PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Doctor Splinter
17-02-2015, 21:03
سلام دوستان تو برگه نوشته باید موها رو با شماره 4 بزنید اگه کلا از ته بزنیم مشکلی پیش میاد گیر میدن؟ جوابش واسم خیلی مهمه.
کمتر از 4 تازه بیشتر هم خوشحال میشن!
بیشتر نباید بشه:n02:
برای آموزشی یه بار شب قبلش با صفر بزنید یه بار هم وسط دوره کفایت میکنه تا آخر دوره که که میرید مرخصی تا حد آبرومندی بلند بشه موهاتون:n19:

Doctor Splinter
17-02-2015, 21:13
سلام دوستان تو برگه نوشته باید موها رو با شماره 4 بزنید اگه کلا از ته بزنیم مشکلی پیش میاد گیر میدن؟ جوابش واسم خیلی مهمه.
کمتر از 4 تازه بیشتر هم خوشحال میشن!
بیشتر نباید بشه:n02:
برای آموزشی یه بار شب قبلش با صفر بزنید یه بار هم وسط دوره کفایت میکنه تا آخر دوره که که میرید مرخصی تا حد آبرومندی بلند بشه موهاتون:n19:

Soroush-S
17-02-2015, 21:40
چه خبره مگه اونجا؟ زورگیری میکنن؟!

یه 15 تومن باید بدی واسه گرفتن یسری از وسایل(زوریه!) بعد کرایه اتوبوس برگشت و نهار یا شام و ...

Benito.Mossulini
18-02-2015, 00:12
سلام دوستان من امروز رفتم یه دفترچه گرفتم ولی خیلی گنگه و پیچیده کسی میتونه کمک بکنه؟ یه چند تا سوال دارم

میشه به جای دکتری که معرفی کردن یه دکتع دیگه برم یعنی فقط میخوام تایید کنه که مشکلی ندارم این دکتره که معرفی کردن معرف به شوشگله:n10::n02::n09: 30 تومن میگیره:n24:
دکتر اشنا زیاده فقط شدنش مهم چون روی برگه اسم اون دکتره رو نوشتن
اففتاح حساب تو بانک سپه اجباریه؟ 20 هزار تومن میخواد لامثب:n24:
بعد من کاردانی میخوندم که از 30 شهریور مشمول شدم یعنی صنوات خدمت گرفته بودم تموم شد ولی باز یه ترم دیگه داشتم و دیگه نرفتم که تو برگه راهنمای دانشگاه ازاد نوشته اگه یه ترم بدون اطلاع به دانشگاه مراجعه نکنم به معنی انصرافه و منو به نظام وظیفه معرفی میکنن منم که غیبت کردم و اصلا دانشگاه نرفتم الان تو دفترچه تاریخ انصراف رو چی بزنم؟؟؟؟ اصلا میشه خالی گذاشتتش؟؟؟؟

تو تاریخ پیشنهادی برای اعزام چی بزنم؟؟؟؟

مهارت چی بزنم مثلا بزنم طراحی سایت ؟ خخخخخخ:n10:

تو برگه سوابق بیماری خالی بزارمش و فقط اسمم رو بنویسم و امضا کنمش؟؟

خب همینا فعلا ممنون میشم منو از این گنگی در بیارید
سپاس

MaMal_Amricaei
18-02-2015, 00:18
سه روز دیگه اعزامیم:n20:

hamed29
18-02-2015, 00:44
یه 15 تومن باید بدی واسه گرفتن یسری از وسایل(زوریه!) بعد کرایه اتوبوس برگشت و نهار یا شام و ...

بیخیال دادش؛ چه وسایلی؟ خودمون داشته باشیم هم باز باید بگیریم؟!
حقوق که نمیدن؛ جیبمون رو هم میخوان بزنن!
پادگانی که گفتی اینطوریه یا کل نیروها؟ :n13:

mojtaba_1993
18-02-2015, 00:52
سه روز دیگه اعزامیم:n20:
خوشحالی؟:n04::n04::n04::n28:

altair
18-02-2015, 01:12
منم همین طور سه روز دیگه اعزامم:n02: بالاخره این شتریه که دم در هر خونه ای میخوابه باید گذروند ...
ولی یه چیزی من فکر میکردم پول کرایه اتوبوشی که میبره پادگان رو خودشون میدن! تازه وسایل ساک و ... اینایی هم که میدن اا ما باید پول بابتشون بدیم یا اینکه؟ جز همونجا محسوب میشه؟ از دوستانی که رفتن راهنمایی کنن لطفا ...:n16:

mf.designing
18-02-2015, 01:25
خدا پشت و پناه کسائی که برج 12 میرن خدمت :n16: که میشن پسر خدمتی خودم ! :دی یادش بخیر سال قبل همین موقع ها حس و حال شما رو داشتم
دوستان با اراده و محکم برید خدمت و حساب همه چی رو هم بکنید ولی نترسید. روزای عجیب و غریبی در پیش دارید. روزای آموزشی ، روزای رژه ، روزای تیراندازی ، تقسیم و دادن امریه و استرس اینکه کجا افتادم ، معرفی به یگان ، خدمت در یگان و...
دوستان وسایل اولیه مورد نیاز رو + مقداری پول حتما همراه داشته باشید. داشتن برگ آبی و سبز هم شاید به دردتون بخوره. خوراکی هرچقدر تونستید ببرید ، ضرر نمیکنید. از ترسوندای الکی روز اول دژبانها هم بد به دلتون راه ندید که الکیه !
یه توصیه هم به خدمتی های خودم ، اونایی که میرن عجب شیر ! لباس گرم حتما همراهتون باشه ، حساب غذای بدش رو هم حتما بکنید. اینم بدونید آخر هفته ها یعنی 5 شنبه میرید مرخصی تا شب جمعه

altair
18-02-2015, 01:34
خدا پشت و پناه کسائی که برج 12 میرن خدمت :n16: که میشن پسر خدمتی خودم ! :دی یادش بخیر سال قبل همین موقع ها حس و حال شما رو داشتم
دوستان با اراده و محکم برید خدمت و حساب همه چی رو هم بکنید ولی نترسید. روزای عجیب و غریبی در پیش دارید. روزای آموزشی ، روزای رژه ، روزای تیراندازی ، تقسیم و دادن امریه و استرس اینکه کجا افتادم ، معرفی به یگان ، خدمت در یگان و...
دوستان وسایل اولیه مورد نیاز رو + مقداری پول حتما همراه داشته باشید. داشتن برگ آبی و سبز هم شاید به دردتون بخوره. خوراکی هرچقدر تونستید ببرید ، ضرر نمیکنید. از ترسوندای الکی روز اول دژبانها هم بد به دلتون راه ندید که الکیه !
یه توصیه هم به خدمتی های خودم ، اونایی که میرن عجب شیر ! لباس گرم حتما همراهتون باشه ، حساب غذای بدش رو هم حتما بکنید. اینم بدونید آخر هفته ها یعنی 5 شنبه میرید مرخصی تا شب جمعه
من دقیقا عجب شیرم از لحاظ برخورد چطورین؟خود منطقش چطوریه؟ خیلی سخت گیرن؟ اون امتحان اخرش خیلی جدیه؟ لطفا یه توضیح کلی درموردش بدید.(ببخشید اگه این هممه سوال کردم چون واقعا کنجکاوم ببینم کلا چطوره؟

mf.designing
18-02-2015, 02:55
من دقیقا عجب شیرم از لحاظ برخورد چطورین؟خود منطقش چطوریه؟ خیلی سخت گیرن؟ اون امتحان اخرش خیلی جدیه؟ لطفا یه توضیح کلی درموردش بدید.(ببخشید اگه این هممه سوال کردم چون واقعا کنجکاوم ببینم کلا چطوره؟

درک میکنم داداش ، چون دردت رو خوب میدونم
از لحاظ برخورد 20 نیستن اما مثل گذشتش هم نیستن ! بخصوص اگه فوق دیپلم به بالا باشی قطعا اوضاع بهتره. این رو هم بگم که این مورد گردان به گردان ، گروهان به گروهان و فرد به فرد فرق میکنه !
منطق ؟! انتظار هیچ منطق خاصی رو انتظار نداشته باش ! کلا مقوله سربازی به این مدل منطقی پشتش نیست !
سخت گیری بستگی به دیدت داره و نوع زندگی شخصی که داشتی ! سخت گیری به مفهوم گذشته نه اما خیلی هم شل نیست ! بلاخره نظامی گری هستش و 1001 برنامش ! این طوری بگم که با یه مجموعه منظم از بی نظمی ها طرفی !
اون امتحان آخر هم کاملا فرمالیتست !

توضیح کلی رو هم اینطوری بدم که صبح اول وقت از تبریز (اگه اهل آذربایجان شرقی هستی) سوار اتوبوس میکنن و میبرن داخل پادگان تحویل دژبان میدن ! بعد اونجا همه رو به خط میکنن کیف ها و لوازم و لباس هارو بازرسی میکنن. بعد میرید سمت گردانی که براتون تعیین میشه (اگه تحصیل کرده باشی قطعا گردان 3 هست که بهترین گردان هست از همه لحاظ) اونجا باز به خط میکننتون برگه های اعزامتون رو جمع میکنن و بعد تقسیم میشید به 6 تا گروهان (اگه گردان 3 بودی مراقب باش که گروهان 1 نیفتی ! این یه توصیه برادرانست :دی !) بعدا میرید جلوی گروهان باز به خط میشید که لوازم سربازی یا اصطلاحا استحقاقی هاتون رو بهتون بدن . اونجام هوشیار باش که لباس و پوتین به سایزت برداری که بعدا دردسر نشه ! جلوی صف باشی بهتره که دسترستره ! بعدم کمی کلیات امور رو توضیح میدن و غذای روز اول که سیب زمینی آب پز هست رو بهتون میدن و میرید داخل آسایشگاه. به خودت اصلا سخت نگیر و همه چی رو به باد شوخی بگیر ! اینم یه توصیست ! از فرداش برنامه هاتون شروع میشن. کلاس های آموزشی ، صف جمع و نظام جمع ، باز و بست اسلحه و عقیدتی و ...! بیشتر فعالیت هم به رژه هست. صبح ها ساعت 5 پامیشید و شب ساعت 9 خاموشی هست. یه برنامه بهتون میدن که اصطلاحا اسم برنامه سین هست که طبق اون جلو میرید. تقریبا هفته ای یکبار نگهبانی میدید. و این رو بگم که هفته اول کمی سخت میگذره و باید تحمل کنی...
اما نکته خوشحال کنندش برات برج 12 بودنته ! از لحاظ هوا نه مثل دی ماه سرده نه مثل تیر گرم ! از 28 اسفند تا 16 فروردین میاید خونه عشق و صفا یعنی 17 روز مرخصی که تو اکثر یگانها این مقدار مرخصی بیشتر شبیه شوخیه تا واقعیت ! :دی و عملا بعد عید هیچی نیست ! دوره همیه + تیر اندازی که پیاده میرید تا ورودی شهر !
این یه خلاصه ای کلیت کار بود. این توصیه رو هم بت بکنم که سعی کن منشی گروهان بشی که از خیلی چیزا معاف میشی ! کارت تلفن هم حتما چندتائی با خودت ببر.
و در نهایت اصلا نزار بت سخت بگذره و دوستای خوبی برا خودت پیدا کن که تنها نباشی

موفق باشی داداش. به سلامتی ...

merkavai
18-02-2015, 10:26
سلام. من 12/1 اعزامم. اما درخواست تمدید دادم. گفتن اطلاع میدن. من با گواهی پزشک درخواست تمدید دادم. قبول میکنن با توجه به اینکه کد خوردم؟

kolahesiah
18-02-2015, 11:09
امروز 4 شنبه !
شنبه 6 صبح باید پادگان باشیم :n02:
02 تهران پرندک
یه جورایی نمیدونم چرا خوشحالم ی ذرم استرس دارم ک عادیه چون محیط جدیدی دارم میرم
دوستای خوبی میدونم پیدا میکنم
دیگه امروز باید بشم ساک ب دست :n02::n02:
اصلا سخت نگیرید بچه ها
یادتون باشه که همه با همیم
همه وضعیت شما رو دارن
هیچکس سرتر و برتر نیست :n39:

darkside92
18-02-2015, 11:16
سلام. من 12/1 اعزامم. اما درخواست تمدید دادم. گفتن اطلاع میدن. من با گواهی پزشک درخواست تمدید دادم. قبول میکنن با توجه به اینکه کد خوردم؟

تو قانون که نوشته قبول میکنند حتی روز اعزام

merkavai
18-02-2015, 11:20
اگه قبول میکنن پس چرا گفتن 2 روز دیگه اطلاع میدن؟(من دو روز پیش دادم یعنی امروز نتیجش میاد. ) نگرانم

farzad051
18-02-2015, 11:33
بچه های فوق لیسانس پدافند سمنان.اعزام 12/2 اعلام حضور کنن:n02:

mojtaba_1993
18-02-2015, 15:04
از لحاظ برخورد 20 نیستن اما مثل گذشتش هم نیستن ! بخصوص اگه فوق دیپلم به بالا باشی قطعا اوضاع بهتره. این رو هم بگم که این مورد گردان به گردان ، گروهان به گروهان و فرد به فرد فرق میکنه !
منطق ؟! انتظار هیچ منطق خاصی رو انتظار نداشته باش ! کلا مقوله سربازی به این مدل منطقی پشتش نیست !
سخت گیری بستگی به دیدت داره و نوع زندگی شخصی که داشتی ! سخت گیری به مفهوم گذشته نه اما خیلی هم شل نیست ! بلاخره نظامی گری هستش و 1001 برنامش ! این طوری بگم که با یه مجموعه منظم از بی نظمی ها طرفی !

توضیح کلی رو هم اینطوری بدم که صبح اول وقت از تبریز (اگه اهل آذربایجان شرقی هستی) سوار اتوبوس میکنن و میبرن داخل پادگان تحویل دژبان میدن ! بعد اونجا همه رو به خط میکنن کیف ها و لوازم و لباس هارو بازرسی میکنن. بعد میرید سمت گردانی که براتون تعیین میشه (اگه تحصیل کرده باشی قطعا گردان 3 هست که بهترین گردان هست از همه لحاظ) اونجا باز به خط میکننتون برگه های اعزامتون رو جمع میکنن و بعد تقسیم میشید به 6 تا گروهان (اگه گردان 3 بودی مراقب باش که گروهان 1 نیفتی ! این یه توصیه برادرانست :دی !) بعدا میرید جلوی گروهان باز به خط میشید که لوازم سربازی یا اصطلاحا استحقاقی هاتون رو بهتون بدن . اونجام هوشیار باش که لباس و پوتین به سایزت برداری که بعدا دردسر نشه ! جلوی صف باشی بهتره که دسترستره ! بعدم کمی کلیات امور رو توضیح میدن و غذای روز اول که سیب زمینی آب پز هست رو بهتون میدن و میرید داخل آسایشگاه. به خودت اصلا سخت نگیر و همه چی رو به باد شوخی بگیر ! اینم یه توصیست ! از فرداش برنامه هاتون شروع میشن. کلاس های آموزشی ، صف جمع و نظام جمع ، باز و بست اسلحه و عقیدتی و ...! بیشتر فعالیت هم به رژه هست. صبح ها ساعت 5 پامیشید و شب ساعت 9 خاموشی هست. یه برنامه بهتون میدن که اصطلاحا اسم برنامه سین هست که طبق اون جلو میرید. تقریبا هفته ای یکبار نگهبانی میدید. و این رو بگم که هفته اول کمی سخت میگذره و باید تحمل کنی...
اما نکته خوشحال کنندش برات برج 12 بودنته ! از لحاظ هوا نه مثل دی ماه سرده نه مثل تیر گرم ! از 28 اسفند تا 16 فروردین میاید خونه عشق و صفا یعنی 17 روز مرخصی که تو اکثر یگانها این مقدار مرخصی بیشتر شبیه شوخیه تا واقعیت ! :دی و عملا بعد عید هیچی نیست ! دوره همیه + تیر اندازی که پیاده میرید تا ورودی شهر !
این یه خلاصه ای کلیت کار بود. این توصیه رو هم بت بکنم که سعی کن منشی گروهان بشی که از خیلی چیزا معاف میشی ! کارت تلفن هم حتما چندتائی با خودت ببر.

سلام داداش منم افتادم عجب شیر..در مورد پوتین یه سوال دارم پوتین شماره 45 هست؟یا بخرم با خودم ببرم؟اگه تو پادگان نباشه مرخصی میدن برم از تبریز بخرم؟؟؟:n13::n13:
کارت تلفن مگه اونجا نمیفروشن؟بوفشون گرون میفروشه جنساشو؟

mf.designing
18-02-2015, 15:26
سلام داداش منم افتادم عجب شیر..در مورد پوتین یه سوال دارم پوتین شماره 45 هست؟یا بخرم با خودم ببرم؟اگه تو پادگان نباشه مرخصی میدن برم از تبریز بخرم؟؟؟:n13::n13:
کارت تلفن مگه اونجا نمیفروشن؟بوفشون گرون میفروشه جنساشو؟

پوتین بله تا سایز 45 هستش. سال قبل که ما بودیم برخلاف دفعات قبل هممون رو بردن جلو انبار ، بر اساس سایز به صف کردن و به هر کس سایز پاش رو دادن ! اما بازم به اونائی که نرسید از 4 شنبه تا جمعه مرخصی دادن که برن خودشون بگیرن یا تعویض کنن.
کارت تلفن هم تو بوفه هست نه خیلی ام گرون اینا نیست اما بعضا پیدا نمیشه ! کارت تلفن ببری بهتره خیالت راحته !

mojtaba_1993
18-02-2015, 16:03
پوتین بله تا سایز 45 هستش. سال قبل که ما بودیم برخلاف دفعات قبل هممون رو بردن جلو انبار ، بر اساس سایز به صف کردن و به هر کس سایز پاش رو دادن ! اما بازم به اونائی که نرسید از 4 شنبه تا جمعه مرخصی دادن که برن خودشون بگیرن یا تعویض کنن.
کارت تلفن هم تو بوفه هست نه خیلی ام گرون اینا نیست اما بعضا پیدا نمیشه ! کارت تلفن ببری بهتره خیالت راحته !
خیلی ممنون.:n11:چیکار کنیم گروهان1 نیفتیم بنظرت ؟مگه دست ماست؟

altair
18-02-2015, 16:24

خیلی ممنون داداش بابت اطلاع رسانیت من لیسانس هستم خدا رو شکر که طبق گفته هاتون یکم بهمون رحم می کنن:n02: ولی خب از دوستان شنیدم توالت شوری تحصیل کرده نکرده نمی شناسه باید انجامش داد(برای من که مهم نیست کار سختی به نظرم نمیاد حداقل از نگهبانی 8 ساعته راحت تره)

coolboy654
18-02-2015, 16:56
کجاييد اى شهيدان خدايى
همه همه :)))

coolboy654
18-02-2015, 16:58
پادگان وليعصر کسى نيس, ارشدتون اينجاس ه[emoji12]

Mehdi x13
18-02-2015, 17:48
سلام
مراحل گرفتن معافیت پزشکی چیه؟ چقدر طول میکشه؟ خیلی سخت میگیرن؟
من دیروز اول از همه رفتم نظام وظیفه (کرمانشاه) اونجا رییسشون تا جایی که تونست مسخرم کرد و گفت کاری از دست ما بر نمیاد همه باید سربازی برن .
چند تا مشکل پزشکی دارم : 1- سابقه عمل جراحی روی سر (تومور) 2- افتادگی دریچه میترال قلب(خفیف) 3-زانوی ضربدری(خفیف) :n30:

به نظرتون میتونم معافیت بگیرم؟

Doctor Splinter
18-02-2015, 18:13
خیلی ممنون داداش بابت اطلاع رسانیت من لیسانس هستم خدا رو شکر که طبق گفته هاتون یکم بهمون رحم می کنن:n02: ولی خب از دوستان شنیدم توالت شوری تحصیل کرده نکرده نمی شناسه باید انجامش داد(برای من که مهم نیست کار سختی به نظرم نمیاد حداقل از نگهبانی 8 ساعته راحت تره)
معمولا هر گروهان که زمان ما 200 نفره بودش یه سرویس بهداشتی داره که حدود 5 نفر مسئول نظافتش میشن که اونم رندوم هستش ولی یه راهی داره اونم اینه که شما مسئول غذا بشی تا منطقه نظافت نداشته باشی و نگهبانی هم ندی:n02:
ته دیگ هم که مقدارش محدود هستش رو می تونی برای خودت برداری:n19:
اگه روزای اول فرمانده چشمش شما رو بگیره احتمالا ارشد شدن هم زیاده که از خیلی چیزا معافه:n09:
البته من آخر خدمتم ارشد شدم که باعث شد از خیلی از تنبیهات افسر نگهبان های عقده ای و به درد نخور جون سالم به در ببرم:n20:
به هر حال بین درجه داران ارتشی آدم مزخرف زیاد پیدا میشه و البته انسان های شریف و با شخصیت هم هست ولی کم!
در عوض در مورد افسران دانشکده ای اوضاع بر عکسه و اکثرا افراد متشخص و با ایمانی هستند:n40:

reza_201
18-02-2015, 18:33
امروز 4 شنبه !
شنبه 6 صبح باید پادگان باشیم :n02:
02 تهران پرندک
یه جورایی نمیدونم چرا خوشحالم ی ذرم استرس دارم ک عادیه چون محیط جدیدی دارم میرم
دوستای خوبی میدونم پیدا میکنم
دیگه امروز باید بشم ساک ب دست :n02::n02:
اصلا سخت نگیرید بچه ها
یادتون باشه که همه با همیم
همه وضعیت شما رو دارن
هیچکس سرتر و برتر نیست :n39:

