PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

farhadnamir_2003
17-06-2011, 17:41
دوستان کسی میدونه داشتن دیسک کمر = معافیت پزشکی هست یا نه ؟

آره اکثرا معاف میشن
مدرکت چی هست؟

Masоud
17-06-2011, 18:10
سلام

داشتم خاطرت دوستان رو میخوندم یه نکته ذهنم رو مشغول کرد.

چرا بجای اینکه سختی های دوره آموزشی رو به مدت 2 ماه تحمل کنید ، تو دوره های 45 روزه بسیج ثبتنام نکردید که هم از آموزشی سربازی دوماهه معاف بشید و هم تو سپاه مشغول به کار ؟

Pami
17-06-2011, 18:38
چرا بجای اینکه سختی های دوره آموزشی رو به مدت 2 ماه تحمل کنید ، تو دوره های 45 روزه بسیج ثبتنام نکردید که هم از آموزشی سربازی دوماهه معاف بشید و هم تو سپاه مشغول به کار ؟هر چیزی ارزش انجام دادن نداره که ! من حاضرم 1 سال آموزشی برای ارتش خدمت کنم این کارو نکنم
وا مصیبتا !!

mohammad_7777
17-06-2011, 18:44
سلام دوستان ، آيا كسي ميدونه راهي واسه تمديد 2 ماهه زمان اعزام وجود داره؟ ( البته غير از اون شرايط خاص مثل تاهل يا فوت يكي از اعضاي خانواده يا ....)

Ezel
17-06-2011, 19:31
دوستان کسی میدونه داشتن دیسک کمر = معافیت پزشکی هست یا نه ؟

بنا به تجربه ی شخصی :

مشکلات دیسک کمر ( شامل پارگی و ... ) معافیت در پی نداره و شاید نهایتا معاف از رزم داشته باشه ، اما جراحی اون ( هرچند سبک) منجر به معافی میشه طبق اون بندی که میگه : "هرگونه عمل جراحی ستون فقرات معافیت دائم"

mehdi_vsgh
17-06-2011, 19:39
سلام
بعضی از دوستان خیال میکنند اونجا -توی دوران آموزشی - هتل باید برای خودشون درست کنند ! رادیو ببرند گوشی ببرند ام پی تری پلیر ببرند و ......
دوستان عزیز زمانی که میرین آموزشی با زندگی که داشتین کاملا خداحافظی کنید !
به پیر پیغمبر سرتون رو بندازین پایین این دوران رو بگذرونید و برای خودتون دردسر درست نکنید بخش های قضایی و حفاظت پادگان با هیچ کس حتی نیروی کادریش شوخی نداره .
فقط آموزشی رو سخت نگیرین ولی بدونید وقت هایی که آزاد هستین فقط صرف استراحتتون میشه و واقعا هم استراحت کنید
از ما گفتن برای خودتون دردسر درست نکنید .

والا این همه بهشون میگیم هر روز یه چیز چدیدی میخوان با خودشون ببرن!!! از ما ریش سفیدها که عبرت نمیگیرن!!:دی بلاخره هرچی باشه ماها 4تا غلط و بدو بایست (:دی) بیشتر از این دوستانمون رفتیم...
حالا فردا یکی هوس میکنه لپ تاپ با خودش ببره اون یکی PS2 و...:18::18:

Gladiator King
17-06-2011, 19:42
سلام دوستان ، آيا كسي ميدونه راهي واسه تمديد 2 ماهه زمان اعزام وجود داره؟ ( البته غير از اون شرايط خاص مثل تاهل يا فوت يكي از اعضاي خانواده يا ....)

اگه برگه سفیداومده باشه و پادگانت مشخص شده باشه راهی نیست؛ من رفتم نظام وظیفه پرسیدم گفتن هیچ راهی نداره و اگه نری 3 ماه اضافه میخوری

البته شاید با بند پ بشه! اونو دیگه حقیقتا نمیدونم:31:

mehdi_vsgh
17-06-2011, 20:13
اگه برگه سفیداومده باشه و پادگانت مشخص شده باشه راهی نیست؛ من رفتم نظام وظیفه پرسیدم گفتن هیچ راهی نداره و اگه نری 3 ماه اضافه میخوری

البته شاید با بند پ بشه! اونو دیگه حقیقتا نمیدونم:31:
قطعا با بند پ هم نمیشه...مگه اینکه پ اون خیلی بزرگ و کله گنده باشه...اونم شاید!! :دی

pedram_sad
17-06-2011, 20:33
دوستان من تصمیم گرفتم دیگه از امشب نیام نت برای این چند روز باقی مونده تا کم کم عادی بشه برام بی اینترنتی
همین طور یکه الان 5 روزه تمرین رو شروع کردم و دهن مهن نمونده

خواستم اخرین نکته هایی که باید بدونیم برا اموزشی رو اگه مونده بگید و یک جمع بندی نهایی از تجربیات
مثل موردی که شک دارم روش و یک سری میگن همش سوده و خوردن و خوابیدن یک سری هم میگن درد سر خالص هست
اونم ارشد شدن هست تو اونجا

مرسی

nimahandsomboy
17-06-2011, 20:47
با سلام

من تهران..... لیسانس..... اعزام 1 تیر.... و مازاد هستم

یه اشنایی داریم که میتونه برای صنایع دفاع برام پارتی بازی کنه

من کی باید برای پارتی بازی اقدام کنم با توجه به اینکه 1 تیر اعزام هستم

ایا وزارت دفاع لیسانس هم قبول میکنه؟؟؟

mehdi_vsgh
17-06-2011, 20:51
با سلام

آیا احساس نمیکنی یه کمی (فقط یه کمی!!!!) دیر شده؟؟؟ :13:

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:50 PM ----------

هر چیزی ارزش انجام دادن نداره که ! من حاضرم 1 سال آموزشی برای ارتش خدمت کنم این کارو نکنم
وا مصیبتا !!
ولی به نظرم ارزش داره
منم مثله شما فکر میکردم ولی الان پشیمونم اگه سابقه بسیج داشتم الان خدمتم تموم شده بود و مشغول کار بودم و به زندگی عادیم میرسیدم و مجبور نبودم برای یه عده &^%% کار کنم.... :13:

nimahandsomboy
17-06-2011, 21:05
برای بعد اموزشی چی؟؟

میتونم پارتی بازی کنم بیوفتم وزارت دفاع؟؟؟؟؟

mehdi_vsgh
17-06-2011, 22:16
برای بعد اموزشی چی؟؟

میتونم پارتی بازی کنم بیوفتم وزارت دفاع؟؟؟؟؟
صنایع دفاع اگه اشتباه نکنم برای سپاه هست درس؟
شما مثلا ارتش اموزشی میبینی بعد میخوای بعد اموزشی بیوفتی وزارت دفاع؟؟؟ خیر نمیشه!

imanpod
17-06-2011, 22:18
دوستان بازم سوال :
1-کارت ملی . شناسنامه و ... رو اصلشون رو نبرم ؟ فقط کپی کافیه ؟
گواهینامه به نظرتون به درد میخوره ببرم ؟
2-اگر در حین خدمت من ، برادر کوچیکم که الان دانشجوست ترک تحصیل کنه یا درسش تموم بشه و پدرم هم مشکل قلبی داشته باشه یا بالای 60 سال باشه ، معافیت دائم به دادشم میدن ؟ یا تا موقعی که من از خدمت برگردم فقط معافه ؟

imanpod
17-06-2011, 22:26
من که هر وقت تو آموزشی بهم فشار بیاد به اردوگاه های آلمان نازی و به خصوص آشویتز فکر میکنم و از این که زنده زنده نمی رم تو اتاق گاز خدا رو شکر میکنم!:31:
هر چی باشه وضعمون از اون یهودی ها بهتره! خدا رو شکر کنید:46:
زندان شاتودیف توی فیلم کنت مونت کریستو رو هم بهشون اضافه کن . تو سریال پس از باران :31: یادتونه یه یارو رو 40-50 سال تو زیرزمین نگه داشته بودن ؟ یاد اون بیفتین . اصلا یاد هر چی آدم بدبخت کج و معوج و بیچارس بیفتین تا این 60 روز لعنتی خاطره انگیز تموم شه :evil2:

سلام

چرا بجای اینکه سختی های دوره آموزشی رو به مدت 2 ماه تحمل کنید ، تو دوره های 45 روزه بسیج ثبتنام نکردید که هم از آموزشی سربازی دوماهه معاف بشید و هم تو سپاه مشغول به کار ؟
جواب شما :
چون ما مثل ................................ سانسور...................................... .سانسور..................................... .....نیستیم :16:

mehdi_vsgh
17-06-2011, 22:37
دوستان بازم سوال :
1-کارت ملی . شناسنامه و ... رو اصلشون رو نبرم ؟ فقط کپی کافیه ؟
گواهینامه به نظرتون به درد میخوره ببرم ؟
2-اگر در حین خدمت من ، برادر کوچیکم که الان دانشجوست ترک تحصیل کنه یا درسش تموم بشه و پدرم هم مشکل قلبی داشته باشه یا بالای 60 سال باشه ، معافیت دائم به دادشم میدن ؟ یا تا موقعی که من از خدمت برگردم فقط معافه ؟
1- دقیق یادم نیست ولی فکر نمیکنم این چیزارو میخواستن ازمون!!!! گواهینامه نداشته باشی بهتره
نمیخواستم تعریف کنم این ماجرا رو ولی برای اونایی که کلشون باد داره و عشق رانندگی دارن:

بعد از قضایای انتخابات 88 اگه یادتو باشه سال گذشته جناب کروبی به قم سفری داشتن(اردیبهشت ماه) به دستور جانشین فرمانده انتظامی استان قم (تکرار میکنم جانشین فرمانده انتظامی استان قم!!!! یعنی نفر دوم در کل استان قم!!!!!) یک عدد اتوموبیل از معاونت ما که در اختیار امیران جانشین بود جهت اسکورت و محافظت از آقای کروبی به منطقه اعزام شد.....(بازم دقت کنید که چه کسی دستورش رو داده) بنده خدا راننده این ماشین هم یک سرباز بود که 5 ماه بیشتر از خدمتش باقی نمونده بود.....
وقتی به محل میرسه یه عده موجودات از خدا بی خبر حمله میکنن به ماشین این بدبخت و خلاصه ماشین رو آش و لاش میکنن....
بلافاصله این سرباز ما یک گزارش از معاونت میگیره و چند امضا از رئیس و... بابت این قضیه میگیره!!!!! البته ماشین رو به خاطر بیمه ای که داشتن تا حدودی تعمیر میکنه ولی تو چند نقطه آثار فرورفتگی و رنگ پریدگی و ..... باقی میمونه!

ماجرا میگذره تا این بنده خدا میره برای ترخیص که وقتی میخواد ماشین رو به ترابری تحویل بده....سر این مسئله بهش گیر میدن این بدبخت هم اون نامه که 5-6 امضا هم خورده زیرش هم نشون میده ولی قبول نمیکنن ازش و میگن باید تو کمیسیون مطرح بشه و اگه ادعا ثابت نشه باید خسارت ماشین رو بدی!!!! :19:

خلاصه سرتون را درد نیارم بهش ترخیصی را دادن ولی این بدبخت 2-3 ماه هرروز اینور و اونور می دویده و به زمین و زمان فحش داده.......

پس دقت کنید تنها در صورتی ماشین تحویل بگیرین که:
1- به مهارت خودتون اطمینان داشته باشید
2- به مهارت کسانی که تو خیابان دارن رانندگی میکنن اطمینان داشته باشید(چون در صورت تصادف حتی اگه مقصر هم نباشید اضاف میخورید!!! این قانون را اکثر جاها بهتون نمیگن که راحت تر ماشین رو تحویلتون بدن ولی این یکی از بندهای قوانینه که خیلیا ازش مطلع نیستن و اخر سر وقتی میفهمن که کار از کار گذشته!!)
3- حاضرین اضاف بخورید و یا در صورت مقصر بودن خسارت هم بدین ولی مسئولیت دیگه ای بهتون ندن!!!!

خلاصه بازم انتخاب با خودتونه!!!

abbas_apolo
17-06-2011, 23:12
سلام

بچه ها قضیه این نیست که چرا این کارا رو نکردیم قضیه اینه که ما الان اینارو نداریم و برامون هم مهم نیست که داشته باشیم ما میریم اموزشی و شک نکنید بعد در همین فروم از خاطرات خودمون میگیم فقط از بچه های فعال این فروم تقاضا میکنم که در موقع میان دوره بیان اینجا و یه بحثی کنیم . . . . مثلا دیدشون نسبت به قبل چه جوری میشه خدایی خیلی باهاله . . . . من که توی این همه فرم عضوم و توی همین پی سی ورد هیچ فرومی به این گرمی نیست . . . . یه جورایی هممون حس برادری (نه حالت اخوی!!!) به هم داریم . . . . یه حسی که شاید از این نشات میگیره که میخوایم بریم جایی که برامون از اول این جوری تعریف شده :: میری سربازی مرد میشی!! . . . .هیچ فرومی بچه ها به این راحتی و زود جواب ادمو نمیدن . . . . و یا به هم راهنمایی نمیکنن . . . یه جورایی میخوایم هم خودمونو دلگرم کنیم هم به بقیه انرژی بدیم . . . باور کنید هر وقت میام اینجا و بحثا رو میخونم حس ارامش میکنم . . . . . بازم از همه میخوام بعد اموزشی و صد البته در میان دوره اینجا رو فراموش نکنن(مخصوصا بچه هایی که افتادن شهری بغیر از شهر خودشون). . . . . یاعلی

یه سوال هم دارم : 1 تیر چه مدارکی بایست ببریم . . .. . شناسنامه و . . . . رو باید برد؟؟؟

shahinfarasystem
17-06-2011, 23:52
سلام

دوستان ببخشید من 06 ارتش افتادم اول تیر :31:

نمیدونم ارتش استحقاقی هاش شامل چی میشه؟؟؟؟؟ :8:

میشه یه توضیح بدید چیا ببرم چیا نبرم؟؟؟

ممنونم

parsa 08
18-06-2011, 08:57
یه سوال هم دارم : 1 تیر چه مدارکی بایست ببریم . . .. . شناسنامه و . . . . رو باید برد؟؟؟

قبل از هر چی باید بگم با حرفای بالاییت کاملا موافقم ، واقعا بحث و مشاوره های که اینجا میکنیم حداقل به من یکی خیلی روحیه میده و یه جورایی اون حسی که قبلا به خدمت داشتم دستخوش تغییر شده ، از نوع مثبتش البته :31:
اما در مورد سوالت باید بگم ، اینجور که تو برگه اعزام به خدمت ذکر شده ، باید 1 - همین برگ اعزام به خدمت 2- قسمت دوم برگه واکسیناسیونه و 3- کپی شناسنامه (از همه صفحات) و کارت ملی

میگم تو برگه من گفته موی سر با شماره 4 :18:، ولی خیلی از بچه ها رو دیده بودم موقع اعزام با مدرک دیپلم و زیر دیپلم با 16 و 20 میرفتن ، برای بار اول مانعی نداره ؟؟ یا اینکه از اول باید صافش کنیم :31: . اصلا این مدرک کوفتی نقشی تو شماره اصلاح داره :31:؟؟؟

mehdi_vsgh
18-06-2011, 09:10
قبل از هر چی باید بگم با حرفای بالاییت کاملا موافقم ، واقعا بحث و مشاوره های که اینجا میکنیم حداقل به من یکی خیلی روحیه میده و یه جورایی اون حسی که قبلا به خدمت داشتم دستخوش تغییر شده ، از نوع مثبتش البته :31:
اما در مورد سوالت باید بگم ، اینجور که تو برگه اعزام به خدمت ذکر شده ، باید 1 - همین برگ اعزام به خدمت 2- قسمت دوم برگه واکسیناسیونه و 3- کپی شناسنامه (از همه صفحات) و کارت ملی

میگم تو برگه من گفته موی سر با شماره 4 :18:، ولی خیلی از بچه ها رو دیده بودم موقع اعزام با مدرک دیپلم و زیر دیپلم با 16 و 20 میرفتن ، برای بار اول مانعی نداره ؟؟ یا اینکه از اول باید صافش کنیم :31: . اصلا این مدرک کوفتی نقشی تو شماره اصلاح داره :31:؟؟؟
تو آموزشی خیر هیچ نقشی نداره...اگه با موهای بلند بری پادگان همونجا از ته میتراشن برات....البته با ماشینی که موهای 1000 نفر رو باهاش تراشیدن(ببخشید ها ولی عینهو گوسفند موهاتون را کوتاه میکنن)

hts1369
18-06-2011, 10:23
در مورد ماشین گرفتن یه جاهایی مثل یگان امداد (احتمالا جاهای دیگه هم داشته باشه) یه سری دلیکا به سربازها میدن که برا اینور اونور بردن خود سربازها هست (شما به کادریها کاری ندارید) تحویل گرفتن این ماشینها توصییه میشه .چون اگه ماموریت باشه مثله بقیه شما هم میرید بیرون ولی چون راننده هستید کاری نمیکنید اگه هم ماموریت نداشته باشید راحت مرخصی میگیرید. روزهای عادی هم کارتون فقط شستن ماشینه.

ali1834
18-06-2011, 11:05
سلام
ایا می شود همزمان با تحصیل در دانشگاه پیام نور به خدمت رفت ؟
ایا باید مرخصی گرفت و به سربازی رفت؟ایا دو ترم مرخصی برای سربازی می دهند؟
با تشکر:40:

matin_vv
18-06-2011, 11:20

راه نمیخواد که! من رفتم اونجا گفتم میخوام تمدید کنم. یارو هم رو برگه سبزم تاریخ جدید رو نوشت و گفت از 48 ساعت دیگه میتونی بری از پلیس + 10 برگه اعزام جدیدتو بگیری.

سلام
با تشکر

تحصیل همزمان با خدمت امکان نداره.

omid.pari
18-06-2011, 11:20
سلام دوستان
میخواستم بگم من دیگه در شرف خدمت رفتن
میخواستم بپرسم به جز وسایل شخصی چیزه خاص دیگه ای که لازم نیست با خودم ببرم؟
با تشکر

Masоud
18-06-2011, 11:30
...

...
=

...

حالا ما یه چیزی گفتیم 60 نفر توپیدن بهمون :31:

واسه راحتی خودتون گفتیم باو :31:

تو هر چیزی باید تقیه کرد خب :31:

فرق چندانی هم با آموزشی نداره . منتها روزی 3 ساعته.

-----------

انشاالله هر کجا هستید سالم و موفق باشید :40:

abbas_apolo
18-06-2011, 11:31
سلام دوستان
میخواستم بگم من دیگه در شرف خدمت رفتن
میخواستم بپرسم به جز وسایل شخصی چیزه خاص دیگه ای که لازم نیست با خودم ببرم؟
با تشکر
نه دیگه . . . . . .همه چیزا رو بچه ها در پستای قبل نوشتن . . . . فقط تا میتونی خوراکی ببر . . .کشمش. . پسته . . . خرما خشک . . . و . . . .

omid.pari
18-06-2011, 11:40
نه دیگه . . . . . .همه چیزا رو بچه ها در پستای قبل نوشتن . . . . فقط تا میتونی خوراکی ببر . . .کشمش. . پسته . . . خرما خشک . . . و . . . .

مگه قراره گرسنگی بکشیم؟:20:
ببخشیدا ولی میخواستم بپرسم غذاهاشون که اسهال آور نیستش؟:31:

mehdi_vsgh
18-06-2011, 11:57
اسهال آور که نه ولی خوب.......:دی

hts1369
18-06-2011, 12:03
سلام
با تشکر:40:
همزمان با تحصیل خدمت امکان نداره ولی اگه کسری زیاد داشته باشی میتونی تابستون بری خدمت ترم مهر رو هم مرخصی بگیری خدمت بکنی بعد که تموم شد بیای به ادامه ی تحصیلت برسی.

تو اموزشی غذا خیلی کم میدن محاله با غذای اونها سیر بشید بهترین چیز برا بردن خرما خشکه عجیب انرژی میده
کیفیت غذا رو باید بری ببینی من قادر به وصف غذای خدمت نیستم.تو یگان هم کیفیت غذا پایین هست ولی اگه بخوری حداقل گشنه نمیمونی.

omid.pari
18-06-2011, 12:14
ممنون دوستان (وای خداااااااااااااااااا)
راستی میگن چند روز اول پس از اینکه رفتیم (1 تیر) میفرستن بریم خونه؟درسته؟؟؟ اگه آره واسه چیه؟ و اینکه چند روز بعد
راستی دوستان ممنون میشم توضیح بدین که ما که مثلا 1 تیر رفتیم اون محلی که گفتن چکار میکنیم(یعنی کلا چند روز اول رو)

mehdi_vsgh
18-06-2011, 12:24
راستی میگن چند روز اول پس از اینکه رفتیم (1 تیر) میفرستن بریم خونه؟درسته؟؟؟ اگه آره واسه چیه؟ و اینکه چند روز بعد
راستی دوستان ممنون میشم توضیح بدین که ما که مثلا 1 تیر رفتیم اون محلی که گفتن چکار میکنیم(یعنی کلا چند روز اول رو)
بعضی از پادگانها (و نه همه اونا) روز اولی که میرین اونجا بهتون لباسها و یه سری استحقاقی هاتون را میدن بهتون بعد بهتون 4-5 روز وقت میدن که برین و لباسهاتون رو اندازه کنید و اتیکت ها رو بزنید و.....

1 تیر که رفتین یا همون لحظه سوار ماشینتون میکنن و میبرنتون یگان آموزشی یا میگن مثلا فردا صبح برین ترمینال ماشین براتون میگیرن و میرین سر خدمت!

hts1369
18-06-2011, 12:24
روز اول احتمالا یه نفر میاد براتون کمی سخنرانی میکنه بعدش میرید بیرون کوله ی استحقاقی رو بهتون میدن میگن برید (احتمالا به شما که 1 تیر چهار شنبه هست میگن برید شنبه بیاید) شنبه هم میرید و تقسیمتون میکنن که تو کدوم گروهان هستی و شماره ی سازمانیت چند میشه و اموزش شروع میشه که شامل از جلو نظام از راست نظام و ... هست.
اینو قبلا گفتم بازم میگم:
روز اول خیلی عجله نکنید برا رفتن به خونه قشنگ تو پادگان تمام وسایلتون رو نگاه کنید اول ببینید که چیزی کمو کسر نباشه دوم لباسهاتون رو تن بکنید ببینید اندازتون هست اگه بود که هیچ ولی اگه اندازه نیست با سربازهای مثل خودتون که روز اولشونه عوض کنید.
مخصوصا اورکت و پوتین رو چون بیرون یه اوکت رو تنگ بکنن 10 یا 15 تومن میگیرن اصلا هم خوب تنگ نمیکنن.
شلوار و پیراهن رو هم اگه یه شماره بزرگ بگیرید به کسی بر نمیخوره چون تو اموزشی باید اونقدر بشین و پاشو برید که اگه تنگ باشه خشتک شلوارتون پاره میشه از طرفی فکر زمستون هم باشید که تو سرما باید زیر این لباسها لباس بپوشید.
راستی اگه تونستید یه دفترچه ی کوچیک با خودتون ببرید و خاطرات تون رو بنویسید.
یه دفترچه ی قشنگ هم ببرید و روزهای اخر بدین رفیقاتون توش یه چیزی براتون بنویسن.

navidkh
18-06-2011, 12:55
با سلام

دوست عزیز منم پارتی داشتم وزارت دفاع اما متاسفانه تا برج 8 سرباز نمی گیره

navidkh
18-06-2011, 13:04
بعضی از پادگانها (و نه همه اونا) روز اولی که میرین اونجا بهتون لباسها و یه سری استحقاقی هاتون را میدن بهتون بعد بهتون 4-5 روز وقت میدن که برین و لباسهاتون رو اندازه کنید و اتیکت ها رو بزنید و.....

