همیشه آرزوم این بود که از طرف سپاه تو فرودگاه خدمت کنم. عشق پرواز و هواپیما خرابش کرد

سلام
دوستان کسی اطلاعاتی در مورد پادگان شهید دستغیب جهرم نداره.حرفی نصیحتی واسه کسی که ۰۱رو بیخیال شد افتاد اینجا:n03:اصلا داغون شدم:n02:
یکی از اقوام تنها حرفی که زد این بود که میشه واسه غذا از درخت های نارنج و لیموی پادگان بچینیم و استفاده کنیم:n02:البته این دوستمون به خاطر علاقه زیاد به غذا تا اخر خدمت تو اشپزخونه بود.
راستی ۰۱باشگاه بدنسازی هم داشت:n03:؟

چرا اینقدر پلیس راه افتضاحههههههههههههههههههه ههههه

saeedtuborg
28-12-2016, 10:22
سلام دوستان خدمت سربازی با مدرک کارشناسی توی سپاه بهتره یا ارتش ؟
یه پادگان سپاه هست نزدیک محلمون که یکی از کادری های اونجا دوستمه و میخام برم اونجا ببینم میتونم پذیرش بشم اونجا برای سربازی و کارت فعال هم ندارم
ولی این دوستم از ارشدشون پرسیده که فلان دوستم (یعنی من) میخاد بیاد پذیرش بگیره برای سربازی ارشدشون هم گفته بگو بیاد فرم پر کنه ولی قطعی نیست که پذیرش بشه حالا منم میخام برم فرم پر کنم ببینم چی میشه
به نظرتون با این شرایطم پذیرش میشم ؟ و سپاه بهتره یا ارتش (با مدرک کارشناسی ) ؟ تجربه ای دارید برای پذیرش در سپاه راهنمایی کنید ممنون

amir169
28-12-2016, 14:37
سلام من معاف از رزم شدم . اعزامم 1 اردیبهشت 96 هستش
راهی هست که بشه معاف از رزم رو کنسل کرد ؟ و به صورت سرباز عادی اعزام شد ؟ ( لیسانس دارم )

Lord Farshad
28-12-2016, 16:41
با تشکر که اینقد کامل گفتی
ما توی 01 یه مقداری شرایط معاف از رزممون متفاوت بود
روز اول گفتند یگان گفتند کی مشکل داره یا معاف از رزمه اعلام کنه و هممون رو فرستادند بهداری
و بهداری موقت معاف از نگهبانی - معاف از رژه - ومعاف از ورزش و حتی معاف از خواب در یگان (یک مورد دیسک کمر که حتی فرمانده گردان هم بازداشتش کرد با دستور بهداری رفت خونه) داشتیم
فقط دو نفر معاف از نگهبانی شدند که اون افراد هم در طی ساعت های اموزشی به نوبت نگهبان اسلحه خونه میشدند و در واقعا وظیفه تلفن جواب دادن و خرده فرمایشات فرمانده رو انجام میدادن
بقیه هم مواقع رژه کارای نظافتی و هرس کردن درختان و تمیز کردن اسلحه ها و مرتب کردن انبار تا انکادر کردن تختهای نامرتب و .... بعهده داشتن

گردان 6 ام مرکز 01 به هیچ یک از بچه های لیسانس نه ستوان سومی داد نه گروهبان دوم
تعداد کمی هم شهر های خودشون افتادن

من هم با فوق لیسانس مدیریت افتادم رسته اداری پدافند هوایی پرندک که باید 10ام خودمونو معرفی کنیم
حالا جمعست نمیدونم اتفاقی میوفته یا نه اما مجبوریم بریم

به به، درود و سلام بر همرزم خوب خودم. دوست داشتنی هست بعد از دو ماه و در شرایط متفاوتی نسبت به قبل از اعزام، دوباره دیدنت. خوبی؟ خوشت هست؟ :دی

کلا همونطور که قابل حدس بود، مثل مابقی چیزهاش، 01 توی این زمینه هم منظم تر و با برنامه تر و یه جورایی سیستماتیک تر بوده؛ حداقل روی قانون و برنامه ی بهتری جلوتر میرفتند ولی 05 از این خبر ها نبود :دی اونجا یه جورایی تصمیمات مثلا تابع نظر شخص کمک مربی بود و سخت گیری و آسون بودنش تا اینکه معاف از رزم چه کاری رو تا چه مرحله ای انجام بده رو شخصا و فی البداهه تعیین میکردند که هر بارم بسته به حال و هوای اون شخص ممکن بود عوض بشه! بهتر بگم و خودمونی، در مقایسه با 01 اونجا کشکی عمل میکردند :دی.

از همون اول دوره هم به ما میگفتند که از این دوره، پایین اومدن درجه ها با شدت بیشتری اجرا میشه که متاسفانه گویا اجرا شده و من طرح تقسیم اعزامی های 4/1 و 6/1 یگان خودمون رو هم مدام توی این 2 ماه چک میکردم، متاسفانه این دوره بسیار بسیار بد تقسیم کردند. یه نمونه اش مثلا اعزامی های 6/1 یگان ما، تمام لیسانسه ها ادامه خدمت خورده بودند و فوق دیپلم ها رو دوره کد زدند ولی این سری کلا به فوق دیپلم و لیسانس و ... رحم نکردند! دوره کد زیاد زدند و خود تقسیم ها (چه دوره کدی ها و چه تقسیم یگانی) مکان های دور زیاد داشتیم، از کرمانشاه و مراغه و مریوان و قوچان گرفته تا طبیعتا چون اونجا 05 کرمان بود، خاش!

مثلا تعداد بی نهایت زیادی از خوزستانی ها رو انداختند اصفهان، بعد من که خودم اصفهانی هستم و شرایط دار (تک فرزند) رو با اینکه اصفهان 3 تا پادگان داره ( توپخونه 44 و توپخونه 55 و مرآتو ) انداختند اطراف اصفهان، پادگان تبعیدی نیروی زمینی ارتش یعنی توپخونه 22 شهرضا که جا داره از همین تریبون به خودم تبریک و تسلیت عرض کنم! :دی من هم باید جمعه خودم رو معرفی کنم، کمک مربی ما که میگفت چون یگانت اونجاست همون جمعه برو و خودت رو معرفی کن که به مشکل نخوری ولی اونایی که دوره کد خوردند میتونند شنبه خودشون رو معرفی کنند. این اتیکت های روی لباس رو نمیدونیم چه کنیم ولی در هر صورت جمعه میرم.

=================================

یه چند کلامی هم برای دوستان منتظر و در صف خدمت، سخنرانی کنیم! :دی

مایحتاج:

من همین هایی که در این پست نوشتم رو بردم که اتفاقا همشون هم به طریقی به کارم اومدند:

نکته: بله، شک نکنید تموم این موارد بالا رو هم هر جایی که افتادید، میتونید از داخل خود پادگان تهیه کنید (به جز صابون خمیری که اتفاقا خاص ترین و بهترین هست، خودتون خواهید دید وقتی به سادگی از صابون خمیری استفاده میکنید ولی بقیه از صابون یا مایع دستشویی و هی باید همراهشون ببرند.) ولی این نکته رو مد نظر قرار بدید، علاوه بر اینکه شما باید برای اجناس بی کیفیت تر، قیمت بسیار بالاتری رو بدید؛ به ویژه در روزهای اول باید وقت بسیار زیادی رو هم در صف بگذرونید تا این اجناس رو تهیه کنید.

مرکز آموزش 05 امیر شهید علیرضا اشرف گنجویی کرمان:

* مخلص کلام، به هیچ وجه 05 رو با جاهای دیگه مثل 01 و ... مقایسه نکنید. ضمنا بله، 05 دیگه اون 05 سابق نیست، شاید خبری از تخم گذاشتن خروس نباشه :دی به ویژه برای سربازان تحصیل کرده (اون تحصیل نکرده های بیچاره، بنده ی خداها که وضعشون افتضاح بود و ما بهشون میگفتیم توی زامبی خونه هستند و طرفشون نمیرفتیم.) اما هنوزم در مقایسه با پادگان های دیگه، واقعا شرایط سخت تری داره و خودتون رو هم باید آماده کنید که با روانتون هم بازی میشه.
* 05 یک پادگان بسیار بسیار قدیمی و بی امکانات هست. فکر کنم از الان به بعد که فوق دیپلم ها هم با دیپلمه ها 19 هر ماه اعزام میشند، اونها هم میرند داخل زامبی خونه و این عزیزان باخت بزرگی خواهند داشت (چون تا دوره ی ما فوق دیپلم ها هم مثل ما لیسانسه ها میومدند داخل یگان های ما) و از اعزامیان 95/10/1 به بعد که فقط لیسانس و فوق لیسانس دارند هم مثل ما میافتند گردان های 4 و 6 . گردان 6 یه جورایی سوگلی پادگان هست، ساختمون های تازه سازی داره که وضع به مراتب داخل اونها بهتر هستش و به مسجد، بوفه ی 808 و ... نزدیک تر هستش، اما گفته میشه کادری های گردان 4 کمی بهتر هستند. اگر هم مثل ما بیافتید گردان 4 باید بدونید ساختمون های اون قدیمی هست، خودتون رو هم باید برای بی امکاناتی بیشتر آماده کنید، مثلا وضع سرویس های بهداشتی گردان 6 و 4 اصلا و به هیچ عنوان و با هیچ متر و معیاری قابل مقایسه نیست.
* گردان ها هر کدوم یه بوفه دارند که اکثر وسایل رو میتونید از اونها تهیه کنید اما اگر وسایل عام تر باشند و داخل بوفه ها نباشه باید برید بوفه ی مرکزی (808) که دیگه همه چیز داره، از میوه گرفته تا ... . رستوران هم داره که املت های خوشمزه ای داره :دی فست فود هم که همه جا هست! :دی یه توصیه ای هم دارم، روزی یه آب معدنی بگیرید و از اون برای آشامیدن و مسواک زدن استفاده کنید، تا میتونید از آب به اصطلاح آشامیدنی ای که آورده میشه استفاده نکنید، ضمنا برای خرید ها همیشه آماده باشید که جنس بی کیفیت تر، بهتون گرونتر فروخته بشه مثلا توی دوره ی ما از شانس خوبمون، کارت تلفن توی استان کرمان نایاب شد (به گفته ی خودشون، فقط یکبار دیگه اینطور نایاب شده بود) برای همین کارت تلفن چهار هزار و پونصدی رو ناقابل میدادند 13 و نیم!
* به بهداشت شخصیتون برسید، حمام هم به صورت گردانی و مشترک هستش که مثلا میگند یکشنبه ها مخصوص گروهان شما هستش، حالا کل این گروهان باید توی اون محدوده ی زمانی خاص برند حمام که طبیعتا اونجا با مفاهیمی نظیر حمام کردن زیر آب شور و سرد و کم فشار و گربه شوری! :دی آشنا میشید. اول صبح ها هم بعد از بیداری حمام باز هست که اگر کسی مشکلی داره :دی میتونه بره اما کلا بعد یه مدت با مسئول حمامش آشنا میشید و بعد یه چند هفته اصلا دیگه گیری نمیدند که حتما توی روز خودتون باید برید، برای همین هم زمان حمام بهتر و طولانی تر میشه هم حتی میتونید هفته ای دو بار فرضا حمام برید.
* در مورد نگهبانی هم باید خدمتتون عرض کنم که نگهبانی های 12 ساعته و 24 ساعته داره و نگهبانی هم طبیعتا میدید و با اصولش آشنا میشید، در مورد معاف از رزم ها هم که هم خودم و هم دوستمون صحبت کردیم، پست هامون رو در صفحه ی قبل و صفحه ی قبل از اون مطالعه بفرمایید.
* در مورد غذا هم باید بگم که خودتون رو برای بی کیفیت ترین غذاها آماده کنید، به هر حال سربازی هست و آموزشی و 05 و نباید توقع بیجا و بیخود داشته باشید، غذای خانگی و حاصل زحمت مادر نیست. مطمئن باشید هر چی باشه هم آخرش قابل خوردن هست و شما هم میخورید! :دی فقط یه توصیه ی دوستانه، مرغ های 05 (چه خوراک و چه چلو مرغش) رو نخورید و برید 808 و مابقی غذاها هیچ مورد و مشکلی ندارند مگر اینکه مثلا مریض باشید و نتونید دمپایی ابری بخورید.
* آب و هوای کرمان واقعا آب و هوای سختی هست، خودتون رو برای سختی از این نظر آماده کنید به ویژه اگر مثل من از شهری مثل اصفهان میرید. ما که اعزامی 8/1 بودیم ولی باید بدونید که اگر داخل آفتاب باشید، از آفتاب خواهید سوخت و اگر برید داخل سایه و یا آفتاب غروب کنه، خودتون رو برای سرمای یخ زننده آماده کنید و ضمنا خشک، آب و هوای خشک که کرم های مرطوب کننده و وازلین باید همراهتون باشه. حالا اگر فصول گرم سال باشه که اون روی آفتابش بیشتر اذیتتون میکنه و اگر هم فصول سرد سال باشه که سرماش.
* دوره ی ما با وجود علاقه ی شدیدی که فرمانده ی گردان داشت که ببرتمون اردوگاه ولی شکر خدا به خاطر سردی آب و هوا، کنسل شد. میدون تیر هم که میرید و داخل خود پادگان هستش، پیاده روی دارید فقط قبلش.
* بازرسی و عقیدتی محترم و فعالی داره که شکر خدا هوای سرباز رو هم دارند و از این نظر هیچ گونه ایراد و خرده ای بهشون نمیشه گرفت، کارشون رو به درستی انجام میدند و این یه مزیت هست که سرباز بدونه جایی هستش که به اعتراضش رسیدگی میشه.
* دوستان سیگاری هم در کل نگران نباشند. در خدمت سیگاری ها خیلی زود همدیگر رو پیدا میکنند! :دی و ضمنا انواع و اقسام مخدرهای سنتی و صنعتی هم با قیمتی کذایی گیر میاد، در کل نگرانش نباشید! :دی آدم موعظه گری نیستم، سیگار هم نکشیدیم که حس اش رو درک کنم ولی متاسفانه با چیزی که من دیدم، پدیده ای هست که خیلی از جوون هامون درگیرش شدند، نمیدونم دوست دارید یا نه و نمیدونم میتونید یا نه ولی اگر میخوایید و اراده اش رو دارید به عنوان یه دوست میگم که از فرصت استفاده کنید و ترک کنید. یه سری ها هم هستند که جو میگیرتشون و توی خدمت سیگاری میشند، سعی کنید که از اون آدم های جوگیر هم نباشید.
* و در آخر بحث شیرین مرخصی! اگر کرمانی هستی و میافتی 05 که بدون راحتی، تمام تعطیلات و آخر هفته ها رو از همون اول تا انتها راحت مرخصی میگیری (اما خب آخر دوره هم احتمال خاش افتادنت هست) اما اگر از استان های دیگه اومدید 05 ، درسته و ممکنه که یک دوره میاندوره بدند و یا حتی به قول خودشون در یک دوره دو بار هم میاندوره بدند اما رک بگم، در حالت کلی اون روزی که شما به 05 اعزام شدی به صورت خودکار قید هرگونه مرخصی تعویض لباس، میان دوره و پایان دوره رو بزن! و بدون که ارتش مجموعه منظمی است از بی نظمی ها :دی و همینطور ارتش چرا نداره :دی و باید مثل مرد 60 روز خدمت کنی. ضمنا تو روزهای تعطیل، نگهبانی های 12 ساعته هم 24 ساعته میشند و ضمن اینکه درسته کرمانی ها نیستند ولی شما باید تخت ها رو بیارید بیرون تا آفتاب بخورند و آسایشگاه ها رو هم بشورید، پس زیاد تو فکرش نباش که فلانی الان رفته خونه اش مرخصی و من دارم آسایشگاه میشورم و اگر 01 بودم الان مرخصی بودم و ... که الکی خودت رو بیشتر اذیت میکنی. همین مثل مرد 60 روز خدمت کردنش، خودش یه صفایی داره که به خدا قسم روز آخر میفهمید چقدر میچسبه اگر نه فکر نکنم اندازه ی ما اعزامیای 95/8/1 توی طول دوره تعطیلی رسمی داخل تقویم میبود ولی حتی ما هم میاندوره نیومدیم. علی الخصوص بعد از اون جریانات کشته شدن 19 نفر سرباز (که اتفاقا مال گروهان بالایی ما بودند) اینها ترس بیشتری برای اعزام دارند، از شانس خوب ما هم توی این تعطیلی های رسمی چند روزه ی پشت سر هم، در یک اتفاق نادر که در سال های اخیر در اون بازه ی زمانی در کرمان رخ نداده بود، برف اومد و قشنگ از خود پادگان گرفته تا گردنه های اطراف برف نشست و همزمان شد با حادثه ی تصادف قطار و یه سری اتفاقات دیگه، برای همین میاندوره قشنگ داستانش ورچیده شد. اما باور کنید یا نه، تا زمانی که خودتون نرید و توی شرایطش نباشید، نمیتونید حس اش کنید؛ اینو از تک تک هم دوره ای هام هم پرسیدم، مثل مرد 60 روز خدمت کردن و بعد از 60 روز برگشتن و دیدن خانواده، انقدر حس شیرین و قشنگی داره که وصف نشدنی هستش و واقعا تغییرتون میده و باعث میشه قدر خیلی چیزها رو بدونید.

نکات مهم و آخر در مورد آموزشی :

* تلاش کنید سرما نخورید، اگر هم سرما خوردید حواستون به خودتون باشه و به خودتون برسید و زیاد روی بهداری های پادگان ها حساب باز نکنید. بهداشت رو هم رعایت کنید اما یه نکته ای رو که توی مایحتاج هم بهش اشاره کرده بودم، شدیدا و شدیدا توصیه میکنم از این واکسن های آنفولانزا قبل از اعزام بزنید. من که به شخصه یعنی مشکل قلبی دارم و گفتمم هیکل قوی ای ندارم، خودمو بدون این واکسن نمیتونستم تصور کنم. ببینید، به قول کمک مربی ما، یه جمعیتی هستید توی یه فضای کم که خیلی ها هم هم توجهی به بهداشت ندارند، پس سرما میخورید به ویژه در بازه های زمانی خاص مثلا یکیش اول دوره و اگر مثل ما جایی باشید مثل 05 کرمان که بی هیچ شکی سرما میخورید که من هم از این قانون مستثنی نبودم (تازه با شرایط جسمانی ای که دارم) ولی همین واکسن واسم خیلی مفید بود. اگر من هم تب و سرماخوردگی ای که خیلی ها گرفتند رو گرفتم، من یه شب فقط یکم تب کردم ولی آدمی بود که از نظر هیکل و قوای جسمانی و ... 10 تای من :دی این تب اونو سه روز مینداخت. واقعا موثر هست ضمن اینکه وقتی اونجا دوست پیدا میکنید، میبینید وقتایی که رفتند براتون از لیمو شیرین و پرتقال گرفته تا جوشونده های گیاهی گرفتند و آوردند. الکی از آموزشی واسه خودتون غول نسازید.

* یکی از درس هایی که در آموزشی یاد میگیرید، ارتباط برقرار کردن با دیگران هست. این اجتماعی شدن و برقراری ارتباط با دیگران رو همیشه داشته باشید، منظورم نه زیر آب زنی هست نه تملق و چاپلوسی که خودتون بهتر از همه به اون واقف هستید و اتفاقا این کارها همیشه باور کنید نتیجه ی معکوس داره برای همین تا میتونید برای خودتون از سرباز گرفته تا کمک مربی و فرمانده؛ از سربازای مسئولیت دار بین خودتون تا مسئول حمام و بوفه چی ؛ دوست و آشنا پیدا کنید. به طرز شدیدی این آشناییت ها به دردتون میخوره که ثمره اش میشه کلی استفاده بردن از مسئولیتی که اونا دارند تا جیم زدن :دی و ... .

