PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

Gladiator King
02-06-2011, 22:12
پست نداری ولی اگه راهور بیفتی باید روزانه بین 8 تا 12 ساعت سرپا وایسی اگه کلانتری بیفتی هر 90 روز 8 تا 10 روز میری خونه اگه یگان امداد بیفتی از اینها بهتره ولی اونهم خوب نیست اگه ستاد بیفتی خوب جایی افتادی حالا خودت قضاوت کن سخته یا راحت
بچه ها بخدا جاهای خوبی افتادین العان رفیقم زنگ زد گفت افتادم 04 ارتش بیرجند تو این گرما

دم شما گرم:11:

فقط خدا خدا میکنم راهور نیفتم، متنفرم از ایستادن تو چهار راه ها و جریمه نوشتن:19:

ghasem2020
02-06-2011, 22:13
پست نداری ولی اگه راهور بیفتی باید روزانه بین 8 تا 12 ساعت سرپا وایسی اگه کلانتری بیفتی هر 90 روز 8 تا 10 روز میری خونه اگه یگان امداد بیفتی از اینها بهتره ولی اونهم خوب نیست اگه ستاد بیفتی خوب جایی افتادی حالا خودت قضاوت کن سخته یا راحت
بچه ها بخدا جاهای خوبی افتادین العان رفیقم زنگ زد گفت افتادم 04 ارتش بیرجند تو این گرما

دوست ِ عزيز چرا آمار اشتباه ميدي؟‌
ليسانس براي چي بايد توي كلانتري يا يگان امداد يا يگان ويژه بيفته؟
ليسانس توي نيروي انتظامي يا ستاد و معاونت هاي تحت نظرش ميفته و يا ميفته راهور.
تازه اين راهور هم بيشتر تو تهران هستش وگرنه شهرستانها راهور خيلي كم از ليسانسه ها بر ميدارن.

در ضمن كي گفته كلانتري هر 90 روز 10 روز مرخصي داره؟؟؟
من بيشتر ِ دوستام تو كلانتري 2-3 ماه پر ميكنند 15 الي 20 روز ميرن مرخصي. از اين 15-20 روز يه چند روزش رو تشويقي ميدن بهشون.
اگه با ليسانس ستاد بيفتي تايم اداري ميشي و 7 تا 2 هستش كار كردنت.

در ضمن بيشتر ِ جاها ليسانسه ها هم پست ميدن. ولي پستشون خيلي خيلي كم هستش. فوق ِ فوقش هفته اي يه پست.

nariman_boy
02-06-2011, 23:29
منم اونجا افتادم
با کسانی که اونجا افتادن صحبت کردم
فقط و فقط تعریف شنیدم
خیلی برام گفتن همه چیزش عالی از حمام و بهداشت و غذا تا تلفن و مرخصی و نوع برخورد
روز اول هم لباس میدن میفرستن خونه تا 7 روز بعدش

بعد از تقسیم هم هر کسی رو نزدیک خونش انداختن از کسانی که باهاشون حرف میزدم
و امثرا هم کار های دفتری و اداری خوردن

بابا دمت گرم خيال ما را هم راحت کردي
منم 1/4/90 نيرو هوايي مشهدم
اميد به خدا
:8:

Royce
03-06-2011, 02:31
دوران عجیب غریبیه

موقعی که توی لباس نظام بودیم داشتیم به خاطر دوری از خونه و سختیای دیگه دیوونه میشدیم و خون به جیگر شدیم تا تموم شد حالا که دو سال از خاتمش میگذره دلمون هوای اون دوران و کرده

یادش بخیر

hts1369
03-06-2011, 08:01
دوست ِ عزيز چرا آمار اشتباه ميدي؟‌
ليسانس براي چي بايد توي كلانتري يا يگان امداد يا يگان ويژه بيفته؟
ليسانس توي نيروي انتظامي يا ستاد و معاونت هاي تحت نظرش ميفته و يا ميفته راهور.
تازه اين راهور هم بيشتر تو تهران هستش وگرنه شهرستانها راهور خيلي كم از ليسانسه ها بر ميدارن.

در ضمن كي گفته كلانتري هر 90 روز 10 روز مرخصي داره؟؟؟
من بيشتر ِ دوستام تو كلانتري 2-3 ماه پر ميكنند 15 الي 20 روز ميرن مرخصي. از اين 15-20 روز يه چند روزش رو تشويقي ميدن بهشون.
اگه با ليسانس ستاد بيفتي تايم اداري ميشي و 7 تا 2 هستش كار كردنت.

در ضمن بيشتر ِ جاها ليسانسه ها هم پست ميدن. ولي پستشون خيلي خيلي كم هستش. فوق ِ فوقش هفته اي يه پست.
اولا من حرفی از یگان ویزه نزدم دوما شما برو یگان امداد ببین چقدر سرباز لیسانسه اونجا هست (گروهان دهم کلا درجه دار و افسر هستن بقیه گروهان ها هم سرباز لیسانسه تا دلت بخواد داره)
من حداقل برا گشت زدن 30 تا کلانتری تو تهران رفتم تو یکیشون نشنیدم بگن 90 روز بیشتر از 10 روز مرخصی بدن
شاید رفیقت رئیس کلانتری هست که اینطوری مرخصی میاد یا با رئیس کلانتری هست که اینطور مرخصی میاد.
در مورد ستاد حرف شما درسته و من هم به این بنده خدا گفتم که ستاد خوبه.
لیسانس اگه قرار باشه هفته ای یه پست بده که با سرباز صفر یکی میشه

ahad_judo
03-06-2011, 10:30
دوستان یه سوال دیگه.
من که 7 ماه نیرو دریایی سیرجان بودم و الان که لیسانس دارم ، آیا ممکنه اعزامم کنن یه نیروی دیگه؟
چون میخوام داوطلبانه 1 تیر برم.

shahinfarasystem
03-06-2011, 10:40
نمی خوام تو دل 06 ها (از جمله خودم برای اول تیر) رو خالی کنم اما هستش دیگه دونستنش بهتر از ندونستنه که ادم بره شوکه بشه

من همکارم فوق لیسانس صنایع هست --- 3-4 سالی هم سابقه کار داره --- و متاهله

اول اردیبهشت اعزام شده

چند روز پیشا اومد شرکت دیدیم انگار رفته برنزه کرده.....

قشنگ یه لایه پوستش تیره شده بود

گفتم چرا اینجوری شدی؟؟؟

گفت پدرمون رو در آوردن دعا کن نیوفتی 06 (حالا منم بهش نگفته بودم افتادم اونجا)

عموما از 2.5 تا 6 عصر زیر آفتاب رژه داریم

و یکی از کارایی که میخواد برامون انجام بشه اینه که گفتن به مناسبت 13 رجب میخوان لباس رنگی بهمون بدن

که اولش یا علی رو رو درست کنیم بعد بشه 13 رجب مبارک باد (از همون رژه هایی که جلوی رهبری یه وقتا میرن)

البته خودشم میگفت سخت بگیری سخت میگذره

اما ما گفتیم اینا رو بگیم دوستان 06ی یه آمادگی داشته باشن..... که خیلی اونجا نقل و نبات هم دهن هم نمیگذارن :)

vahidgame
03-06-2011, 15:58
نمی خوام تو دل 06 ها (از جمله خودم برای اول تیر) رو خالی کنم اما هستش دیگه دونستنش بهتر از ندونستنه که ادم بره شوکه بشه

اول اردیبهشت اعزام شده

گفتم چرا اینجوری شدی؟؟؟

و یکی از کارایی که میخواد برامون انجام بشه اینه که گفتن به مناسبت 13 رجب میخوان لباس رنگی بهمون بدن

که اولش یا علی رو رو درست کنیم بعد بشه 13 رجب مبارک باد (از همون رژه هایی که جلوی رهبری یه وقتا میرن)

اما ما گفتیم اینا رو بگیم دوستان 06ی یه آمادگی داشته باشن..... که خیلی اونجا نقل و نبات هم دهن هم نمیگذارن :)

در مورد 05 چی؟ کسی نمی دونه؟!
یه جا خوندم نوشته بود اون جا اونایی که فوق دیپلم و اینا دارن رو بهشون خیلی سخت نمی گیرن ولی برای دیپلم و پایینتر رو خیلی سخت می گیرن!

sourena
03-06-2011, 17:57
دوستانی که میخوان برن سربازی .....

توی دوره آموزشی این نکته رو مد نظر داشته باشید که هتل 5ستاره نمیبرنتون.

m.s.f
03-06-2011, 18:25

اول اردیبهشت اعزام شده

گفتم چرا اینجوری شدی؟؟؟

داداش منظورت از 06 همون مالک اشتر اراک هست دیگه ؟؟
منم 1 تیر اونجا اعزامم:13:

Pami
03-06-2011, 18:29

نه منظورش پاسداران تهران هست !
آقا کمتر از 3 هفته مونده ،میریم ببینیم چی میشه دیگه !

Hamidreza2007
03-06-2011, 19:01
دوستان سلام
تاریخ اعزام من 4/1 می خوام با یکی که تاریخ اعزامش 6/1 هست عوض کنم اگه کسی هست تو رو خدا بگه تا عوض کنیم
یک سوالی من کد خوردم ولی تویه نظام وظیفه آشنا دارم می تونم خودم برم تمدیدش کنم بدون اینکه بخوام عوض کنم با کسی؟

ragbar12
03-06-2011, 19:15
سلام
خدمت اونايي كه ترفتن خدمت ودارن اعزام ميشن عرض كنم كه تو خدمت و بخصوص تو اموزشي به مدرك تحصيلي نگاه نميكنن همه يكي هستن و با همه رفتار يكساني ميشه البته با سربازان ديپلم وزير ديپلم تو دوران اموزشي ممكنه كمه شديد تر برخورد بشه
اما وقتي اموزشي تموم بشه و تقسيم بشين اونوقته كه كاملا متوجه ميشين كه درجه و مدرك اصلا بدردتون نميخوره(به قول معروف درجه مال ابگرم كنه) البته من ارتش و سپا هو نميدونم اما تو نيروي انتظامي ستوان 3 با مدرك ليسانس خودم ديدم دستشويي پاك ميكرد و پست ميداد سرباز صفرم سراغ داشتم كه تقريبا هيچ كاري نميكرد جز چاي دم كردن و نظافت ساده به هر حال تو خدمت هم پارتي چيز خيلي به درد بخوريه اگه داري كه هيچ نداري هم بستگي به شانست داره كه چجوري خدمت كني
و نكته ديگه توي نيروي انتظامي جاهايي كه خدمتشون راحته تو ستاده سرباز فرماندهي سرباز عقيدتي وسرباز حفاظت اطلاعات اغلب خر كيف ميكنن
و نكته پاياني زياد به فكر خدمت كردن نباشين دورانيه پر از خاطرات شيرين

ahad_judo
03-06-2011, 19:42
دوستان سلام
تاریخ اعزام من 4/1 می خوام با یکی که تاریخ اعزامش 6/1 هست عوض کنم اگه کسی هست تو رو خدا بگه تا عوض کنیم
یک سوالی من کد خوردم ولی تویه نظام وظیفه آشنا دارم می تونم خودم برم تمدیدش کنم بدون اینکه بخوام عوض کنم با کسی؟
دوست عزیز اعزام من 1/6 هست میتونم باهات جابجا کنم.ولی چه جوری؟
من ساکن شیراز هستم.

sourena
03-06-2011, 20:00

اراک :2:

من تقریبا 5 سال اونجا درس خوندم!

فقط یه نصیحتی میکنم ..... مرخصی شهری نگرین بیخود!

شهرشون هیــــچی نداره! :2:

هشت بهشت
03-06-2011, 20:35
سلام .
01 نیرو زمینی جای خوبیه . فرمانده پادگان عوض شده و مرخصی میان دوره نداد .
اما در کل خوبه .
من اعزامی 2/1 هستم و این چند روز تعطیلی رو اومدم مرخصی .
زود میگذره .
توی ارتش مدرک تحصیلی موثره . با کمتر از لیسانس سربازی نرین

asemuna
03-06-2011, 22:39
سلام .
اما در کل خوبه .
زود میگذره .

میشه یه گزارش مختصر از روز اولی که رفتید تا امروز بدید من 1/4 باید 01 باشم . ایا روزای اول مرخصی میدن بریم
لباس ها رو تنگ و گشاد کنیم یا نه ؟

Pami
03-06-2011, 23:05
سلام
کتاب بله میشه
چیزهای دیگه منظور چی هست ؟
دژبان بستگی داره اجازه بده اگه چیزی خلاف مقررات باشه یا نه
بازم شما منظورت چی هست

مثلا سیگار میشه برد داخل ؟ اگه بگیرن بازداشتی و اضافه خدمت داره ؟
کلا تو اون خراب شده برای مواقعی که بیکار هستی چه برنامه ای دارن ؟

reza8766
03-06-2011, 23:13
یه سوال
امکانات رفاهی تو آسایشگاه در چه حده؟ کولر دارن؟ من آدم به شدت گرمایی هستم و حساسیت پوستی هم دارم میزارن هر روز بریم حموم؟
اول تیر اعزاممه بدترین موقع! دنبال هتل نیستم فقط یه چیز ساده و ابتدایی میخوام
خصوصا در مورد نزاجا پاسداران (06) کسی اطلاع داره؟

Milad4171
03-06-2011, 23:28
واسه ما که توی نیرو دریایی هستیم اول اینکه یه فوتبال دستی داریم ردیف. فوتبال معمولی هم معمولا بعد از ظهر ها به راهه .روزهای تعطیل هم استخر به صورت مجانی پذیرای سربازان هستش.
واسه آوردن چیز میز تنها راه حل رفیق شدن با دژبان هاست. الان من با دژبانای دم در رفیق شدم گوشی میارم بعضی وقتا اگه لازم باشه چیزهای دیگه هم شده که آوردم. چون خودم اهل سیگار نیستم سیگار رو خبر ندارم .ولی یکی از بچه ها با یکی از این پسرهای فرمانده ها دوست بود پسره واسش ازبیرون میخرید می آورد تو!

کلا دم دژبانی رو ببینی خوبه. الان که 5 ماه از خدمت یگانیم میگذره تا حالا فقط دو بار منو گشتن!

---------- Post added at 12:28 AM ---------- Previous post was at 12:26 AM ----------

یه سوال
امکانات رفاهی تو آسایشگاه در چه حده؟ کولر دارن؟ من آدم به شدت گرمایی هستم و حساسیت پوستی هم دارم میزارن هر روز بریم حموم؟
اول تیر اعزاممه بدترین موقع! دنبال هتل نیستم فقط یه چیز ساده و ابتدایی میخوام
خصوصا در مورد نزاجا پاسداران (06) کسی اطلاع داره؟
همه چیز فراهمه. کولر - آبسرد کن. چایی همه ساعت حتی 3 صبح پاشو چایی بخور. هست!
قبلش گفتم. انواع و اقسام وسایل بازی و تفریحی. بستگی به یگان هم داره البته!
واسه ما بخاری نبود. از یه بخاریهای انرژی هست که رنگشون قرمزه و میگذارن تو سالن! از اونا ما تو آسایشگاهمون داریم که دیگه زمستونا باید قید پتو رو بزنی.!
از طرفی توت سفید و توت قرمز و گیلاس و انگور و سیب و اینا هست که میتونی استفاده کنی ! البته واسه ما که اینطوریه!!!!:31:

واسه حموم رفتن چون تعداد زیاده بهترین زمان واسه رفتن ساعت 12 و 1 شب هستش. موقع های دیگه واسه ما انقدر شلوغ میشد که 2 نفره میرفتیم حموم:31:

pouya_2008_hh
04-06-2011, 06:44
سلا بر دوستان
من شهید باهنر کرمان افتادم (نیرو انتظامی ) با مدرک دیپلم
تک پسر هستم
بعده امورزشی میوفتم شهره خودم ؟
با میرم مرز بانی
ممنون

nimahandsomboy
04-06-2011, 10:01
با سلام

دوستان کسی در مورد تقسیم نیرو تجربه ای داره؟؟؟

من تهران لیسانس مازاد هستم

نمیشه در موقع تقسیم نیرو با فرمانده صحبت کنم که تهران بیوفتم؟؟؟

خیلی ستم هست که شهرستان بیوفتم

اگه کسی در این زمینه تجریه نکته ای میدونه بگه

خیلی ممنون میشم

piishii
04-06-2011, 10:10
سلام
کلا عزیز زمانی که میری آموزشی در اون 2 ماه کل زندگی که بیرون داشتی فراموش کن !
من خودم به شخصه زمانی که برای اولین بعد از دو هفته اومدم خونه آدم توی خیابون میدیدم و ماشین و .... یک حسی داشتم !!!
سیگار ؟ بی خیال جون من فکرش هم به سرت خطور نده میتونی یواشکی مخفی کاری یا حتی با دژبان دوست باشی بیاری حتی گوشی حتی و ناس و هزار تا کوفت و مرگ دیگه ولی از من بشنو عزیز ارزش این کار ها رو نداره وگرنه بچه ها بودن که سیگار هم میاوردن و یکی دو نفر هم گوشی ولی اینایی که گوشی داشتن یکی تبعید به زاهدان شد یکی هم اضافه خدمت چون گوشیش دوربین نداشت
من چی زمان آموزشی چی الان فقط به فکر اینم که خدمتم رو بکنم و الکی به دست کسی بهانه ندم
وگرنه گوشی و سیگار و .... از دادگاه نظام و دادسرا و حفاظت داره تا تبعید و تعهد گرفتن و اضافه خدمت و بازداشت و .......
توی آموزشی شما هر وقت خالی که به دستت میاد شک نکن صرف استراحت میشه !
میری روی تختت فقط دراز میکشی من کتاب هایی که برده بودم همه رو برگردوندم خونه !
ولی زمانی که میری یگان خدمتی خوب اونجا کمی اوضاع متفاوت تر هست از این نظر.

هشت بهشت
04-06-2011, 11:37
سلام .
اما در کل خوبه .
زود میگذره .

میشه یه گزارش مختصر از روز اولی که رفتید تا امروز بدید من 1/4 باید 01 باشم . ایا روزای اول مرخصی میدن بریم

بسته به اینکه بچه تهران باشید یا نه شرایط یه کم فرق داره .

روز اول که اعزام میشین ، میبرنتون توی یکی از سلف ها . برگ سبز و سفیدتون رو میگیرن و یکی دوتا فرم بهتون میدن که پر کنید . قبلش دژبان میاد ازتون میپرسه موبایل دارین یا نه و اگه بیارین فلان و فلان .

بعد که فرم ها رو پر کردید ، توی یگان های مختلف چینش میشید . مرآ 01 دوتا هنگ داره . ( هنگ 1 با 5 مشخص میشه و هنگ 2 با 7 ) . هنگ 1 خیلی بهتره و کمتر سخت میگیرن .
اگه از شهرستان برید ، معمولا 5 تا 5 تا توی یگان ها چینش میشید . بعد یه سرباز شما رو میبره به یگانتون .
اونجا بهتون لباس و پوتین و کلاه و کمربند و جوراب میدن ( بقیه استحقاقی ها رو بعد میدن ) . یه سری آرم و علائم هم میدن .
شما باید آرم و علائم و دوتا نوار قرمز و نارنجی رو روی لباستون بدوزید ( بهتون یاد میدن چطوری )
بعد ازتون میپرسن میخواین برین خونه یا میخواین توی پادگان بمونید . اگه نخواین بمونید یه مرخصی دو سه روزه بهتون میدن .
لباستون رو یه کم بزرگتر بگیرید . حتما همونجا بپوشید تا ببینید اندازه هست یا نه .
پوتین رو از شماره 43 کوچیکتر نگیرید . چون پوتین هایی که میدن خوب نیست و شما باید یه جفت پوتین خوب بگیرید . پوتین های کوچیکتر از شماره 43 رو نظامی فروش ها بر نمیدارن .
توی یگان که هستید حتما بُرد رو ببینید . یه سری شرایط خاص هست که اگه اون شرایط رو داشته باشید ( مثل تک پسری ، تاهل ، فوت پدر و .. ) باید مدارکش رو برای پادگان ببرید . همون روز اول شرایط رو ببینید و توی مرخصی که هستید مدارکش رو تهیه کنید .

ادامه دارد . خسته شدم :31:

asemuna
04-06-2011, 11:58

روز اول که اعزام میشین ، میبرنتون توی یکی از سلف ها . برگ سبز و سفیدتون رو میگیرن و یکی دوتا فرم بهتون میدن که پر کنید . قبلش دژبان میاد ازتون میپرسه موبایل دارین یا نه و اگه بیارین فلان و فلان .

بعد که فرم ها رو پر کردید ، توی یگان های مختلف چینش میشید . مرآ 01 دوتا هنگ داره . ( هنگ 1 با 5 مشخص میشه و هنگ 2 با 7 ) . هنگ 1 خیلی بهتره و کمتر سخت میگیرن .
اگه از شهرستان برید ، معمولا 5 تا 5 تا توی یگان ها چینش میشید . بعد یه سرباز شما رو میبره به یگانتون .
اونجا بهتون لباس و پوتین و کلاه و کمربند و جوراب میدن ( بقیه استحقاقی ها رو بعد میدن ) . یه سری آرم و علائم هم میدن .
شما باید آرم و علائم و دوتا نوار قرمز و نارنجی رو روی لباستون بدوزید ( بهتون یاد میدن چطوری )
بعد ازتون میپرسن میخواین برین خونه یا میخواین توی پادگان بمونید . اگه نخواین بمونید یه مرخصی دو سه روزه بهتون میدن .
لباستون رو یه کم بزرگتر بگیرید . حتما همونجا بپوشید تا ببینید اندازه هست یا نه .
پوتین رو از شماره 43 کوچیکتر نگیرید . چون پوتین هایی که میدن خوب نیست و شما باید یه جفت پوتین خوب بگیرید . پوتین های کوچیکتر از شماره 43 رو نظامی فروش ها بر نمیدارن .
توی یگان که هستید حتما بُرد رو ببینید . یه سری شرایط خاص هست که اگه اون شرایط رو داشته باشید ( مثل تک پسری ، تاهل ، فوت پدر و .. ) باید مدارکش رو برای پادگان ببرید . همون روز اول شرایط رو ببینید و توی مرخصی که هستید مدارکش رو تهیه کنید .

خسته نباشی پهلوون ! مرسی بابت اطلاعات امیدورام سریالتون ادامه دار باشه . من از شهرستان می رم(حدود 110 کیلومتری تهرانم ) . البته برادرم تهرانه نمی دونم میشه از این موقعیت استفاده کرد ؟:21:بازم ممنون ازت ایا میشه یک کاری کرد برم هنگ 1 ؟ یا خودشون تقسیم می کنند ؟
وسایل چی می دن چی ببرم من امریه دارم ؟
اون روز اول چه ساعتی مرخصی می دن کی باید برگردم ؟
مثلا اگر 5 صبح باید برگردم میشه شب قبلش مراجعه کنم ؟ شرمنده دیگه دفعه اولمه می رم سربازی!:31:

هشت بهشت
04-06-2011, 12:15
خسته نباشی پهلوون ! مرسی بابت اطلاعات امیدورام سریالتون ادامه دار باشه . من از شهرستان می رم(حدود 110 کیلومتری تهرانم ) . البته برادرم تهرانه نمی دونم میشه از این موقعیت استفاده کرد ؟:21:بازم ممنون ازت ایا میشه یک کاری کرد برم هنگ 1 ؟ یا خودشون تقسیم می کنند ؟
مثلا اگر 5 صبح باید برگردم میشه شب قبلش مراجعه کنم ؟ شرمنده دیگه دفعه اولمه می رم سربازی!:31:

قربانت . امروز فردا بقیه اطلاعات لازم رو هم میذارم .

شهرستانیا رو خود نظام وظیفه شهرشون با اتوبوس اعزام میکنه ( معمولا ) . توی برگ سفیدتون نوشته که 4/1 خودتون رو به پادگان معرفی کنید یا برید نظام وظیفه .
وقتی که گروهی میرین ، 5تا 5تا توی یگان های مختلف چینش میشین . یکی در میون هنگ 1 و 2 . موقعی که اون افسره داره چینش میکنه ، خودتون تخمین بزنید که وقتی بهتون میرسه هنگ 1 میشین یا 2 . جاتون رو با یکی دیگه عوض کنید تا توی مکان مناسب قرار بگیرید :31:
از برادر ساکن تهران برای مرخصی های روزانه و 5 شنبه جمعه ها میشه نهایت استفاده رو ببرید . معمولا از هفته سوم مرخصی ها شروع میشه .

