PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

soheil021
16-01-2015, 21:43
منم دقیقآ شرایط شما رو دارم ! آخه 2 ماه نیست 4 ماه باید معطل بشیم ! دو به شک شدم ...

سرباز معلم ها همه اعزامی 1 تیر میشن

4 ماه اینجوری عقب میوفتید از اون ور هم 3 ماه باید بیشتر خدمت کنی اختلافش میشه 7 ماه شوخیشم قشنگ نیستش

210 روز باید اضافه تر خدمت کنی مگه عمرتو از سر راه اوردی پسر

lechking
16-01-2015, 21:53
سلام مجدد
دوستان من یه سوال دیگه هم دارم
دوستان پدر من 15% جانبازی داره و 11 ماه جبهه خودمم متولد 71 هستم
تو دفترچه نوشته اگر جمع این دو بشه 30 یکی از فرزندان معافه که مال من میشه 26!!:n35:
اعزامم هم خورده به اردیبهشت ولی انگار شایه شده کلا قرار سال بعد اگه جمعش بشه 25 معافیت میدن ایا همچین چیزی درسته؟؟

cotgnx
16-01-2015, 22:20
سلام مجدد
دوستان من یه سوال دیگه هم دارم
دوستان پدر من 15% جانبازی داره و 11 ماه جبهه خودمم متولد 71 هستم
تو دفترچه نوشته اگر جمع این دو بشه 30 یکی از فرزندان معافه که مال من میشه 26!!:n35:
اعزامم هم خورده به اردیبهشت ولی انگار شایه شده کلا قرار سال بعد اگه جمعش بشه 25 معافیت میدن ایا همچین چیزی درسته؟؟

برای 11 ماه جبهه 3 ماه کسری و برای 15 درصد جانبازی هم 4 ماه کسری به شما تعلق می گیره که مجموعا میشه 7 ماه.

خودتون میگین شایعه و اصلا به این حرفها نباید توجه کنید و اگه قرار باشه تغییری هم بکنه جمعش زیاد میشه و مطمعنا کم نمیشه!

اتفاقا شایعه هست که ساله دیگه کسری ها رو محدود کنن و خیلی از کسری ها رو بردارن!

pm1
17-01-2015, 10:03
سرباز معلم ها همه اعزامی 1 تیر میشن

4 ماه اینجوری عقب میوفتید از اون ور هم 3 ماه باید بیشتر خدمت کنی اختلافش میشه 7 ماه شوخیشم قشنگ نیستش

210 روز باید اضافه تر خدمت کنی مگه عمرتو از سر راه اوردی پسر
به نکته ی خوبی اشاره کردی داداش گلم ... یکی یه حرف جالبی میزد میگفت حالا تو زودتر تموم کنی مگه کار ریخته برات ؟ ! اگه قطعی میدونستم که قبول میشم منتظر میموندم چون آ.پ مزایایی هم داره (راحتتره و ...) ولی چون بند پ ندارم ریسکه و بقول شما عمر به فنا میره... ممنونم ازت

mohammad8181
17-01-2015, 13:53
سلام
آقا من یه بدبختم که الان ترم 7 دانشگاهم و 40 واحد گذروندم هرجوری که فکر می کنم نمی تونم 5-6 ساله لیسناس تموم کنم میشه 70 واحد که پاش کردم مدرک معادل بگریم و برای کارشناسی ناپیوسته کنکور بدم؟

Doctor Splinter
18-01-2015, 13:34
سلام
آقا من یه بدبختم که الان ترم 7 دانشگاهم و 40 واحد گذروندم هرجوری که فکر می کنم نمی تونم 5-6 ساله لیسناس تموم کنم میشه 70 واحد که پاش کردم مدرک معادل بگریم و برای کارشناسی ناپیوسته کنکور بدم؟
به رشته شما هم بستگی داره،جزییات رو از آموزش دانشگاه باید بپرسی@
فک کنم 90 واحد بخواد برای رشته های مهندسی:n02:
به هر حال اگه به شما مدرک معادل کاردانی بدن شما بعد از خدمت می توانید برای کارشناسی نا پیوسته شرکت کنید:n10:

Doctor Splinter
18-01-2015, 13:37
سلام
به رشته شما هم بستگی داره،جزییات رو از آموزش دانشگاه باید بپرسی@
فک کنم 90 واحد بخواد برای رشته های مهندسی:n02:
به هر حال اگه به شما مدرک معادل کاردانی بدن شما بعد از خدمت می توانید برای کارشناسی نا پیوسته شرکت کنید:n10:

ice_man_sh
18-01-2015, 19:02
سلام .
دوستان شنیدم واسه معافی پزشکی در حین تحصیل میشه اقدام کرد .آیا صحت داره ؟
طبق جدیدترین قانون که از خرداد سال جاری اجرایی شده میشه:

مجاز شدن ارائه درخواست معافیت پزشکی حین تحصیل نیز بخشی از جزئیات جدید آیین نامه جدید معاینه و معافیت پزشکی مشمولان وظیفه است که روز گذشته رسانه ای شد.

new2012user
19-01-2015, 00:29
سلام
الان لیسانسه ها تاریخ اعزامشون تا کی پر شده؟
اواسط بهمن اقدام کنیم تاریخ اعزام تقریبا کی میفته؟
این درخواست تعجیل تاثیر داره؟

G U L D A N
19-01-2015, 10:09
به نکته ی خوبی اشاره کردی داداش گلم ... یکی یه حرف جالبی میزد میگفت حالا تو زودتر تموم کنی مگه کار ریخته برات ؟ ! اگه قطعی میدونستم که قبول میشم منتظر میموندم چون آ.پ مزایایی هم داره (راحتتره و ...) ولی چون بند پ ندارم ریسکه و بقول شما عمر به فنا میره... ممنونم ازت
بزارید منم یه چیز بگم
من و دوستم با هم رفتیم برای خدمت دفترچه فرستادیم . رفیقم رفت برای سرباز معلمی اقدام کرد و من اقدام نکردم .
دوستم با اینکه بیشتر از من خدمت کرد تو چند مورد از من جلو افتاد :
1- همزمان با خدمت رفت پیام نور ارشد IT گرفت
2- مثل من نیافتاد نیروی انتظامی تا دهنش صاف شه
3- افتاد تو استان خودمون و صبح می رفت روستا ، ظهر بر می گشت خونه
کلا حال کرد .
حالا به نظر شما 6 ماه بیشتر طول بکشه آدم ضرر می کنه ؟

omidkhani
19-01-2015, 11:06
ا سلام

من سر باز اذربایجان شرقی هستم شهر مرند پادگان تیپ 321 پیاده شهید اشراف
قست جابجایی دارم هرکسی که در خراسان رضوی خدمت میکنه برای جابجایی با بنده حاظر هست با من در تماس باشه
ممنون میشم
---------

دوستانی هم که سر بازی برای جابجایی مد نظر دارن معرفی کنن حتما شیرینیشون هم فراموش نمیشه ... یا اینکه یک سایت براش طراحی میکنیم بصورت رایگان

--------
به دلیل مریضی قلبی پدرم خیلی واجب هست این جابجایی
09375338784
09151833013
abtinhost@gmail.com
khani.host@yahoo.com

خانی

تاریخ اعزام " 19/5/93
گروهبان 3
---------------

omidkhani
19-01-2015, 11:10
ا سلام

قست جابجایی دارم هرکسی که در خراسان رضوی خدمت میکنه برای جابجایی با بنده حاظر هست با من در تماس باشه
ممنون میشم
---------

دوستانی هم که سر بازی برای جابجایی مد نظر دارن معرفی کنن حتما شیرینیشون هم فراموش نمیشه ... یا اینکه یک سایت براش طراحی میکنیم بصورت رایگان

--------
09375338784
09151833013
abtinhost@gmail.com
khani.host@yahoo.com

خانی

تاریخ اعزام " 19/5/93
گروهبان 3
---------------

AshkeMahtab
19-01-2015, 11:42
دوست عزیز اولا برالی گواهینامه پایان خدمت لازمه.

دوما اسامی افراد برای دستگیری به کلانتریها و پاسگاهها ارسال میشه، در شهرهای کوچک و روستاها این کار انجام میشه نسبتا.

سوما فقط این نیست که کسی مست باشه و... خود ما در زمانش در تورهای ایست بازرسی از جوانها کارت پایان خدمت می خواستیم کسی که نداشت هم میبردیم برای استعلام و اگه فراری و یا در غیبت بود با دستبند میفرستادیم نظام وظیفه.

اونی که اجرا میشه اینه، سخت تر هم خواهد شد، باز هر کی خواست بره هر کی نخواست نره.

کاملا تایید

بنده خودم سرباز فراری سال 86 خدمت میکرد تو سرخس رو ک بچه کرمان بود رو بردم دادسرای نظام
بعدشم بردمش پیش قاضی جریمه 600 هزارتومان 18 روز زندانی 6 ماه اضاف اخرشم برگشت همونجایی که
سال 86 خدمت میکرد سرخس بعد8 سال برگشت همونجایی که 8 پیش خدمت میکرد+جریمه+اضاف+زندانی+
مشکلاتی که توی اون 8 سال فراریش داشته افسوس حسرتم بحالش سودی نداره
خودم درحال خدمتم تو بدترین شرایط و کمبودسرباز هزاربارم خواستم فرار کنم ولی تحمل کردم چون انقدرفراری دیدم که
برگشتن باز خدمت و همشون مثه سگ پشیمونن/ نرفتن به خدمت جز پشیمونی وحسرت دیگه هیچی نداره
سرخودتونو گول نزنین اولو اخرش باید برین اگه منتظرین که هی قانون عوضش وشامل حالتون شه مثه خرید و امثالهوم
فقط عمرتونو هدر دادین برادرانه میگم هرچه بشینین اوضاع بدترمیشه بهترنمیشه بعدشم به عقب نگاهی می کنی
همش حسرته حسرت

osta_ali
19-01-2015, 13:34
بزارید منم یه چیز بگم
من و دوستم با هم رفتیم برای خدمت دفترچه فرستادیم . رفیقم رفت برای سرباز معلمی اقدام کرد و من اقدام نکردم .
کلا حال کرد .

دقيقا حق با شماست
من خودم 6 ماه صبر كردم تا امريه بگيرم (اداره كار)و خوشبختانه گرفتم.الان هم راحت دارم خدمت ميكنم و با كارمنداي عادي هيچ فرقي ندارم (البته به جز حقوق ) به نظر من اينطوري خيلي زودتر ميگذره.

راستي سرباز معلم ها 3 ماه تابستون تعطيل هستن يا نه؟

G U L D A N
19-01-2015, 13:38
دقيقا حق با شماست
من خودم 6 ماه صبر كردم تا امريه بگيرم (اداره كار)و خوشبختانه گرفتم.الان هم راحت دارم خدمت ميكنم و با كارمنداي عادي هيچ فرقي ندارم (البته به جز حقوق ) به نظر من اينطوري خيلي زودتر ميگذره.

راستي سرباز معلم ها 3 ماه تابستون تعطيل هستن يا نه؟

تعطیل اونم چه تعطیلی ! از 2 دنیا آزاد

Doctor Splinter
19-01-2015, 14:56
والا فراری هایی که من دیدم هنوز هیج کس سراغشون نیومده:n20::n20:
بقیه رو هم به نرفتن به خدمت تشویق می کنن:n25:
البته همین که از دو کیلومتری پاسگاه و کلانتری هم می ترسن رد بشن خودش خیلی بده:n31:
انشااله به زودی امریه ها رو هم بر میدارن تا همه طعم خدمت نظامی و واقعی رو بچشن!
هر جوانی باید ۲۴ ماه به میهن و هم میهنانش خدمت کنه این وظیفه همه است و کسی که فرار کنه یا بخواد دور بزنه باید به خدمت بیشتر و سخت تر محکوم بشه!
البته اگر برای افراد سر پرست خانوار شرایط حقوقی بهتری در نظر بگیرن خیلی به عدالت نزدیکتره چون زجری که این افراد می کشن رو به چشم دیدم باید حداقل حقوق این افراد افزایش چشم گیر داشته باشه تا تمایل به حضور در خدمت سربازی رو پیدا کنن!

soroosh_cz
19-01-2015, 15:29
البته همین که از دو کیلومتری پاسگاه و کلانتری هم می ترسن رد بشن خودش خیلی بده:n31:
هر جوانی باید ۲۴ ماه به میهن و هم میهنانش خدمت کنه این وظیفه همه است و کسی که فرار کنه یا بخواد دور بزنه باید به خدمت بیشتر و سخت تر محکوم بشه!
البته اگر برای افراد سر پرست خانوار شرایط حقوقی بهتری در نظر بگیرن خیلی به عدالت نزدیکتره چون زجری که این افراد می کشن رو به چشم دیدم باید حداقل حقوق این افراد افزایش چشم گیر داشته باشه تا تمایل به حضور در خدمت سربازی رو پیدا کنن!
خدمت خوبه ولی در زمینه ای که مهارت داره، نه با حقوق مفت ببرن بیگاری... خصوصا ناجا :n28:

aminkhan2014
19-01-2015, 16:17

يك آن فكر كردم نقل قولي از برنامه هاي صداوسيما داري ميگذاري..واقعا يكجوري شدم!!!!:n23:
:n13:
شما زياد خودشو ناراحت نكن!!!!وظيفه نيست، يك نوع بردگي هست كه بالاجبار پاي برده هاي مفت نوشتند

G U L D A N
19-01-2015, 16:45
يك آن فكر كردم نقل قولي از برنامه هاي صداوسيما داري ميگذاري..واقعا يكجوري شدم!!!!:n23:
:n13:
شما زياد خودشو ناراحت نكن!!!!وظيفه نيست، يك نوع بردگي هست كه بالاجبار پاي برده هاي مفت نوشتند
زیاد فکر نکن . نگه دار یه جا بدردت می خوره :دی
وظیفه نیست ؟ !!!!!! شک نکن وظیفست . حالا یکی اسمش و بردگی میزاره یکی دیگه محل آموزش پدرسوختگی .

G U L D A N
19-01-2015, 16:49
خدمت خوبه ولی در زمینه ای که مهارت داره، نه با حقوق مفت ببرن بیگاری... خصوصا ناجا :n28:

در زمینه مهارت . سر این موضوع کلی من با سردار ساجدی نیا صحبت کردم که چرا مثلا یکی که IT می خونه رو انداختن کلانتری یه ماشین دادن دستش ! به این می گن هدر رفت منابع .
15 یال آدم درس بخونه کلی دولت هزینه کنه . آخرش بشه راننده ؟؟؟؟؟

osta_ali
19-01-2015, 20:22
تعطیل اونم چه تعطیلی ! از 2 دنیا آزاد

جدا !؟
پس خوش به حالشون توی این دو سال حدود 8 ماهش که تعطیل هستن :n02:

pm1
19-01-2015, 20:44
بزارید منم یه چیز بگم
کلا حال کرد .

سلام آقا ممنون از نظرت... 20 فروردین امسال فارغ التحصیل شدم کم کم داره میشه یک سال معطلی! تو این مدت هر جا سر زدم واسه امریه موفق نشدم ... یک روز هم کسری ندارم ! از طرفی ممکنه آخر سر آ.پ بزنه زیرش بگن ارشد نمیگیریم (کماکان رفتم پرسیدم خودشون هم دو به شکن) ... از طرف دیگه فکر راحتی امریه رو میکنم ! حالا با این شرایط شما جای من بودید چیکار میکردید ؟ قید ماه طلایی اسفند رو میزدید و 4 ماه بیشتر معطل میشدید ریسک میکردید واسه امریه ؟ یا اینکه همین اسفند میرفتید ؟! تصمیم سختیه به خدا ! :n13:

SIR MAMAD
19-01-2015, 20:49
خدا بخواد می خوام یه طوری استعلاجی بزنم که روز آخر استعلاجیم بخوره قبل 22 بهمن.22بهمن هم خود به خود بچسبه تنگش.
یه سوال و در خواست مشاوره ای داشتم از بزرگان اینه که تو چایی ( یک لیوان چایی سایز متوسط) چی بریزم که اولا مزش رو تغییر نده و ثانیا بعد چند ساعت مثلا 5 ساعت طرف اسهال بشه یا دلدرد؟

G U L D A N
19-01-2015, 22:38
سلام آقا ممنون از نظرت... 20 فروردین امسال فارغ التحصیل شدم کم کم داره میشه یک سال معطلی! تو این مدت هر جا سر زدم واسه امریه موفق نشدم ... یک روز هم کسری ندارم ! از طرفی ممکنه آخر سر آ.پ بزنه زیرش بگن ارشد نمیگیریم (کماکان رفتم پرسیدم خودشون هم دو به شکن) ... از طرف دیگه فکر راحتی امریه رو میکنم ! حالا با این شرایط شما جای من بودید چیکار میکردید ؟ قید ماه طلایی اسفند رو میزدید و 4 ماه بیشتر معطل میشدید ریسک میکردید واسه امریه ؟ یا اینکه همین اسفند میرفتید ؟! تصمیم سختیه به خدا ! :n13:
اشتباهی که من کردم رو شما نکن .
ارزشش رو داره حتما واسه سرباز معلم اقدام کن .
دوستم درست بابت سرباز معلمی 8 ماه معطل شد اما سود کرد . من ضرر کردم .
چرا . . . چون اون شد فوق لیسانس IT من همون لیسانس موندم .
بعد خدمت هم کنکور شرکت کردن کاره حضرت فیله . چون همچی یادم رفته .

musican33
19-01-2015, 22:40

سلام
باز شما ارشد هستین من که لیسانسم خدمت سخت تر می گذره
در مورد ارشد هم آموزش و پرورش استان من تو سایتش زده که :"با توجه به عدم تخصیص سهمیه، امکان ثبت نام متقاضیان با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا وجود ندارد . "
اینم لینکش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) البته دیگه پذیرفتن یا نپذیرفتن ارشد ها پای خودشون ، حالا دیگه بقیه استان ها رو نمی دونم

*** دوستان من اعزام 1 اسفند هستم اگه الان برای اردیبهشت تمدید بزنم جوابش کی می یاد ؟

soheil021
19-01-2015, 22:45

دوست عزیز بیرون هیچ خبری نیستش اینو همه میدونن نه کار هستش نه پول

میدونی سربازی مثل چی میمونه؟ مثل قورباغه ای که باید قورتش بدی

اینو باید قورتش بدی هرچی زودتر بهتر

من وقتی دفترچه پست کردم دوست داشتم همون فرداش اعزام بشم اما 2 ماه الاف شدم افتادم برج 6 و رفتم تعجیل زدم افتادم برج 4

وقتی ادم فکر اینکه سربازی میخواد برده و این تصمیمش قطعی شده دیگه روز هاش بیهوده میگذره هیچ کاری نمیتونه بکنه باید بشینه تا تاریخ اعزامش بیاد

پس چه بهتر این 637 روز سریع بگذره

تو خدمت 1 ساعت هم 1 ساعت هستش

شما داری صحبت از 7 ماه میکنی؟

طرف برای 1 ماه کسری حاضره 1 تومن پیاده بشه چه برسه به 7 ماه

درسته شما 7 ماه رو زیر پرچ نیستی و دیرتر میری سر خدمت

اما مهم این هستش که 7 ماه دیرتر کارتت رو میگیری و این خودش یه تو مخی هستش

یعنی 7 ماه باز لنگ در هوا هستی و فکرت مشغول هستش

کسی که سرباز هستش فکر با دنیای بیرون کات میشه این قانون خدمت هستش

اونقدر برات کار میتراشن میشی بردشون

زرنگ باش 1 روزم یک روزه

امروز درست 212 روز از خدمتم توم شد

425 روز دیگه دارم شیرین

soheil021
19-01-2015, 22:51

دوست عزیز انقدر خدمت رو برای خودت سخت نکن

خدمت برای ستوان توی ارتش از 6.30 صبح تا 14 هستش

هر جا که بیوفتی قانونش اینه

شما فکر نکن که امریه گرفتی تمومه راحتی؟؟؟؟؟؟؟

همین دوستانی که میگن سرباز معلمی هتله راحتن بیاد بگم که وقتی شما امریه میگیری یعنی داری یک مسئولیت سنگینی رو قبول میکنی و باید حتما تا تهش بری و مسئول هستی

اما تو خدمت تو همش پیچ هستی و کار هارو درست انجام نمیدی به قول دوستان چال میکنی

اینجوری خیلی بهتر هستش فقط تایم روزانتو میگذرونی میای خونه یا اسایشگاه

برو برچ 12 بهترین زمان هستش

زمان رو از دست نده پشیمون میشه 100 درصد

سریع خدمتو تموم کن راحت بشی فکرت راحت میشه دیگه تا اخرین لحظه زندگیت برای خودت میشی

soheil021
19-01-2015, 22:55
اشتباهی که من کردم رو شما نکن .
ارزشش رو داره حتما واسه سرباز معلم اقدام کن .
دوستم درست بابت سرباز معلمی 8 ماه معطل شد اما سود کرد . من ضرر کردم .
چرا . . . چون اون شد فوق لیسانس IT من همون لیسانس موندم .
بعد خدمت هم کنکور شرکت کردن کاره حضرت فیله . چون همچی یادم رفته .

