PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

alex_love
20-04-2016, 16:53
اصولا خدمت یعنی تحقیر و فشار روانی ! اصلاح اینکه هرکی بره خدمت هم مرد میشه به خاطر همینه به نظر من ! چون کسی که از زیر این تحقیر ها سالم بیرون بیاد چون تا اخر عمر با چنین تحقیرهایی دیگه مواجه نخواهد شد به نوعی ابدیده میشه ! کم نبودن سربازایی که تحمل نداشتن و خودشون رو با یه گلوله خلاص کردن . چه اونایی که تحمل نیاوردن و فرار کردن ! کلا مهم ترین سختی خدمت همین تحقیرشه !

hemeyang
20-04-2016, 16:56
من اعزام اسفند 01 بودم اموزشیم تموم شد
افتادم استان خودم لرستان
لشکر 284 پیاده رستمی خرم اباد
من رستم خورده رایانه رشتمم کامپیوتره درجمم گروهبان یکم
یعنی من کادر اداری میشم و میتونم ساعت دو بیام؟

dark fear
20-04-2016, 18:36
سلام
یه شخص آشنا امروز اومد یه پیشنهاد بم داد. میگه سپاه اطلاعیه جذب محصل زده بیا برو. 2 سال درس میخونی، هم سربازیت محسوب میشه
هم حقوق میگیری هم اینکه بعدش کارت تضمینه. خواستم ببینم چطوره؟ تو مدارک مورد نیاز نوشته بود باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشی
من خودم کارشناسی دارم الان. ینی قراره بین من و یه دیپلمه فرقی نباشه؟ کلا نظرتون چیه. با 2-3 نفر صحبت میکردم هم نظر مثبت شنیدم هم منفی

hosseinf722
20-04-2016, 18:40
سلام
وسایلی که امروز (95/2/1) به سربازای مرکز شهید خضرائی دادن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شلوار و پیراهن

اورکت

کلاه

کمربند

ساک

پوتین

albertxx
20-04-2016, 20:56
سلام
وسایلی که امروز (95/2/1) به سربازای مرکز شهید خضرائی دادن

شلوار و پیراهن

اورکت

کلاه

کمربند

ساک

پوتین
بقیش کو؟؟؟
فقط اصلی ها رو گذاشتید؟؟؟

Sent from my D6502 using Tapatalk

erfan90ir
20-04-2016, 21:21
واسه کدوم ارگان هست؟؟؟
نیروی انتظامی؟؟

من که آموزشی ارتش نیروی دریایی بودم
انصافا خوب بود
فعلا هم یگان خدمتی افتادم چابهار ببینم چطور جایی هست

داداش من نزاجا بودم (منطقه مرزی جنوب غربی)
نهاجا و نداجا نسبت به نزاجاخدمتش راحته
اگه آسایشگاه با سرباز صفرا یکی باشه خدمت افتضاحه:n21:

hosseinf722
20-04-2016, 22:07
بقیش کو؟؟؟
فقط اصلی ها رو گذاشتید؟؟؟

جوراب ، کیف واکس ، ساق پا ، کش و... هم دادن

اتیکت و اینجور چیزا هم باید خرید که 10 نومن میشه اونا

mykamran
21-04-2016, 09:58
داداش من نزاجا بودم (منطقه مرزی جنوب غربی)
نهاجا و نداجا نسبت به نزاجاخدمتش راحته
اگه آسایشگاه با سرباز صفرا یکی باشه خدمت افتضاحه:n21:
دقیقا.... درست

saminem
21-04-2016, 10:29
سلام.
من ساکن خوزستان هستم و پدرم زمان جنگ توی لشکر 16 زرهی قزوین بوده. کارت ایثارگریش رو هم داره. واسه نامه کسر خدمت باید حتما به همین یگان مراجعه کنیم؟ نمیشه از امور ایثارگران شهرستان پیگیر شد؟

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

نبططسلی
21-04-2016, 10:46
بچه ها من افتادم لویزان رسته الکترونیک تجهیزات مخابراتی.بادرجه ستوان سومی...دقیقا باید چیکار کنم اونجا؟اصلا چی هست؟

cotgnx
21-04-2016, 11:12
سلام.
من ساکن خوزستان هستم و پدرم زمان جنگ توی لشکر 16 زرهی قزوین بوده. کارت ایثارگریش رو هم داره. واسه نامه کسر خدمت باید حتما به همین یگان مراجعه کنیم؟ نمیشه از امور ایثارگران شهرستان پیگیر شد؟

نه از شهر خودتون نمیشه، شما باید بیایی تهران و از طریق ستاد نیرو کارای کسری رو انجام بدی، اگه سوابق پدرت تو تهران موجود نبود باید بره همون یگانش قزوین و از اونجا اقدام کنه. کارت ایثارگری که داره به احتمال 99% سوابقش تو همین ستاد نیرو موجود هست. اول هم میری مینی سیتی پادگان 401 و تاییدیه خدمتی رو میگیری و بعد میایی ستاد نیرو و مدارک میدی و برگه کسری رو میدن. صبح زود بیایی ( به جز شنبه ها ) تا ظهر میشه کاراش رو انجام داد.

بچه ها من افتادم لویزان رسته الکترونیک تجهیزات مخابراتی.بادرجه ستوان سومی...دقیقا باید چیکار کنم اونجا؟اصلا چی هست؟

لویزان کجاش افتادی؟

نبططسلی
21-04-2016, 11:24
نه از شهر خودتون نمیشه، شما باید بیایی تهران و از طریق ستاد نیرو کارای کسری رو انجام بدی، اگه سوابق پدرت تو تهران موجود نبود باید بره همون یگانش قزوین و از اونجا اقدام کنه. کارت ایثارگری که داره به احتمال 99% سوابقش تو همین ستاد نیرو موجود هست. اول هم میری مینی سیتی پادگان 401 و تاییدیه خدمتی رو میگیری و بعد میایی ستاد نیرو و مدارک میدی و برگه کسری رو میدن. صبح زود بیایی ( به جز شنبه ها ) تا ظهر میشه کاراش رو انجام داد.

لویزان کجاش افتادی؟

مرکز اموزش مخابرات و الکترونیک شهید امینی

cotgnx
21-04-2016, 11:26
مرکز اموزش مخابرات و الکترونیک شهید امینی

مرامخ افتادی، برای ستوان 3 جای بدی نیست. در کل خوبه. البته فکر می کنم اونجا باز خودش تقسیمات داره!

نبططسلی
21-04-2016, 11:30
مرامخ افتادی، برای ستوان 3 جای بدی نیست. در کل خوبه. البته فکر می کنم اونجا باز خودش تقسیمات داره!
چیکار باید کرد اونجا؟

cotgnx
21-04-2016, 11:32
چیکار باید کرد اونجا؟

چیو چیکار باید کرد؟ 10هم امریت رو بر میداری ساعت 7 صبح میری آجودانی ( نیرو انسانی) اونجا.

نبططسلی
21-04-2016, 11:34
چیو چیکار باید کرد؟ 10هم امریت رو بر میداری ساعت 7 صبح میری آجودانی ( نیرو انسانی) اونجا.
منظورم اینه کار من اونجا چیه؟تجهیزات مخابراتی چی هست؟

cotgnx
21-04-2016, 11:36
منظورم اینه کار من اونجا چیه؟تجهیزات مخابراتی چی هست؟

کار معلوم نیست، اصلا ربطی به تجهیزات مخابراتی نداره، شاید کارت جارو زدن و طی کشیدن باشه!!!

bardia-1
21-04-2016, 12:09
سلام به همه
من با مدرک فوق لیسانس افتادم تهران. فرماندهی مهندسی ساختمان و تاسیسات اج . رسته عمران و استحکامات چطور جایی هست کسی اطلاعی داره بده.لطفا اگه کسی بوده جواب بده

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
کسی نیس که اطلاعی بدن . کجاست
کارش چه لطفا هرکی میدونه جواب بده

jjadm
21-04-2016, 12:26

رسته عمران و استحكامات هم كارهاى اداري داره هم پروژه هاى عملى كه ممكنه شما را مسول بخشى با چند سرباز براى ساخت و ساز بزارند، اگر داخل خود ستاد مشترك بمانيد طبق ساعت ادارى خواهيد بود يعنى از ساعت ٦:٣٠ صبح تا ١٤ اما اگر در يگان هاى زير مجموعه داخل و خارج استان تقسيم شويد با توجه به نوع يگان و حوزه فعاليت و حجم كار ممكنه اين ساعت طولانى تر نيز شود ، روز اول هم با لباس كامل نظامى با درجه رسته و اتيكت نام و نام خانوادگى برويد

Sent from my iPad mini 2 using Tapatalk

..............:n40:

ali.92
21-04-2016, 13:08
دوستان یه سوال

توی یگان نگهبانی ها چطوریه؟؟؟مثل آموزشیه؟!!!!!روزایی ک نگهبانی ندارشته باشیم میتونیم بریم بیرون پادگان؟؟پادگان ما داخل شهره

- - - Updated - - -

دوستان یه سوال

توی یگان نگهبانی ها چطوریه؟؟؟مثل آموزشیه؟!!!!!روزایی ک نگهبانی ندارشته باشیم میتونیم بریم بیرون پادگان؟؟پادگان ما داخل شهره

- - - Updated - - -

دوستان یه سوال

- - - Updated - - -

دوستان یه سوال

- - - Updated - - -

دوستان یه سوال

- - - Updated - - -

دوستان یه سوال

albertxx
21-04-2016, 14:01
دوستان سلام
من رشتم لیسانس برق قدرت هست
بعد از اینکه آموزشی تموم شد و رفتیم یگان
در صورتی که پرسیدن تخصصی و یا فعالیتی و.... دارید و اگه داشتیم بگیم یا نه؟؟؟

یه 2 تا از بچه ها بودن گفتن اگه رفتی و پرسیدن چیزی بلدی بگو نه...
واسم جای سوال بود چرا
واقعا دلیلی داره حرفه رو مخفی کنم؟؟
نیروی دریایی افتادم چابهار

dark fear
21-04-2016, 14:22
احتمالا بخاطر اینکه اگه چیزی بلد باشی ، بهت کاری محول میکنن و به هر حال مسئولیت داری و اگه اشتباهی کنی دردسره
ولی من باشم میگم چیزیو که بلدم.. اقلا آدم یه کار مفیدی بکنه حس بهتری بهش دست میده تا کارای چرت و پرت

hosseinf722
21-04-2016, 14:51
هزینه های تعویض لباسا و وسایل تو لباس نظامی فروشیِ نزدیک مرکز شهید خضرائی

تعویض پیراهن و شلوار 15 تومن
تعویض اور کت 15 تومن
تعویض پوتین 10 تومن ( یه مدل پوتین سبک هم داشت اون 35 تومن بود )
دوخت و دوز 15 تومن
کلاه هم سایز مناسب نداشت

M_F_e
21-04-2016, 17:15
سلام
معاف از رزم ها توی مرزبانی چه کارایی انجام میدن؟
کسی اطلاع داره لطفا بگه ، ممنون

edomanoo
21-04-2016, 22:09
سلام

با توجه به صحبت های دوستان چند تا توصیه برای دوستانی که تازه به سربازی اعزام میشن دارم

اول اینکه اگر دنبال سربازی راحت و بدون استرس هستید تنها از دو راه می تونید به این هدف برسید اولین راه داشتن (( پارتی )) نسبتا بزرگه . دومین راه دیوونه بازی (( تو سربازی بهش میگن معاف از مغز )) که البته راه دوم بیشتر به درد سرباز صفر میخوره تا درجه داران چون ریسکش بالاست و سرباز صفر چیزی برای از دست دادن نداره

الان مشکل خیلی از یگان ها مشکل پاسداری و نگهبانی که با راه دومی که گفتم با کمبود شدیدی روبه رو شده . یعنی سرباز ها با این روش خودشان از نگهبانی معاف میکنن و فرمانده ها هم برای پر کردن جای خالی آنها از درجه داران (( حتی فوق لیسانس )) استفاده می کنند

توصیه من به دوستان (( مخصوصا درجه داران )) اینکه اگر پارتی ندارید تا اونجایی که می تونید و تو دردسر نمی افتید اعتراض کنید و فکر اینکه سرم بندازم پایین و خدمتمو به پایان برسونم از سرتون بیرون کنید . اگر این کارو نکنید مثل من دچار مشکل میشید . مشکل یعنی منی که 15 ماه از خدمتم گذشته و 6 ماه دیگه ترخیص میشم رو فرمانده قرارگاهمون میخواست برای این دو روز تعطیلی برای نگهبانی نگه داره (( خیر سرم لیسانس دارم )) ولی یک سربازی که خدمتش به اندازه نصف طول خدمت من هم نیست راحت مرخصی 72 ساعته دستش بود

پاسدار و نگهبانی مخصوصا اگه تو شهر خودت باشی خیلی سختره و از لحاظ روحی بهمت میریزه . از اون طرف پاسبخش ها هم از سرباز صفر ها انتخاب می کنند . پاسبخش ها تنها یک راه برای مدیریت پاسدارا بلدن که اون هم توهین و بدهنی به سرباز هم لباس خودشونه. یادمه یک بار که نگهبان بدوم یکی از این پاسبخش ها شب برای سرکشی اومده و چند نفر رو به اصطلاح خفت کرده بوده بعد از تایم نگهبانی همه پاسدارهای اون تایمو کشید بیرون و مانور کرد . در صورتی که مثلا از 20 نفر 3 یا 4 نفر درست عمل نکرده بودند . جالبیش اینجاست تو حرفهاش میگفت (( من آدمتون میکنم )) . از عصبانیت نمیدوستم چکار کنم اما کاری ازم ساخته نیود یک سربازی که حداقل 6-7 سال از من کوچکتر بود (( حالا گور بابای تحصیلات )) میخواست رسم آدمیت به من آموزش بده

تو سربازی مخصوصا بعد از آموزشی با انواع نابرابری و زورگویی ها برخورد می کنید . دیگه مثل قبل نیست که با تحصیلات دانشگاهی وارد سربازی بشید و راحت خدمت کنید الان سرباز از فوق لیسانش راحتتر خدمت می کنه

30vil
21-04-2016, 22:25

پادگان ف مهن در خیابان فاطمی کنار دژبان مرکز هستش

پادگان بسیار خوبیه اما تقسیماتش خوب نیست اگر همونجا بمونی عالیه اما معمولا بچه ها رو میفرستن سر پروژه های خارج از تهران

- - - Updated - - -

پادگان ف مهن در خیابان فاطمی کنار دژبان مرکز هستش

پادگان بسیار خوبیه اما تقسیماتش خوب نیست اگر همونجا بمونی عالیه اما معمولا بچه ها رو میفرستن سر پروژه های خارج از تهران

XDbit68
22-04-2016, 11:25
سلام.. من با لیسانس افتادم پادگان نیروی دریایی حسنرود انزلی .. کسی هست یا بوده اونجا ؟:n01:

- - - Updated - - -

سلام.. من با لیسانس افتادم پادگان نیروی دریایی حسنرود انزلی .. کسی هست یا بوده اونجا ؟:n01:

albertxx
22-04-2016, 11:29

- - - Updated - - -

هتل حسن رود [emoji2]
مشکلی نداری
به خصوص اینکه لیسانس هستی (( اونجا به شما میگن دانشجو))
به افراد دیپلم و زیر دیپلم هم میگن ناوی

خدمت خوبی خواهی داشت
نسبت به پادگان های دیگه راحت تره

XDbit68
22-04-2016, 11:35
هتل حسن رود [emoji2]
مشکلی نداری
به خصوص اینکه لیسانس هستی (( اونجا به شما میگن دانشجو))
به افراد دیپلم و زیر دیپلم هم میگن ناوی

خدمت خوبی خواهی داشت
نسبت به پادگان های دیگه راحت تره

دمت گرم داداش گلم...:n16: اونجا به شما مرخصی و آخر هفته چطور می دادن

albertxx
22-04-2016, 11:37
دمت گرم داداش گلم...:n16: اونجا به شما مرخصی و آخر هفته چطور می دادن
خوب بود نسبتا
2 گروه میکردن و یک هفته در میون پنجشنبه و جمعه میفرستادن خونه
درخواست میکردی و یا اگه متاهل بودی و.... بیشتر هم میشد

مرخصی ساعتی هم دوشنبه از 2 تا 8 میتونی بگیری
چون دوشنبه آزاد باش ساعت 2 هست بقیه روزا 5
پنجشنبه هم 12

XDbit68
22-04-2016, 11:58
خوب بود نسبتا
2 گروه میکردن و یک هفته در میون پنجشنبه و جمعه میفرستادن خونه
درخواست میکردی و یا اگه متاهل بودی و.... بیشتر هم میشد

مرخصی ساعتی هم دوشنبه از 2 تا 8 میتونی بگیری
چون دوشنبه آزاد باش ساعت 2 هست بقیه روزا 5
پنجشنبه هم 12

پنجشنبه و جمعه می فرستن خونه.. الکیه ؟ بعد شما بعد آموزشی کجا افتادی برای یگان ؟
پس اینی که میگن هر هفته

albertxx
22-04-2016, 12:12
پنجشنبه و جمعه می فرستن خونه.. الکیه ؟ بعد شما بعد آموزشی کجا افتادی برای یگان ؟
پس اینی که میگن هر هفته
پنجشنبه و جمعه میفرستن خونه
ولی خب همه رو باهم نمیفرستن
پادگان خالی میشه [emoji2]
واسه ما نصف مثلا هفته اول پنجشنبه و جمعه فرستادن
اونا که نرفتن هفته بعد پنجشنبه جمعه
البته در بعضی شرایط مثل تشویقی و یا متاهلی و.... هر هفته هم میشه

من افتادم چابهار [emoji4]

Milad._.R
22-04-2016, 14:04
اینکه میگن سپاه لیسانس نمیگیره یا کمتر میگیره ، درسته ؟

farshid2002002
22-04-2016, 15:31
سوال یکی از دوستانم :

شهریور 93 از دانشگاه اخراجی براش زده اند و دی 94 با دانشگاه تصفیه حساب کرده و نامه ی دانشگاه هم اسفند ماه 94 به دستش رسیده. حالا میخواد برای سربازی اقدام کنه چون میخواد بعدش ادامه تحصیل بده توی رشته ای دیگه. در ضمن الان مشغول کاری هست که حدود یک - یک و دویست ماهی درآمد داره. آیا اصلا ارزش داره سربازی بره ؟ خیلی تاکید داره که ادامه تحصیل بده. چه کار کنه ؟ این مدت غیبت و نرفتن سربازی چه طور محاسبه میشه ؟ چه کار کنه ؟ عواقب و پیامدهاش چی هست ؟ کسی این شرایط رو داشته ؟

ممنون :n16:

tabarestan90
22-04-2016, 16:03
هزینه های تعویض لباسا و وسایل تو لباس نظامی فروشیِ نزدیک مرکز شهید خضرائی

تعویض پیراهن و شلوار 15 تومن
تعویض اور کت 15 تومن
تعویض پوتین 10 تومن ( یه مدل پوتین سبک هم داشت اون 35 تومن بود )
دوخت و دوز 15 تومن
کلاه هم سایز مناسب نداشت

سلام

میشه آدرس دقیق رو بدی؟

برای رسته های دیگه رو هم داشت؟ من نزاجا هستم

هزینه تعویض پیراهن و شلوار باهم 15 تومن؟! یا هر کدوم 15 تومن؟

پوتین هم فقط سایز رو عوض کردید؟ جنسش همونه؟

تو امام حسین هزینه تعویض خیلی زیاد بود!!!!

alex_love
22-04-2016, 16:30
سوال یکی از دوستانم :

شهریور 93 از دانشگاه اخراجی براش زده اند و دی 94 با دانشگاه تصفیه حساب کرده و نامه ی دانشگاه هم اسفند ماه 94 به دستش رسیده. حالا میخواد برای سربازی اقدام کنه چون میخواد بعدش ادامه تحصیل بده توی رشته ای دیگه. در ضمن الان مشغول کاری هست که حدود یک - یک و دویست ماهی درآمد داره. آیا اصلا ارزش داره سربازی بره ؟ خیلی تاکید داره که ادامه تحصیل بده. چه کار کنه ؟ این مدت غیبت و نرفتن سربازی چه طور محاسبه میشه ؟ چه کار کنه ؟ عواقب و پیامدهاش چی هست ؟ کسی این شرایط رو داشته ؟

ممنون :n16:

سلام
خوب برای اینکه ادامه تحصیل بده حتما یا باید بره سربازی یا معاف بشه ! چون برای افرادی که از دانشگاه اخراج میشن فقط یکبار معافیت تحصیلی صادر میشه . اگه مصر به ادامه تحصیل هست حتما بره سربازی ! چون اگه نره باید 8 سال منتظر بمونه و اگه قانون و بامبول ! جدیدی حادث نشه میتونه با پرداخت هزینه (بسته به اون زمان شاید هزینه بالاتر بره و شاید با توجه به کمبود حتمی سرباز در 8 سال اینده اصلا قانون خرید رو مجدد بردارن ! ) کارت پایان خدمت بگیره و ادامه تحصیل بده !

تو برگه ای که دانشگاه برای معرفی به نظام وظیفه میده یه تاریخی درج شده که اون تاریخ تاریخ اصلی ترخیص از دانشگاه هست . بعد از اخراج یکسال فرصت داره که خودش رو معرفی کنه . اگه ایشون مثلا در 31 شهریور 93 اخراج شده باشن تا 31 شهریور 94 فرصت معرفی داشتن و الان که شش ماه ازش گذشته تا 31 شهریور 95 فرصت داره اگه تا اون موقع خودش رو معرفی کنه فقط 6 ماه اضاف پشت دفترچه میخوره که ممکنه بعدا عفو عمومی اعلام بشه و بخشیده بشه ولی بعد از اون تاریخ علاوه بر اضافه خدمت به دادسرا معرفی میشه و باید جریمه هم بده .

عواقب خاصی هم نداره ! از یکسری امتیازهای جامعه محروم میشه ! مثل گذرنامه یا تمدید گواهینامه و البته ادامه ی تحصیل و از این جور چیزا !

به نظر من چون هدفش ادامه تحصیل هست سریعا برای خدمت اقدام کنه تا وقتش بیشتر تلف نشه .

farshid2002002
22-04-2016, 17:10
سلام
خوب برای اینکه ادامه تحصیل بده حتما یا باید بره سربازی یا معاف بشه ! چون برای افرادی که از دانشگاه اخراج میشن فقط یکبار معافیت تحصیلی صادر میشه . اگه مصر به ادامه تحصیل هست حتما بره سربازی ! چون اگه نره باید 8 سال منتظر بمونه و اگه قانون و بامبول ! جدیدی حادث نشه میتونه با پرداخت هزینه (بسته به اون زمان شاید هزینه بالاتر بره و شاید با توجه به کمبود حتمی سرباز در 8 سال اینده اصلا قانون خرید رو مجدد بردارن ! ) کارت پایان خدمت بگیره و ادامه تحصیل بده !

تو برگه ای که دانشگاه برای معرفی به نظام وظیفه میده یه تاریخی درج شده که اون تاریخ تاریخ اصلی ترخیص از دانشگاه هست . بعد از اخراج یکسال فرصت داره که خودش رو معرفی کنه . اگه ایشون مثلا در 31 شهریور 93 اخراج شده باشن تا 31 شهریور 94 فرصت معرفی داشتن و الان که شش ماه ازش گذشته تا 31 شهریور 95 فرصت داره اگه تا اون موقع خودش رو معرفی کنه فقط 6 ماه اضاف پشت دفترچه میخوره که ممکنه بعدا عفو عمومی اعلام بشه و بخشیده بشه ولی بعد از اون تاریخ علاوه بر اضافه خدمت به دادسرا معرفی میشه و باید جریمه هم بده .

عواقب خاصی هم نداره ! از یکسری امتیازهای جامعه محروم میشه ! مثل گذرنامه یا تمدید گواهینامه و البته ادامه ی تحصیل و از این جور چیزا !

به نظر من چون هدفش ادامه تحصیل هست سریعا برای خدمت اقدام کنه تا وقتش بیشتر تلف نشه .

ممنون. حالا این بحث فراری حساب شدن و معرفی به مراجع قضایی چیه ؟

مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از 3 ماه باشد به 6 ماه اضافه خدمت تنبیه می شوند. مشمولانی نیز که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال باشد علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالحه قضائی معرفی می شوند.

draco8522
22-04-2016, 17:52
سلام دوستان
تو برگه امریه من زده بود اداره بهداشت و امداد و درمان -آج-لویزان رسته بهداشت و درمان کد 82210
چه جور جایی هست؟
باید تو بیمارستان یا درمانگاه خدمت کنم یا کار دفتریه؟
طبق برگه باید جمعه خودمونو معرفی کنیم . آیا باید جمعه برم یا شنبه؟

hosseinf722
22-04-2016, 18:19
سلام

میشه آدرس دقیق رو بدی؟

برای رسته های دیگه رو هم داشت؟ من نزاجا هستم

هزینه تعویض پیراهن و شلوار باهم 15 تومن؟! یا هر کدوم 15 تومن؟

پوتین هم فقط سایز رو عوض کردید؟ جنسش همونه؟

تو امام حسین هزینه تعویض خیلی زیاد بود!!!!