همه بچه های غرب پرچمشون بالاس.سربازیم عشق و حال میکنیم

mani6606
18-02-2015, 18:35
سلام
مراحل گرفتن معافیت پزشکی چیه؟ چقدر طول میکشه؟ خیلی سخت میگیرن؟
من دیروز اول از همه رفتم نظام وظیفه (کرمانشاه) اونجا رییسشون تا جایی که تونست مسخرم کرد و گفت کاری از دست ما بر نمیاد همه باید سربازی برن .
چند تا مشکل پزشکی دارم : 1- سابقه عمل جراحی روی سر (تومور) 2- افتادگی دریچه میترال قلب(خفیف) 3-زانوی ضربدری(خفیف) :n30:

به نظرتون میتونم معافیت بگیرم؟

شما به حرف اين بنده خدا اهميت نده ، همه هم حق دارند در صورت مشكل پزشكى براى معافيت اقدام كنند
ابتدا شما دفترچه رو بگيريد و يك برگ دارد كه در قسمت اول ان محل واكسن است كه بايد توسط مركزى كه واكسنيسيون ميشيد مهر و امضا شود سپس در بخش دوم مربوط به معاينه پزشكى است يك ليسنى است كه پزشك تك تك بيمارى ها را از شما سوال مي كند و علامت مي زند شما انجا بيمارى هاتون رو به پزشك بگيد در صورت صلاحديد او شما را به كميسيون معرفى ميكند بعد از معاينه شما با ندارك لازم ، در سامانه پليس +١٠ اطلاعاتون را ثبت كنيد سپس يك نامه براى حضور در كميسيون براى شما ارسال مي گردد ، به نظر من معافيت از رزم رو شانس داريد

Sent from my iPad mini 2 using Tapatalk

shoaee
18-02-2015, 18:39
دوستان من یک بار درخواست تمدید کردم موافقت شد بعدش درخواست تعجیل دادم ، پلیس +10 بهم یه پرینت از برگ اعزام داد و روش مهر زد ، ولی خوب برگ اعزام اصلی نیستش (یعنی آبی نیست) پادگان این پرینت رو قبول میکنن ؟!

altair
18-02-2015, 18:55
معمولا هر گروهان که زمان ما 200 نفره بودش یه سرویس بهداشتی داره که حدود 5 نفر مسئول نظافتش میشن که اونم رندوم هستش ولی یه راهی داره اونم اینه که شما مسئول غذا بشی تا منطقه نظافت نداشته باشی و نگهبانی هم ندی:n02:
ته دیگ هم که مقدارش محدود هستش رو می تونی برای خودت برداری:n19:
اگه روزای اول فرمانده چشمش شما رو بگیره احتمالا ارشد شدن هم زیاده که از خیلی چیزا معافه:n09:
البته من آخر خدمتم ارشد شدم که باعث شد از خیلی از تنبیهات افسر نگهبان های عقده ای و به درد نخور جون سالم به در ببرم:n20:
به هر حال بین درجه داران ارتشی آدم مزخرف زیاد پیدا میشه و البته انسان های شریف و با شخصیت هم هست ولی کم!
در عوض در مورد افسران دانشکده ای اوضاع بر عکسه و اکثرا افراد متشخص و با ایمانی هستند:n40:
چی کار کنم چشمش منو بگیره؟:n02: آخه من از دوستام شنیده بودم که اگه تو روزای اول زیاد تو چشم باشی مثلا سر صف بگن کی خطش بهتره؟ کی با این چیز با اون چیز اشناست؟ بعدا هر چی جا به جایی حمل وسایل و هر چیز دیگه ای که باشه فورا تورو صدا میزنه و نفس راحت نمی کشی و بیشتر نقش حمال رو به عهده خواهی داشت :n14: ...
کمی گیج شدم:n13:

taktaaz1
18-02-2015, 19:12
خیلی مسخرست که معاف از رزم ها هم مثل سربازای معمولی هست وضعیتشون...
به معاف از رزم های اعصاب و روان اسلحه میدن یا نه؟
روز اول که رفتم میتونم با بهداری پادگان وقت دکتر بگیرم؟

romass100
18-02-2015, 19:27

یه جوری میگین اسلحه میدن انگار اسلحه ازدهای هفت سره! :n04:

اسلحه که چیزه خاصی نیست وقتی خالی باشه.فقط 4.5 کیلو بار بهتون اضافه میشه.همین.:n02::n02:

mani6606
18-02-2015, 19:28
خیلی مسخرست که معاف از رزم ها هم مثل سربازای معمولی هست وضعیتشون...
روز اول که رفتم میتونم با بهداری پادگان وقت دکتر بگیرم؟

ديگه خدمت كه ميگن اينه، يعني در خدمت خيلي چيزها شايد براي شما ناخوشايند باشه اما مجبور هستيد كه اطاعت كنيد در ضمن اين رو همواره به ياد داشته باشيد كه سرپيچى از دستور خلاف حساب ميشه، حالا اينكه به معافيتهاى اعصاب و روان اسلحه ميدن يا نه به نظر فرمانده يگان بستگى داره اما شما در اموزشى فقط در ميدان تير از كاربرد حقيقى اسلحه استفاده مي كنيد در طول مدت اموزشى با اسلحه بيشتر تمرين رژه خواهيد داشت نگهبان هم تنها سلاح سازمانيش سرنيره است كه اون رو هم صيقل دادن و تيزي نداره، در روزهاي اول كه فكر نكنم اجازه بدن به بهداري برويد براي رفتن به بهداري شما مكلف هستيد كه از فرمانده يگان اجازه داشته باشيد يعني هر يگان يك دفنر بهداي داره كه بايد منشى يگان نام شما را در ان وارد كند سپس بعد از امضا فرمانده يگان مي تونيد به بهداري برويد

taktaaz1
18-02-2015, 19:36
یه جوری میگین اسلحه میدن انگار اسلحه ازدهای هفت سره! :n04:

اسلحه که چیزه خاصی نیست وقتی خالی باشه.فقط 4.5 کیلو بار بهتون اضافه میشه.همین.:n02::n02:

به هر حال حتما تفاوتی بین من و شما بوده که معاف از رزم شدم

taktaaz1
18-02-2015, 19:39
ديگه خدمت كه ميگن اينه، يعني در خدمت خيلي چيزها شايد براي شما ناخوشايند باشه اما مجبور هستيد كه اطاعت كنيد در ضمن اين رو همواره به ياد داشته باشيد كه سرپيچى از دستور خلاف حساب ميشه، حالا اينكه به معافيتهاى اعصاب و روان اسلحه ميدن يا نه به نظر فرمانده يگان بستگى داره اما شما در اموزشى فقط در ميدان تير از كاربرد حقيقى اسلحه استفاده مي كنيد در طول مدت اموزشى با اسلحه بيشتر تمرين رژه خواهيد داشت نگهبان هم تنها سلاح سازمانيش سرنيره است كه اون رو هم صيقل دادن و تيزي نداره، در روزهاي اول كه فكر نكنم اجازه بدن به بهداري برويد براي رفتن به بهداري شما مكلف هستيد كه از فرمانده يگان اجازه داشته باشيد يعني هر يگان يك دفنر بهداي داره كه بايد منشى يگان نام شما را در ان وارد كند سپس بعد از امضا فرمانده يگان مي تونيد به بهداري برويد

ممنون بابت پاسخگویی
یک سوال دیگه، اینکه میدان تیر هم دست فرماندست که اجازه بده یا نه، معاف از رزم ها رو نمیبرن؟

mani6606
18-02-2015, 19:44
ممنون بابت پاسخگویی
یک سوال دیگه، اینکه میدان تیر هم دست فرماندست که اجازه بده یا نه، معاف از رزم ها رو نمیبرن؟

معاف از زرم در خدمت معنى نداره يعنى به شما ميگن كه معاف از رزم براى دوران جنگه الان در زمان صلح هستيم، اما گفتم كه همه چى به خصوص در مورد افراد با مشكلات اعصاب و روان دست فرمانده است.

Mani_Asi2008
18-02-2015, 20:10
رفقای اعزامی به 01همگی ساک هارو ببندیم که شنبه 6صب باید اونجا باشیم :) خدا به دادمون برسه :دی

romass100
18-02-2015, 20:10
به هر حال حتما تفاوتی بین من و شما بوده که معاف از رزم شدم
اینو من میفهمم،اما اونان که نمیفهمن.:n02:

اگه شعور داشتن بین کسی که چهار سال زحمت کشیده و درس خونده با اونی که نخونده توی درجه یه فرقی میذ
اشتن! :n03:

siavashshahin
18-02-2015, 20:51
توی ارتش اگه درجه مون گروهبان بشه آسایشگاهمون با دیپلم به پایین یکی میشه؟

Doctor Splinter
18-02-2015, 21:23
چی کار کنم چشمش منو بگیره؟:n02: آخه من از دوستام شنیده بودم که اگه تو روزای اول زیاد تو چشم باشی مثلا سر صف بگن کی خطش بهتره؟ کی با این چیز با اون چیز اشناست؟ بعدا هر چی جا به جایی حمل وسایل و هر چیز دیگه ای که باشه فورا تورو صدا میزنه و نفس راحت نمی کشی و بیشتر نقش حمال رو به عهده خواهی داشت :n14: ...
کمی گیج شدم:n13:
روز اول که هنوز آموزش و کلاس شروع نشده ساکت و آرام باشید چون حمالی های زیادی در اون روز انتظار عده ای رو میکشه:n02:
فرمانده هان معمولا از کسانی که مودب باشن و ظاهر تمیز و آراسته و پوتین براق و اتکت و آرم و علائم هم شکیل چسبانده باشن و البته قیافشون هم مثبت باشه خوششون میاد و پستهایی مثل منشی گری و ارشد یگان و دژبان گروهان رو به اونا می سپارن:n25:

imanparsa
18-02-2015, 21:40
سلام
خواهش میکنمم دوستانی که اطلاع دقیق از قوانین جدید دارن راهنمایی کنن
بنده سال ۹۰ با مدرک فوق دیپلم از شهر اهواز ۸ماه خدمت کردم
۲ ماهش سپاه خاتمی یزد آموزشی بود باقیشم یگان خدمتی سپاه توی اهواز.
بعد لیسانس قبول شدم و تسویه حساب گرفتم.
الان درسم تمام شده و میگم مجدد باید دفترچه پست کنم.
==>سوالم اینه که اگر مجدد دفترچه پست کنم بدون گرفتن پذیرش سپاه میوفتم ؟؟؟؟
و آیا همون یگان خدمتی قبلی هستم ؟؟؟؟؟

Enkidu007
18-02-2015, 22:30
سلام من شنبه 6 صبح باید جوادنیا قزوین باشم، وزارت دفاع. مدرکم هم فوق لیسانسه. شنیدم هتله نه؟

Enkidu007
18-02-2015, 22:39
معمولا بدين صورته كه شما پس از ثبت هر گونه درخواستى در مورد خدمت در سامانه پليس +١٠ كدى به شما اختصاص داده مي شود

یه اپلیکیشن هم تو سایت نظام وظیفه هست کد سخا میده اما حواستون باشه هر پیامی که براتون میفرسته 400 تومن پولشه.

mf.designing
18-02-2015, 23:16
خیلی ممنون.:n11:چیکار کنیم گروهان1 نیفتیم بنظرت ؟مگه دست ماست؟

خواهش. حقیقتش من خودم وقتی میرفتم خدمت هیچی نمیدونستم ، کسی هم کمکم نکرد یا چیزی یادآوری نکرد واس همین کمی به مشکل خوردم. حالام خوشحال میشم به دوستان کمک کنم :n16:
در مورد اینکه چطور نیفتین یه گروهان خاص تقریبی هستش اما روند برا ما اینطوری بود که مارو 3 تا صف کردن بعد از هر صف به ترتیب نفر به نفر جدا کردن و جلوی ستاد 6 تا صف ساختن به ترتیب گروهان ! اونجا یطوری وایسا که بیفتی گروهان 4 یا 2 ! اگم نشد و رفتی صف اول اصلا نترس کمی زرنگ بازی در بیاری برو سریع تو صف دیگه ! :دی

آره اگه کاری بگن باید بکنی اما برا ما در مورد توالت اینجوری بود که مسئل تعیین کردن براش ! که از اول تا آخر گردن 3 4 نفر از بچه ها بود ! :دی

یه توصیه کلی بکنم که نه زیاد تو چش باشید که هی بگن بیا بیرون از صف و نه اونقدر جیم بشید که تابلو بشه ! یجائی همون وسطا قاطی بقیه بشید :n01:
در مورد قبول مسئولیت ها هم بهترینش منشی هستش ! بعد اگه مجبور شدید مسئولیت بگیرید مسئول نانی چیزی بشید !

ah rad
19-02-2015, 00:20
مالک اشتر اراک شنبه 6صبح :n02:
نبود کسی؟تنها برم

imanparsa
19-02-2015, 00:24
سلام

Bensonw3x
19-02-2015, 00:57
24 ماه خدمت کردم - 4 ماه کارتم نیومده - بعد این کادریای ^%$^% ـه 5 دقیقه صبحونشون دیر میشد اضاف میخواستن برام بزنن ! حالا الان تکلیفه من چیه رفتم پلیس + 10 میگن صادر نشده ... یعنی الان باید پاشم برم خرم آباد بگم اقا چرا نمیفرستید ؟ اَی خدا...

mojtaba_1993
19-02-2015, 01:13
سلام دوستایی که 2 اسفند اعزامین کچل کردین؟؟؟من ظهری رفتم آرایشگاه.با نمره4 زد:n28::n28::n02: شبیه سیب زمینی شدم:n14::n02:
ازین به بعد حداقل با 8 میگم بزنه بابا رسمی کچل شدم که:n27::n28:
تو یگان باید با چه نمره ای بزنیم؟کسی میدونه؟

Majid393
19-02-2015, 01:32
سلام

آموزشی تموم! مالک اشتر اراک بودم اعزامی 10/3 از خرم آباد. دیروز ترخیص شدم یعنی 11/29.
بیشتر بچه ها مخصوصا لرستانیها افتادن کرمان. خدا بخیر کنه . . . . .
من مستثنیات داشتم افتادم لرستان. . . . .

هرکی سوالی داره بپرسه .. .. .. . . .

MICHAEL SCOFIELD
19-02-2015, 01:35
من که دیگه فردا میرم یه سری خرید می کنم تا بار و بندیلو ببندم شنبه برم
جمعه هم کچل می کنم
فکر این که دو سال باید ساعت 4 صبح بیدار شم داره بیچارم می کنه :n30:
منم که خوابم زیــــــــــــاد..
با این که بهترین جای ممکن افتادم و 5 ماه کسری دارم بازم ناراحتم و اصلا حس خوبی ندارم
خدا بهمون صبر بده تا این روزای سخت رو بتونیم تحمل کنیم :n28:
به هر کی گفتم دارم میرم سربازی بلا استثنا گفت ...نت پارس :n18:

Bensonw3x
19-02-2015, 01:46
به هر کی گفتم دارم میرم سربازی بلا استثنا گفت ...نت پارس :n18:

زیر دیپلم باشی تو خدمت ، تغریبا میتونم بهت بگم یه گوشته متحرکی.

Enkidu007
19-02-2015, 01:49
کسی از وزارت دفاع خبری نداره چه جوریه؟ من از جمعه هفته پیش کچل کردم عادت کنم.

cronus
19-02-2015, 02:15
سلام دوستایی که 2 اسفند اعزامین کچل کردین؟؟؟من ظهری رفتم آرایشگاه.با نمره4 زد:n28::n28::n02: شبیه سیب زمینی شدم:n14::n02:
سلام مجتبی جان من جمعه میرم با نمره 4 کچل کنم :n28:

mf.designing
19-02-2015, 02:30

تو عجب شیر برا مو به ما زیاد گیر میدادن ! باید با 2 بزنی ! (البته بستگی به پر پشت بودن موها هم داره :دی) اونائی هم که نزده بودن بردن همونجا زدن با شرایط بسیار بهداشتی !! :دی
تو یگان هم بسته به درجست ! مثلا به ما که افسر بودیم میگفتن بالاش 16نهایت اما بغلاش نهایت 8 اینا ! گروهبانها هم بالاش 8 بغلا 4 ! و سرباز صفرها هم که موها هم صفر !

mojtaba_1993
19-02-2015, 09:48
سلام مجتبی جان من جمعه میرم با نمره 4 کچل کنم :n28:
سلام داداش.آره برو:n02: تا حالا اینقد آدم مسخرم نکرده بود:n14::n02: حالا کچل میکنی میبینی:n09:

coolboy654
19-02-2015, 09:54
اى اونايى ک کچل کردين
اى اونايى که ساک رو بستين
ميگن شب اول اشک خيليا در اومده
ضجه بززززززززن....:-D

mojtaba_1993
19-02-2015, 09:54
تو عجب شیر برا مو به ما زیاد گیر میدادن ! باید با 2 بزنی ! (البته بستگی به پر پشت بودن موها هم داره :دی) اونائی هم که نزده بودن بردن همونجا زدن با شرایط بسیار بهداشتی !! :دی
تو یگان هم بسته به درجست ! مثلا به ما که افسر بودیم میگفتن بالاش 16نهایت اما بغلاش نهایت 8 اینا ! گروهبانها هم بالاش 8 بغلا 4 ! و سرباز صفرها هم که موها هم صفر !
یاشا داداش:n12:
خیلی زشت میشه آدم بابا.تو خونه هم با کلاه میگردم:n02::n28:
تو آموزشی چکار راحتی هست که بهمون محول کنن دیگه زیاد کاریمون نداشته باشن؟مسئول توزیع غذایی چیزی..؟:n24:

merkavai
19-02-2015, 09:56
احتمالا نامه موافقت با تمدیدم شنبه یا یکشنبه میاد. یکی در روز دیر رفتن مسأله دار نیست؟

new2012user
19-02-2015, 09:56
دوستان روز اول با چه لباسی میرین ؟
میشه کلاه سرتون بزارید تو راه کچلی تون معلوم نباشه ؟

mojtaba_1993
19-02-2015, 09:57
اى اونايى ک کچل کردين
من اینقد درمورد آموزشی تحقیق و پرس و جو کردم که همه کارایی که میکنن جلو چشمه:n09:
سعی میکنم خودمو آماده کنم واسه هر شرایطی:n28:
توهم انرژی مثبت بده داداش:n32::n24:

mojtaba_1993
19-02-2015, 10:01
دوستان روز اول با چه لباسی میرین ؟
میشه کلاه سرتون بزارید تو راه کچلی تون معلوم نباشه ؟
سلام داداش..من که حتما کلاه میزارم:n26:مگه میشه بی کلاه رفت بیرون؟انگار مثلا بگی با شرت بریم بیرون :n02: تا این حد یعنی:n02:

mbaded
19-02-2015, 10:08
رفقای اعزامی به 01همگی ساک هارو ببندیم که شنبه 6صب باید اونجا باشیم :) خدا به دادمون برسه :دی

سلام تو برگه من زده 7 صب اونجا باشم :| چجوریاست؟ بلاخره کی بریم

دوستانی که اطلاع دارن اونجا روز اول ولمون میکنن یا نگه میدارن خیلی مهمه برام ممنون...

mbaded
19-02-2015, 10:09
سلام داداش..من که حتما کلاه میزارم:n26:مگه میشه بی کلاه رفت بیرون؟انگار مثلا بگی با شرت بریم بیرون :n02: تا این حد یعنی:n02:

دوست عزیز همه مثل خودت هستن اصلا خجالت نکش میگزره منم حس بدی دارم ولی خوب همه کچلو آشخوریم دست آخر:n14:

shoaee
19-02-2015, 10:14
آقا روز اول که میخوایم بریم بدجوری سرد میشه ، بعد از مرخصی لباس کچل کنیم فکر کنم بهتر باشه نظر شما چیه؟