بهترین کار رو شما کردی

مدرک فراگیر پیام نور رو هیج جا قبول ندارن اصلا مدرک نیستش فقط عمر و پولتو ریختی تو جوب نمیدونستی بدون

برای ارشد باید زحمت بکشی

ارشد معدل زیر 16 یعنی عمرتو هدر دادی

چیزی نیستش که بخوای تو سرباز معلمی بگیری و ماست مالیش کنی

الان هم کنکور داره راحت میشه برای ارشد هر سال ظرفیت میره بالاتر

شما اینم بگو 8 ماه + 3 ماه حدود 11 ماه زودتر خدمتت از دوستد تموم شد

این خودش بهترین نکته هستش

aminkhan2014
20-01-2015, 00:21
زیاد فکر نکن . نگه دار یه جا بدردت می خوره :دی
وظیفه نیست ؟ !!!!!! شک نکن وظیفست . حالا یکی اسمش و بردگی میزاره یکی دیگه محل آموزش پدرسوختگی .

البته به نکته خوبی اشاره کردی،
جای خوبی برای درآوردن پول حرووم برای کسی که بخاد هست،خصوصا جاهایی مثل پلیسراه و کلانتری ها...اینم نوعی وطیفه و ادای دین به مام میهن!!!!هست!!!!

dahar
20-01-2015, 00:48
سلام دوست عزيز، تبريك ميگم.

ميشه اين جمله تون رو بيشتر توضيح بدين."اگه درجه ستوان نباشه سخت میگذره"

من قبلا سه ماه و نيم ناجا بودم و قراره اول اسفند دو باره برم سربازي، اغلب بچه ها ميگن تو ناجا درجه تاثير نداره اما من اون زمان يه جايي بودم كه بين ستوان و استوار فرق ميزاشتن و من فكر ميكردم اونجايي كه من بودم استثنا بوده، اما با اين جمله شما ....

ممنون ميشم جواب سوالم رو بديد

سلام
در ناجا بین سرباز صفر و ستوان فرقی چندانی نیست اما به محل خدمتی هم بستگی داره
مثلا تو راهور الان استوار ها تو خط ویژه هستند بیشتر، در حالی که ستوان3 کد دار قبض نویس هستند
سرباز صفر یا دژبان یا ابدارچی(اداری) کارشون راحت تره.....

alex_pk
20-01-2015, 03:43
سلام دوستان
اگر ممکنه یه توضیحی در مورد بخشنامه جدید فروش سربازی بفرمایید که شرایطش به چه صورته
یا اگر لینکی دارید که کامل توضیح داده باشه ممنون میشم اینجا بذارید
مرسی.

G U L D A N
20-01-2015, 09:27
سلام
در ناجا بین سرباز صفر و ستوان فرقی چندانی نیست اما به محل خدمتی هم بستگی داره
مثلا تو راهور الان استوار ها تو خط ویژه هستند بیشتر، در حالی که ستوان3 کد دار قبض نویس هستند
سرباز صفر یا دژبان یا ابدارچی(اداری) کارشون راحت تره.....
دوتانی که راهور هستند و ستوان ترجیحا از گرفتن دفترچه خودداری کنند . به دو دلیل :
1- معمولا می گن مثلا امروز باید 50 تا قبض بنویسی . ( ننویسی اذیت می کنن )
2- باید تحمل شنیدن فحش و ناسزای مردمی رو که جریمه می کنی رو داشته باشی . ( بعضی مواقع هم دعوا می شه )

aminkhan2014
20-01-2015, 09:48
دوتانی که راهور هستند و ستوان ترجیحا از گرفتن دفترچه خودداری کنند . به دو دلیل :
2- باید تحمل شنیدن فحش و ناسزای مردمی رو که جریمه می کنی رو داشته باشی . ( بعضی مواقع هم دعوا می شه )

مگه خونه خاله هست كه بگي دفترچه نميخام!!!!به زور ميكنند توي پاچه ات...مگه اختياريه؟

s-james
20-01-2015, 09:50

سلام دوست عزيز، شما راهور بودين؟ مگه ميشه قبول نكرد؟ قبول نكني چه كاري بهت محول ميكنن؟

gadogar13
20-01-2015, 10:06
سلام دوستان
من الان تقریا 3 ماهه که خدمتم تموم شده ولی متاسفانه هنوز کارت پایان خدمتم نیومده؟
الان باید چکار کنم؟ از کجا باید پیگیر باشم؟

G U L D A N
20-01-2015, 10:19
البته به نکته خوبی اشاره کردی،
جای خوبی برای درآوردن پول حرووم برای کسی که بخاد هست،خصوصا جاهایی مثل پلیسراه و کلانتری ها...اینم نوعی وطیفه و ادای دین به مام میهن!!!!هست!!!!

مگه خونه خاله هست كه بگي دفترچه نميخام!!!!به زور ميكنند توي پاچه ات...مگه اختياريه؟

-------------------------------------------------------------
درخصوص کلانتری و ... باید بگم شما همه را با یه نگاه می بینی . همه دزد یا خفت گیر نیستن . همه جا همه جور آدمی هست هم آدم خوب هم آدم بد . ( یه جا کم یه جا زیاد ) به نظر شما این درسته بگم هر کی تو دارایی کار می کنه اهل رشوه هست و دزده ؟؟؟؟ ( نه )

------------------------------------------------------------
در خصوص راهور باید بگم اگر آدم زرنگ باشه خیلی راحت می تونه از گرفتن دفترچه خودداری کنه . و یا جای بهتری خدمت کنه .
مثلا خود من . اوایل خدمت تو یه کلانتری خدمت می کردم که از هر جهت که شما فکر کنید مزخرف بود اما تونستم تو همون شهر ( بدون پارتی ) جام رو عوض کنم برم یه کلانتری دیگه و تو کلانتری جدید هم بازم با یکم عرضه تونستم مرفوک نشین بشم و کل کادری ها ( به غیر از رئیس و جانشین کلانتری ) از من حساب ببرن .
-----------------------------------------------------------
شما هر جا که باشی چه خدمت و چه جای دیگه ، اگر سیاست داشته باشی و زرنگ می تونی از جایی که جهنم ! ! ( اغراق ) هست دربری و خودت رو نجات بدی .
ترک ها یه جمله معروف دارن که می گن : آدامن گرک چیخاره اولا .

G U L D A N
20-01-2015, 10:21
سلام دوستان
من الان تقریا 3 ماهه که خدمتم تموم شده ولی متاسفانه هنوز کارت پایان خدمتم نیومده؟
الان باید چکار کنم؟ از کجا باید پیگیر باشم؟
یگان مربوطه ؟
( اگر ناجا هست اول از پلیس +10 پیگیری کن . اگر جواب نگرفتی از نیروی انسانی ستاد که برگه تسویه رو اونجا دادی پیگیری کن )

G U L D A N
20-01-2015, 10:23
سلام دوست عزيز، شما راهور بودين؟ مگه ميشه قبول نكرد؟ قبول نكني چه كاري بهت محول ميكنن؟
راهور نبودم . کلانتری بودم . اما چند تا از دوستام راهور بودن و در تهران خدمت می کردن . همه ستوان ( 2 و 3 ) و هیچ کودوم هر برگه نویس نبودن .

BEHZAD2007
20-01-2015, 10:31
سلام عزیزان من در تاریخ 28 دفترچه رو فرستادم تاریخ اعزام زده برج 2 سال دگه ایا درخواست بدم زودتر میشه رفت؟
دوم اینکه برگه سفید کی میاد؟

omidkhani
20-01-2015, 12:24
ا سلام

ممنون میشم
---------

--------
09375338784
09151833013
abtinhost@gmail.com
khani.host@yahoo.com

خانی

تاریخ اعزام " 19/5/93
گروهبان 3
---------------

soroosh_cz
20-01-2015, 13:54
سلام دوستان
اگر ممکنه یه توضیحی در مورد بخشنامه جدید فروش سربازی بفرمایید که شرایطش به چه صورته
یا اگر لینکی دارید که کامل توضیح داده باشه ممنون میشم اینجا بذارید
مرسی.

اینجوری که من فهمیدم، بیشتر همون محرومیت هایی که سرباز فراری داره رو داره و فقط دیگه نمیتونن بگیرن بفرستنت سربازی. جالب نیست مگر اینکه واقعا خرپول باشی...

p30 arman
20-01-2015, 16:30
بعد از 2 هفته مشاور نظام وظیفه هنوز جواب نداده -_- گفتم بیام اینجا بپرسم
اقایون با توجه به اینکه من 73 هستم و غیبت خوردم اگه برای کنکور ثبت نام کنم و برم خدمت ، برای روز امتحان و قبولی دانشگاه اجازه خروج از خدمت به من میدن؟ یا بخواطر غیبت نمیتونم از خدمت بیام بیرون ؟:n24:

و اینکه تاریخ پیشنهادی اعزام واقعا تاثیر داره ؟ یا همینجوری عشقی نوشتن تو دفترچه که دلمون خوش شه ؟ اگه واقعا تاثیر داره چه تاریخی بزنم که بعد از امتحان کنکور برم خدمت که بعد از قبولی در دانشگاه بتونم بیام بیرون :n26:

مرسی متشکر

Doctor Splinter
20-01-2015, 17:57
بعد از 2 هفته مشاور نظام وظیفه هنوز جواب نداده -_- گفتم بیام اینجا بپرسم
اقایون با توجه به اینکه من 73 هستم و غیبت خوردم اگه برای کنکور ثبت نام کنم و برم خدمت ، برای روز امتحان و قبولی دانشگاه اجازه خروج از خدمت به من میدن؟ یا بخواطر غیبت نمیتونم از خدمت بیام بیرون ؟:n24:

و اینکه تاریخ پیشنهادی اعزام واقعا تاثیر داره ؟ یا همینجوری عشقی نوشتن تو دفترچه که دلمون خوش شه ؟ اگه واقعا تاثیر داره چه تاریخی بزنم که بعد از امتحان کنکور برم خدمت که بعد از قبولی در دانشگاه بتونم بیام بیرون :n26:

مرسی متشکر
کسی که غیبت خورده باشه شرایط خیلی بده داره!
خودم غیبت داشتم و باعث شد که تا آخر خدمت مجاز به ادامه تحصیل نباشم،حتی با برگه اعزام به خدمت بهم گواهی نامه ندادن چون مهر غیبت داشت!:n22:
میخواستم در ناجا استخدام بشم گفتند چون غیبت داری در حین خدمت نمیشه و بعد از خدمت باید اقدام کنی:n27:
کلا آدمی که غیبت داره باید خدمت رو تموم کنه و البته گواهی نامه رو میشه در حین خدمت با برگه تایید خدمتی گرفت:n39:

mojtaba_1993
20-01-2015, 20:01
سلام دوستان یه سوال خیلی مهم داشتم:n02: من شماره کفشم 46:n02: پوتین با این سایز هست؟یا با دمپایی رژه میرم؟:n02: میگن مشکل خودمه؟ اگه پیدا نشه چی؟:n27::n03: واسه دوستانی که سربازی رفتن پیش اومده؟

behnam_roli
20-01-2015, 20:32
دوستان از کی ارگان و محل آموزش برای 1 اسفند مشخص میشه؟ هنوز اعلام نکردن؟

shengo_k
20-01-2015, 20:37
سلام دوستان یه سوال خیلی مهم داشتم:n02: من شماره کفشم 46:n02: پوتین با این سایز هست؟یا با دمپایی رژه میرم؟:n02: میگن مشکل خودمه؟ اگه پیدا نشه چی؟:n27::n03: واسه دوستانی که سربازی رفتن پیش اومده؟
آره بابا هست 50 هم پیدا میشه خخخخخخ:n02::n02::n02:

p30 arman
20-01-2015, 20:39
کسی که غیبت خورده باشه شرایط خیلی بده داره!
خودم غیبت داشتم و باعث شد که تا آخر خدمت مجاز به ادامه تحصیل نباشم،حتی با برگه اعزام به خدمت بهم گواهی نامه ندادن چون مهر غیبت داشت!:n22:
میخواستم در ناجا استخدام بشم گفتند چون غیبت داری در حین خدمت نمیشه و بعد از خدمت باید اقدام کنی:n27:
کلا آدمی که غیبت داره باید خدمت رو تموم کنه و البته گواهی نامه رو میشه در حین خدمت با برگه تایید خدمتی گرفت:n39:

پس باید 2 سال برم خدمت بعد کنکور بدم اینطور که معلومه -_- :n29:ولی میگن بعد از سربازی دیگه حس حال درس ادم نداره :n36:

soheil021
20-01-2015, 21:14
دوستان از کی ارگان و محل آموزش برای 1 اسفند مشخص میشه؟ هنوز اعلام نکردن؟

6 بهمن ماه اول صبح میتونی از نظام وظیفه بپرسی زنگ بزن

21 بهمن هم کد ها میاد تو سیستم پلیس +10 میتونی بری پرینت بگیری

Doctor Splinter
20-01-2015, 21:25
پس باید 2 سال برم خدمت بعد کنکور بدم اینطور که معلومه -_- :n29:ولی میگن بعد از سربازی دیگه حس حال درس ادم نداره :n36:
اتفاقا بهتره چون دیگه استرس خدمت و تموم شدن معافیت تحصیلی و این داستان ها وجود نداره:n16:

p30 arman
20-01-2015, 21:48
پس ما بریم دفترچه بگیریم فردا -_- آش خور بشیم تموم شه بره 2 سال خدمت :n19:

Doctor Splinter
20-01-2015, 22:12
پس ما بریم دفترچه بگیریم فردا -_- آش خور بشیم تموم شه بره 2 سال خدمت :n19:
انشااله خدمت خوبی باشه برای شما و قضا و قدر شما را در خدمت یاری کند!

mojtaba_1993
20-01-2015, 22:15
آره بابا هست 50 هم پیدا میشه خخخخخخ:n02::n02::n02:
جدی میگی داداش یا دستم انداختی؟:n02:

hirkaniboy70
20-01-2015, 22:40
سلام . کسی از شرایط نگهبانی برای سربازان لیسانس در ارتش خبر داره ؟ من که اشتباه کردم رفتم سپاه با اینکه تو شهر خودم خدمت میکنم ولی به ازای هر 3 روزی که صبح تا 2 بعد ظهر سپاه هستم یک شب باید داخل خوده سپاه بمونم یا پست بدم یا پاسبخش بشم . درجه همه لیسانسه ها رو هم کم کردند بهمون رزم دار یکم دادند. کلا سپاه خیلی ناجوره فقط اسمش خوبه ولی به نظرم ارتش باید بهتر باشه.

dahar
20-01-2015, 22:48

بله راحت میشه قبول نکرد
اما از اون طرف انتظار یه پست راحت نداشته باش
روزی یه بسته سخت نیست

Soroush-S
20-01-2015, 22:55
سلام . کسی از شرایط نگهبانی برای سربازان لیسانس در ارتش خبر داره ؟ من که اشتباه کردم رفتم سپاه با اینکه تو شهر خودم خدمت میکنم ولی به ازای هر 3 روزی که صبح تا 2 بعد ظهر سپاه هستم یک شب باید داخل خوده سپاه بمونم یا پست بدم یا پاسبخش بشم . درجه همه لیسانسه ها رو هم کم کردند بهمون رزم دار یکم دادند. کلا سپاه خیلی ناجوره فقط اسمش خوبه ولی به نظرم ارتش باید بهتر باشه.

الان ارتش به اکثر لیسانسه ها گروهبانیکم میده و تقریبا باید هرشب نگهبانی بدن! ولی اگه ستوانسوم بشن بستگی به جا داره مثلا هر 25 روز دو بار نگهبانی میدن. بعضی جاها هم هر 10 روز یکبار!

hamid_diablo
20-01-2015, 23:18
سلام

من کارشناسیم تموم شده و میخام دفترچمو پست کنم و احتمالا اردیبهشت 94 اعزامم

میخواستم بدونم میتونم همزمان با خدمت برای کارشناسی ارشد شرکت کنم؟ یعنی هم خدمت برم و هم درس بخونم...

میشه تو دانشگاه علمی کاربردی این کارو انجام داد؟

soroosh2002
20-01-2015, 23:34
الان ارتش به اکثر لیسانسه ها گروهبانیکم میده و تقریبا باید هرشب نگهبانی بدن! ولی اگه ستوانسوم بشن بستگی به جا داره مثلا هر 25 روز دو بار نگهبانی میدن. بعضی جاها هم هر 10 روز یکبار!

هر شب نگهبانی؟! والا تو ستاد مشترک که هیچ فرقی بین نگهبانی گروهبان یکم و ستوان وجود نداره، ماهی 2-3 بار.

Doctor Splinter
21-01-2015, 00:35
هر شب نگهبانی؟! والا تو ستاد مشترک که هیچ فرقی بین نگهبانی گروهبان یکم و ستوان وجود نداره، ماهی 2-3 بار.
تو پرندک هم که من بودم بین سرباز صفر بی سواد و گروهبان یک از نظر نگهبانی فرقی نبود:n19:

mani6606
21-01-2015, 06:27

در ارتش به ویژه نیزو زمینی که من در سه پادگان تجربه کردم ، نگهبانی افسرها و گروهبان ها به تعداد ان ها بستگی دارد و هرچه تعداد ان ها در یگان بالا باشه تعداد نگهبانی ان ها کمتر میشه در یگان خدمتی من افسرها ۲ بار در ماه و گروهلان ها ۳ بار در ماه نگهبان بودند،

G U L D A N
21-01-2015, 09:56
در ارتش به ویژه نیزو زمینی که من در سه پادگان تجربه کردم ، نگهبانی افسرها و گروهبان ها به تعداد ان ها بستگی دارد و هرچه تعداد ان ها در یگان بالا باشه تعداد نگهبانی ان ها کمتر میشه در یگان خدمتی من افسرها ۲ بار در ماه و گروهلان ها ۳ بار در ماه نگهبان بودند،

خیلی عالیه ! 2 بار در ماه !!!:n04:

Mohammad_666
21-01-2015, 12:30
دوستان من برج 12 اعزام هستم میخواستم بپرسم حدودا کی اعلام میشه که کجا افتادم ؟از طریق خود سایت وظیفه با کد سخا که دارم میشه فهمید ؟ چند روز قبل تاریخ اعزام اعلام میشه؟

taktaaz1
21-01-2015, 15:18
دوستان من برج 12 اعزام هستم میخواستم بپرسم حدودا کی اعلام میشه که کجا افتادم ؟از طریق خود سایت وظیفه با کد سخا که دارم میشه فهمید ؟ چند روز قبل تاریخ اعزام اعلام میشه؟

6 بهمن به بعد مشخص میشه، که میتونید با کد ملی به نظام وظیفه مراجعه کنید و از محل آموزشیتون با خبر بشید
سایت نظام وظیفه دیر به دیر آپدیت میشه، بنابراین بهترین روش مراجعه به نظام وظیفه هست
ضمنا از 20 بهمن به بعد هم محل آموزشیتون وارد سیستم پلیس +10 میشه

Mohammad_666
21-01-2015, 15:21
یعنی 5 بهمن برم میدون سپاه ؟؟ راهی دیگه نیست؟ مطمئنید تاریخشو؟

taktaaz1
21-01-2015, 15:41
یعنی 5 بهمن برم میدون سپاه ؟؟ راهی دیگه نیست؟ مطمئنید تاریخشو؟

شما 6 بهمن به بعد برید نظام وظیفه
در کل 3 روش هست:
1-مراجعه به نظام وظیفه (6 ام به بعد)
2-مراجعه به پلیس +10 (20 ام به بعد)
3-تماس با 096480
من خودم روش سوم رو تا حالا امتحان نکردم
شما این تاپیک رو پیگیر باش به محض اینکه محل آموزشی مشخص بشه اینجا اعلام میکنم

ice_man_sh
21-01-2015, 16:44
من اطلاع ندارم دوستان این 6ام و یا 20 را از کجا میگن، ولی در کل تا سال 93 که من کامل در جریان بودم 1 ماه و یا 25 روز مانده محل آموزش را میشد از پلیس +10 گرفت، به نظام وظیفه هم احتیاجی نبود.

