PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Mohammad_666
27-06-2015, 18:31
سلام کسی تیپ 364 نصیرزاده مهاباد بوده؟

behnam_roli
27-06-2015, 19:49
سلام

امروز امریه ام اومد و افتادم تهران- لویزان مرکز آموزش پشتیبانی شهید سر لشگر فیض الله امانی نزاجا

کسی خبر داره چه جور جاییه؟

pishoolii
27-06-2015, 20:27
سلام

امروز امریه ام اومد و افتادم تهران- لویزان مرکز آموزش پشتیبانی شهید سر لشگر فیض الله امانی نزاجا

سلام رفیق..

اول از همه فرقی نمیکنه شما کدوم قسمت از پادگان لویزان باشی! همینکه لویزان باشی انگار توی هتل 5 ستاره هستی! تبریک میگم بهت!..

قسمت پشتیبانی هم خدا رو شکر یعنی دیگه بالا سر سرباز نمیوفتی و کمک مربی نمیشی!

چنتا از دوستای من با پارتی بازی افتادن این قسمت، پس خیالت راحت جای ردیفی افتادی.... :n16:

راستی شما هم دوره کد تکاوری پرندک بودی؟؟ امریه ها چه جوری شده؟ بچه های تهران بیشتر کجا افتادن؟؟ ستوان سوم هم به کسی دادن؟؟؟

mmahestan
27-06-2015, 20:28
سلام

سلام شما یگان افتادی اونجا یا دوره کد؟ چون من دوره کد خوردم اونجا و باید آخر این هفته خودمو معرفی کنم
منم خیلی دوس دارم بدونم چجور جاییه اونجا!!

behnam_roli
27-06-2015, 20:54
سلام رفیق..

اول از همه فرقی نمیکنه شما کدوم قسمت از پادگان لویزان باشی! همینکه لویزان باشی انگار توی هتل 5 ستاره هستی! تبریک میگم بهت!..

قسمت پشتیبانی هم خدا رو شکر یعنی دیگه بالا سر سرباز نمیوفتی و کمک مربی نمیشی!

چنتا از دوستای من با پارتی بازی افتادن این قسمت، پس خیالت راحت جای ردیفی افتادی.... :n16:

راستی شما هم دوره کد تکاوری پرندک بودی؟؟ امریه ها چه جوری شده؟ بچه های تهران بیشتر کجا افتادن؟؟ ستوان سوم هم به کسی دادن؟؟؟

سلام ایشالا که همینجور که میگید باشه

امریه ها خوب نبود اصلا! قشنگ حالت صفر و یک داشت... کسایی که پارتی و آشنا داشتن جای خوب و کسایی که پارتی و آشنا یا شرایط خاص نداشتن جاهای پرت افتادن. توصیه من اینه که از همین الان به فکر پارتی باش
ستوانی هم از 100 نفر کلا به 7-8 نفر دادن تو گروهان ما

سلام شما یگان افتادی اونجا یا دوره کد؟ چون من دوره کد خوردم اونجا و باید آخر این هفته خودمو معرفی کنم
منم خیلی دوس دارم بدونم چجور جاییه اونجا!!

سلام من دوره کدم تموم شده و یگانم اونجاست

دوره کدها بیشتر تو شیراز و اصفهان یا مثل دوره کد خودم تو پرندکه ... همین که دوره کد تو تهران خوردی خیلی عالیه

shakhdar
27-06-2015, 21:06
سلام دوستان، کسی هس که واسه تقسیمات، نیروی زمینی ارتش تو شیراز افتاده باشه و بخواد کازرون خدمت کنه؟ من از 10 تیر باید برم 07 کازرون با درجه ستوان 3 و بچه‌ی شیراز هم هسم. اگر کسی بود و خاص جابه جا کنه ممنون میشم پیغام خصوصی بده :)

psycho0098
27-06-2015, 21:17
تیپ 37 زرهی شیراز دارنگون کسی اطلاعاتی داره؟

سوال اصلی: تو برگه امریه من زده رسته الکترونیک کد تجهیزات مخابراتی
الان من رسته الکترونیک بدوزم رو یقه فرنچ یا بزارم ببینم پادگان چی بم میگه؟

alasht
27-06-2015, 22:21
ا سلام خدمت دوستان
من آموزیشیم تموم شده و امریم رو چند روز پیش گرفتم و افتادم اداره بهداشت ، امداد و درمان - تهران لویزان
میخواستم ببینم کسی هست که اینجا خدمت کرده باشه ؟
چطور جاییه و آیا اینکه میگن اینجا دوباره تقسیم میکنن و ممکنه هر جای ایران بندازن حقیقت داره ؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
با تشکر کسی نیست منو راهنمایی کنه :n03:

بعد یه سوال دیگه داشتم این که روز اول باید لباس شخصی برم یا وضعیت کامل ؟

یکی جواب ما رو هم بده بار سومه دارم میپرسم:n13:

ali.92
27-06-2015, 23:18

دادا خو حتما کسی نرفته که جوابتو نمیدن:n25:

cotgnx
27-06-2015, 23:23

سلام
من الان همین اداره هستم. جای بدی نیست. البته همه جا بد و خوب داره کلی نمیشه گفت خوبه یا بد!

mani6606
28-06-2015, 04:44
بله انجا دوباره شما تقسيم مى كنند به يگان هاى زير مجموعه داخل استان يا خارج استان ، خدمت هم در اداره بهداشت درمان از جاهابجي ديگر راحتر است، روز اول با لباس نظامى با ارام و درجه و رسته كامل مى رويد

Sent from my iPad mini 2 using Tapatalk

Hidden-Hunter
28-06-2015, 07:23
سلام دوستان

امروز بنده برای لاغریم کمسیون پزشکی دارم، اگر نروم، باز برای من کمسیون تشکیل میشه؟

Mohsen Koohi
28-06-2015, 07:58
سلام از ماست برادر عزیز
تا جایی که من می دونم با توجه به اینکه شما با مدرک کاردانی مشغول به خدمت هستید، و می خواهید در یک مقطع بالاتر یعنی کارشناسی ناپیوسته ادامه ی تحصیل بدهید و غیبت هم ندارید قاعدتا نباید هیچ مانعی برای ادامه ی تحصیل شما باشد و شما می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنید. و آن انصراف هم خللی ایجاد نخواهد کرد.

اما در خصوص ترخیص از خدمت؛ من چندان اطلاعی ندارم ولی احتمال میدم ترخیص شما هنگام ثبت نام در دانشگاه باشه نه اینکه تا 31 شهریور اجازه ی ترخیص ندن؛ آخه شروع ترم دانشگاه ها که از اول مهر نیست و معمولا از اواسط شهریور ترم جدید دانشگاه ها شروع میشه
ترخیص که به محض قبولی هست نه شروع ترم نتایج هروقت بیاد قبول باشی ترخیص میشی

Sent from my iPad Air using tapatalk. 

alasht
28-06-2015, 08:39
سلام
من الان همین اداره هستم. جای بدی نیست. البته همه جا بد و خوب داره کلی نمیشه گفت خوبه یا بد!

رسته رایانه دقیقا کارش چیه اونجا ؟

بله انجا دوباره شما تقسيم مى كنند به يگان هاى زير مجموعه داخل استان يا خارج استان ، خدمت هم در اداره بهداشت درمان از جاهابجي ديگر راحتر است، روز اول با لباس نظامى با ارام و درجه و رسته كامل مى رويد

یعنی امکان نداره همونجا نگهم دارن ؟

mani6606
28-06-2015, 08:42
رسته رايانه كار اداري و دفترى دارد كه مى تواند با كامپيوتر در زمينه افيس يا اكسل خدمت كند ، بله امكانش هست كه همانجا باقى بمانيد

new2012user
28-06-2015, 11:01
سلام ایشالا که همینجور که میگید باشه

امریه ها خوب نبود اصلا! قشنگ حالت صفر و یک داشت... کسایی که پارتی و آشنا داشتن جای خوب و کسایی که پارتی و آشنا یا شرایط خاص نداشتن جاهای پرت افتادن. توصیه من اینه که از همین الان به فکر پارتی باش
ستوانی هم از 100 نفر کلا به 7-8 نفر دادن تو گروهان ما

اینو الان دیدم....خدایا خودت بهمون رحم کن:n04:
داداش شما لویزان افتادی پارتی داشتی؟ درجه خودتون چی بود؟

پرندک کی مرخصتون میکنه دیگه برید؟
کی باید خودت رو به لویزان معرفی کنی؟

behnam_roli
28-06-2015, 11:13
اینو الان دیدم....خدایا خودت بهمون رحم کن:n04:
داداش شما لویزان افتادی پارتی داشتی؟ درجه خودتون چی بود؟

پرندک کی مرخصتون میکنه دیگه برید؟
کی باید خودت رو به لویزان معرفی کنی؟

آره وقعا تقسیمات اصلا خوب نبود
من پارتی که نمیشه بهش گفت ولی از قبل پذیرش شده بودم برای لویزان و میدونستم اینجا میفتم
ما از دیروز مرخص شدیم
10ام(چهارشنبه) تاریخ معرفیمونه

new2012user
28-06-2015, 11:13
سلام کسی تیپ 364 نصیرزاده مهاباد بوده؟

سلام
شما هم فکر کنم دوره کد پرندک بودی
یه توضیحی در مورد تقسیما و درجه ها گروهانتون میدی
اگه این مهاباد رو برای خودت پرسیدی پس تقسیما افتضاح بوده شما از تهران اونجا افتادی
خدا بهمون رحم کنه

barooni10
28-06-2015, 12:54
آره وقعا تقسیمات اصلا خوب نبود
من پارتی که نمیشه بهش گفت ولی از قبل پذیرش شده بودم برای لویزان و میدونستم اینجا میفتم
ما از دیروز مرخص شدیم
10ام(چهارشنبه) تاریخ معرفیمونه
فقط 4 روز پایان دوره دادن بهتون؟ :|
داداش شماره ای چیزی داری از اون پرندک تا باهاشون تماس بگیرم که از 10م چهارشنبه برم یا از شنبه؟

zialem
28-06-2015, 12:55
سلام دوستان

من اعزام شهریور هستم. یه جورایی داره کار امریه‌م درست میشه اما هنوز قطعی نشده. برای اینکه کارهای امریه رو انجام بدم باید اعزامم رو تمدید کنم برای آبان.
حالا سوالم اینه:
- توی فرم تمدید اعزام چه گزینه‌هایی هست؟ کدوم رو انتخاب کنم تا با تمدیدم موافقت بشه و احتمال قبول کردن درخواستم بالاتر بره؟
- توی سایت وظیفه عمومی نوشته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) «مشمولانی که به علت بیماری قادربه انجام خدمت دوره ضرورت نباشند باتأیید پزشک معتمد بهداری استان موعداعزام آنان حداکثربه مدت دوماه به تعویق می افتد».
این پزشک معتمد بهداری همون‌هایی هستن که برای شورای پزشکی معافیت یه نفر نظر می‌دن؟ اگه یه صورت معمولی با درخواستم موافقت نشه، از این راه می‌تونم کاری کنم تا اعزامم تمدید بشه؟

dahar
28-06-2015, 12:57
سلام
چرا آموزشی مرزبانی،، الان تو اصلان دوز سه ماه هست؟
دوستم از اول اردیبهشت رفته اخر تیر میاد...

barooni10
28-06-2015, 13:00
سلام

داداش این لویزان رو خیلی گروهبان آموزشی ما تعریف میکرد میگفت هتله...

behnam_roli
28-06-2015, 13:38
فقط 4 روز پایان دوره دادن بهتون؟ :|
داداش شماره ای چیزی داری از اون پرندک تا باهاشون تماس بگیرم که از 10م چهارشنبه برم یا از شنبه؟

آره فقط 4 روز!!

نه والا ندارم... مطمئنا خودشون هم نمیدونن که از کی دوره سروع میشه!
اگه بچه تهرانی چهارشنبه برو... چون اگه زودتر بری میندازتون گردان ابوذر ولی اگه دیر بری میفرستنون جاهای دیگه

cotgnx
28-06-2015, 14:13

کار شما خیلی ربطی به رسته و این چیزا نداره. شما اگه شرایط داشته باشی تو اداره نگهتون میدارن و اگه نداشته باشین به احتمال خیلی زیاد میفرستن شهرستان. شرایط هم فقط متاهل و پدر نظامی و سرپرست خانوار حساب میشه. تک فرزند و تک پسر جزو شرایط نیست.
البته احتمال اینکه رسته کامپیوتر رو نگه دارن تو اداره زیاده.

barooni10
28-06-2015, 15:31
آره فقط 4 روز!!

نه والا ندارم... مطمئنا خودشون هم نمیدونن که از کی دوره سروع میشه!
اگه بچه تهرانی چهارشنبه برو... چون اگه زودتر بری میندازتون گردان ابوذر ولی اگه دیر بری میفرستنون جاهای دیگه

نه بچه تهران نیستم. این گردان ابوذر چیش از بقیه گردانها سرتره؟ منطقش خوبه یا کادرهاش؟

اضافه ها و نهضتهاتون رو آخرسر حساب کردن یا نه؟

Mohammad_666
28-06-2015, 15:46
حذف گردید.

#soreNa#
28-06-2015, 16:02
سلام دوستان

من اعزام شهریور هستم. یه جورایی داره کار امریه‌م درست میشه اما هنوز قطعی نشده. برای اینکه کارهای امریه رو انجام بدم باید اعزامم رو تمدید کنم برای آبان.
حالا سوالم اینه:
- توی فرم تمدید اعزام چه گزینه‌هایی هست؟ کدوم رو انتخاب کنم تا با تمدیدم موافقت بشه و احتمال قبول کردن درخواستم بالاتر بره؟
- توی سایت وظیفه عمومی نوشته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) «مشمولانی که به علت بیماری قادربه انجام خدمت دوره ضرورت نباشند باتأیید پزشک معتمد بهداری استان موعداعزام آنان حداکثربه مدت دوماه به تعویق می افتد».
این پزشک معتمد بهداری همون‌هایی هستن که برای شورای پزشکی معافیت یه نفر نظر می‌دن؟ اگه یه صورت معمولی با درخواستم موافقت نشه، از این راه می‌تونم کاری کنم تا اعزامم تمدید بشه؟
سلام .. منم تقریبا همچین شرایطی داشتم برای درخواستت برو پلیس+10 بهشون بگو من امریه گرفتم برای برج X واسه امریه ام گفتن اعزامت باید واسه برج هشت باشه الان اومدم درخواست تمدید بزنم اون وقت خودشون واست میزون میکنن البته این راه درستشه.. ولی در کل اونایی ک زیاد این درخواستو میزنن(منظورم مراکزپلیس+10) فقط ازت میپرسن بار چندمته داری درخواستو میزنی ؟ معمولا برای بار اولیا اگه طرف دلیل هم نداشته باشه یه تیک مشکل خانوادگی هست اونو براش انتخاب میکنن که برای بار اول 95% مواقع جوابش مثبت میشه .. ضمنا شمام که پذیرش شدی غمی نداشته باش فقط بروبگو آقا من از فلان جا امریه گرفتم گفتن باس اعزامتو بندازی برج 8 .. یعنی بر فرض محال اگه دفعه اول جواب منفی گرفتی خدای نکرده میتونی مجددا اقدام کنی اوصولا واس امریه که راحت موافقت می کنن تازه این اوضاع شیر تو شیرو شلوغی که دیگه راحتتر درخواست تمدیدو قبول می کنن..

hmd2007
28-06-2015, 16:37
سلام دوستان
بنده مدرکم فوق لیسانس مکانیک هست و الان در دوره آموزشی هستم
آیا احتمالش هست که بعد از آموزشی دوره کد بخورم؟ یا با توجه به شرایط تک پسری یگان خدمتم هم تهران میوفته؟

mani6606
28-06-2015, 16:49
دوستان من برای معافی اقدام کرده بودم توی دوره کد و شورا به جای معافیت دائم بهم معافیت از رزم،نگهبانی،حمل اسلحه و ایستادن در آفتاب داد بعلاوه این که طی حکم شورا بنده باید در شهر محل سکونت خودم خدمت کنم اما متاسفانه چون من این حکم رو در دوره کد گرفتم و تقسیمات در دوره آموزشی انجام شده متاسفانه پیگیر که شدم صورت جلسه شورای پزشکی من به یگان ارسال نشده بوده و من به صورت عادی تقسیم شدم حال افتادم مهاباد و دنبال صورت جلسه ام و ستاد مشترک نیروی زمینی ارتش هسم اما متاسفانه حضور رو زدن 10 تیر و یکم فرصتم کمه کسی از دوستان هست که اینجا من رو قدری راهنمایی کنه که وقتی شرایط دار بودی و شرایطتت منظور نشده دقیا باید چه جور پیگیر بود برم مهاباد از اونجا پیگیری کنم یا نه از همین جا هم میشه دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید.
بهترين كار پيگيرى از طريق نيروى انسانى پادگانى است كه در ان تقسيم شديد
اگر كپى از معافيتى كه گرفتيد داريد كارتون زودتر انجام خواهد شد، روش ديگر هم مراجعه حضورى به ستاد نيرو تهران است كه با زمان كمي داريد فكر نكنم عملى باشد مگر اينكه از يگان مرخصى بگيريد

سلام دوستان
بنده مدرکم فوق لیسانس مکانیک هست و الان در دوره آموزشی هستم
آیا احتمالش هست که بعد از آموزشی دوره کد بخورم؟ یا با توجه به شرایط تک پسری یگان خدمتم هم تهران میوفته؟

دوره كد مختص به بچه هاي ليسانس است

ali.92
28-06-2015, 16:54
آقا من تعریق کف دست دارم..به نظرتون اقدام کنم برای معافیت؟؟؟از آموزشی امکان داره معاف شم یا باید حمالی کنم تو اموزشی؟؟:n25:

mani6606
28-06-2015, 17:00
آقا من تعریق کف دست دارم..به نظرتون اقدام کنم برای معافیت؟؟؟از آموزشی امکان داره معاف شم یا باید حمالی کنم تو اموزشی؟؟:n25:
معاف از اموزشي كه نداريم
بند3- هيپرئيدروز(عرق كردن كف يک يا دو دست و يا كف يک يا دو پا ) شديد (بنحويكه در دماي معمول اتاق بعد از شستن و خشك كردن دستها يا پاها بعداز مدت 5 دقيقه كف دستها يا پاها كاملاً خيس شود) : معاف از خدمات رزمي

psycho0098
28-06-2015, 18:27
تیپ 37 زرهی شیراز دارنگون کسی اطلاعاتی داره؟

سوال اصلی: تو برگه امریه من زده رسته الکترونیک کد تجهیزات مخابراتی
الان من رسته الکترونیک بدوزم رو یقه فرنچ یا بزارم ببینم پادگان چی بم میگه؟

behnam_roli
28-06-2015, 18:37
نه بچه تهران نیستم. این گردان ابوذر چیش از بقیه گردانها سرتره؟ منطقش خوبه یا کادرهاش؟

اضافه ها و نهضتهاتون رو آخرسر حساب کردن یا نه؟

تفاوت گردان ابوذر تو کادرهاشه... هم برخوردشون بهتره و هم مرخصی راحت تر میدن... حالا خودتون بیاید متوجه میشید تفاوتشون رو...

ali.92
28-06-2015, 19:57
معاف از اموزشي كه نداريم
بند3- هيپرئيدروز(عرق كردن كف يک يا دو دست و يا كف يک يا دو پا ) شديد (بنحويكه در دماي معمول اتاق بعد از شستن و خشك كردن دستها يا پاها بعداز مدت 5 دقيقه كف دستها يا پاها كاملاً خيس شود) : معاف از خدمات رزمي

خب این معاف از خدمات رزمی چیه؟؟
ارزش داره برم دنبالش؟؟؟؟
میدون تیر رو میتونم برم آیا؟؟(میخوام روی فرمانده رو تو تیر اندازی کم کنم!!!!!:n19:):n25:

saminem
28-06-2015, 22:12
ارزش داره برم دنبالش؟؟؟؟
میدون تیر رو میتونم برم آیا؟؟(میخوام روی فرمانده رو تو تیر اندازی کم کنم!!!!!:n19:):n25:
به نظرم اگه بری دنبال معافیت از رزم خیلی خدمتت میفته عقب! میفتی سال دیگه!!!

اگر مشکلت حاد نیست برو خدمت از اونجا برا معافیت اقدام کن که عقب هم نیفتی ضرر نکنی.

mmsh13
28-06-2015, 23:53
باسلام
من تازه اموزشیم تموم شده و امریه که گرفتم افتادم پادگان تیپ 72 اندیمشک دوکوهه با درجه گروهبانیکم ..کسی بچه ی اندیمشک هست که اصفهان باشه و بخواد با من جابجایی کنه؟؟ یعنی اون بیاد شهر خودش اندیمشک و منم برم شهرخودم اصفهان؟؟؟کسی هست اطلاع بده.ممنون

mmsh13
29-06-2015, 00:02
باسلام
من تازه اموزشیم تموم شده و امریه که گرفتم افتادم پادگان تیپ 72 اندیمشک دوکوهه با درجه گروهبانیکم ..کسی بچه ی اندیمشک هست که اصفهان باشه و بخواد با من جابجایی کنه؟؟ یعنی اون بیاد شهر خودش اندیمشک و منم برم شهرخودم اصفهان؟؟؟کسی هست اطلاع بده.ممنون

saminem
29-06-2015, 05:31
اگر پزشک بیمارستان نظام وظیفه چیزی مبنی بر "معاف نبودن" شخص درون پرونده بنویسه، نظر کمیسیون شهرستان چطور میشه؟

barooni10
29-06-2015, 08:02
تفاوت گردان ابوذر تو کادرهاشه... هم برخوردشون بهتره و هم مرخصی راحت تر میدن... حالا خودتون بیاید متوجه میشید تفاوتشون رو...

