PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

SIMON137
14-04-2015, 01:19
اگر زن و شوهری طلاق بگیرند و فقط یک فرزند پسر داشته باشند ، این فرزند هم در حال حاضر با پدرش زندگی می کنی و به تازگی به 18 سال رسیده و چند سالی از طلاقشون میگذره
معافیت خاصی شامل حال ایشون میشه ؟

scorpion2
14-04-2015, 01:27
اگر زن و شوهری طلاق بگیرند و فقط یک فرزند پسر داشته باشند ، این فرزند هم در حال حاضر با پدرش زندگی می کنی و به تازگی به 18 سال رسیده و چند سالی از طلاقشون میگذره
درود
در زمان طلاق ابتدای برای تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال معافیت موقت صادر می شود بعد از گذشت 30 ماه از طلاق معافیت دائم کفالت را دریافت می کنند.

mani6606
14-04-2015, 04:30
روزای اولی که ما رفتیم آموزشی و تقسیم گروهانی شدیم گفتند یه برگه کاغذ در بیاریم و مشکلاتی که داریم رو بنویسیم و من هم تو اون برگه مشکلاتم و افسردگیم رو نوشتم...
چند روز بعد اومدن اون نفر هایی که تو اون کاغذ مشکلشون رو نوشته بودند بردند بهداری پیش مشاور (حدود 21 نفر بودیم) و هر کدوم حدود یکی دو دقیقه با مشاور حرف زدند ولی وقتی که نوبت من شد حدود 20 تا 30 دقیقه با مشاور حرف زدم و در آخر هم بهم گفت پیش اون روانشناس و روانپزشکی که رفتی پیشش برو و مدرک بیار و نگاه کنم تا بفرستم برای کمسیون پزشکی ولی من نتونستم وقت آزاد بیارم و برم پیش اون دکتر تا مدرک بیارم... دو بار به مرخصی اومدم اون هم روزای پنجشنبه و جمعه بود و مطب ها هم تعطیل...خلاصه اینو گذاشتم تا تو یگان اصلی بهش رسیدگی کنم
معاف از نگهبانی و رژه و تمرین رو تو کمسیون میدند یا تو بهداری ارتش و بیمارستان ارتش میدند؟؟

بهدارى كلا اجازه داره استراحت در يگان بده ، در كميسيون بيمارستان ارتش پرونده پزشكى و سابقه سرباز بررسى و تصميم گيرى مى كنند.

Sent from my iPad mini 2 using Tapatalk

mani6606
14-04-2015, 04:39

دو مسئله وجود دارد١- ايا مادر شما پس از طلاق دوباره ازدواج كردند يا هنوز مجرد هستند. ٢- ايا پدرتان بعد از طلاق ازدواج كردند و به غير از شما فرزند ذكور ديگر دارند؟
دو اينك زير از سايت نظام وظيفه همه مطلب را براى شما توضيح مى دهد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mani6606
14-04-2015, 04:47
لوازمی مانند زیلو،کلاه فیبری،چهاربند فانسوقه،یقلوی ، قمقه اب را باید در انتهای دوره تحویل دهید.

منظور وسایل شخصی بود مثلا بالش و لحاف یعنی ما از بالش و لحاف و ..... نفر قبلی استفاده مکنیم
میشه چتد مورد از این وسایل ها که ماله نفر قبلی و باید تحویل بدیم بیشتر معرفی کنید
مثلا اشکلی داره با خودم بشقاب ببرم و از اون به جای یشقاب پادگان اسفاده کنم ؟؟[/QUOTE]
لحاف و پتو جز استحقاق است و تا پايان خدمت براى شماست و بابت هر استحقاق هم از حقوق شما كسر مى گردر، بالشت كه نه ، يك تيك ابر ميدن كه بايد ان را زير انكادر تخت فرار مى دهيد، يك عدد بشقاب استيل به همراه داشته باشيد اگر حساسيتى نبود از ان استفاده كنيد ، از لوازمى كه از سربازان قبلى به جديد مى دهند و امكان انتقال بيمارى است يقلوى و قمقه اب است

mani6606
14-04-2015, 04:48
منظور وسایل شخصی بود مثلا بالش و لحاف یعنی ما از بالش و لحاف و ..... نفر قبلی استفاده مکنیم
میشه چتد مورد از این وسایل ها که ماله نفر قبلی و باید تحویل بدیم بیشتر معرفی کنید
مثلا اشکلی داره با خودم بشقاب ببرم و از اون به جای یشقاب پادگان اسفاده کنم ؟؟.

لحاف و پتو جز استحقاق است و تا پايان خدمت براى شماست و بابت هر استحقاق هم از حقوق شما كسر مى گردر، بالشت كه نه ، يك تيك ابر ميدن كه بايد ان را زير انكادر تخت فرار مى دهيد، يك عدد بشقاب استيل به همراه داشته باشيد اگر حساسيتى نبود از ان استفاده كنيد ، از لوازمى كه از سربازان قبلى به جديد مى دهند و امكان انتقال بيمارى است يقلوى و قمقه اب

mani6606
14-04-2015, 04:51
ستاد مشترک ارتش چجوریاس؟ تو تقسیمات بعد از آموزش واسه ارتش، کجاها خوبه؟ من تک پسر ساکن شیرازم. می خوام اگر بشه تو شیراز دنبال جای خوبی باشم.

ستاد مشترك ارتش بهشت خدمت براى كادر و وظيفه است اما فكر كنم بايد طرف پارتى قوى داشته باشه تا انجا خدمت كنه،، پستيبانى منطقه ٦ شيراز يك جاى خوب براى ادامه خدمت است

mani6606
14-04-2015, 05:59
یکی از دوستای من تومور مغزی داشت عمل کرد درت شد.میتونه معافیت بگیره؟

بله اشتباه از من بود كه در پستى گفتم امكان معافيت نداره اما در بخش جراحى مغز و اعصاب سايت نظام وظيفه در بند هشتم گفته هر گونه جراحى بر روى مغز معاف دائم خواهد داشت

lechking
14-04-2015, 07:30
عجب شیری ها اعلام حضور کنند .ببینیم چند نفریم
نفر اول خودم!!!

lechking
14-04-2015, 07:34
سلام دوست من..
من چند روز پیش آموزشیم رو از 03 عجب شیر تموم کردم و فردا صبح قراره برم یگان اصلی یعنی تبریز..
ساعت خواب اونجا قبل عید که من بودم از ساعت 9 بود تا ساعت 4:45 دقیقه صبح
یعنی تقریبا 8 ساعت (7:45)
بعد عید فکر کنم یک ساعت دیر می خوابیم و یک ساعت دیر بیدار میشیم
اما من بعد عید فقط 4 روز اونجا بودم و تو این چهار روز به خاطر تمرین ها و رژه های زیاد و اینکه آخر آموزشی بودیم ساعت خاموشی و بیداری معلوم نبود
یه روز ساعت 10 می خوابیدیم و ساعت 4:45 بیدار میشدیم و یه روز هم مثل قبل از عید ساعت 9 می خوابیدیم و ساعت 4:45 بیدار میشدیم

من خودم وقتی خونه هستم حول و حوش ساعت 9 تا 12 صبح بیدار میشم...شاید هم دیر تر
ولی اونجا به خاطر این کهزود بیدار میشی روز های برات نمیگذره...
امیدوارم موفق باشی...
اگه رفتی گروهان 6 گردان 5 اونجا میتونی یادگاری های ما رو بخونی..:n31:

دوست عزیز ممنون از راهنماییات یه چند تا سوالم داشتم
من پست های شما رو خوندم و حدس میزنم شما دیپلم باشید درسته؟؟ هدف از این سوال اینکه شرایط لیسانس ها رو تو عجب شیر میخوام بپرسم با اونا هم مثل دیپلم ها رفتار میشه لیسانس ها هم تی وی ندارن؟؟ درسته لیسانس ها با فوق لیسانس ها باهمند؟؟ کلا لیسانس تو عجب شیر فرقی داره؟؟

darkside92
14-04-2015, 08:36
نفر اول خودم!!!

از کجایی شما؟

shakhdar
14-04-2015, 09:09
ستاد مشترك ارتش بهشت خدمت براى كادر و وظيفه است اما فكر كنم بايد طرف پارتى قوى داشته باشه تا انجا خدمت كنه،، پستيبانى منطقه ٦ شيراز يك جاى خوب براى ادامه خدمت است

مرسی. اون دوستمون fary1367 یه سری مسئولیت تو پادگان ردیف کردن:

شستن آسایشگاه-جارو کردن جلو آسایشگاه- شستن کلاس های درس-آشپزخانه-نانوایی-پخش غذا و شستن دیگ غذا- شستن سلف-تمیز کردن فضای سبز-ارشدها-منشی- مسئول کلاس ها-مسئول شستن دستشویی ها -انباردار- جمع اوری زباله ها-تخلیه زباله-مسئول حمام- تمیز کردن حمام-دژبان-ارشد گروهان-مسئول بوفه-مسئول کتابخانه- مهدیه -مسئول تلفن کارتی -شستن ابخوری ها -مسئول دفتر گروهان -مسئول ارتباط بین گروهان با فرمانده پادگان

شما هم اگر می دونید اضافه کنید(01 افتادم). من فرض رو بر این میذارم که نخوام داوطلب شم اما اگر مجبور شدم به دلایلی، به نظرتون کدوم یکی یا یکیاش بهترن؟ نظر شخصی رو دخیل نکنید. اونی که بین اکثر بچه‌ها محبوبه و تا آخر هم محبوب مونده رو بر شمارید.

lechking
14-04-2015, 09:11
از کجایی شما؟
من از مراغه ام تقریبا 55 کیلومتری با عجب شیر فاصله داره شما از کجایید؟؟

lechking
14-04-2015, 09:14
دوستان یه سوالاتی پیش اومده !! نزدیک اعزام و......
دوستان من قد بلندم و 4 شانه اما معاف از رزمم هستم کلا دژبانی خوبه؟؟ البته من نمیخوام اگه دادن چه کنم؟؟
دوم اینکه از این وسایل مثلا میشه قمقمه رو خودم بخرم ببرم ؟؟ میشه با خودم بالش ببرم و ماله اونجا رو نگیرم؟؟ کدوم وسایل استحقاقی رو بهتره خودم بخرم ببرم؟؟

METZELDER
14-04-2015, 09:41
سلام یه سوال
من تمدید زدم از اردیبهشت افتادم تیر ماه
حالا برای تیر ماه بازم باید واکسن بزنم ؟؟؟
یا بازم باید برم معاینه پزشکو همه کارای فرستادن دفترچه رو از نو انجام بدم ؟؟؟
بعد راهی هست من تمدیدمو لغو کنم همین اردیبهشت برم ؟؟؟؟ تورو خدا اگه راهی هست بگین

darkside92
14-04-2015, 09:52
سلام یه سوال
من تمدید زدم از اردیبهشت افتادم تیر ماه
حالا برای تیر ماه بازم باید واکسن بزنم ؟؟؟
یا بازم باید برم معاینه پزشکو همه کارای فرستادن دفترچه رو از نو انجام بدم ؟؟؟
بعد راهی هست من تمدیدمو لغو کنم همین اردیبهشت برم ؟؟؟؟ تورو خدا اگه راهی هست بگین

نه دیگه نیازی به کار های گذشته نیست فقط باید برگه سبز جدید بگیری از +10
راهی نیست لغو کنی . مگر اینکه روز اعزام بری ببینی میبرنت یا نه

darkside92
14-04-2015, 09:56
من از مراغه ام تقریبا 55 کیلومتری با عجب شیر فاصله داره شما از کجایید؟؟

خب برای شما که هتله هم بومی محلی هم هم زبان .ما که از مرکز میاییم چه کنیم؟؟!!
هوا چه طوره اونجا؟تا کی سرده؟ لباس در چه حد بیاریم؟
من از اصفهانم
یه سوال دیگه مراغه یا عجب شیر قطار داره تا تهران؟

mani6606
14-04-2015, 09:57
مرسی. اون دوستمون fary1367 یه سری مسئولیت تو پادگان ردیف کردن:

شستن آسایشگاه-جارو کردن جلو آسایشگاه- شستن کلاس های درس-آشپزخانه-نانوایی-پخش غذا و شستن دیگ غذا- شستن سلف-تمیز کردن فضای سبز-ارشدها-منشی- مسئول کلاس ها-مسئول شستن دستشویی ها -انباردار- جمع اوری زباله ها-تخلیه زباله-مسئول حمام- تمیز کردن حمام-دژبان-ارشد گروهان-مسئول بوفه-مسئول کتابخانه- مهدیه -مسئول تلفن کارتی -شستن ابخوری ها -مسئول دفتر گروهان -مسئول ارتباط بین گروهان با فرمانده پادگان
شما هم اگر می دونید اضافه کنید(01 افتادم). من فرض رو بر این میذارم که نخوام داوطلب شم اما اگر مجبور شدم به دلایلی، به نظرتون کدوم یکی یا یکیاش بهترن؟ نظر شخصی رو دخیل نکنید. اونی که بین اکثر بچه‌ها محبوبه و تا آخر هم محبوب مونده رو بر شمارید.
تمام این مسولیت ها در ۰۱ است البته به جز چند مورد خاص مثل مسول تلفن کارتی نداریم، نانونایی با یگان خدماته که خودش سرباز صفر دارد،کتابخانه با عقیدتی سیاسی که سرباز و افسر به اندازه کافی دارد، انبار دار هم معمولا با یک پرسنل کادر و یک افسر وظیفه است. یگان انتظامان یا دژبان هم با سرباز های اموزشی کاری ندارد خودش افسر و سرباز صفر با پایه خدمت بالا دارد .شما ذر ۰۱ به تعداد افراد حاضر در گزوهان به گروه های ۱۰ تا ۱۲ نفری تقسیم می شوید هر گروه مسول یک بخش از نظافت و کارهای یگان است که تا پایان خدمت برقرار است و انتخاب و دلخواهی هم نیست گروه ها براساس حروف الفبا نام خانوادگی تعیین می شوند یک گروه مسول سلف است که باید صبح زودتر از همه بیدار شوند و از اشپزحانه صبحانه را تخویل بگیرند چای را اماده کنند و همین طور نان را از حباز خانه بگیرند، یک گروه مسول نظافت کریدور و سرویس بهداشتی و حمام است دو گروه مسول نظافت اسایشگاه (در ۰۱ هر یگان دو اسایشگاه دارد) یک گروه مسول اماده کردن کلاس یعنی حضور عیاب بچه ها و همچنین اوردن برد اموزشی به محوطه کلاس هستند گروه های دیگر مسول نظافت محیذ پیرامون یگان هستند.و گروهی هم مسول فظای سبز اطراف یگان است. بهتربن گروه ، گروه نظافت اسایشگاه است که خودم در ان گروه بودم که باید گروه در اسایشگاه را ببندد و از ساعت ۶ تا ۶:۳۰ ان را نظافت کند، گروه سلف سخترین گروه است همیشه عده ای ناراضی هستند که غذا کم بوده و باید همیشه در تقسیم غذا نهایت دقت را داشته باشند. اما منشی یگان ، مسول تمام کارهای ادرای یگان است باید هر روز امار سربازان را به فرماندهی تحویل دهد مسول لوحه نگهبانی است ، بایستی اسامی افرادی که می خواهند به درمانگاه مراجعه کند اول صبح ثبت و به امضا فرمانده برساند و کارهای بیشتری اما هنگامی که افراد در میدان رژه کار می کنند یا سر کلاس هستند او در اتاق خودش راحت نشسه ، شاید ابتدا خیلی راحت باشه اما به مرور زمان و با عادی شدن محیط روی بچه ها ، مشکلات منشی شروع میشه در حقیقت چنگ اعصاب به خصوص در مورد لوحه نگهبانی،
هیچ کس مسولیت رو در خدمت دوست ندارد و همیشه در هر گروهی عده ای هستند که ناراضیند بنابراین نمیشه گفت کدام مسولیت بهتر است

دوستان یه سوالاتی پیش اومده !! نزدیک اعزام و......
دوستان من قد بلندم و 4 شانه اما معاف از رزمم هستم کلا دژبانی خوبه؟؟ البته من نمیخوام اگه دادن چه کنم؟؟
دوم اینکه از این وسایل مثلا میشه قمقمه رو خودم بخرم ببرم ؟؟ میشه با خودم بالش ببرم و ماله اونجا رو نگیرم؟؟ کدوم وسایل استحقاقی رو بهتره خودم بخرم ببرم؟؟
یگان انتظامات یا دژبان از سربازان اموزشی استفاده نمی کند .
خیر نمی توانید قمقه بخرید کلا شاید یکبار ان هم در میدان تید لازم باشه از ان استفاده کنید.اکثر بچه ها در قمقه پلاستیک فریزر میذاشتن سپس داخل ان را اب می کردند .بالشت رو نمی توانید ببرید اولا اونجا بالشت نمیدن یک تکه ابر در اندازه بالشت دارید دوما ان تکه ابر زیر پتو و لحافی که برای انکادر استفاده می کنید پتهان میشه یعنی نگران کثیف بودن ان نباشید.

shakhdar
14-04-2015, 09:58
دوستان، این از پست وسائلی که می برم و اونجا می خرم و همچنین لیست استحقاقی‌ها:

#29451 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برید حالشو ببرید :n06:

shakhdar
14-04-2015, 10:11
تمام این مسولیت ها در ۰۱ است البته به جز چند مورد خاص مثل مسول تلفن کارتی نداریم، نانونایی با یگان خدماته که خودش سرباز صفر دارد،کتابخانه با عقیدتی سیاسی که سرباز و افسر به اندازه کافی دارد، انبار دار هم معمولا با یک پرسنل کادر و یک افسر وظیفه است. یگان انتظامان یا دژبان هم با سرباز های اموزشی کاری ندارد خودش افسر و سرباز صفر با پایه خدمت بالا دارد .شما ذر ۰۱ به تعداد افراد حاضر در گزوهان به گروه های ۱۰ تا ۱۲ نفری تقسیم می شوید هر گروه مسول یک بخش از نظافت و کارهای یگان است که تا پایان خدمت برقرار است و انتخاب و دلخواهی هم نیست گروه ها براساس حروف الفبا نام خانوادگی تعیین می شوند یک گروه مسول سلف است که باید صبح زودتر از همه بیدار شوند و از اشپزحانه صبحانه را تخویل بگیرند چای را اماده کنند و همین طور نان را از حباز خانه بگیرند، یک گروه مسول نظافت کریدور و سرویس بهداشتی و حمام است دو گروه مسول نظافت اسایشگاه (در ۰۱ هر یگان دو اسایشگاه دارد) یک گروه مسول اماده کردن کلاس یعنی حضور عیاب بچه ها و همچنین اوردن برد اموزشی به محوطه کلاس هستند گروه های دیگر مسول نظافت محیذ پیرامون یگان هستند.و گروهی هم مسول فظای سبز اطراف یگان است. بهتربن گروه ، گروه نظافت اسایشگاه است که خودم در ان گروه بودم که باید گروه در اسایشگاه را ببندد و از ساعت ۶ تا ۶:۳۰ ان را نظافت کند، گروه سلف سخترین گروه است همیشه عده ای ناراضی هستند که غذا کم بوده و باید همیشه در تقسیم غذا نهایت دقت را داشته باشند. اما منشی یگان ، مسول تمام کارهای ادرای یگان است باید هر روز امار سربازان را به فرماندهی تحویل دهد مسول لوحه نگهبانی است ، بایستی اسامی افرادی که می خواهند به درمانگاه مراجعه کند اول صبح ثبت و به امضا فرمانده برساند و کارهای بیشتری اما هنگامی که افراد در میدان رژه کار می کنند یا سر کلاس هستند او در اتاق خودش راحت نشسه ، شاید ابتدا خیلی راحت باشه اما به مرور زمان و با عادی شدن محیط روی بچه ها ، مشکلات منشی شروع میشه در حقیقت چنگ اعصاب به خصوص در مورد لوحه نگهبانی،
هیچ کس مسولیت رو در خدمت دوست ندارد و همیشه در هر گروهی عده ای هستند که ناراضیند بنابراین نمیشه گفت کدام مسولیت بهتر است

اووف ترکوندیا، دمت گرم و اجرت با خدا. راستی پس کارت تلفن نبریم نه؟ و اینکه من اول نام خانوادگیم "ر" هس. دوره شما چه مسئولیتی گرفتن "ر" ها؟ یادتون هس؟ :n02:
برا دمپایی چه کنیم؟

white boy
14-04-2015, 10:20
دوستانی که 02 افتادن پ خ بدن اشنا شیم .

lechking
14-04-2015, 11:09
خب برای شما که هتله هم بومی محلی هم هم زبان .ما که از مرکز میاییم چه کنیم؟؟!!
هوا چه طوره اونجا؟تا کی سرده؟ لباس در چه حد بیاریم؟
من از اصفهانم
یه سوال دیگه مراغه یا عجب شیر قطار داره تا تهران؟
پیام خصوصی دادم!!

mani6606
14-04-2015, 11:14
اووف ترکوندیا، دمت گرم و اجرت با خدا. راستی پس کارت تلفن نبریم نه؟ و اینکه من اول نام خانوادگیم "ر" هس. دوره شما چه مسئولیتی گرفتن "ر" ها؟ یادتون هس؟ :n02:
برا دمپایی چه کنیم؟
یک عدد کارت تلفن داشته باشید چون بوفه پادگان همیشه کارت تلفن داره . انشالله تشریف می برید می بینید که تلفن ها همیشه شلوغه:n09:
دقیق یادم نیست اما فکر کنم (ر) گروه نظافت اسایشگاه یک بودند
دمپایی هم جز استحقاق است ، یک پلاستیک داشته باشید برای هنگامی که به مسجد می روید دمپایی زا داخل ان بگذارید تا گم نشود البته برخی یگان ها کیسه دمپایی می دهند،

arfnpm
14-04-2015, 11:42
دوستانی که 06 مالک اشتر اراک هستن بیان توی وایبر گروه تشکیل دادیم
09365718071

در ضمن یک سوال: نیروی انتظامی چه قدر تک پسرارو شهر خودشون میندازه؟

Amin_0913
14-04-2015, 12:29
سلام
پایگاه آموزشی اردکان یزد چه طوریه؟
با دیپلم

shk021051
14-04-2015, 13:19
پستچی هنوز برای من برگه نیورده چکار کنم؟باید برم +10؟

1 اردیبهشت اعزام

infernal704
14-04-2015, 13:20
دوستانی که تمدید زدن دلیلشو چی زدن که قبول کردن؟؟؟
من چهارشنبه هفته قبل تمدید زدم . دو روز پیش هم رو سایت نظام وظیفه تمدید زدم هر دوتاش دلیلشو زدم مشکلات خانوادگی اما پلیس +10 که میرم میگه تاریخ اعزامت تغییر نکرده روی سایت هم که میرم مینویسه در حال بررسی !!!

psycho0098
14-04-2015, 14:54
پستچی هنوز برای من برگه نیورده چکار کنم؟باید برم +10؟

1 اردیبهشت اعزام

واس منم هنوز نیومده ، واس دوستم اومد
تا پنج شنبه نیومد باید بریم پیگیر بشیم
یا چهارشنبه

A.IvI.I.N
14-04-2015, 15:26
امروز بعد از 2 ماه دوندگی رفتم بیمارستان گفتن شورا غیابی انجام شده و هر سه دکتر رای به معاف دائم دادن ولی گفتن گزارش نوشتیم فرستادیم شورای عالی تا تایید بشه.

