PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

holyboy
01-03-2016, 16:16
دیروز رفتم هوانیروز لویزان بعد از کلی الافی تازه امروز انداختنم پشتیبانی کرمانشاه! یه بی وجودی اونجا نشسته بود تقسیم میکرد بچه ها رو.. بچه شمالو مینداخت جنوب بچه جنوب رو شمال.. خدا ازشون نگذره.. کسی آدرسی از این پادگان پ کرمانشاه داره؟
نزدیک خونه ماست فک نکنم جای بدی باشه وسط شهره.کرمانشاه بالاتر از سه راه حافظیه

a2016
01-03-2016, 16:35
در صورت فرار در بازرسی اون نهادی که هستید برای شما پرونده تشکیل میدن و میفرستن دادسرای نظامی.و اگه اونجا حکم جلب رو صادر کنن اون حکم رو به کلانتری محل ارسال می کنن برا دستگیری.در ضمن در زمان صلح غیبت بیش از 15 روز فرار محسوب میشه.اینم بگم که من خودم در کلانتری بودم و از این حکما میومد برامون واسه دستگیری سربازان فراری.ولی روندش احتمالا زمان بره

من چون به علت بیماری و بررسی نرفتم پادگان.. چون اون اصلا توجهی به این چیزا ندارن.. واگر هم میرفتیم پیگیری بیماری تجدید دورت میکردن...
شما میدونی این روند که دستگیر میکنند چقدر طول میکشه؟ و من که دلیل دارم مجازاتم میکنند؟
سوال آخر اینکه همه ی این ها که فرار میکنند از سربازی و دارند تشکیل خانواده میدن مشکلی دارند؟

Ehsan PCbase
01-03-2016, 16:36
نزدیک خونه ماست فک نکنم جای بدی باشه وسط شهره.کرمانشاه بالاتر از سه راه حافظیه
ممنون داداش میشه آدرس دقیق بدی؟ همین هوانیروزه دیگه؟

holyboy
01-03-2016, 17:08
من چون به علت بیماری و بررسی نرفتم پادگان.. چون اون اصلا توجهی به این چیزا ندارن.. واگر هم میرفتیم پیگیری بیماری تجدید دورت میکردن...
شما میدونی این روند که دستگیر میکنند چقدر طول میکشه؟ و من که دلیل دارم مجازاتم میکنند؟
سوال آخر اینکه همه ی این ها که فرار میکنند از سربازی و دارند تشکیل خانواده میدن مشکلی دارند؟
ببینید کسانی که کلا به خدمت نمی رن غایب محسوب میشن اما کسانی که وارد خدمت شده و فرار می کنن فراری به حساب میان.بین اینها فرق هست و گروه دوم یعنی فراری ها اوضاعشون کمی سخت تره.روند دستگیر شدن هم دقیقا مشخص نیست ولی خیلی سریع نیست اگه عذر موجه داشته باشی و ظرف شصت روز خودت رو معرفی کنی پروندت به دادسرا نمیره و فقط به ازای هر روز غیبت دو روز اضافه خدمت می خوری.کلا قانون جرائم نیروهای مسلح در مورد فرار به شرح زیره:
ماده ۵۹ - کارکنان وظیفه نیروهای مسلح هرگاه در زمان صلح بیش از پانزده روز متوالی مرتکب غیبت شده و عذر موجهی نداشته باشند فراری محسوب و چنانچه دستگیرشده باشند به حبس از سه ماه تا یک سال یا سه ماه تا یک سال اضافه خدمت محکوم می گردند.

ماده ۶۰ - کارکنان وظیفه فراری در زمان صلح هرگاه شخصا خود را معرفی و مشغول خدمت شوند به ترتیب زیر با آنان رفتار می شود:

الف - چنانچه برای اولین بار مرتکب فرار از خدمت شده و ظرف مدت شصت روز از شروع غیبت مراجعت نمایند بدون ارجاع پرونده به مرجع قضائی در مقابل هر روز غیبت و فرار، دو روز به خدمت دوره ضرورت آنان افزوده می شود. این اضافه خدمت بیش از سه ماه نخواهد بود.

ب - چنانچه پس از مدت یادشده در بند (الف) این ماده خود را معرفی کنند و یا سابقه فرار از خدمت داشته باشند به حکم دادگاه به حبس از دو تا شش ماه محکوم می گردند.

ج - چنانچه در زمان جنگ یا بسیج و فراخوان عمومی یا هنگامی که یگان مربوط در آماده باش رزمی باشد و ظرف حداکثر دو ماه از تاریخ شروع جنگ یا بسیج و فراخوان عمومی یا اعلام آماده باش رزمی خود را معرفی کنند از تعقیب و کیفر معاف خواهندبود. درصورتی که معرفی پس از مدت مذکور باشد یا در این مدت و یا پس از آن دستگیرشوند حکم فراری در زمان جنگ را خواهندداشت.

تبصره۱ - فراریان مشمول بند (الف) فوق درصورتی که مدعی عذرموجهی باشند، ادعای آنان در هیاتی که با شرکت فرماندهان و مسوولان عقیدتی سیاسی و مسوولان حفاظت یا معاونان آنان در سطح لشگرها، تیپهای مستقل، نواحی انتظامی و رده های همطراز و بالاتر تشکیل می گردد بررسی شده و نظر اکثریت قطعی است. در صورت عذرموجه به تشخیص هیات مذکور، به تناسب روزهای موجه از اضافه خدمت وی کسر می گردد.

تبصره۲ - در صورتی که انجام بقیه خدمت این افراد مورد رضایت فرماندهان باشد ممکن است با تصویب هیات یادشده در تبصره (۱) این ماده، تمام یا قسمتی از اضافه خدمت مزبور بخشیده شود.

تبصره۳ - دستورالعمل بند (الف) و تبصره های این ماده ظرف سه ماه پس از تصویب این قانون، توسط ستاد کل نیروهای مسلح تهیه و تصویب و ابلاغ می شود.

holyboy
01-03-2016, 17:10
ممنون داداش میشه آدرس دقیق بدی؟ همین هوانیروزه دیگه؟

نوشته فرماندهی آماد و پشتیبانی منطقه غرب نزاجا.فکر کنم نیرو زمینیه.آدرسش هم میشه دقیقا رو بروی استادیوم آزادی کرمانشاه.خیلی سرراسته

dokhtarak_e_darya
01-03-2016, 18:42
حذف شود............

Y@var
01-03-2016, 22:58
دوستان سلام

کسی از زمان ابلاغ بخشنامه ی سرباز معلمی اطلاع داره؟ الان بیشتر
احتمالش هست بچه های برج 2 و 4 رو پذیرش کنن یا اعزامی های 4 و
6 رو؟!

با تشکر مهران...

سلام

بخشنامه جذب سرباز معلم هر ساله معمولا حدود دی ماه میاد(سال 90, 20 دی اومد, سال 92, 16 بهمن اومد, سال 94, اول اردبهشت اومد!!)

این وبلاگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اطلاعات خوبی در این مورد داده حتما یه سر بزنین

دوستان من افتادم توپخونه 44 اصفهان. انگار جای خیلی خوبیه بالاخص واسه افسرا

ان شاءالله هر چه زودتر تموم شه بریم به زندگیمون برسیم

موفق باشید

Ehsan PCbase
01-03-2016, 23:39
نوشته فرماندهی آماد و پشتیبانی منطقه غرب نزاجا.فکر کنم نیرو زمینیه.آدرسش هم میشه دقیقا رو بروی استادیوم آزادی کرمانشاه.خیلی سرراسته
بدختی یی داریم.. پس فردا صبح باید خودمو معرفی کنم اصلا نمیدونم کی راه بیفتم که به موقع برسم.. رسیدم کرمانشاه کجا برم.. وسایل چی ببرم چی نبرم.. مو رو بزنم نزنم.. لباس شخصی ببرم نبرم.. ای بر پدرشون لعنت

cotgnx
02-03-2016, 00:02
بدختی یی داریم.. پس فردا صبح باید خودمو معرفی کنم اصلا نمیدونم کی راه بیفتم که به موقع برسم.. رسیدم کرمانشاه کجا برم.. وسایل چی ببرم چی نبرم.. مو رو بزنم نزنم.. لباس شخصی ببرم نبرم.. ای بر پدرشون لعنت

از تهران 500 کیلومتر راهه تا کرمانشاه، یه جوری برو ساعت 7 اونجا باشی. لباس شخصی و وسایل شخصی هرچی لازمه ببر. دیگه یگانت اونجاست. 19 ماه اونجایی.

holyboy
02-03-2016, 09:14

درجه داری یا سرباز عادی؟من که توی ناجا بودم به موی سربازای عادی گیر میدادن و باید با 4 میزدن.ولی برا درجه دار و افسرا لازم نیست خیلی کوتاه باشه و فقط مرتب باشه کافیه.از تهران تا کرمانشاه حدودا 5 ساعت راهه دیگه.لباس شخصی بیار شاید خواستی مرخصی ساعتی بگیری تو شهر یه دوری بزنی.به عنوان کسی که بیست و یک ماه خدمت کرده بهت می گم که اصلا به زمان فکر نکن.اینطوری وقتی به خودت بیای میبینی چندین ماه گذشته.

Ehsan PCbase
02-03-2016, 11:34
گروهبان دو.. یه تماس گرفتم.. ظاهرا هوانیروز کرمانشاه خارج شهره.. بیستون نرسیده به فرودگاه

holyboy
02-03-2016, 13:32
گروهبان دو.. یه تماس گرفتم.. ظاهرا هوانیروز کرمانشاه خارج شهره.. بیستون نرسیده به فرودگاه
اگه گفتن هوانیروز که آره همینه که تو میگی.اونکه من میگم تو شهره و نیرو زمینیه

Milad_Sky
02-03-2016, 15:20
سلام دوستان
کسی خبر داره پادگان آموزشی نیروی دریایی سپاه احمد ابن موسی برج 10 نیروی لیسانس گرفته یا نه؟؟؟ (جواب این سؤال خیلی برام مهمه...)
و برج 12 چی؟؟؟ اطلاع دارید این برج نیروی آموزشی گرفته یا نه ...؟؟؟
:n16:

murchehh
02-03-2016, 15:38
سلام دوستان...من اگر این ماه دفترچه بفرستم کی اعزامم میفته...خییلی ممنون

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

holyboy
02-03-2016, 15:46
سلام دوستان...من اگر این ماه دفترچه بفرستم کی اعزامم میفته...خییلی ممنون

دیپلم و زیر دیپلم 19 هر ماه اعزام میشن بالاتر از دیپلم اول ماه های زوج .الان فرستادی احتمالا دو ماه دیگه.البته اگه زمان مورد نظرت نشد میتونی درخواست تعجیل یا تعویق بدی

alex_love
02-03-2016, 16:07

اگه هوانیروزی و از تهران میای ، قبل از میدان امام خمینی کرمانشاه باید پیاده بشی (قبل از فرودگاه ) ، بیستون که رسیدی به راننده بگو جلو هوانیروز نگه دار اونجا پیاده میشم . تو کرماشناه فقط همیشه حواست به راننده ی تاکسی و شخصی ها باشه ! هدفشون فقط تیغ زدن مسافرای ناشناسه ! کرایه از میدان امام تا هوانیروزم 500 تومنه ! بیشتری ندی ها ! یکی از بچه ها رو از میدان امام تا پدافند (کرایش 1000-1500 ) 25 تومن اورده بودن !!!
موهاتم با 8 بزنی بهتره ، تا یکم قلق پادگان بیاد دستت ، اونوقت میتونی بهتر تصمیم بگیری .
همونطور که دوستمون هم گفت حتما لباس شخصی ببر .
وسایل هم کامل ببر چون شاید نزارن تا 1-2 ماه بری خونه ! بسته به نیروش داره ! که حتما کمه ! ( البته به امکان زیاد مرخصی عیدی میدن بهتون ) لباس گرم هم با خودت ببر چون شاید پست بدی و هوا هم شبا سرده .

farsi200
02-03-2016, 16:09
سلام دوستان گل
من سال پیش بیماری واریکوسل داشتم که عمل کردم.
الان هیدروسل دارم
الان به من معاف از رزم تعلق میگیره فقط؟
مشهد کسی نیست از دکتر ها مشاوره بده بهش مراجعه کنم؟

aftab_azad20
02-03-2016, 19:40
سلام به نظر شما آگه برای پذیرش چند جا پرونده درست کنیم مشکلی پیش میاد. آخه واسه من هیچ کدومش 100%نیست.

alex_love
02-03-2016, 21:07
سلام دوستان گل
من سال پیش بیماری واریکوسل داشتم که عمل کردم.
الان هیدروسل دارم
الان به من معاف از رزم تعلق میگیره فقط؟
مشهد کسی نیست از دکتر ها مشاوره بده بهش مراجعه کنم؟

سلام بستگی به نوع هیدروسل داره

بند36- هیدروسل:
الف) نوع حجیم معاف دائم.
ب) سایر موارد خدمات غیررزمی.

MehranVB
03-03-2016, 00:14
سلام،
در مورد مرخصی دوره آموزشی یه کم اطلاعات می خواستم.
این درسته که جمعا 15 روز مرخصی میشه گرفت؟
و اینکه هر زمانی که دوست داشتیم می تونیم بگیریم؟ مثلا 15 روز اول رو مرخصی بگیریم یا مثلا 15 روز آخر یا حتی وسط. یا اینکه باید پخش باشه؟
ممنون

کسی اطلاع نداره؟

cotgnx
04-03-2016, 14:18
کسی اطلاع نداره؟

در طول آموزشی هیچگونه مرخصی وجود نداره! در بعضی مواقع یه مرخصی میان دوره حدود 5-6 روز ( حالا 1-2 روز کم و زیاد ) میدن. اینم قانون نیست ممکنه 60 روز کامل شمارو نگه دارن. شما کاره مهمی داشته باشی مثلا کنکوری چیزی داشته باشی مدرک می بری 1-2 روز بهت مرخصی میدن.
آموزشی شهره خودت باشی می تونی هر روز روزبرگ بری بیایی ولی شهره خودت نباشی شما اینجوری حساب کن که 60 روز باید تو پادگان بمونی.

reza0034
04-03-2016, 17:02
سلام دوستان
کسی خبر داره پادگان آموزشی نیروی دریایی سپاه احمد ابن موسی برج 10 نیروی لیسانس گرفته یا نه؟؟؟ (جواب این سؤال خیلی برام مهمه...)
و برج 12 چی؟؟؟ اطلاع دارید این برج نیروی آموزشی گرفته یا نه ...؟؟؟

سلام دوس عزیز برج 12 نیرو گرفته برای برج 10 هم اگر اشتباه نکنم اعزامی داشته

HOJ-JAT
04-03-2016, 17:11
دیپلم و زیر دیپلم 19 هر ماه اعزام میشن بالاتر از دیپلم اول ماه های زوج .الان فرستادی احتمالا دو ماه دیگه.البته اگه زمان مورد نظرت نشد میتونی درخواست تعجیل یا تعویق بدی
تا چند ماه پيش كه ٧-٨ ماه ميافتادي چرا الان شده ٢ ماه؟!

alipolpol
04-03-2016, 20:09
کسی اطلاع نداره؟

شما فکر کردی کجا داری میری؟؟؟؟!!!!!

خونه خاله که نیست!!!!

- - - Updated - - -

کسی اطلاع نداره؟

شما فکر کردی کجا داری میری؟؟؟؟!!!!!

خونه خاله که نیست!!!!

holyboy
04-03-2016, 20:10
تا چند ماه پيش كه ٧-٨ ماه ميافتادي چرا الان شده ٢ ماه؟!

بازم بستگی به بود یا نبود نیرو داره کلا تاریخ اعزام خیلی مشخص نیست.من سال 92 درخواست دادم 4 ماه بعد افتاده بودم.

HOJ-JAT
04-03-2016, 21:53
بازم بستگی به بود یا نبود نیرو داره کلا تاریخ اعزام خیلی مشخص نیست.من سال 92 درخواست دادم 4 ماه بعد افتاده بودم.
در حال حاضر مطمعنم حدود ٨-٩ ماه علافي داره

ariajoker
05-03-2016, 12:01
سلام دوستان . درحال حاضر اگر دفترچه بفرستيم براي نيروي انتظامي يا ارتش مشخص هست كه تاريخ اعزام كي ميشه يا نه ؟ و به نظرتون ارسال دفترچه اين چند روز مانده به سال جديد تفاوتي با 5-20 فروردين ميكنه يا نه ؟براي فارغ التحصيل هاي كارشناسي
و ملاك تاريخ اعزام تحويل اوليه ي مشخصات به پليس +10 هست يا تحويل مدارك بعد از معاينه پزشكي و واكسيناسيون؟
همچنين چه مدت فرصت بين تحويل اوليه ي مدارك و تحويل معاينه پزشكي هست ؟

Amir_oscar
05-03-2016, 13:58
سلام دوستان . درحال حاضر اگر دفترچه بفرستيم براي نيروي انتظامي يا ارتش مشخص هست كه تاريخ اعزام كي ميشه يا نه ؟ و به نظرتون ارسال دفترچه اين چند روز مانده به سال جديد تفاوتي با 5-20 فروردين ميكنه يا نه ؟براي فارغ التحصيل هاي كارشناسي
و ملاك تاريخ اعزام تحويل اوليه ي مشخصات به پليس +10 هست يا تحويل مدارك بعد از معاينه پزشكي و واكسيناسيون؟
همچنين چه مدت فرصت بين تحويل اوليه ي مدارك و تحويل معاينه پزشكي هست ؟

فکر کنم بستگی به شهر داره. من از خرم آباد چهار روز پیش ثبت درخواست کردم و مدارکی که باید پر بشن رو گرفتم و امروز تحویل دادم و تاریخ اعزامم شد یک تیر.
و فعلا هم مشخص نمی‌شه که می‌افتی ارتش یا سپاه یا نیروی انتظامی. یک هفته قبل از اعزام معلوم می‌شه.

amin_mafiya
05-03-2016, 18:32
سلام دوستان
با فوق لیسانس و متاهل بودن ، امکان داره آموزشی و بقیه اش تو شهر خودمون باشه ؟ یا نه ؟ میشه توضیح دهید .

من جدیدا دوره ی آموزشیم تموم شده و متاهل هستم... توی آموزشی داشتیم فرد متاهل که از استان های دیگخ اومده بودن.. الانم تقسیم شدیم... همه ی متاهلا شهر خودشونن.. تاکید میکنم شهر خودشون نه جای دیگه..... موفق باشین

amin_mafiya
05-03-2016, 18:33
سلام دوستان
با فوق لیسانس و متاهل بودن ، امکان داره آموزشی و بقیه اش تو شهر خودمون باشه ؟ یا نه ؟ میشه توضیح دهید .

من جدیدا دوره ی آموزشیم تموم شده و متاهل هستم... توی آموزشی داشتیم فرد متاهل که از استان های دیگخ اومده بودن.. الانم تقسیم شدیم... همه ی متاهلا شهر خودشونن.. تاکید میکنم شهر خودشون نه جای دیگه..... ضمنا کدوم ارگان هستی.. من نیروی انتظامی تبریز آموزشیم بود... پایه خدمتی دی ماه

amin_mafiya
05-03-2016, 18:38
در طول آموزشی هیچگونه مرخصی وجود نداره! در بعضی مواقع یه مرخصی میان دوره حدود 5-6 روز ( حالا 1-2 روز کم و زیاد ) میدن. اینم قانون نیست ممکنه 60 روز کامل شمارو نگه دارن. شما کاره مهمی داشته باشی مثلا کنکوری چیزی داشته باشی مدرک می بری 1-2 روز بهت مرخصی میدن.
آموزشی شهره خودت باشی می تونی هر روز روزبرگ بری بیایی ولی شهره خودت نباشی شما اینجوری حساب کن که 60 روز باید تو پادگان بمونی.

اصلا ربطی نداره.. بستگی به پادگان و فرمانده های گردان یا پادگان داره... میتونن اصلا مرخصی ندن.. ولی به دلیل نبود جیره مرخصی میدن...

cotgnx
05-03-2016, 22:24
اصلا ربطی نداره.. بستگی به پادگان و فرمانده های گردان یا پادگان داره... میتونن اصلا مرخصی ندن.. ولی به دلیل نبود جیره مرخصی میدن...

دوست عزیز فازت چیه شما؟ چی اصلا ربطی نداره؟

اسپم میخایی بدی تاپیک زیاده

Y@var
06-03-2016, 00:37
سلام دوستان

بنده آموزشیم تموم شده و یه درخواست دادیم واسه افزایش سابقه جبهه ی پدرم که احتمال قبولیش 60 درصده! و اگه قبول شد بنده ان شاءالله معاف میشم
میخواستم ببینم اگه قبول شد باید چیکار بکنم واسه گرفتن معافی؟ به این یگانی که الان هستم ربطی پیدا میکنه کاراش یا اینکه کلا باید بیرون از پادگان کارای معافی رو انجام بدم و آخر سر به نامه بیارم یگان؟
و اینکه لازمه که تو این یگانی که افتادم موقع تقسیم این موضوع رو بگم. چون اگه معاف شم جایی که میوفتم نیرو کم میاره و ممکنه نامه ایی که واسه پیگیر شدن کارای معافیم باید بگیرم بهم ندن و تا اومدن نیروی جایگزین نگهم دارن(چون کارمم حسابداریه و تو اونایی که جدیداً پذیرش شدن تک حسابدار شدم و اینکه شدیدا به حسابدار احتیاج دارن و نیست)
با تشکر

dokhtarak_e_darya
06-03-2016, 12:05
کسی از دوستان پادگان شهید بابایی اصفهان بوده؟ چجور جاییه؟

samfisher7
06-03-2016, 12:43
سلام دوستان

بنده آموزشیم تموم شده و یه درخواست دادیم واسه افزایش سابقه جبهه ی پدرم که احتمال قبولیش 60 درصده! و اگه قبول شد بنده ان شاءالله معاف میشم
میخواستم ببینم اگه قبول شد باید چیکار بکنم واسه گرفتن معافی؟ به این یگانی که الان هستم ربطی پیدا میکنه کاراش یا اینکه کلا باید بیرون از پادگان کارای معافی رو انجام بدم و آخر سر به نامه بیارم یگان؟
و اینکه لازمه که تو این یگانی که افتادم موقع تقسیم این موضوع رو بگم. چون اگه معاف شم جایی که میوفتم نیرو کم میاره و ممکنه نامه ایی که واسه پیگیر شدن کارای معافیم باید بگیرم بهم ندن و تا اومدن نیروی جایگزین نگهم دارن(چون کارمم حسابداریه و تو اونایی که جدیداً پذیرش شدن تک حسابدار شدم و اینکه شدیدا به حسابدار احتیاج دارن و نیست)
با تشکر
یه تجربه دارم
لازم میدونم بگم شاید بدردتون بخوره
یه همدوره داشتم به خاطر تواناییهاش میخواستن ببرنش عقیدتی سیاسی(جاش خوب بود)
مو قع تقسیم گفت کسری دارم ،ور نداشتنش انداختنش جایی که من هم بودم
دهنمون با هم اسفالت شد:n02:(اونجوری فقط خودم اسفالت میشدم:n28:)
البته اینم بگم شاید بتونن کارتو عقب بندازن همونطور که خودت گفتی
ولی احتمالش هست اگه نگی قضیه باباتو ،محیط جایی که میوفتی بهتر باشه واست(واسه ی تخصصت)
من اگه جای تو بودم میگفتم (با در نظر گرفتن اینکه شاید یه جای مسخره و بد بیوفتم ولی میدونم که از پیش گفتم و دستم پره) اذیتتم کردن یه راست برو حفاظت یا عقیدتی بترکونشون:n19:
ولی در کل بازم تحقیق کن ،از مربیاتون بپرس(از قدیمیاشون)
و همچنین فرمانده اموزشیتون

ولی بازم میگم تا جایی که میتونی امارشو بگیر و انتخاب با خودته

MehranVB
06-03-2016, 17:53

اینطوری که خیلی بده!
آخه الان همه دارن میگن آموزشی ۴۵ روزه! (مثلا راجب ۰۱ و روزبرگ صحبت کنیم)
در این حالت اگر ۴۵ روز باشه، اون ۱۵ روز مرخصی محسوب می‌شه؟
اینطور شنبده بودم که ۱۵ روز از ۶۰ روز رو مرخصی میدن، یعنی اصلا چنین حالتی وجود نداره و اشتباه به عرضم رسونده بودن؟!!

cotgnx
06-03-2016, 19:03
اینطوری که خیلی بده!
آخه الان همه دارن میگن آموزشی ۴۵ روزه! (مثلا راجب ۰۱ و روزبرگ صحبت کنیم)
در این حالت اگر ۴۵ روز باشه، اون ۱۵ روز مرخصی محسوب می‌شه؟
اینطور شنبده بودم که ۱۵ روز از ۶۰ روز رو مرخصی میدن، یعنی اصلا چنین حالتی وجود نداره و اشتباه به عرضم رسونده بودن؟!!

تازه همین میان دوره رو هم خیلی اوقات نمیدن. حالا شما بری خدمت بیشتر با محیط آشنا میشی. دوستان 5-6 روز میان دوره و پنجشنبه جمعه ها و تعطیلات رو حساب می کنن میگن آموزشی 45 روزه!
معمولا تعطیلات و میان دوره رو اگه بدن ، آموزشی حدود 45 روز میشه. اگه تو عید بیفوته کمتر هم میشه. ولی اصلا اینجوری نیست که 15 روز مرخصی بدن بری.

amirloghman
06-03-2016, 19:04
در صورت فرار در بازرسی اون نهادی که هستید برای شما پرونده تشکیل میدن و میفرستن دادسرای نظامی.و اگه اونجا حکم جلب رو صادر کنن اون حکم رو به کلانتری محل ارسال می کنن برا دستگیری.در ضمن در زمان صلح غیبت بیش از 15 روز فرار محسوب میشه.اینم بگم که من خودم در کلانتری بودم و از این حکما میومد برامون واسه دستگیری سربازان فراری.ولی روندش احتمالا زمان بره

سلام
اگر ادرس فرد تغییر کنه یا در دسترس نباشه باز هم پیگیری می کردند یا پرونده می رفت تو بایگانی ؟ منظورم اینه چند بار میرن سراغ فرد از نیروی انتظامی ؟

farhadiri
06-03-2016, 22:12
سلام دوستان ..

در مورد اموزشگاه مالک اشتر ارومیه - سپاه اطلاعاتی دارین ؟ اگر ادرس سایت یا لینکی ک مربوط به مالک اشتره بزارین ممنون میشم ...
در ضمن 19 اسفند باید برم و برگ سبز هم دارم .داستانش چیه ؟

alireza-1991
07-03-2016, 00:54
سلام.دوستان وضعیت اعزام چطوره ؟ مثل یک سال قبل ترافیک سرباز داریم ؟

من اگه شهریور 95 بفرستم کی تاریخ میخورم ؟

با تشکر

iranch
07-03-2016, 12:53
درود
اگر مقطع ارشد باشیم و اخراج شویم به هر دلیل
برای سربازی با مدرک لیسانس می ریم درسته؟
بعد غیب که لحاظ نمیشه و بعد از اخراج 1 سال باید خودمون معرفی کنیم؟

svb93
07-03-2016, 14:14
سلام دوستان
من دیروز رفتم نظام وظیفه جواب کمیسیون پزشکی بگیرم اونجا هم مثل کمیسیون پزشکی چند تا دکتر بودن که معاف از رزم بهم دادن و گفتن دو هفته بعد برو پلیس+10 تاریخ اعزام مشخص بشه در حالی که خودشون نوشتن چسبندگی وسیع و آناستوموز معاف کامل هست :

سازمان وظیفه عمومی ناجا
vazifeh.police.ir :
بخش نهم: بيماري هاي دستگاه گوارش و جراحي عمومي

بند 36- هرگونه اعمال جراحي روي دستگاه گوارش که همراه با اختلالات گوارشي بوده و منجر به برداشتن قسمتي از عضو (بجز آپانديس ) و يا آناستوموز شده و يا چسبندگي وسيع ايجاد كرده باشد : معاف دائم

من سال 74 عمل اناستومز شدم و سال 86 هم برای چسبندگی روده عمل شدم می خواستم بپرسم الان من کاری می تونم انجام بدم یا نمیشه هیچ کاری کرد چون هم چسبندگی داشتم هم عمل آناستوموز
امکان داره به خاطر اینکه خیلی وقت پیش عمل شدم ماف نمی کنن ؟

*لیسانس هستم

holyboy
07-03-2016, 16:04
سلام
اگر ادرس فرد تغییر کنه یا در دسترس نباشه باز هم پیگیری می کردند یا پرونده می رفت تو بایگانی ؟ منظورم اینه چند بار میرن سراغ فرد از نیروی انتظامی ؟

جایی که ما بودیم یک بار میرفتن سراغ طرف و اگه شناسایی نمی شد برا دادگاه مینوشتن شناسایی نشده و دیگه پیگیری نمیشد.ولی باید خیلی مراقب باشی جاهای دیگه به پستشون نخوری.مثلا برا بررسی سوابق کیفری تو آگاهی یا به خاطر درگیری توی کلانتری که ممکنه سوابق طرف رو بررسی کنن که احتمالش خیلی نیست

holyboy
07-03-2016, 16:14
درود
اگر مقطع ارشد باشیم و اخراج شویم به هر دلیل
برای سربازی با
مدرک لیسانس می ریم درسته؟
بعد غیب که لحاظ نمیشه و بعد از اخراج 1 سال باید خودمون معرفی کنیم؟

بله با لیسانس و از زمان اخراج یکسال فرصت دارید.

svb93
08-03-2016, 14:26
سلام دوستان
من دیروز رفتم نظام وظیفه جواب کمیسیون پزشکی بگیرم اونجا هم مثل کمیسیون پزشکی چند تا دکتر بودن که معاف از رزم بهم دادن و گفتن دو هفته بعد برو پلیس+10 تاریخ اعزام مشخص بشه در حالی که خودشون نوشتن چسبندگی وسیع و آناستوموز معاف کامل هست :

من سال 74 عمل اناستومز شدم و سال 86 هم برای چسبندگی روده عمل شدم می خواستم بپرسم الان من کاری می تونم انجام بدم یا نمیشه هیچ کاری کرد چون هم چسبندگی داشتم هم عمل آناستوموز
امکان داره به خاطر اینکه خیلی وقت پیش عمل شدم ماف نمی کنن ؟

*لیسانس هستم

کسی اطلاع نداره ؟

راستی اگر من همین طوری یعنی معاف از رزم برم خدمت سربازی اذیت می کنن ؟
چون یکی از دوستام می گفت میری شستشو دستشویی یا اشپزخانه و کلا سخت می گیرن اگه معاف از رزم باشی

holyboy
08-03-2016, 15:51
کسی اطلاع نداره ؟

راستی اگر من همین طوری یعنی معاف از رزم برم خدمت سربازی اذیت می کنن ؟
چون یکی از دوستام می گفت میری شستشو دستشویی یا اشپزخانه و کلا سخت می گیرن اگه معاف از رزم باشی

معاف از رزم معمولا توی امور خدماتی استفاده میشن.نگاه جالبی بهشون ندارن چونفکر می کنن میخوان از زیر کار در برن.البته بازم به نگاه فرمانده ها بستگی داره

keyhan123
08-03-2016, 22:46
من یکی از درسایه بیش دانشگاهیم مونده
میتونم در حین خدمت اونو غیر حضوری امتحان بدم؟

m3hdi he
09-03-2016, 09:25
سلام دوستان
میخواستم ببینم وقتی میرم برا خدمت ثبت نام میکنم ، معمولا چقدر طول میکشه که اعضام بشم؟
چون خانواده میگن بمونه بعد عید ثبت نام کن شب عیدی نفرستند! (یعنی به این زودی اعضام میکنند؟)
البته ناگفته هم نمونه که به خاطر مشکلاتی هم که داشتم چند سالی دارم دیر اقدام میکنم.