حدود 15-20 روز مانده نیز برگه مربوطه میاد آدرس منزلتون.

Mohammad_666
21-01-2015, 17:33
پس اینطور که شما میفرمایید شنبه برم یه سر پلیس +10

Vallio
21-01-2015, 17:37
بعد از 2 سال یه پست دادمااا ، من پریروز خدمتم تموم شد :)

G U L D A N
21-01-2015, 18:15
مبارک باشه
انشاالله از کارت پایان خدمتت هم به خوبی و خوشی استفاده کنی .

sansa
21-01-2015, 18:18

داداشی به سلامتی و خوبی و خوشی :n40:

تجربه ای نداری با ما قسمت کنید :n12:

pm1
21-01-2015, 18:24
دوستان یه سوال مهم ! بعد تعیین شدن محل آموزشی امکان داره که تمدید بزنیم ؟ یا اینکه تمومه دیگه؟!! اگه تا حالا تمدید نکرده باشیم البته
اگه میشه مثل تمدید معمول هست که میریم +10 ؟ راحت میدن اینجوری؟ دقیقآ تا چند روز قبل اعزام امکان تمدید هست ؟

ice_man_sh
21-01-2015, 18:46
دوستان یه سوال مهم ! بعد تعیین شدن محل آموزشی امکان داره که تمدید بزنیم ؟ یا اینکه تمومه دیگه؟!! اگه تا حالا تمدید نکرده باشیم البته
اگه میشه مثل تمدید معمول هست که میریم +10 ؟ راحت میدن اینجوری؟ دقیقآ تا چند روز قبل اعزام امکان تمدید هست ؟
دوست عزیز تمدید غیر شرایط پنج گانه خاص مثل فوت اقوام درجه یک و... علی الخصوص در این بازه زمانی به سختی صورت میگیره.

میدونم منظور شما از انجام این کار چیه ولی هیچ کدوم نباید تاثیری در کار شما داشته باشه، حداقل برای ما که زمانش رفتیم اصلا مهم نبود.

pm1
21-01-2015, 19:00
دوست عزیز تمدید غیر شرایط پنج گانه خاص مثل فوت اقوام درجه یک و... علی الخصوص در این بازه زمانی به سختی صورت میگیره.

میدونم منظور شما از انجام این کار چیه ولی هیچ کدوم نباید تاثیری در کار شما داشته باشه، حداقل برای ما که زمانش رفتیم اصلا مهم نبود.

پس الان بخوام تمدید کنم حتمآ دلیل موجه میخواد ؟؟؟!!! :n04:
یعنی هیچ راهی نیست ؟! :n03:

METZELDER
21-01-2015, 19:02
سلام به همه دوستای گل

دوستان این قضیه جا به جایی چیه ؟؟؟؟
میشه یکی کامل برام بگه که چجوریه برای چه زمانی میشه اقدام کرد باید چند ماه بگذره و شرایطش رو بگید ممنون میشم که اگه افتادم جای دور از این شرایط استفاده کنم

G U L D A N
21-01-2015, 23:58
سلام به همه دوستای گل

میشه یکی کامل برام بگه که چجوریه برای چه زمانی میشه اقدام کرد باید چند ماه بگذره و شرایطش رو بگید ممنون میشم که اگه افتادم جای دور از این شرایط استفاده کنم

انتقالی : مسافت بیش از 600 کیلومتر از شهری که توش خدمت می کنی تا محل زندگیت . بعد از 6 ماه خدمت در یگان می تونی درخواست انتقالی بدی . اگه می خوای کارت زود راه بیافته باید بری ستاد قسمت نیروی انسانی وظیفه
حالا جابجایی میشه : مثلا شما با یه نفر که درجه ش با درجه شما تقریبا یکیه و پایه خدمتی هم تقریبا یکی باشه می شه جابجایی کرد . قضیه جابجایی رو می شه از زمانی که یگان خدمتی تون مشخص شد اقدام کنید .

ice_man_sh
22-01-2015, 01:11
پس الان بخوام تمدید کنم حتمآ دلیل موجه میخواد ؟؟؟!!! :n04:
یعنی هیچ راهی نیست ؟! :n03:
من نمیگم امید و یا راهی نیست، روال معمولا این بوده باز اگه می خواهید اقدام کنید انشالله که جواب مثبت میشه.

(داخل پارانتز این احتمال را بگم که مثلا اگه می خواین ببینید کجا افتادید و بعد تاخیر بزنید تا جای بهتری بیوفتید، هیچ تضمینی نیست که همان جا و یا جای بدتری نیوفتید در نتیجه اگه به این منظور می خواهید این کار را انجام بدین توصیه من اینه که انجام ندین و وقتتون را تلف نکنید و دوره پیش رو را هم از دست ندین)

سلام به همه دوستای گل

دوستمون اشاره به موضوع داشتن با این تفاوت که تا جایی که بنده اطلاع دارم از زمانی که خدمت 21 ماه شد مدت 6 ماه هم به 9 ماه افزایش پیدا کرد. اصطلاحا آمایش هم میگن.

pm1
22-01-2015, 09:58
انتقالی : مسافت بیش از 600 کیلومتر از شهری که توش خدمت می کنی تا محل زندگیت . بعد از 6 ماه خدمت در یگان می تونی درخواست انتقالی بدی . اگه می خوای کارت زود راه بیافته باید بری ستاد قسمت نیروی انسانی وظیفه
حالا جابجایی میشه : مثلا شما با یه نفر که درجه ش با درجه شما تقریبا یکیه و پایه خدمتی هم تقریبا یکی باشه می شه جابجایی کرد . قضیه جابجایی رو می شه از زمانی که یگان خدمتی تون مشخص شد اقدام کنید .
این چون سوال منم بود میپرسم ، داداش منظورتون از ستاد کجاست دقیقآ ؟ نامه ای چیزی باید ببریم واسشون ؟ یا اینکه از اول به همون ستاد باید درخواست بدیم و دیگه با پادگان خودمون کاری نداشته باشیم...؟

G U L D A N
22-01-2015, 12:24
این چون سوال منم بود میپرسم ، داداش منظورتون از ستاد کجاست دقیقآ ؟ نامه ای چیزی باید ببریم واسشون ؟ یا اینکه از اول به همون ستاد باید درخواست بدیم و دیگه با پادگان خودمون کاری نداشته باشیم...؟
@ice_man_sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نکته : 6 ماه در یگان + 2 ماه آموزشی = 8 ماه خدمت

شما از طریق پادگاه خودتون هم می تونید در طرح آمایش شرکت کنید اما معمولا ( در ناجا بیشتر اوقات ) ترتیب اثر نمی دن . بدلیل کمبود سرباز . یعنی تا بیاد برسه به ستاد فرماندهی کل استان یه عده رو حذف می کنن .
شما مثلا تو کلانتری یا راهور تهران خدمت می کنی . می رید ستاد فاتب ( فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ) قسمت نیروی انسانی ، بخش وظیفه ها ، برای شرکت در آمایش فرم پر می کنید . شما به این صورت 2 تا 3 مرحله جلو می افتید . و اگه شرایط شما بخوره معمولا 2 الی 6 ماهه نامه انتقالی تون میاد . ( و 6 ماه مونده که خدمت تموم بشه دیگه طرح شامل شما نمی شه )

در خصوص جابجایی هم شما از وقتی که وارد یگان می شوید می توانید عمل پسندیده ی جابجای را انجام دهید تا وقتی که 1 ماه به آخر خدمت مانده باشد .

behnam_roli
22-01-2015, 15:35
سلام
برای من که دفترچم رو فرستادم و 1/12 اعزامم میتونم از کسری جبهه پدر استفاده کنم؟ کسری روی برگ سبزم درج نشده

آخه من یه جایی خوندم که کسایی که روی برگ سبزشون کسری درج نشده نمیتونن دیگه کسری بگیرن

pm1
22-01-2015, 16:17
@ice_man_sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نکته : 6 ماه در یگان + 2 ماه آموزشی = 8 ماه خدمت

شما از طریق پادگاه خودتون هم می تونید در طرح آمایش شرکت کنید اما معمولا ( در ناجا بیشتر اوقات ) ترتیب اثر نمی دن . بدلیل کمبود سرباز . یعنی تا بیاد برسه به ستاد فرماندهی کل استان یه عده رو حذف می کنن .
شما مثلا تو کلانتری یا راهور تهران خدمت می کنی . می رید ستاد فاتب ( فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ) قسمت نیروی انسانی ، بخش وظیفه ها ، برای شرکت در آمایش فرم پر می کنید . شما به این صورت 2 تا 3 مرحله جلو می افتید . و اگه شرایط شما بخوره معمولا 2 الی 6 ماهه نامه انتقالی تون میاد . ( و 6 ماه مونده که خدمت تموم بشه دیگه طرح شامل شما نمی شه )

در خصوص جابجایی هم شما از وقتی که وارد یگان می شوید می توانید عمل پسندیده ی جابجای را انجام دهید تا وقتی که 1 ماه به آخر خدمت مانده باشد .

آقا خیلی خیلی ممنون از راهنمایی
ببخشید مزاحم میشم یه چند تا سوال دیگه هم هست ...
1- آمایش مخفف چیه ؟ یعنی چی؟
2- این طرح فقط برا ناجاست ؟
3- توی اون فرم که میفرمایید ، پادگان یا مثلآ کلانتری را باید خودمون بدلخواه معرفی کنیم ؟ یا به ما مربوط نمیشه...هر جا نزدیک باشه منتقل میکنن خودشون....

در ضمن Ice_man_sh عزیز یادم رفت بگم هدف من اونی نیست که شما گفتی ازتون ممنونم که همیشه پاسخ میدید

hitmax77
22-01-2015, 16:24
سلام دوستان
کسی ادرس مراکز واکسیناسیون رو داره؟:n27:

G U L D A N
22-01-2015, 16:43
آقا خیلی خیلی ممنون از راهنمایی
ببخشید مزاحم میشم یه چند تا سوال دیگه هم هست ...
1- آمایش مخفف چیه ؟ یعنی چی؟
2- این طرح فقط برا ناجاست ؟
3- توی اون فرم که میفرمایید ، پادگان یا مثلآ کلانتری را باید خودمون بدلخواه معرفی کنیم ؟ یا به ما مربوط نمیشه...هر جا نزدیک باشه منتقل میکنن خودشون....

در ضمن Ice_man_sh عزیز یادم رفت بگم هدف من اونی نیست که شما گفتی ازتون ممنونم که همیشه پاسخ میدید
خواهش
شما کودوم یگان خدمت می کنی و کودوم استان
این مورد رو کامل بگو تا بگم چی کار کنی

G U L D A N
22-01-2015, 16:54
سلام
برای من که دفترچم رو فرستادم و 1/12 اعزامم میتونم از کسری جبهه پدر استفاده کنم؟ کسری روی برگ سبزم درج نشده

آخه من یه جایی خوندم که کسایی که روی برگ سبزشون کسری درج نشده نمیتونن دیگه کسری بگیرن
کسری بسیج رو بعد از خدمت هم می شد گرفت اما کسری جبهه پدر رو نمی دونم . بازم پیگیری کن .

amiralikey2
22-01-2015, 17:03
سلام من اعزامم1/ 2 /94 خورد 21 ماه هستم یا 24؟ممنون

dezss
22-01-2015, 17:17
سلام من اعزامم1/ 2 /94 خورد 21 ماه هستم یا 24؟ممنون

داداش 21 ماهه محسوب میشی...طبق لینک زیر ملاک برخورداری از قانون 21 ماه خدمت فرستادن دفترچه تا قبل از سال 94 هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AshkeMahtab
22-01-2015, 17:35
سلام به همه دوستای گل

شرایط تو ناجا که اینطوریه سه ماه قبل پایه خدمتتیون و سه ماه بعدش ..یعنی چی؟ یعنی که مثلن شما پایه خدمتیتون شهریور93 هست باید سربازی که واس جابه جایی دارین پایه خدمتیش سه برج قبل شما و سه برج بعد
شما باشه طول زمان جا به جاشدنم 40 روز و اگه باسردارمالاقات بگیری و بگی مشکل دارم میرسه به 20 روز
همه ی بچه ها از مرزبانی میزدن میرفتن انتظامی و بچه های انتظامی هم ازاینکه انتظامی مرخصی ماه یه روز داره
خسته میشدن میزدن میرفتن مرزبانی . هه ! هرجا سختی خودشو داره

G U L D A N
22-01-2015, 17:43
شرایط تو ناجا که اینطوریه سه ماه قبل پایه خدمتتیون و سه ماه بعدش ..یعنی چی؟ یعنی که مثلن شما پایه خدمتیتون شهریور93 هست باید سربازی که واس جابه جایی دارین پایه خدمتیش سه برج قبل شما و سه برج بعد
شما باشه طول زمان جا به جاشدنم 40 روز و اگه باسردارمالاقات بگیری و بگی مشکل دارم میرسه به 20 روز
همه ی بچه ها از مرزبانی میزدن میرفتن انتظامی و بچه های انتظامی هم ازاینکه انتظامی مرخصی ماه یه روز داره
خسته میشدن میزدن میرفتن مرزبانی . هه ! هرجا سختی خودشو داره
مرزبانی ، فقط مرزبانی پارس آباد . سوت کور .
45 - 15 هم خدمت می کنی . هتل ناجا ( مرزبانی ) !

ice_man_sh
22-01-2015, 18:38
در مورد امایش به این هم اشاره کنم که تو ناجا (که من در جریان هستم) خیلی ها هم نتونستن استفاده کنم، نمونه آخری یکی از هم خدمتی ها را دیدم که خبری ازش نداشتم، پیگیر که شذم گفت 21 ماه تمام کرج بودیم و انتفالی ندادن آ.شرقی

در مورد کسری بسیج باید بعد خدمت اقدام بشه.

در مورد سوالی که یه دوستمون در مورد کسری ایثارگری پرسیده بود بعد اینک رفتین یگان اگه متولد 72 و ماقبل باشین از نیروی انسانی معرفی بگیرین و اقدام کنید.

pm1
22-01-2015, 18:47
خواهش
شما کودوم یگان خدمت می کنی و کودوم استان
این مورد رو کامل بگو تا بگم چی کار کنی
راستش اسفند تازه اعزامم البته دوبه شک هستم شاید تمدید کردم اگه بشه، نشد هم میرم
میخواستم اطلاعات داشته باشم این چیزا بدرد آدم میخوره ، نخوره هم چند نفر رو بعدآ راهنمایی کنیم ثواب میبریم :n02: مثل شما که ثواب میبری :n06:

G U L D A N
22-01-2015, 18:58
در مورد امایش به این هم اشاره کنم که تو ناجا (که من در جریان هستم) خیلی ها هم نتونستن استفاده کنم، نمونه آخری یکی از هم خدمتی ها را دیدم که خبری ازش نداشتم، پیگیر که شذم گفت 21 ماه تمام کرج بودیم و انتفالی ندادن آ.شرقی

در مورد کسری بسیج باید بعد خدمت اقدام بشه.

در مورد سوالی که یه دوستمون در مورد کسری ایثارگری پرسیده بود بعد اینک رفتین یگان اگه متولد 72 و ماقبل باشین از نیروی انسانی معرفی بگیرین و اقدام کنید.

راستش اسفند تازه اعزامم البته دوبه شک هستم شاید تمدید کردم اگه بشه، نشد هم میرم
میخواستم اطلاعات داشته باشم این چیزا بدرد آدم میخوره ، نخوره هم چند نفر رو بعدآ راهنمایی کنیم ثواب میبریم :n02: مثل شما که ثواب میبری :n06:
pm1 عزیز خواهش می کنم.

ice_man_sh عزیز فاصله باید بیش از 500 یا 600 کیلومتر باشه . بله ناجا سخته . 2 تا هم خدمتی داشتم اهل شیراز . نتونستن از تهران برن . طرح آمایش )
منم برای اینکه از تهران به زنجان برم به هزار در زدم تا اینکه دستور سردار تهران بزرگ رو گرفتم ( 14 ماه خدمت بودم اون موقع ) اما چون می خورد بعد عید و 6 ماه مونده بود خدمتم تموم شه خودم دیگه بی خیال شدم . اون موقع آخر خدمتی باید میومدم شهر خودمون چس ماهی می کشیدن ازم !! :n09:

sansa
22-01-2015, 19:02
نمیدونم شایعس یا نه !

یکی میگفت جدیدا خرید پوتین و ... رو باید خود فرد انجام بده و دیگه خودشون نمیدن !

Soroush-S
22-01-2015, 19:20
نمیدونم شایعس یا نه !