برگ اعزام بصورت سیاه سفید پرینت شده باشه (با مهر +10) تو پادگان مشکلی پیش میاد ؟؟ برگ سبز و آبی منظورمه هر دو پرینت شده هست !

kolahesiah
19-02-2015, 10:21
روز اول با چه لباسی بریم بچه ها ؟
هنوز نزدم موهامو !!!:n03:

shoaee
19-02-2015, 10:26
روز اول با چه لباسی بریم بچه ها ؟
هنوز نزدم موهامو !!!:n03:
با لباس گرم و کهنه ! :n06:

coolboy654
19-02-2015, 10:32
من اینقد درمورد آموزشی تحقیق و پرس و جو کردم که همه کارایی که میکنن جلو چشمه:n09:
سعی میکنم خودمو آماده کنم واسه هر شرایطی:n28:
توهم انرژی مثبت بده داداش:n32::n24:
واسه خنده ميگم اينارو ;)
باحالن, با صداى آهنگران بخونيشون :)))

coolboy654
19-02-2015, 10:37
حالا من يه سوال بپرسم نخندينن,
بغل موزر يه چيزى هس که دنده ميخوره, اونه شماره 4?
يا ازين شونه هاس که ميذارن روش?
فردا که تعطيله سلمونيا, خودم باس بزنم
تا اين سن نه کچل کردم نه ديدم که کچل کنن:)))

hassanshaikhi
19-02-2015, 11:03
من دیشب زنده از سیرجان برگشتم:n05: کسی سوال چیزی در مورد اونجا داشت پخ بفرسته تا راهنماییش کنم.

white boy
19-02-2015, 11:09
:n08:
2 ماه بعد خودم این داستان ها رو دارم :n04::n34::n33:

behnam_roli
19-02-2015, 11:49
اى اونايى ک کچل کردين
داداش اشکمو درآوردی :n28: چراغا رو خاموش کن :n28:

با خود موزر میشه صفر
با اون دنده کناریش میشه 2
با شونه روی موزر میشه 4
من رفتم اینارو از سلمونی که میرفتم پرسیدم... یه خداحافظی هم کردم و گفتم مدت زیادی نمیبینمت :n09:

mf.designing
19-02-2015, 12:24
یاشا داداش:n12:
خیلی زشت میشه آدم بابا.تو خونه هم با کلاه میگردم:n02::n28:
تو آموزشی چکار راحتی هست که بهمون محول کنن دیگه زیاد کاریمون نداشته باشن؟مسئول توزیع غذایی چیزی..؟:n24:

والا منم اون موقع تو خونه و تو عید با کلاه گشتم ! :دی
راحت از اون دیدی که میگی کارت نداشته باشن نه نیست :دی چون حتی منشی هم سر کلاسها ، میدان رژه ، تیراندازی و... میاد ! فقط بعضی مسئولیت ها نگهبانی ندارن یا مرخصی هر هفته اول اونارو مینویسن ! منشی بعضی وقتهام میشه رژه و اینا نیاد و بمونه آسایشگاه مثلا کارای آمار و اینارو انجام بده و...

spartaqus
19-02-2015, 12:59
داداش اشکمو درآوردی :n28: چراغا رو خاموش کن :n28:

با خود موزر میشه صفر
با اون دنده کناریش میشه 2
با شونه روی موزر میشه 4
من رفتم اینارو از سلمونی که میرفتم پرسیدم... یه خداحافظی هم کردم و گفتم مدت زیادی نمیبینمت :n09:

یعنی اون قسمت چپی رو بیاریم پایین بعد نگه داریم میشه 2 ؟؟؟
من یک شونه شماره 1 دارم اینجوری میشه 3 ؟؟

shoaee
19-02-2015, 13:09
دوستانی که پدافند سمنان بودند تو آسایشگاه وقت خاموشی میذارن شلوار اسپرت معمولی بپوشیم ؟؟ تیشرت یا بلوز غیر نظامی چی ؟ یکی از دوستان میگفت در حد عرف باشه، نمیدنم این جوری میذارن یا نه !

behnam_roli
19-02-2015, 13:13
یعنی اون قسمت چپی رو بیاریم پایین بعد نگه داریم میشه 2 ؟؟؟
من یک شونه شماره 1 دارم اینجوری میشه 3 ؟؟

آره با اون گرفتن اون قسمت کناری میشه 2

احتمالا باید جمع بشه شماره هاش و میشه شماره 3

Bensonw3x
19-02-2015, 13:50
این مطلبو من خودم موقعی که از آموزشیم تموم شده بودم گفتم کنجکاو زیاد هست : دی

به زبون خیلی ساده و خودمونی از سیر تا پیاز خدمت سربازی ( اموزشی ) واستون بگم هم سختیرین شرایط رو و هم اسون ترینش !

خوب داستانو از این جا واستون شروع میکنم که شما همه چیزو ردیف کردین و برگه اعزام به خدمت ( برگه ابی رنگ البته اطراف برگه ابی رنگه) گرفتین و به شما گفته شده فلان تاریخ اعزام هستید و ساعت 6:00 صبح باید میدان سپاه شهرتون ( حالا میتونه جای دیگه باشه تو هر شهر دیگه اینی که گفتم تو تهران هستش ) خب با برگه اعزام به خدمت همه سربازان خدمت در یه جا نشسته اند تا یک شخصی بیاد بگه اونایی که مثلا 06 کرمانن برن برگه اعزام رو تحویل ما بدن بعد از اینکه شما برگه رو به انها میدین اونا هم یه برگه هاویه اینکه شما اومدین و میتونید با اون برگه به ترمینال برید و سوار اتوبوس بشید و سربازای مثل شما عازم همون منظقه همه با هم داخل اتوبوس راهیه اونجا میشید ( که البته بهتون میگن برگه سبز و برگه واکسن رو به پادگانتون ببرید) خوب الان حول شدین که چه وسایلی با خودتون ببرید ! لطفا ساکتون تا خر خره پر نکنید از بیسکویت و چیپس و پفک ! با خودتون بوفه رو نبرید اونجا اونجا خودش بوفه داره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خوب من میخوام وسایلی که خیلی ضروری هستش رو بهتون بگم که چه چیزایی ببرین خیالتون راحت همینا بسه ! :

1. لیوان پلاستیکی یا استیلی اگه استیلی میخواین ببرین از این دسته داراش ببیرن چون اگه چایی بهتون بدهند داغه با اولین تماس با دسستتون میسوزه و لیوان پرت میشه اینور اونور !

2.بشقاب پلاستیکی یا استیلی ترجیحا پلاستیکی

3. قاشق چنگال استیل

4.اونجا خرما
خشک دوپینگ حساب میشه حتما با خودتون ببرید ! مغزیجات : پسته گردو بادوم.... ور ندارین 10 کیلو پر کنید به اندازه باشه نترسید اونجا از گشنگی نمیمیرید ور نداره 100 تا ساق طلایی بزارید

5. دستمال کاغذی جیبی حتما لازم میشه , مشمبا فیریزه هم 10-12 تا ببرید خیلی ضروری !

6. گت شلوار ( نزدیکه 20 سانت کش رو ببرید به هم گره بزنید , برای جمع کردن پاچه ی شلوار ازش استفاده میشه اگه دقت کرده باشین پای سربازیای دیگرو متوجه خواهید شده چی میگم)

7.وسایلی اعم از شامپو , صابون , تاید, مسواک, ... نبرید چون اونجا بهتون میدن !

8.قرص های مهم مثل سرماخوردگی , ژلوفن , خشکن .... ببرید

9. قفل کمد و یه قفل مغزی برای کیسه انفرادی )

9. پول نقد نزدیکه 30-40 هزار ببرید به خاطر اینکه اونجا چلو کبابی یا مغازه ویتامینه نداره که 4-5 هزار بدین بابت یه چی , میرید اونجا بوفه فوقش یه کیک سندیس میخوید میشه 1500 تومان

کلمه ای به نام : استحقاقی وجود داره که وقتی برید اونجا بهتون باید بدن که شامل یه کیsه کرم رنگ بلند که اگه باز توجه کرده باشین دست سربازا متوجه خواهید شد , که داخل اون صابون , واکس ,

شرت , شامپو , مسواک ... , و هر وسیله ای که ضروری باشه بهتون میدن که بازم این اسم داره که بهش میگن جدول 21 ( که منظورش همون 21 وسیله ضروریه سربازه )

خوب وسیله هایی که بهتون گفتم رو داخل ساک کنید حالا هی من میگم وسایل اضافی نبرید اونجا له و لورده میشه شما گوش نکنید |:

خوب الان دارید فکر میکنید که پس لباس سربازی کی میدن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](126).gif اگه پادگانتون تو شهر خودتون باشه که بحثش جدا میشه به کل ( مثل من ) یعنی از میدان سپاه یه راست میری پادگان بدون هیچ وسیله ای فقط برگه اعزام به خدمت رو بهشون میدی اونجا بهت لباس پباس میدن یرخی ! یعنی بهت نیمیگن چه سایزی هستی همینجور ریختن رو زمین میگن ور دار بهت مرخصی میدم برو سایز کن خودت !......

رسیدیم سره اصل مطلب داستان خودم ( که همون بدترین شرایطی که بهتون گفتمه ! البته شاید , ولی اسون ترینیش هم بهتن میگم چون خدا رو شکر گروهان ما عوض شد رفت یه گروهان اروم تر ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]معنی گروهان و گردان و همه اینا رو میگم الان واستون

شروع داستان

خب الان دارم با یه برگه سبز و یه یه ساک شخصی و لباس به تن به پادگان میرم ببینم چی به چیه ! میرسم دمه پادگان چند تا اش خور جلو پادگان وایسادن ( دژبان) برگرو نشون میدی بهت میگه برو فلان جا وایسا برا بازدید بدنی

حول نشید تنها شما نیستید میان شما رو میگردن البته گشتنه اونا به درده خودشون میخوره شما هرچی بخواین رد کنید میتونید رد کنید اونا صرفا به خاطر اینکه بگن ماهم داریم میگردیما بیکار نیستیم ولی سره این حرفه من یهو گوپی پوشی ورندارید ببرید چون نه وقت استفاده ازشو دارین ( البته اگه تخ کردی ببری شب موقع خواب میشه ازش فیض برد ) ولی هیچ وقت رسیک نکنید دارید میرید خدمت نه به فکر دوست دخترت باش نه پدر مادرت ! چون به غیر افسردگی دلتنگی هیچی نداره اومدیم برای : زندگی در شرایط سخت !

خب الان گشتن مارو چیکار کنیم ؟ هیچی الاف وایمیسیم تا یکی بیاد مارو ببره یه جا بگه گروهان و گردان شما اینجاست ! ( گروهان و گردان : اگه یادتون باشه تو مدرسه که بودیم وقتی میخواستن
گروه بندی کنن میگفتن 3/4 یا 1/5 کامپیوتر یا مثلا حسابداری ! اینا روشون نشده بیان اینجوری بگن اومدن گفتن به جای 3/4 بیایم بگیم گروهان گردان ! گروهان میشه عدد 3 گردان میشه 4 مثلا یه نمونه : گروهان 3 گردان 4 که به جای عدد 4 در گردان اسم یک شهیدو میزارن که به صورت کامل اگه بخوای به یکی بگی من کجام میگی : من چهاره ابوذرم !

خب الان وارد گروهان شدین بعدش یه نفر اونجا وایساده میگه بنده کلاه لباست با اورت رو باز کن ! حل نشوید اگر نتواستید از یکی کمک بگیرید بعدش همه شما رو وارد یه اسایشگاه میکنن ) هر گروهانی 2 تا اسایشگاه یا همون خوابگاه داره )یهو 50-60- تا تخت رو میبینید به خودتون میگید من باید برم رو اینا بخوابم یعنی ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]( از غیب الهام میشه شرت کرم) بعد از اینکه وارد شدین ازتون اسم میخوان وارد یه صفحه میکنن میشنی منتظره فرمانده گروهان ( همون معلم مدرسه خودمون) یا کمک مربی ( همون مبسر خودمون که 70 درصد خدمتت بستگی داره به اینا که باهت چطوری تا کنن ! ) به فکر خایه مالی نباشین تا پرتی نداشته باشین هیچی نمیشن یعنی اون پارتیتون باید تو همون پادگان باشه نه از یه جا دیگه ! اندر استند ؟ بیخیاله کلمه اخرشو بیا پایین

خب بعدش بهتون استحقاقی میدن که اون بالا گفتم ,که مهمترینش دو عدد پتو با دو عدد ملافه می باشد برای انکارد تخت حل نشوید فرمانهده گروهان بهتون یاد میده انکارد تخت رو ! یه چهار بند فانوسقه هم هست که باید رو لباستون باشه که بهتون میده

خب بعد از اینکه تختتون رو براتوت انتخاب کردن ( میتونید 3-4 دقیقه بعد به صورت زیرکانه به یکی بگید باهاتون جاشو عوض کنه ( احتیاط کنید جلو مبسرا این کارو نکنید بزارید ابا از اسیاب بیافته بعد |:
خب الان بازم یه خوره گیجین اشکال نداره همش 10 روزه اولشه قفل رو به کمد بزنید پیچ ها رو با یه چیزی ببندید قاشقی چیزی از تخت بقلی اگه بست بگو با چی بستی به منم بده البته با لحن رفاقتی ( الکی ) داش داش کنید الکی

تختتون رو انکارد کنید , عیب نداره میدونم ریدین دفعه اوله بعدش سعی کنید حتما یاد بگیرین چون از چیزی ساده ای که میتونن از شما اشکال بگیرن همین انکارد تخته ! خوب الان وقته زجر دادن شماست که بهتون بفهمونن که اینجا حساب کتاب داره مبسر یا همون کمک مربی میاد میگه به خط شید 6نفر یا 9 نفر یا 12 نفره میگه پشت سرش وایسین همه ادا اصولاشه اولش بهتون یاد میده که مثلا از جلو نظام چطوریه که سری بعد نتوسنی بری همرو تنبیه کنه ( مانور بده ) ارتش دیگه تنبیه برای همه تشویق برای یکی ! چه قانونه چیز شری |:

خب الان مبسر قاطی کرده میگه هری بیرون ببینم : از جلو نظام ! خبر داد ! بشین پاشوو بشین پاشو بشین پاشو .......... همیشه تو گروهانتون چند تا بگایی هست که به خاطه اونا تنبیه بشید چه بچه ساکت باشی چه شر تنبیه میشدید خیالتون راحت ! خب داشتم میگفتم : بشین پاشو ( الان پاهات داره میترکه ) یه روش بهت میگم که از زیره این بشین پاشو رد بشی بری ! وقتی شما رو به خط میکنن سری اول سعی کنید برید انتهای صف سمت راست وایسید ببینید کمک مربی تون سوی چشش بیشتر کجاس ! چون همیشه اگه توجه کنید انا به وسط مایل به چه خیره میشن خیلی کم انیور اونرو نگاه میکنن خب بعد از اینکه خط چش رو پیدا کردین حینه اینکه میگه بشینید باز به صورتش نگاه کنید که شما اون لحظه نبینه ! وقتی به سمت پایین رفتین کامل نشینید یعنی اینکه باسن مبارک رو تا ته نچسبونید به پشت پاتون حالت نیم خیز بشید تا فرمان برپا سریع بیاید بالا میبینید که اصلا فشار تقریبا به جایی نمیرسه ! بچه مثبت بازی در نیارین بگید من الان همرو درست میرم هیچیم نمیشه الان حالیت بزا برسه به 20 تا بشین پاشو پشت سرهم متوجه میشی و راهشو خودت پیدا میکنی ! خب الانه که بعضی ها به فکر فرار میافتن ! ببین دکتر این دردی که الان داری احساس میکنی همیشگی نیست اینا همش خاطرست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]طاقت بیار همیشه فکر نکن تو داری درد میکشی فقط ! همه هستند !

خوب تغریبا انواع اقسام مانور ها بهتون میدن تا نفستون بگیرن روزه اول سعی میکنن تا 12-1 نصفه شب بیدار نگهتون دارن تا بهت بگن دنیا دسته کیه ( البته گفتم این نوع بدترینشه ) وسطه روز هم بهتون بعضی حرکات و حرف هایی که جلویی فرمانده باید بزنی رو بهت میگن ! از همین روزه اول باید نگهبانی داد ! حالا نه اینکه همه باید هر روز نگهبانی بدن ! 12 نفر قسمت های مختلف !
حالا نگهبانی چی هست مثلا !؟ هیچی مثه ابول وایمسی اونجایی که بهت گفتم او خوردن اشامیدن پرهیز میکنی خوابت نباید ببره ( چون تو روز باید 3 بار نگهبانی بدی اونم 2 ساعت 2 ساعت نه یه جا) حالا همه اینارو همون فرماندتون ( معلم) یاد میده

خب الان خسته و کوفته میری رو تخت خوابت میگره تا ساعت 4:30

خب الان میخوام روزه دوم رو طبق برنامه بهتون بگیم باهتون چیکار میکنن ! خب الان سر گروهبان همون کمک مربی یا همن مبسر خودمون مثل ازرائیل میاد میگه پاشو ببینم مرتیکه ( در بعضی مواقع گوسفند و غیره) برقارو میزنه میگه سریع تختتون رو انکارد کنید تا ساعت 5:15 وقت دارین حالا یه خورده عقب جلو ! بعد میاد میگه فلان اسایشگاه به خط شید اگه درست حسابی به خط نشین سرو صدا بکنید مانورتون میده انقدر بشین پاشو میده تا دیگه زر نزنن بچه ها ! اگه دیدن میخواد مانور بده بریم بقل یه تخت دستتون رو به میله بگیرید موقع بشین پاشو ! و بچه هارو تو قسمت ها

خوب صبحانه بهتون میدن ! اون بستگی به پادگان داره ه چی بدن ! مثلا به ما صبحش نون با تخم مرخ ابپز دادن حالا بگذریم ساعت 6:10 شده تغریبا یه خورده باهتون لاس میزنه سرگروهبان ( مانور)
تا معلم بیاد ( فرمانده گروهان )یه سری چیز میزه یاد بده که دیگه بری اونجا بهت میگن احتیاجی نیست من بگم خوب الان ساعت داره میشه 10 ( البته فک نکنید فرماندتون باهاتون خیلی صمیمیه یهو دیدی راس کرد زد همه رو به چیز داد ! خلاصه کلا اینا دردشون اینه که وقتی میان سر گروهای حرف نزنید با رفیقتون مگر نه مانور !

خب میخام جمع بندی کنم کلا خدمت ایناست :

مانور( سختیش همینه ) + رژه ( بهتون یاد میدن چیزه خاصی نداره ) + تیر اندازی ( یکی دوباره اولش شاید خیلی استرس داشتیه باشی , اگه میبینی نمیتونی بزنی بهشون بگو نمیتونم نترس چیزی زیاد نمیگن ) + ( یه سری موارد دیگه مثله اماده باش و اردوگاه که اونم بهتون میگن چی به جی هستش !

کلا چند تا مورد رو من بهتون میگن رعایت کنید !

فرطی نرید دنبال رفیق بازی از این حرفا دوست خوب خودشو نشون میده , هیچ وقت سعی نکنید بیاید تو چشم ! مثلا انکارده تختش بد باشه یا اینکه یه جا تر بزنی چهرت بره تو ذهنشون , وقتی به خط میشید زیاد سعی نکن جلو کمک مربی با بقلیت حرف بزنی ! , اینا دنبال بهونه هستن که نفرستنت مرخصی !

حرفو حدیث بیش از این چیزاست ! بعضی مواقع نا امید میشی میگی بزا با اولین مرخصی دیگه نرم خدمت ! ولی نمیدونی از انور عابروت تو فامیل میره اگه بفهمن , پیش پدر مادرت دیگه نمیتوی سر بالا بگیری ! همین الان اگه میخوای بری خدمت تا تهش برو اگه میخوای نری نرو ! اگه نهض ( غیبت کنی ) فراری بشی میان یهو دمه خونتون ! به این چیزاش هم فکر کن !

منم مثل خودت نا امید شده بودم خسته شده بودم ولی وقتی میخواستم برم بخوایبم یهو نگاهم به زیر تخت بالاییم میافته میبینم همه یادگاری نوشتن مثله : بیخیال میگذره ! نبود 20 روز ! .....