سلام
آدرس و شماره تو کارت هست

شلوار و پیراهن با هم 15
هزینه تعویض پوتین اگه سایزش 42،43،44 بود 5 تومن میشد ولی چون پوتینی که به ما داده بودن 41 بود هزینه تعویض اون 10 تومن بود
جنس پوتین هم دقیقا همونه

اون یکی پوتین که 35 تومن هزینه تعویضش بود به شدت سبک تر از این یکی بود ولی طبق گفته فروشنده کیفیت سنگین تره بیشتر از سبک ست و طول عمر بیشتری داره

بنظرم رسته های دیگه رو نداشت ، یا حداقل به چشم من نخورد
میتونین زنگ بزنین سوال بپرسین

در کل مغازه ی خوبی بود ، هم اخلاقشون هم جنسا و قیمتشون

farshid2002002
22-04-2016, 18:35

مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از 3 ماه باشد به 6 ماه اضافه خدمت تنبیه می شوند. مشمولانی نیز که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال باشد علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالحه قضائی معرفی می شوند.

این بحث فراری حساب شدن رو اگر کسی از دوستان لطف کنه پاسخ بده ممنون میشم. یعنی این رفیق ما که در بالا توضیح دادم بره یا نره ؟ این فراری حساب شدن چه عواقب و نتایجی داره ؟

yassii9
22-04-2016, 20:05
سلام دوستان

از بچه هاي اعزامى تير كسى هست كه بفهمه كجا افتاده؟

امريه شون چى ثبت سيستم شده يا نه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

alex_love
22-04-2016, 20:32

تو همون پست گفتم! اگه بیشتر از یک سال غیبت کنه علاوه بر غیبت به دادسرا هم معرفی میشه و باید غرامت بده! تا اخر شهریور امسال مدت غیبت رفیق شما بیشتر از یکسال میشه و مشمول جریمه خواهد بود! جریمه اکثرا به صورت نقدی دریافت میشه.
عواقبشم همون اضافه خدمت و جریمست!

albertxx
22-04-2016, 20:38
سلام دوستان

از بچه هاي اعزامى تير كسى هست كه بفهمه كجا افتاده؟

امريه شون چى ثبت سيستم شده يا نه؟

یک هفته یا 10 روز قبل اعزام مشخص میشه
چون تا 20 روز قبل اعزام هم افراد جدید وارد اعزامی تیر میتونن بشن
مثلا من که اسفند بودم یهو 6 بهمن حدودا بود تعجیل اسفند باز شد و کلی تعجیلی اومد تو اسفند
و خب بعدش باید معرفی میشدن به پادگان

معمولا 2 هفته زودتر از روز اعزام فکر نکنم مشخص بشه

Captain_America
22-04-2016, 20:41

این بحث فراری حساب شدن رو اگر کسی از دوستان لطف کنه پاسخ بده ممنون میشم. یعنی این رفیق ما که در بالا توضیح دادم بره یا نره ؟ این فراری حساب شدن چه عواقب و نتایجی داره ؟
اگر مشمولی بعد از تمام شدن فرجه اش اقدام به پست کردن دفترچه اش نکند غایب محسوب میشه این شخص غایب اگه تا ۳ ماه از شروع غیبت دفترچه رو پست کنه ۳ ماه اضافه خدمت خواهد داشت اگه بیش از ۳ ماه شد ۶ ماه اضافه خدمت ولی اگر بیش از یک سال شد علاوه بر آن وضعیتش از غایب به فراری تغیر میکنه و به دادسرای نظام برده خواهد شد که اونجا معمولا به جریمه نقدی هم محکوم میشود.

moradi_masoud
22-04-2016, 21:12
سلام

من اعزام مجددم و 9 ماه هستش حقوق منو واریز نکردن:n03:

کسی سابقه این قضیه رو داره؟

یا کسی شماره نیرو انسانی تهرانو داره بشه زنگ زد پیگیری کرد
شعبه وظیفه تیپ مشهد که عین خیالش نیست!!!

ms1ove
22-04-2016, 22:09
سلام
دوستان قضیه حقوق چجوریه ؟
مثلا برای یه سرباز سپاه با مدرک لیسانس چقدر حقوق میدن ؟

hemeyang
23-04-2016, 08:46
دوستان ما تاریخ معرفی به یگانمون رو زدن 10 اردیبهشت حالا این روز جمعه است و تعطیل موندیم چه کنیم میترسیم 11 بریم همین اول کار اضافی برامون بزنم

ali.92
23-04-2016, 09:52
دوستان ما تاریخ معرفی به یگانمون رو زدن 10 اردیبهشت حالا این روز جمعه است و تعطیل موندیم چه کنیم میترسیم 11 بریم همین اول کار اضافی برامون بزنم

کی ترخیص شدی؟؟؟دوره کدت تموم شده؟؟یا مستقیم معرفی شدی به یگان؟؟؟؟؟
طبعا باید اولین روز رسمی بری..اگر روز مورد نظر تعطیل بوده باشه

hemeyang
23-04-2016, 10:18
کی ترخیص شدی؟؟؟دوره کدت تموم شده؟؟یا مستقیم معرفی شدی به یگان؟؟؟؟؟
طبعا باید اولین روز رسمی بری..اگر روز مورد نظر تعطیل بوده باشه

نه معرفی مستقیما اموزشیم 31 فروردین تموم شد امریم زده معرفی 10 اردیبهشت که میشه جمعه
راستی رسته رایانه پادگان رستمی خرم ابادم افتادم که تو استانمونه کسی تجربه داره ممنون میشم

osta_ali
23-04-2016, 12:47
من با فوق 142 ميگيرم
ليسانس فكر كنم 10 تومن كمتر باشه.(همه همين حول و حوش ميگيرن هر درجه شايد 7 8 تومن با هم فرق داشته باشه)

Alireza SM
23-04-2016, 15:05
شاگرد کنکوری من برای معافیت اعصاب و روان اقدام کرد و کل مراحل از مراجعه به پلیس+10 تا گرفتن نامه کمیسیون مبنی بر سالم بودن فقط 10 روز طول کشید :n31:
بنده خدا میخواست تا شهریور طولش بده :n02:

Globe
23-04-2016, 15:15
من با فوق 142 ميگيرم
ليسانس فكر كنم 10 تومن كمتر باشه.(همه همين حول و حوش ميگيرن هر درجه شايد 7 8 تومن با هم فرق داشته باشه)
احتمالا متاهل هستید
چون من تو سپاه با فوق و درجه ستوان سومی 119 میگیرم!

Sent by Tapatalk on Android

alex_love
23-04-2016, 15:35
احتمالا متاهل هستید

حقوق متاهل دوبل مجرد هست ! بعضی پادگانها حقوقها با توجه به سختی کار و شرایط اب و هوایی فرق داره ! حقوق ارگان هاهم فرق داره ! سپاه اصولا بیشتر از همه حقوق میده . لیسانس متاهل (ستوانسوم ) تو ارتش حقوق ثابتش بیشتر از 160 هست (سال قبل) که هر سه ماه یکبار هزینه ی ایاب ذهاب و رفت و امد هم اضافه میشه بهش .
سال پیش تو ارتش فوق لیسانس 105 لیسانس 95 فوق دیپلم 85 تا 80 و دیپلم هم 60-70 میگرفت ! متاهل هم دوبل ، فرزند هم سوبل ! (بدون شرایط خاص پادگان)

alex_love
23-04-2016, 15:45
نه معرفی مستقیما اموزشیم 31 فروردین تموم شد امریم زده معرفی 10 اردیبهشت که میشه جمعه
راستی رسته رایانه پادگان رستمی خرم ابادم افتادم که تو استانمونه کسی تجربه داره ممنون میشم
سلام
این مورد که نهست بخورید یا نه بستگی به نیروی انسانی یگانتون داره ! چون به تاریخ معرفی و ورودتون نگاه میکنن و اگه یه روز دیر برید یه روز اضاف + یه روز نهست رو میتونن بزنن ! بستگی به اونا داره !

alex_love
23-04-2016, 15:52
سلام

من اعزام مجددم و 9 ماه هستش حقوق منو واریز نکردن:n03:

کسی سابقه این قضیه رو داره؟

یا کسی شماره نیرو انسانی تهرانو داره بشه زنگ زد پیگیری کرد
شعبه وظیفه تیپ مشهد که عین خیالش نیست!!!

سلام
دفترچه بیمه دارید و بیمتون برقرار هست ؟
از این نوع موارد خیلی زیاد دیدم ! دلیلش هم کد به کد نشدن حقوق هست که کم کاری یا از نیروی انسانی یگان شما هست یا مرکز ! یه چند بار دیگه هم مراجعه کنید دیدید جواب نداد باید کار اساسی پیش بگیرید ! یک موردی که از دوستان نزدیک خودم بودن و کارشو راه انداختیم دقیق همین شرایط رو داشتن و 12 ماه حقوق نگرفته بودن، اعزام مجدد هم بودن، مورد رو با یک فکس به بازرسی ویژه نیروی های مسلح در مدت دو روز حل کردیم ! نامه ای اماده کنید با مقدمات نظامی مبنی بر اینکه حوقتون واریز نشده و شرایطتتون رو بگید و بگید که پیگیری نمیکنن و از این جور مسائل ! شماره ی پرسنلی و مشخصات کاملتون رو هم بنویسید (نامه تایپ شده ) و برای دفتر فرماندهی بازرسی ویژه اراسال کنید . پیروی اون فکسی از بازرسی برای فرمانده ی یگان ارسال میشه و اونوقته که میبینید چطور همه به تته پته میفتن :n02: اگه تهران هستید که خودتون هم میتونید مستقیم برید بازرسی ویژه وگرنه از 118 میتونید شمارش رو پیدا کنید . شماره ی فکسش رو داشتم ولی تو جعبه ی یادگاری هاست الان :n02: اگه شمارشون رو گیر نیاوردی بگو تا شماره ی دفتر فرماندهی رم برات پیدا کنم !

این موارد هم خیلی کم به شعبه ی وظیفه میدن ، اصولا تو نیروی انسانی یگانتون یه قسمتی هست به نام کامپیوتر و امار که کادری اونجا مسئول وارد کردن اطلاعات هست ! مسئولیت این دیرکرد متوجه اون هست !

Captain_America
23-04-2016, 16:17
چقدر حقوق شما کمه، من سال ۹۲ برجی ۲۰۰ میگرفتم با مدرک ارشد و مجرد سرباز سپاه بودم ولی تو دادسرا خدمت میکردم غیر نظامی ساعت اداری .

jjadm
23-04-2016, 18:45
حقوق متاهل دوبل مجرد هست ! بعضی پادگانها حقوقها با توجه به سختی کار و شرایط اب و هوایی فرق داره ! حقوق ارگان هاهم فرق داره ! سپاه اصولا بیشتر از همه حقوق میده . لیسانس متاهل (ستوانسوم ) تو ارتش حقوق ثابتش بیشتر از 160 هست (سال قبل) که هر سه ماه یکبار هزینه ی ایاب ذهاب و رفت و امد هم اضافه میشه بهش .
سال پیش تو ارتش فوق لیسانس 105 لیسانس 95 فوق دیپلم 85 تا 80 و دیپلم هم 60-70 میگرفت ! متاهل هم دوبل ، فرزند هم سوبل ! (بدون شرایط خاص پادگان)

یک سوال خالص دریافتی توسط سرباز همین وجوه هست ؟ یا مالیات هم ازش کسر میکنن .

اون مبلغ دریافتی خالص که به سرباز داده میشه دقیقا چقدر هست ؟

jjadm
23-04-2016, 19:40
دوستان اگر هفته بعد دفترچه بفرستیم به نظرتون برج چند اعزام میشم ؟ فوق دیبلم .

rozbeh85
23-04-2016, 19:41
سلام دوستان
تو برگه امریه من زده بود اداره بهداشت و امداد و درمان -آج-لویزان رسته بهداشت و درمان کد 82210
چه جور جایی هست؟
باید تو بیمارستان یا درمانگاه خدمت کنم یا کار دفتریه؟
طبق برگه باید جمعه خودمونو معرفی کنیم . آیا باید جمعه برم یا شنبه؟

من اینی که میگم شاید اونقدر به روز نباشه، تجربه ی خودم است برای اردیبهشت 89
من با لیسانس معرفی شدم آنجا، همون اول 5 روز مرخصی دادن
بعد از 5 روز که برگشتیم باز تقسیم شدیم، یه سری در همون اداره ماندن، یه سری تقسیم شدن به بیمارستان های شهرستان ها و یک سری هم بیمارستان های تهران.
من افتادم به بیمارستان تهران و کلا کار دفتری و راحتی بود اون زمان.
و در کل ادار ه بهداشت و درمان چون کادر درمانیش بیشتر از کادر نظامی است خیلی راحتره تا ستاد و پادگان.
سرهنگ و سرگرد شما پزشک است که خودشم لباس نمیپوشه اگر بیمارستان بیوفتی، و نگهبانی ها آسان است چون اسلحه خانه نداره، فقط باید شب اونجا بخوابی، همین.

Mahyar25
23-04-2016, 19:52

فوق لیسانس - ناجا - دریافتی 105

moradi_masoud
23-04-2016, 20:13
ممنونم دوست عزیز

اره فکر خوبی بود
منم فردا نامه رو آماده میکنم فکس میکنم

اگر حقوق کادر 5 هزار تومن کم بود که دنیا رو بهم میریختن
حالا وظیفه اصلا مهم نیست....

moradi_masoud
23-04-2016, 20:15
ممنونم دوست عزیز

اره فکر خوبی بود
منم فردا نامه رو آماده میکنم فکس میکنم

اگر حقوق کادر 5 هزار تومن کم بود که دنیا رو بهم میریختن
حالا وظیفه اصلا مهم نیست....

سلام
دفترچه بیمه دارید و بیمتون برقرار هست ؟
از این نوع موارد خیلی زیاد دیدم ! دلیلش هم کد به کد نشدن حقوق هست که کم کاری یا از نیروی انسانی یگان شما هست یا مرکز ! یه چند بار دیگه هم مراجعه کنید دیدید جواب نداد باید کار اساسی پیش بگیرید ! یک موردی که از دوستان نزدیک خودم بودن و کارشو راه انداختیم دقیق همین شرایط رو داشتن و 12 ماه حقوق نگرفته بودن، اعزام مجدد هم بودن، مورد رو با یک فکس به بازرسی ویژه نیروی های مسلح در مدت دو روز حل کردیم ! نامه ای اماده کنید با مقدمات نظامی مبنی بر اینکه حوقتون واریز نشده و شرایطتتون رو بگید و بگید که پیگیری نمیکنن و از این جور مسائل ! شماره ی پرسنلی و مشخصات کاملتون رو هم بنویسید (نامه تایپ شده ) و برای دفتر فرماندهی بازرسی ویژه اراسال کنید . پیروی اون فکسی از بازرسی برای فرمانده ی یگان ارسال میشه و اونوقته که میبینید چطور همه به تته پته میفتن :n02: اگه تهران هستید که خودتون هم میتونید مستقیم برید بازرسی ویژه وگرنه از 118 میتونید شمارش رو پیدا کنید . شماره ی فکسش رو داشتم ولی تو جعبه ی یادگاری هاست الان :n02: اگه شمارشون رو گیر نیاوردی بگو تا شماره ی دفتر فرماندهی رم برات پیدا کنم !

این موارد هم خیلی کم به شعبه ی وظیفه میدن ، اصولا تو نیروی انسانی یگانتون یه قسمتی هست به نام کامپیوتر و امار که کادری اونجا مسئول وارد کردن اطلاعات هست ! مسئولیت این دیرکرد متوجه اون هست !

saminem
23-04-2016, 20:42
اساتید محترم من پدرم قراره فردا واسه کسری رزمندگی اقدام کنه ، باید بره تهران یا یگان خدمتی (قزوین) ؟؟

این روند چقد طول میکشه؟

jjadm
23-04-2016, 20:42
دوستان اگر هفته بعد دفترچه بفرستیم به نظرتون برج چند اعزام میشم ؟ فوق دیبلم .

دوستان تو رو خدا یکی جواب بده

yassii9
23-04-2016, 21:08

سلام دوست عزيز

به احتمال زياد اعزامت ميوفته آبان 95

alex_love
23-04-2016, 23:09

اونی که گفتم درکل مبلغ خالص دریافتی هست ، مبلغهای دیگه مثل مالیات و حق لباس و ... ازش کسر شدن ! یه سری فرمول های مسخره و گیج کننده داره !

اساتید محترم من پدرم قراره فردا واسه کسری رزمندگی اقدام کنه ، باید بره تهران یا یگان خدمتی (قزوین) ؟؟

این روند چقد طول میکشه؟

سلام
از نظر سنی که مشکلی نداشتید ؟! متودلد 72 به بعد و از این قضایا ! ؟
شما باید یک برگ اشتغال به خدمت از یگانتون بگیرید و اون رو به پدرتون بدید تا نامه رو به یگانی که خدمت کردن ببرن تا نامه کسری رو صادر کنن

اصلا مشخص نمیکنه ! اما به طور متوسط همونطور که دوستمون گفتن 6 ماه یا 4 ماه بعد . اگه دنبال تعجیل هم بودید هر ماه بعد 15 مراجعه کنید به +10 و پیگیر باشید

saminem
23-04-2016, 23:40
اونی که گفتم درکل مبلغ خالص دریافتی هست ، مبلغهای دیگه مثل مالیات و حق لباس و ... ازش کسر شدن ! یه سری فرمول های مسخره و گیج کننده داره !

سلام
از نظر سنی که مشکلی نداشتید ؟! متودلد 72 به بعد و از این قضایا ! ؟
شما باید یک برگ اشتغال به خدمت از یگانتون بگیرید و اون رو به پدرتون بدید تا نامه رو به یگانی که خدمت کردن ببرن تا نامه کسری رو صادر کنن

اصلا مشخص نمیکنه ! اما به طور متوسط همونطور که دوستمون گفتن 6 ماه یا 4 ماه بعد . اگه دنبال تعجیل هم بودید هر ماه بعد 15 مراجعه کنید به +10 و پیگیر باشید
متولد 70 هستم. ممنون

نبططسلی
24-04-2016, 09:37
بچه ها من مستقیم وارد یگان شدم مرامخ لویزان باستوان سومی....بازتقسیم میشم اونجا؟تقسیماتش چه جوریه؟تهران میفتم؟
ممنون میشم کامل راهنماییم کنید

alex_love
24-04-2016, 10:23
متولد 70 هستم. ممنون

اوکی پس مشکلی نیست و انشاالله تکمیل بتونی کسری هارو بگیری :n39:

livebot
24-04-2016, 11:21
دوستان من دوره کد پدافند هوایی اصفهان خوردم. کسی اطلاع داره چه جور جاییه؟ و این که گوشی باخودم ببرم؟ مرسی.

eabedini60
24-04-2016, 11:57
سلام معافی پســـر سوم لغو شـــد ولی من معافی فرزند چهارم رو گرفتـــم !
سه تا از داداش هـام سربازی تموم کردن من تنهـا موندم که زدن معافـــم کردن ;)
موفق باشید!:40:

چطور ممکنه فرزند چهارم معاف شه 09386504973

سلام
لطفا تاپیک رو وارد بحث های شخصی و بی فایده برای عموم نکنید. یادش بخیر سربازی خوش گذشت و امروز عازمم دعام کنید و این حرفا در رده اسپم تلقی میشه.

فرستاده شده از HUAWEI Y330-U11ِ من با Tapatalk

eabedini60
24-04-2016, 12:31
منم دوره کد خوردم تکاور پرندک اگه کسی رفته اونجا وضعیتش رو برام پیامک بزنه09386504973تاریخ دهم اردیبهشت 95 هم موقع اعزاممه رشته مهندسی کشاورزی هستم

فرستاده شده از HUAWEI Y330-U11ِ من با Tapatalk

نبططسلی
24-04-2016, 12:42
بچه ها من مستقیم وارد یگان شدم مرامخ لویزان باستوان سومی....بازتقسیم میشم اونجا؟تقسیماتش چه جوریه؟تهران میفتم؟
ممنون میشم کامل راهنماییم کنید
بچه ها کمک کنید....لطفا

امید رض
24-04-2016, 13:56
سلام میخوام تو دوره خدمت ادامه تحصیل بدم چه جوریاس میخوام درسامو پاس کنم!:n02:

sadegh571
24-04-2016, 14:30
سلام
من متولد 68 ام و هجده ماه خدمتم.
پدرم 8 ماه جبهه خدمت کرده و میخوام برم دنبال کسری که حدود 2 ماه بهم کسری تعلق میگیره.
میخوام بدونم بعد از اینکه گواهی اشتغال به خدمت رو گرفتم چقدر طول میکشه تا نامه کسری بیاد و کسری رو بخوابونم؟
به نظرتون با توجه به مدت زمان کمی که باقی مونده (حدود 100 روز تا تصویه قانونی) ارزش داره برم دنبال کسری؟

یه سوال دیگه هم دارم،
الان حدود 3 هفته عکس و فتوکپی دادم منشی گروهان که یه نامه گروهانی بزنه برای گواهی اشتغال به خدمت؛
هر روز ازش سوال میکنم میگه نامه رو زده اما پیش منشی های گردان که میرم میگه نامه رو نزده و داره دروغ میگه.
به فرمانده گروهان هم گفتم مساله رو ، اما اونم پیگیری نمیکنه.
به نظرتون چی کار باید بکنم؟ برم پیش بازرسی یا .....؟

adelete
24-04-2016, 16:04
دوستان سلام
تمدید کردم واسه برج 4
یه سوال داشتم اینکه اگه واسه امریه ثبتنام کنم ولی بعدا به دلایلی نخوام برم آیا مشکلی پیش میاد ؟؟؟؟

behnam_roli
24-04-2016, 20:27
سلام
من متولد 68 ام و هجده ماه خدمتم.
پدرم 8 ماه جبهه خدمت کرده و میخوام برم دنبال کسری که حدود 2 ماه بهم کسری تعلق میگیره.
میخوام بدونم بعد از اینکه گواهی اشتغال به خدمت رو گرفتم چقدر طول میکشه تا نامه کسری بیاد و کسری رو بخوابونم؟
به نظرتون با توجه به مدت زمان کمی که باقی مونده (حدود 100 روز تا تصویه قانونی) ارزش داره برم دنبال کسری؟

اگر کارت ایثارگری پدرت داشته باشی. چند روز زمان میبره تا بتونی مدارک ثبت کسری جور بکنی بعد اون یک ماه پروسه دادن نامه کسریت طول میکشه. چند روزم زمان میبره تو پلیس+10 ثبت بشه
اگر زرنگ باشی و مدارکت جور باشه خوبه بری دنبالش

EhsanCPU
24-04-2016, 23:52
آغاز جذب سرباز معلم با مدارک کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ali.92
26-04-2016, 10:23
آقا وقتی میرم تو یگان باید نواری چیزی به شلوار مسخرمون بدوزم؟؟؟؟نیرو زمینی هستم///

BEHZAD2007
26-04-2016, 12:23
سلام دوستان برای اینکه بخوایی تسویه کنی باید دوماه مونده به خدمتت باید بری دنبال کارای تسویه میشه بگید چه کارایی رو باید انجام داد؟
با تشکر

hemeyang
26-04-2016, 12:58
اره وقتی میری تو یگان متناسب با اون یگان یه نوار باید بزنی

دوستان یه سوال ما که درجمون شده گروهبان یکی اگه تو پادگان رسته اداری باشیم وضعمون چطوره میزان ساعت دو ازاد باشیم در ضمن ما هم افسر محسوب میشیم؟

alex_love
26-04-2016, 15:02
سلام دوستان برای اینکه بخوایی تسویه کنی باید دوماه مونده به خدمتت باید بری دنبال کارای تسویه میشه بگید چه کارایی رو باید انجام داد؟
با تشکر
سلام
بسته به یگان شرایط فرق میکنه ! برید از کارگزینی بپرسید بهتره !
بعضی از یگانها 2 ماه یا 45 روز یا کمتر (1 ماه تا 10 روز ! ) قبل از پایان خدمت ازتون عکس پایان خدمت رو میگیرن تا براتون درخواست صدور کارت کنن که بعد از پایان خدمت سریعتر کارتتون بیاد . بعضی از یگان ها هم فقط روز ترخیص عکس رو میگیرن و بنابراین کارتتون دیرتر بدستتون میرسه !

اره وقتی میری تو یگان متناسب با اون یگان یه نوار باید بزنی

دوستان یه سوال ما که درجمون شده گروهبان یکی اگه تو پادگان رسته اداری باشیم وضعمون چطوره میزان ساعت دو ازاد باشیم در ضمن ما هم افسر محسوب میشیم؟
بستگی به شرایط پادگان داره ! رسته ی سرباز جز موارد عملیایتی و حفا و ع س در بقیه ی موارد زیاد کاربردی نیست ! میتونه رستتون پیاده باشه ولی تا 2 بعد از ظهر کار اداری کنید و بعدش ازاد باشید! شرایط یگان ها متفاوته .
خیر، درجه دار محسوب میشید ! البته در اصلش سرباز چه ستوان یک باشه چه سرباز صفر ، سربازه ! درجه برا ابگرمکنه ! :دی

milad_d993
26-04-2016, 16:53
سلام دوستان
من به یکی دو تا از ادارات دولتی همدان سر زدم برای امریه و گفتن که فعلا مجوز جذب سرباز ندادن بهمون (سال های قبل میگرفتن ولی برای امسال فعلا مجوزش صادر نشده از ستاد کل)

نامه درخواست امریه هم برده بودم براشون ولی قبول نکردن ازم گفتن که میگیریم امیدوار میشی بیخودی...

خواستم بدانم که راهی هست که بدانیم راست میگن یا خالی بندیه و نگه داشتن واسه آشناهاشون؟؟؟

سهمیه ادارات واقع در شهرستان برای سرباز رو ارگان اصلی توی تهران مشخص میکنه یا هر اداره توی شهرستان ها خودشان درخواست مجوز جذب n سرباز رو میدن??

دفترچه رو پست کردم و تاریخ اعزامم افتاده برج 6. ماه مناسبی برای امریه هستش؟؟ چون برای امریه 60 روز باید قبل اعزام مدارک رو بفرستن فکر کنم مناسب باشه؛ برای آموزشی هم از نظر هوا خوبه. و میتونم 2 ماه هم عقب و احتمالا جلو بندارم

livebot
26-04-2016, 18:47
دوستان من دوره کد پدافند هوایی اصفهان خوردم. کسی اطلاع داره چه جور جاییه؟ و این که گوشی باخودم ببرم؟ مرسی.کسی اطلاع نداره از این؟

Mehran
26-04-2016, 21:09
دوستان سلام

کسی میتونه در شهری جز شهر محل سکونت و جایی که ازش برگه ی اعزام به خدمت
بگیره، برای سرباز معلمی اقدام کنه؟!

اگر اون شهر، شهر محل تولدش باشه و بومی اونجا حساب بشه چی؟ قبولش میکنن؟

با تشکر مهران...

Amir_oscar
26-04-2016, 22:55
دوستان سلام

کسی میتونه در شهری جز شهر محل سکونت و جایی که ازش برگه ی اعزام به خدمت
بگیره، برای سرباز معلمی اقدام کنه؟!

اگر اون شهر، شهر محل تولدش باشه و بومی اونجا حساب بشه چی؟ قبولش میکنن؟

با تشکر مهران...

می‌شه اقدام کرد، اما بومی بودن خیلی مهمه و من حتی امتیازم از یه نفر بیشتر شد اما چون اون بومی بود ترجیحش دادن. توی بخشنامه امسال زده بودن اولویت با متقاضیان بومیه.
فکر کنم محل سکونت رو برای بومی بودن محاسبه می‌کنن.

K4Z3M
26-04-2016, 22:55
سلام دوستان
ی سوال دارم خیلی فوریه ممنون میشم رفقا کمک کنن
من دو هفته پیش دفترچه پست کردم و تاریخ اعزامم هست 19 برج 3 تقریبا 1 ماه و ده رو زیگه...
میخوام ببینم میتونم تاریخ اعزامم رو عقب بندازم مثلا برای برج 5 باشه؟؟
اخه تصمیم گرفتم شاید برم دانشگاه تا اونموقع دیگه بتونم ثبت نام کنم..
چیکار کنم؟؟

hemeyang
27-04-2016, 10:16
سلام دوستان
ی سوال دارم خیلی فوریه ممنون میشم رفقا کمک کنن
من دو هفته پیش دفترچه پست کردم و تاریخ اعزامم هست 19 برج 3 تقریبا 1 ماه و ده رو زیگه...
میخوام ببینم میتونم تاریخ اعزامم رو عقب بندازم مثلا برای برج 5 باشه؟؟
اخه تصمیم گرفتم شاید برم دانشگاه تا اونموقع دیگه بتونم ثبت نام کنم..
چیکار کنم؟؟

اگه اشتباه نکنم تا دوبار میشه تمدید کرد البته من اعزام لیسانس ها رو در جریانم که اول هر برج زوجه حالا میتونی یه سر بری به اضافه ده دیگه دقیقشو بهت میگه

hemeyang
27-04-2016, 10:22
هی ما هم چند روز دیگه سر یگانیم فقط تو این مدت دو ماه و خورده ای خدمت خیلی تجربیات یافتم
اول از هه اینو برادرانه میگم اولین روزی که میتونید برید خدمت دفترچه پست کنید یعنی با همون دیپلم هر چی زودتر بریش بهتره
هر چند خدمتت سخت تر باشه ولی ارزششو داره چون هر چی سنت بره بالاتر وابستگیات و گرفتاریات بیشتر میشه
خصوصا الان که دیگه در دانشگاه ها به روی همه بازه و رقابتی نیست به شخصه حاضر بودم الان پایان خدمتم تو جیبم بود ولی ترم 1 دانشگام بودم

Mehran
27-04-2016, 20:58
می‌شه اقدام کرد، اما بومی بودن خیلی مهمه و من حتی امتیازم از یه نفر بیشتر شد اما چون اون بومی بود ترجیحش دادن. توی بخشنامه امسال زده بودن اولویت با متقاضیان بومیه.
فکر کنم محل سکونت رو برای بومی بودن محاسبه می‌کنن.

سلام

عالیه، ممنون - ظاهرا محل تولد هم یک پارامتر بومی بودن تلقی میشه. :)

۱۲- افرادی که حداقل دارای یکی از ویژگی های زیر باشند، داوطلب بومی تلقی می گردند.
الف: شهرستان محل تولد داوطلب و یا همسر وی با محل مورد تقاضا برای خدمت سرباز معلمی یکی باشد.

با تشکر مهران...

bardia-1
28-04-2016, 11:54
سلام دوستان کسی میدونه رسته عمران و استحکامات چه شکلیه؟ اگه میدونی یا دارید یه عکس بزار ید ممنون میشم

bardia-1
28-04-2016, 11:57
سلام دوستان کسی میدونه رسته عمران و استحکامات چه شکلیه؟ اگه میدونید یا دارید یه عکس بزار ید ممنون میشم

milad_d993
29-04-2016, 09:40
سلام دوستان.
بنده دوره تکمیلی بسیج رو طی نکردم ولی تو فرم وضعیت خدمت گفتم که رفتم؛ اگه اول میخواسم پذیرش سپاه بگیرم گفتم اگه شد میگیرم نشد هم به ...
الان پیگیر امریه شدم ولی میترسم این دروغ اگر امریه شدم امریه رو به بوووق بده.
چون من شنیدم که مثلا امریه های خاتم النبیا رو اگر کارت سبز داشته باشن میفرستن کرج و اگر نداشته باشن میفرستن یزد.
سوالی که دارم اینه که اگر مسانی که به کرج رفتن اونجا مدرک کارت سبز نداشته باشن امریه شون به بوق میره یا تو همون کرج بعد از دو ماه میرن سر امریه شون؟؟؟؟

البته من برای یه ارگان دیگه که ربطی هم به سپاه نداره اقدام کردم.... اینم بعنوان مثال گفتم....

Greedy
29-04-2016, 11:04
خوب یه هفته هم از آموزشیمون گذشت .
یه سری موارد و خاطرات از این یه هفته رو که برای خودم جالب بود و ممکنه به درد کسایی که در ماه های اینده اعزام شن بخوره رو میگم
اموزشی من تو پادگان جوادنیای قزوینه که تنها پادگان مربوط به وزارت دفاع هست . فوق دیپلم ها به بالا تو یگانی جدا بودن و این یگان هم 4 گروهان بود که هر کدوم حدود 100 نفر بودن هر چند این پادگان معروف به هتل جوادنیا هست ولی خوب هر چقدر هم هتل باشه بازم سربازیه و مشکلات و سختی های خاص خودش داره
دو سه روز اول خیلی سخت گذشت . یه سری قوانین که شاید هم مسخره به نظر برسه ولی بدجور در اجراشون سخت گیری و نظارت میکردن و کوچکترین بی نظمی با برخوردشون مواجه میشد .مثلا موقع انکارد کردن تخت خط ملحفه یکی دو سانتر اینور اونور بود برخورد میکردن. پوتینت بندش اینطوری باشه وسایلت به فلان شکل تو کمد چیده شه و ... ساعت 9:30 همه باید رو تختشون بودن و یه دقیقه دیر میکردی 3 ساعت مجبورت میکردن بیرون وایسی . حالا که هوا خوبه ولی تو زمستون بیچاره ای

اعصاب خرد کردن قضیش ساعت 4:30 بیدار شدنه منی که معمولا تازه 3-4 صبح میخوابیدم حالا باید بلند شم رفتارشون هم محترمانه بود همیشه و هیچ توهینی به شخصه ندیدم بکنن به کسی . دستشویی و حمومشون هم تمیز بود غذاشون هم انصافا خوب بود و فراتر از تصورم بود . فکر میکردم غذاشون یه جوری باشه که به محض اینکه اولین قاشق بخوری بریزی دور ولی به جز یه بار که کوکو سبزی بود شام و نصفه خوردم بقیشو تا ته خوردم .
من معاف از رزم هم هستم که کلا رژه و این چیزا تعطیله. تو این دو روز اخر که بقیه رژه میرفتن ما مشغول کندن علف و این چیزا بودیم :n09: که مثلا تو تابستون افتاب شدیدتر میشه اتیش نگیره ولی خوب به معاف از رزم ها کف درجه میدن . تو امتحانا و تیراندازی چه بالاترین نمره بگیریم چه پایین ترین نمره فرقی به حالمون نمیکنه و همون کف میدن
دیروز که اولین مرخصی رو دادن یعنی به معنای واقعی کلمه معنی ازادی رو درک کردم:دی قشنگ یه هفته از دنیا عقب بودیم و هیچ خبری نداشتیم که تو این یه هفته تو مملکت چی گذشته . سخت ترین روزای اموزشی که هفته اولش باشه گذشت و دیگه روزای اسونتری در پیش داریم و به خصوص برای ما معاف از رزم ها که فقط کلاس های دانش پایه همون کلاس های دانشگاه هست رو در پیش داریم . در کل اگر مشکل دارید و درجه هم براتون مهم نیست معاف از رزم رو بگیرید که خیلی اسون میشه اموزشی ایشالله همه به خوبی و خوشی سربازیشون تموم کنن:n16:

Doctor Splinter
29-04-2016, 11:15
واقعا هفته اول آموزشی یکی از سخت ترین دوران زندگی هست@
بیشتر به خاطر تغییرات ناگهانی هستش که در زندگی آدم اتفاق افتاده مثلا من شب اول اصلا خوابم نبرد و شب دوم 2 ساعت خوابیدم و شب سوم حدود 4 ساعت و شب های بعدی تونستم بخوابم کامل:n33:
بعد از 2 هفته کاملا سیستم بدنی شما منطبق میشه و مشکل خاصی نخواهید داشت!!!
دلم برای آموزشی واقعا تنگ شده حاضرم به جای یک نفر که الان آموزشی هست برم :n10:

milad_d993
30-04-2016, 15:50
سلام دوستان.
بنده دوره تکمیلی بسیج رو طی نکردم ولی تو فرم وضعیت خدمت گفتم که رفتم؛ اگه اول میخواسم پذیرش سپاه بگیرم گفتم اگه شد میگیرم نشد هم به ...
الان پیگیر امریه شدم ولی میترسم این دروغ اگر امریه شدم امریه رو به بوووق بده.
چون من شنیدم که مثلا امریه های خاتم النبیا رو اگر کارت سبز داشته باشن میفرستن کرج و اگر نداشته باشن میفرستن یزد.
سوالی که دارم اینه که اگر مسانی که به کرج رفتن اونجا مدرک کارت سبز نداشته باشن امریه شون به بوق میره یا تو همون کرج بعد از دو ماه میرن سر امریه شون؟؟؟؟

البته من برای یه ارگان دیگه که ربطی هم به سپاه نداره اقدام کردم.... اینم بعنوان مثال گفتم....

کسی نظری نداره؟؟؟
اگه ارگان نظامی بود و بخاطر اینکه برگه سبز ندارم ولی خلافش رو گفتم اظافه خدمت میدادن مهم نبود برام ولی میترسم امریه جور بشه ولی بخاطر این به فنا بره...

اصلا آیا این گزینه برگ سبز که تو فرم وضعیت خدمت هست توی سیستم نظام وظیفه ثبت میشه یا نه؟؟؟

osta_ali
30-04-2016, 17:04
احتمالا متاهل هستید

نه خیر مجردم ولی درجم ستوان 2 هستش.
البته امریه هستم ولی این فکر نکنم تو حقوق تاثیر داشته باشه.

mgh345
30-04-2016, 20:37
سلام دوستان
خواستم بدانم که راهی هست که بدانیم راست میگن یا خالی بندیه و نگه داشتن واسه آشناهاشون؟؟؟

سهمیه ادارات واقع در شهرستان برای سرباز رو ارگان اصلی توی تهران مشخص میکنه یا هر اداره توی شهرستان ها خودشان درخواست مجوز جذب n سرباز رو میدن??

دفترچه رو پست کردم و تاریخ اعزامم افتاده برج 6. ماه مناسبی برای امریه هستش؟؟ چون برای امریه 60 روز باید قبل اعزام مدارک رو بفرستن فکر کنم مناسب باشه؛ برای آموزشی هم از نظر هوا خوبه. و میتونم 2 ماه هم عقب و احتمالا جلو بندارم

من و چند تا از دوستام، چندماه قبل اعزام دنبال امریه بودیم و هر چند هیچکدوم امریه نشدیم ولی میشه گفت تا حدی با سیستم آشنا شدیم. این که میگن مجوزش صادر نشده یه جور دروغ مصلحتی هست! اینا اول باید درخواست بدن تا براشون مجوز صادر بشه
اداره ها عموما علاقه ای به نیروی امریه ندارن چون باید کلی وقت برای آموزش نیروی امریه بذارن، در حالی که سرباز بعد از 3-2 سال از اداره میره و باید یکی دیگه رو براش پیدا کنن. همینطور اینکه سرباز چون حقوق درستی نمی گیره خیلی دل به کار نمیده و چون نمی تونن مثل نیروی عادی اخراجش کنن باید هر جوری هست تحملش کنن که اینم باز مزید بر علت هست. در ضمن کار خاصی هم ندارن که بخوان به سرباز بدن و عملا سرباز بیکار میمونه
از این طرف هم چون سازمان ها دولتی هستن و بودجه اشون از دولت میگیرن، براشون فرقی نمی کنه به کارمند برجی 10 میلیون بدن یا به سرباز برجی 100 تومن! اگه میذاشتن شرکت های خصوصی امریه جذب کنن اوضاع خیلی بهتر میشد
ولی تو شرایط فعلی امریه گرفتن در درجۀ اول به داشتن پارتی با نفوذ بستگی داره

جدای بحث امریه، برج 6 یکی از بدترین زمان ها برای آموزشی هست! هم گرمای وحشتناک تابستون رو دارید (که تقریبا تا آخر دوره هست)، هم احتمال زیاد رژۀ 31 شهریور (که باعث میشه از اول دوره فشار بیارن که رژه یاد بگیرین و اگه اونروز بد رژه برین تا آخر دوره سرویستون میکنن!) و هم اینکه تموم برنامه های آموزشی مثل اردو رو کامل براتون اجرا می کنن.
برج 4 (بخاطر ماه رمضون) یا برج 8 (بخاطر هوا) بهتر هست

کسی اطلاع نداره از این؟

ببینین داشتن موبایل برای سربازهای بومی کلا ممنوع هست.
برای سربازهای غیربومی هم بهتره از کارگزینی یا دژبانی بپرسین. چون بعضی جاها (بخصوص مناطق محروم که پادگان تلفن نداره) اجازه میدن سرباز موبایل ساده (بدون دوربین) داشته باشه. بعضی جاها نه
بهرحال اگه اجازه بدن فقط گوشی ساده (بدون دوربین) میذارن که شما می تونین آخر هفته مرخصی بگیرین و از شهر یه موبایل 50-40 تومانی با یه سیم کارت بخرین.

هی ما هم چند روز دیگه سر یگانیم فقط تو این مدت دو ماه و خورده ای خدمت خیلی تجربیات یافتم
اول از هه اینو برادرانه میگم اولین روزی که میتونید برید خدمت دفترچه پست کنید یعنی با همون دیپلم هر چی زودتر بریش بهتره
هر چند خدمتت سخت تر باشه ولی ارزششو داره چون هر چی سنت بره بالاتر وابستگیات و گرفتاریات بیشتر میشه
خصوصا الان که دیگه در دانشگاه ها به روی همه بازه و رقابتی نیست به شخصه حاضر بودم الان پایان خدمتم تو جیبم بود ولی ترم 1 دانشگام بودم
دقیقا! منم اشتباه کردم و همون موقع دیپلم نرفتم!

سلام دوستان کسی میدونه رسته عمران و استحکامات چه شکلیه؟ اگه میدونی یا دارید یه عکس بزار ید ممنون میشم

رسته خیلی مهم نیست. اگه اشتباه هم بزنی چیزی نمیگن.

دو سه روز اول خیلی سخت گذشت . یه سری قوانین که شاید هم مسخره به نظر برسه ولی بدجور در اجراشون سخت گیری و نظارت میکردن و کوچکترین بی نظمی با برخوردشون مواجه میشد .مثلا موقع انکارد کردن تخت خط ملحفه یکی دو سانتر اینور اونور بود برخورد میکردن. پوتینت بندش اینطوری باشه وسایلت به فلان شکل تو کمد چیده شه و ... ساعت 9:30 همه باید رو تختشون بودن و یه دقیقه دیر میکردی 3 ساعت مجبورت میکردن بیرون وایسی . حالا که هوا خوبه ولی تو زمستون بیچاره ای
من معاف از رزم هم هستم که کلا رژه و این چیزا تعطیله. تو این دو روز اخر که بقیه رژه میرفتن ما مشغول کندن علف و این چیزا بودیم :n09: که مثلا تو تابستون افتاب شدیدتر میشه اتیش نگیره ولی خوب به معاف از رزم ها کف درجه میدن . تو امتحانا و تیراندازی چه بالاترین نمره بگیریم چه پایین ترین نمره فرقی به حالمون نمیکنه و همون کف میدن
دیروز که اولین مرخصی رو دادن یعنی به معنای واقعی کلمه معنی ازادی رو درک کردم:دی قشنگ یه هفته از دنیا عقب بودیم و هیچ خبری نداشتیم که تو این یه هفته تو مملکت چی گذشته . سخت ترین روزای اموزشی که هفته اولش باشه گذشت و دیگه روزای اسونتری در پیش داریم و به خصوص برای ما معاف از رزم ها که فقط کلاس های دانش پایه همون کلاس های دانشگاه هست رو در پیش داریم . در کل اگر مشکل دارید و درجه هم براتون مهم نیست معاف از رزم رو بگیرید که خیلی اسون میشه اموزشی ایشالله همه به خوبی و خوشی سربازیشون تموم کنن:n16:
انکارد و مرتب کردن کمد رو تا دو سه هفته آخر آموزشی جدی میگیرن بعد دیگه خیلی سختگیری نداره. البته تا اون موقع دیگه خودتون عادت کردین و خودکار صبح تختون رو مرتب می کنین :n02:
ولی پوتین رو تا روز آخر خدمت سختگیری روش دارن! یکی از دوستام سه روز مونده بود به آخر خدمت که بخاطر درست نبستن بند پوتی 2 روز بازداشت شد و بخاطر این دو روز بازداشت، 6 روز اضافه خدمت رفت تو پاچش!!

در مورد مرخصی آخر هفته هم واقعا موافقم!! اصلا انگار از قفس آزاد میشی :n31: حالی که داره قابل وصف نیست!!!

milad_d993
30-04-2016, 21:48
سلام دوستان
میخواستم بدانم کسانی که امریه ارگان غیر نظامی هستند آموزشیشون چند روزه؟؟؟
آخه یکی از دوستام که برج 12 سال قبل اعزام شد و برای آماده کردن لباس نظامی برگشته بود گفت که اونجا بهشان گفتن که امریه های بعد دو هفته آموزشیشون تمامه...
راسته آیا؟؟؟؟

navid_fo
30-04-2016, 22:21
سلام دوستان
میخواستم بدانم کسانی که امریه ارگان غیر نظامی هستند آموزشیشون چند روزه؟؟؟
آخه یکی از دوستام که برج 12 سال قبل اعزام شد و برای آماده کردن لباس نظامی برگشته بود گفت که اونجا بهشان گفتن که امریه های بعد دو هفته آموزشیشون تمامه...
راسته آیا؟؟؟؟
سلام
برای من اینجوری نبود همون رفتاری رو با بقیه می کنن اصلا فرقی نداری تا لحظه تقسیم عین همین
:n09:

ariajoker
30-04-2016, 22:42
جدای بحث امریه، برج 6 یکی از بدترین زمان ها برای آموزشی هست! هم گرمای وحشتناک تابستون رو دارید (که تقریبا تا آخر دوره هست)، هم احتمال زیاد رژۀ 31 شهریور (که باعث میشه از اول دوره فشار بیارن که رژه یاد بگیرین و اگه اونروز بد رژه برین تا آخر دوره سرویستون میکنن!) و هم اینکه تموم برنامه های آموزشی مثل اردو رو کامل براتون اجرا می کنن.
برج 4 (بخاطر ماه رمضون) یا برج 8 (بخاطر هوا) بهتر هست

دوست عزیز برج 6 اینقدر اوضاش خرابه؟ بابا ما این همه دوندگی کردیم تعجیل زدیم افتادیم 6 . الان که حرفای شمارو خوندم بدجوری تو دلم خالی شد . هر نهادو ارگانی باشین همین اوضاعه؟!

milad_d993
30-04-2016, 23:41
دوست عزیز برج 6 اینقدر اوضاش خرابه؟ بابا ما این همه دوندگی کردیم تعجیل زدیم افتادیم 6 . الان که حرفای شمارو خوندم بدجوری تو دلم خالی شد . هر نهادو ارگانی باشین همین اوضاعه؟!

ولی فکر میکنم شهریور هواش از آبان بهتر باشه
شهریور (از نیمه دوم) و مهر هوای معتدلی داره + اعزام برج 2 هم همینطور خوبه؛
اعزام اسفند هم بخاطر تعطیلاتش خوبه.
اعزام برج هشت تعریف نداره؛ البته بد هم نیست.
و از همه تخیلی تر اعزام 1 دی باید باشه و 1 تیر بخاطر سرما و گرمای زیاد (در صورت نبودن ماه رمضان)

milad_d993
30-04-2016, 23:44
میخوام نامه درخواست امریه و کپی مدارک اعزام رو بدم به سازمانی که برای امریه میخوام برم
به نظر شما کپی کارت فعال بسیج رو هم ضمیمه کنم اولویتم بالاتر میره واسه جذب یا دردسر میشه واسه کسری داشتن؟؟؟

mgh345
01-05-2016, 10:39

ولی فکر میکنم شهریور هواش از آبان بهتر باشه
شهریور (از نیمه دوم) و مهر هوای معتدلی داره + اعزام برج 2 هم همینطور خوبه؛
اعزام اسفند هم بخاطر تعطیلاتش خوبه.
اعزام برج هشت تعریف نداره؛ البته بد هم نیست.
و از همه تخیلی تر اعزام 1 دی باید باشه و 1 تیر بخاطر سرما و گرمای زیاد (در صورت نبودن ماه رمضان)

خدمتم توی کارگزینی پادگانی که دورۀ آموزشیم رو گذروندم، بود و برای همین از اوضاع دوره ها تا حدی خبر دارم (نیروی دریایی سپاه خدمت می کردم)
اول از همه باید بگم که دروه آموزش فقط 10% کل خدمتتون هست و هر چقدر هم سخت باشه دیر یا زود می گذره. بهرحال هر جایی بیفتین حداقل 800-700 نفر دیگه همراتون هستن که شرایط اونا اگه از شما بدتر نباشه، مسلما بهتر نیست.
اگه امکان گرفتن امریه یا افتادن جای خوب دارید، خیلی نگران آموزشی نباشین و هر وقت و هر کجا افتادین، برید.

بهترین دوره آموزشی دوره اسفند هست؛ بخاطر تعطیلات عید و سرمای زمستونه که باعث میشه خیلی نتونن اذیت کنن و معمولا اردو هم نداره ولی خشم شب (مانور شبانه) رو دارین
بعدش دورۀ دی هست که بخاطر سرما و برف نمی تونن خیلی سخت بگیرن. خودم اعزامی اول دی بودم و توی دورۀ آموزشیمون 7 بار برف سنگین اومد (تقریبا هفته ای یه بار) و این باعث شد که کلا نظام جمع (صبحگاه، تمرین رژه، شامگاه و کلا کارهای بدنی) نداشته باشیم. تا مرخصی میان دوره حتی نمی دونستیم رژه چطوریه! :n02: یادمه توی مراسم صبحگاه روزی که قرار بود بریم مرخصی میان دوره فرماندۀ پادگان به فرماندۀ گروهانمون می گفت اینا حتی بلد نیستن تو میدون صبحگاه راه برن چطوری داری میفرستیشون میان دوره؟؟؟!!!! :n02: بهرحال بخاطر سرما بیشتر کلاس هامون رو توی آسایشگاه برگزار می کردن (واقعا حالی داشت :n09: همونطوری که روی تختامون لم داده بودیم مربی برامون درس تاکتیک و اسلحه و تخریب و اینا میداد :n26: یادش بخیر :n02:). غذامون هم توی آسایشگاه می گرفتیم و همونجا می خوردیم. در حالیکه حالت عادی باید بود توی محوطه گردان به خط میشدیم و بعد از دو ساعت حرف زدن و از جلو نظام و به چپ چپ و به راست راست و ... دونه دونه می رفتیم غذا می گرفتیم. اردو هم یه روز بیشتر نبود، صبخ رفتیم توی کوه تیر مشقی زدیم، عصر هم توی میدون صبحگاه تمرین آتش و حرکت کردیم! خشم شب هم نداشتیم!
بعدش دوره های اردیبهشت و آبان بخاطر هوای خوبی که دارن ولی دوره رو کامل برگزار می کنن (اردو، میدون موانع، خشم شب، رژه و ...)
بعد دوره تیر بخاطر ماه رمضون که امسال با تعطیلات عید فطر تقریبا سه هفته کاری باهاتون ندارن (هر چند بخاطر گرمای شدید واقعا اذیت میشید). برنامه های نظام جمع رو فشرده می کنن ولی اردو و خشم شب رو احتمال زیاد دارید
از همه بدتر دورۀ شهریور هست که گرمای تابستون رو دارید (شاید یکی دو درجه کمتر از تیر و مرداد باشه ولی بازم واقعا گرمه) هم اینکه دوره رو حتما کامل (اردو، خشم شب و ...) برگزار می کنن و چون پادگان ها با هم رقابت دارن، رژۀ روز 31 شهریور براشون خیلی مهمه!
یه دوره بخاطر نداشتن سرباز توی پادگانمون قرار شد سربازهای حین خدمت رو برای رژه بفرستن. برای همین از همون اول شهریور یه روز در میون کل سربازها رو ممنوع الخروج می کردن و تا ساعت 6 عصر باهاشون تمرین رژه می کردن! تا آخر شهریور به کسی حتی مرخصی ساعتی ندادن! اون روز هم از صبح ساعت 6-5 زیر آفتاب باید سر پا باشید تا حداقل 2 بعدازظهر.
اگه خوب رژه برید یه مرخصی میان دوره توپ بهتون میدن ولی اگه بد رژه رفتین تا آخر دوره سرویستون می کنن. البته همه سربازها رو هم احتمال زیاد اون روز نمیبرن رژه، اگه تعدادتون خیلی زیاد باشه فقط اونایی که خوب رژه میرن رو میبرن و اگه خوب رژه رفتن فقط به همونا مرخصی تشویقی میدن.

اردو اینجوری هست که یه روز تجهیزات اردو (اسلحه سازمانی که خیلی باید مراقبش باشید، بیل و کلنگ کوچیک، قمقمه، ماسک و ...) رو بهتون میدن و شما باید اینا رو به همراه تجهیزات عادی خودتون (یغلوی، دو تا پتو برای زیرانداز و رو انداز و ...) بریزین توی کوله و تقریبا 6-5 کیلومتر پیاده روی کنین تا به اردو برسین. اونجا اول سازماندهی تون می کنن، بعد با بیل و کلنگ باید سنگر درست کنین و شاید هم بهتون بگن برای دستشویی صحرایی چاله درست کنین. چادرها رو برپا کنین. حداقل 3 شب اونجا میمونین و توی اون مدت باهاتون کارهای نظامی می کنن، مثلا تمرین آتش و حرکت که صبح تا ظهر طول میکشه یا نگهبانی با اسلحه و ...
خشم شب هم معمولا توی اردو برگزار میشه و اینجوری هست که دو سه ساعت بعد از خواب با صدای آژیر آمبولانس یا انفجار یا صدای رگبار بیدارتون می کنن (که البته اون دوتای آخری چند وقتی هست ممنوع شده)، بعد به خط میشید و یه مانور برگزار می کنین که اسمش یادم نیست ولی اینجوری هست که هر کسی باید بره یه نقطه مستقر بشه و برای نیم ساعت تو حالت سینه خیز بمونه. ممکنه غلت زدن و اینا هم داشته باشین. بهترین چیزش اینه که ستاره های راهنما رو با تیر رسام نشونتون میدن که تا آخر عمرتون بدردتون میخوره

ariajoker
01-05-2016, 11:18
خدمتم توی کارگزینی پادگانی که دورۀ آموزشیم رو گذروندم، بود و برای همین از اوضاع دوره ها تا حدی خبر دارم (نیروی دریایی سپاه خدمت می کردم)
اول از همه باید بگم که دروه آموزش فقط 10% کل خدمتتون هست و هر چقدر هم سخت باشه دیر یا زود می گذره. بهرحال هر جایی بیفتین حداقل 800-700 نفر دیگه همراتون هستن که شرایط اونا اگه از شما بدتر نباشه، مسلما بهتر نیست.
اگه امکان گرفتن امریه یا افتادن جای خوب دارید، خیلی نگران آموزشی نباشین و هر وقت و هر کجا افتادین، برید.

بهترین دوره آموزشی دوره اسفند هست؛ بخاطر تعطیلات عید و سرمای زمستونه که باعث میشه خیلی نتونن اذیت کنن و معمولا اردو هم نداره ولی خشم شب (مانور شبانه) رو دارین
بعدش دورۀ دی هست که بخاطر سرما و برف نمی تونن خیلی سخت بگیرن. خودم اعزامی اول دی بودم و توی دورۀ آموزشیمون 7 بار برف سنگین اومد (تقریبا هفته ای یه بار) و این باعث شد که کلا نظام جمع (صبحگاه، تمرین رژه، شامگاه و کلا کارهای بدنی) نداشته باشیم. تا مرخصی میان دوره حتی نمی دونستیم رژه چطوریه! :n02: یادمه توی مراسم صبحگاه روزی که قرار بود بریم مرخصی میان دوره فرماندۀ پادگان به فرماندۀ گروهانمون می گفت اینا حتی بلد نیستن تو میدون صبحگاه راه برن چطوری داری میفرستیشون میان دوره؟؟؟!!!! :n02: بهرحال بخاطر سرما بیشتر کلاس هامون رو توی آسایشگاه برگزار می کردن (واقعا حالی داشت :n09: همونطوری که روی تختامون لم داده بودیم مربی برامون درس تاکتیک و اسلحه و تخریب و اینا میداد :n26: یادش بخیر :n02:). غذامون هم توی آسایشگاه می گرفتیم و همونجا می خوردیم. در حالیکه حالت عادی باید بود توی محوطه گردان به خط میشدیم و بعد از دو ساعت حرف زدن و از جلو نظام و به چپ چپ و به راست راست و ... دونه دونه می رفتیم غذا می گرفتیم. اردو هم یه روز بیشتر نبود، صبخ رفتیم توی کوه تیر مشقی زدیم، عصر هم توی میدون صبحگاه تمرین آتش و حرکت کردیم! خشم شب هم نداشتیم!
بعدش دوره های اردیبهشت و آبان بخاطر هوای خوبی که دارن ولی دوره رو کامل برگزار می کنن (اردو، میدون موانع، خشم شب، رژه و ...)
بعد دوره تیر بخاطر ماه رمضون که امسال با تعطیلات عید فطر تقریبا سه هفته کاری باهاتون ندارن (هر چند بخاطر گرمای شدید واقعا اذیت میشید). برنامه های نظام جمع رو فشرده می کنن ولی اردو و خشم شب رو احتمال زیاد دارید
از همه بدتر دورۀ شهریور هست که گرمای تابستون رو دارید (شاید یکی دو درجه کمتر از تیر و مرداد باشه ولی بازم واقعا گرمه) هم اینکه دوره رو حتما کامل (اردو، خشم شب و ...) برگزار می کنن و چون پادگان ها با هم رقابت دارن، رژۀ روز 31 شهریور براشون خیلی مهمه!
یه دوره بخاطر نداشتن سرباز توی پادگانمون قرار شد سربازهای حین خدمت رو برای رژه بفرستن. برای همین از همون اول شهریور یه روز در میون کل سربازها رو ممنوع الخروج می کردن و تا ساعت 6 عصر باهاشون تمرین رژه می کردن! تا آخر شهریور به کسی حتی مرخصی ساعتی ندادن! اون روز هم از صبح ساعت 6-5 زیر آفتاب باید سر پا باشید تا حداقل 2 بعدازظهر.
اگه خوب رژه برید یه مرخصی میان دوره توپ بهتون میدن ولی اگه بد رژه رفتین تا آخر دوره سرویستون می کنن. البته همه سربازها رو هم احتمال زیاد اون روز نمیبرن رژه، اگه تعدادتون خیلی زیاد باشه فقط اونایی که خوب رژه میرن رو میبرن و اگه خوب رژه رفتن فقط به همونا مرخصی تشویقی میدن.

اردو اینجوری هست که یه روز تجهیزات اردو (اسلحه سازمانی که خیلی باید مراقبش باشید، بیل و کلنگ کوچیک، قمقمه، ماسک و ...) رو بهتون میدن و شما باید اینا رو به همراه تجهیزات عادی خودتون (یغلوی، دو تا پتو برای زیرانداز و رو انداز و ...) بریزین توی کوله و تقریبا 6-5 کیلومتر پیاده روی کنین تا به اردو برسین. اونجا اول سازماندهی تون می کنن، بعد با بیل و کلنگ باید سنگر درست کنین و شاید هم بهتون بگن برای دستشویی صحرایی چاله درست کنین. چادرها رو برپا کنین. حداقل 3 شب اونجا میمونین و توی اون مدت باهاتون کارهای نظامی می کنن، مثلا تمرین آتش و حرکت که صبح تا ظهر طول میکشه یا نگهبانی با اسلحه و ...
خشم شب هم معمولا توی اردو برگزار میشه و اینجوری هست که دو سه ساعت بعد از خواب با صدای آژیر آمبولانس یا انفجار یا صدای رگبار بیدارتون می کنن (که البته اون دوتای آخری چند وقتی هست ممنوع شده)، بعد به خط میشید و یه مانور برگزار می کنین که اسمش یادم نیست ولی اینجوری هست که هر کسی باید بره یه نقطه مستقر بشه و برای نیم ساعت تو حالت سینه خیز بمونه. ممکنه غلت زدن و اینا هم داشته باشین. بهترین چیزش اینه که ستاره های راهنما رو با تیر رسام نشونتون میدن که تا آخر عمرتون بدردتون میخوره
ممنون. امروز برام شرایطی فراهم شد که ممکنه بتونم اعزامو از برج 6 به 4 بکشم. اگر میدونین اوضاع تیر ماه بهتر از شهریور ماه هست فارغ از پادگان اموزشی و اینکه ممکنه چه شرایط آبو هوایی داشته باشه اینکارو بکنم.

Milad._.R
01-05-2016, 15:50

پس ما که آموزش تکمیلی رفتیم و 3 شب تو پادگان تو چادر بودیم ، در واقع همین اردو بوده ، چون تقریبا همین برنامه ها بود ، البته به من اسلحه نرسید راحت بودم! : ))

دیگه تو دوره 15 روزه از این خبرا نیست ؟ که اسلحه بدن و خشم شب و ...

البته سوالم از اونایی هست که آموزش تکمیلی رو کامل رفتن

اینکه کارت سبز + امریه ، آموزشی حذف میشه تا چه حد درسته ؟
چند نفر اینجا گفتن حذف میشه ، ولی از بقیه میپرسم میگن امریه با آموزشیه ، امکان نداره حذف بشه

الان امریه کلا چند ماهه ؟ 24 یا 21 ؟

smm66
01-05-2016, 20:31
دوستان سلام
بنده آموزشی رو تمام کردم و امروز از ستاد فرماندهی تهران بزرگ تقسیم شدیم برای پلیس پیشگیری تهران.پایین میدان انقلاب
حالا گقتن فردا صبح بیاید تا بازم تقسیم بشید به یگان های نهایی(احتمالا کلانتری ها)
ارشد هستم با درجه ستوان 2
کسی تجربه ای داره؟
ساعت کاری...
ترتیب شیفت...
سختی کار....
و مرخصی
با تشکر

jjadm
02-05-2016, 10:58
تحولات اساسی خدمت سربازی در راه است؟/ زمزمه‌ها هر روز بیشتر می‌شود

در صورت تصویب و اجرایی شدن طرح توانمندسازی سربازان، بخشی از دغدغه‌های جوانان در عرصه اشتغال‌زایی برطرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛خبرها از بهارستان موید احتمال وقوع تغییر و تحولاتی عمده در روند خدمت مقدس سربازی است.

ظاهرا قرار است موضوع کیفی سازی خدمت سربازی با جدیت بیشتری مد نظر قوه مقننه قرار بگیرد و عنایت ویژه ای به اشتغالزایی و مهارت آموزی در حین انجام خدمت مقدس سربازی لحاظ شود.

بی شک معضل بیکاری و اشتغال جوانان به دغدغه ای جدی در میان خانواده ها،جوانان و مسئولان کشوری مبدل شده و این نگرانی به حدی رسیده که برخی در خانه ملت در صدد اتخاذ تدابیری ویژه برای بهبود وضعیت بازار کار جوانان هستند.

در این میان برخی کارشناسان و صاحبنظران معتقدند برای تحقق این امر ابتدا به ساکن باید نیاز نیروهای مسلح را به سرباز کاهش داد و سپس برای مهارت آموزی و بستر سازی در جهت اشتغال‌زایی جوانان گام برداشت.

آنچه که واضح است،عدم تمایل برخی از مشمولان نظام وظیفه به گذراندن خدمت سربازی است،دلایل بسیاری از سوی جوانان برای عدم رغبت به گذران خدمت سربازی مطرح می شود.

برخی آن را اتلاف وقت می پندارند،برخی دیگر آن را بی نتیجه و بیهوده می دانند و البته برخی نیز معتقدند وجود خدمت سربازی ضروری است اما باید در نهایت آن را در بازه های زمانی 2 تا 3 ماهه پیگیری و اجرایی کرد و در این میان برخی دیگر آن را انسان ساز می نامند و اعتقاد دارند دروازه ورود به جامعه و به اصطلاح استقلال و خود ساختگی از دالان خدمت مقدس سربازی عبور می کند.

فارغ از تمامی این اظهار نظرها،جمعیت دو میلیون و 500 هزار نفری غایبان خدمت نظام وظیفه به خوبی نشان دهنده عمق بی رغبتی مشمولان و جوانان به تجربه کردن این دوران است.

*نظام وظیفه در صدد تحقق و اجرای سربازی حرفه ای است؟

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با رسانه ها عنوان می کند که ظاهرا برخی از مسئولان و دست اندرکاران امر،مترصد ایجاد تغییراتی در نحوه اجرای خدمت سربازی هستند تا با تکیه بر آن ساز وکاری ایجاد کنند تا موضوع مهارت آموزی به جوانان در حال گذران خدمت به نحو مطلوبی محقق شود.

همکاری سازمان ها و موسسات فنی و حرفه ای و کار و دانش یکی از ظرفیت هایی است که می توان با اتکای به آن این امر خطیر را اجرایی و عملیاتی کرد تا سربازان نظام وظیفه بعد از اتمام سربازی وارد عرصه کار و اشتغال شوند.

طرح سربازی حرفه ای از راهکارهایی است که به عقیده ایمن آبادی در دنیا تجربه شده و ثمرات و مزایای آن نیز اثبات شده است.

*سربازگیری 130 دستگاه دولتی از نیروهای مسلح

با تاملی اجمالی به برخی از ادارات و مجموعه ها همچون فرمانداری ها،دستگاه های اداری،قضایی،امنیتی و...به روشنی در می یابیم که بخشی از نیازهای ادارات و ارگان های ذیربط از طریق جذب سرباز تامین می شود.

از سوی دیگر باید در نظر داشت که کشور ایران در موقعیت خاص منطقه ای و جغرافیایی قرار گرفته و همواره با تهدیدات خارجی بسیاری مواجه بوده و در صورت عدم برنامه ریزی اصولی این موضوع می تواند مسبب بروز نارسایی هایی در حوزه دفاعی کشور شود.

*لزوم بستر سازی برای مهارت آموزی و توانمند سازی سربازان

از سوی دیگر به عقیده کامران صداقت استادیار جهاد دانشگاهی،برای مهارت آموزی سازنده و اصولی سربازان باید بستر و زیرساخت لازم فراهم شود و برخی کمبودهای فعلی همچون سرانه پادگان ها در کشور مرتفع شود.

وی در گفتگویی با رسانه ها می افزاید:برای شناسایی نیازهای بازار کار نیز باید تحقیقات لازم احصا شود تا بر مبنای آن مهارت آموزی لازم آموزش داده شود.

*توانمند سازی سربازان مستلزم بازنگری در قوانین است

سردار موسی کمالی جانشین اداره سرمایه های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح،چندی پیش در گفتگو با رسانه ها گفت: قانونگذار، نیروهای مسلح را مکلف کرده بخش عمده ای از نیاز خود به نیروی انسانی را از طریق جذب جوانان (خدمت نظام وظیفه عمومی)تامین کند و موضوع مهارت آموزی سربازان با عنایت به قوانین مصوب شده از ادوار گذشته،مستلزم بازنگری هایی در قانون مربوطه است.

وی در خصوص گلایه های برخی جوانان به عدم استفاده از آنان در بخش ها و یگان هایی که متناسب با رشته تخصصی آن‌ها نیست نیز بیان کرد:بصورت کلی جوانانی که وارد فضای خدمت مقدس سربازی می شوند در مجموع دانش آموخته 700 رشته تخصصی هستند و این در شرایطی است که دسته بندی تخصص ها و رسته ها در نیروهای مسلح به 30 رشته محدود می شود.

در هر صورت نباید از نظر دور داشت که برای ایجاد انگیزه و رغبت هر چه بیشتر برای گذرندان دوران سربازی از سوی جوانان،باید محیط و فضایی فراهم شود که علاوه بر کسب آموزش و تجربیات جدید و اعمال سختگیری های خاص نظامی گری،در حوزه مهارت آموزی و توانمند سازی جوانان نیز بصورت فعالانه تری اقدامات لازم عملیاتی شود تا علاوه بر استقبال افزون تر مشمولان نظام وظیفه،در ابعاد کاربردی و توانمند سازی و اشتغالزایی نیز گام هایی سازنده برداشته شود،گام هایی که نباید تنها از حوزه نظام وظیفه انتظار داشت و همدلی و همگرایی دیگر دستگاه ها و نهادهای ذیربط را نیز می طلبد تا در سایه این همگرایی به نقطه نظری واحد،مشترک و سازنده و البته قابل حصول دست یافت.

alone-boy
02-05-2016, 11:02
سلام
من امریه هستم الانم حدود 16 ماه از خدمتم گذشته
یه کسری 5 ماهه داشتم که میگفتن به امریه تعلق نمیگیره، اداره موافقت نمیکنه دنباش نرو، پیگیری کردم و بلاخر کسری تو سیستم ناجا ثبت شد!
الان میتونن من رو 24 ماه نگه دارن چون من نامه ای برای موافقت با کسری از اداره نگرفتم ولی خوب طبق سامانه ناجا 5 ما کسری دارم
کسی اطلاعاتی داره؟
ممنون

Hans Christian
03-05-2016, 21:02
سلام دوستان
من پدرم 24 ماه سابقه جبه داره که بار ها شنیدم که کسری بهم تعلق نمیگیره به خاطر اینکه متولد 74 هستم قبل از خدمت هم دنبالش رفتم گفتن تعلق نمیگیره دنبالش نرو!! و من هم توی خدمت تا الان پیگیرش نشدم
یه دوستی داشتم که حدود 10 ماه پیش خدمتشو تموم کرد و پدرش 31 ماه سابقه جبهه داشت و متولد 73 بود که اون چه قبل از خدمت و چه بعد از خدمت تمام تلاششو کرد ولی نتونست از سابقه جبهه پدرش استفاده کنه (که اگه میتونست معاف داعم میشد)

ولی قضیه اینجاست که ما تو یگانمون یه سربازی داشتیم اعزامی 94.10.19 و متولد 76 بود که پدرش هم 30 ماه سابقه جبهه داشت و معاف شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ازش پرسیدم دربارهی معافیش گفت قبل از خدمت دنبالش رفته و بهش گفتن که دنبال این کار ها نباشه که اصلا تعلق نمیگیره ولی اون توی سربازی کار های مربوطه رو انجام داد و با معافیش هم موافقت و توی سامانه پلیس +10 ثبت شد!!!!!!!!!!!!!!!!!

با خودم فکر کردم احتمالا قانون مربوطه رو عوض کردند... کسی خبری در این مورد داره یا نه؟؟ اگه منم اقدام کنم به من هم کسری جبهه پدرم تعلق میگیره یا نه؟؟ با این وضعیت 2 ماهه که دارم اضافه خدمت میکنم:n37:

saminem
03-05-2016, 21:13
سلام دوستان
من پدرم 24 ماه سابقه جبه داره که بار ها شنیدم که کسری بهم تعلق نمیگیره به خاطر اینکه متولد 74 هستم قبل از خدمت هم دنبالش رفتم گفتن تعلق نمیگیره دنبالش نرو!! و من هم توی خدمت تا الان پیگیرش نشدم
یه دوستی داشتم که حدود 10 ماه پیش خدمتشو تموم کرد و پدرش 31 ماه سابقه جبهه داشت و متولد 73 بود که اون چه قبل از خدمت و چه بعد از خدمت تمام تلاششو کرد ولی نتونست از سابقه جبهه پدرش استفاده کنه (که اگه میتونست معاف داعم میشد)

ولی قضیه اینجاست که ما تو یگانمون یه سربازی داشتیم اعزامی 94.10.19 و متولد 76 بود که پدرش هم 30 ماه سابقه جبهه داشت و معاف شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ازش پرسیدم دربارهی معافیش گفت قبل از خدمت دنبالش رفته و بهش گفتن که دنبال این کار ها نباشه که اصلا تعلق نمیگیره ولی اون توی سربازی کار های مربوطه رو انجام داد و با معافیش هم موافقت و توی سامانه پلیس +10 ثبت شد!!!!!!!!!!!!!!!!!

با خودم فکر کردم احتمالا قانون مربوطه رو عوض کردند... کسی خبری در این مورد داره یا نه؟؟ اگه منم اقدام کنم به من هم کسری جبهه پدرم تعلق میگیره یا نه؟؟ با این وضعیت 2 ماهه که دارم اضافه خدمت میکنم:n37:
سلام . اصولا تبصره تغییری نکرده و هنوز متولدین 73 و 74 و .... نمیتونن کسری ایثار گری استفاده کنن. احتمالا اون دوستتون از بند (پ) به شدت استفاده کرده. ولی خب شما میتونید به یگان خدمتی پدرتون مراجعه کنید و پیگیر شید ضرری نداره .

Hans Christian
03-05-2016, 21:41
سلام . اصولا تبصره تغییری نکرده و هنوز متولدین 73 و 74 و .... نمیتونن کسری ایثار گری استفاده کنن. احتمالا اون دوستتون از بند (پ) به شدت استفاده کرده. ولی خب شما میتونید به یگان خدمتی پدرتون مراجعه کنید و پیگیر شید ضرری نداره .

بند پ مگه تاثیری داره؟؟
اتفاقا اون دوست من که پدرش 31 ماه سابقه جبهه داشت و اصلا نتونست ازش استفاده کنه بند پ خیلی کلفتی در حد آل هاشم داشت!!

silvermanhhh
04-05-2016, 02:06
سلام دوستان یه سوال،من متولد خرداد 75هستم و همین ترم با قبول شدن تکدرس کاردانیم تموم شد،حالا برا تسویه حساب که رفتم،از کارکنان گفتش که چرا تا الان معافیت تحصیلی نگرفتی؟؟بعد اومد بم برگه درخواست معافیت تحصیلی رو داد گفت ببرش پلیش بعلاوه ده.با توجه به اینکه من پارسال خرداد یعنی ترم سومم به سن مشمولیت رسیدم،ایا واقعا حرف ایشون در مورد اینکه قبلا یعنی همون ترم اول بایستی اقدام میکردم برا معافیت تحصیلی درسته؟چون تو قوانین معافیت تحصیلی زده کسی که حین تحصیلش به سن مشمولیت میرسه تا زمانی که اون مقطع رو میخونه کلا از خدمت معافه،فکر کنم طرف اشتباه کرده،یا من دارم اشتباه میکنم؟:n36:

cotgnx
04-05-2016, 02:32
سلام دوستان

قانون به این صورته که اگه متولد 72 به بعد باشی بهت کسری تعلق نمیگیره ولی اگه پدرت 30 ماه یا بیشتر سابقه جبهه داشته باشه می تونی معاف بشی. یعنی اگه سابقه جبهه پدرت کمتر از 30 ماه باشه و متولد 72 به بعد باشی کسری تعلق نمیگیره. در مورد معاف شدن کامل ، شرایط سنی در نظر گرفته نمیشه.
شما هم خیالت راحت باشه اضافه خدمت نکردی!

silvermanhhh
04-05-2016, 02:48
قانون به این صورته که اگه متولد 72 به بعد باشی بهت کسری تعلق نمیگیره ولی اگه پدرت 30 ماه یا بیشتر سابقه جبهه داشته باشه می تونی معاف بشی. یعنی اگه سابقه جبهه پدرت کمتر از 30 ماه باشه و متولد 72 به بعد باشی کسری تعلق نمیگیره. در مورد معاف شدن کامل ، شرایط سنی در نظر گرفته نمیشه.
برادر آنلاینی جواب ما رو هم بده،خیلی این مساله رفته رو مخم نمیتونم بخوابم :n27:

cotgnx
04-05-2016, 02:54
برادر آنلاینی جواب ما رو هم بده،خیلی این مساله رفته رو مخم نمیتونم بخوابم :n27:

شما خودت برگه معافیت تحصیلیت رو ببر پلیس +10 ثبت می کنن. بله باید همون ترم اول معافیت تحصیلی رو بفرستن ولی کم کاری می کنن!! شما الان هم معافیت تحصیلیت رو ببری قبول می کنن و تو سیستم ثبت می کنن. الان شما غیبت خوردی ولی معافیت رو ببری پاک میشه. معافیت تحصیلی هر مقطع هم سقف داره و این جوری نیست که تا هر موقع دلت خواست اون مقطع رو کش بدی!!!

silvermanhhh
04-05-2016, 03:05
شما خودت برگه معافیت تحصیلیت رو ببر پلیس +10 ثبت می کنن. بله باید همون ترم اول معافیت تحصیلی رو بفرستن ولی کم کاری می کنن!! شما الان هم معافیت تحصیلیت رو ببری قبول می کنن و تو سیستم ثبت می کنن. الان شما غیبت خوردی ولی معافیت رو ببری پاک میشه. معافیت تحصیلی هر مقطع هم سقف داره و این جوری نیست که تا هر موقع دلت خواست اون مقطع رو کش بدی!!!

نه بعد اینکه تسویه کردم میرم خدمت ،ادامه تحصیل نمیدم،بعد یه سوال دیگه ،این آقا میگفت که پلیس بعلاوه ده گواهی موقت میده،بعد اصلشو باید از سازمان نظام وظیفه عمومی شهر بگیری،اصلا اصلش نیازه واقعا؟

cotgnx
04-05-2016, 03:08
نه بعد اینکه تسویه کردم میرم خدمت ،ادامه تحصیل نمیدم،بعد یه سوال دیگه ،این آقا میگفت که پلیس بعلاوه ده گواهی موقت میده،بعد اصلشو باید از سازمان نظام وظیفه عمومی شهر بگیری،اصلا اصلش نیازه واقعا؟

ديگه ببين دانشگاه برا تسويه كدوم رو ميخاد، اگه اصلش رو نميخاد همون كه از پليس +١٠ ميگيرى كافيه.

silvermanhhh
04-05-2016, 03:11
ديگه ببين دانشگاه برا تسويه كدوم رو ميخاد، اگه اصلش رو نميخاد همون كه از پليس +١٠ ميگيرى كافيه.

ممنون بابت پاسخگویی:n01:

Shayan666666
04-05-2016, 03:58
درود بر شما دوستان راجع به سابقه منطقه جنگی پدر و معافیت فرزندان نیروهای مسلح اطلاعاتی دارید؟ و اینکه این معافیت مربوط به سند راهبردی خدمت رسانی به رزمندگان هست؟

milad_d993
04-05-2016, 09:31
سلام
آقایون من نامه درخواست امریه برای یه ارگان توی استان بردم؛ نامه رو قبول کردند و گرفتند؛ ولی گفتند که فعلا مجوز جذب از ستاد کل ندادن به ما و هر وقت دادن با شما تماس میگیریم.

این در حالیه که همون ارگان توی یه استان دیگه فراخوان امریه داده.

حالا سوالم اینه که مگه مجوز جذب برای هر ارگان واسه تمام استان ها تو یه زمان ابلاغ نمیشه؟؟؟

M_F_e
04-05-2016, 11:14
غیبت تو آموزشی اضافه داره؟!
الان فرمانده هامون زرت و زرت همش میگن هرکی تو آموزشی غیبت کنه به ازای هر روز غیبت ، تو یگانش 3 روز اضافه میخوره ، حقیقت داره این موضوع؟!
میخواستم یکی دوروز غیبت کنم خواستم ببینم ارزششو داره یا نه:n09:

bestmovie
04-05-2016, 15:52
الان فرمانده هامون زرت و زرت همش میگن هرکی تو آموزشی غیبت کنه به ازای هر روز غیبت ، تو یگانش 3 روز اضافه میخوره ، حقیقت داره این موضوع؟!
میتونن بزنن ، معمولا نمیزنن ولی سابقه اضافه خوردن از آموزشی زیاده

bestmovie
04-05-2016, 16:01
دوستان من برادرم آموزشی افتاده راه دور میخواستم بدونم که هفته اول آموزشی رو همیشه مرخصی میدن یا شانیسه ؟
در واقع میخوام بدونم باید لوازم و کیف رو کامل کنه ببره یا حتما مرخصی چند روز اول رو میدن ؟
مرسی

ehsaaaan
04-05-2016, 17:30
سلام دوستان
برای ثبت نامه کسری در سیستم نظام وظیفه باید بریم میدون سپاه یا پلیس+10 هم میشه؟

sbpf
04-05-2016, 20:38
سلام
من متولد 74 هستم پدرم 25 ماه سابقه جبهه داره
من میتونم از کسری خدمت استفاده کنم؟:n40:
به خاطر اینکه که 25 عدد نزدیکی به 30 ماه هستش میگم:n02:

cotgnx
04-05-2016, 21:56
سلام دوستان
برای ثبت نامه کسری در سیستم نظام وظیفه باید بریم میدون سپاه یا پلیس+10 هم میشه؟

یک نسخه خودشون به نظام وظیفه میفرستم. معمولا 3-4 روز بعد از اینکه نامه کسری رو گرفتی، تو سیستم نظام وظیفه هم ثبت میشه. یک برگه اعزام بگیرید ببینید ثبت شده یا نه

سلام
من متولد 74 هستم پدرم 25 ماه سابقه جبهه داره
من میتونم از کسری خدمت استفاده کنم؟:n40:
به خاطر اینکه که 25 عدد نزدیکی به 30 ماه هستش میگم:n02:

خیر به شما هیچ کسری تعلق نمیگیره!

saminem
05-05-2016, 00:01
یک نسخه خودشون به نظام وظیفه میفرستم. معمولا 3-4 روز بعد از اینکه نامه کسری رو گرفتی، تو سیستم نظام وظیفه هم ثبت میشه. یک برگه اعزام بگیرید ببینید ثبت شده یا نه

خیر به شما هیچ کسری تعلق نمیگیره!
من که نامه کسریم گرفتم پشت برگه نوشته 40 تا 50 روز بعد به پلیس +10 مراجعه کنید. یعنی این همه طول میکشه؟

cotgnx
05-05-2016, 00:18
من که نامه کسریم گرفتم پشت برگه نوشته 40 تا 50 روز بعد به پلیس +10 مراجعه کنید. یعنی این همه طول میکشه؟

نه حداکثر یک هفته تا 10 روز بعد ثبت میشه. برگ اعزام بگیرید اگه ثبت شده باشه داخلش نوشته.

Mehran
05-05-2016, 11:20
سلام دوستان

کسی اطلاع داره تاریخ ثبت نام سرباز معلمی تا کی هست؟

با تشکر مهران...

fuladpanjeh
05-05-2016, 11:29
سلام دوستان. یک سوری فوری داشتم. دفترچه مرخصیم تو لباسشویی خیس شده، راه خوبی برای خشک کردن میدونید؟ بعد اینکه می تونم یکی دیگه تهیه کنم؟ دو بار مرخصی دادن اونا چی میشه؟ دوباره ثبت می کنن؟ ممنون

saeeddeeas
05-05-2016, 11:30
سلام دوستان

با تشکر مهران...
احتمالا تا 20 اردیبهشت چون تا آخر ماه باید لیست گزینش شده رو تحویل بدن

Sent from my D6503 using Tapatalk

mgh345
05-05-2016, 12:28
بستگی داره کدوم یگان هستین. توی کارگزینی سرباز نیروی دریایی سپاه که بودم، موقع تشکیل پرونده برای سربازهای جدید هر مدرکی همراه پرونده برامون میومد (به جز برگ سبز، برگ پایان دوره آموزشی، برگ جیره استحقاقی، برگ عقیدتی و برگ دریافت دفترچه بیمه) رو میریخیم دور :n02:
حالا چه تشویقی بود چه اضافه خدمت!!

دوستان من برادرم آموزشی افتاده راه دور میخواستم بدونم که هفته اول آموزشی رو همیشه مرخصی میدن یا شانیسه ؟
در واقع میخوام بدونم باید لوازم و کیف رو کامل کنه ببره یا حتما مرخصی چند روز اول رو میدن ؟
مرسی
شانسیه

سلام دوستان. یک سوری فوری داشتم. دفترچه مرخصیم تو لباسشویی خیس شده، راه خوبی برای خشک کردن میدونید؟ بعد اینکه می تونم یکی دیگه تهیه کنم؟ دو بار مرخصی دادن اونا چی میشه؟ دوباره ثبت می کنن؟ ممنون

با سشوار خشکش کن. اگه خیلی خرابه و سشوار بدترش می کنه بذارش جلوی آفتاب، یه چیزی هم بذار روش که باد نبردتش.
آره می تونی دوباره تهیه کنی. مرخصی هایی که تا حالا بهت دادن توی سیستم خودشون ثبت شده و کاری به دفترچه نداره

برای تهیه مجدد:
اگه آموزشی هستی که کار خاصی نمی خواد، فقط روزی که باید برگردی سر موقع برو و هر چی از دفترچه ات مونده رو نشون دژبانی بده. اونا یه برگ ورود بهت میدن (یا همون دفترچه رو مهر می کنن) بعد باید بری پیش فرمانده گردان تا بهت دفترچه جدید بده.

اگه حین خدمت هستی:
کارت سخت میشه چون دفترچه مرخصی (بخاطر مهرهایی که توش میخوره) یه جور سند محرمانه نظامی محسوب میشه و همینطور چون خیلیا توی خدمت وقتی تأخیر و غیبت زیاد دارن یا دفترچه اشون مشکل داره میان با آب خرابش می کنن که قابل خوندن نباشه!
سر موقع برگرد پادگان، بعد برو نیروی انسانی جایی که دفترچه رو بهت دادن (کارگزینی). اونجا یه فرم معرفی به قضایی بهت میدن. توی قضایی ازت تعهد میگیرن که دیگه دفترچه ات رو خراب نکنی و یه نامه بهت میدن که برات دفترچۀ جدید صادر بشه

alex_love
05-05-2016, 12:47
روش خشک کردنش رو که دوستمون گفتن .
موارد بعدیش بستگی به یگان داره ! اون مورد که دوستمون در مورد رفتن به قضایی و ... گفتن فکر کنم بدترین حالت ممکنش باشه ! من که تو خدمت همچین موردی رو ندیدم ! البته بسته به یگان حتما فرق داره ! اما اصولش اینه که شما لاشه ! دفترچه رو با خودتون ببرید و نشون فرمانده ای که براتون امضا میکنه بدید ، خودش بهتون میگه که دفترچه جدید بگیرید یا نه ! تو دفترچه مرخصی اصولا مرخصی های سالیانه و تشویقی و توراهی درج نمیشه و اونها به صورت سه برگی تهیه میشن که یک برگش رو میدن به شما و برگ های دیگه میره تو پرونده ی قرارگاه و کارگزینی . برگه های موجود در دفترچه که به صورت مرخصی اخرهفته و روزانه هستن چندان مهم نیتسن ! مهم اون مهر پشت برگه که مربوط به خروجتون هست هستش که سعی کنید اون رو سالم دربیارید ! بقیش حل میشه جای نگرانی نیست ! اگه دیدی برگه رو نتونستی به هیچوجه درست کنی و نزاشتن بری تو به شیفت دژبانی تاریخ خروجت رو بگو تا از دفتر ثبتشون خروجت رو نگاه کنن و رات بدن تو %

fuladpanjeh
05-05-2016, 12:56
ممنون از پاسخ هر دو عزیز. من آموزشی هستم. دفترچه کمی خشک شده خوشبختانه مهر هر دو مرخصی که دادن مونده. و فکر کنم مهر ورود رو روی همین دفترچه بزنن. پس من بعدش اگه دفترچه وضعیتش خیلی خراب بود، برم پیش فرمانده برای تعویض. ممنون

Reza31001
05-05-2016, 13:05
سلام دوستان

با تشکر مهران...
این مورد به اداره آموزش پرورش استان بر میگرده (سایتشون رو چک کنید)
مثلا خراسان که فقط یک هفته بود

morteza2008
05-05-2016, 13:08
سلام
این موضوع که ممکنه خدمت بشه 18 ماه حقیقت داره؟ شامل کسانی که الان سرباز هستند هم میشه؟

Sent from my C2105 using Tapatalk

Mehran
05-05-2016, 13:13
ممنونم رضا جان

اگر کسی به خاطر وضعیت پزشکی "معاف از رزم" بشه، تو کارت پایان خدمتش درج میکنن؟

با تشکر مهران...

alex_love
05-05-2016, 15:40
سلام
این موضوع که ممکنه خدمت بشه 18 ماه حقیقت داره؟ شامل کسانی که الان سرباز هستند هم میشه؟

Sent from my C2105 using Tapatalk
سلام
خدمت و شایعاتش ! تا روز اخری که خدمتت تموم نشده هر روز این شایعه ها رو میشنوید ! یه روز میگن میشه 18 ماه ! یه روز میگن میشه 24 ماه ! یه روز میگن اضافه ها رو میبخشن ! یه روز میگن مرخصی استحقاقی میشه 45 روز ! کلا بازی روانیه ! زیاد دل نبندید به این شایعه ها !

ممنونم رضا جان

با تشکر مهران...

سلام

خیر، به صورت فیزیکی روی کارت درج نمیشه ولی در تراشه ی موجود در کارت و اطلاعات شما در سازمان نظام وظیفه موجود هست !

ali.92
05-05-2016, 17:31
سلام

یکی لطفا جواب بده

کسی تیپ 158 شاهرود خدمت کرده؟؟؟؟میخوام بدونم 5 شنبه هاش تعطیله؟

Hans Christian
05-05-2016, 18:57

پس اگه اینطوری هست چرا اون دوست من که پدرش 31 ماه سابقه جبهه داشت معاف نشد که هیچ حتی یک روز هم کسری نگرفت و مجبور شد 21 ماه کامل خدمت کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

M_F_e
05-05-2016, 19:29
دوستان شنیدم جدیدا اگه نمره امتحان آموزشیت بالا باشه با مدرک دیپلم میتونی گروهبان دومی بگیری ، حقیقت داره آیا؟!

cotgnx
05-05-2016, 20:47
پس اگه اینطوری هست چرا اون دوست من که پدرش 31 ماه سابقه جبهه داشت معاف نشد که هیچ حتی یک روز هم کسری نگرفت و مجبور شد 21 ماه کامل خدمت کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما زیاد به حرف های دیگران توجه نکن چون زیاد دروغ میگن!!! سابقه جبهه در مناطق عملیاتی ملاک هست. شاید کسی 31 ماه سابقه جبهه داشته باشه ولی منطقه عملیاتی نبوده.

Doctor Splinter
05-05-2016, 23:10
ممنونم رضا جان

با تشکر مهران...

سلام
هیچ تاثیری نداره بر وضعیت کارت پایان خدمت!
در واقع بر خود خدمت هم تاثیر نداره و اگه بخوان از شما به عنوان نگهبان استفاده کنند حتی با معاف از رزم هم این کار رو خواهند کرد!
در واقع معاف از رزم رو برای زمان جنک می دونن:n24:
همه چیز بر می گرده به فرمانده:n01:

alex_love
05-05-2016, 23:35
دوستان شنیدم جدیدا اگه نمره امتحان آموزشیت بالا باشه با مدرک دیپلم میتونی گروهبان دومی بگیری ، حقیقت داره آیا؟!
سلام
نه برادر جان ! پرونده ی اموزشی چندین ماه بعد از اغاز خدمتت در یگان به اونجا ارسال میشه ! کسی هم تو اموزشی امتیاز و اینجور مسائل رو ثبت نمیکنه ! اونجا هرچی میگن سرسریه ! زیاد توجه نکن بهش !

شما زیاد به حرف های دیگران توجه نکن چون زیاد دروغ میگن!!! سابقه جبهه در مناطق عملیاتی ملاک هست. شاید کسی 31 ماه سابقه جبهه داشته باشه ولی منطقه عملیاتی نبوده.

خوب برادر جان جبهه یعنی عملیات دیگه :n02: به امکان زیاد منظورتون این بوده که اگه کسی در زمان جنگ در جایی جز جبهه ی جنگ خدمت کرده باشه کسری دریافت نمیکنه ! که این درسته، من کسی رو میشناختم که پدرش در زمان جنگ در تهران خدمت سربازیش رو گذرونده بود و کسری هم ندادن بهش !

keyhan123
06-05-2016, 00:39
اگه آموزشی شهر خودت باشی پنج شنبه جمعه مرخصی میدن؟

aftab_azad20
06-05-2016, 07:34
سلام
۲هفته از اموزشی هم گذشت(ناجا شهید دستغیب جهرم) به جرات میتونم بگم بدترین روزهای زندگیم بود تو این چند سال.اصلا منظورم سختی های دوران اموزشی و کلاسهاش نیست. دوستانه دارم میگم هر کسی اینجا افتاد تا اونجا که میتونه تمدید کنه.امکانات در حد صفر.
نمرات تیراندازی چقدر تاثیر داره تو درجه؟
گفتن فوق لیسانس ۴۰درصد ستوان ۲
۶۰درصد ستوان ۳
رژه چی اونم تاثیر داره
یا کلا این امتحانات و نمراتش واسه درجه و تجدید دوره کشکه؟

Globe
06-05-2016, 11:01
سلام
۲هفته از اموزشی هم گذشت(ناجا شهید دستغیب جهرم) به جرات میتونم بگم بدترین روزهای زندگیم بود تو این چند سال.اصلا منظورم سختی های دوران اموزشی و کلاسهاش نیست. دوستانه دارم میگم هر کسی اینجا افتاد تا اونجا که میتونه تمدید کنه.امکانات در حد صفر.
۶۰درصد ستوان ۳
رژه چی اونم تاثیر داره
همش کشکه
فقط اگه نمره میدون تیرتون خوب باشه به حدود 20-10 نفر اول یه درجه تشویفی میدن (من که شهدای کرمانشاه بودم، به 20 نفر اول یه درجه تشویقی دادن)
اگر امتحانا و میدون تیر هم صفر بشی هیچ تاثیری نداره
مارو هم خیلی سر این مزخرفات که اگه نمراتتون زیر 70 بشه، تجدید دوره میشین و کسر از آموزش میشین، میترسوندن!
نشون به اون نشون که قبل از اینکه امتحان بدیم و بریم میدون تیر قبلش برگ سبز ها صادر شده بود!

Greedy
06-05-2016, 11:11
معاف از رزم ها رو به ما گفتن کف درجه میدن در حالی که قبل از اعزام من از اکثر کسایی که میپرسیدم میگفتن یه درجه کم میشه
دارن الکی میگن یا همینطوره ؟
اخه وقتی کف درجه بدن دیگه علنا امتحانا برای ما معاف از رزم ها الکی و بی تاثیره . چه نمره کامل تو امتحانا و تیراندازی بگیریم چه پایین ترین نمره رو درجمون مشخصه

Captain_America
06-05-2016, 12:25
معاف از رزم ها رو به ما گفتن کف درجه میدن در حالی که قبل از اعزام من از اکثر کسایی که میپرسیدم میگفتن یه درجه کم میشه
دارن الکی میگن یا همینطوره ؟
اخه وقتی کف درجه بدن دیگه علنا امتحانا برای ما معاف از رزم ها الکی و بی تاثیره . چه نمره کامل تو امتحانا و تیراندازی بگیریم چه پایین ترین نمره رو درجمون مشخصه
امتحان واسه همه الکیه چه معاف از رزم چه بقیه ، کلا درجه الکیه که کف و سقفش بخواد ملاک باشه ایشالا رفتی سر یگان بهت میگن درجه واسه آبگرمکنه نه سرباز. بعضی وقتا حتی درجه کمتر به نفعتون میشه.

M.Amorous
06-05-2016, 12:40
سلام
۶۰درصد ستوان ۳
رژه چی اونم تاثیر داره
سلام عزیز من اعزامی اول اسفند 94 پادگاه شهید دستغیب بودم یعنی دوره قبل از شما. بله درجه ها دقیقا به همین درصدی هست که بهتون گفتن ولی خوب طبیعتا نمره شما هم تا حد زیادی بستگی به نمره امتحاناتون داره. رژه که کلا کشکه هیچ تاثیری نداره تو نمرت؛ آخر دوره میان ازتون امتحان میگیرن حدود 6 تا امتحان هست: رزم انفرادی، صف جمع، کتابچه، آمادگی جسمانی. نمره تیراندازی و البته نمره فرماندهی هم هست که خود فرمانده میده و ممکنه حال کنه به یکی نمره بده ممکنه هم نده! ولی گروهان ما اکثرا بالای 95 بودن از 100. سعی کن تیراندازی رو خوب بزنی که جدی جدی نگه میدارن البته نه بیشتر 2 روز. بعد از دوره مجددا میرن میدان تیر و یه نمره الکی میدن به همه و خداحافظ! در مورد کتابچه هم سعی کن حتما 100 بگیری چون ضریب نمره کتابچه 3 هست و باقی موارد ضریب 2 دارن و خیلی توی معدلت تاثیر داره. پس سعی کن جدی بگیری این موضوع رو اگه دوست داری درجه بالا بگیری. یه موضوع هم هست که جایی که داری آموزش میبینی خیلی تهدید میشنوی که بازداشت میشیو تجدید دوره و این حرفا. اصلا نترس چون هییییییچ خبری نیست. فقط کارتو درست انجام بده و با دوستات بخند به این روزا که زود تمام میشه.

ariajoker
06-05-2016, 20:36
دوستان در صورتی که قبل از آموزشی و دریافت برگه سفید برای پذیرش از ارگانی اقدام کنیم و پذیرش بشیم آیا در هنگام دریافت برگه سفید در اون قید میشه که در محلی پذیرش شدیم یا نه ؟
اسم اون ارگان رو مینویسن یا کدش رو ؟

Milad._.R
07-05-2016, 12:16
کسی شنیده که جدیدا برگ سبز و دوره تکمیلی باعث حذف آموزشی در سپاه نمیشه ؟ !

HOJ-JAT
07-05-2016, 12:38
کسی شنیده که جدیدا برگ سبز و دوره تکمیلی باعث حذف آموزشی در سپاه نمیشه ؟ !

با داشتن برگ سبز بايد ي ١٨-٢٠ روزي در پادگان هم اش بخوريد البته خيلي خيلي ساده تر از ارتش هست

Milad._.R
07-05-2016, 12:43
با داشتن برگ سبز بايد ي ١٨-٢٠ روزي در پادگان هم اش بخوريد البته خيلي خيلي ساده تر از ارتش هست

امسال اینطوری شده ؟

میگن ستاد کل سپاه دو هفته آموزشی
نیرو زمینی سپاه دو ماه آموزشی !

یعنی تقریبا حذف نمیشه ! این صحت داره ؟

خب دیگه دوره تکمیلی گذاشتنشون چیه ؟ 45 روز آموزش ببینیم ، باز دوباره بریم آموزشی ؟

با این وضع بریم امریه بهتره دیگه ، چون ظاهرا امریه +برگ سبز = حذف آموزشی

HOJ-JAT
07-05-2016, 12:45
امسال اینطوری شده ؟

میگن ستاد کل سپاه دو هفته آموزشی
نیرو زمینی سپاه دو ماه آموزشی !

یعنی تقریبا حذف نمیشه ! این صحت داره ؟

خب دیگه دوره تکمیلی گذاشتنشون چیه ؟ 45 روز آموزش ببینیم ، باز دوباره بریم آموزشی ؟

با این وضع بریم امریه بهتره دیگه ، چون ظاهرا امریه +برگ سبز = حذف آموزشی

پارسالم بوده
شما ٤٥ روز تو شهر ميري اموزشي شبا خونه خودتون ميخوابي ١٨ روزم توي پادگان ميري جمعا ميشه ٦٠ روز يا دو ماه
راج ب ستاد كل و نيرو زميني نميدونم والا

Milad._.R
07-05-2016, 12:53
پارسالم بوده
شما ٤٥ روز تو شهر ميري اموزشي شبا خونه خودتون ميخوابي ١٨ روزم توي پادگان ميري جمعا ميشه ٦٠ روز يا دو ماه
راج ب ستاد كل و نيرو زميني نميدونم والا

27 روز رفتیم آموزشی که هم تئوری بود و هم نظامی! سه شبانه روز تو چادر که اسلحه دادن و... در واقع همون اردو در آموزشی هست و سخت هم بود !
15 یا 18 روز هم باید بریم پادگان و معلوم نیست اونجا چکار میکنن

تا در نهایت کارت سبز بگیریم!

بعد با کلی دونگی و... زور بزنیم سپاه بیوفتیم ! تا آموزشی حذف بشه

حالا الان ظاهرا میگن آموزشی حذف نمیشه

یعنی دوباره باید بریم پادگان دو هفته تا دو ماه آموزش ببینیم ، همون چیزایی که در اون 45 روز گذروندیم ! و احتمالا سخت تر ، چون پادگانه کلا

البته نمیدونم چقدر صحت داره این که میگن نیرو زمینی سپاه بیوفتی آموزشی حذف نمیشه !

ali.92
07-05-2016, 13:24
سلام به همگی
دو روز دیگه باید به یگاان خودمو معرفی کنم
رسته عقیدتی...تیپ 158 شاهرود
کسی میتونه برای روز اول یکم راهنمایی بده؟؟
ممنون میشم

ariajoker
07-05-2016, 13:31
دوستان در صورتی که قبل از آموزشی و دریافت برگه سفید برای پذیرش از ارگانی اقدام کنیم و پذیرش بشیم آیا در هنگام دریافت برگه سفید در اون قید میشه که در محلی پذیرش شدیم یا نه ؟

Milad._.R
07-05-2016, 22:01
در مورد امریه شما اطلاعی ندارید ؟ که آموزشش با برگ سبز حذف میشه یا نه ؟

طبق قانون جدید امسال

sayyedm
07-05-2016, 23:25
سلام بچه ها
بهترین راه رفت و آمد از پادگان اردکان به تهران چیه؟
مثلا بریم اردکان از اونجا با آژانس بریم پادگان؟
پادگان تاکسی خطی نداره؟
من دوشنبه باید ساعت ۶ صبح پادگان باشم:n27:

IRFI
08-05-2016, 08:57
سلام
من واریکوسل گرید 3 + کیست داخل بیضه + شولی عدسی چشم چپ + عارضه سینه کفتری + سابقه شکستگی هر دو دست + پایین بودن پلاکت خون (نمیدونم مقدارشو) دارم
جوری شد واریکوسل و مشکل عدسی و پلاکت خون رو بعد ارسال دفترچه متوجه شدم و دیگه نرفتم برای کومیسیون که دفترچه باطل نشه.
حالا به نظرتون با این موارد معاف دایم میشم یا رزم؟
یک سوال مهمی که ذهنمو درگیر کرده اینه که اگه در صورت معاف از رزم، برای استخدام در شغل دولتی مشکل پیدا میکنم؟
اصلا معاف از رزم بگیریم خوبه؟ چون شنیدم اونی که سالمه با اسلحه و اونی که معاف از رزمه بدون اسلحه پاس میده !

Alireza SM
08-05-2016, 13:26
بچه ها کسی که برای معافیت اقدام کنه و بره برای کمیسیون پیش پزشکان متخصص و بعد از اون که قراره بره کمیسیون نهایی نظام وظیفه، در این بین اگه یکی از این اداره ها در ارسال پرونده تاخیر کنه (مثلا یه ماه تاخیر کنه) مشمول غیبت میخوره ؟

Doctor Splinter
08-05-2016, 13:44
اصلا معاف از رزم بگیریم خوبه؟ چون شنیدم اونی که سالمه با اسلحه و اونی که معاف از رزمه بدون اسلحه پاس میده !
سلام
در واقع تنها فرقش همینه که نگهبانی با سلاح گرم نداره و گرنه با سر نیزه یا فانسقه باید نگهبانی داد!
البته نگهبانی با سلاح گرم فقط برای یگان پاسدار یا قراول هستش!

ali.92
08-05-2016, 13:52
خواهشا یکی که یگان رفته بگه روز اول که میرم یگان چکار کنم؟؟
یکی گفت بگو هیجی بلد نیستم....

اقا یکی نیست دوخط راهنمایی بنویسه؟؟

alex_love
08-05-2016, 13:56
سلام
من واریکوسل گرید 3 + کیست داخل بیضه + شولی عدسی چشم چپ + عارضه سینه کفتری + سابقه شکستگی هر دو دست + پایین بودن پلاکت خون (نمیدونم مقدارشو) دارم
جوری شد واریکوسل و مشکل عدسی و پلاکت خون رو بعد ارسال دفترچه متوجه شدم و دیگه نرفتم برای کومیسیون که دفترچه باطل نشه.
حالا به نظرتون با این موارد معاف دایم میشم یا رزم؟
یک سوال مهمی که ذهنمو درگیر کرده اینه که اگه در صورت معاف از رزم، برای استخدام در شغل دولتی مشکل پیدا میکنم؟

سلام
گرید 3 واریکوسل معاف دائم هست ! بقیش رو هم میتونید تو این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و این فایل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%87_%D9%88_%D9%85 %D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA_%D9%BE%D8%B2%D8%B4% DA%A9%DB%8C.pdf.html)نگاه کنید ! به امکان خیلی زیاد معاف دائم میشید .
برخی از ادارات به برخی از معاف از رزمی ها گیر میدن . معاف از رزمی چشم میتونه مشکل ساز باشه . البته خیلی از ادارات هم اصلا توجهی به این مورد ندارن .
فرق زیادی بین پاسداری با اسلحه و بدون اسلحه هست ! اتفاق همیشه ممکنه بیفته هرچند هم همیشه مراقب باشید ! یکی از دوستان بودن که اسلحه ی اماده از دستشون افتاده بود و دو تا انگشتشون رو زده بود ! حالا شانس اورد فقط انگشتت رو زده بود ! یکی از دوستان هم بود که سر پست خوابیده بود و افسر جانشین اسلحش رو برداشته بود ! سه ماهی تنبیهی منتقل شد به زاهدان ! این موارد برای بدون اسلحه که بوجود نمیاد ! البته یگان به یگان شرایط فرق داره شاید با معاف از رزم شاهانه خدمت کنید شاید هم فرقی با بقیه نداشته باشید !!

بچه ها کسی که برای معافیت اقدام کنه و بره برای کمیسیون پیش پزشکان متخصص و بعد از اون که قراره بره کمیسیون نهایی نظام وظیفه، در این بین اگه یکی از این اداره ها در ارسال پرونده تاخیر کنه (مثلا یه ماه تاخیر کنه) مشمول غیبت میخوره ؟

سلام
نه غیبت نیست ، خودشون حل میکنن این مورد رو !

alex_love
08-05-2016, 14:02
خواهشا یکی که یگان رفته بگه روز اول که میرم یگان چکار کنم؟؟
یکی گفت بگو هیجی بلد نیستم....

اقا یکی نیست دوخط راهنمایی بنویسه؟؟

سلام

اون که میگن بگو هیچی بلد نیستم برا اموزشیه ! اتفاقا تو یگان باید یکسری از توانایی ها رو بگید ! کاراریی مثل کامپیوتر و عکاسی و تایپ و ... ! اگه اینا رو نگید ممکنه به قسمت های نامعلومی برید یا هر از گاهی بندازنتون یه قسمت !

البته یگان و شرایط قسمت هارو حتما از قدیمی های یگان بپرسید بعد به تواناییهاتون اشاره کنید ! مثلا شاید قسمت ترابری یگان به نظر راحت برسه اما یکی از دوستان ما که مکانیکی هم بلد بود برخلاف توصیه ما توانایی خودش رو بروز داد و وقتی ساعت 2 ما از قسمت میرفتیم اسایشگاه ایشون تا 5 بعد از ظهر زیر ماشین های داغون در حال کار بودن ! حتما از قدیمی های موجود در اون یگان شرایط رو بپرسید راهنماییتون میکنن (سربازا منظورمه ! )

Alireza SM
08-05-2016, 14:10
ممنون دوست عزیز. این کمیسیون نهایی چی هست؟
این دوستم رفته بیمارستان پیش متخصصین و اونجا کمیسیون شرکت کرده الان قراره دوباره بره نظام وظیفه یا یه بیمارستان دیگه؟ پیش متخصصین جدید یا عمومی ؟

alex_love
08-05-2016, 14:42
ممنون دوست عزیز. این کمیسیون نهایی چی هست؟
این دوستم رفته بیمارستان پیش متخصصین و اونجا کمیسیون شرکت کرده الان قراره دوباره بره نظام وظیفه یا یه بیمارستان دیگه؟ پیش متخصصین جدید یا عمومی ؟

قربان شما
کمسیون اخر تو نظام وظیفه صورت میگیره، چند تا دکتر متخصص هستن که شاید همون دکتری که تو بیمارستان هم رفتن پیشش هم جزو اونا باشن. اونجا نظر قطعی رو بهش میگن که معافه یا نه. باید خودش بره نظام وظیفه و دعوتنامه ی کمسیون رو بگیره.

ariajoker
08-05-2016, 15:01

کسی از دوستان اطلاعی نداره ؟

Sh-Meteor
09-05-2016, 08:08
سلام

من آذر ماه 94 درخواست معافیت کفالت پدر داده بودم. پدرم نیازمند مراقبت است.

یکسری مسائل و کار های اداری و کمیسیون رفتیم و آخرین موردش بعد از کمیسیونی که داخل نظام وظیفه رفتیم برگزار شد که تاریخ 28 بهمن 94 بود.

بعد از اون به من گفتن باید پدرت 3 بار سابقه بستری توبیمارستان داشته باشه که نداشت (1 بار بود).

من از اون موقع پدرم رو بردم برای بستری کردن و هنوز هم از طرف بیمارستان کار هاش تموم نشده.

اما چون از 28 بهمن سال قبل به اینور کار جلو نرفته میگن پرونده ات باطل میشه. من باید چیکار کنم؟

مورد دوم هم اینکه به من گفتن پرونده ات اگه باطل باشه، اعزام به خدمت برات صادر میشه، در حالی که من الان دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم و اگر خدای نکرده معافیت کفالت نگرفتم، میخوام فعلا درسم رو ادامه بدم و بعد از اون برم خدمت.

که اگه معافیتم باطل بشه، خب همه چیز خراب میشه. خواستم بدونم این حقیقت داره که معافیت ام رو باطل می کنن یا فقط منو ترسوندن که زودتر مدارک ببرم؟

ممنون از دوستان :n16:

milad_d993
09-05-2016, 16:53
دوستان من به 2 تا سازمان درخواست امریه دادم (نامه درخواست + کپی برگ اعزام و برگه دانشگاه)

تو اینترنت پره که اگر 2 جا اقدام جفتش رو حذف میکنن؛ ولی خوب من فقط درخواست دادم و برگه تعهد نامه نیاوردن کسری، کپی کارت ملی شناسنامه، اصل برگ اعزام و... ندادم گفتن که تماس میگیریم... مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

کسی اینجا هست که پدرش کارت دوره احتیاط هم داشته باشه و با اون امریه گرفته باشه و ...؟؟؟
من چون پدرم کارت ایثار نداره کپی کارت دوره احتیاط (6 ماه) رو دادم ببینم قبول میکنن بعنوان خانواده ایثارگر یا ....

tnx

sajjadm1
09-05-2016, 17:33
سلام دوست عزیز
منم وضعیتم تقریبا مثل شماست یعنی معافیت تحصیلی دارم درخواست معافیت کفالتم دادم(معاف هم نمیشم) یعنی اگه معاف نشم معافیت تحصیلیمم باطل میشه؟؟ اگه فهمیدید به منم بگید. ممنون

faridnavabi
09-05-2016, 20:15
درود به همۀ دوستان. بالاخره این قصه هم داره تموم میشه - 10 روز تا پایان - آغاز شمارش معکوس
خدمت سربازی با همه سختیاش رو به پایان است ...

alex_love
09-05-2016, 20:43
سلام دوست عزیز
منم وضعیتم تقریبا مثل شماست یعنی معافیت تحصیلی دارم درخواست معافیت کفالتم دادم(معاف هم نمیشم) یعنی اگه معاف نشم معافیت تحصیلیمم باطل میشه؟؟ اگه فهمیدید به منم بگید. ممنون

سلام
مگه دوستان دفترچه خدمت فرستادن؟! شما برای اینکه مدارک رو برا اعزام تحویل بدید باید نامه ی لغو معافیت تحصیلیتون از طرف دانشگاه صادر بشه که اونم بعد از فارغ التحصیلی صورت میگیره!
در مورد دوست اولمون که به امکان زیاد به نظام وظیفه نگفتن که دانشجو هستن! وگرنه اونجوری پاسخ نمیدادن!
جای نگرانی نیست و میتونید ادامه تحصیل بدید، فقط دانشجو بودنتون رو به نظام وظیفه اعلام بکنید! ( حتما دانشگاه یه اشتغال به تحصیل بهتون داده اونو نشون بدید کافیه)

sajjadm1
09-05-2016, 21:33
سلام
اونوقت که من پرونده کامل کردم تابستان بود و من هنوز وارد دانشگاه نشده بودم و بهم گفت اگه به هر علتی معاف نشوم باید برم سربازی بعد فرستادنمون بیمارستان نیروی انتطامی و دوتا دکتر پدرم را دیدن و یه برگه بهمون دادن که منتطر باشیم تا پرونده مون بیاد حوزه و اطلاع بدن و ما بریم کمسیون پزشکی اما هر چی منتطر موندم خبری نشد و هر چی هم زنگ زدم بهشون نتیجه ای نگرفتم تا اینکه چند هفته پیش رفتم سایت نظام وظیفه دیدم به تاریخ حدود سه ماه قبل (اسفند 94) زده عدم معافیت الان هم من از دانشگاه انصراف دادم تا از مهلت یکسال معافیت پس از تحصیل استفاده کنم و یکبار دیگر کنکور دهم البته اگر با توجه به این موضوع معافیت تحصیلیم باطل نشود و یک سوال دیگر اینکه ایا میتوانم مجددا درخواست معافیت کفالت بدهم؟؟؟

سلام
مگه دوستان دفترچه خدمت فرستادن؟! شما برای اینکه مدارک رو برا اعزام تحویل بدید باید نامه ی لغو معافیت تحصیلیتون از طرف دانشگاه صادر بشه که اونم بعد از فارغ التحصیلی صورت میگیره!
در مورد دوست اولمون که به امکان زیاد به نظام وظیفه نگفتن که دانشجو هستن! وگرنه اونجوری پاسخ نمیدادن!
جای نگرانی نیست و میتونید ادامه تحصیل بدید، فقط دانشجو بودنتون رو به نظام وظیفه اعلام بکنید! ( حتما دانشگاه یه اشتغال به تحصیل بهتون داده اونو نشون بدید کافیه)

behzadps
09-05-2016, 23:07
با سلام
دوستانی که آموزشی تو پادگان 01 تهران بودم میشه راهنمایی و آمار بدن چطوره
از نظر
1 - غذا
2 - برخورد
3 - مرخصی
من اول تیر اونجا هستم و از طرفی همزانی با ماه مبارک رمضان
خیلی ممنون و خدا خیرتون بده

alex_love
10-05-2016, 01:06
سلام
اونوقت که من پرونده کامل کردم تابستان بود و من هنوز وارد دانشگاه نشده بودم و بهم گفت اگه به هر علتی معاف نشوم باید برم سربازی بعد فرستادنمون بیمارستان نیروی انتطامی و دوتا دکتر پدرم را دیدن و یه برگه بهمون دادن که منتطر باشیم تا پرونده مون بیاد حوزه و اطلاع بدن و ما بریم کمسیون پزشکی اما هر چی منتطر موندم خبری نشد و هر چی هم زنگ زدم بهشون نتیجه ای نگرفتم تا اینکه چند هفته پیش رفتم سایت نظام وظیفه دیدم به تاریخ حدود سه ماه قبل (اسفند 94) زده عدم معافیت الان هم من از دانشگاه انصراف دادم تا از مهلت یکسال معافیت پس از تحصیل استفاده کنم و یکبار دیگر کنکور دهم البته اگر با توجه به این موضوع معافیت تحصیلیم باطل نشود و یک سوال دیگر اینکه ایا میتوانم مجددا درخواست معافیت کفالت بدهم؟؟؟
خوب دوست عزیز یعنی شما از تابستون که کمسیون تشکیل شده و مراحل انجام شده فقط چند بار تلفنی پیگیر ماجرا بودید ؟! خوب عزیز جان اینطور که اگه فردا برا شما اعزام صادر بشه که باید برید خدمت ! مشخصا تو این تشکیلات کسی برای سرباز دعوتنامه ارسال نمیکنه یا پیگیر کارش نیست که بهش خبر بده که مثلا وضعیتت فلان شده ! باید خودتون یک هفته بعد میرفتید نظام وظیفه و پیگیر میشدید ! و هر هفته این کار رو تکرار میکردید ! الان هم فردا هم برید پلیس +10 و هم برید نظام وظیفه ی شهرتون ، قسمت معافیت تحصیلی، مشخصاتتون رو بگید و وضعیتتون رو جویا باشید ! از پلیس +10 شرایط اعضامتون رو جویا باشید و برگ اماده به خدمت بخواید ببینید براتون صادر شده یا نه و از نظام وظیفه هم شرایط و وضعیت معافیت تحصیلیتون رو بپرسید . سایت های نظام وظیفه اپدیت نیستن و اطلاعاتشون هم ناقصه ! حتما پیگیر باشید تا حقتون خورده نشه !
اره میتونید ! شما اگه همون زمان هم دقیق بعد از رد شدن درخواستتون برای کفالت مجدد اعتراض میکردید دکترهای معالج تغییر میکردن و دکترهای کمسیون هم عوض میشدن و شاید نظرشون مغایر با دکترای قبلی میبود ! بهرحال کوتاهی کردید پیگیر باشید تا دیر نشده !

yassii9
10-05-2016, 10:33
با سلام
از نظر
1 - غذا
2 - برخورد
3 - مرخصی

سلام دوست عزيز

چطورى فهميدين افتادين ٠١ ؟

مگه كدهاي تير ماه اعلام شده؟

ms1ove
10-05-2016, 10:48
سلام دوستان
من الان دانشجو هستم و دو ترم دیگه تموم میکنم .
شرایطم هم به این صورته .
از تاریخ 18/2/1390 بسیج فعال شدم .
برگ سبز دوره های آموزشی سپاه رو دارم .
الان داخل دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه فعالیت میکنم ( مسئول ارتباطات)
من آخرای 96 یا حداکثر تو سال 97 دفترچه بگیرم وضعیت خدمتم چجوری میشه مقدار کسری و محل خدمت و ...
با توجه به اینکه برگ سبز دارم احتمال اینکه تو سپاه منطقه باشم هست یا نه ؟

yassii9
10-05-2016, 10:55
با سلام
از نظر
1 - غذا
2 - برخورد
3 - مرخصی

سلام دوست عزيز

alex_love
10-05-2016, 11:15
سلام دوستان
من الان دانشجو هستم و دو ترم دیگه تموم میکنم .
شرایطم هم به این صورته .
از تاریخ 18/2/1390 بسیج فعال شدم .
برگ سبز دوره های آموزشی سپاه رو دارم .
الان داخل دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه فعالیت میکنم ( مسئول ارتباطات)
من آخرای 96 یا حداکثر تو سال 97 دفترچه بگیرم وضعیت خدمتم چجوری میشه مقدار کسری و محل خدمت و ...
با توجه به اینکه برگ سبز دارم احتمال اینکه تو سپاه منطقه باشم هست یا نه ؟
سلام
با توجه به شرایطی که دارید اگه پایگاه قبول کنه 6 ماه کسری رو میدن بهتون . به شرطی که شهری که دانشجو بودید با شهری که تو پایگاهش هستید یکی باشه یا فاصلش خیلی کم باشه ! مسئولان پایگاه بامبول ! در نیارن ! قوانین خدمت عوض نشه و کسری بسیج رو کم نکنن !
در مورد محل خدمت هم قبل از ارسال دفترچه به سپاه شهرتون مراجعه کنید و مدارکتون رو نشون بدید و درخواست پذیرش کنید ، اگه مشکلی پیش نیاد خودشون پذیرشتون میکنن و همونجا مشغول میشید ! البته همواره ممکنه چند نفری این مراحل رو برن و بدشانسی بیارن و خدمتشون جای دیگه ای بیفته ! اگه پارتی خوبی داشته باشی همیشه پادشاهی وگرنه با هر شرایطی هم که داشته باشی ممکنه خدمتت سخت بشه !

abbaskhani
10-05-2016, 11:40
نوشته شده توسط abbaskhani [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:n25: نبود 14 ماه دیگه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط abbaskhani [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حالا شد نبود 9 ماه دیگه :n02: همینجوری ادامه میدیم

نبود 6 ماه دیگه :n10:
ادامه میدیم

نبود 120 روز دیگه :n19:

ms1ove
10-05-2016, 15:01
سلام
با توجه به شرایطی که دارید اگه پایگاه قبول کنه 6 ماه کسری رو میدن بهتون . به شرطی که شهری که دانشجو بودید با شهری که تو پایگاهش هستید یکی باشه یا فاصلش خیلی کم باشه ! مسئولان پایگاه بامبول ! در نیارن ! قوانین خدمت عوض نشه و کسری بسیج رو کم نکنن !
در مورد محل خدمت هم قبل از ارسال دفترچه به سپاه شهرتون مراجعه کنید و مدارکتون رو نشون بدید و درخواست پذیرش کنید ، اگه مشکلی پیش نیاد خودشون پذیرشتون میکنن و همونجا مشغول میشید ! البته همواره ممکنه چند نفری این مراحل رو برن و بدشانسی بیارن و خدمتشون جای دیگه ای بیفته ! اگه پارتی خوبی داشته باشی همیشه پادشاهی وگرنه با هر شرایطی هم که داشته باشی ممکنه خدمتت سخت بشه !
تو شهر خودم دانشگاه هستم همونجا هم عضو بسیجم .

alex_love
10-05-2016, 15:27
تو شهر خودم دانشگاه هستم همونجا هم عضو بسیجم .
خوب با این شرایط شاید به مشکل کمتری بربخورید ! بودن دوستانی که چون فاصله ی شهر خودشون با جایی که دانشجو بودن زیاد بوده بسیج اون مدت زمانی رو که دانشجو بودن جزو فعال حسابشون نکرده و کسری نداده بهشون !

behzadps
10-05-2016, 16:52
سلام دوست عزيز

سربازی من مربوط به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح هست که طرح برداشتم برا سربازیم
الان آموزشیم مونده اون روز ستادکل بودم میگفت می افتی 01

mohamadamin77
11-05-2016, 10:58
سلام دوستان
منم تاریخ اعزامم 1 تیر ماهه.
برای کسری ها از کی باید اقدام کرد؟
چه زمانی مشخص میشه کجا میفتیم؟

tofighsob
11-05-2016, 11:43
سلام

1- 7-10 روز مونده به اعزام معلوم میشه

2-بعد از آموزشی تموم شد برو دنبال کسری

3-

std.jafari
12-05-2016, 11:34
سلام دوستان عزیز
من برگه سبزمو همین چهارشنبه ای که گذشت گرفتم، به مسئل پلیس+10 گفتم بزنه برای ماه 6، زد ولی جا نداشت افتادم برای ماه 8
من فوق لیسانس دارم و ساکن تهرانم، بنظرتون الان با توجه به شرایطم تعجیل بزنم میفته ماه 6 ؟ "گفتن باید 48 ساعت بگذره از درخواست اولیه برای درخواست تعجیل دادن یعنی یکشنبه درخواست بدهم "
من ماه 8 برایم خیلی دیره، دوستان اطلاع دارن تعجیل الان بزنم ماه 6 میفتم یا نه؟ احتمالش چقدره؟
دم همتون گرم

Reza31001
12-05-2016, 11:45
دوستان کسی نمیدونه که اگه امریه بگیریم و بعد معافیت تحصیلی بخوریم داستان چی میشه؟

alex_love
12-05-2016, 11:47
سلام دوستان عزیز
من برگه سبزمو همین چهارشنبه ای که گذشت گرفتم، به مسئل پلیس+10 گفتم بزنه برای ماه 6، زد ولی جا نداشت افتادم برای ماه 8
من فوق لیسانس دارم و ساکن تهرانم، بنظرتون الان با توجه به شرایطم تعجیل بزنم میفته ماه 6 ؟ "گفتن باید 48 ساعت بگذره از درخواست اولیه برای درخواست تعجیل دادن یعنی یکشنبه درخواست بدهم "
من ماه 8 برایم خیلی دیره، دوستان اطلاع دارن تعجیل الان بزنم ماه 6 میفتم یا نه؟ احتمالش چقدره؟
دم همتون گرم
سلام
بستگی داره که تعجیل برا برج 6 یا 4 باز باشه یا نه ! حالا خیلی مونده تا برج 6 ، شما دو سه روز دیگه برو برا تعجیل اما مطمئن باش که تعجیلت رو برا برج 6 زده باشن نه 4 !
الان همه دنبال تعجیل برا برج 4 هستن تا 6 !
کلا تو نظام وظیفه هیچی قابل پیش بینی نیست ! شاید قبل شما نفری شرایط مشابه شما زده باشه و با تعجیل یه نتیجه گرفته باشه اما نتیجه ای که شما میگیری کاملا عکس نتیجه ی اون فرد باشه ! سیستمشون این مدلیه ! قابل پیش بینی نیست !

std.jafari
12-05-2016, 14:14
دست شما درد نکنه بابت راهنمایی، خیلی ممنونم
بنظرتون الان اقدام بکنم برای تعجیل شانسم بیشتره یا مثلا یک ماه دیگه؟
من ماه 4 نمیخاهم بیفتم، البته الان ماه 8 هستم، میخاهم ماه 6 بیفتم، چون جایی که رزرو کردم تو قرارگاه گفتن ماه 6 میتونی بیای

smm66
12-05-2016, 16:20
با سلام
بنده میخوام به دلیل اختلال تنفس از طریق بینی(انحراف و شکستگی قدیمی) برم بهداری ناجا
الانم مشغمل به خدمتم
می خوام بدونم در صورت عمل چقدر استعلاجی میدن
همچنین مشکل کمر در هم دارم که تو سانحه رانندگی پیش اومده
حالا سوال دوم اینه که اگه دکتر ها برای هر مورد مرخصی استعلاجی بدن چطور اعمال میشه؟
با تشکر از راهنمایی دوستان

hassanshaikhi
12-05-2016, 17:48
با سلام
بنده میخوام به دلیل اختلال تنفس از طریق بینی(انحراف و شکستگی قدیمی) برم بهداری ناجا
الانم مشغمل به خدمتم
حالا سوال دوم اینه که اگه دکتر ها برای هر مورد مرخصی استعلاجی بدن چطور اعمال میشه؟
باید از خود پزشک بپرسی ولی اگه انحراف تیغه باشه نه پولیپ حدود 20 روز.
حواست باشه خرابترش نکنن :n02:

tohid.m
12-05-2016, 19:58
سلام من 13 ماه از خدمتم گذشته هنوز دفترچه بیمه و حقوقم رو دریافت نکردم! نیروی انسانی پادگان هم رفتم اسفند پارسال برام یه نامه زدن به ستاد نزاجا هنوز خبری نیست! وقتی میرم دفترچه بگیرم میگه اسمت هنوز تو سیستم نیومده!! دوستان با تجربه تر شما راه بهتری بلدید خودم پیگیری کنم والا این رکن 1 و مد ن ا جواب درست حسابی به ما نمیدن!

alex_love
12-05-2016, 21:46
دست شما درد نکنه بابت راهنمایی، خیلی ممنونم
بنظرتون الان اقدام بکنم برای تعجیل شانسم بیشتره یا مثلا یک ماه دیگه؟
من ماه 4 نمیخاهم بیفتم، البته الان ماه 8 هستم، میخاهم ماه 6 بیفتم، چون جایی که رزرو کردم تو قرارگاه گفتن ماه 6 میتونی بیای
قربان شما
اصولش این هست که تعجیل برای هر دوره ، بعد از شروع دوره قبلش شروع میشه . یعنی بعد از برج 2 تعجیل برا برج 4 شروع میشه و بعد از برج 4 تعجیل برا برج 6 . اما همیشه راهکار دیگه ای هم هست . برید +10 و بهشون بگید که میخوام برا برج 6 تعجیل میزنم . من فرم تعجیل رو ندیدم ولی حتما حواستون باشه که برا برج 6 بزنید وگرنه دیدید اشتباهی افتاد برا برج 4 و یه ماه دیگه اعزام شدید ! پیشنهاد من اینه که بعد از شروع برج 4 تعجیل بزنید بهتره تا الان ! ریسکش کمتره ! هرچند حتما برید و از +10 سوال کنید .

با سلام
الانم مشغمل به خدمتم
من دو موارد خیلی زیادی برای انحراف بینی دیدم ، اگه تو بیمارستان های خود نظام عمل کنید تا 21 روز یا همون سه هفته هم میدن ولی اصولش برای این عمل 14 روز یا دو هفته هست . اگه با دکتر صحبت کنید شاید 21 روز بده . اما اگه بیمارستان خارج از نظام عمل کنید به امکان زیاد با بیشتر از 14 روز موافقت نمیکنن . حداکثرش همون 14 روز میدن !
برا دیسک کمر هم اگه وضعیتش حاد باشه یه هفته تا 10 روز استراحت میدن .

سلام من 13 ماه از خدمتم گذشته هنوز دفترچه بیمه و حقوقم رو دریافت نکردم! نیروی انسانی پادگان هم رفتم اسفند پارسال برام یه نامه زدن به ستاد نزاجا هنوز خبری نیست! وقتی میرم دفترچه بگیرم میگه اسمت هنوز تو سیستم نیومده!! دوستان با تجربه تر شما راه بهتری بلدید خودم پیگیری کنم والا این رکن 1 و مد ن ا جواب درست حسابی به ما نمیدن!
این پست رو ببیند : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خانواده ی نظامی هستید ؟! یعنی قبلا دفترچه ی نیروهای مسلح داشتید ؟!
خدمت قبلی چطور ؟! فراری که نبودید ؟!
شما به یکی از ذفاتر بیمه ی نیروهای مسلح برید و شماره ملیتون رو بدید چک کنن . شاید دفترچه در محل خدمت اموزشیتون صادر شده باشه (این مورد رو خیلی دیدم) .
در مورد دفترچه هم نامه به ستاد مرکز اصلا نیاز نیست ! رکن 1 قسمت خدمات برید اونجا یه نامه مینویسن با امضای فرمانده ی یگان و خودتون به همراه عکس مراجعه میکنید به یه دفترخدماتی بیمه ، نیم ساعت طول نمیکشه تا دفترچتون رو بهتون بدن ! خیلی دیدیم که نامه ی بیمه ی سربازها تو کشوی خدمات مونده و تا ماهها نفرستادن !! من همیشه نامه ی دوستان رو یواشکی میدادم به خودشون تا ببرن دفترچشون رو دستی بگیرن ! از نظر قانونی این کار درست نیست ولی اگه باهاشون صحبت کنید و بگید که خیلی مشکل دارم نامه رو میدن بهتون ! یه نامه ی دو برگی هست با امضای فرمانده یگان .
بعد از صدور بیمه حقوقتون هم اصولا باید واریز بشه اگر واریز نشد روشی که در پست بالا گفتم رو اجرایی کنید سریع حقوقتون جریان پیدا میکنه !

behzadps
12-05-2016, 23:33
آیا کسی از دوستان نیست اینچا پادگان آموزشیش 01 بوده باشه؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

Ehsan PCbase
13-05-2016, 00:13

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

چرا دوستان ۰۱ی زیاد هستن.. اگر افتادی اونجا خیالت راحت باشه بهترین پادگان اموزشی ارتشه :n39:

tuupak
13-05-2016, 08:43

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

نبوووووووود 11 ماه دیگه:n19:

سلام دوست عزیز

گذشته از این که بهترین پادگان نیرو زمینیه، در حین آموزشی از پادگان های متعددی میان اونجا برا پذیرش مثلا از ستاد کل نیروی زمینی واقع در چهار را مینی سیتی .........

من خودم الان دارم ستاد کل خدمت میکنم بعضی از دوستان شهرستانی فرم پر نکردن و گفتن هر چی شانسمون زد یکیشون افتاد تیپ تکاور پرندک که فراری شد یکی افتاد لب مرز دیزل پست شد و .........

پس حواستو جمع کن که حتما از هر جا فرم اوردن پر کنی تنها پادگانی که واقعا به درجه احترام میذاره همین ستاد کل نیروی زمینی...... تا دلت بخواد میتونم برات مثال بزنم

نگهبانی هم خیلی بخش هاش اصلا نداره مثلا مد حقوقی

من خودم اولش جایی افتادم که بنایی بود و خلاصه کمی دهنمون سرویس شد

ولی با زرنگی خودم به قسمتی منتقل شدم که فقط روزای زوج تا ساعت شیش هفت میرم پادگان یعنی 11 روز در ماه

آمار هم ندارم.... یعنی نه صبحگاه نه ورزش نه تمرین رژه

یعنی اینجوری بگم که خیلی از امریه دارها حسرت اینو میخورن که جای من باشم.

کلا خدمت یه جور بخت آزماییه واقعا همه چی به شانست بستگی داره

amir deja vu
13-05-2016, 21:02
دوستان من اواخر تیر ماه معافیت تحصیلیم تموم میشه. و چون تکلیف قبول شدن یا نشدن ارشدم مشخص نیست. خواستم بدونم کی باید اقدام کنم برای فرستادن دفترچه؟ اگر الان اقدام کنم یا اواخر تیر ماه چه قدر ممکنه تو تاریخ اعزام تفاوت داشته باشه؟

silvermanhhh
14-05-2016, 07:49
سلام دوستان
آقا این سامانه پیامکی 100206010چرا کار نمیکنه اصلن؟میگه علامت سوال بزن تا کد سخا رو بگیری،من دو نوع علامت سوال میفرستم داخل پرانتز بدون پرانتز ،کلا جواب نمیده،با چند تا خط هم تست کردم چرا اینجوریه؟با این خدمات بدرد نخورشون:n21:

yassii9
14-05-2016, 10:22
سلام دوستان
آقا این سامانه پیامکی 100206010چرا کار نمیکنه اصلن؟میگه علامت سوال بزن تا کد سخا رو بگیری،من دو نوع علامت سوال میفرستم داخل پرانتز بدون پرانتز ،کلا جواب نمیده،با چند تا خط هم تست کردم چرا اینجوریه؟با این خدمات بدرد نخورشون:n21:

سلام

اره چند بار چك كردم ، مثه اينكه خرابه.

Pr0m3en
14-05-2016, 10:25
سلام
دوستان سن کفالت برای پدر چند ساله؟
شرایط چیه؟
با دکتری یا ارشد معافیت چطور میدن؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

scorpion2
14-05-2016, 15:43
دوستان من اواخر تیر ماه معافیت تحصیلیم تموم میشه. و چون تکلیف قبول شدن یا نشدن ارشدم مشخص نیست. خواستم بدونم کی باید اقدام کنم برای فرستادن دفترچه؟ اگر الان اقدام کنم یا اواخر تیر ماه چه قدر ممکنه تو تاریخ اعزام تفاوت داشته باشه؟
درود
جواب ارشد فکر کنم شهریور ماه میاد!
اگه تا قبل تیر ماه پست نکنید غیبت خواهید خورد! بهتره پست کنید اگه ارشد قبول شدید ایست خدمتی میزنید.

tohid.m
14-05-2016, 17:35
این پست رو ببیند : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خانواده ی نظامی هستید ؟! یعنی قبلا دفترچه ی نیروهای مسلح داشتید ؟!
خدمت قبلی چطور ؟! فراری که نبودید ؟!
شما به یکی از ذفاتر بیمه ی نیروهای مسلح برید و شماره ملیتون رو بدید چک کنن . شاید دفترچه در محل خدمت اموزشیتون صادر شده باشه (این مورد رو خیلی دیدم) .
در مورد دفترچه هم نامه به ستاد مرکز اصلا نیاز نیست ! رکن 1 قسمت خدمات برید اونجا یه نامه مینویسن با امضای فرمانده ی یگان و خودتون به همراه عکس مراجعه میکنید به یه دفترخدماتی بیمه ، نیم ساعت طول نمیکشه تا دفترچتون رو بهتون بدن ! خیلی دیدیم که نامه ی بیمه ی سربازها تو کشوی خدمات مونده و تا ماهها نفرستادن !! من همیشه نامه ی دوستان رو یواشکی میدادم به خودشون تا ببرن دفترچشون رو دستی بگیرن ! از نظر قانونی این کار درست نیست ولی اگه باهاشون صحبت کنید و بگید که خیلی مشکل دارم نامه رو میدن بهتون ! یه نامه ی دو برگی هست با امضای فرمانده یگان .
بعد از صدور بیمه حقوقتون هم اصولا باید واریز بشه اگر واریز نشد روشی که در پست بالا گفتم رو اجرایی کنید سریع حقوقتون جریان پیدا میکنه !

درود و ممنون از پاسخ شما ... من اعزام مجدد هستم به یکی از دفاتر ساتا (همون بیمه نیروهای مسلح و این داستان ها!) مراجعه کردم با گواهی اشتغال به خدمت و بهم میگه شما ترخیص شدی!!! و اسمت هنوز تو سیستم نیومده فکر کنم باید یه روز شخصا خودم اقدام کنم و اگر امکانش رو دارید ممنون می شم شماره بازرسی ویژه رو برام بفرستید تا اطلاعتم رو براشون فکس کنم جالبه که شعبه حقوقی و شعبه وظیفه می گن اول حقوقت باید برقرار بشه بعد دفترچه صادر کنن همینجوری 4 ماهه من رو الاف کردن.

alex_love
14-05-2016, 17:48
درود و ممنون از پاسخ شما ... من اعزام مجدد هستم به یکی از دفاتر ساتا (همون بیمه نیروهای مسلح و این داستان ها!) مراجعه کردم با گواهی اشتغال به خدمت و بهم میگه شما ترخیص شدی!!! و اسمت هنوز تو سیستم نیومده فکر کنم باید یه روز شخصا خودم اقدام کنم و اگر امکانش رو دارید ممنون می شم شماره بازرسی ویژه رو برام بفرستید تا اطلاعتم رو براشون فکس کنم جالبه که شعبه حقوقی و شعبه وظیفه می گن اول حقوقت باید برقرار بشه بعد دفترچه صادر کنن همینجوری 4 ماهه من رو الاف کردن.
قربانت
وقتی خدمت قبلیت تموم شد دفترچه بیمت رو باطل کردی ؟! بعد از تاریخ ترخیصت که دیگه براتون حقوق نریختن ؟!
اوکی میگردم اگه شمارش رو پیدا کردم میفرستم برات .

mohammadjavad0098
15-05-2016, 13:08
سلام
بابای ادم تو نیروی انتظامی باشه هم فرقی به حالمون داره
من تازه میخوام برم اقدام کنم
خیلی سخته سربازی؟ سربازا رو که نمیفرستن عراق و سوریه؟
چند ماه باید خدمت کنم؟
خدایی من 2 هفتس نخندیدم سره خدمت :|

std.jafari
15-05-2016, 13:32
دوستان عزیز سلام
من چند روز پیش پست گذاشته بودم با موضوع تعجیل برای سربازی از ماه 8 به ماه 6 (مقطع ارشد، تهران)
امروز رفتم برای تعجیل(پلیس+10)، سیستم قبول نکرد و ماه 6 رو پر اعلام کرد
دوستان اگر اشنا نداشته باشم و خودم برم سازمان نظام وظیفه (میدان سپاه) تعجیلو برام انجام میدن؟ امکانش هست؟
دم همتون گرم

Amir_oscar
15-05-2016, 13:47
سلام.
آقا نمی‌شه از روی ماه اعزام حدس زد کجاها ممکنه بیفتی؟ یک تیر کجاها می‌افتن معمولاً؟

و این‌که سپاه فقط برای بسیجی‌ها و امریه‌دارهاست؟ امکان نداره بدون سهمیه بیفتی سپاه؟

SNOW PATROL
15-05-2016, 15:18
سلام.
آقا نمی‌شه از روی ماه اعزام حدس زد کجاها ممکنه بیفتی؟ یک تیر کجاها می‌افتن معمولاً؟

و این‌که سپاه فقط برای بسیجی‌ها و امریه‌دارهاست؟ امکان نداره بدون سهمیه بیفتی سپاه؟

1-خیر ربطی ندارد

2-امکان داره ولی شانست کمتر هست

faridnavabi
15-05-2016, 17:42
نوشته شده توسط abbaskhani [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:n25: نبود 14 ماه دیگه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط abbaskhani [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حالا شد نبود 9 ماه دیگه :n02: همینجوری ادامه میدیم

نبود 120 روز دیگه :n19:

نبـــــــــــــــــــــــ ود 3 روز دیگه ...:n05:

Amirdb
15-05-2016, 23:38
سلام
واسه یکی از دوستان با مدرک ارشد میخوان الان دفترچه بفرستن کی اعزامشون میشه؟

alex_love
16-05-2016, 00:07
سلام
بابای ادم تو نیروی انتظامی باشه هم فرقی به حالمون داره
من تازه میخوام برم اقدام کنم
خیلی سخته سربازی؟ سربازا رو که نمیفرستن عراق و سوریه؟
چند ماه باید خدمت کنم؟
خدایی من 2 هفتس نخندیدم سره خدمت :|
سلام
اره ، حداقلش اینه که میتونی تو شهر خودت خدمت کنی ! اگه پدرتون هنوزم شاغلن میتونن درخواست بدن برای پذیرش شما !
کلا زندگی سخته ! برا همه چی باید بجنگی ! چه برسه به سربازی ! اگه بخوای با دانشگاه و مدرسه مقایسه کنی ، سربازی میتونه جهنم هم باشه ! اما در کل شانس و قابیلت های خودت میتونه سختیش رو کم کنه ! پارتی هم که میتونه بهشتش کنه !

سلام
معلوم نیست ! برج 6-8-10-12 ! کسی نمیتونه معلوم کنه !

yassii9
16-05-2016, 00:22
سلام

احتمال زياد برج ٨ ميشه

sajjadm1
16-05-2016, 08:37
سلام دوستان
من 30/10/94 از دانشگاه انصراف دادم تا از مدت یکسال معافیت پس از انصراف استفاده کنم و در کنکور سراسری امسال شرکت کنم الان که رفتم پلیس +10 درباره وضعیتم پرسیدم میگه شما معافیت تحصیلی براتون ثبت هس و انصراف براتون ثبت نشده . این موضوع برام مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟

sajjadm1
16-05-2016, 08:39
سلام دوستان
من 30/10/94 از دانشگاه انصراف دادم تا از مدت یکسال معافیت پس از انصراف استفاده کنم و در کنکور سراسری امسال شرکت کنم الان که رفتم پلیس +10 درباره وضعیتم پرسیدم میگه شما معافیت تحصیلی براتون ثبت هس و انصراف براتون ثبت نشده . این موضوع برام مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟

yassii9
16-05-2016, 08:42
سلام دوستان

همون موقع بايد خودتون پيگيرى ميكردين كه لغو معافيت بشين و چون جزو ترك تحصيلي ها حساب ميشدين شش ماه وقت داشتين برين سربازي در ضمن او يكسال براي كساني هست كه فارغ التحصيل شده اند نه ترك تحصيل يا انصراف

alex_love
16-05-2016, 08:44
موافقت رهبر انقلاب با اعطای ۵ تسهیلات جدید به سربازان متأهل

جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از موافقت مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا از اعطای ۵ تسهیلات جدید به سربازان متأهل همزمان با ولادت حضرت علی اکبر و روز جوان خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از موافقت مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا از اعطای ۵ تسهیلات جدید به سربازان متأهل همزمان با ولادت حضرت علی اکبر و روز جوان خبر داد.

به گزارش انتخاب، سردار موسی کمالی جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به موافقت مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا برای اعطای تسهیلات جدید به سربازان متأهل در تشریح این تسهیلات، اظهار کرد: در اجرای سیاست های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری و فرماندهی کلی قوا و همچنین به منظور خوشایندسازی خدمت سربازی برای سربازان متأهل مقام معظم رهبری به مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی اکبر و روز جوان با پیشنهاد ستادکل نیروهای مسلح برای ارائه تسهیلاتی جدید به سربازان متأهل موافقت کردند.

وی در ادامه افزود: تسهیلات جدید درنظرگرفته شده برای سربازان متأهل شامل 5 بند است که به شرح زیر می‌باشد و لازم به ذکر است که این مقررات از زمان ابلاغ لازم‌الاجرا بوده و تمام نیروهای مسلح می‌بایست این مقررات را در خردادماه عملیاتی کنند.

1.به ازای هر فرزند سه ماه از خدمت دوره ضرورت کارکنان وظیفه کسر می‌شود و سربازانی که تا این تاریخ غایب بوده‌اند نیز در شمول این مصوبه قرار می‌گیرند.

2.مرخصی کارکنان وظیفه متأهل از 22 روز در سال به 30 روز در سال افزایش یافت.

3.کارکنان وظیفه متأهل می‌بایست حداقل سه روز در هفته بعد از پایان ساعت کاری از پادگان‌ها مرخص شوند.

4.کلیه سربازان متأهل می‌بایست در شهر محل سکونت همسر خود به کارگیری شوند.

5.برای آموزش فنی و حرفه‌ای در نیروهای مسلح، کارکنان وظیفه متأهل در اولویت قرار خواهند گرفت.

alex_love
16-05-2016, 08:51
سلام دوستان

سلام
بعد از اتمام تحصیل (فارغی یا اخراج یا انصراف ) دانشگاه خودش نامه ی اتمام معافیت تحصیلی شما رو باید بفرسته به نظام وظیفه . گاها در موارد انصراف و اخراج یک برگ هم ممکنه به خودتون بدن که ببرید به نظام وظیفه . پاکت بسته ای هست که وضعیت تحصیلیتون رو شرح داده .
پروسه ی ارسال توسط دانشگاه شاید تاخیر داشته باشه ، پیگیری کنید از دانشگاه . سریعتر پیگیری کنید که مشکلی پیش نیاد .

همون موقع بايد خودتون پيگيرى ميكردين كه لغو معافيت بشين و چون جزو ترك تحصيلي ها حساب ميشدين شش ماه وقت داشتين برين سربازي در ضمن او يكسال براي كساني هست كه فارغ التحصيل شده اند نه ترك تحصيل يا انصراف
خیر دوست عزیز . برای این موارد هم یکسال فرصت بعد از انصراف یا اخراج داده میشه :

مشمولان انصرافی از دانشگاهها (پس از ورود به سن مشمولیت) ، در صورتی که بعد از ورود به سن مشمولیت فقط یکبار انصراف داده باشند و حداکثر یکسال از تاریخ انصراف بیشتر سپری نشده باشد ، از کاردانی تا دکتری فقط یکبار مجاز به ادامه تحصیل در همان مقطع یا مقطع پایین تر می باشند.

sajjadm1
16-05-2016, 08:54
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز , ولی من از نظام وظیفه پرسیدم داخل دفترچه هم نوشته یکسال از پس از انصراف وقت دارید فقط بعد از انصراف دانشگاه یه نامه بهم داده که داخلش خطاب به نظام وظیفه زمان شروع تحصیل و انصرافم داخلش قید شده
شاید این نامه را باید تحویل نظام وظیفه میدادم؟!:n37:

yassii9
16-05-2016, 08:56
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز , ولی من از نظام وظیفه پرسیدم داخل دفترچه هم نوشته یکسال از پس از انصراف وقت دارید فقط بعد از انصراف دانشگاه یه نامه بهم داده که داخلش خطاب به نظام وظیفه زمان شروع تحصیل و انصرافم داخلش قید شده
شاید این نامه را باید تحویل نظام وظیفه میدادم؟!:n37:

اره ديگه بايد تحويل پليس ١٠+ ميدادي تا وضعيتت رو ثبت كنه

sajjadm1
16-05-2016, 09:02
سلام
بعد از اتمام تحصیل (فارغی یا اخراج یا انصراف ) دانشگاه خودش نامه ی اتمام معافیت تحصیلی شما رو باید بفرسته به نظام وظیفه . گاها در موارد انصراف و اخراج یک برگ هم ممکنه به خودتون بدن که ببرید به نظام وظیفه . پاکت بسته ای هست که وضعیت تحصیلیتون رو شرح داده .
پروسه ی ارسال توسط دانشگاه شاید تاخیر داشته باشه ، پیگیری کنید از دانشگاه . سریعتر پیگیری کنید که مشکلی پیش نیاد .

ممنون از کمکتون دوست عزیز ,یعنی این نامه ای که به خودم دادن نیاز نیس ببرم نظام وظیفه ؟؟, چون چیزی هم بهم نگفتن درضمن فقط یه برگه بهم دادن که (خطاب به معاونت وظیفه عمومی ناجا - مرکز رایانه) هس

sajjadm1
16-05-2016, 09:05
اره ديگه بايد تحويل پليس ١٠+ ميدادي تا وضعيتت رو ثبت كنه
اگه باید تحویل پلیس +10 میدادم امروز که رفتم جریان انصرافم را به پلیس +10 گفتم به جای اینکه بهم گفت چیزی ثبت نشده باید میگفت برگه صدور ابطال معافیت تحصیلی را باید بیارید

alex_love
16-05-2016, 09:05
ممنون از کمکتون دوست عزیز ,یعنی این نامه ای که به خودم دادن نیاز نیس ببرم نظام وظیفه ؟؟, چون چیزی هم بهم نگفتن درضمن فقط یه برگه بهم دادن که (خطاب به معاونت وظیفه عمومی ناجا - مرکز رایانه) هس

قربان شما
ببری بهتر هست . چون ممکنه دانشگاه دیرتر هم نامه رو بفرسته ! دوستانی رو دیدم که به علت دیرکرد دانشگاه غیبت خوردن !
نظام وظیفه میبری همون بخش رایانه یا بخش معافیت تحصیلی . نامت رو ثبت میکنن و تمام . حداقل همون جا خیالت راحت میشه .

Mani_Asi2008
16-05-2016, 13:21
انگار همین دیروز بود اومدم اینجا اموزشی ۰۱افتاده بودم درموردش می پرسیدم :)
حالا خدمتم کامل تموم شد.یادش بخیر...چی زود میگذره

yassii9
16-05-2016, 13:27
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 27 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی مجدد موادی از لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه کشور که برای بررسی بیشتر به کمیسیون مشترک ارجاع شده بود، با ماده الحاقی 5 لایحه مذکور با 148 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

گفتنی است در ماده الحاقی 5 لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه کشور آمده است:

الف- قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب 2/10/1391 و اصلاحات بعدی آن دائمی می‌شود.

ب- صدر بند(3) ماده(45) قانون خدمت وظیفه عمومی به شرح زیر اصلاح و یک تبصره به آن الحاق می‌شود:

3- بیست و چهارماه آزادگی به دوازده ماه آزادگی، بیست و پنج‌درصد(25%) جانبازی به ده‌درصد(10%) جانبازی، سی‌ماه سابقه حضور در جبهه به دوازده‌ماه سابقه حضور در جبهه

تبصره- فرزند شهید مشابه جانباز پنجاه درصد(50%) محسوب می‌شود.

پ- تبصره زیر به ماده(26) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اضافه می‌شود:

تبصره- والدین، همسران و فرزندان شهدا که دارای بیماری‌های خاص، صعب العلاج یا محدودیت جسمی حرکتی می‌باشند پس از تأیید کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران مشمول این ماده می‌شوند.

ت- ماده(66) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به شرح زیر اصلاح شد:

عبارت «و جانبازان زیر بیست و پنج درصد(25%)» بعد از عبارت «آزادگان و همسر و فرزندان آنان» اضافه می‌شود.

ث- تبصره(1) ماده(67) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به‌شرح زیر اصلاح می‌شود:

بعد از عبارت «آزادگان و خانواده آنان» عبارت «و جانبازان زیر بیست و پنج درصد(25%)» اضافه شد.

ج- ماده(26) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به شرح زیر اصلاح می‌شود:

بعد از عبارت «جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی» عبارت «جانبازان دارای محدویت جسمی، حرکتی» اضافه می‌شود.

چ- در انتهای ماده(70) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران عبارت «بالای بیست و پنج درصد(25%)» حذف می‌شود.

ح- دولت به منظور استمرار، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، در جهت حفظ کرامت ایثارگران با اولویت عرضه منابع مالی، فرصتها، امکانات و تسهیلات و امتیازات به ایثارگران، پدر، مادر، همسر و فرزندان شهدا و همچنین جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان، اقدامات زیر را انجام می‎دهد:

1- همسران و فرزندان شهدا از کلیه امتیازات و مزایای مقرر در قوانین و مقررات مختلف برای شخـص جانباز پنجاه‌درصد(50%) و بالاتر به استثنای تسـهیلات خودرو و حق پرستاری و کاهش ساعت کاری و حالت اشتغال برخوردارند. امتیازات ناشی از این بند شامل وابستگان فرزند شهید نمی‎شود.

تبصره- همسران شهدا کماکان از مزایای قانون حالت اشتغال بهره‌مند خواهند بود.

2- به منظور ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات درمانی به ایثارگران با حفظ کرامت و عزت ایشان و با رعایت ماده(49) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2)، بیمه تکمیلی ایثارگران و هزینه‌های مازاد بر بیمه‌های پایه(بیمه سلامت)، تأمین کلیه داروها و تجهیزات و اقلام پزشکی موردنیاز و بیمه تکمیلی جانبازان و افراد تحت تکفل، آزادگان و افراد تحت تکفل، فرزندان شهدا و افراد تحت تکفل آنها و پدر و مادر و همسر شهید اعم از شاغل در دستگاههای اجرائی و بازنشسته و مشمولان قانون کار و تأمین اجتماعی و غیرشاغل به استثنای ایثارگران نیروهای مسلح برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌باشد.

تبصره- بیمه‌پایه(سلامت) ایثارگران مذکور و نیز فرزندان شهدا و افراد تحت تکفل آنها که تحت‌پوشش هیچ دستگاهی نبوده و ایثارگران بازنشسته و یا ایثارگرانی که مشمول قوانین کار و تأمین اجتماعی نمی‌باشند برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

3- کلیه دستگاههای اجرائی موظفند بیست‌درصد(20%) از اعتبارات فرهنگی خود را در چهارچوب موافقتنامه مبادله‌شده با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کنند.

4- به‌منظور کاهش هزینه‎های مهندسی ساخت مسکن برای خانواده‎های شهدا و ایثارگران، بنیاد شهید و امور ایثارگران مجاز است با رعایت قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب 22/12/1374 و مقررات ملی ساختمان، صددرصد(100%) هزینه‎های خدمات مربوطه را برای یک‌بار و حداکثر برای یکصدمتر مربع تأمین نموده و هزینه آن را در بودجه سنواتی پیش‎بینی کند.

5‍- بورس تحصیلی داخل و خارج کشور به جانبازان پنجاه‌درصد(50%) و بالاتر، آزادگان با حداقل پنج سال اسارت و فرزندان شهدا و در خصوص اعزام به خارج مشروط به شرایط علمی موضوع قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور اعطاء می‎شود./

Y@var
16-05-2016, 14:39
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 27 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی مجدد موادی از لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه کشور که برای بررسی بیشتر به کمیسیون مشترک ارجاع شده بود، با ماده الحاقی 5 لایحه مذکور با 148 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

گفتنی است در ماده الحاقی 5 لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه کشور آمده است:

الف- قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب 2/10/1391 و اصلاحات بعدی آن دائمی می‌شود.

ب- صدر بند(3) ماده(45) قانون خدمت وظیفه عمومی به شرح زیر اصلاح و یک تبصره به آن الحاق می‌شود:

3- بیست و چهارماه آزادگی به دوازده ماه آزادگی، بیست و پنج‌درصد(25%) جانبازی به ده‌درصد(10%) جانبازی، سی‌ماه سابقه حضور در جبهه به دوازده‌ماه سابقه حضور در جبهه

تبصره- فرزند شهید مشابه جانباز پنجاه درصد(50%) محسوب می‌شود.

پ- تبصره زیر به ماده(26) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اضافه می‌شود:

تبصره- والدین، همسران و فرزندان شهدا که دارای بیماری‌های خاص، صعب العلاج یا محدودیت جسمی حرکتی می‌باشند پس از تأیید کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران مشمول این ماده می‌شوند.

ت- ماده(66) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به شرح زیر اصلاح شد:

عبارت «و جانبازان زیر بیست و پنج درصد(25%)» بعد از عبارت «آزادگان و همسر و فرزندان آنان» اضافه می‌شود.

ث- تبصره(1) ماده(67) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به‌شرح زیر اصلاح می‌شود:

بعد از عبارت «آزادگان و خانواده آنان» عبارت «و جانبازان زیر بیست و پنج درصد(25%)» اضافه شد.

ج- ماده(26) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به شرح زیر اصلاح می‌شود:

بعد از عبارت «جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی» عبارت «جانبازان دارای محدویت جسمی، حرکتی» اضافه می‌شود.

چ- در انتهای ماده(70) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران عبارت «بالای بیست و پنج درصد(25%)» حذف می‌شود.

ح- دولت به منظور استمرار، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، در جهت حفظ کرامت ایثارگران با اولویت عرضه منابع مالی، فرصتها، امکانات و تسهیلات و امتیازات به ایثارگران، پدر، مادر، همسر و فرزندان شهدا و همچنین جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان، اقدامات زیر را انجام می‎دهد:

1- همسران و فرزندان شهدا از کلیه امتیازات و مزایای مقرر در قوانین و مقررات مختلف برای شخـص جانباز پنجاه‌درصد(50%) و بالاتر به استثنای تسـهیلات خودرو و حق پرستاری و کاهش ساعت کاری و حالت اشتغال برخوردارند. امتیازات ناشی از این بند شامل وابستگان فرزند شهید نمی‎شود.

تبصره- همسران شهدا کماکان از مزایای قانون حالت اشتغال بهره‌مند خواهند بود.

2- به منظور ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات درمانی به ایثارگران با حفظ کرامت و عزت ایشان و با رعایت ماده(49) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2)، بیمه تکمیلی ایثارگران و هزینه‌های مازاد بر بیمه‌های پایه(بیمه سلامت)، تأمین کلیه داروها و تجهیزات و اقلام پزشکی موردنیاز و بیمه تکمیلی جانبازان و افراد تحت تکفل، آزادگان و افراد تحت تکفل، فرزندان شهدا و افراد تحت تکفل آنها و پدر و مادر و همسر شهید اعم از شاغل در دستگاههای اجرائی و بازنشسته و مشمولان قانون کار و تأمین اجتماعی و غیرشاغل به استثنای ایثارگران نیروهای مسلح برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌باشد.

تبصره- بیمه‌پایه(سلامت) ایثارگران مذکور و نیز فرزندان شهدا و افراد تحت تکفل آنها که تحت‌پوشش هیچ دستگاهی نبوده و ایثارگران بازنشسته و یا ایثارگرانی که مشمول قوانین کار و تأمین اجتماعی نمی‌باشند برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

3- کلیه دستگاههای اجرائی موظفند بیست‌درصد(20%) از اعتبارات فرهنگی خود را در چهارچوب موافقتنامه مبادله‌شده با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کنند.

4- به‌منظور کاهش هزینه‎های مهندسی ساخت مسکن برای خانواده‎های شهدا و ایثارگران، بنیاد شهید و امور ایثارگران مجاز است با رعایت قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب 22/12/1374 و مقررات ملی ساختمان، صددرصد(100%) هزینه‎های خدمات مربوطه را برای یک‌بار و حداکثر برای یکصدمتر مربع تأمین نموده و هزینه آن را در بودجه سنواتی پیش‎بینی کند.

5‍- بورس تحصیلی داخل و خارج کشور به جانبازان پنجاه‌درصد(50%) و بالاتر، آزادگان با حداقل پنج سال اسارت و فرزندان شهدا و در خصوص اعزام به خارج مشروط به شرایط علمی موضوع قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور اعطاء می‎شود./

سلام به همگی

دوستان به نظرتون چقدر طول میکشه تا شورای نگهبان لایحه رو بررسی کنه؟
ان شاءالله که گیری بهش ندن

راستی وقتی شورای نگهبان تصویب کرد بلافاصله میشه واسه معافیت اقدام کنیم یا نه؟

yassii9
16-05-2016, 15:26
سلام به همگی

دوستان به نظرتون چقدر طول میکشه تا شورای نگهبان لایحه رو بررسی کنه؟
ان شاءالله که گیری بهش ندن

راستی وقتی شورای نگهبان تصویب کرد بلافاصله میشه واسه معافیت اقدام کنیم یا نه؟

به مدت ده روز شوراي نگهبان وقت داره اونو بررسي و تصويب كنه و بعدش ابلاغ كنه

saeedrezaali
16-05-2016, 16:11
سلام دوستان من یه مشکل بزرگ دارم لطفا کمک کنید
من ورودی مهر 91 کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد هستم و تا 31 شهریور 95 نامه معافیت تحصیلی دارم و فقط باید از پایان نامه دفاع کنم و واحد درسی ندارم.اگه نتونم تا 31 شهریور دفاع کنم و نیاز به یک یا نهایتا دو ماه وقت داشته باشم باید چیکار کنم؟؟؟درخواست بدم از طریق دانشگاه به نظام وظیفه قبول میکنن؟؟؟

amirdashti
16-05-2016, 17:54
به گزارش پارس نيوز، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در نشست علني امروز (دوشنبه) پارلمان مواد ارجاعي لايحه تنظيم برخي احکام قوانين برنامه‌هاي پنجساله توسعه جمهوري اسلامي ايران را مورد بحث و بررسي قرار داده و ماده الحاقي 5 اين لايحه را به تصويب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، قانون جامع خدمات‌رساني به ايثارگران مصوب 2/10/1391 و اصلاحات بعدي آن دائمي مي‌شود.

ب- صدر بند 3 ماده 45 قانون خدمت وظيفه عمومي به شرح زير اصلاح و يک تبصره به آن الحاق مي‌شود:

3- بيست و چهار ماه آزادگي به دوازده ماه آزادگي، 25 درصد (25%) جانبازي به 10 درصد جانبازي، 30 ماه سابقه حضور در جبهه به دوازده‌ماه سابقه حضور در جبهه
آیا کسی که باباش 10 ماه سابقه جبهه داره معاف میشه؟

Y@var
16-05-2016, 20:08
به گزارش پارس نيوز، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در نشست علني امروز (دوشنبه) پارلمان مواد ارجاعي لايحه تنظيم برخي احکام قوانين برنامه‌هاي پنجساله توسعه جمهوري اسلامي ايران را مورد بحث و بررسي قرار داده و ماده الحاقي 5 اين لايحه را به تصويب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، قانون جامع خدمات‌رساني به ايثارگران مصوب 2/10/1391 و اصلاحات بعدي آن دائمي مي‌شود.

ب- صدر بند 3 ماده 45 قانون خدمت وظيفه عمومي به شرح زير اصلاح و يک تبصره به آن الحاق مي‌شود:

3- بيست و چهار ماه آزادگي به دوازده ماه آزادگي، 25 درصد (25%) جانبازي به 10 درصد جانبازي، 30 ماه سابقه حضور در جبهه به دوازده‌ماه سابقه حضور در جبهه
آیا کسی که باباش 10 ماه سابقه جبهه داره معاف میشه؟

نوشته دوازده ماه سابقه جبهه واسه معافی میخواد. خیر معاف نمیشه

Amir-Rainman
16-05-2016, 21:46
نوشته دوازده ماه سابقه جبهه واسه معافی میخواد. خیر معاف نمیشه

یعنی قبلا 30 ماه حضور در جبهه ، فرزند معاف میشد، الان شده حداقل 12 ماه حضور در جبهه فرزند معاف میشه؟

خب یعنی من الان معافم؟ :n29::n29: ( 24 ماه حضور در جبهه سابقه پدر )

amirdashti
16-05-2016, 22:16
بدون داشتن کارت ایثار با داشتن بقیه مدارک چقدر طول میکشه کسری جبهه پدر ثبت بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehdi_mh71
16-05-2016, 22:17
سلام
من دفترچه بفرستم چند روز بعد تاریخ اعزامم مشخص میشه و چند مدت بعد ارگانی که میفتم (سپاه ارتش نیرو انتظامی) مشخص میشه؟
بعد یه جا در نظرم هست که برم اونجا خدمت کنم اگه بشه...کی باید برم باهاشون صحبت کنم که ببینم به من نیاز دارن یا نه؟
با تشکر

ariajoker
16-05-2016, 22:41
سلام
من دفترچه بفرستم چند روز بعد تاریخ اعزامم مشخص میشه و چند مدت بعد ارگانی که میفتم (سپاه ارتش نیرو انتظامی) مشخص میشه؟
بعد یه جا در نظرم هست که برم اونجا خدمت کنم اگه بشه...کی باید برم باهاشون صحبت کنم که ببینم به من نیاز دارن یا نه؟
با تشکر

دفترچه یی نمیفرستی. میری پلیس +10 همون لحظه که مدارک رو ارسال کرد برگه سبز اعزام با تاریخ اعزام رو بهت میده. ارگان تقریبا 2 هفته قبل از اعزام مشخص میشه.
اگر جایی رو هم درنظر داری به محض دریافت برگه سبز برو سراغشون ببین پذیرش دارن یا نه.

NaughtyCat
16-05-2016, 23:03
سلام دوستان من یه مشکل بزرگ دارم لطفا کمک کنید
من ورودی مهر 91 کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد هستم و تا 31 شهریور 95 نامه معافیت تحصیلی دارم و فقط باید از پایان نامه دفاع کنم و واحد درسی ندارم.اگه نتونم تا 31 شهریور دفاع کنم و نیاز به یک یا نهایتا دو ماه وقت داشته باشم باید چیکار کنم؟؟؟درخواست بدم از طریق دانشگاه به نظام وظیفه قبول میکنن؟؟؟
میتونید یک ترم دیگه تمدید کنید. ولی اگر ورودی 91 باشید تا مهر 94 معافیت دارید. معافیت تحصیلی برای ارشد 3 ساله. البته اگه مشکلی بود اصولا خود دانشگاه باید بهتون میگفت.

mehdi_mh71
16-05-2016, 23:21
سلام مجدد
من الان مدرکم ارشد هست و بهمن 94 فارغ التحصیل شدم....
سوالی که دارم این هست که در حین خدمت میشه برای دکترا امتحان داد و اگه قبول شدم خدمت رو رها کنم برم دکترا بخونم؟
اگه میشه آیا اون چند ماهی که خدمت کردم رو برام حساب می کنن؟
و اینکه بعدا دوباره بخوام برگردم خدمت کنم که نیازی نیست آموزش رو دوباره برم و .... و ارگانی که افتادم همون ارگانی هست که قبلا خدمت کردم درسته؟

humankhan
17-05-2016, 13:14
سلام دوستان.
بنده پدر و مادرم فوت کردند و یه برادر دارم که خدمت سربازی رفته میخواستم بدونم با این شرایط قانونی برای معافیت داریم یا خیر.

Y@var
17-05-2016, 17:20
یعنی قبلا 30 ماه حضور در جبهه ، فرزند معاف میشد، الان شده حداقل 12 ماه حضور در جبهه فرزند معاف میشه؟

خب یعنی من الان معافم؟ :n29::n29: ( 24 ماه حضور در جبهه سابقه پدر )

بله
البته اگه قبلا به صورت کسری استفاده نکرده باشین. چون اگه کسری مربوط به این سابقه جبهه رو گرفته باشین حتی اگه استفادش هم نکرده باشین فکر نکنم دیگه قبول کنن البته باید بررسی کنید تا مطمئن بشین ولی اگه کسریش رو نگرفتین طبق این قانون جدید شما هم معافین.

HOJ-JAT
17-05-2016, 20:01
روز گذشته نمایندگان مجلس برای معافیت سربازی و برخی قوانین مرتبط با خانواده‌های شهدا و ایثارگران به جمع بندی جدیدی نسبت به قانون قبل رسیدند.به گزارش خبرآنلاین، دیروز نمایندگان مجلس در جریان بررسی مجدد موادی از لایحه تنظیم برخی احکام برنامه های توسعه کشور، به بررسی ماده الحاقی ۵ این لایحه پرداختند و با این ماده با ۱۴۸ رای موافقت کردند. این تعداد رای موافق از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در جلسه اخذ شد و تنها ۱۲ نماینده به آن رای مخالف دادند و ۶ رای ممتنع ثبت شد.یکی از مهمترین تغییرات اعمال شده مربوط به ماده ۴۵ قانون خدمت وظیفه عمومی بود که با تغییراتی روبرو شد و یک تبصره هم به آن اضافه شد. در این تغییرات آمده که برای معاف شدن یک نفر از فرزندان آزادگان، جانبازان و رزمندگان دیگر نیازی به سابقه ۲۴ ماه آزادگی نیست و این عدد به ۱۲ ماه تقلیل پیدا کرد. همچنین شرط ۲۵ درصد جانبازی به ده درصد و ۳۰ ماه حضور در جبهه به ۱۲ ماه حضور تغییر کرد. به این ترتیب شرایط معافیت برای فرزندان خانواده ایثارگران و جانبازان راحت تر از قبل شد.همه تغییراتی که دیروز نمایندگان مجلس در قانون خدمت وظیفه عمومی و قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اعمال کردند در جدول زیر قابل مشاهده است؛

قانون پیشین

مصوبه جدید

ماده ۴۵ قانون خدمت وظیفه عمومی، بند۳: به ازاء هر بیست و چهار ماه آزادگی، ۲۵ درصد جانبازی و سی ماه سابقه حضور در جبهه یک نفر از فرزندان آزادگان، جانبازان و رزمندگان معاف می شود.
بیست و چهارماه آزادگی به دوازده ماه آزادگی، بیست و پنج‌درصد، جانبازی به ده‌درصد، جانبازی، سی‌ماه سابقه حضور در جبهه به دوازده‌ماه سابقه حضور در جبهه کاهش یافت. همچنین فرزند شهید مشابه جانباز پنجاه درصد محسوب می‌شود.

ماده ۲۶ قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران: دولت موظف است به منظور حمایت از سلامت جانبازان پنجاه درصد (۵۰%) و بالاتر و جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد و براساس شدت و نوع ضایعات ناشی از مجروحیت و میزان ساعت کاری که از جانبازان مراقبت می‌شود، نسبت به برقراری و پرداخت حق پرستاری و حق همیاری بر مبنای حداقل دستمزد ماهانه کارگران اقدام و اعتبار مورد نیاز را در لوایح بودجه سنواتی منظور نماید.
بعد از عبارت «جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی» عبارت «جانبازان دارای محدویت جسمی، حرکتی» اضافه شد.همچنین به این ماده تبصره ای به شرح زیر اضافه شد: والدین، همسران و فرزندان شهدا که دارای بیماری‌های خاص، صعب العلاج یا محدودیت جسمی حرکتی می‌باشند پس از تأیید کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران مشمول این ماده می‌شوند.

ماده ۶۶ قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران: بنیاد موظف است نسبت به تأمین و پرداخت صد درصد (۱۰۰%) هزینه شهریه کلیه دانشجویان شاهد (همسر و فرزندان شهدا)، جانباران بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و همسر و فرزندان آنها و آزادگان و همسر و فرزندان آنان را که در مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی غیردولتی، پیام نور، شبانه‌ دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و هر مؤسسه و دانشگاه آموزش عالی شهریه‌بگیر مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشغول تحصیل می‌باشند، اقدام نماید.
جانبازان زیر ۲۵ درصد نیز می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

تبصره۱ ماده ۶۷ قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران: بنیاد موظف است نسبت به پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان شامل همسر و فرزندان شاهد، جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، آزادگان و خانواده‌های آنان اقدام نماید.
به این بند هم عبارت “جانبازان زیر ۲۵ درصد” اضافه شد.

ماده ۷۰ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران: وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کلیه دانشگاههای دولتی و غیردولتی و دستگاههای اجرائی مشمول ماده ۲ این قانون موظفند در اعطای سهمیه‌های ورود به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، بورسهای تحصیلی داخل و خارج از کشور، فرصتهای مطالعاتی و دوره‌های دکترای تخصصی بیست درصد از سهمیه را به همسر و فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان بالای بیست و پنج درصد اختصاص دهند.
از این ماده عبارت “بالای ۲۵ درصد” حذف شد؛ به این معنا که همسر و فرزندان کلیه جانبازان می توانند از سهمیه اختصاص یافته استفاده کنند.

علاوه بر این تغییرات، در ماده الحاقی ۵ لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه کشور آمده که روز گذشته موافقت نمایندگان را به دنبال داشت آمده است: دولت به منظور استمرار، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، در جهت حفظ کرامت ایثارگران با اولویت عرضه منابع مالی، فرصتها، امکانات و تسهیلات و امتیازات به ایثارگران، پدر، مادر، همسر و فرزندان شهدا و همچنین جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان، اقدامات زیر را انجام می‎دهد؛۱- همسران و فرزندان شهدا از کلیه امتیازات و مزایای مقرر در قوانین و مقررات مختلف برای شخـص جانباز پنجاه‌درصد (۵۰ درصد) و بالاتر به استثنای تسـهیلات خودرو و حق پرستاری و کاهش ساعت کاری و حالت اشتغال برخوردارند. امتیازات ناشی از این بند شامل وابستگان فرزند شهید نمی‎شود.۲- به منظور ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات درمانی به ایثارگران با حفظ کرامت و عزت ایشان و با رعایت ماده(۴۹) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲)، بیمه تکمیلی ایثارگران و هزینه‌های مازاد بر بیمه‌های پایه(بیمه سلامت)، تأمین کلیه داروها و تجهیزات و اقلام پزشکی موردنیاز و بیمه تکمیلی جانبازان و افراد تحت تکفل، آزادگان و افراد تحت تکفل، فرزندان شهدا و افراد تحت تکفل آنها و پدر و مادر و همسر شهید اعم از شاغل در دستگاههای اجرائی و بازنشسته و مشمولان قانون کار و تأمین اجتماعی و غیرشاغل به استثنای ایثارگران نیروهای مسلح برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌باشد.۳- کلیه دستگاه‌های اجرائی موظفند بیست‌درصد(۲۰ درصد) از اعتبارات فرهنگی خود را در چهارچوب موافقتنامه مبادله‌شده با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کنند.۴- به‌منظور کاهش هزینه‎های مهندسی ساخت مسکن برای خانواده‎های شهدا و ایثارگران، بنیاد شهید و امور ایثارگران مجاز است با رعایت قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب ۲۲ /۱۲/ ۱۳۷۴ و مقررات ملی ساختمان، صددرصد(۱۰۰ درصد) هزینه‎های خدمات مربوطه را برای یک‌بار و حداکثر برای یکصدمتر مربع تأمین نموده و هزینه آن را در بودجه سنواتی پیش‎بینی کند.۵‍- بورس تحصیلی داخل و خارج کشور به جانبازان پنجاه‌درصد(۵۰ درصد) و بالاتر، آزادگان با حداقل پنج سال اسارت و فرزندان شهدا و در خصوص اعزام به خارج مشروط به شرایط علمی موضوع قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور اعطاء می‎شود.به این ترتیب طبق مصوبه جدید مجلس، نه تنها شرایط معافیت از خدمت سربازی که برخی موارد دیگر از جمله تحصیل و خدمات بهداشتی نیز برای ایثارگران و جانبازان و خانواده هایشان تسهیل شد.

abbaskhani
17-05-2016, 20:04
نبـــــــــــــــــــــــ ود 3 روز دیگه ...:n05:

آفرییییین :n27::n07:

HOJ-JAT
17-05-2016, 21:51
سلام دوستان.
بنده پدر و مادرم فوت کردند و یه برادر دارم که خدمت سربازی رفته میخواستم بدونم با این شرایط قانونی برای معافیت داریم یا خیر.
فک نکنم راهی باشه

Greedy
17-05-2016, 21:58
اومدیم 4-5 روز مرخصی میان دوره
یه ماه گذشت کمتر از یه ماه دیگه هم مونده به پایان اموزشی
واقعا مزخرف ترین دوره زندگی هست . تازه ما که جای خوبش افتادیم اینو میگم وای به حال بقیه که جاهای افتضاح میفتن
:n21:

yassii9
17-05-2016, 22:00
اومدیم 4-5 روز مرخصی میان دوره
یه ماه گذشت کمتر از یه ماه دیگه هم مونده به پایان اموزشی
واقعا مزخرف ترین دوره زندگی هست . تازه ما که جای خوبش افتادیم اینو میگم وای به حال بقیه که جاهای افتضاح میفتن
:n21:

سخت نگير دوست عزيز

omidddddddd
17-05-2016, 23:05
سلام خدمت دوستان
من پدرم 25 ماه سابقه جبهه داره و با قانون جدید معاف میشم، می خواستم بدونم 2ماه آموزشی رو باید برم یا کلا معاف میشم ؟

saminem
17-05-2016, 23:06
سلام خدمت دوستان
من پدرم 25 ماه سابقه جبهه داره و با قانون جدید معاف میشم، می خواستم بدونم 2ماه آموزشی رو باید برم یا کلا معاف میشم ؟
کامل معاف میشید.

Shahin031
18-05-2016, 02:36
برای این معافیت سابقه جبهه حتما باید پدر شخص کارت ایثارگری بگیره بعد اقدام بشه برای معافیت؟
اگه جواب مثبت هست برای گرفتن ایثارگری از کجا باید شروع کرد؟

Shahin031
18-05-2016, 02:41
ویرایش شد......

milad_d993
18-05-2016, 11:52
سلام دوستان
پدر بنده (52 ساله) زمان جنگ سرباز نیروی زمینی بوده ولی کارت پایان خدمتش رو گم کرده و فقط کارت دوره احتیاطش موجوده. کارت ایثار نگرفته.
چطوری میشه کارت ایثار یا تاییدیه جبهه دریافت کرد؟؟

HOJ-JAT
18-05-2016, 11:57
سلام دوستان
پدر بنده (52 ساله) زمان جنگ سرباز نیروی زمینی بوده ولی کارت پایان خدمتش رو گم کرده و فقط کارت دوره احتیاطش موجوده. کارت ایثار نگرفته.
چطوری میشه کارت ایثار یا تاییدیه جبهه دریافت کرد؟؟
به همون يگاني كه بوده سر بزنه سوابقش موجوده براش كارت رو صادر ميكنن