اطلاعات تکمیلی در آینده نزدیک ...:46:

iman111
04-06-2011, 14:48
سلام
برگه سفید من دیروز اومد .توش نوشته مرکز آموزش 04 که فکر کنم نیرو زمینی ارتش بیرجند هست.
کسی میدونه اونجا چه جوری هست؟هتله یا نه؟:20:
مدرک من فوق دیپلم هست و تاریخ اعزامم 1/4/90 هست.
اگه میشه راهنماییم کنید.

asemuna
04-06-2011, 18:20
سلام یکی از رفیقامتو برگش زده "نیرو زمینی ارتش نزاجا(پاسداران)" کسی می دونه کجاست ؟ جاش خوبه ؟ کدوم شهره ؟ ممنون میشم جواب بدید

siyamak2
04-06-2011, 18:23
یه سوال داشتم:

ماهیانه ای که به لیسانس می دن چقدره و خودشون می ریزن به کارت یا شماره حسابشو هم باید بهشون بدیم؟

hts1369
04-06-2011, 18:48
سلام یکی از رفیقامتو برگش زده "نیرو زمینی ارتش نزاجا(پاسداران)" کسی می دونه کجاست ؟ جاش خوبه ؟ کدوم شهره ؟ ممنون میشم جواب بدید
نیرو زمینی ارتشه تو بالا شهر تهران جای راحتی افتاده عشق و حال میکنه

یه سوال داشتم:

ماهیانه ای که به لیسانس می دن چقدره و خودشون می ریزن به کارت یا شماره حسابشو هم باید بهشون بدیم؟
به فوق دیپلم که ما بودیم 36 تو من میدادن احتمالا به شما 40 یا 45 تومن بدن
اول اموزشی یه شماره حساب بانک سپه میدی بهشون خودشون حقوق برات میریزن.

ehsan_parax
04-06-2011, 18:53
سلام من چون اینجا خدمت کردم فقط همین رو جواب میدم

اینجا 06 هست برای کادریها بود حالا جدیدا انگار سرباز هم میگیره

جای با صفائی هست البته چون مربی های آموزشی برای کادر بوده سخت میگیرن

امیدوارم موفق باشید
سلام دوست عزیز ، میشه بیشتر توضیح بدین ؟ تو برگ سفید من هیچ کد و جای محلی زده نشده ، فقط نوشتن نیروی زمینی ارتش نزاجا(پاسداران) این پاسداران یعنی همون پاسداران تهران یا 06 که شما میگی ؟
لطف میکنی بیشتر توضیح بدی ؟

ehsan_parax
04-06-2011, 18:59
نیرو زمینی ارتشه تو بالا شهر تهران جای راحتی افتاده عشق و حال میکنه

به فوق دیپلم که ما بودیم 36 تو من میدادن احتمالا به شما 40 یا 45 تومن بدن
اول اموزشی یه شماره حساب بانک سپه میدی بهشون خودشون حقوق برات میریزن.
برای من هم داستان همین هست ! فکر کنم اصلا asemuna جان واسه من پرسیدن:20: اصلا برای من کدی زده نشده فقط همون تو پرانتز نوشته پاسداران ، دیگه هیچ چیزی نوشته نشده ، حالا این همون جایی هست که شما میگی ؟

piishii
04-06-2011, 19:59
سلام
این بانک سپهی که دوستمون گفت من نمیدونم مال ارتش هست یا ...
توی سپاه حساب انصار براتون باز میکنند میریزند به کارتتون
ماهی 52800 که البته فکر کنم به درجه هم یکمی ربط داشته باشه من پولی که خودم دریافت میکنم نوشتم

Gilopa
04-06-2011, 20:15
سلام
ماهی 52800 که البته فکر کنم به درجه هم یکمی ربط داشته باشه من پولی که خودم دریافت میکنم نوشتم

من چند روز پیشا دفترچه رو گرفتم و طرف بهم گفت تو بانک سپه حساب باز کنم .. نمیدونم چرا قبل از تقسیم و کلا اعزام ازم خواستند تو بانک سپه حساب باز کنم در حالی که هنوز مشخص نشده ارتشم یا سپاه یا نیروی انتظامی

vahidgame
04-06-2011, 20:29
من چند روز پیشا دفترچه رو گرفتم و طرف بهم گفت تو بانک سپه حساب باز کنم .. نمیدونم چرا قبل از تقسیم و کلا اعزام ازم خواستند تو بانک سپه حساب باز کنم در حالی که هنوز مشخص نشده ارتشم یا سپاه یا نیروی انتظامی
کلا این لازمه
موقعی که می خوای بری پلیس +10 دفترچه رو برات ارسال کنه حتما اونو می خواد و بدون اون قبول نمی کنه

+

در مورد حقوق شنیدم توی سپاه خیلی بیشتر از این حرفا میدن!
ظاهرا اونایی که پارتی دارن توی سپاه می افتن خیلی بهشون خوش می گذره : دی

hts1369
04-06-2011, 20:44
کلا این لازمه
موقعی که می خوای بری پلیس +10 دفترچه رو برات ارسال کنه حتما اونو می خواد و بدون اون قبول نمی کنه

+

در مورد حقوق شنیدم توی سپاه خیلی بیشتر از این حرفا میدن!
ظاهرا اونایی که پارتی دارن توی سپاه می افتن خیلی بهشون خوش می گذره : دی
خیلی بیشتر در کار نیست برا ما که تو نیرو انتظامی بودیم 36 تومن برا فوق دیپلم ها بود برا لیسانس هم مطمئن هستم زیر 50 تومن بود ظاهرا سپاه یه 7 یا 8 تومن بیشتر میده

arash6381
04-06-2011, 20:51
سلام
درجه شما چی هست؟

asemuna
04-06-2011, 21:40
سلام دوست عزیز ، میشه بیشتر توضیح بدین ؟ تو برگ سفید من هیچ کد و جای محلی زده نشده ، فقط نوشتن نیروی زمینی ارتش نزاجا(پاسداران) این پاسداران یعنی همون پاسداران تهران یا 06 که شما میگی ؟

میشه جواب این رفیق ما رو هم بدید ؟ پاسداران اخر تهرانه یا 06 یا اصلا پاسداران همون 06 هتس:31: من که دیگه قاطی کردم
دم همه اونایی که جواب می دن گرم تقدیم به اقا احسان:11:

هشت بهشت
04-06-2011, 21:50
سلام .
اما در کل خوبه .
زود میگذره .

قربانت . امروز فردا بقیه اطلاعات لازم رو هم میذارم .

شهرستانیا رو خود نظام وظیفه شهرشون با اتوبوس اعزام میکنه ( معمولا ) . توی برگ سفیدتون نوشته که 4/1 خودتون رو به پادگان معرفی کنید یا برید نظام وظیفه .
وقتی که گروهی میرین ، 5تا 5تا توی یگان های مختلف چینش میشین . یکی در میون هنگ 1 و 2 . موقعی که اون افسره داره چینش میکنه ، خودتون تخمین بزنید که وقتی بهتون میرسه هنگ 1 میشین یا 2 . جاتون رو با یکی دیگه عوض کنید تا توی مکان مناسب قرار بگیرید :31:
از برادر ساکن تهران برای مرخصی های روزانه و 5 شنبه جمعه ها میشه نهایت استفاده رو ببرید . معمولا از هفته سوم مرخصی ها شروع میشه .

اطلاعات تکمیلی در آینده نزدیک ...:46:

در مورد 01 نزاجا ( مرکز آموزش 01 شهدای وظیفه نزاجا )

روز اولی که به طور رسمی وارد میشین ، یه احساس عجیبی بهتون دست میده . افراد مختلف از شهر های مختلف با زبان . لهجه . فرهنگ . مذهب و شخصیت های مختلف .

معمولا شما رو به خط میکنن و کسایی که کارشناسی ارشد دارن یا دکتری ، به عنوان سرگروه انتخاب میکنن . بعد میگن افرادی که از شهر های مشابه هستن ، پشت سر هم به خط بایستن . بعد توی گروه های مختلف ( از 10 تا 15 گروه 9 نفره . معمولا ) افراد رو جوری چینش میکنن که از هر شهری توی یه گروه باشه .
بعد بهتون استحقاقی هاتون رو میدن .
2تا پتو ، 2تا ملحفه ، 2تا رو بالشی ، مسواک ، خمیر دندون ، شامپو ، صابون ، ... .( بعدا در موردش حرف میزنم )

خلاصه ، آنکادر تخت و کمد رو بهتون یاد میدن و باید تختتون رو آنکادر کنید .
بعد از اینکه چینش شدید ، آموزش ها شروع میشه . معمولا هفته اول بیشتر صف جمع و رژه دارین . ( از الان روی پاهاتون کار کنید . بدون اینکه زانو خم بشه بیارینش بالا . 90 درجه )
هفته اول ، مسئولین بخشهای مختلف میان توی مسجد براتون صحبت میکنن . وقت مناسبی برای چرت زدنه .

دوتا کتاب بهتون میدن که کلاسهای تئوری از اونهاست و ازشون هم امتحان میگیرن . فرمانده گروهان ها برای اینکه رنکینگ گروهان خودشون بره بالا ، روی امتحانا سخت گیرن . برای سرباز اثری نداره .
کنار کلاسهای تئوری ، تمرین عملی هم دارین .
از هفته پنجم به بعد ، رزه و صف جمع خیلی کم میشه ( شاید هفته ای یکی دوبار . به غیر از صبحگاه و شامگاه که شنبه و چهارشنبه انجام میشه . معمولا )

اگه بتونید منشی بشید ، خیلی خوبه . منشی هم از کسایی انتخاب میشه که خطش خوب باشه .

فعلا همینا به ذهنم میرسه .
سوالی باشه در خدمتم .

---------- Post added at 10:50 PM ---------- Previous post was at 10:48 PM ----------

میشه جواب این رفیق ما رو هم بدید ؟ پاسداران اخر تهرانه یا 06 یا اصلا پاسداران همون 06 هتس:31: من که دیگه قاطی کردم
دم همه اونایی که جواب می دن گرم تقدیم به اقا احسان:11:

پاسداران همون 06 هست که توی خیابون پاسدارانه .
میگن سخت گیری میکنن

boy iran
04-06-2011, 22:01

سلام

بله همونجا هست

چون قبلا برای آموزش گروهبان های کادر ارتش بوده امکانات خوبی داره ولی خوب یک میدون بسیار بزرگ داره که توی تابستون اذیت میشه آدم ولی موقع برپائی کلاس صفا میکنید چون کلاسهای خوبی داره

خیلی با صفا هست من یک شب نگهبان اسلخه خونه بودم گروهان قرارگاه بودیم ضلع شمال همون میدون رژه میشه

آقا این آب رو میگرفتن پای این درختا ما هم گفتیم بزار مسیرش رو جوری کنیم که از جلوی خودمون رد بشه نصف شبی خواب که نداریم حداقل صفا کنیم :27: صبح چشمام داشت میرفت رو هم که فرمانده گروهان اومد دید اتاقش شده استخر :27: حالا کی بود کی بود من نبودم راه افتاده بود

ببخشید خاطره تعریف کردم ولی خدمت همش خاطره هست

disconsolate
04-06-2011, 22:59
میخواستم ببینم امکان داره روزی که از نظام وظیفه اعزام میشیم یه جای دیگه اعزام کنن؟
چند نفر که اعزام نیرو انتظامی بیرجند بودن و پلیس+10 بهشون گفتن اون جا افتادن
تو برگه سفید یه جا دیگه براشون خورده اما برا من همون جا اعلام کردن
دعا کنید جای منم عوض بشه:42:
چون از اونجا خوب تعریف نمی کنن.

piishii
04-06-2011, 23:06
درجه شما چی هست؟
سلام
من چون توی سپاه هستم و درجه ها هم خوب کم کردن و براساس بسیجی میدادن که من نداشتم رزم دار دو شدم یا همون معادل استوار دو توی ارتش

سلام
من چنین کاری رو حتی قبل از اعزام نکردم ! و توی سپه هم حساب ندارم
دیگه حالا الان اجباری شده یا ... رو نمیدونم خدایی

urumchi
05-06-2011, 01:13
واسه ما که توی نیرو دریایی هستیم اول اینکه یه فوتبال دستی داریم ردیف. فوتبال معمولی هم معمولا بعد از ظهر ها به راهه .روزهای تعطیل هم استخر به صورت مجانی پذیرای سربازان هستش.
واسه آوردن چیز میز تنها راه حل رفیق شدن با دژبان هاست. الان من با دژبانای دم در رفیق شدم گوشی میارم بعضی وقتا اگه لازم باشه چیزهای دیگه هم شده که آوردم. چون خودم اهل سیگار نیستم سیگار رو خبر ندارم .ولی یکی از بچه ها با یکی از این پسرهای فرمانده ها دوست بود پسره واسش ازبیرون میخرید می آورد تو!

کلا دم دژبانی رو ببینی خوبه. الان که 5 ماه از خدمت یگانیم میگذره تا حالا فقط دو بار منو گشتن!

---------- Post added at 12:28 AM ---------- Previous post was at 12:26 AM ----------

همه چیز فراهمه. کولر - آبسرد کن. چایی همه ساعت حتی 3 صبح پاشو چایی بخور. هست!
قبلش گفتم. انواع و اقسام وسایل بازی و تفریحی. بستگی به یگان هم داره البته!
واسه ما بخاری نبود. از یه بخاریهای انرژی هست که رنگشون قرمزه و میگذارن تو سالن! از اونا ما تو آسایشگاهمون داریم که دیگه زمستونا باید قید پتو رو بزنی.!
از طرفی توت سفید و توت قرمز و گیلاس و انگور و سیب و اینا هست که میتونی استفاده کنی ! البته واسه ما که اینطوریه!!!!:31:

واسه حموم رفتن چون تعداد زیاده بهترین زمان واسه رفتن ساعت 12 و 1 شب هستش. موقع های دیگه واسه ما انقدر شلوغ میشد که 2 نفره میرفتیم حموم:31:

داداش شما مطمئني شهيد نشدي؟ فكر كنم شما از بهشت مياي به فروم سر ميزني:31:

آبسرد كن، كولر ، فوتبالدستي ، توت و انگور و گيلاس !!! :18:

خدايا بده از اين شانسها، خوشا به حالتون كه جاي خوبي افتادين

:11::11::11::11:

H 2 H
05-06-2011, 08:36
میخواستم ببینم امکان داره روزی که از نظام وظیفه اعزام میشیم یه جای دیگه اعزام کنن؟
چند نفر که اعزام نیرو انتظامی بیرجند بودن و پلیس+10 بهشون گفتن اون جا افتادن
تو برگه سفید یه جا دیگه براشون خورده اما برا من همون جا اعلام کردن
دعا کنید جای منم عوض بشه:42:
چون از اونجا خوب تعریف نمی کنن.

بله دوست عزیز اگه آشنا داشته باشی میشه !

mehdi_vsgh
05-06-2011, 08:53
منم 1 تیر اونجا اعزامم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
فقط اینو بگم که مالک اشتر اگه افتادی بدون هتل افتادی....شاید یکی از بهترین پادگانهای اموزشی نیروی انتظامیه....

از هفته دوم اونایی که نزدیک هستن پنجشنبه و جمعه مرخصی میدن
میان دوره داره
پایان دوره هم میدن اونجا

ولی اینکه روز اول که رفتی ایا بعد تحویل لباسا مرخصی بدن یا نه؟!! اونش بستگی به زمانش داره
مثل دوران ما وقتی لباسا رو تحویلمون دادن به خط کردن و آموزش شروع شدبدون هیچ مرخصی!!!!!

راسی رفتی اونجا به محسن سلام برسون!!!:31:

دوستان وضعیت لیسانسه توی نیروی انتظامی چطوریاست؟
پست میده یا نه؟
سخته؟ آسونه؟

با سلام

دوستان کسی در مورد تقسیم نیرو تجربه ای داره؟؟؟

من تهران لیسانس مازاد هستم

نمیشه در موقع تقسیم نیرو با فرمانده صحبت کنم که تهران بیوفتم؟؟؟

خیلی ستم هست که شهرستان بیوفتم

اگه کسی در این زمینه تجریه نکته ای میدونه بگه

خیلی ممنون میشم

داشتم این چند صفحه اخر رو مطالعه میکردم چند سوال تکراری که بارها چه خودم و چه سایر دوستان توضیحات کامل دادن ولی بازم چون صفحات زیاد هست شاید خیلی ها اینو ندیدن...

1- در مورد گوشی موبایل و سایر وسایل ممنوعه(سیگار- پاسور و..) --- دوستان توجه کنید همراه داشتن گوشی موبایل و سایر وسایل همراه سرباز ممنوعه البته گوشی و سگار به هیچ وجه تو دوران اموزشی توصیه نیمکنم چون همونطور که گفتم تو گروهان شما ممکنه 100-170 نفر از جاهای مختلف با فرهنگهای مختلف کنار هم باشین و مطمئن باشید افرادی هستند که به راحتی شمارو بفروشن و زیرآبتون را بزنن......ولی تویه یگان خدمتی خیلی راحت تر گوشی میشه برد مثلا خودم الان یه گوشی 5800 نوکیا با خودم میبرم یگان هیچ مشکلی هم پیش نیومده---البته اونجا هم باید حواستون باشه که سوتی ندین ولی به هر حال بردن گوشی موبایل تو آموزشی واقعا ریسک بزرگیه اما تو یگان خدمتی خیلی راحت تر میشه گوشی برد!!!!

2- در مورد مرخصی تو یگان اموزشی- ببیند طبق قانون دوران آموزشی سرباز به هیچ وجه مرخصی نداره!!! اما این فقط یک قانونه اما در عمل بعضی از پادگان اموزشی (با تدبیر فرمانده اون پادگان) به سربازان مرخصی هایی میدن (مثالش همون مالک اشتر هست که تو نقل قول بالا توضیح دادم به چه شکل مرخصی میدن

3- در مورد تقسیمتون تو بعد از آموزشی- ببیند دوست من تقسیم شما نه به مدرکتون ربط داره نه به شهرتون و نه به فرماندتون نه به درجتون ونه به نمره اموزشی!!!!!! هیچ چیز دیگه ای!!!! تقسم شما بعد اموزشی مستقمیا زیر نظر به عنوان مثال نیروی انتظامی تقسیما مستقیما از طرف ناجا و بر اساس نیاز و به صورت رندم اعمال میشه پس هیچ یک از قوانین زیر در ان صادق نیست
الف- من چون آموزشی شهر خودم بودم پس یگانم تو یه شهر دور میشه
ب- من چون آموزشی یه شهر دوری بودم پس یگانم قطعا شهر خودمه
ج- من تک فرزندم پس حتما اموزشی تو شهر خودم هستم
د- من نمره آموزشی، یا درجم یا تحصیلاتم بالاس و لیساسن یا فوق لیسانس دارم پس حتما شهر خودم هستم
و.....

یه بار دیگه تاکید میکنم تقسیم شما فقط بر اساس نیاز استانها وب ه صورت رندم هست!!!

4- بعضیا میگن منی که لیسانس دارم بعد خدمت چه کار بهم میدن؟؟ بارها همه گفتن از تجربیاتشون من خودمم هم گفتم و سابقه خودم را هم گفتم که مدرک چه بی سواد باشی و چه فوق لیسانس تو دوران خدمت سربازی هیچ ارزشی نداره.....درجتون هرچی باشه به قول معروف درجه برای آبگرمکنه......خودتون و شانستون فرمانده یگانتون باید ببینید چطور آدمیه؟؟ یک فرد لیسانسه (مثال خودم که اتفاق افتاده برام) بهت یه تی میدن میگن برو دستشویی رو تمیز کن.....و یک فرد دیپلمه بهش میگن ببر چایی درست کن و دیگه کاری نمیکنه!!!
خدمت اومدین خونه خاله نیست هیچ قاعده و قانونی نداره همه قوانین شمارو فرماندتون تعیین میکنه
بعضیا فکر میکنن که اگه فرضا یگانمون شهر خودمون باشیم حتما هر روز میتونیم بریم خونه!!! باید بگم که کور خوندید!!!!!:31: میتونم براتون اسم ببرم و جا معرفی کنم که طرف هفته ای نصف روز اونم با هزارتا التماس و خواهش و.......(!) میتونست فقط یه سر به خونه بزنه و یه دوشی بگیره و دوباره باید برگرده سر یگان خدمتی (درحالیکه تا خونه نیم ساعت بیشتر فاصله نداشت!!)
در همون قسمت کسی بود که شهرستانی بود و هفته ای یه پنجشنه و جمعه خونه بود کامل!!!!!

pouya_2008_hh
05-06-2011, 09:32
سلا بر دوستان
من شهید باهنر کرمان افتادم (نیرو انتظامی ) با مدرک دیپلم
تک پسر هستم
بعده امورزشی میوفتم شهره خودم ؟
با میرم مرز بانی
ممنون
کسی نبود جواب بده من 3 روزه دیگه اعزامم لطفا یکی کمک کنه

mehdi_vsgh
05-06-2011, 09:39
اگه یه کم پست بالا رو بهتر مطالعه میکردی جوابت بود

3- در مورد تقسیمتون تو بعد از آموزشی- ببیند دوست من تقسیم شما نه به مدرکتون ربط داره نه به شهرتون و نه به فرماندتون نه به درجتون ونه به نمره اموزشی!!!!!! هیچ چیز دیگه ای!!!! تقسم شما بعد اموزشی مستقمیا زیر نظر به عنوان مثال نیروی انتظامی تقسیما مستقیما از طرف ناجا و بر اساس نیاز و به صورت رندم اعمال میشه پس هیچ یک از قوانین زیر در ان صادق نیست
الف- من چون آموزشی شهر خودم بودم پس یگانم تو یه شهر دور میشه
ب- من چون آموزشی یه شهر دوری بودم پس یگانم قطعا شهر خودمه
ج- من تک فرزندم پس حتما اموزشی تو شهر خودم هستم
د- من نمره آموزشی، یا درجم یا تحصیلاتم بالاس و لیساسن یا فوق لیسانس دارم پس حتما شهر خودم هستم
و.....

یه بار دیگه تاکید میکنم تقسیم شما فقط بر اساس نیاز استانها وب ه صورت رندم هست!!!

piishii
05-06-2011, 09:40
سلام
پست بالایی که نیروانتظامی داره خدت میکنه دوستمون جوابتون رو داد دیگه
از من به شما نصیحت جوش اینجور چیزها رو اگه بخوای بزنی تا آخر آموزشی و زمانی که نامه معرفی به یگان رو به دستت میدن همیشه اضطراب داری
پس بی خیال باش

mehdi_vsgh
05-06-2011, 09:56
سلام
پست بالایی که نیروانتظامی داره خدت میکنه دوستمون جوابتون رو داد دیگه
از من به شما نصیحت جوش اینجور چیزها رو اگه بخوای بزنی تا آخر آموزشی و زمانی که نامه معرفی به یگان رو به دستت میدن همیشه اضطراب داری
پس بی خیال باش
ضمن این قضیه تجربه خودم که بخشی از خدمتم تو شهرستان و بقیش داره تو شهر خودم میگذره بگم که اگه شهرستان بیوفتین یگان خدمتی زمان براتون سریعتر میگذره....

شما فکر کن محل خدمتت تو شهر خودت باشه ولی نتونی هر روز بری خونه چقدر به اعصابت فشار میاد و چقدر اذیت میشی ولی اگه شهرستان باشی خیالت راحته که نمیتونی هر روز بری خونه و جوش این مسئله رو نمیزنی

reza8766
05-06-2011, 11:25
در مورد وسایل ممنوعه سوال داشتم
آیا mp3 پلیر که فقط هم صوتی باشه هم ممنوعه؟ یا چون رادیو دارن گیر میدن؟ کلا وسایل برقی چی میشه برد؟ ریش تراش؟
و دیگه اینکه میشه پودر قهوه یا از این کافی میکس ها برد اونجا؟ خوردنی چه چیزایی ممنوعه؟

mehdi_vsgh
05-06-2011, 11:38
در مورد وسایل ممنوعه سوال داشتم
آیا mp3 پلیر که فقط هم صوتی باشه هم ممنوعه؟ یا چون رادیو دارن گیر میدن؟ کلا وسایل برقی چی میشه برد؟ ریش تراش؟
و دیگه اینکه میشه پودر قهوه یا از این کافی میکس ها برد اونجا؟ خوردنی چه چیزایی ممنوعه؟
mp3 پلیر- ضبط صوت- سیدی- فیلم- عکس (هر نوع عکسی)- و.... همگی ممنوعه و جرم حساب میشه

ریش تراش مشکلی نداره اتفاقا بهتره که ببری وگرنه مجبوری بری آرایشگاههای پادگان که باهاش موهای 1000 نفر رو بدون تمیز کردن کوتاه میکنن و دهها نوع الودگی و.... پس بهتره که ببری فقط مواظب باش که ازت ندزدن!!!

قهوه و کافی میکس مشکلی نداره حتی تو بوفه های پادگان هم از این نسکافه های آماده 200 تومنی میفروشن و میتونی از اونجا هم تهیه کنی!!

خوردنی هم مشخصه که چه چیزهایی ممنوعه!!! :31:

nimahandsomboy
05-06-2011, 12:20
امکانش هست پادگان ها و ارگان های تهران را همراه با ا درس نام ببیرید

سوال دیگه ای که داشتم

اگر در حین خدمت وظیفه یعنی وسط سربازی یه قانون جدید تصویب بشه ایا شامل سرباز در حین خدمت میشه؟؟؟

mehdi_vsgh
05-06-2011, 12:29
امکانش هست پادگان ها و ارگان های تهران را همراه با ا درس نام ببیرید

سوال دیگه ای که داشتم

اگر در حین خدمت وظیفه یعنی وسط سربازی یه قانون جدید تصویب بشه ایا شامل سرباز در حین خدمت میشه؟؟؟
سوال اولش رو من نمیدونم
قسمت دوم.....تو همون قانون که تصویب میشه اعلام میکنن که شامل سربازان در حین خدمت هم میشه یا خیر!!! (یعنی بستگی به خود قانون داره!!! بعضی وقتا قوانین شامل سربازان حین خدمت میشه بعضی وقتا خیر!)

