PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

armin_punisher6
13-02-2016, 23:21
این قضیه 18 ماه شدن سربازی چیه؟من پایه خدمتی 1 شهریور 94 هستم،شامل منم میشه؟

albertxx
13-02-2016, 23:42
این قضیه 18 ماه شدن سربازی چیه؟من پایه خدمتی 1 شهریور 94 هستم،شامل منم میشه؟
پارسال همین موقع ها بود میگفتن سال بعد میخواد بشه 24 ماه بعد هیچی نشد
الان میگن میخواد بشه 18 ماه.!!!!

به قول دستمون استاد شیفو کشور ایران کشور شایعه هاست!!!

[emoji3] [emoji3] [emoji3] [emoji3]

البته یه نکته مهمه
اگه این قانون گذاشته بشه باید واسه کسایی که اعزام شدن هم اجرایی بشه
وگرنه خیلی ظلمه....
Sent from my D6502 using Tapatalk

mehrabooni
14-02-2016, 07:34
فقط ظلمه ظلمه میکنیم
رسما هیچ غلطی نمیکنیم

نه توی این مورد
توی همه ی موارد

Sent from my iPhone using Tapatalk

navid_fo
14-02-2016, 08:55
واقعا اینطوی اتفاق افتاد؟
خوش به حال کسی که اینطور باشه
موی سرشو زدن؟
سلام
من امریه جای غیر نظامی هستم کل 2 ماه رو قشنگ رفتم بعدش روز تقسیم میفرستن بری سیه امریه خودت:n09:

در ضمن به این جمله که در این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هستش دقت کنید

این مشمولان پس از اتمام آموزش ،توسط ستاد کل ترخیص و به دستگاه دولتی واگذار می گردند مدت خدمت این مشمولان 24 ماه بوده که به صورت کامل باید سپری نمایند.

vahid javani
14-02-2016, 11:02
هرچی داستانه سر ما میاد. رابطه ای بین مازاد خوردن و جایی که میافتیم هست؟ مثلا بد جایی بیافتیم یا خوب جایی؟

hemeyang
14-02-2016, 12:57
هرچی داستانه سر ما میاد. رابطه ای بین مازاد خوردن و جایی که میافتیم هست؟ مثلا بد جایی بیافتیم یا خوب جایی؟

والا مازاد توکل به خداست ولی امکان نیرو انتظامی زیاده
فکر کنم تعحیل زدی که مازاد شدی

albertxx
14-02-2016, 13:04
یکی میگفت تعجیل خوبیش اینه روز اعزام میتونی بگی مثلا جاهای خوب بندازنت
اینجوری که مثلا تو نظام وظیفه بگی به پادگان های درست و حسابی معرفیت کنن

آخه مازاد ها داستانشون همینه
روز اعزام نظام وظیفه شهرتون فکر کنم میبینه مازاد داره بعد زنگ میزنه به پادگان ها که شما رو جا بدن

والا مازاد توکل به خداست ولی امکان نیرو انتظامی زیاده
فکر کنم تعحیل زدی که مازاد شدی
فکر نکنم تعجیل حتما مازاد بشه
من تعجیلی هستم
و ارتش افتادم

9306915
14-02-2016, 15:11
خوب نیست ادم عقده ای بازی دراره ولی واقعا مسخرست
ما از اوایل شهریور منتظر بودیم تا الان اعزام شدیم
بعد طرف دی یا حتی بهمن پست کرده اونم اسفند اعزامه
بما که رسید تعجیل محال بود
واقعا واسه این مملکت و عدالتش متاسفم حداقل وجدان داشته باشید بگید اونایی که بیشتر از 4 ماه واسه اعزام معطل شدن یه ماه کسری میگیرن
اصلا براشون مهم نیست وضعیت مردم

بشخصه برای بنده مثل این میمونه که از اول شهریور اعزام شدم چون از اونموقع زندگیم خوابیده هیچ کاری نتونستم کنم غیر مطالعه

خرداد ارسال کردم اول ابان بودم بعد انداختنم یک دی فقط شما نیستی

mehrdad372
14-02-2016, 16:07
سلام
من امریه جای غیر نظامی هستم کل 2 ماه رو قشنگ رفتم بعدش روز تقسیم میفرستن بری سیه امریه خودت:n09:

در ضمن به این جمله که در این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هستش دقت کنید

برگ سبز دوره تکمیلی 45 روزه رو نداشتین؟
کدام پادگان آموزشی رو گذروندید و میشه بپرسم امریه کدام سازمان بودین؟

bardia-1
14-02-2016, 16:14
سلام دوستان میگم مرخصی میان دوره 01 تهران برا اسفند چطوره ؟ از دوستان کسی هست اسفند 93 رفته باشه شرایط رو تشرح کنه .
شنیدم کل عید مرخصی میدن:n01:

eng2010a&p
14-02-2016, 16:28
سلام دوستان میگم مرخصی میان دوره 01 تهران برا اسفند چطوره ؟ از دوستان کسی هست اسفند 93 رفته باشه شرایط رو تشرح کنه .
شنیدم کل عید مرخصی میدن:n01:
شما هم اعزام 12/1 برا پادگان 01 هستی؟
من و
hemeyang ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم برای این دوره و پادگانیم:n01:

METZELDER
14-02-2016, 16:37
سلام دوستان
اقا تورو خدا سریع جواب بدید ممنون میشم

من الان هشت ماه خدمتم نامه اومده که باید منتقل بشم به تیپ زرهی 288 خاش واقعا دارم شاخ در میارم چرا باید منو منتقل کنن با توجه به اینکه تک پسر هستم و الان دارم تو شهر خودم خدمت میکنم دلیلش رو پرسیدم میگن از همون روز اول امریت برا خاش بده اشتباهی رفتی کرمانشاه در صورتی که من امریم کاملا قانونی بوده برا کرمانشاه و نامه انتقالیم هم بفرموده هست . حالا چیکار کنم لغو شه ؟؟ هنوز تسویه حساب نکردم 4 روز مهلت دادن بهم به کجا مراجعه کنم یه راهی بگید تورو خدا اگه بلدید .

بعد من لیسانس هستم تیپ 288 زرهی خاش چجور جاییه کسی اطلاع داره ؟؟؟ مرخصیش چجوره ؟ کلا چجوریه محیطش ؟

ممنون میشم این دو سوالمو جواب بدید منتظرم

alex_love
14-02-2016, 16:53
سلام دوستان

من الان هشت ماه خدمتم نامه اومده که باید منتقل بشم به تیپ زرهی 288 خاش واقعا دارم شاخ در میارم چرا باید منو منتقل کنن با توجه به اینکه تک پسر هستم و الان دارم تو شهر خودم خدمت میکنم دلیلش رو پرسیدم میگن از همون روز اول امریت برا خاش بده اشتباهی رفتی کرمانشاه در صورتی که من امریم کاملا قانونی بوده برا کرمانشاه و نامه انتقالیم هم بفرموده هست . حالا چیکار کنم لغو شه ؟؟ هنوز تسویه حساب نکردم 4 روز مهلت دادن بهم به کجا مراجعه کنم یه راهی بگید تورو خدا اگه بلدید .

بعد من لیسانس هستم تیپ 288 زرهی خاش چجور جاییه کسی اطلاع داره ؟؟؟ مرخصیش چجوره ؟ کلا چجوریه محیطش ؟

سلام
تک پسری ذر حالت عادی مهم نیست، اگه مشکلی دیگه ای هم دارید که تک پسر بودن توش مفیده به بازرسی ویژه ی نیروهای مسلح در تهران مراجعه کنید(سرهنگ نظیفی یا جانشین ایشون ، بسیار کارراه انداز هستن) ، و مشکلاتتون رو بگید و بگید که یهویی امریه دادن بهمو و ... شاید بتونن کمکتون کنن .
حتما یا ایجاد مشکلی کردید یا اینکه مازاد بودید که براتون امریه به فرموده زدن ! چون اگه درخواست از تیپ نشه که امریه ی بفرموده زده نمیشه ! البته یه مورد دیگه هم هست شاید امریه جابجایی با فرد دیگه ای بوده که اونجا افتاده و اشنا داشته و شما رو قربانی کردن ! البته اونوقت امریه جابجایی میزنن .
خلاصه تنها راهتون همون بازرسی ویزه هست . البته به نیروی انسانی تهران هم مراجعه کنید و مشکلاتتون رو بگید شاید کمکتون بکنن .
بفرموده سخته که لغو بشه مگر با بفرموده ی شخصی بالاتر از بفرموده قبل !!!
خاشم معلومه کجاست ! تبعیدگاهه ! بفکرش نباش ، دنبال کارات بیفت که سریع لغوش کنی .
مرخصی همچین جاهایی در بهترین حالت 45-15 هست که اونم در بهترین حالته ! 2 ماه 10 رو حتما داره .

vahid javani
14-02-2016, 18:05
ناگهان از مازادی در اومدم و افتادم ۰۴ بیرجند! کسی از دوستان اونجا افتاده؟ چطور جاییه؟

METZELDER
14-02-2016, 19:18
شانسه منه دیگه ...حالا این بازرسی ویژه ی نیروهای مسلح کجای تهرانه ؟؟ آدرسی چیزی دارین ازش ؟؟؟؟

vahid javani
14-02-2016, 20:17
آقا این اصلاح سر با نمره ۴ یعنی حدود چند میلی متر؟ من ماشین موزر دارم ولی نمی دونم چیکار کنم!

Globe
14-02-2016, 20:20
آقا این اصلاح سر با نمره ۴ یعنی حدود چند میلی متر؟ من ماشین موزر دارم ولی نمی دونم چیکار کنم!
فک کنم اگه رو دنده آخر بذارید، در حد 4 بزنه

Sent by Tapatalk on Android

farsweb
14-02-2016, 20:29
شانسه منه دیگه ...حالا این بازرسی ویژه ی نیروهای مسلح کجای تهرانه ؟؟ آدرسی چیزی دارین ازش ؟؟؟؟

دوست عزیز هر کاری می کنی بکن فقط یک متر هم از یگان خدمتیت جابجا نشو. تو اینجور موارد پافشاری و سماجت خیلی تاثیر داره. اینجور جابجایی ها معمولا مال تبعیدی هاست به قول دوستمون

hemeyang
14-02-2016, 20:45
سلام دوستان

والا دوست عزیز به نظر من اول برو ستاد مشترک ارتش تهران لویزان چهار راه مینی سیتی چون کلا کار اوناست امریه زدن
والا من تا حالا مورد شما رو نشنیدم چرا سرباز کادر رو دیدم منتقلش کنن اجباری ولی سرباز وظیفه نه مگه تو اموزشی برگه امریه نگرفتید
چطور از اول خاش بوده بعد شما رفتید کرمانشاه کلا عجیبه تخلف انضباطی در یگانتون نداشتید؟

alex_love
14-02-2016, 20:45

تو نت بگردی ادرس پیدا میشه ! از هر کادری هم بپرسی میدونه کجاست !

یعنی همون 4 میلیمتر :d اگه از این موزر ساده هاست باید شونه بندازی روش ! بدون شونه فکر کنم حداکثر 3 میل بزنه !
البته دوستان میتونن موی سرشون رو هم نزنن و برن برگردن بزنن ! یا مثلا با 16-20 بزنید ! چون امکان اینکه برگردوننتون خیلی زیاده ! یه چند روز فرصت برای درست کردن لباس و اینجور چیزا میدن غالبا ! ارتش البته بقیه رو خبر ندارم

alex_love
14-02-2016, 20:51
والا دوست عزیز به نظر من اول برو ستاد مشترک ارتش تهران لویزان چهار راه مینی سیتی چون کلا کار اوناست امریه زدن
والا من تا حالا مورد شما رو نشنیدم چرا سرباز کادر رو دیدم منتقلش کنن اجباری ولی سرباز وظیفه نه مگه تو اموزشی برگه امریه نگرفتید
چطور از اول خاش بوده بعد شما رفتید کرمانشاه کلا عجیبه تخلف انضباطی در یگانتون نداشتید؟

من دانشجو وظیفه دیدم به دلیل سرباز خطرساز بودن از کرمانشاه منتقل شده تایباد ! بچه ی لرستان هم بود بیچاره ! در اصل هم به دلیل دست به یکی کردن فرمانده گردان قرارگاه و فرمانده نیروی انسانی بیچاره رو فرستادن اونجا (البته متاسفانه سابقه درگیری با کادر داشت )

METZELDER
14-02-2016, 21:01

تخلف؟؟ خدا شاهده هنوز یک دقیقم ترک پست نداشتم چه برسه به اینکه تخلف کنم ... نه سیگاریم نه درگیری داشتم نه هییچ چیزه دیگه ای میگن امریت برا خاش بوده یکی برات درستش کرده بری کرمانشاه ولی باید در اصل میرفتی خاش همون بعده دوره کد پرندک در صورتی که من امریمو گرفتم نوشته بود کرمانشاه

hemeyang
14-02-2016, 21:04
من دانشجو وظیفه دیدم به دلیل سرباز خطرساز بودن از کرمانشاه منتقل شده تایباد ! بچه ی لرستان هم بود بیچاره ! در اصل هم به دلیل دست به یکی کردن فرمانده گردان قرارگاه و فرمانده نیروی انسانی بیچاره رو فرستادن اونجا (البته متاسفانه سابقه درگیری با کادر داشت )

اره جناب دقیقا حرفتون درسته این مدل انتقالیا تنبیهیه که قدرت فرمانده ها بسیار بالاست .کسی که با کادر درگیر شه حسابش با کراما کاتبینه
کلا جدا از این مساله عده ای از دوستان اصلا نمیتونن امر شنوی داشته باشن به نظرم این تیپ شخصیتا اصلن نباید بیان خدمت چون به پایانش نمیرسن
اکثرا میشن فراری

hemeyang
14-02-2016, 21:07
تخلف؟؟ خدا شاهده هنوز یک دقیقم ترک پست نداشتم چه برسه به اینکه تخلف کنم ... نه سیگاریم نه درگیری داشتم نه هییچ چیزه دیگه ای میگن امریت برا خاش بوده یکی برات درستش کرده بری کرمانشاه ولی باید در اصل میرفتی خاش همون بعده دوره کد پرندک در صورتی که من امریمو گرفتم نوشته بود کرمانشاه

پس همون برو ستاد مشترک

albertxx
14-02-2016, 21:09
آقا اینایی که میگید به زور میفرستن خاش واسه انتظامی و.... هست دیگه؟؟؟
من ارتش نیروی دریایی هستم
اونجا از این مسخره بازیا نیست که؟؟؟

albertxx
14-02-2016, 21:11
تو نت بگردی ادرس پیدا میشه ! از هر کادری هم بپرسی میدونه کجاست !

یعنی همون 4 میلیمتر :d اگه از این موزر ساده هاست باید شونه بندازی روش ! بدون شونه فکر کنم حداکثر 3 میل بزنه !
البته دوستان میتونن موی سرشون رو هم نزنن و برن برگردن بزنن ! یا مثلا با 16-20 بزنید ! چون امکان اینکه برگردوننتون خیلی زیاده ! یه چند روز فرصت برای درست کردن لباس و اینجور چیزا میدن غالبا ! ارتش البته بقیه رو خبر ندارم
من ارتش افتادم
نیروی دریایی

یعنی مرخصی اول رو میدن؟؟؟؟
آخه شاید چون تعطیلات عید هم هست و وقت کم باشه مرخصی اول رو ندن و یکسره نگه دارن!!!!

alex_love
14-02-2016, 22:48
آقا اینایی که میگید به زور میفرستن خاش واسه انتظامی و.... هست دیگه؟؟؟
من ارتش نیروی دریایی هستم
اونجا از این مسخره بازیا نیست که؟؟؟
اره جانم چرا نیست ! مثلا شما دارید در بندرانزلی خدمت میکنید یهو میفرستنتون خارک :n02: این میشه زوری ! خاش هم ارتشه ! اتفاقا همه جا از اینجور مسخره بازیا هست ! باید سعی کنی زرنگ باشی و حق خودتو بگیری !

من ارتش افتادم
نیروی دریایی

یعنی مرخصی اول رو میدن؟؟؟؟
آخه شاید چون تعطیلات عید هم هست و وقت کم باشه مرخصی اول رو ندن و یکسره نگه دارن!!!!

تو پستهای قبلی گفتم، خود منم ارتش بودم (پدافند)، اعزامی یک اسفند، 7 روز اول رو بهمون مرخصی دادن ! رفتیم لباس گرقتیم و برگشتیم خونه ! کل دوره ی اموزشی 33 روز تو پادگان بودم ! بیخود نیست که همه اشتیاق اول اسفند رو دارن ! دوره طلایی همین چیزاش خوبه دیگه ! انشاالله به شما هم مرخصی روز اول رو میدن .

navid_fo
14-02-2016, 23:01
برگ سبز دوره تکمیلی 45 روزه رو نداشتین؟
کدام پادگان آموزشی رو گذروندید و میشه بپرسم امریه کدام سازمان بودین؟
سلام
نه بابا اصلا دنبال این چیزا نرفتم از قصد
من ارتش نیروی هوایی خضرایی بودم
خصوصی بپرس

albertxx
14-02-2016, 23:50
اره جانم چرا نیست ! مثلا شما دارید در بندرانزلی خدمت میکنید یهو میفرستنتون خارک :n02: این میشه زوری ! خاش هم ارتشه ! اتفاقا همه جا از اینجور مسخره بازیا هست ! باید سعی کنی زرنگ باشی و حق خودتو بگیری !

تو پستهای قبلی گفتم، خود منم ارتش بودم (پدافند)، اعزامی یک اسفند، 7 روز اول رو بهمون مرخصی دادن ! رفتیم لباس گرقتیم و برگشتیم خونه ! کل دوره ی اموزشی 33 روز تو پادگان بودم ! بیخود نیست که همه اشتیاق اول اسفند رو دارن ! دوره طلایی همین چیزاش خوبه دیگه ! انشاالله به شما هم مرخصی روز اول رو میدن .
در مورد اول
بنده خاش بیفت نیستم چون نیروی دریایی هستم دیگه
درسته؟؟؟
یا شمال
یا وسط خلیج همیشه فارس [emoji3]
ولی خدا بزرگه
به امید خدا تعجیل زدم شد قبول شد
باز خودش خواست و افتادیم نیروی دریایی
به امیدش میریم
به امیدش هم زندگی میکنیم
با این اما و اگر ها آدم به جایی نمیرسه....
تا خدا هست شانس و شاید و... بی معنیه
حکمت...

در مورد دوم
امیدوارم
همون 2 روز هم بدن کافیه
آخه من واسه این پرسیدم چون روز اول دارم میرم نمیدونم موها رو بزنم یا نه
میترسم بزنم بعد یه هفته مرخصی بدن [emoji3]
ضد حاله....

alex_love
15-02-2016, 00:37
در مورد اول
درسته؟؟؟
یا شمال
ولی خدا بزرگه
به امیدش میریم
به امیدش هم زندگی میکنیم
حکمت...

در مورد دوم
امیدوارم
همون 2 روز هم بدن کافیه
ضد حاله....

