PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Sha7ab
13-10-2016, 12:06
یعنی کار راه ننداز تر و اذیت کننده تر از این دایره اعزام نظام وظیفه اصفهان، نداریم.

امروز رفتم پلیس +10 (تا ساعت 10 که من رسیدم اونجا) کد ها هنوز روی سیستمشون نیومده بود، بعد خود پلیس +10 هم گفت نرو نظام وظیفه که بهت نمیگه :دی ما رفتیم این نظام وظیفه، دیگه بی اعصاب هم بود، هیچی. هر کاریش کردیم، نگفت که نگفت؛ مدام میگفت که کد ها هنوز ثبت نهایی نشده، من الان بهت میگم، بعدا عوض میشه. آخر سر یعنی یه ذره راضی شده، گفت از صبح 50 تا اومدن به اونا نگفتم، به تو هم نمیگم! گفتم خب دست شما درد نکنه.

میخواستیم برگردیم خونه، گفتیم بذار شانسمون رو امتحان کنیم، رفتیم باجه های بغلیش، از شانس خوردیم به چند تا جوون با حال، به بهونه ی اینکه آیا معاف از رزمیم توی سیستم ثبت شده یا نه، طرف رو مجبورش کردیم رفت توی فایلمون، بعدش بهش گفتم میشه بگی کجا افتادم؟ گفت مگه اعزام نگفت؟ گفتم که اعصاب نداشت اصلا، نگفت که نگفت، خلاصه یکم دیگه حرفیدیم، گفت برو اتاق بغلی بهت میگه اون، گفتم خودت بگو خب، گفت نه برو بغلی! رفتیم بغلی، سه ساعت طرف رو راضی کردیم و حرف زدیم که بگه، دیدم همون جوونه هم اومد این اتاق و گفت افتادی 05 کرمان!

ما رو میگی آقا، اصلا وا رفتیم که وا رفتیم، یه مامور جوونی اونجا بود گفت بابا 05 که خوبه، گفتم کجا خوبه، خوب یکی داریم اونم 01 هست، همه ی دوستام و هم دانشگاهیام که رفتند، همشون افتادند 01 و حالا اینه شانس خوب ما! گفت آره، در اینکه مثل 01 نیست که شکی نیست، ولی دیگه مثل قبل نیستش 05 ، مثل اون موقع ها نیست آب نباشه و ... :دی (ملاک خوبیش و پیشرفتش اینه :دی).

خلاصه که این بود داستان ما، شما هم اگر میخوایید برید بفهمید که کجا افتادید، از نظام وظیفه شهرتون (حضوری یا تلفنی) سوال کنید، بهتون میگند اگر نه صبر کنید تا شنبه و برید پلیس +10.
تبریک. خوبیش اینه ارتش بعد آموزشی شهر خودت و اداری خدمت میکنی.
++++
آقا منم رفتم نظام وظیفه کدمو گرفتم. اعزام قبلیم مرکز آموزش مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه بودم.
با کمال تعجب این دفه افتادم مالک اشتر اراک. میگن یه روزه تسویه میکنن اعزام مجددی ها رو. خدا رو شکر.

Lord Farshad
13-10-2016, 12:55
تبریک. خوبیش اینه ارتش بعد آموزشی شهر خودت و اداری خدمت میکنی.
++++
آقا منم رفتم نظام وظیفه کدمو گرفتم. اعزام قبلیم مرکز آموزش مرزبانی شهید رجایی کرمانشاه بودم.
با کمال تعجب این دفه افتادم مالک اشتر اراک. میگن یه روزه تسویه میکنن اعزام مجددی ها رو. خدا رو شکر.

ایول :n16: تبریک دادا، شکر خدا همونی شد که میخواستی :n12: .

ما رو که همه میخواند دلداری بدن و فعلا چیزی ندارند بگند، میگند نظام وظیفه میخواسته طرف اذیتت کنه بهت گفته 05 :دی همشون رو بهت گرفته، کلا با توجه به سابقه و ... کسی به جز 01 چیزی برای ما متصور نبود، فعلا تو شوک هستند. شانس بود دیگه، حال و حوصله ی تمدید هم ندارم، میریم و شر اش رو میکنیم و میره، تازه تمدید بزنم، شک ندارم با این شانسی که من دارم، سری بعدی میافتم نیرو انتظامی مرزبانی :دی .

Y@var
13-10-2016, 13:02
یعنی کار راه ننداز تر و اذیت کننده تر از این دایره اعزام نظام وظیفه اصفهان، نداریم.

امروز رفتم پلیس +10 (تا ساعت 10 که من رسیدم اونجا) کد ها هنوز روی سیستمشون نیومده بود، بعد خود پلیس +10 هم گفت نرو نظام وظیفه که بهت نمیگه :دی ما رفتیم این نظام وظیفه، دیگه بی اعصاب هم بود، هیچی. هر کاریش کردیم، نگفت که نگفت؛ مدام میگفت که کد ها هنوز ثبت نهایی نشده، من الان بهت میگم، بعدا عوض میشه. آخر سر یعنی یه ذره راضی شده، گفت از صبح 50 تا اومدن به اونا نگفتم، به تو هم نمیگم! گفتم خب دست شما درد نکنه.

میخواستیم برگردیم خونه، گفتیم بذار شانسمون رو امتحان کنیم، رفتیم باجه های بغلیش، از شانس خوردیم به چند تا جوون با حال، به بهونه ی اینکه آیا معاف از رزمیم توی سیستم ثبت شده یا نه، طرف رو مجبورش کردیم رفت توی فایلمون، بعدش بهش گفتم میشه بگی کجا افتادم؟ گفت مگه اعزام نگفت؟ گفتم که اعصاب نداشت اصلا، نگفت که نگفت، خلاصه یکم دیگه حرفیدیم، گفت برو اتاق بغلی بهت میگه اون، گفتم خودت بگو خب، گفت نه برو بغلی! رفتیم بغلی، سه ساعت طرف رو راضی کردیم و حرف زدیم که بگه، دیدم همون جوونه هم اومد این اتاق و گفت افتادی 05 کرمان!

ما رو میگی آقا، اصلا وا رفتیم که وا رفتیم، یه مامور جوونی اونجا بود گفت بابا 05 که خوبه، گفتم کجا خوبه، خوب یکی داریم اونم 01 هست، همه ی دوستام و هم دانشگاهیام که رفتند، همشون افتادند 01 و حالا اینه شانس خوب ما! گفت آره، در اینکه مثل 01 نیست که شکی نیست، ولی دیگه مثل قبل نیستش 05 ، مثل اون موقع ها نیست آب نباشه و ... :دی (ملاک خوبیش و پیشرفتش اینه :دی).

خلاصه که این بود داستان ما، شما هم اگر میخوایید برید بفهمید که کجا افتادید، از نظام وظیفه شهرتون (حضوری یا تلفنی) سوال کنید، بهتون میگند اگر نه صبر کنید تا شنبه و برید پلیس +10.

سلام داداش

منم آموزشی همونجا خدمت کردم و برج 10 اعزام شدم. اونجا فوق لیسانسا و لیسانسا و فوق دیپلما میوفتن گردان 6 و 4
گردات 6 نوسازتر و آسونتر هم میگیرن. من خودم گردان 4 و سخت گیرترین گروهانش که البته به خاطر گروهبان نگهبانمون میگم سخت ترین، افتادم. البته تا الان ترخیص شده. در کل مشکلات اصلیش
گرمی ظهرها
سردی شبا
کم آبی
مشکل سردی آب حموم در اکثر وقت ها
کمبود وقت حمام
و اینکه حموم فقط قبل از نماز صبح ها آزاده و غیر اون فقط یکبار در هفته وسط روز نوبتتون میشه که صبحا که آب اکثرا سرده و وسط روز هم کهدباید سریع بپرین بیرون چون وقت نیست
اگه مثل ما بیوفتین گردان 4 روزای اول و قبل از اینکه مسئول سرویس بهداشتی گذاشته باشن احتمالا سه چهار روز باید یه نکبتی رو تحمل کنید که نگو که قریب به اتفاق مواقع فاضلابش میگیره و معمولا میگن هر کی مسوول سرویس بشه از نگهبانی معافه که باعث میشه چند نفر خودشون داوطلب بشن
راستی غذا مثل بقیه پادگانها جالب نیست
در کل سخت نگیرین راحت میگذره. ان شاءالله که به سلامت برین و به سلامت هم برگردین

Lord Farshad
13-10-2016, 13:36
سلام داداش

منم آموزشی همونجا خدمت کردم و برج 10 اعزام شدم. اونجا فوق لیسانسا و لیسانسا و فوق دیپلما میوفتن گردان 6 و 4
گردات 6 نوسازتر و آسونتر هم میگیرن. من خودم گردان 4 و سخت گیرترین گروهانش که البته به خاطر گروهبان نگهبانمون میگم سخت ترین، افتادم. البته تا الان ترخیص شده. در کل مشکلات اصلیش
گرمی ظهرها
سردی شبا
کم آبی
کمبود وقت حمام
و اینکه حموم فقط قبل از نماز صبح ها آزاده و غیر اون فقط یکبار در هفته وسط روز نوبتتون میشه که صبحا که آب اکثرا سرده و وسط روز هم کهدباید سریع بپرین بیرون چون وقت نیست
اگه مثل ما بیوفتین گردان 4 روزای اول و قبل از اینکه مسئول سرویس بهداشتی گذاشته باشن احتمالا سه چهار روز باید یه نکبتی رو تحمل کنید که نگو که قریب به اتفاق مواقع فاضلابش میگیره و معمولا میگن هر کی مسوول سرویس بشه از نگهبانی معافه که باعث میشه چند نفر خودشون داوطلب بشن

درود. اول از همه واقعا ممنون، اینکه آدم میبینه افرادی مثل شما اینطور وقت میذارند و تجربه ی خودشون رو در اختیار تازه وارد هایی مثل من قرار میدند، خودش باعث دلگرمی هست. دستت درد نکنه. اتفاقا همین الان هم داشتم پست چند ماه پیش شما رو در مورد شرایط اونجا میخوندم که اگر کسی مثل ما بد شانس بود و 05 کرمان افتاد :دی (مرکز آموزش 05 شهید سرلشکر علیرضا اشرف گنجویی ، کرمان - کامل نوشتم که اگر بعدها کسی جستجو کرد، این پست رو پیدا کنه و بتونه ازش استفاده کنه) ، خلاصه اینکه برید به این پست و یکم در موردش بخونید، آشنایی خوبی هست:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دو تا سوال دیگه هم دارم که ممنون میشم اگر لطف کنی و پاسخ بدی:

1. شما که اونجا بودی، وضعیت خدمت معاف از رزم ها چطور بود؟ چه کارهایی بهشون میدادن و از چه چیزهایی معافشون کرده بودن؟ ضمنا وضعیت برخورد باهاشون و انتظاراتی که ازشون بود رو هم توضیح بدی که دیگه ممنونت میشم.

2. بچه های مهندسی (لیسانس ، برق کنترل) دوره کد میخوردن؟ کلا وضعیت تقسیم چطور بود؟ خود شما بعدش کجا افتادی (شهرتون افتادی)؟

:n16:

Y@var
13-10-2016, 15:21
درود. اول از همه واقعا ممنون، اینکه آدم میبینه افرادی مثل شما اینطور وقت میذارند و تجربه ی خودشون رو در اختیار تازه وارد هایی مثل من قرار میدند، خودش باعث دلگرمی هست. دستت درد نکنه. اتفاقا همین الان هم داشتم پست چند ماه پیش شما رو در مورد شرایط اونجا میخوندم که اگر کسی مثل ما بد شانس بود و 05 کرمان افتاد :دی (مرکز آموزش 05 شهید سرلشکر علیرضا اشرف گنجویی ، کرمان - کامل نوشتم که اگر بعدها کسی جستجو کرد، این پست رو پیدا کنه و بتونه ازش استفاده کنه) ، خلاصه اینکه برید به این پست و یکم در موردش بخونید، آشنایی خوبی هست:

دو تا سوال دیگه هم دارم که ممنون میشم اگر لطف کنی و پاسخ بدی:

1. شما که اونجا بودی، وضعیت خدمت معاف از رزم ها چطور بود؟ چه کارهایی بهشون میدادن و از چه چیزهایی معافشون کرده بودن؟ ضمنا وضعیت برخورد باهاشون و انتظاراتی که ازشون بود رو هم توضیح بدی که دیگه ممنونت میشم.

2. بچه های مهندسی (لیسانس ، برق کنترل) دوره کد میخوردن؟ کلا وضعیت تقسیم چطور بود؟ خود شما بعدش کجا افتادی (شهرتون افتادی)؟

حقیقتش چون شرایطتون مشابه شرایط پارسال من شده و تو اینترنت مطلب بدرد بخوری پیدا نکردم سعی میکنم کمکتون کنم تا آمادگی بیشتری داشته باشین
1. معاف از رزم فکر کنم ما فقط یدونه داشتیم که دستخطش خوب بود منشیش کردن و کلا دیگه در حال پیچوندن بود، به شوخی بقیه و خود مسئول آموزش کمی مسخرشون میکنن وگرنه برخورد بد دیگه ای من به اون صورت ندیدم
در کل اگه خط خوبی دارین منشیا کار خوبی دارن، و اما در کل اگه واقعا بتونین قانعشون کنین که معاف از رزمتون یه جوریه که به هیچ عنوان نمیتونین رژه برین کار خاصی باهاتون ندارن و اگه دیدین دارن اذیتتون میکنن با فرمانده گروهانتون صحبت کنین و بگین داره شرایطت تون بدتر میشه و مسئول آموزش حال شما رو رعایت نمیکنه که اگه ان شاءالله گیر فرمانده باشعوری بیوفتین خودش ترس ورش میداره و تذکرات لازم رو میده در کل تنها تفاوتتون هم همینه که رژه کم میرین . و معمولا پشت سر بقیه همینجور میگن راه برین که از بقیه جدا نباشین. اینایی هم که میگن معاف از رزم باید سرویس بهداشتی تمیز کنن و از اینجور کارا باید بگم معمولا به خاطر شرایط معافیت از نگهبانی که واسه افراد مسئول اینکار قرار میدن باعث میشه به اندازه کافی داوطلب واسه اینکار وجود داشته باشه. در ضمن معاف از رزم با معاف از نگهبانی متفاوته و باید شرایطتون خیلی خاص باشه که نگهبانی هم معافتون کنم
من توضیحات رو کلی دادن دیگه خودتون با شرایط خودتون تطبیقش میدین چون من اطلاعی از مشکلتون ندارم
2. به نظرم روند مشخصی نداشت ولی احتمال دوره کد خوردنتون بیشتره ولی باید توجه داشته باشین جاهایی که دوره کد میندازنتون معمولا هتله و شهرهای خوبیه پس نگران نباشین
موقع تقسیم هم اکثرا همه یا شهر خودشون افتادن و یا نزدیک ترین شهر به شهر خودشون ولی خوب استثنا هم داشتیم. مثلا اصفهانی ها که تقریبا اطلاع دارم اکثرا 44 55 و مراتو و تعدادی هم کاشان و شهرضا افتادن و اصلا اصول خاصی هم من تو تقسیم افراد بدون شرایط ندیدم. تو گروهان خودمون که کسی فکر کنم نبود ولی گروهان بغلی اگه اشتباه نکنم دو تا اصفهانی که مدرکشون یا فوق دیپلم بود یا لیسانس جای دور افتادن. مثلا طرف با فوق لیسانس میوفتاد شهرضا ولی طرف با لیسانس میوفتاد مراتو
من خودم شرایط داشتم و خدا رو شکر شهر خودمون افتادم. به ترتیب هم به نظرم اگه بخوایم کلی حساب کنیم بهترین پادگانهای داخل اصفهان
44 و بعدش 55 و مراتو(چون معمولا مامور میکنن به جاهای دیگه وگرنه خود پادگانش خوبه و اینکه چون مرکز آموزش هست به نظرم به نکته منفیه واسش) و بعد دیگه تقریبا شهرضا و کاشان تو یه مایه هستن. البته هر کدوم داخل خود پادگان جای خوب و بد داره واسه همین این ترتیب رو به صورت کلی گفتم
به سلامت برین و برگردین، موفق باشید

Lord Farshad
13-10-2016, 15:57
حقیقتش چون شرایطتون مشابه شرایط پارسال من شده و تو اینترنت مطلب بدرد بخوری پیدا نکردم سعی میکنم کمکتون کنم تا آمادگی بیشتری داشته باشین
1. معاف از رزم فکر کنم ما فقط یدونه داشتیم که دستخطش خوب بود منشیش کردن و کلا دیگه در حال پیچوندن بود، به شوخی بقیه و خود مسئول آموزش کمی مسخرشون میکنن وگرنه برخورد بد دیگه ای من به اون صورت ندیدم
در کل اگه خط خوبی دارین منشیا کار خوبی دارن، و اما در کل اگه واقعا بتونین قانعشون کنین که معاف از رزمتون یه جوریه که به هیچ عنوان نمیتونین رژه برین کار خاصی باهاتون ندارن و اگه دیدین دارن اذیتتون میکنن با فرمانده گروهانتون صحبت کنین و بگین داره شرایطت تون بدتر میشه و مسئول آموزش حال شما رو رعایت نمیکنه که اگه ان شاءالله گیر فرمانده باشعوری بیوفتین خودش ترس ورش میداره و تذکرات لازم رو میده در کل تنها تفاوتتون هم همینه که رژه کم میرین . و معمولا پشت سر بقیه همینجور میگن راه برین که از بقیه جدا نباشین. اینایی هم که میگن معاف از رزم باید سرویس بهداشتی تمیز کنن و از اینجور کارا باید بگم معمولا به خاطر شرایط معافیت از نگهبانی که واسه افراد مسئول اینکار قرار میدن باعث میشه به اندازه کافی داوطلب واسه اینکار وجود داشته باشه. در ضمن معاف از رزم با معاف از نگهبانی متفاوته و باید شرایطتون خیلی خاص باشه که نگهبانی هم معافتون کنم
من توضیحات رو کلی دادن دیگه خودتون با شرایط خودتون تطبیقش میدین چون من اطلاعی از مشکلتون ندارم
2. به نظرم روند مشخصی نداشت ولی احتمال دوره کد خوردنتون بیشتره ولی باید توجه داشته باشین جاهایی که دوره کد میندازنتون معمولا هتله و شهرهای خوبیه پس نگران نباشین
موقع تقسیم هم اکثرا همه یا شهر خودشون افتادن و یا نزدیک ترین شهر به شهر خودشون ولی خوب استثنا هم داشتیم. مثلا اصفهانی ها که تقریبا اطلاع دارم اکثرا 44 55 و مراتو و تعدادی هم کاشان و شهرضا افتادن و اصلا اصول خاصی هم من تو تقسیم افراد بدون شرایط ندیدم. تو گروهان خودمون که کسی فکر کنم نبود ولی گروهان بغلی اگه اشتباه نکنم دو تا اصفهانی که مدرکشون یا فوق دیپلم بود یا لیسانس جای دور افتادن. مثلا طرف با فوق لیسانس میوفتاد شهرضا ولی طرف با لیسانس میوفتاد مراتو
من خودم شرایط داشتم و خدا رو شکر شهر خودمون افتادم. به ترتیب هم به نظرم اگه بخوایم کلی حساب کنیم بهترین پادگانهای داخل اصفهان
44 و بعدش 55 و مراتو(چون معمولا مامور میکنن به جاهای دیگه وگرنه خود پادگانش خوبه و اینکه چون مرکز آموزش هست به نظرم به نکته منفیه واسش) و بعد دیگه تقریبا شهرضا و کاشان تو یه مایه هستن. البته هر کدوم داخل خود پادگان جای خوب و بد داره واسه همین این ترتیب رو به صورت کلی گفتم
به سلامت برین و برگردین، موفق باشید

ممنون عزیز، کاری که شما انجام میدی واقعا قابل ستایش هست، ان شاء الله که در عوضش دعای ما هم برای شما بگیره و کارهای کسریتون زودتر اوکی بشه :n16: و وقتی ما از آموزشی اومدیم، بیایم اینجا ببینیم کارت پایان خدمت شما هم اومده.

والا من معاف از رزم الکی ندارم؛ قلبم هست، به خاطر شرایط پیش اومده هم مثلا با 189 تا قد همش 60 کیلو وزن دارم :دی ولی مشکل اصلی همون نارسایی دریچه های قلب هست که با عوارضی مثل تنگی نفس و تپش قلب و ... هم همراهه (همونجا یه گوشی بذارند روی قلبم، خودشون تعجب میکنند :دی) قانونا هم باید معاف میشدم که خب شرایط مطابق شانس خوبمون پیش رفت!!! و فقط معاف از رزم شدیم. امروز از نظام وظیفه هم سوال کردم که گویا توی سیستم هم معاف از رزم (بیماری های قلب و عروق) برام ثبت شده بود و مشکلی نبود، پس طبق گفته های شما و شرایطی که دارم، امیدوارم اینجا بد شانسی بهم رو نکنه و الکی اذیتم نکنند.
ایول تقسیمش هم خوبه. من تک فرزند هم هستم، کپی شناسنامه ها رو هم شنبه میرم و برابر با اصل میکنم و اگر 44 توپخونه بیافتم که دیگه مشحر میشه :دی پیاده تا خونمون 10 دقیقه راه هم نمیشه :دی :n11: البته هنوز زوده به فکر اون روز تقسیم و ... بود.
کلا بعد از ضد حالی که خوردیم امروز، الان با این گفته ها و ... امیدواری بیشتری گرفتم + بخش اعظم سختی سربازی هم به نظر میرسه این سختی ای هست که ما به خودمون میگیریم.

الان مشکل بزرگی که با 05 دارم اون آب سردش برای حمام هست فقط :دی اونم با این شرایط قلب من.

میدونم زیاد میشه سوالهام و از این بابت هم پوزش؛

1. به شما میان دوره دادن؟ عین 60 روز رو نگه داشتن یا زودتر ترخیص کردن؟

2. امکانات خود پادگان مثل بوفه و ... چطور بود؟ تلفن هم مشکل بزرگی هست با صف های طولانی یا اونقدر وخیم نیست؟
3. کمد به همه رسید؟ انتخاب تخت با خودشون بود؟ من برام سواله، اگر دست خودمون باشه، تخت بالا بهتره یا پایین؟ :دی :دی :دی

lafze-ghalam
13-10-2016, 16:26
سلام

من به خاطر بیماریم چند روز پیش رفتم یه بیمارستان خصوصی و کولونوسکوپی انجام دادم. الان مدارک پزشکیم کامله.
حالا برای معافیت پزشکی باید در بیمارستان مورد تایید نظام وظیفه دوباره کولونوسکوپی رو تکرار کنم؟! :n30:

Y@var
13-10-2016, 16:43
ممنون عزیز، کاری که شما انجام میدی واقعا قابل ستایش هست، ان شاء الله که در عوضش دعای ما هم برای شما بگیره و کارهای کسریتون زودتر اوکی بشه :n16: و وقتی ما از آموزشی اومدیم، بیایم اینجا ببینیم کارت پایان خدمت شما هم اومده.

والا من معاف از رزم الکی ندارم؛ قلبم هست، به خاطر شرایط پیش اومده هم مثلا با 189 تا قد همش 60 کیلو وزن دارم :دی ولی مشکل اصلی همون نارسایی دریچه های قلب هست که با عوارضی مثل تنگی نفس و تپش قلب و ... هم همراهه (همونجا یه گوشی بذارند روی قلبم، خودشون تعجب میکنند :دی) قانونا هم باید معاف میشدم که خب شرایط مطابق شانس خوبمون پیش رفت!!! و فقط معاف از رزم شدیم. امروز از نظام وظیفه هم سوال کردم که گویا توی سیستم هم معاف از رزم (بیماری های قلب و عروق) برام ثبت شده بود و مشکلی نبود، پس طبق گفته های شما و شرایطی که دارم، امیدوارم اینجا بد شانسی بهم رو نکنه و الکی اذیتم نکنند.
ایول تقسیمش هم خوبه. من تک فرزند هم هستم، کپی شناسنامه ها رو هم شنبه میرم و برابر با اصل میکنم و اگر 44 توپخونه بیافتم که دیگه مشحر میشه :دی پیاده تا خونمون 10 دقیقه راه هم نمیشه :دی :n11: البته هنوز زوده به فکر اون روز تقسیم و ... بود.
کلا بعد از ضد حالی که خوردیم امروز، الان با این گفته ها و ... امیدواری بیشتری گرفتم + بخش اعظم سختی سربازی هم به نظر میرسه این سختی ای هست که ما به خودمون میگیریم.

الان مشکل بزرگی که با 05 دارم اون آب سردش برای حمام هست فقط :دی اونم با این شرایط قلب من.

میدونم زیاد میشه سوالهام و از این بابت هم پوزش؛

1. به شما میان دوره دادن؟ عین 60 روز رو نگه داشتن یا زودتر ترخیص کردن؟

2. امکانات خود پادگان مثل بوفه و ... چطور بود؟ تلفن هم مشکل بزرگی هست با صف های طولانی یا اونقدر وخیم نیست؟
3. کمد به همه رسید؟ انتخاب تخت با خودشون بود؟ من برام سواله، اگر دست خودمون باشه، تخت بالا بهتره یا پایین؟ :دی :دی :دی

خواهش دوست عزیز لطف دارین .خوشحال میشم کمکتون کنم.امیدوارم با دعاهای شما کارتمون زود بیاد چون شنیدم ارتش واسه صدور کارت خیلی لفتش میده. امید به خدا

------
یکبار یادمه ساعت 4 صبح رفتم واسه حموم وقتی شیر آب رو باز کردم تازه فهمیدم یه ذره هم گرم نیست و آبگرمکنش خراب شده(البته بعضی روزا اون موقع ها میرفتم آب گرم بود) خلاصه دیگه خیس شده بودم کلی رفتم تو فکر که برم زیر دوش یا نه و حدود چند دقیقه داشتم واسه تصمیم نهاییم فکر میکردم:n02: خلاصه دلو زدم به دریا و وسط زمستون یخ بندون کرمان و حموم سرد و با آب سرد رفتم زیر دوش!:n38: یعنی اگه کمی مشکل قلبی اونجا داشتم به نظرم به لقاءالله میپیوستم! شما که مشکل قلبی دارین سعی کنین تا میتونین حمومش که نرین وقتی هم رفتین اول آب رو تست کنین و اگه دیدین سرده بیخیال شین.
----
1- میان دوره ندادن به دلیل اینکه اصلا یه روز تعطیلی هم وسط دوره ی ما نخورد و فقط افراد متاهل تونستن یه مرخصی سه روزه برن(که خودمم یکیش بودم:n06:) که البته اونم حقیقتش کارا خدا بود وگرنه احتمال نرفتنم حتی با این شرایط هم وجود داشت. و اگه اشباه نکنم بقیه 60 روز کامل وایسادن (یادش بخیر کسی باورش نمیشد 60 روز رو نگه دارن چون میان دوره هم نداده بودن و آخراش دعواهای بین بچه ها شروع شده بود چون خیلی آخراش داشت بهشون فشار میومد) شما هم اگه اعزامتون 1 آبانه میان دوره قریب به یقین دارین و اگه اول دی هستش قریب به یقین میان دوره ندارین چون تعطیلی رسمی انگار توی اون دوماه نیست.

2- تلفن بود ولی معمولا همه تشنه ی زنگ زدن بودن (البته من نه!) واسه همین کمی معطل میشین که نوبتتون بشه که البته باید سریع هم تمومش کنین چون پشت سرتون آدم وایساده:n17: / بوفه هاش به نظرم بدک نبودن و نسکافه و اینجور چیزا هم حتی داشتن و حتی بوفه مرکزیش بعضی روزا میوه هم میوورد. ساندویچ هم بوفه مرکزی میفروخت. در کل بوفه هاش خوبه . کارت تلفن هم ما از اصفهان خریدیم مال خیلیامون کار نداد واسه همین از بوفش خریدیم که کار داد! در کل اگر زمان های مناسبی انتخاب کنین صف تلفن زیاد هم طولانی نیست ***و البته بهترین کار اینه تا رسیدین داخل گروهان شماره داخلی اونجا رو بپرسین و زنگ بزنین خونه و بگین که اونا زنگ بزنن

3- کمد به انداز ه کافی هستش و تختتون هم دست خودتون نیست و خودشون چند روز که گذشت بین دو سالن خوابگاهی که داره(گردان 4 رو میگم) تقیسمتون میکنن واسه همین زیاد دلتون رو انتخاب هم تختی خوش نکنین. بالا و پایین کردن تختا اگه هم تختیت راضی باشه، امکان پذیره. بالا از این لحاظ بهتره که هر کی میرسه نمیاد رو تختت بشینه و بدیش اینه یه استراحت کوتاه هم میخوای بکنی باید کلی انرژی بزاری از تخت هر دفعه بری بالا یهو یه کار کوچیک پیش میاد میای پایین دوباره میری بالا خلاصه بالا و پایین رفتنه آدم رو کلافه میکنه تازه تختاش خیلی قدیمیه هر دفعه میخواین بالا و پایین برین کلی سرو صدا میده و جابجا میشه که باعث میشه تخت پایینی یهو شاکی بشه بالاخص موقعی که مثلا 2 شب واسه نگهبانی بیدارتون میکنن
خوبی پایین اینه دم دسته و با پوتین هم راحت میتونی روش بخوابی و تکوناش هم خیلی کمتر از بالاییه تازه کلی یادگاری و فحش هم زیر تخت بالاییش نوشته که مواقع بیکاری سرگرمتون میکنه:n31: یه بدی دیگش هم اینه که اگه تختتون سفت و سخت آنکارد(همون مرتب کردن منظوره) نشده باشه یهو میشینن رو تختتون و هر دفعه باید مراقب باشین به آنکاردتون گند نزده باشن.
در کل من به نظرم تخت پایین بهتره با اینکه خودم بالا بودم!

ipo
13-10-2016, 16:45
سلام داداش

گرمی ظهرها
سردی شبا
کم آبی
کمبود وقت حمام

ما هم که هتل خاتمی یزد بودیم و چند روز پیش دوره مون تموم شد همین مشکلات را داشتیم دقیقا.
من نفهمیدم هنوز هتلش کجاش بود که هر کس هم ما را میبینه تموم زنج زحمت این مدت ما را زیر سوال میبره!!!
همون 05 کزمان هم خوب شده و مثل قبل نیست

ipo
13-10-2016, 16:51
در ضمن دوستان از این دوره درجه ها را کم کرده بودند در حدی که به من با لیسانس رزم آور یکم دادند(سه هلال)
کسایی بودند که با لیسانس رزم آور دوم(دو هلال) هم شده بودند و اونها کسایی بودند که معاف از رزم بودند یا میدون تیر را افتضا کرده بودند
کلا میدون تیر را خیلی با دقت کار کنید
منم خراب کردم که این شد.وگرنه تا رزم دار یکم هم واقعا میشد گرفت یا یک میدون تیر خوب
دوستم که فوق لیسانس داشت و نفر اول میدان تیر این دوره شد ستوان یکمی گرفت(یعنی یه درجه ترفیع هم گرفت چون ستوان دوم بیشتر به فوق لیسانس نمیدن) به اضافه ده روز مرخصی تشویقی

ستوان سومی هم به یکی دو نفر دادند که اونم یکیشون ارشد گروهان بود و یکی دفتر دار(پس مسئولیت پذیرفتن بد هم نیست که همه به ما میگفتند مسئولیت نگیر.البته مسئولیت سنگین مثل ارشد گروهان و دفتر داری و نه منشی و انبار دار و این حرفا)

فاکتور های مختلفی در درجه اعتایی موثره که میدون تیرش دست شماس و بقیه اش چون همه چیز رو هواس از اختیار شما خارجه
و الا تربیت بدنی و احترامات و این ها هم موثره و نمره هاشون را روی هوا میدن برای همین شما کار خاصی نمیتونید در موردش بکنید

کلا به کسایی که میگن درجه ها را الکی میدن و زودتر درجه ها اومده و اینها خیلی گوش نکنید. همه چیز موثره خصوصا میدان تیر

Y@var
13-10-2016, 17:04
در ضمن دوستان از این دوره درجه ها را کم کرده بودند در حدی که به من با لیسانس رزم آور یکم دادند(سه هلال)
کسایی بودند که با لیسانس رزم آور دوم(دو هلال) هم شده بودند و اونها کسایی بودند که معاف از رزم بودند یا میدون تیر را افتضا کرده بودند
منم خراب کردم که این شد.وگرنه تا رزم دار یکم هم واقعا میشد گرفت یا یک میدون تیر خوب
دوستم که فوق لیسانس داشت و نفر اول میدان تیر این دوره شد ستوان یکمی گرفت(یعنی یه درجه ترفیع هم گرفت چون ستوان دوم بیشتر به فوق لیسانس نمیدن) به اضافه ده روز مرخصی تشویقی

ستوان سومی هم به یکی دو نفر دادند که اونم یکیشون ارشد گروهان بود و یکی دفتر دار(پس مسئولیت پذیرفتن بد هم نیست که همه به ما میگفتند مسئولیت نگیر.البته مسئولیت سنگین مثل ارشد گروهان و دفتر داری و نه منشی و انبار دار و این حرفا)

فاکتور های مختلفی در درجه اعتایی موثره که میدون تیرش دست شماس و بقیه اش چون همه چیز رو هواس از اختیار شما خارجه
و الا تربیت بدنی و احترامات و این ها هم موثره و نمره هاشون را روی هوا میدن برای همین شما کار خاصی نمیتونید در موردش بکنید

کلا به کسایی که میگن درجه ها را الکی میدن و زودتر درجه ها اومده و اینها خیلی گوش نکنید. همه چیز موثره خصوصا میدان تیر

حقیقتش من چنین چیزایی رو توی 05 کرمان ندیدم . قبل از آزمون آخرشون حتی نمرات رو انگار داده بودن . ملاکشون رو خدا میدونه چی بوده . درجه افراد هم به نظرم به نیاز یگان هایی که قراره افراد فرستاده بشن بستگی داره نه نمره فرد حداقل تو ارتش به نظرم اینطوره. چون دوره ما همه فوق لیسانسا ستوان 2 شدن و لیسانسا اکثرا ستوان 3. وقتی با لیسانسه ها رفتم پادگان همه ی لیسانسای دوره های قبل انگشت به دهن مونده بودن که چطوری اینهمه درجه ستوان دادن! میدون تیرش که نگو سیبلا همه سوراخ سوراخ و کم پیش میومد بفهمی کجا زدی مگر اینکه یه سیبل کم سوراخ! گیرت میومد. نمره دادن میدون تیرش هم 70 درصدش به نظرم کشکی بود! اما در کل هوای آدم رو دارن و نمره بد نمیدن مگر اینکه سوتی داشته باشی یا بی انضباط باشی.

