PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

qalati
07-05-2015, 07:58
دوستان اصلا فعلا به این سایتا اعتماد نکنید چون زمان زیادی از راه اندازیشون نمی گذره اشکالات زیادی داره به روز هم نیست شما رو از طریق اسمس، نامه و ... قبل از این سایتا از اخبار مربوط به خودتون باخبر میکنن پس به امید اینکه ازین سامانه ها زودتر چیزیو بفهمید نشینید خود من هم این سایت ( epolice.ir ) هم سایت خدمات الکترونیکی نظام وظیفه ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) رو از ابتدای راه اندازیشون که با ارفاق نهایتا 4 ماهه دارن فعالیت می کنن رو چک می کردم اصلا قابل اعتماد نیست شماره 096480 هم که اصلا سراغش نرین مگر برای مشاوره که اون هم نوعی شعبه تلفنی پلیس+10 ه ! من به طور قطعی اعزامم تغییر کرده در حالی که این سایتا عملا به دلایل مختلف مثل عدم به روز رسانی اشتباهی همون 4/1 هستن در حالی که برگه آماده به خدمتمو از پلیس+10 صبح گرفتم 6/1 :n27:
حرف آخر آخرین وضعیتتون رو از پلیس+10 ها پیگیری کنید.

بزرگوار خوب مگه شما به 096480 زنگ زدی تاریخ اعزامتون را درست نگفت؟

qalati
07-05-2015, 07:59
درواقع کسی که این اس ام اس رو دریافت کرده صد در صد به برج 6 منتقل شده؟

بله صد در صد

qalati
07-05-2015, 08:02
دوستان توی برگه ی سفید که دو هفته قبل از اعزام میاد درب خونه سوابق خدمتی توش درج میشه ؟
آیا کسی دیده که توی برگه سفید (نه برگ سبز) سوابق خدمتی درج بشه ؟

تا جایی ک من میدونم سوابق خدمت و کسر از خدمت هم میاد

white boy
07-05-2015, 08:42
دوستان سلام
کسی اطلاعی درمورد پادگان های شهید فلاحی و یا پایگاه هوانیروز ابیک قزوین داره ؟
ارزش داره بیفتم اونجا ؟ چون نزدیک ترین پادگان به شهرمونه !
لطفا کمک کنید اگه لینکی چیزی هم دارید دریغ نکنید ممنون.:n16:

milad7777777
07-05-2015, 09:17
با سلام خدمت همه بچه های گل فروم
آقایون من یگانم افتاده آماد و پشتیبانی منطقه دو ارتش شیراز، شنیدم که اونجا هم دوباره تقسیم داره کسی نمیدونه چه جوریه ماجراش؟ کلا چه جور جاییه؟
پیشاپیش ممنون از پاسختون

mani6606
07-05-2015, 12:17
آقایون من یگانم افتاده آماد و پشتیبانی منطقه دو ارتش شیراز، شنیدم که اونجا هم دوباره تقسیم داره کسی نمیدونه چه جوریه ماجراش؟ کلا چه جور جاییه؟
پیشاپیش ممنون از پاسختون
كلا پشتيبانى ها در سراسر ايران بهترين جا هم براى خدمت وظيفه و هم براى پرسنل كادر است ، سختى هاي خدمت در لشكر و تيپ را ندارد و بيشتر كار اين يگانها لجستيكى و پشتيبانى است و مانند لشكرها هيچگاه رزمايش ندارد كه مجبور باشند چند روز در بيابان سپرى كنند ، اما در مورد تقسيم درست شنديد اين يگان زير مجموعه هايي داخل استان يا حتى خارج استان دارد كه ممكنه شما در انجا تقسيم شويد

Sent from my iPad mini 2 using Tapatalk

white boy
07-05-2015, 12:19
دوستان سلام
کسی اطلاعی درمورد پادگان های شهید فلاحی و یا پایگاه هوانیروز ابیک قزوین داره ؟
ارزش داره بیفتم اونجا ؟ چون نزدیک ترین پادگان به شهرمونه !
لطفا کمک کنید اگه لینکی چیزی هم دارید دریغ نکنید ممنون.:n16:

اقایون داداشام .کسی اطلاع نداره

alipolpol
07-05-2015, 12:43
سلام دوستان:n01:

مطمئنا کسانی که الان تاریخ اعزامشون از یک تیر به یک شهریور افتاده خیلی اعصابشون خورده و بهش فکر میکنند. :n14:

ولی من به یک چیز دیگه فکر میکنم و نگرانم که شاید خیلی هم دور از ذهن نباشه

اونم این هست که چه تضمینی وجود داره که دو ماه دیگه دوباره اس ام اس ندن و نگن به خاطر تکمیل ظرفیت اعزام شما به برج هشت انتقال یافت؟؟؟؟؟؟:n29:

دوست خودم تازه هفته پیش اقدام کرد برای سربازی تاریخ اعزامش شد برج هشت پس یعنی برج شیش(شهریور) هم تا خرخره پر شده.

دوستان خوشحال میشم درباره حرفی که زدم نظر بدین. به نظر شما چقدر امکان داره همچین اتفاقی بیوفته؟؟؟؟ اگه افتاد چه کاری از دست ما برمیاد؟؟؟ همینطور دست روی دست بزاریم؟؟؟

لطفا نظرتون رو بگین:n40:

qalati
07-05-2015, 13:12
سلام دوستان:n01:

مطمئنا کسانی که الان تاریخ اعزامشون از یک تیر به یک شهریور افتاده خیلی اعصابشون خورده و بهش فکر میکنند. :n14:

ولی من به یک چیز دیگه فکر میکنم و نگرانم که شاید خیلی هم دور از ذهن نباشه

اونم این هست که چه تضمینی وجود داره که دو ماه دیگه دوباره اس ام اس ندن و نگن به خاطر تکمیل ظرفیت اعزام شما به برج هشت انتقال یافت؟؟؟؟؟؟:n29:

دوست خودم تازه هفته پیش اقدام کرد برای سربازی تاریخ اعزامش شد برج هشت پس یعنی برج شیش(شهریور) هم تا خرخره پر شده.

دوستان خوشحال میشم درباره حرفی که زدم نظر بدین. به نظر شما چقدر امکان داره همچین اتفاقی بیوفته؟؟؟؟ اگه افتاد چه کاری از دست ما برمیاد؟؟؟ همینطور دست روی دست بزاریم؟؟؟

لطفا نظرتون رو بگین:n40:

داداش جو نده لطفن
این پرسشتون بار روانی منفی داره، شما احتمالن سربازیت تموم شده، و میدونی که چقدر از نظر روانی این صحبتها می تونه تاثیر منفی داشتع باشه، مطمن باش سیستم نظام وظیفه گتره ای تاریخ اعزام نمی زنه، این دوستان هم احنمالن به خاطر مدرگ تحصیلیشون چون پر شدن دو ماه عقب افتادن:n16:

saminem
07-05-2015, 15:08
از وقتی گفتن سال جدید میخواد 24 ماه بشه حتی خیلیا دانشگاه نرفتن و دفترچه پست کردن که 2 ساله نشه خدمتشون.
من خودم دو هفته پیش دفترچه پست کردم و با خوش شانسی افتادم برج 6. الانم خیلی ها میرن خدمت و سال دیگه کمبود سرباز پیش میاد .

r_pro
07-05-2015, 15:15
از همون اسفند که تعجیل زدم تا الان هم توی سیستم به علاوه 10 برج 4 بوده هم توی سامانه اینترنت ولی طبق این گفته ی دوستان که بعضی ها رو انداختن برج 6 فرض رو بر این گرفتم که من چون از اولش برج 6 بودم و با تعجیل اومدم برج 4 پس قاعدتا من هم باید به برج 6 انتقال داده باشن اما هیچ اس ام اسی دریافت نکردم .خودم از طریق سامانه پیامکی استعلام کردم هنوز همون 4 بود.یعنی سامانه پیامکی هم مثل سایتش بروز نیست ؟ ممکنه منو هم انداخته باشن برج 6 بدون اینکه بهم اس بدن یا توی سامانه پیامکی ثبت شده باشه ؟
چرا فعلا سامانه پیامکی درسته من قبلا برای بار اول کد سخامم از همین سامانه گرفتم که الان چیزی برای گرفتن کد سخا نداره!
شما احتمال زیاد چون اسمس براتون نیومده هم اینکه سامانه پیامکی همون برج 4 میزنه همون برج چهارید.

r_pro
07-05-2015, 15:20
درواقع کسی که این اس ام اس رو دریافت کرده صد در صد به برج 6 منتقل شده؟

بله متاسفانه همینطوره

r_pro
07-05-2015, 15:42
بزرگوار خوب مگه شما به 096480 زنگ زدی تاریخ اعزامتون را درست نگفت؟

ببینید متوجه منظورتون هستم ولی یا تا حالا زنگ نزدید یادقت نمی کنید. 096480 چندین خدمت پیش روت میذاره از جمله آخرین وضعیت مشمول، آخرین وضعیت درخواست، آخرین وضعیت تعویض کارت و ارتباط با مشاورین.
آخرین وضعیت من رو میگه معافیت تحصیلی در حالی که معافیت تحصیلی با دادن برگه مربوطه که از دانشگاه بهتون میدن لغو میشه و شما مشمول میشید این از اولی که اشتباس!
آخرین وضعیت در خواست هم باید بگه درخواست اعزام که درخواستی که 5 سال پیش داده بودمو هنوز داره میگه!
سومی رو من در جریانش نیستم.
میمونه آخری که من اتفاقا گفتم سراغ096480 نرید مگر برای مشاوره و فرق زیادی با پلیس+10 ندارن شماره ملیتونو می پرسه و وضعیتتون رو میگه درست هم میگه. ولی به نظرم ارزش نداره مدت زیادی سر ارتباط با مشاورین خودتونو معطل کنید چون خیلی خیلی سخت نوبتتون میشه و در بهترین حالت صبح زود. به نظرم یه سر برید پلیس+10 زودتر نتیجه میگیرید. اگرم سوال خاص و واقعا مهمی دارید حتما حتما حتما برید نظام وظیفه شهرتون.

m-a14
07-05-2015, 16:50
استخدام نخبگان مشمول خدمت سربازي در شرکت‌هاي‌ دانش بنيان
خراسان - مورخ پنج‌شنبه 1394/02/17 شماره انتشار 18965

مهر-درپي تعامل سازمان نظام صنفي رايانه‌اي‌ با بنياد ملي نخبگان، تسهيلاتي براي دانش آموختگان و افراد متخصص مشغول به کار در شرکت‌هاي‌ دانش بنيان براي گذراندن دوره خدمت نظام وظيفه سربازي درنظرگرفته شد.اين تسهيلات به صورت پروژه‌هاي‌ تخصصي و تحقيقاتي است که به مدت يک سال افراد متخصص مشمول خدمت نظام وظيفه را قادر مي‌سازد به جاي دوره سربازي در خدمت شرکت‌هاي‌ دانش بنيان باشندو بنياد نخبگان حقوق يک ساله اين افراد را نيز تقبل مي‌کند. علاقه مندان واجد شرايط پس از کسب تاييديه از بنياد نخبگان، به دفتر نخبگان نيروهاي مسلح استان محل زندگيشان معرفي مي‌شوندتا خدمت سربازي آن‌ها به جاي دوره خدمت در شرکت‌هاي‌ دانش بنيان لحاظ شود.همچنين مقرر شد امکان استخدام اين افراد در شرکت‌هاي‌ دانش بنيان فراهم شود.

2051009
07-05-2015, 17:52
سلام من دومین باره که دارم میپرسم من دیروز معاف از رزم شدم مدرکم هم کارشناسیه چند تا سوال داشتم ؟ (قبل از اینکه سوالمو مطرح کنم یه خواهشی دارم بعضیا اطلاعات ندارن همش کپی پیس میکنن هر کی رفته یا واقعا میدونه بگه بیخودی تو دله مارو خالی نکنین )
1-ایا من اموزشی دارم ؟
2-تو شهر خودم میفتم؟
3-کارهای دفتری به من میدن؟
4-تو یسری از سایتا خوندم میگ باید توالت بشوری یا اشپزی کنی ؟ ایا کسی اطلاعی در این خصوص داره ؟

qalati
07-05-2015, 18:24
ببینید متوجه منظورتون هستم ولی یا تا حالا زنگ نزدید یادقت نمی کنید. 096480 چندین خدمت پیش روت میذاره از جمله آخرین وضعیت مشمول، آخرین وضعیت درخواست، آخرین وضعیت تعویض کارت و ارتباط با مشاورین.
آخرین وضعیت من رو میگه معافیت تحصیلی در حالی که معافیت تحصیلی با دادن برگه مربوطه که از دانشگاه بهتون میدن لغو میشه و شما مشمول میشید این از اولی که اشتباس!
آخرین وضعیت در خواست هم باید بگه درخواست اعزام که درخواستی که 5 سال پیش داده بودمو هنوز داره میگه!
سومی رو من در جریانش نیستم.
میمونه آخری که من اتفاقا گفتم سراغ096480 نرید مگر برای مشاوره و فرق زیادی با پلیس+10 ندارن شماره ملیتونو می پرسه و وضعیتتون رو میگه درست هم میگه. ولی به نظرم ارزش نداره مدت زیادی سر ارتباط با مشاورین خودتونو معطل کنید چون خیلی خیلی سخت نوبتتون میشه و در بهترین حالت صبح زود. به نظرم یه سر برید پلیس+10 زودتر نتیجه میگیرید. اگرم سوال خاص و واقعا مهمی دارید حتما حتما حتما برید نظام وظیفه شهرتون.

شما مگه اسفند دفترچه پست نکردین؟ بزرگوار برای منم اخرین وضعیت همینو ک شما میگی زده ...اتمام معافیت تخصیلی..اگه اسفند پست کردین باید مشمول بزنه اخرین وضعیتت
ی نکته هم بگم ...من مشول بودم ک ارشد قبول شدم...نامه اتمام تحصیل ک بردم نظام وظیفه ب من گفتن ک معافیت تحصیلی صادر نشده برات و دردسرهای ک داست بگذریم...من امروز رفتم پرینت گرفتم از برگ سبزم و تارریخ اعزامم همون 4 بود... اینکه چجور سلکت کردن را نمیدونم اختمالن بچه های لیسانس رو ی تعدادیشون رو انداختن برج 6

r_pro
07-05-2015, 19:16
شما مگه اسفند دفترچه پست نکردین؟ بزرگوار برای منم اخرین وضعیت همینو ک شما میگی زده ...اتمام معافیت تخصیلی..اگه اسفند پست کردین باید مشمول بزنه اخرین وضعیتت
ی نکته هم بگم ...من مشول بودم ک ارشد قبول شدم...نامه اتمام تحصیل ک بردم نظام وظیفه ب من گفتن ک معافیت تحصیلی صادر نشده برات و دردسرهای ک داست بگذریم...من امروز رفتم پرینت گرفتم از برگ سبزم و تارریخ اعزامم همون 4 بود... اینکه چجور سلکت کردن را نمیدونم اختمالن بچه های لیسانس رو ی تعدادیشون رو انداختن برج 6

نه! بهمن پست کردم شد برج 2 . فروردین تمدید زدم شد برج 4. حالا خودشون کردن برج6.
من صحبتم در جواب به سوال شما و در مورد 096480 هس 3 آیتمش که قبلا گفتم پاسخگوییش سیستمیه و گویاس و چهارمی یعنی مشاوره یکی که معمولا یه خانومی هس که اعصاب نداره راهنمایی میکنه و یا با گرفتن شماره ملیتون آخرین وضعیتتون رو میگه)
اونم که میگید زده اتمام معافیت تحصیلی مال خدمات الکترونیکی سایت نظام وظیفس.

mehrshad22
07-05-2015, 19:44
پیشاپیش ممنون از پاسختون

من اونجا بودم سعی کن اونجا به چشمه بیدی که زاغه مهمات هست تقسیم نشی از الان برو دنبال پارتی بقیه جاهایه تقسیمیش خوبه مثه باغ عفیف آباد و اینکه تو اون پادگان لوج خوب نیست نسبت به بقیه ولی در کل پادگانش عالیه حتی بهتر از منطقه 3 تهران

Hans Christian
07-05-2015, 21:43
روند پزشکی برای هر معافیتی در حال حاضر سخت شده و این سخت گیری شاید در خصوص بیماری افسردگی نیز بیشتر باشه،اینکه چقدر طول میکشه تا نتیچه کمیسیون مشخص شود به میزان بیماری مرتبط است شاید در ابتدا برای شما یک دوره طول درمان تجویز شود و سپس میزان بهبود یا پیشرفت بیماری ارزیابی شود در ابتدا شاید سوالتی مثل : (آیا گوشه گیر هستی؟ پرونده پزشکی دارید؟ چه داروی خاصی مصرف می کنید؟ ایا ت به حال اقدام به خود زنی یا خودکشی داشتی؟ آیا بدنت را بریدی؟ کجا؟ مواد مصرف می کنی؟و... ) از شما پرسیده می شود (البته این سوالها را سربازی که برای افسردگی اقدام کرده بود می گفت). بعد از ان از شما نوار معز و تست های دیگر می گیرند.
اما در مورد عواقب این معاقیت این بیماری در دسته بیماری اعصاب روان است :
بند2- اختلالات خلقي :
الف)ابتلا به بيماري دوقطبي نوع يك در هر مرحله و فاز : معاف دائم
ب) اختلال افسردگي اساسي : معاف دائم
ج) انواع اختلال خلقي افسردگي خفيف (ديس تايمي و سايكلو تايمي ) ، اختلال خلقي دو قطبي نوع دوّم (هايپومانيا) در صورتيكه با دارو تحت كنترل بوده و يا تهديد كننده خود و اطرافيان نباشد : معاف از خدمات رزمي
د) در صورتيکه حداقل شش ماه از حمله حاد(اولين حمله حاد مانيا) و افسردگي گذشته باشد و هيچگونه علامتي نداشته باشد : معاف از خدمات رزمي
بنابراین فکر کنم که کارت معافیت قرمز خواهد داشت که یکبار قبلا از محدودیت های ان گفته بودم.
در مورد واریس هم تا شما سنوگرافی نکنید و میزان ان مشخص نشود نمی توان نظری داد، اما در مورد یرقان ، اگر ثابت شود(توسط سنوگرافی)که در عملی در بچگی داشتید بخشی از اعضای داخلی شما برای درمان برداشته شده باشد و با توجه به میزانی در قانون معافیت امده است می توانید معافیت بگیرید.
از بین این سه بیماری ان طور که قبلا گفتید ابتدا افسردگی سپس جراحی یرقان و انتها هم واریس
در مورد کسری جهبه هم پزشک بیمارستان هیچ کاره است در ضمن اطلاعات سن و تاریخ تولد شما در نظام وظیفه موجوده و دستکاری شناسنامه شاید عواقبی برای شما داشته باشد،
راه برای رهایی از خدمت نیست افراد زیادی همیشه سعی می کنند به هر نحوی معافیتی بگیرند اما اکثر انها در پایان به خدمت می روند و ان را با همه سختی هاش تمام می کنند ، کلا تحصیل کردن هدف خوبیه و هم اینکه چند سال معافیت خواهید داشت اما شاید چند سال بعد خدمت سختر و طولانی تر شود
فکر کنم شما راننده در یگان هستید ، اگر این طور باشه حداقل از لحاظ کارهای فیزیکی گه دیگر سربازان انجام می دهند لااقل معاف هستید ، اگر راننده روحانی عقیدتی هستید(فرمانده عقیدتی ) درباره شعبه تبلیغات با ان صحبت کنید همچنین می توانید ملاقات حضوری با فرماندهی پادگان داشته باشید. همین که در نزدیکی محل سکونت خودتون هستید بهترین شانس خدمتی رو داشتید ساعت ورود شما نسبت به تمام سربازانی که در پادگانی من خدمت می کردم بسیار بهتره ( انها ساعت ۵:۴۵ صبح باید در یگان می بودند) سعی کنید دوستان خوبی در یگان یا پادگان پیدا کنید تا از تنهایی و گوشه گیری خارج شوید و هم کسی باشه بتوانید با ان راحت درد و دل کنید.
همیشه سعی کنید سرباز صادقی باشید و از تقبل مسولیت هراسی هم نداشته باشید ، به چشم بارها دیدم که سربازانی که این دو خصلت رو داشتند نزد فرمانده یگان ها عزیز بودند و خدمت راحتی نسبت به بقیه داشتند .

مرسی از جوابگویی شما
میتونم به شورای پزشکی بگم در مورد افسردگی معافیت موقت بده؟؟
و اینکه من تو پارک موتوری هستم و فعلا هیچ ماشینی تحویل نگرفتم..
فعلا ماشین ها دست سرباز های قدیمی هست و اگه اونا برن ماشین ها به من میرسه!! دو سه ماه دیگه یه نیسان داغون بهم تحویل میدند که همین الان راننده فعلیش 24 ساعته در حال ماموریته!! و این خیلی بده..و 5-6 ماه بعد از اون یعنی 8-9 ماه دیگه راننده یه سرهنگ یا راننده حاج آقا میشم!
فعلا دارم توی کارگاه و مکانیکی و تعویض روغن پارک موتوری جون میکنم!!! مثل چی...! حتی تو آموزشی هم یک دهم این هم اذیت نشدم!! به قولی توی نفت و بنزین و روغن ها دارم شنا میکنم!! البته فکر کنم پارک موتوری به صورت غیر قانونی این جور وسایل رو نگه میداره!
فعلا کار من از یگان های پیاده هم شدت سخت تر و عذاب آور تر هست
لااقل تو آموزشی که بودیم یک ساعت و نیم کلاس داشتیم و نیم ساعت استراحت و به حال خود ولی اینجا من دو دقیقه هم استراحت ندارم متاسفانه!!
ساعت ورود به پادگان برای همه 6:30 هست ولی من که باید صبح زود توی دفتر پارک موتوری کار کنم و ماشین ها رو روشن کنم میگن حتما باید ساعت 6 اینجا باشی و من هم برای همین بیشتر روز ها نمیتونم برم
نگهبانی هم هفته ای 3 بار در پارک موتوری هستم (که بسیار برای واریسم مضرره) و البته 2 ساعت نگهبانی میدم و 2 ساعت استراحت دارم!!!!!!!!!! البته به لطف یرباز های قدیمی و ارشد بازیشون نمیتونم اون 2 ساعت رو هم استراحت کنم....میگن پاس 1 و 2 اینجورین و پاس 3 شب ها باید نگهبانی بده..البته من تا حالا ندیدم پاس 3 نگهبانی بده..ما رو هم که همیشه پاس 1 و 2 می نویسن!!!

تبلیغات درست چسبیده به پارک موتوری هست...اتفاقا تو فکرم یه جورایی خودمو بچسبونم برم تو تبلیغات..اگه ایشالله بشه که خیلی خوب میشه
ولی کسی اینجا به فکر ما نیست!! سربازای قدیمی تر هم اکثرا با عرض معذرت دیوث هستند....پادگانو به گند کشیدند خاموشی رو ساعت 11-12 میزنند...همشون گوشی میارندو البته سیگار هم که پیش کش!!
ما تو آموزشی که تو عجب شیر بودیم تو گروهان 6 گردان 5 بودیم و 118 نفر بودیم و همه با هم مثل برادر میموندیم و حتی کمد هامون رو هم قفل نمیکردیم و تا آخر هم وسایل هیچکسی گم نشد... اونجا با همه دوست بودم ولی اینجا!!

توی جراحی یرقان من که 19 سال پیش و در بیمارستان اسد آبادی تبریز بود خون من رو کامل تخلیه کردند و خون نفر دیگه ای رو بهم تزریق کردند نمیدونم این تو معافیت تاثیر داره یا نه؟؟ اگه کار دیگه ای هم کرده باشند من خبر ندارم
داداش یه بار تو اولین روزی که تقسیم شده بودم با حاج آقا (فرمانده عقیدتی - سیاسی) حرف زدم برعکس سایر روحانی ها که اخلاق خوبی دارن این یکی اخلاقش مثل سگ میموند یا حتی بد تر
روحانی ها که سهله پادگان خداش هم با خدای بیرون فرق داره

راستی نگفتین من اگه الان بتونم معافیت تحصیلی بگیرم و فوق دیپلم یا لیسانسم رو بگیرم میتونم بعدا میتونم امریه درست کنم و تو جا های غیر نظامی خدمت کنم یا نه؟؟
حماقت کردم من امسال پشت کنکور بودم و تا آذر ماه این سال معافیت تحصیلی داشتم ولی با خواست خودم رفتم خدمت
خدمت با اون چیزی که من فکرشو میکردم خیلی فرق داره
اعصابم خیلی خرابه... میتونم فعلا تا زمانی که کنکورمو بدم و اعلام نتایج بشه تو یه دانشگاه بدون کنکور ثبت نام کنم؟؟

(آیا گوشه گیر هستی؟ پرونده پزشکی دارید؟ چه داروی خاصی مصرف می کنید؟ ایا ت به حال اقدام به خود زنی یا خودکشی داشتی؟ آیا بدنت را بریدی؟ کجا؟ مواد مصرف می کنی؟و... ) از شما پرسیده می شود (البته این سوالها را سربازی که برای افسردگی اقدام کرده بود می گفت). بعد از ان از شما نوار معز و تست های دیگر می گیرند.

به این جور سوال ها چه جوابی بدم؟؟ آیا راستشو بگم یا از خودم در بیارم؟؟ مثلا من تا حالا مواد مصرف نکردم و دارو فقط یکی دو هفته خوردم و بعدش دیدم که نه تنها افسردگیم رو خوب نکرد بلکه بد ترش هم کرد واسه همین هم بعد از یکی دو هفته کنار گذاشتمش!!
تا حالا اقدام به خودکشی نکردم ولی دو سه سال پیش در یه اتفاقی رگ مچم به وسیله شیشه بریده شد و اگه نیم سانت اون ور تر بود شاهرگم بریده میشد میتونم بگم اینو خودم به قصد خودکی انجام دادم؟؟؟ اینجور سوال ها چه تاثیری داره؟؟؟ راستی میتونم بگم معافیت موقت برای درمانم بنوین؟؟؟ معافیت موقت نسبت به معافیت داعم رحت تر نمیدن؟؟

alipolpol
07-05-2015, 21:50
داداش جو نده لطفن
این پرسشتون بار روانی منفی داره، شما احتمالن سربازیت تموم شده، و میدونی که چقدر از نظر روانی این صحبتها می تونه تاثیر منفی داشتع باشه، مطمن باش سیستم نظام وظیفه گتره ای تاریخ اعزام نمی زنه، این دوستان هم احنمالن به خاطر مدرگ تحصیلیشون چون پر شدن دو ماه عقب افتادن:n16:

داداش شما اعصابت کمی خرابه!!! یا استرست خیلی زیاده!!!!!

من اعزامم برج شیش هستش. لطفا اشما جو نده.

منظورت هم از مدرک تحصیلی نفهمیدم که چه ربطی به تاریخ اعزام داره؟

:n40:با سپاس

qalati
07-05-2015, 22:37
داداش شما اعصابت کمی خرابه!!! یا استرست خیلی زیاده!!!!!

من اعزامم برج شیش هستش. لطفا اشما جو نده.

منظورت هم از مدرک تحصیلی نفهمیدم که چه ربطی به تاریخ اعزام داره؟

:n40:با سپاس
نه داداش سما ی حرف بی پایه و اساس زدی گفتم شایعه کلن بار روانی منفی داره و ایشالا رفتی خدمت میفهمی که حرف چقدر این حرفهای بی پایه اثر بدی داره مخصوصن توی آموزشی...
اکثر بچه های لیسانس که تاریخ پست دفترچه ده روز آخر اسفند هست رو عموما انداختنشون شهریور ماه
بزرگوار جو ندادم من گه......:n16:
مشتی هستی

qalati
07-05-2015, 22:41
نه! بهمن پست کردم شد برج 2 . فروردین تمدید زدم شد برج 4. حالا خودشون کردن برج6.
من صحبتم در جواب به سوال شما و در مورد 096480 هس 3 آیتمش که قبلا گفتم پاسخگوییش سیستمیه و گویاس و چهارمی یعنی مشاوره یکی که معمولا یه خانومی هس که اعصاب نداره راهنمایی میکنه و یا با گرفتن شماره ملیتون آخرین وضعیتتون رو میگه)
اونم که میگید زده اتمام معافیت تحصیلی مال خدمات الکترونیکی سایت نظام وظیفس.

خوب دیگه از پشت تلفن بنده خدا ها چ کاری میتونن بکنن؟ همین اعلام وضعیتت رو میتونن بگن:n16:

pedram-007
07-05-2015, 23:10
سلام دوستان
از وقتی که فارغ التحصیل میشیم چقد وقت داریم تا دفترچه رو بفرستیم؟
ممنون

r_pro
08-05-2015, 03:07
خوب دیگه از پشت تلفن بنده خدا ها چ کاری میتونن بکنن؟ همین اعلام وضعیتت رو میتونن بگن:n16:

ای بابا اصلا بیخیال...:n01:

fastfind
08-05-2015, 10:36
سلام. وقت بخیر.
بعد از دوره کد , الان برای تقسیم شدن توی برگه امریه من زده: تیپ فلان - آج
"این آج یعنی چی؟"
و تاثیری توی جایی که میوفتم تو تیپ داره؟ جاهای خوب و راحتتر توی پادگان میوفتم یا فرقی نداره هر جا کم باشه میندازنم؟

mani6606
08-05-2015, 10:42
سلام. وقت بخیر.
بعد از دوره کد , الان برای تقسیم شدن توی برگه امریه من زده: تیپ فلان - آج
"این آج یعنی چی؟"
و تاثیری توی جایی که میوفتم تو تیپ داره؟ جاهای خوب و راحتتر توی پادگان میوفتم یا فرقی نداره هر جا کم باشه میندازنم؟

فكر كنم منظور شما اين باشه كه در برگه امريه نوشته شده " به : ف تيپ ٦٥ نزاجا ا.ج"
ا.ج يعنى به اجوداني فرمانده تيپ و اين در تقسيم شما ربطى ندارد اجوداني به فرد گفته مي شود

saminem
08-05-2015, 11:27
برای معافیت پزشکی اگه 3 بیماری نوشته بشه ، پزشک معاینه کننده بیمارستان نظام وظیفه فقط یک بیماری رو توی پرونده درج میکنه و برای کمیسیون پزشکی میفرسته یا هر سه تا بیماری مورد بررسی قرار گرفته میشه؟

پ.ن: برای بار دوم هست که پرونده پزشکی تشکیل میشه

mani6606
08-05-2015, 11:32
برای معافیت پزشکی اگه 3 بیماری نوشته بشه ، پزشک معاینه کننده بیمارستان نظام وظیفه فقط یک بیماری رو توی پرونده درج میکنه و برای کمیسیون پزشکی میفرسته یا هر سه تا بیماری مورد بررسی قرار گرفته میشه؟

پ.ن: برای بار دوم هست که پرونده پزشکی تشکیل میشه

پزشكان كميسون سه نفر هستند كه درباره همه بيماري ها نظر مي دهند و شما هر تعداد بيماري داشته باشيد در يك روز و يك جا معاينه مي شويد

saminem
08-05-2015, 11:42
پزشكان كميسون سه نفر هستند كه درباره همه بيماري ها نظر مي دهند و شما هر تعداد بيماري داشته باشيد در يك روز و يك جا معاينه مي شويد

اخه دفعه قبل هم 3 بیماری نوشته شده بود و پرونده رد شده بود ، انگار صورت خوشی نداره واسشون. معاون نظام وظیفه گفته بود 1 بیماری که احتمال معافیتش بیشتر هست رو اعلام کنید که رئیس نظام وظیفه *لج* نکنه دوباره! پزشک اولیه ولی بازم 3 مورد رو یادداشت کرد.
کلا خودمون که به اون صورت با این وضیعیت امید چندانی به معافیت نداریم فقط تلاشمونو میکنیم.

imanparsa
08-05-2015, 14:45
اخه دفعه قبل هم 3 بیماری نوشته شده بود و پرونده رد شده بود ، انگار صورت خوشی نداره واسشون. معاون نظام وظیفه گفته بود 1 بیماری که احتمال معافیتش بیشتر هست رو اعلام کنید که رئیس نظام وظیفه *لج* نکنه دوباره! پزشک اولیه ولی بازم 3 مورد رو یادداشت کرد.
کلا خودمون که به اون صورت با این وضیعیت امید چندانی به معافیت نداریم فقط تلاشمونو میکنیم.

پروندتون در حد معاف از رزم بود که رد شد بار اول ؟ گفتن میتونین معاف از رزم رو بگیرین؟

Mohammad_666
08-05-2015, 14:50
دوستان این درسته که میگن وقتی پرونده رو بفرستن شورا پزشکی یا معاف دائم میشی یا معاف از رزم ؟ میگن حال سومی نداره مثلا بگن هیچی شاملت نمیشه؟میشه یکی راهنمایی کنه؟

p30 arman
08-05-2015, 15:26
دوستان هفته پیش یه سوال کردم از عزیزان که بهترین جا برای خدمت در تهران ناجا کجا هست ، که جواب گرفتم فتا و فاوا بهترینشونن
طی پیگیری که با اشنامون کردم و صحبت کردن باهاشون این دوتا ارگان زیر فوق لیسانس درخواست نیاز نمیکنن :n02: و خرمون هم نرفت که خودمون رو جا کنیم
حالا دوباره سوال رو میپرسم بهترین جا برای خدمت در ناجا / یگان ویژه در تهران بجز فتا و فاوا کجا هست ( دیپلم پایگاه داده دارم ) جنت آباد هم هستم

ممنون میشم جواب بدید با تشکر:n16:

VahidDG2007
08-05-2015, 15:41
دوستان این درسته که میگن وقتی پرونده رو بفرستن شورا پزشکی یا معاف دائم میشی یا معاف از رزم ؟ میگن حال سومی نداره مثلا بگن هیچی شاملت نمیشه؟میشه یکی راهنمایی کنه؟

داداش من خودم بارها و بارها اونجا بودم وقتی پرونده هارو میخونن خیلی هارو سرباز اعلام میکنن الکی خودتونو گرفتار نکنین...

پرونده ها اینجوری اعلام میشه.

سرباز- نامه معرفی به بیمارستان یا همون معاینه مجدد و غیره.....

mani6606
08-05-2015, 16:01
شما سوالت دقيق نيست
يك كميسيون پزشكى داريم و يكي شوراى عالى پزشكى
در كميسيون پزشكى حالت سومى هم است يعنى ممكنه تصميم گيرى درباره بيمارى مشكل باشه يا پزشكان اتفاق نظر و راى نباشن در اين صورت پرونده به شوراى عالى پزشكى ارجاع داده مى شود البته مشمول مى تواند به راى كميسيون شكايت كند و درخواست شورا عالى داشته باشد اما پرونده هر بيمارى را به شورا نمى فرستند
در شورا عالى هم براى هر مشمول تنها يكبار انجام مى شود و راى ان قاطع و بدون تغيير است و مشمول حق شكايت ندارد

mani6606
08-05-2015, 16:05
ريس نظام وظيفه فقط مى خواد در يك روز تا پايان وقت اداري نتيجه كميسيون همه مشخص باشه و گرنه پزشكان موظف هستند كه هر مشمول با هر تعداد بيمارى را دقيق معاينه كنند

saminem
08-05-2015, 17:30
پروندتون در حد معاف از رزم بود که رد شد بار اول ؟ گفتن میتونین معاف از رزم رو بگیرین؟
واسه کمر درد دیسک ضعیف و پا درد !
نتیجه ام ار آی گویای دیسک ضعیف هست.

راستش الان فک میکنم اگر بتونی وایسی سر پا باید سربازی بری و معاف نمیکنن. خودشون هم روراست همین حرفو میزن و میگن دکترای ما معافت نمیکنن!

saminem
08-05-2015, 17:32
ريس نظام وظيفه فقط مى خواد در يك روز تا پايان وقت اداري نتيجه كميسيون همه مشخص باشه و گرنه پزشكان موظف هستند كه هر مشمول با هر تعداد بيمارى را دقيق معاينه كنند

مانی جان میگم که اگه پرونده ایی توی کمیسیون پزشکی معاف دائم شناخته بشه، این پرونده دوباره در کمیسیونی دیگه مورد بررسی قرار میگیره؟

mani6606
08-05-2015, 17:50
مانی جان میگم که اگه پرونده ایی توی کمیسیون پزشکی معاف دائم شناخته بشه، این پرونده دوباره در کمیسیونی دیگه مورد بررسی قرار میگیره؟

بله گاهى ممكنه پرونده معاف دائم براى بازبينى راى صادره به شوراي عالى پزشكى صادر شود و مشمول را در شورا عالى معاينه كنند اما باز هم به اين پروندها در شوراى عالى اكثرا معاف دائم ميدهند

H e K t O r
08-05-2015, 17:52
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من شنیدم تاریخ اعزامای تیر ماه خورده شهریور!!
من اعزامم اردیبهشت بود بعدا تمدید کردم خورد تیر ماه

ولی من چون پیام تبلیغاتی زیاد واسم میاد معمولا نخونده پاک میکنم و الان نمیدونم واسم اس ام اس اومده پاک کردم یا هنوز نیومده !!

الان باید چطوری بفهمم تاریخم شهریور شده با نه؟

mani6606
08-05-2015, 17:54
سلام دوستان
یه سوال داشتم

ولی من چون پیام تبلیغاتی زیاد واسم میاد معمولا نخونده پاک میکنم و الان نمیدونم واسم اس ام اس اومده پاک کردم یا هنوز نیومده !!

از پليس +١٠ جويا شويد

saminem
08-05-2015, 17:55
سلام دوستان
یه سوال داشتم

سلام.

برو پلیس +10 و پرینت جدید بگو بهت بده.

H e K t O r
08-05-2015, 18:00
از پليس +١٠ جويا شويد

واسه همه تیر ماهی ها اینطور منتقل شده به شهریور یا ممکنه بعضی ها هم شامل نشه؟؟

p30 arman
08-05-2015, 18:01
دوستان هفته پیش یه سوال کردم از عزیزان که بهترین جا برای خدمت در تهران ناجا کجا هست ، که جواب گرفتم فتا و فاوا بهترینشونن
طی پیگیری که با اشنامون کردم و صحبت کردن باهاشون این دوتا ارگان زیر فوق لیسانس درخواست نیاز نمیکنن :n02: و خرمون هم نرفت که خودمون رو جا کنیم
حالا دوباره سوال رو میپرسم بهترین جا برای خدمت در ناجا / یگان ویژه در تهران بجز فتا و فاوا کجا هست ( دیپلم پایگاه داده دارم ) جنت آباد هم هستم

ممنون میشم جواب بدید با تشکر:n16:

بعلاوه سوال بالا درمورد خدمت در سفارت ها چی فکر میکنید ( بهترین سفارت ها برای خدمت کدوم ها هستن؟)

saminem
08-05-2015, 18:12
به صورت رندوم یه عده رو انداختن شهریور. برا عده ایی هم تغییر نکرده. شانسی بوده دیگه

qalati
08-05-2015, 20:14

نه همه نه، ی عده ای روی انداختن شهریور

Dirk
08-05-2015, 20:50
سلام به تمامی دوستان
به موردی بر خوردم که نمی دونم تا حالا برای کسی اتفاق افتاده یا نه اگه آره لطف کنید و جواب بدید.
من چهارشنبه(16/2/94)رفتم پلس 10+ و برگه آماده به خدمتم رو گرفتم. تاریخ ثبت درخواست رو 20/11/93 و تاریخ اعزام رو زده 19/2/94 و علاوه بر تمجید و ستایش از جایگاه رفیع سربازان و غیره و غیره در آخر برگه چیزی دیدم که درجا خشکم زد. 180 روز +خدمت!
حتماً می دونید که سال 93 با ثبت نام پیش از تاریخ 22 بهمن ماه غیب ها بخشیده می شد بنده هم غیب داشتم و بالاخره در تاریخ 20/11(با خوش شانسی) اسمم در سامانه ثبت شد. یعنی در اون برگه ای که اون خانم مهربان میده و بعد از خوندن مشخصات باید امضاش کنی و بعد یه کپی هم ازش بهت داده میشه.
این یکی خانم(نمی دونم چرا همشون خانم اند! باید یکی باشه که ما رو درک کنه آخه!) گفت شنبه بیا تا برات توجیه غیبت رد کنیم. حالا دوتا سوال داشتم:
1- زمان ثبت که می گفتن باید قبل 22 بهمن باشه، همین تاریخی که تو برگه درج میشه و یه کپی ازش به مشمول داده میشه؟ (اگه این طوره پس این اضافه خدمت از کجا اومد)
2- آیا این درخواست توجیه غیبت واقعاً کارساز هست؟
در ضمن من برای معافیت پزشکی اقدام کرده بودم که به معافیت از رزم منجر شد. ببخشید که خیلی طولانی شد و در ضمین مثل همیشه
پیشاپیش متشکرم

mani6606
08-05-2015, 20:57
سلام به تمامی دوستان
به موردی بر خوردم که نمی دونم تا حالا برای کسی اتفاق افتاده یا نه اگه آره لطف کنید و جواب بدید.
من چهارشنبه(16/2/94)رفتم پلس 10+ و برگه آماده به خدمتم رو گرفتم. تاریخ ثبت درخواست رو 20/11/93 و تاریخ اعزام رو زده 19/2/94 و علاوه بر تمجید و ستایش از جایگاه رفیع سربازان و غیره و غیره در آخر برگه چیزی دیدم که درجا خشکم زد. 180 روز +خدمت!
حتماً می دونید که سال 93 با ثبت نام پیش از تاریخ 22 بهمن ماه غیب ها بخشیده می شد بنده هم غیب داشتم و بالاخره در تاریخ 20/11(با خوش شانسی) اسمم در سامانه ثبت شد. یعنی در اون برگه ای که اون خانم مهربان میده و بعد از خوندن مشخصات باید امضاش کنی و بعد یه کپی هم ازش بهت داده میشه.
این یکی خانم(نمی دونم چرا همشون خانم اند! باید یکی باشه که ما رو درک کنه آخه!) گفت شنبه بیا تا برات توجیه غیبت رد کنیم. حالا دوتا سوال داشتم:
1- زمان ثبت که می گفتن باید قبل 22 بهمن باشه، همین تاریخی که تو برگه درج میشه و یه کپی ازش به مشمول داده میشه؟ (اگه این طوره پس این اضافه خدمت از کجا اومد)
در ضمن من برای معافیت پزشکی اقدام کرده بودم که به معافیت از رزم منجر شد. ببخشید که خیلی طولانی شد و در ضمین مثل همیشه
پیشاپیش متشکرم

جواب خلاصه
١- بله منظور تاريخى كه تمام مشخصات شما وارد سامانه شده كه تاريخ ان براى شما ٢٠ بهمن بوده
٢- در حين خدمت بارها ديده بودم كه اضافه خدمت غيبت هاى غير موجه بسيارى از سربازان حذف شده بود
جاى نگرانى ندارد فقط پيگير موضوع باشيد

qalati
08-05-2015, 21:00
سلام به تمامی دوستان
پیشاپیش متشکرم

مگه نوزدهم اردیبهشت اعزام میکنن سرباز ها رو؟ قاعدتن باید ماهای فرد اعزام کنن؟
تا جایی ک من میدونم پلیس 10 الکی حرفی نمیزنه، یعنی اگه حارج از محدوده اختیاراتشون باشه ارجاع میدن به نظام وظیفه، انشالا مشکلی نیست:n16:

Dirk
08-05-2015, 21:05
مگه نوزدهم اردیبهشت اعزام میکنن سرباز ها رو؟ قاعدتن باید ماهای فرد اعزام کنن؟
تا جایی ک من میدونم پلیس 10 الکی حرفی نمیزنه، یعنی اگه حارج از محدوده اختیاراتشون باشه ارجاع میدن به نظام وظیفه، انشالا مشکلی نیست:n16:
تا جایی که من خوندم و یادم هست دیپلم و زیرش هر ماه اعزام دارن. بعلاوه 19/2 یعنی فردا باید برم و تازه دفترچه سبز رو که توش تاریخ دقیق اعزام درج شده رو بگیرم. به این دلیل نمی دونم شاید هم اردیبهشت اعزام نشم.

qalati
08-05-2015, 21:18
تا جایی که من خوندم و یادم هست دیپلم و زیرش هر ماه اعزام دارن. بعلاوه 19/2 یعنی فردا باید برم و تازه دفترچه سبز رو که توش تاریخ دقیق اعزام درج شده رو بگیرم. به این دلیل نمی دونم شاید هم اردیبهشت اعزام نشم.

برگ سفید گرفتی؟ برگ سبز رو ک همون موقع ثبت نام میدن بهت؟

Dirk
08-05-2015, 21:28
برگ سفید گرفتی؟ برگ سبز رو ک همون موقع ثبت نام میدن بهت؟

بله مثل اینکه با توجه به این که ظرفیت دارن یا نه برگه سبز رو بعضاً همون موقع ثبت نام هم می دن(برا دوست برادرم این طور بود). خب ولی متصدیش بهم گفت که همون شنبه بیا و بگیر. در ضمن من برای معافیت پزشکی هم اقدام کرده بودم. تو اکثر سایتهایی که من خونده بودم نوشته بود که معمولاً برگه اعزام به خدمت(سفید) یه یا دو هفته قبل از دفترچه سبز میاد و صرفاً جهت اطلاع مشمول هست که قراره اعزام بشه(تو بر خودم هم همین رو نوشته).

Mehran
08-05-2015, 23:43
دوستان سلام

یه سوال مهم ! چند وقت بعد از پایان دوره تکمیلی، برگه سبز به
دست آدم میرسه و آدم میتونه با اطمینان دفترچه رو پست کنه؟!

با تشکر مهران...

aren90
09-05-2015, 00:14
دوستان سلام
من تیر94 ام میخوام برم برای شهریور تمدید بزنم به خاطر امریه ام . به نظرتون میزنن برای شهریور؟ اگه بزنن چند روزه به من اعلام میکنن؟

saminem
09-05-2015, 01:08
دوستان سلام
من تیر94 ام میخوام برم برای شهریور تمدید بزنم به خاطر امریه ام . به نظرتون میزنن برای شهریور؟ اگه بزنن چند روزه به من اعلام میکنن؟
واسه شهریور ظرفیت تکمیله. چونکه الان دارن برای برج هشت تاریخ اعزام میزنن

farsweb
09-05-2015, 17:17
سلام دوستان عزیز
من 1 تیرماه اعزامم هست احتمالا از سپاه. می خواستم اگر بشه سربازی رو بیام تهران (سمنانم الآن) و اوقات آزاد رو پیگیر دوره های آموزشی باشم. اما هیچ واحد مناسبی رو نمیشناسم.(ضمنا مدرکم لیسانس) کسی میتونه به بنده کمک کنه، تهران کدوم واحدها برای امثال من بهتر هست؟
ممنون میشم کمکم کنید.

qalati
09-05-2015, 17:29
سلام دوستان عزیز
من 1 تیرماه اعزامم هست احتمالا از سپاه. می خواستم اگر بشه سربازی رو بیام تهران (سمنانم الآن) و اوقات آزاد رو پیگیر دوره های آموزشی باشم. اما هیچ واحد مناسبی رو نمیشناسم.(ضمنا مدرکم لیسانس) کسی میتونه به بنده کمک کنه، تهران کدوم واحدها برای امثال من بهتر هست؟
ممنون میشم کمکم کنید.

شما اگر پذیرش یکی از پادگان های سپاه رو بگیرد(توی هر شهری) ، بعد از آموزشی توی همون پادگان مشغول میشین،

saminem
09-05-2015, 17:48
با توجه به عکس mri کمر و فاصله 7 سانتی بین پاها ،که پرونده پزشکی این موارد توی اقدام اول فقط معاف از رزمی گرفت و اعتراض نتیجه نداد. الان توی پرونده ی دوم با همین موارد به نظر شما چند درصد احتمال معافی کامل وجود داره؟

farsweb
09-05-2015, 17:48
شما اگر پذیرش یکی از پادگان های سپاه رو بگیرد(توی هر شهری) ، بعد از آموزشی توی همون پادگان مشغول میشین،
دوست عزیز من برگه سبز دارم و آموزشی رو رفتم. می خوام بدونم کجاها مناسبتره توی شهر و دسترسی بهتری داره. چون بعداز ظهرهای آزاد رو می خوام کلا به کلاس و آموزش بگذرونم. متاسفانه چون تهران ساکن نیستم با واحدها آشنایی ندارم.

qalati
09-05-2015, 18:03
دوست عزیز من برگه سبز دارم و آموزشی رو رفتم. می خوام بدونم کجاها مناسبتره توی شهر و دسترسی بهتری داره. چون بعداز ظهرهای آزاد رو می خوام کلا به کلاس و آموزش بگذرونم. متاسفانه چون تهران ساکن نیستم با واحدها آشنایی ندارم.

اخه اینجوریام نیست که بخوای آزادی انتخاب داشته باشی، همچی بستگی داره به پادگان های تهران ک پذیرشتو بگیرن یا نه
اونو باید از بچه های تهران بپرسین

vahid javani
09-05-2015, 18:06
دوستانی که تاریخ اعزامشون برج ۴ و ۶ هست، خواهشا بفرمایید کی دفترچه رو پست کردید (و البته اینکه برج ۴ هستید یا ۶).
سال دیگه باید برم و برای سرباز معلمی باید اعزامی این تاریخ ها باشم.

ehsan6239
09-05-2015, 18:13
با توجه به عکس mri کمر و فاصله 7 سانتی بین پاها ،که پرونده پزشکی این موارد توی اقدام اول فقط معاف از رزمی گرفت و اعتراض نتیجه نداد. الان توی پرونده ی دوم با همین موارد به نظر شما چند درصد احتمال معافی کامل وجود داره؟

نمیخوام نا امیدت کنم ولی این روزها خیلی سخت میشه معافی گرفت. دلیلش هم کمبود سرباز هست. به همین دلیل معاف از رزمت میکنن میفرستنت خدمت منم خیلی تلاش کردم برا معافی دائم و لی معاف از رزم شدم امیدوارم شما معاف دائم شی . تمام تلاشت رو کن اگه هم خدایی نکرده معاف دائم نشدی حداقل تلاشت رو بزار برای معاف از پست نگهبانی. چون تنها چیزی هست که سرباز ها رو شکنجه میده اما اگه معاف از پست بشی خدمت سربازیت میشه مثل دوران مدرسه صبح میری ظهر میایی خونه ...

نبووووووووووووووود 45 روز دیگه پایان خدمت :n20::n20::n20::n20::n20:

saminem
09-05-2015, 18:17
دوستانی که تاریخ اعزامشون برج ۴ و ۶ هست، خواهشا بفرمایید کی دفترچه رو پست کردید (و البته اینکه برج ۴ هستید یا ۶).
دو هفته پیش پست کردم برج 6 هستم

mykamran
09-05-2015, 19:20
10 برج 12 از 4 شدم 6

kolahesiah
09-05-2015, 20:07
یه سواال
من تو آموزشی دفترچه درمانی نگرفتم

الان توی یگان چجوری اقدام کنم ؟

x3lmorgan
09-05-2015, 20:25
یه سواال
من تو آموزشی دفترچه درمانی نگرفتم

الان توی یگان چجوری اقدام کنم ؟
سلام
درخواست گواهی اشتغال به خدمت برای ارائه به بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح بده به رکن 1 گروهانتون با یک قطعه عکس (احتمالا)، بعد اونا بعد از چند روز درخواستو میدن نیروی انسانی پادگان و گواهی صادر میشه. گواهی رو ببر به یکی از شعب بیمه های خدمات درمانی (مدارک دیگه هم همراهت باشه). اونجا به صورت حضوری و کاملا مجانی دفترچه بیمه براتون صادر میکنن.

mani6606
09-05-2015, 20:27
سلام دوستان عزیزمن 1 تیرماه اعزامم هست احتمالا از سپاه. می خواستم اگر بشه سربازی رو بیام تهران (سمنانم الآن) و اوقات آزاد رو پیگیر دوره های آموزشی باشم. اما هیچ واحد مناسبی رو نمیشناسم.(ضمنا مدرکم لیسانس) کسی میتونه به بنده کمک کنه، تهران کدوم واحدها برای امثال من بهتر هست؟
ممنون میشم کمکم کنید.

اینکه شما در گدام پادگان سپاه در نهران تقسیم بشوید دست شما نسیت و انتخابی هم در کار نیست اگر پارتی داشته باشید قضیه فرق می کند اما در کل خدمت در تهران نسبت به همه شهرستان های بهتر است و در شب هایی که نگهبان نیستید می توانید از پادگان خارج شوید

imanparsa
09-05-2015, 21:05
اوایل اسفند 93 پست کردم و برج 4 افتادم

r_pro
09-05-2015, 21:16

اولا این اشتباه رو نکنید که باید اعزام 4 یا 6 باشید باید بدونید روال سال های قبل ثبت نام از اعزامی های برج 2 و 4 بوده و امسال استثنائا بدلیل تاخیر در ثبت نام دارن از برج 6 می گیرن. اشتباهی که خیلی از اعزامی های برج 2 کردن ولی نتونستن ثبت نام کنن چون خیال کردند دیگه ثبت نامی در کار نیست و همان برج 2 اعزام شدند. پس شما بهترین حالت اینه که اعزامتون رو برج 4 بذارید نهایتا هم چه از اعزامی های برج 2 بگیرن چه 6 همگی تغییر وضعیت داده میشن و همان برج 4 اعزام میشن.
ثانیا شما نباید اینطوری فکر کنید که مثلا فلان تاریخ که پست کنم میشم برج 4 بسته به زمان های مختلف فرق میکنه مثلا پارسال کسی که اواخر بهمن تا اواخر اسفند دفترچه پست کرد شده برج 4 ولی امسال قطعا شرایط فرق داره الان کسی دفترچه پست کنه اعزامش میشه برج 8 شاید یک ماه دیگه پست کنه بشه برج 10 و الی آخر شما برای اینکه برج 4 رو از دست ندید باید کاملا به روز باشید و از پلیس +10 از تاریخ اعزام های فعلی آن زمان اطلاع پیدا کنید پس توصیه میکنم فعلا هر ماه سر بزنید و از زمانی که اعزام ها برج 12 شد هر 2 هفته یک بار از تاریخ اعزام ها باخبر بشید.

vahid javani
09-05-2015, 21:32
اولا این اشتباه رو نکنید که باید اعزام 4 یا 6 باشید باید بدونید روال سال های قبل ثبت نام از اعزامی های برج 2 و 4 بوده و امسال استثنائا بدلیل تاخیر در ثبت نام دارن از برج 6 می گیرن. اشتباهی که خیلی از اعزامی های برج 2 کردن ولی نتونستن ثبت نام کنن چون خیال کردند دیگه ثبت نامی در کار نیست و همان برج 2 اعزام شدند. پس شما بهترین حالت اینه که اعزامتون رو برج 4 بذارید نهایتا هم چه از اعزامی های برج 2 بگیرن چه 6 همگی تغییر وضعیت داده میشن و همان برج 4 اعزام میشن.
ثانیا شما نباید اینطوری فکر کنید که مثلا فلان تاریخ که پست کنم میشم برج 4 بسته به زمان های مختلف فرق میکنه مثلا پارسال کسی که اواخر بهمن تا اواخر اسفند دفترچه پست کرد شده برج 4 ولی امسال قطعا شرایط فرق داره الان کسی دفترچه پست کنه اعزامش میشه برج 8 شاید یک ماه دیگه پست کنه بشه برج 10 و الی آخر شما برای اینکه برج 4 رو از دست ندید باید کاملا به روز باشید و از پلیس +10 از تاریخ اعزام های فعلی آن زمان اطلاع پیدا کنید پس توصیه میکنم فعلا هر ماه سر بزنید و از زمانی که اعزام ها برج 12 شد هر 2 هفته یک بار از تاریخ اعزام ها باخبر بشید.

ممنون دوست عزیز خیلی لطف کردید.
به نظرتون ارزش داره یک سالی بعد از فارغ التحصیلی الاف بشیم برای سرباز معلمی؟

qalati
09-05-2015, 22:03
نه داداش من یک سال یعنی 365 روز از خدمتت رفته
ی روز زودتر بری خدمت ، ی روز زودتر ترخیص میشی
:n16:

r_pro
09-05-2015, 22:42

این دیگه بستگی به خود شما داره که هم چقدر میتونید با محیط پادگان کنار بیاید هم اینکه شرایطتون چی هس کسری دارید سابقه بسیج دارید جزو شرایط خاصید یا پارتی دارید (متاسفانه چیزی که اصلا دوست ندارم بگم ولی وجود داره)اگر شرایطی که گفتمو دارید یه حساب کتاب بکنیدو برید نظامی خدمت کنید هم زودتر تموم میشه هم اینکه الان بدلیل استقبال بالا از سربازی پست دادنها خیلی کم شده و در پادگانها بدلیل کم کردن مخارجشون روزبرگ زیاد شده... اگرم پاک پاکید به نظرم به سرباز معلمی هم فکر کنید(یا حتی امریه سایر ارگانها) چون احتمال اینکه راحت تر خدمت کنید بیشتر از اینه که خودتون رو به دست شانس و تقدیر اونم از نوع نظام وظیفه ایش بسپارید!
البته این رو هم در نظر بگیرید که سرباز معلمی هم تضمینی در پذیرشتون نمیده مگر اینکه باز چیز نامبارکی به نام پارتی دارید که اینطور محکم می خواین تا یکسال به خاطرش صبر کنید....

vahid javani
09-05-2015, 23:00
این دیگه بستگی به خود شما داره که هم چقدر میتونید با محیط پادگان کنار بیاید هم اینکه شرایطتون چی هس کسری دارید سابقه بسیج دارید جزو شرایط خاصید یا پارتی دارید (متاسفانه چیزی که اصلا دوست ندارم بگم ولی وجود داره)اگر شرایطی که گفتمو دارید یه حساب کتاب بکنیدو برید نظامی خدمت کنید هم زودتر تموم میشه هم اینکه الان بدلیل استقبال بالا از سربازی پست دادنها خیلی کم شده و در پادگانها بدلیل کم کردن مخارجشون روزبرگ زیاد شده... اگرم پاک پاکید به نظرم به سرباز معلمی هم فکر کنید چون احتمال اینکه راحت تر خدمت کنید بیشتر از اینه که خودتون رو به دست شانس و تقدیر اونم از نوع نظام وظیفه ایش بسپارید!

پاک پاکم!
فقط تک فرزند پسریم، احتمال روزبرگ هست؟

r_pro
09-05-2015, 23:11
پاک پاکم!

پستمو ویرایش کردم دوباره بخونید...

بله احتمالش هست. هم شهر خودتون هم روزبرگ. ولی همیشه اولای خدمت با آخراش خیلی خیلی متفاوته! از همون روز اول نباید انتظارات بالایی داشته باشید بعد 3 4 ماه بهتر میشه آخراش که دیگه دوران پادشاهیه نسبت به ابتدا!

saminem
10-05-2015, 01:27
نمیخوام نا امیدت کنم ولی این روزها خیلی سخت میشه معافی گرفت. دلیلش هم کمبود سرباز هست. به همین دلیل معاف از رزمت میکنن میفرستنت خدمت منم خیلی تلاش کردم برا معافی دائم و لی معاف از رزم شدم امیدوارم شما معاف دائم شی . تمام تلاشت رو کن اگه هم خدایی نکرده معاف دائم نشدی حداقل تلاشت رو بزار برای معاف از پست نگهبانی. چون تنها چیزی هست که سرباز ها رو شکنجه میده اما اگه معاف از پست بشی خدمت سربازیت میشه مثل دوران مدرسه صبح میری ظهر میایی خونه ...

نبووووووووووووووود 45 روز دیگه پایان خدمت :n20::n20::n20::n20::n20:
فک کنم توی خوزستان هم که هستم بیشتر سخت گیری میکنن.. کلا تحقیق کردم متاسفانه واسه دیسک کمر این یک سال اخیر معافی ندادند مگر کسی که خیلی پارتی سنگینی داشته یجوری معافیشو گرفته.

mani6606
10-05-2015, 04:35
پاک پاکم!
رور برگ بودن شما منوط به ارگانى است كه در ان خدمت خواهيد كرد ، بين ناجا ر ارتش در اين باره تفاوت زيادى وجود دارد و مسلما سختى هاى خدمت ناجا به نراتب بيشتر است، اما در ارتش شما از همان روز اول در صورت بومى بودن روز برگ هستيد

فک کنم توی خوزستان هم که هستم بیشتر سخت گیری میکنن.. کلا تحقیق کردم متاسفانه واسه دیسک کمر این یک سال اخیر معافی ندادند مگر کسی که خیلی پارتی سنگینی داشته یجوری معافیشو گرفته.
معافيت قاون استانى كه ندارد ، ايين نامه ان توسط نظام وظيفه تعيين و به تمامى مراكز استان ها ابلاغ مى شود ، علاوه بر سختگيرى هايي كه در معافيت داده مى شود بازرسي ناجا هر پرىنده معافيت دائم رو هم به دقت بررسى مى كند تا موارد مثل فتوباليست ها دوباره پيش نيايد، پس شما مطمن باش كه اگر در استان ديگر هم بود نتيجه ان با استان خوزستان فرقى نمى كرد

bozorgmanesh
10-05-2015, 18:42
سلام با بیماری کهیر و آنژیوادم تو شورای پزشکی بیمارستان خانواده معاف نوشتن فرستادن شورای عالی (لویزان)
اگه کسی سوالی داشت در خدمتم.اگه هم کسی در مورد شورای عالی میدونه برام بگه...ممنون

momo1364
10-05-2015, 18:44
رور برگ بودن شما منوط به ارگانى است كه در ان خدمت خواهيد كرد ، بين ناجا ر ارتش در اين باره تفاوت زيادى وجود دارد و مسلما سختى هاى خدمت ناجا به نراتب بيشتر است، اما در ارتش شما از همان روز اول در صورت بومى بودن روز برگ هستيد

معافيت قاون استانى كه ندارد ، ايين نامه ان توسط نظام وظيفه تعيين و به تمامى مراكز استان ها ابلاغ مى شود ، علاوه بر سختگيرى هايي كه در معافيت داده مى شود بازرسي ناجا هر پرىنده معافيت دائم رو هم به دقت بررسى مى كند تا موارد مثل فتوباليست ها دوباره پيش نيايد، پس شما مطمن باش كه اگر در استان ديگر هم بود نتيجه ان با استان خوزستان فرقى نمى كرد

اقا مانی برای معافیت پزشکی اگه اقدام کنم و بعد نشه فقط برگه معاف از رزم بدن... میشه تاریخ اعزام نزنن؟ راهی داره اصلا اگه رد بشه تاریخ لعنتی نزنن؟؟؟!!

mani6606
10-05-2015, 18:47
اقا مانی برای معافیت پزشکی اگه اقدام کنم و بعد نشه فقط برگه معاف از رزم بدن... میشه تاریخ اعزام نزنن؟ راهی داره اصلا اگه رد بشه تاریخ لعنتی نزنن؟؟؟!!
خير نتيجه كمسيون به نظام وظيفه اعلام مي شود و تاريخ اعزام براي شما تعيين مي گردد ،

mani6606
10-05-2015, 18:51
سلام با بیماری کهیر و آنژیوادم تو شورای پزشکی بیمارستان خانواده معاف نوشتن فرستادن شورای عالی (لویزان)
اگه کسی سوالی داشت در خدمتم.اگه هم کسی در مورد شورای عالی میدونه برام بگه...ممنون

شواري عالى متشكل از چند پزشك هستند و براي بررسى پرونده پزشكي در صورتي كه مدارك موجود دران كامل باشد ممكنه حتي از مشمول دعوت به عمل نيايد يا ممكنه مجددا نياز به انجام معاينه و ازمايش دقيق باشد و راي صادره شوراي عالي بدون تغيير است و مشمول حق شكايتي ندارد

haricanboy
10-05-2015, 19:05
من اعزامی 4/1 هستم 18 بهمن 93 مدارک رو ثبت کردم

AC_POP
10-05-2015, 20:06
سلام دوستان
من اعزامم 93/12/1 بود . مرزبانی مرزن آباد چالوس
حالا با هر سختی و ... هم بوده آموزشی رو پشت سر گذاشتم.
ولی خدمت توی مرزبانی ( با اینکه تازه میخوام شروع کنم)، واقعا اعصاب و روحیه برام نذاشته. هر روز و هرشبم شده فکر و خیال ... حتی با اینکه احتمال زیاد توی ستاد که نزدیک شهره خدمت کنم و فعلا نزدیک های مرز نباشم ولی همین که فاصله یگان تا خونمون یه ربعه و من تا 40-45 روز نمیتونم برم خونمون مگر هر هفته یک روز اونم مرخصی شبانه ( از 4-5 بعد از ظهر تا 6 صبح فرداش باید یگان باشم ) واقعا عذابم میده، فکر اینکه بعد چند ماه احتمالا دوباره باید تعدیل شم و برم پاسگاه های مرزی . . . همه چیزش اذیتم میکنه. واقعا میگم بی تعارف روحیه م امیدم از زندگی بریده شده ...

تنها سوالم الان اینه که کسی اینجا هست بدونه آیا میشه از مرزبانی به راهنمایی رانندگی ( راهوری ) تغییر رسته داد ؟ اگه آره چه شرایطی میخواد ؟ یا بند پ باید در چه حدی باشه ؟
راستی سوال دوم هم اینکه اگه جواب سوال اول نه هست، تورو خدا یه راهی راه در رویی چیزی بهم بگین تا حداقل تا یه مدت هم که شده یه جوری خدمت رو بدون اضافه خوردنبه تعویق بندازم ، راهی هست ؟ شدنیه

؟ ( پذیرش از دانشگاه هم که نمیشه ... نه جایی پذیرش میکنه نه من ارشد و . . . دادم)

خواهشا خواهشا خواهشا جواب بدین . فقط تا صبح ساعت 6 مرخصی شبانه دارم. لطفا . خواهش میکنم

آِیا میشه از مرزبانی به راهنمایی و رانندگی تغییر رسته داد ؟ ( اگه آره چه شرایطی )

mani6606
10-05-2015, 20:23
سلام دوستان
ولی خدمت توی مرزبانی ( با اینکه تازه میخوام شروع کنم)، واقعا اعصاب و روحیه برام نذاشته. هر روز و هرشبم شده فکر و خیال ... حتی با اینکه احتمال زیاد توی ستاد که نزدیک شهره خدمت کنم و فعلا نزدیک های مرز نباشم ولی همین که فاصله یگان تا خونمون یه ربعه و من تا 40-45 روز نمیتونم برم خونمون مگر هر هفته یک روز اونم مرخصی شبانه ( از 4-5 بعد از ظهر تا 6 صبح فرداش باید یگان باشم ) واقعا عذابم میده، فکر اینکه بعد چند ماه احتمالا دوباره باید تعدیل شم و برم پاسگاه های مرزی . . . همه چیزش اذیتم میکنه. واقعا میگم بی تعارف روحیه م امیدم از زندگی بریده شده ...

تنها سوالم الان اینه که کسی اینجا هست بدونه آیا میشه از مرزبانی به راهنمایی رانندگی ( راهوری ) تغییر رسته داد ؟ اگه آره چه شرایطی میخواد ؟ یا بند پ باید در چه حدی باشه ؟
راستی سوال دوم هم اینکه اگه جواب سوال اول نه هست، تورو خدا یه راهی راه در رویی چیزی بهم بگین تا حداقل تا یه مدت هم که شده یه جوری خدمت رو بدون اضافه خوردنبه تعویق بندازم ، راهی هست ؟ شدنیه

؟ ( پذیرش از دانشگاه هم که نمیشه ... نه جایی پذیرش میکنه نه من ارشد و . . . دادم)

خواهشا خواهشا خواهشا جواب بدین . فقط تا صبح ساعت 6 مرخصی شبانه دارم. لطفا . خواهش میکنم

آِیا میشه از مرزبانی به راهنمایی و رانندگی تغییر رسته داد ؟ ( اگه آره چه شرایطی )
١- تغيير رسته در ناجا در موارد خاص و براي پرسنل كادر انجام مي شود در ضمن براي تغيير رسته مثلا از مرزباني به راهور نياز است تا فرماندهاى اين دو نيرو با ان موافقت كنند كه كاري زمان بر است
٢- دو راه وجود دارد يا شما به علت بيماري سختي براي مدتى طول درمان بگيريد يا اينكه در دانشگاهى قبول شويد

farid0485
10-05-2015, 21:37
سلام دوستان

بخش خدمتش رو من زیاد تخصص ندارم ولی بهت توصیه میکنم که فقط و فقط

یه چیز رو تو ذهنت داشته باش، اونم اینه که هیچ چیزی قرار نیست همیشگی باشه

و بالاخره دیر یا زود تموم میشه...

حست رو نمیدونم، قطعا نباید راحت باشه ولی مطینم که اگه اینو تو ذهنت داشته باشی

تحملش راحت تره

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

saminem
10-05-2015, 21:42
پسر عموی من که سابقه دیسک کمر شدید داشت و عمل هم کرده بود ، امروز رسما معاف نشد.
من خووودم نا امید شدم رسما با این اوضاع. اون وضعش بدتر من بود و خودمم دلم واسش سوخت ، متاهلم هست.
ازش سوال کردم که چی شد ، گفت من که سر پا ایستاده بودم معاینه کردند گفتند مشکلی نداری واسه سربازی و نمیتونیم معاف کنیم!

کلا گفت هرکی واسه دیسک کمر اومده بود فقط معاف از رزمی دادن بهش.

javadi.0069
10-05-2015, 23:24
سلام...
بالاخره امریه منم داخل آماد پش نزاجا اقدسیه دادن و افتادم آمادگاه اصلی عمومی اصفهان
کسی میدونه چطوریه پادگانش؟؟؟ بچه تهرانم ممنون میشم
با ستوانسومی مثل تهران از دو به بعد مرخصی میدن ؟؟

abbaskhani
11-05-2015, 00:11
دوستان به نظرتون چه کنم؟ پارتی ندارم، قراره بندازنم راهور، خیلی سخته برام، فکرش اذیتم میکنه، خیلی سخته؟ من واریکوسلم دارم، ولی معاف از رزمشو دادن و نگرفتم، عمل هم می تونم بکنم، در حد عمله، اگه عمل کنم راحت می گیرن؟

Mo5tafa
11-05-2015, 07:18
دوستان به نظرتون چه کنم؟ پارتی ندارم، قراره بندازنم راهور، خیلی سخته برام، فکرش اذیتم میکنه، خیلی سخته؟ من واریکوسلم دارم، ولی معاف از رزمشو دادن و نگرفتم، عمل هم می تونم بکنم، در حد عمله، اگه عمل کنم راحت می گیرن؟
سلام
کاری نکن، خدمتتو کن، مگه همه پارتی دارند؟ یا امثال منی که پارتی نداشتند چیزیشون شد؟
سختی برای مرده پسر، تازه اونقدرام که فکر میکنی سخت نیست، من بهت میگم که مرز خدمت میکنم :n39:
بابت واریکوسل اگر بهت معافی نمیدن الان عمل نکن، به نظر من بزار وسط خدمت عملش کن، اینطوری بابت عمل و استراحت بعدش یه مدتی خدمت رو پیچوندی، هزینه هاش هم با اوناست.
چیزی که فرماندهان درباره معاف از رزم هم میگن اینه که رزم یعنی جنگ، هر وقت جنگ شد شما نیا :n02: خیلی به این معاف از رزمه دل نبندید.

mani6606
11-05-2015, 11:06
سلام...
بالاخره امریه منم داخل آماد پش نزاجا اقدسیه دادن و افتادم آمادگاه اصلی عمومی اصفهان
کسی میدونه چطوریه پادگانش؟؟؟ بچه تهرانم ممنون میشم
با ستوانسومی مثل تهران از دو به بعد مرخصی میدن ؟؟
امادگاه به خوبى خود ف اماد و پش و نيست اما جلى راحتىه حداقل براى شما كه افسر هستى كار دفترى و ادارى خواهىد داشت و همچنين كارت تردد داريد كه مى توانيد در پايان وقت ادارى از پادگان خارج شويد

mani6606
11-05-2015, 11:10
براى جراحى واريكوسل طول درمان خوبي مى دهند سعى كن در انتهاى خدمت از ان استفاده كنى هنگامى كه عمل كنى چون بيمارى شما رفع شده پس به قول خودت سختگيري ها بيشتر مى شود

Hidden-Hunter
11-05-2015, 11:39
سلام بر دوستان سرباز و خدمت گذار به کشور

ی خدا قوت باید بهتون گفت با این شرایط داغون..

دوستان من امروز رفتم، واکسن و حساب بانک سپه باز کردم و عصر قراره برم برای معاینه پزشک / فقط مشکلات باد فتق و واریکوسل رابه پزشک بگم ؟

mani6606
11-05-2015, 11:43
سلام بر دوستان سرباز و خدمت گذار به کشور
ی خدا قوت باید بهتون گفت با این شرایط داغون..
دوستان من امروز رفتم، واکسن و حساب بانک سپه باز کردم و عصر قراره برم برای معاینه پزشک / فقط مشکلات باد فتق و واریکوسل رابه پزشک بگم ؟

هر مشكل و بيمارى داريد با پزشك درميان بگذاريد

MICHAEL SCOFIELD
11-05-2015, 12:10
یه توصیه از طرف من که سه ماه خدمتم، اگه پارتی کلفت تو ارتش یا هر جای دیگه ندارید مطمئن باشید حقتون رو میخورن و سر از جاهای خیلی ناجور درمیارین.
خیلی از بچه ها تو آموزشی که بودیم آشنا داشتن و یگان جاهای خوب افتادن ولی من که پارتی نداشتم ته دنیا افتادم
آموزشی که زیاد مهم نیست کلش دو ماهه ولی یگان خیلی مهمه کجا باشه.
جاهایی هست که واقعا شرایط سختی داره و برای هر کسی قابل تحمل نیست.
اینو گفتم که به جای اینکه سربازی رو به دست تقدیر، سرنوشت، شانس و این چیزا بذارید که قراره کجا بیفتید دنبال یکی باشید که بتونه براتون کاری بکنه

h-blade
11-05-2015, 12:30
یه خاطره بگم راجع به پست دوستمون راجع به سگ دو زدن برای یافتن پارتی.....

ما وقتی از آموزشی پدافند سمنان تقسیم شدیم افتادیم گروه کرمانشاه نزدیک 30 نفر بودیم 10 تا لیسانس و بقیه فوق دیپلم .....

و پیش خودمون فکر میکردیم که ما که لیسانسیم صد در صد اداری خدمت میکنیم و این فوق دیپلم ها زیر دست ما ان.....

اونجا 30 نفرمون جمع کردن یه نفر رفت اون بالا گفت کی پارتی داره؟:n04:

یه 10 نفری دستشون رفت بالا شامل 8 تا فوق دیپلم و 2 تا لیسانس .... یارو خیلی بی رودربایستی گفت شما بیایین برین اداری خدمت کنین جای خواب هم بهتون کانکس جدا میدیم.....

و به بقیه گفت فعلا جا نداریم برین دوره کد برگردین ببینیم چی میشه.....

پس دوستان اگر عادت به سختی های عجیب غریب ندارید برید هر جوریم که شده یه آشنایی چیزی برای خودتون پیدا کنید......

s.k.y
11-05-2015, 14:02
با سلام

دوستان حقوق یک لیسانس با درجه گروهبان یکم چقدر است ؟

آیا تحت عنوان بیمه ، مالیات و .. از آن کسر می شود ؟ اگر میشه دقیقا چه مقدار است ؟

و اینکه آیا یک سرباز به غیر از مخارج کرایه رفت و برگشت مخارج ضروری و اجباری دیگری هم دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟ میشه شفاف سازی کنید ؟:n02:

imanparsa
11-05-2015, 14:32
حقوق لیسیانس با درجه استوار دوم چقدره الان ؟؟؟؟؟؟

qalati
11-05-2015, 19:18
سایت نظام وظیفه کی آپدبت میشه؟؟21 ام امروزه

mani6606
11-05-2015, 19:26
سایت نظام وظیفه کی آپدبت میشه؟؟21 ام امروزه
برنامه زمان بندى خاصى ندارد

qalati
11-05-2015, 19:47
برنامه زمان بندى خاصى ندارد

ممنون، کلن قواعد و قوانین مسجلی نداره نظام وظیفه:n14:

s.k.y
11-05-2015, 20:07
با سلام

آیا تحت عنوان بیمه ، مالیات و .. از آن کسر می شود ؟ اگر میشه دقیقا چه مقدار است ؟

و اینکه آیا یک سرباز به غیر از مخارج کرایه رفت و برگشت مخارج ضروری و اجباری دیگری هم دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟ میشه شفاف سازی کنید ؟:n02:

:n04: پاسخی دریافت نکردم

kolahesiah
11-05-2015, 20:24
ما امروز مامور شدیم توی نیرو انسانی آجا
قضیه چیه
بده ؟
خوبهه ؟

ehsan6239
11-05-2015, 20:27
پسر عموی من که سابقه دیسک کمر شدید داشت و عمل هم کرده بود ، امروز رسما معاف نشد.
من خووودم نا امید شدم رسما با این اوضاع. اون وضعش بدتر من بود و خودمم دلم واسش سوخت ، متاهلم هست.
ازش سوال کردم که چی شد ، گفت من که سر پا ایستاده بودم معاینه کردند گفتند مشکلی نداری واسه سربازی و نمیتونیم معاف کنیم!

کلا گفت هرکی واسه دیسک کمر اومده بود فقط معاف از رزمی دادن بهش.

تجربه نشون داده تظارهر کردن هم تاثیر خیلی بالایی داره اینم مد نظر داشته باش البته من استفاده نکردم از تجربه دوستان بود .
فقط بدون اینایی که گفتم واقعا تاثیر داره . در ضمن یکی از هم خدمتی هام که اون اوایل پیشم بود دیسک کمر داشت در حین خدمت عمل کرد و معاف دائم شد رفت خونه . فکر نمیکنم دیسک کمرش شدید بود.
کمسیون های پزشکی سپاه حقیقتا راحتتر معاف میکنن و فقط کسانی معرفی میشن به این کمسیون که به خدمت اعزام شده باشند و در سپاه پذیرش شده باشند یعنی سرباز سپاه باشن بعد از اینکه سرباز سپاه شدید بعد از گذشت دو یا سه روز از مدت اموزشی میتونی درخواست معافی و معرفی به کمسیون سپاه بدید.
ان شاءالله که معاف میشید. کاری به بقیه نداشته باش نا امید هم نشو تمام تلاشت رو کن .

mani6606
11-05-2015, 20:29
ما امروز مامور شدیم توی نیرو انسانی آجا
قضیه چیه
بده ؟
خوبهه ؟

از كجا مامور شديد؟
كلا احا جاى راحتى براى خدمت هم براى وظيفه و هم كادر است

kolahesiah
11-05-2015, 20:31
از كجا مامور شديد؟
كلا احا جاى راحتى براى خدمت هم براى وظيفه و هم كادر است

از لویزان مامور شدیم به آجا !
میگن از آمار کسر شدیم !
ولی بقیشو دیگه نمیدونم چی میشه
افتادم دایره دستور

ehsan6239
11-05-2015, 20:34
با سلام

در مورد حقوق اگه مجرد باشی فکر کنم حدود 75 تا 90 متغییر باشه
هیچی ازش کسر نمیشه.
به غیر از کرایه هیچ خرج دیگه ای نداری. مگر اینکه بخوای در طول روز خوراکی بگیری بخوری.

mani6606
11-05-2015, 20:37
در مورد حقوق اگه مجرد باشی فکر کنم حدود 75 تا 90 متغییر باشه
هیچی ازش کسر نمیشه.
به غیر از کرایه هیچ خرج دیگه ای نداری. مگر اینکه بخوای در طول روز خوراکی بگیری بخوری.
كسر حقوق در ابتدا براى استحقاق و دفترچه بيمه و همچنين اگر از بيمه درمانى استفاده شود نيز از حقوق كسر مى گردد

mani6606
11-05-2015, 20:39
از لویزان مامور شدیم به آجا !
میگن از آمار کسر شدیم !
ولی بقیشو دیگه نمیدونم چی میشه
افتادم دایره دستور
دايره دستور كار زيادى داره اما جاى خوبيه

saminem
11-05-2015, 20:39
تجربه نشون داده تظارهر کردن هم تاثیر خیلی بالایی داره اینم مد نظر داشته باش البته من استفاده نکردم از تجربه دوستان بود .
فقط بدون اینایی که گفتم واقعا تاثیر داره . در ضمن یکی از هم خدمتی هام که اون اوایل پیشم بود دیسک کمر داشت در حین خدمت عمل کرد و معاف دائم شد رفت خونه . فکر نمیکنم دیسک کمرش شدید بود.
کمسیون های پزشکی سپاه حقیقتا راحتتر معاف میکنن و فقط کسانی معرفی میشن به این کمسیون که به خدمت اعزام شده باشند و در سپاه پذیرش شده باشند یعنی سرباز سپاه باشن بعد از اینکه سرباز سپاه شدید بعد از گذشت دو یا سه روز از مدت اموزشی میتونی درخواست معافی و معرفی به کمسیون سپاه بدید.
ان شاءالله که معاف میشید. کاری به بقیه نداشته باش نا امید هم نشو تمام تلاشت رو کن .
اخه شرایط دیسکم یجوریه که توی روز مشکلی ندارم و راحتم فقط شب موقع خواب وقتی هوا سرد باشه درد میزنه به پام و راحت نمیتونم بخوابم.

ولی خب هم خدمتی شما احتمالا جوری بوده که حالت عادی هم خیلی سخت بوده براش.
دو تا دوستای خودم پارسال هم دیسک داشتن و معاف نشدن.

تلاشمو میکنم ولی از لحاظ روحی اماده سربازی هستم در کل.

mani6606
11-05-2015, 20:41
اخه شرایط دیسکم یجوریه که توی روز مشکلی ندارم و راحتم فقط شب موقع خواب وقتی هوا سرد باشه درد میزنه به پام و راحت نمیتونم بخوابم.
شما مطمنى ديسك دارى؟ اين چيزى كه شما گفتى بيشتر شبيه كاهش مفصلى ستون فقراته

saminem
11-05-2015, 20:51
شما مطمنى ديسك دارى؟ اين چيزى كه شما گفتى بيشتر شبيه كاهش مفصلى ستون فقراته

من ورزش و پیاده روی و خلاصه کارای عادی و کارای گاوداریمون هم توی روز انجام میدم اکثر روزای هفته ولی میگم که شب وقتی اتاقم سرد باشه پام درد میگیره و باید یه بالشت هم بین زانوهام بزارم تا راحت باشم.

حالا این کاهش مفصلی ستون فقراته ؟ یعنی دیسک کمر نیست؟

توی ایین نامه معافیتا چیزی فک نکنم در این مورد باشه :/

mani6606
11-05-2015, 21:08
من ورزش و پیاده روی و خلاصه کارای عادی و کارای گاوداریمون هم توی روز انجام میدم اکثر روزای هفته ولی میگم که شب وقتی اتاقم سرد باشه پام درد میگیره و باید یه بالشت هم بین زانوهام بزارم تا راحت باشم.
حالا این کاهش مفصلی ستون فقراته ؟ یعنی دیسک کمر نیست؟
توی ایین نامه معافیتا چیزی فک نکنم در این مورد باشه :/

علائم ان شبيه كاهش مفصلي ستون فقرات است
متاسفانه اين بيماري مادرزادي است و درمانى براي ان وجود ندارد ، يكي از بچه هاي هم خدمتى گروهبان وظيفه اي بود كه هم كاهش مفصلي بين مهرهاي L4 و L5 داشت و هم صافى كف پا ، و كف پا فسار بيشتري رو به ستون فقرات وارد مى كرد هميشه به خصوص در شب هاى نگهباني مشكل داشت چون پاسبخش بود و بايد فاصله زيادي بين يگان و پست ها را طى مى كرد و وقتى پاسش تمام مي شد به حدي درد در لگن و پاها داشت كه حتي نمى توانست دراز بكشد ، يك شب كه با من نگهبان بود از شدت درد بيهوش شد كه به بيمارستان ارتش منتقل شد در انجا پزشكان از ان MRI گرفتند و او را به تهران معرفى كردند سرانجام پزشكان با توجه به كاهش مفصلي شديدي كه داشت او را معاف كامل كردند كاهش مفصلى از بيمارى هاي نادر است كه تصميم گيرى در كميسيون براى ان مشكل است و گاهى كار به شوراى عالى كشيده مى شود

babak_gww
11-05-2015, 21:11
آقا این درسته که جدیدا کارت سبز دوره تکمیلی بسیج رو ارتش هم جزو کفایت آموزش محسوب میکنه و تو ارتش هم علاوه بر سپاه از دوره آموزشی معاف میشیم؟ ؟؟؟

برای امریه جطوریه جریانش؟؟ مثلا من امریه شهرداری فرمانداری چیزی بگیرم آموزشی تو کجا میوفته؟ سپاه ارتش ؟

ehsan6239
11-05-2015, 21:18

والا اون هم خدمتی من میومد پادگان ورزش میرفتیم باهم وضعیتش اصلا بد نبود و کاملا عادی بود بعد از یه مدتی گفت کمرم درد میکنه که مدتی بعد یه کمی اعتراضش بیشتر شد بعد رفت مرخصی و تا حدود یک ماه و نیم نیومد بعد هم که اومد گفت عمل کردم و حالا دنبال معافی هستم دکترم گفته ممکنه معاف شی که بعدش دوباره مرخصی با بهتر بگم وارد غیبت شد تا اینکه دیدمش با لباس شخصی اومده پادگان داره تسویه جمع میکنه و با خوشحالی گفت معاف شدم .
اینجور که شما میگید به احتمال خیلی زیاد اگر معاف نشید در برگ معاف از رزمتون مینویسه در شیفت اداری خدمت نماید که خیلی به نفعتون میشه و فقط در وقت اداری در پادگان هستید.
موفق باشید

saminem
11-05-2015, 21:40
علائم ان شبيه كاهش مفصلي ستون فقرات است
متاسفانه اين بيماري مادرزادي است و درمانى براي ان وجود ندارد ، يكي از بچه هاي هم خدمتى گروهبان وظيفه اي بود كه هم كاهش مفصلي بين مهرهاي L4 و L5 داشت و هم صافى كف پا ، و كف پا فسار بيشتري رو به ستون فقرات وارد مى كرد هميشه به خصوص در شب هاى نگهباني مشكل داشت چون پاسبخش بود و بايد فاصله زيادي بين يگان و پست ها را طى مى كرد و وقتى پاسش تمام مي شد به حدي درد در لگن و پاها داشت كه حتي نمى توانست دراز بكشد ، يك شب كه با من نگهبان بود از شدت درد بيهوش شد كه به بيمارستان ارتش منتقل شد در انجا پزشكان از ان MRI گرفتند و او را به تهران معرفى كردند سرانجام پزشكان با توجه به كاهش مفصلي شديدي كه داشت او را معاف كامل كردند كاهش مفصلى از بيمارى هاي نادر است كه تصميم گيرى در كميسيون براى ان مشكل است و گاهى كار به شوراى عالى كشيده مى شود

خوشبختانه یا (متاسفانه!!) در این حد نیستم، کارایی هم که الان میکنم سخت هستن و خیلی سرپا هستم ولی خوشبختانه بعدش مثل دوست شما نمیشم.

نهایتا از گفته های شما و احسان جان نتیجه میشه گرفت که کلا با این اوضاع نظام وظیفه بهتر هست توی دوران خدمت این مشکلات پیگیری شه.

Hans Christian
11-05-2015, 22:13
مرسی از جوابگویی شما
میتونم به شورای پزشکی بگم در مورد افسردگی معافیت موقت بده؟؟
و اینکه من تو پارک موتوری هستم و فعلا هیچ ماشینی تحویل نگرفتم..
فعلا ماشین ها دست سرباز های قدیمی هست و اگه اونا برن ماشین ها به من میرسه!! دو سه ماه دیگه یه نیسان داغون بهم تحویل میدند که همین الان راننده فعلیش 24 ساعته در حال ماموریته!! و این خیلی بده..و 5-6 ماه بعد از اون یعنی 8-9 ماه دیگه راننده یه سرهنگ یا راننده حاج آقا میشم!
فعلا دارم توی کارگاه و مکانیکی و تعویض روغن پارک موتوری جون میکنم!!! مثل چی...! حتی تو آموزشی هم یک دهم این هم اذیت نشدم!! به قولی توی نفت و بنزین و روغن ها دارم شنا میکنم!! البته فکر کنم پارک موتوری به صورت غیر قانونی این جور وسایل رو نگه میداره!
فعلا کار من از یگان های پیاده هم شدت سخت تر و عذاب آور تر هست
لااقل تو آموزشی که بودیم یک ساعت و نیم کلاس داشتیم و نیم ساعت استراحت و به حال خود ولی اینجا من دو دقیقه هم استراحت ندارم متاسفانه!!
ساعت ورود به پادگان برای همه 6:30 هست ولی من که باید صبح زود توی دفتر پارک موتوری کار کنم و ماشین ها رو روشن کنم میگن حتما باید ساعت 6 اینجا باشی و من هم برای همین بیشتر روز ها نمیتونم برم
نگهبانی هم هفته ای 3 بار در پارک موتوری هستم (که بسیار برای واریسم مضرره) و البته 2 ساعت نگهبانی میدم و 2 ساعت استراحت دارم!!!!!!!!!! البته به لطف یرباز های قدیمی و ارشد بازیشون نمیتونم اون 2 ساعت رو هم استراحت کنم....میگن پاس 1 و 2 اینجورین و پاس 3 شب ها باید نگهبانی بده..البته من تا حالا ندیدم پاس 3 نگهبانی بده..ما رو هم که همیشه پاس 1 و 2 می نویسن!!!

تبلیغات درست چسبیده به پارک موتوری هست...اتفاقا تو فکرم یه جورایی خودمو بچسبونم برم تو تبلیغات..اگه ایشالله بشه که خیلی خوب میشه
ولی کسی اینجا به فکر ما نیست!! سربازای قدیمی تر هم اکثرا با عرض معذرت دیوث هستند....پادگانو به گند کشیدند خاموشی رو ساعت 11-12 میزنند...همشون گوشی میارندو البته سیگار هم که پیش کش!!
ما تو آموزشی که تو عجب شیر بودیم تو گروهان 6 گردان 5 بودیم و 118 نفر بودیم و همه با هم مثل برادر میموندیم و حتی کمد هامون رو هم قفل نمیکردیم و تا آخر هم وسایل هیچکسی گم نشد... اونجا با همه دوست بودم ولی اینجا!!

توی جراحی یرقان من که 19 سال پیش و در بیمارستان اسد آبادی تبریز بود خون من رو کامل تخلیه کردند و خون نفر دیگه ای رو بهم تزریق کردند نمیدونم این تو معافیت تاثیر داره یا نه؟؟ اگه کار دیگه ای هم کرده باشند من خبر ندارم
داداش یه بار تو اولین روزی که تقسیم شده بودم با حاج آقا (فرمانده عقیدتی - سیاسی) حرف زدم برعکس سایر روحانی ها که اخلاق خوبی دارن این یکی اخلاقش مثل سگ میموند یا حتی بد تر
روحانی ها که سهله پادگان خداش هم با خدای بیرون فرق داره

راستی نگفتین من اگه الان بتونم معافیت تحصیلی بگیرم و فوق دیپلم یا لیسانسم رو بگیرم میتونم بعدا میتونم امریه درست کنم و تو جا های غیر نظامی خدمت کنم یا نه؟؟
حماقت کردم من امسال پشت کنکور بودم و تا آذر ماه این سال معافیت تحصیلی داشتم ولی با خواست خودم رفتم خدمت
خدمت با اون چیزی که من فکرشو میکردم خیلی فرق داره
اعصابم خیلی خرابه... میتونم فعلا تا زمانی که کنکورمو بدم و اعلام نتایج بشه تو یه دانشگاه بدون کنکور ثبت نام کنم؟؟

(آیا گوشه گیر هستی؟ پرونده پزشکی دارید؟ چه داروی خاصی مصرف می کنید؟ ایا ت به حال اقدام به خود زنی یا خودکشی داشتی؟ آیا بدنت را بریدی؟ کجا؟ مواد مصرف می کنی؟و... ) از شما پرسیده می شود (البته این سوالها را سربازی که برای افسردگی اقدام کرده بود می گفت). بعد از ان از شما نوار معز و تست های دیگر می گیرند.

به این جور سوال ها چه جوابی بدم؟؟ آیا راستشو بگم یا از خودم در بیارم؟؟ مثلا من تا حالا مواد مصرف نکردم و دارو فقط یکی دو هفته خوردم و بعدش دیدم که نه تنها افسردگیم رو خوب نکرد بلکه بد ترش هم کرد واسه همین هم بعد از یکی دو هفته کنار گذاشتمش!!
تا حالا اقدام به خودکشی نکردم ولی دو سه سال پیش در یه اتفاقی رگ مچم به وسیله شیشه بریده شد و اگه نیم سانت اون ور تر بود شاهرگم بریده میشد میتونم بگم اینو خودم به قصد خودکی انجام دادم؟؟؟ اینجور سوال ها چه تاثیری داره؟؟؟ راستی میتونم بگم معافیت موقت برای درمانم بنوین؟؟؟ معافیت موقت نسبت به معافیت داعم رحت تر نمیدن؟؟

چرا کسی به این سوال ما جواب نمیده؟؟!!

Hans Christian
11-05-2015, 22:36
من الان سه ماه خدمتم..
برج 11 هستم
من تا آذر این سال معافیت تحصیلی داشتم ولی خودم رفتم خدمت
چطوری میتونم الان از اون معتفیت تحصیلی استفاده کنم؟؟
دانشگاه ها چه زمانی ثبت نام میکنند؟؟ چه با کنکور و چه دانشگاه های بدون کنکور؟؟؟؟
از همین الان میشه به خاطر دانشگاه یا کنکور که توش ثبت نام کردم معافیت تحصیلی بگیرم یا نه؟؟
بعد از تموم کردن دانشگاه میتونم امریه ادارات غیر نظامی بگیرم و به صورت سرباز معلم یا سایر ارگان ها خدمت کنم یا نه؟؟

Hans Christian
11-05-2015, 22:37
من الان سه ماه خدمتم..
برج 11 هستم
دانشگاه ها چه زمانی ثبت نام میکنند؟؟ چه با کنکور و چه دانشگاه های بدون کنکور؟؟؟؟
از همین الان میشه به خاطر دانشگاه یا کنکور که توش ثبت نام کردم معافیت تحصیلی بگیرم یا نه؟؟
بعد از تموم کردن دانشگاه میتونم امریه ادارات غیر نظامی بگیرم و به صورت سرباز معلم یا سایر ارگان ها خدمت کنم یا نه؟؟

abbaskhani
11-05-2015, 23:14
سرباز مهندسی چطوره دوستان؟ داخل ستاد، به سیم کش نیاز دارن، من رشتم برق بوده ولی عملی کار نکردم زیاد، اگه برم نتونم درست کار کنم میندازن بیرون؟ کلا سربازی در بخش مهندسی چطوره؟

imanparsa
12-05-2015, 00:31
سرباز مهندسی چطوره دوستان؟ داخل ستاد، به سیم کش نیاز دارن، من رشتم برق بوده ولی عملی کار نکردم زیاد، اگه برم نتونم درست کار کنم میندازن بیرون؟ کلا سربازی در بخش مهندسی چطوره؟

مهندسی سخته دوست عزیز
تمام کارای فنی پادگان از لوله کشی تا جوشکاری و برقکاری واسه قسمت مهندسی هست

mani6606
12-05-2015, 04:28
من الان سه ماه خدمتم..
برج 11 هستم

شما در حال حاضر معافيت تحصيلى نداريد اون براى زمان تحصيل بود و به محض پايان تحصيل يك يسل هم فرجه داريد تا اينكه خودتون رو به سازمان وظيفه عمومى معرفى كنيد بعد از معرفى هم كه ديگه نه معافيت داريد نه فرجه
ثبت نام دانشگاه هم بسته به نوع ترمى كه پذيرش مى گيرند يا مهر يا بهمن است براى شركت در كنكور به كسى معافيت تحصيلى نميدهند
بله بعد از تحصيل مى توانيد براى امريه اقدام كنيد

mani6606
12-05-2015, 04:45
مهندسی سخته دوست عزیز
خير مربوط به يگان خدمات است

Mo5tafa
12-05-2015, 07:23
مهندسی سخته دوست عزیز
چه سختی برادر من؟
اولا پادگان با پادگان فرق داره، دوما همونطور که دوستمون گفت کارهای جوشکاری و لوله کشی و اینها برای یگان خدماته، سوما بطور کلی همیشه وقتی کاری انجام میدی که فنی و تخصصیه راحت تری توی پادگان، تا زمانی که توی یگان پیاده یه کتاب رزم انفرادی بگیری دستت و به یه عده خوبالوی خسته چیزهایی رو یاد بدی که خودتم خوشت نماید ازشون!
ضمنا شما رو وقتی تقسیم کردن و رفتید توی آمار یه گروهان، به سختی از اونجا میندازنتون بیرون، اینطور نیست که تا یه چیزی بشه بگن برو پیاده، نامه نگاری داره و دردسر
جالبه که من هر کسی رو هم که دیدم انقدری گند بالا آورده تا بالاخره انداختنش بیرون، جاش بهتر شده!!
تازه مهندسی یه گروهان مستقل هست و نسبت به خدمت توی گروهان های وابسته به گردان معمولا آسون تره

mani6606
12-05-2015, 08:44
خوشبختانه یا (متاسفانه!!) در این حد نیستم، کارایی هم که الان میکنم سخت هستن و خیلی سرپا هستم ولی خوشبختانه بعدش مثل دوست شما نمیشم.نهایتا از گفته های شما و احسان جان نتیجه میشه گرفت که کلا با این اوضاع نظام وظیفه بهتر هست توی دوران خدمت این مشکلات پیگیری شه.
اگر در هر صورتی حواب کمسیون منفی بود می توانید مجداد در تموزشی یا بعد از ان در یگان اقدام کنید.

reza0034
12-05-2015, 09:07
سلام دوستان عزیز من پدرم فوت کرده میتونم با توجه به این شرایط به شهر خودمون بعد از آموزشی بیام و چه کاری باید انجام بدم ودر ضمن دو برادر دارم که سربازی رفته اند راه کاری برای معافی نیست

mani6606
12-05-2015, 09:16
سلام دوستان عزیز من پدرم فوت کرده میتونم با توجه به این شرایط به شهر خودمون بعد از آموزشی بیام و چه کاری باید انجام بدم ودر ضمن دو برادر دارم که سربازی رفته اند راه کاری برای معافی نیست
متاسفانه شما شرايط ( پدر نظامى، متاهل و تك پسر ) نداريد تا در شهر خودتون خدمت كنيد اما اگر پارتي داشته باشيد شرايط فرق مى كند

Mo5tafa
12-05-2015, 09:40
احتمالا بتونید کفالت بگیرید، توی آموزشی بهتون میگن چیکار باید کنید. دو برادری هم معافیت ندارهو هیچ امتیازی محسوب نمیشه

mani6606
12-05-2015, 10:19
احتمالا بتونید کفالت بگیرید، توی آموزشی بهتون میگن چیکار باید کنید. دو برادری هم معافیت ندارهو هیچ امتیازی محسوب نمیشه
ايشون چون برادر دارند بهشون كفالت نمي دهند حتي اگر برادرها در خارج از كشور باشند

babak_gww
12-05-2015, 11:27
آقا این درسته که جدیدا کارت سبز دوره تکمیلی بسیج رو ارتش هم جزو کفایت آموزش محسوب میکنه و دارنده این کارت تو ارتش هم علاوه بر سپاه از دوره آموزشی معاف میشه ؟ ؟؟؟:n04:

برای امریه جطوریه جریانش؟؟ مثلا من امریه شهرداری فرمانداری چیزی بگیرم آموزشی تو کجا میوفته؟ سپاه ارتش ؟

smm66
12-05-2015, 11:45
دوستان من یک بار تاریخ اعزام رو از 4/1 به 6/1 تغییر دادم. حالا بنا به دلایلی لازم هست که بازم عقب بندازم.
آیا راهی هست که بشه برای بار دوم اعزام رو عقب بندازم؟ خیلی برام ضروری هست..
پلیس+10 که گفت ما نمیتونبم دوبار ثبت کنیم.

imanparsa
12-05-2015, 15:02
چه سختی برادر من؟
اولا پادگان با پادگان فرق داره، دوما همونطور که دوستمون گفت کارهای جوشکاری و لوله کشی و اینها برای یگان خدماته، سوما بطور کلی همیشه وقتی کاری انجام میدی که فنی و تخصصیه راحت تری توی پادگان، تا زمانی که توی یگان پیاده یه کتاب رزم انفرادی بگیری دستت و به یه عده خوبالوی خسته چیزهایی رو یاد بدی که خودتم خوشت نماید ازشون!
ضمنا شما رو وقتی تقسیم کردن و رفتید توی آمار یه گروهان، به سختی از اونجا میندازنتون بیرون، اینطور نیست که تا یه چیزی بشه بگن برو پیاده، نامه نگاری داره و دردسر
جالبه که من هر کسی رو هم که دیدم انقدری گند بالا آورده تا بالاخره انداختنش بیرون، جاش بهتر شده!!
تازه مهندسی یه گروهان مستقل هست و نسبت به خدمت توی گروهان های وابسته به گردان معمولا آسون تره
البته دوستان من منظوره توی یگان خدمتی بود
توی یگان خدمتی ما که هر کسی مهندسی بود مینالید
شاید علتش این بود که جای ماها زیر کولر بود و کاملا تایم اداری بودیم و فقط مرخصی ثبت میکردیم یا پای کامپیوتر بودیم
اما بچه های مهندسی به این شکل نبودن
شما درست میگی
احتمالا جای ماها خیلی راحت بوده که بچه های مهندسی به کارایی که میکردن میگفتن سخته

ehsan6239
12-05-2015, 16:13

سرباز مهندسی هستم واقعا بستگی به پادگانتون داره
ساختمان مهندسی ما حدود پانزده اتاق دارد که این بخش مهندسی مشترک برای دو پادگان هست. یعنی دوتا پادگان که نزدیک هم هستن ساختمان مهندسی مشترکی دارن.
بچه های مهندسی ما در طول روز (تایم اداری) شاید یک ساعت نتونن استراحت کنن همش از این طرف به اون طرف پادگان میرن برا کار و تو پادگان معروفه به سخت بودن خدمت در این بخش ، ولی بچه های مهندسی پادگان همسایه کاملا برعکسه همش تو اتاق اداری دارن استراحت میکنن اگه کاری هم براشون پیش بیاد برا یک ساعته اونم بیشتر کار کامپیوتری دارن .
شما قرار نیس استخدام بشید که اگه درست کار نکنید بیرونتون کنن. از خداشون هم باشه یه سرباز گیرشون اومده که رشتش برق بوده .

qalati
12-05-2015, 16:23
چرا سایت نظام وظبفه آپدیت نمی شهههههههههههههههههههههههه ههههه:n34::n36::n30:

abbaskhani
12-05-2015, 16:24
سرباز مهندسی هستم واقعا بستگی به پادگانتون داره
ساختمان مهندسی ما حدود پانزده اتاق دارد که این بخش مهندسی مشترک برای دو پادگان هست. یعنی دوتا پادگان که نزدیک هم هستن ساختمان مهندسی مشترکی دارن.
بچه های مهندسی ما در طول روز (تایم اداری) شاید یک ساعت نتونن استراحت کنن همش از این طرف به اون طرف پادگان میرن برا کار و تو پادگان معروفه به سخت بودن خدمت در این بخش ، ولی بچه های مهندسی پادگان همسایه کاملا برعکسه همش تو اتاق اداری دارن استراحت میکنن اگه کاری هم براشون پیش بیاد برا یک ساعته اونم بیشتر کار کامپیوتری دارن .
شما قرار نیس استخدام بشید که اگه درست کار نکنید بیرونتون کنن. از خداشون هم باشه یه سرباز گیرشون اومده که رشتش برق بوده .

والا ما تو پادگان نیستیم، من قراره تو ستاد استان باشم، به عنوان سیم کش منو بر می دارن، نمیدونم، طرف که می گفت پروژه اینا داریم میخوایم ساختمون بسازیم و سیم کشی باید بکنید، ولی خوب از سربازی جاهای دیگه ی ستاد خیلی بهتره، یک سرباز دیگه هم به جز من سیم کش دارن اونجا، می ترسم کارم خراب باشه توبیخی بزنن یا بگن برو راهور یا جایی دیگه، من لیسانسم برقه و خیلی هم دوره عملی رفتم، اما عملا ساختمونی رو سیم کشی نکردم، و یا به عنوان تکنسین جایی کار نکردم، خلاصه اینجوریاس، اما پرسیدم گفتن که زمان اداری هستش و هر روز خونه ای، اینجا نرم باید بیفتم راهور، فقط دو انتخاب دارم

windows-ps3
12-05-2015, 17:20
سلام دوستان , من تک پسر خانواده هستم

من واسه کفالت پدرم اقدام کردم , پدرم 53 سالش و نخاع گردنش اسیب دیده بود و حتی نمیشه عمل کرد و حدود 10 ساله که از کار افتادگی داره

بعد از دو ماه با کمسیون من موافقت شد و امروز فیش 250 هزار توامنی ( گفتند لیسانس 250 هزار تومان میشه واسه صدور کارت پایان خدمت کفالت ) و 3 تا فیش دیگه رو پرداخت کردم

ولی در اخر مامور که اونجا بود موقعی که فیش ها رو تحویل می دادم , بهم گفت موقعی که کارت صادر میشه , مدارک رو بررسی می کنند , اگه مشکلی داشت احتمال داره ماه بعد اعزام بشی !!!!!!!!!!!!

سوال اینم که امکانش هست همچین چیزی ؟

درضمن اگر کسی از دوستان کمکی احتیاج داشت در باره کفالت من درختمتم :n18:

VahidDG2007
12-05-2015, 17:29
سلام دوستان , من تک پسر خانواده هستم

من واسه کفالت پدرم اقدام کردم , پدرم 53 سالش و نخاع گردنش اسیب دیده بود و حتی نمیشه عمل کرد و حدود 10 ساله که از کار افتادگی داره

بعد از دو ماه با کمسیون من موافقت شد و امروز فیش 250 هزار توامنی ( گفتند لیسانس 250 هزار تومان میشه واسه صدور کارت پایان خدمت کفالت ) و 3 تا فیش دیگه رو پرداخت کردم

ولی در اخر مامور که اونجا بود موقعی که فیش ها رو تحویل می دادم , بهم گفت موقعی که کارت صادر میشه , مدارک رو بررسی می کنند , اگه مشکلی داشت احتمال داره ماه بعد اعزام بشی !!!!!!!!!!!!

سوال اینم که امکانش هست همچین چیزی ؟

درضمن اگر کسی از دوستان کمکی احتیاج داشت در باره کفالت من درختمتم :n18:

همچین چیزی امکان نداره مگر در یک مورد

تا اونجایی که من دیدم و میدونم مراکز استان معافیت شهرستان هارو قبول ندارن و موقع بررسی پرونده ممکنه به مرکز(استان) احضار بشن برای بررسی بیشتر....

البته انگشت شمار دیدم بنابراین شما هم استرس نداشته باش فیشارو ریختی مبارکت باشه:n06:

smm66
12-05-2015, 20:03
کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟ خیلی گیرم

دوستان من یک بار تاریخ اعزام رو از 4/1 به 6/1 تغییر دادم. حالا بنا به دلایلی لازم هست که بازم عقب بندازم.

mani6606
12-05-2015, 20:32
کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟ خیلی گیرم

دوبار پشت سر هم كه درخواست ثبت نمى كنند شما تا اواسط مرداد صبر كنيد و مجددا اقدام كنيد اگر پليس +١٠ ثبت نكرد مجبوريد كه به نطام وظيفه برويد
اما در نظر داشته باشيد كه چون شما يك بار درخواست تعويق داشتيد احتمال زيادى دارد كه با درخواست دوم شما نظام وظيفه مخالفت كند

saminem
12-05-2015, 23:34
میشه با پارتی بازی با پزشکای کمیسیون، یعنی سفارششون کرد ،دیسک کمری که معافی نداره رو یجوری معافی گرفت؟

اینجا شهرستان کوچیکیه پزشکای کمیسیون رو میشه پیدا کرد.

کاظم2020
12-05-2015, 23:40
سلام بچه ها

بعد دوره کد ارتش ..افتادم تیپ 281 بیستون کرمانشاه....چطور جاییه/

به کسری تعلق میگیره؟

بچه خوزستانم

sedayeasemon
13-05-2015, 00:05
سلام.
پیشاپیش ممنون از دوستانی که تجربیاتشون رو در اختیار جوان تر ها میذارن. من از فروم ها خیلی چیزا یاد گرفتم. :n16:
من بهمن سال گذشته فارغ التحصیل شدم. با مدرک کارشناسی - نرم افزار.
هنوزم دفترچه نفرستادم. ولی توی چند روز آینده میخوام اقدام کنم.
توی صفحات قبلی یکی از دوستان گفته بود کسانی که پدرشون فوت شده جزو اون دسته ای نیستن که بعد از آموزشی میان شهر خودشون. ولی من شنیدم همچین چیزی وجود داره. و اونطور که میدونم توی آموزشی کسانی که شرایط خاص دارن میتونن مدارکشون(بعنوان مثال فوت نامه پدر) رو ارائه بدن و 100 درصد میفتن شهر خودشون. حتی اگه اینم نشد. میتونن استشهاد محلی جمع کنن و چندتا همسایه ها امضاء بکنن و ببرن نظام وظیفه. اینم یکی از راه حلاش هست. البته اینم بگم من دیدم متاهلی رو که ظاهرا باید شهر خودش باشه در 50-60 کیلومتری شهر خودش خدمت کرده. بهرحال همه جور موردی توی خدمت پیدا میشه. و شرایط برای همه یکسان و ثابت نیست.
اگه جایی از حرفای بنده ایراد داره یا درست نیست لطفا کسانی که تجربه کردن اصلاحش کنن.

دوتا سوال هم دارم. :n13:
1_ آیا اگه بنده دفترچه پست کنم و تاریخ اعزامم 1/6 بیاد. در صورت نیاز میتونم دو ماه بندازمش عقب؟ یعنی این صد در صدِ؟ چون من میخوام تابستون برای دوره کارت سبز شرکت کنم. و شاید تا 1/6 کارت سبزم نیاد.
2_ بعد از اینکه برگ اعزامم رو گرفتم. میتونم با مدارک بسیج فعال و حلقه ی صالحین توی سپاه پذیرش بگیرم؟ یا حتما باید کارت سبز داشته باشم؟ کسی جدیدا توی سپاه پذیرش گرفته به من بگه چحوریاست؟

mb136
13-05-2015, 00:09
سلام دوستان
من پدرم از سال 58 تا 66 تو سپاه بوده. حالا من تو اموزشی ارتش هستم. می خواستم ببینم می تونم از شرایط پدر نظامی واسه افتادن تو شهر خودم استفاده کنم؟

saminem
13-05-2015, 00:10
سلام.
پیشاپیش ممنون از دوستانی که تجربیاتشون رو در اختیار جوان تر ها میذارن. من از فروم ها خیلی چیزا یاد گرفتم.
توی صفحات قبلی یکی از دوستان گفته بود کسانی که پدرشون فوت شده جزو اون دسته ای نیستن که بعد از آموزشی میان شهر خودشون. ولی من شنیدم همچین چیزی وجود داره. و اونطور که میدونم توی آموزشی کسانی که شرایط خاص دارن میتونن مدارکشون(بعنوان مثال فوت نامه پدر) رو ارائه بدن و 100 درصد میفتن شهر خودشون. حتی اگه اینم نشد. میتونن استهشاد محلی جمع کنن و چندتا همسایه ها امضاء بکنن و ببرن نظام وظیفه. اینم یکی از راه حلاش هست. البته اینم بگم من دیدم متاهلی رو که ظاهرا باید شهر خودش باشه در 50-60 کیلومتری شهر خودش خدمت کرده. بهرحال همه جور موردی توی خدمت پیدا میشه. و شرایط برای همه یکسان و ثابت نیست.
اگه جایی از حرفای بنده ایراد داره یا درست نیست لطفا کسانی که تجربه کردن اصلاحش کنن.

دوتا سوال هم دارم. 1_ آیا اگه بنده دفترچه پست کنم و تاریخ اعزامم 1/6 بیاد. در صورت نیاز میتونم دو ماه بندازمش عقب؟ یعنی این صد در صدِ؟ چون من میخوام تابستون برای دوره کارت سبز شرکت کنم. و شاید تا 1/6 کارت سبزم نیاد.
2_ بعد از اینکه برگ اعزامم رو گرفتم. میتونم با مدارک بسیج فعال و حلقه ی صالحین توی سپاه پذیرش بگیرم؟ یا حتما باید کارت سبز داشته باشم؟ کسی جدیدا توی سپاه پذیرش گرفته به من بگه چحوریاست؟
سلام
الان پست کنید برج 8 اعزامی میخورید. با فعالی بسیج میتونید برای پزیرش سپاه اقدام کنید و نیازی به کارت سبز هم نیست.

mani6606
13-05-2015, 04:44
سلام.
پیشاپیش ممنون از دوستانی که تجربیاتشون رو در اختیار جوان تر ها میذارن. من از فروم ها خیلی چیزا یاد گرفتم. :n16:
توی صفحات قبلی یکی از دوستان گفته بود کسانی که پدرشون فوت شده جزو اون دسته ای نیستن که بعد از آموزشی میان شهر خودشون. ولی من شنیدم همچین چیزی وجود داره. و اونطور که میدونم توی آموزشی کسانی که شرایط خاص دارن میتونن مدارکشون(بعنوان مثال فوت نامه پدر) رو ارائه بدن و 100 درصد میفتن شهر خودشون. حتی اگه اینم نشد. میتونن استشهاد محلی جمع کنن و چندتا همسایه ها امضاء بکنن و ببرن نظام وظیفه. اینم یکی از راه حلاش هست. البته اینم بگم من دیدم متاهلی رو که ظاهرا باید شهر خودش باشه در 50-60 کیلومتری شهر خودش خدمت کرده. بهرحال همه جور موردی توی خدمت پیدا میشه. و شرایط برای همه یکسان و ثابت نیست.

دوتا سوال هم دارم. :n13:
1_ آیا اگه بنده دفترچه پست کنم و تاریخ اعزامم 1/6 بیاد. در صورت نیاز میتونم دو ماه بندازمش عقب؟ یعنی این صد در صدِ؟ چون من میخوام تابستون برای دوره کارت سبز شرکت کنم. و شاید تا 1/6 کارت سبزم نیاد.
در صفحه قبل گفتم كه پدر فوت شده جز شرايط نيست
استشهاد محلى هم براى موضوع ديگرى است نه اين چيزى كه شما گفتيد
هنگامى كه شما به عنوان مثال جز نيرو ارتش شويد ديگر تقسيم شما دست نظام وظيفه تيست كه بخواهيد استشهاد براى اون جمع كنيد ، طرف پدرش نظاميه يا متاهل هستش اما باز هم در شهر خودش تقسيم نمى شود ١٠٠درصدى در كار نيست ، در ضمن همه شرايط دارها نمى توانند در شهر خودشون باشند ممكنه در ان شهر ان ارگان پادگان نداشته باشد و مجبورند در استان يا نزديكترين استان به استان خودشون خدمت كنند

سلام دوستان
من پدرم از سال 58 تا 66 تو سپاه بوده. حالا من تو اموزشی ارتش هستم. می خواستم ببینم می تونم از شرایط پدر نظامی واسه افتادن تو شهر خودم استفاده کنم؟
اين موضوع را بهتر شما از روابط عمومى سپاه جويا شويدچون سالهاى اول سپاه ، مردم به عنوان نيروهاى داوطلب در ان حضور ميافتند و فعاليت داشتند يعنى بر خلاف روندى كه امروز در جريانه كه افراد در ان استخدام مى شوند بهرحال شما براى استفاده از اين شرايط نيازمند نامه سپاه هستيد

mani6606
13-05-2015, 04:48
میشه با پارتی بازی با پزشکای کمیسیون، یعنی سفارششون کرد ،دیسک کمری که معافی نداره رو یجوری معافی گرفت؟
از زمانى كه قضيه فوتباليست ها اشكار شده سختگيزي ها هم بيشتر شده ، پرونده هاى معافيت دائم توسط بازرسى ناجا مورد بررسى قرار مى گيرد و فكر نكنم پزشكى حاضر با ريسك باشه

babak_gww
13-05-2015, 10:42
برای بار سوم میپرسم آیا بنده وکیل نیستم بعد سه بار؟ :n02:

درسته که جدیدا کارت سبز دوره تکمیلی بسیج رو ارتش هم جزو کفایت آموزش محسوب میکنه و دارنده این کارت تو ارتش هم علاوه بر سپاه از دوره آموزشی معاف میشه ؟ ؟؟؟

پ.ن: نیروی انتظامی آموزش رو سه هفته میکنه با این کارت

برای امریه جطوریه جریانش؟؟ مثلا من امریه شهرداری فرمانداری چیزی بگیرم آموزشی تو کجا میوفته؟ سپاه؟ ارتش ؟

آقا اگه کسی بلده خواهشا دریغ نکنه

vahid_1987
13-05-2015, 11:00
سلام دوستان
سایت نظام وظیفه هنوز آپدیت نشده :n03:
بچه ها به نظرتون کی دوباره بروز رسانی می کنن سایت رو؟

VahidDG2007
13-05-2015, 12:33
سلام دوستان
سایت نظام وظیفه هنوز آپدیت نشده :n03:
بچه ها به نظرتون کی دوباره بروز رسانی می کنن سایت رو؟

بنظرم همون 12 خرداد

همون 40 45روزه فکر کنم

vahid_1987
13-05-2015, 12:53
بنظرم همون 12 خرداد

همون 40 45روزه فکر کنم

دفعه قبلی از 93/12/12 به تاریخ 94/1/22 آپدیت شده بود. فکر کنم هر وقت حال کنن آپدیت می کنن. :n37:

windows-ps3
13-05-2015, 14:08
همچین چیزی امکان نداره مگر در یک مورد

تا اونجایی که من دیدم و میدونم مراکز استان معافیت شهرستان هارو قبول ندارن و موقع بررسی پرونده ممکنه به مرکز(استان) احضار بشن برای بررسی بیشتر....

البته انگشت شمار دیدم بنابراین شما هم استرس نداشته باش فیشارو ریختی مبارکت باشه:n06:

ممنون عزیز :n39:

خیالم راحت شد

Amin_0913
13-05-2015, 14:13
سلام
من احتماله زیاد میفتم نیروی هوائی سپاه اردکان
چطور جایی؟
19/3 اعزامم

ehsan6239
13-05-2015, 14:15

قبل از اعزام به خدمت و تا سال 90 همه چی به نظر کمیسیون بستگی داشت یعنی اگه میگفت معافی دیگه تموم بود
دقیقا الان نمیدونم چطوریاس ولی به احتمال نود درصد اگه بتونی پارتی پیداکنی کارت حله...

windows-ps3
13-05-2015, 14:17

شما اول میری نطام وظیفه بعد شما رو به مرکز استان برای معاینه می فرستند و بعد از 20 روز از روی نامه ای که مرکز استان به نظام وظیفه شهرستان میفرستند , اگر تو نامه بیماری شما واسه معافی تایید بشه شما رو صدا می کنند و یا تاریخ اعزام میاد براتون که می تونید اعتراض بدید , و در اخرش کمسیون پزشکی نظر میده

از اون گذشته کمسیون پزشکی فقط پزشک نیست , مامور های خوده نظام وظیفه هم تو جلسه هستند

شهرستان که ما اینطوری بود

رییس نظام وظیفه و 2 مامور کارشناس نظام وظیفه با 3 تا دکتر بررسی کردند و از از روی نامه ای که از استان واسشون فرستاده شده بود و از روی بخش نامه تایید کردند

ولی یه راهنمایی می کنم , معمولا فقط یه متخصص برای هر بیماری تو هر استان هست , اگر بتونی اون متخصص رو پیدا کنی و تو مطبش باهاش حرف بزنی خیلی کارت راه میافته

تو مرکز استان تو معاینه شما هر چی نوشته بشه تا اخرش با اون میره

Georges St-Pierre
13-05-2015, 14:46
سلام
من احتماله زیاد میفتم نیروی هوائی سپاه اردکان
چطور جایی؟
19/3 اعزامم
من برج 9 سال قبل اونجا بودم ؛ یکی از بهترین پادگان های کشور هست از هر نظر ...
تنها بدیش آب و هواش بود ...

Soroush-S
13-05-2015, 15:24
ارتش تمااااااااااااااااااااااا ااااااااام ...
خدمت ما هم تموم شد - چقدر زود گذشت :n01:

vahid_1987
13-05-2015, 15:35
سلام
دوستانی که کدسخا خود را نمی دونند و برای استعلام وضعیت مشمولیت نرم افزار زیر را از بازار دریافت و نصب کنند . این نرم افزار با اس ام اس کار میکنه .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mo5tafa
13-05-2015, 15:40
ارتش تمااااااااااااااااااااااا ااااااااام ...
خدمت ما هم تموم شد - چقدر زود گذشت :n01:
مبارکه :n40: منم انشالله 4 ماه دیگه میام توی جمع ارتش تمام ها :n02:
بره دیگه بر نگرده

saminem
13-05-2015, 16:06
شما اول میری نطام وظیفه بعد شما رو به مرکز استان برای معاینه می فرستند و بعد از 20 روز از روی نامه ای که مرکز استان به نظام وظیفه شهرستان میفرستند , اگر تو نامه بیماری شما واسه معافی تایید بشه شما رو صدا می کنند و یا تاریخ اعزام میاد براتون که می تونید اعتراض بدید , و در اخرش کمسیون پزشکی نظر میده

از اون گذشته کمسیون پزشکی فقط پزشک نیست , مامور های خوده نظام وظیفه هم تو جلسه هستند

شهرستان که ما اینطوری بود

رییس نظام وظیفه و 2 مامور کارشناس نظام وظیفه با 3 تا دکتر بررسی کردند و از از روی نامه ای که از استان واسشون فرستاده شده بود و از روی بخش نامه تایید کردند

ولی یه راهنمایی می کنم , معمولا فقط یه متخصص برای هر بیماری تو هر استان هست , اگر بتونی اون متخصص رو پیدا کنی و تو مطبش باهاش حرف بزنی خیلی کارت راه میافته

تو مرکز استان تو معاینه شما هر چی نوشته بشه تا اخرش با اون میره
اگر فرضا ما پزشک مرب طه رو پیدا کردیم و صحبت کردیم و خیلی نوشت برامون ، توی کمیسیون متوجه میشن که توضیحات با عکس ام آر آی تطابق نداره!

alixxx226
13-05-2015, 16:31
سلام دوستان خسته نباشید...
من ورودی 1/12/92 بودم و بعدش داشگاه ارشد قبول شدم و معافیت تحصیلی گرفتم (مدت 6 ماه و سیزده روز خدمت کردم و در نظام وظیفه ثبت شده)
حالا پشیمون شدم از دانشگاه انصراف دادم و دوباره میخوام برم خدمت، حالا یه سری سوالات دارم ممنون میشم بترتیب جواب بدید:
1) درجه من ستوانسومی بود الآن تکلیفم چی میشه؟
2) میتونم امریه بگیرم با توجه به اینکه در یگان بودم و کد خوردم؟
3) میشه مثلاً از ارتش نیروی زمینی که بودم برم سپاه، یا حداقل بین ارگانهای خود ارتش (مثلاً نیرو زمینی به دریایی) جابجا بشم؟
4) چقدر احتمال داره همون یگان قبلی بیفتم؟ (در ابتدا کرمانشاه بودم بعد انتقالی گرفته بودم به نوده، بعدش رفتم دانشگاه)

ممنون میشم به سوالام جواب بدید، مرسی :n12:

ehsan6239
13-05-2015, 16:49
اگر فرضا ما پزشک مرب طه رو پیدا کردیم و صحبت کردیم و خیلی نوشت برامون ، توی کمیسیون متوجه میشن که توضیحات با عکس ام آر آی تطابق نداره!
کمسیون شهرتون نامه میزنه که بیماریتون در یکی از بیمارستان های نیروی انتظامی که مورد تاییدشون باشه بررسی بشه که احتمالا بیمارستان مرکز استانتون میفرستنت شما تو اون بیمارستان میری پیش متخصص که اون هم ازمایش های لازم رو نسخه میکنه بعد نظرش رو درباره شدت بیماری و اینکه ایا شامل معافیت میشه یا نه در همون نامه معرفی مینویسه که این نامه دوباره بر میگرده کمسیون در یک تاریخ مشخص شما دوباره میرید کمسیون نامه رو دکتر ها باز میکنن نظر دکتر رو میخونن بعد نظر معاف بودن یا نبود میدن .
حالا در طول این مراحل خودتون ببینید کجاش پارتی داشته باشید بهتره . که فکر میکنم مهمترین جاش کمسیون شهرتون باشه. معمولا اون نظامی که بعد از معاف شدنت باید یه سری جواب به سوالاتش بدی خیلی ازیتت نمیکنه .

saminem
13-05-2015, 17:32
کمسیون شهرتون نامه میزنه که بیماریتون در یکی از بیمارستان های نیروی انتظامی که مورد تاییدشون باشه بررسی بشه که احتمالا بیمارستان مرکز استانتون میفرستنت شما تو اون بیمارستان میری پیش متخصص که اون هم ازمایش های لازم رو نسخه میکنه بعد نظرش رو درباره شدت بیماری و اینکه ایا شامل معافیت میشه یا نه در همون نامه معرفی مینویسه که این نامه دوباره بر میگرده کمسیون در یک تاریخ مشخص شما دوباره میرید کمسیون نامه رو دکتر ها باز میکنن نظر دکتر رو میخونن بعد نظر معاف بودن یا نبود میدن .
حالا در طول این مراحل خودتون ببینید کجاش پارتی داشته باشید بهتره . که فکر میکنم مهمترین جاش کمسیون شهرتون باشه. معمولا اون نظامی که بعد از معاف شدنت باید یه سری جواب به سوالاتش بدی خیلی ازیتت نمیکنه .
اتفاقا بار اول تو کمیسیون رئیس نظام وظیفه که همیشه تو کمیسیون ها هستش خیلی بد اخلاق هست و کلا میگه بتونی وایسی سر پا و بشینی پس میتونی بری سربازی پشت میز بشینی !!! میگه اعتراضم هرجا دلت میخواد بزن هیچی توش نی و دکترای ما تورو معاف نمیکنن!!. اعتراضم هم که زدم فرستادم نظام پزشکی اهواز و اونجا تا سرهنگ دیدم خیلی فریاد کشید که"تو که مشکلی نداری فقط وقت مارو میگیری و سالمی و سرپایی " و اخرش هم پرونوه رو باطل کرد!! الان بار دومه دفترچه پست میکنم و پرونده تشکیل میدم. الیته پسر عموی خودمم که دیسک داشت سه روز پیش فقط معاف از رزمی دادن بهش.
مشکلی هم که هست شهرستان کوچیکی هستم و تقریبا هنه همدیگرو میشناسن کافیه یکی راپورت بده که فلانی رو معاف کردنو و منو معاف نکردن، و باز کار ادم خراب شه. اینجا هم با یکم تحقیق میشه پزشکها رو پیدا کرد و اگه اینجوری باشه خیلی میرن و معاف میشن!!!!!

خودم که فک میکنم پارتی بازی هم بکنم باس کلا با همه اوکی باشم که عملا ممکن نیست. تازه پرونده ایی که معاف کامل میشه دوباره برای بررسی میره نظام وظیفه کل و اگه تخلفی ببینن خیلیا باز ضرر میکنند.

این چیزا رو ادم میشنوه و میبینه واقعا تو کار خودشم میمونه که امیدی الکی داشته باشه و اگه نشد ضربه روحی بخوره و نتیجه هم نده و وقتشم الکی هدر داده باشه.

خودم طرز فکر اینجوری و همه جانبه دارم. ضمنا تاریخ اعزامم هم برج 6 هست.

mani6606
13-05-2015, 18:06
سلام دوستان خسته نباشید...
من ورودی 1/12/92 بودم و بعدش داشگاه ارشد قبول شدم و معافیت تحصیلی گرفتم (مدت 6 ماه و سیزده روز خدمت کردم و در نظام وظیفه ثبت شده)
حالا پشیمون شدم از دانشگاه انصراف دادم و دوباره میخوام برم خدمت، حالا یه سری سوالات دارم ممنون میشم بترتیب جواب بدید:
1) درجه من ستوانسومی بود الآن تکلیفم چی میشه؟
2) میتونم امریه بگیرم با توجه به اینکه در یگان بودم و کد خوردم؟
3) میشه مثلاً از ارتش نیروی زمینی که بودم برم سپاه، یا حداقل بین ارگانهای خود ارتش (مثلاً نیرو زمینی به دریایی) جابجا بشم؟
4) چقدر احتمال داره همون یگان قبلی بیفتم؟ (در ابتدا کرمانشاه بودم بعد انتقالی گرفته بودم به نوده، بعدش رفتم دانشگاه)
ممنون میشم به سوالام جواب بدید، مرسی :n12:
۱- همان ستوان سوم هستید
۲-خیر
۳-خیر ، جابه جایی بین نیرو هم نداریم
۴-همان نوده هستید

GiggleClub
13-05-2015, 18:42
من بچه اردکانم
خودمم تیر اعزامم هنوز معلوم نیست کجاس
خدا خدا میکنم اردکان باشم
اردکان هتله. خوش بحالت
فقط بد موقعیه خیلی گرمه اذیت میشی
غیر از گرماش عالیه

کاری چیزی هم داشتی بگو درخدمتیم اینجا

alixxx226
13-05-2015, 18:46
۱- همان ستوان سوم هستید
۲-خیر
۳-خیر ، جابه جایی بین نیرو هم نداریم
۴-همان نوده هستید

خیلی خیلی خیلی سپاسگذارم از پاسخگوییتون دوست عزیز فقط اینکه آقا Mani عزیز شما مطمئن هستید که همون ستوانسوم میمونم؟ آخه میگن درجه ات پایین میاد :n03:

بازم ممنون. :n12:

Amin_0913
13-05-2015, 20:04
من بچه اردکانم
اردکان هتله. خوش بحالت
غیر از گرماش عالیه

ممنون
حالا امیدوارم ماه رمضونیه یه ذره درجه اذیتاشون رو کم کنند

Georges St-Pierre
13-05-2015, 20:04
من بچه اردکانم
اردکان هتله. خوش بحالت
غیر از گرماش عالیه

اکثر کسایی که اردکان افتادن سربازهای پذیرشی هستند ...
بجای خدا خدا کردن برو دنبال پارتی پذیرش کن خودتو :دی
اردکان خدایی جای خوبی بود , هم محیطش هم فرماندهاش ؛
فقط با این طرز فکر نرین که فلان جا هتله , نه! هیچ جا خونه خود آدم نمیشه , توقع نداشته باشید اونجا نازتون رو بکشن و باهاتون خیلی خوب رفتار کنن ...
کلا سختی های خودش رو هم داره اونجا اما خوب خدایی به من یکی گیرای الکی کسی نداد اون 3 ماهی که اردکان بودم .

GiggleClub
13-05-2015, 20:51
رفتم پذیرش ولی بسیجی فعال خیلی امتیاز مهمی بود من نداشتم
بازم چندتا پارتی جور کردم
ایشالا که بشه

h-blade
13-05-2015, 21:16
یه چیزی بگم دوستان آویزه گوشتون کنید.....

اگر 100 سال هم بسیج فعال داشته باشین و 10 بار هم تکمیلی رفته باشین و در تمام گردان های سپاه که ثبت نام کرده باشین بدون پارتی یا آشنا هیچ وقت در سپاه پذیرش نمیشین......

hellbrain666
13-05-2015, 22:25
سلام برای یک لیسانس خدمت در سپاه راحت تره یا ارتش یا ناجا؟

saminem
13-05-2015, 22:36
بستگی داره هر کدوم که توی کدوم بخش تقسیم شی. ولی اول سپاه بعد ارتش

saminem
13-05-2015, 22:38
یه چیزی بگم دوستان آویزه گوشتون کنید.....

اگر 100 سال هم بسیج فعال داشته باشین و 10 بار هم تکمیلی رفته باشین و در تمام گردان های سپاه که ثبت نام کرده باشین بدون پارتی یا آشنا هیچ وقت در سپاه پذیرش نمیشین......
دقیقا. ولی بسیجی داشته باشی کلا بهتره و درجه توی سپاه نسبت به لیسانسه های دیگه بالاتر میشه.
خودم سپاه شهر خودم پزیرش گرفتم با پارتی . فعالی بسیج هم دارم

GiggleClub
14-05-2015, 07:17

ناجا از همه برتره (مگه اینکه خیلی شانس بیاره یه قسمت اداریش بیفتی)
کار به درجه ندارن زیاد
دوستم ۶ ماهه رفته لیسانس بود، دهنشو سرویس کردن
هرچی کاره میدن دستش

s.k.y
14-05-2015, 08:09

این بحث فکر میکنم خیلی شده ، کاملا بستگی به منطقه و مکان پادگان داره .

مثلا در یک استان ارتش بهتر از سپاه
در استان دیگر سپاه بهتر از ارتش
در استان دیگر ناجا بهتر از ارتش و ...

زیاد تاکید نکن کجا خوبه کجا بد ، چون اگر مثلا جایی بیفتی که مثلا بگن اونجا خیلی بده ، تا اخر خدمت همین ذهنیت باعث میشه حتی اگر اون پادگان خوب باشه بازم بهتون بد بگذره .

Hidden-Hunter
14-05-2015, 08:23
سلام رفقا

ما رفتیم پیش پزشک و مشکل واریکوسل را گفتیم ولی دکتر گفت ، چون درجش زیاد نیست.نامرد ننوشت :(

خلاصه دکتر اولین بیماری برای منو لاغری مفرط زد : دی

و دومین بیماری را اختلال پانیک و اضطراب

" که این دو بیماری ضمیمه برگه ای که پلیس +10 بهم داد شد

از این بیماری ها میشه کاری کرد یا نه؟

امروزم رفتم ثبت نام کردم و گفتن تا دو هفته دیگه یک نامه میاد که باید بری کمسیون برای مشکلت.

در این دو هفته ما صبور باشیم یا حرکتی بزنیم؟:n02:پدرم اختلال شخصیت داره و مادرم استرس و کمی افسردگی و پیش دکتر برا یمشکلم ک رفتم دارو داد ولی کفاف نداد و ولش کردم ، به احتمال بیماری باید ارثی باشد: دی...کسایی که راه و چاه را بلدن بیان کمک :n10::n09::n02:

mani6606
14-05-2015, 10:17
سلام رفقا

ما رفتیم پیش پزشک و مشکل واریکوسل را گفتیم ولی دکتر گفت ، چون درجش زیاد نیست.نامرد ننوشت :(

خلاصه دکتر اولین بیماری برای منو لاغری مفرط زد : دی

و دومین بیماری را اختلال پانیک و اضطراب

" که این دو بیماری ضمیمه برگه ای که پلیس +10 بهم داد شد

از این بیماری ها میشه کاری کرد یا نه؟

امروزم رفتم ثبت نام کردم و گفتن تا دو هفته دیگه یک نامه میاد که باید بری کمسیون برای مشکلت.

در این دو هفته ما صبور باشیم یا حرکتی بزنیم؟:n02:پدرم اختلال شخصیت داره و مادرم استرس و کمی افسردگی و پیش دکتر برا یمشکلم ک رفتم دارو داد ولی کفاف نداد و ولش کردم ، به احتمال بیماری باید ارثی باشد: دی...کسایی که راه و چاه را بلدن بیان کمک :n10::n09::n02:

براى لاغرى مفرط
بخش بيمارى هاى عمومى
بند4-لاغری مفرط BMI<17 : معاف از خدمات رزمي
در مورد اضطراب
بخش بيمارى هاى اعصاب و روان
بند4- اختلال وسواس (OCD) ، اختلال پانيك ، اختلال اضطراب ، فوبيا يا PTSD يا سايراختلالات اضطرابي :
الف) نوع شديد مقاوم به درمان : معاف دائم
ب) نوع خفيف : معاف از خدمات رزمي

Hidden-Hunter
14-05-2015, 10:44
براى لاغرى مفرط
بخش بيمارى هاى عمومى
بند4-لاغری مفرط BMI<17 : معاف از خدمات رزمي
در مورد اضطراب
بخش بيمارى هاى اعصاب و روان
بند4- اختلال وسواس (OCD) ، اختلال پانيك ، اختلال اضطراب ، فوبيا يا PTSD يا سايراختلالات اضطرابي :
الف) نوع شديد مقاوم به درمان : معاف دائم
ب) نوع خفيف : معاف از خدمات رزمي

ممنون داداش
ولی شدید یا معمولی را پزشک متخصص تعیین میکنه؟
من هرای بخوام بکنم استذس و اضطراب دارم دست خودمم نیست هفته ای یک یا دوبار بهم دست میده
من سر همین استرس و اضطراب میخاستم خدمتو نرم ولی مجبور شدم

mani6606
14-05-2015, 10:49
ممنون داداش
ولی شدید یا معمولی را پزشک متخصص تعیین میکنه؟
من هرای بخوام بکنم استذس و اضطراب دارم دست خودمم نیست هفته ای یک یا دوبار بهم دست میده
من سر همین استرس و اضطراب میخاستم خدمتو نرم ولی مجبور شدم

در مورد اظطراب ممكنه به شما طول درمان بدهند ر سپس بعد از ان دوباره به كميسيون دعوت شويد تا روند بهبود يا عدم بهبود برررسى شود

SaJJaD_BaRon
14-05-2015, 11:04
کسی میدونه واقعا چه بلایی بر سر این قانون افتاده که فرزندان نظامی میتونن در شهر محل سکونت خودشون به یگان خدمتی تقسیم بشن ؟
بنده که پادگان بیگلری مشکین شهر از اول این ماه بودم هر وقت خواستم مدارکم رو بدم بهم گفتن پدر نظامی کافی نیست و حتما پدرت باید بازنشسته ناجا باشه (پدر بنده بازنشسته نیروی دریایی هست) و مدارک منو نگرفتن ولی از طرفی پدر بنده نامه ای رو از کانون بازنشستگان شهر خودمون گرفت و به تهران برد و اونجا ثبت کرد که در تقسیمات یگان بعد آموزشی بنده تمایل دارم پسرم در شهر خودش بیوفته . . .
سوال من اینجاست با این شرایط آیا من شانسی دارم توی شهر خودم بیوفتم و تقسیم بشم یا نه تمام این کاغذ بازی های کانون بازنشستگان به تهران و از این قبیل کارها سرکاری هست !؟

saminem
14-05-2015, 11:45
کسی میدونه واقعا چه بلایی بر سر این قانون افتاده که فرزندان نظامی میتونن در شهر محل سکونت خودشون به یگان خدمتی تقسیم بشن ؟
بنده که پادگان بیگلری مشکین شهر از اول این ماه بودم هر وقت خواستم مدارکم رو بدم بهم گفتن پدر نظامی کافی نیست و حتما پدرت باید بازنشسته ناجا باشه (پدر بنده بازنشسته نیروی دریایی هست) و مدارک منو نگرفتن ولی از طرفی پدر بنده نامه ای رو از کانون بازنشستگان شهر خودمون گرفت و به تهران برد و اونجا ثبت کرد که در تقسیمات یگان بعد آموزشی بنده تمایل دارم پسرم در شهر خودش بیوفته . . .
سوال من اینجاست با این شرایط آیا من شانسی دارم توی شهر خودم بیوفتم و تقسیم بشم یا نه تمام این کاغذ بازی های کانون بازنشستگان به تهران و از این قبیل کارها سرکاری هست !؟
پیگیرش باشید و از بند پ استفاده کنید درست میشه.

braveboy74
14-05-2015, 11:49
سلام دوستان
من ارتریت زانو دارم و در سن 7 سالگی زانوم رو جراحی کردن و دوباره در سن 12 سالگی دوباره عود کرد و یک هفته تو بیمارستان بستری بودم الانم فعالیت زیادی نمی تونم داشته باشم چون زانوم درد می گیره به شدت مثلا نمی تونم زیاد بدوم حتی بیشتر از ده دقیقه نمی تونم چهار زانو بشینم.
میخواستم بدونم به من معافیت میدن یا نه؟
باید به کجا مراجعه کنم؟

saminem
14-05-2015, 11:54
سلام دوستان
من ارتریت زانو دارم و در سن 7 سالگی زانوم رو جراحی کردن و دوباره در سن 12 سالگی دوباره عود کرد و یک هفته تو بیمارستان بستری بودم الانم فعالیت زیادی نمی تونم داشته باشم چون زانوم درد می گیره به شدت مثلا نمی تونم زیاد بدوم حتی بیشتر از ده دقیقه نمی تونم چهار زانو بشینم.
باید به کجا مراجعه کنم؟
روند رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی :
1. دريافت دفترچه راهنماي خدمت وظيفه عمومي از دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پلیس+10)بمنظور تنظيم و تكميل مدارك مورد نياز .
2. مراجعه به یکی از پزشکان معاین اولیه و تکمیل برگه معاینه اولیه توسط پزشک.
3. قبل از مراجعه به نزد پزشک معاین اولیه می بایست ابتدا برگه خود اظهاری سوابق بیماری مشمول که در پشت برگ معاینه اولیه قرار دارد را به دقت تکمیل و آن را به پزشک ارایه نمایند.
4. ثبت درخواست در سيستم توسط كاربر پليس +‌10و عودت کلیه مدارک به مشمول جهت نگهداری و ارایه به شورای پزشکی .
5. ارسال برگ معرفي به بيمارستان از طريق پست به آدرس مشمول.
6. مراجعه فرد به بيمارستان جهت انجام معاينات تخصصي.
7. ارسال جوابيه بيمارستان (‌نظريه تخصصي ) به حوزه رسيدگي كننده.
8. ارسال دعوتنامه به آدرس مشمول جهت حضور در شوراي پزشكي.
9. برگزاري جلسه شوراي پزشكي .
10.در صورتي كه شخص معاف دائم شناخته شود از كارت معافيت برخوردار شده و در صورتي كهسرباز يا معاف از رزم شناخته شود برگ آماده بخدمت براي وي صادر و ارسال ميگردد .

neon_91
14-05-2015, 12:00
آدم موقعی که به اینجا سر میزنه میبینی بوی آش همه جارو گرفته:n02:
واس ما که تموم شد امیدوارم واس شمام تموم شه

faridnavabi
14-05-2015, 14:28
آدم موقعی که به اینجا سر میزنه میبینی بوی آش همه جارو گرفته:n02:
واس ما که تموم شد امیدوارم واس شمام تموم شه
خوش بحالت دادا. ایشاله واسه ما هم تموم بشه

qalati
14-05-2015, 16:15
سایت نظام وظیفه یارو کرده مارو، فک کنم 25 خرداد آپدیتش کنن:n30:

saminem
14-05-2015, 17:04
چرا اینقدر حساس شدی روش؟

VahidDG2007
14-05-2015, 17:42
چرا اینقدر حساس شدی روش؟

آخه آخرین وضعیت و اعلام میکنه...

یارو میخواد ببینه هر درخواستی که داده تو چه مرحله ای هست؟

ما هم داریم میمیریم از استرس

mani6606
14-05-2015, 18:40
آخه آخرین وضعیت و اعلام میکنه...

یارو میخواد ببینه هر درخواستی که داده تو چه مرحله ای هست؟

ما هم داریم میمیریم از استرس

بي برنامگى سايت تظام وظيفه مثال زدنيه
من خدمتم تمام شده بود اما تا چند ماه در سايت در قسمت وضيعت نوشته بود مشمول
از نظر من به اين سايت اعتبارى نيست

mani6606
14-05-2015, 18:46
سلام دوستان
باید به کجا مراجعه کنم؟
يكى از بخش هاى هايي كه در خواست كميسيون زيادى دارد بخش بيمارى هاى اسكلتى و اسنخوانى است با توجه به اينكه شما يكبار جراحى داشتيد نيازمند سنوگرافى دقيق است كه خودشون در بيمارستان ناحا انجام مى دهند اما شما به مدرك تحصيلى اشاره نكرديد چون ممكنه در صورت اينكه ليسانس باشيد معاف از رزم بگيريد

ehsan6239
14-05-2015, 19:06
اتفاقا بار اول تو کمیسیون رئیس نظام وظیفه که همیشه تو کمیسیون ها هستش خیلی بد اخلاق هست و کلا میگه بتونی وایسی سر پا و بشینی پس میتونی بری سربازی پشت میز بشینی !!! میگه اعتراضم هرجا دلت میخواد بزن هیچی توش نی و دکترای ما تورو معاف نمیکنن!!. اعتراضم هم که زدم فرستادم نظام پزشکی اهواز و اونجا تا سرهنگ دیدم خیلی فریاد کشید که"تو که مشکلی نداری فقط وقت مارو میگیری و سالمی و سرپایی " و اخرش هم پرونوه رو باطل کرد!! الان بار دومه دفترچه پست میکنم و پرونده تشکیل میدم. الیته پسر عموی خودمم که دیسک داشت سه روز پیش فقط معاف از رزمی دادن بهش.
مشکلی هم که هست شهرستان کوچیکی هستم و تقریبا هنه همدیگرو میشناسن کافیه یکی راپورت بده که فلانی رو معاف کردنو و منو معاف نکردن، و باز کار ادم خراب شه. اینجا هم با یکم تحقیق میشه پزشکها رو پیدا کرد و اگه اینجوری باشه خیلی میرن و معاف میشن!!!!!

خودم که فک میکنم پارتی بازی هم بکنم باس کلا با همه اوکی باشم که عملا ممکن نیست. تازه پرونده ایی که معاف کامل میشه دوباره برای بررسی میره نظام وظیفه کل و اگه تخلفی ببینن خیلیا باز ضرر میکنند.

این چیزا رو ادم میشنوه و میبینه واقعا تو کار خودشم میمونه که امیدی الکی داشته باشه و اگه نشد ضربه روحی بخوره و نتیجه هم نده و وقتشم الکی هدر داده باشه.

خودم طرز فکر اینجوری و همه جانبه دارم. ضمنا تاریخ اعزامم هم برج 6 هست.
اینجور که شما میگی تقریبا راه دیگه ای جز اعزام ندارید. ولی همین که سپاه پذیرش شدید خیلی خوبه خدمتتون راحت میگذره.از این به بعد فکر کسری باش که مطمئنم میزان کسری بسیج فعال رو میدونی یه کسری دیگه هم هست که هرکسی که واقعا بخواد خدمتش زود تموم شه وقت میزاره و میگیرتش.با حفظ هر جز قران ده روز کسری میگیری که توپادگان ما علاوه بر ده روز فرمانده کل پادگان هم پنج روز میده که مجموعا میشه 15 روز، یکی رو میشناختم که 120 روز کسری گرفت.برای هر جز قران میگفتن مبلغ دویست هزار تومن هم هدیه میدن ولی این اواخر صحبتش بود که هدیه لغو شده. با حفظ دعا ها هم میتونی مرخصی های دو ، چهار ، و حتی دوازده روزه بگیری.
امیدوارم موفق باشی و خدمتت به راحتی و خوبی تموم بشه.

Amin_0913
14-05-2015, 19:10

اتفاقا برای من آپدیت شده
چون تو قسمت امریه و جذب، اونجایی که پذیرش گرفته بودمو زده

ولی تاریخ آخرین آپدیت رو زده 22/1/94

javadi.0069
14-05-2015, 19:40
سلام ... آقا اگه کسی بخواد یگان خدمتیش با پارتی عوض کنه مثلا از یکی از شهرستانا بیاد تهران (نیرو زمینی ارتش)
دقیقا باید چیکار کنه ؟؟؟ همین ک به پارتیش بگه مشکل حل میشه یا خودش باید کار خاصی انجام بده ؟؟؟

mani6606
14-05-2015, 19:45
سلام ... آقا اگه کسی بخواد یگان خدمتیش با پارتی عوض کنه مثلا از یکی از شهرستانا بیاد تهران (نیرو زمینی ارتش)
دقیقا باید چیکار کنه ؟؟؟ همین ک به پارتیش بگه مشکل حل میشه یا خودش باید کار خاصی انجام بده ؟؟؟
اين الان چيه سوال يا جمله خبرى؟

qalati
14-05-2015, 19:57
اتفاقا برای من آپدیت شده

نشده بزرگوار همون 22 فروردینه دیگه اخرین ب روز رسانیش:n29:

qalati
14-05-2015, 20:04
چرا اینقدر حساس شدی روش؟
:n30:
هر عملی توی دنیا باید یه هدفی داشته باشه، راه اندازی سایت و تشکیلات هم از این قاعده مستثنی نیس
اخه این چ سایتی؟ هر بار ک بری پلیس 10 میگه 500 تومن بده تا بهت بگم وضعیتت رو، قرون وسطا تموم شده دیگه، بررسی ی وضعیت برای یک فرایند اون هم الکترونیکی دیگه این فیلم هارو نداره
طرف کافی یه اینتر بزنه، نهایتش 10 کالری مصرف کنه :n34:
من اعزام مجددم 8 ماه از خدمتم مونده پدر در اومد تا دفترچه پست کردم، هیچ کاری نکرده بودن خودم همه کارارو کردم، معافیت تحصیلی صادر نکرده بودن رفتم دنبالش، اشتباه ی واکسن اضاقی زدم............................دهنم سرویس شد ب خدا :n28:

neon_91
14-05-2015, 20:38
خوش بحالت دادا. ایشاله واسه ما هم تموم بشه

غصه نخور دادا شمام تموم می کنید ماهم حسرت می خوردیم کی تموم میشیم ولی آخرش تموم کردیم.ولی اگه تموم کردی بعدو میبینی چیزی نیست و خبر خاصی اون بیرون نیست

saminem
14-05-2015, 20:42
اینجور که شما میگی تقریبا راه دیگه ای جز اعزام ندارید. ولی همین که سپاه پذیرش شدید خیلی خوبه خدمتتون راحت میگذره.از این به بعد فکر کسری باش که مطمئنم میزان کسری بسیج فعال رو میدونی یه کسری دیگه هم هست که هرکسی که واقعا بخواد خدمتش زود تموم شه وقت میزاره و میگیرتش.با حفظ هر جز قران ده روز کسری میگیری که توپادگان ما علاوه بر ده روز فرمانده کل پادگان هم پنج روز میده که مجموعا میشه 15 روز، یکی رو میشناختم که 120 روز کسری گرفت.برای هر جز قران میگفتن مبلغ دویست هزار تومن هم هدیه میدن ولی این اواخر صحبتش بود که هدیه لغو شده. با حفظ دعا ها هم میتونی مرخصی های دو ، چهار ، و حتی دوازده روزه بگیری.
امیدوارم موفق باشی و خدمتت به راحتی و خوبی تموم بشه.
بله با بند پ، سپاه توی شهر(ناحیه) پزیرش میشم که تایم اداری هم داره صبح تو 2 ظهر. 2 ماه کسری جبهه و 2 ماه هم واسه برگ سبز.

javadi.0069
14-05-2015, 20:45
اين الان چيه سوال يا جمله خبرى؟

داداش سوالم اینه که
همین ک به پارتیم بگه خودش درست میکه کارارو یا منم باید تو یگان خدمتیم کار خاصی انجام بدم ؟؟؟

mani6606
14-05-2015, 20:46
داداش سوالم اینه که
همین ک به پارتیم بگه خودش درست میکه کارارو یا منم باید تو یگان خدمتیم کار خاصی انجام بدم ؟؟؟

همه چى بسته به ميزان قدرت و نفوذ پارتى شما دارد

javadi.0069
14-05-2015, 20:49
همه چى بسته به ميزان قدرت و نفوذ پارتى شما دارد

اگه کلفت باشه چی؟؟ من لازم نیست برگه انتقالی چیزی پر کنم ؟؟

saminem
14-05-2015, 20:50
داداش سوالم اینه که
بایست این وسط فرمانده جایی که هستی و جایی که میخوای بری رو راضی کنی هر جوری میشه و از جای فعلیت تسویه کنی و بری.

mani6606
14-05-2015, 20:50
اگه کلفت باشه چی؟؟ من لازم نیست برگه انتقالی چیزی پر کنم ؟؟

خير خودشون همه كارها رو براتون انجام ميدن و شما را به يگان جديد معرفى مى كنند

mani6606
14-05-2015, 20:53
بایست این وسط فرمانده جایی که هستی و جایی که میخوای بری رو راضی کنی هر جوری میشه و از جای فعلیت تسویه کنی و بری.
اين چيزي كه شما ميگيد بيشتر براي جابه جايي نيرو است ، هر فرمانده يگانى موظف است كه نيرو انتقالي را پذيرش كند

r_pro
14-05-2015, 23:30
اتفاقا برای من آپدیت شده

خبر تایید میشه:n39:

Amin_0913
15-05-2015, 01:24
نشده بزرگوار همون 22 فروردینه دیگه اخرین ب روز رسانیش:n29:
بله
ولی آیتمهای دیگش بروزرسانی شده
چون من پذیرشمو تازه از اول اردیبهشت رفتم دنبالش

saminem
15-05-2015, 03:23
من دوباره ایین نامه جدید پزشکی رو خوندم ولی اصلا چیزی به اسم دیسک کمر به چشمم نخورد!!!! احتمالش هست حذف شده باشه؟؟؟

mani6606
15-05-2015, 04:38
من دوباره ایین نامه جدید پزشکی رو خوندم ولی اصلا چیزی به اسم دیسک کمر به چشمم نخورد!!!! احتمالش هست حذف شده باشه؟؟؟
معمولا در نامه نظام وظيفه اين طور نوشته مي شود كه نامبرده متقاضى بخش بيماري اسكلتي و استخواني است

Hidden-Hunter
15-05-2015, 06:56
دوستان این کمسیون پزشکی وقتی مراجعه میکنی برای نظر پزشکان نظام وظیفه، اونا ارجاعتون میدن به پزشک متخصص برای بیماری تون؟

من مشکلم استرس و اضطرابه، ایا روانپزشک متخصص منو چک میکنه؟ یا تیم کمسیون

شاید سوالم خنده دار باشه ولی باید میپرسیدم

mani6606
15-05-2015, 07:04
دوستان این کمسیون پزشکی وقتی مراجعه میکنی برای نظر پزشکان نظام وظیفه، اونا ارجاعتون میدن به پزشک متخصص برای بیماری تون؟
من مشکلم استرس و اضطرابه، ایا روانپزشک متخصص منو چک میکنه؟ یا تیم کمسیون
شاید سوالم خنده دار باشه ولی باید میپرسیدم
كميسيون معمولا متشكل لز سه پزشك است كه انها همه مراجعه كنندگان رو معاينه و راى را صادر مى كنند اگر در مورد بيماوى نياز به معاينه و انجام ازمايشات خاصى باشد انها ممشمول رابه بيمارستان ناجا معرفى مى كنند
اما معمولا يك ليستى از بيماري ها و نوع معافيت از سوى سازملن نظام وظيفه دارند و طبق ان تصميم مى گيرند و با توجه به حجم مراجعه كنندها زياد براي معاينه مشمول وقت نمى گذارند

qalati
15-05-2015, 08:20
بله
ولی آیتمهای دیگش بروزرسانی شده
چون من پذیرشمو تازه از اول اردیبهشت رفتم دنبالش

امین جان یعنی کسائی ک از 4 افتادن 6 مشخص شده؟ تو سایت

Amin_0913
15-05-2015, 10:02
امین جان یعنی کسائی ک از 4 افتادن 6 مشخص شده؟ تو سایت
نه
قسمت اعزامش هنوز آپدیت نشده
البته فک کنم اون قسمته امریه و جذب مربوط به خود نظام وظیفه نیست و اون ارگانی که رفتی برا پذیرش خودش آپدیت میکنه
اگه اس ام اس اومده که از برج ۴ افتادی به برج ۶، حتما نامه اش قبل از یک تیر میاد

saminem
15-05-2015, 10:47
معمولا در نامه نظام وظيفه اين طور نوشته مي شود كه نامبرده متقاضى بخش بيماري اسكلتي و استخواني است

خب واسه معافیت بایست بند مشخصی برای این بیماری وجود داشته باشه! دد این صورت براحتی دست پزشکا برای معاف نکردن خیلی بازه

saminem
15-05-2015, 10:49
کد سخا رو میتونیم از نظام وظیفه بگیریم؟

qalati
15-05-2015, 11:55

روی برگه تایید اطلاعات ک پلیس 10 داده هست دیگه

saminem
15-05-2015, 12:00
روی برگه تایید اطلاعات ک پلیس 10 داده هست دیگه
همچین چیزی به من داده نشده! روزی که رفتم گفتن سیستم قطع شده و تا وصل خودمون مدارک رو ثبت میکنیم. بعدشم برگ اعزام اومد.

faridnavabi
15-05-2015, 12:48
غصه نخور دادا شمام تموم می کنید ماهم حسرت می خوردیم کی تموم میشیم ولی آخرش تموم کردیم.ولی اگه تموم کردی بعدو میبینی چیزی نیست و خبر خاصی اون بیرون نیست
آره. ایشاله همینطوزه که میگی. توکل بر خدا
تازه بعد از پایان خدمت، مسئولیت آدم سنگین تر هم میشه.
کار+ازدواج+تشکیل و ادارۀ زندگی+و... داستان های پس از آن

aliandre09
15-05-2015, 12:55
سلام
اساتید من اعزامی اول تیرم
تا الان هیچ‌کاری نکردم
این امریه چطوریه؟
منم میتونم بگیرم؟
باید از کجا شروع کنم؟
رشتم مهندسی صنایع هست
sent from my xiaomi redmi 2

#soreNa#
15-05-2015, 13:40
سلام :n11:
نحوه دریافت کد سخا;
کدملی,شماره شناسنامه,تاریخ تولد
ارسال به سامانه پیام کوتاه 11020610
بعنوان مثال:
1383201127,5302,1366/05/02
اگر پیام ارسال شد و جوابی دریافت نکردین مجددا امتحان کنین گاهی سامانه برای پاسخگویی اذیت می کنه:7:

saminem
15-05-2015, 13:42
آره. ایشاله همینطوزه که میگی. توکل بر خدا
تازه بعد از پایان خدمت، مسئولیت آدم سنگین تر هم میشه.
کار+ازدواج+تشکیل و ادارۀ زندگی+و... داستان های پس از آن
دقیقا ادم تا سربازه به هرحال یه مسئولیتی داره و سرش گرمه بعد از خدمته که تازه شروع زندگیه

qalati
15-05-2015, 18:42
بیست خرداد برگ سفید میادش؟:45:

mani6606
15-05-2015, 18:47
سلام
اساتید من اعزامی اول تیرم
تا الان هیچ‌کاری نکردم
این امریه چطوریه؟
منم میتونم بگیرم؟
باید از کجا شروع کنم؟
رشتم مهندسی صنایع هست
الان که دیگه برای امریه دیر شده دوست عزیز، از اول خرداد نظام وظیفه شروع به کد زدن مراکز اموزشی می کند تا ۱۵ بعد از ان هم به اطلاع مشمولان می رساند شما باید حداقل بین ۲ تا ۴ ماه قبل از اعزام پیگیر امریه باشید
یا باید به برج ۶ تعویق بزنید تا بتوانید که دنبال امریه باشید که در ان صورت ممکنه با توجه به جچم درخواست ها ، اعزام شما به برج ۸ منتقل شود یا اینکه کلا از امریه گرفتن منصرف شوید

mani6606
15-05-2015, 18:53
بیست خرداد برگ سفید میادش؟:45:
به طور معمول بایستی ۱۰ تا ۱۵ رزو قبل از اعزام برگه به دست شما برسد اما گاهی ممکنه امدن این برگه ۲ تا ۳ روز قبل از اعزام طول بکشد که در این صورت مشمول ها برگه المثنی می گیرند .به جای ناراحتی و استرس امید و توکل داشته باشید

abbaskhani
15-05-2015, 18:57
سلام دوستان، به نظرتون کجای ستاد فرماندهی خوبه و ساعات اداری هست و اصولا هر روز خونه می تونن برن بومی ها؟ الان مهندسی هستم و همین شرایطو دارم، ولی شاید از اینجا بفرستنم جای دیگه، کجاها خوبه داخل ستاد؟ میتونم جور کنم هرجا باشه.

mani6606
15-05-2015, 19:26
سلام دوستان، به نظرتون کجای ستاد فرماندهی خوبه و ساعات اداری هست و اصولا هر روز خونه می تونن برن بومی ها؟ الان مهندسی هستم و همین شرایطو دارم، ولی شاید از اینجا بفرستنم جای دیگه، کجاها خوبه داخل ستاد؟ میتونم جور کنم هرجا باشه.
اگر منظور شما ستاد فرماندهی در پادگان های ارتش است باید بگم که نمیشه قطعی گفت ، هر پادگان با توجه به حوزه عملیاتی خودش و همچنین با توجه به بخش اداری که شما انچا باشید متفاون است ، من خودم در یکی از ستاد فرماندهی بهترین پادگان های نیرو زمینی در شرق ایران بودم اما ساعت ۴ عصر از پادگان خارج می شدم به دلیل حجم زیاد مکاتبات با یگان های تحت پوشش ، اما در دیگر بخش های اداری بچه ها ساعت ۱۴ خارج میشدند

mani6606
15-05-2015, 19:31
اگر منظور شما ستاد فرماندهی در پادگان های ارتش است باید بگم که نمیشه قطعی گفت ، هر پادگان با توجه به حوزه عملیاتی خودش و همچنین با توجه به بخش اداری که شما انچا باشید متفاون است ، من خودم در یکی از ستاد فرماندهی بهترین پادگان های نیرو زمینی در شرق ایران بودم اما ساعت ۴ عصر از پادگان خارج می شدم به دلیل حجم زیاد مکاتبات با یگان های تحت پوشش ، اما در دیگر بخش های اداری بچه ها ساعت ۱۴ خارج میشدند

abbaskhani
15-05-2015, 19:55

ناجا منظورم بود

abbaskhani
15-05-2015, 20:00
با اینکه می دونم ناجا اصلا جالب نیس، کدوم شهرها راحته برای خدمت در ناجا؟ من که قبلا جنوب بودم خیلی راحت بود، نظامیاش آدمای آرومی بودن، بسیار خوب بود، اما انتقالی گرفتم شهر خودمون و الان پیشمونم، با آمایش اومدم. درضمن الان اگه بخوام هر شهری برم میتونم جابجا پیدا کنم برم یا دیگه اجازه نمی دن؟

bhessam
15-05-2015, 21:57
سلام
میخواستم بدونم دوره آموزش نیروهاى مرزبانى پایه خدمتى فروردین ٩۴ چند ماه است.٢ماهه یا٣ماهه؟؟؟

imanparsa
15-05-2015, 23:18
سلام
میخواستم بدونم دوره آموزش نیروهاى مرزبانى پایه خدمتى فروردین ٩۴ چند ماه است.٢ماهه یا٣ماهه؟؟؟

ولله تا جایی که من اطلاع دارم آموزشی سال 94 همون 2 ماهه هستش
نیروهای مرزبانی رو نمیدونم

qalati
16-05-2015, 10:15
به طور معمول بایستی ۱۰ تا ۱۵ رزو قبل از اعزام برگه به دست شما برسد اما گاهی ممکنه امدن این برگه ۲ تا ۳ روز قبل از اعزام طول بکشد که در این صورت مشمول ها برگه المثنی می گیرند .به جای ناراحتی و استرس امید و توکل داشته باشید

ممنون:n16:
نه استرسی ندارم یزرگوار:n33:

qalati
16-05-2015, 17:30
:n05:............................................. .........................:n05:

imanparsa
16-05-2015, 17:33
دوستان یه سوال مهم
ظاهرا اونایی که دوره تکمیلی ۳۰ روزه دارن حتی اگر پذیرش بشن سپاه بازم باید آموزشی رو کامل برن.،
اونایی که دوره ۴۵ روزه تکمیلی دارن به مدت ۲ هفته ظاهرا آموزشی میرن،.
حالا سوال اینجاست من که قبلا ۸ ماه خدمت کردم و ۲ ماه آموزشی بودم من رو چند روز تو پادگان نگه میدارن بنظرتون؟؟؟؟

mani6606
16-05-2015, 18:00
دوستان یه سوال مهم
ظاهرا اونایی که دوره تکمیلی ۳۰ روزه دارن حتی اگر پذیرش بشن سپاه بازم باید آموزشی رو کامل برن.،
حالا سوال اینجاست من که قبلا ۸ ماه خدمت کردم و ۲ ماه آموزشی بودم من رو چند روز تو پادگان نگه میدارن بنظرتون؟؟؟؟
شما ارگان قبليتون چي بوده ؟ ارتش ، سپاه يا ناجا
در ارتش و سپاه كه اعزام مجددها فقط دوياره برگه تقسيم مى گيرند و حداقل شايد يك هفته تا ١٠ روز طول بكشد اما در ناجا انگار يك مدت كوتاهي اموزش مجدد دارند

imanparsa
16-05-2015, 18:16
شما ارگان قبليتون چي بوده ؟ ارتش ، سپاه يا ناجا
در ارتش و سپاه كه اعزام مجددها فقط دوياره برگه تقسيم مى گيرند و حداقل شايد يك هفته تا ١٠ روز طول بكشد اما در ناجا انگار يك مدت كوتاهي اموزش مجدد دارند

نیرو زمینی سپاه بودم
آموزشی پادگان خاتمی یزد بودم
یعنی به من آموزش نمیدن ؟ توی اون یه هفته اونجا چیکار میکنم ؟

eshqali
16-05-2015, 18:55
سلام من سوالمو مجدد مطرح می کنم. سپاه به احتمال چند درصد افراد با مدرک لیسانسو می اندازه شهر خودشون؟

aliandre09
16-05-2015, 18:57
الان که دیگه برای امریه دیر شده دوست عزیز، از اول خرداد نظام وظیفه شروع به کد زدن مراکز اموزشی می کند تا ۱۵ بعد از ان هم به اطلاع مشمولان می رساند شما باید حداقل بین ۲ تا ۴ ماه قبل از اعزام پیگیر امریه باشید
یا باید به برج ۶ تعویق بزنید تا بتوانید که دنبال امریه باشید که در ان صورت ممکنه با توجه به جچم درخواست ها ، اعزام شما به برج ۸ منتقل شود یا اینکه کلا از امریه گرفتن منصرف شوید
اوه اوه
چه اوضاعیه
آقا غلط کردم، نمیخام امریه
داداش واقعا ممنون، که خیلی کامل برام توضیح دادین
.........................
داداش یه سوال برام ایجاد شده، این چند صفحه تاپیک رو که خوندم

افسر به چه کسی میگن؟؟؟

تشکر.

mani6606
16-05-2015, 18:57
نیرو زمینی سپاه بودم
آموزشی پادگان خاتمی یزد بودم
یعنی به من آموزش نمیدن ؟ توی اون یه هفته اونجا چیکار میکنم ؟
در ارتش كه بچه ها در ان يك هفته كار خاصى نداشتند

mani6606
16-05-2015, 18:59
اوه اوه
چه اوضاعیه

افسر به چه کسی میگن؟؟؟

تشکر.

افسر در ارتش و ناجا است كه به بچه هاى فوق ليسانس به بالا گفته مى شود گاهى بچه ها با مدرك ليسانس در ارتش بعد از گذروندن دوره كد افسر مى شوند

sbpf
16-05-2015, 19:07
سلام دوستان سیاتیک هم باعث معافی میشه؟ در قوانین بهش اشاره نشده اگه شامل میشه چطوریه؟ گرید داره؟
ممنون

aliandre09
16-05-2015, 19:12
افسر در ارتش و ناجا است كه به بچه هاى فوق ليسانس به بالا گفته مى شود گاهى بچه ها با مدرك ليسانس در ارتش بعد از گذروندن دوره كد افسر مى شوند

داداش، ولی من تو سایتهای مختلف درجه های ارتش و ناجا رو که دیدم، اسمی از افسر داخلشون نبود
قضیه اش چیه ؟؟؟
ممنون
...........
بعد من این چند صفحه رو که خوندم فهمیدم که ناجا لیسانس استوار2 میده و ارتش لیسانس گروهبان1 ، درسته؟؟؟

دوره کد هم که فقط ارتش داره که اگه بخوری یه درجه میری بالا، درسته؟؟؟

mani6606
16-05-2015, 19:16
داداش، ولی من تو سایتهای مختلف درجه های ارتش و ناجا رو که دیدم، اسمی از افسر داخلشون نبود
قضیه اش چیه ؟؟؟
ممنون
...........
بعد من این چند صفحه رو که خوندم فهمیدم که ناجا لیسانس استوار2 میده و ارتش لیسانس گروهبان1 ، درسته؟؟؟

دوره کد هم که فقط ارتش داره که اگه بخوری یه درجه میری بالا، درسته؟؟؟

در زبان عاميانه ميگن افسر اما درستش ستوان است كه ليسانس رو كه دوره كد گذرونده باشه ستوان ٣ ، فوق ليسانس ستوان ٢ و پزشك وظيفه ستوان ١ است به همه اينها ميگن افسر وظيفه
در مورد درجه در ناجا و ارتش درست گفتيد و دوره كد در ارتش است كه گاهى در پايان ليسانس ستوان ٣ ميشه

saminem
16-05-2015, 19:47
سلام دوستان سیاتیک هم باعث معافی میشه؟ در قوانین بهش اشاره نشده اگه شامل میشه چطوریه؟ گرید داره؟
ممنون

از اون مواردیه که خیلی سخت معافی میدن تجربه خودم بوده. براحتی رد میکنن

aliandre09
16-05-2015, 20:25
در زبان عاميانه ميگن افسر اما درستش ستوان است كه ليسانس رو كه دوره كد گذرونده باشه ستوان ٣ ، فوق ليسانس ستوان ٢ و پزشك وظيفه ستوان ١ است به همه اينها ميگن افسر وظيفه
در مورد درجه در ناجا و ارتش درست گفتيد و دوره كد در ارتش است كه گاهى در پايان ليسانس ستوان ٣ ميشه

ایول
دستت درد نکنه داداش
حالا گرفتم
........
میگم، اول تیر، یعنی یکماه دیگه اعزامم
پارتی مارتی و بسیجی مسیجی هم هیچی ندارم، لیسانسم هستم، مهندسی صنایع
پس یا ارتشم یا ناجا(درسته؟؟؟ یا سپاه هم احتمال داره؟؟؟)
«« شما که این دوره رو گذروندید، الآن اگه جای من بودید، تو این مدت، تا زمان اعزام، چه کار میکردین؟؟؟
برفرض بگیریم قراره بدترین جاه(ناجا مرزبانی (درسته؟؟؟ یا ازاینجابدترم هست؟؟؟) ) بیوفتم. »»
صحبتی، نصیحتی، حرفی که اگه میدونید بدردم میخوره، یا کاری بهتره تو این مدت انجام بدم، ممنون میشم بهم بگین.
خیلی خیلی از کمکهاتون ممنونم.

mani6606
16-05-2015, 21:17
ایول
دستت درد نکنه داداش
حالا گرفتم
........
«« شما که این دوره رو گذروندید، الآن اگه جای من بودید، تو این مدت، تا زمان اعزام، چه کار میکردین؟؟؟
برفرض بگیریم قراره بدترین جاه(ناجا مرزبانی (درسته؟؟؟ یا ازاینجابدترم هست؟؟؟) ) بیوفتم. »»
صحبتی، نصیحتی، حرفی که اگه میدونید بدردم میخوره، یا کاری بهتره تو این مدت انجام بدم، ممنون میشم بهم بگین.

سپاه كه احتمالش كمه
در اين مدت سعى كنيد از نظر جسمى تمرين داشته باشيد خودم هم چند ماه قبل از اعزام هر روز ورزش داشتم و واقعا در اموزشى كمكم كرد البته تقريبا يك ماه اموزشي شما در ماه رمضان است كه كلا بهتون سخت نميگيرن و بيشتر كلاس هاى تئوري خواهيد داشت اما ماه دوم با پايان روضه داري فشار بيشتري حس مى كنيد خدمت در ناجا به غير از برخى جاها مثل فتا و فاوا كلا سخته چه راهور باشيد چه مرزباني اما مرزبانى شرق با غرب فرق زيادي دارد و غرب كشور مرزهاي كمرگى زيادي دارد و به ناامنى شرق نيست
ارتش هم سختى هاى خودش را دارد به نصوص در مناطق محرم با امكانات كم و با اخلاق ناپسند و زشت برخى از كادريها

MICHAEL SCOFIELD
16-05-2015, 23:14
اوه اوه
چه اوضاعیه

افسر به چه کسی میگن؟؟؟

تشکر.

افسر به کسی میگن که درجه اش روی دوشش باشه، نحوه خطاب هم با "جناب" شروع میشه، مثلا یه افسر با درجه ستوان سوم تا سروان رو "جناب سروان" خطاب می کنن
در ضمن از سرتیپ دوم به بالا هم "امیر" میگن
به کسی که درجش روی بازو باشه میگن درجه دار (از سرباز تا استوار یکم ) و "سرکار" خطاب می کنن

MICHAEL SCOFIELD
16-05-2015, 23:24
ایول
دستت درد نکنه داداش
حالا گرفتم
........

فقط دنبال پارتی باش، مخصوصا اگه شرایط نداری تا شهر خودت بیفتی
احتمال اینکه شانسی جای خوب بیفتی خیلی کمه، از ما گفتن

saminem
17-05-2015, 02:00
سلام من سوالمو مجدد مطرح می کنم. سپاه به احتمال چند درصد افراد با مدرک لیسانسو می اندازه شهر خودشون؟
اگر پزیرش سپاه شهرتون گرفته باشی که 100% .

H e K t O r
17-05-2015, 08:03
سلام
یه سوال داشتم
راسته که الان هر کسی از شهر خودش تا شعاع 300 کیلومتر تقسیم میشه؟
الان منکه گیلانم یعنی نهایت منو بندازن تا تهران؟ یعنی دیگه جاهای دور نمیفرستن یا بازم ممکنه بفرستن؟؟
و این 300 کیلومتر آیا واسه آموزشی هم هست یا برای ادامه خدمت هست بعد آموزشی؟
---------
سوال دیگه اینکه من پارتی ندارم ولی کارت سبزو بسیج فعال دارم ولی رشتم عمرانه
رفتم سپاه شهرمون میگن رشته شما رو نمیگیریم فعلا بعدش گفتم خو چطور بعضی دوستام گرفتن با آشنا میگن با آشنا میشه
خو الان من آشنا ندارم با این شرایطی که دارم چی کنم؟؟
حال اگه هیچی نداشتیم میگفتن شما اگر اینو داشتین پذیرش میکردیم!!

qalati
17-05-2015, 08:45
دوستان یه سوال مهم

منم اعزام مجددم، با یکی از بچه های پادگان ارشد قبول شدیم، اعزام من شد تیر، دوستم 2، رفت پادگان اموزشی برگ معرفی به یگان گرفت، شما اموزشی ندارین دیگه
شما احتمالن یک تیر ک برین تا شنبش مرخصی میدن بهتون شنبش معرفی نامه ب یگان میدن بهتون، برای سپاه این شکلی ، خودم سپاه هستم:n11:

qalati
17-05-2015, 08:53
:n11:نزدیک میشویم ب تیر:n05:

qalati
17-05-2015, 10:32
:n30::n33::n02::n05:
سایت نظام وظیفه ب روز شدددددددددددددددددددددددد ددددددد:n19:

vahid_1987
17-05-2015, 10:53
نحوه دریافت کد سخا;
کدملی,شماره شناسنامه,تاریخ تولد
ارسال به سامانه پیام کوتاه 11020610
بعنوان مثال:
1383201127,5302,1366/05/02

vahid_1987
17-05-2015, 11:08
:n30::n33::n02::n05:
سایت نظام وظیفه ب روز شدددددددددددددددددددددددد ددددددد:n19:
چه آپدبت مزخرفی :n41:
وقتی رو قسمت اعزام کلیک میکنی یه پنچره ارور میاد و واسه من هنوز تاریخ آخرین وضعیت رو میزنه 1393/12/27