* توی آموزشی همه جور آدمی هست، اول از همه اینکه به هیچ وجه آموزشی اون غولی که ازش ساخته شده نیست پس برای خودتون سختش نکنید و بدونید اگر درست رفتار کنید، باهاتون درست رفتار میشه. همه هم اصولا دوستان و هم قطارانی مثل خودشون پیدا میکنند، ضمن اینکه بهترین فرصت هست برای آشنایی با فرهنگ های مختلف و دوست و آشنا پیدا کردن. اگر دنبال شر و دعوا نباشید، مطمئن باشید هیچگونه شر و دعوایی هم سرتون نمیاد (شک نداشته باشید) ضمن اینکه اینم بدونید بعد از یه مدت گروهانتون دقیقا میشه مثل یه خانواده، تو هر خانواده ای نهایتا بگو مگو هست ولی همونجا هم دوستانه حل میشه. جوی که به وجود میاد و همه همدیگه رو بعد از یه مدت میشناسند، خودش از بهترین جو ها هستش. اینم بدونید که تفاوت طیف ها اونقدر زیاد هست که عمرا شما بتونید با همه شخصی سازگار بشید و اصلا دلیلی برای اینکار وجود نداره، فقط بازم میگم مطمئن باشید آدم خوبی باشید، آموزشی در کمال آرامش براتون میگذره. از وقتی هم که دوست هم کیش و هم قطار خودتون پیدا کنید که میکنید، روزها هم براتون شیرین تر و جذاب تر میگذره.

و اما مهم ترین نکته:

***** سخت ترین قسمت و دوره ی آموزشی همون روز و شب اولش هست، وسلام و ولاغیر. به جز اون اگر مردش باشید و خودتونو سازگار کنید، سختی ای ندارید. نگاه به این سختی هایی که حتی من داخل این پستم گفتم هم نداشته باشید، این ها برای این هست که بدونید سختی ها چیه که با آگاهی برید اونجا اگر نه میدونید اون شب اول چرا براتون سخت میگذره؟ به خاطر اون غولی هست که قبل از اعزام واسه خودتون ساختید. وایی فلانی گفت بری بیافتی فلان جا و من افتادم فلان جا و الان چه کنم و چه و چه. زیاد به این حرف های صد من یه غاز هم توجهی نداشته باشید که همین فشار های روانی قبل از اعزام هستش که اون شب رو براتون سخت میکنه و البته دوری از خانواده اما مطمئن باشید که عادت میکنید؛ اگر قبلا دانشجو بودید و خوابگاهی که اصلا تجربه اش رو دارید ولی اینو بدونید منم یه فرد احساسی مثل شما هستم، تک فرزند خانواده و ... ولی عادت کردم. به این حرف های مسخره ی قبل از خدمت که حتی اینجا هم متاسفانه گفته میشه که نمیدونم بری خدمت دیگه زنده بر نمیگردی، نمیدونم بری خدمت یا سیگاری میشی یا ... هم توجهی نکنید. نه عزیز من، این خبر ها نیستش؛ در اینکه شرایط خدمت توی هر یگانی متفاوت هست دیگه چه برسه به هر پادگان و هر نقطه ای از این کشور که شکی نیستش متفاوت هستش، بسته به کادری ها و کمک مربی های بالا سری داره و ... ولی به هیچ وجه این سیاه نمایی هایی هم که میشه حقیقت ندارند.
از این حرف من این برداشت رو نکنید که آموزشی هتل هست و گل و بلبل ولی بزرگترین سختی ای که شما میکشید، این بار جنگ روانی و بازی با اعصاب و روان هست. بخش اول و اعظم این جنگ روانی رو که متاسفانه خودمون با غول ساختن از دوره ی آموزشی قبل از اعزام برای خودمون میسازیم و باز هم متاسفانه خیلی ها هم در ادامه اش در حین آموزشی به مشکل میخورند و بخش دیگه ی اون این هست که اونجا با روان آدم بازی میکنند. بله این حقیقت داره، اونجا از نظر جسمی و روانی به شما سختی میدند، تازه شرایطی مثل آیا میاندوره میدند یا نمیدند، اردوگاه میریم یا نمیریم، پایان دوره میدند یا نه، تقسیممون چی میشه و ... تازه شایعاتی که الکی سرباز ها بین هم راه میندازند هم پیش میاد که بیشتر مشغولتون میکنه ولی باید یاد بگیرید الکی با این حرف ها شرایط رو اونهم وقتی دور از خانواده اید، برای خودتون سخت نکنید.

ببینید، شما تصمیم گرفتید که برید خدمت و الان هم رفتید آموزشی؛ اگر از اون هایی هستید که تو خونه از گل بهتون نازک تر نگفتند و اونجا مثلا عوض آقای سرکار یا آقای سرباز یا آقای آموزشی یا آقای لیسانس حتی بهتون بگند تو ، چنان بهتون بر میخوره که دیگه میخوایید زمین و زمان رو بهم بدوزید و ببافید، دوست من نرو خدمت.

بله، خدمت بیگاری هست، ازتون بیگاری کشیده میشه، کارهای بی معنی و مفهومی رو باید انجام بدید که میره روی مختون، باید برید توی آفتاب و توی خاک بشینید سر کلاس، رژه برید و حتی بعضی مواقع حرف بشنید [بگو تحقیر اصلا] بدون اینکه بتونید برگردید به طرف مقابل و جوابش رو بدید ولی باور کنید یا نکنید، همه ی اینها یه تمرینی هست برای صبر و مقاومت شما. نیازه، این سختی کشیدن خیلی وقتا نیازه، حتی دوری از خانواده اش نیازه. این سختی ها، آموزشی رو جهنم نمیکنه؛ پس برای خودتون الکی جهنم نسازید. من کارهایی کردم و سختی هایی کشیدم که حتی باورشم نمیکردم روزی توی عمرم انجام بدم ولی واقعا باعث شد قدر خیلی چیزها رو بدونم (تازه قبل از خدمت هم آدم لوس و ناشکری نبودم). بله اونجا دلت لک میزنه واسه یه اینترنت و گوشی لمسی :دی . اما همون ظرف و لباس و حتی سر و بدن شستن زیر آب سرد تانکر توی سرما، شما رو عوض میکنه. همون آنکادر کردن هر روزه ی تخت و شونه کشیدنش. من که برای خانواده آدم قدرنشناسی نبودم و همیشه هواشونو داشتم، این چند روزی که بعد از آموزشی اومدم خونه، قدر خیلی از چیز ها رو هزار برابر بیشتر میدونم. بعدم توجهی به این سختی هاش نکنید، بعد دو روز چنان براتون روتین میشه که مثل آب خوردن براتون میگذره اما چیزی که متاسفانه کمتر کسی توی اینجا حتی بهش اشاره میکنه، این خوشی ها و خنده های دست جمعی با بقیه هست. اونجا حتی تخمه شکستن حین پیاده روی برای رفتن به کلاس هم براتون مایه ی خنده و خاطره میشه :دی بازی کردن های دست جمعی و دور همی، شوخی ها و تیکه پرونی ها، از سر کلاسش گرفته تا آسایشگاه. من همین الان دلم برای دور هم نشستن ها و گفتن ها و خندیدن ها و خاطره تعریف کردن هاش گذشته. مطابق چیزی که توی جامعه هستش، اونجا هم نسبت پسپولیسیا از استقلالی ها یه 20 برابری بیشتره! :دی این دور همی فوتبال دیدن ها و کل کل هاش هم حتی صفا داشت، من دو بار رفتم استادیوم آزادی که فراموشم نمیشه ولی مثلا یکی دیگه از چیزهایی که فراموشم نخواهد شد، اون شبی بود که پرسپولیس با صنعت نفت بازی داشت (تازه اوایل دوره بود و هنوز بچه ها خیلی زیاد با هم اخت نشده بودند) اونهمه موقعیتی که پرسپولیس خراب کرد و آخر سر گلی که دقیقه 85 طارمی زد، یعنی گل زدن همان و آسایشگاه روی هوا رفتن همان و تنبیه شدن هم همان! :دی ما اصلا نرسیدیم تصویر آهسته ی گل رو ببینیم، بعد اون همه موقعیت خراب کردن، وقتی گل رو زدن چنان همه فریاد کشیدن که فوری کمک مربی سر رسید و میکوبید به در که بریزید بیرون! :دی جاتون خالی یه بیست دقیقه ای توی سرما اون بیرون بودیم ولی واقعا چسبید! :دی

از نظر من خدمت باید بشه فقط و فقط 2 ماه ؛ این معافیت ها و پارتی بازی ها و خرید ها همگی حذف بشند و همه فقط همین دو ماه آموزشی رو برند، مطمئن باشید توی زندگیتون به کار میاد و در آخرم دیگه واقعا نیازی به اون 19 ماه بیگاری و اتلاف وقت و زندگی جوون نیستش ولی خب چه حیف که به تصمیم ما نیستش.

آموزشی سختی داره ولی خودمون از روی بی آگاهی، سخت ترش میکنیم؛ من قبل از اعزام با شعر اگر خواهی شوی تو مرد میدان / برو خدمت بکن 05 کرمان! :دی :دی میرفتم ولی این روزهای آخر که حتی همش این بود (که گهگاه حتی تو تجمع ها هم گفته میشد) از جلو نظام خبر دار / 05 خدا نگهدار :دی :دی .

گفتم این روز های آخر؛ حیفم میاد این رو نگم. لذت خیلی خوبیه که گروهانت بین تموم گروهان های حتی دو گردان بهترین رژه رو داشته باشه، هر چند رژه ی تحلیف نرفتیم ولی توی تک تک رژه های تمرینی قبلش برای تحلیف، همه رو خیلی خوب گرفتیم و کلا شب های این روز های آخر که همه ی اونها به شادی و بزن و برقص گذشت. همه شاد و خندون که بعد از 60 روز میخواند برند خونه، بپا میذاشتند برای کمک مربی ها (هر چند همونها هم تا وقتی که صدا خیلی زیاد نمیشد گیر نمیدادن) و دستگاه دیجیتال رو میذاشتیم روی رادیو و تا آهنگ میذاشت بزن و برقص. بعد اومدند دیجیتالمون رو جمع کردند، دیگه خود بچه ها با سطل میزدن و میخوندن و میرقصیدن! :دی

دوره ی ما که شب آخرش مصادف شد با شب یلدا، شاید باورتون نشه ولی همه آرزو میکردیم که 10/1 بریم (نه مثلا 9/30) که شب یلدا رو دور هم باشیم، اتفاقا 05 هم نامردی نکرد و 60 روز نگه داشت! :دی و شب یلدا شد آخرین شب ما، اون شب یلدای دوره همی، از میوه و آجیلش گرفته تا بزن برقصش و ... فراموش نمیشه. شبای آخر که کلا خاموشی میزدن هم تا یک ساعت بعدش کسی نمیخوابید دیگه شب یلدا که به کنار، شب یلدا من خودمو که اصلا پست نمیدادم، گذاشتم معاون پاس 2 و تموم دوستای نزدیکم که باحال بودند رو هم نگهبان های پاس 2 گذاشتم و شیطنتی نبود که شما فکرش رو بکنید و ما سر بچه ها نیاییم! :دی واقعا نگذاشتیم کسی اون شب یا بخوابه یا درست بخوابه و همش شد خاطره.

اینا رو براتون گفتم که الکی برای خودتون از آموزشی غول نسازید، الکی از همون روز اول هی نبود نکشید و هی دوره رو برای خودتون سخت ترش کنید. ضمنا هر کسی به شما میگه توی آموزشی مسئولیت نگیر، حرف الکی میزنه! آقا مسئولیت بگیر، تا اونجا که میشه و میتونی حتی ساده ترین مسئولیت ها رو به عهده بگیر. مسئول سرویس نمیخوای بشی و برات افت داره، به جز ارشد که خودشون انتخاب میکنند، برای بقیه اش میتونی داوطلب بشی، از منشی گرفته تا آبدارچی و مسئول چایی و مسئول آب و مسئول غذا و خیاط و آرایشگر و مسئول بازرسی و ... .

توی آموزشی زیاد حرف زده میشه، شما میدون تیر رو 100 بزنی یا 0 بزنی هیچ کدوم نه لب مرز میره نه جایی میره، کشکه آقا واقعا کشکه. تموم حرف های امتحان و تجدید دوره میشی و ... واسه ترسوندن و بازی با روان هستش. بهترین راه برای جیم زدن از سر کلاس ها و معاف از نگهبانی شدن یا تقلیل نگهبانی به نصف یا یک سوم، مسئولیت گرفتن هست. خیلی راحت با مسئولیتی که دارید به صورت قانونی، کلاس ها رو به وقتش (نه همیشه) جیم میزنید و در آخر تازه یه نمره ی خوبی هم مسئولیت دار ها میگیرند که توی درجه تاثیر داره.

من خودم به عنوان منشی انتخاب شدم، بازم مسئول غذاها و آبدارچی ها و ... کلاس ها رو میرفتند ولی ما همیشه ی خدا ماشالله کار بود و کلاس ها 99 درصد جیم! :دی یعنی یه نفر از کتابچه رزم از ما سوال میپرسید ما عمرا میتونستیم چیزی بگیم، قبول دارم بیگاری هست ولی با خودش مزایایی به همراه داره. من اول فقط مسئول بایگانی بودم ولی از اونجایی که به کارم تعهد دارم و با اینکه میدونستم اگر کاری بهم بسپرند، زود انجامش بدم کار بعدی میریزه سرم ولی کارمو سریع و صحیح انجام میدادم و رفته رفته علاوه بر بایگانی، مسئول نوشتن لوحه ی نگهبانی (که انصافا عدالتو رعایت کردم و همه راضی بودند) و نامه نگاری و بعدا لوحه ی یگان آماده شدم و این اواخر مورد وثوق فرمانده و کمک مربی اصلیمون بودم که همه ی کارهای مهمی که بگید رو دیگه من انجام میدادم. صبح اولین نفری بودم که بیدار میشدم و شبم بعد خاموشی تا آمار حاضر به خواب زده میشد، نیم ساعت بعد خاموشی بیدار بودم و به جز هفته ی آخر، از 4 عصر به بعد که همه استراحت میکردند من تا همون قبل خاموشی عصرها برامون کار بود و من کارمو انجام میدادم ولی مزایای خودمم داشتم. کلاس و رژه و ... جیم :دی اینهمه آدم به خط میشدند که توی صف باشند که غذا رو بگیرند من خارج صف میتونستم برم غذا بگیرم و برم تو اتاق بخورم، اگر بعدها بقیه با مسئول حمامش آشنا شدند، من از همون هفته ی اول هر وقت میخواستم میتونستم برم حمام و هر قدر میخوام بمونم! :دی حتی این اواخر از فرمانده ی گردانش میتونستم برای خودم مرخصی بگیرم ولی نگرفتم، دوست داشتم عین 60 روز رو وقتی موندم، توی پادگان باشم. آخر سر هم یه لوح تقدیر بهم دادند و از اون مهمتر، نمره ای که برام رد شد اونقدر بالا بود که من لیسانسی معاف از رزم که در حالت عادی باید گروهبان دو میشدم و یا در نهایت خوشبینی گروهبان یک ؛ شدم جزء معدود ستوان سه ها ی گردان.

مسئولیت بگیرید آقا، واقعا میگم مسئولیت بگیرید و کارتون رو هم درست انجام بدید؛ هم برای خودتون خوبه که آبدیده بشید و هم مزایا و منفعت های خودش رو داره.

همین دیگه ؛ فکر میکنم خداییش یکی از کاملترین پست ها در مورد آموزشی بشه این پست، زیاد براش زحمت کشیدم چرا که دوست داشتم هر دوستی بعد از من میره خدمت، یه پست جامعی داشته باشه هم در مورد مایحتاجی که اونجا نیازش هست و همم با این پست در مورد شرایط آموزشی به ویژه در مورد 05 کرمان آشنا بشه.

شاد و پیروز و سربلند باشید.

N E X T
28-12-2016, 17:18
با عرض سلام و خسته نباشید

من 19.10.95 اعزامم خوردم سپاه شهید باکری دزفول کسی اونجا خدمت کرده سخت میگیرن؟؟ الان خودم پشیمون هستم که چرا دوسال پیش نرفتم الانم ۶ماه اضافه خدمت واسه من زدن (ایا این ۶ماه منو میبخشن؟؟؟ ممنون میشم جواب منو بدید
ان شالله دوستانی که رفتن خدمت ان شالله به سلامتی خدمت تموم کنند
فی امان الله ✋

mani6606
28-12-2016, 17:51
سلام دوستان خدمت سربازی با مدرک کارشناسی توی سپاه بهتره یا ارتش ؟
یه پادگان سپاه هست نزدیک محلمون که یکی از کادری های اونجا دوستمه و میخام برم اونجا ببینم میتونم پذیرش بشم اونجا برای سربازی و کارت فعال هم ندارم
ولی این دوستم از ارشدشون پرسیده که فلان دوستم (یعنی من) میخاد بیاد پذیرش بگیره برای سربازی ارشدشون هم گفته بگو بیاد فرم پر کنه ولی قطعی نیست که پذیرش بشه حالا منم میخام برم فرم پر کنم ببینم چی میشه
به نظرتون با این شرایطم پذیرش میشم ؟ و سپاه بهتره یا ارتش (با مدرک کارشناسی ) ؟ تجربه ای دارید برای پذیرش در سپاه راهنمایی کنید ممنون
در ارتش شما ستوان دوم خواهيد شد و خدمت راحتى نسبت به بقيه سربازها خراهيد داست و بيشتر كارها روزانه تان هم دفترى و اداري است اگر بتوانيد در سپاه پذيزيش بگيريد شايد بتوانيد در رشته تحصيليى خودتان مشغول شويد كه از نظر تجربه عملى. ر اينده كمك مى كند

راهی هست که بشه معاف از رزم رو کنسل کرد ؟ و به صورت سرباز عادی اعزام شد ؟ ( لیسانس دارم )
خير ، كافى انجااين موضوع را مطرح نكنيد

با عرض سلام و خسته نباشید

من 19.10.95 اعزامم خوردم سپاه شهید باکری دزفول کسی اونجا خدمت کرده سخت میگیرن؟؟ الان خودم پشیمون هستم که چرا دوسال پیش نرفتم الانم ۶ماه اضافه خدمت واسه من زدن (ایا این ۶ماه منو میبخشن؟؟؟ ممنون میشم جواب منو بدید
ان شالله دوستانی که رفتن خدمت ان شالله به سلامتی خدمت تموم کنند
فی امان الله [emoji113]

خدمت بالاخره سختى دارد و در خدمت فرش قرمز پهن نكردند افراد زيادى خدمت رفتند و تمام كردند فقط كافى است روحيه را حفظ كنيد گرچه سخته اون شش ماه هم ممكنه در دهه فجر بخشيده شود

Brbr80
28-12-2016, 19:17
عزیزان کسی نمیتونه راهنماییم کنه؟

Lord Farshad
28-12-2016, 20:41
آقا کسی هست که داخل برگه امریه اش ساعت حضور هم زده باشه؟ از ما رو فقط زده 10/10 حضور. نه ساعتی ذکر شده نه چیزی. نمیدونیم اصلا بریم یا بمونیم شنبه بریم؟ ساعت چند بریم؟

=======================

شما رفتی کمیسیون و معاف از رزم شدی و به هر حال داخل سیستم هم برات ثبت شده، و من با صحبت مانی خان کاملا مخالفم چون اصل به سیستم هست و چه بخوای و نخوای الان دیگه معاف از رزم شدی و هر جایی که بعدا بری برای آموزشی، چه اعلام بکنی یا نکنی (چیزی که گفتند) در سیستم به حالت فرقی نداره و اتفاقا اگر اونجا اعلام نکنی ضرر هم کردی، چون در هر صورت شما معاف از رزم شناخته شدی و اگر بری اونجا و نگی معاف از رزمی، مثل بقیه بهت فشار میاد و کار میکنی ولی خب این باعث نمیشه که مثلا از نظر سیستم مرکز معاف از رزم نباشی، برای همین میشه ضرر ؛ معاف از رزم هستی ولی مثل بقیه باهات رفتار شده.

یه نکته ای رو هم به عنوان کسی که خودش معاف از رزم بوده بهت میگم، معاف از رزمی چیز بدی نیست؛ این حرف هایی هم که میزنند نمیدونم بعدا به مشکل میخوری و ... همه اش حرف هست، شما شرایط جسمانی ای داری که به خاطرش معاف از رزم شدی؛ این معاف از رزمی مزایایی به همراه میاره برات، برای همین ازش استفاده کن حتما چون از نظر اونها شما استفاده میکنی.

