PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Doctor Splinter
15-08-2016, 21:12
پس دردسر نداره ؟
راستی این اضافه خدمت امکان داره بخشیده بشه ؟ اگه ببخشن میتونم از کارت ایثار استفاده کنم؟

دردسر که همین 6 ماه خودش کلی دردسره!
اضافه خدمت سنواتی رو حداقل شغل سرتیپی به بالا می تونه ببخشه یعنی فرمانده پادگان اختیارش رو داره که هیچ وقت هم همچین کاری نمی کنه :n27:
یه وقتایی هم عفو رهبری شامل حال افرادی میشه که سنوات دارن که سال 90 این اتفاق برای من افتاد و از 3 ماه اضافه خدمت خلاص شدم قبلش هم انگار سال 86 بوده :n33:
به هر حال اگه امروز اقدام کنید بهتر از فرداس چون با این روند که داره پیش میره ممکنه برخوردهای شدیدتری با غایبان بشه:n29:
همین الانم تک و توک سربازای فراری رو کلانتری ها جلب می کنن یا دژبان سراغشون میره:n23:
البته نفر داریم که از سال 87 فرار کرده و هنوزم هیچ اتفاقی براش نیوفتاده :n24:

ipo
16-08-2016, 00:32
دوستان رفتم امروز سپاه ناحیه میگن باید کارت سبز داشته باشی برای جذب در سپاه بعدش نباید اضاف داشته باشی.من کارت سبزم رو بهم ندادن بعد من میخواستم پارسال برم پدرم نداشت گفت پست کن من برات کسری میگیرم.حالا موندم بین 2 راهی که پست کنم بیفتم ارتش وای.من تو سپاه سابقه ی فعالیت دارم.بچه ها فقط فعال داشتن پست کردن افتادن سپاه.آخه چطوری پست میکنن یکسره میرن سپاه.دارم دیونه میشم یکی کمکم کنه

جا تا جا فرق داره
بعضی پادگان ها فقط برگ سبر دار ها یا بسیجی های فعال را جذب میکنن و بعضی ها حتی بسیج عادی را هم جذب میکنن
اگر اصفهانی من میتونم راهنماییت کنم
اما شهر دیگه هستی باید از همشهری های خودتون کسب اطلاع کنی

Rezalight
16-08-2016, 02:27
سلام

دوستان اعزام 1/6 و یکم ... :n30:

میشه یکی بگه دوران آموزشی از صبح تا شب چی میگذره و برنامه ها چی هستند ؟؟؟

دوران آموزشی چند روز مرخصی داره ؟

بعد از آموزشی چند روز مرخصی میدن تا معرفی به یگان

با تشکر

داداش جا تا جا خیلی فرق داره .. اگه مثل من باهنر کرمان ( نیروی انتظامی ) بیوفتی که طبق سوالتی که کردم کمی سخته و میان دوره مرخصی نمیدند. اگر 05 کرمان و 01 تهران یا مالک اشتر اراک بیوفتی، اینطوری که شنیدم میگند هتله ..
معمولا بعد اتمام آموزشی 1 هفته مرخصی رو میدند.
اول ببین کجا افتادی بعد تو اینترنت سرچ کن یا تو فروم ها از دوستان درمورد اون پادگان بپرس . یا علی

pedram9
16-08-2016, 11:13
دردسر که همین 6 ماه خودش کلی دردسره!
اضافه خدمت سنواتی رو حداقل شغل سرتیپی به بالا می تونه ببخشه یعنی فرمانده پادگان اختیارش رو داره که هیچ وقت هم همچین کاری نمی کنه :n27:
یه وقتایی هم عفو رهبری شامل حال افرادی میشه که سنوات دارن که سال 90 این اتفاق برای من افتاد و از 3 ماه اضافه خدمت خلاص شدم قبلش هم انگار سال 86 بوده :n33:
به هر حال اگه امروز اقدام کنید بهتر از فرداس چون با این روند که داره پیش میره ممکنه برخوردهای شدیدتری با غایبان بشه:n29:
همین الانم تک و توک سربازای فراری رو کلانتری ها جلب می کنن یا دژبان سراغشون میره:n23:
البته نفر داریم که از سال 87 فرار کرده و هنوزم هیچ اتفاقی براش نیوفتاده :n24:

............................

pedram9
16-08-2016, 11:14
...........

mohebronaldo
16-08-2016, 12:29
جا تا جا فرق داره
بعضی پادگان ها فقط برگ سبر دار ها یا بسیجی های فعال را جذب میکنن و بعضی ها حتی بسیج عادی را هم جذب میکنن
اگر اصفهانی من میتونم راهنماییت کنم
اما شهر دیگه هستی باید از همشهری های خودتون کسب اطلاع کنی
سه جا سپاه رشت رفتم میگن با سبز جذب میکنیم بعد تو اضاف داری کاری نمیشه کرد من اضاف پشت دفترچه ای دارم.کاری نمیشه کرد به نظرت؟

sepehrtaj
16-08-2016, 17:16
من و دوستم غیبت داشتیم رفتیم پست کردیم افتادیم 19 شهریور توی یه دفترچه نوشته 19 شهریور تاریخ اعزام غایبین زیر دیپلمه اما ما دیپلم و فوق دیپلم هستیم بعنی ما کنار زیر دیپلما باید خدمت کنیم؟؟؟

کلا دیپلم و زیر دیپلم تاریخ اعزامشون 19 ام هر برج هست و شخص دیپلمه هم ممکنه با زیر دیپلم ها باشه گرچه اکثرا همه دیپلمه هستن اما واسه فوق دیپلم فرق داره و مثل لیسانس و بالاتر اول برج های زوج اعزام میشن و هیچ موقع با زیر دیپلم نیستن.

hey26999
16-08-2016, 18:25
در مورد خدمت و دوستانی که الان دارند پست میکنند خوب فکر کنند ادامه تحصیل و غیبت شاید برای بعضی افراد بهتر از خدمت باشد شرایطتون رو بسنجید ..
حدمت بد هست حتی اگر ادم بهترین جا باشد

pedram9
16-08-2016, 19:23
کلا دیپلم و زیر دیپلم تاریخ اعزامشون 19 ام هر برج هست و شخص دیپلمه هم ممکنه با زیر دیپلم ها باشه گرچه اکثرا همه دیپلمه هستن اما واسه فوق دیپلم فرق داره و مثل لیسانس و بالاتر اول برج های زوج اعزام میشن و هیچ موقع با زیر دیپلم نیستن.

............................

ipo
16-08-2016, 21:20
سه جا سپاه رشت رفتم میگن با سبز جذب میکنیم بعد تو اضاف داری کاری نمیشه کرد من اضاف پشت دفترچه ای دارم.کاری نمیشه کرد به نظرت؟

من اکثر جاهایی که میرفتم برای پذیرش ازم در مورد اضافه خدمت سوال میکردند که چون من خودم مشکلی از این بابت نداشتم نمیتونم بر اساس اطلاع دقیق صحبت کنم
ولی حدس میزنم کلا خیلی تو زمینه پذیرش کارها سلیقه ای هست و احتمالا "باید و نباید" قانونی تو این زمینه نیست.
ولی خب کلا به کسایی که اضافه خدمت دارن یک دید منفی وجود داره که باعث میشه بد زیر بار برن.
کلا اگر تو برگ سبزت(برگه سبز خدمت نه برگ سبز تکمیلی که گواهی کفایت از آموزشه) چیزی ننوشته شما میتونی در مورد اضافه خدمتت چیزی نگی تا اونها اسمت را برای جذب رد کنن فوقش بعدا درخواست پذیرشت یا رد میشه یا تایید

ضمنا ارتش هم اگر محل خدمتت را تو منطقه خودت بندازنت خیلی فرقی با سپاه از نظر سختی نداره. مثلا متاهل یا شرایط دار باشی که شهر خودت بیفتی دیگه حله

cotgnx
16-08-2016, 23:28
داخل سایتی نوشته بود 18 هر ماه غایبین دیپلم و 19 هر ماه غایبین زیر دیپلم الان واسه من با این که دیپلمم زده 19 .

ضمنا وقتی وارد خدمت میشیم یعنی اونجا همه دیپلم هستند ؟
من رشتم کامپیوتره ایا اونجا بهم کار دفتری میدن ؟

وارد خدمت میشی همه جور سرباز وظیفه هست.

به دیپلم کار دفتری نمیدن، شانس بیاری آبدارچی بشی کاره راحتیه، شایدم پاسدار خونه بفرستنت کلا کارت نگهبانی بشه. از الان نمیشه پیشبینی کرد خیلی شانسیه

mohebronaldo
18-08-2016, 00:38
من اکثر جاهایی که میرفتم برای پذیرش ازم در مورد اضافه خدمت سوال میکردند که چون من خودم مشکلی از این بابت نداشتم نمیتونم بر اساس اطلاع دقیق صحبت کنم
ولی حدس میزنم کلا خیلی تو زمینه پذیرش کارها سلیقه ای هست و احتمالا "باید و نباید" قانونی تو این زمینه نیست.
ولی خب کلا به کسایی که اضافه خدمت دارن یک دید منفی وجود داره که باعث میشه بد زیر بار برن.
کلا اگر تو برگ سبزت(برگه سبز خدمت نه برگ سبز تکمیلی که گواهی کفایت از آموزشه) چیزی ننوشته شما میتونی در مورد اضافه خدمتت چیزی نگی تا اونها اسمت را برای جذب رد کنن فوقش بعدا درخواست پذیرشت یا رد میشه یا تایید

ضمنا ارتش هم اگر محل خدمتت را تو منطقه خودت بندازنت خیلی فرقی با سپاه از نظر سختی نداره. مثلا متاهل یا شرایط دار باشی که شهر خودت بیفتی دیگه حله
نه کلا من برم سپاه میتونم از کارت فعال برای کسری استفاده کنم 3 سال هست فعال بسیج هستم به خاطر این که کارت سبز ندارم میگن ما جذب نمیکنیم.بعد من آشنا دارم گفتم بهش گفت کاری نمیشه کرد یکم ساده بودم نرفتم دنبالش.به نظرت راهی هست بیفتم سپاه؟

alireza-1991
18-08-2016, 10:47
یکی از دوستان با مدرک لیسانس دو سال اضافه خدمت داره میخواد واسه ادامه تحصیل بره خارج. آیا راهی هست که با وثیقه ای چیزی بتونه بره ؟

پدرش 2 سال جبهه داره یکی از برادراش واسه همین معاف شده آیا این هم میبتونه معافی بگیره ؟

omid127127
18-08-2016, 12:00
سلام من متاهلم و ساکن اصفهان. یک شهریور اعزامم . امروز رفتم پلیس به اضافه ده تا برگه تعیین محل خدمت رو بگیرم . وقتی گرفتم نوشته بود 04 بیرجند! و روی برگه ام زده بود مجرد ! حالا میخوام ببینم تاهل واسه تعین محل خدمت آموزشی تأثير داره؟؟

ariajoker
18-08-2016, 12:05
سلام من متاهلم و ساکن اصفهان. یک شهریور اعزامم . امروز رفتم پلیس به اضافه ده تا برگه تعیین محل خدمت رو بگیرم . وقتی گرفتم نوشته بود 04 بیرجند! و روی برگه ام زده بود مجرد ! حالا میخوام ببینم تاهل واسه تعین محل خدمت آموزشی تأثير داره؟؟
خیر . شما قبل از تقسیم مدارک تاهل رو به یگان آموزشی تحویل میدین تا تقسیم بیفتین اصفهان.
احتمالا همدیگه رو میبینیم 04 :n02:

cotgnx
18-08-2016, 12:59
یکی از دوستان با مدرک لیسانس دو سال اضافه خدمت داره میخواد واسه ادامه تحصیل بره خارج. آیا راهی هست که با وثیقه ای چیزی بتونه بره ؟

پدرش 2 سال جبهه داره یکی از برادراش واسه همین معاف شده آیا این هم میبتونه معافی بگیره ؟

منظورتون از دو سال اضافه خدمت چیه؟ دو سال غیبت داره؟

متاسفانه چون غیبت داره هیچ راهی نداره و حتما باید بره خدمت.

با 2 سال جبهه معافی نمیدن، فقط کسری داره اونم برای متولدین 72 و قبل.

Mr. Nobody
18-08-2016, 21:04
پادگان سید عبدالحمید انشائی نزاجا 02

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] t e l e g r a m . m e/--------/CYkD-kDM2O1tcCA4ThJQsw

mohebronaldo
19-08-2016, 14:42
دوستان الان پدرم 24 ماه جبهه داره 12 درصد جانبازی.چند نفر از بچه ها داخل خدمت بهم میگن تو پیگیری کن معاف میشی.درسته یا نه؟

Greedy
19-08-2016, 14:55
دوستان الان پدرم 24 ماه جبهه داره 21 درصد جانبازی.چند نفر از بچه ها داخل خدمت بهم میگن تو پیگیری کن معاف میشی.درسته یا نه؟

! سوال کردن داره برادر اخه :دی
بابای من فیلم جنگی زیاد دیده من میخواستم برم پیگیری واسه معافیت بعد شما اصلا پیگیرشم نبودی تا حالا ؟ !

mohebronaldo
19-08-2016, 16:21
! سوال کردن داره برادر اخه :دی
بابای من فیلم جنگی زیاد دیده من میخواستم برم پیگیری واسه معافیت بعد شما اصلا پیگیرشم نبودی تا حالا ؟ !
گفتن از بنیاد و محل خدمت پدرتون باید نامه بیاری ما پیگیری کنیم.میخواستم ببینم بچه های تاپیک کی اقدام کرده نتیجه گرفته؟

shirdal
19-08-2016, 16:31
سلام دوستان من ارشد رو تازه تموم کردم و نزدیک بینم می خواستم بدونم آیا معاف میشم و تا کی برای درخواست وقت دارم ممنون.

sph cyl axis add
od: -7,00 -0.5 180 darage

Amir-Rainman
19-08-2016, 16:34
گفتن از بنیاد و محل خدمت پدرتون باید نامه بیاری ما پیگیری کنیم.میخواستم ببینم بچه های تاپیک کی اقدام کرده نتیجه گرفته؟

معافی برادر
۲۴ ماه جبهه و ۲۱ درصد جانبازی کاملا برای معافیت یک نفر کفایت میکنه ( البته اگه برادر بزرگتری نداشته باشید که از این مزایا استفاده کرده باشه )

mohebronaldo
19-08-2016, 16:37
معافی برادر
۲۴ ماه جبهه و ۲۱ درصد جانبازی کاملا برای معافیت یک نفر کفایت میکنه ( البته اگه برادر بزرگتری نداشته باشید که از این مزایا استفاده کرده باشه )
از پدرم پرسیدم الان گفت 24 ماه جبهه داره 12 درصد جانبازی.بازم میشه معاف گرفت یا نه.برادر کوچیکتر دارم

Amir-Rainman
19-08-2016, 19:36
از پدرم پرسیدم الان گفت 24 ماه جبهه داره 12 درصد جانبازی.بازم میشه معاف گرفت یا نه.برادر کوچیکتر دارم

همچنان امید هست، شما برای معافی اقدام کن

Y@var
20-08-2016, 20:30
دوستان الان پدرم 24 ماه جبهه داره 12 درصد جانبازی.چند نفر از بچه ها داخل خدمت بهم میگن تو پیگیری کن معاف میشی.درسته یا نه؟

سلام
اگر جمع جانبازی و سابقه جبهه به عدد 30 برسه شما معاف میشین و اسم معافیش تلفیق جانبازی و سابقه جبهس. شما جمعش 36 میشه و معافین
ولی مشکل اینجاست که پدر منم کلی سابقه جبهه داشت ولی قبول نکردن و فقط 8ماهش رو قبول کردن اگر چنین بلایی سر شما نیاد معافین. پس سریع به پدرتون بگین واسه گرفتن میزان سابقه جبهه ی مورد قبولشون اقدام کنن اگه 18 ماهش رو قبول کنن ان شاءالله معاف میشین

mohebronaldo
20-08-2016, 20:51
سلام
اگر جمع جانبازی و سابقه جبهه به عدد 30 برسه شما معاف میشین و اسم معافیش تلفیق جانبازی و سابقه جبهس. شما جمعش 36 میشه و معافین
ولی مشکل اینجاست که پدر منم کلی سابقه جبهه داشت ولی قبول نکردن و فقط 8ماهش رو قبول کردن اگر چنین بلایی سر شما نیاد معافین. پس سریع به پدرتون بگین واسه گرفتن میزان سابقه جبهه ی مورد قبولشون اقدام کنن اگه 18 ماهش رو قبول کنن ان شاءالله معاف میشین
خوب الان باید به پدرم بگم چی کار کنه.من باید به کجا پیگیری کنم برای انجام کار.میشه خوب راهنمایی کنی

Amir_oscar
21-08-2016, 15:36
سلام من یه هفته دیگه به نیروی زمینی ارتش پرندک تهران اعزامم میخواستم بدونم چجوریه جاش.و اینکه کلا بعد از اموزشی رواله سربازی تو نیروی زمینی ارتش چجوریه(مثلا صبح تا بعد از ظهر یا بعد از ظهر تا شبه یا کلا باید تو پادگان بمونی؟؟؟)
ممنون میشم اگه جواب بدین

سلام پادگان 02 پرندک اینطوریه؛
صبح ساعت 5 بیداری - 5 تا 6 آنکارد تخت و صبحانه و ... 6 تا 7 نظافت عمومی - 7 تا 8 بستگی به روزهای هفته یا صبحگاه جمعی پادگان یا کلاس قرآن یا ورزش - 8:30 تا 10:10 کلاس اول - 10:30 تا 12:10 کلاس دوم - بعد نماز و ناهار - 2:30 تا 4:10 کلاس دوم که نیم ساعت آخر این تایم هر روز تمرین رژه هست. 4:10 به بعد هم در اختیار خودتون هستین تا ساعت 10 شب که خاموشیه.
هر هفته آخر هفته می‌تونید مرخصی برید. یعنی چهارشنبه ساعت 12 تا شنبه 6 صبح. به شرطی که نگهبان نباشید. اگر هم منزلتون نزدیک پادگان باشه هر روز می تونید از ساعت 4 و نیم تا 6 صبح فردا روزبرگ مرخصی برید.

Amir-Rainman
21-08-2016, 16:10
سلام

چطور شد که فقط ۸ ماه قبول کردن؟ !!!!!

mojt90
21-08-2016, 18:41
دستگیری سربازان غایب

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: تا روز ۲۰ شهریور ماه مهلت مراجعه مشمولان غایب برای تعیین وضعیت‌شان تمدید شده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار حمید صدرالسادات رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: تعدادی از مشمولان غایب شناسایی شدند و برای آنها پیامکی فرستاده شد.

وی افزود: از این دسته از افراد درخواست شد تا برای تعیین وضعیت سربازی خود به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه کنند.

صدرالسادات گفت: تاکنون ۱۵ هزار نفر به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه کردند و تصمیم بر آن شد تا این مهلت تا ۲۰ شهریور ماه تمدید شود.