Milad4171
05-06-2011, 12:53
کسی تا حالا معافیت کفالت در حین خدمت گرفته؟ قبل از 6 ماه!
یعنی اوایل خدمتش معافیت کفالت پدر بالای 59 سال رو گرفته باشه!

asemuna
05-06-2011, 12:54
کسی هست که امریه بوده باشه و وسط خدمت ترخیص شده باشه ؟از من تعهد گرفتند که درسم رو تا یک سال ادامه ندم می خوساتم بدونم اگر بخوام ترخیص بشم اصلا کارم به این ها گیره یا نه ؟ یعنی باید نامه ای چیزی ببرم پیششون یا نه همین جوری بین دانشگاه و نظام وظیفه همه چیز تموم میشه؟
ممنون

mohammadkj
05-06-2011, 12:55
سلام اول تیر تاریخ اعزام من هست به شهید دستغیب جهرم میخواستم ببینم اونجا چجور جایی هست ؟
احتمالا ارشد قبول میشم کی منو مرخص میکنند و باید چکار کنم ؟

ممنون

farshidshd
05-06-2011, 14:39
سلام اول تیر تاریخ اعزام من هست به شهید دستغیب جهرم میخواستم ببینم اونجا چجور جایی هست ؟
احتمالا ارشد قبول میشم کی منو مرخص میکنند و باید چکار کنم ؟

ممنون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

استان فارس، شهرستان جهرم، خيابان امام حسين (ع)

دفتر فرماندهي: 2263538 0791
مخابرات: 7-2264025
دورنگار: 2188302 – 2264066
صندوق پستي : 33454 - 74187

============================

اگه ارشد قبول شدی ، ترخیصت میکنن و کاری لازم نیست انجام بدی

.

asemuna
05-06-2011, 16:37
سلام
1- ایا من می تونم الان که افتادم 01 برای اموزشی و امریه دارم . برم دو ماه بندازم سربازی رو عقب . قید امریه رو بزنم . تا کی وقت دارم ؟ خواهشا جواب بدید

2- ایا می تونم بدون این که سربازی رو 2 ماه بندازم عقب امریم رو لغو کنم (تو برگم خورده امریه عمومی ) ولی این جور که فهمیدم تا 2 سال نمی تونم ادامه تحصیل بدم .(اداره نمی زاره ) به خاطر همین می خوام معمولی برم سربازی .
خواهشا زودتر جواب بدید .

Milad4171
05-06-2011, 17:11
سلام
1- ایا من می تونم الان که افتادم 01 برای اموزشی و امریه دارم . برم دو ماه بندازم سربازی رو عقب . قید امریه رو بزنم . تا کی وقت دارم ؟ خواهشا جواب بدید

2- ایا می تونم بدون این که سربازی رو 2 ماه بندازم عقب امریم رو لغو کنم (تو برگم خورده امریه عمومی ) ولی این جور که فهمیدم تا 2 سال نمی تونم ادامه تحصیل بدم .(اداره نمی زاره ) به خاطر همین می خوام معمولی برم سربازی .
خواهشا زودتر جواب بدید .

تا زمانی که شما خودتون رو به محل آموزش معرفی نکنید غایب یا فراری محسوب نمیشین. مگه غیبت بابت دیر رفتن بخورین.
شما اگه دفترچه فرستادیو برگه سبزت اومده بیخیالش شو و به کارت برس. بعد دوباره دفترچه بخر و دوباره پست کن!

piishii
05-06-2011, 17:57
سلام

خواهشا زودتر جواب بدید .
سلام
از من میشنوی امریه رو بی خیال نشو
سرباز باشی میفهمی امریه بودن چه نعمتی هست !

siyamak2
05-06-2011, 18:47
وقتی یه نفر ارشد قبول بشه، خود به خود ترخیص میشه یا باید مدارک تهیه کنه؟

ضمن اینکه یه نفر که اعزامش اول تیر هست، قطعا اول شهریور آموزشیش تموم میشه یا نه؟
بعد از آموزشی بلافاصله ادامه میده خدمتش رو یا فاصله می افته؟

Mohammad
05-06-2011, 18:48
دفترچه ی راهنمای خدمت وظیفه ی عمومی ۱۳۹۰

لینک دانلود :

mehdi_vsgh
05-06-2011, 19:01
وقتی یه نفر ارشد قبول بشه، خود به خود ترخیص میشه یا باید مدارک تهیه کنه؟

ضمن اینکه یه نفر که اعزامش اول تیر هست، قطعا اول شهریور آموزشیش تموم میشه یا نه؟
بعد از آموزشی بلافاصله ادامه میده خدمتش رو یا فاصله می افته؟
مدت دوره اموزشی 60 روزه ینی به عبارتی دو ماه تمام!!
بله تا اون موقع تموم میشه و معمولا اکثر پادگانها بعد از دوران اموزشی 5-6 روزی به عنوان پایان دوره میدن به همه سربازا و شما میبایست در روز 6م ماه شهریور خودتون را به یگانتون معرفی کنید

mehdi_vsgh
05-06-2011, 19:10
یه تجربه بسیار مهم از طرف بنده به همه شما

مطمئنا وقتی وارد یگان خدمتی میشین یکی از چیزهایی که از شما میخوان شماره تلفن منزل و موبایلتون هست
به نفعتونه که شماره واقعی ندین یا اگه دو خط سیمکارت دارین فقط شماره ای بدین که همیشه خاموشه

تا مثله بنده وسط مرخصی زنگتون نزنن و بگن که مرخصیت لغو شده و باید برگردی یگان (آماده باش اعلام کردن):13:

pedram_sad
05-06-2011, 21:04
به نظر من بیشتر از خود خدمت و مخصوصا 2 ماه اموزشی این مدت قبل از اعزامه که سخته
اکثر کسانی که رفتن این رو تایید میکنن

چند ماه تمام 1000 فکر و استرس تو سر مشمول میچرخه
از صبر سخت برای برگه سبز
بدتر از اون صبر و استرس برگه سفید
که ادم رو هواست که کی اعزام میشه کجا اعزام میشه
حالا بعد از برگه سفید می افته دنبال اطلاعات اون مرکز

هر چقدر هم دیگران بیان بگن از اونجا تعریف کنن چیز های خوبش رو بگن بازم ادم اون کنجکاوی و استرس رو داره و رد شدنی نیست

هر کسی هم یک چیزی براش مهمه تو خدمت و روش استرس داره و سوال
یکی مرخصی مهمه براش
یکی دور شدن از خونه و شهر خوش نیفتادن
یکی تغذیه و حمام و ..
یکی هم مثل من تمرینات و رژه و صف جمع و ..

کلا واقعا 4 ماه مزخرف و گند و طاقت فرساییه این 4 ماه اقدام تا اعزام

Milad4171
05-06-2011, 21:15
چند تا چیز هنگام سربازی بهت استرس میده

اول اینکه برگه سبزت کی میاد و تاریخ اعذامت کی میشه

دوم اینکه برگه سفیدت کی میاد و محل خدمت دوره ی آموزشیت کجا می افته

سوم اینکه بعد از اتمام دوره ی آموزشی امریه ات کدوم شهر می افته

چهارم اینکه توی یگان خدمتیت توی چه بخشی فعالیت میکنی

پنجم اینکه این وسط 3 ماه اضافه خدمتم داشته باشی و وقتی می افتی توی اون سه ماه به قول معروف توی نکشی می افتی و خدمت واست جهنم میشه!

mehdi_vsgh
05-06-2011, 21:17
هر کسی هم یک چیزی براش مهمه تو خدمت و روش استرس داره و سوال
یکی مرخصی مهمه براش
یکی دور شدن از خونه و شهر خوش نیفتادن
یکی تغذیه و حمام و ..
یکی هم مثل من تمرینات و رژه و صف جمع و ..

کلا واقعا 4 ماه مزخرف و گند و طاقت فرساییه این 4 ماه اقدام تا اعزام
اره قبول دارم اینارو
ولی اولا اینکه در مورد دور شدن از خونه و مرخصی و .... باید کسی که میره آموزشی با این تفکر بره که 2 ماه تمام از همه چی دوره...حتی اگه تو شهر خودش باشه نباید انتظار اینو داشته باشه که بهش مرخصی بدن پس از این قسمت خیالتون راحت باشه حالا اگه مرخصی ندادن که چیزی از دست ندادین ولی اگه مرخصی دادن که حالشو میبرین!!!

از لحاظ تغذیه و صبحانه و ناهار و شام که مشکلی نداره همه چیز بهتون میدن(صبحانه: کره و عسل و مربا و پنیر و خرما و... - ناهار هم چلو مرغ و کباب و قرمه سبزی و قیمه و.. شام هم معمولا تخم مرغ و لوبیا و ... میدن) از لحاظ کمیت مشکلی نیست فقط یه کم کیفیتش مشکل داره که با توجه به حجم بالای پخت غذا طبیعیه
بوفه هم که اکثر پادگانها دارن و از این بابت تامین هستن

میمونه مشکل حمام که تقریبا یکی از بزرگترین مشکلات اکثر پادگانهاست....مثلا مالک اشتر که بودیم همیشه خود من با حمام مشکل داشتم یه روز میخواستیم بریم میدیدیم که سر پست هستیم وقت استراحتمون میخواستیم بریم اونقدر پر بود حمام که نمیشد رفت....یا یه وقت آبش قطع میشد یا آب سرد بود و خلاصه بگم مشکلترین و بدترین قسمت پادگان همین حمامه!!!

صف جمع هم که همش کر خندس.....خودتون میرین میبینید یکی دو روز اولو سخت میگیرن بقیش دیگه میشه کر خنده و مسخره بازی و....(البته در ارتش کلا صف جمع سخته ولی تو نیروی انتظامی فقط مشکل یکی دو روز اوله بقیش میشه مسخره بازی)

pouya_2008_hh
05-06-2011, 22:02
اگه یه کم پست بالا رو بهتر مطالعه میکردی جوابت بود
حاجی من منظورم مرزبانی بود ممکن هست مرزبانی بیوفتم ؟

mehdi_vsgh
05-06-2011, 22:05
حاجی جان بازم میگم هر چیزی ممکنه
تقسیم شما بر اساس نیاز جاهای مختلفه
ممکنه در دوره شما اعلام کنن که مرزبانی با کمبود نیرو مواجه شده پس بیشتر سربازان رو بعد آموزشی(بدون توجه به محل سکونت) بفرستن به مرزبانی!!!

تقسیم نیرو فقط بر اساس میزان نیاز هر استان یا هرجای دیگس......

----------------
مثال برات بزنم
در دوره ما استان خراسان با کمبود نیروی شهرستانی مواجه شده بود
حدود 70 درصد بچه های تهران رو فرستادن مشهد
بچه های مشهد رو فرستادن سیستان و بلوچستان یه عده از بچه مشهدی ها هم فرستادن یزد!
دو سه تا بچه سیستانی رو فرستادن تهران
حدود 40-50 نفر(از جمله خودم) از بچه های تهران رو فرستادن قم
بقیه بچه تهرانیها رو هم فرستادن خود تهران خدمت کنن
یه عده از بچه های بندرعباس بودن که فرستان یزد و کرمان!!!!!
--------------------

اما بچه های پایه خدمتی شهریور 89
همه تهرانیا رو فرستادن خود تهران و هرکس تقریبا شهر خودش افتاد محل خدمتش!!!!!!(البته به جز یه عده محدود!!!)

حالا خودت قضاوت کن که تقسیم بندی برای یگان به چه صورته!!!!

piishii
05-06-2011, 23:07
سلام
+ حرف های دوست عزیزمون باید بگم چون مرزها دست سپاه افتاده کمی از نظر مرزبانی افتادن استرست کمتر بشه

ragbar12
05-06-2011, 23:36
سلام
بازم يك سري نكات براي كسايي كه دارن ميرن خدمت

عرض كنم كه دوستان قبل از هر چيز خدمتو با هيچ حاي ديگه اشتباه نگيريد خدمت خوابگاه دانشجويي نيست خدمت اردو نيست خدمت مدرسه نيست ....و خدمت هتل نيست خدمت خدمته بايد بري تا ببيني. سخت بگيري بهت سخت ميگذره باهاش كنار بياي بهت خوش ميگذره.
دوستان مهمترين چيزي كه تو اموزشي بايد بدانيد اينه كه سعي كنيد تابلو نشيد طوري رفتار نكنيد كه پرسنل گروهان شما رو بشناسن بي سرو صدا اموزشي رو تموم كنيد
از من ميشنويد دنبال سيگار كشيدن و اوردن موبايل به داخل پادگان نباشيد چون نمي ارزه يك كلام
اصلا با كسي در گير نشيد اگه ادم كم حوصله اي هستيدو زود جوش مياريد تو صيه ميكنم اين عادتو حد اقل يراي دوران اموزشي ترك كنيد
سعي كنيد با همه دوست باشيد يا حد اقل با كسي دشمني نكنيد
نظافت شخصي رو رعابت كنيد توصيه ميكنم حتما قبل از اعزام شدن موهاي پاها وزير بغلو بزنيد بخصوص اونايي كه تو فصل گرما اعزامن حتما اين كا رو بكنن چون بصورت وحشيانه اي پاهاشون عرق سوز ميشه نميتونن قدم از قدم بردارن
حتما تو صبه ميكنم يك صابون خميري كه از نظر ظاهري مثل خمير دندونه با خودتون ببريد چون مايع دستشويي تو اونجا زود تموم ميشه بخصوص اين صابون تو دوره شرايط سخت خيلي به دردتون ميخوره
تو اموزشي همه چيز به نوبته (صف براي دستشويي. حمام. غذا. گرفتن تفنگ. پس دادن تفنگ و....) صبر داشته باشيد نوبت شما هم ميرسه!
قبل از اعزام توصيه ميكنم تمرين دو داشته باشيد بريد استاديوم چند روزي بدويد و بدنتونو اماده كنيد
و در نهايت توكلتون به خدا باشه

m.s.f
05-06-2011, 23:55
سلام
فقط اینو بگم که مالک اشتر اگه افتادی بدون هتل افتادی....شاید یکی از بهترین پادگانهای اموزشی نیروی انتظامیه....

از هفته دوم اونایی که نزدیک هستن پنجشنبه و جمعه مرخصی میدن
میان دوره داره
پایان دوره هم میدن اونجا

ولی اینکه روز اول که رفتی ایا بعد تحویل لباسا مرخصی بدن یا نه؟!! اونش بستگی به زمانش داره
مثل دوران ما وقتی لباسا رو تحویلمون دادن به خط کردن و آموزش شروع شدبدون هیچ مرخصی!!!!!

راسی رفتی اونجا به محسن سلام برسون!!!:دی

داداش کلی روحیه دادی .... من نمیدونم چرا تازه دارم استرس میگیرم ... اون موقع که دفترچه پست میکردم اصلا هیچی حالیم نبود ولی حالا استرس گرفتم : دی
بازم اگه اطلاعات بدی خوبه .... توو این فروم کسی مالک اشتر اراک نمیره 1 تیر ؟

pouya_2008_hh
06-06-2011, 00:32
سلام
+ حرف های دوست عزیزمون باید بگم چون مرزها دست سپاه افتاده کمی از نظر مرزبانی افتادن استرست کمتر بشه
ممنون اما من شنیده بودم دست نیرو انتظامی هستش

mehdi_vsgh
06-06-2011, 06:22
داداش کلی روحیه دادی .... من نمیدونم چرا تازه دارم استرس میگیرم ... اون موقع که دفترچه پست میکردم اصلا هیچی حالیم نبود ولی حالا استرس گرفتم : دی
این استرسها کاملا طبیعیه و همه تقریبا این استرس رو دارن
نگران نباش زود تموم میشه!!
به عمو محسن سلام برسون!!! :دی

siyamak2
06-06-2011, 09:11
اگه کسی ارشد قبول بشه باید چه مراحلی رو طی کنه تا ترخیص بشه؟

asemuna
06-06-2011, 09:41
ایا من که برگه سفیدم امده می تونم برم 2 ماه بندازم عقب

mehdi_vsgh
06-06-2011, 09:47
راسی منو تو پروفایلت ادد کن وقتی اومدی مرخصی بهم بگو که کدوم گردان و کدوم گروهان افتادی؟
من خودم گردان عاشورا گروهان ایثار بودم!:5:

H 2 H
06-06-2011, 10:47
ایا من که برگه سفیدم امده می تونم برم 2 ماه بندازم عقب

آره معلومه که میشه !

m.s.f
06-06-2011, 11:00
راسی منو تو پروفایلت ادد کن وقتی اومدی مرخصی بهم بگو که کدوم گردان و کدوم گروهان افتادی؟
من خودم گردان عاشورا گروهان ایثار بودم!:5:

چشم داداش .... سلام هم میرسونم ... فک کنم بوفه داری چیزی هست این عمو محسن، آره ؟
بازم ممنون از اطلاع رسانی
من فکر کنم تنها نماینده ی P30World توو مالک اشتر اراک هستم :31:

mehdi_vsgh
06-06-2011, 11:04
چشم داداش .... سلام هم میرسونم ... فک کنم بوفه داری چیزی هست این عمو محسن، آره ؟
بازم ممنون از اطلاع رسانی
من فکر کنم تنها نماینده ی P30World توو مالک اشتر اراک هستم :31:
نه بابا عمو محسن فرمانده پادگانه مالک اشتره
سرهنگ محسن قجری!!! :31:

farhad_persona
06-06-2011, 12:05
بچه ها من میخواستم برم دفترچه بگیرم و با یکی از آشناهامون که تو سپاه هست میخواستم صحبت کنم که برا سربازی تو سپاه پذیرش بگیرم که یکی از دوستانم امروز گفت برا پذیرش تو سپاه حتما باید سابقه بسیج داشته باشی. قانون جدید هست.
همه نقشه های من نقش بر آب شده.
کسی از دوستان میتونه اینو تایید یا تکذیب کنه؟
یعنی اگر این آشنای ما هم بخواد نمیتونه کاری بکنه؟

reza8766
06-06-2011, 12:24
بچه ها من میخواستم برم دفترچه بگیرم و با یکی از آشناهامون که تو سپاه هست میخواستم صحبت کنم که برا سربازی تو سپاه پذیرش بگیرم که یکی از دوستانم امروز گفت برا پذیرش تو سپاه حتما باید سابقه بسیج داشته باشی. قانون جدید هست.
منم اینو شنیده بودم ببین بیشتر بستگی به قطر پارتی داره.
اگه پارتی شما خیلی کلفته میتونه اونو هم حل کنه
شما با همون آشناتون صحبت کن شاید بدون اونم بتونه

pedram_sad
06-06-2011, 12:25
دوستان نیرو هوای سمنان واقعا اینطوریه ؟:31:

هسایمون مازاد بود انداختنش اونجا
18 اردیبهشت اعزام بود الان اومد میان دوره
میگه هم برخورد فیزیکی داشتن در حد لگد زدن !!
هم فحش و نا سزا و فحش های نسبت دار سر مسایل خیلی معمولی

امکانات و چیز هایی که در اختبارشون گذاشتن خیلی عالی بود اما برخورد افتضاح

البته این دیپلم بود و خودش میگفت هم به خاطر دیپلم بودنم بود هم این که یکی از بدترین مراکز اموزشی رو داره سمنان
و این موارد هم مال 2 یا 3 روز اول اموزشی بود و بعدش درست شد همه چیز

ar2007
06-06-2011, 12:31

تا اونجایی که من میدونم برای دیپلم و احتمالا فوق دیپلم برای پذیرش بسیجی فعال لازمه. برای بالاتر از اون آموزش تکمیلی و بسیج. من که بسیج داشتم ولی آموزش تکمیلی نداشتم آشنامون نتونست کاری بکنه (شایدم نخواست!)

mokoko
06-06-2011, 12:37
سلام.دوستان/اگه حین خدمت ترخیص شده باشیم.بعد از اتمام دانشگاه میشه برای امریه اقدام کرد یا باید رفت یگان قبل

hts1369
06-06-2011, 13:21
سلام.دوستان/اگه حین خدمت ترخیص شده باشیم.بعد از اتمام دانشگاه میشه برای امریه اقدام کرد یا باید رفت یگان قبل
نه اصلا ربطی به یگان قبلیت نداره شما بعد از ترخیص دوباره دفترچه میفرستی میری یکماه اموزش میبینی بعد درجه میگیری وتقسیم میشی.
ما تو اموزشی یه ارشد گروهان داشتیم وسطای اموزشی ما رفت قبلا تو نیرو هوایی ارتش سرباز بود ولی دانشگاه قبول شده بود رفته بود فوق دیپلم گرفته بود و اومده بود خدمت افتاده بود نیرو انتظامی.

farhad_persona
06-06-2011, 13:44
تا اونجایی که من میدونم برای دیپلم و احتمالا فوق دیپلم برای پذیرش بسیجی فعال لازمه. برای بالاتر از اون آموزش تکمیلی و بسیج. من که بسیج داشتم ولی آموزش تکمیلی نداشتم آشنامون نتونست کاری بکنه (شایدم نخواست!)

یعنی اگر بسیجی نداشته باشیم هیچ راهی نداره؟ این آشنای من سرتیپ هستش.

nimahandsomboy
06-06-2011, 13:55
کسی که برگه سفیدش اومده باشه میتونه 2 ماه اموزشی بدازه عقب؟؟

من تهران لیسانس مازاد 1 تیر هستم

نمیدونم چرا از مازاد بودن میترسم

siyamak2
06-06-2011, 14:33
کسی که می خواد امریه بگیره، اگه آموزش رفته باشه، نمی تونه امریه بگیره؟

اگه اینطوریه من که اول تیر اعزام می شم، دیگه نمی تونم بعد از ارشد برم دنبال امریه؟

بازهم اگه اینطوره، آیا چاره ای هست؟ چون من حتما باید امریه بگیرم بعد از ارشد

hts1369
06-06-2011, 15:17
یعنی اگر بسیجی نداشته باشیم هیچ راهی نداره؟ این آشنای من سرتیپ هستش.
داداش سرتیپ خیلی درجه ی بالایی هست اگه بخواد حتما میتونه کاری بکنه.

farhad_persona
06-06-2011, 16:37
داداش سرتیپ خیلی درجه ی بالایی هست اگه بخواد حتما میتونه کاری بکنه.

والا من با ایشون تماس گرفتم. گفتش که من خیلی با قوانین سربازی آشنایی ندارم ولی اینطور هستش که اگر میخوای سپاه بیفتی باید برگه سبز و کارت بسیجت رو با هم به من بدی که آموزشی بندازمت سپاه.
گفت حالا خودت برو بیشتر بپرس.
حالا به نظرتون من از کجا میتونم بپرسم؟ نظام وظیفه جواب میدن؟ پلیس +10 چی؟

ar2007
06-06-2011, 16:47
والا من با ایشون تماس گرفتم. گفتش که من خیلی با قوانین سربازی آشنایی ندارم ولی اینطور هستش که اگر میخوای سپاه بیفتی باید برگه سبز و کارت بسیجت رو با هم به من بدی که آموزشی بندازمت سپاه.
گفت حالا خودت برو بیشتر بپرس.
حالا به نظرتون من از کجا میتونم بپرسم؟ نظام وظیفه جواب میدن؟ پلیس +10 چی؟

اگه بخوای بپرسی باید از جاهایی بپرسی که به سپاه وابسته باشه مثل پادگانهای نزدیک که مال سپاهه به نظام وظیفه و پلیس +10 ربطی نداره

farhad_persona
06-06-2011, 17:43
اگه بخوای بپرسی باید از جاهایی بپرسی که به سپاه وابسته باشه مثل پادگانهای نزدیک که مال سپاهه به نظام وظیفه و پلیس +10 ربطی نداره

خب کجاها هستن این پادگان ها؟ نزدیک سیدخندان پادگان سپاه هست من برم بپرسم؟ منو راه میدن یا وقت قبلی باید بگیری؟

pedram_sad
06-06-2011, 20:28
یک بنده خدایی تو فروم همسایه یک پستی زده بود راجع به پرندک

درد اور بود واقعا :

از تمام مسعولینی که این پست رو میخونن میخوام به داد بچه های گروه 33 پرندک برسن جدا جای خدمت نیست این پادگان .
پر از سوسک مگس . غدا کم +نگیهبانی زیاد+ غدا یا سوخته هست یا خام یا توش سوسک + سرویس بهداشتی که جدا افتضاحه آب باسه شستن خودتون هم نیست
. از مسعولین نیرو زمینی ارتش میخوام سرزده بیان از گردان پشتیبانی و پادگان بازدید کنن ! خدمت کردن تو این پادگان محال هست !
پاز از مسعولین میخوام که سر زده بیان بازدید نه اینکه با قرار قبلی !

imanpod
06-06-2011, 20:37
دوستان آموزشی مشکین شهر چطوره ؟ من رفیقم با لیسانس 1 تیر اعزامه ، انداختنش نیروی انتظامی مشکین شهر . خودمم 1 تیر اعزامم . فکر کنم همونجا بیفتم .
نیروی انتظامی رو با لیسانس احتمال داره بعد از آموزشی (تو مشکین شهر) بازم تهران نندازن ؟(یعنی بندازنش شهرستان)

mehdi_vsgh
06-06-2011, 23:01
دوستان آموزشی مشکین شهر چطوره ؟ من رفیقم با لیسانس 1 تیر اعزامه ، انداختنش نیروی انتظامی مشکین شهر . خودمم 1 تیر اعزامم . فکر کنم همونجا بیفتم .
نیروی انتظامی رو با لیسانس احتمال داره بعد از آموزشی (تو مشکین شهر) بازم تهران نندازن ؟(یعنی بندازنش شهرستان)
بچه هایی که بودن میگن مشکین شهر یه کم اموزشیش سخته

بله هرچیزی ممکنه من خودم لیسانس دارم ساکن تهران اموزشی اراک بودم یگان خدمتم هم قم افتادم بعد به یه روشی انتقالی گرفتم الان تهران!!(نیروی انتظامی)

ar2007
06-06-2011, 23:24
خب کجاها هستن این پادگان ها؟ نزدیک سیدخندان پادگان سپاه هست من برم بپرسم؟ منو راه میدن یا وقت قبلی باید بگیری؟

من تهران نیستم ولی اگه مال سپاه باشه برید و بگید که میخواید پذیرش بگیرید. راهنماییتون می کنن. وقت قبلی لازم نیس.