یکی میگفت جدیدا خرید پوتین و ... رو باید خود فرد انجام بده و دیگه خودشون نمیدن !
کدوم سازمان؟
آخرین خبری که از ارتش دارم اینه که به سرباز فقط پوتین و لباس و اوورکت میدن! مابقی وسایل مورد نیاز باید خود سرباز تهیه کنه

Sent from my GLX G3

sansa
22-01-2015, 22:15
کدوم سازمان؟
آخرین خبری که از ارتش دارم اینه که به سرباز فقط پوتین و لباس و اوورکت میدن! مابقی وسایل مورد نیاز باید خود سرباز تهیه کنه

Sent from my GLX G3

موساد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درسته . همین چیز ها یی که فرمودید میدن بقیه دیگه باید توسط خود فرد تهیه بشه . شاید در اینده همین ها رو هم ندند !!

ah rad
22-01-2015, 22:34
بچه ها یه سوال
بارها تواین تاپیک گفتن فلان چیزو نمیدن وباید خودش بخره یا خودش بره یا ....
اگه کسی نتونه بخره وهزینه کنه چی میشه؟؟؟چیکارش میکنن:n10:

abbaskhani
23-01-2015, 00:30
1 ماه از آموزشیمون گذشت، اومدیم مرخصی، ولیعصر تبریز، موند 3 هفته

Doctor Splinter
23-01-2015, 00:40
خیلی برام جالبه که بدونم به جز ارتش آیا در سپاه و ناجا هم بین سربازان، بحث هایی مثل آشخوری و چیز موتوری و مت بالا و مت پایین و کلا این چیزا هستش یا خیر؟:n24:
دوستانی که در ناجا و سپاه و کلا هر ارگانی غیر از نزاجا بودن لطفا جواب بدن!:n33:

abbaskhani
23-01-2015, 00:55
دوستان به نظرتون بعد از گرفتن درجه و تقسیم شدن معاف از رزممو بگیرم؟ قبل اومدن به خدمت معاف از رزم میدادن ولی نگرفتم، میشه بعد تقسیم بگیرم که دیگه نندازنم سر چهارراه؟ کار سرپایی و نگهبانی ندن تو یگان؟ نیرو انتظامی هستم و لیسانس، الان سه هفته از آموزشیم مونده، فایده ای برای یگان داره؟

amiralikey2
23-01-2015, 02:09
سلام روی برگه آماده به خدمتم زده 180 روز اضافه خدمت برج 2/94 اعزام در صورتیکه من غیبتم سنواتی بود.مگه نگفتن بخشیده میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون

METZELDER
23-01-2015, 02:22
عجب داستانی شده ها این خدمتم .
خوب ممنون از همه که جواب دادن

خوب دوستان یه سوال دیگه من حدس میزنم میوفتم پادگان شهید رجایی کرمانشاه که مرزبانی هست
سوالام اینا هستن
مرخصی در مرزبانی چه جوریه ؟؟؟ چند روز باید وایسی بعد چند روز مرخصی ؟؟؟ نسبی هم بگید ممنون میشم دقیق نباشه مشکلی نیست
بعد مرز هر استان فرق میکنه روزای مرخصی و ایناش ؟؟

سوال بعد اینکه من بیوفتم مثلا مرز بعد یکی بخواد با پارتی بازی منو بندازه تو شهر میتونه ؟؟؟؟؟
بعد اگه بتونه حتما حتما مرزبانی ها میوفتن نیرو انتظامی ؟؟؟
و اینکه من خونمون کرمانشاهه و بیوفتم کلانتری مثلا محلمون شبا خونه نمیزارن بیای ؟؟؟؟ ماهی یک روز میزارن فقط ؟؟

s-james
23-01-2015, 09:52

سلام دوست عزيز، دوره شما تو پادگان وليعصر افرادي با سابقه خدمت قبلي (بالاي 60 روز) حضور داشتند؟ منظورم افراديه كه قبلا آموزشي رو به طور كامل گذرونده باشن و ديماه اعزام مجدد باشن؟ رمان ما اين جور افراد تقريبا 4 هفته دوباره آموزش ميديدن، اما الان تو پادگان مالك اشتر اراك ديگه اين جور افراد آموزش نميبينن و بعد از دريافت استحقاقي به محل خدمتشون اعزام ميشن، ميخواستم ببينم وليعصر هم اين طوريه يه نه؟

abbaskhani
23-01-2015, 10:24
سلام دوست عزيز، دوره شما تو پادگان وليعصر افرادي با سابقه خدمت قبلي (بالاي 60 روز) حضور داشتند؟ منظورم افراديه كه قبلا آموزشي رو به طور كامل گذرونده باشن و ديماه اعزام مجدد باشن؟ رمان ما اين جور افراد تقريبا 4 هفته دوباره آموزش ميديدن، اما الان تو پادگان مالك اشتر اراك ديگه اين جور افراد آموزش نميبينن و بعد از دريافت استحقاقي به محل خدمتشون اعزام ميشن، ميخواستم ببينم وليعصر هم اين طوريه يه نه؟

نه من که ندیدم، شاید گروهانای دیگه باشه و من خبر ندارم، ولی فک نکنم همچین چیزی بوده باشه دوست عزیز

AshkeMahtab
23-01-2015, 10:53
عجب داستانی شده ها این خدمتم .
خوب ممنون از همه که جواب دادن

خوب دوستان یه سوال دیگه من حدس میزنم میوفتم پادگان شهید رجایی کرمانشاه که مرزبانی هست
سوالام اینا هستن
مرخصی در مرزبانی چه جوریه ؟؟؟ چند روز باید وایسی بعد چند روز مرخصی ؟؟؟ نسبی هم بگید ممنون میشم دقیق نباشه مشکلی نیست
بعد مرز هر استان فرق میکنه روزای مرخصی و ایناش ؟؟

سوال بعد اینکه من بیوفتم مثلا مرز بعد یکی بخواد با پارتی بازی منو بندازه تو شهر میتونه ؟؟؟؟؟
بعد اگه بتونه حتما حتما مرزبانی ها میوفتن نیرو انتظامی ؟؟؟
و اینکه من خونمون کرمانشاهه و بیوفتم کلانتری مثلا محلمون شبا خونه نمیزارن بیای ؟؟؟؟ ماهی یک روز میزارن فقط ؟؟

همون مرزبانی بمون انتظامی مرخصی هاش کمه مرزبانی 45 روز ایست 15 یا بیشتر مرخصی
اگرم میخوای بیای انتظامی جا به جایی پیداکن..مرزبانی مناطق عملیاتی کسری هم داره بپرس منطقه شما چقدر
داره اینطوری خدمتت زودتر تموم میشه
نزدیک خونتونم بیوفتی بعد بیای خونه بستگی به رییس کلانتریت داره دیگه بذاره بیای یانه

abbaskhani
23-01-2015, 11:13
آقا خواهشا یکی بیاد سوال مارو جواب بده امشب باید برگردم پادگان، سوال قبلیمم جواب بدین خیلی ممنون میشم، مرخصیم تموم میشه، برا زندگی در شرایط سخت چه چیزایی ببرم با خودم؟ پادگان ولیعصر تبریزم، کلا چه جوریاست؟

G U L D A N
23-01-2015, 11:45
همچین می گی شرایط سخت انگار داری تو سیستان بلوچستان زندگی می کنی .
ولیعصر هتله عزیز . جای بد ندیدی !!!

با خودت خوراکی ببر مثلا : انجیل و یا برگ زردآلو خشک ( موقع اجابت مزاج به دردسر نمی افتی ) شربت انجیل هم ببری خوبه
کلا تو پادگان بوفه هست . همین ها کافیه

در خصوص معاف از رزمی تو یگان خدمتی هم می تونی بگیری ! نگران نباش .
انشاالله دوران آموزشی تموم می شه . نصیحت : سخت نگیر و روز ها رو هم نشمور
موفق باشی

Doctor Splinter
23-01-2015, 13:44
ای کاش می تونستم یه بار دیگه برم آموزشی!@:n01:
شیطونه میگه همین فردا یه دفترچه بخرم و پر کنم برم خدمت بعده آموزشی دیگه به یگان خودم رو معرفی نکنم:n02:

mojtaba_1993
23-01-2015, 14:34
سلام داداش.خسته نباشی.چطوریاس؟سخت میگیرن؟:n28:

G U L D A N
23-01-2015, 15:20
ای کاش می تونستم یه بار دیگه برم آموزشی!@:n01:
شیطونه میگه همین فردا یه دفترچه بخرم و پر کنم برم خدمت بعده آموزشی دیگه به یگان خودم رو معرفی نکنم:n02:
حق با شماست ! صمیمیت ی که تو آموزشی هست تو یگان خدمتی نیست . یادش بخیر شهید بیگلری مشکین شهر !

ice_man_sh
23-01-2015, 15:43
آقا خواهشا یکی بیاد سوال مارو جواب بده امشب باید برگردم پادگان، سوال قبلیمم جواب بدین خیلی ممنون میشم، مرخصیم تموم میشه، برا زندگی در شرایط سخت چه چیزایی ببرم با خودم؟ پادگان ولیعصر تبریزم، کلا چه جوریاست؟
برادر چرا به خودت جو میدی، زندگی در شرایط سخت کجا بود؟!!!

اگه منظورت اردو هست که هتل ولیعصر بوفه را هم اعزام میکنه به اردو :n09:

فقط من سال 91 همین دوره دی تو چادر یخ زدم تا صبح، چون ورودی چادر بودم و هوا هم بشدت سرد بود... تو عمرم همچین سرمایی نکشیدم!

abbaskhani
23-01-2015, 15:50
برادر چرا به خودت جو میدی، زندگی در شرایط سخت کجا بود؟!!!

اگه منظورت اردو هست که هتل ولیعصر بوفه را هم اعزام میکنه به اردو :n09:

فقط من سال 91 همین دوره دی تو چادر یخ زدم تا صبح، چون ورودی چادر بودم و هوا هم بشدت سرد بود... تو عمرم همچین سرمایی نکشیدم!

آخه یه شب بردنمون رزم شبانه، یه کوه بود بالای ائل گولی، اونجا انقد سرد بود داشتیم میمردیم، فقط سه ساعت اونجا بودیم، حالا اینبار 3 شب می خوایم بریم یه جای سرد

abbaskhani
23-01-2015, 15:54
سلام داداش.خسته نباشی.چطوریاس؟سخت میگیرن؟:n28:

سخت که هست، ولی خوب دو هفته اولش سختی داره، بعدش کم کم عادی میشه و بعد یک ماه دیگه میفته تو سرازیری، جوری که دیگه دوس نداری زمان بگذره، چون کم کم وقت جدا شدن از بچه ها می خواد برسه، خوش میگذره در کل؛ ولیعصر جای خوبیه، سخت گیریش کمه، فصل سرما یکم سخت میشه آموزشی

mohamad.hejazi
23-01-2015, 16:29
سلام دوستان.
یه سوال .من تک پسرم غیبت هم دارم آیا بعد آموزشی حتمآ میفتم شهر خودمون یا دیگه این قانون رو برداشتن؟

G U L D A N
23-01-2015, 16:48
سلام دوستان.
یه سوال .من تک پسرم غیبت هم دارم آیا بعد آموزشی حتمآ میفتم شهر خودمون یا دیگه این قانون رو برداشتن؟
استان خودت می افتی

amiralikey2
23-01-2015, 17:19
سلام روی برگه آماده به خدمتم زده 180 روز اضافه خدمت برج 2/94 اعزام در صورتیکه من غیبتم سنواتی بود.مگه نگفتن بخشیده میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون

:n03:

romass100
23-01-2015, 17:51
سلام.

یکی از دوستانم فوق دیپلم هستش و گروهبان یک ، اعزامی 1/6/93 هستش و افتاده تیپ 284 پیاده شهید سرلشکر هوشنگ رستمی خرم آباد توی سراب ناوه کش.

میخواد انتقالی بگیره.

آیا کسی را سراغ دارید که بتونیم جا به جاش کنیم و مشکل دوری از خونوادش حل بشه؟

در چه صورتی میتونه انتقال پیدا کنه؟باید تاریخ اعزام و درجه و مدرک و پادگانشون یکسان باشه؟

میشه کامل شرایط لازم برای انتقال را بهم توضیح بدید؟

amir.katler
23-01-2015, 21:43
با سلام . ممنون میشم به سوالم جواب بدین . پدر بنده نظامی هستن سال86 با حکم کمیسیون پزشکی ناجا به عنوان معلول خدمتی شناخته شدن . به علت بیماری قلبی و دیسک کمر . بنده امسال(93) برای معافیت کفالت اقدام کردم طبق همون حکم وچند بیماری دیگه . اما رد کردن و در جواب گفتن بیماریها به حد نصاب نمیرسن و همچنین امکان جمع کردن بیماریها و معافیت در مجموع طبق قانون نظام وظیفه نیست . حالا سوال من اینه که بنده چون پدرم نظامیه و خقوق بگیر میتونم از ماده 6 بهزیستی که همون حمایت از معلولان هست اقدام کنم؟ اگه راه دیگه ای ام هست بگین و اینکه الان پدرم بیماریه قلبیش پمپاژ هست روی 50 درصده باید 30 باشه تا معاف شم همچنین دیسک کمر شدید دارن و همچنین بیماری های آرتوروز گردن، از کار افتادگی ماهیچه شانه سمت راست، رفلاکس شدید معده و سینوزیت مزمن آیا با این بیماری ها امکان معافیت دارم؟

Mohammad_666
23-01-2015, 22:36
دوستان به نظرتون فردا برم پلیس +10 بهم میگن کجا افتادم آموزشی ؟ برج 12 اعزام هستم

lechking
23-01-2015, 22:38
سلام
دوستان همون جر که قبلا گفته ام پدر من 11 ماه جبهه داره و 15% جانبازی این درحالی که اگه مجموعش میشد 30 بنده معاف بودم
یه سوال الان میشه مثلا ما به درصد جانبازی اعتراض کینم تا مثلا از 15% بشه 20% کلا همچین چیزی امکان داره؟؟ میشه امیدوار بود از کجا باید اقدام کردم؟؟ یا ممکن اقدام کنیم و درصد جانبازی کمترم بشه؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

mojtaba_1993
23-01-2015, 23:11
سلام.فردا میخوام برم نظام وظیفه بپرسم کجا افتادم.میگن از الان؟:n24::n13:

spartaqus
24-01-2015, 08:25
یه سوال الان میشه مثلا ما به درصد جانبازی اعتراض کینم تا مثلا از 15% بشه 20% کلا همچین چیزی امکان داره؟؟ میشه امیدوار بود از کجا باید اقدام کردم؟؟ یا ممکن اقدام کنیم و درصد جانبازی کمترم بشه؟؟

باید کمیسیون پزکشی بشه یکم زمان گیره
امکان داره کمتر کنن درصدو بابام 30 درصد بود چند سال پیش اعتراض زد شد 20 حالا برج 12 باید برم خدمت

سلام.فردا میخوام برم نظام وظیفه بپرسم کجا افتادم.میگن از الان؟

اگه گفتن کجا افتادید یک خبر هم بدید ما هم بریم ببینیم کجا افتادیم.

Mohammad_666
24-01-2015, 10:49
دوستان من امروز رفتم پلیس +10 گفتن هنوز مشخص نشده چک کرد واسم

Clumsyion
24-01-2015, 13:47
سلام اقا من كد سخا رو گرفتم زدم تو سايت ولي هر قسمتي رو مصلا اعزام رو ميزنم مينويسه هيچ درخواستي يافت نشد ميخوام ببينم كجا افتادم 19 بهمن اعزامم.

Clumsyion
24-01-2015, 13:50
اقا شما اعزامتون چه تاريخيه

dokhtarak_e_darya
24-01-2015, 15:08
دوستان اسفتد بفرستیم کی اعزام میشیم؟ اردیبهشت یا خرداد؟

sansa
24-01-2015, 15:46
دوستان اسفتد بفرستیم کی اعزام میشیم؟ اردیبهشت یا خرداد؟

اگه مدرک دانشگاهی داشته باشید . احتمال زیاد 1 اردیبهشت .

Doctor Splinter
24-01-2015, 16:03
امروز اولین روز خدمت من در ناجاست تا حالا که فقط احترام دیدم و کمتر از آقا و جناب بهم نگفتن:n02:
حالا باید ببینم در آینده چطور پیش میاد در ضمن در کلانتری هم هستم و میخوام چند ماه خاک کلانتری بخورم بعد برم آگاهی:n19::n19:
واقعا نمی دونم چرا بعضی دوستان از ناجا بد می گن:n36::n36::n36:
از ارتش که تا حالا خیلی بهتر بوده،تو ارتش یه مشت درجه دار عقده ای و بی خاصیت و سربازا هم که قاتل جون هم هستن!
ولی خداییش افسرای با شخصیت و خدا ترس هم زیاد دیدم تو ارتش که واقعا مردان شریف و زحمت کشی هستن!
نا گفته نماند که درجه دار های خوب و درستکار هم هست ولی اکثرا آدم نیستن!
هنوز مرام و شخصیت یه درجه دار ارتشی که در رکن 4 با من خدمت می کرد رو یادم نرفته حتی یه بار آزارش به یه سرباز نرسید و با این که در ستاد فرماندهی بود و قدرت داشت به احدی زور نگفت،یه بار نشنیدم حرف نا شایستی از دهانش خارج بشه،انشااله که خدا حفطش کنه هر جا که هست!

G U L D A N
24-01-2015, 16:53
امروز اولین روز خدمت من در ناجاست تا حالا که فقط احترام دیدم و کمتر از آقا و جناب بهم نگفتن:n02:
حالا باید ببینم در آینده چطور پیش میاد در ضمن در کلانتری هم هستم و میخوام چند ماه خاک کلانتری بخورم بعد برم آگاهی:n19::n19:
از ارتش که تا حالا خیلی بهتر بوده،تو ارتش یه مشت درجه دار عقده ای و بی خاصیت و سربازا هم که قاتل جون هم هستن!
ولی خداییش افسرای با شخصیت و خدا ترس هم زیاد دیدم تو ارتش که واقعا مردان شریف و زحمت کشی هستن!
هنوز مرام و شخصیت یه درجه دار ارتشی که در رکن 4 با من خدمت می کرد رو یادم نرفته حتی یه بار آزارش به یه سرباز نرسید و با این که در ستاد فرماندهی بود و قدرت داشت به احدی زور نگفت،یه بار نشنیدم حرف نا شایستی از دهانش خارج بشه،انشااله که خدا حفطش کنه هر جا که هست!

شاهنامه آخرش خوش است دوست عزیز .
بعنوان کادر رفتی یا سرباز ؟ کودوم شهر ؟

neon_91
24-01-2015, 16:57

بابا مگه بیکاری چه حوصله ای داری تو همه از کلانتری فرار می کنن تو یه راست رفتی اونجا :n27:

hirkaniboy70
24-01-2015, 17:05
سلام. کسی از شرایط حذف پست در سپاه خبر داره ؟

ice_man_sh
24-01-2015, 17:12
شاهنامه آخرش خوش است دوست عزیز .
بعنوان کادر رفتی یا سرباز ؟ کودوم شهر ؟
خیر دوستمون به عنوان پلیس افتخاری رفتن (به ما اینطور گفتن) و انتظار دارن مثل سرباز باهاشون برخورد بشه!

من شخصا زیاد وارد بحث های حاشیه ای نمیشم چون این تاپیک برای مشاوره خدمت سربازی هست.

dokhtarak_e_darya
24-01-2015, 17:30
اگه مدرک دانشگاهی داشته باشید . احتمال زیاد 1 اردیبهشت .

نه مدرک ندارم. دیپلم

amiralikey2
24-01-2015, 17:37
سلام دوستان کسی چیزی میدونه کمک کنه لطفا .روی برگه آماده به خدمتم زده 180 روز اضافه خدمت برج 2/94 اعزام در صورتیکه من غیبتم سنواتی بود.مگه نگفتن بخشیده میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون

G U L D A N
24-01-2015, 17:43
خیر دوستمون به عنوان پلیس افتخاری رفتن (به ما اینطور گفتن) و انتظار دارن مثل سرباز باهاشون برخورد بشه!

من شخصا زیاد وارد بحث های حاشیه ای نمیشم چون این تاپیک برای مشاوره خدمت سربازی هست.
:n02::n02::n02::n02:
خدا قبول کنه

cotgnx
24-01-2015, 19:20
سلام دوستان کسی چیزی میدونه کمک کنه لطفا .روی برگه آماده به خدمتم زده 180 روز اضافه خدمت برج 2/94 اعزام در صورتیکه من غیبتم سنواتی بود.مگه نگفتن بخشیده میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون

تاریخ فارغ التحصیلی شما چه تاریخی بوده؟ دفترچه کی پست کردید؟

اگه مشکل از طرف شما نباشه آموزشی که رفتین یه برگ اشتغال به خدمت میگیرن برای نظام وظیفه شهرتون و اضافتون پاک میشه.

sistani14
24-01-2015, 20:19
اگه کسی بیش از یکسال غیبت داشته باشه اونم بخشیده میشه تا22بهمن اگه بخواد بره؟البته منظورم هم اضافه خدمت بود و هم ارجاع به مراجع قانونی و...چون هرکس بیش از 1سال غیبت داشته باشه باید بره دادگاه و این جور برنامه ها حالا موندم این معرفی به مراجع قضایی هم بخشیده میشه یا فقط اضافه خدمتها؟

ah rad
24-01-2015, 20:19
دوستان من امروز رفتم پلیس +10 گفتن هنوز مشخص نشده چک کرد واسم

سلام.فردا میخوام برم نظام وظیفه بپرسم کجا افتادم.میگن از الان؟:n24::n13:
سلام احتمالا باید 6 ام برید.اونم نظام وظیفه !نه پلیس +10

romass100
24-01-2015, 20:35
سرش رفت توی شش ماه !