در کل به نظرم سپاه و ارتش از این لحاظ با هم تفاوت دارن.

erfan90ir
13-10-2016, 17:30
سلام

من به خاطر بیماریم چند روز پیش رفتم یه بیمارستان خصوصی و کولونوسکوپی انجام دادم. الان مدارک پزشکیم کامله.
حالا برای معافیت پزشکی باید در بیمارستان مورد تایید نظام وظیفه دوباره کولونوسکوپی رو تکرار کنم؟! :n30:
چون بحث معافیت از خدمت وظیفه مطرحه فقط و فقط باید در بیمارستان ها و مراکز مورد تائید نظام وظیفه معاینات دقیق و تخصصی روی مشمول انجام بشه و معاینات و مدارک بیمارستانهای خصوصی و بیمارستانهایی که مورد تائید نظام وظیفه نیستن به هیچ عنوان قابل قبول نیست
ولی بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایشات تخصصی در مراکز و بیمارستانهای تخصصی مورد تائید نظام وظیفه و در صورت اطمینان از مشکل پزشکی مشمول
مشمول معاف میشه و بهش معافیت پزشکی میدن و یا معاف از رزم میشه و به خدمت اعزام میشه
مراحلش:
1-مشمول در ابتدا باید با مراجعه به پلیس + 10 دفترچه خدمت وظیفه عمومی بگیره و پر کنه
2-مدارک پزشک اولیه که مشمول باید بهش مراجعه کنه نیازه
3-پر کردن فرم خود اظهاری در مورد بیماری با صداقت کامل قبل از مراجعه به پزشک اولیه نیازه
4-بعدش خود نظام وظیفه برگه معرفي به بيمارستان مورد تائید نظام وظیفه را از طريق پست به آدرس مشمول ارسال می کند
5-ثبت درخواست در سيستم توسط پليس +‌10 جهت ارایه به شورای پزشکی
6-بعدش مشمول باید به بيمارستان مورد تائید نظام وظیفه جهت انجام معاينات تخصصی و دقیق مراجعه کنه
7-ارسال جوابيه بيمارستان (‌نظريه تخصصي ) به حوزه رسيدگي كننده نظام وظیفه
8-ارسال دعوتنامه به آدرس مشمول جهت حضور در شوراي پزشكی
9-برگزاری جلسه شوراي پزشكی
10-در صورتي كه مشمول معاف دائم شناخته شود بهش كارت معافيت پزشکی میدن
و در صورتي كه سرباز يا معاف از رزم شناخته شود برگ آماده بخدمت براي وي صادر و ارسال ميگردد تا به خدمت اعزام شود
...

ashkannnnnnn
13-10-2016, 17:35
سلام
آقا نحوه ی گرفتن کسری خدمت در ارتش به چه صورت است؟با این وجود که در شهر ما مرکز ارتش وجود ندارد
تور اخدا کمک کنید
باید از سپاه اقدام کنم؟؟؟
این ستاد که میگن نیروهای مسلحه؟؟

ariajoker
13-10-2016, 17:59

دوست عزیز ممکنه موارد مهمی رو که به نظرتون میاد از این دو ماه بگین ؟ برخوردشون با سرباز چطور بوده ؟ کیفیت غذا و اسایشگاه چطور ؟ اردو هم رفتین؟
جیره ی استحقاقی رو کامل دادن ؟

و برای درجه انرژیمون رو فقط روی میدون تیر بذاریم ؟ و برداشتی که از صحبتتون کردم اگر میدون تیر رو خوب نمره بگیریم میتوینم روی رزم دار یکمی حساب کنیم ؟

و اینکه برگه امریتون صادر شده ؟ همون محلی که پذیرش گرفته بودین افتادین یا جایی دیگه ؟

iranch
13-10-2016, 18:31
درود
دوستان کسی میدونه معافیت بیماری اعصاب و روان بخش افسردگی چطوری و در چه حدی هست؟
من 2 سال هست . قرص ضد افسردگی و استرس مصرف میکنم تحت نظر متخصص اعصاب و روان

scar_h
13-10-2016, 18:47
درود
دوستان کسی میدونه معافیت بیماری اعصاب و روان بخش افسردگی چطوری و در چه حدی هست؟
من 2 سال هست . قرص ضد افسردگی و استرس مصرف میکنم تحت نظر متخصص اعصاب و روان
سلام
واسه اعصاب و روان خیلی سخت میگیرن ضمن اینکه اگه صرفا اعصاب و روان هست اگه نگیرید بهتره.چون بعدا مشکل ساز میشه واسه کار و اینا

Sent from my LG-K500 using Tapatalk

Lord Farshad
13-10-2016, 21:11
خواهش دوست عزیز لطف دارین .خوشحال میشم کمکتون کنم.امیدوارم با دعاهای شما کارتمون زود بیاد چون شنیدم ارتش واسه صدور کارت خیلی لفتش میده. امید به خدا

------
یکبار یادمه ساعت 4 صبح رفتم واسه حموم وقتی شیر آب رو باز کردم تازه فهمیدم یه ذره هم گرم نیست و آبگرمکنش خراب شده(البته بعضی روزا اون موقع ها میرفتم آب گرم بود) خلاصه دیگه خیس شده بودم کلی رفتم تو فکر که برم زیر دوش یا نه و حدود چند دقیقه داشتم واسه تصمیم نهاییم فکر میکردم:n02: خلاصه دلو زدم به دریا و وسط زمستون یخ بندون کرمان و حموم سرد و با آب سرد رفتم زیر دوش!:n38: یعنی اگه کمی مشکل قلبی اونجا داشتم به نظرم به لقاءالله میپیوستم! شما که مشکل قلبی دارین سعی کنین تا میتونین حمومش که نرین وقتی هم رفتین اول آب رو تست کنین و اگه دیدین سرده بیخیال شین.
----
1- میان دوره ندادن به دلیل اینکه اصلا یه روز تعطیلی هم وسط دوره ی ما نخورد و فقط افراد متاهل تونستن یه مرخصی سه روزه برن(که خودمم یکیش بودم:n06:) که البته اونم حقیقتش کارا خدا بود وگرنه احتمال نرفتنم حتی با این شرایط هم وجود داشت. و اگه اشباه نکنم بقیه 60 روز کامل وایسادن (یادش بخیر کسی باورش نمیشد 60 روز رو نگه دارن چون میان دوره هم نداده بودن و آخراش دعواهای بین بچه ها شروع شده بود چون خیلی آخراش داشت بهشون فشار میومد) شما هم اگه اعزامتون 1 آبانه میان دوره قریب به یقین دارین و اگه اول دی هستش قریب به یقین میان دوره ندارین چون تعطیلی رسمی انگار توی اون دوماه نیست.

2- تلفن بود ولی معمولا همه تشنه ی زنگ زدن بودن (البته من نه!) واسه همین کمی معطل میشین که نوبتتون بشه که البته باید سریع هم تمومش کنین چون پشت سرتون آدم وایساده:n17: / بوفه هاش به نظرم بدک نبودن و نسکافه و اینجور چیزا هم حتی داشتن و حتی بوفه مرکزیش بعضی روزا میوه هم میوورد. ساندویچ هم بوفه مرکزی میفروخت. در کل بوفه هاش خوبه . کارت تلفن هم ما از اصفهان خریدیم مال خیلیامون کار نداد واسه همین از بوفش خریدیم که کار داد! در کل اگر زمان های مناسبی انتخاب کنین صف تلفن زیاد هم طولانی نیست ***و البته بهترین کار اینه تا رسیدین داخل گروهان شماره داخلی اونجا رو بپرسین و زنگ بزنین خونه و بگین که اونا زنگ بزنن

3- کمد به انداز ه کافی هستش و تختتون هم دست خودتون نیست و خودشون چند روز که گذشت بین دو سالن خوابگاهی که داره(گردان 4 رو میگم) تقیسمتون میکنن واسه همین زیاد دلتون رو انتخاب هم تختی خوش نکنین. بالا و پایین کردن تختا اگه هم تختیت راضی باشه، امکان پذیره. بالا از این لحاظ بهتره که هر کی میرسه نمیاد رو تختت بشینه و بدیش اینه یه استراحت کوتاه هم میخوای بکنی باید کلی انرژی بزاری از تخت هر دفعه بری بالا یهو یه کار کوچیک پیش میاد میای پایین دوباره میری بالا خلاصه بالا و پایین رفتنه آدم رو کلافه میکنه تازه تختاش خیلی قدیمیه هر دفعه میخواین بالا و پایین برین کلی سرو صدا میده و جابجا میشه که باعث میشه تخت پایینی یهو شاکی بشه بالاخص موقعی که مثلا 2 شب واسه نگهبانی بیدارتون میکنن
خوبی پایین اینه دم دسته و با پوتین هم راحت میتونی روش بخوابی و تکوناش هم خیلی کمتر از بالاییه تازه کلی یادگاری و فحش هم زیر تخت بالاییش نوشته که مواقع بیکاری سرگرمتون میکنه:n31: یه بدی دیگش هم اینه که اگه تختتون سفت و سخت آنکارد(همون مرتب کردن منظوره) نشده باشه یهو میشینن رو تختتون و هر دفعه باید مراقب باشین به آنکاردتون گند نزده باشن.
در کل من به نظرم تخت پایین بهتره با اینکه خودم بالا بودم!

آقا من گفتم شما چقدر پادگان های اصفهان رو به خوبی میشناسیا، نگو همشهری هستی :دی . دمت گرم :n11: :n16: خیلی چاکریم.

من یه جورایی دارم نصفه و نیمه راه شما رو میرم :دی من فقط لیسانسم که شما فوق بودی و کسری بسیج هم ندارم، اگر خدا بخواد هم یه کسری بابت 24 ماه خدمت سربازی پدرم توی جبهه بتونم بگیرم. راستی من دم به تله ی تاهل ندادم :دی و خدا کنه که منم یکی از پادگان های داخل خود اصفهان بیافتم فقط. همین و بس :n27: .

اوه اوه پس با این شرایط و وضعیت من، حموم رو بیخیال :دی مثل یه میکروب زنده راه میریم :دی .

آدم متاهل که باید دم به دقیقه کارش تلفن زدن بوده باشه :دی حالا من هم تک فرزندم ولی وابسته نیستم به اون صورت خفن (نمیدونم، وقتی برم مشخص میشه :دی) ولی خب باید یه تماسی گاهی باهاشون بگیریم.

شما اخلاقت خوبه همشهری و صبر و حوصلتم زیاد، لطف هم میکنی و کامل جواب میدی، ما هی پر رو میشیم و سوال میپرسیم :دی :n16:.

1. ما که با اجازت هفته ی دیگه اعزامیم و توی این مدت یه 30 آبان و 8 و 10 آذر تعطیلی داریم، حالا تا دیگه میان دوره بهمون بدند یا نه. راستی پادگانش خارج از شهره؟ وضعیت رفت و آمدش چطوره از نظر ترمینال و اینا؟ اگرم نزدیک شهر باشه و نمیدونم مرخصی ساعتی بدن، حداقل بریم یه گشتی توی کرمان بزنیم.

2. این استحقاقی رو چقدر طول میکشند که بدند؟ میخوام ببینم لباس و اینا (زیرپوش و ... ببرم یا نه) ولی چون من لاغرم و قد بلند (خدا کنه یه لباس مناسب حداقل بهمون بخوره حالا که مرخصی تعویض لباس هم نداره) فکر کنم باید حداقل این لباس زیر ها رو از اینجا ببریم یه دو دست و اونجا شانس ما سایز دو ایکس لارژ بهمون نخوره :دی ولی اگر بقیه چیزا مثل حوله ی دستی یا حوله ی حمام و اینا رو میدن زود و جنسشون خوبه که دیگه نبریم از اینجا.

sina3000m
13-10-2016, 23:12
سلام دوستان من شرایط معاف از رزمی دارم ولی می خوام برا امریه خاتم هم اقدام کنم. آیا معاف از رزمی برای امریه ی خاتم مشکل ایجاد میکنه؟ اگه مشکل ایجاد کنه میتونم قید معاف از زرم رو بزنم.

iranch
13-10-2016, 23:31
سلام
واسه اعصاب و روان خیلی سخت میگیرن ضمن اینکه اگه صرفا اعصاب و روان هست اگه نگیرید بهتره.چون بعدا مشکل ساز میشه واسه کار و اینا

ببخشید چطور سخت میگیرن؟ خوب یکی دو سال دارو مصرف میکنه به خاطر افسردگی و استرس..چه کار میکنن مگر؟
من نمیتونم برم سربازی.
فوق لیسانس هم در حال اتمام هست اما تو چنین شرایطی که بخواد بهم زور گفته بشه یا مته بزارن رو مخم، اعصابم خیلی خراب میشه .. یعنی فشار بهم بیاد،دچار افکار وسواس گونه میشم که ناشی از استرس بالا در اون مواقع هست :n37:

erfan90ir
13-10-2016, 23:54
ببخشید چطور سخت میگیرن؟ خوب یکی دو سال دارو مصرف میکنه به خاطر افسردگی و استرس..چه کار میکنن مگر؟
من نمیتونم برم سربازی.
فوق لیسانس هم در حال اتمام هست اما تو چنین شرایطی که بخواد بهم زور گفته بشه یا مته بزارن رو مخم، اعصابم خیلی خراب میشه .. یعنی فشار بهم بیاد،دچار افکار وسواس گونه میشم که ناشی از استرس بالا در اون مواقع هست :n37:
داداش تو این دوره زمونه کودوم جوونیو میشناسی که افسرده نباشه و استرس نداشته باشه؟؟؟؟؟؟؟کی از حرف زور خوشش میاد؟؟؟؟؟؟؟
اگه اینطوری بخوای فکر کنی که همه معافن و پادگانا خالی میمونه
خود من در شرایط حاد افسردگی رفتم خدمت اوایل اینقدر افکار و استرس و افسردگی و افکار وسواس گونه بهم فشار میاوردن که شبانه روز 1 ساعت میخوابیدم بعدش اونجا خونه خاله نیست که اگه شبش نخوابیده باشی بتونی تا لنگ ظهر بخوابی ساعت 4 صبح بیدارت میکنن بیدار نشی با پوتین و لگد و لگد بیدارت میکنن بعدشم اضافه خدمت میخوری که بدتر از تنبیه
ولی میتونستم چیکار کنم راهی جز رفتن نداشتم که البته رفتم و با کمک خدا تموم سختی ها رو پشت سر گذاشتم و کارت پایان خدمتم رو گرفتم

ipo
14-10-2016, 00:11
دوست عزیز ممکنه موارد مهمی رو که به نظرتون میاد از این دو ماه بگین ؟ برخوردشون با سرباز چطور بوده ؟ کیفیت غذا و اسایشگاه چطور ؟ اردو هم رفتین؟
جیره ی استحقاقی رو کامل دادن ؟

و برای درجه انرژیمون رو فقط روی میدون تیر بذاریم ؟ و برداشتی که از صحبتتون کردم اگر میدون تیر رو خوب نمره بگیریم میتوینم روی رزم دار یکمی حساب کنیم ؟

و اینکه برگه امریتون صادر شده ؟ همون محلی که پذیرش گرفته بودین افتادین یا جایی دیگه ؟

در مورد برخورد با سرباز افراد مختلف متفاوت هستند و هر کس متناسب با شعور و معرفت خودش با سرباز ها برخورد میکنه. مثلا فرمانده گروهان ما آدم خوبی بود و متناسب با رفتار بچه ها رفتار میکرد و خدا را شکر چون بچه های گروهان ما خوب بودند نه به اون صورت تنبیه شدیم و نه بهمون بی احترامی شد.
ولی بودند فرمانده گروهان هایی که فوق العاده بیشعور بودند و مثلا وقتهایی که در زمان غیر اداری نوبت شیفت اونها بود و فرمانده گروهان خودمون در پادگان نبود و گردان زیر دست فرمانده شیفت بود عزا میگرفتیم که حالا این چه بلایی میخواد سرمون بیاره و با بهانه جویی و حتی بدون بهانه اذیت میکرد

در مورد درجه اعطایی تا جایی که من میدونم چند تا فاکتور هست که موثره
نمره میدان تیر
نمره تربیت بدنی
نمره فرمانده گروهان
نمره امتحان تستی نظامی
نمره امتحان تستی عقیدتی
(شاید یگانی که قراره به اون اعزام بشید و نیروهای مورد نیاز اونجا هم بی تاثیر نباشه ولی شک دارم)

در پادگان خاتمی برای هر گروهان سیبل تیر را عضو میکردن و مخصوصا سری اولی که تیر اندازی میکردند نمراتشون تقریبا دقیق بود. و کسایی که دورهای بعد بودند با وجودی که موقع هر بار نمره دادن مشخص میکردند که این تیر مال نفر قبله ولی خوب دقت نمره دهی پایینتر میومد. ولی همونم بلاخره این طور نیست که کسی که اصلا به سیبل نزده با کسی که همه را تو قسمت مرکزی زده یکی باشه. نمرات حدودی هست ولی روی هوا و الکی نیست و معمولا کسایی که با سیبل سوراخ سوراخ میزنن یه جورایی به نفعشونه چون نمره را همیشه بالاتر و با ارفاغ زیاد میدن

امتحان تربیت بدنی هم به جز دویدن 3200 متر که یه مقدار امار درست ثبت میشه ولی برای دراز و نشست و شنا چون خود بچه ها از همدیگه را میشمارن کاملا شیر تو شیر و الکی هست و نمرات کاملا رو هوا داده میشه

نمره فرمانده گروهان هم معمولا کل گروهان را یک جور رد میکنه و فقط افراد نوخاله شناخته شده را کمتر بهشون نمره میده
نمره امتحانهای تستی هم که با کامپیوتر تصحیح میشه و دقیق هست ولی اونم سوالاتش از قبل با نمونه سوالهایی که میدن تقریبا مشخصه و مشکلی نیست

جیره استحقاقی ما را هم کامل دادن و اکثرا چشمی سایز درست را میدادن ولی بازم احیانا اگر لباسها یا پوتین یا هر چیزی از کسی کوچک و بزرگ بود فرصت میدادند که افراد برن عوض کنن(البته نه همون روز توضیع که اوضاع شیر تو شیر هست و سرشون شدیدا شلوغه بلکه چند روز بعدش)

پادگان خاتمی نسبتا کیفیت غذاش خوب بود.هر چند من خودم با شام هایی که میدادن اصلا حال نمیکردم ولی در کل بد نبود.(البته دقت کنید گفتم به نسبت. انتظار مثل خونه نباید داشته باشید. ولی نسبت به آش خور بودن خوب بود)

آسایشگاه هم خوب بود نسبتا و حتی ما داخل آسایگاه حمام هم داشتیم که همه وقت قابل استفاده بود. البته آب گرم نداشت و برای حمام آب گرم دو روز تو هفته برای هر گردان از ساعت 6 تا 7.5 بعد از ظهر یک حمام عمومی 60 دوش داشت که قابل استفاده بود .البته از ساعت 3 تا 4.5 صبح هم حمام به صورت عمومی برای همه سربازها باز بود برای موارد ضروری:n02:
البته مثلا ما که گردان 3 بودیم فاصله مون تا حمام ها زیاد بود یه مقدار و حال رفتنش را نداشتیم و همون آب سرد داخل آسایگاه را ترجیه میدادیم(البته حالا که زمستون هست که نمیشه واقعا)

اردو هم رفتیم که داخل یه چادر 8 نفره 14 نفر میخوابیدیم مثل ساندویچ کنار هم و حتی شب ها هم با پوتین میخوابیدیم و کاملا اون 4 روز عین صحرا نشین ها و اونم در شرایط آماده باش جنگی زندگی میکردیم

کلا اگر بخوام یه توصیه بکنم اینه که انتظاراتتون را بیارید پایین. اگر با انتظار بالا برید حالتون گرفته میشه. این چیزهایی هم که من گفتم خوب هست کاملا نسبی گفتم و گرنه اگر مطلق نگاه کنید اونجا هیچ چیزش خوب نیست.
اونجا واقعا قرتی بازیهای دانشگاه و اینها نیست و واقعا با انواع سختی ها مواجه میشید. از کم خوابی شدید بگیر تا انجام کارهایی که اصلا یکیش هم باب دلتون نیست ولی باید انجام بدید
اگر هم اونجا نوخاله بازی دربیارید واقعا اذیتتون میکنن و از جایی که تنبیه ها معمولا گروهی هست دعا کنید با آدم های نوخاله یا خنگ و بی دست و پا هم گروهی نباشید تو هیچ جا

برای درجه همون که میدان تیر را خوب بزنید تنها کاری هست که میشه انجام داد و اکثر چیزهای دیگه از دست شما خارج هست و کاری راجع بهش نمیتونید بکنید. خیلی هم انرژی گذاشتن لازم نیست. یه مقدار دقت کنید. قبل از میدان تیر تئوری هایی که تو کتاب هست را مطالعه کنید و سعی کنید به کار بگیریدشون.حتما حتما حالت خوابیده و نشسته تیر اندازی را از قبل با اسلحه ای که بهتون میدن تمرین کنید که موقع تیر اندازی تو حالت گرفتن گیر نکنید. اصلا هم در تیر اندازی عجله نکنید و هرچند همه خط تیر اندازیشون تموم شده باشه و همه معطل شما باشن شما با آرامش تیر اندازیتون را بکنید و اصلا عجله نکنید.
برای درجه بهتر گرفتن اگر واقعا توانایی دارید که مسئولیت "ارشد گروهان" یا "دفتردار" بودن را بپذیرید در صورت داوطلبی بودن قبول کنید(بقیه مسئولیت ها هم احتمالا بی اجر و مزد نخواهد بود). البته ارشد گروهان معمولا داوطلبی نیست و خودشون انتخاب میکنن. ولی دفتر دار بودن داوطلبی هست. خوبی این مسئولیت ها اینه که دیگه از پست دادن های شبانه معاف هستید ولی خوب شاید هر شب یک ساعت دیرتر از همه بخوابید و یه عالمه کار و طلبکاری های بچه ها هم سرتون بریزه ولی اگر خوب کار کنید میتونید حتی روی ستوان سومی هم حساب کنید(البته بقیه فاکتورها را هم باید خوب باشید مثل میدان تیر و بقیه موارد را).
البته اگر واقعا توانایی دارید و نه این که برید و نتونید انجام بدید و بعد مسئولیت را ازتون بگیرن که ضایع بشید جلو همه.

من همونجایی که پذیرش کرده بودم افتادم خدا را شکر
ولی کسایی هم بودند که پذیرش داشتند ولی جاهای دیگه افتادن(البته تعدادشون خیلی کم بود)
کسایی هم که مازاد باشن و سپاه بیفتن تقریبا گاوشون زاییده و خیلی باید خوش شانس باشن که شهر خودشون بیفتن. یه مورد که ما داشتیم و افتاد سیستان بلوچستان که با گریه لحظات آخر که برگه تقسیم و برگ سبز را میدادن از ما جدا شد
کسایی که پذیرش ندارن بازم ارتش بیفتن خیلی بهتره تا سپاه که اکثرا پذیرشی هستند و فقط جاهای بد نیرو میخوان که نسیب مازاد ها میشه

ashkannnnnnn
14-10-2016, 00:45
سلام
آقا نحوه ی گرفتن کسری خدمت در ارتش به چه صورت است؟با این وجود که در شهر ما مرکز ارتش وجود ندارد
تور اخدا کمک کنید

scar_h
14-10-2016, 00:46
من نمیتونم برم سربازی.
اولین سختیش اینه که برخلاف معافیتهای دیگه بجای اینکه پیش 1 دکتر بری باید پیش 2 تا اعصاب و روان بری که اگه نظرشون متفاوت باشه باز درد سر ساز میشه و اونها مطمینا الکی معاف نمیکنن.والله افسردگی و استرس الکی + وسواس منم یکمی دارم ولی تاحالا پیش دکتر نرفتم.درصورتی که چند نفر گفتن ظاهرا اینا واسشون طبیعیه.خود من وقتی دنبال کارای معافیت بودم استرس و افسردگی و فکر و خیالش داشت دیوانم میکرد....
ضمن اینکه اگه شما برفرض این معافیتو بگیری رو کارتت مینویسه اعصاب و روان و تو مملکت ما متاسفانه تا اسم این میاد میگن بلانسبت طرف دیوونس...حالا شما حاضری دوسال سختیو تحمل نکنی اما یه عمر این برچسبو بت بزنن؟
من به شخصه اگه تو همچین موقعیتی بودم 100% میرفتم مگر اینکه شرایطتون خیلی حاد باشه و سابقه بستری و اینا داشته باشید که اون بحثش جداس و فکر کنم خدارو شکر اونجوری نیستید

موفق باشید

سلام
تور اخدا کمک کنید

سلام
دادا شما زنگ بزن 096480 دقیق راهنماییت میکنن مشاورهاشون...

Y@var
14-10-2016, 01:16
آقا من گفتم شما چقدر پادگان های اصفهان رو به خوبی میشناسیا، نگو همشهری هستی :دی . دمت گرم :n11: :n16: خیلی چاکریم.

من یه جورایی دارم نصفه و نیمه راه شما رو میرم :دی من فقط لیسانسم که شما فوق بودی و کسری بسیج هم ندارم، اگر خدا بخواد هم یه کسری بابت 24 ماه خدمت سربازی پدرم توی جبهه بتونم بگیرم. راستی من دم به تله ی تاهل ندادم :دی و خدا کنه که منم یکی از پادگان های داخل خود اصفهان بیافتم فقط. همین و بس :n27: .

اوه اوه پس با این شرایط و وضعیت من، حموم رو بیخیال :دی مثل یه میکروب زنده راه میریم :دی .

آدم متاهل که باید دم به دقیقه کارش تلفن زدن بوده باشه :دی حالا من هم تک فرزندم ولی وابسته نیستم به اون صورت خفن (نمیدونم، وقتی برم مشخص میشه :دی) ولی خب باید یه تماسی گاهی باهاشون بگیریم.

شما اخلاقت خوبه همشهری و صبر و حوصلتم زیاد، لطف هم میکنی و کامل جواب میدی، ما هی پر رو میشیم و سوال میپرسیم :دی :n16:.

1. ما که با اجازت هفته ی دیگه اعزامیم و توی این مدت یه 30 آبان و 8 و 10 آذر تعطیلی داریم، حالا تا دیگه میان دوره بهمون بدند یا نه. راستی پادگانش خارج از شهره؟ وضعیت رفت و آمدش چطوره از نظر ترمینال و اینا؟ اگرم نزدیک شهر باشه و نمیدونم مرخصی ساعتی بدن، حداقل بریم یه گشتی توی کرمان بزنیم.

2. این استحقاقی رو چقدر طول میکشند که بدند؟ میخوام ببینم لباس و اینا (زیرپوش و ... ببرم یا نه) ولی چون من لاغرم و قد بلند (خدا کنه یه لباس مناسب حداقل بهمون بخوره حالا که مرخصی تعویض لباس هم نداره) فکر کنم باید حداقل این لباس زیر ها رو از اینجا ببریم یه دو دست و اونجا شانس ما سایز دو ایکس لارژ بهمون نخوره :دی ولی اگر بقیه چیزا مثل حوله ی دستی یا حوله ی حمام و اینا رو میدن زود و جنسشون خوبه که دیگه نبریم از اینجا.

مخلصم برادر
1. مرخصی تو شهری رو خیلی سخت میدن چون میترسن تو شهر بلایی سرتون بیاد ولی در کل پادگانش چسبیده به شهره و دم خود پادگان هم تاکسی واسه رفتن به ترمینال هست.
2.والا دقبق یادم نیست ولی اگه اشتباه نکنم هفته اول دادن ولی به غیر از زیرپوشاش تا دو هفته شلوارش اندازمون نبود که آخرش هم یه جوری بزرگش کرد که کافی بود یه روز شهر خودمون بپوشم تا برو و حیثیتمون بره ولی اونجا چون کسی کار به کسی نداره مهم نبود و فقط گهگاهی با بچه ها میخندیدیم. در کل سعیرکنین سایز بزرگتر وردارین کوچیک کنین تا اینکه سایز کوچیک رو بزرگ کنین و تا سه الی چهار هفته پوتین اندازم گیرم نیومد(من شماره پام 44 هست ولی نمیدونم چرا پوتین شماره 45 بهم میخورد که خیلی طول کشید گیرم بیاد)

mosy290
14-10-2016, 13:14
سلام، شماره ات رو داخل روبات زیر ارسال کن و 15 گیگابایت اینترنت رایگان یا 20 هزار تومان شارژ رایگان هدیه بگیر

sina3000m
14-10-2016, 13:21
سلام دوستان من شرایط معاف از رزمی دارم ولی می خوام برا امریه خاتم هم اقدام کنم. آیا معاف از رزمی برای امریه ی خاتم مشکل ایجاد میکنه؟ اگه مشکل ایجاد کنه میتونم قید معاف از زرم رو بزنم.

دوستان کسی در این مورد اطلاعی نداره؟ یکم ضروریه

Lord Farshad
14-10-2016, 13:59
دوستان کسی در این مورد اطلاعی نداره؟ یکم ضروریه

تا اونجا که من میدونم، به صورت کلی گفته میشه که سپاه، معاف از رزم ها رو پذیرش نمیکنه. بهترین راهکار اینه که شما مراجعه کنی به جایی که میخوای پذیرش بشی (در اینجا خاتم الانبیاء) و اصولا در دژبانیهاشون یه برگه زدند که شرایط پذیرش چی هست. از این نکته هم غافل نشو که اگر پارتی داشته باشی، طبیعتا کارت بهتر راه میافته.

mehdi_mh71
14-10-2016, 15:44
سلام ببخشید یه سوال داشتم
میخواستم اگه بعد از آموزشی افتادیم شهر غیر از محل سکونت ،میشه توی اون شهر خونه اجاره کرد؟یا حتما باید رفت آسایشگاه...بعد تا چه ساعتی میشه رفت آسایشگاه؟
چون من کارم پاره وقت هست و حتما باید یه سری وسایل همراهم باشه مثل لب تاب و اینا که قطعا توی آسایشگاه راه نمیدن
ممنون میشم راهنمایی کنید که ایا میشه توی اون شهر خونه اجاره کرد از نظر قانون سربازی یا خیر
که مثلا ساعت ۲ بعد از ظهر برم خونه ...بعد چون من پرستاری خوندم باید بیفتم توی بهداری و گویا بهداری پست روی دکل و اینا نداره و فقط هرچند شب گویا شیفت داره

ariajoker
14-10-2016, 17:22
در مورد برخورد با سرباز افراد مختلف متفاوت هستند و هر کس متناسب با شعور و معرفت خودش با سرباز ها برخورد میکنه. مثلا فرمانده گروهان ما آدم خوبی بود و متناسب با رفتار بچه ها رفتار میکرد و خدا را شکر چون بچه های گروهان ما خوب بودند نه به اون صورت تنبیه شدیم و نه بهمون بی احترامی شد.
ولی بودند فرمانده گروهان هایی که فوق العاده بیشعور بودند و مثلا وقتهایی که در زمان غیر اداری نوبت شیفت اونها بود و فرمانده گروهان خودمون در پادگان نبود و گردان زیر دست فرمانده شیفت بود عزا میگرفتیم که حالا این چه بلایی میخواد سرمون بیاره و با بهانه جویی و حتی بدون بهانه اذیت میکرد

در مورد درجه اعطایی تا جایی که من میدونم چند تا فاکتور هست که موثره
نمره میدان تیر
نمره تربیت بدنی
نمره فرمانده گروهان
نمره امتحان تستی نظامی
نمره امتحان تستی عقیدتی
(شاید یگانی که قراره به اون اعزام بشید و نیروهای مورد نیاز اونجا هم بی تاثیر نباشه ولی شک دارم)

در پادگان خاتمی برای هر گروهان سیبل تیر را عضو میکردن و مخصوصا سری اولی که تیر اندازی میکردند نمراتشون تقریبا دقیق بود. و کسایی که دورهای بعد بودند با وجودی که موقع هر بار نمره دادن مشخص میکردند که این تیر مال نفر قبله ولی خوب دقت نمره دهی پایینتر میومد. ولی همونم بلاخره این طور نیست که کسی که اصلا به سیبل نزده با کسی که همه را تو قسمت مرکزی زده یکی باشه. نمرات حدودی هست ولی روی هوا و الکی نیست و معمولا کسایی که با سیبل سوراخ سوراخ میزنن یه جورایی به نفعشونه چون نمره را همیشه بالاتر و با ارفاغ زیاد میدن

امتحان تربیت بدنی هم به جز دویدن 3200 متر که یه مقدار امار درست ثبت میشه ولی برای دراز و نشست و شنا چون خود بچه ها از همدیگه را میشمارن کاملا شیر تو شیر و الکی هست و نمرات کاملا رو هوا داده میشه

نمره فرمانده گروهان هم معمولا کل گروهان را یک جور رد میکنه و فقط افراد نوخاله شناخته شده را کمتر بهشون نمره میده
نمره امتحانهای تستی هم که با کامپیوتر تصحیح میشه و دقیق هست ولی اونم سوالاتش از قبل با نمونه سوالهایی که میدن تقریبا مشخصه و مشکلی نیست

جیره استحقاقی ما را هم کامل دادن و اکثرا چشمی سایز درست را میدادن ولی بازم احیانا اگر لباسها یا پوتین یا هر چیزی از کسی کوچک و بزرگ بود فرصت میدادند که افراد برن عوض کنن(البته نه همون روز توضیع که اوضاع شیر تو شیر هست و سرشون شدیدا شلوغه بلکه چند روز بعدش)

پادگان خاتمی نسبتا کیفیت غذاش خوب بود.هر چند من خودم با شام هایی که میدادن اصلا حال نمیکردم ولی در کل بد نبود.(البته دقت کنید گفتم به نسبت. انتظار مثل خونه نباید داشته باشید. ولی نسبت به آش خور بودن خوب بود)

آسایشگاه هم خوب بود نسبتا و حتی ما داخل آسایگاه حمام هم داشتیم که همه وقت قابل استفاده بود. البته آب گرم نداشت و برای حمام آب گرم دو روز تو هفته برای هر گردان از ساعت 6 تا 7.5 بعد از ظهر یک حمام عمومی 60 دوش داشت که قابل استفاده بود .البته از ساعت 3 تا 4.5 صبح هم حمام به صورت عمومی برای همه سربازها باز بود برای موارد ضروری:n02:
البته مثلا ما که گردان 3 بودیم فاصله مون تا حمام ها زیاد بود یه مقدار و حال رفتنش را نداشتیم و همون آب سرد داخل آسایگاه را ترجیه میدادیم(البته حالا که زمستون هست که نمیشه واقعا)

اردو هم رفتیم که داخل یه چادر 8 نفره 14 نفر میخوابیدیم مثل ساندویچ کنار هم و حتی شب ها هم با پوتین میخوابیدیم و کاملا اون 4 روز عین صحرا نشین ها و اونم در شرایط آماده باش جنگی زندگی میکردیم

کلا اگر بخوام یه توصیه بکنم اینه که انتظاراتتون را بیارید پایین. اگر با انتظار بالا برید حالتون گرفته میشه. این چیزهایی هم که من گفتم خوب هست کاملا نسبی گفتم و گرنه اگر مطلق نگاه کنید اونجا هیچ چیزش خوب نیست.
اونجا واقعا قرتی بازیهای دانشگاه و اینها نیست و واقعا با انواع سختی ها مواجه میشید. از کم خوابی شدید بگیر تا انجام کارهایی که اصلا یکیش هم باب دلتون نیست ولی باید انجام بدید
اگر هم اونجا نوخاله بازی دربیارید واقعا اذیتتون میکنن و از جایی که تنبیه ها معمولا گروهی هست دعا کنید با آدم های نوخاله یا خنگ و بی دست و پا هم گروهی نباشید تو هیچ جا

برای درجه همون که میدان تیر را خوب بزنید تنها کاری هست که میشه انجام داد و اکثر چیزهای دیگه از دست شما خارج هست و کاری راجع بهش نمیتونید بکنید. خیلی هم انرژی گذاشتن لازم نیست. یه مقدار دقت کنید. قبل از میدان تیر تئوری هایی که تو کتاب هست را مطالعه کنید و سعی کنید به کار بگیریدشون.حتما حتما حالت خوابیده و نشسته تیر اندازی را از قبل با اسلحه ای که بهتون میدن تمرین کنید که موقع تیر اندازی تو حالت گرفتن گیر نکنید. اصلا هم در تیر اندازی عجله نکنید و هرچند همه خط تیر اندازیشون تموم شده باشه و همه معطل شما باشن شما با آرامش تیر اندازیتون را بکنید و اصلا عجله نکنید.
برای درجه بهتر گرفتن اگر واقعا توانایی دارید که مسئولیت "ارشد گروهان" یا "دفتردار" بودن را بپذیرید در صورت داوطلبی بودن قبول کنید(بقیه مسئولیت ها هم احتمالا بی اجر و مزد نخواهد بود). البته ارشد گروهان معمولا داوطلبی نیست و خودشون انتخاب میکنن. ولی دفتر دار بودن داوطلبی هست. خوبی این مسئولیت ها اینه که دیگه از پست دادن های شبانه معاف هستید ولی خوب شاید هر شب یک ساعت دیرتر از همه بخوابید و یه عالمه کار و طلبکاری های بچه ها هم سرتون بریزه ولی اگر خوب کار کنید میتونید حتی روی ستوان سومی هم حساب کنید(البته بقیه فاکتورها را هم باید خوب باشید مثل میدان تیر و بقیه موارد را).
البته اگر واقعا توانایی دارید و نه این که برید و نتونید انجام بدید و بعد مسئولیت را ازتون بگیرن که ضایع بشید جلو همه.