Gladiator King
07-06-2011, 03:22
بچه هایی که بودن میگن مشکین شهر یه کم اموزشیش سخته

بله هرچیزی ممکنه من خودم لیسانس دارم ساکن تهران اموزشی اراک بودم یگان خدمتم هم قم افتادم بعد به یه روشی انتقالی گرفتم الان تهران!!(نیروی انتظامی)

دوست عزیز شما که نیروی انتظامی بودی میتونی بگی چند درصد لیسانس ها رو میندازن تو چهارراه ها جریمه بنویسن؟
من افتادم نیروی انتظامی رجایی کرمانشاه، همش استرس دارم نکنه جریمه نویس بشم!!:41::41:

mehdi_vsgh
07-06-2011, 07:09
دوست عزیز شما که نیروی انتظامی بودی میتونی بگی چند درصد لیسانس ها رو میندازن تو چهارراه ها جریمه بنویسن؟
من افتادم نیروی انتظامی رجایی کرمانشاه، همش استرس دارم نکنه جریمه نویس بشم!!:41::41:
اصلا کلا بیشتر لیسانس و فوق لیسانس برای چهارراه بر میدارن چون باید فقط افسر باشی که بتونی جریمه بنیوسی
خلاصه اینکه بیشترین تعداد را میبرن سر چهارراه

شما سعی کن نمره اموزشیت پایین باشه که درجت بشه استوار یکم که احتمال سرچهارراه افتادنت کمتر بشه

البته این رو هم در نظر داشته باش نیروی انتظامی جای خوب نداره کلا همه قسمتاش سخته
الان اگه شمارو نندازن سر چهارراه میندازن پلیس پیشگیری و تو کلانتری بهت یه متهم میدن باید ببری و تحویل بدی
شما فکر کن حالا این جناب متهم از دستت فرار کنه چقدر دردسرها داره...

کلا نیروی انتظامی سخت هست خدمتش هرکاری کنی و هرجایی بیوفتی بدون سختیهای خاص خودش رو داری
(عید نداری- جشن و تولد نداری- ماه رمضان نداری- محرم و صفر و ...... هیچکدوم را نداری و همش باید آماده باش باشی)

siyamak2
07-06-2011, 07:10
میشه به خاطر بیماری اعزام رو عقب انداخت؟ من اول تیر اعزام می شم ولی می خوام بندازم عقب . باید چی کار کنم؟

ghasem2020
07-06-2011, 09:27
اصلا کلا بیشتر لیسانس و فوق لیسانس برای چهارراه بر میدارن چون باید فقط افسر باشی که بتونی جریمه بنیوسی

شما سعی کن نمره اموزشیت پایین باشه که درجت بشه استوار یکم که احتمال سرچهارراه افتادنت کمتر بشه

البته این رو هم در نظر داشته باش نیروی انتظامی جای خوب نداره کلا همه قسمتاش سخته
الان اگه شمارو نندازن سر چهارراه میندازن پلیس پیشگیری و تو کلانتری بهت یه متهم میدن باید ببری و تحویل بدی

کلا نیروی انتظامی سخت هست خدمتش هرکاری کنی و هرجایی بیوفتی بدون سختیهای خاص خودش رو داری
(عید نداری- جشن و تولد نداری- ماه رمضان نداری- محرم و صفر و ...... هیچکدوم را نداری و همش باید آماده باش باشی)

سلام مهدي جان كه تو آبي دلان هم بودي. :46:
ديگه از اون كليپاي مجيك نميزاري؟ :21:
داداش چرا بچه ي مردم رو ميترسوني؟
ليسانس خيلي بايد بيچاره باشه كه بيفته تو كلانتري و پاسگاه!
ليسانسه ها يا ميفتن ستاد استان يا فرماندهي شهرستان ها و معاونت هاي زير نظرشون كه تا دلتون بخواد نيرو ميخواد.
نهايتاً اگه بخوان جاي سخت بيفتن ميفتن راهور كه اونجا هم بستگي به شهر و تعداد نيرو داره كه خدمتشون چجوري باشه.
بعضيا افسر نگهبان ميشن و 12 به 24 ميشه خدمتشون. بعضيا 24 - 48 و بعضيا هم 6 روز از 7 روز هفته رو ميان سر چهار راه ها.
در ضمن وظيفه چه صفر باشه چه درجه دار به هيچ وجه حق نداره جريمه بنويسه و از نظر حفاظت مشكل داره.
ولي خوب بعضي از درجه داراي كادر خودشون ميرن تو كار ِ جيم زدن و اين قبض جريمه رو ميدن به سرباز ِ بدبخت كه پر كنند.

كلانتري هم بيشتر سرباز ديپلم و زير ديپلم يعني همون سرباز صفر ميگيره. خيلي غير محتمله كه ليسانسه بيفته كلانتري.
اگه هم بيفته كلانتري معمولاً ميره قسمت اداري و دفتريش كار ميكنه و شيفتي ميشه كارش.

ولي خوب با اين موافقم كه نيروي انتظامي خدمتش افتضاح هستش. به خصوص زماني كه آماده باش ميخوره.
فردا بچه خدمتيام اعزام ميشن خدمت! :31: چقدر زود گذشت 12 ماه!!

mehdi_vsgh
07-06-2011, 09:37
ليسانسه ها يا ميفتن ستاد استان يا فرماندهي شهرستان ها و معاونت هاي زير نظرشون كه تا دلتون بخواد نيرو ميخواد.
نهايتاً اگه بخوان جاي سخت بيفتن ميفتن راهور كه اونجا هم بستگي به شهر و تعداد نيرو داره كه خدمتشون چجوري باشه.
بعضيا افسر نگهبان ميشن و 12 به 24 ميشه خدمتشون. بعضيا 24 - 48 و بعضيا هم 6 روز از 7 روز هفته رو ميان سر چهار راه ها.
در ضمن وظيفه چه صفر باشه چه درجه دار به هيچ وجه حق نداره جريمه بنويسه و از نظر حفاظت مشكل داره.
ولي خوب بعضي از درجه داراي كادر خودشون ميرن تو كار ِ جيم زدن و اين قبض جريمه رو ميدن به سرباز ِ بدبخت كه پر كنند.

كلانتري هم بيشتر سرباز ديپلم و زير ديپلم يعني همون سرباز صفر ميگيره. خيلي غير محتمله كه ليسانسه بيفته كلانتري.
اگه هم بيفته كلانتري معمولاً ميره قسمت اداري و دفتريش كار ميكنه و شيفتي ميشه كارش.

ولي خوب با اين موافقم كه نيروي انتظامي خدمتش افتضاح هستش. به خصوص زماني كه آماده باش ميخوره.
سلام یوزرت چی چی بید تو ابیدلان؟

پاشو بیا بریم تهران هر کلانتری که خودت دوست داری نشون کن بریم داخل و سوال کنیم که چنتا لیسانسه اونجا دارن پاس پیاده میرن یا متهم جابجا میکنن؟؟

برو سر یه چهارراه ببین چقدر لیسانسه وظیفه دفترچه به دست دارن جریمه مینویسن!!! بهشون میگن روزی باید دو تا دفترچه 25 برگه حداقل جریمه بنویسن وگرنه اذیتشون میکنن

حالا نمیدونم اون کدوم شهر یا جاییه که لیسانسه هارو تو سرچهارراه نمیزارن یا دفترچه نمیدن بهشون ولی اینجا اجباریه و حتما باید دفترچه بگیری وگرنه خلاصه اذیت و اضافه خدمت و ....

ما هم داریم یواش یواش 14 ماه را پر میکنیم و اماده میشیم برای ماه 15:دی

asemuna
07-06-2011, 11:32
سلام من یه کم گیج شدم هر انجمنی یک چیز میگه
من برگه سفیدم امده دم خونه وافتادم 01 و 1.4.90 اعزامم ایا هنوز می تونم برم بندازم 2 ماه عقب یا نه
بعضی ها می گن دیر شده بعضی می گویند برو ؟! کسی نمی دونه می شه یا نه

mehdi_vsgh
07-06-2011, 11:49
من برگه سفیدم امده دم خونه وافتادم 01 و 1.4.90 اعزامم ایا هنوز می تونم برم بندازم 2 ماه عقب یا نه
خوب چرا نمیری دفاتر پلیس+10 سوال کنی که خیالت راحت بشه؟

hts1369
07-06-2011, 12:00

داداش البته باید بگم تو همین تهران من دیدم که سرباز استواریکم هم سر چهاراه وایسه
راست میگه تو نیرو انتظامی از یه سرباز جای دو تا کادر کار میکشند تنها چیز خوبی که نیرو انتظامی داره اینه که داخل شهر هست

داداش من تو هرکلانتری رفتم پر از سرباز لیسانس و فوق دیپلم بوده
خدمت 24 - 48 تو نیرو انتظامی محاله

ar2007
07-06-2011, 12:04

خوب شما اگه قصدشو داری یه دفه برو نظام وظیفه دیگه با حرف مردم چیکار داری. منم میخواستم بندازم اردیبهشت اما یکی گفت دیره یکی گفت نمیشه.نرفتم دنبالش. بعدا فهمیدم همون روزا بعضیا رفتن و شده!!!

reza_3722
07-06-2011, 12:22

شما انگار زیاد وارد به قوانین راهور نیستین
کلا هیچ درجه داری اجازه نوشتن اخطاریه رو نداره، چه کادر باشه چه وظیفه
اما افسرهای وظیفه مثل کادری ها از اجرائیات بنامشون کد اخطاریه صادر میشه و ملزم به نوشتن قبض میشن.
تنها در یک صورته که به افسر وظیفه راهور کد اخطاریه تعلق نمیگیره، و اون هم وقتیه که طرف گواهینامه نداشته باشه :46:
من خودم 17 ماه تو راهور خدمت کردم. تمام سختی ها و مشقت هاش یه طرف، پرستیژ و احترامی که به شما میشه هم یه طرف

ghasem2020
07-06-2011, 13:12
مهدي اونجا بارسا بودم يوزرم. ولي خوب ديگه نميرم.

والله اينجايي كه من هستم سرباز ليسانسه رو همين طوري كه گفتم ازشون استفاده ميكنند.
تهران پره از سرباز سر چهار راه كه ليسانس باشه. اينو خودمم گفتم ولي اين كه ليسانسه بره كلانتري و متهم ببره واقعاً ظلمه و نميدونستم. البته احتمالاً به خاطر بزرگي تهران و كمبود نيرو اينجوري ميشه. ولي خوب شهرستانها فرق ميكنه شرايطشون.

من رفيقم تو راهور بود و گفت اگه وظيفه قبض تو دستش ببينن حفاظت براش اضاف ميزنن و بدبختش ميكنن.

abbas_apolo
07-06-2011, 14:25
سلام بچه ها من نمیدونم چرا اینقدر بدبختم . . . . . با قد 165 افتادم نیروی انتظامی اونم پادگان بیگلری مشکین شهر اردبیل . .رفیقام همه تهرانن ولی من . . . . . . لیسانسم و در تاریخ 1 /4/90 اعزامم . . . . کسی اونورا نیست؟؟ الانم نمیدونم گریه کنم یا به بختم بخندم . . . . راستی شما ها هم مارو کمتر بترسونید. . . . . راستی یه چیزی کسی مثل من که افتاده نیروی انتظامی (اموزشی) توی تقسیم (برای یگان) احتمال داره سر از ارتش یا اسپاه در بیاره ؟؟

Gladiator King
07-06-2011, 14:46
شما انگار زیاد وارد به قوانین راهور نیستین
کلا هیچ درجه داری اجازه نوشتن اخطاریه رو نداره، چه کادر باشه چه وظیفه
اما افسرهای وظیفه مثل کادری ها از اجرائیات بنامشون کد اخطاریه صادر میشه و ملزم به نوشتن قبض میشن.
تنها در یک صورته که به افسر وظیفه راهور کد اخطاریه تعلق نمیگیره، و اون هم وقتیه که طرف گواهینامه نداشته باشه :46:
من خودم 17 ماه تو راهور خدمت کردم. تمام سختی ها و مشقت هاش یه طرف، پرستیژ و احترامی که به شما میشه هم یه طرف

آقا پس ما اگه رفتیم اونجا بگیم گواهینامه نداریم بهتره دیگه؟:5:

mehdi_vsgh
07-06-2011, 14:49
داداش البته باید بگم تو همین تهران من دیدم که سرباز استواریکم هم سر چهاراه وایسه
راست میگه تو نیرو انتظامی از یه سرباز جای دو تا کادر کار میکشند تنها چیز خوبی که نیرو انتظامی داره اینه که داخل شهر هست

اگه دقت کرده باشی یه تیکه ازمتن را کاملا بزرگ کردو گفتم که اگر استوار بشی احتمال اینکه تو چهارراه بیوفتی کمتره!! (نگفتم که اصلا نخواهی افتاد)

مهدي اونجا بارسا بودم يوزرم. ولي خوب ديگه نميرم.

والله اينجايي كه من هستم سرباز ليسانسه رو همين طوري كه گفتم ازشون استفاده ميكنند.
تهران پره از سرباز سر چهار راه كه ليسانس باشه. اينو خودمم گفتم ولي اين كه ليسانسه بره كلانتري و متهم ببره واقعاً ظلمه و نميدونستم. البته احتمالاً به خاطر بزرگي تهران و كمبود نيرو اينجوري ميشه. ولي خوب شهرستانها فرق ميكنه شرايطشون.

من رفيقم تو راهور بود و گفت اگه وظيفه قبض تو دستش ببينن حفاظت براش اضاف ميزنن و بدبختش ميكنن.

من قم هم که بودم(کوچکترین استان کشور) اونجا هم فرقی وجود نداشت تازه حتی از من ستوان وظیفه به عنوان خدمات هم استفاده میکردن...
کلانتریهاشون هم سربازان افسر حتی برای پاس پیاده و متهم بردن استفاده میشد
سر چهارراه هم ازش استفاده میکردن و قبض هم میگرفتن!!

کلا خدمت دیگه نباید انتظار داشته باشیم که رفتیم خونه خاله که مثلا من لیسانس دارم نباید فلان کار رو بکنم و.....

سلام بچه ها من نمیدونم چرا اینقدر بدبختم . . . . . با قد 165 افتادم نیروی انتظامی اونم پادگان بیگلری مشکین شهر اردبیل . .رفیقام همه تهرانن ولی من . . . . . . لیسانسم و در تاریخ 1 /4/90 اعزامم . . . . کسی اونورا نیست؟؟ الانم نمیدونم گریه کنم یا به بختم بخندم . . . . راستی شما ها هم مارو کمتر بترسونید. . . . . راستی یه چیزی کسی مثل من که افتاده نیروی انتظامی (اموزشی) توی تقسیم (برای یگان) احتمال داره سر از ارتش یا اسپاه در بیاره ؟؟

دوست من اگه بخوای از الان آیه یاس بخونی و بگی من بدبختم و ... 17 ماه خدمتت به زهر میشه ونمیتونی خدمت کنی
کلا بیخیال باش شما هنوز وارد پادگان نشدی که داری گریه میکنی.....فکر کن بعد 14-15 ماه خدمت بخوای اینطوری بگذرونی که دیگه هیچی ......

کلا سعی کن بیخیال باشو توکلت به خدا باشه
ضمن اینکه شما هنوز تقسیم اصلیت باقی مونده بعد دو ماه هرجایی میکنه بیوفتی
اینم از من داشته باش اگه شهرستان بیوفتی خیلی بهتره اینطوری خدمتت سریعتر میگزره اما اگه تهران بیوفتی که هر روز آماده باشه و اینهمه شلوغی بیشتر حتی اذیت میشی

جواب سوال اخرت اینکه شما هرجایی آموزش ببینی بعد آموزشی هم همونجا میوفتی
یعنی امکان نداره کسی تو نیروی انتظامی اموزش ببینه بعد بیوفته سپاه!!!!!

موفق باشی

---------- Post added at 03:49 PM ---------- Previous post was at 03:48 PM ----------

تنها در یک صورته که به افسر وظیفه راهور کد اخطاریه تعلق نمیگیره، و اون هم وقتیه که طرف گواهینامه نداشته باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این قسمت رو مطمئنی؟ آیا؟

آقا پس ما اگه رفتیم اونجا بگیم گواهینامه نداریم بهتره دیگه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نگران نباش عزیزم استعلام میکنن....اونا زرنگتر از این حرفان!! تو راهنمایی رانندگی افتادی اونوقت میخوای فرار کنی از گواهینامت؟

abbas_apolo
07-06-2011, 15:12
دوست من اگه بخوای از الان آیه یاس بخونی و بگی من بدبختم و ... 17 ماه خدمتت به زهر میشه ونمیتونی خدمت کنی
کلا بیخیال باش شما هنوز وارد پادگان نشدی که داری گریه میکنی.....فکر کن بعد 14-15 ماه خدمت بخوای اینطوری بگذرونی که دیگه هیچی ......

کلا سعی کن بیخیال باشو توکلت به خدا باشه
ضمن اینکه شما هنوز تقسیم اصلیت باقی مونده بعد دو ماه هرجایی میکنه بیوفتی
اینم از من داشته باش اگه شهرستان بیوفتی خیلی بهتره اینطوری خدمتت سریعتر میگزره اما اگه تهران بیوفتی که هر روز آماده باشه و اینهمه شلوغی بیشتر حتی اذیت میشی

جواب سوال اخرت اینکه شما هرجایی آموزش ببینی بعد آموزشی هم همونجا میوفتی
یعنی امکان نداره کسی تو نیروی انتظامی اموزش ببینه بعد بیوفته سپاه!!!!!

موفق باشی

مرسی ازت . . . . . . راستش نمیدونم من 23 سالمه ولی سربازی سربازیه . . . یکم واسم غریبه. . . به قول شما باید بی خیال باشم . . . . . . . . میدونید ادم تا دانشگاهه اصلا توی این وادیا نیس . . . . وقتی بهت میگن باید بری سربازی تازه میفهمی چی شده . . . . . خوب دیگه منم توکلم به خداس اخه هر چیزی یه حکمتی داره . . . .راستش میدونم اخر سربازی گریه میکنم که چرا تموم شد اخه تازه بعد از سربازی زندگی شروع میشه. . . . .موفق باشید

HITB0Y
07-06-2011, 15:21
سلام به همگی
آموزشی من تموم شد و الان تو مرخصی پایان دوره هستم...من نیروی دریایی ارتش در سیرجان بودم و باید تا چند روز دیگه خودمو به پایگاه نیرو دریایی در نوشهر معرفی کنم...دوستانی که اونجا بودن یا کلا اطلاعاتی درباره اون پایگاه یا اصلا خود نوشهر دارن لطف کنن مارو بی نصیب نزارن.
دوستانی هم که هنوز اعزام نشدن هر سوالی درباره دوره آموزشی به خصوص در نیروی دریایی ارتش دارن من در خدمتشون هستم.
با تشکر:40:

mehdi_vsgh
07-06-2011, 15:34
مرسی ازت . . . . . . راستش نمیدونم من 23 سالمه ولی سربازی سربازیه . . . یکم واسم غریبه. . . به قول شما باید بی خیال باشم . . . . . . . . میدونید ادم تا دانشگاهه اصلا توی این وادیا نیس . . . . وقتی بهت میگن باید بری سربازی تازه میفهمی چی شده . . . . . خوب دیگه منم توکلم به خداس اخه هر چیزی یه حکمتی داره . . . .راستش میدونم اخر سربازی گریه میکنم که چرا تموم شد اخه تازه بعد از سربازی زندگی شروع میشه. . . . .موفق باشید
البته مشکین شهر هم اونقدرها بد نیست فقط یه کم سخت میگیرن(مثلا نسبت به پادگان مالک اشتر اراک) ...... همین!!!

hitec
07-06-2011, 15:42
سلام
دوستان این دفترچه جدید که توی سایت نظام وظیفه گذاشته (چاپ اردیبهشت 90) اجرایی شده ؟چون توی دفاتر پلیس +10 همون قبلی (خرداد 88)موجوده!!چون دفترچه جدید قسمت تاریخ اعزام پیشنهادی یا سازمان پیشنهادی رو اضافه کردن با این حساب کدوم رو باید پر کرد؟

Milad4171
07-06-2011, 15:59
سلام به همگی
آموزشی من تموم شد و الان تو مرخصی پایان دوره هستم...من نیروی دریایی ارتش در سیرجان بودم و باید تا چند روز دیگه خودمو به پایگاه نیرو دریایی در نوشهر معرفی کنم...دوستانی که اونجا بودن یا کلا اطلاعاتی درباره اون پایگاه یا اصلا خود نوشهر دارن لطف کنن مارو بی نصیب نزارن.
دوستانی هم که هنوز اعزام نشدن هر سوالی درباره دوره آموزشی به خصوص در نیروی دریایی ارتش دارن من در خدمتشون هستم.
با تشکر:40:

به به به . به سلامتی . سیرجان چطور بود؟؟؟ راستشو بگو. چقدر تو صف تلفن و بوفه زیر پات علف سبز شد؟
اگر بچه تهرانی تا قبل از اینکه مرخصیت تموم بشه واسه انتقالی به تهران اقدام کن.
الان تهران نیرو کم داره. با یه برگه مثلا مریضی پدر یا هر چیز دیگه ای میتونی انتقالی بگیری!
الان 2 دوره هست که بالای 90 تا داره تهران نیرو میگیره.
تهران راحت میگذره و اصلا پادگان نیست!

در مورد نوشهر هم جای خوبیه. دوست خودم الان اونجا داره خدمت میکنه. نوشهر و انزلی جزو پادگانهای خوبن. اونجا اگه مشکل دوری نداشته باشی خیلی راحت و سریع میگذره.
:46:

sepehrteam
07-06-2011, 16:22
سلام دوستان یه سوالی داشتم من 1سال و نیم پیش دفترچه فرستادم همون موقع هم واکسن زدم اعزامم 1 تیر 90 هست (البته بیمار بودم برای همین عقب انداختن) از اداره اعزام نظام وظیفه سوال کردم گفت دوباره باید واکسن بزنی من رفتم دوباره واکسن زدم پشت همون برگه واکسن قبلیم مهر کرد که دوباره واکسیناسیون شدم به نظر شما مشکلی نداره؟

Milad4171
07-06-2011, 16:28
سلام دوستان یه سوالی داشتم من 1سال و نیم پیش دفترچه فرستادم همون موقع هم واکسن زدم اعزامم 1 تیر 90 هست (البته بیمار بودم برای همین عقب انداختن) از اداره اعزام نظام وظیفه سوال کردم گفت دوباره باید واکسن بزنی من رفتم دوباره واکسن زدم پشت همون برگه واکسن قبلیم مهر کرد که دوباره واکسیناسیون شدم به نظر شما مشکلی نداره؟

تاریخ بخوره روش با مهر مشکلی نداره.ولی خوب کاشکی یه برگه جدید میبردی. یه کپی ازاون صفحه میگرفتی که مشکلی پیش نیاد.

sepehrteam
07-06-2011, 16:37
تاریخ بخوره روش با مهر مشکلی نداره.ولی خوب کاشکی یه برگه جدید میبردی. یه کپی ازاون صفحه میگرفتی که مشکلی پیش نیاد.

والا میخواستم دفترچه جدید بگیرم اون صفحه رو بدم مهر کنه اما رفتم اداره اعزام سوال کردم که دفترچه جدید بگیرم یا بدم همین رو مهر کنه گفت بده پشتش مهر بزنه امضا کنه مشکلی نداره بعد که رفتم پیش دکتره گفت اونا (اداره اعزام) سرشون نمیشه مشکل میخوره اما مهر کرد تاریخ زد امضا هم کرد. حالا الان دو دل شدم :41:

reza_3722
07-06-2011, 16:54
آقا پس ما اگه رفتیم اونجا بگیم گواهینامه نداریم بهتره دیگه؟:5:
خب بالاخره یه راه در رو ه :46: ولی برای کسایی خوبه که گواهینامشون قدیمیه، چون استعلام از اونها سخته! اما اگه شماره گواهینامه شما 10 رقمیه و از سال 85 به بعد صادر شده، داخل شبکه ناجا با مشخصات کاملتون ثبته :32:

این قسمت رو مطمئنی؟ آیا؟
100% :5:

imanpod
07-06-2011, 17:18
یه برادری لطف کنه ، درجات لبسانه ها رو توی هر چهار تا ارگان (نیرو انتظامی ، سپاه ، ارتش ، صنایع دفاع) توضیح بده .
مخصوصا نیرو انتظامی چه درجه ای به لیسانس میده ؟

Mohammad-Hashemi
07-06-2011, 17:29
امروز رفتم پلیس + 10 ببینم کد خوردم یا نه گفت هنوز نخوردی. پس کی معلوم میشه؟ هجده تیر اعزامم.

mehdi_vsgh
07-06-2011, 17:58
یه برادری لطف کنه ، درجات لبسانه ها رو توی هر چهار تا ارگان (نیرو انتظامی ، سپاه ، ارتش ، صنایع دفاع) توضیح بده .
مخصوصا نیرو انتظامی چه درجه ای به لیسانس میده ؟
به لیسانسه ها تو نیروی انتظامی :
ستوانسوم
استواریکم
استوار دوم
داده میشه (البته استوار دوم اکثر کسانی هستن که معاف از رزم هستن)

reza8766
07-06-2011, 18:02
دوستان نیرو زمینی تو تهران چند تا مقر یا پادگان داره؟ غیر از افسریه و پاسداران کجا ها هستش؟
برای بعد از آموزشی میپرسم که اگه مثلا پارتی یا آشنایی جور شده تو تهران کجا بیفتم بهتره؟
کجا 5شنبه جمعه هاش تعطیله؟
اصلا کلا بعد از آموزشی تو نیرو زمینی کجا ها ممکنه بندازن و چه پست یا وظیفه ای ممکنه به من بدن(لیسانس نرم افزار)

Milad4171
07-06-2011, 18:50
والا میخواستم دفترچه جدید بگیرم اون صفحه رو بدم مهر کنه اما رفتم اداره اعزام سوال کردم که دفترچه جدید بگیرم یا بدم همین رو مهر کنه گفت بده پشتش مهر بزنه امضا کنه مشکلی نداره بعد که رفتم پیش دکتره گفت اونا (اداره اعزام) سرشون نمیشه مشکل میخوره اما مهر کرد تاریخ زد امضا هم کرد. حالا الان دو دل شدم :41:
تو آموزشی 100 بار اون برگه ی واکسیناسیون رو ازت میخوان. واسه این میگم. اگه یه بارش بخوان گیر بدن دیگه دردسره. باید بری زیر تیغ سربازان بهداری و تنت رو ابکش کنی!! شایدم بفرستنت تهران دوباره واکسن بزنی!!!!

pouya_2008_hh
07-06-2011, 19:10
اقا ما فردا اعزامیم
حلال کنیند اگه سوال زیاد پرسیدم
دعا فراموش نشه

Gladiator King
07-06-2011, 19:29
اقا ما فردا اعزامیم
دعا فراموش نشه

موفق باشی، امیدوارم سخت نگذره:10:

shabe.saket
07-06-2011, 20:32
اقا ما فردا اعزامیم
دعا فراموش نشه
جانم جانم...
برو عزیز جان برو به سلامت که ما هم داریم میایم 1 تیر.....
آرزوی موفقیت دوست من...

HITB0Y
07-06-2011, 22:38
به به به . به سلامتی . سیرجان چطور بود؟؟؟ راستشو بگو. چقدر تو صف تلفن و بوفه زیر پات علف سبز شد؟
اگر بچه تهرانی تا قبل از اینکه مرخصیت تموم بشه واسه انتقالی به تهران اقدام کن.
الان تهران نیرو کم داره. با یه برگه مثلا مریضی پدر یا هر چیز دیگه ای میتونی انتقالی بگیری!
الان 2 دوره هست که بالای 90 تا داره تهران نیرو میگیره.
تهران راحت میگذره و اصلا پادگان نیست!

در مورد نوشهر هم جای خوبیه. دوست خودم الان اونجا داره خدمت میکنه. نوشهر و انزلی جزو پادگانهای خوبن. اونجا اگه مشکل دوری نداشته باشی خیلی راحت و سریع میگذره.
:46:
سلام میلاد جون
به جرات میگم 2خme ترین جایی که تو کل زندگیم رفتم سیرجان بود!!!اونقدر تو صف مخابرات و بوفه وایسادم که زیر پام نخل سبز شد!اونقدر نظام جمع کار کردیم که چشمام ضعیف شدن و پاهام تاول زدن!!اونقدر زیر آفتاب موندیم و رنگ عوض کردیم که بچه محلمون تردید داشت منو دیده یا نه!اونقدر تو اردوگاه موندیم که به گرگ بیابون گفتیم زکی!(9 روز) اونقدر...اونقدر...
هیچ گونه مرخصی ای هم در کار نبود!(حتی ساعتی!)
خلاصه 120% به F رفتیم!
بقیشو تو pm بخون...!
:11:

mehdi_vsgh
07-06-2011, 22:41
اقا ما فردا اعزامیم
دعا فراموش نشه
موفق باشی عزیز
انشالله خدمت بهت راحت بگذره و دوران خوبی رو بگذرونی

Pami
07-06-2011, 23:42
دوستانی که افتادن 06 پاسداران ، موافقین یه گروه بزنیم هماهنگی ها رو بکنیم اونجا تنها نباشیم ؟

hts1369
08-06-2011, 08:50
بچه ها کم کم داره اعزامتون نزدیک میشه ولی خدا وکیلی قدر این ایام رو بدونید
روز اخر اموزشی خیلی ناراحت میشید که چرا از رفیقهاتون جدا میشید ولی اخرین روز خدمتتون حتما گریه میکنید که شاید دیگه یه همچین رقاقتی رو تا اخرین روز عمرتون نبینید.

abbas_apolo
08-06-2011, 09:26
بچه هایی که افتادن بیگلری مشکین شهر (البته اونایی که ساکن تهرانن با اونایی که ساکن تهران نیستن همونجا اشنا خواهیم شد) یه پی ام خصوصی به من بدن تا توی کرج یه گروه تشکیل بدیم تا حداقل این اوایلش با هم باشیم . . . . . حال میده ها!!! خاطره میشه!! :10:

Milad4171
08-06-2011, 09:34
دوستانی که افتادن 06 پاسداران ، موافقین یه گروه بزنیم هماهنگی ها رو بکنیم اونجا تنها نباشیم ؟

مشکلی داشتی خبرم کن. البته من اونجا نیستم ولی هر روز از کنار اونجا دارم رد میشم!!!!:31:

Milad4171
08-06-2011, 09:40
سلام میلاد جون
به جرات میگم 2خme ترین جایی که تو کل زندگیم رفتم سیرجان بود!!!اونقدر تو صف مخابرات و بوفه وایسادم که زیر پام نخل سبز شد!اونقدر نظام جمع کار کردیم که چشمام ضعیف شدن و پاهام تاول زدن!!اونقدر زیر آفتاب موندیم و رنگ عوض کردیم که بچه محلمون تردید داشت منو دیده یا نه!اونقدر تو اردوگاه موندیم که به گرگ بیابون گفتیم زکی!(9 روز) اونقدر...اونقدر...
هیچ گونه مرخصی ای هم در کار نبود!(حتی ساعتی!)
خلاصه 120% به F رفتیم!
بقیشو تو pm بخون...!
:11:

عوضش مرد میشی (( Rی دم به این جمله )) :13:
من وقتی اومدم تهران مامانم منو دید ترسید !!!
9 روز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!
من فکر کردم ما خیلی زیاد مونده بودیم. 7 روز!!!!!!!!!!!!!!
سیرجان خیلی معروفه!!!
یه سوال.
الان فرمانده کل مرکز آموزش جناب بیات هست یا توسلی؟؟ اگه توسلی باشه مرخصی بالای 14روز دیگه سرش گرده!! ولی بیات مرخصی پایان دوره خوب میداد.
تازه
ما آخرای دوره هر روز مرخصی بودیم. بعد از اردوگاه!! مرخصی شهری میرفتیم و برمیگشتیم.
البته دست جمعی. از بس گفته بودن شهر بدی هست و لختتون میکنن .بچه ها خوف کرده بودن تنهایی نمیرفتن بیرون!!
بهرحال خسته نباشی برادر!!!

asemuna
08-06-2011, 09:50
من رفتم نظام وظیفه گفتم هنوزم میشه بندازم 2 ماه عقب . گفتند نه !

imanpod
08-06-2011, 09:54
برگه ی سفید منم بالاخره اومد . من افتادم نیرو انتظامی مرکز آموزش مالک اشتر اراک .
نمیدونین چه جوریه ؟
اگر کسی اعزامی 1/4 (1 تیر) اراک (مالک اشتر) هست ، لطفا ما رو هم در جریان بگذاره .

HITB0Y
08-06-2011, 10:05
عوضش مرد میشی (( Rی دم به این جمله )) :13:
من وقتی اومدم تهران مامانم منو دید ترسید !!!
9 روز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!
من فکر کردم ما خیلی زیاد مونده بودیم. 7 روز!!!!!!!!!!!!!!
سیرجان خیلی معروفه!!!
یه سوال.
الان فرمانده کل مرکز آموزش جناب بیات هست یا توسلی؟؟ اگه توسلی باشه مرخصی بالای 14روز دیگه سرش گرده!! ولی بیات مرخصی پایان دوره خوب میداد.
تازه
ما آخرای دوره هر روز مرخصی بودیم. بعد از اردوگاه!! مرخصی شهری میرفتیم و برمیگشتیم.
البته دست جمعی. از بس گفته بودن شهر بدی هست و لختتون میکنن .بچه ها خوف کرده بودن تنهایی نمیرفتن بیرون!!
بهرحال خسته نباشی برادر!!!
ما زیادی مرد شدیم...:27:
شب ها تو اردوگاه جوراب و پوتین میپوشیدم...شال و کلاه سر میکردم...اورکت میپوشیدم و میرفتم زیر پتو پشمی ولی باز هم از سرما میلرزیدم!!!
برعکس روزها اونقدر گرم بود بچه ها یکی در میون گرمازده میشدن!!!تازه یک روز هم تانکر آب نیومد و آب برای خوردن نداشتیم و...:41:
الان فرمانده جناب بیات هست...ولی از شانس ما روز تحلیف جناب توسلی اومد و 12 روز بیشتر هم بهمون نداد!!!تازه با کلی منت!!!
کلا همه بازدید ها به گردن ما بود...چون ما گردان ارشد بودیم...و اولین گردانی بودیم که رژه 10×12 رفتیم و اولین گردانی بودیم که 9 روز تو اردوگاه موندیم و...ولی باز هم روز آخر حالمونو گرفتن!
:11::40:

matin_vv
08-06-2011, 10:15
به لیسانسه ها تو نیروی انتظامی :
ستوانسوم
استواریکم
استوار دوم
داده میشه (البته استوار دوم اکثر کسانی هستن که معاف از رزم هستن)

آقا یک سوال.
به فوق لیسانس ها که معاف از رزم خورده باشن چه درجه ای میدن؟

reza_3722
08-06-2011, 10:42
آقا یک سوال.
به فوق لیسانس ها که معاف از رزم خورده باشن چه درجه ای میدن؟
پایین ترین درجه یی که میتونن بگیرن
یعنی ستوانسوم

ehsan_parax
08-06-2011, 11:23
دوستان آیا راهی هست که طی دوران آموزشی یا بعدش کارایی کرد که 6 ماه یا بیشتر کسری خدمت گرفت ؟

asemuna
08-06-2011, 11:23
یک سوال اگر من 2 ماه اموزشی بگذرونم بعدشم حدود1 ماه خدمت کنم بعد برای ارشد ترخیص بشم . ایا وقتی دوبازه برای ادامه خدمت برمی گردم باید برم اموزشی ؟

mehdi_vsgh
08-06-2011, 12:05
امروز رفتم از یکی از بچه های راهور سوال کردم در مورد قبض جریمه سوال کردم گفتم که این واقعیته که به کسانی که گواهینامه نداشته باشن برگه جریمه نمیدن؟

گفت نه این قانون برای قدیم بود الان هرکی از راه میرسه و افسر باشه یه دفترچه میندازن تو دستتش و باید هر روز 2 تا دفترچه 25 برگه رو پر کنه....

---------- Post added at 01:05 PM ---------- Previous post was at 01:03 PM ----------

یک سوال اگر من 2 ماه اموزشی بگذرونم بعدشم حدود1 ماه خدمت کنم بعد برای ارشد ترخیص بشم . ایا وقتی دوبازه برای ادامه خدمت برمی گردم باید برم اموزشی ؟
بلی باید برگردی اموزشی!!!!

Pami
08-06-2011, 13:08
گفت نه این قانون برای قدیم بود الان هرکی از راه میرسه و افسر باشه یه دفترچه میندازن تو دستتش و باید هر روز 2 تا دفترچه 25 برگه رو پر کنه....

چرخ مملکت باید یه جوری بچرخه دیگه !

خدا رو شکر نیرو انتظامی نیفتادیم ما

asemuna
08-06-2011, 13:20
---------- Post added at 01:05 PM ---------- Previous post was at 01:03 PM ----------

بلی باید برگردی اموزشی!!!!

نمی دونید چه مدت باید برم اموزشی ؟

H 2 H
08-06-2011, 13:43
نمی دونید چه مدت باید برم اموزشی ؟

خیر دوست عزیز شما به علت اینکه خدمت قبلی دارین و آموزشی هم رفتین و برگه سبزشو گرفتین دیگه احتیاج نیست برین آموزشی !!!! فقط 1 2 روز میرین پادگان آموزشی بعد از اونجا ردتون میکنن واسه یگان شهرتون !

pedram_sad
08-06-2011, 13:59
دوستان پدافند نیرو هوایی لباسش همون سرمه ای نیرو هوای هست یا فرق داره ؟
یک دست پیر هن و شلوار سرمه ای ساده هست یا طرح داره ؟

reza8766
08-06-2011, 14:03
دوستان نیرو زمینی تو تهران چند تا مقر یا پادگان داره؟ غیر از افسریه و پاسداران کجا ها هستش؟
برای بعد از آموزشی میپرسم که اگه مثلا پارتی یا آشنایی جور شده تو تهران کجا بیفتم بهتره؟
کجا 5شنبه جمعه هاش تعطیله؟
اصلا کلا بعد از آموزشی تو نیرو زمینی کجا ها ممکنه بندازن و چه پست یا وظیفه ای ممکنه به من بدن(لیسانس نرم افزار)
خواهشا یکی جواب این سوال ما رو هم بده

m.s.f
08-06-2011, 14:18
دوستان، من 8 ماه بخاطر جبهه پدرم باید کسری بگیرم ولی هنوز کاراشو نکردم.
یک تیر هم اعزامم. در طول آموزشی باید اقدام کنم ؟

mehdi_vsgh
08-06-2011, 14:36
هرچی سریعتر اقدام کن الان قوانین کسری داره تغییر میکنه اگه دیرتر بری ممکنه قوانین تغییر کنه و کسری شما از 8 ماه کمتر بشه یا اصلا کسریتون منتفی بشه

m.s.f
08-06-2011, 15:55
هرچی سریعتر اقدام کن الان قوانین کسری داره تغییر میکنه اگه دیرتر بری ممکنه قوانین تغییر کنه و کسری شما از 8 ماه کمتر بشه یا اصلا کسریتون منتفی بشه

ممنون ... میشه توضیح بدید چیکار باید بکنم ؟ مگه نباید از پادگان محل آموزش نامه ببرم ؟
بعد خود پدرم باید بیاد پادگان نامه بگیره ؟
کلا میشه توضیح بدید

H 2 H
08-06-2011, 16:09

شما قانون جدید واستون محاسبه میشه چون اعزامی 90 هستین .... اگه اعزامی 88 89 بودین همون قانون قدیم واستون محاسبه میشد .طبق قانون جدید هر ماهی 9 روز کم میکنن واسه جبهه ....
زیاد هم عجله نکن چون فعلا جلوی کسری ها فقط واسه اعزامی های 89 باز هست و واسه کسایی که 90 اعزام میشن فعلا بستس واسه تصویب قانون جدید

S126
08-06-2011, 18:16
خواهشا یکی جواب این سوال ما رو هم بده

منظورت از پادگان ، پادگان آموزشی هست یا یگان بعد از آموزش؟
نیروی زمینی بهترین جاش خود ستاد نیرو و سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و یا اداره عقیدتی هست چون کارشون از همه راحتتره.
5 شنبه ها تا ساعت 12 هست و جمعه ها و روز های تعطیل به شرط اینکه نگهبان نباشی تعطیل هستی.

بعد از آموزشی یا می اندازنت یکی از مراکز آموزشی و میشی افسر آموزش (که دعا کن نیفتی )یا می افتی توی قسمت های اداری پادگان ها برای انجام امور کسل کننده اداری روزانه....

---------- Post added at 06:16 PM ---------- Previous post was at 06:13 PM ----------

دوستان پدافند نیرو هوایی لباسش همون سرمه ای نیرو هوای هست یا فرق داره ؟
یک دست پیر هن و شلوار سرمه ای ساده هست یا طرح داره ؟

لباس سرباز های پدافند این شکلیه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hts1369
08-06-2011, 18:30
بله باید یکماه اموزش ببینی بعد تقسیم بشی .من تو اموزشی خودم یه همچین ادمی دیدم ومطمئن هستم.

خیر دوست عزیز شما به علت اینکه خدمت قبلی دارین و آموزشی هم رفتین و برگه سبزشو گرفتین دیگه احتیاج نیست برین آموزشی !!!! فقط 1 2 روز میرین پادگان آموزشی بعد از اونجا ردتون میکنن واسه یگان شهرتون !
شما رو چه حساب این حرفو میزنید.

H 2 H
08-06-2011, 18:43
بله باید یکماه اموزش ببینی بعد تقسیم بشی .من تو اموزشی خودم یه همچین ادمی دیدم ومطمئن هستم.

شما رو چه حساب این حرفو میزنید.

شما تشریف ببرین نظام وظیفه یا هر یگانی که خواستین سوال بفرمایید اونوقت میفهمین رو چه حسابی این خرف زده شده !!
رو حساب تجربه !!

piishii
08-06-2011, 18:48
شما تشریف ببرین نظام وظیفه یا هر یگانی که خواستین سوال بفرمایید اونوقت میفهمین رو چه حسابی این خرف زده شده !!
رو حساب تجربه !!
سلام
اینها کفایتی هستند
صبح میان پادگان تا عصر هم نامه ی معرفی به یگان زده میشه و تموم
البته بستگی به سرعت کار پادگان هم داره ولی 3 4 روز هم الاف نمیشند

hts1369
08-06-2011, 19:32
رو حساب تجربه !!
من رو حساب تجربه (چون ارشد گروهانمون تو اموزشی یه ماه خدمت کرد درجه گرفت رفت) این حرفو میزنم بعیید میدونم تو این مدت هم قانون عوض شده باشه

ali1834
08-06-2011, 19:35
سلام
من متولد نیمه دوم سال 68 هستم و در کنکور 87 تو یک رشته کارشناسی پیوسته روزانه قبول شدم (ترم 6 هستم) و امسال تو امتحان فراگیر پیام نور مقطع کارشناسی شرکت کردم ایا در صورت قبولی برام معافیت تحصیلی صادر می شود و می توانم از دانشگاه اولم انصراف بدم(تعداد واحدهای پاس کرده ام کمتر از فوق دیپلم است)
و یا در صورت انتقالی همراه با تغییر رشته از دانشگاه اولم مشکل نظام وظیفه که ایجاد نمیشه؟
با تشکر

ghasem2020
08-06-2011, 19:36
كسي كه بين خدمت ترخيص ميشه و ميره دانشگاه بعد كه دوباره خواست ادامه سربازيش رو بره بايد 1 ماه بره آموزشي.
اينو بارها ديدم.
همون ارگاني هم ميفته كه قبلاً افتاده بود. مثلاً اگه نيروي انتظامي بود الانم همونه.

------------
سلام
من متولد نیمه دوم سال 68 هستم و در کنکور 87 تو یک رشته کارشناسی پیوسته روزانه قبول شدم (ترم 6 هستم) و امسال تو امتحان فراگیر پیام نور مقطع کارشناسی شرکت کردم ایا در صورت قبولی برام معافیت تحصیلی صادر می شود و می توانم از دانشگاه اولم انصراف بدم(تعداد واحدهای پاس کرده ام کمتر از فوق دیپلم است)
و یا در صورت انتقالی همراه با تغییر رشته از دانشگاه اولم مشکل نظام وظیفه که ایجاد نمیشه؟
با تشکر

در هر صورت وقت شما 6 ساله براي كارشناسي.
اگه نتوني واحدا رو تطبيق بدي چطوري ميخواي 3 ساله تموم كني رشته ي جديد رو؟

omid.pari
08-06-2011, 19:51
سلام دوستان
تو دفترچه ای که ئاسه من اومده من رو مازاد اعلام کردن
کسی میدونه یعنی چی؟ یعنی ارگانی که من باید خدمت کنم یا محلی که من باید خدمت کنم چه جوری مشخص میشه؟
با تشکر

ghasem2020
08-06-2011, 20:02
سلام دوستان
کسی میدونه یعنی چی؟ یعنی ارگانی که من باید خدمت کنم یا محلی که من باید خدمت کنم چه جوری مشخص میشه؟
با تشکر

شما همون روز اعزام هر جا نيرو كم داشته باشه اعزامت ميشي همونجا.
ارگان و شهري كه اعزام ميشي همون روز مشخص ميشه.
فعلاً مشخص نيست.

H 2 H
08-06-2011, 20:05
من رو حساب تجربه (چون ارشد گروهانمون تو اموزشی یه ماه خدمت کرد درجه گرفت رفت) این حرفو میزنم بعیید میدونم تو این مدت هم قانون عوض شده باشه

احتمالا اون پادگنی که شما بودین اهمیت نمیدادن چون من خودم به عینه 4 نفر از دوستام اینطور دیدم !

ali1834
08-06-2011, 20:26
در هر صورت وقت شما 6 ساله براي كارشناسي.
اگه نتوني واحدا رو تطبيق بدي چطوري ميخواي 3 ساله تموم كني رشته ي جديد رو؟[/QUOTE]
من چون هنوز کارت سبزم نیامده وگفته اند حدود یکسال تا وقت اعزام باید زمان داشته باشید(یکسال دیگر می توانم بروم)وچون هر دو دانشگاه مقصد من پیام نور است و من می خواهم در مدتی که در دانشگاه پیام نور هستم به خدمت بروم ایا حداقل یک سال به من معافیت تحصیلی می دهند تا یک سال دیگر با کارت سبزم به خدمت بروم؟
با تشکر

shahinfarasystem
08-06-2011, 20:37
سلام

من آمار طرح نخبگی رو گرفتم میگم دوستان شاید به کارشون بیاد

کسایی که فوق لیسانس یا دکترا دارند یا لیسانسی که یه کم سابقه کار داشته باشه (شرایطتون هر جور هست برید شانسه دیگه)

میتونند توی این برنامه شرکت کنند

باید برید میدون سبلان (البته باری تهرانی ها اینجوره) به سمت اتوبان امام علی اولین پل هوایی سفید رنگ پادگان شهید محمد علی نظران هست

میری اونجا نوبت میگیری بهت یه فرم میدن پر کنی

مشخصات و اینا رو می نویسی بهتره رزومه هم همراهت باشه

هر چی فکر میکنی تا حالا انجام دادی مثل مدرک،دوره آموزشی، سابقه کار همه رو تو رزومت بنویس

اینا رو میگیرن بررسی میکنن

اگه رشته و شرایط شما براشون قابل قبول باشه بهت اس ام اسی خبر میدن بیای برای تکمیل پرونده بری اونجا

بعد به یکی از سازمان های نظامی معرفی تون می کنند

شمام مراجعه میکنید به اون سازما ن نظامی با مسئول مربوطش صحبت مبکنبد

بهتون وقت میده

بعد براتون یه پروژه تعیین میکنند که باید برای اون سازمان نظامی انجام بدی

انجام که دادی تموم شد اگه مورد قبولشون بود و خوششون بیاد از 4 ماه تا معافیت کامل نهایتا ازت کم میکنند

آخییش نفسم گرفت چجقدر حرف زدم

فقط یادتون باشه کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه و آخرین مدرک تحصیلیتون هم همراهتون باشه

سوالی بود بپرسیددر خدمتیم :)

omid.pari
08-06-2011, 20:49
شما همون روز اعزام هر جا نيرو كم داشته باشه اعزامت ميشي همونجا.
ارگان و شهري كه اعزام ميشي همون روز مشخص ميشه.
فعلاً مشخص نيست.

یه وقت یه جایه دورافتاده نندازن اونوقت:41:
من که الان مازاد هستم این رو میشه یه کاری کرد خودم هر جا دلم خواست همونجا برم؟:31:

---------- Post added at 09:49 PM ---------- Previous post was at 09:46 PM ----------

در ضمن این مازاد بودن کلا خوبه یا بد؟

ghasem2020
08-06-2011, 20:54
یه وقت یه جایه دورافتاده نندازن اونوقت:41:
من که الان مازاد هستم این رو میشه یه کاری کرد خودم هر جا دلم خواست همونجا برم؟:31:

---------- Post added at 09:49 PM ---------- Previous post was at 09:46 PM ----------

در ضمن این مازاد بودن کلا خوبه یا بد؟

اين مازاد بودن از اون جهت خوبه كه اگه آشنا داشته باشي بيفتي بهترين جا براي آموزشي چون كد نخوردي كه ديگه نشه كاريش كرد.
من خودم مازاد شدم و آموزشي رو شهر ِ خودمون افتادم البته شانسي نه با بند پ.

----------------

سوال اون دستمون درباره معافيت تحصيلي راستش نميدونم. فك نميكنم بشه. شما فك كنم 6 ماه بعد از اتمام اون 6 سال وقت داشته باشي دفترچه بفرستي. چيز بيشتري نميدونم.

mehdi_vsgh
08-06-2011, 20:55
سلام دوستان
با تشکر
مازاد یعنی هرجایی که زمان تقسیم نیرو نیاز داشته باشن میفرستنتون اونجا!!!

H 2 H
08-06-2011, 21:44
یکی از مزیت های مازاد بودن اینه که اگه آشنا داشته باشی و بندازی تو کار میتونه آموزشی بندازت جای خوبی !

omid.pari
08-06-2011, 21:58
دوستان از همگی ممنون
من فکر نمیکردم اضافی بودن بعضی وقتها اینقدر هم خوب باشه.
برم ببینم چکار میتونم بکنم.

imanpod
08-06-2011, 23:09
با سلام دوباره ، راستی دوستان من پدرم 6 ماه جبه بوده (اجباری - یعنی داوطلبی نبوده) . به من کسری میخوره ؟
شنیدم به ازای هر ماه 18 روز میخوره ولی الان دوستان میگن 9 روز ؟ اصلا کسری میدن ؟

H 2 H
08-06-2011, 23:42
با سلام دوباره ، راستی دوستان من پدرم 6 ماه جبه بوده (اجباری - یعنی داوطلبی نبوده) . به من کسری میخوره ؟
شنیدم به ازای هر ماه 18 روز میخوره ولی الان دوستان میگن 9 روز ؟ اصلا کسری میدن ؟

بله واسه چی ندن ؟؟؟ وقتی تو جبهه بوده حالا چه اجباری چه اختیاری
واسه کسایی که از سال 90 به بعد اعزام میشن گفته شده که میشه 9 روز ولی هنوز تصویب نشده !!!! در حده حرف بوده !! جلوشون الان بسته شده واسه همین

Gladiator King
08-06-2011, 23:45

آفا قانون که عوض شده
منم پدرم 15 ماه جبهه داره که با قانون قبلی میشد 9 ماه کسری ولی الان فقط 5 ماه میدن!:41:

Gladiator King
09-06-2011, 00:23
آدرس دانلود دفترچه خدمت 90

توی صفحه 17 کسری ها رو نوشته :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdi_vsgh
09-06-2011, 03:02
آفا قانون که عوض شده
منم پدرم 15 ماه جبهه داره که با قانون قبلی میشد 9 ماه کسری ولی الان فقط 5 ماه میدن!:41:
اخه حساب کتاب که نداره هر روز تغییرش میدن
نمیدونم یه روز به تعداد ماهها میگن یه روز به محل خدمت در جبهه کسری میدن معلوم نیست

siyamak2
09-06-2011, 07:16
با سلام

من اول تیر اعزام می شم، اگه ارشد قبول بشم و ترخیص بشم، بعد از ارشد می تونم امریه بگیرم؟ یا باید برم همون یگان و ادامه خدمت ؟

mx_2dar
09-06-2011, 13:10
آقا من آدرسم رو زدم تهران که برگ سبزم زودتر بیاد و فکر کردم شاید برای امریه گیر بدن حالا اشتباه یا درست این غلطتو کردیم، بعد تو برگه سبز نوشته اول شهریور باید برم میدون سپاه میخواستم بدونم اگر من آدرسم رو شهرستان میزدم میرفتم شهر خودم؟ یا اصلا تهران زدم اشتباه کردم ؟ چه عواقبی در انتظار منه ؟ آیا الان میتونم برم آدرسم رو درست کنم ؟ کلا تو محل و یگان خدمت تاثیر داره؟ چون می ترسم امریه ام ردیف نشه برم سر چهارراه :2:
راستی ارشد هم هستم.

با سلام

من اول تیر اعزام می شم، اگه ارشد قبول بشم و ترخیص بشم، بعد از ارشد می تونم امریه بگیرم؟ یا باید برم همون یگان و ادامه خدمت ؟

اگر ارتش باشی میتونی امریه بگیری وگرنه باید همون ارگانو ادامه بدی . کلا واسه 2 ماه خودتو الاف نکن که بری سربازی نمی ارزه چون بعدش باید بری سازمان سنجش و از این حرفا کلا دردسرش زیاده! راه های فرار از خدمت زیاده کلا تو این مسائل بچه هایی که جیش دارن سرشون کلاه میره :31: بازم خودت میدونی :31:

shahinfarasystem
09-06-2011, 14:35
سلام یه سوال خیلی مهم

من که لیسانسم و 17 ماه باید خدمت کنم اگه یه وقت امریه بتونم بگیرم طول دوره سربازی ام میشه 24 ماه؟؟؟؟

درسته که امریه کسری نداره؟؟؟

AmirSAMSUNG
09-06-2011, 14:44
برگه ی سفید منم بالاخره اومد . من افتادم نیرو انتظامی مرکز آموزش مالک اشتر اراک .
نمیدونین چه جوریه ؟
اگر کسی اعزامی 1/4 (1 تیر) اراک (مالک اشتر) هست ، لطفا ما رو هم در جریان بگذاره .

سلام داداش من یک تیر اعزامم

مرکز آموزش مالک اشتر اراک

shahinfarasystem
09-06-2011, 14:44
سلام

کسایی که فوق لیسانس یا دکترا دارند یا لیسانسی که یه کم سابقه کار داشته باشه (شرایطتون هر جور هست برید شانسه دیگه)

باید برید میدون سبلان (البته باری تهرانی ها اینجوره) به سمت اتوبان امام علی اولین پل هوایی سفید رنگ پادگان شهید محمد علی نظران هست

هر چی فکر میکنی تا حالا انجام دادی مثل مدرک،دوره آموزشی، سابقه کار همه رو تو رزومت بنویس

اگه رشته و شرایط شما براشون قابل قبول باشه بهت اس ام اسی خبر میدن بیای برای تکمیل پرونده بری اونجا

بهتون وقت میده

انجام که دادی تموم شد اگه مورد قبولشون بود و خوششون بیاد از 4 ماه تا معافیت کامل نهایتا ازت کم میکنند

فقط یادتون باشه کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه و آخرین مدرک تحصیلیتون هم همراهتون باشه

سوالی بود بپرسیددر خدمتیم

'گفتم شاید به کار بیاد نقل قول کردم

mortal kombat 2008
09-06-2011, 15:08
سلام به همه
من متولد ابان 1372 هستم. این تابستون باید کنکور بدم ، می خوام بدونم که اگه کنکور قبول نشم ، باید حتما برم سربازی ، یا می تونم برای سال دیگه بخونم ؟؟ اخه من از یه نفر شنیدم که 6 ماهه دومی ها اگه کنکور قبول نشند باید برن سربازی و بعد سربازی درس رو ادامه بدن. در ضمن من چندان قوای جسمانی کافی برای سربازی ندارم. یعنی یه خورده ریزم ، می خوام بدونم تاثیری تو خدمتم داره ؟؟ حالا زیاد ریزم نه ، 55 کیلو وزن 165 سانت قد .

imanpod
09-06-2011, 15:11
دوستان شرمنده که این سوالو میکنم ، ایشالا که همتون مثل خودم ورزشکار باشین .
اوضاع دخانیات تو آموزشی چطوره ؟ (مخصوصا مالک اشتر اراک)

hts1369
09-06-2011, 15:34
تو یگان که خیلی راحته تو اموزشی هم میشه با زرنگ بازی کشید.
من یه رفیق داشتم تو یگان میگفت تو کل اموزشی لب به سیگار نزدم ولی اومده بود بیرون شروع کرده بود به کشیدن.
میشه کشید ولی به چشم یه توفیق اجباری اگه نگاهش بکنی میتونی سیگارو ترک کنی

matin_vv
09-06-2011, 15:36
سلام

بهتون وقت میده

سوالی بود بپرسیددر خدمتیم :)

آقا من یه بار دنبال این طرح رفتم، بعد یکی گفت باید حتماً عضو باشگاه پژوهشگران (یا نخبگان) باشی و دو تا مقاله ISI داشته باشی و ضمناً 5-6 ماه هم به اتمام تحصیلت مونده باشه. شما در جریان هستین که این حرف چقدر درسته؟

برای من که مثلاً اول شهریور اعزامم، الان برم دنبالش جواب میده یا باید بیخیال شم؟
بعد فرض کن شما یه پروژه ای برات تعریف شد، انجام دادی چهار ماه از خدمتت کم شد. بعد بقیه اش چی میشه؟ باید بری دوباره پادگان؟
در کل این بهتره یا امریه شدن؟
ممنون از پستت.

shahinfarasystem
09-06-2011, 16:21
آقا من یه بار دنبال این طرح رفتم، بعد یکی گفت باید حتماً عضو باشگاه پژوهشگران (یا نخبگان) باشی و دو تا مقاله ISI داشته باشی و ضمناً 5-6 ماه هم به اتمام تحصیلت مونده باشه. شما در جریان هستین که این حرف چقدر درسته؟

همچین خبری نیست من خودم رفتم اونجا لیسانسم و سابقه کار دارم
کمتر از 20 روز کارم انجام شد و نامه ام رو هم گرفتم نه نخبه ام نه عضو این باشگاه
در مورد تحصیلاتشم مطمئن نیستم رفیق اما معمولا کساسس که درسشون تموم شده بود میومدن اونجا یا آخراش بود

برای من که مثلاً اول شهریور اعزامم، الان برم دنبالش جواب میده یا باید بیخیال شم؟

برو رفیق من اول تیر اعزامم رفتم ناممو گرفتم در حین خدمت بتونم پروزمو انجام بدم

بعد فرض کن شما یه پروژه ای برات تعریف شد، انجام دادی چهار ماه از خدمتت کم شد. بعد بقیه اش چی میشه؟
باید بری دوباره پادگان؟

اگر در حین خدمت بتونی انجام بدی که میدی و اخر هم ازش کم میشه
اگر هم که نه اول پروزه رو انجام میدی و خود اونا برات خدمت رو عقب میندازن
کارت که تموم شد میری خدمت منتها اون کسری ات هم از ته اش کم میشه

در کل این بهتره یا امریه شدن؟

اخه دو تا چیز سواست چی شو بهت بگم؟؟

farhad_persona
09-06-2011, 16:27
بچه ها من دفترچه رو گرفتم منتها مال سال 88 هستش. آیا لزومی داره دفترچه رو عوض کنم و مال سال 90 رو بگیرم؟

تو دفترچه سال 88 نوشته به عکس 2*3 نیازه ولی تو سال 90 زده 3*4 . کدوم درسته؟
همچنین تو دفترچه سال 90 تو صفحه 26 گزینه داره شما تاریخ پیشنهادی و ارگان پیشنهادی (سپاه ,ناجا,ارتش) رو میتونید انتخاب کنید. این تاثیری داره؟

راستی تو دفترچه با خودکار نوشته شده حساب بانک سپه به نام متقاضی. حتما باید حساب بانک سپه باز کنم؟

همچنین برا معاینه کجا باید مراجعه کنم؟ هر دکتری باشه مشکلی نداره؟

اگر دانشجوی انصرافی باشیم آخرین مدرک تحصیلی رو باید از مدرسه بگیریم یا دانشگاه؟(وضعیت تحصیل تو دفترچه رو چی بزنیم؟)

redfild
09-06-2011, 16:42

دست رو دل ما گذاشتی داداش !!!

من موندم اون حالت عصبی و وحشی بودن ترک سیگار رو هم که بتونم تحمل بکنم ، لعنتی اضافه وزنش رو چیکار کنم . بین 15 تا 20 تا میره رو وزن !

یه هفته گذاشتم کنار 3 کیلو رفتم بالا !!!

فکر کنم بعد از آموزشی یه خرس برگردم !

دوست ما که عجب شیر افتاده بود و ترکونده بودنش ، 4 کیلو کم کرده بود . ما که از شانس افتادیم سپاه چه بکنیم خدا می دونه !!!

من نمی خوام خرس بشم :41:

پ.ن : الآن با سیگار و کم شیرینی خ%D

Gladiator King
09-06-2011, 17:02
وای من که فکر کنم تو آموزشی از کمبود نیکوتین تلف بشم:41:

mehdi_vsgh
09-06-2011, 17:47
بچه ها من دفترچه رو گرفتم منتها مال سال 88 هستش. آیا لزومی داره دفترچه رو عوض کنم و مال سال 90 رو بگیرم؟

همچنین تو دفترچه سال 90 تو صفحه 26 گزینه داره شما تاریخ پیشنهادی و ارگان پیشنهادی (سپاه ,ناجا,ارتش) رو میتونید انتخاب کنید. این تاثیری داره؟

راستی تو دفترچه با خودکار نوشته شده حساب بانک سپه به نام متقاضی. حتما باید حساب بانک سپه باز کنم؟

اگر دانشجوی انصرافی باشیم آخرین مدرک تحصیلی رو باید از مدرسه بگیریم یا دانشگاه؟(وضعیت تحصیل تو دفترچه رو چی بزنیم؟)
منطقش اینه که باید دفترچه 90 رو بگیری و بر اساس اون مدارکت را اماده کنی....
بعید میدونم انتخاب ارگان پیشنهادی تاثیر خاصی داشته باشه به نظر فرمالیته میاد!!(اخه اینجوری همه میزنن سپاه بعد ارتش و ناجا نیرو کم میاره!!:31: به نظر که فرمالیته س)
بله باید بانک سپه باشه البته الان عجله نکن وقتی وارد یگان اموزشی شدی اونجا با 1000 تومن برات حساب بانکی باز میکنن

دکتر هر پزشک عمومی که شد میتونی بری..... فرقی نداره فقط مهر نظام پزشکی بخوره ته برگت

احتمالا باید بزنی دیپلم دیگه!!!

من موندم اون حالت عصبی و وحشی بودن ترک سیگار رو هم که بتونم تحمل بکنم ، لعنتی اضافه وزنش رو چیکار کنم . بین 15 تا 20 تا میره رو وزن !

دوست ما که عجب شیر افتاده بود و ترکونده بودنش ، 4 کیلو کم کرده بود . ما که از شانس افتادیم سپاه چه بکنیم خدا می دونه !!!

پ.ن : الآن با سیگار و کم شیرینی خ%D�ردن حدود 85 هستم ، دو ماه پیش 90 بودم ! قدم بلنده ، ولی از شکم زدن بدم میاد !!!:19:

وای من که فکر کنم تو آموزشی از کمبود نیکوتین تلف بشم:41:
نترسین بابا کسی تا حالا از کمبود نیکوتین تلف نشده:18:
بعدشم بیشتر پادگانها حداقل از هفته دوم مرخصی میدن (حالا یا مرخصی روزی یا ساعتی)
میشه جبران کرد.....
من البته سیگاری نیستم ولی تو آموزشی 3-4 کیلویی کم کردم تو یگان خدمتی هم نزدیک 10 کیلو کم کردم تا 74-75 هم رسیدم:18::31:! الان که اومدم تهران خدمت میکنم داره وزنم میره بالا(رسیدم به 84):19:

imanpod
09-06-2011, 17:48

تو دفترچه 90 هم 2*3 زده . من 1 ماه پیش فرستادم با همون 2*3 .
تو صفحه 26 دفترچه سال 90 همین چیزی نداره . انتخاب اولویت ارگان خدمت مال سال 88 به قبل بود . الان دیگه نیست . بنابراین باید جدید بگیری که به دردسر نخوری . من سر همین عکس 3*4 دادن ، 2-3 روز وقتم تلف شد . حتما عکس 2*3 ببر . عکس فوری (از اینایی که با این پرینتر کوچیکا چاپ میکنن) به هیج وجه استفاده نکن چون کیفتش پایینه موقعی که پلیس + 10 میخواد ازش اسکن بگیره به مشکل میخوره . ولی برا چسبوندن رو ورقه ها اشکال نداره .
حساب بانک سپه هم حتما یاید قبل از فرستادن دفترچه باز کنی . همون شماره ای که روز باز باز کردن حساب بهت میدن برا فرستادن دفترچه کافیه .
برا معاینه هم هر جا بری فرقی نداره . اگه مشکل خاصی نداری برو همونجایی که واکسن میزنی (حالا درمانگاه یا ...) دکتر هم معمولا هست .
سوال آخرتو نمیدونم ولی فکر کنم باید بری دانشگاهتون .

imanpod
09-06-2011, 17:54

پ.ن : الآن با سیگار و کم شیرینی خ%D�ردن حدود 85 هستم ، دو ماه پیش 90 بودم ! قدم بلنده ، ولی از شکم زدن بدم میاد !!!:19:

وای من که فکر کنم تو آموزشی از کمبود نیکوتین تلف بشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته دوستان من سیگاری نیستم . تفننی هفته ای یکی دوبار فقط . ولی اونجا چون عصرها بیکاریم برا اون سوال کردم . نظرتون در مورد قلیون چیه ؟:27: دوسیب یا شیرقهوه؟

farhad_persona
09-06-2011, 18:06
تو دفترچه 90 هم 2*3 زده . من 1 ماه پیش فرستادم با همون 2*3 .
تو صفحه 26 دفترچه سال 90 همین چیزی نداره . انتخاب اولویت ارگان خدمت مال سال 88 به قبل بود . الان دیگه نیست . بنابراین باید جدید بگیری که به دردسر نخوری . من سر همین عکس 3*4 دادن ، 2-3 روز وقتم تلف شد . حتما عکس 2*3 ببر . عکس فوری (از اینایی که با این پرینتر کوچیکا چاپ میکنن) به هیج وجه استفاده نکن چون کیفتش پایینه موقعی که پلیس + 10 میخواد ازش اسکن بگیره به مشکل میخوره . ولی برا چسبوندن رو ورقه ها اشکال نداره .
حساب بانک سپه هم حتما یاید قبل از فرستادن دفترچه باز کنی . همون شماره ای که روز باز باز کردن حساب بهت میدن برا فرستادن دفترچه کافیه .
برا معاینه هم هر جا بری فرقی نداره . اگه مشکل خاصی نداری برو همونجایی که واکسن میزنی (حالا درمانگاه یا ...) دکتر هم معمولا هست .
سوال آخرتو نمیدونم ولی فکر کنم باید بری دانشگاهتون .

از راهنماییت ممنونم.

رفیق اینو دانلود کن:

اولش زده دفترچه سال 90. توش گفته شده عکس باید 3*4 باشه. صفحه 26 رو هم نگاه کن.

worldm
09-06-2011, 18:09
دوستان من تا یکماه دیگه که دانشگام تموم میشه و اگه لیسانس قبول نشم باید برم سربازی البته 2 سال پیش دفترچمو ارسال کردم که بتونم برم دانشگاه الان باید دوباره دفترچه بگیرم و هزینه های اضافه و واکسن بزنم یا اینکه فقط به پلیس +10 خبر بدم کافیه یا اینکه از طرف دانشگاهمون بهشون نامه میدن که درسم تموم شده و باید اعزام بشه؟
این اخری رو موقعی که من باید روز اعزامم رو میرفتم سربازی رفتم دانشگاه که تا اخر ترم اول هر یکماه درمیون یک نامه از طرف نظام وظیفه مبنی بر اینکه من اضافه خوردم و باید در تاریخ فلان برای اعزام حاضر باشم که دانشگاه خبر دادم و اونها نامه زدن و نامه هم دیگه نیومد:31:

S126
09-06-2011, 19:14
یعنی این خدمت هر چقدر که بدی داشته باشه و زوری و اجباری باشه و توش آدم رو تحقیر کنن و هزار تا مصیبت دیگه ولی یه خاصیت و خوبی داره اون هم اینه که محل خوبی هست برای آدم های سیگاری تا به اجبار هم که شده ترک کنند . که اون رو هم شما می خواهید دور بزنید :41:

mehdi_vsgh
09-06-2011, 19:29
یعنی این خدمت هر چقدر که بدی داشته باشه و زوری و اجباری باشه و توش آدم رو تحقیر کنن و هزار تا مصیبت دیگه ولی یه خاصیت و خوبی داره اون هم اینه که محل خوبی هست برای آدم های سیگاری تا به اجبار هم که شده ترک کنند . که اون رو هم شما می خواهید دور بزنید :41:
والا من تا حالا کسیو ندیدم که سیگار رو تو خدمت ترک کنن

برعکسشو زیاد دیدم کسانی که اومدن خدمت و سیگاری شدن!!!!

البته ما سیگاری نیستیم و تا به حال لب به سیگار نزده ایم!:20:

asfa
09-06-2011, 19:31
سلام دوستان
من 1/10/89 اعزام شدم به سربازی .آموزشی رو تو عجبشیر سرد تموم کردم و از اون به بعد هم تو شهر خودمون تو نیروی زمینی ارتش دارم خدمت میکنم اینی که شما میگی اشتباست علاوه بر اینکه اجباری برای ترکش نیست حتی اگه هم نباشی ممکنه بشی ....

ghasem2020
09-06-2011, 19:54
اتفاقاً اينجايي كه من خدمت ميكنم قسمت قرارگاهش مواد ميكشن. مشروب ميخورن و حتي يه بار دختر آوردن تو آسايشگاه . :| (بعد از تايم اداري و شب بود تقريباً)
خيليا هستن كه به خاطر فشار سربازي طرف دود ميرن و اونو مثلاً باعث آرامششون ميدونن.
ولي اونايي كه تايم اداري هستن مشكلي از اين بابت ندارن.
خدمت هيچ سود و منفعتي نداره.

mehdi_vsgh
09-06-2011, 20:57
اتفاقاً اينجايي كه من خدمت ميكنم قسمت قرارگاهش مواد ميكشن. مشروب ميخورن و حتي يه بار دختر آوردن تو آسايشگاه . :| (بعد از تايم اداري و شب بود تقريباً)
خيليا هستن كه به خاطر فشار سربازي طرف دود ميرن و اونو مثلاً باعث آرامششون ميدونن.

چرا سود که داره
اون دفترچه بیمش خیلی سوده

دوستان از من به شما نصیحت تا میتونید از دفترچه استفاده کنید
دندانپزشک و چشم پزشک و گوش پزشک و بیماری کلیوی و .... هرچی دارید و ندارید برین استفاده کنید
چون مفتیه خیلی حال میده :5:

Gladiator King
09-06-2011, 21:03
چرا سود که داره

دندانپزشک و چشم پزشک و گوش پزشک و بیماری کلیوی و .... هرچی دارید و ندارید برین استفاده کنید

آقا دندانپزشکیش چیزای گرون مثل عصب کشی و پرکردن دندون و اینجور چیزا داره؟:5:

اگه داشته باشه 500 تومنی هزینه رو دستشون میزارم:31:

---------- Post added at 10:03 PM ---------- Previous post was at 10:03 PM ----------

یادم رفت عینک هم میدن مجانی؟

mortal kombat 2008
09-06-2011, 21:15
سلام به همه
من متولد ابان 1372 هستم. این تابستون باید کنکور بدم ، می خوام بدونم که اگه کنکور قبول نشم ، باید حتما برم سربازی ، یا می تونم برای سال دیگه بخونم ؟؟ اخه من از یه نفر شنیدم که 6 ماهه دومی ها اگه کنکور قبول نشند باید برن سربازی و بعد سربازی درس رو ادامه بدن. در ضمن من چندان قوای جسمانی کافی برای سربازی ندارم. یعنی یه خورده ریزم ، می خوام بدونم تاثیری تو خدمتم داره ؟؟ حالا زیاد ریزم نه ، 55 کیلو وزن 165 سانت قد .
دوستان ، اینجا انقدر زود به زود پست میدید که پستم عقب افتاد بدون اینکه جوابی بدید. لطفا سریع تر جوابم رو بدید.

imanpod
09-06-2011, 21:31
از راهنماییت ممنونم.

رفیق اینو دانلود کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداولش زده دفترچه سال 90. توش گفته شده عکس باید 3*4 باشه. صفحه 26 رو هم نگاه کن.
بله شما درست میگی تو دفترچه ی دانلودی اینجوریه ولی در نهایت شما باید کاغذهایی که از دفترچه ی خریداری شده از پلیس + 10 کنده شده رو با خودت ببری سربازی (کاغذ واکسن و معاینه و ...)
شایدم تو این یه ماهه دوباره تغییر کرده . یه دفترچه از پلیس + 10 بگیر ببین از کدوماست . به احتمال 90 درصد عکس 2*3 میخواد . چون اینا هنوز دارن دفترچه های چاپ 86 رو میفروشن . مال من یه بار خراب شد ، مجبور شدم دو تا دفترچه بخرم . 2 سال پیش هم تو فاصله ی بین کاردانی تا کارشناسیم پست کردم ، اونم عکس 2*3 میخواست (تنها فرقش همون قسمت اولویت ارگان بود که فقط تو قدیمیه موجود بود)

imanpod
09-06-2011, 21:40
دوستان من تا یکماه دیگه که دانشگام تموم میشه و اگه لیسانس قبول نشم باید برم سربازی البته 2 سال پیش دفترچمو ارسال کردم که بتونم برم دانشگاه الان باید دوباره دفترچه بگیرم و هزینه های اضافه و واکسن بزنم یا اینکه فقط به پلیس +10 خبر بدم کافیه یا اینکه از طرف دانشگاهمون بهشون نامه میدن که درسم تموم شده و باید اعزام بشه؟
این اخری رو موقعی که من باید روز اعزامم رو میرفتم سربازی رفتم دانشگاه که تا اخر ترم اول هر یکماه درمیون یک نامه از طرف نظام وظیفه مبنی بر اینکه من اضافه خوردم و باید در تاریخ فلان برای اعزام حاضر باشم که دانشگاه خبر دادم و اونها نامه زدن و نامه هم دیگه نیومد:31:
بله باید دوباره تمام این کارها رو انجام بدی . وضعیت منم همینجوری بود تقریبا . دوبار دفترچه فرستادم . تنها فرقمون توی کاردانی و کارشناسیمون هست . مشکل اضافه خوردن رو منم داشتم ولی من هم پیش مشمولین دانشگاه رفتم (که گفتن مشکلی نیست) هم رفتم نظام وظیفه اطلاع دادم و اونا هم یه نامه بهم دادن ، ولی برا دفعه دوم (بعد از اتمام کارشناسی) که دفترچه فرستادم با اینکه اطلاع داده بودم و خودشون هم بهم نامه داده بودن ، بازم زده بود 90 روز اضافه به خاطر غیبت . چند روز بعدش رفتم نظام وظیفه حدود 1 ساعت و نیم تو صف وایسادم و وقتی رفتم تو ، یارو دو تا دکمه تو کامپیوتر زد گفت غیبتت رو پاک کردم ، فردا برو پلیس + 10 یه برگه سبز المثنی بگیر . به همین راحتی درست شد .
فقط برگه ی واکسن قدیمیت رو اگه داری با خودت ببر درمانگاه (یا هر جا که رفتی) بهشون نشون بده ، احتمالا فقط مننژیت رو میزنه . چون دیفتیری کزاز واکسنش 10 ساله هست . مال من که اینجوری بود .

mehdi_vsgh
09-06-2011, 21:42
آقا دندانپزشکیش چیزای گرون مثل عصب کشی و پرکردن دندون و اینجور چیزا داره؟:5:

اگه داشته باشه 500 تومنی هزینه رو دستشون میزارم:31:

---------- Post added at 10:03 PM ---------- Previous post was at 10:03 PM ----------

یادم رفت عینک هم میدن مجانی؟
من خودم دندان بالا سمت راست شماره 4 رو عصب کشی و پر کردم فقط 1000 تومن پرداخت کردم برای ست و..

بله عینک هم میدن ولی نه رایگان بلکه یه تخفیفی داره تا اونجایی که میدونم 10 هزار تومن را سازمان پرداخت میکنه و بقیش رو هم از جیب مبارک

hts1369
10-06-2011, 08:20

داداش به خدا فایده داره ولی چیزی که هست اینکه قبلا کسی که میرفت خدمت یه چیزهایی یاد میگرفت که تو زندگی بعد خدمتش به دردش میخورد و به اصطلاح مرد میشد ولی متاسفانه العان تو پادگانها اونقدر محیط بد شده که بچه های مردم اکثرا چیزها ی یاد میگیرن که برا یه جوون ضرر داره و احتمال اینکه طرف بعد از خدمت هم بره دنبالش زیاده.
البته همه چیز به جنبه ی خود ادم بستگی داره. یکی با یه چای شیرین مست میشه ولی یکی جنبش بیشتره.

Milad4171
10-06-2011, 11:05
با کمال شرم ساری من اولین پک سیگار رو تو همین سربازی کشیدم وبعدش کلی توبه کردم. جریانش هم این بود که داشتیم با یکی میرفتیم سر کار از یه جاده بین دار ودرختا رد میشدیم که میون بر بود. یه نخ مالبرو در آورد داشت میکشید و گفت بکش (( یاد اون کلیپه افتادم که میگفت تو که هر روز کتکه رو میخوره . بیا اینو هم بکش )) { :31: }
:41:

ولی خداییش راست میگن. من خودم دلم نمیخواد تغییر کنم و دوست دارم همینطوری که هستم بمونم. با اینکه خدمت یه سری چیزها رو توی آدم تغییر میده.
مثلا من توی خدمت از بهترین دختر زندگیم که باهاش بودم گذشتم. فقط واسه اینکه حس میکردم حوصله اش رو ندارم با اینکه قبل خدمت 24 ساعته با هم بودیم و بهترین عشق و حالا رو کردیم با هم!!!!!!!:41:

ghasem2020
10-06-2011, 11:12
چرا سود که داره

در مقابل اين همه حمالي كه براشون انجام ميده سرباز اگه بخوان يه بيمه رد نكنن كه ديگه بايد بريم بميريم.
اين بيمه هم از حقوق سرباز كسر ميشه برادر. پس لطف ِ اونا نيست كه شاملمون ميشه!

براي كارهاي دندانپزشكي توصيه ميكنم اصلاً سراغش نريد. چون افتضاح و فرماليته كار ميكنند. البته تو بيشتر موارد. (استثناء هم هست)
ولي خوب من خودم همين هفته ي پيش زانومو عمل جراحي كردم. كل ِ هزينه اي كه كردم 15 تومن بود. :27:
البته اينم اضافه كنم كه مشكل زانوم تو آموزشي به وجود اومد.

mehdi_vsgh
10-06-2011, 11:48
در مقابل اين همه حمالي كه براشون انجام ميده سرباز اگه بخوان يه بيمه رد نكنن كه ديگه بايد بريم بميريم.
اين بيمه هم از حقوق سرباز كسر ميشه برادر. پس لطف ِ اونا نيست كه شاملمون ميشه!

براي كارهاي دندانپزشكي توصيه ميكنم اصلاً سراغش نريد. چون افتضاح و فرماليته كار ميكنند. البته تو بيشتر موارد. (استثناء هم هست)
ولي خوب من خودم همين هفته ي پيش زانومو عمل جراحي كردم. كل ِ هزينه اي كه كردم 15 تومن بود. :27:
البته اينم اضافه كنم كه مشكل زانوم تو آموزشي به وجود اومد.

اره خوب کم میکنن ولی به هر حال کلی حال میده استفاده ازش
نیروی انتظامی تهران(فاتب) دندانپزشکیش خوبه (میدان انقلاب پشت پلیس پیشگیری) من خودم اونجا دندونم رو درست کردم خیلی خوب کار کرد و تا الان هم مشکلی دیگه نداشتم
بقیه شهرستانها رو نمیدونم
مثلا قم که بودم اصلا به درد نمیخورد دندون پزشکیش هرکی رفته بود شاکی بود ولی الان تهران که هستم راضی بودم از کارش:20:

البته کارایی که سرباز تو خدمت انجام میده گاهی از حمالی هم یه چند درجه بالاتره....اسمشو نمیشه گذاشت حمالی!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S126
10-06-2011, 12:02
سلام دوستان
من 1/10/89 اعزام شدم به سربازی .آموزشی رو تو عجبشیر سرد تموم کردم و از اون به بعد هم تو شهر خودمون تو نیروی زمینی ارتش دارم خدمت میکنم اینی که شما میگی اشتباست علاوه بر اینکه اجباری برای ترکش نیست حتی اگه هم نباشی ممکنه بشی ....

شما اول بگو کدوم گردان و گروهان بودی شاید شناختمت !

من یکی از دوستانم که با هم توی یه گروهان بودیم از روز اول آموزشیمون تا روز 22 دی که اولین مرخصی رو رفته بودیم این بابا اصلا سیگار نکشیده بود. خودش میگفت که چند سال بوده که سیگار می کشیده و این 22 روز تنها روزهایی بود که سیگار نکشیده بود ( از ترس دژبان و تجدید دوره و ... ) بعد روز مرخصی که داشتیم با هم برمی گشتیم تهران کنار جاده وایستاده بودیم و این بنده خدا رفت سیگار بخره. من ازش پرسیدم الان بدنت نیاز به سیگار داره؟ اون گفت نه . یعنی واقعا هم بدنش سم زدایی شده بود و به ترک واقعی کرده بود. خلاصه از من اصرار که آخه تو واسه چی دوباره می خوای سیگار رو شروع کنی؟ الان کلی آدم سیگاری دارن حسرت تو رو می خورن که شده حتی به زور هم بدنشون عادت سیگار کشیدن رو ترک کنه.
آخرش هم خود احمقش دوباره سیگار کشیدن رو شروع کرد و جالب اینجا بود که بعد از اولین پک چنار به سرفه افتاده بود که انگار به یه بچه دادی سیگار بکشه.یعنی حتی ریه این آدم هم بازسازی شده بود و به سلامتی رسیده بود.واقعا براش متاسف شدم و مطمئنم وقتی که به سن بالا برسه و بیماری های قلبی و عروقی و سرطان و هزار کوفت و زهرمار دیگه سراغش بیان حتما یاد اون روزی که دوباره سیگار رو شروع کرد می افته و حسرت میخوره.

خلاصه اینکه منظورم اینه که سیگار کشیدن جز حماقت شخص و فرد هیچ دلیل دیگه ای نداره و همه این بهونه هایی که دارید میارید هم فقط برای گول زدن خودتونه و فرافکنی. والا پس من چرا سیگاری نشدم؟ به من تا به حال 1000 بار تعارف زدن چرا من قبول نکردم ؟ اونی که از روی تعارف و رودربایستی و یا حس کنجکاوی و یا هر دلیل دیگه ای سیگاری میشه براش فرق نمی کنه که توی خدمت باشه و یا توی خونه اش. اینها بهونه هست.

ببخشید که از موضوع منحرف شدیم.

mx_2dar
10-06-2011, 13:09
کسی جوابی برای سوال من داره ؟ آقا حیاتیه اگر میدونید جواب بدید

آقا من آدرسم رو زدم تهران که برگ سبزم زودتر بیاد و فکر کردم شاید برای امریه گیر بدن حالا اشتباه یا درست این غلطتو کردیم، بعد تو برگه سبز نوشته اول شهریور باید برم میدون سپاه میخواستم بدونم اگر من آدرسم رو شهرستان میزدم میرفتم شهر خودم؟ یا اصلا تهران زدم اشتباه کردم ؟ چه عواقبی در انتظار منه ؟ آیا الان میتونم برم آدرسم رو درست کنم ؟ کلا تو محل و یگان خدمت تاثیر داره؟ چون می ترسم امریه ام ردیف نشه برم سر چهارراه :2:
راستی ارشد هم هستم.

HITB0Y
10-06-2011, 13:20
سلام دوستان
من باید ساعت 6 صبح دوشنبه خودمو به پایگاه نیرو دریایی در نوشهر معرفی کنم...به نظرتون اگه 3-4 ساعت دیرتر برسم اشکال نداره؟!؟

alchol12000
10-06-2011, 15:01
سلام بچه ها
من افتادم عجبشیر - 1/4 هم اعزامم
1. کسی اطلاعاتی از پادگان عجبشیر داره؟
2. شبی که خشم شب میزنن چه غذایی میدن؟
3. وقتی روز اول اعزام میریم بهمون مرخصی میدن؟
4. میتونیم مرخصی هامونو جمع کنیم یکجا بریم؟

alchol12000
10-06-2011, 15:02
سلام بچه ها

shabe.saket
10-06-2011, 17:28
سلام بچه ها
سلام...
واقعیت و بگیم یا دلداری بدیم...؟:31:

پادگان آموزشی عجب شیر...
نزدیک شهر مراغه از توابع استان آذربایجان شرقی...
میگن پادگان سختی ه

عوضش میگن با وجود سختی خیلی قانونمنده...
یه چیزم یادت باشه فقط 2 ماهه و بعد اون اونجوری که من شنیدم کسایی که اونجا میوفتن توی تقسیم بندی جای خوبی میوفتن...

البته بقول یکی از دوستان همه ما باید توی این دو ماه آموزشی، سبک زندگی گذشته مون رو فراموش کنیم.....

Gladiator King
10-06-2011, 17:42
دوستان من اعزامی 4/1 هستم (لیسانس نیروی انتظامی- میدونم پاره میشم:41:)

بعد از کلی فکر و کلنجار رفتن با خودم تصمیم گرفتم که الان نرم:8:

میتونم برم 2 ماه عقب بندازم دیگه؟

saeed2vfx
10-06-2011, 17:59

لیسانس؟ نیرو انتظامی؟
غمت چیه؟؟

اگر دیپلم داشتی و قرار بود بیافتی نیرو زمینی ، بهت پیشنهاد میکردم اصلاً فراموشش کنی ولی با این وضعیت فکر نمیکنم کمتر از گل بهت بگن! :46:

mehran gorji
10-06-2011, 18:15
سلاماقایون من کف پام صاف است کفش بپوشم بعد از 2 روز نمیتونم راه برم.
اما دکترا کمیسیون پزشکی قبول نکردن اما سرهنگه میگفت تو خدمت احتمال معافیت بالاست.
متولد 29.07.1371
حدود 5 ماه دبیگه فکز کنم باید برم.
من اگر بخواد 2 سال وقتمو بگیره نمیرم.
تروخدا راهنمایی کنید.
معاف میکنند یا معاف از رزم میشم؟

S126
10-06-2011, 18:22
سلام بچه ها

من شش ماه پیش آموزشی اونجا بودم . سخت نیست فقط خدا رحمتت کنه :18:
درباره اش میام می نویسم.

mehran gorji
10-06-2011, 18:25
سلاماقایون من کف پام صاف است کفش بپوشم بعد از 2 روز نمیتونم راه برم.
اما دکترا کمیسیون پزشکی قبول نکردن اما سرهنگه میگفت تو خدمت احتمال معافیت بالاست.
متولد 29.07.1371
حدود 5 ماه دبیگه فکز کنم باید برم.
تروخدا راهنمایی کنید.

Gladiator King
10-06-2011, 18:29
لیسانس؟ نیرو انتظامی؟
غمت چیه؟؟

اگر دیپلم داشتی و قرار بود بیافتی نیرو زمینی ، بهت پیشنهاد میکردم اصلاً فراموشش کنی ولی با این وضعیت فکر نمیکنم کمتر از گل بهت بگن! :46:

از آموزشی نمیترسم از بعد از اون میترسم
میترسم بیفتم راهور، توی چهارراه جریمه نویس بشم:19:

shabe.saket
10-06-2011, 18:34

دوستان میگن با عذر موجه میشه انداخت...
ولی چرا میخوای عقب بندازی...؟

---------- Post added at 07:34 PM ---------- Previous post was at 07:32 PM ----------

حالا اگه 2 ماه عقب بندازی مطمئنی راهور نمیشی؟ از کجا مطمئنی اگه الان بری راهور میشی...؟

mehdi_vsgh
10-06-2011, 18:48

اگرم بشه بدون فققط عمرت رو حروم کردی...هرچی زودتر بری به نفعته
حالا اینقد از راهور بدت میاد
به نظرم تو نیروی انتظامی بهترینش راهوره
اسمش اینه که 12 ساعت باید سرپا وایستی ولی در عمل کمتر از ایناس طرف میگفت بعضی روزا میشد تو 6 ساعتی که باید وای میستادم حتی نیم ساعت هم وای نمیستادم.....

راه پیچوندن زیاد داره
ضمن اینکه عزت و احترامی که به راهور میشه به هیچکدوم از سربازای نیروی انتظامی نمیشه
همون لباسایی که میپوشی کلی احترام بهت میزارن و کلی مزیت داره

اصلا با همه اینا از کجا معلوم راهور بیوفتی؟؟:دی

mehdi_vsgh
10-06-2011, 19:33
اسمش اینه که 12 ساعت باید سرپا وایستی ولی در عمل کمتر از ایناس طرف میگفت بعضی روزا میشد تو 6 ساعتی که باید وای میستادم حتی نیم ساعت هم وای نمیستادم.....

راه پیچوندن زیاد داره
ضمن اینکه عزت و احترامی که به راهور میشه به هیچکدوم از سربازای نیروی انتظامی نمیشه

راسی از همه اینا گذشته
مزیت دیگش اینه که خودتی و آقای خودت زور بالا سرت نیست سر وقتت میای سرپست بهدشم میپیچی میری خونه
هیچکی هم بهت زور نمیگه!!!!!

از دست اون لباسای خیارشوری هم راحتی

Gladiator King
10-06-2011, 19:41
ممنون از همه دوستان

دوستان میگن با عذر موجه میشه انداخت...
ولی چرا میخوای عقب بندازی...؟

---------- Post added at 07:34 PM ---------- Previous post was at 07:32 PM ----------

حالا اگه 2 ماه عقب بندازی مطمئنی راهور نمیشی؟ از کجا مطمئنی اگه الان بری راهور میشی...؟

نه مطمئن نیستم فقط میخام شانسم رو امتحان کنم

راه پیچوندن زیاد داره

پسر عمم هم لیسانس نیروی انتظامی بود ولی راهور نیوفتاد، ستادی بود

ولی خودش میگفت اگه نیروی انتظامی نیفتم بهتره؛ چون همه جاش سخته!

فردا صبح میرم نظام وظیفه ببینم میشه عقب بندازم یا نه، دیدی یه دفعه شانس آوردم سپاه یا ارتش افتادم

شنیدم لیسانس توی سپاه و ارتش سخت نمیگذره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از همه اینها مهمتر عصری استخاره انداختم گفت "الان لزومی به انجام این کار نیست؛ اگه به تعویق بیوفته بهتره":18:

آخره استخاره بود! خودم کف و خون قاطی کردم! من هیچی بش نگفتم فقط تو دلم نیت کردم

ghasem2020
10-06-2011, 19:44
راسی از همه اینا گذشته
مزیت دیگش اینه که خودتی و آقای خودت زور بالا سرت نیست سر وقتت میای سرپست بهدشم میپیچی میری خونه
هیچکی هم بهت زور نمیگه!!!!!

از دست اون لباسای خیارشوری هم راحتی

مهدي جون الكي بچه ي مردمو منحرف نكن دادا. :21:
چيه آدم با ليسانس بيفته راهور آخه؟
اونم راهوري كه ديوونه ميشي روز تا شب از بس ميخواد با ملت سر و كله بزني و تو شلوغي باشي.
تازه دم به دقيقه هم گشت راهور (ماشيناي آبي) ميان و چك ميكنن اگه نبودي بيچاره اي.
آدم ستاد رو ول كنه بره راهور خدمت كنه؟ :27:

---------- Post added at 07:44 PM ---------- Previous post was at 07:42 PM ----------

آخره استخاره بود! خودم کف و خون قاطی کردم! من هیچی بش نگفتم فقط تو دلم نیت کردم

وقتي يه نفر عقل و منطق و قدرت تصميم گيري داره چرا سرنوشتش رو بسپاره به اين استخاره ها؟
داداش مطمئناً وقتي بري تو خدمت آرزو ميكني كه كاشكي زودتر ميرفتي! اينو ببين كي بهت گفتم!!
ايشاالله كه بهترين جا و تو شهر خودت تايم اداري خدمت كني ولي حتي اگه بدترين جا هم كسي خدمت كنه فقط همون اولش سخته و به مرور عادي ميشه.

Gladiator King
10-06-2011, 19:49
مهدي جون الكي بچه ي مردمو منحرف نكن دادا. :21:
اونم راهوري كه ديوونه ميشي روز تا شب از بس ميخواد با ملت سر و كله بزني و تو شلوغي باشي.
تازه دم به دقيقه هم گشت راهور (ماشيناي آبي) ميان و چك ميكنن اگه نبودي بيچاره اي.
آدم ستاد رو ول كنه بره راهور خدمت كنه؟ :27:

---------- Post added at 07:44 PM ---------- Previous post was at 07:42 PM ----------

وقتي يه نفر عقل و منطق و قدرت تصميم گيري داره چرا سرنوشتش رو بسپاره به اين استخاره ها؟
داداش مطمئناً وقتي بري تو خدمت آرزو ميكني كه كاشكي زودتر ميرفتي! اينو ببين كي بهت گفتم!!
ايشاالله كه بهترين جا و تو شهر خودت تايم اداري خدمت كني ولي حتي اگه بدترين جا هم كسي خدمت كنه فقط همون اولش سخته و به مرور عادي ميشه.

مرسی داداش

من بچه اهوازم، ظهر ساعت 12 فقط 5 دقیقه میرم توی حیاط توی سایه یه نخ سیگار بکشم جونم از حلقم بیرون میزنه! از بس هوا گرمه! تازه هنوز شرجی برج 5 و 6 نیومده

بعد که فکرشو میکنم روزی چند ساعت باید توی افتاب باشم تنم میلرزه:41:

H 2 H
10-06-2011, 19:55
مرسی داداش

من بچه اهوازم، ظهر ساعت 12 فقط 5 دقیقه میرم توی حیاط توی سایه یه نخ سیگار بکشم جونم از حلقم بیرون میزنه! از بس هوا گرمه! تازه هنوز شرجی برج 5 و 6 نیومده

بعد که فکرشو میکنم روزی چند ساعت باید توی افتاب باشم تنم میلرزه:41:

شما میتونی 2 ماه بندازی عقب بعد واسه سپاه اقدام کنی که بیوفتی اونجا .....

mehdi_vsgh
10-06-2011, 20:04
مهدي جون الكي بچه ي مردمو منحرف نكن دادا. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آدم ستاد رو ول كنه بره راهور خدمت كنه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اخه پسر خوب کی گفته میوفته ستاد؟
مگه هرکی لیسانس داره میوفته ستاد؟
من خودم لیسانس دارم چرا ستاد نیوفتادم؟؟؟؟؟ زود تند سریع جواب بده:31:

یه رفیقی دارم الان تو کلانتری بغل خونمونه لیسانس حقوق داره دژبان کلانتریه 12-12 پست میده

یه نفر دیگه هم میشناسم تو کلانتری میره پاس پیاده.....یه سری دیگه هم میرن گشت ماشین

تا دلت بخواد لیسانسه میشناسم و میبینم تو خیابونها وایستادن

نمیدونم چرا اینقدر اصرار داری که لیسانسه رو تو چهارراه نمیندازن و فقط میوفتن تو ستاد؟؟؟؟؟؟(ستاد هم مگه خیلی جای خوبیه؟؟ گیربازار ترین قسمت همون ستاده!!! هر روز صبحگاه همیشه کلی سرهنگ و سرتیپ دور و برت هستن دم به دقیقه باید براشون احترام بزاری وضع ظاهریت همیشه باید مرتب باشه.....)

من الان موهام خیلی بلند شده بود اگه ستاد بودم که دهنمو سرویس میکردن.......(من خودم قبلا ستاد خدمت کردم میدونم چطوریه وضعش)

Gladiator King
10-06-2011, 20:21
شما میتونی 2 ماه بندازی عقب بعد واسه سپاه اقدام کنی که بیوفتی اونجا .....

اگه عقب بندازم چون نیروی انتظامی بودم ، دوباره که همونجا نمیوفتم؟

منظورم اینه که از نو تقسیم میکنن دیگه؟

mehdi_vsgh
10-06-2011, 20:27

دوباره تقسیم میکنن ولی بدون که اشتباه میکنی!!!
بازم تصمیم گیرنده نهایی خودت هستی

mortal kombat 2008
10-06-2011, 20:53
سلام به همه

دوستان خسته شدم ،کسی نمی خواد جواب منو بده ؟؟؟؟!!!

ghasem2020
10-06-2011, 20:56
اخه پسر خوب کی گفته میوفته ستاد؟
مگه هرکی لیسانس داره میوفته ستاد؟
من خودم لیسانس دارم چرا ستاد نیوفتادم؟؟؟؟؟ زود تند سریع جواب بده:31:

یه رفیقی دارم الان تو کلانتری بغل خونمونه لیسانس حقوق داره دژبان کلانتریه 12-12 پست میده

یه نفر دیگه هم میشناسم تو کلانتری میره پاس پیاده.....یه سری دیگه هم میرن گشت ماشین

تا دلت بخواد لیسانسه میشناسم و میبینم تو خیابونها وایستادن

نمیدونم چرا اینقدر اصرار داری که لیسانسه رو تو چهارراه نمیندازن و فقط میوفتن تو ستاد؟؟؟؟؟؟(ستاد هم مگه خیلی جای خوبیه؟؟ گیربازار ترین قسمت همون ستاده!!! هر روز صبحگاه همیشه کلی سرهنگ و سرتیپ دور و برت هستن دم به دقیقه باید براشون احترام بزاری وضع ظاهریت همیشه باید مرتب باشه.....)

من الان موهام خیلی بلند شده بود اگه ستاد بودم که دهنمو سرویس میکردن.......(من خودم قبلا ستاد خدمت کردم میدونم چطوریه وضعش)

من نگفتم حتماً ستاد ميفته!
حرف من اين بود كه ستاد خيلي بهتر از سر چهار راه هستش!
تازه اونم براي اين دوستمون كه اهواز هستش و اگه اونجا بيفته راهور داغون ميشه!
همون طور كه گفتم توي تهران ممكنه سربازاي ليسانس رو اينقدر بهشون ظلم كنند (با توجه به كمبود نيرو و بزرگي تهران)ولي توي شهرستانها اينجوري نيست.
من الان خودم دانشجوري انصرافي هستم و با مدرك ديپلم رفتم خدمت ولي افتادم ستاد توي پليس پيشگيري استان.
عشق و حالم ميكنم اينجا.
درسته گير بازاره ولي اين كه بخواي سر چهار راه وايسي عذاب آورتره به مراتب نسبت به گيري كه تو ستاد هست.
تازه گير ِ تو ستاد هم براي اون اوايل هستش كه تازه رفتي اونجا و دژبان بهت گير ميده.

mehdi_vsgh
10-06-2011, 22:20
من نگفتم حتماً ستاد ميفته!
حرف من اين بود كه ستاد خيلي بهتر از سر چهار راه هستش!
تازه اونم براي اين دوستمون كه اهواز هستش و اگه اونجا بيفته راهور داغون ميشه!
همون طور كه گفتم توي تهران ممكنه سربازاي ليسانس رو اينقدر بهشون ظلم كنند (با توجه به كمبود نيرو و بزرگي تهران)ولي توي شهرستانها اينجوري نيست.
من الان خودم دانشجوري انصرافي هستم و با مدرك ديپلم رفتم خدمت ولي افتادم ستاد توي پليس پيشگيري استان.
عشق و حالم ميكنم اينجا.
درسته گير بازاره ولي اين كه بخواي سر چهار راه وايسي عذاب آورتره به مراتب نسبت به گيري كه تو ستاد هست.
تازه گير ِ تو ستاد هم براي اون اوايل هستش كه تازه رفتي اونجا و دژبان بهت گير ميده.
راستشو بخوای من حرفتو قبول ندارم!! اشکال نداره که؟:دی

من 8 ماه شهرستان بودم (قم)
ستادی هم بودم....همه کار هم میکردم
با اینکه لیسانسه هستم ودرجه ام ستوان هست ولی از نظافت بگیر و خرید نان و مسئول دفتر و انجام کارهای دفتری و پیک و نامه بر و تایپیست و انجام کارهای کامپیوتری رئیس و این و اون تازه اگه وقت خالی میوردن بعضی وقتا در اختیار کلانتریها میگذاشتنمون و پاس پیاده..... و یا گشت کلانتری......یادم نمیره روزایی که تا ساعت 2 شب داشتیم کار میکردیم.....هی نامه تایپ کن ببر دمه خونه رئیس اشکالاتشو در بیاره دوباره برگرد سر یگان و اصلاح کن اخر کار هم میبردیم دمه خونه سردارفرماندهی انتظامی استان .... حالا اون اگه ایراد نمیگرفت و امضا میکرد نامه رو...بهدش میومدیم دوباره محل خدمتی و نامه هارو تو پاکت و لاک و مهر و... حالا بردار ببر دمه خونه فلانی که فردا صبح اول وقت میبایست برداره ببره ستاد ناجا تهران!!!!

و خلاصه هرکاری بگی انجام دادیم اونجا.... مثلا ستادی بودم

اصلا من انتقالیمو به عشق راهور گرفتم دوست داشتم بیوفتم راهور!!! ولی قسمت این بود که راهور نیوفتیم!!!:دی

HITB0Y
10-06-2011, 22:31
سلام بچه ها
.1از پادگان اطلاعی ندارم!
2.توی ارتش خشم شب نمیزنن...خشم شب فقط برای سپاه هستش!
3.بعضی جاها میدن...بعضی جاها هم نه!مثلا به ما ندادن!
4.شما اصلا ببین بهت مرخصی میدن...اگه دادن با کله برو...نقد بهتر از نسیه است!

دوستان سوال من هم جواب بدین:

من باید ساعت 6 صبح دوشنبه خودمو به پایگاه نیرو دریایی در نوشهر معرفی کنم...به نظرتون اگه 3-4 ساعت دیرتر برسم اشکال نداره؟!؟

mehran gorji
10-06-2011, 22:33
یعنی ادم تا این حد بی غیرت میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
بابا من تو پرینتر اسکنر یه سوال میپرسن با دل و جان سریع پاسخ میدم اما شما نه انگار نه انگار

من کف پام صاف است کفش بپوشم بعد از 2 روز نمیتونم راه برم.
متولد 29.07.1371
حدود 5 ماه دبیگه فکر کنم باید برم.
تروخدا راهنمایی کنید.

ShayaN3K
10-06-2011, 22:36
سلام

این قانون که تک پسر توی شهر خودش خدمت می کنه هستش هنوز ؟

ممنون

Gladiator King
10-06-2011, 22:43
بابا من تو پرینتر اسکنر یه سوال میپرسن با دل و جان سریع پاسخ میدم اما شما نه انگار نه انگار

اینو خداییش راست میگه! کلی از سوالهای خوده منو ایشون جواب دادن:11:

در مورد سوالت هم حتما کسی اطلاع نداره که جواب ندادن

در مورد رفتن به خدمت هم نمیتونی نری، باید بری؛ تو این مملکت پسر تا خدمت نره اصلا جزو آدمها حساب نمیشه:41: الان هرکاری بخای بکنی باید پایان خدمت داشته باشی

sepehrteam
10-06-2011, 22:53
بچه ها کلا الکی جو منفی ندین شتریه که رو اکثر پسر ها میخوابه , بیخیال بابا , میگذره هر چی سخت بگیرین بدتر هست / یه خوبی که این انجمن داره کسی که نمیدونه بی ربط جواب نمیده همین خیلی ارزش داره دمه همتون گرم

ghasem2020
10-06-2011, 23:16
راستشو بخوای من حرفتو قبول ندارم!! اشکال نداره که؟:دی

من 8 ماه شهرستان بودم (قم)
ستادی هم بودم....همه کار هم میکردم
با اینکه لیسانسه هستم ودرجه ام ستوان هست ولی از نظافت بگیر و خرید نان و مسئول دفتر و انجام کارهای دفتری و پیک و نامه بر و تایپیست و انجام کارهای کامپیوتری رئیس و این و اون تازه اگه وقت خالی میوردن بعضی وقتا در اختیار کلانتریها میگذاشتنمون و پاس پیاده..... و یا گشت کلانتری......یادم نمیره روزایی که تا ساعت 2 شب داشتیم کار میکردیم.....هی نامه تایپ کن ببر دمه خونه رئیس اشکالاتشو در بیاره دوباره برگرد سر یگان و اصلاح کن اخر کار هم میبردیم دمه خونه سردارفرماندهی انتظامی استان .... حالا اون اگه ایراد نمیگرفت و امضا میکرد نامه رو...بهدش میومدیم دوباره محل خدمتی و نامه هارو تو پاکت و لاک و مهر و... حالا بردار ببر دمه خونه فلانی که فردا صبح اول وقت میبایست برداره ببره ستاد ناجا تهران!!!!

و خلاصه هرکاری بگی انجام دادیم اونجا.... مثلا ستادی بودم

اصلا من انتقالیمو به عشق راهور گرفتم دوست داشتم بیوفتم راهور!!! ولی قسمت این بود که راهور نیوفتیم!!!:دی

مهدي جان با عرض معذرت بايد بهت بگم كه از شما سوء استفاده ميكردن اونم چه سوء استفاده اي! :31:
ولي خوب اين نظافت و خريد نان و نامه بردن كه كاري نيست برادر ِ من.
منم اولاي خدمتم نون ميگرفتم. يعني با سربازاي ديگه نوبتي ميگرفتيم. ولي الان با ماشين يگان ميريم ميگيريم و راحت شديم. (ميريم صبحونه ميخريم)
نظافت هم كه بايد توسط سرياز انجام بشه. بعضي جاها فقط يه سرباز رو مختص اين كار ميگيرن ولي بعضي جاها كه نيرو زياد نميگيرن مث ِ همين جايي كه من هستم و 5 سرباز هستيم نوبتي شهردار (اينو خدمت رفته ها ميدونن معنيشو) ميشيم و نوبتمونه كه بشوريم ظرفا رو و نظافت كنيم.
مثلاً مني كه تايپيست هستم ممكنه بعضي وقتا ميخوام برم بيرون هوايي بخورم و يا wc برم و يا چيز ديگه يه نامه بهم بدن كه ببرم يه معاونت ديگه تحويل بدم.
به اينه نميشه گفت كار. اينا يه چيزاي خيلي عادي هستش و اصلاً هيچ گونه سختي نداره.
ولي ايني كه ميگي تا ساعت 2 فلان كارا رو باهات ميكردن واقعاً سوء استفاده بوده و نبايد زير ِ بارشون ميرفتي.
خود ِ من تو اين مدتي كه اونجا بودم تعداد ِ بعد از ظهرهايي كه رفتم سر ِ يگان 10 بار نشده.
اونم با لباس شخصي ميرفتم و فقط دو - سه ساعت ميموندم.
يكي دو بار با يكي از سرگردامون رفتم نظارت بر انفجار مواد ناريه و دو شب تو كوه خوابيديم.
اينا كار نيستش برادر من. يه جورايي تفريح هم هست. :31:
ولي از شما واقعاً سوء استفاده ميكردن و اگه خودتون اعتقاد داشتين كه اينجور هستش بايد اعتراض ميكردي كه روحيه خدمتي نداري و ميخواي انتقالي بگيري و اونجا نميتوني خدمت كني. اونا هم يا انتقالت ميدادن يا هم ديگه ازت حمالي نميكشيدن. (كه با توجه به اينكه بهت نياز داشتن حالت دوم انجام ميشد)
من خودم فقط يه بار يه كار خيلي سخت براشون انجام دادم. ( البته همه سربازا با هم) اونم يكي دو روز ميخواستيم يگانمون رو يه سري ام دي اف بزنن و يه سري بنايي هم داشتن كه كمكشون مرامي انجام داديم.

كلاً تو خدمت اگه زير ِ بار حرف زور رفتي همون اول ديگه بد بتوني خودتو از اون منجلاب بيرون ميكشي.
يه مثال: مثلاً اگه تو روز اول ساعت 7 رسيدي سر خدمت و روز دوم ساعت يه ربع به هفت و يه مدت همين يه ربع به هفت ميرفتي ديگه عادت ميكردن و اگه يه روز دوباره هفت ميرفتي كلي بهت ميتازن.
اگه مثلاً تايپ وارد باشي و روزاي اول تند و تيز تايپ كني و بعد از چند روز به جاي روزي 5 تا نامه روزي 10 تا نامه بهت ميدن تايپ كني و اگه بعد از يه مدت از اون 10 تا 5 تا رو تايپ كني اونا بهت ميتازن.
اينا رو گفتم كه به خيلي از دوستامون يادآور بشم كه كادريا رو بد عادت و پر رو نكنيد و زير ِ بار حرف زورشون نريد.
مطمئن باشيد اين كار ِ شما بي قانوني نيست و نميتونن براتون اضاف بزنن و تازه به نفع خودتونم هست.

به اميد روزي كه خدمت براي هميشه برچيده بشه از اين كشور.

استعلاجي ما هم ديگه تموم شد و فردا بايد برم سر ِ خدمت. ولي خوب هنوز درست نميتونم راه برم.
برم ببينم ميتونم يه هفته ديگه از حاجي مرخصي بگيرم. :40:

shabe.saket
10-06-2011, 23:39

اصلا از کجا معلوم 2 ماه دیگه دوباره نیروی انتظامی نیوفتی، زد و باز دو ماه دیگه افتادی نیروی انتظامی...
اونوقت چی میشه؟ 2 ماه و بیهوده هدر کردی...

من با حرف مهدی موافقم...بنظر من هم اشتباهه...
ولی تصمیم گیرنده نهایی خودتی...

mehdi_vsgh
11-06-2011, 08:43
مهدي جان با عرض معذرت بايد بهت بگم كه از شما سوء استفاده ميكردن اونم چه سوء استفاده اي! :31:
ولي خوب اين نظافت و خريد نان و نامه بردن كه كاري نيست برادر ِ من.
منم اولاي خدمتم نون ميگرفتم. يعني با سربازاي ديگه نوبتي ميگرفتيم. ولي الان با ماشين يگان ميريم ميگيريم و راحت شديم. (ميريم صبحونه ميخريم)
نظافت هم كه بايد توسط سرياز انجام بشه. بعضي جاها فقط يه سرباز رو مختص اين كار ميگيرن ولي بعضي جاها كه نيرو زياد نميگيرن مث ِ همين جايي كه من هستم و 5 سرباز هستيم نوبتي شهردار (اينو خدمت رفته ها ميدونن معنيشو) ميشيم و نوبتمونه كه بشوريم ظرفا رو و نظافت كنيم.
مثلاً مني كه تايپيست هستم ممكنه بعضي وقتا ميخوام برم بيرون هوايي بخورم و يا wc برم و يا چيز ديگه يه نامه بهم بدن كه ببرم يه معاونت ديگه تحويل بدم.
به اينه نميشه گفت كار. اينا يه چيزاي خيلي عادي هستش و اصلاً هيچ گونه سختي نداره.
ولي ايني كه ميگي تا ساعت 2 فلان كارا رو باهات ميكردن واقعاً سوء استفاده بوده و نبايد زير ِ بارشون ميرفتي.
خود ِ من تو اين مدتي كه اونجا بودم تعداد ِ بعد از ظهرهايي كه رفتم سر ِ يگان 10 بار نشده.
اونم با لباس شخصي ميرفتم و فقط دو - سه ساعت ميموندم.
يكي دو بار با يكي از سرگردامون رفتم نظارت بر انفجار مواد ناريه و دو شب تو كوه خوابيديم.
اينا كار نيستش برادر من. يه جورايي تفريح هم هست. :31:
ولي از شما واقعاً سوء استفاده ميكردن و اگه خودتون اعتقاد داشتين كه اينجور هستش بايد اعتراض ميكردي كه روحيه خدمتي نداري و ميخواي انتقالي بگيري و اونجا نميتوني خدمت كني. اونا هم يا انتقالت ميدادن يا هم ديگه ازت حمالي نميكشيدن. (كه با توجه به اينكه بهت نياز داشتن حالت دوم انجام ميشد)
من خودم فقط يه بار يه كار خيلي سخت براشون انجام دادم. ( البته همه سربازا با هم) اونم يكي دو روز ميخواستيم يگانمون رو يه سري ام دي اف بزنن و يه سري بنايي هم داشتن كه كمكشون مرامي انجام داديم.

كلاً تو خدمت اگه زير ِ بار حرف زور رفتي همون اول ديگه بد بتوني خودتو از اون منجلاب بيرون ميكشي.
يه مثال: مثلاً اگه تو روز اول ساعت 7 رسيدي سر خدمت و روز دوم ساعت يه ربع به هفت و يه مدت همين يه ربع به هفت ميرفتي ديگه عادت ميكردن و اگه يه روز دوباره هفت ميرفتي كلي بهت ميتازن.
اگه مثلاً تايپ وارد باشي و روزاي اول تند و تيز تايپ كني و بعد از چند روز به جاي روزي 5 تا نامه روزي 10 تا نامه بهت ميدن تايپ كني و اگه بعد از يه مدت از اون 10 تا 5 تا رو تايپ كني اونا بهت ميتازن.
اينا رو گفتم كه به خيلي از دوستامون يادآور بشم كه كادريا رو بد عادت و پر رو نكنيد و زير ِ بار حرف زورشون نريد.
مطمئن باشيد اين كار ِ شما بي قانوني نيست و نميتونن براتون اضاف بزنن و تازه به نفع خودتونم هست.

به اميد روزي كه خدمت براي هميشه برچيده بشه از اين كشور.

استعلاجي ما هم ديگه تموم شد و فردا بايد برم سر ِ خدمت. ولي خوب هنوز درست نميتونم راه برم.
برم ببينم ميتونم يه هفته ديگه از حاجي مرخصي بگيرم. :40:

خوب پسر خوب من 24 ساعته اونجا بودم برای همینم راحت حمالی میکشیدن ازم البته خیلی از کارایی که ازم خواستن هم زیر بارش نمیفرتم و به هیچ وجه انحام نمیدادم چون طرف کارای شخصیش رو انتظار داشت من براش انجام بدم.....کار شخصی به جز برای رئیسم برای کسی انجام نمیدادم
چون رئیسم هوای منو داشت و با اینکه ساکن قم نبودم هر هفته منو میفرستاد میومدم تهران.....حتی گاهی آماده باشها هم میپیچوندم و میومدم خونه.....رئیسی که به هیچ وجه اهل تشویقی دادن نبود کلی ازش تشویقی گرفتم.....پس ارزش داشت که برای رئس کار کنم....

در مورد بیداری تا 1-2 شب من شکایتی از این موضوع نداشته و ندارم چون کارم خوب بود...اصلا کلا من عشق اینو دارم که سوار ماشین بشیم و بریم یه دوری تو خیابونا بزنیم.....حالا بین خودمون بمونه بین راه با رانندمون میرفتیم یه گوشیه یه هندوانه ای چیزی میزدیم تو رگ و تو خیابونا کلی مسخره بازی در میوردیم و خلاصه خوش میگذشت
فقط هدفم از طرح این موضوع این بود که بهت بگم تو خدمت لیسانس و غیرلیسانس نداریم اومدی خدمت باید همه چیزو به تنت بمالی.....

---------- Post added at 09:43 AM ---------- Previous post was at 09:41 AM ----------

یعنی ادم تا این حد بی غیرت میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

من کف پام صاف است کفش بپوشم بعد از 2 روز نمیتونم راه برم.
متولد 29.07.1371
حدود 5 ماه دبیگه فکر کنم باید برم.
تروخدا راهنمایی کنید.
دوست عزیز بنده همون موقع که پست رو زدی دیدم ولی خب جواب سوالتو بلد نبودم.....
اگه سرهنگه اینطوری گفته حتما درست میگه دیگه....شما برو خدمت ولی اون مشکل علنا پیش بیاد تو محل خدمت یه فکری به حالت میکنن دیگه حالا یا معاف میشی یا معاف از رزم!!!

Gladiator King
11-06-2011, 09:49
ولی تصمیم گیرنده نهایی خودتی...

بازم تصمیم گیرنده نهایی خودت هستی

دوستان مثل اینکه تصمیم گیرنده نهایی من نیستم!

الان از نظام وظیفه برگشتم؛ گفتن به هیج وجه امکان نداره 2 ماه جلو بندازی ؛ باید بری خدمت وگرنه اضافه میخوری :18:

بدبخت شدم :19::41:

asemuna
11-06-2011, 10:59
سلام چند سوال داشتم
1- این که قفل میگن ببرید چه نوع قفلیه . در کمدی است یا از این هایی که بالاش حلقه ای هست ؟ یا هردو !
2- این ساق بند چیه ؟ باید خودمون بخریم ؟
ممنون از همه

asemuna
11-06-2011, 11:05

الان از نظام وظیفه برگشتم؛ گفتن به هیج وجه امکان نداره 2 ماه جلو بندازی ؛ باید بری خدمت وگرنه اضافه میخوری :18:

بدبخت شدم :19::41:

منم رفتم گفتند دیر شده بید . ولی خوب شد رفتی پرسیدی چون اگر نمی پرسیدی و می رفتی شاید تا اخر عمر! هی می گفتی کاش رفته بودم انداخته بودم عقب ولی حالا خیالت راحته که اگر می خواستی هم نمی تونستی بری!
بعدشم چرا بدبخت نهایتش مثل من 18 ماه خدمت داری ادم که اینقدر عمر می کنه این 18 ماهشم اینجوری میگذره :31: امیدوارم بهت سخت نگذره .

mehdi_vsgh
11-06-2011, 11:10
سلام چند سوال داشتم
1- این که قفل میگن ببرید چه نوع قفلیه . در کمدی است یا از این هایی که بالاش حلقه ای هست ؟ یا هردو !
ممنون از همه
1- معمولا تو اموزش از این قفلایی باید استفاده کنی که بالاش حلقس البته قفلای کمدی هم گاها استفاده میشه برای برخی از کمدها! از نوع قفلهای 808
2- ساق بند رو میتونی خودت بخری از همینجا یا بری پادگان بخری اونجا هم میفروشن خیالت راحت باشه

abbas_apolo
11-06-2011, 11:21
من که برای کنکور کارشناسی ارشد نقشه کشیده بودم . . . . . الان دیگه همش نقش بر آب شد . . . . چون افتادم نیروی انتظامیه اردبیل (اموزشی) . . . . اخه یکی نیست به اینا بگه یه ادم 165 سانتی برای نیروی انتظامی به چه دردی میخوره . . . . . فکر کنم 165 سانترو 195 خوندن . . . . .:31: . . . .1 تیر اعزامم از تمام بچه ملتمسانه تقاضای دعا و ام یجیب و مضطر اذا دعاه و یکشف السوء دارم . . . . . این شعر رو به شما و خودم تقدیم میکنم . . . .آی ادما ها که در ساحل نشسته اید شاد خندانید . . . .یک نفر در اب میدهد جان به جان افرین قربان (بلد نبودم از خودم گفتم) . . . . . شرمند یه سوال دارم !! اون اینکه . . . . توی نیروی انتظامی مرخصی ها چجوریه و اینکه من که با لیسانس میرم . . . اگه بعد از اموزشی افتادم تهران:42::42::42: . . از ساعت چند تا چند در اختیار خودم نیستم؟؟؟؟/

mehdi_vsgh
11-06-2011, 11:39
من که برای کنکور کارشناسی ارشد نقشه کشیده بودم . . . . . الان دیگه همش نقش بر آب شد . . . . چون افتادم نیروی انتظامیه اردبیل (اموزشی) . . . . اخه یکی نیست به اینا بگه یه ادم 165 سانتی برای نیروی انتظامی به چه دردی میخوره . . . . . فکر کنم 165 سانترو 195 خوندن . . . . .:31: . . . .1 تیر اعزامم از تمام بچه ملتمسانه تقاضای دعا و ام یجیب و مضطر اذا دعاه و یکشف السوء دارم . . . . . این شعر رو به شما و خودم تقدیم میکنم . . . .آی ادما ها که در ساحل نشسته اید شاد خندانید . . . .یک نفر در اب میدهد جان به جان افرین قربان (بلد نبودم از خودم گفتم) . . . . . شرمند یه سوال دارم !! اون اینکه . . . . توی نیروی انتظامی مرخصی ها چجوریه و اینکه من که با لیسانس میرم . . . اگه بعد از اموزشی افتادم تهران:42::42::42: . . از ساعت چند تا چند در اختیار خودم نیستم؟؟؟؟/
اولا که برات ارزوی موفقیت میکنم
بهدشم اینکه نیروی انتظامی یا هر ارگان دیگه شما مرخصی استحقایقیتون در ماه 2.5 روزه که اگه مثلا 17 ماه خدمت کنی(لیسانسه) میشه به عبارتی 42.5 روز شما کلا مرخصی میتونید برید.....

اما در مورد اینکه از چه ساعتی در اختیار خودتی و کی در اختیار سازمان این دیگه بسته به یگانت داره....
مثلا اگه افتادی کلانتری و کلانتری منطقه ای که شلوغ باشه باید بگم که کلا در اختیار کلانتری هستی و قید هر روز رفتن به خونه را از سرت بیرون کن!!!(بچه های کلانتری نزدیک خونمون میگفتن هفته ای یه بار هم خونه نمیریم گاهی حتی 36 ساعت نمیتونیم یک ساعت هم بخوابیم) اما اگه کلانتریش خیلی شلوغ نباشه و جرم خیز نباشه منطقش معمولا وقتی کاری نداشته باشی (سر پست نباشی و کمبود نیرو نداشته باشن:19:) میتونی بری خونه
اگه افتادی راهنمایی و رانندگی سر شیفتت میای و بعد از شیفتت میری خونه!!(حداکثر تو روز 12 ساعت شیفت داری...البته بازم به منطقتون بستگی داره یه رفیق داشتیم که د روز 7 ساعت بیشتر پست نداشت)
اگه بیوفتی داخل ستاد فرماندهی...خوب کارت میشه اداری و حداکثر تا ساعت 17 باهات کار دارن بعدش میری خونه!!
اگه بیوفتی مرکز 110 تهران! شیفتت به صورت 12-24 یا 12-36 هستش (بستگی داره)

البته همه موارد فوق باید شرایطش فراهم بشه:
1- به رئیست ربط داره ...رئیست میتونه بگه شما 12-36 هستی ولی اون 36 ساعت استراحتت هم حق خونه رفتن نداری....یا اینکه بهت بگه شیفتت تموم شد برو خونه...
2- اینکه تهران باشی...یعنی محل خدمتت تهران باشه---اگه شهرستان بیوفتی یگانت رو بازم بر میگرده شرایطش به رئیستون و فرمانده شما!!

نکته:
کلیه عیدها(عید نوروز و عید فطر و عید قربان و 13بدر و.....) در طول سال
کلیه تولدها(تولد معصومین و.....)
کلیه روزهای وفات
شبهای قدر
تاسوعا و عاشورا
روزهای خاص(مثل 22 بهمن- چهارشنبه سوری و.....)
و تمامی روزها به محض اینکه خبر خاصی بشه یا اتفاقی بیوفته...یکی از مسئولین بخواد بره به شهری کسی بخواد جایی...موسسه ای ورشکست بشه (به عنوان مثال موسسه بهمن ایثار که تو قم ورشکست شده بود و حسابی شلوغ شده بود) .....
و کلا هر وقت عشقشون بکشه
آماده باش داری و باید به طور کامل و صد در صد در یگانت حضور داشته باشی (حالا چه کار داشته باشن باهات و چه خبری نباشه و کاری نداشته باشن!!!!

hts1369
11-06-2011, 11:46
سلام چند سوال داشتم
ممنون از همه
یه قفل کوچیک که بشه باهاش در کمد رو قفل کرد (از اینها که حلقه داره)
ساق بند چیه مگه داری میری فوتبال ول کن این بچه بازی ها رو اونجا بهت میخندن

shabe.saket
11-06-2011, 11:59

آرزوی موفقیت دوست من...حداقلش اینه که جای خنک افتادی.....:40:....

الان از نظام وظیفه برگشتم؛ گفتن به هیج وجه امکان نداره 2 ماه جلو بندازی ؛ باید بری خدمت وگرنه اضافه میخوری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بدبخت شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم رفتم گفتند دیر شده بید . ولی خوب شد رفتی پرسیدی چون اگر نمی پرسیدی و می رفتی شاید تا اخر عمر! هی می گفتی کاش رفته بودم انداخته بودم عقب ولی حالا خیالت راحته که اگر می خواستی هم نمی تونستی بری!
بعدشم چرا بدبخت نهایتش مثل من 18 ماه خدمت داری ادم که اینقدر عمر می کنه این 18 ماهشم اینجوری میگذره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] امیدوارم بهت سخت نگذره .

اتفاقآ بهتر بچه ها...وقتتون تلف میشد فقط اگه عقب میوفتاد.....

imanpod
11-06-2011, 12:53
آرزوی موفقیت دوست من...حداقلش اینه که جای خنک افتادی.....:40:....

اتفاقآ بهتر بچه ها...وقتتون تلف میشد فقط اگه عقب میوفتاد.....
آخ آخ این خنک بودنش به شدت تایید میشه . من حاضرم به جای اراک میوفتادم اردبیل ، مشکین شهر اونورا حتی عجب شیر . الان فک کنم تو رژه زیرم دریاچه درست شه :27: (لجنزاری میشه ها)
عقب نندازین الکی . زودتر تمومش کنین خلاص شین بابا .
@shabe.saket بهترین امضایی که تو p30world دیدم رو داری .

shahinfarasystem
11-06-2011, 13:19
سلام

اقا سوال ما رو كسي جواب نداد

اگه امريه بگيرم بايد چند ماه خدمت كنم؟؟؟؟ با ليسانس؟؟

يعني كسريو اين حرفا اگه داشته باشم شاملم نميشه؟؟؟

farhad_persona
11-06-2011, 13:24
بچه ها من چند تا دفتر پلیس +10 رفتم دفترچه سال 90 رو نداشتن. نمیدونم چی کار کنم. این دفترچه که از سایت پلیس دانلود کردم مال سال 90 میگه عکس ها باید 3*4 و سیاه سفید باشن. تو دفترچه 88 نوشته عکس باید رنگی و 2*3 باشه.
همچنین تو دفترچه سال 90 ارگان پیشنهادی خودتون رو هم میتونید انتخاب کنید.

دفترچه سال 90: