PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Immunology
11-06-2011, 14:07
سلام.لیسانس دارم.اگه الان دفترچه بفرستم کی اعزامم؟

imanpod
11-06-2011, 14:09
بچه ها من چند تا دفتر پلیس +10 رفتم دفترچه سال 90 رو نداشتن. نمیدونم چی کار کنم. این دفترچه که از سایت پلیس دانلود کردم مال سال 90 میگه عکس ها باید 3*4 و سیاه سفید باشن. تو دفترچه 88 نوشته عکس باید رنگی و 2*3 باشه.
همچنین تو دفترچه سال 90 ارگان پیشنهادی خودتون رو هم میتونید انتخاب کنید.

دفترچه سال 90:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
دوست عزیز اوندفعه هم گفتم همون قدیمیه که تو دفتر پلیس + 10 میفروشن رو بگیر . الکی دنبال جدید نگرد . چون شما اینترنتی که نمیتونی پست کنی . در نهایت باید بری همون پلیس + 10
اون ارگان پیشنهادی رو هم من دفعه ی قبلی که میخواستم پست کنم ، از هر کی پرسیدم گفت الکیه . توی انتخاب ارگان تنها راه اینه که از قبل بری جایی پذیرش بشی مثلا با کارت بسیج بری تو یکی از پادگانهای سپاه پذیرش بگیری.
من یکی دو ماه پیش که دفترچه رو گرفتم مال چاپش مال آذر 86 بود :18: . اصل کار برگه واکسنه که تو همشون یه جوره .

ghasem2020
11-06-2011, 14:10
مهدي تهران چه عذاب آوره خدمتش ها. :31:
بابا اينجا ما خيلي از اين چيزا رو نداريم.
كل آماده باشي كه خورديم فك كنم 4-5 بار بيشتر نبود.
با همه ي اون آماده باشا من در مجموع ميشه گفت فقط 10 بار بعد از تايم اداري (ساعت 2) رفتم سر يگان.
هفته اي حداقل يه بارم مرخصي ساعتي از 12 تا 2 ميگرفتم و ساعت 12 ميرفتم بيرون از يگان.
پنج شنبه هم كه خودش تا 12 هستش كار.
مني كه ديپلم هستم ميام خونه بعد از تايم اداري ! فك كنم به شدت كم سابقه باشه اين!
تازه كادريامونم تقريباً همشون به جز يكي دو نفر كه اونا هم كاره اي نيستن با هم رفيقيم و شوخي صكصي با هم داريم. :31:
بساط صبحونه تا ساعت 9 پهنه و بعد از اونم بيشتر اوقات بيكاريم و يا خوابيم يا اينكه به نوبت با سربازا جيم ميزنيم ميايم تو خيابون.
هر وقت هم حوصلمون سر رفت مخ يكي از كادريا (البته يه سرباز راننده هم داريم) كه راننده هستش رو ميزنيم و ميريم اينور اونور.
كلاً فك كنم اونقدر سختي كه تو آموزشي كشيدم و پام به خاطرش اينجوري شد و عمل كردم تو خدمت برام تلافي شد.
راستي امروزم رفتم و يه هفته ديگه هم بهم مرخصي داد حاجي. :40:
4 ماه ديگه مونده به هر زوري باشه تمومش ميكنم.

راستي مرخصي براي ما ماهي 3/5 روز هستش. يعني من كه بايد 15 ماه خدمت كنم تو يگان 52/5 روز مرخصي دارم كه با تشويقي كه سردار داده روي هم رفته 56 روز مرخصي دارم.
فقط يه اشتباه كه كردم اين بود كه با اين 6 روزي كه اين هفته ميام مرخصي روي هم رفته 22 روز مرخصي استفاده كردم.
يعني 4 ماه خدمت دارم و 34 روز استحقاقي طلب دارم. نميدونم بتونم و اينكه ميدن همش رو كه برم يا نه!
34 روز مرخصي + روزهاي تعطيل +‌روزهاي جمعه اگه شاملم بشه فك كنم چيزي حدود دو ماه از اين 4 ماه رو خونه باشم.

بچه خدمتيام چند روز پيش رفتن آموزشي!! :)
مهدي چقدر ديگه خدمت داري؟

imanpod
11-06-2011, 14:16
بین 2 تا 3 هفته بعد از فرستادن دفترچه یه برگه ی سبز میاد در خونتون که تاریخ اعزامو مشخص کرده (ولی محلش مشخص نیست) . حدود 20 روز قبل از تاریخ اعزام هم یه برگه ی سفید رنگ برات فرستاده میشه که محل خدمت رو مشخص کرده .
شما احتمالا اول شهریور (1/6) یا اول آبان (1/8) تاریخ اعزامت میاد . ولی احتمال خیلی کمی هم هست که 1/10 اعزام بشی . میدونی که تحصیل کرده ها فقط اول ماه های زوج اعزام میشن .

Gladiator King
11-06-2011, 14:40
منم رفتم گفتند دیر شده بید . ولی خوب شد رفتی پرسیدی چون اگر نمی پرسیدی و می رفتی شاید تا اخر عمر! هی می گفتی کاش رفته بودم انداخته بودم عقب ولی حالا خیالت راحته که اگر می خواستی هم نمی تونستی بری!
بعدشم چرا بدبخت نهایتش مثل من 18 ماه خدمت داری ادم که اینقدر عمر می کنه این 18 ماهشم اینجوری میگذره :31: امیدوارم بهت سخت نگذره .

آره، مخصوصا من یه عادت بد اگه داشته باشم همینه! تا آخره خدمت به خودم فهش میدادم که چرا 1 ساعت وقت نزاشتم برم عقب بندازم

ممنون عزیزم امیدوارم خدمت برای همه سخت نگذره:11:

a1457769
11-06-2011, 14:44
این پست توسط نویسنده حذف شد.

Gladiator King
11-06-2011, 14:52
بچه ها من چند تا دفتر پلیس +10 رفتم دفترچه سال 90 رو نداشتن. نمیدونم چی کار کنم. این دفترچه که از سایت پلیس دانلود کردم مال سال 90 میگه عکس ها باید 3*4 و سیاه سفید باشن. تو دفترچه 88 نوشته عکس باید رنگی و 2*3 باشه.
همچنین تو دفترچه سال 90 ارگان پیشنهادی خودتون رو هم میتونید انتخاب کنید.

دفترچه سال 90:

آقا اینها رو ولش کن، شما از خوده +10 بپرس عکس چند در چند میخان، تا جایی که یادم(اگه ذهنم یاری کنه) اصلا عکس رو هم فقط اسکن میکنن و بعد پسش میدن

---------- Post added at 03:52 PM ---------- Previous post was at 03:48 PM ----------

من 90/1/10 دفترچه فرستادم توی برگه سبز اول اعزامم 90/6/1 اومد که بعد رفتم یه دوره آوردم جلو شد 90/4/1
( الان که خواستم عقب بندازم نزاشتن نامردا!)

احتمالا شما اگه الان بفرستی شاید 8/1 یا 10/1 اعزام باشی، تازه وقتی برگه سبز اومد خودت میتونی عقب و جلوش کنی!

matin_vv
11-06-2011, 15:26
سلام

اقا سوال ما رو كسي جواب نداد

اگه امريه بگيرم بايد چند ماه خدمت كنم؟؟؟؟ با ليسانس؟؟

يعني كسريو اين حرفا اگه داشته باشم شاملم نميشه؟؟؟

دوست من شما دو ماه آموزشی رو میرید، بعد امریه مثل یه اداره دولتی تشریف میبرید سر کار. صبح تا 4-5 بسته به وقت اداری. مدتش هم مثل خدمت معمولیه. مگر اینکه سرباز معلم آموزش پرورش بشید که در اونصورت باید تا پایان سال تحصیلی که خدمتتون درش به اتمام میرسه بمونید.
منتها خیلی از جاهایی که امریه میپذیرند، باهاتون شرط میکنند که کسری خدمت و اینجور چیزها نداشته باشین. البته بعضی جاها هم این شرط رو ندارند.

ehsan_parax
11-06-2011, 15:36
سلام دوستان ، کسی هست جواب من رو بده ؟!

من کد ارتش خوردم برای آموزشی پاسداران تهران . خودم ساکن اهواز هستم و میخوام برای قرارگاه خاتم الانبیا اهواز پذیرش بگیرم .

1- چه راهی داره برای پذیرش گرفتن ؟ من پرسیدم ازشون گفتن میان خودشون انتهای آموزشی از شما سوال میپرسن که میخوای بری یا نه !

2- آیا کسری خدمت به کسایی که میرن قرارگاه خاتم میدن ؟

abbas_apolo
11-06-2011, 16:04
آخ آخ این خنک بودنش به شدت تایید میشه . من حاضرم به جای اراک میوفتادم اردبیل ، مشکین شهر اونورا حتی عجب شیر . الان فک کنم تو رژه زیرم دریاچه درست شه :27: (لجنزاری میشه ها)
عقب نندازین الکی . زودتر تمومش کنین خلاص شین بابا .
@shabe.saket بهترین امضایی که تو p30world دیدم رو داری .
پدر من اراکیه . . . .نترس جای خنکیه . . . چون کوهستانیه . . . . نسبت به نهران که . . . . بهشته . . . . شباش کمی خنک . . . نصف شبا سرد . . . . اول صبح یخ . . . . طوری که لحاف لازم میشی . . . . . ایشالله میری میفهمی. .. . . . . مردمشم بد نیستن . . .. کمی اگه بدونن اونجایی نیستی کرایه 200 تومنی تبدیل به 1000 تومن میشه . . . . . از اونجاییکه فارس هستن مشکلی نداری . . . . (اینو ازین بابت گفتم چون مثلا توی تبریز اگه فارسی حرف بزنی بهت یه جور دیگه مینگرن!!!) شما هم مالک اشتری؟؟!!

---------- Post added at 05:04 PM ---------- Previous post was at 04:59 PM ----------

دوست عزیز اصلا معلوم نمیکنه . . . . دوستای من که لیسانس بودن بعد از فرستادن دفترچه 6 ماه بعد اعزام شدن ولی من (با لیسانسم:27:) وقتی دفترچه رو پست کردم (24 اردیبهشت) حدود یک ماه بعدش اعزام میشم یعنی 1 تیر ماه . . . . . پس معلوم نیست که چی به چیه . . . . قانون نداره مثل همه جا!!!:3:

shahinfarasystem
11-06-2011, 16:19
منتها خیلی از جاهایی که امریه میپذیرند، باهاتون شرط میکنند که کسری خدمت و اینجور چیزها نداشته باشین. البته بعضی جاها هم این شرط رو ندارند.

متين جان يعني اين به سياست اون سازمان بر ميگرده يا يه قانونه؟؟؟؟

imanpod
11-06-2011, 16:29
پدر من اراکیه . . . .نترس جای خنکیه . . . چون کوهستانیه . . . . نسبت به نهران که . . . . بهشته . . . . شباش کمی خنک . . . نصف شبا سرد . . . . اول صبح یخ . . . . طوری که لحاف لازم میشی . . . . . ایشالله میری میفهمی. .. . . . . مردمشم بد نیستن . . .. کمی اگه بدونن اونجایی نیستی کرایه 200 تومنی تبدیل به 1000 تومن میشه . . . . . از اونجاییکه فارس هستن مشکلی نداری . . . . (اینو ازین بابت گفتم چون مثلا توی تبریز اگه فارسی حرف بزنی بهت یه جور دیگه مینگرن!!!) شما هم مالک اشتری؟؟!!

دستت درد نکنه . از کجا میدونی فارسم؟:31: آره منم مالک اشترم . یعنی انقد خنکه ؟:18: خدا رو شکر. البته تبریزم اونجوری که گفتی نیست . من خودم فارسم ولی چون اصالتا (3 نسل پیش) تبریزی هستم (فامیلیم هم کاملا تبریزیه) هر جا میرفتم اول فامیلیم رو میگفتم ، بیشتر تحویل میگرفتن . ولی در کل یه عده ی کمی تو آذربایجان به این چیزا اهمیت میدن که باعث میشه همه فکر کنن میرن اونطرفا قریبن . در صورتی که در کل اینجوری نیست .

parsa 08
11-06-2011, 16:33
سلام سربازهای عزیز و دوست داشتنی
دوستان من اول تیر اعزامم ، اموزشی افتادم جهرم ، نیروی انتظامی :31: . تو این 10 روزه باقی مونده میشه به سپاه یا ارتش ، انتقال داده بشم . آخه وضعیت نیرو انتظامی در خوش بینانه ترین حالت هم گویا ملال آوره :27: .
مسئله بعدی اینه که برای کسر خدمت بعد از آموزشی هم میشه اقدام کرد (مثلا جبهه پدر و ... )
به واسطه داشتن مدرک لیسانس و دیگه اینکه بعد اموزشی تو شهر خودم خدمت خواهم کرد(بوشهر:31:) ایا ساعات خدمتم مثل ساعت اداریه یا باز هم به شرایط یگان خدمتیم بستگی داره ؟؟؟
و سوال اخر اینکه اموزشی 2 ماه تمامه:18: یا 45 روز ؟؟؟؟

سپاس

mehdi_vsgh
11-06-2011, 16:47
مهدي تهران چه عذاب آوره خدمتش ها. :31:
بابا اينجا ما خيلي از اين چيزا رو نداريم.
كل آماده باشي كه خورديم فك كنم 4-5 بار بيشتر نبود.
با همه ي اون آماده باشا من در مجموع ميشه گفت فقط 10 بار بعد از تايم اداري (ساعت 2) رفتم سر يگان.
هفته اي حداقل يه بارم مرخصي ساعتي از 12 تا 2 ميگرفتم و ساعت 12 ميرفتم بيرون از يگان.
پنج شنبه هم كه خودش تا 12 هستش كار.
مني كه ديپلم هستم ميام خونه بعد از تايم اداري ! فك كنم به شدت كم سابقه باشه اين!
تازه كادريامونم تقريباً همشون به جز يكي دو نفر كه اونا هم كاره اي نيستن با هم رفيقيم و شوخي صكصي با هم داريم. :31:
بساط صبحونه تا ساعت 9 پهنه و بعد از اونم بيشتر اوقات بيكاريم و يا خوابيم يا اينكه به نوبت با سربازا جيم ميزنيم ميايم تو خيابون.
هر وقت هم حوصلمون سر رفت مخ يكي از كادريا (البته يه سرباز راننده هم داريم) كه راننده هستش رو ميزنيم و ميريم اينور اونور.
كلاً فك كنم اونقدر سختي كه تو آموزشي كشيدم و پام به خاطرش اينجوري شد و عمل كردم تو خدمت برام تلافي شد.
راستي امروزم رفتم و يه هفته ديگه هم بهم مرخصي داد حاجي. :40:
4 ماه ديگه مونده به هر زوري باشه تمومش ميكنم.

راستي مرخصي براي ما ماهي 3/5 روز هستش. يعني من كه بايد 15 ماه خدمت كنم تو يگان 52/5 روز مرخصي دارم كه با تشويقي كه سردار داده روي هم رفته 56 روز مرخصي دارم.
فقط يه اشتباه كه كردم اين بود كه با اين 6 روزي كه اين هفته ميام مرخصي روي هم رفته 22 روز مرخصي استفاده كردم.
يعني 4 ماه خدمت دارم و 34 روز استحقاقي طلب دارم. نميدونم بتونم و اينكه ميدن همش رو كه برم يا نه!
34 روز مرخصي + روزهاي تعطيل +‌روزهاي جمعه اگه شاملم بشه فك كنم چيزي حدود دو ماه از اين 4 ماه رو خونه باشم.

بچه خدمتيام چند روز پيش رفتن آموزشي!! :)
مهدي چقدر ديگه خدمت داري؟

پسر تو مطمئنی داری خدمت می کنی؟؟:18::18::31::31::31:
واقعا برو خدارو شکر کن....خدمت نیست اینی که داری میگی؟؟ کجا هستی تو؟؟ بگو ماهم انتقالی بگیریم بیایم اونجا!؟!!؟؟:27::31:
خوب تهران خدمتش سخته دیگه ناسلامتی پایتخته این مملکت دوست داشتنیه دیگه!!!!!!!!!:13::31:

من پایه خدمتیم اردی 89 هست.....چون لیسانسه هستم 17 ماه تمام خدمت میکنم
کسری که نداریم!!!!!:13::19:
اضاف مضاف هم که تا الان خدارو شکر چیزی نداشتیم!!!
با این حساب اگه خدا بخواد تا آخر برج 6 خدمت دارم و اول مهر میرم برای تصویه!!!!:8:
بهدشم اینکه حدود 20 روز هنوز استحقاق دارم....برنامه ریزی کردم که 10 روزش رو اول ماه رمضان مرخصی بگیرم چون این مدت بازرسها پر میشن و بهترین راه جیم زدن مرخصیه!!:دی
10 روز باقی مانده هم میزارم برای پایان دوره!!!:10:

mehdi_vsgh
11-06-2011, 16:54
دوستان من اول تیر اعزامم ، اموزشی افتادم جهرم ، نیروی انتظامی :31: . تو این 10 روزه باقی مونده میشه به سپاه یا ارتش ، انتقال داده بشم . آخه وضعیت نیرو انتظامی در خوش بینانه ترین حالت هم گویا ملال آوره :27: .
مسئله بعدی اینه که برای کسر خدمت بعد از آموزشی هم میشه اقدام کرد (مثلا جبهه پدر و ... )
به واسطه داشتن مدرک لیسانس و دیگه اینکه بعد اموزشی تو شهر خودم خدمت خواهم کرد(بوشهر:31:) ایا ساعات خدمتم مثل ساعت اداریه یا باز هم به شرایط یگان خدمتیم بستگی داره ؟؟؟

سپاس

نه دیگه نمیشه انتقال داد......
برای کسر خدمت هروقت میتونی اقدام کنی...بعد آموزشی هم میشه ولی بهت توصیه میکنم هرچه سریعتر بری دنبالش چون دیدم کسایی که برای همین کسری مجبور شده بودن کلی اینور و اونور برن و کلی اذیت شده بودن....آخرش هم کسری نتونستن بگیرن!!

بعد آموزشی شما را توی شهری میندازن که نیرو نیاز داشته باشن......ربطی به مدرکتون نداره!!!

پاسخ بقیه سوالتت هم اینجا بخون با توجه به اینکه نیروی انتظامی هستی...

maoud6000
11-06-2011, 17:31
یا سلام دوستان لطفا به دقت به این سوال جواب بدید
من متولد 12 تیر ماه سال 71 هستم یعنی هنوز 18 سال تمامم نشده. پارسال کنکور دادم قبول نشدم امسال میخوام بدم ولی تا حالا برای سربازی اقدام نکردم تا اینکه امروز یکی از دوستان گفت چون باید تا آخر سال 89 اقدام میکردی و دفترچه پست میکردی دیگه امسال دانشگاه هم قبول شی غیبت خوردی و نمیتونی بری. میخواستم بدونم آیا این حقیقت داره و اگه من همین حالا دفترچه پست کنم میتونم امسال برم دانشگاه یا نه ؟
با تشکر فراوان.

mehdi_vsgh
11-06-2011, 18:15
یا سلام دوستان لطفا به دقت به این سوال جواب بدید
من متولد 12 تیر ماه سال 71 هستم یعنی هنوز 18 سال تمامم نشده. پارسال کنکور دادم قبول نشدم امسال میخوام بدم ولی تا حالا برای سربازی اقدام نکردم تا اینکه امروز یکی از دوستان گفت چون باید تا آخر سال 89 اقدام میکردی و دفترچه پست میکردی دیگه امسال دانشگاه هم قبول شی غیبت خوردی و نمیتونی بری. میخواستم بدونم آیا این حقیقت داره و اگه من همین حالا دفترچه پست کنم میتونم امسال برم دانشگاه یا نه ؟
با تشکر فراوان.
مطمئن نیستم ولی احتمال میدم بتونی یه بار دیگه هم شرکت کنی...
برو از نزدیکترین مرکز پلیس+10 بپرس خیالت راحت میشه

parsa 08
11-06-2011, 19:37
بعد آموزشی شما را توی شهری میندازن که نیرو نیاز داشته باشن......ربطی به مدرکتون نداره!!!دوست عزیز منظور من از لیسانس مدت زمان خدمت در طول شبانه روز بود نه محل خدمت ، که البته بعد از مراجعه به اون پستتون کاملا روشن شدیم :31:

ولی سوال آخری بی جواب موند ...مدت اموزشی 2 ماهه تمامه :sad: ؟؟؟؟

mehdi_vsgh
11-06-2011, 19:59
دوست عزیز منظور من از لیسانس مدت زمان خدمت در طول شبانه روز بود نه محل خدمت ، که البته بعد از مراجعه به اون پستتون کاملا روشن شدیم :31:

ولی سوال آخری بی جواب موند ...مدت اموزشی 2 ماهه تمامه :sad: ؟؟؟؟
مدت آموزشی 2 ماه تمام است..بدون مرخصی!!!
البته همونطور که گفتم اکثر پادگانها میان دوره و پایان دوره میدن و در ضمن گاها مرخصی آخر هفته میدن....ولی خوب بعضی از پادگانها شدیدا مقرراتی هستن و به هیچ وجه مرخصی نمیدن!!

ar2007
11-06-2011, 21:40
دوستان میشه یه بار چیزایی که خودشون میدن بنویسید؟
آیا چیزی میدن که این وسایل یا لباس و پوتینو تو اون بذاریم مثل ساک؟

mehdi_vsgh
11-06-2011, 22:06
دوستان میشه یه بار چیزایی که خودشون میدن بنویسید؟
آیا چیزی میدن که این وسایل یا لباس و پوتینو تو اون بذاریم مثل ساک؟
تا اونجایی که ذهن یاری میکنه:
- پوتین
-لباس نظامی
-جوراب
-دمپایی
-مسواک و خمیردندان و صابون و شامپو
- شورت
-زیرشلواری و پیراهن
- تی شرت
-حوله
-دستکش و کلاه
و....

بله یک عدد کیسه انفرادی میدن.. احتمالا باید دیده باشی که اکثر سربازا یه کیسه انفرادی دستشونه و وسایلشون داخلشه!!!

HITB0Y
11-06-2011, 23:18
والا نیرو دریایی ارتش که این چیزارو به ما دادن:
جمپه+شلوار استتار(2دست)
پوتین
پولیور مشکی
کمربند مشکی
کلاه پشمی
دستکش
جوراب نخی(2جفت)
زیر پیراهن+لباس زیر(2دست)
دمپایی
بلوز و شلوار گرم زمستانی
حوله حمام+حوله دست و صورت
قرآن جیبی
واکس(2 عدد)+برس+فرچه
صابون(2عدد)+جا صابونی
ژل ضد عفونی کننده دست
شامپو شبنم(2 عدد)
مسواک+خمیر دندان(2 عدد)
پودر رختشویی(3 عدد)
پتو+ملحفه تخت و بالش

به غیر از اینها بقیه چیز هارو حتما با خودتون ببرید!!!
تا میتونید انواع و اقسام دارو ها رو با خودتون ببرید که اگه خدایی نکرده تو آموزشی مریض بشید دهنتون سرویسه!!!آموکسی سیلین,پنی سیلین,قطره استریل چشم,اکسپکتورانت,آنتی هیستامین,...
قاشق و چنگال و نمک حتما با خودتون ببرید.
الکی ساکتون رو با کتاب و مجله سنگین نکنید چون حتی یک لحظه هم فرصت خوندنشونو پیدا نمیکنید!
لباس زیر و جوراب اضافه با خودتون ببرید!
اگر تو گرمسیر هستید کرم ضد آفتاب هم ببرید!
فعلا همینا تو ذهنمه...تا بعد!
:46:

ehsan_parax
11-06-2011, 23:21
سلام دوستان ، کسی هست جواب من رو بده ؟!

من کد ارتش خوردم برای آموزشی پاسداران تهران . خودم ساکن اهواز هستم و میخوام برای قرارگاه خاتم الانبیا اهواز پذیرش بگیرم .

1- چه راهی داره برای پذیرش گرفتن ؟ من پرسیدم ازشون گفتن میان خودشون انتهای آموزشی از شما سوال میپرسن که میخوای بری یا نه !

2- آیا کسری خدمت به کسایی که میرن قرارگاه خاتم میدن ؟
دوستان کسی نمیتونه به سوال های من جواب بده ؟

mohammadkj
11-06-2011, 23:36

سپاس

من هم جهرم افتادم ولی گمونم تو گرماش سرویس شیم :31::31::31::31:

Gladiator King
12-06-2011, 00:05
- پوتین
-لباس نظامی
-جوراب
-دمپایی
- شورت
-زیرشلواری و پیراهن
- تی شرت
-حوله
-دستکش و کلاه
و....

بله یک عدد کیسه انفرادی میدن.. احتمالا باید دیده باشی که اکثر سربازا یه کیسه انفرادی دستشونه و وسایلشون داخلشه!!!

والا نیرو دریایی ارتش که این چیزارو به ما دادن:
جمپه+شلوار استتار(2دست)
پوتین
پولیور مشکی
کمربند مشکی
کلاه پشمی
دستکش
جوراب نخی(2جفت)
زیر پیراهن+لباس زیر(2دست)
دمپایی
بلوز و شلوار گرم زمستانی
حوله حمام+حوله دست و صورت
قرآن جیبی
واکس(2 عدد)+برس+فرچه
صابون(2عدد)+جا صابونی
ژل ضد عفونی کننده دست
شامپو شبنم(2 عدد)
مسواک+خمیر دندان(2 عدد)
پودر رختشویی(3 عدد)
پتو+ملحفه تخت و بالش

به غیر از اینها بقیه چیز هارو حتما با خودتون ببرید!!!
تا میتونید انواع و اقسام دارو ها رو با خودتون ببرید که اگه خدایی نکرده تو آموزشی مریض بشید دهنتون سرویسه!!!
قاشق و چنگال و نمک حتما با خودتون ببرید.
الکی ساکتون رو با کتاب و مجله سنگین نکنید چون حتی یک لحظه هم فرصت خوندنشونو پیدا نمیکنید!
لباس زیر و جوراب اضافه با خودتون ببرید!
اگر تو گرمسیر هستید کرم ضد آفتاب هم ببرید!
فعلا همینا تو ذهنمه...تا بعد!
:46:

دم شما گرم

دوستان لطفا هرچی به ذهنتون میرسه که باید ببریم و اونجا لازم میشه بگید:11:
(امروز رفتم علکی 15 هزار تومن شرت و زیرپیراهنی و جوراب و ... خریدم کاش نمیخریدم)

یه سوال: لازمه با خودمون ماشین اصلاح ببریم؟(برای سر و صورت)

AmirSAMSUNG
12-06-2011, 00:11
ما هم یک تیر اعضامیم... افتادیم اراک - نیروی انتظامی!
دوستان اوضاع مالک اشتر اراک چجوریاست؟

Gladiator King
12-06-2011, 01:09

آقا منم نیروی انتظامی هستم ولی کرمانشاه!
چندتا از بچه ها مالک اشتر بودن، چند صفحه قبل در مورد اونجا یه توضیحاتی دیدم

بچه ها میگم قضیه چیه چرا اکثر کسانی که تیرماه اعزامن افتادن نیروی انتظامی!:18: مشکوکه:31:

sepehrteam
12-06-2011, 01:53

منم جهرم هستم :دی 1 تیر اعزام میشم خوش به حال شما ها فکر کنم همتون جنوب زندگی میکنین من یه 20 ساعتی تو راه هستم تا برسم :31:

بچه ها میگم قضیه چیه چرا اکثر کسانی که تیرماه اعزامن افتادن نیروی انتظامی!:18: مشکوکه:31:

مشکوک رو ولش کن همشون یه مزخرفی هستن مهم اینه که میگذره

mehdi_vsgh
12-06-2011, 04:41
دم شما گرم

دوستان لطفا هرچی به ذهنتون میرسه که باید ببریم و اونجا لازم میشه بگید:11:
(امروز رفتم علکی 15 هزار تومن شرت و زیرپیراهنی و جوراب و ... خریدم کاش نمیخریدم)

یه سوال: لازمه با خودمون ماشین اصلاح ببریم؟(برای سر و صورت)
چشم!!
ماشین اصلاح سعی کن ببر!!! بچه ها میوردن!!!

به نظرم نسبت به سایر پادگانها مالک اشتر بهتره
پارسال من اموزشی مالک اشتر بودم!!
اخرهفته کسانی که بخوان بهشون مرخصی میدن(پنجشنبه تا جمعه)
میان دوره میدن
پایان دوره هم 5-6 روزی میدن!!

رفتین اونجا حتما به عمو محسن سلام برسونید!!:5:

تو پروفایلت منو ادد کن ببینیم بعدا کدوم گروهان و کدوم گردان افتادی؟؟:5::11:

mehdi_vsgh
12-06-2011, 04:56
- پوتین
-لباس نظامی
-جوراب
-دمپایی
- شورت
-زیرشلواری و پیراهن
- تی شرت
-حوله
-دستکش و کلاه
و....