یه راه در رو هم برات هست اگر بخوای معاف از رزمیت به صورت کامل برداشته بشه، شما میری و به نتیجه ی کمیسیون پزشکی اعتراض میزنی، اینبار شما رو میفرستند به شورای عالی؛ اگر شرایطت لب مرز بوده که اونجا ممکنه این معاف از رزمی تغییر کنه و حتی اگر تغییر هم نکنه، شما توی همون شورای عالی بهشون بگو که من پشیمون شدم و خودم شرایطم رو جوری میبینم که میتونم خدمت کنم و میخوام خدمتم عادی باشه، اگر بعدها به مشکل برخوردم در حین خدمتم مجددا اقدام میکنم، شورای عالی هم نظرش و حکمش، قطعی هست و اگر شما رو مثلا نزنه معاف از رزم، دیگه تموم هست؛ این تنها راهکاری هست که پیش روی شما هست.

mehrdadart
28-12-2016, 21:39
سلام م به همه دوستان
من مشکل دررفتگی مکرر کتف دارم برای تا بحال یک چهار باری دررفته؛برای معافیت اقدام کردم بهم معاف از رزم دادند در صورتی که تا چند سال پیش معاف کامل میکردند؛دکتر نظام وظیفه گفت اگه دوبار حین خدمت دستت دربره معاف میشی؛من رفتم قوانین رو تو سایت نظام وظیف دیدم اینو نوشته بود:د16- در رفتگي مكرر و يا قديمي و مادرزادي مفاصل بزرگ عمل كرده يا نكرده  ( بدون عارضه  ) :  معاف از خدمات رزمي

تبصره -  در صورتيكه در حين خدمت بيش از دو نوبت دررفتگي به فاصله بيش ازدو ماه ايجاد شود :  معاف دائم) سوال من اینه که باید بین دررفتگی اول و بعدی حتما دوماه فاصله باشه؟ اگه مثلا تو یکی دوهفته دوبار یا بیشتر دربره معافیت نمیدن؟ودر صورت دررفتگی تو بهداری پادگان عمل جا اندازی رو انجام میدهند یا میفرستنم بیمارستان روند پزشکی و عکسبرداری انجام بشه؟ شرمنده یکم زیاد نوشتم

خواهشاً یک نفر جواب این سوالمو بده؛مهمه به قرآن

amir169
28-12-2016, 22:21
خير ، كافى انجااين موضوع را مطرح نكنيد

یعنی من میخوام که به خاطر معاف از رزم درجم کم نشه
به من گفتند تو سیستم ثبت شده
اگه مطرح نکنم درجم کم نمیشه ؟

maniya12
29-12-2016, 00:07
سلام یه سوال داشتم من محل اعزامم مشخص شد بعد تمدیدش کردم برای برج 12 میتونم برم پذیرش سپاه بگیرم؟

mani6606
29-12-2016, 00:43
یعنی من میخوام که به خاطر معاف از رزم درجم کم نشه
به من گفتند تو سیستم ثبت شده
اگه مطرح نکنم درجم کم نمیشه ؟
ربطى به درجه ندارد

سلام یه سوال داشتم من محل اعزامم مشخص شد بعد تمدیدش کردم برای برج 12 میتونم برم پذیرش سپاه بگیرم؟

بله مى توانيد اما احتمال كمى هست كه براى برج ١٢ بتوانيد پذيزش بگيرد

mani6606
29-12-2016, 00:48
خواهشاً یک نفر جواب این سوالمو بده؛مهمه به قرآن

قوانين رو هر كسى در اين كشور از ديد خودش تفسير مى كنه شما از نظام وظيفه معافيتى نمى توانى بگيرى تنها حالت همان اقدام در حين خدمت است انجا شما را به بيمارستان همان ارگان نظامى خواهند فرستاد و كميسون تشكيل مى شود و اين كه بين دو بار دررفتگى چند بار بايد فاصله باشد باز هم به نظر پزشك مربوط است.

kasra0011
29-12-2016, 00:53
19/10
افتاد م نیرو انتظامی سراب نیلوفر شهید رجایی:n31:
شهرخودمونه

maniya12
29-12-2016, 01:41
ربطى به درجه ندارد

بله مى توانيد اما احتمال كمى هست كه براى برج ١٢ بتوانيد پذيزش بگيرد

mohammadhf12
29-12-2016, 07:43
سلام تاریخ معرفی ۱۰ نوشته اگه شنبه ۱۱ بریم غیبت میخوریم؟

amir169
29-12-2016, 08:15
من اعزامم 1 اردیبهشت 96 زده
میتونم تعجیل بزنم برای اعزامی امسال ؟
چه تاریخی بزنم قبول میشه؟

mani6606
29-12-2016, 11:48
درجه رو اين چيزا تعيين نمى كنه ، نوع سازمان و نمره انتهاى دوره ( به غير از ارتش) در ارتش دوره كد تعيين كننده نوع درجه شماست

سلام تاریخ معرفی ۱۰ نوشته اگه شنبه ۱۱ بریم غیبت میخوریم؟
خير

من اعزامم 1 اردیبهشت 96 زده
میتونم تعجیل بزنم برای اعزامی امسال ؟
چه تاریخی بزنم قبول میشه؟

تنها تاريخ قبل از سال برج ١٢ است

amir169
29-12-2016, 12:01

چندم برج 12 بزنم ؟
به نظر شما برج 12 بهتره یا همون برج 2 سال 96 ؟

maniya12
29-12-2016, 12:05
درجه رو اين چيزا تعيين نمى كنه ، نوع سازمان و نمره انتهاى دوره ( به غير از ارتش) در ارتش دوره كد تعيين كننده نوع درجه شماست

خير

فکر کنم سوال من رو با سوال کسه دیگه اشتباه گرفتین من سوالم این بود

یه سوال داشتم من محل اعزامم مشخص شد بعد تمدیدش کردم برای برج 12 میتونم برم پذیرش سپاه بگیرم؟

شما گفتین احتمال کمی داره
سوال من اینکه چرا؟!دلیل خاصی داره؟!
سوال بعد اینکه:
من آبادان هستم باید در سپاه آبادان پارتی داشته باشم برای پذیرش یا اهواز؟!

mani6606
29-12-2016, 12:05
چندم برج 12 بزنم ؟
به نظر شما برج 12 بهتره یا همون برج 2 سال 96 ؟

برج ١٢ چندم ندارد! بچه هاى فوق ديپلم به بالا همه ابتداى برج زوج اعزام مى شوند
برج ١٢ تعطيلات بيشترى دارد

Gesendet von iPad mit Tapatalk

amir169
29-12-2016, 14:05
برج ١٢ چندم ندارد! بچه هاى فوق ديپلم به بالا همه ابتداى برج زوج اعزام مى شوند
برج ١٢ تعطيلات بيشترى دارد

من الان دفترچم پیش خودمه , پلیس +10 تحویل خودم داد (برای کمیسیون پزشکی )
فرم معاینه پزشکی و یه فرم دیگه اونا رو باید چیکار کنم ؟
موقع اعزام باید با خودم ببرم ؟

474747
29-12-2016, 15:35
سرباز دیپلم اگه تو آموزشی خیلی خوب ظاهر بشه و نمره بالا بگیره و خلاصه اینطوری که فرشاد جان تو آموزشیش ظاهر شد ظاهر بشه :n02:، بهترین درجه ای که ممکنه بگیره چیه ؟

Brbr80
29-12-2016, 16:47
مانی جان .عزیزان . کسی نمیتونه درباره موردی که نوشتم راهنماییم کنه؟

mani6606
29-12-2016, 20:15
من الان دفترچم پیش خودمه , پلیس +10 تحویل خودم داد (برای کمیسیون پزشکی )
فرم معاینه پزشکی و یه فرم دیگه اونا رو باید چیکار کنم ؟
موقع اعزام باید با خودم ببرم ؟
به همراه داشته باشيد بخصوص برگه واكسن ، اون برگه معاينه پزشك هم فايده اى ندارد اگر دوباره بخواهيد در خدمت براي معافيت اقدام كنيد مجدد معاينه خواهيد شد

سرباز دیپلم اگه تو آموزشی خیلی خوب ظاهر بشه و نمره بالا بگیره و خلاصه اینطوری که فرشاد جان تو آموزشیش ظاهر شد ظاهر بشه :n02:، بهترین درجه ای که ممکنه بگیره چیه ؟
اگر در ارتش باشيد سرجوخه خواهيد شد اگر بعد از اموزشى دو ماه دوره كد برويد گروهبان ٣ خواهيد شد

مانی جان .عزیزان . کسی نمیتونه درباره موردی که نوشتم راهنماییم کنه؟
سن پدر يكى از فاكتورهاست ، فاكتور ديگر اينه كه شما برادرى نداشته باشيد حتى اگر برادر شما در شهر ديگرى باشد باز هم مورد قبول نيست و معاف نمى شويد ، يك استثنا است كه برادر شما از معلوليتى رنج ببرند كه نتواند از پدر شما سرپرستى كنند در اين صورت شما دو تا شانس داريد هم مى توانيد درخواست كفالت پدر دهيد يا درخواست كفالت برادر

mohammadhossin01
29-12-2016, 20:50
-
مشمولان متقاضی دریافت کد سخا علامت سئوال (؟)را به سامانه پیامک با شماره110206010 ارسال میکنند .
2-فهرست خدمات این سامانه از طریقه پیامک به شکل ذیل برای متقاضی ارسال میگردد .
( عدد مربوطه را به صورت لاتین ارسال کنید .-1 نحوه استعلام -2 دریافت کد سخا- 3 ارتباط با سازمان )

[SIZE=2][COLOR=#000000]3- با ارسال عدد مورد نظر توسط متقاضی به سامانه نحوه اقدام و ارسال توضیح داده می شود .

------------

من این کار رو انجام میدم ولی توی متن پیام چیزی برای کد سخا نیست میشه راهنمایی کنینن
اینم متن پیام دریافتی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

TATU_TATY
29-12-2016, 20:55
آقا الان سپاه درجه ها رو آورده پایین
به فوق دیپلم گروهبان سه میدن به لیسانس گروهبان دو .

Milad._.R
29-12-2016, 21:19
در آموزشی سپاه، حتما باید همون پوتینی که میدن رو بپوشیم؟ یا میتونیم پوتین دیگه ای بپوشیم؟

در دوره تکمیلی یه پوتینی بهمون دادن که خیلی راحت تره، میخوام همینو ببرم

ارتفاع پوتین کمی فرق داره، اشکالی نداره ؟

mani6606
29-12-2016, 21:38
در آموزشی سپاه، حتما باید همون پوتینی که میدن رو بپوشیم؟ یا میتونیم پوتین دیگه ای بپوشیم؟

در دوره تکمیلی یه پوتینی بهمون دادن که خیلی راحت تره، میخوام همینو ببرم

ارتفاع پوتین کمی فرق داره، اشکالی نداره ؟

مشكلى ندارد فقط مراقب باشيد پوتين دزدي در پادگان ها شايع است

murchehh
29-12-2016, 21:40
سلام
دوستاني كه توي يگان هستند مرخصي ها به چه صورت هست ؟ اخه من خوندم كه نوشته بود ١٢ روز در سال ، واقعا اين قدر كمه!!!؟؟

kasra0011
29-12-2016, 22:56
پدر من الان 67 سالشه
من 21
ینی 2 سال غیبت دارم
میشه وایسم پدرم بشه 70 سال
من معاف بشم؟
این سالای غیبت چی؟
دفترچه فرستادم
10 روز دیگه اعزامم:n35:میگم اگ معاف میشم تا نرم

dow
29-12-2016, 23:14
آقا من دانشگاه قبول شدم تاریخ اعزامم 8/19 بود تمدید کردم افتاد 10/19 تو قانونشون نوشته 6 ماه میتونم تمدید کنم قبل تمدید رفتم خود نظام وظیفه گفتن من میتونم 3 بار تمدید کنم منم گفتم باشه یه بار کردم الان درخواست دوم رو دادم یک هفته از روش میگذره کد اموزش ایناهم خوردم افتادم سعید اباد یعنی درخواست تمدید من رد شده ؟ چیکار کنم ؟ باید 11 روز برم خدمت؟ :n03: دانشگاه زودتر از بهمن معافیت تحصیلی میده؟

maniya12
30-12-2016, 05:13
سلام من یه سوال مهمی برام پیش اومده میخوام بدونم جریان چیه
اینکه من قاعدتا برج 1/8 اعزامم بود دوبار تمدید کردم شده 1/12 من اگه برای بار سوم تمدید کنم بیفتم برچ 1/2 که بتونم امریه آموزش و پرورش بگیرم میدونید که آموزش و پرورش برج 2 و 4 و 6 رو امریه قبول میکنه و خود آموزش و پرورش کسانی که برج 2 هستن تمدید میکنه میندازه برج 4 و کسانی که برج 6 باشن رو تعجیل میکزنه از طرف خودش و میندازه برج 4 چون که آموزشی آموزش و پرورش برج 4 هستش
حالا بنظرتون من اگه برای بار سوم تمدید کنم میکتونم امریه آموزش و پرورش رو بگیرم؟!
شاید این سوال خیلی ها هم باشه تشکر

dow
30-12-2016, 10:44
اینکه من قاعدتا برج 1/8 اعزامم بود دوبار تمدید کردم شده 1/12 من اگه برای بار سوم تمدید کنم بیفتم برچ 1/2 که بتونم امریه آموزش و پرورش بگیرم میدونید که آموزش و پرورش برج 2 و 4 و 6 رو امریه قبول میکنه و خود آموزش و پرورش کسانی که برج 2 هستن تمدید میکنه میندازه برج 4 و کسانی که برج 6 باشن رو تعجیل میکزنه از طرف خودش و میندازه برج 4 چون که آموزشی آموزش و پرورش برج 4 هستش
حالا بنظرتون من اگه برای بار سوم تمدید کنم میکتونم امریه آموزش و پرورش رو بگیرم؟!

شما چجور 2 بار تمدید کردید؟

mani6606
30-12-2016, 10:48

احتمال تمديد بار سوم خيلى كم هست از طرفى امريه اموزش و پروش سريع پر مى شود

dow
30-12-2016, 10:56
آقا من دانشگاه قبول شدم تاریخ اعزامم 8/19 بود تمدید کردم افتاد 10/19 تو قانونشون نوشته 6 ماه میتونم تمدید کنم قبل تمدید رفتم خود نظام وظیفه گفتن من میتونم 3 بار تمدید کنم منم گفتم باشه یه بار کردم الان درخواست دوم رو دادم یک هفته از روش میگذره کد اموزش ایناهم خوردم افتادم سعید اباد یعنی درخواست تمدید من رد شده ؟ چیکار کنم ؟ باید 11 روز برم خدمت؟ :n03: دانشگاه زودتر از بهمن معافیت تحصیلی میده؟

کسی نیست به سوالای ماهم جواب بده ؟

dow
30-12-2016, 11:47
درصورتی که درخواست تمدید رد بشه هم پیامک ارسال میشه یا خیر؟

silvermanhhh
30-12-2016, 12:40
سلام دوستان
ایا مثل چند سال پیش چند روز قبل تاریخ اعزام برگه ای چیزی با پست میارن یا نه ؟

474747
30-12-2016, 14:06
پدر من الان 67 سالشه
من 21
ینی 2 سال غیبت دارم
میشه وایسم پدرم بشه 70 سال
من معاف بشم؟
این سالای غیبت چی؟
دفترچه فرستادم
10 روز دیگه اعزامم:n35:میگم اگ معاف میشم تا نرم

اونطور که توی سایت نظام وظیفه نوشته، معافیت کفالت شامل مشمولان غایب نمیشه، تنها استثنا معافیت کفالت بخاطر داشتن فرزند معلول هست تا جایی که اطلاع دارم.

maniya12
30-12-2016, 15:24
شما چجور 2 بار تمدید کردید؟
سلام
از طریق این سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dow
30-12-2016, 16:49
سلام
از طریق این سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چند روزه جواب رو میدن ؟؟؟؟

maniya12
30-12-2016, 16:52
چند روزه جواب رو میدن ؟؟؟؟
3 الی 4 روز طول میکشه

dow
30-12-2016, 17:10
3 الی 4 روز طول میکشه
من 9 روز دیگه موعد اعزاممم هست قبولی قطعی دانشگاه هم هستم بار اول از پلیس ++10 تمدید کردم بار دوم هم فرستادم الان بیشترازیک هفته هست پیامکی نیومده من چیکارکنم به نظرتون؟

maniya12
30-12-2016, 17:47
من 9 روز دیگه موعد اعزاممم هست قبولی قطعی دانشگاه هم هستم بار اول از پلیس ++10 تمدید کردم بار دوم هم فرستادم الان بیشترازیک هفته هست پیامکی نیومده من چیکارکنم به نظرتون؟
سلام
مراجعه دوباره کن پلیس +10 یا اگه کد سخا داری برو تو سایت vazifeh.police.ir ببین تمدید شدی یا نه

dow
30-12-2016, 17:48
سلام
مراجعه دوباره کن پلیس +10 یا اگه کد سخا داری برو تو سایت vazifeh.police.ir ببین تمدید شدی یا نه

نشده همون تاریخ قبلیه , به نظرتون دوباره درخواست از سایت بدم موافقت میکنن؟

maniya12
30-12-2016, 17:50
حالا شما فرض کنید من تونستم برای سومین بار تمدید کنم به نظرتون میتونم امریه آموزش پرورش بگیرم ؟با توجه این تمدید کردن ها

maniya12
30-12-2016, 17:52

نشده همون تاریخ قبلیه , به نظرتون دوباره درخواست از سایت بدم موافقت میکنن؟
اگه نشده فردا دراسرع وقت برو پلیس+10 ببین جریان چیه بزار بار دوم تمدید کردنت از طریق پلیس+10 باشه
و اگه خواستی برای بار سوم تمدید کنی برو تو سایت اقدام بکن که یه شانست نسوزه

mohamadreza9991
31-12-2016, 01:57
سلام
یه سوال مهم دارم اگه میشه کمکم کنین
من کی برا دفترچه اقدام کنم که تاریخ اعزامم بخوره یک تیر ؟نمیخوام اردیبهشت اصلا بخوره چون کنکور ارشد رو انداختن 7 یا 8 اردیبهشت

لطفا کمک کنین
ممنون

maniya12
31-12-2016, 03:38
سلام
من کی برا دفترچه اقدام کنم که تاریخ اعزامم بخوره یک تیر ؟نمیخوام اردیبهشت اصلا بخوره چون کنکور ارشد رو انداختن 7 یا 8 اردیبهشت

لطفا کمک کنین
ممنون
سلام
از پلیس+10 سوال کن ولی به احتمال زیاد برج 12 دفترچه بگیری برج 4 اعزامته

murchehh
31-12-2016, 05:12
سلام
دوستاني كه توي يگان هستند مرخصي ها به چه صورت هست ؟ اخه من خوندم كه نوشته بود ١٢ روز در سال ، واقعا اين قدر كمه!!!؟؟
آقا کسی نمی دونه!؟

mani6606
31-12-2016, 09:37
سلام
لطفا کمک کنین
ممنون
اگر برج ٢ شد درخواست تعويق دهيد و موافقت مى شود

آقا کسی نمی دونه!؟

در كدام سازمان هستيد؟
كلا مرخصى سرباز ها كم است در حدود ١ روز در ماه

murchehh
31-12-2016, 13:05
اگر برج ٢ شد درخواست تعويق دهيد و موافقت مى شود

در كدام سازمان هستيد؟
كلا مرخصى سرباز ها كم است در حدود ١ روز در ماه
خیلی ممنون
خواستم به صورت کلی بدونم
اخه قبلا یادمه هر نود روز ۱۵ روز بود الان یعنی اینقدر کاهش پیدا کرده!!؟

hooman123i
31-12-2016, 14:34
سلام خدمت شما دوستان گرامی . می خواستم ببین با توجه به شرایط بنده می تونم معاف بشمیا نه؟
متولد 73 کاردانی کامپیوتر خوندم و انصراف دادم چند هفته پیش تا 1 سال وقت دارم وضعیت خدمتم رو مشخص کنم.
پدر بنده متولد 42 و 53 سال سن داره و چند سال پیش در سانحه ای اسیب دید به طوری که در پای راست آن پلاتین و دست راست هم تا حدودی از کار افتاده شده و چند تا از رگاش پاره شده . پدرم تا سال 91 کارت معلولیت بهزیستی داشته ولی از اون به بعد دنبالش نرفته . در ضمن من تنها فرزند پسر هستم و یک خواهر دارم که ازدواج کردده .

alie0928
31-12-2016, 14:43
فردا میرم پلیس 10 تاریخ اعزام میپرسم

vahidbn
31-12-2016, 15:06
سلام همگی
من یک سوال خیلی مهمی دارم ممنون میشم کسانی که اطلاعاتی دارن منو راهنمایی کنند

