PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

slaituuekaiv
20-10-2015, 15:21
سلام دوستان

توی برگه اعزام من ( اعزمی ۳ آبان) تو اون بخشی که گفته چی با خودتون بیارید؛ گفته برگه واکسیناسیون رو با خودتون بیارید! موقع ثبت‌نام، پلیس +۱۰ این برگه واکسیناسیون رو ازم گرفت گذاشت تو پرونده. شما هم همین‌جوری بودید؟ بماند که تاربخ واکسن من مال ۷ ماه پیشه. موقع معرفی به پادگان بدون برگ واکسیناسیون برم مشکلی هست؟!

لطفا اگه کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه. ممنون

Greedy
20-10-2015, 15:25
سلام دوستان

توی برگه اعزام من ( اعزمی ۳ آبان) تو اون بخشی که گفته چی با خودتون بیارید؛ گفته برگه واکسیناسیون رو با خودتون بیارید! موقع ثبت‌نام، پلیس +۱۰ این برگه واکسیناسیون رو ازم گرفت گذاشت تو پرونده. شما هم همین‌جوری بودید؟ بماند که تاربخ واکسن من مال ۷ ماه پیشه. موقع معرفی به پادگان بدون برگ واکسیناسیون برم مشکلی هست؟!

سلام
خوب دو قسمت داشت برگه واکسیناسیون قسمت پایینش رو باید جدا میکردی نگه میداشتی واسه خودت

farzad02
20-10-2015, 22:32
سلام دوستان

سلام
من که تا جاییکه یادمه در آموزشی ازم برگه نخواستن. البته نمی دونم همه جا اینطوری هست یا خیر
پلیس +10 اصلا بدون واکسن درخواست رو ثبت نمی کرد. پس اگر شما درخواستت ثبت شده و برگه اعزام داری، یعنی واکسن زدی

gazijoon
20-10-2015, 23:40
دوستان سلام یه سوالی داشتم من اعزام مجدد هستم 5 ماه خدمت داشتم یگانم هم شهر خودمون بود برای ارشد ترخیص شدم اون موقع که آموزشی بودیم از ما مدارک شرایط ویژه رو گرفتن من هم مدارک تک پسری رو دادم حالا که اعزام 3 آبان هستم باید دوباره مدارک تک پسری رو ببرم تا موقع تقسیم دوباره شهر خودمون بیوفتم؟! (اعزامی 01 تهران زدن برام)

سلام دوست عزیز جالبه من هم شرایط شمارو دارم نکنه اهل تبریزی و قبلا تو عجب شیر خدمت کردی؟
من هم تک فرزندم هم متاهل من کپی دفترچه عقدم رو با کپی شناسنامه های خودم و خانومم با خودم میارم. راستی می خوای تمام پتو متو و استحقاقی های قبلیتو باخودت بیاری 01
من که نمیارم من فقط یه پتو با یه دست لباس برداشتم
از دوستانم تو شرایط ما بودن بهم گفت نبر با خودت چون بیش از یک روز کاری اونجا نمی مونی مرخصی میدن برمیگردی بعد از 10 روز میری امریتو میگیری
در ضمن حتما شهر خودتی حالا متاهل باشی یا نه

- - - Updated - - -

دوستان سلام یه سوالی داشتم من اعزام مجدد هستم 5 ماه خدمت داشتم یگانم هم شهر خودمون بود برای ارشد ترخیص شدم اون موقع که آموزشی بودیم از ما مدارک شرایط ویژه رو گرفتن من هم مدارک تک پسری رو دادم حالا که اعزام 3 آبان هستم باید دوباره مدارک تک پسری رو ببرم تا موقع تقسیم دوباره شهر خودمون بیوفتم؟! (اعزامی 01 تهران زدن برام)

سلام دوست عزیز جالبه من هم شرایط شمارو دارم نکنه اهل تبریزی و قبلا تو عجب شیر خدمت کردی؟
من هم تک فرزندم هم متاهل من کپی دفترچه عقدم رو با کپی شناسنامه های خودم و خانومم با خودم میارم. راستی می خوای تمام پتو متو و استحقاقی های قبلیتو باخودت بیاری 01
از دوستانم تو شرایط ما بودن بهم گفت نبر با خودت چون بیش از یک روز کاری اونجا نمی مونی مرخصی میدن برمیگردی بعد از 10 روز میری امریتو میگیری

mytennis
21-10-2015, 03:04
سلام دوستان.کسی اعزامی 3 آبان واسه نیرو دریایی ارتش سیرجان نبود؟یا اطلاعی داشته باشه؟
آیا خود پادگان در پایان دوره نیرو ها رو تقسیم میکنه که کی کجا بیافته یا اینکه از تهران تقسیم میکنن؟

imnot12
21-10-2015, 07:25
سلام بر همه سربازان
آقایون من افتادم نیروی هوایی ستاری، فوق لیسانس از تهران، چنتا سوال:
کسی میشناسه این پادگان رو؟ اوضاعش چطوره؟
وضعیت تقسیم چجوریه؟ ممکنه تهران بیفتم؟ کار اداریه؟ چه شهر های دیگه ایی ممکنه بیفتم؟
بعد دیگه امکان نداره بیفتیم یگان های دیگه ارتش؟ مثلا نیروی زمینی؟
ممنون از وقتی که میذارین

- - - Updated - - -

سلام بر همه سربازان
آقایون من افتادم نیروی هوایی ستاری، فوق لیسانس از تهران، چنتا سوال:
کسی میشناسه این پادگان رو؟ اوضاعش چطوره؟
وضعیت تقسیم چجوریه؟ ممکنه تهران بیفتم؟ کار اداریه؟ چه شهر های دیگه ایی ممکنه بیفتم؟
بعد دیگه امکان نداره بیفتیم یگان های دیگه ارتش؟ مثلا نیروی زمینی؟
ممنون از وقتی که میذارین

اکثر ستوان وظیفه ها بومی میشن و به همین خاطر امکانش هست همون تهران بیوفتید کارم میتونه اداری باشه میتونه نباشه
نه به هیچ وجه امکان نداره بیوفتی یگان دیگه ای از ارتش

Greedy
21-10-2015, 10:51
من امروز برگه سبز گرفتم تاریخ اعزامم خورده اردیبهشت 92 . تو کمیسیون هم اسممو خوندن گفتن معاف از رزم ولی تو برگه سبز چیزی ننوشته . کلا نمینویسن یا اشتباهی پیش اومده ؟

babakterminator
21-10-2015, 11:53
سلام دوستان.کسی اعزامی 3 آبان واسه نیرو دریایی ارتش سیرجان نبود؟یا اطلاعی داشته باشه؟
آیا خود پادگان در پایان دوره نیرو ها رو تقسیم میکنه که کی کجا بیافته یا اینکه از تهران تقسیم میکنن؟

دوست من اونجا بود اصلا راضی نبود بعد هم افتاد همون سیرجان...توی شهرایی که نیرو دریایی دارن میفتین دیگه اگه فوق لیسانس باشین شاید بیفتین تهران

tohid.m
21-10-2015, 12:20

- - - Updated - - -

سلام من خونمون سمت غرب کرجه اون موقعی که ما رو تقسیم کردن افتادم آبیک که جاش برام خیلی خوب بود کلا نیم ساعت راه بود با این حساب من هم کپی شناسنامه خودم و پدرمو رو می برم ... من هم شنیدم که وسایل نبرید ولی محض اطمینان یه پتو با خودم می برم ... والا چند سال پیش که سرباز بودم دوستان هم دوره ما موقع تقسیم کسایی که متاهل بودن همشون شهر خودشون افتادن

saminem
21-10-2015, 14:17
دوستان من متاسفانه به دلیل برنامه ریزی بد و ناهماهنگی های مرکز اموزش ، نتونستم دفترچه خدمات درمانی خودمو بگیرم. الان واسه دفترچه چه اقدامی کنم؟

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

gazijoon
21-10-2015, 15:00
سلام من خونمون سمت غرب کرجه اون موقعی که ما رو تقسیم کردن افتادم آبیک که جاش برام خیلی خوب بود کلا نیم ساعت راه بود با این حساب من هم کپی شناسنامه خودم و پدرمو رو می برم ... من هم شنیدم که وسایل نبرید ولی محض اطمینان یه پتو با خودم می برم ... والا چند سال پیش که سرباز بودم دوستان هم دوره ما موقع تقسیم کسایی که متاهل بودن همشون شهر خودشون افتادن

سلام
دوست من متاها نبود شرایطش مثل من و شما بود یعنی 5 ماه خدمت قبلی داشت الان تو تبریز خدمت می کنه تو اعزام مجدد هم افتاده بود 01

- - - Updated - - -

سلام
دوست من متاها نبود شرایطش مثل من و شما بود یعنی 5 ماه خدمت قبلی داشت الان تو تبریز خدمت می کنه تو اعزام مجدد هم افتاده بود 01

svb93
21-10-2015, 21:39
سلام
من درسمو 3ماه قبل تموم کردم (تبریز - لیسانس)
الان می خوام برای خدمت اقدام کنم من اگر هفته آینده برم اقدام کنم تاریخ اعزام تقریبا کی میشه ؟ امکان داره تا 2 یا 3 ماه برگ اعزامم بیاد ؟
به احتمال زیاد معاف از رزم میشم (شاید هم معاف کامل بدلیل چسبندگی روده و 3بار جراحی روده)
از یکی از دوستام شنیدم در آموزشی بین دیپلم و لیسانس , معاف از رزم و سرباز عادی فرقی قائل نمی شن این حرف درسته ؟
برای امریه باید چطور اقدام کنم قبل از فرستادن دفترچه ؟

شرمنده سوال هام زیاد شد

mani6606
21-10-2015, 23:19
سلام
الان می خوام برای خدمت اقدام کنم من اگر هفته آینده برم اقدام کنم تاریخ اعزام تقریبا کی میشه ؟ امکان داره تا 2 یا 3 ماه برگ اعزامم بیاد ؟
به احتمال زیاد معاف از رزم میشم (شاید هم معاف کامل بدلیل چسبندگی روده و 3بار جراحی روده)
از یکی از دوستام شنیدم در آموزشی بین دیپلم و لیسانس , معاف از رزم و سرباز عادی فرقی قائل نمی شن این حرف درسته ؟

شرمنده سوال هام زیاد شد

١- هفته اينده ارسال كنيد احتمال بسيار زياد تير ماه سال اينده اعزام شما خواهد بود.
٢-اين مهمه كه اموزشى كجا و در چه سازمانى باشيد اگر در ارتش باشيد معمولا در مراكزى كه ديپلم ها و يا زير ديپلم ها هم حضور دارند يگان ليسانس ها از ان ها جدا است، اما به طور كلى دنبال اين موضوع كه بين سرباز ليسانس و ديپلم بايد فرقى چه فرقى است نباشيد از ديد جماعت نظامى همه سربازند و مجبورند دستورات انها را اجرا كنند
٣- براى امريه هم با توجه به رشته تحصيلى از همين الان به فكر باشيد به سازمانهاى مربوطه مراجعه كنيد و از شرايط انها و همچنين تاريخ هايي كه جذب امريه دارند اگاه شويد سپس بايد به گونه اى دفترچه بفرستيد كه با تاريخ انها هم خوانى داشته باشد و در پايان هم برگه سبز( برگه اعزام) را به انها تحويل مى دهيد و منتظر جواب مى مانيد

Sent from my iPad mini 2 using Tapatalk

gazijoon
22-10-2015, 00:03
سلام

شرمنده سوال هام زیاد شد

سلام همشهری
تنها مطلبی که می تونم بهت بگم اینه که برو بسیج کارت فعا بگیر سریع تقاضای خدمت تو سپاه رو بکن سپاه راحت تره حتی بعضی اوقات تو پادگان هم خدمت نمی کنی من افراد زیادی رو دیدم که تو کتابخونه و مسجد و این جور جاها خدمت می کنن.فقط برو سپاه

mytennis
22-10-2015, 00:56
دوستان من الان متوجه شدم که تاریخ ورود دانشگام 3 ماه دیر تر زده شده و تاریخ فارغ التحصیل هم 5 ماه زودتر.آیا این مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!5 روز دیگه هم اعزامم.lol

mani6606
22-10-2015, 05:19
دوستان من الان متوجه شدم که تاریخ ورود دانشگام 3 ماه دیر تر زده شده و تاریخ فارغ التحصیل هم 5 ماه زودتر.آیا این مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!5 روز دیگه هم اعزامم.lol

الان ديگه نميشه كارى كرد، اگر غيبت در سيستم براى شما ثبت نشده ، مسلئه مهمى نيست

alipolpol
22-10-2015, 07:22
کسی هست جواب منو بده
سلام خدمت دوستان عزیز:n01:

آموزشی من تموم شده و یگان خدمتی من هم بیمارستان افتاده. هفته آینده باید خودمو معرفی کنم.

لطفا درباره خدمت در بیمارستان توضیح بدید؟ درجه من ستوان سوم هست.
کدام قسمت بیمارستان برای خدمت بهتر است؟ من میخواهم بعد از ظهر ها سر کار بروم. آیا ساعت کار اداری تا 2 ظهر دارد؟

babakterminator
22-10-2015, 11:46
سلام همشهری
تنها مطلبی که می تونم بهت بگم اینه که برو بسیج کارت فعا بگیر سریع تقاضای خدمت تو سپاه رو بکن سپاه راحت تره حتی بعضی اوقات تو پادگان هم خدمت نمی کنی من افراد زیادی رو دیدم که تو کتابخونه و مسجد و این جور جاها خدمت می کنن.فقط برو سپاه

از این خبرا نیس که فک کنین یه کارت فعال دارین میتونین حتما برین سپاه...خیلیا با اینکه فعال دارن بازم سپاه قبولشون نمیکنه...الکی راهنمای اشتباهی نکین بچه های مردمو

- - - Updated - - -

سلام همشهری

از این خبرا نیس که فک کنین یه کارت فعال دارین میتونین حتما برین سپاه...خیلیا با اینکه فعال دارن بازم سپاه قبولشون نمیکنه...الکی راهنمای اشتباهی نکین بچه های مردمو

saminem
22-10-2015, 11:52

- - - Updated - - -

پزیرش سپاه یه معرف قوی میخواد.

svb93
22-10-2015, 12:13
پس من سپاه بیخیال بشم چون فعلا بسیجی هم نیستم
راستی بین معاف از رزم و سرباز عادی در انجام کاراشون و محل خدمتشون در داخل پادگان تفاوتی هست یا یکسان هستند ؟
دوستی داشتم می گفت من چون معاف از رزم بودم منو به بخش نامه نگاری منتقل کردن

چون اگر به من معاف کامل ندن به احتمال خیلی زیاد معاف از رزم میدن

٣- براى امريه هم با توجه به رشته تحصيلى از همين الان به فكر باشيد به سازمانهاى مربوطه مراجعه كنيد و از شرايط انها و همچنين تاريخ هايي كه جذب
امريه دارند اگاه شويد سپس بايد به گونه اى دفترچه بفرستيد كه با تاريخ انها هم خوانى داشته باشد و در پايان هم برگه سبز( برگه اعزام) را به انها تحويل مى دهيد و منتظر جواب مى مانيد

منظورتون مثلا اموزش و پرورش هست یا جاهای دیگه ای هم می تونم امریه بگیرم ؟
رشته تحصیلی من "الکترونیک - کنترل و ابزار دقیق" هست معدل کل لیسانس هم بالای 17 هست

mytennis
22-10-2015, 12:59
الان ديگه نميشه كارى كرد، اگر غيبت در سيستم براى شما ثبت نشده ، مسلئه مهمى نيست

اگه غیبت رد کنن توی برگه های که بهم میدن یا برگ اعزامم معلوم هست که غیبت خوردم.(چیزی که ننوشته).
البته فک نمیکنم غیبت خورده باشم چون بعد از اتمام کارای فارق التحصیلی ام پلیس +10 ثبت نام کردم واسه خدمت.ولی خواستم مطمین شم چند ماه عقب جلو شه تاریخ فارق التحصیلی مشکلی بوجود میاره یا نه؟!

babakterminator
22-10-2015, 14:23
راستی بین معاف از رزم و سرباز عادی در انجام کاراشون و محل خدمتشون در داخل پادگان تفاوتی هست یا یکسان هستند ؟

رشته تحصیلی من "الکترونیک - کنترل و ابزار دقیق" هست معدل کل لیسانس هم بالای 17 هست

داداش امریه هم معمولا با پارتی بازی میگیرن ولی برو دنبالش ایشالا که میشه واسه آموزش پرورش اگه پدر یا مادرت فرهنگی باشن راحتر قبول میکنن خیلی تاثیر داره....به نظر منم زیاد دنبال معاف از رزم نباش اگه معاف دائم باشه خوبه ولی معاف از رزم زیاد جالب نیست بستگی به پادگان داره معمولا بهت میگن مگه ما تو رزمیم که معاف از رزمی؟؟؟و یه سری کار دیگه میریزن سرت که خیلی جالب نیست

- - - Updated - - -

داداش امریه هم معمولا با پارتی بازی میگیرن ولی برو دنبالش ایشالا که میشه واسه آموزش پرورش اگه پدر یا مادرت فرهنگی باشن راحتر قبول میکنن خیلی تاثیر داره....به نظر منم زیاد دنبال معاف از رزم نباش اگه معاف دائم باشه خوبه ولی معاف از رزم زیاد جالب نیست بستگی به پادگان داره معمولا بهت میگن مگه ما تو رزمیم که معاف از رزمی؟؟؟و یه سری کار دیگه میریزن سرت که خیلی جالب نیست

- - - Updated - - -

mani6606
22-10-2015, 17:18
اگه غیبت رد کنن توی برگه های که بهم میدن یا برگ اعزامم معلوم هست که غیبت خوردم.(چیزی که ننوشته).
البته فک نمیکنم غیبت خورده باشم چون بعد از اتمام کارای فارق التحصیلی ام پلیس +10 ثبت نام کردم واسه خدمت.ولی خواستم مطمین شم چند ماه عقب جلو شه تاریخ فارق التحصیلی مشکلی بوجود میاره یا نه؟!

نه مشكلى نيست

DJ_EBI
22-10-2015, 17:36
کسی هست جواب منو بده

آموزشی من تموم شده و یگان خدمتی من هم بیمارستان افتاده. هفته آینده باید خودمو معرفی کنم.

کدام قسمت بیمارستان برای خدمت بهتر است؟ من میخواهم بعد از ظهر ها سر کار بروم. آیا ساعت کار اداری تا 2 ظهر دارد؟
یکی از دوستان چند سال پیش با مدرک لیسانس افتاده بود یکی از بیمارستان های سپاه تو تهران بسیار رضایت داشت . از ساعت 7 صبح میرفت تا 2 بعد از ظهر و منشی دکترها و کار اداری بود ماهی 2 روز هم پست داشتن باید میموندن و در ضمت لباس شخصی و موی بلند هم بودن

- - - Updated - - -

کسی هست جواب منو بده

یکی از دوستان چند سال پیش با مدرک لیسانس افتاده بود یکی از بیمارستان های سپاه تو تهران بسیار رضایت داشت . از ساعت 7 صبح میرفت تا 2 بعد از ظهر و منشی دکترها و کار اداری بود ماهی 2 روز هم پست داشتن باید میموندن و در ضمت لباس شخصی و موی بلند هم بودن

svb93
22-10-2015, 21:03

- - - Updated - - -

احیانا این دوست شما با پارتی افتاده سپاه ؟
چون من از هرکی می پرسم میگه چون لیسانسی 100% میفتی ارتش
اگه دیپلم بودی میفتادی سپاه ...

svb93
22-10-2015, 21:14
حذف شود ...

DJ_EBI
22-10-2015, 21:34
پارتی رو نمیدونم ولی فکر کنم پذیرش گرفته بود

- - - Updated - - -

پارتی رو نمیدونم ولی فکر کنم پذیرش گرفته بود

gazijoon
23-10-2015, 22:19
[QUOTE=babakterminator;8730521]از این خبرا نیس که فک کنین یه کارت فعال دارین میتونین حتما برین سپاه...خیلیا با اینکه فعال دارن بازم سپاه قبولشون نمیکنه...الکی راهنمای اشتباهی نکین بچه های مردمو

- - - Updated - - -

ولی شده ، میشه و با تلاش ممکنه. حالا نمی دونم پارتی داشتن و این جور چیزا تا چه حد موثره من فقط نزدیک 6 نفر لیسانس رو می شناسم که حتی تو بانک انصار هم مثلا خدمت می کنن یا بعضی هاشون تو یه حسنیه مسئولیت اونجا رو به عهده گرفتن و دو نفر هم سرباز دارن و یا تو حوزه های بسیج دارن خدمت می کنن اینا رو من دیدم . خودم اعزام مجدد ارتش هستم یه آشنایی جدیدا پیدا کرده بودم که فرمانده حوزه بسیج بود اون می گفت که ممکنه. من سرخود حرفی نزدم

H e K t O r
24-10-2015, 02:13
سلام دوستان
برای برج 94/8/1 آیا حسن رود (انزلی) نیروی دریایی شهید نامجو نیرو گرفته یا خیر؟؟

با تشکر

reza4066
24-10-2015, 16:35
سلام دوستان
من افتادم نیروی زمینی سپاه بسیجی وتکمیلی هم دارم ولی استان دیگه ای غیر از محل زندگیم افتادم.خواستم بپرسم امکانش هست انتقالی بگیرم؟؟؟؟:n37:

h-blade
24-10-2015, 17:48
میبینم که دوستان قبل از رفتن به خدمت افکار جالبی دارن و میخوان خدمت راحت و بی دردسری انجام بدن......به همین دلیل چند تا نکته عرض کنم که به دردتون میخوره...

1: اگر آشنا ندارین دنبال امریه نرین و خودتونو آواره این اداره و اون اداره نکنین باور کنین بدون آشنا به کسی امریه نمیدن هر کی هم بهتون میگه من بدون آشنا گرفتم دروغ محضه و میخواد خودشو خراب نکنه....اینو من بهتون میگم که موقع رفتن به خدمت نزدیک به 30 تا اداره برای امریه رفتم و از 25 تاشون واضح شنیدم که میگن برو آشنا جور کن.....

2: اگر تو آموزش پرورش آنا دارین و دنبال سرباز معلمی هستین فکر درس دادن تو شهر خودتون باید از سرتون بیرون کنید چون سربتز معلم برای روستا های محرومه یعنی ممکنه دورترین روستا از شهرتون بیوفتین.....من کسیو میشناسم که سرباز معلمه و افتاده یه روستای محروم که با شهرشون نزدیکه 2 ساعت و نیم راهه و تازه باید بره وایسه تا اتوبوس روستا پر بشه بره و چیزی نزدیکه 3.5 الی 4 ساعت الاف میشه و به همین دلیل باید بمونه داخل روستا زندگی کنه که خودش میگفت از صدتا پادگان کیفیت زندگی بدتره...

3: اگر دنبال پذیرش سپاه هستین بدون آشنا احتمال داره مثلا 5 درصد بیوفتین سپاه ولی سریاز سپاهی بدون آشنا یعنی دوسال بدبختی محض....یعنی میرین لب مرز پست میدین با تعداد نیروی کم و کیفیت زندگی بسیار بسیار پایین که احتمال مرگ هم وجود داره با توجه به ناامنی مرز.....

4 : اما اگر در سپاه آشنا دارین که بعد از آموزشی هم هواتون داره برین سپاه که جاهای خوب زیاد داره ولی چه فایده که ارتش و نیرو انتضامی هم با داشتن آشنا خدمت خوبی دارین.....

چکیده همه این حرفا اینه که کسی که آشنا داره هر جایی بیوفته بهترین خدمتو داره و براش فرقی نمیکنه که چه ارگانی باشه....

Doctor Splinter
24-10-2015, 17:57
حتی در یک پادگان هم یگان خیلی خوب هست و یگان خیلی بد و شرایط خدمت زمین تا آسمان متفاوته!
سرباز داشتیم که جز سربازان سامانه فرماندهی بود و به دلیل بی انظباطی فرستادنش گردان با این که ۲ ماه بیشتر خدمت نداشت ولی فرار کرد :n04:
حتی در یک یگان هم شرایط همه یکسان نبود و اونی که پارتی داشت مرخصی زیاد و نگهبانی کم اونم جای راحت و گرم و منی که پارتی نداشتم هر شب نگهبان اونم جای سرد و ۲۰ دیقه فاصله داشت از آسایشگاه پست نگهبانیم:n28:
الانم اوضاع همینه:n25:

- - - Updated - - -

حتی در یک پادگان هم یگان خیلی خوب هست و یگان خیلی بد و شرایط خدمت زمین تا آسمان متفاوته!
سرباز داشتیم که جز سربازان سامانه فرماندهی بود و به دلیل بی انظباطی فرستادنش گردان با این که ۲ ماه بیشتر خدمت نداشت ولی فرار کرد :n04:
حتی در یک یگان هم شرایط همه یکسان نبود و اونی که پارتی داشت مرخصی زیاد و نگهبانی کم اونم جای راحت و گرم و منی که پارتی نداشتم هر شب نگهبان اونم جای سرد و ۲۰ دیقه فاصله داشت از آسایشگاه پست نگهبانیم:n28:
الانم اوضاع همینه:n25:

h-blade
24-10-2015, 17:58
میبینم که دوستان قبل از رفتن به خدمت افکار جالبی دارن و میخوان خدمت راحت و بی دردسری انجام بدن......به همین دلیل چند تا نکته عرض کنم که به دردتون میخوره...

1: اگر آشنا ندارین دنبال امریه نرین و خودتونو آواره این اداره و اون اداره نکنین باور کنین بدون آشنا به کسی امریه نمیدن هر کی هم بهتون میگه من بدون آشنا گرفتم دروغ محضه و میخواد خودشو خراب نکنه....اینو من بهتون میگم که موقع رفتن به خدمت نزدیک به 30 تا اداره برای امریه رفتم و از 25 تاشون واضح شنیدم که میگن برو آشنا جور کن.....

2: اگر تو آموزش پرورش آنا دارین و دنبال سرباز معلمی هستین فکر درس دادن تو شهر خودتون باید از سرتون بیرون کنید چون سربتز معلم برای روستا های محرومه یعنی ممکنه دورترین روستا از شهرتون بیوفتین.....من کسیو میشناسم که سرباز معلمه و افتاده یه روستای محروم که با شهرشون نزدیکه 2 ساعت و نیم راهه و تازه باید بره وایسه تا اتوبوس روستا پر بشه بره و چیزی نزدیکه 3.5 الی 4 ساعت الاف میشه و به همین دلیل باید بمونه داخل روستا زندگی کنه که خودش میگفت از صدتا پادگان کیفیت زندگی بدتره...

3: اگر دنبال پذیرش سپاه هستین بدون آشنا احتمال داره مثلا 5 درصد بیوفتین سپاه ولی سریاز سپاهی بدون آشنا یعنی دوسال بدبختی محض....یعنی میرین لب مرز پست میدین با تعداد نیروی کم و کیفیت زندگی بسیار بسیار پایین که احتمال مرگ هم وجود داره با توجه به ناامنی مرز.....

4 : اما اگر در سپاه آشنا دارین که بعد از آموزشی هم هواتون داره برین سپاه که جاهای خوب زیاد داره ولی چه فایده که ارتش و نیرو انتضامی هم با داشتن آشنا خدمت خوبی دارین.....

چکیده همه این حرفا اینه که کسی که آشنا داره هر جایی بیوفته بهترین خدمتو داره و براش فرقی نمیکنه که چه ارگانی باشه....

hitmax77
24-10-2015, 20:06
سلام دوستان
از ازادی بخوام برم پادگان پرندک چجوری برم؟اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

tuupak
24-10-2015, 20:31
سلام دوستان من ساکن تهرانم فردا اعزاممه 01 نزاجا ولی هنوز کچل نکردم، میخواستم ببینم ممکن گیر بدن.

mani6606
24-10-2015, 21:05
سلام دوستان من ساکن تهرانم فردا اعزاممه 01 نزاجا ولی هنوز کچل نکردم، میخواستم ببینم ممکن گیر بدن.

گير كه نميدن اما با يك ماشين سر كلى سرباز رو كه ميزنن كه احتمال انتقال بيمارى پوستى بسيار زياد است

سرهنگ معمر قذافی
24-10-2015, 21:08
از ازادی بخوام برم پادگان پرندک چجوری برم؟اگر کسی میدونه راهنمایی کنه
پرندک کوجا؟

از اتوبان افسریه برید سه راه افسریه و بعد آزادگان غرب و بعدش وارد اتوبان تهران ساوه بشید و حدود 25 کیلومتر بعد به این پادگان ها میرسید:n09:

میزنن برات ب صورت غیر بهداشتی :n09:

Sha7ab
25-10-2015, 00:40

با عرض معذرت ولی طرف چرت گفته. هنوز توی پادگان نرفته که بفهمه اسارت یعنی چی. اون جا حداقل آقا بالا سر نداره. آزاده. به گوشی و تی وی و لپ تاپ و ... دسترسی داره و .... صبحگاه نمیره. 24 ساعته پوتین نمیپوشه. مثل آدم زندگی میکنه. 4 تا آدم میبینه...
در کل، قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری....

reza 9
25-10-2015, 11:32
سلام من تا آخر هفته دفترچرو پست میکنم ب نظرتون اعزامم کی میشه همون روز ک پست کنم بهم میگن؟؟؟؟؟ممنون میشم کمک کنید

M.Amorous
25-10-2015, 12:57
سلام دوستان ببخشید درخواست تعجیل برا برج 10 و 12 هنوز بسته هست؟

BIG-BANG
25-10-2015, 13:06
سلام من تا آخر هفته دفترچرو پست میکنم ب نظرتون اعزامم کی میشه همون روز ک پست کنم بهم میگن؟؟؟؟؟ممنون میشم کمک کنید
برج چهار سال دیگه میفتین.
بله همون موقع بهتون میگن

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

reza 9
25-10-2015, 13:32
چرا انقد دیر دادا؟؟ محلشم بهم میگن کجا افتادم؟

سرهنگ معمر قذافی
25-10-2015, 13:35
بند کارت معافی رو چجوری میشه تغییر داد؟ اخیرا هومو هم اضافه شده!

sedayeasemon
25-10-2015, 13:38
سلام بچه ها. من اعزام 3/8 از همدان بودم. امروز خیلیارو فرستادن 01 و 02 تهران و مشهد و نیروی انتظامی مالک اشتر اراک. 45 نفر از مارو که منم جزوشون بودم انداختن پادگان شهید بیگلری مشکین شهر اردبیل(نیروی انتظامی) گفتن فردا صبح بیاید روبروی نظام وظیفه تا بفرستیمتون برید. حالا خواستم ببینم جاش چجوریه؟ هرکسی تجربه داره لطفا بگه.

bardia-1
25-10-2015, 15:12
با سلام من کارشناش ارشد عمران خاک و پی خوندم. هم لیسانس و هم فوق دولتی بودم. من میخوام خدمتم رو تو قرار گاه خاتم تو اهواز بگذرونم. چکار باید بکنم . در ضمن بسیجی هم ندارم ولی رزومه علمی قویی دارم. در کل چکار کنم که بتونم همین اهواز پذیرش بگیرم. چه مراحلی رو باید طی کنم
مرسی باتشکر از راهنماییتون

Globe
25-10-2015, 18:02
با سلام من کارشناش ارشد عمران خاک و پی خوندم. هم لیسانس و هم فوق دولتی بودم. من میخوام خدمتم رو تو قرار گاه خاتم تو اهواز بگذرونم. چکار باید بکنم . در ضمن بسیجی هم ندارم ولی رزومه علمی قویی دارم. در کل چکار کنم که بتونم همین اهواز پذیرش بگیرم. چه مراحلی رو باید طی کنم
مرسی باتشکر از راهنماییتون
تو سایت khatam.com قسمت خدمت سربازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، فرم های مربوطه رو تکمیل کنید (مشخصات فردی، بسیجی، تحصیلی).
حداقل، داشتن عضویت بسیجی عادی الزامیه (طبق شرایط ذکر شده تو سایت مذکور).
تا حداکثر یک ماه مانده به اعزام، پذیرشتون نهایی میشه و بهتون جهت تحویل مدارک اطلاع میدن.

Sent by Tapatalk on Android

mostafa-pp
25-10-2015, 18:02
سلام بچه ها. من اعزام 3/8 از همدان بودم. امروز خیلیارو فرستادن 01 و 02 تهران و مشهد و نیروی انتظامی مالک اشتر اراک. 45 نفر از مارو که منم جزوشون بودم انداختن پادگان شهید بیگلری مشکین شهر اردبیل(نیروی انتظامی) گفتن فردا صبح بیاید روبروی نظام وظیفه تا بفرستیمتون برید. حالا خواستم ببینم جاش چجوریه؟ هرکسی تجربه داره لطفا بگه.
سلام من امروز صبح از اردبیل اعزام شدم به بیگلری استحقاقی را دادن ظهر برگشتیم تا چهارشنبه صبح هم مرخصی دادن من که تو این چند ساعت بی احترامی ازشون ندیدم از دوستام که اونجا آموزشی بودن پرسیدم اونا هم تعریف میکردن تقسیماتش هم مرزبانی نیست خیلی کم شاید از اونجا به مرز بفرستن بیشتر تقسیماتش تهرانه انشاالله که روزا ی خوبی تو بیگلری سپری کنیم

golden.gate
25-10-2015, 18:17
سلام به همه دوستان یک سوال حیاتی داشتم اگر اطلاعی داشتید ممنون می شم کمک کنید ... می خواستم بدونم بعد از آموزشی تقسیمات ما برای اعزام به یگان توسط چه ارگان یا کسی انجام میشه؟ یعنی خود سازمان نظام وظیفه این کار رو انجام میده و اون رو به پادگان ابلاغ می کنه یا این کار تو خود پادگان انجام میشه؟! ... احیانا کسی که تو ارکان پادگان باشه می تونه باعث تعیین یگان خدمتی یه سرباز بشه؟! (واقعیتش من با یکی از سربازهای وظیفه کل کل کردم حالا یه چیزایی به من گفت که مثلا جات رو فلان جا می ندازم و از این حرف ها!:n10: می خوام ببینم راست گفته یا خالی بسته!)

tuupak
25-10-2015, 18:41
پرندک کوجا؟

از اتوبان افسریه برید سه راه افسریه و بعد آزادگان غرب و بعدش وارد اتوبان تهران ساوه بشید و حدود 25 کیلومتر بعد به این پادگان ها میرسید
:n09:

میزنن برات ب صورت غیر بهداشتی [/COLOR][/RIGHT]:n09:

خدا رو شکر امروز که گیر ندادن مرخصی نوشتن تا شنبه....گفتن شنبه کچل کرده بیاید

tuupak
25-10-2015, 18:47
سلام دوستان

من فوق لیسانس حقوقم و 01 نزاجا افتادم کسی میدونه تقسیماتش چجوریه؟

چقد امکان داره بعد آموزشی سربازی رو همونجا ادامه بدم...چون نیم ساعت بیشتر تا خونه فاصله نداره و ازین جهت برام خوبه..امروزم که رفتم تا شنبه مرخصی دادن و یه سربازی گفت سه روز اولو نگه میدارن بعدش سه ولت میکنن بری خونه و فرداش باید پنج و نیم اینجا باشی

meysam300
25-10-2015, 20:10
سلام خدمت دوستان
بعد از دوماه اموزشی در مرکز اموزش ولیعصر تبریز -گفتم از شرایط اونجا بنویسم بلکه بدرد ییکی خورد
از برج 6 امسال پادگان منتقل شد به خارج از شهر(از شانس ما)
فعلا ساختمان ها برای دوتا گردان و مجموع 8 گروهان بنا شده- ولی نمیدونم چرا فقط یک گردان داشت که شامل 4 گروهان 150 نفره بود
امکانات زیادی نداره با اینکه نو سازه- مثلا دسترسی به خودپرداز نداره ولی تا دوره های بعد حتما میارن
دوره ما که تلفن هم نداشت- اواخر اورده بودن
فرمانده گردان بشدت عقده ای (نظر شخصی)
فرمانده گروهان ها هم همینطور--(گروهان ما همه استوار یک و دو دادن- گروهان دیگه همه ستوان سه) دیوانن!!!:n09:
هوا بشدت سرد- طوری که از شهر تبریز حدودا 5-10 درجه سردتره
بیگاری فراوونه- چون پادگان هنوز تکمیل نشده- هر روز میان یه 200-30 نفر میبرن بیگاری از هر گروهان
تعداد پاس های نگهبانی زیاده- تقریبا هر هفته یکی دوبار پست میخوره به نفر- من تقریبا 60 ساعت پست دادم:n19:
سعی کنین ارشید یا منشی گروهان بشید - مزایای زیادی داره( البته میدونین فحشی و آه کلی سرباز پشت سرش هست) ولی مثل من دیزل پست نمیشیین:n31:
تقسیماتش برای بچه های شمال که حدودا 10 درضد گرردان بودن- همه استان خودشون یا تهران افتادن
برای بقیه هم هرجایی امکان داره تقسیم کنن
فقط در مقطع لیسانس و فوق اموزش میده- البته چندتا فوق دیپلم هم بودن
کسی سوالی داشت پیام خصوصی بده:n36:

sedayeasemon
25-10-2015, 20:35
سلام من امروز صبح از اردبیل اعزام شدم به بیگلری استحقاقی را دادن ظهر برگشتیم تا چهارشنبه صبح هم مرخصی دادن من که تو این چند ساعت بی احترامی ازشون ندیدم از دوستام که اونجا آموزشی بودن پرسیدم اونا هم تعریف میکردن تقسیماتش هم مرزبانی نیست خیلی کم شاید از اونجا به مرز بفرستن بیشتر تقسیماتش تهرانه انشاالله که روزا ی خوبی تو بیگلری سپری کنیم

عزیز من اسمم ابراهیم لشگریِ. اگه توی یه گروهان بیفتیم اونجا میبینمت احتمالا. منم تا اونجایی که تحقیق کردم میگن به سربازا احترام میذارن و همین خودش خیلیه. ایشالله روزای خوبی رو پشت سر بذاریم.

- - - Updated - - -

عزیز من اسمم ابراهیم لشگریِ. اگه توی یه گروهان بیفتیم اونجا میبینمت احتمالا. منم تا اونجایی که تحقیق کردم میگن به سربازا احترام میذارن و همین خودش خیلیه. ایشالله روزای خوبی رو پشت سر بذاریم.

mani6606
25-10-2015, 20:36
سلام دوستان

من فوق لیسانس حقوقم و 01 نزاجا افتادم کسی میدونه تقسیماتش چجوریه؟

چقد امکان داره بعد آموزشی سربازی رو همونجا ادامه بدم...چون نیم ساعت بیشتر تا خونه فاصله نداره و ازین جهت برام خوبه..امروزم که رفتم تا شنبه مرخصی دادن و یه سربازی گفت سه روز اولو نگه میدارن بعدش سه ولت میکنن بری خونه و فرداش باید پنج و نیم اینجا باشی

نه تنها ٠١ بلكه كل يگان هاى اموزشى ارتش نقشى در تقسيمات ندارند، وظيفه ٠١ ارسال مدارك و مشخصات سربازان اموزشى به ستاد نيروى زمينى ارتش است انجا بر اساس نياز هر يگان در كشور تقسيمات انجام مى گيرد
اما پرسنل وظيفه و تحصيل كرده ٠١ در دو قالب هستند يا پرسنل بخش ادارى ( با تعداد كم) و بخش ديگر افسرهاى اموزشى ( بخش بيشتر افسرها) كه بايد اعصاب فولادى داشته باشند از يك طرف با اخلاق ها و رفتارهاى فرمانده هاى يگان ها و گردان ها و دستورات انها كنار بيايند و از طرفى مسوليت حدود صد سرباز اموزشى را بر عهده داشته باشند و هر سرباز هم كه اخلاق خاص خودش را دارد
خلاصه كلام يگان هاى نيروى زمينى بهترى در تهران است اكر پارتى داريد براى انها اقدام كنيد.

mani6606
25-10-2015, 20:40
سلام به همه دوستان یک سوال حیاتی داشتم اگر اطلاعی داشتید ممنون می شم کمک کنید ... می خواستم بدونم بعد از آموزشی تقسیمات ما برای اعزام به یگان توسط چه ارگان یا کسی انجام میشه؟ یعنی خود سازمان نظام وظیفه این کار رو انجام میده و اون رو به پادگان ابلاغ می کنه یا این کار تو خود پادگان انجام میشه؟! ... احیانا کسی که تو ارکان پادگان باشه می تونه باعث تعیین یگان خدمتی یه سرباز بشه؟! (واقعیتش من با یکی از سربازهای وظیفه کل کل کردم حالا یه چیزایی به من گفت که مثلا جات رو فلان جا می ندازم و از این حرف ها!:n10: می خوام ببینم راست گفته یا خالی بسته!)

تقسيمات هر ارگان( ارتش ، سپاه و ناجا) جداست و ربطى به نظام وظيفه ندارد ، يگان هاى اموزشي مشخصات سربازان را به ستادهاى نيروى هر ارگان مى فرستند ، اگر فردى در يگان اموزشى نفوذى داشته باشد حتما بر تقسيمات اثر مى گذارد

BIG-BANG
26-10-2015, 00:12
چرا انقد دیر دادا؟؟ محلشم بهم میگن کجا افتادم؟
نه عزیز محلش رو بهتون نمیگن عزیز
نمیدونم والا فک کنم به خاطر سربازهای هست که در صف برای خدمت موندن

reza 9
26-10-2015, 00:16
پس من کی میفهمم محل آموزشیم کجاس ؟؟

BIG-BANG
26-10-2015, 00:27
پس من کی میفهمم محل آموزشیم کجاس ؟؟
یه هفته به اعزام

al pacinio
26-10-2015, 12:44
سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز
دوستان من بین رفتن به سربازی و ارشد ازاد ماندم الان 25 سالم
خیلی فکر کردم و با خودم کلنجار رفتم ولی نتوانستم تصمیم بگیرم
از دوستان و اساتیدد خواهش و تمنا دارم با مشاوره و راهنمایی به من
کمک کنند تا من بتوانم بهترین تصمیم در این اوضاع و شرایط بگیرم
سپاسگذارم

navid_fo
26-10-2015, 12:52
سپاسگذارم

سلام
اگه مایه و آینده داری چه ملک چه خونه چه شغل دغدغه ای نداری یا خیلی کم داری آشنا و پارتی داری برای شغل برو درس بخون
وگرنه بدو بدو دیره برای شغل

meysam300
26-10-2015, 14:14
کسی در مورد پلیس اطلاعات و امنیت عمومی چیزی میدونه؟ تو امریه که دادن بهم - 0فقط همین نوشته- نه ادرسی نه چیزی-- اصلن چی هست این؟:n08:

ali_mohandes
26-10-2015, 15:39
سلام
من میخوام بدونم اگه پدر یک فرد ناشنوا(80درصد 2تا گوش) باشه از سربازی معاف میشه؟؟؟؟(تک فرزند پسر)
ممنون

Sha7ab
26-10-2015, 16:20
سپاسگذارم

سربازی قطعا. ارشد ازاد اولا که اندازه پشیزی هم ارزش نداره. دوما ارشد ازاد همیشه هست. ولی هر چی سنت بره بالا سربازی برات سخت تر میشه. زودتر باید بری کلکشو بکنی

- - - Updated - - -

سپاسگذارم

سربازی قطعا. ارشد ازاد اولا که اندازه پشیزی هم ارزش نداره. دوما ارشد ازاد همیشه هست. ولی هر چی سنت بره بالا سربازی برات سخت تر میشه. زودتر باید بری کلکشو بکنی

golden.gate
26-10-2015, 17:05
سپاسگذارم

من وسط خدمت در اومدم ارشد رو مکانیک تهران(سراسری) خوندم بدجور پشیمونم از من می شنوی برو سربازیت رو تموم کن الان خیلی راحت تر میتونی با سربازی کنار بیای نسبت به موقعی که 27-28 سالت شده باشه من اگه جای شما بودم و تجربه الان رو داشتم بعد از لیسانس لفتش نمیدادم میرفتم خدمت رو تموم می کردم

gazijoon
26-10-2015, 19:58
سلام دوستان

راست حسینی کسی می دونه الان به فوق لیسانس و لیسنانس چه درجه ای می دن؟

aliiran2008
26-10-2015, 20:18
میخواستم ببینم افرادی که میدوندد در یه تاریخی فارغ التخصیل میشوند میتونند قبل از اینکه مدرک را بگیرند بروند و کارای سربازی را بکنند تا بعد از فارغ شدن برند سربازی
چون اون جور که شنیدم بعد کارای سربازی میانگین شش ماه طول میکشه اعزام بشی
و این زمان خیلی زیاده
کسی راه حلی و یا نکته ای داره؟

Sha7ab
26-10-2015, 20:29
سلام دوستان

تا دو سال پیش که من خدمت رفتم
لیسانس: استوار دوم و یکم و ستوان سوم
فوق لیسانس: ستوان سوم و ستوان دوم
میدادن

میخواستم ببینم افرادی که میدوندد در یه تاریخی فارغ التخصیل میشوند میتونند قبل از اینکه مدرک را بگیرند بروند و کارای سربازی را بکنند تا بعد از فارغ شدن برند سربازی
چون اون جور که شنیدم بعد کارای سربازی میانگین شش ماه طول میکشه اعزام بشی
و این زمان خیلی زیاده
کسی راه حلی و یا نکته ای داره؟
نمیشه دوست عزیز. شما مدارک اعزام به خدمت رو که بخای بفرستی گواهی فارق التحصیلی دانشگاه رو حتما می خاد (معرفی به نظام وظیفه)

EhsanCPU
26-10-2015, 20:32
سلام دوستان

سلام منظورتون در چه نیرویی هست ؟ ارتش یا سپاه ؟
ارتش جدیدا به لیسانس درجه گروهبان یکم و به فوق لیسانس درجه ستوان سوم میده
زمان ما ارتش به لیسانس ستوان دوم و به فوق لیسانس ستوان یکم میدادن که در حقوق هاشون فوق العاده تأثیرگذار بود ...
در سپاه هم فکر کنم به لیسانس استوار یکم و به فوق لیسانس همون ستوان دوم رو میدن

ashkannnnnnn
26-10-2015, 22:30
سلام دوستان من امروز رفتم 01 تهران چون امریه و دوره تکمیلی بودم مرخصی دادن تا دهم بعدش گفتن دهم ببیاید نامتونو بگیرید؟کسی تا حالا اینطوری شده؟مدارکمون از جمله نامه کفایت برگ آبی و یک فرمم پر کردیم ازمون گرفتن

thecrow
26-10-2015, 23:08
زمان ما ارتش به لیسانس ستوان دوم و به فوق لیسانس ستوان یکم میدادن که در حقوق هاشون فوق العاده تأثیرگذار بود ...

لیسانس به صورت رندوم و شانسی بعضی ها گروهبان یکم و بعضی ها ستوان سوم.
فوق لیسانس قطعا ستوان دوم هست.
البته در مورد ارتش فقط.

gazijoon
27-10-2015, 10:42

سلام منظورم تو ارتشه من اعزام مجدد هستم رفتم 01 برام 20 روز مرخصی دادن که بعد اون برم امریه بگیرم الان فوق لیسانسم تو خدمت قبلیم ستوان 3 بودم

- - - Updated - - -

سلام منظورم تو ارتشه من اعزام مجدد هستم رفتم 01 برام 20 روز مرخصی دادن که بعد اون برم امریه بگیرم الان فوق لیسانسم تو خدمت قبلیم ستوان 3 بودم

EhsanCPU
27-10-2015, 11:04

سلام به احتمال زیاد همون ستوان سوم * رو میدن ولی امکان داره اگه شانس باهاتون یار باشه درجه ستوان دومی ** هم نصیبتون بشه
البته اگه امریه دارین زیاد تفاوتی نمیکنه ولی اگه خدمتتون توی پادگان باشه درجه تأثیرگذاره ...

reza 9
27-10-2015, 12:13
سلام من امروز دفترچرو پست کردم تموم شد اعزامم خورد به برج 4 سال بعد میخواستم بدونم بازم بهم برگه میدن ک بفهمم محل آموزشیم کجاس یا نه؟؟؟

saminem
27-10-2015, 13:17
سلام من امروز دفترچرو پست کردم تموم شد اعزامم خورد به برج 4 سال بعد میخواستم بدونم بازم بهم برگه میدن ک بفهمم محل آموزشیم کجاس یا نه؟؟؟
یک هفته قبل از اعزام مشخص میشه کجا افتادی

Sha7ab
27-10-2015, 17:52
یا ابلفضل چرا اینقد دیر؟

albertxx
27-10-2015, 18:00
الان دفترچه پست کنی میخوره برج 4 سال دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا !!!!! :n04:
من تا 2 یا 3 هفته آینده میخوام بفرستم
یعنی تا تیر باید صبر کنم !! :n23:

خب اگه سرباز زیاد دارن چرا خرید سرباز رو آزاد نمیکنن !!

erfan90ir
27-10-2015, 18:11

دنبال خرید و فرار از خدمت نباش:n09:
باید بری 2 سال آش بخوری و مرد بشی و از مامان بابا جدا بشی :n08:

- - - Updated - - -

albertxx
27-10-2015, 18:54

- - - Updated - - -

اگه یه ذره متوجه میشدی جنابعالی میفهمیدی مشکلی از خدمت رفتن ندارم
9 ماه باید صبر کنم تا برم خدمت
که در واقع میشه 30 ماه (( حالا اگه بعد 9 ماه اعزام کنن که نمیکنن ))
در واقع 3 سال بیکارم !!!!

و 1 سال به اون 2 سال تلف شدن عمر زیاد شد !!!

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

اگه یه ذره متوجه میشدی جنابعالی میفهمیدی مشکلی از خدمت رفتن ندارم
9 ماه باید صبر کنم تا برم خدمت
که در واقع میشه 30 ماه (( حالا اگه بعد 9 ماه اعزام کنن که نمیکنن ))
در واقع 3 سال بیکارم !!!!

و 1 سال به اون 2 سال تلف شدن عمر زیاد شد !!!

saminem
27-10-2015, 19:02

سرباز زیاد میگیرن واسه سیستان و ارومیه کرمانشاه و کردستان.

تازه انوزشی که بودیم میگفتن سرباز کم هست واسه سال دیگه که سرباز نیست اصن!

Sha7ab
27-10-2015, 19:08

کجا بودید آموزشی؟

saminem
27-10-2015, 19:16
کجا بودید آموزشی؟
مازندران-بابل

reza 9
27-10-2015, 19:35
اگه سرباز نیست پس چرا اعزام انقد طول میکشه

reza 9
27-10-2015, 19:39
والا منم تو شوکم از نظام وظیفه سوال کردم گفتن سرباز تو صف خیلی زیاده

albertxx
27-10-2015, 20:09

اینجور که مشخصه از زیاد بودن سرباز رنج میبرن !!
قبل عید از ترس 24 ماهه شدن همه دفترچه پست کردن !

اگه سرباز کمه پس چرا 9 ماه بعد اعزام میکنن !!!!!!!!!!!!!!!

erfan90ir
27-10-2015, 20:21

خدمت تو این جاهایی که گفتی مساویه با سرویس شدن لامصب کادری هاش همه تبعیدی ان یعنی یه غلطی کردن انداختنشون اونجا قشنگ پولکی هستن تو چشمت نگاه میکنن میگن سر کیسه رو شل کن تا مرخصیت رو امضا کنم لامصب سربازای پایه خدمتیش هم باند و باند بازی دارن سرباز آشخور تا میاد اینقدر اذیتش میکنن که اشکش درمیاد و تا جا بیفته سرویسه لامصب آی دیر میگذره :n21:

hani25
27-10-2015, 22:39
سرباز زیاد نیس اتفاقا خیلی هم به سرباز نیاز دارن الان تمام پادگانها با کمبود سرباز مواجه شدن برا سالهای بعدی هم با مشکل جدی مواجه میشن ولی الان نظام وظیفه داره هر ماه با یه ظرفیت معینی سرباز اعزام میکنه که تا چند سال دیگه با کمبود نیرو مواجه نشه الان هر پادگانی که بری میگه سرباز میخوایم ولی نظام وظیفه نمیفرسته بخاطر همینه که میخوان سربازیو 24 ماه کنن

hani25
27-10-2015, 22:40
سرباز زیاد نیس اتفاقا خیلی هم به سرباز نیاز دارن الان تمام پادگانها با کمبود سرباز مواجه شدن برا سالهای بعدی هم با مشکل جدی مواجه میشن ولی الان نظام وظیفه داره هر ماه با یه ظرفیت معینی سرباز اعزام میکنه که تا چند سال دیگه با کمبود نیرو مواجه نشه الان هر پادگانی که بری میگه سرباز میخوایم ولی نظام وظیفه نمیفرسته بخاطر همینه که میخوان سربازیو 24 ماه کنن

Sha7ab
27-10-2015, 22:40
مگه میخان 24 ماه کنن؟

tohid.m
27-10-2015, 22:51
اون چیزی که تو این مدت فهمیدم اینه که به شکل ناجوری کمبود سرباز دارن یکی از دوستان تو ارتش با درجه ستوان دومی خیلی شیک بالای برجک نگهبانی میده! میگه بعضی وقتا 4 روز تو هفته نگهبانم! یعنی اوضاع در این حد بیخ پیدا کرده(خدا آخر و عاقبت همه اعزامی های جدید رو بخیر کنه) ... اما این که چرا سرباز کم میگیرن احتمالا یکیش همینه که دوستان گفتن یعنی می خوان یه جوری اینایی که دفترچه فرستادن رو مدیریت کنن تا اوضاع از این بدتر نشه یه دلیل دیگش هم که به نظر من محتمل تره کسری بودجست مخصوصا تو ارتش

hani25
27-10-2015, 23:04
مگه میخان 24 ماه کنن؟

قرار بود امسال 24 ماه بشه که کنسلش کردن
ولی بجاش زمان انتظار برای اعزام رو زیاد کردن
الان اگه کسی پست کنه حداقل 8 ماه دیگه اعزام میشه که باز ممکنه بصورت اجباری تمدید کنن براش
یعنی بجای اینکه بیان خدمت رو 24 ماه کنن 8ماه باید منتظر بمونیم +21 ماه خدمت که میشه 29 ماه که در این صورت از 24 ماه بیشتر میشه:n04:

استاد شیفو
28-10-2015, 08:34
یک سال اینطور کنن و اعزام ها رو به تایخر بی اندازند ...یا حداکثر 2 سال بعد ....!!

وقتی نیرو نباشه چی کار میخوان بکنن ؟؟؟؟؟

نیروی رسمی و حرفه ای استخدام نمیکنن هم مشکل بی کاری حل بشه و با زندگی مردم بازی نکنن .

aminkhan2014
28-10-2015, 09:56

البته نامرد درسته:n09:که بره دنبال پارتی بگرده و حق یقیه را بخوره
اگه کسی میخاست بره مرد بشه که دنبال کسری و گواهی سبز نبود!!!هرکسی دوست داره بزنه تا توی نامردی اول یشه:n25:

ali_mohandes
28-10-2015, 14:23
سلام
من میخوام بدونم اگه پدر یک فرد ناشنوا(80درصد 2تا گوش) باشه از سربازی معاف میشه؟؟؟؟(تک فرزند پسر)
ممنون
کسی نبود جواب مارو بده؟

mani6606
28-10-2015, 14:50
کسی نبود جواب مارو بده؟
کسی نمی تواند به طور قاطع به شما بگویید که آیا معاف می شوید یا نه. کمیسیون یک فرایند و دستور العمل هایی دارد که حتی افرادی با بیماری ها و وضیغت جسمانی سخت نتوانستند معافیت بگیرند.نا امید نشوید برای کمیسیون اقدام کنید اگر پرونده پزشکی دارید به همراه داشته باشد,ممکن است برای ازمایش شما را بیمارستان ناجا معرفی بکنند, دقت کنید که معافیت کفالت از سایر معافیت سختی بیشنری دارد.

- - - Updated - - -

کسی نبود جواب مارو بده؟
کسی نمی تواند به طور قاطع به شما بگویید که آیا معاف می شوید یا نه. کمیسیون یک فرایند و دستور العمل هایی دارد که حتی افرادی با بیماری ها و وضیغت جسمانی سخت نتوانستند معافیت بگیرند.نا امید نشوید برای کمیسیون اقدام کنید اگر پرونده پزشکی دارید به همراه داشته باشد,ممکن است برای ازمایش شما را بیمارستان ناجا معرفی بکنند, دقت کنید که معافیت کفالت از سایر معافیت سختی بیشنری دارد.

reza 9
28-10-2015, 16:19
آقا هیچ راهی نیست من اعزامم جلو بیفته اعزامم 95/4/1 خیلی دیره آخه

al pacinio
28-10-2015, 17:37
سلام خدمت عزیزان
دوستان میشه یکمی از سختی ها و مشکلات سربازی بگیید
اخه از هر کسی که سوال می کنی خدمتت چطور می گه
خیلی سخت و طاقت فرسا بود تو همیت تایپیک وقتی پست
دوستان میخونی همش دارن از سربازی مینالن مگر در خدمت چه اتفاقایی
می افتد میشه یکم توضیح بدهید تا کسانی مثل ما که خدمت نرفتند
بدانند واینکه سخت ترین کاردرخدمت چی
aminkhan2014
28-10-2015, 18:32
سلام خدمت عزیزان
صبح با توسری و کتک و تحقیر باید بیدار بشی و بزور نماز بخونی و هیچ اراده ای از خودت نداری
هرچی بهت گفتن مثل برده باید بگی چشم قربان،حتی بهت میگن برو دستشویی را بشوری باید بری،یا چایی درست کنی که البته توی این یک مورد میتونی مایعات و چیزهایی را فقط بصورت زبانی به اونطرف و اجدادش حواله میکنی؛بصورت واقعی توی چای یا شربتی که براش میبری بریزی که این یک مورد خیلی حال میده:n20:(امیدوارم منظورم را گرفته باشی مثل تف و ادرار و..که این موارد را کسی اینجا اصلا نمیگه ولی یک واقعیته)در کل اونجا میخان خردت کنند که باید توی روشون وایستی
در کل یک برده مفت و مجانی حساب میشی ولی اگه اهل نامردبازی و حرومخوری و دودره بازی باشی اصلا بهت سخت نمیگذره...هرچی نامردتر باشی خدمت راحت تری داری،اگه پول زورهم بتونی دربیاری شاید بتونی کسب درآمدی هم بکنی که توی خواب نمیدیدی،برای اینه که این موارد را گفتم
ماموریتهایی و رژه و عملیات هم شاید بزور ببرند که دیگه نیازی به وصفش نیست...نقاط مرزی و مرزبانی هم که شرایطش واضحه

peyman0071
28-10-2015, 18:43
سلام دوستان چند تا سوال داشتید بی زحمت جواب بدید.
1.ی پارتی دارم تو سپاه شاید بتونه بندازه سپاه برج 10 هم اعزامم میخاستم بدونم نظام وظیفه کی شروع میکنه برای تقسیم کردن که 2،3 هفته قبل زنگ بزنم یاداوری بکنم
2.تو دوره اموزشی چه پادگان هایی برای سپاه تو تهران هست؟بهترینش کدومه؟کلا چند تا تست؟؟
3.تو یگان هم چحوریه چند تا پادگان برتی سپاه تو تهران هست و بهترین بخش کجاس
ممنون از پاسختون

9306915
28-10-2015, 19:23
1.ی پارتی دارم تو سپاه شاید بتونه بندازه سپاه برج 10 هم اعزامم میخاستم بدونم نظام وظیفه کی شروع میکنه برای تقسیم کردن که 2،3 هفته قبل زنگ بزنم یاداوری بکنم
2.تو دوره اموزشی چه پادگان هایی برای سپاه تو تهران هست؟بهترینش کدومه؟کلا چند تا تست؟؟
ممنون از پاسختون
حداقل پنجاه روز قبل از اعزام. یگان باید مشخصات شما رد کنه تا تو سیستنم ثبت شه مثلا ده ابان ارسال کنن

- - - Updated - - -

ممنون از پاسختون
حداقل پنجاه روز قبل از اعزام. یگان باید مشخصات شما رد کنه تا تو سیستنم ثبت شه مثلا ده ابان ارسال کنن

Greedy
28-10-2015, 20:36
صبح با توسری و کتک و تحقیر باید بیدار بشی و بزور نماز بخونی و هیچ اراده ای از خودت نداری
هرچی بهت گفتن مثل برده باید بگی چشم قربان،حتی بهت میگن برو دستشویی را بشوری باید بری،یا چایی درست کنی که البته توی این یک مورد میتونی مایعات و چیزهایی را فقط بصورت زبانی به اونطرف و اجدادش حواله میکنی؛بصورت واقعی توی چای یا شربتی که براش میبری بریزی که این یک مورد خیلی حال میده:n20:(امیدوارم منظورم را گرفته باشی مثل تف و ادرار و..که این موارد را کسی اینجا اصلا نمیگه ولی یک واقعیته)در کل اونجا میخان خردت کنند که باید توی روشون وایستی
در کل یک برده مفت و مجانی حساب میشی ولی اگه اهل نامردبازی و حرومخوری و دودره بازی باشی اصلا بهت سخت نمیگذره...هرچی نامردتر باشی خدمت راحت تری داری،اگه پول زورهم بتونی دربیاری شاید بتونی کسب درآمدی هم بکنی که توی خواب نمیدیدی،برای اینه که این موارد را گفتم
ماموریتهایی و رژه و عملیات هم شاید بزور ببرند که دیگه نیازی به وصفش نیست...نقاط مرزی و مرزبانی هم که شرایطش واضحه

بیخیال .. فقط کم مونده بود بگی تجاوز هم میشه قشنگ فیلم رستگاری در شائوشنگ رو فیلمنامشو گفته بودی :دی
من که 4-5 ماه دیگه اعزامم هر چند وقت تلف کنی هست و اعصاب خرد کنیه ولی دیگه مطمئنم این طوریا هم که میگی نیست . بیخودی ملت میترسونی :دی

aminkhan2014
28-10-2015, 21:39
بیخیال .. فقط کم مونده بود بگی تجاوز هم میشه قشنگ فیلم رستگاری در شائوشنگ رو فیلمنامشو گفته بودی :دی
من که 4-5 ماه دیگه اعزامم هر چند وقت تلف کنی هست و اعصاب خرد کنیه ولی دیگه مطمئنم این طوریا هم که میگی نیست . بیخودی ملت میترسونی :دی

اول وآخر که میری ولی باید با چشم وگوش باز رفت
اگر اینطوری نبود که اون ماجرای زندان آباده اتفاق نمیفتاد!!!هرازگاهی چندین مورد خودکشی یا تیراندازی در اموزشی و یگان و..گزارش میشه که همه اش علنی نمیشه:n25:
سکوت همین افراد در تاپیک این موضوع را تایید میکنه

tuupak
28-10-2015, 22:07
نه تنها ٠١ بلكه كل يگان هاى اموزشى ارتش نقشى در تقسيمات ندارند، وظيفه ٠١ ارسال مدارك و مشخصات سربازان اموزشى به ستاد نيروى زمينى ارتش است انجا بر اساس نياز هر يگان در كشور تقسيمات انجام مى گيرد
اما پرسنل وظيفه و تحصيل كرده ٠١ در دو قالب هستند يا پرسنل بخش ادارى ( با تعداد كم) و بخش ديگر افسرهاى اموزشى ( بخش بيشتر افسرها) كه بايد اعصاب فولادى داشته باشند از يك طرف با اخلاق ها و رفتارهاى فرمانده هاى يگان ها و گردان ها و دستورات انها كنار بيايند و از طرفى مسوليت حدود صد سرباز اموزشى را بر عهده داشته باشند و هر سرباز هم كه اخلاق خاص خودش را دارد
خلاصه كلام يگان هاى نيروى زمينى بهترى در تهران است اكر پارتى داريد براى انها اقدام كنيد.

سلام ممنون دوست عزیز بابت وقتی که گذاشتی

Doctor Splinter
28-10-2015, 22:54
اگر اینطوری نبود که اون ماجرای زندان آباده اتفاق نمیفتاد!!!هرازگاهی چندین مورد خودکشی یا تیراندازی در اموزشی و یگان و..گزارش میشه که همه اش علنی نمیشه:n25:
به هر حال شرایط در هر جایی متفاوته!
حتی من وقتی فرماندم وسط خدمت عوض شد اوضاع خدمتم زمین تا آسمان تغییر کرد!
مخصوصا در ارتش که اگه فرمانده نظارت نداشته باشه یا براش مهم نباشه سربازا قدیمی پوست سربازای جدید رو می کنن :n24:
من واقعا 70 در صد زجری که در ماه های اول خدمت کشیدم از سربازا بود،البته کادری هامون هم همچین گل و بلبل نبودن ولی سربازا بودن که خدمت رو تلخ کرده بودن به ما!
در ناجا درسته که کار خیلی زیاده و نیرو کم ولی حداقل سربازا سوهان روح هم نمی شن(البته به جز زندان که شنیدم آشخوری سنگینی داره) متاسفانه این فرهنگ مریض آشخوری کشیدن هنوز هم وجود داره و خیلی از فرمانده ها هم یا اهمیت نمی دن یا برخی موارد از این موضوع حمایت هم می کنن که البته اینا دیگه یه جور حیوون هستن نه آدم:n34:

- - - Updated - - -

به هر حال شرایط در هر جایی متفاوته!
حتی من وقتی فرماندم وسط خدمت عوض شد اوضاع خدمتم زمین تا آسمان تغییر کرد!
مخصوصا در ارتش که اگه فرمانده نظارت نداشته باشه یا براش مهم نباشه سربازا قدیمی پوست سربازای جدید رو می کنن :n24:
من واقعا 70 در صد زجری که در ماه های اول خدمت کشیدم از سربازا بود،البته کادری هامون هم همچین گل و بلبل نبودن ولی سربازا بودن که خدمت رو تلخ کرده بودن به ما!
در ناجا درسته که کار خیلی زیاده و نیرو کم ولی حداقل سربازا سوهان روح هم نمی شن(البته به جز زندان که شنیدم آشخوری سنگینی داره) متاسفانه این فرهنگ مریض آشخوری کشیدن هنوز هم وجود داره و خیلی از فرمانده ها هم یا اهمیت نمی دن یا برخی موارد از این موضوع حمایت هم می کنن که البته اینا دیگه یه جور حیوون هستن نه آدم:n34:

erfan90ir
28-10-2015, 23:08
سلام خدمت عزیزان
داداش بستگی به شانس و اقبالت داره اگه تو شهر خودت بیفتی که اگه خدمتت سخت سخت هم باشه شب که میری خونه و مامان بابا تقویتت میکنن هیچی سختی احساس نمیکنی
ولی اگه مثل من بیفتی مرز که هیچی من نباید حالا زنده باشم فقط لطف و کمک خدای عزیزم شامل حال من شده که دارم اینا رو مینویسم تو خدمت تا میتونی به خدا نزدیک شو
بعد از آموزشی و تقسیم شدن بدترین افراد تو خدمت سربازهای پایه خدمتی هستن که کاسه داغتر از آش شدن و بیشتر از کادری ها سربازهای جدید و به قول خودشون آشخور رو اذیت میکنن
روز ورودم به یگان چون من کمد نداشتم سربازای جدید باید 1 ماه صبر میکردن که بهشون کمد بدن وقتی رفتم برم دستشویی و بیام تمام وسایلم رو دزدیدن حتی به مسواک مصرف شده من رحم نکردن مادرم برام آبلیمو و نبات و یه سری مغزیجات گذاشته بود همه رو دزدیدن اینا رو مینویسم که بدونین بعضی از سربازان مرزی دارن کجا ها و بین چه حرامزاده هایی خدمت میکنن
مثلا یکی از اذیتهاشون در حق من وقتی جدید به یگان اضافه شده بودم رو بهت میگم من پستم ساعت 2 تا 4 صبح بود و بین 2 تا پایه خدمتی کثافت افتاده بودم اون سرباز آشغال ساعت 1 که میشد ساعت آسایشگاه رو 2 میکرد و به پاسبخش میگفت صداش بزن بره سر پست من خودم ساعت مچی داشتم میدیدم ساعت 1 منو صدا زده به پاسبخش میگفتم من پستم ساعت 2 است میگفت خفه شو برو گمشو سر پستت بعد پوتین میپوشیدم و میرفتم سرپست اون سرباز حرامزاده ساعت آسایشگاه رو دوباره به 1 تغییر میداد یعنی من 1 ساعت به پستم اضافه میشد و 1 ساعت از پست سرباز پایه خدمتی قبل از من کم میشد بعدش کثافتا 1 ساعت هم دیر پست رو عوض میکردن که من بدبخت پست 2 ساعتی رو 4 ساعت با اسلحه ژ3 با خشاب پر جنگی و 4 تا خشاب پر هم به کمرم پست میدادم درست نیست بگم ولی تو تنهاییم به خاطر این ظلمی که بهم میشد همین طور اشک میریختم دو هفته اول به این صورت پست میدادم چون تمام وسایلم رو دزدیده بودن ضعیف شده بودم و آخراش سر پست از حال رفتم همشون رو به خدا واگذار میکنم و امیدوارم صد برابر بدترش سرشون بیاد تازه چون اونجا کادری هاش تبعیدی بودن با سربازای خلاف کار روی هم میریختن و کسب درآمد میکردن یکی از سربازای کثافت یگانمون بود که انواع مواد و ... و هر چیز خلافی که فکرش رو بکنی چون تو دژبانی با یکی از دژبانا روی هم ریخته بودن داشت وارد میکرد و میفروخت اینا رو میگم که ببینید چه جوی در بعضی از پادگان ها حاکمه من یکبار هم پیش سرگروهبان کادریمون رفتم و این مشکلات رو بهش گفتم ولی مشخص بود اون هم از اون سربازای کثافت میترسه و هیچ کاری نکرد
توی ارتش بهترین و راحت ترین جاها برای خدمت در هر شهری 1- عقیدتی سیاسی 2- بازرسی 3- حفاظت و دژبانی هست تو 3 تای اولی تو پادگان ما من ندیدم سربازها پوتین بپوشن فقط پنجشنه ها که رژه بود میپوشیدن
خلاصه این مواردی که گفتم رو نگفتم که از خدمت بترسی ولی خواستم بگم هنوز همچین پادگانهایی هست که جو ناپاک و کثیفی دارن و اینا رو نوشتم تا اون سربازایی که خدمتشون راحت و بی دردسر بوده هزار بار خدا رو شکر کنن و اگه کسی هم همچین جاهایی افتاد فقط توکلش به خدا باشه بدون شک خدا در طول خدمت کمکش میکنه همینطور که به من کمک کرد

R#z@-R2
28-10-2015, 23:38
سلام من تقریبا یه چند سالی هستش یه نوع بیماری قارچی (به تشخیص دکتر با دستگاه فعلا اینا ) روی پوست صورت(کمتر دار) و سر دارم که شبیه پوسته میمونه . یه دوره دکتر رفتم پیش متخصص از طب گیاهی استفاده کردم اما بعدش دوباره این بیماری برگشت کرد (من از چند نفری که این بیماری داشتن سئوال کردم گفتن بازم دوباره برگشت میکنه باید درمان کنی خودتو)بازم دوباره باید برم پیش دکتر لامصب هر وقت میرم یه دوره نزدیک 1.5میلیون خرج میکنم 2روز در میان حمام حتما باید برم من که اینقدر ندارم برم دکتر برای سرو صورت خرج کنم(درضمن باید بگم رفتم دکتر گفتن حتما باید دارو گیاهی استفاده کنی شیمیایی نمیشه برات ضرر داره شامپو هم یه نوع داد50هزارتومن قیمتش بود الان دوباره باید بگیرم گفتش میتونی از تخممرغی صحت هم استفاده کنی ) نکته خیلی مهم این بیماری احتمال برگشت خیلی زیاد تا 60درصد بعد از طی مراحل درمانی که باز دوباره همون مراحل باید طی کنم (هچی روز از نو روزی از نو ) الان برای این شرایط کسری یا معافیت میدن

mani6606
29-10-2015, 06:18
سلام من تقریبا یه چند سالی هستش یه نوع بیماری قارچی (به تشخیص دکتر با دستگاه فعلا اینا ) روی پوست صورت(کمتر دار) و سر دارم که شبیه پوسته میمونه . یه دوره دکتر رفتم پیش متخصص از طب گیاهی استفاده کردم اما بعدش دوباره این بیماری برگشت کرد (من از چند نفری که این بیماری داشتن سئوال کردم گفتن بازم دوباره برگشت میکنه باید درمان کنی خودتو)بازم دوباره باید برم پیش دکتر لامصب هر وقت میرم یه دوره نزدیک 1.5میلیون خرج میکنم 2روز در میان حمام حتما باید برم من که اینقدر ندارم برم دکتر برای سرو صورت خرج کنم(درضمن باید بگم رفتم دکتر گفتن حتما باید دارو گیاهی استفاده کنی شیمیایی نمیشه برات ضرر داره شامپو هم یه نوع داد50هزارتومن قیمتش بود الان دوباره باید بگیرم گفتش میتونی از تخممرغی صحت هم استفاده کنی ) نکته خیلی مهم این بیماری احتمال برگشت خیلی زیاد تا 60درصد بعد از طی مراحل درمانی که باز دوباره همون مراحل باید طی کنم (هچی روز از نو روزی از نو ) الان برای این شرایط کسری یا معافیت میدن

کسرى كه بحثش جداست
اما معافيت
دوست گرامى ، همان طور كه در چند پست بالا گفتم ، معافيت گرفتن در اين زمان بسيار سخت شده افرادى با بيمارى هاى پيچيده و سخت رو ديدم كه رد كردند، نمى دانم نام بيمارى شما چيست اما حتما با سايت نظام وظيفه مراجعه كنيد و موارد بيمارى پوستى را مطالعه كنيد، اما دقت كنيد مواردى كه انجا ذكر شده تنها جهت اطلاع رسانى است و تصميم براى نوع معافيت با پزشك است مثلا اگر در مورد بيمارى معاف دائم نوشته شده است به معنى ان نيست حتما فرد بايد با ان بيمارى معاف دائم گردد
در خدمت و به خصوص در اموزشى ممكنه شما هر هفته دو بار احازه استفاده از حمام داشته باشيد، اگر توانايي داريد حتما براى امريه اقدام كنيد تا بعد از اموزشي در شهر خودتان باشيد

استاد شیفو
29-10-2015, 07:01
سلام خدمت عزیزان

سلام

دوست من ، منم دقیقا مثل شما هستم . سر این مسائل حساس هستم .

همیشه وقتی به این مسائل نظیر دزدی ، سو استفاده به طریق مختلف ، توهین و ... فکر میکنم . همیشه این رو یاداوری میکنم که تا همیشه اینجا نیستم و 21 ماه دیگه از این لعنتی خلاص خواهم شد !!!

تمام سختی ها یک روزی تموم میشه .این سربازی هم برای همه هست . دیگه شتری که دم خونه هر کی خوابیده ! باید مدارا کرد و برای تموم شدنش لحظه شماری !

در سربازی بیشتری ضربه را یک سرباز از سرباز میبینه . و نه از فرمانده و کادری !!!!!!!! این هم از کشور ما .:n03:

BIG-BANG
29-10-2015, 11:49
دوستان برای اینکه روزای اول از سرباز آشخور دزدی نشه باید چیکار کرد؟ لطف میکنید تجربیات خودتون رو در اختیار بقیه و بنده بزارید.

peyman0071
29-10-2015, 12:00
ممنون از پاسختون

دوستان کسی نیست کمک کنه؟؟خیلی مهمه برام

tuupak
29-10-2015, 12:15

همین الانشم دیر شده .....باید زوتر اقدام کنی من 50 روز قبل رفتنم با کسی که تو سپاهه صحبت کردم هفته بعد تماس گرفت گفت نمیتونم برات کاری کنم افتادی 01 ارتش.

کلا هر جای سپاه بیفتی عالیه

tuupak
29-10-2015, 12:19
دوستان برای اینکه روزای اول از سرباز آشخور دزدی نشه باید چیکار کرد؟ لطف میکنید تجربیات خودتون رو در اختیار بقیه و بنده بزارید.

من تجربه زیادی ندارم ولی کلا خیلی به محیط پادگان بستگی داره من 01 ارتش افتادم اکثر بچه ها یا فوق لیسانس دارن یا دکترا البته لیسانس هم داریم جو خیلی خوبیه

ما خودمون در کمدمون رو روزا اول باز گذاشتیم بدون حتی قفلی به ساکمون یا در کمدمون بزنیم و هیچ اتفاقی هم نیفتد.

tuupak
29-10-2015, 12:27
آقا هیچ راهی نیست من اعزامم جلو بیفته اعزامم 95/4/1 خیلی دیره آخه

هیچ راهی وجود نداره وقتی تعجیل بسته بشه امکان باز شدنش صفره

اتفاقا باید خداروشکر کنی از همین اول تکلیفتو روشن کردن و گفتن هشت ماه دیگه بیا مثل ما خوبه که تا اماده میشدیم میگفتن دو ماه تمدید خوردی

تو این هشت ماه میتونی خیلی کارا انجام بدی..... اگه فوق داری دنبال کسری از طریق انجان پژوهش باش...برو دوره تکمیلی بگذرون که حداقل آموزشی نیفتی.... و میتونه یه کار پیدا کنی و تا اونموقع پول جمع کنی

tuupak
29-10-2015, 13:05

کجا سرباز کمه برادر هر روز یه اتوبوس میاد 01 فرماندمون به بعضی هاشون گفت دیگه ظرفیت نداریم پذیرش نمیکنیم برید پرندک یارو التماس میکرد منو یه جا جا بدید

تمام معافیت ها رو که برداشتن ماشالله از در و دیوار هم لیسانسه و فوق لیسانس ریخته که همه مجبورن برن سربازی و گرنه امیدی برای کار ندارن باز یه زمانی تحصیل کرده کم بود طرف میگفت برم نرم برام فرقی نداره ولی الان تا دلت بخواد تحصیل کرده ریخته تو مملکت . البته سرباز صفر زیر دیپلم به شدت کم دارن

Hqrs
29-10-2015, 13:13
سلام
یه سوال داشتم از دوستانی که ۰۱ افتادن
شنبه باید فقط کد ملی و شماره شناسنامه اعضای خانواده رو برد؟ یا کپی اونها هم لازمه؟ ممنون

saminem
29-10-2015, 13:32
همین الانشم دیر شده .....باید زوتر اقدام کنی من 50 روز قبل رفتنم با کسی که تو سپاهه صحبت کردم هفته بعد تماس گرفت گفت نمیتونم برات کاری کنم افتادی 01 ارتش.

کلا هر جای سپاه بیفتی عالیه
نیروی زمینی سپاه تیپ تکاوری چطوره؟

ashkannnnnnn
29-10-2015, 15:07
سلام
شنبه باید فقط کد ملی و شماره شناسنامه اعضای خانواده رو برد؟ یا کپی اونها هم لازمه؟ ممنون
سلام برای چی اینا را باید ببرید؟شنبه ساعت چند باید اونجا باشید؟دوره تکمیلی امریه دارها را چکار کردن؟

gazijoon
29-10-2015, 15:54

سلام دوست عزیز
من در این موارد معمولا زیاد دقت می کنم
قدم اول: میرید به مغازه هایی که لوازم نظامی می فروشن یه کیف پول می خرید که از اون کیف تاشوهای کوچیکه که سه تیکه روی هم تا میشن و تو یه گوشش یه سوراخ داره که پانج شده و حاشیه سوراخ هم فلزیه. این کیفها یه زنجیر کوچیک تقریبا 20 سانتی دارند که دو طرفش هم مثل جاکلیده . یه طرف به کیف وصل میشه. اما میدید تو خونه مادرتون داخل جیب شلوارتون یه قلاب کوچیک بدوزه تا این طرف زنجیر رو هم به داخل جیبتون و به این قلاب وصل کنید پس حتی تو خواب هو جدا کردن کیف از شما مشکل خواهد بود تو دستشویی و.... هم به درد می خوره. در ضمن جا پول این کیفا زیپ هم داره قیمتش هم زیر 3 تومنه.
2- پول نقد زیاد تو جیبتون نذارید. یه مقدار پول نقد توی کیف زرهی که گفتم! و یه کارت بانکب توکیفتون و یه کارت بانکی بزارید لای وسایلتون توی ساک که خدایی نکرده اگه کیفتون گم شد یه کارت زاپاس داشته باشید.
3- نایلون و کیف دستی بزرگ از اون کیلویی های مات که توشون معلوم نیست یه نیم کیلویی بخرید که میشه 20 تا هر وقت که میرید حموم اول لباس بالایی تون در بیارید و شلوارو بزارید وسط لباسا و اونارو بزارید داخل نایلون و با خودتون ببرید داخل حمام.
4- شب که می خوابید شلوارتونو بزارید زیر بالش زیر ملافه یعنی نشه راحت درش آورد.
5- زیاد پیش هم خدمتی اتون پول از کیفتون درنیارید نشونشون بدید کلا هر چ می تونید از خونه بیارید که زیاد لازم نباشه برید بوفه مگر اینکه از خونتون دور باشید. زیاد خودتونو شیک و کلاس بالا نشون ندید هم ازتون دائم پول قرض می گیرن هم اینکه چشم بعضی ها به شما خواهد بود و ....
اشیایی گران قیمت هیچی با خودتون نبرید پادگان حتی موزر و.....
6- بعضی چیزا که تو بعضی پادگانها گیر میدن بهشون: چسب نواری، ماژیک، لاک غلط گیر، فندک و کبریت، انگشتر از هرنوع
7- اینارو حتما با خوتون ببرید و یه بقچه زیپدار کوچیک بخرید و بزاریدشون داخل اون:
ناخن گیر، سوزن کوچیک چندتا. نخ قرقره سفید و سیاه. سنجاق قفلی کوچیک و بزرگ، آینه کوچیک. تیغ ژیلت، چند تا دستمال که از لباسای کهنتون ببرید، دفتر یادداشت و خودکار بیک که اسمتونو داخلش رو کاغذ بنویسید مثل اول ابتدایی(که واقعا از یه تحصیل کرده بعیده که خودکار نداشته باشه)، یه شامپوی کوچیک مخصوص هتل پیدا کنید و داخلش صابون مایع بریزید و بزارید تو جیبتون( لطفا بعد از هر دستشویی دستاتونو بشوئید. بعضیا واقعا کثیفن). مس.اک و خمیر دندان هر کدوم تو نایلون جدا.چند صفحه کاغد A4 سفید.

ببخشید که طولانی شد مطلب باز هم دارم

BIG-BANG
29-10-2015, 16:33
سلام دوست عزیز
من در این موارد معمولا زیاد دقت می کنم
قدم اول: میرید به مغازه هایی که لوازم نظامی می فروشن یه کیف پول می خرید که از اون کیف تاشوهای کوچیکه که سه تیکه روی هم تا میشن و تو یه گوشش یه سوراخ داره که پانج شده و حاشیه سوراخ هم فلزیه. این کیفها یه زنجیر کوچیک تقریبا 20 سانتی دارند که دو طرفش هم مثل جاکلیده . یه طرف به کیف وصل میشه. اما میدید تو خونه مادرتون داخل جیب شلوارتون یه قلاب کوچیک بدوزه تا این طرف زنجیر رو هم به داخل جیبتون و به این قلاب وصل کنید پس حتی تو خواب هو جدا کردن کیف از شما مشکل خواهد بود تو دستشویی و.... هم به درد می خوره. در ضمن جا پول این کیفا زیپ هم داره قیمتش هم زیر 3 تومنه.
2- پول نقد زیاد تو جیبتون نذارید. یه مقدار پول نقد توی کیف زرهی که گفتم! و یه کارت بانکب توکیفتون و یه کارت بانکی بزارید لای وسایلتون توی ساک که خدایی نکرده اگه کیفتون گم شد یه کارت زاپاس داشته باشید.
3- نایلون و کیف دستی بزرگ از اون کیلویی های مات که توشون معلوم نیست یه نیم کیلویی بخرید که میشه 20 تا هر وقت که میرید حموم اول لباس بالایی تون در بیارید و شلوارو بزارید وسط لباسا و اونارو بزارید داخل نایلون و با خودتون ببرید داخل حمام.
4- شب که می خوابید شلوارتونو بزارید زیر بالش زیر ملافه یعنی نشه راحت درش آورد.
5- زیاد پیش هم خدمتی اتون پول از کیفتون درنیارید نشونشون بدید کلا هر چ می تونید از خونه بیارید که زیاد لازم نباشه برید بوفه مگر اینکه از خونتون دور باشید. زیاد خودتونو شیک و کلاس بالا نشون ندید هم ازتون دائم پول قرض می گیرن هم اینکه چشم بعضی ها به شما خواهد بود و ....
اشیایی گران قیمت هیچی با خودتون نبرید پادگان حتی موزر و.....
6- بعضی چیزا که تو بعضی پادگانها گیر میدن بهشون: چسب نواری، ماژیک، لاک غلط گیر، فندک و کبریت، انگشتر از هرنوع
7- اینارو حتما با خوتون ببرید و یه بقچه زیپدار کوچیک بخرید و بزاریدشون داخل اون:
ناخن گیر، سوزن کوچیک چندتا. نخ قرقره سفید و سیاه. سنجاق قفلی کوچیک و بزرگ، آینه کوچیک. تیغ ژیلت، چند تا دستمال که از لباسای کهنتون ببرید، دفتر یادداشت و خودکار بیک که اسمتونو داخلش رو کاغذ بنویسید مثل اول ابتدایی(که واقعا از یه تحصیل کرده بعیده که خودکار نداشته باشه)، یه شامپوی کوچیک مخصوص هتل پیدا کنید و داخلش صابون مایع بریزید و بزارید تو جیبتون( لطفا بعد از هر دستشویی دستاتونو بشوئید. بعضیا واقعا کثیفن). مس.اک و خمیر دندان هر کدوم تو نایلون جدا.چند صفحه کاغد A4 سفید.

ببخشید که طولانی شد مطلب باز هم دارم
ممنون دوست عزیز. این چیزا شاید خیلی ساده به نظر برسه ولی همینا بعد از کلی تجربه بدست اومده و تجربه کردن دوبارش توسط یه سرباز آشخور میتونه خیلی سخت و زجر آور باشه
منتظر بقیه ی تجربیات شما و دوستان هستیم

Hqrs
29-10-2015, 17:41
سلام برای چی اینا را باید ببرید؟شنبه ساعت چند باید اونجا باشید؟دوره تکمیلی امریه دارها را چکار کردن؟
والا موقعی که داشتن لباس میدادن اینارو هم گفتن بیارین! خودشونم نمیدونستن چرا!! :n08:ساعت پنج و نیم باید اونجا باشیم، درمورد دوره تکمیلی هم اطلاعی ندارم

ashkannnnnnn
29-10-2015, 17:49
والا موقعی که داشتن لباس میدادن اینارو هم گفتن بیارین! خودشونم نمیدونستن چرا!! :n08:ساعت پنج و نیم باید اونجا باشیم، درمورد دوره تکمیلی هم اطلاعی ندارم
شما کی رفته بودید 3 آبان یا 4 آبان ؟
چون انگار به اونا که 4 آبان رفته بودن لباس نداده بودن؟
به شما به همه دادن؟

Hqrs
29-10-2015, 19:28
شما کی رفته بودید 3 آبان یا 4 آبان ؟
چون انگار به اونا که 4 آبان رفته بودن لباس نداده بودن؟
به شما به همه دادن؟
من سوم رفتم ولی همه چیز ندادن که! فقط و فقط یک دست لباس با پوتین!! گفتن بقیشو شنبه میدیم. فک کنم قضیه کسری بودجه باشه، که اگه باشه که خیلی خوبه، میاندوره و پایان دوره تپلی خواهیم داشت :n02: تازه خیلیاشم که مدت هاست حذف شده مثل کوله، بقیشم باید بخریم!! دمپایی و جوراب و ساق و ... درس اول: معنی کلمه استحقاقی :)

mehrdad2012m
29-10-2015, 19:33

دوست عزیز اینقدر نگران این بحث ها نباشید...
نمیگم نیست ولی بستگی به جاییکه شما میفتی...
من تو دوره اموزشی 5شنبه رفتم مرخصی تاشنبه هیچکدوم ازوسایلم کم نشده بوده،قفل هم نزدم یا شبا موقع خواب پول و مدارکم تو جیب اورم بود و اویزون از کمد ولی اتفاقی نیفتاد
جایی که اموزشی میفتید و خیلی موثره...

mehrdad2012m
29-10-2015, 19:35

عزیز اگه پارتیت درست و حسابی روز اعزامم میتونه کارتو درست کنه ...
من یروز قبل از اعزامم کارم درست شد و تغییردادم محل اموزشیمو

mani6606
29-10-2015, 20:41
ممنون دوست عزیز. این چیزا شاید خیلی ساده به نظر برسه ولی همینا بعد از کلی تجربه بدست اومده و تجربه کردن دوبارش توسط یه سرباز آشخور میتونه خیلی سخت و زجر آور باشه
منتظر بقیه ی تجربیات شما و دوستان هستیم

دوست گرامي شما اگر در خانه يا ماشينت رو هم قفل نكني مورد سرقت دزدان قرار مي گيرد،
پادگان هم جدا از جامعه نيست در يك يگان با بيش از صد نفر سرباز انتظار نداشته باش كه همه انسان هاي پاك و درستى باشند ، سربازان از اقشار مختلف جامعه با فرهنگ هاى و سطح اقتصادي متفاوت هستند، تنها راه مراقبت از اموال شخصى تهيه دو يا سه قفل است يك قفل ٨٠٨ كمدي و دو قفل معمولي براي ساك و كيسه انفرادي ، يك ماژيك ضد با هم داشته باشيد تا روي كيسه انفرادي نام خودتان را بنويسيد و حتما پشت پوتين را علامتي بزنيد
بيشترين اماري دزدي در پادگان مربوط به پوتين است . از به همراه داشتن پول به مبلغ زياد هم خودداري كنيد

M O H A MM A D
29-10-2015, 21:04
دوستان یکی از اشناهای ما ادعا داره میتونه از سربازی معاف شه ولی نگفت چجور..جوری که پرسیدم میگفت نه بخاطر مریضیه نه نیاز به پول داره میگفت جوریه که از همین الان باید دنبالش باشم تا اکی باشه و کلا معاف!
کسی اطلاع داره چجور امکانش هست؟

peyman0071
29-10-2015, 21:29
اقا انصافا با پستا من دارم کم کم نگران میشم و استرس میگیرم.برج10 اعزامم قبلش اصلا عین خیالم نبود ولی الان یکم استرس گرفتم یکم حرفاس امیدوارانه بزنید خخخخ

Homayun Khan
29-10-2015, 21:30
سلام
من 28 مهر شورای پزشکی داشتم معاف از رزم شدم خودشون گفتند برگ اعزام 1 هفته تا 10 روز دیگه میاد در خونه ولی هنوز هیچی نیومده
به نظرتون چیکار کنم؟ باید برم نظام وظیفه یا پلیس + 10 یا منتظر بمونم؟

saminem
29-10-2015, 21:32
اقا انصافا با پستا من دارم کم کم نگران میشم و استرس میگیرم.برج10 اعزامم قبلش اصلا عین خیالم نبود ولی الان یکم استرس گرفتم یکم حرفاس امیدوارانه بزنید خخخخ
با خیال راحت برو خدمت . سخت نگیر تا سخت نگزره بهت.

peyman0071
29-10-2015, 21:33
اقا انصافا با پستا من دارم کم کم نگران میشم و استرس میگیرم.برج10 اعزامم قبلش اصلا عین خیالم نبود ولی الان یکم استرس گرفتم یکم حرفاس امیدوارانه بزنید خخخخ.ی سواام دارم شاید مسخره به نظر بیاد ولی واسه من سواله,در کل ادم با رفیقاش هست کلی میگه و میخنده حالا چ رفیق دانشگاه چ بیرون ولی من تا حالا سربازی ندیدم با رفیقش که سربازه بغلدستشم نشسته زیاد شوخی کنه و خوشحال باشه و رابطه سرد کامل.خیلی از سربازا دیدیم اینحوری.حالا نمیدونم واقعا رفاقت تو سربازی از دانشگاه و بچه محل خیلی کمتره؟؟؟؟

PNC
29-10-2015, 22:21
اقا انصافا با پستا من دارم کم کم نگران میشم و استرس میگیرم.برج10 اعزامم قبلش اصلا عین خیالم نبود ولی الان یکم استرس گرفتم یکم حرفاس امیدوارانه بزنید خخخخ.ی سواام دارم شاید مسخره به نظر بیاد ولی واسه من سواله,در کل ادم با رفیقاش هست کلی میگه و میخنده حالا چ رفیق دانشگاه چ بیرون ولی من تا حالا سربازی ندیدم با رفیقش که سربازه بغلدستشم نشسته زیاد شوخی کنه و خوشحال باشه و رابطه سرد کامل.خیلی از سربازا دیدیم اینحوری.حالا نمیدونم واقعا رفاقت تو سربازی از دانشگاه و بچه محل خیلی کمتره؟؟؟؟
دو تا رفیق برای آدم تو زندگی میمونه.
رفیق دوران دبیرسان
رفیق دوران خدمت
خدمت اونطوری که میگن سخت نیست. من خودم فردا جمعه نگهبانم اما سخت نمیگیرم.

mehrdad2012m
29-10-2015, 22:58

دوست عزیز اگر جزو سربازان تحصیل کرده اید،نگران این صحبت ها نباشید....

- - - Updated - - -

erfan90ir
29-10-2015, 23:28

- - - Updated - - -

حرف شما برای چند سال پیش درست بود نه الان که هر کی رو که میبینی از دانشگاه های مجازی و غیر انتفاعی و آزاد و پیام نور و غیره یه لیسانس داره اصلا لیسانس شده مثل شلوار اگه داشته باشی طبیعی هست اگه نداشته باشی زشته
من در پست قبلیم گفتم همش به شانس طرف بستگی داره که کجا بیفته لیسانس داریم داره تو برجک نگهبانی میده لیسانس داریم که آسایشگاهش با سربازای بی فرهنگ صفر یکیه البته منظورم بعد از آموزشی هست تو آموزشی همه با یک مدرکن تحصیل کرده ها با تحصیل کرده ها و بی سواد ها با بی سواد ها و لی وقتی سرباز تقسیم میشه ممکنه لیسانس با سرباز صفر ها هم آسایشگاهی بشه

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

حرف شما برای چند سال پیش درست بود نه الان که هر کی رو که میبینی از دانشگاه های مجازی و غیر انتفاعی و آزاد و پیام نور و غیره یه لیسانس داره اصلا لیسانس شده مثل شلوار اگه داشته باشی طبیعی هست اگه نداشته باشی زشته
من در پست قبلیم گفتم همش به شانس طرف بستگی داره که کجا بیفته لیسانس داریم داره تو برجک نگهبانی میده لیسانس داریم که آسایشگاهش با سربازای بی فرهنگ صفر یکیه البته منظورم بعد از آموزشی هست تو آموزشی همه با یک مدرکن تحصیل کرده ها با تحصیل کرده ها و بی سواد ها با بی سواد ها و لی وقتی سرباز تقسیم میشه ممکنه لیسانس با سرباز صفر ها هم آسایشگاهی بشه

M O H A MM A D
30-10-2015, 00:24
دو تا رفیق برای آدم تو زندگی میمونه.
رفیق دوران دبیرسان
رفیق دوران خدمت
خدمت اونطوری که میگن سخت نیست. من خودم فردا جمعه نگهبانم اما سخت نمیگیرم.

احسنت!.... سلامتی هرچی سربازه :n40:

Doctor Splinter
30-10-2015, 01:36

واقعا دم سربازایی گرم که الان روی برجک سرد هستن!:n05:
منم جمعه های زیادی رو نگهبان بودم و واقعا ظهر که باید بر می گشتم پادگان برام خیلی ضد حال بود:n30:
در زمان آشخوری استرس زیادی هم داشتم که وقتی بر می گردم چطور باهام برخورد میشه که البته در اکثر مواقع با جارو یا تی ازم اسقبال میشد:n34:

- - - Updated - - -

واقعا دم سربازایی گرم که الان روی برجک سرد هستن!:n05:
منم جمعه های زیادی رو نگهبان بودم و واقعا ظهر که باید بر می گشتم پادگان برام خیلی ضد حال بود:n30:
در زمان آشخوری استرس زیادی هم داشتم که وقتی بر می گردم چطور باهام برخورد میشه که البته در اکثر مواقع با جارو یا تی ازم اسقبال میشد:n34:

mehrdad2012m
30-10-2015, 02:01
منظورم این نیست که هرکی تحصیل کردس بافرهنگ و باشعوره و کسی که تحصیل نکرده عکس تحصلیکرده ان ..
ولی خب وقتی بقول شما وقتی یکی یه لیسانس پیام نور و غبرانتفاعی و ازاد میگیره حداقلش اینه 4-5سال تو یه محیط فرهنگیه و بیشتر با قشر تحصیل کرده سروکله میزنه و سنش هم تجربشو بیشتر میکنه ...
ولی هستن توهمین تحصیل کرده ها هم که از سربازان صفر پایینترن ازلحاظ فرهنگ
ولی خب حقیقته نمیشه کتمان کرد،دربین تحصیل کرده ها این دسته خیلی کمترن تا غیره اون...

Captain_America
30-10-2015, 07:56
الان بهترین مدرک واسه خدمت رفتن فوق دیپلم هستالبته واسه کسی که به موقع دانشگاه رفته و تموم کرده و غیبت نداره، یکی بحث سنش هست که تو خدمت هرچی سن بیشتر فشار روانی و جسمی هم بیشتر یکی اینکه کلا دو جور آموزشی هست دارندگان مدرک دانشگاهی و فاقدین اون زمان آموزشی ما یه پسر بیست ساله فوق دیپلم همون دوره ای رو میگذروند که یه دکتر تقریبا سی ساله میگذروند.
دیگه اینکه برای فوق دیپلم با کارت پایان خدمت کار پیدا میشه ولی واسه دکتراش بدون کارت نه، البته کار رسمی که سابقه بشه.
بعدش اینکه یه سری کارها رو معمولا واسه سربازهای دیپلم به پایین در نظر میگیرن که کارهای راحتی هم هست مثلا راننده یا پاسبخش یا مسئول آسایشگاه و ... فوق دیپلم ها اینا رو هم میتونن بگیرند، ولی توقعشون از لیسانس به بالا اینه که ساعت اداری کار اداری و دفتری انجام بده بعد از اون کار نیرو پستی و خدماتی هم انجام بده.

AmirF3
30-10-2015, 09:52
دوستان میشه آدرس این سایتی که وضعیت خدمتی رو میگه بدید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو نمیگم اون یکی رو میخوام. با تشکر:n16:

- - - Updated - - -

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو نمیگم اون یکی رو میخوام. با تشکر:n16:

mehrdad2012m
30-10-2015, 12:29

- - - Updated - - -

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

tuupak
30-10-2015, 19:08
نیروی زمینی سپاه تیپ تکاوری چطوره؟

تیپ تکاوری که پوست میکنن:n28:

tuupak
30-10-2015, 19:11
سلام

کد ملی ش ش و تاریخ تولد کافیه کپی لازم نیست فقط میخوان تو سیستم وارد کنن

erfan90ir
30-10-2015, 19:28
خب اینم یه عکس از پایان دوره آموزشی لیسانس وظیفه ها که ببینین به چه روزی افتادن :n07:

tuupak
30-10-2015, 19:45

استرس نداره من خودم فوق لیسانس از بهترین دانشگاه ایرانم وقتی وارد پادگان میشم به خودم میگم من یه بردم با کد 014:n02: سخت نگیر فقط انتظار هرچیزی رو داشته باش و از تجربیات بقیه استفاده کن

روز اول دراز کشیده بودم که بالای سرم یعنی زیر تخت بالایی یه سری نکته نوشته بود که خیلی به دردم خورد

تا میتونی تو چشم نباش که دهنت سرویسه

از کادری جماعت فرار کن

بیگاری تمومی نداره آهسته کار کن کارتو تموم کنی یه کار دیگه بهت میدن

انصافا خیلی کمکم کرد:n20:

saminem
31-10-2015, 07:44
استرس نداره من خودم فوق لیسانس از بهترین دانشگاه ایرانم وقتی وارد پادگان میشم به خودم میگم من یه بردم با کد 014:n02: سخت نگیر فقط انتظار هرچیزی رو داشته باش و از تجربیات بقیه استفاده کن

روز اول دراز کشیده بودم که بالای سرم یعنی زیر تخت بالایی یه سری نکته نوشته بود که خیلی به دردم خورد

تا میتونی تو چشم نباش که دهنت سرویسه

از کادری جماعت فرار کن

بیگاری تمومی نداره آهسته کار کن کارتو تموم کنی یه کار دیگه بهت میدن

انصافا خیلی کمکم کرد:n20:
نکات روی دیوارای دستشویی هم خیلی کمک کننده بود. خیلی نکته بدرد بخور نوشته بودن [emoji1]

aminkhan2014
31-10-2015, 08:05
نکات روی دیوارای دستشویی هم خیلی کمک کننده بود. خیلی نکته بدرد بخور نوشته بودن [emoji1]
آره كلي فحش ناموسي هم ياد ميگيريم كه جزو زمزمه هاونجواهاي روزانه و شبانه ميشه

DJ_EBI
31-10-2015, 15:17
دوستان یکی از اشناهای ما ادعا داره میتونه از سربازی معاف شه ولی نگفت چجور..جوری که پرسیدم میگفت نه بخاطر مریضیه نه نیاز به پول داره میگفت جوریه که از همین الان باید دنبالش باشم تا اکی باشه و کلا معاف!
کسی اطلاع داره چجور امکانش هست؟
معافیتی که غیر اون 2 مورد موارد خاص و کفالت هستش

DJ_EBI
31-10-2015, 15:20
سلام
من 28 مهر شورای پزشکی داشتم معاف از رزم شدم خودشون گفتند برگ اعزام 1 هفته تا 10 روز دیگه میاد در خونه ولی هنوز هیچی نیومده
به نظرتون چیکار کنم؟ باید برم نظام وظیفه یا پلیس + 10 یا منتظر بمونم؟
خود پست میاره جلوی در نگران غیبت خوردن هم نباشید چون اعزام شما میوفته برای برج 4 یا 5 سال بعد 2 ماه نیومد برید پلیس +10 پیگیری کنید

Doctor Splinter
31-10-2015, 23:16
همه که تکاور نمیشن!
نیروی خدمات و پشتیبانی و اداری و دژبان و پاسدار و... هم نیازه!
من گروه 33 توپخونه بودم ولی 12 ماه تایپیست بودم و 4 ماه هم ارشد قرارگاه:n25:
فقط توپ ها رو از دور دیدم و بس:n33:

- - - Updated - - -

همه که تکاور نمیشن!

M O H A MM A D
01-11-2015, 13:37
معافیتی که غیر اون 2 مورد موارد خاص و کفالت هستش

در مورد موارد خاص معافیت یک توضیحی یا مرجعی معرفی میکنید..مرسی

DJ_EBI
01-11-2015, 15:34
موارد خاص شامل افراد بالای 50 سال و عفو رهبری اینم توضیح کاملتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
+ اینکه غیر اون 2 معافیت مددجویان و ایثارگران رو هم اضافه کنید

- - - Updated - - -

موارد خاص شامل افراد بالای 50 سال و عفو رهبری اینم توضیح کاملتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
+ اینکه غیر اون 2 معافیت مددجویان و ایثارگران رو هم اضافه کنید

armin_punisher6
01-11-2015, 15:39
واسه معافیت مددجویان،چقدر باید حبس کشیده باشین؟

DJ_EBI
01-11-2015, 16:05
واسه معافیت مددجویان،چقدر باید حبس کشیده باشین؟
معافیت مددجویان چه ربطی به حبس کشیدن داره؟

saminem
01-11-2015, 18:56
همه که تکاور نمیشن!

- - - Updated - - -

همه که تکاور نمیشن!
من الان قسمت ادوات هستم. بدک نیست.

armin_punisher6
01-11-2015, 20:37
معافیت مددجویان چه ربطی به حبس کشیدن داره؟
مددجو مگه منظورتون همون زندانی نیست؟
کسی که زندانی شده باشه معافیتی شاملش میشه؟

DJ_EBI
01-11-2015, 23:06
مددجو مگه منظورتون همون زندانی نیست؟
کسی که زندانی شده باشه معافیتی شاملش میشه؟
خیر به هیچ عنوان حتی اگه پدر خوانواده هم در بند باشه پسر معاف نمیشه
منظور هم از مددجو تحت کمیته امداد و بهزیستی و.... بودن هستش

- - - Updated - - -

peyman0071
02-11-2015, 13:55
معافی خیلی سخت شده,یکی از فامیلامون که تو ده زندگی میکنه رفت سربازی بعد فرار کرد,بعد خودشو زد به دیوونه بازی و 100 تا مار دگ معافی ندادن دوباره رفت منشی کردنش راحت باشه دوباره فرار کرد چتد وقت پیشم رفت کل بدنشو خالکوبی کرد گفت معاف میکنن ولی بازم نکردن الانم فراریه .کلا سخت شده معافی

peyman0071
02-11-2015, 13:57
معافی خیلی سخت شده,یکی از فامیلامون که تو ده زندگی میکنه رفت سربازی بعد فرار کرد,بعد خودشو زد به دیوونه بازی و 100 تا مار دگ معافی ندادن دوباره رفت منشی کردنش راحت باشه دوباره فرار کرد چتد وقت پیشم رفت کل بدنشو خالکوبی کرد گفت معاف میکنن ولی بازم نکردن الانم فراریه .کلا سخت شده معافی

hamed29
02-11-2015, 14:54
سلام؛ من الان سربازم (ناجا) و میخوام هرچی آزمایش، عکس و تست و... هست انجام بدم.البته یه چک آپ کلی شدم و خدا رو شکر مشکلی نداشتم.
لطفاً هرچی به نظرتون میرسه بگید.

- - - Updated - - -

سلام؛ من الان سربازم (ناجا) و میخوام هرچی آزمایش، عکس و تست و... هست انجام بدم.البته یه چک آپ کلی شدم و خدا رو شکر مشکلی نداشتم.

qu4ntum
02-11-2015, 15:21
به نظرم کسانی که شرایط معافیت ندارن به جای پیچوندن باید دنبال راهی باشن که راه براشون آسونتر بشه نه اینکه از این مسئله قول درست کنن. چون اینطوری فقط شرایط رو برای خودمون سخت تر می کنیم.

SuperSt@r
02-11-2015, 16:20
سلام دوستان

میگم کسی ک کف پاش صافه و از قضا پزشک نظام وظیفه هم اشنا در اومده (البت اون منو نمیشناسه ها باس معرفی بدم تا پارتی بشه :دی ) پزشک میتونه معافیت کلی بده یا ن؟
خودم بعید میدونم چون ب نظر باید از فیلترای دیگه هم بگذره این معافیت و نشه پارتی بازی کرد

meysam98
02-11-2015, 19:54
سلام دوستان، بنده اعزام 1 شهریور هستم و الان دوران خدمت در یگانم رو سپری می کنم، یگان خدمتیم هوافضای سپاه هستش و به دلیل اینکه دوره تکمیلی بسیج داشتم دوره آموزشی رو نرفتم و مستقیم به یگان اعزام شدم. چندتا سوال داشتم، میخواستم بدونم دو ماهی که به دلیل داشتن دوره تکمیلی آموزشی نرفتم رو باید در یگان خدمت کنم یا اینکه به صورت کسری از خدمتم کاسته میشه؟ سابقه فعالیت در بسیج بنده هم از سال 90 - 91 هست و پرونده ام در حوزه موجوده جهت گرفتن کسری خدمت باید چه مراحلی رو برم؟ قوانین کسری بسیج الان به چه صورته؟

behnam_tr
02-11-2015, 22:10
به صورت کسر خدمت حساب میشه
الان تقریبا به ازای هر سال یک ماه کیر میدن حداکثر تا 6ماه

Sent from my SM-G7102

hamed29
02-11-2015, 23:25
سلام دوستان، بنده اعزام 1 شهریور هستم و الان دوران خدمت در یگانم رو سپری می کنم، یگان خدمتیم هوافضای سپاه هستش و به دلیل اینکه دوره تکمیلی بسیج داشتم دوره آموزشی رو نرفتم و مستقیم به یگان اعزام شدم. چندتا سوال داشتم، میخواستم بدونم دو ماهی که به دلیل داشتن دوره تکمیلی آموزشی نرفتم رو باید در یگان خدمت کنم یا اینکه به صورت کسری از خدمتم کاسته میشه؟ سابقه فعالیت در بسیج بنده هم از سال 90 - 91 هست و پرونده ام در حوزه موجوده جهت گرفتن کسری خدمت باید چه مراحلی رو برم؟ قوانین کسری بسیج الان به چه صورته؟

گرفتن کسری بسیج 2 قسمت مهم داره:
1) گرفتن نقص پرونده و تحویل دادن مدارک (از خود حوزه پیگیری کنید)
2) داشتن آشنا و پارتی که هر جا کار خوابید سفارش بدن تا پرونده دنبال بشه؛ وگرنه تا برگه کسریت بیاد ممکنه خیلی طول بکشه.
البته منظورم از پارتی بازی کار غیر قانونی نیست. بسیج بی نظمی های خاص خودش رو داره و اصولاً نیروهاشون درست کار نمیکنن.

- - - Updated - - -

گرفتن کسری بسیج 2 قسمت مهم داره:
1) گرفتن نقص پرونده و تحویل دادن مدارک (از خود حوزه پیگیری کنید)
2) داشتن آشنا و پارتی که هر جا کار خوابید سفارش بدن تا پرونده دنبال بشه؛ وگرنه تا برگه کسریت بیاد ممکنه خیلی طول بکشه.
البته منظورم از پارتی بازی کار غیر قانونی نیست. بسیج بی نظمی های خاص خودش رو داره و اصولاً نیروهاشون درست کار نمیکنن.

DJ_EBI
03-11-2015, 02:16
سلام دوستان

میگم کسی ک کف پاش صافه و از قضا پزشک نظام وظیفه هم اشنا در اومده (البت اون منو نمیشناسه ها باس معرفی بدم تا پارتی بشه :دی ) پزشک میتونه معافیت کلی بده یا ن؟
خودم بعید میدونم چون ب نظر باید از فیلترای دیگه هم بگذره این معافیت و نشه پارتی بازی کرد
صافی کامل کف پا هر دو پا در انواع سخت (Rigid) و یا با تحدب شدید استخوانی و یا با انحراف پاشنه پا معاف دائم.
اگه مشکلتون جدیه و چند درجه از این بند که گذاشتم بالاتره دنبال معافیت باشید
آشنا هم به تنهایی کار خواستی نمی تونه انجام بده جون شما از چندین فیلتر رد می شید و اگه مشکلی تو کار باشه یه جا به گیر می خوره کارتون مخصوصا تو قانون جدید ولی خوب داشتنش خیلی بهتر از نداشتنشه

- - - Updated - - -

سلام دوستان

صافی کامل کف پا هر دو پا در انواع سخت (Rigid) و یا با تحدب شدید استخوانی و یا با انحراف پاشنه پا معاف دائم.
اگه مشکلتون جدیه و چند درجه از این بند که گذاشتم بالاتره دنبال معافیت باشید
آشنا هم به تنهایی کار خواستی نمی تونه انجام بده جون شما از چندین فیلتر رد می شید و اگه مشکلی تو کار باشه یه جا به گیر می خوره کارتون مخصوصا تو قانون جدید ولی خوب داشتنش خیلی بهتر از نداشتنشه

mani6606
03-11-2015, 08:26
یک درصد مشمولان این تست ها را انجام نمی دهند
تنها پیشنهاد این است که در خدمت اگر از محل سکونت به دور هستید, حتما ویتامین کافی در هفته داشته باشید یا با اسفاده از قرض های مولتی ویتامین

سلام دوستان

اگر تنها می خواهید برای صافی کف پا اقدام کنید , امید زیادی به نتیجه ان نداشته باشید, در جلسه کمیسیون پزشک از شما می خواخد که روی پنجه پا بیاستید و از دو طرف پا شما را نگاه می کند اگر کف پا شما کمی قوس بگیرد شما را حتی ممکن است معاف از رزم هم نکنند , افراد بسیار نادری هستند که در این حالت کف پایشان قوسی نمی گیرد که به این نوع کف پا سخت می گویند.
سازمان بازرسی نظام وظیفه در حال حاضر تمرکز زیادی روی پرونده پزشکی افرادی که معافیت می گیرند دارد و حتی مشادهده شده افرادی که معافیت دائم گرفتند دوباره برای بررسی به شورای عالی پزشکی(این شورا بالاترین مرجع تصمیم گیری در مورد معافبت است) احضار شدند بنابراین پزشکان ریسک نمی کنند تا موقیعت شغلی و حرفه ای خود را به خطر بیاندازند.

peyman0071
03-11-2015, 12:50
سلام دوستان
بنده برج 10 اعزامم به نظر میاد زمستون سردی هم در پیش داریم سوالم اینه که رو لباس سربازی میشه کاپشن پوشید یا حتماواباس سربازی باید روی همه پیرنا باشه؟اگه نزارن که الکی ساک سنگین نکنم کاپشن نبرم

- - - Updated - - -

سلام دوستان
بنده برج 10 اعزامم به نظر میاد زمستون سردی هم در پیش داریم سوالم اینه که رو لباس سربازی میشه کاپشن پوشید یا حتماواباس سربازی باید روی همه پیرنا باشه؟اگه نزارن که الکی ساک سنگین نکنم کاپشن نبرم

poyyesh
03-11-2015, 13:39
سلام و عرض ادب

یکی از دوستان میخاد مشرف:n04: شه اجباری :n02: ولی تا الان معلوم نیست اموزشی کجا افتاده و به اون ادرسی هم که داده چیزی پست نشده .تو سامانه پیامکی سازمان نظام وظیفه پیام میدیم وضعیت درخاستو همین تاریخ اعزامو میده .

چقد طول میکشه برگ سبزه یا سفیده نمیدونم دوم بیاد توش مکان اموزشی و شهرش مشخص باشه

توسایت هم اینو زده براش

آخرین وضعیت
صدور دفترچه اعزام بخدمت

تاریخ پست
1394/06/28

تاریخ اعزام
1394/11/19

بارکد
بدون مقدار

مرکز آموزش
بدون مقدار

تاریخ آخرین وضعیت
1394/06/29

غيبت:0

به دیپلم هم امریه تعلق میگیره بره دنبالش ؟

ممنون :n16::n16::n16::n12::n13::n13:

- - - Updated - - -

mani6606
03-11-2015, 14:15
سلام دوستان
به شما در استحقاقی اورکت می دهند همه باید ان را در زمستان به تن داشته باشند.

سلام و عرض ادب

یکی از دوستان میخاد مشرف:n04: شه اجباری :n02: ولی تا الان معلوم نیست اموزشی کجا افتاده و به اون ادرسی هم که داده چیزی پست نشده .تو سامانه پیامکی سازمان نظام وظیفه پیام میدیم وضعیت درخاستو همین تاریخ اعزامو میده .

چقد طول میکشه برگ سبزه یا سفیده نمیدونم دوم بیاد توش مکان اموزشی و شهرش مشخص باشه

توسایت هم اینو زده براش

آخرین وضعیت
صدور دفترچه اعزام بخدمت

تاریخ پست
1394/06/28

تاریخ اعزام
1394/11/19

بارکد
بدون مقدار

مرکز آموزش
بدون مقدار

تاریخ آخرین وضعیت
1394/06/29

- - - Updated - - -
از الان که کد مراکز اموزشی مشخص نمی شود, بین دو تا سه هفته قبل از اعزام کدها تعیین می شوند.

- - - Updated - - -

سلام دوستان

سلام و عرض ادب

توسایت هم اینو زده براش

آخرین وضعیت
صدور دفترچه اعزام بخدمت

تاریخ پست
1394/06/28

تاریخ اعزام
1394/11/19

بارکد
بدون مقدار

مرکز آموزش
بدون مقدار

تاریخ آخرین وضعیت
1394/06/29

- - - Updated - - -
از الان که کد مراکز اموزشی مشخص نمی شود, بین دو تا سه هفته قبل از اعزام کدها تعیین می شوند.

SuperSt@r
03-11-2015, 18:29
ممنون از پاسختون
امروز ک پیش دکتر رفتم گفت رو پنجه بایست و اینا ... بعد بم گفت اگه دیپلم میبودی معاف میشدی ولی الان ک لیسانسی نمیشه ، گفت میتونم کمیسیون کنم معاف از رزم بری اصفهان کمیسیون بعدم گفت تو ک لیسانس هستی معاف از رزمی دیگه نیازی نیس ب کف پا صاف بودن و کمیسیون ، قضیش چیه ینی هرکی لیسانسه معاف از رزمه؟ معاف از رزم بودنش با معاف از رزم کف پا صاف چ فرقی داره؟ یکی هستن ایا؟ من دیگه اقدام نکنم برا معاف از رزمی بخاطر کف پام؟ کلا موندم چیکار کنم گیج شدم ممنون میشم راهنمایی کنید

hani25
03-11-2015, 19:44
ممنون از پاسختونامروز ک پیش دکتر رفتم گفت رو پنجه بایست و اینا ... بعد بم گفت اگه دیپلم میبودی معاف میشدی ولی الان ک لیسانسی نمیشه ، گفت میتونم کمیسیون کنم معاف از رزم بری اصفهان کمیسیون بعدم گفت تو ک لیسانس هستی معاف از رزمی دیگه نیازی نیس ب کف پا صاف بودن و کمیسیون ، قضیش چیه ینی هرکی لیسانسه معاف از رزمه؟ معاف از رزم بودنش با معاف از رزم کف پا صاف چ فرقی داره؟ یکی هستن ایا؟ من دیگه اقدام نکنم برا معاف از رزمی بخاطر کف پام؟ کلا موندم چیکار کنم گیج شدم ممنون میشم راهنمایی کنیدتا اون جایی که من میدونم و از سربازها شنیدم الان دیگه فرقی بین معاف از رزم و بقیه ی سربازها نیس و همشون باید پست بدن حتی یه روز تو نظام وظیفه شهرمون چند نفر برای معافیت پزشکی اقدام کرده بودن که معاف نشدن و فقط معاف از رزمشون کردن که بعدا چند نفر کلی به اون افسر گیر داده بودن و التماس میکردن که حالا که معاف نشدن لااقل معاف از رزمو براشون حذف کنن چون دیگه خدمتو باید برن
و اگه بخوای واسه سپاه پذیرش بگیری نباید معاف از رزم باشی

navid_fo
03-11-2015, 20:01
تا اون جایی که من میدونم و از سربازها شنیدم الان دیگه فرقی بین معاف از رزم و بقیه ی سربازها نیس و همشون باید پست بدن حتی یه روز تو نظام وظیفه شهرمون چند نفر برای معافیت پزشکی اقدام کرده بودن که معاف نشدن و فقط معاف از رزمشون کردن که بعدا چند نفر کلی به اون افسر گیر داده بودن و التماس میکردن که حالا که معاف نشدن لااقل معاف از رزمو براشون حذف کنن چون دیگه خدمتو باید برن
و اگه بخوای واسه سپاه پذیرش بگیری نباید معاف از رزم باشی
من تیر رفتم آموزشی
نه چون توی آموزشی اگه بگی معاف رزمم یه چیز هایی ازت می خوان که نگو آدم عادی وضعیتش بهتره
من که توی ارتش نیروی هوایی تهران بودم این بود

akbar12341234
03-11-2015, 20:08
سلام دوستان
یه راهنمایی میخواستم ازتون
خواهشا دوستانه جواب بدین
من ماه دوازده باید برم سربازی ، و وزنم خیلی زیاده
دنبال معاف از رزمی هم نرفتم چون میگفتن باید کارای بدتری انجام بدین
فقط چیزی که نگرانم میکنه اینه که برای لباسای سربازی چیکار باید بکنم ؟؟ بعید میدونم لباس واسه ادم صد و سی کیلویی داشته باشن . خیلی فکرمو مشغول کرده این مساله
نگرانم که واسه این مساله تا آخر سربازی مورد تمسخر قرار بگیرم
ممنون میشم راهنماییم کنین

tuupak
03-11-2015, 20:26
با سلام

13 روز آموزشی ما تو 01 هم گذشت دیگه کم کم داره هتل میشه روزای اول رسمونو کشیدن و لی الان خیلی بهتر شده البته نمیشه گفت خوش میگذره چون قرار نیست خوش بگذره و لی خوبه من که راضیم:n01:

hamed29
03-11-2015, 20:50
سلام دوستان
خواهشا دوستانه جواب بدین
فقط چیزی که نگرانم میکنه اینه که برای لباسای سربازی چیکار باید بکنم ؟؟ بعید میدونم لباس واسه ادم صد و سی کیلویی داشته باشن . خیلی فکرمو مشغول کرده این مساله

سلام؛

حالت عادی به هر نفر یه کوله میدن، حالا اینکه واسه شما چه سایزی باشه شانسی هست. بعد باید بگردید بین بچه ها که کدوم یکی لباس بزرگ داره، بعد باهاش تعویض کنید.
قبل از اینکه لوازم استحقاقتون رو پخش کنن، برو به فرمانده گروهانتون بگو بزرگترین سایز رو واست جدا کنن. (لباس کار، گرمکن و...)

saminem
03-11-2015, 21:32
سلام.

من الان چند روزی هست توی یگانم هستم و میخواستم بدونم واسه گرفتن کسری ایثارگری بایست چکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید

amir deja vu
03-11-2015, 21:35
سلام دوستان

از دوستانی که امسال اعزام شدن یا بقیه دوستان اگر میدونن ، الان وضعیت خدمت مدرک فوق لیسانس به بالا چطوره؟ چون شنیدم قانون جدید دیگه سربازای با مدرک فوق لیسانس و بالاتر رو از کارای عادی معاف میکنن؟! منظورشون چیه؟

EhsanCPU
03-11-2015, 21:37
با سلام

13 روز آموزشی ما تو 01 هم گذشت دیگه کم کم داره هتل میشه روزای اول رسمونو کشیدن و لی الان خیلی بهتر شده البته نمیشه گفت خوش میگذره چون قرار نیست خوش بگذره و لی خوبه من که راضیم:n01:

01 نه هتل 01 :46:
منم 01 آموزش دیدم آخراش یه بدن ورزیده و ورزشکاری پیدا کرده بودم:n25:
فرمانده مون هم سرهنگ نوری عزیز بود خیلی هوامون رو داشت یادش بخیر ...

saminem
03-11-2015, 21:37
سلام دوستان

از دوستانی که امسال اعزام شدن یا بقیه دوستان اگر میدونن ، الان وضعیت خدمت مدرک فوق لیسانس به بالا چطوره؟ چون شنیدم قانون جدید دیگه سربازای با مدرک فوق لیسانس و بالاتر رو از کارای عادی معاف میکنن؟! منظورشون چیه؟
فوق لیسانس به بالا کار ستادی میکنند و خلاصه حالشو میبرن.

amir deja vu
03-11-2015, 21:49
فوق لیسانس به بالا کار ستادی میکنند و خلاصه حالشو میبرن.

این کار ستادی شامل دوره آموزشیشون هم میشه یا برای بعد آموزشی هست

tohid.m
03-11-2015, 22:32

تو آموزشی(01 تهران) کارهای تمیز کاری دستشویی شستن و این جور کارها با بچه های لیسانس بود فوق لیسانس ها هم تخته وایتبرد رو موقع رفت و برگشت به کلاس جابجا می کردن! ... اما بعداز آموزشی و تو یگان با این چیزهایی که من از دوستام شنیدم خیلی شیک بچه فوق لیسانس میرن بالای برجک نگهبانی میدن! خلاصه اینکه انتظار چندانی برای آسایش و راحتی نداشته باشید

navid_fo
03-11-2015, 22:37
سلام دوستان
خواهشا دوستانه جواب بدین
سلام
نگران نباش
دو دست لباس بهت میدن ببر خیاطی یکیش کن
من شنیدم بچه ها این کارو می کردن

Doctor Splinter
03-11-2015, 22:38
واقعا هیچ چیز معلوم نیست!
بستگی داره به خیلی چیزا!
مثل یگان و تعداد نیرو و فرمانده و خیلی عوامل دیگر!:n19:
به هر حال باید انتظار هر چیزی رو داشته باشی ولی استرس نباید داشتی:n05:
می تونه خیلی خیلی خوب باشه،معمولی باشه یا اصلا خیلی بد باشه!
ولی مهم اینه که شب سمور می گذره و لب تنور هم می گذره:n25:

شنیده‌ایم که محمود غزنوى، شب دِى
شراب خورد و شبش جمله در سَمور گذشت
گداى گوشه ‏نشینى لب تنور گرفت
لب تنور بر آن بینواى عور گذشت‏
على الصّباح بزد نعره‏اى، که اى محمود
شب سَمور گذشت و لب تنور گذشت‏
شب یلدا هم می گذرد، چه در پوست سَمور، چه لخت و عورْ کنارِ تنور!
گنج و رنج و غم و شادىّ جهان در گذر است
عاقل آن به که در اندیشه‏ پایان باشد

hamed29
03-11-2015, 22:41

معمولاً بعد آموزشی هم همینوطر هست ولی 100% نیست. فوق لیسانس سراغ دارم پست میداد (ناجا)

amir deja vu
04-11-2015, 03:19
تو آموزشی(01 تهران) کارهای تمیز کاری دستشویی شستن و این جور کارها با بچه های لیسانس بود فوق لیسانس ها هم تخته وایتبرد رو موقع رفت و برگشت به کلاس جابجا می کردن! ... اما بعداز آموزشی و تو یگان با این چیزهایی که من از دوستام شنیدم خیلی شیک بچه فوق لیسانس میرن بالای برجک نگهبانی میدن! خلاصه اینکه انتظار چندانی برای آسایش و راحتی نداشته باشید
داشتم با جا به جا کردن تحته وایت بورد حال میکردم که یهو ضد حال زدی بعدش :n09:

واقعا هیچ چیز معلوم نیست!
بستگی داره به خیلی چیزا!
مثل یگان و تعداد نیرو و فرمانده و خیلی عوامل دیگر!:n19:
به هر حال باید انتظار هر چیزی رو داشته باشی ولی استرس نباید داشتی:n05:
می تونه خیلی خیلی خوب باشه،معمولی باشه یا اصلا خیلی بد باشه!
ولی مهم اینه که شب سمور می گذره و لب تنور هم می گذره:n25:

شنیده‌ایم که محمود غزنوى، شب دِى
شراب خورد و شبش جمله در سَمور گذشت
گداى گوشه ‏نشینى لب تنور گرفت
لب تنور بر آن بینواى عور گذشت‏
على الصّباح بزد نعره‏اى، که اى محمود
شب سَمور گذشت و لب تنور گذشت‏
شب یلدا هم می گذرد، چه در پوست سَمور، چه لخت و عورْ کنارِ تنور!
گنج و رنج و غم و شادىّ جهان در گذر است
عاقل آن به که در اندیشه‏ پایان باشد

بله گذشتن که میگذره ولی اینکه چطور میگذره هم مهمه ... دو سال از عمر به بطالت میگذره :n09:

معمولاً بعد آموزشی هم همینوطر هست ولی 100% نیست. فوق لیسانس سراغ دارم پست میداد (ناجا)

امسال؟ من بیشتر وضعیت اعزامی های 94 به بعد مد نظرم بود

mani6606
04-11-2015, 06:06
ممنون از پاسختون
امروز ک پیش دکتر رفتم گفت رو پنجه بایست و اینا ... بعد بم گفت اگه دیپلم میبودی معاف میشدی ولی الان ک لیسانسی نمیشه ، گفت میتونم کمیسیون کنم معاف از رزم بری اصفهان کمیسیون بعدم گفت تو ک لیسانس هستی معاف از رزمی دیگه نیازی نیس ب کف پا صاف بودن و کمیسیون ، قضیش چیه ینی هرکی لیسانسه معاف از رزمه؟ معاف از رزم بودنش با معاف از رزم کف پا صاف چ فرقی داره؟ یکی هستن ایا؟ من دیگه اقدام نکنم برا معاف از رزمی بخاطر کف پام؟ کلا موندم چیکار کنم گیج شدم ممنون میشم راهنمایی کنید
معاف كف پا هم به ديپلم ها به اين سادگى نميدن
خودتون تحربه كردين فرايند كميسيون رو كه گفته روى پنجه پا بياستيد، اما در حالت كلى بچه هاى تحصيل كرده رو به سختى معاف كامل مى دهند

سلام دوستان
خواهشا دوستانه جواب بدین
لباس براى شما است من هم وزن شما زياد ديدم در خدمت

سلام دوستان

هيچ كس نمى تواند به شما قول دهد كه بعد از اموزشى كارى دفترى و ادارى داشته باشيد اگر سر چهاراه راه را ببينيد متوجه مى شويد بچه هاى ليسانس و فوق ليسانس پست هاى بلند مدت ٨ ساعت و ١٠ ساعت در روز دارند ، روزهاى تعطيل گاها بايد سر خدمت باشند حتى اگر طرف در شهر خودش هم باشد ممكنه هر دو ياسه روز به خانه برود
اما در ارتش هم جا خدمت راحت نيست ديدم فوق ليسانس در هواى سرد يا گرم بخش بزرگى از زاغه مهمات رو پاسبخشى مى كرده ، حتى در همان كارهاى ادارى و دفترى هم بعضى قسمت ها تنش و فشار كار زياد است
با اين انديشه كه بايد خدمت راحتى داشته باشيد به خدمت نرويد ، ١٩ ماه اموزشى به اندازه كافى طولانى است و اثرات مخربى مى گذارد
اگر خدمت راحت مى خواهيد ، دنبال امريه باشيد در ان صورت ٢٤ ماه خدمت مى كنيد

سلام.

من الان چند روزی هست توی یگانم هستم و میخواستم بدونم واسه گرفتن کسری ایثارگری بایست چکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید
اگر پدرتان خدمت در ارتش بودند نياز به كارت ايثارگري دارند ، مراجعه كنند به پيشخوان دولت فرم ها را پر كنند ، شما هم يك نامه اشتغال به خدمت براى يگانى كه پدرتان در دوران جنگ در ان حضور داشتند تهيه كنيد ، سپس پدرتان با مدارك به ان يگان مراجعه مى كنند

aliiran2008
04-11-2015, 07:15
در مورد بسیج و دوره اموزشی میشه بیشتر توضیح بدید من کمتر از 9ماه دیگه باید کارای سربازیم را درست کنم چیکارا میشه کرد

arfnpm
04-11-2015, 16:28
سلام بچه ها:

طبق تبصره 2 ماده 39 از بخش معافیت پزشکی قانون خدمت وظیفه عمومی: نحوه آموزش و خدمت مشمولین معاف از رزم، برابر دستور العملی است که از سوی ستاد کل تهیه و ابلاغ می گردد.

این دستور العمل رو از کجا میشه تهیه کرد؟

mani6606
04-11-2015, 18:00
سلام بچه ها:

طبق تبصره 2 ماده 39 از بخش معافیت پزشکی قانون خدمت وظیفه عمومی: نحوه آموزش و خدمت مشمولین معاف از رزم، برابر دستور العملی است که از سوی ستاد کل تهیه و ابلاغ می گردد.

این دستور العمل رو از کجا میشه تهیه کرد؟

اين دستورالعمل ها به صورت بخشنامه اى به اطلاع سازمان هاى نظامى مى رسد ، حالت عمومى ندارد كه همه بتوانند به ان دسترسي داشته باشند

METZELDER
04-11-2015, 20:18
سلام به همه خیلی زود گذشت دو ماه اموزشی عجب شیر و بعدش دو ماه دوره کد و الانم امریه یگانم اومد

دوستان یه سوال کسی میدونه فرماندهی آماد و پش م 1 غرب چجور جاییه ؟؟؟؟؟
روزبرگ میدن بهم به نظرتون ؟ یه دو سه تا خیابون باهامون فاصله داره اخه
بعد تقسیم میشیم با از همینجا ؟
نگهبانی داره اینجور جاها ؟ لیسانسم
یه توضیح بدید ممنون میشم

Alireza SM
04-11-2015, 22:40
بچه ها یه دیپلمه ( دانشجوی انصرافی بدون مدرک معادل) اگه فروردین سال بعد ( 10 فروردین ) دفترچه رو بفرسته اعزامش احتمالا کی خواهد بود؟ اگه شروع ادعا کنه بیماری قلبی داره و معافیت بخواد حداکثر چقدر میتونه معطلشون کنه تا سالم تشخیص داده بشه و دفترچه بفرسته ؟

mani6606
05-11-2015, 06:04
سلام به همه خیلی زود گذشت دو ماه اموزشی عجب شیر و بعدش دو ماه دوره کد و الانم امریه یگانم اومد

دوستان یه سوال کسی میدونه فرماندهی آماد و پش م 1 غرب چجور جاییه ؟؟؟؟؟
روزبرگ میدن بهم به نظرتون ؟ یه دو سه تا خیابون باهامون فاصله داره اخه
بعد تقسیم میشیم با از همینجا ؟
نگهبانی داره اینجور جاها ؟ لیسانسم
یه توضیح بدید ممنون میشم
پشتيبانى هاى ف اماد و پش نزاجا در بين يگان هاى نيروى زمينى بهترين جا براى خدمت هستند ( پرسنل كادر هم ارزو ان را دارند) ، بيشتر فعاليت اين يگان ها لوجستيكى است بر خلاف تيپ ها و لشكر ها كه هر چند وقت يكبار رزمايش و عمليات مشترك دارند ، پشتيبانى ها تنها تامين كننده نيازهاى يگان هاى نزاجا هستند، روز برگ بودن وابسته است به نظر فرمانده يگان شما، پشتيبانى ها تعدادى يگان زير محموعه در شهرستان ها يا استان هاى ديگر دارند ممكن است انجا تقسيم شويد، نگهبانى هم خواهيد داشت.

بچه ها یه دیپلمه ( دانشجوی انصرافی بدون مدرک معادل) اگه فروردین سال بعد ( 10 فروردین ) دفترچه رو بفرسته اعزامش احتمالا کی خواهد بود؟ اگه شروع ادعا کنه بیماری قلبی داره و معافیت بخواد حداکثر چقدر میتونه معطلشون کنه تا سالم تشخیص داده بشه و دفترچه بفرسته ؟

ديپلم و زير ديپلم ها ١٩ هر ماه اعزام مى شوند ، فروردين ارسال كنيد احتمال خرداد يا تير اعزام خواهيد شد( در مال ماضر اعزام تعداد بچه هاى ليسانس و فوق ليسانس به علت درخواست بالا تاخير دارد) اگر درخواست كميسيون داشته باشيد يك ماه اعزام شما جا به جا مى شود

mehrabooni
05-11-2015, 14:04
اگه يك دانشجوي ترم اخر كارداني،الان امريه اش جور بشه بايد چكار كنه،بنظرتون ارزش داره بخاطر امريه ي اداره اي كه ماهي يك تومن حقوق ميده درس رو ولكرد

Sent from my iPhone using Tapatalk

EhsanCPU
05-11-2015, 14:24
اگه يك دانشجوي ترم اخر كارداني،الان امريه اش جور بشه بايد چكار كنه،بنظرتون ارزش داره بخاطر امريه ي اداره اي كه ماهي يك تومن حقوق ميده درس رو ولكرد

دوست عزیز الان لیسانس و فوق لیسانس داریم که بعد از خدمتشون جایی که شاغلن دارن 500 تا 700 حقوق میگیرن ... :n03: متاسفانه بعضی از اونا بیمه هم نیستن :n03:

user30
05-11-2015, 14:28
سلام دوستان
پدر بنده بیشتر از 1 سال به اتمام حبسش مانده؛ میتونم کفالت مادرم رو بگیرم؟؟؟؟؟
توی بعضی از سایت ها زده که میشه

۱۰ – آيا اگر پدر مشمول زندانی باشد تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال ميتواند برای بهره مندی از افراد خانواده اقدام نمايد؟
بلی مشروط بر آنکه حداقل يکسال تمام به خاتمه حبس قطعی پدر باقی مانده باشد و مشمول هم غيبت نداشته باشد.

ولی توی سایت نظام وظیفه نوشته نمیشه :n37:

۶- اگر پدر در حبس بوده یا مفقودالاثر باشد می‌توان به ادعای کفالت مادر رسیدگی نمود؟
جواب : خیر- در حال حاضر نمی‌تواند ملاک رسیدگی باشد.

DJ_EBI
05-11-2015, 14:31
سلام دوستان
پدر بنده بیشتر از 1 سال به اتمام حبسش مانده؛ میتونم کفالت مادرم رو بگیرم؟؟؟؟؟
توی بعضی از سایت ها زده که میشه

ولی توی سایت نظام وظیفه نوشته نمیشه :n37:
خیر اون باسه قانون قدیم بود الان قانون جدید ملاک سایت نظام وظیفه هستش

mehrabooni
05-11-2015, 16:35

دوست عزیز الان لیسانس و فوق لیسانس داریم که بعد از خدمتشون جایی که شاغلن دارن 500 تا 700 حقوق میگیرن ... :n03: متاسفانه بعضی از اونا بیمه هم نیستن :n03:

اخه این دوستمون ترم اخر هستن که فقط 12 واحد درس ساده مونده
تازه امریه که بشه معلوم نیست کدوم شهر بیفته

میخواد شرکت فنی مهندسی افق نوین امریه بشه که از ساعت 8 صبح تا 2 ساعت کاریشه

شاید سمنان امریه بشه شاید تهران البته بعضیا هم بهش گفتن ممکنه اراک بیفته

Alireza SM
05-11-2015, 17:05
پشتيبانى هاى ف اماد و پش نزاجا در بين يگان هاى نيروى زمينى بهترين جا براى خدمت هستند ( پرسنل كادر هم ارزو ان را دارند) ، بيشتر فعاليت اين يگان ها لوجستيكى است بر خلاف تيپ ها و لشكر ها كه هر چند وقت يكبار رزمايش و عمليات مشترك دارند ، پشتيبانى ها تنها تامين كننده نيازهاى يگان هاى نزاجا هستند، روز برگ بودن وابسته است به نظر فرمانده يگان شما، پشتيبانى ها تعدادى يگان زير محموعه در شهرستان ها يا استان هاى ديگر دارند ممكن است انجا تقسيم شويد، نگهبانى هم خواهيد داشت. ديپلم و زير ديپلم ها ١٩ هر ماه اعزام مى شوند ، فروردين ارسال كنيد احتمال خرداد يا تير اعزام خواهيد شد( در مال ماضر اعزام تعداد بچه هاى ليسانس و فوق ليسانس به علت درخواست بالا تاخير دارد) اگر درخواست كميسيون داشته باشيد يك ماه اعزام شما جا به جا مى شود Sent from my iPad mini 2 using Tapatalk اگه به جای درخواست اعزام به خدمت درخواست معافیت بفرسته تا کی میتونه معطل کنه ؟؟ هدفش اینه که خدمت نره و مهرماه دوباره بره دانشگاه ( از نظر نظام وظیفه این اجازه رو داره ) اگه همه اعتراض ها و مراحل و ... رو انجام بده جواب هایی درخواست معافیت پزشکی چد ماه طول میکشه ؟؟؟ میشه برای معاینه و ... معطل کرد ؟؟؟

zeus360
05-11-2015, 17:11
سلام اموزشیم تو وزارت دفاع تموم شد 3 شنبه باید برم یگان که ساختمان شهید بهشتی تهران هست
سوالم اینه که کی میتونم گواهی اشتغال به تحصیل واسه گواهینامه بگیرم؟

armin_punisher6
05-11-2015, 18:30
سلام.امروز ما واسه تقسیم رفتیم تهران و اتوبوس مارو مستقیم به همون فرماندهی انتظامی برد.الان آدرس اونجارو میخوام.فقط میدونم از اونجا یه کورس ماشین تا پل سیدخندان فاصله بود.

mehrabooni
05-11-2015, 23:10

EhsanCPU
06-11-2015, 00:42

یعنی آخر این ترم بهمن 12 واحد رو پاس میکنن و فارغ التحصیل میشن ؟؟؟
مشکل اینجاست که زمان اعزام مشخص نیست ولی اصولا بعد از ثبت نام چندین ماه بعد اعزام میشن آموزشی

mehrabooni
06-11-2015, 04:13
مشکل اینجاست که زمان اعزام مشخص نیست ولی اصولا بعد از ثبت نام چندین ماه بعد اعزام میشن آموزشی
اره اما به احتمال زیاد بره سراغ امریه اش درس رو ول میکنه که بعد از خدمت ادامه بده البته اگه بشه
مگه امریه اموزشی داره

- - - Updated - - -

اره اما به احتمال زیاد بره سراغ امریه اش درس رو ول میکنه که بعد از خدمت ادامه بده البته اگه بشه
مگه امریه اموزشی داره

mani6606
06-11-2015, 05:54
اگه به جای درخواست اعزام به خدمت درخواست معافیت بفرسته تا کی میتونه معطل کنه ؟؟ هدفش اینه که خدمت نره و مهرماه دوباره بره دانشگاه ( از نظر نظام وظیفه این اجازه رو داره ) اگه همه اعتراض ها و مراحل و ... رو انجام بده جواب هایی درخواست معافیت پزشکی چد ماه طول میکشه ؟؟؟ میشه برای معاینه و ... معطل کرد ؟؟؟

ابتدا مشمول دفترچه خدمت رو تكميل و در سامانه پليس +١٠ ثبت مى كند ، سپس درخواست كميسيون پزشكى مى دهد، جواب كميسيون در پايان روزى كه كميسيون برگزار گرديده اعلام مى شود . براى برخى از بيمارى هاى خاص اعتراض قبول مى شود ، كه بايد در ان صورت به شوراى عالى برود و از زمان ثبت اعتراض تا شورا حدود دو هفته تا يك ماه است

mehrabooni
06-11-2015, 05:58
ميشه در حين امريه بودن درس خوند ؟
فقط واسه يك ترم ؟

mani6606
06-11-2015, 06:11
ميشه در حين امريه بودن درس خوند ؟
فقط واسه يك ترم ؟

خير
براى جذب امريه حداقل سازمان ريز نمرات پايان تحصيل شما را مى خواهد ،و براى ثبت اطلاعات در سيستم پليس +١٠ شما نامه گواهى فراغت از تحصيل از دانشگاه لازم داريد

armin_punisher6
06-11-2015, 08:54
سلام.امروز ما واسه تقسیم رفتیم تهران و اتوبوس مارو مستقیم به همون فرماندهی انتظامی برد.الان آدرس اونجارو میخوام.فقط میدونم از اونجا یه کورس ماشین تا پل سیدخندان فاصله بود.
کسی نمیدونه؟

MehranVB
06-11-2015, 09:43
سلام دوستان، چند تا سئوال داشتم:
1- به شخصی سپرده شده که محل و زمان خدمت یه نفر رو درست کنه. وقتی دفترچه فرستاده بشه آیا امکان تغییر مکان و زمان وجود داره یا قبل باید هماهنگ شه؟ قبل و بعد از برگ سبز چطور؟
2- شخص هنوز با دانشگاه تسویه حساب نکرده و چند هفته ای کارش طول میکشه، میتونه به پارتیش بسپره که مکان و زمان رو هماهنگ کنه یا حتماً باید نامه داشته باشه از دانشگاه؟
3- اصلاً سابقه داشتیم کسی با پارتی بتونه زودتر اعزام شه؟ مثلاً یکی از دوستان که دفترچه فرستاده بود تیر ماه اعزام میشه، با پارتی میتونه این رو بکنه دی ماه؟
4- مصوبه‌ای وجود داره که شخص فوق‌لیسانسه تک پسر که در تهران زندگی میکنه، در 01 یا حداقل در شهر خودش میفته؟
5- آیا 01 روزبرگ هست؟ و کسی که مثلاً 01 بیفته برای ادامه خدمت کجاها احتمال داره بیفته؟ توی تهران کجاها واسش هتل‌تره اگر بخواد هماهنگ کنه واسش درست کنن؟
6- قاونین خروج از کشور برای کسی که مشمول هست چطوره؟ شنیده بودم اگر کسی برگ سیز داشته باشه با وثیقه میتونه 15 روز خارج شه، صحت داره؟ کلاً راهی هست که فرد فارغ‎‌التحصیل شده بتونه خارج شه (چه بعد و چه قبل فرستادن دفترچه)
ممنون

farzad02
06-11-2015, 09:43
دوست من در تهران تا دلتون بخواد فرماندهی انتظامی هست. اینی که شما پرسیدی بی سوالیه!!! که خودتم جوابشو نمی دونی
غرب سید خندان؟ شرق سیدخندان؟ جنوب سیدخندان؟ شمال سیدخندان؟

خود میدون سپاه نبردنتون؟
خیابان پلیس چطور؟

mani6606
06-11-2015, 10:24
سلام دوستان، چند تا سئوال داشتم:
1- به شخصی سپرده شده که محل و زمان خدمت یه نفر رو درست کنه. وقتی دفترچه فرستاده بشه آیا امکان تغییر مکان و زمان وجود داره یا قبل باید هماهنگ شه؟ قبل و بعد از برگ سبز چطور؟
2- شخص هنوز با دانشگاه تسویه حساب نکرده و چند هفته ای کارش طول میکشه، میتونه به پارتیش بسپره که مکان و زمان رو هماهنگ کنه یا حتماً باید نامه داشته باشه از دانشگاه؟
3- اصلاً سابقه داشتیم کسی با پارتی بتونه زودتر اعزام شه؟ مثلاً یکی از دوستان که دفترچه فرستاده بود تیر ماه اعزام میشه، با پارتی میتونه این رو بکنه دی ماه؟
4- مصوبه‌ای وجود داره که شخص فوق‌لیسانسه تک پسر که در تهران زندگی میکنه، در 01 یا حداقل در شهر خودش میفته؟
5- آیا 01 روزبرگ هست؟ و کسی که مثلاً 01 بیفته برای ادامه خدمت کجاها احتمال داره بیفته؟ توی تهران کجاها واسش هتل‌تره اگر بخواد هماهنگ کنه واسش درست کنن؟
6- قاونین خروج از کشور برای کسی که مشمول هست چطوره؟ شنیده بودم اگر کسی برگ سیز داشته باشه با وثیقه میتونه 15 روز خارج شه، صحت داره؟ کلاً راهی هست که فرد فارغ‎‌التحصیل شده بتونه خارج شه (چه بعد و چه قبل فرستادن دفترچه)
ممنون
1-در صورتی که اشنا در سازمان نظام وظیفه داشته باشد بعد از تکمیل فرایند ثبت اطلاعات در سامانه پلیس +۱۰ می تواند زمان و سازمان نظامی را تعییر دهد.
۲-باید ابتدا اطلاعات مشول ثبت شود که این کار مستلزم داشتن برگه فراغت از تحصیل است.
۳-بله
۴-بخشنامه صارده از سازمان نظام وظیفه می گویید که تک اولاد ذکور در استان یا شهر خودش تقسیم می شود. اما به این معنی نیست که همه تک پسرها ساکن تهران باید در ۰۱ باشند و در شهر تهران تقسیم شوند. ممکن است فردی اموزشی در لشکر ۳۰ گرگان باشد اما در تقسیم در تهران بیافتاد یا اینکه ممکن است فردی در ناجا باشد اما هنگام تقسیم فرماندهی ان را داخل شهرهای استان انتقال دهد ، تک پسر ابتدا در شهر خودش تقسیم می شود اما هنگامی به فرماندهی یگانی که تقسیم شده معرفی گرددفرماندهی می تواند ان را به یگان های وابسته داخل استان جابه جا کند.
۵-بله روزبرگ است. ۰۱ بودن شرط یا اولویتی برای تقسیم ندارد. تقسیمات همه یگان های نیروی زمینی ارتش چه وظیفه و چه کادر در ستاد نیروی زمینی ارتش انجام می گیرد.
۶-وثیقه ۱۵ ملیونی برای مشمولان و سربازانی است که از دانشگاه های خارج کشور پذیرش داشته باشند. برای سفر به عتبات عالیات و حج قوانین فرق می کند.

Alireza SM
06-11-2015, 10:35
دانشجوی انصرافی یک سال وقتداره که دفترچه بفرسته. آیا روزی که به پلیس +10 مراجعه میکنه و مدارکش رو برای معافیت پزشکی تحویل میده، قبل از اتمام اون فرجه یکساله باشه کافیه ؟؟ یا طی کردن معاینه توسط پزشک معاین و ... هم باید داخل این فرجه یکساله باشن ؟

MehranVB
06-11-2015, 10:36
1-در صورتی که اشنا در سازمان نظام وظیفه داشته باشد بعد از تکمیل فرایند ثبت اطلاعات در سامانه پلیس +۱۰ می تواند زمان و سازمان نظامی را تعییر دهد.
۲-باید ابتدا اطلاعات مشول ثبت شود که این کار مستلزم داشتن برگه فراغت از تحصیل است.
۳-بله
۴-بخشنامه صارده از سازمان نظام وظیفه می گویید که تک اولاد ذکور در استان یا شهر خودش تقسیم می شود. اما به این معنی نیست که همه تک پسرها ساکن تهران باید در ۰۱ باشند و در شهر تهران تقسیم شوند. ممکن است فردی اموزشی در لشکر ۳۰ گرگان باشد اما در تقسیم در تهران بیافتاد یا اینکه ممکن است فردی در ناجا باشد اما هنگام تقسیم فرماندهی ان را داخل شهرهای استان انتقال دهد ، تک پسر ابتدا در شهر خودش تقسیم می شود اما هنگامی به فرماندهی یگانی که تقسیم شده معرفی گرددفرماندهی می تواند ان را به یگان های وابسته داخل استان جابه جا کند.
۵-بله روزبرگ است. ۰۱ بودن شرط یا اولویتی برای تقسیم ندارد. تقسیمات همه یگان های نیروی زمینی ارتش چه وظیفه و چه کادر در ستاد نیروی زمینی ارتش انجام می گیرد.
۶-وثیقه ۱۵ ملیونی برای مشمولان و سربازانی است که از دانشگاه های خارج کشور پذیرش داشته باشند. برای سفر به عتبات عالیات و حج قوانین فرق می کند.

ممنون،

در مورد سئوال ششم، کلاً میخواستم بدونم فردی که فارغ التحصیل شده راهی برای خروج از کشور داره؟ فردی که دفترچه فرستاده چطور؟ فردی که برگه سبز براش اومده چطور؟ اینها میتونن با وثیقه خارج شن و دوباره برگردن یا دیگه ممنوع‌الخروج هستن تا بعد از پایان خدمت؟

Alireza SM
06-11-2015, 10:37
ضمنا اگه کسی معاف از رزم تلقی بشه و براش دفترچه ارسال کنن آیا میتونه تقاضای تمدید اعزام بکنه؟ موافق میشه در اکثر موارد؟ چند ماه میشه تمدید کرد نهایتا ؟ ممنون

saminem
06-11-2015, 10:38
یه سوال داشتم. پسرعموی من الان نزدیک یک ساله برا معافیت پزشکی اقدام کرده ولی هنوز پروندش در جریانه انگار. یعنی توی این مدت یک سال جوابی نگرفته از نظام وظیفه؟؟؟؟

aftab_azad20
06-11-2015, 10:38
سلام
به امید خدا میخوام طی این چند روز دفترچه رو ارسال کنم. این تک پسر بودن رو کی باید بهشون اعلام کنم؟ اصلا نیازی هست یا خودشون بر اساس شماره ملی همه اطلاعات رو استخراج می کنند؟
بعد از ارسال دفترچه باید اقدام کنم واسه پذیرش امریه یا سپاه؟ به نظرتون من که مدرکم ارشد نرم افزاره ارزش داره یه آشنا پیدا کنم که خدمت رو تو فرودگاه بگذرونم؟ امکانش هست با توجه به مدرکم اونجا خدمت کنم؟ یه چند سالی هم بسیجی فعال دارم
ممنون

mani6606
06-11-2015, 10:39
دانشجوی انصرافی یک سال وقتداره که دفترچه بفرسته. آیا روزی که به پلیس +10 مراجعه میکنه و مدارکش رو برای معافیت پزشکی تحویل میده، قبل از اتمام اون فرجه یکساله باشه کافیه ؟؟ یا طی کردن معاینه توسط پزشک معاین و ... هم باید داخل این فرجه یکساله باشن ؟
اصل این است که مشمول قبل از پایان فرجه یکساله مدراک را در سامانه ثبت کرده باشه ، حالا ممکنه روز برگزاری کمیسیمون یک ماه بعد از تاریخ انصراف باشه که مشکلی نیست.

mani6606
06-11-2015, 10:43
سلام
به امید خدا میخوام طی این چند روز دفترچه رو ارسال کنم. این تک پسر بودن رو کی باید بهشون اعلام کنم؟ اصلا نیازی هست یا خودشون بر اساس شماره ملی همه اطلاعات رو استخراج می کنند؟
بعد از ارسال دفترچه باید اقدام کنم واسه پذیرش امریه یا سپاه؟ به نظرتون من که مدرکم ارشد نرم افزاره ارزش داره یه آشنا پیدا کنم که خدمت رو تو فرودگاه بگذرونم؟ امکانش هست با توجه به مدرکم اونجا خدمت کنم؟
ممنون
در اموزشی مدارک را از شما می گیرند.هنگامی که اطلاعات ثب شد و برگه اعزام(برگه سبز) رو گرفتید می توانید اقدام کنید . با امریه ۲۴ ماه خدمت می کنید برای قرارگاه هم علاوه بر شدط معدل بارتی هم داشته باشید

aftab_azad20
06-11-2015, 10:50
در اموزشی مدارک را از شما می گیرند.هنگامی که اطلاعات ثب شد و برگه اعزام(برگه سبز) رو گرفتید می توانید اقدام کنید . با امریه ۲۴ ماه خدمت می کنید برای قرارگاه هم علاوه بر شدط معدل بارتی هم داشته باشید

بسیجی فعال دارم.من منظورم خود فرودگاهه.باید چه کاری کنم که بتونم به احتمال بالا اونجا خدمت کنم.چون بعد از ارسال دفترچه کلا تو هوا هستن مشمولین:n02:

tuupak
06-11-2015, 10:57
سلام دوستان

- - - Updated - - -

سلام دوستان

سلام دوست عزیز یه زیر پیرهنی یه پلیور یه اور کت به شما میدن ولی بایزم لباس گرم ببر من دیشب نگهبان بودم ساعت دو شب تو محوطه واقعا سرد بود و یه بافت ضخیم هم پوشیدم که کمکم کرد.

البته برج 10 به مراتب سردتر و اگه جایی مثل کرمان بیفتید که دیگه هیچ.....پس با خودت لباس گرم حتما ببر

tuupak
06-11-2015, 11:04
داشتم با جا به جا کردن تحته وایت بورد حال میکردم که یهو ضد حال زدی بعدش :n09:

بله گذشتن که میگذره ولی اینکه چطور میگذره هم مهمه ... دو سال از عمر به بطالت میگذره :n09:

امسال؟ من بیشتر وضعیت اعزامی های 94 به بعد مد نظرم بود

دوست عزیز باید هرچیزی رو از نزدیک ببینی بعد قضاوت کنی

بچه های نظافت ساعت 6 میرن جلو یگانو جارو میزنن تموم میشه میره پی کارش اونم نیم ساعت فقط تازه این دو هفته بارون اومد خودش زمینارو شست و فقط دوستان الکی میچرخیدن

اما من تو کادر آموزشم همش باید تخته رو ازین ور ببرم اونور حضور غیاب کنم امضا بگیرم از اساتید خودمم کلاس های حقوقیشو آموزش میدم و مسیولیت یه سری کارهای دیگه به دوشمه... باور کن دوست داشتم جز بچه های نظافت بودم

EhsanCPU
06-11-2015, 11:14
مگه امریه اموزشی داره

بله دوست عزیز 3 ماه آموزشی داره ...
ولی بعد 3 ماه وقتی تقسیم شدن کسایی که امریه دارن به جای اینکه بیفتن پادگان میرن توی اون ارگانی که امریه گرفتن به جای خدمت کار میکنن

tuupak
06-11-2015, 11:29
سلام دوستان
خواهشا دوستانه جواب بدین

دوست عزیز شما تا لباستو سایز کنی آموزشیت تمومه برج 12 دره طلایی هفته اول که مرخصی یه هفته به عید هم مرخصی یعنی مفید شاید سی روز هم خدمت نکنی

mani6606
06-11-2015, 11:54
بسیجی فعال دارم.من منظورم خود فرودگاهه.باید چه کاری کنم که بتونم به احتمال بالا اونجا خدمت کنم.چون بعد از ارسال دفترچه کلا تو هوا هستن مشمولین:n02:

قرارگاه يك سايت دارد، ابندا اينترنتى ثبت نام كنيد

aftab_azad20
06-11-2015, 12:26
قرارگاه يك سايت دارد، ابندا اينترنتى ثبت نام كنيد

من اگه اینجا ثبت نام کنم و پذیرش بشم احتمال داره هر جای کشور برم؟ یا بازم به خاطر تک پسر بودن می افتم شهر یا استان خودم؟
چند ماه خدمت میشه تو قرارگاه؟

DJ_EBI
06-11-2015, 12:37
یه سوال داشتم. پسرعموی من الان نزدیک یک ساله برا معافیت پزشکی اقدام کرده ولی هنوز پروندش در جریانه انگار. یعنی توی این مدت یک سال جوابی نگرفته از نظام وظیفه؟؟؟؟

نهایت برای معافیت اگه دنبالش رفته باشن 2 تا 3 ماه طول میکشه در صورتی که نرن دنبالش پروندشون به حالت تعلیق در میاد و نظام وظیفه اعزام به خدمت نمیزنه ولی غیبت رو می خورن

saminem
06-11-2015, 12:59
نهایت برای معافیت اگه دنبالش رفته باشن 2 تا 3 ماه طول میکشه در صورتی که نرن دنبالش پروندشون به حالت تعلیق در میاد و نظام وظیفه اعزام به خدمت نمیزنه ولی غیبت رو می خورن
فک کنم دو یا سه بار هم کمیسیون پزشکی اهواز رفت ولی از مرداد تا الان خبری از پرونده و نتیجه نشده.

abbaskhani
06-11-2015, 13:39
امروز نصف خدمتم گذشته، موند 10.5 ماه دیگه! :n03: پایه دی 93، یعنی تموم میشه؟ :n37:

DJ_EBI
06-11-2015, 13:46
فک کنم دو یا سه بار هم کمیسیون پزشکی اهواز رفت ولی از مرداد تا الان خبری از پرونده و نتیجه نشده.
نتیجه رو که همون جا بعد از کمیسیون نظام وظیفه اعلام می کنن (اینطوری نیست که بگن برید بعدن خودمون اعلام می کنیم ) و اگه معاف نشه بعد 2 هفته اعزام به خدمت می زنن . شاید این دوستتون معاف نشده روش نشده به کسی بگه!

- - - Updated - - -

نتیجه رو که همون جا بعد از کمیسیون نظام وظیفه اعلام می کنن (اینطوری نیست که بگن برید بعدن خودمون اعلام می کنیم ) و اگه معاف نشه بعد 2 هفته اعزام به خدمت می زنن . شاید این دوستتون معاف نشده روش نشده به کسی بگه!

saminem
06-11-2015, 13:49

- - - Updated - - -

خودشم بنده خدا نمیدونه چه خبره اصن و نمیدونه پروندش کجاس. خواستم بدونم از کجا باید پیگیری کنه ببینه وضعیتش چی شده؟

mani6606
06-11-2015, 13:57
من اگه اینجا ثبت نام کنم و پذیرش بشم احتمال داره هر جای کشور برم؟ یا بازم به خاطر تک پسر بودن می افتم شهر یا استان خودم؟
چند ماه خدمت میشه تو قرارگاه؟

فكر كنم شما اشتباه برداشت كردين
بعد از اين كه شما ثبت نام كرديد ، در صورتى كه شرايط را داشته باشيد دعوت به مصاحبه مى شويد سپس اگر قرار به جذب در قرارگاه باشيد از طريق تماس تلفنى به شما اعلام مى. شود. در قرارگاه خدمت ٢١ ماه است و برخى از رشته ها در يگان اصلى خدمت مى كنند تعداد زير مجموعه ها و نهاد هاى قرارگاه در كشور كم است

Homayun Khan
06-11-2015, 14:21
ضمنا اگه کسی معاف از رزم تلقی بشه و براش دفترچه ارسال کنن آیا میتونه تقاضای تمدید اعزام بکنه؟ موافق میشه در اکثر موارد؟ چند ماه میشه تمدید کرد نهایتا ؟ ممنون
دوستان این سوال منم هست اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

mehrabooni
06-11-2015, 16:07
بله دوست عزیز 3 ماه آموزشی داره ...
ولی بعد 3 ماه وقتی تقسیم شدن کسایی که امریه دارن به جای اینکه بیفتن پادگان میرن توی اون ارگانی که امریه گرفتن به جای خدمت کار میکنن

مرسي عزيز

راجع به امريه چه اطلاعاتي دارين كه نگفته باشين

DJ_EBI
06-11-2015, 19:01
خودشم بنده خدا نمیدونه چه خبره اصن و نمیدونه پروندش کجاس. خواستم بدونم از کجا باید پیگیری کنه ببینه وضعیتش چی شده؟
نظام وظیفه ی استان

pm1
06-11-2015, 19:04
دوستان این سوال منم هست اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
بله میشه ... دو ماه میشه تمدید کرد (فوق دیپلم به بالا)

Alireza SM
06-11-2015, 19:07
بله میشه ... دو ماه میشه تمدید کرد (فوق دیپلم به بالا) پیش دانشگاهی نمیتونه تمدید کنه ؟

pm1
06-11-2015, 20:23
پیش دانشگاهی نمیتونه تمدید کنه ؟
راستش فوق دیپلم به بالا چون هر دو ماه به دو ماه اعزام میشن رو مطمئن هستم ... الباقی رو مطمئن نیستم ... خودم معاف از رزم بودم یک بار تمدید و یک بار تعجیل استفاده کردم ....

poyyesh
06-11-2015, 21:16

- - - Updated - - -

سردار خیلی ممنون :n16:

فقط من خوب تفهیم نشدم :n13:. الان دوستم28/6 دفترچه فرستاده و اعزامشم 11/19 هست تقریبا تو چه تاریخی مشخص میشه میفته سپاه یا ارتش و..... و کدوم مرکز اموزشی

البته تو برگ سفیدشون که پلیس بعلاوه 10 داده اخرین مدرکو پیش دانشگاهی زده ( مقطع لیسانس بوده انصراف داده ) این فرقی داره با دیپلم تو درجه و ........ و اینکه گفتن احتمال زیاد پیش و دیپلم و اینا تو سپاهن ( اینقضیه همگانیه یا نه معلوم نیست شاید افتاد ارتش ) ؟

واگه سپاه بیفته دوره اموزشی و یگان خدمتی حتما میفته شهر یا استان خودش یا نه ؟

:n40::n40:

mani6606
07-11-2015, 06:04
سردار خیلی ممنون :n16:

فقط من خوب تفهیم نشدم :n13:. الان دوستم28/6 دفترچه فرستاده و اعزامشم 11/19 هست تقریبا تو چه تاریخی مشخص میشه میفته سپاه یا ارتش و..... و کدوم مرکز اموزشی

البته تو برگ سفیدشون که پلیس بعلاوه 10 داده اخرین مدرکو پیش دانشگاهی زده ( مقطع لیسانس بوده انصراف داده ) این فرقی داره با دیپلم تو درجه و ........ و اینکه گفتن احتمال زیاد پیش و دیپلم و اینا تو سپاهن ( اینقضیه همگانیه یا نه معلوم نیست شاید افتاد ارتش ) ؟

واگه سپاه بیفته دوره اموزشی و یگان خدمتی حتما میفته شهر یا استان خودش یا نه ؟

:n40::n40:

از انتهاى دى ماه ( يعنى دو هفته قبل از اعزام ) ايشان متوجه مى شوند در كدام سازمان هستند ، شانس هر سه سازمان (ارتش، سپاه، نيروى انتظامى) يكسان است، ديبلم و پيش دانشگاهى درجه اشون يكي است.در صورتى كه شرايط خاص ( پدر نظامى ، متاهل يا تك پسر ) داشته باشند بعد از اموزشى يا در شهر و يا استان محل سكونت تقسيم مى شوند. امريه براى بچه هاى ليسانس به بالاست ، گرچه در گذشته افرادى با ديپلم و داشتن پارتى قوى توانستند بگيرند

samoeli
07-11-2015, 18:44
من متاهل و لیسانسه ساکن تهران
اعزامم 06/01
محل آموزشی : 05 کرمان !!!!
اینم از شانس نمیدونم خوب یا بده ماست
16 ماه گذشت.هنوز 5 ماه مونده:n01:

peyman0071
07-11-2015, 20:47

به سلامتی.عزیز یگان کجا افتادی.؟؟

- - - Updated - - -

به سلامتی.عزیز یگان کجا افتادی.؟؟

aloochy
07-11-2015, 21:05
درخواست تعجیل من موافقت شد و اعزامم از تیر افتاد اردیبهشت!!

honeyxp
08-11-2015, 06:56
سلام، دو تا سوال :
1- این ک میگن بعد از یه سال یا نمی دونم شش ماه سرباز غایب فراری حساب میشه درسته (غیبت تو معرفی)؟
2- یکی دیگه هم این که میگن غیبت تو معرفی بخشیده نمیشه درسته؟!

mani6606
08-11-2015, 20:28
سلام، دو تا سوال :
1- این ک میگن بعد از یه سال یا نمی دونم شش ماه سرباز غایب فراری حساب میشه درسته (غیبت تو معرفی)؟
2- یکی دیگه هم این که میگن غیبت تو معرفی بخشیده نمیشه درسته؟!

بين سرباز غايب و فرارى فرق است، سرباز غايب كسى است كه خودش را به سازمان نظام وظيفه ( حتى در روز اعزام ) معرفى نكند، سرباز فرارى كسى كه از پادگان نظامى بدون علت موجه غيبت كند حتى اگر يك ساعت در پادگان باشد ( ١٥ روز اول غايب به حساب مى ايد با اغاز روز شانزدهم وارد فاز فرار مى شود ) كه پس از دستگيرى يا معرفى توسط دژبان ها به دادسرا نظامى معرفى مى گردد
به كلانترى ها ابلاغ شده كه مى توانند در صررت لزوم براى دستگيرى سربازان غايب وارد عمل شوند
غيبت دفترچه اى تنها در دهه فجر و با نطر رهبرى گاهى بخشيده مى شود

elyartab
09-11-2015, 12:49
آقا من به لطف خدا ترخیص شدم و کارت پایان خدمتم اومد. فقط یه سوالی داشتم. درجه من ستون2 بود ولی رو کارت نوشتن سرباز و اینکه به مدت خدمت قبلی من روی کارت اشاره نشده و فقط مدت خدمت جدید نوشته شده. اینا عادیه؟

Alireza SM
09-11-2015, 13:17
کسی اگه تو اعزام دفترچه با مدرک دیپلم تاریخ مورد درخواستش رو برای 6 ماه بعد بنویسه آیا باهاش موافقت میکنن ؟؟؟ و یه سوال دیگه با دیپلم کسی بخواد معافیت بگیره در حالی که میدونه معافیت بهش تعلق نمیگیره و سالم هست در نهایت براش دفترچه اعزام صادر میشه دیگه درسته؟؟ میتونه قبل از اینکه به خدمت بره برای یه بیماری دیگه هم اقدام به درخواست معافیت پزشکی کنه ؟

DJ_EBI
09-11-2015, 13:59
کسی اگه تو اعزام دفترچه با مدرک دیپلم تاریخ مورد درخواستش رو برای 6 ماه بعد بنویسه آیا باهاش موافقت میکنن ؟؟؟ و یه سوال دیگه با دیپلم کسی بخواد معافیت بگیره در حالی که میدونه معافیت بهش تعلق نمیگیره و سالم هست در نهایت براش دفترچه اعزام صادر میشه دیگه درسته؟؟ میتونه قبل از اینکه به خدمت بره برای یه بیماری دیگه هم اقدام به درخواست معافیت پزشکی کنه ؟
تاریخ اعزام دست مشمول نیست ولی بعد اینکه تاریخ معلوم شد می تونه درخواست تمدید بده که تو این وضعیت احتمال زیاد موافقت میشه
بله.
بله.

- - - Updated - - -

تاریخ اعزام دست مشمول نیست ولی بعد اینکه تاریخ معلوم شد می تونه درخواست تمدید بده که تو این وضعیت احتمال زیاد موافقت میشه
بله.
بله.

albertxx
09-11-2015, 20:27
سلام خدمت دوستان عزیز
فردا احتمالا باید زحمت پست کردن دفترچه رو بکشم :n02:
کارای دانشگام تموم میشه احتمالا فردا و پست میکنم

فقط چنتا سوال

1 - قیمت دفترچه و کجا باید بخرم !:n02:

2 - مشورتی چیزی ندارید بگید ؟؟؟
نصیحتی مثلا بخواید کنید :n02: (( مثلا چطور پست کنم و یا قبلش کاری کنم ))

3 - این اعزام به خدمت هر موقع خورد نمیشه جلوتر آورد ؟؟ (( تیر ماه خیلی دیره ))

4 - من الان بخوام واسه کارت سبز اعزام کنم میتونم بگیرم ؟؟ فعال هستم ولی هنوز دنبال سبزش نرفتم !:n02:

5 - کارشناسی برق قدرت نمیشه امریه گرفت ؟؟؟ :n02:

elyartab
09-11-2015, 21:37
سلام خدمت دوستان عزیز
فردا احتمالا باید زحمت پست کردن دفترچه رو بکشم :n02:
کارای دانشگام تموم میشه احتمالا فردا و پست میکنم

فقط چنتا سوال

1 - قیمت دفترچه و کجا باید بخرم !:n02:

2 - مشورتی چیزی ندارید بگید ؟؟؟
نصیحتی مثلا بخواید کنید :n02: (( مثلا چطور پست کنم و یا قبلش کاری کنم ))

3 - این اعزام به خدمت هر موقع خورد نمیشه جلوتر آورد ؟؟ (( تیر ماه خیلی دیره ))

4 - من الان بخوام واسه کارت سبز اعزام کنم میتونم بگیرم ؟؟ فعال هستم ولی هنوز دنبال سبزش نرفتم !:n02:

5 - کارشناسی برق قدرت نمیشه امریه گرفت ؟؟؟ :n02:

پست کردن دفترچه اصطلاحی است که از قدیم مونده، در واقع شما دفترچه رو از پلیس+10 می گیرید داخلش یه سری فرم و مدارک مورد نیاز هست که بعد از تکمیل کردن اونا رو تحویل همون پلیس+10 میدید. تمام تازه همون لحظه هم تاریخ اعزامتو میگه بهت
برق قدرت چرا میشه. ولی سازمان های امریه دهنده یه سری تاریخ اعزام های خاصی رو قبول میکنن. باید بپرسی. خاتم النبیا رو حتما برو
تعجیل خدمت اگه جا باشه میشه. ولی من شنیدم چند دوره هست که خود ارتش جا نداره و هی اتوماتیک تمدید میکنه تاریخ اعزام ها رو

aloochy
10-11-2015, 12:40
سلام دوستان
من توی کمیسیون معاف از رزم شناخته شدم ولی تو برگه ی سبز قید نشده
از پلیس +10 سوال کردم گفت تو برگه سفید درج میشه
آیا درسته؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان
من توی کمیسیون معاف از رزم شناخته شدم ولی تو برگه ی سبز قید نشده
از پلیس +10 سوال کردم گفت تو برگه سفید درج میشه
آیا درسته؟

tondarr
10-11-2015, 15:32
سلام
من پذیرش از یکی از موسسات زیر نظر قرارگاه خاتم الانبیا قرب کربلا گرفته ام اما محل پروژه و درحقیقت محل خدمتم 2000 کیلومتر دورتر از محل سکونتم هست.
در حال حاظر با توجه به تک پسر بودن و جانبازی پدرم و مشکلات اقتصادی خانواده مجبورم کمک پدر باشم .
حالا برای انتقال یگان خدمتی خودم چیکار بکنم؟ا

tondarr
10-11-2015, 15:34
سلام
من پذیرش از یکی از موسسات زیر نظر قرارگاه خاتم الانبیا قرب کربلا گرفته ام اما محل پروژه و درحقیقت محل خدمتم 2000 کیلومتر دورتر از محل سکونتم هست.
در حال حاظر با توجه به تک پسر بودن و جانبازی پدرم و مشکلات اقتصادی خانواده مجبورم کمک پدر باشم .
حالا برای انتقال یگان خدمتی خودم چیکار بکنم؟ا

" M e H r D a D "
11-11-2015, 00:00
آقا من به لطف خدا ترخیص شدم و کارت پایان خدمتم اومد. فقط یه سوالی داشتم. درجه من ستون2 بود ولی رو کارت نوشتن سرباز و اینکه به مدت خدمت قبلی من روی کارت اشاره نشده و فقط مدت خدمت جدید نوشته شده. اینا عادیه؟

در رابطه با درجتون، یگان خدمتی شما اطلاعات کارت پایان خدمتتون رو اشتباه ثبت کرده و حتما واسه اصلاح اطلاعات به یگان خدمتتون مراجعه کنید (قسمت صدور کارت) ( این مورد اشتباه رو زیاد دیدم!)
مطمئن نیستم قسمت خدمت انجام شده اشتباه شده باشه ولی شما واسه اصلاح درجتون که رفتید حتما اینو هم پیگیر بشید...

hamed_yazdani
11-11-2015, 01:40
مرحله دوم خرید خدمت کی شروع میشه. چه محدوده سنی رو در بر میگیره. تو نت خوندم متولدین آخر اسفند 68 هم شامل میشن. آیا کسی اطلاعی داره.؟