خاش نداره خارک که داره :n02:
کارت درسته، با همین فرمون بری جلو خدمتت چشم بر هم زدن تموم شده! با این فرق که دو سال پیرتر شدی!
موفق باشی انشااله
(مارکس یه جمله در مورد خود بیگانگی از انسانیت داشت، یاد اون افتادم! )

mani6606
15-02-2016, 06:16
در مورد اول
درسته؟؟؟
یا شمال
ولی خدا بزرگه
به امیدش میریم
به امیدش هم زندگی میکنیم
حکمت...

در مورد دوم
امیدوارم
همون 2 روز هم بدن کافیه
ضد حاله....

نيروى دريايي تمركز اصلى اش در شهرهاى شمال و جنوب ايران است اما يگانهاى وابسته و زير مجموعه هم در بيشتر مراكز استان ها دارد .موها را قبل از رفتن كوتاه كنيد چون در پادگانها يك يا دو ماشين اصلاح است و با ان سر همه را مى زنند و امكان انتقال بيمارى پوستى زياد است

Sent from my iPad mini 2 using Tapatalk

mehrabooni
15-02-2016, 07:56
باید چکار کنیم که خدمت اجباری برداشته شه مثلا این نماینده ها نمیتونن کاری کنن

vahid javani
15-02-2016, 09:08
باید چکار کنیم که خدمت اجباری برداشته شه مثلا این نماینده ها نمیتونن کاری کنن Sent from my iPhone using Tapatalk خیر، دستور از بالاست. بچه های شریف هم خیلی زحمت کشیدن و آخرشم بهشون گفتن شما امریه دانشگاه میشین.

mehrabooni
15-02-2016, 10:50
خیر، دستور از بالاست. بچه های شریف هم خیلی زحمت کشیدن و آخرشم بهشون گفتن شما امریه دانشگاه میشین.
اینطوری که نمیشه
کل دنیا به این نتیجه رسیدن سیستم فعلی غلطه

METZELDER
15-02-2016, 10:58
اینطوری که نمیشه
کل دنیا به این نتیجه رسیدن سیستم فعلی غلطه

خدمت هست به درک عیب نداره کاش حداقل هر سربازو میدادن شهر خودش این همه افسردگی و درگیری روحی روانی پیش نمیومد برا آدم منو دارن بدون هیچ دلیلی میفرستن خاش به خدا تک تک روزهای آموزش و دوره کدم رو مرور کردم روووز به رووووز هیچ دلیلی پیدا نکردم که بخوان منو بفرستن خاش همینه داره اتیشم میزنه .

حالا من تصویه نکنم و معرفی نکنم خودمو به اون یگان بعد از چند روز فرار حساب میشه ؟؟؟ من عمرا پامو بزارم خاش چون کاری نکردم که برم بزار فرار بزنن

[Mohsen]
15-02-2016, 11:28

اتفاقا در همین مجلس بررسی کرده بودن و دیده بودن که سربازی اجباری عملا هم به ضرر دولت و مردم هست و طرح سربازی حرفه ای رو پیشنهاد داده بودند (بگردید خبرش هست)

خود فرمانده قبلی نیروی انتظامی احمدی مقدم هم یک چیزهایی گفته بود که سربازی حرفه ای باید جایگزین بشه

ولی خب فعلا قدرت دست جاهای دیگه ست! این طرح گواهینامه بدون سربازی رو اگر شورای نگهبان تایید کنه قطعا گامی بزرگی در جهت کمرنگ تر شدن سربازیه

تنها پیشنهادی که میشه کرد عضویت و فعالیت در کمپین های نه به سربازی اجباریه، هر چه تعداد اعضا و فعالان این کمپین ها بیشتر باشه صداشون رساتره

hemeyang
15-02-2016, 11:43

برادر من هیچوقت تو مملکت ما بر نخواهند داشت که بدتر میشه شما یه نگاه به وضعیت سربازی تو مملکت ما بنداز 10 سال اخیر همه چی بدتر شد
معافیت خیلی راحت بود الان مگه طرف رو ویلچر باشه خیلی از کسری ها جمع شدن خود سربازی 18 ماهه شد 21 ماه علتش اینه رو سرباز تو بودجه مملکت حساب باز شده
طرف داره کاری رو با ماهی نود تومن میکنه که کسی با ماهی دو تومنم زیر بارش نمیره . اون مساله گواهینامه هم علتش ورشکستگی خود رو سازان بود و گرنه دلشون نسوخته بود
که البته اونم سردار کمالی وتو کرد

phantom_r91r
15-02-2016, 12:10
سلام. آقا من 5 دی دفترچه پست کردم واسه معافی. یکشنبه هفته گذشته تو شورای پزشکی رد شدمو سرباز معرفی شدم! دو روز بعد رفتم پلیس + 10 ببینم الان تکلیفم چیه. خانمه گفت برادر برگه اعزام واست اومده 1 اسفند!! کپ کردم! آخه شنیده بودم هرکی دفترچه پست میکنه این مدت میفته واسه تابستون یا پاییز 95! ولی برگه سفید که محل رو مشخص میکنن نیومده بود. رفتم حوزه نظام وظیفه پرسیدم گفت کد مازاد خوردی. روز اعزام بیا مشخص میشه. حالا با این کد مازادی میشه یه کاری کرد شهر خودمون(اهواز) بیفتم یا حداقل یه جای خوبی؟؟ البته نمیدونم این جای خوب کجاس:دی کلا حس خوبی نسبت به مازاد بودن ندارم:| بعد ممکنه دیرتر هم اعزام بشیم نسبت به اون 1 اسفند که تاریخ اعزام دارم؟

bardia-1
15-02-2016, 12:25
[QUOTE=phantom_r91r;8789239]سلام. آقا من 5 دی دفترچه پست کردم واسه معافی. یکشنبه هفته گذشته تو شورای پزشکی رد شدمو سرباز معرفی شدم! دو روز بعد رفتم پلیس + 10 ببینم الان تکلیفم چیه. خانمه گفت برادر برگه اعزام واست اومده 1 اسفند!! کپ کردم! آخه شنیده بودم هرکی دفترچه پست میکنه این مدت میفته واسه تابستون یا پاییز 95! ولی برگه سفید که محل رو مشخص میکنن نیومده بود. رفتم حوزه نظام وظیفه پرسیدم گفت کد مازاد خوردی. روز اعزام بیا مشخص میشه. حالا با این کد مازادی میشه یه کاری کرد شهر خودمون(اهواز) بیفتم یا حداقل یه جای خوبی؟؟ البته نمیدونم این جای خوب کجاس:دی کلا حس خوبی نسبت به مازاد بودن ندارم:| بعد ممکنه دیرتر هم اعزام بشیم نسبت به اون 1 اسفند که تاریخ اعزام دارم
با سلام
رفیق اون کسی که تو پلیس بعلاوه ده بوده مدارک رو برات برای برج 12 رد کرده . الانم چون مازاد هستی روز اعزام هرجا نیرو بخوان میفرستنت اونجا ولی اگه یه اشنا اونجا (تو روز اعزام)پیدا کنی میتونی بری جاهای خوبی که نیرو میخوان .

vahid javani
15-02-2016, 14:54
سلام. آقا من 5 دی دفترچه پست کردم واسه معافی. یکشنبه هفته گذشته تو شورای پزشکی رد شدمو سرباز معرفی شدم! دو روز بعد رفتم پلیس + 10 ببینم الان تکلیفم چیه. خانمه گفت برادر برگه اعزام واست اومده 1 اسفند!! کپ کردم! آخه شنیده بودم هرکی دفترچه پست میکنه این مدت میفته واسه تابستون یا پاییز 95! ولی برگه سفید که محل رو مشخص میکنن نیومده بود. رفتم حوزه نظام وظیفه پرسیدم گفت کد مازاد خوردی. روز اعزام بیا مشخص میشه. حالا با این کد مازادی میشه یه کاری کرد شهر خودمون(اهواز) بیفتم یا حداقل یه جای خوبی؟؟ البته نمیدونم این جای خوب کجاس:دی کلا حس خوبی نسبت به مازاد بودن ندارم:| بعد ممکنه دیرتر هم اعزام بشیم نسبت به اون 1 اسفند که تاریخ اعزام دارم؟ ظاهرا دیگه مازاد اینطوری نیست و بعد از چند رو که کد مازاد خوردی پیامک میاد که فلان جا افتادی...

سرهنگ معمر قذافی
15-02-2016, 16:16
درود

دوستان کسی معافیت ماده33شامل حالش شده؟(بندش مهم نیست)

- - - Updated - - -

درود

دوستان کسی معافیت ماده33شامل حالش شده؟(بندش مهم نیست)

Behnam92
15-02-2016, 19:19
سلام به همه دوستان
دوستان کسی میدونه خدمت دو برادر همزمان چطوره؟
برادره من الان متاهله و تو شهر خودمون درحال خدمته.یه جا خوندم نوشته بود خدمت دو برادر همزمان اینجوره که یکیشون میوفته تو استان محل زندگیش.
حالا میخواسم بدونم من مدارکمو رو کنم بهتر یا نه؟با توجه به این قانون.
دوستان ممنون اگه میدونین :n16:

Behnam92
15-02-2016, 19:20
سلام به همه دوستان
دوستان کسی میدونه خدمت دو برادر همزمان چطوره؟
برادره من الان متاهله و تو شهر خودمون درحال خدمته.یه جا خوندم نوشته بود خدمت دو برادر همزمان اینجوره که یکیشون میوفته تو استان محل زندگیش.
حالا میخواسم بدونم من مدارکمو رو کنم بهتر یا نه؟با توجه به این قانون.
دوستان ممنون اگه میدونین

mehrabooni
15-02-2016, 19:35
;8789210']اتفاقا در همین مجلس بررسی کرده بودن و دیده بودن که سربازی اجباری عملا هم به ضرر دولت و مردم هست و طرح سربازی حرفه ای رو پیشنهاد داده بودند (بگردید خبرش هست)

خود فرمانده قبلی نیروی انتظامی احمدی مقدم هم یک چیزهایی گفته بود که سربازی حرفه ای باید جایگزین بشه

ولی خب فعلا قدرت دست جاهای دیگه ست! این طرح گواهینامه بدون سربازی رو اگر شورای نگهبان تایید کنه قطعا گامی بزرگی در جهت کمرنگ تر شدن سربازیه

تنها پیشنهادی که میشه کرد عضویت و فعالیت در کمپین های نه به سربازی اجباریه، هر چه تعداد اعضا و فعالان این کمپین ها بیشتر باشه صداشون رساتره

پس فعلا خدمت رو نریم
ادامه تحصیل بدیم موقتا

saminem
15-02-2016, 20:21
انتقالی از یک شهر به شهری دیگری در همان استان در سپاه به چه صورتی امکان پذیره؟

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

9306915
15-02-2016, 21:52
انتقالی از یک شهر به شهری دیگری در همان استان در سپاه به چه صورتی امکان پذیره؟

با جابه حایی نفرات که مشکلی نیست البته اگکر هم اشنا داشتی با تماس با نیروانسانی پا دگان در جا نامه ازادسازی برات صادر میکنن

farsweb
15-02-2016, 21:57
دوستان تو بعضی استان ها سهمیه پذیرش سپاه خیلی کم شده. مثلا سمنان که اصلا چند ماهه نتونسته سرباز بگیره. تو استان شما وضعیت به چه شکله ؟

archp
15-02-2016, 21:58
سلام خوب شد این تاپیکو دیدم دیدم
من اعزام 1.12 م مشهد ثامن الائمه اموزشیمه یگانمم نیروانتظامی لیسانسم معاف رزمیم دارم البته اگه یماه زودتر اقدام میکردم واسه پزشکی معاف دائم میشدم:n27:
میخاستم ببینم با منه بدبخت در بهترین و خوش شانسترین حالت تو اموزشی و یگان چجوری رفتار میکنن از دوستان سابقه دار تقاضا دارم یکم صبحت کنن استرس برمون داشته ممنون منظورم پستایی که بمن معاف رزمی لیسانس میدنه و یه سوال اگه معاف رزمی خیلی لکه ننگه نمیشه به کسی گفت که منو جزو معمولیا حساب کنه ابرومون نره ؟ممنون

archp
15-02-2016, 22:00
من از یکی شنیدم سپاه تازگیا فقط بسیجیا امام حسینو میگیره نه کس دیگه

elyartab
15-02-2016, 22:06
سلام دوستان
رو کارت پایان خدمت من درجه رو اشتباه درج کرده بودند ، بردم یگان و تحویل دادم و گفتن میفرستیم تهران که اصلاح کنند الان بیشتر از یه ماه میگذره هنوز نیومده ، تماس میگیریم جواب های الکی میده یه بار میگه فرستادیم یه بار میگه نمیدونم کجا گیر کرده! چیکار می تونم بکنم؟ بهش نیاز دارم برای پاسپورت.
خود کارت یه هفته ای اومده بود الان باید چند ماه دوباره صبر کنم

mani6606
16-02-2016, 06:13
سلام دوستان
رو کارت پایان خدمت من درجه رو اشتباه درج کرده بودند ، بردم یگان و تحویل دادم و گفتن میفرستیم تهران که اصلاح کنند الان بیشتر از یه ماه میگذره هنوز نیومده ، تماس میگیریم جواب های الکی میده یه بار میگه فرستادیم یه بار میگه نمیدونم کجا گیر کرده! چیکار می تونم بکنم؟ بهش نیاز دارم برای پاسپورت.
خود کارت یه هفته ای اومده بود الان باید چند ماه دوباره صبر کنم

شما مى توانيد از پليس +١٠ يا نظام وظيفه سوال كنيد

archp
16-02-2016, 10:47
کسی جواب منو نمیده چراااااا:n22:

archp
16-02-2016, 10:49
اقا من ارادت خاصی به ون بیورن دارم دمت گرم

hesam02
16-02-2016, 11:20
دوستان سلام و عرض ادب
سوالی داشتم در مورد خدمت وظیفه عمومی
دیروز، توی پادگان موقع اذان ظهر به دستور یه کادری که همراه با تهدید هم بود داشتیم گاوصندوق جابجا میکردیم. به دلیل سنگینی گاو صندوق، در رفت و یه سمتش افتاد روی غوزک پای من
خلاصه آمبولانس اومد و دکتر دید و تشخیص داده شد که منو ببرن بیمارستان. اونجا عکس هم گرفته شد و الان پای من توی گچه
اینو میخواستم سوال کنم که قانونی وجود داره بتونم غرامت بگیرم؟ یا دیه؟ میخوام دهن سرویس کنم
ممنون از همه

hemeyang
16-02-2016, 12:11

نه اینطور نیست پارتی داشته باشی اصلا این حرفا نیست

elyartab
16-02-2016, 12:34
شما مى توانيد از پليس +١٠ يا نظام وظيفه سوال كنيد

اتفاقا از هر دو پیگیر شدم و گفتن باید یگان حل کنه این مسئله رو که هنوز حل نکرده

albertxx
16-02-2016, 12:38
نه اینطور نیست پارتی داشته باشی اصلا این حرفا نیست
پارتی که بحثش جداست
کلا با پارتی مشکل حل میشه

ولی سوال اینه در حالت عادی فقط بسیجیا رو میگیره؟؟؟
بسیجیای امام حسین یعنی چی!؟!!

alex_love
16-02-2016, 12:40
تو همین تاپیک چند نفر بودن که بدون پذیرش و این حرفا افتادن سپاه !

دوستان سلام و عرض ادب
سوالی داشتم در مورد خدمت وظیفه عمومی
دیروز، توی پادگان موقع اذان ظهر به دستور یه کادری که همراه با تهدید هم بود داشتیم گاوصندوق جابجا میکردیم. به دلیل سنگینی گاو صندوق، در رفت و یه سمتش افتاد روی غوزک پای من
خلاصه آمبولانس اومد و دکتر دید و تشخیص داده شد که منو ببرن بیمارستان. اونجا عکس هم گرفته شد و الان پای من توی گچه
اینو میخواستم سوال کنم که قانونی وجود داره بتونم غرامت بگیرم؟ یا دیه؟ میخوام دهن سرویس کنم
ممنون از همه
سلام
یگانتون رو ننوشتید و اینکه در اموزشی هستید یا نه !
اما به طور خلاصه ، با توجه به میزان اسیبی که دیدید میتونید غرامتش رو دریافت کنید .
مدارک بیمارستان رو نگه دارید و بعد از اینکه رفتید یگان به نیروی انسانی یگان و قسمت خدمات درمانی مراجعه کنید . در اونجا باید برای شما فرمی به نام فرم "نمونه ب" که مخصوص حوادث حین سربازی هست پر کنند . مورد شما چون در داخل پادگان بوده جزو حوادث قیود خدمتی محسوب میشه . شما فرم رو میگیری و امضاهاش رو جمع میکنی و بعد از 6 ماه با مراجعه به بیمه های مربوطه که برات مشخص میکنن در اون قسمت، غرامتت رو دریافت میکنی . مهم نیست که بعد از 6 ماه از حادثه خدمتت تموم شده باشه یا نه . غرامت کارشناسی شده و درصدی مشخص میشه که بر اساس اون بهتون غرامت پرداخت خواهد شد . البته یه فرم هم بهت میدن در مرحله ی اول که باید ببری اون بیمارستانی که بردنت و بدی دکتر پرش کنه . در کل مشکلی خاصی بوجود نمیاد و طی 7-8 ماه غرامت پرداخت میشه .
اون مورد کادری رو هم میتونی بری به حفاظت یا جاهای دیگه بگی که بهش تذکر بدن !

نکته : یک سری از حوادث هست که به عنوان حوادث غیر قیود خدمتی حساب میشه . یعنی حوادثی که در خارج از پادگان اتفاق افتاده ! یعنی مثلا شما بعد از ظهر که از پادگان میرید خونه (یا به هر ترتیبی که تو مرخصی هستید و برگه مرخصی دارید ) خدایی ناکرده اتفاقی براتون میفته . مثلا با یک دوچرخه تصادف میکنید ، یا یکی از دندوناتون در اثر ضربه شکسته میشه یا هر چی که باعث اسیب ظاهری به شما بشه (نه آسیب داخلی ! مثل عمل جراحی داخلی و ... ) . بعد از مراجعه به پزشک (مهم نیست پزشک کجا باشه ) و درمان ، میتونید به قسمت خدمات پادگان مراجعه کنید و درخواست غرامت کنید ! به این غرامت میگن حوادث غیرقیود خدمتی . از نظر میزان دریافت غرامت هم فرقی با قیود خدمتی نداره ! در ارتش دو تا بیمه غرامت میدن ! صبا و کوثر . بقیه ارگان ها رو نمیدونم !

راستی سعی کن بیشترین استفاده رو از این گچ گرفتگی بکنی ! هم استعلاجی خوب بگیر و هم یه 6 ماهی معاف از کارهای سنگین بگیر تا اذیت نشی و یه استراحتی بکنی :n02:

alex_love
16-02-2016, 12:48
اتفاقا از هر دو پیگیر شدم و گفتن باید یگان حل کنه این مسئله رو که هنوز حل نکرده

اخه درجه روی کارت به چه کاری میاد که درخواست تعویض دادید !؟ دردسره این چیزا !

