PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

استاد شیفو
26-04-2015, 18:34
دوستان مگه میشه مدارک رو تحویل نداد ؟!!

این صحبت دوستمون که میپرسن که کدوم شهر تمایل داری بیفتی راست میگن ؟ چنین چیزی هست ؟؟؟؟

مدارک تک پسری رو ندم ؟

به دلایلی اصلا و ابدا نمیخوام شهر خودمون خدمت کنم .

saminem
26-04-2015, 19:09
پادگان به پادگان فرق میکنه به من هر چی دکتر نوشته بود کامل دادن و در ضمن زورزورکی می خواستن ببندن به سرم که گفتم نمی خوام.

دوست عزیز اگه منطقه ای که خدمت میشه مناطق جنگی باشه کسر تعلق میگیره برای مناطق دیگه کسر تعلق نمیگره چه وظیفه باشه چه داوطلب.

در نتیجه راهی نیست و اما اطلاعاتی بدم که اگه برفرض قرار باشه بگیری فقط 1 ماه تعلق میگیره.

همچنین باید متولد 72 و ماقبل باشین.

(اینها در صورتی هست که منطقه جنگی باشه)

اگه مدارک خواست مدارک را ندین، احتمالا استان خودتون نیافتید در این صورت.

پارتی همیشه و همه جا حرف اول را میزنه.

در غیر اینصورت باید دارای شرایط مشخص شده مثل تک فرزند ذکور؛ پدر فوت شده، پدر نظامی، متاهل و... باشین تا استان خودتون باشین.

البته میتونید از سپاه شهر خودتون پذیرش بگیرین که زمانش گذشته احتمالا.

چنین چیزی نیست.
دوست عزیز من صبح نظام وظیفه بودم ۶تا۸ ماه جبهه ۲ ماه کسری داره واسه ۷۲ به بالا

imnot12
26-04-2015, 19:56

این صحبت دوستمون که میپرسن که کدوم شهر تمایل داری بیفتی راست میگن ؟ چنین چیزی هست ؟؟؟؟

مدارک تک پسری رو ندم ؟

اونجا که گفتن مدارکتو بیار واسه اینکه بیوفتی شهر خودت نبر وسلام:n02:به همین راحت میوفتی یه جای دیگه

MICHAEL SCOFIELD
26-04-2015, 20:11

مدارک تک پسری رو ندم ؟

داداش مرض ندارم که دروغ بگم :n01:
البته من نمی دونم پادگان های دیگه چطوری هستن ولی من که آموزشی تو ارتش بودم تجربه خودمو نوشتم دوستان استفاده کنن

اولا: اگه مدارک شرایط ندی اصلا شرایط دار حساب نمیشی و احتمال اینکه بیفتی شهر و استان دور خیلی زیاد میشه
ما کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی خودمون و پدر و مادرمون + استعلام ثبت احوال (که باید از پادگان نامه ببری ثبت احوال تا بهت بدن) رو برای شرایط تک پسری دادیم
بعد از چند روز منشی گروهان صدامون کرد، یه برگه هایی رو پر می کرد که توش می تونستی شهر و استانی که مایل هستی اونجا خدمت کنی رو می نوشتی (شهر برای تک پسری فک کنم زیاد مهم نیست و استان بیشتر ملاک هست)
ما که مدارک شرایط تک پسری رو دادیم تهران هم افتادیم (در ضمن تو آموزشی که بودیم همش می گفتن تک پسری تاثیری نداره ولی دیدیم که تاثیر داشت)، اما اونایی که شرایط نداشتن تا اونجایی که من خبر دارم خیلیاشون افتادن جاهای پرت و خیلی دور
این داستان شرایط تک پسری بود و ما افتادیم استان خودمون اما در مورد شما که نمیخوای بیفتی شهر خودت مطمئن نیستم بشه، باید بپرسی
در ضمن دوستانی که میگن مدارک شرایط نده میفتی جای دیگه؛ خیلی ها هم هستن شرایط ندارن ولی بازم میفتن شهر خودشون

استاد شیفو
26-04-2015, 21:02
سلام
داداش MICHAEL SCOFIELD قصد جسارت نداشتم . فقط خواستم مطمئن بشم . :n16:

faridnavabi
26-04-2015, 21:13
دوست عزیز اگه منطقه ای که خدمت میشه مناطق جنگی باشه کسر تعلق میگیره برای مناطق دیگه کسر تعلق نمیگره چه وظیفه باشه چه داوطلب.

در نتیجه راهی نیست و اما اطلاعاتی بدم که اگه برفرض قرار باشه بگیری فقط 1 ماه تعلق میگیره.

منطقه جنگی نبوده :n03::n03::n03:

faridnavabi
26-04-2015, 21:14

far2009
26-04-2015, 21:45
آیا میشه در طول تحصیل برای معافی پزشکی اقدام کرد ؟

و اگه قبول نشه چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

mohammad.doosti
26-04-2015, 22:07
سلام دوستان
یه سوالب داشتم خدمتتون من تازه آموزشیمو تموم کردم و جهت ادامه خدمت معرفی شدم به دانشگاه افسری امام علی و رسته ام استحکامات و عمران هستش.

لطفا راهنماییم کنید که کلا چجور جایی هستش؟ چه لباسی باید پوشید؟ آیا گوشی میشه همراه داشت ؟ اصلا رسته استحکامات و عمران چیه و آیا میشه رسته روعوضش کرد ؟

ice_man_sh
27-04-2015, 01:40
دوست عزیز من صبح نظام وظیفه بودم ۶تا۸ ماه جبهه ۲ ماه کسری داره واسه ۷۲ به بالا
بله اشتباه تایپی بود 2 ماه هست، جدول کاملش را قبلا گذاشته بودیم.

مناطق جنگی نباشه پس نمیدن، من خودم از این نوع کسری استفاده کردم و فقط مناطقی از خدمت که مصوب جنگی بوده را محسوب کردن و بقیه را حساب نکردن.

ولی باز پرس و جو د راین مورد ضرری نداره.

آیا میشه در طول تحصیل برای معافی پزشکی اقدام کرد ؟

و اگه قبول نشه چه اتفاقی خواهد افتاد ؟
با قانون جدید میشه.

shinigamice
27-04-2015, 10:17
سلام دوستان برای اموزشی افتادم اصلاندوز اردبیل ( خودم همدان ام ) میدونم ممکنه سوالم هم تکراری باشه و چندین بار هم پرسیده باشن ولی 3000 صفحه رو نمیتونم چک کنم در کل کسی هست راهنمایی ای چیزی بکنه و بگه اونجا چطوریه ؟ پرسنل اش خوبن ؟
بعد از دوره ی اموزشی اگه مدرک تک پسری رو ببرم توی تقسیم بندی حتما" میفتم شهر خودمون ؟ ( مدرک دیپلم )
بعد این اصلاندوز ربطی هم به مناطق مرزی داره یا نه ؟ ( ببخشید من هیچ اطلاعی راجع به اینجور چیزا ندارم )
خیلی ممنون :n01:

استاد شیفو
27-04-2015, 10:22
سلام
من 1 اردیبهشت به اصلاندوز اعزام بودم
ولی مثل اینکه پادگان اصلاندوز عدم نیاز زدن به لیسانسا ها
هرکس این پادگان بوده و لیسانس بوده زدن برن پادگان شهید رجایی کرمانشاه

آره واقعا نیروی انتطامی خیلی سخته. همون روز اول هم کل برفارچ پارو کردیم. بالاخره اون هتلی که میگن نیست در مقابل مراکز اموزشی دیگه. در مقابل مرزبانی اصلاندوز خیلی بهتره ولی ارتش نمیشه. هتل ۰۱ تهران نیست که. اره از دیروز تا ۸ام صبح ساعت ۷ مرخصی دادن به همه گردان امام. در کل اوایل سخت بود خیلی اما الان درست شده

به احتمال زیاد یا اصلاندوز جهنم سربازان میوفتم یا خاش بدترین جاهای عمرم واسه زندگی

افتادی پادگان شهر ما تو این فصل میبرنتون رو به روی پادگان گیاه بکنن باور کن جدی میگم میبرنتون تا ظهر باید گیاهو علف هرز بکنین تا دلتون بخواد داره کار یه رو دو روز نیست ولی کلا پادگان بدی نیست
بعدشم که 90 درصد میوفتی مرزبانی

سلام به دوست المانی خودم
پسرخالم تیر ماه سال پیش اونجا بود 62 روز اموزشی داشت پدرشونو دراوردن خدایی برگشت نمیشناختیمش حتما قفل ببر با خودت خوب غارت میکنن اونجا کلا خیلی سخت گرفته بودن بهشون و اکثر کسایی که میرن کرمان امریه هستن

کسی نبود به ما بگه پدافند هوایی همدان چجور جاییه ؟؟؟؟؟
یارو دقیق نشنیدم گفت کد چهارصدو خورده ای جدیده فک کنم و اضافه نشده به صفحه اول
اخه الان میگن پایگاه شکاری نوژه شده دو بخش و پدافند هواییش جدا شده اونم یه پادگان مجزا شده چون به من گفتن افتادی پدافند هوایی ارتش همدان
دوستانی که اطلاع دارن ممنون میشم بگن لیسانس هستم

سلام دوستان برای اموزشی افتادم اصلاندوز اردبیل ( خودم همدان ام ) میدونم ممکنه سوالم هم تکراری باشه و چندین بار هم پرسیده باشن ولی 3000 صفحه رو نمیتونم چک کنم در کل کسی هست راهنمایی ای چیزی بکنه و بگه اونجا چطوریه ؟ پرسنل اش خوبن ؟
بعد از دوره ی اموزشی اگه مدرک تک پسری رو ببرم توی تقسیم بندی حتما" میفتم شهر خودمون ؟ ( مدرک دیپلم )
بعد این اصلاندوز ربطی هم به مناطق مرزی داره یا نه ؟ ( ببخشید من هیچ اطلاعی راجع به اینجور چیزا ندارم )
خیلی ممنون :n01:

امیدوارم کمکتون کنه . :n40:

shinigamice
27-04-2015, 11:53
خیلی ممنون استاد شیفو عزیز ، دوستان کس دیگه نظری نداشت؟ همه صحبت هایی که از اصلاندوز توی این تاپیک شده بود همینا بود؟

cronus
27-04-2015, 12:38
کسی اینجا پیرانشهر تو تیپ پیاده 164 خدمت نکرده؟؟؟؟:n03:

siavashshahin
27-04-2015, 13:53
سلام دوستان
من برای خدمتم باید برم لویزان.من می تونم برای ترمینالهای جنوب،آزادی و آرژانتین بلیت بگیرم.از کدام یک از این پایانه ها آسان تر میشه به لویزان رفت

cotgnx
27-04-2015, 13:59
سلام دوستان
من برای خدمتم باید برم لویزان.من می تونم برای ترمینالهای جنوب،آزادی و آرژانتین بلیت بگیرم.از کدام یک از این پایانه ها آسان تر میشه به لویزان رفت

شما آزادی بیایی، میدون آزادی یه سمت شمال اول بزرگراه محمدعلی جناح سمت راست ترمینال تاکسی ها هست که برای پادگان های لویزان ماشین هست.

البته آرژانتین به لویزان نزدیکتره ولی مطمئن نیستم که برای لویزان ماشین داشته داره یا نه.

dahar
27-04-2015, 16:25
سلام
دوستم تو اموزشی پادگان اصلان دوز هست، میگه فرمانده گفته مدت اموزشی شده سه ماه ؛میخواستم بدونم حقیقت داره؟

saminem
27-04-2015, 17:32
سلام
دوستم تو اموزشی پادگان اصلان دوز هست، میگه فرمانده گفته مدت اموزشی شده سه ماه ؛میخواستم بدونم حقیقت داره؟
صحیح نیست..

Hans Christian
27-04-2015, 21:17
من قبلا تو بچگیم عمل سختی داشتم...
زردی داشتم و به زور جون سالم به در بردم..حتی ردش همین الان هم تو شکمم مونده
میتونم به این خاطر معاف از خدمت بشم یا نه؟؟

Hans Christian
27-04-2015, 21:19
من تو کودکی جراحی سختی به خاطر یرقان داشتم و تونستم زنده بمونم..
حتی همین الان هم رد جراحی به وضوح تو شکمم مونده و دیده میشه..
میتونم به خاطر اون جراحی معاف از خدمت بشم ی نه؟؟

mehdi.k1991
27-04-2015, 22:21
دوستان سلام-من آموزشی 04بودم الان دوره کد افتادم مرکز آموزش توپخانه اصفهان-کسی هست اونجا بوده باشه؟ لطفا راجع به محیطش.غذاش.نگهبانیاش و.... توضیح بدین اگه میدونین-راستی اونجا پاسداری هم بهمون میخوره عایا؟؟؟؟؟؟؟

mani6606
28-04-2015, 05:03
سلام
خير همچنان اموزشى دو ماه است

دليل يرقان از كبد و كيسه صفرا است و در ايين نامه پزشكى نظام وظيفه در بخش جراحى عمومى به موضوع جراحى بر اين دو بخش صحبت شده كه حالات و شرايط مختلفى از ان بيان شده و معافيت هاى ان شامل معاف كامل و معاف از رزم است و تنها به وسيله سنوگرافى قابل تشخيص است در هر صورت بايد شما ابتدا در درمانگاه پادگان با پزشك صحبت كنيد تا او شما را به بيمارستان معرفى كند ، فكر كنم شما براى افسردگى نيز مى خواستيد معاف شويد درسته؟

reza2kn
28-04-2015, 11:45
سلام به همه دوستان.

دوست من 19 اردیبهشت اعزامه . تو سازمان زندان ها افتاده و آموزشیش هم تو پادگان شهید کچویی کرج هست.

اول اینکه سازمان زندان چجوریه سربازیش و دوم کچویی چجور پادگانی هست؟ سوم و مهم تر از همه اینکه خدمتش کجاها خواهد بود؟ جای اداری میتونه بره؟

ممنون.

موفق باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

PNC
28-04-2015, 11:59
سلام به همه دوستان.

دوست من 19 اردیبهشت اعزامه . تو سازمان زندان ها افتاده و آموزشیش هم تو پادگان شهید کچویی کرج هست.

اول اینکه سازمان زندان چجوریه سربازیش و دوم کچویی چجور پادگانی هست؟ سوم و مهم تر از همه اینکه خدمتش کجاها خواهد بود؟ جای اداری میتونه بره؟

ممنون.

موفق باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
داداش جسارتا شما مدرکت چی هستش ؟
سازمان زندان به نسبت یگان های دیگه مثل ارتش و سپاه، بدتر هستش اوضاش.
کچویی هم پادگان خوبی واسه آموزشی هستش.
بعد از آموزشی هم ممکنه در زندان هایی مثل همین کچویی یا اوین یا رجایی شهر کرج یا... تقسیم بشید.

reza2kn
28-04-2015, 12:27
سلام
داداش جسارتا شما مدرکت چی هستش ؟
سازمان زندان به نسبت یگان های دیگه مثل ارتش و سپاه، بدتر هستش اوضاش.
کچویی هم پادگان خوبی واسه آموزشی هستش.
بعد از آموزشی هم ممکنه در زندان هایی مثل همین کچویی یا اوین یا رجایی شهر کرج یا... تقسیم بشید.

ممنون دوست عزیز.
گفتم که ، برای دوستم هست نه خودم. اونم متاسفانه نتونسته دیپلمش رو کامل بگیره و 1 درس افتاده داره.
چند جا خوندم که تو اداره زندان ها یا کانون اصلاح و تربیت و اینا هم میشه رفت. از اینا اطلاعی دارید؟ که بهترین جا کجا هست و آیا میشه جایی خدمت کرد که برخورد با زندانی و اینا کمتر باشه یا اگه بیفته همین شهر خودش مرخصی بیشتری داشته باشه و اینا؟

موفق باشید :n12:

saminem
28-04-2015, 13:32

شما عمل کردید و حالتون خوبه شکر خدا. واسه بیماری که تشخیص داده بشه قابل بازگشت هست معاف دائم میدن. واسه شما نهایتا معاف از رزم

cronus
28-04-2015, 13:34
کسی خبر داره رسته رایانه چطور رسته ای هستش؟

استاد شیفو
28-04-2015, 14:16
سلام
دوستان خدمت در مرز بانی کسری داره 2 ماه ؟

METZELDER
28-04-2015, 14:54
خوب دوستان من تمدید که کردم انگار قسمت بوده تمدید کنم وزارت صنعت و معدن امریه گرفتم نصف راهو رفتم فردا باید برم وزارت صنعت و معدت تو تهران اونجا نامه هایی رو که از استان خودمون دادن رو ببرم و بدم امضا کنن الان من فردا امضا رو بگیرم تمومه کار ؟؟؟
و اینکه من رشتم مکانیک سیالاته چه کارایی میدن به ادم تو صنایع و معادن ؟؟؟؟
اخه من کارای عملی و اینا هیچ تجربه ای ندارم میترسم هیچی بلد نباشم چا کارایی به امریه میدن تو صنایع معادن کسی اطلاع داره ممنون میشم بگه
و اینکه من اعزامی یک تیر هستم امریه ها رو کجا میفرستن اموزشی ؟؟؟

romass100
28-04-2015, 18:31
اه گندشون بزنه الهی !
یه مشت آدم بی کفایت که ساده ترین کارهای ممکن را هم بلد نیستن شدن رئیس و ارشد !
هر روز یه بامبول جدید ، هر روز یه مسخره بازی جدید !

خدا لعنتشون کنه !

شاید یکی از چیزهایی که آدمو خیلی توی خدمت اذیت میکنه بی ثباتیه ! اینکه نمیدونی فردا قراره چی بشه و آیا جایگاهت همینی که هستی می مونه یا بد تر میشه !
الان اومدن ساعت ورود مارو الکی الکی 6 کردن !
یعنی ورود سرباز و ستوان یک همه شده 6 !:n04:

تازه روز به روز هم داره شرایط بد تر میشه !
خدا لعنتشون کنه.
اگه میدونستم شرایطم همین باقی می مونه اصلا استرس تموم شدنشو نداشتم.اما روز به روز داره بد تر میشه.:n03:

saminem
28-04-2015, 18:45
اه گندشون بزنه الهی !
یه مشت آدم بی کفایت که ساده ترین کارهای ممکن را هم بلد نیستن شدن رئیس و ارشد !
هر روز یه بامبول جدید ، هر روز یه مسخره بازی جدید !

خدا لعنتشون کنه !

شاید یکی از چیزهایی که آدمو خیلی توی خدمت اذیت میکنه بی ثباتیه ! اینکه نمیدونی فردا قراره چی بشه و آیا جایگاهت همینی که هستی می مونه یا بد تر میشه !
الان اومدن ساعت ورود مارو الکی الکی 6 کردن !
یعنی ورود سرباز و ستوان یک همه شده 6 !:n04:

تازه روز به روز هم داره شرایط بد تر میشه !
خدا لعنتشون کنه.
اگه میدونستم شرایطم همین باقی می مونه اصلا استرس تموم شدنشو نداشتم.اما روز به روز داره بد تر میشه.:n03:
سربازیه دیگه. ما هم برج ۶ میریم

MICHAEL SCOFIELD
28-04-2015, 19:29
آقایون کسی می دونه "تیپ 223 تکاور شهید سرلشگر حسن شهرام فر" دقیقا کجای پرندک هست؟

omid 1369
28-04-2015, 19:47
دوستان من یه بار پرسیدم ولی جوابی نگرفتم...
کسی میدونه پادگان زرهی شهید کرمی شیراز چجوره شرایطش؟
من فردا باید برم اونجا ولی هیچی ازش نمیدونم..درجه ام گروهبان 1 و تو رسته عمران و استحکاماتم

Hossein_it
28-04-2015, 21:22
در حین تحصیل میشه برای معافی اقدام کرد؟

برای معافی باید دفترچه اینا رو پست کنم و توی زمان مقرر برم برای آزمایش ها یا توی یکی دو هفته میشه جمعش کرد ؟

معافیت رو هم پیش دو تا از دکترهای نظام وظیفه برای مشاوره رفتم و تایید کردن !

METZELDER
28-04-2015, 21:25
خواهشا یکی اینو بگه ممنون میشم خیلی مهمه واسم اگه کسی میدونه بگه ممنون میشم

خوب دوستان من تمدید که کردم انگار قسمت بوده تمدید کنم وزارت صنعت و معدن امریه گرفتم نصف راهو رفتم فردا باید برم وزارت صنعت و معدت تو تهران اونجا نامه هایی رو که از استان خودمون دادن رو ببرم و بدم امضا کنن الان من فردا امضا رو بگیرم تمومه کار ؟؟؟
اخه من کارای عملی و اینا هیچ تجربه ای ندارم میترسم هیچی بلد نباشم چا کارایی به امریه میدن تو صنایع معادن کسی اطلاع داره ممنون میشم بگه

imnot12
28-04-2015, 22:04
آقایون کسی می دونه "تیپ 223 تکاور شهید سرلشگر حسن شهرام فر" دقیقا کجای پرندک هست؟

منم افتادم اونجا و این 13هم باید خودمو معرفی میکنم همون 23هست دیگه ابشناسان

h-blade
28-04-2015, 22:29
خواهشا یکی اینو بگه ممنون میشم خیلی مهمه واسم اگه کسی میدونه بگه ممنون میشم

داداش امریه اونجا تحت نظر کدوم ارگانه و آیا اینکه شما پارتی داشتی یا نه؟

haricanboy
29-04-2015, 00:13
اعزامی های 1 تیر کجان پس... اینجا نیستن؟؟؟

#soreNa#
29-04-2015, 07:04
من هستم داداش.. ولی چراغ خاموش.. دیگه از علافی داره حالم بهم میخوره

DJ POLESTAR
29-04-2015, 10:17
کسی خبر داره رسته رایانه چطور رسته ای هستش؟
رسته رایانه رسته ای است که رسته که رسته رایانه است!
رسته ها تو خدمت سربازی میتونه ملاکی نسبی و شانسی برای خدمت در جایی مطابق رشته تحصیلتون محسوب بشه ولی بصورت مطلق نه, بستگی به یگان خدمتی یا پارتی هست! مثلا من رفته بودم تسویه حساب از شعبه قضایی امضا بگیرم هیچ کدوم از سربازهاش رشته حقوق و رسته قصایی نداشتن پرسیدم گفتن هممون با پارتی اومدیم اینجا. دیگه از اینجا به عمق قضیه رسته و سواد و مدرک تحصیلی و بکار گیری اون تو یگانهای خدمتی پی ببر!

Mohammad_666
29-04-2015, 11:27
سلام من یه مشورتی از دوستانی میخوام که دوره کد خوردن من کد خوردم شبان نزاجا پرندک به نظر شما فردا که 5 شنبست من خودم رو معرفی کنم یا همون یکشنبه بعد تعطیلات برم با توجه به اینکه 5 شنبه ها اونجا تعطیله آیا کاری میتونن بکنن یکشنبه که رفتم یا نه؟

scorpion2
29-04-2015, 11:31
درود
کو تا یک تیر برادر :D :D

sajadlovely
29-04-2015, 12:30
درود
کو تا یک تیر برادر :D :D

سلام منم اعزامی یک تیرم تو اوج گرما و ماه رمضان خدا به خیر کنه :n36: :n38: :n36:

behnam_roli
29-04-2015, 14:09
سلام من یه مشورتی از دوستانی میخوام که دوره کد خوردن من کد خوردم شبان نزاجا پرندک به نظر شما فردا که 5 شنبست من خودم رو معرفی کنم یا همون یکشنبه بعد تعطیلات برم با توجه به اینکه 5 شنبه ها اونجا تعطیله آیا کاری میتونن بکنن یکشنبه که رفتم یا نه؟

سلام منم همونجا دوره کد خوردم

چند روز پیشا رفتم اونجا ببینم چه خبره و با دژبانای دم درش صحبت کردم گفت پنج شنبه بیای هیچ کاری نمیکنن و فقط علاف میشی از یکشنبه بیا. شما هم از یکشنبه بیا.

faridnavabi
29-04-2015, 16:41
دوستان این جمله یعنی چی؟

<سرهنگ محمود امینی: افراد بسیج فعال نیز در صورتی‌که دوره تکمیلی بسیج را گذرانده باشند از ۳ تا ۶ ماه کسر خدمت برخوردار خواهند شد.>

یعنی اونایی که تکمیلی ندارند و فقط فعال دارند 6 ماه نمیگیرند؟! (4 ماهشو میگیرن؟)

imnot12
29-04-2015, 17:17

یکشنبه اول وقت
چون اگه پنج شنبه برید چون کادری اونجا نیست که شما رو تقسیم کننو اینا کل پادگانو باید تمیز کنید :n02:

e3tar
29-04-2015, 18:00
سلام دوستان

من آخرین برگه ای که برای اعزام گرفتم با این عنوان هست "معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزشی نیروهای مسلح" که این برگ حاشیه ی آبی داره ، تاریخ اعزامم 19 اردیبهشت هست ولی داخلش ننوشته کجا !
سوالم این هست که آیا برگه ی دیگه ای میاد ؟ یا تا روز اعزام نمیدونیم کجا میوفتیم؟!!

saminem
29-04-2015, 18:32
دوستان این جمله یعنی چی؟

<سرهنگ محمود امینی: افراد بسیج فعال نیز در صورتی‌که دوره تکمیلی بسیج را گذرانده باشند از ۳ تا ۶ ماه کسر خدمت برخوردار خواهند شد.>

یعنی اونایی که تکمیلی ندارند و فقط فعال دارند 6 ماه نمیگیرند؟! (4 ماهشو میگیرن؟)
یعنی کسی که دوره تکمیلی رفته باشه حداقل ۳ ماه کسری داره؟؟؟

white boy
29-04-2015, 19:18
سلام دوستان عزیز:n16:
10 روز از اموزشی ما گذشت و من برای اولین بار اومدم مرخصی:n06:
دوستان این چند روز جزو سخترین روزهای زندگیم بود :n27:!!!!
فک کنم به اندازه کل عمرم بشین پاشو رفتم :n24:
هر کس سوال از پادگان شهید انشایی 02 داره بپرسه

faridnavabi
29-04-2015, 19:20
یعنی کسی که دوره تکمیلی رفته باشه حداقل ۳ ماه کسری داره؟؟؟
3 ماه یعنی = 2 ماه واسه تکمیلی میدن + 1 ماه هم واسه یکسال عضویت فعال در بسیج
الان من نمیدونم کسی که 7 سال فعال داره اما تکمیلی نداره میتونه 6 ماه کسری رو کامل بگیره یا نه؟

white boy
29-04-2015, 19:25
دوستان راستی یه سوال مهم
کسی میدونه که ایا ، نزاجا تو آبیک(قزوین ) یگان داره یا نه ؟

momo1364
29-04-2015, 19:38
اقا یکی از دوستان کمک کنه... من میخوام واسه معافیت پزشکی اقدام کنم همزمان دارم امریه پیگیری میکنم....پزشکی چن ماه زمان میبره تا جواب نهایی؟ بعد میگن اگه کمیسیون رد کرد بلافلصله خورشون اولین ماه زوج اعزام میزنن(ارشد هستم) درسته؟

saminem
29-04-2015, 20:49
اقا یکی از دوستان کمک کنه... من میخوام واسه معافیت پزشکی اقدام کنم همزمان دارم امریه پیگیری میکنم....پزشکی چن ماه زمان میبره تا جواب نهایی؟ بعد میگن اگه کمیسیون رد کرد بلافلصله خورشون اولین ماه زوج اعزام میزنن(ارشد هستم) درسته؟
دو ماه طول میکشه حدودا.

haricanboy
29-04-2015, 21:02
سلام منم اعزامی یک تیرم تو اوج گرما و ماه رمضان خدا به خیر کنه :n36: :n38: :n36:
بله خدا بخیر کنه
شما مدرکت چیه و چه رشته ای و بچه کجایی؟

momo1364
29-04-2015, 21:28
دو ماه طول میکشه حدودا.
ممنون از جواب شما ولی نگفتین ا
گه کمیسیون رد کرد بلافلصله خورشون اولین ماه زوج اعزام میزنن؟؟؟(ارشد هستم) خیلی مهمه واسم... چون امریه دیگه نمیتونم برم یا پذیرش سپاه بگیرم

e3tar
29-04-2015, 21:57
سلام دوستان

من آخرین برگه ای که برای اعزام گرفتم با این عنوان هست "معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزشی نیروهای مسلح" که این برگ حاشیه ی آبی داره ، تاریخ اعزامم 19 اردیبهشت هست ولی داخلش ننوشته کجا !
سوالم این هست که آیا برگه ی دیگه ای میاد ؟ یا تا روز اعزام نمیدونیم کجا میوفتیم؟!!

از دوستان با تجربه کسی اطلاع نداره؟ :|

sajadlovely
30-04-2015, 00:47
بله خدا بخیر کنه
شما مدرکت چیه و چه رشته ای و بچه کجایی؟
لیسانس الکترونیکم :n19: بچه خراسانم (سبزوار) :n10:
آقا شما میدونی این محل آموزشی اعزامی های یک چهار کی معلوم میشه ؟؟؟:n27: استرس دارم :n30: میترسم مرزبانی بیوفتم و به اجبار شربت شهادتو بدن به خورد ما والا :n22:

saminem
30-04-2015, 02:03
ممنون از جواب شما ولی نگفتین ا
گه کمیسیون رد کرد بلافلصله خورشون اولین ماه زوج اعزام میزنن؟؟؟(ارشد هستم) خیلی مهمه واسم... چون امریه دیگه نمیتونم برم یا پذیرش سپاه بگیرم
بله بعد از کمیسیون برگه اعزام برای اولین برجی که ظرفیت خالی داره میزنن.

mani6606
30-04-2015, 05:14
از دوستان با تجربه کسی اطلاع نداره؟ :|
شما کد مازاد خوردی دوست عزیز

Mohammad_666
30-04-2015, 07:44
دوستان کسی امروز رفت شبان نزاجا بیاد یه اطلاعی بده به بقیه بفهمن چه خبر بوده؟

استاد شیفو
30-04-2015, 07:48
دوستان یک سوال مرزبانی 2 ماه کسری داره ؟

mani6606
30-04-2015, 08:03
دوستان یک سوال مرزبانی 2 ماه کسری داره ؟
مرزبانی کجا؟

استاد شیفو
30-04-2015, 08:04
مرزبانی کجا؟

هر مرزبانی که تو کشور بیفتی ایا کسری داره ؟

alipolpol
30-04-2015, 11:29
سلام دوستان.

یک سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم اگه کسی میدونه جوابم رو بده.:n12:

کسی هست که تازگی اقدام به تمدید تاریخ اعزامش کرده باشه؟؟؟ میخام بدونم چند روز طول میکشه تا جواب درخواست تمدید رو میدن؟؟؟ :n13:

خیلی برام مهمه. ممنون میشم جواب بدین:n40:

sajadlovely
30-04-2015, 11:51
سلام یه سوال داشتم لطفا جواب بدید مهمه :
اگه یک سرباز متاهل برای تعیین شهر محل خدمت مدارک شو ارایه بده و به طور مثال شهر تهران رو انتخاب کنه برای خدمت بعدا میتونه دوباره درخواست بده تا شهر محل خدمتش رو تغییر بدن و مثلا از تهران به شیراز انتقالش بدن؟؟؟؟

momo1364
30-04-2015, 11:54
بله بعد از کمیسیون برگه اعزام برای اولین برجی که ظرفیت خالی داره میزنن.
اقا پس من بیخیال بشم به نظرتون این پزشکی؟؟؟ چون مورد من احتمال ضعیف میدم قبول کنن... یه عمل 20 سال پیش کردم الان 2باره به مرحله عمل رسیده!!!!!! برم سراغ پذیرش سپاه؟

saminem
30-04-2015, 12:11
اقا پس من بیخیال بشم به نظرتون این پزشکی؟؟؟ چون مورد من احتمال ضعیف میدم قبول کنن... یه عمل 20 سال پیش کردم الان 2باره به مرحله عمل رسیده!!!!!! برم سراغ پذیرش سپاه؟
معافی سخت میدن و باید خیلی پیگیرش باشی. پزیرش بگیری بهتره

METZELDER
30-04-2015, 12:28
سلام دوستان.

یک سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم اگه کسی میدونه جوابم رو بده.:n12:

کسی هست که تازگی اقدام به تمدید تاریخ اعزامش کرده باشه؟؟؟ میخام بدونم چند روز طول میکشه تا جواب درخواست تمدید رو میدن؟؟؟ :n13:

خیلی برام مهمه. ممنون میشم جواب بدین:n40:

سلام
من 6 روز قبل از اعزامم که یک اردیبهشت بود اقدام کردم بعد از 3 روز جوابش اومد و افتادم یک چهار

mani6606
30-04-2015, 12:32
سلام یه سوال داشتم لطفا جواب بدید مهمه :
اگه یک سرباز متاهل برای تعیین شهر محل خدمت مدارک شو ارایه بده و به طور مثال شهر تهران رو انتخاب کنه برای خدمت بعدا میتونه دوباره درخواست بده تا شهر محل خدمتش رو تغییر بدن و مثلا از تهران به شیراز انتقالش بدن؟؟؟؟

هنگامى كه شما مدارك رو تحويل مى دهيد ، شما در استان و شهر محل اقامت همسرتان خدمت خواهيد كرد و انتخابى نيست ، انتقالى هم مى توانيد در خواست دهيد كه موافقت ان با فرمانده پادگان است

Sent from my iPad mini 2 using Tapatalk

momo1364
30-04-2015, 12:38
معافی سخت میدن و باید خیلی پیگیرش باشی. پزیرش بگیری بهتره
ببخشید این پیگیرش باشی میتونی بیشتر توضیح بدین؟ اصلا مراحل معافیت پزشکی چیه؟

alipolpol
30-04-2015, 12:54
سلام
من 6 روز قبل از اعزامم که یک اردیبهشت بود اقدام کردم بعد از 3 روز جوابش اومد و افتادم یک چهار

ممنون داداش.

من اعزامم یک تیر هست. رفتم درخواست تمدید دادم برای یک شهریور. الان که سه روز گذشته هنوز جوابی ندادن. خدا کنه قبول کنن.

به نظرت درخواست منو قبول میکنن؟ چون هنوز خیلی تا تاریخ اعزامم مونده امکان داره یه وقت قبول نکنن؟:n35:

saminem
30-04-2015, 13:07
ببخشید این پیگیرش باشی میتونی بیشتر توضیح بدین؟ اصلا مراحل معافیت پزشکی چیه؟
شما فرم پزشکی رو که پر کردی پلیس +10 میدی، بعد از طرف بیمارستان نظام وظیفه مرکز استان براتون نوبت میزنن که کی برید واسه معاینه. اونجا نتیجه معاینه به صورت محرمانه میاد نطام وطیفه شهرستان و اونجا کمیسیون پزشکی تشکیل میدن و باز معاینه میکنن و نظر رو میدن. میتونید روی مظر کمیسیون اعتراض بزنید تا دوباره مراخل بالا تکرار شه و پرونده بره به کمیسیون عالی و نطر قطعی رو بدن اونجا که دیگه نمیشه روش اعتراض زد.

momo1364
30-04-2015, 13:15
شما فرم پزشکی رو که پر کردی پلیس +10 میدی، بعد از طرف بیمارستان نظام وظیفه مرکز استان براتون نوبت میزنن که کی برید واسه معاینه. اونجا نتیجه معاینه به صورت محرمانه میاد نطام وطیفه شهرستان و اونجا کمیسیون پزشکی تشکیل میدن و باز معاینه میکنن و نظر رو میدن. میتونید روی مظر کمیسیون اعتراض بزنید تا دوباره مراخل بالا تکرار شه و پرونده بره به کمیسیون عالی و نطر قطعی رو بدن اونجا که دیگه نمیشه روش اعتراض زد.
کمیسیون پزشکی شهرستان اشنا دارم... میشه کاری کرد؟ ممنون از وقتی که میزاری و جوابم میدی

saminem
30-04-2015, 13:19
کمیسیون پزشکی شهرستان اشنا دارم... میشه کاری کرد؟ ممنون از وقتی که میزاری و جوابم میدی
اول از کسی که میشناسیش بپرس یا از پزشک٬ که چقد شانس معافی داری.

p30 arman
30-04-2015, 14:30
بچه ها به نظر شما بهترین جاها توی تهران ( نیروی انتظامی و یگان ویژه ) برای خدمت وظیفه کجاست؟
ما یه اشنا پیدا کردیم تو ونک گفت هرجا بخوای میتونم بندازمت . جنت آباد هست خونم ، کلانتری بنظرتون چجوره؟ جایه بهتری سراغ دارید ؟

lechking
30-04-2015, 16:07
سلام
دوستان من اعزامی ا اردیبهشت عجب شیر هستم و الان اومدم مرخصی!! من هنرستان خوندم و الان لیسان کامپیوتر ناپیوسته هستم فرماندهم میگفت 2 رشته کامپیوتر و تربیت بدنی دوره کد نمیخوره الان این شامل حاله منم میشه منی که ناپیوسته هستم تو دوره کد تاثیر داره؟؟ یکی هم اینکه واسه لیسانسم پاسداری هست؟؟ الان کلا این پاسداری چی هست؟؟ که همه ازش میترسن؟؟

saminem
30-04-2015, 16:13
کمیسیون عالی پزشکی توی شهرستان تشکیل میشه یا مرکز استان؟؟؟

white boy
30-04-2015, 16:48
دوستان راستی یه سوال مهم
کسی میدونه که ایا ، نزاجا تو آبیک(قزوین ) یگان داره یا نه ؟
دوستانی که اطلاع دارن لطفا کمک کنن

mani6606
30-04-2015, 16:48
بچه ها به نظر شما بهترین جاها توی تهران ( نیروی انتظامی و یگان ویژه ) برای خدمت وظیفه کجاست؟
ما یه اشنا پیدا کردیم تو ونک گفت هرجا بخوای میتونم بندازمت . جنت آباد هست خونم ، کلانتری بنظرتون چجوره؟ جایه بهتری سراغ دارید ؟
خدمت در کلانتری که به هچ وجه توصیه نمی کنم
دو یگان زیر مجموعه ناجا که خدمت راحتی دارند :
۱- فاوا (معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا)
۲- فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات)

سلام
دوستان من اعزامی ا اردیبهشت عجب شیر هستم و الان اومدم مرخصی!! من هنرستان خوندم و الان لیسان کامپیوتر ناپیوسته هستم فرماندهم میگفت 2 رشته کامپیوتر و تربیت بدنی دوره کد نمیخوره الان این شامل حاله منم میشه منی که ناپیوسته هستم تو دوره کد تاثیر داره؟؟ یکی هم اینکه واسه لیسانسم پاسداری هست؟؟ الان کلا این پاسداری چی هست؟؟ که همه ازش میترسن؟؟
دوره کد به لیسانس پیوسته یا ناپیوسته ربطی ندارد تنها به رشته تحصیلی مربوط است

کمیسیون عالی پزشکی توی شهرستان تشکیل میشه یا مرکز استان؟؟؟
در مرکز استان

mani6606
30-04-2015, 16:49
دوستانی که اطلاع دارن لطفا کمک کنن
بله یگان دارد و فکر کنم زیر محموعه پشتیبانی منطقه ۵ باشد

Hans Christian
30-04-2015, 17:26
خير همچنان اموزشى دو ماه است

دليل يرقان از كبد و كيسه صفرا است و در ايين نامه پزشكى نظام وظيفه در بخش جراحى عمومى به موضوع جراحى بر اين دو بخش صحبت شده كه حالات و شرايط مختلفى از ان بيان شده و معافيت هاى ان شامل معاف كامل و معاف از رزم است و تنها به وسيله سنوگرافى قابل تشخيص است در هر صورت بايد شما ابتدا در درمانگاه پادگان با پزشك صحبت كنيد تا او شما را به بيمارستان معرفى كند ، فكر كنم شما براى افسردگى نيز مى خواستيد معاف شويد درسته؟

سلام بله درسته..
افسردگی و واریس هم داشتم..
جای عمل جراحی یرقان تو شکمم به وضوح دیده میشه..عمکل خیلی سختی داشتم و تو روز عاشورا هم بود این عمل من
میخواستم ببینم اگه برای این سه تا مورد (افسردگی - واریس - جراحی) یکجا با هم میتونن جمع بشن و درصد معافیت رو بالا ببرن؟؟ یا اینکه تک تک بررسی میشند؟؟؟

حدود 10 روزه که میخوام برم درمانگاه پادگان تا با مشاوره با افسردگیم صحبت کنم و به خاطر واریس هم با دکتر صحبت کنم ولی فعلا جور نمیشه که برم.. تازه دیروز پرونده مو تکمیل کردم و پذیرش شدم!!!
یه خبر خوش اینکه تونستم بالاخره خودمو بومی کنم:n06:

Hans Christian
30-04-2015, 17:46
سلام

سلام..
دوست عزیز
منم یه ماه تو عجب شیر بودم..کدوم گردان و گروهان هستی؟؟
پاسداری یعنی نگهبانی دادن در بالای برجک که به طرز وحشتناکی آدمو خسته و کوفته و ... میکنه
توی آموزشی شما رو یه بار یا نهایتا دو بار میبرن برای پاسداری ولی ممکنه تو یگان اصلی بیفتین زاغه مهمات و باید بالای برجک تو کوه های سخت و بلند یک روز در میان نگهبانی بدین..
البته کسانی که مشکلات جسمی دارن رو به اونجا ها نمی فرستند
من خودم یه بار تو آموزشی رفتم پاسداری و کنالر برجک نگهبانی دادم و اون شب فقط 2 ساعت خوابیدیم و بعدش پا هام چنان تاول زده بود که 5 روز معاف از پوتین شدم و هنوز هم که هنوزه جای تاول تو کف پا هام دیده میشه

اما اینو بدون که دوره کد خیلی خیلی خوب و عالی هست و اگه دوره کد بخوری درجه ستوان 3 بهت میدن که فقط میشینی به سایر سرباز ها دستور میدی و نگهبانی هم که اصلا نداری و اگه شهر خودتون بیفتی هر روز بدون استثنا بعد از ساعت 2 بعد از ظهر میری خونه کیف میکنی
پس دوره کد چندان هم بد نیست بلکه فوق العاده هست
به حرف سایرین گوش نکن دعا کن که دوره کد بخوری..
اگه دوره کد نخوری یه گروهبان 1 بهت میدن که تقریبا هیچ فرقی با سرباز معمولی نداری و باید مثل اونا نگهبانی یا حتی پاسداری بدی

saminem
30-04-2015, 19:18
پرونده پزشکی که میره شورای عالی پزشکی وقتی نتیجه اعلام بشه این پرونده چی میشه ؟

Hans Christian
30-04-2015, 19:46
من دو تا پست ارسال کردم چرا هیچ کدوم رو نمیتونم اینجا ببینم؟؟

ali_agha1981
30-04-2015, 20:03

نیروی انتظامی همه جاش بده..ولی به هیچ وجه سمت کلانتری یا یگان امداد و یگان ویژه نرو...چون شب و روز نداری...بقیه جاهاش اگه بچه تهران باشی و تهران خدمت کنی..راحت خدمت میکنی تقریبا...

mojtaba_1993
30-04-2015, 20:04
دوستان باتجربه تو رسته پیاده ارتش با درجه گروهبان یکمی چه کارایی میکردین؟:n03::n03::n03::n28: سختتر از آموزشیه؟
زندگی با سرباز صفرا چطوره؟

mani6606
30-04-2015, 21:10
پرونده پزشکی که میره شورای عالی پزشکی وقتی نتیجه اعلام بشه این پرونده چی میشه ؟
پرونده مختومه خواهد شد رای شواری پزشکی بالاترین رای صادره است و حق هیچ گونه اعتراضی وجود ندارد.

دوستان باتجربه تو رسته پیاده ارتش با درجه گروهبان یکمی چه کارایی میکردین؟:n03::n03::n03::n28: سختتر از آموزشیه؟
زندگی با سرباز صفرا چطوره؟
هر پادگانی متفاوت است و همچنین یگان ها در یک پادگان از لحاظ حوزه عملیاتی نیز قابل مقایسه نیستند . هم گروهبان یکم دیدم که کار دفتری داشته و یا امربر فرمانده یگان بوده و یا پاسداری یا بالای برجک بوده بنابراین نمیشه نظر جامع داد ، اما از اموزشی سختره چون در انجا شما مسولیتی نداشتید و همچنین همه در یک رده خدمتی بودید اما در یگان متاسفانه پایه خدمتی بین سرباز صفرها و گروهبان یکم ها بیشتر مطرحه، اگر در اسایشگاه سرباز صفرها باشید بعضی از انها همدیگر را با الفاظ رکیک و زشتی خطاب می کنند اما هستند افرادی که از خانواده های با فرهنگ امده باشند،

GAMELAIN
30-04-2015, 22:25
سلام
من اعزامم 2/19 هست .

نیروی زمینی سپاه افتادم . آموزشیمم شهید قاضی تبریز هست !

کسی در مورد این مرکز اطلاعاتی داره آیا ؟؟

p30 arman
30-04-2015, 22:47
نیروی انتظامی همه جاش بده..ولی به هیچ وجه سمت کلانتری یا یگان امداد و یگان ویژه نرو...چون شب و روز نداری...بقیه جاهاش اگه بچه تهران باشی و تهران خدمت کنی..راحت خدمت میکنی تقریبا...

:n02: خو کلش که بده پس ، بین بد و بدتر نظر خودتون چیه؟

p30 arman
30-04-2015, 22:53

:n02: خو کلش که بده پس ، بین بد و بدتر نظر خودتون چیه؟

imnot12
30-04-2015, 22:55
سلام

دوره کد شانسیه کی بخوره کی نخوره
لیسانسم اگه گروهبان باشه بله امکان پاسداری هستش اما بستگی به پادگان داره
پاسداری اصلا ترس نداره حتی از نگهبانی هایی که میدی خیلی راحت ترم هست
تو عجب شیر احتمالا 1بار برید پاسداری اونم 60نفر میرید که خیلی خوش میگذره رو برجک ها تقسیم میشید 2نفر 2نفر با هم پاسپخش هم سر نمیزنه 2ساعته نگهبانیتو بخواب:n02:
2ساعت هم آماده باش هست که اونم میتونی رو صندلی بشینی و چرت بزنی 2ساعت استراحت هست که اونم مثل آماده باش هست و نمیزارن بخوابی البته تو عجب شیر اینجوریه کلا تو 24ساعت 1:30میخوابی

mani6606
01-05-2015, 09:56
سلام بله درسته..
افسردگی و واریس هم داشتم..
جای عمل جراحی یرقان تو شکمم به وضوح دیده میشه..عمکل خیلی سختی داشتم و تو روز عاشورا هم بود این عمل من
میخواستم ببینم اگه برای این سه تا مورد (افسردگی - واریس - جراحی) یکجا با هم میتونن جمع بشن و درصد معافیت رو بالا ببرن؟؟ یا اینکه تک تک بررسی میشند؟؟؟
حدود 10 روزه که میخوام برم درمانگاه پادگان تا با مشاوره با افسردگیم صحبت کنم و به خاطر واریس هم با دکتر صحبت کنم ولی فعلا جور نمیشه که برم.. تازه دیروز پرونده مو تکمیل کردم و پذیرش شدم!!!یه خبر خوش اینکه تونستم بالاخره خودمو بومی کنم:n06:
هر کدام از بیماری ها در کمیسیون های جداگانه که پزشک های متخصص ان بیماری حضور دارند بررسی می شود ، با توجه به شدت افسردگی که قبل گفته بودید شانس ان بیشتر است در روزی که به بیمارستان مراحعه کردید اگر مدارک پزشکی دارید به همزاه داشته باشید تا حدودی می تونه کمک کند

lechking
01-05-2015, 10:13
دوره کد شانسیه کی بخوره کی نخوره
لیسانسم اگه گروهبان باشه بله امکان پاسداری هستش اما بستگی به پادگان داره
پاسداری اصلا ترس نداره حتی از نگهبانی هایی که میدی خیلی راحت ترم هست
تو عجب شیر احتمالا 1بار برید پاسداری اونم 60نفر میرید که خیلی خوش میگذره رو برجک ها تقسیم میشید 2نفر 2نفر با هم پاسپخش هم سر نمیزنه 2ساعته نگهبانیتو بخواب:n02:
2ساعت هم آماده باش هست که اونم میتونی رو صندلی بشینی و چرت بزنی 2ساعت استراحت هست که اونم مثل آماده باش هست و نمیزارن بخوابی البته تو عجب شیر اینجوریه کلا تو 24ساعت 1:30میخوابی

ممنون
یعنی تو اموزشی هم امکان پاسداری هست؟؟ یکی هم اینکه واسه این دوره کد پارتی هم میتونه کاری بکنه؟؟

mani6606
01-05-2015, 10:19
ممنون
یعنی تو اموزشی هم امکان پاسداری هست؟؟ یکی هم اینکه واسه این دوره کد پارتی هم میتونه کاری بکنه؟؟
۱-بله
۲-اگر در ستاد نیرو نزاجا باشه می تونه کاری انجام بده .

saminem
01-05-2015, 10:37
سلام.
رفیقم برای اعتراض کمیسیون پزشکی پروندشو میبره نظام وظیفه کل استان، اونجا سرهنگ با یه برخورد تند همراه با فریاد میگه شما سالمید و واسه چی میخواید معاف شید؟!!.
درجا پرونده پزشکی هم باطل کرد و نفرستاد شورای عالی پزشکی و گفت دوباره باید دفترچه پست کنی تا اضاف خدمت بدیم بهت تازه باید ده تا پزشک که من تشخیص میدم معاینت کنن نه جای دیگه!!!!
به نظرتون این دوست ما که قانونا در حد معاف از رزم هست ، بازم این بار اقدام کنه معاف میشه با این وضعیت ؟؟

faridnavabi
01-05-2015, 11:17
دوستان همیشه حاضر در صحنه لطفا کمک:
با داشتن 7 سال عضویت فعال در بسیج + 1 حکم مسئولیت و البته نداشتن دورۀ تکمیلی، چند ماه میشه کسری گرفت؟
با شرایط بالا چقدر میدن قانونا؟!

mani6606
01-05-2015, 11:40
سلام.
رفیقم برای اعتراض کمیسیون پزشکی پروندشو میبره نظام وظیفه کل استان، اونجا سرهنگ با یه برخورد تند همراه با فریاد میگه شما سالمید و واسه چی میخواید معاف شید؟!!.
درجا پرونده پزشکی هم باطل کرد و نفرستاد شورای عالی پزشکی و گفت دوباره باید دفترچه پست کنی تا اضاف خدمت بدیم بهت تازه باید ده تا پزشک که من تشخیص میدم معاینت کنن نه جای دیگه!!!!
به نظرتون این دوست ما که قانونا در حد معاف از رزم هست ، بازم این بار اقدام کنه معاف میشه با این وضعیت ؟؟
هر پرونده اى به شوراى عالى ارجاع داده نمى شود به خصوص در مواردى كه با معافيت از رزم به همراه باشه در حالت كلى در دو حالت يك پرونده براى بررسي به شوراى عالى فرستاده خواهد شد ١- عدم توانايي پزشكان در تصميم گيرى يا اختلاف نظر بين انها ٢- شكايت مشمول بر حكم صادره كه باز هم به نوع و ميزان بيمارى مرتبط است
سرهنگه هم فقط خواسته بترسونه ، اطلاعات رفيق شما در سيستم ثبت شده و چون نتيجه كميسيون هم مشخص شده براى او تاريخ اعزام مشخص خواهد شد ، و لازم به ارسال مجدد دفترچه خدمت نيست ، در مورد اضاف خدمت هم چرت گفته
دوست شما مى تواند در هر ارگانى كه بود مجدد براى معافيت اقدام كند و مانعى براى اين كار وجود ندارد

Hans Christian
01-05-2015, 13:03
سلام
من اعزامم 2/19 هست .

نیروی زمینی سپاه افتادم . آموزشیمم شهید قاضی تبریز هست !

کسی در مورد این مرکز اطلاعاتی داره آیا ؟؟

سلام دوست عزیز..
آموزشگاه شهید قاضی توی شهر ایخچی ( و از توابع شهرستان اسکو ) هست نه تبریز..
و من که آذرشهری هستم 20 دقیقه با اونجا فاصله دارم
قبل از رفتن به خدمت خیلی سعی کردم اونجا یا حداقل آموزشگاه درجه داری سیدالشهدا که 5 دقیقه با اونجا فاصله داره پذیرش بشم ولی نتونستم..
اونجایی که تو افتادی تو شهر ایلخچی و شهر های اطراف بیشتر با نام هتل قاضی شناخته میشه تا پادگان قاضی!:n31:
جای بسیر بسیار خوبی افتادی

Hans Christian
01-05-2015, 13:15
هر کدام از بیماری ها در کمیسیون های جداگانه که پزشک های متخصص ان بیماری حضور دارند بررسی می شود ، با توجه به شدت افسردگی که قبل گفته بودید شانس ان بیشتر است در روزی که به بیمارستان مراحعه کردید اگر مدارک پزشکی دارید به همزاه داشته باشید تا حدودی می تونه کمک کند

منظور از مدارک پزشکی چی هست؟؟
من قبلا پیش دو تا روانپزشک و روانشناس رفتم ولی مدرک خاصی ندارم..چجوری باید مدرک جور کنم؟؟
من روزای اول رفتم درمانگاه اونا بهم گفتن برای افسردگی بخوای معافیت بگیری بعد از اینکه با مشاور درمانگاه پادگان حرف بزنی اون میفرستت پیش یه روانپزشک تا با اون حرف بزنی و تشکیل پرونده بدی... البته بهم گفتند قبل از اینکه با مشاور درمانگاه حرف بزنی باید یک معرفی از یگان و استشهاد یگانی از طرف قرارگاه بگیری و چون که من هنوز تشکیل پرونده نداده بود و دو روز پیش تونستم تشکیل پرونده بدم هنوز اونا رو نگرفتم
احتمالا بتونم یک شنبه معرفی از یگان و استشهات یگانی رو بگیرم و بتونم برم پیش مشاور
منظور شما از مدارک پزشکی مدارکی هستیند که اون روانپزشکی که مشاور پیشش خواهم فرستاد هست یا مدارکی که باید از دکتر هایی که خودم قبلا رفتم باید بگیرم ؟؟

Hans Christian
01-05-2015, 13:15
راستی از کجا میتونم قانون ها و بند های در مورد معافیت عمل جراحی یرقان رو ببینم؟؟ بند چند هست؟

saminem
01-05-2015, 14:04
هر پرونده اى به شوراى عالى ارجاع داده نمى شود به خصوص در مواردى كه با معافيت از رزم به همراه باشه در حالت كلى در دو حالت يك پرونده براى بررسي به شوراى عالى فرستاده خواهد شد ١- عدم توانايي پزشكان در تصميم گيرى يا اختلاف نظر بين انها ٢- شكايت مشمول بر حكم صادره كه باز هم به نوع و ميزان بيمارى مرتبط است
سرهنگه هم فقط خواسته بترسونه ، اطلاعات رفيق شما در سيستم ثبت شده و چون نتيجه كميسيون هم مشخص شده براى او تاريخ اعزام مشخص خواهد شد ، و لازم به ارسال مجدد دفترچه خدمت نيست ، در مورد اضاف خدمت هم چرت گفته
دوست شما مى تواند در هر ارگانى كه بود مجدد براى معافيت اقدام كند و مانعى براى اين كار وجود ندارد

یعنی امکان فرستادن دوباره دفترچه برای معافیت ممکن نیست؟

lechking
01-05-2015, 14:13
سلام..
دوست عزیز
منم یه ماه تو عجب شیر بودم..کدوم گردان و گروهان هستی؟؟
پاسداری یعنی نگهبانی دادن در بالای برجک که به طرز وحشتناکی آدمو خسته و کوفته و ... میکنه
توی آموزشی شما رو یه بار یا نهایتا دو بار میبرن برای پاسداری ولی ممکنه تو یگان اصلی بیفتین زاغه مهمات و باید بالای برجک تو کوه های سخت و بلند یک روز در میان نگهبانی بدین..
البته کسانی که مشکلات جسمی دارن رو به اونجا ها نمی فرستند
من خودم یه بار تو آموزشی رفتم پاسداری و کنالر برجک نگهبانی دادم و اون شب فقط 2 ساعت خوابیدیم و بعدش پا هام چنان تاول زده بود که 5 روز معاف از پوتین شدم و هنوز هم که هنوزه جای تاول تو کف پا هام دیده میشه

اما اینو بدون که دوره کد خیلی خیلی خوب و عالی هست و اگه دوره کد بخوری درجه ستوان 3 بهت میدن که فقط میشینی به سایر سرباز ها دستور میدی و نگهبانی هم که اصلا نداری و اگه شهر خودتون بیفتی هر روز بدون استثنا بعد از ساعت 2 بعد از ظهر میری خونه کیف میکنی
پس دوره کد چندان هم بد نیست بلکه فوق العاده هست
به حرف سایرین گوش نکن دعا کن که دوره کد بخوری..
اگه دوره کد نخوری یه گروهبان 1 بهت میدن که تقریبا هیچ فرقی با سرباز معمولی نداری و باید مثل اونا نگهبانی یا حتی پاسداری بدی
سلام دوست عزیز ممون از کمکت ولی چندتا سوال کلی هم داشتم من الان معاف از رزمم میتونم بگم نمیتونم برم بالای برجک؟؟ ولی میتونم تو رژه ها یا میدان تیر برم فقط این برجک و نرم!!؟؟
کلا چه راهنمایی هایی واسه منی که تو عجب شیر هستم داری الان این مطالابی رو که تو کلاس ها میگن مهمه ؟؟ بخونیم؟؟ امتحان اخری که میگن تاثیر داره؟؟ من خودم اشنا دارم اون میتونه من و بیاره مراغه؟؟
قضیه این میان دوره چه طوری هاست کلا میدن ؟؟ اگه بدن کی میدن؟؟ و این اردوی سخت که میگن چیه و چند روز ؟؟ یکی هم الان ما ما که اول اردیبهشت رفتم تا خود 31 خرداد اونجاییم یا زودتر تموم میشیم؟؟
ممنون میشم بازم راهنمایی کنید؟؟

mani6606
01-05-2015, 15:20
یعنی امکان فرستادن دوباره دفترچه برای معافیت ممکن نیست؟
دفترچه رو تنها يكبار تكميل و ثبت مى كنند ، و پس از ان درخواست براى معافيت و يا كفالت و غيره ميدهند دوست شما مى توانست بر راى كميسيون اعتراض كند كه گويا با برخورد مسول نظام وظيفه استان روبه رو شده بود ، بهترين كار اقدام براى كميسيون پزشكى بعد از اعزام در اموزشى يا بعد از ان در يگان است

mani6606
01-05-2015, 15:32
سلام دوست عزیز ممون از کمکت ولی چندتا سوال کلی هم داشتم من الان معاف از رزمم میتونم بگم نمیتونم برم بالای برجک؟؟ ولی میتونم تو رژه ها یا میدان تیر برم فقط این برجک و نرم!!؟؟
کلا چه راهنمایی هایی واسه منی که تو عجب شیر هستم داری الان این مطالابی رو که تو کلاس ها میگن مهمه ؟؟ بخونیم؟؟ امتحان اخری که میگن تاثیر داره؟؟ من خودم اشنا دارم اون میتونه من و بیاره مراغه؟؟
قضیه این میان دوره چه طوری هاست کلا میدن ؟؟ اگه بدن کی میدن؟؟ و این اردوی سخت که میگن چیه و چند روز ؟؟ یکی هم الان ما ما که اول اردیبهشت رفتم تا خود 31 خرداد اونجاییم یا زودتر تموم میشیم؟؟

١-معاف از رزم هيچ نقشى در نگهبانى و پاسدارى و رژه ندارد و متاسفانه ديد فرماندهان نسبت به معاف از رزم منفى است و ان را مخصوص دوران جنگ مى دانند نه صلح
٢-امتحان ها در ارتش اكثرا فرمايشى است و تنها ميزان فرمانده يگان اموزشى را در اموزش نشان مى دهد يعنى هر چه ميانگين نمرات افراد در يك يگان بالا باشد براى او امتياز محسوب مى شود
٣- اشناى شما اگر به ستاد تيرو نزاجا ديترسى و با پرستل ان ارتباط داشته باشد مى تواند شما را در مراغه تقسيم كند
٤- ميان دوره در اخر ماه اول انوزشى ميدن به مدت ٧تا١٠ روز
٥- اردو به مدت ٣ روز است كه بخش لصلى ان متمركز بر ميدان تير است
٦-مراسم تحليف در انتهاى هر دوره اموزشى انجام مى شود يعنى شما تا ٣٠ يا ٣١ در يگان اموزشى خواهيد بود

mani6606
01-05-2015, 16:00
منظور از مدارک پزشکی چی هست؟؟
من قبلا پیش دو تا روانپزشک و روانشناس رفتم ولی مدرک خاصی ندارم..چجوری باید مدرک جور کنم؟؟
من روزای اول رفتم درمانگاه اونا بهم گفتن برای افسردگی بخوای معافیت بگیری بعد از اینکه با مشاور درمانگاه پادگان حرف بزنی اون میفرستت پیش یه روانپزشک تا با اون حرف بزنی و تشکیل پرونده بدی... البته بهم گفتند قبل از اینکه با مشاور درمانگاه حرف بزنی باید یک معرفی از یگان و استشهاد یگانی از طرف قرارگاه بگیری و چون که من هنوز تشکیل پرونده نداده بود و دو روز پیش تونستم تشکیل پرونده بدم هنوز اونا رو نگرفتم
احتمالا بتونم یک شنبه معرفی از یگان و استشهات یگانی رو بگیرم و بتونم برم پیش مشاور
منظور شما از مدارک پزشکی مدارکی هستیند که اون روانپزشکی که مشاور پیشش خواهم فرستاد هست یا مدارکی که باید از دکتر هایی که خودم قبلا رفتم باید بگیرم ؟؟
روند ارجاع به کمیسیون در ارتباط با افسردگی همینه که مشاور به شما گفته و بخش اصلی ان استشهاد یگانی است که نشان می دهد شما دارای علام و نشانه های و واکنش های افسردگی همانند گوشه گیری ، منزوی بودن و... هستید، در مورد افسردگی شما می توانید با پزشک معالج صحبت کنید تا طی نامه ای شرح حالی از شما و بیماریتان بیان کند ، اما منظور من مدارک در مورد جراحی بود ( با توجه به اینکه سالها از عمل ان گذشته و اگر بتوانید انها را تهیه کنید) در مورد واریس هم که فکر کنم درمانی نداشتید.

راستی از کجا میتونم قانون ها و بند های در مورد معافیت عمل جراحی یرقان رو ببینم؟؟ بند چند هست؟
ییماری یرقان مرتبط با کیسه صفرا و کبد است که دربخش بیماری گوارشی و جراحی عمومی دسته بندی می شود بند ششم که احتمالا جراحی شما با توصیفی که کردید متمرکز بر روی یکی از این دو بخش بوده.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hans Christian
01-05-2015, 16:05

سلامی دوباره..
مراغه ای هستی داداش؟؟
اول اینکه آره صد در صد اون پارتی شما میتونه شما رو توی مراغه بندازه..فقط یادت باشه بهش بگی توی پشتیبانی و آماد تیپ مراغه بندازه که جاش راحت تره
جانشین مرکز عجب شیر همشهری ما بود من خواستم منو بندازه تبریز و اون هم انداخت..... خودش میگفت میخواد منو تو عجب شیر نگه داره ولی خودم خریت کردم گفتم اگه تبریز باشه بهتره!!
معاف از رزم به دید فرماندهان بستگی داره..اگه فرمانده گروهانت آدم خوبی بود شما رو منشی گروهان میکنه
من برج 11 سال 93 بودم کلا یک ماه آموزشی دیدم و یک ماه دیگه شو هم مرخصی عید بودیم.. درس هایی که میگفتند برای ما به خاطر کمبود وقت ناقص گفتند و در آخر که روز قبل امتحان بود خودشون اومدند چند تا سوال به ما دادند و گفتند این ها رو بخونید ممکنه بیاد..امتحان رو هم گرفتند و ما همه رو با تقلب نوشتیم:n31: این درس هایی که میگن هیچ فایده ای نداره شاید اگه پرسیدند بلد نبودی دو تا بشین پاشو بهت بدن و تموه کار
میان دوره رو به ما 7 روز دادند که یک روز امریه مون دیر اومد برا همین میان دوره مون 6 روز شد
تا 31 خرداد اونجایید و ممکنه مثل ما 1 روزی هم امریه تون رو دیر بدند
اینو هم بدون که دستمال کشیدن برای فرماندهان هم هیچ اثری نداره... تو گروهان ما یکی از بچه ها خیلی شلوغ بود آخرش امریه ش اومد دستش افتاد شهر خودش و یکی از بچه ها هم خیلی دستمال بود پیش فرماندها اون هم افتاد مرز!!

دیگه اینکه تو رژه ها بهتره جیم بزنید..واقعا ارزش داره..نهایت تنبیهی که میشید یه کوله پشتی چند کیلیویی می بندید پشتتون ولی اگه جیم نزنید تو رژه و دور میدان بزن بیا خیلی خسته میشید
اگه پاسداری هم رفتی و اگه برجک هایی که افتادی با پاسدارخونه فاصله زیادی داشت بهتره پوتینتو راحت دربیاری و بخوابی که به هیچ عنوان پاسبخش ها نمیان برای بازدید از سربازا..ما اولامون بود رفتیم پاسدار خونه هیچی نمی فهمیدیم مجبور شدیم مثل... پاسداری بدیم...
اگه پاسبخش ها هم اومدن دیدنت هیچ کاری ندارن فوقش یه تهدیدیه که هیچ وقت عملی نمیشه
موقع نگاهبانی هم اگه نگهبان آسایشگاه 1 و 2 و اسلحه خانه و نگهبان محوطه پاس 1 و 2 بودی با خیال راحت برو تو تختت دراز بکش و بخواب

Hans Christian
01-05-2015, 16:14
روند ارجاع به کمیسیون در ارتباط با افسردگی همینه که مشاور به شما گفته و بخش اصلی ان استشهاد یگانی است که نشان می دهد شما دارای علام و نشانه های و واکنش های افسردگی همانند گوشه گیری ، منزوی بودن و... هستید، در مورد افسردگی شما می توانید با پزشک معالج صحبت کنید تا طی نامه ای شرح حالی از شما و بیماریتان بیان کند ، اما منظور من مدارک در مورد جراحی بود ( با توجه به اینکه سالها از عمل ان گذشته و اگر بتوانید انها را تهیه کنید) در مورد واریس هم که فکر کنم درمانی نداشتید.

ییماری یرقان مرتبط با کیسه صفرا و کبد است که دربخش بیماری گوارشی و جراحی عمومی دسته بندی می شود بند ششم که احتمالا جراحی شما با توصیفی که کردید متمرکز بر روی یکی از این دو بخش بوده.

فعلا به خاطر نبود معرفی از یگان و استشهات یگانی نتونستم پیش مشاوره درمانگاه پادگان برم و باهاش حرف بزنم ولی این حرف ها رو منشی مشاور که ستوان 3 بود به من گفت...
عمل من تو چند ماهگیم بوده..و البته تو روز عاشورا که به همین خاطر بیمارستان هیچ پولی رو دریافت نکرد... اون روز چند تا بچه هم که مثل من یرقان داشتند و عمل شدند همگی مردند و فقط من زنده موندم... بیمارستان ها عمل ها و جراحی های خودشون رو تو سیستم ثبت میکنند تا من بتونم برم مدرک جور کنم یا نه؟؟
در مورد واریس هم که تازه و توی آموزشی به این بیماری گرفتار شدم و به همین خاطر درمان نشدم و فقط یک بار به بهداری شهر خودمون رفتم....البته واریس هیچ گونه درمانی نداره و اگه یکی واریس بگیره خیلی زود رشد میکنه بیماریش مگر اینکه از ایستادن و نشستن زیاد جلوگیری کنه و این کار هم که تو پادگان امری تقریبا غیر ممکن است مخصوصا اینکه تو پارک موتوری عقیدتی هستم و خیلی زیاد در حالت ایستاده هست... و رگ ها توی پاهام هر روز بیش از پیش دارن گشاد تر میشن

Hans Christian
01-05-2015, 16:23
بند6 – هرگونه اعمال جراحي روي كبد، كيسه صفرا، مجاري صفراوي ، پانكراس و طحال :
الف) همراه با عارضه مزمن غير قابل علاج و ناتوان کننده : معاف دائم
ب) بدون عارضه : معاف از خدمات رزمي

این گزینه الف وب از کجا معلوم میشه؟؟ من عمل 19 سال قبل بوده و فکر کنم الان سالم باشم البته مطمعن نیستم!

lechking
01-05-2015, 17:10
سلامی دوباره..
مراغه ای هستی داداش؟؟
اول اینکه آره صد در صد اون پارتی شما میتونه شما رو توی مراغه بندازه..فقط یادت باشه بهش بگی توی پشتیبانی و آماد تیپ مراغه بندازه که جاش راحت تره
جانشین مرکز عجب شیر همشهری ما بود من خواستم منو بندازه تبریز و اون هم انداخت..... خودش میگفت میخواد منو تو عجب شیر نگه داره ولی خودم خریت کردم گفتم اگه تبریز باشه بهتره!!
معاف از رزم به دید فرماندهان بستگی داره..اگه فرمانده گروهانت آدم خوبی بود شما رو منشی گروهان میکنه
من برج 11 سال 93 بودم کلا یک ماه آموزشی دیدم و یک ماه دیگه شو هم مرخصی عید بودیم.. درس هایی که میگفتند برای ما به خاطر کمبود وقت ناقص گفتند و در آخر که روز قبل امتحان بود خودشون اومدند چند تا سوال به ما دادند و گفتند این ها رو بخونید ممکنه بیاد..امتحان رو هم گرفتند و ما همه رو با تقلب نوشتیم:n31: این درس هایی که میگن هیچ فایده ای نداره شاید اگه پرسیدند بلد نبودی دو تا بشین پاشو بهت بدن و تموه کار
میان دوره رو به ما 7 روز دادند که یک روز امریه مون دیر اومد برا همین میان دوره مون 6 روز شد
تا 31 خرداد اونجایید و ممکنه مثل ما 1 روزی هم امریه تون رو دیر بدند
اینو هم بدون که دستمال کشیدن برای فرماندهان هم هیچ اثری نداره... تو گروهان ما یکی از بچه ها خیلی شلوغ بود آخرش امریه ش اومد دستش افتاد شهر خودش و یکی از بچه ها هم خیلی دستمال بود پیش فرماندها اون هم افتاد مرز!!

دیگه اینکه تو رژه ها بهتره جیم بزنید..واقعا ارزش داره..نهایت تنبیهی که میشید یه کوله پشتی چند کیلیویی می بندید پشتتون ولی اگه جیم نزنید تو رژه و دور میدان بزن بیا خیلی خسته میشید
اگه پاسداری هم رفتی و اگه برجک هایی که افتادی با پاسدارخونه فاصله زیادی داشت بهتره پوتینتو راحت دربیاری و بخوابی که به هیچ عنوان پاسبخش ها نمیان برای بازدید از سربازا..ما اولامون بود رفتیم پاسدار خونه هیچی نمی فهمیدیم مجبور شدیم مثل... پاسداری بدیم...
اگه پاسبخش ها هم اومدن دیدنت هیچ کاری ندارن فوقش یه تهدیدیه که هیچ وقت عملی نمیشه
موقع نگاهبانی هم اگه نگهبان آسایشگاه 1 و 2 و اسلحه خانه و نگهبان محوطه پاس 1 و 2 بودی با خیال راحت برو تو تختت دراز بکش و بخواب
دمت گرم داداش کارت درسته اره اهل مراغه هستم
پس چون این پارتی من میتونه من و بیار شهر خودم اون نمرها که میگن و اون امتحانها همش کشکه دیگه؟؟ این میان دوره هم 100% قطعی هست دیگه؟؟ چون اینا یه جوری میگن انگار قرار نیست بدن!!؟؟

saminem
01-05-2015, 17:16
دفترچه رو تنها يكبار تكميل و ثبت مى كنند ، و پس از ان درخواست براى معافيت و يا كفالت و غيره ميدهند دوست شما مى توانست بر راى كميسيون اعتراض كند كه گويا با برخورد مسول نظام وظيفه استان روبه رو شده بود ، بهترين كار اقدام براى كميسيون پزشكى بعد از اعزام در اموزشى يا بعد از ان در يگان است

یعنی این رفیقمون فردا بره پلیس +۱۰ بگه برا معافی پزشکی میخوام اقدام کنم ، چه جوابی میگیره؟

haricanboy
01-05-2015, 17:53
لیسانس الکترونیکم :n19: بچه خراسانم (سبزوار) :n10:
آقا شما میدونی این محل آموزشی اعزامی های یک چهار کی معلوم میشه ؟؟؟:n27: استرس دارم :n30: میترسم مرزبانی بیوفتم و به اجبار شربت شهادتو بدن به خورد ما والا :n22:
منم فوق دیپلم کامپیوتر از تبریز
پانزدهم به بعد خرداد باید مشخص بشه کجا افتادیم دیگه
من دیگه بهش فکر نمیکنم که استرس داشته باشم چون به هر حال باید برم برای من راه فراری نیست نگرانی و استرس هم فایده نداره

eshqali
01-05-2015, 17:55
سلام دوستان سوال فوری دارم، اگه عزیزی هست سریع جواب بده ممنون می شم. اول ایکه من دو جا درخواست امریه دادم (چون مصاحبه هم دارن پس تداخل پیش نمیاد) الآن می تونم برای پذریرش سپاه هم اقدام کنم؟ مشکل پیش نمیاد؟ دوم اینکه با توجه به اینکه اعزام 4/1/ هستم، دیر نشده برای اقدام برای پذیرش سپاه؟ اصلا سپاه حتما تو شهر خودم می اندازتم؟

khashayar1991
01-05-2015, 17:58
آقا چجوری میشه انتقالی گرفت تو یگان؟
مثلا من پادگانه 07 کازرونم میخوام بیوفتم شیراز
این راسته که بعد ۶ ماه میشه اانتقالی گرفت؟

Hans Christian
01-05-2015, 18:21
دمت گرم داداش کارت درسته اره اهل مراغه هستم
پس چون این پارتی من میتونه من و بیار شهر خودم اون نمرها که میگن و اون امتحانها همش کشکه دیگه؟؟ این میان دوره هم 100% قطعی هست دیگه؟؟ چون اینا یه جوری میگن انگار قرار نیست بدن!!؟؟

آره دوست من این نمره ممره که میگن همش کشکه..
یه چیزی هم بگم که ما به خاطر تعطیلات عید اردو مون کنسل شد.. برج قبل از ما هم اردو شون رو داخل خود پادگان انجام دادند..ولی فکر میکنم شما اردو داشته باشین
میان دوره هم صددرصد هست

a2016
01-05-2015, 18:34
دوستان ،چند درصد احتمال داره تو شهر خودمون بیوفتیم؟من تهران هستم

mani6606
01-05-2015, 18:48
آقا چجوری میشه انتقالی گرفت تو یگان؟
مثلا من پادگانه 07 کازرونم میخوام بیوفتم شیراز
این راسته که بعد ۶ ماه میشه اانتقالی گرفت؟
از ماه پنجم می توانید درخواست بدید ، ابتدا باید به شعبه وظیفه نیروی انسانی پادگان مراجعه کنید انها طی گردشکاری مراتب را به ترتیب به استحضار فرماندهی پادگان می رسانند که اگر او موافقت کند انتقال شما انجام خواهد گرفت ، که ممکنه روند اداری ان طول بکشد ، برای انجام شدن سریع کار می توانید ملاقات حضوری با فرماندهی داشته باشید

MICHAEL SCOFIELD
01-05-2015, 18:51
دوستان ،چند درصد احتمال داره تو شهر خودمون بیوفتیم؟من تهران هستم

اگه شرایط داشته باشی(متاهل و پدر نظامی و تک پسری و ...) احتمالش خیلی زیاده، اگه نداشته باشی احتمالش کم

استاد شیفو
01-05-2015, 18:59
دوستان اگر شهر خودمون بی افتیم . با مدرک لیسانس و گروهبان یکمی آیا میتونیم هر روز غیر از روز های نگهبانی بیام خونه ؟؟

amir.katler
01-05-2015, 19:31
سلام دوستان عقیدتی سیاسی نیرو انتظامی خوبه؟

lechking
02-05-2015, 10:09
سلام
دوستان مشکل من اینکه من راست دستم ولی نمیتونم چشم چپم رو ببندم میترسم الان که تو اموزشی هستم تو میدان تیر به مشکل بخورم کسی همچین تجربه ای داره ؟؟ ادمی با شرایط من باید چی کار کنه؟؟
یکی هم اینکه دوستان میان دوره 100% واسه همه پادگان ها هست؟؟ مثلا مایی که الان عجب شیریم امکان داره ندن؟؟ یا نمیتونن باید بدن؟؟ اگه بدن همون بعد اولین ماهه؟؟

imnot12
02-05-2015, 10:38
سلام
دوستان مشکل من اینکه من راست دستم ولی نمیتونم چشم چپم رو ببندم میترسم الان که تو اموزشی هستم تو میدان تیر به مشکل بخورم کسی همچین تجربه ای داره ؟؟ ادمی با شرایط من باید چی کار کنه؟؟
یکی هم اینکه دوستان میان دوره 100% واسه همه پادگان ها هست؟؟ مثلا مایی که الان عجب شیریم امکان داره ندن؟؟ یا نمیتونن باید بدن؟؟ اگه بدن همون بعد اولین ماهه؟؟

نگران نباش من هم تو آموزشی چونین افرادی با هام بودن و مشکلی تو تیر اندازی نداشتن
بله میان دوره واسه همه هست و معمولا بعد ماه اول میدن عجب شیر حتما میده اگه تو ماه اول تعطیلات چند روزه نداشته باشه بعد ماه اول میدن ولی میان دوره ما رو همون 5روز اول آموزشی بهمون دادن

eshqali
02-05-2015, 10:51
چرا پست من تایید نشد؟ لطفا اجازه بدی پست من منتشر بشه چون عجله دارم. ممنون من دو تا سوال پرسیده بودم. یکی اینکه من درخواست امریه دادم، حالا اگر بر برای پذیرش سپاه اقدام کنم تداخل ندارن؟ دوم اینکه سپاه حتما می اندازه تو شهر خودم؟

lechking
02-05-2015, 11:05
نگران نباش من هم تو آموزشی چونین افرادی با هام بودن و مشکلی تو تیر اندازی نداشتن
بله میان دوره واسه همه هست و معمولا بعد ماه اول میدن عجب شیر حتما میده اگه تو ماه اول تعطیلات چند روزه نداشته باشه بعد ماه اول میدن ولی میان دوره ما رو همون 5روز اول آموزشی بهمون دادن

تو این ماه که فقط 2 تا شنبه تعطیل داریم که بینشون 1 هفته فاصله هست پس 100 % میدن

a2016
02-05-2015, 11:09
دوستان ، با دیپلم برم سربازی خیلی سخت میگذره؟
من ۲۱ سالم هست میخوام از دانشگاه انصراف بدم

MICHAEL SCOFIELD
02-05-2015, 12:57

داداش الان که به لیسانسه ها هم تو ارتش گروهبانی میدن که میشه گفت فرق آنچنانی با سرباز صفر نداره.
باید خودتو برای جاهای دور و امکانات کم و نگهبانی های زیاد و تلف شدن وقتت، حرف شنیدن از هر خری آماده کنی. کلمات نمی تونن توصیف کنن که سربازی چه بدبختی ایه، باید خودت بری از نزدیک ببینی، یا باید خیلی خوش شانس باشی که بیفتی جای خوب و نزدیک یا اینکه پارتی کلفت داشته باشی. منظورم یگانه ها چون آموزشی که کلش دوماهه

mani6606
02-05-2015, 14:51
سربازى هميشه سخت بوده و هست و براى ديپلم و فوق ليسانس فرقى نداره بيشترين وجه مشترك جنگ اعصاب است كه اين فشار رو بچه هاى تحصيل كرده با سن بالا بيشتر حس مى كنند ، بعضى از كادرى ها هميشه از ناحيه قدرت و تكبر با شما صحبت مى كند و براى او فرقى ندارد كه ميزان تحصيلات شما چه ميزان است و همين طور كه در جامعه انسان هاى خوب و بد است در محيط نظانى نيز چنين است و هستند افرادى كه با احترام و نه از ناحيه بالاتر با شما صحبت مى كنند، در خدمت كسى حق فحاشى و ازار جسمى ندارد و مى توانيد از او به راحتى به بازررسى شكايت كنيد ، گاهى سربازان با حرفه اى كه ياد دارند خدمت راحتى خواهند داشت به عنوان مقال سربازى در پادگان بود كه چون عكاسى و كار با فوتوشاپ را مى دانست خدمتش نسبت به افسران خيلى راحتر بود ، ٢١ ماه خدمت زودتر از اون چيزى كه فكر مى كنيد سپرى ميشه و سختى خدمت در مقابل مشكلات زندگى كه در ابنده هر فردى مى تواند داشته باشد چيز جزى و اندكى است

mani6606
02-05-2015, 14:58
دوستان اگر شهر خودمون بی افتیم . با مدرک لیسانس و گروهبان یکمی آیا میتونیم هر روز غیر از روز های نگهبانی بیام خونه ؟؟
بله و روز برگ خواهيد بود

سلام
سخت نگير دوست عزبز ، فكر كردى همه سربازان خال وسط سيبل رو مى زنند وقتى ميدان تير باشى ميبينى كه اكثرا تيرها به خاكريز بر خورد مى كنه كه ناشى از عدم صحيح نشانه گيرى يا اينكه اساحه درست قلق گيرى نشده ، در ضمن با دو روز تير اندازى با ژ٣ كسى تيرانداز حرفه اى نميشه براى اين كار تمرين زيادى لازم است
ميان دوره هميشه هست اما ممكنه تعداد روزهاى ان نسبت به هر دوره متفاوت باشد در اخر ماه اول قبل از ماه دوم ميان دوره خواهيد داشت

Mohammad_666
02-05-2015, 15:40
دوستانی که دوره کد پرندک بودن یه راهنمایی بدن انشاا... قرار فردا صبح بریم میخواستم بدونم مثل آموزشی باید شخصی کنیم برای ورود و خروج یا نه میشه نظامی رفت و دوم اینکه روز اول تا چه ساعتی باید اونجا حضور داشته باشیم آیا همون شب اونجا میمونیم یا ول میکنن چند روز دیگه بیایم ؟واسه این میپرسم که پتو اینا ببریم یا نه

lechking
02-05-2015, 16:25
دوستان میشه محل دقیق قرار گیری اتیکت سربازی رو لطف کنید در ضمن میشه این اتیکتو نو خونه دوخت؟؟

imnot12
02-05-2015, 16:31
دوستانی که دوره کد پرندک بودن یه راهنمایی بدن انشاا... قرار فردا صبح بریم میخواستم بدونم مثل آموزشی باید شخصی کنیم برای ورود و خروج یا نه میشه نظامی رفت و دوم اینکه روز اول تا چه ساعتی باید اونجا حضور داشته باشیم آیا همون شب اونجا میمونیم یا ول میکنن چند روز دیگه بیایم ؟واسه این میپرسم که پتو اینا ببریم یا نه

اونجا زیاد به لباس شخصی یا نظامی گیر نمیدن من شخصی میرفتم و می اومدم نظامی هم بری فرقی نمیکنه
ساعت 11-12خوبه چون زودتر بری باید زیر افتاب بشینی تا 100نفرتون تکمیل بشه بعد میرید داخل آسایشگاه تخت ها رو مشخص میکنن و انکارد میکنن پتو با خودت ببر حتما هفته اول هم روز برگ نمیدن:n02: هفته بعد هم که همه کف برگ میشن هر روز

imnot12
02-05-2015, 16:33
دوستان میشه محل دقیق قرار گیری اتیکت سربازی رو لطف کنید در ضمن میشه این اتیکتو نو خونه دوخت؟؟

اتیکت اسم رو بالای جیبه سمت راست فرنچ میزنن
بله تو خونه هم میشه دوختش اتیکت داخل پادگان نخر یه بار بشوریش پاک میشه:n23:

MICHAEL SCOFIELD
02-05-2015, 16:38
من واقعا نمی دونم چه گناهی کرده بودم که یگان افتادم لشگر 23 تکاور... :n35: تبعیدگاه :n34:
پنجشنبه رفتم دیدم واقعا نا امید شدم :n28:
فردا دارم میرم ولی برگشتم با خداس. معلوم نیست کی بذارن برگردم خونه... :n14:

امیدوارم شما ها حداقل مثل من بدشانس نباشید و جاهای خوب بیفتید :n19:

Mohammad_666
02-05-2015, 16:54
اونجا زیاد به لباس شخصی یا نظامی گیر نمیدن من شخصی میرفتم و می اومدم نظامی هم بری فرقی نمیکنه
ساعت 11-12خوبه چون زودتر بری باید زیر افتاب بشینی تا 100نفرتون تکمیل بشه بعد میرید داخل آسایشگاه تخت ها رو مشخص میکنن و انکارد میکنن پتو با خودت ببر حتما هفته اول هم روز برگ نمیدن:n02: هفته بعد هم که همه کف برگ میشن هر روز

پایان دورش چند روزه داداش؟
شما بعد دوره کد کجا افتادی درجت چی شد؟اکثر دوستانتون چه جور شد منظورم درجه و اینکه کجا افتادن؟

imnot12
02-05-2015, 17:02
پایان دورش چند روزه داداش؟
شما بعد دوره کد کجا افتادی درجت چی شد؟اکثر دوستانتون چه جور شد منظورم درجه و اینکه کجا افتادن؟

پایان دورش 4روزه هر دوره 4روز بوده
من افتادم تیپ 223تکاور همون پرندکه در حالی که من ارومیه هستم درجه هم گروهبان یکم 1نفرمون از 99نفر ستوان سوم شد که کاملا شانسی بود بچه ها اکثرا چون نزدیک ارومیه اینا بودن مراغه داشتیم اردبیل-ارومیه-مهاباد-سلماس حتی اهواز-خرم آباد یه بدبخت هم افتاد بجنورد 50ساعت راهشه تا پادگان مرا تکاور بدترین تقسیماتو داره داداش:n15:

imnot12
02-05-2015, 17:04
من واقعا نمی دونم چه گناهی کرده بودم که یگان افتادم لشگر 23 تکاور... :n35: تبعیدگاه :n34:
پنجشنبه رفتم دیدم واقعا نا امید شدم :n28:
فردا دارم میرم ولی برگشتم با خداس. معلوم نیست کی بذارن برگردم خونه... :n14:

امیدوارم شما ها حداقل مثل من بدشانس نباشید و جاهای خوب بیفتید :n19:

یکی از اون بدشانس ها هم منم:n14:
من گوشی میارم اگه اینجوری باشه که میگی بدونه گوشی نمیتونم
باید الان راه بیوفتم فردا میرسم اونجا حالا تو خوبه باز نزدیکی 12ساعت راهمه:n14:

eshqali
02-05-2015, 17:56
سلام دوستان سوال فوری دارم، اگه عزیزی هست سریع جواب بده ممنون می شم. اول ایکه من دو جا درخواست امریه دادم (چون مصاحبه هم دارن پس تداخل پیش نمیاد) الآن می تونم برای پذریرش سپاه هم اقدام کنم؟ مشکل پیش نمیاد؟ دوم اینکه با توجه به اینکه اعزام 4/1/ هستم، دیر نشده برای اقدام برای پذیرش سپاه؟ اصلا سپاه حتما تو شهر خودم می اندازتم؟

می بخشید کسی جواب منو نمی دونه؟ ممنون می شم اگر کسی بلد باشه و بگه

behnam_roli
02-05-2015, 21:58
پایان دورش 4روزه هر دوره 4روز بوده
من افتادم تیپ 223تکاور همون پرندکه در حالی که من ارومیه هستم درجه هم گروهبان یکم 1نفرمون از 99نفر ستوان سوم شد که کاملا شانسی بود بچه ها اکثرا چون نزدیک ارومیه اینا بودن مراغه داشتیم اردبیل-ارومیه-مهاباد-سلماس حتی اهواز-خرم آباد یه بدبخت هم افتاد بجنورد 50ساعت راهشه تا پادگان مرا تکاور بدترین تقسیماتو داره داداش:n15:

ماشالا چقد امیدوارکننده س!!

تهران نداشتید یعنی؟ بچه های تهرانم نیفتادن تهران؟

javadi.0069
02-05-2015, 23:34
سلام .. آقا مام پنجشنبه رفتیم فرماندهی آماد پشتیبانی تهران خودمونو معرفی کردیم
گفتن یکی دو هفته صبح میاید و دو میرید تا اینکه دوباره برگه امریه بدن و تقسیم بشید به یکی از این 5 جا
1 خود فرماندهی 2 سه راه شهریار 3 آبیک قزوین 4 اصفهان 5-یادم نیست
میخواستم بدونم من که رسته رایانه هستم و ستوانسوم چقدر شانس دارم همونجا بمونم
کسی هیت اطلاعات داشته باشه ؟؟؟

mani6606
03-05-2015, 06:56
سلام .. آقا مام پنجشنبه رفتیم فرماندهی آماد پشتیبانی تهران خودمونو معرفی کردیم
گفتن یکی دو هفته صبح میاید و دو میرید تا اینکه دوباره برگه امریه بدن و تقسیم بشید به یکی از این 5 جا
1 خود فرماندهی 2 سه راه شهریار 3 آبیک قزوین 4 اصفهان 5-یادم نیست
میخواستم بدونم من که رسته رایانه هستم و ستوانسوم چقدر شانس دارم همونجا بمونم
کسی هیت اطلاعات داشته باشه ؟؟؟
رسته رایانه از رسته های پر کاربرد در نزاجا به خصوص در ف اماد و پش است به ویژه در بخش های اداری که نیاز به نامه نگاری های زیادی با یگان ها تحت پوشش دارند ، و این نیاز از گذشته نیز بیشتر شده چون از سال قبل برای صرفه جویی در استفاده از کاغذ سیستم یکپارچه در ف اماد و یگان های تابعه ایجاد شده و همچنین مدیریت رایانه که علاوه بر پوشش مطالب بر سایت داخلی (اینترانت) وظیفه حل مشکلات سیستم های یگان ها نیز بر عهده دارد که این وظایف را افسران انجام می دهند بنابراین از این لحاظ شما رسته و درجه خوبی دارید بنابراین سعی میشه که وظیفه های این رست را در مراکز نگه دارند ، شما را احتمالا قبل از تقسیم به ملاقات قرمانده یا جانشین می برند انجا ممکنه از شما سوالاتی بشه سعی کنید مهارت ها را خوب نشان دهید

Hossein_128
03-05-2015, 08:24
سلام

دوستان در حال حاضر معافیت تحصیلی برای مقطع کارشناسی پیوسته 5 ساله ست؟؟

mani6606
03-05-2015, 08:42
سلام
دوستان در حال حاضر معافیت تحصیلی برای مقطع کارشناسی پیوسته 5 ساله ست؟؟
بله پنج سال يا ١٠ ترم
البته در صورت اخراج از دانشگاه به طور خودكار معافيت لغو و شش ماه فرصت داريد تا خودتون را به نظام وظيفه معرفى كنيد

nimajun555
03-05-2015, 09:20

به نظر من دوستان دارن کم لطفی می کنن... فرق گروهبان یک با سرباز رو هیچی میدونن...وقتی با دیپلم بری از آموزشی تا پایان خدمت کلا دوره متفاوتی رو نسبت به لیسانس داری...بله الان همه دارن بد تقسیم میشن...جاهای بد میوفتن اما تو همون شرایط پست 24 دادن کجا هفته ای یکبار نگهبانی دادن کجا...یگان پاسدار کجا...رسته های کامپیوتر و اداری کجا...اجازه خروج روزانه کجا...سه ماه نگهت دارن 12 روز مرخصی بدن کجا...با اکثر سربازا درجه پایین صحبت کنی همه پشیمونن چرا اومدن با این مدرک
به نظر من با زندگیت اینطور نکن

SNOW PATROL
03-05-2015, 09:37
به نظر من دوستان دارن کم لطفی می کنن... فرق گروهبان یک با سرباز رو هیچی میدونن...وقتی با دیپلم بری از آموزشی تا پایان خدمت کلا دوره متفاوتی رو نسبت به لیسانس داری...بله الان همه دارن بد تقسیم میشن...جاهای بد میوفتن اما تو همون شرایط پست 24 دادن کجا هفته ای یکبار نگهبانی دادن کجا...یگان پاسدار کجا...رسته های کامپیوتر و اداری کجا...اجازه خروج روزانه کجا...سه ماه نگهت دارن 12 روز مرخصی بدن کجا...با اکثر سربازا درجه پایین صحبت کنی همه پشیمونن چرا اومدن با این مدرک
سلام در همه یگان ها هم به این صورت نیست مثلا در نیروانتظامی که خودم بودم به هیچ عنوان فرقی بین سرباز صفر و ستوان دوم به جز موی بلند تر نبود..
مرخصی، پست، آسیشگاه و تمام موارد مشترک و شبیه هم...
این تفاوت بیشتر در ارتش مشخص هست

nimajun555
03-05-2015, 09:47
سلام در همه یگان ها هم به این صورت نیست مثلا در نیروانتظامی که خودم بودم به هیچ عنوان فرقی بین سرباز صفر و ستوان دوم به جز موی بلند تر نبود..
نیرو انتظامی کلا برای خدمت مشکله ...موافقم...اما تو ارتش کاملا قضیه فرق می کنه... سرباز صفر و ستوان دو تا دنیای کاملا متفاوت رو تجربه می کنن.

mani6606
03-05-2015, 09:57
نیرو انتظامی کلا برای خدمت مشکله ...موافقم...اما تو ارتش کاملا قضیه فرق می کنه... سرباز صفر و ستوان دو تا دنیای کاملا متفاوت رو تجربه می کنن.

به هر حال هر كسى كه خدمت مي رود بايد صابون همه چيز رو به تنش بزنه ، در خدمت براى كسى فرش قرمز پهن نكردند به قول فرمانده يگان ما هميشه مى گفت " امدى خدمت بايد مسوليت رو كه بر عهده دارى درست انجام بدى ، ما براى تو كارت دعوت نفرستاده بوديم "

saminem
03-05-2015, 11:35
سلام.

کسی که یک بار برای معافیت پزشکی اقدام کنه و توی سیستم براش معاف از رزم زده باشن، میتونه یه بار دیگه از اول پرونده پزشکی تشکیل بده ؟

اگه نظام وظیفه تشخیص بده کسی برای فرار از خدمت داره این کارو میکنه ممکنه اذیت کنن؟

rezaex
03-05-2015, 12:32
با عرض سلام و خسته نباشید

دوستان بنده شرایط تک فرزند ذکور رو داشتم
و در اموزشی تحویل دادم اما به دلیل اینکه دوره
کد بادگان مهندسی بروجرد خوردم گفتن که بعد از دوره کد
میوفتم شهر خودم و گفتن نامه ای که در اموزشی تحویل دادی
رو بروندت هست و دیگه لازم نیست شرایط تحویل بدی
الان دوره کد من یک هفتس تمام شد و امروز اطلاع دادن امریه
اومده ولی نگفتن کجا افتادیم
میخواستم ببینم به نظر شما من الان باید شهر خودم افتاده باشم
خیلی استرس دارم

mani6606
03-05-2015, 16:09
سلام.

کسی که یک بار برای معافیت پزشکی اقدام کنه و توی سیستم براش معاف از رزم زده باشن، میتونه یه بار دیگه از اول پرونده پزشکی تشکیل بده ؟
اگه نظام وظیفه تشخیص بده کسی برای فرار از خدمت داره این کارو میکنه ممکنه اذیت کنن؟
يك بار به شما گفتم كه بايد در نظام وظيفه استان شكايت و درخواست شوارى عالى پزشكى كند ، بله اگر تشخيص داده شود كه براى فرار از خدمت اين كار را مى كند عواقبى در پى خواهد داشت

خیلی استرس دارم

شما مدارك رو كامل تحويل دادى و به گفته انها نيز در پرونده شما ثبت شده پس جاى نگرانى نيست و انشالله در شهر خودتان خواهيد بود

saminem
03-05-2015, 16:54
يك بار به شما گفتم كه بايد در نظام وظيفه استان شكايت و درخواست شوارى عالى پزشكى كند ، بله اگر تشخيص داده شود كه براى فرار از خدمت اين كار را مى كند عواقبى در پى خواهد داشت

شما مدارك رو كامل تحويل دادى و به گفته انها نيز در پرونده شما ثبت شده پس جاى نگرانى نيست و انشالله در شهر خودتان خواهيد بود

اینکه اینقد جز به جز سوال میکنم به خاطر اینه که یه روندی هست که دارم میبینم و واسه خیلیا ممکنه سوال باشه و بخوان این پروسه رو طی کنن

h-blade
03-05-2015, 17:36

به شدت تایید میشه....

در ارتش یه آجر هم که بیشتر داشته باشی خیلی تاثیر داره چه برسه به گروهبانی....

یه خاطره:
من یه جا دوره کد بودم که 100 تا سرباز صفر یا تک آجره ( ما به هم خط روی بازو میگفتیم 1 آجر) داشت حالا از بین این صد تا یکیشون نمیدونم با چه ترفندی 1 آجر از بقیه بیشتر گرفته بود یعنی 2 آجر ...

بعدش از بین این صدتا همین سرباز دو آجره شد ارشد و اونجا داشت برای خودش صفا میکرد.....

h-blade
03-05-2015, 17:38

خیلی استرس دارم

اگه ارتشی زیاد رو تک فرزندی حساب نکن.....

mani6606
03-05-2015, 17:44
اگه ارتشی زیاد رو تک فرزندی حساب نکن.....
اتفاقا من خيلى از تك اولاد ذكور ديدم كه در شهر يا استان خودشون خدمت كردند،

mani6606
03-05-2015, 17:48
اینکه اینقد جز به جز سوال میکنم به خاطر اینه که یه روندی هست که دارم میبینم و واسه خیلیا ممکنه سوال باشه و بخوان این پروسه رو طی کنن

درسته ،ىپرونده ايشون در شوراى پزشكى بدون نتيجه خاتمه شده ايشون گويا درخواست شوراى عالى داشتن كه مسول نظام وظيفه رد كرده( توجه كنيد هر موردي را به شورا ارجاع نميدن) تنها راه حل اينكه از داخل يگان اموزشى يا بعد از ان در يگانى كه تفسيم مى شوند درخواست دوباره داشته باشند

saminem
03-05-2015, 18:49
درسته ،ىپرونده ايشون در شوراى پزشكى بدون نتيجه خاتمه شده ايشون گويا درخواست شوراى عالى داشتن كه مسول نظام وظيفه رد كرده( توجه كنيد هر موردي را به شورا ارجاع نميدن) تنها راه حل اينكه از داخل يگان اموزشى يا بعد از ان در يگانى كه تفسيم مى شوند درخواست دوباره داشته باشند

اصلا دوست من چیری از روند معافیت پزشکی نمیدونست، نمیدونست شورای عالی چی هست اصلا. وقتی هم پروندشو میبره میده دست مسئول نظام وظیفه کل اسمی از شورای عالی پزشکی نمیبره کلا و میگه کاری میکنم هی دفترچه پست کنی و اضاف دفترچه بخوری! الان دوباره بخواد پرونده درست کنه از نو و از اول روند رو طی کنه با توجه به اینکه همه پزشکا و نظام وظیفه استان و شهرستان گفتن فقط معاف از رزمی میتونی بگیری، عملا هیچ شانسی فک نمیکنیم داشته باشه.

کلا دوست من دیسک خفیف نرمال داره (که خیلیا دارن) و فاصله بین دو زانوش هم 7 سانت هست. که دیسک خفیف توی ام ار ای مشخصه و فاصله زانو ها هم مشخصه و نمیشه دستکاری کرد اینهارو.

mani6606
03-05-2015, 19:15
اصلا دوست من چیری از روند معافیت پزشکی نمیدونست، نمیدونست شورای عالی چی هست اصلا. وقتی هم پروندشو میبره میده دست مسئول نظام وظیفه کل اسمی از شورای عالی پزشکی نمیبره کلا و میگه کاری میکنم هی دفترچه پست کنی و اضاف دفترچه بخوری! الان دوباره بخواد پرونده درست کنه از نو و از اول روند رو طی کنه با توجه به اینکه همه پزشکا و نظام وظیفه استان و شهرستان گفتن فقط معاف از رزمی میتونی بگیری، عملا هیچ شانسی فک نمیکنیم داشته باشه.
کلا دوست من دیسک خفیف نرمال داره (که خیلیا دارن) و فاصله بین دو زانوش هم 7 سانت هست. که دیسک خفیف توی ام ار ای مشخصه و فاصله زانو ها هم مشخصه و نمیشه دستکاری کرد اینهارو.
معاف از رزم بودن و نبودنش فرقى چندانى نداره ، سخت گيرى پزشكان و مته به خشخاش گذاشتن انها رو هم خودم از نزديك ديدم ، طرف امده بود كميسيون و انحراف ستون فقرات داشت و در MRI نيز به وضوح ديده ميشد ، حتى به او معاف از رزم هم ندادن
اما دوست شما مى تواند مشكلش و نحوه برخورد پرسنل را با نظام وظيفه مطرح كند بهتره قبل از هر اقدامى از بخش مشاوره غير حضورى سايت مشكلش رو مطرح كند

VahidDG2007
03-05-2015, 20:04
مدیران و دستیاران و کاربران فعال انجمن به علت کثرت سوالات مربوط به معافیت های پزشکی در صورت صلاحدید لطف کنن یه تاپیک مجزا ایجاد کنن.

با تشکر

mani6606
03-05-2015, 20:24
مدیران و دستیاران و کاربران فعال انجمن به علت کثرت سوالات مربوط به معافیت های پزشکی در صورت صلاحدید لطف کنن یه تاپیک مجزا ایجاد کنن.

با تشکر
شما اگر سوالي در مورد معافيت ها داريد در اين تاپيك مطرح كنيد تا به ان پاسخ داده شود

nimajun555
03-05-2015, 21:30
به هر حال هر كسى كه خدمت مي رود بايد صابون همه چيز رو به تنش بزنه ، در خدمت براى كسى فرش قرمز پهن نكردند به قول فرمانده يگان ما هميشه مى گفت " امدى خدمت بايد مسوليت رو كه بر عهده دارى درست انجام بدى ، ما براى تو كارت دعوت نفرستاده بوديم "

بله خدمت در کل سخت هست ولی قرار نیست خودمون رو بیشتر اذیت کنیم...وقتی طرف تو یگان پاسدار با دیپلم میگه من چهار ماه رنگ خیابون رو ندیدم...حالا برو بهش بگو تو اومدی خدمت 24 پست بده برو بالا برجک...پی همه چیز رو به تنت بمال ...مرد باش مرددد
همین آقا با لیسانس، حداقل گروهبان یکمی، تو همون پادگان دو سال متفاوت رو تجربه میکرد...دو سال شوخی نیست...یک روز خودت میدونی چه جور میگذره...چی برسه به دو سال

mani6606
03-05-2015, 21:59
بله خدمت در کل سخت هست ولی قرار نیست خودمون رو بیشتر اذیت کنیم...وقتی طرف تو یگان پاسدار با دیپلم میگه من چهار ماه رنگ خیابون رو ندیدم...حالا برو بهش بگو تو اومدی خدمت 24 پست بده برو بالا برجک...پی همه چیز رو به تنت بمال ...مرد باش مرددد
همین آقا با لیسانس، حداقل گروهبان یکمی، تو همون پادگان دو سال متفاوت رو تجربه میکرد...دو سال شوخی نیست...یک روز خودت میدونی چه جور میگذره...چی برسه به دو سال
در خدمت كسى نمى تونه به جماعت كادر بگه بالاى چشمت ابروست حتى اگر طرف درجه اش از وظيفه كمتر باشه ، بارها ديدم افسرانى كه به علت اختلاف نظر با كادرى كه درجه و يا سن كمترى از او دارند بحث داشتند با اينكه حق با وظيفه است اما در انتها از كادر جانب دارى كردن ، حالا شما فكر كن سرگروهبان يا فرمانده يگان به وظيفه اى دستور ميده ، اگر از ان سرپيچى كند با اضاف خدمت يا بازداشتگاه سر و كار دارد
وقتى ميگم كه صابون هر چى رو به تنش بزنه منظورم اينه كه بايد منتظر هر اتفاق غير منتظره اى باشه و از همين الان قبل خدمت با ذهنيت درست به خدمت برود ، شما فكر نكن همه افسرها يا گروهبانه ها خدمت راحتى دارند من خودم دردوسال خدمت هر روز ساعت ٥ عصر از پادگان خارج ميشدم حتى سرباز صفرها كه برگه مرخصى داشتند از من هم زودتر خارج ميشدند ، سرباز صفر شب رو راحت مى خوابيد شايد حتى خواب نامزد يا زنش رو مى ديد من هر شب خواب يك كوه پرونده و نامه و داد و فرياد فرمانده پادگان رو مى ديدم،

javadi.0069
03-05-2015, 22:36
رسته رایانه از رسته های پر کاربرد در نزاجا به خصوص در ف اماد و پش است به ویژه در بخش های اداری که نیاز به نامه نگاری های زیادی با یگان ها تحت پوشش دارند ، و این نیاز از گذشته نیز بیشتر شده چون از سال قبل برای صرفه جویی در استفاده از کاغذ سیستم یکپارچه در ف اماد و یگان های تابعه ایجاد شده و همچنین مدیریت رایانه که علاوه بر پوشش مطالب بر سایت داخلی (اینترانت) وظیفه حل مشکلات سیستم های یگان ها نیز بر عهده دارد که این وظایف را افسران انجام می دهند بنابراین از این لحاظ شما رسته و درجه خوبی دارید بنابراین سعی میشه که وظیفه های این رست را در مراکز نگه دارند ، شما را احتمالا قبل از تقسیم به ملاقات قرمانده یا جانشین می برند انجا ممکنه از شما سوالاتی بشه سعی کنید مهارت ها را خوب نشان دهید

تقسیم شدیم و از شانس بد من افتادم اصفهان
میدونید چطوریه پادگانش؟؟
اونجا هم آماده ؟؟؟
هنوز برگه امریه ندادن ولی امیر گفت اصفهان

momo1364
03-05-2015, 23:33
اقا یکی از اساتید راهنمایی کنه ممنون میشم.... پسر عموی من پدرش به هفتاد رسیده میخواد برای کفالت اقدام کنه.... میشه بگید هزینش چقدره؟ فوق لیسانس هستش.... یکی گفت 500 هزارتومن واسه کارت پول لازمه!!!!؟؟؟؟میشه مراحلش هم یه توضیحی بدین؟

mani6606
04-05-2015, 11:31
تقسیم شدیم و از شانس بد من افتادم اصفهان
میدونید چطوریه پادگانش؟؟
اونجا هم آماده ؟؟؟
هنوز برگه امریه ندادن ولی امیر گفت اصفهان
چون دقیق نام پادگان را نمی دانید نمیشه نظر داد اما ان پادگان تحت فرماندهی ف اماد و پش یعنی همین جایی که فعلا شما هستید است و در اینده بهتر می توانید به انجا منتقل شوید

mykamran
04-05-2015, 12:18
دوستان بنده برام SMS از 981100 اومده گفته اعزامت افتاده برج 6 یعنی قبلا برج 4 بود الان این صحت داره منظورم شماره SMS هست. سرکاری نیس.؟

imanparsa
04-05-2015, 12:34
سلام دوستان
من 94/04/01 اعزام هستم
برگ سفید که محل آموزشی توش اومده کی میاد در خونه ؟؟؟؟؟؟
حدودا چه تاریخی میاد ؟

mani6606
04-05-2015, 12:43
دوستان بنده برام SMS از 981100 اومده گفته اعزامت افتاده برج 6 یعنی قبلا برج 4 بود الان این صحت داره منظورم شماره SMS هست. سرکاری نیس.؟
تا به حال براى كسى پيامك نيامده كه تاريخ اعزام ان تغيير كرده باشه براى اطمينان خاطر در پليس +١٠ درخواست برگه سبز المثنى كنيد

سلام دوستان
من 94/04/01 اعزام هستم
برگ سفید که محل آموزشی توش اومده کی میاد در خونه ؟؟؟؟؟؟
حدودا چه تاریخی میاد ؟
حدودا دو هفته قبل از اعزام

Amin_0913
04-05-2015, 14:04

بله من برای منم قبلا اتفاق افتاده
او همین تاپیکم پست گذاشتم کسی باور نکرد
واسه من 19/1/94 بود که افتاد 19/3/94
نامه اش هم به زودی میاد درب خونتون
تعداد سرباز زیاده

SIR MAMAD
04-05-2015, 14:21
سلام دوستان یک سوال داشتم ازتون

نحوه ثبت کسری بسیج با ثبت در نظام وظیفه ( اضافه شدن مدت کسری ذکر شده به سوابق کسری خدمت موجود در برگ سفید) چجوری هست؟

برگه نهایی کسری بسیج به مدت دو ماه رو گرفتم ولی رو برگه سفیدم تو سوابق کسری خدمت چیزی نیومده . یه چهار روزی می شه که برگه رو گرفتم. نه پلیس+10 و نه نظام وظیفه ( میدون سپاه) برام ثبت نکردن گفتن خود پایگاه باید ثبت کنه. خود پایگاه هم می گه ثبت کردذه ولی رو برگه سفیدم چیزی نیومده.
کسی اطلاعی داره بگه.

imanparsa
04-05-2015, 15:23
دوستان من 7 ماه سابقه خدمت قبلی دارم
برج 4 مجدادا اعزام میشم به خدمت
توی سایت نظام وظیفه که اطلاعاتم رو میزنم و میرم توی سوابق خدمتی به صورت علامت سوال نشونش میده
بنظرتون علتش چیه ؟ واسه شما هم همینطوره ؟
عکس :

mani6606
04-05-2015, 15:43
دوستان من 7 ماه سابقه خدمت قبلی دارم
برج 4 مجدادا اعزام میشم به خدمت
توی سایت نظام وظیفه که اطلاعاتم رو میزنم و میرم توی سوابق خدمتی به صورت علامت سوال نشونش میده
بنظرتون علتش چیه ؟ واسه شما هم همینطوره ؟
عکس :
سايت نظام وظيفه باگ و مشكل زياد دارد تنها يك سال از ايجاد و در دسترس بودن ان مى گذرد در برگه سبز اگر خدمت قبلى داشته باشيد درح مى شود در ضمن ايا تاريخ ثبت مدارك در پليس +١٠ بعد از اخرين به روز ريانى سابت بوده؟

eshqali
04-05-2015, 15:48
برای من هم هیمنجوری بود اوایل، ولی خودش درست شد! با توجه به اینکه اعزام شما هم اول تیره و برای شما درست نشده، بنابراین ممکنه مشکل از بروزر یا سیستمت باشه. شوخی شوخی نوبت تیر ماهیا هم داره می رسه. می گم کسی جوابی برای سوال من نداشت؟

qalati
04-05-2015, 15:58
دوستان صحت داره اعزامی های برج 4 به برج 6 انتقال پیدا کرده؟
امیدوارم شایعه باشه

qalati
04-05-2015, 16:01
سايت نظام وظيفه باگ و مشكل زياد دارد تنها يك سال از ايجاد و در دسترس بودن ان مى گذرد در برگه سبز اگر خدمت قبلى داشته باشيد درح مى شود در ضمن ايا تاريخ ثبت مدارك در پليس +١٠ بعد از اخرين به روز ريانى سابت بوده؟

برای منم همین جوره
تاریخ اعزامتون تغییر نکرده؟

mykamran
04-05-2015, 16:36
دوستان صحت داره اعزامی های برج 4 به برج 6 انتقال پیدا کرده؟
امیدوارم شایعه باشه
فعلا پیامک دادن به بنده از 4 شدی 6

rezaex
04-05-2015, 16:39
سلام دوستان امروز امریه رو گرفتم افتادم شهر خودم

گروه 55 توپخانه منطقه جنوب شرق شهید سرلشکرمحمد کاظم واعظ اصفهان

تا خونه نیم ساعت راهه .درجه گروهبان سه

میخواستم ببینم روز برگ میشم

momo1364
04-05-2015, 17:36
اقا یکی از اساتید راهنمایی کنه ممنون میشم.... پسر عموی من پدرش به هفتاد رسیده میخواد برای کفالت اقدام کنه.... میشه بگید هزینش چقدره؟ فوق لیسانس هستش.... یکی گفت 500 هزارتومن واسه کارت پول لازمه!!!!؟؟؟؟میشه مراحلش هم یه توضیحی بدین؟
افا اگه کمک کنید ممنون میشم... هزینش چقدره ؟ چن ماه طول میکشه تا کارت بیاد؟

mani6606
04-05-2015, 17:51
سلام دوستان امروز امریه رو گرفتم افتادم شهر خودم
گروه 55 توپخانه منطقه جنوب شرق شهید سرلشکرمحمد کاظم واعظ اصفهان
تا خونه نیم ساعت راهه .درجه گروهبان سه
میخواستم ببینم روز برگ میشم
چون شما گروهبان ۲ هستید ممکنه کمی متفاوت باشه ، بستگی دارد شما در چه یگانی در توپخانه باشید اگر در پاسدار یا دژبانی باشید ممکنه به علت کمبود سرباز هر چند روز بتوانید از پادگان خارج شوید . اما در این روزها سعی میشه تا حد ممکنه سربازهای بومی کمتر در پادگان باشند تا جیره کمتری استفاده بشه امیدوارم که برای شما نیز صادق باشد.

mani6606
04-05-2015, 17:58
قوانین کفالت و تبصرها ان در سایت نظام وظیفه موجوده انها را مظالعه کنید اما دقت کنید که شرط سن تنها عامل برای دادن معافیت نیست بلکه بایستی فرد نیازمند به مراقبت باشد یعنی ایشون از لحاظ روحی و جسمی بررسی می شوند ، هزینه ان هم بهتره از دفاتر پلیس +۱۰ بپرسید ، اگر معاف شوند در مدت ۱ ماه کارت به دستشون میرسه.

imanparsa
04-05-2015, 18:17

تاریخ ارسال مدارک به پلیس +۱۰ که اسفند ۹۳ بود اما تاریخ بروزرسانی سایت برج ۱ سال ۹۴ هست،
بروزرسانی بعدی کیه؟ احتمالش هست تو بروزرسانی بعدی درست بشه؟

برای من هم هیمنجوری بود اوایل، ولی خودش درست شد! با توجه به اینکه اعزام شما هم اول تیره و برای شما درست نشده، بنابراین ممکنه مشکل از بروزر یا سیستمت باشه. شوخی شوخی نوبت تیر ماهیا هم داره می رسه. می گم کسی جوابی برای سوال من نداشت؟

mani6606
04-05-2015, 18:33
تاریخ ارسال مدارک به پلیس +۱۰ که اسفند ۹۳ بود اما تاریخ بروزرسانی سایت برج ۱ سال ۹۴ هست،
بله درست خواهد شد ، می توانید مشکل را با بخش مشاوره غیر حضوری سایت نظام وظیفه در میان بگذارید

imanparsa
04-05-2015, 18:47
بله درست خواهد شد ، می توانید مشکل را با بخش مشاوره غیر حضوری سایت نظام وظیفه در میان بگذارید
ممنونم ازتون،
میگم دوست عزیز این سایت هر چند وقت یه بار معمولا پروفایل سربازا رو آپدیت میکنه؟
الان زده آخرین بروزرسانی ۹۴/۰۱/۲۲

Hans Christian
04-05-2015, 18:58
سلامی دوباره به دوستان..
آقای mani6606 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لطفا کمی بیشتر بهم کمک کنید..
معافیت برای افسردگی من چقدر طول میکشه؟؟؟؟ اگه بتونم معافیتمو بگیرم در آینده چه مشکل هایی به وجود میاد؟؟ آیا این مشکلات قابل حله یا نه؟؟ هیچ راه حلی نیست؟؟
من گواهینامه دارم و اگه معافیتمو بگیرم میخوام برای پاسپورت در زمان تحصیل دانشگاه اقدام کنم...10 سال بعد برای تمدیدش که مشکلی پیش نمیاد؟؟
توی کارت معافیت سربازی مینویسن برای چی معاف شده؟؟
برای استخدام کار با پارتی حل میشه یا نه؟؟

خیلی دو دل هستم...یه فکر دیگه ای هم که دارم اینه که صبر کنم شهریور بشه تا تو دانشگاه ثبت نام کنم و فعلا معافیت تحصیلی بگیرم و بعد از تموم شدن درسم یک امریه برای کار در مکان های غیر نظامی گیر بیارم و ادامه خدمتمو به این شکل حل کنم....شما این کار من رو چجوری می بینید؟؟؟ آیا این کار خوب و شدنیه یا نه؟؟

یک سوال دیگه هم که داشتم اینه که برای واریس معافیت میدند یا نه؟؟ امروز رفتم بیمارستان ارتش پیش دکتر اون واریسم رو برای سونوگرافی نوشت..

در مورد جراحی یرقان من در کودکی اگر الان سالم باشم بهم معافیت میدهند یا نه؟؟؟ چقدر احتمال داره سالم باشم و چقدر احتمال داره سالم نباشم؟؟

راستی من پدرم 24 ماه جبهه داره ولی من متولد 74 هستم و شامل نمیشه!! میتونم شناسنامه ام رو یک سال و نیم بزرگ ترش کنم و از کسری 8 ماهه ام استفاده کنم یا نه؟؟؟ و یا اینکه روانپزشک میتونه یه نامه برای یگانی که کسری بدن بنویسه و حال بد منو توضییح بده و اونا هم برای همین استثنا قاعل بشند و کسری ام رو بدند یا نه؟؟؟؟

به نظرتون برای معافی از کدوم یکی شروع کنم بهتره؟؟واریس - افسردگی یا عمل یرقان؟؟ کدوم یکی مشکلاتش در آینده کم تره

راستی من تو پارک موتوری عقیدتی - سیاسی هستم اونجا خیلی خیلی بهم سخت میگذره لااقل اگه میشد برم شعبه تبلیغات خیلی بهتر میشد ولی کسی گوشش بدهکار این حرفا نیست....منی که شرایط خوبی ندارم و میتونم از سه جهت معاف از خذمت یا رزم بشم به یکی از بدترین جا ها فرستادنم..یعنی پارک موتوری...من اونجا نه آرامش جسمی دارم نه آرامش روانی
با اینکه تونستم با فرمانده پارک موتوری حرف بزنم و خودم رو بومی کنم و روزایی که نگهبان نیستم رو برگه شهری بگیرم و برم خونه اما من تو تبریز خدمت میکنم و خودم بچه آذرشهرم....برگه شهری من رو ساعت 6:30 صبح مینویسند ولی فرماندمون میگه حتما و باید حداکثر تا ساعت 6 صبح خودمو برسونم و من هم با زود ترین ماشین بیام دقیقا ساعت 6:30 میرسم پادگان به خاطر همین خیلی از روز های رو نمیتونم برم خونه
حداقل ای کاش میشد جام عوض بشه

به نظر شما بهترین راه کار ها برای خلاصی از خدمت چیه؟؟
واریس؟؟ افسردگی؟؟ عمل جراحی یرقان؟؟ یا معافیت تحصیلی و بعدش امریه گرفتن؟؟؟ پشت کنکور هم هستم ولی امسال نتونستم خوب درس بخونم برای همین فکر کنم باید دانشگاه بدون کنکور یا حدقل پیام نور ثبت نام کنم!!! دانشگاه های بدون کنکور ثبت نامشون از کی شروع میشه؟؟
البته دانشگاه ها فکر کنم تو شهریور ثبت نام میکنند و تا اون موقع یه 4-5 ماهی مونده و من نمیدونم میتونم این 4-5 ماه رو به خوبی بگذرونم یا نه؟!!!
ببخشید کمی زیاد شد خیلی استرس دارم...اگه میشه کمکم کنید

qalati
04-05-2015, 19:56

شما چ زمانی دفترچه پست کردین؟
من تو سایت نظام وظیفه زده 4
شما چک کردین؟سایت نظام وظیقه رو

qalati
04-05-2015, 20:02

برای منم همین جوره

داداش شما تو همین سایت اعزامت چ تاریخی هست؟
کی دفترچه پست کردی؟
من اعزام مجددم 7 ماه خدمت کردم،تو سایت هم زده اعزامم برج4

mani6606
04-05-2015, 20:13
ممنونم ازتون،
فکر کنم هر ماه اپدیت بشه

imanparsa
04-05-2015, 20:17
داداش شما تو همین سایت اعزامت چ تاریخی هست؟
کی دفترچه پست کردی؟
من اعزام مجددم 7 ماه خدمت کردم،تو سایت هم زده اعزامم برج4
اعزامم توی همین سایت زده ۰۴/۰۱
دفترچه رو اوایل اسفند ۹۳ پست کردم،
سوابق خدمت قبلی رو واسه شما تو سایت چطوری مینویسه؟

qalati
04-05-2015, 20:57

برای منم همین جوره

اعزامم توی همین سایت زده ۰۴/۰۱
دفترچه رو اوایل اسفند ۹۳ پست کردم،
سوابق خدمت قبلی رو واسه شما تو سایت چطوری مینویسه؟

اره منم اوایل اسفند پست کردم
مث شما میزنه واسه منم. روی برگ سبز سوابق خدمتیت زده دیگه مشکلی نیست
به شامانه گویا هم زنگ بزنی ب مشاور کد ملی رو بگو بهت میگه سوابق خدمتیت رو

خدا کنه نندازنمون شهریور والا

imanparsa
04-05-2015, 21:10
اره منم اوایل اسفند پست کردم
مث شما میزنه واسه منم. روی برگ سبز سوابق خدمتیت زده دیگه مشکلی نیست
به شامانه گویا هم زنگ بزنی ب مشاور کد ملی رو بگو بهت میگه سوابق خدمتیت رو

خدا کنه نندازنمون شهریور والا

توی برگه سبز واسه من سوابق خدمتی رو زده ندارد. رفتم نظام وظیفه بهم گفتم توی برگه سفید سوابق خدمتیت میاد.
میگم شماره سامانه ی گویا چنده ؟ چه ساعتی باید زنگ بزنم ؟

qalati
04-05-2015, 21:26

برای منم همین جوره

توی برگه سبز واسه من سوابق خدمتی رو زده ندارد. رفتم نظام وظیفه بهم گفتم توی برگه سفید سوابق خدمتیت میاد.
میگم شماره سامانه ی گویا چنده ؟ چه ساعتی باید زنگ بزنم ؟

ساعت 8 صبخ بزن یکمم طول میکشه صبر کن به دختره شمار ملی رو بگو ت بهت میگه
شما باید میرفتی از نظام وظیفه استعلام میگرفتی رمانی ک می خواستی دفترجه پست کنی، مهر و تاییدش میکردن پلیس 10 هم برات رد میکرد
096480 باید این باشه امیدوارم اشتباه نکرده باشم، راسی تاریخ اغزامتم بپرس ازش

mani6606
04-05-2015, 21:35
سلامی دوباره به دوستان..
آقای mani6606 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لطفا کمی بیشتر بهم کمک کنید..
معافیت برای افسردگی من چقدر طول میکشه؟؟؟؟ اگه بتونم معافیتمو بگیرم در آینده چه مشکل هایی به وجود میاد؟؟ آیا این مشکلات قابل حله یا نه؟؟ هیچ راه حلی نیست؟؟
من گواهینامه دارم و اگه معافیتمو بگیرم میخوام برای پاسپورت در زمان تحصیل دانشگاه اقدام کنم...10 سال بعد برای تمدیدش که مشکلی پیش نمیاد؟؟
توی کارت معافیت سربازی مینویسن برای چی معاف شده؟؟
برای استخدام کار با پارتی حل میشه یا نه؟؟
خیلی دو دل هستم...یه فکر دیگه ای هم که دارم اینه که صبر کنم شهریور بشه تا تو دانشگاه ثبت نام کنم و فعلا معافیت تحصیلی بگیرم و بعد از تموم شدن درسم یک امریه برای کار در مکان های غیر نظامی گیر بیارم و ادامه خدمتمو به این شکل حل کنم....شما این کار من رو چجوری می بینید؟؟؟ آیا این کار خوب و شدنیه یا نه؟؟ یک سوال دیگه هم که داشتم اینه که برای واریس معافیت میدند یا نه؟؟ امروز رفتم بیمارستان ارتش پیش دکتر اون واریسم رو برای سونوگرافی نوشت..
در مورد جراحی یرقان من در کودکی اگر الان سالم باشم بهم معافیت میدهند یا نه؟؟؟ چقدر احتمال داره سالم باشم و چقدر احتمال داره سالم نباشم؟؟
راستی من پدرم 24 ماه جبهه داره ولی من متولد 74 هستم و شامل نمیشه!! میتونم شناسنامه ام رو یک سال و نیم بزرگ ترش کنم و از کسری 8 ماهه ام استفاده کنم یا نه؟؟؟ و یا اینکه روانپزشک میتونه یه نامه برای یگانی که کسری بدن بنویسه و حال بد منو توضییح بده و اونا هم برای همین استثنا قاعل بشند و کسری ام رو بدند یا نه؟؟؟؟
به نظرتون برای معافی از کدوم یکی شروع کنم بهتره؟؟واریس - افسردگی یا عمل یرقان؟؟ کدوم یکی مشکلاتش در آینده کم تره
راستی من تو پارک موتوری عقیدتی - سیاسی هستم اونجا خیلی خیلی بهم سخت میگذره لااقل اگه میشد برم شعبه تبلیغات خیلی بهتر میشد ولی کسی گوشش بدهکار این حرفا نیست....منی که شرایط خوبی ندارم و میتونم از سه جهت معاف از خذمت یا رزم بشم به یکی از بدترین جا ها فرستادنم..یعنی پارک موتوری...من اونجا نه آرامش جسمی دارم نه آرامش روانی
با اینکه تونستم با فرمانده پارک موتوری حرف بزنم و خودم رو بومی کنم و روزایی که نگهبان نیستم رو برگه شهری بگیرم و برم خونه اما من تو تبریز خدمت میکنم و خودم بچه آذرشهرم....برگه شهری من رو ساعت 6:30 صبح مینویسند ولی فرماندمون میگه حتما و باید حداکثر تا ساعت 6 صبح خودمو برسونم و من هم با زود ترین ماشین بیام دقیقا ساعت 6:30 میرسم پادگان به خاطر همین خیلی از روز های رو نمیتونم برم خونه
حداقل ای کاش میشد جام عوض بشه
به نظر شما بهترین راه کار ها برای خلاصی از خدمت چیه؟؟
واریس؟؟ افسردگی؟؟ عمل جراحی یرقان؟؟ یا معافیت تحصیلی و بعدش امریه گرفتن؟؟؟ پشت کنکور هم هستم ولی امسال نتونستم خوب درس بخونم برای همین فکر کنم باید دانشگاه بدون کنکور یا حدقل پیام نور ثبت نام کنم!!! دانشگاه های بدون کنکور ثبت نامشون از کی شروع میشه؟؟
البته دانشگاه ها فکر کنم تو شهریور ثبت نام میکنند و تا اون موقع یه 4-5 ماهی مونده و من نمیدونم میتونم این 4-5 ماه رو به خوبی بگذرونم یا نه؟!!!
ببخشید کمی زیاد شد خیلی استرس دارم...اگه میشه کمکم کنید
روند پزشکی برای هر معافیتی در حال حاضر سخت شده و این سخت گیری شاید در خصوص بیماری افسردگی نیز بیشتر باشه،اینکه چقدر طول میکشه تا نتیچه کمیسیون مشخص شود به میزان بیماری مرتبط است شاید در ابتدا برای شما یک دوره طول درمان تجویز شود و سپس میزان بهبود یا پیشرفت بیماری ارزیابی شود در ابتدا شاید سوالتی مثل : (آیا گوشه گیر هستی؟ پرونده پزشکی دارید؟ چه داروی خاصی مصرف می کنید؟ ایا ت به حال اقدام به خود زنی یا خودکشی داشتی؟ آیا بدنت را بریدی؟ کجا؟ مواد مصرف می کنی؟و... ) از شما پرسیده می شود (البته این سوالها را سربازی که برای افسردگی اقدام کرده بود می گفت). بعد از ان از شما نوار معز و تست های دیگر می گیرند.
اما در مورد عواقب این معاقیت این بیماری در دسته بیماری اعصاب روان است :
بند2- اختلالات خلقي :
الف)ابتلا به بيماري دوقطبي نوع يك در هر مرحله و فاز : معاف دائم
ب) اختلال افسردگي اساسي : معاف دائم
ج) انواع اختلال خلقي افسردگي خفيف (ديس تايمي و سايكلو تايمي ) ، اختلال خلقي دو قطبي نوع دوّم (هايپومانيا) در صورتيكه با دارو تحت كنترل بوده و يا تهديد كننده خود و اطرافيان نباشد : معاف از خدمات رزمي
د) در صورتيکه حداقل شش ماه از حمله حاد(اولين حمله حاد مانيا) و افسردگي گذشته باشد و هيچگونه علامتي نداشته باشد : معاف از خدمات رزمي
بنابراین فکر کنم که کارت معافیت قرمز خواهد داشت که یکبار قبلا از محدودیت های ان گفته بودم.
در مورد واریس هم تا شما سنوگرافی نکنید و میزان ان مشخص نشود نمی توان نظری داد، اما در مورد یرقان ، اگر ثابت شود(توسط سنوگرافی)که در عملی در بچگی داشتید بخشی از اعضای داخلی شما برای درمان برداشته شده باشد و با توجه به میزانی در قانون معافیت امده است می توانید معافیت بگیرید.
از بین این سه بیماری ان طور که قبلا گفتید ابتدا افسردگی سپس جراحی یرقان و انتها هم واریس
در مورد کسری جهبه هم پزشک بیمارستان هیچ کاره است در ضمن اطلاعات سن و تاریخ تولد شما در نظام وظیفه موجوده و دستکاری شناسنامه شاید عواقبی برای شما داشته باشد،
راه برای رهایی از خدمت نیست افراد زیادی همیشه سعی می کنند به هر نحوی معافیتی بگیرند اما اکثر انها در پایان به خدمت می روند و ان را با همه سختی هاش تمام می کنند ، کلا تحصیل کردن هدف خوبیه و هم اینکه چند سال معافیت خواهید داشت اما شاید چند سال بعد خدمت سختر و طولانی تر شود
فکر کنم شما راننده در یگان هستید ، اگر این طور باشه حداقل از لحاظ کارهای فیزیکی گه دیگر سربازان انجام می دهند لااقل معاف هستید ، اگر راننده روحانی عقیدتی هستید(فرمانده عقیدتی ) درباره شعبه تبلیغات با ان صحبت کنید همچنین می توانید ملاقات حضوری با فرماندهی پادگان داشته باشید. همین که در نزدیکی محل سکونت خودتون هستید بهترین شانس خدمتی رو داشتید ساعت ورود شما نسبت به تمام سربازانی که در پادگانی من خدمت می کردم بسیار بهتره ( انها ساعت ۵:۴۵ صبح باید در یگان می بودند) سعی کنید دوستان خوبی در یگان یا پادگان پیدا کنید تا از تنهایی و گوشه گیری خارج شوید و هم کسی باشه بتوانید با ان راحت درد و دل کنید.
همیشه سعی کنید سرباز صادقی باشید و از تقبل مسولیت هراسی هم نداشته باشید ، به چشم بارها دیدم که سربازانی که این دو خصلت رو داشتند نزد فرمانده یگان ها عزیز بودند و خدمت راحتی نسبت به بقیه داشتند .

saminem
04-05-2015, 21:48
درسته . برای رفیقم صبح این پیام اومده بود و از برج 4 افتاد برج 6 اعصابشم داغون شد. رفته بود پلیس بعلاوه ده ، گفته بود یه عده رو نظام وظیفه برا برج 4 و 6 جا به جا کرده

qalati
04-05-2015, 22:06

برای منم همین جوره

درسته . برای رفیقم صبح این پیام اومده بود و از برج 4 افتاد برج 6 اعصابشم داغون شد. رفته بود پلیس بعلاوه ده ، گفته بود یه عده رو نظام وظیفه برا برج 4 و 6 جا به جا کرده

بزرکوار بر چه اساس؟
نمیدونی چ تاریخی دفترچشو پست کرده؟

saminem
04-05-2015, 22:08
بزرکوار بر چه اساس؟
نمیدونی چ تاریخی دفترچشو پست کرده؟
اسفند ماه پست کرده بود. البته خودمم هفته پیش پست کردم که برج 6 افتادم.

qalati
04-05-2015, 22:11
اسفند ماه پست کرده بود. البته خودمم هفته پیش پست کردم که برج 6 افتادم.

خوب باید ی قاعده ای چیزی داشته باشه؟
شاید کسائی ک اواخر اسفند پست کردن رو جابه جا کردن
تاریخش نمی دونی کی بوده؟

mykamran
04-05-2015, 22:27
10 برج 12
بعد چجوری تو سایت ببینم؟یوزر و...میخواد؟

ahwazp30
04-05-2015, 22:29
ممنونم ازتون،

تا اونجا که من امار گرفتم حداقل 40 روز باید بگذره تا مجدد بروزرسانی بشه .گاهی یه مقدار بیشتر .ولی معمولا توی هر ماه اپدیت میشه یا اول ماه یا اخر ماه

mde66
04-05-2015, 22:38
نمره چشم یکی 4/5 یکی 3/75 معافه؟
دیپلم

qalati
04-05-2015, 22:45

برای منم همین جوره

10 برج 12
بعد چجوری تو سایت ببینم؟یوزر و...میخواد؟

کدملی
کد سخا(روی برگ سبز المثنی پلیس 10 هست)
برای سامانه هم ک زنگ بزن وصل که شد شماره 4 بزن وصلت میکنه به مشاور اونجا کد ملیت بده میگخ بهت

amir deja vu
04-05-2015, 22:53
رفقا این خبری که امشب اخبار اعلام کرد و یکی میاد تشریحش کنه؟
یکی اینکه گفت مدارک ارشد و دکتری از این بعد از کارهای عمومی معاف میشن و تو نیروی انتظامی مشغول به کار میشن و دومی هم اینکه نزدیک محل زندگی خدمت میکنند

VahidDG2007
04-05-2015, 23:27
پاک شود.......

VahidDG2007
04-05-2015, 23:28
شما اگر سوالي در مورد معافيت ها داريد در اين تاپيك مطرح كنيد تا به ان پاسخ داده شود

مرسی

آخه در این تاپیک سوالات مربوط به اعزام و آموزشی با سوالات پزشکی مخلوط شده بود واسه این گفتم.....

چون برخی انجمن ها حتی سوالات مربوط به نوع بیماری و هم طبقه بندی کرده بودن واسه همین بهتر میبود انجمن پر مخاطب پی سی ورلد نیز چنین میبود...

بازم تشکر و سپاس بی پایان از وقتی که میزارید برای پاسخگویی به دوستان....

************************************************** *********************************
سوال خاصی ندارم فقط میخواستم بدونم برای دوستان هم پروفایلشون از 22 فروردین به بعد دیگه آپ نشده؟(ٍاطلاع رسانی پلیس +10)

alireza11m
04-05-2015, 23:47
GHT][
به نظر نپیاد چیز جدی(مثلا قانون یا بخش نامه شده باشه) تو همایشا زیاد از این حرفا گفته میشه. در ضمن حرفی هم درباره محل خدمت نگفته
اینم لینک خبر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%86%D9%84-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%AC%D8%A7-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD-2-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%AF%DB%8C%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%A F

alireza11m
04-05-2015, 23:48
GHT][
به نظر نپیاد چیز جدی(مثلا قانون یا بخش نامه شده باشه) تو همایشا زیاد از این حرفا گفته میشه. در ضمن حرفی هم درباره محل خدمت نگفته
اینم لینک خبر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%86%D9%84-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%AC%D8%A7-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD-2-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%AF%DB%8C%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%A F

imanparsa
05-05-2015, 00:17
سوال خاصی ندارم فقط میخواستم بدونم برای دوستان هم پروفایلشون از 22 فروردین به بعد دیگه آپ نشده؟(ٍاطلاع رسانی پلیس +10)

تایید میشه از 22 فروردین پروفایل آپگرید نشده
طبق چیزی که دوستان گفتن احتمالا 22 اردیبهشت یا اواخر اردیبهشت آپگرید میکنن

alipolpol
05-05-2015, 10:58
با درخواست تمدیدم موافقت شد خداروشکر:n20: دقیقا یک هفته طول کشید تا جوابش اومد. داشتم نا امید میشدم.

momo1364
05-05-2015, 11:45
اقا این هزینه کفالت اگه بگین ممنون میشم

saminem
05-05-2015, 12:11
خوب باید ی قاعده ای چیزی داشته باشه؟
شاید کسائی ک اواخر اسفند پست کردن رو جابه جا کردن
تاریخش نمی دونی کی بوده؟
پلیس +10 گفت یه عده رو با پارتی بازی انداختن برج 4 . کسیم بخواد اعتراض کنه باس بره ستاد نیرو های مسلح تهران

saminem
05-05-2015, 14:09
پارتی باید در چه حد قوی باشه که ادم بتونه معافیت پزشکی بگیره؟

ازون سوالا بودااا :))

qalati
05-05-2015, 14:36
خوب خدارو شکر من اعزامم تغییری نکرده تاریخش تیر ماه اعزامم:n05:

faridnavabi
05-05-2015, 15:15
این خبر صحت داره؟!
نحوۀ محاسبۀ کسری بسیج فعال از سالی 30 روز به سالی 18 روز کاهش یافت. البته حداکثر میزان کسری همان 6 ماه است.
:n03:

Soroush-S
05-05-2015, 15:25
این خبر صحت داره؟!
نحوۀ محاسبۀ کسری بسیج فعال از سالی 30 روز به سالی 18 روز کاهش یافت. البته حداکثر میزان کسری همان 6 ماه است.

اصلا 30 روز نبود که بشه 18 روز ! قانون بسیج سالی 45 روز بوده و فعلا هم همین مقدار هست!

ice_man_sh
05-05-2015, 15:47
همونطور که SNOW PATROL عزیز اشاره کردند در ناجا اغلب تفاوت زیادی نیست، حتی بعضی جاها هست که در مسئولیت ها هم تفاوتی وجود نداره.

سلام دوستان یک سوال داشتم ازتون

نحوه ثبت کسری بسیج با ثبت در نظام وظیفه ( اضافه شدن مدت کسری ذکر شده به سوابق کسری خدمت موجود در برگ سفید) چجوری هست؟

برگه نهایی کسری بسیج به مدت دو ماه رو گرفتم ولی رو برگه سفیدم تو سوابق کسری خدمت چیزی نیومده . یه چهار روزی می شه که برگه رو گرفتم. نه پلیس+10 و نه نظام وظیفه ( میدون سپاه) برام ثبت نکردن گفتن خود پایگاه باید ثبت کنه. خود پایگاه هم می گه ثبت کردذه ولی رو برگه سفیدم چیزی نیومده.
کسی اطلاعی داره بگه.
دوست عزیز پلیس +10 ثبت نمیکنه، در ناجا ستاد فرماندهی استان ثبت میکنه، در ارتش و سپاه اطلاعی ندارم نیروی انسانی میتونه راهنمایی کنه ولی احتمالا یه برگ را نیاز باشه تا به نظام وظیفه برای ثبت ببرین. (البته بعضا خودشون میفرستن)

دوست عزیز زیاد نیاز نیست روی این موضوع مانور داد، یکماه دیگه که برگه محل آموزش اومد مشخص میشه که چه کسانی تاریخ اعزامشون تغییر کرده؟

این خبر صحت داره؟!
بحث کاهش کسر بسیج خیلی وقته هست، احتمال داره ولی باید منتظر تایید خبر بود.

اصلا 30 روز نبود که بشه 18 روز ! قانون بسیج سالی 45 روز بوده و فعلا هم همین مقدار هست!
دوست عزیز مدتی که شما میگین برای سالها قبل هس، حدودا از سال 90 برای هر سال 30 روز بوده و حتی در صورتی که چند سال و چند ماه میشد اون چند ماه نیز بر اساس ضریب 30 روز محاسبه می شد.

mani6606
05-05-2015, 16:36
پارتی باید در چه حد قوی باشه که ادم بتونه معافیت پزشکی بگیره؟

ازون سوالا بودااا :))

از سال قبل با بر ملا شدن معافيت هاى جعلى فوتباليست ها سختگيرى پيرامون ان افزايش يافته و بازرسى ناجا تمركز زيادى بر روى افراد ، پزشكان و نوع و نحوه معافيت دارد

rezaex
05-05-2015, 16:44
ولی خدایی من تو کار ارتش موندم اخه سربازی که خونش جفت
بادگانه چرا وقتی نگهبان نیست حق نداره بعد تایم اداری بره خونه
صبح برگرده

Soroush-S
05-05-2015, 21:10
دوست عزیز مدتی که شما میگین برای سالها قبل هس، حدودا از سال 90 برای هر سال 30 روز بوده و حتی در صورتی که چند سال و چند ماه میشد اون چند ماه نیز بر اساس ضریب 30 روز محاسبه می شد
من قبل از عید گرفتم سالی 45 روز !! حدود 40 ماه فعال داشتم و 5 ماه کسری گرفتم. شما کمتر کسری گرفتی؟

ولی خدایی من تو کار ارتش موندم اخه سربازی که خونش جفت
بادگانه چرا وقتی نگهبان نیست حق نداره بعد تایم اداری بره خونه
صبح برگرده
اتفاقا ارتش از خداشه که بفرسته خونه! احتمالا فرماندت علاقه ای به مرخصی دادن سربازها نداره!

meysam300
05-05-2015, 21:15
سلام دوستان
من داستانم زیاده- از سه ماه پیش میخواستم دفترچه پست کنم - هی یه اتفاق بد می افتاد--- تا اینکه پریروز بالاخره اوکی شد
تاریخ اعزامم 1/8/94 هستش-- به نظرتون تعجیل بزنم برا 1/6 قبول میکنن؟:n13:
کلا ارتش بهتره یا سپاه یا نیروی انتظامی-- در کل منظورمه:n28:
مدرکم لیسانس برق قدرت- مجرد

mani6606
05-05-2015, 21:17
سلام دوستان
من داستانم زیاده- از سه ماه پیش میخواستم دفترچه پست کنم - هی یه اتفاق بد می افتاد--- تا اینکه پریروز بالاخره اوکی شد
تاریخ اعزامم 1/8/94 هستش-- به نظرتون تعجیل بزنم برا 1/6 قبول میکنن؟:n13:
کلا ارتش بهتره یا سپاه یا نیروی انتظامی-- در کل منظورمه:n28:
مدرکم لیسانس برق قدرت- مجرد
با افزايش تعداد درخواست اعزام احتمال اينكه با درخواست تعجيل شما موافقت بشه كمه، اگر بسيج فعال و دوره تكميلى نداريد كه شانسى براى سپاه نداريد بين ارتش و ناجا ، ارتش به مراتب از نيروى انتظامى بهتر است

r_pro
05-05-2015, 22:32
سلام برهمگی
متاسفانه فعلا در کل زندگیم بی برنامه تر و بی انضباط تر از نظام وظیفه ندیدم
از 1100 اسمس اومده : با توجه به تکمیل ظرفیت اعزام شما به شهریور 94 موکول شد!

saminem
05-05-2015, 23:32
الان نمیشه برا برج 4 تعجیلی زد؟

من که برج 6 هستم نکنه بفرستنم به برج 8 ؟؟؟!!!!

saminem
06-05-2015, 01:13
حذف شود....

mani6606
06-05-2015, 04:56
سلام برهمگی
اين جا به جايي ناشى از ازدحام اعزام ها در ماه هاى اينده است در حقيقت علتى كه خدمت ٢١ ماه باقى مانددابن بود كه همه از ترس ٢٤ ماه شدن خودشون رو به سازمان وظيفه عمومى معرفى كردند و ايم ميزان وظيفه بيش از اندازه نياز سازمان بوده و فكر كنم تا دو سال مشكل سرباز نداشته باشند

الان نمیشه برا برج 4 تعجیلی زد؟
من که برج 6 هستم نکنه بفرستنم به برج 8 ؟؟؟!!!!

بله مى توانيد در خواست بديد اما موافقت شدن ان با وضع موجود كم است

javadbaki
06-05-2015, 05:19
بچه ها سلام من اعزامی یک تیر 93 نیروی زمینی ارتش هستم و ساکن یزد/میگم یکی از چشمام 1.75 و یکیش 2 است و اگه خواسته باشم عمل لیزیک (برداشتن عینک)کنم بیمه نیروهای مسلح قبول میکنه و اگه قبول میکنه چقدرش؟؟؟؟با تشکر از جواب شما

saminem
06-05-2015, 09:17
اين جا به جايي ناشى از ازدحام اعزام ها در ماه هاى اينده است در حقيقت علتى كه خدمت ٢١ ماه باقى مانددابن بود كه همه از ترس ٢٤ ماه شدن خودشون رو به سازمان وظيفه عمومى معرفى كردند و ايم ميزان وظيفه بيش از اندازه نياز سازمان بوده و فكر كنم تا دو سال مشكل سرباز نداشته باشند

بله مى توانيد در خواست بديد اما موافقت شدن ان با وضع موجود كم است

خب اینجوری که بدتره سال دیگه اونوقت سرباز نیست! کلا توازن رو به هم زدن

qalati
06-05-2015, 09:44
سلام برهمگی

شما پرینت المثنی هم گرفتی از برگ سبزتون؟
یا به سامانه 096480 زنگ زدین؟

nima13651365
06-05-2015, 11:43
بچه ها سلام من اعزامی یک تیر 93 نیروی زمینی ارتش هستم و ساکن یزد/میگم یکی از چشمام 1.75 و یکیش 2 است و اگه خواسته باشم عمل لیزیک (برداشتن عینک)کنم بیمه نیروهای مسلح قبول میکنه و اگه قبول میکنه چقدرش؟؟؟؟با تشکر از جواب شما

داداش بعيده بيمه قبول كنه

nima13651365
06-05-2015, 11:50
براي اينكه زودتر از اينكه برگ سفيد اعزام بياد ببينيم كجا افتاديم بريم حوزه جواب ميدن؟الان حوزه ميدونه كجا افتاديم؟

saminem
06-05-2015, 12:41
براي اينكه زودتر از اينكه برگ سفيد اعزام بياد ببينيم كجا افتاديم بريم حوزه جواب ميدن؟الان حوزه ميدونه كجا افتاديم؟
خیر. اگه پارتی قوی داشته باشی میتونی متوجه شی و حتی طرف میتونه محل اموزشت رو عوض کنه. رفیقم اینجوری کرده و امریه وزارت دفاع شرکت هواپیما سازی گرفته.

r_pro
06-05-2015, 16:22
من بلافاصله رفتم پیگیری کردم هم تلفنی هم پلیس+10 هم نظام وظیفه جوابای سربالا الان برگه آماده به خدمت جدید به تاریخ 6/1 دستمه....
نکته اینجاست من بهمن 93 دفترچه پست کردم تاریخ اعزامم شد 2/1 به خاطر اینکه بتونم ارگانی که می خواستم امریه بگیرم اوایل فروردین تمدید زدم و شد 4/1 (حتی برگه آبی هم دقیقا یه هفته قبل 2/1 اومد در خونه 01 تهران -چون دیگه نامه شو زده بودن- ولی در اصل به خاطر تغییر تاریخ اعزام دیگه عملا باطل شده بود) کارای امریه رو انجام دادم ولی حالا در کمال ناباوری بعد از گذشت بیش از 1 ماه از تاریخ تمدید، تازه یادشون افتاده ظرفیت ندارن و از شانس بد من تاریخ اعزامم شده 6/1 ! یعنی خدایی چی میشه گفت اگه ظرفیت نداشتین همون موقع باید بگین که همون 2/1 میرفتم نه الان که همه زندگی منو ریختین به هم.
ظاهرا سلسله گندزدن های نظام وظیفه به زندگی من پایانی نداره اینا تازه بخشی از بلاهاییه که نظام وظیفه سرم آورده بازم میگم تاحالا تو زندگیم بی انضباط تر و نفهم تر از نظام وظیفه ندیده ام.

mykamran
06-05-2015, 16:58
دوستان من برج 4 بودم شدم 6.
الان برج 6 خوب نیست؟ چون خیلی از دوستان از برج 6 کلافه هستن.

mani6606
06-05-2015, 17:16
اتفاقا برج ۶ از برج های خوبه نه گرمای تابستون رو به اندازه برج ۴ حس می کنید نه سرمای زمستان به اندازه برج های مثل ۸ و۱۰ . از نظر من بهترین برجهای اعزام ۲ و ۶ از لحاظ اب و هوا و ۱۲ به خاطر تعطیلات عید مناسبن. اما یک نکته ای است که اگر برج ۴ اعزام می شدید بر اساس ۲۱ ماه انتهای سال ۹۴ ( به عبارتی ابتدا ۹۵ خدمتتون تمام می شد )اما در برج ۶ خدمت شما ابتدا خرداد ۹۵ به اتمام می رسد

mani6606
06-05-2015, 17:19
من بلافاصله رفتم پیگیری کردم هم تلفنی هم پلیس+10 هم نظام وظیفه جوابای سربالا الان برگه آماده به خدمت جدید به تاریخ 6/1 دستمه....
نکته اینجاست من بهمن 93 دفترچه پست کردم تاریخ اعزامم شد 2/1 به خاطر اینکه بتونم ارگانی که می خواستم امریه بگیرم اوایل فروردین تمدید زدم و شد 4/1 (حتی برگه آبی هم دقیقا یه هفته قبل 2/1 اومد در خونه 01 تهران -چون دیگه نامه شو زده بودن- ولی در اصل به خاطر تغییر تاریخ اعزام دیگه عملا باطل شده بود) کارای امریه رو انجام دادم ولی حالا در کمال ناباوری بعد از گذشت بیش از 1 ماه از تاریخ تمدید، تازه یادشون افتاده ظرفیت ندارن و از شانس بد من تاریخ اعزامم شده 6/1 ! یعنی خدایی چی میشه گفت اگه ظرفیت نداشتین همون موقع باید بگین که همون 2/1 میرفتم نه الان که همه زندگی منو ریختین به هم.
ظاهرا سلسله گندزدن های نظام وظیفه به زندگی من پایانی نداره اینا تازه بخشی از بلاهاییه که نظام وظیفه سرم آورده بازم میگم تاحالا تو زندگیم بی انضباط تر و نفهم تر از نظام وظیفه ندیده ام.
با توجه به اینکه امریه شما برای برج ۴ بوده حتما موضوع را با سازمان مورد نطر درمیان بگذارید تا در صورت نیاز امریه شما به برج ۶ انتقال داده شود

qalati
06-05-2015, 17:38

تلفنی آمار گرفتی؟ چی گفتن بهت؟

ahwazp30
06-05-2015, 18:08

سلام من هم توی اسفند ماه فرستادم که اعزامم رو خودم برج 6 تعیین کردم و همون برج 6 تایید شد بعد از چند روز پشیمون شدم تعجیل زدم برای برج 4 که باهاش موافقت شد و تاریخ جدیدم شد یکم برج 4 .ولی هنوز اس ام اسی برام نیومده که برای برج بعد از 4 بیفتم.انگار شانسی و به صورت رندوم افراد رو انتقال میدن به دوره های بعد وگرنه منم باید جزوشون میبودم.

nimajun555
06-05-2015, 18:26
یه دوره طلایی داریم که عیده یه دوره نقره ای که ماه رمضونه...
آموزشی خیلی راحت تره... گیر نمیدن...اذیت نمی کنن...هر کاری هم کنید روزه اید... رژه کمتره...حالا خودت میدونی.

qalati
06-05-2015, 18:26
سلام من هم توی اسفند ماه فرستادم که اعزامم رو خودم برج 6 تعیین کردم و همون برج 6 تایید شد بعد از چند روز پشیمون شدم تعجیل زدم برای برج 4 که باهاش موافقت شد و تاریخ جدیدم شد یکم برج 4 .ولی هنوز اس ام اسی برام نیومده که برای برج بعد از 4 بیفتم.انگار شانسی و به صورت رندوم افراد رو انتقال میدن به دوره های بعد وگرنه منم باید جزوشون میبودم.

مطمنی؟ امار گرفتی؟ ک برج 4 هستی

s.k.y
06-05-2015, 19:37
شرط خدمت سربازی برای گرفتن گواهینامه رانندگی برداشته می‌شود

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس از بررسی شرط گذراندن سربازی برای اخذ گواهینامه رانندگی در کمیسیون اقتصادی خبر داد و اظهار داشت: در این راستا پیشنهادی مطرح کردم تا موضوع انجام خدمت سربازی به عنوان شرط لازم اخذ گواهینامه برداشته شود زیرا طبق قوانین بیمه‌ای خسارت بیمه‌ای شخص ثالث مشمول افراد بدون گواهینامه نمی‌شود.عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه هزاران نفر به دلیل نداشتن کارت پایان خدمت، سربازی، نمی‌توانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند، تصریح کرد: در این حالت بسیاری افراد مشمول بیمه شخص ثالث و پرداخت خسارت آن نشده و نمی‌توانند از مزیت‌های بیمه‌ای استفاده کنند به همین علت این پیشنهاد مطرح شد.
وی تاکید کرد: عملاً موتورسواران و رانندگان وسایل نقلیه بدون انجام خدمت سربازی می‌توانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند و این موضوع در کمیسیون اقتصادی به تصویب رسیده و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

ahwazp30
06-05-2015, 20:56
مطمنی؟ امار گرفتی؟ ک برج 4 هستی

از همون اسفند که تعجیل زدم تا الان هم توی سیستم به علاوه 10 برج 4 بوده هم توی سامانه اینترنت ولی طبق این گفته ی دوستان که بعضی ها رو انداختن برج 6 فرض رو بر این گرفتم که من چون از اولش برج 6 بودم و با تعجیل اومدم برج 4 پس قاعدتا من هم باید به برج 6 انتقال داده باشن اما هیچ اس ام اسی دریافت نکردم .خودم از طریق سامانه پیامکی استعلام کردم هنوز همون 4 بود.یعنی سامانه پیامکی هم مثل سایتش بروز نیست ؟ ممکنه منو هم انداخته باشن برج 6 بدون اینکه بهم اس بدن یا توی سامانه پیامکی ثبت شده باشه ؟

imanparsa
06-05-2015, 21:14
دوستان یه سوال مهم
اونایی که اعزامشون 94/04/01 هست و پروفایلشون از تاریخ 94/01/22 آپدیت نشده , در صورتی که 22 همین ماه آپدیت پروفایل صورت بگیره مرکز آموزشی که افتادیم رو مینویسن یا نه ؟
چون در حال حاضر مرکز آموزشی رو نوشته بدون مقدار
اگر بنویسن یه مزیت که داره اینه که سه هفته زودتر از برگه سفید میفهمیم کجا افتادیم.

دوستان نظرتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mani6606
06-05-2015, 21:17
دوستان یه سوال مهم
اونایی که اعزامشون 94/04/01 هست و پروفایلشون از تاریخ 94/01/22 آپدیت نشده , در صورتی که 22 همین ماه آپدیت پروفایل صورت بگیره مرکز آموزشی که افتادیم رو مینویسن یا نه ؟
چون در حال حاضر مرکز آموزشی رو نوشته بدون مقدار
اگر بنویسن یه میزتی که داره دو سه هفته زودتر از برگه سفید میفهمیم کجا افتادیم.

دوستان نظرتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با فرض اينكه اگر چند روز اينده سايت اپديت شود باز هم كد مراكز اموزشي مشخص نميشه معمولا دو تا سه هفته قبل از اعزام است

r_pro
06-05-2015, 21:33
تلفنی آمار گرفتی؟ چی گفتن بهت؟

گفتم که هم تلفنی هم هم پلیس+10 هم نظام وظیفه
تلفنی که یه خانومیه که مشخصه اطلاعاتشون و نقششون با پلیس +10 فرق زیادی نداره اون گفت از ارگان امریت نامه بگیر و نظام وظیفه شهرت اقدام کن نشد باید نامه رو ببری نظام وظیفه تهران. این جا هم که من هستم نامه بده نیس که نیس...شما وقتی با یه ارگان کار اداری داشته باشی تا حصول نتیجه باید 10 تا گوسفند نذر کنی! حالا که شده طرف حسابم دو تا ارگان :n35:

saminem
06-05-2015, 22:06
دوستاننی که افتادن برج 6 تعجیلی بزنید و شانستون رو ازمایش کنید

vahid_1987
06-05-2015, 22:25
سلام
دوستانی که شک دارند که تاریخ اعزامشان به 6/1 افتاده یا نه ، می توانند از سایت پلیس + 10 استفاده کنند و تاریخ اعزام خودشان را ببینند.

saminem
06-05-2015, 22:43
کد سخا چیه دوستان؟ من برگه اعزام اولیه رو از پلیس +10 گرفتم .

vahid_1987
06-05-2015, 22:46
کد سخا چیه دوستان؟ من برگه اعزام اولیه رو از پلیس +10 گرفتم .

وقتی که دفترچه رو پست کردی ، پلیس +10 یک برگه پرینت شده به اسم "تاییدیه ثبت اطلاعات درخواست اعزام مشمولان " بهت میده که مهر پلیس + 10 هم روش خورده . بعد از مشخصات فردی بالای آدرس این کد پنج رقمی رو می تونی ببینی

2051009
06-05-2015, 22:53
سلام من امروز معاف از رزم شدم مدرکم هم کارشناسیه چند تا سوال داشتم ؟ (قبل از اینکه سوالمو مطرح کنم یه خواهشی دارم بعضیا اطلاعات ندارن همش کپی پیس میکنن هر کی رفته یا واقعا میدونه بگه بیخودی تو دله مارو خالی نکنین )
1-ایا من اموزشی دارم ؟
2-تو شهر خودم میفتم؟
3-کارهای دفتری به من میدن؟
4-تو یسری از سایتا خوندم میگ باید توالت بشوری یا اشپزی کنی ؟ ایا کسی اطلاعی در این خصوص داره ؟

saminem
06-05-2015, 23:04
وقتی که دفترچه رو پست کردی ، پلیس +10 یک برگه پرینت شده به اسم "تاییدیه ثبت اطلاعات درخواست اعزام مشمولان " بهت میده که مهر پلیس + 10 هم روش خورده . بعد از مشخصات فردی بالای آدرس این کد پنج رقمی رو می تونی ببینی

همچین چیزی داده نشده!
روزی کخ رفتم دفترچه پست کنم گفتن سیستم قطعه و برید وقتی وصل شد خودمون ثبت میکنیم. دیگه تاییدیه درکار نبود!!

اگه شنبه برم این برگه رو تحویلم میدن؟

vahid_1987
06-05-2015, 23:10
همچین چیزی داده نشده!
روزی کخ رفتم دفترچه پست کنم گفتن سیستم قطعه و برید وقتی وصل شد خودمون ثبت میکنیم. دیگه تاییدیه درکار نبود!!

اگه شنبه برم این برگه رو تحویلم میدن؟
من همون موقع که مدارکم رو دادم ، یک نسخه از برگه "تاییدیه ثبت اطلاعات درخواست اعزام مشمولان " داد بهم گفت بخون و اگر مغایرتی داره بگو تا اصلاح کنم وگرنه امضا کن و تحویل بده و در آخر یک نسخه از آن رو بهم داد. ممکنه اطلاعات شخصیت رو غلط بزنن و بعدا برای اطلاحش دوباره ازت پول بگیرن.

qalati
06-05-2015, 23:18
از همون اسفند که تعجیل زدم تا الان هم توی سیستم به علاوه 10 برج 4 بوده هم توی سامانه اینترنت ولی طبق این گفته ی دوستان که بعضی ها رو انداختن برج 6 فرض رو بر این گرفتم که من چون از اولش برج 6 بودم و با تعجیل اومدم برج 4 پس قاعدتا من هم باید به برج 6 انتقال داده باشن اما هیچ اس ام اسی دریافت نکردم .خودم از طریق سامانه پیامکی استعلام کردم هنوز همون 4 بود.یعنی سامانه پیامکی هم مثل سایتش بروز نیست ؟ ممکنه منو هم انداخته باشن برج 6 بدون اینکه بهم اس بدن یا توی سامانه پیامکی ثبت شده باشه ؟

نه دیگه اگه بعد از 14 اردیبهشت تماس گرفتی با پلیس 10 رفتی گفتن تیر اعزامی مشکلی نیست

imanparsa
06-05-2015, 23:47
دوستان توی برگه ی سفید که دو هفته قبل از اعزام میاد درب خونه سوابق خدمتی توش درج میشه ؟
آیا کسی دیده که توی برگه سفید (نه برگ سبز) سوابق خدمتی درج بشه ؟

r_pro
07-05-2015, 02:08
دوستان اصلا فعلا به این سایتا اعتماد نکنید چون زمان زیادی از راه اندازیشون نمی گذره اشکالات زیادی داره به روز هم نیست شما رو از طریق اسمس، نامه و ... قبل از این سایتا از اخبار مربوط به خودتون باخبر میکنن پس به امید اینکه ازین سامانه ها زودتر چیزیو بفهمید نشینید خود من هم این سایت ( epolice.ir ) هم سایت خدمات الکترونیکی نظام وظیفه ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) رو از ابتدای راه اندازیشون که با ارفاق نهایتا 4 ماهه دارن فعالیت می کنن رو چک می کردم اصلا قابل اعتماد نیست شماره 096480 هم که اصلا سراغش نرین مگر برای مشاوره که اون هم نوعی شعبه تلفنی پلیس+10 ه ! من به طور قطعی اعزامم تغییر کرده در حالی که این سایتا عملا به دلایل مختلف مثل عدم به روز رسانی اشتباهی همون 4/1 هستن در حالی که برگه آماده به خدمتمو از پلیس+10 صبح گرفتم 6/1 :n27:
حرف آخر آخرین وضعیتتون رو از پلیس+10 ها پیگیری کنید.

saminem
07-05-2015, 02:31
دوستان اصلا فعلا به این سایتا اعتماد نکنید چون زمان زیادی از راه اندازیشون نمی گذره اشکالات زیادی داره به روز هم نیست شما رو از طریق اسمس، نامه و ... قبل از این سایتا از اخبار مربوط به خودتون باخبر میکنن پس به امید اینکه ازین سامانه ها زودتر چیزیو بفهمید نشینید خود من هم این سایت ( epolice.ir ) هم سایت خدمات الکترونیکی نظام وظیفه ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) رو از ابتدای راه اندازیشون که با ارفاق نهایتا 4 ماهه دارن فعالیت می کنن رو چک می کردم اصلا قابل اعتماد نیست شماره 096480 هم که اصلا سراغش نرین مگر برای مشاوره که اون هم نوعی شعبه تلفنی پلیس+10 ه ! من به طور قطعی اعزامم تغییر کرده در حالی که این سایتا عملا به دلایل مختلف مثل عدم به روز رسانی اشتباهی همون 4/1 هستن در حالی که برگه آماده به خدمتمو از پلیس+10 صبح گرفتم 6/1 :n27:
حرف آخر آخرین وضعیتتون رو از پلیس+10 ها پیگیری کنید.
درواقع کسی که این اس ام اس رو دریافت کرده صد در صد به برج 6 منتقل شده؟