میفهمم چی میگی داداش.... این بلا توی عجبشیر سرم اومده..... یه قسمتش بهشت بود یه قسمت جهنم !

فقط یه چیزی اینکه چرا به شماها فقط 4 روز مرخصی پایان دوره دادن؟؟ به دوره کدهای شیراز 17 روز دادن تازه گفتن شاید بیشترم بشه !! امریه هاشونم نیومده ....
نکنه همه شماها که دوره کد اونجایید اهل تهرانید و به خاطر برگ اینقد کم دادن مرخصی؟

puta
29-06-2015, 08:11
سلام دوستان
من میخوام یه سال دیگه بمونم برا کنکور 95 ( الان پیش دانشگاهیم رو تموم کردم )
من الان چند ماهه که میرم برا کلاس اموزش های رانندگی ولی الان بهم میگن که باید معافیت تحصیلی داشته باشم
خو من پیشم رو که تموم کردم ، دانشگاهم که یه سال نمیخوام برم ( برا کنکور 95 بخونم )
حالا باید چی کار کنم ؟چجوری باید معافیت تحصیلی داشته باشم ؟ یا اصلا این معافیت یه ساله بعد کنکور چطوریاست ؟

SaJJaD_BaRon
29-06-2015, 10:57
با سلام
تقسیمات ما هم امروز خلاصه اومد اول اسم شهر رو میگفتن بعد اسم بچه ها رو تک تک میخوندن و برگشون رو به یه نماینده میدادن ،بعد یه برگه جدا براشون آوردن و با یه لبخند تلخ گفتن این اسامی برای پلیس راهور هستش که باس خودشون رو راهنمایی رانندگی همینجا (رشت) معرفی کنن من سوالم اینجاست آیا این احتمال وجود داره ما بریم اونجا باز مارو یه شهر دیگه به جز شهر خودمون(رشت) توی استان تقسیم کنن ؟:n35:
خود مرکز راهنمایی رانندگی شهرستان هم ممکنه سرباز بگیره !؟

mani6606
29-06-2015, 11:06
با سلام
تقسیمات ما هم امروز خلاصه اومد اول اسم شهر رو میگفتن بعد اسم بچه ها رو تک تک میخوندن و برگشون رو به یه نماینده میدادن ،بعد یه برگه جدا براشون آوردن و با یه لبخند تلخ گفتن این اسامی برای پلیس راهور هستش که باس خودشون رو راهنمایی رانندگی همینجا (رشت) معرفی کنن من سوالم اینجاست آیا این احتمال وجود داره ما بریم اونجا باز مارو یه شهر دیگه به جز شهر خودمون(رشت) توی استان تقسیم کنن ؟:n35:
خود مرکز راهنمایی رانندگی شهرستان هم ممکنه سرباز بگیره !؟

در برگه امريه اگر ببينيد نوشته به فرماندهى راهوار استان ....
به هر حال فرماندهى مى تواند شما را به ساير شهر ها اختصاص دهد و همين ممكنه در همان رشت بمانيد ، كلا همه چيز به تعداد نيروى وظيفه شهرستان هاى ديگر مربوط است

faridnavabi
29-06-2015, 13:39
آقا یکی جواب منو رک و پوست کنده بده
این که میگن کسری بسیج سالی 18 روز شده صحت داره؟

faridnavabi
29-06-2015, 13:40
آقا یکی جواب منو رک و پوست کنده بده
این که میگن کسری بسیج سالی 18 روز شده صحت داره؟

ali.92
29-06-2015, 14:30
به نظرم اگه بری دنبال معافیت از رزم خیلی خدمتت میفته عقب! میفتی سال دیگه!!!

اگر مشکلت حاد نیست برو خدمت از اونجا برا معافیت اقدام کن که عقب هم نیفتی ضرر نکنی.

میخوام بدونم چه تغییری برام داره>؟؟؟کارم سخت تر میشه اونجا یا راحتتر؟؟؟
کلا ارزش داره یا نه؟؟؟

mani6606
29-06-2015, 14:52
کلا ارزش داره یا نه؟؟؟
معاف از رزم نقشى در راحت شدن خدمت شما نداره، بود و نبودش يكيه!!

white boy
29-06-2015, 15:41
سلام دوستان (مخصوصا اقا مانی گل):n16:
یه سوال داشتم خدمتتون اینکه روز اول یگان باید اتیکت رسته و اینا رو هم بزنیم یا خودشون میدن
مثلا واسه من رو برگه امریه نوشته رسته:الکترونیک کد (تجهیزات مخابراتی) .رو اتیکت کدوم رو بنویسم؟
DJ_EBI
29-06-2015, 16:12
اگر پزشک بیمارستان نظام وظیفه چیزی مبنی بر "معاف نبودن" شخص درون پرونده بنویسه، نظر کمیسیون شهرستان چطور میشه؟
بدون هیچ گونه معاینه ای پروندتونو رد می کنند و اعزام به خدمت میزنن باستون
جدیدن خیلی خیلی سخت گیری میکنن تو دادن معافیت پزشکی به نظرم اگر مشکل خیلی حادی ندارید قید معافیتو بزنید چون هم وقتتون میره هم هزینه های سنگین ویزیت دکتر که هر بار باید 30 تومن بپردازید (جدای از آزمایشو ..) تجربه دارم که میگم تازه اگه به فرض شرایط معافیت رو داشته باشید و دکتر بیمارستان هم تایید کنه برید کمیسیون احتمال 99% دوباره میفرستن یه بیمارستان دیگه 2 تا پزشک تایید کنن و دوباره کمیسیون میرید اگه شرایط رو داشتید و لب مرض بود میفرستن کمیسیون عالی استان که 99% درصد رد میشه درخواست (اینا رو تجربه دارم میگم سری آخر که رفته بودم کمیسیون از حدو 30 نفر فقط 3 نفر که خیلی اوضاع بدی داشتن معاف شدن)
موفق باشید:n16:

puta
29-06-2015, 16:22
سلام دوستان
من میخوام یه سال دیگه بمونم برا کنکور 95 ( الان پیش دانشگاهیم رو تموم کردم )
من الان چند ماهه که میرم برا کلاس اموزش های رانندگی ولی الان بهم میگن که باید معافیت تحصیلی داشته باشم
خو من پیشم رو که تموم کردم ، دانشگاهم که یه سال نمیخوام برم ( برا کنکور 95 بخونم )
حالا باید چی کار کنم ؟چجوری باید معافیت تحصیلی داشته باشم ؟ یا اصلا این معافیت یه ساله بعد کنکور چطوریاست ؟
دوستان لطفا این سوال رو جواب بدید الان چند ساعته منتطرم ...

DJ_EBI
29-06-2015, 16:34

متاسفانه باید قبل اینکه درستون تموم میشد برای گواهینامه اقدام میکردید برای ثبت نام گواهینامه باید کارت پایان خدمت یا معافیت و یا اشتغال به تحصیل از دانشگاه یا مدرسه که به تایید راهنمایی رانندگی شهر محل تحصیل رسیده باشه اقدام کرد
در غیر این صورت بعید می دونم بتونید کاری انجام بدید

behnam_roli
29-06-2015, 16:43
میفهمم چی میگی داداش.... این بلا توی عجبشیر سرم اومده..... یه قسمتش بهشت بود یه قسمت جهنم !

فقط یه چیزی اینکه چرا به شماها فقط 4 روز مرخصی پایان دوره دادن؟؟ به دوره کدهای شیراز 17 روز دادن تازه گفتن شاید بیشترم بشه !! امریه هاشونم نیومده ....
نکنه همه شماها که دوره کد اونجایید اهل تهرانید و به خاطر برگ اینقد کم دادن مرخصی؟

آره فقط 4 روز دادن... به دیپلمه ها که ترخیص شدن خیلی بیشتر دادن
نه بیشتر از نصفمون از شهرستان اومدن و ربطی نداره به روزبرگ بودن

saminem
29-06-2015, 16:44
بدون هیچ گونه معاینه ای پروندتونو رد می کنند و اعزام به خدمت میزنن باستون
جدیدن خیلی خیلی سخت گیری میکنن تو دادن معافیت پزشکی به نظرم اگر مشکل خیلی حادی ندارید قید معافیتو بزنید چون هم وقتتون میره هم هزینه های سنگین ویزیت دکتر که هر بار باید 30 تومن بپردازید (جدای از آزمایشو ..) تجربه دارم که میگم تازه اگه به فرض شرایط معافیت رو داشته باشید و دکتر بیمارستان هم تایید کنه برید کمیسیون احتمال 99% دوباره میفرستن یه بیمارستان دیگه 2 تا پزشک تایید کنن و دوباره کمیسیون میرید اگه شرایط رو داشتید و لب مرض بود میفرستن کمیسیون عالی استان که 99% درصد رد میشه درخواست (اینا رو تجربه دارم میگم سری آخر که رفته بودم کمیسیون از حدو 30 نفر فقط 3 نفر که خیلی اوضاع بدی داشتن معاف شدن)
موفق باشید:n16:
دوست ما با خونوادش رفتن نظام وظیفه مرکز استان و بیمارستان که بگن مریضیمو مشکل داریم و از این جور حرفا ولی انگار ردشون کردن. مشکل دوستمم کمر درد و پا پرانتزی 7 سانتی هست. که البته واسه این موردا دیگه چند ساله معافی نمیدن. خودش نمیدونم چه اصراری داره که باید معاف شه و انگار براش سنگینه که بره سربازی.
خورستان هم هستیم

mani6606
29-06-2015, 16:56
سلام دوستان (مخصوصا اقا مانی گل):n16:
یه سوال داشتم خدمتتون اینکه روز اول یگان باید اتیکت رسته و اینا رو هم بزنیم یا خودشون میدن
مثلا واسه من رو برگه امریه نوشته رسته:الکترونیک کد (تجهیزات مخابراتی) .رو اتیکت کدوم رو بنویسم؟
شما رسته و درجه و نام و نام خانوادگى رو روي لباس بدوزيد چون هنوز با توجه به اينكه تقسيم نشديد نام يگان لازم نيست

الان به شما اشتغال به تحصيل نمى دهند

دوست ما با خونوادش رفتن نظام وظیفه مرکز استان و بیمارستان که بگن مریضیمو مشکل داریم و از این جور حرفا ولی انگار ردشون کردن. مشکل دوستمم کمر درد و پا پرانتزی 7 سانتی هست. که البته واسه این موردا دیگه چند ساله معافی نمیدن. خودش نمیدونم چه اصراری داره که باید معاف شه و انگار براش سنگینه که بره سربازی.
خورستان هم هستیم
يكبار گفتم كه قوانين ثابته ، حالا طرف كل طايفه رو هم جمع كنه تاثيرى در روند پروسه كميسيون ندارد

hamid_diablo
29-06-2015, 17:01
سلام دوستان
من امریه اتش نشانی گرفتم ...
الان هم دارم اموزشی رو میگذرونم .میخواستم بدونم میتونم کسری خدمت تو امریه آتش نشانی بگیرم.آخه میگن کسری نمیدن؟

majid322
29-06-2015, 17:06
سلام دوستان
الان هم دارم اموزشی رو میگذرونم .میخواستم بدونم میتونم کسری خدمت تو امریه آتش نشانی بگیرم.آخه میگن کسری نمیدن؟

امریه اتش نشانی ؟؟؟ تو کدوم مرکز اموزش ؟؟

pishoolii
29-06-2015, 17:07
آره فقط 4 روز دادن... به دیپلمه ها که ترخیص شدن خیلی بیشتر دادن
نه بیشتر از نصفمون از شهرستان اومدن و ربطی نداره به روزبرگ بودن

بهنام جان یه سوال دیگه..

توو دوره کُد پرندک، تقسیم کردن بچه ها به گروهان های مختلف بر اساس نوع دوره کُد هست؟؟ یا خیلی اهمیتی نداره؟؟

مثلا من خوردم رسته پیاده، کُد جنگ افزارهای تیرمنحنی .. بقیه دوستام خوردن کُد جنگ افزارهای ضدتانک..

ممکنه باهم هم گروهان شیم یا جاهای متفاوت از هم میوفتیم توی پرندک؟؟

saminem
29-06-2015, 17:12
شما رسته و درجه و نام و نام خانوادگى رو روي لباس بدوزيد چون هنوز با توجه به اينكه تقسيم نشديد نام يگان لازم نيست

الان به شما اشتغال به تحصيل نمى دهند

يكبار گفتم كه قوانين ثابته ، حالا طرف كل طايفه رو هم جمع كنه تاثيرى در روند پروسه كميسيون ندارد

مانی جان شما هر راهنمایی میکنی من بهش میگم ولی اصرار داره که باید معاف شه و دارن حقشو میخورن!

پسر عموی خودم مشکل بدتری داشت ولی هفته پیش گفتن باید بری خدمت و معافی در کار نیست

white boy
29-06-2015, 17:14
اتیکت رسته الکترونیک اینه ایا ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و ایا برای اولین روزه یگان لازمه اینو نصب کنم یا بزارم برا بعد (شاید جای دیگه تقسیممون کردن:n03:)؟

mani6606
29-06-2015, 17:19
سلام دوستان
براى كسرى شما نياز به نام اشتغال به خدمت از يگان داريد و بايد خودتون حضورى نيز براى كسرى سازمان مربوطه مراجعه كنيد مطمن نيستم كه ايا يگان اموزشى به شما اين نامه را مى دهد يا مرخصى بدهد

اتیکت رسته الکترونیک اینه ایا ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و ایا برای اولین روزه یگان لازمه اینو نصب کنم یا بزارم برا بعد (شاید جای دیگه تقسیممون کردن:n03:)؟
بله درسته
شما هر جا تقسيم شويد رسته تغييرى نمى كند

white boy
29-06-2015, 17:36
مانی جان بعنوان اخرین سوال :n37:
محل نصب این اتیکت رسته کجاست؟:n16::n11:

behnam_roli
29-06-2015, 17:39
بهنام جان یه سوال دیگه..

توو دوره کُد پرندک، تقسیم کردن بچه ها به گروهان های مختلف بر اساس نوع دوره کُد هست؟؟ یا خیلی اهمیتی نداره؟؟

مثلا من خوردم رسته پیاده، کُد جنگ افزارهای تیرمنحنی .. بقیه دوستام خوردن کُد جنگ افزارهای ضدتانک..

ممکنه باهم هم گروهان شیم یا جاهای متفاوت از هم میوفتیم توی پرندک؟؟

دوره کدهای دوره پیش همشون عملیات پیاده بودن و همه یکی بودن
شما رو احتمال زیاد جدا میکنن چون دوره تون فرق داره پس برنامه درسیتون فرق داره(البته هیچ آموزشی وجود نداره و همش علافی و سرکاریه!)

white boy
29-06-2015, 17:54
بهنام جان سوال مارو جواب میدی برادر:n06:

mmahestan
29-06-2015, 17:57
مانی جان بعنوان اخرین سوال :n37:
محل نصب این اتیکت رسته کجاست؟:n16::n11:

با سلام
محل نصب اتیکت رسته، روی یقه پیراهن یا فرنچ هستش، و شما به 2 تا از این اتیکت ها نیاز دارید یکی برای قسمت سمت چپ یقه، یکی هم برای قسمت سمت راستش

white boy
29-06-2015, 18:01
با سلام
محل نصب اتیکت رسته، روی یقه پیراهن یا فرنچ هستش، و شما به 2 تا از این اتیکت ها نیاز دارید یکی برای قسمت سمت چپ یقه، یکی هم برای قسمت سمت راستش

همون جای دو تا اسلحه دیگه درسته
اقا تشکر :n16:

mmahestan
29-06-2015, 18:09
همون جای دو تا اسلحه دیگه درسته
اقا تشکر :n16:

دقیقا
شما ابتدا اون اتیکت های دو تا اسلحه که مربوط به رسته پیاده است رو بر می دارید، سپس به جاشون اتیکت های رسته خودتون که الکترونیک هستش رو می زنید

hamid_diablo
29-06-2015, 20:17
امریه اتش نشانی ؟؟؟ تو کدوم مرکز اموزش ؟؟

بله .آتش نشانی

از سازمان مرکزی آتش نشانی تهران امریه گرفتم

lechking
29-06-2015, 22:00
دوستان پس فردا من باید خودمو به تیپ 41 کیمل در قوشچی معرفی کنم الان تو روز اول مثل اموزشی کلی سرباز میاد اونجا؟؟ یا نه؟؟ کلا روز اول چی کار میکنن؟؟ من به دلایلی مجبورم زود حرکت کنم یعنی حدودا 8 میرسم اونجا الان اونجا هم مثل اموزشی کلی سربازیم که حی این طرف و اون طرفمون میکنن؟؟ کلا برنامه روز اول چیه؟؟ همون روز اول گروهان و گردان و فرماندهمون مشخص میشه؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

koohyar9
29-06-2015, 22:33
دوستان اواخر خدمت میشه برای گرفتن کسری بیسج اقدام کرد , و آیا در حین خدمت هم جزو سابقه بسیج به حساب میاد ؟

MOHANDESIN
30-06-2015, 02:43
ارزش داره برم دنبالش؟؟؟؟

کلا ارزش داره یا نه؟؟؟
سلام
بستگی به محل خدمتتون داره
مثلا اگه توی نیروی دریایی سیرجان آموزشی برین معاف از رزم هیچ فرقی نداره و اگه پادگان جوادنیا قزوین باشین خیلی تاثیر داره
یکی از دوستان اعزامی اردیبهشت امسال پادگان جوادنیا افتاده بود که چون معاف از رزم ها توی اون دوره زیاد بودن براشون یه گروهان معاف از رزم ها تشکیل داده بودن و کلا عشق و حال کرده بودن
البته اینطور که یادمه میدون تیر رفته بودن

aminkhan2014
30-06-2015, 05:03
سلام دوستان

فکر کنم قوای بدنی خوبی دارین،درسته؟
تستی چیزی دادین؟شرایطش چی بود؟
چون توی شهر ما فقط دیپلم برای امریه آتش نشانی میگیرن ولی شماظاهرا بالیسانس رفتی که برام عجیبه

lechking
30-06-2015, 09:46
دوستان پس فردا من باید خودمو به تیپ 41 کیمل در قوشچی معرفی کنم الان تو روز اول مثل اموزشی کلی سرباز میاد اونجا؟؟ یا نه؟؟ کلا روز اول چی کار میکنن؟؟ من به دلایلی مجبورم زود حرکت کنم یعنی حدودا 8 میرسم اونجا الان اونجا هم مثل اموزشی کلی سربازیم که حی این طرف و اون طرفمون میکنن؟؟ کلا برنامه روز اول چیه؟؟ همون روز اول گروهان و گردان و فرماندهمون مشخص میشه؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mani6606
30-06-2015, 10:54
تعداد سربازی که در هر یگان تقسیم می شوند در هر دوره نیز متفاوت است، روز اول شما فرم هایی رو پر می کنید که شامل اطلاعات فردی شماست،سپس به مرکز مشاوره درمانگاه پادگان خواهید رفت بعد از ان به حفاظت اطلاعات پادگان که یک مصاحبه کوتاه و یک فرم رو نیز پر می کنید، ۳ تا ۴ روز طول می کشد تا شما تقسیم شوید و برای تقسیم به نزد فرمانده پادگان یا جانشین خواهید رفت.

mani2015
30-06-2015, 15:52
سلام دوستان
این سایت رو به دوستانی که میخوان جا به جایی کنن معرفی کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

windows-ps3
30-06-2015, 16:11
سلام

دوستان با درخواست کفالت بنده مخالفت کردند

الام می خوام برای این بند اقدام کنم

بند 25- تنگي هاي كولون ، ركتوم و مقعد بهر علت (عمل شده يا نشده ) : معاف دائم

قبلا فیستول مقدی داشتم , پارسال عمل کردم

کسی اقدام کرده قبلا ؟

احتمالش هست بتونم معافی بگیرم ؟

mamadhd2
01-07-2015, 09:24
سلام
اماد و پشتیبانی پدافندهوایی تو تهران کجاست؟

Ar1ian
01-07-2015, 12:10
سلام دوستان من درخواست معافیت کفالت پدر دادم ( از کار افتادگی ) بنده پدرم تاحالا 7 بار سکته قلبی کرده 4 بار هم بالون زده قلبشو ... هنوز مشکل تنگی نفس داره و به تعهد خودش از بیمارستان مرخص شده حتی 4 سال زود تر بازنشسته شد بابت مشکل قلبش بماند که 10 سال دیابت داره و شبکه چشمش هم پاره شده ! مادر بنده سال 77 عمرش رو دادن به شما و فوت کردن و تک فرزند هم هستم و پدرم اغلب شبا مشکل تنگی نفس داره به نظر شما حق من نیست معاف شم ؟؟ رفتم کمیسیون پزشکی یه آدم معتاد نشسته اونجا میگه حاج آقا قلب 60% از کار افتاده اما پسرتون معاف نمیشه باید بره خدمت ! به خدا دارم دیوونه میشم میدونم اینجا جاش نیست اما شما بگید من چی کار کنم ؟:n28:

mani2015
01-07-2015, 13:06
سلام دوستان معاف شدم.دیروز شورا بودم.دکترا بدون هیچ بحثی برام معاف نوشتن.من از داخل خدمت اقدام کرده بودم.حدودا یه ماه طول کشید.سوالی بود در خدمتم

#soreNa#
01-07-2015, 13:19
سلام دوستان من درخواست معافیت کفالت پدر دادم ( از کار افتادگی ) بنده پدرم تاحالا 7 بار سکته قلبی کرده 4 بار هم بالون زده قلبشو ... هنوز مشکل تنگی نفس داره و به تعهد خودش از بیمارستان مرخص شده حتی 4 سال زود تر بازنشسته شد بابت مشکل قلبش بماند که 10 سال دیابت داره و شبکه چشمش هم پاره شده ! مادر بنده سال 77 عمرش رو دادن به شما و فوت کردن و تک فرزند هم هستم و پدرم اغلب شبا مشکل تنگی نفس داره به نظر شما حق من نیست معاف شم ؟؟ رفتم کمیسیون پزشکی یه آدم معتاد نشسته اونجا میگه حاج آقا قلب 60% از کار افتاده اما پسرتون معاف نمیشه باید بره خدمت ! به خدا دارم دیوونه میشم میدونم اینجا جاش نیست اما شما بگید من چی کار کنم ؟:n28:
خدا بهت صبر بده .. ای مردشور شون قانون برا ظعیفاس.. داداخدا بهت صبر بده

faridnavabi
01-07-2015, 13:44
سلام دوستان معاف شدم.دیروز شورا بودم.دکترا بدون هیچ بحثی برام معاف نوشتن.من از داخل خدمت اقدام کرده بودم.حدودا یه ماه طول کشید.سوالی بود در خدمتم

روند اقدام کردن چجوریه؟
اول از همه چیکار باید بکنم؟

alireza-1991
01-07-2015, 13:54

برای چه موردی بود ؟

mani6606
01-07-2015, 14:47
در نظام وظیفه شهر یا استان خودتون باید به رای کمیسیون پزشکی اعتراض کنید و خواستار ارجاع پرونده به کمیسیون عالی پزشکی باشید .قبل از هر چیز پرونده کاملی از بیماری پدرتون داشته باشید.