ولی چقدر سخت بود...

چقدر بی فرهنگ بودن...

چقدر دردناک بود بعضی چیزاش.

ولی خب خدارو شکر که میگذره.واقعا اگه نمیگذشت چی میشد؟!

چقدر زندگی با سرباز صفر سخته!نمیگم همشون اما اکثرشون خیلی عوضین.به قول یکی از بچه ها میگفت حالا درس هیچی ، درسته درس نخوندن ، ولی تهش هممون انسانیم ، ولی چرا اینا انسانیت سرشون نمیشه؟!:n38:

خلاصه کلاه آهنیمو دزدیدن و پوستم کنده شد.خیلی باید مواظب وسایل حساستون باشید.خیلی به گروهبان مهندسا ظلم شد.یه سرباز صفر داره تحقیرشون میکنه!

خدا لعنتش کنه باعث و بانی کم شدن درجه هارو که توی این سن بالا باید نظافت کرد!

دلم پره.ولی یه روزی میگذره و جواب تموم اذیت و ازار های ارشد و سربازا و استوارارو توی خیابون با نگاهم میدم.:n32:

بودو نبود نزاجا 15 ماه دیگه....

ولی آخرش چی؟!شمایید که یک عمر باید به ما تحصیل کرده ها توی زندگی شخص گری آشخوری بدین.:n20::n20::n24::n19::n26::n10:

Doctor Splinter
24-01-2015, 22:24
ولی آخرش چی؟!شمایید که یک عمر باید به ما تحصیل کرده ها توی زندگی شخص گری آشخوری بدین.
دوست عزیز نفرمایید@
ملاک شخصیت افراد میزان تحصیلاتشون نیست!
منم نزاجا خدمت کردم این که وظیفه ها آشخوری می کشن از هم دلیلش اینه که فرمانده یگان ها جلوش رو نمی گیرن و اتفاقا اکثرشون هم موافق هستن:n02:
و گرنه ما وسط خدمت که فرمانده گروهانمون عوض شد دیگه لفظ بیمار آشخور تو یگان ما از بین رفت و به سرباز جدیدی که یه روز تو یگان هم اومده بود کمتر از سرکار نمی گفتن!
اون زمان لیسانس وظیفه افسر(ستوان 2) میشد و اجرب و قرب بالایی داشت و مهندس خطاب می شدن و ساعت کاریشون مثل کادری ها بود و ماهی یک بار نگهبانی می دادن و موی سرشون هم اندازه کادری ها بودش و خدمتشون با فوق دیپلم ها هم 180 درجه فرق داشت حالا زیر دیپلم و دیپلم که بماند!
اون افرادی که شما می بینید که انسانیت سرشون نمیشه اگه مدرک دکترا هم بگیرن باز همون شخصیت رو دارن و تغییری در شخصیتشون ایجاد نمیشه:n21::n21:
به زودی آشخوری شما هم تمام میشه ولی به خودت قول بده هرگز از کسی آشخوری نکشی و به سرباز زیر دست خودت زور نگی:n05:

Mohammad_666
24-01-2015, 22:38
دوستان لیسانس مکانیک جامدات دوره کد میخوره؟

Doctor Splinter
24-01-2015, 22:41
دوستان لیسانس مکانیک جامدات دوره کد میخوره؟
دوره کد کاملا رندوم هست و در اکثر مواقع به رشته مربوط نیست مگر موارد خاصی مثل رشته حقوق یا کامپیوتر که حتما رسته دارایی و رایانه می خورن و هیچ وقت دوره کد نمی خوره بهشون:n10:

mojtaba_1993
24-01-2015, 23:32
امروز رفتم از نظام وظیفه پرسیدم گفت 20ام!!!بنظرم از سر وا کرد:n13:
گفتم تا 20ام صبر کنم که میرم مثل بچه آدم از پلیس10+ پرینت میگیرم:n34:

mojtaba_1993
24-01-2015, 23:36
سرش رفت توی شش ماه !

ولی چقدر سخت بود...

چقدر بی فرهنگ بودن...

چقدر دردناک بود بعضی چیزاش.

ولی خب خدارو شکر که میگذره.واقعا اگه نمیگذشت چی میشد؟!

چقدر زندگی با سرباز صفر سخته!نمیگم همشون اما اکثرشون خیلی عوضین.به قول یکی از بچه ها میگفت حالا درس هیچی ، درسته درس نخوندن ، ولی تهش هممون انسانیم ، ولی چرا اینا انسانیت سرشون نمیشه؟!:n38:

خلاصه کلاه آهنیمو دزدیدن و پوستم کنده شد.خیلی باید مواظب وسایل حساستون باشید.خیلی به گروهبان مهندسا ظلم شد.یه سرباز صفر داره تحقیرشون میکنه!

خدا لعنتش کنه باعث و بانی کم شدن درجه هارو که توی این سن بالا باید نظافت کرد!

دلم پره.ولی یه روزی میگذره و جواب تموم اذیت و ازار های ارشد و سربازا و استوارارو توی خیابون با نگاهم میدم.:n32:

بودو نبود نزاجا 15 ماه دیگه....

ولی آخرش چی؟!شمایید که یک عمر باید به ما تحصیل کرده ها توی زندگی شخص گری آشخوری بدین.:n20::n20::n24::n19::n26::n10:
درسته هنوز تجربه نکردم.ولی میفهممتون خیلی بده.:n11:خدا لعنتشون کنه.درسته مدرک ربطی به انسانیت نداره.ولی حداقل آدم میره تو یه جمع بزرگ و فرهنگی چند سال قرار میگیره.حتما فرق داره با اونی که با دیپلم بدو بدو اومد خدمت:n22:

amiralikey2
25-01-2015, 01:20
به من مهلت با غیبت دادن که پایان نامم رو دفاع کنم یعنی غیبت سنواتی دارم که باید بخشیده میشد ولی نشد الان

altair
25-01-2015, 03:40
دوستان لطفا اگه میشه به من کمک نید من مدرک لیسانسم گرفتم اول اسفند ماه اعزامم و توی برگه ی سبزی که گرفتم نوشته حاللا میخوام بدونم باید برم پلیس +10 بپرسم که کجا میفتم؟ چی کار باید کنم الان برم زوده چجوریه؟
واقعا برام مهمه که کارو درست انجام بدم لطفا راهنمایی کنید.

G U L D A N
25-01-2015, 09:03
دوستان لطفا اگه میشه به من کمک نید من مدرک لیسانسم گرفتم اول اسفند ماه اعزامم و توی برگه ی سبزی که گرفتم نوشته حاللا میخوام بدونم باید برم پلیس +10 بپرسم که کجا میفتم؟ چی کار باید کنم الان برم زوده چجوریه؟
واقعا برام مهمه که کارو درست انجام بدم لطفا راهنمایی کنید.
1 ماه مونده به اعزام سپاه نیروهاش رو بر می داره . و گر نه 2 یا 3 هفته مونده به اعزام معلوم می شه کجا میافتی .

p30 arman
25-01-2015, 10:53
دوستان سلام دوباره

چنتا سوال داشتم

مرکز واکسناسیون توی غرب تهران نداریم؟؟ هرچی تو اینترنت گشتم همش شرق تهران بود .
میگفتن پزشک معالج رو سیستم انتخاب میکنه یکنه برگه 1 رو که پر کردم دوباره باید برم پلیس +10 ؟
روی دفترچه خودشون یه برگه چسبوندن گفتن برگه معاینه پزشک رو هم از پلیس +10 دریافت کنید ولی چیزی در مورد این برگه نخونده بودم توی نت ؟ تیغ زنیه یا لازمه واقعا؟

من کارت ملیم رو هم دیروز با کیف پولم تو مترو زدن حالا برای المثنی میگه 2 ماه دیگه میاد ولی پلیس +10 کارت ملی و کپیش رو از من میخواد ؟ چیکارش کنم میشه با همون شناسنامه بپیچونیش؟
:n33:
مرسی متشکر

behnam_roli
25-01-2015, 11:34
دوستان سلام دوباره

چنتا سوال داشتم

میگفتن پزشک معالج رو سیستم انتخاب میکنه یکنه برگه 1 رو که پر کردم دوباره باید برم پلیس +10 ؟
روی دفترچه خودشون یه برگه چسبوندن گفتن برگه معاینه پزشک رو هم از پلیس +10 دریافت کنید ولی چیزی در مورد این برگه نخونده بودم توی نت ؟ تیغ زنیه یا لازمه واقعا؟

من کارت ملیم رو هم دیروز با کیف پولم تو مترو زدن حالا برای المثنی میگه 2 ماه دیگه میاد ولی پلیس +10 کارت ملی و کپیش رو از من میخواد ؟ چیکارش کنم میشه با همون شناسنامه بپیچونیش؟
مرسی متشکر

مرکز واکسیناسیون یدونه تو خیابون استاد معین هست

همون موقعی که دفترچه میگیرید از خود پلیس +10 بخواید که برگه معاینه پزشکی رو بهتون بده سیستم خودش یه دکتر انتخاب میکنه و باید پیش اون دکتر برید تا برگتون رو مهر کنه

همچنین باید یه حساب تو بانک سپه داشته باشید و اگه ندارید اقدام کنید

در مورد کارت ملی بهتره از خود پلیس +10 بپرسید ولی فک کنم اگه کپی کارت ملی رو داشته باشید با کپی هم کارتون راه بیفته

cotgnx
25-01-2015, 12:29
دوستان سلام دوباره

چنتا سوال داشتم

مرسی متشکر

سمت غرب تهران یه مرکز واکسیناسیون تو دهکده المپیک جنب سینما المپیک هست که ساعت کاریش هم از صبح هست تا ظهر.

p30 arman
25-01-2015, 12:50
سمت غرب تهران یه مرکز واکسیناسیون تو دهکده المپیک جنب سینما المپیک هست که ساعت کاریش هم از صبح هست تا ظهر.

اها این از معین نزدیک تره

همه روزه میزنه دیگه ؟:n02:

amiralikey2
25-01-2015, 14:18
سلام دوستان امروز پرینت مجدد گرفتم اضافه خدمت سنواتیم بخشیده شد و میزان خدمتمم 21 ماهه شد اعزام 2/94 هستم

cotgnx
25-01-2015, 14:51
اها این از معین نزدیک تره

همه روزه میزنه دیگه ؟:n02:

آره هر روز هست فقط صبح ساعت 8-9 بری بهتره (این تلفنشه : 44759000)

altair
25-01-2015, 18:03
1 ماه مونده به اعزام سپاه نیروهاش رو بر می داره . و گر نه 2 یا 3 هفته مونده به اعزام معلوم می شه کجا میافتی .

مرسی از راهنماییتون من تو ارتش میفتم ولی ایا واسه جا باید برم همون پلیس به علاوه 10 بپرسم؟

G U L D A N
25-01-2015, 19:20
مرسی از راهنماییتون من تو ارتش میفتم ولی ایا واسه جا باید برم همون پلیس به علاوه 10 بپرسم؟
اگه تو ارتش پارتی داری برو ببین می تونه جای خوب بندازه تو رو . اما اگه نداری که هیچی بشین و به شانست نگاه کن :n12::n16:

Mo5tafa
25-01-2015, 21:26
سلام دوستان امروز پرینت مجدد گرفتم اضافه خدمت سنواتیم بخشیده شد و میزان خدمتمم 21 ماهه شد اعزام 2/94 هستم
سلام، مبارک باشه ولی شما که اعزامی 94 میشید خدمتتون 24 ماهه خواهد بود، البته انشالله که شما مستثنی شید!

cotgnx
25-01-2015, 21:38
سلام، مبارک باشه ولی شما که اعزامی 94 میشید خدمتتون 24 ماهه خواهد بود، البته انشالله که شما مستثنی شید!

کسانی که قبل از سال 94 دفترچه بفرستن خدمتشون 21 ماه خواهد بود، حتی اگر اعزامشون بیوفته ساله 94.

altair
25-01-2015, 22:01
اگه تو ارتش پارتی داری برو ببین می تونه جای خوب بندازه تو رو . اما اگه نداری که هیچی بشین و به شانست نگاه کن :n12::n16:
آشنا که نه ندارم همون میشینم تا ببینم شانس چی میشه هر چی خدا بخواد :n40:

dokhtarak_e_darya
25-01-2015, 22:05
کسانی که قبل از سال 94 دفترچه بفرستن خدمتشون 21 ماه خواهد بود، حتی اگر اعزامشون بیوفته ساله 94.

یعنی هر کسی حتی اگر غیبت هم داشته باشه تا پایان سال دفترچه بفرسته 21 ماه خدمت میکنه؟

cotgnx
25-01-2015, 22:09
یعنی هر کسی حتی اگر غیبت هم داشته باشه تا پایان سال دفترچه بفرسته 21 ماه خدمت میکنه؟

تا 22 بهمن هرکی دفترچه بفرسته غیبتش بخشیده میشه و هرکی تا قبل از سال 94 دفترچه بفرسته خدمتش 21 ماه خواهد بود.

M.Amorous
25-01-2015, 23:06
سلام دوستان خسته نباشید.
من خرداد 94 از دانشگاه فارغ تحصیل میشم یعنی لیسانس میگیرم و بلافاصله بعدش میخوام برم خدمت. میخواستم بپرسم آیا راهی هست که جای 24 ماه 21 ماه خدمت برم؟ یعنی توی سال 93 دفترچه بفرستم و بعد از دانشگاه برم سربازی (21 ماه) ؟

ah rad
25-01-2015, 23:52
سلام دوستان خسته نباشید.
من خرداد 94 از دانشگاه فارغ تحصیل میشم یعنی لیسانس میگیرم و بلافاصله بعدش میخوام برم خدمت. میخواستم بپرسم آیا راهی هست که جای 24 ماه 21 ماه خدمت برم؟ یعنی توی سال 93 دفترچه بفرستم و بعد از دانشگاه برم سربازی (21 ماه) ؟
سلام
شما نمیتونید دفترچه پست کنی بنابراین 24ماهس:n03:

M.Amorous
26-01-2015, 00:00
سلام
شما نمیتونید دفترچه پست کنی بنابراین 24ماهس:n03:
ببینید من متولد نیمه اول 72 هستم و وقتی سال 90 دانشگاه قبول شدم مشمول نبودم و نامه ای هم برای نظام وظیفه نبردم که برام معافیت تحصیلی رد کنن. یعنی من تا زمانی که از دانشگاه نامه نبردم غایب هستم. از این فرصت نمیتونم به نفع خودم استفاده کنم؟

ice_man_sh
26-01-2015, 01:05
اگه تا 22 بهمن ارسال بشه اضافه بخشیده میشه و 21 ماه خدمت میکنن.
اگه از 22 بهمن تا 29 اسفند ارسال بشه 21 ماه خدمت میکن + اضافه خدمت
اگه سال 94 ارسال بشه 24 ماه خدمت میکنند.

سلام دوستان خسته نباشید.
خیر

ببینید من متولد نیمه اول 72 هستم و وقتی سال 90 دانشگاه قبول شدم مشمول نبودم و نامه ای هم برای نظام وظیفه نبردم که برام معافیت تحصیلی رد کنن. یعنی من تا زمانی که از دانشگاه نامه نبردم غایب هستم. از این فرصت نمیتونم به نفع خودم استفاده کنم؟
قرار نیست شما نامه ببرید، مشمولان خودش نامه میفرسته به نظام وظیفه.

musican33
26-01-2015, 01:11

تا جایی که بنده می دانم
شما برای ثبت نام برای اعزام نیاز به نامه فارغ التحصیلی دارید ، برای نامه فارغ التحصیلی که از دانشگاه باید بگیرید باید درستون تموم شده باشه و همچنین باید وضعیت نظام وظیفه تون مشخص باشه یعنی معافیت تحصیلیتون صادر شده باشه
بعد 18 سال وارد غیبت شدید و باید از دانشگاه نامه درخواست معافیت تحصیلی ببرید پلیس +10 تا براتون معافیت تحصیلی صادر بشه و بعد نامه معافیت تحصیلی صادر شده رو ببرید دانشگاه بذارید روی پرونده (البته در مورد دانشگاه من اینطوری بود و روال کار دانشگاه های دیگه رو نمی دونم)
بعد از اتمام درستون نامه فارغ التحصیلی از دانشگاه برای پلیس +10 می برید تا معافیت تحصیلیتون باطل بشه و برای اعزام ثبت نام کنید

M.Amorous
26-01-2015, 01:13
آخه یادمه زمانی که من رفتم دانشگاه همه میرفتن دفتر پلیس+10 ولی من نرفتم! یه بار هم رفتم پلیس+10 پرسیدم گفت براتون معافیت تحصیلی رد نشده یعنی یه جورای سه ساله غیبت دارم. میخوام بدونم میشه کاری کرد یا نه من برم نامه ببرم که معافیت تحصیلیم رو درست کنن اضاف نخورم حداقل.

musican33
26-01-2015, 01:23
آخه یادمه زمانی که من رفتم دانشگاه همه میرفتن دفتر پلیس+10 ولی من نرفتم! یه بار هم رفتم پلیس+10 پرسیدم گفت براتون معافیت تحصیلی رد نشده یعنی یه جورای سه ساله غیبت دارم. میخوام بدونم میشه کاری کرد یا نه من برم نامه ببرم که معافیت تحصیلیم رو درست کنن اضاف نخورم حداقل.

خود من موقع ثبت نام در دانشگاه قرار بود دانشگاه کارهای معافیت تحصیلی من رو انجام بده ولی امسال که فارغ التحصیلی شدم و خواستم پرونده دانشگاه را تکمیل کنم متوجه شدم معافیت تحصیلی برام رد نشده
رفتم نظام وظیفه دیدم معافیت تحصیلی برام صادر نشده بعد نظام وظیفه من رو فرستاد پلیس +10 و پلیس +10 گفت از دانشگاه نامه درخواست معافیت تحصیلی بیار تا برات ثبت کنم
منم از دانشگاه نامه بردم و ثبت شد

altair
26-01-2015, 02:15
سلام دوستان خسته نباشید.
لیسانسی ها یک ماه ازشون کم میشه مطئن باش میشی 23 اون 2 ماه رو باید دنبال راه حل بگردی.

Clumsyion
26-01-2015, 04:54
سلام دوستان میشه جواب منو بدین من از دانشگاه انصراف و اعزامم 19 بهمنه میخوام ببینم کجا افتادم ولی سامانه وظیفه که میرم اون قسمت اعزام هیچی نمیاره ولی قسمت معافیت تحصیلیش یه چیزایی میاره ... راهی دیگ هست که بفهمم کجا افتادم دو هفته دیگ فقط مونده

behnam_roli
26-01-2015, 08:39
سلام دوستان میشه جواب منو بدین من از دانشگاه انصراف و اعزامم 19 بهمنه میخوام ببینم کجا افتادم ولی سامانه وظیفه که میرم اون قسمت اعزام هیچی نمیاره ولی قسمت معافیت تحصیلیش یه چیزایی میاره ... راهی دیگ هست که بفهمم کجا افتادم دو هفته دیگ فقط مونده

یا بصورت تلفنی زنگ بزن 096480 سامانه نظام وظیفه
اگه جواب ندادن به صورت حضوری برو نظام وظیفه
پلیس+10 هم جواب میده ولی فکر کنم هنوز تو سیستم اونا نیومده باشه

Mo5tafa
26-01-2015, 09:14
میفرمائید هرکس 93 دفترچه پست کنه خدمتش 21 ماهه، انشالله که اینطوره ولی نشد خیلی تعجب نکنید؛
پادگان ما به خاطر شرایط خاص اش 3 ماه کسری داشت، اواخر سال 92 گفتن قانون اومده که کسریش شده 2 ماه و شامل همه کسایی میشه که در حال خدمت هستند بنابراین به خدمت همگی یک ماه اضافه شد! حتی اونهایی که از 91 در حال خدمت بودند!
حدودای خرداد ماه سال 93 قانون اومد که لیسانس ها باید گروهبان یکم باشن، بعد همه کسایی که اعزامی 93/2 بودند و توی امریه شان ثبت شده بود ستوان سوم و یه ماهی هم روی شونشون ستاره داشتن، درجه هاشون رو گرفتن!
حالا قانون گذاشتن که سال 94 خدمت بشه 24 ماه، ولا من خودم نگرانم که اعزامی های 92 هم که هنوز در حال خدمت هستن هم 24 ماه خدمت کنن!
خیلی روی حرفاشون حساب نکنید!

sansa
26-01-2015, 10:47
میفرمائید هرکس 93 دفترچه پست کنه خدمتش 21 ماهه، انشالله که اینطوره ولی نشد خیلی تعجب نکنید؛
پادگان ما به خاطر شرایط خاص اش 3 ماه کسری داشت، اواخر سال 92 گفتن قانون اومده که کسریش شده 2 ماه و شامل همه کسایی میشه که در حال خدمت هستند بنابراین به خدمت همگی یک ماه اضافه شد! حتی اونهایی که از 91 در حال خدمت بودند!
حدودای خرداد ماه سال 93 قانون اومد که لیسانس ها باید گروهبان یکم باشن، بعد همه کسایی که اعزامی 93/2 بودند و توی امریه شان ثبت شده بود ستوان سوم و یه ماهی هم روی شونشون ستاره داشتن، درجه هاشون رو گرفتن!
حالا قانون گذاشتن که سال 94 خدمت بشه 24 ماه، ولا من خودم نگرانم که اعزامی های 92 هم که هنوز در حال خدمت هستن هم 24 ماه خدمت کنن!

با حرف های این دوست عزیزم کاملا موافقم .

این مملکت قانون نداره . مسئولان میخوابن فردا صبحش بلند میشن میگند خدمت شد فلان ماه !!!!!!

مطمئنم سال بعد هم میگن اگر کسی قبل از 95 بفرسته میشه 24 ماه بعدش دیگه باید 27 ماه خدمت کنید :n28:

yusef
26-01-2015, 11:07

اینجوری که دارن کار میکنن این قانون همیشگیه.
برای همه کسائی که بالای 30 سال سن دارن با مبلغ 30 میلیون میتونن معاف بشن.هر سال هم 1 میلیون به این مبلغ اضافه میشه که به احتمال زیاد با حساب خیلی بیشتر میشه.
کسائی که زن دارن هم 28 سال به بالا میتونن بخرن و به ازای هر بچه 6 ماه این شرط سن کم میشه.
طرح شامل سرباز فراری ها هم میشه.
فقط کسائی که این نوع کارت رو میگیرن حق استخدام در دولت،نمایندگی مجلس و اینا رو ندارن.
برا فقیرها و روستاییان هم 50 درصد تخفیف میدن.
------
در کل طرح خوبیه برای کسائی که پول دارن.همین الان تمام پولدارهای که میشناسم با رشوه و اینا راحت معافیت پزشکی گرفتن.
اینجوری دیگه قانونیش کردن.
کسائی که هم پول ندارن مثل من میرن خدمت.

darkside92
26-01-2015, 11:31
سلام دوستان لطفا جواب بدید
کد های اعزام 1.12 چه موقع معلوم میشه؟ از کجا باید فهمید؟
کسی از شما که اول اسفند اعزامید میدونید کجا افتادید؟

behnam_roli
26-01-2015, 11:37

من امروز زنگ زدم نظام وظیفه طرف گفت هنوز نیومده پرسیدم کی میاد گفت معلوم نیست شاید تا آخر هفته شایدم هفته بعد

دوستان اگه خبری از کدهای اعزامی اسفند شد لطفا یه خبری هم اینجا بدند

hamed29
26-01-2015, 11:41
سلام؛ بعد از اتمام تحصیل دانشگاه یه برگه برای توقف معافیت تحصیلی صادر کرد که روش مدرک و معدل نوشته شده بود.
برای گرفتن مدرک موقت و اصلی کی باید اقدام کنم؟

sansa
26-01-2015, 11:50
دوستان میشه بعد اسربازی با دانشگاه تسویه کرد ؟ اخه چنین چیزی دیدم شاخ دراوردم !!!!

behnam_roli
26-01-2015, 12:03
سلام؛ بعد از اتمام تحصیل دانشگاه یه برگه برای توقف معافیت تحصیلی صادر کرد که روش مدرک و معدل نوشته شده بود.
برای گرفتن مدرک موقت و اصلی کی باید اقدام کنم؟

برای گرفتن مدرک موقت یا باید در صورت ادامه تحصیل گواهی اشتغال به تحصیل
یا کارت معافیت یا پایان خدمت
یا برگ اعزام به خدمت در زمان اعتبار
یا گواهی ضمن خدمت داشته باشید.
هر موقع هر کدوم از اینا رو داشتی میتونی اقدام بکنی

Mo5tafa
26-01-2015, 12:24
راستی اعزامی های اسفند به بعد، گوش به زنگ بخشنامه آموزش و پرورش برای سرباز معلمی توی نقاط محروم باشید ها، هرچند الان دیگه باید خیلییییییییییی بیشتر از سابق توی پذیرش سرباز معلمی پارتی بازی و آقازاده گزینی زیاد باشه ولی تیری هست توی تاریکی، اصلا خدمت کردن توی مدرسه با پادگان قابل مقایسه نیست.
پارسال بخشنامه اواخر بهمن ماه اومد

Extreme-Forces
26-01-2015, 12:41
سلام
دوستان من در شرف فارغ التحصیلیم و همه نمره هام اومده ولی پروژه پایانی و کاراموزیم یکم دیگه طول میکشه!
میتونم الان برم برای معافیت از رزم اقدام کنم?
اگه اره ، باید چیکار کنم ? کجا برم?

Sent from my ASUS K00E

darkside92
26-01-2015, 12:52

Mo5tafa
26-01-2015, 13:44
پ
برای اعزامی اسفند پارسال که من یادم میاد 16, 17 بهمن مشخص شد کجا افتادیم، برگه سبز اومده بود دست اداره پست، زنگ زدن که بیایید اداره پست بگیرید :n02:

ice_man_sh
26-01-2015, 16:06
دوست عزیز اگه صادر نشده یعنی مشکلی این وسط هست، به نظام وظیفه مراجعه کنید تا براتون معافیت صادر بشه.

دانشگاه و مسئول اگه درست حسابی بودن تا الان خودشون ردیف کرده بودند و یا صداتون کرده بودن و مشکل را میگفتن حل کنید، همونطور که کسی که معافیت تحصیلیش تموم میشه صدا میکنن و میگن.

لیسانسی ها یک ماه ازشون کم میشه مطئن باش میشی 23 اون 2 ماه رو باید دنبال راه حل بگردی.
دوست عزیز اینجا هم محیط پادگان نیست که شایعه پراکنی کنید، هر وقت خبر و آیین نامه ای اعلام شد میشه گفت.

به برگشتن کسر مدرک دیگه امیدی نیست.

سایت را بیخیال بشین.

از پلیس +10 پیگیر باشین، من روال این سال را نمیدونم ولی تا سال پیش 1 ماه و یا 25 روز مونده پلیس +10 میگفت کجا افتادین و 15-20 روز مونده هم نامه میومد در منزل.

اینکه میگین حساب کتاب نداره کاملا موافقم ولی در مواقعی که به صورت واضح مطلبی بیان شده، اکثرا انجام هم شده، بنابراین میشه مطمئن بود که هر کس تا پایان سال 93 ارسال کنه 21 ماه خدمت میکنه.

در مورد شرایط بد آب و هوا و درگیر هم این مورد را بگم که بر اساس مدت حضور حساب میشه یعنی کسی که 21 ماه اونجا خدمت کنه 2 ماه کسر میگیره.

اینجوری که دارن کار میکنن این قانون همیشگیه.
برای همه کسائی که بالای 30 سال سن دارن با مبلغ 30 میلیون میتونن معاف بشن.هر سال هم 1 میلیون به این مبلغ اضافه میشه که به احتمال زیاد با حساب خیلی بیشتر میشه.
کسائی که زن دارن هم 28 سال به بالا میتونن بخرن و به ازای هر بچه 6 ماه این شرط سن کم میشه.
طرح شامل سرباز فراری ها هم میشه.
فقط کسائی که این نوع کارت رو میگیرن حق استخدام در دولت،نمایندگی مجلس و اینا رو ندارن.
برا فقیرها و روستاییان هم 50 درصد تخفیف میدن.
------
در کل طرح خوبیه برای کسائی که پول دارن.همین الان تمام پولدارهای که میشناسم با رشوه و اینا راحت معافیت پزشکی گرفتن.
اینجوری دیگه قانونیش کردن.
کسائی که هم پول ندارن مثل من میرن خدمت.
طبق پیشبینی ها دچار تغییراتی شده، هنوز هم قطعی نیست و تا تصویب کلی تغییرات بیشتری خواهد داشت!

در مورد کارتها هم که معلومه کار معافیت داده میشه و نه پایان خدمت.

دوستان میشه بعد اسربازی با دانشگاه تسویه کرد ؟ اخه چنین چیزی دیدم شاخ دراوردم !!!!
اصولا امکان نداره چون اگه تسویه نکنید نامه ابطال معافیت تحصیلی داده نمیشه.

سلام
دوستان من در شرف فارغ التحصیلیم و همه نمره هام اومده ولی پروژه پایانی و کاراموزیم یکم دیگه طول میکشه!
میتونم الان برم برای معافیت از رزم اقدام کنم?
اگه اره ، باید چیکار کنم ? کجا برم?

Sent from my ASUS K00E
باید تسویه کنید و بعد دفترچه ارسال کنید.

البته شاید بشه برای معافیت پزشکی که در حین تحصیل آزاد شده اقدام کنید ولی اینکه بعد تبذیل به معاف از رزم بشه یا نه من اطلاعاعی ندارم.

dokhtarak_e_darya
26-01-2015, 17:08
دوستان این ماه دفترچه رو پست کنم تاریخ اعزام میفته برای چه تاریخی؟
من که الان دانشجو هستم باید چکار کنم؟ باید از دانشگاه انصراف بدم و معافیت تحصیلی بگیرم ببرم پلیس 10+؟

lechking
26-01-2015, 17:48
سلام
دوستان پدر من 15% جانبازه این درحالی که پدر من 1 ماه بعد از اینکه از جنگ برگشته متوجه شده که کمرش دیسک داره و این دیسکم از جنگه ولی اون موقع اقدامی نمیکنه
امروزم که اقدام کردیم گفتن چون سبت نشده نمیشه این درحالی که اگه پدر من فقط و فقط اگه 4% بیشتر جانبازی داشت من معاف میشدم ایا واقعا نمیشه کاری کرد کسی تجربه ای داره؟؟ اخه پدر منم واسه این مملکت جنگید همینجوری که نمیشه گفت ........ دوستان این قظیه با پارتی حل شدنیه؟؟ مثلا فرض کنید اون پارتیه رئیس شورای شهرستانی باشه که خودش رزمنده بوده برادرشم شهید شده و یه پاشم تو جنگ از دست داده
یا نیازی به پارتی نیست ؟؟ یا با پارتی هم نمیشه؟؟

Dirk
26-01-2015, 17:54
سلام دوستان
یه چند تا سوال در رابطه با دوران آموزشی خدمت داشتم که اگر جواب بدید ممنون می شم.
1- معاف از رزم ها دقیقا از چه کارهایی معاف هستند؟ آیا این معافی شامل پست های نگهبانی هم میشه؟
2- راستش من شنیدم که در دوران آموزشی تا میشه نباید هیچگونه مسئولیتی رو متقبل شد(مثل مسئول آسایشگاه، آشپزخونه، منشی و غیره) چون به غیر از دردسر چیز دیگه ای نداره. من معافیت رزم دارم و تایپم هم خوبه. آیا اونجا به عنوان تایپیست داوطلب بشم یا نه؟
3- چند تا کمد در اختیارمون قرار می گیره؟ آخه تو یکی از سایت ها خوندم "کمدهایی در اختیارتون میذارن، پس با خودتون فقل های قابل اعتمادی ببرید تا یه وقت کسی سروقتشون نره" (یه چیزی تو همین مایه ها)
4- آسایشگاه لیسانسه ها و فوق ها و دلیپلمه ها و... با هم متفاوته؟ و اینکه کلا برای تحصیلات دانشگاهی هیچ ارجهیتی وجود داره؟(مثل تعداد پست ها و نظافت و غیره که باید کمتر انجام بدن)
5- ارگان خدمت با ارگان آموزشی یکی؟ یعنی اگر محل آموزشی من نیروی انتظامی باشه باید خدمتم رو پس از پایان دوران آموزشی در یکی از سازمان ها نیروی انتظامی بگذرونم؟
ازپیش متشگرم

ice_man_sh
26-01-2015, 18:11
سلام دوستان
یه چند تا سوال در رابطه با دوران آموزشی خدمت داشتم که اگر جواب بدید ممنون می شم.
1- معاف از رزم ها دقیقا از چه کارهایی معاف هستند؟ آیا این معافی شامل پست های نگهبانی هم میشه؟
2- راستش من شنیدم که در دوران آموزشی تا میشه نباید هیچگونه مسئولیتی رو متقبل شد(مثل مسئول آسایشگاه، آشپزخونه، منشی و غیره) چون به غیر از دردسر چیز دیگه ای نداره. من معافیت رزم دارم و تایپم هم خوبه. آیا اونجا به عنوان تایپیست داوطلب بشم یا نه؟
3- چند تا کمد در اختیارمون قرار می گیره؟ آخه تو یکی از سایت ها خوندم "کمدهایی در اختیارتون میذارن، پس با خودتون فقل های قابل اعتمادی ببرید تا یه وقت کسی سروقتشون نره" (یه چیزی تو همین مایه ها)
4- آسایشگاه لیسانسه ها و فوق ها و دلیپلمه ها و... با هم متفاوته؟ و اینکه کلا برای تحصیلات دانشگاهی هیچ ارجهیتی وجود داره؟(مثل تعداد پست ها و نظافت و غیره که باید کمتر انجام بدن)
5- ارگان خدمت با ارگان آموزشی یکی؟ یعنی اگر محل آموزشی من نیروی انتظامی باشه باید خدمتم رو پس از پایان دوران آموزشی در یکی از سازمان ها نیروی انتظامی بگذرونم؟
ازپیش متشگرم
1- در آموزش که تفاوت فاحشی وجود نداره، در دوره ما به غیر از چند نفر اعصاب روان و... بری تیراندازی و رژه هم رفتن!
پست ها هم که باید بدین/

در یگان هم ممکنه پست بزارن ممکنه نزارن، ممکنه دژبان جایی بزارن و یا...
در کل به این معنی نیست که پست نمیدی بگیر بخواب و یا برو خونتون، تلافی را معمولا جبران میکنن.

2- تایپیست که نیاز نیست اگه کار تایپی باشه همون منشی انجام میده، اینکه قبول کنید و یا نه هم با خودتون هست و از فرد به فرد فرق میکنه.
ولی کارهایی مثل نظافت روزانه را همه دارن.

3- یک کمد، منظور از جمله "کمدهایی در اختیارتون میذارن" هم واضح هست که برای جمع گفته میشه.

4- بله آسایشگاهها فرق میکنه چون دوره فرق میکنه، حتی ممکنه بعضی پادگانهای آموزشی فقط فارغ التحصیلان دانشگاه بگیرن.

اینکه کیفیت فرق میکنه نه زیاد فرفی نداره، اینکه رفتار فرق میکنه بله تا حدودی فرق میکنه که نقش سن هم تاثیر داره.

اینکه پست و نظافت فرق میکنه خیر، شما محبورید در آموزشی هر روز نظافت کنین و طبق تعداد و جای نگهبانی و... پست بدین.

5- بله

توصیه: کلا توصیه میکنم فکر خودتون را با این حواشی پر نکنین، اینکه در دو ماه آموزش یکی بیشتر یا کمتر پست بدین و یا با دیپلمه و... تفاوت داشته باشین و... در کل دردی از شما را دوا نمیکنه.

Dirk
26-01-2015, 19:04
1- در آموزش که تفاوت فاحشی وجود نداره، در دوره ما به غیر از چند نفر اعصاب روان و... بری تیراندازی و رژه هم رفتن!
پست ها هم که باید بدین/

در یگان هم ممکنه پست بزارن ممکنه نزارن، ممکنه دژبان جایی بزارن و یا...
در کل به این معنی نیست که پست نمیدی بگیر بخواب و یا برو خونتون، تلافی را معمولا جبران میکنن.

2- تایپیست که نیاز نیست اگه کار تایپی باشه همون منشی انجام میده، اینکه قبول کنید و یا نه هم با خودتون هست و از فرد به فرد فرق میکنه.
ولی کارهایی مثل نظافت روزانه را همه دارن.

3- یک کمد، منظور از جمله "کمدهایی در اختیارتون میذارن" هم واضح هست که برای جمع گفته میشه.

4- بله آسایشگاهها فرق میکنه چون دوره فرق میکنه، حتی ممکنه بعضی پادگانهای آموزشی فقط فارغ التحصیلان دانشگاه بگیرن.

اینکه کیفیت فرق میکنه نه زیاد فرفی نداره، اینکه رفتار فرق میکنه بله تا حدودی فرق میکنه که نقش سن هم تاثیر داره.

اینکه پست و نظافت فرق میکنه خیر، شما محبورید در آموزشی هر روز نظافت کنین و طبق تعداد و جای نگهبانی و... پست بدین.

5- بله

توصیه: کلا توصیه میکنم فکر خودتون را با این حواشی پر نکنین، اینکه در دو ماه آموزش یکی بیشتر یا کمتر پست بدین و یا با دیپلمه و... تفاوت داشته باشین و... در کل دردی از شما را دوا نمیکنه.

خیلی ازتون متشکرم که این قدر سریع جواب دادید.
ببخشید در جواب سوال چهار گفتید که "چون دوره فرق می کنه" منظورتون چیه؟

Doctor Splinter
26-01-2015, 20:38
البته مسئولیت خوبی هایی هم داره مثلا مسئول غذا معمولا نگهبانی نمی ده و میتونی غذای بیشتر و بهتری هم بخوره و ته دیگ هم برای خودش بذاره:n19:
تایپ بیشتر در یگان خدمتی به کار شما میاد مثلا در ارتش همیشه لنگ سرباز تایپیست هستند و در بخش هایی مثل ستاد فرماندهی،ستاد گردان،بازرسی،عقیدتی سیاسی،پشتیبانی و ... تایپیست نیازه در ناجا تا جایی که من دیدم سرباز اجازه کار با سیستم نداره:n06:

sss638
26-01-2015, 20:41
دوستان با عرض سلام

من معافیت پزشکی گرفتم 4 سال پیش و الان برای کار به مشکل برخوردم میخوام معافیت پزشکی که برای چشم بوده و الان عمل کردم بهبود پیدا کرده رو باطل کنم و از جانبازی پدرم اقدام کنم برای معافی

مرکز اصفهان میگه ابطال معافیت پزشکی برابر هست با طول 21 ماه مدت خدمت
تهران مرکز مشاوره 096480 میگه نه میتونید باطل کنید و اقدام کنید

کسی از دوستان در جریان هست ؟

G U L D A N
26-01-2015, 21:40
سلام دوستان
ازپیش متشگرم

توی آموزشی به هیچ عنوان . بازم می گم به هیچ عنوان مسئولیت قبول نکنید . چون علاوه بر کار هایی که همه انجام می دن شما باید اون کار هایی رو که قبول کردید رو انجام بدید . کلا مسئولیت دردسر داره . شما اگه به عنوان مسئول غذا و مقسم باشی بعد از بالا کشیدن سهم بچه ها ( شوخی کردم ) باید دیگ ها رو هم بشوری و یا ....

البته مسئولیت خوبی هایی هم داره مثلا مسئول غذا معمولا نگهبانی نمی ده و میتونی غذای بیشتر و بهتری هم بخوره و ته دیگ هم برای خودش بذاره:n19:
تایپ بیشتر در یگان خدمتی به کار شما میاد مثلا در ارتش همیشه لنگ سرباز تایپیست هستند و در بخش هایی مثل ستاد فرماندهی،ستاد گردان،بازرسی،عقیدتی سیاسی،پشتیبانی و ... تایپیست نیازه در ناجا تا جایی که من دیدم سرباز اجازه کار با سیستم نداره:n06:

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
نه اینطور نیست . تو ناجا اگه سرباز نباشه کارش لنگه ! اکثر کارهای سیستمی رو هم سرباز می کنه . کادری ها ماشاالله همه بیسوادن یا بلد نیستن با کامپیوتر کار کنن . فقط یه جاهای خاص مثل پلیس فتا یکم گیر می دن و به سرباز سیستم نمی دن
شما که الان پلیس افتخاری هستی باید بدونی مرفوک کجاست و کارشون چیه .
من در دوران خدمتم بمدت 15 ماه مسئول مرفوک بودم اونم تو تهران . روزی 200 تا خبر 110 داشتیم . کارم سخت بود اما هیچ کادری حتی با درجه سروانی هم جرات نمی کرد بهم بگه تو . انقدر اذیتش می کردم تا بهم احترام بزاری . فقط از رئیس کلانتری دستور می گرفتم تمام . البته نا گفته نماند با همشون دوستم و الانم که خدمتم تموم شده با یه سریشون هنوزم در ارتباطم .

Doctor Splinter
26-01-2015, 22:21
توی آموزشی به هیچ عنوان . بازم می گم به هیچ عنوان مسئولیت قبول نکنید . چون علاوه بر کار هایی که همه انجام می دن شما باید اون کار هایی رو که قبول کردید رو انجام بدید . کلا مسئولیت دردسر داره . شما اگه به عنوان مسئول غذا و مقسم باشی بعد از بالا کشیدن سهم بچه ها ( شوخی کردم ) باید دیگ ها رو هم بشوری و یا ....

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
نه اینطور نیست . تو ناجا اگه سرباز نباشه کارش لنگه ! اکثر کارهای سیستمی رو هم سرباز می کنه . کادری ها ماشاالله همه بیسوادن یا بلد نیستن با کامپیوتر کار کنن . فقط یه جاهای خاص مثل پلیس فتا یکم گیر می دن و به سرباز سیستم نمی دن
من در دوران خدمتم بمدت 15 ماه مسئول مرفوک بودم اونم تو تهران . روزی 200 تا خبر 110 داشتیم . کارم سخت بود اما هیچ کادری حتی با درجه سروانی هم جرات نمی کرد بهم بگه تو . انقدر اذیتش می کردم تا بهم احترام بزاری . فقط از رئیس کلانتری دستور می گرفتم تمام . البته نا گفته نماند با همشون دوستم و الانم که خدمتم تموم شده با یه سریشون هنوزم در ارتباطم .
والا در کلانتری که من هستم به جز مرفوک که یه ستوان وظیفه با مسئولش که گروهبان کادری هستش همکاری می کنه هیج وظیفه ای ندیدم کار سیستمی و اداری انجام بده و فعالیت پرسنل وظیفه به دژبانی و قراول و امور خدماتی و نظافت محدود میشه و البته رانندگی و گاهی اوقات هم ترک نشین گشت موتوری یا کارهای مثل بدرقه متهم و اینا،جالبه که گشت های یگان امدادی که تا به حال دیدم همه کادری بودن!
در ضمن یکی از شرایط استخدام حتی در مقطع درجه داری در ناجا اینه که نفر با کامپیوتر آشنایی داشته باشه و منم با دو پرسنل کادر که یکی درجه دار و یکی افسر هستش کار می کنم هر دو در حد معمول با کامپیوتر آشنا هستن:n33:
کلا ناجا با ارتش قابل مقایسه نیست در ارتش به جز درجه داران و افسرانی که رسته رایانه بودن بقیه حتی بلد نبودن سیستم رو روشن کنن(البته موارد استثنا هم تک و توک بودش)،منی که تایپیست بودم اگه ده دیقه دیر می رسیدم یعنی ده دیقه کار عقب بود!
حدود 4 ماهی میشه که با کار ناجا درگیر شدم ، روز اول که که به عنوان یک فرد لباس شخصی به ستاد فرماندهی رفتم این قدر ادب و احترام از دژبان دمه در تا افسرهای ارشد و جزء دیدم که خودم تعجب کردم در دوره آموزشی هم که برای ما گذاشته بودن و افسران ارشد به ما آموزش میدادن این قدر برخورد خوب بود که خودمون خجالت می کشیدیم از رفتارشون!
حتی فرمانده شهرستان شماره موبایلش رو به ما داد و گفت کوچکترین نا رضایتی از خدمت خود یا شخصی داشتید مستقیم به خودم زنگ بزنید تا کارتون رو اوکی کنم!

G U L D A N
27-01-2015, 00:26
سلام دوستان
ازپیش متشگرم

والا در کلانتری که من هستم به جز مرفوک که یه ستوان وظیفه با مسئولش که گروهبان کادری هستش همکاری می کنه هیج وظیفه ای ندیدم کار سیستمی و اداری انجام بده و فعالیت پرسنل وظیفه به دژبانی و قراول و امور خدماتی و نظافت محدود میشه و البته رانندگی و گاهی اوقات هم ترک نشین گشت موتوری یا کارهای مثل بدرقه متهم و اینا،جالبه که گشت های یگان امدادی که تا به حال دیدم همه کادری بودن!
در ضمن یکی از شرایط استخدام حتی در مقطع درجه داری در ناجا اینه که نفر با کامپیوتر آشنایی داشته باشه و منم با دو پرسنل کادر که یکی درجه دار و یکی افسر هستش کار می کنم هر دو در حد معمول با کامپیوتر آشنا هستن:n33:
کلا ناجا با ارتش قابل مقایسه نیست در ارتش به جز درجه داران و افسرانی که رسته رایانه بودن بقیه حتی بلد نبودن سیستم رو روشن کنن(البته موارد استثنا هم تک و توک بودش)،منی که تایپیست بودم اگه ده دیقه دیر می رسیدم یعنی ده دیقه کار عقب بود!
حدود 4 ماهی میشه که با کار ناجا درگیر شدم ، روز اول که که به عنوان یک فرد لباس شخصی به ستاد فرماندهی رفتم این قدر ادب و احترام از دژبان دمه در تا افسرهای ارشد و جزء دیدم که خودم تعجب کردم در دوره آموزشی هم که برای ما گذاشته بودن و افسران ارشد به ما آموزش میدادن این قدر برخورد خوب بود که خودمون خجالت می کشیدیم از رفتارشون!
حتی فرمانده شهرستان شماره موبایلش رو به ما داد و گفت کوچکترین نا رضایتی از خدمت خود یا شخصی داشتید مستقیم به خودم زنگ بزنید تا کارتون رو اوکی کنم!

کاش منم ستاد خدمت می کردم . کاش و ای کاش و ای کاش

Ehsan PCbase
27-01-2015, 01:23
سلام دوستان
من ترم پنجم کارشناسی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر دانشگاه غیرانتفاعی ورودی مهر 91 ام و سنواتم تموم شده و دانشگاه میگه که برای سنوات باید درخواستت رو به همراه مدارک پزشکی بدی بفرستیم برای کمیسیون یه دانشگاه دیگه تا اونا شرایطت رو بررسی کنن و ببینن فرصت بدن یا نه. من مشکل پزشکی ندارم و اشنا و پارتی و این چیزا ندارم بتونم جور کنم میخواستم بدونم اگه خالی درخواست بدم بفرستن ممکنه قبول کنن بهم فرصت بدن یا اینکه نه دیگه کارم تمومه و باید برم سربازی؟ برم نظام وظیفه بپرسم میشه کاری کرد؟ اگر سنوات بدن ترم بعد و ترم تابستون (که ترم حساب نمیشه) نهایت تموم میکنم. راهی هست بتونم ادامه تحصیل بدم؟ لطفا راهنمایی کنید

coolboy654
27-01-2015, 01:36
وسط آموزشى مرخصى ميدن بريم کنکور, کارت ورود به جلسه رو نشون ميديم فقط? چن روز ميدن?سختگير که نيستن, مثلا استعلامى چيزى از سازمان سنجش بخان بکنن و ...

ice_man_sh
27-01-2015, 03:56
منظور اینه که اصلا با هم اعزام نمیشید و همزمان آموزش نمیبینید.

دوستان با عرض سلام

من معافیت پزشکی گرفتم 4 سال پیش و الان برای کار به مشکل برخوردم میخوام معافیت پزشکی که برای چشم بوده و الان عمل کردم بهبود پیدا کرده رو باطل کنم و از جانبازی پدرم اقدام کنم برای معافی

تاجایی که من اطلاع دارم این کار امکان پذیر نیست، یعنی کلا نمیتونید لغو کنید.

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
در مورد بخش اول اضافه کنم که اگه اگه به سربازی غذا نرسه باید براش غذا تهیه کنی، به دفعات دیدم که خود مسئول غذا بهش نرسید چون مجبود بود اول به سرباز جماعت غذا بده، بعد خودش یا از آشپرخانه درخواست میکرد و یا میرفت بوفه!

در مورد بخش دوم اضافه کنم قبلا در این مورد توضیح دادم که در چند حالت سرباز ناجا باید تایید صلاحیت از حفا و عقیدتی بگیره که دژبان - راننده - سیستم - افسر نگهبان هست، اینها از افسر نگهبان که سخت ترین هست و دژبان راحت ترین.
خیلی جاها که نیاز میشه برای سیستم هم سرباز میره برای تایید صلاحیت و یا در بعضی مواقع نادر که کمبود کادر هست برای افسر نگهبانی که خود من بودم.

البته سیستم هم داریم تا سیستم، هر کس در سیستم دسترسی خودش را داره.

ستاد هم خدمت کردم، هیچ تهفه ای نیست، اتفاقا دردسر هم زیاد داره، از هر جا یه فرمانده یه مسئول حفا و ... درمیاد.
پدر آدم درمیاد تا بخواد یه سیگار بکشه و...

ice_man_sh
27-01-2015, 04:06
منظور اینه که اصلا با هم اعزام نمیشید و همزمان آموزش نمیبینید.

دوستان با عرض سلام

تاجایی که من اطلاع دارم این کار امکان پذیر نیست، یعنی کلا نمیتونید لغو کنید.

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
در مورد بخش اول اضافه کنم که اگه اگه به سربازی غذا نرسه باید براش غذا تهیه کنی، به دفعات دیدم که خود مسئول غذا بهش نرسید چون مجبود بود اول به سرباز جماعت غذا بده، بعد خودش یا از آشپرخانه درخواست میکرد و یا میرفت بوفه!

در مورد بخش دوم اضافه کنم قبلا در این مورد توضیح دادم که در چند حالت سرباز ناجا باید تایید صلاحیت از حفا و عقیدتی بگیره که دژبان - راننده - سیستم - افسر نگهبان هست، اینها از افسر نگهبان که سخت ترین هست و دژبان راحت ترین.
خیلی جاها که نیاز میشه برای سیستم هم سرباز میره برای تایید صلاحیت و یا در بعضی مواقع نادر که کمبود کادر هست برای افسر نگهبانی که خود من بودم.

البته سیستم هم داریم تا سیستم، هر کس در سیستم دسترسی خودش را داره.

ستاد هم خدمت کردم، هیچ تهفه ای نیست، اتفاقا دردسر هم زیاد داره، از هر جا یه فرمانده یه مسئول حفا و ... درمیاد.
پدر آدم درمیاد تا بخواد یه سیگار بکشه و...

Doctor Splinter
27-01-2015, 09:51
وسط آموزشى مرخصى ميدن بريم کنکور, کارت ورود به جلسه رو نشون ميديم فقط? چن روز ميدن?سختگير که نيستن, مثلا استعلامى چيزى از سازمان سنجش بخان بکنن و ...
مشکلی نیست همیشه برای کنکور به شما مرخصی میدن،همون کارت ورود به جلسه مدرک شماست،در دوره ما از 2 روز تا 4 روز بسته به مسافت به کسانی که کنکور داشتند مرخصی دادند:n02:
با قبولی در دانشگاه به شرط نداشتن غیبت شما در هر مرحله ای از خدمت باشید ترخیص خواهید شد:n26:

gombashi
27-01-2015, 10:23
سلام دوستان
بنده متولد ۶۹ هستم و سال ۸۷ بخاطر معلولیت پدرم معافیت کفالت گرفتم یه برادر کوچیک تر از خودم دارم متولد ۷۵ که کم کم مشموله دیگه.
راهی وجود داره برادرم هم معافیت کفالت بگیره؟
من خودم هم فعلا مجرد هستم

Doctor Splinter
27-01-2015, 11:46
سلام دوستان
بنده متولد ۶۹ هستم و سال ۸۷ بخاطر معلولیت پدرم معافیت کفالت گرفتم یه برادر کوچیک تر از خودم دارم متولد ۷۵ که کم کم مشموله دیگه.
راهی وجود داره برادرم هم معافیت کفالت بگیره؟
من خودم هم فعلا مجرد هستم
الان وقتی شما کفیل پدر هستی که برادرت نمی تونه کفالت ایشون رو به عهده بگیره:n01:
ایشون باید به خدمت اعزام بشه:n25:

مهدی منتظری
27-01-2015, 13:24
سلام دوستان

من میخام یه حساب باز کنم برای دفترچه اعزام به خدمت اما نمیدونم توی کدوم بانک باید حساب باز کنم یکی میگه سپه یکی میگه قوامین.یکی میگه بستگی به ماهی داره که دفترچه میفرستی .حالا من توی کدوم بانک بلاخره باید حساب باز کنم ؟

sansa
27-01-2015, 13:28
سلام دوستان

من میخام یه حساب باز کنم برای دفترچه اعزام به خدمت اما نمیدونم توی کدوم بانک باید حساب باز کنم یکی میگه سپه یکی میگه قوامین.یکی میگه بستگی به ماهی داره که دفترچه میفرستی .حالا من توی کدوم بانک بلاخره باید حساب باز کنم ؟

حساب بانک سپه اگه ندارید، باز کنید و به مسئول باجه بگید رسید شماره حساب رو برای سربازی میخوام.

dokhtarak_e_darya
27-01-2015, 13:40
سلام دوستان
من متولد 70 هستم و دانشگاه میرم. میخوام بدونم اگر الان از دانشگاه انصراف بدم تا چه زمانی فرصت دارم که دفترچه بفرستم که غیبت و اضافه خدمت نخورم؟ یکجا خوندم تا 1 سال برای معرفی بعد از انصراف فرصت هست. ایا درسته؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
تشکر.

مهدی منتظری
27-01-2015, 14:43
حساب بانک سپه اگه ندارید، باز کنید و به مسئول باجه بگید رسید شماره حساب رو برای سربازی میخوام.

خیلی متشکرم .

شما مطمئنی که باید بانک سپه باشه؟ بانک سپه که برای سپاه هست.پس چرا دوستم که میخاست دفترچه بفرسته توی بانک قوامین حساب باز کرد ؟ خود نظام وظیفه هم توی قوامین حساب داره .اگه هنوز سپه هست میرم حساب باز میکنم ولی اگه قوامین بود چی ؟تازگیا عوض نشده ؟

Ehsan PCbase
27-01-2015, 15:33
سلام دوستان
من ترم پنجم کارشناسی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر دانشگاه غیرانتفاعی ورودی مهر 91 ام و سنواتم تموم شده و دانشگاه میگه که برای سنوات باید درخواستت رو به همراه مدارک پزشکی بدی بفرستیم برای کمیسیون یه دانشگاه دیگه تا اونا شرایطت رو بررسی کنن و ببینن فرصت بدن یا نه. من مشکل پزشکی ندارم و اشنا و پارتی و این چیزا ندارم بتونم جور کنم میخواستم بدونم اگه خالی درخواست بدم بفرستن ممکنه قبول کنن بهم فرصت بدن یا اینکه نه دیگه کارم تمومه و باید برم سربازی؟ برم نظام وظیفه بپرسم میشه کاری کرد؟ اگر سنوات بدن ترم بعد و ترم تابستون (که ترم حساب نمیشه) نهایت تموم میکنم. راهی هست بتونم ادامه تحصیل بدم؟ لطفا راهنمایی کنید
کسی چیزی نمیدونه؟

ice_man_sh
27-01-2015, 16:37
خیلی متشکرم .

شما مطمئنی که باید بانک سپه باشه؟ بانک سپه که برای سپاه هست.پس چرا دوستم که میخاست دفترچه بفرسته توی بانک قوامین حساب باز کرد ؟ خود نظام وظیفه هم توی قوامین حساب داره .اگه هنوز سپه هست میرم حساب باز میکنم ولی اگه قوامین بود چی ؟تازگیا عوض نشده ؟
عزیز سپه بانک دولتی هست، انصار متعلق به سپاه هست.

باید از سپه حساب باز کنید، اگه سپاه افتادین بعدا میگن یه حساب تو انصار باز کنید.

Amin_0913
27-01-2015, 18:03
دوستان عکس ها باید حتما سیاه و سفید باشه؟

gombashi
27-01-2015, 18:38
الان وقتی شما کفیل پدر هستی که برادرت نمی تونه کفالت ایشون رو به عهده بگیره:n01:
ایشون باید به خدمت اعزام بشه:n25:
آیا امکانش هست که از یه طریقی برادرم بتونه معاف بشه؟
چون منو برادرم داریم خرج خونواده میدیم منم کم کم باید جدا بشم و زندگی تشکیل بدم
پس اگه من ازدواج کنم از کفیلی در میام و برادرم میتونه کفالت رو بر عهده بگیره
درست میگم
دوستان راهنمایی کنید ممنون میشم

ice_man_sh
27-01-2015, 19:06
آیا امکانش هست که از یه طریقی برادرم بتونه معاف بشه؟
چون منو برادرم داریم خرج خونواده میدیم منم کم کم باید جدا بشم و زندگی تشکیل بدم
پس اگه من ازدواج کنم از کفیلی در میام و برادرم میتونه کفالت رو بر عهده بگیره
درست میگم
دوستان راهنمایی کنید ممنون میشم
دوست عزیز شما اگه آن سر دنیا هم برین باز شما کفیل هستین، حتی اگه خدمت هم کرده بودین با توجه به اینکه برادر داره، برادرتون نمی تونست معافیت بگیره.

باید بره خدمت مگر اینکه مشکل حاد پزشکی داشته باشه و معافیت پزشکی بگیره.

ali_agha1981
27-01-2015, 21:53

نه...
عکس رنگی با پس زمینه سفید هم مشکلی نداره..معمولا همه رنگی میگیرن..

Ali_Best
27-01-2015, 23:13
سلام

دوستان یه قانون معافیت دائم برا چشم بود که با لیسانس بالای 10 دائم معاف میشد
امشب از یکی شنیدم که میگفت امسال این قانون رو برداشتند

چنین چیزی صحت داره؟

ice_man_sh
27-01-2015, 23:32
اگه امسال دچار تغیری نشده باشه بله باید عکس دفترچه سیاه سفید باشه.

توضیحات کامل در دفترچه درج شده.

سلام

دوستان یه قانون معافیت دائم برا چشم بود که با لیسانس بالای 10 دائم معاف میشد
امشب از یکی شنیدم که میگفت امسال این قانون رو برداشتند

چنین چیزی صحت داره؟
بله این قانون دچار تغییرات شده و برای یک چشم اعمال میشه.