ممنون.

svb93
09-03-2016, 11:17
معاف از رزم معمولا توی امور خدماتی استفاده میشن.نگاه جالبی بهشون ندارن چونفکر می کنن میخوان از زیر کار در برن.البته بازم به نگاه فرمانده ها بستگی داره

یعنی الان من هیچ کاری نمی تونم بکنم که این مشکل پیش نیاد ؟
لیسانس کنترل و ابزار دقیق هستم ونرم افزار و سخت افزار کامپیوتر و برنامه نویسی avr (الکترونیک) و طراحی سایت هم کامل بلد هستم
ب نظر شما باید چیکار کنم تا زیاد گیر ندن و خدمت یکمی برام راحت باشه

freeacounting
09-03-2016, 13:08
سلام بچه ها
یک سوال داشتم
برای کسری خدمت با سابقه جبهه 30 ماه و 15 درصد جانبازی متولدین قبل 72 انجام میشه؟

holyboy
09-03-2016, 16:44
یعنی الان من هیچ کاری نمی تونم بکنم که این مشکل پیش نیاد ؟
لیسانس کنترل و ابزار دقیق هستم ونرم افزار و سخت افزار کامپیوتر و برنامه نویسی avr (الکترونیک) و طراحی سایت هم کامل بلد هستم
ب نظر شما باید چیکار کنم تا زیاد گیر ندن و خدمت یکمی برام راحت باشه
معمولا اگه بتونی توی ستادهای فرماندهی بیفتی خدمتت راحت تر میشه.میشه امیدوار بود که از تخصصت استفاده کنن.حتما در مورد تخصصت هم بهشون بگو هر جا افتادی

" M e H r D a D "
09-03-2016, 17:35
سلام بچه ها
یک سوال داشتم
برای کسری خدمت با سابقه جبهه 30 ماه و 15 درصد جانبازی متولدین قبل 72 انجام میشه؟

سلام
سی ماه جبهه به تنهایی برای معافیت کافیه که اونم محدودیت سنی نداره...

در هر حال برای کسری خدمت رزمندگان (خدمت کمتر از 30ماه) تا متولدین 72/12/29 کسر خدمت شامل میشه

Gregar
09-03-2016, 20:22
با سلام دوستان

یکی هست متولد 14 اسفند 1376 و تازه امسال خرداد دوره متوسطه (فنی حرفه ای) رو تموم کرده .
با توجه به اینکه سن سربازی میشه 18 سال تمام این بنده خدا کی مشمول میشه ؟
خود مدرسه اش میگه اسفند امسال مشموله . از پلیس +10 هم پرسیدیم میگه مهر سال دیگه . هر کی یه چیزی میگه . باز دوستان اگه کمک کنن .

dark fear
09-03-2016, 21:43
سلام
من متولد مرداد 71 هستم
سال 89 کنکور دادم ، در نیومدم یک سال موندم، سال 90 رفتم دانشگاه و آذر ماه امسال فارغ شدم و نامه ی فراغت رو از دانشگاه گرفتم (البته هنوز نبردم پلیس+10)
خواستم ببینم درسته که یک سال فرصت دارم؟ (طبق توضیحات اول تاپیک تلاش کردم ساخا بگیرم، ولی جواب نمیده سامانه فقط میگه هزینه به عهده مشترک است)

holyboy
09-03-2016, 21:45
سلام
من متولد مرداد 71 هستم
سال 89 کنکور دادم ، در نیومدم یک سال موندم، سال 90 رفتم دانشگاه و آذر ماه امسال فارغ شدم و نامه ی فراغت رو از دانشگاه گرفتم (البته هنوز نبردم پلیس+10)
خواستم ببینم درسته که یک سال فرصت دارم؟ (طبق توضیحات اول تاپیک تلاش کردم ساخا بگیرم، ولی جواب نمیده سامانه فقط میگه هزینه به عهده مشترک است)
از زمان فراغت از تحصیل یک سال وقت دارید

dark fear
09-03-2016, 21:49
از زمان فراغت از تحصیل یک سال وقت دارید

ممنون از پاسخ
پس اینکه یک سال پشت کنکور مونده بودم، چی.. اون موقع که غیبت نخوردم؟ و اینکه این یک سال فرصتی که میگید واسه تمام مقاطعه
یا مثلا بعد دیپلم که استفاده کردم، دیگه پرید

محمد7966
09-03-2016, 21:52
ممنون از پاسخ
پس اینکه یک سال پشت کنکور مونده بودم، چی.. اون موقع که غیبت نخوردم؟ و اینکه این یک سال فرصتی که میگید واسه تمام مقاطعه

ارتباطی به پشت کنکور نداره

دوستان منم پشت کنکور موندن ولی 1 سال بهشون وقت دادند بعد فارغ التحصیلی

freeacounting
09-03-2016, 22:20
سلام
سی ماه جبهه به تنهایی برای معافیت کافیه که اونم محدودیت سنی نداره...

در هر حال برای کسری خدمت رزمندگان (خدمت کمتر از 30ماه) تا متولدین 72/12/29 کسر خدمت شامل میشه

پس یعنی معاف دیگه آره؟

" M e H r D a D "
09-03-2016, 23:08
پس یعنی معاف دیگه آره؟

بله

30 ماه سابقه جبهه
یا
25% جانبازی
یا
تلفیق جبهه و جانبازی با مجموع 30
برابره با معافیت یک فرزند

freeacounting
09-03-2016, 23:17
این برای قانون قدیمه یا جدید؟

" M e H r D a D "
09-03-2016, 23:24
این برای قانون قدیمه یا جدید؟

فک کنم اولین بار سال 90 اجرا شد ولی آخرین دستورالعمل همینه و همین قانون اجرا میشه...

freeacounting
09-03-2016, 23:27
مرسی از راهنمایی

holyboy
10-03-2016, 10:45
ممنون از پاسخ

نه از همین مقطع که فارغ التحصیل شدید حساب میشه.در هر مقطعی یک سال وقت دارید

Mehran
10-03-2016, 10:48
سلام دوستان

این چیه؟!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سرباز معلمی ابلاغ شده ؟!

با تشکر مهران...

moji07
10-03-2016, 19:27
سلام دوستان

این چیه؟!

سرباز معلمی ابلاغ شده ؟!

با تشکر مهران...

سلام
نه هنوز بخشنامه نیومده ..

behrooz.shie
10-03-2016, 21:28
خوب دو ماه گذشت و آموزشیم توی زاهدان تموم شد و از شانس من تنها منو نگه داشتن تو همون پادگان و بقیه رو تقسیم کردن ....
حالا کسی میدونه چطور میشه انتقالی بگیرم به دادگاه خانواده؟
یعنی اصلا امکانش هست که مثلا از یگان ویژه انتقالی گرفت به دادگاه؟
یا حد اقل شهر خودم بیوفتم

holyboy
11-03-2016, 10:09
خوب دو ماه گذشت و آموزشیم توی زاهدان تموم شد و از شانس من تنها منو نگه داشتن تو همون پادگان و بقیه رو تقسیم کردن ....
حالا کسی میدونه چطور میشه انتقالی بگیرم به دادگاه خانواده؟
یعنی اصلا امکانش هست که مثلا از یگان ویژه انتقالی گرفت به دادگاه؟
یا حد اقل شهر خودم بیوفتم

باید عوض (جایگزین) مناسب تو شهر خودت پیدا کنی که اونم راضی باشه جای تو خدمت کنه.یه طرح هایی هم به اسم طرح امایش هست که فکر کنم سالانه اجرا میشه و نیروهای غیر بومی استانها را به استان خودشون برمیگردونن مشروط بر اینکه به همون تعداد نیرو از استان خودتون که اهل مثلا زاهدانن برن اونجا.از کارگزینی یگان خدمتیت بپرس.

Y@var
11-03-2016, 11:56
سلام دوستان
من شش ماه از خدمتم باقی مونده و الان یه شرایطی پیش آمده که احتمالا میتونی معافی بگیرم(معافیت سابقه جبهه و جانبازی). یکی از دوستانم گفتن که این چند ماه رو هم برم و پایان خدمت بگیرم چون این دو سال جز سابقه بیمم در آینده رد میشه و دو سال از زندگی جلو میوفتم.
حالا سوال من اينه که واقعا همینطوره
یکی میگفت چنین چیزی نیست گ حتما قبلش باید واسه حداقل یه بار بیمه رد کرده باشی ولی یکی دیگه از دوستانم میگفت ربطی به این مسئله نداره و اگه قبلا بیمه رد کرده بودی این دو سال جزء سابقت میشه و پولی لازم نیست بدی ولی اگه قبلا بیمه رد نکردی بازم این دو سال جز سابقه محسوب میشه با این تفاوت که باید پول بیمه این دو سال رو خودت بدی

دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید چون نمیخوام الکی شش ماه دیگه خدمت کنم و حداقل یه فایده ای داشته باشه :n16:

Mehran
11-03-2016, 12:17
سلام
نه هنوز بخشنامه نیومده ..

سلام

ممنونم، تماس گرفت با آموزش و پرورش همین حرف رو زد.
بعیده تو هفته ی آینده اتفاق خاصی بیفته، به نظرتون سال
آینده ابلاغ بشه به بچه های اعزامی اردیبشهت میرسه یا
نه؟!

با تشکر مهران...

keyhan123
11-03-2016, 13:22
مقام معظم رهبری بعضی وقتا غیبتارو میبخشه آیا اگه امسالم ببخشه سربازی که تو پادگان خدمت میکنه و غیبت داره با این بخشش میتونه بره دانشگاه؟

holyboy
11-03-2016, 14:54
مقام معظم رهبری بعضی وقتا غیبتارو میبخشه آیا اگه امسالم ببخشه سربازی که تو پادگان خدمت میکنه و غیبت داره با این بخشش میتونه بره دانشگاه؟

فکر کنم اضافه خدمت های سنواتی رو می بخشن و به غیبت های حین خدمت ربطی نداره.

holyboy
11-03-2016, 14:57
سلام دوستان
من شش ماه از خدمتم باقی مونده و الان یه شرایطی پیش آمده که احتمالا میتونی معافی بگیرم(معافیت سابقه جبهه و جانبازی). یکی از دوستانم گفتن که این چند ماه رو هم برم و پایان خدمت بگیرم چون این دو سال جز سابقه بیمم در آینده رد میشه و دو سال از زندگی جلو میوفتم.
یکی میگفت چنین چیزی نیست گ حتما قبلش باید واسه حداقل یه بار بیمه رد کرده باشی ولی یکی دیگه از دوستانم میگفت ربطی به این مسئله نداره و اگه قبلا بیمه رد کرده بودی این دو سال جزء سابقت میشه و پولی لازم نیست بدی ولی اگه قبلا بیمه رد نکردی بازم این دو سال جز سابقه محسوب میشه با این تفاوت که باید پول بیمه این دو سال رو خودت بدی

دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید چون نمیخوام الکی شش ماه دیگه خدمت کنم و حداقل یه فایده ای داشته باشه :n16:
این دو سال جزء سابقه بیمه هست.به نظرم اگه جات خوبه تموم کن خدمتتو.اگه معاف شی انگار این همه ماه بیهوذه خدمت کردی.

9306915
11-03-2016, 15:01
سلام دوستان

یک روز هم زودتر تمام شه بهتره بیمه به چهددردی میبخوره. وقتی میشه سابقه بیمه با پول خریبد حیف نیست عمرته تو سربازی خرج کنی

moji07
11-03-2016, 16:45
سلام

ممنونم، تماس گرفت با آموزش و پرورش همین حرف رو زد.
بعیده تو هفته ی آینده اتفاق خاصی بیفته، به نظرتون سال
آینده ابلاغ بشه به بچه های اعزامی اردیبشهت میرسه یا
نه؟!

با تشکر مهران...

سلام

احتمالا مث پارسال اردیبهشت ابلاغ بشه ..

سال قبل ظاهرا اینطور بوده ک به اونایی ک اردیبهشت اعزام بودن گفته بودن تا یک تیر نرن, ک اگه قبول شدن همون یک تیر اعزام شن و اگ نه هم ک یه تاریخ اعزام جدید بزن براشون ..

از اینجا میتونی بخشنامه ها رو ببینی ..

Mehran
11-03-2016, 18:24
سلام

احتمالا مث پارسال اردیبهشت ابلاغ بشه ..

سال قبل ظاهرا اینطور بوده ک به اونایی ک اردیبهشت اعزام بودن گفته بودن تا یک تیر نرن, ک اگه قبول شدن همون یک تیر اعزام شن و اگ نه هم ک یه تاریخ اعزام جدید بزن براشون ..

از اینجا میتونی بخشنامه ها رو ببینی ..

ممنون

البته سایتی که شما لینک دادی برای من نیومد...

آیا ممکنه اعزامی های شهریور رو هم بگیرن؟ اگر اشتباه نکنم یه سال به
جای اعزامی های اردیبهشت و تیر، اعزامی های تیر و شهریور را گرفتن.

با تشکر مهران...

moji07
11-03-2016, 19:30
ممنون

البته سایتی که شما لینک دادی برای من نیومد...

آیا ممکنه اعزامی های شهریور رو هم بگیرن؟ اگر اشتباه نکنم یه سال به
جای اعزامی های اردیبهشت و تیر، اعزامی های تیر و شهریور را گرفتن.

با تشکر مهران...

از اینجا بخشنامه های سال های قبل رو بگیرین مشخص میشه ..

Gregar
11-03-2016, 20:36
با سلام دوستان

یکی هست متولد 14 اسفند 1376 و تازه امسال خرداد دوره متوسطه (فنی حرفه ای) رو تموم کرده .
با توجه به اینکه سن سربازی میشه 18 سال تمام این بنده خدا کی مشمول میشه ؟
خود مدرسه اش میگه اسفند امسال مشموله . از پلیس +10 هم پرسیدیم میگه مهر سال دیگه . هر کی یه چیزی میگه . باز دوستان اگه کمک کنن .

دوستان کسی نمیدونه ؟

Y@var
11-03-2016, 23:43
سلام دوباره دوستان

ممنون از پاسختون

من اگه بخوام الان که در حال خدمتم معافیت بگیرم باید چیکار کنم؟ نوع معافیت هم تلفیق سابقه جبهه و جانبازیه. از طریق پلیس +10 باید اقدام کرد یا این یگانی که داخلشم؟

پیشاپیش تشکر:n12:

" M e H r D a D "
12-03-2016, 00:42
سلام دوباره دوستان

ممنون از پاسختون

من اگه بخوام الان که در حال خدمتم معافیت بگیرم باید چیکار کنم؟ نوع معافیت هم تلفیق سابقه جبهه و جانبازیه. از طریق پلیس +10 باید اقدام کرد یا این یگانی که داخلشم؟

پیشاپیش تشکر:n12:

سلام
اول اینکه اگه شما متولد سال 72 و قبل از اون هستید فقط با استفاده از قسمتی از امتیاز جانبازی یا سابقه رزمندگی میتونید کسر خدمت بگیرید و کارت پایان خدمت دریافت کنید.

ولی اگر متولد 73 و بعد از اون هستید باید یه گواهی جانبازی از بنیاد جانبازان رو با بقیه مدارک لازم به محل خدمت پدرتون ببرید و کارای معافیت رو انجام بدن (فک کنم اگه کارت ایثارگری داشته باشن و خدمتشون تو ارتش بوده باشه میتونن به ستاد نیروی نزاجا هم مراجعه کنن)
البته تاحالا مورد مشابه شما ندیدم و این که گفتم واسه کسایی بود که هنوز اعزام نشدن ولی فک نمیکنم تفاوتی زیادی توی روند کار داشته باشه.
بد از اون هم که قطعا مثل باقی معافیتها بعد از تایید معافیت شما در سامانه نظام وظیفه، یه نامه از نظام وظیفه رو به یگان خدمتی خودتون میبرید و تسویه حساب و تمام....
در هر حال بهتره قبل از اقدام، یه تماس با یگان خدمتی پدرتون بگیرید تا دقیق تر راهنماییتون کنن و مشکلی توی روند کار پیش نیاد.

honeyxp
12-03-2016, 09:54
سلام
در مورد سوالتون که یکی از دوستان جواب دادن
من هم میگم خیالتون راحتر شه
تازگیا خیلیا از بابت ترس از اعزام به سوریه و اینا خدمت نمیرن:n02:
ولی باید عرض کنم به هیچ وجه از سربازان کسی رو اعزام نمیکنن حتی اگه داوطلب باشی.
اما یه توصیه برادرانه هم دارم به اونا که دارن میرن اموزشی
اگه بچه تهران نیستین سعی کنید تا جایی که میشه یگانتون ستاد کل نیروهای مسلح نیوفته .منظورم ستاد مشترک ارتش نیست. تا چند سال پیش جای خوبی بود اما الان واقعا یه پادگان جهنمی شده چه برای سرباز صفر یا گروهبان و ستوان.
عموما برای گزینش سرباز هاشوم میان تو پادگان های اموزشی باهاتون مصاحبه میکنن . مصاحبه های عقیدتی و سیاسی .

من که بچه ی تهرانم حالا سوالی ک دارم اینه ک مگه دست ما هست ک یگانمون کجا بیفته؟ منظورتون بند پ هست؟ یعنی گزینش سربازو از همین پادگانای معمولی انجام میدن؟ خب یعنی واس مصاحبه باس چ جوری باشیم ک انتخاب نشیم؟ یه توضیحی میدین راجع ب این قسمت؟

دوستای عزیزم من یه چند تا سوال دیگه هم دارم هر کی جواب بده مرسی:
1- این که میگن اضافه خدمت مربوط به «غیبت در معرفی» بخشیده نمیشه درسته؟ و میگن اون بخشش اضافه خدمت مربوط به اضافه خدمتای انضباطیه این داستان درسته؟
2. مدت خدمت تو سال 95 هم همون 21 ماهه؟ یا شده 24 ماه؟ اگه 24 ماه شده، اگه قبل از سال جدید دفترچه پست کنیم به مدت 94 خدمت می کنیم یا 95؟ کلا ملاک تاریخ ارسال دفترچه هست یا تاریخ اعزام که مدت خدمتو معلوم می کنه؟
3. اگه دفترچه پست کنیم و روز اعزام حاضر نشیم غیبته یا فرار؟ اگه غیبته از نوع همون غیبت دفترچه ایه یا نوع غیبتش متفاوته؟
4. مدت خدمتی ک باید بکنیمو تو برگه ای ک بهمون میدن زده؟ اضافه خدمتو چی؟
5. قبل ارسال دفترچه میشه از میزان اضافه خدمت خبردار شد؟
6. منظور از غیبت سنواتی همون غیبت دفترچه ایه؟ یا به عبارت دیگه غیبت در معرفی؟ یا معنی اینا با هم متفاوته؟
مرسی که با حوصله و دقت جواب می دین.

HOOSEIN 105
12-03-2016, 13:10
من که بچه ی تهرانم حالا سوالی ک دارم اینه ک مگه دست ما هست ک یگانمون کجا بیفته؟ منظورتون بند پ هست؟ یعنی گزینش سربازو از همین پادگانای معمولی انجام میدن؟ خب یعنی واس مصاحبه باس چ جوری باشیم ک انتخاب نشیم؟ یه توضیحی میدین راجع ب این قسمت؟

دوستای عزیزم من یه چند تا سوال دیگه هم دارم هر کی جواب بده مرسی:
1- این که میگن اضافه خدمت مربوط به «غیبت در معرفی» بخشیده نمیشه درسته؟ و میگن اون بخشش اضافه خدمت مربوط به اضافه خدمتای انضباطیه این داستان درسته؟
2. مدت خدمت تو سال 95 هم همون 21 ماهه؟ یا شده 24 ماه؟ اگه 24 ماه شده، اگه قبل از سال جدید دفترچه پست کنیم به مدت 94 خدمت می کنیم یا 95؟ کلا ملاک تاریخ ارسال دفترچه هست یا تاریخ اعزام که مدت خدمتو معلوم می کنه؟
3. اگه دفترچه پست کنیم و روز اعزام حاضر نشیم غیبته یا فرار؟ اگه غیبته از نوع همون غیبت دفترچه ایه یا نوع غیبتش متفاوته؟
4. مدت خدمتی ک باید بکنیمو تو برگه ای ک بهمون میدن زده؟ اضافه خدمتو چی؟
5. قبل ارسال دفترچه میشه از میزان اضافه خدمت خبردار شد؟
6. منظور از غیبت سنواتی همون غیبت دفترچه ایه؟ یا به عبارت دیگه غیبت در معرفی؟ یا معنی اینا با هم متفاوته؟
مرسی که با حوصله و دقت جواب می دین.

سلام دوست عزیز
در مورد ستاد کل بگم که بنده بدون پارتی اونجا افتادم . یعنی تو کرمان موقع اموزشی یه چند نفر از تهران اومدن با بچه ها تو پادگان مصاحبه کردن و گفتند که از بین شما ده نفر رو میبریم تهران واسه خدمت . هرکی میخواد بیاد برای مصاحبه
سوال اولتون کاملا درسته و اضافه خدمت مربوط به غیبت یا همون سنوات قابل بخشش نیست مگر به صورت کلی برای تمام سربازان کشور به دستور رهبری یا فرمانده ستادکل نیرو های مسلح که اتفاقا سال 93 سنوات سربازان بخشیده شد .
2
در مورد سوال دومتون ملاک اصلی برای خدمت زمان پست دفترچه نیست بلکه تاریخ اعزامتونه . که اگه الان شما دفترچه رو پست کنید صد درد صد اعزامتون میوفته برای سال 95 و شما هم طبق قانون سال 95 باید خدمت کنید . حالا دقیقا نمیدونم خدمت شده 24 ماه یا همون 21 ماهه
3
در مورد سوال سومتون اگه تو روز اعزام حاضر نشین میشه به منزله غیبت و شامل 3 ماه اضافه خدمت ( سنوات )
4
مدت زمان خدمت و اضافه خدمتون در برگه سفید که بعد از برگه سبز براتون ارسال میشه ثبت شده
5
بله میشه تقریبا ولی من دقیقا نمیدونم چه مقدار غیبت باعث اضافه خدمت یا همون سنوات میشه
ولی در کل برای تحصیل اگه کاردانی بیش از 2.5 سال و برای کارشناسی بیش از 5 سال طول بکشه احتمالا سنوات میخورین.
6
بله غیبت سنواتی یعنی همون تاخیر در پست دفترچه یا اینکه دفترچه رو پست کنید و خدمت نرین
سوالی بود در خدمتم

honeyxp
12-03-2016, 15:16
سلام دوست عزیز
در مورد ستاد کل بگم که بنده بدون پارتی اونجا افتادم . یعنی تو کرمان موقع اموزشی یه چند نفر از تهران اومدن با بچه ها تو پادگان مصاحبه کردن و گفتند که از بین شما ده نفر رو میبریم تهران واسه خدمت . هرکی میخواد بیاد برای مصاحبه
سوال اولتون کاملا درسته و اضافه خدمت مربوط به غیبت یا همون سنوات قابل بخشش نیست مگر به صورت کلی برای تمام سربازان کشور به دستور رهبری یا فرمانده ستادکل نیرو های مسلح که اتفاقا سال 93 سنوات سربازان بخشیده شد .
2
در مورد سوال دومتون ملاک اصلی برای خدمت زمان پست دفترچه نیست بلکه تاریخ اعزامتونه . که اگه الان شما دفترچه رو پست کنید صد درد صد اعزامتون میوفته برای سال 95 و شما هم طبق قانون سال 95 باید خدمت کنید . حالا دقیقا نمیدونم خدمت شده 24 ماه یا همون 21 ماهه
3
در مورد سوال سومتون اگه تو روز اعزام حاضر نشین میشه به منزله غیبت و شامل 3 ماه اضافه خدمت ( سنوات )
4
مدت زمان خدمت و اضافه خدمتون در برگه سفید که بعد از برگه سبز براتون ارسال میشه ثبت شده
5
بله میشه تقریبا ولی من دقیقا نمیدونم چه مقدار غیبت باعث اضافه خدمت یا همون سنوات میشه
ولی در کل برای تحصیل اگه کاردانی بیش از 2.5 سال و برای کارشناسی بیش از 5 سال طول بکشه احتمالا سنوات میخورین.
6
بله غیبت سنواتی یعنی همون تاخیر در پست دفترچه یا اینکه دفترچه رو پست کنید و خدمت نرین
سوالی بود در خدمتم

آها پس لزوما دست ما نیست. وقتی بخوان مصاحبه کنن من ک نمی تونم بگم نمیام مصاحبه!
1. که ظاهرا کاملا رندومه و حتی 2 سال ی بارم نیس ک ب هر سربازی ی بارش بخوره!
2. اینم مثه بقیه ی موارد سربازی پس ی جورایی نامردیه. یه سوال دیگه: توی مدت زمان اضافه خدمتم همون تاریخ اعزام مهمه؟ یعنی من اگه تو فرجه ای که بهم دادن برای معرفی (مثلا 6 ماه) دفترچه پست کنم ولی اعزامم از اون 6 ماهی ک برای معرفی زمان دارم بگذره و مثلا من تو ماه چهارم فرجه دفترچه پست کنم و اعزامم مثلا بیفته 6 ماه دیگه، یعنی 4 ماه دیرتر از فرجه یا بدتر از اون اگه تعویق بندازم، با این که تو فرجه اقدام کردم بازم اضافه خدمت می خورم؟
کسی اگه می دونه خدمت تو سال 95 چقد هست بهم بگه مرسی
3. یعنی اگه یک سال معرفی نکنه خودشو طرف شیش ماه اضافه میشه یه سه ماهم این جا به خاطر حاضر نشدن واس اعزام اضاف می خوره؟ یا کلا تهش 6 ماه اضافه می خوره هر چقدم که دیر اقدام کنه؟ پس کلا فرار حساب نمیشه تا وقتی که توی پادگان حاضر نشدی. درسته؟
4. پس با این حساب درخواست تعویق تا موقعی که برگ سفید نیومده امکان پذیر نیست. درسته؟ چون تا قبل اون تاریخی مشخص نشده که بشه تعجیل یا تعویقش زد. درسته؟ بعد من مشکل زانو دارم و باید قبل از اعزام ب خاطر فشارایی که اون جا هست اول زانو رو اوکی کنم البته اگه نشه کلا قید خدمتو می زنم چون شدید درد می گیره. پس بهتره اول دفترچه پست کنم و بعد برم دنبال زانوم که با گواهی دکتر اگه لازم شد تعویق بندازم یا بدون گواهی هم تعویق امکانش هست؟5. یعنی مثلا اگه ورودی 88 باشه ک گفته بودن شیش ساله که. پنج سال چرا؟
6. مرسی

کسی اگه می دونه چ جوری میشه از مدت غیبت و اضافه خدمتم اطلاعات کسب کنم (البته بدون این که صبر کنم تا برگ سفید بیاد)، لطفا راهنمایی کنه.

amirhhn
12-03-2016, 15:48
سلام
در مورد سوالتون که یکی از دوستان جواب دادن
من هم میگم خیالتون راحتر شه
تازگیا خیلیا از بابت ترس از اعزام به سوریه و اینا خدمت نمیرن:n02:
ولی باید عرض کنم به هیچ وجه از سربازان کسی رو اعزام نمیکنن حتی اگه داوطلب باشی.
اما یه توصیه برادرانه هم دارم به اونا که دارن میرن اموزشی
اگه بچه تهران نیستین سعی کنید تا جایی که میشه یگانتون ستاد کل نیروهای مسلح نیوفته .منظورم ستاد مشترک ارتش نیست. تا چند سال پیش جای خوبی بود اما الان واقعا یه پادگان جهنمی شده چه برای سرباز صفر یا گروهبان و ستوان.
عموما برای گزینش سرباز هاشوم میان تو پادگان های اموزشی باهاتون مصاحبه میکنن . مصاحبه های عقیدتی و سیاسی .