اگه گفته باید یگان درست کنه، اول باید نامه از تهران (محل صدور کارت) به یگان ارسال بشه، بعد یگان در درخواست جدیدش اسم شمارو وارد میکنه و مشخصات رو درست میکنه . به صورت معمول اگه یگان اصلی و منطقه باشه 30-20 روز و اگه گروه باشه 45 روز طول میکشه تا کارتتون بیاد !

hesam02
16-02-2016, 13:27
ممنون از جوابت
من ستاد مشترک کل سپاه میدون کلاهدوزم یه ماه دیگه هم خدمتم تموم میشه
فقط میخوام از قانون استفاده کنم که غرامت بگیرم

elyartab
16-02-2016, 13:51
اخه درجه روی کارت به چه کاری میاد که درخواست تعویض دادید !؟ دردسره این چیزا !

اگه گفته باید یگان درست کنه، اول باید نامه از تهران (محل صدور کارت) به یگان ارسال بشه، بعد یگان در درخواست جدیدش اسم شمارو وارد میکنه و مشخصات رو درست میکنه . به صورت معمول اگه یگان اصلی و منطقه باشه 30-20 روز و اگه گروه باشه 45 روز طول میکشه تا کارتتون بیاد !

بابا گفتم شانس ندارم یه وقت یا گیر میدن که اطلاعاتش اشتباه یا اینکه به مشکل می خورم من چه میدونستم اینطوری کش پیدا میکنه!
اتفاقا شهر شما هم خدمت کردم :n01:
بالاخره طرف گشت کارتم رو پیدا کرد گفت تقریبا اریبهشت سال بعد تازه کارت های ایراد دار رو میبرم تهران که اونام بخوان اصلاح کنن چند ماه طول میکشه. گفت اگه کار واجبی باهاش داری بیا ببر.
گفت یه روش دیگه که هست اینه بری پلیس+10 و درخواست بدی که کارتم گم شده و درخواست المثنی بدی. که هزینه داره و روی کارت میخوره المثنی

به نظرتون اگه درجه زیاد مهم نیست برم بگیرم لا اقل این وسط گم و گور نشه؟!

elyartab
16-02-2016, 13:56
لطفا حذف شود

alex_love
16-02-2016, 13:57
بابا گفتم شانس ندارم یه وقت یا گیر میدن که اطلاعاتش اشتباه یا اینکه به مشکل می خورم من چه میدونستم اینطوری کش پیدا میکنه!
اتفاقا شهر شما هم خدمت کردم :n01:
بالاخره طرف گشت کارتم رو پیدا کرد گفت تقریبا اریبهشت سال بعد تازه کارت های ایراد دار رو میبرم تهران که اونام بخوان اصلاح کنن چند ماه طول میکشه. گفت اگه کار واجبی باهاش داری بیا ببر.
گفت یه روش دیگه که هست اینه بری پلیس+10 و درخواست بدی که کارتم گم شده و درخواست المثنی بدی. که هزینه داره و روی کارت میخوره المثنی
به نظرتون اگه درجه زیاد مهم نیست برم بگیرم لا اقل این وسط گم و گور نشه؟!
:n40::n40:
به نظر من که درجه اصلا مهم نیست ! اگه مهم بود حداقل میزاشتن تو عکس کارت بیفته ! مهم شماره ملی و شمارهی کارت هست که مخدوش نباشه
به نظر من که کارتت رو پس بگیر ! علافی درخواست مجدد یا تغییر مشخصات زیاده ! ( اونم مشخصه ی بی اهمیتی مثل درجه !)

ehsaaaan
16-02-2016, 14:41
دوستان باید قفل کمدی با خودمان ببریم یا قفل آویز؟

javid_1111
16-02-2016, 19:49
دوستان پادگان آموزشی تلفن عمومی داره ؟ یا باجه های مخابراتی دارن؟
منظور اینه که کارت تلفن بگیریم یا نه!

alex_love
16-02-2016, 20:01
دوستان باید قفل کمدی با خودمان ببریم یا قفل آویز؟
این بستگی داره به پادگان آموزشی ! ولی در 90 درصد مواقع قفل آویز مناسب هست . البته برا ساکتون هم قفل ببرید حتما چون الزامی نیست که به شما کمد بدن !

دوستان پادگان آموزشی تلفن عمومی داره ؟ یا باجه های مخابراتی دارن؟
منظور اینه که کارت تلفن بگیریم یا نه!
سلام
بله حتما وجود داره . کارت رو قبل از رفتن به پادگان حتما تهیه کنید چون ممکنه تو پادگان کارت پیدا نشه یا گرونتر از بیرون بفروشن بهتون !

Greedy
16-02-2016, 20:18
من شهریور پست کردم خورد اردیبهشت 95 تعجیلم هم نذاشتن بزنیم و گفتن ظرفیت پره و 8 ماه علاف تو خونه ایم . حالا طرف چند روز پیش فرستاده خورده اسفند ! یعنی همه چی تو این مملکت شاهکاره
=====
یه سوال از دوستانی که اموزشی رو سپری کردن هم داشتم :

میذارن فوتبال ببینیم شبا ؟ :دی از اردیبهشت تا تیر کلی فوتبال مهم خارجی از جمله لیگ قهرمانان اروپا و ... هست من از الان غصه اینو میخورم از دست بدم این بازی ها رو :n02:

alex_love
16-02-2016, 20:23
من شهریور پست کردم خورد اردیبهشت 95 تعجیلم هم نذاشتن بزنیم و گفتن ظرفیت پره و 8 ماه علاف تو خونه ایم . حالا طرف چند روز پیش فرستاده خورده اسفند ! یعنی همه چی تو این مملکت شاهکاره
=====

میذارن فوتبال ببینیم شبا ؟ :دی از اردیبهشت تا تیر کلی فوتبال مهم خارجی از جمله لیگ قهرمانان اروپا و ... هست من از الان غصه اینو میخورم از دست بدم این بازی ها رو :n02:
بستگی داره کجا بیفتی ! و مسابقش چی باشه ! ولی چون خاموشی ساعت 9 شب هست ، 99.99999 درصد مواقع نمیزارن ببینید !

aftab_azad20
16-02-2016, 20:49
=====

شما میتوانید از نظام وظیفه شهرتون یه نامه بگیرید که اجازه بدن یه تلویزیون کوچیک با خودتون ببرید
روز اعزام هم حتماً نامه رو با خودتون ببرید. آگه مسئول نظام وظیفه طرفدار لیگ اروپا باشه حتماً نامه رو میده بهتون چون فقط اونه که میتونه شما رو درک کنه.گیرنده دیجیتال فراموش نشه یه نامه هم واسه اون بگیرید شبکه ifilm میتونه یه نجات دهنده باشه تو اموزشی:n02:

elyartab
16-02-2016, 21:03
=====

به غیر از هتل هایی مثل 01 تهران یا مالک اشتر، جاهایی مثل مشگین شهر یا ولیعصر اگه نای تلویزیون دیدن داشتی میتونی ببینی!!

M.Amorous
16-02-2016, 21:35
دوستان اگر کسی افتاده پادگان شهید دستغیب جهرم یا اطلاعاتی ازش داره یه اطلاع رسانی بکنه مرسی.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

saminem
16-02-2016, 22:00
کسی میدونه تیپ تکاور امام حسن بهبهان چجور جایی هست؟

alex_love
16-02-2016, 22:41
شما میتوانید از نظام وظیفه شهرتون یه نامه بگیرید که اجازه بدن یه تلویزیون کوچیک با خودتون ببرید
روز اعزام هم حتماً نامه رو با خودتون ببرید. آگه مسئول نظام وظیفه طرفدار لیگ اروپا باشه حتماً نامه رو میده بهتون چون فقط اونه که میتونه شما رو درک کنه.گیرنده دیجیتال فراموش نشه یه نامه هم واسه اون بگیرید شبکه ifilm میتونه یه نجات دهنده باشه تو اموزشی:n02:
:n08::n08::n08:
کارت درسته

murchehh
17-02-2016, 11:31
سلام دوستان
اگر الان دفترچه ارسال کنم برا برج چند میفته حدودا ...یه سوال دیگه کلا چه ماه هایی از سال بهتره برا اعزام
خییییلی ممنونم

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

MehranVB
17-02-2016, 11:49
سلام دوستان
اگر الان دفترچه ارسال کنم برا برج چند میفته حدودا ...یه سوال دیگه کلا چه ماه هایی از سال بهتره برا اعزام
خییییلی ممنونم

اردیبهشت میتونید بیفتید، بعد از اون تاریخ پیشنهادی بدید احتمالا قبول می‌کنن.
بهترین ماه‌ها، اسفند هست که به تعطیلات عید بخوره، ماه رمضون هم خوبه چون اکثر جاها کمتر اذیت می‌کنن.

murchehh
17-02-2016, 12:14
اردیبهشت میتونید بیفتید، بعد از اون تاریخ پیشنهادی بدید احتمالا قبول می‌کنن.
بهترین ماه‌ها، اسفند هست که به تعطیلات عید بخوره، ماه رمضون هم خوبه چون اکثر جاها کمتر اذیت می‌کنن.
ممنون به خاطر توجهت[emoji3]
اخه من شنیده هفت هشت ماه طول میکشه اعزام...به صورت کلی و بدون در نظر گرفتن تعجیلی خواستم بدونم

raminlp
17-02-2016, 12:45
سلام دوستان
من 1 اسفند اعزامم، فقط میخواستم بدونم برای انتخابات مجلس که جمعه هفته آینده برگزار میشه تکلیف ما چی میشه؟
شناسنامه رو با خودم ببرم یا نه؟
ممنون

hemeyang
17-02-2016, 13:09
سلام دوستان
من 1 اسفند اعزامم، فقط میخواستم بدونم برای انتخابات مجلس که جمعه هفته آینده برگزار میشه تکلیف ما چی میشه؟
شناسنامه رو با خودم ببرم یا نه؟
ممنون

والا واسه منم سواله ولی یحتمل تا بریم تا شنبه هفته بعد به نظرم مرخصی بدن به خاطر انتخابات

hemeyang
17-02-2016, 16:44
جالب بود داشتم نگاهی به قوانین معافیت تو سال های گذشته مینداختم همون 82 و اینورا
نگاه کردم به دو سه علت طبق اون قوانین معاف دائم میشدم خیلی از دوست های دهه شصتی دارم میبینمشون معاف پزشکی گرفتن کپ میکنم
طرف هیکلی و سالم سالم همه کارم میکنه تف به این شانس نسل سوخته واقعی دهه هفتادین

vahid javani
17-02-2016, 17:41
جالب بود داشتم نگاهی به قوانین معافیت تو سال های گذشته مینداختم همون 82 و اینورا نگاه کردم به دو سه علت طبق اون قوانین معاف دائم میشدم خیلی از دوست های دهه شصتی دارم میبینمشون معاف پزشکی گرفتن کپ میکنم طرف هیکلی و سالم سالم همه کارم میکنه تف به این شانس نسل سوخته واقعی دهه هفتادین دقیقا اگه منم همون ۱۸ سالگی اقدام کرده بودم برای لاغری مفرت معاف بودم! حیف که نمی دونستم...

qalati
17-02-2016, 17:47
سلام دوستان سال نو مبارک من ی سوال دارم ممنوم میشم اگه اطلاع دارین راهنماییم کنید
بنده 7 ماه خدمت کردم . بعد ارشد قبول شدم و ترخیص شدم اسفند 90
6 ماه کسری جبهه پدرم هم پلیس به علاوه 10 ثبت کردم
کسری من ک مشکلی به هم نزده؟ توی سامانه نظام وضیفه شهرمون هم ثبت شده؟
من به یگان قبلی اعزام میشم؟
چ زود تموم شد، شنبه تسویه می کنم:n16:

mohammadr65
17-02-2016, 18:00
با سلام خدمت دوستان!:n40:
من تازه عضو سایت شدم

M.Amorous
17-02-2016, 18:22
سلام دوستان من افتادم نیرو انتظامی. موهای صورت توی نیروی انتظامی باید چطوری باشه؟ من عادت دارم صورتمو تیغ می زنم یعنی نزنم خیلی بد میشه چون بعضی جاهای صورتم مو در نمیاد! به نظرتون تیغ و کف اصلاح ببرم گیر نمیدن؟

MehranVB
17-02-2016, 18:56
ممنون به خاطر توجهت[emoji3]
اخه من شنیده هفت هشت ماه طول میکشه اعزام...به صورت کلی و بدون در نظر گرفتن تعجیلی خواستم بدونم

خواهش می‌کنم، بله تا چند هفته قبل اعزام برای برج ۸ به بعد میفتاد و درخواستای تعجیل هم قبول نمی‌کردن.
الان شما هر تاریخ پیشنهادی که بدید قبول می‌کنن.

Captain_America
17-02-2016, 18:58
=====

نه که نگذارند بببینید، اتفاقا تو آسایشگاه ما تلویزیون بود و آزاد هم بود واسه فوتبال دیدن ولی اونقدر خسته باشی که فقط بخوای بگیری بخوابی و بگی گور پدر فوتبال . یعنی اینقدر که وقت خواب ارزش داره تو خدمت هیچی دیگه نداره.

mehrabooni
17-02-2016, 19:16
چ زود تموم شد، شنبه تسویه می کنم:n16:

هه اره زود تموم شد باشه باور کردیم
دو سال از بهترین سالهای زندگیت حروم شده دوست عزیز

qalati
17-02-2016, 19:46
هه اره زود تموم شد باشه باور کردیم
دو سال از بهترین سالهای زندگیت حروم شده دوست عزیز

کسی ک دفترچه پست میکنه هدفش اتمام خدمته...من نگفتم بد یا خوبه..فقط گفتم تموم شد چون از روز اول ک پوتین پوشیدم ب فکر این روز بودم...

behzadps
17-02-2016, 20:37
سلام دوستان وقت بخیر
خوب هستین؟
کارت دوره تکمیلی 45 روزه فقط به درد سپاه میخوره و به درد جاهای دیگه نمیخوره؟
من احتمالا بتونم امریه بگیرم
کسی از دوستان هست که اعزام باشه به 01 چون چند تا سوال دارم ازش

saminem
17-02-2016, 21:21
دوستان اگه کسی میدونه یگان نیروی زمینی شهید واعظی اهواز (سپاه) چجور جایی هست کمکی کنه.

mehrabooni
17-02-2016, 22:42
کسی ک دفترچه پست میکنه هدفش اتمام خدمته...من نگفتم بد یا خوبه..فقط گفتم تموم شد چون از روز اول ک پوتین پوشیدم ب فکر این روز بودم...

موفق باشی
خدا رو شکر که تموم شد

برات ارزوی موفقیت میکنم
حرفامو به دل نگیر

pacific.sun1991
18-02-2016, 00:12
دوستان سلام:n16:
من اگه هفته دیگه دفترجه بفرستم تاریخ اعزام کی میخوره؟؟؟(لیسانس، تهران)
یهو وسطش میتونن بگن آقا بیا زودتر باید بری؟؟
قضیه تاریخ پیشنهادی چیه؟؟ من میخوام این فاصله فرستادن دفترچه تا اعزام تا حد امکان زیاد بشه، چه پیشنهادی برای این کار دارین؟؟؟
خیلی خیلی ممنون

albertxx
18-02-2016, 01:22
قضیه تاریخ پیشنهادی چیه؟؟ من میخوام این فاصله فرستادن دفترچه تا اعزام تا حد امکان زیاد بشه، چه پیشنهادی برای این کار دارین؟؟؟
خیلی خیلی ممنون
فکر کنم تیر به بعد بخوره (( البته اگه اردیبهشت خالی باشه هنوز شاید اردیبهشت خوردید))

ولی شما پست کنید
اگه خواستید دیرتر برید میتونید تاریخ اعزام رو تمدید کنید و تاریخ اعزام عقبتر بیفته

تاریخ پیشنهای تقریبا کشکه
هر ماه خالی باشه به ترتیب اعزام میشید
اول آذر که داشتم پست میکردم اینقدر شلوغ بود همینجوری ماه پر میشد میرفت ماه بعد
تیر دقیقا پر شد که من خوردم شهریور
همه برج های اعزام پر بود
و تا برج 8 سال بعد یعنی آبان رفته بود
ولی الان با باز کردن تعجیل اسفند خیلی ها تعجیل زدن و برج های بعدی یعنی اردیبهشت و تیر و.... خالی شده

شما هم پلیس به اضافه 10 بپرسی میگن اعزامی های حال حاضر دقیقا کی تاریخ اعزام میخورن

3 ماه قبل هرکی پست کرد حداقل 6 ماه بعد اعزامش بود
واسه من که 10 ماه بود و شهریور ولی تعجیل زدم شد اسفند

شما هم پست کن اگه خواستی دیرتر بری چند وقت مونده به اعزام میتونی تمدید بزنی و عقبتر بندازی

mani6606
18-02-2016, 06:18
خیلی خیلی ممنون

تاريخ اعزام شما احتمالا در پاييز يا زمستان برج 8 يا10 خواهد بود . اگر مى خواهيد اين تاريخ افزايش يابد مى توانيد درخواست تعويق بدهيد

mani6606
18-02-2016, 06:22
سلام دوستان من افتادم نیرو انتظامی. موهای صورت توی نیروی انتظامی باید چطوری باشه؟ من عادت دارم صورتمو تیغ می زنم یعنی نزنم خیلی بد میشه چون بعضی جاهای صورتم مو در نمیاد! به نظرتون تیغ و کف اصلاح ببرم گیر نمیدن؟

اين موضوع تحت نظر فرمانده شماست يعنى ممكنه اضلاح كامل صورت مجاز يا ممنوع باشد در بعضى از يگان هاى ناجا افراد بايد صورت را با نمره ٤ اصلاح كنند

eng2010a&p
18-02-2016, 09:11
دوستانی ک اطلاع دارید جواب بدین خواهشا
توی غذای سربازا کافور میریزن؟:mellow:

alex_love
18-02-2016, 09:34

نمیشه دقیق گفت ! یگان به یگان شاید فرق کنه ! سربازای آشپزخونه اصولا همیشه منکر میشن ، اما گاها مزه ی گس موجود در خورشت یا پلو شاید نشانگر کافور باشه !

hemeyang
18-02-2016, 09:56

هم اموزشی مگه تا حالا نخوردی ما تو زمان دانشجویی تو تهران خوراک روز و شبمون بود همیشه تو سوپا میریختن چیزی نیست فقط بیحال میشی

behzadps
18-02-2016, 12:50

ما دوره تکمیلی رو گذروندیم و مدت 15 روز پادگان بودیم گفتن خیلی وقته ممنوع شده اما خب اگه واقعا کافور ضرر داشته باشه چنین اتفاقی افتاده و ممنوع شده
البته خداییش ما اون 15 روز تو پادگان سپاه بهترین غذاها رو بهمون میدادن و خداییش غذاش حرف نداشت واز حق نگذریم عالی بود

Globe
18-02-2016, 13:43
امروز sms اومد که محل آموزشیم شده شهدای کرمانشاه (قبلا خاتمی یزد بود)!!
منم دیر متوجه sms شدم، فرصت نشد برم پلیس +10 برگ سفید جدید بگیرم امروزم پنجشنبه ست و تا 12 بیشتر نیستن
اینم از شانس... ما!!

hemeyang
18-02-2016, 14:24
منم دیر متوجه sms شدم، فرصت نشد برم پلیس +10 برگ سفید جدید بگیرم امروزم پنجشنبه ست و تا 12 بیشتر نیستن
اینم از شانس... ما!!

نگران نباش برو همون محلی که تو برگه زده خودشون اونجا ردیفش میکنن

Globe
18-02-2016, 14:34
نگران نباش برو همون محلی که تو برگه زده خودشون اونجا ردیفش میکنن
مرسی داداش
اولش جا خوردم ولی دیگه قسمتم این بود همش 2 ماهه زیاد اهمیتی نداره:))
نسبت به یزد هم تا تهران نزدیکتره:)

erfan90ir
18-02-2016, 14:46
داداش اونجاتویک پادگان لعنتی که دورتادورش سیم خارداره وپرازدژبان گیره حبسی پس بهتره اون غریزه هم اونجاموقتانابودبشه

هم اموزشی مگه تا حالا نخوردی ما تو زمان دانشجویی تو تهران خوراک روز و شبمون بود همیشه تو سوپا میریختن چیزی نیست فقط بیحال میشی
:12:

alex_love
18-02-2016, 14:51
اینم از شانس... ما!!

به امکان زیاد امریه داری ! بعد از اینکه رفتی کرمانشاه ، دوباره میفرستنت یزد !!!
البته حتما یه سری هم به +10 بزن

Globe
18-02-2016, 15:15
بله امریه دارم
دیگه فرصتی برا رفتن به پلیس +10 نیست
شنبه 6 صبح باید برم نظام وظیفه
فعلا با بی خیالی میریم تا ببینیم چی میشه!!

Behnam92
18-02-2016, 15:39
سلام به همه دوستان
این وسایلی که اول تاپیک نوشته رو همشو ببریم؟ چیو بیشتر لازمه؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.:n40:

fanixhd
18-02-2016, 15:57
.................

9306915
18-02-2016, 16:07

یک دی هم به همین صورت بود یه سری یزد بودن افتادن کرمانشاه

ali.92
18-02-2016, 16:09
خب اموزشی بنده هم در 02 تموم شد....البته با یه خاطره مزخرف از سمت پادگان تو روز تحلیف....واقعا نمیدونم باید ازشون بگذریم یا نه..الکی 1000 نفر رو سر یه چیز مسخره 4 ساعت علاف کردن با 30 کیلو بار.....حتی جیره ناهار هم برامون رد نکردن...عملا 1000 نفر گرسنه بودن...چه سودی کرد بوفه پادگان...!!!!!حقشون بود جلوی پوردستان ابروشونو میبردیم!

hemeyang
18-02-2016, 16:19
خب اموزشی بنده هم در 02 تموم شد....البته با یه خاطره مزخرف از سمت پادگان تو روز تحلیف....واقعا نمیدونم باید ازشون بگذریم یا نه..الکی 1000 نفر رو سر یه چیز مسخره 4 ساعت علاف کردن با 30 کیلو بار.....حتی جیره ناهار هم برامون رد نکردن...عملا 1000 نفر گرسنه بودن...چه سودی کرد بوفه پادگان...!!!!!حقشون بود جلوی پوردستان ابروشونو میبردیم!

داداش خدا قوت اقا چی شد امریه بچه ها رو انداختن شهر خودشون منظورم شرایط دار و اینا منم افتادم ارتش 01
اوضاع چطور بود

albertxx
18-02-2016, 16:41
مگه ممنوع نشده ؟؟؟؟

اینم از شانس... ما!!

محل آموزشی عوض میشه مگه؟؟؟؟
من همون چند وقت قبل گرفتم همون رو دارم

البته
خود پست برگه آبی اصلی رو آورد
که خب وقتی اینو آورده اصولا فکر نکنم عوض بشه
هم اون برگه ای که از پلیس به اضافه 10 گرفتم رو دارم هم اصلش رو که پست آورد

Globe
18-02-2016, 16:51
مگه ممنوع نشده ؟؟؟؟

محل آموزشی عوض میشه مگه؟؟؟؟
من همون چند وقت قبل گرفتم همون رو دارم

البته
خود پست برگه آبی اصلی رو آورد
که خب وقتی اینو آورده اصولا فکر نکنم عوض بشه
هم اون برگه ای که از پلیس به اضافه 10 گرفتم رو دارم هم اصلش رو که پست آورد

منم هم برگ آبی که پست آورده رو دارم و هم برگ سفید پلیس +10، تو هر دوش هم زدخ خاتمی یزد
امروز صبح که خیر سرم رفته بودم آزمون نظام مهندسی بدم و گوشیم خاموش بود، روشن که کردم دیدم اس ام اس اومده که "یگان خدمتی شما در اعزام 1394/12/1 برای مرکز سپاه- آموزشگاه شهدای کرمانشاه (امریه دار) تعیین گردید. جهت دریافت برگ معرفی نامه، به دفاتر پلیس +10 مراجعه نمایید."
امروزم که پلیس +10 تا 12 بیشتر باز نبود و منم ساعت یک باخبر شدم

phantom_r91r
18-02-2016, 17:24
سلام. آقا من 5 دی دفترچه پست کردم واسه معافی. یکشنبه هفته گذشته تو شورای پزشکی رد شدمو سرباز معرفی شدم! دو روز بعد رفتم پلیس + 10 ببینم الان تکلیفم چیه. خانمه گفت برادر برگه اعزام واست اومده 1 اسفند!! کپ کردم! آخه شنیده بودم هرکی دفترچه پست میکنه این مدت میفته واسه تابستون یا پاییز 95! ولی برگه سفید که محل رو مشخص میکنن نیومده بود. رفتم حوزه نظام وظیفه پرسیدم گفت کد مازاد خوردی. روز اعزام بیا مشخص میشه. حالا با این کد مازادی میشه یه کاری کرد شهر خودمون(اهواز) بیفتم یا حداقل یه جای خوبی؟؟ البته نمیدونم این جای خوب کجاس:دی کلا حس خوبی نسبت به مازاد بودن ندارم:| بعد ممکنه دیرتر هم اعزام بشیم نسبت به اون 1 اسفند که تاریخ اعزام دارم؟

امروز رفتم پلیس+10 برگه سفید که محل اعزام رو سفید زده بود پرینت گرفتم به این امید که همونطور که حوزه گفته بود مازادم! الان مسیج اومده که نیروی دریایی سیرجان افتادم. اعصابم خورد شد. این پیامه چقدر معتبره؟! جای مزخرفی هم هست؟

south boy
18-02-2016, 17:56
امروز رفتم پلیس+10 برگه سفید که محل اعزام رو سفید زده بود پرینت گرفتم به این امید که همونطور که حوزه گفته بود مازادم! الان مسیج اومده که نیروی دریایی سیرجان افتادم. اعصابم خورد شد. این پیامه چقدر معتبره؟! جای مزخرفی هم هست؟

دوست عزیز نیرو دریایی توی خوزستان پایگاه داره . هم خرمشهر و هم اهواز و هم قفاص . اگه پارتی داشته باشی شاید بتونی بیفتی اینورا . محیط

بهتری نسبت به نیرو زمینی داره

اموزشیش یه مقدار شاید سخت باشه که اونم دو ماه بیشتر نیست . پادگان اموزشیش هم خیلی بزرگ و مجهزه . البته من شنیدم .

شما یه سرچ توی اینترنت بزن .

albertxx
18-02-2016, 17:58
دوستان حقوق سربازها در حال حاضر چقدره؟؟؟
لیسانس
ارتش

mani6606
18-02-2016, 18:06
دوستان حقوق سربازها در حال حاضر چقدره؟؟؟
لیسانس
ارتش

حدود ٩٠ هزار تومن

phantom_r91r
18-02-2016, 19:44
دوست عزیز نیرو دریایی توی خوزستان پایگاه داره . هم خرمشهر و هم اهواز و هم قفاص . اگه پارتی داشته باشی شاید بتونی بیفتی اینورا . محیط

بهتری نسبت به نیرو زمینی داره

اموزشیش یه مقدار شاید سخت باشه که اونم دو ماه بیشتر نیست . پادگان اموزشیش هم خیلی بزرگ و مجهزه . البته من شنیدم .

شما یه سرچ توی اینترنت بزن .

مطمئنید اهواز نیروی دریایی داره؟! قفاص هم که نمیدونم کجاست؟
بند پ هم متاسفانه ندارم. یعنی هیچ راهی نداره غیر بند پ که بتونم بیفتم حداقل خرمشهر بعد از آموزشی؟

mykamran
18-02-2016, 20:31
سلام دوستان
پادگان نیرو زمینی ارتش آران و بیدگل(کاشان) ۸۴۰ موشکی چجور جاییه؟برا یگان خوبه؟!

fanixhd
18-02-2016, 20:41
سلام

یکی از دوستان از یک شخص مهم شنیده بود که قراره کسانی که از سال 95 به بعد خدمت به 18 ماه برگرده ؟ این داستان تا چه حد حقیقت داره ؟ چرا بعضی ها تعویق میزنن بعد عید ؟ به خاطر همین موضوعه ؟

یک مساله ای خجالت میکشم بپرسم :n02: برای صبحونه ، نهار ، شام غذا چی میدن ؟ (خیلی دقیق توضیح بدین با ذکر اسامی:n02:) / نظافتی در تهیه غذا هست ؟ :n28:

9306915
18-02-2016, 21:38
منم هم برگ آبی که پست آورده رو دارم و هم برگ سفید پلیس +10، تو هر دوش هم زدخ خاتمی یزد
امروز صبح که خیر سرم رفته بودم آزمون نظام مهندسی بدم و گوشیم خاموش بود، روشن که کردم دیدم اس ام اس اومده که "یگان خدمتی شما در اعزام 1394/12/1 برای مرکز سپاه- آموزشگاه شهدای کرمانشاه (امریه دار) تعیین گردید. جهت دریافت برگ معرفی نامه، به دفاتر پلیس +10 مراجعه نمایید."
امروزم که پلیس +10 تا 12 بیشتر باز نبود و منم ساعت یک باخبر شدم

روز اعزام نظام وظیفه شهرتون به شما برگه معرفی میده. البته بگین که از طریق پیامک متوجه شدین که مدرکی به شما بدن که افتادی شهدا

albertxx
18-02-2016, 21:49
سلام

یکی از دوستان از یک شخص مهم شنیده بود که قراره کسانی که از سال 95 به بعد خدمت به 18 ماه برگرده ؟ این داستان تا چه حد حقیقت داره ؟ چرا بعضی ها تعویق میزنن بعد عید ؟ به خاطر همین موضوعه ؟

یک مساله ای خجالت میکشم بپرسم :n02: برای صبحونه ، نهار ، شام غذا چی میدن ؟ (خیلی دقیق توضیح بدین با ذکر اسامی:n02:) / نظافتی در تهیه غذا هست ؟ :n28:
آخه مگه چقدر اختلاف داره؟؟؟
حداکثر 1 ماه و شاید اصلا طرف ضرر کنه

کسی که اسفند اعزام بود تعویق بزنه واسه اردیبهشت مثلا
خب همینجا 2 ماه عقب افتاد و عملا 1 ماه سود داره واسش

تازه اگه اردیبهشت بخوره
چون اگه تیر بره طرف 1 ماه ضررم میکنه
اسفند بره تا تیر خودش 4 ماه خدمت کرده
دیگه 3 ماه کسری واسش ضرره....

با حرف و حدیث و شایعه زندگی کردن آدم به جایی نمیرسه...
حالا هی شب و روز منتظر بمونه آدم چی میشه
چی نمیشه....

با حرف مردم زندگی کردن آخرش آدم به جایی نمیرسه (( تجربه ثابت کرده ملت تو حرف زدن استادن -- البته فقط حرف میزنن.... ))
برو خدمت راحت کن خودتو...

alex_love
18-02-2016, 22:27
سلام

شایعه هارو ول کن ! خدمت امکانش هست که زیاد بشه ولی اصلا کم نمیشه ! اوضاع مناسب نیست ! سرباز کمه ! ترخیص هم زیاده ! بیخود دل به این شایعه ها خوش نکنید ! از روز اولی که وارد پادگان میشید این شایعه ها با شما هست تا دقیقا لحظه ای که ترخیص شدید و از پادگان خارج میشید !

غذا ؟! خخخخخ
سپاه بهتر از ارتش و نیروی انتظامی ! ارتش و نیروی انتظامی خیلی گدان ! هم کم میدن هم اشغال !
تو ارتش ، غذا ها عبارتند از : ساچمه پلو با ماست ! گاهی بی ماست ! خشک خشک ! :n02::n02::n02: تو اموزشی اصولا اون ماستو نمیدن ! خورشت وحشت در انواع و اقسام مختلف ! خوزشت بادمجان ! خورشت کدو !! خورشت نمیدونم چیچی !!! وحشتناک کامل ! یه خورشت وحشت هم بود که سویای له شده با یه سری چیز میز که اصلا معلوم نیست چیه ! اونم وحشتناکه ! صبحانه ، خیلی کمه غالبا ! یا حلوا شکری کوچیک یا یه تیکه کوچیک پنیر و خرما یا یه تخم مرغ آبپر ! یا نیمرو با سیب زمینی و .... ! شام هم اکثرا خورشت وحشت از نوع همون سویا ! سبزی قورمه و قیمه هم حالم بد شد یادم اومد ! وحشتناکن ! مخصوصا قیمه با دو قابلمه کفه روش !!!

نظافت ؟! خخخخ ابدا چیزی به نام نظافت تو آموزشی وجود نداره ! مخصوصا تو سرویس بهداشتی و آشپزخونه !!!

زیاد توجه نکن ، اون اولا شاید نتونی بخوری و کلا پرهیز کنی ، ولی کم کم مجبور میشی ! البته من خیلی هاشو نمیخوردم و با بیسکوییت سر میکردم ! اخر سر هم 14 کیلو وزن کم کردم !!

erfan90ir
18-02-2016, 23:28
سلام
داداش غذاهاش
ساچمه پلو
خورشت وحشت
چمن پلو که اگه پادگانتون زمین چمن داشته باشه موقعی که چمن ها رو کوتاه میکنن چمن پلو میدن دقیقا ساقه های چمن ها میاد زیر دندون که خودشون بهش میگن قرمه سبزی
صبح ها عدسی میدن اما عدس ریشه کرده رو ریختن توی آب اسمش رو گذاشتن عدسی
و تخم مرغ آب پز که سالم ترین غذاشه البته اگه نمونده باشه و فاسد نشده باشه
پنیرهاشم کپک زده که با چاقو کپک هاشو خودشون جدا میکنن
اونجا قبل از اینکه غذا رو بخوری باید اون رو بو کنی اگه بوی بد و فاسد شدن میداد نخور یه سری میخوردن و بعدش اسهال و استفراغ:n21:
من حالا متوجه میشم که چرا حیوانات اول غذا رو بو میکنن و بعد میخورن
ببین نمیدونم دانشجو بودی یا نه؟؟؟ غذای دانشگاه رو که همه دانشجوها میگفتن بده و بی کیفیته غذای خدمت یک دهم کیفیت اون رو نداره
در مورد نظافت سربازای آشپزخونه من تو طول خدمتم یکبار ندیدم سربازای آشپزخونه دستکش پلاستیکی دستشون کنن طرف دستش توی دماغش بود یا زیر بغلش رو میخاروند یا دستش تو ... بود یا دستشویی میرفت و سریع میومد بعد با همون دست پنیر میداد و تو دیگ غذا شنا میکرد :n21::n21::n21:
اولاش ممکنه اسهال بگیری قرص های اسهال و استفراغ:n21: حتما حتما ببر البته بهداری هم هست ولی خیلی خسیسن قرص که میخواد بده میگه دستت را بیار جلو یکی میندازه تو دستت آخه با یک قرص که آدم خوب نمیشه:n41:
این موردهایی بود که من تو خدمت دیدم میتونی از بچه های دیگه هم بپرسی چون غذا تو اکثر پادگانها کیفیتش یکجوره
ولی میگذره من خودم 2 سال اون غذا ها رو خوردم ولی الان هنوز زندم و دارم این پست رو مینویسم:n31:

یه نتیجه گیری هم کنم
خدمت واسه اونایی که به غذاهایی که مادر عزیزشون میپزه ایراد میگیرن و نمیخورن و قر میزنن یه درس میده و اون اینه که بعد از خدمت که اومدن خونه مثل یک بچه خوب و مودب میشینن غذا هر چی باشه رو میخورن و دیگه هیچ اعتراضی هم نمیکنن:n02:

dokhtarak_e_darya
19-02-2016, 00:48
دوستان کسی خبر داره برای اعزامی های 19 اسفند ایا پدافند نیرو میگیره یا نه؟

ali.92
19-02-2016, 09:45
داداش خدا قوت اقا چی شد امریه بچه ها رو انداختن شهر خودشون منظورم شرایط دار و اینا منم افتادم ارتش 01
اوضاع چطور بود

اقا شما که برو عشق و حالی
01 واقعا هتل..البته سختی هم داره ولی نه مثل جاهای دیگه
امریه ها 3م میاد..هنوز چیزی نمیدونم...اومد حتما میام میگم

ali.92
19-02-2016, 09:52
سلام

منکه 02 بودم...غذاهاش خوب نبود..اما ناشکریه بگم بد و افتضاحه...همه از همون غذاها میخوردن...اتفاقا هر کی میگفت غذاش بد خودش غذاش رو تا اخر میخورد..پس غذاش طوریه که میشه خورد..صبحونه هاش خوب بود...ظهر هم برنج داشتیم که برنجش هندی بود ولی قابل خوردن..بوفه هم داشت...شامش هم که خب بد نبود...طبیعیه برای 3000 نفر دارن هر وعده غذا درست میکنن..نمیشه مثل کیفیت غذای خونه باشه که!!!
خودم عسل برده بودم با نون قندی..صبحونه اینارو میخوردم..خرما و انجیر خشک و اجیل ببر هر روز بخور...مخصوصا خرما که معجزه میکنه...میوه هم میتونی بری توی شهر بخری(اگر شهر نزدیکه)

مهمترین اصل توی سربازی اینه که جای قر زدن سر غذا و امکانات خودتو با شرایط وفق بدی..همین......

albertxx
19-02-2016, 10:14
اینایی که واسه غذا میگید واسه کدوم ارگان هست؟؟؟
نیروی انتظامی
ارتش
سپاه؟؟؟

آخه میگن پادگان با پادگان فرق داره
ارتش نیروی دریایی چطوره!!؟؟؟؟
یکی میگفت غذاهاش خوبه ولی خب هنوز تست نکردم

Globe
19-02-2016, 11:31
نیروی انتظامی
ارتش
سپاه؟؟؟

02 نیرو زمینی ارتشه
فک کنم پرندک باشه (نزدیک تهران)

albertxx
19-02-2016, 11:50
02 نیرو زمینی ارتشه
فک کنم پرندک باشه (نزدیک تهران)

نیروی دریایی فکر کنم شرایطش بهتر باشه
البته اونطور که میگن....

بریم ببینیم چی میشه
فردا همین موقع پادگانم [emoji3]

alex_love
19-02-2016, 11:59
البته اونطور که میگن....

بریم ببینیم چی میشه

ارتش ارتشه ! هوایی زمینی دریایی نداره ! بوجه ی غذاش کمه ! گدان ! زیاد امید نداشته باش !

Amir-Rainman
19-02-2016, 12:08
البته اونطور که میگن....

بریم ببینیم چی میشه

پادگان نیرو دریایی حسن رود من شنیدم وضعیت مناسب داره

شما خودتون برای نیروی دریایی اقدام کردین یا تقسیم کردن شما افتادین نیرو دریایی؟؟

تصمیم دارم تو استخدامی افسری نیرو دریایی شرکت کنم ولی مرددم، نمیدونم اصن اونجا چه خبری هست :n02: ( رشته مم مخابراته، مناسبه ) شما اگه اطلاعاتی بدست آوردین ممنون میشم اطلاع بدین :n39:

raminlp
19-02-2016, 12:28
نیروی انتظامی
ارتش
سپاه؟؟؟

اگر نیروی دریایی سیرجان باشی جز پادگان های نمونه کشور تویه کیفیت غذا هسته، دوست من اونجا بود که پارسال خدمت میکرد میگفت غذایه قابل قبولی داره و حتی پارسال بهترین پادگان تویه کیفیت غذا شده بوده.
حالا شاید به نظرت غذایه جالبی نباشه اونجا ولی اینو بدون جاهای دیگه از اینجا بدترن.

livebot
19-02-2016, 12:36
دوستان من فردا عازمم. سه تا سوال داشتم.
1. مو هامو خودم با 4 بزنم برم یا اونجا میزنن؟ بقیه چی کار میکنن معمولا؟
2. تو برگی که فرستادن نوشته برگ واکسیناسیون باید ببرم که دادم به پلیس +10 همون موقع. الان ندارمش.
3 . کپی کارت ملی و شناسنامه کافیه؟
لطفا جواب بدین که دیگه وقتی نیست (احساس میکنم عزرائیل پشت دره!) :n21: :n28:
در ضمن از اینجا عجب شیر کسی میاد فردا؟

albertxx
19-02-2016, 14:03
پادگان نیرو دریایی حسن رود من شنیدم وضعیت مناسب داره

شما خودتون برای نیروی دریایی اقدام کردین یا تقسیم کردن شما افتادین نیرو دریایی؟؟

تصمیم دارم تو استخدامی افسری نیرو دریایی شرکت کنم ولی مرددم، نمیدونم اصن اونجا چه خبری هست :n02: ( رشته مم مخابراته، مناسبه ) شما اگه اطلاعاتی بدست آوردین ممنون میشم اطلاع بدین :n39:

من اقدام کردم از طریق بالایی
سپردم به خودش نه بنده خودش
به قول طرف گفتنی :
کار خوبه خدا درست کنه
سلطان محمود خر کیه؟؟

ولی نمیدونم انزلی چطور جایی هست
میگن خوبه ولی خب خوب یعنی چی؟؟

راستش منم تو فکر این هستم واسه استخدام نیروی دریایی اقدام کنم (( برق قدرت)) ولی نمیدونم اصلا کار تو ارتش اونم نیروی دریایی چطوره...

از چند نفر پرسیدم میگن خوبه کم و بیش
ولی چیزی که مردد هستم اینه کار تو سیستم نظامی اونم ارتش چطوره؟؟

میترسم برم توش آسفالتم کنم
آدمی هم نیستم که بگم چون پول بیشتری میدن پس میرم...
به پول کمتر قانع هستم ولی عذاب نمیدم خودمو

اگر نیروی دریایی سیرجان باشی جز پادگان های نمونه کشور تویه کیفیت غذا هسته، دوست من اونجا بود که پارسال خدمت میکرد میگفت غذایه قابل قبولی داره و حتی پارسال بهترین پادگان تویه کیفیت غذا شده بوده.
حالا شاید به نظرت غذایه جالبی نباشه اونجا ولی اینو بدون جاهای دیگه از اینجا بدترن.
انزلی نمیدونی چطوره؟؟؟ [emoji3]
میگن خوبه ولی خب نمیدونم تعریفشون از خوب چطوره....

دوستان من فردا عازمم. سه تا سوال داشتم.
1. مو هامو خودم با 4 بزنم برم یا اونجا میزنن؟ بقیه چی کار میکنن معمولا؟
2. تو برگی که فرستادن نوشته برگ واکسیناسیون باید ببرم که دادم به پلیس +10 همون موقع. الان ندارمش.
3 . کپی کارت ملی و شناسنامه کافیه؟
لطفا جواب بدین که دیگه وقتی نیست (احساس میکنم عزرائیل پشت دره!) :n21: :n28:
در ضمن از اینجا عجب شیر کسی میاد فردا؟

1 خودت بزنی بهتره
من همین حالا از آرایشگاه اومدم
4 زدم راحت [emoji3]
بری اونجا دردسر داره
شنیدم کلی ادم تو صف هستن که میخوان بزنن
تازه
حساب کن هزار نفر از هزار جا هستن که نمیدونی حالا همه سالمن یا بیماری پوستی دارن و.....
بزن راحت کن خودتو...

2 پلیس به اضافه 10 کپی اونو میگیره
اصل دست خودت باید میموند....
نمیدونم چیکار باید کنی
ولی ببین به پلیس به اضافه 10 فردا دسترسی داری
اگه نشد برو شاید اصلا گیر ندن

3 اصلش رو ببر خیالت راحته
همه مدارک با اون مدارک خدمت رو بریز تو پوشه دکمه دار با خودت ببر
دیگه خیالت راحت هست همه چی داری با خودت

Amir-Rainman
19-02-2016, 14:30
من اقدام کردم از طریق بالایی
سپردم به خودش نه بنده خودش
به قول طرف گفتنی :
کار خوبه خدا درست کنه
سلطان محمود خر کیه؟؟

ولی نمیدونم انزلی چطور جایی هست
میگن خوبه ولی خب خوب یعنی چی؟؟

راستش منم تو فکر این هستم واسه استخدام نیروی دریایی اقدام کنم (( برق قدرت)) ولی نمیدونم اصلا کار تو ارتش اونم نیروی دریایی چطوره...

از چند نفر پرسیدم میگن خوبه کم و بیش
ولی چیزی که مردد هستم اینه کار تو سیستم نظامی اونم ارتش چطوره؟؟

میترسم برم توش آسفالتم کنم
آدمی هم نیستم که بگم چون پول بیشتری میدن پس میرم...
به پول کمتر قانع هستم ولی عذاب نمیدم خودمو

منظورم پارتی نبود :n02: منظورم اینه شما برا سربازی اقدام کردی و افتادی تو نیرو دریایی؟

شهر انزلی جای خوبیه، زندگی کنین توش خودتون متوجه میشین چجور جایه( حداقل از نظر آب و هوا جای خیلی گرمی نیست ( این خیلی برا من مهمه :n02:) مخصوصا یه ماه دیگه بهاره، از بودن تو همچین جایی لذت میبرین :n02: )

من شنیدم حقوق خیلی بالایی نداره، یعنی تو 5 سال پیمانی که همون طبق قانون کاره شاید بیشتر سختیش چند سال مأموریت یا بودن رو عرشه کشتی باشه !!! البته همه رو کشتی نمیرن !!

alex_love
19-02-2016, 14:36
دوستان یه توصیه دارم براتون ! قبل از اینکه اقدام به استخدامی در نظام بکنید ، حالا هر کدام، با هر مدرکی ، حتی پزشکی ، حتما سربازی برید ! ببینید اصلا میتونید اون محیط رو تحمل کنید یا نه ! بعد اقدام کنید ! خودتون برید متوجه میشید ! با کادریا هم صحبت کنید در این مورد ! نظام قوانین بسته ای داره ، با کار کردن تو اداره خیلی فرق داره ! حتی اگه کارمند باشی و درجه دار نباشی ! اگه وارد بشید راه برگشت به راحتی براتون حاصل نخواهد شد !!

albertxx
19-02-2016, 14:38
منظورم پارتی نبود :n02: منظورم اینه شما برا سربازی اقدام کردی و افتادی تو نیرو دریایی؟

شهر انزلی جای خوبیه، زندگی کنین توش خودتون متوجه میشین چجور جایه( حداقل از نظر آب و هوا جای خیلی گرمی نیست ( این خیلی برا من مهمه :n02:) مخصوصا یه ماه دیگه بهاره، از بودن تو همچین جایی لذت میبرین :n02: )

من شنیدم حقوق خیلی بالایی نداره، یعنی تو 5 سال پیمانی که همون طبق قانون کاره شاید بیشتر سختیش چند سال مأموریت یا بودن رو عرشه کشتی باشه !!! البته همه رو کشتی نمیرن !!
من دفترچه پست کردم و افتادم نیروی دریایی
البته اعزام شهریور سال بعد بودم ولی تعجیل زدم خورد اسفند

شما بچه کجایی مگه؟؟
خارج گیلان؟؟؟ [emoji3]

انزلی جای خوبیه؟؟؟؟
مرد مومن من خودم لاهیجانی هستم
کلا 2 تا شهر با انزلی فاصله دارم [emoji16]
نزدیک 1 ساعت تا پادگان
دیگه آب و هوای اینجا واسم عادیه چون هر روز میبینم [emoji16] [emoji3]

منظورم این بود خدمت تو نیروی دریایی انزلی چطوره؟؟
پادگانش چطور جاییه
حسن رود هست پادگان نامجو
غذاش از این علفا نباشه!!!! [emoji3]

albertxx
19-02-2016, 14:42
دوستان یه توصیه دارم براتون ! قبل از اینکه اقدام به استخدامی در نظام بکنید ، حالا هر کدام، با هر مدرکی ، حتی پزشکی ، حتما سربازی برید ! ببینید اصلا میتونید اون محیط رو تحمل کنید یا نه ! بعد اقدام کنید ! خودتون برید متوجه میشید ! با کادریا هم صحبت کنید در این مورد ! نظام قوانین بسته ای داره ، با کار کردن تو اداره خیلی فرق داره ! حتی اگه کارمند باشی و درجه دار نباشی !
دقیقا اینی که گفتید دلیلی هست که مردد هستم برم یا نه
حتی واسه کار تو سپاه هم یکی گفت بهم که اونم مردد هستم
چون همونطور که گفتید و منم میدونم
سیستم اداری نظامی فکر کنم سختی خودشو داره

واسه همین در موردش زیاد تحقیق میکنم...
ولی فکر کنم آخرش باز نرم[emoji3]
زیاد خوشم نمیاد....

--------=--------------

راستی دوستان من موهارو با 4 زدم
یکی گفت باید 12 بزنی
ارتش هستم لیسانس
چطوره الان!؟؟
اشتباه زدم [emoji3]

Amir-Rainman
19-02-2016, 15:02
من دفترچه پست کردم و افتادم نیروی دریایی
البته اعزام شهریور سال بعد بودم ولی تعجیل زدم خورد اسفند

شما بچه کجایی مگه؟؟
خارج گیلان؟؟؟ [emoji3]

انزلی جای خوبیه؟؟؟؟
نزدیک 1 ساعت تا پادگان

پادگانش چطور جاییه
حسن رود هست پادگان نامجو

میگم قبلا من اسمتو تو تایپیک اینترنت گیلان دیده بودما :n02::n02:

پادگان حسن رود من از هر کی شنیدم میگن هتل دریاییه :n02:

erfan90ir
19-02-2016, 15:24
انزلی جای خوبیه؟؟؟؟
نزدیک 1 ساعت تا پادگان
پادگانش چطور جاییه
حسن رود هست پادگان نامجو

داداش اینجاروبخون همه چیو توضیح داده کامل
سربازی در مرکز شهید نامجو نیروی دریایی حسن رود انزلی کد 234 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

behzadps
19-02-2016, 15:26
کسی از دوستان هست اعزامی 01 باشه؟

albertxx
19-02-2016, 15:36
داداش اینجاروبخون همه چیو توضیح داده کامل
سربازی در مرکز شهید نامجو نیروی دریایی حسن رود انزلی کد 234 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون
خوندم
ولی چیزی که نظرم بهش جلب شد این بود واسه 4 سال قبل بود مطلب وبلاگ
ولی خب از هیچی بهتره

شما هم لطف کردید
بریم ببینیم چی میشه

راستی کسی نگفت باید 4 میزدم دیگه آره؟؟؟ [emoji3]

vahid javani
19-02-2016, 17:32
راستی کسی نگفت باید 4 میزدم دیگه آره؟؟؟ [emoji3] Sent from my D6502 using Tapatalk تو برگه معرفی نامه نوشته با نمره ۴ حالا این نمره ۴ یعنی چی؟! موزر بدون شونه میشه؟ یا ۴ میلی متر میشه؟

۰۴ بیرجند نبووووووووووووووووووووووو ود؟؟؟؟؟؟ فردا حرکته

lafze-ghalam
19-02-2016, 18:26
سلام
دوستان مزایای عفو رهبری برای غایبین با بیش از 8 سال غیبت چیاست؟
فقط همین که پرونده ای واسشون تشکیل داده نمیشه و به مراجع قضایی معرفی نمیشن؟
آیا الان شخصی با 8 سال غیبت میتونه توی دانشگاه ثبت نام کنه؟!!

amirloghman
19-02-2016, 21:01
سلام
دوستان کسی در مورد پادگان ذالفقار یا دپو ارتش در 3 راه شهریار تهران اطلاعاتی داره ... چه طور جایی هست ؟!

یا در مورد گروه پدافند هوایی 99 تهران

Globe
20-02-2016, 07:36
امروز ساعت 6 رفتم نظام وظیفه، گفتن ساعت 1 ترمینال غرب باشین!
بیخود این ساک 10 کیلویی رو با خودم بردم!!

alex_love
20-02-2016, 10:25
سلام
دوستان مزایای عفو رهبری برای غایبین با بیش از 8 سال غیبت چیاست؟
فقط همین که پرونده ای واسشون تشکیل داده نمیشه و به مراجع قضایی معرفی نمیشن؟
آیا الان شخصی با 8 سال غیبت میتونه توی دانشگاه ثبت نام کنه؟!!

سلام
مگه 8 سال غیبت عفو رهبری میخوره ؟! طبق این قانون جدید که باید پول بده !!!
مزیتش اینه که بعد از اینکه پولو دادید و سوابقتون بررسی شد، کارت پایان خدمت براتون صادر میشه ! میشید مثل اونی که رقته خدمت ! شرایطشون یکسانه
با کارت پایان خدمت میتونه شرکت کنه

lilipit70
20-02-2016, 10:35
سلام
من تک فرزند هستم پدرم سال 85 به علت سرطان مری عمل جراحی انجام داده و از کار افتادست(100 درصد) طبق نظر شورای پزشکی تامین اجتماعی برگه هاشم موجوده سال 92 هم قلبش رو بالون گذاشتن.خدارو شکر الان حالش خوبه میخوام واسه کفالت اقدام کنم به نظرتون میتونم معاف شم یا خیر؟ ممنون میشم جواب بدین :n35:

Ehsan PCbase
20-02-2016, 11:36
سلام
دوستان لیسانس که چهارشنبه از 02 پرندک ترخیص شدن، امریه رو گفتن فردا (یکشنبه) چه ساعتی میدن؟؟

Ehsan PCbase
20-02-2016, 11:44
احتمال 99% معافید

سلام
من تک فرزند هستم پدرم سال 85 به علت سرطان مری عمل جراحی انجام داده و از کار افتادست(100 درصد) طبق نظر شورای پزشکی تامین اجتماعی برگه هاشم موجوده سال 92 هم قلبش رو بالون گذاشتن.خدارو شکر الان حالش خوبه میخوام واسه کفالت اقدام کنم به نظرتون میتونم معاف شم یا خیر؟ ممنون میشم جواب بدین :n35:

jokereblis
20-02-2016, 12:14
سلام
من پدر دوستم سرطان گرفته جدیدا :( می خواستم بدونم معاف میشه؟

SADEGH 7
20-02-2016, 12:15
سلام
دوستان من ترم مهر دو تا درس معرفی به استاد داشتم که دومی رو اواخر آذر امتحان دادم و تا جایی که من اطلاع دارم، از زمانی که آخرین امتحان رو بدم، یک سال وقت دارم که برای سربازی اقدام کنم.(این درسته یا اینکه از زمانی که برگه لغو معافیت بهم بدن 1 سال وقتم شروع می شه؟)
با در نظر گرفتن اینکه از آخر آذر 94 تا آخر آذر 95 وقت دارم، آیا می تونم تو کنکور ارشد که حدودا اردیبهشت 96 برگزار می شه شرکت کنم؟ (به عبارت دیگه اگه دفترچه رو آخر آذر 95 ارسال کنم، می شه با اطمینان 100% بگم که می تونم تو کنکور شرکت کنم؟)
ممنون از دوستانی که با توجه به متن سوال راهنمایی می کنن.:n40:

alex_love
20-02-2016, 12:38
سلام
سلام
انشالله که همیشه خوش و خرم باشن
باید درخواست بدی، بعد به همراه پدرتون تو شورای پزشکی حاظر میشید و به امکان خیلی قوی معافیت کفالت میدن بهتون . اگه تونستید از دادگاه هم نامه ای مبنی بر سرپرستی خانواده بگیرید خیلی خوب میشه (البته زیاد نیاز نیست، فقط برا محکم کاری)

سلام
من پدر دوستم سرطان گرفته جدیدا :( می خواستم بدونم معاف میشه؟
سلام
انشاالله که حالشون بهتر از پیش بشه .
بستگی به یکسری شرایط داره . اینکه تک پسر خانواده باشن، در اصل سرپرست خانواده باشن ، اینکه بیماری پدرشون در چه مرحله ای باشه .

سلام
دوستان من ترم مهر دو تا درس معرفی به استاد داشتم که دومی رو اواخر آذر امتحان دادم و تا جایی که من اطلاع دارم، از زمانی که آخرین امتحان رو بدم، یک سال وقت دارم که برای سربازی اقدام کنم.(این درسته یا اینکه از زمانی که برگه لغو معافیت بهم بدن 1 سال وقتم شروع می شه؟)
با در نظر گرفتن اینکه از آخر آذر 94 تا آخر آذر 95 وقت دارم، آیا می تونم تو کنکور ارشد که حدودا اردیبهشت 96 برگزار می شه شرکت کنم؟ (به عبارت دیگه اگه دفترچه رو آخر آذر 95 ارسال کنم، می شه با اطمینان 100% بگم که می تونم تو کنکور شرکت کنم؟)
ممنون از دوستانی که با توجه به متن سوال راهنمایی می کنن.:n40:
سلام . در این مورد که میتونید امتحان بدید ، حتمی هست که میتونید . حتی اگه در خدمت هم باشید، هم میتونید ارشد بدید و هم در صورت قبولی میتونید برید دانشگاه ، بی هیچ دردسری . فقط به شرط اینکه غیبت نداشته باشید !
اره درسته یک سال معافیت تحصیلی تعلق میگیره بهتون، دقیقا از تاریخ ترخیص از دانشگاه .
فکر کنم منظور شما این هست که قبل از اینکه به خدمت اعزام بشید بتونید در ازمون ارشد شرکت کنید . خوب این بستگی به شرایطی داره و نمیشه با قطعیت گفت که میشه یا نه ! بهترین حالت اینه که اعزامتون بیفته تیر ماه ، که ابدا نمیشه گفت ! این به شرایط اون موقع کشور بستگی داره ! اینکه اوضاع چطور باشه ، سرباز کم باشه و ... باید منتظر بمونید . اما به طور کلی، اگه اذر ماه برگه رو ارسال کنید، اعزامتون در سریعترین حالت میفته اسفند ، که اگه درخواست تمدید کنید، میفته اردیبهشت . آموزشیتون اگه تو اردیبهشت باشه ، قول میدم بهتون که در نتیجه ی آزمونتون تاثیر خواهد گذاشت !اصلا شاید پادگانی بیفتید که مرخصی ندن بتون تا تو ازمون شرکت کنید ! بهر حال دست اوناست و میتونن ! حالت بعدی اینه که اردیبهشت بیفتید ، که اگه تمدید کنید میشه تیر که برا شما عالیه ! اگه اردیبهشت بیفتید میتونید اصلا روز اعزام حاضر نشید تو محل اعزام ! اونوقت اعزامتون میشه دو ماه بعدترش، البته با 3 ماه اضافه خدمت !

اما ، به نظر من 1 سال تو خونه نشستن ، تباه کردن زندگیتون هست ! بهرحال این شتریه که در هر خونه ای خوابیده ! باید ردش کنی بره ! هر چه سریعتر تصمیم بگیری بهتره .

امیدوارم که ازمون اردیبهشت 94 قبول بشید :n16:

jokereblis
20-02-2016, 12:59
[QUOTE=alex_)سلام
انشاالله که حالشون بهتر از پیش بشه .
بستگی به یکسری شرایط داره . اینکه تک پسر خانواده باشن، در اصل سرپرست خانواده باشن ، اینکه بیماری پدرشون در چه مرحله ای باشه .

------

ممنون ، بله تک فرزند خانوادس

و اینکه مراحل اداری رو میشه به ترتیب بگید که از کجا باید شروع کنه

alex_love
20-02-2016, 14:15
ممنون ، بله تک فرزند خانوادس

و اینکه مراحل اداری رو میشه به ترتیب بگید که از کجا باید شروع کنه

باید اول برن پلیس +10 ، مراحل بعد رو اونها بهشون خواهند گفت .

چیزی شبیه کمسیون پزشکی هست با این تفاوت که پدرشون باید در کمسیون شرکت کنند و بیماریشون برسی بشه . چون تک فرزند هستن شانس بیشتری دارند برای معافیت اما مهمترین مورد تشخیص میزان بیماری پدرشون هست که کمسیون پزشکی مشخص خواهد کرد.

ali.92
20-02-2016, 14:56
سلام
دوستان لیسانس که چهارشنبه از 02 پرندک ترخیص شدن، امریه رو گفتن فردا (یکشنبه) چه ساعتی میدن؟؟

سلام
داداش من بودم گفتن سوم امریه ها رو میدن..کی بهت گفت یکشنبه میدن؟؟؟
ساعتشم به ما گفتن 9 تا 10...البته بستگی به افسر آموزشی شما داره

Ehsan PCbase
20-02-2016, 15:02
سلام
داداش من بودم گفتن سوم امریه ها رو میدن..کی بهت گفت یکشنبه میدن؟؟؟
ساعتشم به ما گفتن 9 تا 10...البته بستگی به افسر آموزشی شما داره
به ما گفتن یکشنبه.. من گد وحدت بودم

M_F_e
20-02-2016, 17:11
اعزامی های امروز به سلامت:n28:

کد های 19 اسفند مشخص نشد؟:n37:

راستی من شماره پام 48 ـه ، پوتین اندازه پام دارن؟:n14:

behzadps
20-02-2016, 19:18
کسانی که برگ سبز دوره تکیمل رو دارن و امریه دارند آموزشی رو مجدد خواهند گذروند؟

behzadps
20-02-2016, 19:21
کسانی که برگ سبز دوره تکمیلی رو دارند و نیز امریه هستند آموزشی رو مجدد خواهند گذروند؟
آیا به این ربط داره که آموزشی کجا بیفتن (سپاه یا نیرو انتظامی یا ارتش)

lilipit70
20-02-2016, 20:03
دوستان واسه کفالت یه برگه هست به اسم استشهاد تاییدیه مشمول میخواستم ببینم اون برگه رو دایی و عمو و خاله اینا میتونن امضا کنن مشکلی پیش نمیاد؟:n41:

mykamran
20-02-2016, 20:52
دوستان واسه کفالت یه برگه هست به اسم استشهاد تاییدیه مشمول میخواستم ببینم اون برگه رو دایی و عمو و خاله اینا میتونن امضا کنن مشکلی پیش نمیاد؟:n41:
اصلا تاثیر نداره بیخود زحمت نکش

lafze-ghalam
20-02-2016, 21:13
سلام
مگه 8 سال غیبت عفو رهبری میخوره ؟! طبق این قانون جدید که باید پول بده !!!
مزیتش اینه که بعد از اینکه پولو دادید و سوابقتون بررسی شد، کارت پایان خدمت براتون صادر میشه ! میشید مثل اونی که رقته خدمت ! شرایطشون یکسانه
با کارت پایان خدمت میتونه شرکت کنه

سلام

بله. کسانی که 8 سال یا بیشتر غیبت دارن، همینطور افرادی که بیش از 8 سال از زمان فرارشون گذشته دیگه پرونده ای واسشون تشکیل نمیشه و همینطور برخوردی صورت نمیگیره (نتونستن برخورد کنن الکی گفتن عفو رهبریه ...) . در واقع غایبین مشمول هستن، مثل سایر مشمولین و فراری ها بدون اینکه زندان برن و به خاطر فرار بازخواستشون کنن یا دستگیر می تونن خودشون رو معرفی و بقیه دوران خدمتشون رو بگذرونن. موردی که شما گفتید فروش خدمته و تفاوت داره با عفو رهبری .
اما من میخوام بدونم یعنی حالا که غایب 8 سال به بالا مشمول به حساب میاد با این عفو ، میتونه ادامه تحصیل بده یا غیبتش همچنان سر جاش هست؟ (هر چند میدونم سوالم جوابش منفیه اما گفتم بپرسم)

ali.92
20-02-2016, 22:16
به ما گفتن یکشنبه.. من گد وحدت بودم

آقا قضیه سر نیزه واقعی بود؟؟؟
پیام خصوصی بده بگو قضیه چی بود؟؟تا کی شما رو نگه داشتن...
یعنی اون روز آخر گند زد به کل روحیمون...هنوز ک هنوز وقتی میخوابم خواب اون پادگان مزخرف رو میبینم:n28:

pacific.sun1991
21-02-2016, 00:30
فکر کنم تیر به بعد بخوره (( البته اگه اردیبهشت خالی باشه هنوز شاید اردیبهشت خوردید))

ولی شما پست کنید
اگه خواستید دیرتر برید میتونید تاریخ اعزام رو تمدید کنید و تاریخ اعزام عقبتر بیفته

تاریخ پیشنهای تقریبا کشکه
هر ماه خالی باشه به ترتیب اعزام میشید
اول آذر که داشتم پست میکردم اینقدر شلوغ بود همینجوری ماه پر میشد میرفت ماه بعد
تیر دقیقا پر شد که من خوردم شهریور
همه برج های اعزام پر بود
و تا برج 8 سال بعد یعنی آبان رفته بود
ولی الان با باز کردن تعجیل اسفند خیلی ها تعجیل زدن و برج های بعدی یعنی اردیبهشت و تیر و.... خالی شده

شما هم پلیس به اضافه 10 بپرسی میگن اعزامی های حال حاضر دقیقا کی تاریخ اعزام میخورن

3 ماه قبل هرکی پست کرد حداقل 6 ماه بعد اعزامش بود
واسه من که 10 ماه بود و شهریور ولی تعجیل زدم شد اسفند

شما هم پست کن اگه خواستی دیرتر بری چند وقت مونده به اعزام میتونی تمدید بزنی و عقبتر بندازی

خیلی ممنونم از شما برای وقتی که گذاشتین
چند بار و چه مدت میتونم تاخیر بندازم؟؟
فکر کنم 2بار طی مدت 2 ماه درسته؟؟

alex_love
21-02-2016, 01:35
سلام

بله. کسانی که 8 سال یا بیشتر غیبت دارن، همینطور افرادی که بیش از 8 سال از زمان فرارشون گذشته دیگه پرونده ای واسشون تشکیل نمیشه و همینطور برخوردی صورت نمیگیره (نتونستن برخورد کنن الکی گفتن عفو رهبریه ...) . در واقع غایبین مشمول هستن، مثل سایر مشمولین و فراری ها بدون اینکه زندان برن و به خاطر فرار بازخواستشون کنن یا دستگیر می تونن خودشون رو معرفی و بقیه دوران خدمتشون رو بگذرونن. موردی که شما گفتید فروش خدمته و تفاوت داره با عفو رهبری .
اما من میخوام بدونم یعنی حالا که غایب 8 سال به بالا مشمول به حساب میاد با این عفو ، میتونه ادامه تحصیل بده یا غیبتش همچنان سر جاش هست؟ (هر چند میدونم سوالم جوابش منفیه اما گفتم بپرسم)
ادامه تحصیل که صد در صد نمیتونه ! چون معافیت تحصیلی نداره ! و بهش هم تا دریافت کارت پایان خدمت معافیت تحصیلی تعلق نمیگیره !
اما این مورد که گفتید رو مطمئنید ؟! که نباید جریمه بده ؟! هر یکی دو سال یه طرحی میزارن که همه غایبا بیایذ و اضافتون بخشیده میشه و سریع میرن سر خدمت ! این طرح فکر کنم سال 93 هم بود ، پشت دفترچه ای هارم اون سال بخشیدن ، به صورت گسترده ، هم ورودی خدمت زیاد شد و هم خروجی !. مطمئنید که الان هم این قانون پابرجاست ؟! لینکی از خبرش دارید ؟! من که تو خبری مبنی بر وجود این طرح در سال جاری رو ندیدم ! کسی که بیشتر از یه سال غیبت کنه فراری محصوب میشه! قضیه فراری ها فرق داره ! فراری باید بره دادسرا !

لینک های زیر رو ببینید ، شرایط رو کامل توضیح داده ! یعنی پرونده سازی انجام میگیره، دادسرا هم داره ! فقط غیبت ها بخشیده میشه ، اونم برا کسایی که برن خدمت ! نه برا کسایی که شامل این طرح میشن ولی خدمت نرن !!! از 8 سال یا کمتر و بیشتر هم صحبتی نکرده ! غایبین بعد از 57 یا اون حدودا ! جون قبل از اون تاریخ عفو رهبری میخورن و معافیت میگیرن .

سال 93 : فقط بخشش اضافه ، حرفی از پرونده سازی نزده !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سال 93 ، صراحتا گفته که : بخشش اضافه خدمت صرفا مربوط به اضافه خدمت سنواتی و دفترچه ای است و تبعات غیبت همچنان باقی است

سال 90

ali.92
21-02-2016, 04:56
سلام به همگی
مرکز آموزش پشتیبانی شهید سرلشکر فیض الله امانی نزاجا- لویزان
دوره کد خوردم اینجا...فکر کنم احتمال زیاد برای عقیدتی باشه..چون برای پذیرش رفته بودم .و قبول هم شدم
کسی اطلاعی داره چجور جاییه؟!!!!

albertxx
21-02-2016, 06:58
خیلی ممنونم از شما برای وقتی که گذاشتین
چند بار و چه مدت میتونم تاخیر بندازم؟؟
فکر کنم 2بار طی مدت 2 ماه درسته؟؟
راستش اینو دقیق نمیدونم
میترسم بگم بعد راهنمایی اشتباه باشه
فکر کنم ۲ بار میتونید تمدید کنید
که هر بار تمدید حداقل 2 ماه عقب میندازه(( شاید یه بار تمدید زدید 2 ماه عقب افتاد یه بار هم 4 ماه و....)))
دقیقش رو نمیدونم و اگه واستون مهمه از پلیس به اضافه 10 و یا نظام وظیفه بپرسید
خیالت راحت تره و مطمعا تر هست

با اما و اگر جلو رفتن آدم مطمعا نیست.

alex_love
21-02-2016, 10:50
سلام به همگی
مرکز آموزش پشتیبانی شهید سرلشکر فیض الله امانی نزاجا- لویزان
دوره کد خوردم اینجا...فکر کنم احتمال زیاد برای عقیدتی باشه..چون برای پذیرش رفته بودم .و قبول هم شدم
کسی اطلاعی داره چجور جاییه؟!!!!
سلام
مگه عقدیتی هم دوره کد داره ؟!!! دوره کد اصولا عملیاتی میشه !

ali.92
21-02-2016, 10:57
سلام

اون چیزی که به من گفتن این بود که دوره کد میرین اونجا....اموزش میبینین...بعدش تقسیم میشین تو کل کشور....

mykamran
21-02-2016, 11:12
اون چیزی که به من گفتن این بود که دوره کد میرین اونجا....اموزش میبینین...بعدش تقسیم میشین تو کل کشور....
داداش هتله من بودم

south boy
21-02-2016, 14:31
سلام

مرکز اموزش پشتیبانی . تا اونجایی که من میدونم مربوط به رسته پشتیبانی هست . معروف به مراپش .

Ehsan PCbase
21-02-2016, 14:52
آقا قضیه سر نیزه واقعی بود؟؟؟
پیام خصوصی بده بگو قضیه چی بود؟؟تا کی شما رو نگه داشتن...
یعنی اون روز آخر گند زد به کل روحیمون...هنوز ک هنوز وقتی میخوابم خواب اون پادگان مزخرف رو میبینم:n28:
باشه پ.خ میکنم.. والا فرمانده ما که میگفت خدمت واقعی رو تو یگان تجربه میکنید اینجا برای شما هتل بود!
راستی امروز امریه وحدت دادن فجر فرداست

Ehsan PCbase
21-02-2016, 15:17
دوستان من یگان افتادم هواپیمایی نزاجا آج لویزان با رسته رایانه.. کسی اطلاعاتی داره از اینجا؟ جای خوبیه؟

torero
21-02-2016, 15:57
با سلام.
مدارک تک پسری رو باید بدیم پادگان یا ببریم نظام وظیفه؟!
پشت پاکت استعلام زده معاونت وظیفه عمومی!

hemeyang
21-02-2016, 16:39
با سلام.
مدارک تک پسری رو باید بدیم پادگان یا ببریم نظام وظیفه؟!
پشت پاکت استعلام زده معاونت وظیفه عمومی!

دوست عزیز 02 بودی دیگه مگه به شما پاکت استعلام دادن همون روز اول منم تک پسرم
والا تا جایی که من میدونم مدارک کپی برابر با اصل شناسنامه خودت و پدرت همه صفحات
ولی اصل نامه استعلام ثبت احواله که من قبل اموزشی رفتم بگیرم گفت نمیشه حتما باید مرکز اموزشیت درخواست بده بعد ما استعلام کنیم
هرچند مرکز اموزشی ما میگه ما چنین نامه ای نمیدیم خودتون برید بگیرید
حالا 02 به شما نامه ای داده؟

Greedy
21-02-2016, 17:40
اگر میخوای بفهمی با درخواست امریت موافقت کردن چطوری میشه از سایت +10 فهمید ؟ یه بخش بود قبلا تو سایتش ولی الان هر چی میگردم نیست

lafze-ghalam
21-02-2016, 20:46
ادامه تحصیل که صد در صد نمیتونه ! چون معافیت تحصیلی نداره ! و بهش هم تا دریافت کارت پایان خدمت معافیت تحصیلی تعلق نمیگیره !
اما این مورد که گفتید رو مطمئنید ؟! که نباید جریمه بده ؟! هر یکی دو سال یه طرحی میزارن که همه غایبا بیایذ و اضافتون بخشیده میشه و سریع میرن سر خدمت ! این طرح فکر کنم سال 93 هم بود ، پشت دفترچه ای هارم اون سال بخشیدن ، به صورت گسترده ، هم ورودی خدمت زیاد شد و هم خروجی !. مطمئنید که الان هم این قانون پابرجاست ؟! لینکی از خبرش دارید ؟! من که تو خبری مبنی بر وجود این طرح در سال جاری رو ندیدم ! کسی که بیشتر از یه سال غیبت کنه فراری محصوب میشه! قضیه فراری ها فرق داره ! فراری باید بره دادسرا !

لینک های زیر رو ببینید ، شرایط رو کامل توضیح داده ! یعنی پرونده سازی انجام میگیره، دادسرا هم داره ! فقط غیبت ها بخشیده میشه ، اونم برا کسایی که برن خدمت ! نه برا کسایی که شامل این طرح میشن ولی خدمت نرن !!! از 8 سال یا کمتر و بیشتر هم صحبتی نکرده ! غایبین بعد از 57 یا اون حدودا ! جون قبل از اون تاریخ عفو رهبری میخورن و معافیت میگیرن .

سال 93 : فقط بخشش اضافه ، حرفی از پرونده سازی نزده !

سال 93 ، صراحتا گفته که : بخشش اضافه خدمت صرفا مربوط به اضافه خدمت سنواتی و دفترچه ای است و تبعات غیبت همچنان باقی است

سال 90

عجیبه که خیلی ها بی اطلاع َ ن از این موضوع
البته خودم تازگی متوجه شدم
بفرمایید

کسی که 8 سال به بالا غیبت داشته یا فراریه دیگه الان همسن بنده ست (32) یا شاید 2 3 سال کمتر یا بیشتر . یه آدم 30 ساله رو توی سیاه چال حبس کنن به خاطر فرار از خدمت یا غیبت ، اصلا با عقل جور در میاد ؟

Mehran
21-02-2016, 21:15
سلام دوستان

کسی اطلاع داره ابلاغه ی سربازمعلمی حدودا کی صادر خواهد شد؟ :)
امسال (اگر اشتباه نکنم) حدودا 20 اسفند این اتفاق افتاد و بچه های
آماده به خدمت تیر و شهریور رو گرفتن.

با تشکر مهران...

behzadps
22-02-2016, 01:47
بچه هایی که اول اسنفد رفتن الان در چه حالی هستن؟

behzadps
22-02-2016, 01:54
الان اونایی که رفتن آموزشی از اول اسفند در چه حالی هستن؟

lamp23
22-02-2016, 08:11
اگر میخوای بفهمی با درخواست امریت موافقت کردن چطوری میشه از سایت +10 فهمید ؟ یه بخش بود قبلا تو سایتش ولی الان هر چی میگردم نیست

از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برو کد ملی و کد سخا رو بزن اونجا یه بخش داره واسه امریه

سلام دوستان

کسی اطلاع داره ابلاغه ی سربازمعلمی حدودا کی صادر خواهد شد؟ :)
امسال (اگر اشتباه نکنم) حدودا 20 اسفند این اتفاق افتاد و بچه های
آماده به خدمت تیر و شهریور رو گرفتن.

با تشکر مهران...

سلام
بخشنامه قبلی یکم اردیبهشت اومد
معمولا بخشنامه نیمه دوم بهمن میاد که امسال نیومد شاید دوباره اردیبهشت بیاد شاید هم نیمه اول اسفند
اگه قبل از عید بیاد اعزامی های برج 2 و 4 رو میگیرن اگه بعد از عید بیاد اعزامی های برج 4 و 6 رو میگیرن

Hidden-Hunter
22-02-2016, 11:13
سلام دوستان

بنده مشکل دوقطبی درجه دو دارم که 20روز در بیمارستان بستری شدم و قبل کمسیون پیش دو دکتر منو بردن و یک سال بهم معافیت موقت دادن بخاطر بیماریم و الان هم تحت نظر دکترم هستم.

خواستم بپرسم بعد این یک سال چه اتفاقی می افته و ایا معاف میتونم بشم چون شرایط خدمت را ندارم .

Ehsan PCbase
22-02-2016, 11:14
دوستان من یگان افتادم هواپیمایی نزاجا آج لویزان با رسته رایانه.. کسی اطلاعاتی داره از اینجا؟ جای خوبیه؟

کسی اطلاعی نداشت؟

alex_love
22-02-2016, 11:51
سلام دوستان

بنده مشکل دوقطبی درجه دو دارم که 20روز در بیمارستان بستری شدم و قبل کمسیون پیش دو دکتر منو بردن و یک سال بهم معافیت موقت دادن بخاطر بیماریم و الان هم تحت نظر دکترم هستم.

خواستم بپرسم بعد این یک سال چه اتفاقی می افته و ایا معاف میتونم بشم چون شرایط خدمت را ندارم .

سلام
بعد از یکسال دوباره براتون کمسیون میزارن و پرونده ی یک سال گذشتتون رو بررسی میکنن، اگه واجد شرایط بودید معاف میکنن .

Y@var
22-02-2016, 12:51
سلام دوستان
در تقسیم بعد از آموزشی افتادم توپخونه 44 اصفهان و خودمم اهل اصفهانم. درجمم ستوان دو هستش و بخش اداری به احتمال زیاد میوفتم

یکی از دوستان لطف کنه از وضعیت کلی اونجا و سخت گیری ها، مشکلات، و روزبرگ و اینجور مسائلش واسم بنویسه. در ضمن متاهل هم هستم و باید فکر یه شغل پاره وقت هم باشم واسه همین زمان مرخص شدن روزانه واسم مهمه

پیشاپیش ممنون

honeyxp
22-02-2016, 16:24
سلام دو، سه تا سوال دارم:
1. یه سوالی بدجوری ذهن منو درگیر کرده لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره حتما بهم بگه. این مدافعای حرم که میرن سوریه داوطلبی هستن یا از همین سربازای خودمون میرن اونجا؟ یعنی اونجا رفتن اجباریه یا اختیاری؟ احتمالش هست بعدا سربازی بیفته جنگ با داعشیا تو سوریه یا نه کلا داوطلبیه؟ مرسی اگه کسی می دونه راهنمایی کنه....:n19:

2. یه سوال دیگه، شیر نمیدن اصلا کلا تو خدمت؟ غذاها بعد از آموزشی تو یگان بهتره؟

3. یه سوال دیگه من قندم یهو شدید میفته، بعد اونجا حتما باید نابود شی تا بت تخفیف بدن؟ یعنی من قندم باس بیفته، بیفم کف اونجا تا ولم کنن؟ اصلا ول می کنن؟ یا مهم نیس واسشون؟

cotgnx
22-02-2016, 19:44
کسی اطلاعی نداشت؟

هوانیروز جای نسبتا خوبیه، البته اونجا باز خودش تقسیمات داره. یکی از یگان هاش تو قزوین هست. شهرهای دیگه هم یگان داره.

شرایط داشته باشی همین تهران نگه میدارنت. البته رسته رایانه و اداری رو معمولا نگه می دارن همون ستاد لویزان، بسته به شانست داره دیگه.

در کل جای خوبیه.

alex_love
22-02-2016, 20:04
1. یه سوالی بدجوری ذهن منو درگیر کرده لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره حتما بهم بگه. این مدافعای حرم که میرن سوریه داوطلبی هستن یا از همین سربازای خودمون میرن اونجا؟ یعنی اونجا رفتن اجباریه یا اختیاری؟ احتمالش هست بعدا سربازی بیفته جنگ با داعشیا تو سوریه یا نه کلا داوطلبیه؟ مرسی اگه کسی می دونه راهنمایی کنه....:n19:

3. یه سوال دیگه من قندم یهو شدید میفته، بعد اونجا حتما باید نابود شی تا بت تخفیف بدن؟ یعنی من قندم باس بیفته، بیفم کف اونجا تا ولم کنن؟ اصلا ول می کنن؟ یا مهم نیس واسشون؟
سلام
1- داوطلبی هست جانم و به هیچ وجه از سربازا استفاده نمیکنن . به هیچ وجه ، مگه اینکه داوطلب بشن که اونم از صد تا فیلتر باید رد بشه !
2-شیر :n02: خخخخخ ! شاید برا صبحانه سالی یه بار بدن ! البته بستگی به پادگانش داره ! شاید بعضی جاها بدن ! امکانش کمه !
3-اینم بستگی به پادگانش داره ! بعضیا دل رحمن ولی بیشتر اینجوری نیستن ! تا نیفتی ولت نمیکنن !!! همون اول بیفت خودتو راحت کن :n02: تو آموزشی باید زرنگ باشی ! یکم زرنگ باشی کارت راه میفته ! افتادن هم نمیخواد !

Ehsan PCbase
22-02-2016, 20:11
هوانیروز جای نسبتا خوبیه، البته اونجا باز خودش تقسیمات داره. یکی از یگان هاش تو قزوین هست. شهرهای دیگه هم یگان داره.

شرایط داشته باشی همین تهران نگه میدارنت. البته رسته رایانه و اداری رو معمولا نگه می دارن همون ستاد لویزان، بسته به شانست داره دیگه.

در کل جای خوبیه.

ممنون
اتفاقا اهل قزوین هستم ولی شرایط ندارم.. با این اوصاف روز اول با وسایل کامل برم یا نه؟ لباس هام رو درست کنم خودم (درجه، رسته و...)؟ گوشی میزارن ببرم؟

Greedy
22-02-2016, 20:22
از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برو کد ملی و کد سخا رو بزن اونجا یه بخش داره واسه امریه

این که از مهر اپدیت نشده هنوز :دی
=======

من اردیبهشت 95 اعزامم . کارای امریم هم دو سه ماه پیش انجام دادم .بعد پدرم دیروز به من گفت که برو پلیس +10 ببین کد 75 خوردی . گفتم لابد واسه امریه و نتیجه قطعیش هست . تو سایتش هم رفتم که 6 ماهه اپدیت نشده . بعد یه سرچ کردم ببینم کد 75 اصلا چی هست دیدم اینا واسه محل پادگان اموزشی هست . درسته دیگه ؟ بعد من چون حوصله رفتن به پلیس +10 ندارم میخوام ببینم این کد و نتیجه قطعی امریه رو الان برم بپرسم الان اومده یا تو همون برگ اخری که ده روز مونده به اعزام میاد دم خونه مشخص میشه ؟

cotgnx
23-02-2016, 10:21
ممنون
اتفاقا اهل قزوین هستم ولی شرایط ندارم.. با این اوصاف روز اول با وسایل کامل برم یا نه؟ لباس هام رو درست کنم خودم (درجه، رسته و...)؟ گوشی میزارن ببرم؟

برا اطمینان با وسایل کامل برو. لباس هات رو هم درست کنی بهتره ولی چون روزه اوله گیر نمیدن. احتمالا روزه اول توجیه می کننتون و 2-3 روز مرخصی میدن تا مدارک بیارین و امریه هاتون رو صادر کنن که کجا افتادین.

گوشی نبری بهتره، روزه اول جدید هم هستین دژبان ممکنه اذیت کنه. قزوین هم ممکنه بیوفتی دیگه به شانس و هزار تا چیزه دیگه وابستس

behzadps
23-02-2016, 11:01
این که از مهر اپدیت نشده هنوز :دی
=======

من اردیبهشت 95 اعزامم . کارای امریم هم دو سه ماه پیش انجام دادم .بعد پدرم دیروز به من گفت که برو پلیس +10 ببین کد 75 خوردی . گفتم لابد واسه امریه و نتیجه قطعیش هست . تو سایتش هم رفتم که 6 ماهه اپدیت نشده . بعد یه سرچ کردم ببینم کد 75 اصلا چی هست دیدم اینا واسه محل پادگان اموزشی هست . درسته دیگه ؟ بعد من چون حوصله رفتن به پلیس +10 ندارم میخوام ببینم این کد و نتیجه قطعی امریه رو الان برم بپرسم الان اومده یا تو همون برگ اخری که ده روز مونده به اعزام میاد دم خونه مشخص میشه ؟
امریه کدام سازمان رو گرفتید؟
دوره تکمیلی 45 روزه رو دارید؟

a2016
23-02-2016, 19:49
دوستان یه سوال استعلاجی تا چند روز میشه گرفت؟

- - - Updated - - -

دوستان یه سوال
استعلاجی تا چند روز میشه گرفت؟

9306915
23-02-2016, 21:16

- - - Updated - - -

دوستان یه سوال
استعلاجی تو یگان ۴۵روز به ازای یک ساله

a2016
23-02-2016, 21:31

استعلاجی تو آموزشی چند روز میشه گرفت؟

9306915
23-02-2016, 22:26
استعلاجی تو آموزشی چند روز میشه گرفت؟

بستگی به ارگان وپادگان مدنظر داره بعضی ها با وجود پونزده روز استعلاجی موافقت میکردن بعضی ها هم مکنه پنج روز بری تجدیبد دوره کنن

HOOSEIN 105
23-02-2016, 22:39

سلام
در مورد سوالتون که یکی از دوستان جواب دادن
من هم میگم خیالتون راحتر شه
تازگیا خیلیا از بابت ترس از اعزام به سوریه و اینا خدمت نمیرن:n02:
ولی باید عرض کنم به هیچ وجه از سربازان کسی رو اعزام نمیکنن حتی اگه داوطلب باشی.
اما یه توصیه برادرانه هم دارم به اونا که دارن میرن اموزشی
اگه بچه تهران نیستین سعی کنید تا جایی که میشه یگانتون ستاد کل نیروهای مسلح نیوفته .منظورم ستاد مشترک ارتش نیست. تا چند سال پیش جای خوبی بود اما الان واقعا یه پادگان جهنمی شده چه برای سرباز صفر یا گروهبان و ستوان.
عموما برای گزینش سرباز هاشوم میان تو پادگان های اموزشی باهاتون مصاحبه میکنن . مصاحبه های عقیدتی و سیاسی .

Ehsan PCbase
24-02-2016, 00:02
دوستان ارتش اصلا به معاف از رزم اعتقاد داره؟ :|
ما تو آموزشی گفتیم معاف از رزمیم گفتن معاف از رزم یعنی معاف از جنگ، ما هم که در حال جنگ نیستیم! :|

alex_love
24-02-2016, 02:12

- - - Updated - - -

دوستان یه سوال

البته تو ارتش در کل 30 روز هست که در صورت تایید بیمارستان مرکزی (نسبت به ارگان فرق داره، مثلا نیروی هوایی بیمارستان بعثت)، به دو ماه هم قابل افزایش هست (در شرایط خاص ) . این 30 روز هم در کل خدمت هست و به سال نیست. البته استعلاجی گرفتن یه سری ریزه کاریا داره که باهاش میتونی مدت ها بخوری و بخوابی ! مثلا یک نوعش حضور زدن تو بیمارستان هست ! دنگ و فنگ داره ولی جواب میده قشنگ ! نوع بعدی افزایش روز بستری کردن هست بدون اینکه تو بیمارستان باشی! چون روز بستری جزو استعلاجی حساب نمیشه ! کم کم باید یاد بگیرید !

دوستان ارتش اصلا به معاف از رزم اعتقاد داره؟ :|
ما تو آموزشی گفتیم معاف از رزمیم گفتن معاف از رزم یعنی معاف از جنگ، ما هم که در حال جنگ نیستیم! :|
بله ، داره ! شما باید به قسمت عقیدتی سیاسی یا حفاظت اطلاعات مراجعه میکردید و شکایت میکردید ! اونوقت به حقتون میرسیدید ! تو خدمت باید زرنگ باشی، باید زهر چشم بگیری از فرمانده و ... ! اگه ببینه که زرنگی و تقی به توقی بخوره میری به مراجع بالاتر اعتراض میکنی ازت میترسن و باهات درگیر نمیشن ! اینو تو یگان یادت بمونه ! به هیچ عنوان، به هیچ عنوان با اسلحه پست نده ! حتی اگه بگن اضاف میخوری و ... ! اگه اعتراض کنی به حفا یا ع س به نتیجه ی میرسی !

Shahin031
24-02-2016, 02:44
بله ، داره ! شما باید به قسمت عقیدتی سیاسی یا حفاظت اطلاعات مراجعه میکردید و شکایت میکردید ! اونوقت به حقتون میرسیدید ! تو خدمت باید زرنگ باشی، باید زهر چشم بگیری از فرمانده و ... ! اگه ببینه که زرنگی و تقی به توقی بخوره میری به مراجع بالاتر اعتراض میکنی ازت میترسن و باهات درگیر نمیشن ! اینو تو یگان یادت بمونه ! به هیچ عنوان، به هیچ عنوان با اسلحه پست نده ! حتی اگه بگن اضاف میخوری و ... ! اگه اعتراض کنی به حفا یا ع س به نتیجه ی میرسی !

خب اونوقت اینا پشت هم نیستن؟مثلا به عقیدتی سیاسی مراجعه کنی و بی فایده باشه یا فرمانده بدتر تلافی کنه؟

alex_love
24-02-2016, 08:33
خب اونوقت اینا پشت هم نیستن؟مثلا به عقیدتی سیاسی مراجعه کنی و بی فایده باشه یا فرمانده بدتر تلافی کنه؟

نه تجربه ثابت کرده اینو ! مخصوصا عقیدتی سیاسی که خودش رو بالاتر از همه کس میخواد نشون بده، در جهت زهر چشم گرفتن از فرمانده ها و نشون دادن قدرت خودش از سربازا حمایت میکنه و چون فرماندها در مواردی چون ارتقا درجه و ... به عقیدتی نیاز دارن پس باهاشون راه میان ! حفاظت اطلاعات هم در 95 درصد مواقع هوای سربازا رو داره، چون به نوعی حافظ سربازا هم هستن ! بسیار افراد حساس و مارموزین ! همه کادری ها هم از این ارگان میترسن ! کافیه یه بار یه کادری رو بازخواست بکنن ! از طرفی دوربین هم هستن و اتفاقاتی ناشی از بکار گیزی ناصحیح افراد یا ازار و اذیت اونها رو رسد میکنن ! اگه با این تفکر که برم اونجا فرمانده لج میکنه و فلان میشه و بهمان ، خدمت رو سر بکنید تا اخر خدمت توسری بخور میشید و این تا سال ها از ذهنتون خارج نمیشه ! سعی کنید به هر طریقی حق خودتون رو بگیرید !

amirhhn
24-02-2016, 11:53
سلام

اما یه توصیه برادرانه هم دارم به اونا که دارن میرن اموزشی
اگه بچه تهران نیستین سعی کنید تا جایی که میشه یگانتون ستاد کل نیروهای مسلح نیوفته .منظورم ستاد مشترک ارتش نیست. تا چند سال پیش جای خوبی بود اما الان واقعا یه پادگان جهنمی شده چه برای سرباز صفر یا گروهبان و ستوان.
عموما برای گزینش سرباز هاشوم میان تو پادگان های اموزشی باهاتون مصاحبه میکنن . مصاحبه های عقیدتی و سیاسی .