وقتی اینارو میبنی امید پیدا میکنی نگران نباش ! البته اینم بهت بگم که قرار بود شرایط اسونشو بگو که شما این داستان رو حالت Eazy بزار ! همین ! شانسته دیگه یهو یه جا میافتی کمک مربیش عقده ای هستش یه جا میبینی هم سن و سال خودته راحت میگیره ! اینای که گفتم برای ارتش بود سپاه و نیروی انتظامی سطحشون انوجور که شنیدم پایین تره

حرف و حدیث زیاده هر کی خاطرات خودشو رغم میزنه شاید خیلی چیزا رو جا انداخته باشم شرمنده فقط یه جمله:

امروز همان فردایی است که نگران ان بودی ! پس غم نخور که خدا همیشه با توست و این نیز بگذرد !

imanparsa
19-02-2015, 14:24
سلام

Mani_Asi2008
19-02-2015, 14:28
رفقا کسی نظری راجع ب عینک طبی تو اموزشی نداره؟

mani6606
19-02-2015, 14:31
سلام

بايد دفترچه مجدد پست كنيد ارگان قبلى يعنى سپاه هستيد و نيرو قبلى هم تغيير نمى كنه يعنى اگر نيرو زميني سپاه بوديد همون خواهيد بود اما شايد در پادگان و شهر جديد باشيد

spartaqus
19-02-2015, 14:35
9. پول نقد نزدیکه 30-40 هزار ببرید به خاطر اینکه اونجا چلو کبابی یا مغازه ویتامینه نداره که 4-5 هزار بدین بابت یه چی , میرید اونجا بوفه فوقش یه کیک سندیس میخوید میشه 1500 تومان

با تشکر از توضیحات
ولی فکر کنم انقدر پول کمه مخصوصا هفته اول خرج زیاده

Mani_Asi2008
19-02-2015, 14:36
سلام تو برگه من زده 7 صب اونجا باشم :| چجوریاست؟ بلاخره کی بریم

دوستانی که اطلاع دارن اونجا روز اول ولمون میکنن یا نگه میدارن خیلی مهمه برام ممنون...

سلام رفیق.تو برگه ای که پست برای من اورد و دورش آبیه زده 6 صب ولی اونی که از پلیس+10گرفتم زده 10صب.من خودم6میرم کارازمحکم کاری عیب نمیکنه.توام ببین برگه ای ک پست آورد چی زده.
درمورد سوال دومتم بیشتر کسایی ک قبلا رفتن میگن چندروز ول میکنن که کارای لباسا و دوخت هارو انجام بدیم حالا نمیدونم شانس ما ولمون کنن یانگه دارن.

Bensonw3x
19-02-2015, 15:10
با تشکر از توضیحات
ولی فکر کنم انقدر پول کمه مخصوصا هفته اول خرج زیاده

بستگی داره شهره خودتون باشید یا نه .... فکر کنم نوشتم.

اگه شهره خودتون باشید کافیه چون مرخصی میدن بهتون... ولی اگه بیرون شهر باشه خوب طبعا باید بیشتر باشع

Mehrshad-msv
19-02-2015, 15:51
ساعت 9 صبح اونجا باشید. قرص مولتی ویتامین و کلسیم d آمریکایی اصل یادتون نره تا 20000 بیشتر نبرید اگر دورم باشید حداقل 2-3 بار در حین اموزشی بهتون مرخصی میدن برای رسیدن به کاراتون. اتکت و عکس و این حرفا. ههوورراا!

romass100
19-02-2015, 16:11
برو بچه های نیرو زمینی؟

امروز یه مراسم بود توی اصفهان بعد فرمانده ی کل نیرو زمینی پوردستان نشسته بود یه متری من :n02:

لا مصب ذل زده بود تو چشمای منو هی میخندید :n04::n04::n31:

خلاصه دنیا خیلی کوچیکه :n33:

imanparsa
19-02-2015, 16:33
برو بچه های نیرو زمینی؟

امروز یه مراسم بود توی اصفهان بعد فرمانده ی کل نیرو زمینی پوردستان نشسته بود یه متری من :n02:

لا مصب ذل زده بود تو چشمای منو هی میخندید :n04::n04::n31:

خلاصه دنیا خیلی کوچیکه :n33:
امیر سرتیپ پوردستان
هنوز هم هیکل درشتی دارن ؟

worldm
19-02-2015, 16:39
امیر سرتیپ پوردستان

من اعزام 10/1 بودم چندروز پیش امیرپوردستان اومده بود 02
ماشالله چه هیکل ردیفی داشت همه مون توکف هیکلش توی اون سن وسالش بودیم خیلی خوش برخورد بود با تمام سربازای 6 تا گردان صف اولشون دست دد خیلی جرائت می خواست
قشنگ ترین صحنه ای بودکه ازاین دوره به یادم می مونه
دوستانی که تادوروز دیگه 02 اموزشی میرن توی وبلاگم درحال نوشتن یه مطلب خیلی کامل درمورد تجربیاتم هست که توی این دوماه بدست اوردم امیدوارم بددرتون بخوره سعی کردم همه چی روبگم تا استرس تون کمتربشه مخصوصا شهرستانی ها
اگه هم کسی سوالی داشت درخدمتم
لینک مطلب رو تا دوساعت دیگه توی امضام میذارم

romass100
19-02-2015, 16:51
امیر سرتیپ پوردستان
آره.دقیقا همون.:n02:

اومده بود مراسم چهلم سرهنگ دشتپا.:n33:

خیلی ها از فرصت استفاده یا سوء استفاده کردن و به بهونه ی دست دادن رفتند و حرفاشونو باهاش زدند.حتی یه بچه یه کوچولو پرید سمتش و یه چیزایی دره گوشش گفت و بعدش امیر بوسش کرد و تابلو بود از طرف باباش حرف زده :n39:

ice_man_sh
19-02-2015, 17:04
دوستانی که پدافند سمنان بودند تو آسایشگاه وقت خاموشی میذارن شلوار اسپرت معمولی بپوشیم ؟؟ تیشرت یا بلوز غیر نظامی چی ؟ یکی از دوستان میگفت در حد عرف باشه، نمیدنم این جوری میذارن یا نه !
عزیز ما مدیدیم تو پادگان از این برنامه ها باشه، شلوار را که به هیچ عنوان نمی تونی در بیاری، موقع خواب اجازه میدن فرنچ را در بیاری، البته باز جا به جا و مکان به مکان فرق میکنه.

در یگان کمی راحت تره، مثلا من ستاد فرماندهی شهرستان دیدم که با شلوار راحتی می خوابن ولی ما تو پاسگاهمون اجازه نمی دادیم سرباز شلوار و لباس را در بیاره (دستور بود) چون عملیاتی بود و هر لحظه ممکن بود زنگ را بزنیم تا سربازا بریزن تو جاده و...

سلام
نیروتون همونه ولی شهر و یگان میتونه متفاوت باشه.

سلام رفیق.تو برگه ای که پست برای من اورد و دورش آبیه زده 6 صب ولی اونی که از پلیس+10گرفتم زده 10صب.من خودم6میرم کارازمحکم کاری عیب نمیکنه.توام ببین برگه ای ک پست آورد چی زده.
درمورد سوال دومتم بیشتر کسایی ک قبلا رفتن میگن چندروز ول میکنن که کارای لباسا و دوخت هارو انجام بدیم حالا نمیدونم شانس ما ولمون کنن یانگه دارن.
اصولیش 7 هست، در مورد مرخصی هم گفتیم که دوره به دوره، پادگان به پادگان و نیرو به نیرو متفاوت میشه.

imanparsa
19-02-2015, 17:05
امیر پوردستان جز مقامات لشکریه رده اول نظام هستن

abbaskhani
19-02-2015, 17:37
سلام دوستان، برگشتم، آموزشیم تموم شد، ولیعصر تبریز بودم، یگانم افتاده بوشهر، استوار یکم شدم، از شانس بد افتادم بوشهر، کرمانشاه و کردستان و هرمزگانم افتادن خیلیا، اونجا رفتنی باید با لباسای نظامی برم یا شخصی؟

flourish
19-02-2015, 17:37
سلام دوستان.خواهش میکنم کسانی ک میدونن جواب بدن.من چشمام نزدیک بینه و باید عینک بزنم.تو آموزشی میذارن عینک طبی بزنیم؟موقع تیراندازی و ورزش و تمرینای عملی چطور؟خواهش میکنم جواب بدین.ممنونم

سلام دوست عزیز. نمیدونم کجا افتادی ولی من که تازه آموزشیم تو 02 ارتش تموم شده و عینکی هستم هیچ مشکلی نداشتم. موقع تیراندازی هم مشکلی نداره چون میتونی اسلحه رو یکم با فاصله بگیری و تیراندازی کنی، کی به کیه :n10:! واسه ورزش و بقیه تمرینات عملی هم مشکلی وجود نداره.
موفق باشی

new2012user
19-02-2015, 17:41
دوستان تو آموزشی موزر ، تیغ یا ژیلت میزارن ببریم یا تو این دوران میشیم شیخ پشم الدین طوسی؟

worldm
19-02-2015, 17:42
دوستان تو آموزشی موزر ، تیغ یا ژیلت میزارن ببریم یا تو این دوران میشیم شیخ پشم الدین طوسی؟

اره میتونی ببری مشکلی نداره

Mani_Asi2008
19-02-2015, 19:23
سلام دوست عزیز. نمیدونم کجا افتادی ولی من که تازه آموزشیم تو 02 ارتش تموم شده و عینکی هستم هیچ مشکلی نداشتم. موقع تیراندازی هم مشکلی نداره چون میتونی اسلحه رو یکم با فاصله بگیری و تیراندازی کنی، کی به کیه :n10:! واسه ورزش و بقیه تمرینات عملی هم مشکلی وجود نداره.
موفق باشی

سلام رفیق ممنونم بخاطر جواب.من تهران 01 افتادم ایشالا اینجاهم مثل 02مشکلی نداشته باشه واگرنه نمره تیراندازی داغون میشه :)

Mehdi_Teh021
19-02-2015, 20:12
یادش بخیر منم یه زمانی آموزشی 02 بودم
الان تو سازمان عقیدتی کل ارتش دفتر دار یه سرهنگم
تا قبل از یگان تو آموزشی بودم یه ستوان میدیدیم سریع هول میشدیم پا جفت میکردیم و با خودمون میگفتیم اوه ا وه امیر پور دستان درجش چقد بالاست :n04:
الان رفتم تو یگان تو ساختمونی که هستیم 5 تا امیر سرتیپ کلی سرهنگ هست دیگه فقط واسه امیر ها پا جفت میکنیم اصلا به سرهنگ اینجا احترام نمیذارن خود روحانی ال هاشم رئیس سازمان درجه نظامیش 21 هست که معادلش تو ارتش میشه ارتشبد
اینم یکی از خاطرات من ، کسی از دوستان یگان سازمان عقیدتی کل ارتش نیوفتاده ؟ :n39:

Soroush-S
19-02-2015, 20:26
یادش بخیر منم یه زمانی آموزشی 02 بودم
الان تو سازمان عقیدتی کل ارتش دفتر دار یه سرهنگم
تا قبل از یگان تو آموزشی بودم یه ستوان میدیدیم سریع هول میشدیم پا جفت میکردیم و با خودمون میگفتیم اوه ا وه امیر پور دستان درجش چقد بالاست :n04:
الان رفتم تو یگان تو ساختمونی که هستیم 5 تا امیر سرتیپ کلی سرهنگ هست دیگه فقط واسه امیر ها پا جفت میکنیم اصلا به سرهنگ اینجا احترام نمیذارن خود روحانی ال هاشم رئیس سازمان درجه نظامیش 21 هست که معادلش تو ارتش میشه ارتشبد
اینم یکی از خاطرات من ، کسی از دوستان یگان سازمان عقیدتی کل ارتش نیوفتاده ؟ :n39:

عقیدتی که پارتی میخواد:n02: من رکن سه هستم:n01: درجت چیه؟

javadbaki
19-02-2015, 20:30
بچه ها من جواد بیکی از یزد اعزامی یک تیر93 ام و در نیروی زمینی ارتش خدمت میکنم به نظرتون دفترچه بیمه نیروهای مسلح عمل لیزیک را قبول میکنه هزینه اش را یا نه؟؟؟/اگر قبول میکنه چند درصدش را قبول میکنه؟؟

h-blade
19-02-2015, 21:09
دوستان پدافند سمنان وقتی روز اول برای لباس و سایر موارد بهتون مرخصی دادن درست اون موقعی که میگن برگردین پادگان و غیبت نکنین که غرامتش خیلی سخته.......

به علاوه روز اول سختی زیاد داره یه 6 7 ساعتی برای 4 تا کار مزخرف که کلا 20 دقیقه طول میکشه الافین و علاوه بر اینها روز اول به شدت فضا زهر چشم گیریه....

smhsh121
19-02-2015, 21:17
دوستان پدافند سمنان وقتی روز اول برای لباس و سایر موارد بهتون مرخصی دادن درست اون موقعی که میگن برگردین پادگان و غیبت نکنین که غرامتش خیلی سخته.......

به علاوه روز اول سختی زیاد داره یه 6 7 ساعتی برای 4 تا کار مزخرف که کلا 20 دقیقه طول میکشه الافین و علاوه بر اینها روز اول به شدت فضا زهر چشم گیریه....

منم دقیقا پارسال اونجا بودم راهش فقط دایورته:n02:
البته به ما گفتن ساعت 7 بعد از ظهر فلان روز اونجا باشین ولی همگی اتوبوس یه جور هماهنگ کردیم صبح ساعت 4 رسیدیم اونجا کسی کاری نداشت.

abbaskhani
19-02-2015, 21:32
سلام دوستان، برگشتم، آموزشیم تموم شد، ولیعصر تبریز بودم، یگانم افتاده بوشهر، استوار یکم شدم، از شانس بد افتادم بوشهر، کرمانشاه و کردستان و هرمزگانم افتادن خیلیا، اونجا رفتنی باید با لباسای نظامی برم یا شخصی؟

کسی جواب سلام مارو نمیده؟ :n03: میشه گوشی برد اونجا؟ گیر نمیدن؟

farzad051
19-02-2015, 22:44
کسایی که تو پدافند سمنان بودن یه سوال دارم
بین فوق لیسانس ها و لیسانها فوق دیپلم ها فرق میزارن؟

sasan.69
19-02-2015, 22:59
بالاخره نوبت ما هم شد....بیش از یک سال به این تاپیک سر میزدمو خیلی از رفقا پاسخگوی سوالاتم بودن که از همگی تشکر میکنم...:n12:

تشکر ویژه از ice_man_sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):n16:

دررود بر دوستان عزیزم..بالاخره آموزشی در بیگلری مشگین شهرتموم شد و افتادم اطلاعات و امنیت ناجا (تهران) که اطلاعی ازش ندارم..ممنون میشم دوستان مطلع راهنمایی کنن...

imanparsa
19-02-2015, 23:10

تو سپاه اکیدا نمیزارن. اکیدا

Soroush-S
19-02-2015, 23:16
دررود بر دوستان عزیزم..بالاخره آموزشی در بیگلری مشگین شهرتموم شد و افتادم اطلاعات و امنیت ناجا که اطلاعی ازش ندارم..ممنون میشم دوستان مطلع راهنمایی کنن...

کد.م شهر افتادی؟

mojtaba_1993
19-02-2015, 23:22
دررود بر دوستان عزیزم..بالاخره آموزشی در بیگلری مشگین شهرتموم شد و افتادم اطلاعات و امنیت ناجا که اطلاعی ازش ندارم..ممنون میشم دوستان مطلع راهنمایی کنن...
به سلاااااام خسته نباشی داداش:n11::n12: ایشالله بسلامتی تموم کنی
منم پس فردا میرم عجب شیر:n14::n14::n14::n02:

sasan.69
19-02-2015, 23:31
کد.م شهر افتادی؟

تهران افتادم...

sasan.69
19-02-2015, 23:33
به سلاااااام خسته نباشی داداش:n11::n12: ایشالله بسلامتی تموم کنی
منم پس فردا میرم عجب شیر:n14::n14::n14::n02:

ممنونم داداش .سلامت باشی.. نگران نباش همیشه تو این دوماه این جمله چون میگذرد غمی نیس رو تکرار میکردم:n01:

باور کن اکثر سختیا و مشکلات اموزشی رو از موقعی که اومدم فراموش کردم!

hadi-dindar
19-02-2015, 23:52
دررود بر دوستان عزیزم..بالاخره آموزشی در بیگلری مشگین شهرتموم شد و افتادم اطلاعات و امنیت ناجا (تهران) که اطلاعی ازش ندارم..ممنون میشم دوستان مطلع راهنمایی کنن...
سلام ساسان. خسته نباشی. منم پس فردا اعزام بیگلری هستم یک‌کوچولو توضیح بده داداش. استرس گرفتیم

Mani_Asi2008
20-02-2015, 00:00
آقا بالاخره ماهم کچل کردیم.شبیه سیب زمینی شدیم :دی خداوکیلی چقد ما پسرا بدبختیم :))

iglesias1
20-02-2015, 00:01
سلام برسربازان دلاور :D

آقا کسی از پادگان جوادینیا خبر داره اوضاع چطوره؟ مردونه هرکی جدید رفته بگه چه خبره ، نگین هتله پشتمون باد بخوره ، یه چن تا سول میکنم اگه لطف کنین جواب بدین

1. تو برگه ای که ار پلیس +10 گرفتم زده ساعت 10 صبح...اون برگه آبی ام که میگید چون خونمونو عوض کردیم دستم نیومده ، الآن ساعت چند من برم؟ چون بیشتره بچه ها تو پادگانای دیگه واسشون زدن 6 صبح

2. استحقاقیایه روز اولش چیه؟ کمدم میدن؟ چه وسایلی ضروریه ببریم

3. مرخصه هاش درچه حاله؟

مردونگی کنین یه جوابی بدن اونایی که تازه تر رفتن

Bensonw3x
20-02-2015, 00:31
موفق باشی

من 17 ماه 02 خدمت کردم درسته بیرون از شهره ولی چه آموزشی چه یگان بیفتی اونجا هتل ترین جایه تهرانه !.... امیرش به شدت حساسه به آموزشیا .... برید اونجا مطمئنید اذیت نمیشید الکی ! من خباز بودم :)

Mohammad_666
20-02-2015, 01:03
دوستان یه قسمت بود تو سایت نظام وظیفه کد سخا رو میزدی وارد میشد الان هرچی میگردم نیست کسی از دوستان لینکش رو داره؟؟

imanparsa
20-02-2015, 01:10
دوستان یه قسمت بود تو سایت نظام وظیفه کد سخا رو میزدی وارد میشد الان هرچی میگردم نیست کسی از دوستان لینکش رو داره؟؟

ظاهرا یه مدت آزمایشی همچین چیزی رو گذاشتن در حال حاضر هم در دسترس نیست همچین سامانه ای
فقط یه سامانه پیام کوتاه هست

Mahyar25
20-02-2015, 01:17

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ah rad
20-02-2015, 02:08
سلام

آموزشی تموم! مالک اشتر اراک بودم اعزامی 10/3 از خرم آباد. دیروز ترخیص شدم یعنی 11/29.
بیشتر بچه ها مخصوصا لرستانیها افتادن کرمان. خدا بخیر کنه . . . . .
من مستثنیات داشتم افتادم لرستان. . . . .

هرکی سوالی داره بپرسه .. .. .. . . .
سلام داداشی اولا خدا قوت
من امشب دارم میرم وکلی سوال دارم واگه ج بدی کمک بزرگی کردی

مرخصی برای کوتاه کردن لباس میدن؟
چنگال ببرم یا نمیزارن؟
ظرف غذا ببرم یا مثل سلف دانشگاس؟
قفل چندتا لازمه واز چه نوعش ؟اویزی وازاین قفلا که به کشوهای کمد میزنن واز هرکدوم چندتا؟
کمد میدن؟
پول چقدر ببرم؟تو عابر چقدر باشه؟
حموم چه وقتایی میزارن بریم؟
اگه یه وقتی زدیم به جدول:n31: وصبح خوابمون برد.نماز صبح وظهرو.. رو چکارکنیم؟
لباسمون رو کی میتونیم بشوریم وکجا خشک میکنیم؟
بوفش چطوره؟
میزارن کیسه فریزر بکشیم روی کاسمون برای عدم شست وشوی ظرف؟
من تهرانم بهم مرخصی میدن که مثلا 5 شنبه بیام وشنبه برگردم؟
الان با نمره 4 زدم موهامو.تا میان دوره بسه یا باید با اون ماشین های کثیفشون بازم بزنیم؟
پتو وملحفه مال ماس یا میگرن از مون؟
کادری وفرماندهاشون چطورن؟رو مخن وعقده ای؟
اب خوردنیش چطوره؟قابل تحمله یا نیاز به اب معدنی داریم؟
غذاشون چطوره سیر میشیم یا نه؟

اقا هرکدوم ازاین سوالا شاید هرکدومش ساده باشن اما باعث تغییر در ساک من میشه:n10::n10:

اگه حال داشتی بگی چه چیزایی رو باید صدردرصد باید ببرم هم بگی ممنون میشم. خیلی استرسم بالا رفته الان

mojtaba_1993
20-02-2015, 07:30
سلام دوستان این آخرین پستمه قبل رفتن از همه دوستانی کی تو این مدت کمکون کردن و به سوالاتمون ج دادن خیلی ممنونم.بچه هاییم که فردا اعزام میشن ایشالله بتونیم سختی های آموزشیو تحمل کنیم.بقول دوستمون داداش ساسان چون میگذرد غمی نیست:n01:مرخصی بیام میام اینجا.قربون شما.یا علی:n11::n12:

worldm
20-02-2015, 08:05
سلام داداشی اولا خدا قوت
من امشب دارم میرم وکلی سوال دارم واگه ج بدی کمک بزرگی کردی

مرخصی برای کوتاه کردن لباس میدن؟
چنگال ببرم یا نمیزارن؟
ظرف غذا ببرم یا مثل سلف دانشگاس؟
قفل چندتا لازمه واز چه نوعش ؟اویزی وازاین قفلا که به کشوهای کمد میزنن واز هرکدوم چندتا؟
کمد میدن؟
پول چقدر ببرم؟تو عابر چقدر باشه؟
حموم چه وقتایی میزارن بریم؟
اگه یه وقتی زدیم به جدول:n31: وصبح خوابمون برد.نماز صبح وظهرو.. رو چکارکنیم؟
لباسمون رو کی میتونیم بشوریم وکجا خشک میکنیم؟
بوفش چطوره؟
میزارن کیسه فریزر بکشیم روی کاسمون برای عدم شست وشوی ظرف؟
من تهرانم بهم مرخصی میدن که مثلا 5 شنبه بیام وشنبه برگردم؟
الان با نمره 4 زدم موهامو.تا میان دوره بسه یا باید با اون ماشین های کثیفشون بازم بزنیم؟
پتو وملحفه مال ماس یا میگرن از مون؟
کادری وفرماندهاشون چطورن؟رو مخن وعقده ای؟
اب خوردنیش چطوره؟قابل تحمله یا نیاز به اب معدنی داریم؟
غذاشون چطوره سیر میشیم یا نه؟

اقا هرکدوم ازاین سوالا شاید هرکدومش ساده باشن اما باعث تغییر در ساک من میشه:n10::n10:

اگه حال داشتی بگی چه چیزایی رو باید صدردرصد باید ببرم هم بگی ممنون میشم. خیلی استرسم بالا رفته الان

بااینکه نمی دونم کجاافتادی اما اگه به پادگانتون نزدیک هستید اره فردادوباره میفرستن ونه که لباس هارودرست کنید واتیکت هاروبچسبونید فقط یادتون باشه لباس سایزبزرگتربگیری که توخرج تعویضش نیفتی
غذایی که میدن نیازی به چنگال نداره نبر
روزاول گفتم که اگه مسیرت نزدیک هست چیزی نبرغیرازیه پلاستی که پوتین ولباس ها رو بیاری اگه ازاستانی هستی که خیلی دورهست کامل وسایلتوبگیر چون نمیفرستن خونه تا یه مرخصی بدن که باز احتمالش کمه
درمورد قفل بستگی به اسایشگاهت داره شاید اصلا کمد نداشته باشی که اینجا کیف یا ساک مناسب حتماداشته باش که فردا بری میفهمی اوضاع چطوریه درهرصورت نیازبه یه قفل معمولی ترجیحا کوچک داری اگه کمد نداشته ساکی رو انتخاب کن که یه جیب بزرگ واصلی داشته باشه که دزدی توی پادگان واسایشگاه متاسفانه خیلی زیاده حتی دربین تحصیل کرده به نظرم بیشتره.
پول نقد 50 تومن همراهت باشه کافیه البته کرایه توراه نیازی نیست چونکه رفت شمارومیبرن اما برای برگشت همینقدر کافیه که بازبستگی به مسافت شماتا خونه داره توی عابر هم 100 تومن کافیه که این مبلغو توی دوتاکارت پخش کن تااگه یموقع کارت مشکل پیداکرد یاسیستم بانک خراب بود تومشکل نیفتی
حموم روبستگی به پادگانت داره معمولا یک روزدرهفته نهایتا یک ساعت به کل گروهانتون اجازه میدن که اونم افسر اموزشتون یا یه گروهبان باید همراهتون باشه تااجازه ورود بهتون بدن توی ساعات عمومی که معمولا روزهای تعطیل هم مشکلی ندارید یااول صبح یعنی قبل بیداری هم عمومی هست که بازبستگی به حمام مرکزتون داره همه ایناروبهتون میگن نگران نباشید
در مورد سوال بعدیتون باید تازمان حمام رفتن تحمل کنید چون تودوران اموزشی نمیتونید هرلحظه که دوست داشتید حمام برید مخصوصا هفته اول.
لباس رواخرهفته و روزای تعطیل معمولا یه مکنای میتونید پیدا کنید که خشک بشن توی اسایشگاه بخاطر خیس بودنشون نمیشه برد باید برید وضعیت اسایشگاهتون روببینید بعد خودتون متوجه این قضیه میشید
نایلون گذاشتن رو یغلاوی ربنظرم انجام ندین بهتره ازنظر بهداشتی اصلا درست نیست و کار جالبی هم نیست اما معمولا بااین چیزا کاری ندارن
موهاتون رو اره بازم اید بزنید
میان دوره هم توی اموزشی وجود نداره درصورتی بهتون میدن که یه تعطیل توی دوره تون بیفته که برای این دوره خیلی خوبه تعطیلات رومیفرستن خونه اما انتظار نگهبانی روهم داشته باشید که تعطیلات عیدروبه دودسته تقسیم میکنن واول هم با مسافت نزدیک به پدگان شروع میکنن بعدمیرسن به جاهای دورتر.
پتو وملحفه رومیدن بهتون که مالخ ودتونه تواموزشی نمیگیرن باید ببرید به یگانتون خبر ندارم که بعدپایان خدمت میگیرن یانه!!
مطمئن باشید که وی هیچ پادگانی از گرسنگی نمیمیرد وغذاشون هم حی هست که قابل تحمل باشه الته بستگی به خودتون داره بوفه هم همه جاداره وانواع بیسکویت میتونید تهیه کنید ساندویچ هم معمولا بعضی از پادگان ها دارن
یه بطری اب همیشه همراه خودتون داشته باشید چونکه نیاز دارید

max300
20-02-2015, 09:00
سلام به همه دوستای گلم نگران خدمت نباشید که خیلی زود تموم میشه
یه سواالی داشتم خدمت دوستان کسی از بچه ها خبر نداره راجب اینکه آیا راست میگن به دلیل هجوم سرباز در سال 94 و به دلیل زیاد شدن آن ستاد کل نامه داده که اعزامی های92/6 تا94/3 به مدت 18 ماه خدمت میکنن و 3 ماه از خدمتشون کم میشه اگه کسی از صحت این خبر اطلاع داره لظفا خبرشو به ما بده

max300
20-02-2015, 09:06
تصحیح میکنم 93/3
یه سواالی داشتم خدمت دوستان کسی از بچه ها خبر نداره راجب اینکه آیا راست میگن به دلیل هجوم سرباز در سال 94 و به دلیل زیاد شدن آن ستاد کل نامه داده که اعزامی های92/6 تا93/3 به مدت 18 ماه خدمت میکنن و 3 ماه از خدمتشون کم میشه اگه کسی از صحت این خبر اطلاع داره لظفا خبرشو به ما بده

ah rad
20-02-2015, 10:31
بااینکه نمی دونم کجاافتادی اما اگه به پادگانتون نزدیک هستید اره فردادوباره میفرستن ونه که لباس هارودرست کنید واتیکت هاروبچسبونید فقط یادتون باشه لباس سایزبزرگتربگیری که توخرج تعویضش نیفتی
غذایی که میدن نیازی به چنگال نداره نبر
روزاول گفتم که اگه مسیرت نزدیک هست چیزی نبرغیرازیه پلاستی که پوتین ولباس ها رو بیاری اگه ازاستانی هستی که خیلی دورهست کامل وسایلتوبگیر چون نمیفرستن خونه تا یه مرخصی بدن که باز احتمالش کمه
درمورد قفل بستگی به اسایشگاهت داره شاید اصلا کمد نداشته باشی که اینجا کیف یا ساک مناسب حتماداشته باش که فردا بری میفهمی اوضاع چطوریه درهرصورت نیازبه یه قفل معمولی ترجیحا کوچک داری اگه کمد نداشته ساکی رو انتخاب کن که یه جیب بزرگ واصلی داشته باشه که دزدی توی پادگان واسایشگاه متاسفانه خیلی زیاده حتی دربین تحصیل کرده به نظرم بیشتره.
پول نقد 50 تومن همراهت باشه کافیه البته کرایه توراه نیازی نیست چونکه رفت شمارومیبرن اما برای برگشت همینقدر کافیه که بازبستگی به مسافت شماتا خونه داره توی عابر هم 100 تومن کافیه که این مبلغو توی دوتاکارت پخش کن تااگه یموقع کارت مشکل پیداکرد یاسیستم بانک خراب بود تومشکل نیفتی
حموم روبستگی به پادگانت داره معمولا یک روزدرهفته نهایتا یک ساعت به کل گروهانتون اجازه میدن که اونم افسر اموزشتون یا یه گروهبان باید همراهتون باشه تااجازه ورود بهتون بدن توی ساعات عمومی که معمولا روزهای تعطیل هم مشکلی ندارید یااول صبح یعنی قبل بیداری هم عمومی هست که بازبستگی به حمام مرکزتون داره همه ایناروبهتون میگن نگران نباشید
در مورد سوال بعدیتون باید تازمان حمام رفتن تحمل کنید چون تودوران اموزشی نمیتونید هرلحظه که دوست داشتید حمام برید مخصوصا هفته اول.
لباس رواخرهفته و روزای تعطیل معمولا یه مکنای میتونید پیدا کنید که خشک بشن توی اسایشگاه بخاطر خیس بودنشون نمیشه برد باید برید وضعیت اسایشگاهتون روببینید بعد خودتون متوجه این قضیه میشید
نایلون گذاشتن رو یغلاوی ربنظرم انجام ندین بهتره ازنظر بهداشتی اصلا درست نیست و کار جالبی هم نیست اما معمولا بااین چیزا کاری ندارن
موهاتون رو اره بازم اید بزنید
میان دوره هم توی اموزشی وجود نداره درصورتی بهتون میدن که یه تعطیل توی دوره تون بیفته که برای این دوره خیلی خوبه تعطیلات رومیفرستن خونه اما انتظار نگهبانی روهم داشته باشید که تعطیلات عیدروبه دودسته تقسیم میکنن واول هم با مسافت نزدیک به پدگان شروع میکنن بعدمیرسن به جاهای دورتر.
پتو وملحفه رومیدن بهتون که مالخ ودتونه تواموزشی نمیگیرن باید ببرید به یگانتون خبر ندارم که بعدپایان خدمت میگیرن یانه!!
مطمئن باشید که وی هیچ پادگانی از گرسنگی نمیمیرد وغذاشون هم حی هست که قابل تحمل باشه الته بستگی به خودتون داره بوفه هم همه جاداره وانواع بیسکویت میتونید تهیه کنید ساندویچ هم معمولا بعضی از پادگان ها دارن
یه بطری اب همیشه همراه خودتون داشته باشید چونکه نیاز دارید
من مالک اشتر اراکم.برای همین پست اقا مجیدو نقل قول کردم.چون اعرامی 10.1 بودن

ممنونم ارت میریم ببینیم خدا چی میخواد

romass100
20-02-2015, 10:40
تصحیح میکنم 93/3
یه سواالی داشتم خدمت دوستان کسی از بچه ها خبر نداره راجب اینکه آیا راست میگن به دلیل هجوم سرباز در سال 94 و به دلیل زیاد شدن آن ستاد کل نامه داده که اعزامی های92/6 تا93/3 به مدت 18 ماه خدمت میکنن و 3 ماه از خدمتشون کم میشه اگه کسی از صحت این خبر اطلاع داره لظفا خبرشو به ما بده

دوست من چقدر خوش خیالی !

اینقدر از کذب بودن این خبر مطمئنم که اگه صحت داشت اسممو میذارم چلغوز :n09:

وضعیت پادگان ها فوق العاده بغرنجه !

نبود سرباز بیداد میکنه!پادگان ها خالیه.منطقه نظافت ها فوق العاده سنگینه و سرباز نیست که کارها تقسیم بشه مثل قبل !

کل پادگانا سربازاشون ترخیص شدند.خلاصه اینجوری بهت بگم که هرچی سرباز بیاد باز کمه.:n03:

در ضمن در قوانین سربازی قانون ها عطف به ماسبق نمیشند.یعنی اگه قانونی هم بذارند شامل گذشته ها نخواهد شد ! و فقط شامل ورودی های جدید میشه.مگر اینکه بخشنامه ی خاصی با شرایط خاصی بیاد اون هم نه به صورت محدود !

دوست من سربازای پایه بالامون دارن ضجه میزنن که چرا 22 بهمن اضافشونو نبخشیدند :n28:

اگه اوضاع اینقدر گل و بلبل بود اضافه خدمت اون بدبختارو میبخشیدن ما پیشکش.:n02:

MaMal_Amricaei
20-02-2015, 10:52
فردا میریم آموزشی،
آموزشی هنوز قشنگه :n20:

sasan.69
20-02-2015, 10:57
سلام ساسان. خسته نباشی. منم پس فردا اعزام بیگلری هستم یک‌کوچولو توضیح بده داداش. استرس گرفتیم

سلام داداش سلامت باشی..درباره چی میخوای بدونی عزیز..این دوره از استثناها بود که ماه اول در گردان عاشورا بودیم و ماه دوم در گردان امام حسین! بعد از مدت ها سرباز عادی گرفتن و دلیل این جا به جایی گردانی همین بود مزیتی که برای شما دوره های جدید داره اینه که نگهبانی کمتر میدید ما که دهنمون سر این سرویس شد..توضیح اضافه نمیدم که با روحیه خوب بری! فقط یه پیشنهاد میدم که جدی بگیر.الان نزدیک دوهفته که عابربانک رو کلا جمع کردن و مشخص نیس که کی دوباره راه اندازی بشه..(سپه رو برداشتن و قوامین میخوان بزارن حالا کی خدا داند!) پول نقد زیاد ببر که مث ما بدبختی نکشی! در آخر اینم بگم که تهدید کردن جدی نگیر چون در آخر میفهمی که همش الکیه...هرسوال دیگه ای داشتی درخدمتم ..به وبلاگای این پادگان هم توجه نکن که یه مشت حرف چرت و بدور واقعیت میزنن..
موفق باشی

kolahesiah
20-02-2015, 11:23
بچه های 02 ساک ب دست باشید !!
من
رضا
امید ....
امیدوارم بیشتر بشیم اونجا
خوش میگذره مطمئنم

2raj_a
20-02-2015, 11:30
فردا میرم به قرارگاه محمد رسول الله یا بهتره بگم جهنم سبز
برای همه دوستان ارزوی موفقیت میکنم.

soheil021
20-02-2015, 12:18
سلام به همه دوستای گلم نگران خدمت نباشید که خیلی زود تموم میشه
یه سواالی داشتم خدمت دوستان کسی از بچه ها خبر نداره راجب اینکه آیا راست میگن به دلیل هجوم سرباز در سال 94 و به دلیل زیاد شدن آن ستاد کل نامه داده که اعزامی های92/6 تا94/3 به مدت 18 ماه خدمت میکنن و 3 ماه از خدمتشون کم میشه اگه کسی از صحت این خبر اطلاع داره لظفا خبرشو به ما بده

توی کل 01 این خبر پیچینده اما نه به این صورت

گفته میشه به علت هجوم سرباز تو سال 94 قراره بین 1 تا 3 ماه از اعزامی های نیمه دوم سال 92 و نیمه اوله سال 93 کسر بشه.
ستاد نامشو داده به نظام وظیفه حتی نظام وظیفه هم قبول کرده چون الان هر کسی دفترچه پست میکنه میوفته برای 6 ماه دیگه اعزامش انقدر سرباز زیاد شده و از طرفی هم دولت بوجه نداره خرج این همه سرباز رو یهویی با هم بده چون تو سال 94 بشدت سرباز زیاد خواهد شد
الان نامه رفته مجلس و در انتظار تصویب هستش اگکر قرار باشه این اتفاق رخ بده و کسر کنن تا اخر امسال مشخص خواهد شد
حدود سه هفته دیگه
ولی یک همچین نامه ای بوده

aliandre09
20-02-2015, 12:22
ای بابا
من فردا میخام پست کنم.
لیسانسم
یعنی اردیبهشت نمیوفتم؟؟؟

Sent from my 2014811

Mahyar25
20-02-2015, 12:29
ای بابا
من فردا میخام پست کنم.
لیسانسم
یعنی اردیبهشت نمیوفتم؟؟؟

Sent from my 2014811

به احتمال خیلی زیاد تیر میوفتید، مگر اینکه تعجیل بزنید و موافقت بشه

aliandre09
20-02-2015, 12:47
به احتمال خیلی زیاد تیر میوفتید، مگر اینکه تعجیل بزنید و موافقت بشه
کاراشو دیروز کردم.
فردا که پست کنم همون موقع معلوم میشه کی میوفتم؟ چطوری تعجیل بزنم؟
ممنونم که کمکم میکنید.

Sent from my 2014811

arfnpm
20-02-2015, 12:47
درود

من اعزامی 1 اردیبهشتم

هنوز جام معلوم نیست

تک پسرم، لیسانس
از الان چی کار کنم که تهران خدمت کنم

hamed29
20-02-2015, 13:14
چاقو اره ای لازم نمیشه؟ چند جا نوشته بودن ببرید

emrzed
20-02-2015, 13:22
من دیشب زنده از سیرجان برگشتم:n05: کسی سوال چیزی در مورد اونجا داشت پخ بفرسته تا راهنماییش کنم.

سلام. به سلامتی! آقا من فردا میرم سیرجان. میشه یه ایمیل بدی ازتون بپرسم چه جور جاییه؟

Soroush-S
20-02-2015, 13:24
بچه های 02 ساک ب دست باشید !!
من
رضا
امید ....
امیدوارم بیشتر بشیم اونجا
خوش میگذره مطمئنم
اینقدر اونجا دوست پیدا میکنید که دوستای قدیمی فراموش میکنید:n01:
بوفه اونجا رفتید یادی از ما بکنید :n02:

iglesias1
20-02-2015, 13:55
سلام برسربازان دلاور :D

آقا کسی از پادگان جوادینیا خبر داره اوضاع چطوره؟ مردونه هرکی جدید رفته بگه چه خبره ، نگین هتله پشتمون باد بخوره ، یه چن تا سول میکنم اگه لطف کنین جواب بدین

1. تو برگه ای که ار پلیس +10 گرفتم زده ساعت 10 صبح...اون برگه آبی ام که میگید چون خونمونو عوض کردیم دستم نیومده ، الآن ساعت چند من برم؟ چون بیشتره بچه ها تو پادگانای دیگه واسشون زدن 6 صبح

2. استحقاقیایه روز اولش چیه؟ کمدم میدن؟ چه وسایلی ضروریه ببریم

3. مرخصه هاش درچه حاله؟

مردونگی کنین یه جوابی بدن اونایی که تازه تر رفتن

ینی جوادنیا انقد کم سرباز میگیره؟ هیشکی اونجا نبوده؟

mohamadjaf
20-02-2015, 14:14
فردا میرم به قرارگاه محمد رسول الله یا بهتره بگم جهنم سبز
برای همه دوستان ارزوی موفقیت میکنم.
جاش خوب ، عالیه ،کرم آ+دی ببر که به درد میخوره .......فققط یه ذره بند پ +شانس میخواد تا توی مرزبانی نیفتی ....سلام مارو به جناب کم یاب فرمانده مرزبانی ((( مر آموزشی محمد رسول الله بیرجند ))برسون که عجب مرخصی به بچه های شمال داد دهن مارو به .... داد نه میان دوره داد نه پایان دوره حسابی...... باخودتون وسیله ببرید .... بازگشت نداره این راه
الان هم یه امریه دستمه اونم مرزبانی خراسان رضوی ..... نمی دونم کجا برم چون نه محل ش معلومه نه مکانش ..... از بیرجند تا مازندران فوش دادیم بهش تا الکی دروغ نگه و بچه مردم سرکار نذاره .................

h-blade
20-02-2015, 14:14
درگیر شایعه 18 ماه شدن نباشین که ازین خبرا نیست.....