1 تیر که رفتین یا همون لحظه سوار ماشینتون میکنن و میبرنتون یگان آموزشی یا میگن مثلا فردا صبح برین ترمینال ماشین براتون میگیرن و میرین سر خدمت!

یه سوال موقع ثبت نام یه برگه به من دادن که می خوام خودم برم یا خودشون بفرستم منم زدم خودم می رم پادگان این جریانش چیه؟

shahinfarasystem
18-06-2011, 13:58
سلام

دوستان ببخشید من 06 ارتش افتادم اول تیر :31:

نمیدونم ارتش استحقاقی هاش شامل چی میشه؟؟؟؟؟ :8:

میشه یه توضیح بدید چیا ببرم چیا نبرم؟؟؟

ممنونم

اقا يه عنايتي به سوال بنده هم ميكنيد؟؟؟؟

در ضمن من كه جام مشخص شده چرا تو برگه سفيدم زده اول تير بايد برم ميدون سپاه؟؟؟؟؟

خوب يه سره مي رفتم پادگان ديگه....

yuseph
18-06-2011, 14:07
اقا يه عنايتي به سوال بنده هم ميكنيد؟؟؟؟

در ضمن من كه جام مشخص شده چرا تو برگه سفيدم زده اول تير بايد برم ميدون سپاه؟؟؟؟؟

خوب يه سره مي رفتم پادگان ديگه....
برای اینکه بفهمی چی باخودت ببری باید فکرکنی میخوای 3ماهیا45روز میری تپه نوردی!
دمپایی،حوله کوچیک+متوسط+موادشوینده و.....این ها همه به کنار چطور بسته بندی کردنشون هم به کنار.پیشنهاد میدم از کسی که تجربه آموزشی داره کمک بگیری البته فیس توفیس!
+
گفتن بیای تا اولا:چک کنن که شما حاضر شدی وتیک بزنن جلوی اسمت،یاواردکنن اسمت رو توی سیستم.برای گزارش.
دوما:بلیط یا مقدمات رفتنت به پادگان موردنظر رو برات فراهم کنن.

Gladiator King
18-06-2011, 14:30
یه سوال موقع ثبت نام یه برگه به من دادن که می خوام خودم برم یا خودشون بفرستم منم زدم خودم می رم پادگان این جریانش چیه؟

راستی قضیه این چیه؟ منم خریت کردم زدم خودشون بفرستنم:19:

abbas_apolo
18-06-2011, 14:34
اینو که میگم اصلا برام مهم نیستا . . . :42: . . . ولی میگم . . . . از اونجا که خر ما از کره گی اصلا شبیه خر نبود تا دم داشته باشه . . . ما رو همون روز چهارشنبه میفرستن شهر مشکین شهر و بازم از اونجایی که اصلا ما خر نداریم . . . نرسیده به شهر میگن پیاده شید از همینجا سینه خیز برید تا پادگان . . . . .فقط یه دعا میکنم : خدایا هر انچه دوست داری اول به من بگو بعد به من قستش کن:42:
سوال دارم ::33:اقا ما که جسمون نرمال نیست و از خدای تبارک و تعالی فقط 165 سانت قد نصیبمون شده که بازم مخلصش هستیم . . . . حالا اونجا یعنی مرکز اموزش پوتین اندازه پای ما که بازم نسبت به جسمون 41 میباشد پیدا میشه یا در پادگان مسخره و بازیچه خاص (جنابان فرمانده) و عام (سربازای دیگه) خواهیم شد . . .؟؟:37: یا از همین جا بخرم؟؟!!
یه دعای دیگه هم میکنم: خدایا زین پس هیچ انسان را با قد کمتر از 165به نیروی انتظامی میانداز. . . . . بلند بگید امین

shahinfarasystem
18-06-2011, 14:55
برای اینکه بفهمی چی باخودت ببری باید فکرکنی میخوای 3ماهیا45روز میری تپه نوردی!
دمپایی،حوله کوچیک+متوسط+موادشوینده و.....این ها همه به کنار چطور بسته بندی کردنشون هم به کنار.پیشنهاد میدم از کسی که تجربه آموزشی داره کمک بگیری البته فیس توفیس!

ممنون yuseph عزيز

اما بيشتر اين مد نظرمه كه چيا ميدن و چيا بهمون نميدن؟؟

كه اونايي كه ميدن رو الكي بار سنگيني با خودم برندارم ببرم اونجا..... :46:
ميتوني در مورد اينم بهم بگي؟؟

cao-cao
18-06-2011, 15:11
اینو که میگم اصلا برام مهم نیستا . . . :42: . . . ولی میگم . . . . از اونجا که خر ما از کره گی اصلا شبیه خر نبود تا دم داشته باشه . . . ما رو همون روز چهارشنبه میفرستن شهر مشکین شهر و بازم از اونجایی که اصلا ما خر نداریم . . . نرسیده به شهر میگن پیاده شید از همینجا سینه خیز برید تا پادگان . . . . .فقط یه دعا میکنم : خدایا هر انچه دوست داری اول به من بگو بعد به من قستش کن:42:
سوال دارم ::33:اقا ما که جسمون نرمال نیست و از خدای تبارک و تعالی فقط 165 سانت قد نصیبمون شده که بازم مخلصش هستیم . . . . حالا اونجا یعنی مرکز اموزش پوتین اندازه پای ما که بازم نسبت به جسمون 41 میباشد پیدا میشه یا در پادگان مسخره و بازیچه خاص (جنابان فرمانده) و عام (سربازای دیگه) خواهیم شد . . .؟؟:37: یا از همین جا بخرم؟؟!!
یه دعای دیگه هم میکنم: خدایا زین پس هیچ انسان را با قد کمتر از 165به نیروی انتظامی میانداز. . . . . بلند بگید امین

نه اقا مگه داری میری جنگ
دیگه تموم شد اون دوران
شما میرید پادگان خیلی مودبانه صف وا میستید یه سری پادگانا یه فرم میدن پر میکنی یه سریا هم نمیدن بستگی به حفاظت داره بعد میری ملظوماتت رو میگیری اگه رات دور باشه یه همفته نگهتون میدارن بعد میفرستتنتون خونه (مثل ما) اگرم نزدیک باشه 2-3 روز بهتون وقت میدن تا لباساتون رو اندازه کنید و این حرفا
این چیزایی که میگم خوب گوش کن
شکلات +ساقه طلایی همرات باشه حتما
پوتین اندازت هست نگران نباش
لباسات رو خوب چک کن اندازت باشه نبود با رفیقات عوض کن بازم نبود نگران نباش تو مرخصی که میای میری مغازه 1000 تومن میدی عوض میکنن برات
پوتین 2 جفت میگیری چک کن اندازت باشه پاتو نزنه
یکیش رو یکمی گشاد بگیر واسه زمستون دو 3 تا جوراب باید بپگوشی سر پست

ghasem2020
18-06-2011, 15:13
دمپایی،حوله کوچیک+متوسط+موادشوینده و.....این ها همه به کنار چطور بسته بندی کردنشون هم به کنار.پیشنهاد میدم از کسی که تجربه آموزشی داره کمک بگیری البته فیس توفیس! از اينايي كه گفتي همه رو ميدن.
براي ما كه نيروي انتظامي بوديم حوله ي كوچيك دادن كه همونم كفاف ميكنه تو اين 2 ماه.
دمپايي هم دادن كه توصيه ميكنم هر وقت پوتين و دمپايي رو تحويل گرفتين يه جاش يه علامتي چيزي مثلاً با لاك غلط گير بزنيد كه توي جاهاي مختلف مث نماز خونه كه از پاتون درميارين قاطي نشه با دمپايي يا پوتيناي فرد ديگه اي.
مواد شوينده هم به ما دو تا از اين شامپوهاي كوچيك داروگر و يه دونه صابون دادن. ميتونيد با خودتون يه مقداري تايد هم ببريد براي شستشوي بهتر چربي هاي روي بشقاب.

--------------

جديداً سپاه شرايطي رو مهيا كرده كه فك كنم در كنار سربازي ميشه تو دانشگاههاي پيام نور و جامع علمي كاربردي درس خوند همزمان با خدمت.

------------

حالا اونجا یعنی مرکز اموزش پوتین اندازه پای ما که بازم نسبت به جسمون 41 میباشد پیدا میشه یا در پادگان مسخره و بازیچه خاص (جنابان فرمانده) و عام (سربازای دیگه) خواهیم شد . . .؟؟بله دوست عزيز 41 هم پيدا ميشه. توي دوره ي ما كه راحت پيدا ميشد.
ولي توصيه ميكنم پوتينتون دقيقاً هم اندازه ي پاتون باشه كه توي آموزشي بهتون فشار نياد.
كوچيكي اون كه كلي تاول نصيبتون ميكنه. بزرگيشم كه وقت دوييدن براتون كلي دردسر ايجاد ميكنه. خوب دقت كنيد تو اين قضيه.
لباس هم تا جايي كه ميتونيد با هم خدمتياتون عوض كنيد تا به سايز نرمال برسيد. حداقل يه دونه از اون سه دست لباس رو هم بتونيد هم سايز خودتون پيدا كنيد خيلي خوبه و ميشه تا آخر خدمت باهاش سر كرد.
چون اگه گشاد باشه لباستون كلي پول ميگيرن و افتضاح تنگش ميكنند كه يه هفته نشده همه ي نخاش اومده بيرون و همونجوري شده.

توكل كنيد به خدا كه تأثيرش بيشتر از قوي ترين قرص هاي آرام بخشه تا اين دوره رو به راحتي بگذرونيد.
ولي هيچوقت يادتون نره خدمت تازه بعد از آموزشي شروع ميشه!!

armin_goooodboy
18-06-2011, 15:19

سلام دوست من
غم پوتین نداشته باش
منم پام 42 بود و به راحتی پیدا شد
به ما کیسه هامون رو دادند
بعد رفتیم همه یه گوشه همه لباسامون رو تن کردیم
اونایی که اندازه شد که هیچ
اونایی که نشد میذاشتیم کنار داد میزدیم
مثلا من می گفتم پوتین 44 دارم با 42 عوض می کنم :دی
تو اولین فریاد یکی پیدا شد که 44 میخواست و 42 دستش بود
عوض کردیم

به همین صورت لباسای دیگه :دی

41 و حتی 40 هم فکر کنم پیدا بشه اونجا
غمت نباشه

armin_goooodboy
18-06-2011, 15:25
ولي هيچوقت يادتون نره خدمت تازه بعد از آموزشي شروع ميشه!!

به نگته بسیار خوبی اشاره شد :دی

من 2 ماه آموزشی پادگان آموزشی نیروی انتظامی مرزن آباد چالوس بودم
مر آ شهید ادیبی ناجا :دی

ادامه خدمتم رو در 10 کیلومتری شهر خودم ، سرباز عقیدتی سیاسی بودم
حتی 1 شب هم تو محل خدمت نموندم
یعنی صبح 7 اونجا بودم
2 بر میگشتم خونه
حتی زودتر از فرمانده منطقه
چون کارای کامپیوتریشون رو راه می انداختم بسیار بسیار مورد احترام بودم :دی
استوار یکم بودم و سرباز دیگه ای با این درجه اونجا نبود

اما .....

حاضر بودم کل خدمتم مثل آموزشیم باشه
و کل خدمت خونه نیام اصلا
ولی مثل پادگان آموزشیم باشه

وقتی تقسیم شدین رفتین یگان اونوقت می فهمین آموزشی چقدر خوب بود
حتی اگه تو یگان مثل من از کادری ها هم راحت تر باشین

همین الان هم بعد از 2 سال اگه بگن بیا برو آموزشی میرم :دی

farhadnamir_2003
18-06-2011, 15:32
سلام دوست من
غم پوتین نداشته باش
منم پام 42 بود و به راحتی پیدا شد
به ما کیسه هامون رو دادند
بعد رفتیم همه یه گوشه همه لباسامون رو تن کردیم
اونایی که اندازه شد که هیچ
اونایی که نشد میذاشتیم کنار داد میزدیم
مثلا من می گفتم پوتین 44 دارم با 42 عوض می کنم :دی
تو اولین فریاد یکی پیدا شد که 44 میخواست و 42 دستش بود
عوض کردیم

به همین صورت لباسای دیگه :دی

41 و حتی 40 هم فکر کنم پیدا بشه اونجا
غمت نباشه

من پام 46 هستش
اونم پیدا میشه؟:31:

armin_goooodboy
18-06-2011, 15:36
من پام 46 هستش
اونم پیدا میشه؟:31:

آره
اونم پیدا میشه
من آموزشی دوستی داشتم که شماره پاش یادم نیست اما میدیدم پاشو وحشت می کردم :دی
یادمه اون پوتین واسش پیدا شده بود

S126
18-06-2011, 15:56
به نگته بسیار خوبی اشاره شد :دی

من 2 ماه آموزشی پادگان آموزشی نیروی انتظامی مرزن آباد چالوس بودم
مر آ شهید ادیبی ناجا :دی

ادامه خدمتم رو در 10 کیلومتری شهر خودم ، سرباز عقیدتی سیاسی بودم
حتی 1 شب هم تو محل خدمت نموندم
یعنی صبح 7 اونجا بودم
2 بر میگشتم خونه
حتی زودتر از فرمانده منطقه
چون کارای کامپیوتریشون رو راه می انداختم بسیار بسیار مورد احترام بودم :دی
استوار یکم بودم و سرباز دیگه ای با این درجه اونجا نبود

اما .....

حاضر بودم کل خدمتم مثل آموزشیم باشه
و کل خدمت خونه نیام اصلا
ولی مثل پادگان آموزشیم باشه

وقتی تقسیم شدین رفتین یگان اونوقت می فهمین آموزشی چقدر خوب بود
حتی اگه تو یگان مثل من از کادری ها هم راحت تر باشین

همین الان هم بعد از 2 سال اگه بگن بیا برو آموزشی میرم :دی
آرمین جان نظراتت محترم ، ولی میشه دقیقا بگی کجای آموزشی لذت داره؟ مخصوصا نسبت به یگان؟ اینکه همه اش تحقیر بشیم ؟ یا بودن در صف های 24ساعته دست به آب و تلفن و غذا و چای؟ یا تنبیه شدن های مکرر؟ یا حموم نرفتن های چند روزه؟ و...
خیلی معذرت می خوام ولی به نظر من آدمی که از دوران آموزشی خوشش میاد یا باید مسئولیت پذیریش کم باشه که توی یگان از آدم مسئولیت می خوان و دیگه نمی تونه از زیر کار دربره و در جمعیت گروهان خودش رو مخفی کنه (مثل نظافت ها و حمالی ها و...)
یا که مازوخیسم و خود آزاری داشته باشه.

والا من یه روز یگان رو به 2 ماه آموزشی نمی دم (یا دو ماه یگان رو به یه روز آموزشی نمیدم ) به هر حال هر کدوم که منظورم رو می رسونه شما برداشت کنید:31:

shadmehrmedia
18-06-2011, 16:10
سلام.من امروز رفتم سازمان ایثارگران. اسفند 89 -14 ماه کسری گرفتم.5 درصد هم جانبازی هست.امروز رفتم بگبرم گفتن باید بعد اموزشی بیای. درسته یا باید قبل آموزشی بگیرم؟

armin_goooodboy
18-06-2011, 16:59
آرمین جان نظراتت محترم ، ولی میشه دقیقا بگی کجای آموزشی لذت داره؟ مخصوصا نسبت به یگان؟ اینکه همه اش تحقیر بشیم ؟ یا بودن در صف های 24ساعته دست به آب و تلفن و غذا و چای؟ یا تنبیه شدن های مکرر؟ یا حموم نرفتن های چند روزه؟ و...
خیلی معذرت می خوام ولی به نظر من آدمی که از دوران آموزشی خوشش میاد یا باید مسئولیت پذیریش کم باشه که توی یگان از آدم مسئولیت می خوان و دیگه نمی تونه از زیر کار دربره و در جمعیت گروهان خودش رو مخفی کنه (مثل نظافت ها و حمالی ها و...)
یا که مازوخیسم و خود آزاری داشته باشه.

والا من یه روز یگان رو به 2 ماه آموزشی نمی دم (یا دو ماه یگان رو به یه روز آموزشی نمیدم ) به هر حال هر کدوم که منظورم رو می رسونه شما برداشت کنید:31:

سلام
عرض شود خدمت شما که من همیشه و همه جا گفتم آموزشی سخت ترین و بهترین ! دوران زندگیم بود
همه سختی ها و مسئولیت ها و کارهای سخت و صف ها و .... تو آموزشی وجود داره (به خصوص ما که باید واسه سالروز آزادسازی خرمشهر آماده میشدیم و به جای 2 هفته 4 هفته مدام صف جمع کار کردیم)

خیلی هم سخته

اما من تجربه خودم رو میگم
تو آموزشی 60 روز کامل با 140 نفر دیگه زندگی میکنی
همه جا با هم میری
همه کار با هم میکنی
تنبیه دسته جمعی میشی
میشناسی کی مرده که مرد نیست
وقتی می بینی 139 نفر دیگه حاضرن به خاطر 1 نفر حرفی نزنن حتی به قیمت بدو بایست و سینه خیز رفتن
آدم حال میکنه
وقتی میبینی همه هوای هم رو دارن و به هم کمک می کنن لذت می بری
وقتی حاضر میشی به خاطر یکی که متاهل هست خودت نری مرخصی و اون بره پیش خودت لذت می بری

تو آموزشی به هیچ عنوان نذاشتیم تحقیر بشیم
اجازه تحقیر کردنمون رو ندادیم به هیچکس
حتی فرمانده گروهان

اما تو یگان :

چیزی که دیده میشه
اول از همه نامردی و بی معرفتی هم خدمتی هاته
بعد نامردی کادری ها
بعد دیدن زیر آب زنی های مختلف کادری ها و سرباز ها و ... نسبت به هم
و از همه سخت تر وقتیه که می بینی حق و حقوق یه انسان دیگه (مردم عادی) داره رسما پامال میشه
اونم جایی که باید محل اجرای قانون باشه
دیدن تبعیض ها
و اینکه مجبوری هیچی نگی

من اون همه سختی ها و عذاب های دوره آموزشی رو به 1 ساعت تو یگان بودن با این وضع نمی دم

حاضر بودم به جای 18 ماه 36 ماه تو اون یکرنگی و صداقت خدمت کنم اما 1 روز هم تو یگانی که جلوی چشمت این همه اتفاق می افته نباشم (قلب آدم درد می گیره برادر)

در هر حال این تجربه شخصی منه
و حسی که من از دنیای اطرافم دارم

===========

اما در مورد مسئولیت
من تو یگان هیچ مسئولیتی نداشتم که بخوام ازش بترسم یا شرایط رو واسم سخت کنه
روز اول بهشون گفتم من راننده هستم (حتی با ماشین خودم میرفتم محل خدمت)
اما گفتم حتی اگه منو اعزام کنید لب مرز بازم ماشین تحویل نمی گیرم
حتی شده بود سرباز راننده نداشتیم معاون هماهنگ کننده که یه سروان بود ماشین رو خودش شخصا تحویل می گرفت و به من نمی گفتن تحویل بگیر
پس عملا نه مسئولیتی داشتم و نه قبول کردم و نه دغدغه ای واسش داشتم
بحث من مسائل بالا بود
والا من تو آموزشی مسئولیتم خیلی بیشتر بود

s-james
18-06-2011, 17:04
سلام
من اعزامم 1 تيره و مازادم، مي خواستم بدونم اون روز كه محل اعزامم رو مشخص مي كنن ميتونم كاري كنم كه نيوفتم نيروي انتظامي (البته بدون پارتي بازي چون من كه پارتي ندارم :41: ) مثلا اينكه 1 تير به جاي ساعت 7 صبح زودتر برم (ساعت 6) يا اينكه اونجا بشه زرنگ بازي درآورد(كه البته تو اين كار هم زياد تبحر ندارم اما خوب اگه آدم مجبور بشه...)و يا هر توصيه اي كه شماها بكنين
ممنون مي شم اگه جواب بدين

hts1369
18-06-2011, 17:30
داداش در مورد یگان و اموزشی که بخواد مقایسه بکنی بنظر من نمیشه مقایسه کرد یکی مثل من اموزشی خیلی بهش خوش نمیگذره ولی یگانش میفته یه جایی که همه کارهاتون گروهی هست (من تو یگان امداد بودم) خیلی هم بهتون خوش میگذره هرچند کارهایی که میکنی خیلی کارهای بدی هستن ولی چون همه به هم یه رنگ هستین بهتون خوش میگذره ولی گلا برا هر کسی یه طوری هست که نمیشه با کس دیگه ای مقایسه کرد.
ببینید بچه ها درسته ما میگیم اونجا قرار به شما سخت بگذره ولی اینکه کسی به شما توهین بکنه اصلا قابل قبول نیست. ببینید بشین پاشو و بد و بایست و .. توهین نیست ولی یهو یه چیزی به شما گفتن که به شخصیت خودتون و یا خونوادتون بر خورد اصلا تحمل نکنید.
یه چیزی هم در مورد بگم وقتی تقسیم شدین تو هر گروهان یک یا دوتا سرباز رو بعنوان ارشد گروهان از بین خودتون انتخاب میکنن اگه اون ازگل بالاتر به شما گفت برید به فرمانده گروهانتون بگید (این زیراب زدن نیست) ولی خودتون تحت هیچ شرایطی باهاش درگیر نشید چون همیشه شما محکوم میشید.

omid.pari
18-06-2011, 17:34
دوستان تنبیه قضیش چطوریه؟
من این وقت فقط خورد و خوابیدم و بدنم هم اصلا رو فرم نیست. فکر نکنم هم با این اوصاف زیاد بتونم بپرم و بدوم و ....
یه وقت همش تنبیه نشیم.
راستی تنبیه گفتین یاده یه فیلم افتادم(فکر کنم فیلم از الیور استون بود که یه یارو از همه چاقتر بود نمیتونست تمرینارو انجام بده بعد همه تنبیه میشدن و میوفتادن به جونش و...)

Royce
18-06-2011, 17:34
خدمت و زیاد سخت نگیرید

وقتی تموم شد تازه متوجه میشید که باید با مشکلات خیلی بزرگتر دست و پنجه نرم کنید

s-james
18-06-2011, 17:37
سلام
من اعزامم 1 تيره و مازادم، مي خواستم بدونم اون روز كه محل اعزامم رو مشخص مي كنن ميتونم كاري كنم كه نيوفتم نيروي انتظامي (البته بدون پارتي بازي چون من كه پارتي ندارم :41: ) مثلا اينكه 1 تير به جاي ساعت 7 صبح زودتر برم (ساعت 6) يا اينكه اونجا بشه زرنگ بازي درآورد(كه البته تو اين كار هم زياد تبحر ندارم اما خوب اگه آدم مجبور بشه...)و يا هر توصيه اي كه شماها بكنين

Ali_BlueBoy
18-06-2011, 17:47
اسهال آور که نه ولی خوب.......:دی
کلا ما در مورد غذاهای دوران خدمت به یه نتیجه ای رسیده بودیم....
اونم این بود که ..این غذا ها رو باید کلی زور بزنی تا بتونی بخوری.از اون ور هم باید کلی زور بزنی.تا...: دی

کلا غذاای دوران خدمت یه ویژگی ای که داره اینه که اصلا جذب نمیشه..کلا همش دفع میشه.:دی(گلا ب به رو همه....: دی)

خب 1 تیری هام دارن میرن اگه مام اضاف نداشتیم مام می رفتیم.....(البته از اون لحاظ)

ولی...