سلام
دوست عزیز من برای خدمت در زیرمجموعه قرارگاه خاتم اقدام کردم و به من گفتن ما زیر مجموعه ستاد کل هستیم. بعد از تشکیل پرونده من رو فرستادن ستاد کل نیروهای مسلح تهران برای گزینش. اونجا هم بعد از یه سری مصاحبه گفتن کار تمومه و حتی گفتن آموزشی میری 01 ارتش. بعد از آموزشی میای اینجا و ما انتقالت میدیم به قرارگاه خاتم.

اینجور که شما تعریف میکنی من ترسیدم نکنه من رو نگه دارن اونجا و یا بفرستن یه جای دیگه. اگه امکان داره بفرمایید چجور جایی هست اونجا و امکان داره من رو نقرستن قرارگاه یا نه؟

با تشکر

saeeddeeas
12-03-2016, 17:15
سرباز معلم کسی داریم؟ بهتون حقوق دادن؟چقدر دادن؟

honeyxp
12-03-2016, 17:19
چند تا سوال دیگه. مرسی که وقت می ذارین، می خونین و جواب می دین.
1. به دوره ی بعد از آموزشی چی میگن؟ ضرورت؟
2. بعد یه سوال دیگه، توی دوره ی اصلی خدمت (چون جواب سوال اولو نمی دونم و اسمشو نمی دونم بهش میگم دوره ی اصلی) سرباز صفرا بازم باید موهاشونو با چهار بزنن؟ یا آزادتر میشه؟ یا کلا بستگی به فرمانده داره؟
3. اگه مثلا تو طول خدمت یکی از شرایط معافیت پزشکی رو پیدا کنیم حالا هرچی، میشه اقدام کرد؟ بعد قاعدتا بیمارستان خود ارتش و اینا می برن دیگه. یه مثال میارم. من زانوم مشکل داره و اون جوری ک خوندم هیچ بندی واس معافیت دائم نداره و من با زانو دردم باید بعضی از فشارای خدمتو چند برابر تحمل کنم. حالا اومدیم به فرض محال یه بندی اضافه شد واسه معافیت دادن واس مشکل زانو. بعد بررسی و این کارا هزینه داره دیگه. حالا هزینه هاشو همون موقع باید داد تا این کارا رو انجام بدن اونم با اون حقوق سربازا یا موقع ترخیصم میشه داد؟ کلا هزینه های طول خدمت چ جوریه؟ آخر کار میشه تسویه کرد؟
4. این که چقد از مدت خدمتمون مونده رو باید آمارشو داشته باشیم؟ یا خودشون میان میگن فلانی خدمتت تمومه؟ یا اگه پیگیری نکنی ممکنه بیش از حد نگهت دارن چون حواست نیس؟ یا این که موقعش که بشه خودشون میان میگن خدمت فلانی تمومه؟ چون صد در صد مدت خدمت هر سربازی با اون یکی متفاوته
5. دوره ی کد اگه ادامه ی دوره ی آموزشی بخوره بازم جزو خدمت حساب میشه دیگه؟ یعنی مثلا دو ماه آموزشی دو ماه دوره ی کد 4 ماه از خدمت رفت دیگه؟
6. در مورد ادامه ی سوال بالا، مثلا من تو پستای قبل دیدم که دوره ی آموزشی حتی 45 روزم گفتن بچه ها، حالا سوالم اینه اولا میشه این طوری و بستگی به فرمانده داره و می تونه مثلا 60 روزو زودتر تموم کنه؟ یا نه؟ حالا مثلا اگه 45 روزه تموم کرد 15 روز بقیه ش از خدمت کثر میشه یا باید تو طول خدمت اصلی اون 15 روزو بری و اون طوری حساب می کنن؟

امید رض
12-03-2016, 20:44
یه خسته نباشید به دوستان یگان پاسدار ....
که خودمم پاسدارم....:n02:
سخته سخته سخت
واقعا دیگه چه بگم وضعیتو خیلی درناکه:grrr::grrr::grrr::grrr::grrr::grrr:

honeyxp
13-03-2016, 00:29
یه خسته نباشید به دوستان یگان پاسدار ....
که خودمم پاسدارم....:n02:
سخته سخته سخت
واقعا دیگه چه بگم وضعیتو خیلی درناکه:grrr::grrr::grrr::grrr::grrr::grrr:

خسته نباشی ایشالا زودی تموم میشه

Captain_America
13-03-2016, 01:10
سلام
دوست عزیز من برای خدمت در زیرمجموعه قرارگاه خاتم اقدام کردم و به من گفتن ما زیر مجموعه ستاد کل هستیم. بعد از تشکیل پرونده من رو فرستادن ستاد کل نیروهای مسلح تهران برای گزینش. اونجا هم بعد از یه سری مصاحبه گفتن کار تمومه و حتی گفتن آموزشی میری 01 ارتش. بعد از آموزشی میای اینجا و ما انتقالت میدیم به قرارگاه خاتم.

اینجور که شما تعریف میکنی من ترسیدم نکنه من رو نگه دارن اونجا و یا بفرستن یه جای دیگه. اگه امکان داره بفرمایید چجور جایی هست اونجا و امکان داره من رو نقرستن قرارگاه یا نه؟

با تشکر

امکان چنین چیزی نیست شما وقتی نیروتون مشخص بشه ارتش، نیرو انتظامی یا سپاه و خودتون رو به پادگان اون نیرو معرفی کنید دیگه امکان جابجایی ندارید.
اگه آموزشی برید ارتش دیگه کلا سرباز ارتش خواهید بود.

amirhhn
13-03-2016, 01:33
امکان چنین چیزی نیست شما وقتی نیروتون مشخص بشه ارتش، نیرو انتظامی یا سپاه و خودتون رو به پادگان اون نیرو معرفی کنید دیگه امکان جابجایی ندارید.
اگه آموزشی برید ارتش دیگه کلا سرباز ارتش خواهید بود.

والا من رفتم یکی از پادگانهای اطراف که زیر مجموعه ستاد کل بود و اونجا گفتن باید بری تهران برای کارهای پذیرش. من هم رفتم قرارگاه مهندسی خاتم که حوالی چیذر بود و بعد از اونجا من رو فرستادن ستاد کل. اینجور که قرارگاه گفتن به من، بعد از آموزشی میرم ستاد کل و از اونجا منتقل میشم به قرارگاه. ستاد کل هم شنیدم از سپاه و ارتش و نیروی انتظامی نیرو میگیره.

Reza31001
13-03-2016, 08:18
یعنی مثلا اگه ورودی 88 باشه ک گفته بودن شیش ساله که. پنج سال چرا؟
مدت مجاز تحصیل در لیسانس پیوسته برای ورودیهای 89 و ماقبل 6 سال، ورودی 90-92 پنج سال و 93 به بعد 4 سال هست

boy iran
13-03-2016, 08:27
سلام
ممنون از مدیران عزیز که پست اول را به روز رسانی کردند:n12:

HOOSEIN 105
13-03-2016, 16:38
سلامدوست عزیز من برای خدمت در زیرمجموعه قرارگاه خاتم اقدام کردم و به من گفتن ما زیر مجموعه ستاد کل هستیم. بعد از تشکیل پرونده من رو فرستادن ستاد کل نیروهای مسلح تهران برای گزینش. اونجا هم بعد از یه سری مصاحبه گفتن کار تمومه و حتی گفتن آموزشی میری 01 ارتش. بعد از آموزشی میای اینجا و ما انتقالت میدیم به قرارگاه خاتم. اینجور که شما تعریف میکنی من ترسیدم نکنه من رو نگه دارن اونجا و یا بفرستن یه جای دیگه. اگه امکان داره بفرمایید چجور جایی هست اونجا و امکان داره من رو نقرستن قرارگاه یا نه؟با تشکراگه رفته باشی ستاد کل مصاحبه کار تمومه و صد در صد بعد از اموزشی میوفتین ستاد کل . البته ستاد کل خیلی زیر مجموعه داره و یه سری از این زیر مجموعه ها حجم کاریشون بسیار بسیار بالاس و بیشترین فشار تو این مجموعه به سرباز ها میاد . نمونش قرارگاه پشتیبانی و مهندسی و خدمات و نیرو انسانی و ترابری ... اینجا هم خیلی به صلاح نیست بیشتر توضیح بدم . ولی در مورد قرارگاه خاتم خیالت راحت باشه. موقع خدمت بچه های اونجا راضی بودن...

HOOSEIN 105
13-03-2016, 16:54
آها پس لزوما دست ما نیست. وقتی بخوان مصاحبه کنن من ک نمی تونم بگم نمیام مصاحبه!
1. که ظاهرا کاملا رندومه و حتی 2 سال ی بارم نیس ک ب هر سربازی ی بارش بخوره!
2. اینم مثه بقیه ی موارد سربازی پس ی جورایی نامردیه. یه سوال دیگه: توی مدت زمان اضافه خدمتم همون تاریخ اعزام مهمه؟ یعنی من اگه تو فرجه ای که بهم دادن برای معرفی (مثلا 6 ماه) دفترچه پست کنم ولی اعزامم از اون 6 ماهی ک برای معرفی زمان دارم بگذره و مثلا من تو ماه چهارم فرجه دفترچه پست کنم و اعزامم مثلا بیفته 6 ماه دیگه، یعنی 4 ماه دیرتر از فرجه یا بدتر از اون اگه تعویق بندازم، با این که تو فرجه اقدام کردم بازم اضافه خدمت می خورم؟
کسی اگه می دونه خدمت تو سال 95 چقد هست بهم بگه مرسی
3. یعنی اگه یک سال معرفی نکنه خودشو طرف شیش ماه اضافه میشه یه سه ماهم این جا به خاطر حاضر نشدن واس اعزام اضاف می خوره؟ یا کلا تهش 6 ماه اضافه می خوره هر چقدم که دیر اقدام کنه؟ پس کلا فرار حساب نمیشه تا وقتی که توی پادگان حاضر نشدی. درسته؟
4. پس با این حساب درخواست تعویق تا موقعی که برگ سفید نیومده امکان پذیر نیست. درسته؟ چون تا قبل اون تاریخی مشخص نشده که بشه تعجیل یا تعویقش زد. درسته؟ بعد من مشکل زانو دارم و باید قبل از اعزام ب خاطر فشارایی که اون جا هست اول زانو رو اوکی کنم البته اگه نشه کلا قید خدمتو می زنم چون شدید درد می گیره. پس بهتره اول دفترچه پست کنم و بعد برم دنبال زانوم که با گواهی دکتر اگه لازم شد تعویق بندازم یا بدون گواهی هم تعویق امکانش هست؟5. یعنی مثلا اگه ورودی 88 باشه ک گفته بودن شیش ساله که. پنج سال چرا؟
6. مرسی

کسی اگه می دونه چ جوری میشه از مدت غیبت و اضافه خدمتم اطلاعات کسب کنم (البته بدون این که صبر کنم تا برگ سفید بیاد)، لطفا راهنمایی کنه.
سلام
شما اگه تو فرجه ای که بهتون دادن دفترچه روپست کنید اضافه خدمت نخواهید خورد حتی اگه اخرین روز فرجه دفترچه رو پر کنید و خدمتتون بیوفته برای 6 ماه بعد هم مشکلی پیش نمیاد . مهم اینه دفترچه خودتون رو تو زمان مشخص شده ارسال کنید .
در مورد سوال بعدیتون بعید میدونم همچین چیزی باشه و حداکثر سنوات همون 6 ماهه
و اینکه تا زمانی که برگه سفید نیومده نمیشه تعجیل زد یا تعویق و اینم بگم به تعویق انداختن خدمت راحتره تا تعجیل زدن
سوال 5 روهم نمیدونم :n02:

amirhhn
13-03-2016, 20:37
اگه رفته باشی ستاد کل مصاحبه کار تمومه و صد در صد بعد از اموزشی میوفتین ستاد کل . البته ستاد کل خیلی زیر مجموعه داره و یه سری از این زیر مجموعه ها حجم کاریشون بسیار بسیار بالاس و بیشترین فشار تو این مجموعه به سرباز ها میاد . نمونش قرارگاه پشتیبانی و مهندسی و خدمات و نیرو انسانی و ترابری ... اینجا هم خیلی به صلاح نیست بیشتر توضیح بدم . ولی در مورد قرارگاه خاتم خیالت راحت باشه. موقع خدمت بچه های اونجا راضی بودن...

دوست عزیز از توضیحاتی که دادی ممنون. خیالم یک کمی راحت شد.
موفق باشی

honeyxp
14-03-2016, 13:21
2. بعد یه سوال دیگه، توی دوره ی اصلی خدمت (چون جواب سوال اولو نمی دونم و اسمشو نمی دونم بهش میگم دوره ی اصلی) سرباز صفرا بازم باید موهاشونو با چهار بزنن؟ یا آزادتر میشه؟ یا کلا بستگی به فرمانده داره؟
3. اگه مثلا تو طول خدمت یکی از شرایط معافیت پزشکی رو پیدا کنیم حالا هرچی، میشه اقدام کرد؟ بعد قاعدتا بیمارستان خود ارتش و اینا می برن دیگه. یه مثال میارم. من زانوم مشکل داره و اون جوری ک خوندم هیچ بندی واس معافیت دائم نداره و من با زانو دردم باید بعضی از فشارای خدمتو چند برابر تحمل کنم. حالا اومدیم به فرض محال یه بندی اضافه شد واسه معافیت دادن واس مشکل زانو. بعد بررسی و این کارا هزینه داره دیگه. حالا هزینه هاشو همون موقع باید داد تا این کارا رو انجام بدن اونم با اون حقوق سربازا یا موقع ترخیصم میشه داد؟ کلا هزینه های طول خدمت چ جوریه؟ آخر کار میشه تسویه کرد؟
4. این که چقد از مدت خدمتمون مونده رو باید آمارشو داشته باشیم؟ یا خودشون میان میگن فلانی خدمتت تمومه؟ یا اگه پیگیری نکنی ممکنه بیش از حد نگهت دارن چون حواست نیس؟ یا این که موقعش که بشه خودشون میان میگن خدمت فلانی تمومه؟ چون صد در صد مدت خدمت هر سربازی با اون یکی متفاوته
5. دوره ی کد اگه ادامه ی دوره ی آموزشی بخوره بازم جزو خدمت حساب میشه دیگه؟ یعنی مثلا دو ماه آموزشی دو ماه دوره ی کد 4 ماه از خدمت رفت دیگه؟
6. در مورد ادامه ی سوال بالا، مثلا من تو پستای قبل دیدم که دوره ی آموزشی حتی 45 روزم گفتن بچه ها، حالا سوالم اینه اولا میشه این طوری و بستگی به فرمانده داره و می تونه مثلا 60 روزو زودتر تموم کنه؟ یا نه؟ حالا مثلا اگه 45 روزه تموم کرد 15 روز بقیه ش از خدمت کثر میشه یا باید تو طول خدمت اصلی اون 15 روزو بری و اون طوری حساب می کنن؟

این پست رو هم اگه کسی جواب بده مرسی میشم

SNOW PATROL
14-03-2016, 13:37

1.اسم خاصی نداره ولی بین سرباز ها به یگان معروفه
2.شاید کم تر سخت بگیرن ولی کلن سرباز صفر موهاش باید کوتاه باشه
3.در طول خدمت میتونید برای معافیت پزشکی اقدام کنید .. هزینه های درمانی هم بیمه پرداخت میکنه اما اقدامات در راستای معافیت جز درمان نیست
4. تاریخ ترخصی همه در حالت عادی 21 ماه بعد از شروع خدمت هست البته یگان اطلاع دارد شما چه روزی ترخیص خواهید شد
5.بله
6.دوره اموزشی 2 ماه هست دوستانی هم که میگن 45 روز با احتساب مرخصی گفتند وگرنه اموزشی دوماه هست مرخصی ها هم جز خدمت حساب میشه

HOJ-JAT
14-03-2016, 13:45
سلام
با معافیت موقت پزشکی یا کفالت میشه همون کارهای داعمی رو کرد؟
مثلا از کشور خارج شد یا جواز کسب گرفت؟

محمد7966
14-03-2016, 13:52
سلام

سلام

آره بابا

معافیت پزشکی برای بعضی از شغل ها بده

مثل معلمی یا حتی ممکنه رانندگی هم بهتون گواهینامه ندن

فقط به نوع بیماری هم بستگی داره

مثلا اگر کسی کف پاش صاف باشه معاف میشه ولی فکر نکنم برای معلمی رد بشه یا بهش گواهینامه ندن

من تصحیح میکنم اگر منظورتون موقت هست بنده اصلا از موقتا اطلاعی ندارم

من فکر کردم دائمی رو میگید

SNOW PATROL
14-03-2016, 14:38
سلام

سلام خیر تا جایی که اطلاع دارم مانند سایر معافیت های موقت مثل معافیت تحصیلی محدود هستید

honeyxp
14-03-2016, 15:46
مرسی از جوابایی ک با دقت میدین. <3 و آخرین سوالام البته فعلا، فک کنم جواب دادن ولی من نیافتم جوابشو،
1. اگه من اقدام بکنم به ارسال دفترچه توی پلیس +10 و روز اعزام حاضر نشم غایب حساب میشم و فراری نیستم دیگه. یعنی مثل بقیه ی غایبا باهام رفتار میشه یا چون معرفی کردم احتمال گیر بیشتر هست؟
2. فرمانده هر مقدار غیبت بخواد می تونه بنویسه؟؟؟ مثلا اومدیم دو سال واس یکی برید. خو این جوری ک هر کی بره تو معلوم نیس دیگه کی بیاد بیرون. واقعا نگه می دارن یا بیشترش بخشیده میشه؟ حالا اگه بخواد اضافه بزنه حتما دلیل می خواد یا چون فرمانده هست می تونه هر کاری خواست بکنه؟ یعنی تو اینم مثه بقیه ی قسمتا قانون شله یا این که کلا چون خرج میره بالا زیاد اضافه نمی زنن؟ البته بگذریم خرج بالاتر ب بعضی کارایی که به سربازا سپرده میشه صد در صد صرف داره.
3. اضافه خدمت توی آموزشی نداریم؟ یعنی تهش تجدید دوره هست؟ انقد راحت تجدید دوره میزنن واست ینی؟ یا باید کار خیلی خفنی کرده باشی ک این اتفاق بیفته؟ یا اگه اضافه میدن اضافه به آموزشی اضافه میشه یا اصل خدمت؟

cotgnx
14-03-2016, 20:53
مرسی از جوابایی ک با دقت میدین. <3 و آخرین سوالام البته فعلا، فک کنم جواب دادن ولی من نیافتم جوابشو،
1. اگه من اقدام بکنم به ارسال دفترچه توی پلیس +10 و روز اعزام حاضر نشم غایب حساب میشم و فراری نیستم دیگه. یعنی مثل بقیه ی غایبا باهام رفتار میشه یا چون معرفی کردم احتمال گیر بیشتر هست؟
2. فرمانده هر مقدار غیبت بخواد می تونه بنویسه؟؟؟ مثلا اومدیم دو سال واس یکی برید. خو این جوری ک هر کی بره تو معلوم نیس دیگه کی بیاد بیرون. واقعا نگه می دارن یا بیشترش بخشیده میشه؟ حالا اگه بخواد اضافه بزنه حتما دلیل می خواد یا چون فرمانده هست می تونه هر کاری خواست بکنه؟ یعنی تو اینم مثه بقیه ی قسمتا قانون شله یا این که کلا چون خرج میره بالا زیاد اضافه نمی زنن؟ البته بگذریم خرج بالاتر ب بعضی کارایی که به سربازا سپرده میشه صد در صد صرف داره.
3. اضافه خدمت توی آموزشی نداریم؟ یعنی تهش تجدید دوره هست؟ انقد راحت تجدید دوره میزنن واست ینی؟ یا باید کار خیلی خفنی کرده باشی ک این اتفاق بیفته؟ یا اگه اضافه میدن اضافه به آموزشی اضافه میشه یا اصل خدمت؟

1- غایب حساب میشی.

2- هر مقدار که نداره، غیبت بیش از 15 روز بشه برا شما فرار رد میشه. بعد هم که مراجعت کنین دادگاه نظامی میرین و زندان و جریمه نقدی داره.

3- تو آموزشی هم اضافه خدمت داره. اضافه ها تو پروند ثبت میشه و وقتی رفتین یگان پرونده آموزشی به یگان ارسال میشه و اون ها اضافه ها رو ثبت سیستم می کنن. اضافه هم به اصل خدمت اضافه میشه نه به دوره آموزشی. راحت تجدید دوره نمی کنن ولی اگه نهست زیاد داشته باشین احتمال تجدید دوره زیاده.

honeyxp
15-03-2016, 10:20
1- غایب حساب میشی.

2- هر مقدار که نداره، غیبت بیش از 15 روز بشه برا شما فرار رد میشه. بعد هم که مراجعت کنین دادگاه نظامی میرین و زندان و جریمه نقدی داره.

3- تو آموزشی هم اضافه خدمت داره. اضافه ها تو پروند ثبت میشه و وقتی رفتین یگان پرونده آموزشی به یگان ارسال میشه و اون ها اضافه ها رو ثبت سیستم می کنن. اضافه هم به اصل خدمت اضافه میشه نه به دوره آموزشی. راحت تجدید دوره نمی کنن ولی اگه نهست زیاد داشته باشین احتمال تجدید دوره زیاده.

منظورمو از سوال دوم اشتباه نوشتم به خاطر یه کلمه ی غیبت. منظورم اینه ک فرمانده هر چقد بخواد الکی می تونه واس سرباز اضافه خدمت بزنه؟ مثلا این که نیرو ب اون یگان کم برسه فرمانده به همه مثلا چند ماه اضافه خدمت بده. مثلا تو پستای قبلی گفته بودن نیرو کم می دادن ب یگان واس همه هفت ماه اضافه زد فرمانده. این طوری میشه؟ اشتباه بالا گفتم غیبت. منظورم اضافه بود. شمام ادامه ی سوال یک دونستین و لطف کردین جواب دادین. یعنی فرمانده می تونه تا هر وقت بخواد سربازا رو اضافه بزنه بی دلیل و نگهشون داره؟ این که مثلا با یکی لج بیفته بخواد نگهش داره می تونه؟ یا اونم سقفی داره؟
منظور از نهست همون غیبته؟

abbaskhani
15-03-2016, 13:54
:n25: نبود 14 ماه دیگه

حالا شد نبود 9 ماه دیگه :n02: همینجوری ادامه میدیم

نبود 6 ماه دیگه :n10:
ادامه میدیم

cotgnx
15-03-2016, 15:30
منظورمو از سوال دوم اشتباه نوشتم به خاطر یه کلمه ی غیبت. منظورم اینه ک فرمانده هر چقد بخواد الکی می تونه واس سرباز اضافه خدمت بزنه؟ مثلا این که نیرو ب اون یگان کم برسه فرمانده به همه مثلا چند ماه اضافه خدمت بده. مثلا تو پستای قبلی گفته بودن نیرو کم می دادن ب یگان واس همه هفت ماه اضافه زد فرمانده. این طوری میشه؟ اشتباه بالا گفتم غیبت. منظورم اضافه بود. شمام ادامه ی سوال یک دونستین و لطف کردین جواب دادین. یعنی فرمانده می تونه تا هر وقت بخواد سربازا رو اضافه بزنه بی دلیل و نگهشون داره؟ این که مثلا با یکی لج بیفته بخواد نگهش داره می تونه؟ یا اونم سقفی داره؟

نه نمینونه هرچقدر خواست اضافه بزنه. تنبیهات سقف داره ولی بخواد اذیت کنه می تونه.

بله منظور از نهست همون غیبته.

نبود 6 ماه دیگه :n10:
ادامه میدیم

موتور :n09:

نبود 2 روز دیگه :n26:

alex_love
16-03-2016, 02:02
اضاف زدن سقف نداره ! هر چقدر بخواد میتونه برات اضاف بزنه مخصوصا اینکه اگه فرد مشکل دار هم باشه که اونوقت فبها ! البته من به شخصه دیدم که فرمانده به همراه نوچه هاش برا یه سرباز که براش مشکل درست کرده بود روز اخر ترخیصیش دو هفته اضاف زد ! دلیل ؟! یه پاکت سیگار گزاشتن تو وسایل پسره ! به همین سادگی ! ده روز اضافه خدمت ، دو روز بازداشت ، دو روز اضاف بازداشت ! در چنین مواقعی کمک گرفتن از ارگانهایی مثل حفا و عقیدتی میتونه کارساز باشه ! مرحله ی اخر هم مراجعه به فرمانده ی پادگان ! من دو سه ماه اضافم دیدم ! البته بیشتر مواقع اخر خدمت به دلایل مختلف بخشیده میشه و نهایتن کارایی یه سرباز 22 ماه خدمت باشه ! بعدش نه ازش انتظار دارن و نه اصلا کشش خدمت رو نداره !
یه مثال دیگه ! یه بار یه سربازی سر پست خوابیده بود و افسر شیف پادگان اومده بود یواشکی اسلحش رو برداشته بود ! یک ماه به خارک تبعید شد ! یک ماهی هم اضافه خدمت خورد ! قضایی هم شد ! یه 15-20 روزم قضایی براش زد ! با بازداشتش و موارد دیگه به خاطر فقط همون سهل انگاری دو ماه اضاف خورد ! اینم از اون اضافا نیست که براحتی بخشیده بشه !

vahid javani
16-03-2016, 11:07
دوستان مرخصی تو دوره آموزشیتون چطوریه؟ ۰۴ بیرجند ۲۰ روز مرخصی پشت سر هم واسه عید میده و دیگه هیچ مرخصی نداره.

alex_love
16-03-2016, 19:11
دوستان مرخصی تو دوره آموزشیتون چطوریه؟ ۰۴ بیرجند ۲۰ روز مرخصی پشت سر هم واسه عید میده و دیگه هیچ مرخصی نداره.
دقیق بستگی به یگان اموزشی داره ! بعضی ها هم اخر هفته به همه مرخصی میدن ! اما در بیشتر مواقع به متاهل ها بیشتر یگان ها اخر هفته مرخصی میدن ! بعضی از یگان ها هم روزبرگی هم میدن به بومیا !
یگان اموزشی پدافند هوایی سمنان اخر هفته به اکثر متاهل ها مرخصی میداد، عقیدتی هم به 30-40 نفر که تو مسجد تو قرعه کشیش برنده میشدن مرخصی میداد ! یه عده هم خود فرمانده ها مرخصی میدادن ! همینجوری !

vahid javani
16-03-2016, 20:45
دقیق بستگی به یگان اموزشی داره ! بعضی ها هم اخر هفته به همه مرخصی میدن ! اما در بیشتر مواقع به متاهل ها بیشتر یگان ها اخر هفته مرخصی میدن ! بعضی از یگان ها هم روزبرگی هم میدن به بومیا ! یگان اموزشی پدافند هوایی سمنان اخر هفته به اکثر متاهل ها مرخصی میداد، عقیدتی هم به 30-40 نفر که تو مسجد تو قرعه کشیش برنده میشدن مرخصی میداد ! یه عده هم خود فرمانده ها مرخصی میدادن ! همینجوری ! ۰۲ تهران از ۲۵ روز فقط ۱۵ روز خدمت کرده تازه عید رو هم مثل ما ۲۰ روز مرخصی دادن! از آموزشی هم شانس نیاوردیم! ما رو حتی نذاشتن بیاییم تو شهر لباس ها رو اندازمون کنیم

honeyxp
16-03-2016, 21:37
اضاف زدن سقف نداره ! هر چقدر بخواد میتونه برات اضاف بزنه مخصوصا اینکه اگه فرد مشکل دار هم باشه که اونوقت فبها ! البته من به شخصه دیدم که فرمانده به همراه نوچه هاش برا یه سرباز که براش مشکل درست کرده بود روز اخر ترخیصیش دو هفته اضاف زد ! دلیل ؟! یه پاکت سیگار گزاشتن تو وسایل پسره ! به همین سادگی ! ده روز اضافه خدمت ، دو روز بازداشت ، دو روز اضاف بازداشت ! در چنین مواقعی کمک گرفتن از ارگانهایی مثل حفا و عقیدتی میتونه کارساز باشه ! مرحله ی اخر هم مراجعه به فرمانده ی پادگان ! من دو سه ماه اضافم دیدم ! البته بیشتر مواقع اخر خدمت به دلایل مختلف بخشیده میشه و نهایتن کارایی یه سرباز 22 ماه خدمت باشه ! بعدش نه ازش انتظار دارن و نه اصلا کشش خدمت رو نداره !
یه مثال دیگه ! یه بار یه سربازی سر پست خوابیده بود و افسر شیف پادگان اومده بود یواشکی اسلحش رو برداشته بود ! یک ماه به خارک تبعید شد ! یک ماهی هم اضافه خدمت خورد ! قضایی هم شد ! یه 15-20 روزم قضایی براش زد ! با بازداشتش و موارد دیگه به خاطر فقط همون سهل انگاری دو ماه اضاف خورد ! اینم از اون اضافا نیست که براحتی بخشیده بشه !

1. ببخشید من الان یه سوال دیگه واسم پیش اومد. مگه چند تا فرمانده داریم؟ یعنی از اون پایینیا ب بالاییا میشه شکایت کردو اونام قبول می کنن؟
2. یه سوال دیگه من یادمه ی جایی گفتم صدام خوبه گفتن می تونی بری عضو عقیدتی اینا بشی فقط یه کم داستان داره. مگه میشه من خودم برم عضو عقیدتی بشم؟ بعد داستان ماستانش چیه؟ این داستان فقط واس آموزشیه یا تو قسمت یگانم صدای خوب ممکنه ب کار بیاد؟ البته صد در صد اگه ی جا شل بگیرن ی جا دیگه پوستمو می کنن می دونم خودم. مثلا ممکنه از یه دیقه 50 ثانیه شو بخوان بخونم واسه شون! والا. حالا مثاله دیگه. ولی تو این زمینه هم اگه میشه راهنمایی کنین. کلا بگم صدام خوبه یا بیخیال شم؟ ارزش داره؟ یکی از فامیلای ما ساز بلد بود بزنه برده بودنش تو قسمت مارش نظامی و اینا بدبخت لب واسه ش نمونده بود پشیمون شد ک گفته بود. اینم این طوریه عایا؟ و این که می گین فرمانده لج نیفته منظور کدوم فرمانده هست؟ هم تو آموزشی چند تا فرمانده هست هم تو اصل خدمت یا همون بخش یگان؟ چقد گیج کننده هست. البته می دونم وقتی بری اون جا همه ی اینا واسه ت میشه مثه کف دست ولی خو می خوام اطلاعاتم به نسبت زیاد باشه.
3. یه سوال دیگه: کسی از نکات آموزشی که واسه صدمه ی کمتر جسمی هست می تونه نکاتی که اونجا یاد گرفته رو بگه که مثلا اون کارو نکنیم اشتباهه یا ترفندایی که مشکل فیزیکی پیدا نکنیم بعدا. مثال میارم: مثلا میگن موقع رژه کف پاتو نکوبون کمردرد میشی. یا مثلا یکی از بچه ها می گفت به خاطر بد رژه رفتن ی سری واریکوسل شدن. نکات ایمنی کسی چیزی اگه بلده بگه یادمون باشه اون طوری که درست تره و البته خلاف قوانین نظامی هم نیست انجام بدیم. مرسی

haestaph
16-03-2016, 21:49
1 اردیبهشت میرم برای تسویه :biggrin:

saeeddeeas
16-03-2016, 21:57
1. ببخشید من الان یه سوال دیگه واسم پیش اومد. مگه چند تا فرمانده داریم؟ یعنی از اون پایینیا ب بالاییا میشه شکایت کردو اونام قبول می کنن؟
2. یه سوال دیگه من یادمه ی جایی گفتم صدام خوبه گفتن می تونی بری عضو عقیدتی اینا بشی فقط یه کم داستان داره. مگه میشه من خودم برم عضو عقیدتی بشم؟ بعد داستان ماستانش چیه؟ این داستان فقط واس آموزشیه یا تو قسمت یگانم صدای خوب ممکنه ب کار بیاد؟ البته صد در صد اگه ی جا شل بگیرن ی جا دیگه پوستمو می کنن می دونم خودم. مثلا ممکنه از یه دیقه 50 ثانیه شو بخوان بخونم واسه شون! والا. حالا مثاله دیگه. ولی تو این زمینه هم اگه میشه راهنمایی کنین. کلا بگم صدام خوبه یا بیخیال شم؟ ارزش داره؟ یکی از فامیلای ما ساز بلد بود بزنه برده بودنش تو قسمت مارش نظامی و اینا بدبخت لب واسه ش نمونده بود پشیمون شد ک گفته بود. اینم این طوریه عایا؟ و این که می گین فرمانده لج نیفته منظور کدوم فرمانده هست؟ هم تو آموزشی چند تا فرمانده هست هم تو اصل خدمت یا همون بخش یگان؟ چقد گیج کننده هست. البته می دونم وقتی بری اون جا همه ی اینا واسه ت میشه مثه کف دست ولی خو می خوام اطلاعاتم به نسبت زیاد باشه.
3. یه سوال دیگه: کسی از نکات آموزشی که واسه صدمه ی کمتر جسمی هست می تونه نکاتی که اونجا یاد گرفته رو بگه که مثلا اون کارو نکنیم اشتباهه یا ترفندایی که مشکل فیزیکی پیدا نکنیم بعدا. مثال میارم: مثلا میگن موقع رژه کف پاتو نکوبون کمردرد میشی. یا مثلا یکی از بچه ها می گفت به خاطر بد رژه رفتن ی سری واریکوسل شدن. نکات ایمنی کسی چیزی اگه بلده بگه یادمون باشه اون طوری که درست تره و البته خلاف قوانین نظامی هم نیست انجام بدیم. مرسی
شما سعی کن تا جایی که میشه از زیر کار در بری، من خودم توی رژه اصلا به خودم فشار نیاوردم، اما دوستان دیگه بودن از پا درد شب نمیتونستن بخوابن!
سعی کن همیشه قسمت ظرف شستن اینا خودتو سرگرم کنی یجوری خودتو قالب کنی

saeeddeeas
16-03-2016, 21:59
آقا من چند خط متن نوشتم ظاهرا همش چاپ نشد!!

Sent from my D6503 using Tapatalk

alex_love
16-03-2016, 22:55

1- زیاد :n02: فرمانده کل پادگان ! فرمانده هنگ ! فرمانده گردان ! فرمانده گروهان ! کلا زیادن ! اره میشه چرا که نه ! تو اموزشی ما فرمانده ی یکی از گروهانا سربازاش رو خیلی خیلی زیاد اذیت میکرد ! یکی از بچه ها که کف دستاش داغون شده بود و اوضاش خیلی بد بود تو مسجد بعد از نماز جلو فرمانده عقیدتی رو گرفت و کلی باهاش صحبت کرد و بلاهایی که سرشون اومده بودو گفت و خلاصه پته ی فرمانده گروهان و با ارشد اموزشی رو ریخت رو داریه ! صبح روز بعد طبق دستور، فرمانده گروهان موهاشو با 4 زد !!! حسابشو کن یه فرمانده گروهان با درجه ی ستوانیکی موهاشو با 4 ضده باشه !!! ارشد اموزشیش هم با صفر زد ! دیگه از سخت گیری های اون گروهان هم خبری نشد ! تنها سختگیریش این بود که بهشون میگفت محوطه رو تمیز کنید ! هر روز صبح ! البته لذت این خاطره ی زیبا خیلی بهتر و شیرینتر از تمیز کردن محوطه هست !
2- خوب ببینید چند حالت داریم ! باید قبل از اینکه تواناییهاتون رو بگید از قدیمیهای اون پادگان در مورد قسمت مربوطه که میخواید برید بپرسید شرایط اون قسمت رو . مثالی میزنم براتون . در یگان ما اصولا سربازهای جدید از فوق تا صفر که میومدن حتما باید سه ماه اول رو پاسداری میدادن . یکی از این دوستان که لیسانس بود و گویا بیرون هم مکانیکی کار کرده بود .ایشون میخواستن برم قسمت ترابری تا از پاسداری راحت بشن ! من به ایشون گفتم که به اون قسمت نگید که بلدی و کار کردی و ... چون ترابری اون یگان فرمانده بسیار مزخرفی داره ! قبول نکرد ! گقت از پاسداری بهتره و قسمتای دیگه هم شاید خوب نباشن ! بالاخره بعد از سه ماه رفتن مکانیکی ! نتیجه : فرمانده قسمت نه اجازه مرخصی بهشون میداد ! نه رفتار مناسبی داشت ! تا ساعت 4 بعد از ظهر نگهشون میداشت ! همیشه هم باید میرفتن حموم و ... ! در کل خواستم بهتون بگم که شرایط رو قبل از اعلام توانایی هاتون از قدیمیهای پادگان بپرسید ! من هفته اول خدمت از چند نفر پرسیدیم و بعد برا یه قسمت که به کاربر پی سی هم نیاز داشتن درخواست دادم (با فرماندش صحبت کردم) ، فرداش رفتم قسمت و تا اخر خدمت هم اونجا راحت بود ! کارگزینی بودم کیف ! مرخصی فراوان استراحت فراوانتر ! (البته اخرای خدمت به دلیل نبود سرباز پاسداری هم دادیم ! ) . خلاصه شما تو هر یگانی انتخابای زیادی داری ! بپرس از بقیه شاید یه قسمت خوب گیرت اومد ! شما میتونی بری عقیدتی ولی نه برای شعر خوندن و سرود خوندن ! اونا از شما صدای خوب میخوان برای قرآن خوندن و اذان و روضه و ... اینجور موارد ! (البته خوبم نباشه بعد از اینکه رفتی عقیدتی کسی گیر نمیده بهت ! ) عقیدتی خوبیی که داره اینه که اصلا پاسداری نداره ! ولی گاها مرخصی هاش هم مشکل داره (گاها که نه همیشه ! ) . بازم بسته به یگان شرایط متفاوته بهتره از یکی از بچه های عقیدتی یگان که به نظرت پسر خوبی میرسه بپرسی ! دیدی مسخرت میکنه حتی یک اپسیلون برو سراغ نفر بعد !!
3-خوب تو رژه یه سری موارد هست که رعایت نکردنش مشکل زا میشه ! اول اینکه پا رو بیش از حد بالا نیازی ! محکم نکوبی ! کمر نزنی و ... . واریکوسل وقتی اینارو رعایت نکنی اتفاق میفته ! وقتی فرمانده گفت مثلا تا یه جایی بدوید نیاز نیست حتما اول بشی ! فقط کافی جزو سه نفر اخر نباشی ! در کل اصلا به خودت فشار نیار ! به قول دوستمون فقط سعی کن از زیر کار دربری ! فقط ! با مشغول کردن خودت به عنوان بهکار صلف و اسایشگاه و ... ! منشی و عنبری هم چیز بدی نیست ! عنبرارو ما فقط مسخره میکردیم ولی وقتی تو رژه به ما فشار میومد اونا داشتن مارو مسخره میکردن ! اخر سر هم همون کارتی که ما گرفتیم اونا هم گرفتن !! ( البته هنوز این کارت کذایی ما نیومده بعد از 4 ماه ! ). تو اموزشی رعایت بهداشت هم خیلی مهمه چون به راحتی اگه بهداشت رو رعایت نکنید ، با سرماخوردن یه نفر تو اسایشگاه براحتی شما هم سرمامیخورید ! که همانا بدترین چیز اموزشی سرماخوردنه !

نکته اخر هم اینه که بهتره یه پوتین سبک مثل بهمن هم برا خودت بگیری ! پوتینهایی که خود نظام میده غالبا سنگینن و فشار وارده به فرد رو بیشتر میکنن

albertxx
16-03-2016, 23:34
سلام خدمت دوستان عزیز
حدود 24 روز پیش خداحافظی کردیم و رفتیم آموزشی
اعزمی 1 اسفند نیروی دریایی
امروز اومدم
زحمت کشیدن 19 روز مرخصی عید دادن (( یه عزیز صفحات قبل فکر کنم میگفت نمیشه 15 روز مرخصی بدن بری )) واسه ما که دادن :n02:
فکر کنم همه آموزشی های طلایی همین ماه همین شکلیه :n09::n09::n09::n09:

از 60 روز آموزشی فقط 29 روز آموزشی مفید (( روز کاری )) هست :n02:
19 روز قبل عید خدمت مفید داشتیم
حدود 10 روزم بعد عید خدمت مونده !!

دوستان یه آمار بدن ببینیم جای دیگه چطوره !!!!
بالای 20 روز هم مرخصی داریم ؟؟؟ :n02:

lo0ord
17-03-2016, 00:27
سلام. من آموزشی رو تموم کردم و 4 فروردین خودمو باید معرفی کنم یگان. میخوام بدونم راحی هست تا 14 هم مرخصی چیزی بگیرم ؟ مثلا استعلاجی چیزی؟ راهی بلدین کمک کنین خیلی مهمه

honeyxp
17-03-2016, 00:45
1- زیاد :n02: فرمانده کل پادگان ! فرمانده هنگ ! فرمانده گردان ! فرمانده گروهان ! کلا زیادن ! اره میشه چرا که نه ! تو اموزشی ما فرمانده ی یکی از گروهانا سربازاش رو خیلی خیلی زیاد اذیت میکرد ! یکی از بچه ها که کف دستاش داغون شده بود و اوضاش خیلی بد بود تو مسجد بعد از نماز جلو فرمانده عقیدتی رو گرفت و کلی باهاش صحبت کرد و بلاهایی که سرشون اومده بودو گفت و خلاصه پته ی فرمانده گروهان و با ارشد اموزشی رو ریخت رو داریه ! صبح روز بعد طبق دستور، فرمانده گروهان موهاشو با 4 زد !!! حسابشو کن یه فرمانده گروهان با درجه ی ستوانیکی موهاشو با 4 ضده باشه !!! ارشد اموزشیش هم با صفر زد ! دیگه از سخت گیری های اون گروهان هم خبری نشد ! تنها سختگیریش این بود که بهشون میگفت محوطه رو تمیز کنید ! هر روز صبح ! البته لذت این خاطره ی زیبا خیلی بهتر و شیرینتر از تمیز کردن محوطه هست !
2- خوب ببینید چند حالت داریم ! باید قبل از اینکه تواناییهاتون رو بگید از قدیمیهای اون پادگان در مورد قسمت مربوطه که میخواید برید بپرسید شرایط اون قسمت رو . مثالی میزنم براتون . در یگان ما اصولا سربازهای جدید از فوق تا صفر که میومدن حتما باید سه ماه اول رو پاسداری میدادن . یکی از این دوستان که لیسانس بود و گویا بیرون هم مکانیکی کار کرده بود .ایشون میخواستن برم قسمت ترابری تا از پاسداری راحت بشن ! من به ایشون گفتم که به اون قسمت نگید که بلدی و کار کردی و ... چون ترابری اون یگان فرمانده بسیار مزخرفی داره ! قبول نکرد ! گقت از پاسداری بهتره و قسمتای دیگه هم شاید خوب نباشن ! بالاخره بعد از سه ماه رفتن مکانیکی ! نتیجه : فرمانده قسمت نه اجازه مرخصی بهشون میداد ! نه رفتار مناسبی داشت ! تا ساعت 4 بعد از ظهر نگهشون میداشت ! همیشه هم باید میرفتن حموم و ... ! در کل خواستم بهتون بگم که شرایط رو قبل از اعلام توانایی هاتون از قدیمیهای پادگان بپرسید ! من هفته اول خدمت از چند نفر پرسیدیم و بعد برا یه قسمت که به کاربر پی سی هم نیاز داشتن درخواست دادم (با فرماندش صحبت کردم) ، فرداش رفتم قسمت و تا اخر خدمت هم اونجا راحت بود ! کارگزینی بودم کیف ! مرخصی فراوان استراحت فراوانتر ! (البته اخرای خدمت به دلیل نبود سرباز پاسداری هم دادیم ! ) . خلاصه شما تو هر یگانی انتخابای زیادی داری ! بپرس از بقیه شاید یه قسمت خوب گیرت اومد ! شما میتونی بری عقیدتی ولی نه برای شعر خوندن و سرود خوندن ! اونا از شما صدای خوب میخوان برای قرآن خوندن و اذان و روضه و ... اینجور موارد ! (البته خوبم نباشه بعد از اینکه رفتی عقیدتی کسی گیر نمیده بهت ! ) عقیدتی خوبیی که داره اینه که اصلا پاسداری نداره ! ولی گاها مرخصی هاش هم مشکل داره (گاها که نه همیشه ! ) . بازم بسته به یگان شرایط متفاوته بهتره از یکی از بچه های عقیدتی یگان که به نظرت پسر خوبی میرسه بپرسی ! دیدی مسخرت میکنه حتی یک اپسیلون برو سراغ نفر بعد !!
3-خوب تو رژه یه سری موارد هست که رعایت نکردنش مشکل زا میشه ! اول اینکه پا رو بیش از حد بالا نیازی ! محکم نکوبی ! کمر نزنی و ... . واریکوسل وقتی اینارو رعایت نکنی اتفاق میفته ! وقتی فرمانده گفت مثلا تا یه جایی بدوید نیاز نیست حتما اول بشی ! فقط کافی جزو سه نفر اخر نباشی ! در کل اصلا به خودت فشار نیار ! به قول دوستمون فقط سعی کن از زیر کار دربری ! فقط ! با مشغول کردن خودت به عنوان بهکار صلف و اسایشگاه و ... ! منشی و عنبری هم چیز بدی نیست ! عنبرارو ما فقط مسخره میکردیم ولی وقتی تو رژه به ما فشار میومد اونا داشتن مارو مسخره میکردن ! اخر سر هم همون کارتی که ما گرفتیم اونا هم گرفتن !! ( البته هنوز این کارت کذایی ما نیومده بعد از 4 ماه ! ). تو اموزشی رعایت بهداشت هم خیلی مهمه چون به راحتی اگه بهداشت رو رعایت نکنید ، با سرماخوردن یه نفر تو اسایشگاه براحتی شما هم سرمامیخورید ! که همانا بدترین چیز اموزشی سرماخوردنه !

نکته اخر هم اینه که بهتره یه پوتین سبک مثل بهمن هم برا خودت بگیری ! پوتینهایی که خود نظام میده غالبا سنگینن و فشار وارده به فرد رو بیشتر میکنن

۱. تو آموزشی هم همین قد فرمانده زیاده؟ بالاترینشون کدومه؟ باید به بالا بالاییه گذارش بدی؟ یا رده های پایینم میشه؟ یعنی این طوری نیست ک فرمانده ها هوای همو داشته باشن؟ راحت میشه فرمانده رو ملاقات کرد واس شکایتو اینا؟ احتمال لج افتادن بعد شکایت هست؟
۲. تو آموزشی و یگان جفتش میشه تو عقیدتی سیاسی بود؟ کلا کار این قسمت چیه؟ راپورت باس بدی؟ بهتر بگم باید آنتن باشی؟ ب اسم این قسمت این می خوره خو خخخخخ.
۳. پاسداری یعنی همون نگهبانی؟؟؟ سخته؟؟
۴. پوتینی ک میگن میدن خودشون دو تا هست این جوری ک خوندم یکیش سبکه یکیش سنگین میگن سنگینه رو واس آموزشی بپوشین. اون پوتینی ک می گین برای آموزشیه یا یگان؟ یا جفتش؟ چون شنیدم پوتینای با کیفیت تر عمرشونم کمتره.
۵. منم ک کلا سیستم ایمنیم ضعیف فک کنم سرطان بگیرم تا آخر کار. نابود شدم رفت...

honeyxp
17-03-2016, 00:48
شما سعی کن تا جایی که میشه از زیر کار در بری، من خودم توی رژه اصلا به خودم فشار نیاوردم، اما دوستان دیگه بودن از پا درد شب نمیتونستن بخوابن!
سعی کن همیشه قسمت ظرف شستن اینا خودتو سرگرم کنی یجوری خودتو قالب کنی
مگه حواسشون نی؟ اگه مثلا ظرف شستنو طول بدیم ممکنه بفهمن گیر بدن یا راپورت بدن؟ یا هیشکی ب هیشکی نی؟ مگه اصا امکان در رفتن هس. اومدیم طرف سخت گیر بود. پوست می کنه ک

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

saeeddeeas
17-03-2016, 01:07
مگه حواسشون نی؟ اگه مثلا ظرف شستنو طول بدیم ممکنه بفهمن گیر بدن یا راپورت بدن؟ یا هیشکی ب هیشکی نی؟ مگه اصا امکان در رفتن هس. اومدیم طرف سخت گیر بود. پوست می کنه ک

خب هر جا شرایط فرق داره هر ارگان هر پادگان... اما در کل باید فرمانده گردان رو بشناسی فرمانده گروهان.. از همه شناخت پیدا کنی.. میتونی کارای سخت خودتو بزنی به بیماری پا درد دست درد.. یکی از بچه ها بود یکم چشمش حساسیت پیدا کرده ۶ روز بهش مرخصی دادن رفت خونش!! آخر آموزشی اومد گفت تو حموم کف شامپو رفته تو چشمش[emoji1]
در کل خودت باید شرایط رو بسنجی

alex_love
17-03-2016, 01:34
سلام. من آموزشی رو تموم کردم و 4 فروردین خودمو باید معرفی کنم یگان. میخوام بدونم راحی هست تا 14 هم مرخصی چیزی بگیرم ؟ مثلا استعلاجی چیزی؟ راهی بلدین کمک کنین خیلی مهمه
سلام
راه که زیاده ! یکیش همین استعلاجی که گفتین ! یه ده روز بابت ترومای پا مچ دست از اینجور چیزا میشه گرفت ! باید اشنا داشته باشید ! ولی خطریه ! چون اول خدمت هستید ! ده روز نهست بخورید هیچی نباشه باید حداقل همون ده روز رو اخر خدمت بگزرونید که هزاران برابر الان براتون سخت خواهد بود ! بهتره برید یگان به نظر من !
خطرش هم اینه که ، استعلاجیتون قبول نشه ! 10 روز نهست + 10 روز اضاف بخورید ! 72 ساعت هم در همون بدو ورود برید بازداشت ! همینا !

۱. تو آموزشی هم همین قد فرمانده زیاد؟ بالاترینشون کدومه؟ باید به بالا بالاییه گذارش بدی؟ یا رده های پایینم میشه؟ یعنی این طوری نیست ک فرمانده ها هوای همو داشته باشن؟ راحت میشه فرمانده رو ملاقات کرد واس شکایتو اینا؟ احتمال لج افتادن بعد شکایت هست؟
۲. تو آموزشی و یگان جفتش میشه تو عقیدتی سیاسی بود؟ کلا کار این قسمت چیه؟ راپورت باس بدی؟ بهتر بگم باید آنتن باشی؟ ب اسم این قسمت این می خوره خو خخخخخ.
۳. پاسداری یعنی همون نگهبانی؟؟؟ سخته؟؟
۴. پوتینی ک میگن میدن خودشون دو تا هست این جوری ک خوندم یکیش سبکه یکیش سنگین میگن سنگینه رو واس آموزشی بپوشین. اون پوتینی ک می گین برای آموزشیه یا یگان؟ یا جفتش؟ چون شنیدم پوتینای با کیفیت تر عمرشونم کمتره.
۵. منم ک کلا سیستم ایمنیم ضعیف فک کنم سرطان بگیرم تا آخر کار. نابود شدم رفت...

1-اره ! تو اموزشی سعی کنید به فرمانده ها عقیدتی یا همون حاج اقاها که میان مسجد اعتراضتون رو بگید ! بسته به یگان امکانش هست اصلا اجازه ندن از هنگ اموزش خارج بشید و به فرمانده های بالاتر مراجعه کنید ! تو اموزشی بهترین همون حاجیه ! اینکه لج بیفتن یا نه هم بسته به یگان فرق داره ! شانسی باید رفت جلو ! یا میگیره یا نه ! حداقلش اینه که ته دلتون رو خالی کردید ! فرمانده اگه لج بیفته که نمیکشه ! فوقش دو ماه ! دو ماه !
2-تو اموزشی یکم فرق داره ولی اونجا هم میتونی خودتو بچپونی ! باید زرنگ باشی و از همون روز اول خودتو به حاجی مسجد و یارانش خودتو نشون بدی ! کار زیاد داره ! اجرای مراسم نماز صبح و شب و ... ! اجرای مسابقات ! اجرای مراسم مذهبی مختلف ! ... از این نوع ! کار شما : تمیز کردن مسجد ، کلا ! کارهای اداری در ستاد عقیدتی ، کار در مراسم ها ، اذان دادن و مکبر بودن و امثالهم ! راپورت ؟! اصولا خ... مال تو خدمت زیاده ! قسمت فرقی نداره ! همشونم ....... !
3-اره ! اره سخته ! مخصوصا رو برجک ! با اصلحه ! هر دو ساعت ! زیر بارون و ... ! شب ساعت 2 ! کلا سخته !
4- بسته به یگانی که بیفتی کمی فرق داره ! اره پوتین های خوب مثل بهمن عمرشون کمه ولی از هر لحاظ عالیا ! اگه ارتش بیفتید که پوتین ها اشغالا ! به ما یه جفت بیشتر ندادن و همون اول هم همون یه جفت و رد کردم رفت ! بهتره از بیرون پوتین تهیه کنید !
5-خدانکنه ! با در رفتن از زیرکارا به فکر خودت باش :n02:

javid_1111
17-03-2016, 09:35
سلام خدمت دوستان عزیز
حدود 24 روز پیش خداحافظی کردیم و رفتیم آموزشی
اعزمی 1 اسفند نیروی دریایی
امروز اومدم
زحمت کشیدن 19 روز مرخصی عید دادن (( یه عزیز صفحات قبل فکر کنم میگفت نمیشه 15 روز مرخصی بدن بری )) واسه ما که دادن :n02:
فکر کنم همه آموزشی های طلایی همین ماه همین شکلیه :n09::n09::n09::n09:

از 60 روز آموزشی فقط 29 روز آموزشی مفید (( روز کاری )) هست :n02:
19 روز قبل عید خدمت مفید داشتیم
حدود 10 روزم بعد عید خدمت مونده !!

دوستان یه آمار بدن ببینیم جای دیگه چطوره !!!!
بالای 20 روز هم مرخصی داریم ؟؟؟ :n02:
سلام
ما هم از دیروز تا 15 فروردین مرخصی داریم

honeyxp
17-03-2016, 09:57
مرسی از جوابایی ک می دین.
۱. این درسته که اگه دیر معرفی کنی دیگه از حق توی استان بودن محروم میشی برای اصل خدمت؟؟؟
۲. و این که اگه سر موعد اعزام حاضر نشیم غیبت با سه ماه اضافه خدمته منظور از برگ قرمز چیه؟ یعنی اگه حاضر نشیم خودشون برگ قرمز میدن یا منظور از برگ قرمز مال موقعیه که روز اعزام حاضر نشدی و دوباره درخواست میدی و دوباره سر اعزام حاضر نمیشی؟

۳. بعد اون جا آهنگ بخونی واس خودت اونم غیر مجاز، یهو اومدیم یکی شنید. گیر میدن؟

۴. بعد تو مواقعی ک بیرون پادگانی حالا یا لباس نظامی تنته یا تو مرخصی هستی اگه با دختر ببیننت داستان میشه؟

Globe
17-03-2016, 10:12
سلام
منم دیشب از هتل شهدای کرمانشاه اومدم!
واقعا هتل بود با فرمانده ها و مربیای با حال و با شعور که حتی کوچکترین توهینی به سرباز (یا به قول خودشون فراگیر) نمیکردن و با تمام وجود به درخواست های فراگیران گوش و در حد توان عمل میکردن، گروهان و گردان ما هم که تک بود!
تا ساعت 6 عصر 15 فروردین مرخصی داریم، از اون طرف هم تا 25 فروردین هستیم و بعد ترخیص

Sent by Tapatalk on Android

behzadps
17-03-2016, 11:09
دوستان اعزامی من می افته اول تیر و تو ماه مبارک رمضان هست
20 تیر عید فطر رمضان هست
آیا تو ماه رمضان سخت میگیرن؟

lo0ord
17-03-2016, 12:51
سلام
راه که زیاده ! یکیش همین استعلاجی که گفتین ! یه ده روز بابت ترومای پا مچ دست از اینجور چیزا میشه گرفت ! باید اشنا داشته باشید ! ولی خطریه ! چون اول خدمت هستید ! ده روز نهست بخورید هیچی نباشه باید حداقل همون ده روز رو اخر خدمت بگزرونید که هزاران برابر الان براتون سخت خواهد بود ! بهتره برید یگان به نظر من !
خطرش هم اینه که ، استعلاجیتون قبول نشه ! 10 روز نهست + 10 روز اضاف بخورید ! 72 ساعت هم در همون بدو ورود برید بازداشت ! همینا !

1-اره ! تو اموزشی سعی کنید به فرمانده ها عقیدتی یا همون حاج اقاها که میان مسجد اعتراضتون رو بگید ! بسته به یگان امکانش هست اصلا اجازه ندن از هنگ اموزش خارج بشید و به فرمانده های بالاتر مراجعه کنید ! تو اموزشی بهترین همون حاجیه ! اینکه لج بیفتن یا نه هم بسته به یگان فرق داره ! شانسی باید رفت جلو ! یا میگیره یا نه ! حداقلش اینه که ته دلتون رو خالی کردید ! فرمانده اگه لج بیفته که نمیکشه ! فوقش دو ماه ! دو ماه !
2-تو اموزشی یکم فرق داره ولی اونجا هم میتونی خودتو بچپونی ! باید زرنگ باشی و از همون روز اول خودتو به حاجی مسجد و یارانش خودتو نشون بدی ! کار زیاد داره ! اجرای مراسم نماز صبح و شب و ... ! اجرای مسابقات ! اجرای مراسم مذهبی مختلف ! ... از این نوع ! کار شما : تمیز کردن مسجد ، کلا ! کارهای اداری در ستاد عقیدتی ، کار در مراسم ها ، اذان دادن و مکبر بودن و امثالهم ! راپورت ؟! اصولا خ... مال تو خدمت زیاده ! قسمت فرقی نداره ! همشونم ....... !
3-اره ! اره سخته ! مخصوصا رو برجک ! با اصلحه ! هر دو ساعت ! زیر بارون و ... ! شب ساعت 2 ! کلا سخته !
4- بسته به یگانی که بیفتی کمی فرق داره ! اره پوتین های خوب مثل بهمن عمرشون کمه ولی از هر لحاظ عالیا ! اگه ارتش بیفتید که پوتین ها اشغالا ! به ما یه جفت بیشتر ندادن و همون اول هم همون یه جفت و رد کردم رفت ! بهتره از بیرون پوتین تهیه کنید !
5-خدانکنه ! با در رفتن از زیرکارا به فکر خودت باش :n02:

از هر دو پام انگشت کوچیکم میخچه در اومده میشه براش استعلاجی گرفت؟؟

alex_love
17-03-2016, 13:44
مرسی از جوابایی ک می دین.
۱. این درسته که اگه دیر معرفی کنی دیگه از حق توی استان بودن محروم میشی برای اصل خدمت؟؟؟
۲. و این که اگه سر موعد اعزام حاضر نشیم غیبت با سه ماه اضافه خدمته منظور از برگ قرمز چیه؟ یعنی اگه حاضر نشیم خودشون برگ قرمز میدن یا منظور از برگ قرمز مال موقعیه که روز اعزام حاضر نشدی و دوباره درخواست میدی و دوباره سر اعزام حاضر نمیشی؟

۳. بعد اون جا آهنگ بخونی واس خودت اونم غیر مجاز، یهو اومدیم یکی شنید. گیر میدن؟

۴. بعد تو مواقعی ک بیرون پادگانی حالا یا لباس نظامی تنته یا تو مرخصی هستی اگه با دختر ببیننت داستان میشه؟

نه همچین چیزی نداریم ! فقط اضاف میخوری ! بعضیا شاید شانسی این مورد براشون پیش اومده باشه و برا خودشون فانون کرده باشنش ! ولی در اصل این مورد تاثیری تو بومی و غیر بومی شدن نداره .
برگ قرمز تا حالا نشنیدم ! کارت قرمز شنیدم ولی برگ قرمز نه ! اگه روز اعزام حاضر نشی ، بعد دو ماه برگ جدید برات میاد که به امکان 50 درصد ممکنه یگان و ارگانت هم عوض بشه ! 50 درصد ! اگه مجدد حاضر نشی 6 ماه اضاف میخوری !
بسته به یگان داره ! اگه اروم واسه خودت بخونی نه کسی گیر نمیده ! حتی اگه با دوستان موقع استراحت هم بخونید مشکلی پیش نمیاد ! ولی نباید صدای زیاد باعث ازار بقیه بشه چون ممکنه برن راپورت بدن و تنبیه بشید !
اگه لباس نظامی تنت نباشه که مشکلی نیست ، ولی اگه لباس نظامی تنت باشه و تو جاهایی که دژبانای ستاد مشترک هستن ببیننت شاید گیر بدن بهت ! مثلا تو ترمینالا ، بازاری شلوغ و ... . دستت سیگار هم ببینن شاید گیر بدن ! کلا دژبان جماعت در 80 درصد مواقع مزخرفترین فردی خواهد بود که طی خدمت میبینیش ! چه سربازش چه کادریش (80 درصد ! )

دوستان اعزامی من می افته اول تیر و تو ماه مبارک رمضان هست
20 تیر عید فطر رمضان هست
آیا تو ماه رمضان سخت میگیرن؟
نه
تو رمضان زیاد سخت نمیگیرن !تنها سختیش اینه که حدودای ساعت 3 یا 3.5 بیدار باش میزنن ! ممکنه میزان غذایی هم که بهتون سحری و افطاری میدن خیلی کم باشه ! از نظر اموزش اذیت نمیکنن

از هر دو پام انگشت کوچیکم میخچه در اومده میشه براش استعلاجی گرفت؟؟
اگه نیاز به جراحی داشته باشه تا دو هفته استعلاجی میدن ! ولی غیر جراحی نه !

mehrabooni
17-03-2016, 17:17
یکی از دوستان ما نمیدونم چرا تصمیم گرفته بره خدمت
میگه واسه شیش ماه کسری بسیجش باید چکار کنه گفتم بیام از اساتید اینجا بپرسم

Sent from my iPhone using Tapatalk

vahid javani
17-03-2016, 17:18
دوستان اطلاعی ندارید به معاف از رزم ها تو ارتش با مدرک لیسانس چه درجه ای میدن؟ ما که از معاف از رزمی خیری ندیدیم تو آموزشی امیدوارم شر نداشته باشه!

albertxx
17-03-2016, 17:25
دوستان اطلاعی ندارید به معاف از رزم ها تو ارتش با مدرک لیسانس چه درجه ای میدن؟ ما که از معاف از رزمی خیری ندیدیم تو آموزشی امیدوارم شر نداشته باشه!
من آموزشی هستم
دریایی ارتش
معاف از رزم ها معمولا جاهایی مثل سلف میزارن
الان مثلا حدود 10 و یا بیشتر افراد از رزم تو سلف پادگانمون هستن

از رژه و دویدن و.... هم معافن
همه بدو رو میرن اینا پشت سر قدم میزنن [emoji3]

Sent from my D6502 using Tapatalk

dokhtarak_e_darya
17-03-2016, 18:12
دوستان چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید:
1-ایا معاف از رزم توی کارت پایان خدمت ثبت میشه؟ اینجایی که ما اموزشی افتادیم (پدافند اصفهان) هیچ فرقی بین معاف از رزم و دیگران قائل نیستن حتی بگی معاف از رزمم بدتر هم باهات برخورد میکنن. همینطور فرمانده گروهانش میگفت از شهریور 93 قانون اومده اگر معاف از رزم باشی توی کارت پایان خدمت ثبت میشه معاف از رزم و به چه دلیل و یکی از ارشدهای گروهان هم میگفت اگه معاف از رزم هستید برید و بعد از مرخصی عید دیگه برنگردید چون کارتی که پشتش زده باشه معاف از رزم به این دلیل ارزشی نداره. ایا این قضیه حقیقت داره؟
2- توی پست های قبلی گفتید واریکوسل منم در موردش سرچ کردم به احتمال زیاد به این بیماری مبتلا هستم. ایا با بیماری واریکوسل میشه معافیت دائم گرفت؟ اگر اره و الان که توی اموزشی هستم اقدام کنم چه مدت طول میکشه تا مراحلش طی بشه و به نتیجه برسه؟ ایا میشه از زیر رژه رفتن در رفت بگم واریکوسل دارم؟ این یک هفته دهنمون رو سرویس کردن با ورزش های جسمانی (رژه خبردار بشین پاشو کلاغ پر شنا دویدن و...)
3- چند روز غیبت در دوره اموزشی مشکلی ایجاد نمیکنه؟ تا صبح 15 فروردین به ما مرخصی دادن اگر من مثلا 19 فروردین برگردم ممکنه برام مشکل ساز بشه؟ چند روز غیبت در دوره اموزشی باعث تجدید دوره میشه؟ اصلا غیبت کنم یا نه؟ با توجه به اینکه فرماندهان و ارشدهای این گروهان خیلی سخت گیرن و ما هم دوره طلایی حساب میشم و تقریبا یک ماه از اموزشیمون میپره.
4- ایا پیش دانشگاهی (لیسانس ردی) با دیپلم در سربازی فرقی داره؟ (از نظر گرفتن درجه و...)
5- ایا مدت زمانی که معاف موقت دادن (برای مثال 6 ماه در حین خدمت) جزو خدمت حساب میشه؟

9306915
17-03-2016, 20:41
سلام
منم دیشب از هتل شهدای کرمانشاه اومدم!
واقعا هتل بود با فرمانده ها و مربیای با حال و با شعور که حتی کوچکترین توهینی به سرباز (یا به قول خودشون فراگیر) نمیکردن و با تمام وجود به درخواست های فراگیران گوش و در حد توان عمل میکردن، گروهان و گردان ما هم که تک بود!
تا ساعت 6 عصر 15 فروردین مرخصی داریم، از اون طرف هم تا 25 فروردین هستیم و بعد ترخیص

فرمانده گردانتان رجبی بود یا جعفری

Globe
17-03-2016, 20:48
فرمانده گردانتان رجبی بود یا جعفری
گردان 1 جعفری

behzadps
17-03-2016, 21:21
کسی از دوستان اینجا هستش که اعزامی اول اسفند امسال باشه تو 01 تهران؟
چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین

9306915
17-03-2016, 21:51
گردان 1 جعفری

کاری داشتی کمکی خواستی من گردان قرارگاه هستم. اولین ساختمان که از دژبانی میایی نرسیده به نیروی انسانی فرمانده گروهان اقای صدریه ؟

ehsaaaan
17-03-2016, 21:57
خوش به حالتون:n37:
به ما از دیروز تا 7 فروردین ساعت 6 صبح مرخصی دادن:n03:

به قول بچه ها دوره طلاییمون شد دوره قهوه ای:n35:

alex_love
17-03-2016, 22:00
معاف از رزمی ربطی به درجه نداره
درجه ی لیسانس تو ارتش گروهبانیکمی هست

دوستان چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید:
1-ایا معاف از رزم توی کارت پایان خدمت ثبت میشه؟ اینجایی که ما اموزشی افتادیم (پدافند اصفهان) هیچ فرقی بین معاف از رزم و دیگران قائل نیستن حتی بگی معاف از رزمم بدتر هم باهات برخورد میکنن. همینطور فرمانده گروهانش میگفت از شهریور 93 قانون اومده اگر معاف از رزم باشی توی کارت پایان خدمت ثبت میشه معاف از رزم و به چه دلیل و یکی از ارشدهای گروهان هم میگفت اگه معاف از رزم هستید برید و بعد از مرخصی عید دیگه برنگردید چون کارتی که پشتش زده باشه معاف از رزم به این دلیل ارزشی نداره. ایا این قضیه حقیقت داره؟
2- توی پست های قبلی گفتید واریکوسل منم در موردش سرچ کردم به احتمال زیاد به این بیماری مبتلا هستم. ایا با بیماری واریکوسل میشه معافیت دائم گرفت؟ اگر اره و الان که توی اموزشی هستم اقدام کنم چه مدت طول میکشه تا مراحلش طی بشه و به نتیجه برسه؟ ایا میشه از زیر رژه رفتن در رفت بگم واریکوسل دارم؟ این یک هفته دهنمون رو سرویس کردن با ورزش های جسمانی (رژه خبردار بشین پاشو کلاغ پر شنا دویدن و...)
3- چند روز غیبت در دوره اموزشی مشکلی ایجاد نمیکنه؟ تا صبح 15 فروردین به ما مرخصی دادن اگر من مثلا 19 فروردین برگردم ممکنه برام مشکل ساز بشه؟ چند روز غیبت در دوره اموزشی باعث تجدید دوره میشه؟ اصلا غیبت کنم یا نه؟ با توجه به اینکه فرماندهان و ارشدهای این گروهان خیلی سخت گیرن و ما هم دوره طلایی حساب میشم و تقریبا یک ماه از اموزشیمون میپره.
4- ایا پیش دانشگاهی (لیسانس ردی) با دیپلم در سربازی فرقی داره؟ (از نظر گرفتن درجه و...)
5- ایا مدت زمانی که معاف موقت دادن (برای مثال 6 ماه در حین خدمت) جزو خدمت حساب میشه؟
همچین قانونی نیومده ! میگن هم که ثبت نمیشه ! یکی از دوستانی که با ما ترخیص شد معاف از رزم بود، بعد از عید کارتش میاد اطلاع میدم که ثبت شده یا نه ! اما اونی که گفته اگه معاف از رزمی برو برنگرد هم چرت گفته ! اگه دنبال کارهای دولتی هستی شاید برخی موارد به مشکل بخوری اونم سر برخی شغلهای حساس ! بقیه ی موارد موردی نیست و اصلا به پایان خدمتت نگاه نمیکنن چه برسه به اینکه دنبال معاف از رزمیت بگردن !!! اصولا یکی از مواردی که بعد از اتمام خدمت باهاش مواجه میشید اینه که این کارت کوفتی به هیچ دردمون نمیخوره و کسی ازتون نمیخوادش !
واریکوسل درجه بندی داره ! فقط درجه ی 3 معاف کامل هست . در درجه ی سه درد شدیدی در ناحیه ی بی ضه و همچنین قسمت بالایی نزدیکی های کانال اینگویینال باید احساس کنید ! واریکوسل به صورت رگ هایی داخل کیسه ی بی ضه مشخص میشه که گرید سه کامل مشخصه و مثل سیم تلفن که پیچ پیچه تو دست مشخص میشه ! اگه حالا هر گریدی رو داشتید هین خدمت حداقل عملش کنید (فقط در صورت تشخیص یه دکتر خوب نه دکترهای آبکی نظامی ) . با گفتن که کار پیش نمیره ! عملا هم که نمیشه نشون داد :n02: یا باید نامه از دکتر نظام (در ارتش حتما بیمارستانهای ارتش ) داشته باشید یا معاف از رزمی داشته باشید .اگه معاف از رزمی تو پدافند داشته باشید دوره کد نمیخورید و اگه هم بخورید میتونید اعتراض کنید تا سر موضع نفرستنتون.
غیبت نکنید بهتره ولی یک روز یا دو روز هم مشکلی پیش نمیاره فقط ممکنه بعدش تنبیه بشید ! مثلا یکی از بچه های گروهان ما غیبت کرده بود به مدت یک هفته پاس یک سرویس بود !!! غیبت های زیاد موجب تجدید دوره میشه . تجدید دوره به این راحتی ها نیست برا خودشون هم دردسر داره .اگه یکی دو روز هم غیبت کنید به عنوان نهست وارد پرونده ی یگانتون نمیشه ، چون تو امریه چیزی نمینویسه و در نتیجه اضافه خدمت نمیخورید !
تو ارتش اونم پدافند نه ! تو نیروی زمینی شاید فرق داشته باشه
خیر ، معاف موقت جز خدمت نیست .

honeyxp
18-03-2016, 09:19
معاف از رزمی ربطی به درجه نداره
درجه ی لیسانس تو ارتش گروهبانیکمی هست

همچین قانونی نیومده ! میگن هم که ثبت نمیشه ! یکی از دوستانی که با ما ترخیص شد معاف از رزم بود، بعد از عید کارتش میاد اطلاع میدم که ثبت شده یا نه ! اما اونی که گفته اگه معاف از رزمی برو برنگرد هم چرت گفته ! اگه دنبال کارهای دولتی هستی شاید برخی موارد به مشکل بخوری اونم سر برخی شغلهای حساس ! بقیه ی موارد موردی نیست و اصلا به پایان خدمتت نگاه نمیکنن چه برسه به اینکه دنبال معاف از رزمیت بگردن !!! اصولا یکی از مواردی که بعد از اتمام خدمت باهاش مواجه میشید اینه که این کارت کوفتی به هیچ دردمون نمیخوره و کسی ازتون نمیخوادش !
واریکوسل درجه بندی داره ! فقط درجه ی 3 معاف کامل هست . در درجه ی سه درد شدیدی در ناحیه ی بی ضه و همچنین قسمت بالایی نزدیکی های کانال اینگویینال باید احساس کنید ! واریکوسل به صورت رگ هایی داخل کیسه ی بی ضه مشخص میشه که گرید سه کامل مشخصه و مثل سیم تلفن که پیچ پیچه تو دست مشخص میشه ! اگه حالا هر گریدی رو داشتید هین خدمت حداقل عملش کنید (فقط در صورت تشخیص یه دکتر خوب نه دکترهای آبکی نظامی ) . با گفتن که کار پیش نمیره ! عملا هم که نمیشه نشون داد :n02: یا باید نامه از دکتر نظام (در ارتش حتما بیمارستانهای ارتش ) داشته باشید یا معاف از رزمی داشته باشید .اگه معاف از رزمی تو پدافند داشته باشید دوره کد نمیخورید و اگه هم بخورید میتونید اعتراض کنید تا سر موضع نفرستنتون.
غیبت نکنید بهتره ولی یک روز یا دو روز هم مشکلی پیش نمیاره فقط ممکنه بعدش تنبیه بشید ! مثلا یکی از بچه های گروهان ما غیبت کرده بود به مدت یک هفته پاس یک سرویس بود !!! غیبت های زیاد موجب تجدید دوره میشه . تجدید دوره به این راحتی ها نیست برا خودشون هم دردسر داره .اگه یکی دو روز هم غیبت کنید به عنوان نهست وارد پرونده ی یگانتون نمیشه ، چون تو امریه چیزی نمینویسه و در نتیجه اضافه خدمت نمیخورید !
تو ارتش اونم پدافند نه ! تو نیروی زمینی شاید فرق داشته باشه
خیر ، معاف موقت جز خدمت نیست .
پاس یک سرویس یعنی چی

alex_love
18-03-2016, 09:53
پاس یک سرویس یعنی چی

هر روز چند نفر ا ز گروهان انتخاب میشن برای پاسداری در جاهای مختلف پادگان ، مثل حموم و سرویس بهداشتی و محوطه و پوتین و ... که بعد از خاموشی میرن سر پست . هر پست سه نفر ، دو ساعت پاس 4 ساعت استراحت . (اصولش اینه ممکنه نسبت به یگان فرق کنه ) . کار پاس 1 بعضی جاها مثل سرویس بهداشتی و حموم سخته ! و البته تهوع اور !!!

eng2010a&p
18-03-2016, 16:29
کسی از دوستان اینجا هستش که اعزامی اول اسفند امسال باشه تو 01 تهران؟
چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین

سلام.من 01 هستم. اعزامی 1/12 درخدمتم .
خوشحال میشم بتونم راهنماییتون کنم

eng2010a&p
18-03-2016, 16:37
دوستانی ک اطلاع دارن راهنمایی کنید.
رشته من مکانیک هواپیماست. و شاید بتونم از سازمان جهاد خودکفایی ارتش پذیرش بگیرم.
امکان داره دوره کد بخورم یا نه ربطی ب پذیرش نداره؟:n13:
امکانش هست خودم درخواست دوره کد بدم؟ اخه هم درجه هم سابقه خدمتی میره بالا.:n09:
با سپاس
پیشا پیش عیدتون رو تبریک و ارزوی سالی خوش و خرم و نیک فرجامی برای همه دوستان گرام ی دارم.:n16:

honeyxp
18-03-2016, 17:38
۱. یه سوال دیگه پیش میاد. البته می دونم ب یگان بستگی داره ولی خو. می خوام ببینم این ک می گین از زیر کار تا جایی ک میشه در برو یعنی چی؟ مگه وقتی ب یکی ی وظیفه ایو میدن می تونه بسپاره ب یکی دیگه؟ بعد گیر نمیدن؟ یا این ک مثلا بخوای استعلاجی بگیری بعد حالا بگی ی جات درد می کنه حالا واقعا یا الکی یعنی میشه استعلاجی گرفت؟ آخه یکی از بچه ها گفت از سوزش چشم و اینا!!! کلا مثلا میشه مسیولیتا رو مثلا با هم عوض کرد؟ هم تو آموزشیشو بگین هم تو یگانشو چون فک کنم فرق دارن.
مرسی

بعد یه سوال دیگه پیش میاد:
من آخر نفهمیدم دنبال معاف از رزم برم یا نرم؟ یکی میگه اگه معاف از رزم بگیری میفتی با ی مشت چپه چلاق... یکی میگه اصلا تاثیر نداره و فرمانده میگه ما الان رزم و جنگ نداریم ک معاف از رزم داشته باشیم یا رفتارش باهاشون بدترم میشه و از این داستانا. می دونم بسته ب شرایط متفاوته. ولی من یه چشمم (با آستیگمات البت) به حد معافیت نزدیکه ولی خو قطره صد در صد میارتش پایین و احتمال معاف از رزمم هست (نه معاف دائم چون احتمال قوی میفته زیر آستانه). حالا می خواستم ببینم اگه معاف از رزم بگیرم میشه این طوری کرد که اگه شرایط معاف از رزمیا خوب بود رو کنمش اگه بد بود رو نکنم؟ یا این که این اطلاعات تو پرونده ی هر کسی ارسال میشه و خودشون می دونن کی معاف از رزمه یا شرایط داره یا ن؟
۳ اگه قسمت یگان استان خودم نیفتادم و مثلا حین خدمت (البت ب فرض محال خخخ) شرایط دار شدم، یعنی مثلا ازدواج کردم، حین خدمت می تونم درخواست جا ب جایی بدم و در این صورت که شرایط دار بشم احتمال موافقت چقدره؟ تو حالت معمولی یعنی شرایط نداشته باشی هم احتمال درخواست واسه جا ب جایی هست یا اصلا حساب نمی کنن؟ این جا قطعا احتمال موافقت کمتر از حالت قبله دیگه درسته؟
۴. من گواهی نامه م تمدید می خواد. از کی می تونم درخواست بدم واس تمدیدش؟ از همون موقعی که آموزشی شروع میشه؟ چون هنوز به یه سال نرسیده جریمه می خوره بش؟ یا نکنه دوباره باید برم کلاس و از اول گواهی بگیرم؟ یا چون گرفتم دیگه فقط تمدید می خواد؟
ببخشید سوالام زیاده دیگه. شرمنده ب خدا

alex_love
18-03-2016, 18:00
دوستانی ک اطلاع دارن راهنمایی کنید.
رشته من مکانیک هواپیماست. و شاید بتونم از سازمان جهاد خودکفایی ارتش پذیرش بگیرم.
امکان داره دوره کد بخورم یا نه ربطی ب پذیرش نداره؟:n13:
امکانش هست خودم درخواست دوره کد بدم؟ اخه هم درجه هم سابقه خدمتی میره بالا.:n09:
با سپاس
پیشا پیش عیدتون رو تبریک و ارزوی سالی خوش و خرم و نیک فرجامی برای همه دوستان گرام ی دارم.:n16:
سلام
شما از مرحله ی پذیرش رد شدین ! باید قبل از دریافت برگ سبز اقدام میکردید ! اخر اموزشی به شما امریه میدن که اگه تو بخش تقسیم نیروی زمینی ارتش اشنا داشته باشید هر جای که بخواید میتونید انتخاب کنید ، در سایر موارد حق انتخاب ندارید !
امکان دوره کد شانسیه ! بعضی از رشته ها مثل رشته های شاخه ی پزشکی خیلی خیلی کم دوره کد میخورن برای بقیه ی رشته ها بخصوص مکانیک امکان دوره کد خیلی زیاده ! دوره کد توپ مثلا !!!
دوره کد به هیچ وجه ارزشی نداره ! یعنی در اصل شما دو ماه تا 45 روز دیگه باید دوره ای کمی شبیه به دوره ی اموزشی رو بگذرونید ، با پاس دادن هاش و ... ! اینکه در طی این دو ماه هم درجه ای ندارید ! و مثل یه سرباز با شما رفتار میشه (البته رفتارها با توجه به یگان اموزش دهنده فرق داره ! ) از طرفی بعد از دوره کد هم ممکنه بیفتید به یه یگانی به عنوان اموزش دهنده و ... ! کلا دوره کد در هر ارگانی مزخرفه ! تو نیروی هوایی که دوره کد باعث افزایش درجه نمیشه ! تو نیروی زمینی هم تا دوسال پیش باعث افزایش درجه نمیشد ! الان رو خبر ندارم ! یکی از دوستان که لیسانس سیالات داشتن دوره کد توپ افتادن و بعد از اون هم اموزش دهنده بودن !درجشون هم مثل بقیه ی لیسانس ها ستوانسومی بود ! سابقه ی خدمت ؟! برادر جان شما باید اون دو ماه رو چه تو دوره باشی چه یگان بگذرونی ! با توجه به اینکه اگه بری دوره دیرتر وارد یگان میشی کمی هم از سابقت کمتر میشه ! چون ارتش بیشتر رو سابقه ی حضور فرد تو یگان توجه داره تا سابقه ی خدمتش !!! مثالا اگه شما شش ماه تو یه یگانی خدمت کنی و برا خودت سابقه و برو بیا داشته باشی و بعدش منتقل بشی به یه یگان دیگه تقریبا باید از صفر شروع کنی و بین سربازای اونجا خط پایینی ! حتی با 8 ماه خدمت !!! به هیچ وجه دنبال دوره نباشید ! کارهای دفتری که به اونایی که دوره نرفتن میدن (اکثرا) لذت و راحتی بیشتر نسبت به کارهایی که اموزش دیدید و باید پس بدید دارن !!
عید شما هم مبارک ، انشاالله که سال خدمتی راحتی داشته باشید :n16:

یه سوال دیگه پیش میاد. البته می دونم ب یگان بستگی داره ولی خو. می خوام ببینم این ک می گین از زیر کار تا جایی ک میشه در برو یعنی چی؟ مگه وقتی ب یکی ی وظیفه ایو میدن می تونه بسپاره ب یکی دیگه؟ بعد گیر نمیدن؟ یا این ک مثلا بخوای استعلاجی بگیری بعد حالا بگی ی جات درد می کنه حالا واقعا یا الکی یعنی میشه استعلاجی گرفت؟ آخه یکی از بچه ها گفت از سوزش چشم و اینا!!! کلا مثلا میشه مسیولیتا رو مثلا با هم عوض کرد؟ هم تو آموزشیشو بگین هم تو یگانشو چون فک کنم فرق دارن.
مرسی

مورد اول تو اموزشی و یگان فرق داره ! تو اموزشی میتونی بپیچونی برخی از کارارو ! مثلا پاس سه محوطه هستی از ساعت 12 تا 2 شب ، نیازی نیست که زیاد جدیت از خودت نشون بدی ! چون کسی نیست که پیگیر باشه ! گروهبان نگهبانا هم اکثرا پایه هستن چون از خودتونن ! اما تو یگان فرق داره ! تو یگان بعد از چند ماه خدمت میتونی از خودت زرنگی نشون بدی ! اگه اول خدمتت زرنگی کنی و کاری که مهمه رو بپیچونی و فرمانده متوجه بشه ممکنه تا اخر خدمت به عنوان یه پیچو بهت نگاه کنه :n02: بعد از سه چهار ماه خدمت در یگان و بررسی شرایط پیچوندن خودش میاد سراغت ، نیازی به اموزش نیست ! کمی صبور باش !
استعلاجی قضیش فرق داره ! تو اموزشی میتونی بگی ای شکمم یا فشارم افتاد تا اون لحظه از تنبیه یا رژه راحت بشی ، ولی برای گرفتن استعلاجی یا باید اشنا تو بیمارستان نظام داشته باشی یا اینکه واقعا مشکلی داشته باشی چون به این راحتی ها مرخصی استعلاجی نمیدن (گاها دکترای با مرام هم پیدا میشن ولی به تعداد خیلی کم ) . منظورت از تعویض مسئولیت چیه ؟! شما هنوز با مسئولیت ها اشنا نیستید! مسئولیت یک پاسدار، پاسداری در قسمت فلان هست مثلا ! اگه جاتون رو با یه پاسدار دیگه عوض کنید هردوتون بازداشت و تنبیه میشید ! البته در صورتی که متوجه بشن یا راپورتتون رو بدن ! مسئولیت های دیگه ی یگان کشکه ! کم کم اشنا میشید باهاش ! زیاد فکرتون رو درگیر نکنید ! کم کم راه و چاه یگان میاد دستتون ! تا چند تا پیرهن تو خدمت پاره نکنی و چند بار تنبیه نشی چند و چون کار دستت نمیاد ! راهنمایی هم لباسای خط بالات تو اون یگان به کارت میاد فقط .

honeyxp
18-03-2016, 18:05
سلام
شما از مرحله ی پذیرش رد شدین ! باید قبل از دریافت برگ سبز اقدام میکردید ! اخر اموزشی به شما امریه میدن که اگه تو بخش تقسیم نیروی زمینی ارتش اشنا داشته باشید هر جای که بخواید میتونید انتخاب کنید ، در سایر موارد حق انتخاب ندارید !
امکان دوره کد شانسیه ! بعضی از رشته ها مثل رشته های شاخه ی پزشکی خیلی خیلی کم دوره کد میخورن برای بقیه ی رشته ها بخصوص مکانیک امکان دوره کد خیلی زیاده ! دوره کد توپ مثلا !!!
دوره کد به هیچ وجه ارزشی نداره ! یعنی در اصل شما دو ماه تا 45 روز دیگه باید دوره ای کمی شبیه به دوره ی اموزشی رو بگذرونید ، با پاس دادن هاش و ... ! اینکه در طی این دو ماه هم درجه ای ندارید ! و مثل یه سرباز با شما رفتار میشه (البته رفتارها با توجه به یگان اموزش دهنده فرق داره ! ) از طرفی بعد از دوره کد هم ممکنه بیفتید به یه یگانی به عنوان اموزش دهنده و ... ! کلا دوره کد در هر ارگانی مزخرفه ! تو نیروی هوایی که دوره کد باعث افزایش درجه نمیشه ! تو نیروی زمینی هم تا دوسال پیش باعث افزایش درجه نمیشد ! الان رو خبر ندارم ! یکی از دوستان که لیسانس سیالات داشتن دوره کد توپ افتادن و بعد از اون هم اموزش دهنده بودن !درجشون هم مثل بقیه ی لیسانس ها ستوانسومی بود ! سابقه ی خدمت ؟! برادر جان شما باید اون دو ماه رو چه تو دوره باشی چه یگان بگذرونی ! با توجه به اینکه اگه بری دوره دیرتر وارد یگان میشی کمی هم از سابقت کمتر میشه ! چون ارتش بیشتر رو سابقه ی حضور فرد تو یگان توجه داره تا سابقه ی خدمتش !!! مثالا اگه شما شش ماه تو یه یگانی خدمت کنی و برا خودت سابقه و برو بیا داشته باشی و بعدش منتقل بشی به یه یگان دیگه تقریبا باید از صفر شروع کنی و بین سربازای اونجا خط پایینی ! حتی با 8 ماه خدمت !!! به هیچ وجه دنبال دوره نباشید ! کارهای دفتری که به اونایی که دوره نرفتن میدن (اکثرا) لذت و راحتی بیشتر نسبت به کارهایی که اموزش دیدید و باید پس بدید دارن !!
عید شما هم مبارک ، انشاالله که سال خدمتی راحتی داشته باشید :n16:

مورد اول تو اموزشی و یگان فرق داره ! تو اموزشی میتونی بپیچونی برخی از کارارو ! مثلا پاس سه محوطه هستی از ساعت 12 تا 2 شب ، نیازی نیست که زیاد جدیت از خودت نشون بدی ! چون کسی نیست که پیگیر باشه ! گروهبان نگهبانا هم اکثرا پایه هستن چون از خودتونن ! اما تو یگان فرق داره ! تو یگان بعد از چند ماه خدمت میتونی از خودت زرنگی نشون بدی ! اگه اول خدمتت زرنگی کنی و کاری که مهمه رو بپیچونی و فرمانده متوجه بشه ممکنه تا اخر خدمت به عنوان یه پیچو بهت نگاه کنه :n02: بعد از سه چهار ماه خدمت در یگان و بررسی شرایط پیچوندن خودش میاد سراغت ، نیازی به اموزش نیست ! کمی صبور باش !
استعلاجی قضیش فرق داره ! تو اموزشی میتونی بگی ای شکمم یا فشارم افتاد تا اون لحظه از تنبیه یا رژه راحت بشی ، ولی برای گرفتن استعلاجی یا باید اشنا تو بیمارستان نظام داشته باشی یا اینکه واقعا مشکلی داشته باشی چون به این راحتی ها مرخصی استعلاجی نمیدن (گاها دکترای با مرام هم پیدا میشن ولی به تعداد خیلی کم ) . منظورت از تعویض مسئولیت چیه ؟! شما هنوز با مسئولیت ها اشنا نیستید! مسئولیت یک پاسدار، پاسداری در قسمت فلان هست مثلا ! اگه جاتون رو با یه پاسدار دیگه عوض کنید هردوتون بازداشت و تنبیه میشید ! البته در صورتی که متوجه بشن یا راپورتتون رو بدن ! مسئولیت های دیگه ی یگان کشکه ! کم کم اشنا میشید باهاش ! زیاد فکرتون رو درگیر نکنید ! کم کم راه و چاه یگان میاد دستتون ! تا چند تا پیرهن تو خدمت پاره نکنی و چند بار تنبیه نشی چند و چون کار دستت نمیاد ! راهنمایی هم لباسای خط بالات تو اون یگان به کارت میاد فقط .
مرسی. ادیتش کردم ی چندتا سوال تهش اضافه شد. اونا رو هم اگه جواب بدین مرسی[emoji16]

alex_love
18-03-2016, 18:17
مرسی. ادیتش کردم ی چندتا سوال تهش اضافه شد. اونا رو هم اگه جواب بدین مرسی
بعد یه سوال دیگه پیش میاد:
من آخر نفهمیدم دنبال معاف از رزم برم یا نرم؟ یکی میگه اگه معاف از رزم بگیری میفتی با ی مشت چپه چلاق... یکی میگه اصلا تاثیر نداره و فرمانده میگه ما الان رزم و جنگ نداریم ک معاف از رزم داشته باشیم یا رفتارش باهاشون بدترم میشه و از این داستانا. می دونم بسته ب شرایط متفاوته. ولی من یه چشمم (با آستیگمات البت) به حد معافیت نزدیکه ولی خو قطره صد در صد میارتش پایین و احتمال معاف از رزمم هست (نه معاف دائم چون احتمال قوی میفته زیر آستانه). حالا می خواستم ببینم اگه معاف از رزم بگیرم میشه این طوری کرد که اگه شرایط معاف از رزمیا خوب بود رو کنمش اگه بد بود رو نکنم؟ یا این که این اطلاعات تو پرونده ی هر کسی ارسال میشه و خودشون می دونن کی معاف از رزمه یا شرایط داره یا ن؟
۳ اگه قسمت یگان استان خودم نیفتادم و مثلا حین خدمت (البت ب فرض محال خخخ) شرایط دار شدم، یعنی مثلا ازدواج کردم، حین خدمت می تونم درخواست جا ب جایی بدم و در این صورت که شرایط دار بشم احتمال موافقت چقدره؟ تو حالت معمولی یعنی شرایط نداشته باشی هم احتمال درخواست واسه جا ب جایی هست یا اصلا حساب نمی کنن؟ این جا قطعا احتمال موافقت کمتر از حالت قبله دیگه درسته؟
۴. من گواهی نامه م تمدید می خواد. از کی می تونم درخواست بدم واس تمدیدش؟ از همون موقعی که آموزشی شروع میشه؟ چون هنوز به یه سال نرسیده جریمه می خوره بش؟ یا نکنه دوباره باید برم کلاس و از اول گواهی بگیرم؟ یا چون گرفتم دیگه فقط تمدید می خواد؟
ببخشید سوالام زیاده دیگه. شرمنده ب خدا
[emoji16]

:n25::n02::n02:

شما دنبال خدمت دولتی هستید ؟! اگه هستید دنبال معاف از رزمی نرید ! اگرم نیستید رفتن یا نرفتن دنبال معاف از رزمی ضرری نداره ! سودش اینه که پاسداری با اسلحه ندارید ! از ورزش میتونید معاف بشید ! از رژه میتونید معاف بشید و ... . برای کارای دولتی هم ضررش گیر دادن بعضی ارگانهای دولتی برای استخدامی هست . اصلاعات تو پرونده اصلی ثبت میشه ولی تو اموزشی یا یگان تا خودتون نگید زیاد توجه نمیکنن به پرونده ! البته یگان به یگان فرق داره ولی 99 درصد مواقع در اموزشی نمیدونن که شما معاف از رزمید . در اموزشی ممکنه فرمانده ها اول اموزشی بگن که شما با توجه به امتیازی که ما میدیم تقسیم بندی میشید و ما به معاف از رزما امتیاز کم میدیم و پس ورزش کنید و رژه برید تا امتیاز زیاد بدیم ! اینا همش چرته ! اگه معاف از رزمی گرفتید و دیدید لازمه که اعلامش کنید ، اعلام کنید ! یه کپی از برگ سبزتون هم همراهتون باشه که صحت این موضوع رو تایید کنه .
اگه متاهل بشید امکان انتقال بدون جابجایی خیلی زیاده ! تقریبا حتمیه ! نیم درصد شاید مخالفت بشه باهاش ! در حالتی که مجرد باشید ، جابجایی با سرباز دیگه 70 درصد مواقع و بدون جابجایی 30 درصد مواقع جواب میده ! بسته به یگان و شرایط محل خدمت این مورد متغیره .
وقتی برگه سبزت اومد در خونه برو با همون برگ سبز درخواست تمدید بده ! یه سال نرسیده ؟! تازه گواهینامه گرفتید ؟! اگه تازه گرفتید که 5 سال از زمان دریافت گواهینامه اعتباز داره و نیازی به تعویض نیست تا اون موقع ! پشتش نوشته ! تا یک سال تخلف مهم نداشته باشید خود بخود تعویض میشه نیازی به حضور فیزیکی یا مجازی شما نیست :n02:

honeyxp
18-03-2016, 18:28
:n25::n02::n02:

شما دنبال خدمت دولتی هستید ؟! اگه هستید دنبال معاف از رزمی نرید ! اگرم نیستید رفتن یا نرفتن دنبال معاف از رزمی ضرری نداره ! سودش اینه که پاسداری با اسلحه ندارید ! از ورزش میتونید معاف بشید ! از رژه میتونید معاف بشید و ... . ضررش هم فقط گیر دادن بعضی ارگانهای دولتی برای استخدامی هست . اصلاعات تو پرونده اصلی ثبت میشه ولی تو اموزشی یا یگان تا خودتون نگید زیاد توجه نمیکنن به پرونده ! البته یگان به یگان فرق داره ولی 99 درصد مواقع در اموزشی نمیدونن که شما معاف از رزمید . در اموزشی ممکنه فرمانده ها اول اموزشی بگن که شما با توجه به امتیازی که ما میدیم تقسیم بندی میشید و ما به معاف از رزما امتیاز کم میدیم و پس ورزش کنید و رژه برید تا امتیاز زیاد بدیم ! اینا همش چرته ! اگه معاف از رزمی گرفتید و دیدید لازمه که اعلامش کنید ، اعلام کنید ! یه کپی از برگ سبزتون هم همراهتون باشه که صحت این موضوع رو تایید کنه .
اگه متاهل بشید امکان انتقال بدون جابجایی خیلی زیاده ! تقریبا حتمیه ! نیم درصد شاید مخالفت بشه باهاش ! در حالتی که مجرد باشید ، جابجایی با سرباز دیگه 70 درصد مواقع و بدون جابجایی 30 درصد مواقع جواب میده ! بسته به یگان و شرایط محل خدمت این مورد متغیره .
وقتی برگه سبزت اومد در خونه برو با همون برگ سبز درخواست تمدید بده ! یه سال نرسیده ؟! تازه گواهینامه گرفتید ؟! اگه تازه گرفتید که 5 سال از زمان دریافت گواهینامه اعتباز داره و نیازی به تعویض نیست تا اون موقع ! پشتش نوشته ! تا یک سال تخلف مهم نداشته باشید خود بخود تعویض میشه نیازی به حضور فیزیکی یا مجازی شما نیست :n02:

واسه جوابای سوالای قبلی مرسی شایدم در مورد بعضیاش عجله دارم و حق با شماست که برم خودم می فهمم. حالا در مورد سوال آخر:
من گواهی نامه مو سال 1389 گرفتم و پشتش زده اعتبار تا بهمن 1394. و بهمن 1394، 5 سالش تموم شد. یعنی ماه پیش. چون زیادم پشت ماشین نمیشستم اصلا تو این پنج سال تخلف نکردم تالا خخخخ. حالا با این حساب این خودش تمدید میشه یعنی؟

alex_love
18-03-2016, 18:39
واسه جوابای سوالای قبلی مرسی شایدم در مورد بعضیاش عجله دارم و حق با شماست که برم خودم می فهمم. حالا در مورد سوال آخر:
من گواهی نامه مو سال 1389 گرفتم و پشتش زده اعتبار تا بهمن 1394. و بهمن 1394، 5 سالش تموم شد. یعنی ماه پیش. چون زیادم پشت ماشین نمیشستم اصلا تو این پنج سال تخلف نکردم تالا خخخخ. حالا با این حساب این خودش تمدید میشه یعنی؟

قربانت
نه خوب چون گفتید "چون هنوز به یه سال نرسیده جریمه می خوره بش؟ " من فکر کردم یه سال نشده که گواهینامه گرفتید ! خوب چون 5 سال تموم شده باید تمدید کنید . با کارت سبز میتونید تمدیدش کنید و نیازی نیست در هین خدمت تمدید بشه . تمدید هم فقط معاینه چشم داره ، نیازی به امتحان مجدد نیست ! تخلف هم داشتید مشکلی پیش نمی اومد ! مگه اینکه گواهینامتون بیش از دوبار توقیف میشد که گواهینامه شما نشده !

mehrabooni
18-03-2016, 19:02

Ehsan PCbase
18-03-2016, 20:58
خدمت واقعا چیز مضخرفیه (حداقل تو ایران).. الان که اومدم مرخصی از خودم میپرسم آیا واقعا لازم بود دفترچه پست کنم؟! کارت پایان خدمت رو میخوام چکار؟! کلا یه جورایی نمی دونم از زندگی چی میخوام! :n03:

alex_love
18-03-2016, 21:20
خدمت واقعا چیز مضخرفیه (حداقل تو ایران).. الان که اومدم مرخصی از خودم میپرسم آیا واقعا لازم بود دفترچه پست کنم؟! کارت پایان خدمت رو میخوام چکار؟! کلا یه جورایی نمی دونم از زندگی چی میخوام! :n03:
حضور یه عده ادم بی شعور و بی فرهنگ در خدمت، چه کادری چه ارشد چه هم لباس ، باعث میشه که چشم و گوش ادم به دنیا باز بشه !!! ببینه که با کی تو این مملکت زندگی میکنه ! ذات اصلی ادمارو بشناسه ! اصل ارزش خدمت هم همینه که با ادمای مختلف روبرو میشی و نگاه کلیت به ادما عوض میشه ! این چیزی نیست که تو مدرسه و دانشگاه و جامعه براحتی نشون داده بشه ! اما تو خدمت به راحتی خودشو نشون میده !

محمد7966
18-03-2016, 21:30

به نظرم لازمتون میشه،شما هر جایی که به دولت گیر کنید کارت پایان خدمت یا معافیت لازمتون میشه

چند روز پیش می خواستم اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیو بگیرم ازم کارت معافیت یا پایان خدمت میخواستن
این فقط یه موردش بود

حضور یه عده ادم بی شعور و بی فرهنگ در خدمت، چه کادری چه ارشد چه هم لباس ، باعث میشه که چشم و گوش ادم به دنیا باز بشه !!! ببینه که با کی تو این مملکت زندگی میکنه ! ذات اصلی ادمارو بشناسه ! اصل ارزش خدمت هم همینه که با ادمای مختلف روبرو میشی و نگاه کلیت به ادما عوض میشه ! این چیزی نیست که تو مدرسه و دانشگاه و جامعه براحتی نشون داده بشه ! اما تو خدمت به راحتی خودشو نشون میده !

با تمام احترامی که به نظر شما دارم و قبول دارم حرفتونو
ولی دانشگاه هم شبیه سربازیه و میتونید محیط جامعه و اشخاص رو بشناسید

هیچ فرقی نداره فقط باید اهلش باشی یعنی برات مهم باشه که محیط جامعه چطوره و...

ماها تو دانشگاه به واسطه دوستایی که داشتیم و سر و گوششون برای اینجور موارد میجونبید خیلی از پارتی بازی ها و کثافت کاری ها بعضی از مسئولین دانشگاهو پی بردیم و تازه فهمیدم دنیای آدم بزرگا چقدر میتونه کثیف باشه

alex_love
18-03-2016, 21:42
به نظرم لازمتون میشه،شما هر جایی که به دولت گیر کنید کارت پایان خدمت یا معافیت لازمتون میشه

چند روز پیش می خواستم اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیو بگیرم ازم کارت معافیت یا پایان خدمت میخواستن
این فقط یه موردش بود

ماها تو دانشگاه به واسطه دوستایی که داشتیم و سر و گوششون برای اینجور موارد میجونبید خیلی از پارتی بازی ها و کثافت کاری ها بعضی از مسئولین دانشگاهو پی بردیم و تازه فهمیدم دنیای آدم بزرگا چقدر میتونه کثیف باشه

حرفتونو قبول دارم ولی به نسبت اتفاقاتی که تو دانشگاه میفته، پادگان قابل قیاس با دانشگاه نیست ! به امکان زیاد به خدمت رفتید که این مقایسه رو میکنید اما اونچه که من دیدیم قابل قیاس نبود ! تو دانشگاه رفاقت ارزش داشت ، کسی به خاطر مسائل پیش پا افتاده دوستشو نمیفروخت ! تو خدمت به خاطر یه ساعت مرخصی شاید رفیق نزدیک هم فروخته بشه ! به نظر من که شناخت انسان تو خدمت قابل قیاس با دانشگاه نیست . در مورد مسئولان کاملا درسته ! اتفاقا منم از اون دسته بودم که سرم درد میکرد برا همچین مسائلی ! اما اونا مسئول بودن کم دانشجویی بود که اون روی خودش رو نشون بده ! بود ولی کم ! کلا مسئولا چه تو خدمت چه تو دانشگاه جفت همن ، نظر من بیشتر روی سربازا بود تا کادریا .

SNOW PATROL
18-03-2016, 21:48

نمیدونم کدام ارگان بودید که چنین مقایسه ای میکنید
اما به هیچ عنوان و باز هم میگم به هیچ عنوان اون محیط سربازی که من دیدم حتی نزدیک به دانشگاه هم نیست .!!

محمد7966
18-03-2016, 22:02
حرفتونو قبول دارم ولی به نسبت اتفاقاتی که تو دانشگاه میفته، پادگان قابل قیاس با دانشگاه نیست ! به امکان زیاد به خدمت رفتید که این مقایسه رو میکنید اما اونچه که من دیدیم قابل قیاس نبود ! تو دانشگاه رفاقت ارزش داشت ، کسی به خاطر مسائل پیش پا افتاده دوستشو نمیفروخت ! تو خدمت به خاطر یه ساعت مرخصی شاید رفیق نزدیک هم فروخته بشه ! به نظر من که شناخت انسان تو خدمت قابل قیاس با دانشگاه نیست . در مورد مسئولان کاملا درسته ! اتفاقا منم از اون دسته بودم که سرم درد میکرد برا همچین مسائلی ! اما اونا مسئول بودن کم دانشجویی بود که اون روی خودش رو نشون بده ! بود ولی کم ! کلا مسئولا چه تو خدمت چه تو دانشگاه جفت همن ، نظر من بیشتر روی سربازا بود تا کادریا .

من که اصلا سربازی نرفتم و معافیت پزشکی دارم و حرفای سربازی رو هم از این و اون میشنوم

در دانشگاه رفیق فروشی نیست ولی زیرآب زدن هم خیلی هست

کافی بود فقط یه استادی به کسی نمره میداد و پارتی بازی میکرد،تحت هیچ شرایطی نباید جایی درز پیدا میکرد چون هم برای استاد بد میشد هم برای دانشجو

حتی دوستای خود من هم که باهم صمیمی بودن سرهمین مسائل رابطه شون کمی شکروآب شد،هر ازگاهی هم زیرآب دوستشو پیش مسئولین میزد مثلا میگفت فلان دوستمو چرا بهش ارفاق کردید ولی به من ارفاق نکردید و...

کلا بعضی از آدما سر منافعشون چه کارها که نمیکنن حالا اون منافع میخاد نمره باشه میخاد یه ساعت مرخضی باشه

دوستان ببخشید که چندین نقل قولو باهم گرفتم با تمام امکانات انجمن آشنا نیستم.پوزش

jjadm
18-03-2016, 22:19
سربازی دوره خوبی هست که خیلی آدم ساز هست .

تو سربازی هیچ کس به هیچ کس رحم نمیکنه . دشمنی ، کینه ، ادم فروشی ، دزدی و. ... .

کلا صبر آدم زیاد میشه و یاد میگیری که به بعضی آدم های آشغال چطور باید رفتار کرد !

تنها نکته منفی آن شرایط سربازی در ایران هست . نه حقوق درست و حسابی ، نه استفاده از تخصص افراد تحصیل کرده ، مدت زمان واقعا زیاد .

به نظرم بازم دارم میگم نظر شخصی ، کسی که کارش آزاد است خریت محض است سربازی رفتن برای چنین فردی !!!!!!!!!!!!! هیچ نکته مثبتی نداره .

سربازی فقط برای افراد تخصیل کرده و تنها راه یافتن کار دولتی است . البته با این شرایط بیکاری و پارتی بازی با قاطعیت میشه گفت تحصیل کرده های خدمت رفته هم هیچی نشدند !

محمد7966
18-03-2016, 22:25
سربازی دوره خوبی هست که خیلی آدم ساز هست .

تو سربازی هیچ کس به هیچ کس رحم نمیکنه . دشمنی ، کینه ، ادم فروشی ، دزدی و. ... .

کلا صبر آدم زیاد میشه و یاد میگیری که به بعضی آدم های آشغال چطور باید رفتار کرد !

تنها نکته منفی آن شرایط سربازی در ایران هست . نه حقوق درست و حسابی ، نه استفاده از تخصص افراد تحصیل کرده ، مدت زمان واقعا زیاد .

به نظرم بازم دارم میگم نظر شخصی ، کسی که کارش آزاد است خریت محض است سربازی رفتن برای چنین فردی !!!!!!!!!!!!! هیچ نکته مثبتی نداره .

سربازی فقط برای افراد تخصیل کرده و تنها راه یافتن کار دولتی است . البته با این شرایط بیکاری و پارتی بازی با قاطعیت میشه گفت تحصیل کرده های خدمت رفته هم هیچی نشدند !

فقط کار ازاد نیست،پاسپورت هم بخای داشته باشی باید سربازی بری و...

و گرنه آره ما هم تو شهرمون داریم که دستفروشه و کار آزاد داره ولی به نظر نمیاد سربازی رفته باشه

برای شغل آزاد هم من شندیم اگر بخای پروانه کسب داشته باشی باید کارت پایان خدمت داشته باشی

alex_love
18-03-2016, 22:29
من که اصلا سربازی نرفتم و معافیت پزشکی دارم و حرفای سربازی رو هم از این و اون میشنوم

در دانشگاه رفیق فروشی نیست ولی زیرآب زدن هم خیلی هست

کافی بود فقط یه استادی به کسی نمره میداد و پارتی بازی میکرد،تحت هیچ شرایطی نباید جایی درز پیدا میکرد چون هم برای استاد بد میشد هم برای دانشجو

حتی دوستای خود من هم که باهم صمیمی بودن سرهمین مسائل رابطه شون کمی شکروآب شد،هر ازگاهی هم زیرآب دوستشو پیش مسئولین میزد مثلا میگفت فلان دوستمو چرا بهش ارفاق کردید ولی به من ارفاق نکردید و...

کلا بعضی از آدما سر منافعشون چه کارها که نمیکنن حالا اون منافع میخاد نمره باشه میخاد یه ساعت مرخضی باشه

حرفتون درسته و قبول دارم

اما حرف منو دوستانو فقط نفری میتونه درک کنه که سربازی رفته . این مورد که شما گفتید رو با موردی که الان من میگم مقایسه کنید متوجه میشید ! هین خدمت ما یکی از دوستان که ستوانسوم هم بود و رفیق صمیمی من بود بچش متولد شد ! روز اول بهش مرخصی ندادن ! گفتن فردا برو ! شب زنگ زدن گفتن حال بچه بده بردن به مرکز یه استان دیگه. محل خدمت ما هم 6 ساعت با منزل اونها فاصله داشت و مرکز استانی که بیمار رو برده بودن 12 ساعت با پادگان ما . اون شب تا صبح گریه کرد ! منی که بغل دستش بودم هم داغون . فردا صبح رفت . خبر داد که بچش فوت شده . تا ده - دوازده ماه این بنده خدا افسرده و داغون بود . در اون شرایط هم قسمتی هاش که قبلش خیلی باهاش دوس بودن اجازه نمیدادن این بره مرخصی و خودشون بزور و [حـذف شد ] میرفتن مرخصی . این بنده خدا هم بدلایل اعتقادیش که با فرمانده منافات داشت مورد غضب فرمانده بود . تا عمر دارم اون شب رو فراموش نمیکنم . حالا نمیدونم شما چطور میخواید اون شرایط دانشگاه رو با همچین شرایطی مقایسه کنید . این یک نمونه بود ، بودن دوستانی که در خدمت خبر دادن پدرتون سکته کرده یا فاملیتون تصادف کرده و اجازه مرخصی بهشون نمیدادن ! بودن بچه های 18 ساله ای که به خاطر یک روز نهست (غیبت) سه روز بازداشتگاه میفتادن و اینقدر گریه میکردن که .... . منم 4-5 سال دانشجو بودم، هم تو خوابگاه بودم هم تو خونه شخصی . میزان انسان شناسی خدمت ابدا قابل قیاس با خدمت نیست . خوشبحالتون که خدمت نرفتید .

mehrabooni
18-03-2016, 22:36

honeyxp
18-03-2016, 22:41
من فک کنم کم کم ب ی نتیجه ای دارم می رسم. خودکشی. فک کنم اون طوری اگه موفقیت آمیزم نباشه معاف شم...

Ehsan PCbase
18-03-2016, 22:53
راستش من خیلی فکر نشده دفترچه پست کردم و رفتن به خدمت رو آسون گرفتم در حالی که تصمیم مهمیه و هر کسی باید خوب روش فکر کنه و ببینه اصلا نیاز هست بره یا نه، بالاخره دو سال از عمرت رو باید وقف خدمت تو یه نقطه کشور که هر جایی میتونه باشه کنی و هیچ اختیاری از خودت نداشته باشی. توصیه م به دوستانی که میخوان دفترچه پست کنن اینه که خوب فکر کنن و تصمیم درست بگیرن. سربازی اتفاقا اجباری نیست و بدون کارت پایان خدمت هم میشه زندگی کرد!

محمد7966
18-03-2016, 22:59
راستش من خیلی فکر نشده دفترچه پست کردم و رفتن به خدمت رو آسون گرفتم در حالی که تصمیم مهمیه و هر کسی باید خوب روش فکر کنه و ببینه اصلا نیاز هست بره یا نه، بالاخره دو سال از عمرت رو باید وقف خدمت تو یه نقطه کشور که هر جایی میتونه باشه کنی و هیچ اختیاری از خودت نداشته باشی. توصیه م به دوستانی که میخوان دفترچه پست کنن اینه که خوب فکر کنن و تصمیم درست بگیرن. سربازی اتفاقا اجباری نیست و بدون کارت پایان خدمت هم میشه زندگی کرد!

ای کاش مثالشو هم بزنید تا ببینیم چطور میشه بدون کارت پایان خدمت هم زندگی کرد؟

یعنی شما از 20 سالگی هیچ وقت کارتون سمت نهادهای دولتی نمیفته؟

برای پاسپورت،ویزا نیازی به کارت پایان خدمت نیست؟

Ehsan PCbase
18-03-2016, 23:02
ای کاش مثالشو هم بزنید تا ببینیم چطور میشه بدون کارت پایان خدمت هم زندگی کرد؟

یعنی شما از 20 سالگی هیچ وقت کارتون سمت نهادهای دولتی نمیفته؟

برای پاسپورت،ویزا نیازی به کارت پایان خدمت نیست؟
با شغل آزاد
شما رو نمیدونم ولی ما که مشهد هم به زور میریم چه برسه به سفر خارج

محمد7966
18-03-2016, 23:20
با شغل آزاد

آره با شغل آزاد میشه منم میشناسم کسانی که اصلا کار به دولت و نظام ندارند و دارند زندگی شونو میکنند و اصلا تا حالا سر و کله شون سمت نهاد های دولتی نیفتاده

حتی درس هم نخوندن که دنبال مدرک باشند

ولی من دنبال مدرک لیسانس بودم گفتند باید اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیو بیاری

رفتم اصل مدرکو بگیرم گفتند کارت پایان خدمت و یا معافیت میخایم

خلاصه یه جورایی فکرشو می کنم غیرممکنه کارم سمت نهاد های دولتی نیفته و ازم کارت پایان خدمت نخان

در رابطه با شغل آزاد هم اگر بخام پروانه کسب هم بزنم شنیدم باز کارت پایان خدمت میخان مگر اینکه بخای با کارت پدری یا برادری پروانه کسب بزنی

یه چیز دیگه به نظر میاد برای گواهینامه هم کارت پایان خدمت میخان

خلاصه این سربازی مثل شتریه که دم خونه هر کسی می خوابه

mahdi--
19-03-2016, 02:53
دوستان هیچ راهی نیست که بتونم بدون کارت پایان خدمت از کشور خارج بشم ؟

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

holyboy
19-03-2016, 11:23
با شغل آزاد

خدمت رو اگه بری کارتش به کارت نمیاد ولی اگه نری یه جاهایی آدم گیر میفته که بیا و ببین.برای یه جوان خدمت بازیه دو سر باختیه که مجبوره انجامش بده.

bardia-1
19-03-2016, 11:30
با سلام به همه ی دوستان. خواستم بدونم تقسیمات ارتش بعد از دوره اموزشی برای فوق لیسانس های مهندسی چطوره؟ از هرچی فوق لیسانس بود تو پادگان پرسیدم میگه بالای 80 تا 90 درصد فوق لیسانس ها شهر و استان خودشونن. خواستم بدونم کسی اطلاعات کاملی داره یا خیر؟ از بچه های یکی دو دوره قبل کسی اینجا هست خبر داشته باشه تو ارتش نیرو زمینی چطور فوق لیسانس ها رو تقسیم می کنند. ممنون میشم جواب بدید. تشکر.

behzadps
19-03-2016, 13:02
سلام.من 01 هستم. اعزامی 1/12 درخدمتم .
خوشحال میشم بتونم راهنماییتون کنم

ممنون براتون پیغام خصوصی فرستادم

HOJ-JAT
19-03-2016, 13:53

به پایگاه و حوزه که عضو هست مراجعه کنه
برای ۶ ماه باید دوره تکمیلی داشته باشه و ۴-۵ سال هم فعال باشه

mehrabooni
19-03-2016, 15:29

تکمیلی چقدر طول میکشه

mehrabooni
19-03-2016, 16:00

تکمیلی چقدر طول میکشه

aftab_azad20
19-03-2016, 17:17
تکمیلی چقدر طول میکشه

45روز که کلا 2بار در سال برگزار می شه. یه 15روز هم جدا داره. از حوزه در مورد زمان برگزاری دوره تکمیلی بپرسید که در جریان ثبت نامش باشید.

M_F_e
19-03-2016, 17:18
سلام
دوستان من دیپلم دارم ، الان هم آموزشی هستم تو مرکز آموزش مرزبانی شهید رجایی ناجا.
چطور میتونم بیفتم ستادی جایی تایپیست بشم؟! یا کارهای کامپیوتری انجام بدم.
امکانش هست از الان برا تقسیم بتونم یه کارایی بکنم؟ پارتی هم ندارم

bardia-1
19-03-2016, 17:42
بچه ها کسی نبود اطلاعاتی بده

aminjpo
19-03-2016, 17:48
سلام
دوستان من دیپلم دارم ، الان هم آموزشی هستم تو مرکز آموزش مرزبانی شهید رجایی ناجا.
چطور میتونم بیفتم ستادی جایی تایپیست بشم؟! یا کارهای کامپیوتری انجام بدم.
امکانش هست از الان برا تقسیم بتونم یه کارایی بکنم؟ پارتی هم ندارم
سلان من هم مرزن بودم. جای عالی بود بهترین روزهای سربازی اموزشی هست که واقعا شمال عالی بود برام

Sent from my LG-H540 using Tapatalk

farhadiri
21-03-2016, 01:53
سلام دوستان ..

در مورد اموزشگاه مالک اشتر ارومیه - سپاه اطلاعاتی دارین ؟ اگر ادرس سایت یا لینکی ک مربوط به مالک اشتره بزارین ممنون میشم ...
در ضمن 19 اسفند باید برم و برگ سبز هم دارم .داستانش چیه ؟

..........................

سلام دوستان

اولا از بچه های انجمن و بخصوص از مدیریت انجمن گله دارم : انصافا استثنا قائل نشین و جواب همه رو بدین و اگر هم اطلاعاتی از خاسته و سوال کاربر ندارین میتونین جوابشو بدین و بگین نمیتونم راهنماییتون کنم ، تا افرادی امثال من ، چند روز مونده ب اعزامشون با کلی استرس و پریشونی چشم انتظار جواب سوالشون نباشن ک ایا جوابشو میدن یا نه ....

دوما ... از تمام اعضای انجمن سپاسگزارم ... اطلاعات انجمن بسیار جامع و کامل هست . بالای 3600 صفحه پست تابکنون در انجمن گنجانده شده ک هیج جای فضای مجازی نمیتوان براحتی ب این اطلاعات دسترسی داشته باشی بنابرین از تمام اعضا و مدیران انجمن کمال تشکر رو دارم ....

سوما هر چند کسی جواب پست منو نداد .... اما با اینکه خودم جوابشو دارم و رفتم و امدم ارومیه...جوابشو می زارم تا شاید گره کشای فرد دیگری شود ....

مالک اشتر ارومیه : از ترمینال تا پادگاه 21 کیلومتره و نیم ساعت راهه.تقریبا انتهای شهر ... بیابانی و کنار دریاچه خشک شده ارومیه - امکانات رفاهی و خورد و خوراک بسیار ضعیف بود ... یک هفته یبار از سلف نتونستم غذا بخورم .... خداروشکر بوفه اش قوی بود ... فرمانده هاش و سربازاش 95 درصد بومیند و با سربازای غریبه برخورد خوبی ندارند ... من ک برگه سبز داشتم و 6 روز اونجا بودم و کاری با ما نداشتن تا زمانی ک پرونده برگه سبزی ها تشکیل و پایان دوره صادر بشه . اما دهن سربازای جدید اموزشی ک با ما اومده بودن سرویس شد اساسی ...خیلی گیر میدادن بهشون از جارو کشیدن بگیر تا شستن دستشویی و از کوه رفتن بالا و .... همه اینا همون روز اول خدمت ... امیدوارم موفق باشند .

اینا اطلاعاتی بود ک من تو این 6 روز کسب کردم . روز 6 برگه سبزیا (کفایتی ها) تقسیم شدن و خروج . من افتادم شهر خودمون تیپ مهندسی 45 جعفر اباد (سپاه) ... الان هم 8 روز از خدمتم گذشته و بسیار عالیه ....اینجا خدایی هتله ... تو دله جنگل...تا 14 هم مرخصی هستیم ....

موفق باشید...............

hassabd
21-03-2016, 08:28
سلام به دوستان گرامی
سال نوتون مبارک
ببخشید یک سوال فنی
بابای من 60 سالشه و دارای پرونده پزشکی(آسم شدید)هست .ی داداش دارم ک ازدواج کرده و سر خونه زندگیشه
ب نظرتون میتونم برای معافیت کفالت امیدی داشته باشم؟

HOJ-JAT
21-03-2016, 08:36
سلام به دوستان گرامی
سال نوتون مبارک
ببخشید یک سوال فنی
بابای من 60 سالشه و دارای پرونده پزشکی(آسم شدید)هست .ی داداش دارم ک ازدواج کرده و سر خونه زندگیشه
كفالت رو از ماده ٦ بهزيستي برو جلو احتمالا ميتوني ولي خوب بايد دنبال پارتي باشي

محمد7966
21-03-2016, 08:37
سلام به دوستان گرامی
سال نوتون مبارک
ببخشید یک سوال فنی

سلام

سال نوی شما هم مبارک

راستش میخام تجربه پسر عموی خودمو بگم

این پسر عموی ما تک پسر بود سال 88 میخاست بره خدمت گفت شاید با پدرش که چندبار سکته کرده بود شاید بتونه کفالت بگیره

این عموی ما هم سنشو قدیما دستکاری کرده بود و چند سال کم کرده بود

خلاصه اقدام کرد و آخرش گفتند بیا برو خدمت

بهش گفتند درسته پدرت عمل کرده و سکته زده و پرونده پزشکی داری ولی پدرت از کار افتاده نیست و داره کار میکنه صحیح و سالم

خلاصه حواستون باشه تازه اون موقع قوانین کمی آسون بود الان که خیلی سخت شده

حالا بذارید بقیه هم نظر بدن

lo0ord
21-03-2016, 10:40
با استوار ئومی افتادم مرزبانی ارومیه. 4 فروردین باید خودمو معرفی کنم. کسی اینجا خدمت کرده ؟ چجوریه؟ میگن امکتن داره یک هفته اولش مرخصی بدن آیا امکان داره ؟؟

alex_love
21-03-2016, 13:15
سلام به دوستان گرامی
سال نوتون مبارک
ببخشید یک سوال فنی
سلام
سال نوی شما هم مبارک
به نظر من خیر. اما اقدام کردن ضرری نداره . بعد از اقدام میرید پیش پزشک و بعد هم کمسیون شرکت میکنید . در صورتی معافیت میدن بهتون که شرایط ازکار افتادگی رو داشته باشید و با توجه به این که برادر بزرگتر هم دارید امکانش نزدیک به صفر هست .

با استوار ئومی افتادم مرزبانی ارومیه. 4 فروردین باید خودمو معرفی کنم. کسی اینجا خدمت کرده ؟ چجوریه؟ میگن امکتن داره یک هفته اولش مرخصی بدن آیا امکان داره ؟؟
مرزبانی نیروی انتظامی فکر کنم سه راه راژان باشه ! یه ماهی اونجا اموزشی میدن و بعد تقسیم میکنن . اون یک ماه گویا سختگیری زیاده . بعدشم که بسته به جایی داره که بیفتید . این اطلاعات مال دو سال پیشه البته !

murchehh
21-03-2016, 15:53
دوستان سلام عیدتون مبارک
می خواستم بدونم با مدرک لیسانس الان چه درجه ای میدن کلاً

Ehsan PCbase
21-03-2016, 15:59
دوستان سلام عیدتون مبارک

بستگی به نیاز یگانت داره ولی معمولا گروهبان یک.. شانس بیاری ستوان سه

erfan90ir
21-03-2016, 16:05
دوستان سلام عیدتون مبارک

داداش دنبال درجه و اینا نباش بهت ستوان یک هم که بدن آخرش سربازی یعنی قبل از درجه بهت میگن سرباز درجه فقط برای کادری ها معنا داره تو حقوقشون و امکانات و احترامات و ........

behzadps
21-03-2016, 17:10
سلام
سال نوی شما هم مبارک
به نظر من خیر. اما اقدام کردن ضرری نداره . بعد از اقدام میرید پیش پزشک و بعد هم کمسیون شرکت میکنید . در صورتی معافیت میدن بهتون که شرایط ازکار افتادگی رو داشته باشید و با توجه به این که برادر بزرگتر هم دارید امکانش نزدیک به صفر هست .
ه !

شرایط ازکار افتادگی رو میشه توضیح بدید یعنی چی؟

saeeddeeas
21-03-2016, 18:22
دوستانی که شرایطش رو دارن حتما برن دنبال امریه، واقعا نعمت بزرگی هست، من امریه هستم هفته ای ۴ روز صبح تا ظهر خدمت ۳ زود کلا تعطیل تو خونه، الانم عید تقریبا ۲۰ روز تعطیل، تابستان هم تعطیل، خدایی آموزشی هم واسه ما عالی بود. خداروشکر میکنم بدون پارتی و.. امریه شدم و حدود 2 ساعت هم با منزل بیشتر فاصله ندارم. خداروشکر صد هزار مرتبه. کسایی که دفترچه نفرستادن یا برای برج ۴ و ۶ قراره آموزشی برن یه سر به آموزش و پرورش منطقشون بزنن همین ماه احتمالا بخشنامه جذب امریه میاد، خلاصه بدترین شرایط توی آموزش و پرورش هم از خدمت توی یگان بهتره

behnamcp
21-03-2016, 18:28
سلام
کسی اطلاع داره معلفیت پزشکی از نوع نداشتن دندان هنوز هست یا نه؟؟؟ممنونم

alex_love
21-03-2016, 18:41
شرایط ازکار افتادگی رو میشه توضیح بدید یعنی چی؟
شرایط رو که اون پزشکان کمسیون تعیین میکنن ! خیلی هم سختگیرن و براحتی تایید نمیکنن . اما به صورت کلی باید بیماری در حدی باشه که فرد به تنهایی قادر به انجام امورش نباشه .

سلام
کسی اطلاع داره معلفیت پزشکی از نوع نداشتن دندان هنوز هست یا نه؟؟؟ممنونم
بله هنوزم هست ، خیلی هارو دیدم که برا همچین معافیتی بیشتر دندوناشون رو کشیدن ! اگه مشکل دارید برای این موضوع اقدام کنید وگرنه کشیدن دندون خسران بزرگی داره

بند7- از بین بردن دندانها بطوریکه در مجموع در دهان کمتر از 14 دندان وجود داشته باشد معاف دائم.

M_F_e
24-03-2016, 20:52
دوستان لطفا راهنمایی کنید.
من الان آموزشیم تو پادگان مرزبانیه ناجاست ، یعنی بعد آموزشی احتمال 99درصد میفتم مرزبانی.
به نظرتون بیفتم دنبال کارهای معاف از رزم یا نه؟! ارزششو داره؟

amirhhn
24-03-2016, 21:05
سلام
دوستان کسی اینجا بوده آموزشی افتاده باشه 01 تهران

میخوام بدونم چجور جایی هست و سخت گیری و اینها در چه حدی هست؟ مرخصی میدن یا نه آخر هفته ها و میان دوره یا نه؟ من اعزام 1/2 هستم آخر آموزشی میافته ماه رمضان میخوام بدونم اون موقع سخت میگیرن یا نه؟

alex_love
24-03-2016, 21:23
دوستان لطفا راهنمایی کنید.
من الان آموزشیم تو پادگان مرزبانیه ناجاست ، یعنی بعد آموزشی احتمال 99درصد میفتم مرزبانی.
به نظرتون بیفتم دنبال کارهای معاف از رزم یا نه؟! ارزششو داره؟
سلام
مورد دوم خودتون هم گفتید 99 درصد ! با کمک پارتی میشه نتیجه رو 99 درصد تغییر داد !
الان کمی دیره ! تا بیفتید دنبال کار معاف از رزمی یکی دو ماه تا تشکیل کمسیون و کاغذ بازی طول میکشه که اون موقع هم در یگان هستید .
البته دوستانی که در مرزبانی بودن بهتر میتونن راهنمایی کنند حتما

albertxx
24-03-2016, 21:26
وسط آموزشی هم میشه واسه امریه اقدام کرد؟؟؟؟
اعزام اول اسفند هستم و آخر فروردین آموزشی تموم میشه
الان میشه واسه امریه سازمان و.... اقدام کرد؟

alex_love
24-03-2016, 21:40
وسط آموزشی هم میشه واسه امریه اقدام کرد؟؟؟؟
اعزام اول اسفند هستم و آخر فروردین آموزشی تموم میشه
الان میشه واسه امریه سازمان و.... اقدام کرد؟

اصولا دیگه هیچ سازمانی شما رو قبول نمیکنه چون اون ارگانی که مسئول اموزش شماست شما رو برا خودش گزینش کرده ! مگر در شرایطی که نخبه باشید و سازمانی مثل ستاد کل نیروهای مسلح شما رو گزینش کنه ! البته پارتی خیلی قوی هم داشته باشید میشه ! راه دیگه ای نداره .

esmiz
25-03-2016, 00:31
سلام
من الان شرایط معاف از رزم شدن دارم فایده ای داره یک سری می گفتن هیچ فرقی با یک سرباز عادی نداره تازه کارت پایان خدمتش هم فرق داره و معاف از رزم باشی بهت می گن برو توالت بشور یا بدون تفنگ می فرستنت پست کلا می خواستم بدون معاف از رزم فایده ای داره برم دنبالش یا نه

فرستاده شده از E2333ِ من با Tapatalk

alex_love
25-03-2016, 00:54
سلام
من الان شرایط معاف از رزم شدن دارم فایده ای داره یک سری می گفتن هیچ فرقی با یک سرباز عادی نداره تازه کارت پایان خدمتش هم فرق داره و معاف از رزم باشی بهت می گن برو توالت بشور یا بدون تفنگ می فرستنت پست کلا می خواستم بدون معاف از رزم فایده ای داره برم دنبالش یا نه

فرستاده شده از E2333ِ من با Tapatalk

سلام
بستگی به شرایطی داره
نکته اول اینکه در ظاهر کارت پایان خدمت چیزی در مورد معاف از رزمی درج نمیشه . فقط در داخل چیپ و اطلاعات پرونده این مورد موجود خواهد بود .
دوم اینکه فرق داره ! در دوره اموزشی فرد معاف از رزم رژه نمیره و تمرین های سنگین هم نمیکنه (بسته به یگان شاید مجبور کنن که رژه برید یا ورزش کنید ولی اگر بر مشکل دار بودن خودتون پافشاری کنید بیخیال میشن) . در مقابل شاید بیشتر به عنوان بهکار گرفته بشه . حالا بهکار سلف ، اشپزخونه، محوطه یا هر چی . زمانی که ما رژه میرفتیم و یا ورزش میکردیم و فشار زیادی رومون بود دوستان معاف از رزم رو مشاهده میکردیم که یا بوفه بودن یا مثلا به بهانه ی تمیز کردن محوطه اینور اونور ووول میخوردن و یا حموم تمیز میکردن یا سرویس بهداشتی یا آسایشگاه و یا .... حالا هر چی ! بهرحال کار سختی انجام نمیدادن در مقابل رژه و ورزشهای سنگین هم در دوران اموزشی و هم بعد از اون باعث بوجود امدن مشکلات زیادی برای برخی میشه . مثل واریکوسل هیدروسل فتق دیسک کمر و ... .
شرایط پاسداری بدون اسلحه اصلا قابل قیاس با پاسداری با اسلحه نیست ، با اسلحه باید بری رو برجک ، باید اون اصلحه لعنتی رو با خودت ببری اینور اونور ، کلی اضاف خدمت داره ، کلی مسئولیت داره ، کافیه یه گلوله از اصلحه شلیک بشه یا ده بار بفرستنت دادسرا و ... . در حالی که بدون اصلحه یه خودشه و یه سرنیزه ! اونم جاهای معمولی نه برجک .
افراد معاف از رزم در 90 درصذ موارد دوره کد نمیخورن و بیشتر به عنوان سرباز قسمتی ازشون استفاده میشه .
اینا که گفتم کلی بود ، بعضی مواقع با توجه به نوع یگان ممکنه شرایط فرق کنه . ولی در کل این شرایطشه .
اینا رو من علنا درک کردم ، چه در اموزشی چه در یگان . معاف از رزما راحتتر خدمت رو تموم میکنن . ما سر برجک پست میدادیم دوستان ساعت دو از قسمت میرفتن خونشون !
اگه دنباله کار دولتی هستی نرو دنبال معاف از رزمی (البته اونم فقط بعضی ارگانها گیر میدن نه همه ) در غیر این صورت ضرری نداره !
بازم از بقیه هم بپرس شاید دوستی خودش معاف از رزم بوده باشه و تجربه کرده باشه این شرایط رو .

saminem
25-03-2016, 02:51
کسی که رئیس نظام وظیفه استان روی پرونده پزشکیش (توی سیستم معاف کامل درج شده بود) اعتراض بزنه ، چقد شانس داره توی کمیسیون آخر نظام وظیفه استان، معاف کامل بشه؟

alex_love
25-03-2016, 10:37
کسی که رئیس نظام وظیفه استان روی پرونده پزشکیش (توی سیستم معاف کامل درج شده بود) اعتراض بزنه ، چقد شانس داره توی کمیسیون آخر نظام وظیفه استان، معاف کامل بشه؟

کمسیون پرونده ی پزشکی رو مطالعه میکنه و کاری به امضا و اینجور چیزا نداره ، اگه قبول نکرد دوباره اعتراض کنید دو تا از پزشکا عوض میشن اگه قبول نکردن دیگه راهی نداره .

saminem
25-03-2016, 10:55
کمسیون پرونده ی پزشکی رو مطالعه میکنه و کاری به امضا و اینجور چیزا نداره ، اگه قبول نکرد دوباره اعتراض کنید دو تا از پزشکا عوض میشن اگه قبول نکردن دیگه راهی نداره .
این کمیسیون اخری هست . قبلا 3،4 تا کمیسیون رفتن و بیش از یک سال از تشکیل پرونده میگزره و دوبار هم روی معاف از رزمی پرونده اعتراض زده شده. نظام وظیفه استان هم چون شک کرده که این معافی نهایی، با رابطه و پارتی بازی و ... بدست امده روی معافیت کامل خط زده. این کمیسیون اخری هم درواقع هر رایی صادر بشه فک نکنم دیگه بشه کاریش کرد.

محمد7966
25-03-2016, 11:04
این کمیسیون اخری هست . قبلا 3،4 تا کمیسیون رفتن و بیش از یک سال از تشکیل پرونده میگزره و دوبار هم روی معاف از رزمی پرونده اعتراض زده شده. نظام وظیفه استان هم چون شک کرده که این معافی نهایی، با رابطه و پارتی بازی و ... بدست امده روی معافیت کامل خط زده. این کمیسیون اخری هم درواقع هر رایی صادر بشه فک نکنم دیگه بشه کاریش کرد.

نگاه کنید بذارید تجربه خودمو بگم

من سال 88 دنبال معافیت پزشکی بودم داشتم برای کنکور هم میخوندم چقدر استرس بهم وارد شد سر همین معافیت،میترسیدم با این همه درس خوندن آخرش معافم نکنند بگذریم

من اولش رفتم پیش پزشک معتمد بعدش بردنم کمیسیون شهر خودمون بعدش منو بردن پیش چندتا سرهنگ اونجا سرهنگا شک کردند که من بیماریم تو خدمت مشکل ایجاد کنه یا نه

خلاصه منو فرستادند کیمسیون استان پیش رئیسشون

یه نامه هم از پزشکم گرفتم و بردم پیشش،

آدم خیلی خوبی بود رئیسشون فقط نامه رو نگاه کرد و مهر تایید زد و من معاف شدم،دیگه اون آخریه اگر تایید کنه شما نمیتونی خدمت کنی دیگه خیالت راحت باشه

alex_love
25-03-2016, 11:13

میتونید بعد از اینکه وارد یگان شدید مجدد برای معافی اقدام کنید ، اگه استانی جز استان خودتون بیفتید دکترهای اون استان و بیمارستان اون یگان شرایط رو بررسی کرده و میفرستن برای تشکیل کمسیون در تهران . البته اونا هم پرونده ی پزشکی قبلیتون رو شاید نگاه کنن ولی خوب ادمهای متفاوت نظر متفاوتی دارن !

saminem
25-03-2016, 11:21
میتونید بعد از اینکه وارد یگان شدید مجدد برای معافی اقدام کنید ، اگه استانی جز استان خودتون بیفتید دکترهای اون استان و بیمارستان اون یگان شرایط رو بررسی کرده و میفرستن برای تشکیل کمسیون در تهران . البته اونا هم پرونده ی پزشکی قبلیتون رو شاید نگاه کنن ولی خوب ادمهای متفاوت نظر متفاوتی دارن !
خوزستانم به خاطر شرایط خاصی که پیش اومد (فوتبالیستا) کلا در حد خیلی زیادی سعی میکنن معافیت صادر نکنن و باید ببینن واقعا مشمول اینقدر حالش خوب نیست که کار ساده هم نمیتونه انجام بده؟ .. مسئولین با این دید نگاه میکنن

saminem
25-03-2016, 11:26
نگاه کنید بذارید تجربه خودمو بگم

من سال 88 دنبال معافیت پزشکی بودم داشتم برای کنکور هم میخوندم چقدر استرس بهم وارد شد سر همین معافیت،میترسیدم با این همه درس خوندن آخرش معافم نکنند بگذریم

من اولش رفتم پیش پزشک معتمد بعدش بردنم کمیسیون شهر خودمون بعدش منو بردن پیش چندتا سرهنگ اونجا سرهنگا شک کردند که من بیماریم تو خدمت مشکل ایجاد کنه یا نه

خلاصه منو فرستادند کیمسیون استان پیش رئیسشون

یه نامه هم از پزشکم گرفتم و بردم پیشش،

آدم خیلی خوبی بود رئیسشون فقط نامه رو نگاه کرد و مهر تایید زد و من معاف شدم،دیگه اون آخریه اگر تایید کنه شما نمیتونی خدمت کنی دیگه خیالت راحت باشه
خیلی خوب و به موقع اقدام کردین اوم زمان. الان واسه مسائل پزشکی ده تا دکتر توی شهرستان و مرکز استان باید ببینن طرفو تا نظر بدن. الانم واسه مشکل فاصله بین مهره های کمر و مقدار پرانتزی بودن پا واقعا به راحتی معافیت نمیدن.
یه سوال دارم من:
کسی که میره دنبال این معافیت و باشگاه بدنسازی هم میره چقد امید هست معاف شه؟

محمد7966
25-03-2016, 11:27
خوزستانم به خاطر شرایط خاصی که پیش اومد (فوتبالیستا) کلا در حد خیلی زیادی سعی میکنن معافیت صادر نکنن و باید ببینن واقعا مشمول اینقدر حالش خوب نیست که کار ساده هم نمیتونه انجام بده؟ .. مسئولین با این دید نگاه میکنن

اتفاقا منم خوزستانم

ولی خب من سالب 87 اقدام کردند اون موقع ظاهرا خیلی گیر نمی دادن

اون موقع دوستم به خاطر صافی کف پا هم معاف شده بود

الان ظاهرا سختگیرتر شدن

saminem
25-03-2016, 11:31
اتفاقا منم خوزستانم

ولی خب من سالب 87 اقدام کردند اون موقع ظاهرا خیلی گیر نمی دادن

اون موقع دوستم به خاطر صافی کف پا هم معاف شده بود

الان ظاهرا سختگیرتر شدن
سابقا خیلی قانونا و بند ها بود عوض شد. مثلا قانون معافیت سه برادری که خودم دو تا رفیقام مثل آب خوردن معاف شدن سال 88 و چتد ماه بعدش جمعش کردن این قانونو. پسر عمو منم همون موقع باید اقدام میکرد و الان خیلی پشیمونه که جریانش اینجور شده.

محمد7966
25-03-2016, 11:33
خیلی خوب و به موقع اقدام کردین اوم زمان. الان واسه مسائل پزشکی ده تا دکتر توی شهرستان و مرکز استان باید ببینن طرفو تا نظر بدن. الانم واسه مشکل فاصله بین مهره های کمر و مقدار پرانتزی بودن پا واقعا به راحتی معافیت نمیدن.
یه سوال دارم من:
کسی که میره دنبال این معافیت و باشگاه بدنسازی هم میره چقد امید هست معاف شه؟

مسئله مسئله بیماریه

من بیماری دارم و قرص مصرف میکنم تا اینکه گاف دادم پیش سرهنگای شهرمون

اونا گفتند پس اگر قرص میخوری حالت بد نمیشه و میتونی خدمت کنی،منم موندم چی بگم،آخرش شک کردن بهم و گفتند بر.و استان

چیز مسخره ای،من تا همین الانش هم نه تنها حالم خوب نشده بلکه هنوز دارم قرص هم مصرف میکنم

بعضیا هم هستند تو خدمت حالشون بد میشه و اون موقع درخواست میدن

ولی شما اگر نامه از پزشکتون بیارید شاید قبول کنند

منم پزشکم دکتر معروفی بود تو اهواز،یه نامه نوشتت،رئیس نظام وظیفه هم یه نگاه کرد و تمام

رئیسشون سهل گیرتر بود تا زیردستیاش

saminem
25-03-2016, 11:42
مسئله مسئله بیماریه

من بیماری دارم و قرص مصرف میکنم تا اینکه گاف دادم پیش سرهنگای شهرمون

اونا گفتند پس اگر قرص میخوری حالت بد نمیشه و میتونی خدمت کنی،منم موندم چی بگم،آخرش شک کردن بهم و گفتند بر.و استان

چیز مسخره ای،من تا همین الانش هم نه تنها حالم خوب نشده بلکه هنوز دارم قرص هم مصرف میکنم

بعضیا هم هستند تو خدمت حالشون بد میشه و اون موقع درخواست میدن

ولی شما اگر نامه از پزشکتون بیارید شاید قبول کنند

منم پزشکم دکتر معروفی بود تو اهواز،یه نامه نوشتت،رئیس نظام وظیفه هم یه نگاه کرد و تمام

رئیسشون سهل گیرتر بود تا زیردستیاش
شما فک کنم از اقدام تا معافیتتون کمتر از 4 ماه طول کشیده.
این بنده خدا الان یه سال و خورده ایی دنبال معافیته . اگه همون موقع رفته بود خدمت الان سربازیش روزای اخرش بود. ولی اگر خدای نکرده پزشکا تایید نکنن و فقط معاف رزم شه خیلی خیلی ضربه میخوره .. بحث اتلاف عمر یه جوون 25 سالست.

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

محمد7966
25-03-2016, 11:51
شما فک کنم از اقدام تا معافیتتون کمتر از 4 ماه طول کشیده.
این بنده خدا الان یه سال و خورده ایی دنبال معافیته . اگه همون موقع رفته بود خدمت الان سربازیش روزای اخرش بود. ولی اگر خدای نکرده پزشکا تایید نکنن و فقط معاف رزم شه خیلی خیلی ضربه میخوره .. بحث اتلاف عمر یه جوون 25 سالست.

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

من بیشتر از 6 ما طول کشید تا معاف بشم

ولی میگم بستگی به نوع بیماریش داره منم کلا معاف شدم

البته خب درست میگید اون موقع راحت تر معافی میدادن

حتی رفیقم که کف پاش صاف بود کلا معاف شد
امیدوارم هم دوستتون معاف بشه

ali.92
25-03-2016, 15:53
دوستان کسی بوده که عقیدتی سیاسی لویزان شهید امانی دوره کد خورده باشه؟؟
بنده الان اونجام...تقریبا میشه گفت هتل..میخواستم بدونم برای تقسیمات کجاها رو میگن و کجا رو برم خوبه؟؟؟؟

qalati
26-03-2016, 18:31
سلام دوستان سال نو مبارک من ی سوال دارم ممنوم میشم اگه اطلاع دارین راهنماییم کنید
بنده 7 ماه خدمت کردم . بعد ارشد قبول شدم و ترخیص شدم اسفند 90
6 ماه کسری جبهه پدرم هم پلیس به علاوه 10 ثبت کردم
کسری من ک مشکلی به هم نزده؟ توی سامانه نظام وضیفه شهرمون هم ثبت شده؟
من به یگان قبلی اعزام میشم؟
تموم شد. کارت من هم الان رسید رفتم گرفتم. یا صبح روزی ک رفتم آموزشی افتادم.. سرد بود خیلی... شب های آموزشی سرد و سخت ولی شیرینش تازه اومده سر زبونم...کلن سخته ولی می گذره زود

Alireza SM
26-03-2016, 19:28
سلام.
الان اگه کسی با دیپلم برای معافیت پزشکی درخواست بفرسته و سنش هم بالا باشه (22 سال ) و به فرض اینکه قرار هم نیست معاف بشه، با اعتراض و طی همه مراحل و ... چقدر طول میکشه که اعزام بشه به خدمت و اعزامش احتمالا چه ماهی میشه؟ ساکن مرکز استان هم هست.