15روز هم بهم مرخصی دادن.

شنیده بودم 1 ماه مرخصی میدن ولی 15 روز بیشتر ندادن.
یه خرده استرس دارم نکنه شورای عالی نظر بیمارستان رو رد کنه!؟ :n37:

:n37:؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MAMAL88
14-04-2015, 15:46
من بلدم نون بربری بپزم پدافند سمنان نونوایی داره ؟ :n02:

یه کم هم آشپزی بلدم

شیرنی هم بلدم درست کنم چند سالی تو قنادی کار میکردم

این کارا تو پدافند سمنان بدردبخوره ؟

jamshidjap
14-04-2015, 15:56
نخ و سوزن و قیچی کوچیک هم خیلی بدرد میخوره . ممکنه بخندید ولی این لباسایی که میدن از لحاظ جنس خوبه ولی از لحاظ دوخت خصوصا دکمه ها افتضاحه و مدام دکمه هاش پاره میشه و یک نخ و سوزن خیلی بدرد میخوره .

استاد شیفو
14-04-2015, 16:01
سلام
نمیشه
یقلوی خودمون بخریم ببریم ؟؟؟؟؟

mani6606
14-04-2015, 16:13
این چیزی که میگم ممکنه استرس رو زیاد کنه اما چون خودت خواستی میگم
شورا به دو علت برگزار می شود
۱- اختلاف بین پزشکان در کمیسیون یا تصمیم گیری در مورد خاضی باشد
۲- اعتراض مشمول به رای صادره کمیسیون
شورا عالی می تواند در صورت لزوم مجدد مشمول را معاینه کند یا حتی ممکنه بر اساس مستندات پرونده رای را غیابی صادر کند
و متاسفانه رای شورا قطعی است و جای هیچ گونه اعتراضی وجود ندارد مواردی بوده که رای شورا منفی بوده کلا ۵۰-۵۰ است.

یه کم هم آشپزی بلدم
شما فعلا اموزشی تشریف می برید و این کارها هم مربوط به یگان خدمات است نه یگان های اموزشی

mani6606
14-04-2015, 16:14
این چیزی که میگم ممکنه استرس رو زیاد کنه اما چون خودت خواستی میگم
شورا به دو علت برگزار می شود
۱- اختلاف بین پزشکان در کمیسیون یا تصمیم گیری در مورد خاضی باشد
۲- اعتراض مشمول به رای صادره کمیسیون
شورا عالی می تواند در صورت لزوم مجدد مشمول را معاینه کند یا حتی ممکنه بر اساس مستندات پرونده رای را غیابی صادر کند
و متاسفانه رای شورا قطعی است و جای هیچ گونه اعتراضی وجود ندارد مواردی بوده که رای شورا منفی بوده کلا ۵۰-۵۰ است.

یه کم هم آشپزی بلدم
شما فعلا اموزشی تشریف می برید و این کارها هم مربوط به یگان خدمات است نه یگان های اموزشی

dezss
14-04-2015, 16:40
واس منم هنوز نیومده ، واس دوستم اومد
تا پنج شنبه نیومد باید بریم پیگیر بشیم
یا چهارشنبه
بابا پیگیری دیگه چیه..پاشید برید از پلیس +10 برگ سفیدتون رو بگیرید

dezss
14-04-2015, 16:42
با سلام...دوستان کسی از شرایط آموزشی تو پادگان خاتمی یزد خبر داره؟؟سخت میگیرن چطوریه؟؟من امریه قرارگاه خاتم گرفتم آموزشیم افتاده اونجا...کسی خبر داره طول مدت دوره آموزشی بچه های امریه خاتم تو اونجا چند روزه؟؟

s.m.e
14-04-2015, 17:03
سلام دوستان من برای چند تا بیماری اقدام کردم می خوام ببینم چند درصد احتمالش هست معاف بشم؟
الان در مرحله بیمارستان هستم (بقیعه الله)
ارتوپدی: (کوتاهی پای راست حدود 3 سانت) این موردو بیمارستان بقیعه الله رفتم پیش دکتر معاینه کرد گفت باید عکس اسکنوگرام بیاری (چند جا رفتم برای این عکس وزن بالای 90 رو قبول نمی کنن نمیدونم چی کار کنم )!! دوباره باید برم پیش دکتر ببینم چی میگه
غدد: چاقی مفرط و ژنیکوماستی (این موردم رفتم دکتر تو همون بیمارستان قد و وزن گرفت BMI=43.5 شد گفت قدیم معاف میکردنم الان نمیدونم!) چند تا آزمایش فشار و قندو ....... سونوگرافی ) سئنوگرافی هم رفتم دکتر سونوگرافی انجام داد و گفت چیز مشکوکی نیست ولی واریکوسل 2 طرف شدید داری یکیش گرید 2 و یکیش گرید 3 !
باد فتق عمل کرده : این مورد رو هم هنوز نرفتم بعید می دونم جایی برسم احتمالا هم نرم دنبالش

با این تفاسیر نظر شما دوستان چیه
ممنون میشم پاسخ بدید :n16:

METZELDER
14-04-2015, 17:03
دوستان یه سوال من تک فرزند پسر هستم اگه بیوفتم هر نهادی چه سپاه چه ارتش چه نیرو انتظامی اگه تو شهرمون (کرمانشاه) نهادش باشه برای یگان منظورمه حتما میوفتم شهر خودم ؟؟؟؟
اگه نیوفتادم راهی هست با اعتراض به جایی انتقالی بدن ؟

new2012user
14-04-2015, 17:09
دوستان رو این برگه اعزام که مامور پست آورده دم در خونه
باید شماره حساب بانک سپه رو نوشته باشه یا شماره کارت عابر بانک؟

بعد اولین حقوق ما رو کی میدن؟:n02:میخوام باش برم خونه بخرم:n19:
و هر ماه چقدر میدن؟ بر چه مبنایی ؟ مثلا بنا بر مدرک میدن یا درجه؟

new2012user
14-04-2015, 17:11
نخ و سوزن و قیچی کوچیک هم خیلی بدرد میخوره . ممکنه بخندید ولی این لباسایی که میدن از لحاظ جنس خوبه ولی از لحاظ دوخت خصوصا دکمه ها افتضاحه و مدام دکمه هاش پاره میشه و یک نخ و سوزن خیلی بدرد میخوره .

رنگ نخش چه رنگی باشه؟

shakhdar
14-04-2015, 17:15
دوستان رو این برگه اعزام که مامور پست آورده دم در خونه
باید شماره حساب بانک سپه رو نوشته باشه یا شماره کارت عابر بانک؟

بعد اولین حقوق ما رو کی میدن؟:n02:میخوام باش برم خونه بخرم:n19:
و هر ماه چقدر میدن؟ بر چه مبنایی ؟ مثلا بنا بر مدرک میدن یا درجه؟

1- شماره حساب
2- تا چند ماه خبری نیس چون مبلغ استحقاقی‌ها ازش کم میشه
3- بر اساس درجه که بعد از آموزشی مشخص میشه. تو آموزشی همه سرباز صفرن. اینم لینکش:
میزان حقوق سربازان در سال 93
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])میزان افزایش حقوق در سال 94 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

masoudmanson
14-04-2015, 17:15
دوستان در طول مدت آموزشی میشه نامه ارسال کرد واسه کسی؟ موردی که نداره؟ :n29:
بعد اگه میشه، باید خودمون پاکت و تمبر و اینا ببریم یا اونجا میشه پیدا کرد؟ :n29:
(نامه نوشتن خیلی باحال میشه به نظرم :n02: کاره کلاسیکیه :n02:)

lechking
14-04-2015, 17:41
دوستان ما اعزام 1 اردیبهشت عجب شیریم به عبارتی میشه سه شنبه هفته بعد الان به نظرتون 5 شنبه رو میزارن ما بومی ها برگردیم چون مثلا شهر ما فقط 55 کیلومتر با عجب شیر فاصله داره!!

amiralikey2
14-04-2015, 18:08
افتادم 01 نزاجا متاهلم ارشد.کسی میدونه نیرو زمینی تو مازندران جز ساری کجا داره

استاد شیفو
14-04-2015, 18:24
سلام
نمیشه
یقلوی خودمون بخریم ببریم ؟؟؟؟؟

نبود !!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mani6606
14-04-2015, 19:15
سلام دوستان من برای چند تا بیماری اقدام کردم می خوام ببینم چند درصد احتمالش هست معاف بشم؟
الان در مرحله بیمارستان هستم (بقیعه الله)
ارتوپدی: (کوتاهی پای راست حدود 3 سانت) این موردو بیمارستان بقیعه الله رفتم پیش دکتر معاینه کرد گفت باید عکس اسکنوگرام بیاری (چند جا رفتم برای این عکس وزن بالای 90 رو قبول نمی کنن نمیدونم چی کار کنم )!! دوباره باید برم پیش دکتر ببینم چی میگه
غدد: چاقی مفرط و ژنیکوماستی (این موردم رفتم دکتر تو همون بیمارستان قد و وزن گرفت BMI=43.5 شد گفت قدیم معاف میکردنم الان نمیدونم!) چند تا آزمایش فشار و قندو ....... سونوگرافی ) سئنوگرافی هم رفتم دکتر سونوگرافی انجام داد و گفت چیز مشکوکی نیست ولی واریکوسل 2 طرف شدید داری یکیش گرید 2 و یکیش گرید 3 !
باد فتق عمل کرده : این مورد رو هم هنوز نرفتم بعید می دونم جایی برسم احتمالا هم نرم دنبالش
با این تفاسیر نظر شما دوستان چیه
ممنون میشم پاسخ بدید :n16:
1-چاقی و لاغری مفرط که خیلی وقته معافیت ان حذف شده ، ژینکومایستی هم که بیماری نیست
۲-
بند ۱۳- کوتاهی پا:
الف) کوتاهی بیش از ۳/۵ سانتی‌متر: معاف دائم (به استناد اسکنوگرام) ب) کوتاهی از ۱/۵ تا ۳/۵ سانتی‌متر: خدمات غیررزمی.
۳-
بند ۳۷- واریکوسل:
الف) درجه ۱ و ۲ خدمات غیررزمی.
ب) درجه ۳ معاف دائم.
QUOTE=amiralikey2;8599280]]افتادم 01 نزاجا متاهلم ارشد.کسی میدونه نیرو زمینی تو مازندران جز ساری کجا داره[/QUOTE]
یک یگان در ساری است که زیر مجموعه لشکر ۳۰ گرگان است ، شاید در شاید شهر ها زیر مجموعه هایی باشد

نبود !!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یک بشقاب استیل هم خوبه . اون یقلوی که شما می خواهید شاید در بازار نباشد

ehi68
14-04-2015, 19:55
آقا کسی نیست جواب ما رو بده؟

با سلام خدمت دوستان عزیز و مشمولان محترم.امیدوارم هر کسی در هر جایی میفته براش راحت بگذره.خیلی از فروم ها رو گشتم( از جمله همین فروم) و اطلاعات زیادی تا الان کسب کردم.چند نکته به نظرم خیلی حساس اومد که امیدوارم دوستان صاحب نظر در امر خدمت سربازی پاسخم را بدهند.
اول اینکه بنده ساکن تهران هستم و دفترچه خودم رو هم از تهران اعزام کردم.افتادم نزاجا 04 بیرجند که همان پادگان امام رضا(ع) هستش.اول این که آیا دوستا ن با این پادگان آَشنایی دارند؟ خیلی خلاصه نکات مثبت و منفی این پادگان رو ممنون میشم برام توضیح بفرمایید
دوم اینکه از تهران تا بیرجند حدود 15 ساعت راه هستش.آیا امکان اینکه مرخصی ندهند وجود داره؟( به ویژه دوستانی که با این پادگان آشنایی دارند پاسخ بدهند).فرض کنید من با کلی بار و بندیل برم میدون سپاه و اعزام بشیم.اونوقت مرخضی بدهند من باز این همه بار و بندیل و باس با خودم برگردونم تهران؟؟
سوم اینکه بنده 4 شونه هستم و قد 185 و وزنم هم 85 هست.به نظرتون من و واسه دژبانی میگیرن؟ دژبان شدن خوبه؟
کلا چه چیزی رو بر هعده بگیریم خوبه؟

darkside92
14-04-2015, 20:17
استحقاقی (وسایل مورد نیاز مثل شامپو، صابون، حوله و …) میدن ولی چون اعتباری نیست به استحقاقیشون و اینکه ممکنه یکی دو هفته طول بکشه تا کامل استحقاقی کل گردانتون رو بدن و اینکه ممکنه پادگان خیلی دوری بیفتی که بهت مرخصی ۴ روزه برای برگشت به شهرت که پیرهن و شلوارتو اندازه کنی و اتیکت بزنی ندن(!) و مجبور شی یه مرخصی دو ساعته بگیری و بری نزدیک ترین محل به پادگان برای اتیکت زدن. یه توصیه از من به تو، اونم اینکه همون اول که لباسا و پوتینتو دادن سعی کن تا حد امکان اگر اندازت نبود با رفیقات عوض کنی که هم اونا به اندازه دلخواهشون برسن هم تو. اگر هم نشد اشکالی نداره، کل لباسات رو میدی به نظامی فروشی و انداره خودت رو میگیری، البته باید یکم پول سر بدی. موهاتم قبل از رفتن با شماره صفر تو آرایشگاه تمیز محلتون بزن (ماشین موزر بدون سر میشه صفر) چون اگر نزنی مجبوری تو آرایشگاه بسیار تمیز(!) پادگان بزنی.
اینا رو ببر:
۱- یه ساک متوسط که دو تا زیپ همزمان داشته باشه (چون اگر ارتش بیفتی بهت کوله نمیدن). اگر هم جای دیگه غیر ارتش افتادی که با اولین مرخصی ساکت رو برگردون چون بهت کوله میدن، در هر صورت شما ساک رو ببر چیزی از دست نمیدی ولی با نبردنش خیلی چیزا از دست میدی =)
۲- مدارک شامل کپی شناسنامه و کارت ملی (اصلش رو به هیچ وجه نبر)، برگه سبز که تاریخ اعزامت توش خورده، برگه سفید که اسم مرکز آموزشیت توش خورده. تمام مدارکی که پلیس + ۱۰ بهت منگنه زده تحویل داد (شامل برگه واکسیناسیون “اگر نبری رات نمیدن داخل” که حتما ازش یه کپی هم بگیر اصلش رو ببر کپیش رو بذار خونه، برگه معاینه پزشکی و برگه مشخصات عمومی و برگه مدرک تحصیلیت).
۳-عابر بانک سپه و یک عابر بانک دیگه به دلخواه خودت به علاوه مبلغ ۵۰ هزار تومن پول ریز و درشت.
۴- یه نخ مشکی و یه نخ سبز با یکی دو تا سوزن به علاوه ۴۰ تا سنجاق قفلی برای *آنکادر تختت.
۵- کش مفتولی دو متر حداقل که باهاش بتونی شلوارت رو بالای پوتینت “گتر” کنی.
۶- یک قفل کوچیک که بتونی از تو زیپ ساکت رد کنی، یک قفل بزرگ که اگر بهت کمد دادن بتونی باهاش در کمدتو قفل کنی. در ضمن یه چیز نازک نخ مانند که کلیدای قفلتو بندازی توش و به دستت یا گردنت آویزون کنی ببر.
۷- قرص ویتامین ث جوشان (در کل تعدادش بیشتر از ۴۰ تا باشه چون اونجا به علت نرسیدن ویتامین کافی روزانه، صد در صد مریض میشی اگر نبری حالا هر چند تا بسته که شد ببر هر شب قبل خواب بنداز تو آب بخور)، قرص سرما خوردگی بدون کودئین یکی دو بسته.
۸- یک دفتر ۶۰ برگ، دو تا خودکار و ماژیک مشکی ضد آب ببر که باهاش اسمتو روی لبه‌ی داخلی تمام لباسات بنویسی که ندزدن یه وقت، یک غلط گیر ببر که پشت پاشنه پوتینت اسمتو بنویس که دو دره نشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
۹- کشمش و خرما خشک و شکلات که روی هم رفته یک کیلو بیشتر نشه که وسط رژه فشارت افتاد از جیبت ورداری بخوری چون واقعا معجزه میکنه.
۱۰- ماسک برای گرد و خاک، یه بسته چسب زخم، چهار بسته دستمال جیبی، یه پاکت پلاستیک فریزر، یه بسته دستکش یکبار مصرف، دو سه تا دونه کیسه زباله بزرگ، یه بسته چسب نواری، در باز کن معمولی کنسرو (خیلی پیچیده نباشه)، دو سه تا دونه ظرف یکبار مصرف، قاشق چنگال، یه دستمال مربعی حد اکثر ۵۰ در ۵۰ سانتی متر برای تمیز کردن پوتینات.
۱۱- حوله متوسط که هم بتونی دست و صورتتو باش خشک کنی هم رفتی حموم بدنتو، مسواک، ناخن گیر بدون چاقو، خمیر دندون (خودشون میدن ولی کیفیت نداره)، دو عدد صابون بزرگ، شامپو نبر چون ظرف کمتر از ۵ دقیقه باید حمام کنی و بهتره که کلت که مویی هم نداره و بدنت رو یکجا با صابون بشوری، یه بطری خالی مثل بطری آب معدنی یا نوشابه کوچیک وردار تا خرخره پرش کن از تاید.
۱۲-اگر ارتش بودی یه بسته ژیلت ببر اگر نه هم که هیچی. در ضمن اگر ارتش بودی یه کاسه کوچیک فلزی مثل کاسه دیزی خوری ببر که برنج و خورشت و همه‌ی مخلفاتت رو بریزی تو اون که موقع شستن فقط یه ظرف بشوری. اینو از این جهت میگم با خودت کاسه ببر چون رفیق ما رو بهشون حتی یغلوی هم ندادن تو ارتش.
۱۳- یه لیوان دسته دار ترجیحا پلاستیکی. یه ساندیس هم ببر تهشو سوراخ کن و بذار جیبت و ازش به عنوان لیوان اضطراری، وقتی وقت نداری بپری بری لیوان اصلیتو بیاری استفاده کن.
۱۴- اگر تونستی دو تا “بند پوتین” یدک ببر که اگر بند پوتینات ریش ریش شه و مجبور شی ظرف یک دقیقه پوتینتو باز و بست کنی اون موقع میفهمی که چرا باید میبردی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
۱۵- زیر پوش و شرت خودشون میدن ولی اگر تونستی یه دست سفیدشو ببر. *استحقاقی: مواردیه که خود پادگان رایگان بهتون میدن مثل لباس نظامی، لباس زیر، پوتین، پتو، ملافه، بالش و…
*آنکادر: یعنی مرتب کردن تخت خواب طبق قانونی خاص که بهتون آموزش داده میشه و هر روز صبح باید این کار رو بکنید.
اینا رو نبر(!):
۱- چاقو، ناخونگیر چاقو دار، تیغ، فندک، سیگار، قرص استامینوفن کدئین، انواع قرصهای خواب آور، انواع قرصهای ضد درد، مواد مخدر، مشروبات الکلی و …
۲- پول نقدر بیشتر از ۵۰ هزار تومن، ساعت مچی گرون قیمت (ساعت مچی ببری حتما ولی نه گرون قیمت)، ریش تراش (نمیذارن که ببری)، ام پی تری پلیر، موبایل، دوربین عکاسی، سی دی، فلش، پاسور، انگشتر، تسبیح
———————————————— —————————————–

ali.godfather
14-04-2015, 21:39
با سلام
دو سوال داشتم
1- میشه تو آموزشی معاف از رزم گرفت؟( آسم دارم که معاف از رزمه، الان فهمیدم حداقل معاف از رزمم)
2- مالک اشتر اراک نیروی انتظامی اول اردیبهشت اعزاممه، مدرکم لیسانس روانشناسی، معمولا تقسیم بندی اونجا چجوریه؟( بعد از آموزشی منظورمه) دفترچمم از بوشهر فرستادم:n36:

amir_n71
14-04-2015, 21:43
دوستان کسی هست 01 ؟
پ خ بدید باهم آشنا بشیم و همدیگه رو پیدا کنیم