خلاصه با آموزشیتون حال کنید که اصله حاله... بعدش میرید تو یگان ..میفهمید چقدر حال می داد...!!!

s-james
18-06-2011, 17:51
سلام
من اعزامم 1 تيره و مازادم، مي خواستم بدونم اون روز كه محل اعزامم رو مشخص مي كنن ميتونم كاري كنم كه نيوفتم نيروي انتظامي (البته بدون پارتي چون من كه پارتي ندارم :41: ) مثلا اينكه 1 تير به جاي ساعت 7 صبح زودتر برم (ساعت 6) يا اينكه اونجا بشه زرنگ بازي درآورد(كه البته تو اين كار هم زياد تبحر ندارم اما خوب اگه آدم مجبور بشه...)و يا هر توصيه اي كه شماها بكنين

hts1369
18-06-2011, 17:52
من این وقت فقط خورد و خوابیدم و بدنم هم اصلا رو فرم نیست. فکر نکنم هم با این اوصاف زیاد بتونم بپرم و بدوم و ....
یه وقت همش تنبیه نشیم.
راستی تنبیه گفتین یاده یه فیلم افتادم(فکر کنم فیلم از الیور استون بود که یه یارو از همه چاقتر بود نمیتونست تمرینارو انجام بده بعد همه تنبیه میشدن و میوفتادن به جونش و...)
قبلا این قضیه خیلی زیاد بود که یه نفر حرفزد همه ی گروهان تنبیه بشن (البته هنوز هم هست) تنبیه هم شامل نگهبان تنبیه ی هست و بشین پاشو و بدو بایست و غلتیدن رو زمین لغو مرخصی که من تو یگان شگرد داشتم و کلا با توجه به شرایط جوی و محیطی پادگانتون تنبیه میشید.
تو اسایشگاه هم به شوخی بچه ها جشن پتو و غیره و ذالک میگیرن.
در مورد شرایط جسمانی هم همه تقریبا مثل شما هستن بری اونجا میفهمی چی میگم.
یه چیزی هم همین العان یادم افتاد که مثلا فرمانده بهتون میگه بدو بایست میدم اونی که اول شد استرحت میکنه بقیه میدواند (این جوری اسکل نشید) الکی هست.

omid.pari
18-06-2011, 17:54
خدمت و زیاد سخت نگیرید

وقتی تموم شد تازه متوجه میشید که باید با مشکلات خیلی بزرگتر دست و پنجه نرم کنید

ای بابا
بذارید این دوران رو بدون فکر کردن به بدبختی های آیندمون سپری کنیم.(فکر گذشته و آینده همیشه با ما خواهد بود)

iman111
18-06-2011, 18:03
سلام
من 1/4/90 اعزام بودم ولی چون داداشم سرباز بود رفتم نظام وظیفه و یکسال تمدید کردم.
امروز برگه سبزم دوباره اومد تاریخ اعزام رو زده 1/4/91 ولی در کمال تعجب دیدم که نوشته 90 روز اضافه خدمت به دلیل غیبـت!!
درصورتیکه من هیچ غیبتی ندارم و توی برگه سبز قبلیم هم هیچی ننوشته بود.حالا چیکار کنم؟

omid.pari
18-06-2011, 18:09
ممنون دوست عزیز hts1369
شما تجربیات خوبی دارین و این تجربیات رو هم در اختیار دیگران قرار می دهید و من از شما یه تشکر ویژه میکنم.
اگه میشه راجع به روابط انسانی هم به ما بگید مثلا با هم خدمتیامون و فرمانده و مافوقامون چه جوری برخورد کنیم بهتره.
در ضمن من شنیدم اونجا بعضی خبر چینی میکنن و در ازاش مرخصی میگیرن (حالا نمیدونم درسته یا نه) راجع به این هم توضیح بدین ممنون میشم
با تشکر

farhadnamir_2003
18-06-2011, 18:10
سلام
من 1/4/90 اعزام بودم ولی چون داداشم سرباز بود رفتم نظام وظیفه و یکسال تمدید کردم.
امروز برگه سبزم دوباره اومد تاریخ اعزام رو زده 1/4/91 ولی در کمال تعجب دیدم که نوشته 90 روز اضافه خدمت به دلیل غیبـت!!
درصورتیکه من هیچ غیبتی ندارم و توی برگه سبز قبلیم هم هیچی ننوشته بود.حالا چیکار کنم؟

خوب کاری نداره که اگه تهرانی برو میدون سپاه درست میکنن

s-james
18-06-2011, 18:14
سلام
من اعزامم 1 تيره و مازادم، مي خواستم بدونم مي تونم كاري كنم كه نيوفتم نيروي انتظامي(البت بدون پ) مثلا 1 تير به جاي 7 صبح زودتر برم يا اونجا زرنگ بازي دربيارم(البته تو اين كار هم تبحر ندارم:41: اما خوب اگه آدم مجبور بشه...)
ممنون ميشم اگه جوابمو بدين

cao-cao
18-06-2011, 18:16
سلام
یه سر حوضه نظام وظیفت بزن حتما

ممنون دوست عزیز hts1369
شما تجربیات خوبی دارین و این تجربیات رو هم در اختیار دیگران قرار می دهید و من از شما یه تشکر ویژه میکنم.
اگه میشه راجع به روابط انسانی هم به ما بگید مثلا با هم خدمتیامون و فرمانده و مافوقامون چه جوری برخورد کنیم بهتره.
در ضمن من شنیدم اونجا بعضی خبر چینی میکنن و در ازاش مرخصی میگیرن (حالا نمیدونم درسته یا نه) راجع به این هم توضیح بدین ممنون میشم
با تشکر

نه اقا خبر چینی اینا ربطی به مرخصی نداره
کلا به جو و محیط ربط داره
اگه میخوای خدمت خوبی داشته باشی و بی دردسر
1- زیاد تو چش نباش
2- جزو هیچ دارو دسته ای نشو
3- با کسی کل کل نکن
4- دشمن واسه خودت نتراش
5- کلا سرت لاکه خودت باشه
-6 مدتی که باید بگذرونیش پس بهتره به قوانین احترام بذاری حرف اینو اونم گوش نده چیزی نمیشه و اما کردیمو فلانی گفته و بچه ننه و این حرفا

armin_goooodboy
18-06-2011, 18:26
راستی یه چیزی که تو آموزشی هست و تقریبا هرکس رفته تائید کرده بحث شایعه هست
دوستانی که دارید میرید آموزشی
یادتون باشه شدیدا تو آموزشی شایعه زیاده

در مورد مرخصی و هر چیز دیگه ای که فکرش رو بکنید
خصوصا همون مرخصی

جالب اینجاست ما 4-5 تا از بچه ها تست کردیم این قضیه رو :دی
یه شایعه خیلی کوچیک درست کردیم
پخش شد
کمتر از 24 ساعت بعد با بزرگی 10 برابر خبرش به خودمون رسید :دی

خلاصه شایعه زیاده و توجه نکنید بهش

واسه مرخصی هم تا وقتی از پادگان بیرون نرفتین و ازش دور نشدین باور نکنین :دی
حتی اگه دفترچه مرخصیتون هم امضا شده باشه احتمال اینکه لغو بشه یا موکول شه به یه زمان دیگه زیاده

shadmehrmedia
18-06-2011, 18:31
من اسفند 89 کسری گرفتم. تو برگ سبزم هم زده.416 روز کسری. کسری بهم میدن؟

hts1369
18-06-2011, 18:45
ممنون دوست عزیز hts1369
با تشکر
خواهش میکنم داش
کلا خدمت رو نباید سخت گرفت سخت بگیری کلات پس معرکه است ولی اگه میخواهید خدمت خوبی داشته باشید تو اموزشی اسه بیا اسه برو گربه شاخه ت نزنه کاری به کار کسی نداشته باش چون دوماه هست و اگه شما اعتراضی هم به فرمانده بکنی خیلی بعیده که روش خودش رو عوض بکنه ولی تو یگان کمی قضیه فرق میکنه شما نباید به کسی رو بدی (حتی به فرمانده) اصلا کلا تو اموزشی شما زیاد بگو چشم تا برات خوب باشه ولی تو یگان بجز یه ماه اول (چون اگه اونموقع پرو بازی دربیاری تبعید میکننت یه جای دیگه) خیلی چشم نگو.ادم فروشی هم تو تمام محیطهای دسته جمعی هست (افت محیط دسته جمعی همینه) ولی کم و زیاد داره شاید باشن کسانی که ادم فروشی بکنن برا مرخصی ولی من خوابگاه دانشجویی هم بودم اونجا هم ادم فروشی میکردن یعنی کلا میخوام بهت بگم همه جا اینجور ادم هایی داره.
ببینید این که من میگم شما به کسی رو ندید معنیش این نیست که شما نباید پوتینتون رو واکس نزنید اینطوری نیست شما باید وظایف یه سرباز رو به نحو احسن انجام بدین تا کسی نتونه از شما ایراد بگیره ولی کارهای اضافی رو اصلا انجام ندین که کم کم لطفهایی که شما به کسی میکنید میشه قسمتی از وظایفتون.

سلام
من اعزامم 1 تيره و مازادم، مي خواستم بدونم مي تونم كاري كنم كه نيوفتم نيروي انتظامي(البت بدون پ) مثلا 1 تير به جاي 7 صبح زودتر برم يا اونجا زرنگ بازي دربيارم(البته تو اين كار هم تبحر ندارم:41: اما خوب اگه آدم مجبور بشه...)
ممنون ميشم اگه جوابمو بدين
اصلا اونجا اینطوری نیست که شما رو به صف میکنن و میگن مثلا دو صف اول برن اونطرف سه صف اخر برن اینطرف بقیه هم سر جاشون وایسن شما نمیدونید که اینها قراره کجا فرستاده بشن. این میشه تقسیم شما مثلا یکی از این دسته ها میرن نیرو انتظامی تو مالک اشتر یکی میره نیرو انتظامی تو مشکین شهر اون یکی هم میره 04 بیرجند (این که من میگم مثله و شما واقعا نمیدونید قراره چی بشه وهمش شانسه توکلت بر خدا باشه ).
البته من خودم مازاد نبودم و اینو از رفیقم که تو یگان پیش ما بود شنیدم چون اون مازاد بود و افتاده بود مالک اشتر اراک.

---------- Post added at 07:45 PM ---------- Previous post was at 07:43 PM ----------

من اسفند 89 کسری گرفتم. تو برگ سبزم هم زده.416 روز کسری. کسری بهم میدن؟
وای ی ی ی ی ی ی ی ی
416 روز برو دست بابات رو ببوس.
وقتی تو برگه سبزت زده باشن دیگه حتما بهت میدن.

siyamak2
18-06-2011, 20:01
ممنون از دوستان به خاطر تجربیاتشون . شاید سوالم براتون تکراری باشه

می خواستن بدونم من که معاف از رزم شدم ( نمره چشم و تنگی نفس شدید هنگام فعالیت) به نظرتون چجوری از این قضیه استفاده کنم که بیشتر به نفعم می شه؟

بعنی همون اول برم بگم من این مشکلات رو دارم و اصلا نمی تونم فعالیت کنم؟ رفتارشون بدتر می شه یا نه؟

Mohammad-Hashemi
18-06-2011, 20:51
درود بر دوستان.

آقا ما امروز رفتیم کسری خدمت رو گرفتیم . هجده تیر هم اعزام میشم برای اموزشی . حالا این برگه رو من باید موقع اموزشی ببرم؟

shabe.saket
18-06-2011, 20:51
سلام بچه ها...
داره میرسه مثل اینکه...:31:

سلام
من اعزامم 1 تيره و مازادم، مي خواستم بدونم اون روز كه محل اعزامم رو مشخص مي كنن ميتونم كاري كنم كه نيوفتم نيروي انتظامي (البته بدون پارتي بازي چون من كه پارتي ندارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) مثلا اينكه 1 تير به جاي ساعت 7 صبح زودتر برم (ساعت 6) يا اينكه اونجا بشه زرنگ بازي درآورد(كه البته تو اين كار هم زياد تبحر ندارم اما خوب اگه آدم مجبور بشه...)و يا هر توصيه اي كه شماها بكنين
سلام عزیزم...
شما شاید یه جای خیلی خوب افتادی...جایی که باحال باشه.....اتفاقآ بدلیل مازاد بودن شاید شانس بیشتری هم بیاری...
در ضمن.....
نیروی انتظامی خوبی های زیادی هم داره بقول بچه ها.....

نگران نباش.....
هر چه پیش آید خوش آید.....توکل به خدا...

Ezel
18-06-2011, 20:53
آقا این پست ما چرا حذف شد راجب به خدمت بود دیگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در انجمن متفرقه و به ویژه این تاپیک ( که جزو تاپیکهای مفید و پرفعالیت هست و بدون نیاز با مهم بودن همیشه در بالا قرار میگیره) از هیچ نوع پست اسپم و غیرمفید استقبال نمیشه /

موفق باشید /

cao-cao
18-06-2011, 20:55
ممنون از دوستان به خاطر تجربیاتشون . شاید سوالم براتون تکراری باشه

می خواستن بدونم من که معاف از رزم شدم ( نمره چشم و تنگی نفس شدید هنگام فعالیت) به نظرتون چجوری از این قضیه استفاده کنم که بیشتر به نفعم می شه؟

بعنی همون اول برم بگم من این مشکلات رو دارم و اصلا نمی تونم فعالیت کنم؟ رفتارشون بدتر می شه یا نه؟

دوست من شما وقتی معاف از رزمی تو اموزشی کلاسهای عملی نداری مثل رژه و تاکتیک و میدون تیرو ....
ولی کلاسهای تئوری رو باید همش رو بری
تو یگان خدمتیتم معمولا کار دفتری بهت میدن
شما که رفتی اموزشی یه روز ازتون میخوان که مدارکتون رو ارائه بدین مثل کپی مدرک تحصیسلیو این حرفا
ولی قبلش در بدو ورود میری پیش ارشد یگانت و موقیعت خودت رو با مدارک و مستندات ارائه میدی:11:

navidkh
18-06-2011, 21:09
وای وای وای من تا 2 ماه دیگه که برم سربازی دیوانه می شم بازم سوال پیش اومد برام
1- من نه با گشنگی نه تشنگی و نه خستگی زیاد مشکل ندارم اما تحمل بی خوابی و کم خوابی و ندارم اونجا 8 ساعت را که می ذارن در روز بخوابیم؟
2- نماز اجباریه؟

farhad_persona
18-06-2011, 21:57
بچه ها من احتمال زیاد میفتم تو سپاه به خاطر بند پ!
سپاه کجاها پادگان آموزشی داره؟
وضعیت آموزشی تو سپاه چه طوره؟

shadmehrmedia
18-06-2011, 22:04
درود بر دوستان.

آقا ما امروز رفتیم کسری خدمت رو گرفتیم . هجده تیر هم اعزام میشم برای اموزشی . حالا این برگه رو من باید موقع اموزشی ببرم؟
منم 18 تیر اعزامم.14 ماه کسری گرفتم اگر قبول کنن.

---------- Post added at 11:04 PM ---------- Previous post was at 11:01 PM ----------

درود بر دوستان.

منم 18 تیر اعزامم.14 ماه کسری گرفتم اگر قبول کنن.فکر کنم وقتی رفتی یگان باید بدی.

vivid806
18-06-2011, 22:06
وای وای وای من تا 2 ماه دیگه که برم سربازی دیوانه می شم بازم سوال پیش اومد برام
1- من نه با گشنگی نه تشنگی و نه خستگی زیاد مشکل ندارم اما تحمل بی خوابی و کم خوابی و ندارم اونجا 8 ساعت را که می ذارن در روز بخوابیم؟
2- نماز اجباریه؟

اگر ارتش هستی ساعت 4 تا 5 بعدازظهر آزادی تا ساعت 5 صبح اینقدر هم خسته میشی که نمیدونی چطور 12 ساعت تکمیل خواب رفتی
نماز باز هم اگر ارتش هستی میبرنتون مسجد اما بزور نمیکشن سر صفوف مستحکم ما همیشه میرفتم ته مسجد مینشستیم

Max.Pain
18-06-2011, 22:17
سلام

من برگه سفیدم اومد و سپاه افتادم.

یه مادر بزرگ تنها دارم که از عهده انجام کارهاش برنمیاد و من کمکش می کنم.

می تونم از این موضوع برای اینکه بعد از آموزشی سپاه شهر خودمون خدمت کنم استفاده کنم؟

البته یه دایی دارم که تو یه شهر دیگه زندگی میکنه!

ممنون

navidkh
18-06-2011, 22:34
بچه ها من احتمال زیاد میفتم تو سپاه به خاطر بند پ!
سپاه کجاها پادگان آموزشی داره؟
وضعیت آموزشی تو سپاه چه طوره؟
سپاه که اگه دوره تکمیلی نباشی شما را نمی گیره یعنی بند های پ که من می شناختم اینجوری بهم گفتن . بخشنامه جدیده.

farhad_persona
18-06-2011, 22:56
سپاه که اگه دوره تکمیلی نباشی شما را نمی گیره یعنی بند های پ که من می شناختم اینجوری بهم گفتن . بخشنامه جدیده.

از کی بخشنامه دادن؟
والا پسرعمه من تو نیروی انسانی سپاه بود و گفت قاعده اینه که سپاه بسیجی بگیره ولی با پارتی میشه افتاد سپاه.
این آشنای من خودش سرتیپ تمام هست. فکر کنم بتونه بندازه! یعنی امیدوارم!

s-james
19-06-2011, 07:39
hts1369 و shabe.saket ممنون كه جواب سوالمو دادين، چندنا سوال ديگه هم دارم
1- كل دوره آموزشي چند بار بايد موهامونو با نمره 4 اصلاح كنيم؟
2- واسه اصلاح صورت هم يه توضيحاتي بدين(آخه ميگن سپاه نمي زاره سربازا صورتشونو اصلاح كنن يا اينكه ارتش برعكس اون ميگه بايد اصلاح كنين:23: )
3- ساعت مچي ببريم يا از اين ساعتهاي كوچك روميزي زنگدار؟
مورد 1و2 رو لطفا به تفكيك ارتش و نيروي انتظامي و سپاه بگين آخه ميدونين كه مازادم
بازم ممنون

navidkh
19-06-2011, 08:55
از کی بخشنامه دادن؟
والا پسرعمه من تو نیروی انسانی سپاه بود و گفت قاعده اینه که سپاه بسیجی بگیره ولی با پارتی میشه افتاد سپاه.
این آشنای من خودش سرتیپ تمام هست. فکر کنم بتونه بندازه! یعنی امیدوارم!
این چیزی که می گم و 2 3 تا اشناهای من گفتن و از برج 2 می دونم اجرا شده ولی راست و دروغش با اونا .

mehdi_vsgh
19-06-2011, 09:16
یه وقت همش تنبیه نشیم.
تنبیه توی آموزشی معمولا یا نگهبانی تنبیهی هست یا میفرستنون همیاری تو آشپزخونه و یا میفرستنوتون برجک یه 24 ساعت قشنگ پست بدین یا بشین پاشو بدو بایست و غلط خوردن و......

hts1369 و shabe.saket ممنون كه جواب سوالمو دادين، چندنا سوال ديگه هم دارم
1- كل دوره آموزشي چند بار بايد موهامونو با نمره 4 اصلاح كنيم؟
2- واسه اصلاح صورت هم يه توضيحاتي بدين(آخه ميگن سپاه نمي زاره سربازا صورتشونو اصلاح كنن يا اينكه ارتش برعكس اون ميگه بايد اصلاح كنين:23: )
3- ساعت مچي ببريم يا از اين ساعتهاي كوچك روميزي زنگدار؟
مورد 1و2 رو لطفا به تفكيك ارتش و نيروي انتظامي و سپاه بگين آخه ميدونين كه مازادم
بازم ممنون
1- هروقت موهاتون بلند شد از حد متعارف باید کوتاه کنید تعداد خاصی نداره ولی من خودم کلا 2 مرتبه کوتاه کردم روز اول از صفر زدم میان دوره که دادن هم یه بار با نمره 4 زدم
2- اصلاح صورت تو نیروی انتظامی با تیغ ممنوعه (هرچند بعضیا میزنن) ولی خوب اگه بخوان گیر بدن اذیت میکنن
3- ساعت زنگ دار ببری چه کار؟؟؟ صبح اول وقت ارشد آسایشگاه با یک عدد سوتتتتتت چنان بیدارت میکنه که نمیفهمی چطوری پریدی از تخت!!!!(هر وقت یاد اون لحظه سوت کشیدن ارشدمون میوفتم یه جوری میشم)

---------------

راسی دیشب پست بودم نزدیک بود با یه کادری حسابی بحثم بشه.....مرتیکه عوضی میخواست گند کاری بکنه بندازه گردن من و تازه منم تنبیه بشم :18:...منم حسابی حالشو جا اوردم!!! :27:

parsa 08
19-06-2011, 09:37
راسی دیشب پست بودم نزدیک بود با یه کادری حسابی بحثم بشه.....مرتیکه عوضی میخواست گند کاری بکنه بندازه گردن من و تازه منم تنبیه بشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]منم حسابی حالشو جا اوردم!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کلا امثال شما خیلی به درد این مرزوبوم میخورید ، خدا حفظتون کنه :31:

اقا این حقوق و مزایای ماهیانه تو خدمت چقدره ؟؟ تو اموزشی چی ؟؟ از یکی شنیدم بالای صدهزارتا میدن تو خدمت !!! راسته ؟؟

hts1369
19-06-2011, 09:50

اقا این حقوق و مزایای ماهیانه تو خدمت چقدره ؟؟ تو اموزشی چی ؟؟ از یکی شنیدم بالای صدهزارتا میدن تو خدمت !!! راسته ؟؟
اگه بالای صد هزار تونم بود من بلافاطله بعد از خدمت زن میگرفتم:31:
حقوق بین 35 تا 50 تومن هست ما یه رفیق داشتیم متاهل بود حقوقش 60 تومن بود
برا ما فوق دیپلم ها 36 تومن بود.

mehdi_vsgh
19-06-2011, 09:51

چاکریم...اخه حرفش خیلی زور بود اگه خواستین تعریف میکنم براتون هرکی به جای من بود همونجا یه چیز بزرگتر از من بارش میکرد که دیگه از این غلطا نکنن!!!!!! :31: (تازه من خیلی مراعاتش رو کردم)

تو آموزشی که اصلا حقوق نداری
تو یگان هم توی نیروی انتظامی درصورتی که توی شهر خودت خدمت کنی برای لیبسانسه ها 464,529 ریال هست.... به طور دقیق برات از تو حسابم زدم که بدونی چه خبره!!:دی

mohammad_7777
19-06-2011, 11:06
راه نمیخواد که! من رفتم اونجا گفتم میخوام تمدید کنم. یارو هم رو برگه سبزم تاریخ جدید رو نوشت و گفت از 48 ساعت دیگه میتونی بری از پلیس + 10 برگه اعزام جدیدتو بگیری.

سلام دوست عزيز ميشه بيشتر توضيح بدي ، برگ سفيدت اومده بود؟ كي اعزام بودي؟ بدون هيچ شرايطي تمديدي گرفتي؟

ha789di
19-06-2011, 11:21
سلام دوستان کسی هست آموزش تکمیلی رو گذرونده باشه؟
میگم بعد از پایان آموزش تکمیلی باید به اون مکان آموزشی که تو برگ سفید است هم بریم یا مستقیم جذب سپاه میشیم؟

siyamak2
19-06-2011, 11:25
تو آموزشی که اصلا حقوق نداری
تو یگان هم توی نیروی انتظامی درصورتی که توی شهر خودت خدمت کنی برای لیبسانسه ها 464,529 ریال هست.... به طور دقیق برات از تو حسابم زدم که بدونی چه خبره!!:دی

آقا من چندتا سوال دارم :

1- مگه تو اموزشی حقوق نمی دن؟ اگه اینطوره پس باید پول بیشتر ببریم؟

2- من چندتا ویتامین و روغن ماهی و ضد پشه خریدم، اینارو ببرم نمی گیرن ازم؟

3- میشه ماشین ریش تراش با خودم ببرم؟

4- ساعت زنگ دار برای نپریدن از خواب با صدای سوت ارشد خوب نیست؟

5- احتمال داره خود ما رو هم ارشد کنن؟

farhad_persona
19-06-2011, 11:29
این چیزی که می گم و 2 3 تا اشناهای من گفتن و از برج 2 می دونم اجرا شده ولی راست و دروغش با اونا .

یعنی گفتن اگر سابقه بسیج نداشته باشی هیچ راهی نداره بیفتی سپاه؟

armin_goooodboy
19-06-2011, 11:39
آقا من چندتا سوال دارم :

1-تو آموزشی حقوق نمیگیری
بعد از اینکه رفتی تو یگان و تقریبا 4 یا 5 ماه خدمت شدی تازه حقوق هاتو میدن
آموزشی هم حقوقش نصفه
پول با خودت ببر و سعی کن یه جای امن واسش پیدا کنی که نگه داری

2- من چند تا مولتی ویتامین برده بودم گیر ندادن

3- یکی دو تا از دوستام آورده بودن و شدن آرایشگر گردان :دی
روزی 50-60 تا مجبور بودن ریش و مو بزنن باهاش :دی

4- ساعت زنگ دار؟ تو خدمت؟ نبر عزیزم . سوژه میشی ها

5- 100%
ارشد رو از بین خود بچه ها انتخاب میکنن

--------------------------

توصیه به دوستان :

حتما 2 تا 3 عدد قفل کوچیک با خودتون ببرید
واسه کوله و در کمد خیلی بدرد می خوره
واسه اینکه کلیدش رو هم گم نکنید میتونید مایو جیب دار (از اینا که جیب داره و زیپ داره) بپوشید و کلید رو اونجا بذارید تا نیفته از جیبتون
یا از روش های دیگه استفاده کنید

شدیدا توصیه میکنم حداقل 1 بسته پلاستیک فریزر و 1 بسته دستمال کاغذی با خودتون ببرید
جفتش شدیدا لازم میشه
تقریبا همه اونجا مریض میشن و نیاز به دستمال هست
پلاتستیک هم خیلی لازمه
خودتون برید میفهمید چرا

Max.Pain
19-06-2011, 12:06
سلام

من برگه سفیدم اومد و سپاه افتادم.

یه مادر بزرگ تنها دارم که از عهده انجام کارهاش برنمیاد و من هر روز برای انجام کارهاش و خرید و ... کمکش می کنم.

می تونم از این موضوع برای اینکه بعد از آموزشی سپاه شهر خودمون خدمت کنم استفاده کنم؟

البته یه دایی دارم که تو یه شهر دیگه زندگی میکنه!

در ضمن یگانه نوه ذکور هم نــیـستم !

ممنون

reza8766
19-06-2011, 12:42
تا اونجایی که میدونم رسما قانونی برا حمایت از تک پسرا نیست اما اگه بخوایم یه مدرکی ارائه کنیم تا به صورت غیر رسمی ملاحضه کنند( دلشون به رحم بیاد) باید چجوری باشه؟
کی بدم؟
استشهاد محلی میخواد؟
میخوام بیفتم تهران

amir_ata_21
19-06-2011, 12:46
با سلام به همه ی دوستان
و با آرزوی موفقیت برای دوستای اعزامی 1 تیر خودم:40:
یه سوال داشتم
من متولد 64 هستم و دانشجوی ارشدم ترم 4 می خواستم بدونم که بعد از اتمام تحصیلات که احتمالان یه ساله دیگه طول می کشه به نظرتون تو چه ماهی دفترچه رو بفرستم که اعزامم یک اسفند بشه
یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینه چه زمانی می تونم واسه امریه اقدام کنم
لیسانس عمران هستم و فوق لیسانس شهرسازی
مرسی دوستان:11:

armin_goooodboy
19-06-2011, 13:04
من تک تک میام یه سری نکته کوچیک میگم با اجازه دوستان

دوستانی که قراره اعزام بشن
وقتی لباس و ... گرفتید هیچی اندازتون نباشه سعی کنید پوتین کاملا اندازتون باشه
هم بزرگ بودن و هم کوچیک بودنش شدیدا بهتون آسیب میزنه
اونجاس که می فهمین واقعا پا قلب دوم آدمه
اگه پیدا نکردین یادتون باشه تقریبا نزدیک همه پادگان های آموزشی مغازه هایی هست که وسایل نظامی می فروشن
پوتین خودتون رو ببرید و بگید یکی دیگه با سایز خودتون بدن
از اونجایی که اونجا سر گردنست ممکنه یه مبلغی هم بگیرن ازتون
اما حواستون باشه زیاد ندین

وقتی آزاد بودین حتما پاهاتون رو از پوتین در بیارین
تنبلی نکنین
سلامتی پا خیلی مهمه

AmirSAMSUNG
19-06-2011, 13:30
تا اونجایی که میدونم رسما قانونی برا حمایت از تک پسرا نیست اما اگه بخوایم یه مدرکی ارائه کنیم تا به صورت غیر رسمی ملاحضه کنند( دلشون به رحم بیاد) باید چجوری باشه؟
کی بدم؟
استشهاد محلی میخواد؟
میخوام بیفتم تهران

سلام دوست عزیز.

اونطوری که دوستان اینجا اشاره کردن. وسط آموزشی خودشون مدارک تک فرزند ذکور بودنو میخوان.

cao-cao
19-06-2011, 13:32
با سلام به همه ی دوستان
و با آرزوی موفقیت برای دوستای اعزامی 1 تیر خودم:40:
یه سوال داشتم
من متولد 64 هستم و دانشجوی ارشدم ترم 4 می خواستم بدونم که بعد از اتمام تحصیلات که احتمالان یه ساله دیگه طول می کشه به نظرتون تو چه ماهی دفترچه رو بفرستم که اعزامم یک اسفند بشه
یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینه چه زمانی می تونم واسه امریه اقدام کنم
لیسانس عمران هستم و فوق لیسانس شهرسازی
مرسی دوستان:11:
شما بری تمدید کنی بهتره چون هم کارت دقیق مشخص میشه هم میتونی خودت رو واسه خدمت اماده کنی
یادش به خیر داییم میگفت خدمت اگه یه دکلم در خونتون بزنن بگن برو روش پست بده بازم زور داره (دایی نمیری نور به قربت بباره یهو)
دادا امریت چیه اگه امریت ورژشی باشه مثل ماله من تو یگان که رفتی اقدام کن جوابش 2-3 هفته ای میاد

آقا من چندتا سوال دارم :

1-چرا میدت اومدی تو یکگان همه رو جمع میکنن ماه 4-5 بهت کلشو میدن کسریشم به یگانت بستگی داره به ما که 10 تومنم بیشتر دادن تشویقی اموزشی بود
2-بردن هر گونه قرص و... به داخل پادگان ممنوعه مگه با نسخه پزشک و تاییدیه بهداری
3-نه اونجا اریشگاه داره در ضمن تیغ چه خودش چه متعلقاتش بازداشگاه داره
4-بابا مگه داری میری پیک نیک ساعت ببری (یادش بخیر تو خدمت ارشد دژبانی بودم این نیرو جدیدایی که اومده بودن بعد اموزشی تو یگان به صف نشسته بودن تو افتاب منم یه صندی گذاشته بودم اون گوشه نشسته بودم دنبال بچه تهران که تو پادگان ما نایاب بود ببرم واسه دژباین منتظر بودیم فرمانده یگان بیاد واسه تف دادن خزبلات یهو یکی از این دژبانا که زیر سلسله ما بود تو افتاب زیادی واستاده بود مخش داغ کرده بود واز بخت بدم بچه مشهد بود گیر داد به یکی از این تازه واردا گفت انفرادیت رو خالی کن بد بخت ریخت بیرون منم نشسته بودم نگا میکردم یهو یه دونه از این ساعت کوچیکا در اومد که رو تاغچه میذارن به همون زبون مشهدی گفت یره این چشینه بد بخت با تته پته گفت ساعته اوردم خواب نمونم -اینو گفت محوطه مثل بمب ترکید این اشک تو چشاش جمع شد خیلی بهم بر خورد خدایی فرستادمش دستو صورتشو شست بعدها فهمیدیم این پسره بچه تهرانه ردیف کردیم اومد تو دژبانی شد دفتر دار یکان دیگه نونم تو روغن بود ....)
5-اره تو اموزشی یکی از خودتون رو ارشد میکنن واسه گروهانتون

imanpod
19-06-2011, 14:29
-بردن هر گونه قرص و... به داخل پادگان ممنوعه مگه با نسخه پزشک و تاییدیه بهداریآقا من تاییدیه پزشک ندارم ولی گاهی اوقات احتیاج شدیدی به آنتی هیستامین پیدا میکنم . یعنی آنتی هیستامین و قرص سرماخوردگی هم نمیشه برد ؟ راستی تو خود پادگان ها داروهای اولیه مثل بتادین ، استامینوفن ، آنتی هیستامین و ... پیدا میشه ؟ یعنی درمانگاهی چیزی هست اونجا ؟
یه سوال دیگه : برا من اشتباهی 3 ماه اضافه خدمت زده بودن که رفتم میدون سپاه درستش کردم و الان یه برگه ی سفید المثنی دارم که چون پلیس + 10 پرینتشو گرفته با اون اولی یه کمی فرق داره (مثلا کد تلفن گویا رو توش نداره) ، میخواستم ببینم ، احتیاج نیست این المثنی رو ببرم میدون سپاه یه پرینت دیگه بهم بدن ؟ همون پرینت پلیس + 10 کافیه ؟

mehdi_vsgh
19-06-2011, 14:30
آقا من تاییدیه پزشک ندارم ولی گاهی اوقات احتیاج شدیدی به آنتی هیستامین پیدا میکنم . یعنی آنتی هیستامین و قرص سرماخوردگی هم نمیشه برد ؟ راستی تو خود پادگان ها داروهای اولیه مثل بتادین ، استامینوفن ، آنتی هیستامین و ... پیدا میشه ؟ یعنی درمانگاهی چیزی هست اونجا ؟
بهداری داره اونجا پزشک هست دارو هست با دفترچه بیمه به رایگان ویزیت میشی و دارو میگیری

Mohammad-Hashemi
19-06-2011, 14:54
حالا ما این برگه کسری خدمتمونو موقع اموزشی ببریم یا وقتی رفتیم یگان؟

shabe.saket
19-06-2011, 15:11
چاکریم...اخه حرفش خیلی زور بود اگه خواستین تعریف میکنم براتون هرکی به جای من بود همونجا یه چیز بزرگتر از من بارش میکرد که دیگه از این غلطا نکنن!!!!!! :31: (تازه من خیلی مراعاتش رو کردم)

اره مهدی جون تعریف کن ببینیم چجوری بوده قضیه...اونجا بکارمون میاد.....

1-
شدیدا توصیه میکنم حداقل 1 بسته پلاستیک فریزر و 1 بسته دستمال کاغذی با خودتون ببرید
جفتش شدیدا لازم میشه
تقریبا همه اونجا مریض میشن و نیاز به دستمال هست
پلاتستیک هم خیلی لازمه
خودتون برید میفهمید چرا

کیسه فریزر رو گرفتیم واسه چی بدرد میخوره...:31:LOL...

آقا من تاییدیه پزشک ندارم ولی گاهی اوقات احتیاج شدیدی به آنتی هیستامین پیدا میکنم . یعنی آنتی هیستامین و قرص سرماخوردگی هم نمیشه برد ؟ راستی تو خود پادگان ها داروهای اولیه مثل بتادین ، استامینوفن ، آنتی هیستامین و ... پیدا میشه ؟ یعنی درمانگاهی چیزی هست اونجا ؟
یه سوال دیگه : برا من اشتباهی 3 ماه اضافه خدمت زده بودن که رفتم میدون سپاه درستش کردم و الان یه برگه ی سفید المثنی دارم که چون پلیس + 10 پرینتشو گرفته با اون اولی یه کمی فرق داره (مثلا کد تلفن گویا رو توش نداره) ، میخواستم ببینم ، احتیاج نیست این المثنی رو ببرم میدون سپاه یه پرینت دیگه بهم بدن ؟ همون پرینت پلیس + 10 کافیه ؟

بچه ها منم میخوام استامینیفون و آنتی هیستامن و از این قرص های مکملی ببرم با خودم.....

برگ سفید پلیس +10 کافیه .....

hts1369
19-06-2011, 15:23
باید ببری نیرو انسانی یگان خدمتی تو اموزشی با خودت نبری گم کنی برات شر بشه
البته یه کپی ازش داشته باش شاید لازمت شد.(ولی بعید میدونم)
کیسه فریزر رو بعید میدونم گرفته باشید برا چی هست باید برید پادگان روز اول تو غذاخوری میفهمید برا چی میگیم ببرید.(البته واجب نیست بردنش و مستحب موکد هست)

navidkh
19-06-2011, 15:23
یعنی گفتن اگر سابقه بسیج نداشته باشی هیچ راهی نداره بیفتی سپاه؟
نه چون سپاه نیرو نمی گیره اگر موقع اعزام یهنی همون اول برج های زوج و یا 18 هر ماه نیرو کم داشت اون موقع اعلام میکنه و اونم زیاد نیست و شاید اصلا نگیره مخصوصا الان که ماشالله همه بسیجی . یدونه دیگه از بند های پ من مونده اونم توی دو سه روز آینده بهم خبر می ده اما من زیاد به اونم امید ندارم خودمم.
نمی دونم چرا هر چی قانونه می ذارن موقع ما اجرا می کنند.

ar2007
19-06-2011, 15:30
منم قرص ضد افسردگی می خورم رفتم نسخه از یه پزشک گرفتم منتها پزشکه روانپزشک نبود تخصصش یه چیز بی ربط بود.
ممکنه گیر بدن؟

اگه نزارن ببرم شبا نه خودم می تونم بخوابم نه بقیه رو میزام بخوابن (کابوس می بینم!) :27:

cao-cao
19-06-2011, 15:42
قرص سرما خوردگی در صورتی که کدیین دار نباشه گیر نمیدن
انتی هیستامین و استمینیفون و .... ممنوع!

شما یه کپی بگیر برابر اصلش کن اونو ببر بعد اگه اصلشو خواستن ببر گم نکنی شر درست کنیا

کیسه فریزر رو گرفتیم واسه چی بدرد میخوره...:31:LOL...

بچه ها منم میخوام استامینیفون و آنتی هیستامن و از این قرص های مکملی ببرم با خودم.....

برگ سفید پلیس +10 کافیه .....
کیسه فریزر واسه نشستن ظرفه یه بار تو یقلوی غذا بخوری میاد دستت همه چی
ولی ممنوعه دفعه اول تذکره بعدش سینه خیزو این داستانا

منم قرص ضد افسردگی می خورم رفتم نسخه از یه پزشک گرفتم منتها پزشکه روانپزشک نبود تخصصش یه چیز بی ربط بود.
ممکنه گیر بدن؟

اگه نزارن ببرم شبا نه خودم می تونم بخوابم نه بقیه رو میزام بخوابن (کابوس می بینم!) :27:

نامه پزشک معتمد
یه چیزی تو اموزشی هر مشکلی براون پیش اومد یه کلمس فقط جوابتون توجیه نبودم همین دیگه اضافه تر چیزی نگید

armin_goooodboy
19-06-2011, 15:45
قرص و دارو بستگی به دژبانی که میگرده داره
من همرام کلی دارو بود
البته داروهای معمولی
مولتی ویتامینو استامینوفن و اینا
دژبانی که میگشت فقط نیگاشون کرد و گذاشت دوباره سر جاش
جالب اینکه سنجاق قفلی هایی هم که آورده بودم توش بود و ندید:دی

آخ این سنجاق قفلی ها چقدر بدرد خورد
اگه نبود هر روز صبح کی حال مرتب کردن تخت رو داشت :دی
یک بار مرتب شد برای همیشه :دی
یه سری با سنجاق قفلی اونجا کاسبی هم راه انداخته بودن :دی

armin_goooodboy
19-06-2011, 15:55
یه نکته دیگه

شدیدا به بهداشت وسایل و کمد و کوله ای که وسایلتون توشه توجه داشته باشین
کیسه فریزر هم که میگم واسه همینه بیشتر
مثلا میرین حموم
شامپو و صابون و ... که دارید خیسه
و قطعا پلاستیکی که قبلا اینا توش بودن خیس میشه (به دلیل نبودن جای مناسب در حموم و ازدحام جمعیت و عجله در حموم کردن)
وقتی برگشتین سریعا یه کیسه فریزر خشک در بیارید و این وسایل رو توش بذارید و بعد منتقل کنید به کوله انفرادیتون
حتما هر روز جورابی رو که پوشیدید رو بشورید و شب کنار تختتون بذارید تا خشک شه (ممکنه گیر بدن اما خوب شما اینکار رو بکنید :دی)
فرداش که جوراب خشک شد تو کیسه فریزر بذارید و جوراب جدید دیگه ای واسه پوشیدن بردارید (حداقل 4 جفت جوراب میدن بهتون)

مواد شوینده مخصوصا پودر رخت شویی که میدن بهتون خیلی حجمش زیاده
من شخصا یه بطری نوشابه کوچیک از اون پودر ها پر کردم
بقیشون رو منتقل کردم به کیسه های پلاستیکی بزرگ و ضخیم
و ته ته کوله گذاشتم چون دیگه بهشون نیاز نداشتم
همه وسایلی که میدونید نیازتون نمیشه ته کوله جا سازی کنید و چیزایی که زیاد لازم میشن رو
به خاطر شکل کوله اگه اینکار رو نکنید همیشه دچار مشکل میشید

mehdi_vsgh
19-06-2011, 16:01
کیسه فریزر رو گرفتیم واسه چی بدرد میخوره...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب بعضیا که حالو حوصله شستن سلف و یقلوی هاشون رو ندارن کیسه فریزرهارو میکشن روی ظروفشون و غذها رو میریزن روش....
دیگه بعد خوردن غذا فقط کیسه فریزرها رو میندازن دور و دیگه از شستن ظروف خلاص میکنن خودشون رو[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ar2007
19-06-2011, 16:12
نامه پزشک معتمد
یه چیزی تو اموزشی هر مشکلی براون پیش اومد یه کلمس فقط جوابتون توجیه نبودم همین دیگه اضافه تر چیزی نگید
یعنی چی یعنی باید نسخه از پزشک خاصی باشه تا قبول کنن؟!

mehdi_vsgh
19-06-2011, 16:14
اره مهدی جون تعریف کن ببینیم چجوری بوده قضیه...اونجا بکارمون میاد.....والا من افسرنگهبان خوابگاه پرسنل نیروی انتظامی هستم.....یکی از وظایفی که دارم اینه که مانع ورود موتورسیکلتهای بدون پلاک بشم....راسش اگه یه دفعه بازرس بیاد و این موتورها رو ببینه اولین کاری که میکنه افسرنگهبان رو حداقل 24ساعت بازداشت میکنه!!!!!
منم از روز اول حسابی حساس شدم روی این موضوع

دیشب نفهمیدم چطوری ولی یه دفعه متوجه شدم یک موتور بدون پلاک داخل حیاط هست....رفتم تو اتاققها و خلاصه صاحب این موتور رو پیدا کردم بهش تذکر دادم (البته قبلا هم چندین بار تذکر داده بودم) بهدم بهش گفتم اگه نبری بیرون خودم میندازمش از خوابگاه بیرون!!!!:دی
اونم برگشت بهم گفت که هرکاری میخوای بکنی بکن!!!

منم رفتم و با هزار بدبختی موتور رو انداختم بیرون!!!

یه یارو ستوان 2 عوضی بود اونجا از اینایی که خیلی خودشو میگیره و احساس میکنه از دماغ فیل افتاده اومد خلاصه کلی چرتو پرت که چرا اینکارو کردی و تو سربازی با این کارت به کادریها توهین کردی و من اصلا نمیتونم تصور کنم که معنی این حرکتت و....

منم بهش گفتم من وظایف خودم رو بهتر میدونم اگه بازرس الان سر برسه اولین کاری که میکنه منو بازداشت میکنه و....

اونم گفت میتونستی حداقل موتور رو ببری اون ته حیاط بازرس که اون قسمت نمیره اگه هم رفت به گردن میگرفتی و فوقش 48 ساعت بازداشت میشدی دیگه؟؟؟ من سرباز دارم که یه بار تو گوش متهم زدم اون اومد به گردن گرفت و....

منم بهش گفتم : مگه مغز خر خوردم که بیام مسئولیت اینو به عهده بگیرم هیچوقت چنین کاری نمیکنم.....
خلاصه 1 ساعت داشت اراجیف می بافت واسه خودش!!!! اخرشم گفت من ازت انتظار دارم که بیای و به خاطر کارت از صاحب موتور معذرت خواهی کنی منم گقتم عمرا!!! چون کار اشتباهی نکردم!!!! از این به بعد هم میخوام باهاتون عین قانون رفتار کنم!!!(ورود بعد از ساعت 12 ممنوع!!! اوردن موبایل دوربین دار ممنوع و. بازرسی بدنی هنگام ورود و خروج و..... خلاصه یه پادگان براتون درست کنم ببینم چه کار میخواین بکنید!!!؟؟) :31:

---------------------------

یه چیزی هم بگم:
مسئله بازرس و بازداشت و... رو من الکی بهانه کردم...وگرنه بازرس چه کار به این کارا داره!!! راستش چون ما خیری از این کادریا نداریم به خصوص این ستوانه!!!! که همش خودشو نخود هر آشی میکنه منم اونو بهانه کردم تا یکم اذیتشون کنم وگرنه خبر خاصی نیست.......:21:

(کلا از کسایی که دوست دارن تو هر کاری دخالت کنن و همش میگن تو سربازی و من کادر هستم و ..... بدم میاد و دوست دارم تا جاییکه ممکنه دهنشو سرویس کنم!!!)

حالا دیگه خاطره بلایی که سر یکی از سرهنگای قم اوردم و مجبورش کردم اتاق خودش رو با طی نخی طی بکشه رو بی خیال میشیم :27::21:

Gladiator King
19-06-2011, 16:27
بچه ها من ریش پرفسوری دارم!:31:
اینها رو هم باید بتراشم؟ یا اینکه گیر نمیدن به ریش پرفسوری؟ (نیروی انتظامی)

mehdi_vsgh
19-06-2011, 16:45
شدیدا گیر میدن!!!!
:دی

ar2007
19-06-2011, 16:56
جالب اینکه سنجاق قفلی هایی هم که آورده بودم توش بود و ندید:دی

آخ این سنجاق قفلی ها چقدر بدرد خورد
اگه نبود هر روز صبح کی حال مرتب کردن تخت رو داشت :دی
یک بار مرتب شد برای همیشه :دی
یه سری با سنجاق قفلی اونجا کاسبی هم راه انداخته بودن :دی

سنجاق قفلی نمیشه برد ؟ باید ته گرد ببریم؟

راستی اگه یه بطری نوشابه پودر لباسشویی ببریم میزارن؟ یا اونم میریزن بیرون توشو نگاه میکنن؟:27:

shabe.saket
19-06-2011, 16:57
والا من افسرنگهبان خوابگاه پرسنل نیروی انتظامی هستم.....یکی از وظایفی که دارم اینه که مانع ورود موتورسیکلتهای بدون پلاک بشم....راسش اگه یه دفعه بازرس بیاد و این موتورها رو ببینه اولین کاری که میکنه افسرنگهبان رو حداقل 24ساعت بازداشت میکنه!!!!!
منم از روز اول حسابی حساس شدم روی این موضوع

دیشب نفهمیدم چطوری ولی یه دفعه متوجه شدم یک موتور بدون پلاک داخل حیاط هست....رفتم تو اتاققها و خلاصه صاحب این موتور رو پیدا کردم بهش تذکر دادم (البته قبلا هم چندین بار تذکر داده بودم) بهدم بهش گفتم اگه نبری بیرون خودم میندازمش از خوابگاه بیرون!!!!:دی
اونم برگشت بهم گفت که هرکاری میخوای بکنی بکن!!!

منم رفتم و با هزار بدبختی موتور رو انداختم بیرون!!!

یه یارو ستوان 2 عوضی بود اونجا از اینایی که خیلی خودشو میگیره و احساس میکنه از دماغ فیل افتاده اومد خلاصه کلی چرتو پرت که چرا اینکارو کردی و تو سربازی با این کارت به کادریها توهین کردی و من اصلا نمیتونم تصور کنم که معنی این حرکتت و....

منم بهش گفتم من وظایف خودم رو بهتر میدونم اگه بازرس الان سر برسه اولین کاری که میکنه منو بازداشت میکنه و....

اونم گفت میتونستی حداقل موتور رو ببری اون ته حیاط بازرس که اون قسمت نمیره اگه هم رفت به گردن میگرفتی و فوقش 48 ساعت بازداشت میشدی دیگه؟؟؟ من سرباز دارم که یه بار تو گوش متهم زدم اون اومد به گردن گرفت و....

منم بهش گفتم : مگه مغز خر خوردم که بیام مسئولیت اینو به عهده بگیرم هیچوقت چنین کاری نمیکنم.....
خلاصه 1 ساعت داشت اراجیف می بافت واسه خودش!!!! اخرشم گفت من ازت انتظار دارم که بیای و به خاطر کارت از صاحب موتور معذرت خواهی کنی منم گقتم عمرا!!! چون کار اشتباهی نکردم!!!! از این به بعد هم میخوام باهاتون عین قانون رفتار کنم!!!(ورود بعد از ساعت 12 ممنوع!!! اوردن موبایل دوربین دار ممنوع و. بازرسی بدنی هنگام ورود و خروج و..... خلاصه یه پادگان براتون درست کنم ببینم چه کار میخواین بکنید!!!؟؟) :31:

---------------------------

یه چیزی هم بگم:
مسئله بازرس و بازداشت و... رو من الکی بهانه کردم...وگرنه بازرس چه کار به این کارا داره!!! راستش چون ما خیری از این کادریا نداریم به خصوص این ستوانه!!!! که همش خودشو نخود هر آشی میکنه منم اونو بهانه کردم تا یکم اذیتشون کنم وگرنه خبر خاصی نیست.......:21:

(کلا از کسایی که دوست دارن تو هر کاری دخالت کنن و همش میگن تو سربازی و من کادر هستم و ..... بدم میاد و دوست دارم تا جاییکه ممکنه دهنشو سرویس کنم!!!)

حالا دیگه خاطره بلایی که سر یکی از سرهنگای قم اوردم و مجبورش کردم اتاق خودش رو با طی نخی طی بکشه رو بی خیال میشیم :27::21:

دستت درد نکنه اینا رو دونستن به دردمون میخوره اونجا.....:21:

نه آقا.....
تواما.....:31:
من که از ته میزنم مثل همیشه.....بهترینش همینه...:27:

mehdi_vsgh
19-06-2011, 17:00

راستی اگه یه بطری نوشابه پودر لباسشویی ببریم میزارن؟ یا اونم میریزن بیرون توشو نگاه میکنن؟:27:
چرا سنجاق قفلی میتونی ببری اگه هم راه ندادن از تو بوفه پادگان میتونی بخری!!

چیه میخوای داخلش سیگار قایم کنی؟؟؟؟:دی خیلی زرنگ تر از این حرفا هستن به قول معروف:
چیزی که برای شما آرزوس-------برای دژبان ها خاطرس!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad-Hashemi
19-06-2011, 17:45
باید ببری نیرو انسانی یگان خدمتی تو اموزشی با خودت نبری گم کنی برات شر بشه
البته یه کپی ازش داشته باش شاید لازمت شد.(ولی بعید میدونم)
کیسه فریزر رو بعید میدونم گرفته باشید برا چی هست باید برید پادگان روز اول تو غذاخوری میفهمید برا چی میگیم ببرید.(البته واجب نیست بردنش و مستحب موکد هست)

ممنون . پس خیالم راحت باشه که اموزشی نمیخواد دیگه؟

shadmehrmedia
19-06-2011, 18:20

چند ماه کسری گرفتی؟امسال گرفتی یا پارسال؟

S126
19-06-2011, 18:21
والا من افسرنگهبان خوابگاه پرسنل نیروی انتظامی هستم.....ی

حالا بذار منم یکی از این خاطرات مشابه شما رو بگم.

من یه بار که گروهبان نگهبان بودم داشتم توی محوطه پادگان قدم میزدم . دیدم یه گوشه ای چند تا کیسه آشغال ریختن و رفتن . خیلی ناراحت شدم . با خودم گفتم اگر افسر جانشین اینها رو ببینه هم من و هم افسر نگهبان رو تنبیه می کنه و اضاف میزنه.
رفتم پرس و جو کردم که این آشغال ها رو چه کسی اینجا ریخته. بعد معلوم شد که چند تا گروهبان کادری که شب ها در آسایشگاه مخصوص خودشون کپه مرگشون رو میذارن ریختن اونجا. من هم با توپی پر رفتم در آسایشگاه زدم و دیدم یکیشون با لباس شخصی اومد دم در . بهش خیلی با تاکید و جدیت گفتم که این آشغال ها رو هرچی سریعتر بردارید وگرنه گزارش می کنم . اون هم گفت که گزارش کن مثلا چه کار می خواهی بکنی. منم که خوب می دونستم هیچ غلطی نمی تونم بکنم باهاش یکمی دهن به دهن گذاشتم و دیدم حریف این یارو نمیشم.با خودم یه فکر دیگه ای کردم و رفتم آشغال ها رو از اونجا برداشتم و رفتم و اونجا رو هم تمیز کردم.

mehdi_vsgh
19-06-2011, 18:36
حالا بذار منم یکی از این خاطرات مشابه شما رو بگم.

من یه بار که گروهبان نگهبان بودم داشتم توی محوطه پادگان قدم میزدم . دیدم یه گوشه ای چند تا کیسه آشغال ریختن و رفتن . خیلی ناراحت شدم . با خودم گفتم اگر افسر جانشین اینها رو ببینه هم من و هم افسر نگهبان رو تنبیه می کنه و اضاف میزنه.
رفتم پرس و جو کردم که این آشغال ها رو چه کسی اینجا ریخته. بعد معلوم شد که چند تا گروهبان کادری که شب ها در آسایشگاه مخصوص خودشون کپه مرگشون رو میذارن ریختن اونجا. من هم با توپی پر رفتم در آسایشگاه زدم و دیدم یکیشون با لباس شخصی اومد دم در . بهش خیلی با تاکید و جدیت گفتم که این آشغال ها رو هرچی سریعتر بردارید وگرنه گزارش می کنم . اون هم گفت که گزارش کن مثلا چه کار می خواهی بکنی. منم که خوب می دونستم هیچ غلطی نمی تونم بکنم باهاش یکمی دهن به دهن گذاشتم و دیدم حریف این یارو نمیشم.با خودم یه فکر دیگه ای کردم و رفتم آشغال ها رو از اونجا برداشتم و رفتم و اونجا رو هم تمیز کردم.
من به جات بودم دهنشون رو سرویس میکردم

بعضی وقتا این پرسنل پر رو بازی در میارن ماهم جیره غذاییشون رو قطع میکنیم(چون غذها رو تحویل ما میدن ماهم میبریم تو آسایشگاه بعد سر وقتش میبریم تقسیم میکنیم)...میان دمه در آسایشگاه و التماس میکنن بهمون که غذا بده بهمون!! ما هم بعد اینکه کلی خواهش کردن بهشون یه دونه حلوا شکری میدیم و ردشون میکنیم برن!!!:31: (حالا مثلا صبحونه یه چیز دیگه بوده ولی برای تنبیه چون میدونیم حلوا شکری رو نمیخورن اینا بهشون حلوا شکری میدیم!!!)

s-james
19-06-2011, 18:37
سلام
من اين سوال رو صبح هم پرسيدم اما مثل اينكه نتونستم منظورم رو خوب توضيح بدم
من صورتم رو با تيغ و ژيلت اصلاح نمي كنم(البته دكتر گفته) و ماشين ريش تراش رو هم بعضي از دوستان مي گن نبريم بهتره، مي خواستم بدونم تو دوره آموزشي مجبور مي كنن صورتمون رو اصلاح بكنيم يا نه؟(ارتش يا نيروي انتظامي)چون من مشكلي با ريش داشتن ندارم (كلا سرعت رشدش هم زياد نيست)

abbas_apolo
19-06-2011, 18:43
ممکنه گیر بدن؟

فکر نکنم وقت برای کابوس دیدن داشته باشی. . . . . . چنانت بکوبند به گرز گران که کابوس دیدنت نماند برقرار. . . . یه جورایی شاعرما:20:

abbas_apolo
19-06-2011, 18:59
بچه هایی که افتادن نیروی انتظامی اردبیل (شهید بیگلری) کمی با پادگانمون اشنا بشن !! از الان بدونن دستشویی و حمام کجاس. . . . . سوالی که دارم اینه که وقتی خاموش میزنن میشه نیمه شب پاشد برای مثلا رفتن دستشویی:31: شرمنده هه اخه فکر کنم این اخرین ومهمترین سوال قبل از اعزاممه!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cao-cao
19-06-2011, 19:31
فکر نکنم وقت برای کابوس دیدن داشته باشی. . . . . . چنانت بکوبند به گرز گران که کابوس دیدنت نماند برقرار. . . . یه جورایی شاعرما:20:
2 روز رژه بره سرپا خوابید میفهمه

سلام
من اين سوال رو صبح هم پرسيدم اما مثل اينكه نتونستم منظورم رو خوب توضيح بدم
من صورتم رو با تيغ و ژيلت اصلاح نمي كنم(البته دكتر گفته) و ماشين ريش تراش رو هم بعضي از دوستان مي گن نبريم بهتره، مي خواستم بدونم تو دوره آموزشي مجبور مي كنن صورتمون رو اصلاح بكنيم يا نه؟(ارتش يا نيروي انتظامي)چون من مشكلي با ريش داشتن ندارم (كلا سرعت رشدش هم زياد نيست)
عزیزم گفتم تو پادگان اریشگاه هست

یعنی چی یعنی باید نسخه از پزشک خاصی باشه تا قبول کنن؟!
اره یه سری پزشک معرفی میکنن که بهش ون میگن پزشک معتمد البته اگه متخصص از بیرون هم باشه قبوله اونم شرایط داره

عزیزم بری بهت میگن چیا ممنوعه تیغ و چاقو ... ولی سوزن نخ ازاده یادتون نره حتما سوزن نخ ببرین با خودتون خیلی احتیاجه

اونجا بهت پودر میدن خیالت راحت سهمیه داری از همه چی
فقط چند تا نایلون دسته دار سوزن نخ
بیسکوییت ساقه طلایی و شکلات یادت نره بیسکوییت خیلی مهمه

cao-cao
19-06-2011, 19:37
چرا سنجاق قفلی میتونی ببری اگه هم راه ندادن از تو بوفه پادگان میتونی بخری!!

چیه میخوای داخلش سیگار قایم کنی؟؟؟؟:دی خیلی زرنگ تر از این حرفا هستن به قول معروف:
چیزی که برای شما آرزوس-------برای دژبان ها خاطرس!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه عزیزم انقدر راه واسه دور زدن دژبانا هست که نمیدونی
ماها که فک میکردیم ختم روزگاریم تو پادگان انگشت نما بودیم ارشد دژبانی بعضی موقعا یه چیزایی میدیدیم فقط میتونستیم بگیم ||||((فتابارکه الله و احسن الخالقین))||||
راستی یه چیزی کتاب یادتن نره خیلی بدردتون میخوره اوناییم که جدول بازن همراه داشته باشن خیلی بکار میاد
خودکار هم همراه داشته باشین

ghasem2020
19-06-2011, 19:37
سوالی که دارم اینه که وقتی خاموش میزنن میشه نیمه شب پاشد برای مثلا رفتن دستشویی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شرمنده هه اخه فکر کنم این اخرین ومهمترین سوال قبل از اعزاممه!!!براي ما اينجوري بود كه بعد از شام و موقع شستن وسايل غذاخوريت و قبل از آمار ميتونستيم بريم دسشويي كارمونو انجام بديم و بعد كه آمار گرفتن و رفتيم آسايشگاه براي خواب تا يك ساعت حق نداشتيم بريم بيرون و بعد از يك ساعت با هماهنگي نگهبان آسايشگاه اسممونو مينوشتيم و ميرفتيم و ساعت خروج و ورود رو هم ميزد اون.

راستی یه چیزی کتاب یادتن نره خیلی بدردتون میخوره اوناییم که جدول بازن همراه داشته باشن خیلی بکار میاد

احتمالاً تو هتل آموزش ديدي كه اينا رو با خودت داشتي و وقت و حالشو داشتي كه استفاده كني. :27:
ما كافي بود يه لحظه بزارنمون به حال خودمون هر جا بوديم همونجوري خوابمون ميبرد. :13:

Machid
19-06-2011, 19:41
آره اکثرا معاف میشن
مدرکت چی هست؟

لیسانس هستم

Mohammad-Hashemi
19-06-2011, 20:16
چند ماه کسری گرفتی؟امسال گرفتی یا پارسال؟

هشت ماه گرفتم . امسال . اگه پارسال گرفته بودم سیزده ماه میشد.

siyamak2
19-06-2011, 20:20
4-بابا مگه داری میری پیک نیک ساعت ببری (یادش بخیر تو خدمت ارشد دژبانی بودم این نیرو جدیدایی که اومده بودن بعد اموزشی تو یگان به صف نشسته بودن تو افتاب منم یه صندی گذاشته بودم اون گوشه نشسته بودم دنبال بچه تهران که تو پادگان ما نایاب بود ببرم واسه دژباین منتظر بودیم فرمانده یگان بیاد واسه تف دادن خزبلات یهو یکی از این دژبانا که زیر سلسله ما بود تو افتاب زیادی واستاده بود مخش داغ کرده بود واز بخت بدم بچه مشهد بود گیر داد به یکی از این تازه واردا گفت انفرادیت رو خالی کن بد بخت ریخت بیرون منم نشسته بودم نگا میکردم یهو یه دونه از این ساعت کوچیکا در اومد که رو تاغچه میذارن به همون زبون مشهدی گفت یره این چشینه بد بخت با تته پته گفت ساعته اوردم خواب نمونم -اینو گفت محوطه مثل بمب ترکید این اشک تو چشاش جمع شد خیلی بهم بر خورد خدایی فرستادمش دستو صورتشو شست بعدها فهمیدیم این پسره بچه تهرانه ردیف کردیم اومد تو دژبانی شد دفتر دار یکان دیگه نونم تو روغن بود ....)

منظورم ساعت مچی از اون کامپیوتری هاست

hts1369
19-06-2011, 20:26
اره نمیخوان فقط روز اخر موقع تقسیم میپرسن کی کسری داره که اگه اونجا هم گفتی دارم یا نگفتی هیچ فرقی نمیکنه.
کپی برابر اصل نبود هم اهمیت نداره.
بچه ها روزهای اول که رژه میرید چون بلد نیستید و هماهنگی ندارید شاید مثلا بغل دستیت بگه تو بد میری یا صف جلو به صف عقب بگه که چون شما هماهنگ نیستین ما داریم بازم رشه میریم و ... این موقع ها تحمل داشته باشید یهو اعصابتون خورد نشه با مشت فک اونی که حرف میزنه رو بیارید پایین

siyamak2
19-06-2011, 20:27
پس بالاخره من این روغن ماهی ها و مولتی ویتامین ها رو ببرم یا نبرم ؟

من یه چندتا هم دستکش یکبار مصرف گرفتم، می خوام ببرم :20:

hts1369
19-06-2011, 20:31
منظورم ساعت مچی از اون کامپیوتری هاست
ساعت مچی نداشته باشی بهتره چون اونجا تو سختی هستی و ساعت نمیگذره هی همه از تو میپرسن ساعت چنده تو هم هی نگاه میکنی میبینی عقربه یه ذره تکون خورده دیونه میشی.(ولی ایراد نداره داشتنش)

ar2007
19-06-2011, 20:33
این کابوسی که من میگم بخاطر عوارض قطع داروییه که مصرف میکنم وگرنه بله شاید حق با شما باشه:5:

ghasem2020
19-06-2011, 20:48
تو آموزشي من خودم قرصهايي مث سرماخوردگي و آنتي هيستامين و استامينوفن كه كدئين هم دارن از قضا از همون اول بردم و هيشكي هم ازم ايراد نگرفت و باالعكس اونجا هم خوب جواب داد برامون.
توي آموزشي شخص مستعد سرماخوردگيه به شدت و بردن اين قرصا از واجباته.
حالا شما ببريد فوقش نميزارن ببريد داخل يا اگه هم حواسشون نبود و بردين ديگه خودتون در صورتي كه احساس كردين سرماخوردگي داره مياد طرفتون از اينا بخوريد.

davood.2008
19-06-2011, 21:06
پس بالاخره من این روغن ماهی ها و مولتی ویتامین ها رو ببرم یا نبرم ؟

من یه چندتا هم دستکش یکبار مصرف گرفتم، می خوام ببرم :20:

سلام رفیق
به سلامتی میری و برمیگردی اما چندتا نکته برادرانه بت میگم:

من برج 8 پارسال رفتم آموزشی و الان دارم امریه رو میگذرونم . ببین خودت رو با این وسایل گیج نکن قرار نیست بری پیکنیک یا هرجای دیگه ... قراره بری دو ماه خارج خونه کار کنی . اونجا فرصت این کارا رو نداری و اینقدر سرت مشغوله که نمیدونی چطور زمان میگذره. نمیخوای بری که کوه بکنی قراره ساعتی خاصی از روز بیدار بشی بعد از صبحگاه و نماز و صبحانه چند ساعت کلاس تئوری و عملی بگذرونی و دوباره بخوابی. حالا این کلاس ها که چه کیفیتی دارن و سختی آسونی اونا بستگی به مربی و پادگان داره .
وقتی دو سه روز گذشت میفهمی که آموزشی رو نمیشه پیش بینی کرد . هیچ کدوم از این وسایلی که گفتی به دردت نمیخوره چون اومدی با این شرایط زندگی کنی و کاریت میکنن که عادت کنی .
تو فصلی که شما داری میری چون هوا گرمه فقط مواظب بهداشتت باش همین ... یه پماد دفع کننده حشرات هم ببری بد نیست

من از اهواز اعزام شدم مشهد ( خودت میتونی تفاوت اب و هوا رو احساس کنی) اما تنها سختی که حس کردم اویا دوری خانواده و بعد شب کمین بود که 7 ساعت تو کوه منتظر نشسته بودیم با تمام تجهیزات

خلاصه سخت نگیر و وسایل اضافه ببا خودت نبر خیلیا اونجا دنبال یه بهونه برای اذیت کردن میگردن اینطوری خودت رو تابلو نکن.

ببخشید اگه اولش کمی لحنم تند بود اینایی که گفتم از سره دلسوزی بود
به امید روزایی خوش...

اینم عکسه تو خوابگاهه ( بعد ناهار،قراره یک ساعت دیگه بریم 7 کیلومتر تا میدون تیر)

nimahandsomboy
19-06-2011, 21:07
دوستان 1 تیرچی باید همرامون باشه؟؟ منظورم مدارک برگه سفید اینا

تا 1 تیر باید کچل کنیم یا اونجا خودشون کچل میکنند؟؟

ضربان قلبم داره میزنه از الان تا 4 شنبه

cao-cao
19-06-2011, 21:07
براي ما اينجوري بود كه بعد از شام و موقع شستن وسايل غذاخوريت و قبل از آمار ميتونستيم بريم دسشويي كارمونو انجام بديم و بعد كه آمار گرفتن و رفتيم آسايشگاه براي خواب تا يك ساعت حق نداشتيم بريم بيرون و بعد از يك ساعت با هماهنگي نگهبان آسايشگاه اسممونو مينوشتيم و ميرفتيم و ساعت خروج و ورود رو هم ميزد اون.

احتمالاً تو هتل آموزش ديدي كه اينا رو با خودت داشتي و وقت و حالشو داشتي كه استفاده كني. :27:
ما كافي بود يه لحظه بزارنمون به حال خودمون هر جا بوديم همونجوري خوابمون ميبرد. :13:

نه همچین جای راحتیم نبود ولی خوب بستگی به شرایط بدنیت داره اگه قوی باشه بعد تمریناتی ک بهت میدن احساس خستگی نمیکنی مجبوری یه جوری وقتت رو پر کنی
البته بودن انونجا بچه های مثل شما که بعد نماز غروب لالا بودن

ar2007
19-06-2011, 21:26
نه عزیزم انقدر راه واسه دور زدن دژبانا هست که نمیدونی
ماها که فک میکردیم ختم روزگاریم تو پادگان انگشت نما بودیم ارشد دژبانی بعضی موقعا یه چیزایی میدیدیم فقط میتونستیم بگیم ||||((فتابارکه الله و احسن الخالقین))||||

اگه دارویی رو نزاشتن ببری داخل. بعدش چی میشه طرفو میفرستن تا بهداری تایید کنه بعد؟

farhad_persona
19-06-2011, 21:55
بچه ها بدون سابقه بسیج هیچ جوره نمیشه سپاه افتاد؟ لطفا راهنمایی کنید.
من از کجا میتونم برم دقیق اینو بپرسم؟

mehdi_vsgh
19-06-2011, 22:12

برگ سفید ، برگ سبز حتما همراهت باشه
برگه واکسیناسیون چون اگه مستقیما اعزامت کردن پادگان اونجا ازت میخوان اینارو
(کلا تو برگه سفیدتون نوشته چیا میخوادبه عنوان مدارک)
وسایلی هم که تو پست اول هست بهتره با خودت ببری

اگه کچل کنی به نفعته......

Mohammad-Hashemi
19-06-2011, 22:42
اره نمیخوان فقط روز اخر موقع تقسیم میپرسن کی کسری داره که اگه اونجا هم گفتی دارم یا نگفتی هیچ فرقی نمیکنه.
کپی برابر اصل نبود هم اهمیت نداره.
بچه ها روزهای اول که رژه میرید چون بلد نیستید و هماهنگی ندارید شاید مثلا بغل دستیت بگه تو بد میری یا صف جلو به صف عقب بگه که چون شما هماهنگ نیستین ما داریم بازم رشه میریم و ... این موقع ها تحمل داشته باشید یهو اعصابتون خورد نشه با مشت فک اونی که حرف میزنه رو بیارید پایین

ممنون. از این تجربیات رو بازم بگید:D اگه اینو نگفته بودی جدی جدی شاید فک طرفو اورده بودم پایین.:38:

omid.pari
19-06-2011, 22:43
دوستان 1 تیری یواش یواش داریم به لحظات آغاز دوره خدمتمون نزدیک میشیم (من که استرس ندارم فعلا) :thumbsup:بیاین قرار بزاریم بعد از اینکه دوره آموزشی رو تموم کردیم بیایم اینجا اعلام وجود کنیم و از دوره آموزشی که گذروندیم تعریف کنیم.(اگه جونه سالم به در بردیم)
الان چند نفر اینجا 1 تیری هستند؟(یه جوری اعلام وجود کنید)

AmirSAMSUNG
19-06-2011, 23:10
بچه ها در حالي كه اعلام وجود ميكنيد ... پادگانتونم بگيد :46:

منم يك تيرم. مالك اشتر اراك.

omid.pari
19-06-2011, 23:20
راستی دوستان شاید همدیگر رو 1 تیر دیدیم (کاش یه برچسب داشتیم که روش نوشته شده بود P30world)
من مازاد خوردم و از امامیه تبریز اعزام میشم.

navidkh
19-06-2011, 23:27
بچه ها بدون سابقه بسیج هیچ جوره نمیشه سپاه افتاد؟ لطفا راهنمایی کنید.
من از کجا میتونم برم دقیق اینو بپرسم؟
برو نزدیک ترین پایگاه سپاه بپرس

---------- Post added at 12:27 AM ---------- Previous post was at 12:26 AM ----------

سلام رفیق
به سلامتی میری و برمیگردی اما چندتا نکته برادرانه بت میگم:

من برج 8 پارسال رفتم آموزشی و الان دارم امریه رو میگذرونم . ببین خودت رو با این وسایل گیج نکن قرار نیست بری پیکنیک یا هرجای دیگه ... قراره بری دو ماه خارج خونه کار کنی . اونجا فرصت این کارا رو نداری و اینقدر سرت مشغوله که نمیدونی چطور زمان میگذره. نمیخوای بری که کوه بکنی قراره ساعتی خاصی از روز بیدار بشی بعد از صبحگاه و نماز و صبحانه چند ساعت کلاس تئوری و عملی بگذرونی و دوباره بخوابی. حالا این کلاس ها که چه کیفیتی دارن و سختی آسونی اونا بستگی به مربی و پادگان داره .
وقتی دو سه روز گذشت میفهمی که آموزشی رو نمیشه پیش بینی کرد . هیچ کدوم از این وسایلی که گفتی به دردت نمیخوره چون اومدی با این شرایط زندگی کنی و کاریت میکنن که عادت کنی .
تو فصلی که شما داری میری چون هوا گرمه فقط مواظب بهداشتت باش همین ... یه پماد دفع کننده حشرات هم ببری بد نیست

من از اهواز اعزام شدم مشهد ( خودت میتونی تفاوت اب و هوا رو احساس کنی) اما تنها سختی که حس کردم اویا دوری خانواده و بعد شب کمین بود که 7 ساعت تو کوه منتظر نشسته بودیم با تمام تجهیزات

خلاصه سخت نگیر و وسایل اضافه ببا خودت نبر خیلیا اونجا دنبال یه بهونه برای اذیت کردن میگردن اینطوری خودت رو تابلو نکن.

ببخشید اگه اولش کمی لحنم تند بود اینایی که گفتم از سره دلسوزی بود
به امید روزایی خوش...

اینم عکسه تو خوابگاهه ( بعد ناهار،قراره یک ساعت دیگه بریم 7 کیلومتر تا میدون تیر)
اقا شما چه جوری عکس گرفتی تو خوابگاه ؟ مگه دوربین می ذارن ببرین؟

cao-cao
19-06-2011, 23:33
اگه دارویی رو نزاشتن ببری داخل. بعدش چی میشه طرفو میفرستن تا بهداری تایید کنه بعد؟
عزیزم شما کجا رفتی دفترچت رو پزشک مهر زد میگفتی همون واست تایید میکرد به همین راحتی

برو نزدیک ترین پایگاه سپاه بپرس

---------- Post added at 12:27 AM ---------- Previous post was at 12:26 AM ----------

اقا شما چه جوری عکس گرفتی تو خوابگاه ؟ مگه دوربین می ذارن ببرین؟

معمولا تو پادگانها عکاس هست اون عکی میگیره

ar2007
19-06-2011, 23:48
عزیزم شما کجا رفتی دفترچت رو پزشک مهر زد میگفتی همون واست تایید میکرد به همین راحتی

من رفتم پیش دکتری که قبلا نوشته بود داروها رو. گفتم یه بار دیگه برام تو نسخه بنویسه مهر کنه همین. اما داروهایی که نوشته ربطی به تخصصش نداشت( داروها ضد افسردگیه اما تخصصش مفصل و روماتیسم بود)

Gladiator King
20-06-2011, 02:46
بچه ها در حالي كه اعلام وجود ميكنيد ... پادگانتونم بگيد :46:

منم يك تيرم. مالك اشتر اراك.

منم يك تيرم. شهید رجایی کرمانشاه!

farhad_persona
20-06-2011, 07:04
بچه ها من فهمیدم قضیه پذیرش سپاه چه طوری هست. متاسفانه سپاه بعضی از ماه ها آموزشی نداره و به همین خاطر کسایی که اعزامشون تو اون ماه هست حتما باید دوره بسیج رو رفته باشن و اگر نه نمیتونن سپاه پذیرش بشن. اگر سپاه تو اون ماهی که شما اعزام هستی آموزشی داشته باشه با بند پ میتونی بیفتی سپاه.

ای کاش یه راهی بود بفهمیم سپاه کی ها دوره آموزشی میگذاره

cao-cao
20-06-2011, 07:42
من رفتم پیش دکتری که قبلا نوشته بود داروها رو. گفتم یه بار دیگه برام تو نسخه بنویسه مهر کنه همین. اما داروهایی که نوشته ربطی به تخصصش نداشت( داروها ضد افسردگیه اما تخصصش مفصل و روماتیسم بود)

شما همون نسخه و مدارکی رو که داری با خودت ببر نهایتش اینکه اگه قبول نکردن بهداری پادگان تاییدت میکنه

hero sky
20-06-2011, 08:10
منم يك تيرم. شهید رجایی کرمانشاه!
1 تیر - گروه پدافند مشهد !

hts1369
20-06-2011, 09:31

بچه ها هرچی پست براتون اورده رو ببرید +برگه واکسن +کپی از تمام صفحات شناسنامه (برا اونهایی که مثل من فامیلشون عوض شده لازمه برا بقیه هم احتیاط شرط عقله) + کپی کارت ملی +خرما خشک من اینو واجبترین چیز برا اموزشی میدنم چون خیلی کمک کننده هست.
کچل بکنید وگرنه اونجا با یه ماشین موی صد نفر رو میزنن.

ممنون. از این تجربیات رو بازم بگید:D اگه اینو نگفته بودی جدی جدی شاید فک طرفو اورده بودم پایین.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تجربه زیاده ولی من خیلی چیزها رو یادم رفته.
مثلا تو اموزشی بهتون بدو بایست میدن میگن 5 نفر اول استراحت میکنن ولی بقیه باز باید دور بعدی هم برن با این حرفها گول نخورید فکر کنید مسابقه دوی 100 متر المپیکه بدویید.
اصلا اگه تو اموزشی شما یه دفعه گفتن بشین پاشو و شما نرفتید برد کردید پس تا میتونید بپیچونید ولی مواظب باشید تو گروهان شناخته نشید چون براتون بد میشه.

دوستان 1 تیری یواش یواش داریم به لحظات آغاز دوره خدمتمون نزدیک میشیم (من که استرس ندارم فعلا) :thumbsup:بیاین قرار بزاریم بعد از اینکه دوره آموزشی رو تموم کردیم بیایم اینجا اعلام وجود کنیم و از دوره آموزشی که گذروندیم تعریف کنیم.(اگه جونه سالم به در بردیم)
الان چند نفر اینجا 1 تیری هستند؟(یه جوری اعلام وجود کنید)
هیچکس فعلا استرس نداره چون هنوز باورتون نشده دارید میرید خدمت. اوج استرس خدمت دو جاست اول وقتی روز اول درپادگان رو میبینی (اون موقع میفهمی این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست) دوم موقع تقسیم برا یگان که میگی خدا کجا میفتم احتمالا بچه های مازاد یک تیر یه استرس دیگه هم دارن ولی هیچی مثل روز اولی که پادگان رو میبینی نیست.

Mohammad-Hashemi
20-06-2011, 10:44
اقا من مازاد خورم. همینو کم داشتم.

nimahandsomboy
20-06-2011, 10:56
منم 1 تیر مازاد تهران هستم

کسی اینجا تجربه ای در هنگام تقسیم شدن نیرو نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اون موقعی که میخوان ما رو تقسیم کنند ترفندی.... کلکی...... چیزی نیست که من تهران بیوفتم؟؟؟؟؟

کلا هیچ کاری نمیشه کرد؟؟؟؟

hts1369
20-06-2011, 11:02

اون موقعی که میخوان ما رو تقسیم کنند ترفندی.... کلکی...... چیزی نیست که من تهران بیوفتم؟؟؟؟؟

اصلا اونجا اینطوری نیست که. شما رو به صف میکنن و میگن مثلا دو صف اول برن اونطرف سه صف اخر برن اینطرف بقیه هم سر جاشون وایسن شما نمیدونید که اینها قراره کجا فرستاده بشن. این میشه تقسیم شما مثلا یکی از این دسته ها میرن نیرو انتظامی تو مالک اشتر یکی میره نیرو انتظامی تو مشکین شهر اون یکی هم میره 04 بیرجند (این که من میگم مثله و شما واقعا نمیدونید قراره چی بشه وهمش شانسه توکلت بر خدا باشه ).
البته من خودم مازاد نبودم و اینو از رفیقم که تو یگان پیش ما بود شنیدم چون اون مازاد بود و افتاده بود مالک اشتر اراک.

mohammadkj
20-06-2011, 11:04
1 تیر - گروه پدافند مشهد !

یک تیر شهید دستغیب جهرم

*atishparew*
20-06-2011, 11:54
سلام علیکم
یکم مشاوره میخواستم امیدوارم بتونمید کمکم کنید

من متولد 1371 نیمه اول هستم
پدرم 24 ماه جبهه داره
خوددمم 3 سال بسیج فعال دارم
از دی ماه 89 هم ترک تحصیل کردم
امروز رفتم پلیس+10 دفترچه گرفتم
واسه گرفتن کسری باید چیکار کنم
الان باید اقدام کنم یا بعد از آموزشی؟
اضافه میخوره بهم یانه؟
چنتا سوال هم دوستم داشت اونم میپرسم
ایشون متولد 69 هستش
از آذر 89 ترک دانشگاه کرده
جبهه و بسیج هیچی نداره
یه مشکلات شخصی داشته(بیماری)
(میتونه از دکتر نامه بگیره که تو این 6 ماه که دفترچه نفرستاده مریض بوده و 3ماه اضافه نخوره؟)
بازم تشکر میکنم :11:

TIG3R
20-06-2011, 12:13
سلام دوستان خواهشن یکی که میدونه جواب بده مثل پست های قبلیم نشه که .............:41:
من میخواستم برم دنبال کارام (معافیت کفالت)پدرم بالاتر از 59 سال هستش(62 سالشه) و من تنها فرزندشم پس جزء معافیت کفالت پدر حساب میشم ولی خدا روشکر پدرم هنوز از خودمم هم سالم تره:31: تو تذکرات تو دفترچه نوشته :حضور مکفول که قادر به امورات خود نبوده ونیازمند مراقبت می باشند جهت دیدن اعضای کمسیون الزامی است حالا من نمیدونم این تذکر برای کسایی که پدرشون کمتر 59 سال دارن ونیازمند مراقبتن یا شامل پدر منم میشه؟
(اگه پدرم روببینن با خودم دوباره میفرستنش سربازی:31:)

farhadnamir_2003
20-06-2011, 12:14
لیسانس هستم

من پرسیدم
برا دیسک
لیسانس ها رو کمتر ولی لیسانس به پایین رو خیلی راحت معتف می کنن
ولی بازم یه Mri یا عکس بگیر شانسی بده نظام وظیفه

boy iran
20-06-2011, 12:19

این کد مازاد خیلی ستم هست

منم مازاد خوردم البته برای سال 86 هست این قضیه الام رو نمیدونم

همه رو جمع میکنند و به صف میشن بعد میگه سه تا صف اول بیان جلو میگه شما بندر عباس سه تا صف بعد کرمانشاه بود و ما که سه صف آخر بودیم گفتن قزوین که ندیکترین به تهران بود و کمی شانس آوردیم

اگه زرنگ باشی و دقت کنی بیبینی توی تقسیمها دارن کجا میندازن سریع بری قاطی جایی که به نفع خودت باشه خیلی کار خوبی کردی

Mohammad-Hashemi
20-06-2011, 12:29
سلام علیکم
یکم مشاوره میخواستم امیدوارم بتونمید کمکم کنید

من متولد 1371 نیمه اول هستم
پدرم 24 ماه جبهه داره
خوددمم 3 سال بسیج فعال دارم
از دی ماه 89 هم ترک تحصیل کردم
امروز رفتم پلیس+10 دفترچه گرفتم
واسه گرفتن کسری باید چیکار کنم
الان باید اقدام کنم یا بعد از آموزشی؟
اضافه میخوره بهم یانه؟
ایشون متولد 69 هستش
جبهه و بسیج هیچی نداره
(میتونه از دکتر نامه بگیره که تو این 6 ماه که دفترچه نفرستاده مریض بوده و 3ماه اضافه نخوره؟)
بازم تشکر میکنم :11:

برا کسری باید بری قزوین لشکر 16 زرهی. اونجا مدارک رو میدی سرهنگه میره دو سه ساعت دیگه میاد نامه هاتون رو میده. اگه برگه سبز بیاد بری بگیری خیلی به نفعته . چون بعد اموزشی باید بری نامه از یگانت بگیری و دردسر داره . برگه سبزت که اومد برو بگیر.

vahidgame
20-06-2011, 12:39
یه سوال
اگه چهارشنبه بگن مثلا برید شنبه بیاید این سه روز هم جزو آموزشی حساب میشه یا از همون 4 تیر حساب میشه؟!

TIG3R
20-06-2011, 12:54
سلام دوستان خواهشن یکی که میدونه جواب بده مثل پست های قبلیم نشه که .............:41:
من میخواستم برم دنبال کارام (معافیت کفالت)پدرم بالاتر از 59 سال هستش(62 سالشه) و من تنها فرزندشم پس جزء معافیت کفالت پدر حساب میشم ولی خدا روشکر پدرم هنوز از خودمم هم سالم تره:31: تو تذکرات تو دفترچه نوشته :حضور مکفول که قادر به امورات خود نبوده ونیازمند مراقبت می باشند جهت دیدن اعضای کمسیون الزامی است حالا من نمیدونم این تذکر برای کسایی که پدرشون کمتر 59 سال دارن ونیازمند مراقبتن یا شامل پدر منم میشه؟
لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(اونوقت میگید چرا اسپم میدید خوب 7 نفر اینجان یکی جواب نمیده)

imanpod
20-06-2011, 12:59
یه سوال
اگه چهارشنبه بگن مثلا برید شنبه بیاید این سه روز هم جزو آموزشی حساب میشه یا از همون 4 تیر حساب میشه؟!
آره جیگر :31: . جزو آموزشی حساب میشه . هر چی مرخصی و ... هم بدن جزو همون 2 ماه آموزشی حساب میشه. برا همینه بعضی ها میگن آموزشی حدود 45 روزه .

---------- Post added at 01:59 PM ---------- Previous post was at 01:56 PM ----------

نه آقا . به شما راحت کفالت رو میدن و ربطی به سلامتی پدرتون نداره ، چون بالای 60 سال هستن . اون چیزایی که گفتی مال پدرهای زیر 59 سالی هست که مریضی و ... دارن و نیاز به کفالت دارن .

redfild
20-06-2011, 13:05
لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(اونوقت میگید چرا اسپم میدید خوب 7 نفر اینجان یکی جواب نمیده)

دادا مشکل اینجاست که این قوانین رو اکثرا کامل نمی دونن . بهترین راهش مراجعه به نظام وظیفه منطقه هست .

ولی ، کلا کفالت پدر بیمار فکر می کنم با پدر بالای 60 سال فرق داره . چون استشهاد محلی و غیره هم میخواد .
ولی نهایتا بابا می تونه بره اونجا فیلم بازی کنه ، که بعید می دونم اصلا نیازی به حضورش باشه :20:

پ.ن : خدا باباتو واست نگهداره .

==========================

دوستان دم دژبانی به پاستیل و چوب شور گیر که نمیدن ، مثلا بگیرن واسه خودشون ؟!

بعد س

payam
20-06-2011, 13:10
وستان دم دژبانی به پاستیل و چوب شور گیر که نمیدن ، مثلا بگیرن واسه خودشون ؟!

بستگی به دژبانش داره ! موقع آموزشی از این جور اذیتا میکنن معمولا . اما در کل بعدش دیگه نه بابا موبایل و این جور چیزا هم میشه برد تو راحت !

سوال دومت هم فونتش ناخوانا بود واسم !!

farhad_persona
20-06-2011, 13:19
بچه ها میگم نکنه سپاه داره دوره آموزشی رو کلا برمیداره و به همین خاطر فقط بسیجی فعال میگیره که دوره آموزشی رفتن؟

شنیدم تو ماه تیر سپاه اصلا آموزشی نداشته و فقط نیروی بسیجی جذب کرده.

ممکنه به خاطر گرما گفتن این ماه آموزشی نمیگذاریم؟

*atishparew*
20-06-2011, 13:29
برا کسری باید بری قزوین لشکر 16 زرهی. اونجا مدارک رو میدی سرهنگه میره دو سه ساعت دیگه میاد نامه هاتون رو میده. اگه برگه سبز بیاد بری بگیری خیلی به نفعته . چون بعد اموزشی باید بری نامه از یگانت بگیری و دردسر داره . برگه سبزت که اومد برو بگیر.
دستت درد نکنه
من تهرانم چرا باید برم قزوین؟:2:
برای دوستمو جواب ندادید

ایشون متولد 69 هستش
جبهه و بسیج هیچی نداره
بازم تشکر میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*atishparew*
20-06-2011, 13:39
آقا اینو جواب بدید ثواب داره :10:

ایشون متولد 69 هستش
جبهه و بسیج هیچی نداره
بازم تشکر میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farhadnamir_2003
20-06-2011, 14:05
بچه ها زیر دیپلم 18 ماهه دیگه؟
برای 21 ماه جبهه چقدر کسری میدن؟
لطفا سریع بگین برای کسی می خوام

cao-cao
20-06-2011, 14:33
یه سوال
اره داداشم حساب میشه بهتون بگن برو 10 روز دیگه هم بیا اون موقع شما 10 روز خدمتی

اره داداش گم شما معاف شدی رفت

navidkh
20-06-2011, 14:57
بچه ها من فهمیدم قضیه پذیرش سپاه چه طوری هست. متاسفانه سپاه بعضی از ماه ها آموزشی نداره و به همین خاطر کسایی که اعزامشون تو اون ماه هست حتما باید دوره بسیج رو رفته باشن و اگر نه نمیتونن سپاه پذیرش بشن. اگر سپاه تو اون ماهی که شما اعزام هستی آموزشی داشته باشه با بند پ میتونی بیفتی سپاه.

ای کاش یه راهی بود بفهمیم سپاه کی ها دوره آموزشی میگذاره
شما کاری تونستی بکنی خودت؟

navidkh
20-06-2011, 15:03
بچه ها میگم نکنه سپاه داره دوره آموزشی رو کلا برمیداره و به همین خاطر فقط بسیجی فعال میگیره که دوره آموزشی رفتن؟

شنیدم تو ماه تیر سپاه اصلا آموزشی نداشته و فقط نیروی بسیجی جذب کرده.

ممکنه به خاطر گرما گفتن این ماه آموزشی نمیگذاریم؟

من قبلا گفتم سپاه دیگه سرباز که دوره تکمیلی بسیج نرفته باشه نمی گیره مگر اینکه نیرو کم داشته باشه که اونوقت از مازاد ها می گیره من شنیدم بخش نامه جدیده و از اول امسال هم اجرا شده ولی یکی از دوستا دیگه توی همین سایت گفت که بعضی ماه ها اموزشی نداره .

Mohammad-Hashemi
20-06-2011, 15:06
دستت درد نکنه
من تهرانم چرا باید برم قزوین؟:2:
برای دوستمو جواب ندادید

چون همه پرونده ها رو بردن قزوین . من رفتم همدان گفتن باید بری قزوین.

جواب سوال دوستتون رو نمیدونم. شرمنده.

---------- Post added at 04:06 PM ---------- Previous post was at 04:05 PM ----------

به من برا 21 ماه هشت ماه دادن.

navidkh
20-06-2011, 15:07
اره داداشم حساب میشه بهتون بگن برو 10 روز دیگه هم بیا اون موقع شما 10 روز خدمتی

اره داداش گم شما معاف شدی رفت

شما که سربازی رفتی به نظرتون من که 1 شهریور اعزامم و با توجه به اینکه عید فطر هم 9 شهریور هست ( احتمالا ) و 10 شهریور پنجشنبه و 11 شهریور جمعه هستش امکان اینه به ما روز اول بعد از دادن لوازم بگن برید 12 بیاید هست؟ اخه من 10 شهریور یه کار خیلی مهم دارم

agnesvsmilan
20-06-2011, 15:19
منم 1تیر.محمد رسول الله بیرجند

Milad4171
20-06-2011, 15:40
نه. مرخصی ندارین مگه پادگان خودش یه اقدامی بکنه که اونم امکانش 50 50 هست. یعنی قبل عید معمولا مرخصی میدن تا نیمه ی اول عید/ ولی تو تعطیلی های اینطوری معلوم نیست...!

imanpod
20-06-2011, 17:07
دوستان در مورد قفل هم یه توضیحی بدین . بعضی ها میگن دو تا قفل معمولی کوچیک + یه قفل 808(از اینایی که با 4 تا پیچ پشت در بسته میشه) ببرین ، تو پست اول گفتن یه قفل کوچیک + یه بزرگ . من یه عکس گذاشتم از قفلم (بغل کیبورد عکس گرفتم که سایزشو تشخیص بدین) ببینین این برا کمد و ... خوبه یا کوچیکترشو ببرم . قفل 808 هم لازمه ببرم ؟ اینم عکس :

Gladiator King
20-06-2011, 17:23
من قبلا گفتم سپاه دیگه سرباز که دوره تکمیلی بسیج نرفته باشه نمی گیره مگر اینکه نیرو کم داشته باشه که اونوقت از مازاد ها می گیره من شنیدم بخش نامه جدیده و از اول امسال هم اجرا شده ولی یکی از دوستا دیگه توی همین سایت گفت که بعضی ماه ها اموزشی نداره .