من سال 88 دفترچه سربازیو پست کردم و سال بعدش دانشگاه قبول شدم ( کارشناسی ناپیوسته )
سال 92 برای کارشناسی ثبت نام کردم و باز برای معافیت تحصیلی اقدام کردم
جدیدا خبر خرید سربازی به گوشم رسیده و می خوام الان که 3 ترم از دانشگاهم مونده انصراف بدم و 4 سال صبر کنم تا بتوانم برای خرید
اقدام کنم
سوالی که من دارم اینه که در این مدت که می خوام غایب شم آیا سرباز فراری هستم ؟ چون دفترچه پست کردم سال 89
و اینکه مامور میفرستم دنبالم یا نه ؟
آیا من 8 سال غایب بمونم یعنی از آخرین مدرک تحصیلیم یعنی فوق دیپلم که سال 92 گرفتم تا 8 سال بعد می تونم سربازیمو بخرم ؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
من بیشتر نگران اینم که غایب شدم سرباز فراری حساب نشم و نیان دنبالم
و اینکه به دلیل مشکلاتی قادر به ادامه تحصیل نیستم

mgh345
31-12-2016, 16:57
خیلی ممنون
خواستم به صورت کلی بدونم
ببینین مرخصی استحقاقی بستگی به محلی داره که توش خدمت می کنین. اگه توی منطقه عادی خدمت می کنین هر ماه یه روز مرخصی دارین و کل خدمتتون 30 روز مرخصی تشویقی ( بعضی جاها ممکنه بیشتر هم مرخصی بدن ولی حداقلش همینقدره) که فرمانده یا مسئولتون می تونه بهتون بده. 30 روز هم مرخصی استعلاجی (درمانی) در کل خدمت دارین که اگه مرخصی استعلاجی تون از 30 روز گذشت و مرخصی تشویقی یا استحقاقی هم نداشتین، براتون اضافه خدمت رد می کنن.
توی مناطق محروم یا با آب و هوای سرد یا اگه توی شهر خودتون نباشین، علاوه بر این موارد مرخصی بین راهی و یا مرخصی مرتبط دیگه ای بهتون تعلق میگیره. همینطور اینکه روزهای تعطیل هم به شرط نداشتن نگهبانی خود به خود مرخص هستید (مرخصی شهری) و از مرخصی تون کم نمیشه. یعنی اگه مثلا 3 شنبه تعطیل باشه، شما می تونین 4 و 5 شنبه رو هم مرخصی (استحقاقی یا تشویقی) بگیرین و از دوشنبه برید مرخصی تا شنبه هفته بعدش. یعنی در واقع 4 روز میرید مرخصی ولی فقط 2 روز از مرخصی تون کم میشه. البته موافقت با این مرخصی هم بنا به صلاحدید فرمانده هست چون اینجور روزها همه می خوان مرخصی بگیرن ولی پادگان نباید خالی بشه.
توی مناطق عملیاتی شما باید حداقل 45 روز بدون مرخصی توی پادگان باشید، بعد از گذشت این 45 روز بهتون 15 روز مرخصی استحقاقی میدن. سهمیه مرخصی تشویقی تون ممکنه بیشتر از چیزی باشه که توی قانون اومده باشه (بسته به انصاف فرمانده تون)
اون قضیه مرخصی شهری که بالا گفتم برای دوره 45 روزه مناطق عملیاتی صدق نمی کنه چون برنامه ریزی جوری هست که هر سرباز 45 روز کامل توی پادگان باشه.

mohamadreza9991
31-12-2016, 17:08
سلام
از پلیس+10 سوال کن ولی به احتمال زیاد برج 12 دفترچه بگیری برج 4 اعزامته

با سپاس از شما :n26:

474747
31-12-2016, 19:41
سلام همگی

من سال 88 دفترچه سربازیو پست کردم و سال بعدش دانشگاه قبول شدم ( کارشناسی ناپیوسته )
جدیدا خبر خرید سربازی به گوشم رسیده و می خوام الان که 3 ترم از دانشگاهم مونده انصراف بدم و 4 سال صبر کنم تا بتوانم برای خرید
اقدام کنم
سوالی که من دارم اینه که در این مدت که می خوام غایب شم آیا سرباز فراری هستم ؟ چون دفترچه پست کردم سال 89
آیا من 8 سال غایب بمونم یعنی از آخرین مدرک تحصیلیم یعنی فوق دیپلم که سال 92 گرفتم تا 8 سال بعد می تونم سربازیمو بخرم ؟

غایب حساب میشی، و با وجود اینکه هر چند سال یکبار میگن که میخوایم دستگیر کنیم، ولی غایبا رو کاری ندارن، اونطوری که از تجربه اطرافیان خودم و تجربیات دوستان در اینجا معلومه.
اما مهم تر از همه اینه که خرید سربازی وضعش مشخص نیست، معلوم نیست که تا چهار سال دیگه تمدید بشه یا نه، و یهو دیدی دقیقا سه سال دیگه قانونش رو ورداشتن و شما بلاتکلیف موندی.

Brbr80
31-12-2016, 19:52
عرض سلام.سوالی داشتم برای کفالت اگه سن پدر بالای هفتاد باشه نیازی به حضورش توی کمیسیون هست؟ جایی خوندم نمیخواد...

mani6606
31-12-2016, 21:01
خیلی ممنون
خواستم به صورت کلی بدونم
بله

سلام خدمت شما دوستان گرامی . می خواستم ببین با توجه به شرایط بنده می تونم معاف بشمیا نه؟
متولد 73 کاردانی کامپیوتر خوندم و انصراف دادم چند هفته پیش تا 1 سال وقت دارم وضعیت خدمتم رو مشخص کنم.
پدر بنده متولد 42 و 53 سال سن داره و چند سال پیش در سانحه ای اسیب دید به طوری که در پای راست آن پلاتین و دست راست هم تا حدودی از کار افتاده شده و چند تا از رگاش پاره شده . پدرم تا سال 91 کارت معلولیت بهزیستی داشته ولی از اون به بعد دنبالش نرفته . در ضمن من تنها فرزند پسر هستم و یک خواهر دارم که ازدواج کردده .
خوب شما شانس اين را داريد تنها بايد اقدام كنيد و يك سابقه بيمارى كامل و نسخه هاى پزشك معالج و توصيه نامه از پزشك در مورد پدر داشته باشيد البته متوجه باشيد كار ساده اى نيست اما ممكنه با پيگيرى بتوانيد معافيت را بگيرد بهزيستى نقش مهمى دارد بخصوص اگر نامه اى به نظام وظيفه دهد كه پدر شما تحت پوشش اين سازمان هستند

maniya12
31-12-2016, 22:45
سلام دوستان من الان خبر ساعت 10 شبکه رو دیدم و سردار کمالی اعلام کرد که باید سربازان در شهر خودشون خدمت کنن بخاطر مخارج بالا ایاب ذهاب و مشکلات روحی و فرار کردن از خدمت
آیا شما هم این خبر رو شنیدین؟!

vahidbn
01-01-2017, 00:39
غایب حساب میشی، و با وجود اینکه هر چند سال یکبار میگن که میخوایم دستگیر کنیم، ولی غایبا رو کاری ندارن، اونطوری که از تجربه اطرافیان خودم و تجربیات دوستان در اینجا معلومه.
اما مهم تر از همه اینه که خرید سربازی وضعش مشخص نیست، معلوم نیست که تا چهار سال دیگه تمدید بشه یا نه، و یهو دیدی دقیقا سه سال دیگه قانونش رو ورداشتن و شما بلاتکلیف موندی.
ممنونم از شما بابت جواب
یعنی حتی با کسانی که دفترچه پست کردن ولی خودشون رو معرفی نکردن در تاریخی که تو برگه سفید اومده کاری ندارن ؟

maniya12
01-01-2017, 03:24
سلام دوستان من الان خبر ساعت 10 شبکه رو دیدم و سردار کمالی اعلام کرد که باید سربازان در شهر خودشون خدمت کنن بخاطر مخارج بالا ایاب ذهاب و مشکلات روحی و فرار کردن از خدمت
سلام
دوستان کسی این خبر رو نشنیده؟!

atp22
01-01-2017, 12:01
سلام
دوستان کسی این خبر رو نشنیده؟!

من این خبر رو شنیدم اما از حرف تا عمل از اینجا تا سیاره پروتون فاصله هست علی الخصوص در مورد خدمت که از وجوبات واجب هست، به حرفهاشون نمیشه اعتماد کرد فقط در حد نظر شخصی خودشون هست، بهتر هست مبنا رو بر اساس همون روش قبلی پیگیری کنید. تا عملی بشه یک قرن گذشته

maniya12
01-01-2017, 12:05
من این خبر رو شنیدم اما از حرف تا عمل از اینجا تا سیاره پروتون فاصله هست علی الخصوص در مورد خدمت که از وجوبات واجب هست، به حرفهاشون نمیشه اعتماد کرد فقط در حد نظر شخصی خودشون هست، بهتر هست مبنا رو بر اساس همون روش قبلی پیگیری کنید. تا عملی بشه یک قرن گذشته
سلام
لینک سایتی رو دارین که این خبر رو پوشش داده باشه؟!

atp22
01-01-2017, 12:05
سلام همگی

اقدام کنم

توصیه نمیکنم، چون قانون های نظام وظیفه الآن از ساعتی و روزی گذشته رسیده به دقیقه ای هرگز همچین ریسکی نکنید یک وقت هم دانشگاه رو از دست میدید اون هم باید تا 4 سال دیگه صبر کنید تا تازه بشه 8 سال شاید اون زمان بگن 12 سال شاید هم بیان دستگیرتون کنند به علت غیبت

atp22
01-01-2017, 12:06
سلام

نظر من رو منظورتون هست یا خود اخبار رو؟

murchehh
01-01-2017, 12:21
سلام
سلام
توی گوگل سرچ کنید
"اخبار ساعت ۲۲ ، ۱۱ دی"

maniya12
01-01-2017, 12:33
سلام
توی گوگل سرچ کنید
"اخبار ساعت ۲۲ ، ۱۱ دی"
متشکر
این واقعیت داره یا الکیه؟!

murchehh
01-01-2017, 12:40
متشکر
این واقعیت داره یا الکیه؟!
والا نمیدونم منم خیلی دوست دارم که واقعیت داشته باشه اما این موضوع جدیدی نیست که مطرح کردن و قبلا هم بوده فقط به اجرای اون بستگی داره

atp22
01-01-2017, 12:44
کسی امریه جهاد و کشاورزی نبوده؟

mgh345
01-01-2017, 18:23
اینکه سربازا تو شهر خودشون خدمت کنن هم منطقی هست و هم هزینه کمتری برای پادگان داره (چون بهرحال پادگان برای این سربازها باید غذا و امکانات رفاهی فراهم کنه) ولی در عمل همچین اتفاقی نمیفته و خیالتون راحت باشه که نخواهد افتاد!
چون اگه اینجوری بشه دیگه کسی نیست بره لب مرز خدمت کنه!

maniya12
01-01-2017, 18:40
اینکه سربازا تو شهر خودشون خدمت کنن هم منطقی هست و هم هزینه کمتری برای پادگان داره (چون بهرحال پادگان برای این سربازها باید غذا و امکانات رفاهی فراهم کنه) ولی در عمل همچین اتفاقی نمیفته و خیالتون راحت باشه که نخواهد افتاد!
چون اگه اینجوری بشه دیگه کسی نیست بره لب مرز خدمت کنه!
گفته
باید به محل سکونت یا تا 300 کیلومتر فاصله تا شهر محل سکونت باید اعزام بشه حرف سردار اشتری این بوده

Brbr80
01-01-2017, 18:45
کاش کسی میتونست منو راهنمایی کنه....

mani6606
01-01-2017, 19:00
کاش کسی میتونست منو راهنمایی کنه....

چى رو بدونه ؟؟

mgh345
01-01-2017, 19:06
گفته
باید به محل سکونت یا تا 300 کیلومتر فاصله تا شهر محل سکونت باید اعزام بشه حرف سردار اشتری این بوده
الان هم تقریبا 90% سربازا تو فاصله 300 کیلومتری از شهرشون خدمت می کنن. البته به جز دوران آموزشی. همینطور اینم باید بگم که اینا یه جدول مسافت دارن که فاصله ها رو کمتر نشون میده. یعنی کسی که فاصله اش مثلا 390 کیلومتر باشه، براشون همون 300 کیلومتر حساب می کنه.
بهرحال اصل نزدیک بودن به خونه وقتی فایده داره که آدم بتونه بعد ازظهر بره خونه یعنی همون فاصله 300 کیلومتری میشه حداقل 3 ساعت رفت و 3 ساعت برگشت. اینجوری طرف نمی تونه بعدازظهرها بره خونه و با این حساب عملا فرقی نمی کنه پادگانش 300 کیلومتر از خونه اش فاصله داشته باشه یا 2000 کیلومتر
این طرحشون در واقع به ضرر سربازهاست چون به نظر میرسه اینا می خوان مرخصی بین راهی رو حذف کنن.

Brbr80
01-01-2017, 19:09
همین موردی که داشتم مانی جان نوشته بودی اگه برادرت معلول باشه از لحاظ جسمی خوبه فقط بابت کم توانی ذهنیش معاف شد معلول محسوب میشه؟و اینکه میتونم قبل درخواست کفالتم ببرمش پیش دکتر نظام وظیفه اگه اون تایید کرد بعدش درخواست بدم؟و سومم اینکه برای پدر بالای هفتاد نیازی به حضورش تو کمیسیون هست؟

mani6606
02-01-2017, 01:07
ناتوانى ذهنى هم جز معلوليت حساب مى شود اگر برادر ازدواج نكرده شما مى توانيد درخواست كفالت براى او بدهيد ، معمولا پزشكان نظام وظيفه در خارج از محدوده سازمانى در مطب پاسخ گو نيستند و در نظام وظيفه هم شلوغه شما فرصت اين كار را نداريد كه برادر شما را جدا معاينه كنند اگر برادر پرونده پزشكى دارند در روز كميسيون مى تونايد انها را تحويل دهيد . در مورد پدر ، درسته كه سن بالاي ٧٠ سال ملاك است اما ايشون را معاينه مى كنند و بعد نتيجه را مى دهند كلا در روند كفالت گرفتن سختى زياد هست

mahdi2687
02-01-2017, 07:26
سلام ، دوستان هر کی میتونه لطفا راهنمایی ام کنه ، خیلی واجبه :42:
دوستان فرض کنید ، یکی می خواد یگان خدمتی اش ( بعد آموزشی ) بیفته سازمان نظام وظیفه شهرش ، کدوم یک از این دو راه براش اتفاق میفته :
1) بعد آموزشی میفرستنش به عنوان یگان خدمتی به ستاد کل نیروی انتظامی اون شهر و اگر شانس بیاره تو تقسیم نیرو ها میفته سازمان نظام وظیفه اون شهر ؟
2) یا اینکه بعد آموزشی مستقیم یگان خدمتی اش سازمان نظام وظیفه اون شهر تعیین میشه و باید مستقیم بره اونجا و دیگه به ستاد کل نیروی انتظامی اون شهر کاری نداره ؟
پیشاپیش ممنون از لطفتون

mani6606
02-01-2017, 10:32
سلام ، دوستان هر کی میتونه لطفا راهنمایی ام کنه ، خیلی واجبه :42:
دوستان فرض کنید ، یکی می خواد یگان خدمتی اش ( بعد آموزشی ) بیفته سازمان نظام وظیفه شهرش ، کدوم یک از این دو راه براش اتفاق میفته :
1) بعد آموزشی میفرستنش به عنوان یگان خدمتی به ستاد کل نیروی انتظامی اون شهر و اگر شانس بیاره تو تقسیم نیرو ها میفته سازمان نظام وظیفه اون شهر ؟
2) یا اینکه بعد آموزشی مستقیم یگان خدمتی اش سازمان نظام وظیفه اون شهر تعیین میشه و باید مستقیم بره اونجا و دیگه به ستاد کل نیروی انتظامی اون شهر کاری نداره ؟
پیشاپیش ممنون از لطفتون

شما اول بايد سازمان خدمتى ات ناحا باشد ، اگر ارتش باشيد كه اصلا نمى توانيد اين كار بكنيد، باز در ناجا هم يگان هاى مختلف است پليس راهور ، مرزبانى ....
در پايان اموزشى به شما نامه اى داده مى شود كه بايد در تاريخ مشخص خودتان را به ان يگان نظامى معرفى كنيد اگر راهور هستيد نمى توانيد جاى ديگر برويد

rubvix
02-01-2017, 12:37
سلام.من برج12اعزام هستم با توجه به اینکه تک فرزند هستم اگر بخوام نامه تک پسری بگیرم با توجه به اینکه تا شهرمون فاصله داره و از طرفی به عید هم میخوره چیکار کنم؟

amir deja vu
02-01-2017, 14:33
سلام.من برج12اعزام هستم با توجه به اینکه تک فرزند هستم اگر بخوام نامه تک پسری بگیرم با توجه به اینکه تا شهرمون فاصله داره و از طرفی به عید هم میخوره چیکار کنم؟

مگه تک پسری امتیاز خاصی داره الان؟ ممکنه با تک پسری محل خدمتت شهر خودت باشه؟ منم اسفند اعزامم و همین شرایط و دارم

maniya12
02-01-2017, 14:39
مگه تک پسری امتیاز خاصی داره الان؟ ممکنه با تک پسری محل خدمتت شهر خودت باشه؟ منم اسفند اعزامم و همین شرایط و دارم
سلام
قدیم چنین قانونی بود ولی دیگه برداشته شده متاسفانه

mahdi2687
02-01-2017, 14:42
شما اول بايد سازمان خدمتى ات ناحا باشد ، اگر ارتش باشيد كه اصلا نمى توانيد اين كار بكنيد، باز در ناجا هم يگان هاى مختلف است پليس راهور ، مرزبانى ....
در پايان اموزشى به شما نامه اى داده مى شود كه بايد در تاريخ مشخص خودتان را به ان يگان نظامى معرفى كنيد اگر راهور هستيد نمى توانيد جاى ديگر برويد

ممنونم از راهنمايى تون ، بله الان آموزشى ام نيروى انتظامى هست و از اون نظر مشكلى نيست
فقط مى خوام بدون آخر آموزشى ، موقع تقسيم اول ميفرستن ستاد كل نيرو انتطامى بعد اونجا به جاهاى مختلف تقسيم ميشن يا اينكه مثلا مستقيم به سازمان نظام وظيفه يه شهر يا مثلا راهور فرستاده ميشيم ؟

Brbr80
02-01-2017, 15:57
مرسی مانی جان ولی فک کنم برای کفالت برادر معلول باید پدرهم نداشته باشه پس معافیت برادرمو نمیتونم بگیرم
تنها میمونه کفالت پدرم .
راستش برادرم جایی پرونده ای نداره
به نظرت استشهاد محلی جمع کنم بهتر نیست؟

rubvix
02-01-2017, 18:56

اره هنوزم هست ولی تو ارتش بیشتر بهش توجه میکنن

atp22
03-01-2017, 14:25
امریه جهاد اردیبهشت کسی نیست؟

silvermanhhh
03-01-2017, 20:58
سلام دوستان،من ۱۹بهمن میرم خدمت مدرکم فوق دیپلم هست،اهوازم،بنظرتون احتمال اینکه خدمت اصلی رو بیوفتم شهر خودمون چقدره؟(اموزشی مهم نیست کجا بیوفتم)
ایا راهی هست که بشه مثلا من شهر خودمون افتاده باشم اما جاش بد باشه،بخام بگم مثلا نخام منو بندازن اهواز خودشون هر جا ظرفیت خالی بود منو بندازن اونجا؟؟؟

atp22
03-01-2017, 22:00
سلام دوستان،من ۱۹بهمن میرم خدمت مدرکم فوق دیپلم هست،اهوازم،بنظرتون احتمال اینکه خدمت اصلی رو بیوفتم شهر خودمون چقدره؟(اموزشی مهم نیست کجا بیوفتم)
ایا راهی هست که بشه مثلا من شهر خودمون افتاده باشم اما جاش بد باشه،بخام بگم مثلا نخام منو بندازن اهواز خودشون هر جا ظرفیت خالی بود منو بندازن اونجا؟؟؟

احتمال اینکه شهر خودتون باشید یک ملیاردیوم هست، حتی تک پسر ها استان خوشون هستند اما شهر خودشون نیستند مخصوصا با این اوضاع فعلی اگر آشنا نداشتید براشون فرقی نمیکنه شما رو کجا بفرستند.