به این موارد
واکس + فرچه و برس
پتو 2 عدد
ملحفه تخت و بالش
یک عدد مهر
فعلا اضافه کن
==============

از این قرص جوشان سعی کنید با خودتون ببرین اکثر بچه ها اونجا سرما خوردگی پیدا میکنن و مریض میشن
یه رفیقی داشتیم اصلا سرما نمیخورد دلیلش هم استفاده از این قرصا بود

ما هم حسابی حرص میخوردیم و هرکاری کردیم که این سرما بخوره(عطسه و سرفه تو صورتش و.....:31:) فایده ای نداشت که نداشت!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شربت سینه+ قرص سرماخوردگی
سنجاق قفلی(جهت آنکادر کردن دائمی تخت)
نخ و سوزن
پودر لباسشویی(البته مشخصه که از نوع دستی باید باشه!!! :31:)
قاشق
چنگال
در باز کن(جهت باز کردن درب نوشابه و یا تن ماهی!!!)
چاقو کوچک (از نوع میوه خوری!!! بر نداری یه دفه یه شمشیر با خودت ببری که دژبان ازت میگیره!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
یه مقدار کش (جهت گت کردن شلوار و یه تیکه کش هم که کلید کمدت رو بندازی داخلش و ببندی دور مچ دستت که کلیدت گم نشه یه وقت!!)
یه عدد دفتر (جهت نوشتن جزوات درسی!!!!!!!! :31:)
خودکار!!( جهت همون مورد بالایی)
به اندازه کافی پول!!!! (خیلی پول همراهتون نباشه......طوری هم نباشه که کم بیارین!! به اندازه باشه حساب کنید کرایه رفت و برگشتتون!(البته بار اول از طرف نظام وظیفه میرین و رایگانه ولی برگشتتون دیگه با خودتونه) و میخواین اونجا از بوفه خرید کنید و خوراکی و کارت تلفن بخرین....دیگه خودتون حساب کنید که چقدر پول نیازه)

فعلا همینا دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه!!:10:

mehdi_vsgh
12-06-2011, 08:51

کلا همیشه همینطوریه
چون نیروی انتظامی واقعا نیرو کم داره!! تو همه بخش ها و قسمتها به همین خاطر اکثر نیروها میوفتن نیروی انتظامی!!!

Pami
12-06-2011, 09:20
دوستان موقع تمرین ها و رژه ها اگه کسی خسته بشه یا چه میدونم مثل من بخاطر سیگار نفس نداشته باشه استراحت میدن یا باید سوخت و ساخت ؟! : دی

mehdi_vsgh
12-06-2011, 09:22
دوستان موقع تمرین ها و رژه ها اگه کسی خسته بشه یا چه میدونم مثل من بخاطر سیگار نفس نداشته باشه استراحت میدن یا باید سوخت و ساخت ؟! : دی
خیلی باحال بود...:31:
نه عزیز خستگی چیه؟؟ تا جان داری باید مبارزه کنی!!
استراحتی وجود نداره!! و باید مثله بقیه بدوی!!!

ghasem2020
12-06-2011, 09:44

حواست باشه به گرماش و بي آبيش.
تانكر آب ميارن اونجا و يه چند تا يخ ميزارن توش كه سر 5 دقيقه آب ميشه.
بد فصلي داري ميري آموزشي اونم جهرم. مواظب خودت باش رفيق.

------------
من داداشم الان آخراي آموزشيش رو داره ميگذرونه تو مالك اشتر.
رفيقامم كه كنارم خدمت ميكنند بيشترشون اراك بودن.
ميگن هتله و خيلي راحته و بيشتر مث اينكه دو ماه ميريم پيك نيك و تفريح.
يه مزرعه هندونه هم داره كه الان هر كي بره فك كنم حسابي حال كنه اونجا.

abbas_apolo
12-06-2011, 10:17
بچه ها. . . . . :33:رفتید اموزشی سعی کنید بیافتید عقیدتی سیاسی خیلی خوبه یکی از پیشکسوتای نیروی انتظامی بهم گفت. . . . ولی اونجا هم خیلی شانس میخواد که ما نداریم چون اگه داشتیم که این اوضاعمون نمیشد(نمیافتادیم نیروی انتظامی)

---------- Post added at 11:17 AM ---------- Previous post was at 11:15 AM ----------

من که قدم کوتاست میندازن اون ته مه ها ولی فکر کنم رژه ای که شما توی تلویزیون میبینید با رژه پادگان فرق کنه ......... پادگان همه الکی میرن . . . . . فکر کنم

کاری ندارما ولی انگار نصف پی سی ورد دارن میرن سربازی . . . نه؟؟!!:13:

ghasem2020
12-06-2011, 10:45
بچه ها. . . . . :33:رفتید اموزشی سعی کنید بیافتید عقیدتی سیاسی خیلی خوبه یکی از پیشکسوتای نیروی انتظامی بهم گفت. . . . ولی اونجا هم خیلی شانس میخواد که ما نداریم چون اگه داشتیم که این اوضاعمون نمیشد(نمیافتادیم نیروی انتظامی)

دوست ِ من احتمالاً اون پيشكسوت منظورشون بعد از آموزشي و تو يگان خدمتي بوده.
چون تو آموزشي كه اصلاً واحدي به نام عقيدتي كه سرباز بره توش فعاليت كنه وجود نداره. حداقل توي نيروي انتظامي كه مطمئنم وجود نداره.
تو آموزشي منشي گروهان ، ارشد و شايد باغبون(اگه درخت باشه تو پادگان كه نياز به آب دادن داشته باشه) وجود داره.
از بين اينا منشي حال ميكنه وحشتناك ولي خوب همون منشي هم دردسرهاي خاص خودش رو داره بعضاً.
كلاً يه دوره ايه كه بايد بگذره ديگه. هر چي كمتر تابلو باشي به نفعت هستش.

Pami
12-06-2011, 11:03
خیلی باحال بود...:31:
نه عزیز خستگی چیه؟؟ تا جان داری باید مبارزه کنی!!
استراحتی وجود نداره!! و باید مثله بقیه بدوی!!!

خب درسته تا جون داری باید پا به پای بقیه بیای ولی دیگه یه جا آدم کم میاره به هر حال ! اینطوری که میگین باشه سر 3 روز خیلی ها باید برن بیمارستان که !

ghasem2020
12-06-2011, 11:11
خب درسته تا جون داری باید پا به پای بقیه بیای ولی دیگه یه جا آدم کم میاره به هر حال ! اینطوری که میگین باشه سر 3 روز خیلی ها باید برن بیمارستان که !

اينجوري نيست ديگه كه همه ش در حال دوييدن باشي كه.
يه ميل پرچم هست تو پادگان ميگن دور ِ ميل پرچم بشمار سه ، بدو ، بأيست. :31:
حالا تا شماره ي 3 هر كي رفت و برگشت كه كاريش ندارن و اونايي هم كه كم آوردن و نتونستن برسن و شماره 3 رو هم اون مسئول آموزش گفته باشه همونجا به بعدش رو پامرغي ميان تا برسن.
حالا تعداد زيادي كم ميارن و نميرسن و شما بايد زرنگ باشي و به جاي پا مرغي خودتو سر بدي رو زمين تا اونجا. :31:
كلاً همه چي ياد ميگير اونجا. انواع و اقسام روش پيچوندن و كمتر سختي كشيدن.
بشين پاشو تا جايي كه ميتونيد نريد. (دست ِ شما كه نيست ولي خوب من اينو ميگم به هر حال). چون اين بشين پاشوها دشمن زانو هستش و ضربات بدي به زانو ميزنه. زانوي من روي همين كار و اينكه صف اول رژه بودم و راه پيچوندن نبود و آسفالت رژه هم برامون خراب بود خراب شد و عملش كردم.

من آموزشيم وحشتناك دوييدم. به اندازه ي كل زندگيم. :|
ولي خوب پادگانايي مث مالك اشتر خيلي خيلي راحته آموزشيشون و خيلي كم بدو بأيست و تنبيه دارن در حالي كه ما جر خورديم.

mehdi_vsgh
12-06-2011, 11:18
اينجوري نيست ديگه كه همه ش در حال دوييدن باشي كه.
يه ميل پرچم هست تو پادگان ميگن دور ِ ميل پرچم بشمار سه ، بدو ، بأيست. :31:
حالا تا شماره ي 3 هر كي رفت و برگشت كه كاريش ندارن و اونايي هم كه كم آوردن و نتونستن برسن و شماره 3 رو هم اون مسئول آموزش گفته باشه همونجا به بعدش رو پامرغي ميان تا برسن.
حالا تعداد زيادي كم ميارن و نميرسن و شما بايد زرنگ باشي و به جاي پا مرغي خودتو سر بدي رو زمين تا اونجا. :31:
كلاً همه چي ياد ميگير اونجا. انواع و اقسام روش پيچوندن و كمتر سختي كشيدن.
بشين پاشو تا جايي كه ميتونيد نريد. (دست ِ شما كه نيست ولي خوب من اينو ميگم به هر حال). چون اين بشين پاشوها دشمن زانو هستش و ضربات بدي به زانو ميزنه. زانوي من روي همين كار و اينكه صف اول رژه بودم و راه پيچوندن نبود و آسفالت رژه هم برامون خراب بود خراب شد و عملش كردم.

من آموزشيم وحشتناك دوييدم. به اندازه ي كل زندگيم. :|
ولي خوب پادگانايي مث مالك اشتر خيلي خيلي راحته آموزشيشون و خيلي كم بدو بأيست و تنبيه دارن در حالي كه ما جر خورديم.

راس میگه راه پیچوندن زیاد داره
مثلا من کاری کرده بودم که منو کلا از رژه منفک کرده بودن....تو صبحگاههای عمومی ته صف وایستاده بودیم بقیه که رژه میرفتن ما با چند نفر دیگه میرفتیم اون پشت درختا و قایم میشدیم اونا که بر میگشتن دوباره برمیگشتیم سر جامون!:دی

ha789di
12-06-2011, 11:20
دوستان من 6/1 اعزامم به نظرتون کجا میفتم؟
از چند نفر پرسیدم گفتند به احتمال زیاد نیروی زمینی هستم ولی معلوم نیست سپاه یا ارتش یا نیروی انتظامی؟

amir_ata_21
12-06-2011, 11:27
از چند نفر پرسیدم گفتند به احتمال زیاد نیروی زمینی هستم ولی معلوم نیست سپاه یا ارتش یا نیروی انتظامی؟
مگه سپاه و نیروی انتظامی هم نیروی زمینی دارن:18:

mehdi_vsgh
12-06-2011, 11:45
:31::31:

مگه سپاه و نیروی انتظامی هم نیروی زمینی دارن:18:
:31::31::27:

دوست عزیز فقط ارتش هست که نیروی زمینی داره سپاه و نیروی انتظامی که نیروی زمینی ندارن!!:دی

شما کد مازاد خوردین؟
هرجا که نیرو کم داشته باشن میفرستن اونجا!!!
سپاه رو که بی خیال شو
میمونه ارتش و نیروی انتظامی...
که احتمال نیروی انتظامی بیشتره!!:19::13:

boy iran
12-06-2011, 12:13
ببخشید کی گفته سپاه نیروی زمینی نداره ؟

سپاه نیروی زمینی و هوائی و دریایی داره یکم جست و جو کنید متوجه میشید

mohammadkj
12-06-2011, 12:59

کسی اینجا خبر داره که بعد از اومدن نتایج ارشد و قبولی چقدر طول میکشه تا مرخصمون کنم؟ چون یکی میگفت از 1 تیر حداقل سه ماهو باید بریم.

mehdi_vsgh
12-06-2011, 13:17
ببخشید کی گفته سپاه نیروی زمینی نداره ؟

سپاه نیروی زمینی و هوائی و دریایی داره یکم جست و جو کنید متوجه میشید
اگه بخوای اونجوری حساب کنی نیروی انتظامی هم هواناجا و نیروی دریایی داره دلیل نمیشه که!!

hts1369
12-06-2011, 13:20
کسی اینجا خبر داره که بعد از اومدن نتایج ارشد و قبولی چقدر طول میکشه تا مرخصمون کنم؟ چون یکی میگفت از 1 تیر حداقل سه ماهو باید بریم.
نهایتا یه هفته طول میکشه تا ترخیص بشی بچه های گروهان ما تو اموزشی کارشناسی قبول شده بودن 2 یا 3 روزه ترخیص شدن رفتن دنبال عشق وحال

HITB0Y
12-06-2011, 14:18
دوستان من امشب باید برم که ان شاا... فردا سر یگان باشم...امیدوارم هرجا هستید خدمت رو به سلامتی به پایان برسونید و موفق باشید.
تا مرخصی بعدی خدانگهدار همگی:20::11:

pedram_sad
12-06-2011, 14:41
دوستان روز های تعطیلی ( رسمی ) کاملا در اختیار خود هستیم ؟
یعنی اصلا هیچ کدوم از کار هایی که روز های دیگه انجام میشه مثل بیدار باش و صف و رژه و سخنرانی و امار و ... نیست ؟
ساعت های شام و ناهار و ... چطور ؟

اول تیری ها 4 شنبه 1 تیر باید بریم
که مثلا برای مرکز من گفتن تا 3 شنبه 7 تیر مهلت میدن از اون ورم 5 شنبه 9 تیر و بعدش هم جمعه 10 تیر هم که تعطیلیه
اون 3 و 4 شنبه هم که توضیحات و اموزش هست

یعنی رسما از شنبه 11 تیر کار رسمی و سختش شروع میشه

این 11 روز هم از اموزشی کم میشه و حساب میشه درسته ؟
چون گفتن از 1 تیر رسما سرباز هستیم و حساب میشه

mehdi_vsgh
12-06-2011, 15:02
یعنی اصلا هیچ کدوم از کار هایی که روز های دیگه انجام میشه مثل بیدار باش و صف و رژه و سخنرانی و امار و ... نیست ؟

که مثلا برای مرکز من گفتن تا 3 شنبه 7 تیر مهلت میدن از اون ورم 5 شنبه 9 تیر و بعدش هم جمعه 10 تیر هم که تعطیلیه

والا من که مالک اشتر اراک بودم روزای جمعه در اختیار خومون بویدم(به جز یک هفته اول!!!) بچه ها تا لنگ ظهر میخوابیدن!!!
برنامه صبحانه و ناهار و شام دقیقا مثله روزهای عادی داده میشه!! بیدار باش نداری صف جمع نداری...
البته ما جمعه ها معمولا مرخصی میدادن میومدیم تهران!!!!!

بله اون 11 روز از آموزشی شما حساب میشه و کم میشه شما تا پایان مرداد ماه دوره آموزشیتون طول خواهد کشید!!

ha789di
12-06-2011, 16:17
:31::31:

:31::31::27:

دوست عزیز فقط ارتش هست که نیروی زمینی داره سپاه و نیروی انتظامی که نیروی زمینی ندارن!!:دی

شما کد مازاد خوردین؟
هرجا که نیرو کم داشته باشن میفرستن اونجا!!!
سپاه رو که بی خیال شو
میمونه ارتش و نیروی انتظامی...
که احتمال نیروی انتظامی بیشتره!!:19::13:
شما بهتره یه خورده جست وجو کنید تا اطلاعاتتون کامل بشه :28::28:

abbas_apolo
12-06-2011, 16:37

شرمنده این مرکز شما کجاست و چه جوری به شما اینا رو گفتن . . . ؟؟؟
4شنبه باید اعزام بشیم که اگه همون روز اعزام نکنن باید شنبه هفته ی بعد که میشه 4تیر توی مرکز باشی . . . . فکر نکنم بگن برو 11 تیر بیا . . . . .:18:

pedram_sad
12-06-2011, 17:04
شرمنده این مرکز شما کجاست و چه جوری به شما اینا رو گفتن . . . ؟؟؟
4شنبه باید اعزام بشیم که اگه همون روز اعزام نکنن باید شنبه هفته ی بعد که میشه 4تیر توی مرکز باشی . . . . فکر نکنم بگن برو 11 تیر بیا . . . . .:18:
نه عزیز من نگفتم میگن برو 11 تیر بیا:31:
این جوری که اسمش دیگه سربازی نبود

گفتم 1 تیر که 4 شنبست تقریبا 80 درصد مراکز ارتش بر میگردونن برای لباس اندازه کردن و این موارد
مرکزی که من باید برم هم دوره های قبلی یعنی اردیبهشت و اسفند و دی و ابان و شهریور 89 و تقیبا همه دوره ها این مهلت رو تا 6 روز میدن که میشه 7 تیر و 7 و 8 هم صحبت و سخنرانی و اموزش هست و 9 و 10 تیر هم تعطیلی رسمی

که من کفتن رسما کار سخت و جدی اموزشی از 11 تیر شروع میشه

ما رو همون 1 تیر میبرن چون تهران نیستم

من نیرو هوایی پدافند هوایی مشهد افتادم

asfa
12-06-2011, 17:06
هممون راه درازی رو در پیش داریم و صد البته بسیار پر پیچ و خم !
منم اعزام 1/10/89 بودم و نیروی زمینی ارتش ما رو پذیرش کرد ،آموزشیم تو عجبشیر سرد تموم شد و بعدش افتادم لشکر 30 پیاده و تا امروز در حال خدمتم ....
فقط بعد اینکه گذشت میگیم زود گذشت اما وقتی که توشیم خیلی دیر میگذره ...

mehdi_vsgh
12-06-2011, 18:42
قابل توجه بچه های مالک اشتری اراک!!

یکی دیگه از نکات بسیار خوب این پادگان اینه که میدون تیر به پادگان خیلی نزدیکه .....درست روبروی پادگانه یعنی فقط یه عبور کردن از اتوبانه

خیلی از پادگان ها هستن که برای رفتن به میدون تیر چندین کیلومتر پیاده روی و... هست ولی مالک اشتر چون میدون تیر نزدیکه از این حیث یه نکته مثبت دیگه ای داره!!!:8:

H 2 H
12-06-2011, 20:06
بله درسته.... این یکی از مزیت هاشه ...... که حداقل لازم نیست 4 5 کیلومتر رفت و 4 5 کیلومتر برگشت بری و بیای واسه چند دونه تیر !

farhadnamir_2003
12-06-2011, 20:32
سلام خدمت همه
من برای 1 تیر افتادم پادگان شهید بیگلری تو مشکین شهر
خودم تهران میشینم
چند سوال داشتم
1.این پادگان چه طوری هست و مزایا و معایب اون چیا هست؟
2.روز 1/4 باید بریم میدان سپاه؟یا پادگان؟
3.اگه میدان سپاه باید بریم همون روز از همون جا اعزام میشیم؟یا نه؟
4.چه مدارکی باید برای تاهل ارایه بدیم و کی؟
5.و یه سوال برای معافیت:میدونم که اگه قبلا بینی شکسته باشه و نیاز به عمل زیبایی به علت تغییر زیاد داشته باشه معافیت داره،سوال اینه که آیا اگه قبلا شکسته باشه و به همون علت عمل زیبایی انجام داده باشیم معافیت داره؟

ممنون

asfa
12-06-2011, 21:19
نمیدونم چرا پست من پاک شد !
پرسیدم کسی از دوستان که ورودی 89 بوده تو سال 90 رفته دنبال کسری خدمت بسیج و جبهه ؟
به چه صورت حساب میشه ؟
قوانین سال 89 اعمال میشه یا 90 ؟

mehdi_vsgh
12-06-2011, 21:50
سلام خدمت همه
من برای 1 تیر افتادم پادگان شهید بیگلری تو مشکین شهر
خودم تهران میشینم
چند سوال داشتم
1.این پادگان چه طوری هست و مزایا و معایب اون چیا هست؟
2.روز 1/4 باید بریم میدان سپاه؟یا پادگان؟
3.اگه میدان سپاه باید بریم همون روز از همون جا اعزام میشیم؟یا نه؟
4.چه مدارکی باید برای تاهل ارایه بدیم و کی؟
5.و یه سوال برای معافیت:میدونم که اگه قبلا بینی شکسته باشه و نیاز به عمل زیبایی به علت تغییر زیاد داشته باشه معافیت داره،سوال اینه که آیا اگه قبلا شکسته باشه و به همون علت عمل زیبایی انجام داده باشیم معافیت داره؟

ممنون
درمورد پادگان بیگلری مشکین شهر پستای صفحات قبل رو جستجو کن (پست های من) توضیحاتی دادم

روز اول تیر شما باید بری میدان سپاه!! به احتمال زیاد میگن فرداش با وسایل کامل ترمینال جنوب حاضر باش!
برای تاهل تا اونجایی که میدونم کپی عقد نامه و کپی شناسنامه خودتون و خانمتون!!

babak2002
12-06-2011, 22:21
سلام دوستان

می خواستم بدونم اگه کسی مدرک زبان داشته باشه به حالش هم سودی داره تو سربازی ؟ مثل تافل یا ایلتس ؟
یا اینها این چیزا به کارشون نمی یاد :31:

mehdi_vsgh
12-06-2011, 22:44
سلام دوستان

می خواستم بدونم اگه کسی مدرک زبان داشته باشه به حالش هم سودی داره تو سربازی ؟ مثل تافل یا ایلتس ؟
یا اینها این چیزا به کارشون نمی یاد :31:
خیر!! به درد نمیخوره
حداقل تو جایی که ماها خدمت کردیم به درد نخورده!!!

nimahandsomboy
12-06-2011, 22:55
تهران.... لیسانس....... مازاد....... اعزام 1 تیر

به نظر شما کجا میوفتم؟؟

کدوم یگان؟؟ کدوم شهر؟؟

کجا احتمالش بیشتره؟؟؟؟؟

AmirSAMSUNG
12-06-2011, 23:00
دوستان من از كجا بايد ثابت كنم تك فرزندم تا بيفتم شهر خودم؟؟ من يك تير ميرم ولي تا حالا هيچي از من نخواستن!

H 2 H
12-06-2011, 23:15
نمیدونم چرا پست من پاک شد !
پرسیدم کسی از دوستان که ورودی 89 بوده تو سال 90 رفته دنبال کسری خدمت بسیج و جبهه ؟
به چه صورت حساب میشه ؟
قوانین سال 89 اعمال میشه یا 90 ؟

اگه اعزامی 89 هستی همون قانون قدیم واست حساب میشه .... چه واسه بسیج چه واسه جبهه !

Masоud
13-06-2011, 01:25
سلام دوستان

ابتدا آرزوی سلامتی و شادکامی میکنم برای همه سربازان و مشمولان گرامی.

چند سؤال داشتم : برای کسانی که پدرشون از طرف سپاه تو جبهه خدمت کرده کارت ایثارگری صادر میکنن یا نه ؟

ما که از جانبازی خیری ندیدیم. نامدرا با وجود اینکه حق مسلّممون بود بهمون جانبازی رو ندادند.

و آیا داشتن کارت ایثار پدر ، پسر رو از سربازی معاف میکنه یا نه ؟

------------------------

به ازای حضور در جبهه بین 2 تا 9 ماه هم میکنن یا خیر ؟

بنده متولد 13 فروردین 72 هستم و امسال کنکوری ام . باید چیکار کنم ؟ لطفا" کامل توضیح بدید چون هیچی از این سربازی و قوانینش نمیدونم.

------------------------

ببخشید طولانی شد.

موفق باشید :40:

Gladiator King
13-06-2011, 02:26
سلام دوستان

ابتدا آرزوی سلامتی و شادکامی میکنم برای همه سربازان و مشمولان گرامی.

چند سؤال داشتم : برای کسانی که پدرشون از طرف سپاه تو جبهه خدمت کرده کارت ایثارگری صادر میکنن یا نه ؟

ما که از جانبازی خیری ندیدیم. نامدرا با وجود اینکه حق مسلّممون بود بهمون جانبازی رو ندادند.

و آیا داشتن کارت ایثار پدر ، پسر رو از سربازی معاف میکنه یا نه ؟

------------------------

به ازای حضور در جبهه بین 2 تا 9 ماه هم میکنن یا خیر ؟

بنده متولد 13 فروردین 72 هستم و امسال کنکوری ام . باید چیکار کنم ؟ لطفا" کامل توضیح بدید چون هیچی از این سربازی و قوانینش نمیدونم.

------------------------

ببخشید طولانی شد.

قضیه کارت ایثار رو نمیدونم ولی اگر پدر شما 30 ماه یا بیشتر جبهه باشه شما معاف میشید و اگر کمتر باشه طبق جدول زیر از خدمتتون کسر میشه

imanpod
13-06-2011, 03:04
با سلام و آرزوی موفقیت برای همه ی سربازا و اعزامیهای عزیز .
من هر چی گشتم ، فیلمی برا آموزش آنکادر پیدا نکردم . اگه لینکی چیزی پیدا کردین لطف کنین بذارین که این چند روز باقی مونده رو تمرین کنیم ، رفتیم آموزشی وقتمون تلف نشه . البته آموزش نوشتاریش تو چند تا وبلاگ بود ولی من هر کاری کردم نتونستم تو ذهنم مجسم کنم . نویسنده ی وبلاگه نوشته بود 2 هفته ی اول نیم ساعت طول میکشید تخت رو آنکادر کنن :18: . مگه اینقدر سخته ؟
اگه در مورد اطلاعات اولیه ی اسلحه ها هم سایتی چیزی سراغ دارید معرفی کنید . من برا تعریف کالیبر دوساعت گشتم ، آخرش تو ویکی پدیا فقط پیدا کردم .
من از جلو نظامم یادم رفته :27:
این mp3 player هم خیلی ستمه ها نمیذارن ببریم :8:.
راستی تو برگه ی سفید ما نوشته ساعت 6 صبح میدون سپاه باشیم ، اصلا امکانش هست که ما رو مستقیم از همونجا سوار کنن ببرن پادگان ؟ (میدونم معمولا میگن برین یکی دو روز دیگه بیاین)
یعنی برا احتیاط ساکمو ببرم ؟ یا اینکه به هیج وجه مستقیما همون روز نمیبرن ؟ اصلا قانونی داره ؟ اگه نداره من 1 تیر ساکمو ببرم میدون سپاه .

bolka
13-06-2011, 03:24
سوال فوري و مهم
من درخواست كفالت رو از طريق پليس +10 ثبت كردم. مدارك رو ازم گرفتن و يك برگه دادن كه عكسم روش اسكن شده و گفتن تا 20 روز ديگه برات نامه مياد كه بري نظام وظيفه. سوالم اينه كه اين نامه كه قراره فرستاده بشه دقيقآ چي هست و بايد بعدش دقيقآ چه كنم ؟

amin khan
13-06-2011, 06:41
آقا یه سوال میکنم نخندید
الان متولدین چه سالی میرن خدمت؟؟؟
بدون احتساب معافیت تحصیلی و غیره منظورمه

mehdi_vsgh
13-06-2011, 08:23
تهران.... لیسانس....... مازاد....... اعزام 1 تیر

به نظر شما کجا میوفتم؟؟

کدوم یگان؟؟ کدوم شهر؟؟

کجا احتمالش بیشتره؟؟؟؟؟
چون شما نیروی مازاد هستین....روز تقسیم هرجا که جای خالی بود شما رو میفرستن همونجا...هیچ قاعده ای نداره.......

من هر چی گشتم ، فیلمی برا آموزش آنکادر پیدا نکردم . اگه لینکی چیزی پیدا کردین لطف کنین بذارین که این چند روز باقی مونده رو تمرین کنیم ، رفتیم آموزشی وقتمون تلف نشه . البته آموزش نوشتاریش تو چند تا وبلاگ بود ولی من هر کاری کردم نتونستم تو ذهنم مجسم کنم . نویسنده ی وبلاگه نوشته بود 2 هفته ی اول نیم ساعت طول میکشید تخت رو آنکادر کنن :18: . مگه اینقدر سخته ؟
اگه در مورد اطلاعات اولیه ی اسلحه ها هم سایتی چیزی سراغ دارید معرفی کنید . من برا تعریف کالیبر دوساعت گشتم ، آخرش تو ویکی پدیا فقط پیدا کردم .
راستی تو برگه ی سفید ما نوشته ساعت 6 صبح میدون سپاه باشیم ، اصلا امکانش هست که ما رو مستقیم از همونجا سوار کنن ببرن پادگان ؟ (میدونم معمولا میگن برین یکی دو روز دیگه بیاین)
یعنی برا احتیاط ساکمو ببرم ؟ یا اینکه به هیج وجه مستقیما همون روز نمیبرن ؟ اصلا قانونی داره ؟ اگه نداره من 1 تیر ساکمو ببرم میدون سپاه .
سلام...
پسر چه عجله ای داری تو؟؟؟؟ اون نویسنده وبلاگ خیلی حرف چرتی زده!!:31: بسته به هوش و استعدادتون نهایتا تو 2-3 بار آنکادر کردن دستتون راه میوفته...تازه میتونید از روشهای تکنیکی هم استفاده کنید:دی چند صفحه پیش بهتون گفتم (فکر کنم تو پست اول هم هست) با خودتون چنتا سنجاق ببرین نخ و سوزن هم ببرین که برای آنکادر کمکتون میکنه میتونید بعضی از قسمتهای تخت رو با سنجاق ببندید که وقتی روش میخوابین آنکادرتون زیاد بهم نریزه و صبح که بیدار باش دادن در سه شماره تختتون را مرتب کنید.....شما رفتی یگان اولین چیزی که بهتون یاد میدن همین آنکادر کردنه....توضیح نوشتاریش یه جورایی غیر ممکنه:دی فیلمی هم ازش نیست(حالا زیاد بهش فکر نکن)
موارد فوق در مورد اسلحه ها هم صدق میکنه.....اصلا از حالا فکرشو نکن..حتی تو پادگان هم که رفتی نمیخواد فکرشو کنی....حالا مثلا نمره ازمونت کم بشه چی میشه؟؟؟؟؟؟ (به خدا هیچ فرقی نمیکنه....پایین ترین نمره رو هم بگیری نهایتش اینه که درجت کمتر میشه...که اگه نیروی انتظامی باشی حتی به نفعت هم هست!!!)

در مورد بردن ساک...والا روال بر این بوده که همون روز تهران اعزام نمیکنه...شما میرین برگه هاتون رو تحویل میدین و یه سری توضیحاتی بهتون میدن و بعدش میگن مثلا فردا صبح ساعت 7 ترمینال باشین تا بفرستیمتون برین:20: دیگه خود دانی میخوای احتیاط کنی یا نه!!!؟:11:

آقا یه سوال میکنم نخندید
والا دقیق نمدونم ولی فکر کنم متولدین 71 به بعد...... البته بازم سوال کنید

hts1369
13-06-2011, 08:28
ادم تو 15 دقیقه با رفیقش تخت دو نفر رو انکارد میکنه.
اصلا انکارد کاری نیست در ثانی شما اولش دو نفری یه تخت رو انکارد میکنید این باعث میشه خیلی راحت انکارد بکنی.
مشخصات اسلحه به په دردت میخوره ؟؟؟؟؟ رفتی اونجا چندتا اسلحه رو برات توضیح میدن (همه چیزش رو میگن از وزن گرفته تا سازنده و برد مفیدو ...)
حالا مونده تا بفهمی چقدر ستمه وقتی میفهمی mp3 player نداشتن چقدر ستمه که ساعت 2 تا 4 صبح تو یه محوطه تنهای تنها پست بدی اونموقع میفهمی چه ستمیه
قانون میگه شما باید همون روز برید پادگان چون از همون روز شما سرباز هستید.اگه قرار باشه کسی به شما بگه برید چند روز دیگه بیاید تو خود پادگان بهتون میگن احتمال اینکه از میدون سپاه ببرید پادگان زیاده ولی احتمالا اونجا میفرستنتون خونه میگن برید چند روز دیگه بیاید.
ساک ببرید , کچل هم بکنید (ارزش نداره واسه یه روز مو داشتن ببرنتون تو پادگان موی سر صد نفر و مثل ببخشید پشم گوسفند بزنن).
من که خدمتم تموم شده العان میبینم ادم هیچ وقتی مثل وقتی که روز اول داره میره پادگان در پادگان رو میبینه استرس نداره (ادم نرفته میگه غلط کردم اومدم)

fedaghi
13-06-2011, 10:23
آقا یه سوال میکنم نخندید

1372=18-1390 فراخوان
1371=19-1390 اعزام

abbas_apolo
13-06-2011, 10:33
سلام یه سوال دارم . . . . . توی پادگان زرنگ باشی خوبه یا کمی تنبل . . . . . . نمیخوام از خودم تعریف کنم چون یه چندین سالیه که میرم رزمی .:5: . . . نمیدونم تو پادگان چستوچاپک نشون بدم یا کمی تنبل . . . . . :20:؟؟؟

hts1369
13-06-2011, 10:52
سلام یه سوال دارم . . . . . توی پادگان زرنگ باشی خوبه یا کمی تنبل . . . . . . نمیخوام از خودم تعریف کنم چون یه چندین سالیه که میرم رزمی .:5: . . . نمیدونم تو پادگان چستوچاپک نشون بدم یا کمی تنبل . . . . . :20:؟؟؟
کسی از تنبلی تو پادگان ضرر ندیده.زیادی فعال و پر انرژی باشی میخوان ازت کار بکشن

Netw0rks
13-06-2011, 11:13
کسی از تنبلی تو پادگان ضرر ندیده.زیادی فعال و پر انرژی باشی میخوان ازت کار بکشن

موافقم شدید ! :20:

mehdi_vsgh
13-06-2011, 11:31
هرچی تنبل باشی به نفعته....
من خودم کاری کرده بودم که از صبحگاههای عمومی منفکم کرده بودن....راحت بچه ها میرفتن رژه ماهم فرماندمون میفرستاد میرفتیم پشت درختا قایم میشدیم بچهه ها که بر میگشتن دوباره بر میگشتیم سر صف!!!
تا میتونی بپیچون!!! زرنگ بخوای خودتو نشون بدی ازت حمالی میکشن!!!

farhadnamir_2003
13-06-2011, 11:55
درمورد پادگان بیگلری مشکین شهر پستای صفحات قبل رو جستجو کن (پست های من) توضیحاتی دادم

روز اول تیر شما باید بری میدان سپاه!! به احتمال زیاد میگن فرداش با وسایل کامل ترمینال جنوب حاضر باش!
برای تاهل تا اونجایی که میدونم کپی عقد نامه و کپی شناسنامه خودتون و خانمتون!!

یعنی روز ا تیر وسایلی نبریم؟
بعد چیز دیگه اینکه مرخصی چطوریه تو مشکین شهر؟ چون خیلی مهمه این مساله
من برای یگان حتما میوفتم تهران؟چون متاهل هستم

mehdi_vsgh
13-06-2011, 12:02
یعنی روز ا تیر وسایلی نبریم؟
بعد چیز دیگه اینکه مرخصی چطوریه تو مشکین شهر؟ چون خیلی مهمه این مساله
من برای یگان حتما میوفتم تهران؟چون متاهل هستم

دقت نکردی دیگه...گفتم به احتمال زیاد .... حساب کتابی نداره ممکنه همون روز اعزامتون کردن یه وقت!!!

چون شما متاهل هستی اگه مدارک لازم را تحویل بدی حتما تهران خواهی افتاد!!! (اگر هم احیانا شهرستان افتادی به خاطر مشکل سیستمشونه بلافاصله میتونی بعدش اقدام کنی و انقالی بگیری بیای تهران!!!)

مرخصی هم چون متاهلی شاید هفته ای یک روز بهتون بدن مرخصی!!! ولی کلا بیگلری مرخصی نمیدن !!!!

asemuna
13-06-2011, 12:52
سلام من یک تیر اعزامم از سمنان برای 01 تهران .
. ایا همون روز مارو می برند تهران یا امکان داره همون جا سمنان بگن برید یه چند روز دیگه بیایید ؟( یعنی لباس ها رو همون جا بدنبگن برید اندازه کنید و ...

Gladiator King
13-06-2011, 13:13
از دوستان کسی بوده که ماه رمضان توی دوره آموزشیش باشه؟

آخه ماه رمضون از 5/10 شروع میشه و توی آموزشی ما میوفته!

تو ماه رمضون میزارن استراحت کنیم یا اینکه دین و ایمون سرشون نمیشه؟

ar2007
13-06-2011, 13:14
ساک ببرید , کچل هم بکنید (ارزش نداره واسه یه روز مو داشتن ببرنتون تو پادگان موی سر صد نفر و مثل ببخشید پشم گوسفند بزنن).
فقط یه مشکلی هست تو برگه سفید زده با 4 بزنید من شنیدم مثلا برا جوادنیا که من باید برم میگن برید وقتی با لباس میاید با 2 بزنید!
حالا من یه بار با 4 بزنم یه بار 2؟

hts1369
13-06-2011, 13:29
از دوستان کسی بوده که ماه رمضان توی دوره آموزشیش باشه؟

آخه ماه رمضون از 5/10 شروع میشه و توی آموزشی ما میوفته!

تو ماه رمضون میزارن استراحت کنیم یا اینکه دین و ایمون سرشون نمیشه؟
من اموزشی تو ماه رمضون بود خیلی راحت تر میگیرن البته احتمالا 40 روز اول که تو ماه رمضون نیست فشار بیشتر بیارن ولی تو اون 20 روز اصلا سخت نمیگیرن

فقط یه مشکلی هست تو برگه سفید زده با 4 بزنید من شنیدم مثلا برا جوادنیا که من باید برم میگن برید وقتی با لباس میاید با 2 بزنید!
ببین تو اموزشی مو سر شما نباید تو دست فرمانده بیاد که یعنی 2 (باچهار بزنی تو دست میاد) ولی اول بسم الله کسی خیلی به این چیزها گیر نمیده بعدش مربی اموزش بهتون میگه که باید با چند بزنید ( روز اول با 2 یا 4 نزنید با 8 یا بالاتر بزنید)

Netw0rks
13-06-2011, 13:32

حالا 4 یا 2 چه فرقی داره ؟
ولی حتما قبل اعزام موهاتو بزن که مجبور نشی تو پادگان بزنی !
بلایی که سر من اومد ! :19:

shabe.saket
13-06-2011, 14:31
بچه ها یه سوال...
اینی که میگید پوتین رو ببرید بیرون عوض کنید، مال این نظامی فروشی ها جنس خوبیه؟
و اینکه میگید بالای 43 بردارید...حتما میخرن دیگه این نظامی ها؟
از اون پوتین اسرائیلی ها پیدا میشه؟
من یدونه از این پوتین اسرائیلی ها (طرحش ه) دارم ساخت چین، فوق العاده هست...واسه کوهنوردی میپوشم...از اینا پیدا میشه؟

A.IvI.I.N
13-06-2011, 15:33
سلام دوستان
خيلي وقت بود ميخاستم در مورد سربازي و شرايط معافي مشاوره بگيرم ولي وقت نميشد.
من تك پسر هستم و بابام چند ماه ديگه ميره تو 58 سال.
شنيدم تك پسرا اگه باباشون بالاي 60 باشه يا 59 سال تموم ميتونن كفالت بگيرن و معاف بشن.
منم روي همين حساب دارم درسم رو كش ميدم.
حالا ميخوام بدونم اين قانون هنوز پابرجاست...!؟
سن دقيق همون 59 سال تموم هستش يا..!؟
نميتونم حين درسم درخواست بدم معاف بشم..؟

راهنماييم كنين ممنون ميشم:11:

ahad_judo
13-06-2011, 15:40
دوستان من هم 7 ماه سابقه خدمتی در نیرو دریایی سیرجان دارم و بعدش هم یگان دژبان تهران بودم.
الان که با لیسانس دارم میرم آموزشیم سیرجانه یا انزای.
اقای milad , hitboy:
دوستان شما که بودید خبر دارین چطوریه؟

ghasem2020
13-06-2011, 16:03
سلام دوستان
شنيدم تك پسرا اگه باباشون بالاي 60 باشه يا 59 سال تموم ميتونن كفالت بگيرن و معاف بشن.

آره 59 سال تمام بايد باشه پدرتون و يا اينكه خداي نكرده كسي پدرش از كار افتاده باشه و نياز به مراقبت داشته باشه كه در اون صورت شوراي پزشكي بايد تأييد كنند و اون موقع شرط سني براي معافيت لازم نيست.
معافيت كفالت تنها معافيتي هستش كه ميشه در حين تحصيل هم كاراش رو انجام داد.
من پسر عموم در حين تحصيل معاف شد.
برو حالشو ببر دوست ِ عزيز.

imanpod
13-06-2011, 16:21
سلام دوستان

آره کفالت میدن . فقط حواست باشه یه موقع غیبت نخوری . غیبت کنی دیگه معافیت نمیدن . سن دقیقم همون 59 تمام هست .

S126
13-06-2011, 16:25
آقایون در شرف اعزام به خدمت دوست دارید قانون نسبیت انیشتین رو خیلی خوب درک کنید ؟ :
الان این 7 روز مونده به پایان ماه و رسیدن زمان اعزام همون قدری برای شما زود می گذره و مثل برق و باد به روز اعزام نزدیکتر میشید چند برابرش برای ما که داخل خدمت هستیم دیر میگذره و جون ما رو داره میگیره و کلی عذاب می کشیم که فقط برسیم به سر ماه بعدی و یه ماه دیگه رو پر کنیم. و منتظر پایان این ماه و شروع ماه بعدی!!
حالا قانون نسبیت زمان دستتون اومد؟

vahidgame
برای اونایی که توی برگه سفید تاریخ اعزام رو یک تیر زده احتمالش هست که دقیقا همون یک تیر اعزام بشن؟!
آخه همه میگن که معمولا میگن برید دو سه روز دیگه بیاید

abbas_apolo
سلام به همه داداشای خوبم . . . . من این روزا خیلی سوال کردم هم از شما و هم از دیگران . . . اونجور که معلومه نیروی انتظامی وقت آزاد برای کسی نمیذاره . . . و هیچ کسی از این نیرو راضی نیست . . . . راستش من خودم دنبال این بودم که از سربازی استفاده کنم مثلا برای ارشد آماده بشم یا چه میدونم زبانم رو بهتر از الان کنم ولی همه کسایی که باهاشون صحبت کردم (اونایی که نیروی انتظامی بودن) یک صدا میگن اصلا توی نیروی انتظامی وقتی نداری . . . .خلاصه منم فعلا تصمیم گرفتم 1 تیر نرم و یه ریسک کنم . . . اینو میدونم که شاید بازم نیروی انتظامی و بدتر از اردبیل برای اموزشی بیافتم. . . . ولی میخوام شانسمو امتحان کنم . . . . میخوام بدونم نظرتون چیه(اینو احتساب کنید که طرف میخواد کمی وقت خوندن داشته باشه) . . . . . . و دوم اینکه من دقیقا 29 اسفند 89 لیسانس گرفتم و تا برج 6 سال 90 وقت داشتم دفترچه سربازی پست کنم . . . حالا اگه نرم اضاف میخورم اگه اره چند ماه؟؟؟/ ممنون از همتون

ar2007
13-06-2011, 16:40
دوستان کسی میدونه استشهاد محلی رو چه جوری باید تهیه کنیم برا تک پسر؟
ممنون میشم اگه توضیح یا نمونه ای داشته باشین بدین

mehdi_vsgh
13-06-2011, 16:50
برای اونایی که توی برگه سفید تاریخ اعزام رو یک تیر زده احتمالش هست که دقیقا همون یک تیر اعزام بشن؟!
بله احتمالش هست همون لحظه (البته ببخشید) مثله گوسفند سوار اتوبوس ها بکنن و حرکت به سمت پادگان!!!:13::13::13::13::13:

سلام به همه داداشای خوبم . . . . من این روزا خیلی سوال کردم هم از شما و هم از دیگران . . . اونجور که معلومه نیروی انتظامی وقت آزاد برای کسی نمیذاره . . . و هیچ کسی از این نیرو راضی نیست . . . . راستش من خودم دنبال این بودم که از سربازی استفاده کنم مثلا برای ارشد آماده بشم یا چه میدونم زبانم رو بهتر از الان کنم ولی همه کسایی که باهاشون صحبت کردم (اونایی که نیروی انتظامی بودن) یک صدا میگن اصلا توی نیروی انتظامی وقتی نداری . . . .خلاصه منم فعلا تصمیم گرفتم 1 تیر نرم و یه ریسک کنم . . . اینو میدونم که شاید بازم نیروی انتظامی و بدتر از اردبیل برای اموزشی بیافتم. . . . ولی میخوام شانسمو امتحان کنم . . . . میخوام بدونم نظرتون چیه(اینو احتساب کنید که طرف میخواد کمی وقت خوندن داشته باشه) . . . . . . و دوم اینکه من دقیقا 29 اسفند 89 لیسانس گرفتم و تا برج 6 سال 90 وقت داشتم دفترچه سربازی پست کنم . . . حالا اگه نرم اضاف میخورم اگه اره چند ماه؟؟؟/ ممنون از همتون
اضافه دفترچه ای اگه بخوری 3 ماه!!
بهدش چرا میخوای وقتت را تلف کنی؟ عمرت را هدر نده.....هرچی دیرتر بری سربازی بدتره!! در مورد بقیه موارد که ایا اضاف میخوری یا نه؟! بهتره بری از مرکز پلیس+10 نزدیک محلتون سوال کنید....

mehran gorji
13-06-2011, 17:16
اقایون من پرونده پزشکی شکست خورده ام را گم کردم.
در مورد گف پا.
الا دارم میرم سراغ دفترچه از نوع به نظرتون به خاطر نداشتن او اسناد پزشکی {که قبول نکردند}تاثیری تو معاف کردن تو حین خدمت داره یا نه؟
به نظرتون به اونا اهمیت میدن؟

pedram_sad
13-06-2011, 17:24
دوستان راجع به دویدن تو دروان اموزشی از این مقدار تایم تمرینات بدنی چند دقیقش دویدنه ؟
برای کسی که بعد از 8 یا 9 دقیقه مداوم دویدن درست محل قلبش تیر بکشه و پشتش تیر بکشه دچار گرفتگی شه چی ؟
جدا از این که زانو های ادم واقعا دچار بی حسی میشه انگار وزنت 2 برابر میشه

به زور میگن باز هم ادامه بده یا میتونه راه بره یا تیکه تیکه بدوه ؟

Pami
13-06-2011, 17:31
دوستان راجع به دویدن تو دروان اموزشی از این مقدار تایم تمرینات بدنی چند دقیقش دویدنه ؟
برای کسی که بعد از 8 یا 9 دقیقه مداوم دویدن درست محل قلبش تیر بکشه و پشتش تیر بکشه دچار گرفتگی شه چی ؟

یکی اینو جواب بده مشکل منم هست : دی

mehdi_vsgh
13-06-2011, 17:34
در مورد گف پا.
الا دارم میرم سراغ دفترچه از نوع به نظرتون به خاطر نداشتن او اسناد پزشکی {که قبول نکردند}تاثیری تو معاف کردن تو حین خدمت داره یا نه؟
واقعا جواب سوالت رو نمیدونم.... اینو گفتم که فکر نکنی پستت رو ندیدم و خلاصه اتهاماتی بزنی به ما

ببین روزای اول برای همه این اتفاقات میوفته....منم همینطوری بودم ولی یواش یواش عادت میکنی....

اینکه بخوام بگم چقدر دویدنه بسته به فرماندتون داره.....
یه نفر میخواد اذیتتون کنه همش بدو بیاست میده و نفستو میگیره یکی دیگه کمتر!!! البته به خودتون و بچه های گروهانتون هم بستگی داره اگه منظم تر باشن کمتر اذیتشون میکنن......:10:

ghasem2020
13-06-2011, 17:35

دوست عزيز اگه نميتوني و اين حالت ها بهت دست ميده روز اول اينو بهشون بگو اگه قبول كردن كه بهت فشار نيارن كه هيچي و اگه قبول نكردن شما يه كم بدو و بد قلبت رو بگير و راه برو. نهايتش اينه كه بگه سينه خيز يا غلت يا پا مرغي برو كه ميتوني اين چيزا رو خودتو روي زمين سر بدي و بپيچونيش. :31:

البته ليسانسه ها و به خصوص اونايي كه اراك هستن رو خيلي كم اذيت ميكنند بنا به گفته ي دوستان.

S126
13-06-2011, 17:36

حاجی یعنی شما بعد از 9 دقیقه دویدن این حالت بهت دست میده:18: داداش عضو تیم ملی ای چیزی نیستی؟
من که بعد از 1 دقیقه دویدن به حالت سکته می افتم و تا فیها خالدونم تیر میکشه چی بگم؟ الان هم در خدمت ارتشم:13: :8:

pedram_sad
13-06-2011, 17:52
مرسی از دوستان

خوب یک سری مشکل تنفسی دارن یک سری هم سیگار و این موارد

من قدم 190 هست و اضافه وزن دارم یکم

لیسانس نرم افزار هستم و افتادم پدافند هوایی شهد که میگن هتله نمیدونم
خیلی هم کم پیش اومده دویدن برام

اگه قبل دویدن هر نرمش و ورزش دیگه باشه مثل دراز نشست و بشین پاشو و غیره زیاد میتونم برم
اما وقتی دویدم بعدش دیگه اونا رو هم نمیتونم

بیشتر این رو پرسیدم که بدونم این مدت چی تمرین کنم

الان چند روزی هست مثل همین امروز از 5:20 تا 6 حدودا 25 دقیقه دویدم و بعدش نرمش و بعدش 2 تا 18 تا بشین پاشو و 2 مین هم پا مرغی

که الان اصلا زانو و زانو به پایین رو حس نمیکنم و یک حالتی شبیه توهم دارم:31:
حالا اونجا 1 تیر تو اون گرما با اون لباس و پوتین مطمنا این امار کم تر میشه

=====

کلا وقتی میگن اموزشی برام محیطی تجسم میشه که 3 یا 4 ساعت در روز بدون توجه به فیزیک و وزن و قد طرف میدونن و کار میکشن و حتی کم بیاره هم مهم نیست و اگه ادامه ندی تنبیه و چه میدونم نکته منفی چیزی داره

4 یا 5 دست لباس زیر با این شدت تعریق خیلی کمه اونم 1 تیر

S126
13-06-2011, 18:00
اون دوره ای که ما اعزام شدیم یعنی اول دی با توجه به اینکه به سیبری ایران هم اعزام شده بودیم (عجب شیر ) واقعا از شدت و سوز سرما مخصوصا در زمان نگهبانی های نصف شب اذیت شدیم و هیچ وقت از ذهنم پاک نمیشه ولی در عوض چند تا خوبی و خاصیت هم داشت و اون اینکه در زمان دویدن و خر حمالی عرق نمی کردیم و فقط گرمای لذت بخشی بهمون دست میداد طوری که دویدن و ورزش آرزومون بود. و دیگری هم با توجه به کمبود حمام و استحمام هفته ای یکباری معلم نبود اگر جای گرمی بودیم چطوری کپک می زدیم. ضمن اینکه سرما رو میشد با پوشیدن لباس حل کرد ولی گرما رو نمیشه هیچ رقمه جز با کولر و آب خنک (که توی پادگان تقریبا از محالاته ) مرتفع کردم.(فرض کن با پاهای عرق سور مجبور بشی بدوی !)

حالا اینا رو نه برای اینکه بچه های اعزامی تابستون رو نا امید کنم یا خدای نکرده بهتون استرس وارد کنم بلکه فقط به قصد تضعیف روحیه و با قصد و غرض و برای یادآوری عرض کردم!

hts1369
13-06-2011, 18:04
بچه ها یه سوال...
اینی که میگید پوتین رو ببرید بیرون عوض کنید، مال این نظامی فروشی ها جنس خوبیه؟
و اینکه میگید بالای 43 بردارید...حتما میخرن دیگه این نظامی ها؟
از اون پوتین اسرائیلی ها پیدا میشه؟
من یدونه از این پوتین اسرائیلی ها (طرحش ه) دارم ساخت چین، فوق العاده هست...واسه کوهنوردی میپوشم...از اینا پیدا میشه؟
اگه از اون اصل قدیمی ها داری که حیفه ببری تو خدمت رفیق هات بگیرن روش یادگاری بنویسن:31: (شایدم خودشو یادگاری بردارن).
نظامی فروشها جنس خوب هم دارن پوتین خودتون رو بدین نهایتا 5 تومن هم سر بدین یه پوتین میتونین بگیرین که سبک باشه و اذین نشی.
پوتین یخ خورده جا واز میکنه ولی شما یه شماره وردارید که همون اولش تو پاتون راحت باشه . چون اگه العان تنگش رو وردارید زمستون تنگ میشه اذیت میشید.
بند پوتین رو هم مثل اسکلها سفت نکنید روز اول پاهاتون داغون بشه.

داداش احتمال اینکه همون موقع هم ببرنتون زیاده (ولی احتمالا اگه هم از اونجا ببرنتون پادگان بهتون یه کوله میدن (که شامل لباسها و بقیه استحقاقی ها میشه و میگن برید مثلا 4 روز دیگه برگردید).

داداش نیرو انتظامی که اصلا وقت برات نمیزاره ولی اگه العان نری 3 ماه اضافه میخوری بخدا سه ماه خیلی حرفها از طرفی از کجا میدونی دفعه بعد یه جای دیگه میفتی.

دوستان کسی میدونه استشهاد محلی رو چه جوری باید تهیه کنیم برا تک پسر؟
ممنون میشم اگه توضیح یا نمونه ای داشته باشین بدین
برو یه برگه A4 بنویس که اهلی محل شهادت میدن که تو تک فرزند هستی بعد بده سرپرست خانواده ها تو محل امضا کنن بعد ببر مسجد محلتون یه مهرو امضا بزنن .همین.
روز اول خیلی عجله نکنید برا رفتن به خونه قشنگ تو پادگان تمام وسایلتون رو نگاه کنید اول ببینید که چیزی کمو کسر نباشه دوم لباسهاتون رو تن بکنید ببینید اندازتون هست اگه بود که هیچ ولی اگه اندازه نیست با سربازهای مثل خودتون که روز اولشونه عوض کنید.
مخصوصا اورکت و پوتین رو چون بیرون یه اوکت رو تنگ بکنن 10 یا 15 تومن میگیرن اصلا هم خوب تنگ نمیکنن.
شلوارو پیراهن رو هم اگه یه شماره بزرگ بگیرید به کسی بر نمیخوره چون تو اموزشی باید اونقدر بشین و پاشو برید که اگه تنگ باشه خشتک شلوارتون پاره میشه از طرفی فکر زمستون هم باشید که تو سرما باید زیر این لباسها لباس بپوشید.

farhadnamir_2003
13-06-2011, 18:12
دقت نکردی دیگه...گفتم به احتمال زیاد .... حساب کتابی نداره ممکنه همون روز اعزامتون کردن یه وقت!!!

چون شما متاهل هستی اگه مدارک لازم را تحویل بدی حتما تهران خواهی افتاد!!! (اگر هم احیانا شهرستان افتادی به خاطر مشکل سیستمشونه بلافاصله میتونی بعدش اقدام کنی و انقالی بگیری بیای تهران!!!)

مرخصی هم چون متاهلی شاید هفته ای یک روز بهتون بدن مرخصی!!! ولی کلا بیگلری مرخصی نمیدن !!!!

ﻣﺮﺳﯽ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﻓﻘﻂ ﺍﻭﻥ ﻣﺳﺎﻟﻪ ﺟﺮﺍﺣﯽ ﺑﯿﻨﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﯿﻨﯽ ﺭﻭﺯ ؟

abbas_apolo
13-06-2011, 18:26
داداش نیرو انتظامی که اصلا وقت برات نمیزاره ولی اگه العان نری 3 ماه اضافه میخوری بخدا سه ماه خیلی حرفها از طرفی از کجا میدونی دفعه بعد یه جای دیگه میفتی.

مرسی ازت . . . . . میدونید من میخوام کمی توی سربازی حرکت به جلو داشته باشم نه اینکه ایستا باشم . . . . راستش حرفتو قبول دارم که شاید بازم بیافتم همین نیروی لامصب . . . . . . . . ولی میخوام یه ریسک کنم . . . . راستش از خدام بیافتم ارتش یا سپاه(که این مورد عمرا!!!) و سه ماه بیشتر خدمت کنم . . . . . . ولی توی نیروی انتظامی نمیرم . . . . . فقط یه سوال ایا اگه من نرم و دوباره دفترچه پست کنم این دفترچه به دفترچه قبلی ربط داره یا نه ؟؟منظورم اینه که بازم شانسی میشه یا همون پرونده ی قبلی لحاظ میشه و من میافتم نیروی انتظامی؟؟؟

hts1369
13-06-2011, 18:42
مرسی ازت . . . . . میدونید من میخوام کمی توی سربازی حرکت به جلو داشته باشم نه اینکه ایستا باشم . . . . راستش حرفتو قبول دارم که شاید بازم بیافتم همین نیروی لامصب . . . . . . . . ولی میخوام یه ریسک کنم . . . . راستش از خدام بیافتم ارتش یا سپاه(که این مورد عمرا!!!) و سه ماه بیشتر خدمت کنم . . . . . . ولی توی نیروی انتظامی نمیرم . . . . . فقط یه سوال ایا اگه من نرم و دوباره دفترچه پست کنم این دفترچه به دفترچه قبلی ربط داره یا نه ؟؟منظورم اینه که بازم شانسی میشه یا همون پرونده ی قبلی لحاظ میشه و من میافتم نیروی انتظامی؟؟؟
والا نمیدونم داش ولی من دیدم که ادم نره خدمت و دفعه بعدی هم که مدرک میفرسته بیفته همونجا.
ولی داداش العان تنت داغه میگی سه ماه اضاف میکشم بعدا که بخواهی بری میگی ایکاش این کارو نمیکردم.
یه چیزی هم درمورد نیرو انتظامی بگم که درسته خدمتش سخته ولی شما 18 ماه تو نیرو انتظامی خدمت کنی خدا وکیلی گرگ میشی العان سربازهای کلانتری همه گرگ هستن یعنی بعد خدمتت بیای بیرون کلی تجربه داری مخصوصا شما ها که (خداوکیلی قصد توهین ندارم) همش سرتون تو درسو حسابو کتاب و کامپیوتر بوده (خود منم همین طوری بودم) برید خدمت بیاد بیرون خیلی سخته تو جامعه بتونن سرتون کلاه بزارن به قول یارو گرگ میشی.
العان میدونم خیلی ها در مقابل این پست من موضع میگیرید که من بچه کف بازارم جن رو درس میدم و این حرفها ولی بیفتید تو کلانتری یه چیزیهایی میبینید که نظرتوت خیلی در مورد خودتون عوض میشه.

Machid
13-06-2011, 19:06
سلام دوستان
میخواستم ببینم برای معافیت پزشکی یا معاف از رزم کی باید اقدام کرد ؟ قبل از فرستادن دفترچه یا بعد از فرستادن دفترچه ؟

ghasem2020
13-06-2011, 19:43
سلام دوستان
میخواستم ببینم برای معافیت پزشکی یا معاف از رزم کی باید اقدام کرد ؟ قبل از فرستادن دفترچه یا بعد از فرستادن دفترچه ؟

براي اين معافيت بايد دفترچه بفرستين و سه حالت داره.
يا معاف ميشيد و ديگه خدمت نميريد.
يا معاف از رزم ميشيد و با اين شرط ميريد خدمت.
يا بدون هيچ تغييري و به صورت عادي ميريد خدمت.

خلاصه شرط اصليش اينه كه دفترچه بفرستي.

pedram_sad
13-06-2011, 19:59
دوست عزيز اگه نميتوني و اين حالت ها بهت دست ميده روز اول اينو بهشون بگو اگه قبول كردن كه بهت فشار نيارن كه هيچي و اگه قبول نكردن شما يه كم بدو و بد قلبت رو بگير و راه برو. نهايتش اينه كه بگه سينه خيز يا غلت يا پا مرغي برو كه ميتوني اين چيزا رو خودتو روي زمين سر بدي و بپيچونيش. :31:

البته ليسانسه ها و به خصوص اونايي كه اراك هستن رو خيلي كم اذيت ميكنند بنا به گفته ي دوستان.

قاسم جان اولش بهشون بگیم به نظرت بر نمیگردن بگن باید قبل اموزشی اقدام میکردی معاف ار زرم میگرفتی:31:
حالا که امدی یعنی میتونی و این حرف ها

از اون ورم تا اونجا که من میدونم برای این موراد کم اوردن به کسی معاف از رزم نمیدن

==

اونجا که شما بودی کسانی که مشکلشون مثل من بود حتما یکی از این دو حالتی میشدن که گفتی ؟

+

دوستان دیگه هم اگه تجربیاتشون رو از این مورد نحوه بر خورد مسولین اموزشی با افرادی که بعد از کمی دویدن واقعا نمیتونن ادامه بدن تو مراکزی که بودن رو بازگو کنن , ممنون میشم :20:

ghasem2020
13-06-2011, 20:23
قاسم جان اولش بهشون بگیم به نظرت بر نمیگردن بگن باید قبل اموزشی اقدام میکردی معاف ار زرم میگرفتی:31:
حالا که امدی یعنی میتونی و این حرف ها

از اون ورم تا اونجا که من میدونم برای این موراد کم اوردن به کسی معاف از رزم نمیدن

==

اونجا که شما بودی کسانی که مشکلشون مثل من بود حتما یکی از این دو حالتی میشدن که گفتی ؟

+

دوستان دیگه هم اگه تجربیاتشون رو از این مورد نحوه بر خورد مسولین اموزشی با افرادی که بعد از کمی دویدن واقعا نمیتونن ادامه بدن تو مراکزی که بودن رو بازگو کنن , ممنون میشم :20:

نه داداش بالاخره اونا هم حيوون نيستن و يكي دو بار كه ديدن نميتوني ديگه كاريت ندارن.
مثلاً ما داشتيم يكي رو كه اضافه وزن داشت و نميتونست بدوئه بعد اين دو سه بار كم آورد و نتونست چند روز بعد اينو بي خيالش شدن و اين چيزا رو ازش نميخواستن.
من خودم بعضي وقتا وقت دوييدن به قفسه سينم و شونه سمت چپم فشار وارد ميشد و وايميسادم و اونا هم كار خاصي نكردن با من.
يا مثلاً به مراتب بودن افرادي كه وقتايي كه بدو بايست ميرفتيم يه كم ميدوئيدن و يه جاشونو ميگرفتن و بعد اونا رو همون جا مينشوندن و ميگفتن غلت و اينا بياين تا برسين به آخر خط.
اينجوري هم اونايي كه زود ميرسيدن يه استراحتي ميكردن هم اينكه اون عده هم با دوز و كلك خودشونو سر ميدادن رو زمين و كلاً بساط خنده جور بود.
همه چي رو اونجا ميبيني و باهاش سازگار ميكني خودتو. نگران نباش.

mehdi_vsgh
13-06-2011, 21:28
امروز اخرین روز مرخصی ماست و از فردا مجدد باید بریم سر یگان!! التماس دعا داریم:20:

ghasem2020
13-06-2011, 21:39
مگه تايم اداري نيستي مهدي جون؟

mehdi_vsgh
13-06-2011, 21:51
مگه تايم اداري نيستي مهدي جون؟
نه عزیزم اداری نیستم من شیفتی هستم 12-24
قم که بودم اداری بودم الان که تهران اومدم شیفتی شدم!

pedram_sad
13-06-2011, 21:56
دوستان 3 تا سول

1 - این لباسی که برای اموزشی میدن رو باید برای یگان هم استفاده کنیم ؟ یعنی کل 17 ماه همین لباس هست ؟

2 - برای تمرین و رژه که از ادم عرق چکه میکنه دیگه رحم به این لباس نمیکنه , انوقت تو اموزشی میشه شستشون یا باید با همون وضع بپوشی دوباره برای کل روز ؟

3 - یک سوال هم راجع به نیرو ها و مراکز برام پیش اومده
برای اموزشی خوب هر 2 ماه یک بار یک سری میرن یک مرکزی که خوب سری قبلی کارشون تمام میشه و سری جدید جایگزین میشن
برای یگان چطوریه ؟
باید 15 ماه اونجا باشی انوقت هر 2 ماه مثلا نیرو جدید میاد ظرفیت پر نمیشه ؟ چطوریاست ؟

ghasem2020
13-06-2011, 22:10
نه عزیزم اداری نیستم من شیفتی هستم 12-24
قم که بودم اداری بودم الان که تهران اومدم شیفتی شدم!

24 رو مياي خونه ديگه؟؟
خدمتت دقيق كجاي نيروي انتظاميه؟

دوستان 3 تا سول

1 - این لباسی که برای اموزشی میدن رو باید برای یگان هم استفاده کنیم ؟ یعنی کل 17 ماه همین لباس هست ؟

2 - برای تمرین و رژه که از ادم عرق چکه میکنه دیگه رحم به این لباس نمیکنه , انوقت تو اموزشی میشه شستشون یا باید با همون وضع بپوشی دوباره برای کل روز ؟

برای اموزشی خوب هر 2 ماه یک بار یک سری میرن یک مرکزی که خوب سری قبلی کارشون تمام میشه و سری جدید جایگزین میشن
برای یگان چطوریه ؟
باید 15 ماه اونجا باشی انوقت هر 2 ماه مثلا نیرو جدید میاد ظرفیت پر نمیشه ؟ چطوریاست ؟

1- آره عين 17 ماه رو بايد بگذروني با همينا. من دو تا رو اصلاً استفاده نكردم. :31:
جنس لباساش عاليه داداش.

2- عرق كه فراووننه اونم تو اين فصل. براي ما كه هر چند روز يك بار ميگفتن لباساتونو بشوريد.
وضعي داشتيم ما اونجا. :31:
ما هم اين چيزا عين خيالمون نبود. وقتي رو خاك بايد ميشستيم غذا ميخورديم ديگه چه انتظاري ميشد داشت ؟ :20:

3- يگان اگه جايي باشي كه شلوغ باشه و سرباز زياد باشه مسلماً ترخيصي داره هر ماه. داداش خوب بستگي داره هم خدمتيات چن ماه خدمت باشن هر كي خدمتش تموم شد ترخيص ميشه و در صورت نياز به سرباز دوباره سرباز ميگيرن.

mehdi_vsgh
13-06-2011, 22:38
دوستان 3 تا سول

برای یگان چطوریه ؟
واقعا بعضی از سوالات رو که میخونم لذت میبرم!!!! :دی
1- بلی برای کل 17 ماه همین لباسه عوض نمیشه معمولا 2-3 دست لباس بهتون میدن
2- از جای قحطی که نمیاین!!! باید بشوری لباساتو دیگه:دی آب هست امکانات هم هست فقط پودر لباسشویی(از نوع دستی) با خودت ببر!! حالا مگه تو روز چقدر بدو به ایست دارین؟؟؟ صبح یه صبحگاه برگزار میشه اگه صف جمع داشته باشین معمولا به جز هفته اول حداکثر 2 ساعت صف جمع دارین بقیه روزتون تا ساعت 4-5 بعدازظهر تو کلاسا میگذرونید بعدازظهر هم که ازاد هستید اونقدر به خودتون زحمت ندین!!!
یه نکته دیگه: تو خدمت باید یه کم پاستوریزه بودن رو فراموش کنید....غذاهایی که میخورین اصلا فکر نکنید که چطوری درست شده....لباسای خاکی و گلی و روی خاک نشستن و غذا خوردن و.... همه اینا چیزای کاملا طبیعیه و نباید اینقد وسواس داشته باشین وگرنه خیلی اذیت میشین!!!
3- تو یگان که رفتی هر ماه نیروی جدید میاد وارد ستاد فرماندهی میشن ...نیروی انسانی با توجه به کمبود قسمتهای مختلف(معاونت ها - کلانتری ها و....) نیروها رو تقسیم میکنن.....
حالا اگه یگانتون کمبود نیروی پیدا کنه تو این مدت باید حتما درخواست بده به نیروی انسانی که نیرو کم داریم بعد اگه امکانش بود هروقت نیروی جدید اومد بهتون میدن!!!(که البته کاری به شما نداره شما خدمتت رو میکنی یهو میبینی یه سرباز خوشگل و خوشتیپ جدید!!!(:دی) وارد یگانتون شد....خودشون کارشون رو بلدن هروقت نیرو کم داشتن به نیروی انسانی تقاضا میدن!!!
یاد چند خاطره جالب (:دی) راجع به همین نیرو گرفتن از نیروی انسانی افتادم!!!(راسی تاپیکی جایی هست که بشه خاطراتمون را تعریف کنیم تو خدمت؟؟)

24 رو مياي خونه ديگه؟؟
خدمتت دقيق كجاي نيروي انتظاميه؟

والا اگه کاری نداشته باشن باهم معمولا 24 ساعت استراحتم رو میام خونه!!! بیشتر وقتها هم میام ولی معمولا تو این 24 ساعت استراحتم 2-3 ساعت نگهمون میدارن اونجا که اگه احیانا کاری پیش اومد چون نیرو کم داریم ازمون استفاده میکنن(نامه ببریم یا یه کار اداری اگه اتفاق افتاد)

اینجا مثل قم نیست...تو قم شرایط فوق العاده سخت بود و کار سنگین بود....یه وقتایی میشد که واقعا میوفتادم روی زمین و غش میکردم!!!! :19:اینجا خیلی راحت تره!!!:8:
کلا خدمت تهران نسبت به شهرهایی مثل قم به مراتب راحت تره!:8::5:

imanpod
13-06-2011, 22:39
وسطای خدمت فرمی چیزی نمیدن اگه کسی خودش دوست داشت استخدام نیرو انتظامی بشه ؟ میدونم به درد نمیخوره ها ولی از بیکاری و استعمال دخانیات سر کوچه و تو قهوه خونه :3:که بهتره ؟

یکی اینو جواب بده مشکل منم هست : دی دوستان یه خورده به جای نشستن پای p30world و ... برین تمرین کنین ، من علیرغم استعمال قلیان و ...(که صد البته کار اشتباهیه) دور از جون خودم و همه ی شما عزیزان مثل اسب راحت 4-5 ساعت میدوم .
شما هم اگه توجیه فیزیکی و پزشکی برا تنبلی نداشته باشین ، خوب معلومه یه کمی اذیتتون میکنن .
تنها راهش اینه که فیلم بازی کنین ، الکی قلبتونو بگیرین آه و ناله کنین . من سر تست اسید لاکتیک تربیت بدنی 2 این کارو کردم خیلی حال داد:27: . یه بنده خدایی هم اونجا باورش شده بود یه ربع 20 دقیقه ای داشت منو ماساژ میداد .

*Batman*
13-06-2011, 22:57
در مورد گف پا.

سلام.
نمیخوام ناامیدت کنم ولی احتمالش خیلی ضعیفه که تو نوبت های بعدی معافت کنن.
میتونی حین خدمت دوباره اقدام کنی واسه تجدید نظر.
الان برای کف پا و عرق دست هم خیلی سخت میگیرن.
امروز که کمیسیون بودم یه بنده خدا که آسم داشت تازه معاف از رزم شد.

Gladiator King
14-06-2011, 03:55
دوستان توی نیروی انتظامی وقت تقسیم به مدرک هم توجه میکنن؟

مثلا من که لیسانس نرم افزار دارم بزارن تو کارهای کامپیوتری و نفرستنم جریمه نویسی؟:31:

Netw0rks
14-06-2011, 07:32

مثلا من که لیسانس نرم افزار دارم بزارن تو کارهای کامپیوتری و نفرستنم جریمه نویسی؟:31:

نیروی انتظامی بعید می دونم این شکلی باشه !
دوستای من که لیسانس دارن و نیروی انتظامی خدمت میکنن ، یکیشون نگهبان کلانتریه ، یکیشون شده نگهبان بانک ، اون یکی هم مأمور ابلاغ !

H 2 H
14-06-2011, 08:17

خیر دوست عزیز مدرک ملاک تقسیم نیست ..... پارتی و آشنا حرف اول رو میزنه همه جا

abbas_apolo
14-06-2011, 08:37
سلام به همه . . . . . به احتمال قریب به 100 درصد من 1 تیر نمیرم . . . . قبول دارم سه ماه اضاف میخورم . . . به قول یکی از دوستای عزیز تنم گرمه نمیفهمم . . . . . . . ولی خداییش مشکل دارم درسته هر چی بندازی عقب بدتره ولی چاره ندارم . . . . . . میخوام برم دنبال بسیجم که راکد خورده و اونو درست کنم الانم میخوان دوره تکمیلی بزارن اگه اونو برم به احتمال زیاد سر از سپاه در بیارم . . . . . . کسی میدونه من که دارای غیبت میشم میتونم برم دوره تکمیلی؟؟؟!

H 2 H
14-06-2011, 09:13
سلام به همه . . . . . به احتمال قریب به 100 درصد من 1 تیر نمیرم . . . . قبول دارم سه ماه اضاف میخورم . . . به قول یکی از دوستای عزیز تنم گرمه نمیفهمم . . . . . . . ولی خداییش مشکل دارم درسته هر چی بندازی عقب بدتره ولی چاره ندارم . . . . . . میخوام برم دنبال بسیجم که راکد خورده و اونو درست کنم الانم میخوان دوره تکمیلی بزارن اگه اونو برم به احتمال زیاد سر از سپاه در بیارم . . . . . . کسی میدونه من که دارای غیبت میشم میتونم برم دوره تکمیلی؟؟؟!

دوست عزیز من جایی شنیده بودم که سپاه کسایی رو که اضاف دفترچه دارن نمیگیره !!! حالا راست و دروغش پای اون کسی که گفته !!
شما اصلا میتونستی همون لحظه ای که واسه دفترچه اقدام کردی واسه داخل سپاه افتادن هم اقدام کنی ولی الان یکم دیره !!!
پس تا مطمئن نشدی اقدام نکن که ضرر نکنی !

farhadnamir_2003
14-06-2011, 09:20
بچه ها بهترین جا برا نیرو انتظامی برای یگان که تقسیم می کنن کجاست؟
یه سوال برای معافیت:میدونم که اگه قبلا بینی شکسته باشه و نیاز به عمل زیبایی به علت تغییر زیاد داشته باشه معافیت داره،سوال اینه که آیا اگه قبلا شکسته باشه و به همون علت عمل زیبایی انجام داده باشیم معافیت داره؟

hts1369
14-06-2011, 09:38
بچه ها بهترین جا برا نیرو انتظامی برای یگان که تقسیم می کنن کجاست؟
یه سوال برای معافیت:میدونم که اگه قبلا بینی شکسته باشه و نیاز به عمل زیبایی به علت تغییر زیاد داشته باشه معافیت داره،سوال اینه که آیا اگه قبلا شکسته باشه و به همون علت عمل زیبایی انجام داده باشیم معافیت داره؟
خوب و بد رو از چه میدونی ولی از لحاظ مرخصی ستاد از همه بهتره.کلانتری از همه بدتر.
از لحاظ سختی کار ستاد از همه راحتره و یگان امداد از همه بدتره.
در مورد معافیت چیزی نمیدونم.

imanpod
14-06-2011, 10:16
خوب و بد رو از چه میدونی ولی از لحاظ مرخصی ستاد از همه بهتره.کلانتری از همه بدتر.
از لحاظ سختی کار ستاد از همه راحتره و یگان امداد از همه بدتره.
در مورد معافیت چیزی نمیدونم.
این ستاد یعنی کجا ؟ این جوری که شما میگی بهترین جا ستاده دیگه ؟ اگه راهی داره که بعد از آموزشی بیوفتیم ستاد لطفا دریغ نکنید .

pedram_sad
14-06-2011, 10:29
24
1- آره عين 17 ماه رو بايد بگذروني با همينا. من دو تا رو اصلاً استفاده نكردم. :31:
جنس لباساش عاليه داداش.

2- عرق كه فراووننه اونم تو اين فصل. براي ما كه هر چند روز يك بار ميگفتن لباساتونو بشوريد.
وضعي داشتيم ما اونجا. :31:
ما هم اين چيزا عين خيالمون نبود. وقتي رو خاك بايد ميشستيم غذا ميخورديم ديگه چه انتظاري ميشد داشت ؟ :20:

3- يگان اگه جايي باشي كه شلوغ باشه و سرباز زياد باشه مسلماً ترخيصي داره هر ماه. داداش خوب بستگي داره هم خدمتيات چن ماه خدمت باشن هر كي خدمتش تموم شد ترخيص ميشه و در صورت نياز به سرباز دوباره سرباز ميگيرن.

واقعا بعضی از سوالات رو که میخونم لذت میبرم!!!! :دی
1- بلی برای کل 17 ماه همین لباسه عوض نمیشه معمولا 2-3 دست لباس بهتون میدن
2- از جای قحطی که نمیاین!!! باید بشوری لباساتو دیگه:دی آب هست امکانات هم هست فقط پودر لباسشویی(از نوع دستی) با خودت ببر!! حالا مگه تو روز چقدر بدو به ایست دارین؟؟؟ صبح یه صبحگاه برگزار میشه اگه صف جمع داشته باشین معمولا به جز هفته اول حداکثر 2 ساعت صف جمع دارین بقیه روزتون تا ساعت 4-5 بعدازظهر تو کلاسا میگذرونید بعدازظهر هم که ازاد هستید اونقدر به خودتون زحمت ندین!!!
یه نکته دیگه: تو خدمت باید یه کم پاستوریزه بودن رو فراموش کنید....غذاهایی که میخورین اصلا فکر نکنید که چطوری درست شده....لباسای خاکی و گلی و روی خاک نشستن و غذا خوردن و.... همه اینا چیزای کاملا طبیعیه و نباید اینقد وسواس داشته باشین وگرنه خیلی اذیت میشین!!!
3- تو یگان که رفتی هر ماه نیروی جدید میاد وارد ستاد فرماندهی میشن ...نیروی انسانی با توجه به کمبود قسمتهای مختلف(معاونت ها - کلانتری ها و....) نیروها رو تقسیم میکنن.....
حالا اگه یگانتون کمبود نیروی پیدا کنه تو این مدت باید حتما درخواست بده به نیروی انسانی که نیرو کم داریم بعد اگه امکانش بود هروقت نیروی جدید اومد بهتون میدن!!!(که البته کاری به شما نداره شما خدمتت رو میکنی یهو میبینی یه سرباز خوشگل و خوشتیپ جدید!!!(:دی) وارد یگانتون شد....خودشون کارشون رو بلدن هروقت نیرو کم داشتن به نیروی انسانی تقاضا میدن!!!

با تشکر از هر دوی شما دوستان

نه منظورم پاستوریزه بودن نبود:31:

من فکر میکردم لباس زیر چند دست میدن و لباس اصلی فقط یک دست میدن که برای همین سوال پیش اومده بود برام که اگه خاکی و کثیف و نابود بشه وقتی بخوای بشوریش تا خشک بشه چی باید تنت باشه
که الان گفتید 2 یا 3 دست لباس میدن

الا مگه تو روز چقدر بدو به ایست دارین؟؟؟ صبح یه صبحگاه برگزار میشه اگه صف جمع داشته باشین معمولا به جز هفته اول حداکثر 2 ساعت صف جمع دارین بقیه روزتون تا ساعت 4-5 بعدازظهر تو کلاسا میگذرونید

بدو ایست رو نمیدونم چون نرفتم
اما دوستانی که پدافند مشهد بودن میگفتن 2 هفته اول صبح ها 8 تا 11 و عصیر ها 2 تا 4

یعنی روزی 5 ساعت تمرین و رژه و ... که این یعنی صاف شدن دهن مهن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

abbas_apolo
14-06-2011, 10:34
سلام بچه ها . . . . . . همین الان از پلیس بعلاوه 10 اومدم . . . . سوال کردم که من میخوام 1 تیر نرم (خالی بندی زدم مشکل خانوادگی دارم) . . . . ایا بایست از اول دفترچه پست کنم ؟؟ . . . . رئیسش جواب داد . . . . نخیر شما هر وقت حال کردی بری سربازی میری همون یگان خودتو معرفی میکنی . . . . حالا نمیدونم سر کارم یا واقعیته:37:

maziarb
14-06-2011, 10:35
سلام بچه ها . . . . . . همین الان از پلیس بعلاوه 10 اومدم . . . . سوال کردم که من میخوام 1 تیر نرم (خالی بندی زدم مشکل خانوادگی دارم) . . . . ایا بایست از اول دفترچه پست کنم ؟؟ . . . . رئیسش جواب داد . . . . نخیر شما هر وقت حال کردی بری سربازی میری همون یگان خودتو معرفی میکنی . . . . حالا نمیدونم سر کارم یا واقعیته:37:

نه داداش،کسی رو توی این موارد سرکار نمیذارن

abbas_apolo
14-06-2011, 10:42
نه داداش،کسی رو توی این موارد سرکار نمیذارن
پس از ماست که بر ماست . . . . . . دیگه داره حالم از این شانسم بهم میخوره . . . . . . اقا یکی بیاد از این نیرو یکم از خوبیاش بگه . . . . . یعنی هیچ خوبی نداره؟؟ . . . .

AmirSAMSUNG
14-06-2011, 10:44
سلام بچه ها مدارک تک پسری رو کی ازمون میخوان؟ حین آموزش ازمون میخوان؟

nimahandsomboy
14-06-2011, 11:00
با سلام

پسر دایی من الان تو اموزشی ارتش 01 افسریه هست

به من گفت وقتی رفتی اموزشی یه حلقه الکی دستت کن بگو من متاهل هستم

راحت بهت مرخصی میدن

گفت الکی بگو تازگی نامزد کردم و جدی فیلم بازی کن

به نظر شما این کار شدنی هست؟؟؟

ghasem2020
14-06-2011, 11:34
آره داداش كلاً تا ميتوني بايد كلك بزني. اونجا ميري و ميبيني و انواع و اقسام روش براي كلك زدن مياد تو ذهنت.

ما خودمون اومديم خار و سوزن ميزديم تو دست و پامون و به خاطر اين يه پايان دوره ي مشتي بهمون دادن. (مريضي ِ گال :27: ) قبل از اينكه دوره به پايان برسه فرستادنمون پايان دوره.
يه عده هم از اول از اين كارا ميكردن و اون موقع هم اينا رو 7 روز فرستاده بودن خونه.

به جرأت ميتونم بگم يكي از سخت ترين آموزشيهاي اين چن سال رو ما داشتيم تو كشور.
چون قانون نبود اصلاً. يه پادگان كوچولو با يه گروهان بوديم و هر چي بلا دوس داشتن سرمون مياوردن. :31:
حساب كنيد تا روز آخري كه اونجا بوديم از بعد از صبح گاه تا ساعت 12 بدو بايست و رژه و تنبيه و ... بود.
ظهر نماز و ناهار. (دير ميومد ناهار) . از ساعت 2/30 تا 3/30 الي 4 وقت استراحت داشتيم فقط.
از استرس اينكه الان ميان ميزنن تو اين در صاب مرده كه بيدارمون كنند و ببرنمون به خط كنند خوابمون نميبرد.
ساعت 4 هم تو اون گرما ميبردنمون توي آفتاب داغ تابستون و يه ساعت خبردار نگهمون ميداشتن. :41:
يه تعدادي از بجه ها بيهوش ميشدن و يكي دو بار آمبولانس اومد.
بعد از خبردارم تا ساعت 8 كه كم كم داشت هوا تاريك ميشد بازم بدو بايست و تنبيه و رژه...
ما كلاس خيلي كم داشتيم و از شانس گندمون هم تو فصلي آموزش بوديم كه روزا خيلي بلند بود.
شانس گند ديگه هم دقيقاً بعد از اينكه تموم كرديم ماه رمضون شروع شد. يعني اگه ماه رمضون تو دوره بود خيلي راحت تر باهامون برخورد ميكردن و زياد فشار نمياوردن به ما.

سر ِ ميدون تير رفتن چقدر عذاب كشيديم. دقيقاً 2 ساعت از كوه بالا رفتيم كه برسيم. :41: اونم با اون تن و بدن خسته.
از بلاهايي كه سر ِ ميدون تير سرمون آوردن اگه بگم نميدونم بخندم يا گريه كنم. :27:
خلاصه ما رو كشتن تا اين دوره تموم شد ولي يه چيز ِ جالب اينكه الان دلم براي اون دوران تنگ شده. :18:

خلاصه هميشه اينو در نظر داشته باشيد: چون ميگذرد غمي نيست!

دوست عزيز درباره ستاد پرسيده بود. ستاد همون فرماندهي انتظامي استان هستش. كارهاي اداري اونجا انجام ميشه.
البته فرماندهي انتظامي شهرستان هم همين شرايط رو داره.
اين دو محل درسته يه كم گير بازاره و بايد حواست باشه ولي خوب خيلي خدمت راحته.

reza8766
14-06-2011, 12:07
آقا قضیه چیه من هرچی لیسانس نرم افزار دیدم از تهران و دور و بر افتاده نیرو زمینی ارتش پاسداران(06)
قضیه چیه؟ مشکوک میزنه!؟ چه بلایی میخوان سرمون بیارن!؟:31:

asemuna
14-06-2011, 12:26
یه سوال درباره شلوار راحتی که تو 01 به ما می دن داشتم :31:
1- این که چه شکلیه از این شلوار ورزشی هاست یا بیژامه راه راهه و یا ....
2-بعدم اینکه می تونیم یک دست شلوار راحتی با خودمون ببریم استفاده کنیم یا حتما باید با اونی که خودشون می دن بچرخیم .
شرمنده دیگه سوالام داره کمکم تخصصی میشه :31:

H 2 H
14-06-2011, 12:30
سلام بچه ها مدارک تک پسری رو کی ازمون میخوان؟ حین آموزش ازمون میخوان؟

بله دوست عزیز در حین آموزشی !

ha789di
14-06-2011, 12:57
دوستان از امروز آموزش تکمیلی بسیج شروع میشه من اعزامم 6/1 هست به نظرتون تا اونموقع مدرکش آماده میشه؟

dh_meamar
14-06-2011, 13:09

باسلام.هرگونه سابقه بسيج ،دوره تكميلي درزمان غيبت حساب نميشه مطمئنم.درضمن اگرهم 1/4 نري فكركنم 6ماه اضاف بخوري تودفترچه نوشته ،خودت يه نگاهي بنداز
شماميتوني 1/4 خودتوبزني به مريضي (يه دستي ،پايي الكي بگي شكسته)بعدمدارك مريضيتو بدي يكي ببره نظام وظيفه بگه اينجوري شده .اونا خودشون ميندازند برا 1/6

Masоud
14-06-2011, 13:18
سلام

راحت ترین جا واسه خدمت کجاست ؟ سپاه ؟

farhadnamir_2003
14-06-2011, 13:19
ﺳﺘﺎﺩ ﯾﻌﻨﯽ ﭼﯽ ؟ﭼﯽ ﮐﺎﺭ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ؟
ﺍﻭﻝ ﺍﮔﻪ ﭘﺮﺳﯿﺪﻥ ﭼﯽ ﮐﺎﺭ ﺑﻠﺪﯼ ﺑﻬﺘﺮﻩ ﺑﮕﯽ ﺑﺎ ﻧﻪ؟
ﻣﺜﻼ ﻣﻦ ﺭﺷﺘﻪ ﺍﻡ ﻓﻨﺎﻭﺭﯼ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﻫﺴﺘﺶ ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮ ﻭ ﺷﺒﮑﻪ ﻭ ﺳﺨﺖ ﻭ ﻧﺮﻡ ﺑﻠﺪﻡ ﺑﺎ ﭘﺎﯾﮕﺎﻩ ﺩﺍﺩﻩ ﻭ ﺍﯾﻨﺎ

asfa
14-06-2011, 13:48
اگه اعزامی 89 هستی همون قانون قدیم واست حساب میشه .... چه واسه بسیج چه واسه جبهه !
داداش مطمئنی یا از روی اصول کاری میگی ؟
آخه من از هر کی یه چیزی میشنوم ...
کسی اقدام کرده با این شرایط ؟

---------- Post added at 02:48 PM ---------- Previous post was at 02:46 PM ----------

اون دوره ای که ما اعزام شدیم یعنی اول دی با توجه به اینکه به سیبری ایران هم اعزام شده بودیم (عجب شیر ) واقعا از شدت و سوز سرما مخصوصا در زمان نگهبانی های نصف شب اذیت شدیم و هیچ وقت از ذهنم پاک نمیشه ولی در عوض چند تا خوبی و خاصیت هم داشت و اون اینکه در زمان دویدن و خر حمالی عرق نمی کردیم و فقط گرمای لذت بخشی بهمون دست میداد طوری که دویدن و ورزش آرزومون بود. و دیگری هم با توجه به کمبود حمام و استحمام هفته ای یکباری معلم نبود اگر جای گرمی بودیم چطوری کپک می زدیم. ضمن اینکه سرما رو میشد با پوشیدن لباس حل کرد ولی گرما رو نمیشه هیچ رقمه جز با کولر و آب خنک (که توی پادگان تقریبا از محالاته ) مرتفع کردم.(فرض کن با پاهای عرق سور مجبور بشی بدوی !)

حالا اینا رو نه برای اینکه بچه های اعزامی تابستون رو نا امید کنم یا خدای نکرده بهتون استرس وارد کنم بلکه فقط به قصد تضعیف روحیه و با قصد و غرض و برای یادآوری عرض کردم!

کدوم گروهان و گردان بودی هم برج ؟

H 2 H
14-06-2011, 15:21
سلام

معلومه دیگه کجا راحته.....سپاه دیگه

---------- Post added at 03:21 PM ---------- Previous post was at 03:21 PM ----------

داداش مطمئنی یا از روی اصول کاری میگی ؟
آخه من از هر کی یه چیزی میشنوم ...
کسی اقدام کرده با این شرایط ؟

---------- Post added at 02:48 PM ---------- Previous post was at 02:46 PM ----------

کدوم گروهان و گردان بودی هم برج ؟

بله مطمئن باش

shabe.saket
14-06-2011, 15:21
پس از ماست که بر ماست . . . . . . دیگه داره حالم از این شانسم بهم میخوره . . . . . . اقا یکی بیاد از این نیرو یکم از خوبیاش بگه . . . . . یعنی هیچ خوبی نداره؟؟ . . . .

شانس شما از الان معلوم نمیشه...
از کجا میدونی آینده چجوری خواهد شد و شما توی چه شرایطی قرار خواهی گرفت.....

farhad_persona
14-06-2011, 15:29
بچه ها من با آشنامون تو سپاه صحبت کردم و اوکی رو داده و گفته کارت رو حتما درست میکنم.
احتمال داره اون موقع که من میخوام اعزام بشم سپاه نیرو نگیره و بگن پر شده؟ اون وقت این آشنای ما باز هم میتونه اوکی کنه؟

nimahandsomboy
14-06-2011, 15:36
کسی اینجا لیسانس زبان نیست؟؟؟

S126
14-06-2011, 15:44
والا خوبی که داره.مثلا بعضی از دوستانم که توی نیروی انتظامی مثلا راهور خدمت کردن می گن جا برای کاسبی خیلی بازه. البته خوب میدونی تخلف هست و .... ولی خوب اگه اهلش باشی می تونی بار خودت رو ببندی.بعضی ها بودن که پیاده رفتن خدمت و با یه 206 برگشتن :27: البته پولش مشکل داره ها !!

حالا حساب کن لب مرز و پلیس گمرک و... دیگه چه وضعیه !

AmirSAMSUNG
14-06-2011, 15:44
کسی اینجا لیسانس زبان نیست؟؟؟

من هستم عزیز.

S126
14-06-2011, 15:46
بچه ها من با آشنامون تو سپاه صحبت کردم و اوکی رو داده و گفته کارت رو حتما درست میکنم.
احتمال داره اون موقع که من میخوام اعزام بشم سپاه نیرو نگیره و بگن پر شده؟ اون وقت این آشنای ما باز هم میتونه اوکی کنه؟

داداش زندگی به من ثابت کرده : روی حرف هیچکس حساب نکن.توی همین سربازی 10 نفر از کله گنده و کله کوچیک به من قول دادن و وعده دادن ، هیچکدومشون به درد من نخوردن و خودم بر اساس شانس تقسیم شدم.

asfa
14-06-2011, 15:57
معلومه دیگه کجا راحته.....سپاه دیگه

---------- Post added at 03:21 PM ---------- Previous post was at 03:21 PM ----------

بله مطمئن باش
بابای من 6 ماه رفته جبهه و من ورودی 89 هستم اما هنوز اقدام به گرفتن کسری نکرده خیلی میترسم که قانون 90 اجرا بشه برام کلا 108 روز کسری داشتیم که اونم داره میشه 54 روز !!!
اینو توی فاش نیوز نوشته :

وي با بيان اينكه مابقي مقررات مربوط به ايثارگران و امدادجويان همچون سابق است و تغييراتي در آن صورت نگرفته است، افزود: در اين ابلاغيه آورده شده كه كليه كساني كه در سال 88 و 89 گواهي هاي خود را همچون گواهي جبهه، سه برادري و غيره دريافت كرده اند گواهي هاي آنان مورد قبول بوده و اين مقررات عطف به ماسبق نمي شود.

abbas_apolo
14-06-2011, 15:58
والا خوبی که داره.مثلا بعضی از دوستانم که توی نیروی انتظامی مثلا راهور خدمت کردن می گن جا برای کاسبی خیلی بازه. البته خوب میدونی تخلف هست و .... ولی خوب اگه اهلش باشی می تونی بار خودت رو ببندی.بعضی ها بودن که پیاده رفتن خدمت و با یه 206 برگشتن :27: البته پولش مشکل داره ها !!

حالا حساب کن لب مرز و پلیس گمرک و... دیگه چه وضعیه !
نه بابا ما تا 23 سالگی هر چی خوردیم خدایی حلال بود (فکر کنم به خاطر همین قدم شده 165:31:) . . . . . حروم به من نیومده . . . حلال میخوریم این عاقبتمونه

S126
14-06-2011, 16:25
سلام

الان این جایی که من هستم (نیروی زمینی ارتش) یکی از بهترین جاهاش هست .یه محیط اداری که صبح با لباس کادری میرم و ساعت 2 برمی گردم خونه. 5 شنبه ها تا ساعت 12.هیچ وقت هم نه ماموریت داریم ، نه آماده باش .همه تعطیلی ها رو هم تعطیلیم مگه اینکه نگهبان باشیم (چون خودم لوحه رو می چینم تعطیلی ها هم تعطیلم !! )کارم هم اداری و تایپ و بایگانی هست و زیر کولر گازی کار میکنم :8:ماهی هم 2-3 بار گروهبان نگهبانی دارم که اگر توی قسمت های ریاست و فرماندهی بودم اون رو هم نداشتم.البته خدا رو صد هزار مرتبه شکر می کنم چون همین الان همدوره ای های من دارن تو تیپ و لشگر از جنوب و غرب کشور گرفته تا شرق و شمال تو هوای گرم و خاک و خل و شرایط عملیاتی به سخت ترین وضع خدمت می کنن و آرزوی جای من رو دارن.:41:
سپاه هم کمابیش مثل همین جا هست که البته اون هم بستگی داره و البته که سپاه آماده باش و ماموریت می خوره (مسائل داخلی و مرزی ) ولی ارتش نه.

farhadnamir_2003
14-06-2011, 16:43
ﻣﺜﻼ ﻣﻦ ﺭﺷﺘﻪ ﺍﻡ ﻓﻨﺎﻭﺭﯼ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﻫﺴﺘﺶ ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮ ﻭ ﺷﺒﮑﻪ ﻭ ﺳﺨﺖ ﻭ ﻧﺮﻡ ﺑﻠﺪﻡ ﺑﺎ ﭘﺎﯾﮕﺎﻩ ﺩﺍﺩﻩ ﻭ ﺍﯾﻨﺎ
ﻣﯽ‌ﺷﻪ ﺑﮕﯿﻦ ؟؟

pedram_sad
14-06-2011, 16:48
ﻣﯽ‌ﺷﻪ ﺑﮕﯿﻦ ؟؟
یکی از فامیل هام تو حفاظت اطلاعات ارتش تو تهران کار میکنه

اتفاقا دیروز که داشتم حرف میزدم باهاش راجع به درست کردن جام تو یگان بعد از اموزشی , راجع به همین قضیه صحبت شد

گفت تحت هیچ عنوان اعلام نکن چیزی بلدی

حتی اگه گفتن پس برای چی مدرک داری چی یاد گرفتی تو دانشگاه بگو هیچی فقط تئوری بوده و عملی هیچ تجربه ای ندارم
حتی تایپ ساده

چون ال بتونن کار میکشن ازت و هیچ سودی هم نداره

reza8766
14-06-2011, 17:29
الان این جایی که من هستم (نیروی زمینی ارتش) یکی از بهترین جاهاش هست .یه محیط اداری که صبح با لباس کادری میرم و ساعت 2 برمی گردم خونه. 5 شنبه ها تا ساعت 12.هیچ وقت هم نه ماموریت داریم ، نه آماده باش .همه تعطیلی ها رو هم تعطیلیم مگه اینکه نگهبان باشیم (چون خودم لوحه رو می چینم تعطیلی ها هم تعطیلم !! )کارم هم اداری و تایپ و بایگانی هست و زیر کولر گازی کار میکنم :8:ماهی هم 2-3 بار گروهبان نگهبانی دارم که اگر توی قسمت های ریاست و فرماندهی بودم اون رو هم نداشتم.البته خدا رو صد هزار مرتبه شکر می کنم چون همین الان همدوره ای های من دارن تو تیپ و لشگر از جنوب و غرب کشور گرفته تا شرق و شمال تو هوای گرم و خاک و خل و شرایط عملیاتی به سخت ترین وضع خدمت می کنن و آرزوی جای من رو دارن.:41:
سپاه هم کمابیش مثل همین جا هست که البته اون هم بستگی داره و البته که سپاه آماده باش و ماموریت می خوره (مسائل داخلی و مرزی ) ولی ارتش نه.

دوست عزیز شما کجا افتادی که انقد خوبه؟ تهرانه؟
با شانس افتادی یا پارتی ؟
میشه بگی مدرکت چیه و چه درجه ای بهت دادن؟
اوضاع مرخصی چطوره؟ (غیر از تعطیلات)
این لباس کادری که میگین چه شکلیه؟

parsa 08
14-06-2011, 18:03
هر چی به 1 تیر نزدیکتر میشیم سوالهای جورواجور بیشتر به ذهن خطور میکنه ، کی این 18 ماه تموم میشه بریم سی خودمون ، البته به گفته ی خیلی از خدمت کرده ها دوران طاقت فرسای جماعت ایرانی تازه بعد از سربازی شروع میشه :31:

و اما سوال : 1 -شرایط منم مثل یکی از دوستانه که میخواست حین خدمتش وقت آزاد برای مطالعه داشته باشه ولی بواسطه خدمت تو نیروانتظامی این مهم گویا برامون فراهم نیست . ولی مگه خودتون نمیگید اگه شیفتی باشی 12-24 یا اگه ساعات اداری باشه حداکثر تا ساعت 17 تو یگان خراب شده خدمت میکنی:31:. ؟؟؟ ، خوب سپاه و ارتش هم همینجوریه دیگه حالا چند ساعت کم و زیاد که زیاد توفیری نمیکنه !!!. من فکر کنم وقتی که گرفته میشه همه جا یه جوره فقط یه جا مثل نیروانتظامی بیگاری ازت میکشن و بقولی گرگت میکنن :21: یه جا هم مثل سپاه لم دادی گوشه اتاق ، ترجیحا پای کامپیوتر که از اینترنت پرسرعت هم برخورداره :31: !!!

2 - این سابقه جبهه پدری اگه زیر 6 ماه باشه (مثلا 5 ماه و خورده ای ) این چه جوری محاسبه میشه ؟؟

3- کارت فعالی بدون در نظر گرفتن سابقه بسیج (حالا نهایتا 8 ماه ) به تنهایی چقدر کسری داره ؟؟

فعلا همینا ...

farhad_persona
14-06-2011, 19:21
داداش زندگی به من ثابت کرده : روی حرف هیچکس حساب نکن.توی همین سربازی 10 نفر از کله گنده و کله کوچیک به من قول دادن و وعده دادن ، هیچکدومشون به درد من نخوردن و خودم بر اساس شانس تقسیم شدم.

رفیق کار ندارم اون طرف کار میکنه یا نه. الان میخوام ببینم اگر اون خواست کاری بکنه امکان داره سپاه بگه ما تو این ماه نیرو نمیگیریم؟

hts1369
14-06-2011, 19:47
این ستاد یعنی کجا ؟ این جوری که شما میگی بهترین جا ستاده دیگه ؟ اگه راهی داره که بعد از آموزشی بیوفتیم ستاد لطفا دریغ نکنید .
ستاد فرماندهی ناجا یا ستاد فرماندهی نیروهای مسلح یا ستاد فرماندهی فاتب. کار این ستادها اداری هست و مسولیت رسیدگی به کارهای اداری مردم و نیروهای مسلح هست.
من اگه روش خاصی بلد بودم خودم میفتادم ستاد ولی بچه خوشگلهای گروهان ما افتادن ستاد:31:

با سلام
پسر دایی من الان تو اموزشی ارتش 01 افسریه هست
به من گفت وقتی رفتی اموزشی یه حلقه الکی دستت کن بگو من متاهل هستم
راحت بهت مرخصی میدن
گفت الکی بگو تازگی نامزد کردم و جدی فیلم بازی کن
به نظر شما این کار شدنی هست؟؟؟
بعید میدونم چون تو اموزشی به ما روز اول گفتن هر کی متاهل هست بره مدارک بیاره تا بدونیم. این که من تازه نامزد کردم که شکر خدا بچه های مردم هر روز دارن نامزد میکنن.

آقا قضیه چیه من هرچی لیسانس نرم افزار دیدم از تهران و دور و بر افتاده نیرو زمینی ارتش پاسداران(06)
قضیه چیه؟ مشکوک میزنه!؟ چه بلایی میخوان سرمون بیارن!؟:31:
دوره ی ما هم همین طوری بود همه ی بچه های گروهان ما یکی از رشته های برق عمران معماری بودن.ولی موقع تقسیم هیچ تاثیری نداشت.

یه سوال درباره شلوار راحتی که تو 01 به ما می دن داشتم :31:
1- این که چه شکلیه از این شلوار ورزشی هاست یا بیژامه راه راهه و یا ....
2-بعدم اینکه می تونیم یک دست شلوار راحتی با خودمون ببریم استفاده کنیم یا حتما باید با اونی که خودشون می دن بچرخیم .
شرمنده دیگه سوالام داره کمکم تخصصی میشه :31:
واسه نیرو انتظامی که یه شلوار سبز بود (بیشتر شبیه بیژامه هست) مال ارتش هم فکر نکنم خیلی فرق بکنه. بستگی به افسر نگهبان داره شاید گیر بهتون بده که چرا لباس مصوب نپوشیدین. کلا ارزش نداره کاری بکنید که یه عقده ای بهتون گیر بده همون استحقاقی رو بپوشید بهتره.سوال تخصصی داشتی بازم بپرس :21:

ستاد رو گفتم.
بگو کمی تایپ بلدم اگه همه ی اینها رو بگی من بلدم خیلی ازت کار میکشن.

هر چی به 1 تیر نزدیکتر میشیم سوالهای جورواجور بیشتر به ذهن خطور میکنه ، کی این 18 ماه تموم میشه بریم سی خودمون ، البته به گفته ی خیلی از خدمت کرده ها دوران طاقت فرسای جماعت ایرانی تازه بعد از سربازی شروع میشه :31:

و اما سوال : 1 -شرایط منم مثل یکی از دوستانه که میخواست حین خدمتش وقت آزاد برای مطالعه داشته باشه ولی بواسطه خدمت تو نیروانتظامی این مهم گویا برامون فراهم نیست . ولی مگه خودتون نمیگید اگه شیفتی باشی 12-24 یا اگه ساعات اداری باشه حداکثر تا ساعت 17 تو یگان خراب شده خدمت میکنی:31:. ؟؟؟ ، خوب سپاه و ارتش هم همینجوریه دیگه حالا چند ساعت کم و زیاد که زیاد توفیری نمیکنه !!!. من فکر کنم وقتی که گرفته میشه همه جا یه جوره فقط یه جا مثل نیروانتظامی بیگاری ازت میکشن و بقولی گرگت میکنن :21: یه جا هم مثل سپاه لم دادی گوشه اتاق ، ترجیحا پای کامپیوتر که از اینترنت پرسرعت هم برخورداره :31: !!!

2 - این سابقه جبهه پدری اگه زیر 6 ماه باشه (مثلا 5 ماه و خورده ای ) این چه جوری محاسبه میشه ؟؟

3- کارت فعالی بدون در نظر گرفتن سابقه بسیج (حالا نهایتا 8 ماه ) به تنهایی چقدر کسری داره ؟؟

فعلا همینا ...
اولا گه از کجا میدونی قراره اداری یا شیفتی بشی شاید کللانتری بودی صبح تا شب باید کار بکنی دوما وقتی تو نیرو انتظامی میای مرخصی خستگی رو با خودت میاری خونه ولی سپاه و ارتش تو کار خاصی نکردی که خیلی خسته شده باشی.
جبهه ی پدر رو نمیدونم ولی برا یه اه هم کسری تعلق میگیره پس بیفت دنبالش.
بسیج رو نمیدونم.

S126
14-06-2011, 20:59
دوست عزیز شما کجا افتادی که انقد خوبه؟ تهرانه؟
با شانس افتادی یا پارتی ؟
میشه بگی مدرکت چیه و چه درجه ای بهت دادن؟
اوضاع مرخصی چطوره؟ (غیر از تعطیلات)
این لباس کادری که میگین چه شکلیه؟

ببین ستاد نیروی زمینی و اون اطراف که شامل اداره عقیدتی سیاسی ،سازمان ایثارگران ، سازمان رایانه و اداره بهداشت و درمان ، سازمان عقیدتی سیاسی هست شرایط خدمتشون یکی هست و من در یکی از این مراکز هستم .تقسیم شدن هم شانسی بود.البته عقیدتی سیاسی ها رو توی آموزشی گزینش می کنن و بر میدارن و کارشون هم راحتتره .

این لباس کادری هاست
این لباس توی تابستان هست البته بدون درجه امیری :31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این لباسمون توی زمستون هست. یعنی علاوه بر لباس بالایی ، یه کت هم می پوشیم.(این بابا هم فرمانده نیروی زمینی هست)

مرخصی هم ماهی 2.5 روز داریم که اگر بخواهیم می تونیم چند ماه رو جمع کنیم و یک جا بریم.
[I

رفیق کار ندارم اون طرف کار میکنه یا نه. الان میخوام ببینم اگر اون خواست کاری بکنه امکان داره سپاه بگه ما تو این ماه نیرو نمیگیریم؟
ببین سپاه حداکثر تا 45 روز قبل از اعزام می تونه برای تو کاری بکنه. بله می تونه به هر علتی پذیرش رو متوقف کنه ، کاری که یکی دو دوره پیش کرد و پذیرش نداشت.
اگر توصیه می خوای این که تا می تونی پیگیری کن و هر روز زنگ بزن و پیگیری کن تا درست بشه. توی این اداره ها کارهای خیلی کند پیش میره واگر پیگیری نکنی گم شدن پرونده ها و فراموش کردن مسئول ثبت و .... زیاد اتفاق می افته و فقط ضررش هم به شمای مشمول میرسه.

mehdi_vsgh
14-06-2011, 21:25
سلام من اومدم!!! :دی

چند نفر از دوستان سوالاتی داشتن مشابه هم بعضیا جواب این دوستان رو دادن منم یه بار دیگه جواب میدم(البته به طور کاملا مفصل تر!!!)

1- ستاد کجاست؟ چه کار میکنن؟ خوبه یا بد؟
پاسخ: ستاد فرماندهی مرکز اصلی هستش.....همونجایی که همه فرماندهان استان تمامی سردارها و... اونجا تشریف دارن.....شما بعد از آموزشی اولین جایی که باید برین داخل همین ستاد هست!و قسمت نیروی انسانی و تقسیم بندی بعدی شما از اونجا صورت میگیره!!
بزار ساده تر بگم:
روز آخر اموزشی بهتون یه حکم میدن که روش شهر محل خدمت جدید شما رو نوشته مثلا:
ستاد فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ!
حالا شما باید در تاریخ ذکر شده تو حکمتون خودتون را به ستاد فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ(به اختصار فاتب!) معرفی کنید (قسمت نیروی انسانی)... حالا اونجا برای شما تصیمیم میگیرن که کجا برین!! (برین پلیس پیشگیری!!! یا راهور یا قرار گاه یا داخل یکی از معاونتهای داخل ستادی!) بهتون یه نامه جدید میدن که باید بلافاصله خودتون را به اون قسمت معرفی کنید!! مثلا نامتون رو میزنن برای پلیس پیشگیری فاتب!! شما مجدد وسایلتون رو برمیدارین و میرین پلیس پیشگیری!!! :27: دوباره اونجا تقسیم بندی دارین از اونجا یا تو همون ستاد پلیس پیشگیری نگه میدارن یا میندازنتون توی یکی از کلانتری ها!! اگه افتادین توی کلانتری ها که باز دهنتون سرویسیه و مجدد باید وسایل برداشته و برین به سمت اون کلانتری!!!

کلا هدفم این بود که نحوه تقسیم بندی شما رو بعد از آموزشی بگم!!

حالا قسمت دوم سوال:
ستاد خوب هست یا نه؟ چکار کنیم که ستاد بیوفتیم؟ باید بگم که ستاد یه سری خوبی هایی داره و یک سری بدی!! خوبیش اینه که کارتون معمولا اداری هست و بعد از تمام شدن کارتون اکثرا میرین خونه!! کارش خیلی سخت نیست همش با نامه و کامپیوتر و .... سروکار دارین...
اما معایبی هم داره و اونم اینه که صبحگاه همیشه هست!! به خصوص صبحگاههای عمومی! و اینکه داخل ستاد عین مور و ملخ سرهنگ و سردارو... از جلوتون رد میشه و خلاصه اینکه همش باید برای این و اون احترام بزارین و مراقب وضعیت ظاهری و اندازه موهاتون و ... باشین چون واقعا گیر بازاره!! ضمنا کار خاصی نمیشه کرد که توی ستاد بیوفتید...شانسیه کاملا!!!

خلاصه این وضعیت ستاد بود که براتون تعریف کردم!!!

2- سوال کرده بودن که بگیم فلان کار یا مهارت را داریم یا نه؟
به نظر من این مورد بسته به خودتون داره..اینو بدونید اگه مهارت خاصی دارین ازتون خرحمالی میکشن و ممکنه بیش از اندازتون بخوان ازتون کار بکشن و لی خیالتون راحت تر میشه که احتمال اینکه بندازنتون سرچهارراه یا پاس پیاده و .... کمتر میشه
(به خودتون بستگی داره!!)

ولی بهتون توصیه میکنم ماشین تحویل نگیرین !!! چون اگه تصادف کنید چه مقصر باشین و چه مقصر نباشین علاوه بر اضاف خوردن باید خسارت رو پرداخت کنید!!!(توجه: اگه مقصر نباشید تا اونجایی که اطلاع دارم هرسال فقط یک بار بیمه هزینه خسارت رو میده و اگر کوپنش قبل از شما سوخته باشه با اولین تصادف باید خسارت از جیب مبارک پرداخت شود!!):13::19:

Saman-tci
14-06-2011, 21:40
ببین ستاد نیروی زمینی و اون اطراف که شامل اداره عقیدتی سیاسی ،سازمان ایثارگران ، سازمان رایانه و اداره بهداشت و درمان ، سازمان عقیدتی سیاسی هست شرایط خدمتشون یکی هست و من در یکی از این مراکز هستم .تقسیم شدن هم شانسی بود.البته عقیدتی سیاسی ها رو توی آموزشی گزینش می کنن و بر میدارن و کارشون هم راحتتره ..

من اعزامی سال 86 بودم ... آموزشی 04 بیرجند بودم که بعد از آموزشی افتادم کرمانشاه از اونجا هم تقسیم شدیم تیپ 3 لشگر 81 زرهی کرمانشاه که توی شهرستان سرپل ذهاب بود ... آخر دنیاس دعا میکنم هیچکدومتون گذرتون انجا نیوفته وگرنه فراری میشید ....
.
من از همون روز اول از طریق پدرم که توی فرودگاه مهرآباد هست اقدام کردم که بیوفتم تهران ... که بعد از 4 ماه امریه ام برای ستاد مشترک ارتش توی خیابان شریعتی - چهارراه قصر اومد ... موقعی که داشتم تسویه حسابمو توی سرپل ذهاب جمع میکردم همه میگفتن چه جوری افتادی ستاد ....؟؟!!!! ولی خوب خدا خواست ...
چون من توی همون زمان عقد کردم و انگار خدا یکباره همه کارهارو درست کرد ... وقتی بعضی موقعه ها فکر میکنم که چه جوری در عرض 3 4 ماه کارم به این شکل درست شد و از کجا به کجا اومده بودم مو به تنم سیخ میشد ....
بعد اومدم ستاد مشترک نیروی انسانی که وظیفه تقسیم سربازان رو دارن منو به اداره عقیدتی سیاسی ستاد منتقل کردن ... ستوانی که کا رتقسیم سربازا رو به عهده داشت گفت میندازمت بهترین جای ستاد ولی قول بده شیطونی نکنی و فرماندت ازت راضی باشه منم با کلی خوشحالی و ذوق مرگی قول دادم ... وقتی به اداره عقیدتی سیاسی رفتم فرماندمون که یه سرهنگ 2 بود از من خوشش اومد و کار اداری اونجا رو سپرد به من ... از قبیل تایپ , ثبت و ارجاع تمامی نامه ها و همینطور تشویقات و تنبیهات و مرخصیهای سربازان دست بود .. کلاً پرونده سربازا دست من بود .... صبحها ساعت 7 میرفتم تا ساعت 1 ../.. ناهار میخوردم و میومدم خونه ....
باور نمیکنید اصلاً نفهمیدم این مدت چه جوری گذشت ... وقتی به خودم اومدم که کارت پایان خدمت رو گرفته بودم ..
خلاصه میخوام بگم اولش شاید یه مقدار سخت باشه اما همه چی درست میشه نگران نباشید

AmirSAMSUNG
14-06-2011, 22:34
دوستان یه سوال دارم... تا تیرماه منو تحمل کنید بعدش شرمو کم میکنم :41:

اگه کسی مثلا تو پلیس راهور ناجا سربازه و داره اونجا خدمت میکنه و دانشگاه قبول شه بعد از دانشگاه دوباره میاد همون راهور یا ممکنه بیفته جاهای دیگه نیروی انتظامی؟

مرسی.

reza8766
14-06-2011, 23:45
ببین ستاد نیروی زمینی و اون اطراف که شامل اداره عقیدتی سیاسی ،سازمان ایثارگران ، سازمان رایانه و اداره بهداشت و درمان ، سازمان عقیدتی سیاسی هست شرایط خدمتشون یکی هست و من در یکی از این مراکز هستم .تقسیم شدن هم شانسی بود.البته عقیدتی سیاسی ها رو توی آموزشی گزینش می کنن و بر میدارن و کارشون هم راحتتره .

این لباس کادری هاست
این لباس توی تابستان هست البته بدون درجه امیری :31:

این لباسمون توی زمستون هست. یعنی علاوه بر لباس بالایی ، یه کت هم می پوشیم.(این بابا هم فرمانده نیروی زمینی هست)

مرخصی هم ماهی 2.5 روز داریم که اگر بخواهیم می تونیم چند ماه رو جمع کنیم و یک جا بریم.
[I

ببین سپاه حداکثر تا 45 روز قبل از اعزام می تونه برای تو کاری بکنه. بله می تونه به هر علتی پذیرش رو متوقف کنه ، کاری که یکی دو دوره پیش کرد و پذیرش نداشت.
اگر توصیه می خوای این که تا می تونی پیگیری کن و هر روز زنگ بزن و پیگیری کن تا درست بشه. توی این اداره ها کارهای خیلی کند پیش میره واگر پیگیری نکنی گم شدن پرونده ها و فراموش کردن مسئول ثبت و .... زیاد اتفاق می افته و فقط ضررش هم به شمای مشمول میرسه.

2 تا سوال دیگه تو ستاد اوضاع موبایل چطوره؟ اگه دوربین دار نباشه میزارن؟
موهای سر چطور؟ میزارن کمی بلند باشه؟

redfild
14-06-2011, 23:53
ساعت از 12 گذشت !

یه روز دیگه از روزهای مونده به اعدام کم شد !

هر چی میگذره بیشتر مثه یه آدم که همه چیشو از دست داده باشه و تسلیم روزگار شده باشه میشم !

دوستان کیا چه وسیله هایی خریدن واسه آموزشی ببرن ؟
دوستان دخانیاتی ! شما ها چه فن هایی زدین ؟ ترک ؟ برچسب ؟ ...

boy iran
15-06-2011, 00:10
پست اول آپدیت شد

pedram_sad
15-06-2011, 00:23
ساعت از 12 گذشت !

هر چی میگذره بیشتر مثه یه آدم که همه چیشو از دست داده باشه و تسلیم روزگار شده باشه میشم !

اقا شما دیگه ترکوندی:31:
تا حالا فکر میکردم بدترین و منفی ترین کاربر این جا منم
خدا نکرده زبونم لال طوری داری میگی انگار خدا نکرده مریضی لاعلاجی داشته باشیم و به انتظار مهلتی که دکتر ها برای مردن دادن نشسته باشیم:31:

میدونم الان میگی سخته و .. میدونم اما با این روحیه بریم اونجا کارمون ساخته اندر ساختست کلا

یزاس خرید هم من گذاشتم 2 شنبه و 3 شنبه

پست اول آپدیت شد

مرسی

دوستان دمه در به این سنجاق ها گیر نمیدن ؟

Gladiator King
15-06-2011, 01:00

ساک و قفل 3تا و شورت 2تا و زیرپیراهنی 2تا و شلوار گرم یکی و جوراب یکی و ژیلت و ....:5:
راستی پولیور هم با خودم میبرم؛ آخه فکر کنم کرمانشاه سرد باشه، منم بچه اهوازم به سرما عادت ندارم:19:

دوستان دخانیاتی ! شما ها چه فن هایی زدین ؟ ترک ؟ برچسب ؟ ...داغ دلمو تازه کردی رفیق:41:
این یک مورد رو من هنوز نمیدونم چکار کنم، الان 25 سالمه و از 16 - 17 سالگی سیگار میکشم نمیدونم اونجا چطور دووم بیام:2:

شاید به قول دوستان توفیق اجباری کسب کنم و اونجا ترک کردم

الان که بحثش شد یه چیز بگم شاید باورتون نشه

چند سال پیش که دوستم رفته بود سربازی (بندر عباس)من 3 - 4 بار براش سیگار پست کردم!! با پست پیشتاز!! تو این کاغذهای ضد آب، فقط نمیدونم چطور بود که تو پادگان بسته ها رو باز نمیکردن! همیشه هم دستش میرسید و حال میکرد:27:
بعد چند وقت دیگه خودش یاد گرفت چطور سیگار ببره تو پادگان، گفت دیگه نمیخاد بفرستی!

الان دیگه نوبت اونه که واسم جبران کنه!!!!:31:

redfild
15-06-2011, 03:29
اقا شما دیگه ترکوندی:31:
تا حالا فکر میکردم بدترین و منفی ترین کاربر این جا منم
خدا نکرده زبونم لال طوری داری میگی انگار خدا نکرده مریضی لاعلاجی داشته باشیم و به انتظار مهلتی که دکتر ها برای مردن دادن نشسته باشیم:31:

میدونم الان میگی سخته و .. میدونم اما با این روحیه بریم اونجا کارمون ساخته اندر ساختست کلا

یزاس خرید هم من گذاشتم 2 شنبه و 3 شنبه
نه داداش ، بیشتر روحیم واسه این بهم ریخته که هر چی نزدیکتر میشیم احساس می کنم بی برنامه تر هستم . یه احساس رو هوا بودن دارم . انگار یه عالمه کار دارم که باید انجام بدم ولی خودمم نمی دونم اون کارا چی هستن ! :41:
ولی اینکه میگی روحیمون باید بالا باشه رو موافقم :31:

منم هنوز خرید نکردم ، دستم به خرید نمیره . ولی احتمالا منم برم همون شنبه خرید کنم :11:

ترک موقتی :31:.
دادا ترک موقتی کنم کلا میرم ترک می کنم :31:
مشکل اینه که وقتی چند روز نکشی و دوباره بخوای بکشی مثه ایام نوجوانی سرگیجش آدم رو نابود میکنه . حالا بگذریم که چند روز باید هی شیش و بیش کنیم که دوباره بکشیم یا نکشیم :46:

ساک و قفل 3تا و شورت 2تا و زیرپیراهنی 2تا و شلوار گرم یکی و جوراب یکی و ژیلت و ....:5:
راستی پولیور هم با خودم میبرم؛ آخه فکر کنم کرمانشاه سرد باشه، منم بچه اهوازم به سرما عادت ندارم:19:

داغ دلمو تازه کردی رفیق:41:
این یک مورد رو من هنوز نمیدونم چکار کنم، الان 25 سالمه و از 16 - 17 سالگی سیگار میکشم نمیدونم اونجا چطور دووم بیام:2:

شاید به قول دوستان توفیق اجباری کسب کنم و اونجا ترک کردم
:31:
دادا منم از 16 به اونور سیگاریم و الآن 26 هستم . من حاضرم این لامصب رو بکشم ولی صبح تا شب ازم بیگاری بکشن :31:
شایدم به قول شما توفیق اجباری باشه که ترک کنیم . خدا رو چه دیدی ! شاید زندگی بدون دود بهتر از زندگی با دود باشه . شاید حال کردیم ! کلا هم از نبودش افسرده نشدیم !!! :20:
این حقه خیلی جالبه ، بدبختیش اینجاست لو بره بدنام میشه آدم ، دیگه اسم آدم بد در میره تو پادگان :31:

خوشحالم اینجا دور هم جمعیم . به هم روحیه میدیم . احتمالا این پست هارو هم بعد آموزشی میخونیم و میخندیم !!!

پس سلام به من و شما که بعد از دوره آموزشی تیر-مرداد 90 این پست رو میخونید ! ما الآن خیلی استرس داریم ولی حتما اون موقع دیگه نداریم !!! تازه کلی هم خوشحالیم !! :31: {خُل شدم رفت پی کارش:19:}

mehdi_vsgh
15-06-2011, 07:13
دوستان یه سوال دارم... تا تیرماه منو تحمل کنید بعدش شرمو کم میکنم :41:

اگه کسی مثلا تو پلیس راهور ناجا سربازه و داره اونجا خدمت میکنه و دانشگاه قبول شه بعد از دانشگاه دوباره میاد همون راهور یا ممکنه بیفته جاهای دیگه نیروی انتظامی؟

مرسی.
نه دیگه بدد دانشگا ه میوفتی جاهای دیگه نیروی انتظامی..البته شانسیه دیگه

2 تا سوال دیگه تو ستاد اوضاع موبایل چطوره؟ اگه دوربین دار نباشه میزارن؟
موهای سر چطور؟ میزارن کمی بلند باشه؟
شما مثله اینکه پست منو اصلا ندیدی؟؟!!!

من گفتم که ستاد گیر بازار ترین قسمت هست....مهمترین مسئلوشن همین موی سر هست..معمولا توی صبحگاههای عمومی به همه مگین که کلاهها رو بردارین و میان وضعیت موی سر رو بررسی میکنن

مسئله موبایل هم طبق قانون سرباز حق اوردن موبایل نداره!!! تحت هیچ شرایطی....موبایل معمولی 15 روز اضافه میخوری...موبایل دوربین دار هم معرفی میشی به دادسرای نظامی!!!:18::19:

اما خوب باید حواست باشه که دژبان یا حفاظت یا بازرسی یا یکی از این رئیس و روسای گیر موبایلت رو نبینن....
معمولا اکثر سربازا موبایل با خودشون دارن

من الان ستاد نیستم گوشی هم میبرم با خودم از نوع دوربین دارش!!!!:27:

farhadnamir_2003
15-06-2011, 07:49
medi_vsgh
ﻣﻤﻨﻮﻥ ﺍﺯ ﺍﻃﻼﻋﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﺩﯾﻦ.ﮔﻔﺘﯿﻦ ﺍﮔﻪ ﺑﮕﯿﻦ ﺗﺎﯾﭗ ﺑﻠﺪﯾﻢ ﺧﻮﺑﻪ.ﻣﻦ ﻣﺸﮑﻠﯽ ﺍﺯ ﻟﺤﺎﻇﻩ ﮐﺎﺭ ﮐﺮﺩﻥ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﺍﮔﻪ ﺑﮕﻢ ﺍﻭﻥ ﮐﺎﺭﻫﺎ ﺭﻭ ﺑﻠﺪﻡ ﻭ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺑﺪﻡ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﯾﮕﺎﻥ ﺟﺎﯼ ﺑﻬﺘﺮ ﺑﯿﻮﻓﺘﻢ ؟
ﻭ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻣﺜﻼ ﺗﻮ ﻫﻤﻮﻥ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﺍﺯ ﺑﻘﯿﻪ ﮐﺎﺭﻫﺎ ﮐﻤﺘﺮ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺑﺪﻡ ؟

H 2 H
15-06-2011, 07:51
medi_vsgh
ﻣﻤﻨﻮﻥ ﺍﺯ ﺍﻃﻼﻋﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﺩﯾﻦ.ﮔﻔﺘﯿﻦ ﺍﮔﻪ ﺑﮕﯿﻦ ﺗﺎﯾﭗ ﺑﻠﺪﯾﻢ ﺧﻮﺑﻪ.ﻣﻦ ﻣﺸﮑﻠﯽ ﺍﺯ ﻟﺤﺎﻇﻩ ﮐﺎﺭ ﮐﺮﺩﻥ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﺍﮔﻪ ﺑﮕﻢ ﺍﻭﻥ ﮐﺎﺭﻫﺎ ﺭﻭ ﺑﻠﺪﻡ ﻭ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺑﺪﻡ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﯾﮕﺎﻥ ﺟﺎﯼ ﺑﻬﺘﺮ ﺑﯿﻮﻓﺘﻢ ؟

اصلا این کار رو نکنید که مثلا بگین من فلان کار رو بلدم چون مطمئن باش هیچ تاثیری توی تقسیم یگانی نداره ..... الکی میری زیر بار مسئولیت

mehdi_vsgh
15-06-2011, 09:03
medi_vsgh

تو آموزشی که نه!!! هیچ فرقی نداره...تو تقسیم یگانی تا حدوددی (و نه 100% ) تاثیر داره

اصلا این کار رو نکنید که مثلا بگین من فلان کار رو بلدم چون مطمئن باش هیچ تاثیری توی تقسیم یگانی نداره ..... الکی میری زیر بار مسئولیت
چرا تاثیر داره دوست عزیز...
من خودم تایپ بلد بودم منو انداختن داخل ستاد!!! دیگه کلانتری یا راهور (که اکثر بچه های دوره ما رو فرستادن) نیوفتادم

Pami
15-06-2011, 09:20

دوستانی که سیگاری هستن و به عبارتی دارین عذاب میکشین از فکر اینکه اونجا رو چیکار کنین !
سریع برید داروخونه چسب نیکوتین بگیرین این 7 روز بهترین فرصت هست برای ترک کردن
من تو 2 روز رسوندم به 3 نخ در روز ! پس فردا هم مطمئنم ترک کردم و با خیال راحت میرم .
با میانگین مصرف روزی یک پاکت نرین پادگان که ناجور میشه ! از ما گفتن بود

Milad4171
15-06-2011, 09:33
بابا انقدر سخت نگیرین. به خدا در بدترین حالت ممکن اگه ناشکر نباشین بهترین خدمت رو میکنین
من میخواستم برم پرسنلی ولی گویا بچه خوشتیپ بودم انداختنم امور مهندسی شهرداری.
الان بخش آبیاری فضای سبز رو دارم. ساعت 8 شب تا 1 و 2 کار میکنیم با یک ساعت شام وسطش
1و 2 هم میخوابیم تا 7. صبحونه رو میخوریم و 8 برگه مرخصی رو میگیریم میریم خونه تا 8 شب.
ماهی یک هفته هم مرخصی داریم که 5 روزش تشویقی هستش.

ناشکر نباشین. دیو 2 سر نیست که!!! منم مثل همه ی شما میترسیدم و 1 سال دفترچه رو دیر دادم. حالا دارم چوبش رو میخورم

A.IvI.I.N
15-06-2011, 10:23
آره 59 سال تمام بايد باشه پدرتون و يا اينكه خداي نكرده كسي پدرش از كار افتاده باشه و نياز به مراقبت داشته باشه كه در اون صورت شوراي پزشكي بايد تأييد كنند و اون موقع شرط سني براي معافيت لازم نيست.
معافيت كفالت تنها معافيتي هستش كه ميشه در حين تحصيل هم كاراش رو انجام داد.
من پسر عموم در حين تحصيل معاف شد.
برو حالشو ببر دوست ِ عزيز.

آره کفالت میدن . فقط حواست باشه یه موقع غیبت نخوری . غیبت کنی دیگه معافیت نمیدن . سن دقیقم همون 59 تمام هست .

ممنون از راهنماییتون:11:
ایشالا 59 سال تمام شد اقدام میکنم .

nimahandsomboy
15-06-2011, 10:39
منم ا تیر اعزامم ساعت 12

مگه باید چیزی بخریم؟؟؟؟

خودشون همه چیز میدن که!!!!!!!

پسر دایی من الان اخرای اموزشی هست همه چیز بهش دادن

؟

ali1834
15-06-2011, 11:03
سلام
من امسال در کنکور فراگیر پیام نور شرکت کردم الان دارم از معافیت تحصیلی استفاده می کنم اگر من در کنکور پذیرفته شوم می توانم در خواست صدور معافیت تحصیلی کنم و از دانشگاه اولم انصراف بدم؟(غیبت ندارم/همان مقطع است/ترم 6 است)
ایا می توانم همزمان با سربازی درس هم بخوانم؟
باتشکر

ghasem2020
15-06-2011, 11:27
سپاه شرايطي رو مهيا كرده كه همزمان با سربازي ميشه در فراگير پيام نور هم درس خوند.
ولي تو ارتش و نيروي انتظامي فعلاً چنين چيزي ممكن نيست.

abbas_apolo
15-06-2011, 14:02
ساعت از 12 گذشت !

ببین دوست من تا میتونی کشمش . . . ابلیمو . . . پسته(البته سعی کن مثل من پوست کنده باشه یعنی خودت توی خونه پوستشو بکن) . . . . اوه . . اوه . . . خرما خشک(اینو حتما بگیرین خیلی لازمه) . . . . قرص سردرد و دل درد که باید قایم کنی (فکر کنم) . . . یه بسته سنجاق . . . نخ و سوزن . . . . یه کارت تلفن . . . . 50 یا 60 تومن پول نقد ,زیاد نبرید, خوب نیست . . . . . . یه دستمال . . . حوله . . . . یه زیر شلوار . . . . یک یا دو تا شرت . . . .فعلا همینا رو میبرم . . . اگه چیزی بود میگم

S126
15-06-2011, 14:32
99 درصد همونجا می افتی ، دوستم دو سال پیش با لیسانس و درجه ستوانسومی راهنمایی رانندگی افتاد جنوب یکی از میدان های تهران برای یکی از تقاطع ها با یدونه از این تابلو های ایست !
8 ماه بعد از خدمتش ترخیص شد برای فوق لیسانس ، بعد که درسش تموم شد و دوباره دفترچه پست کرد افتاد دقیقا همونجایی که خدمت می کرد یعنی همون میدون و همون نقطه با یه تابلو ایست با این تفاوت که ستواندوم شده !!

متاسفانه این باب شده که به سربازها می گن بگین هیچ کاری بلد نیستم .الان توی قسمت ما من مسئول جذب سرباز هستم . یعنی سربازهای جدید زیر فوق دیپلم که میان ستاد رو من میرم اونهایی که کارشون به کار ما می خوره گزینش می کنم و میارم برای گزینش نهایی. فقط هم کسانی رو میارم که کار بلد باشن مثلا کامپیوتر ، فتوشاپ و... هر کسی هم که کاری بلد نیست یدونه جارو میدن دستش میگن بسم ا...
هر کاری بلدید رو کنید حداقل توی خدمت کاری رو انجام بدید که علاقه دارید . این طوری زودتر هم می گذره.

Pami
15-06-2011, 14:51
متاسفانه این باب شده که به سربازها می گن بگین هیچ کاری بلد نیستم .الان توی قسمت ما من مسئول جذب سرباز هستم . یعنی سربازهای جدید زیر فوق دیپلم که میان ستاد رو من میرم اونهایی که کارشون به کار ما می خوره گزینش می کنم و میارم برای گزینش نهایی. فقط هم کسانی رو میارم که کار بلد باشن مثلا کامپیوتر ، فتوشاپ و... هر کسی هم که کاری بلد نیست یدونه جارو میدن دستش میگن بسم ا...
هر کاری بلدید رو کنید حداقل توی خدمت کاری رو انجام بدید که علاقه دارید . این طوری زودتر هم می گذره.

منظورتون یگان هست یا آموزشی ؟

mehdi_vsgh
15-06-2011, 14:58
منظورتون یگان هست یا آموزشی ؟
داخل یگان...تو اموزشی همه مثله هم هستن.... و هیچ فرقی نمیکه
ولی تو یگان اگه کاری بلد هستی میتونی بگی تا شاید!! تو همون قسمت ازت استفاده کنن

Gladiator King
15-06-2011, 15:01
بچه ها دعا کنید که توی کلانتری نیوفتید!

عکس زیر رو ببینید بعدش به همون راهور راضی میشید!

این یه افسره کلانتری که داشته متهم مواد مخدر رو میبرده زندان، که وسط راه متهم این بلا رو سرش آورده:41:

من دعا میکنم راهور بیوفتم عوضش این بلاها سرم نیاد!

متن کامل خبر

redfild
15-06-2011, 15:17
دوستانی که سیگاری هستن و به عبارتی دارین عذاب میکشین از فکر اینکه اونجا رو چیکار کنین !
سریع برید داروخونه چسب نیکوتین بگیرین این 7 روز بهترین فرصت هست برای ترک کردن
من تو 2 روز رسوندم به 3 نخ در روز ! پس فردا هم مطمئنم ترک کردم و با خیال راحت میرم .
با میانگین مصرف روزی یک پاکت نرین پادگان که ناجور میشه ! از ما گفتن بود
دادا منم بر چسب گرفتم ، میخوام از شنبه شروع کنم . شایدم یکشنبه :31:
فقط این برچسب ها 15 MG هست ، مال شما چقدی هست ؟!:5:

دوستان پستم اگه اسپم محسوب میشه پاک بشه

اما یک سری از دوستان اینجا دنبال ترک دایم یا موقت دخانیتات هستن برای خدمت سربازی

برای امثال ما 17 سال میشه video game addicted هستیم چه راهکاری وجود داره ؟ :31:
دادا من 20 سال هست دارم بازی می کنم ( از 6 سالگی با آتاری و بعد میکر و و بعد سگا و ... ) !
موندم برم دلم برای ایکس باکسم چقدر تنگ بشه ! بماند که داداش کوچیکه از الآن نقشه حمله به ایکس باکس رو کشیده ، فکر کنم کسی که بیشترین خوشحالی رو از رفتنم داره همین داداش کوچیکم باشه :31:

اشکالی نداره توی خواب می تونیم به دنیای اونا سفر کنیم و حداقل اون موقع رو برای این وقت داریم که فقط باید یکمی ذهن رو قوی کرد تا کیفیت اونا بالا باشه :دی
امیدوارم توی خواب دیگه این ممنوع نباشه! :دی
دادا خواب همش واسه بازی نیست که ، اونجا ذهن تو خواب جاهای دیگه ای هم میره که عواقب داره :46::31:

ولی جدا تاو فکر اینم اونجا وقت بیکاری سناریوی بازی بنویسم . حداقلش تو ذدهنم کاری که دوست دارم انجام میدم :10:

99
متاسفانه این باب شده که به سربازها می گن بگین هیچ کاری بلد نیستم .
دادا اینم شمشیر دو لبه هست !
مثلا بله ، من پشت کامپیوتر نشینی رو به همی چی ترجیح میدم ، حتی اگه ازم بیگاری بکشن که واسه من کیف دنیاست ! بدون کامپیوتر دنیا رو سرم خراب میشه !
اما بدیش اینه که کسی که جارو بدسته وقتی جیم میزنه یا مرخصی میخواد کسی گیر نمیده ، ولی یه کار بلد وقتی جیم میزنه یا مرخصی میخواد همه میفهن و چون اونجا کاراشون لنگ میمونه بهش مرخصی کم یا بزور میدن . همش هم زیره ذره بینه ! البته ما که نرفتیم ، رفقا که رفتن میگن . ولی خوبه آدم بگه حداقل یه تایپ بلدم یا کلا در حد کار راه اندازی بلدم . به قول دوستی تو همین تاپیک اگه گفتن تایپ کن ، فقط تایپ کن . حاشیه و فونت قشنگ بزنی انتظار میره بالا و میشه وظیفه !!!
فوتوشاپ هم همینه . برنامه نویسی هم نگین که فقط بیگاریه و بدون هیچ پولی (فقط با وعده) ازتون کار میکشن . مگه اینکه برنامه رو باگ دار بنویسین که بعده خدمکت بیان دنبالتون و شمام بعد از گرفتن حقتون باگ رو ترمیم کنین !! :31::11:

sina27sh
15-06-2011, 15:33
با سلام
یه سوال داشتم از خدمتتون
پدر بنده به مدت 2 سال در ستاد جنگ زده ها در ماهشهر خدمت کرده! آیا از این مورد میشه واسه کسر خدمت اقذام کرد؟

S126
15-06-2011, 15:40
خوب بچه هایی که می خوان اعزام بشن عجب شیر بذارین براشون یه خلاصه ای از اتفاقاتی که برای ما گذشت رو براتون بنویسم شاید از استرستون کم بشه (شاید هم زیاد بشه !!)

اول که ما با اتوبوس ساعت 9 شب اول دی پارسال راه افتادیم سمت عجب شیر ! هوا فوق العاده سرد بود.ساعت 5 صبح رسیدیم و بعد ازپیاده شدن از اتوبوس ما رو بردن داخل یه اتاقک و اونجا به خطمون کردن و تمام وسائل و خودمون رو بازرسی کردن و بعد دوباره فرستادن بیرون و 1 ساعت توی سرما سرپا به خطمون نگهمون داشتن و بعد راه افتادیم به سمت یه میدون بزرگ برای تقسیم شدن بین گروهانها
عجب شیر یه محصیر بسیار قدیمی (رد پای رضا خان رو میشه دید .)و بزرگ شامل مقادیر زیادی زمین خشک و خاکی و دهها آسایشگاه قدمی و رنگ و رو رفته و با امکانات خیلی کم هست. دستشویی ها اغلب خراب و آب بعضی مواقع قطع میشد و حمام هم که اگر دیدید سلام ما رو بهش برسونید :41:

بعد از یک کیلومتر پیاده روی (می دونید محیطش فوق العاده بزرگه عظمت زیادی داره )
بعد تقسیم شدیم داخل یکی از گروهانها و گردان ما که همه فوق دیپلم بودیم نسبت به 3 گردان دیگه که دیپلم و زیر دیپلم بودیم هیچ امتیازی نداشتیم. مدام تنبیه می شدیم و بشین پاشو .... البته به زیر دیپلم واقعا بیشتر سخت می گرفتن و حتی اونا رو 58 روزه ترخیص کردن ولی ما رو 61 روزه :18:

هیچ وقت اون روز اول که رفتیم داخل آسایشگاه با لباس شخصی رو یادمون نمیره.همه ناراحت و خسته و غمگین از برخورد بد و محیط فوق العاده مزخرف و تحمل 60 روز سختی و آینده نا معلوم بعد از تقسیمات.

یه چیزی که توی اونجا خیلی نموده داره بی نظمی هست یعنی خیلی میگن که ارتش نظم داره ولی همه اش چرته .ما اونجا هیچ نظمی مثل نظم در بیداری و خاموشی و به خط شدن زمان غذا و زمان استراحت و ... نداشتیم.هر وقت عشقشون می کشید ، نصف شب ، وسط روز ، وسط غذا و نماز یهو همه رو احضار می کردن برای به خط شدن .ما از روز اول که رفتیم تا روز 8 ام خدمت اصلا رنگ حموم رو ندیدیم!! آخرش به زور و مثل بلانسبت گوسفند کردنمون تو یه حموم و با گربه شور کردن خودمون رو تمیز کردیم.

به ما گفته بودن که روزهای اول که بهمون سخت می گیرن برای نسخ کشی هست ولی خداشاهده تا روز آخر دهن ما رو سرویس کردن (ببخشید بابت بی ادبی ) هر روز پیاده روی های زیادبه عناوین مختلف ، به خط شدن های پی در پی ، انتظار در صف برای گرفتن غذا و تلفن زدن و دستشویی ، از صبح تا شب. یعنی مثلا 5 صبح که بیداریه و باید تا 6.5 آماده و صبحانه خورده و لباس پوشیده با وضعیت کامل به خط بشیم.توی این 1.5 ساعت هم باید توی صف دستشویی وایستیم و بعد توی صف صبحانه و بعد لباس بپوشی و گتر پا درست کنیم و تخت ها رو انکادر کنیم و بریم توی منطقه نظافت هر گروه و نظافت کنیم (مثل محوطه ، دستشویی و... )

نگهبانی ها هم که نگو. هر 4 روز یه بار نگهبان یه خراب شده ای می شدیم و مثلا برای حفظ اموالی که2000 تومن هم نمی ارزید 8 ساعت توی 24 ساعت سر پا نگهبانی میدادیم (مثلا اگر نگهبان پاس 1 بودیم 4 تا 2 ساعت اینطوری نگهبانی می دادیم: 19-21 شب ،1تا 3 نصف شب ،7-9 صبح و 1تا 3 بعد از ظهر )

این شب بیداری ها واقعا اذیت می کرد و توی روز هم که اصلا فرصت استراحت نمی دادن و مدام به خط ، رژه ، بدو به ایست و.... می دونید که یه قانونی هست که می گه از بیداری تا خاموشی حتی نشستن روی تخت خواب ممنوعه به برسه به خوابیدن !!توی کل اون دوره هم به ما 7 روز مرخصی دادن که خیلی خیلی می چسبید و بکوب با سواری 25 هزارتومنی می اومدیم تهران و یه دلی از عزا در می آوردیم و بر می گشتیم.

از اهانت های گروهبان های وظیفه !! به ما که بگذریم (طوری که کادری با ما اون طور رفتار نمی کرد ) حمالی ها و آشغال جمع کردن ها و کم اومدن غذا و لباس های کثیف و پیاده روی های 10 کیلومتری برای میدون تیر اون هم 5 بار !!

خلاصه اینکه با تمام این بدبختی ها که واقعا هر روزش تا تموم میشد یه ماه برای ما می گذشت و مثلا کلی کار می کردیم و خسته و کوفته میشیدم و تنبیه می شدیم و بعد به ساعت نگاه می کردیم می دیدیم تازه 9 صبحه و تا 9 شب 12 ساعت مونده :13::18:........ الان که می بینیم با خودم می گم ای کاش زودتر اعزام میشدم خدمت تا زودتر این اتفاقاتی که اول و آخر باید بهش تن میدادم می گذشت و مثل الان راحت میشدم.

بچه هایی که دارن اعزام میشن به این نکته من توجه کنن که سخت ترین دوره زندگی آدم سربازی هست و سختترین قسمت سربازی همین آموزشی هست . وقتی واردش شدین به این دید نگاه کنید که زودتر تموم میشه و از شرش راحت میشید و تا آخر عمر دیگه همچین صحنه هایی رو نخواهید دید . پس تا می تونید اونجا راحت بگیرید و اصلا به فکر گذشت زمان نیفتید.
الان من توی یگان یه جای تقریبا خوب هستم و بیشتر اون خاطرات بد هم از یادم رفته و فقط به اینده فکر می کنم و پایان خدمت......

همین طور که من یه روزی قبل از اعزام به خدمت مشابه این مطلب رو توی همین تاپیک می خوندم و با خودم استرس داشتم شما هم مثل من یه روزی میاید و همین مطلب رو می نویسید برای بعدی....

ghasemian66
15-06-2011, 15:58
سلام بچه ها .کلا ادم بد شانسی هستم من تا 8/3/90 دانشجو مهندسی الکترونیک بودم یه دفعی از دانشگاه اخراجم کردندفقط 12 واحد مونده بود تموم بشه تازه اون 12 واحدم کار اموزی و پروژه وچند تا واحد عملی بود.سریع کارای خدمت و کردم که زود برم الان متاسفانه با مدرک کاردانی باید برم. هنوز خانوادم خبر ندارن.توی خدمت چقدر بین کاردانی وکارشناسی فرق میزارن؟ من 04 افتادم 1/4 اعزامم فکر کنم غیر من کسی 04 نیافتاده یک کمی اطلاعات در مورد 04 وشرایطش بهم لطفا بدین

Pami
15-06-2011, 16:06
اینا رو خوندم یاد فیلم In Hell جان کلود وندام افتادم ! فرقش این بود که اون تو زندان بود این کارا رو میکرد شما تو پادگان !
باز خدا رو شکر ما تهران افتادیم پادگانمون هم بالا شهره ! : دی

farhadnamir_2003
15-06-2011, 16:06
99 درصد همونجا می افتی ، دوستم دو سال پیش با لیسانس و درجه ستوانسومی راهنمایی رانندگی افتاد جنوب یکی از میدان های تهران برای یکی از تقاطع ها با یدونه از این تابلو های ایست !
8 ماه بعد از خدمتش ترخیص شد برای فوق لیسانس ، بعد که درسش تموم شد و دوباره دفترچه پست کرد افتاد دقیقا همونجایی که خدمت می کرد یعنی همون میدون و همون نقطه با یه تابلو ایست با این تفاوت که ستواندوم شده !!

ﻣﺮﺳﯽ ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰ ﻣﻨﺘﻈﺮﻩ ﻫﻤﯿﻦ ﺣﺮﻑ ﺑﻮﺩﻡ
ﻓﻘﻂ ﻣﻄﻤﺌﻦ ﻫﺴﺘﯿﻦ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺩﺍﺭﻩ ؟
ﻣﻦ ﮐﻠﯿﻪ ﮐﺎﺭﻫﺎ ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮ ﺭﻭﺯ ﺑﻠﺪﻡ ﭼﯽ ﮐﺎﺭﻫﺎ ﮐﻨﻢ ﺑﻬﺘﺮﻩ ؟

S126
15-06-2011, 16:49
توی آموزشی سعی کنید منشی بشید. منشی های ما که واقعا حال کردن. زمانی که به ما مدام بشین پاشو و تنبیه های مختلف اون هم توی اون هوای سرد میدادن منشی های ما در اتاق گرمشون مشغول حال کردن بود. همشون هم شده بودن عزیز کرده های گروهبان ها و افسر ها. زمانی که ما فحش می خوردیم و بد و بیراه می شنیدیم و حمالی می کردیم اونها چایی می خوردن و استراحت می کردن .کلا از همه چیز هم معاف بودن از نگهبانی ، حمالی ، همیاری ، همکاری :31: بیل زدن ، دویدن ، بدو به ایست ، بشین پاشو و......

توی یگان هم کار با کامپیوت کار خوب و راحتشه که به گروهبان و افسر میدن.

اینا رو خوندم یاد فیلم In Hell جان کلود وندام افتادم ! فرقش این بود که اون تو زندان بود این کارا رو میکرد شما تو پادگان
بهش می گفتیم آلکاتراز شیر !

ﻣﻦ ﮐﻠﯿﻪ ﮐﺎﺭﻫﺎ ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮ ﺭﻭﺯ ﺑﻠﺪﻡ ﭼﯽ ﮐﺎﺭﻫﺎ ﮐﻨﻢ ﺑﻬﺘﺮﻩ

همون روز اولی که رفتی داخل یگان (یعنی بعد از مرخصی پایان دوره ) همتون رو به خط می کنن و می برن دایره وظیفه تا اونجا تقسیمتون کنن. قبل از اینکه ببرنتون اونجا و امریه به نامتون بخوره خودتون برید یه قسمت خوب مثل عقیدتی و بگید که چه کارهایی بلدید اونها هم توی قسمت هایی که بدرد بخور هستید مثل تبلیغات و عکاسی جذبتون می کنند وگرنه وقتی که امریه تون خورد و داخل یگان تقسیم شدید دیگه هیچ خاکی نمیشه به سر کرد و تا آخر باید همونجا خدمت کنید.

Pami
15-06-2011, 16:55
دادا منم بر چسب گرفتم ، میخوام از شنبه شروع کنم . شایدم یکشنبه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط این برچسب ها 15 MG هست ، مال شما چقدی هست ؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منم 15 میلی گرم گرفتم ، Nicoplast
7 تا چسب هست
فقط یادت باشه یه روز قطعی انتخاب کن بزار کنار

hasanmotori
15-06-2011, 17:21
دوستان اگه پایه 1 داشته باشیم به دردمون میخوره ؟!

farhadnamir_2003
15-06-2011, 17:24
توی آموزشی سعی کنید منشی بشید. منشی های ما که واقعا حال کردن. زمانی که به ما مدام بشین پاشو و تنبیه های مختلف اون هم توی اون هوای سرد میدادن منشی های ما در اتاق گرمشون مشغول حال کردن بود. همشون هم شده بودن عزیز کرده های گروهبان ها و افسر ها. زمانی که ما فحش می خوردیم و بد و بیراه می شنیدیم و حمالی می کردیم اونها چایی می خوردن و استراحت می کردن .کلا از همه چیز هم معاف بودن از نگهبانی ، حمالی ، همیاری ، همکاری :31: بیل زدن ، دویدن ، بدو به ایست ، بشین پاشو و......

توی یگان هم کار با کامپیوت کار خوب و راحتشه که به گروهبان و افسر میدن.

بهش می گفتیم آلکاتراز شیر !

همون روز اولی که رفتی داخل یگان (یعنی بعد از مرخصی پایان دوره ) همتون رو به خط می کنن و می برن دایره وظیفه تا اونجا تقسیمتون کنن. قبل از اینکه ببرنتون اونجا و امریه به نامتون بخوره خودتون برید یه قسمت خوب مثل عقیدتی و بگید که چه کارهایی بلدید اونها هم توی قسمت هایی که بدرد بخور هستید مثل تبلیغات و عکاسی جذبتون می کنند وگرنه وقتی که امریه تون خورد و داخل یگان تقسیم شدید دیگه هیچ خاکی نمیشه به سر کرد و تا آخر باید همونجا خدمت کنید.
ﺗﻮﯼ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﭼﻄﻮﺭﯼ ﻣﻨﺸﯽ ﺷﯿﻢ ؟
ﻣﻦ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻧﺸﺪﻡ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﮐﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺮﯾﻢ ﺑﮕﯿﻢ ؟ﺗﻮﯼ ﻣﺮﺧﺼﯽ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺩﻭﺭﻩ ؟ﯾﺎ ﻭﻗﺘﯽ ﺑﻬﺘﺮﻩ ﺻﻔﺤﻪ ﮐﺮﺩﻥ

hts1369
15-06-2011, 17:39
با سلام
یه سوال داشتم از خدمتتون
پدر بنده به مدت 2 سال در ستاد جنگ زده ها در ماهشهر خدمت کرده! آیا از این مورد میشه واسه کسر خدمت اقذام کرد؟
احتمالا کسری میدن بهت

فکر نکنم البته اگه اماد و پشتیبانی بیفتی شاید بدردت بخوره

ﺗﻮﯼ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﭼﻄﻮﺭﯼ ﻣﻨﺸﯽ ﺷﯿﻢ ؟
ﻣﻦ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻧﺸﺪﻡ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﮐﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺮﯾﻢ ﺑﮕﯿﻢ ؟ﺗﻮﯼ ﻣﺮﺧﺼﯽ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺩﻭﺭﻩ ؟ﯾﺎ ﻭﻗﺘﯽ ﺑﻬﺘﺮﻩ ﺻﻔﺤﻪ ﮐﺮﺩﻥ
روز اول یه نفر که دست خطش خوبه به قیافش هم قلت انداز نیست رو میکنن منشی البته گروهان ما دوتا منشی داشت راست میگن منشی تو اموزشی راحت تر از بقیه بچه ها هست.
بچه ها سعی کنید حتما خرما خشک با خودتون ببرید روزی چندتا بندازید بالا خیلی بهتون مخصوصا اونهایی که اهل ورزش نیستن کمک میکنه تا فشار اموزشی رو تحمل بکنن.

siyamak2
15-06-2011, 20:14
کسایی که لیسانس دارن رو برای آموزش جاهای خاص می ندازن یا مدرک فرقی نمی کنه؟

مخصوصا این عجبشیر سیستمش چجوریه؟ لیسانسا رو هم می ندازن اونجا؟

S126
15-06-2011, 20:21
نه ماشین سنگین به سرباز نمیدن . البته تا حالا خیلی کم پیش اومده که کسی با پایه 1 بره خدمت . شما رو به عنوان سرباز راننده میگیرن. البته در ارتش راننده رو دیپلم به پایین میگیرن و فوق دیپلم به بالا رو براشون ارزش قائل هستن و کارهای خدماتی (خشکشویی ، باغبانی ، آشپزی ، نونوایی و رانندگی و امثالهم ) رو بهشون نمیدن. ولی توی نیروی انتظامی با لیسانس هم راننده دیدم.
آها راستی این هم بگم، توی آموزشی تا تونستید مرخصی استعلاجی بگیرید. مثلا هر مشکلی که دارید برید بهداری پادگان یا بیمارستانهای نظامی و طول درمان و استراحت پزشکی بگیرید. چون کنتور نمی اندازه و فقط در یگان هست که هر سربازی در طول خدمت می تونه از 30 روز مرخصی استعلاجی بهره بگیره. پس به هر علتی شده بتونید مرخصی بگیرید برد کردید. البته بهداری های ارتش خیلی با سرباز بد رفتار می کنن تا بره و پشت سرش رو نگاه نکنه ولی شما از رو نرید چون اونها قصدشون اینه که مرخصی ندن ولی شما به هر طریقی شده بگیرید و از دست ندید.

ما داشتیم توی آموزشی کسانیکه به هر علت و بیماری و... تا 20-25 روز مرخصی استعلاجی گرفتن ودر نهایت روز آخر هم با ما امریه شون رو گرفتن و رفتن:13: یعنی هیچ فرقی با ما که توی گروهان بودیم و جون می کندیم ،آقایون توی خونه هاشون لم داده بودن ،نداشتیم.

---------- Post added at 08:21 PM ---------- Previous post was at 08:17 PM ----------

کسایی که لیسانس دارن رو برای آموزش جاهای خاص می ندازن یا مدرک فرقی نمی کنه؟

مخصوصا این عجبشیر سیستمش چجوریه؟ لیسانسا رو هم می ندازن اونجا؟

لیسانس در نیروی زمینی ارتش در 01 و 02 و 06 آموزش میدن. مگر نیروی هوایی یا دریایی بی افتی که بعضی شهر ها هم دارن.

pedram_sad
15-06-2011, 20:37
دوستان چند تا سوال
ببخشید اگه براتون عجیبه چون برام سوال شده:20:

1 - روز اول برای جاهای دور مثل مشهد که فاصلش بالای 12 ساعت هست تا تهران اگه 7 صبح هم راه بیفتن ساعت 11 یا 12 شب میرسن اونجا , همون ساعت 12 شب به صف میکنن و لباس و اینا میدن یا میگذران برای صبح و میفرستن بخوابیم ؟

2 - این رو از کسانی که رفتن اونجا پرسیدم گفتن میشه حالا گفتم از دوستان اینجا هم بپرسم
اونم بردن موبایل برای روز اول و توی مسیر هست که گفتن بعد از رسیدن به درب مرکز تحویل دژبانی میدید زمان ترخیص تحویل میدن ( که دیگه سالم موندنش موقع نرخیص پای خودتونه)
میخواستم بدونم در طول مسیر تو اتوبوس اگه باهاش با خونه تماس بخوای بگیری یا smd بدی یک گوشه ای موردی نداره ؟ :31:
کسی گیر میده تو مسیر ؟

3 - در مورد تقسیم بعد از اموزشی خوب برای نیرو انتظامی کارهای مثل راهور و ستاد و ... هست که خیلی بحثش شد
برای ارتش و نیرو هوایی و پدافندش تو یگان چه کارها و سمت هایی هست ؟

مرسی

siyamak2
15-06-2011, 20:37
نه ماشین سنگین به سرباز نمیدن . البته تا حالا خیلی کم پیش اومده که کسی با پایه 1 بره خدمت . شما رو به عنوان سرباز راننده میگیرن. البته در ارتش راننده رو دیپلم به پایین میگیرن و فوق دیپلم به بالا رو براشون ارزش قائل هستن و کارهای خدماتی (خشکشویی ، باغبانی ، آشپزی ، نونوایی و رانندگی و امثالهم ) رو بهشون نمیدن. ولی توی نیروی انتظامی با لیسانس هم راننده دیدم.
آها راستی این هم بگم، توی آموزشی تا تونستید مرخصی استعلاجی بگیرید. مثلا هر مشکلی که دارید برید بهداری پادگان یا بیمارستانهای نظامی و طول درمان و استراحت پزشکی بگیرید. چون کنتور نمی اندازه و فقط در یگان هست که هر سربازی در طول خدمت می تونه از 30 روز مرخصی استعلاجی بهره بگیره. پس به هر علتی شده بتونید مرخصی بگیرید برد کردید. البته بهداری های ارتش خیلی با سرباز بد رفتار می کنن تا بره و پشت سرش رو نگاه کنه ولی شما از رو نرید چون اونها قصدشون اینه که مرخصی ندن ولی شما به هر طریقی شده بگیرید و از دست ندید.

ما داشتیم توی آموزشی کسانیکه به هر علت و بیماری و... تا 20-25 روز مرخصی استعلاجی گرفتن ودر نهایت روز آخر هم با ما امریه شون رو گرفتن و رفتن:13: یعنی هیچ فرقی با ما که توی گروهان بودیم و جون می کندیم ،آقایون توی خونه هاشون لم داده بودن ،نداشتیم.

---------- Post added at 08:21 PM ---------- Previous post was at 08:17 PM ----------

لیسانس در نیروی زمینی ارتش در 01 و 02 و 06 آموزش میدن. مگر نیروی هوایی یا دریایی بی افتی که بعضی شهر ها هم دارن.

پس با این حساب، منی که مازاد شدم، احتمالش نیست که بندازن جاهای دیگه ای غیر از مراکز؟

یه سوال دیگه دارم، تو پست های قبل نوشته بودن که تو مناسبات رسمی آماده باش میدن. اماده باش تو اموزشی هست؟ اگر هست ، برای پیشدستی و جلوگیری از غافلگیری چه کارهایی میشه کرد؟

مثلا روزهایی که میدونیم فرداش مناسبت هست، شبش چه کارایی می تونیم بکنیم که غافلگیر نشیم و راحتتر باشیم؟

navidkh
15-06-2011, 20:41
سلام دوستان من یه سوالی دارم الان بیشترین نیرو را کجا داره می گیره ارتش یا نیرو انتظامی؟ راهی هست که نیرو انتظامی نیوفتم؟

S126
15-06-2011, 21:15
1 - روز اول برای جاهای دور مثل مشهد که فاصلش بالای 12 ساعت هست تا تهران اگه 7 صبح هم راه بیفتن ساعت 11 یا 12 شب میرسن اونجا , همون ساعت 12 شب به صف میکنن و لباس و اینا میدن یا میگذران برای صبح و میفرستن بخوابیم ؟

2 - این رو از کسانی که رفتن اونجا پرسیدم گفتن میشه حالا گفتم از دوستان اینجا هم بپرسم
اونم بردن موبایل برای روز اول و توی مسیر هست که گفتن بعد از رسیدن به درب مرکز تحویل دژبانی میدید زمان ترخیص تحویل میدن ( که دیگه سالم موندنش موقع نرخیص پای خودتونه)
میخواستم بدونم در طول مسیر تو اتوبوس اگه باهاش با خونه تماس بخوای بگیری یا smd بدی یک گوشه ای موردی نداره ؟
کسی گیر میده تو مسیر ؟

3 - در مورد تقسیم بعد از اموزشی خوب برای نیرو انتظامی کارهای مثل راهور و ستاد و ... هست که خیلی بحثش شد
برای ارتش و نیرو هوایی و پدافندش تو یگان چه کارها و سمت هایی هست ؟
1- به خط که می کنن هر زمان که برسید ولی اگر نصف شب برسید بعد از مدتی هدایتتون می کنن به آسایشگاه تا صبح روز بعد برید برای گرفتن لباس و استحقاق
2- توی مسیر و کلا بیرون از پادگان موبایل ازاد هست. و فقط داخل مراکز ممنوع هست.
3-ارتش کما بیش همه قسمت هاش شبیه به هم اقدام می کنن چون دستورالعمل هاش از ستاد مشترک ارتش میاد و اجرا میشه.

پ
س با این حساب، منی که مازاد شدم، احتمالش نیست که بندازن جاهای دیگه ای غیر از مراکز؟

یه سوال دیگه دارم، تو پست های قبل نوشته بودن که تو مناسبات رسمی آماده باش میدن. اماده باش تو اموزشی هست؟ اگر هست ، برای پیشدستی و جلوگیری از غافلگیری چه کارهایی میشه کرد؟

مثلا روزهایی که میدونیم فرداش مناسبت هست، شبش چه کارایی می تونیم بکنیم که غافلگیر نشیم و راحتتر باشیم؟
شما که مازاد شدید احتمال داره هر جایی که به عنوان مرکز آموزشی هست بیفتید.

آماده باش در نیروی انتظامی یعنی مرخصی سربازها لغو و حضور کامل و تجهیزات آماده و کامل برای اعزام به ماموریت.

Gladiator King
15-06-2011, 23:37
7 تا چسب هست

آقا قضیه این برچسب ها چیه؟

واقعا تاثیر داره؟ یعنی چه حسی بت دست میده؟ دیگه میل به سیگار نداری؟

قیمتش چقدره؟

با همین 7تا میشه ترک کرد؟

شما مصرف روزانت چی (کنت،وینستون،مگنا،بهمن ..... ) و چند نخ بود که الان رسیده به 3نخ؟

شرمنده زیاد سوال میکنم شاید منم تو چند روز مونده به اعزام بگیرم از اینا

Pami
16-06-2011, 00:10

قیمتش چقدره؟

شما مصرف روزانت چی (کنت،وینستون،مگنا،بهمن ..... ) و چند نخ بود که الان رسیده به 3نخ؟

والا به نظر من تو تالار پرسش و پاسخ پزشکی تاپیک بزنیم بهتره چون من خودم تخصصی در این زمینه ندارم یه وقت یه چی میگم بدتر میشه : دی

تاثیر خیلی زیادی نداره ، عامل اصلی ترک سیگار خودتون هستید ، تا اراده برای ترک نداشته باشین هیچ اتفاقی نمیفته و هیچ کسی نمیتونه کمک کنه . اینجور چیزها هم کمکی هستن به شما که بتونید راحت تر ترک کنین .
من بسته 7 تایی اش رو خریدم 13 هزار تومن ، من اسه بلک میکشیدم ، این اواخر زیاد سیگار میکشیدم ولی الان که روز سوم هست روزی 3-4 نخ شده

redfild
16-06-2011, 00:54
7 تا چسب هست
دمت گرم دادا ، آره احتمالا یکشنبه شروع می کنم . تا چهازشنبه اوکی میشم :19:

قیمتش چقدره؟
من خودم اسه بلک روزی 1 تا 2 پاکت می کشم . یبار هم 1 هفته بدون برچسب ترک کردم که افسرده شدم دوباره کشیدم . ( روش ترکمم این بود که وقت سیگار لازمی جای کشیدن سیگار ، دودش رو بخور می کردم )
ولی ظاهرا اینجا دیگه باید ترک کنیم ، با این آمار وارد پادگان شدن همانا و عصبی و روانی شدن تو هفته اول که فشار هم وارد میشه همان .

والا به نظر من تو تالار پرسش و پاسخ پزشکی تاپیک بزنیم بهتره چون من خودم تخصصی در این زمینه ندارم یه وقت یه چی میگم بدتر میشه : دی

تاثیر خیلی زیادی نداره ، عامل اصلی ترک سیگار خودتون هستید ، تا اراده برای ترک نداشته باشین هیچ اتفاقی نمیفته و هیچ کسی نمیتونه کمک کنه . اینجور چیزها هم کمکی هستن به شما که بتونید راحت تر ترک کنین .
من بسته 7 تایی اش رو خریدم 13 هزار تومن ، من اسه بلک میکشیدم ، این اواخر زیاد سیگار میکشیدم ولی الان که روز سوم هست روزی 3-4 نخ شده

دادا دمت گرم ، اونجا دیگه خیالت راحته . راستی این برچسب ها اور دوز که نداره ؟
تداخل با دارو و از این حرفها !
من کاتالوگش رو خوندم چیز زیادی دستگریم نشد . راستی منم همین قیمت گرفتم برچسب های نیکوپلاست رو .

==============

دوستان یه مورد دیگه اینکه کیا قبل خدمت فکر اپیلاسیون هستن ؟!
البته قسمت های زیر کتف ! چون میگن مخصوصا تو ارتش گیر میدن . اپیلاسیون تا 1 ماهی آدم رو بیمه میکنه . نظرتون چیه ؟

eL2rado
16-06-2011, 02:16
==============
دوستان یه مورد دیگه اینکه کیا قبل خدمت فکر اپیلاسیون هستن ؟!
البته قسمت های زیر کتف ! چون میگن مخصوصا تو ارتش گیر میدن . اپیلاسیون تا 1 ماهی آدم رو بیمه میکنه . نظرتون چیه ؟

واقعا گیر میدن؟ واسه چی؟ نشنیده بودم

hts1369
16-06-2011, 10:34
سلام دوستان من یه سوالی دارم الان بیشترین نیرو را کجا داره می گیره ارتش یا نیرو انتظامی؟ راهی هست که نیرو انتظامی نیوفتم؟
سرباز تحصیل کرده رو بیشتر میدن به نیرو انتظامی چون متاسفانه پلیس اونقدر با مردم بد رفتاری کرده که اغلب مردم از پلیس بدشون میاد و مسئولین میخوانن نوع نگرش مردم نسبت به پلیس رو عوض کنن به این خاطر سرباز های تحصیل کرده که دارای شعور بیشتری هستن رو میدن به نیرو انتظامی تا طی چند سال مردم دیگه از پلیس بدشون نیاد.
راهی هم در کار نیست شانسی تقسیم میشید مگه اینکه از بند پ استفاده بکنید

navidkh
16-06-2011, 10:47
کسی که سوال قبلی من را جواب نداد یه سوال دیگه دارم
ایا توی آموزشی جستجو بدنی دارند؟ یعنی می تونم گوشیمو خاموش کنم دنبال خودم ببرم داخل؟

سوال قبلیم : من برج 6 اعزامم فقط می خواستم بدونم دوستانی که اعزامشون برج 4 هست کجا ها بیشتر افتادن ارتش یا نیرو انتظامی؟ و اینکه راهی هست که مطمئن بشم نیرو انتظامی نمی افتم؟

---------- Post added at 11:47 AM ---------- Previous post was at 11:45 AM ----------

سرباز تحصیل کرده رو بیشتر میدن به نیرو انتظامی چون متاسفانه پلیس اونقدر با مردم بد رفتاری کرده که اغلب مردم از پلیس بدشون میاد و مسئولین میخوانن نوع نگرش مردم نسبت به پلیس رو عوض کنن به این خاطر سرباز های تحصیل کرده که دارای شعور بیشتری هستن رو میدن به نیرو انتظامی تا طی چند سال مردم دیگه از پلیس بدشون نیاد.

ممنون از جوابتون پس این که گفته میشه نیرون انتظامی داره نیرو استخدام می کنه 5 ساله با حقوق تا سرباز کمتر بگیره شما نمی دونید جریانش چیه؟
بند پ چی هست میشه راهنماییم کنید

Pami
16-06-2011, 10:56
بند پ چی هست میشه راهنماییم کنید

بند پ یک بند اصلی و کلی در این مملکت هست که واقعا راه گشای همه ی مشکلات هست ، باید ازش درست و بجا استفاده بشه ! : دی
منظور این دوستمون اینه که آشنا یا پارتی تو اون جا داشته باشی

mehdi_vsgh
16-06-2011, 11:02
کسی که سوال قبلی من را جواب نداد یه سوال دیگه دارم
ایا توی آموزشی جستجو بدنی دارند؟ یعنی می تونم گوشیمو خاموش کنم دنبال خودم ببرم داخل؟

بله حتما دارن ببین به هیچ وجه تو دوران اموزشی چنین ریسکی نکن خطرناکه!!!
بعضی از پادگانها حتی طرف رو میبرن توی یه اتاق و کلا بازرسی میکنن سربازا رو!!!

، رفقا که رفتن میگن . ولی خوبه آدم بگه حداقل یه تایپ بلدم یا کلا در حد کار راه اندازی بلدم . به قول دوستی تو همین تاپیک اگه گفتن تایپ کن ، فقط تایپ کن . حاشیه و فونت قشنگ بزنی انتظار میره بالا و میشه وظیفه !!!
بله خود من بودم این سخن گوهربار رو گفتم
من که بعد اموزشی وقتی میخواسیم تقسیم بشیم گفتم تایپ به صورت حرفه ای بلدم...نتیجه هم داد افتادم جایی که رئیسم حسابی هوای منو داشت...
با اینکه بچه تهران بودم (یگان قم) بچه های قمی رو نمیزاشت برن خونه هر روز!! بچه های قمی فقط هفته ای نصف روز میتونستن برن خونه (پنجشنبه بعدازظهر ساعت 5-6 ازادشون میکردن تا جمعه قبل از ظهر باید برمیگشتن) ولی من به خاطر کار که براشون میکردم هرهفته پنجشنبه بعداظهر تا شنبه صبح بهم مرخصی میدادن که بیام تهران!!!!

حتی گاهی آماده باشهای معمولی(ونه آماده باش 100%) رو هم مرخصی میدادن میومدم خونه!!!

به هر حال کارم سخت بود و بعضی وقتا اذیت میشدم ولی سودش هم میبردم!!!

mahdi7610
16-06-2011, 11:20
من که توی قسمت نیروی انسانی سپاه هستم .

چون رشته ام کامپیوتر هست کلا کارهای کامپیوتری اونجا زیر دستمه

صبح ساعت 7 میرم و بعداظهر ساعت 2 میام :دی

هفته ای یک روز هم افسر نگهبان هستم .

mehdi_vsgh
16-06-2011, 11:23
دوستان نظرتون چیه که یه تاپیکی بزنیم که توش خاطرات دوران سربازی رو تعریف کنیم؟

mahdi7610
16-06-2011, 11:54
دوستان نظرتون چیه که یه تاپیکی بزنیم که توش خاطرات دوران سربازی رو تعریف کنیم؟
یگان که خاطره زیادی نداره و همه چیز تکراریه

اما دوران اموزشی هر ثانیه اش واسه ادم کلی خاطره است

یادش بخیر

mehdi_vsgh
16-06-2011, 11:57

یادش بخیر
فکر کنم برعکس میگی ها؟؟
اموزشی همش تکراریه....یگان سراسر اتفاق و حادثه س!!

mahdi7610
16-06-2011, 12:07
فکر کنم برعکس میگی ها؟؟
اموزشی همش تکراریه....یگان سراسر اتفاق و حادثه س!!
اولین باره این جمله را می شنوم .

همه میگن دوران اموزشی سرشار از حادثه است .

گریه ها و خنده ها . تنبه شدن های دسته جمعی . شبها توی اسایشگاه گفتن و خندیدن و مسخره بازی در اوردن بعضی ها و .. . .

مهمتر از همه از تمامی نقاط ایران بچه ها میان و دور هم جمع می شن . با گویشها و سلیقه های مختلف .

اما توی یگان صبح که میری تا ظهر همون کاری را انجام میدی که دیروز و روزهای قبل انجام داده بودی .

قیافه های تکراری ، کارهای تکراری و . . .

البته چون من توی نیروی انسانی هستم و کلا ترخیص سرباز و ثبت نام سرباز و اضافه خدمت و غیبت و . . . اینها همش زیر دستم هست بعضی روزها خوش میگذره که کلی می خندیم .

ولی باز همه چیز تکراریه .

PLAΨMID
16-06-2011, 12:27
واقعا سربازی هیچ خاطره و چیز قابل تعریفی نداره . باید روز ها رو کشت و ماه ها رو چال کرد .

nimahandsomboy
16-06-2011, 12:45
به افتخار 1 تیری ها

1 تیر نبود

باید بگم علاوه بر گرمای تابستون ماه رمضان هم داریم

دیگه اخر ستم

کسی اینجا تجربه اموزشی تو ماه رمضون نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sogol6561
16-06-2011, 12:48
اولین باره این جمله را می شنوم .

همه میگن دوران اموزشی سرشار از حادثه است .

گریه ها و خنده ها . تنبه شدن های دسته جمعی . شبها توی اسایشگاه گفتن و خندیدن و مسخره بازی در اوردن بعضی ها و .. . .

مهمتر از همه از تمامی نقاط ایران بچه ها میان و دور هم جمع می شن . با گویشها و سلیقه های مختلف .

اما توی یگان صبح که میری تا ظهر همون کاری را انجام میدی که دیروز و روزهای قبل انجام داده بودی .

قیافه های تکراری ، کارهای تکراری و . . .

البته چون من توی نیروی انسانی هستم و کلا ترخیص سرباز و ثبت نام سرباز و اضافه خدمت و غیبت و . . . اینها همش زیر دستم هست بعضی روزها خوش میگذره که کلی می خندیم .

ولی باز همه چیز تکراریه .

عزیزم اتفاقا درست میگه.آموزشی همه چی تکراریه و اعصاب خورد کننده.:2:
کلا دوران خدمت خسته کنند است چه دوران آموزشی چه دوران یگان بودن.
بخصوص 7 ماه اول خدمت که به سرباز اون قدیمیا یه جور نگاه میکنن و الفاظ ... و...:31: رو بهش نصبت میدن.:27:

hts1369
16-06-2011, 13:11

یادش بخیر
به ولای علی یگان هرروز یه خاطره و اتفاق میفته اموزشی هم تنبیه های دسته جمعی که یهو وسطش یه نفر یه تیکه میندازه خیلی باحاله

به افتخار 1 تیری ها

1 تیر نبود

دیگه اخر ستم

من اموزشی تابستون تو ماه رمضون بود خیلی راحت تر میگیرن ایام ماه رمضون ولی روزهایی که ماه رمضون نیست کمی بیشتر از حد عادی فشار میارن.
در مورد نیرو گرفتن نیرو انتظامی هم باید بگم هی دیپلمه میگیره (دیپلمه هایی که هیچ فن و حرفه ای بلد نیستن و از سر مجبوری اومدن شدن پلیس) اونها هم چون علاقه ای و مهارت لازم رو ندارن میشن مثله قبلی ها و باز با مردم بد رفتاری میکنن.
در ثانی هر سرباز جای دو تا کادر کار میکنه (کادری که حداقل حقوقش 600 تومنه) خب شما باشی میای بجای سرباز کادر بیاری و 20 برابرحقوق سرباز رو به کادر بدی.

هشت بهشت
16-06-2011, 13:19
31 خرداد آموزشی تموم میشه .
30 خرداد رژه و مراسم تحلیف .

به من که خوش گذشت .
امیدوارم به همه خوش بگذره .

احتمالا دوره کد بخورم .
خدا کنه مثل آموزشی جای خوبی بیوفتم .
توکل به خدا .

01 نیرو زمینی ارتش .
اعزامی 1 اردیبهشت .

AmirSAMSUNG
16-06-2011, 13:22
به افتخار 1 تیری ها

1 تیر نبود

دیگه اخر ستم

دیگه چیزی نمونده داداش...

منم یک تیرم!!!

چقدر زود داریم نزدیک میشیم :18:

ghasem2020
16-06-2011, 13:39

در مورد نیرو گرفتن نیرو انتظامی هم باید بگم هی دیپلمه میگیره (دیپلمه هایی که هیچ فن و حرفه ای بلد نیستن و از سر مجبوری اومدن شدن پلیس) اونها هم چون علاقه ای و مهارت لازم رو ندارن میشن مثله قبلی ها و باز با مردم بد رفتاری میکنن.يه چيزي شنيدي بهش نرسيدي.
الكي حرف بيخود نزن دوست عزيز.
تو اين جامعه هستن تعدادي افراد به قول تو تحصيل كرده كه ذره اي شعور اجتماعي ندارن همون طوري كه ممكنه عده اي از ديپلمه ها و بي سوادا هم شعور نداشته باشن و اين ربطي به مدرك نداره! اصولاً مدرك شعور نمياره!
وقتي جنابعالي مستقيم مياي ميگي كساني كه مدرك ندارن بي شعور هستن و خودت كه مدرك داري از شعور بالايي برخورداري اين توهين هستش به خيلي از افراد جامعه و درجه ي شعور افراد هم با اين توهين ها مشخص ميشه.
خلاصه حواست باشه چي از دهنت مياد بيرون و بي احترامي نكني به يه ملت.

navidkh
16-06-2011, 14:27
بله حتما دارن ببین به هیچ وجه تو دوران اموزشی چنین ریسکی نکن خطرناکه!!!
بعضی از پادگانها حتی طرف رو میبرن توی یه اتاق و کلا بازرسی میکنن سربازا رو!!!

اینجوری که مکافاته وقتایی که ازاد میشیم برگردیم خونه که گوشی می خوایم

---------- Post added at 03:27 PM ---------- Previous post was at 03:23 PM ----------

اما از سربازی که هر دیقیقه یه سوال پیش میاره برای ادم.
اموزشی چند روزه؟ دوستم توی وزرات دفاع بود گفت همش 40 روز بودن اونجا و 5 شنبه و جمعه ها ازاد بودن همه جا اینجوریه؟ اخه دوستان اینجا نوشتن اموزشی 60 روز کامل بوده .
یه سوال دیگه هم داشتم توی اموزشی احیانا وقت ازاد هم پیدا می شه برای ورزش ؟

Milad4171
16-06-2011, 15:51
اموزشی چند روزه؟ دوستم توی وزرات دفاع بود گفت همش 40 روز بودن اونجا و 5 شنبه و جمعه ها ازاد بودن همه جا اینجوریه؟ اخه دوستان اینجا نوشتن اموزشی 60 روز کامل بوده .
یه سوال دیگه هم داشتم توی اموزشی احیانا وقت ازاد هم پیدا می شه برای ورزش ؟واسه ما 56روز بود. کلا هم همینه. 6 هفته!
5 شنبه بعد از نهار آزادی تا شنبه صبح. البته واسه ما که تو ارتش هستیم اینطوری بود!
انقدر کار میکنی که وقت آزادت رو همش خوابی. مگه جمعه ها که معمولا میشه فوتبال و پینگ پنگ واینا بازی کرد. ما پشت گروهانمون زمین فوتبال و بسکتبال داشتیم. ما فوتبال بازی میکردیم:31:

pedram_sad
16-06-2011, 16:03

خوب گوشی رو داخل نمیتونی ببری اما میتونی دم در به دزبانی تحویل بدی موقع ترخصی تحویل بگیری

منهای به نظرم یک گوشی از این 10 15 تومانی ها در ب و داغون ببر با یک سیم کارت 3 تومانی صفر که اگه هر بلایی سر هر جفتشون اومد زیاد مهم نباشه
چون تصور کن این همه گوشی و سیم کارت و یک مشت ادم بی حصوله و عصبی برای تحویل و ترخیصشون

mehdi_vsgh
16-06-2011, 16:12

---------- Post added at 03:27 PM ---------- Previous post was at 03:23 PM ----------

اما از سربازی که هر دیقیقه یه سوال پیش میاره برای ادم.
یه سوال دیگه هم داشتم توی اموزشی احیانا وقت ازاد هم پیدا می شه برای ورزش ؟
عزیز دردسرش نمی ارزه....
شما فرضا با هزار دوز و کلک گوشی رو بردی داخل....چطوری میخوای دهنه یه سری زیرآب زن رو ببندی؟؟؟ مطمئن باش لو میری و اونوقت دیگه حسابت با کرام الکاتبینه
کارت تلفن بخر و با کارت زنگات رو بزن

farhadnamir_2003
16-06-2011, 16:49
دوستان من اگه الان برم از 1/4 بندازم برای شهریور آیا دوباره میوفتم همین پادگان و نیرویی که الان هستم؟
و یه سوال دیگه اینکه میتونیم گوشی رو بدیم به اونا دم پادگان و سیم کارت رو ببریم تو؟

mehdi_vsgh
16-06-2011, 17:01
دوستان من اگه الان برم از 1/4 بندازم برای شهریور آیا دوباره میوفتم همین پادگان و نیرویی که الان هستم؟
و یه سوال دیگه اینکه میتونیم گوشی رو بدیم به اونا دم پادگان و سیم کارت رو ببریم تو؟
1- معلوم نیست ولی احتمال زیاد همونجا میوفتی
2- میتونی اینکارو کنی ولی روز ترخصیت اگه گوشیت نبود و گم شده بود یا تیکه تیکه شده بود حق شاکی شدن رو نداری.....

fedaghi
16-06-2011, 17:04
به افتخار 1 تیری ها

1 تیر نبود

دیگه اخر ستم

ماه رمضون آخر حال است توی خدمت همش خواب و خواب و خواب برادر من توی ماه رمضون آموزشی رفت

farhadnamir_2003
16-06-2011, 17:17
1- معلوم نیست
2- میتونی اینکارو کنی ولی روز ترخصیت اگه گوشیت نبود و گم شده بود یا تیکه تیکه شده بود حق شاکی شدن رو نداری.....

1-یعنی چی معلوم نیست؟احتمال زیاد کجا میوفتم؟
2-مشکلی نیست یه گوشی بیخود میبرم
منظورم این بود که سیم کارت رو میتونیم ببریم تو؟مشکلی نداره؟

mehdi_vsgh
16-06-2011, 17:32
1-یعنی چی معلوم نیست؟احتمال زیاد کجا میوفتم؟
2-مشکلی نیست یه گوشی بیخود میبرم
منظورم این بود که سیم کارت رو میتونیم ببریم تو؟مشکلی نداره؟
یعنی احتمال زیاد همونجا دوباره میوفتی
بله سیم کارت رو میتونی ببری یعنی اصلا باید ببری با خودت
سیمکارت+ رم گوشی + باطری گوشی

asfa
16-06-2011, 18:10
خوب بچه هایی که می خوان اعزام بشن عجب شیر بذارین براشون یه خلاصه ای از اتفاقاتی که برای ما گذشت رو براتون بنویسم شاید از استرستون کم بشه (شاید هم زیاد بشه !!)

اول که ما با اتوبوس ساعت 9 شب اول دی پارسال راه افتادیم سمت عجب شیر ! هوا فوق العاده سرد بود.ساعت 5 صبح رسیدیم و بعد ازپیاده شدن از اتوبوس ما رو بردن داخل یه اتاقک و اونجا به خطمون کردن و تمام وسائل و خودمون رو بازرسی کردن و بعد دوباره فرستادن بیرون و 1 ساعت توی سرما سرپا به خطمون نگهمون داشتن و بعد راه افتادیم به سمت یه میدون بزرگ برای تقسیم شدن بین گروهانها
عجب شیر یه محصیر بسیار قدیمی (رد پای رضا خان رو میشه دید .)و بزرگ شامل مقادیر زیادی زمین خشک و خاکی و دهها آسایشگاه قدمی و رنگ و رو رفته و با امکانات خیلی کم هست. دستشویی ها اغلب خراب و آب بعضی مواقع قطع میشد و حمام هم که اگر دیدید سلام ما رو بهش برسونید :41:

بعد از یک کیلومتر پیاده روی (می دونید محیطش فوق العاده بزرگه عظمت زیادی داره )
بعد تقسیم شدیم داخل یکی از گروهانها و گردان ما که همه فوق دیپلم بودیم نسبت به 3 گردان دیگه که دیپلم و زیر دیپلم بودیم هیچ امتیازی نداشتیم. مدام تنبیه می شدیم و بشین پاشو .... البته به زیر دیپلم واقعا بیشتر سخت می گرفتن و حتی اونا رو 58 روزه ترخیص کردن ولی ما رو 61 روزه :18:

هیچ وقت اون روز اول که رفتیم داخل آسایشگاه با لباس شخصی رو یادمون نمیره.همه ناراحت و خسته و غمگین از برخورد بد و محیط فوق العاده مزخرف و تحمل 60 روز سختی و آینده نا معلوم بعد از تقسیمات.

یه چیزی که توی اونجا خیلی نموده داره بی نظمی هست یعنی خیلی میگن که ارتش نظم داره ولی همه اش چرته .ما اونجا هیچ نظمی مثل نظم در بیداری و خاموشی و به خط شدن زمان غذا و زمان استراحت و ... نداشتیم.هر وقت عشقشون می کشید ، نصف شب ، وسط روز ، وسط غذا و نماز یهو همه رو احضار می کردن برای به خط شدن .ما از روز اول که رفتیم تا روز 8 ام خدمت اصلا رنگ حموم رو ندیدیم!! آخرش به زور و مثل بلانسبت گوسفند کردنمون تو یه حموم و با گربه شور کردن خودمون رو تمیز کردیم.

به ما گفته بودن که روزهای اول که بهمون سخت می گیرن برای نسخ کشی هست ولی خداشاهده تا روز آخر دهن ما رو سرویس کردن (ببخشید بابت بی ادبی ) هر روز پیاده روی های زیادبه عناوین مختلف ، به خط شدن های پی در پی ، انتظار در صف برای گرفتن غذا و تلفن زدن و دستشویی ، از صبح تا شب. یعنی مثلا 5 صبح که بیداریه و باید تا 6.5 آماده و صبحانه خورده و لباس پوشیده با وضعیت کامل به خط بشیم.توی این 1.5 ساعت هم باید توی صف دستشویی وایستیم و بعد توی صف صبحانه و بعد لباس بپوشی و گتر پا درست کنیم و تخت ها رو انکادر کنیم و بریم توی منطقه نظافت هر گروه و نظافت کنیم (مثل محوطه ، دستشویی و... )

نگهبانی ها هم که نگو. هر 4 روز یه بار نگهبان یه خراب شده ای می شدیم و مثلا برای حفظ اموالی که2000 تومن هم نمی ارزید 8 ساعت توی 24 ساعت سر پا نگهبانی میدادیم (مثلا اگر نگهبان پاس 1 بودیم 4 تا 2 ساعت اینطوری نگهبانی می دادیم: 19-21 شب ،1تا 3 نصف شب ،7-9 صبح و 1تا 3 بعد از ظهر )

این شب بیداری ها واقعا اذیت می کرد و توی روز هم که اصلا فرصت استراحت نمی دادن و مدام به خط ، رژه ، بدو به ایست و.... می دونید که یه قانونی هست که می گه از بیداری تا خاموشی حتی نشستن روی تخت خواب ممنوعه به برسه به خوابیدن !!توی کل اون دوره هم به ما 7 روز مرخصی دادن که خیلی خیلی می چسبید و بکوب با سواری 25 هزارتومنی می اومدیم تهران و یه دلی از عزا در می آوردیم و بر می گشتیم.

از اهانت های گروهبان های وظیفه !! به ما که بگذریم (طوری که کادری با ما اون طور رفتار نمی کرد ) حمالی ها و آشغال جمع کردن ها و کم اومدن غذا و لباس های کثیف و پیاده روی های 10 کیلومتری برای میدون تیر اون هم 5 بار !!

خلاصه اینکه با تمام این بدبختی ها که واقعا هر روزش تا تموم میشد یه ماه برای ما می گذشت و مثلا کلی کار می کردیم و خسته و کوفته میشیدم و تنبیه می شدیم و بعد به ساعت نگاه می کردیم می دیدیم تازه 9 صبحه و تا 9 شب 12 ساعت مونده :13::18:........ الان که می بینیم با خودم می گم ای کاش زودتر اعزام میشدم خدمت تا زودتر این اتفاقاتی که اول و آخر باید بهش تن میدادم می گذشت و مثل الان راحت میشدم.

بچه هایی که دارن اعزام میشن به این نکته من توجه کنن که سخت ترین دوره زندگی آدم سربازی هست و سختترین قسمت سربازی همین آموزشی هست . وقتی واردش شدین به این دید نگاه کنید که زودتر تموم میشه و از شرش راحت میشید و تا آخر عمر دیگه همچین صحنه هایی رو نخواهید دید . پس تا می تونید اونجا راحت بگیرید و اصلا به فکر گذشت زمان نیفتید.
الان من توی یگان یه جای تقریبا خوب هستم و بیشتر اون خاطرات بد هم از یادم رفته و فقط به اینده فکر می کنم و پایان خدمت......

همین طور که من یه روزی قبل از اعزام به خدمت مشابه این مطلب رو توی همین تاپیک می خوندم و با خودم استرس داشتم شما هم مثل من یه روزی میاید و همین مطلب رو می نویسید برای بعدی....
خاطرات ما رو زنده کردی !
نگفتی کدوم گروهان بودی ؟
گردان که 2 بودی یادمه فقط گد 2 فوق دیپلم داشت من گروهان 5 بودم یادش بخیر پدرمونو در آوردن ....
بسم الله الرحمن الرحیم
من سرباز آموزشی .................. جمعی گوهان 5 گردان 032 نصر از مرکز آموزشی شهید سرلشکر شعبان برخورداری هستم جناب !!:دی

hts1369
16-06-2011, 18:36
يه چيزي شنيدي بهش نرسيدي.
الكي حرف بيخود نزن دوست عزيز.
تو اين جامعه هستن تعدادي افراد به قول تو تحصيل كرده كه ذره اي شعور اجتماعي ندارن همون طوري كه ممكنه عده اي از ديپلمه ها و بي سوادا هم شعور نداشته باشن و اين ربطي به مدرك نداره! اصولاً مدرك شعور نمياره!
وقتي جنابعالي مستقيم مياي ميگي كساني كه مدرك ندارن بي شعور هستن و خودت كه مدرك داري از شعور بالايي برخورداري اين توهين هستش به خيلي از افراد جامعه و درجه ي شعور افراد هم با اين توهين ها مشخص ميشه.
خلاصه حواست باشه چي از دهنت مياد بيرون و بي احترامي نكني به يه ملت.
ارباب من قصد توهین به کسی نداشتم و ندارم اگه توهینی شده واقعا شرمنده هستم .ولی خدا نکنه خدمتتون تو یگان امداد باشه اونموقع شاید یه ذره به من حق بدید که نسبت به دیپلمه هایی که میان تو نیرو انتظامی دید بدی داشته باشم. (ایراد از دیپلمه ها نیست ولی وقتی میان اونجا یه کارهایی به اینا محول میکنن که باعث میشه کم کم صدای گریه پیرزن و دختر جوون رو نشنون).
باز هم معذرت میخوام.

farhad_persona
16-06-2011, 18:37
بچه ها کارت معافیت قرمز(روانپزشکی) چه محرومیت هایی ایجاد میکنه؟ راسته که میگن گواهینامه رو باطل میکنن.
خونه و ماشین نمیشه به اسمت بزنی و ممکنه تو گرفتن ویزا از کشورهای خارجی دچار مشکل بشی؟

mehdi_vsgh
16-06-2011, 18:46
بچه ها کارت معافیت قرمز(روانپزشکی) چه محرومیت هایی ایجاد میکنه؟ راسته که میگن گواهینامه رو باطل میکنن.
خونه و ماشین نمیشه به اسمت بزنی و ممکنه تو گرفتن ویزا از کشورهای خارجی دچار مشکل بشی؟
بله درسته.....

abbas_apolo
16-06-2011, 19:41
دوست عزیز همه این بچه ها میدونن که منم میخواستم این دوره نرم و دوره ی بعد برم ولی از یه آشنا و پلیس بعلاوه 10 پرسیدم گفت: هر وقت بخوای بری دیگه دفترچه پست نمیکنی یه راست میری مرکزی که اونجا افتادی. . . . یعنی هر کار کنی دیگه نمیتونی عوض کنی. . . . .

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

بچه یه سوال . . . . . من یه رادیو کوچیک (اندازه ی یه باطری قلمی) گیر اوردم میشه برد تو و شبهای غربت به رادیو گوش داد. . . .اگه بگیرن چه بلایی سر ادم میاد؟؟

parsa 08
16-06-2011, 21:08
سلام ، منم از 1 تیری ها هستم ،و عرضم به خدمتتون که دارم برای اعزام لحظه شماری میکنم :21: ( همزادپنداری از نوع تحریف شده )

بچه یه سوال . . . . . من یه رادیو کوچیک (اندازه ی یه باطری قلمی) گیر اوردم میشه برد تو و شبهای غربت به رادیو گوش داد. . . .اگه بگیرن چه بلایی سر ادم میاد؟؟
اقا جان ، کلا تو این دو ماه ،باید فکر وسایل ارتباط جمعی و ارتباطات و فن آوری و تکنولوژی و مدرنیته و الکتریکی و مکانیکی خلاصه اینارو از سرت به در کنی.(البته ریش تراش مانعی نداره :31:) ...فکر کن میخوای به عصر حجر یا همون قبل از میلاد مسیح بری، اونجا فقط خودتی و خودت و البته ادمایی که از اقوام و قبایل متفاوت دور هم گرد آمده اید ، پس باید فقط به فکر خوشگذرونی باشی (حداقل وانمود کن ) در غیر اینصورت فشار چه از نوع روحی و جسمیش ، مضاعف بهت تحمیل میشه .

راستی این جریان چیه که بعضیا 2 ماه تمام میرن اموزشی و بعضیا هم 45 روز ؟؟؟ ( بستگی به ارتش و سپاه داره یا چیزه دیگست ؟؟)

mehdi_vsgh
16-06-2011, 21:21
بچه یه سوال . . . . . من یه رادیو کوچیک (اندازه ی یه باطری قلمی) گیر اوردم میشه برد تو و شبهای غربت به رادیو گوش داد. . . .اگه بگیرن چه بلایی سر ادم میاد؟؟ نمیدونم چرا بعضی یه همچین فکرایی میکنن
والا ما هم رفتیم آموزشی هیچ چیز خاصی هم نبردیم...ولی گذشت....پسر خوب شب غربت کجا بود؟؟ اونجا یه گروهان 10-180 نفری هستین راس ساعت 2130 هم خاموشی زده میشه و همه باید بخوابن(بگذریم از اینکه بیشتر وقتا بچه ها بیدارن و مشغول صحبت و.... هستن) من قانونش رو عرض کردم
در کل در طول روز اونقدر خسته میشی که فکر این مسخره بازیا و رادیو mp3 پلیر و.... رو هم نمیتونی بکنی!!! فقط میخوای زودتر بخوابی که صبح زود بتونی دوباره بلند بشی و روز از نو و روزی از نو!!

اگه بخوای خود رو مشغول این چیزا کنی و فکرشو کنی.....آموزشی بهت نمیگذره.....2 ماه به خودت سختی بده (که البته هم اونقدرها هم که بعضیا میگن و شلوغش میکنن باور کن سخت نیست) بعد دو ماه هرچی دوست داشتی با خودت ببر سر یگان!!(البته به صورت مخفیانه!! :دی)

راستی این جریان چیه که بعضیا 2 ماه تمام میرن اموزشی و بعضیا هم 45 روز ؟؟؟ ( بستگی به ارتش و سپاه داره یا چیزه دیگست ؟؟)
والا قانونش اینه که 2 ماه تمام باشه...
ولی بعضی از پادگانها با توجه به اینکه طبق نظر فرمانده پادگان میان دوره و پایان دوره و... میدن به سربازا روزا کمتر میشه ولی قاعده بر اینه که مدت آموزشی 2 ماه تمام بدون مرخصی باشه!!

Punisher_2008
16-06-2011, 21:45
سلام..
من متولد سال 72 هستم..
بعد از پیش دانشگاهی که ترم 1 تجدید شدم دیگه طرف درس نرفتم الان نزدیک 3 ماه هست...
باید دفترچه پست کنم؟ پست کنم کی مفرستندم؟
بعد من بعد که دفترچه خریدم باید ببرم اونجایی که دیبلم گرفتم پر کنند؟ یا پیش دانشگاهی؟ ( پیش دانشگاهی قبول نشدم )

mehdi_vsgh
16-06-2011, 21:56
سلام..
من متولد سال 72 هستم..
بعد از پیش دانشگاهی که ترم 1 تجدید شدم دیگه طرف درس نرفتم الان نزدیک 3 ماه هست...
باید دفترچه پست کنم؟ پست کنم کی مفرستندم؟
بعد من بعد که دفترچه خریدم باید ببرم اونجایی که دیبلم گرفتم پر کنند؟ یا پیش دانشگاهی؟ ( پیش دانشگاهی قبول نشدم )
اگه قصد ادامه تحصیل نداری باید پست کنی...زودتر پست کن که اضاف نخوری

Punisher_2008
16-06-2011, 22:01
اگه قصد ادامه تحصیل نداری باید پست کنی...زودتر پست کن که اضاف نخوری

قصد ندارم درس بخونم... خیلی زده شدم از درس....
پست کنم کی حدودا ازام میشم؟
میشه اون سولاتم رو هم جواب بدین.. ممنون میشه.:40::40::40:

parsa 08
17-06-2011, 08:05
پست کنم کی حدودا ازام میشم؟والا این روزا زود به زود نیرو میگیرن ، شاید نهایتا 3 ماه بعد از ارسال دفترچه اعزام بشی .
در مورد او ن سوالت هم فکر کنم باید بری جایی که اخرین مدرک قبولیت موجود باشه ، یه نامه بهت میدن میاری به پلیس 110 تحویل میدی

کسی قبلا دستغیب جهرم بوده ؟؟ وضعیتش چه جوریه نسبت به بقیه جاها مثل مالک اشتر

abbas_apolo
17-06-2011, 10:29
بابا رادیو نمیبرم چرا میزنید . . . . . . :13:ولی یه 1100 دارم اونو میبرم یکم اس ام اس بازی کنم . . . .

farhadnamir_2003
17-06-2011, 10:34
بابا رادیو نمیبرم چرا میزنید . . . . . . :13:ولی یه 1100 دارم اونو میبرم یکم اس ام اس بازی کنم . . . .

من شنیدم اگه موبایل بگیرن ازتون دادگاهی میشین

piishii
17-06-2011, 10:45
سلام
بعضی از دوستان خیال میکنند اونجا -توی دوران آموزشی - هتل باید برای خودشون درست کنند ! رادیو ببرند گوشی ببرند ام پی تری پلیر ببرند و ......
دوستان عزیز زمانی که میرین آموزشی با زندگی که داشتین کاملا خداحافظی کنید !
به پیر پیغمبر سرتون رو بندازین پایین این دوران رو بگذرونید و برای خودتون دردسر درست نکنید بخش های قضایی و حفاظت پادگان با هیچ کس حتی نیروی کادریش شوخی نداره .
فقط آموزشی رو سخت نگیرین ولی بدونید وقت هایی که آزاد هستین فقط صرف استراحتتون میشه و واقعا هم استراحت کنید
از ما گفتن برای خودتون دردسر درست نکنید .

Milad4171
17-06-2011, 11:08
اگر چیزی ازتون بگیرن هم امکان داره دادگاهی بشین هم تجدید دوره! از طرفی اگر دیپلم باشین میندازنتون با عادی ها و بجای 56 روز باید 70 روز بگذرونید!
ممکن هم هست که بندازنتون تو بخش شهرداری و حمالی و دیگه همه میدونن. آموزشی ها رو رسشون رو میکشن( اگر اونجا یگان هم داشته باشه)

S E V E N
17-06-2011, 11:23
سلام دوستان

آقا تو آموزشي اصلا انقدر خسته مي شيد كه فكر راديو و ... به سرتون نمي زنه. تا يه وقت كوچيك پيدا مي كنيد، رو زمين خاكي و سنگ و هر چي باشه دراز مي كشيد و چرت مي زنيد. واسه ما كه تعداد زيادي از بچه ها اينطوري بودن. ولي خب خيلي سريع ميگذره. يك نكته مهم اينكه مواظب باشيد دودي نشيد. اين خيلي مهمه.

به روزي كه كارت پايان خدمت دستتونه فكر كنيد!

موفق باشيد.

asfa
17-06-2011, 13:09
یادمه بعد 35 روز اولین مرخصیمو تو آموزشی گرفتم وقتی اومدم بیرون همه چی برام غریبه بود !
ماشین شخصی !
لباس شخصی !
جنس مخالف !
بازار !
صدای موزیک !
کامپیوتر !
موبایل !
به خدا آدم دیوونه میشه واقعا دور از تکنولوژی بودیم انگار که هیچ کدوم از این وسایل هنوز اختراع نشده بود !
خراب بشه این عجبشیر !
بعد 35 روز خوردیم به اربعین تا بهمون مرخصی دادن منم که راهم خیلی دور بود مجبور بودم با هواپیما بیام !
از اون موقع به بعد هر هفته بلیط میگرفتم برای 5 شنبه و جمعه ی هفته بعدش و نشون میدادم که به خدا 2 روزه میرم و برمیگردم تا راضی میشدن بفرستنم فکر میکردن برم دیگه برنمیگردم البته حق داشتن من فقط باید 25 ساعت با اتوبوس تو راه رفت و 25 ساعت هم تو راه برگشت میبودم !
کلی کرایه دادم تو 4 دفعه مرخصی !!
البته فدای سرش وقتی متاهل باشی می ارزه ....

reza8766
17-06-2011, 13:27
من که هر وقت تو آموزشی بهم فشار بیاد به اردوگاه های آلمان نازی و به خصوص آشویتز فکر میکنم و از این که زنده زنده نمی رم تو اتاق گاز خدا رو شکر میکنم!:31:
هر چی باشه وضعمون از اون یهودی ها بهتره! خدا رو شکر کنید:46:

ar2007
17-06-2011, 13:30
شامپو (1 عدد سعی کنید شامپو کوچک ببرید چون بعد از چند روز بهتون شامپو میدن)
صابون حمام (1 عدد البته بعد از چند روز صابون بهتون میدن)
زیر پوش سفید (1-2 عدد البته بعد از چند روز زیرپوش بهتون میدن)
شرت (1-2 عدد البته بعد از چند روز شرت بهتون میدن. شرت جیب دار بهتره)
حوله کوچک دستی(1 عدد البته بعد از چند روز 2 تا حوله بهتون میدن)
جوراب (1-2 عدد البته بعد از چند روز جوراب بهتون میدن)
نیم متر کش (برای گت کردن - البته بعد از چند روز کش بهتون میدن)
مسواک و خمیر دندان (البته بعد از چند روز مسواک و خمیر دندان بهتون میدن)

دوستان استحقاقی ها رو همون روز اول با لباس میدن یا میونه برای بعد؟

ar2007
17-06-2011, 13:41
دوستان ممکنه که با وجود داشتن نسخه بازم نذارن دارو با خودمون ببریم؟ اون وقت راهی هست برای حل مشکل؟

abbas_apolo
17-06-2011, 14:38
بچه ها یه سه چهار روز مونده این فروم خلوت شه . . . . . پس بیایید برای اعزامیهای شهریور نیز چیزی بزاریم . . . راستس اون دوست عزیزمون راست میگه از روزی که افتادم بیگلری دیگه نه کتاب خوندم نه کاری کردم . . . .یه جورایی انگار تکنولوژی رو بی خیال شدم . . . . اینم که میگم شاید گوشی ببرم چون هنوز توی پادگان نیستم و اوضاع رو نمیشناسم . . . .

هشت بهشت
17-06-2011, 14:44
دوستان ممکنه که با وجود داشتن نسخه بازم نذارن دارو با خودمون ببریم؟ اون وقت راهی هست برای حل مشکل؟

به ما که برای دارو گیر نمیدادن .
فقط ممکنه به داروهای خواب آور گیر بدن .
اگه نسخه پزشک داشته باشی که اصلا گیر نمیدن .

+

اعزامی های 4/1 ، یه فکری برای پشه بکنن .

آبلیمو یادشون نره . برای رفع عطش معجزه میکنه .

ghasemian66
17-06-2011, 17:03
سلام بچه ها 5 روز دیگه اعزامم 04 بیرجند افتادم چطور جایه؟ لطفا هر کی میدونه راهنماییم کنه

Machid
17-06-2011, 17:26
دوستان کسی میدونه داشتن دیسک کمر = معافیت پزشکی هست یا نه ؟