رو همون 21 ماه حساب کنین

spartaqus
20-02-2015, 14:21
ینی جوادنیا انقد کم سرباز میگیره؟ هیشکی اونجا نبوده؟

منم فردا اونجا باید باشم
1 برای من که زده ساعت 6 اونجا باشم همون حدودا اونجام میگن که روز اول نریم مشکلی نیست ولی به نظر خودم تا 12 اونجا باش
2. کمد که میدن وسایلم قاشق و چنگال و لیوان و تنقلات و قفل کوچیک برای کمد و نخ و سوزن و سنجاق و مقداری دارو و کمی هم اجیل و ...
شامپو میدونم میدن خودشون لیف نمیدن و صابون مهماش ایناست
3. مرخصیض میدونم یک هفته 4 شنبه تا 3-5 جمعه یک هفته هم 5 شنبه تا جمعه
روز اولم فکر نکنم ولومون کنن بریم برگردیم چون شهریورم مثل ما شنبه رفتند ولی تا آخر هفته نگه داشتن
در مورد عید هم پارسال 27 - 5 و 11-15 تعطیل بودند

soheil021
20-02-2015, 14:25
درگیر شایعه 18 ماه شدن نباشین که ازین خبرا نیست.....

رو همون 21 ماه حساب کنین

شایعه نیستش واقعیت هستش

منوط به تصمیم مجلس هستش

coolboy654
20-02-2015, 14:29
اى لشگر صاحب زمان آماده باش آماده باش [emoji2]
فردا اين موقع تو گروهانيم

Mahyar25
20-02-2015, 15:02
شایعه نیستش واقعیت هستش

منوط به تصمیم مجلس هستش

صد در صد شایعه است
مگه چقدر سرباز گرفتن، اکثرا قبل عید فرستادن تا 24 ماه نشن، نهایتش تا برج 4 پر شه، آخرش دیگه برج 6، مابقی سال مطمئنا روال عادی خواهد داشت.

nima85
20-02-2015, 16:03
دوستان من رفته بودم پلیس ۱۰+ شهری که دانشجو بودم میگفت اسمت اسمت واسه معافیت تحصیلی فقط واسه لیسانس وجود داره نه فوق. در حالیکه نظام وظیفه همون شهر رفتم گفت اسمت تو سایت هست برگه معافیت جدیدم واسه سنوات گرفتم. اینا مگه شبکشون جداس؟؟!!

*momad*
20-02-2015, 16:25
شایعه نیستش واقعیت هستش

منوط به تصمیم مجلس هستش

واقعا دوست دارم که شایعه نباشه و واقعیت داشته باشه
ولی بهتر نیست یه کم فکر کنیم ؟
به نظرتون تو این کمبود نیرو ، نظام وظیفه نمیتونست افراد رو در ماه های مختلف پخش کنه که نخواد به این همه نیرو 3 ماه کسری بده ؟
مشکلی پیش میومد که یکی به جای برج 4 برج 8 اعزام بشه ؟
به این شایعه ها توجه نکنید
زمان خدمت من از همون روز اول که وارد پادگان شدم ( 91/10 ) چون سال اولی بود که خدمت 21 ماه شده بود میگفتن که 22 بهمن قرار هست دوباره 18 ماه بشه و تا آخر خدمتم هم این شایعه همچنان وجود داشت تا اینکه با 21 ماه خدمت ترخیص شدم و نه تنها خدمت دوباره 18 ماه نشد که از سال دیگه هم میشه 24 ماه !
من ستاد نیروی زمینی بودم حتی بعضی از سرباز ها میگفتن نامه 18 ماه اومده و توی دفتر امیر پوردستان هست !
این ها رو گفتم که بدونین کسی دلش به حال شما نمیسوزه که بخوان 3 ماه خدمت رو کم کنن
ولی بازم امیدوارم واقعیت داشته باشه !

sansa
20-02-2015, 16:29
نیروی بسیارری گرفتند با قضیه 24 ماه شدن ..خدا کنه 18 ماه بشه . یا اصلا بشه 21 ماه .

kjn
20-02-2015, 16:40
سلام .. امیدوارم که این دوران به خوشی بگذره ..

از دوستان کسی هست که تهران باشه و فردا ۲ اسفند افتاده باشه پادگان نیروی انتظامی مرزن آباد؟!

اصلا اونجا شده دانشگاه افسری یا پادگانه هنوز؟!

[Mohsen]
20-02-2015, 17:08
آمار دادن که روزانه 11 هزار غایب برای خرید خدمت شون اقدام میکنند!! حساب کنید ببینید توی این سال ها چند نفر از زیر خدمت نا مقدس سربازی فرار کردند یا کلا نرفتند :n22:

دولت هم مدتی قبل پیشنهاد خرید خدمت رو به مجلس داد که نمایندگان (!) ملت قبول نکردند!

در هر صورت این احتمال وجود داره با توجه به مسائل اقتصادی و هم اعتراضاتی که توی این چند سال به اجباری بودن سربازی شکل گرفته این طرح تصویب بشه. صحبت ها و نقل قول های ضعیفی شنیده میشه که اگر این بار طرح فروش سربازی اجرا بشه یک بخشی از درآمد حاصله رو به سربازها بدن تا افرادی که توانایی خرید ندارن رو راضی نگه دارند.

در هر صورت با توجه به گمانه زنی ها و شایعات یا طرح فروش سربازی اجرا نمیشه و یا به صورتی اجرا میشه که مثل چند سال قبل اعتراض قشر کم درآمد رو در پی نداشته باشه. و البته از این مورد دوم استقبال میکنیم که به نفع هر دو طرف هست :n02:

faridnavabi
20-02-2015, 17:21
این اختمالا آخرین پیام قبل از اعزامم هست. از همه دوشتان ممنون بابت راهنمایی هاشون. واقعا اعضای سایت فعال هستند دمشون گرم.
فرق من با بقیه اینه که هنوز نمیدونم آموزشی کجا باید برم؟!!! فردا تازه بهم میگن ایشاالله که یه جای خوب بیفتم
رخصت ...

djbehnam73
20-02-2015, 17:27
معمولا دانشگاه بعد از سنوات مجاز بهت گیر میده که از نظام وظیفه مجوز بگیری تا بتونی انتخاب واحد کنی ولی اگرم کاری بهت نداشت خودت باید به محض این که سنوات مجازت تموم شد بری و از نظام وظیفه مجوز بگیری تا غیبت نخوری این که تا چند ترم باهات راه بیان بستگی به انصاف نظام وظیفه و دانشگاه شهرتون داره .توی اهواز که تا 3 ترم به راحتی باهام راه اومدن ولی دوستانی بودن که در شهرهای دیگه بیشتر از یک ترم هم نتونستن مجوز بگیرن و اخراج شدن .بعضی جاها با ادم راه میان بعضی جاها نه .اما همونطور که گفتم کسایی که از نظام وظیفه هم مجوز بگیرن گاهی بین سه تا 6 ماه اضافه سنواتی میخورن .ظاهرا این مورد هم شانسیه .مثلا دوستان من همه مثل خودم سنوات داشتن و نظام وظیفه بهشون گفته بود چون مجوز گرفتین دیگه اضافه نمیخورین چون از همون وقتی که سنوات بهمون خورد دنبال مجوز بودیم و همش با اجازه نظام وظیفه اما وقتی برگه اعزامشون به همراه کد اومد براشون با چشمای خودم و در کمال تعجب دیدم حداقل سه ماه اضافه لحاظ کرده بودن .تازه اونها از من هم زودتر تموم کرده بودن .خواستم بهت بگم نمیتونی بفهمی اضافه خوردی یا نه فقط و فقط زمانی مشخص میشه که برگه سبز یا همون برگه ای که محل اموزش رو داخلش زده واست میاد. زودتر از اون اصلا نمیشه فهمید .چون توی سیستم چیزی به اسم اضافه ثبت نمیشه و حرفهای نظام وظیفه بر اساس تاریخ مجاز تحصیل هست که ذهنی حساب میکنه و بهت میگه اما وقتی خواستن تقسیم بندی کنن تو تهران این سیستم فوق هوشمندشون یه محاسبات دقیقی انجام میده و تلافی این ترم های اضافه رو سرت در میاره .من فقط اون چیزی رو که دیده بودم گفتم حالا انشاالله که برای شما مشکلی پیش نیاد .زیاد هم به این حرفها توجه نکن که نظام وظیه فقط برای کسایی که غیبت دارن اضافه میزنه اگر کسی با مجوز تحصیل کرده باشه اضافه نمیخوره و اینا .اتفاقا اضافه میزنه خیلی خوبم میزنه .حالا به مرور به درستی حرفهام پی میبری.فقط زمان میخاد:n02:
راستی من اگر دیدم که مثلا زدن 3 ماه اضافه خدمت می تونم کمش کنم ، منظورم با پارتیه :n02:

milad7777777
20-02-2015, 17:30
سلام به همه دوستان
اینم از دوره آموزشی تو 05 که خدا رو شکر به خیر و خوشی گذشت
بچه ها من کد خوردم توپخونه اصفهان... کسی نمیدونه بعد از دوره کد توپخونه کجا ها ممکنه بیفتم؟؟؟؟؟
پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

cronus
20-02-2015, 18:26
سلام دوستان این آخرین پستمه قبل رفتن از همه دوستانی کی تو این مدت کمکون کردن و به سوالاتمون ج دادن خیلی ممنونم.بچه هاییم که فردا اعزام میشن ایشالله بتونیم سختی های آموزشیو تحمل کنیم.بقول دوستمون داداش ساسان چون میگذرد غمی نیست:n01:مرخصی بیام میام اینجا.قربون شما.یا علی:n11::n12:
سلام مجتبی جان انشاله فردا صبح میبینمت داداش یاشاسین

xbox4game
20-02-2015, 19:02
سلام بچه ها من امریه محیط زیست بودم قرار بود خودشون تمدید کنن از 1.12 به 1.2 امروز از طریق سامانه پیامکی استعلام گرفتم این پیام اومده :
آخرين وضعيت درخواست اعزام شما، معرفي به توزيع نيرو و تاريخ اعزام شما 1394/02/01 است. تاريخ ثبت وضعيت: 1393/11/30
هزينه خدمات برعهده مشترک مي باشد
معرفی به توزیع نیرو یعنی چی؟ الان تمدیدم درست شده دیگه؟

behnam_roli
20-02-2015, 19:13
بچه های 01 فردا میبینمتون

نمیدونم چرا هیچ حسی ندارم به قول معروف شل کردم !!

ممنون از بچه هایی که تو این مدت راهنماییمون کردن و سوالامون رو جواب دادن:n16:

Mahyar25
20-02-2015, 19:26
این اختمالا آخرین پیام قبل از اعزامم هست. از همه دوشتان ممنون بابت راهنمایی هاشون. واقعا اعضای سایت فعال هستند دمشون گرم.
فرق من با بقیه اینه که هنوز نمیدونم آموزشی کجا باید برم؟!!! فردا تازه بهم میگن ایشاالله که یه جای خوب بیفتم
رخصت ...

من مثه خودتم دوست عزیز، کد مازاذ خوردم
انشالا که همینطوره، موفق باشی

ahwazp30
20-02-2015, 19:38
راستی من اگر دیدم که مثلا زدن 3 ماه اضافه خدمت می تونم کمش کنم ، منظورم با پارتیه :n02:

والا من دیگه در اون زمینه تخصصی ندارم باید از بقیه دوستان که واردترن این سوال رو بپرسید.اگر پارتی در حدی باشه که بتونه توی سیستم دست ببره شاید بشه

با پارتی همه کاری میشه کرد اما خوب بعضی چیزا مستثنی هستن و اصلا نمیشه.:n03:

djbehnam73
20-02-2015, 19:43
والا من دیگه در اون زمینه تخصصی ندارم باید از بقیه دوستان که واردترن این سوال رو بپرسید.اگر پارتی در حدی باشه که بتونه توی سیستم دست ببره شاید بشه

با پارتی همه کاری میشه کرد اما خوب بعضی چیزا مستثنی هستن و اصلا نمیشه.:n03:
پس 5 ترم خوندن اضافه خدمت داره :n03:

SNOW PATROL
20-02-2015, 19:51

تا جایی که بنده میدونم و همیشه اینطور بوده تا زمانی که به شما اجازه تحصیل بدن اضافه خدمت نمیخورید بعد از اتمام تحصیل هم یک سال وقت دارید دفترچه بفرستید ..
در حقیقت مجوز تحصیلی که به شما میدن همون یکسال وقتی هست که بعد از فراغت تحصیلی به شما داده میشه و پس از فراغت دیگه شما یکسال وقت ندارید و سریع باید دفترچه ارسال کنید

Mehrshad-msv
20-02-2015, 19:51

با پارتی که همه چی ممکنه! اما اگر سه ماهت برای غیبته درست خدمت کنی و یکم زور بزنی حله اونم دایی

ahwazp30
20-02-2015, 19:58

نه .گفتم که شانسیه اما من فکر نمیکنم کسی با 5 ترم غیبت بخوره .من کسایی رو دیدم که تا خرخره خوندن و هیچ اضافه ای نخوردن و کسانی رو هم دیدم که توی همون مدت مجاز تموم کردن اما به خاطر سنشون اضافه خوردن .مثل یکی از همین دوستانم که گفتم بهش گفته بودن به خاطر سنت اضافه خوردی در صورتی که من تو عمرم همچین قانونی نشنیده بودم که کسی که غیبت نکرده به خاطر سنش بخوان براش اضافه بزنن ..غیبت هم نداشت فقط تا 29 سالگی درس خونده بود و بعد تصمیم به خدمت گرفته بود خودش میگفت لابد به خاطر این بوده که تغییر رشته داده و سنش رفته بالا و نسبت به کسایی که تو 24 -25 سالگی لیسانس میگیرن 4 سال اضافه تر خونده .الله و اعلم:n02:

برای کاردانی فکر میکنم 5 ترم مجاز باشه برای کارشناسی ناپیوسته هم حداکثر 6 ترم .شما هم ممکنه بیشتر از این بخونی و غیبت نخوری .کسی سر از سیستمشون درنمیاره معلوم نیست چه جوری و سر چه حسابی محاسبات رو انجام میده .من چیزایی دیدم که هنوز تو کفم .فکر کنم سیستم همه چیز رو درنظر میگیره مثل سن و تعداد دفعاتی که معافیت تحصیلی صادر شده ،دفعاتی که مجوز ادامه صادر شده ، تغییر رشته و اینا.... .برای همین از یک فرد تا فرد دیگر متغیره .

در نهایت شما برو از نظام وظیفه بپرس اگه بهت گفت مشکلی نداره شما فقط 10 درصد احتمال بده اضافه بخوری اگر هم گفت اضافه میخوری 50 درصد احتمال اضافه خوردن هست.

ah rad
20-02-2015, 20:05
سلام بچه ها
منم رفتنی شدم واینم اخرین پستم.شماها وخودم رو به دست خودش میسپرم .
فعلا خدا حافظ تا 2ماه دیگه:n01:

[Mohsen]
20-02-2015, 21:12

سنوات تحصیلی برای کاردانی 2.5 سال و برای کارشناسی 5 سال هست. باز هم برای اینکه مطمئن بشید برید از پلیس + 10 شهرتون سوال کنید.

faridnavabi
20-02-2015, 21:14
من مثه خودتم دوست عزیز، کد مازاذ خوردم
انشالا که همینطوره، موفق باشی
ولی من کد مازاد نخوردم، پذیرش شدم اما چونم تکمیلی نرفتم باید برم آموزشی اما کجاش فردا معلوم میشه

nima85
20-02-2015, 22:19
کسی چنین مشکلی واسش ایجاد نشده؟

کاظم2020
20-02-2015, 22:23
سلام بچه ها

من اموزشیم 02بود و دیروز تمام شد . گفتن برین 4روز دیگه بیاین امریه بگیرین

رشته ام مکانیک وگرایشم جامدات هست

به نظرتون دوره کد میخورم ؟

اگه دوره کد بخورم بعدش افسر اموزش میشم؟

کاظم2020
20-02-2015, 22:25
سلام بچه ها

cronus
21-02-2015, 00:23
سلام به کلیه دوستانی که فردا اعزامشون از تبریزه یا اعزام پادگانهای تبریز یا اطراف تبریزن مثل عجب شیر امروز برف شدیدی باریده بیشتر راه ها بسته اس و خواستینم بیاین لباس گرم با خودتون بیارین

Soroush-S
21-02-2015, 07:53
سلام بچه ها

احتمال زیاد دوره کد میخوری. نه ربطی نداره باید ببینی اصلا ستوان میشی یا گروهبانی بت میدن

max300
21-02-2015, 09:53
صد درصد دوره کد میخوری شک نکن اتفاقا خوبه دوره کد نه ربظی نداره افسر آموزش بشی هرجا که بیفتی بسته به نیاز اون پادگان به قسمت های مختلف میفتی

max300
21-02-2015, 10:00
توی کل 01 این خبر پیچینده اما نه به این صورت

گفته میشه به علت هجوم سرباز تو سال 94 قراره بین 1 تا 3 ماه از اعزامی های نیمه دوم سال 92 و نیمه اوله سال 93 کسر بشه.
ستاد نامشو داده به نظام وظیفه حتی نظام وظیفه هم قبول کرده چون الان هر کسی دفترچه پست میکنه میوفته برای 6 ماه دیگه اعزامش انقدر سرباز زیاد شده و از طرفی هم دولت بوجه نداره خرج این همه سرباز رو یهویی با هم بده چون تو سال 94 بشدت سرباز زیاد خواهد شد
الان نامه رفته مجلس و در انتظار تصویب هستش اگکر قرار باشه این اتفاق رخ بده و کسر کنن تا اخر امسال مشخص خواهد شد
حدود سه هفته دیگه
ولی یک همچین نامه ای بوده

پس همچین چیزی اشالله که اتفاق بیفته

s-james
21-02-2015, 10:14
امروز با كلي مكافات خودم رسوندم نظام وظيفه تبريز (به خاطر برف و كولاك)، گفتن به جز اونايي كه به عجب شير اعزام ميشن بقيه برگردن و دوشنبه بيان واسه اعزام :n10:

aligoodbeh
21-02-2015, 10:16
1 ماه پیش آموزشیم تمام.یادش نه بخیر.گایدنمون.

farzad051
21-02-2015, 11:00
امروز ساعت 7 رفتیم نظام وظیفه.گفتن ساعت 4بعدظهر پدافند سمنان ترمینال باشن. البته برگه سبز گرفتن:n02:

Doctor Splinter
21-02-2015, 13:03
البته سال 94 سرباز زیاد میشه و پادگان ها و پاسگاه ها پر میشن ولی بعدش که این عده ترخیص بشن مثلا 2 سال بعد دوباره کمبود سرباز شدیدتر از الان خواهیم داشت:n27:
الان مخصوصا در ناجا واقعا سرباز کمه و بندگان خدا هر شب نگهبان هستن و مرخصی هم هر 3 ماه نهایت 10 روز بهشون بدن:n30:

imanparsa
21-02-2015, 13:13
سلام
دوستان وقتی دفترچه پست کنم واسه رفتن به خدمت چند روز بعدش برگه سبز میاد در خونه ؟ حدودا چند روزه میاد برگ سبز ؟
*(دوستان منظورم برگه سفید نیست که کد میخورم-منظورم برگه سبز هستش)

amir9496khw
21-02-2015, 14:17
سلام
تازه از اموزشی شهید باهنر ناجا کرمان ازاد شدم
نفس راحت دارم میکشم
خدا نصیب گرگ بیابون نکنه به مولا

s-james
21-02-2015, 14:53
سلام
دوستان وقتی دفترچه پست کنم واسه رفتن به خدمت چند روز بعدش برگه سبز میاد در خونه ؟ حدودا چند روزه میاد برگ سبز ؟

دوست عزيز همون موقع كه تمام كاراتونو انجام دادين و تمام مدارك رو تحويل پليس + 10 دادين، همون موقع پليس + 10 برگ سبز كه تاريخ اعزام روش نوشته شده و هولوگرام هم داره به شما تحويل ميده

موفق باشيد

حسین-
21-02-2015, 15:24
..........

new2012user
21-02-2015, 15:41
سلام
تازه از اموزشی شهید باهنر ناجا کرمان ازاد شدم
نفس راحت دارم میکشم
خدا نصیب گرگ بیابون نکنه به مولا

این همون 05 هست یا با اون فرق داره؟

imanparsa
21-02-2015, 15:41
دوست عزيز همون موقع كه تمام كاراتونو انجام دادين و تمام مدارك رو تحويل پليس + 10 دادين، همون موقع پليس + 10 برگ سبز كه تاريخ اعزام روش نوشته شده و هولوگرام هم داره به شما تحويل ميده