روند اقدام کردن چجوریه؟
اول از همه چیکار باید بکنم؟
ابتدا دفترچه خدمت رو می گیرید بعد از پر کردن و معاینه پزشک در صورتی که مشکل یه بیماری داشته باشید پزشک شما را به کمیسیون معرفی می کند سپس مدارک و فرم های پر شده را در پلیس + ۱۰ ثبت می کنید و منتظر نامه حضور در کمیسیون می مانید

abbaskhani
01-07-2015, 16:59
دوستان خواهشا جواب بدید، من با آمایش از یک شهر دور اومدم شهر خودم، حالا میخوام دوباره برگردم اونجا، با جابجایی سرباز می تونم برگردم اونجا؟

Mohammad_666
01-07-2015, 17:17
دوستان بالاخره بعد چهر روز دوندگی امیریه مارو تغییر دادن و افتادم مرکز بهداشت و درمان نزاجا -لویزان کسی اطلاعاتی داره در مرود این اداره و اینکه باید لباس فصل بپوشم یا نه؟گروهبان یکم هم هستم راستی

saminem
01-07-2015, 17:20

دوست عزیز مشکلت چی بود ؟

کدوم استانی خدمت میکردی ؟

cotgnx
01-07-2015, 18:22
دوستان بالاخره بعد چهر روز دوندگی امیریه مارو تغییر دادن و افتادم مرکز بهداشت و درمان نزاجا -لویزان کسی اطلاعاتی داره در مرود این اداره و اینکه باید لباس فصل بپوشم یا نه؟گروهبان یکم هم هستم راستی

من یگانم همین اداره هست. شما تاریخ معرفیت کی هست؟ لباس فصل مشکلی نداره ولی روزه اول که میایی بهتره با لباس استتار بیایی. اداره که بیایین احتمال دوره تقسیم شدن زیاده مگه اینکه شرایط داشته باشین

Mohammad_666
01-07-2015, 18:24
من یگانم همین اداره هست. شما تاریخ معرفیت کی هست؟ لباس فصل مشکلی نداره ولی روزه اول که میایی بهتره با لباس استتار بیایی. اداره که بیایین احتمال دوره تقسیم شدن زیاده مگه اینکه شرایط داشته باشین

تاریخ 13 ام هستش بله شرایط داشتم از مهاباد انتقالی گرفتم اومدم اینجا پس با همون لباس اصلی میام پنجشنبه ها تا کی هست اونجا؟

farsweb
01-07-2015, 18:33
دوستان کسی از قانون فعلی کسر خدمت برای حفظ چند جز از قرآن کریم اطلاعی داره ؟ من متاسفانه چیزی روی نت پیدا نکردم.

cotgnx
01-07-2015, 18:47
تاریخ 13 ام هستش بله شرایط داشتم از مهاباد انتقالی گرفتم اومدم اینجا پس با همون لباس اصلی میام پنجشنبه ها تا کی هست اونجا؟

پنجشنبه ها تا 12 ظهر هست. آره با همون لباس استتار بیایین. 13 ام هم صبح ساعت 7 اونجا باشین خوبه زودتر نیایین الاف میشین.

mani6606
01-07-2015, 18:51
دوستان کسی از قانون فعلی کسر خدمت برای حفظ چند جز از قرآن کریم اطلاعی داره ؟ من متاسفانه چیزی روی نت پیدا نکردم.
در ارتش براى اضافه دارها اين امكان هست كه با حفظ هر جز قران مقدارى از اضافه خدمتشون رو مى بخشند در سپاه تا چند وقت پيش كسرى مى دادند

استاد شیفو
01-07-2015, 19:09

فقط اطلاع دارم که حافظان کل قران 3 ماه کسری میگیرند .

Mohammad_666
01-07-2015, 19:28
پنجشنبه ها تا 12 ظهر هست. آره با همون لباس استتار بیایین. 13 ام هم صبح ساعت 7 اونجا باشین خوبه زودتر نیایین الاف میشین.

دوست عزیز چه جور جایی هست اونجا یکم توضیح میدی؟

Hans Christian
01-07-2015, 19:33
سلام خدمت دوستان و آقای Mani 6606
بالاخره بعد از دو ماه تلاش و خارج شدن از عقیدتی سیاسی (الان توی قرارگاهم) تونستم برای معافیت اقدام کنم
من همونی هستم که میخواستم برای افسردگی معافیت بگیرم و واریس هم داشتم
بنده از دو تا متخصص اعصاب و روان و یک مشاور گواهی و مدرک پزشکی دارم
13 ام این ماه یعنی شنبهشورای پزشکی دارم
الان سوالم اینجاست که منظور از شورای پزشکی همون کمسیون پزشکی هست یا نه؟؟ شنبه کمسیون پزشکی شروع میشه و معاف میکنند یا میمونه برای روز دیگری؟؟
من میخواستم اگه بشه معافیت موقت بگیرم به نظرتون چند درصد احتمال داره معافیت موقت بشم؟؟؟ معافیت موقت رو قبل از خدمت میدن یا در حین خدمت هم میدن؟؟؟؟
میشه خودم به دکترا بگم که معافیت موقت میخوام برای تکمیل درمان؟؟
یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینه که من 21 ام خرداد کنکور ریاضی و کنکور هنر دادم و با توجه به اینکه امسال کنکور یه 15 روزی زودتر شروع شد احتمال داره که زمان ثبت نام دلنشگاه ها (چه با آزمون چه بدون آزمون) زود تر از سال گذشته بشه؟؟؟؟
شما خبر دارین سال قبل کی زمان ثبت نام دانشگاه ها شروع شد؟؟ نیمه اول شهریور؟؟؟؟
احتمال داره امسال به اواخر مرداد ماه برسه؟؟؟؟
تو اینترنت هر چی میگردم چیزی پیدا نمیکنم!
زمان ثبت نام دانشگاه ها نزدیک میشه و من دارم لحظه شماری میکنم تا در صورت معاف نشدن معافیت تحصیلی بگیرم ولی استرس زیادی دارم که شاید بهم معافیت تحصیلی ندهند!! خیلی از این قضیه میترسم..

hamid_diablo
01-07-2015, 20:02
فکر کنم قوای بدنی خوبی دارین،درسته؟
تستی چیزی دادین؟شرایطش چی بود؟
چون توی شهر ما فقط دیپلم برای امریه آتش نشانی میگیرن ولی شماظاهرا بالیسانس رفتی که برام عجیبه

من اتفاقا خیلی هم لاغر هستم
تو تهارن دیپلم به بالا میگرن
من فقط میخوام بدونم آشا امکانش هست که کسری بهم تعلق بگیره؟

mani6606
01-07-2015, 20:16
سلام خدمت دوستان و آقای Mani 6606
بالاخره بعد از دو ماه تلاش و خارج شدن از عقیدتی سیاسی (الان توی قرارگاهم) تونستم برای معافیت اقدام کنم
من همونی هستم که میخواستم برای افسردگی معافیت بگیرم و واریس هم داشتم
بنده از دو تا متخصص اعصاب و روان و یک مشاور گواهی و مدرک پزشکی دارم
13 ام این ماه یعنی شنبهشورای پزشکی دارم
الان سوالم اینجاست
1-که منظور از شورای پزشکی همون کمسیون پزشکی هست یا نه؟؟ شنبه کمسیون پزشکی شروع میشه و معاف میکنند یا میمونه برای روز دیگری؟؟
2-من میخواستم اگه بشه معافیت موقت بگیرم به نظرتون چند درصد احتمال داره معافیت موقت بشم؟؟؟ معافیت موقت رو قبل از خدمت میدن یا در حین خدمت هم میدن؟؟؟؟
3-میشه خودم به دکترا بگم که معافیت موقت میخوام برای تکمیل درمان؟؟
4-یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینه که من 21 ام خرداد کنکور ریاضی و کنکور هنر دادم و با توجه به اینکه امسال کنکور یه 15 روزی زودتر شروع شد احتمال داره که زمان ثبت نام دلنشگاه ها (چه با آزمون چه بدون آزمون) زود تر از سال گذشته بشه؟؟؟؟
5-شما خبر دارین سال قبل کی زمان ثبت نام دانشگاه ها شروع شد؟؟ نیمه اول شهریور؟؟؟؟
6-احتمال داره امسال به اواخر مرداد ماه برسه؟؟؟؟
تو اینترنت هر چی میگردم چیزی پیدا نمیکنم!
7-زمان ثبت نام دانشگاه ها نزدیک میشه و من دارم لحظه شماری میکنم تا در صورت معاف نشدن معافیت تحصیلی بگیرم ولی استرس زیادی دارم که شاید بهم معافیت تحصیلی ندهند!! خیلی از این قضیه میترسم..
1-شما به بیمارستان مراجعه کردید یا نه؟ در ارتش روال این طوریه که فردی برای هر بیماری که اعزام به بیمارستان می شود ابتدا یک پزشک متخصص او را معاینه می کند در صورت لزوم او را به کمیسیون معرفی می کند یا خود او یک استحرات موقت چند روزه صادر می کند، اگر شما به بیمارستان رفتید و سپس به کمیسیون معرفی شدید این همان شورا پزشکی است.
۲-معافیت موقت نداربم در اصل به ان طول درمان می گویند هر طول درمانی با توجه به نوع بیماری و شدت ان متفاوت است اما با توجه به سابقه بیماری که قبلا گفته بودید احتمال اینکه به شما در ابتدا طول درمان بدهند زیاد است.
۳-پزشک ها در رای گیری مستقل هستند و به خواهش افراد توچه ای ندارند
۴-کنکور امسال چون تداخل با ماه رمضان داشت زودتر از موعود برگزار شد احتمالش هست که نتایج اول و دوم نیز زودتر اعلام شود.
۵-به طوز معمل ثبت نام دانشگاه ها بعد از اعلام نتایج دوم که در نیمه شهریور اعلام می شود شروع می شود.
۶-خیر
۷-اگر غیبت نداشته باشید در صورت قبولی معافیت تخصیلی خواهید داشت.

mani6606
01-07-2015, 20:23
اینکه ایا شما می توانید کسری بگیرید یا نه ، به سازمانی ک از امریه دارید مربوط می شود
اما اگر شما به هر نحوی کسری بگیرید که بر خلاف مقررات ان سازمان باشید ، باز هم نمی توانید از ان استفاده کنید ، پایان خدمت در ان سازمان برگه ای برای نظام وظیفه ارسال می شود که گواهی می ذهذ خدمت شما به پایان رسیده است حال اگر کسری شما را قبول نکنند ، شما باید تا انتهای ۲۴ ماه خدمت را ادامه دهید.

Ar1ian
02-07-2015, 00:48
دوستان من شنبه برم به رای شورای پزشکی اعتراض بزنم امیدی هست ؟ من واقعاً شرایطش رو دارم

aminkhan2014
02-07-2015, 06:45
منظورم از قوی به چاقی و لاغری نیست،قدرت بدنی منظورمه
یعنی هیچ تست ورزش یا آمادگی جسمانی و... هم برای امریه ازتون نگرفتن و همینطور جذب شدین؟کارتون توی امریه آتش نشانی چیه؟
فوق لیسانس هم میگیرن؟

pishoolii
02-07-2015, 12:52

آقا تبریک میگم.. انصافا خیلی خوشحال شدم از خبری که دادی! یادم بود گفته بودی مهاباد افتادی! خدا رو شکر..

برای انتقال فقط از طریق همون مدرک شرایط داریت استفاده کردی رفیق؟؟ یا آشنا و پارتی هم برات حرکتی زد؟؟

و به کجا مراجعه کردی برای شروع کارهای اداری انتقالیت؟؟ همون ستاد مشترک مینی سیتی؟؟

چون منم شرایط دارم و ممکنه همین حالت برای منم پیش بیاد...

hamid_diablo
02-07-2015, 15:13
منظورم از قوی به چاقی و لاغری نیست،قدرت بدنی منظورمه
یعنی هیچ تست ورزش یا آمادگی جسمانی و... هم برای امریه ازتون نگرفتن و همینطور جذب شدین؟کارتون توی امریه آتش نشانی چیه؟
فوق لیسانس هم میگیرن؟

نه . هیچ تستی نگرفتن .فقط کلی مدارک ازمون گرفتن و گفتن بعد از آموزشی به آتش نشانی مراجعه کنید برای ادامه خدمتتون

Soroush-S
02-07-2015, 17:42
دوستان این کارت پایان خدمت چقدر طول میکشه بیاد؟

mani6606
02-07-2015, 18:08
دوستان این کارت پایان خدمت چقدر طول میکشه بیاد؟
از يك هفته تا دو تا سه ماه
همه چي بستگى به سازمان و پادگان شما دارد كه كي مدارك رو به نظام وظيفه ارسال مى كند

Mohammad_666
02-07-2015, 18:13
آقا تبریک میگم.. انصافا خیلی خوشحال شدم از خبری که دادی! یادم بود گفته بودی مهاباد افتادی! خدا رو شکر..

برای انتقال فقط از طریق همون مدرک شرایط داریت استفاده کردی رفیق؟؟ یا آشنا و پارتی هم برات حرکتی زد؟؟

و به کجا مراجعه کردی برای شروع کارهای اداری انتقالیت؟؟ همون ستاد مشترک مینی سیتی؟؟

چون منم شرایط دارم و ممکنه همین حالت برای منم پیش بیاد...
سلام ممنونم آره از همین الان اگه شرایط داری پیگیر شو همون مینی سیتی هستش نه من بدون پارتی کردم و پارتیم خدا بود

H e K t O r
03-07-2015, 11:56
سلام
من اول تیر اعزام بودم و الان تو آموزشیم
میخواستم بپرسم بخواین آشنا پیدا کنیم واسه تقسیم شدن تا کی وقت داریم؟ یعنی چند روز مونده به پایان دوره برم دنبال نفر واسه تقسیم نزدیک سکونت؟
بعدا اینکه اگر نتونستم کسیو پیدا کنم چیکار کنم بتونم بیام ؟
میخوام بعد اموزشی بیفتم نیروی دریایی بندرانزلی.
لطفا راهنمایی کنید...
یه سوال دیگه یه قانون جدید اومده بودا که هر کس تو 300 کیلموتر نهایت میفته آیا این اجرا میشه اصلا؟ یعنی ممکنه من چابهار و جنوب اینا میفتم؟یا خیر؟
با تشکر

new2012user
03-07-2015, 12:08
سلام
من اول تیر اعزام بودم و الان تو آموزشیم
میخواستم بپرسم بخواین آشنا پیدا کنیم واسه تقسیم شدن تا کی وقت داریم؟ یعنی چند روز مونده به پایان دوره برم دنبال نفر واسه تقسیم نزدیک سکونت؟
بعدا اینکه اگر نتونستم کسیو پیدا کنم چیکار کنم بتونم بیام ؟
میخوام بعد اموزشی بیفتم نیروی دریایی بندرانزلی.
لطفا راهنمایی کنید...
یه سوال دیگه یه قانون جدید اومده بودا که هر کس تو 300 کیلموتر نهایت میفته آیا این اجرا میشه اصلا؟ یعنی ممکنه من چابهار و جنوب اینا میفتم؟یا خیر؟
با تشکر
وقتی کد پرسنلی تون اومد اون رو میدید به آشناتون تا جای دلخواهتون بیفتید
معمولا اوایل ماه دوم آموزشی میشه
البته آشنا اگه آشنا باشه بعد از تقسیم هم میتونه جای شما رو تغییر بده
قانون جدید هم الکیه همین دوره اخیر ما داشتیم از شمال شرقی طرف رو انداخته بودند جنوب غربی کشور و بالعکس
اصلا تقسیما افتضاح بود

H e K t O r
03-07-2015, 14:36
دوستان کسی که تو اموزشی باشه میتونه امریه بگیره؟؟
چون من قبل آموزشی گشتم تو شمال امریه خیلی کم میگیرن منم دیگه چون گیر نیومد الان تو اموزشیم میبینم اکثر بچه های جنبوی امریه دارن
میخوام بدونم الانم میشه یا دیگه نمیشه؟

mohamad.hejazi
03-07-2015, 16:20
سلام دوستان عزیز.
من 4/19 اعزامم هست برگه سبزمم اومد سرباز مازادام.
آیا این درسته که سرباز مازاد مناطق بد میفتن؟
یه سوال دیگه نیرو انتظامی سرباز معاف از رزم هم پذیرش میکنه؟

white boy
03-07-2015, 17:00
سلام دوستان
بعد از 4 روز نفس گیر(بعد از معرفی به یگان) یه مرخصی تو شهری به ما دادن ،اومدیم خونه
اولین روز مارو بردن قسمت جایگزینی :3 روز از این چهار روز رو نگهبان بودیم:n03:واقعا این شرایط نا امید کننده است!
دوستان یه سوال ایا همه ی پادگان ها قبل از معرفی سربازهاشون به یگان مربوطه اینجوری باهاشون رفتار میکنن.واقعا ازاردهنده بود!
و ایا امیدی به بهتر شدن این شرایط در یگان هست؟
((لشکر 16 زرهی))

farshidmtl
03-07-2015, 18:03
سلام دوستان
من افتادم شهید باهنر کرمان (ناجا) . الان اومدم مرخصی. من زانوم مشکل داره و اگر اقدام کنم معاف از رزم میشم الان هم فرمانده ها تو آموزشی تا حدودی با معاف از رزم ها راه میان!!! و البته منم گفتم مشکل دارم و باهام راه میان. سوالم اینجاست که آیا به طور رسمی معاف از رزم بودن هیچ تاثیری تو مراحل بعدی سربازی (مثلا تقسیم شدن) داره؟ و برم دنبال معاف از رزم شدن؟ یا فقط به درد آموزشی میخوره و اونم که من با توضیح مشکل زانوم چندان مشکلی تو آموزشی ندارم. ضمنا فوق لیسانس دارم

mani6606
03-07-2015, 18:27
سلام دوستان عزیز.
من 4/19 اعزامم هست برگه سبزمم اومد سرباز مازادام.
آیا این درسته که سرباز مازاد مناطق بد میفتن؟
یه سوال دیگه نیرو انتظامی سرباز معاف از رزم هم پذیرش میکنه؟
هر جایی امکان دارد، ناجا هم سرباز معاف از رزم می گیرد

دوستان کسی که تو اموزشی باشه میتونه امریه بگیره؟؟
چون من قبل آموزشی گشتم تو شمال امریه خیلی کم میگیرن منم دیگه چون گیر نیومد الان تو اموزشیم میبینم اکثر بچه های جنبوی امریه دارن
میخوام بدونم الانم میشه یا دیگه نمیشه؟
خیر، باید قبل از مشخص شدن سازمان و کد اموزشی اقدام کنید

سلام دوستان
بعد از 4 روز نفس گیر(بعد از معرفی به یگان) یه مرخصی تو شهری به ما دادن ،اومدیم خونه
اولین روز مارو بردن قسمت جایگزینی :3 روز از این چهار روز رو نگهبان بودیم:n03:واقعا این شرایط نا امید کننده است!
دوستان یه سوال ایا همه ی پادگان ها قبل از معرفی سربازهاشون به یگان مربوطه اینجوری باهاشون رفتار میکنن.واقعا ازاردهنده بود!
و ایا امیدی به بهتر شدن این شرایط در یگان هست؟
((لشکر 16 زرهی))

در بیشتر پادگان هاب ارتش از سرباز های جدید به عنوان نگهبان استفاده می کنند و امری عادی است
بله در یگان با توجه به میزان درجه داران تعداد شب های نگهبانی در ماه متفاوت است

سلام دوستان
من افتادم شهید باهنر کرمان (ناجا) . الان اومدم مرخصی. من زانوم مشکل داره و اگر اقدام کنم معاف از رزم میشم الان هم فرمانده ها تو آموزشی تا حدودی با معاف از رزم ها راه میان!!! و البته منم گفتم مشکل دارم و باهام راه میان. سوالم اینجاست که آیا به طور رسمی معاف از رزم بودن هیچ تاثیری تو مراحل بعدی سربازی (مثلا تقسیم شدن) داره؟ و برم دنبال معاف از رزم شدن؟ یا فقط به درد آموزشی میخوره و اونم که من با توضیح مشکل زانوم چندان مشکلی تو آموزشی ندارم. ضمنا فوق لیسانس دارم
بطور کلی معاف از رزم نقشی در تقسیم شدن ندارد اما دیده شده که افرادی که این نوع معافیت را داشتند به نسبت دیگران تقسیم های بدی دریافت کردند، با توجه به مشکل شما و اینکه در ناجا خدمت می کنید احتمال دارد که در راهور باشید پس این معافیت به شما کمک می کند

aliandre09
03-07-2015, 19:13
فردا ساعت ۵صبح باید مالک اشتر باشم
اعزامی ۱تیرم
اومده بودم مرخصی آخر هفته
سوال داشتین، بپرسین(کوت کنید)
.....
یه چیزی بگم
سخت نگیرید
فقط به این فک کنید، که داره روز به روز میگذره و به پایانه خدمتت نزدیک میشی، شاد باش و سخت نگیر، کسی دلش برای تو نمیسوزه، خودت باید شرایطتو درست کنی، بیخیال باش. انشاالله زود تموم میشه

sent from my ...

Aria987
03-07-2015, 20:58
سلام دوستان، ممنون میشم اگه به سوالات من هم جواب بدید:
من دورۀ آموزشیم رو به طور کامل ۲ سال پیش در ارتش گذروندم و یک هفته از دوره کد رو هم رفتم که به خاطر قبولی در دانشگاه ترخیص شدم؛ حالا با این شرایط:
۱)‌ آیا باز هم باید دوره آموزشی رو طی کنم؟
۲) آیا میتونم امریه بگیرم؟
۳)‌ با این فرض که دیگه نباید دوباره به آموزشی برم، آیا در روز اعزام باید با موی کوتاه (برای شرایط دورۀ آموزشی)‌ برم یا خیر؟
از لطفتون پیشاپیش ممنونم.

saminem
03-07-2015, 21:03
دوستان هنوز مهلتی مونده که برای شهریور پزیرش سپاه کرد؟

alireza021_18
03-07-2015, 22:07
سلام دوستان من پدرم 10 ماه جبهه داره ولی کارت ایثار نداره چطور میتونم برا کسری گرفتن اقدام کنم ؟
میگن مثل سابق نیست الکترونیکی نامه میزنن همه چی حل میشه . کسی میدونه چه جوریه ؟

mani6606
04-07-2015, 04:35
من دورۀ آموزشیم رو به طور کامل ۲ سال پیش در ارتش گذروندم و یک هفته از دوره کد رو هم رفتم که به خاطر قبولی در دانشگاه ترخیص شدم؛ حالا با این شرایط:
۳)‌ با این فرض که دیگه نباید دوباره به آموزشی برم، آیا در روز اعزام باید با موی کوتاه (برای شرایط دورۀ آموزشی)‌ برم یا خیر؟
١-خير
٢-خير
٣-بله در حدود نمره ١٠ تا ١٢

سلام دوستان من پدرم 10 ماه جبهه داره ولی کارت ایثار نداره چطور میتونم برا کسری گرفتن اقدام کنم ؟
میگن مثل سابق نیست الکترونیکی نامه میزنن همه چی حل میشه . کسی میدونه چه جوریه ؟
اگر شما الان در حال خدمت هستيد يك نامه اشتغال به خدمت براى پادگان و سازمانى كه پدر شما در ان خدمت مى كردند بايد تهيه كنيد

Dirk
04-07-2015, 09:35
سلام به دوستان عزیز
امروز برگه سبز من اومد. اول صبحی زدن تو بورجکمون. فقط نوشته که باید بیستم برم میدون سپاه و اسم مرکز آموزشی و ارگان محل خدمتم رو نزده. مگه نباید یه هفته مونده به اعزام محل خدمت مشخص بشه. باید چیکار کنم؟ برم پلیس به علاه ده یا میدون سپاه؟ بهم می گن که کجا افتادم؟ پس چرا تو برگم نزده کجا؟ این خوبه یا بد؟ همش دارم فکر می کنم.
با سپاس فراوان

m2music
04-07-2015, 09:56
سلام
تو برگ اعزام آبی باید شماره کارت عابر (16 رقمی) زده شده باشه یا شماره حساب ؟

mani6606
04-07-2015, 10:08
سلام به دوستان عزیز
امروز برگه سبز من اومد. اول صبحی زدن تو بورجکمون. فقط نوشته که باید بیستم برم میدون سپاه و اسم مرکز آموزشی و ارگان محل خدمتم رو نزده. مگه نباید یه هفته مونده به اعزام محل خدمت مشخص بشه. باید چیکار کنم؟ برم پلیس به علاه ده یا میدون سپاه؟ بهم می گن که کجا افتادم؟ پس چرا تو برگم نزده کجا؟ این خوبه یا بد؟ همش دارم فکر می کنم.
با سپاس فراوان
شما بايد برگه سفيد رو دريافت كرده باشيد ، برگه سبز كه براى بعد از ثبت اطلاعات در سامانه پليس +١٠ ، شما كد مازاد هستيد و در روز اعزام مشخص مى شود كه به كدام ارگان و كدام شهر خواهيد رفت ،هفته اينده به همان ميدان سپاه برويد ،

سلام
تو برگ اعزام آبی باید شماره کارت عابر (16 رقمی) زده شده باشه یا شماره حساب ؟
شماره حساب

alipolpol
04-07-2015, 10:56
سلام مانی جان

من موقع ثبت نام سربازی و پر کردن فرمها اشتباهی شماره کارتم رو به جای شماره حسابم نوشتم. (اول شهریور اعزامم)

حالا باید چکار کنم؟:n35:

mani6606
04-07-2015, 11:02
سلام مانی جان

من موقع ثبت نام سربازی و پر کردن فرمها اشتباهی شماره کارتم رو به جای شماره حسابم نوشتم.

حالا باید چکار کنم؟:n35:
فكر نكنم الان پليس +١٠ بتواند كار انجام دهد ، شما بعد از ورود به يگان اموزشى مجدد فرم هايي را پر مى كنيد كه يك از موارد ان شماره حساب است، اگر بعد از اموزشى و در يگان حقوق دريافت نكرديد بايد پيگر باشيد چون ممكنه شماره حساب اصلاح نشده باشد

Aria987
04-07-2015, 11:47

١-خير
٢-خير

ممنونم از جوابتون.
در مورد امریه من از شخص دیگه‌ای پرسیدم و گفتند که مهم اینه که وارد یگان نشده باشی و چون دفعه قبل در مقطع لیسانس بودم و دوره کد داشتم و الان با فوق‌لیسانس دوره کد ندارم بنابراین دوباره تقسیم انجام میشه، آیا درسته؟

Ar1ian
04-07-2015, 12:08
سلام دوستان 2 تا سوال داشتم
من با معافیت کفالتم موافقت نشد و دانشجو هستم وقتی سرگرده گفت قبول نکردند گفت معافیت تحصیلیت باطل میشه گفتم چه ربطی داره گفتم نمیدونم والا بعد رفتم مرکز رایانه اونجا پرسدیم گفتند ربطی نداره تا اونجا که قاتون بگه میتونی درس بخونی و معافیت تجصیلی داری
سوال دوم اعتراض من رو قبول نکردند و من واقعاً شرایطش ، یکی به من گفت برو دادگاه نظام وظیفه خیابات شریعتی شکایت کن خواسنم ببینم تاثیری داره یا نه ؟؟

Dirk
04-07-2015, 15:05
سلام به دوستان
آقا مانی از راهنمایی تون ممنونم. تو نظر یکی از دوستان دیدم که راجع به یه برگه آبی حرف زدن. راستش من نوشته بودم که دفترچه سبزم رو دریافت کردم اما الان دیدم که دورش آبی هست. در واقع همون برگه آبی ای که دوستان گفتن. اما من هیچ برگه ای که توش نوشته شده باشه کجا افتادم دریافت نکردم.
1- حالا باید چیکار کنم؟ برم پلیس +10 و برگه سبزم رو بگیرم؟
2- تو این برگه آبی هم جای محل اعزامم خالیه. اصولاً همین جوریه؟
خیلی ممنونم

mani6606
04-07-2015, 15:05
ممنونم از جوابتون.
در مورد امریه من از شخص دیگه‌ای پرسیدم و گفتند که مهم اینه که وارد یگان نشده باشی و چون دفعه قبل در مقطع لیسانس بودم و دوره کد داشتم و الان با فوق‌لیسانس دوره کد ندارم بنابراین دوباره تقسیم انجام میشه، آیا درسته؟
شما چون سابقه خدمت قبلى در يگان داريد امريه بهتون تعلق نمي گيره بعد از ارسال دفترچه در همان سازامان قبلى خدمت خواهيد كرد، دوره كد هم مختص بچه هاى ليسانس است ،و شما چون در حال حاضر فوق داريد از ان معاف خواهيد بود

سلام دوستان 2 تا سوال داشتم
من با معافیت کفالتم موافقت نشد و دانشجو هستم وقتی سرگرده گفت قبول نکردند گفت معافیت تحصیلیت باطل میشه گفتم چه ربطی داره گفتم نمیدونم والا بعد رفتم مرکز رایانه اونجا پرسدیم گفتند ربطی نداره تا اونجا که قاتون بگه میتونی درس بخونی و معافیت تجصیلی داری
سوال دوم اعتراض من رو قبول نکردند و من واقعاً شرایطش ، یکی به من گفت برو دادگاه نظام وظیفه خیابات شریعتی شکایت کن خواسنم ببینم تاثیری داره یا نه ؟؟
اطلاعات سرگرده اشتباه بود است يا خواسته شما را بترساند تا از ادامه وپيگيرى شكايت منصرف كند ، دادگاه نظام وظيفه كه نداريم در اصل دادگاه و دادسراى نظامى است كه به شكايت افاراد حقيقى و حقوقى از نظاميان و يا دستگاه نظامى و بررسى تخلفات و جرائم انها مى پردازد ، شما بهتره ابتدا مطمئن شويد كه به اين نوع شكايات رسيدگى مى كنند سپس پرونده كاملى از بيمارى و يا مشكلتون داشته باشيد

mani6606
04-07-2015, 15:11
سلام به دوستان
آقا مانی از راهنمایی تون ممنونم. تو نظر یکی از دوستان دیدم که راجع به یه برگه آبی حرف زدن. راستش من نوشته بودم که دفترچه سبزم رو دریافت کردم اما الان دیدم که دورش آبی هست. در واقع همون برگه آبی ای که دوستان گفتن. اما من هیچ برگه ای که توش نوشته شده باشه کجا افتادم دریافت نکردم.
1- حالا باید چیکار کنم؟ برم پلیس +10 و برگه سبزم رو بگیرم؟
2- تو این برگه آبی هم جای محل اعزامم خالیه. اصولاً همین جوریه؟
خیلی ممنونم

برگه سفيد و ابى هر دو يكى است
اگر در برگه اى كه دريافت كرديد محل اموزشى و نام سازمان خالى است شما كد مازاد هستيد ، پليس +١٠ براى شما كارى نمى تواند انجام دهد ، روز اعزام مشخص مى شود، گاهى هم ممكنه در روز اعزام ظرفيت پر شود و اعزام شما به ماه اينده موكول شود
در اصل براى افرادى كه كد مازاد نيستند در محل اموزشى نوشته مثلا ٠٣ عجب شير ارتش جمهورى اسلامى ايران

Dirk
04-07-2015, 15:21
ببخشید که خیلی سوال می کنم. آخه بالای این برگه نوشته معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزشی نیروهای مسلح، یعنی من میرم میدان سپاه و بعد اونا بهم میگن باید بری به فلان مرکز آموزشی و من همون روز(در صورت خالی بودن ظرفیت) اعزام می شم؟ درسته؟ بعد این برگه معرفی نامه رو هم باید به مرکز آموزشی مذکور بدم؟
بعد من الان سرچ کردم و دیدم که کدهای مازاد 226 و 256 هستن، چرا واس من اینا رو نزده؟
بسیار سپاسگزارم

mani6606
04-07-2015, 15:24
ببخشید که خیلی سوال می کنم. آخه بالای این برگه نوشته معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزشی نیروهای مسلح، یعنی من میرم میدان سپاه و بعد اونا بهم میگن باید بری به فلان مرکز آموزشی و من همون روز(در صورت خالی بودن ظرفیت) اعزام می شم؟ درسته؟ بعد این برگه معرفی نامه رو هم باید به مرکز آموزشی مذکور بدم؟
بعد من الان سرچ کردم و دیدم که کدهای مازاد 226 و 256 هستن، چرا واس من اینا رو نزده؟
بسیار سپاسگزارم

بله، در ان روز مركز شما مشخص مى شود و در برگه ثبت مى شود و شما اين برگه را به يگان اموزشى خود تحويل مى دهيد

abbaskhani
04-07-2015, 16:49
دوستان خواهشا جواب بدید، من با آمایش از یک شهر دور اومدم شهر خودم، حالا میخوام دوباره برگردم اونجا، با جابجایی سرباز می تونم برگردم اونجا؟

سوال المپیاد می پرسم کسی نمی دونه؟

hamid_diablo
04-07-2015, 17:48
سلام

آقا من برگه واکسیانسون و برگ سفیذ رو گم کردم.امروز گفتن بیاد ببرم..چیکار کنم؟

hamid_diablo
04-07-2015, 17:49

در مرود سوال دومتون بگم که اگر آشنا داشته باشید میتونید حین خدمت و یگان امریه بگیریر...اینو از چند تا از دوستام شنیدم که تو یگان کار امریشون جور شده و رفتن تو سازمان مربوطه خدمت کردن

mani6606
04-07-2015, 17:52
سلام

آقا من برگه واکسیانسون و برگ سفیذ رو گم کردم.امروز گفتن بیاد ببرم..چیکار کنم؟
برگه سفيد را كه مى توانيد المثنى تهيه كنيد ، اما برگه واكسيناسيون رو ان مركزي كه شما را واكسينه كرده امكان ندارد كه دوباره به شما دهد، در هر دو برگه سفد و سيز معمولا تاريخ واكسن هست و ملاك يگان ها همان برگه سفيد است

Aria987
04-07-2015, 19:01
در مرود سوال دومتون بگم که اگر آشنا داشته باشید میتونید حین خدمت و یگان امریه بگیریر...اینو از چند تا از دوستام شنیدم که تو یگان کار امریشون جور شده و رفتن تو سازمان مربوطه خدمت کردن

ممنونم از جوابتون.
منظور شما آشنا در سازمان مربوطه است یا نظام وظیفه؟
بعد اینکه به نظرم آقا مانی متوجه سؤالم نشدند (شاید هم من بد فهمیدم)، مگه دوره کد جزء یگان محسوب میشه چون من یک هفته از دوره کد رو گذروندم و ترخیص شدم.

mani6606
04-07-2015, 19:54
ممنونم از جوابتون.
منظور شما آشنا در سازمان مربوطه است یا نظام وظیفه؟
بعد اینکه به نظرم آقا مانی متوجه سؤالم نشدند (شاید هم من بد فهمیدم)، مگه دوره کد جزء یگان محسوب میشه چون من یک هفته از دوره کد رو گذروندم و ترخیص شدم.
چه اموزشى عمومى چه دوره كد يا امرزش تخصصى جز خدمت شما است يعنى شما دوماه و يك هفته سابقه خدمت داريد

Aria987
04-07-2015, 20:17
چه اموزشى عمومى چه دوره كد يا امرزش تخصصى جز خدمت شما است يعنى شما دوماه و يك هفته سابقه خدمت داريد

درسته ولی عرض من اینه که چون هنوز تقسیم من برای یگان خدمتی انجام نشده و دور‌ۀ کد هم ندارم، این امکان هست که سازمانی درخواست امریه من را به ستاد بده و انها هم چون هنوز تقسیم انجام نشده من رو در اختیار اون سازمان قرار بدن؟

mani6606
04-07-2015, 20:23
درسته ولی عرض من اینه که چون هنوز تقسیم من برای یگان خدمتی انجام نشده و دور‌ۀ کد هم ندارم، این امکان هست که سازمانی درخواست امریه من را به ستاد بده و انها هم چون هنوز تقسیم انجام نشده من رو در اختیار اون سازمان قرار بدن؟
شما اگر مى خواهيد امريه بگيريد بايد يك پارتى خوب در نظام وظيفه داشته باشيد كه شايد باز هم با وجود ان شانستون پنجاه درصد باشد شما براى امريه هر سازمانى نيازمند برگه سبز هستيد كه انها با داشتن ان شما را به عنوان پرسنل خدمتى به نظام وظيفه معرفى مى كنند ، هنگامى كه شما دفترچه خدمت را ارسال كنيد در برگه سبز شما نام سازمان يعنى ارتش و مقدار سابقه خدمتى شما درج مى شود و اين بستگى به ان سازمان دارد كه ايا شما را با سابقه خدمتى امريه مى كند و همچنين به نظام وظيفه، به نظرم گرفتن امريه با سابقه خدمتى سختر از حالت معمول است

Aria987
04-07-2015, 20:29
شما اگر مى خواهيد امريه بگيريد بايد يك پارتى خوب در نظام وظيفه داشته باشيد كه شايد باز هم با وجود ان شانستون پنجاه درصد باشد شما براى امريه هر سازمانى نيازمند برگه سبز هستيد كه انها با داشتن ان شما را به عنوان پرسنل خدمتى به نظام وظيفه معرفى مى كنند ، هنگامى كه شما دفترچه خدمت را ارسال كنيد در برگه سبز شما نام سازمان يعنى ارتش و مقدار سابقه خدمتى شما درج مى شود و اين بستگى به ان سازمان دارد كه ايا شما را با سابقه خدمتى امريه مى كند و همچنين به نظام وظيفه، به نظرم گرفتن امريه با سابقه خدمتى سختر از حالت معمول است

از جواب سریع شما خیلی ممنونم.
پس من علاوه بر اینکه باید در سازمان مربوطه دارای آشنا باشم باید در نظام وظیفه هم آشنا داشته باشم یا فقط اگر سازمان مربوطه من رو با این شرایط پذیرش کنه کافی است؟
پیشاپیش تشکر میکنم آقا مانی.

mani6606
04-07-2015, 20:51
از جواب سریع شما خیلی ممنونم.
پس من علاوه بر اینکه باید در سازمان مربوطه دارای آشنا باشم باید در نظام وظیفه هم آشنا داشته باشم یا فقط اگر سازمان مربوطه من رو با این شرایط پذیرش کنه کافی است؟
پیشاپیش تشکر میکنم آقا مانی.
هر دو لازم است

Ar1ian
05-07-2015, 00:41
اطلاعات سرگرده اشتباه بود است يا خواسته شما را بترساند تا از ادامه وپيگيرى شكايت منصرف كند ، دادگاه نظام وظيفه كه نداريم در اصل دادگاه و دادسراى نظامى است كه به شكايت افاراد حقيقى و حقوقى از نظاميان و يا دستگاه نظامى و بررسى تخلفات و جرائم انها مى پردازد ، شما بهتره ابتدا مطمئن شويد كه به اين نوع شكايات رسيدگى مى كنند سپس پرونده كاملى از بيمارى و يا مشكلتون داشته باشيد

سلام دوست عزیز یکی از آشناها به من گفت برو دادگاه وظیفه عمومی خیابات شریعتی اونجا به رای نظام وظیفه اعتراض بزن ! چند نفری همینطوری منو راهنمایی کردند !

ali.92
05-07-2015, 13:13
امروز رفتم درخواست دادم...تاریخ اعزام شده 1 تیر ....چجوریه این تاریخ اعزام!!از رو شکمشون در میارن؟؟؟

mani6606
05-07-2015, 15:52
امروز رفتم درخواست دادم...تاریخ اعزام شده 1 تیر ....چجوریه این تاریخ اعزام!!از رو شکمشون در میارن؟؟؟
خيلى عجيبه از الان تا يكسال ظرفيت پر شده باشد
شما مى توانيد درخواست تعجيل بزنيد

Ar1ian
05-07-2015, 15:57
خيلى عجيبه از الان تا يكسال ظرفيت پر شده باشد
شما مى توانيد درخواست تعجيل بزنيد

سلام عزیز بی زحمت جواب سوال منم میدی ؟

ali.92
05-07-2015, 18:11

دوستان شرمنده...روزه عجیب منو گرفته!!!!!:n19::n19:
تاریخ 1 ابان اعزام خوردم!!!امکان تمدیدش هست؟؟؟

mani6606
05-07-2015, 18:51
سلام عزیز بی زحمت جواب سوال منم میدی ؟
يكبار گفتم ما يك سازمان قضايي نيروهاى مسلح داريم كه به جرائم و تخلفات پرسنل نظامى اعم از نيروى انتظامى، ارتش و سپاه و وزارت دفاع رسيدگى مى كنند،سازمان نظام وظيفه زير مجموعه نيروى انتظامى است و براى ان دادگاه جدايي وجود ندارد، شما بايستى شكايت خود را انجا مطرح كنيد لينك زير ادرس سازمان قضايي نيروهاى مسلح در خيابان شريعتى است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان شرمنده...روزه عجیب منو گرفته!!!!!:n19::n19:
تاریخ 1 ابان اعزام خوردم!!!امکان تمدیدش هست؟؟؟
شما هم مى توانيد درخواست تعجيل و هم درخواست تعويق داشته باشيد اما موافقت ان با نظام وظيفه است

سرهنگ معمر قذافی
05-07-2015, 18:53
درود

بزرگواران +10 بعد از استعلام گرفتن کارت معافی ما داستان درست که باید بری کمیسیون و فلان:| پاس هم میخوایم بگیریم باید به 50نفر جواب بدیم:| اصلا به +10 رو چه به کمیسیون پزشکی:| ؟

mani6606
05-07-2015, 18:55
درود
بزرگواران +10 بعد از استعلام گرفتن کارت معافی ما داستان درست که باید بری کمیسیون و فلان:| پاس هم میخوایم بگیریم باید به 50نفر جواب بدیم:| اصلا به +10 رو چه به کمیسیون پزشکی:| ؟

بله يكبارگفته بودم مه معافيت شما در بيشتر موارد با محدوديت هاى رو به رو است

سرهنگ معمر قذافی
05-07-2015, 19:13
بله يكبارگفته بودم مه معافيت شما در بيشتر موارد با محدوديت هاى رو به رو است

:(

آخه میگفتن که پاسپورت دیگه فرقی نداره ماده و بند معافی چی باشه:(

من هر کاری میخوام کنم سنگ میذارن جلو پام:| نمیدونم چه هیزمی به قوانین و قوانین شرعی فروختم که هر جا میرم Leak م میکنن:|

Ashkan_crash
05-07-2015, 23:05
سلام دوستان خسته نباشید
می خواستم بدونم من که تک فرزند هستم و لیسانس نرم افزار دارم در صورت ارسال دفترچه کجا سربازی میفتم؟ منظورم اینه که چون تک فرزند هستم محل سکونت خودم و اطراف اون اعزام می شم؟ یعنی کرج یا تهران؟ یا اینکه مثل بقیه دوستان بصورت رندوم هر جایی ممکنه اعزام بشم.
پیشاپیش ممنون از راهنماییاتون.

cotgnx
06-07-2015, 00:14
سلام دوستان خسته نباشید
می خواستم بدونم من که تک فرزند هستم و لیسانس نرم افزار دارم در صورت ارسال دفترچه کجا سربازی میفتم؟ منظورم اینه که چون تک فرزند هستم محل سکونت خودم و اطراف اون اعزام می شم؟ یعنی کرج یا تهران؟ یا اینکه مثل بقیه دوستان بصورت رندوم هر جایی ممکنه اعزام بشم.
پیشاپیش ممنون از راهنماییاتون.
آموزشی هر جایی ممکنه بیوفتید و ربطی به شرایط نداره. ولی بعد از آموزشی استان محل زندگی خودتون میوفتید.

armin_punisher6
06-07-2015, 11:49
بچه ها برای گزینش امریه،عدم سوء پیشینه میخوان؟

alaf72
06-07-2015, 13:06
درود

من 2 بار ترک خدمت کردم ، مشکل افسردگی حاد دارم و توانایی ادامه خدمت ندارم

میخواستم اول بدونم تا چند بار مامور ها برای دستگیری اقدام میکنن ؟ چون 1بار اومدن در و بار نکردم :n02:

سوال دوم اینکه اگه محل سکونت رو تغییر بدم ، دیگه تحت تعقیب قرار نمیگرم مثلا آدرس جدید رو پیدا کنن و دوباره اقدام کنن ؟ فکر نکنم وقت و انرزی صرف همچین مسئله ای بکنن درست میگم ؟

mani6606
06-07-2015, 16:57
بچه ها برای گزینش امریه،عدم سوء پیشینه میخوان؟
تجربه ای که من برای دو سازمان داشتم،جز موارد درخواستی انها نبود اما باز هر سازمان قوانین و خواسته های متفاوتی دارد

درود

میخواستم اول بدونم تا چند بار مامور ها برای دستگیری اقدام میکنن ؟ چون 1بار اومدن در و بار نکردم :n02:
سوال دوم اینکه اگه محل سکونت رو تغییر بدم ، دیگه تحت تعقیب قرار نمیگرم مثلا آدرس جدید رو پیدا کنن و دوباره اقدام کنن ؟ فکر نکنم وقت و انرزی صرف همچین مسئله ای بکنن درست میگم ؟
شما تا هنگامی دوباره خودتان را معرفی نکنید تحت پیگرد قانونی هستید ممکنه در سفر در ایست بازرسی شما را دستگیر کنند یعنی فقط با ادرس خانه یا محل خاصی ختم نمی شود هر جا ایران که شما را شناسایی کنند بلافاصله دستگیر می شوید،تعویض محل خانه هم موقتی است و به راحتی می توانند ادرس جدید را پیدا کنند.

saminem
06-07-2015, 17:01
درود

داداش برو خدمت هر جوری هست تموم میشه

alaf72
06-07-2015, 17:10
شما تا هنگامی دوباره خودتان را معرفی نکنید تحت پیگرد قانونی هستید ممکنه در سفر در ایست بازرسی شما را دستگیر کنند یعنی فقط با ادرس خانه یا محل خاصی ختم نمی شود هر جا ایران که شما را شناسایی کنند بلافاصله دستگیر می شوید،تعویض محل خانه هم موقتی است و به راحتی می توانند ادرس جدید را پیدا کنند.

، شما زیادی بزرگش کردی :n02: مگه قاتل میخوان بگیرن :n02: قبلا توی سفر 3 تا ایست بازررسی اتوبوسی که من توش بودم رو نگه داشتن ، اصلا کاری نداشتن ، فکر نکنم تا این حد پیگیری کنن

میدونم میتونن خونه رو پیدا کنن ولی حرفم اینه که اصلا پیگیری میکنن ؟ وقت میزارن برای این کار ؟

اون سوالم هم اگه کسی میدونه و اطلاع داره جواب بده > "
چند بار مامور ها برای دستگیری اقدام میکنن ؟"

داداش برو خدمت هر جوری هست تموم میشه

نمیتونم عزیز ، اگه میتونستم که میرفتم ، من تحت درمانم و تا وضعیتم بهبود پیدا نکنه نمیتونم برم

imanparsa
06-07-2015, 22:01
، شما زیادی بزرگش کردی :n02: مگه قاتل میخوان بگیرن :n02: قبلا توی سفر 3 تا ایست بازررسی اتوبوسی که من توش بودم رو نگه داشتن ، اصلا کاری نداشتن ، فکر نکنم تا این حد پیگیری کنن

میدونم میتونن خونه رو پیدا کنن ولی حرفم اینه که اصلا پیگیری میکنن ؟ وقت میزارن برای این کار ؟

اون سوالم هم اگه کسی میدونه و اطلاع داره جواب بده > "
چند بار مامور ها برای دستگیری اقدام میکنن ؟"

نمیتونم عزیز ، اگه میتونستم که میرفتم ، من تحت درمانم و تا وضعیتم بهبود پیدا نکنه نمیتونم برم

شما برو کمیسیون و مشکلت رو بگو
الان روی مشکلات افسردگی خیلی حساس شدن بخاطر خودزنی و این مسائل
کمیسیون هم نهایتا شما رو معاف میکنه و کارت معافیت روحی میگیرید به همین راحتی

aminkhan2014
07-07-2015, 05:09
از این خبرا نیست که به راحتی بدهند
موردی بود که برای همین اعصاب و روان اقدام کرده بود،بهش گفتن نمیدهیم،واقعا دمش گرم همونجا گرفت دکتره و کسانی که اونجا بودن را به باد کتک..بعد هم بازاشت شد!!!!به این راحتیا نیست...تازمانی که خودکشی نکرده،میگن باید بیاد، نمونه اش توی آموزشی یک نفر دست به خودکشی زد و رگش را زد،بعد راحت تونست معافی بگیره(بد آمموزی داشت ولی باید واقعیت را گفت)

mani6606
07-07-2015, 05:18

از این خبرا نیست که به راحتی بدهند
موردی بود که برای همین اعصاب و روان اقدام کرده بود،بهش گفتن نمیدهیم،واقعا دمش گرم همونجا گرفت دکتره و کسانی که اونجا بودن را به باد کتک..بعد هم بازاشت شد!!!!به این راحتیا نیست...تازمانی که خودکشی نکرده،میگن باید بیاد، نمونه اش توی آموزشی یک نفر دست به خودکشی زد و رگش را زد،بعد راحت تونست معافی بگیره(بد آمموزی داشت ولی باید واقعیت را گفت)

اول اينكه براى اين نوع بيمارى ابتدا طول درمان مشخص مى كنند بعد از ان دوباره شرايط روحى و روانى فرد ارزيابى مى شود ، دوم اينكه گرفتن معافى در اين نوع بيمارى كار راحتى نيست و متاسفانه بعد از معافى هم فرد با محدوديت هاى زيادى رو به رو است كلا به اين نوع بيماران كارت معافى قرمز مى دهند

Hans Christian
07-07-2015, 10:18
1-شما به بیمارستان مراجعه کردید یا نه؟ در ارتش روال این طوریه که فردی برای هر بیماری که اعزام به بیمارستان می شود ابتدا یک پزشک متخصص او را معاینه می کند در صورت لزوم او را به کمیسیون معرفی می کند یا خود او یک استحرات موقت چند روزه صادر می کند، اگر شما به بیمارستان رفتید و سپس به کمیسیون معرفی شدید این همان شورا پزشکی است.
۲-معافیت موقت نداربم در اصل به ان طول درمان می گویند هر طول درمانی با توجه به نوع بیماری و شدت ان متفاوت است اما با توجه به سابقه بیماری که قبلا گفته بودید احتمال اینکه به شما در ابتدا طول درمان بدهند زیاد است.
۳-پزشک ها در رای گیری مستقل هستند و به خواهش افراد توچه ای ندارند
۴-کنکور امسال چون تداخل با ماه رمضان داشت زودتر از موعود برگزار شد احتمالش هست که نتایج اول و دوم نیز زودتر اعلام شود.
۵-به طوز معمل ثبت نام دانشگاه ها بعد از اعلام نتایج دوم که در نیمه شهریور اعلام می شود شروع می شود.
۶-خیر
۷-اگر غیبت نداشته باشید در صورت قبولی معافیت تخصیلی خواهید داشت.

بله بیمارستان مراجعه کردم و توی شورای پزشکی ، پزشک مورد نظر وضعیتمو بررسی کرد و رای بر این داد تا در 94.5.5 دوباره به بیمنارستان برم تا منو برای کمسیون پزشکی در تهران اعزام کنند
من فکر نمیکنم غیبت داشته باشم ولی باز میترسم که نکنه واقعا غیبت داشته باشم..
چطوری میشه فهمید که غیبت داشتم یا نه؟؟ برم پلیس+10 اونا بهم میگن؟؟
من نمیخوام معافیت دایم بگیرم چون که از عواقبش میترسم و میخوام که معافیت موقت بگیرم و در موقع ثبت نام دانشگاه ها هم ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی بگیرم... به نظر شما با توجه به اینکه تاریخ معرفی به کمسیون تهران حدودا 20 روز دیگه ست برم و یا ریسک نکنم و یک ماه صبر کنم تا ثبت نام دانشگاه شروع بشه و معافیت تحصیلی بگیرم؟؟
آخه میترسم معافیت دایم بگیرم

Hans Christian
07-07-2015, 12:09
راستی یه وسال دیگه هم داشتم پدر من 24 مکاه سابقه جبهه داره ، با این حساب باید چند درصد جانبازی داشته باشه تا من معاف بشم؟؟

mani6606
07-07-2015, 14:19
بله بیمارستان مراجعه کردم و توی شورای پزشکی ، پزشک مورد نظر وضعیتمو بررسی کرد و رای بر این داد تا در 94.5.5 دوباره به بیمنارستان برم تا منو برای کمسیون پزشکی در تهران اعزام کنند
من فکر نمیکنم غیبت داشته باشم ولی باز میترسم که نکنه واقعا غیبت داشته باشم..
چطوری میشه فهمید که غیبت داشتم یا نه؟؟ برم پلیس+10 اونا بهم میگن؟؟
من نمیخوام معافیت دایم بگیرم چون که از عواقبش میترسم و میخوام که معافیت موقت بگیرم و در موقع ثبت نام دانشگاه ها هم ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی بگیرم... به نظر شما با توجه به اینکه تاریخ معرفی به کمسیون تهران حدودا 20 روز دیگه ست برم و یا ریسک نکنم و یک ماه صبر کنم تا ثبت نام دانشگاه شروع بشه و معافیت تحصیلی بگیرم؟؟
آخه میترسم معافیت دایم بگیرم
در تهران كميسيون با چند پزشك تشكيل مى شود و بر اساس سابقه بيمارى و شايد هم سوالاتى كه مى پرسند راى را صادر كنند ، اگر نمى خواهيد معافيت دائم بگيريد بايد به پزشك در ميان بگذاريد اما ما معافيت موقت نداريم يعنى اينكه ممكنه به شما طول درمان بدهند يا اينكه شما را معاف از نگهبانى يا كارهاى سخت يگانى كنند ،
براى اگاهى از غيبت به پليس +١٠ مراجعه كنيد

راستی یه وسال دیگه هم داشتم پدر من 24 مکاه سابقه جبهه داره ، با این حساب باید چند درصد جانبازی داشته باشه تا من معاف بشم؟؟
شما حدود هشت ماه كسرى داريد

hmd2007
07-07-2015, 22:21
سلام
آقا کسی آموزشی 01 تهران بوده؟ میان دوره چند روز مرخصی میدن؟
یه سوال دیگه هم داشت. با مدرک فوق لیسانس و شرایط تک پسری احتمال داره تهران نیفتم؟

H e K t O r
08-07-2015, 10:37
سلام دوستان
یه سوال داشتم که خیلی واسم مهمه.
من الان تو آموزشی هستم و معاف از رزم هستم. میبینم که هیچ فرقی بین ما و نفرات عادی نیستش. و تازه کار ما بیشترم هست. رژه اینا هم میبرن.

مشکل معاف از رزمی من صافی کف پا هست. و بخاطر اینکه میبینم فرقی نداره و هم اینکه بعدا تو کارت بنویسنو تو استخدام مشکل ایجاد میشه میخواستم معاف از رزمی و لغو کنم و عادی بشم.
میخواستم سوال کنم میشه همچین کاری کرد؟ آیا تو آموزشی که هستم امکانش هست؟ یا بعد آموزشی انجام بدم؟ و اینکه مراحلش چیه پیش کی باید برم نمیدونم؟؟

آیا واسه این مشکل من میشه لغو کرد؟

mani6606
08-07-2015, 10:46
سلام دوستان
یه سوال داشتم که خیلی واسم مهمه.
من الان تو آموزشی هستم و معاف از رزم هستم. میبینم که هیچ فرقی بین ما و نفرات عادی نیستش. و تازه کار ما بیشترم هست. رژه اینا هم میبرن.

مشکل معاف از رزمی من صافی کف پا هست. و بخاطر اینکه میبینم فرقی نداره و هم اینکه بعدا تو کارت بنویسنو تو استخدام مشکل ایجاد میشه میخواستم معاف از رزمی و لغو کنم و عادی بشم.
میخواستم سوال کنم میشه همچین کاری کرد؟ آیا تو آموزشی که هستم امکانش هست؟ یا بعد آموزشی انجام بدم؟ و اینکه مراحلش چیه پیش کی باید برم نمیدونم؟؟

آیا واسه این مشکل من میشه لغو کرد؟

معافيت رو كه فكر نكنم بشه لغوش كرد يعنى تا حالا من نديدم كه كسى اين كار رو بكنه اما كارت پايان خدمت الكترونيكى است و تنها برخى جاها مانند نيروي انتظامى مى تواند مىحتواى داخل ان را بينند بر روى كارت هم مشخصات فردى درج مى شود

H e K t O r
08-07-2015, 10:57
معافيت رو كه فكر نكنم بشه لغوش كرد يعنى تا حالا من نديدم كه كسى اين كار رو بكنه اما كارت پايان خدمت الكترونيكى است و تنها برخى جاها مانند نيروي انتظامى مى تواند مىحتواى داخل ان را بينند بر روى كارت هم مشخصات فردى درج مى شود

جدی جدی نمینویسن تو کارت؟؟
آخه تو آ»وزشی که هستم اونجا گفتن اونایی که معاف از رزم به ضررشونه چون هم تو کارت مینویسن همم اینکه هیچ جایی اسخدام نمیشن.!!

کجا میتونم یه نمونه از کارت جدید رو ببینم ؟

میشه یه پیگیری کنید ببینید میشه لغو کرد یا نه؟ چون من از چند نفر پرسیدم میگن تو دفترچه نوشته میشه ولی من نمیدونم چطوری. جاییم ندارم واسه راهنمایی

ممنون میشم

mani6606
08-07-2015, 11:03
آخه تو آ»وزشی که هستم اونجا گفتن اونایی که معاف از رزم به ضررشونه چون هم تو کارت مینویسن همم اینکه هیچ جایی اسخدام نمیشن.!!
میشه یه پیگیری کنید ببینید میشه لغو کرد یا نه؟ چون من از چند نفر پرسیدم میگن تو دفترچه نوشته میشه ولی من نمیدونم چطوری. جاییم ندارم واسه راهنمایی
ممنون میشم
كارت مانند گواهينامه شده ايا هر فرد يا سازمانى مى تواند اطلاعات شما را از داخل ان استخراج كنذ؟ يا فقط راهنمايي رانندگى حق اين كار را دارد
اگر هم در كارت معافيت ذكر شود فقط ناجا م مى تواند اطلاعات ان را ببيند در اموزشى هم شايعه و حرف و حديث زياده ، در ضمن براى لغو ان بايد مجددا به شوراى پزشكى برويد كه باز هم مشخص تيست ايا شدنى است يا نه ، نمونه كارت پايان خدمت هوشمند در اينترنت زياد است

SNOW PATROL
08-07-2015, 11:24

ممنون میشم
دوست عزیز معاف از رزم اصلا بر روی کارت نوشته نمی شود.. خیالت راحت!

aftab_azad20
08-07-2015, 11:31
سلام،
این دوره تکمیلی بسیج 30روز+15روز،اگه بعد از گذارندن این دوره ها خدمت تو ارتش باشه تکلیف چیه؟اصلا ارزش داره رفتن این دوره ها؟ چون اگه سپاه و نیرو انتظامی باشه آموزشی لغو میشه.
یکی از دوستان دوره 30 روزه رو رفته بود ولی دوره 15روزه رو برگزار نکردند،اینم دفترچه پست کرده بود و رفت،اموزشی رو که کامل رفت،خواستم ببینم الان اون 30 روز از خدمتش کم میشه یا کلا به خاطر این که 15 روز رو نرفته کلا کنسل میشه؟

morteza2008
08-07-2015, 12:26
سلام
وقت بخیر
یه سوال دارم
دوره آموزشی با نظر فرمانده مرکز میتونه کمتر یا بیشتر بشه؟

Joaquin
08-07-2015, 14:09
سلام،
این دوره تکمیلی بسیج 30روز+15روز،اگه بعد از گذارندن این دوره ها خدمت تو ارتش باشه تکلیف چیه؟اصلا ارزش داره رفتن این دوره ها؟ چون اگه سپاه و نیرو انتظامی باشه آموزشی لغو میشه.
یکی از دوستان دوره 30 روزه رو رفته بود ولی دوره 15روزه رو برگزار نکردند،اینم دفترچه پست کرده بود و رفت،اموزشی رو که کامل رفت،خواستم ببینم الان اون 30 روز از خدمتش کم میشه یا کلا به خاطر این که 15 روز رو نرفته کلا کنسل میشه؟
اصلا ارزش رفتن نداره. چون هیچ اطمینانی بهش نیست. قوانین هم که هر روز تغییر میکنن.

mani6606
08-07-2015, 14:28
سلام
وقت بخیر
یه سوال دارم
دوره آموزشی با نظر فرمانده مرکز میتونه کمتر یا بیشتر بشه؟
كمتر ممكنه باشه در حد دو يا سه روز اما بيشتر نمى شود چون مراكز اموزشى همواره در حال حذب سرباز حديد و اموزش انها هستند طورى برنامه ريدى دارند قبل از دوره حديد دوره قبلى تمام شده باشد

morteza2008
08-07-2015, 14:31
كمتر ممكنه باشه در حد دو يا سه روز اما بيشتر نمى شود چون مراكز اموزشى همواره در حال حذب سرباز حديد و اموزش انها هستند طورى برنامه ريدى دارند قبل از دوره حديد دوره قبلى تمام شده باشد

زمان اردوگاه ما جلو افتاده بین سرباز ها این شایعه به وجود آمده که مدت آموزشی رو کم کردن

mani6606
08-07-2015, 14:32
زمان اردوگاه ما جلو افتاده بین سرباز ها این شایعه به وجود آمده که مدت آموزشی رو کم کردن
شما تا پايان درره در مركز هستيد بعد از اردوگاه هم تمرين مراسم تحليف و رژه را خواهيد داشت ، در خدمت شايعه زياد است سعى كنيد به ان توجه نكنيد

windows-ps3
08-07-2015, 18:11
اگر نتونستم معافیت کفالت بگیرم ؟ تاریخ اعزام میاد ؟

یا می تونم از فرصتم استفاده کنم ؟

سپاس

white boy
08-07-2015, 18:55
سلام دوستان:n12:
فردی اگه پدرش 27 ماه سابقه ی حضور در جبهه رو داشته باشه چقدر بهش کسری میدن؟
ایا این صحیحه که میگن اگه فردی مثلا شش ماه و 5 روز کسری داشته باشه 7 ماه حساب میکنن ؟

hamid_diablo
08-07-2015, 20:59
ایا این صحیحه که میگن اگه فردی مثلا شش ماه و 5 روز کسری داشته باشه 7 ماه حساب میکنن ؟

27 ضربدر 9 و تقسیم بر 30 ... میشه تعداد ماه های کسر شده شما

cotgnx
08-07-2015, 21:29

شش ماه و پنج روز همون شش ماه و پنج روز حساب میشه!!!! به 27 ماه جبهه هم 9 ماه کسری تعلق می گیره.

27 ضربدر 9 و تقسیم بر 30 ... میشه تعداد ماه های کسر شده شما

همچین فرمولی وجود نداره!!

کسری جبهه طبق جدول زیر محاسبه میشه

6 تا 8 ماه سابقه جبهه معادل 2 ماه کسر خدمت، از 9 تا 11 ماه سابقه جبهه معادل 3 ماه کسر خدمت، از 12 تا 14 ماه سابقه جبهه معادل 4 ماه کسر خدمت، از 15 تا 17 ماه جبهه معادل 5 ماه کسر خدمت، از 18 تا 20 ماه سابقه جبهه معادل 6 ماه کسر خدمت، از 21 تا 23 ماه سابقه معادل 7 ماه کسر خدمت، از 24 تا 26ماه سابقه جبهه معادل 8 ماه کسر خدمت، از 27 تا 29 سابقه جبهه معادل 9 ماه کسر خدمت محسوب می‌شود

mani6606
09-07-2015, 15:46
اگر نتونستم معافیت کفالت بگیرم ؟ تاریخ اعزام میاد ؟
یا می تونم از فرصتم استفاده کنم ؟
سپاس
بله در صورت در درخواست کفالت ، برای شما تاریخ اعزام مشخص می گردد. البته این حق رو هم دارید که به رای کمیسیون شکایت کنید و درخواست شواری عالی داشته باشید.

rezaex
09-07-2015, 16:57
سلام دوستان خسته نباشید بنده الان هشت ماه هست که خدمت میکنم

ولی بنا به دلایلی میخوام برای معافیت کفالت اقدام کنم

شرایط بنده هم اینه که تک فرزند ذکور هستم و بدرم سن 50 سال داره

و بیماری هایی که داره دیسک کمر مشکل اعصاب و نخاع - بی حسی مچ با- قند خون و چربی کبد داره

و واقعا شرایط برای من سخته که دور ازش باشم تو این مدت خیلی هم خودم هم خانوادم اذیت شدن

به نظر شما چند درصد احتمال داره معاف بشم . و این درسته که میگن کسی که برای معافیت کفالت اقدام کنه
تا زمان اجرای کمیسیون ترخیص موقت میشه؟؟

saminem
09-07-2015, 17:31

و بیماری هایی که داره دیسک کمر مشکل اعصاب و نخاع - بی حسی مچ با- قند خون و چربی کبد داره

و واقعا شرایط برای من سخته که دور ازش باشم تو این مدت خیلی هم خودم هم خانوادم اذیت شدن

به نظر شما چند درصد احتمال داره معاف بشم . و این درسته که میگن کسی که برای معافیت کفالت اقدام کنه
به نظرم اقدام کن حین خدمت ، ببین نتیجه چی میشه. اگر نشد دنبال این باش که حداقل به شهر خودت جا به جا شی

mani6606
09-07-2015, 17:31
شما شرایط اقدام و درخواست برای کفالت را دارید اما پزشکان در کمیسیون همیشه به شدت بیماری و قابل درمان بودن ان توجه می کنند و همه چی قطعی نیست ممکنه برای شما رای مثبت صادر کنند و تا شرایط بیماری ارزیابی نشود نمیشه درصد و لحتمال خاصی داد.شما تا زمان تاریخ کمیسیون به خدمت ادارمه می دهید.

Shahin031
09-07-2015, 18:20
این سابقه جبهه فقط برای متولدین 72 به قبل قابل استفاده هست؟

mani6606
09-07-2015, 18:24
این سابقه جبهه فقط برای متولدین 72 به قبل قابل استفاده هست؟

فعلا بله

alone-boy
09-07-2015, 19:50
سلام به همه دوستان
من الان حدودا 6 ماه هست که به عنوان امریه تو صندوق کارآفرینی امید مشغول به خدمتم، بعد این همه مدت دیروز یه تعهد نامه دادن به ما که با یه ضامن ببرید دفتر ثبت کنید
متنش هم اینه که اگه اتفاقی بیفته که موجب خسارت بشه و صندوق تشخیص بده که مقصر من بودم هیچگونه حق اعتراضی ندارم !و به هر میزان هم صندوق تشخیص خسارت بده باید بپردازم

این کارشون درسته و این حق رو دارن ؟ بنظرتون پیگیری کنم؟ از کجا باید پیگیری کنم؟ البته اینو میدونم که سربازم و دیواری کوتاه تر از من نیست و باید این کار رو انجام بدم
البته خود صندوق هنوز به تعهداتش عمل نکرده نه هنوز بیمه کرده و نه هزینه لباس داده!

-یه سوال دیگه هم داشتم الان میتونم از کسری جبهه پدرم استفاده کنم؟ من از خود نیرو انسانی سپاه پرسیدم گفت باید خود اداره ای که کار میکنی موافقت کنه که طبیعتا این کار رو نمیکنه، ولی چند روز پیش شنیدم که دیگه اینطوری نیست و میشه کسری رو گرفت صحت داره؟

:n16:ممنون

ESTEGHLAL 67
09-07-2015, 22:55
سلام دوستان
من الان دارم دوره کد رو میگزرونم توی پادگانتکاوری پرندک میخواستم بدونم چند درصد احتمال داره ستوان بشم اصن ربطی به نمره و این چرتو پرتا داره یا نه؟

mani6606
10-07-2015, 11:12
سلام به همه دوستان
من الان حدودا 6 ماه هست که به عنوان امریه تو صندوق کارآفرینی امید مشغول به خدمتم، بعد این همه مدت دیروز یه تعهد نامه دادن به ما که با یه ضامن ببرید دفتر ثبت کنید
متنش هم اینه که اگه اتفاقی بیفته که موجب خسارت بشه و صندوق تشخیص بده که مقصر من بودم هیچگونه حق اعتراضی ندارم !و به هر میزان هم صندوق تشخیص خسارت بده باید بپردازم

این کارشون درسته و این حق رو دارن ؟ بنظرتون پیگیری کنم؟ از کجا باید پیگیری کنم؟ البته اینو میدونم که سربازم و دیواری کوتاه تر از من نیست و باید این کار رو انجام بدم
البته خود صندوق هنوز به تعهداتش عمل نکرده نه هنوز بیمه کرده و نه هزینه لباس داده!

-یه سوال دیگه هم داشتم الان میتونم از کسری جبهه پدرم استفاده کنم؟ من از خود نیرو انسانی سپاه پرسیدم گفت باید خود اداره ای که کار میکنی موافقت کنه که طبیعتا این کار رو نمیکنه، ولی چند روز پیش شنیدم که دیگه اینطوری نیست و میشه کسری رو گرفت صحت داره؟
فكر نكنم جايي باشه كه شما بتوانيد اعتراض كنيد هر سازمان مقرارت و دستورات داخلى خودش دارد اگر هم به سازمان خاصى مثل نظام وظيفه بخواهيد شكايت كنيد انها حتما مى گويند كه قبل از اقدام به امريه بايد از كليه مقررات و خواسته هاى ان مطلع مى شديد در مود كسرى هم سازمان هايي كه امريه مى دهند رويكرد متفاوتى دارند برخى كيرى را قبول مى كنند و برخى هم كلا با ان مخالف هستند شما بايد از سازمان خودتان پيگير باشد

سلام دوستان
من الان دارم دوره کد رو میگزرونم توی پادگانتکاوری پرندک میخواستم بدونم چند درصد احتمال داره ستوان بشم اصن ربطی به نمره و این چرتو پرتا داره یا نه؟
از سال قبل كه به ليسانس ها گروهبانى داده شده تعداد كمى افسو شدند و قانون و قاعده اى نداشته ممكنه شانسى بوده يا بر اساس نمرات كسب شده به هر حال سعى كنيد نمرات بالايي داشته باشيد

استاد شیفو
10-07-2015, 11:32
سلام به همه دوستان

بیشتر کارمندانی که دربانک ها تازه استخدام شده اند این تعهد رو میگرند . چون ممکنه اشتباهاتشون خسارات زیادی داشته باشند .

H e K t O r
10-07-2015, 11:37
سلام
میخواستم در مورد امتحان هایی بپرسم که در آموزشی میگیرن
این امتحانا واقعا مهمه نمرش؟
بعدش اینکه آیا سخته یا آسونه؟
چند تا امتحان میگیرن؟
و اینکه تستیه یا تشریحی؟
منکه تیر اعزامم بوده یعنی الان شروع کنم به خوندن ؟؟
alipolpol
10-07-2015, 13:08
سلام دوستان یک سوال تخصصی داشتم :n01:

کسی میدونه که اگه ما از یک ارگانی امریه بگیریم این ارگان تا چند روز قبل از تاریخ اعزام ما فرصت داره که اسم مارو بفرسته به نظام وظیفه؟

متوجه منظور سوالم شدین؟
ممنون میشم کسی میدونه راهنماییم کنه:n40:

Hans Christian
10-07-2015, 13:11
در تهران كميسيون با چند پزشك تشكيل مى شود و بر اساس سابقه بيمارى و شايد هم سوالاتى كه مى پرسند راى را صادر كنند ، اگر نمى خواهيد معافيت دائم بگيريد بايد به پزشك در ميان بگذاريد اما ما معافيت موقت نداريم يعنى اينكه ممكنه به شما طول درمان بدهند يا اينكه شما را معاف از نگهبانى يا كارهاى سخت يگانى كنند ،
براى اگاهى از غيبت به پليس +١٠ مراجعه كنيد

شما حدود هشت ماه كسرى داريد

به پلیس +10 مراجعه کردم..
خوشبختانه غیبت ندارم
بعد از گرفتن کارت معافیت پزشکی میشه اون رو باطل کرد؟؟
این مورد که نمیخوام معافیت دایم بگیرم رو به کدوم پزشک بگم؟؟ پزشک توی کمسیون یا پزشکی که منو به کمسیون معرفی کرده؟؟
توی پرونده م فکر کنم سابقه خودکشی قبلی زدند!!
هفته بعد نتایج کنکور میاد به نظرتون بعد از دانشگاهم امکان گرفتن امریه چقدره؟؟ راحته یا باید پارتی داشته باشم؟؟ توی امریه به کسری بسیج و سابقه جبهه اهمیت میدند؟؟

امیر.ن
10-07-2015, 15:23
سلام دوستان
من شنبه قبل یعنی 13 تیر پست کردم اعزام خوردم برا دیماه!!!!!
چرا اینقدر دیر؟؟؟؟
آقای ali 92 شما کی پست کردی که افتادی آبان؟؟؟
دوستان کسی نمیاد جابجا شیم من میخام بیفتم آبان چون رفتم +10 میگه درخواست تعجیل مسدوده
ایمیلم:
amirnasirai@gmail.com

alone-boy
10-07-2015, 16:16
سلام
میخواستم در مورد امتحان هایی بپرسم که در آموزشی میگیرن
این امتحانا واقعا مهمه نمرش؟
بعدش اینکه آیا سخته یا آسونه؟
چند تا امتحان میگیرن؟
و اینکه تستیه یا تشریحی؟
منکه تیر اعزامم بوده یعنی الان شروع کنم به خوندن ؟؟
تجربه من، اصلا به هیچ وجه
تو دروه ما که نصف امتحانا رو اصلا نگرفتن و نمره هم کاملا بصورت یلخی داده شد
آخر سر یه کارنامه به ما دادن که مثلا نمره خیلی از بچه اشتباهی صفر شده بود (اونایی که معاف از رزم هستند امتحانات عملی کلا 0 براشون رد میشه) خودشون گفتن اصلا مهم نیست و یه چیز فرمالیته هست

mani6606
10-07-2015, 16:27
سلام دوستان یک سوال تخصصی داشتم :n01:

کسی میدونه که اگه ما از یک ارگانی امریه بگیریم این ارگان تا چند روز قبل از تاریخ اعزام ما فرصت داره که اسم مارو بفرسته به نظام وظیفه؟

متوجه منظور سوالم شدین؟
ممنون میشم کسی میدونه راهنماییم کنه:n40:
شما بايد قبل از اينكه تاريخ اعزام و ماه اموزشى تعيين بشه تكليف امريتون مشخص بشه معمولا حدود پنجاه روز قبل از اعزام مدارك به نظام وظيفه ارسال مى گردد

به پلیس +10 مراجعه کردم..
خوشبختانه غیبت ندارم
١-بعد از گرفتن کارت معافیت پزشکی میشه اون رو باطل کرد؟؟
٢-این مورد که نمیخوام معافیت دایم بگیرم رو به کدوم پزشک بگم؟؟ پزشک توی کمسیون یا پزشکی که منو به کمسیون معرفی کرده؟؟
توی پرونده م فکر کنم سابقه خودکشی قبلی زدند!!
٣-هفته بعد نتایج کنکور میاد به نظرتون بعد از دانشگاهم امکان گرفتن امریه چقدره؟؟ راحته یا باید پارتی داشته باشم؟؟ توی امریه به کسری بسیج و سابقه جبهه اهمیت میدند؟؟
١-احتمال ان خيلى كنه و مشكلات بسيارى دارد
٢-در كميسيون بعد از معاينه با احترام اين موضوع را مطرح كنيد طورى كه پزشك فكر نكند امر مى كنيد
٣-بله ، با پارتى شانس بيشترى داريد، برخى سازمان ها به بسيج نيز اهميت مى دهند

سلام دوستان
چرا اینقدر دیر؟؟؟؟
دوستان کسی نمیاد جابجا شیم من میخام بیفتم آبان چون رفتم +10 میگه درخواست تعجیل مسدوده
ایمیلم:
amirnasirai@gmail.com
تعداد درخواست هاى سال جاوى زياد است شما مى توانيد در خواست تعجيل داشته باشيد ، جابه جايي در مورد سربازان در خال خدمت است نه در مورد تاريخ اعزام

تجربه من، اصلا به هیچ وجه
تو دروه ما که نصف امتحانا رو اصلا نگرفتن و نمره هم کاملا بصورت یلخی داده شد
آخر سر یه کارنامه به ما دادن که مثلا نمره خیلی از بچه اشتباهی صفر شده بود (اونایی که معاف از رزم هستند امتحانات عملی کلا 0 براشون رد میشه) خودشون گفتن اصلا مهم نیست و یه چیز فرمالیته هست
بيشتر امتحان ها براى ارزيابى نحوه اموزش فرمانده يگان ها است

alone-boy
10-07-2015, 16:32
دوستا یه سوال دیگه هم داشتم
یکی از رفقا هست 4 ماه خدمت هست، افتاده نفت شهر کرمانشاه نیرو زمینی ارتش خیلی جای بدیه، بعد شرایط خاص داره برادر کوچیک ترش قبل تر از اون رفته خدمت و الان در حال خدمت هست(البته آخراش هست و 3 ماه دیگه تمومه)
طبق قانون باید یکیشون بیفته محل نزدیک به محل زندگیش ولی تو آموزشی اقدام نکرد واسه این کار، تازه اقدام کرده و نامه مشغول به خدمت برادرش رو به نیرو انسانی داده ولی ممکنه باهاش موافقت نشه.
با این شرایط باید با انتقالی موافقت بشه؟نشه باید از کجا پیگیری کرد؟ خیلی جای خدمتش بده بعد دو ماه که برگشته 10 کیلو کم کرده واسه همین هرجا و هرطوری باشه حاضر به پیگیری هست که شاید منتقلش کنن

mani6606
10-07-2015, 16:54
دوستا یه سوال دیگه هم داشتم
یکی از رفقا هست 4 ماه خدمت هست، افتاده نفت شهر کرمانشاه نیرو زمینی ارتش خیلی جای بدیه، بعد شرایط خاص داره برادر کوچیک ترش قبل تر از اون رفته خدمت و الان در حال خدمت هست(البته آخراش هست و 3 ماه دیگه تمومه)
طبق قانون باید یکیشون بیفته محل نزدیک به محل زندگیش ولی تو آموزشی اقدام نکرد واسه این کار، تازه اقدام کرده و نامه مشغول به خدمت برادرش رو به نیرو انسانی داده ولی ممکنه باهاش موافقت نشه.
با این شرایط باید با انتقالی موافقت بشه؟نشه باید از کجا پیگیری کرد؟ خیلی جای خدمتش بده بعد دو ماه که برگشته 10 کیلو کم کرده واسه همین هرجا و هرطوری باشه حاضر به پیگیری هست که شاید منتقلش کنن
تنها از طریق شعبه وظیفه نیروی انسانی پادگان خودش باید پیگیر باشه

9306915
10-07-2015, 19:54
سلام دوستان
چرا اینقدر دیر؟؟؟؟
ایمیلم:
amirnasirai@gmail.com

من 25 خرداد دفترچه فرستادم افتادم یکم ابان

H e K t O r
10-07-2015, 21:54
من معاف از رزم هستم و تو آموزشیم الان.
اونجا اول اینکه ما مثل بقیه دذاریم رژه اینا میریم تازه مارو گذاشتن صف اخر و کارای اضافه هم به ما میدن
دوم اینکه گفتن که کسایی که معاف از رزم هستن اگر اعلام کنن که نمیتونن رژه برنو کار کنن نمره 0 بهشون میدیم.

میخواستم بپرسم که آیا اینا میتونن از ما کار بکشن و رژه ببرن با اینکه معاف از رزمیم؟

و اینکه ما تو کارا شرکت داشته باشیم و اینکه میگن اگر بگین نمیتونین شرکت کنین نمره نمیدن آیا شرکت کردن و شرکت نکردن ما تو رژه اینا فرقی میکنه تو نمره یا نه مثلا به همه معاف رزمیا نمیره نمیدن و دارن مارو گول میزنن؟؟

abbaskhani
11-07-2015, 00:34
اونجا اول اینکه ما مثل بقیه دذاریم رژه اینا میریم تازه مارو گذاشتن صف اخر و کارای اضافه هم به ما میدن
دوم اینکه گفتن که کسایی که معاف از رزم هستن اگر اعلام کنن که نمیتونن رژه برنو کار کنن نمره 0 بهشون میدیم.

میخواستم بپرسم که آیا اینا میتونن از ما کار بکشن و رژه ببرن با اینکه معاف از رزمیم؟

و اینکه ما تو کارا شرکت داشته باشیم و اینکه میگن اگر بگین نمیتونین شرکت کنین نمره نمیدن آیا شرکت کردن و شرکت نکردن ما تو رژه اینا فرقی میکنه تو نمره یا نه مثلا به همه معاف رزمیا نمیره نمیدن و دارن مارو گول میزنن؟؟

هیچ کاری نمی تونن بکنن، معاف از رزم چه رژه بره چه رژه نره چه نمره کامل بگیره چه نگیره درجش مشخصه، مثلا برا لیسانسای معاف از رزم در ناجا به همشون استوار دو می دن، پس هیچ دلیلی نداره نگران باشید و تا می تونید ناله کنید تا از رژه و اینا معاف شید، اصلنم نگران نمره و اینجور چیزا نباشید، همش دروغه برای کار کشیدن.

soroosh_cz
11-07-2015, 00:48

من از شخصی پرسیدم و گفت که معاف از رزم یعنی اینکه موقع خدمت(نه آموزشی) فقط تفنگ دستتون نمیدن. چون خود تفنگ دست گرفتن مسئولیت داره!(خصوصا شمارش تیر و فشنگ و ...).
به نظر میاد معاف از رزم یعنی تو دوران خدمت اگر پاسگاه بیفتی مثلا، باید توالت بشوری و ظرف و غذا درست کنی ! :n09:

Extreme-Forces
11-07-2015, 13:16
دوستان من میخوام معاف از رزم بگیرم. صافی کف پا دارم.
باید پرونده پزشکی تشکیل بدم ؟ تو این فرم هایی که گرفتم کدوم رو باید پر کنم براش ؟
کلا توصیه میکنید معاف از رزم رو ؟ صحبت ها خیلی ضد و نقیضه . یکی میگه خوب نیست نگیر. یکی میگه بگیر.

mani6606
11-07-2015, 14:21
دوستان من میخوام معاف از رزم بگیرم. صافی کف پا دارم.
باید پرونده پزشکی تشکیل بدم ؟ تو این فرم هایی که گرفتم کدوم رو باید پر کنم براش ؟
کلا توصیه میکنید معاف از رزم رو ؟ صحبت ها خیلی ضد و نقیضه . یکی میگه خوب نیست نگیر. یکی میگه بگیر.
شما ابتدا واكس مى زنيد و به معاينه پذشك عمومى مورد تاييد ناجا مى رويد ، او ليست بيمارى ها را از شما سوال مى كند و علامت مى زند ، مشكل شما در بخش ستون فقرات و اسكلتى است ، سپس در صورت لزوم شما را به كميسيون معرفى كى كند ، شما تمام مدارك را كامل مى كنيد و در پليس +١٠ ثبت مى كنيد سپس در خواست كميسيون رو هم مى دهيد و منتظر نامه ان مى مانيد

saminem
11-07-2015, 18:14
دوستان واسه کسری ایثارگری چه موقع و به کجا باید مراجعه کنم؟

اعزامی برج 6 هستم

mani6606
11-07-2015, 18:19
دوستان واسه کسری ایثارگری چه موقع و به کجا باید مراجعه کنم؟

اعزامی برج 6 هستم

بعد از اينكه اموزشى را تمام كرديد در يگان يك نامه اشتغال به خدمت براى. پادگان يا سازمان مربوطه تهيه مى كنيد

mohsen19x
11-07-2015, 18:47
سلام....وقتی خدمت تمام میشه تا چه مدت بعد میشه رفت برای تسویه ؟؟؟؟ مثلا تو احتساب میزنم 1 تیر تمام حالا 15 تیر بریم برای تسویه تاریخ پایان خدمت 1 میشه یا 15 ..... دفترچه کی خدماتش قطع میشه ؟؟؟؟ ممنون

mani6606
11-07-2015, 19:42
سلام....وقتی خدمت تمام میشه تا چه مدت بعد میشه رفت برای تسویه ؟؟؟؟ مثلا تو احتساب میزنم 1 تیر تمام حالا 15 تیر بریم برای تسویه تاریخ پایان خدمت 1 میشه یا 15 ..... دفترچه کی خدماتش قطع میشه ؟؟؟؟ ممنون

به فرض كه خدمت شما ١ مرداد تمام مى شود ، شما بايد سه روز قبلش پروسه تسويه رو انجام دهيد يك ليست بلندى كه حاوى حدود چندين امضا بخشهاى مختلف پادگان است دفترچه خدمات درمانى رو نيز تحويل مى دهيد و از ان تاريخ له بعد هيچ گونه خدمات درمانى از سازمان خود نمى گيريد

mohsen19x
11-07-2015, 23:01
به فرض كه خدمت شما ١ مرداد تمام مى شود ، شما بايد سه روز قبلش پروسه تسويه رو انجام دهيد يك ليست بلندى كه حاوى حدود چندين امضا بخشهاى مختلف پادگان است دفترچه خدمات درمانى رو نيز تحويل مى دهيد و از ان تاريخ له بعد هيچ گونه خدمات درمانى از سازمان خود نمى گيريد

درسته سوال منم همینه فرض مثال من 1 مرداد تسویه ام هست ...حالا بجای 1 مرداد 15 مرداد برم ..... مشکل خاصی بوجود میاره ؟؟؟

windows-ps3
12-07-2015, 02:39
میشه من که واسه کفالت اقدام کردم و رد شدم , الان واسه معافیت پزشکی اقدام کنم و اگر در معافیت پزشکی هم افتادم دوباره برای کفالت اقدام کنم ( یه بیماری دیگه )

mani6606
12-07-2015, 06:18
درسته سوال منم همینه فرض مثال من 1 مرداد تسویه ام هست ...حالا بجای 1 مرداد 15 مرداد برم ..... مشکل خاصی بوجود میاره ؟؟؟
مشملى نيست ، مهم تاريخ اتمام خدمت است نه تسويه

میشه من که واسه کفالت اقدام کردم و رد شدم , الان واسه معافیت پزشکی اقدام کنم و اگر در معافیت پزشکی هم افتادم دوباره برای کفالت اقدام کنم ( یه بیماری دیگه )
بله،
اما ممكنه با درخواست مجدد شما براى معافيت كفالت شما سختگيرى شود
مى توانستيد هر دو درخواست را با هم داشته باشيد

mohsen19x
12-07-2015, 09:19
مشملى نيست ، مهم تاريخ اتمام خدمت است نه تسويه

ممنون ..... خدمات دفترچه درمانی هم همزمان با تسویه قطع میشه ...یا تاریخ پایان خدمت ؟؟!!!1

mani6606
12-07-2015, 11:15
ممنون ..... خدمات دفترچه درمانی هم همزمان با تسویه قطع میشه ...یا تاریخ پایان خدمت ؟؟!!!1
هنگام تسويه اما اگر بعد از تلريخ ترخيصى كه براى شما در سيستم ثبت شده تا هنگامى كه بخواهيد تسويه كنيد از ان استفاده كنيد ممكن است كه به سازمان خود بدهكار شويد و تا هنگامى كه ان را پرداخت نكنيد مدارك شما براى صدور كارت به نظام وظيفه ارسال نمى شود

saminem
12-07-2015, 20:33
با سلام.

کدای مراکز اموزش شهریور ماه کی مشخص میشه واسمون ؟

2- اگه وسط خدمت فعالی بسیج مثلا اسفند ماه بشه یک سال، میشه کسری این یک سال فعالی رو گرفت؟

ali.92
13-07-2015, 00:19
سلام دوستان
چرا اینقدر دیر؟؟؟؟
ایمیلم:
amirnasirai@gmail.com
من هفته قبل یکشنبه بود پست کردم...
چطور خوردی دی ماه؟؟؟من آبان افتادم!!احتمالا منم تمدید بخورم!!

sadeghbb
13-07-2015, 04:30
سلام
دوستان میخوام برا کفالت (پدر نیازمند به مراقبت) اقدام کنم
دفترچه گرفتم واکسن هارو هم زدم
الان دقیقا باید چیکار کنم برا باقی ماجرا؟
دانشگاه تمومم ولی هنوز نمرات وارد کارنامه نشده که برم برا مدرک موقت و ارسال مدارک لیسانس بهمراه دفترچه ... فک کنم تا یک ماه دیگه بیاد مدرک دستم
تا اون موقع هم دیر شده و میخوام تکلیفم مشخص بشه برا معافی و یا خدمت
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن برا کفالت باید چیکار کنم دقیقا ... با توجه به اینکه هنوز مدرکم رو ندارم ...
پلیس +10 هم جواب درست حسابی نمیده ...
m2music
13-07-2015, 09:56
دوستان استان کردستان یگان یا پادگان امیانه برای نیروی انتظامی داره یانه ؟

Hans Christian
13-07-2015, 14:16
١-احتمال ان خيلى كنه و مشكلات بسيارى دارد
٢-در كميسيون بعد از معاينه با احترام اين موضوع را مطرح كنيد طورى كه پزشك فكر نكند امر مى كنيد
٣-بله ، با پارتى شانس بيشترى داريد، برخى سازمان ها به بسيج نيز اهميت مى دهند

سوال سوم مورد اولرو جواب ندادین..
میشه از کمسیون درخواست کنم منو تو یگان از ساعت 12 تا فردا ساعت 8 صبح بلامانع کنند یعنی اینکه توصیه کنند برگه مرخصی روزانه ام رو از ساعت 12 بنویسند تا فرداش ساعت 8 صبح ؟؟

faridnavabi
14-07-2015, 16:51
** کمک کمک **
برای تکمیل مدارک پرونده بسیج (برای کسری) اینکه میگن کپی آخرین مدرک تحصیلی هم باید باشه دقیقا چیو میخوان؟ منی که لیسانسم دانشگاه همون روز تسویه یه نامه دادن که گواهی مدرک کارشناسی بود منتها بالاش نوشته <سازمان وظیقه عمومی تهران بزرگ> ، یعنی این قبول نیست؟ باید برم دانشگاه؟ (به من همون روز گفتن مدرک موقت نمیدیم)

Soroush-S
14-07-2015, 20:45
** کمک کمک **
برای تکمیل مدارک پرونده بسیج (برای کسری) اینکه میگن کپی آخرین مدرک تحصیلی هم باید باشه دقیقا چیو میخوان؟ منی که لیسانسم دانشگاه همون روز تسویه یه نامه دادن که گواهی مدرک کارشناسی بود منتها بالاش نوشته <سازمان وظیقه عمومی تهران بزرگ> ، یعنی این قبول نیست؟ باید برم دانشگاه؟ (به من همون روز گفتن مدرک موقت نمیدیم)
داداش چرا سخت میگیری ! همون قبوله ببر تحویل بده

Hidden-Hunter
15-07-2015, 07:56
سلام رفقا

اقا مارو معاف از رزم کردن /

ولی چون پدر و مادرم از نظر روحی حال جالب ندارند و پدرم چند سال قبل ناراحتی اعصاب دوقطبی و مادرمم افسردگی شدید داره، میخوام استشهاد پر کنم ولی پدرم موافق نیست میگه مردم بعدا حرف درمیارن و درک نمیکنن این ناراحتی اعصاب هم مانند بیماری های دیگس.

بنظرتون چیکار کنم؟

بخاطر بیماری هر دوشون نه من میتونم راه دور بیفتم ، نه اونا طاقت کنار امدن را دارند.

رفقا کمک کنید / مرسی

ahwazp30
15-07-2015, 08:00
سلام
دژبانی ارتش زیر نظر بازرسی هست ؟ دژبانی بعضی اوقات بی دلیل روی اعصاب من میره یا توهین میکنه .از عمد این کارو میکنن تا طرف دعوا راه بندازه و براش پرونده سازی کنن .اما خوب توهین برای من قابل قبول نیست .کسی اطلاع داره اگه بخام به خاطر توهین های دژبان ازش شکایت کنم میتون برم بازرسی یا زیر نظر بازرسی نیست ؟ به من گفتن نمیشه از دژبان شکایت کرد ؟

farid0485
15-07-2015, 15:16
** کمک کمک **
چرا مدرک موقت میدن، اول باید تسویه کنی، تسویه ات که انجام شد بلافاصله توی بخش دانش آموخته گان یا مسول آموزش دانشکده بهت مدرک موقت میدن...

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

faridnavabi
15-07-2015, 16:21
چرا مدرک موقت میدن، اول باید تسویه کنی، تسویه ات که انجام شد بلافاصله توی بخش دانش آموخته گان یا مسول آموزش دانشکده بهت مدرک موقت میدن...

Sent from my SM-T211 using Tapatalk
یعنی با اون نامه ای که دادن (واسه نظام وظیفه) کارم راه نمیفته واسه کسری؟ باید دوباره برم دانشگاه؟
(تو متن اون نامه هم نوشته که مدرک کارشناسی به آقای فلان تعلق میگیرد!)

sadeghbb
15-07-2015, 16:30
سلام
دانشگاه تمومم ولی هنوز نمرات وارد کارنامه نشده که برم برا مدرک موقت و ارسال مدارک لیسانس بهمراه دفترچه ... فک کنم تا یک ماه دیگه بیاد مدرک دستم
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن برا کفالت باید چیکار کنم دقیقا ... با توجه به اینکه هنوز مدرکم رو ندارم ...
دوستان کسی نبود مارو راهنمایی کنه ؟
Arashdn
15-07-2015, 16:48
سلام
اگه هنوز دانشجو باشی وضع بهتره
چون اگر دانشگاهت تموم بشه اگه با معافیت مخالفت بشه برگ اعزام برات میاد
یه برگ اشتغال به تحصل بگیر
برو واکسن هاتو بزن و تمام مدارک رو تکمیل کن ببر نظام وظیفه
اونجا ببین چی میشه.
حتما تاکید کن که هنوز دانشجویی
بازم هم از پلیس +10 راهنمایی بگیر

Doctor Splinter
15-07-2015, 22:36
سلام
دژبانی ارتش زیر نظر بازرسی هست ؟ دژبانی بعضی اوقات بی دلیل روی اعصاب من میره یا توهین میکنه .از عمد این کارو میکنن تا طرف دعوا راه بندازه و براش پرونده سازی کنن .اما خوب توهین برای من قابل قبول نیست .کسی اطلاع داره اگه بخام به خاطر توهین های دژبان ازش شکایت کنم میتون برم بازرسی یا زیر نظر بازرسی نیست ؟ به من گفتن نمیشه از دژبان شکایت کرد ؟
در درجه اول باید به فرمانده یا سر گروهبان یگانشون بگید،اگر اونا پیگیری نکردن قدم بعدی بازرسی هست و قدم های بعدی هم رییس ستاد و جانشین فرماندهی و نهابت فرماندهی!
کدوم پادگان هستید؟؟؟
البته در ناجا هم من دیدم که دژبان های ستاد خیلی بد رفتار می کنن یکیشون رو که نزدیک بود چک و لقدی کنم که معذرت خواهی کرد ولی دیدم که با سربازا و کلا پرسنل وظیفه فوق العاده بد رفتار می کنن!

mani6606
16-07-2015, 05:24
با سلام.
کدای مراکز اموزش شهریور ماه کی مشخص میشه واسمون ؟
2- اگه وسط خدمت فعالی بسیج مثلا اسفند ماه بشه یک سال، میشه کسری این یک سال فعالی رو گرفت؟
از نیمه مرداد به بعد کد مراکز اموزشی مشخص می شود

سوال سوم مورد اولرو جواب ندادین..
میشه از کمسیون درخواست کنم منو تو یگان از ساعت 12 تا فردا ساعت 8 صبح بلامانع کنند یعنی اینکه توصیه کنند برگه مرخصی روزانه ام رو از ساعت 12 بنویسند تا فرداش ساعت 8 صبح ؟؟
برگه مرخصی یگانی از اختیارات فرمانده گروهبان یا گروهبان یکان است و پزشک از وضیعت یگان شما و پزشک در این مورد دخالتی نمی کند

** کمک کمک **
این نامه معرفی شما به سازمان وظیفه عمومی است شما باید برگه موقت تحصلی را تحویل دهید بیشتر دانشگاه ها برای تحویل مدرک موقت تحصیلی یا مدرک اصلی شما نیاز به گواهی اشتعال به خدمت یا کارت پایان خدمت دارند،

سلام رفقا
اقا مارو معاف از رزم کردن /
ولی چون پدر و مادرم از نظر روحی حال جالب ندارند و پدرم چند سال قبل ناراحتی اعصاب دوقطبی و مادرمم افسردگی شدید داره، میخوام استشهاد پر کنم ولی پدرم موافق نیست میگه مردم بعدا حرف درمیارن و درک نمیکنن این ناراحتی اعصاب هم مانند بیماری های دیگس.
بنظرتون چیکار کنم؟
بخاطر بیماری هر دوشون نه من میتونم راه دور بیفتم ، نه اونا طاقت کنار امدن را دارند.
رفقا کمک کنید / مرسی
دوست عزیز
اگر شما به دنبال معافی کفالت هستید و با توجه به سابفه بیماری پدر ، مادر شما ، روتد ان هیمن طوریه و نیاز به استشهاد دارند

سلام
دژبان ها در ارتش همه جا همین طوری هستند متاسفانه چون ورودی پادگان دستشون است فکر می کنند که قدرت زیادی دارند و این اخلاق زشت رو سربازان از پرسنل کادر خودشون فرا می گیرند،دژبانی یگان حدایی است و ربطی به بازرسی و حفا ندارد وظیفه دژبانی اعلام سربازان و کادری ها قانون شکن به بازرسی است . ابتدا شما با فرمانده یگان خودتون صحبت کنید او را در جریان موضوع قرار دهید سپس به بازرسی می توانید شکایت کنید که فلان سرباز یا کادر توهین کرده . سعی کنید در مواردی که دژبان ها بی علت کیر می دهند به هیچ وجه با انها وارد جر و بحث نشوید مطمن باشید که اگر چیز خلاف مقرارتی به همراه نداشته باشید رژبان به هیج نحوی نمی تواند پرونده برای کسی بسازد .سربازان دژبانی به دنبال باجگیری هستند یا می حواهند با خراب کردن یک سرباز دیگر از فرماندهشون مرخصی بگیرند.

ahwazp30
16-07-2015, 12:09
دژبان ها در ارتش همه جا همین طوری هستند متاسفانه چون ورودی پادگان دستشون است فکر می کنند که قدرت زیادی دارند و این اخلاق زشت رو سربازان از پرسنل کادر خودشون فرا می گیرند،دژبانی یگان حدایی است و ربطی به بازرسی و حفا ندارد وظیفه دژبانی اعلام سربازان و کادری ها قانون شکن به بازرسی است . ابتدا شما با فرمانده یگان خودتون صحبت کنید او را در جریان موضوع قرار دهید سپس به بازرسی می توانید شکایت کنید که فلان سرباز یا کادر توهین کرده . سعی کنید در مواردی که دژبان ها بی علت کیر می دهند به هیچ وجه با انها وارد جر و بحث نشوید مطمن باشید که اگر چیز خلاف مقرارتی به همراه نداشته باشید رژبان به هیج نحوی نمی تواند پرونده برای کسی بسازد .سربازان دژبانی به دنبال باجگیری هستند یا می حواهند با خراب کردن یک سرباز دیگر از فرماندهشون مرخصی بگیرند.

منظورتون از فرمانده یگان همون امیر پادگانه؟(من تو اموزشی هستم 02)

چیز خلاف که باهام نیست ولی اونا ظاهرا مرض دارن .مثلا یه روز که میخاستم مرخصی بیام دژبان گفت دفترچه مرخصی رو بده ببینم و وقتی بهش دادم گفت بهت نمیدم که بری مرخصی .گفتم چرا ؟ گفت همینجوری دوست دارم خلاصه یک روز دیرتر مجبور شدم برم بیرون چون یک روز از سه روز مرخصیم پرید . یا مثلا میگه ساکت رو بزار اینجا خودت برو گمشو اونطرف یا نمیتونه مودبانه بگه برو اونورتر میاد مثل یک حیوان وحشی میکوبونه تخت سینم و هل میده من به خاطر این رفتار غیر انسانی و بی ادبانه میخام ازشون شکایت کنم .فقط دوتاشون اینطورین.از بقیه چیز بدی ندیدم این دو تا هم وظیفن کادری نیستن اما تا پوست این دو تا رو نکنم ولشون نمیکنم.متاسفانه اگر هم بخام شکایت کنم اونا به راحتی میتونن به دروغ شهادت بدن که مثلا دفترچه مرخصی من رو به خاطر رفتار یا ظاهر نامناسب ازم گرفتن و نزاشتن مرخصی برم .حالا من چطور باید ثابت کنم که اینطور نبوده و اونا از عمد و از روی دل به خواه خودشون نزاشتن برم بیرون ؟

راستی اگه موقع زورگویی یا بی ادبی با دژبان درگیر بشم چه اتفاقی میفته ؟ دادگاهی میشم ؟

Sarbaz2Be
16-07-2015, 12:34

چیز خلاف که باهام نیست ولی اونا ظاهرا مرض دارن .مثلا یه روز که میخاستم مرخصی بیام دژبان گفت دفترچه مرخصی رو بده ببینم و وقتی بهش دادم گفت بهت نمیدم که بری مرخصی .گفتم چرا ؟ گفت همینجوری دوست دارم خلاصه یک روز دیرتر مجبور شدم برم بیرون چون یک روز از سه روز مرخصیم پرید . یا مثلا میگه ساکت رو بزار اینجا خودت برو گمشو اونطرف یا نمیتونه مودبانه بگه برو اونورتر میاد مثل یک حیوان وحشی میکوبونه تخت سینم و هل میده من به خاطر این رفتار غیر انسانی و بی ادبانه میخام ازشون شکایت کنم .فقط دوتاشون اینطورین.از بقیه چیز بدی ندیدم این دو تا هم وظیفن کادری نیستن اما تا پوست این دو تا رو نکنم ولشون نمیکنم.متاسفانه اگر هم بخام شکایت کنم اونا به راحتی میتونن به دروغ شهادت بدن که مثلا دفترچه مرخصی من رو به خاطر رفتار یا ظاهر نامناسب ازم گرفتن و نزاشتن مرخصی برم .حالا من چطور باید ثابت کنم که اینطور نبوده و اونا از عمد و از روی دل به خواه خودشون نزاشتن برم بیرون ؟

راستی اگه موقع زورگویی یا بی ادبی با دژبان درگیر بشم چه اتفاقی میفته ؟ دادگاهی میشم ؟

دژبانی هم فرمانده داره دیگه. معمولا یه سرهنگه. چنین اتفاقی‌ افتاد باید مستقیم می‌رفتی پیش فرماندشون. بازرسی کارا رو طول میده. درگیری فیزیکی‌ یا لفظی رو پیشنهاد نمیکنم ولی‌ اگه من بودم و دفترچمو به هیچ دلیلی‌ یه وظیفه احمق میگرفت، سرم رو نمینداختم پائین و برگردم تو پادگان. باید پیش هر فرماندهی که میدیدی می‌رفتی و جریان و تعریف میکردی. مظلوم نباش

GiggleClub
16-07-2015, 14:58
اقا ما اومدیم میان دوره
چقد خونه خوبه :n28:

T_L_O_T_D
16-07-2015, 15:07
دوستان خدمتی خدا قوت و حسابی هم خسته نباشید. می دونم سخته پوست آدم کنده می شه ولی می گذره.

یک مورد رو دیدم دوستان خیلی راجع بهش پست می گذارند معاف از رزمه. ما که خدمت بودیم می گفتند معاف از رزم فقط تاثیرش زمان جنگه و زمان صلح عملا بی مصرفه و هر کس هم که معاف از رزم داشت عملا فرقی با بقیه نداشت. ولی اواسط خدمت فهمیدم در یک صورت معاف از رزم تاثیر می گذاره اونم اینه ذکر کنه معاف از فلان مورد. مثلا ذکر کنه معاف از نگهبانی با اسلحه. معاف از تیر اندازی. معاف از رژه. یا معاف از نگهبانی....

نمی دونم شدنیه یا نه ولی به پزشک معالجتون بگید ذکر هم بکنه که دقیقا از چی معاف هستید. کاری شما انجام می دین خلاف قوانین نیست و اگر مافوق شما تبعیت نکرد می تونید موضوع رو با بازرسی در میون بذارید.

البته یادم هست یک مورد داشتیم نفر رفت زرنگی کرد معاف از نگهبانی گرفت از فرداش یک شب در میون فرمانده می گذاشتش آماد! یک همچین قضایایی هم هست.

T_L_O_T_D
16-07-2015, 15:18

دوست عزیز 2 تا توصیه می کنم بهت

1) اگر به فرمانده یا بازرسی یا هر جای دیگه اطلاع می دین حتما کثبی اطلاع بدین و نامه رو هم می نویسین 2 تا کاغذ با یک کاربن بینشون بنویس که یک نسخه هم خودتون داشته باشید. با ذکر نام نفرات و هرگز به صورت جمعی این کار رو نکنید! یعنی مثلا نری به دوستات هم بگی بیاین پایین برگه من رو امضا کنید یا همراه من بیاید چون عملا به جرم تبانی می تونند زندانت کنند

2) هیچ وقت بازرسی و حفاظت رو دست کم نگیرید! هیچ وقت. معجزه ها دیدیم ما از این ها در طول خدمت.

faridnavabi
16-07-2015, 15:37
این نامه معرفی شما به سازمان وظیفه عمومی است شما باید برگه موقت تحصلی را تحویل دهید بیشتر دانشگاه ها برای تحویل مدرک موقت تحصیلی یا مدرک اصلی شما نیاز به گواهی اشتعال به خدمت یا کارت پایان خدمت دارند،

آیا با برگه سبز هم میدن مدرک موقتو؟
برای پروندۀ بسیج حتما باید مدرک موقتو بگیرم؟ همون نامه به نظام وظیفه رو قبول نمیکنن؟ (آخه من به دانشگاه بدهکارم وام گرفتم تا سال 97 باید قسط بدم نمیتونم برم دنیال تسویه و گرفتن مدرک موقت)

lechking
16-07-2015, 16:23
دوستان من معاف از رزم اعصاب روان هستم و میخوام مرخصی استیلاجی بگیرم الان شرایطش چه طوریه مثلا برم بهداری بگم بهم اعزام بده بعد تو بیمارستان بگم مشکل اعصاب دارم برام 15 تا بنویسید مینویسن؟؟ یا نه؟؟ شرایطش چه طوری هست؟؟ تو دفترچه بیمم هم داروهایی رو که واسه خاطر اعصاب میخورم هست یعنی به نوعی مدرکم همینه من لیسانس وظیفه ام تو قوشچی ارومیه هستم جایی که خودش به خاطره شرایطش 2 ماه کسری داره!! من کلا میخوام از این 45 روز استفاده کنم چه کنم؟؟

T_L_O_T_D
16-07-2015, 16:38
دوستان من معاف از رزم اعصاب روان هستم و میخوام مرخصی استیلاجی بگیرم الان شرایطش چه طوریه مثلا برم بهداری بگم بهم اعزام بده بعد تو بیمارستان بگم مشکل اعصاب دارم برام 15 تا بنویسید مینویسن؟؟ یا نه؟؟ شرایطش چه طوری هست؟؟ تو دفترچه بیمم هم داروهایی رو که واسه خاطر اعصاب میخورم هست یعنی به نوعی مدرکم همینه من لیسانس وظیفه ام تو قوشچی ارومیه هستم جایی که خودش به خاطره شرایطش 2 ماه کسری داره!! من کلا میخوام از این 45 روز استفاده کنم چه کنم؟؟

اعزام به بیمارستان می تونید بگیرید. مرکز مشاوره توی پادگان هم می تونید مراجعه کنید مشکلتون رو شرح بدین، چون اون ها هم می تونند استعلاجی بدن

Mo5tafa
16-07-2015, 17:07
مرخصی بعدی پایان دورست :n26:
بالاخره این ارتش ....تی تموم داره میشه برای همیشه، متاسفم واسه اون کادریاش که باید 30 سال توی اون ....دونی بمونن و بپوسن!

mani6606
16-07-2015, 20:16
من منظورم فرمانده یگانی اموزشی خودتان است و سعی کنید سلسله مراتب را رعایت کنید
هر هنگام برای مرخصی و یا برای عبور مرور به محیط خارج پادگان مشکل داشتید و بدون هیج علتی مانع تراشی کردند فورا با بازرسی اطلاع دهید ، یک سرهنگی یک روز مانع خروج من از پادگان در پایان ساعت اداری شد ، به بازرسی اطلاع دادم کمتر از پنج دقیقه از پادگان خارج شدم،زیر اب زنی از نظر اخلاقی کار صحیحی نیست اما گاهی در خدمت برای ادب کردن و زهر چشم گرفتن از عده ای لازم است ، هرگاه هتک حرمتی فحاشی کردند سریعا به حفا و بازرسی اطلاع دهید تا پیگیری شود اگر صندوق مکاتبه مستقیم با فرماندهی پادگان دارید می توانید ان موضوع را برای او مکتوب کنید. درگیر فیزیکی دو حالت دارد اگر جراحتی نداشته باشد بازداشت و اضافه خدمت دارد اگر با جراحت همراه باشد فرمانده پادگان می تواند فرد خاطی را به دادگاه نظامی معرفی کنید ، اما با توجه به اینکه یک ماه از اموزشی شما باقی مانده سعی کنید از هرگونه حاشیه دور باشید

دوستان خدمتی خدا قوت و حسابی هم خسته نباشید. می دونم سخته پوست آدم کنده می شه ولی می گذره.
یک مورد رو دیدم دوستان خیلی راجع بهش پست می گذارند معاف از رزمه. ما که خدمت بودیم می گفتند معاف از رزم فقط تاثیرش زمان جنگه و زمان صلح عملا بی مصرفه و هر کس هم که معاف از رزم داشت عملا فرقی با بقیه نداشت. ولی اواسط خدمت فهمیدم در یک صورت معاف از رزم تاثیر می گذاره اونم اینه ذکر کنه معاف از فلان مورد. مثلا ذکر کنه معاف از نگهبانی با اسلحه. معاف از تیر اندازی. معاف از رژه. یا معاف از نگهبانی....
نمی دونم شدنیه یا نه ولی به پزشک معالجتون بگید ذکر هم بکنه که دقیقا از چی معاف هستید. کاری شما انجام می دین خلاف قوانین نیست و اگر مافوق شما تبعیت نکرد می تونید موضوع رو با بازرسی در میون بذارید.
البته یادم هست یک مورد داشتیم نفر رفت زرنگی کرد معاف از نگهبانی گرفت از فرداش یک شب در میون فرمانده می گذاشتش آماد! یک همچین قضایایی هم هست.
معمولا پزشکان در کمیسیون ها مستقل رای هستند و کمتر به خواسته های سربازان توجه می کنند فقط یک حالت دارد که فردی به جای معاف کامل درخواست معافیت از نگهبانی و... داشته باشد.

آیا با برگه سبز هم میدن مدرک موقتو؟
برای پروندۀ بسیج حتما باید مدرک موقتو بگیرم؟ همون نامه به نظام وظیفه رو قبول نمیکنن؟ (آخه من به دانشگاه بدهکارم وام گرفتم تا سال 97 باید قسط بدم نمیتونم برم دنیال تسویه و گرفتن مدرک موقت)
من خودم با برگه سبز گواهی موقت گرفتم. اولین بار می شنوم که بسیج همچنین مدرکی خواسته معولا انها گواهی اشتغال خدمت لازم دارند

یکی از مواردی که پادگان ها در مورد معاف از رزم های اعصاب و روان احتیاط می کنند مرخصی دادن به انهاست یعنی همیشه نگران هستند که این سربازان با لباس خدمت در بیرون مشکلی ایحاد کنند که پای خود پادگان هم گیر باشه ، به فرض که پزشک بیمارستان به شما استعلاجی دهد شما باید ان نامه را به فرمانده یگان خود نشان دهید تا او مطلع باشد چون ممکن است فرار یا غیبت برای شما رد کند. اگر ان منطقه که خدمت می کنید کسری داشته باشد به طور خودکار برای شما در سیستم ثبت می گردد و کاری لازم نیست انجام دهید.

lechking
16-07-2015, 22:21
یکی از مواردی که پادگان ها در مورد معاف از رزم های اعصاب و روان احتیاط می کنند مرخصی دادن به انهاست یعنی همیشه نگران هستند که این سربازان با لباس خدمت در بیرون مشکلی ایحاد کنند که پای خود پادگان هم گیر باشه ، به فرض که پزشک بیمارستان به شما استعلاجی دهد شما باید ان نامه را به فرمانده یگان خود نشان دهید تا او مطلع باشد چون ممکن است فرار یا غیبت برای شما رد کند. اگر ان منطقه که خدمت می کنید کسری داشته باشد به طور خودکار برای شما در سیستم ثبت می گردد و کاری لازم نیست انجام دهید.
منظور شما را متوجه نشدم برای من مهم نیست فرمانده متوجه میشه یا نه الان با این شرایط به من مرخصی میدن ؟؟ منظور شما اینه که به معاف از رزم های اعصاب روان مرخصی نمیدن؟؟ منظور من از 45 روزه استیلاجی بود که چه جوری استفادش کنم

Doctor Splinter
17-07-2015, 02:27

خب البته منم آموزشی کازرون بودم دژبان ها چندان دوستانه رفتار نمی کردند با ما وقتی هم که یگانم افتاد پرندک چون تو ستاد فرماندهی خدمت می کردم حتی دژبان های کادر هم با هام خیلی خوب بودن ولی می دیدم که سربازان دژبانی خیلی وحشیانه با آموزشی ها رفتار می کردن حتی یه بار پوتین هاشون رو هم در آورده بودن و با همون وضعیت کلاغ پر می بردنشون!
آموزشی ها چون از قوانین اطلاع ندارند یه مقدر اذیت میشن!
شما اول یه گلایه به فرمانده گروهان خودت بکن!
اگه نشد که خب اول برو پیش سر گروهبان یگان دژبان و باهاش صحبت کن و اونم اگه جواب نداد با فرماندشون صحبت کن!
در پادگان ما دژبانی اگر چه فرمانده ای مستقل داشت ولی کلا زیر مجموعه یگان خدمات بودو فرمانده خدمات فرمانده ارشد اونا هم حساب می شد!
از درگیری لفظی و خصوصا فیزیکی به شدت پرهیز نمایید که عواقب بسیار سنگین حتی تجدید دوره رو می تونه به ارمغان بیاره برای شما!
بازرسی هم اتفاقا به جز حفا و عقیدتی به شکایات شما در مورد هر فرد یا یگانی رسیدگی میکنه!
ریاست ستاد پادگان هم در مرحله بعد قرار داره!
نکته این جاست که باید سلسه مراتب رو رعایت کنید و نمیشه که اول برید پیش فرمانده پادگان یا همون امیر پادگان:n19:
بازم اگه جواب نداد یه ندا بده بیام اون دژبانا رو چک و لقدی کنم برم:n25:
البته وقتی منو می بینن باید از نیم کیلو متری خبر دار وایسن چون نتیجه خدمتی من هم حساب نمی شن:n20:

mani6606
17-07-2015, 05:11
منظور شما را متوجه نشدم برای من مهم نیست فرمانده متوجه میشه یا نه الان با این شرایط به من مرخصی میدن ؟؟ منظور شما اینه که به معاف از رزم های اعصاب روان مرخصی نمیدن؟؟ منظور من از 45 روزه استیلاجی بود که چه جوری استفادش کنم
مرخصى حق طبيعى هر سرباز است اما گاهى به سربازانى كه مشكلات روحى دارند با وسواس مرخصى مى دهند
براى استعلاجى بلند مدت شما نياز به دستور پزشك بيمارستان داريد ، درمانگاه پادگان حق اين كار را دارد ، به بيمارستان كه اعزام شديد بايد پزشك را متقاعد كنيد تا او براى شما استعلاجى رد كند اما توجه داشته باشيد كه دست پزشكان براى مرخصى هاى بلند مدت بسته است شايد بتوانند تا دو هفته ، بنابراين سعى كنيد اين ميزان را در طول خدمت تفسيم كنيد ، اگر از برگه معافيت از رزم خودتان كپى داريد به همراه داشته باشيد در غير اين صورت دفترچه بيمه كه در ان ليست داروها موجود باشد.

engineer2046
17-07-2015, 08:59
سلام دوستان من 4سال بسیج عادی نهاد ریاست جمهوری دارم،سرباز سپاهم،کسری میخام.حتی شده 1ماه.یه راهی معرفی کنید.کسی رو معرفی کنید.عید تسویه میکنم.

hasan1010
17-07-2015, 11:48
سلام به همه دوستان
پیش پیش عیدفطر مبارک

یه سوال بهترین جای خدمت در ناجا کدوم بخشه؟تو مشهد کجا بهتره؟
در ضمن من میان دوره اومدم از اراک اگه سوالی دارین در خدمتم

ممنون از همه

new2012user
17-07-2015, 11:53
خب البته منم آموزشی کازرون بودم دژبان ها چندان دوستانه رفتار نمی کردند با ما وقتی هم که یگانم افتاد پرندک چون تو ستاد فرماندهی خدمت می کردم حتی دژبان های کادر هم با هام خیلی خوب بودن ولی می دیدم که سربازان دژبانی خیلی وحشیانه با آموزشی ها رفتار می کردن حتی یه بار پوتین هاشون رو هم در آورده بودن و با همون وضعیت کلاغ پر می بردنشون!
آموزشی ها چون از قوانین اطلاع ندارند یه مقدر اذیت میشن!
شما اول یه گلایه به فرمانده گروهان خودت بکن!
اگه نشد که خب اول برو پیش سر گروهبان یگان دژبان و باهاش صحبت کن و اونم اگه جواب نداد با فرماندشون صحبت کن!
در پادگان ما دژبانی اگر چه فرمانده ای مستقل داشت ولی کلا زیر مجموعه یگان خدمات بودو فرمانده خدمات فرمانده ارشد اونا هم حساب می شد!
از درگیری لفظی و خصوصا فیزیکی به شدت پرهیز نمایید که عواقب بسیار سنگین حتی تجدید دوره رو می تونه به ارمغان بیاره برای شما!
بازرسی هم اتفاقا به جز حفا و عقیدتی به شکایات شما در مورد هر فرد یا یگانی رسیدگی میکنه!
ریاست ستاد پادگان هم در مرحله بعد قرار داره!
نکته این جاست که باید سلسه مراتب رو رعایت کنید و نمیشه که اول برید پیش فرمانده پادگان یا همون امیر پادگان:n19:
بازم اگه جواب نداد یه ندا بده بیام اون دژبانا رو چک و لقدی کنم برم:n25:
البته وقتی منو می بینن باید از نیم کیلو متری خبر دار وایسن چون نتیجه خدمتی من هم حساب نمی شن:n20:

داداش شما مگه خدمتت تموم نشده؟
من الان گروه 33 دوره کدم
الحق از بهشت (01) اومدم تو جهنم :n02:

shamsoddin
17-07-2015, 11:54
سلام دوستان، من برگ سقید اعزام به خدمت دارم و تاریخش یک شهریوره، الان یه کار خوب پیدا کردم و تصمیم گرفتم نرم خدمت، فراری محسوب میشم؟
یکی از دوستان گفتن برگ اعزام دو ماه بعد دوباره میاد در خونتون، درسته؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

Paimon
17-07-2015, 13:36
دوستان تک پسری چقدر در نزدیک محل زندگی افتادن تاثیر داره؟

mani6606
17-07-2015, 17:30
سلام به همه دوستان
پیش پیش عیدفطر مبارک
یه سوال بهترین جای خدمت در ناجا کدوم بخشه؟تو مشهد کجا بهتره؟
در ضمن من میان دوره اومدم از اراک اگه سوالی دارین در خدمتم
ممنون از همه
پلیس فتا و پلیس فاوا البته برای ورود به این دو بخش پارتی قوی نیاز دارید

سلام دوستان، من برگ سقید اعزام به خدمت دارم و تاریخش یک شهریوره، الان یه کار خوب پیدا کردم و تصمیم گرفتم نرم خدمت، فراری محسوب میشم؟
یکی از دوستان گفتن برگ اعزام دو ماه بعد دوباره میاد در خونتون، درسته؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
شما برگه سبر دارید، برگه سفید دو هفته قبل از اعزام برای شما ارسال می شود که در ان نام سازمان و یگان اموزشی درج شده
اگر در تاریخ مقرر خودتان را معرفی نکنید غایب محسوب می شوید نه فراری، و غیبت می خورید، با این حال کلانتری می توانند برای بازداشت شما اقدام کنند.

دوستان تک پسری چقدر در نزدیک محل زندگی افتادن تاثیر داره؟
بی تاثیر نیست ، طبق قانون در استان محل سکونت خدمت می کنند.

mosafer411
17-07-2015, 18:41
سلام
بعد آموزشی بهترین یگان کجا هست؟
به نظرتون مخابرات لویزان خوبه؟
چجور جایی هستش؟
مرخصی هاش چطوره هر روز می شه رفت بیرون؟

Doctor Splinter
18-07-2015, 00:54
داداش شما مگه خدمتت تموم نشده؟
من الان گروه 33 دوره کدم
الحق از بهشت (01) اومدم تو جهنم :n02:

هنوز رییس ستاد سرهنگ نوری هست!؟
سرهنگ اردلان هنوز هستش!؟
من قرارگاه بودم فرماندم ستوان 1 رحمتی بود که الان اگه اونجا باشه سروان شده آدم خوبی بود!
شما احیانا دوره کد پدافند نخوردی؟؟؟:n33:

qalati
18-07-2015, 15:15
دوستان من تقریبا 7 سالی عضو فعال بسیج هستم...عضو شورای پایگاه هم هستم...اما به دلیل تحصیل نزدیک به 4 سالی میشه حضور زیادی نزدم...میخواستم بدونم به من کسری تعلق می گیره؟

METZELDER
18-07-2015, 15:16
سلام به همه بلاخره ما هم اومدیم میان دوره ..عجب شیر هستم مزخرف ترین جای دنیا
دوستان یه سوال این فرمانده ما میگه اگه تیراتون رو خارج سیبل بزنین یا عمدا کاری کنین نمره فرماندهیتون کم شه میوفتین 08 خاش و اینجور جاها چقدر صحت داره ؟؟
بعضی ها هم میگن اگه نمره فرماندهی بالا باشه میدنتون مرز
یه توضیح بدین در این رابطه

mani6606
18-07-2015, 15:45
دوستان من تقریبا 7 سالی عضو فعال بسیج هستم...عضو شورای پایگاه هم هستم...اما به دلیل تحصیل نزدیک به 4 سالی میشه حضور زیادی نزدم...میخواستم بدونم به من کسری تعلق می گیره؟
شما سابقه طولانى و خوبي داريد
من از قوانين بسيج زياد مطلع نيستم اما فكر كنم مجموع سالهاى فعاليت مهمه نه پيوسته بودن ان

دوستان یه سوال این فرمانده ما میگه اگه تیراتون رو خارج سیبل بزنین یا عمدا کاری کنین نمره فرماندهیتون کم شه میوفتین 08 خاش و اینجور جاها چقدر صحت داره ؟؟
مشخصه بيشتر براى خودش نگرانه
حرف چرت و بي منطقى زده نه نهره تير اندازى و نه نمره امتحان نقشى در تقسيمات ندارد خيلى از سربازان اير اندازى دقيقى ندارند و بيشترشون به خاكريز مى زنند تا سيبل پس بايد همه در خاش و جاهاى پرت باشند!
اين نمره ها و فقط يك امتياز مثبت براى فرمانده يگان اموزشى است

qalati
18-07-2015, 15:53

به نظر من کسانی ک تیر اندازی خوبی دارن احتمال بالایی داره برن مرز...البته دوستان دیگه هم نظر بدن بهتره

Doctor Splinter
18-07-2015, 16:29
همه اینا کشک و دوغه و نمره و این سیستم ها فرمالیته است!:n08:
تجدید دوره هم فقط در موارد حاد انجام میشه و شما امتحان کتبی رو سفید هم بدی تجدید دوره یا آموزش نمی شی!:n02:
ولی کلا در نیروهای مسلح لاف زدن زیاده!:n05:
اینا رو میگن که شما یه مقدار آموزشات رو جدی بگیرید و گرنه هیچ خبری نیست و هر جایی قرار باشه تقسیم بشید همونجا می شید!:n33:

Doctor Splinter
18-07-2015, 16:30
همه اینا کشک و دوغه و نمره و این سیستم ها فرمالیته است!:n08:
تجدید دوره هم فقط در موارد حاد انجام میشه و شما امتحان کتبی رو سفید هم بدی تجدید دوره یا آموزش نمی شی!:n02:
ولی کلا در نیروهای مسلح لاف زدن زیاده!:n05:
اینا رو میگن که شما یه مقدار آموزشات رو جدی بگیرید و گرنه هیچ خبری نیست و هر جایی قرار باشه تقسیم بشید همونجا می شید!:n33:

Soroush-S
18-07-2015, 16:57

همه چیز به فرمانده پایگاه و مسئول صالحین پایگاه بستگی داره که کسری بگیری یا نه!