LΩRD
27-03-2016, 05:39
سلام
اینکه میگن کارت سبز داشته باشی آموزشی نداری هنوز هست؟
فایده ای داره برم دنبالش و بگیرمش؟

HOJ-JAT
27-03-2016, 10:03
سلام
قبلا اگه توي سپاه ميافتادي نداشتي
الان اگر توي سپاه بيافتي بايد ي ٢٠ روزي بري سپاه مركز استان اموزش ببيني
ولي ارتش يا انتظامي بيافتي فقط ٢ ماه كسري بهت ميدن

ali.92
27-03-2016, 11:33
سلام

برو دنبالش..حتی اگر یه ساعت از خدمت کم میکنه برو دنبالش

javid_1111
27-03-2016, 12:52
سلام
الان گرفتن کارت سبز پروسش یکم طولانی تر شده
ولی دوستانی که کارت سبز دارن، در صورت اینکه خدمتشون تو سپاه باشه، 2 ماه آموزشی براشون از بین میره. یعنی همون روزی که میان خودشون رو به پادگان آموزشی معرفی میکنن برگه تقسیمو بهشون میدن که برن . من خودم الان سربازم سپاهم، خیلی ها همون روز اول با کارت سبز اومدنو رفتن

alex_love
27-03-2016, 13:00
سلام.
الان اگه کسی با دیپلم برای معافیت پزشکی درخواست بفرسته و سنش هم بالا باشه (22 سال ) و به فرض اینکه قرار هم نیست معاف بشه، با اعتراض و طی همه مراحل و ... چقدر طول میکشه که اعزام بشه به خدمت و اعزامش احتمالا چه ماهی میشه؟ ساکن مرکز استان هم هست.
سلام
اما به طور کلی حدود 45 روز طول میکشه تا جواب مرحله ی اول بیاد (البته بستگی به خودتون هم داره که چطور لفتش بدید ) ، بعد از برگزاری کمسیون اول اعتراض داده میشه تا هفته ی بعد بررسی بشه ، هفته ی بعد هم اگه به دکتر دیگه ای مراحعه بشه بازم دو هفته ای طول میکشه ! به نظرم بشه دو تا سه ماه طولش داد ! یه 45 -30 روزی هم طول میکشه تا درخواست بره نظام وظیفه و برگه اعزام بیاد . در کل حدود 3 تا 4 ماه بعدش برگه اعزام میاد . اعزام هم شاید بیفته به چهار ماه بعد از تاریخ برگه ! میشه اون اعزام رو هم یه دو ماهی عقب انداخت !
این فرد احیانا غیبت نداره که ؟

Alireza SM
27-03-2016, 13:15
سلام
اما به طور کلی حدود 45 روز طول میکشه تا جواب مرحله ی اول بیاد (البته بستگی به خودتون هم داره که چطور لفتش بدید ) ، بعد از برگزاری کمسیون اول اعتراض داده میشه تا هفته ی بعد بررسی بشه ، هفته ی بعد هم اگه به دکتر دیگه ای مراحعه بشه بازم دو هفته ای طول میکشه ! به نظرم بشه دو تا سه ماه طولش داد ! یه 45 -30 روزی هم طول میکشه تا درخواست بره نظام وظیفه و برگه اعزام بیاد . در کل حدود 3 تا 4 ماه بعدش برگه اعزام میاد . اعزام هم شاید بیفته به چهار ماه بعد از تاریخ برگه ! میشه اون اعزام رو هم یه دو ماهی عقب انداخت !
این فرد احیانا غیبت نداره که ؟

ممنون از پاسختون.
غیبت نداره. و پزشک معاین اولیه هم دیروز براش کد 5 اعصاب روان زده. دیروز مدارکش رو تکمیل کرده. الان چقدر طول میکشه که برگه معرفی به بیمارستانش بیاد؟

alex_love
27-03-2016, 13:27
ممنون از پاسختون.
غیبت نداره. و پزشک معاین اولیه هم دیروز براش کد 5 اعصاب روان زده. دیروز مدارکش رو تکمیل کرده. الان چقدر طول میکشه که برگه معرفی به بیمارستانش بیاد؟
حدودا 10 روز تا دو هفته . به نظرم باید خودش مراجعه کنه به نظام وظیفه و برگه رو بگیره ! فکر نکنم خودشون ارسال کنن . اگه احیانا براش بستری هم درنظر بگیرن مدت اومدن اعزامش طولانی تر هم میشه . در بعضی از بیماری ها در مرحله ی بررسی پزشکی قبل از کمسیون بستری هم میکنن گاها .

behzadps
27-03-2016, 22:12
قبلا اگه توي سپاه ميافتادي نداشتي
الان اگر توي سپاه بيافتي بايد ي ٢٠ روزي بري سپاه مركز استان اموزش ببيني
ولي ارتش يا انتظامي بيافتي فقط ٢ ماه كسري بهت ميدن
این 20 روز آموزشی رو از برا سپاه مطمئنید با برگ سبز؟

HOJ-JAT
27-03-2016, 22:50
این 20 روز آموزشی رو از برا سپاه مطمئنید با برگ سبز؟
قبلا دوره سبز ٦٠ روزه بود الان شده ٤٠ روزه ولي ٢٠ روز توي سپاه استان
چندتا از دوستانم همينجوري رفتن ولي بازم بهتره بپرسي
اين نكنه مهم رو يادت نره كه برگ سيز هم خيلي اسون نيست ي جورايي مثل اموزشي هست كلاس ورزشي بد با افراد عقده اي خيلي داره
٥ روز اخرم ميبرن تو بيابون حسابي ب ادم حال ميدن:n27:

behzadps
28-03-2016, 11:26
اين نكنه مهم رو يادت نره كه برگ سيز هم خيلي اسون نيست ي جورايي مثل اموزشي هست كلاس ورزشي بد با افراد عقده اي خيلي داره

بله درسته
الان برگ سبز شده دو تا دوره
یک دوره 30 روزه تئوری که در این دوره 27 روز برمیگردی خونه و صبح ها تا ساعت 2 میری و 3 روز هم میری داخل پادگان شبانه روزی
15 روز دیگه رو در صورتی میزارن شرکت کنی که برگ اعزام به خدمت داشته باشی و در صورتی که برگه اعزام داشته باشی میری دوره 15 روزه که شبانه روزی باید داخل پادگان باشی
در نهایت یک برگه به اسم دوره تکمیلی 45 روزه بهتون میدن
اما آیا داشتن همین کفایت میکنه برا آموزشی؟

behzadps
28-03-2016, 11:31

شنیدم جدیدا خیلی سخت میگیرن و نمیزارن کسی راحت این دوره رو بگیره

HOJ-JAT
28-03-2016, 12:13
بله درسته
الان برگ سبز شده دو تا دوره
یک دوره 30 روزه تئوری که در این دوره 27 روز برمیگردی خونه و صبح ها تا ساعت 2 میری و 3 روز هم میری داخل پادگان شبانه روزی
15 روز دیگه رو در صورتی میزارن شرکت کنی که برگ اعزام به خدمت داشته باشی و در صورتی که برگه اعزام داشته باشی میری دوره 15 روزه که شبانه روزی باید داخل پادگان باشی
کارت سبز یا همین دوره رو بکسانی میدن که ۲-۳ سالی فعال باشن و هنوز دوسالی ب خدمتشون منونده باشه بیشتر هم ملاکشون دیبرستانی ها است
اگرم پارتی داشته باشی که راحت بهت میدن

نه دوست عزیز اگر سپاه بیافتی اموزشی نداری اگر نیافتی فقط دوماه کسری داری این دوماه هم جزوه شش ماه بسیج حساب میشه یعنی اگر ۶ سال بسیجی داری کارت سبز برای کسری ب کارت نمیاد

aftab_azad20
28-03-2016, 13:23
من که خودم این دوره رو نرفتم. یعنی ثبت نام کردم ولی نشد برم. در کل خیلی خیلی بهتر و راحت تر از دوره آموزشی هست. ربطی به دبیرستانی بودن و دانشجو بودن نداره. فقط بسيجی فعال باید داشته باشی. حوزه ما نامه داده بود به پایگاه که 3نفر معرفی کنید واسه دوره تکمیلی بیش تر از این ظرفیت نداریم. فرمانده پایگاه ما 10نفر رو معرفی کرد.اکثراً هم دانشجو یا فارغ‌التحصیل بودیم که رفتیم واسه ثبت نام. بعد از گرفتن نامه اعزام به خدمت هم دوره 15روزه رو میتونید شرکت کنید.
دقیقا لذت این دوره رو زمانی احساس می کنید که با بچه ها میرید پادگان آموزشی بعد از چند روز ترخیص می شید. به ریش همه اون سرباز ها میخندید:n02:

adelete
28-03-2016, 15:06
سلام به همه
دوستان ببخشید اگه اینجا جاش نیس ولی

کسی تجربه گروه پدافند سمنان خاتم النبیا ارتش رو داره ؟؟؟؟؟؟ چطور جاییه ؟؟
برج 2 باس برم . عایا تمدید کنم به برج 4 یا نه ؟؟؟؟
خواهشا جواب بدید فوری

behzadps
28-03-2016, 17:17
من که خودم این دوره رو نرفتم. یعنی ثبت نام کردم ولی نشد برم. در کل خیلی خیلی بهتر و راحت تر از دوره آموزشی هست. ربطی به دبیرستانی بودن و دانشجو بودن نداره. فقط بسيجی فعال باید داشته باشی. حوزه ما نامه داده بود به پایگاه که 3نفر معرفی کنید واسه دوره تکمیلی بیش تر از این ظرفیت نداریم. فرمانده پایگاه ما 10نفر رو معرفی کرد.اکثراً هم دانشجو یا فارغ‌التحصیل بودیم که رفتیم واسه ثبت نام. بعد از گرفتن نامه اعزام به خدمت هم دوره 15روزه رو میتونید شرکت کنید.
دقیقا لذت این دوره رو زمانی احساس می کنید که با بچه ها میرید پادگان آموزشی بعد از چند روز ترخیص می شید. به ریش همه اون سرباز ها میخندید:n02:

آیا برگ سبز به درد امریه میخوره؟

alex_love
28-03-2016, 18:06
سلام به همه
دوستان ببخشید اگه اینجا جاش نیس ولی

کسی تجربه گروه پدافند سمنان خاتم النبیا ارتش رو داره ؟؟؟؟؟؟ چطور جاییه ؟؟
برج 2 باس برم . عایا تمدید کنم به برج 4 یا نه ؟؟؟؟
خواهشا جواب بدید فوری

سلام عزیز
همینجا جاشه اتفاقا !
من دو سال پیش برج 12 اعزام پدافند سمنان بودم ! جای مزخرفیه :n02: از هر لحاظ !
به نظر من تمدید نکنی بهتره چون برج دو برای آب و هوای سمنان خیلی بهتر از تیر و مرداد ! تیر و مرداد دقیقا جهنمه اونجا ! شبهای بسیار سرد روزهای بسیار گرم (هرچند خرداد هم اون شرایط رو داره ولی چون قسمت پایانی خرداد ماه میفته ماه رمضون زیاد سختگیری نمیگیرن )
البته اگه اردیبهشت روز اعزام غیبت کنید و نرید امکان اینکه یگانتون تغییر کنه هم وجود داره !

karimz
28-03-2016, 21:34
سلام عزیز
همینجا جاشه اتفاقا !
من دو سال پیش برج 12 اعزام پدافند سمنان بودم ! جای مزخرفیه :n02: از هر لحاظ !
به نظر من تمدید نکنی بهتره چون برج دو برای آب و هوای سمنان خیلی بهتر از تیر و مرداد ! تیر و مرداد دقیقا جهنمه اونجا ! شبهای بسیار سرد روزهای بسیار گرم (هرچند خرداد هم اون شرایط رو داره ولی چون قسمت پایانی خرداد ماه میفته ماه رمضون زیاد سختگیری نمیگیرن )

سلام شما خدمت رو در پدافند گذروندی؟ منم پدافندی بودم خلاصه سختی آموزشی برای پدافند ارزشش رو داره چون ما که بعد از آموزشی فرستادن بوشهر تقریباً همش توی مرخصی و کم کاری بودیم

9306915
28-03-2016, 22:40

اره هیچ تفاوتی نداره همون روز ترخیص میشین البته سپاه هرروز یه قانون دارن من خودم با تکمیلی چهارده روز اموزش دی ماه دیدم پادگان شهدا در صورتیکه نفرات اسفند ماه نهایت هشت ساعت نگه داشتن در کل برای همه چیز اماده باشین

alex_love
28-03-2016, 23:09
سلام شما خدمت رو در پدافند گذروندی؟ منم پدافندی بودم خلاصه سختی آموزشی برای پدافند ارزشش رو داره چون ما که بعد از آموزشی فرستادن بوشهر تقریباً همش توی مرخصی و کم کاری بودیم

سلام
اره پدافند بودم کرمانشاه .
اره واقعا اموزشی ما سخت بود ! نه فقط رژه بلکه بیشتر تنبیهاش و شرایط پادگان!
نه همیشه اینجوری نیست ! با اینکه انصافا من زیاد از حد مرخصی رفتم ولی پنج ماه اخر خدمت چون سرباز کم شده بود پاسداری هم دادم ! قبلش فقط استراحت و مرخصی بود :n02: اما من یه سری رفیق داشتم که دوره کد خورده بودن و تو مناطقی مثل سومار و کرند و ... روزای سختی داشتن ، بیشترشون هم هم دورم بودن ، نه مرخصی شون درست حسابی بود نه جایی که بودن ! خیلی زیاد اذیت شدن ! ولی خلاصه ما شانس اوردیم دوره نخوردیم ! هر چند پادگان یه 10 -12 ساعتی با خونه ما فاصله داشت و رفت و برگشت سخت بود ولی من کلا یه ماه پر میکردم و ده دوازده روز مرخصی بودم :n02: کمش :n02:

Milad._.R
29-03-2016, 01:46

اره هیچ تفاوتی نداره همون روز ترخیص میشین البته سپاه هرروز یه قانون دارن من خودم با تکمیلی چهارده روز اموزش دی ماه دیدم پادگان شهدا در صورتیکه نفرات اسفند ماه نهایت هشت ساعت نگه داشتن در کل برای همه چیز اماده باشین

مطمئنید برای امریه هم آموزشی حذف میشه ؟!

HOJ-JAT
29-03-2016, 01:53
يسري جاها اره مثلا بانك انصار كه مال سپاه هست اره يا بعضي وقتا شنديم اموزش پرورش
در كل سپاه اصلا و ابدا حساب كتاب نداره و هر شهري ي قانوني واسه خودش داره

Milad._.R
29-03-2016, 01:57
در ضمن ظاهرا اون 15 روز پادگان هم شده 18 روز !

یعنی در مجموع 48 روز بریم آموزشی ، که اگه سپاه افتادیم آموزشی رو نریم :| و اگه نیوفتادیم دوباره بریم آموزشی :n29:

من نمیدونستم قراره اینقدر سختش کنن و در طول دوره فهمیدیم که 15 روز (18روز) پادگان شبانه روزی بهش اضافه شده ، وگرنه شاید نمیرفتم ،

اون 30 روز مخصوصا 3 روز شبانه روزیش که تو چادر به صورت انسان های اولیه بودیم ، کم سختی نداشت !

دیگه اون 18 روز رو خدا بخیر کنه !

اگه حداقل تضمین میدادن که سپاه میوفتیم شاید ارزشش رو داشته باشه ، ولی الان به نظرم زیاد ارزش نداره این دوره

behzadps
29-03-2016, 07:58
اگه کسی برگ سبز داشته باشه و امریه جایی بگیره و آموزشی بیفته ارتش چی
مثلا 01 بیفتی و امریه داشته باشی
چون ارتشه برگ سبز رو قبول میکنه؟

behzadps
29-03-2016, 08:10
مطمئنید برای امریه هم آموزشی حذف میشه ؟!

مگه میشه سپاه هر شهری قانونی داشته باشه برا خودش

sms11
29-03-2016, 10:44
سلام
دوستان من در سال 91 بپنج ماه نیمه اول سالو خدمت کردم بعد از اون در مهرماه دانشگاه در مقطع فوق لیسانس قبول شدم و معافیت تحصیلی گرفتم.همون موقع هم از یگان به دانشگاه نامه زدن که من از پادگان مرخص شدم برای ادامه تحصیل در دانشگاه.حالا الان مجددا میخوام دفترچه پست کنم.سه تا سوال دارم
1- در صورت تقسیم مجدد آیا به همون یگان قبلی فرستاده میشم یا دوباره تقسیم میشیم؟
2- در پلیس +10 به من گفتن که اون نامه ای که در یگان به دانشگاه زده هم همراهت باشه والا اون 5 پنج ماه خدمتت اعمال نمیشه در سیستم.خواستم بدونم بعد از اینکه تقسیم شدم،غیر از مدارک شناسایی و برگه سفیدم چه مدارک دیگه ایی لازمه که ببرم؟
3- نزدیک ترین ماهی که من به خدمت اعزام میشم چه ماهی است؟احتمال اعزام من در تیرماه وجود داره؟

HOJ-JAT
29-03-2016, 11:52
در ضمن ظاهرا اون 15 روز پادگان هم شده 18 روز !

یعنی در مجموع 48 روز بریم آموزشی ، که اگه سپاه افتادیم آموزشی رو نریم :| و اگه نیوفتادیم دوباره بریم آموزشی :n29:

من نمیدونستم قراره اینقدر سختش کنن و در طول دوره فهمیدیم که 15 روز (18روز) پادگان شبانه روزی بهش اضافه شده ، وگرنه شاید نمیرفتم ،

اون 30 روز مخصوصا 3 روز شبانه روزیش که تو چادر به صورت انسان های اولیه بودیم ، کم سختی نداشت !

دیگه اون 18 روز رو خدا بخیر کنه !

اگه حداقل تضمین میدادن که سپاه میوفتیم شاید ارزشش رو داشته باشه ، ولی الان به نظرم زیاد ارزش نداره این دوره
نکته مزخفش اینجاست که باید ی سالی هرچی رژه و برنامه دارن بری وگر نه بهت نمیدنش
من خودم عضو شورای یکی از حوزه ها هستم و پارسال رفتم که ثبت نام کنم ۷۰ نفر بودیم ب ترتیب سن توی صف وایساندنمون بعدش ۳۰ نفر از سن پایین ها رو گررفتن نوبت ما نشد
قانون جدید اینه که افراد جوان مثلا ۱۶-۱۷ ساله رو دوره سبز میبرن و تا پایان تحصیلات یعنی تا ۲۳ سالگی در خدمت سپاه میگیرند(این مدت هر رژه یا برنامه ای بود باید بیان) بعدش که خواستن برن سربازی دیگه ۱۰۰ درصد میافتن تو سپاه اگر متاهل باشن توی سپاه شهر خودشون
در نتیجه اگر الان با لیسناس تازه بری دنبال این کارا فقط وقت تلف کردنه
ولی بازم اصلا حساب کتابی ندارم
ادم میشناسم ب خاطر پارتی نه دوره رفته نه چیزی...... سربازی هم توی بسیج دانشجویی بوده یعنی راحت ترین جا برای سربازی در کشور

یرسی میگن اخ جون بریم سبز دیگه اموزشی ندارم باید بگم عزیزم سبز همون اموزشی هست مگه تو اموزشی سربازی چکار میکننن؟؟؟؟
تازه اگز توی سبز مثلا نتونی بدویی میگن برو خونه تون در صورتی که توی اموزشی ممکنه اذیتت کنن ولی هیچ وقت نمیکن تجدید دوره میخوری(اینجوری که شندیم)

HOJ-JAT
29-03-2016, 11:55
مگه میشه سپاه هر شهری قانونی داشته باشه برا خودش
حتی هر منطقه توی شهرم قانونش فرق میکنه
خیلی بی نظم و بی درو پیکره بخش سربازی گیریش

HOJ-JAT
29-03-2016, 11:56
اگه کسی برگ سبز داشته باشه و امریه جایی بگیره و آموزشی بیفته ارتش چی
مثلا 01 بیفتی و امریه داشته باشی
چون ارتشه برگ سبز رو قبول میکنه؟
دوست عزیز ارتش کلا اموزش بسیج رو قبول نداره
فقط اگر سپاه بیفانی اموزشی نداری

Milad._.R
29-03-2016, 12:28
يسري جاها اره مثلا بانك انصار كه مال سپاه هست اره يا بعضي وقتا شنديم اموزش پرورش
در كل سپاه اصلا و ابدا حساب كتاب نداره و هر شهري ي قانوني واسه خودش داره

امکان داره کسری بسیج هم قبول کنن ؟

نکته مزخفش اینجاست که باید ی سالی هرچی رژه و برنامه دارن بری وگر نه بهت نمیدنش
من خودم عضو شورای یکی از حوزه ها هستم و پارسال رفتم که ثبت نام کنم ۷۰ نفر بودیم ب ترتیب سن توی صف وایساندنمون بعدش ۳۰ نفر از سن پایین ها رو گررفتن نوبت ما نشد
قانون جدید اینه که افراد جوان مثلا ۱۶-۱۷ ساله رو دوره سبز میبرن و تا پایان تحصیلات یعنی تا ۲۳ سالگی در خدمت سپاه میگیرند(این مدت هر رژه یا برنامه ای بود باید بیان) بعدش که خواستن برن سربازی دیگه ۱۰۰ درصد میافتن تو سپاه اگر متاهل باشن توی سپاه شهر خودشون
در نتیجه اگر الان با لیسناس تازه بری دنبال این کارا فقط وقت تلف کردنه
ولی بازم اصلا حساب کتابی ندارم
ادم میشناسم ب خاطر پارتی نه دوره رفته نه چیزی...... سربازی هم توی بسیج دانشجویی بوده یعنی راحت ترین جا برای سربازی در کشور

یرسی میگن اخ جون بریم سبز دیگه اموزشی ندارم باید بگم عزیزم سبز همون اموزشی هست مگه تو اموزشی سربازی چکار میکننن؟؟؟؟
تازه اگز توی سبز مثلا نتونی بدویی میگن برو خونه تون در صورتی که توی اموزشی ممکنه اذیتت کنن ولی هیچ وقت نمیکن تجدید دوره میخوری(اینجوری که شندیم)

اون یکسالی که گفتید برای ما وجود نداشت ، پیشنهاد داده بودن اگه میخواین عضو گردان بشین متونید اینجوری بشید
ولی برای برگ سبز اجباری نکردن

alex_love
29-03-2016, 12:40
سلام
دوستان من در سال 91 بپنج ماه نیمه اول سالو خدمت کردم بعد از اون در مهرماه دانشگاه در مقطع فوق لیسانس قبول شدم و معافیت تحصیلی گرفتم.همون موقع هم از یگان به دانشگاه نامه زدن که من از پادگان مرخص شدم برای ادامه تحصیل در دانشگاه.حالا الان مجددا میخوام دفترچه پست کنم.سه تا سوال دارم
1- در صورت تقسیم مجدد آیا به همون یگان قبلی فرستاده میشم یا دوباره تقسیم میشیم؟
2- در پلیس +10 به من گفتن که اون نامه ای که در یگان به دانشگاه زده هم همراهت باشه والا اون 5 پنج ماه خدمتت اعمال نمیشه در سیستم.خواستم بدونم بعد از اینکه تقسیم شدم،غیر از مدارک شناسایی و برگه سفیدم چه مدارک دیگه ایی لازمه که ببرم؟
3- نزدیک ترین ماهی که من به خدمت اعزام میشم چه ماهی است؟احتمال اعزام من در تیرماه وجود داره؟
سلام
1-بله به همون یگانی که قبلا بودید اعزام میشید . اگه پارتی قوی داشته باشید میشه تغییرش داد ( دیدم ! )
2-مدرک خاصی لازم نیست ! همون برگ امریه یا برگ اعزام کافیه ! احیانا برگ تسویه یا برگه ای که بعد از ترخیص قبلا بهتون دادن هم همراهتون باشه بد نیست ! ولی لازم نمیشه . اون مشخصات اتومات بعد از اینکه برگ اعزام براتون میاد تو سیستم ثبت میشه ! حالا اومدیم یه بنده خدا برگشو گم کرده باشه اونوقت یعنی خدمت قبلیش هیچ به هیچ ! نه اینا همشون تو سیستم ثبت شدن قبلا.
3- مشخص نمیکنه ، امکانش هست ، اگرم تاریخ اعزامتون چند دوره بعدش افتاد سعی کنید مکرر مراجعه کنید به +10 و درخواست تعجیل بزنید تا اعزامتون زودتر باشه

behzadps
29-03-2016, 12:57
دوست عزیز ارتش کلا اموزش بسیج رو قبول نداره
فقط اگر سپاه بیفانی اموزشی نداری

آخه شنیده بودم کسایی که برگ سبز باشند و امریه دار
اگه آموزشی بیفتن ارتش قبول می کنند
به شرطی که امریه داشته باشند برگ سبز رو قبول می کنند و ترخیص می کنند

HOJ-JAT
29-03-2016, 19:54
چيزي كه من ديدم و شنيدم اين بوده ولي بهتره سوال كنين تا الكي ٤٠-٥٠ روز توي دوره سبز وفت تلف نكنيد از همون مركزي كه ميخواي امريه بگيري سوال كن
ولي سربازي عادي صد در صد اموزشي توي ارتش دارين

behzadps
29-03-2016, 20:39
چيزي كه من ديدم و شنيدم اين بوده ولي بهتره سوال كنين تا الكي ٤٠-٥٠ روز توي دوره سبز وفت تلف نكنيد از همون مركزي كه ميخواي امريه بگيري سوال كن
ولي سربازي عادي صد در صد اموزشي توي ارتش دارين

بله درست سربازی عادی صد درصد آموزشی داره تو ارتش با برگ سبز اما دو ماه کسری رو میدن
اما یک نکته جالب برگ سبز داشته باشی و بری آموزشی و در صورتی که پادگان آموزشی مال نیرو انتظامی باشه 21 روز آموزشی داری
جالب بود تو اینترنت سرچ کردم دیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hassanshaikhi
29-03-2016, 21:43
سال قبل که آموزشی رفتم (ارتش) کسانی که هم برگ سبز و هم امریه داشتند توی آموزشی ترخیص شدند و رفتن واسه جایی که امریه داشتن.

Sent from my HTC One_E8 dual sim using Tapatalk

svb93
29-03-2016, 22:13
سلام دوستان
عیدتون مبارک
دیروز رفتم برگ اعزام از پلیس +10 گرفتم تاریخ اعزام نوشته 95-06
چند تا سوال دارم من لیسانس و معاف از رزم هستم می خواستم بپرسم کی می تونم بفهمم کجا افتادم مثلا سپاه یا ارتش
چون هیچی ننوشته فقط تاریخ اعزام هست
ممنون میشم کلا یه توضیحی بدید که من الان باید چیکار کنم و چطوریاست معاف از رزم و ...

9306915
30-03-2016, 00:07
سلام دوستان
عیدتون مبارک
دیروز رفتم برگ اعزام از پلیس +10 گرفتم تاریخ اعزام نوشته 95-06
چند تا سوال دارم من لیسانس و معاف از رزم هستم می خواستم بپرسم کی می تونم بفهمم کجا افتادم مثلا سپاه یا ارتش
چون هیچی ننوشته فقط تاریخ اعزام هست
ممنون میشم کلا یه توضیحی بدید که من الان باید چیکار کنم و چطوریاست معاف از رزم و ...

ده روز قبل از اعزام واحتمالا سپاه

farhadiri
30-03-2016, 16:04
سلام دوستان خسته نباشید

ایا در مدت سربازی ... بهر نحوی قانونی یا غیر قانونی میشه دانشجو شد ؟ هر دانشگاهی باشه ؟؟؟ امکان داره تو این 2 سال خدمت حداقل دانشگاهی رفت و چند واحد پاس کنی و بعد پایان خدمت مدرک بگیری؟

سپاس

alex_love
30-03-2016, 16:36
سلام دوستان خسته نباشید

ایا در مدت سربازی ... بهر نحوی قانونی یا غیر قانونی میشه دانشجو شد ؟ هر دانشگاهی باشه ؟؟؟ امکان داره تو این 2 سال خدمت حداقل دانشگاهی رفت و چند واحد پاس کنی و بعد پایان خدمت مدرک بگیری؟

سپاس

سلام
قانونا که خیر ! اما تو این مملکت چی قانون داره که این دومی باشه ! یکی دوسال پیش شنیده بودم که یکی از واحدهای پیام نور تهران همچین قابلیتی رو برا سربازا گذاشته بود . بروشور هم داده بود بیرون و دقیق هم نوشته بود مناسب برای سربازها ! از جزئیاتش خبر ندارم !
مورد دیگه که برای یکی از دوستان اتفاق افتاد هم امکان پذیره ! این دوست ما تاریخ ترخیص از خدمتش اول خرداد امسال -95- هست اما برا ترم بهمن ماه یکی از واحد های دانشگاه ازاد شرکت کرد (بدون کنکور ) و پذیرش هم شد به شرط اینکه قبل از شروع امتحانا پایان خدمتش رو تحویل بده ! البته ایشون نگفته بود که سربازم ، گفته بود که سربازیم تازه تموم شده و هنوز کارتم نیومده :n02: اگرم تو دانشگاه اشنا داشته باشید بازم میشه کاریش کرد ، یادمه که طبق دستور عملی که برای کارگزینی یگان ما اومده بود چند ماه اخر خدمت ما، کارگزینی حق دادن برگ تاییده خدمت به نام دانشگاه رو به سرباز نداشت مگر اینکه مثلا کامل توش قید میشد که برای گرفتن مدرک هست فقط ! دلیلش هم مشاهده ی چندین مورد سو استفاده و ادامه تحصیل نوشته بود ! پس امکان پذیر هست این مورد!

behzadps
30-03-2016, 16:57
سال قبل که آموزشی رفتم (ارتش) کسانی که هم برگ سبز و هم امریه داشتند توی آموزشی ترخیص شدند و رفتن واسه جایی که امریه داشتن.

Sent from my HTC One_E8 dual sim using Tapatalk

میشه بفرمایید بعد از چند روز ترخیص شدند؟

Amir-Rainman
30-03-2016, 18:29
دوستان راهی وجود داره که کسی واسه سربازی فقط ارتش بیفته؟ ( سپاه نیفته)

من اکثرا اوقات میشنوم کسایی که میرن سربازی تاریخ اعزامشون میشنوم یا اردیبهشت یا شهریور یا اسفند، ماه های دیگه سال اعزامی نیست ؟!!!!!

طبق تجربه کسی تیر یا مرداد دفترچه پست کنه، تاریخ اعزام چه موقع میفته؟

alex_love
30-03-2016, 18:40
دوستان راهی وجود داره که کسی واسه سربازی فقط ارتش بیفته؟ ( سپاه نیفته)

من اکثرا اوقات میشنوم کسایی که میرن سربازی تاریخ اعزامشون میشنوم یا اردیبهشت یا شهریور یا اسفند، ماه های دیگه سال اعزامی نیست ؟!!!!!

طبق تجربه کسی تیر یا مرداد دفترچه پست کنه، تاریخ اعزام چه موقع میفته؟
سلام
بله میشه درخواست پذیرش داد . اگه با پذیرشتون موافقت بشه 51 درصد امکان داره بیفتید ارتش ! راه دیگه ای نداره (جز پارتی ! )
برای دانشجو وظیفه ها ، یعنی فوق دیبپلم و بالاتر ، روز اول ماههای زوج اعزام هست . برای وظیفه ها ، یعنی از پیش دانشگاهی و پایینتر ( و دانشجو اخراجی و انصرافی بدون مدرک ) 17 یا 18 هر ماه اعزام هست.
نمیشه گفت ! اما اگه دانشجو وظیفه باشه زودتر از دو دوره نمیفته ! یعنی اگه تیر بفرسته ، ابان اعزامه . البته اصلا نمیشه گفت شاید نیاز به نیرو داشتن و همون شهریور اعزام شد ! یا اصلا نیاز نداشتن و اسفند اعزام شد ! این مورد رو دوستان تو تاپیک خیلی اشاره کردن بهش . مثلا دوستی شهریور ماه دفترجه فرستاده بود اسفند 94 اعزامش بود و دوستی هم دی ماه فرستاده بود و ایشون هم دی ماه اعزام شدن ! شانسیه !

mehdi_mh71
30-03-2016, 21:50
سلام دوستان
من شهریور فارغ التحصیل میشم از دانشگاه و میخوام به محض فارغ التحصیل شدن دفترچه رو بفرستم که هرچه سریعتر سربازی رو تموم کنم بره
چیزی که از دوستانم شنیدم من اگه شهریور یا مهر دفترچه رو بفرستم اعزامیم میخوره اول اسفند یا اول اریبهشت سال دیگه (طبق سال گذشته)
حالا سوالم این هست که آیا امکانش هست با کسی که اعزامی آبان هست یا اعزامی دی ماه هست و بخواد دیرتر بره جامو عوض کنم؟چون دیدم توی چند تا سایت نوشته بودن خواستار انتقالی هستم با یه سرباز دیگه
اگه میشه آیا فرقی هم در ارگانی که میفته (ارتش سپاه نیروانتظامی) هم داره یا نه؟
ممنونم پیشاپیش از پاسختون:n16:

albertxx
30-03-2016, 21:57
میشه بفرمایید بعد از چند روز ترخیص شدند؟
من ارتش نیروی دریایی هستم
روز اول این افراد ترخیص شدن
امریه دار + کارت سبز