Brbr80
03-01-2017, 22:17
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

silvermanhhh
03-01-2017, 23:21
احتمال اینکه شهر خودتون باشید یک ملیاردیوم هست، حتی تک پسر ها استان خوشون هستند اما شهر خودشون نیستند مخصوصا با این اوضاع فعلی اگر آشنا نداشتید براشون فرقی نمیکنه شما رو کجا بفرستند.

اگه اینطوره که خوب شد،دوبرابر پول حقوقشون ،که بیشتر به پول تو جیبی میخوره،رو باید خرج رفت و امد بکنم،یه شهر دیگه بیوفتم سنگین ترم

Iman.8006
04-01-2017, 00:02
سلام دوستان من کد مازاد خوردم همین یکشنبه همه اعزامم قبلش کارای سپاهمو انجام دادم ک سربازیمو سپاه باشم ولی الان مازاد خوردم چیکار کنم؟

maniya12
04-01-2017, 02:49
سلام دوستان من کد مازاد خوردم همین یکشنبه همه اعزامم قبلش کارای سپاهمو انجام دادم ک سربازیمو سپاه باشم ولی الان مازاد خوردم چیکار کنم؟
سلام
بچه کجا هستین؟!
مدرکتون چیه؟!
تکمیلی داشتین که از سپاه پذیرش گرفتین؟!

atp22
04-01-2017, 11:31

حالا اگر یک آشنا از سپاه رو بفرستید نظام وظیفه استان اونها میتونند کد مازاد شما رو به هر کدی تغییر بدند یعنی بزارند پادگان سپاهی که مد نظر شما هست آموزشی رو بگذرونید. کلا همه چیز دست شما هست فقط باید یک آشنا داشته باشید برای نظام وظیفه استان

amir deja vu
04-01-2017, 13:46
دوستان من اسفند ماه اعزامم. به نظرتون اگر الان اقدام کنم برای معاف از رزم تا قبل از اسفند نتیجه اش مشخص میشه؟ و اینکه اصلا ارزش داره معاف از رزم بگیرم یا نه؟ به دردسرش میارزه؟ :n27:

چون شنیدم میگن ممکنه معاف از رزم تو درجه ات تاثیر داشته باشه!

nima_fk
04-01-2017, 16:23
دوستان کسی هست تازگیا معاف کفالت شده باشه؟

dow
04-01-2017, 17:31
سلام آقایون داداشم :n02:

من رفتم دانشگاه معافیت تحصیلی دادن پلیس +10 هم برگه رو بردم معافیت تحصلی رو ثبت کرد تا 1400 معافیت داد . ولی نه دفترچه اعزامم رو گرفت نه چیزی تو سایت هم معافیت تحصیلی رو زده اتمام معافیت و وضعیت رو زده اعزام به خدمت من چیکار باید بکنم ؟:n34:

John Cena723
04-01-2017, 18:32
سلام دوستان عزیز خسته نباشید.
آقایون ، من پدرم یکسال سابقه جبهه داره. تقریبا یک ماه پیش رفت اهواز و کارای کسر خدمتم رو انجام داد. بهش گفتن ما خودمون نامه ش رو واستون پست می کنیم. یه ماه پیش یه نسخه تامه از پادگان اهواز واسمون اومد که نوشته بود 4 ماه کسری خدمت به شما تعلق میگیره. پایین برگه هم مهر و امضا فرمانده پادگان بود. مشکل اینجاست که الان بعد از یک ماه هنوز تو سیستم پلیس +10 این کسریم ثبت نشده. میخواستم ببینم اونا خودشون باید اقدام کنند یا من باید این نامه رو ببرم جایی واسه ثبتش؟
ممنون میشم جواب بدید.

Hidden-Hunter
04-01-2017, 18:52
سلام دوستان
من دنبال معافیت پزشکی هستم و فعلا پروندم رفته کمسیون شورای عالی، خواستم بپرسم این شورای عالی چیه؟ چند نفرن، رای اصلی را این شورا میده؟میشه به رای شورای عالی اعتراض کرد؟
ممنون

murchehh
04-01-2017, 19:11
دوستان من اسفند ماه اعزامم. به نظرتون اگر الان اقدام کنم برای معاف از رزم تا قبل از اسفند نتیجه اش مشخص میشه؟ و اینکه اصلا ارزش داره معاف از رزم بگیرم یا نه؟ به دردسرش میارزه؟ :n27:

چون شنیدم میگن ممکنه معاف از رزم تو درجه ات تاثیر داشته باشه!

سلام
من هم دقيقا مثل شما هستم (اعزام اسفند) و بعد از ارسال دفترچه خواستم براي معاف از رزمي اقدام كنم كه بيخيالش شدم فعلا.
در اين حالت بايد شما بريد پليس +10 و درخواست قبلي تون كه اعزام اسفند بود رو باطل كنيد و از اول دفترچه رو ارسال كنيد منتهي در مرحله معاينه پزشكي درخواست كميسيون براي معافيت بديد كه به تشخيص اون ها معاف از رزم بشيد (البته اگه شرايطش رو داشته باشيد).
نكتش اينجاست كه وقتي دفترچه تون رو باطل مي كنند تاريخ اعزام جديد صادر ميشه كه در صورتي كه الان اين درخواست رو بديد احتمالا تاريخ اعزام حدود ٤ ماه( براي ليسانس) عقب ميفته كه با احتساب تعجيل (در صورت باز بودن درخواست تعجيل ) ميشه دو ماه .

البته من شنيدم كه ميشه در حين آموزشي هم براي معاف از رزمي اقدام كرد ، ولي بازم اين مورد بستگي به پادگاني كه توش ميفتيد داره و اجازه دادن براي رفتن به بهداري و انجام كارهاي مربوطش اصلا قطعي نيست.
تاثير روي درجه هم داره و يك درجه كم ميكنه البته بستگي به فعاليت (زياد) در پادگان احتمال رفع تاثيرش هم وجود دارد همون جور كه يكي از دوستان اين تاپيك با وجود معاف از رزمي تونسته بود ستوان سه بگيره

atp22
04-01-2017, 19:12
سلام آقایون داداشم :n02:

من رفتم دانشگاه معافیت تحصیلی دادن پلیس +10 هم برگه رو بردم معافیت تحصلی رو ثبت کرد تا 1400 معافیت داد . ولی نه دفترچه اعزامم رو گرفت نه چیزی تو سایت هم معافیت تحصیلی رو زده اتمام معافیت و وضعیت رو زده اعزام به خدمت من چیکار باید بکنم ؟:n34:

سایت آپدیت نشده واسه خود من 180 روز غیبت زده بود دیروز دیدم شده 0

atp22
04-01-2017, 19:16
سلام
من هم دقيقا مثل شما هستم (اعزام اسفند) و بعد از ارسال دفترچه خواستم براي معاف از رزمي اقدام كنم كه بيخيالش شدم فعلا.
در اين حالت بايد شما بريد پليس +10 و درخواست قبلي تون كه اعزام اسفند بود رو باطل كنيد و از اول دفترچه رو ارسال كنيد منتهي در مرحله معاينه پزشكي درخواست كميسيون براي معافيت بديد كه به تشخيص اون ها معاف از رزم بشيد (البته اگه شرايطش رو داشته باشيد).
نكتش اينجاست كه وقتي دفترچه تون رو باطل مي كنند تاريخ اعزام جديد صادر ميشه كه در صورتي كه الان اين درخواست رو بديد احتمالا تاريخ اعزام حدود ٤ ماه( براي ليسانس) عقب ميفته كه با احتساب تعجيل (در صورت باز بودن درخواست تعجيل ) ميشه دو ماه .

البته من شنيدم كه ميشه در حين آموزشي هم براي معاف از رزمي اقدام كرد ، ولي بازم اين مورد بستگي به پادگاني كه توش ميفتيد داره و اجازه دادن براي رفتن به بهداري و انجام كارهاي مربوطش اصلا قطعي نيست.

من با نظر شما موافقم ولی اگر مشکل زمان و کمبود سهمیه در امریه دارند میتونند از معاف از رزم برای کش دادن زمان استفاده کنند. البته هزینه های معاینه های بیمارستان همه آزاد حساب میشه، ضمنا اگر معاف از رزم نشید و سرباز شناخته بشید ممکنه 180 روز غیبت بزنند واستون، اما تو خدمت هزینه های معاینه برای معاف از رزم مجانی هست.

amir deja vu
04-01-2017, 20:43
سلام

تاثير روي درجه هم داره و يك درجه كم ميكنه البته بستگي به فعاليت (زياد) در پادگان احتمال رفع تاثيرش هم وجود دارد همون جور كه يكي از دوستان اين تاپيك با وجود معاف از رزمي تونسته بود ستوان سه بگيره

پس بیخیالش بشم بهتره! البته اینکه میگین تاریخ اعزام به تعویق میفته وسوسه شدم یه بار دیگه کنکور بدم:n13:

ولی در عین حال کم شدن درجه و احتمال غیبت خوردن و اینکه بعضی از دوستان میگن ممکنه یک سری کارها مثل دستشویی تمیز کردن بهتون بیفته ترجیح میدم دنبالش نرم دیگه:n15:

lord mysterious
05-01-2017, 02:20
پس بیخیالش بشم بهتره! البته اینکه میگین تاریخ اعزام به تعویق میفته وسوسه شدم یه بار دیگه کنکور بدم:n13:

ولی در عین حال کم شدن درجه و احتمال غیبت خوردن و اینکه بعضی از دوستان میگن ممکنه یک سری کارها مثل دستشویی تمیز کردن بهتون بیفته ترجیح میدم دنبالش نرم دیگه:n15:

قاعدتا اگه مشکلت جدی نیست که توی اموزشی حتی مطرح نکن که معاف از رزمی
مگر اینکه بتونی معافیت از نگهبانی بگیری
اما خب یگان فرق داره
بعنوان مثال من افتادم گروه عملیاتی که منطقه های عملیاتی در سراسر کشور داره
اما این معافیت از رزمم به کمکم اومد که توی قرارگاه بمونم (البته معاف از نگهبانی نبودم)

دستشویی تمیز کردن هم به مراتب بهتر از یه سری نظافت عمومی هاست توی تاریکی (6 تا 6.5 توی سرما باید بری منطقه نظافت) اما نظافت دستشویی به هر نفر فقط یه دستشویی میرسه که معمولا بعد یک هفته اول بچه ها خودشونم رعایت میکنن و محل زندگی خودشونو به گه نمیکشن (با این حال بازم میگم اگه مشکلت جدی نیست توی اموزشی نگو معاف از رزمم توی چشم فرمانده میای و سختی شروع میشه اموزشی تا وقتی راحته که هیچکس تورو نشناسه نه به عنوان یه سرباز خوب و وظیفه شناس نه بعنوان یه سرباز شر و بپیچون قاطی جمعیت برو و بیا و نا محسوس بپیچ)

mani6606
05-01-2017, 02:23
سلام دوستان
من دنبال معافیت پزشکی هستم و فعلا پروندم رفته کمسیون شورای عالی، خواستم بپرسم این شورای عالی چیه؟ چند نفرن، رای اصلی را این شورا میده؟میشه به رای شورای عالی اعتراض کرد؟
ممنون

كميسيون شوراى عالى بالاترين درجه تصميم گيري است و به راي ان حق اعتراض نداريد

474747
05-01-2017, 02:42
سلام
این خبر مال چار سال پیشه:

هنوزم وضعیت همینطوریه؟ دانشجو اگه انصراف بده و همون روز اول بعد از انصراف بره دفترچه پر کنه، میتونه تاریخ اعزامش رو خودش تعیین کنه؟

اگه نه، کلا چطوری میشه تاریخ اعزام رو خودمون تعیین کنیم؟ بعضی جاها مثلا گفته بودن که اگه دفترچه رو فلان تاریخ پر کنید تاریخ اعزامتون میفته فلان ماه بعدش، چه فرمول و حساب کتابی داره ؟ برای سرباز دیپلم مخصوصا

مثلا اگه امریه خواستیم بگیریم ، بعد اون سازمانه امریه دهنده گفت که باید تاریخ اعزامت فلان باشه، چه موقع دفترچه پر کنیم و کلا چیکار کنیم که تاریخ اعزام با تاریخی که اون سازمان گفته یکی بشه و بدبخت نشیم؟

murchehh
05-01-2017, 07:47
قاعدتا اگه مشکلت جدی نیست که توی اموزشی حتی مطرح نکن که معاف از رزمی
مگر اینکه بتونی معافیت از نگهبانی بگیری
اما خب یگان فرق داره
بعنوان مثال من افتادم گروه عملیاتی که منطقه های عملیاتی در سراسر کشور داره
اما این معافیت از رزمم به کمکم اومد که توی قرارگاه بمونم (البته معاف از نگهبانی نبودم)

دستشویی تمیز کردن هم به مراتب بهتر از یه سری نظافت عمومی هاست توی تاریکی (6 تا 6.5 توی سرما باید بری منطقه نظافت) اما نظافت دستشویی به هر نفر فقط یه دستشویی میرسه که معمولا بعد یک هفته اول بچه ها خودشونم رعایت میکنن و محل زندگی خودشونو به گه نمیکشن (با این حال بازم میگم اگه مشکلت جدی نیست توی اموزشی نگو معاف از رزمم توی چشم فرمانده میای و سختی شروع میشه اموزشی تا وقتی راحته که هیچکس تورو نشناسه نه به عنوان یه سرباز خوب و وظیفه شناس نه بعنوان یه سرباز شر و بپیچون قاطی جمعیت برو و بیا و نا محسوس بپیچ)

دوست عزيز شما معاف از رزمي رو توي آموزشي گرفتيد يا زمان ارسال دفترچه اقدام كرديد؟
خواستم ببينم كسي تونسته توي آموزشي براي معاف از رزمي اقدام كنه يا گير ميدن!؟
خيلي ممنون

iaupp
05-01-2017, 13:05
سلام دوستان عزیز خسته نباشید.
آقایون ، من پدرم یکسال سابقه جبهه داره. تقریبا یک ماه پیش رفت اهواز و کارای کسر خدمتم رو انجام داد. بهش گفتن ما خودمون نامه ش رو واستون پست می کنیم. یه ماه پیش یه نسخه تامه از پادگان اهواز واسمون اومد که نوشته بود 4 ماه کسری خدمت به شما تعلق میگیره. پایین برگه هم مهر و امضا فرمانده پادگان بود. مشکل اینجاست که الان بعد از یک ماه هنوز تو سیستم پلیس +10 این کسریم ثبت نشده. میخواستم ببینم اونا خودشون باید اقدام کنند یا من باید این نامه رو ببرم جایی واسه ثبتش؟
ممنون میشم جواب بدید.

با اون نامه یک سری به پلیس +10 بزن، تجربه خودتون از مراحل گرفتن کسری برای بقیه دوستان ذکر کنید
سپاس

lord mysterious
05-01-2017, 13:50
دوست عزيز شما معاف از رزمي رو توي آموزشي گرفتيد يا زمان ارسال دفترچه اقدام كرديد؟
خواستم ببينم كسي تونسته توي آموزشي براي معاف از رزمي اقدام كنه يا گير ميدن!؟
خيلي ممنون

من سری قبل که دفترچه فرستادم برای معافیت پزشکی اقدام کردم که معاف از رزمم کردن اما سری دوم گفتم سالمم ولی توی پروندم بود

اما داشتیم بچه هایی که معافیت از ورزش و نگهبانی تونستن بگیرن که خیلی کاربردی تر از معاف از رزم نظام وظیفه هست
توی اموزشی مطرح میکنی مشکل داری و مدارک پزشکی هم میبری اونا موقت یک هفته ای برات نامه معافیت از نگهبانی و ورزش و رژه یا هرچی صلاح بدونه مینویسه و معرفیت میکنه به بیمارستان ارتش (البته باید صبر کنی دفترچه درمانی بیاد که حدود 1 ماه طول میکشه برای بعضی ها هم ممکنه دیرتر بیاد مثل خودم که تقریبا روزای اخر اموزشی به دستم رسید تا اون موقع هم یک هفته تموم شد دوباره میری بهداری و نامه میگیری)
در اخر هم بیمارستان باز یه نامه موقت برای فرماندهی مینویسه و تاریخ کمیسیون مشخص میکنه که بسته به تعداد نفرات در صف میتونه از همون روز باشه الی 3-4 ماه بعد

elshaarawy
05-01-2017, 14:52
دوستان اردیبهشت پرشده ؟؟؟ امروز رفتم +10 گفت تاریخ اعزام کارشناسی 1/4 هست

atp22
05-01-2017, 19:12
کسی امریه شهرداری نگرفته، یا امریه های دیگه واسه اردیبهشت 96

Brbr80
05-01-2017, 23:05
عزیزان امروز توی خبرا درباره شرایط کفالت نوشته بود که یکیش نداشتن غیبت بود ولی جایی خوندم اگه غایب قبل از ورود به غیبت شرایط کفالت و داشته باشه میتونه حتی باوجود غیبتش درخواست کفالت بده هنوزم هست این قانون؟

alie0928
06-01-2017, 03:27
دوستان اردیبهشت پرشده ؟؟؟ امروز رفتم +10 گفت تاریخ اعزام کارشناسی 1/4 هست
بله اردیبهشت پر شد ماشالا سرباز از در و دیوار میره بالا

nima_fk
06-01-2017, 19:52
دوستان کسی در مورد معافیت کفالت اطلاعی داره؟

mani6606
07-01-2017, 10:17
دوستان کسی در مورد معافیت کفالت اطلاعی داره؟

كفالت پدر يا مادر ؟
در سايت نظام وظيفه همه قوانين موجوده

farsi200
07-01-2017, 14:26
سلام دوستان.
اگه کارت ملی هنوز به دستم نرسیده باشه و بخوام دفترچه پست کنم با همون رسید قبول میکنن یا نه؟ ممنون

Brbr80
07-01-2017, 16:59
عزیزان در موردی که قبلا نوشته بودم اگه استشهاد جمع کنم تاٹیری توی کفالت داره؟

N E X T
07-01-2017, 18:02
فردا اعزامم باکری دزفول :n19::n19::n19::n20::n19::n19:

Mehditedi
07-01-2017, 19:50
سلام اینایی که آشنا و پارتی دارن و بعد تقسیم جابه جاشون میکنن و میندازن شهر خودشون یا هر جا که بخان میخاستم ببینم منظور از پارتی چه کسی هست ؟ مثلا سرهنگه ارتشه یا یه کارمند توی

نظام وظیفه آشنا داشته باشی میتونه این جابه جات کنه کلن این آشنا و پارتی چه درجه ومقامی داره ؟؟؟؟؟؟؟

alisagheb212121
07-01-2017, 22:39
سلام من معاف از رزم شدم .
گفتن به پلیس ۱۰ مراجعه کنین.حالا بعد یه هفته مراجعه پرونده ای که بعد تکمیل برای اعزام به بقیه میدن و بمن ندادن و فقط برگه تاریخ اعزام دادن.تو اون برگم معاف از رزم درج نشده.
یچی دیگم هس اونم اینه که من اگه بخام تو شهر خودم بیوفتم اول اینکه معاف از رزم ها مشکل پذیرش ندارن توسط سازمان ها؟ها؟
دوم اینکه اون پرونده بهم گفتن دست حوزه انتظامی هس.اگه درخواست رو قبول کنن سازمان ها برای جذب حوزه پرونده رو میده برا مراحل پذیرش یا نه؟
خواهشا جواب سوالامو بدین موندم خودم

maniya12
07-01-2017, 22:48
سلام دوستان من پذیرش سپاه اهواز گرفتم کجا میندازن برای آموزشی؟!

mohammadjavad0098
07-01-2017, 23:20
سلام , اقا من 6 ماه خدمتم تو شهره خودمم داخل اداره زندان ها استان سمنان , چجوری میتونم روزبرگ بشم؟ یا 24/24
خیلی فشار داره هر چیم میگگم نیگن نه نمیشه , خروجم الان هر 3 روزو نیم یه بعد از ظهر بهم 12 ساعت میدن تا فردا صبحه سحر :|
راهه قانونی نداره اقدام کنم؟

iaupp
08-01-2017, 17:57
سلام اینایی که آشنا و پارتی دارن و بعد تقسیم جابه جاشون میکنن و میندازن شهر خودشون یا هر جا که بخان میخاستم ببینم منظور از پارتی چه کسی هست ؟ مثلا سرهنگه ارتشه یا یه کارمند توی

نظام وظیفه آشنا داشته باشی میتونه این جابه جات کنه کلن این آشنا و پارتی چه درجه ومقامی داره ؟؟؟؟؟؟؟

برا آموزشی باید توی نظام وظیفه باشه، اما برای یگان باید در نیروی مورد نظر باشد، مثلا توی نیروی زمینی ارتش باید اون آشنای شما در ستاد نیرو زمینی باشه و یا یه آشنای برش دار اونجا داشته باشه. بستگی به برش داره هر شخص برش خاص خودش داره یهو میبینی یه سرگرد از سرهنگ برشش بیشتره!:n05:

mani6606
08-01-2017, 18:37

اشنا نظام وظيفه تنها مى تواند سازمان شما را تغيير دهد
اما اگر در ارتش باشيد براى تقسيم بعد از اموزشي نياز به اشنا در ارتش داريد

سلام من معاف از رزم شدم .
گفتن به پلیس ۱۰ مراجعه کنین.حالا بعد یه هفته مراجعه پرونده ای که بعد تکمیل برای اعزام به بقیه میدن و بمن ندادن و فقط برگه تاریخ اعزام دادن.تو اون برگم معاف از رزم درج نشده.
یچی دیگم هس اونم اینه که من اگه بخام تو شهر خودم بیوفتم اول اینکه معاف از رزم ها مشکل پذیرش ندارن توسط سازمان ها؟ها؟
دوم اینکه اون پرونده بهم گفتن دست حوزه انتظامی هس.اگه درخواست رو قبول کنن سازمان ها برای جذب حوزه پرونده رو میده برا مراحل پذیرش یا نه؟
خواهشا جواب سوالامو بدین موندم خودم
پرونده اى پزشكى به كسى نمى دهند فقط اگر جواب كميسيون معاف از هر نوع باشد به نظام وظيفه اعلام و ثبت مى گردد شما براى جذب به عنوان امريه در هر سازمانى به برگه اعزام كه در ان تاريخ اعزام مشخص شده مهم است در ضمن برخى سازمان ها معاف از رزم ها را نمى گيرند

سلام , اقا من 6 ماه خدمتم تو شهره خودمم داخل اداره زندان ها استان سمنان , چجوری میتونم روزبرگ بشم؟ یا 24/24
خیلی فشار داره هر چیم میگگم نیگن نه نمیشه , خروجم الان هر 3 روزو نیم یه بعد از ظهر بهم 12 ساعت میدن تا فردا صبحه سحر :|
راهه قانونی نداره اقدام کنم؟

راه قانونى وجود ندارد
همه چيز دست مسول كادر ارشد شماست
اما معمولا سربازهاى سازمان زندان ها همه همين طورى هستند

Brbr80
08-01-2017, 18:51
عزیزان به نظرتون من چکار کنم اقدام کنم برای کفالت با اون توضیحات و با تهیه استشهاد احتمالی داره معاف شم؟کسی نگرفته کفالت رو تا حالا؟

miladgoll
08-01-2017, 21:12
سلام دوستان
برای گرفتن کسری خدمت جبهه پدر چه مدارکی نیازه و به کجا باید مراجعه کرد؟حتما خود پدر باید اقدام کنه یا خودمم میتونم برم
لطفا کامل توضیح بدین
با تشکر

mohebronaldo
09-01-2017, 00:09
سلام دوستان.من از اول میخواستم پذیرش سپاه رو بگیرم مدارک کارت سبز و کارت فعال دادم سپاه شهرمون متاسفانه پذیرش نکردند افتادم نیروی انتظامی الانم تهران افتاد یگانم.بعد پدرم جانباز هست میخوام انتقالی بگیرم بیام شهرمون.میشه گرفت؟ بعد پدرم جانباز و ایثارگر هم هست میشه کسری گرفت؟ متولد74 هستم

mohebronaldo
09-01-2017, 00:10
سلام دوستان.من از اول میخواستم پذیرش سپاه رو بگیرم مدارک کارت سبز و کارت فعال دادم سپاه شهرمون متاسفانه پذیرش نکردند افتادم نیروی انتظامی الانم تهران افتاد یگانم.بعد پدرم جانباز هست میخوام انتقالی بگیرم بیام شهرمون.میشه گرفت؟ بعد پدرم جانباز و ایثارگر هم هست میشه کسری گرفت؟ متولد 74 هستم؟

Ramint16
09-01-2017, 12:56
سلام دوستان ، بهترین جا ، چه پادگان چه نیروی انتظامی ، توی تهران برای خدمت کجاست ؟
چون من سرکار میرم ، قرار شده همزمان با سربازی کارمم برم ، کسیم دارم که میتونه مشخض کنه کجا بیفتم ، حالا دنبال یه جاییم که راحت باشه و بتونم به کارمم برسم .
معاف از رزم هم هستم ، ممنون

امید رض
09-01-2017, 19:11
سلام دوستان ، بهترین جا ، چه پادگان چه نیروی انتظامی ، توی تهران برای خدمت کجاست ؟
چون من سرکار میرم ، قرار شده همزمان با سربازی کارمم برم ، کسیم دارم که میتونه مشخض کنه کجا بیفتم ، حالا دنبال یه جاییم که راحت باشه و بتونم به کارمم برسم .
معاف از رزم هم هستم ، ممنون
دوست عزیز بهترین پادگان ..پادگانیه که چسبیده به خونتون باشه:n02:

Bilion
09-01-2017, 21:12
ضمن عرض سلام خدمت تک تکتون سوالم اینه مدرکی توی سیستم ثبت شده نمیشه با آشنا و اینا کمش کرد که شامل طرح خرید بشه؟

mani6606
11-01-2017, 11:35
عزیزان به نظرتون من چکار کنم اقدام کنم برای کفالت با اون توضیحات و با تهیه استشهاد احتمالی داره معاف شم؟کسی نگرفته کفالت رو تا حالا؟
تا اقدام نكنيد هيچ چيز مشخص نيست

سلام دوستان
برای گرفتن کسری خدمت جبهه پدر چه مدارکی نیازه و به کجا باید مراجعه کرد؟حتما خود پدر باید اقدام کنه یا خودمم میتونم برم
لطفا کامل توضیح بدین
با تشکر
بايد پدرتون نامه اى از يگان زمان جنگ داشته باشند ، ابتدا شما به نيروى انسانى پادگان خودتون مى رويد سپس انها نامه اى به يگان دوران جنگ پدرتان مى زنند و بايد حضورى نامه به ان يگان برده شود پس از ان ، ان يگان مدت حضور پدرتان در جبهه را اعلام مى كنند و شما ان نامه را به نظام وظيفه مى بريد تا ثبت سيستم شود بعد از مى توانيد دوباره به نيرو انسانى پادگان خودتان برويد و كسرى را ثبت كنيد

ضمن عرض سلام خدمت تک تکتون سوالم اینه مدرکی توی سیستم ثبت شده نمیشه با آشنا و اینا کمش کرد که شامل طرح خرید بشه؟

خير

ehsanyeganeh
12-01-2017, 13:33
سلام دوستان
ببخشید بنظرتون برای ارشد رشته برق الکترونیک امریه خاتم خوبه یا دفاع؟

maniiiiiiiii
13-01-2017, 13:57
سلام دوستان
ببخشید بنظرتون برای ارشد رشته برق الکترونیک امریه خاتم خوبه یا دفاع؟
ارشد الکترونیکم همون نزدیکیای خاتم . کارگاه امام رضا خوبه

Greedy
13-01-2017, 17:38
یکی که برگه استعلاجی پزشک داره یا متنشو بلده پ خ کنه برام یا بگه همینجا
یه برگه دارم میخوام خودم پر کنم واسه یه روز که غیبت نخورم متنش میخوام تابلو نشه واسه یه روزم هست :n02:

Ali 7
13-01-2017, 18:50
سلام دوستان ...
سوالی داشتم خواهشمندم جواب بدید!
راستش من بعد از چند سال که از اتمام خدمتم گذشته بود برای گرفتن گواهی خدمت برای ارائه به اداره ، رفتم پادگان محل خدمت و گواهی گرفتم بعد که داشتم از پادگان خارج میشدم اتفاق بدی برام افتاد ... من به طور خیلی اتفاقی گفتم یه عکسی هم از خروجی دژبانی بگیرم و برم اما از شانس بدم اون داخل دژبانی یه سرباز میبینه و من رو لو میده !!!
بعد یهو چند نفر اومدن و من رو بردن پیش افسر دژبانی که در طبقه دوم دژبانی بود!
اونجا که رفتم افسر ازم مدرک شناسایی گرفت و داد به سربازش که بزنه تو سیستم و استعلام کنه ( البته اون طوری که خودش گفت !!! ) و هی میگفت الان میفرستمت بازداشتگاه !!! من هم کلی ترسیده بودم ... ازش خواهش کردم گفتم ترو خدا ببخشید اشتباه کردیم منظوری نداشتیم فقط میخواستیم بی منظور یه عکس بگیریم و از اینجور صحبت ها !!! اما اون باز حرف خودش رو میزد ...
خلاصه سربازش اطلاعات کارت گواهینامه من رو زد تو سیستم چون من کارت ملی همراهم نبود و گواهینامه همراهم داشتم ... خلاصه سربازه اطلاعات روی کارت رو زد تو سیستم و بعد از گذشت چند دقیقه بهم گفت : قبلا جرمی داشتی ؟؟؟ گفتم نه والا !!! اصلا ... !!! گفت : اینجا تو سیستم یه چیزایی نشون میده!!! شاید هم تو قبلا سرعت بالا داشتی تو جاده ( 130 کیلومتر سرعت !!! ) و از اینجور صحبت ها !!! من بهش گفتم : خب شاید ... احتمالش هست! فکر کنم منظورش همین سرعت بالا بووود!
آخه میخوام بدونم مگه اینا به سیستم پلیس وصل هستند ؟؟؟
خلاصه دیگه با هزار خواهش و التماس افسر دژبانی قبول کرد که بازداشت نشم اما موبایلم رو کامل گشتن ( مخصوصا فیلماش !!! ) و وقتی دیگه مطمئن شدن که به غیر از اون چند تا عکس چیز دیگه ای تو گوشی نیست گوشی رو بهم تحویل دادند و افسر بهم گفت : هیچ نمیدونستی عکسبرداری از مکان نظامی جرم محسوب میشه ؟؟؟
من هم بهش گفتم : به خدا منظوری نداشتم ... من قبلا اینجا سرباز بودم با اینجا خاطره دارم و فقط واسه همین عکس گرفتم و اصلا قصدی نداشتم حالا هم شما هر چی که تو گوشی من هست رو پاک کنید ... فقط بزارید برم!
خب خدا رو شکر به خیر گذشت و من رو فرستادن که برم و افسر دژبانی آخر بهم گفت که من باید تو رو بازداشت میکردم اما گذشت کردم! برو به سلامت موفق باشی :n39:

حالا اون چیزی که من رو نگران کرده اینه دوستان :

موقعی که داشتم از ساختمان دژبانی میومدم بیرون یکی از همون سربازای دژبانی موقعی که من داشتم بیرون میومدم بهم گفت : از این لحظه به بعد تحت تعقیبی !!! :n35:

برو فقط برو ... :n03:

دوستان ... حالا سوال من اینجاست !!!
یعنی منظورش از این حرف چی بوده ؟؟؟ یعنی من کلا همه جا دیگه تحت تعقیبم ؟؟؟ یا اینکه از این به بعد فقط تو محوطه یِ اون پادگان تحت تعقیبم ؟؟؟ منظورش چی بوووده یعنی ؟ :n38:

خدا شاهده من تو اون پادگان 2 سال با آبرو خدمت کردم و حتی یکبار هم من رو به هیچ جرمی نگرفتن !!! اصلا !!!! میخوام ببینم اون بالا که من رو بردن پیش افسر دژبانی و کارت شناسایی از من گرفت و داد به سربازش که بزنه تو سیستم ... آیا اونجا برام پرونده درست شده ؟؟؟ یا نه ؟؟؟ فقط جهت استعلام اطلاعات روی کارت من رو تو سیستم زده ؟؟؟
خواهشا دوستان کسی میدونه بهم بگه ؟؟؟ :n35: میخوام ببینم برام بد نشه یه وقت !!!

alisagheb212121
13-01-2017, 18:59
سلام دوستان.
من اعزامی ۱۹اسفندم ، برا عید مرخصی درکار هست یا نه؟

Amir_oscar
13-01-2017, 19:21
سلام دوستان ...
راستش من بعد از چند سال که از اتمام خدمتم گذشته بود برای گرفتن گواهی خدمت برای ارائه به اداره ، رفتم پادگان محل خدمت و گواهی گرفتم بعد که داشتم از پادگان خارج میشدم اتفاق بدی برام افتاد ... من به طور خیلی اتفاقی گفتم یه عکسی هم از خروجی دژبانی بگیرم و برم اما از شانس بدم اون داخل دژبانی یه سرباز میبینه و من رو لو میده !!!
اونجا که رفتم افسر ازم مدرک شناسایی گرفت و داد به سربازش که بزنه تو سیستم و استعلام کنه ( البته اون طوری که خودش گفت !!! ) و هی میگفت الان میفرستمت بازداشتگاه !!! من هم کلی ترسیده بودم ... ازش خواهش کردم گفتم ترو خدا ببخشید اشتباه کردیم منظوری نداشتیم فقط میخواستیم بی منظور یه عکس بگیریم و از اینجور صحبت ها !!! اما اون باز حرف خودش رو میزد ...
خلاصه سربازش اطلاعات کارت گواهینامه من رو زد تو سیستم چون من کارت ملی همراهم نبود و گواهینامه همراهم داشتم ... خلاصه سربازه اطلاعات روی کارت رو زد تو سیستم و بعد از گذشت چند دقیقه بهم گفت : قبلا جرمی داشتی ؟؟؟ گفتم نه والا !!! اصلا ... !!! گفت : اینجا تو سیستم یه چیزایی نشون میده!!! شاید هم تو قبلا سرعت بالا داشتی تو جاده ( 130 کیلومتر سرعت !!! ) و از اینجور صحبت ها !!! من بهش گفتم : خب شاید ... احتمالش هست! فکر کنم منظورش همین سرعت بالا بووود!
خلاصه دیگه با هزار خواهش و التماس افسر دژبانی قبول کرد که بازداشت نشم اما موبایلم رو کامل گشتن ( مخصوصا فیلماش !!! ) و وقتی دیگه مطمئن شدن که به غیر از اون چند تا عکس چیز دیگه ای تو گوشی نیست گوشی رو بهم تحویل دادند و افسر بهم گفت : هیچ نمیدونستی عکسبرداری از مکان نظامی جرم محسوب میشه ؟؟؟
من هم بهش گفتم : به خدا منظوری نداشتم ... من قبلا اینجا سرباز بودم با اینجا خاطره دارم و فقط واسه همین عکس گرفتم و اصلا قصدی نداشتم حالا هم شما هر چی که تو گوشی من هست رو پاک کنید ... فقط بزارید برم!
خب خدا رو شکر به خیر گذشت و من رو فرستادن که برم و افسر دژبانی آخر بهم گفت که من باید تو رو بازداشت میکردم اما گذشت کردم! برو به سلامت موفق باشی :n39:

موقعی که داشتم از ساختمان دژبانی میومدم بیرون یکی از همون سربازای دژبانی موقعی که من داشتم بیرون میومدم بهم گفت : از این لحظه به بعد تحت تعقیبی !!! :n35:

یعنی منظورش از این حرف چی بوده ؟؟؟ یعنی من کلا همه جا دیگه تحت تعقیبم ؟؟؟ یا اینکه از این به بعد فقط تو محوطه یِ اون پادگان تحت تعقیبم ؟؟؟ منظورش چی بوووده یعنی ؟ :n38:

خدا شاهده من تو اون پادگان 2 سال با آبرو خدمت کردم و حتی یکبار هم من رو به هیچ جرمی نگرفتن !!! اصلا !!!! میخوام ببینم اون بالا که من رو بردن پیش افسر دژبانی و کارت شناسایی از من گرفت و داد به سربازش که بزنه تو سیستم ... آیا اونجا برام پرونده درست شده ؟؟؟ یا نه ؟؟؟ فقط جهت استعلام اطلاعات روی کارت من رو تو سیستم زده ؟؟؟

نه آقا خیالت راحت مشکلی نیست. اون طرف همینطوری یه چیزی پرونده.

atp22
13-01-2017, 19:32
سلام دوستان ...

به نظر من اون افسر آخر که مدعی تعغیب بوده داشته شوخی می کرده اونها که مدرکی ندارند شما مثلا عکس گرفتی یا نه بعدش اینکه عکس گرفته باشید مثلا از قلب راکتور اون منطقه یا از یا از زیر دریایی اتمی که عکس نگرفتید!!!!؟؟ یک عکس از ساختمون دژبانی خب هر کسی میتونه از بیرون هم همین کار رو بکنه در ضمن عکس هم که پاک شده شما زیاد حساس هستید درک میکنم ولی طوری نیست. اون زمانی که گفته سرعت بالا داشتی مشخص بوده که همشون قصد طرح کردن یک داستان فکاهی رو داشتند و داشتند با شما شوخی می کردند.
سوال خود من هم از شما این هست که آخه مثلا عکس گرفتن از دژبانی به چه درد شما میخوره:n34: آخه جایی که آدم خدمت کرده غیر از غم و اندوه ویادآوری بدترین لحظات زندگی ِیک انسان چه خاطره ای می تونه واسه آدمیزاد داشته باشه!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟:n34:

Ali 7
13-01-2017, 19:43
به نظر من اون افسر آخر که مدعی تعغیب بوده داشته شوخی می کرده اونها که مدرکی ندارند شما مثلا عکس گرفتی یا نه بعدش اینکه عکس گرفته باشید مثلا از قلب راکتور اون منطقه یا از یا از زیر دریایی اتمی که عکس نگرفتید!!!!؟؟ یک عکس از ساختمون دژبانی خب هر کسی میتونه از بیرون هم همین کار رو بکنه در ضمن عکس هم که پاک شده شما زیاد حساس هستید درک میکنم ولی طوری نیست. اون زمانی که گفته سرعت بالا داشتی مشخص بوده که همشون قصد طرح کردن یک داستان فکاهی رو داشتند و داشتند با شما شوخی می کردند.
سوال خود من هم از شما این هست که آخه مثلا عکس گرفتن از دژبانی به چه درد شما میخوره:n34: آخه جایی که آدم خدمت کرده غیر از غم و اندوه ویادآوری بدترین لحظات زندگی ِیک انسان چه خاطره ای می تونه واسه آدمیزاد داشته باشه!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟:n34:

سلام ...
بله حرفتون درسته ... اما من فقط میخواستم همینجوری از نمای بیرونی دژبانی یه عکس بگیرم و قصدی نداشتم ( این که من با اونجا خاطره دارم رو من بیشتر به این خاطر به اون افسر دژبانی گفتم که بهم گیر نده !!! ) خب بهرحال درسته که دوران خدمت دوران سختی هستش اما با دوستان هم خدمتی خاطرات داشتیم و به طبع اون مکان و فضا هم برامون یادآور دوستان ما میشد و به همین خاطر من نسبت به اونجا حس خاصی داشتم !!! این رو بگم که بهر حال دوران خدمت سربازی تشکیل شده از کلی خاطرات تلخ و شیرین ...

Ali 7
13-01-2017, 20:32

میدونید چیه ؟؟؟
راستش رو بخواین من ببشتر نگرانیم از این بابت بود که وقتی مدرک شناسایی از من گرفتند و تو سیستم زدن ، یعنی میخواستن برام پرونده یا فرم دربیارن و درست کنند ؟؟؟
چون اگر اینجوری باشه برام بد میشه ....................................... یا نه ؟؟؟
یا اینکه این جزء روال عادی کار خودشونه که وقتی کسی رو به هر دلیلی میگیرن ، فقط به جهت استعلام وضعیت اون شخص اطلاعات رو تو سیستم بررسی میکنند ؟؟؟

atp22
13-01-2017, 21:17
میدونید چیه ؟؟؟
راستش رو بخواین من ببشتر نگرانیم از این بابت بود که وقتی مدرک شناسایی از من گرفتند و تو سیستم زدن ، یعنی میخواستن برام پرونده یا فرم دربیارن و درست کنند ؟؟؟
چون اگر اینجوری باشه برام بد میشه ....................................... یا نه ؟؟؟
یا اینکه این جزء روال عادی کار خودشونه که وقتی کسی رو به هر دلیلی میگیرن ، فقط به جهت استعلام وضعیت اون شخص اطلاعات رو تو سیستم بررسی میکنند ؟؟؟

نترسید مشکلی پیش نمیاد من خودم هم از شما حساس ترم باور کنید اونقدر که حتی نمیتونید تصور کنید به هر حال احتیاط شرط عقل هست، ولی باز هم به نظر من طوری نمیشه چون مثلا یک کسی عکس بگیره که مثلا قبلا مشکل سیاسی داشته باشه شما اشتباها این کار رو کردید اون ها هم متوجه شدند که اشتباهی این کار رو کردید راستی اون ارگان نیرو انتظامی بوده یا ارتش؟
در قسمت خاطرات هم آدم وقتی دوستان خدمتش رو یاد میاره فقط یک نمکی هست که روی زخم ریخته میشه(همه اونهایی که هم خدمتی هستند از بیخ نارفیق و عذاب آور هستند)، بدترین لحظات تاریخ زندگی هر انسانی همین لحظات هست.