آشنای ما توی سپاه هم گفت بخشنامه اومده که سپاه فقط بسیجی با دوره تکمیلی میگیره
البته یه آشنای دیگه داریم توی ناحیه مقاومت بسیج، 2/10 رفتم پیشش گفت الان دیر شده و ما لیست اعزامی های برج 4 رو برای سپاه فرستادیم و گفت برو خدمتتو 2 ماه عقب بنداز و اول برج 4 بیا تا توی لیست برج 6 اضافه کنیم و توی سپاه جذب بشی! در حالی که من اصلا بسیج ندارم(با بند پ همه کار میشه کرد)

که من گفتم 2 ماه نمیتونم صبر کنم و عمرم داره تلف میشه و همون موقع نرفتم 2 ماه به تاخیر بندازم و چوبشم خوردم!

hts1369
20-06-2011, 17:26
شما که سربازی رفتی به نظرتون من که 1 شهریور اعزامم و با توجه به اینکه عید فطر هم 9 شهریور هست ( احتمالا ) و 10 شهریور پنجشنبه و 11 شهریور جمعه هستش امکان اینه به ما روز اول بعد از دادن لوازم بگن برید 12 بیاید هست؟ اخه من 10 شهریور یه کار خیلی مهم دارم
چیز دیگه ای نمی خواهی احیانا
بابا تو جای اون فرمانده پادگان یه همچین کاری میکنی احتمالا اونموقع میفرستنتون میاید مرخصی

دوستان در مورد قفل هم یه توضیحی بدین . بعضی ها میگن دو تا قفل معمولی کوچیک + یه قفل 808(از اینایی که با 4 تا پیچ پشت در بسته میشه) ببرین ، تو پست اول گفتن یه قفل کوچیک + یه بزرگ . من یه عکس گذاشتم از قفلم (بغل کیبورد عکس گرفتم که سایزشو تشخیص بدین) ببینین این برا کمد و ... خوبه یا کوچیکترشو ببرم . قفل 808 هم لازمه ببرم ؟ اینم عکس :
داداش عالیه دو تا اندازه این داشته باشی ردیفه

Gladiator King
20-06-2011, 17:31
آقا برای کوله ای که خودشون میدن هم باید فقل ببریم؟ میشه بهش قفل بزنیم؟

hts1369
20-06-2011, 17:38
اگه قفل بزنی بهتره ولی نداشتی هم ایراد نداره . اگه دوتا داشته باشی بهتره برا رعایت جانب احتیاطه (چه حرفها میزنم من)

Ali_BlueBoy
20-06-2011, 17:44
منم 1تیر.محمد رسول الله بیرجند
داداش فقط خودتو اماده کن ..چون من ازش چیزای زیاد خوبی نشنیدم....!!!

Gladiator King
20-06-2011, 17:46
اگه قفل بزنی بهتره ولی نداشتی هم ایراد نداره . اگه دوتا داشته باشی بهتره برا رعایت جانب احتیاطه (چه حرفها میزنم من)

واسه احتیاط بیشتر 3 تا میبرم برای کمد (قفل بزرگ) و کوله و ساک خودم
کوچیکه سایزش واسه کوله خوبه؟ آخه تا حالا کوله از نزدیک ندیدم:31:

farhadnamir_2003
20-06-2011, 17:54

من خودم 1 تیر اعزامم
می خواستم همین الان اقدام کنم برای معافیت پزشکی
1.باید چیکار کنم؟
2.اصلا مراحلش چطوریه؟
3.مثلا کمسیون تشکیل شه من تو پادگان مشکین شهر باشم چطوری میشه؟
4.نمیندازن عقب؟اگه عکس و mri و اینارو ببینن؟
5.ممکنه ماله من و چون دارم اعزام میشم سریع بررسی کنن؟

Gladiator King
20-06-2011, 18:06

زیر دیپلم هم 18 ماهه

طبق قانون جدید 21 تا پایان 23 ماه جبهه فقط 7 ماه کسری داره
البته یکی از بچه های فروم گفت 8 ماه کسری گرفته

farhad_persona
20-06-2011, 18:09
آشنای ما توی سپاه هم گفت بخشنامه اومده که سپاه فقط بسیجی با دوره تکمیلی میگیره
البته یه آشنای دیگه داریم توی ناحیه مقاومت بسیج، 2/10 رفتم پیشش گفت الان دیر شده و ما لیست اعزامی های برج 4 رو برای سپاه فرستادیم و گفت برو خدمتتو 2 ماه عقب بنداز و اول برج 4 بیا تا توی لیست برج 6 اضافه کنیم و توی سپاه جذب بشی! در حالی که من اصلا بسیج ندارم(با بند پ همه کار میشه کرد)

که من گفتم 2 ماه نمیتونم صبر کنم و عمرم داره تلف میشه و همون موقع نرفتم 2 ماه به تاخیر بندازم و چوبشم خوردم!

دوست عزیز اگر شما دوره تکمیلی نرفتی آشنای شما چه طور میخواست بندازه سپاه شما رو؟

کلا سپاه دوره آموزشی رو برداشته؟ این دوره تکمیلی جایگزین آموزشی هست دیگه؟

ملا نصرالدین
20-06-2011, 18:12
پسری که فوق دیپلم داره.پدرش زیر 60 ساله و تک پسر هست بهش معافی میخوره.اگه اره چقدر

onlyhvs
20-06-2011, 18:19
سلام دوستان

من تاریخ اعزامم 1/6 هستش و میخوام تمدید کنم >تاریخ 1/8

یه سری گفتن دوشنبه ها برو میدان سپاه همونجا کارت رو درست می کنند، آیا صحت داره؟؟؟

اگه صحت نداره واسه این کار باید چیکار کنم؟؟؟؟

farhadnamir_2003
20-06-2011, 18:26
زیر دیپلم هم 18 ماهه

طبق قانون جدید 21 تا پایان 23 ماه جبهه فقط 7 ماه کسری داره
البته یکی از بچه های فروم گفت 8 ماه کسری گرفته

مرسی
بقیه اش رو نمیدونین؟
من خودم 1 تیر اعزامم
1.باید چیکار کنم؟
2.اصلا مراحلش چطوریه؟

farshidshd
20-06-2011, 18:33
1 تیری ها آماده شدن؟ آش خورای عزیز امیدوارم همه به سلامتی و مبارکی برین آموزشی و دخلتونو بیارن :دی

پ.ن :
خودش میدونه با کی هستم!

cao-cao
20-06-2011, 18:37
سلام
دوست چند تا پست قبلم گفتم این مواقع فقط به فرمانده گردان ربط داره یهو حال میکنه مگه بفرستیدشون برن یه بارم عیدو پادگان تشریف دارین من خودم اموزشیم تو ماه رمضون بود ما عید پادگان بودیم ولی نا امید نباش احتمالش هست بگن برید چون شما باید اتیکت و این جور چیزا چاپ کینید 3-4 روز نگهتون میدارن بعد میگن برید

نظر من اینه این مدل قفل رو نگیرید اینا راحت خراب میشه و تو ضربه باز میشه

اره انفرادی جای قفل داره

واسه احتیاط بیشتر 3 تا میبرم برای کمد (قفل بزرگ) و کوله و ساک خودم
کوچیکه سایزش واسه کوله خوبه؟ آخه تا حالا کوله از نزدیک ندیدم:31:

این قفل مناسبه بچه ها سعی کنن از این زردا بخن دیر تر خراب میشه

farhadnamir_2003
20-06-2011, 18:42
سلام دوستان

یه سری گفتن دوشنبه ها برو میدان سپاه همونجا کارت رو درست می کنند، آیا صحت داره؟؟؟

آره صحت داره
ولی باید شانس بیاری
مثلا برای 1/4 از یه تاریخی به بعد دیگه عقب نمینداختن چون نیرو کم داشتن

sheeablo
20-06-2011, 18:57
دوستان ما پس فردا عازمیم برای اردکان یزد هوافضای سپاه پادگان ولیعصر، کسی میدونه چطوریاست؟ :دی

ملا نصرالدین
20-06-2011, 19:01
دوستان کد 88 نیروی هوایی سپاه اردکان چجوریه؟

mehdi_vsgh
20-06-2011, 19:38
نیروی انتظامی هستی؟؟
روز اول بگن بعد 12 بیاین؟؟؟؟؟ :18: هتل 6 ستاره نرفتین که عزیز من!!! نهایتا 3-4 روز بهتون فرصت بدن که لباسارو اندازه کنید....
ضمنا احتمالا عید فطر آماده باش بخورین (گاهی به خاطر کمبود نیرو حتی از سربازان آموزشی هم استفاده مکینن) هم خیلی زیاده....پس فکر رفتن رو از حالا نکن!!!

farhad_persona
20-06-2011, 19:55
دوستان کد 88 نیروی هوایی سپاه اردکان چجوریه؟

رفیق سابقه بسیج داشتی افتادی سپاه؟

hts1369
20-06-2011, 19:57
سلام دوستان

برو میدون سپاه سازمان نظام وظیفه عمومی اونجا عقب بندازش اگه از العان اقدام بکنی حتما میتونی عقب بندازی

نیروی انتظامی هستی؟؟
روز اول بگن بعد 12 بیاین؟؟؟؟؟ :18: هتل 6 ستاره نرفتین که عزیز من!!! نهایتا 3-4 روز بهتون فرصت بدن که لباسارو اندازه کنید....
ضمنا احتمالا عید فطر آماده باش بخورین (گاهی به خاطر کمبود نیرو حتی از سربازان آموزشی هم استفاده مکینن) هم خیلی زیاده....پس فکر رفتن رو از حالا نکن!!!
العان یادم افتاد من خودم تو اموزشی یه اماده باش برا عید فطر رفتم یه اماده باش برا روز قدس یکی هم بازی استقلال پرسپولیس بود که هر سه تا رو رفتیم سه تا جمعه ی ما خراب شد.

asemuna
20-06-2011, 20:00
چند تا سوال سوال داشتم
1-من 01 افتاد م و از شهرستان میام احتمال اینکه 1 تیر برم(چهارشنبه) و بگن برید شنبه بیایید چقدره ؟

2-هفته بعدش(هفته اول) یعنی 9 ام پنجشنبه که تعطیل رسمیه مرخصی می دن بریم یا نه ؟

3-بعد این پاس دادن شبانه از روز چندم اموزشی شروع میشه ؟

4- من امریه گرفتم ایا باید مدرکی چیزی از اداره امریه دهنده ببرم اونجا ؟

ممنون از همه .

sheeablo
20-06-2011, 20:02
منم همینجام، شما بگو یه روز اگه بسیجی داشته باشم، ندارم:دی

Gladiator King
20-06-2011, 20:13
دوست عزیز اگر شما دوره تکمیلی نرفتی آشنای شما چه طور میخواست بندازه سپاه شما رو؟

والا این رو دیگه نمیدونم، من گفتم بسیج ندارم اونم گفت برج 4 بیا خودم ردیفش میکنم! شایدم بلوف میزد!:5:

farhad_persona
20-06-2011, 20:25
شما اصلا سابقه بسیج نداری(حتی ساختگی) و افتادی سپاه؟
1 تیر داری میری آموزشی؟

onlyhvs
20-06-2011, 20:48
برو میدون سپاه سازمان نظام وظیفه عمومی اونجا عقب بندازش اگه از العان اقدام بکنی حتما میتونی عقب بندازی

مرسی از راهنماییت دوست گلم

فقط ....
چیزه خاصی لازم نیست؟
روز خاصی باید برم میدون سپاه؟
مدرک چی باید ببرم جز برگ سبز؟؟

اگه نکته ای هست بگید..!

cao-cao
20-06-2011, 21:03
والا این رو دیگه نمیدونم، من گفتم بسیج ندارم اونم گفت برج 4 بیا خودم ردیفش میکنم! شایدم بلوف میزد!:5:
والا بعید میدونم سابقه بسیج رو بشه ساخت چون اون سابقه که تو خدمت بهش استناد میشه کلی مراحل داره از این بسجای ساختگی تو مسجد ا نیست یکمی پیچیده تره

شما اصلا سابقه بسیج نداری(حتی ساختگی) و افتادی سپاه؟
1 تیر داری میری آموزشی؟

اره داداش منم خودم حتی از دم در پایگاهم رد نشدم سپاه بودم ولی یه جورایی شانسیم هست

ملا نصرالدین
20-06-2011, 21:31

حالا چی شد؟یکی بگه چجوریاس اینجا؟

asemuna
20-06-2011, 21:50
چند تا سوال سوال داشتم
1-من 01 افتاد م و از شهرستان میام احتمال اینکه 1 تیر برم(چهارشنبه) و بگن برید شنبه بیایید چقدره ؟

ممنون از همه .

کسی جواب نمی ده ؟

m.s.f
20-06-2011, 22:03
آقا من امروز رفتم با شماره چهار سر مبارک رو زدم ... گفتم یکی دو روز اینور اونور مهم نیست ... این شماره چهار هم خیلی کمه ها ... کف سرم پیداست :دی
1 تیر ، مالک اشتر، اراک

farhad_persona
20-06-2011, 22:03
حالا چی شد؟یکی بگه چجوریاس اینجا؟

رفیق من فکر کردم شما افتادی نیروی هوایی سپاه . میخواستم بدونم سابقه بسیج داری یا نه چون من میخوام بیفتم سپاه ولی سابقه بسیج ندارم.

farhadnamir_2003
20-06-2011, 22:05

من خودم 1 تیر اعزامم
1.باید چیکار کنم؟
2.اصلا مراحلش چطوریه؟

ﮐﻤﮏ ﮐﻨﯿﻦ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ

shabe.saket
20-06-2011, 22:47
سلام بر 1 تیری های عزیز:40:
منم یک تیر
آموزشی انتظامی مشکین شهر

دوستان کوله هم مگه میدن؟

اگه آره پس ما ساک زیاد بزرگ نبریم؟
من میخوام یدونه از این کیف معمولی ها ببرم. خوبه؟

ﮐﻤﮏ ﮐﻨﯿﻦ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ

دوستان گفتند وسط آموزشی هم میتونی برای معافیت پزشکی اقدام کنی کلا توی خدمت هر موقع هم میتونی اقدام کنی.
وایسا حتمآ جواب میدن دوستامون.

*atishparew*
21-06-2011, 00:52
دوست من متولد 69 نیمه دوم هستش
حدود 7 ماهه که ترک تحصیل کرده
اگه الان دفترچه رو بفرسته چند ماه دیگه اعزام میشه؟
مرسی ممنون :10:

هشت بهشت
21-06-2011, 01:16
سلام به همه آش خور های عزیز :31:

آموزشی تموم شد .
دیروز ، مراسم تحلیف و رژه داشتیم . جلوی فرمانده نیرو زمینی رژه رفتیم ( یه بار بهمون خیلی خوب داد )
میگفتن موقع رفتن به خونه ، با گریه از دوستای دوره آموزشی جدا میشین . راست میگفتن .

==
اونایی که آموزشی رو 01 نیرو زمینی هستن ، خوشحال باشن . کلی حال میکنن .

---------- Post added at 02:13 AM ---------- Previous post was at 02:08 AM ----------

چند تا سوال سوال داشتم

ممنون از همه .

1- زیاد .
2- احتمالا
3- از همون اول .
روز های اول آموزشی تون ، چند نوع نگهبانی دارین .
نگهبان اسلحه خونه ، نگهبان آسایشگاه ، پاس بخش و گروهبان نگهبان
اگه با منشی رفیق باشین ، به نفعتونه . پاس 1 آسایشگاه خیلی راحته .
از هفته دوم ، بسته به اینکه محل گروهانتون کجا باشه ، نگهبانی های دیگه ای هم دارین

4- وقتی رفتی سوال کن . من امریه نداشتم اما تا اونجا که یادم میاد بچه ها مدرکی نیاوردن.
بازم بپرس

---------- Post added at 02:14 AM ---------- Previous post was at 02:13 AM ----------

در مورد معافیت پزشکی ،
قبل از اعزام خیلی سخت معافیت میدن ، اما توی دوره آموزشی اگه کسی اقدام کنه ( اونایی که اقدام کرن و نتیجه نگرفتن ) احتمالا یه شانسی داشته باشن

---------- Post added at 02:16 AM ---------- Previous post was at 02:14 AM ----------

دوستان کوله هم مگه میدن؟

یه چیزی به اسم کیسه انفرادی بهتون میدن .
پیشنهاد میکنم یه ساکی که طولش زیاد باشه ( شبیه این ساک تنیسی ها - بزرگ ) ببرین .

Qubit
21-06-2011, 01:19
دوستان جریان این سپاه چیه؟ یعنی چه مزیتی داره که همه میخوان بیفتن سپاه؟

hamid_lespaul
21-06-2011, 02:26
آقا 1/4 جوادنیا ، قزوین از کسی هست اینجا ؟
فردا دارم میرم کلرو بتراشم !
در ضمن یه سوال ، موقع تکمیل دفترچه تو پلیس +10 نحوه اعزام رو زدم "مراجعه شخصی به محل آموزش" ! یعنی همونی که خودت بری خودتو معرفی کنی و بعد هزینه ایاب و ذهاب بهت میدن! خواستم ببینم 1/4 لازمه به مرکز نظام وظیفه ( میدون سپاه ) مراجعه کنم یا اینکه مستقیم برم یگان آموزشی ؟؟؟؟
هرکی 1/4 میام جوادنیا یه ندا بده که از همین الان بساط عشق و حال و عیش و نوشو بیچینیم !

همه آش خورارو عشقه

hamid_lespaul
21-06-2011, 02:26
در ضمن یه سوال ، موقع تکمیل دفترچه تو پلیس +10 نحوه اعزام رو زدم "مراجعه شخصی به محل آموزش" ! یعنی همونی که خودت بری خودتو معرفی کنی و بعد هزینه ایاب و ذهاب بهت میدن! خواستم ببینم 1/4 لازمه به مرکز نظام وظیفه ( میدون سپاه ) مراجعه کنم یا اینکه مستقیم برم یگان آموزشی ؟؟؟؟
هرکی 1/4 میام جوادنیا یه ندا بده که از همین الان بساط عشق و حال و عیش و نوشو بیچینیم !

همه آش خورارو عشقه

Gamexland
21-06-2011, 03:44
درود
من 4 سوال داشتم ممنون میشم به من پاسخ بدید.
1- بیماری دارم میخواستم ببینم از کجا میتونم مشاوره بگیرم که ممکنه معاف بشم یا نه؟
2- الان دارم درس میخونم دانشگاه هستم.قوانین دانشگاه را خوندم 3 ماه میشه درخواست ترک تحصیلی داد.آیا میشه چند روز بعد از درخواست ترک تحصیلی برای خدمت اقدام کرد و معاف شد و مجددا به دانشگاه برگشت؟راهی برای دور زدنش نداره؟
3- بر فرض که خدمت من 10 ماه باشه،آیا میتونم 2 ترم مرخصی از دانشگاه بگیرم و خدمت کنم برگردم؟
4- اگر انصراف بدم و برم خدمت و برگردم یا معاف پزشکی بشم اگر دوباره کنکور بدم این تعداد واحد رو که پاس کردمو برام درنظر میگیرن یا باید از اول درس بخونم؟
مرسی

*atishparew*
21-06-2011, 03:57
اینجا فقط سوال میشه
کسی نیست جواب بده؟:41:
آقا من مشکل عصبی دارم
قرصای اعصاب هم مصرف میکنم
اصلا هم قعالیت بدنی مثل دویدن نمیتونم انجام بدم،سریع نفسم بند میاد.
آیا میتونم معافی بگیرم؟
اینو یکی جواب بده مرسی :11:

cao-cao
21-06-2011, 07:13
منم یک تیر
آموزشی انتظامی مشکین شهر

دوستان کوله هم مگه میدن؟

دوستان گفتند وسط آموزشی هم میتونی برای معافیت پزشکی اقدام کنی کلا توی خدمت هر موقع هم میتونی اقدام کنی.
یه کیسه بهت میدن بهش میگن انفرادی تمام وسایلت توش جا میشه یه استوانه بزرگه

یه جورایی شلم شورباس به نظر راحتتره

اینجا فقط سوال میشه
آقا من مشکل عصبی دارم
آیا میتونم معافی بگیرم؟

ببین دوست من هر کی هر چی بهت بگه نمیشه بهش استناد کرد بهتر ه بری یه درمانگاه طرف قرداد و معتمد با اونا مشورت کنی مثل درمانگاه حضرت ابولفظل یا بقیه الله

mehdi_vsgh
21-06-2011, 07:54
منم یک تیر
آموزشی انتظامی مشکین شهر

دوستان کوله هم مگه میدن؟

اره دوست من بهت یه کیسه انفرادی میدن....تقریبا همه وسایلت توش جا میشه خیالت راحت البته یه ساک معمولی و کوجک هم با خودت ببری بد نیست

دوست من متولد 69 نیمه دوم هستش
حدود 7 ماهه که ترک تحصیل کرده
اگه الان دفترچه رو بفرسته چند ماه دیگه اعزام میشه؟
مرسی ممنون :10:
نمیشه دقیق گفت که کی اعزام میشی ولی احتمالا برج 8 یا 9 اعزامی
بعد هم اینکه احتمالا 3 ماه اضاف هم خوردی!!!:13:

matin_vv
21-06-2011, 08:11

فقط ....
چیزه خاصی لازم نیست؟

اگه نکته ای هست بگید..!

نه آقا، همون برگه سبزت رو ببر نظام وظیفه. اونجا پشت باجه های مشاوره یکی رو انتخاب کن بگو میخوام تمدید کنم. 5 دقیقه هم طول نمیکشه.

hts1369
21-06-2011, 08:31

فقط ....
چیزه خاصی لازم نیست؟

اگه نکته ای هست بگید..!
خواهش میکنم
روزش رو نمیدونم در مورد مدرک هم برگه سبزت و یه مدرک شناسایی داشته باشی بسه

تمام مزایا تو سپاهه. فقط اینو بهت بگم که یه اماده باش بود هم ما رو از نیرو انتظامی برده بودن هم بچه های سپاه اومده بودن موقع شام نیرو انتظامی برا ما یه کوکتل اورد با یه نصفه نون ولی سپاه بهترین غذا رو اورده بود به همراه چند قلم میوه

همه آش خورارو عشقه
نه بابا برو میدون سپاه از اونجا میبرنتون
این که فکر کنی پادگان بهت پول بده خیال خامه (البته جوادنیا راهی نیست که هزینه ی خاصی داشته باشه)

چند تا سوال سوال داشتم

ممنون از همه .
در مورد سوال اولت نمیدونم ولی احتمالش کم نیست.
ارتش خوبیش اینه که هر موقع تعطیلی رسمی باشه شما هم تعطیل هستین پس احتمالا مرخصی میدن. نیرو انتظامی هر موقع ملت تعطیل بشن شما میرید تو اماده باش.

درود
من 4 سوال داشتم ممنون میشم به من پاسخ بدید.
1- بیماری دارم میخواستم ببینم از کجا میتونم مشاوره بگیرم که ممکنه معاف بشم یا نه؟
2- الان دارم درس میخونم دانشگاه هستم.قوانین دانشگاه را خوندم 3 ماه میشه درخواست ترک تحصیلی داد.آیا میشه چند روز بعد از درخواست ترک تحصیلی برای خدمت اقدام کرد و معاف شد و مجددا به دانشگاه برگشت؟راهی برای دور زدنش نداره؟
3- بر فرض که خدمت من 10 ماه باشه،آیا میتونم 2 ترم مرخصی از دانشگاه بگیرم و خدمت کنم برگردم؟
4- اگر انصراف بدم و برم خدمت و برگردم یا معاف پزشکی بشم اگر دوباره کنکور بدم این تعداد واحد رو که پاس کردمو برام درنظر میگیرن یا باید از اول درس بخونم؟
مرسی
بعید میدونم بشه دور زد ولی اقدام کن بتونی خیلی خوب میشه . شما موقع ثبت نام خدمت باید زمان ترک یا فراغت از تحصیل رو به کسی که تو پلیس +10 هست بگی (نامه ی دانشگاه رو نشون بدی).
در مورد مرخصی من یه همچین چیزی رو شنیدم که طرف این کارو کرد ولی شما که 10 ماه خدمت داری احتمالا دو سه ماه هم معطلی برا اعزام داری .
بستگی به دانشگاه داره ولی اگثر دانشگاهها اون درسهایی که با نمره ی بالای 12 پاس کردی رو قبول میکنه ولی اونها که با زیر 12 پاس کردی رو باید از اول بگذرونی

اینجا فقط سوال میشه
آقا من مشکل عصبی دارم
آیا میتونم معافی بگیرم؟
اینطور که شما گفتی حتمامعاف میشی

navidkh
21-06-2011, 08:53
نیروی انتظامی هستی؟؟

هنوز معلوم نیست کجام؟
هتل که نه ولی یه سری بچه ها گفتن بهمون میان دوره میدن اونم جوری تنظیم می کنند که 2 3 روز تعطیلی پشت سر هم باشه توی اون دو ماه اموزشی من فقط همون موقعس که 2 3 روز تعطیلی می خوره منم گفتم امکانش هست 2 3 روز اول نگه دارن بعد بگن برید برای اتیکت و این حرفا و میان دوره هم همون موقع بدن؟
البته می دونم که همش به نظر فرمانده بستگی داره .

---------- Post added at 09:52 AM ---------- Previous post was at 09:50 AM ----------

العان یادم افتاد من خودم تو اموزشی یه اماده باش برا عید فطر رفتم یه اماده باش برا روز قدس یکی هم بازی استقلال پرسپولیس بود که هر سه تا رو رفتیم سه تا جمعه ی ما خراب شد.
یعنی عید فطر ها اماده باشه. روز قدس که تازه ما دو سه روزه رفتیم پادگان چیزی بلد نیستیم که .
شما کجا بودی ارتش؟

---------- Post added at 09:53 AM ---------- Previous post was at 09:52 AM ----------

پس چه جوری سپاه افتادی؟ برگه سفیدت مازاد بود؟

hts1369
21-06-2011, 09:07
هنوز معلوم نیست کجام؟
هتل که نه ولی یه سری بچه ها گفتن بهمون میان دوره میدن اونم جوری تنظیم می کنند که 2 3 روز تعطیلی پشت سر هم باشه توی اون دو ماه اموزشی من فقط همون موقعس که 2 3 روز تعطیلی می خوره منم گفتم امکانش هست 2 3 روز اول نگه دارن بعد بگن برید برای اتیکت و این حرفا و میان دوره هم همون موقع بدن؟
یعنی عید فطر ها اماده باشه. روز قدس که تازه ما دو سه روزه رفتیم پادگان چیزی بلد نیستیم که .
شما کجا بودی ارتش؟
عزیزم میان دوره یعنی وسطه اموزشی تازه خیلی هم بهتون حال بدن 4 روزه اونهم وسطه اموزشی نه اول بسم الله
تمام روزهایی که مردم یه جایی تجمع میکنن برای نیرو انتظامی اماده باش هست.
شما که قرار نیست برید از دست ادمکشها ادم نجات بدین که نیاز به مهارت خاصی داشته باشه باید با یه طونفا یا یه باتوم برید یه جایی که براتون تعیین میکنن وایسید.
من نیرو انتظامی بودم اونهم یگان امداد تهران.ر مثلا یه نفر رو میخوان اعدام بکنن بچه های یگان امداد اونجا هستن.
ارتش که اماده باش نداره همه ی بدبختی ها ماله این نیرو انتظامی هست.

abbas_apolo
21-06-2011, 09:11

نه غزیز یه دوست من اصلا بسیجی نبوده ولی با پارتس افتاده پادگان حضرت ابوالفضل توی بزرگراه فتح . . . .. . شما پارتی داشته باشی جات هر جایی میتونه باشه . . . . .شاعر میگه این خانه ز بن ویران است

reza8766
21-06-2011, 09:12
دوستان یه چند تا سوال برام پیش اومده
1-پادگانای آموزشی و خصوصا 06 ارتش (پاسداران) دستگاه ATM دارن؟ عابر بانک کارایی داره یا همه رو نقدی ببریم؟
2-در مورد امنیت هم یه سوال دارم والله من چند سال خوابگاه دانشجویی بودم تقریبا هیچ مشکلی از بابت دزدی و اینا نداشتم (غیر از دمپایی که اونم همش اشتبا میشد) تازه اون موقع داشتیم لیسانس میگرفتیم! حالا توی آموزشی که همه حداقل لیسانس هستن واقعا آدم باید نگران این جور چیزا باشه به نظرتون؟
3-فردا که به ما گفتن بیاید شاهین شهر کرج فقط برگه سبز و سفید و واکسن و ملی و شناسنامه با کپی هاشونو ببرم؟ دیگه چی؟
ساک اصلی که برا سربازی میبندیم که نمیخواد اون روز برد !؟ برمیگردونن دیگه؟ ها؟
(ممنون از بچه هایی که جواب میدن امیدوارم سوالام جامع باشه و دیگران هم جوابشونو بگیرن)

vahidgame
21-06-2011, 09:16
ممکنه میان دوره طرفای نیمه شعبان باشه؟
زمانش مناسبه 26 تیر و یکشنبه ست و مثلا می تونن از جمعه تا دوشنبه مرخصی بدن که البته این فقط یه پیش بینیه :دی

Qubit
21-06-2011, 09:17
اگه کسی بسیجی باشه می شه تو شهر خودش بیفته یا حداقل تو استان خودش بیفته؟

mehdi_vsgh
21-06-2011, 09:26
هنوز معلوم نیست کجام؟

---------- Post added at 09:52 AM ---------- Previous post was at 09:50 AM ----------

شما کجا بودی ارتش؟

دوست من خودت داری میگی میان دوره!! اسمش مشخصه یعنی وسط دوره شما که برج 6 هستین اخرای برج 6 بهتون 4-5 روز میان دوره میدن برین خونه یه حالو هوایی عوض کنید.... (تازه اگه بهتون میان دوره بدن)

آماده باش هم چیز خاصی نداره فقط یه بدی داره و اونم اینه که همه باید تو یگانشون حاضر باشن و همه لغو مرخی میشن.....
پس اگه نیروی انتظامی باشی مطمئن باش عید فطر رو نمیزارن بیای خونه...ربطی هم ندره که تازه رفته باشی آموزشی یا روزای اخر خدمتت باشه....کار خاصی هم قرار نیست انجام بدی میبرنتون مثلا جایی که قرار نماز برگزار بشه بهتون نفری یه باتوم یا تومفا میدن میگن همینجا وایستن...تا نماز تموم بشه و همه برن خونه هاشون...یه ساعت بعدش دوباره سوار ماشین میکننتون و برتون میگردونن توی پادگان........ قرار نیست درگیری یا کاری کنید که نگران چیز خاصی باشین!!!

ویرایش:
ظاهرا دوست خوبم hts1369 قبل من جواب سوال شمارو داده بود...

---------- Post added at 10:26 AM ---------- Previous post was at 10:24 AM ----------

زمانش مناسبه 26 تیر و یکشنبه ست و مثلا می تونن از جمعه تا دوشنبه مرخصی بدن که البته این فقط یه پیش بینیه :دی
اره احتمالش هست......شما دعا کن اصلا بهتون میان دوره بدن زمانش حالا مهم نیست زیاد!!:31:

اگه کسی بسیجی باشه می شه تو شهر خودش بیفته یا حداقل تو استان خودش بیفته؟
خیر...هیچ ربطی نداره....شانسیه :46:

sheeablo
21-06-2011, 09:31
برگه سبز که اومد رفتم پیشه آشنامون توی پادگانشون، مارو برد قسمت کارگزینی پذیرش شدم، مدارکم رو فکس کرد واسه وظیفه و تمام، چیزی از بسیجی بودن یا نبودن و این چیزا نپرسید، فقط یه سوال کرد اونم احوالپرسی بود:دی پیشه پزشکشون هم فرستاد که فقط پرسید مریضی داری یا نه که گفتم نه. برگه سفید هم که اومد، زده بود هوافضای سپاه و اینا دیگه، که ایناش معلومه. البته اینم بگم گفت اگه دیرتر میومدی نمیشد. دیگه از ماجراهاش سر در نمیارم من.

Royce
21-06-2011, 11:01
3-فردا که به ما گفتن بیاید شاهین شهر کرج فقط برگه سبز و سفید و واکسن و ملی و شناسنامه با کپی هاشونو ببرم؟

شاهین شهر کرج دیگه کجاست؟
شاهین شهر که مال اصفهانه

Qubit
21-06-2011, 11:09
یعنی هیچ راهی نداره تو شهر خودمون بیفتیم؟
پس این جریان بومی و اینا چیه؟ من تک فرزند پسرم می شه کاری کرد؟
چون دارم کار می کنم و نمی خوام کارم رو از دست بدم.
میشه امریه گرفت؟ اگه میشه کجاها معمولا بر می دارند، من رشتم کامپیوتره.
شرمنده زیاد سؤال پرسیدم
:10:

mehdi_vsgh
21-06-2011, 11:13
یعنی هیچ راهی نداره تو شهر خودمون بیفتیم؟
پس این جریان بومی و اینا چیه؟ من تک فرزند پسرم می شه کاری کرد؟
چون دارم کار می کنم و نمی خوام کارم رو از دست بدم.
میشه امریه گرفت؟ اگه میشه کجاها معمولا بر می دارند، من رشتم کامپیوتره.
شرمنده زیاد سؤال پرسیدم
:10:
تو همین یگانی که الان دارم خدمت میکنم یه نفر داریم که بچه ترکمن هست تک فرزند و پسر هست ولی تهران خدمت مکینه

البته بعد از 6 ماه خدمت در یگان میتونه درخواست انتقال به شهر خودش رو بده

ضمنا وقتی وارد خدمت شدی (به خصوص نیروی انتظامی) باید بی خیال کار بشی چون خدمت 24 ساعته س

Qubit
21-06-2011, 11:19
تو همین یگانی که الان دارم خدمت میکنم یه نفر داریم که بچه ترکمن هست تک فرزند و پسر هست ولی تهران خدمت مکینه

البته بعد از 6 ماه خدمت در یگان میتونه درخواست انتقال به شهر خودش رو بده

ضمنا وقتی وارد خدمت شدی (به خصوص نیروی انتظامی) باید بی خیال کار بشی چون خدمت 24 ساعته س

من شنیدم اواخر آموزشی یه فرمی میدن برای اونایی که تک پسر هستند تا بیفتن شهر خودشون، راسته؟

shabe.saket
21-06-2011, 11:24
شما که قرار نیست برید از دست ادمکشها ادم نجات بدین که نیاز به مهارت خاصی داشته باشه باید با یه طونفا یا یه باتوم برید یه جایی که براتون تعیین میکنن وایسید.
من نیرو انتظامی بودم اونهم یگان امداد تهران.ر مثلا یه نفر رو میخوان اعدام بکنن بچه های یگان امداد اونجا هستن.

قرار نیست درگیری یا کاری کنید که نگران چیز خاصی باشین!!!

راستی بچه ها یه سوال داخل پارانتز
اگه همچین مواقعی از دستور سرپیچی کنی چه عواقبی داره؟

mehdi_vsgh
21-06-2011, 11:32
زمانش مناسبه 26 تیر و یکشنبه ست و مثلا می تونن از جمعه تا دوشنبه مرخصی بدن که البته این فقط یه پیش بینیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راسی اصلا حواسم نبود....برای نیروی انتظامی نیمه شعبان آماده باشه....ولی برای سایر جاها خیر!!! احتمال بهتون میدن پایان دوره

---------- Post added at 12:32 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

من شنیدم اواخر آموزشی یه فرمی میدن برای اونایی که تک پسر هستند تا بیفتن شهر خودشون، راسته؟
اره میدن چنین برگه هایی همون اول هم میدن ولی تاثیر زیادی نداره!!! الکیه همش برای اینه که دلتون رو خوش کنن

ar2007
21-06-2011, 11:37

همه آش خورارو عشقه

منم جوادنیا افتادم

---------- Post added at 11:37 AM ---------- Previous post was at 11:34 AM ----------

بچه ها لازمه اصل شناسنامه یا کارت ملی رو ببریم؟ ( خودشون که کپی رو نوشتن)

hts1369
21-06-2011, 11:42
دوستان یه چند تا سوال برام پیش اومده
1-پادگانای آموزشی و خصوصا 06 ارتش (پاسداران) دستگاه ATM دارن؟ عابر بانک کارایی داره یا همه رو نقدی ببریم؟
2-در مورد امنیت هم یه سوال دارم والله من چند سال خوابگاه دانشجویی بودم تقریبا هیچ مشکلی از بابت دزدی و اینا نداشتم (غیر از دمپایی که اونم همش اشتبا میشد) تازه اون موقع داشتیم لیسانس میگرفتیم! حالا توی آموزشی که همه حداقل لیسانس هستن واقعا آدم باید نگران این جور چیزا باشه به نظرتون؟
3-فردا که به ما گفتن بیاید شاهین شهر کرج فقط برگه سبز و سفید و واکسن و ملی و شناسنامه با کپی هاشونو ببرم؟ دیگه چی؟
ساک اصلی که برا سربازی میبندیم که نمیخواد اون روز برد !؟ برمیگردونن دیگه؟ ها؟
(ممنون از بچه هایی که جواب میدن امیدوارم سوالام جامع باشه و دیگران هم جوابشونو بگیرن)
نه بابا atm کجا بوده
متاسفانه باید بگم دزد همه جا هست ولی محیط خدمت یه فرقی که داره اینه که مثلا به ما یه لباس ضد ضربه (لباس سوسکی ) داده بودن 600 تومن پولش پود یه لباس چرم داشتیم 300 تو من پولش بود اگه یه نفر به هر دلیلی گم میکردش مجبور بود از یه نفر دیگه بدزده و تا اخر چرخه ادامه داشت. اصلا محیط خوابگاه (من دوره دانشجویی خوابگاه بودم) رو با محیط خدمت یکی نکن.
شما که پاسداران هستی نمیخواد ساک ببری ولی اونها که راهشون دوره ساک ببرن بهتره.
همون ها که نوشتی رو ببری کافی هست.

واللا این شانسی که ما داریم یه بزن بخوری گیر ما بیاد ببین کیف کن.
حالا ببین کی گفتم.
بچه های نیرو انتظامی خدا خدا کنید که درگیری نشه من دو بار تو درگیری بودم تمام مدت رو موتور گریه کردم.
بچه ها یه توصیه بهتون میکنم بخدا قصد ترویج فرهنگ غلط رو ندارم ولی روز اولی که من داشتم میرفتم خدمت بابام بهم گفت اگه اونجا یه چیزیت گم شد سریع داد و بیداد نکن که همه بفهمن تو هم سریع و بی سرو صدا مال یکی دیگه رو بردار حالا منهم این توصیه رو بشما میکنم .
بچه ها رو وسایلتون دوتا نشونه بذارید یکی که معلوم باشه بفهمن که ماله شماست و یکی که فقط خودتون بدنید.

shabe.saket
21-06-2011, 11:45
---------- Post added at 11:37 AM ---------- Previous post was at 11:34 AM ----------

بچه ها لازمه اصل شناسنامه یا کارت ملی رو ببریم؟ ( خودشون که کپی رو نوشتن)

نه نبر
میبری اونجا گم و گور میشه.
من که نمیبرم.
بنا به توصیه دوستان تصدیق هم میگم ندارم اصلا.

shabe.saket
21-06-2011, 11:50
به ما یه لباس ضد ضربه (لباس سوسکی ) داده بودن 600 تومن پولش پود یه لباس چرم داشتیم 300 تو من پولش بود
از اون سیاه ها منظورته؟
یکم هم حالت پفی داره؟
توی تظاهرات و اینا میپوشن؟

Lady parisa
21-06-2011, 11:51
اینجا همیشه بوی آش پشت پا + گریه جدایی از پدر و مادر + دو ماه آموزشی سخت می ده:46:

ایشالا که همه پسرا برن خدمت، صحیح و سلامت برگردن به آغوش خانواده (چیزی هم توی خدمت که مفید فایده نیست یاد نگیرن):31:

reza8766
21-06-2011, 12:00
شاهین شهر کرج دیگه کجاست؟
شاهین شهر که مال اصفهانه
ببخشید شاهین ویلا
همش از استرسه کلا قاطی کردم:31:

Pami
21-06-2011, 12:06
منم دیروز کله مبارک رو تراشیدم ! آقا قیافه ام خفن شده کسی جرات نداره چش تو چش نگاه کنه بهم : دی
06 ها آماده باشین اونجا هوای همدیگه رو داشته باشیم ، بچه های P30World اونجا تو پادگان سعی کنید همدیگه رو پیدا کنید یه اکیپ درست کنیم ، اینطوری راحت تر میگذره همدیگه رو از قبل بشناسیم

sheeablo
21-06-2011, 12:07
دوستان من سرچ کردم چیزی پیدا نشد، کسی میتونه بگه این "خشم شب"دقیقا چی هست، و چه باید کرد؟:دی
دوستان اگر تجربه ای دارن بریزن بیرون لطفا:دی

mehdi_vsgh
21-06-2011, 12:10
دوستان من سرچ کردم چیزی پیدا نشد، کسی میتونه بگه این "خشم شب"دقیقا چی هست، و چه باید کرد؟:دی
هیچی در خواب مبارک داری به سر میبری یههویی نصف شب میان گلوله در میکنن و بیدارتون میکنن از خواب باید سریع وضعیت کامل کنید بریزین از آسایشگاه بیرون و.... از اینچرتو پرتها....
ما که چنین چیزی نداشتیم!!!:دی
تو ارتش زیاد خشم شب داریم!!

hts1369
21-06-2011, 12:24
از اون سیاه ها منظورته؟
یکم هم حالت پفی داره؟
توی تظاهرات و اینا میپوشن؟
اره سیاه رنگه البته تو شرایط عادی نمیپوشیدیم ولی اماده باشهای مهم تنمون میکردیم
رتگش سیاه روش ضدضربه هست زیرش یه جوریه ضربه رو تو کل بدن پخش میکنه 6 کیلو وزنشه
ما عاشورا تاسوعا 16 ساعت با اونها سرپا بودیم.

cao-cao
21-06-2011, 12:25

خشم شب یه جور شبیه سازی پاتک دشمن تو شرایسط جنگیه
که امادگی شما رو برای حاضر شدن به موقع سر پست جنگی میسنجه

armin_goooodboy
21-06-2011, 12:34
من تا جایی که خودم دیدم و میدونم نیروی انتظامی خشم شب نداره
و فکر کنم ارتش هم نداره
اما سپاه 100% داره

sheeablo
21-06-2011, 12:38
QUOTE=armin_goooodboy;6197638]من تا جایی که خودم دیدم و میدونم نیروی انتظامی خشم شب نداره
و فکر کنم ارتش هم نداره
اما سپاه 100% داره[/QUOTE]
آره میگن دو بار طی آموزشی خشم شب میزنن:دی

هیچی در خواب مبارک داری به سر میبری یههویی نصف شب میان گلوله در میکنن و بیدارتون میکنن از خواب باید سریع وضعیت کامل کنید بریزین از آسایشگاه بیرون و.... از اینچرتو پرتها....
ما که چنین چیزی نداشتیم!!!:دی
تو ارتش زیاد خشم شب داریم!!

یعنی همین؟ لباس بپوشی بریزی بیرون؟ بمب ممب نمیترکونن، عینه فیلما؟:دی
راستی یه سوال دیگه اونایی که سپاه آموزش بودن، چیا میدن برای شکلیک کردن و اینا؟ توپی، تانکی، نارنجکی، آر-پی-جی چیزی؟ :دی من هر چقدر سختی داشته باشه تحمل میکنم فقط به خاطره آتیش کردن:دی حداقل اگه مردیم هم یه چیز بترکونیم:دی

هشت بهشت
21-06-2011, 12:47
من که آموزشی ارتش بودم ، نیرو زمینی . چیزی به اسم خشم شب ندیدم .
شب ها ساعت 10 خاموشی بود و تا 4:45 یه کله میخوابیدیم .
این آخر آموزشی هم تا 5:30 میخوابیدیم و بعد میرفتیم برای صبحانه.

---------- Post added at 01:47 PM ---------- Previous post was at 01:45 PM ----------

یعنی همین؟ لباس بپوشی بریزی بیرون؟ بمب ممب نمیترکونن، عینه فیلما؟:دی
راستی یه سوال دیگه اونایی که سپاه آموزش بودن، چیا میدن برای شکلیک کردن و اینا؟ توپی، تانکی، نارنجکی، آر-پی-جی چیزی؟ :دی من هر چقدر سختی داشته باشه تحمل میکنم فقط به خاطره آتیش کردن:دی حداقل اگه مردیم هم یه چیز بترکونیم:دی

سلاح سازمانی ارتش ژ3 هست و سپاه کلاشینکف .
توی رژه دهن آدم با ژ3 صاف میشه . اما کلاش خیلی سبکه .

به خاطر خطراتش ، احتمال زیاد به شما هیچی برای ترکوندن نمیدن . فقط میدون تیر دارین .

shabe.saket
21-06-2011, 13:02

قرار نیست درگیری یا کاری کنید که نگران چیز خاصی باشین!!!

hts1369
21-06-2011, 13:27
خیلی چیزها رو نمیشه گفت ولی شما وقتی رفتی تو اون لباس دیگه این حرفها رو نمیفهمی چون اگه حرف اونو گوش ندی و بیای طرف مردم مردم میگیرنت (و اونموقع تیکه کوچیکت گوشته)
اگه خواستی یه توضیح اساسی بهت بدم بگو تا بهت پیام خصوصی بدم.

omid.pari
21-06-2011, 13:28
سلام دوستان
به نظرتون آدم سپاه جایه دور بیفته بهتره یا نیروی انتظامی جایه نزدیک؟

asemuna
21-06-2011, 13:37
من یه روزم کسری ندارم ! نمیشه تو مدت سربازی یک جا بسیجی چیزی ثبت نام کرد یه چند ماه معاف شیم ؟ممنون

sheeablo
21-06-2011, 13:56
من یه روزم کسری ندارم ! نمیشه تو مدت سربازی یک جا بسیجی چیزی ثبت نام کرد یه چند ماه معاف شیم ؟ممنون

در حاله خدمت؟ خیر، امکان پذیر نیست