من همونجایی که پذیرش کرده بودم افتادم خدا را شکر
ولی کسایی هم بودند که پذیرش داشتند ولی جاهای دیگه افتادن(البته تعدادشون خیلی کم بود)
کسایی هم که مازاد باشن و سپاه بیفتن تقریبا گاوشون زاییده و خیلی باید خوش شانس باشن که شهر خودشون بیفتن. یه مورد که ما داشتیم و افتاد سیستان بلوچستان که با گریه لحظات آخر که برگه تقسیم و برگ سبز را میدادن از ما جدا شد
کسایی که پذیرش ندارن بازم ارتش بیفتن خیلی بهتره تا سپاه که اکثرا پذیرشی هستند و فقط جاهای بد نیرو میخوان که نسیب مازاد ها میشه
ممنون که اینقدر با حصوله و کامل و جامع جواب میدین.
در رابطه با تربیت بدنی و دو 3200 متر و دراز نشست . فعالیت هایی که انجام میدیم در این دو ماه آمادمون میکنه برای امتحان نهایی ؟ دصرصورتی که از قبل آمادگی بدنی نداشته باشیم :n02:
و دیگه اینکه به غیر از خشکبار و مغزیجات چی پیشنهاد میکنین ببریم ؟ چیز های ضروری ؟

Brbr80
14-10-2016, 19:02
کاربرای پی سی ورلد
من یه داداش بزرگتر از خودم دارم واسه کم توانی ذهنی معاف شد بابامم بالای هفتاد سال دارن امکانش هست من بتونم معافیت کفالت رو بگیرم؟

Sha7ab
14-10-2016, 19:08
کاربرای پی سی ورلد
من یه داداش بزرگتر از خودم دارم واسه کم توانی ذهنی معاف شد بابامم بالای هفتاد سال دارن امکانش هست من بتونم معافیت کفالت رو بگیرم؟
به نظرم میتونی.

ipo
14-10-2016, 23:09
ممنون که اینقدر با حصوله و کامل و جامع جواب میدین.
در رابطه با تربیت بدنی و دو 3200 متر و دراز نشست . فعالیت هایی که انجام میدیم در این دو ماه آمادمون میکنه برای امتحان نهایی ؟ دصرصورتی که از قبل آمادگی بدنی نداشته باشیم :n02:
و دیگه اینکه به غیر از خشکبار و مغزیجات چی پیشنهاد میکنین ببریم ؟ چیز های ضروری ؟

کلا از جایی که فعالیت بدنی تو دوره آموزشی زیاده یک آمادگی جسمی اولیه ای ایجاد میکنه ولی طبیعی هست که مدت یک ماه و نیم برای آمادگی جسمانی کافی نیست. ولی اگر خیلی داغون نباشید خیلی مشکلی نخواهید داشت. هرچند به هر حال هر چی بدن آماده تری داشته باشید فعالیت های اونجا براتون راحتتره و من پیشنهاد میکنم اگر وقت و حوصله دارید سعی کنید یه مقدار خودتون را آماده کنید که خیلی اذیت نشید اونجا و با ده تا بشین پاشو دیگه راه نتونید برید.
من خودم از نظر آمادگی جسمی وضعیتم اصلا خوب نبود و هرچند یه مقدار اذیت شدم ولی تو هیچ کاری کم نیاوردم و افتان و خیزان بلاخره همه را طی میکردم.

خشکبار و مغزجات حتما ببرید که هر چی ببرید کمه.
پسته و بادام و کشمش و خرما خشک به طور خاص توصیه میشود.
توصیه من اینه که آبلیمو خانگی و یه مقدار عسل هم ببرید.
کافی میکس هم ببرید برای تنوع خوبه. به ما چایی نپتون و قند دادند و مشکل چایی نداشتیم که من خودم با نبات چوبی هایی که برده بودم چای نبات میخوردم خیلی حال میداد.
لیوان مناسب و قاشق چنگال و کارد میوه خوری هم ببرید.
یه مقدار دارو مثل قرص سرما خوردگی و استامنیوفن و کپسول چرک خشک کن و قرص ضد حساسیت حتما ببرید.کرم ضد آفتاب و وازلین متناسب با محلی که میرید ممکن لازم باشه.مثلا یزد هر دوش لازم بود. چون هم آفتابش شدید بود هم من خودم اونجا پوست خشک شده بود و یه کرم مرطوب کننده یا وازلین داشتن لازم بود(البته خشکی پوست من یه مفدار به خاطر حساسیت پوستی هم که داشتم بود).قطره استیریل چشمی هم داشته باشید برای اطمینان خوبه. همه اینها را برای این میگم که اونجا وقت ندارید برای چیزهای جزئی برید بهداری و باید خود درمانی بکنید.
اگر جایی افتادید که ممکنه در معرض پشه گزیدگی یا عرق سوز شدن باشید چیزهایی برای پیشگیری و درمان ببرید.
کرم موبر هم اگر میان دوره زود ندهند لازم میشه.
دستمال کاغذی و پلاستیک فریزری هم داشته باشید خوبه.
وسایل اضافه و خصوصا لباس اضافه اصلا نبرید که جیره خودش همه چیز داره.از جوراب تا لباس گرم(به جای لباس راحتی قابل استفاده هست) و چفیه و حوله و شامپو و پتو و واکس و فرچه و همه چیز.البته شرت هایی که به عنوان جیره میدن شرت پاچه دار هست و اگر اهلش نیستید شرت ببرید.
ناخنگیر و سوزن و نخ و پونز هم لازم میشه.
خودکار و دفترچه هم به ما دادند ولی اگر ندهند لازم میشه و از جایی که ممکن خودکار گم بشه خودتون خودکار اضافه ببرید.
در بازکن هم ببرید احتمالا لازم میشه برای کنسروهایی که میدن. چون مثلا توی سلف گردان ما برای 600 نفر آدم 10 تا در باز کن میدادند که اسباب دردسر بود.

عکس مواردی که در جیره میدن را میگذارم که چیزهایی که میدن را بدونید و چیز اضافه نبرید.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
البته همه این چیزهایی که گفتم فصل و مکانی که اعزام میشید را در نظر بگیرید.مثلا شاید در مکان های سرد و در زمستان لباس گرم بیشتر لازم بشه(شاید البته!!!)
ضمنا پوتین های مدل جدید نیاز به بند کشی نداره. ولی از جایی که معلوم نیست پوتین مدل جدید گیرتون بیاد یا قدیمی حتما بند کشی پوتین تهیه کنید. چون کسایی که پوتین مدل قدیمی بهشون داده بودند برای پوشید و در آوردن بیچاره میشدن و اگر بند کشی داشتند کارشون خیلی راحت میبود.
قفل برای در کمد و ساک هم داشته باشید+کش برای گتر کردن پاچه شلوار بد نیست.

دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه. ولی بعضی از چیزهایی که گفتم را نبردید هم اونجا از بوفه قابل تهیه هست ولی اگر ببرید هم خیالتون راحته و هم تو روزهای اول دیگه لازم نیست کلی وقت تو صف بوفه بایستید برای تهیه این جور چیزها. ضمن این که ممکنه بوفه تموم بکنه و گیز یک آدم زبون نفهم بیفتید که این که بوفه فلان چیز را تموم کرده حالیش نشه

ضمنا من ساعت مچی دیجیتال زنگدار که نور صفحه هم داشت برای شب برده بودم و خیلی بهم کمک کرد. همین که 5 دقیقه زودتر از بیدار باش بیدار میشدم و لازم نبود کلی وقت تو صف دستشویی بایستم خودش کلی کارم را جلو می انداخت.

mojt90
15-10-2016, 08:15
سلام

دوستان کد های برج 8 اومد . :n01:

ariajoker
15-10-2016, 10:57
کلا از جایی که فعالیت بدنی تو دوره آموزشی زیاده یک آمادگی جسمی اولیه ای ایجاد میکنه ولی طبیعی هست که مدت یک ماه و نیم برای آمادگی جسمانی کافی نیست. ولی اگر خیلی داغون نباشید خیلی مشکلی نخواهید داشت. هرچند به هر حال هر چی بدن آماده تری داشته باشید فعالیت های اونجا براتون راحتتره و من پیشنهاد میکنم اگر وقت و حوصله دارید سعی کنید یه مقدار خودتون را آماده کنید که خیلی اذیت نشید اونجا و با ده تا بشین پاشو دیگه راه نتونید برید.
من خودم از نظر آمادگی جسمی وضعیتم اصلا خوب نبود و هرچند یه مقدار اذیت شدم ولی تو هیچ کاری کم نیاوردم و افتان و خیزان بلاخره همه را طی میکردم.

خشکبار و مغزجات حتما ببرید که هر چی ببرید کمه.
پسته و بادام و کشمش و خرما خشک به طور خاص توصیه میشود.
توصیه من اینه که آبلیمو خانگی و یه مقدار عسل هم ببرید.
کافی میکس هم ببرید برای تنوع خوبه. به ما چایی نپتون و قند دادند و مشکل چایی نداشتیم که من خودم با نبات چوبی هایی که برده بودم چای نبات میخوردم خیلی حال میداد.
لیوان مناسب و قاشق چنگال و کارد میوه خوری هم ببرید.
یه مقدار دارو مثل قرص سرما خوردگی و استامنیوفن و کپسول چرک خشک کن و قرص ضد حساسیت حتما ببرید.کرم ضد آفتاب و وازلین متناسب با محلی که میرید ممکن لازم باشه.مثلا یزد هر دوش لازم بود. چون هم آفتابش شدید بود هم من خودم اونجا پوست خشک شده بود و یه کرم مرطوب کننده یا وازلین داشتن لازم بود(البته خشکی پوست من یه مفدار به خاطر حساسیت پوستی هم که داشتم بود).قطره استیریل چشمی هم داشته باشید برای اطمینان خوبه. همه اینها را برای این میگم که اونجا وقت ندارید برای چیزهای جزئی برید بهداری و باید خود درمانی بکنید.
اگر جایی افتادید که ممکنه در معرض پشه گزیدگی یا عرق سوز شدن باشید چیزهایی برای پیشگیری و درمان ببرید.
کرم موبر هم اگر میان دوره زود ندهند لازم میشه.
دستمال کاغذی و پلاستیک فریزری هم داشته باشید خوبه.
وسایل اضافه و خصوصا لباس اضافه اصلا نبرید که جیره خودش همه چیز داره.از جوراب تا لباس گرم(به جای لباس راحتی قابل استفاده هست) و چفیه و حوله و شامپو و پتو و واکس و فرچه و همه چیز.البته شرت هایی که به عنوان جیره میدن شرت پاچه دار هست و اگر اهلش نیستید شرت ببرید.
ناخنگیر و سوزن و نخ و پونز هم لازم میشه.
خودکار و دفترچه هم به ما دادند ولی اگر ندهند لازم میشه و از جایی که ممکن خودکار گم بشه خودتون خودکار اضافه ببرید.
در بازکن هم ببرید احتمالا لازم میشه برای کنسروهایی که میدن. چون مثلا توی سلف گردان ما برای 600 نفر آدم 10 تا در باز کن میدادند که اسباب دردسر بود.

عکس مواردی که در جیره میدن را میگذارم که چیزهایی که میدن را بدونید و چیز اضافه نبرید.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
البته همه این چیزهایی که گفتم فصل و مکانی که اعزام میشید را در نظر بگیرید.مثلا شاید در مکان های سرد و در زمستان لباس گرم بیشتر لازم بشه(شاید البته!!!)
ضمنا پوتین های مدل جدید نیاز به بند کشی نداره. ولی از جایی که معلوم نیست پوتین مدل جدید گیرتون بیاد یا قدیمی حتما بند کشی پوتین تهیه کنید. چون کسایی که پوتین مدل قدیمی بهشون داده بودند برای پوشید و در آوردن بیچاره میشدن و اگر بند کشی داشتند کارشون خیلی راحت میبود.
قفل برای در کمد و ساک هم داشته باشید+کش برای گتر کردن پاچه شلوار بد نیست.

دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه. ولی بعضی از چیزهایی که گفتم را نبردید هم اونجا از بوفه قابل تهیه هست ولی اگر ببرید هم خیالتون راحته و هم تو روزهای اول دیگه لازم نیست کلی وقت تو صف بوفه بایستید برای تهیه این جور چیزها. ضمن این که ممکنه بوفه تموم بکنه و گیز یک آدم زبون نفهم بیفتید که این که بوفه فلان چیز را تموم کرده حالیش نشه

ضمنا من ساعت مچی دیجیتال زنگدار که نور صفحه هم داشت برای شب برده بودم و خیلی بهم کمک کرد. همین که 5 دقیقه زودتر از بیدار باش بیدار میشدم و لازم نبود کلی وقت تو صف دستشویی بایستم خودش کلی کارم را جلو می انداخت.
دوست عزیز واقعا نمیدونم چطوری از اطلاعات کاملی که دادی تشکر کنم . مطمئنا خیلی های دیگه هم استفاده بردن.
من مشکل صافی کف پا دارم و باید کفی مخصوص داخل پوتینم بذارم . پوتین هایی که میدن چطور هستن ؟ از نظر سبک بودن و کیفیت ؟
پیشنهاد نمیدین پوتین ارگ که سبک هم هست بخریم ؟

راستی قفل چی پیشنهاد میکنین ببریم ؟ همون خشکباری رو که میگین ممکنه بدزدن ازمون :n02::n02::n02: این قفل های کوچیک هم که انگار دو دندونه بیشتر ندارن و راحت باز میشن. قفل برای کمد چه سایزی ببریم ؟

فقط برای آخرین سوال . من و چند تا از دوستان در یک مرکز آموزشی هستیم . آیا امکان اینکه در یک آسایشگاه باشیم و کنار هم باشیم هست ؟ یعنی خودمون میتونیم کاری کنیم که کنار هم باشیم یا اینکه کامپیوتری و بصورت رندوم انجام میشه و از دست ما خارجه؟

ramin 69
15-10-2016, 11:19
سلام دوستان
1/8 اعزامم نیرو زمینی ارتش 01 تهران
خونمون هم تهران هستش ....شنیدم که کلا جای خوبیه و امکاناتشم خوبه...ولی خواستم از کسایی که تجربه آموزشی رو تو اونجا دارن بپرسم راجع بهش ...و اینکه شنیدم از هفته دوم به صورت روز برگ درمیاد و بعدظهر ساعت 4 مرخصی میدن تا 5 صب روز بعدش....ممنون میشم کسی اگه میدونه توضیح بده....

lord mysterious
15-10-2016, 12:18
من هم امروز گرفتم و افتادم 01 (ساکن تهران - مدرک ارشد)
نکته جالب اینه که 3 سال پیش برای معافیت پزشکی اقدام کردم و منو به خاطر اسم خفیف فقط معاف از رزم کردند و همین 01 افتادم که ارشد قبول شدم و رفتم دانشگاه
اما این سری فرستادم چیزی برای معافیت درخواست ندادم
اما توی این برگه وضعیت جسمانی رو نوشتن: آسم خفیف آسم به شرط ثبوت مشمولان مبتلا به بیماریهای ریه و قفسه صدری
این الان یعنی چی؟ معاف از رزمم همچنان یا باید برم معاینات پزشکی انجام بدم؟

Sha7ab
15-10-2016, 12:34
سلام دوستان
خونمون هم تهران هستش ....شنیدم که کلا جای خوبیه و امکاناتشم خوبه...ولی خواستم از کسایی که تجربه آموزشی رو تو اونجا دارن بپرسم راجع بهش ...و اینکه شنیدم از هفته دوم به صورت روز برگ درمیاد و بعدظهر ساعت 4 مرخصی میدن تا 5 صب روز بعدش....ممنون میشم کسی اگه میدونه توضیح بده....
یه سرچ تو همین تاپیک بکن صد نفر در مورد 01 توضیح دادن.

erfan90ir
15-10-2016, 12:39
سلام دوستان
01 نه بگو هتل 01 :n06:

meysam182000
15-10-2016, 12:49
سلام دوستان
افتادم 05 کرمان - چجور جائیه؟ (لیسانس نرم افزار)

ali_atefi
15-10-2016, 12:53
...................

mojt90
15-10-2016, 13:08
سلام دوستان

سلام
پست های مفید در رابطه به 05 کرمان

این پست ها از این صفحه که قرار دادم دنبال کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 05

sajjad1369tgh
15-10-2016, 13:56
سلام دوستان
من از طرف قرارگاه خاتم پذیرش شدم. باهام تماس گرفتند گفتند سوم آبان ساعت 7 صبح پادگان خاتمی یزد خودمو معرفی کنم. ولی امروز برگ سفید رو رفتم گرفتم نوشته بود یک آبان ساعت 7 صبح شیراز باید باشم. باید شیراز برم یا نه مستقیم برم یزد؟

Lord Farshad
15-10-2016, 14:20
سلام

دوستان کد های برج 8 اومد . :n01:
چی شد دادا؟ کجا افتادی؟ :دی

من که امروز رفتم پرینت رو گرفتم و کلی دردسر کشیدم، همون 05 هست که پنج شنبه نظام وظیفه بهم گفت :دی .

سلام دوستان
شما جایی افتادی که آرزوی ما بود که بیافتیم. معروف به هتل 01 :دی یه سرچ بکنی توی همین تاپیک، در موردش خیلی توضیح دادن ولی باید بگم که بله، درست شنیدی. جای عالی ای هست و شما که تهرانی هستی هم میتونی روز برگ مرخصی بگیری و بری منزل + مزایای مرخصی اول دوره و میان دوره و پایان دوره هم داری تازه :دی خلاصه که برو صفا کن و جای ما خالی باشه اونجا :دی .

من هم امروز گرفتم و افتادم 01 (ساکن تهران - مدرک ارشد)
نکته جالب اینه که 3 سال پیش برای معافیت پزشکی اقدام کردم و منو به خاطر اسم خفیف فقط معاف از رزم کردند و همین 01 افتادم که ارشد قبول شدم و رفتم دانشگاه
اما این سری فرستادم چیزی برای معافیت درخواست ندادم
اما توی این برگه وضعیت جسمانی رو نوشتن: آسم خفیف آسم به شرط ثبوت مشمولان مبتلا به بیماریهای ریه و قفسه صدری
این الان یعنی چی؟ معاف از رزمم همچنان یا باید برم معاینات پزشکی انجام بدم؟

شما یعنی معاف از رزم شناخته شدی. اگر شرایطت عادی میبود، مثل بقیه مینوشت که ندارد (دوستان دیگه میتونند تایید کنند) ولی این که اینطوری نوشته یعنی معاف از رزم ولی متاسفانه گویا اینا سرورشون رو عوض کردند و توی سرور جدید، به صورت کامل توی پرینترهای قدیمی ای که پلیس +10 دارند، همه چیز رو نمینویسه و همون یه خط اول رو مینویسه الان من که امروز برگه رو گرفتم، از من اینطوری نوشته:

هر چی میگم خب خانم بقیه اش کو!؟ :دی میگه نمیندازه :n27: سه ساعت تمام امروز من الاف همین شدم، رفتم پلیس +10 های دیگه که آخر سر فهمیدم مشکل از سرورشون و پرینترها هست (قبلا گویا از یه سرور دیگه پرینت میگرفتند که اونجا میتونستند پرینت رو تغییر بدند که به صورت کامل بیافته)، اونا میگفتند که موردی نیست ولی از اونجایی که میترسیدم با این شانس خوبم، توی کرمان (راه دور هستم به هر جهت) مایه ی دردسر بشه برام، آخر رفتم نظام وظیفه اصفهان و اون دستی نوشت و دو تا مهرم زد که منم خیالم تخت باشه:

من بازم دارم از روی حدسیات یا بهتر بگم تجربه ی شخصی خودم، حرف میزنم ولی احتمال زیاد شما هم مثل من هستی ولی پیشنهاد من به شما اینه که به نظام وظیفه تهران مراجعه کنی و برو قسمت پزشکیش، اونجا شماره ی ملیت رو که بهشون بگی، توی سیستم میزنه که ببینه معاف از رزم هستی یا نه (حرف از اعزام مجدد و اینا نزن ولی هستی) و بعد اگر شما هم مثل من کامل جمله ی معاف از رزم قید نشده، بهشون بگو من رفتم پلیس +10 و میگه توی پرینتر ما نمیافته، گفتند بیاییم پیش شما، اون برات دستی مینویسه و میده میبری سرهنگ، برات مهر هم میزنه که دیگه خیالت تخت باشه.

سلام دوستان
اعزامی کدوم شهر هستی شما؟ منم افتادم 05 کرمان (پنج شنبه از نظام وظیفه پرسیدم و اون بهم گفت برای همین زودتر در موردش تحقیق کردم) شما لطف کن و برو 5 ، 6 صفحه قبل رو بخون و بیا جلو، من در مورد 05 همه چیز رو پرسیدم، از این پست به بعد میتونی پیداشون کنی:

که دوست خوبمون Y@var ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم لطف کرده و به صورت کامل جواب سوال ها رو داده، شما بخون و بیا جلو، اگر بازم سوالی داشتی، بپرس, مطمئن باش دوستان کامل پاسخ میدند.

05 نه بگو هتل 05 :n09:
اذیتمون نکن :دی هتل کجا بود :دی هتل: 01 :دی .

SNOW PATROL
15-10-2016, 14:32
سلام دوستان
من از طرف قرارگاه خاتم پذیرش شدم. باهام تماس گرفتند گفتند سوم آبان ساعت 7 صبح پادگان خاتمی یزد خودمو معرفی کنم. ولی امروز برگ سفید رو رفتم گرفتم نوشته بود یک آبان ساعت 7 صبح شیراز باید باشم. باید شیراز برم یا نه مستقیم برم یزد؟

سلام فرقی نمیکند اگر بیاید شیراز رایگان اعزام می شوید

Karistias
15-10-2016, 15:12
سلام بچه ها من پذیرش گرفته بودم سپاه ولی ظاهرا پذیرش نشدم
امرگز برگه سفیدم رو گرفتم زده پدافند قرارگاه خاتم الانبیا اجا _گروه. پدافند سمنان
چه جور جاییه کسی خبر داره خیلی استرس دارم کمکم کنید
اینم عکس برگه سفیدم

meysam182000
15-10-2016, 15:28
اعزامی کدوم شهر هستی شما؟ منم افتادم 05 کرمان (پنج شنبه از نظام وظیفه پرسیدم و اون بهم گفت برای همین زودتر در موردش تحقیق کردم) شما لطف کن و برو 5 ، 6 صفحه قبل رو بخون و بیا جلو، من در مورد 05 همه چیز رو پرسیدم، از این پست به بعد میتونی پیداشون کنی:

که دوست خوبمون Y@var ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم لطف کرده و به صورت کامل جواب سوال ها رو داده، شما بخون و بیا جلو، اگر بازم سوالی داشتی، بپرس, مطمئن باش دوستان کامل پاسخ میدند.

اذیتمون نکن :دی هتل کجا بود :دی هتل: 01 :دی .

نورآباد - لرستان - فکر کنم تا کرمان 20 ساعتی راه باشه :n37: شانسه دیگه ... (سری قبل افتاده بودم اصلاندوز اردبیل حالا اینجا :n27:)

murchehh
15-10-2016, 15:33
سلام
دوستان میشه وقتی مشخص شد برای آموزشی کجا افتادیم، دخواست تمدید بدیم که بشه جای دیگه افتاد ؟ شرایطی داره؟

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

Amir369x
15-10-2016, 15:44
سلام به تمامی دوستان
ما هم با فوق لیسانس IT افتادیم شهید باهنر کرمان (نیرو انتظامی)
درخواست امریه جهاد هم داشتم که گویا جور نشد (هنوز میگن تا آخر هفته شاید درست بشه!)
دیگه فکر کنم از این بد تر نمی شد. :n30:

Karistias
15-10-2016, 16:05
امرگز برگه سفیدم رو گرفتم زده پدافند قرارگاه خاتم الانبیا اجا _گروه. پدافند سمنان
یعنی ارتشم چه جور جاییه کسی خبر داره؟ خیلی استرس دارم کمکم کنید
اینم عکس برگه سفیدم

Brbr80
15-10-2016, 16:10
عزیزان کسی اینجا هست غایب باشه؟

Lord Farshad
15-10-2016, 16:28
نورآباد - لرستان - فکر کنم تا کرمان 20 ساعتی راه باشه :n37: شانسه دیگه ... (سری قبل افتاده بودم اصلاندوز اردبیل حالا اینجا :n27:)
دیگه باید کرمان رو گذروند دادا :دی چه میشه گفت :n37: .

سلام
دوستان میشه وقتی مشخص شد برای آموزشی کجا افتادیم، دخواست تمدید بدیم که بشه جای دیگه افتاد ؟ شرایطی داره؟
احتمالش هست، هر چند شانس بسیار کمی دارید ولی اگر دلایل قانع کننده ای مثل پزشکی و ... باشه، شانستون یقینا بیشتر میشه. نمیشه قطعی گفت چون مشخص نیست، بهترین کاری که میتونید انجام بدید، مراجعه هر چه سریعتر به پلیس +10 هستش.
تمدید هم بزنند براتون، احتمال داره که ارگان و محل عوض بشه، یه درصدی رو هم به این بذارید که یا جای بدتری بیافتید یا اینکه باز همین جایی که هستید :دی .

m_sardaari
15-10-2016, 17:18
سلام من افتادم باهنر کرمان
مدرکم فوق لیسانس نرم افزار
مجرد
اهل کرمان
کسی میدونه تقسیمات بعد اموزشی باهنر چجوریه؟

Sha7ab
15-10-2016, 17:41
یعنی ارتشم چه جور جاییه کسی خبر داره؟ خیلی استرس دارم کمکم کنید
اینم عکس برگه سفیدم
دوست عزیز توکلت به خدا باشه. ارتش برای لیسانس ها خیلی خوبه. اینو در نظر بگیر اگه مرزبانی میفتادی چی ؟

mohammadhf12
15-10-2016, 17:42
سلام من کد مازاد خوردم یعنی چی؟ یکم ابان اعزام هست

meysam182000
15-10-2016, 17:44
سلام

Sent from my H60-L04 using Tapatalk
سلام
من اعزامی شهریور بودم. نامه ی پزشکی از پزشک مورد اعتماد نظام وظیفه بردم (و البته بهداری ناجا هم باید تائید کنه و ...) ، اعزامم افتاد آبان. البته من مجبور بودم این کارو کنم و توصیه میکنم هرجا افتادین همونو برین ... به هر حال اولین کار اینه که برین پلیس+10 و بگید که میخواید تاریخ اعزامو از طریق مرخصی پزشکی بندازین عقب تا اونام نامه معرفی به پزشک رو بدن

بعد از کد خوردن معمولا روشی بجز روش مرخصی پزشکی جواب نمیده :n01:

Sha7ab
15-10-2016, 17:48
روز اعزام یگانتون مشخص میشه

meysam182000
15-10-2016, 17:48
شما روز اعزام معلوم میشه میفتین کجا! دیگه بستگی داره کدوم ارگان نیروهاش کم بیاد ...

bahadorgamer
15-10-2016, 18:04
سلام دوستان
من برگه اعزام دارم برای ۱.۸.۹۵الان دانشگاه قبول شدم و امروز با نامه ای از دانشگاه رفتم پلیس +10 برای صدور معافیت تحصیلی.اخرش یه برگه با موضوع مجوز ثبت نام موقت بهم دادن و یارو میگفت برو تمامه.الان که میرم تو پرتال نظام وظیفه و کد سخا میزنم هنوز معافیت تحصیلیم اونجا ثبت نشده.این روالش چجوریه ایا طول میکشه در سیستم ثبت بشه یا مشکلی هست؟

Sha7ab
15-10-2016, 18:08
سلام دوستان
من برگه اعزام دارم برای ۱.۸.۹۵الان دانشگاه قبول شدم و امروز با نامه ای از دانشگاه رفتم پلیس +10 برای صدور معافیت تحصیلی.اخرش یه برگه با موضوع مجوز ثبت نام موقت بهم دادن و یارو میگفت برو تمامه.الان که میرم تو پرتال نظام وظیفه و کد سخا میزنم هنوز معافیت تحصیلیم اونجا ثبت نشده.این روالش چجوریه ایا طول میکشه در سیستم ثبت بشه یا مشکلی هست؟
مشکلی نیست خودشون برات درستش میکنن.

mojt90
15-10-2016, 19:01
چی شد دادا؟ کجا افتادی؟ :دی

من که امروز رفتم پرینت رو گرفتم و کلی دردسر کشیدم، همون 05 هست که پنج شنبه نظام وظیفه بهم گفت :دی .

سلام
فرشاد جان همونجا که تو پ.خ گفتم :n02:

دو ماه هست و زود میگذره . بعد تقسیمات مهمه :n30:

Lord Farshad
15-10-2016, 21:07
دوستان پاسخ دادند، من فقط بدترین حالت بدشانسی رو هم اضافه کنم :دی اونم اینه که ممکنه شما بری اونجا و بعدا نشه تقسیم بشید، بگند تاریخ اعزامتون بیافته برای دو ماه دیگه. البته در 99 درصد موارد، همون روز تقسیم میشید.
پ.ن: همونطور که گفته میشه کد اضافه ها ممکنه بد شانسی بیارند و جای خوبی تقسیم نشند (اصلا مشخص نیست، بستگی به این داره که اون روز ببینند کجا ظرفیت داره و بتونید برید) ولی یه مزیتی داره و اونم اینه که اگر پارتی دارید، الان بهترین فرصت هست که از بند پ استفاده کنید و خودتون رو جایی بندازید که دوست دارید.

سلام دوستان
دادا انتظاراتت رو بیار پایین :دی چه انتظاری داری از این ها که اینطور سایتشون لحظه ای به روز باشه :دی ضمنا همونطور که درخواستت گفته ثبت شده، پس طبیعتا خیالت تخت باشه و نگرانی هم نداشته باش.

سلام
فرشاد جان همونجا که تو پ.خ گفتم :n02:
دو ماه هست و زود میگذره . بعد تقسیمات مهمه :n30:
بد و خوبش میگذره :دی فقط ما باس باهاش همراهی کنیم تا بتونیم بگذرونیم :دی غمت نباشه، دو ماه بیشتر نیست.

lord mysterious
15-10-2016, 22:02
سلام دوستان
قاعدتا پلیس +10 یه برگه میده که ببری دانشگاه
یک کپی ازون برگه نگه دار برای وقتی دفترچه میفرستی
من خودم دفترچه فرستادم دیدم غیبت دارم و اضافه خدمت خوردم
با اون برگه رفتم نظام وظیفه و ماجرا حل شد
هرچند بعدا اواسط ترم هم نظام وظیفه یک نامه برای نظام وظیفه دانشکده میفرسته که فقط با داشتن شماره اون نامه هم میتونی بعد ها دیگه مشکلی پیش نیاد

mojt90
15-10-2016, 22:08
بد و خوبش میگذره :دی فقط ما باس باهاش همراهی کنیم تا بتونیم بگذرونیم :دی غمت نباشه، دو ماه بیشتر نیست.

هر چی فکر میکنم طبق محاسباتم میبینم 2 ماه بیشتر نیست :n02:

این هم برای 05 کرمان / تجربیات + خاطرات (برای یکی دیگست / پ.خ ندید.)

05 كرمانه حدودا اونروز سه هزار نفر ميخواستند برن خدمت كه به سه دسته تقسيم شدند كه عده اي به لشكرك تهران از شانس خوبشون افتادند عده اي به 08 خاش و ما هم 05 كرمان خلاصه ضرب المثل است كه ميگه از وقتي خورديم سيب زميني شديم سرباز نيروي زميني رفتيم مارو سوار اتوبوس كردند كه بريم كرمان ما ديگه درهاي باشگاه رو بسته بودند نذاشتند ما حداقل با خانواده هامون خداحافظي كنيم روز خيلي بدي بود رفتيم و رفتيم تا از تهران اومديم بيرون دقيقا 18 ساعت راه بود رسيديم به دشت بزرگ و خشك كرمان هوا واقعا گرم بود نميدونستيم كه چه بلاهاي قراره كه سرمون بياد خلاصه نصف شب بود رسيدم كرمان ساعت 3 بود رسيدم دم دژباني 05 كرمان نميدونم چطور بود يه دفعه كه از اتوبوس پياده شديم دندون هامون از شدت سرما ميخورد بهم بعدش دم دژباني بهمون گفتند هرچي داريد تو ساكتون بريزيد بيرون ميخايم بگرديم ماهم ريختيم بيرون نامردا همه چيز رو ريختند بهم و يه سرباز باصداي بلند گفت هركي چاقو داره موبايل داره تحويل بده وگرنه ازش بگيرم يه راست ميفرستم بازداشتگاه يه پسره كه تو شورتش 1100 نوكيا رو قايم كرده بود در آورد داد به دژبانها بعد گفت ساكتون رو جمع كنيد بريد رفتيم داخل پادگان بزرگ بزرگ اندازه يه شهر بود ساعت 4:30 صبح شد آفتاب داشت ميزد بيرون هوا داشت كمي گرم ميشد بعد گفتند هر كي ليوان داره بياره چايي بديم صحبونه چايي با نون و تخم مرغ بود اونم چه نوني خشك خشك مجبور بوديم خورديم خلاصه مارو تقسيم كردن و يگانها همون رو مشخص كردند بعد به ما لباس واكس پوتين دادند تازه اول بدبختي ها مون شروع شد پوتين هاي بهمون دادند كه پاهام داشت توش داغون ميشد همشون سايز 40 بودند تمام خشك خشك ماهم مجبورن بايد مي پوشيديم خيلي سخت بود خيلي با همون لباس شخصي كه تنمون بود به ما بشين پاشو ميدادن خلاصه دو سه روز اول گروهبانهاي وظيفه ميگفتند بايد سنگ و كولوخ ها رو جمع كنيد بعدش تازه تنبيه هاي شبونه شروع ميشد شبها همه رو ميرختن بيرون بشين پاشو حالت شنا ميدادند و ليست دستشون بود و حاضر غايب ميكردن روز چهارم آنكارد كمد و تختخواب رو بهمون گفتند و خيلي چيزهاي ديگه از روز پنجم آموزش شروع شد واي چه آموزشي صبح ها ساعت 4 بيداري بود داد ميزدند برپا برپا بريزد پايين مهتابي ها روشن ميشد بريزين پايين اعصابت به كلي بهم ميخورد خلاصه (واقعا دارم خلاصه براتون تعريف ميكنم) صبح اولين كار رفتن به مسجد براي نماز بود بعد خوردن صبحانه وسوم منطقه نظافت يگان كه براي هركس تقسيم شده بود منطقه نظافت بنده هم كريدور آسايشگاه بود كه بايد يه تي مي كشيدم همين ولي چند نفر دستشويي رو بايد تميز ميكردند چند جلوي يگان

نام گردان ما 3 بود ما گروهان 200 نفر بوديم كه نامش 4 بود كه بهش ميگفتند 34 خلاصه بعد از نظافت مي امودند كمدها و تخت هارو نگاه ميكردند اگر براي كسي خراب بود اذيت ميكردند در حد تيم ملي خلاصه بعد نظافت و ديدن كمدها رفتن به صبح گاه بود بهمون اسلحه ميدادند و ميفرتيم صبحگاه كه سرگرد انقدر حرف ميزد كه دهن سرويس ميشد پاهات مي افتاد ديگه بعدش تازه شروع كلاس و تمرينات ورزشي خفن بود بعد مارو ميبردند توي يگان يه گروهبان جيرفتي داشتيم كه مارو خيلي اذيت كرد مارو به خط ميكرد و ميگفت ديوارو مي بينيد ميگفتيم بله ميگفتد سه شماره ميرد دست ميزنيد ميايد گريمونو در مي آورد سه چهار بار مي فرستاد دور ميل پرچم ديوار خلاصه خيلي اذيتمون ميكردند به چپ چپ به راست راست موقع نهارم كه ميشد اول نماز بعد نهار واي نهار نبود كه ولي از روي ناچاري و گرسنگي ميخورديم نهارها قرمه سبزي با اون لوبيا هاي نپخته و برنج خشك و قيمه بود كه آب خالي بود

و بايد ميخورديم و مرغ هم با برنج قاطي ميكردن و فقط تو برنج استخوان بود كه زير دندونات له ميشد اثري از مرغ نبود اونهاي كه ديدنو خوردن ميفهمن من چي ميگم خلاصه بعد نهار هم يه ربع استراحت بود و بعد افسرها مي اومدند و كلاس درس بود آموزش تفنگ ژ3 چهار كيلويي و درس كمكهاي اوليه و خيلي چيزهاي ديگه كه در خاطرم نيست انگار كه بعدظهرها ميرفتي مدرسه زيلو مي انداختيم زيرمون و كلاس درس و مطلبي كه بهمون مي گفتند يه هفته بعدش امتحان ميگرفتن بعد كلاس ساعت 4:30 بعدازظهر تموم ميشد بعد كلاس ديگه در اختيار خود بوديم البته روزهاي اول بعد كلاس اذيت ميكردن بعد سه چهار هفته اول يه كم در اختيار خود شده بوديم سخت ترين جايي اين خدمت آموزشي نگهباني اش بود شبها و صبح فقط اسحله خونه كه سه پاس داشت اسلحه خونه هم هميشه گير كسهاي مي افتاد كه كو يا شل يا مريض باشند و گير ماها نمي افتاد سخترين نگهباني ها شب بود مثلا نگهبان دستشويي نگهبان آسايشگاه نگهبان در نگهبان يگان نگهبان آبخوري كه واقعا آخرهاي آموزشي هوا ديماه سرد بود واقعا سخت بود صبحها كه تنيبه كه ميشدي هيچي بايد يك روز در ميون هم شبها پست بدي خيلي سخت بود اون تو كرمان كه صبحها تخم مرغ مي پخت شبها سرد سرد واقعا ما بايد قدر اين كرج خودمون رو بدونيم

خلاصه يه ماهي گذشت و رسديم به اواخر آذرماه سه بار هم رفتيم ميدون تير بيرون از پادگان كه واقعا اذيتمون ميكردن اسلحه رو ميگفتند بگذاريد پشت گردنتون بشينيد و پا مرغي بكشيد جلو يا لباسهمونو ميگفتند در بياريد و سينه خيز مارو تو اون خاك داغ مي گفتند بريد واقعا اذيت ميكردن اما با اون رفيق هاي كه در دوران آموزشي داشتيم وباهم تبيه ميشديم مي خنديدم خدمت ميگذشت و نبود ميكشيدم كه كي تموم ميشه بعد خلاصه رسيدم به ديماه به سخت ترين دورانش از يه طرف داشت ديگه تموم ميشد از يك طرف بايد يه مسافت چند كيلومتري رو طي ميكردم و ميرفتم اردو سخت ترين موقعه و سرماي زمستان 86 اگه خاطرتون باشه خلاصه كولي پشتي مون رو بستيم يقلاوي (همون بشقاب) كه در خدمت بهشون ميگن يقلاوي و طناب چادر پتو رو و اسلحه رو برداشتيم و براه افتاديم صبح ساعت 7 كه به راه افتاديم ساعت 12 رسديم يعني خودتون ببينيد كه با اون همه وسيله چه جور مارو هم توراه اذيت هم ميكردند (واقعا دارم خلاصه براتون تعريف ميكنم) چادرها رو زديم سه نفر تو يه چادر خيلي كوچيك ميخابيدم اون بازور جا ميشدم شبها هم خيلي سرد بود سه تا پتو مي انداخيتم بازم داشتيم يخ مي زديم شبها هم نگهبان مي شدي ديگه واويلا بود ديگه اوركت رو ميپوشيدي و دور چادرها قدم ميزدي صبحها هم كه تنبيه و درس همين بعد كه از اردو اومديم دو هفته ديگه تموم ميشد ديگه اذيت و آزارهاشون كم ميشد و ميگفتند ما اينكارهارو ميكرديم كه شما مرد بار بياد و سفت شيد و خيلي چيزهاي ديگه هفته هاي آخر ديگه فقط رژه كار ميكردم تاروز موعد فرا رسيد روز رژه رفتن جلوي امير پادگان و اتمام دوران آموزشي كل پادگان به خط شدند روز ترخيصي هاي گردان 3 بود كه پنج تا گروهان داشت گروهان ماهم بين اين پنجتا اول شد بعد رفتن رژه پيش امير در بلندگو گفت خيلي خوب و ماهم گفتيم سپاس جناب فرداش برگه امريه مون رو به دستمون دادند و از همه داشتيم از همديگه جدا ميشديم همه گريه ميكردند و باهم روبوسي ميكرديم از يكطرف خاطراتي كه باهم داشتيم بايد به فراموشي مي سپرديم و يكطرف هم دلمون واسه خانواده هامون تنگ شده بود به من دوره كد خورده بود و براي ادامه خدمت بايد ميفرستم يگان 06 لشكرك تهران بعضي از بچه ها هم باهم بوديم و يه جا افتاده بوديم بعدش همه باهم خداحافظي كرديم كرماني كه رفتند خودشون بعد تهراني اتوبوس اومد و رفتند ما كرجي ها مونديم سمنان و قزويني ها ساعت 2 بعدازظهر سمناني ها هم اتوبوس اومد رفتند نصف قزويني ها هم اتوبوس اومد و ساعت 5:30 رفتند ما كرجي ها مونديم ساعت 7 شد بالاخره يه اتوبوس اومد دم پادگان و مارو سوار اون كردند خيلي خوشحال بوديم كه به يك مرخصي ده روزه ميرم و آموزشي مون هم تموم شده بالاخره رفتيم توراه اتوبوس نگه داشتند همه بچه ها تو نخ يه ساندويچ يا نوشابه بودند رفتيم و خورديم خيلي خوش گذشت عده اي رباط كريم پياده شدند عده اي اسلامشهر و ماهم كرج بعدش ماشين گرفتيمو اموديم نظرآباد به آغوش گرم خانواده من خيلي عوض شده بودم سياه كچل حداقل 20 كيلو هم وزن كم كرده بودم همه خوشحال شدن كه يه دفعه وراد خونه شدم و شد كه آنچه شد .

Brbr80
15-10-2016, 22:46
سلام به همگی دوستان نیاز به راهنماییتون دارم توی چند پست پیش شرایطمو نوشتم که تنها برادرم به دلیل کم توانی ذهنی اگه خواستین بند و ماده رو هم بگم معاف شد پدرمم هفتاد به بالا داره دو سالی غیبت دارم که قبل ورود به غیبت شرایطو داشت که مشکل غیبتو حل میکنه. برای همین میخوام الان درخواست کفالت بدم اما از جایی میترسم معاف نشم چون شرایطی دارم نمیتونم برم و همچنین یکی اشناها میگفت به این سادگی معاف نمیکنن و باید استشهاد جمع کنی و از این حرفا.خود نظام وظیفه میگفت شدنیه ولی برادرم از اونجایی که مشکل جسمی نداره من مرددد هستم که درخواست بدم یا نه حالا به نظرتون چکار کنم؟

alex_love
15-10-2016, 22:56
سلام به همگی دوستان نیاز به راهنماییتون دارم توی چند پست پیش شرایطمو نوشتم که تنها برادرم به دلیل کم توانی ذهنی اگه خواستین بند و ماده رو هم بگم معاف شد پدرمم هفتاد به بالا داره دو سالی غیبت دارم که قبل ورود به غیبت شرایطو داشت که مشکل غیبتو حل میکنه. برای همین میخوام الان درخواست کفالت بدم اما از جایی میترسم معاف نشم چون شرایطی دارم نمیتونم برم و همچنین یکی اشناها میگفت به این سادگی معاف نمیکنن و باید استشهاد جمع کنی و از این حرفا.خود نظام وظیفه میگفت شدنیه ولی برادرم از اونجایی که مشکل جسمی نداره من مرددد هستم که درخواست بدم یا نه حالا به نظرتون چکار کنم؟
سلام
شانسه ! امکان اینکه کفالت هم ندن هست ! اون غیبتتون هم متاسفانه مشکل ساز خواهد شد ! چون فکر کنم سن معافیت کفالت ، 70 سال تمام هست و شما دو سال قبل مشمول بودید نه الان ! اما بازم شانسه !
اصلا نمیشه صد در صد گفت میگیره یا گفت نمیگیره !

Brbr80
15-10-2016, 23:05
در مورد غیبت پدرم الان ۷۳ هست دو سال پیش ۷۱ بوده پس مشکلی نداره.باز اگه معاف نشم نرم بازم غایب حساب میشم؟

m_sardaari
15-10-2016, 23:53
سلام من افتادم باهنر کرمان
مدرکم فوق لیسانس نرم افزار
مجرد
اهل کرمان
کسی میدونه تقسیمات بعد اموزشی باهنر چجوریه؟
کسی اطلاعی نداشت؟

Amir369x
16-10-2016, 00:57
کسی اطلاعی نداشت؟

سلام
من هم شرایطم مثل شماست ولی از اصفهان عازمم.
در مورد تقسیمات قبلا یکی از دوستان (دو ماه پیش) این طوری نوشته:

تقسیماتش هم مرزبانی یا نیروی انتظامیه
کلا انگار تقسیمات سیستان داره ولی براساس کسایی که به سیستان نزدیک هستند تقسیم میشوند ولی این به این معنی نیست که کسی که مثلا تهرانی یا اصفهانیه پس صد درصد سیستان نمیوفته. یه جورایی شانسی .
خلاصه خدا بزرگه و هرچی خیره ایشاالله همون شه.

meysam182000
16-10-2016, 10:30
دوستان کی باید کچل کنیم؟! :n29:
امکانش هست توی پادگان کچل کنن؟

ariajoker
16-10-2016, 10:57
دوستان کی باید کچل کنیم؟! :n29:
امکانش هست توی پادگان کچل کنن؟
کی که دست خودتونه. داخل پادگانم میکنن. ولی با یه مایشن سر چند صد نفرو میزنن . دیگه شما که تهش قراره برنی موهاتو . 2-3 روز زودتر خودت بزن.

m_sardaari
16-10-2016, 11:15
سلام
من هم شرایطم مثل شماست ولی از اصفهان عازمم.
در مورد تقسیمات قبلا یکی از دوستان (دو ماه پیش) این طوری نوشته:
خدا بخیر کنه پس
این دوره تا حالا خیلی هارو دیدم با فوق لیسانس همین باهنر افتادن
اون دوستمون مدرکش چی بوده؟

A2D3D
16-10-2016, 13:32
دوستان برای غیبت 8 سال کجا میشه سوال و پرسش کرد ؟

Amir369x
16-10-2016, 13:58
خدا بخیر کنه پس
این دوره تا حالا خیلی هارو دیدم با فوق لیسانس همین باهنر افتادن
اون دوستمون مدرکش چی بوده؟

بله، واقعا! تا اون جایی که من وصفش رو شنیدم اگر بدترین پادگان نباشه یکی از بد ترین هاست! مخصوصا که نیرو انتظامی هست و بعد از آموزشی هم نمیشه زیاد امیدوار بود، مگر اینکه ناجا، نظام وظیفه یا دادگستری بیفتیم که احتمالش خیلی کمه.

پاسخ اون دوستمون رو از لینک مشاهده بفرمایید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 37

به احتمال زیاد فوق دیپلم به بالا گردان اما علی میوفتن. امکانات کمی بهتره ولی فرمانده گردان و گروهان هاش خیلی سخت گیرن گویا! (پوست می کنن)

واسه تقسیم هم بیشتر به مناطق شرقی و تا حدودی مرکزی اعزام می کنند. البته گویا احتمال تقسیم در شهر یا استان خودتون زیاده.

senator2011
16-10-2016, 14:23
بله، واقعا! تا اون جایی که من وصفش رو شنیدم اگر بدترین پادگان نباشه یکی از بد ترین هاست! مخصوصا که نیرو انتظامی هست و بعد از آموزشی هم نمیشه زیاد امیدوار بود، مگر اینکه ناجا، نظام وظیفه یا دادگستری بیفتیم که احتمالش خیلی کمه. پاسخ اون دوستمون رو از لینک مشاهده بفرمایید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 37 به احتمال زیاد فوق دیپلم به بالا گردان اما علی میوفتن. امکانات کمی بهتره ولی فرمانده گردان و گروهان هاش خیلی سخت گیرن گویا! (پوست می کنن) واسه تقسیم هم بیشتر به مناطق شرقی و تا حدودی مرکزی اعزام می کنند. البته گویا احتمال تقسیم در شهر یا استان خودتون زیاده. یه توضیح راجع به اش و اصول اشخوری به ما میدین ممنون میشم

Amir369x
16-10-2016, 14:51
یه توضیح راجع به اش و اصول اشخوری به ما میدین ممنون میشم

والا منم آش خورم! فقط توی این مدت چون یکم پرس و جو کردم یه مقدار اطلاعات پایه دارم. بهتره از دوستان پیش کسوت سوال بفرمایید.
شما کدوم پادگان افتادین؟

senator2011
16-10-2016, 15:12
والا منم آش خورم! فقط توی این مدت چون یکم پرس و جو کردم یه مقدار اطلاعات پایه دارم. بهتره از دوستان پیش کسوت سوال بفرمایید.
شما کدوم پادگان افتادین؟

من پایگاه دوم شکاری تبریز بودم تموم کردم
محض خنده گفتم:n02:

meysam182000
16-10-2016, 15:26
دوستان تقسیمات پادگان 05 کرمان چجوریه؟ مرزبانی میفتن؟!!! (مدرک لیسانس)

Brbr80
16-10-2016, 16:16
عزیزان کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟

Sha7ab
16-10-2016, 16:56
عزیزان کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟
ربطی به جسمی نداره.برادرت معلول ذهنی باشه معاف میشی.

Brbr80
16-10-2016, 17:09
استشهاد از این چیزا نمیخواد؟

mojt90
16-10-2016, 17:46
سلام

دوستان این لباس هایی که اول آموزشی تحویل میدهند برای 2 سال خدمت است یا فقط برای آموزشی است ؟

بعد مو ها رو با چه شماره ای زد ؟ با 10 خوب هست یا حتما باید با 4 زد ؟؟؟:n04:

m_sardaari
16-10-2016, 18:20
................................

m_sardaari
16-10-2016, 18:23
بله، واقعا! تا اون جایی که من وصفش رو شنیدم اگر بدترین پادگان نباشه یکی از بد ترین هاست! مخصوصا که نیرو انتظامی هست و بعد از آموزشی هم نمیشه زیاد امیدوار بود، مگر اینکه ناجا، نظام وظیفه یا دادگستری بیفتیم که احتمالش خیلی کمه.

پاسخ اون دوستمون رو از لینک مشاهده بفرمایید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 37

به احتمال زیاد فوق دیپلم به بالا گردان اما علی میوفتن. امکانات کمی بهتره ولی فرمانده گردان و گروهان هاش خیلی سخت گیرن گویا! (پوست می کنن)

واسه تقسیم هم بیشتر به مناطق شرقی و تا حدودی مرکزی اعزام می کنند. البته گویا احتمال تقسیم در شهر یا استان خودتون زیاده.

آموزشی مهم نیست هر قدر سخت هم باشه 2 ماهه که با مرخصی میان دوره و پایان دوره که میدن زود تموم میشه. اگر کسی متاهل باشه از 4 شنبه تا صبح شنبه مرخصی میدن. و برا مجردا از 5 شنبه تا صبح شنبه مرخصی میدن.البته از هفته دوم به بعد. که بومی ها و کسانی که فاصله زیادی با خونه ندارن میرن مرخصی.
مهم تقسیمات هست که کجا بیوفتیم .تعدادی از اقوام همین باهنر بودن البته با مدرک لیسانس که بعضی ها زاهدان و بعضی تو استان کرمان تقسیم شدن.
تمام کسانی که دیدم این دوره افتادن باهنر (اصفهان، تهران ، کرمان) همه ارشد داشتن نمیدونم دلیلش چیه و قرار هست کجا تقسیم بشیم.
شما از کجا فهمیدین که احتمال تقسیم تو شهر و استان خودم زیاد هست؟

m_sardaari
16-10-2016, 18:26
دوستان اعزامی اول ابان
کسی هست با مدرک فوق لیسانس کد 05 کرمان خورده باشه؟

Lord Farshad
16-10-2016, 18:46
سلام
دوستان این لباس هایی که اول آموزشی تحویل میدهند برای 2 سال خدمت است یا فقط برای آموزشی است ؟
بعد مو ها رو با چه شماره ای زد ؟ با 10 خوب هست یا حتما باید با 4 زد ؟؟؟:n04:

در حفظ و نگهداری لباس ها کوشا باش که آنها را برای 2 سال نیاز خواهی داشت برادر :دی .

باس با 4 بزنی :n09: :n09: کچل شدیم رفت :n31: .

Amir369x
16-10-2016, 20:08
آموزشی مهم نیست هر قدر سخت هم باشه 2 ماهه که با مرخصی میان دوره و پایان دوره که میدن زود تموم میشه. اگر کسی متاهل باشه از 4 شنبه تا صبح شنبه مرخصی میدن. و برا مجردا از 5 شنبه تا صبح شنبه مرخصی میدن.البته از هفته دوم به بعد. که بومی ها و کسانی که فاصله زیادی با خونه ندارن میرن مرخصی.
مهم تقسیمات هست که کجا بیوفتیم .تعدادی از اقوام همین باهنر بودن البته با مدرک لیسانس که بعضی ها زاهدان و بعضی تو استان کرمان تقسیم شدن.
تمام کسانی که دیدم این دوره افتادن باهنر (اصفهان، تهران ، کرمان) همه ارشد داشتن نمیدونم دلیلش چیه و قرار هست کجا تقسیم بشیم.
شما از کجا فهمیدین که احتمال تقسیم تو شهر و استان خودم زیاد هست؟

بله، معمولا بومی ها (بسته به پادگان) می تونن آخر هفته مرخصی بگیرن ولی در مورد غیر بومی ها صدق نمی کنه. مخصوصا که 10 ساعت رفت و 10 ساعت برگشت جز خستگی چیزی به ارمغان نمیاره. همون تو پادگان بودن بهتره!
منم زیاد به آموزشی اهمیت نمیدم. به قول شما مهم اینه که واسه تقسیم کجا بیفتیم.
البته نیروی انتظامی بعد از تقسیم کمتر توی پادگان می مونن و اکثرا داخل شهر ها و یا جاده ها تقسیم میشن که معمولا شرایط اداری نداره و علاوه بر فعالبت تا نزدیک شب، روز های تعطیل و آخر هفته ها نیز معمولا آماده باش میدن! :n28:
این جوری که من آمار گرفتم (چند دوره گذشته) ارشد و لیسانسه های پادگان باهنر اگر شانس بیارن و مرزبانی یا راهور نیفتن اکثرا توی شهر یا استان بومی خودشون تقسیم میشن. البته این دوره گویا ارشد زیاده و ممکنه شرایط فرق کنه! :n29:

من تک پسرم، نمی دونم این واسه تقسیم به دردم بخوره یا نه. ولی محض احتیاط تمامی مدرک مورد نیاز رو با خودم میارم. فقط نمیدونم چه موقع و کجا باید ارائه داد!

2045
16-10-2016, 21:04
سلام به همگی دوستان
یه سوال مهم داشتم،ممنون میشم کمک کنید
یکی از اشناهام برای خدمت ثبت نام کرده و اعزامش نوزده ابان ماهه،شش ماه اضافه خدمت بخاطر غیبت هم داره،اما الان پشیمون شده و نمیخواد بره چون واقعا شرایط خانوادگیش ایجاب نمیکنه بره.تکلیفش چیه؟اگه نوزدهم خودش رو معرفی نکنه چی میشه؟مجازات و دستگیری داره؟
ممنونم اگه کامل واسم توضیح بدید

Lord Farshad
16-10-2016, 21:50
من تک پسرم، نمی دونم این واسه تقسیم به دردم بخوره یا نه. ولی محض احتیاط تمامی مدرک مورد نیاز رو با خودم میارم. فقط نمیدونم چه موقع و کجا باید ارائه داد!
منم چون تک فرزندم، امروز یه دو ساعتی رو اینور و اونور رفتم تا مدارک و ... رو تکمیل کردم برای این مورد. شما باید کپی صفحات شناسنامه ی خودت و پدر گرامیت رو که امروز بردی و برابر با اصل کردی رو همراه خودت ببری پادگان، اونجا موقعش که شد خودشون میگند هر کی هر مدرکی داره، ارائه بده (متاهل ها و تک فرزند ها و ...) که میبری و بهشون تحویل میدی. بعد تا اونجایی که من امروز فهمیدم، احتمال داره (نمیدونم همیشه و در همه موارد انجام میدند یا نه) پادگان هم یه نامه میده به ثبت احوال که تایید بکنه مثلا من تک فرزند خانواده هستم، اون نامه رو هم بعد باید همون موقع ببریم ثبت احوال و اونا جوابش رو مینویسند به پادگان و بعد دوباره تحویلشون میدیم تا دیگه پرونده کامل بشه.
پ.ن: شرط متاهل یا فرزند نظامی بودن، بی هیچ قیدی باعث میشه که حتما شهر خودت (یا نزدیک ترین شهر در صورت عدم وجود پادگان در شهر) بیافتی ولی این شرایط ما، لزومی نداره که باهاش موافقت بشه و حتما حتما بیافتیم شهر خودمون.

سلام به همگی دوستان
یکی از اشناهام برای خدمت ثبت نام کرده و اعزامش نوزده ابان ماهه،شش ماه اضافه خدمت بخاطر غیبت هم داره،اما الان پشیمون شده و نمیخواد بره چون واقعا شرایط خانوادگیش ایجاب نمیکنه بره.تکلیفش چیه؟اگه نوزدهم خودش رو معرفی نکنه چی میشه؟مجازات و دستگیری داره؟
من یه 500 صفحه از این تاپیک رو کم کم خوندم :دی یه سری چیزها دیگه دستم اومده، تا زمانی که خودش رو معرفی نکنه، همچنان به عنوان غایب محسوب میشه و جریمه اش همون اضافه خدمت به حساب میاد. زمانی که خودش رو معرفی کنه و بره پادگان اما از اونجا فرار کنه، اون موقع دیگه فراری به حساب میاد که اونوقت اون مجازات های سنگین تر دیگه در انتظارش هست.

2045
16-10-2016, 21:55
ممنون دوست عزیزم،لطف کردی
اما نه اصلا قصد داره نره پادگان،و اصلا خودش رو به پادگان معرفی نکنه....

nima_fk
16-10-2016, 22:25
منم همین سوالو داشتم اگر کسی درخواستی داد و معاف نشد نره دنبال ادامه کارش همون غایب محسوب میشه؟با این اوصاف که که طرف نرفته باشه پادگان تکلیفش چیه؟

Karistias
16-10-2016, 22:30
دوستان من همونیم که پذیرش سپاه گرفتم ولی برگه سفیدم پدافند سمنان ارتش افتاد
امروز رفتم اون پادگانی که نزدیک خونمونه پذیرش گرفتم گفتند هم سربازاش هم مسیول مشمولین که شما دو سه روز دیگه مثلا 27یا 28ام یه بار دیگه برگه سفید بگیر احتمال اینکه پذیرش اکی بشه هست
حالا میخواستم ببینم همچین چیزی درسته؟

البته امار گرفتم یکی از همکارام همین پدافند سمنان افتاده بود میگفت جای خوبیه الانم بگن برو خدمت میرم اونجا ولی خوب پذیرش اوکی شه بهتره در کل میافتم سپاه وپادگان نزدیک خونه ولی سمنان برم معلوم نیست کجا تقسیم شم البته اینم بگم مثل شما تک پسرم

بعد یه چیز دیگه الان ارتش هم بسیج فعال کسری میده یا فقط سپاه کم میکنه

SNOW PATROL
16-10-2016, 22:46
دوستان من همونیم که پذیرش سپاه گرفتم ولی برگه سفیدم پدافند سمنان ارتش افتاد
امروز رفتم اون پادگانی که نزدیک خونمونه پذیرش گرفتم گفتند هم سربازاش هم مسیول مشمولین که شما دو سه روز دیگه مثلا 27یا 28ام یه بار دیگه برگه سفید بگیر احتمال اینکه پذیرش اکی بشه هست
حالا میخواستم ببینم همچین چیزی درسته؟

البته امار گرفتم یکی از همکارام همین پدافند سمنان افتاده بود میگفت جای خوبیه الانم بگن برو خدمت میرم اونجا ولی خوب پذیرش اوکی شه بهتره در کل میافتم سپاه وپادگان نزدیک خونه ولی سمنان برم معلوم نیست کجا تقسیم شم البته اینم بگم مثل شما تک پسرم

بعد یه چیز دیگه الان ارتش هم بسیج فعال کسری میده یا فقط سپاه کم میکنه
بنده همچین چیزی تا به حال نشنیدم ! به عبارتی بسیار بعید به نظر میرسد

nima_fk
16-10-2016, 22:47
منم همین سوالو داشتم اگر کسی درخواستی داد و معاف نشد نره دنبال ادامه کارش همون غایب محسوب میشه؟با این اوصاف که که طرف نرفته باشه پادگان تکلیفش چیه؟
کسی میدونه؟

FlashGet
16-10-2016, 22:48
کلا سربازی رفتن تو مملکت ما یک چیز بیخوده
عملا 2 سال یا کمتر یا بیشتر وقتت رو تلف میکنی

در مجموع 1 ماهش مفیده که اونم از 3 ماه آموزشی گیر آدم میاد بقیه اش همش الافی و بیگاری هستش . بیماری های روحی و جسمی که ممکنه بگیری به کنار

من خیلی ها رو نصیحت کردم که اگر شرایط معافیت دارند حتما استفاده کنن

نمیدونم تک فرزند الان معاف میشه یا نه اما اگر شما تک فرزندی و شرایط معافیت رو داری حتما استفاده کن و زندگیت رو حروم نکن

در ضمن خودم 24 ماه سپاه خدمت کردم در بهترین شرایط و بهترین منطقه اما با این شرایط عمر خودم رو حروم شده میدونم و افسوس میخورم که چرا دنبال رهکار برای معافیت نرفتم که اگر رفته بودم الان حداقل 4 الی 5 سال تو زندگی جلو بودم

پ.ن : برادرانه گفتم و تصمیم شما قابل احترام اما حتما قبلش حسابی فکر کن چون وارد که بشی کار تمومه و باید تا آخرش بری

nima_fk
16-10-2016, 22:51
خب اگه معاف نشیم نریم چی میشه؟

Brbr80
16-10-2016, 22:56
چه جالب.من طبق پست های قبلی که نوشته بودم برادرم بابت کم توانی ذهنیش معاف شده و پدرمم بالای ۷۳ سال داره میخوام برای معافیت کفالت اقدام کنم اما ترسم از اینه معاف نشم چون مشکلاتی دارم نمیتونم برم حالا نظرتون چیه ؟جایی بهم گفتن اقدام بکن فوق فوقش معاف نشدی که به زور نمیان ببرنت حالا مرددم چکار کنم ....

lafze-ghalam
17-10-2016, 00:03

کسی میدونه؟

خب اگه معاف نشیم نریم چی میشه؟

سلام

اگه معاف نشید (حتی بعد از اعتراض) براتون برگ اعزام صادر می کنن و در صورتی که مراجعه نکنید برگ اخطاریه ارسال میشه و در صورت بی توجهی برگه ای به رنگ قرمز برای شما ارسال میشه که اگه باز هم در موعد مقرر به سربازی نرید ، شما به عنوان سرباز غایب شناخته میشید .
سوال اینجاست که آیا سرباز غایبی بوده در این مملکت که دستگیر شده باشه؟! طبیعتا تا زمانی که خودتون خودتون رو معرفی نکنید یا کسی شما رو لو بده،هیچکس دستگیرتون نمی کنه!
اما اگه شانس معافیتون بالای 80 درصد هست،حتما اقدام کنید برای معافی.

کلا سربازی رفتن تو مملکت ما یک چیز بیخوده
عملا 2 سال یا کمتر یا بیشتر وقتت رو تلف میکنی

در مجموع 1 ماهش مفیده که اونم از 3 ماه آموزشی گیر آدم میاد بقیه اش همش الافی و بیگاری هستش . بیماری های روحی و جسمی که ممکنه بگیری به کنار

من خیلی ها رو نصیحت کردم که اگر شرایط معافیت دارند حتما استفاده کنن

نمیدونم تک فرزند الان معاف میشه یا نه اما اگر شما تک فرزندی و شرایط معافیت رو داری حتما استفاده کن و زندگیت رو حروم نکن

در ضمن خودم 24 ماه سپاه خدمت کردم در بهترین شرایط و بهترین منطقه اما با این شرایط عمر خودم رو حروم شده میدونم و افسوس میخورم که چرا دنبال رهکار برای معافیت نرفتم که اگر رفته بودم الان حداقل 4 الی 5 سال تو زندگی جلو بودم

پ.ن : برادرانه گفتم و تصمیم شما قابل احترام اما حتما قبلش حسابی فکر کن چون وارد که بشی کار تمومه و باید تا آخرش بری

همینطوره
من سربازی نرفتم و تا حالا یکبار هم به کارت پایان خدمت نیاز پیدا نکردم.گواهینامه دارم و همین 3 ماه پیش تمدیدش هم کردم،بیمه درمانی دارم،شغل آزاد دارم،تا حالا چند بار سند به نام زدم یا به نامم زده شده و ... .
فقط و فقط از کشور خارج نشدم که تا حالا قصد نداشتم خارج بشم و حداقل تا 2 3 سال دیگه ایرانم.که برای اونم مشکلی نیست چون الان دارم برای معافی اقدام می کنم و به احتمال خیلی زیاد معافم.

چه جالب.من طبق پست های قبلی که نوشته بودم برادرم بابت کم توانی ذهنیش معاف شده و پدرمم بالای ۷۳ سال داره میخوام برای معافیت کفالت اقدام کنم اما ترسم از اینه معاف نشم چون مشکلاتی دارم نمیتونم برم حالا نظرتون چیه ؟جایی بهم گفتن اقدام بکن فوق فوقش معاف نشدی که به زور نمیان ببرنت حالا مرددم چکار کنم ....

شما اگه مشکل دارید،نرید خوب.هر موقع مشکلتون رفع شد تشریف ببرید یا اگه موقعیتش رو داشتید برای معافی اقدام کنید.
بله اگه معاف نشدید کسی به زور شما رو نمیبره.اما به هر حال محدودیت هایی هست که خودتون بهتر می دونید.

nima_fk
17-10-2016, 00:12
سلام

اگه معاف نشید (حتی بعد از اعتراض) براتون برگ اعزام صادر می کنن و در صورتی که مراجعه نکنید برگ اخطاریه ارسال میشه و در صورت بی توجهی برگه ای به رنگ قرمز برای شما ارسال میشه که اگه باز هم در موعد مقرر به سربازی نرید ، شما به عنوان سرباز غایب شناخته میشید .
سوال اینجاست که آیا سرباز غایبی بوده در این مملکت که دستگیر شده باشه؟! طبیعتا تا زمانی که خودتون خودتون رو معرفی نکنید یا کسی شما رو لو بده،هیچکس دستگیرتون نمی کنه!
اما اگه شانس معافیتون بالای 80 درصد هست،حتما اقدام کنید برای معافی.

همینطوره
من سربازی نرفتم و تا حالا یکبار هم به کارت پایان خدمت نیاز پیدا نکردم.گواهینامه دارم و همین 3 ماه پیش تمدیدش هم کردم،بیمه درمانی دارم،شغل آزاد دارم،تا حالا چند بار سند به نام زدم یا به نامم زده شده و ... .
فقط و فقط از کشور خارج نشدم که تا حالا قصد نداشتم خارج بشم و حداقل تا 2 3 سال دیگه ایرانم.که برای اونم مشکلی نیست چون الان دارم برای معافی اقدام می کنم و به احتمال خیلی زیاد معافم.

شما اگه مشکل دارید،نرید خوب.هر موقع مشکلتون رفع شد تشریف ببرید یا اگه موقعیتش رو داشتید برای معافی اقدام کنید.
بله اگه معاف نشدید کسی به زور شما رو نمیبره.اما به هر حال محدودیت هایی هست که خودتون بهتر می دونید.
دوست عزیز اگه این دوستمون بعد از دریافت برگه قرمز باز هم نره غایبه؟ یعنی مثل غایبای معمولی حساب میشه؟ سرباز فراری حساب نمیشه؟

lafze-ghalam
17-10-2016, 00:31
دوست عزیز اگه این دوستمون بعد از دریافت برگه قرمز باز هم نره غایبه؟ یعنی مثل غایبای معمولی حساب میشه؟ سرباز فراری حساب نمیشه؟
شما خودتون دارید میگید "سرباز فراری"
واژه سرباز به کسی اطلاق میشه که وارد پادگان شده باشه.
کسی که پاش به پادگان نرسیده سرباز نیست،مشموله، بدون غیبت یا غایب .حالا اون اخطاریه ای که ارسال می کنن برگ سفید باشه یا قرمز در هر صورت تا زمانی که شخص وارد پادگان نشده باشه سرباز به حساب نمیاد.
اما اگه پای شما برسه به پادگان و اسمتون رو اونجا ثبت کنن و بعد از مرخصی یا در یک فرصت دیگه برنگردید محل خدمتتون، سرباز فراری محسوب میشید.

alie0928
17-10-2016, 00:31
دوستان ملاقات مردمی هنوز هست یا دیگه تشکیل نمیشه؟؟؟ چون چهار سال پیش هفته ای یکبار تو نماز خونه ملاقات مردمی از 9 تا 11 صبح برگزار میشد خواستم ببینم اطلاع دارید الان هم هست یا نه؟؟؟:n37:

Lord Farshad
17-10-2016, 19:33
دوستانی که مثل ما مناطق بد آب و هوا اعزامند یا که مشکل دارند و ... میتونید برید از این واکسن های آنفولانزا بزنید، واقعا خودش کمک کننده هست. زودتر هم بزنید چون خودش شاید یه دو روز اذیت کنه ولی خب آدم بیشتر در مقابل سرماخوردگی مقاوم هستش.

من الان خودم رفتم زدم :دی کل داروخونه ها و دکتر ها رو هم پرس و جو کردم قبلش، مدل های متفاوتی از هلندی و فرانسوی و ... داخل بازار هست، بهترین مدلش همون مدل هلندی هستش که حدود 25 تومن هم قیمتش هست.

Amir369x
17-10-2016, 20:35
ممنون از اطلاعات مفیدی که دوستان قرار می دهند. واقعا حفظ سلامتی توی شرایط سخت آموزشی (به ویژه مناطقی که شرایط مساعدی هم نداره) خیلی حائز اهمیته.
فقط یک سوال داشتم. تلفن های موجود در پادگان به چه صورتیه؟ آیا اعتباریه و باید کارت تلفن (که فکر کنم دیگه منسوخ شده) تهیه کرد؟

Xeoc
17-10-2016, 21:14
همراه داشتن چندتا ماسک فیلتردار به درد میخوره توی اسایشگاه در مواقع بحرانی! استفاده میشه کرد. من 1کیلو نارنگی و پرتقال بردم :n02:بدن رو در برابر بیماری مقاوم میکنه پیاز هم خوبه همراه غذا میچسبه و انتی بیوتیک هم به نوعی هستش. اونجا شرایط طوریه که استراحت و غذای مناسب وجود نداره و تو این فصل اگه سرما خوردی تا آخرش همراهت میمونه .معمولا کل اسایشگاه تو این ماه سرما میخورن و به محض اینکه یک نفر سرما بخوره بطور تصاعدی به تمامی افراد سرایت میکنه و هیچ جوره نمیشه از دستش فرار کرد اما بازم تک توک خوش شانس پیدا میشد.. منم اعزامی آبان بودم سمنان. دیگه سرماشو همه شنیدن. اواسط آموزشی زمانی که تقریبا تمام آسیاشگاه سرما خورده بودن وقتی یک روز نگهبان شب آسیشگاه بودم از خواب بیدار شدم برای تحویل شیفت . بوی بد عفونت تمام آسیشگاه رو پر کرده بود طوری که حالت رو واقعا بهم میزد. هر چند دقیقه در رو باز میزاشتم تا هوا تهویه بشه. همین هوای آلوده داخل اتاق هم ناقل سرماخوردگیه. خلاصه خیلی بایذ مراقبت کنی برای فرار از سرماخوردگی...

ipo
17-10-2016, 21:44
دوست عزیز واقعا نمیدونم چطوری از اطلاعات کاملی که دادی تشکر کنم . مطمئنا خیلی های دیگه هم استفاده بردن.
من مشکل صافی کف پا دارم و باید کفی مخصوص داخل پوتینم بذارم . پوتین هایی که میدن چطور هستن ؟ از نظر سبک بودن و کیفیت ؟
پیشنهاد نمیدین پوتین ارگ که سبک هم هست بخریم ؟

راستی قفل چی پیشنهاد میکنین ببریم ؟ همون خشکباری رو که میگین ممکنه بدزدن ازمون :n02::n02::n02: این قفل های کوچیک هم که انگار دو دندونه بیشتر ندارن و راحت باز میشن. قفل برای کمد چه سایزی ببریم ؟

فقط برای آخرین سوال . من و چند تا از دوستان در یک مرکز آموزشی هستیم . آیا امکان اینکه در یک آسایشگاه باشیم و کنار هم باشیم هست ؟ یعنی خودمون میتونیم کاری کنیم که کنار هم باشیم یا اینکه کامپیوتری و بصورت رندوم انجام میشه و از دست ما خارجه؟

خدمتتون عارضم که پوتین هایی که به ما دادن مارک بهمن بود که پوتین های نسیتا خوبی به حساب میان.هر چند روز اول یه مدت خشک هست و با واکس زدن های مداومی که انجام میدید کم کم بهتر میشه.
ولی من خودم یه دوستی را چند روز پیش دیدم (که سرباز ارتش بود البته) گفت پوتین های ما پوتین های فوق العاده به درد نخوری بود که اومده بود اینجا به وسایل نظامی فروشه 5 تومن فروخته بود و پوتین خوب خریده بود. ولی کلا پوتین هایی که در پادگان خاتمی یزد به ما دادند دو مارک بود که هر دو خوب بود و حتی اون مارک دوم(غیر از بهمن) پوتین های خوش فرم و قالب تری بود.
پوتین های ارگ را هم من ندیدم ولی اگر از اون پوتین های نرم و سبک هست قطعا بهتر از چیزی هست که به عنوان جیره استحقاقی میدن و اگر بتونید تهیه کنید مسلما راحت ترید چون پوتین های بهمن آنچنان عالی نیستند.ضمن این که شما باید کفی صافی پا بگذارید(که من خودم تولید کننده این کفی ها هستم) بهتره قبلش پوتین با سایز مناسب برای کفی انداختن تهیه کنید که اونجا هم خیالتون راحت باشه هم پاتون.

در مورد قفل هم من خودم قفل خیلی کوچولو برده بودم(همین هایی که به دفتر خاطرات میزنن) که خیلی زیاد کوچیک بود و قفل سایز متوسط ببرید. مثلا اگر کوچکترین قفل(مثل قفل من) سایز 1 باشه شما سایز 3 ببرید. هرچند به نوع کمتون هم بستگی داره.
ضمنا این که چند تا نکته را مد نظر داشته باشید:
اولا در ساعت اداری که میان آنکادر ها را بررسی میکنند باید درب کمد باز باشه
ثانیا شما همه خوردنی هایی که دارید را به دلیل "آنکادر کمد" (چینش خاصی که کمدتون را طبق اون منظم کنید و بچینید) نمیتونید داخل کمدتون بگذارید و باید اکثرش را داخل کیفتون و در انبار قرار بدید و هر یکی دو روز یکبار برید داخل انبار و به اندازه مصرفتون از کیفتون بردارید
به هر حال قفل تهیه کنید ولی در کل دعا کنید بینتون دزد نباشه. وگرنه هیچ چیزتون آنچنان که خیالتون تخت باشه در امان نیست. ولی اونجا اینقدر وقت کم دارید که کسی هم وقت این که بیاد قفل باز بکنه برای دزدی اصلا نداره.همین که یه فقل باشه کافیه
بین ما که خدا را شکر دزد نبود و هیچ موردی داشتیم که کسی بگه فلان چیزم را دزدین و هر موردی هم بود اشتباها یه چیزی جابجا شد بود. برای این که این جور موارد هم نداشته باشید سعی کنید روی همه وسایلتون همون روز اول(این روز اول بودنش مهمه) یه علامتی بذارید که قاطی نشه و برای خودتون و دیگران قابل تشخیص باشه چون اونجا همه چیزها مشابه هم دیگه هست.

در مورد تقسیم در گروهان ها هم اگر یزد هستید یا بقیه جا ها هم مثل یزد باشه که در بدو ورودتون به پادگان در دژبانی بینتون یه سری برگه تقسیم میکنند که ازتون میخوام مشخصاتتون را بنویسید و در همون برگه ای که دستتون میدن نوشته که در کدام گردان و گروهان و کدام تخت هستید. باید اونجا زرنگ باشید و با کسان دیگه ای که اونجا هستند برگه هاتون را جابجا کنید و همه کسانی که میخواهید با هم باشید برگه را بگیرید که در یک "گروهان" بیفتید( مثلا همه گروهان 32 باشید). چینش برگه هایی که دستشون هست و پخشش کاملا کاتوره ای هست ولی تا قبل از نوشتن مشخصات و تحویل دادنش به دژبانی بچه ها میتونن بین خودشون جا به جا کنند.
شاید اگر از سربازان دژبانی بخواهید که به دسته جمع شما که با هم دوست هستید برگه یک گروهان را بده باهاتون همکاری کنند(شاید هم لجبازی یا بی اعتنایی کنن)

باز هم سوالی بود در حد توان و اطلاعاتم در خدمتم
ببخشید اگر این دفعه هم دیر جواب دادم

ali_atefi
17-10-2016, 21:48
........... حذف شود

amir deja vu
17-10-2016, 22:54
دوستان من اگه فردا صبح برم پلیس + 10 و درخواست تمدید بدم تا شنبه صبح به نظرتون جوابش میاد؟ پنجشنبه روز کاریشون به حساب میاد یا نه؟:n13:

new evil
18-10-2016, 00:09
سلام
دوستان من افتادم پادگان شهید باهنر کرمان
شنبه هم اعزامم
بالاخره معاف از رزم ضعیف بودن چشم بگیرم یا نه؟؟
می گن هواش خیلی بده

Lord Farshad
18-10-2016, 00:56
ممنون از اطلاعات مفیدی که دوستان قرار می دهند. واقعا حفظ سلامتی توی شرایط سخت آموزشی (به ویژه مناطقی که شرایط مساعدی هم نداره) خیلی حائز اهمیته.
فقط یک سوال داشتم. تلفن های موجود در پادگان به چه صورتیه؟ آیا اعتباریه و باید کارت تلفن (که فکر کنم دیگه منسوخ شده) تهیه کرد؟
یه مورد دیگه رو هم اضافه کنم، ضمن اینکه بازم شدیدا این واکسن ها رو توصیه میکنم ولی مثل من یک دندگی نکنید :دی اگر سرماخوردگی کوچیک داشته باشید و بزنید، یکم تشدیدش میکنه، ولی من زدم، اما شما صبر کنید بهتر بشید و مثلا 4 شنبه بزنید. اگر هم که الان مشکلی ندارید، من اکیدا توصیه میکنم فردا واکسنش رو بزنید، به هر حال همیشه میگند پیشگیری بهتر از درمان هستش.
کارت تلفن دوباره اینجا زنده میشه :دی وقتی رفتیم پادگان، بعدش از همونجا یه کارت تلفن مخصوص اون شهر رو باید خریداری کنیم تا بتونیم استفاده کنیم.

دوستان من اگه فردا صبح برم پلیس + 10 و درخواست تمدید بدم تا شنبه صبح به نظرتون جوابش میاد؟ پنجشنبه روز کاریشون به حساب میاد یا نه؟:n13:
من به نظرم شما خیلی دیر اقدام کردی، بهتر میبود شنبه این کار رو انجام میدادی و الان احتمالش کمه ولی بازم به دلیلت و شانس و ... بستگی داره. بهترین کار مراجعه اول وقت به پلیس +10 هست تا ببینی اونا چی میگند.

سلام
شنبه هم اعزامم
می گن هواش خیلی بده
واسه معاف از رزمی اگر میخواستی اقدام کنی، بهتر میبود قبل از اعزام اقدام کنی که حداقل آموزشی رو معاف از رزم باشی ولی به هر حال همه چیز بستگی به شرایط شما داخل اونجا بستگی داره، اگر دیدی اذیت هستی و مشکل برات پیش میاد، اقدام کن.

new evil
18-10-2016, 01:32
واسه معاف از رزمی اگر میخواستی اقدام کنی، بهتر میبود قبل از اعزام اقدام کنی که حداقل آموزشی رو معاف از رزم باشی ولی به هر حال همه چیز بستگی به شرایط شما داخل اونجا بستگی داره، اگر دیدی اذیت هستی و مشکل برات پیش میاد، اقدام کن.
یعنی الان دیگه نمیشه گرفت؟
منظور از شرایط چیه؟
من مدرک کاردانی دارم

Lord Farshad
18-10-2016, 10:35
یعنی الان دیگه نمیشه گرفت؟
منظور از شرایط چیه؟
من مدرک کاردانی دارم

چرا نشه گرفت، شما اونجا که رفتی (چه توی آموزشی باشی چه توی یگان) میتونی درخواست بدی برای معافیت پزشکی.

منظورم از شرایط اینه که شما اگر میخواستی اقدام کنی برای معافیت، خب حداقل قبل از اعزام اقدام میکردی که معاف از رزم میشدی، راحت تر میبودی آموزشی رو ولی بازم نمیشه هیچ چیزی گفت، همه چیز بستگی به شرایط شما داخل اونجا داره، شاید شما اصلا اذیت نشی، شرایط جسمانیت طوری باشه که با دویدن و رژه و ... موردی نداشته باشی، اون موقع هست که میبینی میتونی انجام بدی، میگی اصلا معافیت رو نمیخوام و نمیارزه و خدمتت رو بدون اینکه بخوای معافیت بگیری، ادامه میدی ولی یه موقع هم هست میری میبینی که اونجا اذیت هستی، تحملش با توجه به شرایط واقعا غیر ممکن هست برات، اون موقع میتونی اقدام کنی.
مثلا من مشکلم قلبی هستش، طبیعتا شرایط برای من غیر قابل تحمل تر از شما هستش، من بخوامم؛ متاسفانه به خاطر شرایطی که دارم، یه سری کارها رو نمیتونم انجام بدم.

+++

من یه 5 تا پیام خصوصی گرفتم که چی همراه میبرم و ... :دی برای همین، توی پست بعدی لیستی که دارم رو کامل مینویسم که دیگه هر کی میخواد، استفاده کنه.

Xeoc
18-10-2016, 11:24
سلام
شنبه هم اعزامم
می گن هواش خیلی بده

اگه بگیری از پست بالا برجک معاف میشی. الان هوا سرده زمستون که تقسیم بشید سردترهم میشه. سخته واقعا پست دادن من تجربشو کرم که میگم. سعی کن اگه خواستی معافی بگیری تو همین اموزشی بگیری. چون یه دوماهی زمان میبره کاراش. اگه بخوای تو یگان بگیری حدااقل دوماه باید پاس برجک بدی تا جواب معافیت بیاد.

rubvix
18-10-2016, 11:40
با سلام

من دیروز کارهای پذیرش سپاه را انجام دادم و برگ سبز را ازم گرفتند باید اصل یا کپی را می دادم؟
چند درصد احتمال پذیرش وجود داره؟

Milad._.R
18-10-2016, 12:29
من اعزام 1 دی هستم
اگه پذیرش سپاه بشم ،برای آموزشی احتمال داره کدوم پادگان ها بیوفتم

با سلام

من دیروز کارهای پذیرش سپاه را انجام دادم و برگ سبز را ازم گرفتند باید اصل یا کپی را می دادم؟
چند درصد احتمال پذیرش وجود داره؟

اگه فقط اسم نوشتید کپی باید میدادید بهشون

کسانی که دوره تکمیلی دارن اولویت اصلی هستن، بستگی داره همزمان چند نفر دیگه که دوره تکمیلی دارن اونجا اسم بنویسن، و همچنین معرف(پ)

2045
18-10-2016, 12:44
بازم سلام به همگی دوستان،ممنون از دوستان عزیزم که راهنماییم کردند،بچه های دیگه هم اگه اطلاعاتی دارند ممنون میشم جواب بدن

Lord Farshad
18-10-2016, 12:45
بازم سلام به همگی دوستان،ممنون از دوستان عزیزم که راهنماییم کردند،بچه های دیگه هم اگه اطلاعاتی دارند ممنون میشم جواب بدن

آقا شما چند صفحه ی قبل رو ملاحظه کردی؟ اگر آره که بچه ها به طور کامل در این مورد توضیح دادند.

شما از این پست بخون و بیا جلو :

علی الخصوص به پست های lafze-ghalam ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در داخل صفحه ی 3738 یه نگاه بنداز، ایشون به طور کامل و از روی تجربه، این مورد رو توضیح دادند، همونا رو که بخونی دیگه کفایت میکنه و به پاسخت میرسی.

پی نوشت: توی این پست وسایل مورد نیاز رو سه ساعت نوشته بودم ولی افتاد آخر صفحه، حوصله ندارم دیده نشه و باز بنویسم :دی ویرایش کردم پست رو و هر وقت رفتیم صفحه جدید، باز دوباره میذارمش.

sadegh1377
18-10-2016, 12:57
با سلام
من متولد 6/12/77 هستم و پدر من 14 سال است فوت کرده و فقط یک خواهر دارم
آیا شرایط کفالت جز من هم میشود؟
برای کفالت گرفتن باید چه کارهایی انجام بدم؟
اگر میشه به طور کامل توضیح بدید.

Lord Farshad
18-10-2016, 13:27
درود.

اول از همه باید بگم که منم یکی هستم مثل خود شما، این لیستی رو هم که بهش رسیدم، با پرس و جو و خوندن مثلا 500 صفحه از این تاپیک و جاهای دیگه هستش. این لیست، لیستی هستش که به خاطر خودمم شخصی سازیش کردم، مثلا ممکنه کسی، چیزی گفته باشه که من دیده باشم برای من نیازی نیستش اصلا و همینطور من نه میخوام بارم سنگین بشه، نه که میتونم اصلا یه ساک سنگین رو هی اینور و اونور بکشم، برای همین این چیزا رو میبرم. هر کی طبیعتا بسته به شرایطش، بهتر میتونه در مورد خودش نظر بده، من فقط چون ازم مدام پرسیده میشد که چی میبری، اینا رو اینجا هم مینویسم، به هر حال هر چی به هم کمک کنیم، کم هست.

1. داروهای ضروری + مولتی ویتامین
اول از همه بازم شدیدا تاکید میکنم که برید و اون واکسن آنفولانزا رو بزنید (بهترین نوع، نوع هلندی هستش با قیمت نزدیک به 25 تومن). من که دیروز عصر زدم، واقعا مفید هستش. همونجا هم از داروخونه یه مولتی ویتامین هم گرفتم، اونم شدیدا توسط اطرافیان و حتی بچه های اینجا توصیه شده. داروهای ضروری هم که همراه خودم میبرم: رانیتیدین (قرص معده) یه چند عدد، از این قرص های سرماخوردگی مختلط قوی، دو بسته، یه مدل قرص سرماخوردگی هم هستش که داروخونه ها دارند، داخل یه بسته اش، دو مدل مختلف هست، برای صبح و شبش متفاوته، اونا برای اولین روز سرماخوردگی عالیه. یه بسته هم احتیاطا آدولت کولد (سرماخوردگی بزرگسالان) بردم و دو بسته هم چرک خشک کن (آموکسی سیلین) و یه نصف بسته هم آنتی هیستامین. یه بسته هم چون حدس میزدم که استامینوفن کدئین رو اجازه ندند، استامینوفن 500 بردم. ضمنا چسب زخم هم یه دو تا دونه ببرید؛ اگر هم بیماری خاصی دارید که باید به خاطرش دارویی مصرف کنید، ضمن همراه داشتن یه نسخه از پزشکتون، داروی مورد نظر رو هم با خودتون ببرید. توضیح: وقتی من میگم بسته، منظورم جعبه ی کاملش نیست ها :دی منظور همین ورق های 10 تایی هست، ما بهش میگیم بسته اینجا، بسته کامل رو نبرید :دی سختم میشد هی بخوام عوض بسته بنویسم ورق قرص که شامل 10 عدد قرص میباشد :دی .

2. دستمال کاغذی + ماسک + دستمال پارچه ای
دستمال کاغذی رو که میبرید، یه دو بسته از این جیبی کوچیک هاش رو هم همراه داشته باشید، ماسک رو هم حتما چند تا ببرید، هم برای مواقعی که جاهای بد بو رو احیانا بخواید تمیز کنید :دی همم برای پیشگیری از سرماخوردگی خوب هستش. دستمال پارچه ای هم مثلا دو عدد ببرید، والا چند جا توی نت خوندم که نیاز میشه.

3. ساعت مچی دیجیتال
حتما یه ساعت مچی دیجیتال همراه خودتون ببرید که چراغ داشته باشه تا صفحه اش روشن بشه و از اون مهمتر قابلیت Alarm هم داشته باشه (هشدار زنگ - همون که زنگ بزنه و بیدارمون کنه :دی)، فارغ از مواقعی که نیاز هست، میتونید تنظیمش کنید و صبح ها چند دقیقه زودتر بیدار بشید، طبیعتا زودتر میتونید برید دستشویی و ... نیازی به منتظر بودن توی صف هم نیست (اینم یه نکته ی کاربردی دیگه :دی).

4. بیسکوئیت و نان خشک
والا من آدم شدیدا کم خوراکی هستم (قد و وزنم رو که قبلا گفتم :دی) ولی از دوست و آشنا هر کس که ما رو دید، گفت حتما حتما بیسکوئیت و نان خشکه با خودت ببر، چه وقتایی که گرسنه ات بشه چه وقتایی که غذا رو نتونی یا نرسی بخوری، خیلی کمک کننده هستش، حالا شما هم یه بسته از این بیسکوئیت فرخنده ها :دی (این رو اصفهانی ها متوجه میشند، شما همون یه جعبه بیسکوئیت :دی) و نون خشکه با خودتون ببرید.

5. قفل یا آنچه عوام گویند، قلف :دی
ان شاء الله که آدم دست کج توی جمعمون نیافته ولی این اصل رو شدیدا بهش پایبند باشید، مراقب وسایلتون باید باشید اگر نه میدزدند. من یه قفل کوچیک گرفتم واسه ساک، یه قفل 808 هم گرفتم، فقط گفتند شاید کرمان نخوره بهش، من احتیاطا یه قفل لولایی به همراه یه قفل بزرگترش رو هم گرفتم. روی هم اینا اصلا 10 تومن هم نمیشه، حتما حتما همراه داشته باشید.

6. خشکبار + شکلات
از واجبات هست که باید و باید اینا رو با خودتون ببرید. پسته، گردو، مغزیجات، کشمش، خرما و ... رو حتما همراه داشته باشید، حتما حتما. میذارید داخل ساکتون، هر از گاهی یه مشت اش رو میریزید توی جیبتون، خودش اندازه ی یه وعده ی غذایی به آدم انرژی میده. هر چی ببرید کمه، این دیگه بسته به توانتون در حمل ساک داره ولی دریغ نکنید :دی مثلا من به خاطر شرایطی که دارم، فشارم هم بیافته و سرم گیج بره، واویلا هست، برای همین همیشه یه چند تا شکلات توی جیبمه، تا میخورم اصلا ضعف از بین میره و از این رو به اون رو میشم یا مثلا من به جای قند و کشمش، مویز میبرم، یه چیزی هست مثل همون کشمش خودمون :دی که شیرین و خوشمزه هست، چایی رو هم باهاش بخوری، قند طبیعی داره و مضر نیست مثل قند. هر کی ذائقه خودش رو داره.

7. مدارک مورد نیاز
مدارک مورد نیازتون، مثل کارت سفید، کارت واکسن، اگر مثلا متاهل یا تک فرزند هستید، مدارک مربوط به اونها، مدارک پزشکی معاف از رزمی و کارت ملی، یا اگر کاری دارید چند قطعه عکس و ... فراموش نشه.

8. کش شلوار
کش شلواری هم همراه خودتون ببرید، حتما حتما برای پاچه ی مبارک و گت کردن، نیاز است :دی من یه کش محکم و نرم دستی هم میبرم که بندازم دور دستم و کلید قفل هام رو میخوام بندازم به اون. این دیگه بسته به خودتونه که اخلاقیاتتون چطور باشه و کجا کلید ها رو بذارید که بدونید راحت ترید و گم نمیکنید :دی دیگه هر کی یه جاییش قایم میکنه :دی .

9. خودکار و دفترچه یادداشت + چسب
نیاز است آقا، نیاز است؛ اینو بچه های اینجا هم بهش تاکید نموده اند. ببرید، وسلام!

10. بشقاب و قاشق و لیوان
برندارید همه رو چینی و آرکوپال ببرید ها! نه آقا باس نشکن باشه :دی مثلا من به شخصه نیازی به چنگال ندارم! :دی لیوان هم بهترین نوع لیوان، از این لیوان های فلزی دسته دار که درپوش هم دارند، هست؛ از اینا بگیرید.

11. اسپری خوشبو کننده بدن + کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب
این بستگی داره به اینکه کدوم شهر میافتید و ... ؛ مثلا ما کرمان آفتابش میسوزونه و سایه اش مثل قطب آدمو به لرز میندازه :دی ولی خب نیاز هست، حتما ببرید این رو و حتما اسپری خوشبو کننده هم فراموش نشه. آقا محض رضای خودت که حس خوبی بگیری و اطرافیانت از بو خفه نشند! یه دونه از این اسپری اکو ها بگیر و ببر :دی .

12. وسایل شخصی بهداشت و حمام
نمیدونم والا دیگه اینو هر چی نیاز دارید :دی :دی از لیف گرفته تا ... خودتراش (ژیلت) که ان شاء الله دژبانی اجازه بده ببریم (ژیلت خود پادگان فکر نکنم که مناسب باشه، از این بیک ها باس باشه :دی حداقل آدم از این سه تیغه های صابون دار با خودش ببره) + یه آینه ی کوچیک (اصطلاحا آینه ی جیبی اندازه ی کف دست هم نیست) حتما حتما با خودتون ببرید + ناخن گیر هم فراموش نشه. مثلا من شاید حوله نبرم، چون نمیخوام ساکم سنگین بشه (اینو هنوز تصمیم نگرفتم :دی) ولی یه حوله ی دست و صورت و حمام هم اگر نمیخواید از حوله ی خودشون استفاده کنید یا که میترسید دیر بهتون تحویل بدن، ببرید. من شاید شامپو بچه ببرم با خودم :دی حالا که کچل میکنیم، از این شامپو بچه ها که میگند ماده ی شیمیایی هم نداره، استفاده کنیم و ببینیم شاید به ریزش مو کمک کرد و شامپوی گرون هم نبرید که میدزدند :دی نهایتا اگر شامپوی مخصوص یا گرون میخواید ببرید، قبلش بریزید توی جلد این شامپو صحت ارزون ها که خودشون هم میدن، حداقل کمتر به چشم بیاد. من تو فکرم که از این مایع های دست شویی (صابون) های تیوپی (جیبی) مثل خمیر دندون ببرم (اسمشون رو دقیق بگم، صابون خمیری هست که میتونید از داروخونه ها تهیه کنید) چون قشنگ میذارید داخل جیب هر وقت نیاز داشتید میتونید استفاده کنید، بهتر از صابون هست که بعدا بخوای ببری این طرف و اون طرف بدتر دست و جیب شلوار و ... رو خراب کنه و این یکی رو هم حتما حتما فراموش نکنید، یکم تاید (پودر لباس شویی) و یا احیانا اگر پودر ظرفشویی (اگر نیاز دارید) رو داخل این شیشه نوشابه های کوچیک (نه خانواده! :دی) بریزید و ببرید. این تجربه است، از اینهایی که خودشون میدند داخل کارتن و ... بخواید ببرید، متاسفانه فوری داخل جعبه خیس میشند و هیچی، داخل شیشه نوشابه که باشه راحت میذارید تو جیب و هر جا بخواید هم میبرید، با دست خیس و ... هم هر جور بگیریدش، میدونید چون داخل شیشه نوشابه است، مشکلی براش پیش نمیاد (اینا تجربه است :دی) هر موقع هم خالی شد، اونی که خودشون دادند رو میریزید داخل شیشه نوشابه. ضمنا من یه مسواک و خمیردندان با خودم میبرم، این یکی رو نمیشه از اون مسخره های خودشون استفاده کرد.

13. سنجاق قفلی + نخ و سوزن
یه 5 تا از این سنجاق قفلی ها (واسه آنکارد تخت راحت تر هستید) و دو تا نخ و سوزن (مشکی + خاکی رنگ) رو به مادرتون بگید بذاره داخل این جعبه های کوچیک مخصوصشون (خودشون میفهمند) اینطوری یه جعبه ی خیلی کوچیک دارید، که اینا داخلش هست، نه پخش و پلا میشند، نه گم میشند نه فرو میرند به دست :دی قشنگ توی جعبه ی مخصوص به خودشون هم هستند، حالا که داریم میریم خدمت، حداقل چیزی که انتظار میره از سربازی یاد بگیریم، همین نظمش هست!

14. ماژیک + غلط گیر
از این ماژیک های تخته که با دست راحت پاک میشند نه ها، ماژیک درست و حسابی که پاک نشه و غلط گیر هم همراه ببرید. متاسفانه این ها رو هم باید ببریم برای علامت گذاری وسایل که باز هم ان شاء الله آدم دست کج به تورمون نخوره ولی ببرید و علامت گذاری کنید.

15. کارت عابر بانک
کارت بانکی (عابر بانک) دو عدد همراه خودتون ببرید که یکیش همون سپه هست که حقوق مبارک هم بهش واریز میشه! :دی ، پول نقد الکی همراهتون نذارید، به خدا 50 تومن نقد هم بسه، بقیه اش رو بذارید داخل کارت باشه. پول رو هم دو قسمش کنید، یکم اش داخل کارت سپه و یکمش داخل اون یکی کارته، آدم عاقل اونی هست که همیشه پیشگیری میکنه و محتاطانه حواسش به همه چیز هست. هر موقع هم نیاز به پول نقد بود، میتونید از کارت ها یکم، یکم بردارید. قبل از رفتن هم اگر رمزتون سال تولدتون :n15: یا یه چیز آسون هست :n15: برید عوضش کنید، رمز دو تا کارت رو هم یکسان نذارید!

16. پلاستیک فریزر
والا این یه قلم هم شدیدا توصیه شده توسط همه، یه بسته پلاستیک فریزر با چند عدد پلاستیک فریزر دسته دار حتما همراه خودتون ببرید. گفتند خیلی جاها پیش میاد که نیاز بشه، حتی مواقعی که نخواید توی صف شستن ظرف بمونید، میتونید این پلاستیک فریزرها رو بندازید کف یقلوی یا ظرفتون و ... .

17. کیف پول
اگر مثلا میخواید پولهاتون داخل کیف باشه که حتما همراهتون باشه (همون مقدار کم پول همراه)، دوست ندارید توی جیبتون بذارید و یا ... از این کیف تاشوهای کوچیک سه تیکه که جای پانچ داره با زنجیر و ... اش ببرید که بچسبونید و وصلش کنید به خودتون. والا این شخصی هست و دیگه به خودتون بستگی داره.

18. در (درب :دی) باز کن
آقا این یکی رو هم از دوست و آشنا گرفته تا بچه های اینجا گفتند که شدید به کار میاد، مثلا کنسرو بدند، یه 700 تا آدمند منتظر که با 20 تا درب باز کن اونجا درشو باز کنند :دی شما یه دونه کوچیکش رو بگیر، بذار همراهت، نیاز میشه. فقط حواستون باشه که در بازکنتون شوهر نره :دی و دست به دست بین همه بچرخه و گم بشه، برای استفاده ی شخصی هست و نهایت دوست های نزدیکتون نه که همه متوجه بشند.

17. لباس
این دیگه شخصی هست، شما ببینید که شخصیتتون، عادتتون و ... چطور هست یا شاید حدس بزنید لباس اندازه گیرتون نیاد و ... این مورد کاملا شخصی هست مثلا من چون نمیخوام که یه ساک سنگین و شلوغ همراه داشته باشم، همین لباس هایی که روز اعزام میپوشم به نظرم برام کافی هست، یعنی یه زیر پراهن سفید آستین دار الان خریدم با یه دست جوراب مشکی و یه شرت پاچه دار، به نظرم همین کفایتم کنه تا روزی که خودشون بهمون لباس بدند، ریسک هم میکنیم و میگیم که ان شاء الله اندازه باشه (در صورتی که بعضیا میگند، نه؛ من دو دست لباس زیر و جوراب و ... با خودم میبرم. لباس شما و عادات شماست برادر :دی شخصی است :دی). یه سری ها هم عادت دارند که برای جلوگیری از سرما، زیر لباسشون مثلا حتی ژاکت یا شلوار یا ... میپوشند یا ... میگم دیگه اون به خودتون بستگی داره.

نکات اضافه :دی :

** طبیعتا تا الان باید متوجه شده باشید که من عاشق این شکلک :دی هستم!

** به قیافه اش میخوره که زیاد باشه، ولی مطمئن باشید نیست. اینا وسایل ضروری هست که همشون داخل همون ساکی که تهیه میکنید و با خودتون میبرید، راحت جا میشه. من فقط به طور کامل توضیح دادم همه چیز رو که شرایط دستتون بیاد و بدونید چی به چیه و یا مثلا این وسایل برای چی نیاز هستش.

** اگر این مدت تنبل و بی تحرک بودید، این چند روز رو یکم دراز نشست و شنا برید و بدوید که از تنبلی در بیایید و روز اول کوفته نشید! :دی

** اونجا آدم شر و دعوایی نباشید، سرتون رو بندازید پایین و کاری به جایی نداشته باشید.

** قیچی و کارد میوه خوری و ... رو نمیدونم که دژبانی اجازه میده یا نه (جا تا جا متفاوت هستش)، احتمال داره یه قیچی کوچیک همراهم ببرم.

** پنج شنبه برید و سر مبارک رو بزنید و کچل کنید بره :دی اونجا سر همه رو برمیدارند با یه ماشین میزنند، والا به طور معمولش ما دیگه کم کم داریم با ریزش مو، کچل میشیم، دیگه همینمون کم مونده که وقتی اونها سر همه رو با یه ماشین میزنند، بیاییم بیماری پوستی هم بگیریم :دی ضمنا اگر مثل من ماشالله این ریش های لامصب فوری در میاند :دی من اینا رو هم اونجا نمیزنم، اگر مرخصی ساعتی تونستم بگیرم، میرم داخل شهر و میگم ریش ها رو با ماشین بزنه. توی این یه مورد بهداشت، شدیدا حساس باشید.

** کارت تلفن که بخواید تماس بگیرید و با خانواده و دوست و فامیل و دوست دختر :دی صحبت کنید هم الکی با خودتون از اینجا نبرید که احتمالا بهش نخوره، شما داخل پادگان، کارت تلفن مخصوص همون شهر رو ازشون میگیرید و بعد استفاده میکنید.

****** باز هم میگم، این چیزهایی هست که من تا این لحظه میخوام همراه خودم ببرم، این وسایل بسته به شخص شما و شرایطتتون، از هر فردی تا فرد دیگه متفاوت هستش. من میدونم که بخشی از این وسایل رو میتونید داخل همون پادگان هم تهیه کنید (ولی جدای اینکه میخوام احتیاط رو رعایت کنم و همینطور شاید اونجا الکی گرون تر بدند)، دوست ندارم که روز های اول برای هر چیز کوچیکی مدام کلی داخل صف بمونم تا وسیله مورد نظرمو بگیرم، ترجیح میدم که اینها رو همراه خودم ببرم. ضمن اینکه من اینها رو دارم برای 05 کرمان میبرم که میدونم از اصفهان تا اونجا 7 ، 8 ساعت راه هست و احتمال خیلی زیاد، بهمون مرخصی اول دوره هم نمیدند، برای همین کامل میرم، شما خودتون باید ببینید شرایطتتون چی هست و کجا هستید و ... . ضمنا ساک رو روز آخر نبندید! کارهاش رو الان انجام بدید.

** یه نکته ی تجربی دیگه هم بگم بهتون، از اونجا که این وسایل (ساکتون) رو قبل اعزام، اصطلاحا میگذارند داخل جعبه ی اتوبوس؛ اگر مسیرتون طولانی هست که حس میکنید کار به غذای بین راهی شاید بکشه و ... ؛ شدیدا از غذای بین راهی اجتناب کنید، برای همین به مادرتون بگید یه غذا برای توی راه و آب معدنی و ... رو بذاره داخل یه پلاستیک کوچیک، شما اینطوری اگر چیزی هم داخل ساک باشه، نمیخواید منتظر بمونید یا به راننده بگید در جعبه رو باز کن و ... ، ساکتون رو میذاره داخل جعبه و شما هم هر وقت آب و غذا خواستید، توی اون پلاستیک کوچیک خودتون، هستش، غذایی هم هستش که مطمئن هستید دیگه رستوران بین راهی نیست و سالم هست. مثلا من چون حدس میزنم آب و هوای کرمان هم طبیعتا سردتر از اصفهان باشه، یه آب معدنی، یه دو تا شکلات و یه کوکو سبزی ای چیزی به عنوان غذا و یه ژاکت میذارم توی پلاستیک، ساک رو هم که میدم با خیال تخت بذاره داخل جعبه. اون ژاکت رو هم هر وقت بین راه سردم شد، میپوشم و همونجا پادگان هم نگهش میدارم اگر سردم شد اونجا، همیشه زیر لباس سربازیم میپوشمش. اینا دیگه بسته به خودتون هست.

=> من تلاش کردم همه ی تجربیاتی که از این و اون به دست اومده و خودم با پرس و جو یا از طریق خوندن کم کم 500 صفحه ی این تاپیک بدست آوردم رو براتون بگم، همه چیز رو هم صادقانه نوشتم، این اون چیزی هست که من همراه خودم میبرم، امیدوارم بتونه یه کمکی هم به شما بکنه و اگر چیزی رو از قلم انداخته بودید، یادتون انداخته باشم و بتونید ازش استفاده کنید.

سربازی رو هم سخت نگیرید، واقعا عذاب آور ترین موردش این هست که شما سخت بگیرید که در این صورت، شرایط و گذر زمان مطمئن باشید که براتون به بدی میگذره. تحمل کنید، سخت نگیرید، این دو ماه آموزشی از اون چیزی که فکرش رو بکنید، سریعتر و راحت تر میگذره و میره و مثل همه ی اتفاقات، میشه یه خاطره گوشه ی ذهنمون؛ خاطره ای که بعدها همیشه با همه ی بالا و پایین هاش، به نیکی ازش یاد میکنیم.

شاد و پیروز و سربلند باشید.

mojt90
18-10-2016, 13:34
تشکر از وسایلی که نوشتید .انگار این همه صفحات رو 3740 و چکیده رو نوشتید:n02:

sadegh1377
18-10-2016, 14:08
با سلام

لطفا جواب منم بدید.
ممنون

Milad._.R
18-10-2016, 14:14
درود.

اول از همه باید بگم که منم یکی هستم مثل خود شما، این لیستی رو هم که بهش رسیدم، با پرس و جو و خوندن مثلا 500 صفحه از این تاپیک و جاهای دیگه هستش. .....

دستت درد نکنه :n16:

وقتی برگشتی یا مرخصی دادن ، لطف کن بیا بگو کدوم وسایل اضافی یا کم بودن

ما اعزام یک دی هستیم از تجربیاتت استفاده کنیم

rubvix
18-10-2016, 14:58
من اعزام 1 دی هستم
اگه پذیرش سپاه بشم ،برای آموزشی احتمال داره کدوم پادگان ها بیوفتم

اگه فقط اسم نوشتید کپی باید میدادید بهشون

کسانی که دوره تکمیلی دارن اولویت اصلی هستن، بستگی داره همزمان چند نفر دیگه که دوره تکمیلی دارن اونجا اسم بنویسن، و همچنین معرف(پ)

داداش معرف که داشتم ولی مسوول مدیریت سرباز به من گفت برگ سبز را بده بعد پیوست کرد روی پرونده؟؟

erfan90ir
18-10-2016, 14:58
درود.
داداش عالی نوشتی دستت درد نکنه:n06:برای کسایی که میخوان برن آموزشی خیلی خوبه

11. اسپری خوشبو کننده بدن + کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب
این بستگی داره به اینکه کدوم شهر میافتید و ... ؛ مثلا ما کرمان آفتابش میسوزونه و سایه اش مثل قطب آدمو به لرز میندازه :دی ولی خب نیاز هست، حتما ببرید این رو و حتما اسپری خوشبو کننده هم فراموش نشه. آقا محض رضای خودت که حس خوبی بگیری و اطرافیانت از بو خفه نشند! یه دونه از این اسپری اکو ها بگیر و ببر :دی .
داداش یه مورد را در این رابطه بگم اسپری خوشبو کننده را اگه همه سربازان تاکید میکنم همه سربازان استفاده و رعایت کنن کاربرد داره
نه اینکه فقط خودت رعایت کنی و بقیه نه که مطمئن باش کسی تو خدمت به این مورد هیچ اهمیتی نمیده و روزای اول بوی بد آسایشگاه اذیتت میکنه و نفس کشیدن سخته ولی بعدا بهش عادت میکنی :n02:

18. در (درب :دی) باز کن
آقا این یکی رو هم از دوست و آشنا گرفته تا بچه های اینجا گفتند که شدید به کار میاد، مثلا کنسرو بدند، یه 700 تا آدمند منتظر که با 20 تا درب باز کن اونجا درشو باز کنند :دی شما یه دونه کوچیکش رو بگیر، بذار همراهت، نیاز میشه.
داداش داغ دلم رو تازه کردی دربازکن عزیزم:n28:یادش افتادم:n28:درسته تو خدمت مواقعی که کنسرو میدن درب بازکن نیست و یکی از سربازان آشپزخانه مسئول بازکردن کنسرو ها میشه و شلوغ میشه حسابی
تو این شلوغی من درب بازکنم رو رو کردم و سربازان از صف ریختن سر من و درب بازکنم را گرفتن و یکی یکی باز میکردن آخر سر هم درب بازکنم غیب شد:n28:ولی طوری نیست فدای سرم:n02:

تحمل کنید، سخت نگیرید، این دو ماه از اون چیزی که فکرش رو بکنید، سریعتر و راحت تر میگذره و میره و مثل همه ی اتفاقات، میشه یه خاطره گوشه ی ذهنمون.
شاد و پیروز و سربلند باشید.
داداش2ماه؟؟؟؟؟؟؟:n04:باید مینوشتی2ماه آموزشی:n06:
لامصب ای کاش فقط همین2ماه بود بهترین دورش همین2ماه آموزشی هست که مثل برق وباد میگذره:n06:
من حاضرم یکبار دیگه برم این2ماه را تجربه کنم
ولی اصل خدمت19ماه بعدش هست لامصب:n05:

lafze-ghalam
18-10-2016, 16:11
لطفا جواب منم بدید.
ممنون

با سلام

خدا رفتگانتون رو بیامرزه

در یک کلام
بــــله :n01:

> مطالعه فرمایید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
> همچنین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Brbr80
18-10-2016, 16:21
دوستان یه سوال اطلاعاتی که توی سرشماری اینترنتی وارد میکنیم اگه بعضا بعضیاشون اشتباه باشه مشکل برای معافیت بوجود نمیاره مثلا نظام وظیفه از مرکز آمار استعلام بگیره؟

sajjad1369tgh
18-10-2016, 21:04
ممنون دوست عزیز. مفید بود.:n39:

mili_k
18-10-2016, 21:18
دوستان خواهشن هرچه سریع تر جواب منو بدین . من می خوام تاریخ اعزام رو به تعویق بندازم ( تاریخ اعزام بنده ۸/۱ ) . من ۲۲ مهر درخواست تمدید تاریخ اعزام رو دادم ( درخواست که تاریخ اعزام من بشه ۱۰/۱ ) . من غیبت ندارم ، بار اول هم دارم درخواست تمدید میدم ؛ با درخواست تمدید من موافقت نشده چکار می تونم بکنم ؟

توی یکی از خبر ها که حاوی اطلاعاتی در مورد قانون نظام وظیفه و اینجور چیزا هست ، دیدم که نوشته افرادی که ۶ ماه از تاریخ فارق التحصیلی شون نگذشته باشه میتونن حداقل برای برای یک بار تمدید بکنن و این در مورد من صادقه . حالا تو این فرصت کم من باید چیکار کنم ؟ فقط فردا رو وقت دارم

لازم به ذکره خبر رد شدن درخواست رو امروز از پلیس به علاوه ۱۰ گرفتم و به مرکز نظام وظیفه ی شهرمون برای پیگیری بیشتر نرفتم که ببینم آیا می تونم کاری کنم یا درخواستمو به خودشون مستقیمن بگم شاید پذیرفته شد .

( در کل همه ی این کارها و سربازی ظلم آشکاره )

Xeoc
18-10-2016, 21:19
اگه در مورد تخت حق انتخاب داشتید . طبقه بالا بهتره. طبقه پایین الودگی زیاده و همه میشینن رو تختتون .اما اون بالا فقط شمایید مثل عقاب.
ممکنه شکمتون خوب کار نکنه بهتر میوه با خودتون ببرید. خاک شیر ببرید و بجوشونینش و اب زرد زنگشو بخورید. حوصله نداشتید شربتش کنید برید بالا.
یه فلاکس هم ببرید با چایی اونجا خیلی لازم میشه. اب جوش از بوفه بکیرید.
با اراشد زیاد چپ نیوفتید طوری خدمت کنبید که کسی شما رو نشناسه. ارشد من موقع ترخیص گفت تو سربا من بودی؟ تعجب مبکرد. سر تو لاک باشه .
با عقیذتی سیاسی اونجا رابطه خوبی داشته باشید بهتون کمک میکنن تا مرخصی پایان هفته بگیرید. خلاصه زرنگ باشید خدمت اگه زرنگ نباشی کلات پس معرکست. دوست من تقسیم یگانش بدترین جای ممکن بود با زرنگی خودشو برد کتابخانه عقیدتی. عشق و حال . هنر زنده موندن و رهایی در شرایط سخت رو بلد بود.
تو اموزشی میان دژبان نام نویسی میکنن. اون موقع خودتون رو قایم کنید تا در امان باشید.
در نهایت آموزشی هیجی نیست تمام بدبختی خدمت 19 بعدش هست همه سختی و اذیتهاش .
بعد اموزشی با فرمانده ها رابطه خوبی بگیرید تا هواتون رو داشته باشن به جای اینکه تنبه تون کنند و بهتون تو مرخصی دادن اذیتون کنند. رو حرفشون حرف نزنید و همرواه بگید چشم بعد که اون ور میرید بگید پشم. اونا فقط میخان مطیع باشید. در نهایت سعی کنید اضاف نخورید اول خدمت میگید اشکال نداره ولی اخر خدمت موقع تصویه ادم به غلط کردن میوفته. مرد اونجا کسیه که یه روز هم اضاف نکشه. وسلام

mili_k
18-10-2016, 21:26
دوستان خواهشن هرچه سریع تر جواب منو بدین . من می خوام تاریخ اعزام رو به تعویق بندازم ( تاریخ اعزام بنده ۸/۱ ) . من ۲۲ مهر درخواست تمدید تاریخ اعزام رو دادم ( درخواست که تاریخ اعزام من بشه ۱۰/۱ ) . من غیبت ندارم ، بار اول هم دارم درخواست تمدید میدم ؛ با درخواست تمدید من موافقت نشده چکار می تونم بکنم ؟

توی یکی از خبر ها که حاوی اطلاعاتی در مورد قانون نظام وظیفه و اینجور چیزا هست ، دیدم که نوشته افرادی که ۶ ماه از تاریخ فارق التحصیلی شون نگذشته باشه میتونن حداقل برای یک بار تمدید بکنن و این در مورد من صادقه . حالا تو این فرصت کم من باید چیکار کنم ؟ فقط فردا رو وقت دارم

لازم به ذکره خبر رد شدن درخواست رو امروز از پلیس به علاوه ۱۰ گرفتم و به مرکز نظام وظیفه ی شهرمون برای پیگیری بیشتر نرفتم که ببینم آیا می تونم کاری کنم یا درخواستمو به خودشون مستقیمن بگم شاید پذیرفته شد .

Xeoc
18-10-2016, 21:39

توی یکی از خبر ها که حاوی اطلاعاتی در مورد قانون نظام وظیفه و اینجور چیزا هست ، دیدم که نوشته افرادی که ۶ ماه از تاریخ فارق التحصیلی شون نگذشته باشه میتونن حداقل برای یک بار تمدید بکنن و این در مورد من صادقه . حالا تو این فرصت کم من باید چیکار کنم ؟ فقط فردا رو وقت دارم

شما دوباره درخواست بزن و بعد برو نظام وظیفه اونجا پیگیری کنید درمورد قانون حق تعلیق باهاشون صحبت کن اگه موافقت نکردن یهجوری مخشونروبزن دیگه بااهوناله تمام سعیتوبکن

mili_k
18-10-2016, 21:47
شما دوباره درخواست بزن و بعد برو نظام وظیفه اونجا پیگیری کنید درمورد قانون حق تعلیق باهاشون صحبت کن اگه موافقت نکردن یهجوری مخشونروبزن دیگه بااهوناله تمام سعیتوبکن

پلیس به علاوه ۱۰ گفت که دوباره نمیتونه درخواست بفرسته . دروغ یا راست گفت نمیدونم

Xeoc
18-10-2016, 21:53
آخه بد موقعی هم هست خب جند روز دیگه اعزامی .ولی بازم برو نظام وظیفه و مراجع بالاتر تا مشکلت رو حل کنی.

mili_k
18-10-2016, 22:11
به نظرت حل می شه ؟

باید برم مرکز نظام وظیفه رشت شهرمون

amirdnvos
18-10-2016, 22:55
درود.

اول از همه باید بگم که منم یکی هستم مثل خود شما، این لیستی رو هم که بهش رسیدم، با پرس و جو و خوندن مثلا 500 صفحه از این تاپیک و جاهای دیگه هستش. این لیست، لیستی هستش که به خاطر خودمم شخصی سازیش کردم، مثلا ممکنه کسی، چیزی گفته باشه که من دیده باشم برای من نیازی نیستش اصلا و همینطور من نه میخوام بارم سنگین بشه، نه که میتونم اصلا یه ساک سنگین رو هی اینور و اونور بکشم، برای همین این چیزا رو میبرم. هر کی طبیعتا بسته به شرایطش، بهتر میتونه در مورد خودش نظر بده، من فقط چون ازم مدام پرسیده میشد که چی میبری، اینا رو اینجا هم مینویسم، به هر حال هر چی به هم کمک کنیم، کم هست.
.......

سلام
آقا ذستت درد نکنه،واقعا مفید بود.من دی ماه اعزامم و شرایط جسمیم مشابه شماست(قد 189 و وزن 61 + مشکل قلبی که معاف از رزم

میشدم اما ولش کردم).ایشالا آموزشی رو به خوبی بگذرونی،بی صبرانه منتظر شنیدن تجربیاتت هستم.

موفق باشی

nima_fk
18-10-2016, 23:27
دوستان یه سوال کسی که معاف کفالت میشه آموزشی باید بره؟

alie0928
19-10-2016, 00:34

توی یکی از خبر ها که حاوی اطلاعاتی در مورد قانون نظام وظیفه و اینجور چیزا هست ، دیدم که نوشته افرادی که ۶ ماه از تاریخ فارق التحصیلی شون نگذشته باشه میتونن حداقل برای برای یک بار تمدید بکنن و این در مورد من صادقه . حالا تو این فرصت کم من باید چیکار کنم ؟ فقط فردا رو وقت دارم

سلام برادر شما خیلی دیر اقدام کردی اگه میخوای با تمدید موافقت بشه باید 60 روز زودتر درخواست بدی شما یک هفته مونده درخواست دادی و معلومه ذر موجهی هم نداشتی اگه عذرت موجه باشه حتی روز اعزام هم باشه تمدید میکنن برات

mojt90
19-10-2016, 10:15
سلام

دوستان ورود و خروج به پادگان با لباس شخصی باید باشه یا با لباس نظامی ؟ اصلا میشه با لباس شخصی وارد پادگان شد ؟ (منظورم از زمانی هست که لباس های آموزشی رو اندازه کردیم و به پادگان برگشتیم)

Lord Farshad
19-10-2016, 10:37
تشکر از وسایلی که نوشتید .انگار این همه صفحات رو 3740 و چکیده رو نوشتید:n02:
:دی مخلصم دادا :n16: .

دستت درد نکنه :n16:

وقتی برگشتی یا مرخصی دادن ، لطف کن بیا بگو کدوم وسایل اضافی یا کم بودن

ما اعزام یک دی هستیم از تجربیاتت استفاده کنیم
خواهش. به روی چشم، اون موقع دیگه قشنگ تجربه شده و بهتر هم میتونم بنویسم. ان شاء الله که شما هم به سلامتی و خوشی میری و تمومش میکنی.

داداش یه مورد را در این رابطه بگم اسپری خوشبو کننده را اگه همه سربازان تاکید میکنم همه سربازان استفاده و رعایت کنن کاربرد داره
نه اینکه فقط خودت رعایت کنی و بقیه نه که مطمئن باش کسی تو خدمت به این مورد هیچ اهمیتی نمیده و روزای اول بوی بد آسایشگاه اذیتت میکنه و نفس کشیدن سخته ولی بعدا بهش عادت میکنی :n02:
داداش داغ دلم رو تازه کردی دربازکن عزیزم:n28:یادش افتادم:n28:درسته تو خدمت مواقعی که کنسرو میدن درب بازکن نیست و یکی از سربازان آشپزخانه مسئول بازکردن کنسرو ها میشه و شلوغ میشه حسابی
تو این شلوغی من درب بازکنم رو رو کردم و سربازان از صف ریختن سر من و درب بازکنم را گرفتن و یکی یکی باز میکردن آخر سر هم درب بازکنم غیب شد:n28:ولی طوری نیست فدای سرم:n02:
داداش2ماه؟؟؟؟؟؟؟:n04:باید مینوشتی2ماه آموزشی:n06:
لامصب ای کاش فقط همین2ماه بود بهترین دورش همین2ماه آموزشی هست که مثل برق وباد میگذره:n06:
من حاضرم یکبار دیگه برم این2ماه را تجربه کنم
ولی اصل خدمت19ماه بعدش هست لامصب:n05:
همینه دیگه :دی ما هی کم کم میگیم و همه هم میبرند و استفاده میکنند، اینطوری این فرهنگ اسپری هم رفته رفته جا میافته :دی اتفاقا این آشنای ما هم بهم گفت که بپا شوهر نره در بازکنت :دیپستم رو ویرایش کردم و این توضیح رو بهش اضافه کردم. خب دو ماه آموزشی دیگه :دی منظور همون بود ولی اونم اضافه کردم، ما هنوز خان اولیم :دی حالا اینو به سلامت بریم و بیاییم تا تا خان های بیشتر و بزرگترش.

ممنون دوست عزیز. مفید بود.:n39:
خواهش :n16: .

سلام
آقا ذستت درد نکنه،واقعا مفید بود.من دی ماه اعزامم و شرایط جسمیم مشابه شماست(قد 189 و وزن 61 + مشکل قلبی که معاف از رزم
میشدم اما ولش کردم).ایشالا آموزشی رو به خوبی بگذرونی،بی صبرانه منتظر شنیدن تجربیاتت هستم.
موفق باشی
ا پس شما اکثر شرایط منو داری که :دی در مورد معاف از رزمی هم نمیدونم چی بگم، تصمیم خودت هست ولی مواظب باش اونجا. به روی چشم، ان شاء الله وقتی اومدیم، از شرایط اونجا و تجربیات و ... هم میگم؛ آرزو میکنم شما هم به سلامتی و خوشی بری و تمومش کنی.

سلام
دوستان ورود و خروج به پادگان با لباس شخصی باید باشه یا با لباس نظامی ؟ اصلا میشه با لباس شخصی وارد پادگان شد ؟ (منظورم از زمانی هست که لباس های آموزشی رو اندازه کردیم و به پادگان برگشتیم)
اینطور که من خوندم و شنیدم، جا تا جا متفاوت هست، مثلا تقریبا پادگان های ارتش اجازه نمیدند که سرباز با لباس نظامی بره بیرون از پادگان. ضمنا این مورد رو هم دژبانی همون اول کار بهمون میگه و در مورد قانونشون توجیهمون میکنه، پس خیالت تخت باشه.

mohammadhossin01
19-10-2016, 11:31
سلام من تازه میخوام اقدام کنم یه برگه هست برای معاینه اولیه معاینه اش شامل چه مواردی هست و ایا کسی که سال 91 فتق عمل کرده امکان معاف از رزم داره و اینکه امسال برای کارت سبز اقدام کردم که تشکیل نشد ایا باید بگم بهشون و اون قسمت که برای دوره تکمیلی بسیج هست رو باید نه بزنم دیگه ؟؟

matin-n78
19-10-2016, 14:36
سلام به همه دوستان.
من اعزامم شده 1 آبان و افتادم باهنر کرمان نیروی انتظامی.
کسی هست اونجا افتاده باشه ؟
کسی نصیحتی چیزی نداره در مورد اون پادگان؟
راستی دوستان به نظرتون بعد از آموزشی با فوق لیسانس پست دفتری میدن یا میریم سر 4 راه و ... ؟
مرسی.

m_sardaari
19-10-2016, 16:59
سلام به همه دوستان.
راستی دوستان به نظرتون بعد از آموزشی با فوق لیسانس پست دفتری میدن یا میریم سر 4 راه و ... ؟
مرسی.
این دوره باهنر فوق لیسانس زیاد گرفته. فکر کنم نیاز به افسر دارن. یعنی راهور. هیچی معلوم نیست. خدا داند. منم فوقم اول ابان باهنر.
اهل کجایی شما؟

shadmehrdh
19-10-2016, 17:29
سلام ..

کسی 1/8 نیست ؟؟ 02 تهران ؟؟

کسی میدونه 02 تهران انشایی چه طور جاییه ؟؟ خوبه ؟ آسونه ؟ سخت میگیرن کلا چه جور محیطیه ؟

mojt90
19-10-2016, 18:26
سلام
دوستان امکانش هست که روز اول برای اندازه کردن لباس مرخصی ندهند ؟ :n04:

Xeoc
19-10-2016, 18:52
ممکنه. اما روالش این بود که روز اول ول میکزدن بچه ها رو(یگانی های جدید هم میدومدن به ما میگفتن) . من با این حال بارمو بردم با اینکه میدونستم برمیگردیم...

amirdnvos
19-10-2016, 20:40
سلام من تازه میخوام اقدام کنم یه برگه هست برای معاینه اولیه معاینه اش شامل چه مواردی هست و ایا کسی که سال 91 فتق عمل کرده امکان معاف از رزم داره و اینکه امسال برای کارت سبز اقدام کردم که تشکیل نشد ایا باید بگم بهشون و اون قسمت که برای دوره تکمیلی بسیج هست رو باید نه بزنم دیگه ؟؟

سلام

در مورد عمل فتق که گفتین این متن قانونه حالا باید بررسی بشید توسط پزشک ارتش که شرایط معافی رو دارید یا نه:

بند29- هرگونه فتق خارجي نواحي اينگوئينال ، فمورال، و جدار شكم :
الف) عمل شده عود كرده : معاف دائم
ب) عمل نشده (جهت انجام عمل جراحي) : شش ماه معاف موقت براي يك بار
ج) عمل نشده ويا عمل شده بدون عارضه : معاف از خدمات رزمي
بند30 - انواع فتقهاي ديافراگماتيك (عمل شده و عمل نشده) گريد 3به بالا:
الف )با اختلال عملکرد گوارشي يا تنفسي : معاف دائم
ب)بدون اختلال عملکرد گوارشي يا تنفسي : معاف از خدمات رزمي

موفق باشید

amirdnvos
19-10-2016, 20:44
سلام
دوستان امکانش هست که روز اول برای اندازه کردن لباس مرخصی ندهند ؟ :n04:

سلام
والا مث این که جدیدا لباسا رو اندازه میدن و مث قدیم نیست،اما شما اونجا توقع هر چیزی رو داشته باش.

shadmehrdh
19-10-2016, 22:44
دوستان یه سوال دیگه دارم من از ساری میخوام برم 02 تهران آیا قبل اینکه برم موهامو کوتاه کنم برم یا نه بهم مرخصی میدن و موقعی که برگرشتم بزنم ؟؟

lafze-ghalam
19-10-2016, 22:58
دوستان یه سوال دیگه دارم من از ساری میخوام برم 02 تهران آیا قبل اینکه برم موهامو کوتاه کنم برم یا نه بهم مرخصی میدن و موقعی که برگرشتم بزنم ؟؟

دوست عزیز حالا 2 3 روز هم مرخصی بدن بهتون.اصلا یه هفته.
توی این مدت کوتاه داشتن موی بلند تر از 0.5 میلی متر دردی رو دوا می کنه؟!! :n29:
بزن بره برادر من...میگن هر چی بارت سبک تر باشه موقع اعزام به نفع خودته :n09:

shadmehrdh
19-10-2016, 23:32
دوست عزیز حالا 2 3 روز هم مرخصی بدن بهتون.اصلا یه هفته.
توی این مدت کوتاه داشتن موی بلند تر از 0.5 میلی متر دردی رو دوا می کنه؟!! :n29:
بزن بره برادر من...میگن هر چی بارت سبک تر باشه موقع اعزام به نفع خودته :n09:

نه آخه داداش دقیقا 3 آبان تولد یکی از رفیقامه گفتم موهامو نزده باشم اون موقع قیافم مث ادم بمونه واسه این گفتم وگرنه مهم نیست واسم بزنم یا نزنم:n02:

lafze-ghalam
19-10-2016, 23:44
نه آخه داداش دقیقا 3 آبان تولد یکی از رفیقامه گفتم موهامو نزده باشم اون موقع قیافم مث ادم بمونه واسه این گفتم وگرنه مهم نیست واسم بزنم یا نزنم:n02:

قیافه ت مث آدم میمونه ، نگران نباش
اما اگه غیر از این بود می تونی از کلاه گیس استفاده کنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Brbr80
20-10-2016, 00:07
دوستان یه سوال دارم لطفا دوستانی که کلا اطلاعاتشون بیشتر از بقیست بهم پیام بدن برم خصوصیشون .ممنون از همتون

ariajoker
20-10-2016, 09:12
اگه در مورد تخت حق انتخاب داشتید . طبقه بالا بهتره. طبقه پایین الودگی زیاده و همه میشینن رو تختتون .اما اون بالا فقط شمایید مثل عقاب.
ممکنه شکمتون خوب کار نکنه بهتر میوه با خودتون ببرید. خاک شیر ببرید و بجوشونینش و اب زرد زنگشو بخورید. حوصله نداشتید شربتش کنید برید بالا.
یه فلاکس هم ببرید با چایی اونجا خیلی لازم میشه. اب جوش از بوفه بکیرید.
با اراشد زیاد چپ نیوفتید طوری خدمت کنبید که کسی شما رو نشناسه. ارشد من موقع ترخیص گفت تو سربا من بودی؟ تعجب مبکرد. سر تو لاک باشه .
با عقیذتی سیاسی اونجا رابطه خوبی داشته باشید بهتون کمک میکنن تا مرخصی پایان هفته بگیرید. خلاصه زرنگ باشید خدمت اگه زرنگ نباشی کلات پس معرکست. دوست من تقسیم یگانش بدترین جای ممکن بود با زرنگی خودشو برد کتابخانه عقیدتی. عشق و حال . هنر زنده موندن و رهایی در شرایط سخت رو بلد بود.
تو اموزشی میان دژبان نام نویسی میکنن. اون موقع خودتون رو قایم کنید تا در امان باشید.
در نهایت آموزشی هیجی نیست تمام بدبختی خدمت 19 بعدش هست همه سختی و اذیتهاش .
بعد اموزشی با فرمانده ها رابطه خوبی بگیرید تا هواتون رو داشته باشن به جای اینکه تنبه تون کنند و بهتون تو مرخصی دادن اذیتون کنند. رو حرفشون حرف نزنید و همرواه بگید چشم بعد که اون ور میرید بگید پشم. اونا فقط میخان مطیع باشید. در نهایت سعی کنید اضاف نخورید اول خدمت میگید اشکال نداره ولی اخر خدمت موقع تصویه ادم به غلط کردن میوفته. مرد اونجا کسیه که یه روز هم اضاف نکشه. وسلام

دوست عزیز این ثبت نام برای دژبانی که میگین در همه ی ارگان ها هست و برای دوره بعد از آموزشیه ؟ تمام دژبان های که ما میبینیم به همین صورت انتخاب شدن ؟
و اینکه دست حودمونه اگر نخوایم دژبان باشیم دیگه ؟ یا ممکنه اجبارمون کنن ؟

matin-n78
20-10-2016, 10:24
این دوره باهنر فوق لیسانس زیاد گرفته. فکر کنم نیاز به افسر دارن. یعنی راهور. هیچی معلوم نیست. خدا داند. منم فوقم اول ابان باهنر. اهل کجایی شما؟ من اهل تهران هستم.
یعنی با این حساب رفتیم که بریم سر 4 راه های سراسر کشور؟ :n27::n33::n27:

Xeoc
20-10-2016, 12:59
دوست عزیز این ثبت نام برای دژبانی که میگین در همه ی ارگان ها هست و برای دوره بعد از آموزشیه ؟ تمام دژبان های که ما میبینیم به همین صورت انتخاب شدن ؟
و اینکه دست حودمونه اگر نخوایم دژبان باشیم دیگه ؟ یا ممکنه اجبارمون کنن ؟
جاهای دیگه رو نمیدونم اما تو پدافند طرف میومد و یکسری اراجیف درمورد مزایا و خوبی های دژبانی میگفت. تعدادی از بچه ها هم خام میشدن و داوطلبانه نام نویسی میکردن . البته از همه انتخاب نمیکرد. اول پدرنظامی ها و یه سری رشته ها مثل کامپیوتر رو جدا میکرد.
دروره های بعد این سیستم مخ زنی رو برداشته بودند و از قرارگاه کسی میومد و افراد مناسب برای دژبانی رو گلچپین میکرد.
تو ارتش دوره ای تخصصی به نام دوره کد داریم(روز آخر آموزشی داخل امریه هاتون میبینید اگه دروه کد خورده باشید) .
کسی که دروه کد میخوره دوماه هم آموزشی اون دوره رو میبینه وباتوجه به اون تخصص خدمت میکنه. مثلا دوره کد توپ نحوه استفاده و نگه داری از پدافندهای ضدهوایی رو آموزش میبینید و کل خدمتتون موظف هستید که ازیک پایگاه پدافندی نگهبانی بدید .
دژبانی هم از انواع همین دروه کد هستش که بهش میگن دوره کد دژبانی. درمورد دژبانی چون نیاز به افراد سالم و تنومند هست خودشون میان و انتخاب میکنند و معمولا بصورت تصادفی و سیستمی دوره کد نمیزنند.

Lord Farshad
20-10-2016, 13:17
آقا ما که الان رفتیم و موها رو ریختیم پایین :n27: دیگه کچل شدیم رفت :n02: :n09: .

alie0928
20-10-2016, 15:35
دوستان یه سوالی داشتم این ملاقات مردمی هنوز هست یا دیگه جمع شده؟؟؟

new evil
20-10-2016, 16:00
سلام به همه دوستان.

مرسی.
منم اصفهانیم
افتادم با هنر کرمان
پس فردا اعزامم
کاردانی

lafze-ghalam
20-10-2016, 16:09
دوستان یه سوالی داشتم این ملاقات مردمی هنوز هست یا دیگه جمع شده؟؟؟

توی سایت ها و انجمن ها به جواب بعضی از سوالات نمیشه رسید
این مورد رو چرا از خود نظام وظیفه نمیپرسید؟
تا یکی دو سال پیش که ملاقات برگزار میشد
اما شما تماس بگیرید تاریخش رو بپرسید

erfan90ir
20-10-2016, 21:46
توی سایت ها و انجمن ها به جواب بعضی از سوالات نمیشه رسید

لفظ قلم من به صورت کامل به سوالت جواب دادم برای گرفتن معافیت پزشکی باید خودشون معاینت کنن

The Respina
20-10-2016, 23:17
به هر مدرک تحصیلی چه درجه ای تخصیص داده میشه؟
سپاه/ارتش/ناجا

erfan90ir
20-10-2016, 23:33
به هر مدرک تحصیلی چه درجه ای تخصیص داده میشه؟
سپاه/ارتش/ناجا
درجه هارو کم کردن
مخصوصا لیسانس را چون تعداد لیسانس ها خیلی خیلی خیلی زیاد شده
بعدش هر چی درجه سرباز زیادتر باشه حقوق بیشتری باید به سرباز بدن و به ضررشونه
دکترا= ستوان 1 میدن ***
فوق لیسانس= ستوان 2 و ستوان 3
لیسانس= گروهبان 1 و گروهبان 2
فوق دیپلم= گروهبان 2 و گروهبان 3
دیپلم= سرجوخه سرباز 1 سرباز 2
سیکل =سرباز 3
زیر سیکل و بی سواد= سرباز 0

palma
21-10-2016, 02:45
ما هم بعد از این همه درس الکی خوندن و واسه یه دفاع پایان‌نامه به این در اون در زدن و مقاله دادن و جای استاد TA موندن و ده ماه دنبال امریه دوییدن آخرش وزارت کشور برای آبان‌ماه سهمیه نداد به استانداری و بی امریه شدیم اومدیم خدمت. افتادیم نیروی دریایی، شهید نامجو
اگه کسی اونجا با ماست بگه که آشنا شیم غریب نیفتیم. پادگان تا خونه‌ی من سی کیلومتر فاصله داره. واقعا هیچ پارتی‌ای نداشتم. کلی دنبال امریه دوییدم، وقتی ناامید شدم نامه عضویت انجمن نخبگان و چندتا توصیه نامه از استادام و رزومه تدریسم و مقالاتم رو گذاشتم تو یه پوشه بردم نظام وظیفه‌ی کل گیلان، واقعا هم آدمهای با شخصیتی بودن. گفتم تک پسرم و سالها برای اینکه اینجا باشم زحمت کشیدم نمیخوام جوری بشه که از دنیای آکادمیک دور شم. با احترام باهام برخورد کردن و گفتن بمون ببین کجا تقسیم میشی به ما اطلاع بده. منم دیدم افتادم اینجا، ایده‌ای هم ندارم ولی همینکه بتونم با مرخصی ساعتی هفته یکبار برگردم دانشگاه برام کافیه. اگه شانسی بوده که خیلی خوش شانسم اگه نظام وظیفه کمکم کرد که دستشم درد نکنه:n02:
حالا خبره‌های خدمت بگن چجور جاییه؟ سلاخیمون نکنن:n09:

ali_atefi
21-10-2016, 07:40
حذف شود ....

mehdi_mh71
21-10-2016, 11:49
سلام ببخشید یه سوال داشتم
میخواستم اگه بعد از آموزشی افتادیم شهر غیر از محل سکونت ،میشه توی اون شهر خونه اجاره کرد؟یا حتما باید رفت آسایشگاه...بعد تا چه ساعتی میشه رفت آسایشگاه؟
چون من کارم پاره وقت هست و حتما باید یه سری وسایل همراهم باشه مثل لب تاب و اینا که قطعا توی آسایشگاه راه نمیدن
ممنون میشم راهنمایی کنید که ایا میشه توی اون شهر خونه اجاره کرد از نظر قانون سربازی یا خیر
که مثلا ساعت ۲ بعد از ظهر برم خونه ...بعد چون من پرستاری خوندم باید بیفتم توی بهداری و گویا بهداری پست روی دکل و اینا نداره و فقط هرچند شب گویا شیفت داره

دوستان امکانش هست این سوال من رو هم جواب بدید ممنون میشم

9306915
21-10-2016, 13:16
دوستان امکانش هست این سوال من رو هم جواب بدید ممنون میشم

اجاره میشه کرد ولی باید خودت را بومی معرفی کنی معمولا شیفت بهداری هفت هفت یا چهارده جهارده اس

mehdi_mh71
21-10-2016, 13:42
اجاره میشه کرد ولی باید خودت را بومی معرفی کنی معمولا شیفت بهداری هفت هفت یا چهارده جهارده اس
ممنونم از پاسختون
این هفت هفت و چهارده چهارده یعنی چی؟

Karistias
21-10-2016, 17:54
اقا گلوتامین هم میشه برد برای حفظ عضلات ؟

mojt90
21-10-2016, 20:14
دوستان اگر امکانش هست فوری هست . میشه بگید چه قرص هایی مجاز هست ببریم ؟

من مشکلی دارم (آموکسی سیلین - ایپو پروفون و ....) یک سری قرص ها هست ببرم یا خیر

m_sardaari
21-10-2016, 20:31
حتما ببر. فقط قرصایی مثل ترامادول یا مثل اینا ممنوعه. هرچی دارو میخوای ببر. اگر یکی ممنوع باشه خودشون میگیرن ازت

Milad._.R
21-10-2016, 21:41
کسی اینجا فردا آموزشی سپاه نیست ؟

یا یکی دو سال اخیر آموزشی سپاه نرفته؟

مدرک لیسانس ، معمولا کجا میفرستن برای آموزش ؟ شرایطش چطوره ؟

Lord Farshad
21-10-2016, 22:30
خب دوستان دیگه بدرود. فردا 1395/08/01 پیش بریم به سوی آغاز خدمت و ایستگاه اول، 05 کرمان :n09: .

mojt90
21-10-2016, 22:33
سلام

دوستان من بیماری دارم و قرص باید همراه خودم میبرم آیا ممکنه اونجا قرص رو ازم بگیرند ؟؟؟؟؟

lafze-ghalam
21-10-2016, 23:45
اقا گلوتامین هم میشه برد برای حفظ عضلات ؟

در مورد مجاز بودن یا نبودن مکمل اطلاع چندانی ندارم(خط آخر رو مطالعه کن)،اما این رو مطمئنم که گلوتامین هیچ ارتباطی به حفظ عضلات نداره.
در هر حال اگه اجازه میدن مکمل همراه ببرید کراتین رو توصیه می کنم.
**تا جایی که به خاطر دارم دو تا از دوستان من 5 6 سال پیش موقع اعزام با خودشون مکمل بردن (یکی آمینو و اون یکی گینر) مکمل هر دو رو اونجا توقیف ! کردن.الان نمی دونم وضعیت چطوره،اما پیشنهاد می کنم الان همراه با خودت نبر.تا اونجایی آمار بگیر اگه مجاز بود و مشکلی نداشت،یه مرخصی جور کن و این سری مکمل همراه با خودت ببر.
می تونی از هم باشگاهی ها که خدمت رفتن هم سوال بپرسی،احتمالا تجربه دارن در این خصوص.

لفظ قلم من به صورت کامل به سوالت جواب دادم برای گرفتن معافیت پزشکی باید خودشون معاینت کنن

کلا فراموش کرده بودم سوال پرسیدم و اون صفحه هم رفت زیر خاک و ندیدم جواب رو

اوکی حله.
البته خودم هفته پیش مراجعه کردم بیمارستان نیروی انتظامی گفتن کولونوسکوپی اینجا انجام نمیشه و معرفی می کنن به دو تا بیمارستان که یکیش هم به نظر همون بیمارستانیه که آزمایش من رو انجام دادن.
از فردا میافتم دنبالش ببینم چطور میشه
یا معاف میشیم یا نمیشیم :n41:

mahdi40
22-10-2016, 13:06
سلام
دوستان، امریه و پذیرش سازمان های وابسته به ارگان های نظامی تفاوتی داره یا نه؟

SADEGH 7
22-10-2016, 16:12
سلام
مصلی امام خمینی داره سرباز می گیره با شرایط زیر:
صرفا جهت اطلاع رسانی اعلام کردم.

lord mysterious
22-10-2016, 19:02
خب روز اول توی 01 اینجوری بود که:

صبح ساعت 6:30 :n27:از غرب تهران انداختم تو ازادگان و تقریبا یک ربع طول کشید رسیدم اول اتوبان بسیج که یا خدا ترافیک شروع شد اون وقت صبح:n30:
اینقد شدید بود که اون 5 کیلومتر اخر حدود 40 دقیقه طول کشید مخصوصا اینکه اون منطقه کلا نظامیه و همه صبح زود میرن:n28:

در نهایت به موقع رسیدم و ماشین رو توی پارکینگ پارک کردیم و همراه با برگ سفید و پس از بازرسی اولیه(عملا فقط پرسید سیگار و گوشی همراهت هست یا نه) رفتیم داخل
بعد از نیم ساعت همه رو توی 7-8 ردیف صف کردن و اینبار بازرسی درست و حسابی کیفها و ساکهای بچه ها و این وسط هم چند فقره موبایل و سیگار از توی وسایل بچه ها کشیدن بیرون
توی محوطه به صف شدیم
اول اعزام مجدد رو جدا کردند
سپس بچه های دکتری و پزشک
در نهایت اونهایی که هم دوره 45 روزه بسیچ داشتند و هم برگه امریه

بعد شروع کردن جدا کردن اونهایی که پروژه کسری خدمت برای ارگانهایی غیر از ارتش انجام دادند یا در حال انجام بودند و همه رو فرستادند میدون سپاه

نوبت رسید به جدا کردن بچه های ارشد که وقتی جدا شدیم :n26:ما رو فرستادن توی بوفه و از ساعت حدودا 9 تا 12 منتظر بودیم:n03: تا لیسانس ها رو تقسیم
تا اومدن سروقت ما و متاهل ها و معاف از رزم ها و متاهل های معاف از رزم جدا کردند وقت نهار و نماز شد و رفتند (دریغ از یه بیسکوییت که بذارن جلومون) هرچند بوفه مرکزی هم ساندویچ میداد و انواع نوشیدنی ها و خوردنی ها رو داره از ساقه طلایی بگیر تا پیتزا
وقتی اومدن پس از چک کردن دوباره برگ اعزام گروهان مشخص شد و رفتیم برای پذیرش
یک سری فرم شامل اطلاعات شخصی و ... پر کردیم و ازمون عکس گرفتن و اثرانگشتمون توی سیستم ثبت شد فرستادنمون لباس بگیریم
جلوی سلف دوباره توجیه برای لباس و پوتین و ساعت رفت و امد و درهای ورود و خروج و .... داشتیم لباسامونو گرفتیم تقریبا 2 سایز کوچیکتر دادند که گفتند برید نظامی فروشی درست کنید (فقط اونهایی که همون روز نگهبانی داشتند با دقت لباس دادن)
در نهایت برگ مرخصی تا شنبه اتی دادن بهمون و خوشحال اومدیم بریم :n02:که خروجی سلف نوبتی جلومون رو گرفتن و گفتن میخواستیم از شهرستانیها نگهبان بذاریم ولی چون مرخصی طولانی مدته تصمیم گرفتیم از تهرانی ها و کرجیا استفاده کنیم:n03:
و به من 5 شنبه رو نگهبانی دادن:n25::n24:
بعضیا 2 روز نگهبانی خوردن و بعضیا هم قسر در رفتن

فعلا که تا اینجا برخورد بد نبود یه سری چیزم گفتن تهیه کنین مث لیوان و شونه و دفترجه مرخصی و .... که از بس خسته شدیم تصمیم گرفتیم بیخیال شیم (اخه برگ مرخصیمون هم مهر انتظامی نداشت و باید تا درب شمالی میرفتیم مهر میزدن تا بتونیم از درب پارکینگ خارج بشیم)
در نهایت بلاخره ساعت 4:30 از پادگان زدیم بیرون

Milad._.R
22-10-2016, 21:37
خب روز اول توی 01 اینجوری بود که:

صبح ساعت 6:30 :n27:از غرب تهران انداختم تو ازادگان و تقریبا یک ربع طول کشید رسیدم اول اتوبان بسیج که یا خدا ترافیک شروع شد اون وقت صبح:n30:
اینقد شدید بود که اون 5 کیلومتر اخر حدود 40 دقیقه طول کشید مخصوصا اینکه اون منطقه کلا نظامیه و همه صبح زود میرن:n28:

در نهایت به موقع رسیدم و ماشین رو توی پارکینگ پارک کردیم و همراه با برگ سفید و پس از بازرسی اولیه(عملا فقط پرسید سیگار و گوشی همراهت هست یا نه) رفتیم داخل
بعد از نیم ساعت همه رو توی 7-8 ردیف صف کردن و اینبار بازرسی درست و حسابی کیفها و ساکهای بچه ها و این وسط هم چند فقره موبایل و سیگار از توی وسایل بچه ها کشیدن بیرون
توی محوطه به صف شدیم
اول اعزام مجدد رو جدا کردند
سپس بچه های دکتری و پزشک
در نهایت اونهایی که هم دوره 45 روزه بسیچ داشتند و هم برگه امریه

دوره 45 روزه مگه هنوز تاثیری داره ؟

lord mysterious
22-10-2016, 21:49
دوره 45 روزه مگه هنوز تاثیری داره ؟

اونا رو از ما جدا کردن و رفتن توی یه سوله با بچه های اعزام مجدد که اموزشی رو گذروندن فرم پر کردن و بعد از اون هم ندیدیمشون
حالا مرخص شدن یا اتفاق دیگه ای افتاد نفهمیدم

hadihakimzadeh
22-10-2016, 23:48
سلام دوستان
کسی آدرس «گروه 11 توپخانه مراغه» رو بلده؟ تو گوگل مپ گشتم نتوستم پیداش کنم.
اگه کسی هس اونجا خدمت کرده یا در حال خدمته هر اطلاعاتی که فک میکنه ممکنه به درد بخور باشه بده ممنون میشم.

romass100
23-10-2016, 00:24
سلام.دوستم آموزشیش تموم شده ستوان 2 ارتش شده افتاده اداره بهداشت درمان لویزان!

خواستم بدونم بعدا که تقسیم میشن ممکنه بیفته شهری غیر از تهران یا تقسم بندیشون داخل خوده بیمارستانه؟
بد ترین جایی که ممکنه بیفته کجاست؟

کجاش بیفته خوبه؟

a1l2i3z4a5h6r7
23-10-2016, 12:12
با سلام و خسته نباشید
دوستان من پدرم رو از دست داده ام و معافیت کفالت گرفتم و حالا یک داداش دارم که خدمت سربازیش آموزشی آن افتاده رباط کریم 02 پرندک . رفتم با مادرم ستاد اصلی ارتش نیروی زمینی سمت لویزان اونجا گفتن که اگر میخواین محل خدمت اصلی سربازی پسرتون جایی که میخواین بیفته مدارک بیارین با استشهاد محلی
حالا من نمیدونم استشهاد محلی چی بنویسم دوستانی که میتونن کمک کنن که مثال فعلا پادگان تو سمت محل خودیم تو نمونه استشهاد بنویسم ممنون میشم راهنمایی کنن

romass100
23-10-2016, 14:02
با سلام و خسته نباشید
دوستان من پدرم رو از دست داده ام و معافیت کفالت گرفتم و حالا یک داداش دارم که خدمت سربازیش آموزشی آن افتاده رباط کریم 02 پرندک . رفتم با مادرم ستاد اصلی ارتش نیروی زمینی سمت لویزان اونجا گفتن که اگر میخواین محل خدمت اصلی سربازی پسرتون جایی که میخواین بیفته مدارک بیارین با استشهاد محلی
حالامن نمیدونم استشهاد محلی چی بنویسم دوستانی که میتونن کمک کنن که مثال فعلا پادگان تو سمت محل خودیم تو نمونه استشهاد بنویسم ممنون میشم راهنمایی کنن

وا!
نیازی به این همه دنگ و فنگ نیست!
همون صرف فوت شدن پدر موجب میشه که بیفته شهره خودش.فقط باید مدارکشو ارائه کنه توی آموزشی.همین.

Y@var
23-10-2016, 15:42
سلام دوستان

من دو هفته پیش نامه ی کسری جانبازی پدرم و بسیجی فعال رو گرفتم و طبق کسریا یکماه دیگه تقریبا ترخیصم
حالا امروز رفتم تحویل بدم گفتن قبلش باید برگه اعزام بری از پلیس +10 بگیری و کسریات داخل اون برگه اعزام مشخص باشه یعنی پلیس +10 کسریا رو ثبت کرده باشه. من برگه اعزامم رو هفته پیش گرفتم و چیزی در مورد کسری داخلش نبود، فکر کنم هنوز پلیس +10 ثبتش نکرده
حالا من باید چیکار کنم. کسریام دیر بیاد باید اضاف خدمت کنم
الان خودم باید نامه های کسریم رو ببرم پلیس +10؟ یا اینکه خود بنیاد جانبازان و بسیج یه کپی از نامه ها رو واسه پلیس +10 فرستادن و اونا هنوز ثبتش نکردن؟ و سوال آخر اینکه این فرایند چقدر طول میکشه؟ و چطوری باید پیگیری کنم؟

با تشکر

cotgnx
23-10-2016, 16:45
سلام دوستان

من دو هفته پیش نامه ی کسری جانبازی پدرم و بسیجی فعال رو گرفتم و طبق کسریا یکماه دیگه تقریبا ترخیصم
حالا امروز رفتم تحویل بدم گفتن قبلش باید برگه اعزام بری از پلیس +10 بگیری و کسریات داخل اون برگه اعزام مشخص باشه یعنی پلیس +10 کسریا رو ثبت کرده باشه. من برگه اعزامم رو هفته پیش گرفتم و چیزی در مورد کسری داخلش نبود، فکر کنم هنوز پلیس +10 ثبتش نکرده
حالا من باید چیکار کنم. کسریام دیر بیاد باید اضاف خدمت کنم
الان خودم باید نامه های کسریم رو ببرم پلیس +10؟ یا اینکه خود بنیاد جانبازان و بسیج یه کپی از نامه ها رو واسه پلیس +10 فرستادن و اونا هنوز ثبتش نکردن؟ و سوال آخر اینکه این فرایند چقدر طول میکشه؟ و چطوری باید پیگیری کنم؟

با تشکر

آره حتما باید برگ اعزام که توش کسری ثبت شده باشه رو داشته باشی. معمولا حداکثر بعد از یک هفته که نامه کسری رو می گیرین در سیستم پلیس +10 هم ثبت میشه. فردا دوباره یه برگه اعزام بگیر احتمالا ثبت شده. اگه نشده بود برو همونجا که نامه کسری رو گرفتی پیگیری کن بفرستن که تو سیستم هم ثبت بشه.
دیر هم بشه متاسفانه بله باید بیشتر خدمت کنید چون نظامی ها اکثرا چیزی حالیشون نیست!

shadmehrdh
24-10-2016, 09:52
سلام

ببخشید یه سوال . تو ارتش نیررو زمینی باید ریش و سبیلو بزنیم ؟؟ من ریشم کم پشته ولی یکم بلنده باید حتما بزنم ؟؟؟

Evil47
24-10-2016, 10:19
بعد اینهمه دویدن تنها جایی که دوس نداشتم بیفتم افتادم، نیرو زمینی ارتش ! الانم که 5 ماه خدمت شدم موهای سرم ریخت تو کوه ها دارم خدمت میکنم :n03:
تو این مملکت بدون پارتی نمیشه زندگی کرد اصلا !!

romass100
24-10-2016, 11:50
سلام

ببخشید یه سوال . تو ارتش نیررو زمینی باید ریش و سبیلو بزنیم ؟؟ من ریشم کم پشته ولی یکم بلنده باید حتما بزنم ؟؟؟
ببین دودستگی هستش!شایدم سه دستگی!

اون دسته از فرمانده ها که شاحین میگن حتما سه تیغ باید باشه البته غیر مستقیم میگن!

اون دسته فرمانده ها که مذهبین میگن حق ندارید با تیغ بزنید!

و خود آیین نامه ی ارتش میگه که ریش باید 4 باشه!

پس خیلی حرص اینجور چیزارو نخورید.

فقط مرتبش کنید و انکاردش کنید و حد بندازید زیره گلو را.

تقریبا هیچ کس نمیتونه به ریشت گیر بده!
فقط کافیه بری عقیدتی سیاسی و چغولیشو بکنی!

البته خب اگه در حد حمید صفت باشه بحثش یکم فرق میکنه! :n09:

romass100
24-10-2016, 11:57
دوستان این رفیق ستوان 2 ما که افتاده بود لویزان،الان توی مرخصی پیان دوره ی اموزشیشه.
میخواد بیفته توپخونه 55 یا 44 اصفهان.

بعد هیچ پارتی و شرایطی هم نداره!

میگه من اگه برم با فرمانده ی 44 یا 55 حضوری صحبت کنم ممکنه نامه بزنن و منو جذبم کنند؟:n38:

من بهش گفتم که کاره بیهوده ایه!

حالا اگه بخواد همچین اقدامی بکنه کجا باید بره و پیش کی باید بره؟

پیش خود فرمانده یا بازرسی؟

اصلا از اصفهان باید اقدام کنه یا از خوده لویزان که افتاده؟

اصلا همچین چیزی ممکنه که بره صحبت کنه نامه بزنن جذبش کنند؟:n38:

donnie yen
24-10-2016, 12:28
دوستان این رفیق ستوان 2 ما که افتاده بود لویزان،الان توی مرخصی پیان دوره ی اموزشیشه.
میخواد بیفته توپخونه 55 یا 44 اصفهان.

بعد هیچ پارتی و شرایطی هم نداره!

میگه من اگه برم با فرمانده ی 44 یا 55 حضوری صحبت کنم ممکنه نامه بزنن و منو جذبم کنند؟:n38:

من بهش گفتم که کاره بیهوده ایه!

حالا اگه بخواد همچین اقدامی بکنه کجا باید بره و پیش کی باید بره؟

پیش خود فرمانده یا بازرسی؟

اصلا از اصفهان باید اقدام کنه یا از خوده لویزان که افتاده؟

اصلا همچین چیزی ممکنه که بره صحبت کنه نامه بزنن جذبش کنند؟:n38:

..............................
پارتی نداشته باشی خیلی خیلی سخته، تقریبا میتونم بگم غیر ممکنه

کلا ارتش به حرف کسی از بیرون گوش نمیده، مگه منفعتی چیزی براشون داشته باشی یا تو بیرون کارشون گیر شما یا دوستت باشه، یا پولی چیزی زیر میزی بدی بهشون.

آدمای منجمد فکری هستند که به هیچ صراطی مستقیم نیستن و هر کاری دوست داشته باشن می کنند.

donnie yen
24-10-2016, 12:32
بعد اینهمه دویدن تنها جایی که دوس نداشتم بیفتم افتادم، نیرو زمینی ارتش ! الانم که 5 ماه خدمت شدم موهای سرم ریخت تو کوه ها دارم خدمت میکنم :n03:
تو این مملکت بدون پارتی نمیشه زندگی کرد اصلا !!

.........................................
سلام

شما دقیقا کجا افتادی؟
یاد اون روزای خدمت خودم می یوفتم، خدایی خیلی خیلی سخت بود :n03:

آره پارتی نداشته باشی سخته زندگی کردن به خصوص در دوران خدمت سربازی
ولی در نهایت تموم میشه اصلا نگران نباش :n02:

همیشه هر شروعی یه پایانی هم داره :n02:

romass100
24-10-2016, 13:55
جای خوب خدمت میکردم.شب خونه بودم.نگهبانی کم داشتم.زیر باد کولر بودم.

1 خرداد 95 هم بدون اضاف خدمت ترخیص شدم!

از یک ماه قبلشم داشتم ریلکس میکردمو استراحت تا به امروز که آبان 95 هستش!

از لحاظ جسمی به قبل از خدمتم برگشتم.

ولی از نظره روحی هنوز که هنوزه نه!

هنوز شبا کابوس میبینم!

هنوز زانوهام از دویدن های ورزش صبحگاهی با پوتین های سنگین و رژه های صبحگاه درد میکنه!

هنوز افسرده و غمگینم.هنوز اون ادم قبلی نشدم!

غرورم برنگشته هنوز!

کند ذهنی و خنگی و حواسپرتیی که توی خدمت بهش مبتلا شدم هنوز دامن گیرمه!

هنوز از زیره کارها در میرم و احساس پایه سنگینی میکنم حتی واسه دوستام و خونواده اونم منی که اونقدر مسئولیت پذیر بودم!

هنوز ماشینی که چراغش روشنه میبینم یه لحظه یه سکته ی ریز میزنم که نکنه فرمانده پادگان توش باشه ! :|

هنوز برگای قشنگ پاییزو که میبینم بغض میکنم و کمرم تیر میکشه به یاده اون همه جاروهایی که زدم اونم با مدرک لیسانس!

هنوز از قپه میترسم!

رفته بودم یه همایش،اون سخنران همایش که اومد صحبت کنه تا گفت بسم الله الرحمن الرحیم،طبق عادت بازدید نگهبانی ها واسش با دست احترام گذاشتم! :|

هنوز نگرانم وضعیتم ناقص نباشه و کلاه روی سرم باشه که وقتی خواستم احترام بذارم اضاف نخورم! :|

خلاصه خدمت روحمو کشته و هنوز نتونستم فراموشش کنم بعد از این همه مدت!

تا جایی که میتونید نرید خدمت حتی اگه پول زیادی مجبور شدید خرج کنید واسه خریدنش!

donnie yen
24-10-2016, 15:40
جای خوب خدمت میکردم.شب خونه بودم.نگهبانی کم داشتم.زیر باد کولر بودم.

1 خرداد 95 هم بدون اضاف خدمت ترخیص شدم!

از یک ماه قبلشم داشتم ریلکس میکردمو استراحت تا به امروز که آبان 95 هستش!

از لحاظ جسمی به قبل از خدمتم برگشتم.

ولی از نظره روحی هنوز که هنوزه نه!

هنوز شبا کابوس میبینم!

هنوز زانوهام از دویدن های ورزش صبحگاهی با پوتین های سنگین و رژه های صبحگاه درد میکنه!

هنوز افسرده و غمگینم.هنوز اون ادم قبلی نشدم!

غرورم برنگشته هنوز!

کند ذهنی و خنگی و حواسپرتیی که توی خدمت بهش مبتلا شدم هنوز دامن گیرمه!

هنوز از زیره کارها در میرم و احساس پایه سنگینی میکنم حتی واسه دوستام و خونواده اونم منی که اونقدر مسئولیت پذیر بودم!

هنوز ماشینی که چراغش روشنه میبینم یه لحظه یه سکته ی ریز میزنم که نکنه فرمانده پادگان توش باشه ! :|

هنوز برگای قشنگ پاییزو که میبینم بغض میکنم و کمرم تیر میکشه به یاده اون همه جاروهایی که زدم اونم با مدرک لیسانس!

هنوز از قپه میترسم!

رفته بودم یه همایش،اون سخنران همایش که اومد صحبت کنه تا گفت بسم الله الرحمن الرحیم،طبق عادت بازدید نگهبانی ها واسش با دست احترام گذاشتم! :|

هنوز نگرانم وضعیتم ناقص نباشه و کلاه روی سرم باشه که وقتی خواستم احترام بذارم اضاف نخورم! :|

خلاصه خدمت روحمو کشته و هنوز نتونستم فراموشش کنم بعد از این همه مدت!

تا جایی که میتونید نرید خدمت حتی اگه پول زیادی مجبور شدید خرج کنید واسه خریدنش!

...............................
متن بسیاز زیبا و شیوایی بود
دقیقا حرف دلم رو زدی، قربونه دهنت

Extreme-Forces
24-10-2016, 15:42
سلام
دوستان کسی هست بخواد جابجایی کنه بیاد تیپ 181 زرهی اسلام اباد غرب؟
من الان اونجا هستم اگه کسی بود اعزامی 1/2/95 و خواست جابجا شیم پیام بده

Evil47
24-10-2016, 15:55
.........................................
سلام

شما دقیقا کجا افتادی؟
یاد اون روزای خدمت خودم می یوفتم، خدایی خیلی خیلی سخت بود :n03:

آره پارتی نداشته باشی سخته زندگی کردن به خصوص در دوران خدمت سربازی
ولی در نهایت تموم میشه اصلا نگران نباش :n02:

همیشه هر شروعی یه پایانی هم داره :n02:
همونجایی که تو قلبش سیمان ریختن واسه توافق اتمی

donnie yen
24-10-2016, 16:05
همونجایی که تو قلبش سیمان ریختن واسه توافق اتمی

.................................
توصیف جالبی بود، خوشم اومد :n02:
رسته پیاده نیروی زمینی یه خورده نافرمه لامصب :n03:

saminem
24-10-2016, 17:41
کسی که یکم ابان خودشو به نظام وظیفه استان معرفی نکنه و اموزشی حکمش چیه؟
مشترک مورد نظر 6 ماه اضاف دفترچه هم داره .

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

lafze-ghalam
24-10-2016, 20:03
کسی که یکم ابان خودشو به نظام وظیفه استان معرفی نکنه و اموزشی حکمش چیه؟
مشترک مورد نظر 6 ماه اضاف دفترچه هم داره .

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به فَتح ف

فــَراری جانم ، سرباز فراری.

nima_fk
24-10-2016, 20:14
لفظ قلم جان یادمه قبلا سوال کرده بودم اگه کسی توی کمیسیون سرباز شناخته بشه و نره یعنی به پادگانش مراجعه نکنه پاسخ داده بودین همون غایبه ولی چرا برای این دوستمون فراری محسوب میشه؟

lafze-ghalam
24-10-2016, 20:33
لفظ قلم جان یادمه قبلا سوال کرده بودم اگه کسی توی کمیسیون سرباز شناخته بشه و نره یعنی به پادگانش مراجعه نکنه پاسخ داده بودین همون غایبه ولی چرا برای این دوستمون فراری محسوب میشه؟

فک کنم ایشون گفتن اون شخص الان آموزشی رو دارن میگذرونن :n13:
اگه من اشتباه متوجه شدم و هنوز وارد خدمت نشده پس همون چیزی درسته که شما میفرمایید.یعنی غایبه

iaupp
25-10-2016, 12:56
سلام به همه، من لیسانسم شنیدم که بسیج توی افزایش درجه ارتش تاثیر داره درسته؟ اگر درسته چکار باید کرد؟ آیا شرایط دارها دوره کد میخورن؟

lafze-ghalam
25-10-2016, 15:46
سلام

آقو ما امروز رفتیم بیمارستان نظام وظیفه و بعد از کلی انتظار مثل اینکه بالاخره نوبتمون شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و در زدیم و وارد اتاق شدیم و با یک عدد بابا پیری ِ تپل که از قضا روی حالت ویبره هم بود و بی وقفه میلرزید و نشسته بود پشت میز (دکتر بود فکر کنم!) ، روبرو شدیم .
برای اینکه مطمئن بشیم ایشون همون دکتره و پدر ژپتو نیست ، در بدو ورود گفتیم "سلام دکــــــــــتر" و ایشونم سری تکان داد و گفت "بعععع شششییین جججاآآآآ ننننم" (همون "بشین جانم" بدون ویبره) و فهمیدیم که بله خود دکتره .
ما هم نننععع ششش سسس تتییییم و شرح حالی ارائه دادیم و گفتیم مدت 12 13 ساله فلان مشکل ُ داریم و در نهایت مدارک پزشکیم ُ نشون دادم و بعد از کلی کنکاش و نگاه کردن به عکس روده و پولیپ ما و نتیجه پاتولوژی ، سری به بالا تکان داد و گفت هیچیت نیست! و معافی بهت تعلق نمیگیره ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ما هم که قبل از شنیدن این حرف لبخندی رو لب داشتیم سعی کردیم همون حالت ُ با چنگ و دندون حفظ کنیم و با تلاوت این بند شریفه از آیین نامه مقدس پزشکی یعنی:

- کلیه پولیپ های روده همراه با عارضه معاف دائم

بهش گفتم ، دکـــــــــــــــــــــتر اینی که توی تصویر مشاهده میفرمایید مگه پولیپ نیست ؟ گفت بعععله هست ... گفتم دکــــــتر خونریزی مگه "عارضه" نیست ؟ گفت بعله
گفتم پس با توجه به بندی که الان ذکر کردم این یک "پولیپ عارضه دار" به حساب میاد صحیح ؟ گفت کاملا . گفتم پس چرا میفرمایید هیچ نوع معافی به این تعلق نمیگیره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و پاسخ داد بعععله این معافی نعععداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آخرش نگرفتم چی شد :n13:
دیدم اونجا نشستن فایده نداره و ما هم حال خوشی نداشتیم و همین که خواستم دفترچه و مدارکم ُ از روی میزش بردارم و اتاق ُ ترک کنم گفت کجا ؟!بذار واست دارو بنویسم!
منم گفتم نیازی نیست و فقط مراجعه کردم که ببینم برای معافیت پزشکی اقدام کنم یا نه و برای درمان به "پزشک خودم" مراجعه می کنم.
خلاصه که این بود قضیه ما و در نهایت تشریف بردیم دفتر پلیس +10 و چون خیلی شلوغ بود فعلا بیخیال شدیم و از هفته آینده میریم سراغ خرید خدمت :n05:

البته شاید قبل از خرید خدمت یکبار برای امتحان کردن شانسم برای معافیت پزشکی اقدام کردم و فوقش اگه موافقت نشد و معاف نشدم بعد برای پرداخت جریمه نقدی اقدام می کنم.
به هر حال 20 تومن پول کمی نیست و میارزه یه ذره واسش بجنگم :n09:

Brbr80
25-10-2016, 17:09
لفظ قلم جان امکانش هست منم قبل درخواست کفال؛داداشمو ببرم پیش یکی از این پزشکای نظام وظیفه ؟
از پلیس +10 لیست پزشکارو خواستم گفت اونا برای معافیت پزشکی ان .به نظرت چه کنم؟

lafze-ghalam
25-10-2016, 18:02
لفظ قلم جان امکانش هست منم قبل درخواست کفال؛داداشمو ببرم پیش یکی از این پزشکای نظام وظیفه ؟
از پلیس +10 لیست پزشکارو خواستم گفت اونا برای معافیت پزشکی ان .به نظرت چه کنم؟

من اطلاع ندارم مشکل برادر شما چیه و مطمئن هم نیستم که برای کفالت، برادر در بیمارستان نظامی باید معاینه بشه یا نه.ولی فکر می کنم نیازه.چرا از پلیس +10 نپرسیدی؟

این چیزایی که پایین میگم الزاما درست نیستن پس فقط به همین گفته ها استناد نکن:
شما الان تماس بگیر 118 بگو آدرس و شماره تماس بیمارستان نیروی انتظامی رو میخوام.بعد فردا صبح تماس بگیر با بیمارستان ببین متخصص مرتبط با مشکل برادرت دارن یا نه و اگه داشتن مراجعه کن و نوبت بگیر و رفتی پیش دکتر بپرس نوع بیماری برادرت قابل استناد هست برای درخواست کفالت یا نه.
درسته که در اصل قراره برای کفالت اقدام کنی،اما به نظرم چون وضعیت برادرت هم در این مساله تاثیر گذاره پس معاینات و نظر پزشک هم در قبول یا عدم قبول درخواست کفالت تاثیر گذاره.
معمولا بیمارستان های نظام وظیفه اطلاعاتشون از دفاتر پلیس +10 بیشتره.چون در متن قضایا هستن.پس ضرر نداره یه سر بری اونجا.مبلغ چندانی هم بابت ویزیت نمیگیرن.

Brbr80
25-10-2016, 20:44
ممنون بابت راهنماییتون دوست خوبم راستش برادرم بابت کم توانی ذهنیش معاف شد منم چون همین یه برادرو دارم گفتم شاید معاف شم غیبت دارم ولی چون قبل از غیبت شرایطو داشتم نظام وظیفه گفت میشه و غیبتم بخشیده میشه حالا فقط میخوام قبلش تا حد زیادی از بابت کمیسیون خیالم راحت شه و از اونجایی که ما شهرستان هستیم کمیسیون اول توی مرکز استان برگزار میشه چون برای برادرم که همینطور بود حالا به نظرت زنگ بزنم نظام وظیفه استانمون و از اونا مشورتی بگیرم و در صورت امکان هم ادرس بیمارستان نیروی انتظامی رو هم بگیرم و داداشمو قبل درخواست کفالت ببرم اونجا بهتر نیست؟

omid127127
26-10-2016, 08:52
با سلام چندتا سوال داشتم اگر ممکنه راهنماییم کنید.

خداروشکر آموزشی تو نیروی زمینی ارتش 04 بیرجند تموم شد و مارو تقسیم کردن و من چون متاهل بودم خداروشکر افتادم شهر خودمون پادگان 44 توپخانه . تو برگه امریه نوشته روز دهم ابان خودتون رو به یگان معرفی کنید.
میخواستم بدونم ساعت چند باید پادگان باشم؟
چه وسایلی باید همراه خودم ببرم؟
ایا با لباس نظام و سردوشی باید برم ؟
و سوال اخر اینکه من پدرم کارت ایثار داره و 28 ماه سابقه جبهه واسش خورده . چطور میتونم از کسریش استفاده کنم؟

kasra0011
26-10-2016, 12:44
سلام دوستان
من 4 آبان امسال رفتم دفترچه فرستادم گفتن 19 دی اعزامی
:n09:
افتادیم توی سرما
ولی بالاخره میگذره...
من باید پارسال میزفتم که نرفتم
الان توی برگه زده 6 ماه اضافه خدمت
خواستم ببینم امکانش هست اون6 ماه رو ببخشن؟ یا بیچاره شدم:n28:
دیپلم نگرفتم تا سال اخر خوندم ..اشنا دارم احتمالش هست بیفتم شهر خودمون بعد از اموزشی؟

Milad._.R
26-10-2016, 13:03
شرایط آموزشی در زمستون با آب و هوای بارونی و برفی و سرمای شدید ، فرقی هم داره ؟

مثلا زیر برف و بارون و... رژه میبرن ؟

تو سرمای شدید اردو میبرن تو چادر باشیم یا فرق میکنه ؟

lafze-ghalam
26-10-2016, 13:22
ممنون بابت راهنماییتون دوست خوبم راستش برادرم بابت کم توانی ذهنیش معاف شد منم چون همین یه برادرو دارم گفتم شاید معاف شم غیبت دارم ولی چون قبل از غیبت شرایطو داشتم نظام وظیفه گفت میشه و غیبتم بخشیده میشه حالا فقط میخوام قبلش تا حد زیادی از بابت کمیسیون خیالم راحت شه و از اونجایی که ما شهرستان هستیم کمیسیون اول توی مرکز استان برگزار میشه چون برای برادرم که همینطور بود حالا به نظرت زنگ بزنم نظام وظیفه استانمون و از اونا مشورتی بگیرم و در صورت امکان هم ادرس بیمارستان نیروی انتظامی رو هم بگیرم و داداشمو قبل درخواست کفالت ببرم اونجا بهتر نیست؟

خواهش می کنم
راستش من از معافیت کفالت اطلاع چندانی ندارم و هر چیزی میگم بر اساس حدس و گمانه اما اگه مشکل برادرت در حدی بوده که معاف شده پس به احتمال زیاد شما میتونی معافیت کفالت بگیری.
به نظر من تا دیر نشده (اینا هر روز یه قانون ابداع می کنن) اقدام کن و نگران هم نباش.فوقش اگه معاف نشدی ،دوست نداشتی خدمت نرو.

senator2011
26-10-2016, 13:40
شرایط آموزشی در زمستون با آب و هوای بارونی و برفی و سرمای شدید ، فرقی هم داره ؟

مثلا زیر برف و بارون و... رژه میبرن ؟

تو سرمای شدید اردو میبرن تو چادر باشیم یا فرق میکنه ؟

ابن موارد بستگی به افسری داره که به شما اموزش میده
سرما هر چقدر هم شدید باشه شما برای تمرین و رژه میرید بیرون
ولی اگه بارون یا برف زیاد باشه ممکنه از خیرش بگذرن...
ولی اردو اگه هوا مناسب باشه میرید نباشه نه

senator2011
26-10-2016, 13:50

خداروشکر آموزشی تو نیروی زمینی ارتش 04 بیرجند تموم شد و مارو تقسیم کردن و من چون متاهل بودم خداروشکر افتادم شهر خودمون پادگان 44 توپخانه . تو برگه امریه نوشته روز دهم ابان خودتون رو به یگان معرفی کنید.
و سوال اخر اینکه من پدرم کارت ایثار داره و 28 ماه سابقه جبهه واسش خورده . چطور میتونم از کسریش استفاده کنم؟

شما ساعت اداری اونجا باشی حله چون اگه زودتر بری کسی نیست جوابتو بده الاف میشی
با لباس نظامی هم باید بری با سردوشی
سوال اخرتم اطلاع دقیقی ندارم

saminem
27-10-2016, 19:42
فک کنم ایشون گفتن اون شخص الان آموزشی رو دارن میگذرونن :n13:
اگه من اشتباه متوجه شدم و هنوز وارد خدمت نشده پس همون چیزی درسته که شما میفرمایید.یعنی غایبه
اتفاقا اوشون هم دنبال معافیت پزشکی بود ولی سرباز شناخته شده بود.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

Hans Christian
28-10-2016, 16:24
خدمتمون هم داره تموم میشه
از اول خدمت داشتم اینجا پست میذاشتم
نبود فقط 12 روز:n01:

kases
28-10-2016, 19:01
خدمتمون هم داره تموم میشه
از اول خدمت داشتم اینجا پست میذاشتم
نبود فقط 12 روز:n01:

خوش به حالت من بدبخت فردا میرم دفترچه بگیرم:n03::n03::n03::n03:

دوستان
من 5سال پیش باید میرفتم خدمت اما بنا به دلالیلی نرفتم سوالم اینه من چند ماه اضاف خدمت میخورم؟ ممنون میشم پاسخ بدید؟

nima_fk
28-10-2016, 19:12
خوش به حالت من بدبخت فردا میرم دفترچه بگیرم:n03::n03::n03::n03:

دوستان
من 5سال پیش باید میرفتم خدمت اما بنا به دلالیلی نرفتم سوالم اینه من چند ماه اضاف خدمت میخورم؟ ممنون میشم پاسخ بدید؟
فک کنم شش ماه

kases
28-10-2016, 19:17
فک کنم شش ماه

بدبخت شدم:n14::n14:
:n04::n04::n04::n04::n04:

Doctor Splinter
29-10-2016, 08:08

سلام!
در مورد ساعت چون امریه ها ساعت حضور قید نشده شما هر ساعتی از روز 10 آبان مراجعه کنید غیبت نخواهید خورد حتی شب هم که باشه بالاخره یکی هست که حضور شما رو ثبت کنه!
البته توصیه میشه حدود 11 صبح مراجعه کنید چون صبح زود که تعداد کم هست و تا به حد نصاب نرسه شروع به پذیرش نمی کنن.
با توجه به این که متاهل هستید و شهر خودتون هم هست می تونید با لباس نظامی و درجه ای که چسبوندید و البته سعی کنید آراسته و پوتین واکس زده و براق و موی سر هم با نمره 16 مراجعه کنید.
کارت تلفن خیلی مهم هست!اندکی پول نقد و عابر بانک!گوشی همراه نبرید که دردسر میشه!ساعت مچی هم البته تو پادگان به درد بخوره!
اولش شما رو به یگان جایگزینی می فرستن تا بسته به تعدادتون تقسیم بشید ممکنه 1 تا چندین روز در جایگزینی باشید!
شاید همون روز اول هم تقسیم کنن و مرخصی هم بدن!@
به هر حال بعد از اون دیگه بستگی به یگان و فرمانده شما داره که چطور مرخصی بده!
کسری رو آخرین چیزی که در موردش شنیدم و الان هم زیاد اطمینان ندارم اینه که یا 30 ماه و کلا معاف یا زیر 30 ماه هیج کسری تعلق نمیگیره ولی بازم از نیرو انسانی(آجودانی)پادگان بپرسید!

kasra0011
29-10-2016, 09:52
سلام دوستان
افتادیم توی سرما
ولی بالاخره میگذره...
دیپلم نگرفتم تا سال اخر خوندم ..اشنا دارم احتمالش هست بیفتم شهر خودمون بعد از اموزشی؟
کسی نیست جواب ما رو بده؟:n35:

mahdi2687
29-10-2016, 10:13
سلام
دوستان خواهشا اگر کسی اطلاع داره ، لطف کنه راهنماییم کنه :
من یگان خدمتی ام شهری جز شهر خودم میفته .
حالا با توجه به اینکه ساعت خدمت معمولا تا ساعت 2 بعد از ظهر هست ، اگر تو اون شهر خونه اجاره کنم اجازه میدن بعد 2 برم خونه ای که اجاره کردم و فردا صبح دوباره برگردم پادگان ؟ اگر اجازه نمیدن یا سخت میگیرن راهکار اینکه بتونم اینکار رو بکنم چیه ؟ ( آشنا ، پول ، پارتی ، گواهی پزشک یا چیز دیگه ؟ )
این موضوع برام خیلی مهمه چون اگر نتونم این کار رو بکنم ، شغلی که الان دارم رو از دست میدم .

lafze-ghalam
29-10-2016, 13:07
سلام دوستان
افتادیم توی سرما
ولی بالاخره میگذره...

سلام

به سلامتی
اون اضافه مهم نیست چندان.اغلب اضافه دفترچه ای رو میبخشن.
اگه آشنا داری بسپار به ایشون که از الان پیگیر باشه و قبل از اعزام و حین انجام دوره آموزشی هم حتما جهت اطمینان باهاشون در ارتباط باش.
آشنا داشته باشی احتمالش خیلی زیاده که بقیه خدمت رو توی شهر خودت ادامه بدی.

kases
29-10-2016, 20:56
امروز رفتم کلی فرم این چیزا پر کردم فقط واکسن مونده ینی روزی میرسه بیام اینجا بگم نبود 10 روز دیگه:n03::n03:

imnot12
29-10-2016, 21:23
امروز رفتم کلی فرم این چیزا پر کردم فقط واکسن مونده ینی روزی میرسه بیام اینجا بگم نبود 10 روز دیگه:n03::n03:

میاد خیلی هم زود میاد خیلــــــــــــــــــــــ ــــی
منم یادمه موقع رفتم از بچه های اینجا کمک میخواستم روزی که تموم شدم پست هامو اینجا نگاه کردم و نقلو قول کردم که اون روز رسید که تموم شد:n11:

imnot12
29-10-2016, 21:27
سلام
دوستان خواهشا اگر کسی اطلاع داره ، لطف کنه راهنماییم کنه :
من یگان خدمتی ام شهری جز شهر خودم میفته .
حالا با توجه به اینکه ساعت خدمت معمولا تا ساعت 2 بعد از ظهر هست ، اگر تو اون شهر خونه اجاره کنم اجازه میدن بعد 2 برم خونه ای که اجاره کردم و فردا صبح دوباره برگردم پادگان ؟ اگر اجازه نمیدن یا سخت میگیرن راهکار اینکه بتونم اینکار رو بکنم چیه ؟ ( آشنا ، پول ، پارتی ، گواهی پزشک یا چیز دیگه ؟ )
این موضوع برام خیلی مهمه چون اگر نتونم این کار رو بکنم ، شغلی که الان دارم رو از دست میدم .

کی میگه ساعت خدمت تا 2 هست؟؟؟ تا 5بعد از ظهره
مدرکتون چی هست؟
همه چی بستگی فرمانده و جایی که خدمت میکنی داره و واسه هر کسی متفاوته
با آشنا اینا حتما میتونی کاری کنی

silvermanhhh
29-10-2016, 21:40
سلام دوستان برای واکسن منژیت و دوگانه ،دقیقا کجا باید برم؟ایا تمام تزریقاتیا قبول میکنن یا نه باید بیمارستان باشه؟یا جای بخصوصی هست؟
دستتون درد نکنه زود جواب بدید فردامیخام برم براش
Edit:ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم ،من که اردیبهشت ماه همین سال فارغ التحصیل شدم با مدرک فوق دیپلم،تا سال دیگه اردیبهشت وقت دارم؟یا شش ماهه هست مهلتش؟یدفه اضاف نزنن میخام خیالم راحت باشه

kasra0011
30-10-2016, 00:49
سلام دوستان برای واکسن منژیت و دوگانه ،دقیقا کجا باید برم؟ایا تمام تزریقاتیا قبول میکنن یا نه باید بیمارستان باشه؟یا جای بخصوصی هست؟
دستتون درد نکنه زود جواب بدید فردامیخام برم براش
Edit:ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم ،من که اردیبهشت ماه همین سال فارغ التحصیل شدم با مدرک فوق دیپلم،تا سال دیگه اردیبهشت وقت دارم؟یا شش ماهه هست مهلتش؟یدفه اضاف نزنن میخام خیالم راحت باشه

برای واکسن وقتی میری پلیس+10 برگه ها بت میده پر کنی یه ادرس بهت میده که بری کجا واکسن بزنی و ی ساعتی مشخصی داره میری واکسن برات میزنن رایگانم هستش
تا یک سال بعد تحصیل وقت دارید بعد یک سال غیبت میخورید

fish2012
30-10-2016, 11:59
اقا من اعزام برج ده هستم معاف از رزم میشم ولی اشتباه کردم و اقدام نکردم ولی اگه الان اقدام کنم اعزامم به تعویق میوفته و نمیخوام به تعویق بیوفته میشه تو اموزشی معاف ارزم گرفت ؟ممنون

imnot12
30-10-2016, 12:37
اقا من اعزام برج ده هستم معاف از رزم میشم ولی اشتباه کردم و اقدام نکردم ولی اگه الان اقدام کنم اعزامم به تعویق میوفته و نمیخوام به تعویق بیوفته میشه تو اموزشی معاف ارزم گرفت ؟ممنون

میشه باید تلاشتو بکنی من یادمه دوران آموزشی طرف میگفت میخوام برم دنیال معاف از رزمی اولا اصلا نمیزاشتن بره بهداری بعدشم اونا میگن اگه معاف از رشم میشدی باید قبل خدمت میوفتادی دنبالش
ولی تو خدمت خیلی جاها معاف از رزم معنی نداره همه کار میکنی مثل بقیه شاید نسبت به بقیه کمتر نگهبانی بدی:n02:

kases
30-10-2016, 13:35
تو خدمت سیگار گیر میاد؟ اگه وجود داره چجوری تهیه کنیم کسی متوجه نشه ؟ خلاصه اگه تجربه ای دارید خوشحال میشم بشنوم:n02:

Xeoc
30-10-2016, 15:11
تو خدمت سیگار گیر میاد؟ اگه وجود داره چجوری تهیه کنیم کسی متوجه نشه ؟ خلاصه اگه تجربه ای دارید خوشحال میشم بشنوم:n02:

فراوون!! اصن ضرب المثل داریم تو خدمت یا سیگاری میشی یا ... ولش کن:n02:

kases
30-10-2016, 15:30
فراوون!! اصن ضرب المثل داریم تو خدمت یا سیگاری میشی یا ... ولش کن

در مورد اون نقطه چین سوال داشتم
:n02:
شنیدم تو خدمت به زور تجاوز جنسی میشه صحت داره؟:n04:

lafze-ghalam
30-10-2016, 15:45

به نوع جنس بستگی داره :n10:
اصولا افرادی که سطح بدنشون با پشمک حاجی عبدلله پوشانده شده در همه مکان ها در امان هستن :n09:
جالب اینجاست یه سری از دوستان اینجا "کرم موبر" رو جزء وسائل ضروری اعلام کردن که باید تو دوره آموزشی با خودتون ببرید...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Xeoc
30-10-2016, 16:10

من سیگاری شدم... نمیدونم:n02:

erfan90ir
30-10-2016, 20:07
نه داداش چنین چیزی به این شدت که میگی نیست و بستگی به میزان فساد در محل خدمت داره مثلا سرباز به یه پادگان بی در و پیکر و با کادری ها و سربازهای تبعیدی و فاسد بیفته و یا جو آسایشگاه فاسد باشه یا خود سرباز مشکل داشته باشه
ولی ارتش 3 تا ارگان مهم داره به نام حفاظت و بازرسی و عقیدتی سیاسی که در پادگانها خیلی خیلی قوی هستن و کسی نمیتونه رو حرفشون حرفی بزنه :n24:
اگه بویی ببرن و بفهمن در پادگان یا آسایشگاه چنین مسائلی اتفاق افتاده سریع وارد عمل میشن و متجاوز اعم از کادر یا سرباز را قضائی میکنن و براش پرونده قضائی تشکیل میدن و اگه جرمش اثبات بشه پرونده سرباز یا کادری متجاوز را تا اعدام سرباز یا کادری متجاوز جلو میبرن:n24:

این 3 تا ارگان حفاظت و بازرسی و عقیدتی سیاسی در سطح پادگانها صندوقهایی برای نوشتن نامه به اونها دارن که اگه سرباز احساس خطر کنه میتونه یا به صورت حضوری و یا نوشتن نامه حتی بدون ذکر نام و انداختن داخل صندوقها مشکل را به اطلاعشون برسونه و اونها هم سریعا به طور محسوس و نامحسوس مشکل را پیگیری میکنن و با متخلفین برخورد جدی میکنن پس جای هیچ نگرانی نیست

sbpf
30-10-2016, 21:23
سلام
دوستان این هی میگن به خونه های سرباز های اخطاریه و پیام میدیم
تا حالا کسی از دوستان چنین چیزی دریافت کرده؟
بعد یه سوالی اصلن ازکجا شماره و آدرس سرباز رو دارن که بخوان براش چیزی ارسال کنن
برای من که پیامی تاحالا نیومده

برای شما شده چیزی بفرستن؟
بعد یه سوال دیگه داشتم اینا منظورشون به سرباز های غایب یا سرباز فراری ها؟
سرباز غایب که خیلی داریم!!!!!!!!!!

silvermanhhh
31-10-2016, 00:08

نه والا :n04:
منم شیش ماه دیگه میرم سربازی:n04:
یعنی؟؟؟......؟؟؟؟:n02::n02:
من برادرم رفت خدمت اون تجربه کرده،میگفت معمولا فردی رو بش تجاوز و زورکی اونجوریش میکنن که یا راپورت داده باشه و بخان ازش انتقام بگیرن یا خودش اینکاره باشه،وگرنه غیر این میمونه مسخره کردنو دست انداختن و تحقیر که دیگه زور داشتی که شخصا مقابله کن اگر نه به فرماندهی کسی بگی حله،بنده شحصا خدمتو یه جور مدرسه ی شبانه روزی میدونم،چون از درس و دانشگاه خیلی بدم میاد این مثالو زدم:n02:

Alijo0on
31-10-2016, 00:36
تا میتونین خدمتو نرید ....
فقط 21 ماه وقتت طلف میشه و بس

نت مث یه مرد ارتش خدمت کردم اعزامی 6/93 آمورشی 04 بیرجند و ترخیصمم 3/95 تهران ، کارتمم 1 ماه بعد اومد به هیچ دردیم نمیخوره غیراز گرفتن پاسپورت ....
در ضمن تو خدمت ما سیگاررو کشیدیم :n02::n10:

lafze-ghalam
31-10-2016, 01:48
سلام
دوستان این هی میگن به خونه های سرباز های اخطاریه و پیام میدیم
تا حالا کسی از دوستان چنین چیزی دریافت کرده؟
بعد یه سوالی اصلن ازکجا شماره و آدرس سرباز رو دارن که بخوان براش چیزی ارسال کنن
برای من که پیامی تاحالا نیومده

برای شما شده چیزی بفرستن؟
بعد یه سوال دیگه داشتم اینا منظورشون به سرباز های غایب یا سرباز فراری ها؟
سرباز غایب که خیلی داریم!!!!!!!!!!

سلام

> پیامک آره اما اخطاریه هنوز نه ولی فک کنم تو راهه و به زودی میرسه (ای جون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
> واقعا آمار گرفتن کاری نداره و کافیه نظام وظیفه با 2 3 تا سازمان همکاری داشته باشه تا به خیلی چیزا پی ببره.از آدرس منزل و شماره تماس گرفته تا وضعیت خدمت افراد ذکور [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
> جمیع سربازان،غایب و فراری.اینا میگن بیش از 2 میلیون غایب اما به نظر بالای 3 میلیون سرباز غایب داریم.به هر حال تعدادشون زیاده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sbpf
31-10-2016, 20:35
سلام

> پیامک آره اما اخطاریه هنوز نه ولی فک کنم تو راهه و به زودی میرسه (ای جون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
> واقعا آمار گرفتن کاری نداره و کافیه نظام وظیفه با 2 3 تا سازمان همکاری داشته باشه تا به خیلی چیزا پی ببره.از آدرس منزل و شماره تماس گرفته تا وضعیت خدمت افراد ذکور [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
> جمیع سربازان،غایب و فراری.اینا میگن بیش از 2 میلیون غایب اما به نظر بالای 3 میلیون سرباز غایب داریم.به هر حال تعدادشون زیاده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من فقط دارم به خاطر استیکرات میخندم!

ایول

یعنی خودت چیزی دریافت کردی؟ دقیقا متنش چیه؟
شمارتو از کجا دارن؟:n28: (البته اگه سیم کارت به نامت باشه که هیچی!!!!!)

Doctor Splinter
31-10-2016, 22:16

سلام سردار
اضافه خدمت سنواتی رو مشاغل سرتیپ به بالا می تونن ببخشن که اونا اصلا نمی بخشن،ولی یه راه دیگه هم عفو رهبری هست که چند سال یکبار به مناسب یکی از اعیاد شامل حال غایبین میشه که زمان خدمت ما در سال 90 برای عید فطر این اتفاق افتاد دفعه قبلش هم می گفتن سال 86 بوده!
ولی از روز اول که برید آموزشی در این باره شایعه خواهید شنفت که سنوات ها رو بخشیدن:n10:
برای این که در شهر خود خدمت کنید باید شرایطی مانند متاهلی، تک پسری،پدر نظامی،کمیته امداد،بهزیستی، سر پرست خانواده داشته باشید!
اگه یکی از اینا باشه می تونید به خدمت در شهر خود یا حداقل نزدیک ترین شهر ممکن امیدوار باشید:n19:

Doctor Splinter
31-10-2016, 22:28
متاسفانه آدم سیگاری در محیط پادگان زیاده و یه مقدار هم با دژبان ها و پاسدارها رفیق باشید میتونید هم از بیرون بیارید داخل هم از خود اونا بگیرید البته قیمت سیگار داخل پادگان گرون تر از بیرونه!:n02:
به امید روزی که یک آدم سیگاری هم روی زمین نباشه:n25:
من ارشد یگان که بودم از 60 تا سربازی که داشتیم راحت 50 تاش سیگاری بود هر چقدر هم ما اینا رو تنبیه کردیم و بازداشتگاه انداختیم بازم دست از این کار نکشیدن@در یگان ما جریمه سیگار 3 روز بازداشتگاه بود. بعضی فرمانده ها اضافه خدمت های 5 و 10 روز هم می زدن!
حتی یه بار فرمانده یگان کل سیگاری ها رو توی برف سینه خیز برد:n24:

ashkannnnnnn
31-10-2016, 23:08
سلام دوستان من یکی از دوستام سوابق کسری بسیجشو از طریق سپاه ثبت سیستم کرده و امروز داخل برگ اعزام (آخرین وضعیت) که از پلیس +10 گرفته بود ثبت شده حالا با توجه به اینکه آموزشیش ارتش بوده نیاز هست بازم بره ارتش تهران یا نه؟چون مث اینکه قبلا اینطور بوده
یا اینکه دیگه ثبت شده؟؟؟؟؟؟؟

lord mysterious
31-10-2016, 23:13
ما هم از امروز بلاخره روزبرگ شدیم (01)
حس خوبیه ازون محیط درومدم
فقط نمیدونم چرا هنوز بیدارم

lafze-ghalam
01-11-2016, 03:29
من فقط دارم به خاطر استیکرات میخندم!

ایول

یعنی خودت چیزی دریافت کردی؟ دقیقا متنش چیه؟
شمارتو از کجا دارن؟:n28: (البته اگه سیم کارت به نامت باشه که هیچی!!!!!)

برای خودم که نه، پیامک برای خط مادرم ارسال شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (مادرم بیچاره یه لحظه فک کرد مخاطب اون پیامک ایشونه و باید بره خدمت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و فشارش افتاد و کلی آب قند دادم بهش و واسش توضیح دادم که قرار نیست بره خدمت و اون پیامک در واقع برای من ارسال شده تا اینکه حالش جا اومد )
شماره خودم ُ فک نکنم داشته باشن (با اینکه به نام خودم هستن تمامی خطوط ) چون نزدیک به 10 12 تا خط عوض کردم تا حالا و شماره ثابتی نداشتم در این سالها.
متن پیامک دقیقا یادم نیست ولی فک کنم گفته بودن مشمول گرامی (چقدرم گرامی هستیم از نظر اونا) اگه تا 10 شهریور برای رسیدگی به وضعیت خدمتی خودت اقدام نکنی مطابق با قانون با شما برخورد میشه.
البته تا الان که برخورد نشده و حداقل 8 ساله دارن همین حرفا رو تکرار و همین طوری تهدید می کنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی یکبار هم اقدام نکردن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حرف مفت)
جالب اینجاست که آدرس خونه منم ندارن اینا و اگه قرار باشه نامه ای بیاد یا برای دستگیری بریزن توی محل،سر از خونه مادرم اینا در میارن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mamadhd2
01-11-2016, 09:20
بالاخره کد ماهم معلوم شد
پدافند هوایی ارتش سمنان
فکر کنم منم سرباز فراری شم

دو سال پیش در چنین روزهایی......
یادش به خیر . نبود 19 روز دیگه
کسایی که میگن خدمت الافیه و هیچی یاد نمی گیری دارن بزرگنمایی میکنن
ما که نصف ایران رو چرخیدیم و کلی بالا پایین شدیم
:n25:

cheettaah
01-11-2016, 14:20
سلام دوستان
بنده پزشك عمومي هستم. اول دي ماه اعزاممه.
توي نيروي زميني ارتش، كدوم مركزش در شهر تهران براي پزشكا شرايط آسونتري داره؟
ساعت كاري همه ي مراكز يكجوره يا فرق ميكنه؟

ممنون

cotgnx
01-11-2016, 20:11
سلام دوستان
بنده پزشك عمومي هستم. اول دي ماه اعزاممه.
توي نيروي زميني ارتش، كدوم مركزش در شهر تهران براي پزشكا شرايط آسونتري داره؟
ساعت كاري همه ي مراكز يكجوره يا فرق ميكنه؟

ممنون

سلام
شما با توجه به رشتت به احتمال 99.9% میوفتی اداره بهداشت و درمان واقع در لویزان و اگه شرایط داشته باشی شهر خودت میفوتی و اگر نداری نقسیم میشی به بیمارستان های شهرستان ها.

ashkannnnnnn
01-11-2016, 20:22
سلا آقایون خواهشا یکی روند کسری خدمت توی ارتشو کامل توضیح بده چون ما توی شهرمون ارتش نیست میشه از طریق سپاه که پروتدمون فرستاده میشه اونجا اقدام کنیم؟یا باید بریم تهران خود ستاد مشترک ارتش ؟شایدم دیگه سیستمی شده

donnie yen
02-11-2016, 00:19
دو سال پیش در چنین روزهایی......
یادش به خیر . نبود 19 روز دیگه
کسایی که میگن خدمت الافیه و هیچی یاد نمی گیری دارن بزرگنمایی میکنن
ما که نصف ایران رو چرخیدیم و کلی بالا پایین شدیم
:n25:

....................................
سلام
دوستان به نظر من اصلا بزرگ نمایی نمیکنند و کاملا هم راست میگن. :n02:
باور بفرمایید خدمت کلا الافیه و هیچی آدم یاد نمیگیره، تازه چیزایی هم که یاد گرفته از یاد آدم میره.
خود من هم رفتم، جز 21 ماه آوارگی و در به دری چیزی عایدم نشد. :n03:

میشه از اون چیزیهایی که یاد گرفتین به من هم یاد بدین ؟ یاد بگیریم ؟ :n02:

kases
02-11-2016, 13:38
دیروز رفتم پلیس +10 کارای خدمتو انجام دادم یه برگ بهم دادن توش تاریخ اعزام نوشته 19/11/95 یعنی 3 ماه دیگه اعزام میشم .

و در اخر نوشته بود شما به علت غیبت 180 روز اضاف خدمت دارید یه لحظه سکته ناقص زدم:n03:

دوستان میشه کاری کرد من زودتر برم خدمت؟ اخه 3 ماه خیلی زیاده فکر میکردم نهایتا اول برج 9 اعزام میشم ؟

من از کجا بدونم باید به کدوم پادگان مراجعه کنم؟

180 روز اضاف خدمت ممکنه ببخشن؟

lafze-ghalam
02-11-2016, 15:41
خبری که یکی دو ساعت پیش منتشر شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اخذ گواهینامه بدون کارت پایان خدمت سربازی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از اجرایی شدن دستورالعمل دریافت گواهینامه بدون تعیین تکلیف سربازی خبر داد.

سردار تقی مهری در حاشیه نشست فصلی روسای پلیس راهور با حضور در جمع خبرنگاران درباره چرایی عدم اجرای ابلاغیه دولت در خصوص دریافت گواهینامه بدون نیاز به تعیین تکلیف سربازی، اظهارکرد: برابر قانونی که توسط مجلس تصویب و از سوی دولت ابلاغ شده است، کلیه کسانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت نباشند می‌توانند برای دریافت گواهینامه اقدام کنند اما به دلیل اینکه اجرای این قانون نیاز به تدوین دستورالعمل داشت اجرای آن به تاخیر افتاد چرا که در مورد برخی سربازان غایب و فراری نیازمند جزئیاتی بود که در حال تدوین است.

مهری اضافه کرد: در سالجاری این مصوبه قانونی اجرایی خواهد شد.

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%87-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A8/)

و خبری که 3 4 سال پیش منتشر شد :n10:

کلانتری ها سربازان غایب و فراری را بازداشت می کنند

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا از بازداشت سربازان غایب و فراری خبر داد. البته پیش از این هم اعلام شده بود که کلانتری ها می توانند سربازان غایب و فراری را بازداشت کنند.
دراین باره سردار حمید صدرالاسادات، رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا به خبرآنلاین می گوید: مشمولانی که وارد دوران غیبت خدمت وظیفه شوند براساس ماده 58 قانون سربازی، این سازمان وظیفه شناسایی و برخورد قانونی با آنها را دارد. به دلیل اینکه ما متوجه غیبت مشمولان یا فرار از خدمت می شویم پیگیری های لازم را براساس قانون انجام می دهیم.

به گفته او کلانتری ها در قانون جدید در صورت اعلام مکان مشمول غایب موظف هستند برای بازداشت این فرد وارد عمل شوند: البته قبل از دستگیری برگه اخطار قرمز از طریق کلانتری محل برای فرد غایب ارسال می شود.

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگه تا الان گیر پایان خدمت بودید برای دریافت گواهینامه دیگه نگران نباشید و نهایتا تا پایان سال این قانون اجرایی میشه و با خیال راحت می تونید صاحب گواهینامه بشید.و این یعنی ارزش کارت پایان خدمت روز به روز داره کاهش پیدا می کنه.حالا هی بیاید افتخار کنید به داشتنش :n05:
به نظر میرسه وقتش شده آقایون کمی عمیق تر فکر کنن و سربازی رو به عنوان یه شغل و فرصت برای افزایش امنیت و توان نیروهای مسلح ببینن و سربازی اجباری رو حذف و سربازی حرفه ای رو جایگزین کنن.
سربازی اجباری نتیجه ش میشه کشت و کشتار در پادگان ها و مراکز آموزشی که این چند ماه اخیر چند خبر هم در رابطه با این فاجعه ها منتشر شده.
و اگه بخوان با دستگیری و اعمال فشار افراد رو به سربازی ببرن مطمئنا از این فجایع بیشتر اتفاق میافته و پادگان ها تبدیل به میدون جنگ میشن و دیگه خود کادری ها و فرمانده ها هم امنیت نخواهند داشت.

پ.ن:دوستانی هم که مثل من قصد دارن گواهینامه شون رو تمدید کنن با خیال راحت برن برای تمدید.برای تمدید گواهینامه نیازی به کارت پایان خدمت نـــــیست.

kasra0011
02-11-2016, 15:51
دیروز رفتم پلیس +10 کارای خدمتو انجام دادم یه برگ بهم دادن توش تاریخ اعزام نوشته 19/11/95 یعنی 3 ماه دیگه اعزام میشم .

و در اخر نوشته بود شما به علت غیبت 180 روز اضاف خدمت دارید یه لحظه سکته ناقص زدم:n03:

دوستان میشه کاری کرد من زودتر برم خدمت؟ اخه 3 ماه خیلی زیاده فکر میکردم نهایتا اول برج 9 اعزام میشم ؟

من از کجا بدونم باید به کدوم پادگان مراجعه کنم؟

180 روز اضاف خدمت ممکنه ببخشن؟

فردا صبح برو تعجیل بزن که زودتر بندازنت اگه شد زودتر میفتی نشد هم ک دیگه هیچی
اول برج برای لیسانس ب بالاس
دیپلم و زیر دیپلمارو 19 ماه ها اعزام میکنن
منم افتادی 19 دی .هرچی زودتر بریم ب نفعمونه خیلی خسته 2 ماه صبرکنی
اون 180 روز رو منم دارم
خیلیا میگن میبخشنش خیلیلا میگن نه
بستگی داره یهو 22 بهمن دستور میدن تمام اضافه ها رو ببخشن یا عید فطر یا ..
تا ببینیم خدا چی میخاد
10 روز قبل از اعزامت برو پلیس10+ بهت میگه افتادی کجا:n19:

erfan90ir
02-11-2016, 15:59
سردار مهری مطرح کرد
رئيس پليس راهور ناجا گفت: با قانون جدید به زودی برای کسانی که هنوز به سربازی نرفته‌اند، امکان دریافت گواهینامه فراهم خواهد شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛
سردار مهری رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه نشست فصلی رؤسای پلیس راهور ،در جمع خبرنگاران، گفت: با قانون جدیدی که به زودی ابلاغ خواهد شود این امکان فراهم می‌شود که کسانی که کارت معافیت پایان خدمت ندارند، می‌توانند گواهینامه اخذ کنند که به زودی و در سال جاری این امکان فراهم خواهد شدو مقدمات و مصوبات آن در حال اجرایی شدن است.
وی افزود: البته مشمولان غایب و فراری نمی‌توانند گواهینامه اخذ کنند.
منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%E2%80%8C%D8%B3%DB%8 C%DA%A9%D9%84%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
بعضی از دوستان اشتباه متوجه شدن این قانون فقط برای کسانی هست که تازه میخوان برن سربازی مثل متولدین سال 75 به بعد و نه سربازای غایب و فراری