Ali 7
13-01-2017, 22:26
نترسید مشکلی پیش نمیاد من خودم هم از شما حساس ترم باور کنید اونقدر که حتی نمیتونید تصور کنید به هر حال احتیاط شرط عقل هست، ولی باز هم به نظر من طوری نمیشه چون مثلا یک کسی عکس بگیره که مثلا قبلا مشکل سیاسی داشته باشه شما اشتباها این کار رو کردید اون ها هم متوجه شدند که اشتباهی این کار رو کردید راستی اون ارگان نیرو انتظامی بوده یا ارتش؟
در قسمت خاطرات هم آدم وقتی دوستان خدمتش رو یاد میاره فقط یک نمکی هست که روی زخم ریخته میشه(همه اونهایی که هم خدمتی هستند از بیخ نارفیق و عذاب آور هستند)، بدترین لحظات تاریخ زندگی هر انسانی همین لحظات هست.

اون ارگان سپاه پاسداران بود.

امید رض
13-01-2017, 23:37
دوست عزیز ازشما بعیده! دژبانا ایستگاهه خیلی از سربازارو میگیرن شما اصلا نباید جدی میگرفتی...فرمانده گوشیتو بگیره فوقش چندروز بازداشت یا اخر بازرسی که حالا یه 3روز اضاف بخوری که فرمانده ها اکثرا میبخشن.. براکسی که کامل خدمت کرده دیگه فرقی نمیکنه . ....شمانباید اصلا فکرتو سره یه چندتا ادم بیخود وعقده ای خوردکنی:n02:

atp22
14-01-2017, 08:35

اگر سپاه بوده مشکلی نیست سپاه اهل اذیت کردن نیست دیگه مطمئن شدم شوخی کردند.
موفق باشید

Reza137621
14-01-2017, 11:11
سلام بروبچ خدمتی :(

اقا ما رفتیم دکتر هر چی میگفتیم فلان بیماری رو داریم میگه معاف از رزم .. حالا بنظرتون بگیرمش یا نه ؟ِیا تو موقع خود سربازی میشه بگیریش ؟؟

یه سوال دیگه تو نظام وظیفه دختره میگه کسری بسیج واسه متولدین 72 هست؟؟ همچین چیزی درسته؟؟ایا .تنها راه کسری رو هم بستن ینی ؟:n37:

یه سوال دیگه ..این دکتره گفت اگه قبلا عمل بینی داشته باشی احتمال اینکه معافیت دائم بگیری هست .. حالا من ک عمل نداشتم اگ بگم اره عمل کردم .. میتونم بگیرم.. پولیپ بینی دارم دو طرفه ولی ن در حد انسداد :n37:

soroushmohri
14-01-2017, 13:26
دوست عزیز شما چه بگی عمل کردم و چه بگی عمل نکردم واسه معاینات به بیمارستان و پزشک مورد تایید نظام وظیفه فرستاده میشی و اونجا از شما پرونده پزشکی مربوط به عمل شما میخوان و همینطور خود اون پزشک معاینت می کنه و تازه بعد از تمام این کارها مدارک و نظرات پزشکان معتمد جهت بررسی در کمیسیون پزشکی به سازمان نظام وظیفه ارسال می شود پس فقط با گفتن اینکه عمل کردید به شما معافیتی داده نمی شود. اگر موردی برای گرفتن معاف از رزم هم دارید همین الان به پزشک اعلام کنید تا در صورتی که به شما معافیت از رزم تعلق می گیرد به شما داده شود. این فرصتی است که شما حق دارید برای گرفتن معافیت از آن استفاده کنید پس به نظر من اگر از آن استفاده کنید ارزشش را دارد و این حق شماست. من هم خودم این روند را طی کردم و معاف از رزم شدم.

Reza137621
14-01-2017, 13:41
خب فرقی هم داره تو خدمت داداش؟؟ اخه میگن باس بری دستشویی تمیز کنی :n04:

خب حالا این ب کنار .. کسری بسیج رو میشه گرفت ؟؟ شرایط خاصی داره ؟

mohebronaldo
14-01-2017, 13:43
سلام دوستان.من از اول میخواستم پذیرش سپاه رو بگیرم مدارک کارت سبز و کارت فعال دادم سپاه شهرمون متاسفانه پذیرش نکردند افتادم نیروی انتظامی الانم تهران افتاد یگانم.بعد پدرم جانباز هست میخوام انتقالی بگیرم بیام شهرمون.میشه گرفت؟ بعد پدرم جانباز و ایثارگر هم هست میشه کسری گرفت؟ متولد 74 هستم؟
دوستان بی زحمت خیلی وقته درگیر این قضیه هستم کسی هست جواب بده؟

alie0928
14-01-2017, 17:02
دوستان اعزام تیر ماه برا لیسانس شروع نشده؟؟؟

Amin456
14-01-2017, 17:16
درود
بعد از اخراج از دانشگاه چه مدت فرصت برای معرفی هست؟

atp22
14-01-2017, 18:35
دوستان اعزام تیر ماه برا لیسانس شروع نشده؟؟؟

بین کارشناسی و ارشد فرقی برای تاریخ اعزام وجود نداره، اخیرا شنیدم شروع شده اما خیلی محکم نیست یعنی مثلا موردی بوده طرف افتاده اردیبهشت، یکم باید مطمئن تر بشید اگر وقت دارید بمونید تا مطمئن شید اون وقت دفترچه ارسال کنید. به هر حال به ریسکش نمی ارزه

atp22
14-01-2017, 18:45
دوستان بی زحمت خیلی وقته درگیر این قضیه هستم کسی هست جواب بده؟

باید آشنا داشته باشید، افتادن راه نزدیک شرایط میخواد مثلا متاهل باشید، تک فرزند باشید، عضو کمیته یا بهزیستی باشید یا زمینه کفالت و ... رو داشته باشید البته پدر نظامی باشه هم میتونید نزدیک باشید. احتمالا شما این شرایط رو ندارید پس همون راه اول آشنا باید داشته باشید. راه دیگه این که شما یک سربازی رو پیدا کنید که در شهر محل خدمت شما باشه و بخواد در تهران خدمت کنه کار سختی نیست یکسری سایت ها هم هستند درخواست میدن برا این کار، تو شهر خودتون که حتما بیشتر آشنا دارید دنبال افرادی که در نیرو انتظامی خدمت میکنند و قصد جابجایی دارند باشید این هم روش مطمئن و مناسبی هست حداقل از سایت ها بهتر هست.
در مورد کسری خیلی اطلاعی ندارم اما قبل از رفتن باید در سامانه ثبت می کردید اینجوری راحت تر بود. در مورد کسری و نحوه گرفتنش از نظام وظیفه های استان سوال بپرسید بد نیست اونها میدونند چون هر روز شرایط عوض میشه
امیدوارم مشکلتون حل بشه چون دوری از محل سکونت خیلی سخت هست.

nima_fk
14-01-2017, 19:12
کسی تازگیا معاف کفالت شده ببینیم چجوره گرفتنش سخته یا آسون؟

mgh345
14-01-2017, 20:11
سلام دوستان ...

سلام دوست عزیز؛
ببینین همونطوری که کار نیروی انتظامی فقط کشف جرم و دستگیری مجرم هست، نه قضاوت و مجازات مجرم، کار دژبانی هم فقط کشف و گزارش جرم هست! دژبان به هیچ وجه نه حق و نه امکان مجازات کسی رو نداره. اونا فقط می تونستن شما رو بفرستن واحد قضایی یا حفاظت اطلاعات پادگان که در مورد شما تصمیم گیری بشه.
مطمئن باشین که اونا هیچ دسترسی ای به پرونده های سربازها ندارن. این اطلاعات فقط دست نیروی انسانی و واحد قضایی و حفاظت اطلاعات پادگان هست. نه می تونن و نه قانون بهشون اجازه میده که شما رو تعقیب کنن!
اینا فقط می خواستن با شما شوخی کنن، کارشون هم اصلا درست نبود و شما می تونین بخاطر کارشون به بازرسی یا حفاظت اطلاعات یا عقیدتی سیاسی یا فرماندهی پادگان شکایت کنین.

atp22
14-01-2017, 20:31
سلام دوست عزیز؛
ببینین همونطوری که کار نیروی انتظامی فقط کشف جرم و دستگیری مجرم هست، نه قضاوت و مجازات مجرم، کار دژبانی هم فقط کشف و گزارش جرم هست! دژبان به هیچ وجه نه حق و نه امکان مجازات کسی رو نداره. اونا فقط می تونستن شما رو بفرستن واحد قضایی یا حفاظت اطلاعات پادگان که در مورد شما تصمیم گیری بشه.
مطمئن باشین که اونا هیچ دسترسی ای به پرونده های سربازها ندارن. این اطلاعات فقط دست نیروی انسانی و واحد قضایی و حفاظت اطلاعات پادگان هست. نه می تونن و نه قانون بهشون اجازه میده که شما رو تعقیب کنن!
اینا فقط می خواستن با شما شوخی کنن، کارشون هم اصلا درست نبود و شما می تونین بخاطر کارشون به بازرسی یا حفاظت اطلاعات یا عقیدتی سیاسی یا فرماندهی پادگان شکایت کنین.

فرض شکایت صحیح هست اما اگر این کار رو بکنند مثلا میتونن بگن شما عکس گرفتید و این دوستمون رو هم محکوم کنند. مسئله حل شده ه هست مشکلی نیست. برید خدا رو شکر کنید کارت پایان خدمت دارید چون این تایپیک همش در مورد خدمت هست. این مسائل که نگرانی نداره

nima_fk
14-01-2017, 21:18
کسی نبود که معاف کفالت شده باشه؟

Reza137621
14-01-2017, 23:36
خب فرقی هم داره تو خدمت داداش؟؟ اخه میگن باس بری دستشویی تمیز کنی :n04:

خب حالا این ب کنار .. کسری بسیج رو میشه گرفت ؟؟ شرایط خاصی داره ؟

دوستان؟؟

درود
بعد از اخراج از دانشگاه چه مدت فرصت برای معرفی هست؟

یکسال

Ali 7
15-01-2017, 00:47
سلام دوست عزیز؛

سلام دوست عزیز ...

میدونید چیه ؟؟؟ ... راستش تنها کسی که به من گفت : برو ... تحت تعقیبی !!! فقط یکی از سربازهای دژبانی بود که موقعی که دیگه افسر رسمی دژبانی ازم گذشت کرد و اجازه داد برم ، موقعی که داشتم از ساختمان دژبانی خارج میشدم که دیگه برم اون سرباز دژبانی این حرف رو بهم زد! و من هم گفتم ممکنه برام پرونده درست کرده باشن و لیست برام درست کرده باشن! و این سربازه هم خواسته بگه که از این به بعد تحت تعقیبی !!! چون آخه موقعی که من عکس گرفتم و اونها متوجه شدند همون سربازه که بعدا بهم گفته بود تحت تعقیبی ، من رو برد داخل دژبانی داخل اتاق پیش افسر رسمی دژبانی و اون کارت گواهینامه من رو به عنوان مدرک شناسایی ازم گرفت و داد به سربازش که بزنه تو سیستم و استعلام بگیره ( البته این کلمه استعلام رو از خودش شنیدم اما دیگه نمیدونم منظورش فقط استعلام بووود یا چیز دیگه !!! ) بعدش هم به من گفت بیرون از اتاق باش ... چند لحظه بعد صدام زد و بعد از اینکه بهم گفت این کار جرمه و ... این حرفا ، بهم گفت این سری میبخشم شما رو ... بعدش هم موبایلم و کارت شناسایی من رو بهم تحویل دادن و البته سربازش که اطلاعات من رو تو سیستم زده بود بهم گفت : سرعت بالا داشتی و ... از اینجور حرفا !!! از این به بعد آرومتر رانندگی کن !!! ... که من هم بهش گفتم ممکنه جایی تند رفتم و دوربین ثبت کرده باشه! آخه مگه اینا به سیستم پلیس وصلن ؟؟؟ برام سواله ؟! یعنی همینطوری از خودش یه چیزی گفته ؟؟؟

ضمن اینکه : من میخواستم بدونم وقتی اطلاعات مدرک شناسایی من رو تو سیستم زدن میخواستن برام پرونده ای تشکیل بدن یا فرمی تشکیل بدن ؟؟؟ یا اینکه فقط میخواستن استعلام از وضعیت پیشینه و سابقه من بگیرن و روال همیشگی شووون همینه ؟؟؟ شما میدونید ؟

alie0928
15-01-2017, 03:04
آقا تیر ماه برا لیسانس باز شده امروز رفتم پرسیدم

725725
15-01-2017, 15:21
سلام
دو سال پیش بدلیل عمل جراهی مجبور شدم استعلاجی بگیرم و عمل کنم
بعد ازعمل مشکلاتی پیش اومد که نتونستم برگردم پادگان
قبلا هم سابقه فرار دارم اما جریمه نقدی تعلیقی دادن بهم
الان میخوام برگردم میخوام بدونم چه بلایی سرم میاد! :/
دوباره از اول باید خدمتمو شروع کنم؟
تجدید آموزش؟
حبس؟

mgh345
15-01-2017, 21:12
سلام دوست عزیز ...

میدونید چیه ؟؟؟ ... راستش تنها کسی که به من گفت : برو ... تحت تعقیبی !!! فقط یکی از سربازهای دژبانی بود که موقعی که دیگه افسر رسمی دژبانی ازم گذشت کرد و اجازه داد برم ، موقعی که داشتم از ساختمان دژبانی خارج میشدم که دیگه برم اون سرباز دژبانی این حرف رو بهم زد! و من هم گفتم ممکنه برام پرونده درست کرده باشن و لیست برام درست کرده باشن! و این سربازه هم خواسته بگه که از این به بعد تحت تعقیبی !!! چون آخه موقعی که من عکس گرفتم و اونها متوجه شدند همون سربازه که بعدا بهم گفته بود تحت تعقیبی ، من رو برد داخل دژبانی داخل اتاق پیش افسر رسمی دژبانی و اون کارت گواهینامه من رو به عنوان مدرک شناسایی ازم گرفت و داد به سربازش که بزنه تو سیستم و استعلام بگیره ( البته این کلمه استعلام رو از خودش شنیدم اما دیگه نمیدونم منظورش فقط استعلام بووود یا چیز دیگه !!! ) بعدش هم به من گفت بیرون از اتاق باش ... چند لحظه بعد صدام زد و بعد از اینکه بهم گفت این کار جرمه و ... این حرفا ، بهم گفت این سری میبخشم شما رو ... بعدش هم موبایلم و کارت شناسایی من رو بهم تحویل دادن و البته سربازش که اطلاعات من رو تو سیستم زده بود بهم گفت : سرعت بالا داشتی و ... از اینجور حرفا !!! از این به بعد آرومتر رانندگی کن !!! ... که من هم بهش گفتم ممکنه جایی تند رفتم و دوربین ثبت کرده باشه! آخه مگه اینا به سیستم پلیس وصلن ؟؟؟ برام سواله ؟! یعنی همینطوری از خودش یه چیزی گفته ؟؟؟

ضمن اینکه : من میخواستم بدونم وقتی اطلاعات مدرک شناسایی من رو تو سیستم زدن میخواستن برام پرونده ای تشکیل بدن یا فرمی تشکیل بدن ؟؟؟ یا اینکه فقط میخواستن استعلام از وضعیت پیشینه و سابقه من بگیرن و روال همیشگی شووون همینه ؟؟؟ شما میدونید ؟

سلام؛
من توی بخش کارگزینی نیروی انسانی پادگانمون که جزو نیروی دریایی سپاه بود خدمت کردم و با قوانین سپاه تا حدودی آشنایی دارم.
اول اینکه دژبانی به هیچ شبکه ای وصل نیست؛ نه شبکه های مخصوص سپاه نه شبکه های نیرو انتظامی. یعنی با کامپیوتر دژبانی نمیشه حتی یه استعلام درون پادگانی گرفت چه برسه به وصل شدن به سیستم های سطح ملی مثل استعلام جریمه های پلیس! بنابراین اونا نمی تونستن وضعیت شما رو استعلام کنن. البته اگه کارت ماشین رو بهشون داده باشین شاید از طریق SMS خلافی ماشینتون رو چک کردن ولی مطمئن باشین از طریق شبکه نمی تونن این استعلام رو انجام بدن.
همینطور اینکه اونا هیچ پرونده ای هم نمی تونن براتون تشکیل بدن! تشکیل پرونده کار واحدهای قضایی، بازرسی یا حفاظت اطلاعات پادگان هست.
همونطوری که توی پست قبلیم هم گفتم، کار دژبانی فقط کشف جرم هست. شما جتی اگه کار خلافی هم انجام داده بودین، دژبان فقط می تونست شما رو به واحد قضایی یا حفاظت اطلاعات تحویل بده تا اونجا وضعیتتون رو بررسی کنن.
اینکه بهتون گفتن تحت تعقیبی هم فقط برای ترسوندن شما بوده. دژبانی نمی تونه کاری با افراد خارج از پادگان داشته باشه! حتی اگه شما خلافی انجام داده بودین و از دست دژبان فرار می کردین، اونا فقط می تونن موضوع رو به پلیس منعکس کنن و حق ندارن برای تعقیب از محدوده اشون خارج بشن.

با توجه به اطلاعاتی که دارم، اونا فقط می خواستن شما رو بترسونن و مسخره بازی در بیارن. خیالتون راحت باشه که براتون پرونده ای تشکیل ندادن. این کارشون (تهدید شما، گرفتن و چک کردن موبایل و گواهینامه) هم خلاف محسوب میشه و حتی اگه کار شما خلاف بوده، شما بازم می تونین ازشون بابت این کارشون شکایت کنین.

mgh345
15-01-2017, 21:25
فرض شکایت صحیح هست اما اگر این کار رو بکنند مثلا میتونن بگن شما عکس گرفتید و این دوستمون رو هم محکوم کنند. مسئله حل شده ه هست مشکلی نیست. برید خدا رو شکر کنید کارت پایان خدمت دارید چون این تایپیک همش در مورد خدمت هست. این مسائل که نگرانی نداره
میدونم، اینو برای اطلاعات بیشتر ایشون گفتم. هر چند اگه خودم بودم حتما پیگیری می کردم

mehdi_mh71
15-01-2017, 22:24
سلام دوستان یه سوال داشتم
چطور میشه درخواست تعجیل داد.من اعزامم اول اردیبهشت هست امکانش هست کاری کرد بیفتم اعزام اول اسفند؟
چند درصد شانس دارم قبول کنند؟
کلا باید چی کار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.
دلیل منطقی هم ندارم واسشون بیارم(فقط چون متاهلم یه سری مشکلات هست نمیشه اردیبهشت آموزشی باشم)

Ramint16
16-01-2017, 15:30
سلام دوستان یه سوال داشتم
چطور میشه درخواست تعجیل داد.من اعزامم اول اردیبهشت هست امکانش هست کاری کرد بیفتم اعزام اول اسفند؟
چند درصد شانس دارم قبول کنند؟
کلا باید چی کار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.
دلیل منطقی هم ندارم واسشون بیارم(فقط چون متاهلم یه سری مشکلات هست نمیشه اردیبهشت آموزشی باشم)

سلام ، دقیقا شرایط مشابه دارم ، اعزام 1 اردیبهشت ، متاهل ، خواستم اسفند برم که گفتن تعجیل بسته شده ، یعنی اصلا باز نشده که بسته شه
یه جا خوندم تعجیل از سالی به سال دیگه نمیشه ! یعنی ما از 96 به 95 نمیتونیم بزنیم ، اما شما که مشکل داری میتونی دیرتر بری ... اما زودتر نمیشه ...
دلیل منطقیت متاهلی میتونه باشه ! اما کلا بستس و نمیشه کاریش کرد

murchehh
16-01-2017, 16:23
سلام ، دقیقا شرایط مشابه دارم ، اعزام 1 اردیبهشت ، متاهل ، خواستم اسفند برم که گفتن تعجیل بسته شده ، یعنی اصلا باز نشده که بسته شه
یه جا خوندم تعجیل از سالی به سال دیگه نمیشه ! یعنی ما از 96 به 95 نمیتونیم بزنیم ، اما شما که مشکل داری میتونی دیرتر بری ... اما زودتر نمیشه ...
دلیل منطقیت متاهلی میتونه باشه ! اما کلا بستس و نمیشه کاریش کرد
سلام
فکر نمی کنم که درست باشه این حرف چون که دقیقا پارسال تعجیل اسفند باز شد و بعضی ها که اردیبهشت بودن درخواست دادن و رفتن...اگر مرتب پیگیر باشید شاید باز بشه اسفند

alie0928
16-01-2017, 17:23
سلام دوستان امروز دفترچه فرستادم لیسانس از کرج افتادم یکم تیر ماه

new evil
16-01-2017, 19:42
سوالی داشتم دوستان
اگه من در حین خدمت معافی تحصیلی بگیرم
بعد از تموم شدن درسم ایا باید دوباره دوره ی دو ماه آموزشی خدمت رو بگذرونم ؟

saeedtuborg
17-01-2017, 00:05
دوستان برای یگان و بعد آموزشی باید قبل از تقسیم شدن دنبال پارتی باشم ؟ یا وقتی تقسیم بشی آشنا داشته باشی میتونه جابه جات کنه ؟
اون آشنا دقیقا چیکار میکنه یعنی اسمتو خودش میندازه اونجایی که میخای یا شهر خودت دقیقا چه کاری انجام میده ؟

murchehh
17-01-2017, 05:56
سلام دوستان
توی آموزشی تمرینات ورزشی شامل چی میشه و اینکه هر روز برگزار میکنن!؟

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

725725
17-01-2017, 13:17
سلامدو سال پیش بدلیل عمل جراهی مجبور شدم استعلاجی بگیرم و عمل کنم
تجدید آموزش؟
حبس؟

- - - Updated - - -

سلامدو سال پیش بدلیل عمل جراهی مجبور شدم استعلاجی بگیرم و عمل کنم
تجدید آموزش؟
حبس؟

senator2011
17-01-2017, 13:22
سوالی داشتم دوستان
اگه من در حین خدمت معافی تحصیلی بگیرم
بعد از تموم شدن درسم ایا باید دوباره دوره ی دو ماه آموزشی خدمت رو بگذرونم ؟

اموزشی رو که باید بری همه سربازا میرن دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره

senator2011
17-01-2017, 13:25
سلام دوستان
توی آموزشی تمرینات ورزشی شامل چی میشه و اینکه هر روز برگزار میکنن!؟

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

بله هر روز صبح حدودا 5 که میزنید بیرون شروع میشه تا یک کمی قبل نهار کلا بیرون هستید زیاد ورزشی هم نیست بیشتر تمرینات نظامیه
اول از قدم رو به چپ چپ و رژه یادتون میدن بعد میرید سراغ تمرین با اسلحه و غیره اینقدر تمرین میکنید که کلا متحول میشید:n02:

senator2011
17-01-2017, 13:29
دوستان برای یگان و بعد آموزشی باید قبل از تقسیم شدن دنبال پارتی باشم ؟ یا وقتی تقسیم بشی آشنا داشته باشی میتونه جابه جات کنه ؟
اون آشنا دقیقا چیکار میکنه یعنی اسمتو خودش میندازه اونجایی که میخای یا شهر خودت دقیقا چه کاری انجام میده ؟

اشنات اگه نظامی باشه میتونه یه نامه بنویسه در حین دوره اموزشی جا به جات کنه حتی نیرو رو عوض کنه مثلا زمینی هستی بیارتت هوایی بستگی به اشنات داره:n01:

mojt90
17-01-2017, 14:26
سلام
یکی از دوستان به دلایل افسردگی شدید امکان خدمت را ندارد. سابقه خودکشی دارد و فراری است آیا امکان دستگیریش وجود دارد ؟ اصلا این دستگیری ها واقعیت دارد و برای دستگیری اقدام میکنند ؟

mojt90
17-01-2017, 14:55
سلام
یکی از دوستان به دلایل افسردگی شدید امکان خدمت را ندارد. سابقه خودکشی دارد و فراری است آیا امکان دستگیریش وجود دارد ؟ اصلا این دستگیری ها واقعیت دارد و برای دستگیری اقدام میکنند ؟

دوستان میشه پاسخ بدین :n04:

hajemadi
17-01-2017, 15:28
سلام دوستان

میخواستم بدونم چه جوری باید بفهمیم با پذیرشمون موافقت شده یا نه! من برای وزارت دفاع درخواست دادم و

اعزامی برج 12 هستم تو سایت قسمت امریه و جذب چیزی نشون نمیده برام . کی معلوم میشه ؟

new evil
17-01-2017, 20:31
اموزشی رو که باید بری همه سربازا میرن دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره
منآموزشیرویکباررفتم
الان سه ماه خدمتم
می خوام معافیت تحصیلی بگیرم

Reza137621
17-01-2017, 23:30
ااقا کسی جواب مارو نداداااااااا .. ناموسن ما هم دل داریم دیگ اینجا .. یکی بگه معاف از رزم ینی نظاف کردن دستشویی یا نه :n04:

سوال دومم هم اینه کسری بسیج دیگه نمیشه گرفت؟

soroushmohri
18-01-2017, 01:17
ااقا کسی جواب مارو نداداااااااا .. ناموسن ما هم دل داریم دیگ اینجا .. یکی بگه معاف از رزم ینی نظاف کردن دستشویی یا نه :n04:

نه دوست عزيز وقتي كسي معاف از رزم ميشه كه به اين معني نيست محل خدمتش توي دستشوييه كه! تميز كردن دستشويي وظيفه همه سرباز ها هست معاف از رزم و غير هم نداره. اين حرف صحيحي نيست كه در ذهن خيلي از دوستان به غلط القا شده؛ اون دسته از دوستاني كه معاف از رزم بودن تاييد مي كنن كه معاف از رزم مزايايي هم داره كه مهترين اون معاف بودن از اردوي آخر دوره هست كه سخت ترين بخش آموزشي همين دوره به حساب مياد. معايبي هم داره اينكه معمولا يك درجه نسبت به هم رده هايي كه از نظر مدرك تحصيلي با شما هستند بعد از پايان دوره به شما يك درجه پايين تر داده مي شود مثلا اگر با توجه به مدرك تحصيلي مي بايست به شما ستوان دو داده شود ستوان سه مي دهند كه اين مسئله هم همانطور كه بعضي از دوستان در همين جا اعلام كردند با توجه به پادگاني كه مي افتيد و ميزان فعاليت شما در آنجا ممكن است همان كسر درجه هم به شما نخورد. پس در كل اگر از نظر پزشكي بيماري داريد كه ممكن است نگرفتن معاف از رزم باعث تحمل فشار بيشتر در طول خدمت براي شماست پيشنهاد مي كنم كه معاف از رزم بگيريد و نگران نباشيد شستن دستشويي به همه سربازان تعلق مي گيرد.
در مورد كسر خدمت بسيج هم من اطلاعاتي ندارم و احتمالا دوستان ديگر بهتر بتوانند راهنماييتان كنند.

Sent from my iPhone using Tapatalk

soroushmohri
18-01-2017, 01:19

نه دوست عزيز وقتي كسي معاف از رزم ميشه كه به اين معني نيست محل خدمتش توي دستشوييه كه! تميز كردن دستشويي وظيفه همه سرباز ها هست معاف از رزم و غير هم نداره. اين حرف صحيحي نيست كه در ذهن خيلي از دوستان به غلط القا شده؛ اون دسته از دوستاني كه معاف از رزم بودن تاييد مي كنن كه معاف از رزم مزايايي هم داره كه مهترين اون معاف بودن از اردوي آخر دوره هست كه سخت ترين بخش آموزشي همين دوره به حساب مياد. معايبي هم داره اينكه معمولا يك درجه نسبت به هم رده هايي كه از نظر مدرك تحصيلي با شما هستند بعد از پايان دوره به شما يك درجه پايين تر داده مي شود مثلا اگر با توجه به مدرك تحصيلي مي بايست به شما ستوان دو داده شود ستوان سه مي دهند كه اين مسئله هم همانطور كه بعضي از دوستان در همين جا اعلام كردند با توجه به پادگاني كه مي افتيد و ميزان فعاليت شما در آنجا ممكن است همان كسر درجه هم به شما نخورد. پس در كل اگر از نظر پزشكي بيماري داريد كه ممكن است نگرفتن معاف از رزم باعث تحمل فشار بيشتر در طول خدمت براي شماست پيشنهاد مي كنم كه معاف از رزم بگيريد و نگران نباشيد شستن دستشويي به همه سربازان تعلق مي گيرد.
در مورد كسر خدمت بسيج هم من اطلاعاتي ندارم و احتمالا دوستان ديگر بهتر بتوانند راهنماييتان كنند.

Xeoc
18-01-2017, 09:09

از این نظافت کردنا تو خدمت زیاده. اگه تو اموزشی بتونی بپیچونی تو یگان فرماندت دستور بده مجبور میشی که انجام بدی. بلاخره سرباز باید اینکارها رو انجام بده دیگه قرار نیست که فرماندت دستشویی هارو بشوره که:n02:

mojt90
18-01-2017, 09:43
حذف ..........

Reza137621
18-01-2017, 11:31

اهان خب دادا تو خدمت هم میشه معاف از رزم رو بگیری یا فقط باید قبل فرستان پرونده بگیریش؟؟

- - - Updated - - -

اهان خب دادا تو خدمت هم میشه معاف از رزم رو بگیری یا فقط باید قبل فرستان پرونده بگیریش؟؟

soroushmohri
18-01-2017, 12:08

- - - Updated - - -

نه قبل از اينكه بخواي بري اول اگه اقدام كني واسه معافي خيلي بهتره چون يك پروسه يكي دو ماهه داره كه در حين خدمت عملا تا بخواي بري دنبالش دوره آموزشي تمام شده ديگه

mani6606
18-01-2017, 12:19

معاف از رزم به معنى نظافت سرويس بهداشتى نيست و الزاما ويژگى خاصى هم ندارد كه بخواهيد ازش استفاده كنيد وقتى سربازى به فرمانده در مورد معاف از رزمى اش مى گويد ممكنه از سوى فرمانده با سختگيرى بيشترى مواجه شود
بسيج هم سقف دارد كسرى اش و از طرفى بايستى عضو فعال ان باشيد

mojt90
19-01-2017, 10:07
سلام
دوستان میشه بگید روزبرگ چیست ؟

murchehh
19-01-2017, 13:34
سلام
دوستان میشه بگید روزبرگ چیست ؟

سلام
يعني روزانه مي تونيد بريد خونه و برگرديد روز بعد

aftab_azad20
20-01-2017, 14:22
حذف شود .تکراری!!!

aftab_azad20
20-01-2017, 14:27
امروز وارد ماه دهم خدمت شدم.خدمت تو پلیس راه واقعا نفس گیره در روز شاید۴ تا۵ساعت استراحت داشته باشی.همیشه میگم پلیس راه به کادرش رحم نمیکنه چه برسه به سربازش.کادری های اینجا ۲۴ ۲۴خدمت میکنن که واقعا عذاب آوره.حالا شما فک کنید یه سرباز از ساعت۷صبح با یه کادر میره گشت زنی تو جاده تا ساعت ۱بعد از ظهر یه استراحت مختصر تا ساعت ۳بعد از ظهر بعد دوباره گشت زنی تا ساعت ۱۲شب.تواکثر مواقع هم دوباره ۵صبح تا ۷صبح گشت زنی دارن.حالا ۷صبح کادر میره استراحت ۲۴ساعته سرباز با یه کادر دیگه میره گشت زنی.۵۰برگ قبض جریمه حتما باید داشته باشه دیگه کمتر از ۴۰تا قابل قبول نیست.چند تا توقبف خودرو هم باید تو پرونده اون روز کاریت باشه تا بشی تقریبا قابل قبول.لعنت به اون روزهایی که ماشین رو به خاطر یه سبقت مسخره میکنن تو پارکینگ البته مجبورن.نفرین و فوش خوردن هم به کنار.تصادف فوتی هم که میشه از نیروی کادر همون ۲۴ساعت استراحتش رو میگیرن.تو این مدت به هر دری زدم که از این خراب شده بزنم بیرون نشد.از پارتی بگیر تا نامه نگاری اخرین نامه ای که دادم و مشکلم رو مطرح کردم با این جواب روبرو شدم نامه بعدی تو به ستاد تهران و گزارش دادن علیه ما مساوی است با خدمت کردن تو نقطه صفر مرزی.این روش حل مشکلات سربازهاشونه.حالا بماند که من چه دلایل قانع کننده ای داشتم واسه جابه جایی. میخوام با ابن حرف تمومش کنم قانع بودن تو زندگی و طمع نکردن میتونست بهترین حالت رو واسه من فراهم کنه.۰۱ارتش تهران بهترین حالتی بود که از دستش دادم.تو خدمت هیچ وقت بهتر رو به خاطر بهترین از دست ندید.حرف زیاد هست واسه گفتن انشالله یه روز تمام خاطرتم رو اینجا میگم واستون.تنها مزیتی که میتونه خدمت کردن تو پلیس راه داشته باشه گرگ شدنه ادم شناس شدنه.

sbpf
20-01-2017, 21:32
سلام
کسی آدرس سامانه استعلام وضعیت سربازی رو داره؟
این رو نمیخام
یکی هست که مال خوده سایته نظام وظیفس
ممنون

murchehh
20-01-2017, 21:43
سلام
ورود به سايت نظام وظيفه:

ورود به سايت پليس +١٠

Sent from my iPad using Tapatalk

sbpf
20-01-2017, 21:58
سلام
ورود به سايت نظام وظيفه:

ورود به سايت پليس +١٠

Sent from my iPad using Tapatalk

دمت گرم
دوساعته دارم دنبال سایت اولی میگردم

474747
20-01-2017, 23:10
سلام
اگه آشنا تو ارتش داشته باشم بخواد منو بندازه شهر خودم، آیا این نگرانی وجود داره که من آموزشی بیفتم نیرو انتظامی و دیگه نتونه کاری بکنه اون آشنا؟ یا میشه قبل از اعزام کاری کرد که نیروانتظامی نیفتم؟
دوم اینکه ممکنه دیپلمه بودن باعث شه که اون آشناهه نتونه کارمو راه بندازه؟

ممنون

Mehditedi
21-01-2017, 09:26
آموزشی هم امکان داره پادگان نیروی انتظامی بیفتیم ؟ یا برای اموزشی کلن ارتش هست ( سپاه که پذیرش میخاد اون هیچی )

اونی که یگانش میوفته نیروی انتظامی یعنی اموزشیش هم نیروی انتظامی بوده ؟

murchehh
21-01-2017, 09:57
آموزشی هم امکان داره پادگان نیروی انتظامی بیفتیم ؟ یا برای اموزشی کلن ارتش هست ( سپاه که پذیرش میخاد اون هیچی )

اونی که یگانش میوفته نیروی انتظامی یعنی اموزشیش هم نیروی انتظامی بوده ؟

بله شما توي آموزشي هر ارگاني ( ارتش نيرو انتظامي سپاه ) بيفتيد تا اخر خدمت توي همون ارگان مي مونيد

maniya12
22-01-2017, 01:15
دوستان سایت نظام وظیفه خرابه؟

alie0928
22-01-2017, 09:12
دوستان سایت نظام وظیفه خرابه؟
بله
دنبال چیز خاصی تو سایت میگردی؟ خبری نیس اونجا

maniya12
22-01-2017, 11:35
سلام دوستان من برای پذیرش سپاه آشنا تو سپاه مرکز استان گیر آوردم و اون آشنا گفت ما از استان برگه هات رو فرستادیم تهران برای پذیرش فقط یک سوالی که میمونه اینکه مگه نه اگر استان قبول کنه با پذیرش خودشون میتونن محل اعزام رو تغییر بدن و نیازی به تهران نیست یا نه فقط تهران دسترسی به سیستم داره برای تغییر محل اعزام؟!

mani6606
22-01-2017, 13:24
سلام دوستان من برای پذیرش سپاه آشنا تو سپاه مرکز استان گیر آوردم و اون آشنا گفت ما از استان برگه هات رو فرستادیم تهران برای پذیرش فقط یک سوالی که میمونه اینکه مگه نه اگر استان قبول کنه با پذیرش خودشون میتونن محل اعزام رو تغییر بدن و نیازی به تهران نیست یا نه فقط تهران دسترسی به سیستم داره برای تغییر محل اعزام؟!

شما از هرجا كه براي سپاه اقدام به پذيرش كنين همون جا تقسيم خواهيد شد فقط ممكنه اموزشى در مكان ديگرى باشيد كه در صورت جواب مثبت پذيرش بعد از اموزشى به همان محلى كه پذيرش شده ايد تقسيم مى شويد تا ادامه خدمت در انجا باشيد

maniya12
22-01-2017, 13:49
شما از هرجا كه براي سپاه اقدام به پذيرش كنين همون جا تقسيم خواهيد شد فقط ممكنه اموزشى در مكان ديگرى باشيد كه در صورت جواب مثبت پذيرش بعد از اموزشى به همان محلى كه پذيرش شده ايد تقسيم مى شويد تا ادامه خدمت در انجا باشيد
متشکر
منظور من اینکه وقتی سپاه مرکز استان پذیرش رو قبول کرده و برگم رو فرستاده تهران یعنی همه چیز اوکیه و من 100 در 100 پذیرش میشم یا نه معلوم نیست؟!

mani6606
22-01-2017, 14:36
متشکر
منظور من اینکه وقتی سپاه مرکز استان پذیرش رو قبول کرده و برگم رو فرستاده تهران یعنی همه چیز اوکیه و من 100 در 100 پذیرش میشم یا نه معلوم نیست؟!

بله هنگامى كه برگه پذيرش شما به نظام وظيفه ارسال شود همه چيز اوكيه

pedram9
22-01-2017, 23:49
من پدرم 24 ماه جبهه داره 8 ماه کسری میخوره اما من غیبت سنواتی دارم ( 6 ماه ) آیا کسر خدمت به من تعلق میگیره ؟
غیبت سنواتی بخشیده نمیشه ؟
پایه خدمتی شهریور 95 هستم

atp22
23-01-2017, 10:04
من پدرم 24 ماه جبهه داره 8 ماه کسری میخوره اما من غیبت سنواتی دارم ( 6 ماه ) آیا کسر خدمت به من تعلق میگیره ؟
غیبت سنواتی بخشیده نمیشه ؟
پایه خدمتی شهریور 95 هستم

غیبت سنواتی معمولا 22 بهمن بخضیده میشه، اما الآن فکر کنم 2 سالی هست که بخشیده نشده شاید امسال بخشیده بشه، اگر بخشیده شد اونوقت کسری هم دارید.

hosseinaliad
23-01-2017, 13:48
سلام.
من 8مهرماه امسال دفاع پایان نامه انجام دادم و بخاطر مقاله ام هنوز فارغ التحصیلیم رو نگرفتم.
بهرحال فارغ التحصیلیم میشه همون 8مهرماه 1395. میخام ببینم هنوز دنبال کارای خدمتم نرفتم و معافیت تحصیلی دارم. این سه چهار ماه غیبت حساب میشه؟؟؟؟
با توجه به اینکه من قبلا از یکسال حق پشت کنکور بودنم هم استفادده نکردم. یعنی میتونم یکسال برای کنکور دکتری صبر کنم.

این سوال اولم بود که جوابش برام مهمه اگه کسی میدونه ممنون میشم.
مشاوره کلی هم اگر کسی میتونه راهنمایی کنه متولد نیمه دوم 71 هستم. ارشد نقشه برداری خوندم. گرگان هستم. کارت سبز دارم و 8 سال کارت بسیجی فعال. 5سال کمکاری تیروئید هم دارم که با قرص کنترل میشه. اولویتم اینکه دوست دارم سرباز معلم بشم که شاید بعدش بتونم استخدام آموزش پرورش بشم. اولویت های بعدیم اگر معاف دائم کنند کمکاری تیروئید رو بشم. اگر نه امریه بشم توی سازمان های دیگه.از کجا باید شروع کنم دوستان؟
سپاس بسیار فراوان.