سلام دوست عزیز
میشه دلیل اینکه ستاد کل خوب نیست اشاره کنید. من از یه پادگان تو اطراف شهر خودم که زیر مجموعه همین ستاد کل نیروهای مسلح هست پذیرش گرفتم. پادگانش هم رفتم به نظر جای بدی نمیاومد. میشه در این باره توضیح بیشتری بفرمایید

ali.92
24-02-2016, 18:40
دوستان من دوره کد خوردم لویزان...عقیدتی سیاسی
تاریخ معرفی 10م همین ماهه
میخوام بدونم تا ساعت چند میتونم خودمو معرفی کنم؟؟
لباس کامل یا شخصی هم میتونم برم؟؟
امکان داره روز اول مرخصی بدن؟چون 10م میشه دوشنبه..مثلا بگن شنبه بیاین..با وجود اینکه پنج شنبه و جمعه ها تعطیل

Y@var
25-02-2016, 13:44
سلام دوستان
در تقسیم بعد از آموزشی افتادم توپخونه 44 اصفهان و خودمم اهل اصفهانم. درجمم ستوان دو هستش و بخش اداری به احتمال زیاد میوفتم

یکی از دوستان لطف کنه از وضعیت کلی اونجا و سخت گیری ها، مشکلات، و روزبرگ و اینجور مسائلش واسم بنویسه. در ضمن متاهل هم هستم و باید فکر یه شغل پاره وقت هم باشم واسه همین زمان مرخص شدن روزانه واسم مهمه

پیشاپیش ممنون

دوستان کسی نبود جواب بده
یه سوال دیگه هم واسم
من میخوام هم روز برگ بشم و هم خوابگاه داخل داشته باشم. میشه یا نه؟

mykamran
25-02-2016, 17:12
دوستان من دوره کد خوردم لویزان...عقیدتی سیاسی
تاریخ معرفی 10م همین ماهه
میخوام بدونم تا ساعت چند میتونم خودمو معرفی کنم؟؟
لباس کامل یا شخصی هم میتونم برم؟؟
امکان داره روز اول مرخصی بدن؟چون 10م میشه دوشنبه..مثلا بگن شنبه بیاین..با وجود اینکه پنج شنبه و جمعه ها تعطیل
شما دو روز هم دیر بری خیالی نیس من بودم بهت میگم و در ضمن نمره و.. . هم کشکه مال دوره قبلیتونم الکی گول نخورید درس بخوانید.
هر روز روز برگی داداش و شخصی برو حال کن برا خودت.

mykamran
25-02-2016, 17:15
دوستان کسی نبود جواب بده
یه سوال دیگه هم واسم
من میخوام هم روز برگ بشم و هم خوابگاه داخل داشته باشم. میشه یا نه؟
داداش هتله.
بعد شما سعی کن هفته اول نری خونه تا تخت بهت بدن.بعد که تخت و کمد گرفتی برو حال کن.

a2016
25-02-2016, 22:00
دوستان این درس هایی که تو آموزشی سربازی میدن رو بقیه میگفتن زیاد جدی نگیرید الکی هست.. ولی اینجایی که من تو ارتش افتادم خیلی جدی هستند وسختگیر هستند تو درس پرسیدن

behzadps
26-02-2016, 00:15
کسی هست اعزمی 1 اسنفد 94 باشه تو 01؟

Ehsan PCbase
26-02-2016, 13:12
دوستان یه سوال. من احساس میکنم شماره حساب سپه برای واریز حقوق رو تو پادگان اموزشی اشتباه دادم.. چند بار هم برای اصلاح و دادن پرینت بانک خواستنم ولی من امکان مراجعه به بانک نداشتم و دیر شد.. بنظرتون حالا که میرم یگان میشه از اونجا درخواست اصلاح داد یا دیگه کاریش نمیشه کرد و حقوق بی حقوق؟

mykamran
26-02-2016, 13:35
دوستان این درس هایی که تو آموزشی سربازی میدن رو بقیه میگفتن زیاد جدی نگیرید الکی هست.. ولی اینجایی که من تو ارتش افتادم خیلی جدی هستند وسختگیر هستند تو درس پرسیدن
اصلا تاثیر نداره بنده تو آموزشی به جرات میگم هر کس سوال میکردن ازم بلد بودم تا اینکه دیگه فرمانده میترسید ازم بپرسه در این حد میگم.همش برا خودشونه و نمره فرماندهیه اصلا به شما ربط نداره.حتی اسمم رد شد برای سرباز نمونه اما لوح تقدیر را دادن به اونکه پارتی داشت.فهمیدی؟!
الکی تو سربازی وقتت را برا این چیزها تلف نکن.همش پارتی و شرایط هست و خوش شانسی همین و همین.

mykamran
26-02-2016, 13:38
دوستان یه سوال. من احساس میکنم شماره حساب سپه برای واریز حقوق رو تو پادگان اموزشی اشتباه دادم.. چند بار هم برای اصلاح و دادن پرینت بانک خواستنم ولی من امکان مراجعه به بانک نداشتم و دیر شد.. بنظرتون حالا که میرم یگان میشه از اونجا درخواست اصلاح داد یا دیگه کاریش نمیشه کرد و حقوق بی حقوق؟
بله خودشون میان اطلاع رسانی میکنن.

a2016
26-02-2016, 14:00
تجدید دوره آموزشی سربازی رو توضیح میدید چی هست؟
و این که سرباز فرار کنه سریع دستگیر میشه و مجازات میشه؟

mykamran
26-02-2016, 19:11
اگه ازت مواد بگیرن نه سیگار، دعوا دوبار انجام بشه و فرار کنید تجدید داره دیگه هیچی نداره

samfisher7
26-02-2016, 21:48
دومی رو میگم
سریع نه
تعداد روز معین باید بگزره (تعداد روزشو یادم رفته-بپرسی بهت میگن-بگو بعد چند روز غیبت وارد فرار میشیم؟یا چیزی تو همین مایه ها)تا از غیبت وارد فرار بشی
حداقل 2 تا 3 هفته مراتب کاغذ بازیش طول میکشه
تا به یگان انتظامی ابلاغ بشه
بعد یگان انتظامی میاد به اون ادرسی که ثبت شده
با حکم قضایی میان سراغت:n30:
بعد از اونم که دیگه....

Ar1ian
27-02-2016, 06:12
سلام دوستان یه سوال داشتم من حدوداً یک سال پیش درخواست معافیت کفالت پدر دادم که به ناحق موافقت نکردند حدودً 2 سال دیگه درسم تموم میشه وضعیت جسمانی پدرم بدتر شده و نیاز به مراقبت داره من طبق قانون نمیوتم دوباره درخواست بدم چاره چیه ؟:n03:

ali.92
27-02-2016, 10:53
آقا یکی جواب مارو بده/..
برای دوره کد ک میرم خودمو معرفی کنم با لباس کامل نظامی برم یا شخصی میتونم برم؟

samfisher7
27-02-2016, 11:34
آقا یکی جواب مارو بده/..
با لباس نظامیت برو دیگه
من که نشنیدم کسی شخصی بره دوره کد
مگر اینکه بهتون گفته باشن شخصی برین
میتونی یه زنگ به اونجا بزنی بپرسی
ولی بعید میدونم بگن شخصی بیا

ali.92
27-02-2016, 13:23
با لباس نظامیت برو دیگه
من که نشنیدم کسی شخصی بره دوره کد
مگر اینکه بهتون گفته باشن شخصی برین
میتونی یه زنگ به اونجا بزنی بپرسی
ولی بعید میدونم بگن شخصی بیا
تا ساعت چند میتونم برم؟؟؟تاریح رو زده 10 اسفند....اصلا روز اول دوره کد چجوریه؟!!!!مثلا من عقیدتی هستم توی آسایشگاه عقیدتی میرم یا قاطی پاتیه؟!!

jokereblis
27-02-2016, 14:13
دوستان کسی از اخرین قانون برای کسری های بسیج وجبهه کسی اطلاعاتی داره؟

rkm4
27-02-2016, 15:28
سلام دوستان
2 ماه دوره موزشی من تموم شده و تقسیمم رو دادن به :

گروه 11 توپخانه شهید سرلشگر یعقوب نویدی - آج - آدرس مراغه

گروهبان یکم وظیفه

رسته : رایانه کد: 33130 (امور کامپیوتر) دستور : 808

دوستان حالا چند تا سوال راجب این موضوع دارم :

1. ماهم مثل کارمند ها از ساعت 7 تا 2 میریم و بعد میتونیم برگردیم خونه یا نه توی پادگان ازادیم و برگ شهری داریم؟

2. هرهفته از 4 شنبه تا جمعه مرخصی هستیم یا مثل اموزشی 24 ساعتته از 5 شنبه تا جمعس؟

3. لباس نظامی و پوتین نظامی متفرقه ازادیم بپوشی؟(پوتین آمریکایی و لباس طرح کامپیوتری)

4. دستمال گردن چی مجازیم ببندیم؟

5. من که رستم رایانس امکانش هست جامو تغییر بدن ببرن مثلا عقیددتی یا پستای دیگه؟

ممنون

senator2011
27-02-2016, 15:37
سلام دوستان
2 ماه دوره موزشی من تموم شده و تقسیمم رو دادن به :

گروه 11 توپخانه شهید سرلشگر یعقوب نویدی - آج - آدرس مراغه

گروهبان یکم وظیفه

رسته : رایانه کد: 33130 (امور کامپیوتر) دستور : 808

دوستان حالا چند تا سوال راجب این موضوع دارم :

1. ماهم مثل کارمند ها از ساعت 7 تا 2 میریم و بعد میتونیم برگردیم خونه یا نه توی پادگان ازادیم و برگ شهری داریم؟

2. هرهفته از 4 شنبه تا جمعه مرخصی هستیم یا مثل اموزشی 24 ساعتته از 5 شنبه تا جمعس؟

3. لباس نظامی و پوتین نظامی متفرقه ازادیم بپوشی؟(پوتین آمریکایی و لباس طرح کامپیوتری)

4. دستمال گردن چی مجازیم ببندیم؟

5. من که رستم رایانس امکانش هست جامو تغییر بدن ببرن مثلا عقیددتی یا پستای دیگه؟

ممنون
همه اینایی که گفتی بستگی به شرایط همونجایی که افتادی داره قانون نیست که بگیم مثلا اونجا روز برگی یا میتونی دسمال گردن ببندی

rkm4
27-02-2016, 15:51
همه اینایی که گفتی بستگی به شرایط همونجایی که افتادی داره قانون نیست که بگیم مثلا اونجا روز برگی یا میتونی دسمال گردن ببندی

خب من خودم بچه تبریزم و اموزشی هم عجبشیر بودم

توی دوره اموزشی دیدم چند تا گروهبان یکم اینجوری بودن.

senator2011
27-02-2016, 15:59
خب من خودم بچه تبریزم و اموزشی هم عجبشیر بودم

توی دوره اموزشی دیدم چند تا گروهبان یکم اینجوری بودن.

شما اگه واقعا به عنوان یک رسته کامپیوتر به کار بگیرن اره مثل کارکنای کادر 7 صبح شروع میکنید 2 هم میرید خونه ولی میگم همش بستگی به شرایط داره باید بری ببینی

moji690
27-02-2016, 16:39
دوستان کسانی که اطلاع دقیق دارند در مورد کسری بدی آب و هوا میشه اطلاعاتی در مورد این کسری برای افراد بومی بدن؟؟ آیا این کسری برای غیربومیان 2 ماه و برای بومیان 1 ماه است یا کلا به بومی ها تعلق نمی گیره؟؟ چون من الان باید خدمتم تموم شده باشه ولی میگن نه یک فروردین تمومه از طرفی چون توی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا خدمت می کنم و یکم به نظر توی این مسائل گیجند میخوام مطمئن بشم اگر یک ماه صددرصد کم میشه برم پیگیری کنم. تشکر

mykamran
27-02-2016, 19:20
تا ساعت چند میتونم برم؟؟؟تاریح رو زده 10 اسفند....اصلا روز اول دوره کد چجوریه؟!!!!مثلا من عقیدتی هستم توی آسایشگاه عقیدتی میرم یا قاطی پاتیه؟!!
داداش جوابت را دادم تو پیام خصوصی.

آقا یکی جواب مارو بده/..

Ehsan PCbase
27-02-2016, 19:36
دوستان آیا امکان انتقال به یگان شهر خودت با استفاده از بند پ وجود داره یا نه باید قبل صدور امریه اقدام کرد؟
راستی بابام کارت ایثارگری داره.. برای گرفتن کسری باید چکار کنم؟

new evil
27-02-2016, 20:32
در مورد معاف از رزم توضیح بدید
من بخاطر چشمام میتونم معاف از رزم بشم
فرقش چیه معاف از رزم باشم یا نباشم

farzadsolid
27-02-2016, 22:49
سلام دوستان بعد از دو ماه و یک روز سخت توی 05 کرمان آموزشیم تمام شد(بدون مرخصی شهری و میان دوره واقعا سخت بود)
رسته الکترونیک کد تجهیزات مخابراتی
ستوان دوم وظیفه
دهم باید چه ساعتی خودمو معرفی کنم؟؟
به نظر شما با توجه به رسته و کد چه جور جایی خدمت میکنم؟؟
گروهبان دوم ما توی آموزشی میگفت ستوان دوما روزبرگن و ستوان سوما با اجازه فرمانده روزبرگن این درسته؟؟؟؟
با توجه به این ک بومی هستم اجازه میدن از پادگان بیام بیرون ؟؟؟
ذر ضمن فوق لیسانس برق - مخابرات دارم
Ar1ian
27-02-2016, 23:00
سلام دوستان یه سوال داشتم من حدوداً یک سال پیش درخواست معافیت کفالت پدر دادم که به ناحق موافقت نکردند حدودً 2 سال دیگه درسم تموم میشه وضعیت جسمانی پدرم بدتر شده و نیاز به مراقبت داره من طبق قانون نمیوتم دوباره درخواست بدم چاره چیه ؟:n03:

کسی جواب نمیده ؟

farzadsolid
28-02-2016, 00:06
در مورد معاف از رزم توضیح بدید
من بخاطر چشمام میتونم معاف از رزم بشم
فرقش چیه معاف از رزم باشم یا نباشم
توی ارتش بین معاف از رزم و و بقیه سربازها هیچ تفاوتی نیست

knight1990
28-02-2016, 12:28
سلام
من فردا باید برم یگان-ستاد هوانیروز تهران
سوال ابنه که باید با لباس نظامی برم یا شخصی؟
بعد اینکه دوبا ره تقسیم داره اونجا یا نه؟

a2016
28-02-2016, 20:51
دوستان خواهشا سریع جواب منو بدید ممنون میشم
این کسانی که به علت بیماری تو دوره آموزشی دیگه پادگان نرند.. فراری اند؟
سریع دستگیر میکنند و زندانیش میکنند؟
چون شنیده بودم سرباز فراری بشی کاری باهات ندارند
خواهشا جواب بدید

cotgnx
28-02-2016, 21:24
دوستان خواهشا سریع جواب منو بدید ممنون میشم
این کسانی که به علت بیماری تو دوره آموزشی دیگه پادگان نرند.. فراری اند؟
سریع دستگیر میکنند و زندانیش میکنند؟
چون شنیده بودم سرباز فراری بشی کاری باهات ندارند
خواهشا جواب بدید

به علت بیماری یعنی چی دقیقا؟
اگه بیمار بودی اعزام گرفتی و بهت مرخصی استعلاجی دادن که مشکلی نیست ولی اگه همینجوری نهست کردی فراری محسوب میشی. اتفاقا مشمول غایب باشی باهات کاری ندارن، سرباز فراری رو میگیرن دادگاه نظامی میبرن و جریمه نقدی و زندان هم داره.

karimz
28-02-2016, 22:07
کسی جواب نمیده ؟

امیدوارم پدر گرامی ات هرچه زودتر سلامتیش برگرده چند درصد از کارافتادگی مشخص شده؟ باید بیش از 60درصد باشه وگرنه بررسی نمیکنن خلاصه اگر پدر شما در حانه تنها نیست و بجز تو کسی دیگه که سلامت کامل داشته باشه هم میتونه ازش نگهداری کنه اصلاً به فکر کفالت نباش اما توی آموزشی که رفتی مدارک پزشکی پدر گرامی ات را ارائه بده که حداقلش بتونی شهر خودت خدمتت رو بگذزونی البته این هم بستگی به انصاف فرمانده آموزشی داره و شانست که توی شهرت برایت جا باشه تقریباً دو هفته مونده به پایان دوره مدارک سربازها رو میفرستن به نظام وظیفه

m0ota
29-02-2016, 00:33
یکی از دوستام آموزشی افتاد سعید اباد، تیروی انتظامی ، آذربایجان شرقی ....

دوستان اونجا چجوری جاییه !؟

moji690
29-02-2016, 05:11
دوستان کسانی که اطلاع دقیق دارند در مورد کسری بدی آب و هوا میشه اطلاعاتی در مورد این کسری برای افراد بومی بدن؟؟ آیا این کسری برای غیربومیان 2 ماه و برای بومیان 1 ماه است یا کلا به بومی ها تعلق نمی گیره؟؟ چون من الان باید خدمتم تموم شده باشه ولی میگن نه یک فروردین تمومه از طرفی چون توی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا خدمت می کنم و یکم به نظر توی این مسائل گیجند میخوام مطمئن بشم اگر یک ماه صددرصد کم میشه برم پیگیری کنم. تشکر
کسی نیست جواب این سئوالو بدونه؟؟ خیلی مهمه...

MehranVB
29-02-2016, 07:43
سلام،
در مورد مرخصی دوره آموزشی یه کم اطلاعات می خواستم.
این درسته که جمعا 15 روز مرخصی میشه گرفت؟
و اینکه هر زمانی که دوست داشتیم می تونیم بگیریم؟ مثلا 15 روز اول رو مرخصی بگیریم یا مثلا 15 روز آخر یا حتی وسط. یا اینکه باید پخش باشه؟
ممنون

Mehran
29-02-2016, 10:09
دوستان سلام

کسی از زمان ابلاغ بخشنامه ی سرباز معلمی اطلاع داره؟ الان بیشتر
احتمالش هست بچه های برج 2 و 4 رو پذیرش کنن یا اعزامی های 4 و
6 رو؟!

با تشکر مهران...

dokhtarak_e_darya
29-02-2016, 12:14
دوستان دژبان مرکز کهریزک سماجا چجور جاییه؟ بعد از اموزشی کجا میوفتیم و کلا چه کاری انجام میدیم؟ دیپلم

saeedj1
29-02-2016, 13:57
سلام غیبت شمابایدبیشترازشصت روزبشه تا فراری محسوب بشی واسه گرفتن هم برگ جلب می خواد اونم طول میکشه اگه ناجا باشی سه ماه دیگه میان میگیرنت ولی اگه ارتش باشی یک سالی طول میکشه البته حدودا

cotgnx
29-02-2016, 14:09
سلام غیبت شمابایدبیشترازشصت روزبشه تا فراری محسوب بشی واسه گرفتن هم برگ جلب می خواد اونم طول میکشه اگه ناجا باشی سه ماه دیگه میان میگیرنت ولی اگه ارتش باشی یک سالی طول میکشه البته حدودا

غیبت بیش از 15 روز بشه فرار محسوب میشه.

M_F_e
29-02-2016, 14:12
پادگان شهید رجایی کرمانشاه افتادم ، دیپلم :37:
کسی اطلاع داره چجور جاییه؟! :n29:

a2016
29-02-2016, 19:22
سرباز آموزشی ارتش باشی و فرار کنی چند روز طول میکشه دستگیر کنند؟
حتما میاند دنبال آدم یا نه؟

saminem
29-02-2016, 20:03
سلام علیکم .

دوستانی که پادگان هستن میدونن شیفت عیدشون چطوریه؟

mohammadktabriz
29-02-2016, 20:51
سلام دوستان عزیز من افتادم به پادگان قدر هادی شهر در جلفا کسی اونجا خدمت کرده چجوره ؟؟؟ سخته یا نه

h-blade
29-02-2016, 23:32

دستگیری در کار نیست فقط فراری حساب میشید و غیبت میخورید ....کسی ام کاریتون نداره

mohammadktabriz
01-03-2016, 00:29
سلام دوستان عزیز من افتادم به پادگان قدر هادی شهر در جلفا کسی اونجا خدمت کرده چجوره ؟؟؟ نوزدهم اسفند هم اعزاممه

holyboy
01-03-2016, 10:54
سلام دوستان بالاخره خدمت 21 ماهه من هم تموم شد.خرداد 93 اومدم اینجا و خداحافظی کردم خدا رو شکر راحت شدم دیگه.من خدمتم توی کلانتری بوده.هر سوالی داشتید در خدمتم

holyboy
01-03-2016, 10:59
در صورت فرار در بازرسی اون نهادی که هستید برای شما پرونده تشکیل میدن و میفرستن دادسرای نظامی.و اگه اونجا حکم جلب رو صادر کنن اون حکم رو به کلانتری محل ارسال می کنن برا دستگیری.در ضمن در زمان صلح غیبت بیش از 15 روز فرار محسوب میشه.اینم بگم که من خودم در کلانتری بودم و از این حکما میومد برامون واسه دستگیری سربازان فراری.ولی روندش احتمالا زمان بره

Ehsan PCbase
01-03-2016, 15:38
دیروز رفتم هوانیروز لویزان بعد از کلی الافی تازه امروز انداختنم پشتیبانی کرمانشاه! یه بی وجودی اونجا نشسته بود تقسیم میکرد بچه ها رو.. بچه شمالو مینداخت جنوب بچه جنوب رو شمال.. خدا ازشون نگذره.. کسی آدرسی از این پادگان پ کرمانشاه داره؟