SaJJaD_BaRon
14-04-2015, 21:48
۲- مدارک شامل کپی شناسنامه و کارت ملی (اصلش رو به هیچ وجه نبر)، برگه سبز که تاریخ اعزامت توش خورده، برگه سفید که اسم مرکز آموزشیت توش خورده. تمام مدارکی که پلیس + ۱۰ بهت منگنه زده تحویل داد (شامل برگه واکسیناسیون “اگر نبری رات نمیدن داخل” که حتما ازش یه کپی هم بگیر اصلش رو ببر کپیش رو بذار خونه، برگه معاینه پزشکی و برگه مشخصات عمومی و برگه مدرک تحصیلیت).
برای ما که فقط یه پاکت سبز اومد با اون برگه محل خدمتم (کاغذ سبزی واسه ما نیومد)که بنده محل خدمتم عوض شده ولی مطمن نیستم تا سه شنبه هفته دیگه نامه اش به دستم برسه و مجبورم برم پلیس +10 پرینت محل خدمت جدیدم رو بگیرم و اون مدرک رو ببرم آیا به این شکل بنده اونجا دچار مشکل نمیشم !؟
شما گفتید تمام اون مدارک که منگنه زده شده رو ببرید با خودتون ولی توی این برگه اعزام همچین چیزی نوشته نشده و فقط به برگه واکسیناسیون اشاره شده که با خودتون بیارین . . . دوستان لطفا بگید آیا لازمه همه اون مدارک منگنه شده رو با خودمون ببریم تا پادگان یا نه !؟
این مورد 5 ام رو کجا میشه پیدا کرد معمولا !؟

shakhdar
14-04-2015, 22:26
استحقاقی (وسایل مورد نیاز مثل شامپو، صابون، حوله و …) میدن ولی چون اعتباری نیست به استحقاقیشون و اینکه ممکنه یکی دو هفته طول بکشه تا کامل استحقاقی کل گردانتون رو بدن و اینکه ممکنه پادگان خیلی دوری بیفتی که بهت مرخصی ۴ روزه برای برگشت به شهرت که پیرهن و شلوارتو اندازه کنی و اتیکت بزنی ندن(!) و مجبور شی یه مرخصی دو ساعته بگیری و بری نزدیک ترین محل به پادگان برای اتیکت زدن. یه توصیه از من به تو، اونم اینکه همون اول که لباسا و پوتینتو دادن سعی کن تا حد امکان اگر اندازت نبود با رفیقات عوض کنی که هم اونا به اندازه دلخواهشون برسن هم تو. اگر هم نشد اشکالی نداره، کل لباسات رو میدی به نظامی فروشی و انداره خودت رو میگیری، البته باید یکم پول سر بدی. موهاتم قبل از رفتن با شماره صفر تو آرایشگاه تمیز محلتون بزن (ماشین موزر بدون سر میشه صفر) چون اگر نزنی مجبوری تو آرایشگاه بسیار تمیز(!) پادگان بزنی.
اینا رو ببر:
۱- یه ساک متوسط که دو تا زیپ همزمان داشته باشه (چون اگر ارتش بیفتی بهت کوله نمیدن). اگر هم جای دیگه غیر ارتش افتادی که با اولین مرخصی ساکت رو برگردون چون بهت کوله میدن، در هر صورت شما ساک رو ببر چیزی از دست نمیدی ولی با نبردنش خیلی چیزا از دست میدی =)
۳-عابر بانک سپه و یک عابر بانک دیگه به دلخواه خودت به علاوه مبلغ ۵۰ هزار تومن پول ریز و درشت.
۴- یه نخ مشکی و یه نخ سبز با یکی دو تا سوزن به علاوه ۴۰ تا سنجاق قفلی برای *آنکادر تختت.
۵- کش مفتولی دو متر حداقل که باهاش بتونی شلوارت رو بالای پوتینت “گتر” کنی.
۶- یک قفل کوچیک که بتونی از تو زیپ ساکت رد کنی، یک قفل بزرگ که اگر بهت کمد دادن بتونی باهاش در کمدتو قفل کنی. در ضمن یه چیز نازک نخ مانند که کلیدای قفلتو بندازی توش و به دستت یا گردنت آویزون کنی ببر.
۷- قرص ویتامین ث جوشان (در کل تعدادش بیشتر از ۴۰ تا باشه چون اونجا به علت نرسیدن ویتامین کافی روزانه، صد در صد مریض میشی اگر نبری حالا هر چند تا بسته که شد ببر هر شب قبل خواب بنداز تو آب بخور)، قرص سرما خوردگی بدون کودئین یکی دو بسته.
۸- یک دفتر ۶۰ برگ، دو تا خودکار و ماژیک مشکی ضد آب ببر که باهاش اسمتو روی لبه‌ی داخلی تمام لباسات بنویسی که ندزدن یه وقت، یک غلط گیر ببر که پشت پاشنه پوتینت اسمتو بنویس که دو دره نشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
۹- کشمش و خرما خشک و شکلات که روی هم رفته یک کیلو بیشتر نشه که وسط رژه فشارت افتاد از جیبت ورداری بخوری چون واقعا معجزه میکنه.
۱۰- ماسک برای گرد و خاک، یه بسته چسب زخم، چهار بسته دستمال جیبی، یه پاکت پلاستیک فریزر، یه بسته دستکش یکبار مصرف، دو سه تا دونه کیسه زباله بزرگ، یه بسته چسب نواری، در باز کن معمولی کنسرو (خیلی پیچیده نباشه)، دو سه تا دونه ظرف یکبار مصرف، قاشق چنگال، یه دستمال مربعی حد اکثر ۵۰ در ۵۰ سانتی متر برای تمیز کردن پوتینات.
۱۱- حوله متوسط که هم بتونی دست و صورتتو باش خشک کنی هم رفتی حموم بدنتو، مسواک، ناخن گیر بدون چاقو، خمیر دندون (خودشون میدن ولی کیفیت نداره)، دو عدد صابون بزرگ، شامپو نبر چون ظرف کمتر از ۵ دقیقه باید حمام کنی و بهتره که کلت که مویی هم نداره و بدنت رو یکجا با صابون بشوری، یه بطری خالی مثل بطری آب معدنی یا نوشابه کوچیک وردار تا خرخره پرش کن از تاید.
۱۲-اگر ارتش بودی یه بسته ژیلت ببر اگر نه هم که هیچی. در ضمن اگر ارتش بودی یه کاسه کوچیک فلزی مثل کاسه دیزی خوری ببر که برنج و خورشت و همه‌ی مخلفاتت رو بریزی تو اون که موقع شستن فقط یه ظرف بشوری. اینو از این جهت میگم با خودت کاسه ببر چون رفیق ما رو بهشون حتی یغلوی هم ندادن تو ارتش.
۱۳- یه لیوان دسته دار ترجیحا پلاستیکی. یه ساندیس هم ببر تهشو سوراخ کن و بذار جیبت و ازش به عنوان لیوان اضطراری، وقتی وقت نداری بپری بری لیوان اصلیتو بیاری استفاده کن.
۱۴- اگر تونستی دو تا “بند پوتین” یدک ببر که اگر بند پوتینات ریش ریش شه و مجبور شی ظرف یک دقیقه پوتینتو باز و بست کنی اون موقع میفهمی که چرا باید میبردی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
۱۵- زیر پوش و شرت خودشون میدن ولی اگر تونستی یه دست سفیدشو ببر. *استحقاقی: مواردیه که خود پادگان رایگان بهتون میدن مثل لباس نظامی، لباس زیر، پوتین، پتو، ملافه، بالش و…
*آنکادر: یعنی مرتب کردن تخت خواب طبق قانونی خاص که بهتون آموزش داده میشه و هر روز صبح باید این کار رو بکنید.
اینا رو نبر(!):
۱- چاقو، ناخونگیر چاقو دار، تیغ، فندک، سیگار، قرص استامینوفن کدئین، انواع قرصهای خواب آور، انواع قرصهای ضد درد، مواد مخدر، مشروبات الکلی و …
۲- پول نقدر بیشتر از ۵۰ هزار تومن، ساعت مچی گرون قیمت (ساعت مچی ببری حتما ولی نه گرون قیمت)، ریش تراش (نمیذارن که ببری)، ام پی تری پلیر، موبایل، دوربین عکاسی، سی دی، فلش، پاسور، انگشتر، تسبیح

من با توجه به این پستتون و چند تا سؤال که خودم کردم (مثلاً 01 ارتش، ریش‌تراش میذارن و این که مدارک نظام فقط برگ سفید[یا آبی] و واکسن لازمه) پستمو آپدیت کردم:

#29451 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

khafan8288
14-04-2015, 22:54
سلام خدمت همه عزیزان
من 3 ماه پیش به علت اسباب کشی به دست چپم فشار اومد و رگ های دستم دچارپارگی شد کم کم تویه رگم لخته خون به وجود اومد و رفتم دکتر و چندروز بستری شدم و الان هم تحت درمان هستم
تویه سایت نظام وظیفه نگا کردم دیدم مشکل عروقی هم شامل معافت میشه
حالا به نظر شما دوستان این مشکل شامل معافیت میشه؟
با اینکه الان تحت درمان هستم اما نمیتونم با دستم هرکاری بکنم حتی یه وسیله نیم کیلویی هم که بر میدارم بعد 10 ثانیه دستم خسته میشه
پیشاپیش تشکر از شما عزیزان

lechking
15-04-2015, 08:04
دوستان پس حتما حتما لازم نیست مدارک شناسایی اصلی مثل
شناسنامه و کارت ملی و لازم نیسا اصلشو ببریم؟؟

dezss
15-04-2015, 08:54
با سلام...دوستان کسی از شرایط آموزشی تو پادگان خاتمی یزد خبر داره؟؟سخت میگیرن چطوریه؟؟من امریه قرارگاه خاتم گرفتم آموزشیم افتاده اونجا...کسی خبر داره طول مدت دوره آموزشی بچه های امریه خاتم تو اونجا چند روزه؟؟
???????????????

aja.ir
15-04-2015, 08:56
عزیزم، مجید جان دلبندم این عروقی که شما می فرمایید برای قلب و عروق هست نه رگ به رگ شدن دست شما.
يماريهاي قلب و عروق

ماده 43- مشمولان مبتلاء به بيماريهاي قلب و عروق با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلاء هستند از معافيتهاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده مي‌نمايند.
بند1- كليه عوارض عضوي دريچه‌اي قلب عمل شده و عمل نشده به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي معاف دائم.
تبصره: پرولاپس دريچه‌اي كه منجر به نارسائي نشده باشد خدمات غيررزمي.
بند2- وجود هر گونه بيماري مادرزادي قلب اعم از عمل شده و نشده معاف دائم.
تبصره: دكستروكاردي و سيتوس انورتوس اگر با آنوماليهاي ديگر همراه نبوده و عارضه‌اي نداشته باشد منع خدمتي ندارد.
بند3- هر نوع بيماري عروق كرونر در هر درجه و حالتي كه باشد معاف دائم.
بند4- نارسايي مزمن قلب معاف دائم.
بند5- هر نوع بيماري مزمن پريكارد-آندوكارد-ميوكارد اعم از التهابي، تومورال،مادرزادي و اكتسابي معاف دائم.
بند6- بيماريهاي مادرزادي و يا اكتسابي،تومورال و التهابي آئورت و سرخرگهاي بزرگ، مانند
كواركتاسيون، آنوريسم‌ها، آنژيومها و اتساع سرخرگهاي ريوي، كانال شرياني باز، تنگي شريان ريوي اصلي و فيستولهاي شرياني
وريدي در مورد عمل شده يا نشده معاف دائم.
بند7- ازدياد فشار خون شرياني در صورتي كه فشار خون باز سيتوليك از 160 ميليمتر جيوه
و يا دياستوليك از 100 ميليمتر جيوه بالاتر باشد(مقصود از فشار خون باز آنست كه لااقل بيمار 72 ساعت
در بيمارستان بستري و فشار خون درساعات مختلف شب و روز ثبت گردد) معاف دائم.
تبصره: ازدياد فشار خون شرياني در صورتيكه فشار خون باز سيستوليك بين 160-140 ميليمتر جيوه و يا
دياستوليك بين 100-90 ميليمتر جيوه باشد خدمات غيررزمي.
بند8- ترومبوفلبيت‌ها:
الف) چنانچه عودكننده باشد معاف دائم.
ب) در موارد محدود خدمات غيررزمي.
بند9- واريس‌ها:
الف) شديد و يا همواره با عوارض معاف دائم.
ب) خفيف و متوسط خدمات غيررزمي.
بند10- تومورهاي عروق لنفاوي، لنف آدنوم و الفانتيازيس كه لااقل يكي از اندامها را فرا گرفته باشد معاف دائم.
بند11- اختلالات ريتم به صورت اكستراسيستولهاي فوق بطني به شرطي كه تعدادشان بيش از 10 ضربان در دقيقه
باشد (در صورت تداوم يا اثبات دربيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي) معاف دائم.
بند12- اختلالات ريتم به صورت اكستراسيستولهاي بطني كه تعدادشان بيش از هفت عدد در دقيقه و چند كانوني،
دو تا يا بيشتر پشت سرهم آمده باشد (بصورت R-on-T قرار گرفته باشد) معاف دائم.
بند 13- تاكي آريتمي‌هاي فوق بطني كه شامل تاكيكاردي دهليزي (بيش از 140 ضربان در دقيقه به شرطي كه پس از
سه ساعت استراحت بهبود نيابد)، فيبريلاسيون دهليزي، تاكيكارديهاي نودال يا جانكشنال و تاكيكارديهاي بطني در هر مورد معاف دائم.
بند14- اختلال هدايت داخل دهليزي، بلوك سينوس دهليزي، وقفه سينوس دهليزي و سندرم تاكيكاردي و براديكاردي،
سندرم(اس.اس.اس) براديكاردي سينوزال كمتر از 50 ضربان در دقيقه كه با فعاليت تعداد ضربان به حد لازم افزايش نيابد
(در مورد اخير به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي) معاف دائم.
بند15- اختلالات هدايتي دهليزي بطني مانند سندرم
W.P.W و همچنين اختلالات هدايتي كه منجر به استفاده از پيش دائم يا موقت شود معاف دائم.
بند16- وجود يا سابقه بيماري تب روماتيسمي حاد (به شرط وجود كارديت) معاف دائم

aja.ir
15-04-2015, 08:57
سلام خدمت همه عزیزان
من 3 ماه پیش به علت اسباب کشی به دست چپم فشار اومد و رگ های دستم دچارپارگی شد کم کم تویه رگم لخته خون به وجود اومد و رفتم دکتر و چندروز بستری شدم و الان هم تحت درمان هستم
تویه سایت نظام وظیفه نگا کردم دیدم مشکل عروقی هم شامل معافت میشه
حالا به نظر شما دوستان این مشکل شامل معافیت میشه؟
با اینکه الان تحت درمان هستم اما نمیتونم با دستم هرکاری بکنم حتی یه وسیله نیم کیلویی هم که بر میدارم بعد 10 ثانیه دستم خسته میشه
پیشاپیش تشکر از شما عزیزان

عزیزم، مجید جان دلبندم این عروقی که شما می فرمایید برای قلب و عروق هست نه رگ به رگ شدن دست شما.
يماريهاي قلب و عروق

ماده 43- مشمولان مبتلاء به بيماريهاي قلب و عروق با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلاء هستند از معافيتهاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده مي‌نمايند.
بند1- كليه عوارض عضوي دريچه‌اي قلب عمل شده و عمل نشده به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي معاف دائم.
تبصره: دكستروكاردي و سيتوس انورتوس اگر با آنوماليهاي ديگر همراه نبوده و عارضه‌اي نداشته باشد منع خدمتي ندارد.
بند5- هر نوع بيماري مزمن پريكارد-آندوكارد-ميوكارد اعم از التهابي، تومورال،مادرزادي و اكتسابي معاف دائم.
بند6- بيماريهاي مادرزادي و يا اكتسابي،تومورال و التهابي آئورت و سرخرگهاي بزرگ، مانند
كواركتاسيون، آنوريسم‌ها، آنژيومها و اتساع سرخرگهاي ريوي، كانال شرياني باز، تنگي شريان ريوي اصلي و فيستولهاي شرياني
بند7- ازدياد فشار خون شرياني در صورتي كه فشار خون باز سيتوليك از 160 ميليمتر جيوه
و يا دياستوليك از 100 ميليمتر جيوه بالاتر باشد(مقصود از فشار خون باز آنست كه لااقل بيمار 72 ساعت
تبصره: ازدياد فشار خون شرياني در صورتيكه فشار خون باز سيستوليك بين 160-140 ميليمتر جيوه و يا
بند8- ترومبوفلبيت‌ها:
بند9- واريس‌ها:
بند10- تومورهاي عروق لنفاوي، لنف آدنوم و الفانتيازيس كه لااقل يكي از اندامها را فرا گرفته باشد معاف دائم.
بند11- اختلالات ريتم به صورت اكستراسيستولهاي فوق بطني به شرطي كه تعدادشان بيش از 10 ضربان در دقيقه
باشد (در صورت تداوم يا اثبات دربيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي) معاف دائم.
بند12- اختلالات ريتم به صورت اكستراسيستولهاي بطني كه تعدادشان بيش از هفت عدد در دقيقه و چند كانوني،
بند 13- تاكي آريتمي‌هاي فوق بطني كه شامل تاكيكاردي دهليزي (بيش از 140 ضربان در دقيقه به شرطي كه پس از
سه ساعت استراحت بهبود نيابد)، فيبريلاسيون دهليزي، تاكيكارديهاي نودال يا جانكشنال و تاكيكارديهاي بطني در هر مورد معاف دائم.
بند14- اختلال هدايت داخل دهليزي، بلوك سينوس دهليزي، وقفه سينوس دهليزي و سندرم تاكيكاردي و براديكاردي،
سندرم(اس.اس.اس) براديكاردي سينوزال كمتر از 50 ضربان در دقيقه كه با فعاليت تعداد ضربان به حد لازم افزايش نيابد
W.P.W و همچنين اختلالات هدايتي كه منجر به استفاده از پيش دائم يا موقت شود معاف دائم.

khafan8288
15-04-2015, 09:26
يماريهاي قلب و عروق

بند8- ترومبوفلبيت‌ها:
بند9- واريس‌ها:
سلام
تشکر رفیق
مسله سر رگ به رگ شدن نیس
دست من از ناحیه شانه آسیب دیده یعنی خون به سختی تویه دست چپم جریان داره
به همین خاطر پرسیدم

استاد شیفو
15-04-2015, 10:00
سلام

دوستان اگر امکانش هست و وقت دارید ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدین .:n40:

1- استحقاقی که میدن و در اخر دوره ازمون میگیرین چه چیز هایی هستند ؟ منظورم اونهایی هست که پس میگیرند (هم در آموزشی و هم در یگان)

2- آیا بعد از اموزشی و در هنگام معرفی به یگان باز هم استحقاقی میدهند ؟ (میشه بگید چه چیز هایی در یگان به عنوان استحقاقی میدهند)

3- عکس با درجه که ازمون میخوان رو دقیقا چه موقع تحویل یگیرن ؟ (میخوام از بیرون بگیرم و نه از پادگان)

4- آیا وسایلی که برای غذا و آب هستند و جزو استحقاقی هستند باعث انتقال بیماری نمیشوند ؟ آیا در اموزشی حتما باید ظروف فلزی برد ؟

5- این دو تا قفلی که با خودمون میبریم . در آموزشی . ممکن نیست سرباز های دیگه بد فکر کنن بگن مگر ما دزدیم که این اول کار قلف اورده ؟؟

6- ما اخرش نفهمیدیم . حتی با جداول و ... و دقیقا برای لیسانس یا گروهبان یکم چقدر هر ماه میدن و برای سرباز دقیقا چه مبلغی میمونه با توجه به چیز هایی نظیر بیمه و استحقاقی کم میشه از حقوق ؟ لطفا لینک ندید دقیقا بگید چقدر ممنون میشم .(یعنی یک لیسانس در بین بچه ها نیست بگه چقدر میشه . هر چند چندر غاز هست ولی از هیچی بهتره)

7- هر بار که مرخصی میگیریم باید تمامی وسایل استحقاقی را با خودمون بیاریم خونه ؟؟؟؟ یا اونجا بگذاریم و در کمد را قفل کنیم ؟

با تشکر :n16:

psycho0098
15-04-2015, 10:34
بابا پیگیری دیگه چیه..پاشید برید از پلیس +10 برگ سفیدتون رو بگیرید

منم منظورم از پیگیری همین بود، یعنی خودمون پاشیم بریم بگیریم :D
البته واس من همین الان پستچی اوردش

dezss
15-04-2015, 10:38
منم منظورم از پیگیری همین بود، یعنی خودمون پاشیم بریم بگیریم :D
البته واس من همین الان پستچی اوردش

شماره حساب

fary1367
15-04-2015, 11:15
سلام

1- استحقاقی که میدن و در اخر دوره ازمون میگیرین چه چیز هایی هستند ؟ منظورم اونهایی هست که پس میگیرند (هم در آموزشی و هم در یگان)

2- آیا بعد از اموزشی و در هنگام معرفی به یگان باز هم استحقاقی میدهند ؟ (میشه بگید چه چیز هایی در یگان به عنوان استحقاقی میدهند)

3- عکس با درجه که ازمون میخوان رو دقیقا چه موقع تحویل یگیرن ؟ (میخوام از بیرون بگیرم و نه از پادگان)

4- آیا وسایلی که برای غذا و آب هستند و جزو استحقاقی هستند باعث انتقال بیماری نمیشوند ؟ آیا در اموزشی حتما باید ظروف فلزی برد ؟

5- این دو تا قفلی که با خودمون میبریم . در آموزشی . ممکن نیست سرباز های دیگه بد فکر کنن بگن مگر ما دزدیم که این اول کار قلف اورده ؟؟

6- ما اخرش نفهمیدیم . حتی با جداول و ... و دقیقا برای لیسانس یا گروهبان یکم چقدر هر ماه میدن و برای سرباز دقیقا چه مبلغی میمونه با توجه به چیز هایی نظیر بیمه و استحقاقی کم میشه از حقوق ؟ لطفا لینک ندید دقیقا بگید چقدر ممنون میشم .(یعنی یک لیسانس در بین بچه ها نیست بگه چقدر میشه . هر چند چندر غاز هست ولی از هیچی بهتره)

7- هر بار که مرخصی میگیریم باید تمامی وسایل استحقاقی را با خودمون بیاریم خونه ؟؟؟؟ یا اونجا بگذاریم و در کمد را قفل کنیم ؟

1-یلقوی،کیسه دمپابی.بالشت.قمقمه،اسلحه پایان اموزشی باید صحیح سالم تحویل بدی 2-یکسال بعد از خدمت واکس پوتین لباس بهت میدن دوباره3-بعد از پایان دوره اومدی مرخصی درجه ات مشخص میشه تو ایام مرخصی پایان دوره دوازده تا بگیر داشته باشی ببر یگان4-از یلقوی قمقمه استفاده نکن امکانش هست انگل یا کرم روده بگیری5-همه قفل میبرن استفاده میکنن من خودم قفل رمزی خریدم بنظرم بهتره همیشه نگران گم شدن کلیدت نیستی6-با لیسانس ستوان سوم بشی بین صد تا صد ذه تومن گروهبان بشی 65تا75تومن7-میتونی بذاری میتونی هم ببری یه ساک ورزشی همراهت ببر واسه مرخصی چیزی لازم داشتی ببری یا بیاری بذار تو ساک ورزشیت که راحتتر باشی

استاد شیفو
15-04-2015, 11:20
1-یلقوی،کیسه دمپابی.بالشت.قمقمه،اسلحه پایان اموزشی باید صحیح سالم تحویل بدی 2-یکسال بعد از خدمت واکس پوتین لباس بهت میدن دوباره3-بعد از پایان دوره اومدی مرخصی درجه ات مشخص میشه تو ایام مرخصی پایان دوره دوازده تا بگیر داشته باشی ببر یگان4-از یلقوی قمقمه استفاده نکن امکانش هست انگل یا کرم روده بگیری5-همه قفل میبرن استفاده میکنن من خودم قفل رمزی خریدم بنظرم بهتره همیشه نگران گم شدن کلیدت نیستی6-با لیسانس ستوان سوم بشی بین صد تا صد ذه تومن گروهبان بشی 65تا75تومن7-میتونی بذاری میتونی هم ببری یه ساک ورزشی همراهت ببر واسه مرخصی چیزی لازم داشتی ببری یا بیاری بذار تو ساک ورزشیت که راحتتر باشی

فقط یک سوال :
یلقوی قمقمه . خب برای غذا چی کار کنم ؟ یا اب ؟ اجباره ؟ میشه از این ها خرید .

برای قمقمه یکی پیشنهاد داد کیسه فریزر قرار بدم داخل قمقمه و اب توش بریزیم . اینطوری خوبه .

واسه یقلوی هم باید به جاش بشغاب فلزی ببریم ؟

mani6606
15-04-2015, 11:23
سلام

من هر بار ميگم كه براى هر استحقاقى كه مي گيريد از حقوق شما كسر مى گردد ديگه پايان اموزشى ان استحقاقى ها رو كه پس نمى گيرن

fary1367
15-04-2015, 12:23
فقط یک سوال :
یلقوی قمقمه . خب برای غذا چی کار کنم ؟ یا اب ؟ اجباره ؟ میشه از این ها خرید .برای قمقمه یکی پیشنهاد داد کیسه فریزر قرار بدم داخل قمقمه و اب توش بریزیم . اینطوری خوبه . واسه یقلوی هم باید به جاش بشغاب فلزی ببریم ؟ بشقاب یکبار مصرف میتونی ببری فلزی هم میتونی ببزی لیوانم استیل دو جداره بگیر چایی خواستی بخوری دستت نسوزه

yusef
15-04-2015, 13:34
آقا نوشته ساعت 7صبح چون من از یه شهر دیگه دارم میرم نظام وظیفه مرکز استان در حد نیم ساعت اینا دیر کنم گیر میدن؟
کلا اینا کارشون رو برا بلیط و این حرفا رو از از راس ساعت 7 شروع میکنن؟

fary1367
15-04-2015, 14:18
آقا نوشته ساعت 7صبح چون من از یه شهر دیگه دارم میرم نظام وظیفه مرکز استان در حد نیم ساعت اینا دیر کنم گیر میدن؟
کلا اینا کارشون رو برا بلیط و این حرفا رو از از راس ساعت 7 شروع میکنن؟

نه گیر نمیدن اگر دیرتر برسی ممکنه اتوبوس هایی که در نظر گرفتن پر بشه تا اتوبوس جدید مهیا کنن الاف بشی البته صد در صدی نیست حرفم ولی دوره ما ساعت هشت میگفتن برید ترمینال سوار اتوبوس بشید

***Hidden***
15-04-2015, 14:29
با سلام
دوستان من به علت بالا بودن پست های این تاپیک نتونستم همه رو بخونم!
دو سؤال دارم.شاید تکراری باشه:
1-فرمول جدید معافیت لاغری یا چاقی مفرط چیه؟چون من به شخصه چند تا فرمول دیدم
2-آیا با لاغر بودن میشه بیشترم لاغر شد؟مثلاً من 165قدم و 49 وزنمه.میشه برسم به 38؟آخه بدنم چربی نداره:n03:
3-معافیت نوه ی ذکور جد و جده یعنی چی؟
من الان مامان بزرگم فوت شده.ایشون سه دختر و یه پسر داشتن.من الان تک پسر بابامم ولی عمهام پسر فراوون دارن
الان به من تعلق میگیره؟

باتشکر

***Hidden***
15-04-2015, 14:49
کسی اینجا آنلاین نیست؟:n28:
دوستان کسی که اطلاع داره جواب منو بده ممنون میشم
ضروریه

shk021051
15-04-2015, 14:54
نامه ما هم رسید

یه سوال تو دوران اموزشی باید پیگیر کسر خدمت شد یا بعد از اون؟

Arashdn
15-04-2015, 15:25
سلام‌.
دوستان قوانین و شرایط معافیت رو از کجا میشه پیدا کرد؟
رفتم پلیس +۱۰ گفت ما دیگه دفترچه نمیدیم و حذف شده...
کسی اطلاعی داره؟

Sent using Tapatalk

masooyan
15-04-2015, 16:23
سلام‌.
کسی اطلاعی داره؟

Sent using Tapatalk

mani6606
15-04-2015, 16:30
با سلام
دوستان من به علت بالا بودن پست های این تاپیک نتونستم همه رو بخونم!
دو سؤال دارم.شاید تکراری باشه:
1-فرمول جدید معافیت لاغری یا چاقی مفرط چیه؟چون من به شخصه چند تا فرمول دیدم
2-آیا با لاغر بودن میشه بیشترم لاغر شد؟مثلاً من 165قدم و 49 وزنمه.میشه برسم به 38؟آخه بدنم چربی نداره:n03:
3-معافیت نوه ی ذکور جد و جده یعنی چی؟
من الان مامان بزرگم فوت شده.ایشون سه دختر و یه پسر داشتن.من الان تک پسر بابامم ولی عمهام پسر فراوون دارن
الان به من تعلق میگیره؟

کسی اینجا آنلاین نیست؟:n28:
دوستان کسی که اطلاع داره جواب منو بده ممنون میشم
ضروریه
باتشکر
۱و۲- قانونی مستقیم برای چاقی یا لاعری مفرط در حال حاضر وجود ندارد از چنذ سال قبل حذف شده اما این بیماری زیر مجموعه غدد متشرحه تقسیم می شود که ممکنه تحت تاثیر غدد داخلی این بیماری ایجاد شده باشد که در ان صورت می توانید در شورا پزشکی شرکت کنید،
۳-این چیزی که شما گفتید قانون کفالت پدر بزرگ یا مادر بزرگ است:

پدربزرگ (پدری یا مادری) فاقد فرزند پسر که بیش از ۷۰ سال سن داشته و یا نیازمند مراقب به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی باشد.
مادربزرگ (پدری یا مادری) فاقد همسر و فرزند پسراست.

سلام‌.
کسی اطلاعی داره؟

lechking
15-04-2015, 16:45
کسی از دوستان میدونه میشه واسه آدمی که در دوره کارت سبز شرکت نکرده با پارتی و سفارش کارت سبز جور کرد؟؟

***Hidden***
15-04-2015, 16:54
جناب mani6606 شما که مشاورین در این زمینه راهنمایی بفرمایین

***Hidden***
15-04-2015, 16:58
الان به نظر شما به من با قد 165 و وزن 48 معافیت میدن.احتمالش چقدره؟

BEHZAD2007
15-04-2015, 17:10
کسی از دوستان میدونه میشه واسه آدمی که در دوره کارت سبز شرکت نکرده با پارتی و سفارش کارت سبز جور کرد؟؟

سلام دوست گرامی در حال حاظر خیلی سخت میگیرن امکانش نیست به نظر من ولی مثلا سه چهار سال پیش به راحتی میشد برگه سبز گرفت الان خیلی سختگیر شدن
پارتی هم نمیتونه کاری کنه

fgjv
15-04-2015, 17:27
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید

من اول اردیبهشت پادگان خاتمی یزد (سپاه) افتادم.
دوره تکمیلی 45 روزه به طور کامل در تابستان 91 سپری کردم و مدرک هم (کارت سبز) با نمره 71 (خوب) بهم دادند.
من چند روز باید پادگان بمونم؟؟ و چه مدارکی باید با خودم ببرم؟؟

ممنون

mani6606
15-04-2015, 18:09
الان به نظر شما به من با قد 165 و وزن 48 معافیت میدن.احتمالش چقدره؟
وزن شما نسیت به قد و سن کم می باشد اما خود این موصوع به تنهایی کمکی به شما نمی کند ، شما باید یک ازمایش خون دقیق بدهید تا کارکرد عدد داخلی شما مانند تروید مورد بررسی قرار گیرد که ایا این کمبود وزن ناشی از ان است یا خیر در صورت هر گونه مشکلی در غدد مترشحه ( که وظیفه انها ترشح هورمن که بر سلول ها اندام ها و عملکرد بدن تاثیر می گذارد) می توانید درخواست کمیسیون پزشکی داشته باشید.

mani6606
15-04-2015, 18:16
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید
من اول اردیبهشت پادگان خاتمی یزد (سپاه) افتادم.
دوره تکمیلی 45 روزه به طور کامل در تابستان 91 سپری کردم و مدرک هم (کارت سبز) با نمره 71 (خوب) بهم دادند.
من چند روز باید پادگان بمونم؟؟ و چه مدارکی باید با خودم ببرم؟؟
ممنون
همان روز که وارد پادگان شدید اعلام می کنند که افرادی دوره تکمیلی گذروندند از بقیه جدا بشن سپس طی چند ساعت امریه ها جدید را به شما می دهند و از پادگان خارج می شوید . مدارک شناسایی و همچنین کارت که از بیسج دریافت کردید به همراه داشته باشید

Dev.Look24
15-04-2015, 18:25
معافیت کفالت چند ساله شده؟

mani6606
15-04-2015, 18:39
معافیت کفالت چند ساله شده؟
کفالت پدر ۷۰ سال است.

mjorh
15-04-2015, 18:43
دوستان ممنون میشم آخرین وضعیت معافیت مدت دار برای جبهه پدر رو بگین...

fgjv
15-04-2015, 18:45
همان روز که وارد پادگان شدید اعلام می کنند که افرادی دوره تکمیلی گذروندند از بقیه جدا بشن سپس طی چند ساعت امریه ها جدید را به شما می دهند و از پادگان خارج می شوید . مدارک شناسایی و همچنین کارت که از بیسج دریافت کردید به همراه داشته باشید

با تشکر از پاسخ شما. ولی بنده منظور از " امریه ها جدید " که گفتید متوجه نشدم. من از ارگان یا سازمان خاصی امریه نگرفتم. در برگه ی سفید من ، در قسمت نیرو یا سازمان به کار گیرنده ستاد فرماندهی کل سپاه ذکر شده. البته بنده قبلا مدارک خود را جهت پذیرش در سپاه ، از طریق پادگان سپاه شهرستان ارسال کرده بودم.
لطفا راهنمایی بیشتری بفرمایید، مخصوصا راجب مدت اقامت در پادگان خاتمی و تقسیم بندی بعد از آن
با سپاس

mani6606
15-04-2015, 19:00
دوستان ممنون میشم آخرین وضعیت معافیت مدت دار برای جبهه پدر رو بگین...
معافیت مذت دار!؟
اگر منظور شما تعداد ماه های حضور پدر در جبهه و میزان کسری ان است ، پست اول را مطالعه کنید.

با تشکر از پاسخ شما. ولی بنده منظور ازامریه ها جدید که گفتید متوجه نشدم. من از ارگان یا سازمان خاصی امریه نگرفتم. در برگه ی سفید من ، در قسمت نیرو یا سازمان به کار گیرنده ستاد فرماندهی کل سپاه ذکر شده. البته بنده قبلا مدارک خود را جهت پذیرش در سپاه ، از طریق پادگان سپاه شهرستان ارسال کرده بودم.
لطفا راهنمایی بیشتری بفرمایید، مخصوصا راجب مدت اقامت در پادگان خاتمی و تقسیم بندی بعد از آن
با سپاس
منظور از امریه ، امریه سازمان یا ارگان خاصی نیست، بلکه برگه ای که به شما می دهند تا خودتون را به یگان جدید معرفی کنید امریه میگن.
طبق روال هر دوره و گفته افرادی که دوره تکمیلی گذزاندن و کارت سبز بسیج دارند ، ۲ تا ۳ ساعت در ان پادکان هستید .

Dev.Look24
15-04-2015, 19:05
سلام
عزیزان من تا امروز 1 روز هم بسیجی ندارم اما شنیدم برای سربازی خیلی به درد بخور هست من حدودا 2 سال دیگر باید برم سربازی...میگن اموزشی نمیخواد بری..کسری میخوری و از این چیزها
یا امریه راحت تر میتونن برات بگیرن .. راست میگن؟

fgjv
15-04-2015, 19:17
معافیت مذت دار!؟
اگر منظور شما تعداد ماه های حضور پدر در جبهه و میزان کسری ان است ، پست اول را مطالعه کنید.

منظور از امریه ، امریه سازمان یا ارگان خاصی نیست، بلکه برگه ای که به شما می دهند تا خودتون را به یگان جدید معرفی کنید امریه میگن.
طبق روال هر دوره و گفته افرادی که دوره تکمیلی گذزاندن و کارت سبز بسیج دارند ، ۲ تا ۳ ساعت در ان پادکان هستید .

ممنون. پس لازم نیست من با خودم وسیله ی خاصی ببرم؟؟ و اینکه وضعیت موی سرم به چه صورت باید باشه؟ موبایل می تونم ببرم و اونجا به دژبان تحوبل بدم یا نه ؟

mmahestan
15-04-2015, 21:31
دوستان من بسیجی فعال داشتم، 1 اردیبهشت اعزامم، فرآیند و مراحل کسری گرفتن بسیج چطوریه و چه مراحلی رو باید طی کرد؟ از کی میشه براش اقدام کرد؟
خواهش می کنم دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن

از دوستان و مشاورین، کسی هست که جواب منو بده؟؟؟
ممنونتونم

ali.godfather
15-04-2015, 22:25
با سلام
دو سوال داشتم
1- میشه تو آموزشی معاف از رزم گرفت؟( آسم دارم که معاف از رزمه، الان فهمیدم حداقل معاف از رزمم)
2- مالک اشتر اراک نیروی انتظامی اول اردیبهشت اعزاممه، مدرکم لیسانس روانشناسی، معمولا تقسیم بندی اونجا چجوریه؟( بعد از آموزشی منظورمه) دفترچمم از بوشهر فرستادم:n36:

کسی جواب مارو نمیده؟ نمیخوام تاریخ اعزاممو عقب بندازم
میشه تو آموزشی معاف از رزم گرفت

fary1367
15-04-2015, 22:39

اره توی پادگانم میشه معاف از رزم گرفت حتی معاف از رزمم نگیری میتونی صحبت کنی با فرمانده یگان چترباز(پاطلایی) باشی رژه نری اعزامت بندازی تیرماه گرما اذیت میشی من خودمم اول اردیبهشت اعزامم مالک اشتر

ali.godfather
15-04-2015, 22:40
با سلام
دو سوال داشتم

***Hidden***
15-04-2015, 23:58
با سلام
1-من یه جا خونده بودم که فرمول محاسبه لاغری مفرط مقدار وزن تقسیم بر دو برابر قد به متره؟
ولی جایی دیگه نوشته بود وزن تقسیم بر مجذور قد به متر؟
و در هر دو مورد نوشته بود که در صورت کمتر بودن عدد بدست آمده از 15 معاف دائمین ولی تو قوانین جدید نوشته در صورت کمتر بودن از 17 معاف از رزمین و چیزی در مورد معاف دائم و کمتر از 15 بودن نوشته نشده

2-حالا بعنوان آخرین سؤال اینکه من طبق فرمول اول ؛ 15 و خورده ایم ولی طبق فرمول دوم 18 و خورده ای!
ولی بشدت لاغرم.طوری که دور مچ دستام خیلی ضعیفه.یعنی خیلی.استخوونش 3 سانتی متر پهناشه.طوری که سال پیش وقتی برای معاینه عمومی پیش یه دکتر عمومی رفتم و آستینم رو بالا زدم که فشارمو بگیره خیلی تعجب کرد از مچ دستام و باورش نمیشد تو اون سن یعنی سال سوم دبیرستان اونجوری باشم!:n28:

3-حالا آیا من برای معافیت اقدام کنم و بعلت غدد درون ریزی به کمیسیون پزشکی برم ؛ اون موقع اگه معاف نشم که منو اعزام میکنن آخه.چون شنیدم همون موقع دکتر نمیگه معافین یانه و بعد از معاینه اسمارو به ترتیب معاف،معاف از رزم و اعزام میخونن و باید اگه اعزام یا معاف از رزم شدیم یرای اعزام آماده بشیم؟!:n28:

4-اگه هم برم از پزشکی دیگه بپرسمم و منو معاینه کنه که معلوم نیست نظر پزشکی که قراره منو معاینه کنه هم همون باشه...حتی اگه پزشک مورد تأیید سازمان نظام وظیفه عمومی باشه چه معلوم که نظر پزشک اصلی معاینه کننده همون باشه؟
موندم چیکار کنم؟:n28:
چون میخوام وضعیت سربازیم روشن بشه و بتونم بهتر برای آیندم برنامه بریزم
خواهش میکنم آقای mani6606 و دوستان دیگه ای که تخصص دارن و مشاورن در این زمینه حتماً کمکم کنین در این سؤالات و اگه مزاحمتون نیستم بعنوان آخرین سؤال پاسخ کاملی بدین به هر چهار قسمت سؤالاتم...
ممنون میشم ازتون چون واقعاً برام مهمن پاسخ کامل و درستشون...

momo1364
16-04-2015, 00:32
با سلام
1-من یه جا خونده بودم که فرمول محاسبه لاغری مفرط مقدار وزن تقسیم بر دو برابر قد به متره؟
و در هر دو مورد نوشته بود که در صورت کمتر بودن عدد بدست آمده از 15 معاف دائمین ولی تو قوانین جدید نوشته در صورت کمتر بودن از 17 معاف از رزمین و چیزی در مورد معاف دائم و کمتر از 15 بودن نوشته نشده

2-حالا بعنوان آخرین سؤال اینکه من طبق فرمول اول ؛ 15 و خورده ایم ولی طبق فرمول دوم 18 و خورده ای!
ولی بشدت لاغرم.طوری که دور مچ دستام خیلی ضعیفه.یعنی خیلی.استخوونش 3 سانتی متر پهناشه.طوری که سال پیش وقتی برای معاینه عمومی پیش یه دکتر عمومی رفتم و آستینم رو بالا زدم که فشارمو بگیره خیلی تعجب کرد از مچ دستام و باورش نمیشد تو اون سن یعنی سال سوم دبیرستان اونجوری باشم!:n28:

3-حالا آیا من برای معافیت اقدام کنم و بعلت غدد درون ریزی به کمیسیون پزشکی برم ؛ اون موقع اگه معاف نشم که منو اعزام میکنن آخه.چون شنیدم همون موقع دکتر نمیگه معافین یانه و بعد از معاینه اسمارو به ترتیب معاف،معاف از رزم و اعزام میخونن و باید اگه اعزام یا معاف از رزم شدیم یرای اعزام آماده بشیم؟!:n28:

4-اگه هم برم از پزشکی دیگه بپرسمم و منو معاینه کنه که معلوم نیست نظر پزشکی که قراره منو معاینه کنه هم همون باشه...حتی اگه پزشک مورد تأیید سازمان نظام وظیفه عمومی باشه چه معلوم که نظر پزشک اصلی معاینه کننده همون باشه؟
خواهش میکنم آقای mani6606 و دوستان دیگه ای که تخصص دارن و مشاورن در این زمینه حتماً کمکم کنین در این سؤالات و اگه مزاحمتون نیستم بعنوان آخرین سؤال پاسخ کاملی بدین به هر چهار قسمت سؤالاتم...

مورد سوم سوال من هم هست... اگه کسی واسه معافی اقدام کنه و بعد نشه آیا خودشون سریعا برج بعد اعزام میزنن؟

flutt
16-04-2015, 03:36
با سلام

.من درخواست امریه خود را در دانشگاه امام حسین ثبت کردم اما مسئول مربوطه اعلام کرد که برای اعزام آتی ظرفیت پر شده و امکان رسیدگی وجود ندارد. به همین دلیل اعزام خود را دو ماه تمدید کرده (از اردیبهشت به تیر) و درخواست امریه را در وزارت دفاع ثبت کردم. با این وجود دانشگاه امام حسین بدون هماهنگی با بنده نامه امریه را برای اعزام قبلی (اردیبهشت) به نظام وظیفه صادر کرده و وزارت دفاع هم با درخواست بنده برای امریه در تاریخ اعزام جدید (تیر) موافقت کرده است. آیا نامه امریه دانشگاه امام حسین برای تاریخ اعزام قبلی، مانعی برای صدور امریه در تاریخ اعزام جدید (تیر) از طرف وزارت دفاع نمیشود؟

ممنون.

mani6606
16-04-2015, 06:55
با سلام

۱-در قانون چدید معافیت پزشکی نظام وظیفه در بخش بیماری های عمومی در مورد وزن این گونه درج شده است:
بند3- چاقي مفرط <BMI 35 : معاف از خدمات رزمي
بند4-لاغری مفرط BMI<17 : معاف از خدمات رزمي
BMI یا شاخص توده بدن :تقسیم وزن فرد به کیلوگرم بر توان دوم(x²) قدش به متر بدست می آید.
شما کجا خواندید که گفته کمتر از ۱۵ معاف دائم!
این لینک بخش بیماری های عمومی سایت رسمی نظام وظیفه:
۲- در این شماره سوالی نیست که نیاز به پاسخ باشه،اما نظر پزشک عمومی یا هر پزشک متخصص دیگر شرط و تضمینی برای معافیت نیست پزشکان حاضر در کمیسیون بر اساس ایین نامه جدید ابلاغی نظام وظیفه تصمیم می گیرند که در ان ایین نامه به تک تک بیماری ها و معافیت های انها اشاره شده.
۳-بعد از معاینه در کمیسیون پزشکی ، در سالنی منتظر می شوید تا نتیجه کمیسیون همه افراد خوانده شود و اگر معاف دائم نباشید تاریخ اعزام برای شما توسط نظام وظیفه تععین می شود.
۴-در کمیسیون ۳ پزشک هستند که پس از معاینه فرد تصمیم می گیرند،
شما هنوز سال سوم دبیرستان هستید و یک سال دیگه از تحصیل شما باقی مانده در ضمن شما هنوز به سن اعزام و مشمول شذن هم که نرسیدید پس نگران چی هستید اگر دانشگاه هم که قبول شوید تا پایان تحصیل معافیت خواهید داشت.
قوانین جدید را فقط از سایت نظام وظیفه پیگیری کنید

با سلام
.من درخواست امریه خود را در دانشگاه امام حسین ثبت کردم اما مسئول مربوطه اعلام کرد که برای اعزام آتی ظرفیت پر شده و امکان رسیدگی وجود ندارد. به همین دلیل اعزام خود را دو ماه تمدید کرده (از اردیبهشت به تیر) و درخواست امریه را در وزارت دفاع ثبت کردم. با این وجود دانشگاه امام حسین بدون هماهنگی با بنده نامه امریه را برای اعزام قبلی (اردیبهشت) به نظام وظیفه صادر کرده و وزارت دفاع هم با درخواست بنده برای امریه در تاریخ اعزام جدید (تیر) موافقت کرده است. آیا نامه امریه دانشگاه امام حسین برای تاریخ اعزام قبلی، مانعی برای صدور امریه در تاریخ اعزام جدید (تیر) از طرف وزارت دفاع نمیشود؟
ممنون.
طبق قوانین درخواست امریه از دو سازمان غیر قابل قبول است و رد می شود
اما شما چون تاریخ اعزام به ۲ به ۴ تغییر دادید و درخواست امریه دانشگاه متعلق به اردیبهشت بوده اجتمال دارد که درخواست این امریه به طور خودکار باطل شده باشد پس نباید نشکلی برای امریه وزارت دفاع باشد.

mani6606
16-04-2015, 07:01
بله هم در اموزشی و هم در یگانی که تقسیم شدید می توانید ، مراجعه می کنید به بهداری پادگان تا پس از معاینه پزشک به بیمارستان برای تشکیل کمیسیون معرفی شوید.

lechking
16-04-2015, 09:04
دوستان من چون قبلا تو روند معافیت پزشکی افتادم الان دوباره نمیتونم اقدامی برای پزشکی بکنم این در حالی هست که من مدتی مطلع شدم واریکسل گرید 1 دارم الان من که تو پایگاه بسیج خودمون برای رژه تمرین میکردم بعدش احساس درد میکردم
من 1 اردیبهشتم اعزامم( سه شنبه) سوالم اینکه تو اموزشی چه طوری اقدام بکنم برای معاف از رژه شدن تو همون روز اول برم بهداری؟؟ کلا شرایطش چه طوری هست ؟؟چه مدتی طول میکشه تا کمیسیون برای من تشکیل بشه؟؟
سوال دیگم این هست که شرایط کار در آشپزخانه پادگان چه طوری هست ؟؟ چی کارا میکنیم اونجا؟؟ مزایاش چیه؟؟ مثلا رژه باید بریم؟؟ معایب چه طوری هاست؟؟ ساعتشو و..... ممنون میشم بازم راهنمایی بفرمایید

mani6606
16-04-2015, 09:33
دوستان من چون قبلا تو روند معافیت پزشکی افتادم الان دوباره نمیتونم اقدامی برای پزشکی بکنم این در حالی هست که من مدتی مطلع شدم واریکسل گرید 1 دارم الان من که تو پایگاه بسیج خودمون برای رژه تمرین میکردم بعدش احساس درد میکردم
من 1 اردیبهشتم اعزامم( سه شنبه) سوالم اینکه تو اموزشی چه طوری اقدام بکنم برای معاف از رژه شدن تو همون روز اول برم بهداری؟؟ کلا شرایطش چه طوری هست ؟؟چه مدتی طول میکشه تا کمیسیون برای من تشکیل بشه؟؟
سوال دیگم این هست که شرایط کار در آشپزخانه پادگان چه طوری هست ؟؟ چی کارا میکنیم اونجا؟؟ مزایاش چیه؟؟ مثلا رژه باید بریم؟؟ معایب چه طوری هاست؟؟ ساعتشو و..... ممنون میشم بازم راهنمایی بفرمایید
روز اول تا استحقاق تحویل بگیرید و کار های مقدماتی ورود به یگان انجام بشه امکان رفتن به بهداری ندارید ، از روز دوم یا سوم به منشی یگان مراجعه می کنید تا او اسم شما را برای بهداری ثبت کند پس از امضا کردن دفتر بهداری به همراه او به بهداری می روید انجا پزشک معایه می کند و در صوزت لزوم شما را به کمیسیون معرفی می کند و نامه ای به شما می دهد تا به فرمانده خود دهید تا روزی که اعزام به بیمارستان هستید او اجازه خروح از پادکان دهد ، کمیسیون هم روزهای خاصی برگزار می شود که بهداری از ان مطلع است .
دوست عزیز نمیدونم در چه ارگانی خدمت می کنید اما اول که شما لیسانس هستید و سربازان اشپزخانه ، سرباز ضفر هستند ، شما در یگان اموزشی هستید که هدف انها اموزش رزم مقدماتی به شماست بنابراین شما باید همواره در یگان خودتان حضور داشته باشید ، کارهای خدمات مربوط به یگان خدمات است.کار در اشپزخانه انچان هم ساده نیست

mani6606
16-04-2015, 09:45
روز اول تا استحقاق تحویل بگیرید و کار های مقدماتی ورود به یگان انجام بشه امکان رفتن به بهداری ندارید ، از روز دوم یا سوم به منشی یگان مراجعه می کنید تا او اسم شما را برای بهداری ثبت کند پس از امضا کردن دفتر بهداری به همراه او به بهداری می روید انجا پزشک معایه می کند و در صوزت لزوم شما را به کمیسیون معرفی می کند و نامه ای به شما می دهد تا به فرمانده خود دهید تا روزی که اعزام به بیمارستان هستید او اجازه خروح از پادکان دهد ، کمیسیون هم روزهای خاصی برگزار می شود که بهداری از ان مطلع است .
دوست عزیز نمیدونم در چه ارگانی خدمت می کنید اما اول که شما لیسانس هستید و سربازان اشپزخانه ، سرباز ضفر هستند ، شما در یگان اموزشی هستید که هدف انها اموزش رزم مقدماتی به شماست بنابراین شما باید همواره در یگان خودتان حضور داشته باشید ، کارهای خدمات مربوط به یگان خدمات است.کار در اشپزخانه انچان هم ساده نیست

lechking
16-04-2015, 09:50
ممنونم از راهنمایی شما من 03 عجب شیر هستم میخواستم یه کار ساده داشته باشم حالا من یه اشنایی نصف و نیمه هم دارم!! بهش بگم من و مثلا کجا بزار مثلا بوفه خوبه یا اشپزخانه با توجه به اینکه بنده وسواس هم دارم کجا رو پیشنهاد میدید برای اموزشی
سوال دیگم این بود که کلا چند رو طول میکشه این کمیسیون مثلا تو هفته اول امکانش هست تشکیل بشه و دیگه اینکه چند درصد احتمال اینکه معاف از رژه بدن هست؟؟

ali.godfather
16-04-2015, 10:07
بله هم در اموزشی و هم در یگانی که تقسیم شدید می توانید ، مراجعه می کنید به بهداری پادگان تا پس از معاینه پزشک به بیمارستان برای تشکیل کمیسیون معرفی شوید.

ممنونم که جواب دادید. سوال دیگه ای داشتم اینه که معاف از رزم چقدر رو تقسیم بعد از آموزشی تاثیر داره؟

arfnpm
16-04-2015, 10:10
بچه ها اگر کسی اعزامی اردیبهشه مالک اشتر هست شماره منو اد کنه

یک گروه وایبر از هم پادگانیا تشکیل دادیم

09365718071

06
مالک اشتر

mani6606
16-04-2015, 10:13
ممنونم از راهنمایی شما من 03 عجب شیر هستم میخواستم یه کار ساده داشته باشم حالا من یه اشنایی نصف و نیمه هم دارم!! بهش بگم من و مثلا کجا بزار مثلا بوفه خوبه یا اشپزخانه با توجه به اینکه بنده وسواس هم دارم کجا رو پیشنهاد میدید برای اموزشی
سوال دیگم این بود که کلا چند رو طول میکشه این کمیسیون مثلا تو هفته اول امکانش هست تشکیل بشه و دیگه اینکه چند درصد احتمال اینکه معاف از رژه بدن هست؟؟
من واقعا نمی دونم شما چه اصراری دارید که در بوقه و... باشید:n34:. دوست گرامی شما هنوز چپ و راست در خدمت و هنوز الفبا رزم مقدماتی رو نمی دونین ، انگاه شما بفرستند بوفه یا اشپزخانه؟پادگان اموزشیه و شما هم در این دو ماه کاری جز اموزش دیدن و تمرین رژه و هر چند شب نگهبانی نخواهید داشت مطمن باش که هیچ گاه شما را به بوفه ،اشپزخانه ،خباز خانه دژبانی و... نمی فرستند . بعد از اموزشی در یگان هر جا خواستی به اشنات بگو همان جا باشی. همه ارزو دارن کل خدمت مثل یگان اموزشی باشه شما برعکسی ! واقعا تعجب داره:n04::n04:
بعد انموزشی هنگامی که مزه مسولیت در خدمت را چشیدید انگاه ارزو اموزشی را می کنید.
برنامه حضور پزشک متخصص هر بیماری را در بیمارستان بهداری پادگان می داند.

mani6606
16-04-2015, 10:15
ممنونم که جواب دادید. سوال دیگه ای داشتم اینه که معاف از رزم چقدر رو تقسیم بعد از آموزشی تاثیر داره؟
در یک کلام هیچ،

ali.godfather
16-04-2015, 10:18

ممنونم که پاسخ دادید.یک سوال دیگه واسم پیش اومده اینکه معاف از رزم چه تاثیری روی تقسیم بندی بعد از آموزشی داره

ali.godfather
16-04-2015, 10:20
هیچ که نمیشه گفت. شنیده بودم مرز نمیفرستن. آیا این صحت داره؟

darkside92
16-04-2015, 10:21
سلام
بچه های اعزام به عجب شیر بیایید گروه تو واتس آپ آشنا شویم
09304988348

MICHAEL SCOFIELD
16-04-2015, 10:31
دوره آموزشی ما 30 فروردین تموم میشه، کسی میدونه چطور میشه زودتر از روزی که امریه رو میدن بفهمیم که یگان کجا افتادیم یا دوره کد خوردیم؟
احتمالا تا امروز که 27 فروردین هست امریه ها مشخص شده؟

fgjv
16-04-2015, 10:32
معافیت مذت دار!؟

ممنون. پس لازم نیست من با خودم وسیله ی خاصی ببرم؟؟ و اینکه وضعیت موی سرم به چه صورت باید باشه؟ موبایل می تونم ببرم و اونجا به دژبان تحوبل بدم یا نه ؟

mani6606
16-04-2015, 10:36

دست خالى هم نرويد لوازم سبكى به همراه داشته باشيد، موى سر هم كه در برگه سفيد كه پست اورده نوشته ، براى گوشى نميدونم كه دژبان تحويل مى گيرد يا نه

alipolpol
16-04-2015, 10:47
با سلام

ممنون.

سلام دوست عزیز به شما پیغام خصوصی فرستادم.

yusef
16-04-2015, 11:21
یه سوال
در صورت تجدید دوره آیا از درجه کم میکنن؟
مدت این تجدید دوره از کل خدمت کم میشه یا نه؟

ممنون

fary1367
16-04-2015, 11:46
یه سوال

ممنون

اگر به دلیل انضباطی باشه هم درجه سرباز صفر میدن هم درج در پرونده میشه اگر بخواین به دلیل قبولی در دانشگاه ایست خدمت داشته باشین خیلی سخت مجوز ترخیص بهت میدن

mmahestan
16-04-2015, 11:54
دوستان سلام
من تک پسرم و اعزامی 1 اردیبهشت، امروز رفتم ثبت احوال شهرمون که گواهی یا استعلامی مبنی بر تک پسر بودن بگیرم، بهم گفتند که باید نامه از محل خدمتت بیاری بعد ما جواب نامه رو بدیم، روالش همینطوریه یا منو سر کار گذاشتن؟؟؟
اگر همینطور باشه و از محل خدمت آموزشی (01) به من نامه دادن، حتما بایداین همه راه دوباره بکوبم بیام اداره ثبت احوال شهرمون؟؟؟ نمیشه همون اداره ثبت احوال تهران برم؟؟

خواهش می کنم دوستانی که اطلاع و یا تجربه دارن راهنماییم کنن

mani6606
16-04-2015, 12:08
دوستان سلام
من تک پسرم و اعزامی 1 اردیبهشت، امروز رفتم ثبت احوال شهرمون که گواهی یا استعلامی مبنی بر تک پسر بودن بگیرم، بهم گفتند که باید نامه از محل خدمتت بیاری بعد ما جواب نامه رو بدیم، روالش همینطوریه یا منو سر کار گذاشتن؟؟؟
اگر همینطور باشه و از محل خدمت آموزشی (01) به من نامه دادن، حتما بایداین همه راه دوباره بکوبم بیام اداره ثبت احوال شهرمون؟؟؟ نمیشه همون اداره ثبت احوال تهران برم؟؟

خواهش می کنم دوستانی که اطلاع و یا تجربه دارن راهنماییم کنن

درسته
نامه را از ٠١ بگيريد و پست كنيد شهرستان

mmahestan
16-04-2015, 12:15
درسته

بعد آیا این نامه ای که 01 میده برای ثبت احوال شهر محل سکونت هستش؟؟ یا میشه با همون نامه برم ثبت احوال تهران گواهی بگیرم؟؟؟

mani6606
16-04-2015, 12:34
بعد آیا این نامه ای که 01 میده برای ثبت احوال شهر محل سکونت هستش؟؟ یا میشه با همون نامه برم ثبت احوال تهران گواهی بگیرم؟؟؟

خير ثبت و احوال شهرستان محل سكونت پدر و مادر شما، بايد شناسنامه هاى انها در ثبت و احوال تاييد شود كه شما تك اولاد ذكور هستيد

fgjv
16-04-2015, 12:53
سلام
من شنیدم از نیمه ی دوم سال 93 کسانی که دوره تکمیلی هم گذروندن و پادگان های سپاه میفتند ، باید 2 هفته در پادگان بمونند و آموزش های لازم را در آن 2 هفته بگذرونند.
این خبر درسته؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید

fary1367
16-04-2015, 14:32
درسته

کپی شناسنامه خودتو پدر و مادرتو ببر ثبت اسناد یا دادگاه برابر با اصل کن ببر اموزشی قبول میکنن منم همین کارو کردم توی کمسیون قبول شد

lechking
16-04-2015, 19:18
دوستان امسال برای آپاندیس معافیتی هست؟؟

masooyan
16-04-2015, 20:58
دوستان امسال برای آپاندیس معافیتی هست؟؟
خیرـ[emoji23] [emoji23] [emoji23]

flutt
16-04-2015, 21:25
۱
طبق قوانین درخواست امریه از دو سازمان غیر قابل قبول است و رد می شود
اما شما چون تاریخ اعزام به ۲ به ۴ تغییر دادید و درخواست امریه دانشگاه متعلق به اردیبهشت بوده اجتمال دارد که درخواست این امریه به طور خودکار باطل شده باشد پس نباید نشکلی برای امریه وزارت دفاع باشد.

خیلی ممنون از راهنماییتون.

flutt
16-04-2015, 21:36
سلام دوست عزیز به شما پیغام خصوصی فرستادم.

سلام.
متاسفانه به دلیل اینکه تتعداد پستهام کمتر از 10 تاست نمیتونم پیغام خصوصی بفرستم. من اواخر اسفند اقدام کردم. در مورد قطعی بودنش هم همینطور که دوستان گفتن تا نامه نهایی نیاد نمیشه با اطمینان صحبت کرد. من از یکی از آشنایان پرسیدم و ایشون گفتند قاعدتا نباید مساله ای پیش بیاد ولی باز هم نمیشه 100 درصد گفت.

SaJJaD_BaRon
16-04-2015, 21:47
دوستانی که اطلاعات مطمئن دارن خواهشن جواب بدن آیا بعد از اینکه دوره آموزشی در یه بخش مثل نیروی انتظامی تموم شد میشه میتونه آدم از قانون فرزند نظامی بودن استفاده که کنه مثلا بیاد توی نیروی دریایی توی استان خودش خدمت کنه !؟ یا نه حتما باید این کار رو قبل آموزشی انجام بده !؟
خیلی ممنون میشم این سوال منو جواب بدید

mani6606
16-04-2015, 21:50
دوستانی که اطلاعات مطمئن دارن خواهشن جواب بدن آیا بعد از اینکه دوره آموزشی در یه بخش مثل نیروی انتظامی تموم شد میشه میتونه آدم از قانون فرزند نظامی بودن استفاده که کنه مثلا بیاد توی نیروی دریایی توی استان خودش خدمت کنه !؟ یا نه حتما باید این کار رو قبل آموزشی انجام بده !؟
خیلی ممنون میشم این سوال منو جواب بدید حسابی توی دردسر افتادم بنده . . .

از نيرو انتظامى به نيرو دريايي كجا؟
كلا تعويض نيرو در يك سازمان كار سخت و پيچيده اي است ، ديگه تغيير از يك سازمان به سازمان ديگر كه امكان ندارد

SaJJaD_BaRon
16-04-2015, 21:59
از نيرو انتظامى به نيرو دريايي كجا؟
كلا تعويض نيرو در يك سازمان كار سخت و پيچيده اي است ، ديگه تغيير از يك سازمان به سازمان ديگر كه امكان ندارد

نیروی انتظامی مشکین شهر افتادم آموزشیم رو و میخواستم به نیروی دریایی گیلان با استفاده از اون قانون تقسیم بشم !

alipolpol
16-04-2015, 22:04
سلام.
متاسفانه به دلیل اینکه تتعداد پستهام کمتر از 10 تاست نمیتونم پیغام خصوصی بفرستم. من اواخر اسفند اقدام کردم. در مورد قطعی بودنش هم همینطور که دوستان گفتن تا نامه نهایی نیاد نمیشه با اطمینان صحبت کرد. من از یکی از آشنایان پرسیدم و ایشون گفتند قاعدتا نباید مساله ای پیش بیاد ولی باز هم نمیشه 100 درصد گفت.

خیلی ممنون دوست عزیز که توجه کردی.
انشاالله اگه با امریه شما و من موافقت بشه جفتمون رو میفرستن پادگان جوادنیا قزوین. شماره موبایلمو براتون فرستادم اگه خبر مهمی درباره امریه های تیرماه به دستتون رسید ممنون میشم به منم اس ام اس بدین.
سپاس فراوان :n12:

momo1364
16-04-2015, 23:15
کدسخا چطور پیدا کنم؟ سایت نظام داغونه... نگفته ؟؟!!!

Mani_Asi2008
16-04-2015, 23:52
۲ روز دیگه امورشی منم تو 01 تموم میشه.هرکس سوالی راجع به 01 داشت بپرسه.بعدا هم سر فرصت کامل همه چیز راجع بهش رو کامل می نویسم.

mani6606
17-04-2015, 04:22
نیروی انتظامی مشکین شهر افتادم آموزشیم رو و میخواستم به نیروی دریایی گیلان با استفاده از اون قانون تقسیم بشم !
فكر كنم منظور شما نيرو دريايي ارتش باشه
خير امكان ندارد، فرد مى تواند با قانون پدر نظامى در شهر با نهايتا استان محل بومى خودش باشد، تغيير از يك سازمان مثل ناجا به ارتش براى وظيفه كه وجود ندارد براى پرسنل كادر مشكل و بسيار زمان بر است

mani6606
17-04-2015, 07:42
یه سوال
ممنون
طبق ایین نامه اجرایی قانون خدمت وظیفه عمومی
ماده ۲۴-کارکنان وظیفه چناچه قبل از اتمام اموزش عمومی ( اموزش رزم مقدماتی) مرتکب غیبت غیر موجهه یا فرار شوند،پس از معرفی یا دستگیری،تجدید دوره اموزشی گردیده و مدت اموزش قبلی این افراد جزو خدمت قبلی انان محسوب نمی شود.

psycho0098
17-04-2015, 09:29
۲ روز دیگه امورشی منم تو 01 تموم میشه.هرکس سوالی راجع به 01 داشت بپرسه.بعدا هم سر فرصت کامل همه چیز راجع بهش رو کامل می نویسم.
گوشی ببریم جایی هست تحویل بدیم یا کلا نبریم؟
شنیدم یه دکه روبرو 01 هست هفته ای 2 تومن نگه میداره اعتمادی بش هست؟

mani6606
17-04-2015, 09:39
ورودي درب جنوب يك دكه است كه گوشى را امانت مي گيرد سعى كنيد گوشى گرانى به همراه نداشته باشيد

Mani_Asi2008
17-04-2015, 09:40

گوشی کلا نبری بهتره.اره یه دکه جلوی در جنوب هست که میشه گفت مطمئنه چون قبض میده ولی به نظر من کلا گوشی نبر.ریسکش بالاس.یاحتما ضروری میخوای ببری یه گوشی ساده بدون دوربین ببر که اتفاقی افتاد هم ضرر زیادی نکنی.در کل به ریسکش نمیارزه و گوشی نبر.یه کارت تلفن ببر ازونجا تماس بگیر با بقیه.

mb136
17-04-2015, 09:45
سلام
خیلی ممنون که به سوالات پاسخ می دهید. شما تازه اونجا بودید و خبراتون داغه داغه :n19:
من اول اردیبهشت به 01 اعزامم. مدرکم فوق لیسانس فناوری اطلاعاته از تهران و شرایط خاص و پارتی ندارم. چند تا سوال داشتم. ممنون میشم به هر کدوم که تونستید جواب بدید؟
1) ممنون میشم وقتی تقسیم یگان انجام شد یه آمار بدید که کجا افتادید و معمولا تهرانی ها کجا افتادن و آیا فوق لیسانس ها بیشتر شهر خودشون میفتن یا نه؟ (اگه الان هم آمار دارید ممنون می شم اطلاع بدید.» :n28:
2) واسه تهرانی ها روزبرگی از کی آغاز میشه و آیا هر روز بهشون روزبرگی میدن؟ از چه ساعتی تا چه ساعتی؟
3) وضعیت نگهبانی چطوره؟ چند شب معمولا هر کسی واسه نگهبانی باید وایسه پادگان؟
4) وضعیت رژه چطور بود؟ چند روز در هفته رژه می رفتید؟ خیلی سخت بود؟
5) اردوگاه تلوتون چند روزه بود و ژسه و و میدون تیر چطوری بود؟
6) از ستاد مشترک و لویزان و عقیدتی سیاسی و اینا اومدن اونجا واسه پذیرش؟ بیشتر چه رشته هایی رو می خواستن؟
7)مرخصی اول دوره برای اندازه کردن لباس به شما دادن؟ کلا حتما به همه می دن؟
ببخشید سوالات زیاد شد. ممنون میشم هرکدوم رو وقت داشتی جواب بدی؟

mani6606
17-04-2015, 09:49

يك پيامك بزنيد به 110206010و فقط در ان علامت سوال(?) تايپ كنيد تا دستور اپراتور براي شما ارسال شود

momo1364
17-04-2015, 11:22
يك پيامك بزنيد به 110206010و فقط در ان علامت سوال(?) تايپ كنيد تا دستور اپراتور براي شما ارسال شود

این پیامک اصلا کارنمیکنه... الان چن ساعنه 1 فرستادم تا جواب بیاد.... روش دیگه؟

pishoolii
17-04-2015, 11:36

دوست عزیز روی همون برگه ای که از پلیس+10 دریافت کردین کد سخا رو نوشته .. فکر میکنم روی برگه ای باشه که اطلاعات شخصیتون رو پرینت گرفته...

momo1364
17-04-2015, 11:43
دوست عزیز روی همون برگه ای که از پلیس+10 دریافت کردین کد سخا رو نوشته .. فکر میکنم روی برگه ای باشه که اطلاعات شخصیتون رو پرینت گرفته...
من هنوز واسه سربازی اقدام نکردم.. میخوام وضعیت معافیت تحصیلی بدونم... راهی نیست؟ این سیستم پیامکشون خرابه

faridnavabi
17-04-2015, 12:32
بچه ها یه راهی بگید معاف بشیم
قانون قد و وزن هنوز هست؟ (لاغری؟)

fary1367
17-04-2015, 13:11
بچه ها یه راهی بگید معاف بشیم
قانون قد و وزن هنوز هست؟ (لاغری؟)

قانونی بلد بودیم خودمون معاف میشدیم پس فردا دارم میرم مالک اشتر اراک جای شما هم خالی:n19:

Mani_Asi2008
17-04-2015, 13:43
سلام
خیلی ممنون که به سوالات پاسخ می دهید. شما تازه اونجا بودید و خبراتون داغه داغه :n19:
من اول اردیبهشت به 01 اعزامم. مدرکم فوق لیسانس فناوری اطلاعاته از تهران و شرایط خاص و پارتی ندارم. چند تا سوال داشتم. ممنون میشم به هر کدوم که تونستید جواب بدید؟
1) ممنون میشم وقتی تقسیم یگان انجام شد یه آمار بدید که کجا افتادید و معمولا تهرانی ها کجا افتادن و آیا فوق لیسانس ها بیشتر شهر خودشون میفتن یا نه؟ (اگه الان هم آمار دارید ممنون می شم اطلاع بدید.» :n28:
2) واسه تهرانی ها روزبرگی از کی آغاز میشه و آیا هر روز بهشون روزبرگی میدن؟ از چه ساعتی تا چه ساعتی؟
3) وضعیت نگهبانی چطوره؟ چند شب معمولا هر کسی واسه نگهبانی باید وایسه پادگان؟
4) وضعیت رژه چطور بود؟ چند روز در هفته رژه می رفتید؟ خیلی سخت بود؟
5) اردوگاه تلوتون چند روزه بود و ژسه و و میدون تیر چطوری بود؟
6) از ستاد مشترک و لویزان و عقیدتی سیاسی و اینا اومدن اونجا واسه پذیرش؟ بیشتر چه رشته هایی رو می خواستن؟
7)مرخصی اول دوره برای اندازه کردن لباس به شما دادن؟ کلا حتما به همه می دن؟
ببخشید سوالات زیاد شد. ممنون میشم هرکدوم رو وقت داشتی جواب بدی؟

سلام دوست من خواهش میکنم.درمورد سوال اول چشم هروقت تقسیمات انجام شد میام کامل اطلاع میدم به چه شکل تقسیم شدیم.من خودمم رشتم کامپیوتره بچه تهرانم دعا میکنم تهران بیفتم.
در مورد سوال دوم: به ما از همون هفته اول هرروز بعد تموم شدن کلاسا معمولا ازساعت ۴بعدازظهر تا ۵:۳۰ صبح فرداش روزبرگی دادن پنجشنبه جمعه ها هم مرخصی دادن.
درمورد سوال سوم: نگهبانی ها بسته به سمت و وظیفه ای که بهت دادن فرق میکنه.معمولا اگه منشی یا ارشد گروهان انتخاب بشی نگهبانیت کمتر از بقیس.بقیه هم معمولا هفته ای یه بار نهایتن ۲بار توهفته نگهبان میشن البته اگه نگهبان تنبیهی نشن.نگهبانی ها هم معمولا یا نگهبان اسلحه خونس که ۲۴ساعتس و ۲ساعت پست ۴ساعت استراحته.یا پاسبخشیه که راحته و باید نگهبان های دیگه رو بیدارکنه و براشون غذابیاره.یانگهبان اسایشگاهه که فقط تو شب ۳ساعته یا نگهبان متفرقس که معمولا ۲تا پست ۲ ساعتس بیرونه گروهان و نگهبانیه بخشی از پادگان.معمولا هر دوهفته یبار هم به گروهانتون گشتی و اماده میخوره که یعنی یا باید ۲۴ ساعت اماده باشید یا گشت بزنید تو پادگان برای چندساعت.
اگر هم دژبان دانشجو انتخاب بشید که نگهبانیتون دیگه دست یگانتون نیست و دست دژبانیه و معمولا هفته ای یک پست ۳ساعتس برای یکی از درها.میتونید سربازهارو هم بگردین چون دژبان حساب میشین.من خودم دژبان دانشجو انتخاب شدم و واقعا خوشحالم چون کارم نسبت ب بقیه خیلی راحت بود.اگه اومدن دژبان دانشجو انتخاب کنن حتما داوطلب شو.ازهمه لحاظ ازاد میشی.
درمورد سوال چهارم: رژه معمولا از هفته دوم اموزش هاش شروع میشه.دژبان بشی رژه هم نداری :) مراسم تحلیف همه رژه میرن ولی دژبان دانشجوها دور میدون وایمیسن.هفته های اخر هم که همه واسه روز تحلیف تمرین میکنن ما دژبانا ازاد بودیم :)
میدون تیر همه دوره ها ۳روز و ۲ شبه ولی برای ما چون تعطیلات عید ۲۰روز مرخصی داده بودن ۴روزو ۳ شب بود.تیراندازی هم سخت نیس فقط صدای ژ۳ زیاده و لکد زدنشم با کتفت باید مهار کنی تا به زیر چشمت که نشونه میگیری اسیب نزنه.
درمورد سوال ششم: همون اول عقیدتی میگن کسایی ک حافظ یاقاری قرانن برن واسه عقیدتی.بعد یه ازمون هم عقیدتی میگیره سعی کن شرکت کنی.از لویزان و عقیدتی مرکز هم اومدن و گفتن کسایی ک رشتشون کامپیوتره یاتدوین و گرافیک و کارگردانی یاعکاسیه و کسری ندارن برن ثبت نام من چون کسری دارم نرفتم.ستادمشترک نیومدن.
درمورد سوال هفت: ما شنبه دوم اسفند رفتیم لباس دادن گفتن برید سه شنبه پنجم بیاین.اره ب همه میدن.به شما چون تعطیلات عید ندارین هم احتمالا بیشتر بدن.
امیدوارم جواب همه سوال هات رو داده باشم.سوال دیگه ای هم داشتی در خدمتم :)

lechking
17-04-2015, 14:14
سلام دوست من خواهش میکنم.درمورد سوال اول چشم هروقت تقسیمات انجام شد میام کامل اطلاع میدم به چه شکل تقسیم شدیم.من خودمم رشتم کامپیوتره بچه تهرانم دعا میکنم تهران بیفتم.
در مورد سوال دوم: به ما از همون هفته اول هرروز بعد تموم شدن کلاسا معمولا ازساعت ۴بعدازظهر تا ۵:۳۰ صبح فرداش روزبرگی دادن پنجشنبه جمعه ها هم مرخصی دادن.
درمورد سوال سوم: نگهبانی ها بسته به سمت و وظیفه ای که بهت دادن فرق میکنه.معمولا اگه منشی یا ارشد گروهان انتخاب بشی نگهبانیت کمتر از بقیس.بقیه هم معمولا هفته ای یه بار نهایتن ۲بار توهفته نگهبان میشن البته اگه نگهبان تنبیهی نشن.نگهبانی ها هم معمولا یا نگهبان اسلحه خونس که ۲۴ساعتس و ۲ساعت پست ۴ساعت استراحته.یا پاسبخشیه که راحته و باید نگهبان های دیگه رو بیدارکنه و براشون غذابیاره.یانگهبان اسایشگاهه که فقط تو شب ۳ساعته یا نگهبان متفرقس که معمولا ۲تا پست ۲ ساعتس بیرونه گروهان و نگهبانیه بخشی از پادگان.معمولا هر دوهفته یبار هم به گروهانتون گشتی و اماده میخوره که یعنی یا باید ۲۴ ساعت اماده باشید یا گشت بزنید تو پادگان برای چندساعت.
اگر هم دژبان دانشجو انتخاب بشید که نگهبانیتون دیگه دست یگانتون نیست و دست دژبانیه و معمولا هفته ای یک پست ۳ساعتس برای یکی از درها.میتونید سربازهارو هم بگردین چون دژبان حساب میشین.من خودم دژبان دانشجو انتخاب شدم و واقعا خوشحالم چون کارم نسبت ب بقیه خیلی راحت بود.اگه اومدن دژبان دانشجو انتخاب کنن حتما داوطلب شو.ازهمه لحاظ ازاد میشی.
درمورد سوال چهارم: رژه معمولا از هفته دوم اموزش هاش شروع میشه.دژبان بشی رژه هم نداری :) مراسم تحلیف همه رژه میرن ولی دژبان دانشجوها دور میدون وایمیسن.هفته های اخر هم که همه واسه روز تحلیف تمرین میکنن ما دژبانا ازاد بودیم :)
میدون تیر همه دوره ها ۳روز و ۲ شبه ولی برای ما چون تعطیلات عید ۲۰روز مرخصی داده بودن ۴روزو ۳ شب بود.تیراندازی هم سخت نیس فقط صدای ژ۳ زیاده و لکد زدنشم با کتفت باید مهار کنی تا به زیر چشمت که نشونه میگیری اسیب نزنه.
درمورد سوال ششم: همون اول عقیدتی میگن کسایی ک حافظ یاقاری قرانن برن واسه عقیدتی.بعد یه ازمون هم عقیدتی میگیره سعی کن شرکت کنی.از لویزان و عقیدتی مرکز هم اومدن و گفتن کسایی ک رشتشون کامپیوتره یاتدوین و گرافیک و کارگردانی یاعکاسیه و کسری ندارن برن ثبت نام من چون کسری دارم نرفتم.ستادمشترک نیومدن.
درمورد سوال هفت: ما شنبه دوم اسفند رفتیم لباس دادن گفتن برید سه شنبه پنجم بیاین.اره ب همه میدن.به شما چون تعطیلات عید ندارین هم احتمالا بیشتر بدن.

دوست عزیز ممنون از راهنمایی هایتان منم اول اردیبهشت میرم 03 عجب شیر نیروی زمینی محل اموزشی من نیم ساعت با خونمون فاصله داره تو مرخصی های اخر هفته من باید جمعه عصر برگردم یا شنبه صبح؟؟ کلا برنامه هاتون چه طوری ها بود مثلا از اول صبح تا 4.30 چی کار میکردید مثلا خاموشی ها کی بود؟؟ کلا جو چه طور بود آسان بود سخت بود این دوره؟؟ در مورد دژبان شدن هم من قدم 185 و دوستم اونجا کادره و دژبانه کلا چه مزایا و معایبی داره این دژبانی البته من معاف از رزمم هستم!! روی دژبانی و کل خدمت تاثیر داره؟؟ و اینکه روز اول اعزامه ما میشه سه شنبه چه قدر احتمال داره بگن برید شنبه بیایید؟؟ یا امکانش هست اولین هفته رو کلا نگهمون دارن؟؟
و دیگه اینکه دوست عزیز میشه خودمون دمپایی و بالش ببریم؟؟
ممنون میشم منم راهنمایی کنید

faridnavabi
17-04-2015, 14:42
من دو ماه پیش اعزام شدم اما هنوز پس از گدشت 2 ماه عادت نکردم اما چه میشه کرد باید تحمّل کرد. سال 94 فقط هرچه سریعتر بگدره که خیالمون راحت بشه.
هـــــــــــــــــــــــِ ــــــــــــــــــــــی خدا...

Mani_Asi2008
17-04-2015, 14:46
دوست عزیز ممنون از راهنمایی هایتان منم اول اردیبهشت میرم 03 عجب شیر نیروی زمینی محل اموزشی من نیم ساعت با خونمون فاصله داره تو مرخصی های اخر هفته من باید جمعه عصر برگردم یا شنبه صبح؟؟ کلا برنامه هاتون چه طوری ها بود مثلا از اول صبح تا 4.30 چی کار میکردید مثلا خاموشی ها کی بود؟؟ کلا جو چه طور بود آسان بود سخت بود این دوره؟؟ در مورد دژبان شدن هم من قدم 185 و دوستم اونجا کادره و دژبانه کلا چه مزایا و معایبی داره این دژبانی البته من معاف از رزمم هستم!! روی دژبانی و کل خدمت تاثیر داره؟؟ و اینکه روز اول اعزامه ما میشه سه شنبه چه قدر احتمال داره بگن برید شنبه بیایید؟؟ یا امکانش هست اولین هفته رو کلا نگهمون دارن؟؟
سلام رفیق خواهش میکنم.البته پادگان به پادگان فرق میکنه.من اونایی که گفتم مربوط به 01تهران بود.البته معمولا ارتش همه حا به یه سبکه.معمولا اخرهفته اگه بومی اون منطقه باشین شنبه صبح باید برگردین پادگان.
برنامه ما به این شکل بود که صب ۴:۴۵ بیدارباش بود بعد نماز و صبحونه تا ۶:۳۰.بعدش همه به خط میشدیم تاامار بگیرن.بعدش هم ۷تا۸ بسته به برنامه ی اون روز یا صبحگاهه و ورزش یا سخنرانی تو مسجد یا پنجشنبه ها زیارت عاشورا.البته دژبان دانشجوها(یعنی اموزشی هایی که برای دژبانی انتخاب شدن)۶تا۸صبح میرن دژبانی واسه امار و صبحگاه و ورزش ندارن.بعد ۸تا۹:۳۰ یک کلاس بعد استراحت بعد ۱۰تا۱۱:۳۰ هم کلاس بعدی.بعد تا ۲نعار و نماز.۲تا۳:۳۰ هم یک کلاس.۴هم روزبرگ میشدیمو بومی ها میرفتن خونه و شهرستانی ها از۴تا۹ مرخصی شهری میگرفتنوشهرومیگشتن.البته همه اینا که گفتم برنامه های 01ئه تهرانه.بقیه جاها فرق میکنه احتمالا.شب ۹هم خاموشی.
اسونوسختیش بستکی ب پادگان و گروهانی م توش بیفتی داره.درکل برای ما سخت نبود.البته ب قول معروف سختیای اموزشی هم خاطره میشه و بهترین دوره همین اموزشیه.دژبان دانشجوها رو معمولا از بومیا انتخاب میکنن و مزیتش اینه صبحگاه و ورزش و رژه ندارن.تو تقسیم بعد اموزشی هیچ تاثیری نداره.یعنی بعدش دژبان نمیشین.مثل بقیه تقسیم میشن دژبان دانشجوها.ارتش معمولا روز اول به همه مرخصی میده تا برن لباس هارو اندازه کنن و اتیکت بچسبونن.البته بازهم میگم پادگان به پادگان فرق میکنه و عجبشیر رو نمیدونم.همه چیز احتمال داره.یعنی احتمال هم بده که نگه دارنتون که اگه واقعا مرخصی ندادن عصبی و افسرده نشید.بالش بزرگ برای ما نمیذاشتن بالش خیلی خیلی کوچیک بعضی بچه ها میاوردن.بقیه بچه ها از ابرهایی که لای پارچه گذاشته بودن استفاده میکردن.به ما گفتن دمپایی رو خودمون بخریم بیاریم اونم رنگ ابی.
امیدوارم جواب سوال هاتو داده باشم رفیق :)

lechking
17-04-2015, 15:08
آقا واقعا دمت گرم خیلی ممنونم از کمکت انشا اللاه تو تقسیمتم بیفتی یه جای خوب
فقط نگفتی معاف از رزمی من تو دژبان شدنم تاثیر داره یا نه ؟؟ یکی هم اینکه پس من با خودم یه بالش گوچک ببرم؟؟ مشکلی که نداره؟؟
کلا معاف از رزمی به درد بخور هست؟؟ درسته اون امتحانی که اخرسر میگیرن کشکه!!؟؟ بابای من جانبازم هست تاثیری تو تقسیم شدنم داره با توجه به اینکه شهر خودم هم پادگان نیروی زمینی داره

faridnavabi
17-04-2015, 15:08
آرزوی امروز سربازان مورخ 94/01/28:
خدایا فردا در روز ارتش از اعزامی های 92 و 93 ، 1 ماه کسر کنند
آمـیـــــــن

lechking
17-04-2015, 15:10
من دو ماه پیش اعزام شدم اما هنوز پس از گدشت 2 ماه عادت نکردم اما چه میشه کرد باید تحمّل کرد. سال 94 فقط هرچه سریعتر بگدره که خیالمون راحت بشه.
هـــــــــــــــــــــــِ ــــــــــــــــــــــی خدا...
دوست عزیز میگذره دیگه !! شما کجا آموزشی دیدی؟؟ لیسانی ؟؟

faridnavabi
17-04-2015, 15:21
دوست عزیز میگذره دیگه !! شما کجا آموزشی دیدی؟؟ لیسانی ؟؟
آموزشی همین تهران بودم سپاه بودم. لشگر 23 خاتم الانبیا
ولی 21 ماه زیاده جدا. ای کاش 17-18 ماه بود لااقل
فکرشو میکنم 95/9/1 ترخیصم اصن افسرده میشم

Mani_Asi2008
17-04-2015, 15:26
آقا واقعا دمت گرم خیلی ممنونم از کمکت انشا اللاه تو تقسیمتم بیفتی یه جای خوب
فقط نگفتی معاف از رزمی من تو دژبان شدنم تاثیر داره یا نه ؟؟ یکی هم اینکه پس من با خودم یه بالش گوچک ببرم؟؟ مشکلی که نداره؟؟
کلا معاف از رزمی به درد بخور هست؟؟ درسته اون امتحانی که اخرسر میگیرن کشکه!!؟؟ بابای من جانبازم هست تاثیری تو تقسیم شدنم داره با توجه به اینکه شهر خودم هم پادگان نیروی زمینی داره

خواهش میکنم رفیق.ممنونم ایشالا هممون بیفتیم یجای خوب و زود خدمتمون تموم شه.
نه رفیق معاف از رزمی ربطی نداره ب دژبان شدن.میان میگن بومیا یا داوطلب بشن برای دژبان دانشجویی یا خودشون انتخاب میکنن ۲نفر از هر یگان رو.نه مشکلی نداره یه بالش خیلی کوچیک توساکت جا بده ببر.بالش های ابری اگه خودشون دادن رو هم واسه انکادر تختت استفاده کن ولی شبا بالش خودتو درار بخواب روش.معاف از رزمی بستگی ب گروهانت داره.بعضی افسراموزشای گروهانا عوضی ان براشون مهم نیس معاف از رزمی و مثل بقیه رفتارمیکنن و وظیفه میدن بهت.رفتی همون اول بگومعاف از رزمی و اصرار کن که نمیتونی توفعالیت های سنگین ورژه ها شرکت کنی.وقتی گفتن همه نظامی بنشینن هم تو ته صف وایسا بگومعاف ازرزمم و.نمیتونم نظامی بشینم.یجوری کن ک بدونن واقعامشکل داریو همیشه ازت توکارای سنگین صرف نظر کننوبشناسنت.نمره ی اخر رو بعضیا میگن کشکه بعضیا هم میگن تو درجه تاثیر داره ولی تو تقسیم نه.امتحاناش خیلی راحته سوالاش رو.میدن قبلش بهتون ی دور بخون صد میزنی تستاشو.جانبازیه پدر فقط تو کسری گرفتن تاثیر داره تو تقسیم نه.البته اگه پدرت نظامی باشه چراتاثیر داره.اونموقع شرایط دار حساب میشیوشهر خودت میفتی.

lechking
17-04-2015, 15:39
آموزشی همین تهران بودم سپاه بودم. لشگر 23 خاتم الانبیا
ولی 21 ماه زیاده جدا. ای کاش 17-18 ماه بود لااقل
فکرشو میکنم 95/9/1 ترخیصم اصن افسرده میشم
نه بابا تا چشمتو بنندیو باز کنی تموم شده رفته از این روزهم لذت ببر چاره چیه باید بریم دیگه تنها انتقامی که میشه ازش گرفت اینه که خوشهال باشیم و روحیمونو حفظ کنیم اینجوری هم زود میگذره هم راحت میشه
کلا بی خیالش:n39::n39::n01:

arfnpm
17-04-2015, 16:00
مالک اشتر اراک - اردیبهشت

یک گروه از هم پادگانیا تشکل شده

اد کنید منو در وایبر

09365718071

faridnavabi
17-04-2015, 16:02
نه بابا تا چشمتو بنندیو باز کنی تموم شده رفته از این روزهم لذت ببر چاره چیه باید بریم دیگه تنها انتقامی که میشه ازش گرفت اینه که خوشهال باشیم و روحیمونو حفظ کنیم اینجوری هم زود میگذره هم راحت میشه
کلا بی خیالش:n39::n39::n01:
ایشااله این روحیتو همینطور حفظ کنی داداش. قطعا همینطوره که شما میگی، میگدره.
توکل بر خداوند متعال

faridnavabi
17-04-2015, 16:06
شیرین ترین دروغ سیزدهی که تا حالا شنیده بودم، دروغ سیزده امسال بود:
< 3 ماه از خدمت اعزامی های سال 92 و 93 کسر می شود >
:n07::n01::n02::n09:
.
.
.
اما حیف که صحت نداره
:V25::V16::V13:

mani6606
17-04-2015, 16:11
من هنوز واسه سربازی اقدام نکردم.. میخوام وضعیت معافیت تحصیلی بدونم... راهی نیست؟ این سیستم پیامکشون خرابه

دوست هنگامى كه شما درخواستى در مورد نظام وظيفه در سامانه پليس +١٠ ثبت كنيد داراى كد سخا مى شويد

faridnavabi
17-04-2015, 16:19
بچه ها کسی اطلاعاتی راجع به کسری بسیج تو سال 94 نداره؟
چه اتفاقاتی قراره بیفته؟ آیا 6 ماه می ماند؟
<خواهشا اگه اطلاعاتی دارید بگید>

mani6606
17-04-2015, 16:21
بچه ها کسی اطلاعاتی راجع به کسری بسیج تو سال 94 نداره؟
چه اتفاقاتی قراره بیفته؟ آیا 6 ماه می ماند؟
<خواهشا اگه اطلاعاتی دارید بگید>

هنوز قانون جديدى ابلاغ نشده

new2012user
17-04-2015, 17:30

سلام رفیق :n02:
میگم من از اصفهان میام این پادگان 01

باید از ترمینال جنوب بیام و برم دیگه؟
بعد من وقتایی که خودم با اتوبوس میام تهران مثلا 4 صبح برسم تهران وسیله چیزی هست منو بیاره دم در پادگان؟ تاکسی یا اتوبوس واحدی یا....؟

یه لیست از وسایل ضروری که لازمه ببریم و با خودت میگفتی کاش همراهم آورده بودم میگی؟

من عموم تهران زندگی میکنه میتونم مثل بومیا روزبرگی بگیرم هر شب برم خونه عموم؟

Amir.Az
17-04-2015, 18:15
سلام دوستان عزیز
اعزام اردیبهشت هستم و امریه قرارگاه خاتم و در ضمن تکمیلی بسیج دارم.چندتا سوال داشتم.(بهم گفتن 2اردیبهشت 7صبح مدرس کرج باشم)
1- کسی از دوستان هستن با شرایط بنده آشنا بشیم؟؟
2-موهامونو بزنیم؟نزنیم؟هر کی چیزی میگه.تو تلفن پرسیدم ازشون گفت با مزاح تو با 20 بزن.
3- چند روز اونجا نگهمیدارن؟؟
4- موبایل اینا ببریم؟؟نبریم؟
واسه تکمیلی دارها میگن 10روز نگهمون میدارن ...یا 6 یا یا؟؟؟ممنونم
در ضمن کسی از دوستان راجع به امریه خاتم سوالی داشت در خدمتم...

Mani_Asi2008
17-04-2015, 18:21
سلام رفیق :n02:
میگم من از اصفهان میام این پادگان 01

باید از ترمینال جنوب بیام و برم دیگه؟
بعد من وقتایی که خودم با اتوبوس میام تهران مثلا 4 صبح برسم تهران وسیله چیزی هست منو بیاره دم در پادگان؟ تاکسی یا اتوبوس واحدی یا....؟

یه لیست از وسایل ضروری که لازمه ببریم و با خودت میگفتی کاش همراهم آورده بودم میگی؟

من عموم تهران زندگی میکنه میتونم مثل بومیا روزبرگی بگیرم هر شب برم خونه عموم؟

سلام رفیق.اره باید از ترمینال جنوب بری و بیای.اره هروقت رسیدی توترمینال تاکسی هست.بگو برای سه راه تختی یا پادگان 01خودشون میارنت.تاکسی نبود اتوبوس های بی ار تی هم هست که بپرسی واسه سه راه تختی میگن کدوم خط رو سوار شی.والا واقعیتش من وقتی اومدم اموزشی نگفتم کاش چیز دیگه هم میاوردم برعکس گفتم کاش اینهمه وسیله نمیاوردم :) رفیق وسایل شخصی خودت چنددست لباس راحتی قاشق چنگال بشقاب ملامینی سبک.بشقاب نیاوردی هم اشکالی نداره یقلوی( ظرف غذا) میدن خودشون.مسواک خمیردندون قرص هایی که ممکنه لازمت بشه.شامپو و مایع دستشویی.پودررختشویی واسه شستن لباسات.حوله بزرگ و کوچیک.دمپایی آبی رنگ.ایینه ی کوچیک.صابون اگه لازمت میشه.مواد خوراکی و تنقلات که خیلی لازمت میشه.نخ و سوزن واسه وقتی لباس نظامیت پاره شد.چسب زخم.کرم ضدافتاب.ژیلت.البته بگم بوفه ی پادگان از شیر مرغ تا جون ادمیزاد هم میفروشه پس چیزی یادت رفت خیالت راحت باشه.آره عزیز میتونی خونه عموت بری.تو دفترچه مرخصی،مینویسین از ساعت ۱۶تا۵:۳۰ فرداش.میتونی بری خونه عموت صبح ساعت ۵:۳۰پادگان باشی اگه هم خواستی فقط شهروبگردیو برگردی پادگان باید شب تا۸:۴۵پادگان باشی.چون ۹به بعد راه نمیدن یا راه بدن دفترچه مرخصیتودژبانامیگیرن.

mb136
17-04-2015, 18:58
سلام رفیق.اره باید از ترمینال جنوب بری و بیای.اره هروقت رسیدی توترمینال تاکسی هست.بگو برای سه راه تختی یا پادگان 01خودشون میارنت.تاکسی نبود اتوبوس های بی ار تی هم هست که بپرسی واسه سه راه تختی میگن کدوم خط رو سوار شی.والا واقعیتش من وقتی اومدم اموزشی نگفتم کاش چیز دیگه هم میاوردم برعکس گفتم کاش اینهمه وسیله نمیاوردم :) رفیق وسایل شخصی خودت چنددست لباس راحتی قاشق چنگال بشقاب ملامینی سبک.بشقاب نیاوردی هم اشکالی نداره یقلوی( ظرف غذا) میدن خودشون.مسواک خمیردندون قرص هایی که ممکنه لازمت بشه.شامپو و مایع دستشویی.پودررختشویی واسه شستن لباسات.حوله بزرگ و کوچیک.دمپایی آبی رنگ.ایینه ی کوچیک.صابون اگه لازمت میشه.مواد خوراکی و تنقلات که خیلی لازمت میشه.نخ و سوزن واسه وقتی لباس نظامیت پاره شد.چسب زخم.کرم ضدافتاب.ژیلت.البته بگم بوفه ی پادگان از شیر مرغ تا جون ادمیزاد هم میفروشه پس چیزی یادت رفت خیالت راحت باشه.آره عزیز میتونی خونه عموت بری.تو دفترچه مرخصی،مینویسین از ساعت ۱۶تا۵:۳۰ فرداش.میتونی بری خونه عموت صبح ساعت ۵:۳۰پادگان باشی اگه هم خواستی فقط شهروبگردیو برگردی پادگان باید شب تا۸:۴۵پادگان باشی.چون ۹به بعد راه نمیدن یا راه بدن دفترچه مرخصیتودژبانامیگیرن.
سلام
آقا دمت گرم بابت جواب دادن سوال ها
یه سوال کوچیک
ایستگاه بی ارتی برا 01 همون ایستگاه ائمه اطهار هستش که بغل بیمارستان بعثته.
من از نزدیکای هفت حوض میام. بهترین راه صبح زود اومدن با بی آرتیه؟

MAMAL88
17-04-2015, 18:58
کسی از پدافند سمنان نیومده بگه اونجا چه خبره چی باید ببریم ؟ :n28:

رفتم نظام وظیفه گفت که از شهر ما فقط من افتادم پدافند سمنان :n27:

omidhix
17-04-2015, 19:18
سلام
اونایی که آموزشی سیرجان بودن چند روز مرخصی پایان دوره بهشون دادن؟:n35::n35:

new2012user
17-04-2015, 19:42

دمت گرم
آقا این موهامونو روز اول نزنیم طوریه؟مرخصی اول کار رو دادن برگشتیم بزنیم

Mani_Asi2008
17-04-2015, 19:45
سلام
یه سوال کوچیک

خواهش میکنم رفیق.اره صبح زود بی ار تی سریع میرسونه.با بی ارتی خاوران_علموصنعت بیا ایستگاه تختی پیاده شو.به راننده بگو سه راه تختی و پادگان 01خودش میگه کجاپیاده شی.از بعثت پیاده روی زیاد داره

Mani_Asi2008
17-04-2015, 19:46
سلام
یه سوال کوچیک

خواهش میکنم رفیق.اره صبح زود بی ار تی سریع میرسونه.با بی ارتی خاوران_علموصنعت بیا ایستگاه تختی پیاده شو.به راننده بگو سه راه تختی و پادگان 01خودش میگه کجاپیاده شی.از بعثت پیاده روی زیاد داره

Mani_Asi2008
17-04-2015, 19:48
دمت گرم
آقا این موهامونو روز اول نزنیم طوریه؟مرخصی اول کار رو دادن برگشتیم بزنیم

خواهش رفیق اره روز اول نزدی هم اشکالی نداره.مرخصی میدن واسه درست کردن لباسا.بعد مرخصی موهاتو بزن بیاپادگان

shakhdar
17-04-2015, 20:13
خواهش رفیق اره روز اول نزدی هم اشکالی نداره.مرخصی میدن واسه درست کردن لباسا.بعد مرخصی موهاتو بزن بیاپادگان

سلام عزیز. ممنون که جواب دوستان رو واسه 01 دادید (خیلیاش سؤالای خودم بود). یه سؤالی که خودم دارم اینه:
هر ساعتی برسیم تهران (من از شهرستان میام) اگر خارج از برنامه سین باشه، باید صبر کنیم تا برنامه سین روز بعد شروع بشه یا همون اول کار تکلیفمون رو معین می کنن واسه لباسها و استحقاقی‌ها و مرخصی و اینها. (تو برگه‌ی آبی من نوشته که ساعت 7 اول اردیبهشت به نظام وظیفه شهرمون مراجعه کنم)

Mani_Asi2008
17-04-2015, 20:34
سلام عزیز. ممنون که جواب دوستان رو واسه 01 دادید (خیلیاش سؤالای خودم بود). یه سؤالی که خودم دارم اینه:
هر ساعتی برسیم تهران (من از شهرستان میام) اگر خارج از برنامه سین باشه، باید صبر کنیم تا برنامه سین روز بعد شروع بشه یا همون اول کار تکلیفمون رو معین می کنن واسه لباسها و استحقاقی‌ها و مرخصی و اینها. (تو برگه‌ی آبی من نوشته که ساعت 7 اول اردیبهشت به نظام وظیفه شهرمون مراجعه کنم)
سلام رفیق خواهش میکنم.اره دوست من شما باید به نظام وظیفه مراجعه کنی اونجا بااتوبوس میارنتون تهران.روز اول هر ساعتی که برسی فرقی نمیکنه.روز اول فقط لباس میدن و میگن که چیاباید بخرید و چطور لباس هاتون رو اتیکت و علائم وصل کنید.بعد یه مرخصی چندروزه میدن میگن کی برگردین پادگان.وقتی برگشتین برنامه ی سین ازون روز شروع میشه

ehi68
سلام.
کسی از 04 بیرجند نزاجا اطلاعاتی داره؟

Mani_Asi2008
سلام رفیق خواهش میکنم.اره دوست من شما باید به نظام وظیفه مراجعه کنی اونجا بااتوبوس میارنتون تهران.روز اول هر ساعتی که برسی فرقی نمیکنه.روز اول فقط لباس میدن و میگن که چیاباید بخرید و چطور لباس هاتون رو اتیکت و علائم وصل کنید.بعد یه مرخصی چندروزه میدن میگن کی برگردین پادگان.وقتی برگشتین برنامه ی سین ازون روز شروع میشه

lechking
17-04-2015, 21:13
آقا یه سوال دیگه !!
کلا سیاست ارتش واسه روزه اول چیه؟؟ مثلا بشین پاشو میدن ؟؟ میدونن؟؟ واسه منی که بومی هستمم لازم برم از نظام وظیفه برم روز اعزام یا میشه خودم برم؟؟

mohamadjaf
17-04-2015, 21:19
سلام . کسی راه حلی نداره که تو مرز دچار کوما یا غم زدگی یا همون غربت گرفتگی نشیم ؟

:n28:
45 روز صبر کردم 17تا امدم خونه عید هم من نفرستادن خونه خیلی حس بدیه ....الان هم که خونه هستم باز هم کوما زدم ....
مرزبانییییییییییییی خیلی سخته ..... از فشار قبر و مردن سختر.......

:n27:
لطفا راهنماییم کنید......

Mani_Asi2008
17-04-2015, 21:40
آقا یه سوال دیگه !!
کلا سیاست ارتش واسه روزه اول چیه؟؟ مثلا بشین پاشو میدن ؟؟ میدونن؟؟ واسه منی که بومی هستمم لازم برم از نظام وظیفه برم روز اعزام یا میشه خودم برم؟؟

رفیق بستگی به گروهانی که توش میفتی داره.معمولا بشین پاشو و نشستن نظامیه طولانی مدت هست بعد نحوا انکادرکردن و توجیهات و مقرراتومیگن.اره رفیق میتونی خودت بری.سعی کن سرساعت و مکانی که تو برگه ابیت نوشته بری

Mehdi_Teh021
17-04-2015, 22:03
سلام
من اعزام 1/8/93 بودم ، دو روز دیگه 6 ماهم تموم میشه میرم تو 7 ماه
با مدرک فوق دیپلم اموزشی هم پرندک بودم
فقط حواستون باشه بهترین جای خدمت تو ایران عقیدتی ها هستش :n18:
من افتادم عقیدتی سیاسی ارتش تو چهاراه قصر تهران فوق العاده خدمت راحته اصلا محیطش نظامی نیست دیگه لباس استتار هم نداریم لباس فرم استخدامی های ارتش رو میپوشیم
تا الان بجز استحقاقی 33 روز مرخصی تشویقی داریم واقعا عالیه از 7 صبح میام تا 2 بعد از ظهر پشت کامپیوترم ، عین مدرسه شده ، این 6 ماه واسم مث یه چشم بهم زدن گذشت
اینارو نگفتم که دلتون آب بشه اینارو گفتم واسه کسایی که تازه میخواین اعزام بشن که حواسشون جمع باشه تو امتحانای عقیدتی شرکت کنید تا خدمتتون بشه هتل :n31:

mb136
17-04-2015, 22:37
سلام
من افتادم عقیدتی سیاسی ارتش تو چهاراه قصر تهران فوق العاده خدمت راحته اصلا محیطش نظامی نیست دیگه لباس استتار هم نداریم لباس فرم استخدامی های ارتش رو میپوشیم
تا الان بجز استحقاقی 33 روز مرخصی تشویقی داریم واقعا عالیه از 7 صبح میام تا 2 بعد از ظهر پشت کامپیوترم ، عین مدرسه شده ، این 6 ماه واسم مث یه چشم بهم زدن گذشت
اینارو نگفتم که دلتون آب بشه اینارو گفتم واسه کسایی که تازه میخواین اعزام بشن که حواسشون جمع باشه تو امتحانای عقیدتی شرکت کنید تا خدمتتون بشه هتل :n31:
سلام رفیق
خیلی ممنون بایت اطلاعاتی که دادی.
فقط یه سوال
آزمون عقیدتی کجا برگذار میشه؟ امتحانش شامل چه سوالاتی هستش؟چند نمونه مثال می زنی؟
من اردیبهشت دارم می رم 01، مدرک هم فوق لیسانس فناوری اطلاعات
چیکار کنم که بیفتم عقیدتی؟
خیلی لطف می کنی اگه راهنمایی کنی؟

campuzlit
17-04-2015, 23:01
سلام

خب الان فرق شما عقیدتی با بقیه سربازها (افسران) در چهار راه قصر چیه؟ من خیلی ها رو می شناسم اونجا جاشون خیلی بهتر از عقیدتیه. همه افسران ساعت 7 میان و خیلی ها قبل از 2 می رن.

اکثرا هم کارشون اداریه. لباس فرم کادری ها هم همه افسران می پوشن. یه جوری گفتی عقیدتی بقیه چه فکری می کنن!!! :n02:

ناراحت نشی اینجورری گفتم. فقط خواستم به بقیه بگم خدمت در ارتش تهران برای افسران خوبه. عقیدتی یا غیره خیلی اهمیت نداره.

armin_punisher6
17-04-2015, 23:15
سلام
من لیسانس عمرانم.یک تیر اعزامم.چی کار کنم امتحان عقیدتی بدم؟

fgjv
17-04-2015, 23:22
سلام
من شنیدم از نیمه ی دوم سال 93 کسانی که دوره تکمیلی هم گذروندن و پادگان های سپاه میفتند ، باید 2 هفته در پادگان بمونند و آموزش های لازم را در آن 2 هفته بگذرونند.

این خبر درسته؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید

aliandre09
17-04-2015, 23:52
دوست هنگامى كه شما درخواستى در مورد نظام وظيفه در سامانه پليس +١٠ ثبت كنيد داراى كد سخا مى شويد

نه اینطور نیست
من زمانی که دانشجو بودم با این سامانه اس ام اس گرفتم کد سخامو
یادمه پول کم میکرد momo1364
پس اگه سیمکارتتون اعتباریه حتما یه دوتومن شارژ داشته باشین
آره داغونه سیستمش منم چن بار اس دادم تا جواب داد

sent from my xiaomi redmi 2

freedom7
17-04-2015, 23:57
سلام بر همه .
فکر کنید هرجا که دوس دارید می تونید سربازی برید ! یعنی جاش به انتخاب خودتونه !
کجا رو انتخاب می کردید ؟ چرا ؟( از لحاظ تجربه کسب کردن ، آینده کاری ، راحتی و ... )

musican33
18-04-2015, 00:59
سلام
دوستان به نظرتون یک اردیبهشت اگه به همون مکانی که گفتن مراجعه کنیم سوار اتوبوس میشیم می ریم طرف پادگان یا مثلا میگن دو سه روز دیگه برید فلان جا سوار اتوبوس شید ؟

mani6606
18-04-2015, 04:43
سلام
دوستان به نظرتون یک اردیبهشت اگه به همون مکانی که گفتن مراجعه کنیم سوار اتوبوس میشیم می ریم طرف پادگان یا مثلا میگن دو سه روز دیگه برید فلان جا سوار اتوبوس شید ؟

اول ارديبهشت يا در نظام وظيفه سوار اتوبوس مى شويد يا به شما بليط شهر مورد نظر را مى دهند اگر قرار به مرخصى چند روزه باشه ان يگان به شما خواهد داد

bozorgmanesh
18-04-2015, 09:08
با سلام من هم این اولین پستم هس و از دوستان به خاطر ایجاد چنین فضایی تشکر میکنم.
من الان 4 ماه هس که خدمتم(ارتش).مدرکمم لیسانسه.

از دوستان کسی هس در رابطه با جلسه شورای پزشکی یه توضیحی بده؟
یا در مورد معاف شدن با بیماری کهیر و آنژیوادم (بیماری پوستی)چیزی بدونه؟
یا در این زمینه کسی رو بشناسن که معاف شده باشه؟
خواهشا اگه کسی رو میشناسید معرفی کنین تا راهنماییم کنه.آخه ماه بعد وقته شورا دارم.
پیشاپیش از پاسخ هاتون ممنونم

fgjv
18-04-2015, 11:02
سلام

این خبر درسته؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید

دوستان کسی نیس جواب ما رو بده ؟؟ :(((

mani6606
18-04-2015, 11:03
با سلام من هم این اولین پستم هس و از دوستان به خاطر ایجاد چنین فضایی تشکر میکنم.
من الان 4 ماه هس که خدمتم(ارتش).مدرکمم لیسانسه.
از دوستان کسی هس در رابطه با جلسه شورای پزشکی یه توضیحی بده؟
یا در مورد معاف شدن با بیماری کهیر و آنژیوادم (بیماری پوستی)چیزی بدونه؟
یا در این زمینه کسی رو بشناسن که معاف شده باشه؟
خواهشا اگه کسی رو میشناسید معرفی کنین تا راهنماییم کنه.آخه ماه بعد وقته شورا دارم.
پیشاپیش از پاسخ هاتون ممنونم
شما اين بخش رو مطالعه كنيد

bozorgmanesh
18-04-2015, 11:11
[QUOTE=mani6606;8602337]شما اين بخش رو مطالعه كنيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون از توجهتون
با وجود خود بیماری تو متن آیین نامه جدید آیا ممکنه که باز کسی رو معاف نکنن؟
واسه همین تجربه دوستان رو در مورد جلسه شورا و معاف شدن میخوام تا کمی از استرسم کم بشه...بازم ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه برام بده...
خوش باشین.

mani6606
18-04-2015, 11:31
[QUOTE=mani6606;8602337]شما اين بخش رو مطالعه كنيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون از توجهتون
با وجود خود بیماری تو متن آیین نامه جدید آیا ممکنه که باز کسی رو معاف نکنن؟
واسه همین تجربه دوستان رو در مورد جلسه شورا و معاف شدن میخوام تا کمی از استرسم کم بشه...بازم ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه برام بده...
خوش باشین.

در كميسيون چند پزشك تصميم مى گرند و متاسفانه سخت گيرى نسبت به بچه هاى تحصيل كرده بيشتره من خودم تجربه حضور در كميسيون بيمارستان ارتش را دارم

a2016
18-04-2015, 12:08
سلام
دوستان ،کسانی که با دیپلم سربازی میرند از نظر ظاهری و کارهایی که به اون ها میدن با کسانی که با لیسانس میرند درچی هست؟

mani6606
18-04-2015, 12:10
سلام
دوستان ،کسانی که با دیپلم سربازی میرند از نظر ظاهری و کارهایی که به اون ها میدن با کسانی که با لیسانس میرند درچی هست؟

تفاوت زياد است به خصوص در ارتش ، كارهاى دفترى و ادارى اغلب موارد با بچه هاى ليسانس و فوق ليسانس ميدن كارهاى خدماتى به ديپلم ها

a2016
18-04-2015, 12:16
تفاوت زياد است به خصوص در ارتش ، كارهاى دفترى و ادارى اغلب موارد با بچه هاى ليسانس و فوق ليسانس ميدن كارهاى خدماتى به ديپلم ها

از نظر ظاهری چی؟دیپلمه ها باید موها رو با صفر بزنند؟

mani6606
18-04-2015, 12:18
از نظر ظاهری چی؟دیپلمه ها باید موها رو با صفر بزنند؟

در اموزشى بله اما در يگان بين ٢ و ٤ است

a2016
18-04-2015, 13:36
از امسال سربازی ۲۴ ماه شده؟

تشویقی هایی که میدن چی هست؟

mani6606
18-04-2015, 14:11
از امسال سربازی ۲۴ ماه شده؟

تشویقی هایی که میدن چی هست؟

٢١ماه باقى مانده، تشويقى بيشتر مرخصى است

arfnpm
18-04-2015, 14:13

اد کنید منو در وایبر

09365718071

lechking
18-04-2015, 15:11
ممنون از Mani_Asi2008 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که به همه سوال ها پاسخ دادن
من میخوام یه اماری بگیرم ببنم تو همه پادگان های آموزشی ارتش شرایط همینه
محل آموزشی من با شهرم نیم ساعت فاصله داره و بومی حساب میشم برای منم روز برگ خواهند داد مثلا از16.30 تا 5.30 دوستانی که تو ارتش بودن لطفا راهنمایی کنن من افتادم 03 عجب شیر یعنی میشه هر روز برم و بیام؟؟

mani6606
18-04-2015, 15:45
ممنون از Mani_Asi2008 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که به همه سوال ها پاسخ دادن
من میخوام یه اماری بگیرم ببنم تو همه پادگان های آموزشی ارتش شرایط همینه
محل آموزشی من با شهرم نیم ساعت فاصله داره و بومی حساب میشم برای منم روز برگ خواهند داد مثلا از16.30 تا 5.30 دوستانی که تو ارتش بودن لطفا راهنمایی کنن من افتادم 03 عجب شیر یعنی میشه هر روز برم و بیام؟؟

مطلبى كه اين دوستمون گفتن در مورد اغلب پادگان هاى اموزشى درست است كه معمولا بعد از هفته اول اموزشى شروع ميشه ، دو يگان كه تقسيم شديد افسرها و گروهبان ها از. ساعت ١٤ تا ٦:٣٠ ممى توانيد از پادگان خارج شويد

lechking
18-04-2015, 16:04
مطلبى كه اين دوستمون گفتن در مورد اغلب پادگان هاى اموزشى درست است كه معمولا بعد از هفته اول اموزشى شروع ميشه ، دو يگان كه تقسيم شديد افسرها و گروهبان ها از. ساعت ١٤ تا ٦:٣٠ ممى توانيد از پادگان خارج شويد

ببخشید من یکم 0 کیلومترم و خیلی خوشهال!!
این ١٤ تا ٦:٣٠ پس شامل اموزشی هم میشه؟؟
بابا سربازی خیلی باحاله!!

mani6606
18-04-2015, 16:49

نه فقط در يگان كه تقسيم شديد در اموزشى همان ١٦:٣٠ تا ٥:٣٠ است
اما اگر شبى نگهبان باشيد تا روز بعد حق خروج از پادگان را نخواهيد داشت هم در اموزشى و هم در يگان

Mehdi_Teh021
18-04-2015, 18:37
خب الان فرق شما عقیدتی با بقیه سربازها (افسران) در چهار راه قصر چیه؟ من خیلی ها رو می شناسم اونجا جاشون خیلی بهتر از عقیدتیه. همه افسران ساعت 7 میان و خیلی ها قبل از 2 می رن.

اکثرا هم کارشون اداریه. لباس فرم کادری ها هم همه افسران می پوشن. یه جوری گفتی عقیدتی بقیه چه فکری می کنن!!! :n02:

ناراحت نشی اینجورری گفتم. فقط خواستم به بقیه بگم خدمت در ارتش تهران برای افسران خوبه. عقیدتی یا غیره خیلی اهمیت نداره.
عزیزم نمیدونم تا حالا چهارراه قصر اومدی یا نه ولی با این پستت نمیدونی تو چهار راه قصر چه خبره
اونجا کلی پادگان مختلف + ستاد مشترک هستش که محیط کاملا نظامی دارن که مثلا روز ارتش تمرین رژه میکنن و احترام نظامی هم واجبه
اما تو عقیدتی اصلا محیط نظامی نیست و فقط واسه درجه سرتیپ به بالا احترام گذاشته میشه و اصلا 9یزی به اسم رژه نداریم
تفاوت 2 : صبحگاه پادگان ها و ستاد مشترک توی میدان و فضای باز هستش دهن ادم سرویس میشه اما تو سازمان عقیدتی صیحگاه تو سالن هست و رو صندلی لم میدی
تفاوت 3 : هیچ کجای ایران مثل سازمان عقیدتی تشویقی نمیده
تفاوت 4 : ستاد مشترک 2000 تا سرباز داره اما سازمان عقیدتی 100 دونه سرباز هستیم
اینها نمونه کوچکی از تفاوت های عقیدتی با سایر پادگانهای چهارراه قصر و ستاد مشترکه البته به حرفهای من استناد نکن خودت بیا سر چهار راه قصر از دژبان ها بپرس بهترین جا واسه خدمت کجاس ،،، فک کنم متوجه شده باشی :n09:
منم از شانس خوبم بدون هیچ پارتی با امتحان افتادم اونجا و از خدمتم لذت میبرم
دوستانی که تازه اعزامن برن دفتر عقیدتی پادگانشون واسه پذیرش ، البته سازمان عقیدتی کل ارتش تو قصر که هر دوره 10 تا سرباز میگیره اونم باید پارتیتون کلف باشه ولی شاید عقیدتی های سایر جاها بیوفتید و خدمتتون هتل بشه

Mehdi_Teh021
18-04-2015, 18:42
سلام رفیق
خیلی ممنون بایت اطلاعاتی که دادی.
فقط یه سوال
آزمون عقیدتی کجا برگذار میشه؟ امتحانش شامل چه سوالاتی هستش؟چند نمونه مثال می زنی؟
من اردیبهشت دارم می رم 01، مدرک هم فوق لیسانس فناوری اطلاعات
چیکار کنم که بیفتم عقیدتی؟
خیلی لطف می کنی اگه راهنمایی کنی؟
هر پادگانی برا خودش دفتر عقیدتی داره برو دفتر عقیدتی پادگانتون ازشون شرایط و امتحان رو بپرس ، خیالت از بابت امتحان راحت باشه ، خیلی اسونه ... البته اگه پارتی هم داری رو
کن ... البته عقیدتی بچه های رشته گرافیک ، کامپیوتر و حسابداری رو بهتر جذب میکنه

Hans Christian
18-04-2015, 20:49
25 ام اعزام شدم به تیپ 121 تکاور تبریز...
احتمالا فردا قراره تقسیم بشیم
یه مشکلی الان هست
من رو سربازای عقیدتی برای رانندگی عقیدتی - سیاسی احتمالا انتخاب کند...کارش راحت و خوبه ولی مثل اینکه منی که بومی هستم رو اگه بفرستند عقیدتی - سیاسی به جای بومی غیر بومی می فرستند و مرخصی درون شهری و آخر هفته نمیدن
میخوام از کسایی که اطلاع دارن سوالی کنم؟؟
چقدر احتمال داره حرفشون درست باشه؟؟
چطوری میتونم عقیدتی - سیاسی نرم و انصراف بدم؟
لطفا کمکم کنید فردا صبح زود باید برم اونجا (الان برگه شهری دارم و اومدم خونه):n30:

Hans Christian
18-04-2015, 20:57

داداش کجایی هستی که با 03 عجب شیر نیم ساعت فاصله داری؟؟ من آذرشهری هستم و دقیقا نیم ساعت با اونجا فاصله دارمم...گفتم شاید همشهری باشیم...
نمیخوام بهت ضد حال بدم ولی منی که چند روز پیش آموزشیم رو از 03 عجب شری تموم کردم اینو باید بگم که تو آموزشی هیچ خبری از برگه شهری (مرخصی ساعتی) نیست...شاید اگه پارتی خوبی داشته باشی یکی دو روز بتونی بزنی بیرون..

عزیزم نمیدونم تا حالا چهارراه قصر اومدی یا نه ولی با این پستت نمیدونی تو چهار راه قصر چه خبره
اونجا کلی پادگان مختلف + ستاد مشترک هستش که محیط کاملا نظامی دارن که مثلا روز ارتش تمرین رژه میکنن و احترام نظامی هم واجبه
اما تو عقیدتی اصلا محیط نظامی نیست و فقط واسه درجه سرتیپ به بالا احترام گذاشته میشه و اصلا 9یزی به اسم رژه نداریم
تفاوت 2 : صبحگاه پادگان ها و ستاد مشترک توی میدان و فضای باز هستش دهن ادم سرویس میشه اما تو سازمان عقیدتی صیحگاه تو سالن هست و رو صندلی لم میدی
تفاوت 3 : هیچ کجای ایران مثل سازمان عقیدتی تشویقی نمیده
تفاوت 4 : ستاد مشترک 2000 تا سرباز داره اما سازمان عقیدتی 100 دونه سرباز هستیم
اینها نمونه کوچکی از تفاوت های عقیدتی با سایر پادگانهای چهارراه قصر و ستاد مشترکه البته به حرفهای من استناد نکن خودت بیا سر چهار راه قصر از دژبان ها بپرس بهترین جا واسه خدمت کجاس ،،، فک کنم متوجه شده باشی :n09:
منم از شانس خوبم بدون هیچ پارتی با امتحان افتادم اونجا و از خدمتم لذت میبرم
دوستانی که تازه اعزامن برن دفتر عقیدتی پادگانشون واسه پذیرش ، البته سازمان عقیدتی کل ارتش تو قصر که هر دوره 10 تا سرباز میگیره اونم باید پارتیتون کلف باشه ولی شاید عقیدتی های سایر جاها بیوفتید و خدمتتون هتل بشه

میشه درباره سوال من درباره عقیدتی - سیاسی جواب بدی؟؟؟
دارم دیونه میشم نمیدونم خوبه یا بد؟؟!!
البته از نظر برگه شهری.. چون که گفتن برگه شهری نمیدن و از هر دو ماه یک بار میفرستن مرخصی!!!

yusef
18-04-2015, 22:19
سلام
در مرخصی اولیه در پادگان برای لباس و اینا وقتی پادگان خیلی دوره میشه روز قبل از موعود رفت؟سربازو راه میدن؟

fgjv
18-04-2015, 22:29
دوستان کسی راجب پادگان خاتمی یزد اطلاعاتی نداره ؟ یا راجب کسانی که با برگه دوره تکمیلی می رن این پادگان ؟؟

a2016
19-04-2015, 00:18
مرخصی های سربازی جزو روزهای اصلی سربازی هست؟
اگر استفاده نکنیم از مدت سزبازی کم میشه؟

mani6606
19-04-2015, 04:47
مرخصی های سربازی جزو روزهای اصلی سربازی هست؟
اگر استفاده نکنیم از مدت سزبازی کم میشه؟
بله جزو روزهاى اصلى است اما اگر استفاده نكنيد از مدت خدمت كم نمى شود

mani6606
19-04-2015, 04:55
25 ام اعزام شدم به تیپ 121 تکاور تبریز...
احتمالا فردا قراره تقسیم بشیم
یه مشکلی الان هست
من رو سربازای عقیدتی برای رانندگی عقیدتی - سیاسی احتمالا انتخاب کند...کارش راحت و خوبه ولی مثل اینکه منی که بومی هستم رو اگه بفرستند عقیدتی - سیاسی به جای بومی غیر بومی می فرستند و مرخصی درون شهری و آخر هفته نمیدن
میخوام از کسایی که اطلاع دارن سوالی کنم؟؟
چقدر احتمال داره حرفشون درست باشه؟؟
چطوری میتونم عقیدتی - سیاسی نرم و انصراف بدم؟
لطفا کمکم کنید فردا صبح زود باید برم اونجا (الان برگه شهری دارم و اومدم خونه):n30:

میشه درباره سوال من درباره عقیدتی - سیاسی جواب بدی؟؟؟
دارم دیونه میشم نمیدونم خوبه یا بد؟؟!!
البته از نظر برگه شهری.. چون که گفتن برگه شهری نمیدن و از هر دو ماه یک بار میفرستن مرخصی!!!

تا حدودى حرفشون درسته.
راننده شايد در عمل خيلى خوب باشه و از انجام كارهاى سخت كه ديگر سربازان انجام مى دهند معاف باشه اما هميشه بايد گوش به زنگ باشه تا ماموريت انجام بده ، گاهى نيمه شب ، با مرخصى ان هم نسبت به ديگران به سختى موافقت ميشه ، اما به هر حال شما سرباز صفر هستيد و فكر نكنم در صورتى هم كه راننده نباشيد بتوانيد هر روز از پادگان خارج شويد

lechking
19-04-2015, 07:36
[QUOTE=Hans Christian;8602834]داداش کجایی هستی که با 03 عجب شیر نیم ساعت فاصله داری؟؟ من آذرشهری هستم و دقیقا نیم ساعت با اونجا فاصله دارمم...گفتم شاید همشهری باشیم...
نمیخوام بهت ضد حال بدم ولی منی که چند روز پیش آموزشیم رو از 03 عجب شری تموم کردم اینو باید بگم که تو آموزشی هیچ خبری از برگه شهری (مرخصی ساعتی) نیست...شاید اگه پارتی خوبی داشته باشی یکی دو روز بتونی بزنی بیرون..

دوست عزیز من از مراغه هستم!! این برگه شهری واسه لیسانس ها هم شامل نمیشه؟؟ اگه میشه از چه ساعتی تا چه ساعتی هست؟؟

mani6606
19-04-2015, 07:41
[QUOTE=Hans Christian;8602834]داداش کجایی هستی که با 03 عجب شیر نیم ساعت فاصله داری؟؟ من آذرشهری هستم و دقیقا نیم ساعت با اونجا فاصله دارمم...گفتم شاید همشهری باشیم...
دوست عزیز من از مراغه هستم!! این برگه شهری واسه لیسانس ها هم شامل نمیشه؟؟ اگه میشه از چه ساعتی تا چه ساعتی هست؟؟
عجب شیر هم سرباز صفر اموزشی می گیرد و این دوستمون تجربه خودش را نوشته.سرباز صفر ها حتی در یگان حتی خروچ روزانه از پادگان مانند گروهبان ها و افیرها را ندارند

bozorgmanesh
19-04-2015, 07:48
سلام پسر عمه ام اونجا خدمت کرده بود کلی راضی بود.بهش میگن هتل خاتمی.
میگن خیلی راحت و خوبه.خیلی اونجا حال کرده بود.الانم اگه ببرن باز میخواد برگرده اونجا
خلاصه حال مییییکنیییی..........

bozorgmanesh
19-04-2015, 07:49
دوستان کسی راجب پادگان خاتمی یزد اطلاعاتی نداره ؟ یا راجب کسانی که با برگه دوره تکمیلی می رن این پادگان ؟؟
سلام پسر عمه ام اونجا خدمت کرده بود کلی راضی بود.بهش میگن هتل خاتمی.
میگن خیلی راحت و خوبه.خیلی اونجا حال کرده بود.الانم اگه ببرن باز میخواد برگرده اونجا
خلاصه حال مییییکنیییی..........

lechking
19-04-2015, 08:55
[QUOTE=lechking;8603127]
عجب شیر هم سرباز صفر اموزشی می گیرد و این دوستمون تجربه خودش را نوشته.سرباز صفر ها حتی در یگان حتی خروچ روزانه از پادگان مانند گروهبان ها و افیرها را ندارند
آقا واقعا دمت گرم یه ضد حال اساسی خورده بودم خیلی ممنون که از استرس خارجم کردی

mani6606
19-04-2015, 09:01
[QUOTE=mani6606;8603130]
آقا واقعا دمت گرم یه ضد حال اساسی خورده بودم خیلی ممنون که از استرس خارجم کردی

قابل دركه كه محيط ناشناخته استرس دارد اما در خدمت فشارهاي روحي زيادى از ناحيه كادر و وظيفه تحميل ميشه از الان خودتون را براي ماه هاي طولانى خدمت اماده كنيد گاهى پيش مياد سربازى چه افسر يا گروهبان به علت خطايي چند روز در يگان بماند و اجازه خروج نداشته باشد

aliandre09
19-04-2015, 11:13
سلام

کسی هست جواب منو بده؟؟

من اول تیر اعزامم برا سربازی

میگن اگه قبل از سربازی رفتن بیمه باشی، دوساله سربازیتم جزو سوابقت محسوب میشه بدونه اینکه پولی بدی، ولی اگه قبل سربازیت بیمه نبوده باشی بعد از سربازی اگه بخای این دوسالت جزو سوابقت محسوب بشه، باید پولشو پرداخت کنی

حالا من چیکار باید کنم؟؟

باید برم سازمان تامین اجتماعی خودمو بیمه آزاد کنم؟؟؟

ممنون میشم کمکم کنید

sent from my xiaomi redmi 2

amir.katler
19-04-2015, 12:15
سلام . دوستان من دوماه دیگه لیسانسمو میگیرم.چه زمانی دفترچه پست کنم؟نمیخوام بعد امتحانای خرداد زیاد معطل شم. وسوال دیگه اینکه عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی توی ونک خوبه؟

psycho0098
19-04-2015, 12:25
سلام . دوستان من دوماه دیگه لیسانسمو میگیرم.چه زمانی دفترچه پست کنم؟نمیخوام بعد امتحانای خرداد زیاد معطل شم. وسوال دیگه اینکه عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی توی ونک خوبه؟
از زمانی که آخرین نمره ت رو زدن میتونی بری دنبال کارا تسویه و بعد نامه معرفی به نظام وظیفه رو از امور فارق التحصیلان دانشگاه که گرفتی میتونی بری دفترچه پست کنی.

amir.katler
19-04-2015, 12:32
دوست من من پارسال یکبار دفترچه فرستادم برای معافیت کفالت اما رد شد الان دوباره باید دفترچه بفرستم؟ و اینکه چقدر زمان میبره تا اعزام؟

arfnpm
19-04-2015, 14:20

اد کنید منو در وایبر

09365718071

kolahesiah
19-04-2015, 15:53
برای ما هم تموم شد آموزشی
چقدر اومدم اینجا در مورد 02 سوال پرسیدم
نگو هتله !!
هتلللللللل
35 روز تعظیل بودیم از 60 روز !
2/2 هم باید بریم برای امریه

برای رفتن ب یگان شخصی باید بریم یا با لباس ؟
درجه ها رو هم باید بزنیم ؟

mani6606
19-04-2015, 15:55
برای ما هم تموم شد آموزشی
چقدر اومدم اینجا در مورد 02 سوال پرسیدم
نگو هتله !!
هتلللللللل
35 روز تعظیل بودیم از 60 روز !
2/2 هم باید بریم برای امریه
برای رفتن ب یگان شخصی باید بریم یا با لباس ؟
درجه ها رو هم باید بزنیم ؟
با لباس نظامى كامل يعنى ارم و رسته و درجه

hadi-dindar
19-04-2015, 15:58
سلام دوستان.من اموزشی رو تموم کردم و دیروز ترخیص شذم از بیگلری مشگین شهر. گردان امام حسین. افتادم فاتب. فرماندهی انتظامی تهران بزرگ یکشنبه باید بریم اونجا ببینیم تکلیف چیست! سوالی بود در خدمتم

mani6606
19-04-2015, 16:03
دوست من من پارسال یکبار دفترچه فرستادم برای معافیت کفالت اما رد شد الان دوباره باید دفترچه بفرستم؟ و اینکه چقدر زمان میبره تا اعزام؟
بله ، بايد واكسن بزنيد و معاينه پذشكى شويد

mani6606
19-04-2015, 16:05
دوستانى كه از اموزشى ترخيص مى شوند حتما توجه كنند كه در ساعت و روز مقرر كه در برگه امريه ذكر شده در يگان حضور يابند تا با مشكلى از جمله غيبت يا اضافه مواجه نشوند

mani6606
19-04-2015, 16:05
--------

mmahestan
19-04-2015, 16:09
دوستان سلام، میشه تو همون دوران آموزشی، کسری بسیج رو گرفت و اعمال کرد؟؟؟؟؟؟

faridnavabi
19-04-2015, 16:17
دوستان خواهشا جواب بدین:
این کسری بسیج که میگن 6 ماهه، 2 ماهشو به تکمیلی میدن 4 ماهشو به عضویت فعال؟
بعنوان مثال اگر یک نفر 7 سال سابقۀ فعال داشته باشه ولی دوره تکمیلی نرفته باشه بهش 4 ماه کسری تعلق میگیره؟!

mmahestan
19-04-2015, 16:29
دوستان خواهشا جواب بدین:
این کسری بسیج که میگن 6 ماهه، 2 ماهشو به تکمیلی میدن 4 ماهشو به عضویت فعال؟
بعنوان مثال اگر یک نفر 7 سال سابقۀ فعال داشته باشه ولی دوره تکمیلی نرفته باشه بهش 4 ماه کسری تعلق میگیره؟!

نه اگه فردی اون قدر فعالی داشته باشه حتی تکمیلی هم نرفته باشه بازم 6 ماه رو میتونه بگیره
ولی اگه تعداد سال های فعالیتش کم باشه و تکمیلی رفته باشه برای اون تکمیلی بهش 2 ماه کسری علاوه بر کسری که بابت سال های فعالی داره میدن

faridnavabi
19-04-2015, 16:31
نه اگه فردی اون قدر فعالی داشته باشه حتی تکمیلی هم نرفته باشه بازم 6 ماه رو میتونه بگیره
ولی اگه تعداد سال های فعالیتش کم باشه و تکمیلی رفته باشه برای اون تکمیلی بهش 2 ماه کسری علاوه بر کسری که بابت سال های فعالی داره میدن
مرسی از پاسخت برادر

mh1367
19-04-2015, 17:34
سلام
دوستان حافظ یک جز از قران بودن، کسری خدمت داره؟
من شنیدم هر جز حفظ ب.دن 3 ماه کسری خدمت داره. درسته؟

azarbaga
19-04-2015, 17:37
سلام این برگ تکمیلی که داریم موقع اعزام ببریم پادگان؟؟؟قبلش تاییدی چیزی نمیخواد؟؟؟؟از سپاه یا گردان امام حسین؟؟همون کارت سبز ماننند که نوشته این فرد 45 روز آموزش تکمیلی بسیج دیده کافیه؟؟؟؟

mmahestan
19-04-2015, 18:01
سلام

بعید می دونم کسری داشته باشه
من که به شخصه حاضرم 7 جزء قرآن حفظ کنم، 21 ماه کسر خدمت بگیرم!!!:n02:

mohamadjaf
19-04-2015, 18:20
بعید می دونم کسری داشته باشه
من که به شخصه حاضرم 7 جزء قرآن حفظ کنم، 21 ماه کسر خدمت بگیرم!!!:n02:
برای جز 30فقط 12 -15روز مرخصی میدن اونم تو یگان ... تو آموزشی 3 روز مرخصی ((تو مرزبانی که اینطوریه))

dezss
19-04-2015, 18:25
دوستان یک سوال...برای پوشیدن پوتین باید خودمون جوراب مخصوص تهیه کنیم یا تو خود آموزشی جوراب رو هم به همراه لباس و پوتین بهمون میدن؟؟؟

mohamadjaf
19-04-2015, 18:29
دوستان یک سوال...برای پوشیدن پوتین باید خودمون جوراب مخصوص تهیه کنیم یا تو خود آموزشی جوراب رو هم به همراه لباس و پوتین بهمون میدن؟؟؟
تو هنوز نرفتی خدمت؟ کی اعزامته ؟ استحقاقی جولاب

mohamadjaf
19-04-2015, 18:31
کسری بسیج و جانبازی فقط تو یگان مورد استفاده اس

mani6606
19-04-2015, 18:35

جورابى كه به عنوان استحقاقى ميدن كيفيتى ندارد اگر مى خواهيد جوراب را مى توانيد تهيه كنيد اما فقط مشكى باشد

dezss
19-04-2015, 18:38
تو هنوز نرفتی خدمت؟ کی اعزامته ؟ استحقاقی جولاب

به ما گفتن دوم خودتو رو معرفی کنید...دوستان کسی از اوضاع پادگان خاتمی یزد اطلاع نداره؟؟سخت میگیرن چطوریه؟؟من امریه گرفتم،آموزشیم افتاده اونجا

bking
19-04-2015, 18:39
سلام دوستان
درسته که میگن تا 1 ابان اعزام ندارن؟

mani6606
19-04-2015, 18:40
به ما گفتن دوم خودتو رو معرفی کنید...دوستان کسی از اوضاع پادگان خاتمی یزد اطلاع نداره؟؟سخت میگیرن چطوریه؟؟من امریه گرفتم،آموزشیم افتاده اونجا

همه ارزو دارن در خاتمى يزد باشند ، جاى خوبى افتادين خيالت راحت

mani6606
19-04-2015, 18:41
سلام دوستان
درسته که میگن تا 1 ابان اعزام ندارن؟
چه كسى گفته؟

bking
19-04-2015, 19:01
چه كسى گفته؟

یه منبعی که تو نظام وظیفه بود !!!!

SaJJaD_BaRon
19-04-2015, 19:06
سلام دوستان.من اموزشی رو تموم کردم و دیروز ترخیص شذم از بیگلری مشگین شهر. گردان امام حسین. افتادم فاتب. فرماندهی انتظامی تهران بزرگ یکشنبه باید بریم اونجا ببینیم تکلیف چیست! سوالی بود در خدمتم
بنده سه شنبه همین هفته از گیلان اعزامم به اونجا توصیه ای دارین که اونجا رفتیم چطوری بیوفتیم گردان امام حسین نه عاشورا !؟ چون شنیده ها حاکی از اینکه عاشورا سخت تر هست یه مقدار
یه توضیح کلی در باره خوبی و بدی های پادگان هم اگه بگید ممنون میشم
آیا برای اردوگاه شما رو خارج از پادگان بردن یا توی همون پادگان یک شبی رو در میدان صبح گاهی سپری کردین ؟ و چند روز و شب بود ؟ (بعضی پادگان ها اینطوری هم میکنن)
و در آخر وضعیت تقسیمات در پایان دوره چطوری بود !؟ چقدر شهر خودشون افتادن یا چند نفر لب مرز افتادن و بیشتر توی چه قسمت هایی بچه ها تقسیم شدن !؟
این سوال آخری خیلی واسم مهمه ممنون میشم جواب بدین :n27:

mani6606
19-04-2015, 19:07
سلام
كسرى ندارد اما تشويقى دارد، برخى از پادگان ها هم به ازاى هر جز قران كه حفظ باشيد اضافه خدمت ها را مى بخشند

Dirk
19-04-2015, 19:09
سلام به دوستان عزیز
بعد از آلاخون بالاخون شدن بسیار، بنده به درجه رفیع معاف از رزم نائل شدم(درجه ماقبل معاف از خدمت). از یکی از دوستان شنیدم که کسانی که معاف از رزم هستند در شهر خودشون خدمت می کنند. درسته یا نه؟ بسیار سپاسگزارم.

mani6606
19-04-2015, 19:10
سلام به دوستان عزیز
بعد از آلاخون بالاخون شدن بسیار، بنده به درجه رفیع معاف از رزم نائل شدم(درجه ماقبل معاف از خدمت). از یکی از دوستان شنیدم که کسانی که معاف از رزم هستند در شهر خودشون خدمت می کنند. درسته یا نه؟ بسیار سپاسگذارم.

خير ، درست نيست

mani6606
19-04-2015, 19:13
یه منبعی که تو نظام وظیفه بود !!!!
شما نگران اين موضوع نباش هر موقع دفترچه رو ارسال كردى و تاريخ اعزامت مثلا ابان بود ، يك درخواست تعجيل بده كه اكثرا با ان موافقت ميشه

dezss
19-04-2015, 19:15
یکی از دوستان میگفت نمیدونم برای گتر کردن یا چی چی کردن شلوار باید دومتر کش ببریم؟؟واقعا دو متر کش نیازه؟؟

mani6606
19-04-2015, 19:25
یکی از دوستان میگفت نمیدونم برای گتر کردن یا چی چی کردن شلوار باید دومتر کش ببریم؟؟واقعا دو متر کش نیازه؟؟
بله براى گتر كردن پايين شلوار كش لازم داريد اما نه دو متر!! نيم متر كافيه

arfnpm
19-04-2015, 21:26

اد کنید منو در وایبر

09365718071