روند دستگیری سربازان غایب ادامه دارد

همچنین یک منبع آگاه در سازمان وظبقه عمومی از ادامه دستگیری‌های سربازان غایب به باشگاه خبرنگاران جوان، خبر داد و گفت: روند بازداشت و ارجاع به دستگاه ذی ربط برای سربازان غایبان زیر 8 سال ادامه دارد.

وی افزود: پس یقینا ارسال پیامک‌ها برای این دسته از سربازان غایب که شامل طرح تعیین تکلیف نیستند، قطع نشده است.

ارسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار پیامک به مشمولان غایب

ازسوی دیگر جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا امروز در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: با توجه به اینکه سازمان وظیفه عمومی ناجا طرح فراخوان و تعیین تکلیف مشمولان غایب را آغاز کرده و تاکنون حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار پیامک برای مشمولان غایب ارسال شده است.

تمدید مهلت تعیین تکلیف مشمولان غایب تا ۲۰ شهریورماه

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با اعلام اینکه روند ارسال پیامک به مشمولان غایب تا چهار روز آینده ادامه خواهد داشت، از تمدید مهلت تعیین تکلیف مشمولان غایب تا ۲۰ شهریور ماه سال جاری خبرداد.

وی تاکید کرد: در مرحله بعدی، اخطاریه های ما برای مشمولان غایبی که وضعیت خدمت خود را تعیین تکلیف نکرده اند، صادر و به آدرس آنان ارسال می‌شود.

سردار کریمی تصریح کرد: ۱۵ هزار نفر از افراد دارای کارت های پایان خدمت یا معافیت از خدمت وظیفه عمومی که سوابق آنها به دلیل عدم اقدام آنها برای تعویض کارت های قدیمی خود با کارت هوشمند در سامانه های ما ثبت نشده بود، با دریافت پیامک برای بررسی وضعیت خود به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه کردند.

ثبت نام ۷۳ هزار نفر در طرح جریمه مشمولان غایب

وی با بیان اینکه در سال جاری، حدود ۷۳ هزار نفر در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کرده اند، گفت: همچنین ۵۰۰ نفر از مشمولان غایب که از خارج از کشور از طریق کنسولگری ها و نمایندگی های ایران ثبت درخواست کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه بیش از ۵ هزار نفر از مشمولان غایب برای اعزام به سربازی اقدام کرده اند، گفت: تعداد درخواست های اعزام به خدمت به شدت افزایش یافته و روز به روز به تعداد درخواست ها افزوده می شود.

ابلاغ اخطاریه های کتبی از طریق اداره پست یا کلانتری به مشمولان غایب

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: اخطاریه های کتبی نیز از طریق اداره پست یا کلانتری به مشمولان غایب ابلاغ می شود.

وی درباره تسهیلات اقساطی طرح جریمه مشمولان غایب، گفت: پیش از این در نظر داشتیم که ارائه تسهیلات اقساطی از طریق دو بانک "انصار و قوامین" صورت گیرد اما به منظور رفاه حال متقاضیان و تعلق نگرفتن سود بانکی، این اقدام از طریق سازمان وظیفه عمومی ناجا انجام می شود.

سردار کریمی خاطرنشان کرد: مشمولان غایب پس از پرداخت یک سوم مبلغ جریمه و به همراه فیش واریزی به دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه و با تعیین تعداد اقساط، برگ های تقسیط را دریافت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت اقساط در هر بانکی انجام می شود، گفت: افراد با دریافت شناسه پرداخت، مبلغ جریمه را به صورت ماهیانه به حساب خزانه دولت واریز می کنند و سپس در سازمان وظیفه عمومی ناجا حسابرسی می شود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطر نشان کرد: کسانی که تا شهریور امسال در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کردند می توانند حداکثر از تسهیلات اقساط ۲۴ ماهه استفاده کنند اما افرادی که پس از پایان مهلت تعیین شده، اقدام کنند به ازای هر ماه تاخیر، یک ماه از حداکثر مدت زمان در نظر گرفته شده، کاسته می شود.

- - - Updated - - -

دستگیری سربازان غایب

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: تا روز ۲۰ شهریور ماه مهلت مراجعه مشمولان غایب برای تعیین وضعیت‌شان تمدید شده است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار حمید صدرالسادات رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: تعدادی از مشمولان غایب شناسایی شدند و برای آنها پیامکی فرستاده شد.

وی افزود: از این دسته از افراد درخواست شد تا برای تعیین وضعیت سربازی خود به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه کنند.

صدرالسادات گفت: تاکنون ۱۵ هزار نفر به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه کردند و تصمیم بر آن شد تا این مهلت تا ۲۰ شهریور ماه تمدید شود.

روند دستگیری سربازان غایب ادامه دارد

همچنین یک منبع آگاه در سازمان وظبقه عمومی از ادامه دستگیری‌های سربازان غایب به باشگاه خبرنگاران جوان، خبر داد و گفت: روند بازداشت و ارجاع به دستگاه ذی ربط برای سربازان غایبان زیر 8 سال ادامه دارد.

وی افزود: پس یقینا ارسال پیامک‌ها برای این دسته از سربازان غایب که شامل طرح تعیین تکلیف نیستند، قطع نشده است.

ارسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار پیامک به مشمولان غایب

ازسوی دیگر جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا امروز در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: با توجه به اینکه سازمان وظیفه عمومی ناجا طرح فراخوان و تعیین تکلیف مشمولان غایب را آغاز کرده و تاکنون حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار پیامک برای مشمولان غایب ارسال شده است.

تمدید مهلت تعیین تکلیف مشمولان غایب تا ۲۰ شهریورماه

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با اعلام اینکه روند ارسال پیامک به مشمولان غایب تا چهار روز آینده ادامه خواهد داشت، از تمدید مهلت تعیین تکلیف مشمولان غایب تا ۲۰ شهریور ماه سال جاری خبرداد.

وی تاکید کرد: در مرحله بعدی، اخطاریه های ما برای مشمولان غایبی که وضعیت خدمت خود را تعیین تکلیف نکرده اند، صادر و به آدرس آنان ارسال می‌شود.

سردار کریمی تصریح کرد: ۱۵ هزار نفر از افراد دارای کارت های پایان خدمت یا معافیت از خدمت وظیفه عمومی که سوابق آنها به دلیل عدم اقدام آنها برای تعویض کارت های قدیمی خود با کارت هوشمند در سامانه های ما ثبت نشده بود، با دریافت پیامک برای بررسی وضعیت خود به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه کردند.

ثبت نام ۷۳ هزار نفر در طرح جریمه مشمولان غایب

وی با بیان اینکه در سال جاری، حدود ۷۳ هزار نفر در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کرده اند، گفت: همچنین ۵۰۰ نفر از مشمولان غایب که از خارج از کشور از طریق کنسولگری ها و نمایندگی های ایران ثبت درخواست کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه بیش از ۵ هزار نفر از مشمولان غایب برای اعزام به سربازی اقدام کرده اند، گفت: تعداد درخواست های اعزام به خدمت به شدت افزایش یافته و روز به روز به تعداد درخواست ها افزوده می شود.

ابلاغ اخطاریه های کتبی از طریق اداره پست یا کلانتری به مشمولان غایب

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: اخطاریه های کتبی نیز از طریق اداره پست یا کلانتری به مشمولان غایب ابلاغ می شود.

وی درباره تسهیلات اقساطی طرح جریمه مشمولان غایب، گفت: پیش از این در نظر داشتیم که ارائه تسهیلات اقساطی از طریق دو بانک "انصار و قوامین" صورت گیرد اما به منظور رفاه حال متقاضیان و تعلق نگرفتن سود بانکی، این اقدام از طریق سازمان وظیفه عمومی ناجا انجام می شود.

سردار کریمی خاطرنشان کرد: مشمولان غایب پس از پرداخت یک سوم مبلغ جریمه و به همراه فیش واریزی به دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه و با تعیین تعداد اقساط، برگ های تقسیط را دریافت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت اقساط در هر بانکی انجام می شود، گفت: افراد با دریافت شناسه پرداخت، مبلغ جریمه را به صورت ماهیانه به حساب خزانه دولت واریز می کنند و سپس در سازمان وظیفه عمومی ناجا حسابرسی می شود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطر نشان کرد: کسانی که تا شهریور امسال در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کردند می توانند حداکثر از تسهیلات اقساط ۲۴ ماهه استفاده کنند اما افرادی که پس از پایان مهلت تعیین شده، اقدام کنند به ازای هر ماه تاخیر، یک ماه از حداکثر مدت زمان در نظر گرفته شده، کاسته می شود.

momo1364
21-08-2016, 20:46
اقا اگه کسی اخطاریه اومد در خونش نرفت اقدام کنه چی میشه؟ دستگیر میشه؟ بعدش چی؟ میخوان بزور بفرستن بهتره یه فکر اساسی بکنن... مثلا حساب بانکی سربازان غایب بلوکه کنن و نزارن حساب باز کنن.... بهترین روشه

mojt90
21-08-2016, 21:26
اقا اگه کسی اخطاریه اومد در خونش نرفت اقدام کنه چی میشه؟ دستگیر میشه؟ بعدش چی؟ میخوان بزور بفرستن بهتره یه فکر اساسی بکنن... مثلا حساب بانکی سربازان غایب بلوکه کنن و نزارن حساب باز کنن.... بهترین روشه

داداش زیاد جدی نگیر . این اقدام ها رو انجام میدند تا کسانی که نخریدن بیاد خدمتشون رو بخرن .

ولی بدون اگه برید خیلی خیلی بهتره . دیگه تا اخر عمر راحت میشی . اما نرید باید همیشه با اضطراب زندگی رو بگذرونی . :n16:

Doctor Splinter
21-08-2016, 22:55
اصولا تا خود شخص به این نتیجه نرسه که باید بره خدمت هیچ اقدامی سود نداره!
چون به کرات سربازایی رو دیدم که دستگیر و اعزام شدن و دوباره فرار کردن از خدمت@
نفر داشتیم که اعزامی سال 84 بود آخر سال 90 که من ترخیص شدم هنوز این بنده خدا سرباز بودش :n03:
در حالیکه گه دقیقا 5 سال زودتر از من خدمت اومده بود ولی همش فرار و غیبت و بازداشتگاه بود!:n24:
به نظرم آدم یا خدمت نباید بره ولی وقتی رفت باید مرد و مردونه تمومش کنه هر چقدرم که سخت باشه باید ایستاد و تمامش کرد:n25:

Rezalight
22-08-2016, 11:07
امروز رفتیم مرکز استان برای تقسیم .. بلیط اتوبوس باهنر کرمانیا تاریخش واسه فردا خورد .. اونم 12 ظهر که نخوایم صبح زود بیدار بشیم
خلاصه اولین مرخصی 1 روزه خیلی حال داد :n20:

Y@var
22-08-2016, 14:21
چطور شد که فقط ۸ ماه قبول کردن؟ !!!!!

مناطق مرزی بودن و دیگه پادگان های اون قسمت منحل شده بود و تا دو سال پیش با شهادت دادن همرزم ها سابقه جبهه قبول میشد ولی جدیدا خیلی سخت گیری میکنن

- - - Updated - - -

خوب الان باید به پدرم بگم چی کار کنه.من باید به کجا پیگیری کنم برای انجام کار.میشه خوب راهنمایی کنی

والا دقیق نمیدونم از پلیس +10 بپرسین راهنمایی میکنن. من خودم پدرم پیگیر کار بودند و خودم در جریان نبودم

Evil47
22-08-2016, 15:38
بالاخره عجبشیر مارو ترخیص کرد، یگان افتادم پدافند هوایی گروه 99 پرندک با درجه ستوان 3 ، اینجا دیگه چجور جاییه ؟؟

mojt90
22-08-2016, 16:56
بالاخره عجبشیر مارو ترخیص کرد، یگان افتادم پدافند هوایی گروه 99 پرندک با درجه ستوان 3 ، اینجا دیگه چجور جاییه ؟؟

سلام
داداش میشه یکم توضیح بدید عجب شیر چطور بود . و از آموزشی بگین .

و اینکه روز اول چی با خودمون ببریم و چی استحقاقی چی میدن . با تشکر:n16:

mohebronaldo
22-08-2016, 20:09
دوستان اگه نامه از پایگاه بگیرم برای جذب در سپاه به نظر شما قبول میکنن

Evil47
22-08-2016, 21:37
سلام
داداش میشه یکم توضیح بدید عجب شیر چطور بود . و از آموزشی بگین .

و اینکه روز اول چی با خودمون ببریم و چی استحقاقی چی میدن . با تشکر:n16:
سلام، داخل خود پادگان چندان سخت نبود(البته چون لیسانس هستیم اینطوره) 2نوبت کلاس صبح بسته به روز های هفته متغییره، از 12:30 تا 3:30 ناهار و نظافت و استراحت، از 3:30 تا 6:30 یا 7 هم کلاس بعدر از ظهر. البته 20 روز اول تا خود 8:30 با ما کار میکردن یا رژه یا کلاس (بسته به گروهانی که میفتید داره) اگه راه نزدیک باشید پنجشنبه ظهر تا جمعه شب میتونید مرخصی برید. اما دوره ما یکیم سخت تر بود چون اولا کلی بازدید کننده داشتیم دوما آماده باش خوردیم تو یگان آموزشی !!! سوما بعد چندین دوره که اردوگاه نبرده بودن مارو بردن اردوگاه که واقعا سخت ترین دوران آموزشی بود طوری که پادگان شده بود آرزومون.
روز اول تو نت یه سرچی بزنی نوشتن که چیا ببری اما ضروری ترین چیزا یه قفل 808 (البته بوفه اونجا هم داره)، قاشق، یه بسته پلاستیک فریزر، خشکبار به اندازه کافی، زیر پیراهن سفید و شرت( چون ممکن اوایل بهتون نرسه) چندتا دسمال پارچه ای با خودت ببر تو طول آموزشی نیازت میشه، شامپو، قرص سرماخوردگ و شربت سینه و آموکسی سیلین حتما حتما ببر هفته اول سرما میخوری، آب شیر اونجا رو نخور گلوت سریع چرک میکنه روزی یکی یا دوتا آب معدنی از بوفه بگیر، اگه فصل گرم میری حتما یه ملحفه نازک با خودت ببر موقع خواب بنداز رو آنکاردت چون واقعا رو پتو خوابیدن گرمه و ملحفه گرماشو کم میکنه. دیگه چیزی یادم نمیاد.

استحقاقی دو دست لباس زیر(شرت و عرق گیر) مسواک - خمیر دندان - شامپو - تاید - 2 دست لباس کار - کلاه کار - پوتین - لباس زیر گرم - اور - 2تا پتو و 2تا ملحفه - واکس و متعلقات. بقیه رو حضور ذهن ندارم اما مهترینشون همیناس.

در کل اگه لیسانسی خیلی سخت نیست فقط مرخصی هاش کمه، سخت نگیر 10 - 15 روز اول رو بعدش عادت میکنی، تو دید نباش نذار اسمتو یاد بگیرن، به غذا هاش هم کم کم عادت میکنی.

mojt90
22-08-2016, 21:41
سلام، داخل خود پادگان چندان سخت نبود(البته چون لیسانس هستیم اینطوره) 2نوبت کلاس صبح بسته به روز های هفته متغییره، از 12:30 تا 3:30 ناهار و نظافت و استراحت، از 3:30 تا 6:30 یا 7 هم کلاس بعدر از ظهر. البته 20 روز اول تا خود 8:30 با ما کار میکردن یا رژه یا کلاس (بسته به گروهانی که میفتید داره) اگه راه نزدیک باشید پنجشنبه ظهر تا جمعه شب میتونید مرخصی برید. اما دوره ما یکیم سخت تر بود چون اولا کلی بازدید کننده داشتیم دوما آماده باش خوردیم تو یگان آموزشی !!! سوما بعد چندین دوره که اردوگاه نبرده بودن مارو بردن اردوگاه که واقعا سخت ترین دوران آموزشی بود طوری که پادگان شده بود آرزومون.
روز اول تو نت یه سرچی بزنی نوشتن که چیا ببری اما ضروری ترین چیزا یه قفل 808 (البته بوفه اونجا هم داره)، قاشق، یه بسته پلاستیک فریزر، خشکبار به اندازه کافی، زیر پیراهن سفید و شرت( چون ممکن اوایل بهتون نرسه) چندتا دسمال پارچه ای با خودت ببر تو طول آموزشی نیازت میشه، شامپو، قرص سرماخوردگ و شربت سینه و آموکسی سیلین حتما حتما ببر هفته اول سرما میخوری، آب شیر اونجا رو نخور گلوت سریع چرک میکنه روزی یکی یا دوتا آب معدنی از بوفه بگیر، اگه فصل گرم میری حتما یه ملحفه نازک با خودت ببر موقع خواب بنداز رو آنکاردت چون واقعا رو پتو خوابیدن گرمه و ملحفه گرماشو کم میکنه. دیگه چیزی یادم نمیاد.

استحقاقی دو دست لباس زیر(شرت و عرق گیر) مسواک - خمیر دندان - شامپو - تاید - 2 دست لباس کار - کلاه کار - پوتین - لباس زیر گرم - اور - 2تا پتو و 2تا ملحفه - واکس و متعلقات. بقیه رو حضور ذهن ندارم اما مهترینشون همیناس.

در کل اگه لیسانسی خیلی سخت نیست فقط مرخصی هاش کمه، سخت نگیر 10 - 15 روز اول رو بعدش عادت میکنی، تو دید نباش نذار اسمتو یاد بگیرن، به غذا هاش هم کم کم عادت میکنی.

داداش خیلی لطف کردید پاسخ دادید.:n12:

یک سوال دیگه ممنون میشم پاسخ بدید . اینکه وقتی مرخصی میدند چه وسایلی رو باید پادگان بمونه و نمیتونیم با خودمون بیاریم . (مثلا پتو - بالش - یقلاوی و .. ) رو باید با خودمون بیاریم هنگام مرخصی یا همون پادگان بمونه .

و این وسایل اگر قراره اونجا بمونه باید به چه کسی تحویل داد :n40:

Evil47
22-08-2016, 22:09
داداش خیلی لطف کردید پاسخ دادید.:n12:

یک سوال دیگه ممنون میشم پاسخ بدید . اینکه وقتی مرخصی میدند چه وسایلی رو باید پادگان بمونه و نمیتونیم با خودمون بیاریم . (مثلا پتو - بالش - یقلاوی و .. ) رو باید با خودمون بیاریم هنگام مرخصی یا همون پادگان بمونه .

و این وسایل اگر قراره اونجا بمونه باید به چه کسی تحویل داد :n40:
خواهش :n12:
بالش، یقلوی زیلو رو نمیتونی ببری (ولی کیه که بگرده ببری هم کسی نمیفهمه فقط حتما برگردون که اگه گم شه باید پولشو بدی). بقیه وسایلو اگه بخوای مشکلی نداره استحقاقیته با خودت ببر. ولی اگه کمد داشته باشی با قفل، یقلوی و یک سری وسایلتو بذار اونجا، در کل کسی از وسایلت مراقبت نمیکنه یا تحویل نمیگیره حواست باشه ولی پتو و بالش و ملحفه به همون صورت آنکارد شده رو تختت میمونه تو مرخصی لازم نیس جمع کنی.

zobairzn
23-08-2016, 00:22
سلام دوستان
من ازمون ارشد دادم و قبول هم شدم اما جواب نهایی 15 شهریور میاد.
من اموزشیم 6/1 تموم شد و دوره کد افتادم تکاوری پرندک.
میخواستم بدونم اونجا چجوری باید ایست خدمتی بزنم. من 10 شهریور باید خودمو معرفی کنم.
ممنون

Milad._.R
23-08-2016, 01:25

ممنون بابت توضیحات
شما گفتی شامپو و ملحفه همرات ببر ، ولی بعدش گفتی شامپو و دو تا ملحفه میدن ،
یعنی چیزی که میدن بدرد نمیخوره ؟

اونجا دکتر و دارو پیدا نمیشه ؟

imnot12
23-08-2016, 03:38
بعد 21ماه خدمت تو پرندک تهران و کرمانشاه امروز تموم شدم وای چه خوشحالم:n20::n19:
امیدوارم همه با خوشی و سلامتی تموم کنند.

imnot12
23-08-2016, 03:40

نه زیاد بده نه خوب ولی کویر لوته دیگه

imnot12
23-08-2016, 03:54
ممنون بابت توضیحات

دوست عزیز لازم نیست الکی وسایل اضاف ببرید کولتون سنگیفقط وسایل حموم ببری با چند تا قرص سرماخوردگی اینا خودشون اونجا همه چی میدن
بله بهداری داره دکتر هم هست چاله میدون که نیست:n02:

Evil47
23-08-2016, 06:18
ممنون بابت توضیحات

شامپو رو به دو دلیل گفتم ببر، اولا کیفیت شامپو اونا زیاد جالب نیست(شامپو صدر صحت بود واس ما)، دوما تا 20 روز اول به ما شامپو نرسید. ملحفه هم اون دوتا که بهتون میدن باید تو آنکارد استفاده کنید نمیتونید بندازید رو پتو.

دکتر و دارو پیدا میشه اما عملا تا اعزام نگیری بدرد نمیخوره چون تو خود پادگان مثلا سرما بخوری نهایتا بهت 4تا دونه قرص سرما خوردگی با 4تا دونه اوکسیسیلین بدن که هیچ کاری نمیکنه برات! چه برسه بقیه دارو ها !! پس دارو حتما حتما ببر. دیفنوکسیکلات هم لازم میشه ببر:n02:

Amir_oscar
23-08-2016, 09:18
آقا من دوره کد افتادم: پادگان ایرج رستمی شیراز - رسته پیاده - کد عملیات جنگ افزارهای با سهم تیر

کسی اطلاعاتی داره راجع بهش؟

alirezaras
23-08-2016, 09:23
سلام
کسی در مورد تک پسری چیزی میدونه
اگه تک پسر باشی میشه بیفتی شهر خودت !!!!

Sent from my LG-D686 using Tapatalk

hey26999
23-08-2016, 11:37
سلام دوستان
من ازمون ارشد دادم و قبول هم شدم اما جواب نهایی 15 شهریور میاد.
من اموزشیم 6/1 تموم شد و دوره کد افتادم تکاوری پرندک.
میخواستم بدونم اونجا چجوری باید ایست خدمتی بزنم. من 10 شهریور باید خودمو معرفی کنم.
ممنون

من هم دقیقا وضع شما را دارم. افتادم پرندک . ارشد هم قبول شدم :n09::n17:

pedram9
23-08-2016, 14:25
دوستان یدونه برگه هست که توش سوال میکنه شغلتون چیه درامدتون چقدره؟ و... توی اون کارهایی که بلدم رو بنویسم ؟ یا که برگه رو خالی بدم ؟ مثلا بنویسم کارهای کامپیوتری و ارایشگری بلدم؟ یا اگه بنویسم ازم کار زیاد میکشن؟
مدرک ارایشگری ندارم اما یچیزایی بلدم

M_F_e
23-08-2016, 16:16
دوستان یدونه برگه هست که توش سوال میکنه شغلتون چیه درامدتون چقدره؟ و... توی اون کارهایی که بلدم رو بنویسم ؟ یا که برگه رو خالی بدم ؟ مثلا بنویسم کارهای کامپیوتری و ارایشگری بلدم؟ یا اگه بنویسم ازم کار زیاد میکشن؟

اونی که تو دفترچه مینویسی کشکیه ، اصل کاری وقتیه که خودشون تو ستادی جایی ازتون بپرسن چی بلدین ، شما هم با توجه به شرایط اونجا تصمیم بگیرید که بگید یا نه.
که من پیشنهاد میدم بگید هیچکاری بلد نیستم چون هرچی کمتر مسئولیت داشته باشی راحتتری ، کلا سعی کن سرباز به درد نخوری باشی:n02:

alireza-1991
23-08-2016, 17:07
سلام

دوستان من 30/11/92 از مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم و مهر 93 دانشجو ارشد شدم . دانشگاه ارشد مدارک مربوط به لیسانس رو به من نداد و من نتونستم اون موقع معافیت تحصیلیم رو در +10 ثبت کنم و من هم بی خیالش شدم گفتم آخر کار موقع فارغ التحصیلی ثبتش میکنم. الان از طرف نظام وظیفه اس ام اس اومده (نمیدونم شمارم رو از کجا گیر آوردن !!!) که ظرف 10 روز باید به +10 مراجعه کنی در غیر این صورت مطابق ماده 58 با شما برخورد خواهد شد.

الان من نگرانیم اینه که چون معافی تحصیلی رو ثبت نکردم اضافه خدمت میخورم آیا ؟

pedram9
23-08-2016, 18:01
اونی که تو دفترچه مینویسی کشکیه ، اصل کاری وقتیه که خودشون تو ستادی جایی ازتون بپرسن چی بلدین ، شما هم با توجه به شرایط اونجا تصمیم بگیرید که بگید یا نه.
که من پیشنهاد میدم بگید هیچکاری بلد نیستم چون هرچی کمتر مسئولیت داشته باشی راحتتری ، کلا سعی کن سرباز به درد نخوری باشی:n02:

اگه بگم بلد نیستم کارای سخت تر و حمالی نمیکشن؟

alirezaras
23-08-2016, 19:29
سلام
کسی در مورد تک پسری چیزی میدونه !!!!
اگه تک پسر باشی شهر خودت میفتی یا نه ؟؟؟؟؟

Y@var
23-08-2016, 20:06
سلام
کسی در مورد تک پسری چیزی میدونه
اگه تک پسر باشی میشه بیفتی شهر خودت !!!!

سلام
جزء اولویت دارها حساب میشین و نسبت به کسی که تک پسر یا دیگر شرایط رو نداره در اولویت هستین ولی این دلیل نمیشه که حتما شهر خودتون بیوفتین.

TATU_TATY
23-08-2016, 20:23
من دقیقا 26 آذر مدارک ارسال کردم و 29 آذر 93 درخواست تعجیل زدم خوشبختانه 6 دی رفتم جواب مثبت بود و افتادم برج 12 امسال ... همش به این فکر میکردم که هر جور شده این درخواست تعجیل رو تو دی ثبت نکنم شاید رحمی کردن و گفتن مثلا تا اخر اذر درخواست تعجیل ها قبول ..این فکر رو با خودم داشتم هر چند هیچ تضمینی هم بهش نبود ..دل گرمیم بود

یه خسته نباشید و نوروز مبارک به تمامی سربازایی که الان سر پست یا تو پادگانن یا اینکه تو خونه کنار عزیزانشونن ..

با یکی از بچه هایی که با فوق دیپلم افتاده بود خاش و الان تو پادگان بود میخواست بره سره پست داشتم صحبت میکردم دلم کلی گرفت ..

دمه همه انایی گرم که الان تا اخر سال تحویل تو برجکن

آقا این پست بالا رو دقیقا سال پیش تو همین ساعات پابانی سال تحویل 29 اسفند 92 همین تاپیک دادم ....

اما حالا خودم الان تازه سربازم و اعزامی 93/12/1 و راه دراز ... این رفیقی که ازش اسم بردم خدمتش تموم شد و من تازه شروع کردم

و حالا رفقای خودم امسال تو برجک دارن پست میدن ... و باز هم امسال تو این ساعات برای همه سربازا در تمامی طول سال آرزوی سلامتی و تندرستی دارم ...

الهی به امید تو نه به امید خلق روزگار

امرز 2 شهریور 95 خدمت ما هم تمام شد چه زود گذشت اما ..................... بیخیال . اصلا دوست ندارم در موردش صحبت کنم. در استانه 30 سالگی هیچ امیدی نمونده برام

mojt90
23-08-2016, 21:41
سلام

دوستان من خیلی سوالات زیادی دارم . :n30:

1. روز های تعطیل رسمی هم برای سربازان تعطیل است ؟

2. کلا در ماه چقدر مرخصی داریم ؟

3. آیا در یگان هم خبر از بیدار شدن های ساعت 5 صبح و مراسم صبح گاه و .. هست ؟ برنامه یگان به چه صورت است به طور معمول ؟

با تشکر :n16:

pedram9
23-08-2016, 23:44
دوستان زمان اعزام من افتاده 19 شهریور که جمعه هست شنیدم جمعه اعزام نمیکنن تکلیف چیه؟ پس چرا افتاده جمعه؟

sam-1993
24-08-2016, 00:03
سلام و درود دوستان،
من اعزامی 4/1 بودم تو مرآ 05 کرمان
دوره کد نخوردم و افتادم آماد و پش م6 دزفول، میخواستم بدونم یگان پشتیبانی چطور جاییه؟ کسی اینجا هست که پشتیبانی دزفول خدمت کرده باشه؟
بحث مرخصی روز برگ و این چیزا چطوریه؟
رشتم مهندسی صنایعه و تو برگه امریه نوشته رسته صنایع و درجه هم ستوانسوم شدم.

Daryl
24-08-2016, 00:28
سلام دوستان ..

اگه یه کسی کارشناسی پیوسته میخونه و بعدا مدرک معادل کادانی بگیره توی برگه سبزش واسه نظام وظیفه لیسانس میزنن یا فوق دیپلم؟؟ یعنی با چه مدرکی خدمت میکنه؟

sourena
24-08-2016, 00:30
سلام دوستان ..

اگه یه کسی کارشناسی پیوسته میخونه و بعدا مدرک معادل کادانی بگیره توی برگه سبزش واسه نظام وظیفه لیسانس میزنن یا فوق دیپلم؟؟ یعنی با چه مدرکی خدمت میکنه؟

آخرین مدرکی که داره ! فوق دیپلم

sourena
24-08-2016, 00:33

تو سربازی باید بی مصرف ترین و تنبل ترین باشی!!!! سربازی تنها جایی هست که حرفه و سواد و حتی گواهینامه رانندگی رو هم نباید رو کنی ! یکی گفت من کشاورزی بلدم ... ذو سال تموم باغچه های پادگان رو بیل میزد و گل میکاشت! بهش مرخصی هم نمیدادن که یه موقع گلهای پادگان خشک نشه

کلا خودت رو بزن به خنگ بودن :n02::n09:

cotgnx
24-08-2016, 02:38
سلام

دوستان من خیلی سوالات زیادی دارم . :n30:

1. روز های تعطیل رسمی هم برای سربازان تعطیل است ؟

2. کلا در ماه چقدر مرخصی داریم ؟

3. آیا در یگان هم خبر از بیدار شدن های ساعت 5 صبح و مراسم صبح گاه و .. هست ؟ برنامه یگان به چه صورت است به طور معمول ؟

با تشکر :n16:

1- بستگی داره، اگه نگهبان نباشی، شیفت یا ماموریت نداشته باشی تعطیلی.

2- قانونی در ماه یک روز مرخصی استحقاقی داری و مرخصی تشویقی هم بستگی به نظر فرمانده داره.

3- بله در یگان هم بیدار باش ساعت 5 صبح هست. تمامیه مراسمات در یگان وجود داره. حالا یکم بعضی جاها ساده تر میگیرن بعضی یگان ها سخت تر، ولی تمام مراسمات هم در یگان هست.

alirezaras
24-08-2016, 08:28
سلام
کسی که اعزام 12/1 باشه
تو ی ایام عید که تعطیل هست خدمت میکنن؟؟؟؟
چون یه جا شنیدم که میگن دوره طلایی
حالا این دوره چی هست ؟؟؟؟
کسی اطلاع داره !

pedram9
24-08-2016, 13:05
دوستان زمان اعزام من افتاده 19 شهریور که جمعه هست شنیدم جمعه اعزام نمیکنن تکلیف چیه؟ پس چرا افتاده جمعه؟

دوستان جواب این سوالم رو کسی میدونه؟

درجه ی دیپلم در سربازی چیه ؟ آیا طبق تحصیل درجه میدن یا آموزشی؟

aftab_azad20
24-08-2016, 16:47
به جز گزینه پارتی راهی هست که ادم بتونه از پلیس راه بزنه بیرون. حالم بهم میخوره از این ارگان

mohebronaldo
25-08-2016, 14:06
دوستان سلام.کسی خبر داره سپاه داره نیرو سرباز میگیره یا نه

T U R K
25-08-2016, 15:46
سلام ، دوستان خوب هستین
دوستان والله منو معاف از رزم کردن بعد از چندین ماه که من این ور و اون ور فرستادن ! دکتر ها و کمیسیون ها و ... ! حالا کاری ندارم .
فقط سوالم این هست که اخر کار که به من کارت پایان خدمت میدن روش درج میشه معاف از رزم هستی یا نه .
امروزه اینطوری هست آیا ؟
خواهشاً کسایی که مطمئن هستن جواب بدید .
تشکر و منتظرم

T U R K
25-08-2016, 16:13
کسی نیست یعنی منو راهنمایی کنه آیا

SNOW PATROL
25-08-2016, 18:16
سلام ، دوستان خوب هستین
دوستان والله منو معاف از رزم کردن بعد از چندین ماه که من این ور و اون ور فرستادن ! دکتر ها و کمیسیون ها و ... ! حالا کاری ندارم .
فقط سوالم این هست که اخر کار که به من کارت پایان خدمت میدن روش درج میشه معاف از رزم هستی یا نه .
امروزه اینطوری هست آیا ؟
خواهشاً کسایی که مطمئن هستن جواب بدید .
تشکر و منتظرم
خیر چیزی روی کارت درج نمیشود

mojt90
25-08-2016, 18:42
دوستان این مهارتی که روی دفترچه سربازی هست به چه دردی میخوره ؟

یعنی واقعا از مهارت که نوشته بودیم استفاده میکنند ؟؟؟؟؟ چیزی ننویسیم بعد بیچارمون کنند ؟ :n04:

من نوشتم گج کاری بلدم . یعنی :n30: راهی نداره یه جوری از سیستم پاکش کنیم ؟ یعنی با دفترچه تو سیستم ثبت شده :n28:

farid7206
25-08-2016, 20:33
سلام دوستان
من برای ادامه خدمت به فرماندهی آماد و پشتیبانی منطقه 5 شمال شرق - آج مشهد افتادم. با درجه ستواندومی رسته اداری پرسنلی
میخواستم بدونم چجور جایی هست ؟ آیا امکان این هست که از اونجا دوباره تقسیم بشیم ؟ وضعیت مرخصی چجوری هست؟ در ضمن رشتم مهندسی مکانیک

karimz
25-08-2016, 22:20
دوستان این مهارتی که روی دفترچه سربازی هست به چه دردی میخوره ؟

یعنی واقعا از مهارت که نوشته بودیم استفاده میکنند ؟؟؟؟؟ چیزی ننویسیم بعد بیچارمون کنند ؟ :n04:

من نوشتم گج کاری بلدم . یعنی :n30: راهی نداره یه جوری از سیستم پاکش کنیم ؟ یعنی با دفترچه تو سیستم ثبت شده :n28:
بعیده همچین چیزی توی سیستم ثبت شود البته بعد از آموزشی هرجا واسه خدمت رفتی البته اگر ارتش باشه اولین سوالی که ازت میپرسن اینه که چی بلدی چکاره ای و... گچ کاری هم مربوط به تاسیسات و خدمات و... هست خوبه که کار هم میکنی اینطوری خدمتت زودتر میگذره بهتر از دژبانی و نگهبانی و... هست چون چندین ساعت بیکاری و فکر کردن داره حوصله آدم سرمیره من یادمه توی آموزشی هر وقت پاسداری میرفتم با خودم حرف میزدم که زمان بگذره تمام بشه

master_man
25-08-2016, 23:09
به جز گزینه پارتی راهی هست که ادم بتونه از پلیس راه بزنه بیرون. حالم بهم میخوره از این ارگان

داداش گلم من چند دفعه است پست های شما رو میبینم که خیلی مینالی و ناراضی هستی از پلیس راه.میشه بگی اونجا چ خبره و خدمتت چجوریه که انقدر سخت میگذره؟؟:n03::n03::n16:

T U R K
26-08-2016, 09:54
خیر چیزی روی کارت درج نمیشود

سلام دوست عزیز مطمئن هستید ؟

+ دیگر دوستان هم اطلاع دارن

SNOW PATROL
26-08-2016, 16:17
سلام دوست عزیز مطمئن هستید ؟

+ دیگر دوستان هم اطلاع دارن

بله

........

sam-1993
27-08-2016, 02:38
سلام دوستان
من برای ادامه خدمت به فرماندهی آماد و پشتیبانی منطقه 5 شمال شرق - آج مشهد افتادم. با درجه ستواندومی رسته اداری پرسنلی
میخواستم بدونم چجور جایی هست ؟ آیا امکان این هست که از اونجا دوباره تقسیم بشیم ؟ وضعیت مرخصی چجوری هست؟ در ضمن رشتم مهندسی مکانیک

منم چند روز پیش این سوال رو پرسیدم، مثل اینکه اینجا کسی اطلاع نداره

murchehh
27-08-2016, 22:40
سلام
کسی می دونه برج چند داره پر میشه الان؟
یه سوال دیگه هم داشتم اگر مثلا الان برج ده داره پر میشه من می تونم دفترچه رو الان بفرستم برای برج ۱۲؟
خییلی ممنون پیشاپیش

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

Evanescence1990
28-08-2016, 02:35
سلام دوستان. من آموزشی در آموزشگاه صفر یک ارتش بودم در تهران. لیسانس عمران دارم و ساکن تهران هستم. برگه امریه که دادن روش زده استحکامات عمران خاش که خیلی بنظرم عجیب میاد و عجیب تر که برگه امریه ام دو قسمت شده و وسطش رو با چسب بهم متصل کردن. حالا میخواستم بپرسم اگر بخوام دوباره برگه رو بگیرم و مطمن بشم از کجا باید اقدام کنم؟ ممنون اگه سریع جواب بدید چون وقتی ندارم ً

Evanescence1990
28-08-2016, 03:05
سلام
کسی که اعزام 12/1 باشه
تو ی ایام عید که تعطیل هست خدمت میکنن؟؟؟؟
چون یه جا شنیدم که میگن دوره طلایی
حالا این دوره چی هست ؟؟؟؟
کسی اطلاع داره !

سلام. بله تعطیلات عید تعطیل هستید به شرطی که نگهبانی نخورید که اونم بستگی داره تو شهر خودت باشی یا نه یا اینکه چه قدر از شهرهای دگ تو یگان ات باشه ولی اسفند بهترین دوره آموزشی هست.

techno_magical
28-08-2016, 08:49
سلام دوستان.
من یگان خدمتی ام افتاده اداره بهداشت امداد و درمان - آج - لویزان
کسی می دونه شرایطش چجوریاس؟رسته اداری هستم

__Jamaica__
28-08-2016, 10:37
سلام دوستان. من آموزشی در آموزشگاه صفر یک ارتش بودم در تهران. لیسانس عمران دارم و ساکن تهران هستم. برگه امریه که دادن روش زده استحکامات عمران خاش که خیلی بنظرم عجیب میاد و عجیب تر که برگه امریه ام دو قسمت شده و وسطش رو با چسب بهم متصل کردن. حالا میخواستم بپرسم اگر بخوام دوباره برگه رو بگیرم و مطمن بشم از کجا باید اقدام کنم؟ ممنون اگه سریع جواب بدید چون وقتی ندارم ً

تشریف میبرید ستاد فرماندهی نزاجا
معاونت نیروی انسانی طبقه سوم فکر میکنم اگر ذهنم یاری کنه
این مواردی هم که میفرمایید عجیب نیستن بزرگوار ، پرینتر های داغون سوزنی دارن امریتون افتاده بین کاغذ هاش احتمالاً
منم با همین شرایط مشابه شما افتاده بودم 288 خاش یادش بخیر

سلام دوستان.
من یگان خدمتی ام افتاده اداره بهداشت امداد و درمان - آج - لویزان
کسی می دونه شرایطش چجوریاس؟رسته اداری هستم

عالی دوست عزیز ، جای خوبیِ ولی حالا شما کجا تقسیم بشید خدا میدونه کلاً خوب و خوبتر داره بد نداره اصلاً
دستاتونو بیارید بالا و شاکر باشید:n06:

techno_magical
28-08-2016, 11:20
عالی دوست عزیز ، جای خوبیِ ولی حالا شما کجا تقسیم بشید خدا میدونه کلاً خوب و خوبتر داره بد نداره اصلاً
دستاتونو بیارید بالا و شاکر باشید:n06:
با تشکر از شما.یعنی من بازم تقسیم میشم؟کجاها امکان داره بیفتم؟رشتم پرستاری و اینا نیست ها.مدیریته.ارشد

__Jamaica__
28-08-2016, 11:55
با تشکر از شما.یعنی من بازم تقسیم میشم؟کجاها امکان داره بیفتم؟رشتم پرستاری و اینا نیست ها.مدیریته.ارشد

نه بزرگوار از تقسیم منظورم اون شغل سازمانی که بهتون میدن بود.

mojt90
28-08-2016, 14:25
سلام

دوستان میشه هر قرصی رو با خودمون ببریم ؟

آیا ممکنه در آموزشی اضافه خدمت خورد و یا در یگان و آیا ممکن هست اضافه خدمت ها به خطر عیدی فطر و یا .. بخشیده بشوند :n04:

cotgnx
28-08-2016, 14:30

من خدمتم همین اداره بهداشت بوده، 5 ماهه خدمتم تموم شده. اگه شرایط داشته باشی تهران می مونی اگرنه احتمال داره تقسیم بشی به بیمارستان های شهرستان ها. ولی معمولا فوق لیسانس ها که رسته اداری دارن رو همون خوده اداره نگه میدارن.

hey26999
28-08-2016, 18:08
آقا کسی از دوره کد پرندک اطلاع نداشت . میگند جای افتضاحیه :n28:

samfisher7
29-08-2016, 09:56
سلام

دوستان میشه هر قرصی رو با خودمون ببریم ؟

آیا ممکنه در آموزشی اضافه خدمت خورد و یا در یگان و آیا ممکن هست اضافه خدمت ها به خطر عیدی فطر و یا .. بخشیده بشوند :n04:
هر قرصی که نه
من خودم تو یگان زیاد سرماخوردگی و انتی بیوتیک میبردم
اموزشیم هم بردم (لا وسایل بزار)
بستگی داره اموزشی باشی یا یگان
اگه اموزشی هستی یخورده سخت تر میگیرن
ولی سرماخوردگی و چرک خشک کن فک نکنم گیر بدن
با خودت ببر
اگرم گیر دادن تهدید کردن
برو پیش کادری دژبان باهاش صحبت کن بگو برا مریضیو این جور چیزاسو روز مبادا
پس بگیر ازشون
ترا مرا و قرص خواب هم که اصلا

mojt90
29-08-2016, 10:06
تاریخ اعزام به خدمت مشمولان دارای مدرک تحصیلی کاردانی تغییر کرد

معاون احضارواعزام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: برای ارائه خدمات بیشتر به مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها دوره انتظار برای اعزام به خدمت مشمولان دارای مدرک تحصیلی کاردانی کاهش یافت.
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ رحمان علیدوست در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای ارائه تسهیلات و خدمات بیشتر به مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها، دوره انتظار برای اعزام به خدمت مشمولان دارای تحصیلات کاردانی براساس موافقت ستاد کل نیروهای مسلح کاهش یافته و از این پس تاریخ اعزام این دسته از مشمولان به ۱۹ هر ماه تغییر پیدا می کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: تغییرات ذکر شده از مهر ماه سال جاری اجرا می شود، بر همین اساس مشمولان دارای مدرک کاردانی که برای ثبت درخواست اعزام به خدمت خود به دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰ ) مراجعه می کنند، تاریخ اعزام به خدمت آنان برای ۱۹ مهرماه تعیین می شود.

علیدوست تاکید کرد: آن دسته از مشمولانی که دارای مدرک تحصیلی کاردانی بوده و قبلا برگ آماده به خدمت برای تاریخ های اول آبان و اول دی ماه دریافت داشته اند، چنانچه تمایل دارند زودتر از موعد مقرر به خدمت اعزام شوند، می توانند برای ثبت درخواست تعجیل در اعزام به خدمت خود برای نوزدهم مهر ماه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰ ) مراجعه کنند.

سرهنگ علیدوست ادامه داد: در همین راستا مشمولانی هم که تمایل دارند در همان تاریخ های تعیین شده (اول آبان و اول دی ماه) به خدمت اعزام شوند، نیز در زمان مقرر به مراکز آموزش نیروی های مسلح اعزام می شوند.

معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی یادآور شد: مشمولان مورد اشاره می بایست یک هفته قبل از تاریخ اعزام به خدمت خود با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) نسبت به دریافت برگ معرفی نامه به مراکز آموزش اقدام کنند.

M . Sayid
29-08-2016, 15:56
امسال فارغ التحصیل شدم ، برای ثبت نام ارشد باید برم از نظام وظیفه مدرکی بگیرم یا نه ؟

__Jamaica__
29-08-2016, 18:56
آقا کسی از دوره کد پرندک اطلاع نداشت . میگند جای افتضاحیه

کجاش رفیق؟
من یه دوره عملیات پیاده خورده بودم لشکر 23

Hans Christian
29-08-2016, 19:12
سلام دوستان
من معافیت از نگهبانی از شورای پزشکی بیمارستان 505 تهران دارم
و الان توی تیپ 121 تکاور تبریز خدمت میکنم و به تازگی فرمانده این تیپ عوض شده
که خیلی هم این فرمانده جدید (که البته قبلا جانشین تیپ بود) سخت گیر هست (طوری که پسر خودش رو داده زاغه مهمات خدمت کنه!!!!)
حالا این عوضی اومده لا معافیت های نگهبانی لجش گرفته و اونا رو اذیت میکنه به طور مثال ساعت خروج برای سربازای عادی 2 ولی برای سربازای معاف نگهبانی 5 و سی دقیقه کرده و مثلا میخواد معاف نگهبانی ها رو هم وادار به نگبانی دادن کنه و خیلی کار های دیگه هم کرده
میخواستم ببینم اگه با بیمارستان 505 تماسی داشته باشم و این جریان رو بهشون بم میتونند کاری بکنند یا نه؟؟؟؟
و اینکه چطور با این بیمارستان در تماس باشم؟؟ کسی شماره این بیمارستان رو نداره؟؟
حضوری برم بیمارستان درست میشه؟؟ اگه با رییس بیمارستان ملاقاتی داشته باشم؟؟
کسی راه حلی نداره؟؟

hey26999
29-08-2016, 20:28
کجاش رفیق؟
من یه دوره عملیات پیاده خورده بودم لشکر 23

دوره کد عملیات پیاده سرلشکر ابوالفضل شبان

saminem
29-08-2016, 20:54
درود دوستان.
پادگان اموزشی شهدای کرمانشاه درجه های لیسانس رو به دو هلال و سه هلال کاهش داده. یا همون درجه 6 و 7

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

__Jamaica__
29-08-2016, 21:15
سلام دوستان
من معافیت از نگهبانی از شورای پزشکی بیمارستان 505 تهران دارم
و الان توی تیپ 121 تکاور تبریز خدمت میکنم و به تازگی فرمانده این تیپ عوض شده
که خیلی هم این فرمانده جدید (که البته قبلا جانشین تیپ بود) سخت گیر هست (طوری که پسر خودش رو داده زاغه مهمات خدمت کنه!!!!)
حالا این عوضی اومده لا معافیت های نگهبانی لجش گرفته و اونا رو اذیت میکنه به طور مثال ساعت خروج برای سربازای عادی 2 ولی برای سربازای معاف نگهبانی 5 و سی دقیقه کرده و مثلا میخواد معاف نگهبانی ها رو هم وادار به نگبانی دادن کنه و خیلی کار های دیگه هم کرده
میخواستم ببینم اگه با بیمارستان 505 تماسی داشته باشم و این جریان رو بهشون بم میتونند کاری بکنند یا نه؟؟؟؟
و اینکه چطور با این بیمارستان در تماس باشم؟؟ کسی شماره این بیمارستان رو نداره؟؟
حضوری برم بیمارستان درست میشه؟؟ اگه با رییس بیمارستان ملاقاتی داشته باشم؟؟
کسی راه حلی نداره؟؟

تحمل کنید تب و تابش میوفته
هر فرمانده جدیدی میاد دقیقاً همینطوریِ اذیت میکنه
کادری ها همدیگه رو ول نمیکنن طرف منو شما وظیفه رو بگیرن مخصوصاً وقتی طرف امیر تیپ باشه
حکم خدا رو داره اونجا
سخته ولی خب تحمل کنید.

مرآ تکاور
بی شک جای راحتی نیستش از هر لحاظ
شرایط دارید؟ بازم جای شکرش باقیِ که دوره کدید فقط اونجا
اگر شرایط دارید حتمی اقدام کنید برید چک کنید ببینید ثبت شده باشه

M0hsen3D
29-08-2016, 21:16
سلام,
دوستان کسی اطلاعی از این پیامک های تهدید آمیز داره؟ چطوری میخوان 1.5 میلیون نفر رو دستگیر کنن؟

imnot12
29-08-2016, 21:23

دوسته عزیز منم دوره کدم اونجا بودم زیاد تعریفی نداره پادگانش بی امکاناته کلا حتی آب نداره

mohebronaldo
29-08-2016, 21:26
دوستان تاحالا کسی سپاه افتاده میشه راهنماییم کنه

hey26999
29-08-2016, 21:28
کادری ها همدیگه رو ول نمیکنن طرف منو شما وظیفه رو بگیرن مخصوصاً وقتی طرف امیر تیپ باشه
حکم خدا رو داره اونجا
سخته ولی خب تحمل کنید.

مرآ تکاور
بی شک جای راحتی نیستش از هر لحاظ
شرایط دارید؟ بازم جای شکرش باقیِ که دوره کدید فقط اونجا
اگر شرایط دارید حتمی اقدام کنید برید چک کنید ببینید ثبت شده باشه

شرایط تک پسر دارم .فقط:n02:

hey26999
29-08-2016, 22:21
دوسته عزیز منم دوره کدم اونجا بودم زیاد تعریفی نداره پادگانش بی امکاناته کلا حتی آب نداره

کلا تو دوره کد چکار میکنند ؟ تکاوری قضیش چیه؟ روزبرگ میدند ؟ مرخضی پایان دوزه و میان دوره هم داره؟رژه هم داره؟ ورزش ؟ اضاف؟ ورود و خروج ها چطوریه چه ساعتی؟
ببخشید زیاد سوال پزسیدم کسی رو پیدا نکردم .
توضیحی توصیه ای اگه به ذهنتون میرسه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون
:n16:

M0hsen3D
29-08-2016, 22:45
سلام,
دوستان کسی اطلاعی از این پیامک های تهدید آمیز داره؟ چطوری میخوان 1.5 میلیون نفر رو دستگیر کنن؟
اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم جواب بده :n16:

Doctor Splinter
29-08-2016, 22:46
کلا تو دوره کد چکار میکنند ؟ تکاوری قضیش چیه؟ روزبرگ میدند ؟ مرخضی پایان دوزه و میان دوره هم داره؟رژه هم داره؟ ورزش ؟ اضاف؟ ورود و خروج ها چطوریه چه ساعتی؟
به طور کل دوره کد از بهترین دوران خدمت محسوب میشه و معمولا بخور بخواب هست!
حداقل خوبیش اینه که همه با هم برابر هستن و بحث پایه خدمت مطرح نیست@
البته ممکنه برای دوره کدها برنامه هایی مثل بنایی یا نگهبانی های بیش از حد یا نظافت های خیلی زیاد هم تدارک ببینن :n25:

imnot12
29-08-2016, 23:02

دوره کد هم دقیقا مثل آموزشیه صبح تا ظهر کلاس آموزش + بعد از ظهر به احتمال زیاد شما اونجا رژه میرید و فقط تمرین رژه دوره منم فقط رژه بود
تکاوریم که فقط اسمه ولی واسه بچه های یگانه
روز برگ هم اگه بومی باشید هستید اونجا 4شنبه ساعت 12-4 برگه میدن تا شنبه 7صبح دوشنبه هر هفته هم به مناسبت روز خانواده بعد از ظهراش تعطیله و میتونی ساعت 12 برگتو بگیری بری بیرون
ورزشم داره هر روز -اضافم که خودتون میدونید تو آموزشی و دوره کد زیاد یا اصلا نمیزنن
بازم سوالی داشتی بپرس

Hans Christian
29-08-2016, 23:07
حکم خدا رو داره اونجا
سخته ولی خب تحمل کنید.

آخه لامصب امیر هم نیست بلکه هنوز سرهنگه
فرمانده قبلیمون که امیر بود الان فرمانده لشگر 21 حمزه شده
همینطوری که گفتم پسر خودشو داده زاغه مهمات خدمت کنه!! اونموقعی پسرشو داد زاغه مهمات هنوز جانشین بود نه فرمانده..
صبرش یکم واسم سخته واسه اینکه بچه خود تبریز نیستم (از حوالی شهرستان آذرشهر هستم) و تا خودمو برسونم خونه ساعت حدودا 7 تا 7 و نیم میشه
حالا الان خوبه ولی دو سه هفته دیگه هفت یا هفت و نیم میشه نصف شب!!!
البته خدا رو شکر فقط 70 روزم باقی مونده وگرنه که رسما بدبخت میشدم

هیچ راهی برای حل این مشکل و حرف زدن با رییس بیمارستان 505 نیست؟؟ شمارشو از کجا میشه پیدا کرد؟؟ یا بهتره حضوری برم؟؟
آخه واقعا میخوام به این مردک نشون بدم که هر کی به هرکی هم نیست هر کاری دلش میخواد بکنه
فرمانده قبلیمون (امیر ظهیر مالکی) واقا انسان شریفی بود و همیشه طرف سرباز ها رو میگرفت ولی این مردک طرفدار کادری هاست البته کادری ها هم عین سگ ازش میترسن!! حتی سایر سرهنگ تمام ها هم ازش میترسن حالا بماند سربازا!!
البته فقط میخواد قانون رو به نحو احسنت اجرا کنه ولی مردک نمیدونه که سربازی از بنا اشتباهه

__Jamaica__
29-08-2016, 23:58
همینطوری که گفتم پسر خودشو داده زاغه مهمات خدمت کنه!! اونموقعی پسرشو داد زاغه مهمات هنوز جانشین بود نه فرمانده..
صبرش یکم واسم سخته واسه اینکه بچه خود تبریز نیستم (از حوالی شهرستان آذرشهر هستم) و تا خودمو برسونم خونه ساعت حدودا 7 تا 7 و نیم میشه

هیچ راهی برای حل این مشکل و حرف زدن با رییس بیمارستان 505 نیست؟؟ شمارشو از کجا میشه پیدا کرد؟؟ یا بهتره حضوری برم؟؟
آخه واقعا میخوام به این مردک نشون بدم که هر کی به هرکی هم نیست هر کاری دلش میخواد بکنه
فرمانده قبلیمون (امیر ظهیر مالکی) واقا انسان شریفی بود و همیشه طرف سرباز ها رو میگرفت ولی این مردک طرفدار کادری هاست البته کادری ها هم عین سگ ازش میترسن!! حتی سایر سرهنگ تمام ها هم ازش میترسن حالا بماند سربازا!!
البته فقط میخواد قانون رو به نحو احسنت اجرا کنه ولی مردک نمیدونه که سربازی از بنا اشتباهه

امیر نجفی رفتن از اونجا؟
اقا بخاطر 70 روز اصلا خودتو درگیر نکن 20 روز اخرشم که میری پایان دوره الان هیشکی ول نمیکنه اون فرمانده جدیدُ برای خودشیرینی هم شده روی شما بیشتر فشار میذارن
مگر بخواید بیای به بازرسی ستاد نزاجا شکایت کنید که اونم خودش تو هیئت رئیسه است باز بدون هماهنگی اصلا وظیفه راه نمیدن دژبان جداگونه داره

تحمل کنید بره ، بازم دوست دارید اقدامی بکنید این شماره 505 تلفن 02122443897

سلام,

اگر منظورتون به دژبان های آجاس که بیان دستگیر کنن تا یه فردی گزارش نکنه اصلاً نمیان خیالتون راحت
اگرم غیبت هارو میگید که هیچی اصلاً ولش

lafze-ghalam
30-08-2016, 11:57
سلام

امروز برای یکی از دوستان این پیامک ارسال شده

مشمول گرامی آقای ایکس
بر اساس اطلاعات موجود، شما در سامانه وظیفه عمومی به عنوان مشمول غایب محسوب شده و ضرورت دارد جهت تعیین تکلیف خدمتی ظرف مدت 10 روز به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه نمایید
بعد از تاریخ مذکور بر اساس ماده 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی با شما رفتار خواهد شد

کسی به این مورد برخورد کرده؟
اگه آره مراجعه کردین یا نه؟
اون قسمتش که گفته بر اساس قانون با شما رفتار خواهد شد :n28:

pedram9
30-08-2016, 12:03
دوستان توی سربازی بگم آرایشگری بلدم چطوره ؟ حتما به کار میگیرنم ؟ یا بگم کامپیوتر بلدم چطور ؟
کدوم بهتره و همچنین در کل مزایا و معایب داشتن شغل در سربازی رو میگید ؟؟
مرسی

alie0928
30-08-2016, 12:11
سلام می خواستم اطلاع بدم که رفیقم درخواست اعزام داد امروز صبح خورد یک اسفند البته کارمند به اضافه ده گفتش دی هنوز پر نشده تا 10 یا 15 شهریور طول میکشه ولی برای این اسفند اومد :n41:

alie0928
30-08-2016, 12:13
دوستان توی سربازی بگم آرایشگری بلدم چطوره ؟ حتما به کار میگیرنم ؟ یا بگم کامپیوتر بلدم چطور ؟
مرسی

سلام والا اون چیزی که من پرسیدم و جوابی که گرفتم این بود که بگید هیچی بلد نیستید

abbaskhani
30-08-2016, 12:32
7 ماه از خدمتمون گذشت
نبود 14 ماه دیگه :n25:

20 ماه از خدمتمون گذشت

نبود 24 روز دیگه

خیلی دلگیره این آخرین روزا، آدم دلتنگ می شه

از اولین روز آموزشی خدمت با آموزشای این تاپیک شروع کردم و با همین تاپیک تموم میکنم.

lafze-ghalam
30-08-2016, 14:08
الانم برای من پیامک اومد :n28:
یکی دو ماه پیش مسئولین نظام وظیفه توی مصاحبه هاشون گفته بودن که امسال طرح دستگیری غایبین و فراری ها با جدیت اجرا و دنبال میشه...
اینجا >>>> هشدار آخر به سربازی نرفته ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفته تا آخر مرداد فرصت دارن خودشون ُ معرفی کنن اما مهلتش تمدید شد >> تا 20 شهریور تمدید شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مثل اینکه قضیه دستگیری و برخورد با مشمولان غایب جدیه و دیگه مثل سال های قبل نیست که فقط در حد حرف بود....
فک کنم کم کم باید آماده بشیم...
من که اصلا دلم نمیخواد با دستبند منو ببرن خدمت... :n27:

hey26999
30-08-2016, 14:15
دوره کد هم دقیقا مثل آموزشیه صبح تا ظهر کلاس آموزش + بعد از ظهر به احتمال زیاد شما اونجا رژه میرید و فقط تمرین رژه دوره منم فقط رژه بود
تکاوریم که فقط اسمه ولی واسه بچه های یگانه
روز برگ هم اگه بومی باشید هستید اونجا 4شنبه ساعت 12-4 برگه میدن تا شنبه 7صبح دوشنبه هر هفته هم به مناسبت روز خانواده بعد از ظهراش تعطیله و میتونی ساعت 12 برگتو بگیری بری بیرون
ورزشم داره هر روز -اضافم که خودتون میدونید تو آموزشی و دوره کد زیاد یا اصلا نمیزنن
بازم سوالی داشتی بپرس
ممنون . ما فردا میریم یعنی تا شنبه مرخصی میدند یا نه نکه میدارند ؟
در مورد نگهبانی هم توضیحی بدید ممنون میشم . :n16:

airuop
30-08-2016, 14:53
دوستان دوره کد خوردم مرکز آموزش پشتیبانی سرلشگر امانی ، چجور جاییه ؟ کسی آمارش داره ؟
رسته ی مکانیک و الکترومکانیک تجهیزات زمینی هستم ، این چطوره ؟ نگهبانی و رژه هم داره ؟ پایان دوره و میان دورش چند روزه ؟

mojt90
30-08-2016, 15:06
الانم برای من پیامک اومد :n28:
یکی دو ماه پیش مسئولین نظام وظیفه توی مصاحبه هاشون گفته بودن که امسال طرح دستگیری غایبین و فراری ها با جدیت اجرا و دنبال میشه...
اینجا >>>> هشدار آخر به سربازی نرفته ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفته تا آخر مرداد فرصت دارن خودشون ُ معرفی کنن اما مهلتش تمدید شد >> تا 20 شهریور تمدید شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مثل اینکه قضیه دستگیری و برخورد با مشمولان غایب جدیه و دیگه مثل سال های قبل نیست که فقط در حد حرف بود....
فک کنم کم کم باید آماده بشیم...
من که اصلا دلم نمیخواد با دستبند منو ببرن خدمت... :n27:

هر کسی که خدمشو میخره کلی برای نظام وظیفه سود آوری دارد . در نتیجه این سربازان غایب مانند کیسه های پول متحرک هستند که باید بگیرنشون :n04:

amir169
30-08-2016, 15:17
سلام
طرح خرید خدمت برای اونایی که غیبت داشتند ؟
چند سال غیبت؟
مثلا من متولد 70 فروردین ماه هستم و امسال دانشگاهم تموم شد و تا الان معافیت تحصیلی داشتم
میتونم بخرم یا نه ؟

mojt90
30-08-2016, 15:30
سلام
طرح خرید خدمت برای اونایی که غیبت داشتند ؟
چند سال غیبت؟
مثلا من متولد 70 فروردین ماه هستم و امسال دانشگاهم تموم شد و تا الان معافیت تحصیلی داشتم
میتونم بخرم یا نه ؟

فقط کسانی میتونن بخرن که 8 سال از مدت غیبت و یا فرارشون گذشته باشه . بیشتر غایب ها هم از این دسته هستند .:n28:

amir169
30-08-2016, 15:36
فقط کسانی میتونن بخرن که 8 سال از مدت غیبت و یا فرارشون گذشته باشه . بیشتر غایب ها هم از این دسته هستند .:n28:

یعنی من این 8 سالم از الان که معافیت تحصیلیم تموم شده شروع میشه ؟ یعنی 8 سال دیگه ؟
یا از 18 سالگیم به بعد که مشمول بودم ؟

Extreme-Forces
30-08-2016, 16:17
دوستان دوره کد خوردم مرکز آموزش پشتیبانی سرلشگر امانی ، چجور جاییه ؟ کسی آمارش داره ؟ رسته ی مکانیک و الکترومکانیک تجهیزات زمینی هستم ، این چطوره ؟ نگهبانی و رژه هم داره ؟ پایان دوره و میان دورش چند روزه ؟ من اونجا بودم دوره پیشو میان دوره ندادن بهمون نگهبانی و رژه هم دارید . در کل از نظر روانی بیشتر اذیت خواهی شد. خودتو اماده کن و هرچی از اموزشی تو ذهنت هست بریز بیرون و با اونجا مقایسش نکن

lafze-ghalam
30-08-2016, 17:30
* اشراف اطلاعاتی سازمان وظیفه عمومی بر تمام سربازان غایب/تکلیف همه سربازان غایب تا پایان 95 مشخص می‌شود

وی با بیان اینکه باید یک بار برای همیشه تکلیف سربازان غایب را مشخص کرد و امسال برای این امر تمرکز ویژه‌ای داریم گفت: هم‌اکنون اشراف اطلاعاتی ما بر مشمولان غایب تکمیل شده و با توجه به خواسته سربازان و مردم درخصوص تعیین تکلیف سربازان غایب، به دنبال آن هستیم تا به صورت جدی تکلیف همه مشمولان غایب را تا پایان سال جاری مشخص کنیم.

:n30:

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mojt90
30-08-2016, 17:57
یعنی من این 8 سالم از الان که معافیت تحصیلیم تموم شده شروع میشه ؟ یعنی 8 سال دیگه ؟
یا از 18 سالگیم به بعد که مشمول بودم ؟

این برای کسانی هست که از هیچ معافیتی استفاده نکردن و غیبتشون غیر موجه بوده :n30:

sadeghbb
30-08-2016, 20:55
سلام
دوستان برا ارسال دفترچه چه مدارکی نیاز هست ؟ (کارشناسی)
+ اینکه چطور میتونم از کسری ها استفاده کنم
6ماه جبهه پدر + بسیجی فعال حدود 10-12 سال + کارت سبز
(آلبته مثه اینکه حتی با کارت سبز هم باید اموزشی رفت)
5ajad
30-08-2016, 21:59
سلام دوستان
این قضیه معافیت های جدید مثل 12ماه جبهه بجای 30 ماه چی شد اخرش؟؟:n27:

Doctor Splinter
30-08-2016, 22:18
مرسی

درود
متاسفانه یا خوشبختانه در یگان ما راحت ترین خدمت رو آرایشگر داشت که اصلا نگهبانی نمی داد و هفته ای 3 روز هم مرخصی می رفت آخرش هم 22 روز پایان دوره رفت:n19:
من که تایپیست بودم هفته ای 6 شب نگهبان بودم:n27:

esmiz
30-08-2016, 22:47
* اشراف اطلاعاتی سازمان وظیفه عمومی بر تمام سربازان غایب/تکلیف همه سربازان غایب تا پایان 95 مشخص می‌شود

وی با بیان اینکه باید یک بار برای همیشه تکلیف سربازان غایب را مشخص کرد و امسال برای این امر تمرکز ویژه‌ای داریم گفت: هم‌اکنون اشراف اطلاعاتی ما بر مشمولان غایب تکمیل شده و با توجه به خواسته سربازان و مردم درخصوص تعیین تکلیف سربازان غایب، به دنبال آن هستیم تا به صورت جدی تکلیف همه مشمولان غایب را تا پایان سال جاری مشخص کنیم.

:n30:

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینا الان نه بودجه دارن نه ظرفیت همین الان تو تاپیک کسی که الان دفترچه پست کرده اسفند براش تاریخ اعزام می زنن حالا این همه غایب رو بخوان بفرستن سربازی کدوم پادگان آموزششون می ده اصلا کجا می خوان جاشون بدن کی بودجه می ده این تهدید هایی رو که می کنن فقط واسه اوناست که هشت سال غیبت دارن یا فراری هستند اونم واسه اینکه پول ازشون بگیرن. پس من تضمین می دم که اولا به اونا که زیر هشت سال غیبت دارن. اصلا کاری ندارن اونایی رو هم که بالای هشت سال غیبت دارن رو هم بعید می دونم بگیرن اگه بگیرنم فقط واسه اینه که پولشون کنن.

فرستاده شده از E2333ِ من با Tapatalk

lafze-ghalam
30-08-2016, 23:17
اینا الان نه بودجه دارن نه ظرفیت همین الان تو تاپیک کسی که الان دفترچه پست کرده اسفند براش تاریخ اعزام می زنن حالا این همه غایب رو بخوان بفرستن سربازی کدوم پادگان آموزششون می ده اصلا کجا می خوان جاشون بدن کی بودجه می ده این تهدید هایی رو که می کنن فقط واسه اوناست که هشت سال غیبت دارن یا فراری هستند اونم واسه اینکه پول ازشون بگیرن. پس من تضمین می دم که اولا به اونا که زیر هشت سال غیبت دارن. اصلا کاری ندارن اونایی رو هم که بالای هشت سال غیبت دارن رو هم بعید می دونم بگیرن اگه بگیرنم فقط واسه اینه که پولشون کنن.

فرستاده شده از E2333ِ من با Tapatalk

بله اما خوب قرار نیست که همه رو همین الان اعزام کنن.فعلا غایبین رو تعیین تکلیف می کنن تاریخ اعزامشون هم برای چند ماه دیگه یا حتی سال آینده صادر میشه.
کاری نداره که.
تمام مسئولین بلند پایه نظام وظیفه مصاحبه کردن و گفتن تا آخر سال 95 باید یه بار برای همیشه وضعیت غایب ها رو مشخص کرد.واقعا هم کاری نداره واسشون دستگیری ماها.نمیخوان که پرتمون کنن توی سلول انفرادی.میبرن پاسگاه و همونجا مجبور میکنن یا تعهد میگیرن که دفترچه رو تا فلان تاریخ پر کنیم.خودشون هم میتونن اطلاعات رو وارد کنن.فقط چند قطعه عکسه+واکسن که اونم کاری نداره.
واقعا اون اندازه که فکر میکنین سخت نیست.بعد الانم کلی پول به جیب زدن و حسابشون پره پوله و میتونن تعداد سرباز بیشتری رو ساپورت کنن :n30:

pedram9
31-08-2016, 02:58
درود
متاسفانه یا خوشبختانه در یگان ما راحت ترین خدمت رو آرایشگر داشت که اصلا نگهبانی نمی داد و هفته ای 3 روز هم مرخصی می رفت آخرش هم 22 روز پایان دوره رفت:n19:
من که تایپیست بودم هفته ای 6 شب نگهبان بودم:n27:

باید برای آرایشگری مدرک ارائه بدم ؟
سربازان فقط برای کچل کردن میان ؟ یا مدل زنی هم وجود داره ؟ جز سریاز هم کسی میاد ؟

دوستان دیگر هم در مورد ارایشگری در خدمت اطلاعات دارن به من بگن لطفا

imnot12
31-08-2016, 04:41
سربازان فقط برای کچل کردن میان ؟ یا مدل زنی هم وجود داره ؟ جز سریاز هم کسی میاد ؟

دوسته عزیز زیادم مطمعا نباشید که 100درصد اونجا میوفتید شما در صورتی آرایشگر میشید که نفری که قبل شما اونجاست یا خدمتش میخواد تموم بشه یا استعلاجی بره یا مرخصی شما جایگزین میشید اونم در صورت صلاحدید فرمانده
نه مدرک نمیخواد سخت ترین مدل موش همون دوره موی سربازاس
کادر اونجا هم میان و اونام اکثرا دوره مو میگیرند

Morteza470
31-08-2016, 10:06
درود دوستان
بنده متولد 64 نیمه دوم هستم و مدرک تحصیلی هم زیر دیپلم هست. به خاطر مشکلات پزشکی که داشتم همون وقتش برای معافیت پزشکی اقدام کردم ولی پزشکان مجرب! معافیت را قبول نکردند و بنده هم دیگر پیگیرش نشدم و به خدمت هم بنا به مشکلاتی که داشتم و دارم نرفتم.
دیروز یک پیامک از 1100 به این شرح برایم آمده:
مشمول گرامی --- ---- بر اساس اطلاعات موجود شما در سامانه وظیفه عمومی بعنوان مشمول غایب محسوب شده و ضرورت دارد حداکثر ظرف مدت 10 روز به یکی از دفاتر پلیس 10+ مراجعه نمایید بعد از تاریخ مذکور بر اساس ماده 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی با شما رفتار خواهد شد.
دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند که چقدر این پیامک جدی هست و اگر مراجعه نکنم چی میشه و یا بر عکس مراجعه کنم چطور میشه؟
در حال حاضر پول ندارم ولی یک چک برگشتی دارم که یک سالی در دادسرای حقوقی خوابیده آیا میتوانم با استناد به اون مهلتی بگیرم.
با تشکر

roham.talei
31-08-2016, 10:15
سلام دوستان
سوال منم هست

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Doctor Splinter
31-08-2016, 13:07

مدرک خاصی نمیخواد ولی چون ممکنه اصلاح سر فرمانده یا افسران ارشد هم به شما سپرده بشه پس حساسیت کار می تونه بیشتر بشه@
آرایشگاه یگان ما این قدر حرفه ای بود که ماهی یکبار برای اصلاح موی سر رییس ستاد به ستاد فرماندهی می رفت :n31:

cotgnx
31-08-2016, 16:12
سلام دوستان

سوال منم هست

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

با این قضیه کلا مخالفت شد و فعلا کنسل شد.

درود دوستان
بنده متولد 64 نیمه دوم هستم و مدرک تحصیلی هم زیر دیپلم هست. به خاطر مشکلات پزشکی که داشتم همون وقتش برای معافیت پزشکی اقدام کردم ولی پزشکان مجرب! معافیت را قبول نکردند و بنده هم دیگر پیگیرش نشدم و به خدمت هم بنا به مشکلاتی که داشتم و دارم نرفتم.
مشمول گرامی --- ---- بر اساس اطلاعات موجود شما در سامانه وظیفه عمومی بعنوان مشمول غایب محسوب شده و ضرورت دارد حداکثر ظرف مدت 10 روز به یکی از دفاتر پلیس 10+ مراجعه نمایید بعد از تاریخ مذکور بر اساس ماده 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی با شما رفتار خواهد شد.
دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند که چقدر این پیامک جدی هست و اگر مراجعه نکنم چی میشه و یا بر عکس مراجعه کنم چطور میشه؟
در حال حاضر پول ندارم ولی یک چک برگشتی دارم که یک سالی در دادسرای حقوقی خوابیده آیا میتوانم با استناد به اون مهلتی بگیرم.
با تشکر

شما که 8 سال از غیبتت می گذره می تونی بری بخری. شرایط گذاشتن می تونید تقسیط کنید و اگه پول ندارید قسطی هم بخرید.

Morteza470
31-08-2016, 17:50
درود دوستان
با تشکر

شما که 8 سال از غیبتت می گذره می تونی بری بخری. شرایط گذاشتن می تونید تقسیط کنید و اگه پول ندارید قسطی هم بخرید.دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند که چقدر این پیامک جدی هست و اگر مراجعه نکنم چی میشه و یا بر عکس مراجعه کنم چطور میشه؟
برای کسایی که قبلا اومده جریان چطور شده؟
در حال حاضر امکان پرداخت یا قسط و ندارم.

mahdi375
31-08-2016, 18:27
سلام من و دوستم 19 همین ماه از مشهد اعزامیم!
دوستم سپاه بابل و من هوافضای اردکان یزد!
به نظرتون کدوم بهتره؟ بعدش کجا میفتیم؟!:n29:

mahdi375
31-08-2016, 18:30
دقیقا چی ببرم من بلاخره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:n13:

tohid.m
31-08-2016, 20:29
می دونید سخت ترین جای خدمت کجاست؟ ..... اونجایی که همه رفیقات دونه دونه ترخیص می شن و تو میدونی آخرین نفر تو جمعشون خودتی :n03:

راجع به 01 - پیاده شیراز - پش م 3 - مرابه - هوانیروز ! سوال دارد بپرسید خوشحال می شم کمک کنم

murchehh
31-08-2016, 23:15
سلام دوستان معاينه به چه صورته كلا؟ تخصصي معاينه مي كنن يا فقط سوال و جواب مي كنن فقط!؟

amir deja vu
01-09-2016, 09:48
سلام دوستان معاينه به چه صورته كلا؟ تخصصي معاينه مي كنن يا فقط سوال و جواب مي كنن فقط!؟

نه معاینه تخصصی کجا بود ! در کل دو دقیقه هم طول نمیکشه ! برا ما که اینطور بود. بعید میدونم هیچ پزشکی زحمت معاینه تخصصی به خودش بده. از خودت میپرسه قد و وزنت چنده؟ بعد میگه مشکل خاصی که نداری؟! تمام

mahdi375
01-09-2016, 10:16
سلام کسی اینجا هست از پادگان هوافضای سپاه ولیعصر اردکان یزد چیزی بدونه؟
20/6 از مشهد اعزامم!
کسی اعزامی نیست؟!:n01:

- - - Updated - - -

20/6 از مشهد اعزامم!

alie0928
01-09-2016, 13:20
سلام دوستان اعزامی اسفند 95 نداریم؟؟؟ :n13:

NothingLeftForMe
01-09-2016, 14:39
نه معاینه تخصصی کجا بود ! در کل دو دقیقه هم طول نمیکشه ! برا ما که اینطور بود. بعید میدونم هیچ پزشکی زحمت معاینه تخصصی به خودش بده. از خودت میپرسه قد و وزنت چنده؟ بعد میگه مشکل خاصی که نداری؟! تمام

سلام من متولد 74 شهریورم این اس ام اس برا منم اومد میخوام دفترچه بگیرم چند ماه به من اضافه خدمت میخوره؟

NothingLeftForMe
01-09-2016, 14:40
سلام دوستان من متولد 74 شهریورم این اس ام اس برا منم اومد میخوام دفترچه بگیرم چند ماه به من اضافه خدمت میخوره؟

maniiiiiiiii
01-09-2016, 18:11
20/6 از مشهد اعزامم!

- - - Updated - - -

20/6 از مشهد اعزامم!
سلام داداش اعزام یکم تیرماه اردکان بودم اموزشی رو اونجا گذروندم به تلگرامم پی ام بده Mani_ir

Hans Christian
01-09-2016, 23:11

امیر نجفی مدتیه بازنشست شده و جاشو داده به امیر ظهیر مالکی (فرمانده سابق تیپ 121)
و الان سرهنگ کارگر هم فرمانده تیپ شده!
مرسی بابت شماره
یه پدری از اینا من دربیارم

scar_h
02-09-2016, 02:12
سلام
دوستا ن راجع به کمیسون پزشکی یه اطلاعاتی میدید؟
چجوریاس کلا؟
سوال میپرسن ؟ یا فقط مدارک و برگه معاینات تخصصی رو میبینن ؟ (معاینات تخصصی رو رفتم)

TURBO_BOY2006
02-09-2016, 09:57
سلام
دوستا ن راجع به کمیسون پزشکی یه اطلاعاتی میدید؟
چجوریاس کلا؟
سوال میپرسن ؟ یا فقط مدارک و برگه معاینات تخصصی رو میبینن ؟ (معاینات تخصصی رو رفتم)

صرفا مدارک پزشکی رو چک میکنن
گاهی یک دو تا سوال هم میکنن ولی بیشتر روی مدارک تکیه دارند

----------

سایت ما: نودسرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

svb93
02-09-2016, 10:33
سلام
دوستان من الان 10روز هست که سرباز اموزشی هستم
1 - برای معافیت پزشکی الان اقدام کنم بهتره یا بعد از اینکه یگان افتادم ؟
2 - ایا امکان داره به خاطر اینکه بیشتر از 30 سانت از شکمم باز شده (3 بار عمل جراخی) معاف بشم ؟
3 - امکانش هست به خاطر این مورد (30سانت شکمم باز شده و 3بار جراحی) بعد از اموزشی یگانو شهر خودم بیوفتم ؟ (باید چیکار کنم)

scar_h
02-09-2016, 21:12
دوستان کسی میدونه پروسه اعتراض به نظر شورای پزشکی چقدر طول میکشه؟
(اعتراض به رای کمیسیون اول) و اینکه دوباره میفرستن معاینه ؟ یا فقط مجدد کمیسیون تشکیل میشه؟

pedram9
02-09-2016, 21:55
دوستان برای آموزشی چه چیز هایی با خودم ببرم؟

imnot12
02-09-2016, 22:34

لازم چیزه زیادی ببری چون همه چی اونجا بهتون میدن ولی وسایل حموم ببر با چند تا قرص

mojt90
03-09-2016, 08:51

من قبلا پرسیده بودم .

خیلی جاها اشاره شده که چه چیز هایی با خودمون ببریم . وسایل زیر وافعا ضروری هستند و محاله بتونید بدون اون ها ... :n28:

فکر نکنم چیزی رو از قلم انداخته باشم . (اگر یادم رفت دوستان با نقل قول اضافه کنند .) بقیه وسایل جنبه تشریفاتی دارند ، این ها ضروری ترین هستند که حتما و حتما باید ببرید . :n30:

لوازم مهم و ضروری برای آموزشی :

مسواک و خمیر دندان
چند تا کیسه فریزر ( حداقل 20 عدد - بیشتر بهتر ...)
ظرف غذا و قاشق (اگر میخوای از ظرف غذا یا همون یقلاوی زنگ زده اونجا استفاده نکنید لازم هست از این ظرف غذا فلزی درپوش دار ببرید. همین ظرف ها که برای کوه نوردی هستند و در پوش دارند.)
لیوان فلزی دسته دار برای چای و آب
قفل 808 برای کمد
قرص سرماخوردگی بزرگسال
مایع دستشویی
شامپو
لیف
حوله اندازه متوسط برای حمام و خشک کردن دست و صورت.
شرت + زیرپوش سفید + 2 عدد جوراب مشکی
تاید (برای شتسشوی لباس)
3 عدد سنجاق کوچک + نخ و سوزن (محض احتیاط )
نیم متر کش
ساک (ترجیحا کوله پشتی راحت ترید.)

مدارک همراه :
کپی تمام صفحات شناسنامه + کارت ملی + همراه داشتن شماره حساب سپه + همراه داشتن کد پستی منزل
کپی و اصل برگه اعزام
حداقل 70 تومان پول نقد + داشتن کارت شتاب
یک عدد خودکار آبی و یک دفترچه کوچک یادداشت

imnot12
03-09-2016, 09:50
دوستان این برگه موقت 6ماهه هست تا مقتی که کارت پایان خدمتت میاد این برگه دستته با این برگه میشه پاسپورت /گواهینامه اینا گرفت؟

sadeghbb
03-09-2016, 15:21
دوستان الان دفترچه ارسال کنیم برج چند میوفتیم ؟ لیسانس

mojt90
03-09-2016, 16:40
دوستان الان دفترچه ارسال کنیم برج چند میوفتیم ؟ لیسانس

احتمال بسیار زیاد اسفند

alie0928
04-09-2016, 13:35
دوستانی که اعزامی اسفند 95 هستند بی زحمت اطلاع بدن ما هم اقدام کنیم...

Alireza SM
04-09-2016, 19:36
پسرخاله من داره میره خدمت از طرفی اول مهر هم قراره بهش ترخیص بدن و بره دانشگاه.
آیا لازمه حتما روز اعزام موی سر اصلاح شده باشه؟ توی پادگان بهش اجازه نمیدن کوتاه کنه؟
میتونه به محض ورود به پادگان مرخصی یه هفته ای بگیره تا نتیجه دانشگاه بیاد و برای ترخیص اقدام کنه؟

mahdi375
04-09-2016, 20:06
سلام اعزامی سپاه اردکان یزد کسی نیست اینجا؟
شنبه قراره از مشهد برم!
هواهش الان چه جورییه؟ کسی میدونه؟!:n01::n01:

mahdi375
04-09-2016, 20:12
سلام اعزامی سپاه اردکان یزد کسی نیست اینجا؟
شنبه قراره از مشهد برم!
هواهش الان چه جورییه؟ کسی میدونه؟!:n01::n01:

imnot12
04-09-2016, 21:56
دوستان این برگه موقت 6ماهه هست تا مقتی که کارت پایان خدمتت میاد این برگه دستته با این برگه میشه پاسپورت /گواهینامه اینا گرفت؟

دوستان کسی نمیدونه؟

hassanshaikhi
04-09-2016, 22:40
دوستان کسی نمیدونه؟

پاسپورت رو نمیدونم ولی گواهینامه مشکلی نداره.

scar_h
04-09-2016, 23:14
دوستان کسی میدونه پروسه اعتراض به نظر شورای پزشکی چقدر طول میکشه؟
(اعتراض به رای کمیسیون اول) و اینکه دوباره میفرستن معاینه ؟ یا فقط مجدد کمیسیون تشکیل میشه؟

کسی نبود؟؟؟؟

pedram9
04-09-2016, 23:56
من از رشت افتادم مرکز آموزش عمومی قدس ناجا سعید آباد
کد 2 : نیروی انتظامی سعید آباد (آذر بایجان شرقی)

کسی میدونه جچور جایی هستش؟
تقسیماتش چطوره؟ میتونم بعدش بی افتم استان یا شهر خودم؟

ra3dooo
06-09-2016, 12:02
من از رشت افتادم مرکز آموزش عمومی قدس ناجا سعید آباد
کد 2 : نیروی انتظامی سعید آباد (آذر بایجان شرقی)

کسی میدونه جچور جایی هستش؟
تقسیماتش چطوره؟ میتونم بعدش بی افتم استان یا شهر خودم؟

جای خوبیه برو، حالشو ببر

pedram9
06-09-2016, 20:38
به دیپلم چه درجه ای میدن؟ ملاک درجه فقط مدرک تحصیلیه ؟
درجه رو بعد از اتمام آموزشی در خود آموزشی به ما میدن یا افراد داخل یگان درجه میدن ؟

imnot12
06-09-2016, 20:48
درجه رو بعد از اتمام آموزشی در خود آموزشی به ما میدن یا افراد داخل یگان درجه میدن ؟

سرجوخه - گروهبان سوم - و بعضی ها گروهبان دوم که خیلی کمه از 100نفر 1نفر
بله مدرک تحصیلیه
درجه رو تو امریه مینویسن مثلا گروهبان سوم روزی که میری یگان باید لباسات درجه داشته باشن یعنی خودت میدوزی

mojt90
07-09-2016, 10:46
آغاز دستگیری مشمولان غایب سربازی

رئیس پلیس پیشگیری گفت: دستور تشدید برخورد و دستگیری سربازان غایب به استان ها ابلاغ شد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار محمد شرفی در خصوص اقدامات پلیس پیشگیری ناجا در برخورد با مشمولان فراری، اظهار داشت: به موجب ماده 1 قانون خدمت وظیفه عمومی، به منظور دفاع از استقلال، تمامیت ارضی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جان و مال و نوامیس مردم، كلیه اتباع ذكور كشور به جز كسانی كه از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف هستند،در شمول قانون خدمت وظیفه عمومی بوده و باید خدمت دوره ضرورت را انجام دهند.

وی افزود: از سوی دیگر در مواد 10 و 58 مكرر، 63 مكرر و مواد دیگر، محدودیت‌های اجتماعی و تنبیهاتی برای مشمولان غایب و فراری در كشور در نظر گرفته شده و اعمال محرومیت های اجتماعی بیشتر برای آنان خوشبختانه موجب مراجعه بخشی از مشمولان غایب جهت تعیین تكلیف به رده های وظیفه عمومی نسبت به روشن کردن وضعیت خود شده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: حسن اجرای قانون مذكور وظیفه نیروهای مسلح و دیگر مبادی ذیربط مندرج در قانون است و هم اندیشی، همكاری و تلاش همه جانبه، در اجرای مطلوب قانون مثمرثمر است.

وی با تاكید بر اینكه نیروی انتظامی نقش برجسته ای در این میان دارد، اظهار داشت: شناسایی، تعقیب و دستگیری مشمولان فراری، بررسی و شناسایی آنان به هنگام ارائه خدمات از قبیل صدور و تعویض گواهینامه، شماره گذاری و ... به افراد ذكور توسط معاونت ها و پلیس های تخصصی ناجا اقدام و مشخصات آنان جهت برخورد قانونی به سازمان وظیفه عمومی ارسال و این موضوع با رعایت ظرافت های لازم اطلاع رسانی می شود.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به اثرات مخرب عدم برخورد با مشمولان غایب گفت: پلیس پیشگیری ناجا در این راستا، با برگزاری جلسات هم اندیشی با مبادی مرتبط درون و برون سازمانی، شركت فعال كارشناسان در جلسات تشكیل شده ستاد كل نیروهای مسلح و ابلاغ مصوبات به استان‌ها و پیگیری آنها اقدام كرده است.

سردار شرفی به پیگیری در برقراری ارتباط سیستمی بین سازمان وظیفه عمومی و پلیس پیشگیری ناجا اشاره كرد و افزود: ایجاد تعامل با سازمان وظیفه عمومی به جهت شناسایی و برخورد با سربازان فراری، ارسال اخطار به مشمولان غایب از طریق سامانه ها و ارسال اخطار با عنایت به بعد مسافت با مسائل امنیتی و به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی از طریق پست بسیار حائز اهمیت است.

وی از صدور بخشنامه و دستورالعمل‌های متعدد به استان های سراسر كشور در راستای افزایش دستگیری مشمولان غایب خبر داد و گفت: همچنین به تمامی مؤسسات دولتی و غیر دولتی از قبیل كارخانه‌ها، شركت‌ها، آموزشگاه‌ها، كارگاه‌ها، بنگاه‌ها، مغازه‌ها و تعمیرگاه‌ها ابلاغیه ای برابر ماده 63 قانون خدمت وظیفه عمومی مبنی بر عدم به كارگیری مشمولین غایب و عواقب آن ارسال شد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا به پیشنهاد این پلیس جهت تشكیل كمیته‌ای به منظور تعامل نهادها و سازمان های مرتبط با موضوع مشمولان و اجرای دقیق قوانین خدمت وظیفه عمومی اشاره و بیان كرد:‌ ساختار این كمیته، ریاست وزیر كشور در مركز و عضویت دادستانی كل، سپاه پاسداران، ثبت احوال، وزارت خانه های فناوری و اطلاعات و ارتباطات، تعاون ، كار و رفاه اجتماعی ، صنعت، معدن و تجارت ، كشور و ساختار متناظری در استان‌ها به ریاست معاون امنیتی انتظامی استانداری در نظر گرفته شده، مطمئناً در جلوگیری از فرار از قانون متخلفان و تسهیل در اجرای قوانین سازنده است.

pedram9
07-09-2016, 12:56
شلوار برای خواب چه مدل باید ببریم با خودمون ؟

sam-1993
07-09-2016, 15:15
مرسی

سلام دوست عزیز، اگر منظورتون دوره آموزشیه که خیلی عالیه اگر آرایشگر یا خیاط باشید، کلا کارتون آسون میشه، ولی تو دوره آموزشی کامپیوتر و رانندگی و امثالهم معنا نداره.

و تو یگان خدمتی هم همه چی بستگی به درجتون داره اگر درجتون پایینه مثلا سرباز تا سرجوخه انجام دادن کاراهایی مثل رانندگی، خیاطی یا آرایشگری خیلی خدمت رو راحت تر میکنه ولی برای درجه های بالا مثل گروهبانی و ستوانی معمولا بصورت خودجوش کارای راحت گیرتون میاد و به داشتن مسئولیتهای سنگینی مثل تحویل گرفتن خودرو و یا سرپا موندن تو گرما واسه آرایشگری نمی ارزه...
البته یه چیزی که از همه چیز مهم تره ارگان بکارگیرنده و در نهایت یگان خدمتی هست که شرایطهاشون زمین تا آسمون فرق دارن

sam-1993
07-09-2016, 15:26

سلام، تو ارتش به این شکله:
زیر دیپلم : سرباز- سرباز دوم- سرباز یکم
دیپلم: سرجوخه
دیپلم با دوره کد: گروهبان سوم
فوق دیپلم: گروهبان دوم
لیسانس: گروهبان یکم یا ستوانسوم
ارشد: ستواندوم
دکترا و پزشک: ستوان یکم

erfan90ir
07-09-2016, 17:12
آغاز دستگیری مشمولان غایب و سربازان فراری / ارسال ابلاغیه به تمام ارگان‌ها در سراسر کشور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

momo1364
07-09-2016, 17:59
آغاز دستگیری مشمولان غایب و سربازان فراری / ارسال ابلاغیه به تمام ارگان‌ها در سراسر کشور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7)

این قضیش چیه؟ دستگیر کنن بعدش چی؟ هر چند ماه یه بار اینو میگن... یکی از دوستان کسی میشناسه دستگیر شده باشه؟ به نظر من بهترین روش اینه که حساب بانکی با کد ملی طرف بلوکه کنند و اجازه ندن هیچ بانکی حساب باز کنه

Greedy
07-09-2016, 18:38
دوست عزیز اسپم نکن مگه جای شوخیه !

:n09: حالا شما ببخشش

سلام، تو ارتش به این شکله:
زیر دیپلم : سرباز- سرباز دوم- سرباز یکم
دیپلم: سرجوخه
دیپلم با دوره کد: گروهبان سوم
فوق دیپلم: گروهبان دوم
لیسانس: گروهبان یکم یا ستوانسوم
ارشد: ستواندوم
دکترا و پزشک: ستوان یکم

درجه ها رو اوردن پایین باز
من لیسانس گروهبان 2 شدم البته معاف از رزم بودم ولی با این حال از اول دوره میگفتن بهمون کف درجه لیسانس گروهبان یک هست ولی رفتیم یگان دیدیم زدن گروهبان 2
البته درجه همش کشکه تو یگان ما که فرقی بین ستوان 2 و گروهبان 2 نیست و همه در اسایش و رفاه به سر میبرن:n02:

murchehh
07-09-2016, 18:42
دوستان کسی اخیرا برای اسفند افتاده اخه رفتم پلیس +۱۰ میگن تا نفرستی دفترچه رو معلوم نمیشه؟

erfan90ir
07-09-2016, 18:48
این قضیش چیه؟ دستگیر کنن بعدش چی؟ هر چند ماه یه بار اینو میگن... یکی از دوستان کسی میشناسه دستگیر شده باشه؟ به نظر من بهترین روش اینه که حساب بانکی با کد ملی طرف بلوکه کنند و اجازه ندن هیچ بانکی حساب باز کنه
این سری با سری های قبل خیلی فرق داره و مسئله خیلی خیلی جدیه
اونایی که ازشون آدرس دارن رو دارن تند تند احضار میکنن بقیه را هم با ترفندهای خودشون گیر میندازن

داداش شبها هم بایدبا لباس کار و خدمت بخوابی من یاد ندارم که لباس خدمت را تا حالا برای خواب درش آورده باشم اصلا تو گردان ما اگه با لباس راحتی میدیدنت تنبیهت میکردن و اضافه خدمت داشت یه شب یکی از سربازای جدید شلوار ورزشی پوشیده بود و ماجرا را نمیدونست رفته بود بیرون آسایشگاه از شانس بدش فرمانده گردان داشت تو محوطه قدم میزد و اونو دید چنان لگدی با پوتین به پشتش زد که تا 1 ماه لنگان لنگان راه میرفت ما مرز بودیم باور کن روزهای تعطیل و جمعه هم اجازه نمیدادن با زیرشلواری راه بریم ولی روزهای تعطیل با دمپایی میتونستیم راه بریم:n03:

mitac
07-09-2016, 18:51
دوست عزیز اسپم نکن مگه جای شوخیه !

داداش ببخشید مزاح کردم :n02:

اینطور که میگن همه باید در آسایشگاه یکدست باشند . یک زیر پیراهن سفید باید داشته باشید . و شلوار هم خودشو نمیدند . چون سرزده میان بازدید و همه باید یکدست باشند.:n40:

Zachyrock
07-09-2016, 19:00
سلام دوستان
الان دقیقا چه کسانی میتونند خدمتشونو بخرند ؟ متولدین چند ؟؟؟
اخه چند وقت پیش دیده بودم اونایی که غیبت هم دارن میتونن بخرن ولی تو همین تاپیک صحبت دستگیریشون هست ؟!!!

SNOW PATROL
07-09-2016, 19:18
شلوار راحتی میدن خودشون... ولی تو اموزشی معمولن نمیشه استفاده کرد بازم بستگی به پادگان داره...

mahdi_ctr
07-09-2016, 20:24
سلام
دوستان من الان 10روز هست که سرباز اموزشی هستم
1 - برای معافیت پزشکی الان اقدام کنم بهتره یا بعد از اینکه یگان افتادم ؟
2 - ایا امکان داره به خاطر اینکه بیشتر از 30 سانت از شکمم باز شده (3 بار عمل جراخی) معاف بشم ؟
3 - امکانش هست به خاطر این مورد (30سانت شکمم باز شده و 3بار جراحی) بعد از اموزشی یگانو شهر خودم بیوفتم ؟ (باید چیکار کنم)

سلام
ملاک برای محل یگان جراحی نیست
سه شرط اصلی برای محل یگان :
1- تاهل
2- پدر یا مادر نظامی
3-پارتی

معافیت هم باید برای کمیسیون اقدام بشه ولی قبلش شما چک کن ببین شرایطی که داری با شرایط معافی میخوره
البته اگه مشکلت برطرف شده باشه دیگه خیلی تلاش کنی شاید معاف از رزم بتونی بگیری
توی خود آموزشی برا معافیت اقدام کن چون حداقلش ماگه معاف نشدی معاف از رزمی رو بگیری و از رژه و اردو و کارهای سنگین معاف شی

NothingLeftForMe
07-09-2016, 21:10
سلام
ملاک برای محل یگان جراحی نیست
سه شرط اصلی برای محل یگان :
1- تاهل
2- پدر یا مادر نظامی
3-پارتی

معافیت هم باید برای کمیسیون اقدام بشه ولی قبلش شما چک کن ببین شرایطی که داری با شرایط معافی میخوره
البته اگه مشکلت برطرف شده باشه دیگه خیلی تلاش کنی شاید معاف از رزم بتونی بگیری
توی خود آموزشی برا معافیت اقدام کن چون حداقلش ماگه معاف نشدی معاف از رزمی رو بگیری و از رژه و اردو و کارهای سنگین معاف شی

شما خودت معاف از رزم شدی؟
من براساس شنیده ها در نت میگم که معاف از رزم برابره با شستن wc تمیز کردن حموم و آشپزخانه
کلا میگن باید این کارو با دست خالی انجام بدی
آخه تورو خدا یکی نیست بگه من که به خاطر مشکلات ذهنی و افسردگی نتونستم ادامه تحصیل بدم و تو دوم دبیرستان گیر کردم و خودمو حبص کردم چرا باید wc تمیز کنم چرا نمیگید یه چیزی یادش بدیم شاید از اینجا رفت بیرون برای خودش کسی بشه

maniya12
08-09-2016, 02:50
سلام دوستان بنظرتون اگه پارتی پیدا کنم پارتی میتونه هم محل آموزشیم رو عوض کنه بندازه سپاه شهرمون و هم محل خدمت کلیم رو عوض کنه بندازه سپاه شهرمون؟!!
یا نه فقط میتونه یکیشون رو تغییر بده؟!

pedram9
08-09-2016, 13:06
دوستان حتما باید ساعت کامپیوتری ببریم ؟ یا عقربه دار هم میشه ؟

mojt90
08-09-2016, 13:47
دوستان حتما باید ساعت کامپیوتری ببریم ؟ یا عقربه دار هم میشه ؟

هر دو میشه . منتها عقربه ای امکان خرابی و یا تموم شدن باتریش همیشه هست .

ولی کامپیوتری خیلی بهتره و دقیق تره . حتی میتونی از آلارم رو تنظیم کنی که خیلی خوبه .

maniya12
08-09-2016, 14:05
سلام دوستان بنظرتون اگه پارتی پیدا کنم پارتی میتونه هم محل آموزشیم رو عوض کنه بندازه سپاه شهرمون و هم محل خدمت کلیم رو عوض کنه بندازه سپاه شهرمون؟!!
دوستان لطفا جواب منو بدین

IVAN
08-09-2016, 14:44
دوستان لطفا جواب منو بدین

اگه نیروی خدمتیت مشخص شده باشه که نمیشه. باید قبل ارسال دفترچه اون شخص ماوراییتونو پیدا میکردی و هماهنگ میکردی. اما برا یگان خدمتی تو هر زمانی میشه اقدام کرد برا جابجایی (البته جابجایی بین نیرو وجود نداره مثلا ارتش به سپاه و از این جور مسائل در نظر داشته باش)

lafze-ghalam
08-09-2016, 17:15

پارتی=impossible is nothing
:n10:

فراریان و غایبین گرامی که به صورت غیابی ! در حال مشاهده این تاپیک هستید..
این قضیه دستگیری ها به نظر برای سربازان فراری تا حدودی جدیه اما برای غایبین فکر نکنم کسی پاشه بیاد ما یک میلیون نفر رو دستگیر کنه، مگه اینکه جایی مشغول به کار باشیم که بیمه رد شده باشه یا برای گواهینامه ای چیزی اقدام کنیم...
حالا شایدم جهت عرض اندام و ایجاد رعب و وحشت چند صد یا حتی چند هزار نفری رو دستگیر کنن اما اینکه همه رو بخوان بکنن توی بازداشتگاه ؟! ...
گیریم بیان منم دستگیر کنن ...
من در گذشته بنا به دلایلی 2 بار بازداشت شدم و یکی دو شب توی بازداشتگاه بودم و ترسی از دستگیر شدن دوباره ندارم :n09:

مثلا میخوان من رو با دو تا خلافکار هم سلولی کنن که به خاطر رهایی و ترس از آزار و اذیت بگم چشم همین الان میرم خدمت ؟! :n39:
من نه اوضاع مالیم طوریه که 15 20 تومن پول بدم سربازی رو بخرم و نه حتی اگه اینقدر پول داشتم حاضر بودم سرمایه ای رو به خاطرش زحمت کشیدم بدم به یه عده ... .

در کل اگه دور و اطرافتون اتفاقی افتاد و غایبی چیزی دستگیر کردن توی تاپیک اطلاع بدید بلکه به روز باشیم

momo1364
08-09-2016, 17:32

این قضیه دستگیری ها به نظر برای سربازان فراری تا حدودی جدیه اما برای غایبین فکر نکنم کسی پاشه بیاد ما یک میلیون نفر رو دستگیر کنه، مگه اینکه جایی مشغول به کار باشیم که بیمه رد شده باشه یا برای گواهینامه ای چیزی اقدام کنیم...
حالا شایدم جهت عرض اندام و ایجاد رعب و وحشت چند صد یا حتی چند هزار نفری رو دستگیر کنن اما اینکه همه رو بخوان بکنن توی بازداشتگاه ؟! ...
من در گذشته بنا به دلایلی 2 بار بازداشت شدم و یکی دو شب توی بازداشتگاه بودم و ترسی از دستگیر شدن دوباره ندارم :n09:

مثلا میخوان من رو با دو تا خلافکار هم سلولی کنن که به خاطر رهایی و ترس از آزار و اذیت بگم چشم همین الان میرم خدمت ؟! :n39:
من نه اوضاع مالیم طوریه که 15 20 تومن پول بدم سربازی رو بخرم و نه حتی اگه اینقدر پول داشتم حاضر بودم سرمایه ای رو به خاطرش زحمت کشیدم بدم به یه عده ... .

در کل اگه دور و اطرافتون اتفاقی افتاد و غایبی چیزی دستگیر کردن توی تاپیک اطلاع بدید بلکه به روز باشیم
دوست عزیز اتفاقا کاملا جدیه... غایبین هم کاملا امارشون دارن حتی کسانی که دفترچه پست نکردن... 2ساله مثل همه برید تمامش کنید... مطمئن باشید شرایط بهتر نمیشه... اتفاقا خیلی غایبین ارزو دارن بیان بخرن و منتظرن به جای 8 سال بشه مثلا یکسال .... شما دیگه برای این هم نمیخوای پول بدی؟؟؟؟ دمت گرم بابا

momo1364
08-09-2016, 17:35
سلام دوستان
الان دقیقا چه کسانی میتونند خدمتشونو بخرند ؟ متولدین چند ؟؟؟
اخه چند وقت پیش دیده بودم اونایی که غیبت هم دارن میتونن بخرن ولی تو همین تاپیک صحبت دستگیریشون هست ؟!!!
سال تولد مهم نیست.. باید 8 سال غیبت داشته باشی... یعنی اخرین مدرک تحصیلیت باید مربوط به سال 88 و ماقبل باشه

Zachyrock
08-09-2016, 18:07
سال تولد مهم نیست.. باید 8 سال غیبت داشته باشی... یعنی اخرین مدرک تحصیلیت باید مربوط به سال 88 و ماقبل باشه

خوب من سال 88 دیپلم گرفتم الان میتونم بخرمش ؟ قیمتش چنده ؟

mr korash
08-09-2016, 18:08

مورد های زیادی دیدم 1 روز قبل از اعزام کد محل اموزشیشون با پارتی تغییر کرده

alie0928
08-09-2016, 18:51
دوستان بنده 30 دی 94 فارغ التحصیل شدم و به من گفتن تا 30 دی امسال وقت دارم درخواست اعزام بدم آیا واقعا تا 30 دی امسال وقت دارم یا یارو همینجوری یه چیزی پروند؟؟؟

pouyasony
08-09-2016, 19:03

من به شما قول میدم حتی ۱ نفرم دستگیر نمیکنن
الان ده ساله میان میگن دستگیر میکنیم فلان میکنیم یادمه دقیقا دو سال پیش بود میگفتن آمار همه غایبین رو داریم اگه تا فلان تاریخ خودشون و معرفی نکنن برخورد میشه ولی کو من ۱ نفرشو هم ندیدم چون دور و برم صد تا غایب و حتی فراری هست که همشون الان تو یه جایی مشغول به کار هستن.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

lafze-ghalam
08-09-2016, 19:29
من به شما قول میدم حتی ۱ نفرم دستگیر نمیکنن
الان ده ساله میان میگن دستگیر میکنیم فلان میکنیم یادمه دقیقا دو سال پیش بود میگفتن آمار همه غایبین رو داریم اگه تا فلان تاریخ خودشون و معرفی نکنن برخورد میشه ولی کو من ۱ نفرشو هم ندیدم چون دور و برم صد تا غایب و حتی فراری هست که همشون الان تو یه جایی مشغول به کار هستن.

فعلا نظرات متفاوته
یکی با اطمینان میگه این دفعه هم مثل دفعات قبل حرف و تهدیده :n09:
یکی دیگه میگه شک نکنید همه رو دستگیر میکنن :n30:

باید ببینیم چطور میشه

pouyasony
08-09-2016, 19:43
فعلا نظرات متفاوته
یکی با اطمینان میگه این دفعه هم مثل دفعات قبل حرف و تهدیده :n09:
یکی دیگه میگه شک نکنید همه رو دستگیر میکنن :n30:

باید ببینیم چطور میشه
اینهمه دزد و قاچاقچی و کلاهبردار تو کشور دارن میچرخن اونوقت بیان ۴تا دونه سرباز رو دستگیر کنن

mohebronaldo
08-09-2016, 21:17
سلام من و دوستم 19 همین ماه از مشهد اعزامیم!
دوستم سپاه بابل و من هوافضای اردکان یزد!
به نظرتون کدوم بهتره؟ بعدش کجا میفتیم؟!:n29:
شما هردوتاتون سپاه افتادین یعنی. ماه بعد نظرت سپاه میگیره

hey26999
08-09-2016, 21:21
دوستانی که شرایط پرداخت پول رو دارند به نظرم پرداخت کنند و جونشون رو راحت کنند . اقساط بدند

mohebronaldo
08-09-2016, 21:32
دوستان برگه امریه همون برگه که کجا افتادی هست دیگه؟.اگه اونه باید کی بگیرم

lafze-ghalam
08-09-2016, 22:13
اینهمه دزد و قاچاقچی و کلاهبردار تو کشور دارن میچرخن اونوقت بیان ۴تا دونه سرباز رو دستگیر کنن

قاچاقچی رو نمیشه به این سادگیا دستگیر کرد . دستگیرم کنن چیزی از توش در نمیاد و آخرش فقط کلی خون ریخته میشه و مجبورن در نهایت جنسای قاچاق ُ آتیش بزنن .
اما دستگیر کردن من ِ مشمول غایب واسشون کاری نداره ، تازه کم کمش 15 تومن سود دارم واسشون :n29:

vaitaa
09-09-2016, 00:51
با سلام.
دوستان میخواستم بدونم برداشتن کیسه صفرا با عمل لاپاروسکوپی معافیت دائم داره!؟
با تشکر

pedram9
09-09-2016, 01:12
تک پسر بودن روی تقسیم تاثیر داره ؟
مدارک تک پسر بودن رو باید در دوره ی اموزشی ارائه بدم ؟

SNOW PATROL
09-09-2016, 06:21
خوب من سال 88 دیپلم گرفتم الان میتونم بخرمش ؟ قیمتش چنده ؟
شما سال 88 دیپلم گرفتید
تا 89 معافیت تحصیلی داشتید
از 89 تا حالا میشه 6 سال

تک پسر بودن روی تقسیم تاثیر داره ؟
مدارک تک پسر بودن رو باید در دوره ی اموزشی ارائه بدم ؟
در اموزشی بهتون میگن چیکار کنید

Amir-Rainman
09-09-2016, 08:54
دوستان کسی از شرایط کاری داخل فاوا اطلاعی داره؟

rashidi.sina
09-09-2016, 10:46
سلام.
کسی اطلاع داره که برای مراجعه به ستاد نزاجا (لویزان-بلوار ارتش) باید با لباس نظامی رفت یا بدون لباس هم میذارن بری داخل؟

rashidi.sina
09-09-2016, 10:48
سلام.
کسی اطلاع داره که برای مراجعه به ستاد نزاجا (لویزان-بلوار ارتش) باید با لباس نظامی رفت یا بدون لباس هم میذارن بری داخل؟
یه نامه استعلام سوابق خدمت رو میخوام ببرم ستاد نزاجا.

Doctor Splinter
09-09-2016, 11:06
سلام.
یه نامه استعلام سوابق خدمت رو میخوام ببرم ستاد نزاجا.

درود
معمولا در ارتش روال به این صورته که فرد لباس شخصی فقط به همراه دژبان یا یک همراه نظامی میتونه داخل محیط نظامی بشه یا از اون خارج بشه:n02:

rashidi.sina
09-09-2016, 11:19
آخه ستاد آجا (چهارراه قصر) اینطور نبود. بدون لباس نظامی رفتم و اومدم.
اما میگن ستاد نزاجا فقط لباس نظامی راه میدن.
یکبار بعد آموزشی از درب شمالی ستاد نزاجا رفتم داخل (با لباس نظامی)، ولی داخل افراد با لباس شخصی هم دیدم حتی خانم های چادری هم دیدم. الان بعد 4 سال برای نامه استعلام سوابق خدمت میخوام برم نزاجا. میخواستم بدونم اونایی که با لباس شخصی رفتن، از کدوم درب میرن داخل؟

cotgnx
09-09-2016, 12:02
آخه ستاد آجا (چهارراه قصر) اینطور نبود. بدون لباس نظامی رفتم و اومدم.
اما میگن ستاد نزاجا فقط لباس نظامی راه میدن.
یکبار بعد آموزشی از درب شمالی ستاد نزاجا رفتم داخل (با لباس نظامی)، ولی داخل افراد با لباس شخصی هم دیدم حتی خانم های چادری هم دیدم. الان بعد 4 سال برای نامه استعلام سوابق خدمت میخوام برم نزاجا. میخواستم بدونم اونایی که با لباس شخصی رفتن، از کدوم درب میرن داخل؟

سلام، آره آقا برا این کارا با لباس شخصی هم میشه رفت داخل و راه میدن. برا تایید سوابق خدمت منم با لباس شخصی رفتم و مشکلی نبود. دژبان هم دنبالت راه نمیندازن. خودت میری کارت رو انجام میدی و بر می گردی.

rashidi.sina
09-09-2016, 12:22
آقا ممنون. خیلی لطف کردی.
از پوشیدن لباس نظامی بعد 4 سال حس خوبی نداشتم.
خیالم راحت شد.

pedram9
09-09-2016, 12:27
دوستان کسی هست فردا اعزام به سعید اباد داشته باشه ؟

lafze-ghalam
09-09-2016, 14:49
خبری در مورد دستگیری سربازان غایب و فراری؛ زمان انتشار: 3 سال پیش ! ...

دستگیری سربازان غایب توسط ماموران

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
متن و مضمون مصاحبه ها با 3 سال پیش تفاوتی نکرده.

نمونه

به دلیل اینکه ما متوجه غیبت مشمولان یا فرار از خدمت می شویم پیگیری های لازم را براساس قانون انجام می دهیم

یا این یکی

کلانتری ها در قانون جدید در صورت اعلام مکان فرد غایب موظف هستند برای دستگیری این فرد وارد عمل شوند. ضمن اینکه قبل از دستگیری برگه اخطار قرمز از طریق کلانتری محل برای فرد غایب ارسال می شود

این چند روز هم همین حرفا رو دارن تکرار می کنن :n29:

alie0928
09-09-2016, 15:02
دوستان بنده 30 دی 94 فارغ التحصیل شدم و به من گفتن تا 30 دی امسال وقت دارم درخواست اعزام بدم آیا واقعا تا 30 دی امسال وقت دارم یا یارو همینجوری یه چیزی پروند؟؟؟

erfan90ir
09-09-2016, 20:16
خبری در مورد دستگیری سربازان غایب و فراری؛ زمان انتشار: 3 سال پیش ! ...

دستگیری سربازان غایب توسط ماموران

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
متن و مضمون مصاحبه ها با 3 سال پیش تفاوتی نکرده.

نمونه

یا این یکی

این چند روز هم همین حرفا رو دارن تکرار می کنن :n29:

این سری با سری های قبل خیلی فرق داره و مسئله خیلی خیلی جدیه اگه کسی از غائبین و سربازای فراری را دستگیر کنن پدرشونو درمیارن

pouyasony
09-09-2016, 20:33
این سری با سری های قبل خیلی فرق داره و مسئله خیلی خیلی جدیه اگه کسی از غائبین و سربازای فراری را دستگیر کنن پدرشونو درمیارن

هیچ کاری نمیکنن ایندفعه هم مثل دفعات قبلیه
از یه منبع موثق این حرفو میزنم

momo1364
09-09-2016, 20:52
شما سال 88 دیپلم گرفتید
تا 89 معافیت تحصیلی داشتید
از 89 تا حالا میشه 6 سال

در اموزشی بهتون میگن چیکار کنید
نه میشه هفت سال مثلا درنظر بگیر شهریور 89 وارد غیبت شده اول مهرامسال هفت ساله میشه یعنی شش سال تمام میره تو هفت... یه خبر دیگه اینه که 2باره از هفته اول مهر طرح فروش شروع میشه یعنی شما یه سال دیگه صبر کن میره تو هشت سال و میتونی بخری.... جالبه همینظور دارن هرسال طرح فروش 8ساله میزارن یعنی مثلا سال دیگه 96 دوستانی که 8ساله میشه غیبتشون میان میخرن ...سال 97 میگن 2باره 8ساله ها بیان:n09:

mojt90
09-09-2016, 22:08
هیچ کاری نمیکنن ایندفعه هم مثل دفعات قبلیه
از یه منبع موثق این حرفو میزنم

سلام

erfan90ir درست می فرمایند ، این سری واقعا فرق میکنه . سری قبل بحث جریمه نبود .

چیزی که ابلاغ کردند به استان ها ، دستگیری ها از 21 شهریور شروع میشه . تا اون روز همه چیز مشخص میشه . چون از هر سرباز جریمه میگیرند واقعا براشون سود داره . خیلی ها هستن که غایبن ، پول دارند و حاضر نیستند بپردازند.

lafze-ghalam
09-09-2016, 23:30
وعده دیدار ما
زندان اوین - بند سربازان فراری و غایب :n09:

پدرشونو درمیارن

خواهشا جو ندید.
الان سرباز فراری رو دستگیر میکنن میبرن یگان حتی دادگاهی هم نمیشه.
دیگه فوقش دستگیریه و پر کردن دفترچه به اجبار
پدرشونو درمیارن :n35:

پ.ن: البته بعید نیست بعد از دستگیری به عنوان جریمه سربازا رو بفرستن برای دفاع از حرمین :n04:
یا خدا :n04:
:n09:

مجلس طرح گواهینامه بدون کارت پایان خدمت رو تصویب کرد و توسط شورای نگهبان هم تایید شد.همین آقای کمالی میگفت این طرح در شورای نگهبان به مشکل برمیخوره اما تایید شد و در نهایت توسط رئیس جمهور ابلاغ شد.
حالا میگن هر سرباز غایبی که برای گواهینامه مراجعه کنه دستگیر میشه.
قانون اینجا معنا و مفهومی نداره.یعنی هر سازمان و ارگانی با توجه به خواسته و میل خودش تصمیم میگیره که چیکار کنه.
خلاصه که من چند روزی میرم سفر و نمیتونم در خدمت مامورین مراجعه کننده باشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lafze-ghalam
09-09-2016, 23:39
فقط من سوالم اینه که چجوری میخوان بیان تو
یعنی اصلا کی در ُ واسشون باز می کنه؟ :n10:
ما خونمون 2 3 تا نورگیر داره،فقط خدا کنه راپل نزنن از توی نورگیر نیان تو :n28:

LΩRD
10-09-2016, 00:29
سلام

از زمانی که فارغ التحصیل میشی یه سال وقت داری تا دفترچه بفرستی. توی این یه سال امکان خروج از کشور وجود داره؟ از نظام وظیفه پرسیدم گفتن آره ولی وقتی دانشجو نباشی از کجا باید نامه بگیری که بتونی بری سفر؟
کسی در جریانه؟

vaitaa
10-09-2016, 01:58
با سلام.
با تشکر

lafze-ghalam
10-09-2016, 04:20
رفقا حالا بر فرض خواستم برای خرید اقساطی اقدام کنم، اون کارت پایان خدمت موقت که ارائه میدن چقدر ارزش داره؟ چه مزایایی داره و باهاش میشه چه کارایی انجام داد؟ در حد کارت پایان خدمت دائم که نیست،هست؟

Doctor Splinter
10-09-2016, 13:18
به نظرم بهتره آدم هر چه زودتر تکلیف سربازیش رو مشخص کنه :n31:
مرگ یکبار شیون هم یکبار :n20:

majidlovio
10-09-2016, 13:41
سلام
می خواستم بدونم برای گرفتن معافیت از نوع خرید جریمه معاینه اولیه لازم است؟

lafze-ghalam
10-09-2016, 17:10
با سلام.
با تشکر

سلام

به احتمال زیاد معافی دوست عزیز

بند ۱- اعمال جراحی روی کبد، کیسه صفرا، مجاری صفراوی و پانکراس معاف دائم.

اینجا رو ببین
معافیت پزشکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_ %D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86#.D8.A8.D8.AE.D8.B4_ .D9.86.D9.87.D9.85:_.D8.A8.DB.8C.D9.85.D8.A7.D8.B1 .DB.8C.D9.87.D8.A7.DB.8C_.D8.B4.DA.A9.D9.85_.D9.88 _.D8.AF.D8.B3.D8.AA.DA.AF.D8.A7.D9.87_.DA.AF.D9.88 .D8.A7.D8.B1.D8.B4_.D9.88_.D8.AC.D8.B1.D8.A7.D8.AD .DB.8C_.D8.B9.D9.85.D9.88.D9.85.DB.8C)

wolf_night_1189
10-09-2016, 18:06
سلام دوستان من 6 سال غیبت دارم میخواستم ببینم اگه الان بخوام دفترچه پست کنم میتونم برای معافی یا معاف از رزمی اقدام کنم یا نه و اینکه چقدر اضافه میخورم

alie0928
10-09-2016, 18:24

SNOW PATROL
10-09-2016, 18:27
شما بعد از فارغ التحصیلی یک سال زمان دارید خودتون رو معرفی کنید

SNOW PATROL
10-09-2016, 20:34
سلام
1.لطفن در پست های ارسالی تون ادبیات را رعایت کنید
2.سخت بودن یا نبودن خدمت شما دلیل نمیشود که به خودتون حق بدید هرچیزی خواستید بگید
3.اصولن شما اگر خدمت رفته باشید یا نرفته باشید به کسی مربوط نیست و حق ندارید به این دلیل به کسی توهین کنید و ادبیات کوچه میدونی استفاده کنید ...
باز هم میگم به کاربران انجمن ربطی ندارد که خدمت شما سخت بوده و سختی کشیده اید .. بلاخره کسی که دفترچه خدمت ارسال میکنه باید اماده هرچیزی باشه کسی از کسی طلبکار نیست ...
روز خوش

NothingLeftForMe
10-09-2016, 20:36
شما هم با این امید زندگی نکن که یه جایی برات جبران بشه چون هیچ جبرانی وجود نداره و این چیزها در برابر مشکلات و اتفاقاتی که در زندگی باهاش مواجه میشی هیچ هست.

این قسمت خیلی بهم ح*ال داد نیم ساعت داشتم بهش فکر میکردم هردقیقشم یه سناریو جدید تو ذهنم ایجاد شد

erfan90ir
10-09-2016, 20:55
حرف دل خودم و خیلیا رو با این کاریکاتور میزنم

lafze-ghalam
10-09-2016, 21:22
خوب
قرار بود امروز برم مسافرت و 3 4 هفته ای نباشم.اما گفتم به خاطر مشکل گوارشی که دارم شاید بتونم معافیت پزشکی بگیرم.واسه همین مسافرت ُ بیخیال شدم و رفتم دکتر و قراره این هفته برم واسه انجام کولونسکوپی.
اگه همونطوری که حدس میزنم و دکتر هم احتمال داد بیماریم کورون باشه از خدمت معافم.البته امیدوارم مشکلی نداشته باشم و حاضر نیستم سلامتیم رو فدای یه تیکه کاغذ بی ارزش کنم و خوب من که در کل قرار نیست برم خدمت و اگه خیلی به کارت نیاز داشتم پول میدم میخرم،ولی ترجیح میدم قبل از هر اقدامی شانسم ُ امتحان کنم.ما که توی جیبمون کلی کارت ویزیت و کارت دعوت و ... داریم،این یه کارتم میذاریم کنار بقیه تنها نباشه :n09:

امروزم هوا خیلی بود از مطب که اومدم بیرون قدم زنان رفتم سمت خونه،همه جا هم امن و امان بود :n10: آقا پلیسه هم توی خیابون داشت به وظایف اصلیش عمل می کرد و سرش توی کار خودش بود! :n39:

نتیجه و جواب آزمایشات رو اطلاع میدم توی همین تاپیک

majidlovio
11-09-2016, 09:06
سلام
می خواستم بدونم برای گرفتن معافیت از نوع خرید جریمه معاینه اولیه لازم است؟

کسی جواب سوال منو نمی دونه؟

scar_h
11-09-2016, 14:26
با سلام.
با تشکر

سلام

به احتمال زیاد معافی دوست عزیز

اینجا رو ببین
معافیت پزشکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_ %D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86#.D8.A8.D8.AE.D8.B4_ .D9.86.D9.87.D9.85:_.D8.A8.DB.8C.D9.85.D8.A7.D8.B1 .DB.8C.D9.87.D8.A7.DB.8C_.D8.B4.DA.A9.D9.85_.D9.88 _.D8.AF.D8.B3.D8.AA.DA.AF.D8.A7.D9.87_.DA.AF.D9.88 .D8.A7.D8.B1.D8.B4_.D9.88_.D8.AC.D8.B1.D8.A7.D8.AD .DB.8C_.D8.B9.D9.85.D9.88.D9.85.DB.8C)
بند6 – هرگونه اعمال جراحي روي كبد، كيسه صفرا، مجاري صفراوي ، پانكراس و طحال :

الف) همراه با عارضه مزمن غير قابل علاج و ناتوان کننده :  معاف دائم

ب) بدون عارضه : معاف از خدمات رزمي

برو تو سایت نظام وظیفه بخش قوانین اجرایی،فهرست بیماری ها رو ببین کامل نوشته

Sent from my C6903 using Tapatalk

mohammadhf12
12-09-2016, 17:50
سلام دوستان متولد ۷۰هستم سال ۸۹ حدود۱۰ماه کسری گرفتم!ابان اعزامم هست!ولی روی برگ سبز هیچ کسری نوشته نشده حالا باید نظام وظیفه اطلاع بدم یا باید از طریق یگان پیگری کنم؟؟سوال بعدی اینه حالا کسری همون۱۰ ماه هست یا کمتر شده؟؟

kezman72
12-09-2016, 19:15
سلام من دانشگاه قبول شدم برای ارشد و سرباز هم هستم.دیروز که رفتم برای ثبت نام گفتم به من یک نامه بدین برای تسویه از
پادگان که مسئول ثبت نام گفت که پرینت قبولی سنجش کافیه ّّّحالا من فردا برم پادگان چی کار کنم؟با خودم برم پادگان چی ببرم؟کسی تجربه ی ترخیص داره؟

- - - Updated - - -

سلام من دانشگاه قبول شدم برای ارشد و سرباز هم هستم.دیروز که رفتم برای ثبت نام گفتم به من یک نامه بدین برای تسویه از
پادگان که مسئول ثبت نام گفت که پرینت قبولی سنجش کافیه ّّّحالا من فردا برم پادگان چی کار کنم؟با خودم برم پادگان چی ببرم؟کسی تجربه ی ترخیص داره؟

hey26999
12-09-2016, 20:34

- - - Updated - - -

سلام بله من این هفته ترخیص گرفتم .
اول میروید دانشگاه نامه میدهد به نظام وظیفه . نامه رو میبرید پلیس +10 . پلیس +10 یه نامه میده به پادگان . پادگان نامه میده پلیس +10 . پلیس +10 در نهایت نامه میده به دانشگاه

shahtab
12-09-2016, 20:38
سربازی وقتی تموم میشه کلی خاطره هاش میمونه
اللن یک ساله سربازی من تموم شده ولی هنوز هزار تا خاطره دارم

keyhan123
12-09-2016, 20:57
خخخخخخخخخ
افتادم نقطه صفر مرزی عراق ،حلالم کنید
:n19::n19::n19::n19:

scar_h
12-09-2016, 22:10
خخخخخخخخخ
افتادم نقطه صفر مرزی عراق ،حلالم کنید
:n19::n19::n19::n19:
خدا به همرات داداش
انشاءالله زود تموم شه

Sent from my C6903 using Tapatalk

cotgnx
13-09-2016, 00:57
سلام دوستان متولد ۷۰هستم سال ۸۹ حدود۱۰ماه کسری گرفتم!ابان اعزامم هست!ولی روی برگ سبز هیچ کسری نوشته نشده حالا باید نظام وظیفه اطلاع بدم یا باید از طریق یگان پیگری کنم؟؟سوال بعدی اینه حالا کسری همون۱۰ ماه هست یا کمتر شده؟؟

اگه کسری جبهه بوده قانونش سال 92 عوض شده و کسری ها کاهش پیدا کرده. دوباره باید برا گرفتن کسری اقدام کنید که احتمالا 4-5 ماه بتونید بگیرید.

murchehh
13-09-2016, 03:31
سلام دوستان
توی پادگان امکانش هست که به صورت قانونی رادیو یا mp3 player برد!؟

mohammadhf12
13-09-2016, 09:48
سلام من تیروئید پر کار دارم البته هنوز ازمایش ندادم ولی لاغرم و ضعف عظلات دارم!به نظرتون ارزش داره درخواست معافیت پزشکی بدم؟؟قدم۱۷۵ وزنم حدود۶۰کیلو هست!چقدر احتمال معافیت داره؟

scar_h
13-09-2016, 10:29
سلام من تیروئید پر کار دارم البته هنوز ازمایش ندادم ولی لاغرم و ضعف عظلات دارم!به نظرتون ارزش داره درخواست معافیت پزشکی بدم؟؟قدم۱۷۵ وزنم حدود۶۰کیلو هست!چقدر احتمال معافیت داره؟

سلام
داداش برو تو سایت نظام وظیفه تو قانوناش بخون اگه که قانونی در این زمینه بود اقدام کن ولی اگه نبود الکی وقت خودتو تلف نکن

majidlovio
13-09-2016, 10:41
کسی جواب سوال منو نمی دونه؟

چرا جواب سوال منو نمی دید؟

alex_love
13-09-2016, 10:46
سلام
فکر نکنم بهتون معافیت پزشکی هم بدن ! باید ازمایش بدید ! اگه تیروئید مشکل داشت میشه بررسیش کرد ! وگرنه با قد و وزن نمیشه ! دیدم که برای بعضیا معافیت یکساله دادن و بعدش مجدد بررسی کردن پروندشو !

چرا جواب سوال منو نمی دید؟
سلام
برادر حتما کسی اطلاع نداره خوب ! بهتر برید از +10 محلتون بپرسید ، هم سریعتره هم دقیقتر !

alex_love
13-09-2016, 10:51
سلام دوستان

سلام
رادیو رو دیدم که اجازه میدن . البته به شرط اینکه پایه خدمتی بالا باشه، رادیو فلش و اینجور چیزا نخوره و البته از همه مهمتر هماهنگ شده باشه با فرمانده یا هر کسی که مسئوله !
اما mp3 player خلاف و ابزار جاسوسی محسوب میشه و غیرقانونی هست ! هر مدل و هر تیپیش !
همه ی اینارو یواشکی هم میشه برد تو ! اتفاقی نمیفته غالبا ! فوقش چند روز اضافه !

TeacherBahrami
13-09-2016, 11:39
سلام دوستان

به صورت قانونی به هیچ وجه امکانش نیست. نه رادیو نه هر چیز دیگه ای. مخصوصا اگر خدمتتون تو پادگان های اصلی باشه که بازرسی و ... خیلی بیشتره مگر اینکه بتونید خودتون مخفیانه ببرید داخل و مخفیانه هم استفاده کنید. خیلی از سربازها هستن که گوشی همیشه همراهشونه اما مخفیانه

donnie yen
13-09-2016, 11:45

........................
سلام

کلا نیروهای مسلح ما مثل ارتش به نداری خوردن، الان هیچ جوره بی خیال جوان های کشور نمیشن.
خیلی سخت معافیت میدن.

من خودم همه جورش رو دیدم از عقب مانده ی ذهنی گرفته تا کسایی که مشکل قلبی داشتند، همش رو آوردن.

از من میشنوی برو پیش دکتر یا دکترایی که در موقع معافیت نظر نهایی رو میدن.

مشکلت رو بگو، که آیا معافیت پزشکی من رو میگره یا نه؟
اونا هم میگن آره یا نه.

البته اینا یه زرنگی می کنند و میگن شما دفترچه رو پر کن و بفرست تا بعدش برای معافیت پزشکی بشه اقدام کرد.
اینجا نباید فریب بخورید و دفترچه رو بفرستین.

واقعا اگه جسمت مشکل داره، کلا بی خیال این نیروهای مسلح شو که بی هیچ کس و هیچ چیز رحم نمی کنند.

donnie yen
13-09-2016, 11:56
سلام دوستان

......................
سلام

دوستان زحمت کشیدند و جواب دادن، فقط جهت تکمیل سخن دوستان

ارگانهای مسلح با هم فرق دارند ولی کلا وسایل برقی به غیر از ریش تراش غیر قانونی هست.

البته پادگان با پادگان فرق داره، دژبانی هم با دژبانی فرق داره.

و کلی مسائل دیگه ...

amir deja vu
13-09-2016, 12:48
دوستان اگر کسی چندتا مورد مختلف معاف از رزم رو باهم داشته باشه امکانش وجود داره که براش معافیت دائم رد کنند؟

alex_love
13-09-2016, 13:09
دوستان اگر کسی چندتا مورد مختلف معاف از رزم رو باهم داشته باشه امکانش وجود داره که براش معافیت دائم رد کنند؟
سلام
گاها شنیده میشه که بعضیا میگن با سه تا معاف از رزمی میشه معافیت گرفت و از این حرفا ! اما در عمل مشاهده نشده !! حتی در روز معاینه دکترهای شورا یکی از بیماریهای مشمول رو مشخص کرده و به عنوان دلیل معاف از رزمی مینویسن و بقیه در پرونده ی مشمول بایگانی میشه .
من دیدم فردی رو که 4 تا معاف ار رزمی خورده ولی معاف نشده !

برای دوستانی که پیگیر معافت هستن :
دستورالعمل موجود در سایت نظام وظیفه قدیمی هست ، یکی از دوستان چندین ماه پیش زحمت کشیدن و دستورالعمل رو داخل همین تاپیک گذاشتن که من مجدد ضمیمش میکنم ، مطالعه کنید مفیدتر خواهد بود . البته ممکنه قوانین در چند مورد جدیدا تغییر کرده باشه اما اصول همین هست . از نظر مقطع فارق التحصیلی هم تفاوت قائل میشن و مثلا به دیپلم بسیار راحتتر از یه فوق لیسانس معافیت میدن . این مورد هم شانسی نیست وقانونی هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%87_%D9%88_%D9%85 %D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA_%D9%BE%D8%B2%D8%B4% DA%A9%DB%8C.pdf.html

kezman72
13-09-2016, 19:08
آقا کسی میدونه که الان که من امروز از خدمت برای ارشد ترخیص شدم چه بلایی سر پرونده کسری بسیج من که توی ناحیه هست و داره کارهای اداریش انجام میشه میاد؟

majidlovio
13-09-2016, 20:44
من وقت ندارم و حوصله این همه معاینه رو ندارم
لطفا بکید بررای خرید خدمت احتیاج به معاینه است؟
قبلا برای عکس کارت پایان خدمت عکس با لباس نظامی اجباری بوده حالا نمی دونم معاینه اولیه لازمه برای خرید خدمت؟