PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Sasan6969
22-08-2015, 12:36
امریه ما یک روز مونده به اعزام حل شد !!! :n06::n26: پادگاه المهدی بابل ! کسی میدونه چه جور جاییه؟

mehdi_23
22-08-2015, 14:10
سلام.دوستان کسی اطلاعاتی درباره ی پادگان شهید رجایی کرمانشاه نداره به من.بده؟اینکه چجور جاییه و اصولا وسایل مورد نیاز پست اول کفایت میکنه یا وسایل دیگه ای هم با خودم ببرم؟

ashkannnnnnn
22-08-2015, 23:44
سلام بر دوستان عزیز آموزشی ما هم تموم شد اعزامی 94/04/01 از خراسان به مرکز آموزش شهید انشایی 02 نزاجا :n24::n24::n24:
واقعا دوره با حالی بود با این که دهنمونو سرویس کردن ولی واقعا خوش گذشت:n19::n20::n19::n20:

امریه ما هم اومد ستاد مشترک کل نیرو های مسلح چهار راه قصر تا 10 شهریور هم در مرخصی به سر خواهم برد :n31::n02::n10::n09::n07::n08:

اگه سوالی در مورد 02 دارید در خدمتم :n25::n26::n39:
سلام دوست من خسته نباشید
پادگان شما با امریه دارها و دوره تکمیلی دار های بسیج(دارای برگ کفایت از رزم مقدماتی)چیکار کرد؟مرخص شدن روز اول؟

ashkannnnnnn
22-08-2015, 23:47
سلام دوستان حالا ما که ارتش تمدید خوردیم فردا نباید بریم دیگه(البته متاسفانه)؟
آخه بعضیا که دوره تکمیلی و امریه داشتن که ترخیص میشدن خرجی نداشتن فقط باید امضا و مهر میکردن نباید دیگه این همه علاف بشن.بخدا الان امریه هم برای برج 8 به مشکل میخوره...

MR.CART
23-08-2015, 01:19
سلام من مرداد هیجده سالم شد باید چیکار کنم در مورد سربازی؟؟

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

MR.CART
23-08-2015, 02:11
البته من هنوز مدرک پیش دانشگاهی رو نگرفتم و من تو چند تا سایت خبر خوندم که غیبت از وقتی شروع میشه که اخرین مدرک تحصیلی رو بگیری درسته؟؟من الان غیبت کردم یا نه ؟

V i r u s e r
23-08-2015, 07:13
سلام
دوستان من تنها نوه ی پسر مادربزرگم هستم٬‌ ایشونم مریض هست و با ما زندگی می کنه. ایا این میتونه دلیلی برای معافیت بشه؟ من شنیدم اینطوری معافیت گرفتن
اطلاعات دقیقشو از کجا می تونم بدست بیارم؟
خیلی مهمه که قبل از اقدام کاملا مطمئن باشم چون اگه بشه باید قبلش از دانشگاه انصراف بدم

amin5030
23-08-2015, 07:39
دوستان یگانم افتاد پادگان شهید رجبی پور تو سه راه تختی
کسی از این پادگان اطلاع داره چجوریاست؟؟
من رجبی پور خدمت کردم ، همه جور جایی داره موقع تقسیم حواست باشه اگر اشنا داری بگو جای خوب بندازنت
اون پادگان رده های خیلی بدم داره که از نیرو انتظامیم بد تر هست ولی اکثر جاهاش متوسط بعضی جاهاشم هتل
تا می تونی حراست و دژبان و اماد نیافت موفق باشی

poorya_2
23-08-2015, 08:20
سلام
دوستان من تنها نوه ی پسر مادربزرگم هستم٬‌ ایشونم مریض هست و با ما زندگی می کنه. ایا این میتونه دلیلی برای معافیت بشه؟ من شنیدم اینطوری معافیت گرفتن

شما اگه این شرایط رو داری معاف میشی در غیر این صورت معاف نمیشی

1- مادربزرگ فاقد شوهر باشد (طلاق يا فوت شوهر)
2- مشمول تنها نوه ذكور بالاي 18 سال مادربزرگ تلقي گردد.
3- فرزندان مادربزرگ در قيد حيات نبوده و فوت كرده باشند.

منظور از فرزندان مادربزرگ >>>
مادربزرگ پدری : پدر، عمو ، عمه - هیچ کدوم نباید در قید حیات باشن
مادربزرگ مادری : دايي ، خاله ، مادر - هیچ کدوم نباید در قید حیات باشن

r_pro
23-08-2015, 15:52
سلام دوستان حالا ما که ارتش تمدید خوردیم فردا نباید بریم دیگه(البته متاسفانه)؟
آخه بعضیا که دوره تکمیلی و امریه داشتن که ترخیص میشدن خرجی نداشتن فقط باید امضا و مهر میکردن نباید دیگه این همه علاف بشن.بخدا الان امریه هم برای برج 8 به مشکل میخوره...

منم دقیقا همین موضوع را نظام وظیفه مطرح کردم البته من امریه دار بودم گفتم که ما آموزشی رو آخر کار بریم ولی تنها جوابی که داد این بود اگه عجله داری تاریخ و آدرسی که تو برگه آبیت خورده می تونی بری اونجا اگه جا خالی باشه اعزامت می کنه ولی دیگه معلوم نیست کجا اعزام شی دوم اینکه امریت می پره و عادی اعزام میشی!!!!
امروزم با کلی شرمساری رفتم ارگان امریم و برای بار سوم 4 تا کپی از برگه اعزام جدیدم تحویلش دادم کم کم می تونم بگم کلکسیونی از انواع تاریخای اعزامو دارم 2 4 6 8 ؟ ؟

mani6606
23-08-2015, 15:58
سلام
اطلاعات دقیقشو از کجا می تونم بدست بیارم؟
خیلی مهمه که قبل از اقدام کاملا مطمئن باشم چون اگه بشه باید قبلش از دانشگاه انصراف بدم

اگر پدر يا عمو شما در قيد حيا باشند اين قانون مشمول شنا نمى شود
تبصره ١٦٠
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sent from my iPad mini 2 using Tapatalk

alish78
23-08-2015, 16:01
سلام.
کسی که 96 ماه سابقه جبهه داره چندتا از فرزنداش معاف می شن؟

ashkannnnnnn
23-08-2015, 16:21
منم دقیقا همین موضوع را نظام وظیفه مطرح کردم البته من امریه دار بودم گفتم که ما آموزشی رو آخر کار بریم ولی تنها جوابی که داد این بود اگه عجله داری تاریخ و آدرسی که تو برگه آبیت خورده می تونی بری اونجا اگه جا خالی باشه اعزامت می کنه ولی دیگه معلوم نیست کجا اعزام شی دوم اینکه امریت می پره و عادی اعزام میشی!!!!
امروزم با کلی شرمساری رفتم ارگان امریم و برای بار سوم 4 تا کپی از برگه اعزام جدیدم تحویلش دادم کم کم می تونم بگم کلکسیونی از انواع تاریخای اعزامو دارم 2 4 6 8 ؟ ؟
سلام شما امریه کجا هستید؟

- - - Updated - - -

بار چندمه تمدید میشه بصورت خودکار توسط نظام وظیفه؟
شما خودتون چند بار تمدید کردید؟

r_pro
23-08-2015, 16:31
سلام.
کسی که 96 ماه سابقه جبهه داره چندتا از فرزنداش معاف می شن؟

96 ماه؟! ماشاءالله.... تو قانونش به ازای هر 30 ماه یک فرزنده میشه 3 تا.

r_pro
23-08-2015, 16:44

- - - Updated - - -

بار چندمه تمدید میشه بصورت خودکار توسط نظام وظیفه؟
شما خودتون چند بار تمدید کردید؟

یه بار خودم زدم از برج 2 با اینکه 01 شده بود چهارش کردم صرفا برای اینکه اونجا که امریه می خواستم بگیرم فقط برج 4 می گرفت هرچند نمیدونم اگه خودمم نمی زدم اونا زحمتشو می کشیدن یا نه ولی دیگه تا الان هر چی تمدید شده خودشون تمدید زدن الانم که 8 شده. اگه میدونستم قراره اینجور تو باتلاق نظام وظیفه گیر بیافتم همون برج 2 می رفتم. اگه شما کسی رو می شناسید که اینطور شده باشه بخواهید به هر جا که میشه اعتراض کنن دیگه که بعیده بذارن از 6/1 امریه دارها یا تکمیلی دارها خدمتشون رو شروع کنن ولی میشه به این امید داشت که لااقل این مدت رو جزو خدمت حساب کنن یا کسری تخفیفی امتیازی چیزی به این گروه بدن...

ashkannnnnnn
23-08-2015, 17:03
یه بار خودم زدم از برج 2 با اینکه 01 شده بود چهارش کردم صرفا برای اینکه اونجا که امریه می خواستم بگیرم فقط برج 4 می گرفت هرچند نمیدونم اگه خودمم نمی زدم اونا زحمتشو می کشیدن یا نه ولی دیگه تا الان هر چی تمدید شده خودشون تمدید زدن الانم که 8 شده. اگه میدونستم قراره اینجور تو باتلاق نظام وظیفه گیر بیافتم همون برج 2 می رفتم. اگه شما کسی رو می شناسید که اینطور شده باشه بخواهید به هر جا که میشه اعتراض کنن دیگه که بعیده بذارن از 6/1 امریه دارها یا تکمیلی دارها خدمتشون رو شروع کنن ولی میشه به این امید داشت که لااقل این مدت رو جزو خدمت حساب کنن یا کسری تخفیفی امتیازی چیزی به این گروه بدن...
من خودم هم امریه داشتم هم دوره تکمیلی داشتم که تمدید خوردم حتی ما دیگه آموزشی هم نداشتیم فقط باید میرفتیم اونجا که افتادیم مهر و امضای ترخیصو بگیریم و برگردیم که نشد
کاش لا اقل جز کسری باشه
شما نمیدونید ممکنه کسری بدن یا نه؟

alish78
23-08-2015, 17:34
96 ماه؟! ماشاءالله.... تو قانونش به ازای هر 30 ماه یک فرزنده میشه 3 تا.
بله دیگه تقریبا کل هشت سال رو تو جنگ بودن
منم فرزند دومم[emoji6]
پس یعنی خیالم تخت تخت باشه؟
این سه ماه آموزشی و اینا هم معافم؟

MehranVB
23-08-2015, 18:02
امروز یکی از دوستانم میگفت کسایی که ارشد، تک‌پسر و در تهران باشن، قطعاً توی 01 و داخل تهران میفتن.
چنین چیزی صحت داره؟
گفت مصوبه جدید هست.

ضمناً میگفت برای آموزشی 01 در تهران، ساعت 5 صبح میریم و 4 بعدازظهر برمیگردیم، در واقع هتل هست!
تایید میکنید؟

mani6606
23-08-2015, 18:08
امروز یکی از دوستانم میگفت کسایی که ارشد، تک‌پسر و در تهران باشن، قطعاً توی 01 و داخل تهران میفتن.
چنین چیزی صحت داره؟
گفت مصوبه جدید هست.

ضمناً میگفت برای آموزشی 01 در تهران، ساعت 5 صبح میریم و 4 بعدازظهر برمیگردیم، در واقع هتل هست!
تایید میکنید؟
اموزشى. كه ممكنه در نيرو زمينى همه جاى ايران باشيد و به صورت قاطع نمى توان گفت اما بعد از اموزشى با توجه به تك پسر بودن در استان محل سكونت هستيد ، اموزشى در ٠١ هم تا ساعت ٤ عصر است كه بعد از ان در صورتى كه نگهبان نباشيد مى توانيد از مرخصى ساعتى تا صبح فردا استفاده كنيد

[ Ehsan ]
23-08-2015, 20:29
سلام . گروه خونیمو نمیدونم این قسمت گروه خونی رو چیکار کنم؟ فقط هم یک هفته از معافیتم مونده.

Soroush-S
23-08-2015, 21:08
;8695631']سلام . گروه خونیمو نمیدونم این قسمت گروه خونی رو چیکار کنم؟ فقط هم یک هفته از معافیتم مونده.
برو ازمایشگاه یکساعته برات معلوم میکنن!

Sent from my GLX phone

r_pro
23-08-2015, 21:23
;8695631']سلام . گروه خونیمو نمیدونم این قسمت گروه خونی رو چیکار کنم؟ فقط هم یک هفته از معافیتم مونده.

اول اینکه باید بدونید برای درخواست اعزام تا معاینه پزشکی و واکسیناسیون انجام نشه درخواستی ثبت نمی کنه که باید صرفا جهت محکم 1هفته ای برای اینها در نظر بگیرید ممکنه یک سری که البته زیاد هم نیستن بگن ما هردوش رو تو یه روز انجام دادیم همون روز هم درخواستمون رو ثبت کردیم ولی به نظر من شما در این موارد باید بیشتر برای غیرمنتظره ها وقت در نظر بگیرید که اگه غیبت بخورید تاوان سختی داره دوم اینکه میتونید چندتا آزمایشگاه تلفن بزنید خیلی از آزمایشگاها همون روز نتیجه گروه خونی رو میدن ولی حالا اگه به احتمال 1 به !n نتونستین تا اون موقع گروه خونیتون رو تعیین کنید (این مورد که الان میگم رو بهتره اصلا روش حساب نکنید که بگیر نگیر داره و بستگی به اون پلیس+10 که انجام بده یا نه داره ولی شدنیه) و اگه خیلی وقت تنگ شد می تونید یه گروه خونی رو حدسی O+ یا A+ رو به پلیس +10 بگید و بعدا برید آزمایش اگه گروه خونیتون رو درست زده بودین که هیچ وگرنه میرید نظام وظیفه شهرتون(نه پلیس+10) در کمتر از 5 ثانیه براتون اصلاحش می کنه

hamid_diablo
23-08-2015, 21:39
سلام دوستان
من اموزشیم تموم شده و الان روز 4 ام مرخصی هستم
اما نمیدونم چرا هنوز بدن درد دارم و کسلم و نمیتونم درست نفس بکشم...تقریبا 10 کیلو کم کردم

آسا بقیه دوستان هم همینطور هستند...؟

cotgnx
23-08-2015, 21:42
سلام دوستان
اما نمیدونم چرا هنوز بدن درد دارم و کسلم و نمیتونم درست نفس بکشم...تقریبا 10 کیلو کم کردم

این چند روز رو استراحت کن و به بقیش فکر نکن.

بقیه خدمت میتونه هم سختتر باشه هم راحتتر!

HOJ-JAT
23-08-2015, 22:07
سلام دوستان

كجا بودي؟
،
،
،
،
دوستان اگه فرمانده اموزش يجا اشناست باشع سربازيت شيرين ميشه يا نه ؟

cotgnx
23-08-2015, 22:24
كجا بودي؟
،
،
،
،
دوستان اگه فرمانده اموزش يجا اشناست باشع سربازيت شيرين ميشه يا نه ؟

مطمئن باش فرمانده آشنات باشه وضعیتت خیلی فرق می کنه ولی اینم بدون خدمت اگه بالا پشتبونه خونتون هم باشه بازم خدمته و تو مخی های خودشو داره!

METZELDER
24-08-2015, 03:11
سلام به همه دوستای گلم بلاخره امروز یکم شهریور امریه ما هم اومد و از عجب شیر خلاص شدیم و گیر دوره کد افتادیم
دوره کدم اینجا هست
مرکز اموزش تکاور شهید سرلشگر ابوالفضل شبان-نزاجا - فرهنگی
رسته : پیاده
کد : عملیات پیاده

خوب یکی واسم توضیح بده این فرهنگی یعنی چی ؟؟؟ بعد الان رسته و کد من خیلی بد هست ؟؟
کلا در مورد پرندک توضیح بدید ممنون میشم لیسانس هستم

MR.CART
24-08-2015, 06:14
دوستان جواب ندادین من یه ماهه هیجده ساله شدم ولی هنوز نرفتم پلیس+10 غیبت خوردم؟

mosafer411
24-08-2015, 08:57
سلام
دوره آموزشیم رو تو عجب شیر تموم کردم
یگان افتادم تیپ 72 پیاده مکانیزه شهید سرگرد محمد باقر کوکبیان اج اندیمشک دو کوهه
رسته : الکترونیک کد : 2450 تجهیزات مخابراتی
کسی می دونه جاش چطوره؟
پست باید بدم یا نه
پاسدار خونه باید برم یا نه
درجه هم گروهبان یکم دادن
مدرک هم مهندسی الکترونیک
ممنون

HOJ-JAT
24-08-2015, 10:03
یکی هست اصلا نمیره سربازی و غیبت میخوره
یکی هست دفترچه پست میکنه میافته یک پادگان ولی نمیره
یکی هست فرار میکنه
ایا این س نفر یکسان برخورد میشه باهاشون؟

mani6606
24-08-2015, 11:06
یکی هست اصلا نمیره سربازی و غیبت میخوره
یکی هست دفترچه پست میکنه میافته یک پادگان ولی نمیره
یکی هست فرار میکنه
ایا این س نفر یکسان برخورد میشه باهاشون؟

خير بين سرباز فراري و غايب فرق وجود دارد
مشمول اگر خود را به سازمان معرفى نكند يا اينكه به پادگان اموزشى مراجعه نكند غيبت مى خورد ، اما اگر سرباز حتى يك روز در پادگان اموزشى باشد و بدون علت عيبت كند تا اخر روز پانزدهم از نهست او در غيبت است با اغاز روز شانزدهم وارد فرار مى شود و هر جايي دژبان او را دستگير كند ابتدا تحويل يگان مى دهد سپس به دادسراى نظامى فرستاده مى شود كه مى تواند با حبس يا جريمه نقدى همراه باشد
كلانترى ها نيز اين اجازه را دارند كه براى دستگيرى غايبين وارد عمل شوند اما در حال حاضر اين مار انحام نمى شود

mani6606
24-08-2015, 11:09
دوستان جواب ندادین من یه ماهه هیجده ساله شدم ولی هنوز نرفتم پلیس+10 غیبت خوردم؟

اگر هنوز محصل هستيد كه مشكلي نيست يا اگر تازه فراغ التحصيل شديد تا يك سال بعد از تاريخ فراغت زمان داريد

HOJ-JAT
24-08-2015, 13:28
خير بين سرباز فراري و غايب فرق وجود دارد
مشمول اگر خود را به سازمان معرفى نكند يا اينكه به پادگان اموزشى مراجعه نكند غيبت مى خورد ، اما اگر سرباز حتى يك روز در پادگان اموزشى باشد و بدون علت عيبت كند تا اخر روز پانزدهم از نهست او در غيبت است با اغاز روز شانزدهم وارد فرار مى شود و هر جايي دژبان او را دستگير كند ابتدا تحويل يگان مى دهد سپس به دادسراى نظامى فرستاده مى شود كه مى تواند با حبس يا جريمه نقدى همراه باشد
كلانترى ها نيز اين اجازه را دارند كه براى دستگيرى غايبين وارد عمل شوند اما در حال حاضر اين مار انحام نمى شود

پس اگر من معافیت پزشکی اقدام کنم و معاف نشوم و برام کد پادگان بخوره هیچ فرقی با اینکه اصلا نرم دنبال دفترچه نمیخوره درسته؟
سوال بعدی این خرید بالای ۸ سال غیب هنوز هم هست یا ول شده؟

امید رض
24-08-2015, 13:41
بله لازمه، علاوه بر ان شما به نقطه ديگر از كشور سفر مى كنيد و مدرك شناسايي بايد همراه داشته باشيد
اقا بدون کارت ملی هم شد! برگ سبز گرفتم
اذر اعزام میشم !
ولی هیچ ادرسی توش نزده فقط یه چندتا نوشته وتاریخ اعزام واسم وووو
وغیره!:n36:

METZELDER
24-08-2015, 13:54
سلام به همه دوستای گلم بلاخره امروز یکم شهریور امریه ما هم اومد و از عجب شیر خلاص شدیم و گیر دوره کد افتادیم
دوره کدم اینجا هست
پرندک دوره کد بخوری نگهبانی پاسدارخونه و اینا داره ؟؟؟ به راه دورا مثلا 6 ساعته ها هم هر هفته مرخصی میدن ؟
خوب یکی واسم توضیح بده این فرهنگی یعنی چی ؟؟؟ بعد الان رسته و کد من خیلی بد هست ؟؟

MR.CART
24-08-2015, 16:46
اگر هنوز محصل هستيد كه مشكلي نيست يا اگر تازه فراغ التحصيل شديد تا يك سال بعد از تاريخ فراغت زمان داريد

من چند تا امتحان شهریور دارم یعنی هنوز فارغ التحصیل نشدم پیش دانشگاهی هستم تا کی فرصت دارم معرفی کنم؟؟

mani6606
24-08-2015, 17:55
من چند تا امتحان شهریور دارم یعنی هنوز فارغ التحصیل نشدم پیش دانشگاهی هستم تا کی فرصت دارم معرفی کنم؟؟

شما امسال كه پيش دانشگاهى يا سال چهارم هستيد پس هنوز معافيت داريد بعد از ان هم يكسال فرجه زمانى داريد تا خودتان را به نظام وظيفه معرفى كنيد يعنى تا سال ٩٦ وقت داريد

Globe
24-08-2015, 19:08
سلام
من 10 شهریور 93 از پایان نامه م دفاع کردم الانم در حال تسویه حساب و فارغ التحصیلی هستم (بدلایلی طول کشید) ولی احتمال میدم تا 10 شهریور، نامه معرفی به نظام وظیفه آماده نشه; اگه بعد از دهم دفترچه بفرستم غیبت میخورم درسته؟!
قصد داشتم تو قرارگاه خاتم سرباز بشم، درصورت غیبت این امکان وجود نداره؟
پ.ن: ارشد عمران دانشگاه علم و صنعت با معدل بالای 16 دارم، این تاثیری نداره که بخوان بی خیال قانون "مشمولین غایب، حق استفاده از امریه را ندارند" بشن؟!
ممنون

mjorh
24-08-2015, 20:09
دوستان قانون کسری برای متولدین قبل از سال 1373 فقط تا پایان امسال صدق میکنه؟ مثلا اگه فردی اعزامش بیفته سال بعد این کسری بهش تعلق نمیگیره؟

Hans Christian
24-08-2015, 21:28
سلام..
من توی دانشگاه آزاد واحد اسکو رشته حسابداری تو سایت آزمون ثبت نام کردم که میخوام به واحد ایلخچی تغییر بدم
بعد از مدت ها انتظار بالاخره داره وقت معافیت تحصیلی بنده میرسه ولی اصلا حس خوبی ندارم
از یه طرفی میخوام معافیت تحصیلی بگیرم و از خدمت خلاص بشم و از یه طرفی هم نه و به این فکر میکنم که بعد از تموم کردن دانشگاهم اگه نتونستم امریه ارگان های غیر نظامی رو بگیرم چی؟؟؟ باید اعزام مجدد بشم و احتمال اینکه تو یگان پیاده و... بخورم خیلی زیاده
و یا اینکه بعد از درس خوندنم اگه نتونستم امریه جور کنم و اعزم مجدد هم نشدم غیبت میخورم و از کلی امکانات کارت پایان خدمت محروم میشم و تحصیلات دانشگاهیم هم حدر میره
دارم دییونه میشم بخدا
فعلا 15 روز مرخصی گرفتم و دارم به بدبختی خودم فکر میکنم... یه حسی به خودم میگه بشین خدمتتو تموم کن بعد هر کاری میخوای انجام بده ولی وقتی که وارد پادگان میشم و کار هایی که نباید انجام بدمو انجام میدم و حرف هایی که نباید بشنوم رو میشنوم این حس کاملا از بین میره

قبلا که تو پارک موتوری عقیدتی - سیاسی بودم اونجا یه اتفاقایی افتاد که حالمو خیلی خیلی خیلی خراب کرد
توی پارک موتوری عقیدتی - سیاسی خیلی اذیت میشدم و نگهبانیم هم زیاد بود اولاش هم که با وجود بومی بودن به عنوان غیر بومی انتخابم کرده بود و یک هفته اول رو تو پادگان موندم ولی بعدا تونستم خودمو غیر بومی کنم و روز هایی که نگهبان نیستم رو بتونم از تبریز به آذرشهر برم
توی پارک موتوری عقیدتی که بودم فرمانده اونجا که درجه ستوان دومی داشت معمولا توی پارک موتوری پیداش نمیشد و داعما توی ماموریت و جاهای دیگه بود و وقتی هم که بود سرباز های قدیمی تر پارک موتوی که ارشد من بودند و خیلی هم زیاد منو اذیت میکردند و نمیذاشتند هم فرمانده پارک موتوری رو ببینم و من هم به همین خاطر یک نامه طولانی از اوضاع بد خودم و افسردگی شدیدی که منو ناراحت میکرد و اذیت هایی که سربازی قدیمی میکردند نوشتم و به فرمانده پارک موتوری دادم که بخونه
با نوشتن این نامه فکر کردم که همه چی حل میشه ولی...
بعد از خوندن اون نامه توسط فرمانده پارک موتوری اون من رو پیش مسول امور وظیفه مون سروان الهیات ج.ج برد و اون سروانه هم واقعا انسان خیلی خیلی خوبی بود و قرار شد شعبه مو عوض کنه و منشی خودش تو عقیدتی بکنه. . و قرار هم بود نگهبانی ندم و هر روز ساعت دو برم خونه و 7 بیام پادگان... اصلا باورم نمیشد به خودم میگفتم منو این همه خوشبختی محاله
دیگه تقریبا افسردگیم داشت بهتر میشد و اصلا هم فکر معافیت تحصیلی و... نبودم

ولی فرمانده پارک موتوری که دید این سروانه برخلاف انتظارش رفتارش با من خیلی خوبه و هم اینکه سربازان قدیمی پارک موتوری بدی منو پیشش گفته بودند تصمیم گرفت که کلا من رو از عقیدتی سیاسی بیرون بندازه و پیش سرگرد و سرهنگ رفت که اینو منتقل کنین به قرارگاه و ما تو عقیدتی نیازش نداریم اونا قبول نکردند و اینکه اون سروانه هم طرف منو گرفت و قرار شد که تو عقیدتی نگهم دارند ولی اون فرمانده پارک موتوری به طرز عجیبی نامردی کرد و اون نامه رو که من بهش نوشته بودم رو پیش همه نشون داده و گفت که این مشکل روانی داره کار دست خودش میده بهتره بندازیمش بیرون و اونا هم این کار رو کردند
عوض اینکه دست من رو بگیرند و کمکم کنند مثل آشغال مچاله کردنم و انداختنم بیرون
اولاش که منو بزور به عقیدتی آورده بودن اینبار به زور بیرونم انداختند.... با اینکار اونها خیلی خیلی خیلی خیلی ضربه روحی زیادی خوردم حتیهمین الان هم که سه ماه از میگذره وقتی بهش فکر میکنم گریه م میگریه دو هفته اولش که انداختنم بیرون تو شوک بودم چندین و چندین بار خواستم خودکشی کنم ولی بعدا منصرف شدم
رفتم قرارگاه... دو هفته اول اونجا هم گیج میزدم ..
فرمانده قرارگاه هم بعد مدتی قرار شد من رو به گردان 131 تکاور بفرسته که داشتم دیوونه میشدم (گردانت 131 توی پادگان جدید ارتش تیپ 121 تکاور هست ... خدمت کردن تو اونجا خیلی سخته توی بیابونه و کنار مار و عقرب طوری که 2 ماه هم کسری داره) ولی خوشبختانه با حرف هایی که همون سروانه توی عقیدتی با فرمانده قرارگاه انجام داد قرار شد توی قرارگاه نگهم دارن...
الان هم توی قرارگاه نسبت به پیاده بهتره ولی باز اصلا اعصابم نمیکشه با وجود اینکه تقریبا هر روز بعد از ظهر میام خونه ولی گیر یه فرمانده دیوونه افتادم

بعد از اینکه منو از عقیدتی پرت کردند بیرون رفتم با رییس عقیدتی سیاسی شمالغرب کشور حجت الاسلام سید ع.م حرف زدم و باوری که من از روحانی ها داشتم این بود که به عقیدتی برم میگردونه ولی اون هم به بدترین نحو ممکن مثل یه سگ باهام رفتار کرد..
همونطور که قبلا هم گفتم قاری قرآن هستم و آدم تقریبا مذهبی بودم ولی بعد از وقوع این کار ها نه نماز میخونم و نه به مراسمات مذهبی میرم و نه... و اینکه هر کجا هم روحانی می بینم حالم به هم میخوره از همشون....

شاید از اول سرنوت من این نبود که به عقیدتی برم و با این اتفاق ها آشنا بشم انقدر اذیت نمیشدم

خدا لعنت کنه همه شونو الان اگه تو عقیدتی نگهم داشته بودند فکر معافیت تحصیلی و این حرف ها نبودم و قشنگ خدمتمو تموم میکردم

واقعا دارم دیونه میشم که الان چیکار کنم؟؟ معافیت تحصیلی بگیرم یا نه؟؟؟ نظر شما چیه آقای mani6606 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ؟؟؟
توی قرارگاه که هستم خیلی بی عدالتی صورت میگیره!! یکی هست که خدمتشو تو خونه میکنه و مرخصی هاشو میاد پادگان و یکی هم مثل من که بعد 4-5 ماه به زور و هزار جور دردسر و منت 15 روز مرخصی گرفتم... کارم هم توی قرارگاه تقریبا چیزی شبیه کارگری و حمالی هست!!

8 ام این ماه هم دوباره باید برم تهران برای کمسون پزشکی!! قبلا که رفته بودم اونیی که بار دومشون بود میمودن تهران (یعنی برای کمسیون اصلی میومدن) بعد از شرکت توی کمسیون یه نامه ای بهشون میدادند که شامل چند روز استراحت پزشکی و معافیت نگهبانی تا زمان نتیجه شورای پزشکی بود و نتیجه شورای پزشکی بعد از 20-30 روز به یگان خدمتی بود..سوالم اینه که من اگه 8 ام برم تهران کمسیون پزشکی و 20 معافیت تحصیلی بگیرم و برم دانشگاه باز هم نتیجه شورای پزشکی که احتمالا معاف از رزم و معاف از نگهبانی خواهد بود باز هم به یگان خدمتی من ارسال میشه که بعدا برم از یگان خودمتیم (قرارگاه) بگیرم و پیش خودم نگه دارم یا نه؟؟؟؟؟
اگه جواب معافیت نگهبانی باشه که به درد بعد از زمان تموم کردن دانشگاهم میخوره..

پدر من 23 ماه و 10 روز سابقه جبهه داره که با این حساب حداقل 7 ماه کسری بهم میرسه ولی به خاطر اینکه من بدبخت متولد 74 هستم حتی یه روز هم کسری نمیدن...پدرم توی جنگ که تو گیلان غرب بوده توی بیمارستان اونجا چند روز بستری و چند روز استراحت پزشکی بهش دادند (به خاطر بمب بارانی که شده بود) حالا اگه به خاطر اون سابقه بستری و نتیجه آزمایشاتش 7 درصد جانبازی بگیره من کلا از خدمت معاف میشم... همتون دعام کنید این اتفاق بیفته تا من از یه مشکل بزرگ نجات پیدا کنم
پدرم قبلا برای درصد جانبازی پیشنهاد داده و کمسیون تشکیل شده ولی به خاطر اینکه سابقه بستری نداشت درصد به ندادند.. به نظرتون اگه گیلان غرب بریم پرونده پدرم مربوط اون زمان ها اونجا پیدا میشه و میتونیم سابقه بستری براش بگیریم و اگه بگیریم چند درصد احتمال جانباز شدنش بالا میره؟؟؟؟؟ پدرم اکثر علاعم شیمیایی رو داره و مدارک پزکی هم زیاد داره ولی قبلا توی کمسیون رفته بود نظر پزشکا این بود که ربطی به جنگ نداره

و سوال آخرم این که من الان برم درسمو بخونم و امریه جور کنم اون 7 ماه خدمت فعلیم از امریه م کسر میشه یا باید این 7 خدمتمو دوباره باید انجام بدم
صد در صد مطمعن هستین که بعد از معافیت تحصیلی و اتمام دانشگاهم میتونم امریه بگیرم یا نه؟؟
و اینکه امریه سربازی گرفتن حتما حتما با پارتی میشه و یا بدون پارتی میشه؟؟؟ میدونم با پارتی کار ها راحت تر میشه فقط میخواستم بپرسم که اگه کسی پارتی نداشته باشه چطوری میشه قضیه؟؟

ببخشید که سرتون رو انقدر درد آوردم..
خیلی استرس دارم همتون برام دعا کنید مشکلات خدمتیم برطرف بشه؟؟؟

Hans Christian
24-08-2015, 21:31
سلام..
من توی دانشگاه آزاد واحد اسکو رشته حسابداری تو سایت آزمون ثبت نام کردم که میخوام به واحد ایلخچی تغییر بدم
بعد از مدت ها انتظار بالاخره داره وقت معافیت تحصیلی بنده میرسه ولی اصلا حس خوبی ندارم
از یه طرفی میخوام معافیت تحصیلی بگیرم و از خدمت خلاص بشم و از یه طرفی هم نه و به این فکر میکنم که بعد از تموم کردن دانشگاهم اگه نتونستم امریه ارگان های غیر نظامی رو بگیرم چی؟؟؟ باید اعزام مجدد بشم و احتمال اینکه تو یگان پیاده و... بخورم خیلی زیاده
و یا اینکه بعد از درس خوندنم اگه نتونستم امریه جور کنم و اعزم مجدد هم نشدم غیبت میخورم و از کلی امکانات کارت پایان خدمت محروم میشم و تحصیلات دانشگاهیم هم حدر میره
دارم دییونه میشم بخدا
فعلا 15 روز مرخصی گرفتم و دارم به بدبختی خودم فکر میکنم... یه حسی به خودم میگه بشین خدمتتو تموم کن بعد هر کاری میخوای انجام بده ولی وقتی که وارد پادگان میشم و کار هایی که نباید انجام بدمو انجام میدم و حرف هایی که نباید بشنوم رو میشنوم این حس کاملا از بین میره

قبلا که تو پارک موتوری عقیدتی - سیاسی بودم اونجا یه اتفاقایی افتاد که حالمو خیلی خیلی خیلی خراب کرد
توی پارک موتوری عقیدتی - سیاسی خیلی اذیت میشدم و نگهبانیم هم زیاد بود اولاش هم که با وجود بومی بودن به عنوان غیر بومی انتخابم کرده بود و یک هفته اول رو تو پادگان موندم ولی بعدا تونستم خودمو غیر بومی کنم و روز هایی که نگهبان نیستم رو بتونم از تبریز به آذرشهر برم
توی پارک موتوری عقیدتی که بودم فرمانده اونجا که درجه ستوان دومی داشت معمولا توی پارک موتوری پیداش نمیشد و داعما توی ماموریت و جاهای دیگه بود و وقتی هم که بود سرباز های قدیمی تر پارک موتوی که ارشد من بودند و خیلی هم زیاد منو اذیت میکردند و نمیذاشتند هم فرمانده پارک موتوری رو ببینم و من هم به همین خاطر یک نامه طولانی از اوضاع بد خودم و افسردگی شدیدی که منو ناراحت میکرد و اذیت هایی که سربازی قدیمی میکردند نوشتم و به فرمانده پارک موتوری دادم که بخونه
با نوشتن این نامه فکر کردم که همه چی حل میشه ولی...
بعد از خوندن اون نامه توسط فرمانده پارک موتوری اون من رو پیش مسول امور وظیفه مون سروان الهیات ج.ج برد و اون سروانه هم واقعا انسان خیلی خیلی خوبی بود و قرار شد شعبه مو عوض کنه و منشی خودش تو عقیدتی بکنه. . و قرار هم بود نگهبانی ندم و هر روز ساعت دو برم خونه و 7 بیام پادگان... اصلا باورم نمیشد به خودم میگفتم منو این همه خوشبختی محاله
دیگه تقریبا افسردگیم داشت بهتر میشد و اصلا هم فکر معافیت تحصیلی و... نبودم

ولی فرمانده پارک موتوری که دید این سروانه برخلاف انتظارش رفتارش با من خیلی خوبه و هم اینکه سربازان قدیمی پارک موتوری بدی منو پیشش گفته بودند تصمیم گرفت که کلا من رو از عقیدتی سیاسی بیرون بندازه و پیش سرگرد و سرهنگ رفت که اینو منتقل کنین به قرارگاه و ما تو عقیدتی نیازش نداریم اونا قبول نکردند و اینکه اون سروانه هم طرف منو گرفت و قرار شد که تو عقیدتی نگهم دارند ولی اون فرمانده پارک موتوری به طرز عجیبی نامردی کرد و اون نامه رو که من بهش نوشته بودم رو پیش همه نشون داده و گفت که این مشکل روانی داره کار دست خودش میده بهتره بندازیمش بیرون و اونا هم این کار رو کردند
عوض اینکه دست من رو بگیرند و کمکم کنند مثل آشغال مچاله کردنم و انداختنم بیرون
اولاش که منو بزور به عقیدتی آورده بودن اینبار به زور بیرونم انداختند.... با اینکار اونها خیلی خیلی خیلی خیلی ضربه روحی زیادی خوردم حتیهمین الان هم که سه ماه از میگذره وقتی بهش فکر میکنم گریه م میگریه دو هفته اولش که انداختنم بیرون تو شوک بودم چندین و چندین بار خواستم خودکشی کنم ولی بعدا منصرف شدم
رفتم قرارگاه... دو هفته اول اونجا هم گیج میزدم ..
فرمانده قرارگاه هم بعد مدتی قرار شد من رو به گردان 131 تکاور بفرسته که داشتم دیوونه میشدم (گردانت 131 توی پادگان جدید ارتش تیپ 121 تکاور هست ... خدمت کردن تو اونجا خیلی سخته توی بیابونه و کنار مار و عقرب طوری که 2 ماه هم کسری داره) ولی خوشبختانه با حرف هایی که همون سروانه توی عقیدتی با فرمانده قرارگاه انجام داد قرار شد توی قرارگاه نگهم دارن...
الان هم توی قرارگاه نسبت به پیاده بهتره ولی باز اصلا اعصابم نمیکشه با وجود اینکه تقریبا هر روز بعد از ظهر میام خونه ولی گیر یه فرمانده دیوونه افتادم

بعد از اینکه منو از عقیدتی پرت کردند بیرون رفتم با رییس عقیدتی سیاسی شمالغرب کشور حجت الاسلام سید ع.م حرف زدم و باوری که من از روحانی ها داشتم این بود که به عقیدتی برم میگردونه ولی اون هم به بدترین نحو ممکن مثل یه سگ باهام رفتار کرد..
همونطور که قبلا هم گفتم قاری قرآن هستم و آدم تقریبا مذهبی بودم ولی بعد از وقوع این کار ها نه نماز میخونم و نه به مراسمات مذهبی میرم و نه... و اینکه هر کجا هم روحانی می بینم حالم به هم میخوره از همشون....

شاید از اول سرنوت من این نبود که به عقیدتی برم و با این اتفاق ها آشنا بشم انقدر اذیت نمیشدم

خدا لعنت کنه همه شونو الان اگه تو عقیدتی نگهم داشته بودند فکر معافیت تحصیلی و این حرف ها نبودم و قشنگ خدمتمو تموم میکردم

واقعا دارم دیونه میشم که الان چیکار کنم؟؟ معافیت تحصیلی بگیرم یا نه؟؟؟ نظر شما چیه آقای mani6606 ؟؟؟
توی قرارگاه که هستم خیلی بی عدالتی صورت میگیره!! یکی هست که خدمتشو تو خونه میکنه و مرخصی هاشو میاد پادگان و یکی هم مثل من که بعد 4-5 ماه به زور و هزار جور دردسر و منت 15 روز مرخصی گرفتم... کارم هم توی قرارگاه تقریبا چیزی شبیه کارگری و حمالی هست!!

- - - Updated - - -

ادامه :

8 ام این ماه هم دوباره باید برم تهران برای کمسون پزشکی!! قبلا که رفته بودم اونیی که بار دومشون بود میمودن تهران (یعنی برای کمسیون اصلی میومدن) بعد از شرکت توی کمسیون یه نامه ای بهشون میدادند که شامل چند روز استراحت پزشکی و معافیت نگهبانی تا زمان نتیجه شورای پزشکی بود و نتیجه شورای پزشکی بعد از 20-30 روز به یگان خدمتی بود..سوالم اینه که من اگه 8 ام برم تهران کمسیون پزشکی و 20 معافیت تحصیلی بگیرم و برم دانشگاه باز هم نتیجه شورای پزشکی که احتمالا معاف از رزم و معاف از نگهبانی خواهد بود باز هم به یگان خدمتی من ارسال میشه که بعدا برم از یگان خودمتیم (قرارگاه) بگیرم و پیش خودم نگه دارم یا نه؟؟؟؟؟ اگه جواب معافیت نگهبانی باشه که به درد بعد از زمان تموم کردن دانشگاهم میخوره..

پدر من 23 ماه و 10 روز سابقه جبهه داره که با این حساب حداقل 7 ماه کسری بهم میرسه ولی به خاطر اینکه من بدبخت متولد 74 هستم حتی یه روز هم کسری نمیدن...پدرم توی جنگ که تو گیلان غرب بوده توی بیمارستان اونجا چند روز بستری و چند روز استراحت پزشکی بهش دادند (به خاطر بمب بارانی که شده بود) حالا اگه به خاطر اون سابقه بستری و نتیجه آزمایشاتش 7 درصد جانبازی بگیره من کلا از خدمت معاف میشم... همتون دعام کنید این اتفاق بیفته تا من از یه مشکل بزرگ نجات پیدا کنم

پدرم قبلا برای درصد جانبازی پیشنهاد داده و کمسیون تشکیل شده ولی به خاطر اینکه سابقه بستری نداشت درصد به ندادند.. به نظرتون اگه گیلان غرب بریم پرونده پدرم مربوط اون زمان ها اونجا پیدا میشه و میتونیم سابقه بستری براش بگیریم و اگه بگیریم چند درصد احتمال جانباز شدنش بالا میره؟؟؟؟؟ پدرم اکثر علاعم شیمیایی رو داره و مدارک پزکی هم زیاد داره ولی قبلا توی کمسیون رفته بود نظر پزشکا این بود که ربطی به جنگ نداره

و سوال آخرم این که من الان برم درسمو بخونم و امریه جور کنم اون 7 ماه خدمت فعلیم از امریه م کسر میشه یا باید این 7 خدمتمو دوباره باید انجام بدمصد در صد مطمعن هستین که بعد از معافیت تحصیلی و اتمام دانشگاهم میتونم امریه بگیرم یا نه؟؟و اینکه امریه سربازی گرفتن حتما حتما با پارتی میشه و یا بدون پارتی میشه؟؟؟ میدونم با پارتی کار ها راحت تر میشه فقط میخواستم بپرسم که اگه کسی پارتی نداشته باشه چطوری میشه قضیه؟؟
ببخشید که سرتون رو انقدر درد آوردم..خیلی استرس دارم همتون برام دعا کنید مشکلات خدمتیم برطرف بشه؟؟؟

mgh345
24-08-2015, 22:03
من 10 شهریور 93 از پایان نامه م دفاع کردم الانم در حال تسویه حساب و فارغ التحصیلی هستم (بدلایلی طول کشید) ولی احتمال میدم تا 10 شهریور، نامه معرفی به نظام وظیفه آماده نشه; اگه بعد از دهم دفترچه بفرستم غیبت میخورم درسته؟!

غیبت می خوری، 3 ماه هم اضافه می خوری ولی نگران نباش بری نظام وظیفه پیگیری کنی درستش می کنن. بخاطر دو سه روز به کسی سه ماه اضافه نمیدن.

شما معافیت تحصیلی که بگیری بعد از پایان تحصیلات دوباره باید برگردی همین یگان و خدمت کنی. 15 تا 21 روز هم دوره آموزشی مجدد داری.
اصلا امکانش نیست که بتونی امریه بگیری چون طبق قانون باید برگردی همین یگان.
البته لازم نیست از اول خدمت کنی و این 7 ماه خدمتت، از روزی که آموزشی شروع شد تا روزی که از یگانت تسویه کنی، بعنوان کسری برات حساب میشه.
بعدشم این چیزایی که گفتی داستان خدمت همه اونایی هست که پارتی ندارن. به خدا توکل کن. اوضاع سربازی خیلی ها از شما بدتره. بنظر من تحمل کن بقیه خدمت رو هم بگذرون. خدا بزرگه. یه کمی از خدمت بگذره عادت می کنی به این چیزا.
من یه بار می خواستم مرخصی بگیرم مسئولم داشت آب می خورد تا اسم مرخصی آوردم آب توی دهنش رو تف کرد توی صورتم!! اون موقع 29 سالم بود و مدرک کارشناسی ارشد داشتم و واقعا برام توهین بود ولی هیچ کاری نمی تونستم بکنم. یه بار چون کار بانکی داشتم، سه ساعت (از ساعت 11 تا 2 بعدازظهر) مرخصی ساعتی گرفته بودم، مسئولم که می دونست خیلی عجله دارم عمدا تا ساعت 12 و نیم گرفتم به کار!!! آخر سر هم در اتاق رو بست و گفت تا میام باید همینجا باشی!! رفت ساعت 1 اومد گفت حالا برو!!
پنج بار با این سن و مدرکم، برای 2 روز انداختنم بازداشتگاه!! یه بارش چون بعدازظهر پادگان نمونده بودم اونم در حالی که مسئولم خودش اجازه داده بود برم و دفترچه ام رو امضا کرده بود! خودش هم رفته بود!! فقط به این دلیل که از مسئول نیرو انسانی اجازه نگرفته بودم!! تازه نامه معرفی به دادسرا برای همین کارم نوشته بودن!
یه بار توی تیر سر ظهر اوج گرما مسئولم فرستاده بودم وسط خار و خاشاک بیابون دنبال سنگ گرد برای بچه اش بگردم!
روز آخر خدمت هم می خواستم امضای تسویه رو از مسئولم بگیرم مسخره بازی در میاورد امضا نمی کرد، داشت میرفت توی اتاقش که پاش گرفت به پله جلو در و نزدیک بود بیفته منم همینجوری از دهنم پرید که ببین داری ظلم سرباز می کنی این بلا سرت اومد! اونم نه گذاشت و نه برداشت گفت حالا که ظلمه، ظلمی نشونت بدم که حال کنی! اونقدر توی کارم امروز و فردا کرد که چهار روز بیشتر مجبور شدم بیام دنبال کارهای تسویه! هر جایی امضا می خواستم زنگ زده بود که این بهم گفته دارم ظلم می کنم و اذیتش کنین!!!
این روزا توی مود خدمت هستی و تا حد زیادی داری عادت می کنی،ولی اگه رفتی دانشگاه و برگشتی خواستی بری خدمت دوباره تا بخوای عادت کنی بازم بهت سخت میگذره.
تازه توی این مدتی که داری درس می خونی اگه کاری برات پیدا بشه چون پایان خدمت نداری نمی تونی بری و وضعیتت مشخص نیست که سربازی یا دانشجویی!
بنظر من دندون رو جیگر بذار خدمتت رو تموم کن.

javadi.0069
24-08-2015, 22:38
سلام .. آقایون یه سوال من سال قبل سنگ کلیه داشتم و عمل کردم .. الانم 6 ماه خدمتم .. میخواستم ببینم میتونم با اون عمل معاف از نگهبانی بگیرم ؟

Doctor Splinter
25-08-2015, 00:02
سلام .. آقایون یه سوال من سال قبل سنگ کلیه داشتم و عمل کردم .. الانم 6 ماه خدمتم .. میخواستم ببینم میتونم با اون عمل معاف از نگهبانی بگیرم ؟
سلام دلاور!
معاف از نگهبانی فقط شامل نگهبانی با اسلحه روی برجک میشه و در سایر موارد مثل نگهبانی آسایشگاه یا هر نگهبانی با سر نیزه میشه از نفر استفاده کرد:n25:
از بازرسی هم بپرسید همین رو میگن:n37:

- - - Updated - - -

سلام دلاور!
معاف از نگهبانی فقط شامل نگهبانی با اسلحه روی برجک میشه و در سایر موارد مثل نگهبانی آسایشگاه یا هر نگهبانی با سر نیزه میشه از نفر استفاده کرد:n25:

- - - Updated - - -

سلام دلاور!

- - - Updated - - -

سلام دلاور!

peyman0071
25-08-2015, 09:19
اقا انصافا چ وضعشه اون از خودرو سازای داخلی که ملت سرویس کردن
اینم از قیمتا که هر روز با شیب ملایم دارن گرونش میکنن
اینم از سربازی
رفیقم 6/1 اعزام بوده پرندک رفته بهش گفتن فعلا نیرو نمیخایم برید بهتون خبر میدم,همینجوری 2 سال عمر تلف میشه 4 ماه هم که منتظر اعزام باید باشیم چ وضعشه جوونای مملکت الاف کردن اگه سرباز انقدر زیاده که نمیتونن بگیرن مثل ادم بیان بگن این جوونای بدبخت و انقدر الاف نکنن من خودم برج 10 اعزامم
والا قدیما هیچ کس سربازی نمیخاست بره زوری میبردنش سربازی الان باید بگی اقا جون مادرت منو پذیرش کن میخام برم سربازی

- - - Updated - - -

اقا انصافا چ وضعشه اون از خودرو سازای داخلی که ملت سرویس کردن
اینم از قیمتا که هر روز با شیب ملایم دارن گرونش میکنن
اینم از سربازی
رفیقم 6/1 اعزام بوده پرندک رفته بهش گفتن فعلا نیرو نمیخایم برید بهتون خبر میدم,همینجوری 2 سال عمر تلف میشه 4 ماه هم که منتظر اعزام باید باشیم چ وضعشه جوونای مملکت الاف کردن اگه سرباز انقدر زیاده که نمیتونن بگیرن مثل ادم بیان بگن این جوونای بدبخت و انقدر الاف نکنن من خودم برج 10 اعزامم
والا قدیما هیچ کس سربازی نمیخاست بره زوری میبردنش سربازی الان باید بگی اقا جون مادرت منو پذیرش کن میخام برم سربازی

sarmast70
25-08-2015, 10:13
سلام خسته نباشید ..
من پسر بزرگ خونوادم کفالت پدرم رو گرفتم و برادر بالای هیجده سال هم دارم که دانشجویه..
میخواستم بدونم با این تفاسیر محل خدمتم محل سکونت پدرم میشه ؟؟

hamid_diablo
25-08-2015, 10:57
سلام دوستان

کسی خبر داره سازمان اتش نشانی کسری خدمت قبول میکنه یا نه؟

Amir Silent
25-08-2015, 14:05
سلام
برای روز اول دوره کد مدارک چی لازمه؟
لباس نظامی باید چه جوری باشه؟

Amir Silent
25-08-2015, 14:07
سلام دوستان
امروز برگه امریه من برای دوره کد مرکز آموزش پشتیبانی سرلشگر فیض ا... امانی رسته الهیات و علوم اجتماعی (امور کتابداری) صادر شد
اطلاع از آدرس و ساعت حضور دارید؟

Paimon
25-08-2015, 18:11
دوستان کسی اطلاع داره که خدمت تو عقیدتی سیاسی کل ارتش در چهار راه قصر چجوریه؟
لباس شخصیه یا نه؟

mosafer411
25-08-2015, 19:39
سلام
یگان افتادم تیپ 72 پیاده مکانیزه شهید سرگرد محمد باقر کوکبیان اج اندیمشک دو کوهه
کسی می دونه جاش چطوره؟
پست باید بدم یا نه
درجه هم گروهبان یکم دادن
مدرک هم مهندسی الکترونیک
ممنون
کسی از بچه ها این قسمت خدمت کرده که راهنمایی کنه؟

javadi.0069
25-08-2015, 21:51
[QUOTE=Doctor Splinter;8696479]سلام دلاور!

- - - Updated - - -

فقط میخوام بدونم عمل سنگ کلیه یا داشتن سنگ کلیه باعث معاف نگهبانی میشه یا نه ؟؟

Doctor Splinter
25-08-2015, 22:17

- - - Updated - - -

بعید می دونم چون موارد حاد تری دیدم که نگهبانی هم دادن و حق اعتراض هم نداشتن:n27:

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

بعید می دونم چون موارد حاد تری دیدم که نگهبانی هم دادن و حق اعتراض هم نداشتن:n27:

METZELDER
26-08-2015, 00:49
دوره کدم اینجا هست
پرندک دوره کد بخوری نگهبانی پاسدارخونه و اینا داره ؟؟؟ به راه دورا مثلا 6 ساعته ها هم هر هفته مرخصی میدن ؟

mani6606
26-08-2015, 07:28
دوستان قانون کسری برای متولدین قبل از سال 1373 فقط تا پایان امسال صدق میکنه؟ مثلا اگه فردی اعزامش بیفته سال بعد این کسری بهش تعلق نمیگیره؟
هنوز ابلاغی در این باره نشده

سلام..
من توی دانشگاه آزاد واحد اسکو رشته حسابداری تو سایت آزمون ثبت نام کردم که میخوام به واحد ایلخچی تغییر بدمبعد از مدت...
اگر تنها هرف از تحصیل وقفه انداختن در خدمت است به نظر من خدمت را ادامه بده چون معلوم نیست تا ۴ سال اینده که فارغ التخصیل بشی قانون چه تغییری کند در ضمن چون شما سابقه خدمت قبلی دارید نمی توانید برای امریه اقدام کنید.

سلام خسته نباشید ..
من پسر بزرگ خونوادم کفالت پدرم رو گرفتم و برادر بالای هیجده سال هم دارم که دانشجویه..
میخواستم بدونم با این تفاسیر محل خدمتم محل سکونت پدرم میشه ؟؟
خیر

سلام دلاور!
خیر نمیشه.
[QUOTE=METZELDER;8697211]سلام به همه دوستای گلم بلاخره امروز یکم شهریور امریه ما هم اومد و از عجب شیر خلاص شدیم و گیر دوره کد افتادیم
دوره کدم اینجا هست
اتفاقا دوره کد چیز خوبیه ، شما مثل اموزشی تنها کلاس دارید و نهایت نگهبانی و مسولیت خاصی مانند یگان ندارید و هنگامی که وارد یگان شوید به راحتی ۵ ماه از خدمت شما گذشته ، طول مذت دوره کد نیز کمتر از اموزشی است شما ۱۰ شهریور به دوره که می روید مرخصی میان دوره هم خواهید دتشت به علاوه در پایان دوره ۱۰ روز مرخصی دارید تا خودتان را به یگان معرفی کنید.نگهبانی هم شامل پاسدارخانه میشه اما به طور گردشی هر بار نوبت یک یگان میشود مرخصی در پایان هفته هم خواهید داشت، ممکنه در پایان شما در یگان های عقیدتی سیاسی باشید اما رسته در ارتش اهمیتی ندارد در یگان ها جایی که نیاز باشد شما انحا خدمت می کنید و ربطی به رسته ندارد

ali.92
26-08-2015, 11:52
اقا من برج 4 فرستادم افتادم برج 8...به نظرتون تمدید میخورم؟!!!!
تو روحششششون

امید رض
26-08-2015, 13:14
سلام یکی درباره واکسن منژیت ودوگانه کزاز و دیفتری جواب بده
من همون روزی که میخواستم مدارک هاروبدم رفتم واکسناشو زدم:n33:
یعنی باید دیرتر میزدم اخه یه جاشنیده بودم 15روز قبل از اعزام باید واکسناشو بزنید !:n35:یکی جواب بده!
..................
تاریخ اعزام من 4ماه دیگست
میتونم برم درخواست بدم زودتربرم؟ چجوری؟
...................

Globe
26-08-2015, 15:13
یعنی باید دیرتر میزدم اخه یه جاشنیده بودم 15روز قبل از اعزام باید واکسناشو بزنید !:n35:یکی جواب بده!
..................
...................
حداقل 15 روز قبل اعزام
حالا میتونه حداکثرش یه ماه قبل اعزام باشه یا 6 ماه یا ...
منم این هفته واکسن زدم و احتمالا اعزامم برج 12 ست

امید رض
26-08-2015, 15:30
...................
این یکی رو یکی جواب بده!

METZELDER
26-08-2015, 16:14
ممنون از دوستان
و اینکه برا دوره کد روز اول میریم دوره کد پرندک چه مدارکی باید ببرم ؟؟؟
وسایل چی ببرم ؟؟؟

torero
26-08-2015, 16:47
کد 159: یگان ویژه شیراز

کد 232: یگان ویژه زاهدان

کد 238: یگان ویژه مشهد (کوهسنگی رضا شهر)

کد 270 : یگان ویژه قزوین

کد 277 : یگان امداد فاتب نیروی انتظامی (تهران خیابان شریعتی خیابان معلم مرودشت جنوبی فضای سبز مجتمع آموزشی فاتب)

سلام. این یگان های ویژه همون یگان ویژه نیرو انتظامیه؟ مشکی پوشان؟
یگان امداد چیه؟
با کاردانی میگیرن؟

یه سوال دیگه (مهم)
من کاردانی در رشته گرفتم (کارشناسی بودم و درخواست کاردانی دادم) ولی مدرک بهم ندادن. فقط یه برگه دادن که فلانی کاردانی در رشته داره. موقع ارسال دفترچه همون برگه کافیه یا باید مدرک هم باشه؟؟

SNOW PATROL
26-08-2015, 17:53
سلام. این یگان های ویژه همون یگان ویژه نیرو انتظامیه؟ مشکی پوشان؟
یگان امداد چیه؟
با کاردانی میگیرن؟

یه سوال دیگه (مهم)
من کاردانی در رشته گرفتم (کارشناسی بودم و درخواست کاردانی دادم) ولی مدرک بهم ندادن. فقط یه برگه دادن که فلانی کاردانی در رشته داره. موقع ارسال دفترچه همون برگه کافیه یا باید مدرک هم باشه؟؟
بله همون یگان ویژه هست مشکی پوشان نوپو هست که زیر مجموعه یگان ویژه میشه و فکر هم نکنم سرباز عملیاتی بگیره.. ناجا خیلی به مدرک کاری نداره!
یگان امداد یگانی هست که وظیفه اش گشت زنی در پارک ها و خیابون ها هست و جمع اوری اوباش... یک یگان کمکی هست که به کلانتری های محل کمک میکنه... کلن برای سربازا زیاد حالب نیست..

بله همون برگه کافی هست

ahwazp30
26-08-2015, 18:17
سلام .

اقا امریه ما هم اومد و با درجه گروهبان یکم افتادم تیپ 1 لشکر 92 زرهی شهر خودمون (رسته استحکامات و عمران .الان چند تا سوال دارم که اگر جواب بدید ممنون میشم :

1-دهم که باید برم خودمو معرفی کنم شخصی باید برم یا نظامی ؟

2- پتو و ملحفه و اینا که تو اموزشی بهم دادن رو باید با خودم ببرم ؟

3-معمولا چه جور کاری اونجا باید انجام بدم ؟ اداریه یا بیل و کلنگ میدن بهم؟

4-از همون روز اول که خودمو معرفی کنم بهم کار میدن یا چند روز مرخصی میدن ؟

5-ارم و علایم و باند شلوار و اینا چه جوری باید باشه ؟

6-هر شب میتونم خونمون باشم یا باید توی تیپ بمونم ؟

ببخشید زیاد شدن :n16:

damino
26-08-2015, 18:30
سلام
برادر من یکم شهریور اعزام شد به پادگان محمد رسول الله بیرجند برای آموزشی (نیروی انتطامی)
حالا میگن اونجا فقط برای مرزبانی هست از موقعی که فهمیدم خیلی ناراحت شدم
حالا می خوام بدونم که حتما اعزام میشه به مرز یا امکانش هست بیفته جای دیگه
چطور می تونیم بندازیمش تو شهر
در کل پارتی کجا داشته باشیم می تونیم براش کاری کنیم
تو رو خدا کمکم کنید

mehdibagheri002
26-08-2015, 18:47
سلام، دوستی من داشتم با فوق لیسانس افتاد همینجا الانم متاسفانه لب مرز هست و چن شب یبار میرن کمین..فرمانده هنگ اون منطقه یا استان رو بتونید پیدا کنید میتونه جابه جاشون کنه. البته اینجوریم نیست که صد در صد نیروها هم بفرستن لب مرز، اگه شرایط تک پسری یا پدر نظامی یا متاهلی یا خانواده های معظم ازاده جانباز یا شهدا باشید اونجا نمیفتید.

torero
26-08-2015, 18:50
بله همون یگان ویژه هست مشکی پوشان نوپو هست که زیر مجموعه یگان ویژه میشه و فکر هم نکنم سرباز عملیاتی بگیره.. ناجا خیلی به مدرک کاری نداره!
یگان امداد یگانی هست که وظیفه اش گشت زنی در پارک ها و خیابون ها هست و جمع اوری اوباش... یک یگان کمکی هست که به کلانتری های محل کمک میکنه... کلن برای سربازا زیاد حالب نیست..

بله همون برگه کافی هست

سپاس از شما

Hans Christian
26-08-2015, 19:47
اگر تنها هرف از تحصیل وقفه انداختن در خدمت است به نظر من خدمت را ادامه بده چون معلوم نیست تا ۴ سال اینده که فارغ التخصیل بشی قانون چه تغییری کند در ضمن چون شما سابقه خدمت قبلی دارید نمی توانید برای امریه اقدام کنید.

شما که قبلا گفته بودی میشه از امریه استفاده کرد؟؟

یک سوال : میشه سال تولدمو از 74 به 72 تغییر بدم؟؟

Hans Christian
26-08-2015, 20:05
غیبت می خوری، 3 ماه هم اضافه می خوری ولی نگران نباش بری نظام وظیفه پیگیری کنی درستش می کنن. بخاطر دو سه روز به کسی سه ماه اضافه نمیدن.

شما معافیت تحصیلی که بگیری بعد از پایان تحصیلات دوباره باید برگردی همین یگان و خدمت کنی. 15 تا 21 روز هم دوره آموزشی مجدد داری.
اصلا امکانش نیست که بتونی امریه بگیری چون طبق قانون باید برگردی همین یگان.
البته لازم نیست از اول خدمت کنی و این 7 ماه خدمتت، از روزی که آموزشی شروع شد تا روزی که از یگانت تسویه کنی، بعنوان کسری برات حساب میشه.
بعدشم این چیزایی که گفتی داستان خدمت همه اونایی هست که پارتی ندارن. به خدا توکل کن. اوضاع سربازی خیلی ها از شما بدتره. بنظر من تحمل کن بقیه خدمت رو هم بگذرون. خدا بزرگه. یه کمی از خدمت بگذره عادت می کنی به این چیزا.
من یه بار می خواستم مرخصی بگیرم مسئولم داشت آب می خورد تا اسم مرخصی آوردم آب توی دهنش رو تف کرد توی صورتم!! اون موقع 29 سالم بود و مدرک کارشناسی ارشد داشتم و واقعا برام توهین بود ولی هیچ کاری نمی تونستم بکنم. یه بار چون کار بانکی داشتم، سه ساعت (از ساعت 11 تا 2 بعدازظهر) مرخصی ساعتی گرفته بودم، مسئولم که می دونست خیلی عجله دارم عمدا تا ساعت 12 و نیم گرفتم به کار!!! آخر سر هم در اتاق رو بست و گفت تا میام باید همینجا باشی!! رفت ساعت 1 اومد گفت حالا برو!!
پنج بار با این سن و مدرکم، برای 2 روز انداختنم بازداشتگاه!! یه بارش چون بعدازظهر پادگان نمونده بودم اونم در حالی که مسئولم خودش اجازه داده بود برم و دفترچه ام رو امضا کرده بود! خودش هم رفته بود!! فقط به این دلیل که از مسئول نیرو انسانی اجازه نگرفته بودم!! تازه نامه معرفی به دادسرا برای همین کارم نوشته بودن!
یه بار توی تیر سر ظهر اوج گرما مسئولم فرستاده بودم وسط خار و خاشاک بیابون دنبال سنگ گرد برای بچه اش بگردم!
روز آخر خدمت هم می خواستم امضای تسویه رو از مسئولم بگیرم مسخره بازی در میاورد امضا نمی کرد، داشت میرفت توی اتاقش که پاش گرفت به پله جلو در و نزدیک بود بیفته منم همینجوری از دهنم پرید که ببین داری ظلم سرباز می کنی این بلا سرت اومد! اونم نه گذاشت و نه برداشت گفت حالا که ظلمه، ظلمی نشونت بدم که حال کنی! اونقدر توی کارم امروز و فردا کرد که چهار روز بیشتر مجبور شدم بیام دنبال کارهای تسویه! هر جایی امضا می خواستم زنگ زده بود که این بهم گفته دارم ظلم می کنم و اذیتش کنین!!!
این روزا توی مود خدمت هستی و تا حد زیادی داری عادت می کنی،ولی اگه رفتی دانشگاه و برگشتی خواستی بری خدمت دوباره تا بخوای عادت کنی بازم بهت سخت میگذره.
تازه توی این مدتی که داری درس می خونی اگه کاری برات پیدا بشه چون پایان خدمت نداری نمی تونی بری و وضعیتت مشخص نیست که سربازی یا دانشجویی!
بنظر من دندون رو جیگر بذار خدمتت رو تموم کن.

اگه نشه که امریه بگیرم پس حتما باید به خدمتم ادامه بدم..
موقعی که مرخصی می خوام هی امروز فردا میکنند... یه روز میگن بعد از برنامه پاسگاه فرماندهی پاسگاه فرماندهی که تموم شد میگن بعد از بازدید بازدید که تموم شد میگن بعد از.....
البته الان 15 روزی مرخصی گرفتم.. انداره 30 روز تشویقی داشتم ولی ندادند..
خدا لعنت کنه اونایی که از عقیدتی - سیاسی انداختنم بیرون
هنوز هم بعد 4 ماه توی شک هستم و فراموشش نکردم..خیلی اذیت شدم به خاطر این قضیه
توی تبریز متاسفانه پارتی ندارم ولی آموزشی که عجب شیر بودم پارتی زیاد داشتم... با این اوصاف باید به فکر انتقالی به عجب شیر باشم
خودم بچه آذرشهرم با سختی هر روز میرم خونه و میام

شما کجا خدمت کردی؟؟ اینجا فوق لیسانس ها دارن کیف میکنند

new2012user
26-08-2015, 20:39
ممنون از دوستان
وسایل چی ببرم ؟؟؟

شما لیسانس دارید؟
کی باید خودتون رو به پادگان معرفی کنید؟

METZELDER
26-08-2015, 21:48
شما لیسانس دارید؟ کی باید خودتون رو به پادگان معرفی کنید؟ من روز دهم باید اونجا باشم اره لیسانس دارم دوستانی که تو مرکز تکاور شهید ابوالفضل شبان پرندک دوره کد خوردن لطفا یکم راهنمایی کنن چی ببرم چی نبرم کلا توضیح بدید ممنون میشم

mani6606
26-08-2015, 22:16
..................
...................
يكبار واكسن مى زنيد قبل از اعزام فرقى نمى كند تاريخ اعزام شما دو ماه يا چهارماه بعده، براى درخواست تعجيل تشريف مى بريد پليس +١٠ و درخواست را ثبت مى كنيد اما ممكنه با ان نظام وظيفه با توجه به حجم زياد اعزام ها موافقت نكند

ممنون از دوستان
وسایل چی ببرم ؟؟؟
همانند همان مداركى كه براى اموزش عمومى داشتيد به همراه برگه امريه

سلام .

اقا امریه ما هم اومد و با درجه گروهبان یکم افتادم تیپ 1 لشکر 92 زرهی شهر خودمون (رسته استحکامات و عمران .الان چند تا سوال دارم که اگر جواب بدید ممنون میشم :

1-دهم که باید برم خودمو معرفی کنم شخصی باید برم یا نظامی ؟

2- پتو و ملحفه و اینا که تو اموزشی بهم دادن رو باید با خودم ببرم ؟

3-معمولا چه جور کاری اونجا باید انجام بدم ؟ اداریه یا بیل و کلنگ میدن بهم؟

4-از همون روز اول که خودمو معرفی کنم بهم کار میدن یا چند روز مرخصی میدن ؟

5-ارم و علایم و باند شلوار و اینا چه جوری باید باشه ؟

6-هر شب میتونم خونمون باشم یا باید توی تیپ بمونم ؟

ببخشید زیاد شدن :n16:
١-با لباس نظامى كامل ارم رسته و درجه
٢-اگر فاصله يگان تا محل سكونت شما نزديك است ممكنه به شما مرخصى دهند چون يگان ها تمايلى ندارند براى افراد پرسنل وظيفه ساكن شهر جيره مصرف كنند
٣-بيل و كلنگ مربوط به يگان خدمات است بيشتر بچه هاى هم رسته شما كارهاى دفترى دارند
٤-در روز اول شما يك دو فرم شامل اطلاعات شخصى را تكميل مى كنيد روز بعد شما را پيش ريس نيروى انسانى مى برند و يك مصاحبه كوتاه داريد و در روز بعد پيش جانشين يا امير مى رويد و تقسيم نهايي را او انجام مى دهد ممكنه يك يا دو روز اين روند بيشتر طول بكشد
٥-احتمالا در شهر شما لوازم و خياط هاى نظامى هستند انها مى توانند در كمتر از يك ساعت لباس شما را اماده كنند اما خودتون هم مى توانيد يك جستجو در گوگل كنيد با نوع و مكان ارام و علايم اشنا شويد
٦-در مورد مرخصى همه چي بسته به نظر فرمانده يگان دارد اما در حال حاضر سعى مى شود افراد بومى در پادگان نمانند براى صرفه جويي ، در ضمن شما دفترچه مرخصي خواهيد داشت

شما که قبلا گفته بودی میشه از امریه استفاده کرد؟؟

یک سوال : میشه سال تولدمو از 74 به 72 تغییر بدم؟؟

بله براى سازمانهاى وابسته به ارتش، تغيير سن شناسنامه غير قانونى است و مانند گذشته هاى دور نميشه اين كار رو كرد

ahwazp30
26-08-2015, 22:22
٤-در روز اول شما يك دو فرم شامل اطلاعات شخصى را تكميل مى كنيد روز بعد شما را پيش ريس نيروى انسانى مى رويد و يك مصاحبه كوتاه داريد و در روز بعد پيش جانشين يا امير مى رويد و تقسيم نهايي را او انجام مى دهد ممكنه يك يا دو روز اين روند بيشتر طول بكشد

مثلا توی مصاحبه چه جور سوالاتی پرسیده میشه ؟ سوالات عقیدتیه یا در مورد رشته تحصیلیه ؟ و امکان داره برای تقسیم نهایی منو شهر دیگه بفرستن ؟

9306915
26-08-2015, 22:23
امروز برای پذیرش سپاه که بودم. نامه داشتن که پنج تا رشته کارشناسی سپاه پذیرش نمیکنه. عمران برق معماری ودوتای دیگه که یادم نیس. بچه ها نرن بعد از کلی دوندگی دس خالی برگردن امیدوارم کمکی کرده باشم

mani6606
26-08-2015, 22:26
مثلا توی مصاحبه چه جور سوالاتی پرسیده میشه ؟ سوالات عقیدتیه یا در مورد رشته تحصیلیه ؟ و امکان داره برای تقسیم نهایی منو شهر دیگه بفرستن ؟

عقيدتى كه نه بيشتر در مورد رشته تحصيلى و كارهايي كه انجام دادين و يا توانايي انجام ان را داريد ، بله ممكنه شما را به يگان هاى زير مجموعه بفرستند

Doctor Splinter
26-08-2015, 22:44

بیشتر سوالات در مورد توانایی و کارهایی که می تونی انجام بدی مثلا تایپ یا رانندگی یا مثلا می پرسن خط خوب داری!
رسته هم چندان مهم نیست و ممکنه شما در هر قسمتی به کار بگیرن!
رسته زرهی دیدم که مربی آموزش شده بود در حالی که باید رسته پیاده مربی بشه یا رسته رایانه رو فرستاده بودن بخش ش.م.ر :n19:
رسته ش.م.ر رو داده بودن به شعبه قضایی و رسته پیاده آشپز شده بود:n13:

- - - Updated - - -

بیشتر سوالات در مورد توانایی و کارهایی که می تونی انجام بدی مثلا تایپ یا رانندگی یا مثلا می پرسن خط خوب داری!
رسته زرهی دیدم که مربی آموزش شده بود در حالی که باید رسته پیاده مربی بشه یا رسته رایانه رو فرستاده بودن بخش ش.م.ر :n19:

ahwazp30
26-08-2015, 23:19

عقيدتى كه نه بيشتر در مورد رشته تحصيلى و كارهايي كه انجام دادين و يا توانايي انجام ان را داريد ، بله ممكنه شما را به يگان هاى زير مجموعه بفرستند

خوب توصیه شما چیه ؟ چه کارهایی رو بگم بلدم و چه کارهایی رو بگم بلد نیستم که داستان نشه واسم و بعدا ازم بیگاری بکشن یا کار سنگین بهم بدن ؟ ضمنا من میخام توی همین شهر خودم باشم چکار کنم که به شهر دیگه منو نفرستن ؟

METZELDER
27-08-2015, 00:05
ممنون دوستان فقط یه سوال من دوره اموزشی عجب شیر بودم اعزامی 1/4 بعد چند روز پیش که ترخیص شدم و امریه دادن که دوره کد خوردم پرندک یکی از اشناهامون تو مرکز تقسیمات لیست رو دیده که برا من با اسم پدر و مشخصات زده کرمانشاه افتادم یعنی بعد دوره کد میوفتم کرمانشاه ؟؟؟؟ طرف خیلی مطمئنه فامیل نزدیکه دروغ نمیگه یعنی امکان داره من هنوز دوره کد رو شروع نکردم برا بعد دوره کد جام مشخص شده باشه ؟؟؟؟؟؟؟

mani6606
27-08-2015, 05:36
خوب توصیه شما چیه ؟ چه کارهایی رو بگم بلدم و چه کارهایی رو بگم بلد نیستم که داستان نشه واسم و بعدا ازم بیگاری بکشن یا کار سنگین بهم بدن ؟ ضمنا من میخام توی همین شهر خودم باشم چکار کنم که به شهر دیگه منو نفرستن ؟
اگر از شما درباره گواهینامه و رانندگی سوال کردند مکنر ان شوید که به دردسرش نمی ارزد، اگر اشنایی با کامپیوتر دارید به خصوص یا office میتواند کمک کند ، اگر کار اجرای وابسه به رشته تحصیلی انجام دادین هم به هیچ عنوان ذکر نکنید چون بسواستفاده می کنند. در مورد ماندگار شدن در شهر خوذتون هم امیر پادگان تصمیم می گیرد حتی ممکنه شما پارتی هم داشته باشید و سفارش هم کرده باشد اما تصمیم نهایی با اوست، اگر در یگان های وابسه در شهرهای اطراف بودید بهتر و زودتر می توانید به یگان اصلی منتقل شوید در مقایسه با انتقال از شهری ب شهر دیگر

ممنون دوستان فقط یه سوال من دوره اموزشی عجب شیر بودم اعزامی 1/4 بعد چند روز پیش که ترخیص شدم و امریه دادن که دوره کد خوردم پرندک یکی از اشناهامون تو مرکز تقسیمات لیست رو دیده که برا من با اسم پدر و مشخصات زده کرمانشاه افتادم یعنی بعد دوره کد میوفتم کرمانشاه ؟؟؟؟ طرف خیلی مطمئنه فامیل نزدیکه دروغ نمیگه یعنی امکان داره من هنوز دوره کد رو شروع نکردم برا بعد دوره کد جام مشخص شده باشه ؟؟؟؟؟؟؟
از الان که احتماش که هنوز دوره کد شروع نشده تقسیم انجام داده باشند

new2012user
27-08-2015, 08:31
من روز دهم باید اونجا باشم اره لیسانس دارم دوستانی که تو مرکز تکاور شهید ابوالفضل شبان پرندک دوره کد خوردن لطفا یکم راهنمایی کنن چی ببرم چی نبرم کلا توضیح بدید ممنون میشم

نمیخوام نا امیدت کنم دوست عزیز و نمیدونم عجب شیر چطور بوده ولی برای ما که از 01 تهران دوره کد خوردیم پرندک اصلا پادگان جالبی نیست
جالبه بدونی دورمون هنوز هم تموم نشده و امریمون رو هنوز ندادن و هفته دیگه هم باید بریم

تو منطقه پرندک کلا سه تا پادگان هست
مرکز آموزش تکاور شهید ابوالفضل شبان که به "پادگان 33 "معروفه یعنی تاکسی رونا با این اسم میشناسنش

به شدت مشکل کمبود آب داره و گاهی اوقات ممکنه آب نباشه و آب تو تانکر میارن
خبری از شیر آب و دستشویی در یگان و تو آسایشگاه ها نیست و هر گردان شیر آب مشترک و دستشویی در محوطه گردان داره که معمولا هم صف میشه
حمامش اکثرا در دسترس نیست و یه چهل دوش هست برای کل پادگان و خیلی هنر کنی هفته ای یکبار بتونی از حمامش استفاده کنی اونم با آب سرد ( اکثر ما میرفتیم شهریار (نزدیک ترین شهر به این پادگان) حمام عمومی)

شما کلا باید خودت رو برای یه دوره آموزشی دیگه آماده کنی ...انگار از نو میخوای بری آموزشی...از نو باید بری سر کلاس ... تخت آنکادر کنی ...پوتین واکس بزنی...بری مراسم صبحگاه و ورزش و رژه و....و حتی حمالی و خار کندن در بیابان! و بد تر از همه مراسم مضخرف شامگاه!
تنها مزیتش اینه که پنجشنبه و جمعه ها تعطیلی
روزای عادی تا ساعت 4 بعد از ظهر آموزش دارید که اگه افسر آموزشاتون رو مخ باشن ممکنه تا بعد از شامگاه نگهتون دارن یا حتی اصلا بهتون مرخصی ندن
و اینم بگم از هر فرصتی بهت دادن که بری مرخصی برو و پشت سرتم نگاه نکن چون اگه بمونی تو پادگان میبرنت برای حمالی و نظافت و ....

افسر های آموزشیتون اکثرا دیپلمه و گروهبان و یا حتی سرباز آجری هستن و بیشعور پس زیاد باهاشون دهن به دهن نشو
هوای به شدت مضخرفی داره ظهرهای خیلی گرم و شبای خیلی سرد
طوری که ممکنه در طول یک شبانه روز لختم بتابی عرق کنی و یا حتی شبا با فرنچ بری زیر پتو بازم سردت بشه !

وسایلی که آموزشی با خودت بردی اینجا هم بیار ....پتو و ملحفه ای هم که تو آموزشی بهت دادن هم بیار
نمیدونم به شما گشتی هم میخوره یا نه ولی اگه خورد لباس over اتم لازمه بیاری چون شبا اگه باد بیاد بدون over قابل تحمل نیست

با این همه بدی در کل از آموزشی راحت تر میگذره و کم کم پوستت کلفت میشه و عادت میکنی
خبری هم از آموزشای تکاوری نیست و همش سر کلاس هستید
البته چون در مراسم 31 شهریور این پادگان باید نیرو بفرسته حرم امام برای رژه ممکنه همش رو با شما رژه کار کنن

به هر حال نا امید نباش و به خدا توکل کن .... انسان با سخت ترین شرایط هم کنار میاد....ما که از بهشت 01 به جهنم پرندک منتقل شدیم دووم آوردیم و دوره دیگه داره تموم میشه
دیگه شما که عجب شیر بودی آموزشی رو نباید زیاد برات سخت بگذره

Doctor Splinter
27-08-2015, 09:34
تا می تونی زیر بار رانندگی و ماشین تحویل گرفتن نرو:n05:
چون یه ماشین داغون به شما می دن و آخرش یه ماشین سالم باید تحویلشون بدی:n41:
البته اگه راننده برای حفاظت اطلاعات یا عقیدتی خواستن اون موقع جریان فرق داره!
به طور کلی شما سعی کن بیوفتی حفاظت یا عقیدتی یا در درجه بعد بازرسی هم خوبه و بعدش ستاد لشکر اگر برای منازل سازمانی هم نیرو خواستن اونجا هم از پادگان بهتره:n09:
اگه خط خوب داری که می تونی منشی یگان بشی و تایپیست هم که اکثر قسمت ها نیاز دارن که بستگی داره شانس شما چی باشه و یا خودت بتونی یه جای خوب جا کنی خودت رو!
شما سعی کن روز اول که میری سرت نمره ۸ و لباس و آرم و علایم کامل و خیلی مرتب و تمیز باشه و پوتین هم باید برق بزنه و بسیار مودب باش چون این چیزا تو تقسیم سربازا نقش زیادی داره و سربازهایی که ظاهر مناسب و اخلاق خوبی دارند رو معمولا جاهای بهتری تقسیم می کنن:n19:
حتی بلند و کوتاه بودن نقاب کلاه و پایین و بالا بودنش هم مهمه برای بعضی فرمانده ها و از سرباز ی خوششون میاد که کلاهش رو تا آبرو پایین بکشه و کلاه هم محکم و آرم برجسته داشته باشه!
روزهای اول هم صحبتی از مرخصی نکن چون بدشون میاد از سربازی که همون اول به فکر مرخصی هست بذار مرخصی اول رو خودشون بهت بدن اینم یه نکته ی مهم:n33:

ahwazp30
27-08-2015, 11:39
تا می تونی زیر بار رانندگی و ماشین تحویل گرفتن نرو:n05:
چون یه ماشین داغون به شما می دن و آخرش یه ماشین سالم باید تحویلشون بدی:n41:
البته اگه راننده برای حفاظت اطلاعات یا عقیدتی خواستن اون موقع جریان فرق داره!
به طور کلی شما سعی کن بیوفتی حفاظت یا عقیدتی یا در درجه بعد بازرسی هم خوبه و بعدش ستاد لشکر اگر برای منازل سازمانی هم نیرو خواستن اونجا هم از پادگان بهتره:n09:
اگه خط خوب داری که می تونی منشی یگان بشی و تایپیست هم که اکثر قسمت ها نیاز دارن که بستگی داره شانس شما چی باشه و یا خودت بتونی یه جای خوب جا کنی خودت رو!
شما سعی کن روز اول که میری سرت نمره ۸ و لباس و آرم و علایم کامل و خیلی مرتب و تمیز باشه و پوتین هم باید برق بزنه و بسیار مودب باش چون این چیزا تو تقسیم سربازا نقش زیادی داره و سربازهایی که ظاهر مناسب و اخلاق خوبی دارند رو معمولا جاهای بهتری تقسیم می کنن:n19:
حتی بلند و کوتاه بودن نقاب کلاه و پایین و بالا بودنش هم مهمه برای بعضی فرمانده ها و از سرباز ی خوششون میاد که کلاهش رو تا آبرو پایین بکشه و کلاه هم محکم و آرم برجسته داشته باشه!
روزهای اول هم صحبتی از مرخصی نکن چون بدشون میاد از سربازی که همون اول به فکر مرخصی هست بذار مرخصی اول رو خودشون بهت بدن اینم یه نکته ی مهم:n33:

ممنون دوست عزیز.

من تو یه چیز موندم .چرا واسه همه که توی خوزستان افتادن اسم پادگان رو زده و یگانشون هم همونجاست ولی من یگانم هنوز مشخص نیست ؟ یعنی تیپ 192 زرهی سرلشکر مدنی که توی امریه ی من نوشته، یگان من نیست ؟ فقط برای تقسیم بندی باید برم اونجا ؟ خو شاید یگانمم همون باشه دیگه ؟

ahwazp30
27-08-2015, 11:51
اگر از شما درباره گواهینامه و رانندگی سوال کردند مکنر ان شوید که به دردسرش نمی ارزد، اگر اشنایی با کامپیوتر دارید به خصوص یا office میتواند کمک کند ، اگر کار اجرای وابسه به رشته تحصیلی انجام دادین هم به هیچ عنوان ذکر نکنید چون بسواستفاده می کنند. در مورد ماندگار شدن در شهر خوذتون هم امیر پادگان تصمیم می گیرد حتی ممکنه شما پارتی هم داشته باشید و سفارش هم کرده باشد اما تصمیم نهایی با اوست، اگر در یگان های وابسه در شهرهای اطراف بودید بهتر و زودتر می توانید به یگان اصلی منتقل شوید در مقایسه با انتقال از شهری ب شهر دیگر

الان سوال من اینه که :
اگر قرار بود من برای تقسیم بندی برم توی امریه مینوشت لشکر 92 زرهی چون پادگان های اجا خوزستان تیپ 292 و 392 هستن ولی الان نوشته تیپ 192 زرهی فکر نکنم این تیپ دیگه زیر مجموعه داشته باشه
توی امریه ی من نوشته به : تیپ 192 زرهی اهواز با درجه گروهبان یکمی معرفی میگردد ، ممکنه منو به تیپ 292 یا 392 بفرستن ؟

mani6606
27-08-2015, 12:11
ممنون دوست عزیز.

من تو یه چیز موندم .چرا واسه همه که توی خوزستان افتادن اسم پادگان رو زده و یگانشون هم همونجاست ولی من یگانم هنوز مشخص نیست ؟ یعنی تیپ 192 زرهی سرلشکر مدنی که توی امریه ی من نوشته، یگان من نیست ؟ فقط برای تقسیم بندی باید برم اونجا ؟ خو شاید یگانمم همون باشه دیگه ؟

الان سوال من اینه که :
اگر قرار بود من برای تقسیم بندی برم توی امریه مینوشت لشکر 92 زرهی چون پادگان های اجا خوزستان تیپ 292 و 392 هستن ولی الان نوشته تیپ 192 زرهی فکر نکنم این تیپ دیگه زیر مجموعه داشته باشه
توی امریه ی من نوشته به : تیپ 192 زرهی اهواز با درجه گروهبان یکمی معرفی میگردد ، ممکنه منو به تیپ 292 یا 392 بفرستن ؟

شما وظيفه ان واحد يعنى تيپ ١٩٢ هستيد، بستگى دارد كه تيپ هاى ٣٩٢ و ٢٩٢ زير مجموعه تيپ ١٩٢ هستند يا خير، واحد هاى كه زير مجموعه يگان بالاتر هستند فرماندهى مستقل ندارند و تحت الامر فرماندهى يگان اصلى هستند. براى مثال در مشهد پشتيبانى منطقه ٥ نيروى زمينى ارتش است اين يگان دو واحد زير مجموعه دارد يكى در نيشابور كه مهماتى است و ديگرى در شاهرود است فرماندهى پشتيبانى مى تواند وظيفه ها و كليه پرسنل خودش را بين اين يگان ها جابه حا كند اما نمى تواند وظيفه يا كادرى را به لشكر ٧٧ كه ديوار به ديوار پادگان است بفرستد و در انجا تقسيم كند

south boy
27-08-2015, 13:03
الان سوال من اینه که :

سلام

یگان شما تیپ 192 زرهی است . این تیپ مثل باقی تیپ ها مستقل هست . شما ممکنه که داخل خود تیپ خدمت کنی یا شما رو بفرستن پادگان حمید در جاده اهواز - خرمشهر یا پادگان دژ در خرمشهر .

اگر شما رو در خود تیپ تقسیم کردند باز هم احتمال داره به منطقه اعزام بشید چون تمام گردانها و گروهانهای مستقل تیپ توی منطقه نیرو دارند .

رسته شما چیه ؟ تیپ 192 تا حدود 90 % بر اساس رسته سربازا رو تقسیم میکنه .

بهترین جاها واسه خدمت توی این تیپ 1- گردان خدمات 2- گردان 312 توپخونه 3- بهداری 4- انتقال پیدا کردن به خارج از پادگان از طریق گروهان قرار گاه

باز هم اگه سوالی بود من در خدمتم . من توی گروهان مهندسی رزمی تیپ 192 خدمت میکنم . خوشحال میشم کمکتون کنم .

TATU_TATY
27-08-2015, 17:09
با سلام .. آقا سوالم در مورد کسری جبهه هست ... باید خدمت انجام شده پدر تو مناطق عملیاتی بعد از انقالب و سال 57 به بعد باشه درست .... مثلا پدر ما که سال 46 خدمت کرده از این خبرا نیست ...درست؟

ahwazp30
27-08-2015, 17:29
سلام

یگان شما تیپ 192 زرهی است . این تیپ مثل باقی تیپ ها مستقل هست . شما ممکنه که داخل خود تیپ خدمت کنی یا شما رو بفرستن پادگان حمید در جاده اهواز - خرمشهر یا پادگان دژ در خرمشهر .

اگر شما رو در خود تیپ تقسیم کردند باز هم احتمال داره به منطقه اعزام بشید چون تمام گردانها و گروهانهای مستقل تیپ توی منطقه نیرو دارند .

رسته شما چیه ؟ تیپ 192 تا حدود 90 % بر اساس رسته سربازا رو تقسیم میکنه .

بهترین جاها واسه خدمت توی این تیپ 1- گردان خدمات 2- گردان 312 توپخونه 3- بهداری 4- انتقال پیدا کردن به خارج از پادگان از طریق گروهان قرار گاه

باز هم اگه سوالی بود من در خدمتم . من توی گروهان مهندسی رزمی تیپ 192 خدمت میکنم . خوشحال میشم کمکتون کنم .

برای من توی امریه زده رسته استحکامات و عمران .(گروهبان 1 )الان تنها چیزی که میخام بدونم اینه که چند درصد احتمال داره خارج از اهواز بیفتم ؟

HOJ-JAT
27-08-2015, 18:05
اگر کسی تونایی جسمیش پایین باشه و نتونه زیاد بدود توی دوره اموزشی چکارش میکنن؟ اضافه خدمتش میزنن؟

ah rad
27-08-2015, 18:56
سلام بچه ها
یه چند تا سوال دارم یکم فوریه:n13:
تو نیرو انتظامی! استان تهران چندتا ستاد فرماندهی داره؟
اطلاعاتی که من دارم در این حده که یدونه شرق داره(ورامین)یدونم غرب(شهریار).یدونم فرماندهی انتظامی تهران بزرگ(ادرسشو نمیدونم) جایی دیگم هست؟
این فرماندهی انتظامی تهران بزرگ همونه که بالاتر ازمیدونه ونک هستش؟
کدومش بهتره وچرا؟ کجاتقسیم میشه ادم بعدش؟
کلا هر اطلاعاتی دارید بدید ممنون میشم:n12:

- - - Updated - - -

south boy
27-08-2015, 18:59
برای من توی امریه زده رسته استحکامات و عمران .(گروهبان 1 )الان تنها چیزی که میخام بدونم اینه که چند درصد احتمال داره خارج از اهواز بیفتم ؟

در حالت عادی شما با توجه به رسته یا گروهان مهندسی رزمی میفتید یا گردان خدمات که هر دو اینها در خارج از اهواز نیرو دارند یا به اصطلاح منطقه دارند .

شما به احتمال زیاد در بدو ورود مامور خواهید شد یا به دژبان یا به پاسدارخونه یا برای رژه به گروهانهای دیگه مامور میشید . اگر این اتفاق بیفته بعد از 30 تا 40 روز تقسیم میشید .

شاید هم در جا به یگانهای اصلیتون تقسیم شید .

تیپ 192 یکی از بی در و پیکر ترین تیپ های ایرانه . اصلا حساب و کتاب نداره .

barooni10
27-08-2015, 19:30

چرت و پرت گفته عزیزم.... من الان خودم پرندکم و مثل تو عجب شیر بودم و 3-4 روز دیگه امریه های ما میاد و دوره کدمون تموم میشه

توی این چند روز ستاد نیرو روی تقسیمات و درجه کار میکنه همین.

بعدشم پرندک پادگان 33 - ابوالفضل شبان که ما هستیم خیالت راحت خیلی راحت هست و اصلا چیزی از تکاوری نخواهید دید .

barooni10
27-08-2015, 19:41
نمیخوام نا امیدت کنم دوست عزیز و نمیدونم عجب شیر چطور بوده ولی برای ما که از 01 تهران دوره کد خوردیم پرندک اصلا پادگان جالبی نیست
جالبه بدونی دورمون هنوز هم تموم نشده و امریمون رو هنوز ندادن و هفته دیگه هم باید بریم

تو منطقه پرندک کلا سه تا پادگان هست
مرکز آموزش تکاور شهید ابوالفضل شبان که به "پادگان 33 "معروفه یعنی تاکسی رونا با این اسم میشناسنش

به شدت مشکل کمبود آب داره و گاهی اوقات ممکنه آب نباشه و آب تو تانکر میارن
خبری از شیر آب و دستشویی در یگان و تو آسایشگاه ها نیست و هر گردان شیر آب مشترک و دستشویی در محوطه گردان داره که معمولا هم صف میشه
حمامش اکثرا در دسترس نیست و یه چهل دوش هست برای کل پادگان و خیلی هنر کنی هفته ای یکبار بتونی از حمامش استفاده کنی اونم با آب سرد ( اکثر ما میرفتیم شهریار (نزدیک ترین شهر به این پادگان) حمام عمومی)

شما کلا باید خودت رو برای یه دوره آموزشی دیگه آماده کنی ...انگار از نو میخوای بری آموزشی...از نو باید بری سر کلاس ... تخت آنکادر کنی ...پوتین واکس بزنی...بری مراسم صبحگاه و ورزش و رژه و....و حتی حمالی و خار کندن در بیابان! و بد تر از همه مراسم مضخرف شامگاه!
تنها مزیتش اینه که پنجشنبه و جمعه ها تعطیلی
روزای عادی تا ساعت 4 بعد از ظهر آموزش دارید که اگه افسر آموزشاتون رو مخ باشن ممکنه تا بعد از شامگاه نگهتون دارن یا حتی اصلا بهتون مرخصی ندن
و اینم بگم از هر فرصتی بهت دادن که بری مرخصی برو و پشت سرتم نگاه نکن چون اگه بمونی تو پادگان میبرنت برای حمالی و نظافت و ....

افسر های آموزشیتون اکثرا دیپلمه و گروهبان و یا حتی سرباز آجری هستن و بیشعور پس زیاد باهاشون دهن به دهن نشو
هوای به شدت مضخرفی داره ظهرهای خیلی گرم و شبای خیلی سرد
طوری که ممکنه در طول یک شبانه روز لختم بتابی عرق کنی و یا حتی شبا با فرنچ بری زیر پتو بازم سردت بشه !

وسایلی که آموزشی با خودت بردی اینجا هم بیار ....پتو و ملحفه ای هم که تو آموزشی بهت دادن هم بیار
نمیدونم به شما گشتی هم میخوره یا نه ولی اگه خورد لباس over اتم لازمه بیاری چون شبا اگه باد بیاد بدون over قابل تحمل نیست

با این همه بدی در کل از آموزشی راحت تر میگذره و کم کم پوستت کلفت میشه و عادت میکنی
خبری هم از آموزشای تکاوری نیست و همش سر کلاس هستید
البته چون در مراسم 31 شهریور این پادگان باید نیرو بفرسته حرم امام برای رژه ممکنه همش رو با شما رژه کار کنن

به هر حال نا امید نباش و به خدا توکل کن .... انسان با سخت ترین شرایط هم کنار میاد....ما که از بهشت 01 به جهنم پرندک منتقل شدیم دووم آوردیم و دوره دیگه داره تموم میشه
دیگه شما که عجب شیر بودی آموزشی رو نباید زیاد برات سخت بگذره

خدایی تو خودت توی 33 هستی ؟؟؟ من که الان توی 33 هستم و گردان ابوذرم خدایی عین هتل هست ....

کلا توی 33 همه چی لغو میشه مگر اینکه خلافش ثابت بشه !! شما مگه چیکار کردید که اینطوری شاکی هستی؟؟ ما که لیسانس هستم خیلی خوش گذشت اینجا

فقط مشکلش آب و هوا بود که اونم توی گرمترین فصل سال افتاده بودیم اینجا.

تیراندازی و اردو و ..... کلا همه چی یا لغو شد یا اصلا قرار نبود انجام بشه !! غیر کلاس عقیدتی من چیزی اینجا یادم نیست .

new2012user
27-08-2015, 19:55
خدایی تو خودت توی 33 هستی ؟؟؟ من که الان توی 33 هستم و گردان ابوذرم خدایی عین هتل هست ....

کلا توی 33 همه چی لغو میشه مگر اینکه خلافش ثابت بشه !! شما مگه چیکار کردید که اینطوری شاکی هستی؟؟ ما که لیسانس هستم خیلی خوش گذشت اینجا

فقط مشکلش آب و هوا بود که اونم توی گرمترین فصل سال افتاده بودیم اینجا.

تیراندازی و اردو و ..... کلا همه چی یا لغو شد یا اصلا قرار نبود انجام بشه !! غیر کلاس عقیدتی من چیزی اینجا یادم نیست .

ابوذر بایدم خوش بگذره:n09:
من سلمانم دهنمون رو سرویس کردن

SNOW PATROL
27-08-2015, 21:32
اگر کسی تونایی جسمیش پایین باشه و نتونه زیاد بدود توی دوره اموزشی چکارش میکنن؟ اضافه خدمتش میزنن؟
سلام دوست من در تاپیک دیگه دیدم در حال تقویت قوای بدنی خودتون هستین... منم مثل شما قبل از خدمت خیلی مترسیدم میرفتم میدویدم که کم نیارم از ترس بازداشت و....
اما در خدمت متوجه شدم که اصلن اینجوری نیست هیچ کس حق نداره به خاطر اینکه نفس کم میارید یا خسته شدید شما رو بازداشت کنه یا اضافه خدمت بزنه هرجا کم اوردی بزن کنار اصلن هم خجالتی توش نیست! ولی خب اینکه بتونی بدن و نفست رو قوی کنی کلن خیلی خوبه راهش هم دویدنه.. کلن نگران نباش مطمئن باش خیلی ها از شما ضعیف ترن

با سلام .. آقا سوالم در مورد کسری جبهه هست ... باید خدمت انجام شده پدر تو مناطق عملیاتی بعد از انقالب و سال 57 به بعد باشه درست .... مثلا پدر ما که سال 46 خدمت کرده از این خبرا نیست ...درست؟
سلام درسته متأسفانه شامل شما نمیشه....

farid0485
27-08-2015, 21:40
بخاطر بازنشستگی پدر معاف نمیشی؟!

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

mosafer411
27-08-2015, 21:59
سلام
کسی می دونه جاش چطوره؟
پست باید بدم یا نه
درجه هم گروهبان یکم دادن
مدرک هم مهندسی الکترونیک
ممنون
سلام
دوستان کسی ما رو راهنمایی می کنه
چند روز دیگه باید برم
ممنونم

Amir Silent
27-08-2015, 22:04
سلام دوستان
برگه امریه من برای دوره کد مرکز آموزش پشتیبانی سرلشگر فیض ا... امانی رسته الهیات و علوم اجتماعی (امور کتابداری) صادر شد
لباسام باید با باند قرمز باشه یا معمولی؟
مدارک چیزی لازم هست با خودم ببرم؟

#soreNa#
28-08-2015, 07:08
سلام دوستان لطفا درخصوص پادگان 04 امام رضا بیرجند راهنمایی بفرمایید .. اینکه اوضاع پادگان چهطوره تقسیمات ان چگونه هست و اینکه اونجا جزو پادگانای تکاوری یا معمولی؟ پیشتر ممنون میشم از راهنمایی کامل و جامعتون.

B3NYAMIN
28-08-2015, 09:13
آقا راسته میگن اضافه داشته باشی معاف نمیشی؟
یا اینکه اضافه رو باید بگذرونی بعد معاف بشی؟
یا میبخشن یا میشه خرید ؟
:n14:

MehranVB
28-08-2015, 10:18
لیست پزشکای معتمد برای معافیت رو از کجا میشه پیدا کرد؟
بیمارستانا چطور؟ من تا الان اسم سجاد و بعثت و بقیه الله رو شنیدم، اما میخوام یه لیست کامل از همه بیمارستانا و دکترای معتمد معاینه داشته باشم.

MR.CART
28-08-2015, 10:31
من بیماری اختلال وسواس یا OCD دارم و تحت درمانم بهم قرص دادن این بیماری معافی داره؟
بر فرض هم معاف بشم توی استخدام و گرفتن گواهینامه و... دچار مشکل میشم؟؟

Doctor Splinter
28-08-2015, 10:42
من بیماری اختلال وسواس یا OCD دارم و تحت درمانم بهم قرص دادن این بیماری معافی داره؟

بعید می دونم واسه همچین مواردی معاف کنن!
به گواهینامه که ربط نداره استخدام هم بعضی جاها معافیت پزشکی استخدام نمی کنن !
فقط کارت قرمز هست که گواهینامه نمیدن به نفر!

- - - Updated - - -

بعید می دونم واسه همچین مواردی معاف کنن!
به گواهینامه که ربط نداره استخدام هم بعضی جاها معافیت پزشکی استخدام نمی کنن !
فقط کارت قرمز هست که گواهینامه نمیدن به نفر!

Hans Christian
28-08-2015, 19:43
بله براى سازمانهاى وابسته به ارتش، تغيير سن شناسنامه غير قانونى است و مانند گذشته هاى دور نميشه اين كار رو كرد

توی ثبت احوال آشنا داریم..

سازمان های وابسته به ارتش کدوم ها هستند؟؟؟
فردا باید برم تهران و پس فردا هم کمسیون دارم میشه از اون ها تقاضا کنم نتیجه کمسیون رو انتقالی سربازی من برای یکی از سازمان های وابسته به ارتش تغییر بده؟؟ یعنی امریه سربازی برای برای یکی از سازمان های وابسته به ارتش
قبلا که رفته بودم تهران یکی میگفت انتقالی برای فلان جا بفرستین و یا از کادری ها که مشکل داشتند درخواست بازنشستگی میکردند و گاها قبول هم میشد

یا میشه از کمسیون خواست که 7 ماه کسری پدرم رو برای منی که متولد 74 هستم رو استثنا قاعل بشن و کسری بدن؟؟؟؟

Hans Christian
28-08-2015, 19:56

توی ثبت احوال آشنا داریم..

سازمان های وابسته به ارتش کدوم ها هستند؟؟؟
فردا باید برم تهران و پس فردا هم کمسیون دارم میشه از اون ها تقاضا کنم نتیجه کمسیون رو انتقالی سربازی من برای یکی از سازمان های وابسته به ارتش تغییر بده؟؟ یعنی امریه سربازی برای برای یکی از سازمان های وابسته به ارتش
قبلا که رفته بودم تهران یکی میگفت انتقالی برای فلان جا بفرستین و یا از کادری ها که مشکل داشتند درخواست بازنشستگی میکردند و گاها قبول هم میشد

یا میشه از کمسیون خواست که 7 ماه کسری پدرم رو برای منی که متولد 74 هستم رو استثنا قاعل بشن و کسری بدن؟؟؟؟

HOJ-JAT
28-08-2015, 21:24
یا میبخشن یا میشه خرید ؟
معاف پزشكي مشكلي نداره ولي ساير معافي ها نميشه مثلا كفاليت سن ٧٠ سال پدر
٨ سال غيبت كني بسته ب مدرك ميشه شيرين خدمت رو خريد :)

- - - Updated - - -

یا میبخشن یا میشه خرید ؟
معاف پزشكي مشكلي نداره ولي ساير معافي ها نميشه مثلا كفاليت سن ٧٠ سال پدر
٨ سال غيبت كني بسته ب مدرك ميشه شيرين خدمت رو خريد :)

#soreNa#
28-08-2015, 22:24
سلام دوستان لطفا درخصوص پادگان 04 امام رضا بیرجند راهنمایی بفرمایید .. اینکه اوضاع پادگان چهطوره تقسیمات ان چگونه هست و اینکه اونجا جزو پادگانای تکاوری یا معمولی؟ پیشتر ممنون میشم از راهنمایی کامل و جامعتون.

mani6606
29-08-2015, 04:42

لازم نيست با فونت بزرگ بنويسيد
پادگان ٠٤ در حال حاضر جديد و تازه ياز در منطقه خوسف در خارج بيرجند است تنها چيز ناراحت كننده اب و هوا و شايد اخلاق برخى از پرسنل كادر باشد كه اين هم همجاى ايران است تقسيمات هم ٠٤ در ان نقشى ندارد و در ستاد نيروي زاجا در تهران انجام مى شود، پادگان اموزش عمومى است و اموزش تكاورى در برخى مراكز دوره كد داده مى شود

MR.CART
29-08-2015, 10:49
بچه ها من مرداد 18 سالم شده امسال پیش دانشگاهی بودم و امروز امتحانای شهریور ماه تموم شد برم معافیت تحصیلی رو بگیرم؟اگه دانشگاه قبول بشم بازم باید معافیت رو بگیرم؟

amir-shakh
29-08-2015, 11:37
سلام دوستان من افتادم قرارگاه پدافند هوایی خاتم النبیاء تهران سه راه افسریه ؟! به نظرتون اینجا بهتره یا اگه بتونم کارای انتقالیمو بکنم یا جا به جایی با یه سربازی بیام مشهد شهر خودمون ؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان من افتادم قرارگاه پدافند هوایی خاتم النبیاء تهران سه راه افسریه ؟! به نظرتون اینجا بهتره یا اگه بتونم کارای انتقالیمو بکنم یا جا به جایی با یه سربازی بیام مشهد شهر خودمون ؟

ahwazp30
29-08-2015, 12:03
سلام دوستان من گاهی توی خیابان سربازهای ارتش رو میبینم که کلاه سرشون نیست (کلاه رو زیر سردوشی میزارن یا مثلا استین ها شون رو مقداری تا زدن یا عینک دودی میزارن ).میخام بدونم ایا این کار قانونیه ؟ مثلا من که چند روز دیگه میرم تو یگان میتونم وقتی دارم میرم خونه تو خیابون دیگه کلاه نزارم سرم ؟ یا مثلا استین هام رو تا بزنم ؟یا عینک دودی بزنم ؟ دژبان تو خیابون ببینه گیر نمیده ؟

bndsms
29-08-2015, 13:20
سلام دوستان
کسی در مورد دوره تکمیلی بسیج خبر نداره ؟
چجوری میشه دوره 15 روزشو جلو انداخت
من فردا پس فردا دفترچه پست میکنم احتمالا تاریخ اعزامم میشه اسفند اما تو سپاه میگن برا کارت سبز تاریخ اعزامت باید سال دیگه باشه
میخوام ببینم راهی داره زودتر برم ؟

یه سوال دیگم این که تمدید زدن برا یه دوره ( مثلا از اسفند به اردیبهشت سال دیگه) مشکلی پیش نمیاد ؟

ممنون

bndsms
29-08-2015, 13:50
سلام دوستان
من فردا پس فردا دفترچه پست میکنم احتمالا تاریخ اعزامم میشه اسفند اما تو سپاه میگن برا کارت سبز تاریخ اعزامت باید سال دیگه باشه

یه سوال دیگم این که تمدید زدن برا یه دوره ( مثلا از اسفند به اردیبهشت سال دیگه) مشکلی پیش نمیاد ؟

ممنون

MehranVB
29-08-2015, 19:27
بچه ها من مرداد 18 سالم شده امسال پیش دانشگاهی بودم و امروز امتحانای شهریور ماه تموم شد برم معافیت تحصیلی رو بگیرم؟اگه دانشگاه قبول بشم بازم باید معافیت رو بگیرم؟

شما تا یک سال بعد از فارغ التحصیلی معاف هستید.
وقتی دانشگاه قبول شدید هم تا زمانی که توی دانشگاه تحصیل کنید معاف محسوب میشید (تا یکسال بعد از گرفتن مدرک معاف هستید)
تا یک سال آینده، معاف بودن شما هم به طور خودکار توی سیستماشون ثبت میشه و نیازی نیست جایی ثبت کنید.
بعد از ورود به دانشگاه هم همینطوره، اگر هم نیاز باشه خود دانشگاه به شما میگه که برید فلان فرم رو بگیرید.

Greedy
29-08-2015, 19:37
سلام
عکس 3.4 برای سربازی باید چطوری باشه ؟
یه جا نوشته سیاه و سفید یه جا دیگه پس زمینه سفید یه جا دیگه هم نوشته فرقی نداره

+
پرانتزی بودن پا میتونه باعث معافیت بشه ؟

Globe
29-08-2015, 19:50
سلام
عکس 3.4 برای سربازی باید چطوری باشه ؟
یه جا نوشته سیاه و سفید یه جا دیگه پس زمینه سفید یه جا دیگه هم نوشته فرقی نداره
یه عکس 3*4 رنگی یا سیاه و سفید با زمینه سفید
که وقتی میری پلیس+10، همون موقع اسکن میکنه
اصل عکس هم بهت میده

h-blade
29-08-2015, 20:31

- - - Updated - - -

پدافند کلا جای بدیه منتها یه قانونی ام هست میگه کادری بالاسرت هرچی درجش بیشتر باشه برای سرباز بهتره و طرف بهتر میفهمه و اونجا هم که فرماندهیه و همه کادری ها درجه بالا هستن فرمانده کل چدافند هم هست دیگه.....

این از یه نظره از جهات دیگه ممکنه برای شما شهر محل اقامتت بهتر باشه باز بستگی به شرایط داره.....

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

پدافند کلا جای بدیه منتها یه قانونی ام هست میگه کادری بالاسرت هرچی درجش بیشتر باشه برای سرباز بهتره و طرف بهتر میفهمه و اونجا هم که فرماندهیه و همه کادری ها درجه بالا هستن فرمانده کل چدافند هم هست دیگه.....

این از یه نظره از جهات دیگه ممکنه برای شما شهر محل اقامتت بهتر باشه باز بستگی به شرایط داره.....

Doctor Splinter
29-08-2015, 22:15
سلام دوستان من گاهی توی خیابان سربازهای ارتش رو میبینم که کلاه سرشون نیست (کلاه رو زیر سردوشی میزارن یا مثلا استین ها شون رو مقداری تا زدن یا عینک دودی میزارن ).میخام بدونم ایا این کار قانونیه ؟ مثلا من که چند روز دیگه میرم تو یگان میتونم وقتی دارم میرم خونه تو خیابون دیگه کلاه نزارم سرم ؟ یا مثلا استین هام رو تا بزنم ؟یا عینک دودی بزنم ؟ دژبان تو خیابون ببینه گیر نمیده ؟
کلاه که اجباریه تو خیابون!
آستین تا زدن فقط اگه دستورش بیاد میشه!
ولی عینک دودی ایرادی نداره!
ولی کلاه نذاشتن حتی میتونه باعث بازداشت شدن شما توسط دژبان مرکز هم بشه:n41:
در ضمن با لباس نظامی مجاز به کشیدن سیگار هم در خیابان نیستید و هم چنین رفتن به جاهایی مانند قهوه خانه و قلیان کشیدن:n19:
اگه فصل اور باشه هم باید اور تن شما باشه خودم یه بار سر این که اورم دستم بود نزدیک بود 5 روز اضاف بخورم از دژبان مرکز قم:n33:
ولی چون مودب بودم به خیر گذشت:n31:

- - - Updated - - -

در ضمن با لباس نظامی مجاز به کشیدن سیگار هم در خیابان نیستید و هم چنین رفتن به جاهایی مانند قهوه خانه و قلیان کشیدن:n19:
اگه فصل اور باشه هم باید اور تن شما باشه خودم یه بار سر این که اورم دستم بود نزدیک بود 5 روز اضاف بخورم از دژبان مرکز قم:n33:

HOJ-JAT
29-08-2015, 22:18
سلام دوستان

ممنون
دوره كارت سبز معمولا هر سال اواخر شهريور برگزار ميشه كه به رزه ٣١ شهريور بخوره
سپاه كلا پارتي بازي هست اصلا قانون توش نيست من كسيو ميشناسم ٤ سال بسيجي خفن بوده نيافتاده سپاه يكي امروز رفته دوره تكميلي فرداش رفته سرباز سپاه شده

ahwazp30
29-08-2015, 23:31

راستی من که گروهبانم باید به وظیفه هایی که مثلا ستوان دوم هستن احترام نظامی بزارم و پا بکوبونم یا فقط برای کادری ها ؟

Doctor Splinter
29-08-2015, 23:46
راستی من که گروهبانم باید به وظیفه هایی که مثلا ستوان دوم هستن احترام نظامی بزارم و پا بکوبونم یا فقط برای کادری ها ؟
وظیفه ها که اصلا!:n05:
کادری ها هم کسانی که در سلسه مراتب شما هستند یا خیلی تو پادگان گردن کلفت هستند مثلا سرهنگای ستاد یا عقیدتی،حفا،بازرسی و مخصوصا رییس ستاد و جانشین و امیر پادگان هم دیدی که باید تا آزاد نداده دست رو پایین نیاری:n31:
روز آخر که تسویه ام کامل بود و کارت پایین خدمت هم روز قبلش در خونه اومده بود و لباس شخصی از پادگان داشتم خارج می شدم رفتم ستاد تا ازشون خدا حافظی کنم،موقع بر گشت چون تایم نماز بود امیر پادگان رو دیدم خیلی خونسرد گفتم سلام چطوری آقای فلانی:n07:
تشکر کوتاهی کرد و به راهش ادامه داد:n19:
ولی اوایل سربازیم وقتی برای اولین بار با امیر پادگان رو به رو شدم زانوهام از ترس می لرزیدو قلبم به تپش افتاده بود و دندونام به هم می خورد و وقتی رفتم یه لیوان آب قند خوردم:n31:

Doctor Splinter
29-08-2015, 23:47
کادری ها هم کسانی که در سلسه مراتب شما هستند یا خیلی تو پادگان گردن کلفت هستند مثلا سرهنگای ستاد یا عقیدتی،حفا،بازرسی و مخصوصا رییس ستاد و جانشین و امیر پادگان هم دیدی که باید تا آزاد نداده دست رو پایین نیاری:n31:
روز آخر که تسویه ام کامل بود و کارت پایین خدمت هم روز قبلش در خونه اومده بود و لباس شخصی از پادگان داشتم خارج می شدم رفتم ستاد تا ازشون خدا حافظی کنم،موقع بر گشت چون تایم نماز بود امیر پادگان رو دیدم خیلی خونسرد گفتم سلام چطوری آقای فلانی:n07:
ولی اوایل سربازیم وقتی برای اولین بار با امیر پادگان رو به رو شدم زانوهام از ترس می لرزیدو قلبم به تپش افتاده بود و دندونام به هم می خورد و وقتی رفتم یه لیوان آب قند خوردم:n31:

bndsms
30-08-2015, 00:15
دوره كارت سبز معمولا هر سال اواخر شهريور برگزار ميشه كه به رزه ٣١ شهريور بخوره
سپاه كلا پارتي بازي هست اصلا قانون توش نيست من كسيو ميشناسم ٤ سال بسيجي خفن بوده نيافتاده سپاه يكي امروز رفته دوره تكميلي فرداش رفته سرباز سپاه شده

کارت سبز الان دو قسمتی شده
یه دوره سی روزه که همون مرداد و شهریوره که رفتم
یه دوره ام 15 روزه پادگانه که معلوم نیست کیه
میگن باید اعزامت 8 ماه بعد این دوره باشه میخواستم ببینم قانونه یا فقط چون هنوز تکلیف اون دوره 15 روزه معلوم نیست اینو میگن

ahwazp30
30-08-2015, 07:29

اخه تو پادگان اموزشی که بودیم افسران وظیفه که میومدن بهم میگفتن بلند شو احترام بزار برامون .یه بار هم که یه سرباز آجری داد زد سرم بهم گفت خبردار بایست :n09:

گفتم شاید لازمه برا وظیفه ها هم پابکوبونیم .حالا اینی که گفتی به وظیفه های بالاتر نیاز نیست احترام بزاریم ، قانونه یا عرفه ؟

HOJ-JAT
30-08-2015, 09:05
کارت سبز الان دو قسمتی شده
یه دوره سی روزه که همون مرداد و شهریوره که رفتم
یه دوره ام 15 روزه پادگانه که معلوم نیست کیه
میگن باید اعزامت 8 ماه بعد این دوره باشه میخواستم ببینم قانونه یا فقط چون هنوز تکلیف اون دوره 15 روزه معلوم نیست اینو میگن
دوستم افتاد سپاه این دوره رو قبل از شروع سربازیش رفت یعنی مثلا اول برج 4 رفت بعدش رفت سر خدمت
بازم میگم سپاه قانونی توش نیست فقط و فقط و فقط پارتی

eshqali
30-08-2015, 10:42
با سلام
دوستان یه مقدار درباره نحوه احترام گذاشتن تو یگان توضیح می دن؟ مثلا وقتی که توی راه نفر ارشد رو دیدیم باید وایستیم حتما یا اینکه دست رو بالا بیاریم کافیه؟ یا اینکه بعدش سلام هم بگیم؟

Soroush-S
30-08-2015, 11:21
با سلام
دوستان یه مقدار درباره نحوه احترام گذاشتن تو یگان توضیح می دن؟ مثلا وقتی که توی راه نفر ارشد رو دیدیم باید وایستیم حتما یا اینکه دست رو بالا بیاریم کافیه؟ یا اینکه بعدش سلام هم بگیم؟

معمولا احترام نظامی و سلام هم میگی اگه فرمانده پادگان باشه باید وایستی و احترام بزاری و سلام بگی!

Amir Silent
30-08-2015, 12:01
سلام دوستان
لطفا یکی جواب بده
برگه امریه من برای دوره کد مرکز آموزش پشتیبانی سرلشگر فیض ا... امانی رسته الهیات و علوم اجتماعی (امور کتابداری) صادر شد
لباسام باید با باند قرمز باشه یا معمولی؟
مدارک چیزی لازم هست با خودم ببرم؟

Doctor Splinter
30-08-2015, 12:03
اخه تو پادگان اموزشی که بودیم افسران وظیفه که میومدن بهم میگفتن بلند شو احترام بزار برامون .یه بار هم که یه سرباز آجری داد زد سرم بهم گفت خبردار بایست :n09:

گفتم شاید لازمه برا وظیفه ها هم پابکوبونیم .حالا اینی که گفتی به وظیفه های بالاتر نیاز نیست احترام بزاریم ، قانونه یا عرفه ؟

تو آموزشی از توجیه نبودن شما سو استفاده می کنن:n02:
حالا تو یگان کم کم برات جا میوفته:n20:
البته در ارتش بحث پایه خدمت هم خیلی مهمه و ممکنه اوایل خدمت شما حتی سربازای صفر هم اذیتت کنن و نتونی کاری کنی:n30:
درسته چیزه مسخره و احمقانه ای هست ولی متاسفانه وجود داره و به سربازایی که خدمتشون زیاده می گن مت بالا که مخفف خدمت بالا هست:n24:
و اونا هم اصطلاحات خاص خودشون رو دارن مثل دیگه نمی کشه یا نبود فلان قدر دیگه،یا ممکنه شما رو بوق موتور یا بوق یغلوی هم حتی خطاب کنن:n37:
و البته اول خدمت شاید به شما آشخور برج .... هم بگن!:n22:
و کاریش هم نمیشه کرد و فرماندهان هم گاهی اوقات حمایت هم می کنن از این افراد بی فرهنگ :n24:
من زمان خدمت خودم وقتی ارشد شدم در یگان خدمتیم این مساله رو تقریبا بر انداختم ولی وقتی پایان دوره رفتم و برگشتم واسه تسویه دیدم باز همون آش و همون کاسه:n28:

با سلام
در نیروهای مسلح بالا آوردن دست در حکم سلام هست و اگر نفر درجش خیلی بالا باشه شما در حال حرکت اگر باشی همزمان دست راست و پای چپ رو بالا میاری و اگر ساکن باشی احترام با دست به همراه پا کوبیدن خواهد بود!
برای وظیفه ها هم اصلا احترام نذارید!
گروهبانای کادر هم سهمیه احترام ندارن:n10:
بیشترین اهمیتش برای سلسه مراتب فرماندهی شماست:n05:

omidsaghez
30-08-2015, 12:22
سلام
موندم سر دوراهی برم سربازی یانه
دانشگام ک شد هیج انصراف دادم
تعمیرکارموبایلم
متولد69
موندم خدایا یرم یا نه
نمیدونم چیکار کنم

Greedy
30-08-2015, 13:11
سلام
تعمیرکارموبایلم
متولد69
موندم خدایا یرم یا نه
نمیدونم چیکار کنم

سلام
هر چی زودتر برو . وقتت رو تلف نکن بیش از این . اخر سر باید بری . یه سریا رو میبینم به عقلشون شک میکنم . تو دانشگاه طرف از قصد واحدا رو حذف میکنه و هی پول ترم و واحد میده که دیرتر بره سربازی!

hamid_diablo
30-08-2015, 13:22
سلام
تعمیرکارموبایلم
متولد69
موندم خدایا یرم یا نه
نمیدونم چیکار کنم

داداش گلم سریعتر برو .منم مثل شما دست دست کردم و الان با مدرک لیسانس و 27 سال سن خدمت رفتم .هر چی سنت بالاتر بره سخت تر میشه ..

در ضمن بعد از خدمت به راحتی میتونی درست رو ادامه بدی .هم کار کنی و هم درس بخونی ...نگران این موضوع نباش...

و مورد دیگه اینکه خدمت کمی ذهنت رو با واقعیات بیشتر آشنا میکنه.من احساس میکنم اموزشی تغییرات خوبی در من ایجاد کرده...شک نکن به نفعت زودتر بری...

Doctor Splinter
30-08-2015, 13:22
سلام
تعمیرکارموبایلم
متولد69
موندم خدایا یرم یا نه
نمیدونم چیکار کنم
سلام سالار :n33:
امسال که سرباز زیاده برو چون چند سال دیگه که سرباز کم بشه اون وقت جور دیگه بر خورد می کنن با غایبین و فراری ها:n25:
در ضمن تا وقتی نرفتی همش یه استرسی تو جونت هست که وقتی رفتی انگار یه بار سنگین از قلبت برداشته میشه:n20:

T_L_O_T_D
30-08-2015, 16:18
تو آموزشی از توجیه نبودن شما سو استفاده می کنن:n02:
حالا تو یگان کم کم برات جا میوفته:n20:
البته در ارتش بحث پایه خدمت هم خیلی مهمه و ممکنه اوایل خدمت شما حتی سربازای صفر هم اذیتت کنن و نتونی کاری کنی:n30:
درسته چیزه مسخره و احمقانه ای هست ولی متاسفانه وجود داره و به سربازایی که خدمتشون زیاده می گن مت بالا که مخفف خدمت بالا هست:n24:
و اونا هم اصطلاحات خاص خودشون رو دارن مثل دیگه نمی کشه یا نبود فلان قدر دیگه،یا ممکنه شما رو بوق موتور یا بوق یغلوی هم حتی خطاب کنن:n37:
و البته اول خدمت شاید به شما آشخور برج .... هم بگن!:n22:
و کاریش هم نمیشه کرد و فرماندهان هم گاهی اوقات حمایت هم می کنن از این افراد بی فرهنگ :n24:
من زمان خدمت خودم وقتی ارشد شدم در یگان خدمتیم این مساله رو تقریبا بر انداختم ولی وقتی پایان دوره رفتم و برگشتم واسه تسویه دیدم باز همون آش و همون کاسه:n28:

در نیروهای مسلح بالا آوردن دست در حکم سلام هست و اگر نفر درجش خیلی بالا باشه شما در حال حرکت اگر باشی همزمان دست راست و پای چپ رو بالا میاری و اگر ساکن باشی احترام با دست به همراه پا کوبیدن خواهد بود!
برای وظیفه ها هم اصلا احترام نذارید!
گروهبانای کادر هم سهمیه احترام ندارن:n10:
بیشترین اهمیتش برای سلسه مراتب فرماندهی شماست:n05:

یک حرفی که تو آموزشی به ما می زدند این بود که سرباز آموزشی چون درجه نداره احترام گذاشتنش صرفا خبر دار وایستادنه. ما این مشکل رو توی نگاهبانی داشتیم که وقتی افسر نگهبان یا افسر جانشین میاد باید چه کار کنیم. پس بنابراین شما تنها کاری تو آموزشی باید انجام بدین خبردار وایستادنه. احترام با دست نداریم. کسی هم چیزی گفت درگیر نشید سعی کنید تا می تونید دوستانه حلش کنید . نشد هم بازرسی!

در مورد یگان هم اگر افسر باشید لزومی نداره برای درجه پایین تر از خودتون که کادره احترام بگذارید. جالبه بدونید طبق قانون نظام اول درجه رو می شناسند بعد در صورت هم درجه بودن اولویت با کادره! من یادمه تو یگان که بودیم یکی از افسر ها سر این موضوع به امیر یک نامه اعتراضی نوشت و اتفاقا امیر هم اومد صبحگاه گفت ببینم کسی به ما فوقش چه کادر و چه وظیفه احترام نذاره برخورد می کنم باهاش. البته در عمل اگر چه احترام نمی ذاشتن ولی جایگاه افسر وظیفه ها تثبیت شد

mani6606
30-08-2015, 17:00
با سلام
احترام گذلشتن نظامى همان سلام است ، شما لارجزم نيست به هر كادرى كه درجه اش از شما بالاتره احترام بگذاريد ، هرگام سسله مراتب شما در حال عبور و مرور هستند از طرف مقابل شما هر گاه نزديك شما شد يك ايست كوتاه كنيد و احترام بگذاريد بعد از ان كه ازاد داد به راه خودتان ادامه دهيد

mani6606
30-08-2015, 17:07

تنها چيزى كه عرفه در خدمت احترام به سلسله مراتب است ، مناسفانه كادرى ها به وظيفه هايي كه درجه بالاتر از ان دارند رفتار مناسبى ندارند و گاهى مى گويند كه درجه مال ابگرمكن است البته دقت كنيد كه هميشه فاصله خودتان را با سرباز صفرها رعايت كنيد تا انها نتوانند از شما سواستفاده كنند به خصوص در شبهاى نگهبانى

Doctor Splinter
30-08-2015, 17:19
یک حرفی که تو آموزشی به ما می زدند این بود که سرباز آموزشی چون درجه نداره احترام گذاشتنش صرفا خبر دار وایستادنه. ما این مشکل رو توی نگاهبانی داشتیم که وقتی افسر نگهبان یا افسر جانشین میاد باید چه کار کنیم. پس بنابراین شما تنها کاری تو آموزشی باید انجام بدین خبردار وایستادنه. احترام با دست نداریم. کسی هم چیزی گفت درگیر نشید سعی کنید تا می تونید دوستانه حلش کنید . نشد هم بازرسی!

در مورد یگان هم اگر افسر باشید لزومی نداره برای درجه پایین تر از خودتون که کادره احترام بگذارید. جالبه بدونید طبق قانون نظام اول درجه رو می شناسند بعد در صورت هم درجه بودن اولویت با کادره! من یادمه تو یگان که بودیم یکی از افسر ها سر این موضوع به امیر یک نامه اعتراضی نوشت و اتفاقا امیر هم اومد صبحگاه گفت ببینم کسی به ما فوقش چه کادر و چه وظیفه احترام نذاره برخورد می کنم باهاش. البته در عمل اگر چه احترام نمی ذاشتن ولی جایگاه افسر وظیفه ها تثبیت شد
برادر عزیز من اینجا در مورد یگان صحبت می کردم!
سرباز آموزشی چون سر دوشی نداره نباید احترام با دست بذاره:n33:
در ضمن در پادگان ها و کلا محیط نظامی خیلی حرفا هست که زده میشه ولی عمل نمیشه:n07:
منم پارسال برای پلیس افتخاری رفته بودم دوره آموزشی می گفتن که شما باید به همه کادری ها احترام بذارید ولی در عمل که من به هیچ کس احترام نمی ذارم و حتی با بعضیاشون بالا به پایین هم برخورد می کنم مثلا گروهبان های جوان رو گروهبان و ستوان 3 و ستوان 2 های کم سن رو هم سرکار ستوان خطاب می کنم:n25:
چون موقعیت ما در ناجا هم خاص هست و نیروی داوطلب هستیم کسی هم جرات دهن به دهن گذاشتن و کل کل رو نداره چون خودش بیشتر می ره زیر رادیکال:n31:

- - - Updated - - -

برادر عزیز من اینجا در مورد یگان صحبت می کردم!
سرباز آموزشی چون سر دوشی نداره نباید احترام با دست بذاره:n33:
در ضمن در پادگان ها و کلا محیط نظامی خیلی حرفا هست که زده میشه ولی عمل نمیشه:n07:
منم پارسال برای پلیس افتخاری رفته بودم دوره آموزشی می گفتن که شما باید به همه کادری ها احترام بذارید ولی در عمل که من به هیچ کس احترام نمی ذارم و حتی با بعضیاشون بالا به پایین هم برخورد می کنم مثلا گروهبان های جوان رو گروهبان و ستوان 3 و ستوان 2 های کم سن رو هم سرکار ستوان خطاب می کنم:n25:
چون موقعیت ما در ناجا هم خاص هست و نیروی داوطلب هستیم کسی هم جرات دهن به دهن گذاشتن و کل کل رو نداره چون خودش بیشتر می ره زیر رادیکال:n31:

torero
30-08-2015, 17:28
آقا من سوتی بسیار بدی دادم. فرم شماره 3 رو پر کردم! :|
درخواست معافیت کفالت ندارم. اون برگه رو چیکار میکنن؟
خط بزنم یا همینجوری بدم بهش؟!

mani6606
30-08-2015, 17:32
آقا من سوتی بسیار بدی دادم. فرم شماره 3 رو پر کردم! :|
درخواست معافیت کفالت ندارم. اون برگه رو چیکار میکنن؟
خط بزنم یا همینجوری بدم بهش؟!

خط بزن مسئله خاصى نيست

ashkannnnnnn
30-08-2015, 18:12
سلام دوستان میخام ببینم کسایی که دوره تکمیلی رفتن داخل کارت تکمیلی گفته 45 روز را بصورت مستمر طی کردن یا متناوب؟

omidsaghez
30-08-2015, 19:04
داداش گلم سریعتر برو .منم مثل شما دست دست کردم و الان با مدرک لیسانس و 27 سال سن خدمت رفتم .هر چی سنت بالاتر بره سخت تر میشه ..

در ضمن بعد از خدمت به راحتی میتونی درست رو ادامه بدی .هم کار کنی و هم درس بخونی ...نگران این موضوع نباش...

و مورد دیگه اینکه خدمت کمی ذهنت رو با واقعیات بیشتر آشنا میکنه.من احساس میکنم اموزشی تغییرات خوبی در من ایجاد کرده...شک نکن به نفعت زودتر بری...

ممنونم
به امید خدا میرم
به نظرتون سپاه بهتره یا سربازی تو زندان؟

MR.CART
30-08-2015, 20:55
شما تا یک سال بعد از فارغ التحصیلی معاف هستید.
وقتی دانشگاه قبول شدید هم تا زمانی که توی دانشگاه تحصیل کنید معاف محسوب میشید (تا یکسال بعد از گرفتن مدرک معاف هستید)
تا یک سال آینده، معاف بودن شما هم به طور خودکار توی سیستماشون ثبت میشه و نیازی نیست جایی ثبت کنید.
بعد از ورود به دانشگاه هم همینطوره، اگر هم نیاز باشه خود دانشگاه به شما میگه که برید فلان فرم رو بگیرید.

ممنون بابت جواب ولی شما نگفتی معافیت تحصیلی رو بگیرم یا نه؟؟من الان فارغ التحصیل نیستم تا کی وقت دارم معافیت بگیرم
ببخشید ولی واقعا گیج شدم هر کسی هم یه چیز میگه پلیس +10 میگه معافی بگیر شما میگی معاف هستی...

Doctor Splinter
30-08-2015, 20:57
ممنونم
به امید خدا میرم

سپاه هم جای خوب و بد داره ولی به طور کل مرخصی بیشتری داره!
خدمت زندان همش در پست نگهبانی یا بدرقه زندانی خلاصه میشه و مرخصی خیلی کمی هم داره:n28:
اگه زندانی هم فرار کنه دیگه هیچی:n24:
یکی از اقوام در زندان سرباز بود تعریف می کرد که آشخوری بسیار شدیدی هم داره زندان و با سربازان تازه وارد خیلی بد برخورد میشه!
من خودم الان کلانتری هستم واقعا چیزی به نام آشخوری وجود نداره!
سپاه هم ندیدم چطوره اوضاع:n27:
ولی ارتش و ناجا رو تقریبا می دونم چه خبره:n06:

mani6606
30-08-2015, 21:15
ممنون بابت جواب ولی شما نگفتی معافیت تحصیلی رو بگیرم یا نه؟؟من الان فارغ التحصیل نیستم تا کی وقت دارم معافیت بگیرم
ببخشید ولی واقعا گیج شدم هر کسی هم یه چیز میگه پلیس +10 میگه معافی بگیر شما میگی معاف هستی...

شما معافيت تحصيلى مد نظرت است يا نوع ديگرى معافيت؟

METZELDER
30-08-2015, 23:39
دوستان ما پس فردا باید خودمونو به پرندک معرفی کنیم دوره کد خوردم و لیسانسم
دژبانیش خیلی گیر میده یا میگرده ؟
اقا یه چیز دیگه ما 8 نفر با همیم نمیخوایم اونجا جداشیم راهی هست ؟ یا نه شانسیه هر کی میوفته یه گروهان ؟
کلا دوره کد چند گروهانه ؟

MR.CART
30-08-2015, 23:48
شما معافيت تحصيلى مد نظرت است يا نوع ديگرى معافيت؟

معافیت تحصیلی
من تازگی امتحان شهریورم تموم شد اگه فارغ التحصیلی شدم که هیچ ولی اگه نشدم برم معافیت تحصیلی رو بگیرم؟اینم بگم یک ماهه 18 سالم شده

Doctor Splinter
30-08-2015, 23:54
اقا یه چیز دیگه ما 8 نفر با همیم نمیخوایم اونجا جداشیم راهی هست ؟ یا نه شانسیه هر کی میوفته یه گروهان ؟
احتمال جدا شدن زیاده!
اگه به صف شدید یکی در میون وایسید!
ما رو تو آموزشی موقع تقسیم یکی در میون فرستادن گروهان 1 و 2 :n10:
حالا شما رکب بزنید به اونا:n08:
دژبانم دیگه بستگی داره ،یه موقع شیفت یه آدم خوبه یه موقع شیفت یه آدم عوضی!
ولی دفعات اول سعی می کنن زهر چشم بگیرن و کلا دژبان جماعت با آموزشی و دوره کد معمولا آبش توی یه جوب نمیره:n21:
مخصوصا اگه دیپلم یا زیر دیپلم باشن دوست دارن لیسانسه ها یا ارشدهایی که آموزشی و دوره کد هستن رو بچزونن:n34:
البته اصلا انسانی نیست :n29:

- - - Updated - - -

احتمال جدا شدن زیاده!
اگه به صف شدید یکی در میون وایسید!
ما رو تو آموزشی موقع تقسیم یکی در میون فرستادن گروهان 1 و 2 :n10:
حالا شما رکب بزنید به اونا:n08:
دژبانم دیگه بستگی داره ،یه موقع شیفت یه آدم خوبه یه موقع شیفت یه آدم عوضی!
ولی دفعات اول سعی می کنن زهر چشم بگیرن و کلا دژبان جماعت با آموزشی و دوره کد معمولا آبش توی یه جوب نمیره:n21:
مخصوصا اگه دیپلم یا زیر دیپلم باشن دوست دارن لیسانسه ها یا ارشدهایی که آموزشی و دوره کد هستن رو بچزونن:n34:
البته اصلا انسانی نیست :n29:

HOJ-JAT
31-08-2015, 08:31
معافیت تحصیلی
من تازگی امتحان شهریورم تموم شد اگه فارغ التحصیلی شدم که هیچ ولی اگه نشدم برم معافیت تحصیلی رو بگیرم؟اینم بگم یک ماهه 18 سالم شده

معافیت تحصیلی گرفتنی نیست خودشون برات رد میکنن

behnam_roli
31-08-2015, 10:53

سلام

دژباناش همه آشغال و بی شعورن و با سرباز دوره کد مخصوصا لیسانسه لج هستن! ولی روز اول درست نمیگردن کلی چیز میتونی ببری همون اول

شما 8 نفر سعی کنین روز اول هیچ کدمتون دیرنیاید مثلا تا 9 صبح اونجا باشین تا حداقل گردانتون یکی باشه و بیفتین گردان ابوذر. بعدش توی روز اول اگه یکم زرنگ باشین امکان تغییر گروهان هست و همون روز اول که هنوز اسمتون ثبت نشده بپیچین بیاین پیش بقیه دوستاتون و اسمتون رو تو گروهانی که میخواین ثبت کنید
ما هم دقیقا همین کارو کردیم و با دوستامون یه جا افتادیم
دوره کد لیسانسه ها 4 تا گروهانه که 3 تاش تو گردان ابونرن و 1 دونه هم سلمان(که سعی کنید اصلا سلمان نیفتید)

hamid_diablo
31-08-2015, 11:57
سلام

منباید فردا برم لویزان تا امریه سازمان مو گیرم...

میخواستم بدونم باید با لباس نظامی برم؟ چه ساعتی دقیقا اونجا باشم و اینکه آیا از فردا باید برم همون سازمانی که امریه گرفتم مشغول بشم ؟

mohssen_kh
31-08-2015, 12:02
ممنونم
به امید خدا میرم

من سپاهم...جا داره تا جا...اگه بندازنت سپاه استانت زیاد جالب نیست...اگه بتونی رده های سپاه بری عالیه...جاهایی مثل بسیج اصناف، بسیج عشایر ،بسیج هنرمندان و...

معمولا یا پست دادن نداری تو رده های سپاه یا پستت داخل سازمانی و زیر کولر و پای تلویزیون و هفته ای یکی دوباره...

سربازی تو زندان میگن خیلی سخته

zeus360
31-08-2015, 12:35
دوستان من امروز برگه سفیدم اومد دوباره کد مازاد خوردم!!!!! نکنه دوباره تمدید کنن مثل 2 برج پیش!!! از برج 11 دارن تمدید میخورم تا الان :|
اعزام 19 شهریوره کسی دیگه مازاد خورده؟

MR.CART
31-08-2015, 14:30
معافیت تحصیلی گرفتنی نیست خودشون برات رد میکنن
پس چرا پلیس+10 رفتم گفت باید بگیری تا غیبت نخوری؟
منم فعلا نرفتم اخه شنیده بودم برام رد میکنن

mani6606
31-08-2015, 16:55
پس چرا پلیس+10 رفتم گفت باید بگیری تا غیبت نخوری؟
منم فعلا نرفتم اخه شنیده بودم برام رد میکنن

دوست عزيز
مى دونم در چه مقطع تحصيلي هستيد اما بعد از فراغت از تحصيل در هر مقطعى يك سال فرجه زمانى داريد بعد از وارد غيبت مى شويد ، در مورد اخراج و انصراف از تحصل نيز يك سال وقت داريد

MR.CART
31-08-2015, 17:10
دوست عزيز
مى دونم در چه مقطع تحصيلي هستيد اما بعد از فراغت از تحصيل در هر مقطعى يك سال فرجه زمانى داريد بعد از وارد غيبت مى شويد ، در مورد اخراج و انصراف از تحصل نيز يك سال وقت داريد

اگه فارغ التحصیلی نشم؟؟

bernybeast
31-08-2015, 17:16
سلام آقا من 2 ، 3 تا سوال دارم زمان اعزامم افتاده آخر آذر یعنی اول زمستون ولی معلوم نیست کجا یا کدوم ارگان (10 روز دیگه برگه میاد) میشه از الان فهمید کجا میوفتم؟
بعد لباس خودشون میدن چون سرده چیا باید ببرم با خودم ؟
----------------
6 ماه هم اضافه خوردم اینو میبخشن چون خودم اقدام کردم شنیده بودم میری دادگاه پول میدی یا دلیل میاری میبخشن چجوریه؟
دمتون گرم
تاریخ اعزام - 19/ 9 /94

mani6606
31-08-2015, 18:11
اگه فارغ التحصیلی نشم؟؟

تا هر زمان كه مجاز به تحصيل باشيد براي شما معافيت تحصيلي از دانشگاه صادر مى شود

Greedy
31-08-2015, 18:48
سلام
این قضیه امریه چیه ؟
هر کس اشنا داشته باشه میتونه واسش درست کنه که خدمتش به صورت امریه باشه ؟

hamid_diablo
31-08-2015, 18:57
سلام
این قضیه امریه چیه ؟
هر کس اشنا داشته باشه میتونه واسش درست کنه که خدمتش به صورت امریه باشه ؟

شما یه سرچی توی نت کن و ببین کدوم سازمانها و نهادها و ادارات امریه قبول میکنند(شهرداری .وزارت نفت . بیمارستانها و..)

عد بین تو کدومشون آشنا داری ...بعدش اقدام کن و امریه گیر ...

Greedy
31-08-2015, 19:07
شما یه سرچی توی نت کن و ببین کدوم سازمانها و نهادها و ادارات امریه قبول میکنند(شهرداری .وزارت نفت . بیمارستانها و..)

عد بین تو کدومشون آشنا داری ...بعدش اقدام کن و امریه گیر ...

اشناش که جوره . از این جهت بیشتر پرسیدم که اقدام کردنش دقیقا به چه صورتی هست . من امروز کارای فارغ التحصیلیمو انجام دادم و مدرک موقت و برگه فراغت از تحصیل از دانشگاه گرفتم . هفته پیش هم فرم اعزام به خدمت و واکسیناسیون از پلیس +10 گرفتم . بعد بابام گفت پست که نکردی و گفتم نه . گفتم نه فقط فرمشو گرفتم . برای همین این سوال پرسیدم که ببینم دقیقا روالش چطوریه . مثلا پدرم کارامو تو اون اداره مربوطه انجام میده و منم به صورت جداگانه دفترچمو و مدارکمو بدم پلیس +10 تا تاریخ اعزامم مشخص شه یا اینکه خود اون اداره مربوطه کلا خودشون کارامو انجام میدن. بعدش سوال دیگم هم اینه که امریه هم بگیری بازم باید بری اموزشی یا نه ؟

hamid_diablo
31-08-2015, 20:34
اشناش که جوره . از این جهت بیشتر پرسیدم که اقدام کردنش دقیقا به چه صورتی هست . من امروز کارای فارغ التحصیلیمو انجام دادم و مدرک موقت و برگه فراغت از تحصیل از دانشگاه گرفتم . هفته پیش هم فرم اعزام به خدمت و واکسیناسیون از پلیس +10 گرفتم . بعد بابام گفت پست که نکردی و گفتم نه . گفتم نه فقط فرمشو گرفتم . برای همین این سوال پرسیدم که ببینم دقیقا روالش چطوریه . مثلا پدرم کارامو تو اون اداره مربوطه انجام میده و منم به صورت جداگانه دفترچمو و مدارکمو بدم پلیس +10 تا تاریخ اعزامم مشخص شه یا اینکه خود اون اداره مربوطه کلا خودشون کارامو انجام میدن. بعدش سوال دیگم هم اینه که امریه هم بگیری بازم باید بری اموزشی یا نه ؟

شما میری اداره مربوطه و میگی من میخوام امریه بگیرم.مسئولش میگه این مدارک رو بیار و دفترچتو مثلا تو همین ماه پست کن(اگه نگفتن خودت بپرس که دفترچمو چه زمانی پست کنم) ...شما مدارک گفته شده رو تهیه کرده و بعد از اون تو زمانی که اداره مشخص کرده دفترچتون رو پست میکیند...بقیه کارها رو خودشون انجام میدن

دوره اموزشی هم باید برید ...بعد از اموزشی بهتون برگه امریه میدن و باقی خدمت رو تو اداره ای که امریه گرفتید میگذرونید

aye007
31-08-2015, 21:04
sarbazsanjesh.ir
اولین وب سایت نظر سنجی در مورد لغو خدمت وظیفه عمومی اجباری
لطفا پخش کنید

Doctor Splinter
31-08-2015, 22:45
به نظرم 2 ماه آموزشی رو همه باید برن ولی بقیش اگه حرفه ای باشه خیلی خیلی بهتره!
نیروی داوطلب بسیار بازده بیشتری نسبت به نیرویی که داره به اجبار خدمت میکنه داره
کافیه حقوق معادل وزارت کار در نظر بگیرن تا همه بیان خدمت من قول می دم یه بار دیگه هم خدمت کنم

- - - Updated - - -

به نظرم 2 ماه آموزشی رو همه باید برن ولی بقیش اگه حرفه ای باشه خیلی خیلی بهتره!
نیروی داوطلب بسیار بازده بیشتری نسبت به نیرویی که داره به اجبار خدمت میکنه داره
کافیه حقوق معادل وزارت کار در نظر بگیرن تا همه بیان خدمت من قول می دم یه بار دیگه هم خدمت کنم

Mo5tafa
01-09-2015, 08:19
هووووووووف ارتش تمام :n10:

- - - Updated - - -

هووووووووف ارتش تمام :n10:

mmahestan
01-09-2015, 12:41
سلام دوستان خسته نباشید
کسی از وضعیت تیپ 377 مشهد خبر داره؟
اینکه کجا هستش؟ چطوریه؟ روز برگ داره؟ سرویس رفت و برگشت داره؟ نگهبانی ها؟و...

ahwazp30
01-09-2015, 15:30
اقا ما امروز رفتیم مثلا تو یگان .بهمون گفتن از فردا فقط با لباس شخصی اجازه میدن از پادگان بریم بیرون .کسی میدونه چرا اجازه نمیدن با لباس نظامی بیاییم بیرون و بار اضافه یه دست لباس شخصی رو

میندازن گردن ما؟

Doctor Splinter
01-09-2015, 17:43
اقا ما امروز رفتیم مثلا تو یگان .بهمون گفتن از فردا فقط با لباس شخصی اجازه میدن از پادگان بریم بیرون .کسی میدونه چرا اجازه نمیدن با لباس نظامی بیاییم بیرون و بار اضافه یه دست لباس شخصی رو

میندازن گردن ما؟
به خاطر این که اگه لباس نظامی باشید و کار ناشایستی مثل کشیدن سیگار یا نداشتن کلاه به سر یا هر چیزه دیگه ای انجام بدید و دژبان مرکز اسم شما رو بنویسه برای فرمانده پادگان خوب نیست ولی با لباس شخصی دژبان نمی تونه شما رو بازداشت کنه یا اضافه خدمت بزنه:n20:
البته اگه جرم سنگینی مرتکب بشه نفر در زمان خدمت سر و کارش با دادسرای نظامیه:n24:

- - - Updated - - -

میندازن گردن ما؟
به خاطر این که اگه لباس نظامی باشید و کار ناشایستی مثل کشیدن سیگار یا نداشتن کلاه به سر یا هر چیزه دیگه ای انجام بدید و دژبان مرکز اسم شما رو بنویسه برای فرمانده پادگان خوب نیست ولی با لباس شخصی دژبان نمی تونه شما رو بازداشت کنه یا اضافه خدمت بزنه:n20:
البته اگه جرم سنگینی مرتکب بشه نفر در زمان خدمت سر و کارش با دادسرای نظامیه:n24:

torero
01-09-2015, 19:16
دوستان مهربان من ، کسی اینجا با مدرک معادل رفته سربازی؟
من کارشناسی بودم ، انصراف دادم و کاردانی معادل گرفتم.
دانشگاه میگه ما نمیزنیم انصراف ، چون معنی ش اینه که مدرکت دیپلمه و کاردانی نگرفتی.
پلیس +10 و نظام وظیفه میگه باید بزنه انصراف ، نه فارغ التحصیل.
زنگ زدم دانشگاه میگه ببر پیش فلانی برات درست میکنه. بعد اون پلیس+دهیه میگفت نکن برات دردسر میشه!

خواستم ببینم کسی همچین مشکلی داشته؟
علتشم خیلی ساده ست! تفاوت تعاریف کلمات و عبارات در ارگان های مختلف!!

nima13651365
01-09-2015, 21:47
دوستان کسی اطلاع داره معافیت پزشکی در یگان خدمتی چجوریه؟مراحلش چیه من سپاهم قبلا سر یه موضوعی معاف از رزم شدم چقدر احتمال داره سر همون معاف دایم بشم و اینکه برای معافیت دایم میفرستن حوزه نظام وظیفه یا داخل همون سپاه کمیسیون تشکیل میشه؟

BIG-BANG
01-09-2015, 21:53
دوستان درسته که برا افراد متاهل دیگه سه ماه کسری نمیدن. و خدمت برگشته به همون 21 ماه؟

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Doctor Splinter
01-09-2015, 23:25
دوستان مهربان من ، کسی اینجا با مدرک معادل رفته سربازی؟
من کارشناسی بودم ، انصراف دادم و کاردانی معادل گرفتم.
دانشگاه میگه ما نمیزنیم انصراف ، چون معنی ش اینه که مدرکت دیپلمه و کاردانی نگرفتی.
پلیس +10 و نظام وظیفه میگه باید بزنه انصراف ، نه فارغ التحصیل.
زنگ زدم دانشگاه میگه ببر پیش فلانی برات درست میکنه. بعد اون پلیس+دهیه میگفت نکن برات دردسر میشه!

خواستم ببینم کسی همچین مشکلی داشته؟
علتشم خیلی ساده ست! تفاوت تعاریف کلمات و عبارات در ارگان های مختلف!!
حالا اسمش هر چیزی که باشه،به هر حال فرجه ای داره!
حالا انصراف یا فارغ التحصیل یا حتی اخراج بالاخره فرجه داره و تا فرجه رد نشه اضافه خدمتی وجود نداره!
وقتی شما در دانشگاه فرم انصراف پر می کنید و با میل خود از سیستم آموزشی خارج شوید پر واضح است که نامش انصراف است:n33:

mani6606
02-09-2015, 04:59
دوستان کسی اطلاع داره معافیت پزشکی در یگان خدمتی چجوریه؟مراحلش چیه من سپاهم قبلا سر یه موضوعی معاف از رزم شدم چقدر احتمال داره سر همون معاف دایم بشم و اینکه برای معافیت دایم میفرستن حوزه نظام وظیفه یا داخل همون سپاه کمیسیون تشکیل میشه؟
مراحل خاصى ندارد شما با احازه فرمانده يگان به درمانگاه يا بهدارى پادگان مى رويد و انجا با توجه به وضيعت جسمانى و بيمارى شما تصميم مى گيرند كه ايا به بيمارستان سپاه معرفى كنند يا خير، اگر قررا به بررسى كميسيون پزشكى باشد در بميارستان سپاه انجام مى شود و شما با نظام وظيفه كارى نداريد

دوستان درسته که برا افراد متاهل دیگه سه ماه کسری نمیدن. و خدمت برگشته به همون 21 ماه؟
ان قانون هنگامى بود كه طول خدمت به ٢٤ ماه افزايش مى يافت در حال حاضر كه بر اساس قانون قديم است كسرى خدمت براى الراد متاهل وجود ندارد.
Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

mmahestan
02-09-2015, 14:13
سلام آقا مانی عزیز mani6606
آقا شما اطلاعاتی درباره تیپ 377 مشهد داری به ما بدی؟؟؟؟

Globe
02-09-2015, 14:20
امروز به هر بدبختی ای بود، نامه معرفی به نظام وظیفه رو از دانشگاه گرفتم؛ حالا که با هزار شوق و ذوق میای پلیس+10 میگه هنوز پرونده درخواست معافیت تحصیلیت تکمیل نشده (7 شهریور درخواست معافیت تحصیلی برا ارشد رو دادم) میگه باید بری میدون سپاه تا پرونده معافیت تحصیلیت تکمیل بشه
امروز آخرین فرصت برا درخواست اعزام بود
سه ماه اضاف رفت تو پاچه + از دست دادن قرارگاه خاتم:((

mani6606
03-09-2015, 05:30
سلام آقا مانی عزیز mani6606
آقا شما اطلاعاتی درباره تیپ 377 مشهد داری به ما بدی؟؟؟؟
تيپ ٣٧٧ كه به نام شهيد جيرانى است در حقيقت همان لشكر ٧٧ خراسان است كه از چند سال قبل و با كوچكتر شدن لشكرها ان نيز تغيير نام داده و فعلا در همان مكان لشكر و ديوار به ديوار پشتيبانى منطقه ٥ است ، چه اطلاعاتى لازم داريد؟

امروز به هر بدبختی ای بود، نامه معرفی به نظام وظیفه رو از دانشگاه گرفتم؛ حالا که با هزار شوق و ذوق میای پلیس+10 میگه هنوز پرونده درخواست معافیت تحصیلیت تکمیل نشده (7 شهریور درخواست معافیت تحصیلی برا ارشد رو دادم) میگه باید بری میدون سپاه تا پرونده معافیت تحصیلیت تکمیل بشه
شما بايد به تاريخ هاى فارغ التحصيلى و اعزام دقت بيشترى مى كرديد ، به هر حال نگران اضاف نباشيد ممكنه در دهه فجر مشمول عفو رهبرى شويد

ahwazp30
03-09-2015, 07:53
دوستان من با درجه گروهبان یکمی در نزاجا هفته ای سه بار نگهبانی بهم میخوره + اینکه هرروز صبح بایدمنطقه خاصی رو نظافت کنیم .ایا این دو مورد موقتی هستند و با بالا

رفتن پایه خدمتی از لوحه حذف میشن یا تا اخر خدمتمون پابرجاست ؟

2-به من گفتن چون جدید الورود هستی هر روز میتونی روز برگ بری خونه و بعد از گذشت یکی دو ماه دیگه اجازه نمیدن روز برگ بریم و هر 10 روز یک بار یا دو سه هفته ای یک بار اجازه خونه رفتن میدن .ایا حقیقت داره ؟ (پادگان نزدیک خونمونه )

Doctor Splinter
03-09-2015, 11:49
دوستان من با درجه گروهبان یکمی در نزاجا هفته ای سه بار نگهبانی بهم میخوره + اینکه هرروز صبح بایدمنطقه خاصی رو نظافت کنیم .ایا این دو مورد موقتی هستند و با بالا

2-به من گفتن چون جدید الورود هستی هر روز میتونی روز برگ بری خونه و بعد از گذشت یکی دو ماه دیگه اجازه نمیدن روز برگ بریم و هر 10 روز یک بار یا دو سه هفته ای یک بار اجازه خونه رفتن میدن .ایا حقیقت داره ؟ (پادگان نزدیک خونمونه )

مواردی که شما گفتی بستگی داره به عوامل مختلف ،مثلا هر چی نیرو بیشتر بعد از شما بیاد نگهبانی و نظافت شما کمتر میشه و نگهبانی های بهتری به شما میخوره:n10:
البته به شرطی که هم درجه یا پایین تر باشن مثلا اگه 10 ستوان پشت سر شما بیاد چندان توفیری به حالت نداره!
بحث مرخصی کاملا مربوط به فرمانده یگان شماست،اگه رابطه خوبی با فرمانده بر قرار کنی از این لحاظ راحتی و گرنه کار مشکل میشه چون استحقاق شما ماهی 1 روز بیشتر نیست:n29:
خب برادر کدوم یگان افتادی؟
بگو شاید بتونم راهنمایی بیشتری بکنم:n05:

- - - Updated - - -

مواردی که شما گفتی بستگی داره به عوامل مختلف ،مثلا هر چی نیرو بیشتر بعد از شما بیاد نگهبانی و نظافت شما کمتر میشه و نگهبانی های بهتری به شما میخوره:n10:
البته به شرطی که هم درجه یا پایین تر باشن مثلا اگه 10 ستوان پشت سر شما بیاد چندان توفیری به حالت نداره!
بحث مرخصی کاملا مربوط به فرمانده یگان شماست،اگه رابطه خوبی با فرمانده بر قرار کنی از این لحاظ راحتی و گرنه کار مشکل میشه چون استحقاق شما ماهی 1 روز بیشتر نیست:n29:

mmahestan
03-09-2015, 12:11
[QUOTE=mani6606;8702403]تيپ ٣٧٧ كه به نام شهيد جيرانى است در حقيقت همان لشكر ٧٧ خراسان است كه از چند سال قبل و با كوچكتر شدن لشكرها ان نيز تغيير نام داده و فعلا در همان مكان لشكر و ديوار به ديوار پشتيبانى منطقه ٥ است ، چه اطلاعاتى لازم داريد؟

مانی جان می خواستم بدونم که آیا تیپ 377 به حارج از شهر منتقل شده یا نه؟ چون ظاهرا یه مکانی نزدیک تپه سلام مشهد داره میشه محل جدید تیپ 377

ahwazp30
03-09-2015, 14:39

من یگانم فعلا 92 زرهی هست .نیرو که فکر نمیکنم حالا حالاها بیاد چون اکثرا 4-5 ماه خدمت هستن اگر هم بیاد یا گروهبان هستن یا سرباز صفر چون اکثرا زیر دیپلم میگیره (توی اسایشگاه حدودا 17 -18 نفر هستیم فعلا هم گروهبان هم صفر - اما من اونجا کسانی رو که توی رکن و ... هستن چه ستوان و چه گروهبان ندیدم که نظافت کنن یا نگهبانی بدن .واسه همین خاستم بدونم الان این چه وضعیه که من دارم :n03:

منظورت از فرمانده یگان همون ستوان یکم هست یا اون سرهنگ 2 ؟ چون ظاهرا فرمانده خودم ادم خوبیه و اهل حال ولی اون سرهنگه فکر کنم با مرخصی زیاد و اینا مشکل داره :n24:

شما که میگی استحقاق ماهی یک روز هست و به احتمال زیاد درست داری میگی پس این که میگن هر کس توی شهر خودش باشه میتونه روز برگ بره پس اون چیه ؟:n10:

Doctor Splinter
03-09-2015, 17:38
من یگانم فعلا 92 زرهی هست .نیرو که فکر نمیکنم حالا حالاها بیاد چون اکثرا 4-5 ماه خدمت هستن اگر هم بیاد یا گروهبان هستن یا سرباز صفر چون اکثرا زیر دیپلم میگیره (توی اسایشگاه حدودا 17 -18 نفر هستیم فعلا هم گروهبان هم صفر - اما من اونجا کسانی رو که توی رکن و ... هستن چه ستوان و چه گروهبان ندیدم که نظافت کنن یا نگهبانی بدن .واسه همین خاستم بدونم الان این چه وضعیه که من دارم :n03:

منظورت از فرمانده یگان همون ستوان یکم هست یا اون سرهنگ 2 ؟ چون ظاهرا فرمانده خودم ادم خوبیه و اهل حال ولی اون سرهنگه فکر کنم با مرخصی زیاد و اینا مشکل داره :n24:

شما که میگی استحقاق ماهی یک روز هست و به احتمال زیاد درست داری میگی پس این که میگن هر کس توی شهر خودش باشه میتونه روز برگ بره پس اون چیه ؟:n10:
منظور از یگان یعنی واحد خدمتی شما،مثلا گردان فلان یا گردان خدمات،گروهان قرارگاه،بازرسی،انتظامات و ...
اگه شما واحد رو بگی می تونم در مورد فرمانده هم راهنمایی کنم چون گردان ه،ا 4 گروهان دارن که هر گروهان یک فرمانده داره که معمولا ستوان 2 تا سروان هست،و یه فرمانده هم گردان داره که معمولا سردگرد تا سرهنگ تمام است. اگه شما توی گردان باشی اول باید اون ستوان برگه مرخصی شما رو امضا کنه و بعد هم فرمانده گردان که احتمالا همون سرهنگ 2 باشه برای شما،یا حداقل جانشین گردان به جاش امضا کنه!
ولی اگر شما در یک گروهان مستقل مثل قرارگاه خدمت کنی فقط یک فرمانده داری که وقتی برگه مرخصی رو امضا می کنه شما روانه مرخصی خواهی شد:n19:
اون نفراتی که شما میگی در رکن هستن باید در گروهان ارکان باشد:n07:
معمولا چون کارهای اداری گردان رو گروهان ارکان انجام میده پس قدرت و نفوذ بیشتری نسبت به بقیه گروهان ها داره و لوحه نگهبانی هم دست اوناست،همچنین دفترچه های مرخصی:n33:
البته سال 89 که من اعزام شدم لیسانس وظیفه ها ستوان 2 می شدن و ساعت 1 و نیم خدمتشون تمام و اگه شهرستانی هم بودن می تونستن برن مهمان سرا و نگهبانی هم افسر آشپزخانه فقط می شدند که ماهی 1 بار بیشتر نبود و خدمتشون با دیپلم و زیر دیپلم که سهله با فوق دیپلم هم زمین تا آسمون فرق داشت!
روز برگ یه چیزه استحقاق یه چیز دیگس!
اون که شما ساعت 4 عصر بری و فرداش ساعت 6 صبح بر گردی که استحقاق حساب نمیشه!
استحقاق یعنی یک روز کامل!:n31:

- - - Updated - - -

منظور از یگان یعنی واحد خدمتی شما،مثلا گردان فلان یا گردان خدمات،گروهان قرارگاه،بازرسی،انتظامات و ...
اگه شما واحد رو بگی می تونم در مورد فرمانده هم راهنمایی کنم چون گردان ه،ا 4 گروهان دارن که هر گروهان یک فرمانده داره که معمولا ستوان 2 تا سروان هست،و یه فرمانده هم گردان داره که معمولا سردگرد تا سرهنگ تمام است. اگه شما توی گردان باشی اول باید اون ستوان برگه مرخصی شما رو امضا کنه و بعد هم فرمانده گردان که احتمالا همون سرهنگ 2 باشه برای شما،یا حداقل جانشین گردان به جاش امضا کنه!
ولی اگر شما در یک گروهان مستقل مثل قرارگاه خدمت کنی فقط یک فرمانده داری که وقتی برگه مرخصی رو امضا می کنه شما روانه مرخصی خواهی شد:n19:
اون نفراتی که شما میگی در رکن هستن باید در گروهان ارکان باشد:n07:
معمولا چون کارهای اداری گردان رو گروهان ارکان انجام میده پس قدرت و نفوذ بیشتری نسبت به بقیه گروهان ها داره و لوحه نگهبانی هم دست اوناست،همچنین دفترچه های مرخصی:n33:
البته سال 89 که من اعزام شدم لیسانس وظیفه ها ستوان 2 می شدن و ساعت 1 و نیم خدمتشون تمام و اگه شهرستانی هم بودن می تونستن برن مهمان سرا و نگهبانی هم افسر آشپزخانه فقط می شدند که ماهی 1 بار بیشتر نبود و خدمتشون با دیپلم و زیر دیپلم که سهله با فوق دیپلم هم زمین تا آسمون فرق داشت!
روز برگ یه چیزه استحقاق یه چیز دیگس!
اون که شما ساعت 4 عصر بری و فرداش ساعت 6 صبح بر گردی که استحقاق حساب نمیشه!
استحقاق یعنی یک روز کامل!:n31:

mani6606
03-09-2015, 17:49
[QUOTE=mani6606;8702403]تيپ ٣٧٧ كه به نام شهيد جيرانى است در حقيقت همان لشكر ٧٧ خراسان است كه از چند سال قبل و با كوچكتر شدن لشكرها ان نيز تغيير نام داده و فعلا در همان مكان لشكر و ديوار به ديوار پشتيبانى منطقه ٥ است ، چه اطلاعاتى لازم داريد؟

مانی جان می خواستم بدونم که آیا تیپ 377 به حارج از شهر منتقل شده یا نه؟ چون ظاهرا یه مکانی نزدیک تپه سلام مشهد داره میشه محل جدید تیپ 377

از چند سال قبل يعنى از اوايل دهه ٨٠ قرار بود به خارج شهر منتقل شود اما با توجه به مشكلات مالى روند ساخت و ساز بسيار را كند پيش رفته هنوز هم بخش بزرگى از تيپ داخل مشهد است

متاسفانه با كاهش سرباز صفر ها بخشى از نظافت محيط هاى پادگان هاى ارتش به عهده گروهبان ها افتاده و اين وظيفه تا پايان خدمت بر عهده شما است مگر اينكه ارشد گروهبان ها باشيد كه بخواهيد نظارت بر كار گرهباهاى وظيفه باشد اما در مورد مرخصى دو مورد حرف و حديثى كه در پادگان مى سنويد اطمينان نكنيد بخش بزرگى از انها شايعه است به خصوص در موود اينده ، اگر الان به شما مرخصى مى دهند در اينده هم خواهند داد به نفع پادگان است كه وظيفه هاى محلى و بومى شبها در خانه خودشان باشند تا در انرژى و جيره صرفه جويي شود، شما در ماه يك روز مرخصى داريد و اين مرخصى كه به شما در پايان وقت ادارى مى دهندروز برگى است و از استحقاق مرخصى شما كم نمى شود

south boy
03-09-2015, 20:03

سلام شما کدوم گردان یا گروهان افتادی ؟ بگو تا کلا واست همه چیو توضیح بدم . من گروهان مهندسی رزمی هستم .

ahwazp30
03-09-2015, 20:25
سلام شما کدوم گردان یا گروهان افتادی ؟ بگو تا کلا واست همه چیو توضیح بدم . من گروهان مهندسی رزمی هستم .

من توی پشتیبانی هستم گفتن تا 31 شهریور هستید بعد تقسیم میشید .معلوم نیست چه جوریه ظاهرا اعزامی های برج 2 هنوز تقسیم نشدن و دو ماهه توی پادگانن .

Doctor Splinter
03-09-2015, 20:39
من توی پشتیبانی هستم گفتن تا 31 شهریور هستید بعد تقسیم میشید .معلوم نیست چه جوریه ظاهرا اعزامی های برج 2 هنوز تقسیم نشدن و دو ماهه توی پادگانن .

احتمال داره بخوان برای رژه 31 شهریور از شما استفاده کنند و گرنه نهایت 3 الی 4 روز همه تقسیم می شن چون سربازی که در جایگزینی باشه سودی برای پادگان نداره و ارتش هم نون مفت به کسی نمیده:n23:

south boy
03-09-2015, 23:18

شما احتمال زیاد برای رژه مامور میشید و بعد از رژه تقسیم میشید البته تعدادی از شما هم میرن به جای اعزامی های برج 2 و اونا میرن سر یگانشون .

hmd2007
04-09-2015, 09:44
سلام دوستان
بنده اعزامی 1/4/94 هستم و محل خدمتم هم لویزان افتاده
در دوران آموزشی کارهای کسریم رو پیگیری کردم و تا الان 17 ماه کسری خدمت ثبت شده در سامانه نظام وظیفه دارم و قراره که 2ماه دیگه به خاطر جبهه پدرم به من کسری خدمت تعلق بگیره و منتظر ثبت اون هستم.
میخواستم بدونم موقع ترخیص نامه ای که ارگان کسری دهنده به من میده برای ترخیص کافیه یا باید پرینت اعزام که کسری داخل اون ثبت شده ببرم یا هردو لازمه؟
اگه لطف کنین یه توضیحی راجع به نحوه ترخیص و مراحل اون بدین ممنون میشم.
از طرفی میترسم جایی که نامه کسری رو بهش میزنن پادگان آموزشیم باشه چون ازونجا اشتغال به خدمت بردم. از طرفی هم ثبت در پلیس +10 حدود دوهفته طول میکشه.

mani6606
04-09-2015, 09:59
سلام دوستان
در دوران آموزشی کارهای کسریم رو پیگیری کردم و تا الان 17 ماه کسری خدمت ثبت شده در سامانه نظام وظیفه دارم و قراره که 2ماه دیگه به خاطر جبهه پدرم به من کسری خدمت تعلق بگیره و منتظر ثبت اون هستم.
میخواستم بدونم موقع ترخیص نامه ای که ارگان کسری دهنده به من میده برای ترخیص کافیه یا باید پرینت اعزام که کسری داخل اون ثبت شده ببرم یا هردو لازمه؟
از طرفی میترسم جایی که نامه کسری رو بهش میزنن پادگان آموزشیم باشه چون ازونجا اشتغال به خدمت بردم. از طرفی هم ثبت در پلیس +10 حدود دوهفته طول میکشه.
شما هنگامی از هر ارگانی کسری گرفتید ان را به پلیس + ۱۰ یا نظام وظیفه می برید انها ان را در سیستم ثبت می کنند سپس شما یک پرینت المثنی از برگه سفید می گیرید که در ان برای کسری شما درج شده ان را تخویل یگان خودتان می دهید . فرقی نمی کند که شما از کجا نامه اشتغال به خدمت گرفتنید یا در کجا ایران خدمت خواهید کرد کسری شما در سیستم نیرویی که در ان خدمت می کنید ثبت می گردد

mani6606
04-09-2015, 10:03
این روال بیشتر پادگان های نیرو زمینی که سربازان و گروهبان هایی که تازه وارد پادگان می شوند مدتی در پشتیبانی یا جایگزینی خواهند بود.

hmd2007
04-09-2015, 10:05
سلام دوستان

شما هنگامی از هر ارگانی کسری گرفتید ان را به پلیس + ۱۰ یا نظام وظیفه می برید انها ان را در سیستم ثبت می کنند سپس شما یک پرینت المثنی از برگه سفید می گیرید که در ان برای کسری شما درج شده ان را تخویل یگان خودتان می دهید . فرقی نمی کند که شما از کجا نامه اشتغال به خدمت گرفتنید یا در کجا ایران خدمت خواهید کرد کسری شما در سیستم نیرویی که در ان خدمت می کنید ثبت می گردد

گفتن که وقتی نامه کسری من بیاد حدود 10 روز بعد خودشون در سامانه نظام وظیفه ثبتش میکنن
من میترسم در نامه ی کسری که به من میدن محل خطاب نامه رو پادگان آموزشی نوشته باشن و یگانی که الان توش هستم اون نامه رو قبول نکنه، چون اشتغال به خدمتی که براشون بردم از پادگان آموزشیم بوده.

mani6606
04-09-2015, 11:15
گفتن که وقتی نامه کسری من بیاد حدود 10 روز بعد خودشون در سامانه نظام وظیفه ثبتش میکنن
من میترسم در نامه ی کسری که به من میدن محل خطاب نامه رو پادگان آموزشی نوشته باشن و یگانی که الان توش هستم اون نامه رو قبول نکنه، چون اشتغال به خدمتی که براشون بردم از پادگان آموزشیم بوده.
شما اموزشی در هر یگان بودید زیر مجموعه یک نیرو و یک سازمان است نمی شود که شما در نیرو زمینی ارتش اموزشی باشید و یگان در سپاه یا ناجا ، همان طور که اضافه خدمت در سیستم برای شما ثبت می شود و تا پایان خدمت مستقل از مکانی که در ان یگان هستید باقی می ماند کسری نیز برای شما در سیستم ارگان خودتان ثبت می شود.

9306915
04-09-2015, 11:16
سلام من یک ابان اعزامم کی برم پلیس +۱۰ببینم کدام پادگان افتادم من مدارک تحویل پادگان شهدا دادم برا پذیرش. سپاه چقدر احتمال هس اصلن سپاه نیافتم

mani6606
04-09-2015, 11:20
سلام من یک ابان اعزامم کی برم پلیس +۱۰ببینم کدام پادگان افتادم من مدارک تحویل پادگان شهدا دادم برا پذیرش. سپاه چقدر احتمال هس اصلن سپاه نیافتم
از هفته اول مهر به بعد. پذیرش سپاه به شانس و اقبال و پارتی مربوطه

Hans Christian
04-09-2015, 13:20
8 ام رفتم تهران متاسفانه برگه اعزامم عکس دار نبود!! ردم کردند گفتند برو بعدا روز های یکشنبه یا سه شنبه غیر تعطیل بیا
من الان نفهمیدم توی کمسیون ازشون تقاضا کنم که یه نامه بنویسن و کسری جبهه پدرم رو برای منی که متولد 74 ام استثنا قاعل بشن یا نه؟؟

Hans Christian
04-09-2015, 13:23
8 ام رفتم تهران متاسفانه برگه اعزامم عکس دار نبود!! ردم کردند گفتند برو بعدا روز های یکشنبه یا سه شنبه غیر تعطیل بیا
من الان نفهمیدم توی کمسیون ازشون تقاضا کنم که یه نامه بنویسن و کسری جبهه پدرم رو برای منی که متولد 74 ام استثنا قاعل بشن یا نه؟؟
و اینکه تغییر دادن سال تولد مشکلی که به وجود نمیاره؟؟؟ چون با تحقیقی که من کردم میشه قانونن سال تولد رو عوض کرد و اینکه اگه تو ثبت احوال آشنا داشته باشی راحت تر میتونی عوض کنی

- - - Updated - - -

و اینکه تغییر دادن سال تولد مشکلی که به وجود نمیاره؟؟؟ چون با تحقیقی که من کردم میشه قانونن سال تولد رو عوض کرد و اینکه اگه تو ثبت احوال آشنا داشته باشی راحت تر میتونی عوض کنی

mani6606
04-09-2015, 15:09

- - - Updated - - -

كميسيون پزشكى وظيفه اش چيز ديگرى است ، در حورزه مسوليت پزشك كميسيون نيست كه درباره كسرى يك نفر نظرى بدهد حالا به فرض كه پزشك اين كار رو انحام دهد نظام وظيفه هيچ ارزشى براى اون نامه قائل نميشه. به طور قانونى نميشه سال تولد را تغيير داد ، اين كار براى جلوگيرى از سو استفاده هايي است كه ميشه با تغيير سال تولد انجام داد .
تنها مرجعى كه كسرى را براى متولدين ٧٤ يا به بعد را تصميم مى گيرد نظام وظيفه است و همه سازمان هاى نظامى قوانين خدمت را از ان مى گيرند

hmd2007
04-09-2015, 16:44
عذر میخوام یکم طولانی شد.

شما اموزشی در هر یگان بودید زیر مجموعه یک نیرو و یک سازمان است نمی شود که شما در نیرو زمینی ارتش اموزشی باشید و یگان در سپاه یا ناجا ، همان طور که اضافه خدمت در سیستم برای شما ثبت می شود و تا پایان خدمت مستقل از مکانی که در ان یگان هستید باقی می ماند کسری نیز برای شما در سیستم ارگان خودتان ثبت می شود.

خیلی ممنون از پاسختون. فکر کنم من منظورم رو خوب نرسوندم.
من آموزشی 01 بودم و اشتغال به خدمتی که ازونجا گرفتم رو ارائه دادم به 3پاه برای گرفتن کسری. اونا هم به من گفتن برو هر وقت نامه کسریت آماده شد بهت میگیم بیا بگیرش و گفتن 10 روز بعد از آماده شدن نامه کسری، به صورت اتوماتیک در سامانه نظام وظیفه هم ثبت میشه.
الان بعد از گذشتن 1 ماه من در یگان جدید تقسیم شدم (توی لویزان) و سوالم این هست که اون نامه ای که قراره 3پا به من بده رو خطاب به همون پادگان 01 میزنه یا لویزان یا اصلا بصورت کلی مینویسه ارتش؟
آیا موقع ترخیص از خدمت، لویزان اون نامه ای که 3پاه به من میده رو میخواد یا المثنی برگه اعزام که توش کسری ثبت شده؟

- - - Updated - - -

mani6606
04-09-2015, 20:18
اگر قرار برای شما در سیستم پلیس +۱۰ ثبت شود کافیه پس از ثبت شما یک برگه المقنی سفید بگیرد که در ان میزان کسری شما ثبت شده است و ان را به یگان تحویل دهید ، یگان شما هنگامی کسری شما را ثبت سیستم می کنند تا تایید نظام وظیفه رسیده باشد.یعنی به طور خلاصه نامه سپاه خطاب به نظام وظیفه است نه به یگان شما.

asroma08
04-09-2015, 20:41
اگر قرار برای شما در سیستم پلیس +۱۰ ثبت شود کافیه پس از ثبت شما یک برگه المقنی سفید بگیرد که در ان میزان کسری شما ثبت شده است و ان را به یگان تحویل دهید ، یگان شما هنگامی کسری شما را ثبت سیستم می کنند تا تایید نظام وظیفه رسیده باشد.یعنی به طور خلاصه نامه سپاه خطاب به نظام وظیفه است نه به یگان شما.
من از پلیس +10 پرسیدم گفتند هیچ نامه ی کسری رو ثبت نمی کنند. وقتی نامه کسری رو گرفتیم، مستقیم باید ببریم نیروی انسانی یگانی که خدمت میکنیم. اونها خودشون اعمال میکنند و ثیت میشه. فقط میتونیم از پلیس +10 استعلام بگیریم که ثبت شده یا خیر!

Hans Christian
04-09-2015, 21:06
1- یعنی هیچ راهی نیست که من از کسری پدرم استفاده کنم؟؟!!
2- اگه تونستم توسط آشنا توی ثبت احوال سال تولدمو 72 کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟

Hans Christian
04-09-2015, 21:07

lamp23
04-09-2015, 21:16
دوستان کسی تجربه گرفتن معافیت" کفالت پدر نیازمند به مراقبت" رو داره ؟
پدر من سه تا دیسک کمرش جا به جا شده و به کانال نخاع فشار میاره
جواب MRI رو به دکتر نظام وظیفه نشون دادم گفت از نظر من معاف میشی ولی کمیسیون پزشکی و کمیسیون کفالت ( بدوی ) باید تصمیم بگیره !
دکتر نظام وظیفه گفت اگر از دکتر متخصص نامه ای ببرم که توش نوشته باشه که پدرم از کار افتاده و نیازمند مراقبت هست روی رای کمیسیون تاثیر داره .
پدرم بازنشسته هست و 54 سالشه .
حالا نمیدونم اقدام کنم یا نه اگه نشه 4-5 ماه تلاشم و عمرم هدر میره

mehrabooni
04-09-2015, 21:18
چطور باید امریه بگیرم ؟
هنوز چهار ماه معافیت تحصیلی از دانشگاه دارم
از کی دنبال امریه گرفتن باشم ؟
تجربه ای دارین بگین

Ar1ian
05-09-2015, 03:34
جواب MRI رو به دکتر نظام وظیفه نشون دادم گفت از نظر من معاف میشی ولی کمیسیون پزشکی و کمیسیون کفالت ( بدوی ) باید تصمیم بگیره !
دکتر نظام وظیفه گفت اگر از دکتر متخصص نامه ای ببرم که توش نوشته باشه که پدرم از کار افتاده و نیازمند مراقبت هست روی رای کمیسیون تاثیر داره .

سلام دوست عزیز
من هم شرایط مشابه شما رو داشتم اما پدرم به جای دیسک مشکل قلبی داشت ... و خود دکتر بهم گفت خارج از بحث معافیت وضعیت قلب بابام خیلی بده
و واقعاً هم همینطور هست 5 بار سکته کرده و مشکل مادرزاد داره و اصلاً وضعیت خوبی نداره
پدر من هم 55 ساله باز نشسته است ، روزی که رفتیم کمیسیون پزشکی اصلاً مدرک پزشکی نمیخواند فقط یارو حرف میزنه آخر سر هم به بابام گفت وضعیتت نه بده نه خب اما پسرتون معاف نمیشه ...
ببین همه چی به شانسه امیدوارم یه شانسی هم به ما رو کنه اون 3 نفر موقع مرگشون زجر بکشند ... علیل بشند ایشالله که با آینده یه جوون بازی میکنند
یارو باباش با ما میاد سالن جمعه شبا بعد معاف شده ما بابامون بیشتر شبا نفسش کم میاد باید کپسول اکسیژن استفاده کنه ...
بعد میگند مملکت امام زمانی ... همون امام زمان بزنه تو کمرتون ...
چی بگم داداش ایشالله که معاف شی همه چی به شانسه نه به واقعیت زندگیت

Ar1ian
05-09-2015, 03:38
یک سوال داشتم یه نفر به من گفت برو دادگاه نظامی و اونجا اگه شرایطش رو داشته باشی قاضی حکم میده .. کسی هست رفته باشه ؟ من رفتم اصلاً گفتند همچین چیزی نیست والا دارم گیج میشم دیگه ...

mani6606
05-09-2015, 05:18
در حال حاضر خير، تضمينى نيست كه با اين كار مشكلى براى شما پيش نيايد ، چون تمام مشخصات شما هم در سامانه نظام وظيفه و هم در سامانه ارتش ثبت شده است ، و تغيير سن يك گاف بزرگه

اقدام كنيد اما انتظار بالايي نداشته باشيد، كميسيون هاى پزشكى سختگيرى خاى خاص خودش را دارد و معافيت به خصوص نوع كفالت را به راحتري نمى دهند ، سعى كنيد پرونده و مدارك و نامه اى از پزشك معالج كه در ان شرح بيمارى بيان شده داشته باشيد ، اما اين را بدانيد كه اتفاق افتاده فردى از كميسيون جواب گرفته و منتظر كارت پايان خدمت بوده اما نامه شوراى عالى پزشكى امده كه بايد پرونده او دوباره برسى شود ، احتمال همه چى هست.

چطور باید امریه بگیرم ؟
تجربه ای دارین بگین
از همين امروز ، بايد سازمانهايي و ارگانهايي كه با رشته شما مرتبط هستند يا با رشته تحصيلى شما وياز دارند پيدا كنيد و از چگونگى شرايط انها اگاه شويد به خصوص تاريخ هايي كه امريه مى دهند سپس بايد برگه سبز ( برگه اى كه بعد از ثبت مشخصات در پليس +١٠ مى دهند ) به انها تحويل دهيد و منتظر جواب انها باشيد

یک سوال داشتم یه نفر به من گفت برو دادگاه نظامی و اونجا اگه شرایطش رو داشته باشی قاضی حکم میده .. کسی هست رفته باشه ؟ من رفتم اصلاً گفتند همچین چیزی نیست والا دارم گیج میشم دیگه ...
دادگاه نظامى براى چى رفتيد؟

Globe
05-09-2015, 08:44
امروز رفتم میدون سپاه تا درخواست معافیت تحصیلیم رو تکمیل کنم، خانمه گفت چون تا 93/6/31 معافیت تحصیلی داری، پس تا 94/6/31 فرصت داری دفترچه ارسال کنی و فعلا غیبت نمیخوری:))

mehrabooni
05-09-2015, 09:41
چطور باید امریه بگیرم ؟
تجربه ای دارین بگین

از همين امروز ، بايد سازمانهايي و ارگانهايي كه با رشته شما مرتبط هستند يا با رشته تحصيلى شما وياز دارند پيدا كنيد و از چگونگى شرايط انها اگاه شويد به خصوص تاريخ هايي كه امريه مى دهند سپس بايد برگه سبز ( برگه اى كه بعد از ثبت مشخصات در پليس +١٠ مى دهند ) به انها تحويل دهيد و منتظر جواب انها باشيد

برای رشته تربیت بدنی چه ارگانهایی نیاز دارن ؟
واسه امریه باید با کدوم بخش اداره صحبت کنم ؟

پ ن
شهرستان هستم

----
----

راستی بسیجی فعال هستم
اگه واسه امریه گرفتن باید ازدواج کنم شرایطشو دارم که تا چهار ماه دیگه عقد کنم

Greedy
05-09-2015, 13:37
سلام
من دیگه تقریبا همه کارهای مربوط به اعزام رو انجام دادم . امروز واکسن هم زدم و برگه فراغت از تحصیل هم گرفتم . فقط دو سه تا سوال مربوط به پر فرم شماره 1 داشتم : تو قسمت مهارت و تخصص چی باید بنویسم ؟ مثلا من فوتبالم خوبه و تا جوانان هم دسته یک بازی کردم مثلا اینو بنویسم ؟ یا اینکه تو کامپیوتر و تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری مهارت دارم و قبلا مغازه خدمات کامپیوتری هم کار کردم . اینو هم بنویسم ؟ :دی ضایعس خوب چیزی خلاصه یا عبارت بهتری کسی سراغ داره بگه بنویسم :دی
قسمت تاریخ پیشنهادی برای اعزام با اینکه خودشون زدن پیشنهادی هست ولی خوب بی تاثیر هم نیست بزنم ابان 94 اینا بدتر از سر لج نمیکنن فروردین 95 ؟ :دی
اخری هم اینکه امروز حساب تو بانک سپه هم باز کردم تو این قسمت شماره حساب عابر بانک سپه تو فرم ، شماره کارت باید بزنم یا این عددی که تو اون برگه که رمزت هم هست و بانک داده اونو باید بزنم ؟

+
این سوال یه بار قبلا گفتم کسی جواب نداد یه بار دیگه میپرسم :

پرانتزی بودن پا میتونه باعث معافیت شه ؟
:n16:

peyman0071
05-09-2015, 14:33
سلام
من دیگه تقریبا همه کارهای مربوط به اعزام رو انجام دادم . امروز واکسن هم زدم و برگه فراغت از تحصیل هم گرفتم . فقط دو سه تا سوال مربوط به پر فرم شماره 1 داشتم : تو قسمت مهارت و تخصص چی باید بنویسم ؟ مثلا من فوتبالم خوبه و تا جوانان هم دسته یک بازی کردم مثلا اینو بنویسم ؟ یا اینکه تو کامپیوتر و تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری مهارت دارم و قبلا مغازه خدمات کامپیوتری هم کار کردم . اینو هم بنویسم ؟ :دی ضایعس خوب چیزی خلاصه یا عبارت بهتری کسی سراغ داره بگه بنویسم :دی
قسمت تاریخ پیشنهادی برای اعزام با اینکه خودشون زدن پیشنهادی هست ولی خوب بی تاثیر هم نیست بزنم ابان 94 اینا بدتر از سر لج نمیکنن فروردین 95 ؟ :دی
اخری هم اینکه امروز حساب تو بانک سپه هم باز کردم تو این قسمت شماره حساب عابر بانک سپه تو فرم ، شماره کارت باید بزنم یا این عددی که تو اون برگه که رمزت هم هست و بانک داده اونو باید بزنم ؟

+

--------
سلام دوست عزیز منم وند وقت پیش پست کردم,به نظرم مهرت هیچی نزن ازت استفاده ابزاری میکنن منم هیچی نزدم.تو دفترچه شماره حساب بانک باید وارد کنی نه شماره عابر بانک

- - - Updated - - -

سلام

+

--------
سلام دوست عزیز منم وند وقت پیش پست کردم,به نظرم مهرت هیچی نزن ازت استفاده ابزاری میکنن منم هیچی نزدم.تو دفترچه شماره حساب بانک باید وارد کنی نه شماره عابر بانک

Ar1ian
05-09-2015, 18:00
دادگاه نظامى براى چى رفتيد؟

یه نفر به من گفت برو دادگاه نظامی و اونجا بگو که پروندت رو بررسی کنند تا قاضی حکم کنه که شرایط معافیت رو داری یا نه ؟ دقیقاً باید چی کار کنیم ؟

mani6606
05-09-2015, 18:56
یه نفر به من گفت برو دادگاه نظامی و اونجا بگو که پروندت رو بررسی کنند تا قاضی حکم کنه که شرایط معافیت رو داری یا نه ؟ دقیقاً باید چی کار کنیم ؟
براى چه نوع معافيتى؟ اولين بار كه مى شنوم فردى براى معافيت به دادگاه نظامى رفته! اگر قرا باشه قاضى حكم بده ابتدا نظر شورا و يا كميسيونى را جويا مى شود سپس تصميم مى گيرد.

Ar1ian
05-09-2015, 19:04
براى چه نوع معافيتى؟ اولين بار كه مى شنوم فردى براى معافيت به دادگاه نظامى رفته! اگر قرا باشه قاضى حكم بده ابتدا نظر شورا و يا كميسيونى را جويا مى شود سپس تصميم مى گيرد.

برای معافیت کفالت پدر نیازمند مراقبت
دوست عزیز ، یکی از دوستان بنده درخواست معافیت پزشکی داده بودند که با درخواستشون موافقت نشد ... اینجوری که به من گفتند رفتند دادگاه نظامی و اونجا خواستند که پروندشون رو بررسی کنند که آخر سر قاضی حکم معافیت داد ...

- - - Updated - - -

دوست عزیز ، یکی از دوستان بنده درخواست معافیت پزشکی داده بودند که با درخواستشون موافقت نشد ... اینجوری که به من گفتند رفتند دادگاه نظامی و اونجا خواستند که پروندشون رو بررسی کنند که آخر سر قاضی حکم معافیت داد ...

mani6606
05-09-2015, 19:19

- - - Updated - - -

اگر درخواست معافيت پزشكى يا كفالت شما رد شد مى توانيد در عتراض به راى صادره درخواست شوراى عالى دهيد ، اما براى كم و كيف چگونگى شكايت در دادگاه نظامى از دوستتون سوال كنيد چون اين موارد نادر است

mehrabooni
05-09-2015, 20:59

چطور باید امریه بگیرم ؟
تجربه ای دارین بگین

برای رشته تربیت بدنی چه اداراتی برم ؟؟؟؟؟؟؟
واسه امریه با کدوم بخش اداره صحبت کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پ ن
شهرستان هستم

----
----

اشنا هم زیاد دارم
از اشناهام باید دقیقا چه کمکی بخوام

mani6606
05-09-2015, 21:25
برای رشته تربیت بدنی چه اداراتی برم ؟؟؟؟؟؟؟
واسه امریه با کدوم بخش اداره صحبت کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پ ن
شهرستان هستم

----
----

اشنا هم زیاد دارم
از اشناهام باید دقیقا چه کمکی بخوام

اولين سازمانى كه به ذهن مى رسد اداره تربيت بدنى استان يا شهرستان محل سكونت شما است ، شما از بخش كارگزينى شرايط امريه را جويا شويد ، سازمان اتش نشانى هم برخى از بچه هاى تربيت بدنى را امريه مى كند. از اشناها خواهش كنيد كانال ارتباطى با مسول هر سازمانى كه مى خواهيد برقرار كنند تا امريه شما تضمين شده باشد ، چون تعداد امريه ها كم اما متقاضيان بسيار زياد هستند. حتما توجه داشته باشيد كه امريه ٣ ماه خدمت بيشتر يعنى ٢٤ ماه است و حتما در مورد كسرى از ان سازمان دقيق سوال كنيد كه اگر روزى كسرى داشتيد به مشكل برنخوريد چون برخى از سازمانها كسرى قبول نمى كنند

mehrabooni
05-09-2015, 22:38
اولين سازمانى كه به ذهن مى رسد اداره تربيت بدنى استان يا شهرستان محل سكونت شما است ، شما از بخش كارگزينى شرايط امريه را جويا شويد ، سازمان اتش نشانى هم برخى از بچه هاى تربيت بدنى را امريه مى كند. از اشناها خواهش كنيد كانال ارتباطى با مسول هر سازمانى كه مى خواهيد برقرار كنند تا امريه شما تضمين شده باشد ، چون تعداد امريه ها كم اما متقاضيان بسيار زياد هستند. حتما توجه داشته باشيد كه امريه ٣ ماه خدمت بيشتر يعنى ٢٤ ماه است و حتما در مورد كسرى از ان سازمان دقيق سوال كنيد كه اگر روزى كسرى داشتيد به مشكل برنخوريد چون برخى از سازمانها كسرى قبول نمى كنند

تخصص بالایی در کامپیوتر و شبکه و اینجور چیزا دارم
اگه اموزش پرورش یا اداره ی دیگه ای باشم میتونم تمامی مشکلات کامپیوتریشونو برطرف کنم
متولد بهمن 72 هستم و چهار ساله گواهینامه دارم و انگلیسیم هم خیلی خوبه
دیگه کدوم اداره ها میتونم واسه امریه اقدام کنم دادا

پ ن
اگه امریه بشم نیازی به کسری خدمت ندارم

behnam_roli
05-09-2015, 22:42
سلام

+

در مورد مهارت ها هیچی نمیخواد بزنی چون کسی نمیخونه

ولی تو آموزشی وسه مهارت های مختلف زیاد میان دنبالتون که به دو صورته یکی تو همون دوره آموزشی ازتون استفاده میشه که معمولا خوبه و بهتر از رژه رفتن و کلاسای آموزشیه

یک مورد هم میان دنبالتون و برای خدمت تو یگان میان اسم نویسی میکنن که این هم معمولا خوبه و اگر پارتی مطمئنی نداری میتونی از این طریق جاهای خوبی بیفتی... مثل خود من که به همین صورت افتادم تهران و دارم تو زمینه کاری خودم کار میکنم

Globe
06-09-2015, 10:41
امروز درخواست اعزام رو فرستادم
1 اسفند اعزام!

M.Amorous
06-09-2015, 13:51
سلام دوستان ببخشید میشه زمان فرستادن دفترچه آدرس اقوام ساکن توی شهرستان های اطراف رو بدیم برا 2 ماه کسر خدمت؟ در صورتی که مطمئن باشیم توی شهر خودمون میوفتیم. بعدا مشکلی پیش نمیاد؟

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Extreme-Forces
06-09-2015, 14:46
دوستان من ژنورکورواتوم زانو دارم. یعنی زانوهام به سمت عقب منحرف میشه و تو لیست معافیت ها هست.
ولی تو لیست بیماریها دقیقا مشخص نکرده که ژنورکورواتوم معاف داعم هست یا نه.
میخواستم بدونم درجه بندی داره یا کلا این مورد معاف داعمه ؟ حتی توی آرنج هامم این مشکل رو دارم
ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره توضیح بده

ice_man_sh
06-09-2015, 14:46

شما هر پرونده ای که دارید را از قدیم در بیمارستان و دکتر و... جمع آوری کنید و هر گونه مدرکی که بدبودن وضعیت را نشون میده و اقدام کنید، ارزشش را داره.

البته نظر نظر شخص نیست و کمسیون پزشکی باید رای نهایی را بده.

امروز رفتم میدون سپاه تا درخواست معافیت تحصیلیم رو تکمیل کنم، خانمه گفت چون تا 93/6/31 معافیت تحصیلی داری، پس تا 94/6/31 فرصت داری دفترچه ارسال کنی و فعلا غیبت نمیخوری:))
دقیق منظورتون واضح نبود، شما از وقتی که آخری نمره شما وارد کارنامه میشه (نه تاریخ تسویه) معافیت تحصیلیتون باطل میشه و از اون تاریخ 1 سال وقت دارید.

سلام دوستان ببخشید میشه زمان فرستادن دفترچه آدرس اقوام ساکن توی شهرستان های اطراف رو بدیم برا 2 ماه کسر خدمت؟ در صورتی که مطمئن باشیم توی شهر خودمون میوفتیم. بعدا مشکلی پیش نمیاد؟

کی به شما گفته آدرس اقوام بدین 2 ماه کسر میگیرید؟!

M.Amorous
06-09-2015, 14:52
شما هر پرونده ای که دارید را از قدیم در بیمارستان و دکتر و... جمع آوری کنید و هر گونه مدرکی که بدبودن وضعیت را نشون میده و اقدام کنید، ارزشش را داره.

البته نظر نظر شخص نیست و کمسیون پزشکی باید رای نهایی را بده.

دقیق منظورتون واضح نبود، شما از وقتی که آخری نمره شما وارد کارنامه میشه (نه تاریخ تسویه) معافیت تحصیلیتون باطل میشه و از اون تاریخ 1 سال وقت دارید.

کی به شما گفته آدرس اقوام بدین 2 ماه کسر میگیرید؟!

منظورم اینه یه کاری کنم که غیر بومی محسوب بشم.

Globe
06-09-2015, 15:48
حذف..........

Amirdb
06-09-2015, 17:34
سلام
نظام وظیفه از کجا می فهمه آخرین نمره کی وارد شده؟
میشه آخرین امتحان رو که داد رفت و دفترچه رو پست کرد؟

ice_man_sh
06-09-2015, 17:41
منظورم اینه یه کاری کنم که غیر بومی محسوب بشم.

دوست عزیز غیر بومی که کسر نداره، خدمت در مناطق بد آب و هوا و درگیر کسر داره.

سلام
نظام وظیفه از کجا می فهمه آخرین نمره کی وارد شده؟
میشه آخرین امتحان رو که داد رفت و دفترچه رو پست کرد؟
خیر دوست عزیز، شما وقتی تسویه میکنید نامه ای توسط دانشگاه داده میشه که در اون تاریخ ابطال معافیت تحصیلیتون بر اساس آخرین نمره وارد شده نوشته میشه و یه نسخه از اون هم توسط دانشگاه به نظام وظیفه ارسال میشه. در مدرک دانشگاهی هم تاریخ آخرین نمره ثبت میشه نه تسویه.

در نتیجه نه میشه بعد تاریخ آخرین امتحان از معافیت و زمان یکساله استفاده کرد و نه میشه بعد امتحان و قبل تسویه رفت و دفترچه پست کرد.

aluminum
06-09-2015, 21:09
يك سوال دارم در مورد مشمول بودن و پست كردن دفترچه
مطالب دوستان رو تا حدودي مطالعه كردم ولي يك مقدار ابهام دارم
سوالم اينه كسي كه بهمن ماه فارغ التخصيل ميشه تا كي وقت داره دفترچه پست كنه و بعد از پست دفترچه چه زماني اعزام ميشه.
سوالم به خاطر اينه كسي كه بطور مثال در ترم 9 فارغ التحصيل ميشه (بهمن ماه)ميتونه تا ارديبهشت ماه خدمت نره تا بتونه كنكور ارشد بده؟
و اگر در ترم 8 فارغ التخصيل بشه(خرداد و يا تيرماه) ميتونه توي كنكور سال بعدش كه توي ارديهشت ماه سال بعد هست شركت كنه؟

mani6606
06-09-2015, 21:57
يك سوال دارم در مورد مشمول بودن و پست كردن دفترچه
مطالب دوستان رو تا حدودي مطالعه كردم ولي يك مقدار ابهام دارم
سوالم اينه كسي كه بهمن ماه فارغ التخصيل ميشه تا كي وقت داره دفترچه پست كنه و بعد از پست دفترچه چه زماني اعزام ميشه.
سوالم به خاطر اينه كسي كه بطور مثال در ترم 9 فارغ التحصيل ميشه (بهمن ماه)ميتونه تا ارديبهشت ماه خدمت نره تا بتونه كنكور ارشد بده؟
و اگر در ترم 8 فارغ التخصيل بشه(خرداد و يا تيرماه) ميتونه توي كنكور سال بعدش كه توي ارديهشت ماه سال بعد هست شركت كنه؟

در مقطع ليسانس شما مى توانيد ١٠ ترم تحصيل كنيد
شما از زمان فراغت از تحصيل يكسال زمان داريد تا خودتان را به نظام وظيفه معرفى كنيد

Greedy
07-09-2015, 11:21
سلام
من امروز رفتم پلیس +10 مدارک دادم . بعد یه برگه معاینه اولیه مشمولان داد که باید برم پیش پزشک . این جدیدا اضافه شده ؟ چون من دفعه اول رفتم فقط فرم 1 و 5 که مشخصات و واکسیناسیون بود داد بهم امروز رفتم گفت فرم پزشکت چرا نیوردی گفتم هفته پیش اومدم چیزی ندادن .
حالا این چی هست ؟ 17-18 تا بیماری نوشته همه اینا رو چک میکنه پزشک ؟! مغز و اعصاب و چشم و قلب و ... :دی اینا هر کدوم بری متخصصش نیم ساعت یه ساعت طول میکشه حالا ازمایشاتش به کنار

peyman0071
07-09-2015, 12:03
سلام
من امروز رفتم پلیس +10 مدارک دادم . بعد یه برگه معاینه اولیه مشمولان داد که باید برم پیش پزشک . این جدیدا اضافه شده ؟ چون من دفعه اول رفتم فقط فرم 1 و 5 که مشخصات و واکسیناسیون بود داد بهم امروز رفتم گفت فرم پزشکت چرا نیوردی گفتم هفته پیش اومدم چیزی ندادن .
حالا این چی هست ؟ 17-18 تا بیماری نوشته همه اینا رو چک میکنه پزشک ؟! مغز و اعصاب و چشم و قلب و ... :دی اینا هر کدوم بری متخصصش نیم ساعت یه ساعت طول میکشه حالا ازمایشاتش به کنار

نه دوست عزیز هیچیو چک نمیکنه حتی قد و وزنتم نمیگیره.به من که 2تا بشین,پاشو داد گفت سالمی:n19:

- - - Updated - - -

سلام

نه دوست عزیز هیچیو چک نمیکنه حتی قد و وزنتم نمیگیره.به من که 2تا بشین,پاشو داد گفت سالمی:n19:

Greedy
07-09-2015, 12:39

- - - Updated - - -

:دی فقط میخوان ملتو علاف کنن

Extreme-Forces
07-09-2015, 12:52
دوستان من ژنورکورواتوم زانو دارم. یعنی زانوهام به سمت عقب منحرف میشه و تو لیست معافیت ها هست.
ولی تو لیست بیماریها دقیقا مشخص نکرده که ژنورکورواتوم معاف داعم هست یا نه.
میخواستم بدونم درجه بندی داره یا کلا این مورد معاف داعمه ؟ حتی توی آرنج هامم این مشکل رو دارم
ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره توضیح بده
کسی چیزی نمیدونه ؟ :n29:

mani6606
07-09-2015, 16:49
سلام

اين موضوع هميشه بوده و هست ، بايد فرم معاينه پزشك را نزد پزشك معتمد نظام وظيفه ببريد تا شما را معاينه كند و در پايان اگر مشكلى داشتيد شما را به كميسيون معرفى مى كند

Doctor Splinter
07-09-2015, 18:00

جناب در مورد مشکل شما اطلاع دقیق ندارم ولی اینو می دونم که الان خیلی خیلی سخت نفر رو معاف دائم می کنن و اکثرا معاف از رزم می دن که اونم چندان فایده ای نداره:n29:

- - - Updated - - -

جناب در مورد مشکل شما اطلاع دقیق ندارم ولی اینو می دونم که الان خیلی خیلی سخت نفر رو معاف دائم می کنن و اکثرا معاف از رزم می دن که اونم چندان فایده ای نداره:n29:

tuupak
07-09-2015, 19:51
تخصص بالایی در کامپیوتر و شبکه و اینجور چیزا دارم
اگه اموزش پرورش یا اداره ی دیگه ای باشم میتونم تمامی مشکلات کامپیوتریشونو برطرف کنم
متولد بهمن 72 هستم و چهار ساله گواهینامه دارم و انگلیسیم هم خیلی خوبه
دیگه کدوم اداره ها میتونم واسه امریه اقدام کنم دادا

پ ن
اگه امریه بشم نیازی به کسری خدمت ندارم

سلام دوست عزیز پرسیده بودی تجربتونو از امریه گرفتن بگین ما هم میگیم قصد نا امید کردن کسی رو هم نداریم

1. بار اول رفتم سازمان انرژی اتمی دم در یه تلفن بود داخلی رو گرفتم طرف گفت تو نیا سهمیه از طرف ارتش نداریم حالا دوست داشتی بده دبیرخونه(کنار درب ورودی بود) اگه خواستیم بررسی میکنیم رفتیم دبیر خونه دیدیم چه خبره طرف میگفت دیگه جا نیست پرونده شما رو هم بذارم خلاصه.....

2. بار دوم رفتیم سراغ پارتی یه نامه از نماینده مجلس از یه طریقی گرفتم که به معاون وزیر در امور مجلس دستور داده بود کار منو حل کنه. ما هم رفتیم میدون ولیعصر پیش معاون وزیر، مسیول دفترش تشزیف داشت گفت کارتو درست میکنم نامه زد به رییس دادگستری ، ما هم رفتیم بازار دادگاه کیفری استان طبقه سوم، معاون رییس ناممو دید یه نامه زد برا اداره استخدام وگزینش، دو روز بعد مارفتیم اداره استخدام قوه قضاییه تو همون بازار تهران، نامه زد برای اداره کل قوه قضاییه تو خیابون کشاورز، ما هم رفتیم نامه رو بردیم اونجا...............

خلاصه یه ماه گذشت یه بنده خدایی تماس گرفت خیلی خوشحال و با لحنی لطیف گفت ار اداره استخدام و گزینش تماس میگیرم ما هم خوشجال گفتیم بفرمایید، گفت با درخواست شما موافقت نشد گفتم چرا گفت نیرو زیاد بوده خدافظ

به همین راحتی..................حالا فکر کن موافقت هم میکردن ارتش دو ماه تمدید کرده وقتی تمدید بشه ه طور خودکار امریه شما هم ابطال میشه...

خلاصه هیچی به هیچی اینم خاطرات شیرین ما بود از امریه گرفتن

Ali_Best
07-09-2015, 20:00
سلام

آخرین باری که قوانین معافیت پزشکی تغییر کرد مرداد سال گذشته بود
سری قبلی تغییرات رو میدونید برای چه تاریخی بوده؟ (حدودا)

mehrabooni
07-09-2015, 20:55
سلام دوست عزیز پرسیده بودی تجربتونو از امریه گرفتن بگین ما هم میگیم قصد نا امید کردن کسی رو هم نداریم

1. بار اول رفتم سازمان انرژی اتمی دم در یه تلفن بود داخلی رو گرفتم طرف گفت تو نیا سهمیه از طرف ارتش نداریم حالا دوست داشتی بده دبیرخونه(کنار درب ورودی بود) اگه خواستیم بررسی میکنیم رفتیم دبیر خونه دیدیم چه خبره طرف میگفت دیگه جا نیست پرونده شما رو هم بذارم خلاصه.....

2. بار دوم رفتیم سراغ پارتی یه نامه از نماینده مجلس از یه طریقی گرفتم که به معاون وزیر در امور مجلس دستور داده بود کار منو حل کنه. ما هم رفتیم میدون ولیعصر پیش معاون وزیر، مسیول دفترش تشزیف داشت گفت کارتو درست میکنم نامه زد به رییس دادگستری ، ما هم رفتیم بازار دادگاه کیفری استان طبقه سوم، معاون رییس ناممو دید یه نامه زد برا اداره استخدام وگزینش، دو روز بعد مارفتیم اداره استخدام قوه قضاییه تو همون بازار تهران، نامه زد برای اداره کل قوه قضاییه تو خیابون کشاورز، ما هم رفتیم نامه رو بردیم اونجا...............

خلاصه یه ماه گذشت یه بنده خدایی تماس گرفت خیلی خوشحال و با لحنی لطیف گفت ار اداره استخدام و گزینش تماس میگیرم ما هم خوشجال گفتیم بفرمایید، گفت با درخواست شما موافقت نشد گفتم چرا گفت نیرو زیاد بوده خدافظ

به همین راحتی..................حالا فکر کن موافقت هم میکردن ارتش دو ماه تمدید کرده وقتی تمدید بشه ه طور خودکار امریه شما هم ابطال میشه...

خلاصه هیچی به هیچی اینم خاطرات شیرین ما بود از امریه گرفتن

اره دادا اگه تهران بودم شانسم خیلی کم بود ولی بازم امیدم به خدا بود

حالا که شهرستان هستم صد درصد مطمئنم دنبال امریه باشم جور میشه انشاالله

mani6606
08-09-2015, 04:14

ملاك ابن نيست كه در دفترچه در مورد بيمارى چى نوشته است ، ممكنه پزشكان راى متفاوتى بدهند

darush 00
08-09-2015, 06:02
سلام
یه سوال داشتم

من چهار ترم دانشگاه بودم (دولتی)، الان میخوام انصراف بدم و برم یه رشته دیگه دانشگاه آزاد
مشکلی ندارم؟
کلا برای تحصیل چقدر معافی میدن؟

Ali_Best
08-09-2015, 13:10
سلام

آخرین باری که قوانین معافیت پزشکی تغییر کرد مرداد سال گذشته بود
سری قبلی تغییرات رو میدونید برای چه تاریخی بوده؟ (حدودا)

از دوستان کسی میتونه کمکی کنه؟
و اینکه بعد از فارغ التحصیلی چند ماه فرصت داری که دفترچه پر کنی؟ بعضیا میگن 6 ماه، بعضیا هم میگن یه سال

سلام
یه سوال داشتم

من چهار ترم دانشگاه بودم (دولتی)، الان میخوام انصراف بدم و برم یه رشته دیگه دانشگاه آزاد
مشکلی ندارم؟

6 سال مدت زمانی هست که نظام وظیفه مهلت میده
اما شرایط شما تغییر رشته باشه با برگزاری کمیسیون موارد خاص در دانشگاه دوم میتونند حدود 2 ترم اضافه (با پیگیری دانشگاه) هم بهتون بد
که مثلا 5 ساله رشته دوم رو تموم کنید. اگه هم 4 سال گه بهتر

Doctor Splinter
08-09-2015, 13:14
سلام
یه سوال داشتم

مشکلی ندارم؟

تا جایی که می دونم حداکثر 6 سال هست!
البته بستگی داره شما چند واحد بتونی معادل سازی کنی،که ظرف 2 سال تموم بشه کارشناسی شما:n26:

Greedy
08-09-2015, 16:49
سلام
من الان رفتم واسه معاینه مشمولان چک کرد و خودمم گفتم مشکل پرانتزی بودن پا دارم و گفت پاهاتو جفت کن و گفت این در حدود 6-7 سانتی متر و معاف شدن باید 13 سانتی متر باشه ولی میتونم بنویسم واسه کمیسیون که معاف از رزم شه منم که نمیدونستم معاف از رزم چیه گفتم مثلا اموزشی و اینا نمیخواد ؟ گفت اسون تر میگیرن خلاصه ما رو باش خوشحال برگشتیم خونه رفتیم سرچ کردیم ببینیم چیه معاف از رزم اولین صفحه دیدیم چند نفر گفتن همون دقیقه اول پشیمون شدم از اینکه گفتم بنویسه برای کمیسیون :n27: نظرات میخوندم اکثرا میگفتن مثلا رژه و اینا نمیری یا کمتر میری عوضش باید بری اشپزخونه و دستشویی و اینا رو تمیز کنی!!
شدیدا پشیمونم گفتم بنویسه . الان نمیشه کاریش کرد خط بزنه ؟ یا مثلا برگه پزشک پاره کنم دوباره بگیرم برم این دفعه بگم ننویسه ؟ یه راهی چیزی بگید خلاص شم از این :دی

saeeddeeas
08-09-2015, 16:53
سلام
من الان رفتم واسه معاینه مشمولان چک کرد و خودمم گفتم مشکل پرانتزی بودن پا دارم و گفت پاهاتو جفت کن و گفت این در حدود 6-7 سانتی متر و معاف شدن باید 13 سانتی متر باشه ولی میتونم بنویسم واسه کمیسیون که معاف از رزم شه منم که نمیدونستم معاف از رزم چیه گفتم مثلا اموزشی و اینا نمیخواد ؟ گفت اسون تر میگیرن خلاصه ما رو باش خوشحال برگشتیم خونه رفتیم سرچ کردیم ببینیم چیه معاف از رزم اولین صفحه دیدیم چند نفر گفتن همون دقیقه اول پشیمون شدم از اینکه گفتم بنویسه برای کمیسیون :n27: نظرات میخوندم اکثرا میگفتن مثلا رژه و اینا نمیری یا کمتر میری عوضش باید بری اشپزخونه و دستشویی و اینا رو تمیز کنی!!
شدیدا پشیمونم گفتم بنویسه . الان نمیشه کاریش کرد خط بزنه ؟ یا مثلا برگه پزشک پاره کنم دوباره بگیرم برم این دفعه بگم ننویسه ؟ یه راهی چیزی بگید خلاص شم از این :دی
واسه ما معاف از رزم ها بخور بخواب بودن حتی نظافت و نگهبانی هم نمیدادن،البته بستگی به پادگان داره

Sent from my D6503 using Tapatalk

mani6606
08-09-2015, 16:54
سلام

نگرانى ندارد شما درخواست كميسيون رو در پليس +١٠ ندهيد، انجا براى ثبت درخواست كميسيون از شما وجهى مى گيرند

Greedy
08-09-2015, 17:03
واسه ما معاف از رزم ها بخور بخواب بودن حتی نظافت و نگهبانی هم نمیدادن،البته بستگی به پادگان داره

اصولا با توجه با شانسی که از خودم سراغ دارم میدونم این معاف از رزمی بدتر هم میشه واسم :دی در ضمن من لیسانس دارم الان خوندم میگفتن اصلا واسه لیسانس معاف از رزم باشی و نباشی مهم نیست

نگرانى ندارد شما درخواست كميسيون رو در پليس +١٠ ندهيد، انجا براى ثبت درخواست كميسيون از شما وجهى مى گيرند

مطمئنی داداش ؟ اخه میترسم اونجا هم هم بگیم درخواست کمیسیون رو ثبت نکنن خوب این برگه معاینه تو مدارکت که هست یهو خودشون میزنن بدتر میشه
در ضمن من لیسانس دارم میخوندم نظرات میگفتن معاف از رزم برای دیپلم و زیر دیپلم کاربرد داره و لیسانس باشی که اصلا نگی بهتره
من حاضرم 50 کیلومتر بدوئم همچین کارایی مثه نظافت و ... نکنم :دی
حالا من میگم برای اطمینان بیشتر بهتر نیست مثلا برگه رو پاره کنم برم پلیس +10 بگم برگم مثلا گم شده دوباره برگه پزشک بگیرم ببرم بگم این دفعه ننویسه ؟

Doctor Splinter
08-09-2015, 21:37
معاف از رزم هیجی نیست!
میگن رزم یعنی جنگ الانم که جنگ نیست

aminkhan2014
09-09-2015, 09:07
اصولا با توجه با شانسی که از خودم سراغ دارم میدونم این معاف از رزمی بدتر هم میشه واسم :دی در ضمن من لیسانس دارم الان خوندم میگفتن اصلا واسه لیسانس معاف از رزم باشی و نباشی مهم نیست

مطمئنی داداش ؟ اخه میترسم اونجا هم هم بگیم درخواست کمیسیون رو ثبت نکنن خوب این برگه معاینه تو مدارکت که هست یهو خودشون میزنن بدتر میشه
در ضمن من لیسانس دارم میخوندم نظرات میگفتن معاف از رزم برای دیپلم و زیر دیپلم کاربرد داره و لیسانس باشی که اصلا نگی بهتره
من حاضرم 50 کیلومتر بدوئم همچین کارایی مثه نظافت و ... نکنم :دی
حالا من میگم برای اطمینان بیشتر بهتر نیست مثلا برگه رو پاره کنم برم پلیس +10 بگم برگم مثلا گم شده دوباره برگه پزشک بگیرم ببرم بگم این دفعه ننویسه ؟

توی این تاپیک دوستان خیلی اهل خودسانسوری هستند و بعضی واقعیات را نمیگین
شما چه معاف از رزم بشی چه نشی،دستشویی شستن احتمال داره جزو وظایفت باشه،آشپزخونه همینطور،آشغالی هم همینطور!!!قراره با اینکارا مرد:n07: بشین
خیلی از همین بچه های همین تاپیک دستشویی های پادگانها را شستند و آشغالها را جمع کردند ولی چون خیلی ها دوست ندارند واقعیت را بگن،حرفی از این چیزا نیست

Mehran
09-09-2015, 09:20
سلام دوستان

اگر کسی بخواد برای سرباز معلمی اقدام کنه (طبق تجربه تاریخ اعزامش حدودا باید اردیبهشت
باشه) کِی باید دفترچه رو پست کنه؟ و چقدر میشه به تبصره ی "تاخیر" و "تعجیل" امید بست؟

با تشکر مهران...

saeeddeeas
09-09-2015, 09:22
سلام دوستان

اگر کسی بخواد برای سرباز معلمی اقدام کنه (طبق تجربه تاریخ اعزامش حدودا باید اردیبهشت
باشه) کِی باید دفترچه رو پست کنه؟ و چقدر میشه به تبصره ی "تاخیر" و "تعجیل" امید بست؟!

با تشکر مهران...

- - - Updated - - -

سلام دوستان

باشه) کِی باید دفترچه رو پست کنه؟ و چقدر میشه به تبصره ی "تاخیر" و "تعجیل" امید بست؟!

با تشکر مهران...
خودم الان سرباز معلم هستم. شما یجوری بفرست تاریخ اعزام برج ۴ یا ۶ باشه آگه توی گزینش سرباز معلم قبول شی خودشون برات درست میکنن.. البته تا دو سال دیگه فکر نکنم نیرو بگیرن چون امسال خیلی نیرو گرفتن

Mehran
09-09-2015, 09:31
ممنون

من شنیدم حدودا بهمن ابلاغیه میاد و مشخص میشه که چه تعداد نیرو
میگیرن و طرفای بهمن و اسفند باید تو ثبت نام کرد. همین طوره روالش؟

با تشکر مهران...

saeeddeeas
09-09-2015, 09:49
ممنون

من شنیدم حدودا بهمن ابلاغیه میاد و مشخص میشه که چه تعداد نیرو
میگیرن و طرفای بهمن و اسفند باید تو ثبت نام کرد. همین طوره روالش؟

با تشکر مهران...
امسال دیر اومد
من اسفند پست کردم و تاریخ اعزام شد تیرماه
اردیبهشت هم بخشنامه اومد برای سرباز معلمی که همون موقع رفتم واسه ثبت نام و گزینش، کسایی هم که برج شش بودن آوردن برج ۴
بله بهمن میاد

Mehran
09-09-2015, 10:28
امسال دیر اومد
من اسفند پست کردم و تاریخ اعزام شد تیرماه
اردیبهشت هم بخشنامه اومد برای سرباز معلمی که همون موقع رفتم واسه ثبت نام و گزینش، کسایی هم که برج شش بودن آوردن برج ۴
بله بهمن میاد

فرزند فرهنگی بودن چند درصد قضیه س؟ و اینکه میتونم
بپرسم شما کجا مشغل به تدریس هستید؟ تو شهر آیا
کلا چند درصد میفتن مناطق شهری؟

با تشکر مهران...

saeeddeeas
09-09-2015, 10:36
فرزند فرهنگی بودن چند درصد قضیه س؟ و اینکه میتونم
بپرسم شما کجا مشغل به تدریس هستید؟ تو شهر آیا
کلا چند درصد میفتن مناطق شهری؟

با تشکر مهران...
فرزند فرهنگی بودن تاثیر زیادی داره. یه فرم امتیاز بندی میدن بر اساس اون گزینش اولیه انجام میشه
من هرمزگان هستم از اول مهر میریم سر کلاس الان دوره توجیهی هستیم
آگه پایه ابتدایی بیفتی میفرستن اطراف شهر و روستا بیشتر البته بستگی به استان داره مثلا استان ما مناطق محروم و دوز افتاده زیاد داره به طوری که جاهایی هست که باید پیاده چند کیلومتری بری تا برسی!!
آگه فنی باشی که بیفتی هنرستان عالی میشه
پایه متوسطه همینطور خوبه
دوستم پدرش فرهنگی بود افتاد پایه متوسطه توی شهر!!
در کل آموزش پرورش آگه آشنا داشته باشی کارت راه میفته. بودن کسایی با لیسانس و فوق قبول نشدن ولی با دیپلم قبول شدن.