برای اطلاعات دقیق تر به نظام وظیفه مراجعه کنید.

lechking
28-01-2015, 01:45
سلام
دوستان پدر من 15% جانبازه این درحالی که پدر من 1 ماه بعد از اینکه از جنگ برگشته متوجه شده که کمرش دیسک داره و این دیسکم از جنگه ولی اون موقع اقدامی نمیکنه
امروزم که اقدام کردیم گفتن چون سبت نشده نمیشه این درحالی که اگه پدر من فقط و فقط اگه 4% بیشتر جانبازی داشت من معاف میشدم ایا واقعا نمیشه کاری کرد کسی تجربه ای داره؟؟ اخه پدر منم واسه این مملکت جنگید همینجوری که نمیشه گفت ........ دوستان این قظیه با پارتی حل شدنیه؟؟ مثلا فرض کنید اون پارتیه رئیس شورای شهرستانی باشه که خودش رزمنده بوده برادرشم شهید شده و یه پاشم تو جنگ از دست داده
یا نیازی به پارتی نیست ؟؟ یا با پارتی هم نمیشه؟؟

دوستان بنده رو هم دریابید!!!

darkside92
28-01-2015, 10:07
کد های اعزام ۱٫۱۲ چه موقع معلوم میشه؟ از کجا باید فهمید؟

مهدی منتظری
28-01-2015, 13:31
سلام دوستان یه چند تا سوال دارم فقط عذرخواهی میکنم اگه زیادن و پیشاپیش به خاطر جوابدهی از شما دوستان کمال تشکر را دارم

1-برای تهیه دفترچه اعزام به خدمت باید مدارک ببریم یعنی به اسم خودمون صادر میشه یا همینطوری پول میدیم یه دفترچه بهمون میدن ؟ (میخام برای دو تا از فامیلامون هم بگیرم) اگه نیاز به مدارک داره که بگم خودشون برن بخرن؟

2-میشه اول مدارک رو تو پلیس +10 ثبت کنیم بعد که تاریخ اعزام مشخص شد واکسن بزنیم یا قبل از ثبت اطلاعات باید واکسن رو بزنیم ؟

3-تاریخ اعزام پیشنهادیه یا اولین دوره ای که خالی باشه میزنن؟

4-توی برگه ای که بعد از فرستادن مدارک میاد در منزل، نوشته که چند ماه باید خدمت کنیم ؟

قربون همتون

osta_ali
28-01-2015, 13:41
من امريه بودم براي همين اخره دوره اموزشي انصار كارت ندادن بهمون و حقوق اون دو ماه هم همينطور(سپاه بودم)
بهمون گفتن بعد از يكي دو ماه برين سپاه استان اونجا انصار كارت به همراه حقوق دو ماه رو بهتون ميدن ،توي استان هم همين رو گفتن .الان يكي دو ماه ميشه من دارم تو اداره خدمت ميكنم بنظرتون الان برم سپاه ميدن يا نه همينطوري يه چيزي گفتن.
كلا روندش چطوري هست؟

Clumsyion
28-01-2015, 15:08
اقا من افتادم نيروي دريايي سيرجان كسي رفته؟ چجوريه؟ شانس ما دم اعزام كمرم درد گرفته اموزشاش سخته؟كسي خبر داره؟

emrzed
28-01-2015, 15:24
اقا من افتادم نيروي دريايي سيرجان كسي رفته؟ چجوريه؟ شانس ما دم اعزام كمرم درد گرفته اموزشاش سخته؟كسي خبر داره؟

شما از کجا متوجه شدید؟ زنگ زدید یا رفتین نظام وظیفه؟ منم احتمالا باید بیفتم همونجا.

Clumsyion
28-01-2015, 15:31
شما از کجا متوجه شدید؟ زنگ زدید یا رفتین نظام وظیفه؟ منم احتمالا باید بیفتم همونجا.
رفتم نظام وظيفه شما هم 19 بهمني؟

emrzed
28-01-2015, 17:09
رفتم نظام وظيفه شما هم 19 بهمني؟

نه من 12/1 هستم. هنوز برای ما نیومده مثل اینکه.

p30 arman
28-01-2015, 17:39
اقایون ما یه پارتی کلـــــــــــــــــــــــ ــــــفت پیدا کردیم :n10: گفت هرجا بخوای میندازمت
تو تهران کجاها هتله؟؟ هم اموزشی هم خود دوره :n10:

babakshahkaram
28-01-2015, 17:58
سلام دوستان یه چند تا سوال دارم فقط عذرخواهی میکنم اگه زیادن و پیشاپیش به خاطر جوابدهی از شما دوستان کمال تشکر را دارم

1-برای تهیه دفترچه اعزام به خدمت باید مدارک ببریم یعنی به اسم خودمون صادر میشه یا همینطوری پول میدیم یه دفترچه بهمون میدن ؟ (میخام برای دو تا از فامیلامون هم بگیرم) اگه نیاز به مدارک داره که بگم خودشون برن بخرن؟

2-میشه اول مدارک رو تو پلیس +10 ثبت کنیم بعد که تاریخ اعزام مشخص شد واکسن بزنیم یا قبل از ثبت اطلاعات باید واکسن رو بزنیم ؟

3-تاریخ اعزام پیشنهادیه یا اولین دوره ای که خالی باشه میزنن؟

4-توی برگه ای که بعد از فرستادن مدارک میاد در منزل، نوشته که چند ماه باید خدمت کنیم ؟

قربون همتون
1- دفترچه رو فقط پول میدی از +10 میخری. مدرک نمیخواد.
2- باید قبل از ثبت اطلاعات واکسن بزنید. داخل دفترچه توضیح این موارد هست.
3- قسمتی هست که می تونید تاریخ پیشنهادیتون برای اعزام رو بزنید ولی خیلی تاثیر گزار نیست و روش حساب نکنید.
4- خیر

darkside92
28-01-2015, 18:57
سلام اطلاع پیدا کردم کد های اسفند دیروز مشخص شده

behnam_roli
28-01-2015, 19:02
سلام اطلاع پیدا کردم کد های اسفند دیروز مشخص شده

مطمئنید از این قضیه؟؟
چون من دیروز صبح زنگ زدم نظام وظیفه گفتن نیومده

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

مهدی منتظری
28-01-2015, 19:39
1- دفترچه رو فقط پول میدی از +10 میخری. مدرک نمیخواد.
2- باید قبل از ثبت اطلاعات واکسن بزنید. داخل دفترچه توضیح این موارد هست.
3- قسمتی هست که می تونید تاریخ پیشنهادیتون برای اعزام رو بزنید ولی خیلی تاثیر گزار نیست و روش حساب نکنید.
4- خیر

تشکر فراوان از شما
من هنوز یکم روی اون مورد سوم دو به شک هستم .توی چند صفحه قبل تر نوشته بودن که پلیس موقع ثبت اطلاعات همون موقع یه برگه میده که تاریخ اعزام رو زده پس این یعنی تاریخ اعزام پیشنهادی رو اگه بدیم همون موقع ثبت و تایید میشه درسته ؟

ah rad
28-01-2015, 20:04
عاقا 12/1 اعزامیا دستشون بالا:n02:
وقتی اون سامانه پیامکیشونه وهمچنین سایتشون و... به اون شماره هم دل خوش نکنید!
فقط حضوری برید برای اطلاع پیدا کردن!!! البته اگه میخواید زود بفهمید!
من حیف میرم سرکار و مرخصی دادنی یکم سخته اما به احتمال زیاد این هفته میرم دنبالش:n28:به نظرم ادم یه روز زودتر هم بفهمه کجا افتاده بهتره برا اماده شدن:n05:

p30 arman
28-01-2015, 20:12
اقایون ما یه پارتی کلـــــــــــــــــــــــ ــــــفت پیدا کردیم :n10: گفت هرجا بخوای میندازمت
تو تهران کجاها هتله؟؟ هم اموزشی هم خود دوره :n10:

اقا یعنی کسی امار نداره ؟ تا شب باید جواب بدم به این بابا

behnam_roli
28-01-2015, 20:25
پنج شنبه ها نظام وظیفه بازه؟؟

mehrdad2012m
28-01-2015, 20:36

سلام،اول ب پارتیت بگو واسه بعد اموزشی هم میتونه کاری کنه یانه
بنظرم نیروهوایی نسبتا بهتره از بقیه جاها

mehrdad2012m
28-01-2015, 20:37

albertxx
28-01-2015, 20:38
دوستان یه سوال

کسایی که بخوان برن سربازی هر چه مدت در سال اعضام میکنن؟؟

مثلا کسی که شهریور درسش تموم بشه کی اعضام میشه ؟؟ همون مهر ماه یا طول میکشه !!؟؟

darkside92
28-01-2015, 21:02
بله الان پیامک دادم وضعیتم دیروز به روز شده و از صدور دفترچه به اعزام تغییر کرده
این یعنی کد دیروز خورده

darkside92
28-01-2015, 21:04
مطمئنید از این قضیه؟؟
چون من دیروز صبح زنگ زدم نظام وظیفه گفتن نیومده

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
بله الان پیامک دادم وضعیتم دیروز به روز شده و از صدور دفترچه به اعزام تغییر کرده
این یعنی کد دیروز خورده

p30 arman
28-01-2015, 21:21

اره کلا خرش خیلی میره

نظر بقیه آقایون چیه؟

Doctor Splinter
28-01-2015, 21:49
اره کلا خرش خیلی میره

نظر بقیه آقایون چیه؟
اول وزارت دفاع بعد نیروی هوایی سپاه بعد نیروی دریایی و زمینی سپاه ارتش هم به همین ترتیب!
آخر هم ناجا!
در ارتش اگه بعد از آموزشی جاهایی مثل حفا یا عقیدتی یا مخصوصا ایثارگران بیوفتی واقعا حال میکنی:n31:

p30 arman
28-01-2015, 21:59

اره کلا خرش خیلی میره

نظر بقیه آقایون چیه؟

Mo5tafa
28-01-2015, 22:02
البته شعبه ایثارگران میشی جمعی گروهان قرارگاه تیپ، البته که کارت توی شعبه خیلی خوبه ولی بعدظهر باید بیای آسایشگاه (قرارگاه) پس مرخصی و نگهبانی و این چیزات بفرمانده قرارگاهه، پس خیلی خیلی بستگی به این داره که فرمانده قرارگاه آدم باشه یا نه، میتونی گیر یه عقده ای تمام عیار بیوفتی که آرزو کنی توی گردان رزمی میوفتادی اما شعبه ایثارگران نه!

romass100
28-01-2015, 22:07
دلم میگیره وقتی میبینم بچه ها دارن با اشتیاق راجع به تاریخ اعزامشون حرف میزنن! :n03:

خدا پشتو پناهشون باشه.خیلی راهه سختی را پیش گرفتن.واقعا خدا رحم کنه.واقعا خیلی سخته.خیلی...:n02:

Clumsyion
28-01-2015, 22:08
اقا نیروی دریایی سیرجان چجوریه؟

mk367
28-01-2015, 22:09
سلام
یکی ار رفقام دانشجوی پیام نور بوده ولی درسشو تموم نکرده و چون معافیت تحصیلیش تموم شده رفته سربازی. حالا تو یکی از دانشگاههای سپاه تو استان خودش داره خدمت می کنه. امکانش هست تو حین خدمت بره دانشگاه تا بقیه واحد هاش رو پاس کنه؟
اصلا میشه حین خدمت تو دانشگاه تحصیل کرد؟چون شنیدم دانشگاه پیام نور با تحصیل حین خدمت مشکلی نداره.
ممنونم میشم اگه ج.ابمو زود بدین.

taktaaz1
28-01-2015, 22:13
دلم میگیره وقتی میبینم بچه ها دارن با اشتیاق راجع به تاریخ اعزامشون حرف میزنن! :n03:

خدا پشتو پناهشون باشه.خیلی راهه سختی را پیش گرفتن.واقعا خدا رحم کنه.واقعا خیلی سخته.خیلی...:n02:
راستش دل منم گرفت از اینکه میگین راه خیلی سختی پیش رو داریم :n03:

romass100
28-01-2015, 22:26
راستش دل منم گرفت از اینکه میگین راه خیلی سختی پیش رو داریم :n03:

دوست عزیز قصد تو ریختنه دلتو نداشتم.:n03:

ولی نصف ما مشکلمون اینه که بدون اطلاع وارد این مسیر میشیم.روی حرفای کذب یک سری آدم سختی های سربازی روش سرپوش گذاشته میشه و به اصلاح همه میگن : آره برو.اتفاقا خیلی خوبه.مرد میشی!

ولی هیچ کس حقایق این راه سختو نمیگه.من از وقتی سختی های راهو دیدم وجدانم اجازه نمیده ساکت بمونم و به به الکی بکنم!

چون مطمئنم کسی که با سختیاش آشنا باشه و بره به مراتب موفق تر از کسیه که ندونسته بیاد توی این مسیر.

بزرگ ترین توصیم اینه که تا به آمادگی روحی و جسمی واسه ی خدمت نرسیدین ، قید تموم دلبستگی هاتونو واسه ی همیشه نزدید (خونواده ، شغل ، دوست ، نت و...) ، و آشنا ندارید ، پا توی این راه نذارید ! :n03:

ولی در کل واسه ی همه آرزوی خدمت راحتو دارم.:n40:

haricanboy
28-01-2015, 22:33
سلام دوستان من چند تا سوال داشتم
1- من تازه دفترچه گرفتم تو کاغذ معاینه تو قسمت بیماریها نوشته سر درد های طولانی مدت ( من ماهی دو سه بار شاید و بعضی وقتا هم اصلاً اتفاق نمیفته ، سمت راست سرم 8 9 ساعت یکسره درد میکنه و مثکن هم تاثیری نداره احتمالاً میگرن دارم) نمیخوام اینو علامت بزنم میترسم باعث معاف از رزمی بشه... نظر شماها چیه؟؟؟
2- من وقتی میخوام دفترچه بفرستم غیر از گواهی پایان تحصیلات دانشگاهی مدارک تحصیلی دیگه ای رو هم بفرستم که از آموزشگاه های آزاد گرفتم یا تو پلیس+10 قبول نمیکنن و نظام وظیفه هم برمیگردونه؟؟؟
3- من اگه قانون عوض نشه 6 یا 7 ماه کسری ایثار گری از طرف پدرم دارم میخوام بدونم برا این کسری کی باید اقدام کنیم العان ، تو آموزشی ، یا بعد آموزشی... روالش چچوریه اونجا خودشون نامه ای چیزی میدن بریم دنبالش یا چطوریه؟تو یگان باید به کجا مراجعه کنیم برای پیگیری کسری... این سوال 3 رو کاملتر توضیح بدین...
ممنون.

taktaaz1
28-01-2015, 22:55
چون مطمئنم کسی که با سختیاش آشنا باشه و بره به مراتب موفق تر از کسیه که ندونسته بیاد توی این مسیر.

بزرگ ترین توصیم اینه که تا به آمادگی روحی و جسمی واسه ی خدمت نرسیدین ، قید تموم دلبستگی هاتونو واسه ی همیشه نزدید (خونواده ، شغل ، دوست ، نت و...) ، و آشنا ندارید ، پا توی این راه نذارید ! :n03:

موافقم...در کل خیلی از ماها بدون اطلاع وارد این مسیر میشیم، مقصر هم ما نیستیم. فاکتور سن و زمان دو مشکلی هستن که مانع آمادگی میشند، فرد تا چشم به هم بزنه وقت خدمتش رسیده و باید بره سربازی...
با وارد شدن به مسیر سربازی خود بخود قید دلبستگی ها زده میشه و فرد تک و تنها با تکیه بر خودش باید سر کنه

albertxx
29-01-2015, 02:32
اینو یکی جواب بده خواهشا

دوستان یه سوال

مثلا کسی که شهریور درسش تموم بشه کی اعضام میشه ؟؟ همون مهر ماه یا طول میکشه !!؟؟

Mo5tafa
29-01-2015, 08:37
اینو یکی جواب بده خواهشا
برادر اعزام درسته نه اعظام! اونی که شما میگی از عظمت و بزرگی میاد :n02: حالا از جمله بندی بگذریم که ...
شما اگر بالای دیپلم باشی ماه های زوج اعزام میشی، حالا اگر اولین ماه زوج پیش روتون ظرفیت خالی داشته باشه همون ماه ولی نشد ماه زوج بعدی (شهریور بفرستید احتمال زیاد آبان اعزام هستید)
ولی اگر دیپلم به پایین هستید 18 هر ماه اعزام هستید، پس اگر مثلا اواخر شهریور اقدام کنید احتمالا 18 مهر اعزام خواهید شد.

SNOW PATROL
29-01-2015, 08:38
دوستان یه سوال

دوست من اول اینکه اگر تحصیلات دانشگاهی دارید اعزام مهر نداریم ... اعزام فقط اول ماه های زوج هست
شهریور اگر 31 شهریور منظورتون هست که به اعزام ابان نخواهید رسید و اعزام شما دی خواهد بود ...

به طور معمول باید تا 40 روز مانده به اعزام پیش رو مدارکتون ثبت شده باشه و گرنه به اعزام بعدی موکول خواهید شد ..

mamadhd2
29-01-2015, 09:15
دوست عزیز قصد تو ریختنه دلتو نداشتم.:n03:

ولی نصف ما مشکلمون اینه که بدون اطلاع وارد این مسیر میشیم.روی حرفای کذب یک سری آدم سختی های سربازی روش سرپوش گذاشته میشه و به اصلاح همه میگن : آره برو.اتفاقا خیلی خوبه.مرد میشی!

ولی هیچ کس حقایق این راه سختو نمیگه.من از وقتی سختی های راهو دیدم وجدانم اجازه نمیده ساکت بمونم و به به الکی بکنم!

مومن . اگر هر کسی که بتونه از خانواده و شغل و دوست ونت و... بزنه دیگه خودش به بعثت میرسه !:n02:
مگه میخوان بودا بفرستن معبد؟
در کل گفتن این چیزها فقط روحیه رو خراب میکنه

ما اولین نفر نیستیم که خدمت میریم و اخرین نفر هم نیستیم
پس دوستان امید داشته باشید
اگر خیلی پکرید و توخودتونید بشینید فیلم رهایی از شاوشنگ رو ببینید :n11:

!Bikhaneman!
29-01-2015, 12:52
سلام دوستان
من 26 آذر رفتم بیمارستان امام سجاد برای معافیت..بعد از بررسی توسط سه پزشک گفتن دقیقا یکماه دیگه برو به نظام وظیفه محل سکونتت (شهرستان اطراف تهرانم)..26 دی رفتم نظام وظیفه شهرمون، گفتن بله جوابش اومده از بیمارستان باید منتظر بمونی کمیسیون تشکیل بدیم خبرت میکنیم.
امروز نهم بهمن هست هنوز خبری نشده ! طبیعیه؟ یا برم دوباره سر بزنم؟

مهدی منتظری
29-01-2015, 12:55
من یک سری اطلاعات در مورد وزارت دفاع میخواستم .

وزارت دفاع چیه و اصلا کارش چیه ؟
پست باید بدیم یا همش اداریه ؟
مثل ارتش و سپاه توی بیشتر استانها میتونیم خدمت کنیم یا فقط تو تهرانه ؟

albertxx
29-01-2015, 12:59
ممنون
یه سوال دیگه !

کارشناسی برق کسی داشته باشه و پدر تو مخابرات باشه
نمیشه یه جوری امریه گرفت ؟؟

Mohammad_666
29-01-2015, 13:03
سلام از دوستان کسی اگه فهمید برج ۱۲ مشخص شده کجا افتادن اینجا خبر بده همه متوجه شن.

musican33
29-01-2015, 13:50
سلام از دوستان کسی اگه فهمید برج ۱۲ مشخص شده کجا افتادن اینجا خبر بده همه متوجه شن.

فکر کنم پنج شنبه ها نظام وظیفه تعطیل باشه
احتمالا میره تا شنبه که اعزام ها مشخص شده باشه یا نه

darkside92
29-01-2015, 14:10
فکر کنم پنج شنبه ها نظام وظیفه تعطیل باشه
احتمالا میره تا شنبه که اعزام ها مشخص شده باشه یا نه

مشخص شده شنبه بپرسید