موفق باشيد
سلام
دوست خوبم دیگه مثل سال ۹۰ نیست که برگ سبز یه مدتی بعد با پست میومد؟؟؟

new2012user
21-02-2015, 15:46
من هفته پیش درخواست تعجیل زده بودم
امروز نیتجه اش اومد که موافقت شده و از برج چهار افتادم برج دو

برامم فرقی نمیکرد موافقت میشد یا نه...... الانم نمیدونم این یعنی خوب یا بد!:n19:
ولی گفتم بیکار نشستم تو خونه برم اونجا ببیتم چه خبره :n10:

new2012user
21-02-2015, 15:48
سلام
دوست خوبم دیگه مثل سال ۹۰ نیست که برگ سبز یه مدتی بعد با پست میومد؟؟؟

برگه تاریخ اعزام (برگه سبز) رو برای من که همون موقع پرینت کرد داد دستم موقع تحویل مدارک
گفت یه هفته مونده به اعزام یه برگه میاد در خونه که مکان آموزشیتون توش نوشته شده

new2012user
21-02-2015, 15:51
سلام

همون موقع ارسال دفترچه پرینت میکنن میدن بهتون و مثل قدیم نیست که پست بشه

nod322
21-02-2015, 16:19
سلام علیکم
به نظرتون حین تحصیل برم دنبال معافی پزشکی یا بذارم بعد از فارق التحصیلی یا کلا انصراف بدم بع برم دنبالش ؟؟؟
الان ترم آخر کارشناسی هستم ...

mani6606
21-02-2015, 16:33
سلام علیکم
به نظرتون حین تحصیل برم دنبال معافی پزشکی یا بذارم بعد از فارق التحصیلی یا کلا انصراف بدم بع برم دنبالش ؟؟؟

دوست من به نظر من حيفه كه تا الان تلاش كردي و براي معافى بخواى انصراف از تحصيل بدي ، همچنين شنا بايد ببينيد كه بيماري شما در چه دسته بندي قرار ميگيره و ايا به ان معافيت ميدن يا خير در ضمن امروزه ديگه به تعداد افراد خيلي كمى معافيت كامل ميدهند، معاف از رزم هم كه داشتن و نداشتنش هيچ فرقي نداره

Amin_0913
21-02-2015, 16:39
دوستان این برگه که فقط تاریخ اعزام داخلشه رو موقع اعزام لازم داریم؟
من رفتم پذیرش بگیرم اونو ازم گرفت همچنین برگ مشخصات

mani6606
21-02-2015, 16:39
دوستان این برگه که فقط تاریخ اعزام داخلشه رو موقع اعزام لازم داریم؟
من رفتم پذیرش بگیرم اونو ازم گرفت همچنین برگ مشخصات

خير

sasan.69
21-02-2015, 16:43
رفقا کسی از اطلاعات و امنیت ناجا تهران خبر داره؟ اونجا افتادم و اطلاعاتی ازش ندارم که تقسیماتش به چه صورته..لباسش فرق میکنه با اموزشی یا نه..

sansa
21-02-2015, 18:15
سلام علیکم

دوست عزیز اصلا این کار رو نکن و انصراف نده و بعد از اتمام تحصیل دنبال معافیت باش .

nod322
21-02-2015, 18:15
یه سوال :
اگه حین تحصیل بشه رفت دنبال معافیت پزشکی ، طبق چه قانونی برخورد میشه ؟؟
یعنی با وجود تمام نشدن دوره لیسانس، شرط رشته تحصیلی (مدرک تحصیلی) در معافی تاثیر داره یا نه ؟
یعنی میشه بگن چون الان در حین تحصیل هستی و رشتت فلان هست بگن چون مدرک کارشناسی میخوای بگیری تاثیر داره و معاف از رزم کنن ؟؟؟؟؟؟؟

sansa
21-02-2015, 18:25
یه سوال :
اگه حین تحصیل بشه رفت دنبال معافیت پزشکی ، طبق چه قانونی برخورد میشه ؟؟
یعنی با وجود تمام نشدن دوره لیسانس، شرط رشته تحصیلی (مدرک تحصیلی) در معافی تاثیر داره یا نه ؟
یعنی میشه بگن چون الان در حین تحصیل هستی و رشتت فلان هست بگن چون مدرک کارشناسی میخوای بگیری تاثیر داره و معاف از رزم کنن ؟؟؟؟؟؟؟

خیر اصلا به رشته تحصیلی مربوط نیست .

تنها رشته تحصیلی به درد گرفتن امریه میخوره و بس . و درجه .

cronus
21-02-2015, 18:50
سلام به همه دوستان من امروز بخاطر برف نتونستم برم پادگان فردا برم به نظرتون گیر میدن بهم؟

s-james
21-02-2015, 18:55
سلام به همه دوستان من امروز بخاطر برف نتونستم برم پادگان فردا برم به نظرتون گیر میدن بهم؟

سلام همشهري، كدوم پادگان آموزشي قراره اعزام بشي؟

cronus
21-02-2015, 18:58
سلام همشهري، كدوم پادگان آموزشي قراره اعزام بشي؟
سلام داداشم من اعزام عجب شیر بودم امروز رو برگه نوشته بود نظام وظیفه باشم اما چون صبح هم برف میومد و دیشب هم دیدم وضعیت راه رو نرفتم شما هم نرفتی؟

s-james
21-02-2015, 19:04
سلام داداشم من اعزام عجب شیر بودم امروز رو برگه نوشته بود نظام وظیفه باشم اما چون صبح هم برف میومد و دیشب هم دیدم وضعیت راه رو نرفتم شما هم نرفتی؟

با هزار بدبختي خودمو رسوندم، اما گفتن اونايي كه محل اعزامشون خارج از استان برگردن و دوشنبه بيان (من مالك اشتر اراك افتادم)، اما اونايي كه پادگان عجب شير افتاده بودن رو نگه داشتن حالا ديگه نميدونم اعزام شدن عجب شير يا نه؟

شما هم ناراحت نشو، خودشون شرايط آب و هوايي رو ديدن، مطمئنا زياد گير نميدن. حالا فردا صبح برو انشاا... كه مشكلي پيش نمياد

موفق باشيد

cronus
21-02-2015, 19:14
با هزار بدبختي خودمو رسوندم، اما گفتن اونايي كه محل اعزامشون خارج از استان برگردن و دوشنبه بيان (من مالك اشتر اراك افتادم)، اما اونايي كه پادگان عجب شير افتاده بودن رو نگه داشتن حالا ديگه نميدونم اعزام شدن عجب شير يا نه؟

شما هم ناراحت نشو، خودشون شرايط آب و هوايي رو ديدن، مطمئنا زياد گير نميدن. حالا فردا صبح برو انشاا... كه مشكلي پيش نمياد

موفق باشيد
فدات داداشم مرسی از جوابت انشاله موفق باشی

joe_satriani
21-02-2015, 19:43
سلام دوستان
خواستم بدونم کسی در مورد طرح جدید پرداخت جریمه بابت سربازی و دریافت کارت معافیت اطلاع دقیق داره؟
میخواستم این رو بگم که من متولد 68 هستم. سال 86 دانشکده قبول شدم و سال 88 بدون اینکه فارغ التحصیل شم انصراف دادم و بدون اینکه دیگه به دانشگاه مراجعه کنم تا این لحظه دیگه نرفتم دانشگاه برای ادامه تحصیل یا درخواست انصرافی.
حالا اگه برم برای این طرح ثبت نام کنم و فقط یه گواهی موقت پایان دوره دیپلم از هنرستان ببرم آیا سازمان نظام وظیفه متوجه میشه که من تا سال 88 دانشجو بودم و بعد انصراف دادم و اینطوری 6 سال بیشتر غیبت ندارم؟! و شامل این طرح نشم؟ آیا متوجه میشن؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.... واقعا سردرگم هستم :n01: لطفا دوستانی که اطلاع دقیق دارن بهم کمک کنن :n27:

Doctor Splinter
21-02-2015, 20:07
سلام دوستان
خواستم بدونم کسی در مورد طرح جدید پرداخت جریمه بابت سربازی و دریافت کارت معافیت اطلاع دقیق داره؟
میخواستم این رو بگم که من متولد 68 هستم. سال 86 دانشکده قبول شدم و سال 88 بدون اینکه فارغ التحصیل شم انصراف دادم و بدون اینکه دیگه به دانشگاه مراجعه کنم تا این لحظه دیگه نرفتم دانشگاه برای ادامه تحصیل یا درخواست انصرافی.
حالا اگه برم برای این طرح ثبت نام کنم و فقط یه گواهی موقت پایان دوره دیپلم از هنرستان ببرم آیا سازمان نظام وظیفه متوجه میشه که من تا سال 88 دانشجو بودم و بعد انصراف دادم و اینطوری 6 سال بیشتر غیبت ندارم؟! و شامل این طرح نشم؟ آیا متوجه میشن؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.... واقعا سردرگم هستم :n01: لطفا دوستانی که اطلاع دقیق دارن بهم کمک کنن :n27:
بله دانشگاه آمار شما رو به نظام وظیفه داده!
منم انصراف ندادم ولی دیگه نرفتم ولی تو برگه سبزم زده بود انصراف(اخراج) از کارشناسی!:n26:

Doctor Splinter
21-02-2015, 20:12
رفقا کسی از اطلاعات و امنیت ناجا تهران خبر داره؟ اونجا افتادم و اطلاعاتی ازش ندارم که تقسیماتش به چه صورته..لباسش فرق میکنه با اموزشی یا نه..
پاوا یا پلیس اطلاعات و امنیت هم لباس شخصی داره هم نظامی ولی برای سربازا فرقی نداره و همون لباس عادی هستش:n02:
حداقل تو قم این طوره:n06:
تا جایی که من در ناجا دیدم سرباز کار تخصصی انجام نمیده و وارد مسائل اطلاعاتی و حفاظتی هم نمیشه:n20:
به هر حال بنده در ناجا تازه کار هستم ولی چند جایی که دیدم مثل ستاد،اگاهی،پاوا و کلانتری به همین شکل بوده:n11:

joe_satriani
21-02-2015, 20:17
بله دانشگاه آمار شما رو به نظام وظیفه داده!
منم انصراف ندادم ولی دیگه نرفتم ولی تو برگه سبزم زده بود انصراف(اخراج) از کارشناسی!:n26:

سلام
ممنون دوست عزیزم
پس نرم برای ثبت نام؟ یعنی فرجی نیست؟ :n03:

soheil021
21-02-2015, 20:59
پس همچین چیزی اشالله که اتفاق بیفته

به نظر من اگر یک همچین چیزی انتفاق بیوفته در حد یک الی دو ماه خواهد بود

Mani_Asi2008
21-02-2015, 21:10
سلام رفقا.آقا ماامروز رفتیم 01تهران.مرخصی دادن تا سه شنبه 5ام.نامردا اینقدروزمین خیس گفتن بشینین که تمام پاهام دردگرفته.جزلباس نظامی هیچ استحقاقی هم ندادن.لوازم شخصی هم گفتن خودموم تهیه کنیم.ارتش دیگه خودشوراحت کرده :(

imanparsa
21-02-2015, 21:48
دوستان
من اگر توی همین ماه تا چهارشنبه واسه خدمت دفترچه پست کنم بنظرتون حدودا تاریخ اعزامم کی در میاد ؟؟؟؟؟؟؟
لیسانس هستم و اول برج های زوج اعزامی دارن واسه فارغ التحصیلای دانشگاه.

new2012user
21-02-2015, 21:56
دوستان
من اگر توی همین ماه تا چهارشنبه واسه خدمت دفترچه پست کنم بنظرتون حدودا تاریخ اعزامم کی در میاد ؟؟؟؟؟؟؟
لیسانس هستم و اول برج های زوج اعزامی دارن واسه فارغ التحصیلای دانشگاه.

امروز من پلیس +10 بودم
هنوز لیسانسه ها برج چهار میخوردن

من خودم دو هفته پیش برج چهار خوردم تعجیل زدم امروز شدم برج دو

imanparsa
21-02-2015, 22:25
امروز من پلیس +10 بودم
هنوز لیسانسه ها برج چهار میخوردن

من خودم دو هفته پیش برج چهار خوردم تعجیل زدم امروز شدم برج دو
یگان خدمتی سپاه نیروزمینی بهم گفته ما برج ۲ میتونیم نیرو بگیریم.
بنظرتون الان دفترچه پست کنم که تا برج ۲ برگه سبز رو بدم بهشون و مثلا برج ۴ هم اعزامم باشه ؟؟
بنظرتون تاریخ هایی که گفتم جور در میان ؟

javadi.0069
21-02-2015, 22:52
سلام ..
آقایونی که 01 بودن به نظرتون بهترین یگانش کدومه ؟؟؟
من افتادم 523..

Doctor Splinter
21-02-2015, 23:19
سلام
ممنون دوست عزیزم
پس نرم برای ثبت نام؟ یعنی فرجی نیست؟ :n03:
اقدام شما تیری در تاریکی هست که انداختنش ضرری نداره:n05:

Mani_Asi2008
21-02-2015, 23:43
سلام ..
من افتادم 523..

سلام رفیق.کلا یگان های هنگ یک به نسبت هنگ دو خوبن.هنگ یک عدداش با ۵ شروع میشه هنگ دو با۷.مثلا521و531و533و...هنگ یک هستن ۷۲۲و...هنگ دو.منم خودم 533 افتادم.همین که هنگ یکیم عالیه.هرچند درکل 01هتله و جای خوبی افتادیم حالا زیادفرقی نداره کدوم یگانش

Mani_Asi2008
21-02-2015, 23:44
سلام ..
من افتادم 523..

سلام رفیق.کلا یگان های هنگ یک به نسبت هنگ دو خوبن.هنگ یک عدداش با ۵ شروع میشه هنگ دو با۷.مثلا521و531و533و...هنگ یک هستن ۷۲۲و...هنگ دو.منم خودم 533 افتادم.همین که هنگ یکیم عالیه.هرچند درکل 01هتله و جای خوبی افتادیم حالا زیادفرقی نداره کدوم یگانش

mf.designing
22-02-2015, 00:28
دوستان کسی از افزایش حقوق سربازی در سال جدید و یا عیدی سربازان خبری داره ؟! :n09:

کاظم2020
22-02-2015, 00:54
سلام بچه ها

من اموزشیم 02 بود و دوره کد خوردم بروجرد که دهم باید خودمو معرفی کنم.رشته امم مهندسی مکانیک هست

دوتا سوال دارم و اونم اینه که پادگان مهندسی رزمی بروجرد چجور جاییه؟

وتقسیماتش به چه شکل هست؟

بعد دوره کد خدمتمون رو تو بخش مهندسی پادگان میگذرونیم یا نه ؟

imanparsa
22-02-2015, 02:21
یگان خدمتی سپاه نیروزمینی بهم گفته ما برج ۲ میتونیم نیرو بگیریم.
بنظرتون الان دفترچه پست کنم که تا برج ۲ برگه سبز رو بدم بهشون و مثلا برج ۴ هم اعزامم باشه ؟؟
بنظرتون تاریخ هایی که گفتم جور در میان ؟

kolahesiah
22-02-2015, 10:16
دوستان یه سوال خیلی مسخره :n02:
تو آموزشی لباس هامون رو باید بکنیم توش شلوار یا بیرون ؟

mani6606
22-02-2015, 11:23

منظور شما چه لباسيه؟زيرپوش؟
شما يك لباس خدمت داريد كه شامل شلوار و فرنچ است و فرنچ هم روي شلوار است ، پاچه هاي شلوار رو هم بايد گتر كنيد

worldm
22-02-2015, 12:33
درحالت عادی نه نباید داخل شلوار بکنید اما اگه فرنچ تون(همون پیراهن) جیب نداشته باشه که تویبعضی از لباسا دیدم اون موقع میتونید داخل شلوار کنید که خیلی کم پیش میاد

hadi-dindar
22-02-2015, 12:41
سلام دوستان. منم دیروز عازم شهید بیگلری مشگین شهر بودم . رفتیم پذیرش شدیم با اون شدت برف و کولاک. افتادیم لشگر عاشورا و لباس و کوله و .. رو دادن تا امروز 7 شب مرخصی دادن که لباس ها رو آماده کنیم و بریم . سخته برف هم بند نمیاد اصلا. پس فعلا خداحافظ بچه ها تا دیدار بعد

master_man
22-02-2015, 12:43
سلام دوستان اموزشی 01بودم امروز امریه ها اومد
افتادم مرکز بهینه سازی نزاجا اصفهان. گویا زیر نظر جهاد خودکفایی نزاجا هستش
اداری پرسنلی با درجه ستواندومی فوق لیسانس مکانیک هستم
کسی اطلاعی از این مرکز داره؟تو خود شهره یا اطراف؟؟؟:n13:
جالبه که من بچه شمال با تک پسری افتادم اینجا قکر میکردم تهران بیفتم:n28:

sasan.69
22-02-2015, 12:57
سلام دوستان. منم دیروز عازم شهید بیگلری مشگین شهر بودم . رفتیم پذیرش شدیم با اون شدت برف و کولاک. افتادیم لشگر عاشورا و لباس و کوله و .. رو دادن تا امروز 7 شب مرخصی دادن که لباس ها رو آماده کنیم و بریم . سخته برف هم بند نمیاد اصلا. پس فعلا خداحافظ بچه ها تا دیدار بعد

بسلامتی... نگران نباش میگذره اما خب سخته ..ما که چهارشنبه ترخیص شدیم مشخص بود که هوا برفی و کولاکی میشه به شانس ما زیاد برف نیومد..(تنها فایده برف نرفتن صبگاه و شامگاهه البته واسه نگهبانی اصلا خوب نیس) ساکن کدوم شهری؟ مطمئنی عاشورایی!!!!!!! اون گردان واسه سرباز عادیا هست..لیسانس به بالا همه امام حسین میرن...فرمانده کیه؟

mbaded
22-02-2015, 12:58
سلام رفقا.آقا ماامروز رفتیم 01تهران.مرخصی دادن تا سه شنبه 5ام.نامردا اینقدروزمین خیس گفتن بشینین که تمام پاهام دردگرفته.جزلباس نظامی هیچ استحقاقی هم ندادن.لوازم شخصی هم گفتن خودموم تهیه کنیم.ارتش دیگه خودشوراحت کرده :(

سلام کارمون فوقش 1 ساعت طول میکشید واقعا نظم زیادی بر قرار بود دیروز:n09:7 صب اونجا بودم تا 2 طول کشید :@@@@

احتمالا یه سیر چیزا رو بدا میدن

راستی یه سری کارا گفتن رو لباس انجام بدیم من یاداشت نکردم اگه میدونی لطفا یه توضیحی بده

ممنون:n12:

hadi-dindar
22-02-2015, 13:01
من ساکن اردبیل هستم . شرمنده در پست بالا گفتم عاشورا . من امام حسین افتادم . حالا دقیق بقیه چیزاشو نمیدونم .بردن جلو چند آسایشگاه که روشون مثلا ایمان و ... نوشته بود ما رفتیم ایمان و اونجا رو تخت لباس ها و پوتین ها و دو دست لباس و کوله مجهز و خوب و زیر پوش اور کوت و 4 تا جوراب و کلاه و کمر و کلاه پشمی ودادن و اومدیم تا 7 امشب . گفت تاید و این چسزا رو هم بیارید . فکر کنم یکم طول بکشه بعضی ور وسایل رو هم بدن . واکس اینا ببرم یا میدن ؟

s-james
22-02-2015, 13:08

دوست عزيز شما اول بايد محل خدمت تون رو مشخص كنيد تا دوستان بهتر بتونن شما رو راهنمايي كنن.

تو نيروي انتظامي فرنچ رو ميدن داخل شلوار، اگه جاي ديگه اي رو خواستين بگين تا دوستان ديگه راهنمايي كنن.

اين جور مسائل رو حتي نميشه جز مسائل ريز و جزئي خدمت هم حساب كرد، وقتي برين خدمت متوجه ميشين.

موفق باشيد.

sasan.69
22-02-2015, 13:11
من ساکن اردبیل هستم . شرمنده در پست بالا گفتم عاشورا . من امام حسین افتادم . حالا دقیق بقیه چیزاشو نمیدونم .بردن جلو چند آسایشگاه که روشون مثلا ایمان و ... نوشته بود ما رفتیم ایمان و اونجا رو تخت لباس ها و پوتین ها و دو دست لباس و کوله مجهز و خوب و زیر پوش اور کوت و 4 تا جوراب و کلاه و کمر و کلاه پشمی ودادن و اومدیم تا 7 امشب . گفت تاید و این چسزا رو هم بیارید . فکر کنم یکم طول بکشه بعضی ور وسایل رو هم بدن . واکس اینا ببرم یا میدن ؟

منم گروهان ایمان (آسایشگاه 1) بودم:n01: به ما واکس و فرچه و شامپو بدن همون روز اول جز استحقاقی ها بود عجیبه که ندادن اما احتمال زیاد بهتون میدن
فرمانده گروهان ایمان جناب فرزانه هستن که واقعا انسان شریفیه..حرف نداره. اول کار واقعا شانس اوردی ..جانشیناش هم قهرمانی و اصلانیه که اونا هم ادمای بدی نیستن..اولاش سخت گیری میکنن که طبیعی هست .جای نگرانی نیس..به بچه های غیر بومی مرخصی ندادن درسته؟

s-james
22-02-2015, 13:17

اصولا بايد بدن اما ممكن يه مدت طول بكشه، شما ببر ضرر نداره. چون تا اون موقع بايد از اين و اون قرض بگيري يا خداي نكرده به خاطر واكس نزدن كفش هاتون تنبيه بشين.

موفق باشيد.

hadi-dindar
22-02-2015, 13:19
اسشمو دقیق نمیدونم ولی اونجا که به صف کرده بودن میگفتن که از الان گروهان مشخص نمیشه و فقط ور وسایل رو میخواهیم بهتون بدیم ولی یکی هم اومد اونجا اسم ما رو با شماره تخت هم مینوشت . تخت 120 اینا بودم .حالا میشه جای تخت رو عوض کرد بعدا یا کلا اونجا میفتیم . از این سوال ها و یکم هم توضیح بده کلا بدونیم چطور جایی هست . ولی اول سر هم خوش اخلاقانه برخورد میکردن و اصلا ما رو بیرون نگه نداشتند . بردن مسجد هم پذیرش کردن . خخخ. ممنون داداش سامان بخاطر توضیحات

sasan.69
22-02-2015, 13:34
اسشمو دقیق نمیدونم ولی اونجا که به صف کرده بودن میگفتن که از الان گروهان مشخص نمیشه و فقط ور وسایل رو میخواهیم بهتون بدیم ولی یکی هم اومد اونجا اسم ما رو با شماره تخت هم مینوشت . تخت 120 اینا بودم .حالا میشه جای تخت رو عوض کرد بعدا یا کلا اونجا میفتیم . از این سوال ها و یکم هم توضیح بده کلا بدونیم چطور جایی هست . ولی اول سر هم خوش اخلاقانه برخورد میکردن و اصلا ما رو بیرون نگه نداشتند . بردن مسجد هم پذیرش کردن . خخخ. ممنون داداش سامان بخاطر توضیحات

خواهش میکنم..البته ساسان هستم:n02: اوه راس میگی اول کار مشخص نمیشه! زمانی که گروهان مشخص شد شماره تخت مشخص میشه که اونو نمیشه تغییر داد.یه جورایی میشه شناسنامه پادگانیت و تو همه موارد تو رو به همون شماره میشناسن..اما ایمان انصافا جای خوبیه..درباره جاش بگم بد نیس و احترام نگه میدارن اما سخت گیری هست دیگه و ممکنه تنبیه هم بشید ! خودت بری متوجه میشی من الان هرچی بگم اشتباهه و باس تجربه شخصی بدس بیاری.اما بهترین لحظات و دوران خوش این پادگان خوردن ساندویچ همبرگر و خرید از بوفه و خوردن فطیر با نسکافه بود:n02:

Mohammad_666
22-02-2015, 13:37
کسانی که 01 بودنو لیسانس وظیفه مکانیک بیان بگن دوره کد خوردن یا نه؟؟

dezss
22-02-2015, 13:42
دوستان اعزامی اردیبهشت ماه کسایی که برای امریه قرارگاه خاتم اقدام کردن،کسی هست که از طرف قرارگاه باهاش تماس گرفته باشن؟؟
من کارشناسی مهندسی برق قدرت از دانشگاه دولتی دارم...2 سال بسیج فعال و 6 سال بسیج عادی و حکم شورا هم دارم ولی دوره تکمیلی نرفتم...میخواستم ببینم شانس قبولی دارم؟؟اواخر آذرماه تو سایت خاتم ثبت نام کردم ولی هنوز خبری نشده...کسی میدونه قرارگاه خاتم تو استان خوزستان شعبه ای یا شرکتی چیزی داره؟؟

روانپریش
22-02-2015, 13:45
دوستان طرح خرید خدمت برای سربازان غایب تصویب شد
اینم لینک منبع:

hadi-dindar
22-02-2015, 13:59
شرمنده ساسان جان. برم ببینم چه بلایی سرمون میارن . خخخ. ممنون بابت راهنمایی

abbaskhani
22-02-2015, 14:08
سلام، دوستان خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید، من افتادم بوشهر، خودم زنجانی هستم، یکی دو تا سوال داشتم، یکی اینکه چطور میتونم انتقالی بگیرم، چه مراحلی داره؟ یکی دیگه اینکه آیا بوشهر به خاطر گرماش بد آب و هوا بودنش کسری چیزی داره برا من؟ خیلی ممنون میشم جوابمو بدید.

kolahesiah
22-02-2015, 14:26
دوست عزيز شما اول بايد محل خدمت تون رو مشخص كنيد تا دوستان بهتر بتونن شما رو راهنمايي كنن.

تو نيروي انتظامي فرنچ رو ميدن داخل شلوار، اگه جاي ديگه اي رو خواستين بگين تا دوستان ديگه راهنمايي كنن.

اين جور مسائل رو حتي نميشه جز مسائل ريز و جزئي خدمت هم حساب كرد، وقتي برين خدمت متوجه ميشين.

موفق باشيد.

من ارتش هستم
02
باید رو باشه فکر کنم
چوم فرنجم جیب داره

Mani_Asi2008
22-02-2015, 14:46
سلام کارمون فوقش 1 ساعت طول میکشید واقعا نظم زیادی بر قرار بود دیروز:n09:7 صب اونجا بودم تا 2 طول کشید :@@@@

احتمالا یه سیر چیزا رو بدا میدن

راستی یه سری کارا گفتن رو لباس انجام بدیم من یاداشت نکردم اگه میدونی لطفا یه توضیحی بده

ممنون:n12:

اره رفیق کارمون ۱ساعت طول میکشید الکی اونهمه نگه داشتن.لباسوتوضیح دادن که یه ربان قرمزکنار درزشلواردوطرف بدوزیم با۲تاهشتی زرد روی استین.بالای جیب سمت راست هم اسم و فامیل و بالاش ل و یعنی لیسانس وظیفه بالاشم شماره یگان رو -- کنیم.وسایلم که خداروشکرچیزایی که فکرمیکردم میدنو خودشون گفتن خودمون بخریم.مثل دمپایی ابی و قاشق چنگالو بشقاب و کیسه زباله ووسایل نظافت شخصی و خمیردندون مسواک وحوله بزرگ و کوچیک و دفترچه یادداشت و خودکار و ... واقعاخودشونوراحت کردن دیگه

ESTEGHLAL 67
22-02-2015, 15:11
سلام دوستان
امروز رفتم امریه رو گرفتم بعد دو ماه اموزشی
من ساکن کاشان هستم لیسانس دارم الان امریه رو دیدم افتادم تیپ 45 تکاوری خاتم الانبیا شوشتر :n14: از هرکی میپرسم میگه جهنم افتادی :n03:
خواستم ببینم شما میدونید چه جور جایی هست؟

ice_man_sh
22-02-2015, 15:57
مجلس طرح بچه قرتی ها را هم تصویب کرد...
البته طرحی کاملا عاقلانه بود و استفاده اون را بیشتر دیپلم و زیر دیپلم میبرن که کمترین جریمه را دارن!

منظور شما چه لباسيه؟زيرپوش؟
شما يك لباس خدمت داريد كه شامل شلوار و فرنچ است و فرنچ هم روي شلوار است ، پاچه هاي شلوار رو هم بايد گتر كنيد

فرنچ ناجا زیر شلواره (به غیر از مرزبانی و یگان ویژه)

سلام، دوستان خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید، من افتادم بوشهر، خودم زنجانی هستم، یکی دو تا سوال داشتم، یکی اینکه چطور میتونم انتقالی بگیرم، چه مراحلی داره؟ یکی دیگه اینکه آیا بوشهر به خاطر گرماش بد آب و هوا بودنش کسری چیزی داره برا من؟ خیلی ممنون میشم جوابمو بدید.
حداقل 6 تا 9 ماه بعد می تونید اقدام کنید، قانون خاص خودش را داره که قبلا 6 ماه بود و ظاهرا الان شده 9 ماه، البته این را هم بگم خیلی از دوستانموم بودند که با وجود قانون به بهانه نیاز به نیرو آمایش اونها داده نشد و 21 ماه تمام در استان دیگه ای خدمت کردن.

sasan.69
22-02-2015, 16:39
ice_man_sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خوبی؟ 2-3روزه اومدم پیدات نیس داداش؟ شما از اطلاعات و امنیت ناجا اطلاعاتی داری؟ تهران افتادم...

master_man
22-02-2015, 17:21
????کسی اطلاع داره دوستان؟؟

abbaskhani
22-02-2015, 17:24
تشکر بابت جواب، و اینکه آیا بوشهر به دلیل دور بودن از زنجان و یا هوای گرمش برا من هیچ کسری نخواهد داشت؟

hamrahekhob
22-02-2015, 19:49
سلام دیروز اعزامی خضرایی بودیم که بعد از کلی فرم پر کردن و تحویل گرفتن لباسامون مرخصی یک هفته ای بهمون دادن
حالا یه سوال از بچه های تهران یا کسایی که اطلاع دارن من چون از شهرستان میام میخواستم بدونم چون ساعت4 میرسم ترمینال ازادی این اتوبوس های بین شهری ساعات کارشون از چه ساعتی شروع میشه 5 صب ایا فعالن ؟

ahwazp30
22-02-2015, 20:01

خیلی عجیبه ؟ مگه شما توی اموزشی مدارک تک پسری را ارائه ندادی ؟

unknown47
22-02-2015, 20:21
سلام دوستان
میشه یکی قضیه این خرید سربازی رو واسه من مشخص کنه؟
از خیلیا شنیدم که این قانون خرید سربازی تصویب شده اما هیچ کجا نتونستم صحتشو بررسی کنم
ممنون میشم یکی کامل توضیح بده:n40:

Amin_0913
22-02-2015, 20:33
سلام دوستان
از خیلیا شنیدم که این قانون خرید سربازی تصویب شده اما هیچ کجا نتونستم صحتشو بررسی کنم

Ehsan PCbase
22-02-2015, 20:57
سلام
دوستان من مشکل مفصلی دارم طوری که با انجام سبک ترین کارها دچار درد مفاصل میشم، البته چند بار رفتم پیش متخصص و آزمایش خون دادم و گفت چیزی نیست ولی درد مفاصل من هنوز پابرجاست (یا دکتره دکتر نیست یا باید ازمایش دیگری انجام داد) و مثلا وقتی با کامپیوتر کار میکنم و ماوس به دست میشم آرنج دستم درد میگیره یا یه مسیر کوتاهی پیاده میرم زانوهام اذیت میکنن و... علائم روماتیسم دارم ولی دکتره میگفت چیزی نیست (بر اساس آزمایش خون). حالا میخواستم بپرسم که اگر بخوام حداقل معاف از دوره سه ماهه آموزشی بشم باید از دکتر خودم بخوام تا آزمایش های بیشتری واسم بنویسه و خودم پیگیر بشم و آزمایش ها رو ببرم برای نظام وظیفه یا اینکه نه اونا خودشون متخصص دارن و...؟ دفترچه گرفتم ولی هنوز کاری انجام ندادم. ممنون میشم راهنمایی کنید

new2012user
22-02-2015, 23:04
سلام دوستان

اگه حداقل هشت سال غیبت داشته باشید میتونید سربازیتون رو بخرید
توجه کنید که زمان تحصیلتون جزو غیبت حساب نمیشه

که قیمتش از 10 میلیون شروع میشه برای زیر دیپلم میره تا 50 میلیون برای دکتر و...

METZELDER
23-02-2015, 00:38
شاید سوالمو پرسیده باشن ولی تو این دو سه صفحه اخر چیزی ندیدم
دوستان این پرتال نظام وظیفه چی شده ؟؟؟ همون که میرفتی استعلام میگرفتی تو اون سایت دیگه نیست چرا برش داشتن؟؟

METZELDER
23-02-2015, 00:52
دوستان این پرتال نظام وظیفه چی شده ؟؟؟ همون که میرفتی استعلام میگرفتی تو اون سایت دیگه نیست چرا برش داشتن؟؟

ice_man_sh
23-02-2015, 03:26
ice_man_sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خوبی؟ 2-3روزه اومدم پیدات نیس داداش؟ شما از اطلاعات و امنیت ناجا اطلاعاتی داری؟ تهران افتادم...
هستم نظرات را می خونم، اونهایی که واقعا سوال باشن و دوستان جواب نداده باشن را جواب میدم.

نه من اطلاعات و امنیت تهران اطلاع ندارم، اطلاعات و اماکن شهرستان خودمون را دیده بودم، اکثرا با لباس شخصی خدمت میکردن و با ماشین پلاک شخصی گشت میدادن ولی دردسر هایی هم داشت، البته شما میری مرکز و احتمال داره جاهای مختلفی تقسیم بشی.

تشکر بابت جواب، و اینکه آیا بوشهر به دلیل دور بودن از زنجان و یا هوای گرمش برا من هیچ کسری نخواهد داشت؟
به خاطر دور بودن که به هیچ کس کسر نمیدن، فقط مرخصی بیشتری میدن.

برای اینکه کسی از سردسیر بره گرمسیر و... کسر نداریم، اگه جزو مناطق مصوب بد آب و هوا باشه 2 ماه کسر داره به شرطی که کل خدمت اونجا باشین اگه بخشیش را اونجا باشین به نسبت درصد میگیرین.

باز تاکید میکنم نمی دونم جزو مناطق مصوب هست یا نه، در ضمن ما جایی داریم که مصوب نیست و 2 کیلومتری اون مصوب هست.( من خودم تو این شرایط بودم)

سلام
دوستان من مشکل مفصلی دارم طوری که با انجام سبک ترین کارها دچار درد مفاصل میشم، البته چند بار رفتم پیش متخصص و آزمایش خون دادم و گفت چیزی نیست ولی درد مفاصل من هنوز پابرجاست (یا دکتره دکتر نیست یا باید ازمایش دیگری انجام داد) و مثلا وقتی با کامپیوتر کار میکنم و ماوس به دست میشم آرنج دستم درد میگیره یا یه مسیر کوتاهی پیاده میرم زانوهام اذیت میکنن و... علائم روماتیسم دارم ولی دکتره میگفت چیزی نیست (بر اساس آزمایش خون). حالا میخواستم بپرسم که اگر بخوام حداقل معاف از دوره سه ماهه آموزشی بشم باید از دکتر خودم بخوام تا آزمایش های بیشتری واسم بنویسه و خودم پیگیر بشم و آزمایش ها رو ببرم برای نظام وظیفه یا اینکه نه اونا خودشون متخصص دارن و...؟ دفترچه گرفتم ولی هنوز کاری انجام ندادم. ممنون میشم راهنمایی کنید
چیزی به نام معاف از دوره آموزش نداریم، شما یا معاف از رزم میشیم که آموزش میبینین ولی در گروهان معاف از رزم که فرق فاحشی نداره ولی مراعات میکنن و یا کلا معافیت پزشکی میگیرین.

معاف از رزم و معافیت پزشکی هم توسط پزشکان نظام وظیفه داده میشه، البته بردن سوابق بیماری و پرونده خیلی مهمه.

ahwazp30
23-02-2015, 10:07

ولی فکر میکنم ماهی یک بار بروزرسانی میشه یا شاید هر دوماهی یک بار .مثلا اخرین بروزرسانیش برج 10 بوده اگر شما بعد از اون کاری انجام داده باشید توش نیست تا بروزرسانی بعدی

djic
23-02-2015, 10:17
سلام

دوستان اینکه میگید قفل ببرید از اول آموزشی :

1- باید بعد از دوره اموزشی و ادامه خدمت در یگان هم قفل برد ؟؟؟؟؟؟؟؟

2- از روز اول آموزشی قفل ببریم یا در یگان !! دوستان و هم خدمتی ها پیش خودشون نمیگن مگه ما دزدیم که فلانی قفل آورده ؟

3- چند تا قفل بگیریم و چطور قفلی ؟ (اگر امکان داره از نوع قفل تصویر بگذارید با تشکر)

amiralikey2
23-02-2015, 13:57
سلام دوستان.برج 1/2/94 افتادم از کجا باید بفهمم کدم کجا خورده؟الان زنگ بزنم نظام وظیفه میگن؟

farzad051
23-02-2015, 14:53
نه داداش.اولا عجله نداشته باش
دوماشماها که 1اردیبهشت اعزامین نهایتا از 24فروردین کد هاتون مشخص میشه نه الانکه 2ماه هنوز مونده به آموزشیت
الان زنگ بزنی اولا جوابتو نمیدن بعدش یه چیز دیگه بهت میگن:n31:

MICHAEL SCOFIELD
23-02-2015, 15:30
سلام دوستان.برج 1/2/94 افتادم از کجا باید بفهمم کدم کجا خورده؟الان زنگ بزنم نظام وظیفه میگن؟

ما که اعزام اول اسفند بودیم کدامون 7 بهمن اومد. شما هم می تونید مثلا از 7 فروردین برید نظام وظیفه شهرتون کد ملی بدید و بپرسید کجا افتادید.
حدودا یک هفته الی ده روز قبل اعزام هم پستچی برگه آبی رو میاره براتون

djic
23-02-2015, 15:54
سلام

دوستان اینکه میگید قفل ببرید از اول آموزشی :

1- باید بعد از دوره اموزشی و ادامه خدمت در یگان هم قفل برد ؟؟؟؟؟؟؟؟

2- از روز اول آموزشی قفل ببریم یا در یگان !! دوستان و هم خدمتی ها پیش خودشون نمیگن مگه ما دزدیم که فلانی قفل آورده ؟

3- چند تا قفل بگیریم و چطور قفلی ؟ (اگر امکان داره از نوع قفل تصویر بگذارید با تشکر)

دوستان راهنمایی کنید .:n19:

shoaee
23-02-2015, 17:55
سلام
بچه ها شنبه رفتیم پدافند سمنان بهمون گفتن سه شنبه 6 صبح پادگان باشیم ما هم 15 ساعت راه رو برگشتیم حالا اگه بجای سه شنبه چهارشنبه تا ظهر خودمون رو معرفی کنیم مشکلی پیش میاد ؟؟؟؟؟؟؟ آخه خیلی راهه عکس هم تازه دادم ظاهر کنن ! بچه هایی که سمنان بودند تو رو خدا راهنمایی کنین .... اضاف میزنن ؟ از نظر تعیین جا چی ؟

h-blade
23-02-2015, 19:21
سلام
بچه ها شنبه رفتیم پدافند سمنان بهمون گفتن سه شنبه 6 صبح پادگان باشیم ما هم 15 ساعت راه رو برگشتیم حالا اگه بجای سه شنبه چهارشنبه تا ظهر خودمون رو معرفی کنیم مشکلی پیش میاد ؟؟؟؟؟؟؟ آخه خیلی راهه عکس هم تازه دادم ظاهر کنن ! بچه هایی که سمنان بودند تو رو خدا راهنمایی کنین .... اضاف میزنن ؟ از نظر تعیین جا چی ؟

جاهاتون که بر اساس مدرک تحصیلی و نام خانوادگی تعیین میشه و دیر و زود رفتن توش تاثیری نداره ولی از من میشنوی سر موقع برو زمان ما یه روز مشکل نداشت ولی کسانی که 3 روز دیرکرد داشتن تجدید دوره کردن....تجدید دوره هم که حتما میدونید یعنی چی......

در ضمن اونایی که دیر اومدن حدود یه هفته ای رو یه دشک رو زمین خوابیدن چون پدافند اضافه نیاز گرفته بود ولی بعد از یه مدتی تخت ها بر اساس اسم و شماره معلوم میشه ولی باز اون تعدادی گه اضافه بودن تاآخر آموزشی رو زمین خوابیدن

joe_satriani
23-02-2015, 19:59
اقدام شما تیری در تاریکی هست که انداختنش ضرری نداره:n05:

سلام دوسته من.
آره منم نظرم همینه یه تیری به تاریکی بندازم. اما از این میترسم که یه موقع متوجه این موضوع بشن و بگن این چون الکی گفته و آمارش رو هم الان داریم به زور اعزامش کنیم بره خدمت :n01::n02:
یه موقع این کار رو نمیکنن؟ :n41: